2021 AAAA-NE November NOVICE Sprints / US-03cm
NEISD Aquatic Center - 11/20/2021                 
Final Results                                    
THIS MEET WAS NOT SANCTIONED!
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Mila M              8 AAAA-ST                   NT      46.06  
  2 Paulino, Emari J           8 AAAA-ST                   NT      49.98  
          r:+0.84                                                              
  3 Schrecongost, Hadley B     7 AAAA-ST                   NT      51.63  
          r:+0.93                                                              
  4 Snyder, London R           8 AAAA-ST                   NT      51.97  
  5 Schutter, Neira J          8 AAAA-ST                   NT      53.11  
  6 Gamio, Eva S               8 AAAA-ST                   NT      56.39  
          r:+0.93                                                              
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huff, Reese J              8 AAAA-ST                   NT      54.03  
  2 King, Olivia L             7 AAAA-ST              1:09.93      54.50  
  3 Brown, Mila M              8 AAAA-ST                   NT      55.55  
  4 Schrecongost, Hadley B     7 AAAA-ST                   NT      57.13  
  5 Snyder, London R           8 AAAA-ST                   NT      58.39  
  6 Paulino, Emari J           8 AAAA-ST                   NT    1:00.86  
  7 Cummings, Evie A           7 AAAA-ST                   NT    1:02.92  
 -- Rames, Lainey L            8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Rosales, Sonia M           8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Schutter, Neira J          8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Olivia L             7 AAAA-ST              1:05.81      57.26  
          r:+0.88                                                              
  2 Huff, Reese J              8 AAAA-ST                   NT      57.31  
          r:+0.83                                                              
  3 Brown, Mila M              8 AAAA-ST                   NT      59.65  
  4 Snyder, London R           8 AAAA-ST                   NT    1:07.49  
  5 Cummings, Evie A           7 AAAA-ST                   NT    1:11.62  
  6 Rames, Lainey L            8 AAAA-ST                   NT    1:46.17  
 -- Schutter, Neira J          8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Rosales, Sonia M           8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Paulino, Emari J           8 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.84                                                              
 -- Gamio, Eva S               8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huff, Reese J              8 AAAA-ST                   NT      59.06  
          r:+0.88                                                              
  2 King, Olivia L             7 AAAA-ST                   NT    1:11.93  
 -- Rames, Lainey L            8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Rosales, Sonia M           8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Cummings, Evie A           7 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.95                                                              
 -- Gamio, Eva S               8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 9-11 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spencer, Grace C          11 AAAA-ST                   NT      36.91  
          r:+0.96                                                              
  2 Lee, Penelope E           10 AAAA-ST                   NT      37.37  
  3 Erwin, Casey D             9 AAAA-ST                37.68      37.70  
          r:+0.96                                                              
  4 Paulino, Eliyah L         10 AAAA-ST                   NT      38.52  
          r:+0.79                                                              
  5 Mack, Baylee C             9 AAAA-ST                   NT      38.60  
  6 Brothers, Taryn M         10 AAAA-ST                   NT      39.81  
          r:+0.90                                                              
  7 Castillo, Dezy C          10 AAAA-ST                   NT      42.86  
  8 Shastry, Nidhi M          10 AAAA-ST                   NT      44.39  
  9 Lizcano, Londyn S         10 AAAA-ST              1:11.43      44.46  
 10 Flach, Kate E             10 AAAA-ST                48.30      45.00  
 11 Alarcon, Camila C         10 AAAA-ST                50.75      46.45  
 12 Tortora, Maddie K         10 AAAA-ST                   NT      46.99  
          r:+0.61                                                              
 13 Cohen, Andrea             10 AAAA-ST                55.12      47.46  
          r:+0.92                                                              
 14 Bartle, Sofia R           10 AAAA-ST                   NT      47.61  
          r:+0.61                                                              
 15 Porter, Sophia J          10 AAAA-ST                55.38      48.20  
          r:+0.97                                                              
 16 Mecham, Madilynn or Mad   10 AAAA-ST                   NT      48.78  
          r:+0.92                                                              
 17 McCaffrey, Cameron A      11 AAAA-ST                57.87      49.47  
 18 Gaffney, Avery R           9 AAAA-ST                55.00      51.19  
          r:+0.66                                                              
 -- Dreher, Colette S         10 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.83                                                              
 
Girls 9-11 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spencer, Grace C          11 AAAA-ST                   NT      42.90  
  2 Erwin, Casey D             9 AAAA-ST                   NT      45.22  
  3 Murillo, Olivia I         11 AAAA-ST                   NT      46.32  
  4 McCaffrey, Cameron A      11 AAAA-ST                52.89      49.17  
  5 Paulino, Eliyah L         10 AAAA-ST                   NT      49.69  
  6 Flach, Kate E             10 AAAA-ST                   NT      50.69  
  7 Bartle, Sofia R           10 AAAA-ST                   NT      52.78  
  8 Davis, Audrey M            9 AAAA-ST                55.19      53.72  
  9 Porter, Sophia J          10 AAAA-ST              1:01.08      53.87  
 10 Barrus, Jenna C           10 AAAA-ST              1:05.05      55.24  
 11 Rodriguez, Victoria       10 AAAA-ST                   NT      56.03  
 12 Castillo, Dezy C          10 AAAA-ST                   NT      57.70  
 13 Wood, Ashley N             9 AAAA-ST                   NT      58.01  
 14 Hillard, Harley R         10 AAAA-ST                   NT      58.74  
 15 Gaffney, Avery R           9 AAAA-ST              1:14.07    1:02.13  
 16 Hillard, Sky R             9 AAAA-ST                   NT    1:05.74  
 -- Lizcano, Londyn S         10 AAAA-ST              1:04.41         DQ  
 -- Dreher, Colette S         10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Alarcon, Camila C         10 AAAA-ST              1:02.59         DQ  
 
Girls 9-11 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dreher, Colette S         10 AAAA-ST                   NT      45.43  
          r:+0.77                                                              
  2 Paulino, Eliyah L         10 AAAA-ST                   NT      50.18  
          r:+0.81                                                              
  3 Spencer, Grace C          11 AAAA-ST                   NT      50.54  
  4 Erwin, Casey D             9 AAAA-ST                   NT      50.70  
          r:+0.93                                                              
  5 Mack, Baylee C             9 AAAA-ST                   NT      55.68  
  6 Lee, Penelope E           10 AAAA-ST                   NT      58.98  
  7 Barrus, Jenna C           10 AAAA-ST                   NT      59.28  
          r:+0.30                                                              
  8 Flach, Kate E             10 AAAA-ST                   NT    1:01.43  
  9 Bartle, Sofia R           10 AAAA-ST                   NT    1:02.31  
          r:+0.97                                                              
 10 Brothers, Taryn M         10 AAAA-ST                   NT    1:03.96  
 10 Cohen, Andrea             10 AAAA-ST                   NT    1:03.96  
          r:+0.90                                                              
 12 Pim, Penny H              11 AAAA-ST                59.47    5:19.73  
     r:+0.80  28.51     1:00.21 (31.70)     1:32.53 (32.32)     2:05.08 (32.55)
        2:37.84 (32.76)     3:10.57 (32.73)     3:43.34 (32.77)     4:16.09 (32.75)
        4:48.35 (32.26)     5:19.73 (31.38)                                        
 13 Stanco, Phoebe K           9 AAAA-ST              1:01.70    6:17.78  
     r:+0.81  31.57     1:07.51 (35.94)     1:45.09 (37.58)     2:23.75 (38.66)
        3:03.42 (39.67)     3:42.81 (39.39)     4:21.80 (38.99)     5:01.38 (39.58)
        5:40.93 (39.55)     6:17.78 (36.85)                                        
 14 Porter, Sophia J          10 AAAA-ST              1:02.26    6:47.34  
     r:+0.96  33.77     1:14.70 (40.93)                             2:37.34 ( )
                                                                        5:28.30 ( )
      6:47.34 (1:19.04)                                                            
 15 Gaffney, Avery R           9 AAAA-ST              1:01.68    7:03.46  
     r:+0.84  36.07                             2:02.11 ( )                    
                                4:13.07 ( )     4:57.83 (44.76)     5:41.75 (43.92)
        6:25.02 (43.27)     7:03.46 (38.44)                                        
 16 Davis, Audrey M            9 AAAA-ST              1:12.87    7:04.83  
     r:+0.88  37.31     1:19.78 (42.47)     2:03.09 (43.31)     2:46.86 (43.77)
        3:30.35 (43.49)     4:14.14 (43.79)     4:58.30 (44.16)     5:41.37 (43.07)
        6:24.13 (42.76)     7:04.83 (40.70)                                        
 -- Tortora, Maddie K         10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Murillo, Olivia I         11 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Hillard, Harley R         10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Hillard, Sky R             9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- McCaffrey, Cameron A      11 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Wood, Ashley N             9 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.95                                                              
 -- Castillo, Dezy C          10 AAAA-ST                   NT         DQ  
     r:+0.75  30.48     1:04.74 (34.26)     1:39.52 (34.78)     2:14.82 (35.30)
        2:50.32 (35.50)     3:25.67 (35.35)     4:00.47 (34.80)     4:35.69 (35.22)
        5:10.63 (34.94)          DQ (34.01)                                        
 -- Rodriguez, Victoria       10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 9-11 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Penelope E           10 AAAA-ST                   NT      49.03  
  2 Mack, Baylee C             9 AAAA-ST                   NT      54.24  
  3 Lizcano, Londyn S         10 AAAA-ST              1:32.78      56.83  
  4 Davis, Audrey M            9 AAAA-ST                   NT    1:03.04  
  5 Shastry, Nidhi M          10 AAAA-ST                   NT    1:04.20  
  6 Rodriguez, Victoria       10 AAAA-ST                   NT    1:10.17  
  7 Hillard, Sky R             9 AAAA-ST                   NT    1:11.47  
 -- Mecham, Madilynn or Mad   10 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.96                                                              
 -- Wood, Ashley N             9 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.91                                                              
 -- Brothers, Taryn M         10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Barrus, Jenna C           10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Hillard, Harley R         10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Cohen, Andrea             10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 11 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bailey, Kennedie K        15 AAAA-ST              1:16.23    1:14.11  
     r:+0.81  36.66     1:14.11 (37.45)                                        
  2 Hernandez, Alex J         17 AAAA-ST              1:13.44    1:14.60  
     r:+0.90  35.54     1:14.60 (39.06)                                        
  3 Santana, Mia Z            13 AAAA-ST              1:21.90    1:18.27  
     r:+0.80  36.84     1:18.27 (41.43)                                        
  4 Strawser, Hope R          13 AAAA-ST              1:18.34    1:19.87  
          r:+0.84                                                              
  5 Murillo, Olivia I         11 AAAA-ST                   NT    1:32.03  
              43.67     1:32.03 (48.36)                                        
  6 Pim, Penny H              11 AAAA-ST              1:32.83    1:33.51  
              44.89     1:33.51 (48.62)                                        
 -- Gonzalez, Mia L           12 AAAA-ST                   NT         DQ  
     r:+0.93  52.30        DQ (1:02.61)                                        
 
Girls 11 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Kam E              13 AAAA-ST              1:16.29    1:17.69  
              36.73     1:17.69 (40.96)                                        
  2 Bailey, Kennedie K        15 AAAA-ST              1:31.67    1:27.83  
  3 Pim, Penny H              11 AAAA-ST                   NT    1:42.31  
              49.22     1:42.31 (53.09)                                        
  4 Gonzalez, Mia L           12 AAAA-ST                   NT    2:06.21  
 
Girls 11 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Kam E              13 AAAA-ST              1:31.02    1:32.60  
     r:+0.92  42.41     1:32.60 (50.19)                                        
  2 Liu, Emily Q              12 AAAA-ST                   NT    1:36.80  
     r:+0.87  45.14     1:36.80 (51.66)                                        
  3 Strawser, Hope R          13 AAAA-ST              1:36.69    1:39.51  
     r:+0.84  46.45     1:39.51 (53.06)                                        
  4 Hernandez, Alex J         17 AAAA-ST              1:41.56    1:43.81  
     r:+0.86  47.89     1:43.81 (55.92)                                        
 -- Santana, Mia Z            13 AAAA-ST                   NT         DQ  
     r:+0.85  54.96        DQ (1:03.06)                                        
 
Girls 11 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Emily Q              12 AAAA-ST              1:33.50    1:25.06  
     r:+0.96  40.28     1:25.06 (44.78)                                        
  2 Hernandez, Alex J         17 AAAA-ST              1:41.31    1:27.40  
     r:+0.89  39.54     1:27.40 (47.86)                                        
  3 Bailey, Kennedie K        15 AAAA-ST              1:30.19    1:31.44  
     r:+0.82  41.43     1:31.44 (50.01)                                        
  4 Santana, Mia Z            13 AAAA-ST              1:50.07    1:35.95  
     r:+0.85  44.78     1:35.95 (51.17)                                        
 -- Strawser, Hope R          13 AAAA-ST              1:40.00         DQ  
     r:+0.93  48.06          DQ (45.91)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Cade M             8 AAAA-ST                37.55      37.47  
          r:+0.85                                                              
  2 Strawser, Cade M           8 AAAA-ST                53.42      55.42  
  3 Weaver, Reilly T           6 AAAA-ST                   NT    1:00.56  
          r:+0.98                                                              
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Cade M             8 AAAA-ST                49.56      50.15  
  2 Canseco, Mateo A           8 AAAA-ST                   NT    1:01.00  
  3 Strawser, Cade M           8 AAAA-ST              1:06.15    1:05.37  
 -- Weaver, Reilly T           6 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strawser, Cade M           8 AAAA-ST              1:38.19    1:26.59  
 -- Weaver, Reilly T           6 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Canseco, Mateo A           8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Miller, Cade M             8 AAAA-ST                51.94         DQ  
          r:+0.83                                                              
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canseco, Mateo A           8 AAAA-ST                   NT    1:11.21  
 
Boys 9-11 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Augie A         10 AAAA-ST                39.87      36.74  
          r:+0.84                                                              
  2 Strawser, Reed W          11 AAAA-ST                36.25      36.86  
          r:+0.76                                                              
  3 Gedminas, Rowan L          9 AAAA-ST                44.04      41.17  
          r:+0.75                                                              
  4 Weeks, Brady D             9 AAAA-ST                   NT      41.70  
          r:+0.85                                                              
  5 Diaz, Raj J               10 AAAA-ST                51.12      45.43  
  6 Geltman, Jacob R           9 AAAA-ST                   NT      46.35  
          r:+0.88                                                              
  7 Brown, Jeremiah A         10 AAAA-ST                   NT      46.65  
          r:+0.92                                                              
  8 Alt, Jack L               10 AAAA-ST                   NT      47.43  
  9 Cantu, Jahaziel M          9 AAAA-ST                53.28      49.75  
          r:+0.97                                                              
 10 Agueros, Vincent or Vinn   9 AAAA-ST                   NT      50.17  
          r:+0.62                                                              
 11 Thipparthi, Shriyans R    11 AAAA-ST                   NT      57.05  
 -- Trevino Aguilera, Melo    11 AAAA-ST                40.86         DQ  
 -- Schutter, Cormac O         9 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.90                                                              
 
Boys 9-11 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Augie A         10 AAAA-ST                48.88      44.40  
  2 Gedminas, Rowan L          9 AAAA-ST                43.87      44.74  
  3 Strawser, Reed W          11 AAAA-ST                45.22      45.83  
  4 Trevino Aguilera, Melo    11 AAAA-ST                50.42      45.87  
  5 Weeks, Brady D             9 AAAA-ST                49.34      48.63  
  6 Diaz, Raj J               10 AAAA-ST                55.04      49.15  
  7 Marion, Dominick M        10 AAAA-ST                   NT      56.07  
  8 Alt, Jack L               10 AAAA-ST                   NT      56.47  
  9 Rodd, Ben T               10 AAAA-ST                   NT      56.57  
 10 Thipparthi, Shriyans R    11 AAAA-ST                   NT      59.99  
 11 Coulon, CJ J              10 AAAA-ST                   NT    1:01.87  
 -- Schutter, Cormac O         9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Cantu, Jahaziel M          9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 9-11 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gedminas, Rowan L          9 AAAA-ST                50.65      50.29  
          r:+0.72                                                              
  2 Cummings, Augie A         10 AAAA-ST                52.05      52.16  
          r:+0.77                                                              
  3 Geltman, Jacob R           9 AAAA-ST                   NT      59.47  
          r:+0.81                                                              
  4 Brown, Jeremiah A         10 AAAA-ST                   NT    1:03.96  
          r:+0.92                                                              
 -- Agueros, Vincent or Vinn   9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Marion, Dominick M        10 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.92                                                              
 -- Coulon, CJ J              10 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.53                                                              
 -- Rodd, Ben T               10 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.94                                                              
 -- Cantu, Jahaziel M          9 AAAA-ST              1:12.99         DQ  
 -- Strawser, Reed W          11 AAAA-ST                49.87         DQ  
          r:+0.73                                                              
 -- Weeks, Brady D             9 AAAA-ST                57.79         DQ  
          r:+0.90                                                              
 -- Diaz, Raj J               10 AAAA-ST              1:27.43         DQ  
 
Boys 9-11 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schutter, Cormac O         9 AAAA-ST                   NT      58.19  
          r:+0.93                                                              
  2 Brown, Jeremiah A         10 AAAA-ST                   NT    1:06.28  
          r:+0.88                                                              
  3 Rodd, Ben T               10 AAAA-ST                   NT    1:10.61  
          r:+0.91                                                              
  4 Agueros, Vincent or Vinn   9 AAAA-ST                   NT    1:11.84  
 -- Coulon, CJ J              10 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.42                                                              
 -- Thipparthi, Shriyans R    11 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.92                                                              
 -- Marion, Dominick M        10 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.90                                                              
 -- Geltman, Jacob R           9 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.83                                                              
 
Boys 11 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tracy, Jp P               13 AAAA-ST              1:15.19    1:06.55  
     r:+0.86  31.86     1:06.55 (34.69)                                        
  2 Poteet, Russell W         13 AAAA-ST              1:11.05    1:08.72  
     r:+0.80  33.70     1:08.72 (35.02)                                        
  3 Villarreal, Fletcher E    13 AAAA-ST              1:25.19    1:14.48  
     r:+0.77  35.98     1:14.48 (38.50)                                        
  4 Aktunc, Kerem             13 AAAA-ST              1:25.12    1:15.79  
     r:+0.86  35.21     1:15.79 (40.58)                                        
  5 Olsen, Noah S             12 AAAA-ST              1:23.05    1:16.11  
          r:+0.93                                                              
  6 Shuler, Jimmy F           11 AAAA-ST              1:24.09    1:20.78  
     r:+0.92  37.14     1:20.78 (43.64)                                        
  7 Shahriari, Kayarmin       12 AAAA-ST              1:38.25    1:20.89  
     r:+0.94  37.42     1:20.89 (43.47)                                        
  8 Shahriari, Kiarash        14 AAAA-ST              1:52.17    1:25.33  
     r:+0.94  41.47     1:25.33 (43.86)                                        
  9 Mecham, Clayton T         12 AAAA-ST                   NT    1:30.73  
              42.56     1:30.73 (48.17)                                        
 10 Huang, Nathan             12 AAAA-ST                   NT    1:33.77  
          r:+0.89                                                              
 11 Bulman, Kade A            11 AAAA-ST              1:38.44    1:42.12  
   r:+0.91  1:42.12         1:42.12 ( )                                        
 
Boys 11 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tracy, Jp P               13 AAAA-ST              3:00.19    2:35.37  
     r:+0.79  34.20     1:15.44 (41.24)     1:56.47 (41.03)     2:35.37 (38.90)
  2 Villarreal, Fletcher E    13 AAAA-ST              3:08.19    2:51.76  
     r:+0.73  37.02     1:21.23 (44.21)     2:08.33 (47.10)     2:51.76 (43.43)
  3 Shahriari, Kiarash        14 AAAA-ST              3:05.19    3:22.36  
     r:+0.96  42.46     1:31.12 (48.66)     2:25.58 (54.46)     3:22.36 (56.78)
 
Boys 11 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bulman, Kade A            11 AAAA-ST              1:48.07    1:48.35  
  2 Mecham, Clayton T         12 AAAA-ST                   NT    1:51.61  
              47.24   1:51.61 (1:04.37)                                        
 -- Olsen, Noah S             12 AAAA-ST                   NT         DQ  
              43.40          DQ (47.41)                                        
 -- Aktunc, Kerem             13 AAAA-ST              1:42.13         DQ  
 
Boys 11 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shuler, Jimmy F           11 AAAA-ST                   NT    1:31.41  
     r:+0.88  43.10     1:31.41 (48.31)                                        
  2 Shahriari, Kiarash        14 AAAA-ST              1:43.40    1:36.56  
     r:+0.97  47.08     1:36.56 (49.48)                                        
  3 Villarreal, Fletcher E    13 AAAA-ST              1:45.19    1:38.20  
     r:+0.77  46.90     1:38.20 (51.30)                                        
  4 Poteet, Russell W         13 AAAA-ST              1:34.19    1:38.40  
     r:+0.83  46.74     1:38.40 (51.66)                                        
  5 Olsen, Noah S             12 AAAA-ST                   NT    1:44.73  
     r:+0.95  50.84     1:44.73 (53.89)                                        
  6 Trevino Aguilera, Melo    11 AAAA-ST                   NT    1:47.98  
              50.85     1:47.98 (57.13)                                        
  7 Shahriari, Kayarmin       12 AAAA-ST              2:02.78    1:57.98  
     r:+0.69  56.87   1:57.98 (1:01.11)                                        
  8 Bulman, Kade A            11 AAAA-ST                   NT    2:14.38  
   r:+0.98  1:00.85   2:14.38 (1:13.53)                                        
 -- Huang, Nathan             12 AAAA-ST                   NT         DQ  
     r:+0.92  55.47        DQ (1:07.53)                                        
 -- Mecham, Clayton T         12 AAAA-ST                   NT         DQ  
              57.62        DQ (1:07.43)                                        
 
Boys 11 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shuler, Jimmy F           11 AAAA-ST                   NT    1:31.40  
     r:+0.98  45.76     1:31.40 (45.64)                                        
  2 Huang, Nathan             12 AAAA-ST                   NT    1:51.94  
              54.07     1:51.94 (57.87)                                        
 -- Shahriari, Kayarmin       12 AAAA-ST                   NT         DQ  
     r:+0.42  48.79          DQ (50.83)                                        
 -- Aktunc, Kerem             13 AAAA-ST              1:31.98         DQ  
     r:+0.82  43.14          DQ (45.26)