2020 TAPPS Division I State Championships / TSD-1
NEISD Aquatic Center - 2/7/2020              
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St Agnes  'A'                                     1:55.95    1:53.75   40  
     1) Marvin, Amelia 09               2) McCarty, Sarah 09              
     3) Lyons, Olivia 12                4) McGee, Elizabeth 10            
                  29.27     1:00.37 (31.10)     1:28.60 (28.23)     1:53.75 (25.15)
  2 Dallas Bishop Lynch  'A'                          1:56.08    1:54.17   34  
     1) Hudspeth, Lindsay 12            2) Beeson, Hadley 10              
     3) Todd, Stella 10                 4) Robertson, Sophie 11           
                  30.08     1:01.45 (31.37)     1:26.85 (25.40)     1:54.17 (27.32)
  3 El Paso Loretto Academy  'A'                      2:03.71    2:00.81   32  
     1) Gunnison, Elizabeth 10          2) Vega, Jimena 10                
     3) Barajas, Lauren 11              4) Hirschi, Celeste 11            
                  31.45     1:05.98 (34.53)     1:35.24 (29.26)     2:00.81 (25.57)
  4 Dallas Parish Episcopal School  'A'               2:10.15    2:01.86   30  
     1) Sobenes, Sophia 11              2) Miles, Jaclyn 09               
     3) Kaufman, Margaret 09            4) Chambers, Tatum 10             
                  32.75     1:07.17 (34.42)     1:38.10 (30.93)     2:01.86 (23.76)
  5 Addison Trinity Christian  D-I  'A'               2:02.98    2:02.86   28  
     1) Larson, Jenna 12                2) Gerard, Allison 09             
     3) Young, Jessica 12               4) Bayliss, Alyanna 10            
                  30.97     1:05.44 (34.47)     1:34.46 (29.02)     2:02.86 (28.40)
  6 Saint John Xxiii  'A'                             2:03.16    2:03.36   26  
     1) Moore, Brooklyn 11              2) Gomez, Lilliana 10             
     3) Docog, Gabrielle 10             4) Brosch, Kaylee 11              
                  30.97     1:06.85 (35.88)     1:35.27 (28.42)     2:03.36 (28.09)
  7 Ursuline Academy of Dallas  'A'                   2:05.90    2:05.06   24  
     1) Van Hyfte, Paige 10             2) Shaff, Nikki 10                
     3) Shaaf, Nadia 09                 4) Jones, Hailey 11               
                  31.30     1:06.76 (35.46)     1:38.55 (31.79)     2:05.06 (26.51)
  8 Incarnate Word High School  'A'                   2:05.77    2:05.32   22  
     1) Croley, Sophia 12               2) Nguyen, Van 10                 
     3) Aristotelidis, Julia 12         4) Betancourt, Mariela 12         
                  28.49     1:05.30 (36.81)     1:38.62 (33.32)     2:05.32 (26.70)
  9 Concordia Lutheran High School  'A'               2:06.41    2:05.60   18  
     1) Escamilla, Alexa 12             2) Kiel, Emma 11                  
     3) Williams, Kennedy 10            4) Tilley, Erin 11                
                  32.21     1:06.98 (34.77)     1:41.46 (34.48)     2:05.60 (24.14)
 10 St Dominic Savio Catholic  'A'                    2:09.50    2:08.11   14  
     1) Whitworth, Sarah 10             2) Nguyen, Amy 10                 
     3) Murphy, Caitlin 12              4) Hallum, Jade 12                
                  40.84     1:17.38 (36.54)     1:44.49 (27.11)     2:08.11 (23.62)
 11 Duchesne Academy  'A'                             2:07.49    2:09.18   12  
     1) Directo, Camille 12             2) Smith, Gaby 09                 
     3) McKillip, Alexandra 12          4) Chandler, Jill 12              
                  30.27     1:12.13 (41.86)     1:42.56 (30.43)     2:09.18 (26.62)
 12 Antonian College Preparatory  'A'                 2:11.07    2:10.27   10  
     1) Stallard, Ana 12                2) Kucera, Grace 12               
     3) Montgomery, Devin 12            4) Kwan, Camille 12               
                  34.35     1:10.42 (36.07)     1:40.83 (30.41)     2:10.27 (29.44)
 13 John Paul II High School  'A'                     2:11.83    2:12.52    8  
     1) Xu, Shelby 12                   2) Jasadiredja, Ruth 09           
     3) Dao, Milan 10                   4) Dobosh, Rachel 12              
                  33.35     1:14.23 (40.88)     1:44.18 (29.95)     2:12.52 (28.34)
 14 Fort Worth Nolan Catholic  'A'                    2:11.17    2:12.57    6  
     1) Fitzpatrick, Lauren 12          2) Nguyen, Madison 10             
     3) Burtzlaff, Claire 12            4) Bailey, Taylor 12              
                  37.82     1:15.22 (37.40)     1:42.85 (27.63)     2:12.57 (29.72)
 15 ST Pius X  'A'                                    2:16.58    2:14.24    4  
     1) Davis, Maddie 09                2) Young, Daniella 12             
     3) Birkelbach, Stephanie 09        4) Griffin, Robin 09              
                  33.84     1:18.31 (44.47)     1:44.50 (26.19)     2:14.24 (29.74)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Village School Swimming  'A'                  1:40.78    1:39.48   40  
     1) Belmar, Quinn 09                2) Chin, Thomas 10                
     3) Boyle, Mac 12                   4) Itkins, Daniel 09              
                  25.87       55.35 (29.48)     1:18.26 (22.91)     1:39.48 (21.22)
  2 John Paul II High School  'A'                     1:42.34    1:39.65   34  
     1) Belair, Michael 11              2) Cava, Matt 11                  
     3) Rodriguez-Bustos, Santi 11      4) Stamper, Sage 12               
                  24.16       53.05 (28.89)     1:17.86 (24.81)     1:39.65 (21.79)
  3 St Thomas High School  'A'                        1:41.20    1:41.38   32  
     1) McLean, Josh 10                 2) Gregory, Griffin 11            
     3) Pham, Patrick 11                4) Brogan, Carrick 10             
                  26.56       54.93 (28.37)     1:18.37 (23.44)     1:41.38 (23.01)
  4 Saint John Xxiii  'A'                             1:47.11    1:43.74   30  
     1) Neundorfer, Canyon 12           2) Tate, Adam 12                  
     3) Pink, Eric 12                   4) Echevarria, Chris 12           
                  26.49       54.75 (28.26)     1:20.55 (25.80)     1:43.74 (23.19)
  5 Antonian College Preparatory  'A'                 1:47.73    1:45.69   28  
     1) Warren, Jack 11                 2) Field, Hunter 11               
     3) Chappell, Chase 12              4) Flynn, Sean 12                 
                  27.50       54.98 (27.48)     1:20.67 (25.69)     1:45.69 (25.02)
  6 Plano Prestonwood Christian Ac  'A'               1:47.98    1:47.19   26  
     1) Douglass, Brody 09              2) Works, Davis 11                
     3) Oliver, Micah 11                4) Taylor, Garrett 11             
                  26.87       56.29 (29.42)     1:23.28 (26.99)     1:47.19 (23.91)
  7 El Paso Cathedral High School  'A'                1:44.39    1:48.39   24  
     1) Terrazas, Javier 10             2) Rodriguez, Carlos 10           
     3) Rivera, Daniel 11               4) Rodriguez, Robert 10           
                  27.41       58.23 (30.82)     1:24.14 (25.91)     1:48.39 (24.25)
  8 San Antonio Central Catholic  'A'                 1:49.43    1:48.87   22  
     1) Solorzano, Caleb 10             2) Flinn, Teagan 10               
     3) Garza, Jordan 10                4) Guajardo, Luke 10              
                  27.34       58.22 (30.88)     1:24.98 (26.76)     1:48.87 (23.89)
  9 All Saints' Episcopal School  'A'                 1:53.05    1:52.95   18  
     1) Wade, Noah 12                   2) Daniels, Nic 11                
     3) Klvac, Daniel 10                4) Comtois, Jack 12               
                  31.64       58.54 (26.90)     1:27.08 (28.54)     1:52.95 (25.87)
 10 Fort Worth Nolan Catholic  'A'                    1:55.33    1:54.63   14  
     1) Jackson, Curtis 11              2) Black, Harry 11                
     3) Vu, Nhan 11                     4) Nguyen, Matthew 11             
                  30.62     1:04.24 (33.62)     1:29.91 (25.67)     1:54.63 (24.72)
 11 Dallas Bishop Lynch  'A'                          1:55.24    1:54.96   12  
     1) Heck, Jacob 11                  2) Ponewash, Zachary 11           
     3) Amaro, Alejandro 11             4) Pecararo, Thomas 10            
                  32.17     1:03.64 (31.47)     1:30.61 (26.97)     1:54.96 (24.35)
 12 St Dominic Savio Catholic  'A'                    2:03.03    2:00.85   10  
     1) Ring, Phillip 11                2) Alverez, Frank 12              
     3) Nguyen, Austin 09               4) Nguyen, Anthony 11             
                  32.33     1:04.49 (32.16)     1:35.07 (30.58)     2:00.85 (25.78)
 13 Dallas Parish Episcopal School  'A'               2:03.91    2:01.11    8  
     1) Humplick, Marcus 09             2) Soule, Sam 11                  
     3) Johnson, Aidan 11               4) Wiggans, Matthew 10            
                  30.53     1:06.85 (36.32)     1:32.83 (25.98)     2:01.11 (28.28)
 -- Addison Trinity Christian  D-I  'A'               2:03.37         DQ  
     1) Smith, Mason 09                 2) Huffman, Luke 10               
     3) Olson, Evan 09                  4) Neatherlin, Reed 09            
                  32.56     1:05.21 (32.65)     1:36.93 (31.72)          DQ (25.16)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beeson, Hadley            10 Bishop Lynch         1:58.29    1:53.30   20  
                  26.51       55.03 (28.52)     1:24.61 (29.58)     1:53.30 (28.69)
  2 Schlortt, Kirsten         10 Saint Marys Hall     1:57.15    1:53.65   17  
                  26.29       55.13 (28.84)     1:25.11 (29.98)     1:53.65 (28.54)
  3 Kurka, Pearson            11 St Agnes             2:00.03    1:57.96   16  
                  27.27       56.39 (29.12)     1:26.60 (30.21)     1:57.96 (31.36)
  4 Mischlich, Kate           12 St Agnes             2:04.06    1:59.43   15  
                  27.53       57.50 (29.97)     1:28.65 (31.15)     1:59.43 (30.78)
  5 Kurka, Campbell           09 St Agnes             2:07.48    2:03.49   14  
                  28.44       59.25 (30.81)     1:31.32 (32.07)     2:03.49 (32.17)
  6 Moore, Brooklyn           11 St John Xxiii        2:10.45    2:08.54   13  
                  29.09     1:01.19 (32.10)     1:34.44 (33.25)     2:08.54 (34.10)
  7 Chandler, Jill            12 Duchesne             2:06.13    2:08.63   12  
                  29.15     1:01.11 (31.96)     1:34.29 (33.18)     2:08.63 (34.34)
  8 Riebe, Margaret           10 St Agnes             2:10.56    2:11.18   11  
                  29.99     1:03.35 (33.36)     1:37.71 (34.36)     2:11.18 (33.47)
  9 Suwanda, Mariska          10 John Paul II         2:11.47    2:11.50    9  
                  29.18     1:01.92 (32.74)     1:36.32 (34.40)     2:11.50 (35.18)
 10 Chabre, Sophia            10 Loretto Academy      2:11.90    2:14.52    7  
                  29.03     1:02.03 (33.00)     1:37.70 (35.67)     2:14.52 (36.82)
 11 Larson, Jenna             12 Addison              2:16.03    2:15.07    6  
                  31.10     1:06.33 (35.23)     1:41.43 (35.10)     2:15.07 (33.64)
 12 Cortez, Analia            11 Loretto Academy      2:20.02    2:15.38    5  
                  30.63     1:04.87 (34.24)     1:40.52 (35.65)     2:15.38 (34.86)
 13 Brosch, Morgan            09 St John Xxiii        2:15.07    2:15.77    4  
                  30.96     1:05.00 (34.04)     1:41.07 (36.07)     2:15.77 (34.70)
 14 Zajicek, Anne             12 Bishop Lynch         2:19.21    2:18.16    3  
                  31.41     1:06.59 (35.18)     1:42.77 (36.18)     2:18.16 (35.39)
 15 Blanton, Jenna            09 Liberty              2:21.79    2:21.67    2  
                  31.53     1:06.84 (35.31)     1:44.34 (37.50)     2:21.67 (37.33)
 16 Jones, Alyssa             10 John Paul II         2:23.26    2:22.60    1  
                  32.08     1:08.41 (36.33)     1:45.78 (37.37)     2:22.60 (36.82)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michaels, Dylan           11 St Thomas            1:48.07    1:47.03   20  
                  25.73       52.11 (26.38)     1:19.32 (27.21)     1:47.03 (27.71)
  2 Ortiz, Sebastian          12 St Thomas            1:48.60    1:47.94   17  
                  24.87       52.03 (27.16)     1:20.19 (28.16)     1:47.94 (27.75)
  3 Prieto, Adrian            11 Cathedral            1:49.64    1:49.06   16  
                  24.78       52.24 (27.46)     1:20.20 (27.96)     1:49.06 (28.86)
  4 Reysa, Matthew            11 Dominic Savio        1:49.77    1:49.72   15  
                  24.66       51.79 (27.13)     1:20.24 (28.45)     1:49.72 (29.48)
  5 Wilson, Brady             10 Midland Christia     1:53.05    1:50.46   14  
                  26.34       54.33 (27.99)     1:22.71 (28.38)     1:50.46 (27.75)
  6 Belmar, Quinn             09 Village              1:49.64    1:50.69   13  
                  25.83       53.71 (27.88)     1:22.27 (28.56)     1:50.69 (28.42)
  7 Vu, Nhan                  11 Nolan Catholic       1:53.23    1:51.94   12  
                  25.75       53.41 (27.66)     1:22.60 (29.19)     1:51.94 (29.34)
  8 Terrazas, Javier          10 Cathedral            1:57.94    1:54.78   11  
                  26.49       55.80 (29.31)     1:25.57 (29.77)     1:54.78 (29.21)
  9 Douglass, Brody           09 Prestonwood          1:57.02    1:56.67    9  
                  25.99       55.88 (29.89)     1:26.66 (30.78)     1:56.67 (30.01)
 10 Tate, Adam                12 St John Xxiii        2:02.14    1:56.75    7  
                  26.96       57.51 (30.55)     1:28.05 (30.54)     1:56.75 (28.70)
 11 Romero-Garza, Inaki       11 John Paul II         1:56.10    1:56.88    6  
                  26.92       56.06 (29.14)     1:26.06 (30.00)     1:56.88 (30.82)
 12 Weber, Luke               11 Bishop Lynch         2:00.47    1:58.41    5  
                  26.75       57.17 (30.42)     1:27.83 (30.66)     1:58.41 (30.58)
 13 Brelinsky, Aiden          12 St Thomas            2:00.84    1:58.85    4  
                  26.32       56.10 (29.78)     1:27.55 (31.45)     1:58.85 (31.30)
 14 Greaney, Patrick          11 St Thomas            1:59.87    1:58.99    3  
                  26.27       56.08 (29.81)     1:27.29 (31.21)     1:58.99 (31.70)
 15 Cos, Alejandro            12 Cathedral            2:02.36    2:00.88    2  
                  26.84       56.74 (29.90)     1:28.52 (31.78)     2:00.88 (32.36)
 16 Oliver, Micah             11 Prestonwood          2:03.92    2:02.39    1  
                  26.91       58.16 (31.25)     1:30.60 (32.44)     2:02.39 (31.79)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Todd, Stella              10 Bishop Lynch         2:11.76    2:07.18   20  
                  27.44     1:00.19 (32.75)     1:38.01 (37.82)     2:07.18 (29.17)
  2 Lyons, Olivia             12 St Agnes             2:22.57    2:15.38   17  
                  29.30     1:05.28 (35.98)     1:43.62 (38.34)     2:15.38 (31.76)
  3 Hudspeth, Lindsay         12 Bishop Lynch         2:20.26    2:19.94   16  
                  29.29     1:03.92 (34.63)     1:46.23 (42.31)     2:19.94 (33.71)
  4 Marvin, Amelia            09 St Agnes             2:25.20    2:22.57   15  
                  30.55     1:06.31 (35.76)     1:49.47 (43.16)     2:22.57 (33.10)
  5 Brewer, Cali              11 Ursuline             2:27.93    2:23.82   14  
                  30.76     1:06.41 (35.65)     1:49.51 (43.10)     2:23.82 (34.31)
  6 Dawlett, Niela            09 St Agnes             2:26.64    2:26.38   13  
                  30.32     1:06.11 (35.79)     1:53.03 (46.92)     2:26.38 (33.35)
  7 Gomez, Lilliana           10 St John Xxiii        2:24.68    2:27.68   12  
                  31.02     1:07.60 (36.58)     1:52.66 (45.06)     2:27.68 (35.02)
  8 Stewart, Grace            10 St Agnes             2:32.10    2:27.85   11  
                  31.63     1:08.50 (36.87)     1:52.23 (43.73)     2:27.85 (35.62)
  9 Nguyen, Amy               10 Dominic Savio        2:31.09    2:30.73    9  
                  30.80     1:07.97 (37.17)     1:53.71 (45.74)     2:30.73 (37.02)
 10 Reeves, Shea              11 Prestonwood          2:33.88    2:32.97    7  
                  31.11     1:11.55 (40.44)     1:56.64 (45.09)     2:32.97 (36.33)
 11 Sobenes, Sophia           11 Parish               2:37.21    2:33.78    6  
                  32.72     1:10.37 (37.65)     1:58.01 (47.64)     2:33.78 (35.77)
 12 Barajas, Lauren           11 Loretto Academy      2:37.30    2:35.31    5  
                  31.63     1:10.93 (39.30)     1:59.73 (48.80)     2:35.31 (35.58)
 13 Hill, Olivia              09 HIW                  2:36.77    2:35.83    4  
                  30.72     1:10.57 (39.85)     1:59.36 (48.79)     2:35.83 (36.47)
 14 Betancourt, Mariela       12 S A I W A            2:35.81    2:37.18    3  
                  31.98     1:12.79 (40.81)     2:00.34 (47.55)     2:37.18 (36.84)
 15 Martin, Audrey            09 Nolan Catholic       2:39.33    2:41.52    2  
                  35.09     1:15.69 (40.60)     2:03.35 (47.66)     2:41.52 (38.17)
 -- Birkelbach, Stephanie     09 St Pius X            2:19.68         DQ  
                  29.22     1:05.56 (36.34)     1:46.38 (40.82)          DQ (31.80)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solorzano, Caleb          10 SA Central           2:06.63    2:02.32   20  
                  26.47       59.52 (33.05)     1:33.87 (34.35)     2:02.32 (28.45)
  2 Villalva, Elijah          10 Cathedral            2:02.68    2:04.02   17  
                  25.40       57.32 (31.92)     1:34.43 (37.11)     2:04.02 (29.59)
  3 Elgar, Keith              11 Kelly                2:05.13    2:05.02   16  
                  26.15       57.77 (31.62)     1:34.15 (36.38)     2:05.02 (30.87)
  4 McLean, Josh              10 St Thomas            2:06.08    2:05.86   15  
                  26.98       58.47 (31.49)     1:35.10 (36.63)     2:05.86 (30.76)
  5 Lewis, Nathan             11 Dominic Savio        2:15.79    2:10.85   14  
                  27.58     1:01.35 (33.77)     1:39.92 (38.57)     2:10.85 (30.93)
  6 Rodriguez, Carlos         10 Cathedral            2:10.53    2:11.08   13  
                  27.11     1:01.18 (34.07)     1:40.48 (39.30)     2:11.08 (30.60)
  7 Moynet, Martin            12 Village              2:18.59    2:13.58   12  
                                1:02.86 ( )     1:42.62 (39.76)     2:13.58 (30.96)
  8 Abouelazm, Omar           11 Village              2:18.06    2:15.95   11  
                  26.50     1:00.96 (34.46)     1:42.20 (41.24)     2:15.95 (33.75)
  9 Ramirez, Charlie          10 St Thomas            2:19.83    2:17.95    9  
                  27.34     1:02.84 (35.50)     1:47.18 (44.34)     2:17.95 (30.77)
 10 Rivera, Daniel            11 Cathedral            2:19.30    2:18.82    7  
                  26.67     1:00.16 (33.49)     1:43.90 (43.74)     2:18.82 (34.92)
 11 Bohannon, Max             11 SA Central           2:17.72    2:19.54    6  
                  28.95     1:05.81 (36.86)     1:47.69 (41.88)     2:19.54 (31.85)
 12 Nguyen, Matthew           12 Nolan Catholic       2:18.36    2:20.63    5  
                  30.00     1:08.60 (38.60)     1:48.26 (39.66)     2:20.63 (32.37)
 13 Armenta, Ethan            12 St Thomas            2:21.22    2:21.55    4  
                  29.05     1:05.92 (36.87)     1:48.12 (42.20)     2:21.55 (33.43)
 14 Humplick, Marcus          09 Parish               2:23.35    2:21.65    3  
                  29.79     1:07.24 (37.45)     1:50.00 (42.76)     2:21.65 (31.65)
 15 Ponewash, Zachary         11 Bishop Lynch         2:22.44    2:21.89    2  
                  30.06     1:07.46 (37.40)     1:48.87 (41.41)     2:21.89 (33.02)
 16 Stathatos, Max            10 Prestonwood          2:25.90    2:29.76    1  
                  30.82     1:07.37 (36.55)     1:53.88 (46.51)     2:29.76 (35.88)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hallum, Jade              12 Dominic Savio          24.35      24.02   20  
  2 Bond, Brynn               09 Duchesne               25.10      24.37   17  
  3 Kass, Carina              11 Duchesne               25.12      25.04   16  
  4 Chambers, Tatum           10 Parish                 25.73      25.51   15  
  5 Tsioutsias, Arianne       10 Ursuline               25.48      25.87   14  
  6 McGee, Elizabeth          10 St Agnes               25.96      26.03   13  
  7 Docog, Gabrielle          10 St John Xxiii          26.42      26.34   12  
  8 Chesnut, Carson           10 HIW                    25.92      26.58   11  
  9 Burtzlaff, Claire         12 Nolan Catholic         26.98      26.66    9  
 10 Davis, Karina             09 St Agnes               26.85      26.69    7  
 11 Wieland, Allie            12 St Agnes               26.72      26.80    6  
 12 Rodriguez, Ava            11 All Saints             26.91      26.81    5  
 13 Elacqua, Grace            10 St Agnes               26.34      26.90    4  
 14 Directo, Camille          12 Duchesne               26.93      27.10    3  
 15 Quiroz, Paulina           11 Loretto Academy        27.93      27.60    2  
 16 Kucera, Grace             12 Antonian               27.54      28.07    1  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Belair, Michael           11 John Paul II           21.75      21.11   20  
  2 Doehler, Ethan            10 Saint Marys Hall       21.44      21.29   17  
  3 Itkins, Daniel            09 Village                21.99      21.88   16  
  4 Armenta, Manuel           12 Cathedral              22.81      22.03   15  
  5 Field, Hunter             11 Antonian               23.08      22.34   14  
  6 Guajardo, Luke            10 SA Central             23.80      23.00   13  
  7 Stamper, Sage             12 John Paul II           22.90      23.03   12  
  8 Johnson, Aidan            11 Parish                 23.29      23.24   11  
  9 Brogan, Carrick           10 St Thomas              23.23      23.27    9  
 10 Chin, Thomas              10 Village                23.24      23.68    7  
 11 January, Austin           10 Bishop Lynch           23.82      23.77    5.5
 11 Echevarria, Chris         12 St John Xxiii          23.80      23.77    5.5
 13 Perez, Fernando           10 Cathedral              23.51      23.83    4  
 14 Cava, Matt                11 John Paul II           23.24      23.84    3  
 15 Sandrock, Dylan           10 St Thomas              24.18      24.37    1.5
 15 Rodriguez-Bustos, Santi   11 John Paul II           24.27      24.37    1.5
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hallum, Jade              12 Dominic Savio          56.80      56.28   20  
                  27.09       56.28 (29.19)                                        
  2 Beeson, Hadley            10 Bishop Lynch         1:02.91      58.30   17  
                  27.68       58.30 (30.62)                                        
  3 Bacha, Yana               11 Village              1:00.36    1:00.90   16  
                  27.97     1:00.90 (32.93)                                        
  4 Lyons, Olivia             12 St Agnes             1:03.28    1:00.97   15  
                  28.85     1:00.97 (32.12)                                        
  5 Kurka, Pearson            11 St Agnes             1:03.86    1:01.87   14  
                  29.21     1:01.87 (32.66)                                        
  6 Harrison, Riley           12 St Agnes             1:05.91    1:04.15   13  
                  30.01     1:04.15 (34.14)                                        
  7 Dawlett, Niela            09 St Agnes             1:04.79    1:05.73   12  
                  31.15     1:05.73 (34.58)                                        
  8 Dao, Milan                10 John Paul II         1:06.66    1:07.27   11  
                  31.18     1:07.27 (36.09)                                        
  9 Young, Jessica            12 Addison              1:09.56    1:07.51    9  
                  30.42     1:07.51 (37.09)                                        
 10 Barajas, Lauren           11 Loretto Academy      1:09.25    1:09.80    7  
                  31.21     1:09.80 (38.59)                                        
 11 Van Hyfte, Paige          10 Ursuline             1:10.24    1:11.07    6  
                  31.14     1:11.07 (39.93)                                        
 12 Cortez, Analia            11 Loretto Academy      1:12.93    1:12.61    5  
                  33.75     1:12.61 (38.86)                                        
 13 McKillip, Alexandra       12 Duchesne             1:13.63    1:13.51    4  
                  32.69     1:13.51 (40.82)                                        
 14 Jasadiredja, Ruth         09 John Paul II         1:13.94    1:16.14    3  
                  35.45     1:16.14 (40.69)                                        
 -- Elgar, Kelsy              09 Kelly                1:10.53         DQ  
                  31.95          DQ (40.14)                                        
 -- Brosch, Kaylee            11 St John Xxiii        1:10.56         DQ  
                  32.87          DQ (39.44)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilbert, Reilly           12 Dominic Savio          51.23      50.09   20  
                  23.39       50.09 (26.70)                                        
  2 Boyle, Mac                12 Village                52.56      51.13   17  
                  23.75       51.13 (27.38)                                        
  3 Villalva, Elijah          10 Cathedral              54.47      55.46   16  
                  25.65       55.46 (29.81)                                        
  4 Neundorfer, Canyon        12 St John Xxiii          56.60      56.00   15  
                  26.27       56.00 (29.73)                                        
  5 Pham, Patrick             11 St Thomas              57.47      56.10   14  
                  25.18       56.10 (30.92)                                        
  6 Rodriguez-Bustos, Santi   11 John Paul II           57.68      57.09   13  
                  25.95       57.09 (31.14)                                        
  7 Rodriguez, Carlos         10 Cathedral              58.16      58.23   12  
                  27.61       58.23 (30.62)                                        
  8 Abouelazm, Omar           11 Village              1:00.92      58.52   11  
                  27.11       58.52 (31.41)                                        
  9 Ramirez, Charlie          10 St Thomas              59.08      58.67    9  
                  27.36       58.67 (31.31)                                        
 10 Greaney, Patrick          11 St Thomas              58.46      58.93    7  
                  26.38       58.93 (32.55)                                        
 11 Zeise, Elijah             10 Cathedral            1:00.05      59.36    6  
                  28.02       59.36 (31.34)                                        
 12 Rivera, Daniel            11 Cathedral            1:01.19    1:00.10    5  
                  27.78     1:00.10 (32.32)                                        
 13 Pink, Eric                12 St John Xxiii        1:01.47    1:00.37    4  
                  27.97     1:00.37 (32.40)                                        
 14 Pecararo, Thomas          10 Bishop Lynch         1:01.30    1:00.94    3  
                  28.03     1:00.94 (32.91)                                        
 15 Amaro, Alejandro          11 Bishop Lynch         1:01.76    1:01.37    2  
                  28.16     1:01.37 (33.21)                                        
 16 Garza, Jordan             10 SA Central           1:01.85    1:01.65    1  
                  27.92     1:01.65 (33.73)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bond, Brynn               09 Duchesne               57.80      52.92   20  
                  25.51       52.92 (27.41)                                        
  2 Tilley, Erin              11 TCL                    53.18      53.12   17  
                  25.34       53.12 (27.78)                                        
  3 Murphy, Caitlin           12 Dominic Savio          53.88      53.50   16  
                  25.75       53.50 (27.75)                                        
  4 Croley, Sophia            12 S A I W A              56.89      55.76   15  
                  26.33       55.76 (29.43)                                        
  5 Kass, Carina              11 Duchesne               55.80      56.00   14  
                  26.46       56.00 (29.54)                                        
  6 Chambers, Tatum           10 Parish                 57.38      56.66   13  
                  27.12       56.66 (29.54)                                        
  7 McGee, Elizabeth          10 St Agnes               57.38      56.83   12  
                  27.36       56.83 (29.47)                                        
  8 Dalton, Abby              12 Ursuline               57.97      57.28   11  
                  27.64       57.28 (29.64)                                        
  9 Docog, Gabrielle          10 St John Xxiii          57.57      57.46    9  
                  27.51       57.46 (29.95)                                        
 10 Tsioutsias, Arianne       10 Ursuline               56.78      57.47    7  
                  27.31       57.47 (30.16)                                        
 11 Rao, Ananya               10 Village                58.66      58.21    6  
                  28.16       58.21 (30.05)                                        
 12 Wolf, Alyson              10 Duchesne               58.95      58.95    5  
                  28.47       58.95 (30.48)                                        
 13 Buckalew, Emelia          12 St Agnes             1:00.13      59.22    4  
                  28.04       59.22 (31.18)                                        
 14 Elacqua, Grace            10 St Agnes               57.84      59.46    3  
                  28.10       59.46 (31.36)                                        
 15 Gunnison, Elizabeth       10 Loretto Academy        59.69      59.77    2  
                  28.37       59.77 (31.40)                                        
 16 Robertson, Sophie         11 Bishop Lynch         1:00.07    1:00.90    1  
                  29.62     1:00.90 (31.28)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Belair, Michael           11 John Paul II           47.41      46.03   20  
                  22.29       46.03 (23.74)                                        
  2 Doehler, Ethan            10 Saint Marys Hall       46.46      46.29   17  
                  22.32       46.29 (23.97)                                        
  3 Itkins, Daniel            09 Village                48.90      48.42   16  
                  22.99       48.42 (25.43)                                        
  4 Daniels, Nic              11 All Saints             48.72      48.43   15  
                  23.14       48.43 (25.29)                                        
  5 Swider, Adam              11 Saint Marys Hall       50.78      48.58   14  
                  23.59       48.58 (24.99)                                        
  6 Field, Hunter             11 Antonian               50.90      48.71   13  
                  23.53       48.71 (25.18)                                        
  7 Michaels, Dylan           11 St Thomas              48.94      49.23   12  
                  23.97       49.23 (25.26)                                        
  8 Reysa, Matthew            11 Dominic Savio          50.02      50.50   11  
                  24.12       50.50 (26.38)                                        
  9 Guajardo, Luke            10 SA Central             51.67      50.57    9  
                  24.33       50.57 (26.24)                                        
 10 Works, Davis              11 Prestonwood            51.05      50.67    7  
                  24.07       50.67 (26.60)                                        
 11 Perez, Fernando           10 Cathedral              51.24      50.92    6  
                  24.56       50.92 (26.36)                                        
 12 Johnson, Aidan            11 Parish                 53.40      52.21    5  
                  24.94       52.21 (27.27)                                        
 13 Warren, Jack              11 Antonian               53.06      52.54    4  
                  24.89       52.54 (27.65)                                        
 14 January, Austin           10 Bishop Lynch           51.29      52.62    3  
                  25.40       52.62 (27.22)                                        
 15 Lewis, Nathan             11 Dominic Savio          53.10      53.16    2  
                  25.90       53.16 (27.26)                                        
 16 Echevarria, Chris         12 St John Xxiii          53.08      53.88    1  
                  25.74       53.88 (28.14)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Todd, Stella              10 Bishop Lynch         5:14.79    4:58.90   20  
                  28.22       58.57 (30.35)     1:28.86 (30.29)     1:59.15 (30.29)
        2:29.31 (30.16)     2:59.42 (30.11)     3:29.73 (30.31)     3:59.80 (30.07)
        4:29.69 (29.89)     4:58.90 (29.21)                                        
  2 Mischlich, Kate           12 St Agnes             5:33.49    5:17.16   17  
                  28.90     1:00.08 (31.18)     1:32.07 (31.99)     2:04.44 (32.37)
        2:36.70 (32.26)     3:08.92 (32.22)     3:41.02 (32.10)     4:13.42 (32.40)
        4:45.66 (32.24)     5:17.16 (31.50)                                        
  3 Birkelbach, Stephanie     09 St Pius X            5:27.05    5:18.70   16  
                  29.05     1:00.10 (31.05)     1:31.84 (31.74)     2:04.14 (32.30)
        2:36.53 (32.39)     3:09.09 (32.56)     3:41.55 (32.46)     4:14.25 (32.70)
        4:47.09 (32.84)     5:18.70 (31.61)                                        
  4 McCarty, Sarah            09 St Agnes             5:24.35    5:19.35   15  
                  29.40     1:00.79 (31.39)     1:32.32 (31.53)     2:04.58 (32.26)
        2:36.87 (32.29)     3:08.87 (32.00)     3:41.50 (32.63)     4:14.86 (33.36)
        4:47.85 (32.99)     5:19.35 (31.50)                                        
  5 Hirschi, Celeste          11 Loretto Academy      5:41.75    5:30.22   14  
                  29.34     1:02.27 (32.93)     1:36.10 (33.83)     2:10.19 (34.09)
        2:44.14 (33.95)     3:18.22 (34.08)     3:51.95 (33.73)     4:25.55 (33.60)
        4:59.47 (33.92)     5:30.22 (30.75)                                        
  6 Kurka, Campbell           09 St Agnes             5:37.77    5:31.05   13  
                  30.75     1:03.82 (33.07)     1:37.42 (33.60)     2:10.90 (33.48)
        2:44.47 (33.57)     3:18.12 (33.65)     3:51.35 (33.23)     4:25.11 (33.76)
        4:58.76 (33.65)     5:31.05 (32.29)                                        
  7 Chandler, Jill            12 Duchesne             5:43.34    5:48.49   12  
                  31.21     1:04.61 (33.40)     1:38.97 (34.36)     2:13.77 (34.80)
        2:49.35 (35.58)     3:25.13 (35.78)     4:01.34 (36.21)     4:37.96 (36.62)
        5:13.55 (35.59)     5:48.49 (34.94)                                        
  8 Suwanda, Mariska          10 John Paul II         5:56.61    5:53.34   11  
                  31.17     1:05.30 (34.13)     1:40.25 (34.95)     2:16.25 (36.00)
        2:52.87 (36.62)     3:29.38 (36.51)     4:05.95 (36.57)     4:42.93 (36.98)
        5:18.88 (35.95)     5:53.34 (34.46)                                        
  9 Moore, Brooklyn           11 St John Xxiii        5:52.93    5:53.76    9  
                  31.75     1:05.79 (34.04)     1:40.94 (35.15)     2:17.06 (36.12)
        2:53.81 (36.75)     3:30.56 (36.75)     4:07.11 (36.55)     4:43.91 (36.80)
        5:20.04 (36.13)     5:53.76 (33.72)                                        
 10 Riebe, Margaret           10 St Agnes             5:52.08    6:01.80    7  
                  31.09     1:05.91 (34.82)     1:41.23 (35.32)     2:17.48 (36.25)
        2:55.07 (37.59)     3:33.05 (37.98)     4:10.56 (37.51)     4:48.41 (37.85)
        5:25.68 (37.27)     6:01.80 (36.12)                                        
 11 Kent, Alex                10 Liberty              6:09.05    6:05.75    6  
                  32.65     1:08.47 (35.82)     1:44.83 (36.36)     2:22.15 (37.32)
        2:59.41 (37.26)     3:36.42 (37.01)     4:14.57 (38.15)     4:51.90 (37.33)
        5:29.95 (38.05)     6:05.75 (35.80)                                        
 12 Brosch, Morgan            09 St John Xxiii        6:15.09    6:09.97    5  
                  32.65     1:09.75 (37.10)     1:47.68 (37.93)     2:25.12 (37.44)
        3:02.48 (37.36)     3:40.78 (38.30)     4:18.53 (37.75)     4:56.47 (37.94)
        5:34.09 (37.62)     6:09.97 (35.88)                                        
 13 Jordan, Elli              12 Bishop Lynch         6:21.86    6:17.23    4  
                  33.51     1:09.70 (36.19)     1:47.04 (37.34)                    
            3:03.90 ( )     3:43.00 (39.10)                             5:00.72 ( )
        5:39.72 (39.00)     6:17.23 (37.51)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Brady             10 Midland Christia     5:07.21    4:53.88   20  
                  26.89       56.01 (29.12)     1:25.36 (29.35)     1:54.89 (29.53)
        2:24.51 (29.62)     2:54.24 (29.73)     3:24.33 (30.09)     3:54.47 (30.14)
        4:24.76 (30.29)     4:53.88 (29.12)                                        
  2 Ortiz, Sebastian          12 St Thomas            4:58.20    4:55.45   17  
                  25.75       54.16 (28.41)     1:23.95 (29.79)     1:54.10 (30.15)
        2:24.75 (30.65)     2:54.86 (30.11)     3:25.16 (30.30)     3:56.22 (31.06)
        4:26.87 (30.65)     4:55.45 (28.58)                                        
  3 Prieto, Adrian            11 Cathedral            5:04.56    4:58.82   16  
                  26.23       54.71 (28.48)     1:24.38 (29.67)     1:54.72 (30.34)
        2:25.18 (30.46)     2:56.21 (31.03)     3:27.60 (31.39)     3:59.04 (31.44)
        4:28.98 (29.94)     4:58.82 (29.84)                                        
  4 Belmar, Quinn             09 Village              4:59.20    5:01.64   15  
                  26.77       55.58 (28.81)     1:25.79 (30.21)     1:56.15 (30.36)
        2:26.91 (30.76)     2:57.88 (30.97)     3:28.96 (31.08)     4:00.36 (31.40)
        4:30.86 (30.50)     5:01.64 (30.78)                                        
  5 Vu, Nhan                  11 Nolan Catholic       5:19.44    5:12.19   14  
                  28.29       58.52 (30.23)     1:29.42 (30.90)     2:01.40 (31.98)
        2:32.79 (31.39)     3:04.83 (32.04)     3:36.62 (31.79)     4:09.18 (32.56)
        4:41.30 (32.12)     5:12.19 (30.89)                                        
  6 Terrazas, Javier          10 Cathedral            5:14.71    5:12.20   13  
                  27.44       57.46 (30.02)     1:28.54 (31.08)     2:00.31 (31.77)
        2:32.76 (32.45)     3:05.25 (32.49)     3:37.75 (32.50)     4:10.43 (32.68)
        4:42.46 (32.03)     5:12.20 (29.74)                                        
  7 Romero-Garza, Inaki       11 John Paul II         5:20.19    5:22.55   12  
                  28.58     1:00.08 (31.50)     1:32.28 (32.20)     2:04.76 (32.48)
        2:37.96 (33.20)     3:11.38 (33.42)     3:45.14 (33.76)     4:18.11 (32.97)
        4:51.31 (33.20)     5:22.55 (31.24)                                        
  8 Abouelazm, Ali            09 Village              5:28.29    5:26.82   11  
                  28.21     1:00.00 (31.79)     1:33.23 (33.23)     2:06.88 (33.65)
        2:40.23 (33.35)     3:13.76 (33.53)     3:47.56 (33.80)     4:20.90 (33.34)
        4:54.25 (33.35)     5:26.82 (32.57)                                        
  9 Bohannon, Max             11 SA Central           5:29.81    5:27.60    9  
                  28.00       59.47 (31.47)     1:32.35 (32.88)     2:06.18 (33.83)
        2:39.85 (33.67)     3:13.77 (33.92)     3:47.71 (33.94)     4:21.69 (33.98)
        4:55.90 (34.21)     5:27.60 (31.70)                                        
 10 Cos, Alejandro            12 Cathedral            5:33.25    5:28.42    7  
                  28.18       59.73 (31.55)     1:32.61 (32.88)     2:06.24 (33.63)
        2:40.81 (34.57)     3:15.17 (34.36)     3:48.69 (33.52)     4:22.95 (34.26)
        4:57.20 (34.25)     5:28.42 (31.22)                                        
 11 Brelinsky, Aiden          12 St Thomas            5:37.74    5:32.74    6  
                  27.67       59.03 (31.36)     1:31.54 (32.51)     2:05.07 (33.53)
        2:39.61 (34.54)     3:14.69 (35.08)     3:49.64 (34.95)     4:24.76 (35.12)
        4:59.43 (34.67)     5:32.74 (33.31)                                        
 12 Prejean, Carson           11 St John Xxiii        5:39.03    5:33.28    5  
                  29.06     1:00.77 (31.71)     1:33.15 (32.38)     2:06.52 (33.37)
        2:40.87 (34.35)     3:14.81 (33.94)     3:49.60 (34.79)     4:24.42 (34.82)
        4:59.91 (35.49)     5:33.28 (33.37)                                        
 13 Heck, Jacob               11 Bishop Lynch         5:43.48    5:42.29    4  
                  28.47     1:01.13 (32.66)     1:35.77 (34.64)     2:11.68 (35.91)
        2:47.07 (35.39)     3:22.18 (35.11)     3:57.49 (35.31)     4:33.01 (35.52)
        5:08.54 (35.53)     5:42.29 (33.75)                                        
 14 Sparks, Heath             09 Bishop Lynch         5:47.29    5:44.69    3  
                  31.18     1:05.91 (34.73)     1:40.96 (35.05)     2:16.54 (35.58)
        2:50.78 (34.24)     3:24.97 (34.19)     3:59.02 (34.05)     4:34.66 (35.64)
        5:10.14 (35.48)     5:44.69 (34.55)                                        
 15 Armenta, Ethan            12 St Thomas            5:37.64    5:51.14    2  
                  29.20     1:00.75 (31.55)     1:33.36 (32.61)     2:07.52 (34.16)
        2:42.92 (35.40)     3:19.42 (36.50)     3:56.65 (37.23)     4:34.55 (37.90)
        5:12.91 (38.36)     5:51.14 (38.23)                                        
 16 Klvac, Daniel             10 All Saints           5:49.78    5:52.26    1  
                  29.80     1:02.70 (32.90)     1:37.19 (34.49)     2:12.41 (35.22)
        2:47.90 (35.49)     3:23.98 (36.08)     4:00.71 (36.73)     4:37.84 (37.13)
        5:15.55 (37.71)     5:52.26 (36.71)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duchesne Academy  'A'                             1:43.60    1:42.78   40  
     1) Wolf, Alyson 10                 2) Directo, Camille 12            
     3) Kass, Carina 11                 4) Bond, Brynn 09                 
                  27.04       53.77 (26.73)     1:18.78 (25.01)     1:42.78 (24.00)
  2 St Agnes  'A'                                     1:45.59    1:43.95   34  
     1) Kurka, Pearson 11               2) Kurka, Campbell 09             
     3) McGee, Elizabeth 10             4) Mischlich, Kate 12             
                  26.23       52.50 (26.27)     1:18.33 (25.83)     1:43.95 (25.62)
  3 Ursuline Academy of Dallas  'A'                   1:47.36    1:45.89   32  
     1) Jones, Hailey 11                2) Dalton, Abby 12                
     3) Brewer, Cali 11                 4) Tsioutsias, Arianne 10         
                  26.59       53.06 (26.47)     1:19.86 (26.80)     1:45.89 (26.03)
  4 The Village School Swimming  'A'                  1:47.87    1:46.24   30  
     1) Clocher, Philippine 10          2) Rao, Ananya 10                 
     3) Leger, Vivian 09                4) Bacha, Yana 11                 
                  26.77       53.04 (26.27)     1:21.45 (28.41)     1:46.24 (24.79)
  5 El Paso Loretto Academy  'A'                      1:49.20    1:47.88   28  
     1) Hirschi, Celeste 11             2) Quiroz, Paulina 11             
     3) Chabre, Sophia 10               4) Schow, Charlotte 10            
                  26.42       53.52 (27.10)     1:21.08 (27.56)     1:47.88 (26.80)
  6 Dallas Bishop Lynch  'A'                          1:49.40    1:50.11   26  
     1) Zajicek, Emily 09               2) Zajicek, Anne 12               
     3) Smithen, Avery 10               4) Robertson, Sophie 11           
                  27.62       55.34 (27.72)     1:22.74 (27.40)     1:50.11 (27.37)
  7 Addison Trinity Christian  D-I  'A'               1:51.03    1:50.63   24  
     1) Young, Jessica 12               2) Gerard, Allison 09             
     3) Floyd, Claire 11                4) Larson, Jenna 12               
                  26.50       54.26 (27.76)     1:22.98 (28.72)     1:50.63 (27.65)
  8 Incarnate Word High School  'A'                   1:50.85    1:50.72   22  
     1) Croley, Sophia 12               2) Betancourt, Mariela 12         
     3) Aristotelidis, Julia 12         4) Clarke, Kaitlyn 12             
                  26.30       53.18 (26.88)     1:21.93 (28.75)     1:50.72 (28.79)
  9 Concordia Lutheran High School  'A'               1:50.10    1:50.82   18  
     1) Escamilla, Alexa 12             2) Kiel, Emma 11                  
     3) Garcia, Lauren 10               4) Tilley, Erin 11                
                  29.04       58.99 (29.95)     1:25.95 (26.96)     1:50.82 (24.87)
 10 St Dominic Savio Catholic  'A'                    1:52.39    1:51.11   14  
     1) Nguyen, Amy 10                  2) Whitworth, Sarah 10            
     3) Murphy, Caitlin 12              4) Hallum, Jade 12                
                  28.43     1:01.02 (32.59)     1:27.07 (26.05)     1:51.11 (24.04)
 11 Saint John Xxiii  'A'                             1:50.56    1:51.79   12  
     1) Gomez, Lilliana 10              2) Brosch, Kaylee 11              
     3) Brosch, Morgan 09               4) Docog, Gabrielle 10            
                  28.01       56.41 (28.40)     1:25.11 (28.70)     1:51.79 (26.68)
 12 Incarnate Word Academy  'A'                       1:51.56    1:52.28   10  
     1) Evans, Eileen 12                2) Hill, Olivia 09                
     3) Taboada, Sandra 11              4) Chesnut, Carson 10             
                  27.63       55.96 (28.33)     1:26.11 (30.15)     1:52.28 (26.17)
 13 Fort Worth Nolan Catholic  'A'                    1:54.31    1:54.45    8  
     1) Nguyen, Madison 10              2) Williamson, Lauren 10          
     3) Burtzlaff, Claire 12            4) Cress, Sarah 10                
                  30.48       59.53 (29.05)     1:25.73 (26.20)     1:54.45 (28.72)
 14 Antonian College Preparatory  'A'                 1:57.06    1:54.53    6  
     1) Montgomery, Devin 12            2) Stallard, Ana 12               
     3) Skokan, Abi 12                  4) Kucera, Grace 12               
                  28.76       57.85 (29.09)     1:26.43 (28.58)     1:54.53 (28.10)
 15 John Paul II High School  'A'                     1:57.04    1:55.16    4  
     1) Dao, Milan 10                   2) Xu, Shelby 12                  
     3) Dobosh, Rachel 12               4) Suwanda, Mariska 10            
                  28.48       58.36 (29.88)     1:27.58 (29.22)     1:55.16 (27.58)
 16 Plano Prestonwood Christian Ac  'A'               1:58.65    2:01.68    2  
     1) Masepohl, Thalia 10             2) Norfleet, Tessa 09             
     3) Glover, Lorelei 12              4) Bryan, Tatum 12                
                  29.21     1:01.53 (32.32)     1:33.25 (31.72)     2:01.68 (28.43)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Paul II High School  'A'                     1:30.85    1:29.81   40  
     1) Cava, Matt 11                   2) Romero-Garza, Inaki 11         
     3) Stamper, Sage 12                4) Belair, Michael 11             
                  23.47       46.87 (23.40)     1:08.76 (21.89)     1:29.81 (21.05)
  2 St Thomas High School  'A'                        1:30.78    1:30.92   34  
     1) McLean, Josh 10                 2) Brogan, Carrick 10             
     3) Michaels, Dylan 11              4) Ortiz, Sebastian 12            
                  23.51       46.12 (22.61)     1:08.55 (22.43)     1:30.92 (22.37)
  3 El Paso Cathedral High School  'A'                1:34.54    1:31.51   32  
     1) Villalva, Elijah 10             2) Perez, Fernando 10             
     3) Armenta, Manuel 12              4) Prieto, Adrian 11              
                  24.15       46.13 (21.98)     1:09.45 (23.32)     1:31.51 (22.06)
  4 Saint John Xxiii  'A'                             1:40.82    1:33.64   30  
     1) Tate, Adam 12                   2) DesJardins, Jack 12            
     3) Echevarria, Chris 12            4) Neundorfer, Canyon 12          
                  23.98       47.21 (23.23)     1:10.81 (23.60)     1:33.64 (22.83)
  5 Antonian College Preparatory  'A'                 1:35.66    1:34.39   28  
     1) Stanley, Jake 12                2) Garza, Ben 11                  
     3) Warren, Jack 11                 4) Field, Hunter 11               
                  24.31       49.13 (24.82)     1:12.61 (23.48)     1:34.39 (21.78)
  6 Plano Prestonwood Christian Ac  'A'               1:42.83    1:35.35   26  
     1) Oliver, Micah 11                2) Douglass, Brody 09             
     3) Taylor, Garrett 11              4) Works, Davis 11                
                  24.71       48.20 (23.49)     1:12.48 (24.28)     1:35.35 (22.87)
  7 Dallas Bishop Lynch  'A'                          1:35.00    1:35.93   24  
     1) January, Austin 10              2) Huerta, Javier 12              
     3) Pecararo, Thomas 10             4) Weber, Luke 11                 
                  24.33       48.27 (23.94)     1:12.98 (24.71)     1:35.93 (22.95)
  8 Fort Worth Nolan Catholic  'A'                    1:38.74    1:39.61   22  
     1) Nguyen, Matthew 11              2) Ermish, Julian 11              
     3) Nguyen, Matthew 12              4) Vu, Nhan 11                    
                  25.29       50.97 (25.68)     1:16.66 (25.69)     1:39.61 (22.95)
  9 San Antonio Central Catholic  'A'                 1:41.72    1:40.02   18  
     1) Ybarbo, Cameron 12              2) Fleming, Sean 12               
     3) Manasco, Ty 12                  4) Garza, Jordan 10               
                  24.85       50.86 (26.01)     1:15.33 (24.47)     1:40.02 (24.69)
 10 The Village School Swimming  'A'                  1:42.15    1:40.18   14  
     1) Abouelazm, Omar 11              2) Bimaputra, Andante 11          
     3) Abouelazm, Ali 09               4) Moynet, Martin 12              
                  24.95       50.90 (25.95)     1:16.20 (25.30)     1:40.18 (23.98)
 11 Addison Trinity Christian  D-I  'A'               1:45.20    1:44.36   12  
     1) Neatherlin, Reed 09             2) Smith, Mason 09                
     3) Olson, Evan 09                  4) Huffman, Luke 10               
                  26.84       52.86 (26.02)     1:19.30 (26.44)     1:44.36 (25.06)
 12 All Saints' Episcopal School  'A'                 1:45.28    1:44.38   10  
     1) Arnette, Charles 12             2) Wade, Noah 12                  
     3) Guerra, Max 12                  4) Comtois, Jack 12               
                  26.12       52.55 (26.43)     1:19.18 (26.63)     1:44.38 (25.20)
 13 Argyle Liberty Christian  'A'                     1:51.80    1:48.11    8  
     1) Liu, David 10                   2) Monroe, Connor 10              
     3) Matzo, Brahm 10                 4) Ahlfs, Jacob 11                
                  30.58       57.13 (26.55)     1:22.55 (25.42)     1:48.11 (25.56)
 14 Dallas Parish Episcopal School  'A'               1:51.97    1:49.66    6  
     1) Sheena, Alex 11                 2) Wiggans, Matthew 10            
     3) Rusten, Alec 11                 4) Pollack, Chase 11              
                  27.81       55.85 (28.04)     1:22.68 (26.83)     1:49.66 (26.98)
 -- St Dominic Savio Catholic  'A'                    1:35.50         DQ  
     1) Lewis, Nathan 11                2) Ring, Phillip 11               
     3) Reysa, Matthew 11               4) Gilbert, Reilly 12             
                  24.29       50.51 (26.22)     1:13.25 (22.74)          DQ (20.75)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlortt, Kirsten         10 Saint Marys Hall       58.22      57.33   20  
                  28.26       57.33 (29.07)                                        
  2 Murphy, Caitlin           12 Dominic Savio          58.03      57.75   17  
                  28.34       57.75 (29.41)                                        
  3 Tilley, Erin              11 TCL                  1:00.04    1:00.34   16  
                  29.39     1:00.34 (30.95)                                        
  4 Croley, Sophia            12 S A I W A            1:02.79    1:02.32   15  
                  29.82     1:02.32 (32.50)                                        
  5 Marvin, Amelia            09 St Agnes             1:04.86    1:03.29   14  
                  30.88     1:03.29 (32.41)                                        
  6 Harrison, Riley           12 St Agnes             1:05.62    1:04.37   13  
                  31.74     1:04.37 (32.63)                                        
  7 Hudspeth, Lindsay         12 Bishop Lynch         1:03.27    1:04.93   12  
                  30.84     1:04.93 (34.09)                                        
  8 Larson, Jenna             12 Addison              1:04.11    1:05.84   11  
                  31.99     1:05.84 (33.85)                                        
  9 Elgar, Kelsy              09 Kelly                1:05.60    1:05.91    9  
                  32.28     1:05.91 (33.63)                                        
 10 Buckalew, Emelia          12 St Agnes             1:06.36    1:06.02    7  
                  31.87     1:06.02 (34.15)                                        
 11 Rodriguez, Ava            11 All Saints           1:07.29    1:06.10    6  
                  31.28     1:06.10 (34.82)                                        
 12 Van Hyfte, Paige          10 Ursuline             1:07.63    1:07.65    5  
                  32.43     1:07.65 (35.22)                                        
 13 Wieland, Allie            12 St Agnes             1:07.12    1:08.02    4  
                  32.56     1:08.02 (35.46)                                        
 14 Gomez, Lilliana           10 St John Xxiii        1:06.52    1:08.24    3  
                  33.62     1:08.24 (34.62)                                        
 15 Gunnison, Elizabeth       10 Loretto Academy      1:08.32    1:08.91    2  
                  32.98     1:08.91 (35.93)                                        
 16 Garcia, Lauren            10 TCL                  1:07.61    1:09.96    1  
                  32.93     1:09.96 (37.03)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyle, Mac                12 Village                51.97      51.20   20  
                  24.75       51.20 (26.45)                                        
  2 Gilbert, Reilly           12 Dominic Savio          53.77      52.47   17  
                  25.44       52.47 (27.03)                                        
  3 Swider, Adam              11 Saint Marys Hall       57.47      55.43   16  
                  27.15       55.43 (28.28)                                        
  4 Armenta, Manuel           12 Cathedral              56.28      55.44   15  
                  26.36       55.44 (29.08)                                        
  5 Douglass, Brody           09 Prestonwood            57.70      57.14   14  
                  27.78       57.14 (29.36)                                        
  6 Neundorfer, Canyon        12 St John Xxiii          57.98    1:00.47   13  
                  29.58     1:00.47 (30.89)                                        
  7 DesJardins, Jack          12 St John Xxiii        1:02.77    1:02.98   12  
                  29.89     1:02.98 (33.09)                                        
  8 Pham, Patrick             11 St Thomas            1:00.93    1:03.48   11  
                  30.28     1:03.48 (33.20)                                        
  9 Kaase, Max                09 St Thomas            1:08.82    1:04.39    9  
                  30.47     1:04.39 (33.92)                                        
 10 Sandrock, Dylan           10 St Thomas            1:04.41    1:04.75    7  
                  31.49     1:04.75 (33.26)                                        
 11 Torres, Gabriel           11 Antonian             1:06.61    1:05.06    6  
                  31.58     1:05.06 (33.48)                                        
 12 Brogan, Carrick           10 St Thomas            1:02.87    1:05.60    5  
                  31.40     1:05.60 (34.20)                                        
 13 Amaro, Alejandro          11 Bishop Lynch         1:06.09    1:06.11    4  
                  32.34     1:06.11 (33.77)                                        
 14 Blaine, Austin            10 Prestonwood          1:07.64    1:06.27    3  
                  31.81     1:06.27 (34.46)                                        
 15 Gaines, Grant             09 Prestonwood          1:06.74    1:06.55    2  
                  32.29     1:06.55 (34.26)                                        
 16 Torres, Diego             09 Antonian             1:08.98    1:07.10    1  
                  31.89     1:07.10 (35.21)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarty, Sarah            09 St Agnes             1:11.82    1:08.93   20  
                  32.53     1:08.93 (36.40)                                        
  2 Hirschi, Celeste          11 Loretto Academy      1:16.41    1:13.93   17  
                  35.86     1:13.93 (38.07)                                        
  3 Dalton, Abby              12 Ursuline             1:16.18    1:15.39   16  
                  34.83     1:15.39 (40.56)                                        
  4 Stewart, Grace            10 St Agnes             1:17.50    1:16.22   15  
                  35.79     1:16.22 (40.43)                                        
  5 Kiel, Emma                11 TCL                  1:18.72    1:16.31   14  
                  36.30     1:16.31 (40.01)                                        
  6 Brewer, Cali              11 Ursuline             1:18.74    1:16.74   13  
                  36.48     1:16.74 (40.26)                                        
  7 Kaufman, Margaret         09 Parish               1:18.11    1:17.11   12  
                  35.88     1:17.11 (41.23)                                        
  8 Wolf, Alyson              10 Duchesne             1:16.82    1:17.57   11  
                  36.60     1:17.57 (40.97)                                        
  9 Shaff, Nikki              10 Ursuline             1:19.16    1:17.66    9  
                  36.09     1:17.66 (41.57)                                        
 10 Nguyen, Amy               10 Dominic Savio        1:20.02    1:17.78    7  
                  36.85     1:17.78 (40.93)                                        
 11 Regan, Lindsey            09 St Agnes             1:21.24    1:19.07    6  
                  38.04     1:19.07 (41.03)                                        
 12 Kucera, Grace             12 Antonian             1:21.00    1:19.66    5  
                  36.48     1:19.66 (43.18)                                        
 13 Vega, Jimena              10 Loretto Academy      1:21.91    1:19.83    4  
                  36.98     1:19.83 (42.85)                                        
 14 Leger, Vivian             09 Village              1:20.85    1:20.11    3  
                  36.49     1:20.11 (43.62)                                        
 15 Wong, Caro                09 Loretto Academy      1:19.69    1:21.37    2  
                  37.49     1:21.37 (43.88)                                        
 16 Davis, Karina             09 St Agnes             1:20.44    1:21.91    1  
                  38.60     1:21.91 (43.31)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniels, Nic              11 All Saints             59.21      58.05   20  
                  26.74       58.05 (31.31)                                        
  2 Elgar, Keith              11 Kelly                1:01.86    1:02.65   17  
                  29.04     1:02.65 (33.61)                                        
  3 Solorzano, Caleb          10 SA Central           1:04.07    1:02.85   16  
                  29.54     1:02.85 (33.31)                                        
  4 Tate, Adam                12 St John Xxiii        1:06.00    1:03.24   15  
                  28.96     1:03.24 (34.28)                                        
  5 McLean, Josh              10 St Thomas            1:03.08    1:04.20   14  
                  29.53     1:04.20 (34.67)                                        
  6 Chin, Thomas              10 Village              1:05.59    1:05.13   13  
                  30.20     1:05.13 (34.93)                                        
  7 Gregory, Griffin          11 St Thomas            1:05.03    1:05.91   12  
                  29.57     1:05.91 (36.34)                                        
  8 Works, Davis              11 Prestonwood          1:06.17    1:06.23   11  
                  30.97     1:06.23 (35.26)                                        
  9 Weber, Luke               11 Bishop Lynch         1:07.17    1:06.85    9  
                  31.37     1:06.85 (35.48)                                        
 10 Moynet, Martin            12 Village              1:10.06    1:07.50    7  
                  32.11     1:07.50 (35.39)                                        
 11 Lawshe, Isaiah            09 Prestonwood          1:09.21    1:09.92    6  
                  32.32     1:09.92 (37.60)                                        
 12 Flinn, Teagan             10 SA Central           1:10.56    1:10.26    5  
                  33.02     1:10.26 (37.24)                                        
 13 Humplick, Marcus          09 Parish               1:09.77    1:10.56    4  
                  33.41     1:10.56 (37.15)                                        
 14 Herrera, Brandon          11 Cathedral            1:13.75    1:11.70    3  
                  33.87     1:11.70 (37.83)                                        
 15 Ponewash, Zachary         11 Bishop Lynch         1:11.93    1:11.77    2  
                  33.61     1:11.77 (38.16)                                        
 16 Nguyen, Matthew           12 Nolan Catholic       1:09.36    1:12.41    1  
                  34.34     1:12.41 (38.07)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dallas Bishop Lynch  'A'                          3:54.09    3:42.11   40  
     1) Beeson, Hadley 10               2) Robertson, Sophie 11           
     3) Hudspeth, Lindsay 12            4) Todd, Stella 10                
                  25.28       52.59 (52.59)     1:21.98 (29.39)   1:53.30 (1:00.71)
        2:19.95 (26.65)     2:49.63 (56.33)     3:14.92 (25.29)     3:42.11 (52.48)
  2 St Agnes  'A'                                     3:53.43    3:45.86   34  
     1) Kurka, Pearson 11               2) Kurka, Campbell 09             
     3) Lyons, Olivia 12                4) Mischlich, Kate 12             
                  27.19       55.83 (55.83)     1:23.24 (27.41)     1:52.68 (56.85)
        2:20.53 (27.85)     2:50.33 (57.65)     3:17.62 (27.29)     3:45.86 (55.53)
  3 Duchesne Academy  'A'                             3:56.83    3:46.86   32  
     1) Chandler, Jill 12               2) Wolf, Alyson 10                
     3) Kass, Carina 11                 4) Bond, Brynn 09                 
                  28.54       58.57 (58.57)     1:27.05 (28.48)     1:58.09 (59.52)
        2:24.57 (26.48)     2:54.44 (56.35)     3:19.32 (24.88)     3:46.86 (52.42)
  4 Ursuline Academy of Dallas  'A'                   3:58.60    3:56.87   30  
     1) Van Hyfte, Paige 10             2) Brewer, Cali 11                
     3) Dalton, Abby 12                 4) Tsioutsias, Arianne 10         
                  28.75   1:01.21 (1:01.21)     1:29.27 (28.06)     2:00.93 (59.72)
        2:29.04 (28.11)     2:59.06 (58.13)     3:26.39 (27.33)     3:56.87 (57.81)
  5 The Village School Swimming  'A'                  4:02.49    3:59.43   28  
     1) Bacha, Yana 11                  2) Clocher, Philippine 10         
     3) Leger, Vivian 09                4) Rao, Ananya 10                 
                  26.48       56.27 (56.27)     1:25.37 (29.10)   1:57.26 (1:00.99)
        2:27.14 (29.88)   3:00.75 (1:03.49)     3:28.78 (28.03)     3:59.43 (58.68)
  6 Dallas Parish Episcopal School  'A'               4:17.04    4:01.89   26  
     1) Sobenes, Sophia 11              2) Miles, Jaclyn 09               
     3) Kaufman, Margaret 09            4) Chambers, Tatum 10             
                  28.95   1:00.30 (1:00.30)     1:28.52 (28.22)   2:00.34 (1:00.04)
        2:31.68 (31.34)   3:05.88 (1:05.54)     3:32.12 (26.24)     4:01.89 (56.01)
  7 Incarnate Word Academy  'A'                       4:06.73    4:05.06   24  
     1) Chesnut, Carson 10              2) Hill, Olivia 09                
     3) Taboada, Sandra 11              4) Evans, Eileen 12               
                  26.99       57.62 (57.62)     1:26.80 (29.18)   1:58.59 (1:00.97)
        2:28.38 (29.79)   3:05.74 (1:07.15)     3:33.67 (27.93)     4:05.06 (59.32)
  8 El Paso Loretto Academy  'A'                      4:05.25    4:05.75   22  
     1) Cortez, Analia 11               2) Quiroz, Paulina 11             
     3) Chabre, Sophia 10               4) Gunnison, Elizabeth 10         
                  29.28   1:02.56 (1:02.56)     1:30.94 (28.38)   2:03.59 (1:01.03)
        2:31.71 (28.12)   3:03.70 (1:00.11)     3:33.78 (30.08)   4:05.75 (1:02.05)
  9 Saint John Xxiii  'A'                             4:11.20    4:12.11   18  
     1) Gorham, Lexi 09                 2) Johnson, Blake 12              
     3) Brosch, Morgan 09               4) Moore, Brooklyn 11             
                  30.07   1:04.01 (1:04.01)     1:33.35 (29.34)   2:07.85 (1:03.84)
        2:38.64 (30.79)   3:11.51 (1:03.66)     3:40.19 (28.68)   4:12.11 (1:00.60)
 10 John Paul II High School  'A'                     4:14.93    4:13.31   14  
     1) Dao, Milan 10                   2) Jones, Alyssa 10               
     3) Duncan, Iris 10                 4) Suwanda, Mariska 10            
                  29.94   1:01.75 (1:01.75)     1:32.72 (30.97)   2:07.11 (1:05.36)
        2:37.63 (30.52)   3:12.36 (1:05.25)     3:40.09 (27.73)   4:13.31 (1:00.95)
 11 Argyle Liberty Christian  'A'                     4:29.92    4:20.65   12  
     1) Blanton, Jenna 09               2) Vanvickle, Jenna 09            
     3) Navin, Ruby Scarlett 10         4) Kent, Alex 10                  
                  31.39   1:06.69 (1:06.69)     1:37.84 (31.15)   2:13.23 (1:06.54)
        2:44.42 (31.19)   3:18.98 (1:05.75)     3:48.14 (29.16)   4:20.65 (1:01.67)
 12 Plano Prestonwood Christian Ac  'A'               4:39.78    4:24.79   10  
     1) Reeves, Shea 11                 2) Doyle, Avery 11                
     3) Glover, Lorelei 12              4) Bryan, Tatum 12                
                  29.48   1:00.80 (1:00.80)     1:34.54 (33.74)   2:12.83 (1:12.03)
        2:45.45 (32.62)   3:22.35 (1:09.52)     3:51.75 (29.40)   4:24.79 (1:02.44)
 13 Addison Trinity Christian  D-I  'A'               4:22.42    4:25.62    8  
     1) Young, Jessica 12               2) Branstetter, Elizabeth 11      
     3) Gerard, Sarah 11                4) Floyd, Claire 11               
                  29.18   1:01.18 (1:01.18)     1:34.53 (33.35)   2:12.56 (1:11.38)
        2:44.19 (31.63)   3:21.84 (1:09.28)     3:51.39 (29.55)   4:25.62 (1:03.78)
 14 Fort Worth Nolan Catholic  'A'                    4:31.02    4:32.39    6  
     1) Bailey, Taylor 12               2) Cress, Sarah 10                
     3) Martin, Audrey 09               4) Fitzpatrick, Lauren 12         
                  32.31   1:07.13 (1:07.13)     1:36.99 (29.86)   2:10.77 (1:03.64)
        2:43.06 (32.29)   3:19.61 (1:08.84)     3:38.31 (18.70)   4:32.39 (1:12.78)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Village School Swimming  'A'                  3:19.79    3:17.28   40  
     1) Boyle, Mac 12                   2) Belmar, Quinn 09               
     3) Chin, Thomas 10                 4) Itkins, Daniel 09              
                  22.68       47.11 (47.11)     1:11.49 (24.38)     1:38.84 (51.73)
        2:02.58 (23.74)     2:29.13 (50.29)     2:51.49 (22.36)     3:17.28 (48.15)
  2 El Paso Cathedral High School  'A'                3:25.23    3:20.05   34  
     1) Villalva, Elijah 10             2) Perez, Fernando 10             
     3) Armenta, Manuel 12              4) Prieto, Adrian 11              
                  24.54       51.48 (51.48)     1:15.39 (23.91)     1:41.88 (50.40)
        2:05.16 (23.28)     2:30.89 (49.01)     2:53.83 (22.94)     3:20.05 (49.16)
  3 St Dominic Savio Catholic  'A'                    3:30.83    3:25.30   32  
     1) Lewis, Nathan 11                2) Nguyen, Anthony 11             
     3) Reysa, Matthew 11               4) Gilbert, Reilly 12             
                  25.45       53.63 (53.63)     1:20.01 (26.38)     1:49.13 (55.50)
        2:13.07 (23.94)     2:39.42 (50.29)     3:01.15 (21.73)     3:25.30 (45.88)
  4 St Thomas High School  'A'                        3:36.42    3:25.88   30  
     1) Brelinsky, Aiden 12             2) Greaney, Patrick 11            
     3) Michaels, Dylan 11              4) Ortiz, Sebastian 12            
                  25.93       53.77 (53.77)     1:18.36 (24.59)     1:47.12 (53.35)
        2:10.59 (23.47)     2:36.17 (49.05)     3:00.33 (24.16)     3:25.88 (49.71)
  5 John Paul II High School  'A'                     3:29.77    3:27.29   28  
     1) Cava, Matt 11                   2) Rodriguez-Bustos, Santi 11     
     3) Romero-Garza, Inaki 11          4) Stamper, Sage 12               
                  25.60       53.33 (53.33)     1:17.80 (24.47)     1:45.84 (52.51)
        2:10.91 (25.07)     2:37.99 (52.15)     3:01.12 (23.13)     3:27.29 (49.30)
  6 Dallas Bishop Lynch  'A'                          3:35.10    3:36.82   26  
     1) January, Austin 10              2) Ponewash, Zachary 11           
     3) Huerta, Javier 12               4) Weber, Luke 11                 
                  25.54       53.37 (53.37)     1:19.00 (25.63)     1:47.48 (54.11)
        2:13.39 (25.91)     2:43.90 (56.42)     3:09.10 (25.20)     3:36.82 (52.92)
  7 Antonian College Preparatory  'A'                 3:53.80    3:39.19   24  
     1) Flynn, Sean 12                  2) Garza, Ben 11                  
     3) Stanley, Jake 12                4) Warren, Jack 11                
                  26.60       55.41 (55.41)     1:21.86 (26.45)     1:51.71 (56.30)
        2:17.76 (26.05)     2:46.87 (55.16)     3:11.31 (24.44)     3:39.19 (52.32)
  8 San Antonio Central Catholic  'A'                 3:36.42    3:40.90   22  
     1) Vargas, Richard 12              2) Bohannon, Max 11               
     3) Ybarbo, Cameron 12              4) Guajardo, Luke 10              
                  28.88       59.24 (59.24)     1:26.18 (26.94)     1:55.77 (56.53)
        2:21.13 (25.36)     2:49.93 (54.16)     3:14.19 (24.26)     3:40.90 (50.97)
  9 Saint John Xxiii  'A'                             3:35.26    3:43.89   18  
     1) Cooley, Tyler 09                2) Pink, Eric 12                  
     3) Downie, Marcus 11               4) DesJardins, Jack 12            
                  27.27       57.77 (57.77)     1:23.36 (25.59)     1:51.85 (54.08)
        2:20.09 (28.24)     2:50.02 (58.17)     3:15.26 (25.24)     3:43.89 (53.87)
 10 All Saints' Episcopal School  'A'                 3:53.73    3:51.07   14  
     1) Arnette, Charles 12             2) Guerra, Max 12                 
     3) Klvac, Daniel 10                4) Daniels, Nic 11                
                  28.38   1:01.50 (1:01.50)     1:29.97 (28.47)   2:03.33 (1:01.83)
        2:31.41 (28.08)     3:01.94 (58.61)     3:25.69 (23.75)     3:51.07 (49.13)
 11 Fort Worth Nolan Catholic  'A'                    3:50.93    3:54.90   12  
     1) Jackson, Curtis 11              2) Ermish, Julian 11              
     3) Nguyen, Matthew 12              4) Valdes, Jonah 12               
                  28.78   1:00.26 (1:00.26)     1:28.07 (27.81)     1:58.24 (57.98)
        2:26.24 (28.00)     2:56.51 (58.27)     3:24.13 (27.62)     3:54.90 (58.39)
 12 Dallas Parish Episcopal School  'A'               4:02.57    3:57.87   10  
     1) Humplick, Marcus 09             2) Sheena, Alex 11                
     3) Nguyen, Ethan 10                4) Johnson, Aidan 11              
                  26.67       56.07 (56.07)     1:24.47 (28.40)   2:00.69 (1:04.62)
        2:30.46 (29.77)   3:05.55 (1:04.86)     3:29.96 (24.41)     3:57.87 (52.32)
 13 Addison Trinity Christian  D-I  'A'               4:03.86    4:01.10    8  
     1) Neatherlin, Reed 09             2) Rodriguez, Samuel 10           
     3) Olson, Evan 09                  4) Huffman, Luke 10               
                  28.46   1:00.49 (1:00.49)     1:28.88 (28.39)   2:03.08 (1:02.59)
        2:32.24 (29.16)   3:03.66 (1:00.58)     3:30.56 (26.90)     4:01.10 (57.44)
 14 Argyle Liberty Christian  'A'                     4:15.42    4:12.44    6  
     1) Liu, David 10                   2) Monroe, Connor 10              
     3) Matzo, Brahm 10                 4) Ahlfs, Jacob 11                
                  32.37   1:12.42 (1:12.42)     1:41.93 (29.51)   2:14.10 (1:01.68)
        2:42.61 (28.51)   3:15.16 (1:01.06)     3:42.78 (27.62)     4:12.44 (57.28)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. St Agnes                            455   2. The Village School Swimming         346
  3. Dallas Bishop Lynch               317.5   4. St Thomas High School             303.5
  5. Saint John Xxiii                  278.5   6. El Paso Cathedral High School       274
  7. John Paul II High School          250.5   8. St Dominic Savio Catholic           238
  9. Duchesne Academy                    198  10. Ursuline Academy of Dallas          181
 11. El Paso Loretto Academy             154  12. Dallas Parish Episcopal School      149
 13. San Antonio Central Catholic        141  14. Antonian College Preparatory        140
 15. Plano Prestonwood Christian Ac      125  16. Fort Worth Nolan Catholic           111
 17. Addison Trinity Christian  D-I      106  18. Saint Mary's Hall                   101
 19. All Saints' Episcopal School         89  20. Concordia Lutheran High School       84
 21. Incarnate Word High School           77  22. Incarnate Word Academy               49
 23. Monsignor Kelly Catholic             42  24. Midland Christian School             34
 24. Argyle Liberty Christian             34  26. ST Pius X                            20
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. St Agnes                            455   2. Dallas Bishop Lynch                 213
  3. Duchesne Academy                    198   4. Ursuline Academy of Dallas          181
  5. El Paso Loretto Academy             154   6. Saint John Xxiii                    123
  7. St Dominic Savio Catholic           117   8. Dallas Parish Episcopal School      102
  9. Addison Trinity Christian  D-I       86  10. Concordia Lutheran High School       84
 11. The Village School Swimming          83  12. Incarnate Word High School           77
 13. John Paul II High School             61  14. Incarnate Word Academy               49
 15. Saint Mary's Hall                    37  16. Fort Worth Nolan Catholic            31
 17. Antonian College Preparatory         22  18. ST Pius X                            20
 18. Argyle Liberty Christian             20  20. Plano Prestonwood Christian Ac       19
 21. All Saints' Episcopal School         11  22. Monsignor Kelly Catholic              9
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. St Thomas High School             303.5   2. El Paso Cathedral High School       274
  3. The Village School Swimming         263   4. John Paul II High School          189.5
  5. Saint John Xxiii                  155.5   6. San Antonio Central Catholic        141
  7. St Dominic Savio Catholic           121   8. Antonian College Preparatory        118
  9. Plano Prestonwood Christian Ac      106  10. Dallas Bishop Lynch               104.5
 11. Fort Worth Nolan Catholic            80  12. All Saints' Episcopal School         78
 13. Saint Mary's Hall                    64  14. Dallas Parish Episcopal School       47
 15. Midland Christian School             34  16. Monsignor Kelly Catholic             33
 17. Addison Trinity Christian  D-I       20  18. Argyle Liberty Christian             14