2021 AAAA-NE October NOVICE Sprints / US-02
NEISD Aquatic Center - 10/30/2021                 
Final Results                                    
THIS MEET WAS NOT SANCTIONED!
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hadfield, Avery B          8 AAAA-ST                   NT      42.67  
  2 Murtagh, Valerie B         8 AAAA-ST                58.27      43.41  
          r:+0.76                                                              
  3 Gomez Lugo, Dana           8 AAAA-ST                   NT      46.65  
  4 Brown, Mila M              7 AAAA-ST                   NT      47.79  
          r:+0.97                                                              
  5 Paulino, Emari J           8 AAAA-ST                   NT      48.18  
  6 Schutter, Neira J          8 AAAA-ST                   NT      48.25  
  7 Herreno, Sophia V          8 AAAA-ST                54.93      49.87  
          r:+0.85                                                              
  8 Wood, Ashley N             8 AAAA-ST                   NT      50.41  
          r:+0.92                                                              
  9 Rosales, Sonia M           8 AAAA-ST                   NT      51.61  
 10 Wills, Sadie J             8 AAAA-ST                53.19      52.42  
          r:+0.95                                                              
 11 Walker, Charlie R          6 AAAA-ST                   NT      54.98  
 12 Schrecongost, Hadley B     7 AAAA-ST                   NT      58.02  
 13 Rames, Lainey L            8 AAAA-ST                   NT    1:05.86  
 -- Meyer, CJ J                8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, CJ J                8 AAAA-ST                   NT      54.75  
  2 Brown, Mila M              7 AAAA-ST                   NT      54.81  
  3 Wood, Ashley N             8 AAAA-ST                   NT      56.23  
  4 King, Olivia L             7 AAAA-ST              1:09.93      56.75  
  5 Schrecongost, Hadley B     7 AAAA-ST                   NT      57.39  
  6 Olsen, Savanna V           8 AAAA-ST                   NT      59.10  
  7 Herreno, Sophia V          8 AAAA-ST                55.64    1:00.15  
  8 Huff, Reese J              8 AAAA-ST                   NT    1:15.96  
 -- Rames, Lainey L            8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Rosales, Sonia M           8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Olivia L             7 AAAA-ST              1:05.81      56.46  
          r:+0.84                                                              
  2 Huff, Reese J              8 AAAA-ST                   NT      57.07  
          r:+0.81                                                              
  3 Paulino, Emari J           8 AAAA-ST                   NT      58.17  
          r:+0.85                                                              
  4 Brown, Mila M              7 AAAA-ST                   NT      58.29  
  5 Murtagh, Valerie B         8 AAAA-ST                58.60      58.56  
          r:+0.82                                                              
  6 Herreno, Sophia V          8 AAAA-ST              1:04.68      58.93  
          r:+0.93                                                              
  7 Hadfield, Avery B          8 AAAA-ST                   NT      59.81  
          r:+0.59                                                              
  8 Wills, Sadie J             8 AAAA-ST                   NT    1:07.38  
  9 Schutter, Neira J          8 AAAA-ST                   NT    1:13.13  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huff, Reese J              8 AAAA-ST                   NT      54.42  
          r:+0.86                                                              
  2 Wood, Ashley N             8 AAAA-ST                   NT    1:03.05  
          r:+0.90                                                              
  3 Murtagh, Valerie B         8 AAAA-ST                   NT    1:13.68  
          r:+0.79                                                              
  4 Rames, Lainey L            8 AAAA-ST                   NT    1:36.85  
 -- Rosales, Sonia M           8 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.96                                                              
 -- Gomez Lugo, Dana           8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- King, Olivia L             7 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.93                                                              
 -- Schutter, Neira J          8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 9-11 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Poppy P            11 AAAA-ST                37.19      34.08  
          r:+0.84                                                              
  2 Schrecongost, Lea G       10 AAAA-ST                35.68      34.36  
  3 Pacheco, Tricia H         10 AAAA-ST                35.75      35.09  
  4 Spencer, Grace C          10 AAAA-ST                   NT      36.34  
          r:+0.98                                                              
  5 Conine, Caroline P        11 AAAA-ST                   NT      36.46  
  6 Wickizer, Carmen M        11 AAAA-ST                   NT      37.03  
  7 Williamson, Leyla E       10 AAAA-ST                42.07      37.09  
  8 Means, Mallory A           9 AAAA-ST                   NT      37.74  
  9 Miller, Siena J           11 AAAA-ST                   NT      37.76  
          r:+0.92                                                              
 10 Helm, Katy A              10 AAAA-ST                42.51      38.29  
          r:+0.87                                                              
 11 Linden, Tilly B           10 AAAA-ST                   NT      38.48  
 12 Lee, Penelope E           10 AAAA-ST                   NT      39.71  
 13 Cox, Kaki M               10 AAAA-ST                40.45      39.88  
          r:+0.77                                                              
 14 Paulino, Eliyah L         10 AAAA-ST                   NT      40.03  
          r:+0.81                                                              
 15 O'Halligan, Saoirse A     10 AAAA-ST                42.64      40.04  
 16 Brothers, Taryn M         10 AAAA-ST                   NT      41.28  
 17 Gaffin, Emma N             9 AAAA-ST                   NT      41.41  
 18 Davis, Audrey M            9 AAAA-ST                49.29      42.05  
 19 Barrus, Jenna C           10 AAAA-ST                56.84      43.60  
 20 Lizcano, Londyn S         10 AAAA-ST              1:11.43      43.94  
 21 Rodriguez, Victoria       10 AAAA-ST                   NT      43.99  
 22 Gutiérrez Juarez, Centli  11 AAAA-ST                   NT      46.92  
 23 Shastry, Nidhi M          10 AAAA-ST                   NT      47.29  
          r:+0.40                                                              
 24 Bartle, Sofia R           10 AAAA-ST                   NT      48.41  
          r:+0.94                                                              
 25 Tawil, Lizzie A            9 AAAA-ST                   NT      48.87  
 26 Tortora, Maddie K         10 AAAA-ST                   NT      50.02  
 27 Hillard, Sky R             9 AAAA-ST                   NT      50.13  
 28 Mecham, Madilynn or Mad   10 AAAA-ST                   NT      51.20  
          r:+0.89                                                              
 29 Lopez, Ellie B             9 AAAA-ST                   NT      51.22  
 30 Bradtmiller, Aletta M      9 AAAA-ST                53.73      53.76  
 31 Hillard, Harley R         10 AAAA-ST                   NT      54.54  
 32 dos Santos, Zoe M          9 AAAA-ST                   NT    1:01.43  
 33 Ahrens, Hadley K          10 AAAA-ST                   NT    1:11.60  
 
Girls 9-11 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Poppy P            11 AAAA-ST                43.74      40.94  
  2 Williamson, Leyla E       10 AAAA-ST                49.78      42.39  
  3 Schrecongost, Lea G       10 AAAA-ST                44.07      44.71  
  4 Conine, Caroline P        11 AAAA-ST                   NT      44.89  
  5 Spencer, Grace C          10 AAAA-ST                   NT      45.46  
  6 Means, Mallory A           9 AAAA-ST                   NT      47.34  
  7 Miller, Siena J           11 AAAA-ST                   NT      47.94  
  8 O'Halligan, Saoirse A     10 AAAA-ST                46.79      48.05  
  9 Helm, Katy A              10 AAAA-ST                53.68      48.57  
 10 Gaffin, Emma N             9 AAAA-ST                   NT      48.74  
 11 Brothers, Taryn M         10 AAAA-ST                   NT      48.94  
 12 Lizcano, Londyn S         10 AAAA-ST              1:04.41      49.62  
 13 Linden, Tilly B           10 AAAA-ST                   NT      49.80  
 14 Mecham, Madilynn or Mad   10 AAAA-ST                   NT      50.96  
 15 Davis, Audrey M            9 AAAA-ST                55.19      52.66  
 16 Barrus, Jenna C           10 AAAA-ST              1:05.05      53.62  
 17 Hillard, Harley R         10 AAAA-ST                   NT      57.59  
 18 Gutiérrez Juarez, Centli  11 AAAA-ST                   NT      58.20  
 19 Tortora, Maddie K         10 AAAA-ST                   NT      58.79  
 20 Rodriguez, Victoria       10 AAAA-ST                   NT      59.29  
 21 Wickizer, Carmen M        11 AAAA-ST                   NT      59.30  
 22 Tawil, Lizzie A            9 AAAA-ST                57.19      59.66  
 23 Lopez, Ellie B             9 AAAA-ST                   NT    1:01.02  
 24 Shastry, Nidhi M          10 AAAA-ST                   NT    1:04.06  
 25 dos Santos, Zoe M          9 AAAA-ST                   NT    1:05.29  
 26 Hillard, Sky R             9 AAAA-ST                   NT    1:06.33  
 27 Ahrens, Hadley K          10 AAAA-ST                   NT    1:17.17  
 -- McCaffrey, Cameron A      11 AAAA-ST                52.89         DQ  
 -- Bradtmiller, Aletta M      9 AAAA-ST                59.65         DQ  
 
Girls 9-11 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Means, Mallory A           9 AAAA-ST                   NT      47.64  
          r:+0.80                                                              
  2 Jones, Poppy P            11 AAAA-ST                51.12      48.51  
          r:+0.89                                                              
  3 Pacheco, Tricia H         10 AAAA-ST                52.14      48.86  
          r:+0.95                                                              
  4 Helm, Katy A              10 AAAA-ST                56.25      49.09  
  5 Spencer, Grace C          10 AAAA-ST                   NT      49.22  
          r:+0.97                                                              
  6 Williamson, Leyla E       10 AAAA-ST              1:12.02      49.97  
  7 Cox, Kaki M               10 AAAA-ST                52.15      50.57  
          r:+0.87                                                              
  8 Paulino, Eliyah L         10 AAAA-ST                   NT      51.44  
          r:+0.78                                                              
  9 Lee, Penelope E           10 AAAA-ST                   NT      58.26  
 10 O'Halligan, Saoirse A     10 AAAA-ST                57.45      58.34  
 11 Davis, Audrey M            9 AAAA-ST              1:12.87      58.61  
 12 Bradtmiller, Aletta M      9 AAAA-ST              1:00.80      59.32  
 13 Eversberg, Elizabeth P    11 AAAA-ST                   NT    1:01.88  
 14 Gaffin, Emma N             9 AAAA-ST                   NT    1:02.20  
 15 Bartle, Sofia R           10 AAAA-ST                   NT    1:05.31  
          r:+0.93                                                              
 16 Tawil, Lizzie A            9 AAAA-ST              1:08.42    1:08.42  
 17 McCaffrey, Cameron A      11 AAAA-ST                   NT    1:09.49  
 -- Lopez, Ellie B             9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 9-11 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pacheco, Tricia H         10 AAAA-ST                39.56      39.51  
  2 Schrecongost, Lea G       10 AAAA-ST                43.16      44.57  
          r:+0.90                                                              
  3 Miller, Siena J           11 AAAA-ST                   NT      47.28  
  4 Conine, Caroline P        11 AAAA-ST                   NT      48.65  
          r:+0.80                                                              
  5 Cox, Kaki M               10 AAAA-ST                47.11      50.77  
          r:+0.83                                                              
  6 Brothers, Taryn M         10 AAAA-ST                   NT      51.25  
  7 Wickizer, Carmen M        11 AAAA-ST                   NT      53.41  
  8 Bartle, Sofia R           10 AAAA-ST                   NT      58.45  
          r:+0.60                                                              
  9 Paulino, Eliyah L         10 AAAA-ST                   NT      58.52  
          r:+0.79                                                              
 10 Hillard, Sky R             9 AAAA-ST                   NT    1:00.22  
 11 Hillard, Harley R         10 AAAA-ST                   NT    1:13.97  
 12 dos Santos, Zoe M          9 AAAA-ST                   NT    1:14.65  
          r:+0.85                                                              
 -- Lee, Penelope E           10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Rodriguez, Victoria       10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Tortora, Maddie K         10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Lizcano, Londyn S         10 AAAA-ST              1:32.78         DQ  
 -- Shastry, Nidhi M          10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Gutiérrez Juarez, Centli  11 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Barrus, Jenna C           10 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.95                                                              
 -- Ahrens, Hadley K          10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Mecham, Madilynn or Mad   10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 11 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osuna-Perez, Fer P        15 AAAA-ST              1:07.47    1:06.99  
     r:+0.88  31.28     1:06.99 (35.71)                                        
  2 Lobo Gonzalez, Val        16 AAAA-ST              1:11.37    1:11.82  
     r:+0.96  33.87     1:11.82 (37.95)                                        
  3 Olsen, Ava L              13 AAAA-ST              1:20.19    1:18.63  
     r:+0.85  37.13     1:18.63 (41.50)                                        
  4 Miller, Macy B            12 AAAA-ST              1:23.19    1:18.64  
              37.12     1:18.64 (41.52)                                        
  5 Getter, Anara L           13 AAAA-ST              1:27.03    1:18.85  
     r:+0.93  38.22     1:18.85 (40.63)                                        
  6 Santana, Mia Z            13 AAAA-ST              1:43.86    1:23.46  
     r:+0.86  39.14     1:23.46 (44.32)                                        
  7 Eversberg, Elizabeth P    11 AAAA-ST                   NT    1:26.32  
     r:+0.31  40.49     1:26.32 (45.83)                                        
  8 Martinez, Abby N          12 AAAA-ST              1:27.39    1:27.19  
  9 McCaffrey, Cameron A      11 AAAA-ST              2:07.47    1:52.00  
     r:+0.99  50.32   1:52.00 (1:01.68)                                        
 
Girls 11 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Stella J             12 AAAA-ST              1:34.98    1:21.09  
              39.20     1:21.09 (41.89)                                        
  2 Martinez, Abby N          12 AAAA-ST              1:36.02    1:31.65  
  3 Getter, Anara L           13 AAAA-ST              1:32.19    1:34.34  
  4 Miller, Macy B            12 AAAA-ST              1:35.19    1:35.11  
              43.93     1:35.11 (51.18)                                        
 -- Olsen, Ava L              13 AAAA-ST              1:36.19         DQ  
 
Girls 11 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Stella J             12 AAAA-ST              1:36.73    1:34.53  
     r:+0.96  44.28     1:34.53 (50.25)                                        
  2 Olsen, Ava L              13 AAAA-ST              1:40.19    1:39.20  
     r:+0.88  44.44     1:39.20 (54.76)                                        
  3 Martinez, Abby N          12 AAAA-ST              2:30.41    2:01.93  
              55.15   2:01.93 (1:06.78)                                        
  4 Santana, Mia Z            13 AAAA-ST              1:43.19    2:02.44  
     r:+0.54  57.54   2:02.44 (1:04.90)                                        
 
Girls 11 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osuna-Perez, Fer P        15 AAAA-ST              1:24.44    1:18.18  
     r:+0.87  35.46     1:18.18 (42.72)                                        
  2 Cox, Stella J             12 AAAA-ST              1:30.02    1:20.76  
     r:+0.93  39.40     1:20.76 (41.36)                                        
  3 Lobo Gonzalez, Val        16 AAAA-ST              1:22.20    1:21.15  
     r:+0.90  37.84     1:21.15 (43.31)                                        
  4 Miller, Macy B            12 AAAA-ST              1:40.19    1:28.20  
     r:+0.92  39.46     1:28.20 (48.74)                                        
  5 Eversberg, Elizabeth P    11 AAAA-ST                   NT    1:52.12  
              54.41     1:52.12 (57.71)                                        
  6 Santana, Mia Z            13 AAAA-ST              1:50.07    1:52.65  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helm, Alex P               8 AAAA-ST                43.00      39.52  
          r:+0.92                                                              
  2 Huffaker, Luka             8 AAAA-ST                   NT      45.80  
  3 Miller, Sutherland W       7 AAAA-ST                   NT      46.99  
          r:+0.88                                                              
  4 McCoy, Marshall J          8 AAAA-ST                   NT      49.96  
          r:+0.94                                                              
  5 Canseco, Mateo A           8 AAAA-ST                   NT      50.63  
  6 Emerson, Knox K            8 AAAA-ST                   NT      54.83  
  7 Joffe, Jordan B            7 AAAA-ST                   NT      58.53  
  8 Hadfield, Blake M          6 AAAA-ST                   NT    1:07.48  
  9 Blasey, Daniel J           8 AAAA-ST              1:06.57    1:09.54  
          r:+0.96                                                              
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huffaker, Luka             8 AAAA-ST                   NT      49.12  
  2 Helm, Alex P               8 AAAA-ST                47.46      49.15  
  3 Miller, Sutherland W       7 AAAA-ST                   NT      54.23  
  4 McCoy, Marshall J          8 AAAA-ST                   NT      57.14  
  5 Canseco, Mateo A           8 AAAA-ST                   NT    1:01.87  
  6 Blasey, Daniel J           8 AAAA-ST                   NT    1:03.43  
 -- Hadfield, Blake M          6 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Weaver, Reilly T           6 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- McCoy, Marshall J          8 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.88                                                              
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helm, Alex P               8 AAAA-ST                56.67      54.90  
          r:+0.93                                                              
  2 Miller, Sutherland W       7 AAAA-ST                   NT    1:03.30  
          r:+0.88                                                              
  3 Canseco, Mateo A           8 AAAA-ST                   NT    1:04.32  
          r:+0.89                                                              
 -- Huffaker, Luka             8 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.92                                                              
 
Boys 9-11 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rafajko, Hudson G         10 AAAA-ST                33.70      32.71  
          r:+0.79                                                              
  2 Croninger, Christopher R  10 AAAA-ST                40.81      33.90  
          r:+0.86                                                              
  3 Huffaker, Gregory         11 AAAA-ST                38.40      36.76  
          r:+0.85                                                              
  4 Huang, Nathan             11 AAAA-ST                   NT      37.41  
  5 Pak, Aidan B              11 AAAA-ST                   NT      38.24  
  6 Meyer, Aaron F            10 AAAA-ST                42.29      41.12  
          r:+0.85                                                              
  7 Salinas, Alito R          10 AAAA-ST                   NT      42.37  
  8 Brown, Jeremiah A         10 AAAA-ST                   NT      42.55  
  9 Weeks, Brady D             9 AAAA-ST                   NT      42.64  
 10 dos Santos, Rui M         10 AAAA-ST                   NT      43.02  
          r:+0.97                                                              
 11 Sweeney, Connor R         10 AAAA-ST                44.08      43.05  
 12 Marion, Dominick M        10 AAAA-ST                   NT      43.75  
 13 Curran, Will P             9 AAAA-ST                   NT      44.96  
          r:+0.94                                                              
 14 Bautista Serrano, Adrian  10 AAAA-ST                45.64      45.03  
 15 Schutter, Cormac O         9 AAAA-ST                   NT      46.35  
 16 Alt, Jack L               10 AAAA-ST                   NT      46.73  
          r:+0.97                                                              
 17 Geltman, Jacob R           9 AAAA-ST                   NT      48.30  
          r:+0.87                                                              
 18 Diaz, Raj J               10 AAAA-ST                51.12      48.58  
          r:+0.91                                                              
 19 Cantu, Jahaziel M          9 AAAA-ST                53.28      49.51  
 20 Lopez, Jude T              9 AAAA-ST                   NT      50.28  
 21 Agueros, Vincent or Vinn   9 AAAA-ST                   NT      50.57  
 22 Schoenfeld, Kayden R       9 AAAA-ST                   NT      51.84  
          r:+0.89                                                              
 23 Crowe, Austin D            9 AAAA-ST                   NT      53.04  
 24 Mendoza, Nicolas           9 AAAA-ST                54.00      53.64  
 25 Rodd, Ben T               10 AAAA-ST                   NT      54.98  
 26 Joffe, Greyson J           9 AAAA-ST                   NT    1:22.41  
 
Boys 9-11 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huffaker, Gregory         11 AAAA-ST                45.68      42.18  
  2 Croninger, Christopher R  10 AAAA-ST                44.31      42.38  
  3 Gedminas, Rowan L          9 AAAA-ST                43.87      43.69  
  4 Trevino Aguilera, Melo    11 AAAA-ST                   NT      46.30  
  5 Weeks, Brady D             9 AAAA-ST                49.34      48.81  
  6 Sweeney, Connor R         10 AAAA-ST                52.58      48.98  
  7 Meyer, Aaron F            10 AAAA-ST                52.22      50.73  
  8 Salinas, Alito R          10 AAAA-ST                   NT      50.84  
  9 Diaz, Raj J               10 AAAA-ST                55.04      51.41  
 10 Geltman, Jacob R           9 AAAA-ST                   NT      51.84  
 11 Bautista Serrano, Adrian  10 AAAA-ST                   NT      52.26  
 12 Lopez, Jude T              9 AAAA-ST                   NT      52.59  
 13 Rodd, Ben T               10 AAAA-ST                   NT      52.92  
 14 Huang, Nathan             11 AAAA-ST                   NT      53.01  
 15 Alt, Jack L               10 AAAA-ST                   NT      55.23  
 16 Curran, Will P             9 AAAA-ST                   NT      57.67  
 17 Mendoza, Nicolas           9 AAAA-ST              1:01.89      59.74  
 18 dos Santos, Rui M         10 AAAA-ST                   NT    1:01.23  
 19 Schoenfeld, Kayden R       9 AAAA-ST                   NT    1:02.10  
 20 Marion, Dominick M        10 AAAA-ST                   NT    1:02.69  
 21 Olvera, Juan               9 AAAA-ST                   NT    1:03.90  
 22 Agueros, Vincent or Vinn   9 AAAA-ST                   NT    1:11.50  
 -- Cantu, Jahaziel M          9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Brown, Jeremiah A         10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 9-11 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shuler, Jimmy F           11 AAAA-ST                43.64      43.48  
          r:+0.89                                                              
  2 Rafajko, Hudson G         10 AAAA-ST                47.12      43.68  
          r:+0.78                                                              
  3 Croninger, Christopher R  10 AAAA-ST                48.03      49.25  
          r:+0.82                                                              
  4 Gedminas, Rowan L          9 AAAA-ST                50.65      49.36  
          r:+0.68                                                              
  5 Huang, Nathan             11 AAAA-ST                   NT      51.01  
  6 Trevino Aguilera, Melo    11 AAAA-ST                   NT      52.20  
          r:+0.95                                                              
  7 Weeks, Brady D             9 AAAA-ST                57.79      56.95  
  8 Sweeney, Connor R         10 AAAA-ST              1:01.75      57.64  
          r:+0.89                                                              
  9 Schutter, Cormac O         9 AAAA-ST                   NT    1:17.64  
 10 Olvera, Juan               9 AAAA-ST                   NT    1:35.80  
 -- Bautista Serrano, Adrian  10 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.95                                                              
 -- Cantu, Jahaziel M          9 AAAA-ST              1:12.99         DQ  
 -- Lopez, Jude T              9 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.82                                                              
 -- Bulman, Kade A            11 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.89                                                              
 
Boys 9-11 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rafajko, Hudson G         10 AAAA-ST                37.19      41.27  
          r:+0.79                                                              
  2 Brown, Jeremiah A         10 AAAA-ST                   NT      55.56  
          r:+0.95                                                              
  3 Lopez, Jude T              9 AAAA-ST                   NT    1:00.85  
  4 Schutter, Cormac O         9 AAAA-ST                   NT    1:04.71  
          r:+0.95                                                              
  5 Rodd, Ben T               10 AAAA-ST                   NT    1:04.78  
          r:+0.99                                                              
 -- Agueros, Vincent or Vinn   9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Olvera, Juan               9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Alt, Jack L               10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- dos Santos, Rui M         10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Salinas, Alito R          10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Gedminas, Rowan L          9 AAAA-ST                46.84         DQ  
          r:+0.74                                                              
 -- Marion, Dominick M        10 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.94                                                              
 -- Geltman, Jacob R           9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Schoenfeld, Kayden R       9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Diaz, Raj J               10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 11 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garza, Sebastian N        15 AAAA-ST              1:10.08    1:03.39  
     r:+0.79  29.90     1:03.39 (33.49)                                        
  2 Blundell, Erwin V         15 AAAA-ST              1:12.43    1:06.01  
              31.37     1:06.01 (34.64)                                        
  3 Turpin, Erik W            13 AAAA-ST              1:14.22    1:07.95  
     r:+0.86  32.43     1:07.95 (35.52)                                        
  4 Poteet, Russell W         13 AAAA-ST              1:17.02    1:08.17  
     r:+0.78  33.45     1:08.17 (34.72)                                        
  5 Salazar, Aldo D           13 AAAA-ST              1:16.87    1:09.13  
              32.76     1:09.13 (36.37)                                        
  6 Mendoza, Aaron            13 AAAA-ST                   NT    1:10.00  
              32.61     1:10.00 (37.39)                                        
  7 Sinn, Landon C            12 AAAA-ST              1:16.38    1:11.28  
     r:+0.85  32.70     1:11.28 (38.58)                                        
  8 Carswell, Austin J        15 AAAA-ST              1:15.19    1:11.72  
  9 Aktunc, Kerem             13 AAAA-ST              1:32.93    1:13.31  
 10 Sweeney, Aidan R          12 AAAA-ST              1:14.13    1:17.34  
     r:+0.82  34.66     1:17.34 (42.68)                                        
 11 Olsen, Noah S             12 AAAA-ST                   NT    1:21.19  
              39.72     1:21.19 (41.47)                                        
 12 Shahriari, Kayarmin       12 AAAA-ST              1:38.25    1:23.25  
     r:+0.97  39.31     1:23.25 (43.94)                                        
 13 Shahriari, Kiarash        14 AAAA-ST              1:52.17    1:24.24  
     r:+0.35  40.16     1:24.24 (44.08)                                        
 14 Grant, Kevin O            12 AAAA-ST                   NT    1:26.03  
              38.88     1:26.03 (47.15)                                        
 15 Kischbaum, Connor H       12 AAAA-ST                   NT    1:28.80  
     r:+0.90  40.65     1:28.80 (48.15)                                        
 16 Mecham, Clayton T         12 AAAA-ST                   NT    1:30.33  
 17 O'Halligan, Gavin B       12 AAAA-ST              1:33.27    1:33.30  
     r:+0.40  44.25     1:33.30 (49.05)                                        
 18 Arenas Bernal, Alberto B  12 AAAA-ST              1:50.87    1:44.95  
              50.31     1:44.95 (54.64)                                        
 19 Bulman, Kade A            11 AAAA-ST              2:05.64    1:47.09  
          r:+0.85                                                              
 20 Blundell, Eddy G          12 AAAA-ST                   NT    1:47.98  
              50.08     1:47.98 (57.90)                                        
 -- Blundell, Andy E          12 AAAA-ST                   NT         DQ  
          r:+0.91                                                              
 
Boys 11 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, David R            13 AAAA-ST              2:15.75    2:12.36  
     r:+0.82  30.47     1:04.09 (33.62)     1:38.01 (33.92)     2:12.36 (34.35)
  2 Cantu, Jareth M           12 AAAA-ST              2:26.45    2:23.95  
     r:+0.96  34.33     1:10.53 (36.20)     1:47.42 (36.89)     2:23.95 (36.53)
  3 Poteet, Russell W         13 AAAA-ST              2:53.01    2:37.34  
     r:+0.80  35.58     1:15.54 (39.96)     1:56.90 (41.36)     2:37.34 (40.44)
  4 Mendoza, Aaron            13 AAAA-ST                   NT    2:40.79  
     r:+0.84  34.38     1:14.78 (40.40)     1:58.71 (43.93)     2:40.79 (42.08)
  5 Sweeney, Aidan R          12 AAAA-ST              3:38.56    3:01.44  
 -- Garza, Sebastian N        15 AAAA-ST              2:31.36         DQ  
     r:+0.83  30.28     1:05.40 (35.12)                                        
 
Boys 11 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garza, Sebastian N        15 AAAA-ST              1:24.79    1:13.18  
              34.52     1:13.18 (38.66)                                        
  2 Blundell, Erwin V         15 AAAA-ST              1:32.10    1:22.19  
              39.57     1:22.19 (42.62)                                        
  3 Mendoza, Aaron            13 AAAA-ST                   NT    1:26.13  
              40.82     1:26.13 (45.31)                                        
  4 Aktunc, Kerem             13 AAAA-ST              1:42.13    1:27.33  
  5 Cantu, Jareth M           12 AAAA-ST              1:50.71    1:29.02  
              43.69     1:29.02 (45.33)                                        
  6 Alarcon, Josh D           14 AAAA-ST              1:28.79    1:29.32  
              39.66     1:29.32 (49.66)                                        
  7 Mecham, Clayton T         12 AAAA-ST                   NT    1:46.08  
              49.97     1:46.08 (56.11)                                        
  8 Shahriari, Kayarmin       12 AAAA-ST              1:57.17    1:46.86  
              51.10     1:46.86 (55.76)                                        
  9 Olsen, Noah S             12 AAAA-ST                   NT    1:48.31  
 10 Shahriari, Kiarash        14 AAAA-ST              1:46.48    1:48.42  
 11 Bulman, Kade A            11 AAAA-ST              1:48.07    1:48.62  
 12 Blundell, Eddy G          12 AAAA-ST                   NT    1:54.99  
 -- Blundell, Andy E          12 AAAA-ST                   NT         DQ  
              53.74          DQ (59.28)                                        
 -- Flores, Nick O            12 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Grant, Kevin O            12 AAAA-ST                   NT         DQ  
              46.61          DQ (54.06)                                        
 -- Arenas Bernal, Alberto B  12 AAAA-ST                   NT         DQ  
              58.67        DQ (1:07.83)                                        
 -- Herreno, Samuel M         11 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- O'Halligan, Gavin B       12 AAAA-ST              2:02.87         DQ  
 
Boys 11 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, David R            13 AAAA-ST              1:23.83    1:23.27  
     r:+0.82  40.48     1:23.27 (42.79)                                        
  2 Turpin, Erik W            13 AAAA-ST              1:23.15    1:25.70  
     r:+0.88  42.63     1:25.70 (43.07)                                        
  3 Carswell, Austin J        15 AAAA-ST              1:25.73    1:26.67  
     r:+0.89  41.06     1:26.67 (45.61)                                        
  4 Salazar, Aldo D           13 AAAA-ST              1:31.73    1:29.37  
              40.74     1:29.37 (48.63)                                        
  5 Blundell, Erwin V         15 AAAA-ST              1:36.54    1:31.02  
  6 Sinn, Landon C            12 AAAA-ST              1:54.49    1:33.73  
              44.40     1:33.73 (49.33)                                        
  7 Shuler, Jimmy F           11 AAAA-ST                   NT    1:35.69  
     r:+0.93  43.19     1:35.69 (52.50)                                        
  8 Shahriari, Kiarash        14 AAAA-ST              1:43.40    1:40.22  
     r:+0.90  47.90     1:40.22 (52.32)                                        
  9 Aktunc, Kerem             13 AAAA-ST              2:11.02    1:40.56  
     r:+0.87  45.47     1:40.56 (55.09)                                        
 10 Huffaker, Gregory         11 AAAA-ST              1:49.98    1:40.87  
     r:+0.84  44.58     1:40.87 (56.29)                                        
 11 Herreno, Samuel M         11 AAAA-ST              1:45.67    1:41.54  
              48.38     1:41.54 (53.16)                                        
 12 Sweeney, Aidan R          12 AAAA-ST              1:36.91    1:43.50  
     r:+0.86  47.38     1:43.50 (56.12)                                        
 13 Flores, Nick O            12 AAAA-ST                   NT    1:44.96  
              49.33     1:44.96 (55.63)                                        
 14 Olsen, Noah S             12 AAAA-ST                   NT    1:46.86  
     r:+0.85  49.72     1:46.86 (57.14)                                        
 15 Shahriari, Kayarmin       12 AAAA-ST              2:02.78    1:58.61  
              57.01   1:58.61 (1:01.60)                                        
 16 Mecham, Clayton T         12 AAAA-ST                   NT    2:04.30  
              56.38   2:04.30 (1:07.92)                                        
 17 Kischbaum, Connor H       12 AAAA-ST                   NT    2:08.84  
     r:+0.95  59.16   2:08.84 (1:09.68)                                        
 -- Grant, Kevin O            12 AAAA-ST                   NT         DQ  
              43.28          DQ (50.21)                                        
 -- Alarcon, Josh D           14 AAAA-ST              1:45.19         DQ  
     r:+0.96  47.61        DQ (1:00.94)                                        
 -- O'Halligan, Gavin B       12 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Blundell, Eddy G          12 AAAA-ST                   NT         DQ  
   r:+0.95  1:08.02        DQ (1:12.27)                                        
 -- Blundell, Andy E          12 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 11 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, David R            13 AAAA-ST                   NT    1:09.65  
     r:+0.82  31.10     1:09.65 (38.55)                                        
  2 Carswell, Austin J        15 AAAA-ST              1:20.19    1:18.32  
     r:+0.91  36.73     1:18.32 (41.59)                                        
  3 Turpin, Erik W            13 AAAA-ST              1:35.72    1:18.75  
     r:+0.93  38.97     1:18.75 (39.78)                                        
  4 Salazar, Aldo D           13 AAAA-ST              1:21.70    1:19.87  
              38.14     1:19.87 (41.73)                                        
  5 Poteet, Russell W         13 AAAA-ST              1:25.06    1:21.40  
  6 Cantu, Jareth M           12 AAAA-ST              1:23.30    1:22.36  
     r:+0.60  41.03     1:22.36 (41.33)                                        
  7 Sinn, Landon C            12 AAAA-ST              1:25.92    1:22.43  
     r:+0.90  38.05     1:22.43 (44.38)                                        
  8 Flores, Nick O            12 AAAA-ST                   NT    1:23.48  
              38.39     1:23.48 (45.09)                                        
  9 Herreno, Samuel M         11 AAAA-ST              1:32.47    1:30.11  
              40.51     1:30.11 (49.60)                                        
 10 Shuler, Jimmy F           11 AAAA-ST                   NT    1:34.11  
              47.55     1:34.11 (46.56)                                        
 11 Trevino Aguilera, Melo    11 AAAA-ST                   NT    1:41.48  
 12 Pak, Aidan B              11 AAAA-ST                   NT    1:43.98  
     r:+0.91  52.50     1:43.98 (51.48)                                        
 13 Kischbaum, Connor H       12 AAAA-ST              1:44.24    1:47.40  
              52.00     1:47.40 (55.40)                                        
 14 Arenas Bernal, Alberto B  12 AAAA-ST              2:04.20    1:56.78  
     r:+0.50  54.95   1:56.78 (1:01.83)                                        
 -- Alarcon, Josh D           14 AAAA-ST              1:24.62         DQ  
     r:+0.89  38.27          DQ (46.65)