2017 ST AAAA Short Course Unclassified Number Four / STA-17-17cm
Palo Alto College Natatorium - 1/29/2017            
Final Results                                    
 
Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST          29.97      30.55  
  2 Makilan, Francesca P      12 Alamo Area-ST          31.83      31.94  
  3 Fricke, Emma R            11 Alamo Area-ST          39.79      38.92  
  4 Wilson, Addy R             9 Alamo Area-ST          40.36      39.68  
  5 Brewer, Chloe E           11 Alamo Area-ST          41.27      41.01  
  6 Hickman, Maddie M         12 Alamo Area-ST          41.71      42.22  
  7 Gomez, Annie A            10 Alamo Area-ST          45.01      44.04  
  8 Wash, Emily M              9 Alamo Area-ST          48.17      45.78  
  9 Clark, Kaitlyn J          10 Alamo Area-ST          47.68      47.69  
 10 Clements-Vargas, Persy V   8 Alamo Area-ST          48.20      47.74  
 11 Gastol, Madison L          9 Alamo Area-ST          45.68      48.20  
 12 Wash, Katie M              9 Alamo Area-ST          49.06      48.41  
 13 Gallagher, Ciana A         9 Alamo Area-ST          50.01      48.81  
 14 Thomas, Emma B            10 Alamo Area-ST          51.09      49.70  
 15 DeRosier, Shasta R         7 Alamo Area-ST          56.03      53.16  
 16 Mandacina, Ellison L       7 Alamo Area-ST        1:05.12      53.29  
 17 Lacy, Addison L            8 Alamo Area-ST        1:02.91      55.58  
 18 Lacy, Sophie B             6 Alamo Area-ST        1:09.59    1:06.89  
 19 Grindrod, Karsyn R         7 Alamo Area-ST        1:18.01    1:20.44  
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Makilan, Francesca P      12 Alamo Area-ST          34.86      35.09  
  2 Brewer, Chloe E           11 Alamo Area-ST          47.05      44.51  
  3 Barnes, Skylar A          12 Alamo Area-ST          48.55      46.79  
  4 Wilson, Addy R             9 Alamo Area-ST          53.56      48.93  
  5 Svatek, Jordan P           9 Alamo Area-ST          55.45      52.23  
  6 Bello, Olivia M           10 Alamo Area-ST          54.75      53.95  
  7 Gallagher, Ciana A         9 Alamo Area-ST          55.01      54.02  
  8 Hamilton, Sidney O        11 Alamo Area-ST          52.04      54.83  
  9 Gillispie, Kierstyn R      9 Alamo Area-ST          57.79      55.08  
 10 Wash, Katie M              9 Alamo Area-ST          58.93      55.46  
 11 Lerman, Lyla B             8 Alamo Area-ST        1:04.38    1:00.06  
 12 Mandacina, Ellison L       7 Alamo Area-ST        1:20.12    1:03.27  
 13 Black, Miranda K          10 Alamo Area-ST        1:04.03    1:05.30  
 14 Lacy, Addison L            8 Alamo Area-ST        1:12.01    1:20.14  
 15 Grindrod, Karsyn R         7 Alamo Area-ST        1:26.01    1:22.59  
 16 Lacy, Sophie B             6 Alamo Area-ST        1:18.01    1:26.52  
 -- DeArmond, Mallory M       11 Alamo Area-ST          51.46         DQ  
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            12 Alamo Area-ST          29.42      29.54  
  2 Delostrinos, Stephie L    12 Alamo Area-ST          34.59      32.23  
  3 Fricke, Emma R            11 Alamo Area-ST          41.00      35.92  
  4 Logsdon, Amber M          11 Alamo Area-ST          47.30      36.05  
  5 Hope, Lindsay E           12 Alamo Area-ST          39.19      36.11  
  6 Mohamed, Nadiyah A        11 Alamo Area-ST          40.53      40.34  
  7 Schroeder, Amanda K        8 Alamo Area-ST          43.74      42.35  
  8 Burguete, Laura V         11 Alamo Area-ST          53.31      42.99  
  9 Kapoor, Rachel A          10 Alamo Area-ST          49.74      43.32  
 10 Gillispie, Kierstyn R      9 Alamo Area-ST          53.10      46.56  
 11 Thomas, Emma B            10 Alamo Area-ST          52.01      50.05  
 12 Wash, Emily M              9 Alamo Area-ST          53.92      51.99  
 13 Bello, Olivia M           10 Alamo Area-ST          51.05      52.57  
 14 Fonner, Morgan L           7 Alamo Area-ST        1:10.41    1:05.19  
 15 DeRosier, Shasta R         7 Alamo Area-ST        1:05.01    1:12.90  
 
Girls 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            12 Alamo Area-ST        1:08.44    1:08.43  
                  31.72     1:08.43 (36.71)                                        
  2 Makilan, Francesca P      12 Alamo Area-ST        1:08.73    1:08.99  
                  33.18     1:08.99 (35.81)                                        
  3 Fricke, Emma R            11 Alamo Area-ST        1:40.21    1:24.05  
                  37.65     1:24.05 (46.40)                                        
  4 Moreno, Alondra           11 Alamo Area-ST        1:34.40    1:26.43  
                  42.43     1:26.43 (44.00)                                        
  5 Mohamed, Nadiyah A        11 Alamo Area-ST        1:28.45    1:27.26  
                  41.37     1:27.26 (45.89)                                        
  6 Gillispie, Kamryn A       12 Alamo Area-ST        1:30.55    1:27.93  
                  40.25     1:27.93 (47.68)                                        
  7 Kapoor, Rachel A          10 Alamo Area-ST        1:43.01    1:28.95  
                  44.09     1:28.95 (44.86)                                        
  8 Wilson, Addy R             9 Alamo Area-ST        1:37.59    1:31.74  
                  42.86     1:31.74 (48.88)                                        
  9 Gomez, Annie A            10 Alamo Area-ST        1:45.01    1:39.91  
                  46.30     1:39.91 (53.61)                                        
 10 Gillispie, Kierstyn R      9 Alamo Area-ST        1:45.27    1:42.40  
                  50.81     1:42.40 (51.59)                                        
 11 Gastol, Madison L          9 Alamo Area-ST        1:40.41    1:43.43  
                  45.31     1:43.43 (58.12)                                        
 12 Gallagher, Ciana A         9 Alamo Area-ST        1:46.01    1:44.36  
                  50.16     1:44.36 (54.20)                                        
 13 Nino, Jayna M             12 Alamo Area-ST        1:49.63    1:46.00  
                  54.94     1:46.00 (51.06)                                        
 14 Callihan, Cassidy P        9 Alamo Area-ST        1:55.43    1:47.69  
                  52.73     1:47.69 (54.96)                                        
 15 Clark, Kaitlyn J          10 Alamo Area-ST        1:56.42    1:49.57  
                  51.27     1:49.57 (58.30)                                        
 16 Clements-Vargas, Persy V   8 Alamo Area-ST        1:50.04    1:51.34  
                  50.18   1:51.34 (1:01.16)                                        
 17 Burguete, Sofia A          9 Alamo Area-ST        1:49.59    1:53.16  
                  55.97     1:53.16 (57.19)                                        
 18 Lerman, Lyla B             8 Alamo Area-ST        2:11.34    2:03.69  
                1:01.54   2:03.69 (1:02.15)                                        
 -- Cortez, Carolina H        11 Alamo Area-ST        1:32.15         DQ  
                  43.24          DQ (48.81)                                        
 -- DeArmond, Adeleine M       8 Alamo Area-ST        1:55.00         DQ  
                  56.33          DQ (56.18)                                        
 
Girls 11 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dziergowski, Jessi L      14 Alamo Area-ST        2:11.46    2:14.60  
                  31.70     1:05.42 (33.72)     1:39.96 (34.54)     2:14.60 (34.64)
  2 Vaishnani, Sonia S        11 Alamo Area-ST        2:26.49    2:17.25  
                  32.32     1:07.06 (34.74)     1:42.77 (35.71)     2:17.25 (34.48)
  3 Barickman, Chloe R        14 Alamo Area-ST        2:20.16    2:20.89  
                  33.26     1:09.45 (36.19)     1:46.77 (37.32)     2:20.89 (34.12)
  4 Gianotti, Emily J         13 Alamo Area-ST        2:23.53    2:21.68  
                  32.96     1:08.70 (35.74)     1:45.57 (36.87)     2:21.68 (36.11)
  5 DeArmond, Mallory M       11 Alamo Area-ST        3:10.00    2:57.63  
                  44.11     1:30.09 (45.98)     2:14.96 (44.87)     2:57.63 (42.67)
 
Girls 11 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clevenger, Grace I        12 Alamo Area-ST             NT    2:44.36  
                  36.55     1:18.00 (41.45)     2:01.24 (43.24)     2:44.36 (43.12)
  2 Barickman, Chloe R        14 Alamo Area-ST        3:00.21    3:02.38  
                  39.26     1:26.52 (47.26)     2:14.78 (48.26)     3:02.38 (47.60)
  3 Lloyd, Megan E            13 Alamo Area-ST        3:14.62    3:09.14  
                  42.42     1:30.25 (47.83)     2:19.95 (49.70)     3:09.14 (49.19)
 
Girls 11 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barickman, Chloe R        14 Alamo Area-ST        2:34.35    2:26.25  
                  32.39     1:09.01 (36.62)     1:48.04 (39.03)     2:26.25 (38.21)
  2 Copes, Jenna E            12 Alamo Area-ST        2:32.87    2:31.38  
                  31.79     1:10.25 (38.46)     1:51.40 (41.15)     2:31.38 (39.98)
  3 Delostrinos, Stephie L    12 Alamo Area-ST        2:50.94    2:40.60  
                  35.67     1:15.84 (40.17)     1:58.16 (42.32)     2:40.60 (42.44)
  4 Logsdon, Amber M          11 Alamo Area-ST        2:59.21    3:04.33  
                  40.08     1:26.04 (45.96)     2:15.09 (49.05)     3:04.33 (49.24)
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gianotti, Emily J         13 Alamo Area-ST          58.13      57.20  
                  27.74       57.20 (29.46)                                        
  2 Breuer, Molly K           14 Alamo Area-ST          59.83      59.70  
                  28.51       59.70 (31.19)                                        
  3 Lloyd, Megan E            13 Alamo Area-ST        1:04.69    1:02.68  
                  29.57     1:02.68 (33.11)                                        
  4 Bernal, Daniella E        12 Alamo Area-ST        1:11.81    1:07.61  
                  32.12     1:07.61 (35.49)                                        
  5 Castillo, Lyriq J         12 Alamo Area-ST        1:08.72    1:11.13  
                  34.87     1:11.13 (36.26)                                        
  6 Thomison, Addie C         14 Alamo Area-ST        1:10.33    1:12.72  
                  34.57     1:12.72 (38.15)                                        
  7 Brewer, Chloe E           11 Alamo Area-ST        1:23.97    1:12.84  
                  33.92     1:12.84 (38.92)                                        
  8 Mohamed, Nadiyah A        11 Alamo Area-ST        1:12.51    1:13.75  
                  34.97     1:13.75 (38.78)                                        
  9 Mohamed, Leila A          12 Alamo Area-ST        1:10.17    1:13.83  
                  33.83     1:13.83 (40.00)                                        
 10 Goar, Trisha R            18 Alamo Area-ST        1:10.05    1:14.80  
                  34.35     1:14.80 (40.45)                                        
 11 Lania, Keona Grace Z      13 Alamo Area-ST        1:15.91    1:15.10  
                  36.00     1:15.10 (39.10)                                        
 12 Solis, Sloan T            15 Alamo Area-ST        1:16.49    1:15.11  
                  35.71     1:15.11 (39.40)                                        
 13 Hope, Lindsay E           12 Alamo Area-ST        1:19.10    1:16.83  
                  37.25     1:16.83 (39.58)                                        
 14 Guajardo, Helen I         10 Alamo Area-ST        1:21.14    1:18.79  
                  38.26     1:18.79 (40.53)                                        
 15 Gillispie, Kamryn A       12 Alamo Area-ST        1:19.28    1:19.51  
                  38.50     1:19.51 (41.01)                                        
 16 Henderson, Templey M      13 Alamo Area-ST        1:21.47    1:20.04  
                  38.75     1:20.04 (41.29)                                        
 17 Gastol, Madison L          9 Alamo Area-ST        1:42.19    1:22.28  
                  39.31     1:22.28 (42.97)                                        
 18 Dessouky, Samar S         12 Alamo Area-ST        1:15.46    1:22.38  
                  41.43     1:22.38 (40.95)                                        
 19 Cortez, Carolina H        11 Alamo Area-ST        1:25.34    1:24.60  
                  40.50     1:24.60 (44.10)                                        
 20 Wash, Emily M              9 Alamo Area-ST        1:31.01    1:25.59  
                  40.28     1:25.59 (45.31)                                        
 21 Wash, Katie M              9 Alamo Area-ST        1:37.01    1:26.78  
                  40.53     1:26.78 (46.25)                                        
 22 Su, Michelle H            10 Alamo Area-ST        1:30.45    1:28.08  
                  40.78     1:28.08 (47.30)                                        
 23 Hickman, Maddie M         12 Alamo Area-ST        1:28.78    1:28.75  
                  41.16     1:28.75 (47.59)                                        
 24 Nino, Jayna M             12 Alamo Area-ST        1:39.56    1:31.32  
                  43.30     1:31.32 (48.02)                                        
 25 Hamilton, Sidney O        11 Alamo Area-ST        1:35.97    1:36.33  
                  45.43     1:36.33 (50.90)                                        
 26 Shelton, Anna L           10 Alamo Area-ST        1:39.01    1:36.35  
                  46.72     1:36.35 (49.63)                                        
 27 DeArmond, Adeleine M       8 Alamo Area-ST        1:43.00    1:36.98  
                  45.94     1:36.98 (51.04)                                        
 28 Callihan, Cassidy P        9 Alamo Area-ST        1:37.20    1:37.15  
                  46.80     1:37.15 (50.35)                                        
 29 Bowdoin, Allie A          14 Alamo Area-ST        1:33.70    1:41.39  
                  47.73     1:41.39 (53.66)                                        
 30 Mandacina, Ellison L       7 Alamo Area-ST        2:05.12    1:45.15  
                  49.08     1:45.15 (56.07)                                        
 31 DeRosier, Shasta R         7 Alamo Area-ST        2:02.02    1:56.34  
                  53.83   1:56.34 (1:02.51)                                        
 32 Fonner, Morgan L           7 Alamo Area-ST        1:49.01    2:01.61  
                  56.01   2:01.61 (1:05.60)                                        
 33 Black, Miranda K          10 Alamo Area-ST        1:50.00    2:06.90  
                  58.81   2:06.90 (1:08.09)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaishnani, Sonia S        11 Alamo Area-ST        2:11.32    2:04.73  
                  28.19     1:01.28 (33.09)     1:33.93 (32.65)     2:04.73 (30.80)
  2 Decker, Georgia Y         13 Alamo Area-ST        2:03.29    2:07.47  
                  28.65     1:00.48 (31.83)     1:33.52 (33.04)     2:07.47 (33.95)
  3 Orozco, Alyssa M          14 Alamo Area-ST        2:16.89    2:16.35  
                  31.50     1:05.89 (34.39)     1:41.32 (35.43)     2:16.35 (35.03)
  4 Moreno, Samira            13 Alamo Area-ST        2:20.26    2:22.79  
                  32.15     1:08.73 (36.58)     1:47.37 (38.64)     2:22.79 (35.42)
  5 Chinchay, Cecilia L       15 Alamo Area-ST        2:29.07    2:23.32  
                  32.93     1:09.53 (36.60)     1:47.05 (37.52)     2:23.32 (36.27)
  6 Bernal, Daniella E        12 Alamo Area-ST        2:38.84    2:30.53  
                  34.05     1:11.46 (37.41)     1:51.30 (39.84)     2:30.53 (39.23)
  7 Moreno, Alondra           11 Alamo Area-ST        2:43.38    2:35.95  
                  35.49     1:14.78 (39.29)     1:55.75 (40.97)     2:35.95 (40.20)
  8 Bishop, Annika D          13 Alamo Area-ST        2:50.03    2:40.19  
                  34.89     1:15.89 (41.00)     1:58.44 (42.55)     2:40.19 (41.75)
  9 Castillo, Lyriq J         12 Alamo Area-ST        2:34.87    2:47.10  
                  31.14     1:15.93 (44.79)     2:01.15 (45.22)     2:47.10 (45.95)
 10 Solis, Sloan T            15 Alamo Area-ST        2:30.05    2:48.00  
                  36.76     1:20.43 (43.67)     2:04.81 (44.38)     2:48.00 (43.19)
 11 Svatek, Jordan P           9 Alamo Area-ST        2:59.62    2:51.95  
                  37.76     1:22.02 (44.26)     2:08.46 (46.44)     2:51.95 (43.49)
 12 Cortez, Carolina H        11 Alamo Area-ST        3:00.01    2:53.65  
                  38.79     1:22.88 (44.09)     2:08.99 (46.11)     2:53.65 (44.66)
 13 Gomez, Annie A            10 Alamo Area-ST        3:15.01    3:05.22  
                  38.42     1:23.88 (45.46)     2:14.24 (50.36)     3:05.22 (50.98)
 14 Bello, Olivia M           10 Alamo Area-ST        3:18.24    3:15.12  
                3:15.12         3:15.12 ( )                                        
 15 Nino, Jayna M             12 Alamo Area-ST        3:53.47    3:22.71  
                  44.21     1:36.94 (52.73)     2:30.10 (53.16)     3:22.71 (52.61)
 16 Hamilton, Sidney O        11 Alamo Area-ST        3:40.78    3:34.12  
                  46.50     1:42.66 (56.16)     2:40.15 (57.49)     3:34.12 (53.97)
 17 Callihan, Cassidy P        9 Alamo Area-ST        3:38.32    3:35.08  
                                                    2:42.45 ( )     3:35.08 (52.63)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decker, Georgia Y         13 Alamo Area-ST        5:48.55    5:42.86  
                  30.19     1:03.61 (33.42)     1:38.02 (34.41)     2:12.91 (34.89)
        2:48.07 (35.16)     3:23.62 (35.55)     3:59.20 (35.58)     4:34.50 (35.30)
        5:09.41 (34.91)     5:42.86 (33.45)                                        
  2 Mow, Lorin R              14 Alamo Area-ST        6:45.00    6:15.37  
                  32.90     1:09.54 (36.64)     1:47.56 (38.02)     2:26.19 (38.63)
        3:05.31 (39.12)     3:43.43 (38.12)     4:22.30 (38.87)     5:00.93 (38.63)
        5:39.00 (38.07)     6:15.37 (36.37)                                        
  3 Landin, Madeleine J       13 Alamo Area-ST        7:15.00    6:37.69  
                  32.86     1:10.82 (37.96)     1:51.60 (40.78)     2:32.27 (40.67)
        3:14.09 (41.82)     3:56.08 (41.99)     4:38.22 (42.14)     5:18.62 (40.40)
        6:00.06 (41.44)     6:37.69 (37.63)                                        
  4 Chinchay, Cecilia L       15 Alamo Area-ST        5:00.01    6:38.07  
                  34.53     1:12.88 (38.35)     1:53.15 (40.27)     2:34.06 (40.91)
        3:15.30 (41.24)     3:56.00 (40.70)     4:36.76 (40.76)     5:17.81 (41.05)
        5:58.58 (40.77)     6:38.07 (39.49)                                        
  5 Krepelka, Natalia K       13 Alamo Area-ST        8:00.00    7:50.89  
                  40.53     1:26.02 (45.49)     2:12.42 (46.40)     3:00.10 (47.68)
        3:48.82 (48.72)     4:37.32 (48.50)     5:26.69 (49.37)     6:15.79 (49.10)
        7:05.23 (49.44)     7:50.89 (45.66)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dziergowski, Jessi L      14 Alamo Area-ST        1:02.41    1:03.06  
                  31.16     1:03.06 (31.90)                                        
  2 Vaishnani, Sonia S        11 Alamo Area-ST        1:08.74    1:03.89  
                  31.41     1:03.89 (32.48)                                        
  3 Gianotti, Emily J         13 Alamo Area-ST        1:07.57    1:05.48  
                  32.01     1:05.48 (33.47)                                        
  4 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST        1:04.91    1:06.08  
                  32.21     1:06.08 (33.87)                                        
  5 Orozco, Alyssa M          14 Alamo Area-ST        1:09.90    1:10.03  
                  33.84     1:10.03 (36.19)                                        
  6 Flores, Jessyka R         15 Alamo Area-ST        1:17.65    1:16.46  
                  38.08     1:16.46 (38.38)                                        
  7 Moreno, Samira            13 Alamo Area-ST        1:12.21    1:16.72  
                  37.55     1:16.72 (39.17)                                        
  8 Mow, Lorin R              14 Alamo Area-ST        1:19.11    1:17.81  
                  38.30     1:17.81 (39.51)                                        
  9 Thomison, Addie C         14 Alamo Area-ST        1:18.49    1:21.94  
 10 Gillispie, Kamryn A       12 Alamo Area-ST        1:24.23    1:24.13  
                  42.69     1:24.13 (41.44)                                        
 11 Hickman, Maddie M         12 Alamo Area-ST        1:29.42    1:25.63  
                  41.29     1:25.63 (44.34)                                        
 12 Dessouky, Samar S         12 Alamo Area-ST        1:30.79    1:28.08  
                  44.39     1:28.08 (43.69)                                        
 13 Goar, Trisha R            18 Alamo Area-ST        1:26.70    1:28.98  
                  42.85     1:28.98 (46.13)                                        
 14 Kapoor, Rachel A          10 Alamo Area-ST        1:43.09    1:35.49  
                  45.76     1:35.49 (49.73)                                        
 15 Barickman, Sofia R         9 Alamo Area-ST        1:46.59    1:41.66  
 16 Clements-Vargas, Persy V   8 Alamo Area-ST        1:49.51    1:43.04  
                  48.62     1:43.04 (54.42)                                        
 17 Thomas, Emma B            10 Alamo Area-ST        1:49.27    1:43.51  
                  52.78     1:43.51 (50.73)                                        
 18 Burguete, Laura V         11 Alamo Area-ST        1:41.98    1:45.65  
                  49.29     1:45.65 (56.36)                                        
 19 Bowdoin, Allie A          14 Alamo Area-ST        1:47.16    1:48.25  
                  53.90     1:48.25 (54.35)                                        
 20 Burguete, Sofia A          9 Alamo Area-ST        2:01.91    1:56.07  
                  55.00   1:56.07 (1:01.07)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decker, Georgia Y         13 Alamo Area-ST        1:13.17    1:13.49  
                  34.82     1:13.49 (38.67)                                        
  2 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST        1:23.96    1:23.12  
                  39.50     1:23.12 (43.62)                                        
  3 Bauer, Emily G            14 Alamo Area-ST        1:23.35    1:25.01  
                  40.17     1:25.01 (44.84)                                        
  4 Landin, Madeleine J       13 Alamo Area-ST        1:32.93    1:26.91  
                  40.82     1:26.91 (46.09)                                        
  5 Henson, Liz D             14 Alamo Area-ST        1:32.20    1:27.45  
                  41.78     1:27.45 (45.67)                                        
  6 Lloyd, Megan E            13 Alamo Area-ST        1:32.29    1:29.92  
                  42.35     1:29.92 (47.57)                                        
  7 Lania, Keona Grace Z      13 Alamo Area-ST        1:36.01    1:29.99  
                  42.08     1:29.99 (47.91)                                        
  8 Solis, Sloan T            15 Alamo Area-ST        1:39.61    1:31.67  
                  42.23     1:31.67 (49.44)                                        
  9 Bishop, Annika D          13 Alamo Area-ST        1:37.10    1:32.57  
                  43.22     1:32.57 (49.35)                                        
 10 Mohamed, Leila A          12 Alamo Area-ST        1:55.13    1:35.55  
                  43.94     1:35.55 (51.61)                                        
 11 Harris, Lauren E          14 Alamo Area-ST        1:35.32    1:36.47  
                  44.74     1:36.47 (51.73)                                        
 12 Moreno, Alondra           11 Alamo Area-ST        1:39.72    1:39.63  
                  48.56     1:39.63 (51.07)                                        
 13 Barnes, Skylar A          12 Alamo Area-ST        1:40.01    1:42.62  
                  50.21     1:42.62 (52.41)                                        
 14 Henderson, Templey M      13 Alamo Area-ST        1:57.94    1:44.05  
                  48.98     1:44.05 (55.07)                                        
 15 DeArmond, Mallory M       11 Alamo Area-ST        1:48.54    1:45.11  
                  49.09     1:45.11 (56.02)                                        
 16 Krepelka, Natalia K       13 Alamo Area-ST        1:50.80    1:46.32  
                  52.12     1:46.32 (54.20)                                        
 17 Su, Michelle H            10 Alamo Area-ST        1:53.45    1:51.89  
                  54.16     1:51.89 (57.73)                                        
 18 Barickman, Sofia R         9 Alamo Area-ST        1:50.44    1:51.96  
                  53.76     1:51.96 (58.20)                                        
 19 Clark, Kaitlyn J          10 Alamo Area-ST        2:01.20    1:52.05  
 20 Dessouky, Samar S         12 Alamo Area-ST        1:57.85    1:58.33  
                  56.77   1:58.33 (1:01.56)                                        
 21 Shelton, Anna L           10 Alamo Area-ST        2:10.01    2:00.12  
                  58.68   2:00.12 (1:01.44)                                        
 22 DeArmond, Adeleine M       8 Alamo Area-ST        2:12.23    2:07.21  
                1:02.09   2:07.21 (1:05.12)                                        
 23 Lerman, Lyla B             8 Alamo Area-ST        2:15.00    2:13.00  
                1:03.25   2:13.00 (1:09.75)                                        
 24 Black, Miranda K          10 Alamo Area-ST        2:15.00    2:22.69  
                1:08.54   2:22.69 (1:14.15)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dziergowski, Jessi L      14 Alamo Area-ST        1:02.37    1:03.22  
                  29.97     1:03.22 (33.25)                                        
  2 Breuer, Molly K           14 Alamo Area-ST        1:12.34    1:07.83  
                  30.87     1:07.83 (36.96)                                        
  3 Flores, Jessyka R         15 Alamo Area-ST        1:30.30    1:19.27  
                  36.77     1:19.27 (42.50)                                        
  4 Chinchay, Cecilia L       15 Alamo Area-ST        1:25.82    1:23.58  
                  35.65     1:23.58 (47.93)                                        
  5 Goar, Trisha R            18 Alamo Area-ST        1:27.03    1:25.43  
                  39.31     1:25.43 (46.12)                                        
  6 Harris, Lauren E          14 Alamo Area-ST        1:31.60    1:26.74  
                  39.84     1:26.74 (46.90)                                        
  7 Landin, Madeleine J       13 Alamo Area-ST        1:31.84    1:27.57  
                  38.95     1:27.57 (48.62)                                        
  8 Bishop, Annika D          13 Alamo Area-ST        1:35.86    1:30.62  
                  40.52     1:30.62 (50.10)                                        
  9 Guajardo, Helen I         10 Alamo Area-ST        1:40.00    1:36.10  
                  44.63     1:36.10 (51.47)                                        
 10 Schroeder, Amanda K        8 Alamo Area-ST        1:41.21    1:36.97  
                  46.42     1:36.97 (50.55)                                        
 11 Barickman, Sofia R         9 Alamo Area-ST        1:45.11    1:47.94  
                  50.75     1:47.94 (57.19)                                        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breuer, Molly K           14 Alamo Area-ST        2:29.35    2:23.04  
                  30.82     1:07.36 (36.54)     1:49.00 (41.64)     2:23.04 (34.04)
  2 Delostrinos, Stephie L    12 Alamo Area-ST        2:40.27    2:33.51  
                  33.13     1:13.17 (40.04)     1:59.01 (45.84)     2:33.51 (34.50)
  3 Bauer, Emily G            14 Alamo Area-ST        2:32.42    2:34.62  
                  34.19     1:12.35 (38.16)     2:00.12 (47.77)     2:34.62 (34.50)
  4 Mow, Lorin R              14 Alamo Area-ST        2:42.53    2:41.58  
                  34.28     1:17.79 (43.51)     2:05.71 (47.92)     2:41.58 (35.87)
  5 Moreno, Samira            13 Alamo Area-ST        2:41.24    2:45.76  
                  37.58     1:19.53 (41.95)     2:08.62 (49.09)     2:45.76 (37.14)
  6 Logsdon, Amber M          11 Alamo Area-ST        2:51.29    2:48.04  
                  37.83     1:20.63 (42.80)     2:12.21 (51.58)     2:48.04 (35.83)
  7 Harris, Lauren E          14 Alamo Area-ST        2:49.79    2:49.22  
                  39.20     1:20.88 (41.68)     2:12.75 (51.87)     2:49.22 (36.47)
  8 Castillo, Lyriq J         12 Alamo Area-ST        2:51.13    2:52.37  
                  37.78     1:23.00 (45.22)     2:13.52 (50.52)     2:52.37 (38.85)
  9 Henson, Liz D             14 Alamo Area-ST        3:08.19    2:53.97  
                  41.07     1:24.69 (43.62)     2:14.09 (49.40)     2:53.97 (39.88)
 10 Lania, Keona Grace Z      13 Alamo Area-ST        3:03.01    2:55.11  
                  38.03     1:22.43 (44.40)     2:13.47 (51.04)     2:55.11 (41.64)
 11 Bernal, Daniella E        12 Alamo Area-ST        3:07.73    2:56.32  
                  38.65     1:20.39 (41.74)     2:16.89 (56.50)     2:56.32 (39.43)
 12 Mohamed, Leila A          12 Alamo Area-ST        3:00.59    3:01.93  
                  38.64     1:26.62 (47.98)     2:20.79 (54.17)     3:01.93 (41.14)
 13 Thomison, Addie C         14 Alamo Area-ST        3:12.12    3:06.38  
                  39.30     1:23.29 (43.99)   2:25.05 (1:01.76)     3:06.38 (41.33)
 14 Hope, Lindsay E           12 Alamo Area-ST        3:35.39    3:11.26  
                  40.97     1:29.58 (48.61)     2:27.24 (57.66)     3:11.26 (44.02)
 15 Svatek, Jordan P           9 Alamo Area-ST        3:29.92    3:16.62  
                  44.43     1:34.50 (50.07)     2:34.02 (59.52)     3:16.62 (42.60)
 16 Bowdoin, Allie A          14 Alamo Area-ST        3:20.01    3:46.95  
                1:52.16   2:53.30 (1:01.14)     3:46.95 (53.65)                    
 -- Henderson, Templey M      13 Alamo Area-ST        3:30.00         DQ  
                  49.89     1:39.69 (49.80)     2:38.01 (58.32)          DQ (44.17)
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salinas, Isaiah J         11 Alamo Area-ST          30.66      31.16  
  2 Calderon, Benjamin D      12 Alamo Area-ST          38.60      35.57  
  3 Nelms, Josh F             12 Alamo Area-ST          38.36      38.39  
  4 Simmons, Lucas Z          12 Alamo Area-ST          48.01      45.54  
  5 Burrus, John A            11 Alamo Area-ST          49.93      46.00  
  6 Montgomery, Gabe B        11 Alamo Area-ST          48.23      46.14  
  7 Makilan, Jadon P           9 Alamo Area-ST          50.73      48.32  
  8 Winkler, Jonah L          10 Alamo Area-ST          51.88      48.71  
  9 Bowdoin, Adrian A         12 Alamo Area-ST          53.81      49.99  
 10 Bendele, Ayden N           9 Alamo Area-ST          57.65      51.11  
 11 Davis, Garrett R          11 Alamo Area-ST          58.11      52.06  
 12 Zorrilla, Joaquin         10 Alamo Area-ST        1:00.21      53.19  
 13 Wash, Chris J              9 Alamo Area-ST        1:04.41      59.28  
 14 Layman, Phineas C         11 Alamo Area-ST          45.01    1:00.40  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hokenson, Will A          12 Alamo Area-ST          43.07      42.66  
  2 Cleveland, Devin A        11 Alamo Area-ST          47.72      46.42  
  3 Jaramillo, Anthony F      11 Alamo Area-ST          44.87      47.42  
  4 Tedrow, Landon R          10 Alamo Area-ST          45.75      47.73  
  5 Gluck, Evan R              9 UN-ST                  50.88      49.58  
  6 Burrus, John A            11 Alamo Area-ST          51.46      51.08  
  7 Simmons, Lucas Z          12 Alamo Area-ST          52.20      51.62  
  8 Carroll, Brady O          12 Alamo Area-ST          52.32      52.70  
  9 Maldonado, Patrick J       9 Alamo Area-ST          58.56      53.50  
 10 Bendele, Ayden N           9 Alamo Area-ST          53.20      53.89  
 11 Grindrod, Owen M           9 Alamo Area-ST          58.39      56.75  
 12 Lacy, Asher C              6 Alamo Area-ST        1:15.01    1:16.65  
 -- Bowdoin, Adrian A         12 Alamo Area-ST        1:10.01         DQ  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST          28.69      29.06  
  2 Villanueva-Delaney, Fint  10 Alamo Area-ST          36.36      35.38  
  3 Hokenson, Will A          12 Alamo Area-ST          43.58      38.35  
  4 Olson, Dane W             11 Alamo Area-ST          55.01      43.92  
  5 Winkler, Jonah L          10 Alamo Area-ST        1:07.48      50.11  
  6 Newlin, Kyle W            12 Alamo Area-ST          55.14      50.57  
  7 Amann, Patrick M           9 Alamo Area-ST        1:04.11      52.50  
  8 Gluck, Chase M             9 UN-ST                  53.70      53.62  
  9 Bowdoin, Adrian A         12 Alamo Area-ST        1:00.01      54.53  
 
Boys 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Luke B          11 Alamo Area-ST        1:14.98    1:13.48  
                  33.62     1:13.48 (39.86)                                        
  2 Barnhart, Brayden W       12 Alamo Area-ST        1:18.91    1:14.20  
                  35.16     1:14.20 (39.04)                                        
  3 Jones, George L           12 Alamo Area-ST        1:23.92    1:16.53  
                  35.92     1:16.53 (40.61)                                        
  4 Hokenson, Will A          12 Alamo Area-ST        1:26.33    1:23.96  
                  42.47     1:23.96 (41.49)                                        
  5 Jaramillo, Anthony F      11 Alamo Area-ST        1:29.69    1:27.29  
                  41.91     1:27.29 (45.38)                                        
  6 Saporsky, Ethan R         10 Alamo Area-ST        1:34.27    1:31.74  
                  43.14     1:31.74 (48.60)                                        
  7 Myles, Aidan C            12 Alamo Area-ST        1:36.97    1:32.10  
                  44.29     1:32.10 (47.81)                                        
  8 Shelton, Sam E            12 Alamo Area-ST        1:54.87    1:34.20  
                  48.54     1:34.20 (45.66)                                        
  9 Newcomer, David J         12 Alamo Area-ST        1:51.11    1:34.63  
                  16.32   1:34.63 (1:18.31)                                        
 10 Burdette, Zac E           12 Alamo Area-ST        1:43.85    1:34.69  
                  45.94     1:34.69 (48.75)                                        
 11 Carroll, Brady O          12 Alamo Area-ST        1:38.09    1:37.45  
                  46.81     1:37.45 (50.64)                                        
 12 Tedrow, Landon R          10 Alamo Area-ST        1:34.38    1:37.75  
                  50.33     1:37.75 (47.42)                                        
 13 Montgomery, Gabe B        11 Alamo Area-ST        1:44.83    1:41.38  
                  49.73     1:41.38 (51.65)                                        
 14 Burrus, John A            11 Alamo Area-ST        1:48.70    1:43.09  
                  51.78     1:43.09 (51.31)                                        
 15 Krampe, Carson R          10 Alamo Area-ST        2:05.21    1:43.31  
                  49.63     1:43.31 (53.68)                                        
 16 Amann, Patrick M           9 Alamo Area-ST        2:02.11    1:43.64  
                  50.65     1:43.64 (52.99)                                        
 17 Gluck, Chase M             9 UN-ST                1:45.67    1:47.42  
                  52.71     1:47.42 (54.71)                                        
 18 Grindrod, Owen M           9 Alamo Area-ST        1:49.15    1:47.54  
                  51.21     1:47.54 (56.33)                                        
 19 Davis, Garrett R          11 Alamo Area-ST        2:11.11    1:50.14  
                  52.86     1:50.14 (57.28)                                        
 20 Bendele, Ayden N           9 Alamo Area-ST        1:47.12    1:50.36  
                1:50.36         1:50.36 ( )                                        
 21 Makilan, Jadon P           9 Alamo Area-ST        1:55.51    1:53.07  
                  57.25     1:53.07 (55.82)                                        
 22 Brackett, Jack L          10 Alamo Area-ST        1:50.43    1:55.10  
                  55.07   1:55.10 (1:00.03)                                        
 23 Muenchow, Carson J         8 Alamo Area-ST        2:08.30    2:00.67  
                  55.17   2:00.67 (1:05.50)                                        
 -- Lacy, Dalton K            11 Alamo Area-ST        1:55.24         DQ  
                  50.57          DQ (55.73)                                        
 -- Elliott, Dylan M          12 Alamo Area-ST        1:45.21         DQ  
                  42.78          DQ (47.41)                                        
 -- Cleveland, Devin A        11 Alamo Area-ST        1:44.01         DQ  
                  48.54          DQ (50.99)                                        
 -- Burris, Hunter A          11 Alamo Area-ST        2:09.11         DQ  
                  54.24          DQ (58.94)                                        
 
Boys 11 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salinas, Isaiah J         11 Alamo Area-ST        2:32.26    2:21.18  
                  33.63     1:09.11 (35.48)     1:45.53 (36.42)     2:21.18 (35.65)
  2 Kang, Andy                13 Alamo Area-ST        2:55.00    2:31.61  
                  35.98     1:15.44 (39.46)     1:55.44 (40.00)     2:31.61 (36.17)
  3 Price, Ean C              14 Alamo Area-ST        2:56.92    2:35.69  
                  37.63     1:16.87 (39.24)     1:57.43 (40.56)     2:35.69 (38.26)
  4 Calderon, Benjamin D      12 Alamo Area-ST        3:00.64    2:48.30  
                1:21.55     2:05.35 (43.80)     2:48.30 (42.95)                    
  5 Winkler, Jett K           12 Alamo Area-ST        2:58.67    2:50.92  
                  38.64     1:21.97 (43.33)     2:07.17 (45.20)     2:50.92 (43.75)
  6 Amann, Nicholas M         11 Alamo Area-ST        3:18.11    3:05.65  
                  44.57     1:31.23 (46.66)     2:18.94 (47.71)     3:05.65 (46.71)
 
Boys 11 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nino, James V             15 Alamo Area-ST        2:49.17    2:40.35  
                  36.39     1:17.51 (41.12)     1:58.90 (41.39)     2:40.35 (41.45)
  2 Manzo, Joseph J           13 Alamo Area-ST        2:56.56    2:49.80  
                  37.52     1:21.83 (44.31)     2:06.11 (44.28)     2:49.80 (43.69)
  3 Adams, Brandon M          16 Alamo Area-ST        2:53.09    2:55.07  
                  39.14     1:23.58 (44.44)     2:08.94 (45.36)     2:55.07 (46.13)
  4 Manzo, Jason R            11 Alamo Area-ST        3:18.15    3:05.55  
                  42.15     1:29.09 (46.94)     2:17.65 (48.56)     3:05.55 (47.90)
  5 Hernandez, Jacob R        15 Alamo Area-ST        3:10.31    3:06.04  
                  39.41     1:27.39 (47.98)     2:16.70 (49.31)     3:06.04 (49.34)
  6 Slater, Malcolm R         12 Alamo Area-ST        3:12.12    3:11.19  
                  43.05     1:31.65 (48.60)     2:21.42 (49.77)     3:11.19 (49.77)
  7 Jones, George L           12 Alamo Area-ST        3:14.97    3:12.73  
                  43.31     1:33.58 (50.27)     2:23.24 (49.66)     3:12.73 (49.49)
  8 De La Paz, Reid R         13 Alamo Area-ST        3:41.44    3:12.91  
                  44.90     1:34.24 (49.34)     2:23.60 (49.36)     3:12.91 (49.31)
  9 Newcomer, David J         12 Alamo Area-ST        4:15.11    3:36.36  
                  46.47     1:42.88 (56.41)     2:38.91 (56.03)     3:36.36 (57.45)
 10 Amann, Nicholas M         11 Alamo Area-ST        3:21.11    3:51.26  
                  51.56     1:50.89 (59.33)   2:51.56 (1:00.67)     3:51.26 (59.70)
 
Boys 11 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          14 Alamo Area-ST        2:29.51    2:09.48  
                  29.04     1:02.16 (33.12)     1:37.27 (35.11)     2:09.48 (32.21)
  2 Logsdon, Andrew T         17 Alamo Area-ST        2:28.15    2:18.79  
                  30.70     1:05.22 (34.52)     1:40.83 (35.61)     2:18.79 (37.96)
  3 Manzo, Joseph J           13 Alamo Area-ST        2:28.79    2:25.84  
                  29.13     1:03.55 (34.42)     1:43.61 (40.06)     2:25.84 (42.23)
  4 Garcia, Evan M            15 Alamo Area-ST        2:37.11    2:44.05  
                  33.74     1:14.55 (40.81)     1:58.65 (44.10)     2:44.05 (45.40)
  5 De La Paz, Reid R         13 Alamo Area-ST        3:30.00    3:20.38  
                  43.08     1:34.88 (51.80)     2:30.13 (55.25)     3:20.38 (50.25)
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fricke, Will H            15 Alamo Area-ST          54.61      52.36  
                  25.09       52.36 (27.27)                                        
  2 Davis, Dylan J            14 Alamo Area-ST          57.12      56.66  
                  26.80       56.66 (29.86)                                        
  3 Setliff, Christopher J    17 Alamo Area-ST        1:03.10    1:01.73  
                  29.28     1:01.73 (32.45)                                        
  4 Griffis, Karlen J         16 Alamo Area-ST        1:09.88    1:04.01  
                  30.21     1:04.01 (33.80)                                        
  5 Cleveland, Zack R         14 Alamo Area-ST        1:10.18    1:05.08  
                  31.38     1:05.08 (33.70)                                        
  6 Black, Kevin R            13 Alamo Area-ST        1:03.75    1:05.19  
                  30.24     1:05.19 (34.95)                                        
  7 Kang, Andy                13 Alamo Area-ST        1:18.04    1:05.78  
                  30.99     1:05.78 (34.79)                                        
  8 Barnhart, Brayden W       12 Alamo Area-ST        1:06.35    1:06.33  
                  31.63     1:06.33 (34.70)                                        
  9 Smith, Blake W            12 Alamo Area-ST        1:07.69    1:07.93  
                  32.31     1:07.93 (35.62)                                        
 10 Peterson, Luke B          11 Alamo Area-ST        1:02.26    1:08.29  
                  33.58     1:08.29 (34.71)                                        
 11 De La Paz, Reid R         13 Alamo Area-ST        1:12.92    1:09.31  
                  33.16     1:09.31 (36.15)                                        
 12 Jones, George L           12 Alamo Area-ST        1:12.01    1:10.05  
                  33.28     1:10.05 (36.77)                                        
 13 Vidaurri, Jon J           14 Alamo Area-ST        1:11.84    1:10.08  
                  33.37     1:10.08 (36.71)                                        
 14 Zorrilla, Diego A         13 Alamo Area-ST        1:18.37    1:10.23  
                  34.08     1:10.23 (36.15)                                        
 15 Nelms, Josh F             12 Alamo Area-ST        1:11.52    1:10.75  
                  34.05     1:10.75 (36.70)                                        
 16 Villanueva-Delaney, Fint  10 Alamo Area-ST        1:12.27    1:12.07  
                  34.89     1:12.07 (37.18)                                        
 17 North, Bobby A            13 Alamo Area-ST        1:25.30    1:13.00  
                  35.68     1:13.00 (37.32)                                        
 18 Hardeman, Zach N          10 Alamo Area-ST        1:21.20    1:16.23  
                  36.42     1:16.23 (39.81)                                        
 19 Saporsky, Ethan R         10 Alamo Area-ST        1:19.64    1:18.16  
                  37.79     1:18.16 (40.37)                                        
 20 Burdette, Zac E           12 Alamo Area-ST        1:21.57    1:19.25  
                  36.68     1:19.25 (42.57)                                        
 21 Shelton, Sam E            12 Alamo Area-ST        1:36.91    1:19.36  
                  38.32     1:19.36 (41.04)                                        
 22 Simmons, Lucas Z          12 Alamo Area-ST        1:26.30    1:24.25  
                  40.31     1:24.25 (43.94)                                        
 23 Gluck, Evan R              9 UN-ST                1:25.31    1:25.27  
                  39.02     1:25.27 (46.25)                                        
 24 Newcomer, David J         12 Alamo Area-ST        1:32.49    1:25.59  
                  42.37     1:25.59 (43.22)                                        
 25 Opoku-Mensah, Spencer A   13 Alamo Area-ST        1:45.01    1:26.37  
                  43.64     1:26.37 (42.73)                                        
 26 Myles, Aidan C            12 Alamo Area-ST        1:28.58    1:27.31  
                  40.28     1:27.31 (47.03)                                        
 27 Olson, Dane W             11 Alamo Area-ST        1:27.01    1:30.99  
                  38.42     1:30.99 (52.57)                                        
 28 Amann, Patrick M           9 Alamo Area-ST        1:48.47    1:31.39  
                  42.05     1:31.39 (49.34)                                        
 29 Jardenil, Kenneth L       10 Alamo Area-ST        1:30.81    1:32.58  
                  45.53     1:32.58 (47.05)                                        
 30 Brackett, Jack L          10 Alamo Area-ST        1:35.65    1:33.44  
                  45.54     1:33.44 (47.90)                                        
 31 Lacy, Dalton K            11 Alamo Area-ST        1:28.01    1:33.79  
                  41.95     1:33.79 (51.84)                                        
 32 Grindrod, Owen M           9 Alamo Area-ST        1:38.00    1:35.19  
                  46.68     1:35.19 (48.51)                                        
 33 Flores, Zack W            11 Alamo Area-ST        1:36.96    1:37.47  
                  43.58     1:37.47 (53.89)                                        
 34 Wardlow-Gomez, Jase W      9 Alamo Area-ST        1:34.64    1:38.61  
                  46.31     1:38.61 (52.30)                                        
 35 Muenchow, Carson J         8 Alamo Area-ST        1:41.22    1:43.64  
                  47.26     1:43.64 (56.38)                                        
 36 Layman, Phineas C         11 Alamo Area-ST        1:33.01    1:53.24  
                  52.96   1:53.24 (1:00.28)                                        
 37 Lacy, Asher C              6 Alamo Area-ST        1:50.01    2:20.82  
                1:11.33   2:20.82 (1:09.49)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Dylan J            14 Alamo Area-ST        2:03.28    2:02.78  
                  28.40     1:00.24 (31.84)     1:32.36 (32.12)     2:02.78 (30.42)
  2 Price, Ean C              14 Alamo Area-ST        2:23.58    2:13.08  
                  30.21     1:04.21 (34.00)     1:39.30 (35.09)     2:13.08 (33.78)
  3 Slater, Malcolm R         12 Alamo Area-ST        2:17.10    2:14.30  
                  31.05     1:04.75 (33.70)     1:39.48 (34.73)     2:14.30 (34.82)
  4 Barnes, Caden A           15 Alamo Area-ST        2:16.01    2:14.49  
                  30.20     1:04.27 (34.07)     1:40.51 (36.24)     2:14.49 (33.98)
  5 Cantwell, Aidan Z         13 Alamo Area-ST        2:30.12    2:27.11  
                  34.14     1:09.72 (35.58)     1:47.84 (38.12)     2:27.11 (39.27)
  6 Winkler, Jett K           12 Alamo Area-ST        2:30.59    2:27.58  
                  31.15     1:09.87 (38.72)     1:50.67 (40.80)     2:27.58 (36.91)
  7 Setliff, Christopher J    17 Alamo Area-ST        2:40.86    2:28.67  
                  32.79     1:11.52 (38.73)     1:52.43 (40.91)     2:28.67 (36.24)
  8 Griffis, Karlen J         16 Alamo Area-ST        2:38.88    2:29.41  
                  29.24     1:06.38 (37.14)     1:48.31 (41.93)     2:29.41 (41.10)
  9 Adams, Brandon M          16 Alamo Area-ST        2:29.83    2:31.24  
                  32.66     1:11.60 (38.94)     1:51.92 (40.32)     2:31.24 (39.32)
 10 Nelms, Josh F             12 Alamo Area-ST        2:39.08    2:32.12  
                  33.88     1:13.89 (40.01)     1:53.65 (39.76)     2:32.12 (38.47)
 11 Black, Kevin R            13 Alamo Area-ST        2:32.23    2:35.78  
                  29.51     1:13.54 (44.03)     1:56.97 (43.43)     2:35.78 (38.81)
 12 Smith, Blake W            12 Alamo Area-ST        2:31.04    2:45.56  
                  30.13     1:16.94 (46.81)     2:02.57 (45.63)     2:45.56 (42.99)
 12 Saporsky, Ethan R         10 Alamo Area-ST        2:51.32    2:45.56  
                  37.84     1:20.73 (42.89)   2:50.56 (1:29.83)         2:45.56 ( )
 14 Maldonado, Patrick J       9 Alamo Area-ST        3:06.08    2:49.94  
                  37.08     1:20.82 (43.74)     2:05.32 (44.50)     2:49.94 (44.62)
 15 Jaramillo, Anthony F      11 Alamo Area-ST        2:55.67    2:56.30  
                  39.49     1:24.33 (44.84)     2:11.92 (47.59)     2:56.30 (44.38)
 16 Tedrow, Landon R          10 Alamo Area-ST        3:07.35    2:59.47  
                  38.97     1:22.82 (43.85)     2:11.14 (48.32)     2:59.47 (48.33)
 17 Newlin, Kyle W            12 Alamo Area-ST        3:09.59    2:59.78  
                  37.78     1:24.77 (46.99)     2:13.33 (48.56)     2:59.78 (46.45)
 18 Elliott, Dylan M          12 Alamo Area-ST        2:49.21    3:00.58  
                  37.54     1:24.90 (47.36)     2:13.17 (48.27)     3:00.58 (47.41)
 19 Montgomery, Gabe B        11 Alamo Area-ST        3:15.50    3:07.95  
                  41.42     1:28.60 (47.18)     2:18.13 (49.53)     3:07.95 (49.82)
 20 Spraggins, Tate T         12 Alamo Area-ST        2:45.01    3:09.50  
                  36.94     1:22.12 (45.18)   3:09.50 (1:47.38)         3:09.50 ( )
 21 Cleveland, Devin A        11 Alamo Area-ST        3:07.21    3:21.80  
                  41.76     1:32.31 (50.55)     2:28.46 (56.15)     3:21.80 (53.34)
 22 Burris, Hunter A          11 Alamo Area-ST        4:07.11    3:23.85  
                  42.49     1:32.85 (50.36)     2:27.46 (54.61)     3:23.85 (56.39)
 23 Jardenil, Kenneth L       10 Alamo Area-ST        3:21.18    3:33.30  
                  49.89     1:45.97 (56.08)     2:40.57 (54.60)     3:33.30 (52.73)
 24 Muenchow, Carson J         8 Alamo Area-ST        3:33.47    3:33.72  
                  45.21     1:40.63 (55.42)     2:38.65 (58.02)     3:33.72 (55.07)
 25 Davis, Garrett R          11 Alamo Area-ST        4:20.11    3:36.30  
                  47.15     1:43.44 (56.29)     2:42.72 (59.28)     3:36.30 (53.58)
 26 Makilan, Jadon P           9 Alamo Area-ST        3:39.83    3:37.47  
                  50.92     1:47.54 (56.62)     2:46.64 (59.10)     3:37.47 (50.83)
 -- Travis, Wyatt B           13 Alamo Area-ST        3:21.19         DQ  
                  34.81     1:14.58 (39.77)     1:57.74 (43.16)          DQ (40.80)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eberhard, Christian L     13 Alamo Area-ST        5:24.43    5:12.96  
                  26.70       56.89 (30.19)     1:28.27 (31.38)     2:00.35 (32.08)
        2:32.50 (32.15)     3:05.21 (32.71)     3:38.10 (32.89)     4:10.64 (32.54)
        4:42.81 (32.17)     5:12.96 (30.15)                                        
  2 Tajbakhsh, Donovan N      15 Alamo Area-ST        5:18.16    5:20.81  
                  26.07       56.02 (29.95)     1:29.01 (32.99)     2:01.23 (32.22)
        2:33.38 (32.15)     3:06.86 (33.48)     3:41.27 (34.41)     4:16.08 (34.81)
        4:50.63 (34.55)     5:20.81 (30.18)                                        
  3 Logsdon, Andrew T         17 Alamo Area-ST        5:36.19    5:31.35  
                  28.26       59.29 (31.03)     1:32.03 (32.74)     2:05.41 (33.38)
        2:39.38 (33.97)     3:14.14 (34.76)     3:48.58 (34.44)     4:23.69 (35.11)
        4:58.08 (34.39)     5:31.35 (33.27)                                        
  4 Travis, Westley P         15 Alamo Area-ST        5:45.34    5:47.07  
                  28.73     1:01.42 (32.69)     1:36.09 (34.67)     2:11.24 (35.15)
        2:47.03 (35.79)     3:23.54 (36.51)     4:00.12 (36.58)     4:36.38 (36.26)
        5:12.03 (35.65)     5:47.07 (35.04)                                        
  5 Nino, James V             15 Alamo Area-ST        6:21.36    5:49.63  
                  29.73     1:04.41 (34.68)     1:40.81 (36.40)     2:17.69 (36.88)
        2:53.67 (35.98)     3:28.64 (34.97)     4:04.91 (36.27)     4:40.67 (35.76)
        5:16.19 (35.52)     5:49.63 (33.44)                                        
  6 Garcia, Evan M            15 Alamo Area-ST        6:29.04    6:21.37  
                  31.13     1:07.50 (36.37)     1:45.37 (37.87)     2:23.92 (38.55)
        3:03.09 (39.17)     3:43.34 (40.25)     4:23.52 (40.18)     5:03.64 (40.12)
        5:43.67 (40.03)     6:21.37 (37.70)                                        
  7 Hernandez, Jacob R        15 Alamo Area-ST        5:40.31    6:30.64  
                  31.49     1:08.07 (36.58)     1:46.24 (38.17)     2:25.74 (39.50)
        3:06.43 (40.69)     3:48.52 (42.09)     4:29.52 (41.00)     5:10.49 (40.97)
        5:51.77 (41.28)     6:30.64 (38.87)                                        
  8 Winkler, Jett K           12 Alamo Area-ST        7:12.01    6:51.09  
                  34.40     1:15.32 (40.92)     1:57.03 (41.71)     2:38.20 (41.17)
        3:21.64 (43.44)     4:03.45 (41.81)     4:46.60 (43.15)     5:29.88 (43.28)
        6:12.17 (42.29)     6:51.09 (38.92)                                        
  9 Amann, Nicholas M         11 Alamo Area-ST        7:30.11    7:38.14  
                  37.46     1:21.93 (44.47)     2:09.40 (47.47)     2:56.43 (47.03)
        3:44.42 (47.99)     4:32.91 (48.49)     5:21.00 (48.09)     6:08.57 (47.57)
        6:54.79 (46.22)     7:38.14 (43.35)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Travis, Westley P         15 Alamo Area-ST        1:05.50    1:05.33  
                  31.48     1:05.33 (33.85)                                        
  2 Brown, Isaiah C           17 Alamo Area-ST        1:06.42    1:07.00  
                  33.12     1:07.00 (33.88)                                        
  3 Davis, Dylan J            14 Alamo Area-ST        1:09.79    1:07.06  
                  32.66     1:07.06 (34.40)                                        
  4 Manzo, Jason R            11 Alamo Area-ST        1:10.04    1:09.86  
                  33.80     1:09.86 (36.06)                                        
  5 Jardenil, Kyle L          13 Alamo Area-ST        1:11.22    1:11.34  
                  34.95     1:11.34 (36.39)                                        
  6 Barnhart, Brayden W       12 Alamo Area-ST        1:18.94    1:18.28  
                  38.47     1:18.28 (39.81)                                        
  7 Travis, Wyatt B           13 Alamo Area-ST        1:26.71    1:21.78  
                  39.74     1:21.78 (42.04)                                        
  8 Setliff, Christopher J    17 Alamo Area-ST        1:35.03    1:27.45  
                  43.10     1:27.45 (44.35)                                        
  9 Villanueva-Delaney, Fint  10 Alamo Area-ST        1:29.14    1:29.29  
                  45.18     1:29.29 (44.11)                                        
 10 Elliott, Dylan M          12 Alamo Area-ST        1:37.21    1:31.31  
                  44.79     1:31.31 (46.52)                                        
 11 Salazar, Mateo            12 Alamo Area-ST        1:30.00    1:31.41  
                  44.37     1:31.41 (47.04)                                        
 12 Maldonado, Patrick J       9 Alamo Area-ST        1:43.21    1:31.53  
                  45.69     1:31.53 (45.84)                                        
 13 Opoku-Mensah, Spencer A   13 Alamo Area-ST        1:50.05    1:31.80  
                  44.81     1:31.80 (46.99)                                        
 14 Burdette, Zac E           12 Alamo Area-ST        1:36.86    1:33.55  
                  45.01     1:33.55 (48.54)                                        
 15 Vidaurri, Jon J           14 Alamo Area-ST        1:36.58    1:35.95  
 16 Carroll, Brady O          12 Alamo Area-ST        1:37.90    1:38.37  
                  48.30     1:38.37 (50.07)                                        
 17 Gluck, Chase M             9 UN-ST                1:44.73    1:42.53  
                  49.60     1:42.53 (52.93)                                        
 18 Lacy, Dalton K            11 Alamo Area-ST        1:40.01    1:43.74  
                  48.32     1:43.74 (55.42)                                        
 19 Burris, Hunter A          11 Alamo Area-ST        1:58.11    1:44.31  
                  48.92     1:44.31 (55.39)                                        
 20 Jardenil, Kenneth L       10 Alamo Area-ST        1:43.69    1:46.24  
                  53.70     1:46.24 (52.54)                                        
 21 Krampe, Carson R          10 Alamo Area-ST        1:45.21    1:48.60  
                  51.40     1:48.60 (57.20)                                        
 22 Flores, Zack W            11 Alamo Area-ST        1:55.62    1:53.01  
                  55.86     1:53.01 (57.15)                                        
 23 Zorrilla, Joaquin         10 Alamo Area-ST        2:08.35    1:53.84  
                  55.96     1:53.84 (57.88)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          14 Alamo Area-ST        1:15.35    1:08.50  
                  32.80     1:08.50 (35.70)                                        
  2 Travis, Westley P         15 Alamo Area-ST        1:16.07    1:10.83  
                  33.42     1:10.83 (37.41)                                        
  3 Brown, Isaiah C           17 Alamo Area-ST        1:12.81    1:11.90  
                  34.01     1:11.90 (37.89)                                        
  4 Logsdon, Andrew T         17 Alamo Area-ST        1:14.19    1:12.98  
                  35.13     1:12.98 (37.85)                                        
  5 Ross, Gabe L              14 Alamo Area-ST        1:23.38    1:14.70  
                  34.78     1:14.70 (39.92)                                        
  6 Tajbakhsh, Donovan N      15 Alamo Area-ST        1:18.51    1:16.35  
                  35.85     1:16.35 (40.50)                                        
  7 Manzo, Joseph J           13 Alamo Area-ST        1:15.70    1:16.41  
                  35.78     1:16.41 (40.63)                                        
  8 Barnes, Caden A           15 Alamo Area-ST        1:16.99    1:18.53  
                  36.59     1:18.53 (41.94)                                        
  9 Jardenil, Kyle L          13 Alamo Area-ST        1:24.48    1:21.51  
                  38.91     1:21.51 (42.60)                                        
 10 Adams, Brandon M          16 Alamo Area-ST        1:22.34    1:25.38  
                  40.30     1:25.38 (45.08)                                        
 11 Manzo, Jason R            11 Alamo Area-ST        1:27.81    1:26.45  
                  40.43     1:26.45 (46.02)                                        
 12 Cleveland, Zack R         14 Alamo Area-ST        1:34.28    1:31.04  
                  42.46     1:31.04 (48.58)                                        
 13 Zorrilla, Diego A         13 Alamo Area-ST        1:38.02    1:31.14  
                  43.43     1:31.14 (47.71)                                        
 14 Slater, Malcolm R         12 Alamo Area-ST        1:30.87    1:31.63  
                  44.86     1:31.63 (46.77)                                        
 15 Shelton, Sam E            12 Alamo Area-ST        1:41.01    1:33.67  
                  44.37     1:33.67 (49.30)                                        
 16 Salazar, Mateo            12 Alamo Area-ST        1:48.22    1:39.00  
                  46.95     1:39.00 (52.05)                                        
 17 Garcia, Evan M            15 Alamo Area-ST        1:36.60    1:39.62  
                  47.07     1:39.62 (52.55)                                        
 18 North, Bobby A            13 Alamo Area-ST        1:43.97    1:41.04  
                  47.74     1:41.04 (53.30)                                        
 19 Newlin, Kyle W            12 Alamo Area-ST        1:50.19    1:43.46  
                  49.22     1:43.46 (54.24)                                        
 20 Myles, Aidan C            12 Alamo Area-ST        1:48.03    1:43.96  
                  48.84     1:43.96 (55.12)                                        
 21 Gonzalez, Diego G         11 Alamo Area-ST        1:54.01    1:46.84  
                  50.18     1:46.84 (56.66)                                        
 22 Gluck, Evan R              9 UN-ST                1:50.87    1:48.58  
                  51.73     1:48.58 (56.85)                                        
 23 Spraggins, Tate T         12 Alamo Area-ST        1:42.01    1:50.99  
                  50.94   1:50.99 (1:00.05)                                        
 24 Wardlow-Gomez, Jase W      9 Alamo Area-ST        1:59.90    1:56.86  
 25 Layman, Phineas C         11 Alamo Area-ST        1:45.01    2:06.36  
                  58.76   2:06.36 (1:07.60)                                        
 26 Brackett, Jack L          10 Alamo Area-ST        2:08.86    2:07.89  
                1:00.42   2:07.89 (1:07.47)                                        
 -- Zorrilla, Joaquin         10 Alamo Area-ST        2:07.21         DQ  
                1:00.28        DQ (1:05.95)                                        
 -- Krampe, Carson R          10 Alamo Area-ST        2:05.21         DQ  
                  59.37          DQ (59.89)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fricke, Will H            15 Alamo Area-ST        1:01.46      59.55  
                  28.08       59.55 (31.47)                                        
  2 Brown, Isaiah C           17 Alamo Area-ST          59.47    1:02.51  
                  27.96     1:02.51 (34.55)                                        
  3 Jardenil, Kyle L          13 Alamo Area-ST        1:06.91    1:03.75  
                  29.89     1:03.75 (33.86)                                        
  4 Cantwell, Aidan Z         13 Alamo Area-ST        1:45.00    1:10.51  
                  33.39     1:10.51 (37.12)                                        
  5 Calderon, Benjamin D      12 Alamo Area-ST        1:25.57    1:15.25  
                  34.52     1:15.25 (40.73)                                        
  6 Hernandez, Jacob R        15 Alamo Area-ST        1:14.87    1:15.84  
                  34.61     1:15.84 (41.23)                                        
  7 Travis, Wyatt B           13 Alamo Area-ST        1:30.00    1:22.71  
                  36.62     1:22.71 (46.09)                                        
  8 Opoku-Mensah, Spencer A   13 Alamo Area-ST        2:00.20    1:33.83  
                  42.55     1:33.83 (51.28)                                        
  9 Hardeman, Zach N          10 Alamo Area-ST        1:45.01    1:42.32  
                  47.35     1:42.32 (54.97)                                        
 10 Gonzalez, Diego G         11 Alamo Area-ST        1:57.11    2:32.41  
                1:06.12   2:32.41 (1:26.29)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fricke, Will H            15 Alamo Area-ST        2:20.40    2:12.94  
                  27.59     1:01.40 (33.81)     1:42.95 (41.55)     2:12.94 (29.99)
  2 Kang, Andy                13 Alamo Area-ST        3:06.05    2:35.53  
                  35.08     1:14.17 (39.09)     1:58.87 (44.70)     2:35.53 (36.66)
  3 Price, Ean C              14 Alamo Area-ST        2:43.72    2:36.50  
                  34.53     1:14.38 (39.85)     2:03.27 (48.89)     2:36.50 (33.23)
  4 Cantwell, Aidan Z         13 Alamo Area-ST        3:00.00    2:43.93  
                  32.45     1:17.94 (45.49)     2:07.05 (49.11)     2:43.93 (36.88)
  5 Griffis, Karlen J         16 Alamo Area-ST        2:51.19    2:51.22  
                  36.00     1:18.71 (42.71)     2:11.33 (52.62)     2:51.22 (39.89)
  6 Zorrilla, Diego A         13 Alamo Area-ST        3:06.26    2:52.83  
                  38.79     1:24.80 (46.01)     2:16.05 (51.25)     2:52.83 (36.78)
  7 Cleveland, Zack R         14 Alamo Area-ST        3:30.00    2:57.37  
                  44.36     1:28.70 (44.34)     2:18.90 (50.20)     2:57.37 (38.47)
  8 North, Bobby A            13 Alamo Area-ST        4:00.00    3:00.49  
                  43.22     1:27.30 (44.08)     2:22.02 (54.72)     3:00.49 (38.47)
  9 Hardeman, Zach N          10 Alamo Area-ST        3:12.26    3:03.45  
                  45.22     1:28.17 (42.95)     2:20.79 (52.62)     3:03.45 (42.66)
 10 Gonzalez, Diego G         11 Alamo Area-ST             NT    3:46.55  
                  57.63     1:57.57 (59.94)     2:56.57 (59.00)     3:46.55 (49.98)
 11 Winkler, Jonah L          10 Alamo Area-ST        4:30.11    3:46.93  
                  54.74     1:52.58 (57.84)   2:57.80 (1:05.22)     3:46.93 (49.13)
 12 Wardlow-Gomez, Jase W      9 Alamo Area-ST        3:43.87    3:57.94  
                2:04.98                             3:07.57 ( )     3:57.94 (50.37)
 13 Flores, Zack W            11 Alamo Area-ST        4:36.11    4:02.40  
                  56.96                             3:10.83 ( )     4:02.40 (51.57)
 -- Vidaurri, Jon J           14 Alamo Area-ST        3:03.03         DQ  
                  43.11     1:30.62 (47.51)   2:46.21 (1:15.59)          DQ (36.08)