2017 ST WAVE STAGS Short Course Championships / STA-17-05
Palo Alto College Natatorium - 3/3/2017 through 3/5/2017      
Final Results and Scores                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kitayama, Emily           10 Alamo Area-ST          27.09      26.72  
  2 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST                28.73      28.79  
  3 Mauldin, Carly             9 Alamo Area-ST          29.44      28.95  
  4 McQuinn, Ella             10 FISH-ST                29.47      29.12  
  5 Nobles, Mia               10 NTRO-ST                29.45      29.34  
  6 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST                29.14      29.50  
  7 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST                30.17      29.72  
  8 Luna, Surrena             10 Alamo Area-ST          30.13      29.74  
B - Final
  9 Kim, MinJi                10 NTRO-ST                30.49      28.77  
 10 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST          30.43      29.82  
 11 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST                 30.76      30.51  
 12 Vujosevic, Victoria        9 NTRO-ST                31.14      30.54  
 13 Fisher, Addie             10 WLOO-ST                30.74      30.57  
 14 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST          30.76      30.63  
 15 Duarte, Anna              10 GOLD-ST                31.14      31.36  
 16 Hartman, Zoee             10 SASA-ST                31.16      31.76  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kitayama, Emily           10 Alamo Area-ST          27.46      27.09  
  2 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST                29.53      28.73  
  3 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST                29.71      29.14  
  4 Mauldin, Carly             9 Alamo Area-ST          29.64      29.44  
  5 Nobles, Mia               10 NTRO-ST                29.62      29.45  
  6 McQuinn, Ella             10 FISH-ST                29.59      29.47  
  7 Luna, Surrena             10 Alamo Area-ST          31.08      30.13  
  8 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST                29.80      30.17  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST          29.93      30.43  
 10 Kim, MinJi                10 NTRO-ST                30.62      30.49  
 11 Biegalski, Christa         9 COTA-ST                31.16      30.58  
 12 Fisher, Addie             10 WLOO-ST                31.08      30.74  
 13 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST          31.15      30.76  
 13 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST                 30.77      30.76  
 15 Duarte, Anna              10 GOLD-ST                31.03      31.14  
 15 Vujosevic, Victoria        9 NTRO-ST                31.15      31.14  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hartman, Zoee             10 SASA-ST                31.22      31.16  
 18 Nunziata, Corina          10 ATAC-ST                31.24      31.35  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Aunspaugh, Briley         10 ASC-ST                 31.02      31.81  
 20 Doyle, Cara               10 Unattached-ST          31.39      32.07  
 21 Donofrio, Madison         10 Alamo Area-ST          31.16      32.43  
 22 Hopkins, Clara            10 WLOO-ST                31.26      32.44  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST              1:02.59    1:01.90  
                  30.02     1:01.90 (31.88)                                        
  2 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST              1:04.40    1:03.62  
                  31.00     1:03.62 (32.62)                                        
  3 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST        1:06.94    1:05.43  
                  31.80     1:05.43 (33.63)                                        
  4 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST              1:06.28    1:05.48  
                  31.22     1:05.48 (34.26)                                        
  5 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST        1:06.29    1:05.75  
                  31.78     1:05.75 (33.97)                                        
  6 Duarte, Anna              10 GOLD-ST              1:06.56    1:05.87  
                  31.82     1:05.87 (34.05)                                        
  7 Kim, MinJi                10 NTRO-ST              1:06.70    1:06.56  
                  31.07     1:06.56 (35.49)                                        
  8 Langley, Levi             10 WLOO-ST              1:07.15    1:07.30  
                  32.40     1:07.30 (34.90)                                        
B - Final
  9 Biegalski, Christa         9 COTA-ST              1:08.85    1:06.08  
                  31.28     1:06.08 (34.80)                                        
 10 Taylor, Kiersten           9 WHAC-ST              1:08.24    1:06.47  
                  31.66     1:06.47 (34.81)                                        
 11 Doyle, Cara               10 Unattached-ST        1:07.42    1:06.72  
                  31.70     1:06.72 (35.02)                                        
 12 Kelner, Calista           10 SASA-ST              1:08.90    1:06.83  
                  32.45     1:06.83 (34.38)                                        
 13 Mullen, Kate              10 LCA-ST               1:07.83    1:07.21  
                  32.00     1:07.21 (35.21)                                        
 14 Fisher, Addie             10 WLOO-ST              1:07.94    1:09.06  
                  32.81     1:09.06 (36.25)                                        
 15 Oiesen, Stephanie          9 TXLA-ST              1:09.01    1:09.49  
                  33.31     1:09.49 (36.18)                                        
 16 Kimball, Dru               9 LSAC-ST              1:08.65    1:09.51  
                  33.03     1:09.51 (36.48)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST              1:03.29    1:02.59  
                  30.16     1:02.59 (32.43)                                        
  2 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST              1:05.92    1:04.40  
                  31.19     1:04.40 (33.21)                                        
  3 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST              1:05.84    1:06.28  
                  31.21     1:06.28 (35.07)                                        
  4 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST        1:05.99    1:06.29  
                  32.34     1:06.29 (33.95)                                        
  5 Duarte, Anna              10 GOLD-ST              1:06.62    1:06.56  
                  32.15     1:06.56 (34.41)                                        
  6 Kim, MinJi                10 NTRO-ST              1:07.06    1:06.70  
                  31.29     1:06.70 (35.41)                                        
  7 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST        1:07.19    1:06.94  
                  33.13     1:06.94 (33.81)                                        
  8 Langley, Levi             10 WLOO-ST              1:08.77    1:07.15  
                  32.28     1:07.15 (34.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Doyle, Cara               10 Unattached-ST        1:07.03    1:07.42  
                  32.67     1:07.42 (34.75)                                        
 10 Mullen, Kate              10 LCA-ST               1:09.93    1:07.83  
                  32.42     1:07.83 (35.41)                                        
 11 Fisher, Addie             10 WLOO-ST              1:09.77    1:07.94  
                1:07.94         1:07.94 ( )                                        
 12 Taylor, Kiersten           9 WHAC-ST              1:09.23    1:08.24  
                  32.39     1:08.24 (35.85)                                        
 13 Kimball, Dru               9 LSAC-ST              1:09.88    1:08.65  
                  32.87     1:08.65 (35.78)                                        
 14 Biegalski, Christa         9 COTA-ST              1:07.90    1:08.85  
                  31.88     1:08.85 (36.97)                                        
 15 Kelner, Calista           10 SASA-ST              1:09.32    1:08.90  
                  33.23     1:08.90 (35.67)                                        
 16 Oiesen, Stephanie          9 TXLA-ST              1:09.63    1:09.01  
                  32.96     1:09.01 (36.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Head, Molly                9 Alamo Area-ST        1:09.84    1:09.21  
                  33.49     1:09.21 (35.72)                                        
 18 Adams, Morgan             10 ASC-ST               1:09.61    1:09.26  
                  33.73     1:09.26 (35.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Smith, Lillie             10 Alamo Area-ST        1:10.34    1:10.07  
                  34.11     1:10.07 (35.96)                                        
 20 Donofrio, Madison         10 Alamo Area-ST        1:09.74    1:10.18  
                  33.79     1:10.18 (36.39)                                        
 21 Nunziata, Corina          10 ATAC-ST              1:10.46    1:10.35  
                  32.79     1:10.35 (37.56)                                        
 22 Hartman, Zoee             10 SASA-ST              1:09.23    1:10.78  
                  33.31     1:10.78 (37.47)                                        
 -- Zenisek, Avery            10 GOLD-ST              1:10.12         DQ  
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST              2:13.68    2:12.29  
                  30.27     1:03.97 (33.70)     1:38.39 (34.42)     2:12.29 (33.90)
  2 Nobles, Mia               10 NTRO-ST              2:18.04    2:16.84  
                  31.14     1:06.41 (35.27)     1:42.42 (36.01)     2:16.84 (34.42)
  3 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST        2:21.36    2:18.61  
                  32.53     1:07.80 (35.27)     1:44.07 (36.27)     2:18.61 (34.54)
  4 Luna, Surrena             10 Alamo Area-ST        2:22.63    2:19.97  
                  31.71     1:07.75 (36.04)     1:44.89 (37.14)     2:19.97 (35.08)
  5 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST              2:23.97    2:20.09  
                  31.33     1:06.90 (35.57)     1:44.28 (37.38)     2:20.09 (35.81)
  6 Doyle, Cara               10 Unattached-ST        2:25.16    2:22.38  
                  31.71     1:07.51 (35.80)     1:44.92 (37.41)     2:22.38 (37.46)
  7 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST              2:24.82    2:22.39  
                  31.68     1:08.32 (36.64)     1:46.40 (38.08)     2:22.39 (35.99)
  8 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST        2:26.54    2:24.22  
                  33.07     1:10.83 (37.76)     1:48.85 (38.02)     2:24.22 (35.37)
B - Final
  9 McQuinn, Ella             10 FISH-ST              2:28.01    2:22.86  
                  32.83     1:09.79 (36.96)     1:47.96 (38.17)     2:22.86 (34.90)
 10 Holmes, Natalie            9 MSC-ST               2:28.38    2:24.56  
                  33.84     1:11.08 (37.24)     1:48.01 (36.93)     2:24.56 (36.55)
 11 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST              2:30.16    2:26.54  
                  33.71     1:11.33 (37.62)     1:50.01 (38.68)     2:26.54 (36.53)
 12 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST        2:29.93    2:27.50  
                  33.68     1:11.88 (38.20)     1:50.90 (39.02)     2:27.50 (36.60)
 13 Xue, Wenchan              10 NTRO-ST              2:30.42    2:28.31  
                  33.26     1:11.79 (38.53)     1:50.87 (39.08)     2:28.31 (37.44)
 14 Donofrio, Madison         10 Alamo Area-ST        2:30.47    2:33.15  
                  33.82     1:13.23 (39.41)     1:55.18 (41.95)     2:33.15 (37.97)
 15 McLaughlin, Aubrey        10 NTRO-ST              2:28.46    2:33.32  
                  34.52     1:13.42 (38.90)     1:54.64 (41.22)     2:33.32 (38.68)
 15 Oiesen, Stephanie          9 TXLA-ST              2:27.90    2:33.32  
                  33.36     1:12.07 (38.71)     1:54.15 (42.08)     2:33.32 (39.17)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST              2:16.63    2:13.68  
                  30.52     1:04.98 (34.46)     1:39.37 (34.39)     2:13.68 (34.31)
  2 Nobles, Mia               10 NTRO-ST              2:19.11    2:18.04  
                  31.92     1:07.66 (35.74)     1:43.86 (36.20)     2:18.04 (34.18)
  3 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST        2:25.16    2:21.36  
                  32.87     1:08.57 (35.70)     1:46.12 (37.55)     2:21.36 (35.24)
  4 Luna, Surrena             10 Alamo Area-ST        2:25.51    2:22.63  
                  31.90     1:08.23 (36.33)     1:45.82 (37.59)     2:22.63 (36.81)
  5 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST              2:16.71    2:23.97  
                  32.77     1:09.11 (36.34)     1:47.50 (38.39)     2:23.97 (36.47)
  6 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST              2:23.97    2:24.82  
                  32.43     1:09.91 (37.48)     1:49.02 (39.11)     2:24.82 (35.80)
  7 Doyle, Cara               10 Unattached-ST        2:26.82    2:25.16  
                  33.50     1:10.51 (37.01)     1:48.85 (38.34)     2:25.16 (36.31)
  8 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST        2:33.08    2:26.54  
                  35.56     1:13.27 (37.71)     1:52.19 (38.92)     2:26.54 (34.35)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Oiesen, Stephanie          9 TXLA-ST              2:35.40    2:27.90  
                  33.53     1:11.85 (38.32)     1:51.59 (39.74)     2:27.90 (36.31)
 10 McQuinn, Ella             10 FISH-ST              2:34.46    2:28.01  
                  32.84     1:11.36 (38.52)     1:51.40 (40.04)     2:28.01 (36.61)
 11 Holmes, Natalie            9 MSC-ST               2:30.13    2:28.38  
                  33.21     1:11.09 (37.88)     1:50.75 (39.66)     2:28.38 (37.63)
 12 McLaughlin, Aubrey        10 NTRO-ST              2:35.47    2:28.46  
                  34.60     1:11.78 (37.18)     1:50.99 (39.21)     2:28.46 (37.47)
 13 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST        2:24.85    2:29.93  
                  33.05     1:10.67 (37.62)     1:51.37 (40.70)     2:29.93 (38.56)
 14 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST              2:32.42    2:30.16  
                  35.09     1:13.98 (38.89)     1:53.01 (39.03)     2:30.16 (37.15)
 15 Xue, Wenchan              10 NTRO-ST              2:34.18    2:30.42  
                  33.17     1:11.56 (38.39)     1:52.32 (40.76)     2:30.42 (38.10)
 16 Donofrio, Madison         10 Alamo Area-ST        2:30.04    2:30.47  
                  34.41     1:13.63 (39.22)     1:54.06 (40.43)     2:30.47 (36.41)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Taylor, Kiersten           9 WHAC-ST              2:33.91    2:30.63  
                  33.64     1:13.03 (39.39)     1:52.16 (39.13)     2:30.63 (38.47)
 18 Kimball, Dru               9 LSAC-ST              2:32.01    2:30.88  
                  34.76     1:13.47 (38.71)     1:53.05 (39.58)     2:30.88 (37.83)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fisher, Addie             10 WLOO-ST              2:31.97    2:30.90  
                  33.80     1:11.72 (37.92)     1:51.47 (39.75)     2:30.90 (39.43)
 20 Adams, Morgan             10 ASC-ST               2:34.81    2:30.91  
                  35.16     1:13.32 (38.16)     1:52.62 (39.30)     2:30.91 (38.29)
 21 Adair, Gertie Kate        10 TXLA-ST              2:27.84    2:32.61  
                  34.74     1:14.62 (39.88)     1:54.50 (39.88)     2:32.61 (38.11)
 22 Smith, Lillie             10 Alamo Area-ST        2:33.01    2:32.85  
                  35.49     1:14.84 (39.35)     1:54.34 (39.50)     2:32.85 (38.51)
 23 Kelner, Calista           10 SASA-ST              2:31.81    2:35.40  
                  35.60     1:16.35 (40.75)     1:57.64 (41.29)     2:35.40 (37.76)
 24 Christiansen, Tessa        9 WAVE-ST              2:53.67L   2:35.73  
                  33.78     1:13.49 (39.71)     1:55.38 (41.89)     2:35.73 (40.35)
 25 Nader, Cloe                9 Alamo Area-ST        2:32.34    2:35.94  
                  35.94   1:56.54 (1:20.60)     2:35.95 (39.41)         2:35.94 ( )
 26 Seal, Hannah              10 LCA-ST               2:33.10    2:37.07  
                  36.20     1:17.44 (41.24)     1:57.75 (40.31)     2:37.07 (39.32)
 27 Purtell, Zoe              10 Alamo Area-ST        2:28.41    2:42.94  
                  36.73     1:19.21 (42.48)     2:02.00 (42.79)     2:42.94 (40.94)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST              6:16.90    6:04.23  
                  32.01     1:08.16 (36.15)     1:45.21 (37.05)     2:22.88 (37.67)
        3:00.21 (37.33)     3:37.95 (37.74)     4:15.69 (37.74)     4:53.01 (37.32)
        5:29.48 (36.47)     6:04.23 (34.75)                                        
  2 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST        6:25.75    6:05.62  
                1:09.10     1:45.86 (36.76)     2:23.44 (37.58)     3:00.74 (37.30)
                                3:38.28 ( )     4:15.68 (37.40)     4:53.38 (37.70)
      6:07.86 (1:14.48)         6:05.62 ( )                                        
  3 Holmes, Natalie            9 MSC-ST               6:36.50    6:21.17  
                  32.67     1:09.31 (36.64)     1:46.98 (37.67)     2:25.79 (38.81)
        3:05.13 (39.34)     3:44.45 (39.32)     4:24.04 (39.59)     5:03.81 (39.77)
        5:42.88 (39.07)     6:21.17 (38.29)                                        
  4 Purtell, Zoe              10 Alamo Area-ST        6:39.16    6:36.80  
                  34.66     1:13.88 (39.22)     1:54.40 (40.52)     2:34.96 (40.56)
        3:15.96 (41.00)     3:56.60 (40.64)     4:38.19 (41.59)     5:18.70 (40.51)
        5:58.83 (40.13)     6:36.80 (37.97)                                        
  5 Smith, Lillie             10 Alamo Area-ST        6:41.76    6:37.21  
                  35.09     1:14.41 (39.32)     1:54.84 (40.43)     2:35.45 (40.61)
        3:16.07 (40.62)     3:56.58 (40.51)     4:37.98 (41.40)     5:18.71 (40.73)
        5:59.12 (40.41)     6:37.21 (38.09)                                        
  6 McQuinn, Ella             10 FISH-ST              6:34.34    6:38.06  
                  33.18     1:12.34 (39.16)     1:53.56 (41.22)     2:35.15 (41.59)
        3:16.09 (40.94)     3:57.26 (41.17)     4:38.73 (41.47)     5:20.62 (41.89)
        6:01.39 (40.77)     6:38.06 (36.67)                                        
  7 Nader, Cloe                9 Alamo Area-ST        6:37.61    6:43.45  
                  35.56     1:15.00 (39.44)     1:54.88 (39.88)     2:35.86 (40.98)
        3:16.94 (41.08)     3:57.60 (40.66)     4:39.31 (41.71)     5:20.70 (41.39)
        6:02.89 (42.19)     6:43.45 (40.56)                                        
  8 Christiansen, Tessa        9 WAVE-ST              6:03.60L   6:53.38  
                  35.43     1:15.92 (40.49)     1:57.92 (42.00)     2:39.51 (41.59)
        3:22.35 (42.84)     4:04.84 (42.49)     4:47.70 (42.86)     5:30.63 (42.93)
        6:12.97 (42.34)     6:53.38 (40.41)                                        
  9 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST               6:33.37    6:55.00  
                  33.52     1:12.29 (38.77)     1:54.07 (41.78)     2:37.43 (43.36)
        3:21.01 (43.58)     4:04.95 (43.94)     4:48.46 (43.51)                    
            5:31.77 ( )   6:55.00 (1:23.23)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kitayama, Emily           10 Alamo Area-ST          31.92      30.55  
  2 Luna, Surrena             10 Alamo Area-ST          33.78      32.98  
  3 Nobles, Mia               10 NTRO-ST                33.51      33.34  
  4 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST                33.89      33.76  
  5 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST          34.23      34.33  
  6 Straface, Samie           10 ASC-ST                 34.23      34.50  
  7 Langley, Levi             10 WLOO-ST                34.19      34.60  
  8 Nunziata, Corina          10 ATAC-ST                34.35      36.19  
B - Final
  9 Biegalski, Christa         9 COTA-ST                34.63      34.68  
 10 Vujosevic, Victoria        9 NTRO-ST                34.97      35.21  
 11 Christiansen, Tessa        9 WAVE-ST                35.58      35.35  
 12 Lee, Tamsyn               10 WLOO-ST                34.85      35.48  
 13 Adams, Morgan             10 ASC-ST                 35.00      35.52  
 14 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST                35.91      35.75  
 15 Kelner, Calista           10 SASA-ST                35.62      36.21  
 16 Oiesen, Stephanie          9 TXLA-ST                35.49      36.26  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kitayama, Emily           10 Alamo Area-ST          31.82      31.92  
  2 Nobles, Mia               10 NTRO-ST                34.15      33.51  
  3 Luna, Surrena             10 Alamo Area-ST          34.60      33.78  
  4 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST                34.43      33.89  
  5 Langley, Levi             10 WLOO-ST                41.30L     34.19  
  6 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST          35.87      34.23  
  6 Straface, Samie           10 ASC-ST                 35.56      34.23  
  8 Nunziata, Corina          10 ATAC-ST                36.53      34.35  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mauldin, Carly             9 Alamo Area-ST          35.69      34.59  
 10 Biegalski, Christa         9 COTA-ST                36.47      34.63  
 11 Lee, Tamsyn               10 WLOO-ST                34.70      34.85  
 12 Vujosevic, Victoria        9 NTRO-ST                35.82      34.97  
 13 Adams, Morgan             10 ASC-ST                 41.45L     35.00  
 14 Oiesen, Stephanie          9 TXLA-ST                36.05      35.49  
 15 Christiansen, Tessa        9 WAVE-ST                36.00      35.58  
 16 Kelner, Calista           10 SASA-ST                36.62      35.62  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST                36.30      35.91  
 18 Lusk, Lyla                 8 WLOO-ST                36.53      36.01  
-------------------------------------------------------------------------
 19 McLaughlin, Aubrey        10 NTRO-ST                42.50L     36.08  
 20 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST                36.66      36.13  
 21 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST          36.65      36.41  
 22 He, Sophia                 9 WLOO-ST                36.01      37.19  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nobles, Mia               10 NTRO-ST              1:11.04    1:09.57  
                  34.18     1:09.57 (35.39)                                        
  2 Mauldin, Carly             9 Alamo Area-ST        1:13.95    1:10.20  
                  34.17     1:10.20 (36.03)                                        
  3 Luna, Surrena             10 Alamo Area-ST        1:12.69    1:10.52  
                  34.10     1:10.52 (36.42)                                        
  4 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST        1:14.93    1:12.06  
                  35.18     1:12.06 (36.88)                                        
  5 Adams, Morgan             10 ASC-ST               1:16.90    1:14.08  
                  36.87     1:14.08 (37.21)                                        
  6 Straface, Samie           10 ASC-ST               1:14.59    1:14.42  
                  35.84     1:14.42 (38.58)                                        
  7 Lee, Tamsyn               10 WLOO-ST              1:16.11    1:16.39  
                  36.79     1:16.39 (39.60)                                        
  8 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST        1:16.05    1:18.07  
                  37.69     1:18.07 (40.38)                                        
B - Final
  9 Christiansen, Tessa        9 WAVE-ST              1:17.73    1:14.44  
                  36.45     1:14.44 (37.99)                                        
 10 Oiesen, Stephanie          9 TXLA-ST              1:18.41    1:17.11  
                  37.91     1:17.11 (39.20)                                        
 11 Truong, NamAnh             9 TXLA-ST              1:19.42    1:17.29  
                  36.72     1:17.29 (40.57)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nobles, Mia               10 NTRO-ST              1:12.22    1:11.04  
                  34.09     1:11.04 (36.95)                                        
  2 Luna, Surrena             10 Alamo Area-ST        1:13.99    1:12.69  
                  35.14     1:12.69 (37.55)                                        
  3 Mauldin, Carly             9 Alamo Area-ST        1:19.04    1:13.95  
                  36.33     1:13.95 (37.62)                                        
  4 Straface, Samie           10 ASC-ST               1:16.06    1:14.59  
                  36.72     1:14.59 (37.87)                                        
  5 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST        1:15.82    1:14.93  
                  37.35     1:14.93 (37.58)                                        
  6 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST        1:18.02    1:16.05  
                  37.87     1:16.05 (38.18)                                        
  7 Lee, Tamsyn               10 WLOO-ST              1:17.23    1:16.11  
                  36.89     1:16.11 (39.22)                                        
  8 Adams, Morgan             10 ASC-ST               1:18.63    1:16.90  
                  38.08     1:16.90 (38.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Christiansen, Tessa        9 WAVE-ST              1:17.70    1:17.73  
                  38.19     1:17.73 (39.54)                                        
 10 Hopkins, Clara            10 WLOO-ST              1:18.66    1:17.97  
                  38.03     1:17.97 (39.94)                                        
 11 Oiesen, Stephanie          9 TXLA-ST              1:15.83    1:18.41  
                  37.79     1:18.41 (40.62)                                        
 12 Truong, NamAnh             9 TXLA-ST              1:19.22    1:19.42  
                  38.29     1:19.42 (41.13)                                        
 -- Biegalski, Christa         9 COTA-ST              1:16.84         DQ  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kitayama, Emily           10 Alamo Area-ST          34.48      33.26  
  2 Kim, MinJi                10 NTRO-ST                37.77      36.32  
  3 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST          39.11      38.26  
  4 Aunspaugh, Briley         10 ASC-ST                 38.89      38.32  
  5 Nobles, Mia               10 NTRO-ST                39.03      38.59  
  6 Castel, Effie             10 WLOO-ST                39.20      38.93  
  7 McQuinn, Ella             10 FISH-ST                38.23      38.96  
  8 Vujosevic, Victoria        9 NTRO-ST                39.35      40.52  
B - Final
  9 Langley, Levi             10 WLOO-ST                39.96      39.16  
 10 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST          40.32      40.37  
 11 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST                 40.98      40.87  
 12 Arrington, Ava            10 LCA-ST                 41.74      42.72  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kitayama, Emily           10 Alamo Area-ST          36.25      34.48  
  2 Kim, MinJi                10 NTRO-ST                38.42      37.77  
  3 McQuinn, Ella             10 FISH-ST                40.75      38.23  
  4 Aunspaugh, Briley         10 ASC-ST                 39.48      38.89  
  5 Nobles, Mia               10 NTRO-ST                40.27      39.03  
  6 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST          40.26      39.11  
  7 Castel, Effie             10 WLOO-ST                41.76      39.20  
  8 Vujosevic, Victoria        9 NTRO-ST                40.03      39.35  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Langley, Levi             10 WLOO-ST                39.50      39.96  
 10 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST          39.45      40.32  
 11 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST                 41.05      40.98  
 12 Chozick, Ava              10 LCA-ST                 41.70      41.09  
 13 Arrington, Ava            10 LCA-ST                 41.68      41.74  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST        1:22.49    1:21.54  
                  39.42     1:21.54 (42.12)                                        
  2 Nobles, Mia               10 NTRO-ST              1:25.38    1:22.13  
                  39.81     1:22.13 (42.32)                                        
  3 Langley, Levi             10 WLOO-ST              1:25.11    1:24.99  
                  39.74     1:24.99 (45.25)                                        
  4 Duarte, Anna              10 GOLD-ST              1:26.81    1:25.15  
                  40.98     1:25.15 (44.17)                                        
  5 McQuinn, Ella             10 FISH-ST              1:26.06    1:25.23  
                  39.76     1:25.23 (45.47)                                        
  6 Castel, Effie             10 WLOO-ST              1:28.54    1:26.04  
                  40.79     1:26.04 (45.25)                                        
  7 Trim, Izzy                 9 TXLA-ST              1:28.21    1:26.09  
                  40.16     1:26.09 (45.93)                                        
  8 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST        1:29.94    1:30.21  
                  42.93     1:30.21 (47.28)                                        
B - Final
  9 Vujosevic, Victoria        9 NTRO-ST              1:30.21    1:28.52  
                  41.09     1:28.52 (47.43)                                        
 10 Kimball, Dru               9 LSAC-ST              1:32.19    1:28.93  
                  42.15     1:28.93 (46.78)                                        
 11 Mandacina, Parker          9 Alamo Area-ST        1:31.13    1:31.28  
                  44.87     1:31.28 (46.41)                                        
 12 Donofrio, Madison         10 Alamo Area-ST        1:35.04    1:32.42  
                  43.94     1:32.42 (48.48)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST        1:26.12    1:22.49  
                  39.68     1:22.49 (42.81)                                        
  2 Mauldin, Carly             9 Alamo Area-ST        1:30.03    1:24.74  
                  40.88     1:24.74 (43.86)                                        
  3 Langley, Levi             10 WLOO-ST              1:29.84    1:25.11  
                  41.30     1:25.11 (43.81)                                        
  4 Nobles, Mia               10 NTRO-ST              1:27.04    1:25.38  
                  40.77     1:25.38 (44.61)                                        
  5 McQuinn, Ella             10 FISH-ST              1:29.35    1:26.06  
                  40.07     1:26.06 (45.99)                                        
  6 Duarte, Anna              10 GOLD-ST              1:27.78    1:26.81  
                  41.45     1:26.81 (45.36)                                        
  7 Trim, Izzy                 9 TXLA-ST              1:29.03    1:28.21  
                  41.91     1:28.21 (46.30)                                        
  8 Castel, Effie             10 WLOO-ST              1:28.50    1:28.54  
                  41.68     1:28.54 (46.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST        1:25.99    1:29.94  
                  43.22     1:29.94 (46.72)                                        
 10 Vujosevic, Victoria        9 NTRO-ST              1:28.56    1:30.21  
                  40.70     1:30.21 (49.51)                                        
 11 Mandacina, Parker          9 Alamo Area-ST        1:31.50    1:31.13  
                  43.55     1:31.13 (47.58)                                        
 12 Kimball, Dru               9 LSAC-ST              1:31.67    1:32.19  
                  43.73     1:32.19 (48.46)                                        
 13 Donofrio, Madison         10 Alamo Area-ST        1:29.56    1:35.04  
                  44.32     1:35.04 (50.72)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kitayama, Emily           10 Alamo Area-ST          30.21      29.70  
  2 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST                30.41      29.96  
  3 McQuinn, Ella             10 FISH-ST                31.51      31.58  
  4 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST                32.21      31.73  
  5 Truong, NamAnh             9 TXLA-ST                32.59      31.91  
  6 Langley, Levi             10 WLOO-ST                32.24      32.04  
  7 Nobles, Mia               10 NTRO-ST                32.77      32.13  
  8 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST          32.95      32.53  
B - Final
  9 Luna, Surrena             10 Alamo Area-ST          33.30      31.65  
 10 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST                32.96      32.39  
 11 Duarte, Anna              10 GOLD-ST                33.07      32.40  
 12 Doyle, Cara               10 Unattached-ST          33.59      32.67  
 13 Kim, MinJi                10 NTRO-ST                34.20      33.85  
 14 Lee, Tamsyn               10 WLOO-ST                33.85      33.88  
 15 Vujosevic, Victoria        9 NTRO-ST                33.40      33.95  
 16 Donofrio, Madison         10 Alamo Area-ST          34.09      34.54  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kitayama, Emily           10 Alamo Area-ST          30.50      30.21  
  2 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST                30.95      30.41  
  3 McQuinn, Ella             10 FISH-ST                35.33      31.51  
  4 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST                31.81      32.21  
  5 Langley, Levi             10 WLOO-ST                32.59      32.24  
  6 Truong, NamAnh             9 TXLA-ST                32.97      32.59  
  7 Nobles, Mia               10 NTRO-ST                31.84      32.77  
  8 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST          32.95      32.95  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST                33.33      32.96  
 10 Duarte, Anna              10 GOLD-ST                33.38      33.07  
 11 Luna, Surrena             10 Alamo Area-ST          33.19      33.30  
 12 Vujosevic, Victoria        9 NTRO-ST                33.80      33.40  
 13 Doyle, Cara               10 Unattached-ST          33.69      33.59  
 14 Lee, Tamsyn               10 WLOO-ST                34.45      33.85  
 15 Donofrio, Madison         10 Alamo Area-ST          36.14      34.09  
 16 Kim, MinJi                10 NTRO-ST                34.70      34.20  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lusk, Lyla                 8 WLOO-ST                34.81      34.28  
 18 He, Sophia                 9 WLOO-ST                35.11      34.41  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kelner, Calista           10 SASA-ST                35.36      34.45  
 20 Mullen, Kate              10 LCA-ST                 36.12      34.51  
 21 Hartman, Zoee             10 SASA-ST                35.94      34.56  
 22 Christiansen, Tessa        9 WAVE-ST                34.43      34.75  
 23 Boutin, Hayley             9 Alamo Area-ST          34.67      35.02  
 24 Struck, Sophie            10 LCA-ST                 35.45      35.20  
 25 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST                35.27      35.22  
 26 Chozick, Ava              10 LCA-ST                 35.62      35.32  
 27 Kimball, Dru               9 LSAC-ST                35.00      35.39  
 28 Head, Molly                9 Alamo Area-ST          34.58      35.51  
 29 Field, Sydney             10 Alamo Area-ST          35.72      35.55  
 30 Biegalski, Christa         9 COTA-ST                34.96      35.58  
 31 Pemberton, Siri            9 WLOO-ST                36.09      35.62  
 32 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST          34.91      35.64  
 33 Smith, Lillie             10 Alamo Area-ST          36.07      35.94  
 34 Nunziata, Corina          10 ATAC-ST                34.22      36.40  
 35 Taylor, Kiersten           9 WHAC-ST                36.04      36.84  
 -- Straface, Samie           10 ASC-ST                 35.40         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST              1:08.41    1:06.97  
                  30.86     1:06.97 (36.11)                                        
  2 Mauldin, Carly             9 Alamo Area-ST        1:11.38    1:07.90  
                  32.99     1:07.90 (34.91)                                        
  3 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST              1:16.36    1:12.03  
                  34.11     1:12.03 (37.92)                                        
  4 Doyle, Cara               10 Unattached-ST        1:16.35    1:12.75  
                  34.27     1:12.75 (38.48)                                        
  5 Duarte, Anna              10 GOLD-ST              1:13.15    1:14.19  
                  35.55     1:14.19 (38.64)                                        
  6 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST        1:16.87    1:15.04  
                  35.34     1:15.04 (39.70)                                        
  7 Langley, Levi             10 WLOO-ST              1:15.48    1:15.45  
                  36.00     1:15.45 (39.45)                                        
  8 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST              1:15.67    1:15.49  
                  33.41     1:15.49 (42.08)                                        
B - Final
  9 Christiansen, Tessa        9 WAVE-ST              1:17.22    1:13.93  
                  34.03     1:13.93 (39.90)                                        
 10 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST        1:17.92    1:15.76  
                  37.26     1:15.76 (38.50)                                        
 11 Nader, Cloe                9 Alamo Area-ST        1:22.74    1:19.71  
                  36.33     1:19.71 (43.38)                                        
 12 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST              1:21.18    1:19.86  
                  37.02     1:19.86 (42.84)                                        
 13 Straface, Samie           10 ASC-ST               1:21.61    1:21.40  
                  37.79     1:21.40 (43.61)                                        
 14 McQuinn, Ella             10 FISH-ST              1:21.86    1:22.12  
                  35.47     1:22.12 (46.65)                                        
 15 Mullen, Kate              10 LCA-ST               1:24.19    1:23.16  
                  37.68     1:23.16 (45.48)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST              1:08.88    1:08.41  
                  32.96     1:08.41 (35.45)                                        
  2 Mauldin, Carly             9 Alamo Area-ST        1:10.94    1:11.38  
                  34.78     1:11.38 (36.60)                                        
  3 Duarte, Anna              10 GOLD-ST              1:12.80    1:13.15  
                  34.79     1:13.15 (38.36)                                        
  4 McKenzie, Marin           10 FHD-ST               1:22.54    1:26.03  
                  40.42     1:26.03 (45.61)                                        
  5 Langley, Levi             10 WLOO-ST              1:14.62    1:15.48  
                  36.05     1:15.48 (39.43)                                        
  6 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST              1:16.34    1:15.67  
                  34.23     1:15.67 (41.44)                                        
  7 Doyle, Cara               10 Unattached-ST        1:15.51    1:16.35  
                  37.36     1:16.35 (38.99)                                        
  8 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST              1:18.24    1:16.36  
                  35.67     1:16.36 (40.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST        1:20.15    1:16.87  
                  36.03     1:16.87 (40.84)                                        
 10 Christiansen, Tessa        9 WAVE-ST              1:13.01    1:17.22  
                  35.68     1:17.22 (41.54)                                        
 11 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST        1:18.26    1:17.92  
                  36.60     1:17.92 (41.32)                                        
 12 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST              1:21.49    1:21.18  
                  37.12     1:21.18 (44.06)                                        
 13 Head, Molly                9 Alamo Area-ST        1:21.19    1:21.61  
                  38.59     1:21.61 (43.02)                                        
 13 Straface, Samie           10 ASC-ST               1:33.89L   1:21.61  
                  36.09     1:21.61 (45.52)                                        
 15 McQuinn, Ella             10 FISH-ST              1:19.39    1:21.86  
                  35.81     1:21.86 (46.05)                                        
 16 Nader, Cloe                9 Alamo Area-ST        1:22.35    1:22.74  
                  37.53     1:22.74 (45.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mullen, Kate              10 LCA-ST               1:23.53    1:24.19  
                  37.75     1:24.19 (46.44)                                        
 18 Donofrio, Madison         10 Alamo Area-ST        1:19.85    1:27.54  
                  39.67     1:27.54 (47.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kelner, Calista           10 SASA-ST              1:22.34    1:29.78  
                  38.70     1:29.78 (51.08)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kitayama, Emily           10 Alamo Area-ST        1:07.31    1:06.35  
                  30.34     1:06.35 (36.01)                                        
  2 Mauldin, Carly             9 Alamo Area-ST        1:11.73    1:10.37  
                  33.90     1:10.37 (36.47)                                        
  3 Luna, Surrena             10 Alamo Area-ST        1:13.73    1:11.46  
                  32.80     1:11.46 (38.66)                                        
  4 Nobles, Mia               10 NTRO-ST              1:12.86    1:11.83  
                  32.57     1:11.83 (39.26)                                        
  5 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST        1:15.27    1:14.38  
                  35.41     1:14.38 (38.97)                                        
  6 McQuinn, Ella             10 FISH-ST              1:14.18    1:15.30  
                  34.78     1:15.30 (40.52)                                        
  7 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST              1:15.00    1:16.24  
                  34.71     1:16.24 (41.53)                                        
  8 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST              1:14.81    1:18.71  
                  33.98     1:18.71 (44.73)                                        
B - Final
  9 Duarte, Anna              10 GOLD-ST              1:15.48    1:14.20  
 10 Langley, Levi             10 WLOO-ST              1:15.29    1:14.43  
                  35.44     1:14.43 (38.99)                                        
 11 Vujosevic, Victoria        9 NTRO-ST              1:16.47    1:16.47  
                  35.80     1:16.47 (40.67)                                        
 12 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST        1:15.97    1:16.56  
                  35.79     1:16.56 (40.77)                                        
 13 Straface, Samie           10 ASC-ST               1:17.06    1:17.17  
                  35.48     1:17.17 (41.69)                                        
 14 Donofrio, Madison         10 Alamo Area-ST        1:17.48    1:19.75  
                  35.60     1:19.75 (44.15)                                        
 15 Mullen, Kate              10 LCA-ST               1:19.02    1:21.80  
                  39.17     1:21.80 (42.63)                                        
 -- Lee, Tamsyn               10 WLOO-ST              1:17.52         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kitayama, Emily           10 Alamo Area-ST        1:09.77    1:07.31  
                  31.28     1:07.31 (36.03)                                        
  2 Mauldin, Carly             9 Alamo Area-ST        1:15.14    1:11.73  
                  34.81     1:11.73 (36.92)                                        
  3 Nobles, Mia               10 NTRO-ST              1:11.97    1:12.86  
                  33.41     1:12.86 (39.45)                                        
  4 Luna, Surrena             10 Alamo Area-ST        1:14.78    1:13.73  
                  33.77     1:13.73 (39.96)                                        
  5 McQuinn, Ella             10 FISH-ST              1:20.71    1:14.18  
                1:04.30      1:14.18 (9.88)                                        
  6 Tuhabonye, Grace          10 WHAC-ST              1:13.86    1:14.81  
                  34.74     1:14.81 (40.07)                                        
  7 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST              1:17.56    1:15.00  
                  34.24     1:15.00 (40.76)                                        
  8 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST        1:16.07    1:15.27  
                  35.95     1:15.27 (39.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Langley, Levi             10 WLOO-ST              1:18.30    1:15.29  
                  35.26     1:15.29 (40.03)                                        
 10 Duarte, Anna              10 GOLD-ST              1:16.52    1:15.48  
                1:15.48         1:15.48 ( )                                        
 11 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST        1:15.70    1:15.97  
                  34.49     1:15.97 (41.48)                                        
 12 Vujosevic, Victoria        9 NTRO-ST              1:18.65    1:16.47  
                  34.33     1:16.47 (42.14)                                        
 13 Straface, Samie           10 ASC-ST               1:17.19    1:17.06  
                  35.19     1:17.06 (41.87)                                        
 14 Donofrio, Madison         10 Alamo Area-ST        1:16.59    1:17.48  
                  35.57     1:17.48 (41.91)                                        
 15 Lee, Tamsyn               10 WLOO-ST              1:19.76    1:17.52  
                  36.79     1:17.52 (40.73)                                        
 16 Mullen, Kate              10 LCA-ST               1:19.40    1:19.02  
                  37.30     1:19.02 (41.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Truong, NamAnh             9 TXLA-ST              1:19.16    1:19.47  
                  35.96     1:19.47 (43.51)                                        
 18 Mandacina, Parker          9 Alamo Area-ST        1:20.27    1:19.60  
                  36.82     1:19.60 (42.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST              1:20.34    1:19.76  
                  36.50     1:19.76 (43.26)                                        
 20 Hopkins, Clara            10 WLOO-ST              1:19.02    1:19.79  
                  36.44     1:19.79 (43.35)                                        
 21 Nunziata, Corina          10 ATAC-ST              1:19.94    1:19.99  
                  35.28     1:19.99 (44.71)                                        
 22 Fisher, Addie             10 WLOO-ST              1:20.66    1:21.45  
                1:07.04     1:21.45 (14.41)                                        
 23 Purtell, Zoe              10 Alamo Area-ST        1:20.51    1:21.48  
                  39.45     1:21.48 (42.03)                                        
 24 Field, Sydney             10 Alamo Area-ST        1:20.54    1:21.92  
                1:06.77     1:21.92 (15.15)                                        
 25 Arrington, Ava            10 LCA-ST               1:20.47    1:22.32  
                  37.80     1:22.32 (44.52)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nobles, Mia               10 NTRO-ST              2:32.09    2:29.54  
                  34.22     1:10.74 (36.52)     1:55.99 (45.25)     2:29.54 (33.55)
  2 Kim, MinJi                10 NTRO-ST              2:38.14    2:34.50  
                  33.48     1:13.86 (40.38)     1:58.07 (44.21)     2:34.50 (36.43)
  3 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST        2:39.21    2:35.47  
                  35.97     1:17.57 (41.60)     2:00.50 (42.93)     2:35.47 (34.97)
  4 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST              2:41.54    2:35.94  
                  34.36     1:14.85 (40.49)     2:02.39 (47.54)     2:35.94 (33.55)
  5 Duarte, Anna              10 GOLD-ST              2:41.10    2:42.48  
                  35.96     1:15.90 (39.94)     2:04.48 (48.58)     2:42.48 (38.00)
  6 Langley, Levi             10 WLOO-ST              2:43.94    2:43.85  
                  34.88     1:18.20 (43.32)     2:06.78 (48.58)     2:43.85 (37.07)
  7 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST              2:44.02    2:44.80  
                  35.53     1:19.68 (44.15)     2:07.57 (47.89)     2:44.80 (37.23)
  8 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST        2:46.38    2:48.17  
                  37.70     1:21.44 (43.74)     2:11.29 (49.85)     2:48.17 (36.88)
B - Final
  9 Straface, Samie           10 ASC-ST               2:47.04    2:43.35  
                  37.40     1:17.75 (40.35)     2:07.38 (49.63)     2:43.35 (35.97)
 10 Doyle, Cara               10 Unattached-ST        2:47.45    2:44.17  
                  35.25     1:18.95 (43.70)     2:10.83 (51.88)     2:44.17 (33.34)
 11 Holmes, Natalie            9 MSC-ST               2:53.50    2:47.49  
                  37.52     1:18.41 (40.89)     2:10.40 (51.99)     2:47.49 (37.09)
 12 Mandacina, Parker          9 Alamo Area-ST        2:48.15    2:47.64  
                  37.56     1:19.47 (41.91)     2:09.03 (49.56)     2:47.64 (38.61)
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nobles, Mia               10 NTRO-ST              2:32.91    2:32.09  
                  34.11     1:11.40 (37.29)     1:57.16 (45.76)     2:32.09 (34.93)
  2 Kim, MinJi                10 NTRO-ST              2:40.47    2:38.14  
                  34.45     1:15.07 (40.62)     2:00.12 (45.05)     2:38.14 (38.02)
  3 Purtell, Grace            10 Alamo Area-ST        2:43.96    2:39.21  
                  35.69     1:19.24 (43.55)     2:03.02 (43.78)     2:39.21 (36.19)
  4 Duarte, Anna              10 GOLD-ST              2:44.66    2:41.10  
                  35.98     1:17.03 (41.05)     2:04.93 (47.90)     2:41.10 (36.17)
  5 Klaas, Adriana            10 NTRO-ST              2:42.10    2:41.54  
                  35.68     1:17.09 (41.41)     2:06.26 (49.17)     2:41.54 (35.28)
  6 Langley, Levi             10 WLOO-ST              2:46.30    2:43.94  
                  38.47     1:20.97 (42.50)     2:06.97 (46.00)     2:43.94 (36.97)
  7 Kortekaas, Lisa           10 NTRO-ST              2:44.48    2:44.02  
                  35.53     1:19.10 (43.57)     2:06.85 (47.75)     2:44.02 (37.17)
  8 Villatoro, Lindsey         9 Alamo Area-ST        2:48.69    2:46.38  
                  38.21     1:23.89 (45.68)     2:12.71 (48.82)     2:46.38 (33.67)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Straface, Samie           10 ASC-ST               2:47.13    2:47.04  
                  37.72     1:18.81 (41.09)     2:10.24 (51.43)     2:47.04 (36.80)
 10 Cronk, Carli              10 Alamo Area-ST        2:44.55    2:47.07  
                  37.52     1:19.36 (41.84)     2:10.88 (51.52)     2:47.07 (36.19)
 11 Doyle, Cara               10 Unattached-ST        2:49.94    2:47.45  
                  35.70     1:19.19 (43.49)     2:11.62 (52.43)     2:47.45 (35.83)
 12 Mandacina, Parker          9 Alamo Area-ST        2:49.09    2:48.15  
                  37.09     1:20.16 (43.07)     2:09.56 (49.40)     2:48.15 (38.59)
 13 Hopkins, Clara            10 WLOO-ST              2:47.05    2:51.30  
                  37.39     1:19.76 (42.37)     2:14.37 (54.61)     2:51.30 (36.93)
 14 Christiansen, Tessa        9 WAVE-ST              2:48.47    2:51.31  
                  35.85     1:18.82 (42.97)     2:12.53 (53.71)     2:51.31 (38.78)
 15 Holmes, Natalie            9 MSC-ST               2:51.77    2:53.50  
                  39.74     1:21.86 (42.12)     2:15.03 (53.17)     2:53.50 (38.47)
 16 Donofrio, Madison         10 Alamo Area-ST        2:50.73    3:10.10  
                  39.66     1:28.02 (48.36)     2:26.47 (58.45)     3:10.10 (43.63)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:58.11    1:56.18  
     1) Kitayama, Emily 10              2) Mauldin, Carly 9               
     3) Cronk, Carli 10                 4) Luna, Surrena 10               
                  28.21       57.03 (28.82)     1:26.50 (29.47)     1:56.18 (29.68)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:59.75    2:00.84  
     1) Klaas, Adriana 10               2) Kortekaas, Lisa 10             
     3) Kim, MinJi 10                   4) Nobles, Mia 10                 
                  29.45       59.90 (30.45)     1:33.56 (33.66)     2:00.84 (27.28)
  3 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:04.23    2:04.03  
     1) Hopkins, Clara 10               2) Lee, Tamsyn 10                 
     3) Fisher, Addie 10                4) Langley, Levi 10               
                  31.06     1:03.00 (31.94)     1:33.28 (30.28)     2:04.03 (30.75)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       2:05.09    2:04.10  
     1) Villatoro, Lindsey 9            2) Donofrio, Madison 10           
     3) Purtell, Grace 10               4) Field, Sydney 10               
                  30.77     1:06.30 (35.53)     1:34.49 (28.19)     2:04.10 (29.61)
  5 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       2:15.42    2:10.61  
     1) Mullen, Kate 10                 2) Struck, Sophie 10              
     3) Chozick, Ava 10                 4) Arrington, Ava 10              
                  31.63     1:05.29 (33.66)     1:39.28 (33.99)     2:10.61 (31.33)
 -- Waterloo Swimming-ST  'B'                         2:15.00         DQ  
     1) Lusk, Lyla 8                    2) Pemberton, Siri 9              
     3) He, Sophia 9                    4) Castel, Effie 10               
 
Girls 10 & Under 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       4:15.33    4:11.21  
     1) Kitayama, Emily 10              2) Mauldin, Carly 9               
     3) Purtell, Grace 10               4) Villatoro, Lindsey 9           
                  28.17       59.64 (59.64)     1:28.56 (28.92)   2:01.11 (1:01.47)
        2:32.17 (31.06)   3:05.40 (1:04.29)     3:36.80 (31.40)   4:11.21 (1:05.81)
  2 Nitro Swimming-ST  'C'                                 NT    4:27.44  
     1) Klaas, Adriana 10               2) Kortekaas, Lisa 10             
     3) Xue, Wenchan 10                 4) Nobles, Mia 10                 
                  30.91   1:05.33 (1:05.33)     1:36.58 (31.25)   2:14.46 (1:09.13)
        2:46.32 (31.86)   3:23.19 (1:08.73)     3:53.30 (30.11)   4:27.44 (1:04.25)
  3 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       4:33.65    4:31.45  
     1) Luna, Surrena 10                2) Cronk, Carli 10                
     3) Donofrio, Madison 10            4) Smith, Lillie 10               
                  31.22   1:05.76 (1:05.76)     1:37.52 (31.76)   2:12.33 (1:06.57)
        2:44.22 (31.89)   3:22.07 (1:09.74)     3:54.75 (32.68)   4:31.45 (1:09.38)
  4 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:37.49    4:34.05  
     1) Lee, Tamsyn 10                  2) Castel, Effie 10               
     3) Fisher, Addie 10                4) Langley, Levi 10               
                  32.03   1:08.19 (1:08.19)     1:42.99 (34.80)   2:21.53 (1:13.34)
        2:53.17 (31.64)   3:28.65 (1:07.12)     3:59.78 (31.13)   4:34.05 (1:05.40)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       2:10.73    2:09.02  
     1) Luna, Surrena 10                2) Kitayama, Emily 10             
     3) Mauldin, Carly 9                4) Cronk, Carli 10                
                  33.60     1:07.47 (33.87)     1:38.95 (31.48)     2:09.02 (30.07)
  2 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:21.14    2:16.26  
     1) Lee, Tamsyn 10                  2) Castel, Effie 10               
     3) Langley, Levi 10                4) Fisher, Addie 10               
                  35.69     1:14.42 (38.73)     1:46.06 (31.64)     2:16.26 (30.20)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                            2:14.18    2:17.04  
     1) Nobles, Mia 10                  2) Kim, MinJi 10                  
     3) Kortekaas, Lisa 10              4) Klaas, Adriana 10              
                  35.50     1:13.94 (38.44)     1:47.17 (33.23)     2:17.04 (29.87)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       2:21.13    2:20.68  
     1) Donofrio, Madison 10            2) Purtell, Grace 10              
     3) Head, Molly 9                   4) Villatoro, Lindsey 9           
                  37.82     1:16.52 (38.70)     1:50.43 (33.91)     2:20.68 (30.25)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hoang, Trinity            11 NTRO-ST                25.69      25.10  
  2 Rivas, Sophia             12 NTRO-ST                25.37      25.14  
  3 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST          26.24      25.72  
  4 Waiwaiole, Edie           12 NTRO-ST                26.00      25.81  
  5 Castel, Ayame             12 WLOO-ST                26.13      25.83  
  6 Orms, Patience            12 Unattached-ST          26.47      26.27  
  7 Frederick, Arianna        12 LSAC-ST                26.57      26.55  
  8 Lovett, Lucia             12 NTRO-ST                26.47      26.66  
B - Final
  9 Garcia, Regan             12 WAVE-ST                26.67      26.09  
 10 Stromberger, Elizabeth A  12 TXLA-ST                26.76      26.36  
 11 Baylor, Madi              12 TXLA-ST                26.70      26.40  
 12 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST          26.60      26.57  
 13 Gallardo, Ashley          12 AQTX-ST                26.70      26.60  
 14 Holcomb, Meredith         12 SASA-ST                26.65      26.81  
 15 Burns, Jemma              11 TXLA-ST                26.83      27.06  
 16 Delostrinos, Stephie      12 Alamo Area-ST          26.72      27.10  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rivas, Sophia             12 NTRO-ST                25.31      25.37  
  2 Hoang, Trinity            11 NTRO-ST                25.74      25.69  
  3 Vaishnani, Sonia          12 Alamo Area-ST          26.04      25.86  
  4 Clevenger, Grace          12 Alamo Area-ST          26.19      25.99  
  5 Waiwaiole, Edie           12 NTRO-ST                26.32      26.00  
  6 Castel, Ayame             12 WLOO-ST                26.41      26.13  
  7 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST          26.40      26.24  
  8 Ziemba, Tess              12 Alamo Area-ST          26.44      26.40  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lovett, Lucia             12 NTRO-ST                26.30      26.47  
  9 Orms, Patience            12 Unattached-ST          26.77      26.47  
 11 Dinwiddie, Kylee          12 CCSS-ST                26.72      26.52  
 12 Frederick, Arianna        12 LSAC-ST                26.71      26.57  
 13 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST          26.12      26.60  
 14 Holcomb, Meredith         12 SASA-ST                27.29      26.65  
 15 Garcia, Regan             12 WAVE-ST                28.41      26.67  
 16 Baylor, Madi              12 TXLA-ST                27.16      26.70  
 16 Gallardo, Ashley          12 AQTX-ST                27.30      26.70  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Delostrinos, Stephie      12 Alamo Area-ST          27.34      26.72  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Stromberger, Elizabeth A  12 TXLA-ST                26.98      26.76  
 20 Burns, Jemma              11 TXLA-ST                27.07      26.83  
 21 Mehok, Avery              11 NTRO-ST                27.30      26.94  
 22 Selman, Audrey            12 LCA-ST                 27.23      26.98  
 23 Michalski, Leah           12 NTRO-ST                27.47      26.99  
 24 Romine, Maren             12 Alamo Area-ST          26.91      27.02  
 25 Copes, Jenna              12 Alamo Area-ST          26.77      27.08  
 26 Todd, Addison             12 CCSS-ST                27.67      27.11  
 27 Gore, Shireen             12 NTRO-ST                27.72      27.16  
 27 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST                26.98      27.16  
 29 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST                 27.43      27.20  
 30 Waiwaiole, Caroline       12 NTRO-ST                27.20      27.23  
 31 Hardy, Abigail            12 ATAC-ST                27.32      27.25  
 32 Rimel, Hanna              12 LCA-ST                 28.04      27.27  
 33 Watson, Alexandra         12 TXLA-ST                27.85      27.33  
 34 Kurowski, Kendal          11 LSAC-ST                27.30      27.36  
 35 Strauss, Kendall          12 NTRO-ST                27.78      27.37  
 36 Foxhoven, Kyla            11 ASC-ST                 27.59      27.39  
 36 Cullicott, Norah          11 NTRO-ST                27.52      27.39  
 38 Dauletau, Sasha           11 WLOO-ST                27.46      27.40  
 39 Flores, Penelope          12 SASA-ST                27.87      27.43  
 40 Montesinos, Elena         12 ASC-ST                 28.60      27.44  
 41 Pangburn, Janci           11 Alamo Area-ST          28.28      27.47  
 42 Cox, Jillian              11 ATAC-ST                28.10      27.53  
 43 Emata, Melissa            12 NTRO-ST                27.43      27.54  
 44 Boudreaux, Sydney         11 ATAC-ST                27.45      27.56  
 45 Carter, Julia             12 NTRO-ST                27.82      27.76  
 46 Siddapureddy, Neha        12 NTRO-ST                33.13L     27.77  
 47 Skelly, Erica             12 ASC-ST                 28.44      27.85  
 48 luo, Sophia               12 ASC-ST                 28.95      27.86  
 49 Mealey, Maddie            12 SASA-ST                28.81      27.93  
 50 Bermudez, Lilly Koi       12 Alamo Area-ST          27.49      27.96  
 51 Volobouev, Tatyana        12 NTRO-ST                28.90      28.03  
 52 Velagapudi, Anjali        12 NTRO-ST                28.24      28.05  
 53 Waiwaiole, Ruth           11 NTRO-ST                28.29      28.14  
 54 Faux, Ava                 12 WAVE-ST                29.03      28.17  
 55 Buckel, Franziska         12 NTRO-ST                28.65      28.22  
 55 Levario, Francisca        12 NTRO-ST                28.94      28.22  
 57 Edmonds, Callie           12 CBA-ST                 28.18      28.27  
 58 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST                33.07L     28.33  
 59 Mills, Ryan               12 AQTX-ST                28.64      28.35  
 60 Ward, Carissa             11 HSC-ST                 29.06      28.37  
 61 Keating, Makayla          12 GOLD-ST                28.16      28.41  
 62 Warren, Paula             11 NTRO-ST                28.21      28.45  
 63 Bellin, Gretta            11 Alamo Area-ST          33.12L     28.65  
 64 Blake, Lindsey            11 GOLD-ST                28.56      28.70  
 64 Nutter, Sophie            11 LCA-ST                 29.08      28.70  
 66 Weeks, Sonya              12 ATAC-ST                29.02      28.71  
 67 Errizuriz, Kae Dee        11 BAS-ST                 28.54      28.74  
 68 Brehm, Taylor             12 Alamo Area-ST          28.60      28.80  
 69 Wilkins, Chloe            12 NTRO-ST                28.21      28.81  
 70 Mueller, Beth             12 HSC-ST                 28.53      28.85  
 71 Mueller, Riley            12 HSC-ST                 28.59      28.88  
 72 Slaughter, Sabrina        12 GOLD-ST                28.96      28.89  
 73 Cole, Aubrie              12 LCA-ST                 28.92      28.92  
 74 Pool, Macy                12 LSAC-ST                32.03L     28.94  
 75 Weatherford, Vanessa      11 Unattached-ST          28.78      28.98  
 76 Mauck, Logan              12 NTRO-ST                28.46      29.00  
 77 Bellin, Gabi              12 Alamo Area-ST          28.84      29.03  
 78 Pimm, Allison             12 FISH-ST                29.05      29.05  
 79 Dinwiddie, Emma           12 CCSS-ST                28.46      29.06  
 80 Maldonado, Riki           12 SASA-ST                28.58      29.17  
 81 Barnes, Riley             11 Alamo Area-ST          28.83      29.23  
 82 Logsdon, Amber            12 Alamo Area-ST          28.83      29.27  
 83 Crisp, Becca              12 Alamo Area-ST          28.84      29.52  
 84 Rausch, Macy              11 ASC-ST                 28.77      29.76  
 85 Davis, Maddie             12 NTRO-ST                28.75      29.95  
 86 Murray, Rebecca           11 LCA-ST                 28.53      30.02  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rivas, Sophia             12 NTRO-ST                54.74      54.67  
                  26.15       54.67 (28.52)                                        
  2 Schaufelberger, Cammi     12 NTRO-ST                55.56      55.33  
                  26.62       55.33 (28.71)                                        
  3 Vaishnani, Sonia          12 Alamo Area-ST          56.18      55.76  
                  27.18       55.76 (28.58)                                        
  4 Shipps, Stella            12 LCA-ST                 57.29      56.90  
                  27.63       56.90 (29.27)                                        
  5 Stromberger, Elizabeth A  12 TXLA-ST                57.22      57.07  
                  27.19       57.07 (29.88)                                        
  6 Tong, Gaby                11 Alamo Area-ST          57.61      57.38  
                  27.65       57.38 (29.73)                                        
  7 Holcomb, Meredith         12 SASA-ST                57.45      57.72  
                  27.75       57.72 (29.97)                                        
  8 Selman, Audrey            12 LCA-ST                 57.80      59.61  
                  29.08       59.61 (30.53)                                        
B - Final
  9 Tramp, Paisley            12 GOLD-ST                58.14      56.38  
                  27.24       56.38 (29.14)                                        
 10 Hardy, Abigail            12 ATAC-ST                57.96      56.59  
                  27.40       56.59 (29.19)                                        
 11 Burns, Jemma              11 TXLA-ST                58.12      57.91  
                  27.58       57.91 (30.33)                                        
 12 Lovett, Lucia             12 NTRO-ST                57.92      58.05  
                  28.04       58.05 (30.01)                                        
 13 Boudreaux, Sydney         11 ATAC-ST                58.33      58.29  
                  28.06       58.29 (30.23)                                        
 14 Castel, Ayame             12 WLOO-ST                58.20      58.32  
                  27.78       58.32 (30.54)                                        
 15 Rimel, Hanna              12 LCA-ST                 58.14      58.63  
                  28.07       58.63 (30.56)                                        
 16 Copes, Jenna              12 Alamo Area-ST          58.33      59.16  
                  28.10       59.16 (31.06)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rivas, Sophia             12 NTRO-ST                55.72      54.74  
                  26.18       54.74 (28.56)                                        
  2 Schaufelberger, Cammi     12 NTRO-ST                56.42      55.56  
                  26.85       55.56 (28.71)                                        
  3 Vaishnani, Sonia          12 Alamo Area-ST          56.86      56.18  
                  26.99       56.18 (29.19)                                        
  4 Clevenger, Grace          12 Alamo Area-ST          56.28      56.75  
                  27.11       56.75 (29.64)                                        
  5 Stromberger, Elizabeth A  12 TXLA-ST                57.87      57.22  
                  27.36       57.22 (29.86)                                        
  6 Shipps, Stella            12 LCA-ST                 57.37      57.29  
                  27.73       57.29 (29.56)                                        
  7 Holcomb, Meredith         12 SASA-ST                58.28      57.45  
                  27.70       57.45 (29.75)                                        
  8 Tong, Gaby                11 Alamo Area-ST          56.93      57.61  
                  27.68       57.61 (29.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Selman, Audrey            12 LCA-ST               1:00.44      57.80  
                  28.35       57.80 (29.45)                                        
 10 Lovett, Lucia             12 NTRO-ST                58.08      57.92  
                  28.09       57.92 (29.83)                                        
 11 Hardy, Abigail            12 ATAC-ST                57.36      57.96  
                  28.31       57.96 (29.65)                                        
 12 Burns, Jemma              11 TXLA-ST                58.56      58.12  
                  27.70       58.12 (30.42)                                        
 13 Tramp, Paisley            12 GOLD-ST                56.55      58.14  
                  28.08       58.14 (30.06)                                        
 13 Rimel, Hanna              12 LCA-ST               1:01.15      58.14  
                  28.17       58.14 (29.97)                                        
 15 Castel, Ayame             12 WLOO-ST                56.90      58.20  
                  27.72       58.20 (30.48)                                        
 16 Boudreaux, Sydney         11 ATAC-ST                59.04      58.33  
                  28.18       58.33 (30.15)                                        
 16 Copes, Jenna              12 Alamo Area-ST          59.23      58.33  
                  28.34       58.33 (29.99)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Baylor, Madi              12 TXLA-ST                59.05      58.43  
                  28.49       58.43 (29.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mehok, Avery              11 NTRO-ST                59.72      58.48  
                  27.83       58.48 (30.65)                                        
 20 Todd, Addison             12 CCSS-ST              1:00.16      58.54  
                  28.18       58.54 (30.36)                                        
 21 Watson, Alexandra         12 TXLA-ST                58.47      58.65  
                  28.54       58.65 (30.11)                                        
 22 Waiwaiole, Caroline       12 NTRO-ST                58.87      58.86  
                  28.34       58.86 (30.52)                                        
 23 Michalski, Leah           12 NTRO-ST                59.99      58.88  
                  29.00       58.88 (29.88)                                        
 24 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST          58.47      59.01  
                  28.57       59.01 (30.44)                                        
 25 Garcia, Regan             12 WAVE-ST                59.67      59.02  
                  28.71       59.02 (30.31)                                        
 26 Dauletau, Sasha           11 WLOO-ST                59.35      59.12  
                  28.47       59.12 (30.65)                                        
 27 Park, Jasmine             11 ASC-ST                 59.46      59.19  
                  28.45       59.19 (30.74)                                        
 28 Emata, Melissa            12 NTRO-ST                59.41      59.21  
                  28.61       59.21 (30.60)                                        
 29 Pangburn, Janci           11 Alamo Area-ST        1:01.06      59.25  
                  28.78       59.25 (30.47)                                        
 30 Gallardo, Ashley          12 AQTX-ST                59.77      59.37  
                  28.86       59.37 (30.51)                                        
 31 Montesinos, Elena         12 ASC-ST               1:02.38      59.54  
                  28.54       59.54 (31.00)                                        
 32 Gore, Shireen             12 NTRO-ST                59.39      59.60  
                  28.83       59.60 (30.77)                                        
 33 Frederick, Arianna        12 LSAC-ST              1:00.37      59.70  
                  28.69       59.70 (31.01)                                        
 34 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST                 59.75      59.78  
                  28.96       59.78 (30.82)                                        
 35 Delostrinos, Stephie      12 Alamo Area-ST          59.88      59.83  
                  29.04       59.83 (30.79)                                        
 36 Cullicott, Norah          11 NTRO-ST                59.80      59.88  
                  29.09       59.88 (30.79)                                        
 37 Keating, Makayla          12 GOLD-ST              1:01.39      59.94  
                  28.85       59.94 (31.09)                                        
 38 Gettys, Emma              12 GOLD-ST              1:00.15    1:00.02  
                  29.08     1:00.02 (30.94)                                        
 39 Carter, Julia             12 NTRO-ST              1:00.31    1:00.03  
                  28.79     1:00.03 (31.24)                                        
 40 Nader, lea                12 Alamo Area-ST        1:00.36    1:00.27  
                  28.92     1:00.27 (31.35)                                        
 41 Cox, Jillian              11 ATAC-ST              1:01.59    1:00.34  
                  28.71     1:00.34 (31.63)                                        
 42 Dinwiddie, Kylee          12 CCSS-ST              1:01.63    1:00.36  
                  28.85     1:00.36 (31.51)                                        
 43 Dinwiddie, Emma           12 CCSS-ST              1:01.20    1:00.55  
                  28.83     1:00.55 (31.72)                                        
 44 Vopat, Morgan             11 WLOO-ST              1:02.26    1:00.56  
                  29.36     1:00.56 (31.20)                                        
 45 Baker, Kira               12 NTRO-ST              1:02.82    1:00.59  
                  29.63     1:00.59 (30.96)                                        
 46 Doyal, Gracie             11 LCA-ST               1:00.15    1:00.66  
                  28.91     1:00.66 (31.75)                                        
 47 Faux, Ava                 12 WAVE-ST              1:02.58    1:00.68  
                  29.08     1:00.68 (31.60)                                        
 48 Flores, Penelope          12 SASA-ST              1:01.86    1:00.76  
                  29.24     1:00.76 (31.52)                                        
 49 Wilkins, Chloe            12 NTRO-ST              1:02.37    1:00.79  
                  29.03     1:00.79 (31.76)                                        
 50 Kurowski, Kendal          11 LSAC-ST              1:01.40    1:00.98  
                  29.60     1:00.98 (31.38)                                        
 51 Levario, Francisca        12 NTRO-ST              1:02.89    1:01.08  
                  29.81     1:01.08 (31.27)                                        
 52 Brehm, Taylor             12 Alamo Area-ST        1:02.84    1:01.15  
                  29.42     1:01.15 (31.73)                                        
 53 Bermudez, Lilly Koi       12 Alamo Area-ST        1:00.39    1:01.21  
                  29.72     1:01.21 (31.49)                                        
 54 Correa, Libby             12 WAVE-ST              1:00.59    1:01.33  
                  29.87     1:01.33 (31.46)                                        
 55 Correa, Catie             12 WAVE-ST              1:01.33    1:01.41  
                  29.76     1:01.41 (31.65)                                        
 56 Weeks, Sonya              12 ATAC-ST              1:02.88    1:01.87  
                  29.77     1:01.87 (32.10)                                        
 57 Skelly, Erica             12 ASC-ST               1:01.35    1:01.90  
                  30.20     1:01.90 (31.70)                                        
 58 Mueller, Riley            12 HSC-ST               1:01.77    1:01.91  
                  29.47     1:01.91 (32.44)                                        
 59 Halligan, Anna Kate       11 LCA-ST               1:01.79    1:02.21  
                  29.60     1:02.21 (32.61)                                        
 59 Frias Rodriguez, Kenya    12 MM-ST                1:02.52    1:02.21  
                  29.94     1:02.21 (32.27)                                        
 61 Mauck, Logan              12 NTRO-ST              1:01.40    1:02.37  
                  30.27     1:02.37 (32.10)                                        
 62 Wells, Suzannah           12 WLOO-ST              1:03.02    1:02.40  
                  29.87     1:02.40 (32.53)                                        
 62 Velagapudi, Anjali        12 NTRO-ST              1:01.21    1:02.40  
                  29.33     1:02.40 (33.07)                                        
 64 Bui, Jenny                12 NTRO-ST              1:02.85    1:02.55  
                  29.81     1:02.55 (32.74)                                        
 65 Rausch, Macy              11 ASC-ST               1:02.53    1:02.56  
                  30.43     1:02.56 (32.13)                                        
 66 Perucca, Haley            11 HSC-ST               1:02.42    1:02.64  
                  29.81     1:02.64 (32.83)                                        
 67 Waiwaiole, Ruth           11 NTRO-ST              1:11.39L   1:02.68  
                  29.51     1:02.68 (33.17)                                        
 68 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST              1:02.52    1:02.88  
                  30.02     1:02.88 (32.86)                                        
 69 Edmonds, Callie           12 CBA-ST               1:01.38    1:03.25  
                  30.06     1:03.25 (33.19)                                        
 70 Guinan, Emma              12 Alamo Area-ST        1:01.95    1:03.29  
                  30.94     1:03.29 (32.35)                                        
 71 Errizuriz, Kae Dee        11 BAS-ST               1:02.25    1:03.55  
                  29.70     1:03.55 (33.85)                                        
 72 Cole, Aubrie              12 LCA-ST               1:02.98    1:03.68  
                  30.37     1:03.68 (33.31)                                        
 73 Crisp, Becca              12 Alamo Area-ST        1:02.39    1:03.79  
                  30.38     1:03.79 (33.41)                                        
 74 DuBose, Jaylin            12 NTRO-ST              1:01.69    1:04.57  
                  30.43     1:04.57 (34.14)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rivas, Sophia             12 NTRO-ST              2:02.03    1:59.59  
                  27.97       58.36 (30.39)     1:29.40 (31.04)     1:59.59 (30.19)
  2 Romine, Maren             12 Alamo Area-ST        2:00.39    1:59.60  
                  27.28       57.73 (30.45)     1:29.18 (31.45)     1:59.60 (30.42)
  3 Shipps, Stella            12 LCA-ST               2:04.32    2:01.75  
                  27.69       58.19 (30.50)     1:30.06 (31.87)     2:01.75 (31.69)
  4 Waiwaiole, Edie           12 NTRO-ST              2:03.36    2:02.32  
                  28.03       58.83 (30.80)     1:31.03 (32.20)     2:02.32 (31.29)
  5 Hardy, Abigail            12 ATAC-ST              2:05.12    2:02.68  
                  28.38       59.91 (31.53)     1:32.14 (32.23)     2:02.68 (30.54)
  6 Nader, lea                12 Alamo Area-ST        2:05.17    2:05.30  
                  28.78     1:00.48 (31.70)     1:33.21 (32.73)     2:05.30 (32.09)
  7 Watson, Alexandra         12 TXLA-ST              2:05.95    2:05.62  
                  29.25     1:00.96 (31.71)     1:33.62 (32.66)     2:05.62 (32.00)
  8 Rautaneva, Julia          12 NTRO-ST              2:03.16    2:06.01  
                  28.95     1:00.89 (31.94)     1:33.56 (32.67)     2:06.01 (32.45)
B - Final
  9 Tramp, Paisley            12 GOLD-ST              2:06.37    2:01.46  
                  27.70       58.55 (30.85)     1:30.22 (31.67)     2:01.46 (31.24)
 10 Burns, Jemma              11 TXLA-ST              2:06.42    2:03.62  
                  28.17       59.81 (31.64)     1:32.05 (32.24)     2:03.62 (31.57)
 11 Cox, Jillian              11 ATAC-ST              2:06.25    2:03.80  
                  27.51       59.26 (31.75)     1:31.94 (32.68)     2:03.80 (31.86)
 12 Gettys, Emma              12 GOLD-ST              2:06.13    2:03.87  
                  28.52       59.81 (31.29)     1:32.21 (32.40)     2:03.87 (31.66)
 13 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST              2:06.02    2:04.58  
                  28.33       59.56 (31.23)     1:32.15 (32.59)     2:04.58 (32.43)
 14 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST              2:06.15    2:05.39  
                  28.59     1:00.53 (31.94)     1:33.40 (32.87)     2:05.39 (31.99)
 15 Park, Jasmine             11 ASC-ST               2:06.78    2:05.56  
                  29.01     1:01.01 (32.00)     1:33.69 (32.68)     2:05.56 (31.87)
 16 Boudreaux, Sydney         11 ATAC-ST              2:06.13    2:06.02  
                  28.95     1:00.82 (31.87)     1:33.84 (33.02)     2:06.02 (32.18)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Romine, Maren             12 Alamo Area-ST        2:02.89    2:00.39  
                  27.55       58.03 (30.48)     1:29.31 (31.28)     2:00.39 (31.08)
  2 Rivas, Sophia             12 NTRO-ST              2:03.82    2:02.03  
                  28.02       59.69 (31.67)     1:30.60 (30.91)     2:02.03 (31.43)
  3 Rautaneva, Julia          12 NTRO-ST              2:05.46    2:03.16  
                  28.59       59.56 (30.97)     1:31.71 (32.15)     2:03.16 (31.45)
  4 Waiwaiole, Edie           12 NTRO-ST              2:02.62    2:03.36  
                  28.03       59.58 (31.55)     1:31.69 (32.11)     2:03.36 (31.67)
  5 Shipps, Stella            12 LCA-ST               2:05.51    2:04.32  
                  28.45       59.96 (31.51)     1:32.37 (32.41)     2:04.32 (31.95)
  6 Hardy, Abigail            12 ATAC-ST              2:04.77    2:05.12  
                  29.12     1:01.28 (32.16)     1:33.86 (32.58)     2:05.12 (31.26)
  7 Nader, lea                12 Alamo Area-ST        2:07.56    2:05.17  
                  28.92     1:00.81 (31.89)     1:33.57 (32.76)     2:05.17 (31.60)
  8 Watson, Alexandra         12 TXLA-ST              2:05.46    2:05.95  
                  29.31     1:01.02 (31.71)     1:33.92 (32.90)     2:05.95 (32.03)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST              2:12.36    2:06.02  
                  28.92     1:00.63 (31.71)     1:33.62 (32.99)     2:06.02 (32.40)
 10 Gettys, Emma              12 GOLD-ST              2:07.12    2:06.13  
                  29.04     1:01.11 (32.07)     1:34.07 (32.96)     2:06.13 (32.06)
 10 Boudreaux, Sydney         11 ATAC-ST              2:08.19    2:06.13  
                  28.93     1:01.32 (32.39)     1:34.15 (32.83)     2:06.13 (31.98)
 12 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST              2:07.78    2:06.15  
                  29.08     1:01.11 (32.03)     1:34.41 (33.30)     2:06.15 (31.74)
 13 Cox, Jillian              11 ATAC-ST              2:13.18    2:06.25  
                  28.90     1:01.42 (32.52)     1:34.71 (33.29)     2:06.25 (31.54)
 14 Tramp, Paisley            12 GOLD-ST              2:00.71    2:06.37  
                  28.95     1:01.12 (32.17)     1:34.03 (32.91)     2:06.37 (32.34)
 15 Burns, Jemma              11 TXLA-ST              2:07.73    2:06.42  
                  28.73     1:00.98 (32.25)     1:34.29 (33.31)     2:06.42 (32.13)
 16 Park, Jasmine             11 ASC-ST               2:05.55    2:06.78  
                  28.85     1:00.78 (31.93)     1:34.28 (33.50)     2:06.78 (32.50)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Baylor, Madi              12 TXLA-ST              2:07.52    2:06.78  
                  29.21     1:01.07 (31.86)     1:34.01 (32.94)     2:06.78 (32.77)
 18 Todd, Addison             12 CCSS-ST              2:11.95    2:07.13  
                  28.95     1:01.04 (32.09)     1:34.64 (33.60)     2:07.13 (32.49)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lovett, Lucia             12 NTRO-ST              2:06.27    2:07.14  
                  28.82     1:01.17 (32.35)     1:34.33 (33.16)     2:07.14 (32.81)
 20 Doyal, Gracie             11 LCA-ST               2:08.14    2:07.17  
                  29.46     1:01.85 (32.39)     1:34.71 (32.86)     2:07.17 (32.46)
 21 Dauletau, Sasha           11 WLOO-ST              2:07.78    2:07.58  
                  29.11     1:01.79 (32.68)     1:34.40 (32.61)     2:07.58 (33.18)
 22 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST        2:11.51    2:07.83  
                  29.55     1:02.46 (32.91)     1:35.51 (33.05)     2:07.83 (32.32)
 23 Selman, Audrey            12 LCA-ST               2:11.99    2:07.93  
                  29.76     1:02.13 (32.37)     1:35.54 (33.41)     2:07.93 (32.39)
 24 Rimel, Hanna              12 LCA-ST               2:15.20    2:07.96  
                  28.96     1:02.08 (33.12)     1:35.73 (33.65)     2:07.96 (32.23)
 25 Blake, Lindsey            11 GOLD-ST              2:10.83    2:08.09  
                  30.10     1:02.74 (32.64)     1:35.87 (33.13)     2:08.09 (32.22)
 26 Michalski, Leah           12 NTRO-ST              2:10.36    2:08.41  
                  29.84     1:02.25 (32.41)     1:36.27 (34.02)     2:08.41 (32.14)
 27 Emata, Melissa            12 NTRO-ST              2:08.44    2:08.42  
                  29.51     1:01.69 (32.18)     1:35.27 (33.58)     2:08.42 (33.15)
 28 Keating, Makayla          12 GOLD-ST              2:09.71    2:08.46  
                  30.24     1:03.06 (32.82)     1:36.06 (33.00)     2:08.46 (32.40)
 29 Gore, Shireen             12 NTRO-ST              2:10.06    2:08.84  
                  29.52     1:02.82 (33.30)     1:36.55 (33.73)     2:08.84 (32.29)
 30 Cullicott, Norah          11 NTRO-ST              2:11.57    2:08.87  
                  30.12     1:03.05 (32.93)     1:36.43 (33.38)     2:08.87 (32.44)
 31 Waiwaiole, Caroline       12 NTRO-ST              2:08.71    2:09.08  
                  29.34     1:02.01 (32.67)     1:35.82 (33.81)     2:09.08 (33.26)
 32 Pangburn, Janci           11 Alamo Area-ST        2:14.40    2:09.82  
                  30.01     1:02.95 (32.94)     1:36.76 (33.81)     2:09.82 (33.06)
 33 Dunn, Madeleine           12 NTRO-ST              2:14.30    2:10.00  
                  30.27     1:03.02 (32.75)     1:37.06 (34.04)     2:10.00 (32.94)
 34 Copes, Jenna              12 Alamo Area-ST        2:09.42    2:10.13  
                  29.51     1:02.64 (33.13)     1:36.94 (34.30)     2:10.13 (33.19)
 35 Dinwiddie, Emma           12 CCSS-ST              2:14.57    2:10.15  
                  29.53     1:02.62 (33.09)     1:36.96 (34.34)     2:10.15 (33.19)
 36 Guinan, Emma              12 Alamo Area-ST        2:17.98    2:10.22  
                  30.67     1:04.09 (33.42)     1:37.62 (33.53)     2:10.22 (32.60)
 37 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST               2:11.66    2:10.39  
                  30.51     1:03.04 (32.53)     1:36.73 (33.69)     2:10.39 (33.66)
 38 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST        2:10.04    2:10.57  
                  30.22     1:04.12 (33.90)     1:37.55 (33.43)     2:10.57 (33.02)
 39 Correa, Libby             12 WAVE-ST              2:13.60    2:11.02  
                  30.58     1:03.34 (32.76)     1:37.28 (33.94)     2:11.02 (33.74)
 40 Gallardo, Ashley          12 AQTX-ST              2:11.11    2:11.26  
                  30.64     1:04.31 (33.67)     1:38.15 (33.84)     2:11.26 (33.11)
 41 Levario, Francisca        12 NTRO-ST              2:17.09    2:11.68  
                  30.99     1:04.54 (33.55)     1:38.83 (34.29)     2:11.68 (32.85)
 42 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST        2:15.68    2:11.75  
                  30.11     1:04.03 (33.92)     1:37.85 (33.82)     2:11.75 (33.90)
 43 Halligan, Anna Kate       11 LCA-ST               2:17.77    2:11.79  
                  29.58     1:02.67 (33.09)     1:37.28 (34.61)     2:11.79 (34.51)
 44 Correa, Catie             12 WAVE-ST              2:16.66    2:12.27  
                  30.65     1:04.84 (34.19)     1:39.46 (34.62)     2:12.27 (32.81)
 45 Orms, Patience            12 Unattached-ST        2:12.04    2:12.40  
                  29.63     1:02.67 (33.04)     1:37.15 (34.48)     2:12.40 (35.25)
 46 Faux, Ava                 12 WAVE-ST              2:16.51    2:12.45  
                  30.59     1:04.33 (33.74)     1:38.95 (34.62)     2:12.45 (33.50)
 47 Frederick, Arianna        12 LSAC-ST              2:16.21    2:12.89  
                  31.93     1:06.34 (34.41)     1:41.64 (35.30)     2:12.89 (31.25)
 48 Wells, Suzannah           12 WLOO-ST              2:15.37    2:13.07  
                  30.22     1:03.84 (33.62)     1:38.42 (34.58)     2:13.07 (34.65)
 49 Bermudez, Lilly Koi       12 Alamo Area-ST        2:12.89    2:14.14  
                  30.50     1:05.11 (34.61)     1:40.35 (35.24)     2:14.14 (33.79)
 50 Flores, Penelope          12 SASA-ST              2:14.21    2:14.53  
                  30.38     1:05.12 (34.74)     1:40.66 (35.54)     2:14.53 (33.87)
 51 Perucca, Haley            11 HSC-ST               2:13.12    2:14.54  
                  30.84     1:06.46 (35.62)     1:40.63 (34.17)     2:14.54 (33.91)
 52 Bellin, Gabi              12 Alamo Area-ST        2:17.19    2:14.60  
                  31.74     1:06.16 (34.42)     1:41.07 (34.91)     2:14.60 (33.53)
 53 Slaughter, Sabrina        12 GOLD-ST              2:17.06    2:14.76  
                  31.42     1:05.84 (34.42)     1:41.20 (35.36)     2:14.76 (33.56)
 54 Mealey, Maddie            12 SASA-ST              2:15.26    2:14.82  
                  30.77     1:04.53 (33.76)     1:39.95 (35.42)     2:14.82 (34.87)
 55 Crisp, Becca              12 Alamo Area-ST        2:16.92    2:14.88  
                  30.55     1:04.69 (34.14)     1:40.70 (36.01)     2:14.88 (34.18)
 56 Mills, Ryan               12 AQTX-ST              2:16.61    2:14.99  
                  31.75     1:07.22 (35.47)     1:41.75 (34.53)     2:14.99 (33.24)
 57 Carter, Julia             12 NTRO-ST              2:12.36    2:15.68  
                  30.41     1:04.85 (34.44)     1:40.51 (35.66)     2:15.68 (35.17)
 58 Cates, Paige              12 ATAC-ST              2:17.64    2:15.81  
                  31.12     1:05.49 (34.37)     1:41.12 (35.63)     2:15.81 (34.69)
 59 Baker, Kira               12 NTRO-ST              2:14.22    2:16.00  
                  30.89     1:05.31 (34.42)     1:40.93 (35.62)     2:16.00 (35.07)
 60 Montesinos, Elena         12 ASC-ST               2:17.66    2:16.17  
                  30.18     1:05.19 (35.01)     1:41.47 (36.28)     2:16.17 (34.70)
 61 Delostrinos, Stephie      12 Alamo Area-ST        2:18.01    2:16.19  
                  31.39     1:06.11 (34.72)     1:41.44 (35.33)     2:16.19 (34.75)
 62 Warren, Paula             11 NTRO-ST              2:13.34    2:16.88  
                  31.14     1:05.76 (34.62)     1:41.56 (35.80)     2:16.88 (35.32)
 63 Bui, Jenny                12 NTRO-ST              2:17.71    2:17.19  
                  31.48     1:06.58 (35.10)     1:42.37 (35.79)     2:17.19 (34.82)
 64 Weiss, Madison            12 ASC-ST               2:17.89    2:17.34  
                  31.60     1:06.80 (35.20)     1:42.45 (35.65)     2:17.34 (34.89)
 64 Weeks, Sonya              12 ATAC-ST              2:17.59    2:17.34  
                  31.62     1:06.60 (34.98)     1:42.63 (36.03)     2:17.34 (34.71)
 66 Cole, Aubrie              12 LCA-ST               2:17.23    2:17.59  
                  31.71     1:07.13 (35.42)     1:43.06 (35.93)     2:17.59 (34.53)
 67 Waiwaiole, Ruth           11 NTRO-ST              2:17.02    2:17.66  
                  30.70     1:04.75 (34.05)     1:41.27 (36.52)     2:17.66 (36.39)
 68 Black, Meriden            11 SASA-ST              2:16.55    2:17.81  
                  31.11     1:06.42 (35.31)     1:42.48 (36.06)     2:17.81 (35.33)
 69 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST              2:17.10    2:18.10  
                  31.25     1:06.94 (35.69)     1:43.30 (36.36)     2:18.10 (34.80)
 70 McCluskey, Catherine      11 NTRO-ST              2:15.76    2:22.05  
                  31.88     1:07.76 (35.88)     1:44.35 (36.59)     2:22.05 (37.70)
 71 Mauck, Logan              12 NTRO-ST              2:17.33    2:22.86  
                  32.48     1:08.79 (36.31)     1:46.29 (37.50)     2:22.86 (36.57)
 72 Velagapudi, Anjali        12 NTRO-ST              2:16.76    2:25.33  
                  31.71     1:08.57 (36.86)     1:47.28 (38.71)     2:25.33 (38.05)
 -- Freeman, Hailey           11 NTRO-ST              2:17.96         DQ  
 -- Strauss, Kendall          12 NTRO-ST              2:14.20        XDQ  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nader, lea                12 Alamo Area-ST        5:28.07    5:24.64  
                  28.33     1:00.34 (32.01)     1:33.18 (32.84)     2:06.27 (33.09)
        2:39.54 (33.27)     3:12.95 (33.41)     3:46.32 (33.37)     4:19.44 (33.12)
        4:52.52 (33.08)     5:24.64 (32.12)                                        
  2 Park, Jasmine             11 ASC-ST               5:31.01    5:26.03  
                  29.28     1:01.40 (32.12)     1:34.20 (32.80)     2:07.35 (33.15)
        2:40.87 (33.52)     3:14.09 (33.22)     3:47.77 (33.68)     4:20.58 (32.81)
        4:53.88 (33.30)     5:26.03 (32.15)                                        
  3 Waiwaiole, Edie           12 NTRO-ST              5:35.31    5:32.82  
                  28.75     1:01.72 (32.97)     1:35.54 (33.82)     2:09.29 (33.75)
        2:43.17 (33.88)     3:17.12 (33.95)     3:51.88 (34.76)     4:26.99 (35.11)
        5:01.37 (34.38)     5:32.82 (31.45)                                        
  4 Doyal, Gracie             11 LCA-ST               5:32.43    5:33.32  
                  30.09     1:03.17 (33.08)     1:37.44 (34.27)     2:11.77 (34.33)
        2:45.67 (33.90)     3:19.78 (34.11)     3:53.86 (34.08)     4:27.48 (33.62)
        5:00.93 (33.45)     5:33.32 (32.39)                                        
  5 Burns, Jemma              11 TXLA-ST              5:34.02    5:34.46  
                  29.30     1:02.02 (32.72)     1:35.63 (33.61)     2:09.74 (34.11)
        2:44.19 (34.45)     3:18.74 (34.55)     3:53.12 (34.38)     4:27.60 (34.48)
        5:01.73 (34.13)     5:34.46 (32.73)                                        
  6 Watson, Alexandra         12 TXLA-ST              5:36.75    5:35.70  
                  29.30     1:02.13 (32.83)     1:36.06 (33.93)     2:10.34 (34.28)
        2:44.92 (34.58)     3:19.56 (34.64)     3:54.23 (34.67)     4:29.15 (34.92)
        5:03.74 (34.59)     5:35.70 (31.96)                                        
  7 Correa, Libby             12 WAVE-ST              5:39.09    5:40.44  
                  30.59     1:03.53 (32.94)     1:37.51 (33.98)     2:12.19 (34.68)
        2:46.69 (34.50)     3:21.64 (34.95)     3:56.56 (34.92)     4:31.32 (34.76)
        5:06.42 (35.10)     5:40.44 (34.02)                                        
  8 Dunn, Madeleine           12 NTRO-ST              5:38.77    5:42.96  
                  30.42     1:03.91 (33.49)     1:38.68 (34.77)     2:13.62 (34.94)
        2:48.70 (35.08)     3:24.04 (35.34)     3:59.53 (35.49)     4:34.31 (34.78)
        5:09.88 (35.57)     5:42.96 (33.08)                                        
B - Final
  9 Cox, Jillian              11 ATAC-ST              5:39.82    5:32.65  
                  29.86     1:03.27 (33.41)     1:37.19 (33.92)     2:11.54 (34.35)
        2:45.83 (34.29)     3:19.58 (33.75)     3:53.50 (33.92)     4:28.24 (34.74)
        5:01.18 (32.94)     5:32.65 (31.47)                                        
 10 Boudreaux, Sydney         11 ATAC-ST              5:43.06    5:38.45  
                  30.37     1:03.84 (33.47)     1:38.64 (34.80)     2:12.73 (34.09)
        2:47.62 (34.89)     3:22.35 (34.73)     3:57.01 (34.66)     4:31.68 (34.67)
        5:05.97 (34.29)     5:38.45 (32.48)                                        
 11 Correa, Catie             12 WAVE-ST              5:41.48    5:44.32  
                  30.16     1:04.81 (34.65)     1:40.14 (35.33)     2:15.58 (35.44)
        2:51.00 (35.42)     3:26.13 (35.13)     4:02.22 (36.09)     4:36.85 (34.63)
        5:11.31 (34.46)     5:44.32 (33.01)                                        
 12 Keating, Makayla          12 GOLD-ST              5:42.09    5:44.87  
                  30.35     1:03.94 (33.59)     1:38.77 (34.83)     2:13.91 (35.14)
        2:49.10 (35.19)     3:24.88 (35.78)     4:00.64 (35.76)     4:36.07 (35.43)
        5:11.21 (35.14)     5:44.87 (33.66)                                        
 13 Guinan, Emma              12 Alamo Area-ST        5:42.98    5:46.80  
                  31.62     1:06.35 (34.73)     1:42.07 (35.72)     2:16.95 (34.88)
        2:52.05 (35.10)     3:26.99 (34.94)     4:02.54 (35.55)     4:37.66 (35.12)
        5:12.90 (35.24)     5:46.80 (33.90)                                        
 14 Pangburn, Janci           11 Alamo Area-ST        5:45.45    5:49.36  
                  30.85     1:05.73 (34.88)     1:41.52 (35.79)     2:17.53 (36.01)
        2:53.23 (35.70)     3:28.51 (35.28)     4:04.40 (35.89)     4:40.08 (35.68)
        5:15.46 (35.38)     5:49.36 (33.90)                                        
 15 Urbina, Anavelle          12 TXLA-ST              5:52.31    5:50.97  
                  30.92     1:05.39 (34.47)     1:41.33 (35.94)     2:17.34 (36.01)
        2:53.31 (35.97)     3:29.00 (35.69)     4:04.61 (35.61)     4:40.44 (35.83)
        5:16.32 (35.88)     5:50.97 (34.65)                                        
 16 Wells, Suzannah           12 WLOO-ST              5:46.19    5:51.32  
                  30.78     1:05.25 (34.47)     1:40.50 (35.25)     2:16.25 (35.75)
        2:51.78 (35.53)     3:28.06 (36.28)     4:04.07 (36.01)     4:40.69 (36.62)
        5:17.09 (36.40)     5:51.32 (34.23)                                        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nader, lea                12 Alamo Area-ST        5:37.44    5:28.07  
                  29.83     1:02.43 (32.60)     1:35.85 (33.42)     2:09.01 (33.16)
        2:42.70 (33.69)     3:15.85 (33.15)     3:49.65 (33.80)     4:22.85 (33.20)
        4:56.17 (33.32)     5:28.07 (31.90)                                        
  2 Romine, Maren             12 Alamo Area-ST        5:30.05    5:30.07  
                  29.01     1:01.61 (32.60)     1:34.94 (33.33)     2:08.48 (33.54)
        2:42.42 (33.94)     3:16.26 (33.84)     3:50.23 (33.97)     4:24.87 (34.64)
        4:58.67 (33.80)     5:30.07 (31.40)                                        
  3 Park, Jasmine             11 ASC-ST               5:32.07    5:31.01  
                  29.76     1:01.89 (32.13)     1:35.22 (33.33)     2:09.00 (33.78)
        2:43.25 (34.25)     3:17.07 (33.82)     3:51.47 (34.40)     4:25.12 (33.65)
        4:58.75 (33.63)     5:31.01 (32.26)                                        
  4 Doyal, Gracie             11 LCA-ST               5:34.30    5:32.43  
                  30.25     1:03.58 (33.33)     1:37.59 (34.01)     2:11.93 (34.34)
        2:45.57 (33.64)     3:19.14 (33.57)     3:52.89 (33.75)     4:26.35 (33.46)
        4:59.59 (33.24)     5:32.43 (32.84)                                        
  5 Burns, Jemma              11 TXLA-ST              5:35.14    5:34.02  
                  29.81     1:03.62 (33.81)     1:37.58 (33.96)     2:11.99 (34.41)
        2:46.25 (34.26)     3:20.10 (33.85)     3:53.78 (33.68)     4:27.34 (33.56)
        5:00.93 (33.59)     5:34.02 (33.09)                                        
  6 Waiwaiole, Edie           12 NTRO-ST              5:39.53    5:35.31  
                  29.24     1:02.42 (33.18)     1:36.90 (34.48)     2:11.16 (34.26)
        2:45.54 (34.38)     3:19.61 (34.07)     3:54.08 (34.47)     4:28.48 (34.40)
        5:02.99 (34.51)     5:35.31 (32.32)                                        
  7 Watson, Alexandra         12 TXLA-ST              5:37.38    5:36.75  
                  29.66     1:02.59 (32.93)     1:36.65 (34.06)     2:11.79 (35.14)
        2:47.07 (35.28)     3:21.38 (34.31)     3:56.45 (35.07)     4:31.25 (34.80)
        5:05.05 (33.80)     5:36.75 (31.70)                                        
  8 Dunn, Madeleine           12 NTRO-ST              5:43.53    5:38.77  
                  30.64     1:04.21 (33.57)     1:38.20 (33.99)     2:12.61 (34.41)
        2:47.48 (34.87)     3:22.07 (34.59)     3:56.96 (34.89)     4:31.48 (34.52)
        5:06.00 (34.52)     5:38.77 (32.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Correa, Libby             12 WAVE-ST              5:48.56    5:39.09  
                  31.40     1:04.92 (33.52)     1:39.52 (34.60)     2:13.76 (34.24)
        2:48.00 (34.24)     3:22.86 (34.86)     3:57.47 (34.61)     4:31.90 (34.43)
        5:06.59 (34.69)     5:39.09 (32.50)                                        
 10 Rimel, Hanna              12 LCA-ST               5:55.48    5:39.12  
                  30.28     1:03.86 (33.58)     1:38.37 (34.51)     2:14.04 (35.67)
        2:48.75 (34.71)     3:23.46 (34.71)     3:57.89 (34.43)     4:32.55 (34.66)
        5:06.77 (34.22)     5:39.12 (32.35)                                        
 11 Cox, Jillian              11 ATAC-ST              5:59.14    5:39.82  
                  30.81     1:05.41 (34.60)     1:39.99 (34.58)     2:14.43 (34.44)
        2:48.99 (34.56)     3:24.08 (35.09)     3:59.52 (35.44)     4:33.62 (34.10)
        5:06.99 (33.37)     5:39.82 (32.83)                                        
 12 Blake, Lindsey            11 GOLD-ST              5:37.29    5:40.19  
                  30.54     1:04.78 (34.24)     1:39.57 (34.79)     2:14.30 (34.73)
        2:49.64 (35.34)     3:23.74 (34.10)     3:58.32 (34.58)     4:32.76 (34.44)
        5:07.25 (34.49)     5:40.19 (32.94)                                        
 13 Correa, Catie             12 WAVE-ST              5:55.86    5:41.48  
                  30.62     1:05.03 (34.41)     1:39.97 (34.94)     2:15.04 (35.07)
        2:50.04 (35.00)     3:25.12 (35.08)     3:59.71 (34.59)     4:34.43 (34.72)
        5:08.93 (34.50)     5:41.48 (32.55)                                        
 14 Keating, Makayla          12 GOLD-ST              5:39.52    5:42.09  
                  30.65     1:04.55 (33.90)     1:39.02 (34.47)     2:13.28 (34.26)
        2:47.63 (34.35)     3:22.27 (34.64)     3:57.31 (35.04)     4:32.60 (35.29)
        5:08.01 (35.41)     5:42.09 (34.08)                                        
 15 Guinan, Emma              12 Alamo Area-ST        5:56.73    5:42.98  
                  31.90     1:06.41 (34.51)     1:41.35 (34.94)     2:16.87 (35.52)
        2:51.60 (34.73)     3:26.28 (34.68)     4:01.59 (35.31)     4:36.62 (35.03)
        5:11.15 (34.53)     5:42.98 (31.83)                                        
 16 Boudreaux, Sydney         11 ATAC-ST              5:40.21    5:43.06  
                  30.25     1:04.34 (34.09)     1:39.07 (34.73)     2:14.35 (35.28)
        2:49.50 (35.15)     3:24.77 (35.27)     3:59.96 (35.19)     4:34.95 (34.99)
        5:09.96 (35.01)     5:43.06 (33.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Selman, Audrey            12 LCA-ST               6:01.04    5:43.08  
                  30.06     1:03.87 (33.81)     1:39.35 (35.48)     2:14.75 (35.40)
        2:50.19 (35.44)     3:24.92 (34.73)     4:00.21 (35.29)     4:35.54 (35.33)
        5:10.65 (35.11)     5:43.08 (32.43)                                        
 18 Pangburn, Janci           11 Alamo Area-ST        5:56.18    5:45.45  
                  29.97     1:03.34 (33.37)     1:37.71 (34.37)     2:13.17 (35.46)
        2:48.60 (35.43)     3:23.70 (35.10)     3:59.14 (35.44)     4:34.89 (35.75)
        5:11.02 (36.13)     5:45.45 (34.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wells, Suzannah           12 WLOO-ST              5:49.56    5:46.19  
                  30.24     1:04.51 (34.27)     1:39.29 (34.78)     2:14.41 (35.12)
        2:49.50 (35.09)     3:24.43 (34.93)     4:00.52 (36.09)     4:36.84 (36.32)
        5:12.80 (35.96)     5:46.19 (33.39)                                        
 20 Urbina, Anavelle          12 TXLA-ST              5:59.97    5:52.31  
                  30.46     1:04.63 (34.17)     1:39.56 (34.93)     2:15.11 (35.55)
        2:50.89 (35.78)     3:26.51 (35.62)     4:02.21 (35.70)     4:38.99 (36.78)
        5:15.93 (36.94)     5:52.31 (36.38)                                        
 21 Weiss, Madison            12 ASC-ST               6:00.68    5:53.12  
                  31.43     1:06.55 (35.12)     1:42.27 (35.72)     2:18.04 (35.77)
        2:54.36 (36.32)     3:30.34 (35.98)     4:07.09 (36.75)     4:43.19 (36.10)
        5:19.07 (35.88)     5:53.12 (34.05)                                        
 22 Crisp, Becca              12 Alamo Area-ST        6:05.72    5:54.26  
                  30.94     1:05.55 (34.61)     1:41.23 (35.68)     2:17.14 (35.91)
        2:53.18 (36.04)     3:29.11 (35.93)     4:05.80 (36.69)     4:42.30 (36.50)
        5:18.93 (36.63)     5:54.26 (35.33)                                        
 23 Howard, Melaina           11 LCA-ST               5:56.56    5:55.41  
                  31.93     1:06.56 (34.63)     1:42.73 (36.17)     2:18.77 (36.04)
        2:55.10 (36.33)     3:31.29 (36.19)     4:08.54 (37.25)     4:45.22 (36.68)
        5:20.92 (35.70)     5:55.41 (34.49)                                        
 24 Halligan, Anna Kate       11 LCA-ST               5:54.01    5:56.19  
                  31.20     1:05.69 (34.49)     1:41.39 (35.70)     2:17.73 (36.34)
        2:54.11 (36.38)     3:30.70 (36.59)     4:07.61 (36.91)     4:44.72 (37.11)
        5:21.74 (37.02)     5:56.19 (34.45)                                        
 25 Mills, Ryan               12 AQTX-ST              5:55.12    5:56.85  
                  31.59     1:07.25 (35.66)     1:43.50 (36.25)     2:19.65 (36.15)
        2:55.71 (36.06)     3:32.22 (36.51)     4:09.54 (37.32)     4:46.21 (36.67)
        5:22.65 (36.44)     5:56.85 (34.20)                                        
 26 Frias Rodriguez, Kenya    12 MM-ST                5:54.83    5:59.43  
                  32.81     1:08.91 (36.10)     1:45.51 (36.60)     2:22.26 (36.75)
        2:59.02 (36.76)     3:36.27 (37.25)     4:12.03 (35.76)     4:48.55 (36.52)
        5:24.51 (35.96)     5:59.43 (34.92)                                        
 27 Cates, Paige              12 ATAC-ST              6:02.64    6:00.95  
                  30.70     1:05.51 (34.81)     1:41.84 (36.33)     2:18.75 (36.91)
        2:55.87 (37.12)     3:33.12 (37.25)     4:10.61 (37.49)     4:47.83 (37.22)
        5:24.91 (37.08)     6:00.95 (36.04)                                        
 28 Faux, Ava                 12 WAVE-ST              6:06.61    6:02.05  
                  30.88     1:05.38 (34.50)     1:41.25 (35.87)     2:18.41 (37.16)
        2:55.82 (37.41)     3:33.58 (37.76)     4:11.90 (38.32)     4:50.05 (38.15)
        5:27.27 (37.22)     6:02.05 (34.78)                                        
 29 Velagapudi, Anjali        12 NTRO-ST              6:05.30    6:03.14  
                  31.39     1:07.76 (36.37)     1:45.47 (37.71)     2:22.66 (37.19)
        3:00.07 (37.41)     3:37.58 (37.51)     4:14.59 (37.01)     4:51.62 (37.03)
        5:28.11 (36.49)     6:03.14 (35.03)                                        
 30 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST              6:02.10    6:03.55  
                  31.91     1:08.08 (36.17)     1:44.61 (36.53)     2:21.60 (36.99)
        2:58.76 (37.16)     3:36.35 (37.59)     4:13.27 (36.92)     4:50.48 (37.21)
        5:27.75 (37.27)     6:03.55 (35.80)                                        
 31 Dinwiddie, Emma           12 CCSS-ST              5:50.27    6:05.95  
                  31.29     1:06.84 (35.55)     1:43.60 (36.76)     2:20.96 (37.36)
        2:58.49 (37.53)     3:36.50 (38.01)     4:14.65 (38.15)     4:52.30 (37.65)
        5:30.39 (38.09)     6:05.95 (35.56)                                        
 32 Mauck, Logan              12 NTRO-ST              6:07.15    6:06.83  
                  32.17     1:08.17 (36.00)     1:46.07 (37.90)     2:23.89 (37.82)
        3:01.57 (37.68)     3:39.88 (38.31)     4:18.08 (38.20)     4:55.08 (37.00)
        5:30.14 (35.06)     6:06.83 (36.69)                                        
 33 Perucca, Haley            11 HSC-ST               6:04.21    6:15.09  
                  32.28     1:08.70 (36.42)     1:46.14 (37.44)     2:24.12 (37.98)
        3:02.89 (38.77)     3:41.38 (38.49)     4:20.34 (38.96)     4:59.83 (39.49)
        5:39.09 (39.26)     6:15.09 (36.00)                                        
 34 Delostrinos, Stephie      12 Alamo Area-ST        6:06.98    6:15.86  
                  32.25     1:08.95 (36.70)     1:47.10 (38.15)     2:25.64 (38.54)
        3:04.72 (39.08)     3:43.53 (38.81)     4:21.90 (38.37)     5:00.55 (38.65)
        5:39.17 (38.62)     6:15.86 (36.69)                                        
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettys, Emma              12 GOLD-ST             18:49.61   18:36.82  
                  29.15     1:01.47 (32.32)     1:34.73 (33.26)     2:08.03 (33.30)
        2:41.35 (33.32)     3:14.61 (33.26)     3:48.63 (34.02)     4:22.23 (33.60)
        4:56.10 (33.87)     5:29.81 (33.71)     6:03.82 (34.01)     6:37.51 (33.69)
        7:11.50 (33.99)     7:45.55 (34.05)     8:19.83 (34.28)     8:54.09 (34.26)
        9:28.45 (34.36)    10:02.72 (34.27)    10:36.72 (34.00)    11:11.02 (34.30)
       11:44.93 (33.91)    12:18.69 (33.76)    12:52.70 (34.01)    13:26.87 (34.17)
       14:01.13 (34.26)    14:34.94 (33.81)    15:09.19 (34.25)    15:43.87 (34.68)
       16:17.95 (34.08)    16:52.72 (34.77)    17:27.58 (34.86)    18:02.58 (35.00)
       18:36.82 (34.24)
  2 Rausch, Macy              11 ASC-ST              20:42.86L  19:30.03  
                  31.32     1:05.92 (34.60)     1:41.68 (35.76)     2:16.38 (34.70)
        2:51.90 (35.52)     3:27.18 (35.28)     4:02.29 (35.11)     4:37.78 (35.49)
        5:14.03 (36.25)     5:49.39 (35.36)     6:24.51 (35.12)     7:00.03 (35.52)
        7:35.77 (35.74)     8:11.63 (35.86)     8:47.69 (36.06)     9:23.84 (36.15)
        9:59.26 (35.42)    10:35.58 (36.32)    11:11.17 (35.59)    11:47.10 (35.93)
       12:23.04 (35.94)    12:59.16 (36.12)    13:35.57 (36.41)    14:12.02 (36.45)
       14:48.65 (36.63)    15:25.50 (36.85)    16:01.12 (35.62)    16:37.22 (36.10)
       17:13.66 (36.44)    17:48.51 (34.85)    18:24.16 (35.65)    18:58.88 (34.72)
       19:30.03 (31.15)
  3 Guinan, Emma              12 Alamo Area-ST       21:07.75   19:50.96  
                  32.65     1:07.58 (34.93)     1:43.44 (35.86)     2:18.93 (35.49)
        2:54.77 (35.84)     3:30.64 (35.87)     4:06.99 (36.35)     4:43.17 (36.18)
        5:18.86 (35.69)     5:55.46 (36.60)     6:31.43 (35.97)     7:07.53 (36.10)
        7:44.33 (36.80)     8:20.78 (36.45)     8:57.63 (36.85)     9:33.47 (35.84)
       10:09.84 (36.37)    10:46.48 (36.64)    11:22.81 (36.33)    12:00.25 (37.44)
       12:36.53 (36.28)    13:12.17 (35.64)    13:48.23 (36.06)    14:24.70 (36.47)
       15:01.35 (36.65)    15:37.26 (35.91)    16:14.65 (37.39)    16:51.56 (36.91)
       17:28.50 (36.94)    18:04.45 (35.95)    18:41.21 (36.76)    19:18.26 (37.05)
       19:50.96 (32.70)
  4 Dinwiddie, Emma           12 CCSS-ST             20:34.28   20:51.36  
                  31.44     1:06.50 (35.06)     1:42.62 (36.12)     2:19.18 (36.56)
        2:55.22 (36.04)     3:31.68 (36.46)     4:08.68 (37.00)     4:45.83 (37.15)
        5:22.68 (36.85)     5:59.74 (37.06)     6:37.13 (37.39)     7:14.78 (37.65)
        7:52.45 (37.67)     8:30.51 (38.06)     9:08.65 (38.14)     9:46.57 (37.92)
       10:25.67 (39.10)    11:04.40 (38.73)    11:43.46 (39.06)    12:22.26 (38.80)
       13:01.76 (39.50)    13:40.92 (39.16)    14:20.53 (39.61)    14:59.49 (38.96)
       15:38.79 (39.30)    16:18.73 (39.94)    16:58.65 (39.92)    17:38.18 (39.53)
       18:17.78 (39.60)    18:56.62 (38.84)    19:35.17 (38.55)    20:12.73 (37.56)
       20:51.36 (38.63)
  5 Logsdon, Amber            12 Alamo Area-ST       20:49.60   20:59.45  
                  33.89     1:10.28 (36.39)     1:47.71 (37.43)     2:26.19 (38.48)
        3:04.29 (38.10)     3:42.46 (38.17)     4:21.43 (38.97)     4:59.51 (38.08)
        5:36.99 (37.48)     6:15.41 (38.42)     6:54.02 (38.61)     7:33.73 (39.71)
        8:12.28 (38.55)     8:49.82 (37.54)     9:28.21 (38.39)    10:06.17 (37.96)
       10:45.09 (38.92)    11:23.87 (38.78)    12:03.45 (39.58)    12:40.70 (37.25)
       13:19.81 (39.11)    13:58.51 (38.70)    14:37.08 (38.57)    15:16.26 (39.18)
       15:55.04 (38.78)    16:33.87 (38.83)    17:11.66 (37.79)    17:49.58 (37.92)
       18:28.68 (39.10)    19:06.93 (38.25)    19:45.34 (38.41)    20:24.43 (39.09)
       20:59.45 (35.02)
  6 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST             21:19.69   21:18.97  
                  33.94     1:12.47 (38.53)     1:52.79 (40.32)     2:31.60 (38.81)
        3:11.29 (39.69)     3:50.04 (38.75)     4:29.83 (39.79)     5:09.23 (39.40)
        5:49.06 (39.83)     6:28.04 (38.98)     7:07.30 (39.26)     7:46.55 (39.25)
        8:25.62 (39.07)     9:04.87 (39.25)     9:43.83 (38.96)    10:22.46 (38.63)
       11:00.98 (38.52)    11:39.95 (38.97)    12:19.20 (39.25)    12:57.20 (38.00)
       13:36.52 (39.32)    14:16.16 (39.64)    14:54.71 (38.55)    15:33.25 (38.54)
       16:12.60 (39.35)    16:51.37 (38.77)    17:30.59 (39.22)    18:09.46 (38.87)
       18:48.31 (38.85)    19:26.30 (37.99)    20:04.58 (38.28)    20:42.13 (37.55)
       21:18.97 (36.84)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Todd, Addison             12 CCSS-ST                29.30      28.74  
  2 Tramp, Paisley            12 GOLD-ST                30.08      29.11  
  3 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST          29.81      29.20  
  4 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST          29.32      29.23  
  5 Orms, Patience            12 Unattached-ST          29.74      29.41  
  6 Park, Jasmine             11 ASC-ST                 30.51      29.85  
  7 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST                30.67      30.47  
  8 Kurowski, Kendal          11 LSAC-ST                30.29      30.49  
B - Final
  9 Gallardo, Ashley          12 AQTX-ST                31.13      30.26  
 10 Waiwaiole, Caroline       12 NTRO-ST                31.13      30.42  
 11 luo, Sophia               12 ASC-ST                 30.78      30.52  
 12 Cullicott, Norah          11 NTRO-ST                31.15      30.60  
 13 Warren, Paula             11 NTRO-ST                31.04      30.64  
 14 Stromberger, Elizabeth A  12 TXLA-ST                31.11      30.88  
 15 Strauss, Kendall          12 NTRO-ST                31.15      30.97  
 16 Copes, Jenna              12 Alamo Area-ST          31.12      31.27  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clevenger, Grace          12 Alamo Area-ST          29.45      29.29  
  2 Todd, Addison             12 CCSS-ST                31.48      29.30  
  3 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST          29.32      29.32  
  4 Orms, Patience            12 Unattached-ST          30.42      29.74  
  5 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST          30.05      29.81  
  6 Tramp, Paisley            12 GOLD-ST                29.94      30.08  
  7 Kurowski, Kendal          11 LSAC-ST                30.89      30.29  
  8 Park, Jasmine             11 ASC-ST                 30.48      30.51  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST                31.82      30.67  
 10 luo, Sophia               12 ASC-ST                 31.31      30.78  
 11 Warren, Paula             11 NTRO-ST                31.05      31.04  
 12 Stromberger, Elizabeth A  12 TXLA-ST                31.22      31.11  
 13 Copes, Jenna              12 Alamo Area-ST          31.76      31.12  
 14 Waiwaiole, Caroline       12 NTRO-ST                31.40      31.13  
 14 Gallardo, Ashley          12 AQTX-ST                32.16      31.13  
 16 Strauss, Kendall          12 NTRO-ST                31.35      31.15  
 16 Cullicott, Norah          11 NTRO-ST                31.66      31.15  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Michalski, Leah           12 NTRO-ST                31.07      31.27  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Faux, Ava                 12 WAVE-ST                32.08      31.28  
 20 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST          31.71      31.48  
 21 Baylor, Madi              12 TXLA-ST                32.83      31.73  
 22 Boudreaux, Sydney         11 ATAC-ST                32.87      31.74  
 23 Blake, Lindsey            11 GOLD-ST                32.06      31.89  
 24 Perucca, Haley            11 HSC-ST                 32.34      31.90  
 25 Emata, Melissa            12 NTRO-ST                32.10      31.92  
 26 Sullivan, Kaitlyn         12 CCSS-ST                34.18      31.93  
 27 Bui, Jenny                12 NTRO-ST                31.83      31.95  
 28 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST                 32.47      31.96  
 29 Nutter, Sophie            11 LCA-ST                 32.72      32.00  
 30 Gore, Shireen             12 NTRO-ST                32.04      32.01  
 31 Mehok, Avery              11 NTRO-ST                32.17      32.02  
 32 Mueller, Beth             12 HSC-ST                 32.51      32.10  
 33 Lovett, Lucia             12 NTRO-ST                31.66      32.12  
 33 Dinwiddie, Kylee          12 CCSS-ST                32.75      32.12  
 35 Keating, Makayla          12 GOLD-ST                32.20      32.16  
 36 Wilkins, Chloe            12 NTRO-ST                32.75      32.41  
 37 Garcia, Regan             12 WAVE-ST                32.29      32.43  
 38 Mueller, Riley            12 HSC-ST                 32.07      32.53  
 39 Frederick, Arianna        12 LSAC-ST                32.26      32.65  
 40 Watson, Alexandra         12 TXLA-ST                31.98      32.66  
 41 Carter, Julia             12 NTRO-ST                32.32      32.68  
 42 Bloss, Tyler              12 LCA-ST                 32.73      32.71  
 43 McCluskey, Catherine      11 NTRO-ST                32.87      32.84  
 44 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST                32.62      32.91  
 45 Beller, Mallory           12 HSC-ST                 32.83      33.23  
 46 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST                32.54      33.24  
 47 Bermudez, Lilly Koi       12 Alamo Area-ST          32.78      33.32  
 48 Bourquin, Paige           12 LIFE-ST                32.68      33.97  
 49 Bellin, Gretta            11 Alamo Area-ST          32.85      34.25  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tramp, Paisley            12 GOLD-ST              1:04.31    1:00.25  
                  29.82     1:00.25 (30.43)                                        
  2 Todd, Addison             12 CCSS-ST              1:02.74    1:02.30  
                  30.57     1:02.30 (31.73)                                        
  3 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST        1:03.51    1:03.10  
                  30.68     1:03.10 (32.42)                                        
  4 Michalski, Leah           12 NTRO-ST              1:03.87    1:03.16  
                  31.19     1:03.16 (31.97)                                        
  5 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST        1:04.14    1:03.95  
                  31.30     1:03.95 (32.65)                                        
  6 Hardy, Abigail            12 ATAC-ST              1:04.45    1:04.47  
                  31.54     1:04.47 (32.93)                                        
  7 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST              1:05.64    1:04.65  
                  31.28     1:04.65 (33.37)                                        
  8 Waiwaiole, Caroline       12 NTRO-ST              1:05.59    1:04.85  
                  31.47     1:04.85 (33.38)                                        
B - Final
  9 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST        1:05.90    1:04.93  
                  31.70     1:04.93 (33.23)                                        
 10 Cullicott, Norah          11 NTRO-ST              1:07.02    1:05.18  
                  31.82     1:05.18 (33.36)                                        
 11 Kurowski, Kendal          11 LSAC-ST              1:07.06    1:05.70  
                  32.52     1:05.70 (33.18)                                        
 12 Strauss, Kendall          12 NTRO-ST              1:06.64    1:05.76  
                  32.22     1:05.76 (33.54)                                        
 13 Keating, Makayla          12 GOLD-ST              1:05.71    1:06.40  
                  32.25     1:06.40 (34.15)                                        
 14 Watson, Alexandra         12 TXLA-ST              1:06.78    1:06.59  
                  32.95     1:06.59 (33.64)                                        
 15 Rimel, Hanna              12 LCA-ST               1:07.82    1:06.69  
                  32.34     1:06.69 (34.35)                                        
 16 Lovett, Lucia             12 NTRO-ST              1:07.46    1:07.72  
                  33.26     1:07.72 (34.46)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Todd, Addison             12 CCSS-ST              1:04.79    1:02.74  
                  30.49     1:02.74 (32.25)                                        
  2 Clevenger, Grace          12 Alamo Area-ST        1:02.89    1:03.25  
                  30.45     1:03.25 (32.80)                                        
  3 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST        1:03.89    1:03.51  
                  30.82     1:03.51 (32.69)                                        
  4 Michalski, Leah           12 NTRO-ST              1:06.43    1:03.87  
                  32.20     1:03.87 (31.67)                                        
  5 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST        1:04.91    1:04.14  
                  31.03     1:04.14 (33.11)                                        
  6 Tramp, Paisley            12 GOLD-ST              1:02.21    1:04.31  
                  31.37     1:04.31 (32.94)                                        
  7 Hardy, Abigail            12 ATAC-ST              1:05.81    1:04.45  
                  31.71     1:04.45 (32.74)                                        
  8 Waiwaiole, Caroline       12 NTRO-ST              1:05.76    1:05.59  
                  31.86     1:05.59 (33.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST              1:06.52    1:05.64  
                  32.09     1:05.64 (33.55)                                        
 10 Keating, Makayla          12 GOLD-ST              1:07.22    1:05.71  
                  32.03     1:05.71 (33.68)                                        
 11 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST        1:08.02    1:05.90  
                  32.24     1:05.90 (33.66)                                        
 12 Strauss, Kendall          12 NTRO-ST              1:08.19    1:06.64  
                  32.60     1:06.64 (34.04)                                        
 13 Watson, Alexandra         12 TXLA-ST              1:07.10    1:06.78  
                  33.37     1:06.78 (33.41)                                        
 14 Cullicott, Norah          11 NTRO-ST              1:06.83    1:07.02  
                  32.56     1:07.02 (34.46)                                        
 15 Kurowski, Kendal          11 LSAC-ST              1:07.09    1:07.06  
                  33.19     1:07.06 (33.87)                                        
 16 Lovett, Lucia             12 NTRO-ST              1:10.59    1:07.46  
                  33.10     1:07.46 (34.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rimel, Hanna              12 LCA-ST               1:09.54    1:07.82  
                  59.21      1:07.82 (8.61)                                        
 18 Mueller, Riley            12 HSC-ST               1:11.59    1:07.87  
                  33.15     1:07.87 (34.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mueller, Beth             12 HSC-ST               1:11.54    1:07.90  
                  33.29     1:07.90 (34.61)                                        
 20 Volobouev, Tatyana        12 NTRO-ST              1:11.69    1:08.00  
                  32.59     1:08.00 (35.41)                                        
 21 Gore, Shireen             12 NTRO-ST              1:07.83    1:08.02  
                  33.51     1:08.02 (34.51)                                        
 22 Mealey, Maddie            12 SASA-ST              1:10.69    1:08.09  
                  33.08     1:08.09 (35.01)                                        
 23 Blake, Lindsey            11 GOLD-ST              1:08.24    1:08.10  
                  33.10     1:08.10 (35.00)                                        
 24 Dunn, Madeleine           12 NTRO-ST              1:10.94    1:08.40  
                  33.76     1:08.40 (34.64)                                        
 24 Stromberger, Elizabeth A  12 TXLA-ST              1:06.00    1:08.40  
                  33.40     1:08.40 (35.00)                                        
 26 Lazaga, Allison           12 MM-ST                1:11.15    1:08.43  
                  33.32     1:08.43 (35.11)                                        
 27 Shipps, Stella            12 LCA-ST               1:10.32    1:08.44  
                  33.33     1:08.44 (35.11)                                        
 28 Carter, Julia             12 NTRO-ST              1:11.48    1:08.52  
                  33.74     1:08.52 (34.78)                                        
 29 luo, Sophia               12 ASC-ST               1:10.42    1:08.56  
 30 Perucca, Haley            11 HSC-ST               1:08.88    1:08.68  
                  33.39     1:08.68 (35.29)                                        
 31 Faux, Ava                 12 WAVE-ST              1:11.04    1:08.79  
                  32.99     1:08.79 (35.80)                                        
 32 McCluskey, Catherine      11 NTRO-ST              1:10.56    1:09.16  
                  33.84     1:09.16 (35.32)                                        
 33 Bloss, Tyler              12 LCA-ST               1:11.40    1:09.66  
                  33.37     1:09.66 (36.29)                                        
 34 Vopat, Morgan             11 WLOO-ST              1:08.59    1:09.77  
                  34.11     1:09.77 (35.66)                                        
 35 Edmonds, Callie           12 CBA-ST               1:08.30    1:09.95  
                  34.19     1:09.95 (35.76)                                        
 36 Baylor, Madi              12 TXLA-ST              1:08.84    1:10.03  
                  33.42     1:10.03 (36.61)                                        
 37 Nutter, Sophie            11 LCA-ST               1:11.64    1:10.06  
 38 Correa, Catie             12 WAVE-ST              1:11.78    1:10.18  
                  34.08     1:10.18 (36.10)                                        
 39 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST              1:10.70    1:10.58  
                  33.86     1:10.58 (36.72)                                        
 40 Emata, Melissa            12 NTRO-ST              1:07.81    1:11.00  
                  34.24     1:11.00 (36.76)                                        
 41 Beller, Mallory           12 HSC-ST               1:11.76    1:12.02  
 -- Guinan, Emma              12 Alamo Area-ST        1:11.13         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST        2:21.69    2:17.75  
                  32.42     1:07.71 (35.29)     1:43.13 (35.42)     2:17.75 (34.62)
  2 Michalski, Leah           12 NTRO-ST              2:19.82    2:17.87  
                  32.58     1:07.44 (34.86)     1:43.30 (35.86)     2:17.87 (34.57)
  3 Cullicott, Norah          11 NTRO-ST              2:19.51    2:18.36  
                  32.07     1:07.01 (34.94)     1:42.99 (35.98)     2:18.36 (35.37)
  4 Dunn, Madeleine           12 NTRO-ST              2:22.73    2:19.41  
                  33.39     1:08.46 (35.07)     1:44.48 (36.02)     2:19.41 (34.93)
  5 Keating, Makayla          12 GOLD-ST              2:20.74    2:19.44  
                  32.47     1:07.62 (35.15)     1:44.01 (36.39)     2:19.44 (35.43)
  6 Blake, Lindsey            11 GOLD-ST              2:19.72    2:21.34  
                  33.29     1:08.96 (35.67)     1:45.37 (36.41)     2:21.34 (35.97)
  7 Gore, Shireen             12 NTRO-ST              2:22.92    2:22.28  
                  33.68     1:09.57 (35.89)     1:46.33 (36.76)     2:22.28 (35.95)
  8 Lovett, Lucia             12 NTRO-ST              2:23.46    2:23.80  
                  34.22     1:10.87 (36.65)     1:47.72 (36.85)     2:23.80 (36.08)
B - Final
  9 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST        2:23.48    2:21.19  
                  33.18     1:08.64 (35.46)     1:45.30 (36.66)     2:21.19 (35.89)
 10 Mueller, Beth             12 HSC-ST               2:23.51    2:24.62  
                  34.29     1:10.71 (36.42)     1:47.95 (37.24)     2:24.62 (36.67)
 11 Emata, Melissa            12 NTRO-ST              2:24.65    2:24.68  
                  34.77     1:11.10 (36.33)     1:48.59 (37.49)     2:24.68 (36.09)
 12 Warren, Paula             11 NTRO-ST              2:23.80    2:24.98  
                  34.14     1:10.76 (36.62)     1:48.29 (37.53)     2:24.98 (36.69)
 13 Burns, Jemma              11 TXLA-ST              2:25.04    2:25.67  
                  34.83     1:12.14 (37.31)     1:49.46 (37.32)     2:25.67 (36.21)
 14 Vopat, Morgan             11 WLOO-ST              2:25.91    2:25.74  
                  34.77     1:11.69 (36.92)     1:49.14 (37.45)     2:25.74 (36.60)
 15 Mealey, Maddie            12 SASA-ST              2:24.17    2:26.18  
                  34.04     1:10.67 (36.63)     1:48.44 (37.77)     2:26.18 (37.74)
 16 Wilkins, Chloe            12 NTRO-ST              2:25.37    2:26.62  
                  34.77     1:11.91 (37.14)     1:49.51 (37.60)     2:26.62 (37.11)
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST        2:21.33    2:16.72  
                  32.52     1:06.79 (34.27)     1:42.41 (35.62)     2:16.72 (34.31)
  2 Cullicott, Norah          11 NTRO-ST              2:25.58    2:19.51  
                  32.75     1:08.17 (35.42)     1:44.24 (36.07)     2:19.51 (35.27)
  3 Blake, Lindsey            11 GOLD-ST              2:22.29    2:19.72  
                  33.71     1:09.03 (35.32)     1:44.53 (35.50)     2:19.72 (35.19)
  4 Michalski, Leah           12 NTRO-ST              2:23.96    2:19.82  
                  32.85     1:08.43 (35.58)     1:44.53 (36.10)     2:19.82 (35.29)
  5 Keating, Makayla          12 GOLD-ST              2:23.98    2:20.74  
                                1:08.96 ( )     1:44.73 (35.77)     2:20.74 (36.01)
  6 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST        2:20.11    2:21.69  
                  32.72     1:08.98 (36.26)     1:45.82 (36.84)     2:21.69 (35.87)
  7 Dunn, Madeleine           12 NTRO-ST              2:29.60    2:22.73  
                  34.16     1:10.45 (36.29)     1:47.58 (37.13)     2:22.73 (35.15)
  8 Gore, Shireen             12 NTRO-ST              2:25.86    2:22.92  
                  34.57     1:10.76 (36.19)     1:47.44 (36.68)     2:22.92 (35.48)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lovett, Lucia             12 NTRO-ST              2:25.32    2:23.46  
                  34.66     1:11.32 (36.66)     1:48.11 (36.79)     2:23.46 (35.35)
 10 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST        2:28.18    2:23.48  
                  34.29     1:10.45 (36.16)     1:47.44 (36.99)     2:23.48 (36.04)
 11 Mueller, Beth             12 HSC-ST               2:31.37    2:23.51  
                  33.72     1:10.13 (36.41)     1:46.98 (36.85)     2:23.51 (36.53)
 12 Watson, Alexandra         12 TXLA-ST              2:24.94    2:23.63  
                  34.13     1:10.92 (36.79)     1:48.54 (37.62)     2:23.63 (35.09)
 13 Warren, Paula             11 NTRO-ST              2:19.98    2:23.80  
                  34.08     1:10.57 (36.49)     1:47.20 (36.63)     2:23.80 (36.60)
 14 Mealey, Maddie            12 SASA-ST              2:29.36    2:24.17  
                  33.88     1:09.96 (36.08)     1:47.50 (37.54)     2:24.17 (36.67)
 15 Emata, Melissa            12 NTRO-ST              2:23.53    2:24.65  
                  35.67     1:11.89 (36.22)     1:48.24 (36.35)     2:24.65 (36.41)
 16 Burns, Jemma              11 TXLA-ST              2:25.41    2:25.04  
                  33.30     1:09.53 (36.23)     1:47.59 (38.06)     2:25.04 (37.45)
 16 Todd, Addison             12 CCSS-ST              2:23.40    2:25.04  
                  33.40     1:10.85 (37.45)     1:47.90 (37.05)     2:25.04 (37.14)
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Kurowski, Kendal          11 LSAC-ST              2:26.74    2:25.19  
                  34.00     1:10.65 (36.65)     1:48.60 (37.95)     2:25.19 (36.59)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wilkins, Chloe            12 NTRO-ST              2:28.30    2:25.37  
                  34.54     1:11.78 (37.24)     1:48.82 (37.04)     2:25.37 (36.55)
 20 Vopat, Morgan             11 WLOO-ST              2:24.55    2:25.91  
                  34.89     1:12.42 (37.53)     1:49.70 (37.28)     2:25.91 (36.21)
 21 Correa, Catie             12 WAVE-ST              2:24.33    2:26.44  
                  34.37     1:12.03 (37.66)     1:49.97 (37.94)     2:26.44 (36.47)
 22 McCluskey, Catherine      11 NTRO-ST              2:27.34    2:26.60  
                  34.20     1:11.24 (37.04)     1:49.26 (38.02)     2:26.60 (37.34)
 23 Bui, Jenny                12 NTRO-ST              2:26.69    2:27.98  
                  34.42     1:11.05 (36.63)     1:49.44 (38.39)     2:27.98 (38.54)
 24 Carter, Julia             12 NTRO-ST              2:30.92    2:28.16  
                  35.30     1:12.89 (37.59)     1:51.26 (38.37)     2:28.16 (36.90)
 25 Nutter, Sophie            11 LCA-ST               2:30.31    2:29.58  
                  34.30     1:12.29 (37.99)     1:51.92 (39.63)     2:29.58 (37.66)
 26 Lazaga, Allison           12 MM-ST                2:51.05L   2:29.72  
                  34.72     1:12.53 (37.81)     1:51.15 (38.62)     2:29.72 (38.57)
 27 Correa, Libby             12 WAVE-ST              2:29.05    2:29.97  
                  35.85     1:13.44 (37.59)     1:52.05 (38.61)     2:29.97 (37.92)
 28 Cates, Paige              12 ATAC-ST              2:29.04    2:30.19  
                  34.74     1:12.39 (37.65)     1:51.27 (38.88)     2:30.19 (38.92)
 29 Faux, Ava                 12 WAVE-ST              2:31.16    2:30.54  
                  34.17     1:12.48 (38.31)     1:52.58 (40.10)     2:30.54 (37.96)
 30 Halligan, Anna Kate       11 LCA-ST               2:31.15    2:30.96  
                  35.60     1:13.83 (38.23)     1:52.75 (38.92)     2:30.96 (38.21)
 31 Guinan, Emma              12 Alamo Area-ST        2:27.34    2:31.14  
                  36.15     1:13.99 (37.84)     1:53.44 (39.45)     2:31.14 (37.70)
 32 Shipps, Stella            12 LCA-ST               2:25.00    2:31.86  
                  35.03     1:13.11 (38.08)     1:52.72 (39.61)     2:31.86 (39.14)
 33 Edmonds, Callie           12 CBA-ST               2:27.61    2:32.92  
                  36.55     1:15.09 (38.54)     1:54.58 (39.49)     2:32.92 (38.34)
 34 Nguyen, Amy               12 GOLD-ST              2:30.11    2:33.25  
                  35.67     1:14.10 (38.43)     1:53.94 (39.84)     2:33.25 (39.31)
 35 Pool, Macy                12 LSAC-ST              2:30.18    2:34.43  
                  36.30     1:15.82 (39.52)     1:55.92 (40.10)     2:34.43 (38.51)
 36 Delostrinos, Stephie      12 Alamo Area-ST        2:30.27    2:36.29  
                  37.30     1:16.84 (39.54)     1:56.81 (39.97)     2:36.29 (39.48)
 37 Black, Meriden            11 SASA-ST              2:30.81    2:37.76  
                  36.52     1:16.79 (40.27)     1:58.15 (41.36)     2:37.76 (39.61)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Castel, Ayame             12 WLOO-ST                33.02      32.35  
  2 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST                33.26      32.41  
  3 Dinwiddie, Kylee          12 CCSS-ST                32.93      32.45  
  4 Orms, Patience            12 Unattached-ST          33.17      32.46  
  5 Stromberger, Elizabeth A  12 TXLA-ST                33.55      33.08  
  6 Koltz, Michaela           12 NTRO-ST                33.30      34.14  
  7 Selman, Audrey            12 LCA-ST                 34.11      34.22  
  8 Levario, Francisca        12 NTRO-ST                34.03      34.37  
B - Final
  9 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST          35.23      34.03  
 10 Bellin, Gretta            11 Alamo Area-ST          34.42      34.27  
 11 Wilkins, Chloe            12 NTRO-ST                35.80      34.43  
 12 Dinwiddie, Emma           12 CCSS-ST                35.73      34.82  
 13 Velagapudi, Anjali        12 NTRO-ST                34.61      34.94  
 14 DuBose, Jaylin            12 NTRO-ST                35.34      34.96  
 15 Kanary, Karina            11 HSC-ST                 35.01      35.11  
 16 Sullivan, Caroline        12 TXLA-ST                35.96      35.63  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dinwiddie, Kylee          12 CCSS-ST                34.07      32.93  
  2 Castel, Ayame             12 WLOO-ST                34.08      33.02  
  3 Orms, Patience            12 Unattached-ST          34.11      33.17  
  4 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST                32.76      33.26  
  5 Koltz, Michaela           12 NTRO-ST                34.85      33.30  
  6 Stromberger, Elizabeth A  12 TXLA-ST                34.56      33.55  
  7 Levario, Francisca        12 NTRO-ST                36.42      34.03  
  8 Selman, Audrey            12 LCA-ST                 35.80      34.11  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bellin, Gretta            11 Alamo Area-ST          35.18      34.42  
 10 Karas, Savannah           12 ASC-ST                 35.62      34.46  
 11 Velagapudi, Anjali        12 NTRO-ST                36.75      34.61  
 12 Kanary, Karina            11 HSC-ST                 34.63      35.01  
 13 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST          34.86      35.12  
 14 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST          34.26      35.23  
 15 DuBose, Jaylin            12 NTRO-ST                36.48      35.34  
 16 Dinwiddie, Emma           12 CCSS-ST                36.60      35.73  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wilkins, Chloe            12 NTRO-ST                35.61      35.80  
 18 Sullivan, Caroline        12 TXLA-ST                36.28      35.96  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Trinh, Sophia             11 LSAC-ST                36.59      36.02  
 20 Baker, Kira               12 NTRO-ST                36.28      36.04  
 21 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST                 35.19      36.20  
 22 Bermudez, Lilly Koi       12 Alamo Area-ST          36.52      36.65  
 23 Delostrinos, Stephie      12 Alamo Area-ST          35.62      36.69  
 24 Leese, Antonia            12 LSAC-ST                36.34      36.88  
 25 Edmonds, Callie           12 CBA-ST                 36.82      37.44  
 26 Crisp, Becca              12 Alamo Area-ST          36.75      38.28  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST              1:10.32    1:09.16  
                  32.57     1:09.16 (36.59)                                        
  2 Orms, Patience            12 Unattached-ST        1:13.49    1:10.30  
                  32.91     1:10.30 (37.39)                                        
  3 Dinwiddie, Kylee          12 CCSS-ST              1:11.12    1:10.55  
                  33.17     1:10.55 (37.38)                                        
  4 DuBose, Jaylin            12 NTRO-ST              1:13.86    1:13.97  
                  35.55     1:13.97 (38.42)                                        
  5 Selman, Audrey            12 LCA-ST               1:14.76    1:14.17  
                  34.87     1:14.17 (39.30)                                        
  6 Levario, Francisca        12 NTRO-ST              1:14.94    1:14.87  
                  35.72     1:14.87 (39.15)                                        
  7 Kanary, Karina            11 HSC-ST               1:14.21    1:15.66  
                  35.30     1:15.66 (40.36)                                        
  8 Rausch, Macy              11 ASC-ST               1:14.27    1:15.74  
                  35.70     1:15.74 (40.04)                                        
B - Final
  9 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST              1:16.76    1:12.67  
                  33.93     1:12.67 (38.74)                                        
 10 Karas, Savannah           12 ASC-ST               1:15.52    1:13.26  
                  35.76     1:13.26 (37.50)                                        
 11 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST        1:15.18    1:13.29  
                  34.48     1:13.29 (38.81)                                        
 12 Bellin, Gretta            11 Alamo Area-ST        1:17.58    1:15.44  
                  35.50     1:15.44 (39.94)                                        
 13 Stromberger, Elizabeth A  12 TXLA-ST              1:16.54    1:15.60  
                  36.45     1:15.60 (39.15)                                        
 14 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST        1:15.43    1:15.73  
                  35.97     1:15.73 (39.76)                                        
 15 Baker, Kira               12 NTRO-ST              1:16.92    1:16.84  
                  36.92     1:16.84 (39.92)                                        
 16 Nguyen, Amy               12 GOLD-ST              1:17.90    1:18.43  
                  37.60     1:18.43 (40.83)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Holcomb, Meredith         12 SASA-ST              1:11.06    1:09.73  
                  32.69     1:09.73 (37.04)                                        
  2 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST              1:09.56    1:10.32  
                  33.46     1:10.32 (36.86)                                        
  3 Dinwiddie, Kylee          12 CCSS-ST              1:16.27    1:11.12  
                  33.53     1:11.12 (37.59)                                        
  4 Orms, Patience            12 Unattached-ST        1:12.70    1:13.49  
                  33.95     1:13.49 (39.54)                                        
  5 Ziemba, Tess              12 Alamo Area-ST        1:14.62    1:13.55  
                  34.32     1:13.55 (39.23)                                        
  6 DuBose, Jaylin            12 NTRO-ST              1:18.13    1:13.86  
                  34.90     1:13.86 (38.96)                                        
  7 Kanary, Karina            11 HSC-ST               1:13.54    1:14.21  
                  34.75     1:14.21 (39.46)                                        
  8 Rausch, Macy              11 ASC-ST               1:16.74    1:14.27  
                  35.06     1:14.27 (39.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Selman, Audrey            12 LCA-ST               1:19.80    1:14.76  
                  35.15     1:14.76 (39.61)                                        
 10 Levario, Francisca        12 NTRO-ST              1:17.67    1:14.94  
                  35.69     1:14.94 (39.25)                                        
 11 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST        1:13.81    1:15.18  
                  35.41     1:15.18 (39.77)                                        
 12 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST        1:16.06    1:15.43  
                  35.20     1:15.43 (40.23)                                        
 13 Karas, Savannah           12 ASC-ST               1:14.21    1:15.52  
                  36.77     1:15.52 (38.75)                                        
 14 Stromberger, Elizabeth A  12 TXLA-ST              1:16.00    1:16.54  
                  36.08     1:16.54 (40.46)                                        
 15 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST              1:13.97    1:16.76  
                  37.10     1:16.76 (39.66)                                        
 16 Baker, Kira               12 NTRO-ST              1:19.68    1:16.92  
                  36.34     1:16.92 (40.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bellin, Gretta            11 Alamo Area-ST        1:16.59    1:17.58  
                  36.58     1:17.58 (41.00)                                        
 18 Nguyen, Amy               12 GOLD-ST              1:19.18    1:17.90  
                  37.52     1:17.90 (40.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bui, Jenny                12 NTRO-ST              1:18.80    1:17.97  
                  36.65     1:17.97 (41.32)                                        
 20 Bermudez, Lilly Koi       12 Alamo Area-ST        1:18.29    1:18.17  
                  36.72     1:18.17 (41.45)                                        
 21 Delostrinos, Stephie      12 Alamo Area-ST        1:20.32    1:18.23  
                  37.51     1:18.23 (40.72)                                        
 22 James, Taylor             12 CCSS-ST              1:20.11    1:18.28  
                  36.52     1:18.28 (41.76)                                        
 23 Blake, Lindsey            11 GOLD-ST              1:20.03    1:18.64  
                  37.51     1:18.64 (41.13)                                        
 24 Wilkins, Chloe            12 NTRO-ST              1:18.62    1:18.86  
                  37.13     1:18.86 (41.73)                                        
 25 Strauss, Kendall          12 NTRO-ST              1:19.58    1:19.68  
                  38.09     1:19.68 (41.59)                                        
 26 Shipps, Stella            12 LCA-ST               1:20.32    1:19.74  
                  38.15     1:19.74 (41.59)                                        
 27 Johnson, Alaya            11 NTRO-ST              1:20.38    1:20.89  
                  38.45     1:20.89 (42.44)                                        
 28 Velagapudi, Anjali        12 NTRO-ST              1:20.03    1:21.04  
                  37.96     1:21.04 (43.08)                                        
 29 Singletary, Helen         11 NTRO-ST              1:18.68    1:21.78  
                  37.50     1:21.78 (44.28)                                        
 30 luo, Sophia               12 ASC-ST               1:19.45    1:22.26  
                  37.75     1:22.26 (44.51)                                        
 31 Crisp, Becca              12 Alamo Area-ST        1:19.55    1:23.10  
                  39.34     1:23.10 (43.76)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST              2:32.50    2:28.86  
                  34.12     1:12.15 (38.03)     1:50.39 (38.24)     2:28.86 (38.47)
  2 Rivas, Sophia             12 NTRO-ST              2:30.67    2:29.34  
                  33.49     1:11.70 (38.21)     1:50.62 (38.92)     2:29.34 (38.72)
  3 Orms, Patience            12 Unattached-ST        2:35.56    2:33.44  
                  33.96     1:12.48 (38.52)     1:51.94 (39.46)     2:33.44 (41.50)
  4 Koltz, Michaela           12 NTRO-ST              2:34.57    2:35.33  
                  35.88     1:16.08 (40.20)     1:56.19 (40.11)     2:35.33 (39.14)
  5 Karas, Savannah           12 ASC-ST               2:39.24    2:37.58  
                  35.56     1:15.07 (39.51)     1:56.55 (41.48)     2:37.58 (41.03)
  6 Kanary, Karina            11 HSC-ST               2:38.79    2:37.97  
                  35.57     1:15.75 (40.18)     1:57.41 (41.66)     2:37.97 (40.56)
  7 Rausch, Macy              11 ASC-ST               2:41.32    2:38.56  
                  35.58     1:16.09 (40.51)     1:57.81 (41.72)     2:38.56 (40.75)
  8 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST              2:40.33    2:39.11  
                  35.38     1:16.06 (40.68)     1:58.03 (41.97)     2:39.11 (41.08)
B - Final
  9 Foxhoven, Kyla            11 ASC-ST               2:43.58    2:38.58  
                  35.58     1:16.04 (40.46)     1:57.67 (41.63)     2:38.58 (40.91)
 10 Levario, Francisca        12 NTRO-ST              2:41.47    2:38.70  
                  37.54     1:18.03 (40.49)     1:58.10 (40.07)     2:38.70 (40.60)
 11 Shipps, Stella            12 LCA-ST               2:45.18    2:41.15  
                  36.13     1:17.84 (41.71)     1:59.68 (41.84)     2:41.15 (41.47)
 12 Castel, Ayame             12 WLOO-ST              2:41.75    2:41.42  
                  34.85     1:15.88 (41.03)     1:59.66 (43.78)     2:41.42 (41.76)
 13 Siddapureddy, Megha       12 NTRO-ST              2:45.03    2:47.38  
                  37.45     1:19.51 (42.06)     2:03.29 (43.78)     2:47.38 (44.09)
 14 Bermudez, Lilly Koi       12 Alamo Area-ST        2:47.48    2:47.87  
                  37.12     1:19.69 (42.57)     2:03.91 (44.22)     2:47.87 (43.96)
 15 Blake, Lindsey            11 GOLD-ST              2:47.49    2:49.30  
                  39.13     1:22.29 (43.16)     2:06.66 (44.37)     2:49.30 (42.64)
 -- Sullivan, Caroline        12 TXLA-ST              2:49.58         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rivas, Sophia             12 NTRO-ST              2:33.21    2:30.67  
                  34.05     1:12.78 (38.73)     1:51.21 (38.43)     2:30.67 (39.46)
  2 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST              2:32.72    2:32.50  
                  35.42     1:14.77 (39.35)     1:54.30 (39.53)     2:32.50 (38.20)
  3 Koltz, Michaela           12 NTRO-ST              2:40.00    2:34.57  
                  36.04     1:14.55 (38.51)     1:55.38 (40.83)     2:34.57 (39.19)
  4 Orms, Patience            12 Unattached-ST        2:34.07    2:35.56  
                  35.13     1:14.94 (39.81)     1:55.44 (40.50)     2:35.56 (40.12)
  5 Kanary, Karina            11 HSC-ST               2:42.72    2:38.79  
                  36.32     1:17.03 (40.71)     1:58.65 (41.62)     2:38.79 (40.14)
  6 Karas, Savannah           12 ASC-ST               2:40.00    2:39.24  
                  37.05     1:16.38 (39.33)     1:57.74 (41.36)     2:39.24 (41.50)
  7 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST              2:44.59    2:40.33  
                  36.92     1:18.00 (41.08)     1:59.62 (41.62)     2:40.33 (40.71)
  8 Rausch, Macy              11 ASC-ST               2:44.00    2:41.32  
                  37.84     1:18.42 (40.58)     2:00.39 (41.97)     2:41.32 (40.93)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Levario, Francisca        12 NTRO-ST              2:50.80    2:41.47  
                  37.72     1:19.14 (41.42)     2:00.73 (41.59)     2:41.47 (40.74)
 10 Castel, Ayame             12 WLOO-ST              2:52.12    2:41.75  
                  36.75     1:17.07 (40.32)     1:58.96 (41.89)     2:41.75 (42.79)
 11 Foxhoven, Kyla            11 ASC-ST               2:42.37    2:43.58  
                  36.11     1:18.31 (42.20)     2:01.77 (43.46)     2:43.58 (41.81)
 12 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST        2:40.33    2:44.69  
                  37.00     1:18.88 (41.88)     2:01.35 (42.47)     2:44.69 (43.34)
 13 Siddapureddy, Megha       12 NTRO-ST              2:43.16    2:45.03  
                  37.80     1:19.32 (41.52)     2:01.95 (42.63)     2:45.03 (43.08)
 14 Shipps, Stella            12 LCA-ST               2:46.83    2:45.18  
                  37.81     1:19.64 (41.83)     2:02.79 (43.15)     2:45.18 (42.39)
 15 Bermudez, Lilly Koi       12 Alamo Area-ST        2:51.85    2:47.48  
                  37.60     1:20.11 (42.51)     2:03.47 (43.36)     2:47.48 (44.01)
 16 Blake, Lindsey            11 GOLD-ST              2:47.39    2:47.49  
                  38.71     1:21.22 (42.51)     2:04.82 (43.60)     2:47.49 (42.67)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Baker, Kira               12 NTRO-ST              2:53.44    2:47.61  
                  37.74     1:21.15 (43.41)     2:04.93 (43.78)     2:47.61 (42.68)
 18 Sullivan, Caroline        12 TXLA-ST              2:53.68    2:49.58  
                  37.63     1:20.85 (43.22)     2:05.47 (44.62)     2:49.58 (44.11)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bellin, Gretta            11 Alamo Area-ST        2:50.15    2:49.87  
                  38.67     1:22.70 (44.03)     2:06.44 (43.74)     2:49.87 (43.43)
 20 Freeman, Hailey           11 NTRO-ST              2:52.80    2:51.82  
                  39.35     1:23.72 (44.37)     2:09.22 (45.50)     2:51.82 (42.60)
 21 Delostrinos, Stephie      12 Alamo Area-ST        2:53.58    2:52.89  
                  40.18     1:24.65 (44.47)     2:09.63 (44.98)     2:52.89 (43.26)
 22 Williams, Megan           11 CCSS-ST              2:53.92    2:53.42  
                  39.94     1:24.55 (44.61)     2:08.33 (43.78)     2:53.42 (45.09)
 23 Singletary, Helen         11 NTRO-ST              2:52.15    2:54.17  
                  39.14     1:22.82 (43.68)     2:08.45 (45.63)     2:54.17 (45.72)
 24 Crisp, Becca              12 Alamo Area-ST        2:51.73    2:54.67  
                  39.92     1:24.43 (44.51)     2:09.74 (45.31)     2:54.67 (44.93)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST          27.51      27.57  
  2 Schaufelberger, Cammi     12 NTRO-ST                28.19      27.60  
  3 Waiwaiole, Caroline       12 NTRO-ST                28.25      27.96  
  4 Hardy, Abigail            12 ATAC-ST                28.68      28.17  
  5 Karas, Savannah           12 ASC-ST                 28.77      28.56  
  6 Tong, Gaby                11 Alamo Area-ST          28.98      28.73  
  7 Copes, Jenna              12 Alamo Area-ST          28.97      28.79  
  8 Mehok, Avery              11 NTRO-ST                28.64      28.96  
B - Final
  9 Frederick, Arianna        12 LSAC-ST                29.17      27.94  
 10 Gallardo, Ashley          12 AQTX-ST                29.18      28.45  
 11 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST                29.38      28.53  
 12 Dauletau, Sasha           11 WLOO-ST                29.64      28.81  
 13 Garcia, Regan             12 WAVE-ST                29.36      28.91  
 14 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST                 29.58      28.96  
 15 luo, Sophia               12 ASC-ST                 29.86      29.29  
 16 Strauss, Kendall          12 NTRO-ST                29.62      29.75  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST          28.02      27.51  
  2 Orms, Patience            12 Unattached-ST          28.53      27.88  
  3 Schaufelberger, Cammi     12 NTRO-ST                28.04      28.19  
  4 Waiwaiole, Caroline       12 NTRO-ST                28.67      28.25  
  5 Mehok, Avery              11 NTRO-ST                30.27      28.64  
  6 Hardy, Abigail            12 ATAC-ST                28.82      28.68  
  7 Karas, Savannah           12 ASC-ST                 29.98      28.77  
  8 Copes, Jenna              12 Alamo Area-ST          28.84      28.97  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tong, Gaby                11 Alamo Area-ST          28.33      28.98  
 10 Frederick, Arianna        12 LSAC-ST                29.10      29.17  
 11 Gallardo, Ashley          12 AQTX-ST                29.57      29.18  
 12 Garcia, Regan             12 WAVE-ST                30.02      29.36  
 13 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST                29.15      29.38  
 14 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST                 31.39      29.58  
 15 Strauss, Kendall          12 NTRO-ST                30.33      29.62  
 16 Dauletau, Sasha           11 WLOO-ST                30.88      29.64  
-------------------------------------------------------------------------
 17 luo, Sophia               12 ASC-ST                 31.24      29.86  
 18 Ziemba, Tess              12 Alamo Area-ST          29.25      30.01  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cullicott, Norah          11 NTRO-ST                29.47      30.06  
 20 Park, Jasmine             11 ASC-ST                 29.66      30.18  
 21 Dinwiddie, Kylee          12 CCSS-ST                30.53      30.30  
 22 Nader, lea                12 Alamo Area-ST          30.84      30.32  
 23 Levario, Francisca        12 NTRO-ST                31.27      30.35  
 24 Siddapureddy, Neha        12 NTRO-ST                30.90      30.36  
 25 Flores, Penelope          12 SASA-ST                30.16      30.38  
 26 Mills, Ryan               12 AQTX-ST                30.12      30.45  
 27 Weeks, Sonya              12 ATAC-ST                31.15      30.50  
 27 Gettys, Emma              12 GOLD-ST                31.12      30.50  
 29 Michalski, Leah           12 NTRO-ST                30.55      30.63  
 30 Kurowski, Kendal          11 LSAC-ST                29.28      30.65  
 31 Skelly, Erica             12 ASC-ST                 30.49      30.79  
 32 Mealey, Maddie            12 SASA-ST                30.33      30.81  
 33 Spooner, Morgan           11 FISH-ST                30.81      30.87  
 34 Lazaga, Allison           12 MM-ST                  31.16      30.90  
 34 Rausch, Macy              11 ASC-ST                 30.58      30.90  
 36 Buckel, Franziska         12 NTRO-ST                31.23      30.91  
 37 Boudreaux, Sydney         11 ATAC-ST                30.60      31.09  
 38 Ward, Carissa             11 HSC-ST                 31.42      31.18  
 39 Pangburn, Janci           11 Alamo Area-ST          30.95      31.37  
 40 Cates, Paige              12 ATAC-ST                31.26      31.41  
 41 Kanary, Karina            11 HSC-ST                 31.40      31.43  
 42 Waiwaiole, Ruth           11 NTRO-ST                34.43L     31.50  
 43 DuBose, Jaylin            12 NTRO-ST                31.26      31.53  
 44 Bui, Jenny                12 NTRO-ST                31.26      31.61  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rivas, Sophia             12 NTRO-ST              1:00.77    1:00.48  
                  28.25     1:00.48 (32.23)                                        
  2 Hardy, Abigail            12 ATAC-ST              1:02.35    1:01.30  
                  28.37     1:01.30 (32.93)                                        
  3 Shipps, Stella            12 LCA-ST               1:03.07    1:01.36  
                  28.94     1:01.36 (32.42)                                        
  4 Romine, Maren             12 Alamo Area-ST        1:02.49    1:01.44  
                  29.08     1:01.44 (32.36)                                        
  5 Waiwaiole, Caroline       12 NTRO-ST              1:04.99    1:01.55  
                  29.31     1:01.55 (32.24)                                        
  6 Tramp, Paisley            12 GOLD-ST              1:04.77    1:02.44  
                  29.24     1:02.44 (33.20)                                        
  7 Orms, Patience            12 Unattached-ST        1:03.85    1:02.48  
                  29.07     1:02.48 (33.41)                                        
  8 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST              1:05.02    1:03.53  
                  29.45     1:03.53 (34.08)                                        
B - Final
  9 Baker, Kira               12 NTRO-ST              1:06.29    1:03.23  
                  30.15     1:03.23 (33.08)                                        
 10 Nader, lea                12 Alamo Area-ST        1:05.71    1:03.85  
                  30.00     1:03.85 (33.85)                                        
 11 Copes, Jenna              12 Alamo Area-ST        1:06.18    1:04.07  
                  29.46     1:04.07 (34.61)                                        
 12 Gettys, Emma              12 GOLD-ST              1:06.01    1:04.82  
                  30.89     1:04.82 (33.93)                                        
 13 Gallardo, Ashley          12 AQTX-ST              1:05.65    1:05.11  
                  30.22     1:05.11 (34.89)                                        
 14 Doyal, Gracie             11 LCA-ST               1:06.01    1:06.07  
                  31.39     1:06.07 (34.68)                                        
 15 Dauletau, Sasha           11 WLOO-ST              1:05.63    1:06.31  
                  30.72     1:06.31 (35.59)                                        
 16 Rimel, Hanna              12 LCA-ST               1:06.19    1:06.32  
                  30.97     1:06.32 (35.35)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rivas, Sophia             12 NTRO-ST              1:00.93    1:00.77  
                  28.46     1:00.77 (32.31)                                        
  2 Hardy, Abigail            12 ATAC-ST              1:02.08    1:02.35  
                  29.33     1:02.35 (33.02)                                        
  3 Romine, Maren             12 Alamo Area-ST        1:02.61    1:02.49  
                  29.43     1:02.49 (33.06)                                        
  4 Karas, Savannah           12 ASC-ST               1:04.40    1:02.75  
                  29.73     1:02.75 (33.02)                                        
  5 Shipps, Stella            12 LCA-ST               1:02.00    1:03.07  
                  29.73     1:03.07 (33.34)                                        
  6 Orms, Patience            12 Unattached-ST        1:04.50    1:03.85  
                  30.26     1:03.85 (33.59)                                        
  7 Tong, Gaby                11 Alamo Area-ST        1:03.11    1:04.34  
                  30.16     1:04.34 (34.18)                                        
  8 Tramp, Paisley            12 GOLD-ST              1:02.61    1:04.77  
                  29.99     1:04.77 (34.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Waiwaiole, Caroline       12 NTRO-ST              1:04.93    1:04.99  
                  30.23     1:04.99 (34.76)                                        
 10 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST              1:05.97    1:05.02  
                  30.31     1:05.02 (34.71)                                        
 11 Park, Jasmine             11 ASC-ST               1:05.65    1:05.19  
                  30.49     1:05.19 (34.70)                                        
 12 Dauletau, Sasha           11 WLOO-ST              1:10.03    1:05.63  
                  30.24     1:05.63 (35.39)                                        
 13 Gallardo, Ashley          12 AQTX-ST              1:06.46    1:05.65  
                  30.45     1:05.65 (35.20)                                        
 14 Nader, lea                12 Alamo Area-ST        1:06.50    1:05.71  
                  30.75     1:05.71 (34.96)                                        
 15 Gettys, Emma              12 GOLD-ST              1:06.20    1:06.01  
                  30.95     1:06.01 (35.06)                                        
 15 Doyal, Gracie             11 LCA-ST               1:04.77    1:06.01  
                  30.88     1:06.01 (35.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Copes, Jenna              12 Alamo Area-ST        1:07.57    1:06.18  
                  30.83     1:06.18 (35.35)                                        
 18 Rimel, Hanna              12 LCA-ST               1:10.18    1:06.19  
                  30.52     1:06.19 (35.67)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Baker, Kira               12 NTRO-ST              1:06.45    1:06.29  
                  32.25     1:06.29 (34.04)                                        
 20 Mehok, Avery              11 NTRO-ST              1:07.83    1:06.43  
                  30.30     1:06.43 (36.13)                                        
 21 Mills, Ryan               12 AQTX-ST              1:09.92    1:06.54  
                  31.14     1:06.54 (35.40)                                        
 22 Strauss, Kendall          12 NTRO-ST              1:07.07    1:06.55  
                  30.80     1:06.55 (35.75)                                        
 23 Correa, Libby             12 WAVE-ST              1:07.99    1:07.16  
                  31.78     1:07.16 (35.38)                                        
 24 Foxhoven, Kyla            11 ASC-ST               1:08.10    1:07.27  
                  31.22     1:07.27 (36.05)                                        
 25 Garcia, Regan             12 WAVE-ST              1:09.45    1:07.39  
                  31.25     1:07.39 (36.14)                                        
 26 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST              1:08.14    1:08.09  
                  32.02     1:08.09 (36.07)                                        
 27 Frederick, Arianna        12 LSAC-ST              1:10.21    1:09.26  
                  30.42     1:09.26 (38.84)                                        
 28 Flores, Penelope          12 SASA-ST              1:08.36    1:09.38  
                  31.74     1:09.38 (37.64)                                        
 29 Correa, Catie             12 WAVE-ST              1:07.98    1:09.63  
                  32.62     1:09.63 (37.01)                                        
 30 Lazaga, Allison           12 MM-ST                1:11.14    1:09.92  
                  33.20     1:09.92 (36.72)                                        
 31 Weeks, Sonya              12 ATAC-ST              1:11.16    1:10.12  
                  32.62     1:10.12 (37.50)                                        
 32 Gore, Shireen             12 NTRO-ST              1:10.45    1:10.31  
                  32.07     1:10.31 (38.24)                                        
 33 Kurowski, Kendal          11 LSAC-ST              1:08.82    1:10.53  
                  32.86     1:10.53 (37.67)                                        
 34 Boudreaux, Sydney         11 ATAC-ST              1:08.94    1:10.62  
                  33.95     1:10.62 (36.67)                                        
 35 Dinwiddie, Kylee          12 CCSS-ST              1:10.21    1:10.70  
                  32.07     1:10.70 (38.63)                                        
 36 Cates, Paige              12 ATAC-ST              1:10.64    1:11.02  
                  32.66     1:11.02 (38.36)                                        
 37 Nguyen, Amy               12 GOLD-ST              1:11.28    1:11.06  
                  33.32     1:11.06 (37.74)                                        
 38 Skelly, Erica             12 ASC-ST               1:10.36    1:11.47  
                  33.12     1:11.47 (38.35)                                        
 39 Warren, Paula             11 NTRO-ST              1:10.52    1:11.98  
                  34.38     1:11.98 (37.60)                                        
 40 Cullicott, Norah          11 NTRO-ST              1:07.32    1:12.23  
                  32.30     1:12.23 (39.93)                                        
 41 Pangburn, Janci           11 Alamo Area-ST        1:11.10    1:12.31  
                  33.61     1:12.31 (38.70)                                        
 42 DuBose, Jaylin            12 NTRO-ST              1:11.15    1:12.41  
                  33.91     1:12.41 (38.50)                                        
 43 Bui, Jenny                12 NTRO-ST              1:11.10    1:12.56  
                  33.50     1:12.56 (39.06)                                        
 44 Nutter, Sophie            11 LCA-ST               1:10.86    1:12.77  
                  33.12     1:12.77 (39.65)                                        
 45 Waiwaiole, Ruth           11 NTRO-ST              1:19.51L   1:13.02  
                  32.46     1:13.02 (40.56)                                        
 46 Kanary, Karina            11 HSC-ST               1:11.47    1:13.44  
                  34.10     1:13.44 (39.34)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Shipps, Stella            12 LCA-ST               2:20.48    2:15.34  
                  29.80     1:03.98 (34.18)     1:39.42 (35.44)     2:15.34 (35.92)
  2 Hardy, Abigail            12 ATAC-ST              2:20.63    2:16.96  
                  29.65     1:04.05 (34.40)     1:40.66 (36.61)     2:16.96 (36.30)
  3 Mills, Ryan               12 AQTX-ST              2:29.13    2:23.02  
                  31.22     1:06.13 (34.91)     1:44.89 (38.76)     2:23.02 (38.13)
  4 Doyal, Gracie             11 LCA-ST               2:24.99    2:24.46  
                  32.16     1:09.00 (36.84)     1:46.12 (37.12)     2:24.46 (38.34)
  5 Correa, Libby             12 WAVE-ST              2:25.96    2:24.92  
                  31.91     1:08.16 (36.25)     1:46.24 (38.08)     2:24.92 (38.68)
  6 Boudreaux, Sydney         11 ATAC-ST              2:32.33    2:29.44  
                  33.20     1:12.12 (38.92)     1:51.57 (39.45)     2:29.44 (37.87)
  7 Correa, Catie             12 WAVE-ST              2:32.64    2:29.95  
                  32.47     1:11.73 (39.26)     1:50.79 (39.06)     2:29.95 (39.16)
  8 Nguyen, Amy               12 GOLD-ST              2:33.28    2:32.02  
                  33.06     1:11.09 (38.03)     1:52.00 (40.91)     2:32.02 (40.02)
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shipps, Stella            12 LCA-ST               2:18.16    2:20.48  
                  31.07     1:06.73 (35.66)     1:43.71 (36.98)     2:20.48 (36.77)
  2 Hardy, Abigail            12 ATAC-ST              2:16.10    2:20.63  
                  30.98     1:06.88 (35.90)     1:44.44 (37.56)     2:20.63 (36.19)
  3 Doyal, Gracie             11 LCA-ST               2:24.00    2:24.99  
                  32.43   2:24.99 (1:52.56)                                        
  4 Correa, Libby             12 WAVE-ST              2:30.20    2:25.96  
                  32.10   2:25.96 (1:53.86)                                        
  5 Mills, Ryan               12 AQTX-ST              2:30.20    2:29.13  
                  31.76     1:09.33 (37.57)     1:49.20 (39.87)     2:29.13 (39.93)
  6 Boudreaux, Sydney         11 ATAC-ST              2:34.42    2:32.33  
                  35.38     1:14.39 (39.01)     1:55.77 (41.38)     2:32.33 (36.56)
  7 Correa, Catie             12 WAVE-ST              2:29.60    2:32.64  
                  32.96   2:32.64 (1:59.68)                                        
  8 Nguyen, Amy               12 GOLD-ST              2:34.28    2:33.28  
                  33.81     1:12.38 (38.57)     1:52.54 (40.16)     2:33.28 (40.74)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Schaufelberger, Cammi     12 NTRO-ST              1:03.25    1:02.96  
                  28.83     1:02.96 (34.13)                                        
  2 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST        1:03.94    1:03.64  
                  28.82     1:03.64 (34.82)                                        
  3 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST              1:04.01    1:04.86  
                  30.51     1:04.86 (34.35)                                        
  4 Orms, Patience            12 Unattached-ST        1:06.22    1:05.20  
                  29.88     1:05.20 (35.32)                                        
  5 Karas, Savannah           12 ASC-ST               1:06.16    1:05.68  
                  30.33     1:05.68 (35.35)                                        
  6 Castel, Ayame             12 WLOO-ST              1:05.88    1:06.41  
                  32.31     1:06.41 (34.10)                                        
  7 Rautaneva, Julia          12 NTRO-ST              1:06.12    1:07.28  
                  31.70     1:07.28 (35.58)                                        
  8 Siddapureddy, Megha       12 NTRO-ST              1:05.93    1:07.46  
                  29.96     1:07.46 (37.50)                                        
B - Final
  9 Hoang, Trinity            11 NTRO-ST              1:06.56    1:03.58  
                  29.76     1:03.58 (33.82)                                        
 10 Romine, Maren             12 Alamo Area-ST        1:06.38    1:05.62  
                  30.06     1:05.62 (35.56)                                        
 11 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST              1:07.39    1:05.88  
                  31.65     1:05.88 (34.23)                                        
 12 Stromberger, Elizabeth A  12 TXLA-ST              1:06.77    1:05.98  
                  30.80     1:05.98 (35.18)                                        
 13 Todd, Addison             12 CCSS-ST              1:07.20    1:06.22  
                  29.87     1:06.22 (36.35)                                        
 14 Selman, Audrey            12 LCA-ST               1:07.93    1:06.95  
                  32.15     1:06.95 (34.80)                                        
 14 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST        1:07.13    1:06.95  
                  30.26     1:06.95 (36.69)                                        
 16 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST        1:06.83    1:07.29  
                  30.84     1:07.29 (36.45)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schaufelberger, Cammi     12 NTRO-ST              1:04.30    1:03.25  
                  28.93     1:03.25 (34.32)                                        
  2 Scott, Jada               11 Alamo Area-ST        1:05.05    1:03.94  
                  28.91     1:03.94 (35.03)                                        
  3 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST              1:05.53    1:04.01  
                  30.71     1:04.01 (33.30)                                        
  3 Holcomb, Meredith         12 SASA-ST              1:06.33    1:04.01  
                  30.25     1:04.01 (33.76)                                        
  5 Castel, Ayame             12 WLOO-ST              1:06.01    1:05.88  
                  30.89     1:05.88 (34.99)                                        
  6 Siddapureddy, Megha       12 NTRO-ST              1:06.83    1:05.93  
                  29.73     1:05.93 (36.20)                                        
  7 Rautaneva, Julia          12 NTRO-ST              1:08.08    1:06.12  
                  31.47     1:06.12 (34.65)                                        
  8 Karas, Savannah           12 ASC-ST               1:06.22    1:06.16  
                  30.27     1:06.16 (35.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Orms, Patience            12 Unattached-ST        1:05.30    1:06.22  
                  29.99     1:06.22 (36.23)                                        
 10 Romine, Maren             12 Alamo Area-ST        1:07.99    1:06.38  
                  30.26     1:06.38 (36.12)                                        
 11 Hoang, Trinity            11 NTRO-ST              1:07.40    1:06.56  
                  30.35     1:06.56 (36.21)                                        
 12 Stromberger, Elizabeth A  12 TXLA-ST              1:06.80    1:06.77  
                  30.84     1:06.77 (35.93)                                        
 13 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST        1:08.25    1:06.83  
                  30.97     1:06.83 (35.86)                                        
 14 Pagadala, Suchi           12 Alamo Area-ST        1:07.25    1:07.13  
                  30.02     1:07.13 (37.11)                                        
 15 Todd, Addison             12 CCSS-ST              1:07.13    1:07.20  
                  30.18     1:07.20 (37.02)                                        
 16 Wu, Kaylee                11 NTRO-ST              1:06.53    1:07.39  
                  31.51     1:07.39 (35.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Baker, Kira               12 NTRO-ST              1:10.99    1:07.71  
                  31.35     1:07.71 (36.36)                                        
 18 Selman, Audrey            12 LCA-ST               1:11.40    1:07.93  
                  32.43     1:07.93 (35.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gettys, Emma              12 GOLD-ST              1:08.05    1:08.50  
                  31.98     1:08.50 (36.52)                                        
 20 Garcia, Regan             12 WAVE-ST              1:11.05    1:08.50  
                  32.54     1:08.50 (35.96)                                        
 21 Koltz, Michaela           12 NTRO-ST              1:10.78    1:08.56  
                  33.29     1:08.56 (35.27)                                        
 22 Dinwiddie, Kylee          12 CCSS-ST              1:09.46    1:08.67  
                  32.06     1:08.67 (36.61)                                        
 23 Copes, Jenna              12 Alamo Area-ST        1:08.43    1:08.79  
                  31.32     1:08.79 (37.47)                                        
 24 Mehok, Avery              11 NTRO-ST              1:12.19    1:09.11  
                  31.10     1:09.11 (38.01)                                        
 25 Bui, Jenny                12 NTRO-ST              1:09.26    1:09.55  
                  32.16     1:09.55 (37.39)                                        
 26 Carter, Julia             12 NTRO-ST              1:10.93    1:09.97  
                  32.27     1:09.97 (37.70)                                        
 27 Gore, Shireen             12 NTRO-ST              1:11.29    1:10.08  
                  32.68     1:10.08 (37.40)                                        
 28 Dunn, Madeleine           12 NTRO-ST              1:11.99    1:10.19  
                  33.12     1:10.19 (37.07)                                        
 29 Flores, Penelope          12 SASA-ST              1:10.69    1:10.25  
                  33.52     1:10.25 (36.73)                                        
 30 Mealey, Maddie            12 SASA-ST              1:10.55    1:10.35  
                  32.85     1:10.35 (37.50)                                        
 31 Mills, Ryan               12 AQTX-ST              1:09.29    1:10.46  
                  32.12     1:10.46 (38.34)                                        
 32 Bellin, Gretta            11 Alamo Area-ST        1:11.39    1:10.59  
                  33.49     1:10.59 (37.10)                                        
 33 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST               1:07.90    1:10.61  
                  31.39     1:10.61 (39.22)                                        
 34 Vopat, Morgan             11 WLOO-ST              1:10.46    1:10.69  
                  32.26     1:10.69 (38.43)                                        
 35 Kanary, Karina            11 HSC-ST               1:11.33    1:10.99  
                  34.81     1:10.99 (36.18)                                        
 36 Waiwaiole, Ruth           11 NTRO-ST              1:12.18    1:11.13  
                  32.43     1:11.13 (38.70)                                        
 37 DuBose, Jaylin            12 NTRO-ST              1:11.37    1:11.19  
                  33.73     1:11.19 (37.46)                                        
 38 Skelly, Erica             12 ASC-ST               1:11.90    1:11.80  
                  34.40     1:11.80 (37.40)                                        
 39 Montesinos, Elena         12 ASC-ST               1:11.10    1:11.86  
                  33.09     1:11.86 (38.77)                                        
 40 Lazaga, Allison           12 MM-ST                1:11.67    1:12.01  
                  32.39     1:12.01 (39.62)                                        
 41 Correa, Libby             12 WAVE-ST              1:12.15    1:12.02  
                  34.29     1:12.02 (37.73)                                        
 42 Dinwiddie, Emma           12 CCSS-ST              1:11.33    1:12.10  
                  34.17     1:12.10 (37.93)                                        
 43 Bermudez, Lilly Koi       12 Alamo Area-ST        1:10.13    1:12.19  
                  34.17     1:12.19 (38.02)                                        
 44 Siddapureddy, Neha        12 NTRO-ST              1:10.97    1:12.31  
                  32.77     1:12.31 (39.54)                                        
 45 McCluskey, Catherine      11 NTRO-ST              1:11.89    1:12.34  
                  33.11     1:12.34 (39.23)                                        
 46 Cox, Jillian              11 ATAC-ST              1:11.01    1:12.39  
                  32.42     1:12.39 (39.97)                                        
 47 Mueller, Riley            12 HSC-ST               1:11.87    1:12.87  
                  32.43     1:12.87 (40.44)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tramp, Paisley            12 GOLD-ST              2:21.63    2:14.57  
                  29.67     1:03.04 (33.37)     1:44.07 (41.03)     2:14.57 (30.50)
  2 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST              2:19.53    2:18.03  
                  30.66     1:05.89 (35.23)     1:45.56 (39.67)     2:18.03 (32.47)
  3 Shipps, Stella            12 LCA-ST               2:24.79    2:21.46  
                  29.80     1:07.15 (37.35)     1:49.94 (42.79)     2:21.46 (31.52)
  4 Waiwaiole, Caroline       12 NTRO-ST              2:25.12    2:21.51  
                  29.61     1:06.17 (36.56)     1:49.06 (42.89)     2:21.51 (32.45)
  5 Gettys, Emma              12 GOLD-ST              2:24.02    2:21.92  
                  30.45     1:07.15 (36.70)     1:49.62 (42.47)     2:21.92 (32.30)
  6 Levario, Francisca        12 NTRO-ST              2:23.54    2:23.00  
                  32.24     1:09.74 (37.50)     1:50.84 (41.10)     2:23.00 (32.16)
  7 Rimel, Hanna              12 LCA-ST               2:23.36    2:24.14  
                  30.54     1:06.21 (35.67)     1:50.66 (44.45)     2:24.14 (33.48)
  8 Nader, lea                12 Alamo Area-ST        2:25.26    2:24.83  
                  30.60     1:07.20 (36.60)     1:52.72 (45.52)     2:24.83 (32.11)
B - Final
  9 Blake, Lindsey            11 GOLD-ST              2:26.14    2:24.25  
                  31.89     1:08.57 (36.68)     1:52.31 (43.74)     2:24.25 (31.94)
 10 Baker, Kira               12 NTRO-ST              2:28.76    2:24.32  
                  32.07     1:09.36 (37.29)     1:52.14 (42.78)     2:24.32 (32.18)
 11 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST        2:26.62    2:25.26  
                  32.34     1:08.19 (35.85)     1:51.08 (42.89)     2:25.26 (34.18)
 12 Foxhoven, Kyla            11 ASC-ST               2:27.30    2:25.60  
                  31.04     1:09.58 (38.54)     1:51.54 (41.96)     2:25.60 (34.06)
 13 Dauletau, Sasha           11 WLOO-ST              2:27.23    2:26.03  
                  30.67     1:08.80 (38.13)     1:53.79 (44.99)     2:26.03 (32.24)
 14 Mealey, Maddie            12 SASA-ST              2:27.94    2:30.15  
                  31.73     1:10.55 (38.82)     1:54.78 (44.23)     2:30.15 (35.37)
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ziemba, Tess              12 Alamo Area-ST        2:16.64    2:16.44  
                  30.38     1:03.27 (32.89)     1:44.78 (41.51)     2:16.44 (31.66)
  2 Zeller, Zoey              11 ATAC-ST              2:21.71    2:19.53  
                  31.57     1:07.17 (35.60)     1:46.76 (39.59)     2:19.53 (32.77)
  3 Romine, Maren             12 Alamo Area-ST        2:22.66    2:20.42  
                  30.48     1:05.63 (35.15)     1:48.40 (42.77)     2:20.42 (32.02)
  4 Park, Jasmine             11 ASC-ST               2:23.60    2:21.45  
                  31.18     1:06.14 (34.96)     1:49.37 (43.23)     2:21.45 (32.08)
  5 Karas, Savannah           12 ASC-ST               2:21.89    2:21.62  
                  29.45     1:05.39 (35.94)     1:47.54 (42.15)     2:21.62 (34.08)
  6 Tramp, Paisley            12 GOLD-ST              2:16.09    2:21.63  
                  31.38     1:06.53 (35.15)     1:48.69 (42.16)     2:21.63 (32.94)
  7 Rimel, Hanna              12 LCA-ST               2:30.35    2:23.36  
                  30.25     1:06.71 (36.46)     1:51.43 (44.72)     2:23.36 (31.93)
  8 Levario, Francisca        12 NTRO-ST              2:31.04    2:23.54  
                  32.57     1:10.10 (37.53)     1:51.93 (41.83)     2:23.54 (31.61)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gettys, Emma              12 GOLD-ST              2:24.59    2:24.02  
                  31.75     1:08.69 (36.94)     1:52.07 (43.38)     2:24.02 (31.95)
 10 Shipps, Stella            12 LCA-ST               2:23.17    2:24.79  
                  30.21     1:08.59 (38.38)     1:53.11 (44.52)     2:24.79 (31.68)
 11 Waiwaiole, Caroline       12 NTRO-ST              2:23.96    2:25.12  
                  30.84     1:07.13 (36.29)     1:52.53 (45.40)     2:25.12 (32.59)
 12 Nader, lea                12 Alamo Area-ST        2:25.57    2:25.26  
                  31.03     1:07.90 (36.87)     1:53.01 (45.11)     2:25.26 (32.25)
 13 Blake, Lindsey            11 GOLD-ST              2:25.74    2:26.14  
                  32.35     1:08.85 (36.50)     1:53.34 (44.49)     2:26.14 (32.80)
 14 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST        2:28.60    2:26.62  
                  32.64     1:08.11 (35.47)     1:51.71 (43.60)     2:26.62 (34.91)
 15 Dauletau, Sasha           11 WLOO-ST              2:28.58    2:27.23  
                  31.68     1:08.55 (36.87)     1:53.84 (45.29)     2:27.23 (33.39)
 16 Foxhoven, Kyla            11 ASC-ST               2:33.36    2:27.30  
                  32.00     1:10.96 (38.96)     1:52.54 (41.58)     2:27.30 (34.76)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Copes, Jenna              12 Alamo Area-ST        2:31.13    2:27.49  
                  32.14     1:09.68 (37.54)     1:55.81 (46.13)     2:27.49 (31.68)
 18 Mealey, Maddie            12 SASA-ST              2:34.41    2:27.94  
                  32.09     1:09.25 (37.16)     1:54.39 (45.14)     2:27.94 (33.55)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Selman, Audrey            12 LCA-ST               2:29.54    2:27.98  
                  33.05     1:11.77 (38.72)     1:54.98 (43.21)     2:27.98 (33.00)
 20 Koltz, Michaela           12 NTRO-ST              2:33.94    2:28.22  
                  33.28     1:12.29 (39.01)     1:53.76 (41.47)     2:28.22 (34.46)
 21 Baker, Kira               12 NTRO-ST              2:55.57L   2:28.76  
                  31.90     1:11.51 (39.61)     1:54.92 (43.41)     2:28.76 (33.84)
 22 Bui, Jenny                12 NTRO-ST              2:31.61    2:29.01  
                  33.53     1:10.37 (36.84)     1:54.48 (44.11)     2:29.01 (34.53)
 23 Mills, Ryan               12 AQTX-ST              2:27.51    2:29.49  
                  31.54     1:10.42 (38.88)     1:56.39 (45.97)     2:29.49 (33.10)
 24 Garcia, Regan             12 WAVE-ST              2:33.04    2:29.55  
                  31.86     1:10.43 (38.57)     1:56.69 (46.26)     2:29.55 (32.86)
 25 Doyal, Gracie             11 LCA-ST               2:30.59    2:29.66  
                  31.62     1:09.28 (37.66)     1:57.36 (48.08)     2:29.66 (32.30)
 26 Bellin, Gretta            11 Alamo Area-ST        2:32.15    2:29.97  
                  33.61     1:12.80 (39.19)     1:54.81 (42.01)     2:29.97 (35.16)
 27 Rausch, Macy              11 ASC-ST               2:28.81    2:30.01  
                  32.81     1:12.20 (39.39)     1:55.13 (42.93)     2:30.01 (34.88)
 28 Nguyen, Amy               12 GOLD-ST              2:31.15    2:30.32  
                  33.22     1:11.60 (38.38)     1:55.58 (43.98)     2:30.32 (34.74)
 29 Dunn, Madeleine           12 NTRO-ST              2:33.09    2:30.36  
                  35.35     1:11.60 (36.25)     1:57.65 (46.05)     2:30.36 (32.71)
 30 Baylor, Madi              12 TXLA-ST              2:33.61    2:31.31  
                  32.44     1:10.47 (38.03)     1:58.11 (47.64)     2:31.31 (33.20)
 31 Correa, Libby             12 WAVE-ST              2:32.87    2:31.54  
                  33.45     1:13.05 (39.60)     1:58.47 (45.42)     2:31.54 (33.07)
 32 DuBose, Jaylin            12 NTRO-ST              2:31.98    2:31.68  
                  34.54     1:13.70 (39.16)     1:56.44 (42.74)     2:31.68 (35.24)
 33 Lazaga, Allison           12 MM-ST                2:34.70    2:31.74  
                  32.78     1:11.79 (39.01)     1:56.41 (44.62)     2:31.74 (35.33)
 34 Freeman, Hailey           11 NTRO-ST              2:33.12    2:32.00  
                  34.72     1:14.10 (39.38)     1:57.96 (43.86)     2:32.00 (34.04)
 35 Guinan, Emma              12 Alamo Area-ST        2:31.85    2:32.11  
                  34.23     1:11.93 (37.70)     1:57.74 (45.81)     2:32.11 (34.37)
 36 Faux, Ava                 12 WAVE-ST              2:34.20    2:33.05  
                  33.32     1:10.85 (37.53)     1:57.32 (46.47)     2:33.05 (35.73)
 37 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST               2:32.61    2:33.50  
                  32.63     1:13.44 (40.81)     1:59.26 (45.82)     2:33.50 (34.24)
 38 Velagapudi, Anjali        12 NTRO-ST              2:32.29    2:33.82  
                  33.60     1:13.25 (39.65)     1:58.37 (45.12)     2:33.82 (35.45)
 39 Bellin, Gabi              12 Alamo Area-ST        2:34.85    2:34.07  
                  33.16     1:12.97 (39.81)     1:58.63 (45.66)     2:34.07 (35.44)
 40 Bermudez, Lilly Koi       12 Alamo Area-ST        2:32.49    2:34.13  
                  34.65     1:15.91 (41.26)     2:00.94 (45.03)     2:34.13 (33.19)
 41 Crisp, Becca              12 Alamo Area-ST        2:32.19    2:34.18  
                  35.79     1:14.47 (38.68)     2:00.77 (46.30)     2:34.18 (33.41)
 42 Correa, Catie             12 WAVE-ST              2:31.91    2:34.38  
                  33.91     1:12.44 (38.53)     1:59.46 (47.02)     2:34.38 (34.92)
 43 Keating, Makayla          12 GOLD-ST              2:29.64    2:34.46  
                  32.56     1:09.42 (36.86)     2:00.05 (50.63)     2:34.46 (34.41)
 44 Kanary, Karina            11 HSC-ST               2:33.32    2:34.77  
                  33.96     1:15.38 (41.42)     1:59.24 (43.86)     2:34.77 (35.53)
 45 Pangburn, Janci           11 Alamo Area-ST        2:28.72    2:34.78  
                  33.97     1:13.08 (39.11)     2:00.12 (47.04)     2:34.78 (34.66)
 46 Halligan, Anna Kate       11 LCA-ST               2:32.99    2:35.22  
                  33.46     1:12.50 (39.04)     2:00.66 (48.16)     2:35.22 (34.56)
 -- Wu, Kaylee                11 NTRO-ST              2:24.52         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:44.31    1:42.99  
     1) Hoang, Trinity 11               2) Schaufelberger, Cammi 12       
     3) Lovett, Lucia 12                4) Rivas, Sophia 12               
                  26.43       51.91 (25.48)     1:17.94 (26.03)     1:42.99 (25.05)
  2 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:44.75    1:43.03  
     1) Vaishnani, Sonia 12             2) Pagadala, Suchi 12             
     3) Clevenger, Grace 12             4) Scott, Jada 11                 
                  26.07       51.85 (25.78)     1:17.56 (25.71)     1:43.03 (25.47)
  3 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:48.85    1:44.49  
     1) Wu, Kaylee 11                   2) Waiwaiole, Caroline 12         
     3) Mehok, Avery 11                 4) Waiwaiole, Edie 12             
                  26.90       53.01 (26.11)     1:19.00 (25.99)     1:44.49 (25.49)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       1:46.57    1:44.71  
     1) Ziemba, Tess 12                 2) Tong, Gaby 11                  
     3) Copes, Jenna 12                 4) Romine, Maren 12               
                  26.18       52.07 (25.89)     1:18.67 (26.60)     1:44.71 (26.04)
  5 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         1:38.85    1:46.66  
     1) Stromberger, Elizabeth Ann 12   2) Watson, Alexandra 12           
     3) Burns, Jemma 11                 4) Baylor, Madi 12                
                  26.73       53.70 (26.97)     1:20.07 (26.37)     1:46.66 (26.59)
  6 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       1:51.80    1:47.59  
     1) Selman, Audrey 12               2) Rimel, Hanna 12                
     3) Doyal, Gracie 11                4) Shipps, Stella 12              
                  26.81       53.84 (27.03)     1:21.23 (27.39)     1:47.59 (26.36)
  7 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:52.80    1:47.93  
     1) Dauletau, Sasha 11              2) Wells, Suzannah 12             
     3) Vopat, Morgan 11                4) Castel, Ayame 12               
                  27.06       55.42 (28.36)     1:22.82 (27.40)     1:47.93 (25.11)
  8 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:51.55    1:48.84  
     1) Rausch, Macy 11                 2) Park, Jasmine 11               
     3) Karas, Savannah 12              4) Foxhoven, Kyla 11              
                  29.35       54.65 (25.30)     1:22.30 (27.65)     1:48.84 (26.54)
  9 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               1:50.98    1:49.29  
     1) Boudreaux, Sydney 11            2) Zeller, Zoey 11                
     3) Cox, Jillian 11                 4) Hardy, Abigail 12              
                  27.30     1:22.22 (54.92)     1:49.29 (27.07)         1:49.29 ( )
 10 Texas Gold Swimming-ST  'A'                       1:52.06    1:49.43  
     1) Tramp, Paisley 12               2) Keating, Makayla 12            
     3) Gettys, Emma 12                 4) Blake, Lindsey 11              
                  26.87       54.94 (28.07)     1:22.45 (27.51)     1:49.43 (26.98)
 11 San Antonio Wave-ST  'A'                          1:55.65    1:50.35  
     1) Correa, Catie 12                2) Faux, Ava 12                   
     3) Correa, Libby 12                4) Garcia, Regan 12               
                  28.08       55.35 (27.27)     1:23.86 (28.51)     1:50.35 (26.49)
 12 Hays Swim Club-ST  'A'                            1:54.08    1:52.38  
     1) Perucca, Haley 11               2) Beller, Mallory 12             
     3) Mueller, Riley 12               4) Mueller, Beth 12               
                  27.85       56.43 (28.58)     1:24.55 (28.12)     1:52.38 (27.83)
 13 Circle C Select Swim Team-ST  'A'                 1:51.69    1:52.56  
     1) Todd, Addison 12                2) Dinwiddie, Kylee 12            
     3) Dinwiddie, Emma 12              4) Williams, Megan 11             
                  27.40       54.40 (27.00)     1:22.72 (28.32)     1:52.56 (29.84)
 14 Streamline Aquatics-ST  'A'                       1:52.55    1:53.27  
     1) Maldonado, Riki 12              2) Mealey, Maddie 12              
     3) Salas Gomez, Xaviera 11         4) Flores, Penelope 12            
                  29.08       57.27 (28.19)     1:25.47 (28.20)     1:53.27 (27.80)
 15 Lost Creek Aquatics-ST  'B'                       1:58.26    1:54.27  
     1) Cole, Aubrie 12                 2) Bloss, Tyler 12                
     3) Howard, Melaina 11              4) Halligan, Anna Kate 11         
                  28.58       56.87 (28.29)     1:25.73 (28.86)     1:54.27 (28.54)
 
Girls 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:47.29    3:42.45  
     1) Ziemba, Tess 12                 2) Clevenger, Grace 12            
     3) Vaishnani, Sonia 12             4) Scott, Jada 11                 
                  26.78       55.28 (55.28)     1:22.11 (26.83)     1:51.56 (56.28)
        2:17.60 (26.04)     2:46.19 (54.63)     3:12.69 (26.50)     3:42.45 (56.26)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:52.59    3:47.46  
     1) Waiwaiole, Edie 12              2) Lovett, Lucia 12               
     3) Wu, Kaylee 11                   4) Rivas, Sophia 12               
                  27.48       57.05 (57.05)     1:23.93 (26.88)     1:53.96 (56.91)
        2:22.14 (28.18)     2:53.17 (59.21)     3:18.72 (25.55)     3:47.46 (54.29)
  3 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         3:53.95    3:51.99  
     1) Watson, Alexandra 12            2) Baylor, Madi 12                
     3) Burns, Jemma 11                 4) Stromberger, Elizabeth Ann 12  
                  28.36       58.48 (58.48)     1:26.33 (27.85)     1:56.96 (58.48)
        2:24.70 (27.74)     2:55.34 (58.38)     3:22.29 (26.95)     3:51.99 (56.65)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:55.89    3:52.43  
     1) Romine, Maren 12                2) Pagadala, Suchi 12             
     3) Copes, Jenna 12                 4) Delostrinos, Stephie 12        
                  27.19       56.50 (56.50)     1:23.82 (27.32)     1:54.90 (58.40)
        2:22.69 (27.79)     2:53.75 (58.85)     3:21.33 (27.58)     3:52.43 (58.68)
  5 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               3:57.87    3:52.70  
     1) Boudreaux, Sydney 11            2) Cox, Jillian 11                
     3) Zeller, Zoey 11                 4) Hardy, Abigail 12              
                  27.67       57.57 (57.57)     1:26.07 (28.50)   1:57.63 (1:00.06)
        2:24.99 (27.36)     2:55.11 (57.48)     3:22.80 (27.69)     3:52.70 (57.59)
  6 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:58.02    3:54.22  
     1) Rautaneva, Julia 12             2) Gore, Shireen 12               
     3) Emata, Melissa 12               4) Waiwaiole, Caroline 12         
                  28.28       58.71 (58.71)     1:26.28 (27.57)     1:57.28 (58.57)
        2:25.14 (27.86)     2:56.69 (59.41)     3:23.95 (27.26)     3:54.22 (57.53)
  7 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       3:59.11    3:54.26  
     1) Selman, Audrey 12               2) Doyal, Gracie 11               
     3) Rimel, Hanna 12                 4) Shipps, Stella 12              
                  28.72       58.95 (58.95)     1:27.22 (28.27)     1:58.63 (59.68)
        2:26.38 (27.75)     2:57.38 (58.75)     3:24.64 (27.26)     3:54.26 (56.88)
  8 Texas Gold Swimming-ST  'A'                       3:58.40    3:55.31  
     1) Tramp, Paisley 12               2) Gettys, Emma 12                
     3) Blake, Lindsey 11               4) Keating, Makayla 12            
                  27.81       57.99 (57.99)     1:26.12 (28.13)     1:56.88 (58.89)
        2:24.92 (28.04)     2:55.65 (58.77)     3:24.00 (28.35)     3:55.31 (59.66)
  9 Austin Swim Club-ST  'A'                          4:03.75    3:59.99  
     1) Rausch, Macy 11                 2) Park, Jasmine 11               
     3) Montesinos, Elena 12            4) Karas, Savannah 12             
                  29.67   1:01.59 (1:01.59)     1:29.03 (27.44)     1:59.57 (57.98)
        2:27.80 (28.23)   3:00.62 (1:01.05)     3:28.92 (28.30)     3:59.99 (59.37)
 10 San Antonio Wave-ST  'A'                          4:04.11    4:06.11  
     1) Correa, Libby 12                2) Correa, Catie 12               
     3) McCafferty, Rachel 12           4) Garcia, Regan 12               
                  29.87   1:01.24 (1:01.24)     1:30.21 (28.97)   2:02.68 (1:01.44)
        2:34.06 (31.38)   3:07.87 (1:05.19)     3:36.09 (28.22)     4:06.11 (58.24)
 11 Streamline Aquatics-ST  'A'                       4:08.52    4:09.46  
     1) Flores, Penelope 12             2) Black, Meriden 11              
     3) Salas Gomez, Xaviera 11         4) Mealey, Maddie 12              
                  28.80   1:01.09 (1:01.09)     1:31.13 (30.04)   2:05.14 (1:04.05)
        2:34.84 (29.70)   3:08.28 (1:03.14)     3:37.19 (28.91)   4:09.46 (1:01.18)
 12 Hays Swim Club-ST  'A'                            4:11.75    4:09.62  
     1) Perucca, Haley 11               2) Mueller, Beth 12               
     3) Beller, Mallory 12              4) Mueller, Riley 12              
                  28.96   1:01.45 (1:01.45)     1:30.49 (29.04)   2:03.96 (1:02.51)
        2:33.79 (29.83)   3:07.20 (1:03.24)     3:36.92 (29.72)   4:09.62 (1:02.42)
 13 Lost Creek Aquatics-ST  'B'                       4:34.08    4:15.86  
     1) Cole, Aubrie 12                 2) Nutter, Sophie 11              
     3) Bloss, Tyler 12                 4) Halligan, Anna Kate 11         
                  30.62   1:03.68 (1:03.68)     1:33.73 (30.05)   2:08.80 (1:05.12)
        2:38.53 (29.73)   3:11.99 (1:03.19)     3:42.38 (30.39)   4:15.86 (1:03.87)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:55.81    1:53.51  
     1) Ziemba, Tess 12                 2) Vaishnani, Sonia 12            
     3) Scott, Jada 11                  4) Pagadala, Suchi 12             
                  28.88     1:00.64 (31.76)     1:27.73 (27.09)     1:53.51 (25.78)
  2 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       1:59.41    1:56.84  
     1) Clevenger, Grace 12             2) Makilan, Francesca 12          
     3) Romine, Maren 12                4) Copes, Jenna 12                
                  28.81     1:01.92 (33.11)     1:30.02 (28.10)     1:56.84 (26.82)
  3 Nitro Swimming-ST  'B'                            2:00.30    1:57.40  
     1) Waiwaiole, Edie 12              2) Bui, Jenny 12                  
     3) Waiwaiole, Caroline 12          4) Lovett, Lucia 12               
                  30.32     1:03.85 (33.53)     1:31.42 (27.57)     1:57.40 (25.98)
  4 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:58.22    1:57.91  
     1) Hoang, Trinity 11               2) Wu, Kaylee 11                  
     3) Siddapureddy, Megha 12          4) Rivas, Sophia 12               
                  30.47     1:04.94 (34.47)     1:32.57 (27.63)     1:57.91 (25.34)
  5 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         1:52.91    1:59.61  
     1) Watson, Alexandra 12            2) Stromberger, Elizabeth Ann 12  
     3) Burns, Jemma 11                 4) Baylor, Madi 12                
                  31.56     1:04.18 (32.62)     1:33.07 (28.89)     1:59.61 (26.54)
  6 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:03.44    2:01.66  
     1) Vopat, Morgan 11                2) Castel, Ayame 12               
     3) Dauletau, Sasha 11              4) Wells, Suzannah 12             
                  32.27     1:04.48 (32.21)     1:33.23 (28.75)     2:01.66 (28.43)
  7 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       2:04.98    2:02.18  
     1) Rimel, Hanna 12                 2) Selman, Audrey 12              
     3) Shipps, Stella 12               4) Doyal, Gracie 11               
                  31.41     1:05.77 (34.36)     1:34.73 (28.96)     2:02.18 (27.45)
  8 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               2:02.55    2:02.95  
     1) Boudreaux, Sydney 11            2) Zeller, Zoey 11                
     3) Hardy, Abigail 12               4) Cox, Jillian 11                
                  32.56     1:05.21 (32.65)     1:35.50 (30.29)     2:02.95 (27.45)
  9 Austin Swim Club-ST  'A'                          2:04.22    2:03.57  
     1) luo, Sophia 12                  2) Rausch, Macy 11                
     3) Skelly, Erica 12                4) Montesinos, Elena 12           
                  30.72     1:05.04 (34.32)     1:36.87 (31.83)     2:03.57 (26.70)
 10 Texas Gold Swimming-ST  'A'                       2:05.69    2:03.98  
     1) Tramp, Paisley 12               2) Gettys, Emma 12                
     3) Blake, Lindsey 11               4) Keating, Makayla 12            
                  30.09     1:06.23 (36.14)     1:36.28 (30.05)     2:03.98 (27.70)
 11 Hays Swim Club-ST  'A'                            2:06.65    2:04.21  
     1) Perucca, Haley 11               2) Kanary, Karina 11              
     3) Ward, Carissa 11                4) Mueller, Beth 12               
                  31.60     1:05.49 (33.89)     1:36.31 (30.82)     2:04.21 (27.90)
 12 Lone Star Aquatic Club-ST  'A'                    2:05.99    2:06.29  
     1) Pool, Macy 12                   2) Leese, Antonia 12              
     3) Kurowski, Kendal 11             4) Frederick, Arianna 12          
                  34.62     1:10.42 (35.80)     1:39.93 (29.51)     2:06.29 (26.36)
 13 San Antonio Wave-ST  'A'                          2:11.17    2:06.83  
     1) Faux, Ava 12                    2) McCafferty, Rachel 12          
     3) Garcia, Regan 12                4) Correa, Catie 12               
                  31.74     1:09.38 (37.64)     1:38.89 (29.51)     2:06.83 (27.94)
 14 Lost Creek Aquatics-ST  'B'                       2:21.10    2:15.54  
     1) Nutter, Sophie 11               2) Murray, Rebecca 11             
     3) Cole, Aubrie 12                 4) Halligan, Anna Kate 11         
                  32.08     1:13.70 (41.62)     1:46.09 (32.39)     2:15.54 (29.45)
 -- Streamline Aquatics-ST  'A'                       2:04.27         DQ  
     1) Salas Gomez, Xaviera 11         2) Holcomb, Meredith 12           
     3) Mealey, Maddie 12               4) Flores, Penelope 12            
 
Girls 12 & Under 100 Yard Butterfly 100 Butterfly Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Nader, lea                12 Alamo Area-ST             NT    1:04.86  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hallum, Jade              14 ATAC-ST                24.09      23.91  
  2 Longi, Ava                14 WHAC-ST                25.35      24.94  
  3 Hoang, Natalie            14 TXLA-ST                25.11      25.08  
  4 Stanley, Rachel           14 WHAC-ST                25.60      25.09  
  5 Lax, Arianna              13 ASC-ST                 25.59      25.33  
  6 Hall, Kendall             13 TXLA-ST                25.67      25.49  
  7 Orris, Addie              14 NTRO-ST                25.74      25.58  
  8 McWhorter, Saylor         13 TXLA-ST                25.57      25.61  
B - Final
  9 Myers, Caroline           14 WHAC-ST                25.91      25.39  
 10 Simonds, Rae              14 TXLA-ST                25.82      25.50  
 11 Bartley, Morgan           14 SASA-ST                25.75      25.60  
 12 Anthony, Delaney          14 ASC-ST                 25.99      25.71  
 13 Faust, Konner             14 TXLA-ST                26.03      25.76  
 14 Daize, Autumn             14 WHAC-ST                26.04      25.89  
 15 Gianotti, Emily           13 Alamo Area-ST          26.03      26.22  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hallum, Jade              14 ATAC-ST                24.18      24.09  
  2 Truong, KyAnh             13 TXLA-ST                24.06      24.19  
  3 Hoang, Natalie            14 TXLA-ST                25.31      25.11  
  4 Thompson, Mia             14 NTRO-ST                26.14      25.30  
  5 Longi, Ava                14 WHAC-ST                24.88      25.35  
  6 McWhorter, Saylor         13 TXLA-ST                25.54      25.57  
  7 Lax, Arianna              13 ASC-ST                 26.11      25.59  
  8 Stanley, Rachel           14 WHAC-ST                25.45      25.60  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schield, Morgan           14 WAVE-ST                25.45      25.64  
 10 Hall, Kendall             13 TXLA-ST                25.59      25.67  
 11 Rausch, Malia             14 ASC-ST                 25.76      25.71  
 12 Orris, Addie              14 NTRO-ST                25.90      25.74  
 13 Bartley, Morgan           14 SASA-ST                25.87      25.75  
 14 Holzman, Edith            14 LCA-ST                 26.26      25.76  
 15 Stallworth, Aspen         13 SASA-ST                25.38      25.80  
 16 Simonds, Rae              14 TXLA-ST                25.91      25.82  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Myers, Caroline           14 WHAC-ST                25.88      25.91  
 18 Anthony, Delaney          14 ASC-ST                 26.59      25.99  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Faust, Konner             14 TXLA-ST                25.67      26.03  
 19 Robles, Samantha          13 Alamo Area-ST          26.51      26.03  
 19 Gianotti, Emily           13 Alamo Area-ST          26.14      26.03  
 22 Daize, Autumn             14 WHAC-ST                26.28      26.04  
 23 Emata, Claire             14 NTRO-ST                25.84      26.07  
 24 Young, Jada               14 SASA-ST                26.50      26.11  
 25 Gonzalez, LeAni           13 ATAC-ST                26.12      26.13  
 26 Bradford, Grace           14 WLOO-ST                26.41      26.14  
 27 Bowen, Lindsey            14 NTRO-ST                25.62      26.17  
 28 Cochran, Kennedy          13 FISH-ST                26.68      26.18  
 29 Rogillio, Sarah           14 TXLA-ST                25.54      26.21  
 30 Cates, Tyler              14 ATAC-ST                26.15      26.23  
 31 Amacher, Brynn            14 FISH-ST                26.91      26.25  
 32 O'Dwyer, Christina        14 Unattached-ST          26.16      26.34  
 33 Morillo, Alexa            14 CBA-ST                 26.40      26.36  
 34 Foster, Lily              14 LCA-ST                 27.68      26.44  
 35 Troyer, Megan             14 WAVE-ST                27.38      26.45  
 36 Alonso, AK                13 ASC-ST                 27.40      26.46  
 37 Chaney, Lauren            14 NTRO-ST                26.17      26.48  
 37 Gamez, Bella              13 NTRO-ST                26.58      26.48  
 37 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST                26.46      26.48  
 40 Taylor, Betsy             14 LCA-ST                 26.52      26.54  
 41 Wilson, Arrianne          13 TXLA-ST                27.15      26.55  
 42 Conlu Lizada, Camille     13 Harligen Aquatic-ST    26.51      26.57  
 43 Clark, Paige              13 Alamo Area-ST          27.22      26.59  
 44 Coleman, Carly            14 LCA-ST                 27.97      26.60  
 45 Moumouris, Evy            14 WHAC-ST                26.58      26.67  
 46 Sadlier, Camryn           14 TXLA-ST                27.82      26.68  
 47 Stewart, Landry           13 NTRO-ST                27.75      26.69  
 48 Croley, Sophia            14 SASA-ST                26.06      26.73  
 48 Klinksiek, Kayleigh       13 Alamo Area-ST          26.68      26.73  
 48 Engel, Jessica            13 WAVE-ST                26.21      26.73  
 51 Sanders, Abbey            14 LCA-ST                 27.66      26.77  
 52 Isiofia, Ona              13 CBA-ST                 27.32      26.79  
 52 Zwerneman, London         14 AQTX-ST                27.00      26.79  
 54 Ferguson, Cynthia         14 CBA-ST                 26.64      26.80  
 55 Kurowski, Kaitlyn         14 LSAC-ST                26.60      26.82  
 56 Walsh, Elizabeth          13 SASA-ST                27.46      26.85  
 57 Hajduk, Erika             14 Alamo Area-ST          26.99      26.87  
 58 Langdon, Charlotte        14 FISH-ST                26.77      26.90  
 59 Garcia, Elena             14 Alamo Area-ST          27.96      26.94  
 60 Bates, Lorretta           14 FISH-ST                27.14      26.96  
 61 Decker, Georgia           14 Alamo Area-ST          27.03      26.97  
 61 Digby, Kelly              14 NTRO-ST                27.08      26.97  
 63 Lin, Erin                 14 ASC-ST                 26.70      26.98  
 64 Layne, Cate               14 AQTX-ST                27.37      26.99  
 65 Worley, Rylee             13 NTRO-ST                26.51      27.08  
 65 Denison, Caroline         14 LCA-ST                 27.07      27.08  
 67 Blakeslee, Kaitlin        13 LCA-ST                 27.66      27.09  
 67 Cuenca, Kaili             13 Alamo Area-ST          26.53      27.09  
 69 McAllister, Madison       14 WAVE-ST                27.23      27.12  
 70 Wood, Ashley              14 UN-ST                  27.09      27.16  
 71 Barickman, Chloe          14 Alamo Area-ST          27.48      27.17  
 72 Wong, Avery               13 LCA-ST                 27.81      27.18  
 73 Swift, Allison            13 Alamo Area-ST          27.22      27.20  
 73 Kayser, Lindsay           13 NTRO-ST                26.56      27.20  
 75 DeSanno, Isabel           14 CBA-ST                 27.71      27.22  
 75 Chavez, Mia               14 Alamo Area-ST          27.81      27.22  
 77 Bauer, Emily              14 Alamo Area-ST          31.32L     27.24  
 78 Kunz, Kaitlin             14 TST-ST                 27.12      27.27  
 78 Stephen, Cat              13 NTRO-ST                27.77      27.27  
 80 Wyman, Carlea             13 TXLA-ST                27.40      27.28  
 81 Breuer, Molly             14 Alamo Area-ST          26.87      27.31  
 81 Silva, Marissa            13 LCA-ST                 27.45      27.31  
 83 Sahota, Riya              14 Alamo Area-ST          27.59      27.32  
 83 McCurley, Julia           14 NTRO-ST                31.54L     27.32  
 85 Sites, Bella              14 NTRO-ST                27.55      27.33  
 86 Norwood, Kaitlyn          14 CBA-ST                 27.38      27.35  
 87 VanderMeer, Kylie         13 NTRO-ST                27.43      27.36  
 88 Rudik, Ella               13 Alamo Area-ST          27.82      27.38  
 89 Huang, Rachel             13 CBA-ST                 26.94      27.40  
 90 Helmer, Macy              14 SASA-ST                26.90      27.43  
 91 Morse, Amy                13 CCSS-ST                27.48      27.49  
 91 Rutledge, Miko            14 Alamo Area-ST          27.87      27.49  
 93 Castille, Veronica        14 AQTX-ST                27.62      27.54  
 94 Francell, Audrey          13 WHAC-ST                27.94      27.55  
 95 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST                27.73      27.56  
 95 Henderson, Sofia          13 WAVE-ST                27.94      27.56  
 97 Leon, Lucia               13 HSC-ST                 27.24      27.60  
 98 Tingler, Preslie          13 LSAC-ST                27.09      27.61  
 99 Gonzalez, Belen           13 WAVE-ST                31.24L     27.63  
100 Parsons, Michelle         13 Alamo Area-ST          27.86      27.64  
100 Carr, Norah               13 LCA-ST                 27.98      27.64  
102 Lynch, Zoe                13 TXLA-ST                27.99      27.67  
103 Vujosevic, Kristina       14 NTRO-ST                27.06      27.68  
103 Ashbaugh, Taylor          13 NTRO-ST                31.63L     27.68  
105 Johnson, Sydney           13 NTRO-ST                27.18      27.69  
106 Oppliger, Madison         13 TXLA-ST                27.56      27.70  
107 Kristensen, Maria         13 NTRO-ST                27.64      27.73  
108 Jackson, Sydney           14 LCA-ST                 27.84      27.74  
109 Ferguson, Jaynie          13 TST-ST                 27.96      27.75  
110 Hammons, Hannah           14 TST-ST                 27.83      27.76  
111 Donofrio, Kylie           13 Alamo Area-ST          30.92L     27.77  
112 Chancey, Elainey          13 Alamo Area-ST          27.76      27.78  
113 Bahr, Kaylee              13 Alamo Area-ST          27.60      27.80  
114 Hwang, Caitlin            14 TXLA-ST                27.62      27.82  
115 Seeger, Kaysi             13 TST-ST                 27.46      27.83  
116 Rogillio, Claire          14 TXLA-ST                27.69      27.84  
116 Martin, Beatrice          14 Alamo Area-ST          27.67      27.84  
118 Shen, Kelinda             13 TXLA-ST                27.89      27.86  
119 Porch, Addison            14 NTRO-ST                27.41      27.90  
120 Lelinski, Danielle        14 LCA-ST                 31.74L     27.99  
121 Zolper, Anna              14 Unattached-ST          27.86      28.00  
122 Mazzei, Olivia            14 ASC-ST                 27.89      28.06  
123 Klumpen, Alexa            13 COTA-ST                31.94L     28.12  
124 Robertson, Lindsay        14 Alamo Area-ST          27.84      28.13  
125 Mauldin, Gabby            13 Alamo Area-ST          27.60      28.19  
126 Wess, Nalani              14 Harligen Aquatic-ST    28.25      28.22  
127 Loewe, Christina          14 ASC-ST                 27.81      28.23  
128 Shelburne, Sophia         14 ASC-ST                 27.34      28.25  
128 Black, Remington          13 SASA-ST                27.91      28.25  
130 Valentin, Vivian          13 FISH-ST                27.82      28.42  
131 Thompson, Brooke          14 MM-ST                  31.63L     29.00  
132 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST                27.89      29.12  
133 Pratka, Emma              14 CBA-ST                 27.97      29.45  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Longi, Ava                14 WHAC-ST                54.52      53.47  
                  25.70       53.47 (27.77)                                        
  2 Lax, Arianna              13 ASC-ST                 54.89      54.06  
                  26.08       54.06 (27.98)                                        
  3 Thompson, Mia             14 NTRO-ST                55.18      54.64  
                  26.16       54.64 (28.48)                                        
  4 Hall, Kendall             13 TXLA-ST                54.59      54.71  
                  26.37       54.71 (28.34)                                        
  5 Hoang, Natalie            14 TXLA-ST                55.50      54.89  
                  26.42       54.89 (28.47)                                        
  6 Orris, Addie              14 NTRO-ST                54.80      55.27  
                  26.46       55.27 (28.81)                                        
  7 Stallworth, Aspen         13 SASA-ST                55.37      55.32  
                  26.10       55.32 (29.22)                                        
  8 Chaney, Lauren            14 NTRO-ST                55.42      55.45  
                  26.78       55.45 (28.67)                                        
B - Final
  9 Schaufelberger, Tailyn    14 NTRO-ST                55.58      54.62  
 10 Schield, Morgan           14 WAVE-ST                56.20      55.30  
                  26.35       55.30 (28.95)                                        
 11 Stanley, Rachel           14 WHAC-ST                56.20      55.90  
                  27.19       55.90 (28.71)                                        
 12 Bartley, Morgan           14 SASA-ST                56.44      56.12  
                  27.21       56.12 (28.91)                                        
 13 Anthony, Delaney          14 ASC-ST                 56.33      56.29  
                  27.12       56.29 (29.17)                                        
 14 Faust, Konner             14 TXLA-ST                56.09      56.39  
                  26.79       56.39 (29.60)                                        
 15 Taylor, Betsy             14 LCA-ST                 55.70      56.78  
                  27.59       56.78 (29.19)                                        
 16 O'Dwyer, Christina        14 Unattached-ST          56.32      57.47  
                  27.96       57.47 (29.51)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Longi, Ava                14 WHAC-ST                53.65      54.52  
                  26.09       54.52 (28.43)                                        
  2 Hall, Kendall             13 TXLA-ST                55.66      54.59  
                  26.14       54.59 (28.45)                                        
  3 Orris, Addie              14 NTRO-ST                55.70      54.80  
                  26.48       54.80 (28.32)                                        
  4 Lax, Arianna              13 ASC-ST                 55.89      54.89  
                  26.53       54.89 (28.36)                                        
  5 Thompson, Mia             14 NTRO-ST                55.19      55.18  
                  26.73       55.18 (28.45)                                        
  6 Stallworth, Aspen         13 SASA-ST                55.82      55.37  
                  26.42       55.37 (28.95)                                        
  7 Chaney, Lauren            14 NTRO-ST                56.18      55.42  
                  26.86       55.42 (28.56)                                        
  8 Hoang, Natalie            14 TXLA-ST                55.79      55.50  
                  26.86       55.50 (28.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schaufelberger, Tailyn    14 NTRO-ST                55.05      55.58  
                  26.67       55.58 (28.91)                                        
 10 Taylor, Betsy             14 LCA-ST                 55.25      55.70  
                  27.22       55.70 (28.48)                                        
 11 Faust, Konner             14 TXLA-ST                56.08      56.09  
                  26.45       56.09 (29.64)                                        
 12 Bowen, Lindsey            14 NTRO-ST                56.69      56.10  
                  26.72       56.10 (29.38)                                        
 13 Valenti, McKelvey         14 NTRO-ST                57.62      56.12  
                  26.84       56.12 (29.28)                                        
 14 Schield, Morgan           14 WAVE-ST                56.28      56.20  
                  26.67       56.20 (29.53)                                        
 14 Stanley, Rachel           14 WHAC-ST                56.36      56.20  
                  27.15       56.20 (29.05)                                        
 16 O'Dwyer, Christina        14 Unattached-ST          57.51      56.32  
                  26.94       56.32 (29.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Anthony, Delaney          14 ASC-ST                 56.33      56.33  
                  27.16       56.33 (29.17)                                        
 18 Bartley, Morgan           14 SASA-ST                57.04      56.44  
                  27.31       56.44 (29.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Robles, Samantha          13 Alamo Area-ST          57.63      56.47  
                  27.19       56.47 (29.28)                                        
 20 Emata, Claire             14 NTRO-ST                55.29      56.52  
                  27.06       56.52 (29.46)                                        
 21 Morillo, Alexa            14 CBA-ST                 57.18      56.56  
                  26.78       56.56 (29.78)                                        
 22 Simonds, Rae              14 TXLA-ST                56.24      56.72  
                  27.02       56.72 (29.70)                                        
 23 Kristensen, Maria         13 NTRO-ST              1:00.43      56.77  
                  27.50       56.77 (29.27)                                        
 24 Daize, Autumn             14 WHAC-ST                56.33      56.85  
                  27.69       56.85 (29.16)                                        
 25 Engel, Jessica            13 WAVE-ST                57.49      56.86  
                  27.83       56.86 (29.03)                                        
 26 Bradford, Grace           14 WLOO-ST                55.38      56.94  
                  27.30       56.94 (29.64)                                        
 27 Decker, Georgia           14 Alamo Area-ST          56.71      56.95  
                  27.48       56.95 (29.47)                                        
 28 Gianotti, Emily           13 Alamo Area-ST          57.20      56.96  
                  27.36       56.96 (29.60)                                        
 29 Filimoehala, Trisha       13 NTRO-ST                57.51      57.00  
                  27.48       57.00 (29.52)                                        
 30 Swift, Allison            13 Alamo Area-ST          56.25      57.01  
                  27.77       57.01 (29.24)                                        
 31 Moumouris, Evy            14 WHAC-ST                56.98      57.03  
                  27.55       57.03 (29.48)                                        
 32 Worley, Rylee             13 NTRO-ST                56.96      57.06  
                  27.44       57.06 (29.62)                                        
 33 Johnson, Sydney           13 NTRO-ST                58.04      57.16  
                  27.73       57.16 (29.43)                                        
 34 Gonzalez, LeAni           13 ATAC-ST                59.72      57.18  
                  26.47       57.18 (30.71)                                        
 35 Amacher, Brynn            14 FISH-ST                57.61      57.19  
                  27.30       57.19 (29.89)                                        
 36 Hays, Jules               14 GOLD-ST                59.04      57.25  
                  27.74       57.25 (29.51)                                        
 37 Foster, Lily              14 LCA-ST                 57.70      57.37  
                  27.77       57.37 (29.60)                                        
 38 Cuenca, Kaili             13 Alamo Area-ST          58.66      57.42  
                  27.17       57.42 (30.25)                                        
 38 Cates, Tyler              14 ATAC-ST                56.74      57.42  
                  27.57       57.42 (29.85)                                        
 40 Alonso, AK                13 ASC-ST               1:00.19      57.56  
                  27.62       57.56 (29.94)                                        
 41 Hajduk, Erika             14 Alamo Area-ST          57.44      57.57  
                  27.91       57.57 (29.66)                                        
 41 Stewart, Landry           13 NTRO-ST                58.13      57.57  
                  27.91       57.57 (29.66)                                        
 41 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST                56.38      57.57  
                  28.00       57.57 (29.57)                                        
 44 Gamez, Bella              13 NTRO-ST                57.97      57.58  
                  27.96       57.58 (29.62)                                        
 45 Rogillio, Sarah           14 TXLA-ST                56.05      57.76  
                  27.32       57.76 (30.44)                                        
 46 Walsh, Elizabeth          13 SASA-ST                57.67      57.80  
                  27.98       57.80 (29.82)                                        
 47 Cardon, Rylee             14 Alamo Area-ST        1:00.05      57.97  
                  27.76       57.97 (30.21)                                        
 48 Helmer, Macy              14 SASA-ST                59.17      58.01  
                  28.17       58.01 (29.84)                                        
 49 Morse, Amy                13 CCSS-ST                58.54      58.08  
                  27.78       58.08 (30.30)                                        
 50 Croley, Sophia            14 SASA-ST                57.23      58.10  
                  27.78       58.10 (30.32)                                        
 51 Ferguson, Cynthia         14 CBA-ST                 59.17      58.18  
                  27.92       58.18 (30.26)                                        
 52 Zwerneman, London         14 AQTX-ST                58.82      58.24  
                  27.75       58.24 (30.49)                                        
 53 Denison, Caroline         14 LCA-ST                 58.22      58.25  
                  27.78       58.25 (30.47)                                        
 54 Troyer, Megan             14 WAVE-ST                57.92      58.30  
                  28.19       58.30 (30.11)                                        
 55 Bentley, Ally             14 Alamo Area-ST          57.89      58.31  
                  28.20       58.31 (30.11)                                        
 56 Klinksiek, Kayleigh       13 Alamo Area-ST        1:00.59      58.33  
                  28.08       58.33 (30.25)                                        
 56 Lin, Erin                 14 ASC-ST                 58.00      58.33  
                  28.39       58.33 (29.94)                                        
 58 McWhorter, Saylor         13 TXLA-ST                56.68      58.35  
                  27.50       58.35 (30.85)                                        
 59 Stephen, Cat              13 NTRO-ST              1:00.18      58.44  
                  28.55       58.44 (29.89)                                        
 60 Myers, Caroline           14 WHAC-ST                57.06      58.45  
                  27.79       58.45 (30.66)                                        
 61 McAllister, Madison       14 WAVE-ST                58.60      58.49  
                  28.15       58.49 (30.34)                                        
 62 Martin, Beatrice          14 Alamo Area-ST          59.47      58.54  
                  28.38       58.54 (30.16)                                        
 63 Holzman, Edith            14 LCA-ST                 57.96      58.58  
                  27.62       58.58 (30.96)                                        
 64 Rutledge, Miko            14 Alamo Area-ST          58.89      58.60  
                  28.01       58.60 (30.59)                                        
 65 Coleman, Carly            14 LCA-ST                 59.90      58.62  
                  27.80       58.62 (30.82)                                        
 66 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST                59.81      58.64  
                  28.36       58.64 (30.28)                                        
 67 Kayser, Lindsay           13 NTRO-ST                58.38      58.66  
                  28.02       58.66 (30.64)                                        
 68 Foote, Lila               13 SASA-ST                57.68      58.68  
                  27.99       58.68 (30.69)                                        
 69 Conlu Lizada, Camille     13 Harligen Aquatic-ST    57.22      58.78  
                  27.90       58.78 (30.88)                                        
 70 Sanders, Abbey            14 LCA-ST                 59.55      58.86  
                  27.98       58.86 (30.88)                                        
 71 Clark, Paige              13 Alamo Area-ST          58.80      58.91  
                  28.23       58.91 (30.68)                                        
 72 Bahr, Kaylee              13 Alamo Area-ST          59.39      58.95  
                  28.55       58.95 (30.40)                                        
 73 Kurowski, Kaitlyn         14 LSAC-ST                58.04      59.00  
                  28.44       59.00 (30.56)                                        
 74 Blakeslee, Kaitlin        13 LCA-ST                 58.92      59.02  
                  28.96       59.02 (30.06)                                        
 75 Bauer, Emily              14 Alamo Area-ST          59.21      59.07  
                  28.87       59.07 (30.20)                                        
 76 VanderMeer, Kylie         13 NTRO-ST                58.26      59.13  
                  28.51       59.13 (30.62)                                        
 77 Digby, Kelly              14 NTRO-ST                59.91      59.18  
                  29.25       59.18 (29.93)                                        
 78 Barickman, Chloe          14 Alamo Area-ST          58.74      59.25  
                  28.65       59.25 (30.60)                                        
 79 Bates, Lorretta           14 FISH-ST              1:00.43      59.26  
                  28.42       59.26 (30.84)                                        
 80 McCurley, Julia           14 NTRO-ST              1:08.72L     59.36  
                  28.42       59.36 (30.94)                                        
 81 Wong, Avery               13 LCA-ST               1:00.29      59.37  
                  28.20       59.37 (31.17)                                        
 82 Rudik, Ella               13 Alamo Area-ST          59.49      59.41  
                  28.79       59.41 (30.62)                                        
 82 Donofrio, Kylie           13 Alamo Area-ST          59.54      59.41  
                  28.55       59.41 (30.86)                                        
 84 Robertson, Lindsay        14 Alamo Area-ST          59.16      59.43  
                  28.45       59.43 (30.98)                                        
 85 Perucca, Hannah           13 HSC-ST               1:00.29      59.50  
                  28.18       59.50 (31.32)                                        
 86 Oppliger, Madison         13 TXLA-ST                59.20      59.56  
                  28.51       59.56 (31.05)                                        
 87 Silva, Marissa            13 LCA-ST               1:00.39      59.61  
                  28.48       59.61 (31.13)                                        
 88 Young, Jada               14 SASA-ST                57.76      59.66  
                  27.96       59.66 (31.70)                                        
 89 Loewe, Christina          14 ASC-ST                 59.03      59.68  
                  28.73       59.68 (30.95)                                        
 90 Shelburne, Sophia         14 ASC-ST                 58.41      59.70  
                  28.76       59.70 (30.94)                                        
 91 Klaas, Natalie            13 NTRO-ST                59.91      59.71  
                  28.81       59.71 (30.90)                                        
 92 Sites, Bella              14 NTRO-ST                58.39      59.81  
                  28.80       59.81 (31.01)                                        
 93 Sadlier, Camryn           14 TXLA-ST              1:00.09      59.91  
                  28.64       59.91 (31.27)                                        
 94 Wyman, Carlea             13 TXLA-ST                59.92      59.93  
                  29.25       59.93 (30.68)                                        
 94 Sahota, Riya              14 Alamo Area-ST          59.24      59.93  
                  28.95       59.93 (30.98)                                        
 96 Gonzalez, Belen           13 WAVE-ST              1:08.44L     59.95  
                  28.55       59.95 (31.40)                                        
 96 Isiofia, Ona              13 CBA-ST               1:00.11      59.95  
                  28.54       59.95 (31.41)                                        
 98 Chancey, Elainey          13 Alamo Area-ST          59.63    1:00.01  
                  29.19     1:00.01 (30.82)                                        
 99 Bannon, Mia               13 ASC-ST               1:00.27    1:00.10  
                  28.47     1:00.10 (31.63)                                        
100 Hwang, Caitlin            14 TXLA-ST                59.53    1:00.18  
                  28.95     1:00.18 (31.23)                                        
101 Garcia, Elena             14 Alamo Area-ST          58.98    1:00.20  
                  28.67     1:00.20 (31.53)                                        
102 Porch, Addison            14 NTRO-ST              1:00.52    1:00.21  
                  28.83     1:00.21 (31.38)                                        
103 Mauldin, Gabby            13 Alamo Area-ST        1:00.09    1:00.22  
                  28.92     1:00.22 (31.30)                                        
104 Elzhowe, Acadia           14 GOLD-ST                58.94    1:00.25  
                  29.64     1:00.25 (30.61)                                        
105 Breuer, Molly             14 Alamo Area-ST          59.70    1:00.43  
                  28.90     1:00.43 (31.53)                                        
105 Lynch, Zoe                13 TXLA-ST              1:00.54    1:00.43  
                  29.46     1:00.43 (30.97)                                        
107 Skrobanek, Laney          13 Alamo Area-ST          59.73    1:00.54  
                  28.67     1:00.54 (31.87)                                        
107 Rogillio, Claire          14 TXLA-ST                58.68    1:00.54  
                  29.07     1:00.54 (31.47)                                        
109 Chavez, Mia               14 Alamo Area-ST        1:00.20    1:00.57  
                  28.76     1:00.57 (31.81)                                        
110 Leon, Lucia               13 HSC-ST               1:00.64    1:00.66  
                  28.55     1:00.66 (32.11)                                        
111 Denison, Natalie          13 LCA-ST               1:00.13    1:00.70  
                  29.00     1:00.70 (31.70)                                        
111 Seeger, Kaysi             13 TST-ST                 58.99    1:00.70  
                  28.96     1:00.70 (31.74)                                        
113 Wood, Ashley              14 UN-ST                  59.99    1:00.87  
                  28.41     1:00.87 (32.46)                                        
114 Orozco, Alyssa            14 Alamo Area-ST        1:00.59    1:00.90  
                  29.33     1:00.90 (31.57)                                        
115 Thompson, Brooke          14 MM-ST                  59.82    1:00.93  
                  29.63     1:00.93 (31.30)                                        
116 Klumpen, Alexa            13 COTA-ST              1:09.25L   1:00.99  
                  28.90     1:00.99 (32.09)                                        
117 Shen, Kelinda             13 TXLA-ST              1:00.56    1:01.15  
                  29.07     1:01.15 (32.08)                                        
118 Pratka, Emma              14 CBA-ST               1:09.59L   1:01.19  
                  28.89     1:01.19 (32.30)                                        
119 Wilson, Arrianne          13 TXLA-ST                59.66    1:01.21  
                  28.40     1:01.21 (32.81)                                        
120 Baggerly, Madden          14 TST-ST               1:00.49    1:01.29  
                  29.47     1:01.29 (31.82)                                        
121 Vujosevic, Kristina       14 NTRO-ST                59.59    1:01.31  
                  28.83     1:01.31 (32.48)                                        
122 Barley, Ariel             13 ATAC-ST                59.78    1:01.57  
                  29.36     1:01.57 (32.21)                                        
123 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST              1:00.24    1:01.60  
                  29.75     1:01.60 (31.85)                                        
124 Armstrong, Carrie         14 WAVE-ST              1:00.66    1:01.64  
                  30.29     1:01.64 (31.35)                                        
125 Marsales, Kenzie          14 ASC-ST               1:00.59    1:02.22  
                  29.63     1:02.22 (32.59)                                        
126 Durn, Sophie              14 ASC-ST               1:00.24    1:02.85  
                  29.86     1:02.85 (32.99)                                        
 -- Tingler, Preslie          13 LSAC-ST              1:00.35         DQ  
 -- Lancaster, Thea           14 TST-ST                 59.71         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Longi, Ava                14 WHAC-ST              1:57.59    1:56.46  
                  26.70       56.40 (29.70)     1:26.52 (30.12)     1:56.46 (29.94)
  2 Ruthven, Milla            13 TXLA-ST              1:58.20    1:56.83  
                  26.75       56.37 (29.62)     1:26.73 (30.36)     1:56.83 (30.10)
  3 Lax, Arianna              13 ASC-ST               1:59.32    1:57.99  
                  26.98       56.83 (29.85)     1:27.65 (30.82)     1:57.99 (30.34)
  4 Hall, Kendall             13 TXLA-ST              1:59.37    1:58.09  
                  26.83       56.47 (29.64)     1:27.24 (30.77)     1:58.09 (30.85)
  5 Schield, Morgan           14 WAVE-ST              2:01.66    1:58.29  
                  26.54       56.54 (30.00)     1:27.42 (30.88)     1:58.29 (30.87)
  6 Orris, Addie              14 NTRO-ST              1:59.85    1:58.61  
                  26.96       57.12 (30.16)     1:28.22 (31.10)     1:58.61 (30.39)
  7 Hajduk, Erika             14 Alamo Area-ST        2:00.15    1:59.32  
                  27.38       57.32 (29.94)     1:28.60 (31.28)     1:59.32 (30.72)
  8 Ferguson, Jaynie          13 TST-ST               2:01.79    2:03.22  
                  28.55       59.85 (31.30)     1:31.69 (31.84)     2:03.22 (31.53)
B - Final
  9 Chaney, Lauren            14 NTRO-ST              2:02.23    1:58.34  
                  27.43       57.59 (30.16)     1:28.02 (30.43)     1:58.34 (30.32)
 10 Cates, Tyler              14 ATAC-ST              2:02.25    2:00.40  
                  27.20       57.43 (30.23)     1:29.06 (31.63)     2:00.40 (31.34)
 11 Swift, Allison            13 Alamo Area-ST        2:02.73    2:01.00  
                  27.97       58.38 (30.41)     1:30.15 (31.77)     2:01.00 (30.85)
 12 Worley, Rylee             13 NTRO-ST              2:02.62    2:01.49  
                  27.70       58.22 (30.52)     1:29.77 (31.55)     2:01.49 (31.72)
 13 Simonds, Rae              14 TXLA-ST              2:03.38    2:02.17  
                  27.63       58.58 (30.95)     1:30.56 (31.98)     2:02.17 (31.61)
 14 Johnson, Sydney           13 NTRO-ST              2:03.28    2:02.23  
                  28.34       59.37 (31.03)     1:31.29 (31.92)     2:02.23 (30.94)
 15 Faust, Konner             14 TXLA-ST              2:03.36    2:02.38  
                  28.07       59.27 (31.20)     1:30.86 (31.59)     2:02.38 (31.52)
 16 Rogillio, Sarah           14 TXLA-ST              2:03.84    2:02.56  
                  27.92       58.66 (30.74)     1:31.00 (32.34)     2:02.56 (31.56)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Longi, Ava                14 WHAC-ST              1:57.91    1:57.59  
                  26.91       57.00 (30.09)     1:27.05 (30.05)     1:57.59 (30.54)
  2 Ruthven, Milla            13 TXLA-ST              1:57.98    1:58.20  
                  27.65       58.06 (30.41)     1:28.39 (30.33)     1:58.20 (29.81)
  3 Lax, Arianna              13 ASC-ST               2:02.73    1:59.32  
                  27.35       57.81 (30.46)     1:28.99 (31.18)     1:59.32 (30.33)
  4 Hall, Kendall             13 TXLA-ST              2:01.12    1:59.37  
                  26.68       56.65 (29.97)     1:27.99 (31.34)     1:59.37 (31.38)
  5 Orris, Addie              14 NTRO-ST              2:04.81    1:59.85  
                  28.02       58.63 (30.61)     1:29.67 (31.04)     1:59.85 (30.18)
  6 Hajduk, Erika             14 Alamo Area-ST        2:03.36    2:00.15  
                  28.01       58.52 (30.51)     1:29.96 (31.44)     2:00.15 (30.19)
  7 Schield, Morgan           14 WAVE-ST              2:05.30    2:01.66  
                  27.24       57.96 (30.72)     1:29.80 (31.84)     2:01.66 (31.86)
  8 Ferguson, Jaynie          13 TST-ST               2:03.48    2:01.79  
                  28.75     1:00.27 (31.52)     1:31.62 (31.35)     2:01.79 (30.17)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chaney, Lauren            14 NTRO-ST              2:01.53    2:02.23  
                  28.80     1:00.04 (31.24)     1:31.31 (31.27)     2:02.23 (30.92)
 10 Cates, Tyler              14 ATAC-ST              2:02.14    2:02.25  
                  28.11       59.34 (31.23)     1:31.03 (31.69)     2:02.25 (31.22)
 11 Worley, Rylee             13 NTRO-ST              2:02.64    2:02.62  
                  28.52     1:00.03 (31.51)     1:31.22 (31.19)     2:02.62 (31.40)
 12 Swift, Allison            13 Alamo Area-ST        2:03.35    2:02.73  
                  28.63       59.80 (31.17)     1:32.23 (32.43)     2:02.73 (30.50)
 13 Johnson, Sydney           13 NTRO-ST              2:05.84    2:03.28  
                  28.34       59.74 (31.40)     1:31.46 (31.72)     2:03.28 (31.82)
 14 Faust, Konner             14 TXLA-ST              2:02.13    2:03.36  
                  28.05       59.51 (31.46)     1:31.81 (32.30)     2:03.36 (31.55)
 15 Simonds, Rae              14 TXLA-ST              2:22.38L   2:03.38  
                  27.56       58.41 (30.85)     1:30.81 (32.40)     2:03.38 (32.57)
 16 Valenti, McKelvey         14 NTRO-ST              2:06.35    2:03.67  
                  28.58       59.88 (31.30)     1:31.83 (31.95)     2:03.67 (31.84)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rogillio, Sarah           14 TXLA-ST              1:59.76    2:03.84  
                  27.66       58.38 (30.72)     1:30.90 (32.52)     2:03.84 (32.94)
 18 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              2:04.44    2:03.87  
                  28.86     1:00.59 (31.73)     1:33.13 (32.54)     2:03.87 (30.74)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kristensen, Maria         13 NTRO-ST              2:09.08    2:04.03  
                  29.43     1:00.62 (31.19)     1:33.15 (32.53)     2:04.03 (30.88)
 20 McAllister, Madison       14 WAVE-ST              2:06.00    2:04.13  
                  28.27       59.29 (31.02)     1:31.70 (32.41)     2:04.13 (32.43)
 21 Taylor, Betsy             14 LCA-ST               2:04.09    2:04.37  
                  28.57       59.97 (31.40)     1:32.70 (32.73)     2:04.37 (31.67)
 22 Cuenca, Kaili             13 Alamo Area-ST        2:07.41    2:04.72  
                  28.59     1:00.71 (32.12)     1:32.90 (32.19)     2:04.72 (31.82)
 23 Gianotti, Emily           13 Alamo Area-ST        2:07.29    2:04.74  
                  29.45     1:01.61 (32.16)     1:33.93 (32.32)     2:04.74 (30.81)
 24 Stewart, Landry           13 NTRO-ST              2:05.72    2:04.76  
                  28.05       59.54 (31.49)     1:32.33 (32.79)     2:04.76 (32.43)
 25 Walsh, Elizabeth          13 SASA-ST              2:04.91    2:04.99  
                  28.76     1:00.93 (32.17)     1:33.49 (32.56)     2:04.99 (31.50)
 26 Bentley, Ally             14 Alamo Area-ST        2:06.01    2:05.17  
                  28.72       59.70 (30.98)     1:31.68 (31.98)     2:05.17 (33.49)
 27 Klaas, Natalie            13 NTRO-ST              2:09.34    2:05.33  
                  28.84     1:00.84 (32.00)     1:33.38 (32.54)     2:05.33 (31.95)
 28 Robles, Samantha          13 Alamo Area-ST        2:08.82    2:05.37  
                  29.02     1:01.08 (32.06)     1:33.59 (32.51)     2:05.37 (31.78)
 29 Anthony, Delaney          14 ASC-ST               2:06.89    2:05.38  
                  28.56       59.98 (31.42)     1:32.55 (32.57)     2:05.38 (32.83)
 30 Troyer, Megan             14 WAVE-ST              2:06.77    2:05.61  
                  29.45     1:01.50 (32.05)     1:34.26 (32.76)     2:05.61 (31.35)
 31 O'Dwyer, Christina        14 Unattached-ST        2:05.48    2:05.75  
                  28.01       59.31 (31.30)     1:31.93 (32.62)     2:05.75 (33.82)
 32 Kayser, Lindsay           13 NTRO-ST              2:06.94    2:05.82  
                  28.53     1:00.28 (31.75)     1:33.23 (32.95)     2:05.82 (32.59)
 33 Sites, Bella              14 NTRO-ST              2:04.69    2:05.83  
                  28.99     1:01.25 (32.26)     1:33.73 (32.48)     2:05.83 (32.10)
 34 Digby, Kelly              14 NTRO-ST              2:10.81    2:06.20  
                  29.09     1:00.78 (31.69)     1:33.53 (32.75)     2:06.20 (32.67)
 35 Conlu Lizada, Camille     13 Harligen Aquatic-ST  2:04.70    2:06.23  
                  28.92     1:00.80 (31.88)     1:34.13 (33.33)     2:06.23 (32.10)
 35 Cardon, Rylee             14 Alamo Area-ST        2:10.78    2:06.23  
                  28.85     1:00.75 (31.90)     1:33.54 (32.79)     2:06.23 (32.69)
 37 VanderMeer, Kylie         13 NTRO-ST              2:07.32    2:06.27  
                  29.95     1:02.24 (32.29)     1:34.52 (32.28)     2:06.27 (31.75)
 38 Jones, Kaylie             14 ASC-ST               2:07.11    2:06.41  
                  29.42     1:00.64 (31.22)     1:33.64 (33.00)     2:06.41 (32.77)
 39 Blakeslee, Kaitlin        13 LCA-ST               2:07.45    2:06.47  
                  29.71     1:01.84 (32.13)     1:34.68 (32.84)     2:06.47 (31.79)
 40 Amacher, Brynn            14 FISH-ST              2:09.56    2:06.49  
                  28.25     1:00.69 (32.44)     1:34.70 (34.01)     2:06.49 (31.79)
 41 Donofrio, Kylie           13 Alamo Area-ST        2:25.62L   2:06.62  
                  29.03     1:00.56 (31.53)     1:33.26 (32.70)     2:06.62 (33.36)
 42 Gamez, Bella              13 NTRO-ST              2:07.39    2:06.67  
                  29.21     1:01.35 (32.14)     1:34.41 (33.06)     2:06.67 (32.26)
 43 Bahr, Kaylee              13 Alamo Area-ST        2:09.44    2:06.71  
                  29.65     1:02.10 (32.45)     1:34.79 (32.69)     2:06.71 (31.92)
 44 Oppliger, Madison         13 TXLA-ST              2:07.90    2:06.83  
                  29.68     1:01.74 (32.06)     1:34.92 (33.18)     2:06.83 (31.91)
 45 Daize, Autumn             14 WHAC-ST              2:03.77    2:06.87  
                  28.90     1:00.83 (31.93)     1:33.48 (32.65)     2:06.87 (33.39)
 46 Morse, Amy                13 CCSS-ST              2:10.18    2:06.91  
                  29.07     1:02.19 (33.12)     1:35.16 (32.97)     2:06.91 (31.75)
 47 Foster, Lily              14 LCA-ST               2:11.24    2:06.93  
                  29.56     1:01.85 (32.29)     1:34.40 (32.55)     2:06.93 (32.53)
 48 Barickman, Chloe          14 Alamo Area-ST        2:10.11    2:07.14  
                  29.15     1:01.73 (32.58)     1:34.92 (33.19)     2:07.14 (32.22)
 49 Robertson, Lindsay        14 Alamo Area-ST        2:09.25    2:07.36  
                  29.33     1:01.90 (32.57)     1:35.04 (33.14)     2:07.36 (32.32)
 50 Zwerneman, London         14 AQTX-ST              2:08.42    2:07.60  
                  28.33     1:00.73 (32.40)     1:34.61 (33.88)     2:07.60 (32.99)
 51 Wong, Avery               13 LCA-ST               2:08.63    2:07.63  
                  28.68     1:00.76 (32.08)     1:34.16 (33.40)     2:07.63 (33.47)
 52 Loewe, Christina          14 ASC-ST               2:06.91    2:07.76  
                  28.69     1:00.63 (31.94)     1:34.58 (33.95)     2:07.76 (33.18)
 52 Bauer, Emily              14 Alamo Area-ST        2:11.14    2:07.76  
                  29.92     1:02.53 (32.61)     1:35.36 (32.83)     2:07.76 (32.40)
 54 Decker, Georgia           14 Alamo Area-ST        2:03.29    2:08.08  
                  29.01     1:00.90 (31.89)     1:34.50 (33.60)     2:08.08 (33.58)
 55 Vacula, Madeline          13 TST-ST               2:08.87    2:08.21  
                  29.57     1:02.05 (32.48)     1:35.15 (33.10)     2:08.21 (33.06)
 56 Rogillio, Claire          14 TXLA-ST              2:06.18    2:08.45  
                  29.66     1:02.48 (32.82)     1:35.89 (33.41)     2:08.45 (32.56)
 57 Holzman, Edith            14 LCA-ST               2:09.56    2:08.50  
                  28.92     1:01.51 (32.59)     1:35.66 (34.15)     2:08.50 (32.84)
 58 Martin, Beatrice          14 Alamo Area-ST        2:08.86    2:08.58  
                  30.10     1:02.30 (32.20)     1:35.48 (33.18)     2:08.58 (33.10)
 59 Elzhowe, Acadia           14 GOLD-ST              2:07.62    2:09.16  
                  29.40     1:01.99 (32.59)     1:35.58 (33.59)     2:09.16 (33.58)
 60 Hays, Jules               14 GOLD-ST              2:06.43    2:09.75  
                  29.87     1:02.82 (32.95)     1:36.10 (33.28)     2:09.75 (33.65)
 61 Thompson, Brooke          14 MM-ST                2:04.67    2:09.98  
                  29.98     1:02.79 (32.81)     1:36.52 (33.73)     2:09.98 (33.46)
 62 Kunz, Kaitlin             14 TST-ST               2:09.30    2:10.03  
                  29.88     1:02.51 (32.63)     1:36.20 (33.69)     2:10.03 (33.83)
 63 Croley, Sophia            14 SASA-ST              2:06.26    2:10.15  
                  28.35     1:00.04 (31.69)     1:34.55 (34.51)     2:10.15 (35.60)
 64 Klinksiek, Kayleigh       13 Alamo Area-ST        2:10.68    2:10.20  
                  30.20     1:02.76 (32.56)     1:36.41 (33.65)     2:10.20 (33.79)
 65 Sanders, Abbey            14 LCA-ST               2:10.84    2:10.30  
                  28.88     1:01.56 (32.68)     1:36.02 (34.46)     2:10.30 (34.28)
 66 Hwang, Caitlin            14 TXLA-ST              2:08.94    2:10.69  
                  30.29     1:03.49 (33.20)     1:37.20 (33.71)     2:10.69 (33.49)
 67 McWhorter, Saylor         13 TXLA-ST              2:05.43    2:10.73  
                  28.99     1:02.33 (33.34)     1:36.64 (34.31)     2:10.73 (34.09)
 68 Clark, Paige              13 Alamo Area-ST        2:09.24    2:10.87  
                  29.98     1:03.19 (33.21)     1:36.90 (33.71)     2:10.87 (33.97)
 69 Mauldin, Gabby            13 Alamo Area-ST        2:08.80    2:10.90  
                  29.76     1:02.48 (32.72)     1:36.66 (34.18)     2:10.90 (34.24)
 70 Silva, Marissa            13 LCA-ST               2:10.37    2:10.93  
                  29.19     1:02.15 (32.96)     1:36.59 (34.44)     2:10.93 (34.34)
 71 Rutledge, Miko            14 Alamo Area-ST        2:10.07    2:11.60  
                  30.57     1:03.67 (33.10)     1:38.32 (34.65)     2:11.60 (33.28)
 72 Moumouris, Evy            14 WHAC-ST              2:02.84    2:11.92  
                  29.77     1:03.16 (33.39)     1:37.60 (34.44)     2:11.92 (34.32)
 73 Wilson, Arrianne          13 TXLA-ST              2:10.02    2:12.46  
                  29.49     1:02.76 (33.27)     1:37.97 (35.21)     2:12.46 (34.49)
 74 Chancey, Elainey          13 Alamo Area-ST        2:10.39    2:12.47  
                  30.75     1:04.51 (33.76)     1:38.70 (34.19)     2:12.47 (33.77)
 75 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST              2:10.18    2:13.12  
                  30.28     1:03.90 (33.62)     1:38.76 (34.86)     2:13.12 (34.36)
 76 Kurowski, Kaitlyn         14 LSAC-ST              2:06.40    2:13.27  
                  29.83     1:02.95 (33.12)     1:38.23 (35.28)     2:13.27 (35.04)
 77 DeSanno, Isabel           14 CBA-ST               2:09.82    2:14.57  
                  29.83     1:03.95 (34.12)     1:39.81 (35.86)     2:14.57 (34.76)
 78 Barley, Ariel             13 ATAC-ST              2:10.99    2:14.77  
                  30.18     1:04.00 (33.82)     1:38.93 (34.93)     2:14.77 (35.84)
 79 Breuer, Molly             14 Alamo Area-ST        2:10.91    2:14.80  
                  30.82     1:05.10 (34.28)     1:39.94 (34.84)     2:14.80 (34.86)
 80 Shelburne, Sophia         14 ASC-ST               2:06.79    2:16.52  
                  29.77     1:02.25 (32.48)     1:39.44 (37.19)     2:16.52 (37.08)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hallum, Jade              14 ATAC-ST              5:04.62    5:00.74  
                  26.22       54.53 (28.31)     1:24.03 (29.50)     1:54.52 (30.49)
        2:25.73 (31.21)     2:57.13 (31.40)     3:28.80 (31.67)     4:00.41 (31.61)
        4:31.50 (31.09)     5:00.74 (29.24)                                        
  2 Lopez, Rylie              14 ASC-ST               5:12.17    5:10.62  
                  26.68       55.52 (28.84)     1:26.05 (30.53)     1:57.42 (31.37)
        2:29.68 (32.26)     3:02.55 (32.87)     3:35.27 (32.72)     4:07.70 (32.43)
        4:39.74 (32.04)     5:10.62 (30.88)                                        
  3 Burchett, Emily           13 NTRO-ST              5:12.66    5:11.20  
                  27.84       58.53 (30.69)     1:29.86 (31.33)     2:01.58 (31.72)
        2:33.25 (31.67)     3:05.34 (32.09)     3:37.54 (32.20)     4:09.66 (32.12)
        4:40.97 (31.31)     5:11.20 (30.23)                                        
  4 Hajduk, Erika             14 Alamo Area-ST        5:27.36    5:22.28  
                  28.45       59.58 (31.13)     1:31.83 (32.25)     2:04.67 (32.84)
        2:37.51 (32.84)     3:10.74 (33.23)     3:44.13 (33.39)     4:17.71 (33.58)
        4:51.21 (33.50)     5:22.28 (31.07)                                        
  5 Ferguson, Jaynie          13 TST-ST               5:20.52    5:22.51  
                  28.75     1:00.05 (31.30)     1:32.57 (32.52)     2:04.63 (32.06)
        2:37.46 (32.83)     3:10.88 (33.42)     3:44.12 (33.24)     4:17.30 (33.18)
        4:50.37 (33.07)     5:22.51 (32.14)                                        
  6 Worley, Rylee             13 NTRO-ST              5:27.64    5:28.21  
                  29.17     1:01.61 (32.44)     1:34.86 (33.25)     2:08.30 (33.44)
        2:41.88 (33.58)     3:15.33 (33.45)     3:48.74 (33.41)     4:21.96 (33.22)
        4:55.44 (33.48)     5:28.21 (32.77)                                        
  7 Filimoehala, Trisha       13 NTRO-ST              5:28.04    5:30.13  
                  28.47     1:01.05 (32.58)     1:34.45 (33.40)     2:08.38 (33.93)
        2:43.03 (34.65)     3:17.22 (34.19)     3:51.73 (34.51)     4:25.49 (33.76)
        4:58.48 (32.99)     5:30.13 (31.65)                                        
  8 McAllister, Madison       14 WAVE-ST              5:28.11    5:30.24  
                  28.43       59.84 (31.41)     1:32.59 (32.75)     2:05.96 (33.37)
        2:39.87 (33.91)     3:13.95 (34.08)     3:48.55 (34.60)     4:22.86 (34.31)
        4:57.01 (34.15)     5:30.24 (33.23)                                        
B - Final
  9 Kristensen, Maria         13 NTRO-ST              5:28.12    5:26.40  
                  29.03     1:00.87 (31.84)     1:34.19 (33.32)     2:08.19 (34.00)
        2:42.14 (33.95)     3:15.37 (33.23)     3:49.00 (33.63)     4:22.24 (33.24)
        4:55.23 (32.99)     5:26.40 (31.17)                                        
 10 Faust, Konner             14 TXLA-ST              5:28.49    5:27.11  
                  29.21     1:01.62 (32.41)     1:34.93 (33.31)     2:08.59 (33.66)
        2:41.92 (33.33)     3:14.92 (33.00)     3:48.32 (33.40)     4:21.88 (33.56)
        4:55.32 (33.44)     5:27.11 (31.79)                                        
 11 Swift, Allison            13 Alamo Area-ST        5:28.60    5:28.69  
                  29.42     1:01.91 (32.49)     1:36.15 (34.24)     2:09.84 (33.69)
        2:43.09 (33.25)     3:16.78 (33.69)     3:50.14 (33.36)     4:23.71 (33.57)
        4:57.03 (33.32)     5:28.69 (31.66)                                        
 12 Stewart, Landry           13 NTRO-ST              5:30.75    5:30.31  
                  29.44     1:02.15 (32.71)     1:36.07 (33.92)     2:10.18 (34.11)
        2:43.35 (33.17)     3:17.24 (33.89)     3:51.37 (34.13)     4:24.33 (32.96)
        4:57.98 (33.65)     5:30.31 (32.33)                                        
 13 Moumouris, Evy            14 WHAC-ST              5:29.84    5:32.66  
                  29.50     1:01.86 (32.36)     1:35.18 (33.32)     2:09.15 (33.97)
        2:43.02 (33.87)     3:17.00 (33.98)     3:51.19 (34.19)     4:25.59 (34.40)
        5:00.08 (34.49)     5:32.66 (32.58)                                        
 14 Valenti, McKelvey         14 NTRO-ST              5:32.24    5:33.84  
                  29.50     1:02.75 (33.25)     1:36.92 (34.17)     2:11.00 (34.08)
        2:45.16 (34.16)     3:18.99 (33.83)     3:53.47 (34.48)     4:27.58 (34.11)
        5:01.23 (33.65)     5:33.84 (32.61)                                        
 15 Barickman, Chloe          14 Alamo Area-ST        5:31.34    5:36.44  
                  29.42     1:02.08 (32.66)     1:35.83 (33.75)     2:10.08 (34.25)
        2:44.67 (34.59)     3:19.45 (34.78)     3:54.27 (34.82)     4:28.98 (34.71)
        5:03.58 (34.60)     5:36.44 (32.86)                                        
 16 Lin, Erin                 14 ASC-ST               5:34.10    6:18.99  
                  31.05     1:05.59 (34.54)     1:43.01 (37.42)     2:21.70 (38.69)
        3:01.18 (39.48)     3:41.35 (40.17)     4:21.76 (40.41)     5:02.95 (41.19)
        5:41.79 (38.84)     6:18.99 (37.20)                                        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hallum, Jade              14 ATAC-ST              5:02.55    5:04.62  
                  27.54       57.90 (30.36)     1:28.64 (30.74)     1:59.79 (31.15)
        2:31.29 (31.50)     3:02.76 (31.47)     3:34.07 (31.31)     4:04.86 (30.79)
        4:35.77 (30.91)     5:04.62 (28.85)                                        
  2 Lopez, Rylie              14 ASC-ST               5:05.52    5:12.17  
                  28.77     1:00.46 (31.69)     1:32.58 (32.12)     2:04.35 (31.77)
        2:36.52 (32.17)     3:08.45 (31.93)     3:39.89 (31.44)     4:11.21 (31.32)
        4:42.16 (30.95)     5:12.17 (30.01)                                        
  3 Burchett, Emily           13 NTRO-ST              5:16.59    5:12.66  
                  29.14     1:00.87 (31.73)     1:32.68 (31.81)     2:04.52 (31.84)
        2:36.41 (31.89)     3:08.38 (31.97)     3:40.11 (31.73)     4:11.71 (31.60)
        4:43.18 (31.47)     5:12.66 (29.48)                                        
  4 Ferguson, Jaynie          13 TST-ST               5:18.52    5:20.52  
                  29.26     1:01.33 (32.07)     1:33.53 (32.20)     2:05.89 (32.36)
        2:38.56 (32.67)     3:11.09 (32.53)     3:44.19 (33.10)     4:16.86 (32.67)
        4:49.29 (32.43)     5:20.52 (31.23)                                        
  5 Taylor, Betsy             14 LCA-ST               5:30.55    5:23.39  
                  29.20     1:01.37 (32.17)     1:34.53 (33.16)     2:08.19 (33.66)
        2:42.22 (34.03)     3:15.71 (33.49)     3:48.38 (32.67)     4:20.52 (32.14)
        4:52.69 (32.17)     5:23.39 (30.70)                                        
  6 Orris, Addie              14 NTRO-ST              5:32.61    5:24.29  
                  29.01     1:01.47 (32.46)     1:34.44 (32.97)     2:07.65 (33.21)
        2:40.43 (32.78)     3:13.38 (32.95)     3:46.23 (32.85)     4:19.75 (33.52)
        4:53.13 (33.38)     5:24.29 (31.16)                                        
  7 Klaas, Natalie            13 NTRO-ST              5:32.70    5:26.40  
                  29.14     1:01.49 (32.35)     1:35.13 (33.64)     2:08.71 (33.58)
        2:42.43 (33.72)     3:16.34 (33.91)     3:49.59 (33.25)     4:22.88 (33.29)
        4:55.69 (32.81)     5:26.40 (30.71)                                        
  8 Hajduk, Erika             14 Alamo Area-ST        5:23.18    5:27.36  
                  29.26     1:01.61 (32.35)     1:34.43 (32.82)     2:07.42 (32.99)
        2:41.26 (33.84)     3:14.92 (33.66)     3:47.90 (32.98)     4:21.70 (33.80)
        4:55.37 (33.67)     5:27.36 (31.99)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Worley, Rylee             13 NTRO-ST              5:28.95    5:27.64  
                  29.31     1:02.19 (32.88)     1:36.24 (34.05)     2:10.26 (34.02)
        2:43.88 (33.62)     3:17.37 (33.49)     3:50.86 (33.49)     4:23.81 (32.95)
        4:56.89 (33.08)     5:27.64 (30.75)                                        
 10 Filimoehala, Trisha       13 NTRO-ST              5:27.45    5:28.04  
                  27.85       59.68 (31.83)     1:33.10 (33.42)     2:07.00 (33.90)
        2:40.77 (33.77)     3:15.05 (34.28)     3:49.02 (33.97)     4:22.78 (33.76)
        4:56.37 (33.59)     5:28.04 (31.67)                                        
 11 McAllister, Madison       14 WAVE-ST              5:33.56    5:28.11  
                  29.36     1:01.55 (32.19)     1:34.88 (33.33)     2:08.24 (33.36)
        2:41.80 (33.56)     3:15.54 (33.74)     3:49.10 (33.56)     4:22.70 (33.60)
        4:56.37 (33.67)     5:28.11 (31.74)                                        
 12 Kristensen, Maria         13 NTRO-ST              5:34.77    5:28.12  
                  29.20     1:01.43 (32.23)     1:35.02 (33.59)     2:08.89 (33.87)
        2:42.75 (33.86)     3:16.78 (34.03)     3:50.37 (33.59)     4:23.80 (33.43)
        4:56.76 (32.96)     5:28.12 (31.36)                                        
 13 Faust, Konner             14 TXLA-ST              5:23.03    5:28.49  
                  29.49     1:02.33 (32.84)     1:35.27 (32.94)     2:08.48 (33.21)
        2:41.84 (33.36)     3:15.32 (33.48)     3:48.82 (33.50)     4:22.07 (33.25)
        4:55.88 (33.81)     5:28.49 (32.61)                                        
 14 Swift, Allison            13 Alamo Area-ST        5:25.48    5:28.60  
                  29.48     1:02.00 (32.52)     1:35.39 (33.39)     2:08.99 (33.60)
        2:42.80 (33.81)     3:16.18 (33.38)     3:49.68 (33.50)     4:23.53 (33.85)
        4:57.15 (33.62)     5:28.60 (31.45)                                        
 15 Moumouris, Evy            14 WHAC-ST              5:34.11    5:29.84  
                  29.35     1:01.22 (31.87)     1:34.28 (33.06)     2:08.01 (33.73)
        2:41.63 (33.62)     3:15.55 (33.92)     3:49.15 (33.60)     4:22.81 (33.66)
        4:56.30 (33.49)     5:29.84 (33.54)                                        
 16 Stewart, Landry           13 NTRO-ST              5:35.56    5:30.75  
                  29.59     1:02.66 (33.07)     1:37.03 (34.37)     2:11.31 (34.28)
        2:45.37 (34.06)     3:18.89 (33.52)     3:51.72 (32.83)     4:24.95 (33.23)
        4:58.24 (33.29)     5:30.75 (32.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Barickman, Chloe          14 Alamo Area-ST        5:37.15    5:31.34  
                  29.77     1:02.41 (32.64)     1:35.57 (33.16)     2:08.99 (33.42)
        2:42.58 (33.59)     3:16.36 (33.78)     3:50.30 (33.94)     4:24.92 (34.62)
        4:59.07 (34.15)     5:31.34 (32.27)                                        
 18 Valenti, McKelvey         14 NTRO-ST              5:42.82    5:32.24  
                  28.55     1:01.46 (32.91)     1:35.70 (34.24)     2:10.12 (34.42)
        2:44.54 (34.42)     3:18.64 (34.10)     3:52.58 (33.94)     4:27.01 (34.43)
        5:00.44 (33.43)     5:32.24 (31.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cuenca, Kaili             13 Alamo Area-ST        5:42.43    5:33.65  
                  29.75     1:03.05 (33.30)     1:36.52 (33.47)     2:10.09 (33.57)
        2:43.69 (33.60)     3:17.71 (34.02)     3:51.82 (34.11)     4:26.18 (34.36)
        5:00.05 (33.87)     5:33.65 (33.60)                                        
 20 Lin, Erin                 14 ASC-ST               5:32.34    5:34.10  
                  29.75     1:02.43 (32.68)     1:35.65 (33.22)     2:09.45 (33.80)
        2:43.72 (34.27)     3:17.96 (34.24)     3:52.36 (34.40)     4:26.79 (34.43)
        5:00.68 (33.89)     5:34.10 (33.42)                                        
 21 Johnson, Sydney           13 NTRO-ST              5:47.87    5:34.48  
                  30.00     1:02.58 (32.58)     1:36.57 (33.99)     2:10.92 (34.35)
        2:45.04 (34.12)     3:19.29 (34.25)     3:53.57 (34.28)     4:27.68 (34.11)
        5:01.45 (33.77)     5:34.48 (33.03)                                        
 22 Decker, Georgia           14 Alamo Area-ST        5:42.86    5:35.97  
                  29.57     1:02.04 (32.47)     1:35.70 (33.66)     2:10.38 (34.68)
        2:44.93 (34.55)     3:19.65 (34.72)     3:54.09 (34.44)     4:29.09 (35.00)
        5:02.90 (33.81)     5:35.97 (33.07)                                        
 23 Jones, Kaylie             14 ASC-ST               5:42.83    5:35.98  
                  29.68     1:04.12 (34.44)     1:39.34 (35.22)     2:13.97 (34.63)
        2:48.60 (34.63)     3:23.81 (35.21)     3:57.76 (33.95)     4:31.72 (33.96)
        5:05.22 (33.50)     5:35.98 (30.76)                                        
 24 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              5:31.79    5:36.59  
                  29.59     1:02.56 (32.97)     1:36.64 (34.08)     2:11.12 (34.48)
        2:45.57 (34.45)     3:19.95 (34.38)     3:54.62 (34.67)     4:29.15 (34.53)
        5:03.50 (34.35)     5:36.59 (33.09)                                        
 25 Lancaster, Thea           14 TST-ST               5:35.98    5:36.60  
                  29.89     1:03.33 (33.44)     1:37.11 (33.78)     2:11.10 (33.99)
        2:45.45 (34.35)     3:19.43 (33.98)     3:53.97 (34.54)     4:28.56 (34.59)
        5:02.87 (34.31)     5:36.60 (33.73)                                        
 26 Bentley, Ally             14 Alamo Area-ST        5:38.13    5:37.54  
                  30.15     1:03.03 (32.88)     1:36.99 (33.96)     2:11.10 (34.11)
        2:45.25 (34.15)     3:20.11 (34.86)     3:54.92 (34.81)     4:30.05 (35.13)
        5:03.75 (33.70)     5:37.54 (33.79)                                        
 27 O'Dwyer, Christina        14 Unattached-ST        5:40.91    5:38.01  
                  29.93     1:03.08 (33.15)     1:37.05 (33.97)     2:11.82 (34.77)
        2:46.46 (34.64)     3:21.26 (34.80)     3:55.58 (34.32)     4:30.06 (34.48)
        5:04.88 (34.82)     5:38.01 (33.13)                                        
 28 Sites, Bella              14 NTRO-ST              5:33.54    5:38.88  
                  29.64     1:03.13 (33.49)     1:37.08 (33.95)     2:11.05 (33.97)
        2:44.96 (33.91)     3:19.68 (34.72)     3:54.36 (34.68)     4:29.33 (34.97)
        5:04.11 (34.78)     5:38.88 (34.77)                                        
 29 Troyer, Megan             14 WAVE-ST              5:47.62    5:39.15  
                  30.53     1:05.21 (34.68)     1:39.70 (34.49)     2:14.35 (34.65)
        2:48.51 (34.16)     3:22.43 (33.92)     3:56.94 (34.51)     4:31.83 (34.89)
        5:06.66 (34.83)     5:39.15 (32.49)                                        
 30 Bahr, Kaylee              13 Alamo Area-ST        5:49.72    5:39.45  
                  31.11     1:05.36 (34.25)     1:39.54 (34.18)     2:14.09 (34.55)
        2:48.90 (34.81)     3:22.97 (34.07)     3:58.11 (35.14)     4:32.36 (34.25)
        5:06.28 (33.92)     5:39.45 (33.17)                                        
 31 Daize, Autumn             14 WHAC-ST              5:35.28    5:39.56  
                  30.49     1:04.04 (33.55)     1:38.29 (34.25)     2:12.41 (34.12)
        2:46.49 (34.08)     3:20.67 (34.18)     3:55.35 (34.68)     4:30.28 (34.93)
        5:04.91 (34.63)     5:39.56 (34.65)                                        
 32 Blakeslee, Kaitlin        13 LCA-ST               5:46.25    5:40.01  
                  30.06     1:03.21 (33.15)     1:37.47 (34.26)     2:12.71 (35.24)
        2:47.50 (34.79)     3:22.24 (34.74)     3:57.34 (35.10)     4:32.04 (34.70)
        5:06.89 (34.85)     5:40.01 (33.12)                                        
 33 Vacula, Madeline          13 TST-ST               5:41.08    5:40.13  
                  30.17     1:02.87 (32.70)     1:37.03 (34.16)     2:11.81 (34.78)
        2:46.74 (34.93)     3:21.51 (34.77)     3:56.62 (35.11)     4:31.63 (35.01)
        5:07.05 (35.42)     5:40.13 (33.08)                                        
 34 Thompson, Brooke          14 MM-ST                5:22.28    5:40.49  
                  30.44     1:03.86 (33.42)     1:37.93 (34.07)     2:12.27 (34.34)
        2:47.56 (35.29)     3:22.79 (35.23)     3:57.77 (34.98)     4:32.90 (35.13)
        5:07.48 (34.58)     5:40.49 (33.01)                                        
 35 Engel, Jessica            13 WAVE-ST              5:37.95    5:40.97  
                  29.69     1:03.97 (34.28)     1:38.68 (34.71)     2:13.84 (35.16)
        2:48.82 (34.98)     3:23.95 (35.13)     3:59.77 (35.82)     4:34.66 (34.89)
        5:08.83 (34.17)     5:40.97 (32.14)                                        
 36 Denison, Caroline         14 LCA-ST               5:50.23    5:41.46  
                  30.66     1:05.23 (34.57)     1:40.58 (35.35)     2:15.32 (34.74)
        2:49.40 (34.08)     3:23.85 (34.45)     3:58.60 (34.75)     4:33.51 (34.91)
        5:08.38 (34.87)     5:41.46 (33.08)                                        
 37 Elzhowe, Acadia           14 GOLD-ST              5:38.75    5:41.76  
                  30.46     1:04.81 (34.35)     1:39.98 (35.17)     2:14.28 (34.30)
        2:48.76 (34.48)     3:23.38 (34.62)     3:58.56 (35.18)     4:33.67 (35.11)
        5:08.48 (34.81)     5:41.76 (33.28)                                        
 38 Cardon, Rylee             14 Alamo Area-ST        5:50.34    5:42.09  
                  30.07     1:03.26 (33.19)     1:37.17 (33.91)     2:11.99 (34.82)
        2:47.04 (35.05)     3:22.20 (35.16)     3:57.14 (34.94)     4:32.78 (35.64)
        5:07.97 (35.19)     5:42.09 (34.12)                                        
 39 Biggs, Kailey             14 Alamo Area-ST        5:38.68    5:42.21  
                  31.56     1:05.32 (33.76)     1:39.99 (34.67)     2:15.08 (35.09)
        2:50.27 (35.19)     3:25.42 (35.15)     4:00.35 (34.93)     4:35.43 (35.08)
        5:09.69 (34.26)     5:42.21 (32.52)                                        
 40 Helmer, Macy              14 SASA-ST              5:44.82    5:43.46  
                  29.75     1:03.55 (33.80)     1:37.89 (34.34)     2:13.24 (35.35)
        2:47.99 (34.75)     3:23.37 (35.38)     3:58.74 (35.37)     4:34.06 (35.32)
        5:09.11 (35.05)     5:43.46 (34.35)                                        
 41 Conlu Lizada, Camille     13 Harligen Aquatic-ST  5:40.39    5:44.68  
                  29.47     1:02.36 (32.89)     1:36.66 (34.30)     2:11.73 (35.07)
        2:46.02 (34.29)     3:21.37 (35.35)     3:56.63 (35.26)     4:33.04 (36.41)
        5:09.62 (36.58)     5:44.68 (35.06)                                        
 42 Amacher, Brynn            14 FISH-ST              5:47.75    5:45.41  
                  29.76     1:03.36 (33.60)     1:38.72 (35.36)     2:14.68 (35.96)
        2:51.02 (36.34)     3:27.20 (36.18)     4:02.97 (35.77)     4:37.82 (34.85)
        5:13.37 (35.55)     5:45.41 (32.04)                                        
 43 Hwang, Caitlin            14 TXLA-ST              5:43.67    5:45.42  
                  31.21     1:04.93 (33.72)     1:40.09 (35.16)     2:15.23 (35.14)
        2:50.27 (35.04)     3:25.55 (35.28)     4:01.05 (35.50)     4:36.65 (35.60)
        5:11.80 (35.15)     5:45.42 (33.62)                                        
 44 Wong, Avery               13 LCA-ST               5:43.39    5:45.55  
                  29.40     1:02.70 (33.30)     1:37.47 (34.77)     2:12.72 (35.25)
        2:48.28 (35.56)     3:23.63 (35.35)     4:00.01 (36.38)     4:35.48 (35.47)
        5:11.17 (35.69)     5:45.55 (34.38)                                        
 45 Silva, Marissa            13 LCA-ST               5:41.88    5:46.00  
                  30.46     1:03.86 (33.40)     1:38.46 (34.60)     2:13.23 (34.77)
        2:48.76 (35.53)     3:24.27 (35.51)     4:00.18 (35.91)     4:36.11 (35.93)
        5:11.54 (35.43)     5:46.00 (34.46)                                        
 46 Mauldin, Gabby            13 Alamo Area-ST        5:45.59    5:46.35  
                  31.09     1:05.00 (33.91)     1:40.22 (35.22)     2:14.90 (34.68)
        2:49.87 (34.97)     3:25.04 (35.17)     4:00.25 (35.21)     4:35.77 (35.52)
        5:11.40 (35.63)     5:46.35 (34.95)                                        
 46 Jackson, Sydney           14 LCA-ST               5:47.35    5:46.35  
                  31.44     1:05.97 (34.53)     1:41.61 (35.64)     2:17.38 (35.77)
        2:52.70 (35.32)     3:28.02 (35.32)     4:03.38 (35.36)     4:38.51 (35.13)
        5:13.73 (35.22)     5:46.35 (32.62)                                        
 48 Skrobanek, Laney          13 Alamo Area-ST        5:43.55    5:46.69  
                  29.99     1:04.62 (34.63)     1:40.20 (35.58)     2:15.62 (35.42)
        2:50.95 (35.33)     3:26.66 (35.71)     4:01.93 (35.27)     4:37.40 (35.47)
        5:12.59 (35.19)     5:46.69 (34.10)                                        
 49 Oppliger, Madison         13 TXLA-ST              5:38.79    5:47.62  
                  31.67     1:05.61 (33.94)     1:40.91 (35.30)     2:16.33 (35.42)
        2:52.15 (35.82)     3:28.03 (35.88)     4:03.97 (35.94)     4:39.70 (35.73)
        5:13.97 (34.27)     5:47.62 (33.65)                                        
 50 VanderMeer, Kylie         13 NTRO-ST              5:47.19    5:48.00  
                  30.95     1:05.01 (34.06)     1:39.92 (34.91)     2:15.40 (35.48)
        2:51.12 (35.72)     3:27.08 (35.96)     4:02.84 (35.76)     4:38.45 (35.61)
        5:13.99 (35.54)     5:48.00 (34.01)                                        
 51 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST              5:12.67L   5:51.19  
 52 Zwerneman, London         14 AQTX-ST              5:50.32    5:52.01  
                  30.08     1:04.00 (33.92)     1:39.36 (35.36)     2:15.02 (35.66)
        2:50.93 (35.91)     3:27.18 (36.25)     4:03.76 (36.58)     4:41.03 (37.27)
        5:17.91 (36.88)     5:52.01 (34.10)                                        
 53 Claudio, Ada              13 TXLA-ST              5:48.65    5:52.18  
                  31.91     1:07.21 (35.30)     1:43.46 (36.25)     2:19.13 (35.67)
        2:55.06 (35.93)     3:31.12 (36.06)     4:06.36 (35.24)     4:42.31 (35.95)
        5:18.73 (36.42)     5:52.18 (33.45)                                        
 54 Barley, Ariel             13 ATAC-ST              5:50.83    5:53.53  
                  31.59     1:06.08 (34.49)     1:41.74 (35.66)     2:17.96 (36.22)
        2:54.42 (36.46)     3:30.36 (35.94)     4:06.84 (36.48)     4:42.69 (35.85)
        5:19.00 (36.31)     5:53.53 (34.53)                                        
 55 Rouse, Faith              13 NTRO-ST              5:49.62    5:54.22  
                  32.42     1:08.07 (35.65)     1:43.83 (35.76)     2:19.87 (36.04)
        2:55.76 (35.89)     3:31.98 (36.22)     4:08.12 (36.14)     4:44.07 (35.95)
        5:20.04 (35.97)     5:54.22 (34.18)                                        
 56 DeSanno, Isabel           14 CBA-ST               5:48.38    5:54.85  
                  30.73     1:05.76 (35.03)     1:42.17 (36.41)     2:18.72 (36.55)
        2:54.41 (35.69)     3:30.20 (35.79)     4:06.34 (36.14)     4:42.79 (36.45)
        5:19.07 (36.28)     5:54.85 (35.78)                                        
 57 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST              5:50.27    5:54.89  
                  31.89     1:07.36 (35.47)     1:42.92 (35.56)     2:19.54 (36.62)
        2:56.13 (36.59)     3:33.41 (37.28)     4:10.02 (36.61)     4:46.32 (36.30)
        5:21.82 (35.50)     5:54.89 (33.07)                                        
 58 Gianotti, Emily           13 Alamo Area-ST        5:42.73    6:00.18  
                  30.35     1:05.32 (34.97)     1:40.91 (35.59)     2:16.37 (35.46)
        2:52.31 (35.94)     3:29.33 (37.02)     4:06.25 (36.92)     4:43.88 (37.63)
        5:21.33 (37.45)     6:00.18 (38.85)                                        
 59 Seeger, Kaysi             13 TST-ST               5:45.90    6:01.51  
                  31.42     1:06.75 (35.33)     1:43.39 (36.64)     2:20.51 (37.12)
        2:57.69 (37.18)     3:34.56 (36.87)     4:11.51 (36.95)     4:48.18 (36.67)
        5:24.82 (36.64)     6:01.51 (36.69)                                        
 60 Shelburne, Sophia         14 ASC-ST               5:39.92    6:18.19  
                  30.80     1:05.94 (35.14)     1:43.65 (37.71)     2:22.60 (38.95)
        3:02.31 (39.71)     3:42.03 (39.72)     4:20.43 (38.40)     5:00.06 (39.63)
        5:39.73 (39.67)     6:18.19 (38.46)                                        
 -- Myers, Elizabeth          14 WHAC-ST              5:12.67        DFS  
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hajduk, Erika             14 Alamo Area-ST       19:10.15   18:24.29  
                  29.18     1:01.18 (32.00)     1:33.80 (32.62)     2:06.47 (32.67)
        2:38.58 (32.11)     3:10.90 (32.32)     3:43.47 (32.57)     4:16.07 (32.60)
        4:48.96 (32.89)     5:21.99 (33.03)     5:54.85 (32.86)     6:28.72 (33.87)
        7:02.90 (34.18)     7:36.70 (33.80)     8:10.06 (33.36)     8:44.06 (34.00)
        9:18.48 (34.42)     9:52.79 (34.31)    10:26.42 (33.63)    11:00.54 (34.12)
       11:34.03 (33.49)    12:08.74 (34.71)    12:42.84 (34.10)    13:17.36 (34.52)
       13:51.76 (34.40)    14:26.79 (35.03)    15:01.01 (34.22)    15:35.77 (34.76)
       16:09.82 (34.05)    16:44.80 (34.98)    17:18.22 (33.42)    17:52.43 (34.21)
       18:24.29 (31.86)
  2 Worley, Rylee             13 NTRO-ST             18:41.94   18:26.29  
                  29.06     1:01.33 (32.27)     1:34.57 (33.24)     2:07.90 (33.33)
        2:41.57 (33.67)     3:15.12 (33.55)     3:49.07 (33.95)     4:23.26 (34.19)
        4:56.53 (33.27)     5:30.57 (34.04)     6:04.31 (33.74)     6:38.10 (33.79)
        7:12.28 (34.18)     7:46.59 (34.31)     8:20.59 (34.00)     8:54.30 (33.71)
        9:28.22 (33.92)    10:01.54 (33.32)    10:34.99 (33.45)    11:09.01 (34.02)
       11:43.01 (34.00)    12:16.85 (33.84)    12:51.21 (34.36)    13:25.64 (34.43)
       13:59.52 (33.88)    14:33.49 (33.97)    15:07.79 (34.30)    15:41.80 (34.01)
       16:15.80 (34.00)    16:49.92 (34.12)    17:23.07 (33.15)    17:55.62 (32.55)
       18:26.29 (30.67)
  3 Filimoehala, Trisha       13 NTRO-ST             18:49.63   18:26.40  
                  28.72     1:01.34 (32.62)     1:34.62 (33.28)     2:08.10 (33.48)
        2:41.89 (33.79)     3:15.81 (33.92)     3:49.28 (33.47)     4:22.94 (33.66)
        4:56.56 (33.62)     5:30.41 (33.85)     6:04.50 (34.09)     6:38.03 (33.53)
        7:11.97 (33.94)     7:46.09 (34.12)     8:20.12 (34.03)     8:54.18 (34.06)
        9:28.10 (33.92)    10:01.82 (33.72)    10:35.33 (33.51)    11:09.37 (34.04)
       11:43.15 (33.78)    12:17.02 (33.87)    12:51.36 (34.34)    13:25.80 (34.44)
       13:59.75 (33.95)    14:33.71 (33.96)    15:07.90 (34.19)    15:41.72 (33.82)
       16:15.96 (34.24)    16:49.72 (33.76)    17:23.42 (33.70)    17:56.17 (32.75)
       18:26.40 (30.23)
  4 Swift, Allison            13 Alamo Area-ST       19:21.04   19:05.39  
                  30.40     1:03.89 (33.49)     1:37.91 (34.02)     2:12.48 (34.57)
        2:46.90 (34.42)     3:21.42 (34.52)     3:55.55 (34.13)     4:29.84 (34.29)
        5:04.04 (34.20)     5:38.21 (34.17)     6:12.73 (34.52)     6:47.39 (34.66)
        7:23.07 (35.68)     7:57.73 (34.66)     8:32.29 (34.56)     9:07.70 (35.41)
        9:42.69 (34.99)    10:17.58 (34.89)    10:52.75 (35.17)    11:28.42 (35.67)
       12:03.66 (35.24)    12:39.41 (35.75)    13:14.87 (35.46)    13:49.77 (34.90)
       14:24.74 (34.97)    15:00.34 (35.60)    15:36.77 (36.43)    16:11.32 (34.55)
       16:46.03 (34.71)    17:21.79 (35.76)    17:56.73 (34.94)    18:32.34 (35.61)
       19:05.39 (33.05)
  5 Kristensen, Maria         13 NTRO-ST             19:13.76   19:14.93  
                  30.70     1:04.20 (33.50)     1:38.30 (34.10)     2:12.80 (34.50)
        2:47.77 (34.97)     3:22.12 (34.35)     3:56.73 (34.61)     4:31.46 (34.73)
        5:06.35 (34.89)     5:41.18 (34.83)     6:16.41 (35.23)     6:51.31 (34.90)
        7:26.68 (35.37)     8:02.01 (35.33)     8:37.37 (35.36)     9:12.46 (35.09)
        9:48.19 (35.73)    10:23.44 (35.25)    10:59.08 (35.64)    11:34.41 (35.33)
       12:10.40 (35.99)    12:46.01 (35.61)    13:21.97 (35.96)    13:57.73 (35.76)
       14:33.12 (35.39)    15:08.36 (35.24)    15:43.77 (35.41)    16:19.71 (35.94)
       16:55.59 (35.88)    17:31.13 (35.54)    18:06.63 (35.50)    18:41.38 (34.75)
       19:14.93 (33.55)
  6 Johnson, Sydney           13 NTRO-ST             19:37.83   19:15.82  
                  30.76     1:03.75 (32.99)     1:37.96 (34.21)     2:12.56 (34.60)
        2:47.42 (34.86)     3:22.60 (35.18)     3:58.03 (35.43)     4:33.26 (35.23)
        5:08.60 (35.34)     5:43.84 (35.24)     6:18.93 (35.09)     6:54.00 (35.07)
        7:29.25 (35.25)     8:04.42 (35.17)     8:39.85 (35.43)     9:15.46 (35.61)
        9:50.95 (35.49)    10:26.37 (35.42)    11:01.31 (34.94)    11:36.99 (35.68)
       12:12.34 (35.35)    12:47.96 (35.62)    13:23.53 (35.57)    13:59.16 (35.63)
       14:34.70 (35.54)    15:10.11 (35.41)    15:44.99 (34.88)    16:20.64 (35.65)
       16:56.32 (35.68)    17:31.30 (34.98)    18:06.71 (35.41)    18:41.59 (34.88)
       19:15.82 (34.23)
  7 Bahr, Kaylee              13 Alamo Area-ST       19:57.41   19:44.42  
                  32.02     1:07.09 (35.07)     1:42.77 (35.68)     2:18.69 (35.92)
        2:54.59 (35.90)     3:30.60 (36.01)     4:06.47 (35.87)     4:41.99 (35.52)
        5:18.04 (36.05)     5:54.35 (36.31)     6:30.65 (36.30)     7:06.52 (35.87)
        7:42.23 (35.71)     8:18.16 (35.93)     8:54.25 (36.09)     9:29.23 (34.98)
       10:04.93 (35.70)    10:41.40 (36.47)    11:17.54 (36.14)    11:54.08 (36.54)
       12:29.96 (35.88)    13:06.18 (36.22)    13:41.99 (35.81)    14:18.55 (36.56)
       14:55.11 (36.56)    15:31.46 (36.35)    16:07.99 (36.53)    16:44.21 (36.22)
       17:20.88 (36.67)    17:57.79 (36.91)    18:34.56 (36.77)    19:10.64 (36.08)
       19:44.42 (33.78)
  8 Sites, Bella              14 NTRO-ST             19:34.84   19:50.65  
                  31.12     1:06.09 (34.97)     1:41.69 (35.60)     2:17.12 (35.43)
        2:52.32 (35.20)     3:27.85 (35.53)     4:03.04 (35.19)     4:38.95 (35.91)
        5:14.69 (35.74)     5:50.42 (35.73)     6:26.30 (35.88)     7:02.96 (36.66)
        7:39.64 (36.68)     8:16.49 (36.85)     8:52.24 (35.75)     9:29.03 (36.79)
       10:05.70 (36.67)    10:42.39 (36.69)    11:19.31 (36.92)    11:55.38 (36.07)
       12:32.33 (36.95)    13:07.80 (35.47)    13:43.84 (36.04)    14:20.76 (36.92)
       14:57.40 (36.64)    15:34.38 (36.98)    16:11.89 (37.51)    16:48.55 (36.66)
       17:25.62 (37.07)    18:01.89 (36.27)    18:38.79 (36.90)    19:15.22 (36.43)
       19:50.65 (35.43)
  9 Elzhowe, Acadia           14 GOLD-ST             19:10.81   20:02.05  
                  29.07     1:01.87 (32.80)     1:35.80 (33.93)     2:10.67 (34.87)
        2:46.21 (35.54)     3:21.68 (35.47)     3:58.12 (36.44)     4:34.45 (36.33)
        5:11.58 (37.13)     5:48.20 (36.62)     6:24.90 (36.70)     7:01.97 (37.07)
        7:39.33 (37.36)     8:16.06 (36.73)     8:53.26 (37.20)     9:31.07 (37.81)
       10:07.91 (36.84)    10:45.27 (37.36)    11:22.29 (37.02)    12:00.08 (37.79)
       12:37.64 (37.56)    13:14.94 (37.30)    13:51.67 (36.73)    14:28.85 (37.18)
       15:06.19 (37.34)    15:44.03 (37.84)    16:21.28 (37.25)    16:58.30 (37.02)
       17:35.39 (37.09)    18:12.66 (37.27)    18:49.41 (36.75)    19:26.21 (36.80)
       20:02.05 (35.84)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Schield, Morgan           14 WAVE-ST                59.70      57.51  
                  28.23       57.51 (29.28)                                        
  2 Simonds, Rae              14 TXLA-ST                59.38      58.51  
                  28.47       58.51 (30.04)                                        
  3 Foote, Lila               13 SASA-ST              1:00.63      59.69  
                  28.99       59.69 (30.70)                                        
  4 Lax, Arianna              13 ASC-ST               1:01.05    1:00.40  
                  29.35     1:00.40 (31.05)                                        
  5 Rausch, Malia             14 ASC-ST               1:01.70    1:00.50  
                  29.81     1:00.50 (30.69)                                        
  6 Bradford, Grace           14 WLOO-ST              1:01.23    1:00.60  
                  29.46     1:00.60 (31.14)                                        
  7 Engel, Jessica            13 WAVE-ST              1:01.04    1:01.38  
                  30.46     1:01.38 (30.92)                                        
  8 Dziergowski, Jessi        14 Alamo Area-ST        1:01.29    1:01.77  
                  30.04     1:01.77 (31.73)                                        
B - Final
  9 Cates, Tyler              14 ATAC-ST              1:02.39      59.62  
                  29.34       59.62 (30.28)                                        
 10 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              1:02.20    1:01.35  
                  29.74     1:01.35 (31.61)                                        
 11 Kayser, Lindsay           13 NTRO-ST              1:02.78    1:01.67  
                  29.93     1:01.67 (31.74)                                        
 12 Longi, Ava                14 WHAC-ST              1:02.71    1:02.04  
                  29.97     1:02.04 (32.07)                                        
 13 Valenti, McKelvey         14 NTRO-ST              1:02.14    1:02.15  
                  29.90     1:02.15 (32.25)                                        
 14 Chaney, Lauren            14 NTRO-ST              1:02.44    1:02.85  
                  30.64     1:02.85 (32.21)                                        
 15 Gamez, Bella              13 NTRO-ST              1:02.46    1:03.33  
                  30.80     1:03.33 (32.53)                                        
 16 Orris, Addie              14 NTRO-ST              1:02.83    1:05.16  
                  31.56     1:05.16 (33.60)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Simonds, Rae              14 TXLA-ST                59.68      59.38  
                  28.80       59.38 (30.58)                                        
  2 Schield, Morgan           14 WAVE-ST                58.77      59.70  
                  28.80       59.70 (30.90)                                        
  3 Foote, Lila               13 SASA-ST                59.41    1:00.63  
                  29.41     1:00.63 (31.22)                                        
  4 Engel, Jessica            13 WAVE-ST              1:01.97    1:01.04  
                  30.15     1:01.04 (30.89)                                        
  5 Lax, Arianna              13 ASC-ST               1:02.89    1:01.05  
                  29.71     1:01.05 (31.34)                                        
  6 Bradford, Grace           14 WLOO-ST              1:00.61    1:01.23  
                  29.70     1:01.23 (31.53)                                        
  7 Dziergowski, Jessi        14 Alamo Area-ST        1:02.41    1:01.29  
                  29.94     1:01.29 (31.35)                                        
  8 Rausch, Malia             14 ASC-ST               1:11.96L   1:01.70  
                  30.31     1:01.70 (31.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Valenti, McKelvey         14 NTRO-ST              1:05.07    1:02.14  
                  29.90     1:02.14 (32.24)                                        
 10 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              1:02.17    1:02.20  
                  30.42     1:02.20 (31.78)                                        
 11 Cates, Tyler              14 ATAC-ST              1:00.71    1:02.39  
                  30.11     1:02.39 (32.28)                                        
 12 Chaney, Lauren            14 NTRO-ST              1:15.84L   1:02.44  
                  29.73     1:02.44 (32.71)                                        
 13 Gamez, Bella              13 NTRO-ST              1:03.42    1:02.46  
                  30.57     1:02.46 (31.89)                                        
 14 Longi, Ava                14 WHAC-ST              1:01.41    1:02.71  
                  29.88     1:02.71 (32.83)                                        
 15 Kayser, Lindsay           13 NTRO-ST              1:02.03    1:02.78  
                  30.20     1:02.78 (32.58)                                        
 16 Orris, Addie              14 NTRO-ST              1:04.13    1:02.83  
                  30.72     1:02.83 (32.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Loewe, Christina          14 ASC-ST               1:02.38    1:02.96  
                  30.38     1:02.96 (32.58)                                        
 18 Emata, Claire             14 NTRO-ST              1:02.54    1:02.99  
                  30.51     1:02.99 (32.48)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Stewart, Landry           13 NTRO-ST              1:02.64    1:03.05  
                  30.50     1:03.05 (32.55)                                        
 20 Truong, KyAnh             13 TXLA-ST              1:03.42    1:03.06  
                  29.68     1:03.06 (33.38)                                        
 21 Burchett, Emily           13 NTRO-ST              1:13.38L   1:03.10  
                  30.91     1:03.10 (32.19)                                        
 22 Schaufelberger, Tailyn    14 NTRO-ST              1:00.90    1:03.26  
                  30.29     1:03.26 (32.97)                                        
 23 Ruthven, Milla            13 TXLA-ST              1:03.96    1:03.28  
                  30.90     1:03.28 (32.38)                                        
 24 Ferguson, Jaynie          13 TST-ST               1:04.91    1:03.33  
                  30.94     1:03.33 (32.39)                                        
 25 Anthony, Delaney          14 ASC-ST               1:03.99    1:03.45  
                  30.93     1:03.45 (32.52)                                        
 26 Stallworth, Aspen         13 SASA-ST              1:02.37    1:03.46  
                  30.55     1:03.46 (32.91)                                        
 27 Hallum, Jade              14 ATAC-ST              1:05.32    1:03.48  
                  31.04     1:03.48 (32.44)                                        
 28 Tingler, Preslie          13 LSAC-ST              1:04.55    1:03.51  
                  31.31     1:03.51 (32.20)                                        
 29 Stephen, Cat              13 NTRO-ST              1:04.51    1:03.55  
                  31.31     1:03.55 (32.24)                                        
 30 Rogillio, Sarah           14 TXLA-ST              1:04.79    1:03.59  
                  30.55     1:03.59 (33.04)                                        
 31 Helmer, Macy              14 SASA-ST              1:03.72    1:03.68  
                  31.09     1:03.68 (32.59)                                        
 32 Croley, Sophia            14 SASA-ST              1:05.06    1:04.22  
                  30.73     1:04.22 (33.49)                                        
 33 Daize, Autumn             14 WHAC-ST              1:04.26    1:04.25  
                  31.75     1:04.25 (32.50)                                        
 34 Worley, Rylee             13 NTRO-ST              1:04.88    1:04.34  
                  31.68     1:04.34 (32.66)                                        
 35 Hall, Kendall             13 TXLA-ST              1:04.82    1:04.52  
                  31.25     1:04.52 (33.27)                                        
 36 Alonso, AK                13 ASC-ST               1:06.05    1:04.57  
                  31.04     1:04.57 (33.53)                                        
 37 Wyman, Carlea             13 TXLA-ST              1:04.85    1:04.68  
                  31.92     1:04.68 (32.76)                                        
 38 Myers, Caroline           14 WHAC-ST              1:04.04    1:04.92  
                  31.38     1:04.92 (33.54)                                        
 39 Conlu Lizada, Camille     13 Harligen Aquatic-ST  1:04.88    1:05.56  
                  31.29     1:05.56 (34.27)                                        
 40 Hoang, Natalie            14 TXLA-ST              1:05.21    1:05.59  
                  31.69     1:05.59 (33.90)                                        
 41 Bentley, Ally             14 Alamo Area-ST        1:04.74    1:05.83  
                  31.98     1:05.83 (33.85)                                        
 41 Barickman, Chloe          14 Alamo Area-ST        1:05.79    1:05.83  
                  32.31     1:05.83 (33.52)                                        
 43 Kurowski, Kaitlyn         14 LSAC-ST              1:05.95    1:05.84  
                  32.32     1:05.84 (33.52)                                        
 44 Skrobanek, Laney          13 Alamo Area-ST        1:06.14    1:05.85  
                  31.27     1:05.85 (34.58)                                        
 45 Bartley, Morgan           14 SASA-ST              1:05.03    1:05.94  
                  32.18     1:05.94 (33.76)                                        
 46 Klumpen, Alexa            13 COTA-ST              1:05.65    1:06.10  
                  31.59     1:06.10 (34.51)                                        
 47 McAllister, Madison       14 WAVE-ST              1:06.04    1:06.22  
                  32.01     1:06.22 (34.21)                                        
 47 Klaas, Natalie            13 NTRO-ST              1:15.76L   1:06.22  
                  32.03     1:06.22 (34.19)                                        
 49 Cuenca, Kaili             13 Alamo Area-ST        1:05.95    1:06.26  
                  32.03     1:06.26 (34.23)                                        
 50 Durn, Sophie              14 ASC-ST               1:15.42L   1:06.72  
                  33.14     1:06.72 (33.58)                                        
 51 Oppliger, Madison         13 TXLA-ST              1:06.14    1:07.38  
                  32.27     1:07.38 (35.11)                                        
 52 Gianotti, Emily           13 Alamo Area-ST        1:05.48    1:07.47  
                  32.63     1:07.47 (34.84)                                        
 53 Klinksiek, Kayleigh       13 Alamo Area-ST        1:05.24    1:07.57  
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Foote, Lila               13 SASA-ST              2:12.15    2:10.06  
                  30.48     1:02.84 (32.36)     1:36.41 (33.57)     2:10.06 (33.65)
  2 Ferguson, Jaynie          13 TST-ST               2:11.25    2:11.30  
                  31.01     1:04.43 (33.42)     1:38.33 (33.90)     2:11.30 (32.97)
  3 Stewart, Landry           13 NTRO-ST              2:15.72    2:14.47  
                  31.52     1:05.56 (34.04)     1:40.48 (34.92)     2:14.47 (33.99)
  4 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              2:15.07    2:14.64  
                  30.84     1:05.30 (34.46)     1:40.86 (35.56)     2:14.64 (33.78)
  4 Stephen, Cat              13 NTRO-ST              2:15.34    2:14.64  
                  32.69     1:06.98 (34.29)     1:41.19 (34.21)     2:14.64 (33.45)
  6 Cates, Tyler              14 ATAC-ST              2:13.54    2:14.92  
                  30.94     1:05.36 (34.42)     1:40.40 (35.04)     2:14.92 (34.52)
  7 Gamez, Bella              13 NTRO-ST              2:16.05    2:14.97  
                  32.26     1:06.86 (34.60)     1:41.83 (34.97)     2:14.97 (33.14)
  8 Loewe, Christina          14 ASC-ST               2:16.05    2:15.43  
                  30.74     1:05.08 (34.34)     1:40.84 (35.76)     2:15.43 (34.59)
B - Final
  9 Hallum, Jade              14 ATAC-ST              2:16.61    2:12.38  
                  31.35     1:04.86 (33.51)     1:39.43 (34.57)     2:12.38 (32.95)
 10 Bradford, Grace           14 WLOO-ST              2:16.67    2:13.75  
                  30.89     1:04.69 (33.80)     1:39.21 (34.52)     2:13.75 (34.54)
 11 Kayser, Lindsay           13 NTRO-ST              2:16.20    2:15.24  
                  30.39     1:04.93 (34.54)     1:40.91 (35.98)     2:15.24 (34.33)
 12 Klaas, Natalie            13 NTRO-ST              2:18.43    2:15.66  
                  32.00     1:06.36 (34.36)     1:41.87 (35.51)     2:15.66 (33.79)
 13 Orris, Addie              14 NTRO-ST              2:16.21    2:17.12  
                  32.11     1:06.87 (34.76)     1:42.59 (35.72)     2:17.12 (34.53)
 13 Emata, Claire             14 NTRO-ST              2:17.98    2:17.12  
                  31.83     1:06.19 (34.36)     1:41.77 (35.58)     2:17.12 (35.35)
 15 Filimoehala, Trisha       13 NTRO-ST              2:18.36    2:17.57  
                  31.97     1:06.80 (34.83)     1:42.64 (35.84)     2:17.57 (34.93)
 16 Worley, Rylee             13 NTRO-ST              2:16.98    2:19.83  
                  33.40     1:08.57 (35.17)     1:44.72 (36.15)     2:19.83 (35.11)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ferguson, Jaynie          13 TST-ST               2:16.64    2:11.25  
                  31.25     1:04.50 (33.25)     1:38.14 (33.64)     2:11.25 (33.11)
  2 Schield, Morgan           14 WAVE-ST              2:10.24    2:11.36  
                  29.98     1:02.20 (32.22)     1:36.44 (34.24)     2:11.36 (34.92)
  3 Foote, Lila               13 SASA-ST              2:09.01    2:12.15  
                  30.89     1:04.46 (33.57)     1:38.38 (33.92)     2:12.15 (33.77)
  4 Dziergowski, Jessi        14 Alamo Area-ST        2:11.46    2:13.43  
                  31.34     1:05.12 (33.78)     1:39.70 (34.58)     2:13.43 (33.73)
  5 Cates, Tyler              14 ATAC-ST              2:10.83    2:13.54  
                  30.83     1:04.18 (33.35)     1:39.13 (34.95)     2:13.54 (34.41)
  6 Engel, Jessica            13 WAVE-ST              2:14.40    2:13.84  
                  32.10     1:06.42 (34.32)     1:40.85 (34.43)     2:13.84 (32.99)
  7 Lax, Arianna              13 ASC-ST               2:14.34    2:13.91  
                  31.23     1:05.37 (34.14)     1:40.15 (34.78)     2:13.91 (33.76)
  8 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              2:15.23    2:15.07  
                  31.06     1:05.58 (34.52)     1:40.88 (35.30)     2:15.07 (34.19)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stephen, Cat              13 NTRO-ST              2:17.45    2:15.34  
                  32.79     1:07.16 (34.37)     1:41.57 (34.41)     2:15.34 (33.77)
 10 Stewart, Landry           13 NTRO-ST              2:19.43    2:15.72  
                  31.67     1:06.10 (34.43)     1:41.33 (35.23)     2:15.72 (34.39)
 11 Valenti, McKelvey         14 NTRO-ST              2:16.97    2:15.93  
                  31.57     1:06.21 (34.64)     1:41.45 (35.24)     2:15.93 (34.48)
 12 Gamez, Bella              13 NTRO-ST              2:16.93    2:16.05  
                  32.11     1:06.88 (34.77)     1:42.20 (35.32)     2:16.05 (33.85)
 13 Loewe, Christina          14 ASC-ST               2:13.50    2:16.05  
                  30.79     1:04.83 (34.04)     1:41.24 (36.41)     2:16.05 (34.81)
 14 Kayser, Lindsay           13 NTRO-ST              2:16.17    2:16.20  
                  30.88     1:05.04 (34.16)     1:40.94 (35.90)     2:16.20 (35.26)
 15 Orris, Addie              14 NTRO-ST              2:17.45    2:16.21  
                  32.09     1:06.72 (34.63)     1:42.08 (35.36)     2:16.21 (34.13)
 16 Hallum, Jade              14 ATAC-ST              2:19.35    2:16.61  
                  32.35     1:06.89 (34.54)     1:42.39 (35.50)     2:16.61 (34.22)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bradford, Grace           14 WLOO-ST              2:22.66    2:16.67  
                  31.69     1:05.72 (34.03)     1:41.36 (35.64)     2:16.67 (35.31)
 18 Tingler, Preslie          13 LSAC-ST              2:20.90    2:16.76  
                  33.10     1:07.63 (34.53)     1:42.11 (34.48)     2:16.76 (34.65)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Worley, Rylee             13 NTRO-ST              2:17.86    2:16.98  
                  33.17     1:07.94 (34.77)     1:42.55 (34.61)     2:16.98 (34.43)
 20 Emata, Claire             14 NTRO-ST              2:17.20    2:17.98  
                  32.00     1:06.42 (34.42)     1:42.09 (35.67)     2:17.98 (35.89)
 21 Filimoehala, Trisha       13 NTRO-ST              2:20.96    2:18.36  
                  32.09     1:07.04 (34.95)     1:43.22 (36.18)     2:18.36 (35.14)
 22 Klaas, Natalie            13 NTRO-ST              2:16.19    2:18.43  
                  33.05     1:08.28 (35.23)     1:43.55 (35.27)     2:18.43 (34.88)
 23 Robertson, Lindsay        14 Alamo Area-ST        2:20.43    2:18.59  
                  33.13     1:08.01 (34.88)     1:43.49 (35.48)     2:18.59 (35.10)
 24 Anthony, Delaney          14 ASC-ST               2:19.33    2:19.14  
                  32.91     1:07.97 (35.06)     1:43.68 (35.71)     2:19.14 (35.46)
 25 Barickman, Chloe          14 Alamo Area-ST        2:20.16    2:19.81  
                  33.04     1:08.94 (35.90)     1:44.87 (35.93)     2:19.81 (34.94)
 26 Bentley, Ally             14 Alamo Area-ST        2:19.11    2:20.34  
                  33.39     1:08.64 (35.25)     1:44.88 (36.24)     2:20.34 (35.46)
 27 Daize, Autumn             14 WHAC-ST              2:18.90    2:20.41  
                  32.68     1:07.63 (34.95)     1:44.18 (36.55)     2:20.41 (36.23)
 28 Helmer, Macy              14 SASA-ST              2:18.72    2:20.42  
                  32.60     1:07.56 (34.96)     1:43.87 (36.31)     2:20.42 (36.55)
 29 Vacula, Madeline          13 TST-ST               2:21.64    2:20.80  
                  33.76     1:09.08 (35.32)     1:45.45 (36.37)     2:20.80 (35.35)
 30 Cuenca, Kaili             13 Alamo Area-ST        2:22.75    2:20.96  
                  32.22     1:07.41 (35.19)     1:44.12 (36.71)     2:20.96 (36.84)
 31 Hall, Kendall             13 TXLA-ST              2:20.72    2:20.99  
                  32.28     1:07.40 (35.12)     1:44.24 (36.84)     2:20.99 (36.75)
 32 Morse, Amy                13 CCSS-ST              2:19.71    2:21.12  
                  33.20     1:08.34 (35.14)     1:45.32 (36.98)     2:21.12 (35.80)
 33 Sanders, Abbey            14 LCA-ST               2:23.26    2:22.30  
                  32.26     1:07.60 (35.34)     1:45.14 (37.54)     2:22.30 (37.16)
 33 McAllister, Madison       14 WAVE-ST              2:21.19    2:22.30  
                  33.40     1:09.48 (36.08)     1:46.39 (36.91)     2:22.30 (35.91)
 35 Orozco, Alyssa            14 Alamo Area-ST        2:22.57    2:22.44  
                  33.35     1:08.50 (35.15)     1:45.23 (36.73)     2:22.44 (37.21)
 36 Wong, Avery               13 LCA-ST               2:22.59    2:23.13  
                  33.10     1:09.05 (35.95)     1:46.14 (37.09)     2:23.13 (36.99)
 37 Hays, Jules               14 GOLD-ST              2:22.43    2:24.66  
                  33.96     1:09.86 (35.90)     1:47.44 (37.58)     2:24.66 (37.22)
 38 Klumpen, Alexa            13 COTA-ST              2:20.44    2:25.09  
                  32.95     1:09.69 (36.74)     1:47.54 (37.85)     2:25.09 (37.55)
 39 Breuer, Molly             14 Alamo Area-ST        2:22.87    2:25.22  
                  34.01     1:10.87 (36.86)     1:48.28 (37.41)     2:25.22 (36.94)
 40 Gianotti, Emily           13 Alamo Area-ST        2:21.68    2:25.43  
                  33.69     1:11.20 (37.51)     1:48.75 (37.55)     2:25.43 (36.68)
 41 Durn, Sophie              14 ASC-ST               2:22.85    2:26.45  
                  34.06                             1:48.38 ( )     2:26.45 (38.07)
 -- Oppliger, Madison         13 TXLA-ST              2:23.17         DQ  
 -- Croley, Sophia            14 SASA-ST              2:20.02         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bartley, Morgan           14 SASA-ST              1:11.29    1:08.61  
                  32.10     1:08.61 (36.51)                                        
  2 Biggs, Kailey             14 Alamo Area-ST        1:09.98    1:09.20  
                  33.08     1:09.20 (36.12)                                        
  3 Rausch, Malia             14 ASC-ST               1:09.96    1:09.49  
                  33.26     1:09.49 (36.23)                                        
  4 Dziergowski, Jessi        14 Alamo Area-ST        1:09.60    1:09.85  
                  32.77     1:09.85 (37.08)                                        
  5 Ashbaugh, Taylor          13 NTRO-ST              1:11.24    1:09.92  
                  33.19     1:09.92 (36.73)                                        
  6 Walsh, Elizabeth          13 SASA-ST              1:09.26    1:10.24  
                  33.18     1:10.24 (37.06)                                        
  7 Ferguson, Cynthia         14 CBA-ST               1:10.11    1:10.53  
                  33.13     1:10.53 (37.40)                                        
  8 Gamez, Bella              13 NTRO-ST              1:11.04    1:10.89  
                  33.31     1:10.89 (37.58)                                        
B - Final
  9 Gonzalez, LeAni           13 ATAC-ST              1:11.84    1:10.55  
                  33.02     1:10.55 (37.53)                                        
 10 Rogillio, Claire          14 TXLA-ST              1:11.87    1:11.67  
                  34.25     1:11.67 (37.42)                                        
 11 Baggerly, Madden          14 TST-ST               1:11.57    1:11.77  
                  33.52     1:11.77 (38.25)                                        
 12 Amacher, Brynn            14 FISH-ST              1:12.56    1:11.82  
                  34.34     1:11.82 (37.48)                                        
 13 Digby, Kelly              14 NTRO-ST              1:11.91    1:11.89  
                  33.83     1:11.89 (38.06)                                        
 14 Blakeslee, Kaitlin        13 LCA-ST               1:12.56    1:12.00  
                  33.99     1:12.00 (38.01)                                        
 15 Orris, Addie              14 NTRO-ST              1:11.57    1:12.41  
                  34.30     1:12.41 (38.11)                                        
 16 Lelinski, Danielle        14 LCA-ST               1:12.09    1:12.70  
                  34.13     1:12.70 (38.57)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Elizabeth          13 SASA-ST              1:10.71    1:09.26  
                  32.98     1:09.26 (36.28)                                        
  2 Dziergowski, Jessi        14 Alamo Area-ST        1:09.90    1:09.60  
                  32.92     1:09.60 (36.68)                                        
  3 Rausch, Malia             14 ASC-ST               1:09.08    1:09.96  
                  33.16     1:09.96 (36.80)                                        
  4 Biggs, Kailey             14 Alamo Area-ST        1:09.75    1:09.98  
                  33.70     1:09.98 (36.28)                                        
  5 Ferguson, Cynthia         14 CBA-ST               1:13.27    1:10.11  
                  32.78     1:10.11 (37.33)                                        
  6 Gamez, Bella              13 NTRO-ST              1:12.28    1:11.04  
                  33.99     1:11.04 (37.05)                                        
  7 Ashbaugh, Taylor          13 NTRO-ST              1:10.64    1:11.24  
                  33.55     1:11.24 (37.69)                                        
  8 Bartley, Morgan           14 SASA-ST              1:09.61    1:11.29  
                  33.00     1:11.29 (38.29)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Baggerly, Madden          14 TST-ST               1:11.17    1:11.57  
                  33.71     1:11.57 (37.86)                                        
  9 Orris, Addie              14 NTRO-ST              1:12.29    1:11.57  
                  33.40     1:11.57 (38.17)                                        
 11 Gonzalez, LeAni           13 ATAC-ST              1:09.43    1:11.84  
                  33.67     1:11.84 (38.17)                                        
 12 Rogillio, Claire          14 TXLA-ST              1:11.01    1:11.87  
                  33.75     1:11.87 (38.12)                                        
 13 Digby, Kelly              14 NTRO-ST              1:15.17    1:11.91  
                  33.98     1:11.91 (37.93)                                        
 14 Lelinski, Danielle        14 LCA-ST               1:10.07    1:12.09  
                  33.65     1:12.09 (38.44)                                        
 15 Blakeslee, Kaitlin        13 LCA-ST               1:13.50    1:12.56  
                  33.81     1:12.56 (38.75)                                        
 15 Amacher, Brynn            14 FISH-ST              1:11.70    1:12.56  
                  34.90     1:12.56 (37.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Vujosevic, Kristina       14 NTRO-ST              1:12.29    1:13.01  
                  33.50     1:13.01 (39.51)                                        
 18 Swift, Allison            13 Alamo Area-ST        1:12.85    1:13.05  
                  34.68     1:13.05 (38.37)                                        
 18 Rudik, Ella               13 Alamo Area-ST        1:14.78    1:13.05  
                  34.62     1:13.05 (38.43)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 20 Stallworth, Aspen         13 SASA-ST              1:13.16    1:13.22  
                  34.63     1:13.22 (38.59)                                        
 21 Breuer, Molly             14 Alamo Area-ST        1:15.07    1:13.37  
                  34.20     1:13.37 (39.17)                                        
 22 Decker, Georgia           14 Alamo Area-ST        1:13.07    1:13.45  
                  34.27     1:13.45 (39.18)                                        
 23 Bannon, Mia               13 ASC-ST               1:13.69    1:13.71  
                  34.77     1:13.71 (38.94)                                        
 24 Lynch, Zoe                13 TXLA-ST              1:15.23    1:13.75  
                  34.22     1:13.75 (39.53)                                        
 25 Wilson, Sarah             14 NTRO-ST              1:14.06    1:13.78  
                  34.81     1:13.78 (38.97)                                        
 26 Myers, Caroline           14 WHAC-ST              1:14.79    1:13.79  
                  35.02     1:13.79 (38.77)                                        
 27 Layne, Cate               14 AQTX-ST              1:13.65    1:13.85  
                  34.54     1:13.85 (39.31)                                        
 28 McWhorter, Saylor         13 TXLA-ST              1:11.68    1:14.13  
                  34.56     1:14.13 (39.57)                                        
 28 DeSanno, Isabel           14 CBA-ST               1:13.12    1:14.13  
                  34.12     1:14.13 (40.01)                                        
 30 Sadlier, Camryn           14 TXLA-ST              1:13.87    1:14.21  
                  35.30     1:14.21 (38.91)                                        
 31 Castille, Veronica        14 AQTX-ST              1:14.15    1:14.37  
                  34.93     1:14.37 (39.44)                                        
 32 Foster, Lily              14 LCA-ST               1:15.35    1:14.44  
                  34.77     1:14.44 (39.67)                                        
 33 Stanley, Rachel           14 WHAC-ST              1:14.80    1:14.77  
                  34.39     1:14.77 (40.38)                                        
 34 Holzman, Edith            14 LCA-ST               1:15.54    1:15.14  
                  34.75     1:15.14 (40.39)                                        
 35 Sahota, Riya              14 Alamo Area-ST        1:12.57    1:15.35  
                  35.66     1:15.35 (39.69)                                        
 36 Jackson, Sydney           14 LCA-ST               1:15.88    1:15.50  
                  35.36     1:15.50 (40.14)                                        
 37 Cornwell, Megan           14 NTRO-ST              1:15.45    1:15.54  
                  36.09     1:15.54 (39.45)                                        
 38 Hwang, Caitlin            14 TXLA-ST              1:15.27    1:15.58  
                  35.58     1:15.58 (40.00)                                        
 39 Robertson, Lindsay        14 Alamo Area-ST        1:15.46    1:16.40  
                  36.69     1:16.40 (39.71)                                        
 40 Henderson, Sofia          13 WAVE-ST              1:15.74    1:16.42  
                  36.27     1:16.42 (40.15)                                        
 41 Martin, Beatrice          14 Alamo Area-ST        1:15.98    1:17.80  
                  36.94     1:17.80 (40.86)                                        
 42 Hinds, Abbi               13 ATAC-ST              1:15.73    1:19.74  
                  37.40     1:19.74 (42.34)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Biggs, Kailey             14 Alamo Area-ST        2:30.94    2:27.92  
                  33.57     1:11.04 (37.47)     1:49.43 (38.39)     2:27.92 (38.49)
  2 Walsh, Elizabeth          13 SASA-ST              2:31.33    2:29.55  
                  34.16     1:11.80 (37.64)     1:50.65 (38.85)     2:29.55 (38.90)
  3 Ashbaugh, Taylor          13 NTRO-ST              2:32.43    2:31.59  
                  33.41     1:11.26 (37.85)     1:51.34 (40.08)     2:31.59 (40.25)
  4 Lin, Erin                 14 ASC-ST               2:33.33    2:31.70  
                  34.32     1:12.71 (38.39)     1:52.42 (39.71)     2:31.70 (39.28)
  5 Rogillio, Claire          14 TXLA-ST              2:34.99    2:32.54  
                  34.61     1:12.76 (38.15)     1:52.45 (39.69)     2:32.54 (40.09)
  6 Baggerly, Madden          14 TST-ST               2:31.79    2:33.27  
                  33.58     1:12.06 (38.48)     1:52.04 (39.98)     2:33.27 (41.23)
  7 Ferguson, Cynthia         14 CBA-ST               2:34.21    2:34.77  
                  33.96     1:12.41 (38.45)     1:53.55 (41.14)     2:34.77 (41.22)
  8 Digby, Kelly              14 NTRO-ST              2:34.62    2:35.14  
                  35.05     1:14.07 (39.02)     1:54.90 (40.83)     2:35.14 (40.24)
B - Final
  9 Gonzalez, LeAni           13 ATAC-ST              2:37.54    2:34.59  
                  34.32     1:14.20 (39.88)     1:56.12 (41.92)     2:34.59 (38.47)
 10 Amacher, Brynn            14 FISH-ST              2:36.74    2:37.41  
                  35.31     1:15.21 (39.90)     1:56.36 (41.15)     2:37.41 (41.05)
 11 Bannon, Mia               13 ASC-ST               2:37.67    2:38.76  
                  35.40     1:16.35 (40.95)     1:57.96 (41.61)     2:38.76 (40.80)
 12 Vujosevic, Kristina       14 NTRO-ST              2:38.40    2:40.36  
                  35.68     1:16.58 (40.90)     1:58.81 (42.23)     2:40.36 (41.55)
 13 Blakeslee, Kaitlin        13 LCA-ST               2:38.97    2:40.66  
                  36.06     1:16.95 (40.89)     1:59.57 (42.62)     2:40.66 (41.09)
 14 Lynch, Zoe                13 TXLA-ST              2:38.45    2:40.67  
                  35.66     1:16.49 (40.83)     1:59.10 (42.61)     2:40.67 (41.57)
 15 Gamez, Bella              13 NTRO-ST              2:35.80    2:41.62  
                  35.35     1:16.80 (41.45)     2:00.32 (43.52)     2:41.62 (41.30)
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Biggs, Kailey             14 Alamo Area-ST        2:30.57    2:30.94  
                  34.72     1:13.24 (38.52)     1:52.11 (38.87)     2:30.94 (38.83)
  2 Walsh, Elizabeth          13 SASA-ST              2:36.13    2:31.33  
                  34.50     1:13.07 (38.57)     1:52.69 (39.62)     2:31.33 (38.64)
  3 Baggerly, Madden          14 TST-ST               2:34.00    2:31.79  
                  34.30     1:12.42 (38.12)     1:51.70 (39.28)     2:31.79 (40.09)
  4 Ashbaugh, Taylor          13 NTRO-ST              2:32.71    2:32.43  
                  33.73     1:12.39 (38.66)     1:52.36 (39.97)     2:32.43 (40.07)
  5 Lin, Erin                 14 ASC-ST               2:31.95    2:33.33  
                  34.74     1:13.37 (38.63)     1:53.12 (39.75)     2:33.33 (40.21)
  6 Ferguson, Cynthia         14 CBA-ST               2:33.04    2:34.21  
                  34.67     1:13.01 (38.34)     1:54.51 (41.50)     2:34.21 (39.70)
  7 Digby, Kelly              14 NTRO-ST              2:40.27    2:34.62  
                  35.75     1:15.25 (39.50)     1:54.83 (39.58)     2:34.62 (39.79)
  8 Dziergowski, Jessi        14 Alamo Area-ST        2:30.81    2:34.64  
                  34.59     1:13.94 (39.35)     1:54.28 (40.34)     2:34.64 (40.36)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rogillio, Claire          14 TXLA-ST              2:31.34    2:34.99  
                  35.38     1:14.50 (39.12)     1:54.60 (40.10)     2:34.99 (40.39)
 10 Gamez, Bella              13 NTRO-ST              2:40.13    2:35.80  
                  35.24     1:15.19 (39.95)     1:55.91 (40.72)     2:35.80 (39.89)
 11 Amacher, Brynn            14 FISH-ST              2:42.30    2:36.74  
                  34.82     1:14.98 (40.16)     1:55.70 (40.72)     2:36.74 (41.04)
 12 Gonzalez, LeAni           13 ATAC-ST              2:32.80    2:37.54  
                  35.23     1:16.01 (40.78)     1:57.15 (41.14)     2:37.54 (40.39)
 13 Bannon, Mia               13 ASC-ST               2:38.05    2:37.67  
                  35.15     1:14.81 (39.66)     1:56.14 (41.33)     2:37.67 (41.53)
 14 Vujosevic, Kristina       14 NTRO-ST              2:42.15    2:38.40  
                  34.82     1:14.88 (40.06)     1:56.56 (41.68)     2:38.40 (41.84)
 15 Lynch, Zoe                13 TXLA-ST              2:43.99    2:38.45  
                  35.68     1:15.63 (39.95)     1:57.17 (41.54)     2:38.45 (41.28)
 16 Blakeslee, Kaitlin        13 LCA-ST               2:42.31    2:38.97  
                  35.42     1:16.25 (40.83)     1:57.93 (41.68)     2:38.97 (41.04)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Breuer, Molly             14 Alamo Area-ST        2:42.91    2:39.16  
                  35.49     1:16.52 (41.03)     1:57.74 (41.22)     2:39.16 (41.42)
 18 Cornwell, Megan           14 NTRO-ST              2:42.42    2:39.17  
                  35.77     1:15.90 (40.13)     1:57.20 (41.30)     2:39.17 (41.97)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jackson, Sydney           14 LCA-ST               2:42.86    2:39.38  
                  35.96     1:16.19 (40.23)     1:57.75 (41.56)     2:39.38 (41.63)
 20 Lelinski, Danielle        14 LCA-ST               2:36.47    2:39.60  
                  35.07     1:15.52 (40.45)     1:58.05 (42.53)     2:39.60 (41.55)
 21 Swift, Allison            13 Alamo Area-ST        2:40.69    2:40.54  
                  37.05     1:18.23 (41.18)     1:59.88 (41.65)     2:40.54 (40.66)
 22 Layne, Cate               14 AQTX-ST              2:41.47    2:41.22  
                  35.76     1:16.59 (40.83)     1:59.90 (43.31)     2:41.22 (41.32)
 23 McWhorter, Saylor         13 TXLA-ST              2:37.97    2:41.24  
                  35.66     1:16.36 (40.70)     1:58.96 (42.60)     2:41.24 (42.28)
 24 Lilley, Addie             13 CCSS-ST              2:45.88    2:41.28  
                  36.81     1:17.49 (40.68)     1:59.87 (42.38)     2:41.28 (41.41)
 25 Holzman, Edith            14 LCA-ST               2:42.82    2:41.39  
                  34.67     1:16.11 (41.44)     1:59.35 (43.24)     2:41.39 (42.04)
 26 Decker, Georgia           14 Alamo Area-ST        2:35.64    2:41.46  
                  35.42     1:15.13 (39.71)     1:57.52 (42.39)     2:41.46 (43.94)
 27 Sadlier, Camryn           14 TXLA-ST              2:39.11    2:41.64  
                  35.94     1:15.70 (39.76)     1:57.76 (42.06)     2:41.64 (43.88)
 28 Rudik, Ella               13 Alamo Area-ST        2:40.97    2:41.71  
                  37.71     1:18.79 (41.08)     2:00.73 (41.94)     2:41.71 (40.98)
 29 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST              3:07.50L   2:41.85  
                  36.60     1:17.52 (40.92)     1:59.87 (42.35)     2:41.85 (41.98)
 30 Thompson, Brooke          14 MM-ST                2:40.96    2:41.99  
                  37.14     1:18.55 (41.41)     2:00.41 (41.86)     2:41.99 (41.58)
 31 Hwang, Caitlin            14 TXLA-ST              2:41.52    2:42.24  
                  36.36     1:17.52 (41.16)     1:59.47 (41.95)     2:42.24 (42.77)
 32 Foster, Lily              14 LCA-ST               2:39.15    2:42.28  
                  36.81     1:18.05 (41.24)     1:59.72 (41.67)     2:42.28 (42.56)
 33 Robertson, Lindsay        14 Alamo Area-ST        2:40.28    2:42.45  
                  37.17     1:18.74 (41.57)     2:00.56 (41.82)     2:42.45 (41.89)
 34 Chancey, Elainey          13 Alamo Area-ST        2:43.59    2:42.53  
                  36.31     1:17.75 (41.44)     2:00.68 (42.93)     2:42.53 (41.85)
 35 Sahota, Riya              14 Alamo Area-ST        2:41.99    2:42.57  
                  37.31     1:18.87 (41.56)     2:01.25 (42.38)     2:42.57 (41.32)
 36 DeSanno, Isabel           14 CBA-ST               2:42.11    2:44.67  
                  35.39     1:16.17 (40.78)     2:00.29 (44.12)     2:44.67 (44.38)
 37 Rutledge, Miko            14 Alamo Area-ST        2:41.30    2:46.17  
                  36.60     1:18.52 (41.92)     2:02.14 (43.62)     2:46.17 (44.03)
 38 Hinds, Abbi               13 ATAC-ST              2:42.57    2:50.56  
                  38.78     1:21.73 (42.95)     2:05.58 (43.85)     2:50.56 (44.98)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lax, Arianna              13 ASC-ST               1:00.60      58.91  
                  27.79       58.91 (31.12)                                        
  2 Hoang, Natalie            14 TXLA-ST                59.87      59.39  
                  28.24       59.39 (31.15)                                        
  3 Longi, Ava                14 WHAC-ST                59.78      59.40  
                  27.56       59.40 (31.84)                                        
  4 Bagnal, Shannon           13 NTRO-ST              1:00.62      59.76  
                  28.09       59.76 (31.67)                                        
  5 Dziergowski, Jessi        14 Alamo Area-ST        1:00.79      59.99  
                  28.08       59.99 (31.91)                                        
  6 Myers, Caroline           14 WHAC-ST              1:01.18    1:00.05  
                  28.08     1:00.05 (31.97)                                        
  7 Foote, Lila               13 SASA-ST              1:01.04    1:00.45  
                  28.26     1:00.45 (32.19)                                        
  8 Taylor, Betsy             14 LCA-ST               1:00.92    1:01.50  
                  29.21     1:01.50 (32.29)                                        
B - Final
  9 Bowen, Lindsey            14 NTRO-ST              1:01.25    1:01.77  
                  27.88     1:01.77 (33.89)                                        
 10 Burchett, Emily           13 NTRO-ST              1:02.64    1:01.87  
                  28.88     1:01.87 (32.99)                                        
 11 Kristensen, Maria         13 NTRO-ST              1:02.78    1:02.32  
                  29.26     1:02.32 (33.06)                                        
 12 Faust, Konner             14 TXLA-ST              1:01.51    1:02.35  
                  28.87     1:02.35 (33.48)                                        
 13 Bartley, Morgan           14 SASA-ST              1:02.94    1:02.48  
                  29.26     1:02.48 (33.22)                                        
 14 Digby, Kelly              14 NTRO-ST              1:02.92    1:02.52  
                  29.19     1:02.52 (33.33)                                        
 15 Conlu Lizada, Camille     13 Harligen Aquatic-ST  1:03.02    1:02.63  
                  28.94     1:02.63 (33.69)                                        
 -- Rogillio, Sarah           14 TXLA-ST              1:02.28         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Longi, Ava                14 WHAC-ST              1:00.70      59.78  
                  27.31       59.78 (32.47)                                        
  2 Hoang, Natalie            14 TXLA-ST              1:01.13      59.87  
                  28.50       59.87 (31.37)                                        
  3 Lax, Arianna              13 ASC-ST               1:01.06    1:00.60  
                  28.58     1:00.60 (32.02)                                        
  4 Bagnal, Shannon           13 NTRO-ST              1:00.54    1:00.62  
                  28.53     1:00.62 (32.09)                                        
  5 Dziergowski, Jessi        14 Alamo Area-ST        1:02.37    1:00.79  
                  28.84     1:00.79 (31.95)                                        
  6 Taylor, Betsy             14 LCA-ST               1:00.34    1:00.92  
                  29.06     1:00.92 (31.86)                                        
  7 Foote, Lila               13 SASA-ST                59.45    1:01.04  
                  28.65     1:01.04 (32.39)                                        
  8 Myers, Caroline           14 WHAC-ST              1:01.17    1:01.18  
                  28.37     1:01.18 (32.81)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bowen, Lindsey            14 NTRO-ST              1:00.21    1:01.25  
                  28.04     1:01.25 (33.21)                                        
 10 Faust, Konner             14 TXLA-ST              1:01.52    1:01.51  
                  28.17     1:01.51 (33.34)                                        
 11 Rogillio, Sarah           14 TXLA-ST              1:01.40    1:02.28  
                  28.55     1:02.28 (33.73)                                        
 12 Burchett, Emily           13 NTRO-ST              1:02.40    1:02.64  
                  29.38     1:02.64 (33.26)                                        
 13 Kristensen, Maria         13 NTRO-ST              1:05.84    1:02.78  
                  29.36     1:02.78 (33.42)                                        
 14 Digby, Kelly              14 NTRO-ST              1:05.44    1:02.92  
                  29.55     1:02.92 (33.37)                                        
 15 Bartley, Morgan           14 SASA-ST              1:02.46    1:02.94  
                  29.45     1:02.94 (33.49)                                        
 16 Conlu Lizada, Camille     13 Harligen Aquatic-ST  1:02.77    1:03.02  
                  28.90     1:03.02 (34.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lopez, Rylie              14 ASC-ST               1:00.23    1:03.18  
                  29.16     1:03.18 (34.02)                                        
 18 Valenti, McKelvey         14 NTRO-ST              1:04.41    1:03.19  
                  29.73     1:03.19 (33.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 McWhorter, Saylor         13 TXLA-ST              1:04.78    1:03.21  
                  28.99     1:03.21 (34.22)                                        
 20 VanderMeer, Kylie         13 NTRO-ST              1:02.57    1:03.27  
                  29.76     1:03.27 (33.51)                                        
 21 Hays, Jules               14 GOLD-ST              1:02.80    1:03.32  
                  29.19     1:03.32 (34.13)                                        
 22 Gianotti, Emily           13 Alamo Area-ST        1:03.32    1:03.36  
                  29.89     1:03.36 (33.47)                                        
 23 Robles, Samantha          13 Alamo Area-ST        1:04.16    1:03.39  
                  29.02     1:03.39 (34.37)                                        
 24 Rausch, Malia             14 ASC-ST               1:01.95    1:03.44  
                  29.64     1:03.44 (33.80)                                        
 25 Cates, Tyler              14 ATAC-ST              1:02.55    1:03.93  
                  29.72     1:03.93 (34.21)                                        
 26 Simonds, Rae              14 TXLA-ST              1:02.56    1:03.95  
                  28.85     1:03.95 (35.10)                                        
 27 Rutledge, Miko            14 Alamo Area-ST        1:04.73    1:03.96  
                  29.77     1:03.96 (34.19)                                        
 28 Klaas, Natalie            13 NTRO-ST              1:04.88    1:04.08  
                  30.33     1:04.08 (33.75)                                        
 29 Holzman, Edith            14 LCA-ST               1:05.99    1:04.33  
                  29.94     1:04.33 (34.39)                                        
 30 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST              1:14.47L   1:04.69  
                  30.48     1:04.69 (34.21)                                        
 31 Denison, Natalie          13 LCA-ST               1:03.72    1:05.29  
                  30.35     1:05.29 (34.94)                                        
 32 Coleman, Carly            14 LCA-ST               1:04.86    1:05.40  
                  30.57     1:05.40 (34.83)                                        
 33 Wilson, Arrianne          13 TXLA-ST              1:04.79    1:05.92  
                  29.01     1:05.92 (36.91)                                        
 34 Wess, Nalani              14 Harligen Aquatic-ST  1:05.45    1:06.25  
                  30.65     1:06.25 (35.60)                                        
 35 Troyer, Megan             14 WAVE-ST              1:05.29    1:06.53  
                  30.60     1:06.53 (35.93)                                        
 36 Zwerneman, London         14 AQTX-ST              1:05.29    1:06.61  
                  29.69     1:06.61 (36.92)                                        
 37 Mazzei, Olivia            14 ASC-ST               1:04.08    1:08.41  
                  31.28     1:08.41 (37.13)                                        
 38 Leon, Lucia               13 HSC-ST               1:04.73    1:13.84  
                  32.08     1:13.84 (41.76)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hallum, Jade              14 ATAC-ST              2:10.24    2:05.19  
                  27.94       59.30 (31.36)     1:32.22 (32.92)     2:05.19 (32.97)
  2 Lopez, Rylie              14 ASC-ST               2:16.04    2:10.29  
                  28.52     1:01.58 (33.06)     1:35.97 (34.39)     2:10.29 (34.32)
  3 Myers, Elizabeth          14 WHAC-ST              2:11.73    2:11.20  
                  28.19     1:00.86 (32.67)     1:35.61 (34.75)     2:11.20 (35.59)
  4 Foote, Lila               13 SASA-ST              2:15.11    2:11.74  
                  29.89     1:02.51 (32.62)     1:37.66 (35.15)     2:11.74 (34.08)
  5 Ferguson, Jaynie          13 TST-ST               2:15.46    2:13.74  
                  29.37     1:03.22 (33.85)     1:38.29 (35.07)     2:13.74 (35.45)
  6 Dziergowski, Jessi        14 Alamo Area-ST        2:13.49    2:14.04  
                  29.61     1:03.44 (33.83)     1:39.08 (35.64)     2:14.04 (34.96)
  7 Faust, Konner             14 TXLA-ST              2:18.07    2:16.57  
                  30.16     1:05.09 (34.93)     1:40.95 (35.86)     2:16.57 (35.62)
  8 Taylor, Betsy             14 LCA-ST               2:18.66    2:19.05  
                  29.82     1:03.85 (34.03)     1:41.30 (37.45)     2:19.05 (37.75)
B - Final
  9 Klaas, Natalie            13 NTRO-ST              2:20.27    2:17.60  
                  31.49     1:06.14 (34.65)     1:41.92 (35.78)     2:17.60 (35.68)
 10 Schield, Morgan           14 WAVE-ST              2:20.56    2:17.77  
                  29.85     1:04.48 (34.63)     1:40.76 (36.28)     2:17.77 (37.01)
 11 Kristensen, Maria         13 NTRO-ST              2:19.42    2:19.30  
                  30.91     1:05.78 (34.87)     1:42.91 (37.13)     2:19.30 (36.39)
 12 Hays, Jules               14 GOLD-ST              2:22.56    2:20.33  
                  30.22     1:05.45 (35.23)     1:42.96 (37.51)     2:20.33 (37.37)
 13 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST              2:22.17    2:22.17  
                  31.02     1:06.74 (35.72)     1:44.18 (37.44)     2:22.17 (37.99)
 14 Conlu Lizada, Camille     13 Harligen Aquatic-ST  2:22.00    2:22.23  
                  29.94     1:05.33 (35.39)     1:43.53 (38.20)     2:22.23 (38.70)
 15 VanderMeer, Kylie         13 NTRO-ST              2:21.22    2:23.27  
                  31.59     1:07.32 (35.73)     1:44.67 (37.35)     2:23.27 (38.60)
 16 Simonds, Rae              14 TXLA-ST              2:22.69    2:24.23  
                  29.80     1:05.39 (35.59)     1:43.88 (38.49)     2:24.23 (40.35)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hallum, Jade              14 ATAC-ST              2:13.32    2:10.24  
                  28.75     1:01.97 (33.22)     1:37.28 (35.31)     2:10.24 (32.96)
  2 Myers, Elizabeth          14 WHAC-ST              2:09.99    2:11.73  
                  28.63     1:02.49 (33.86)     1:37.06 (34.57)     2:11.73 (34.67)
  3 Dziergowski, Jessi        14 Alamo Area-ST        2:19.71    2:13.49  
                  29.70     1:03.07 (33.37)     1:37.84 (34.77)     2:13.49 (35.65)
  4 Foote, Lila               13 SASA-ST              2:13.49    2:15.11  
                  29.07     1:02.47 (33.40)     1:37.97 (35.50)     2:15.11 (37.14)
  5 Ferguson, Jaynie          13 TST-ST               2:20.32    2:15.46  
                  29.72     1:03.89 (34.17)     1:39.59 (35.70)     2:15.46 (35.87)
  6 Lopez, Rylie              14 ASC-ST               2:14.10    2:16.04  
                  29.86     1:04.54 (34.68)     1:40.33 (35.79)     2:16.04 (35.71)
  7 Faust, Konner             14 TXLA-ST              2:19.69    2:18.07  
                  30.21     1:04.37 (34.16)     1:41.06 (36.69)     2:18.07 (37.01)
  8 Taylor, Betsy             14 LCA-ST               2:20.95    2:18.66  
                  29.77     1:04.10 (34.33)     1:40.86 (36.76)     2:18.66 (37.80)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kristensen, Maria         13 NTRO-ST              2:24.14    2:19.42  
                  31.31   2:19.42 (1:48.11)                                        
 10 Klaas, Natalie            13 NTRO-ST              2:19.22    2:20.27  
                  30.41     1:06.55 (36.14)     1:44.02 (37.47)     2:20.27 (36.25)
 11 Schield, Morgan           14 WAVE-ST              2:21.42    2:20.56  
                  30.24     1:04.08 (33.84)     1:42.62 (38.54)     2:20.56 (37.94)
 12 VanderMeer, Kylie         13 NTRO-ST              2:23.75    2:21.22  
                  31.45     1:06.95 (35.50)     1:44.18 (37.23)     2:21.22 (37.04)
 13 Conlu Lizada, Camille     13 Harligen Aquatic-ST  2:22.64    2:22.00  
                  30.47     1:05.79 (35.32)     1:43.34 (37.55)     2:22.00 (38.66)
 14 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST              2:24.17    2:22.17  
                  31.17   2:22.17 (1:51.00)                                        
 15 Hays, Jules               14 GOLD-ST              2:19.27    2:22.56  
                  30.13     1:05.53 (35.40)     1:43.70 (38.17)     2:22.56 (38.86)
 16 Simonds, Rae              14 TXLA-ST              2:19.37    2:22.69  
                  30.27     1:05.65 (35.38)     1:43.48 (37.83)     2:22.69 (39.21)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rutledge, Miko            14 Alamo Area-ST        2:23.84    2:23.54  
                  31.74     1:07.88 (36.14)     1:44.73 (36.85)     2:23.54 (38.81)
 18 Filimoehala, Trisha       13 NTRO-ST              2:25.22    2:25.02  
                  31.13   2:25.02 (1:53.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gianotti, Emily           13 Alamo Area-ST        2:25.43    2:27.96  
                  31.74   2:27.96 (1:56.22)                                        
 20 Chancey, Elainey          13 Alamo Area-ST        2:23.06    2:30.21  
                  32.94     1:11.08 (38.14)     1:50.53 (39.45)     2:30.21 (39.68)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hallum, Jade              14 ATAC-ST              2:12.15    2:09.50  
                  27.42     1:01.06 (33.64)     1:42.21 (41.15)     2:09.50 (27.29)
  2 Ruthven, Milla            13 TXLA-ST              2:14.73    2:12.68  
                  28.80     1:02.03 (33.23)     1:42.44 (40.41)     2:12.68 (30.24)
  3 Myers, Elizabeth          14 WHAC-ST              2:15.54    2:13.31  
                  27.70     1:03.05 (35.35)     1:44.01 (40.96)     2:13.31 (29.30)
  4 Chaney, Lauren            14 NTRO-ST              2:16.01    2:14.38  
                  28.45     1:03.15 (34.70)     1:45.30 (42.15)     2:14.38 (29.08)
  5 Dziergowski, Jessi        14 Alamo Area-ST        2:14.56    2:14.51  
                  28.89     1:02.62 (33.73)     1:42.80 (40.18)     2:14.51 (31.71)
  6 Walsh, Elizabeth          13 SASA-ST              2:19.18    2:16.79  
                  30.31     1:05.66 (35.35)     1:44.76 (39.10)     2:16.79 (32.03)
  7 Stewart, Landry           13 NTRO-ST              2:18.38    2:17.67  
                  30.30     1:04.96 (34.66)     1:46.09 (41.13)     2:17.67 (31.58)
  8 Rogillio, Sarah           14 TXLA-ST              2:17.04    2:19.58  
                  29.47     1:05.10 (35.63)     1:46.49 (41.39)     2:19.58 (33.09)
B - Final
  9 Anthony, Delaney          14 ASC-ST               2:21.32    2:17.94  
                  29.86     1:04.45 (34.59)     1:47.09 (42.64)     2:17.94 (30.85)
 10 Gamez, Bella              13 NTRO-ST              2:20.51    2:17.97  
                  30.49     1:05.13 (34.64)     1:46.23 (41.10)     2:17.97 (31.74)
 11 Klaas, Natalie            13 NTRO-ST              2:19.60    2:19.77  
                  30.61     1:04.43 (33.82)     1:47.42 (42.99)     2:19.77 (32.35)
 12 Rogillio, Claire          14 TXLA-ST              2:22.74    2:20.03  
                  30.34     1:08.03 (37.69)     1:47.89 (39.86)     2:20.03 (32.14)
 13 Hays, Jules               14 GOLD-ST              2:21.50    2:20.26  
                  29.38     1:04.32 (34.94)     1:48.26 (43.94)     2:20.26 (32.00)
 14 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              2:21.84    2:20.97  
                  31.38     1:05.85 (34.47)     1:49.13 (43.28)     2:20.97 (31.84)
 15 VanderMeer, Kylie         13 NTRO-ST              2:22.66    2:22.33  
                  30.25     1:07.70 (37.45)     1:50.39 (42.69)     2:22.33 (31.94)
 16 Chancey, Elainey          13 Alamo Area-ST        2:22.69    2:22.36  
                  30.89     1:08.15 (37.26)     1:49.46 (41.31)     2:22.36 (32.90)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hallum, Jade              14 ATAC-ST              2:08.48    2:12.15  
                  28.09     1:02.66 (34.57)     1:44.29 (41.63)     2:12.15 (27.86)
  2 Dziergowski, Jessi        14 Alamo Area-ST        2:16.86    2:14.56  
                  29.43     1:04.74 (35.31)     1:44.48 (39.74)     2:14.56 (30.08)
  3 Ruthven, Milla            13 TXLA-ST              2:14.19    2:14.73  
                  29.32     1:03.33 (34.01)     1:44.18 (40.85)     2:14.73 (30.55)
  4 Myers, Elizabeth          14 WHAC-ST              2:17.98    2:15.54  
                  28.03     1:04.74 (36.71)     1:45.00 (40.26)     2:15.54 (30.54)
  5 Chaney, Lauren            14 NTRO-ST              2:16.43    2:16.01  
                  28.59     1:04.04 (35.45)     1:45.40 (41.36)     2:16.01 (30.61)
  6 Rogillio, Sarah           14 TXLA-ST              2:15.05    2:17.04  
                  29.10     1:03.58 (34.48)     1:44.76 (41.18)     2:17.04 (32.28)
  7 Stewart, Landry           13 NTRO-ST              2:23.06    2:18.38  
                  30.60     1:05.31 (34.71)     1:46.43 (41.12)     2:18.38 (31.95)
  8 Ferguson, Jaynie          13 TST-ST               2:20.20    2:18.90  
                  29.89     1:04.36 (34.47)     1:47.45 (43.09)     2:18.90 (31.45)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Walsh, Elizabeth          13 SASA-ST              2:18.43    2:19.18  
                  29.54     1:05.25 (35.71)     1:46.06 (40.81)     2:19.18 (33.12)
 10 Klaas, Natalie            13 NTRO-ST              2:20.86    2:19.60  
                  31.08     1:05.68 (34.60)     1:48.93 (43.25)     2:19.60 (30.67)
 11 Valenti, McKelvey         14 NTRO-ST              2:21.82    2:19.89  
                  29.84     1:04.94 (35.10)     1:47.80 (42.86)     2:19.89 (32.09)
 12 Gamez, Bella              13 NTRO-ST              2:25.27    2:20.51  
                  30.79     1:06.39 (35.60)     1:47.81 (41.42)     2:20.51 (32.70)
 13 Hajduk, Erika             14 Alamo Area-ST        2:21.55    2:20.89  
                  29.75     1:05.33 (35.58)     1:49.39 (44.06)     2:20.89 (31.50)
 14 Simonds, Rae              14 TXLA-ST              2:18.30    2:21.03  
                  29.12     1:03.39 (34.27)     1:48.62 (45.23)     2:21.03 (32.41)
 15 Anthony, Delaney          14 ASC-ST               2:21.96    2:21.32  
                  30.22     1:05.04 (34.82)     1:48.64 (43.60)     2:21.32 (32.68)
 16 Hays, Jules               14 GOLD-ST              2:23.86    2:21.50  
                  29.50     1:05.34 (35.84)     1:50.18 (44.84)     2:21.50 (31.32)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Engel, Jessica            13 WAVE-ST              2:17.15    2:21.54  
                  31.17     1:06.40 (35.23)     1:49.42 (43.02)     2:21.54 (32.12)
 18 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              2:21.22    2:21.84  
                  31.79     1:05.99 (34.20)     1:49.44 (43.45)     2:21.84 (32.40)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Longi, Ava                14 WHAC-ST              2:22.68    2:21.89  
                  28.24     1:04.12 (35.88)     1:49.26 (45.14)     2:21.89 (32.63)
 20 Tingler, Preslie          13 LSAC-ST              2:25.35    2:22.29  
                  30.82     1:07.18 (36.36)     1:50.34 (43.16)     2:22.29 (31.95)
 21 Schield, Morgan           14 WAVE-ST              2:16.54    2:22.44  
                  29.33     1:03.49 (34.16)     1:48.59 (45.10)     2:22.44 (33.85)
 22 Morillo, Alexa            14 CBA-ST               2:24.19    2:22.54  
                  28.98     1:06.26 (37.28)     1:49.15 (42.89)     2:22.54 (33.39)
 23 VanderMeer, Kylie         13 NTRO-ST              2:20.61    2:22.66  
                  30.39     1:08.33 (37.94)     1:49.88 (41.55)     2:22.66 (32.78)
 24 Chancey, Elainey          13 Alamo Area-ST        2:26.26    2:22.69  
                  30.91     1:06.92 (36.01)     1:49.41 (42.49)     2:22.69 (33.28)
 25 Rogillio, Claire          14 TXLA-ST              2:20.37    2:22.74  
                  30.84     1:08.95 (38.11)     1:49.66 (40.71)     2:22.74 (33.08)
 26 Decker, Georgia           14 Alamo Area-ST        2:20.03    2:23.12  
                  31.08     1:08.31 (37.23)     1:50.38 (42.07)     2:23.12 (32.74)
 27 Ashbaugh, Taylor          13 NTRO-ST              2:23.63    2:23.17  
                  29.31     1:08.39 (39.08)     1:48.57 (40.18)     2:23.17 (34.60)
 28 Breuer, Molly             14 Alamo Area-ST             NT    2:23.22  
                  31.29     1:07.49 (36.20)     1:50.03 (42.54)     2:23.22 (33.19)
 29 Blakeslee, Kaitlin        13 LCA-ST               2:26.02    2:23.37  
                  32.27     1:09.15 (36.88)     1:50.95 (41.80)     2:23.37 (32.42)
 30 Gonzalez, LeAni           13 ATAC-ST              2:22.93    2:23.50  
                  31.02     1:09.56 (38.54)     1:50.62 (41.06)     2:23.50 (32.88)
 31 Bentley, Ally             14 Alamo Area-ST        2:23.79    2:23.52  
                  31.89     1:08.13 (36.24)     1:51.10 (42.97)     2:23.52 (32.42)
 32 Burchett, Emily           13 NTRO-ST              2:25.77    2:23.90  
                  30.11     1:06.27 (36.16)     1:52.83 (46.56)     2:23.90 (31.07)
 33 Sahota, Riya              14 Alamo Area-ST        2:25.96    2:24.29  
                  32.07     1:07.51 (35.44)     1:50.15 (42.64)     2:24.29 (34.14)
 34 Rutledge, Miko            14 Alamo Area-ST        2:23.44    2:24.33  
                  30.29     1:08.60 (38.31)     1:51.52 (42.92)     2:24.33 (32.81)
 35 Rudik, Ella               13 Alamo Area-ST        2:23.52    2:24.38  
                  31.58     1:09.88 (38.30)     1:51.78 (41.90)     2:24.38 (32.60)
 35 Thompson, Brooke          14 MM-ST                2:25.32    2:24.38  
                  32.82     1:10.84 (38.02)     1:52.17 (41.33)     2:24.38 (32.21)
 37 Lin, Erin                 14 ASC-ST               2:20.22    2:24.42  
                  32.45     1:10.17 (37.72)     1:51.23 (41.06)     2:24.42 (33.19)
 38 Ferguson, Cynthia         14 CBA-ST               2:23.46    2:24.52  
                  29.93     1:08.00 (38.07)     1:49.73 (41.73)     2:24.52 (34.79)
 39 Swift, Allison            13 Alamo Area-ST        2:22.67    2:24.56  
                  33.66     1:11.16 (37.50)     1:52.80 (41.64)     2:24.56 (31.76)
 40 Helmer, Macy              14 SASA-ST              2:19.67    2:24.60  
                  30.85     1:05.63 (34.78)     1:50.16 (44.53)     2:24.60 (34.44)
 41 Amacher, Brynn            14 FISH-ST              2:24.18    2:24.71  
                  30.75     1:09.66 (38.91)     1:52.19 (42.53)     2:24.71 (32.52)
 42 McAllister, Madison       14 WAVE-ST              2:26.28    2:24.74  
                  31.70     1:08.69 (36.99)     1:52.17 (43.48)     2:24.74 (32.57)
 43 Coleman, Carly            14 LCA-ST               2:24.87    2:24.96  
                  30.81     1:07.69 (36.88)     1:51.23 (43.54)     2:24.96 (33.73)
 44 Hoang, Natalie            14 TXLA-ST              2:22.96    2:25.05  
                  29.22     1:08.12 (38.90)     1:52.05 (43.93)     2:25.05 (33.00)
 45 Denison, Caroline         14 LCA-ST               2:21.38    2:25.10  
                  31.41     1:07.58 (36.17)     1:52.12 (44.54)     2:25.10 (32.98)
 46 Digby, Kelly              14 NTRO-ST              2:25.66    2:25.20  
                  30.66     1:08.86 (38.20)     1:51.66 (42.80)     2:25.20 (33.54)
 47 Johnson, Sydney           13 NTRO-ST              2:48.90L   2:25.22  
                  30.54     1:06.92 (36.38)     1:53.90 (46.98)     2:25.22 (31.32)
 48 Jackson, Sydney           14 LCA-ST               2:48.97L   2:25.24  
                  31.53     1:10.35 (38.82)     1:51.83 (41.48)     2:25.24 (33.41)
 49 Foster, Lily              14 LCA-ST               2:24.79    2:25.29  
                  33.05     1:10.85 (37.80)     1:53.45 (42.60)     2:25.29 (31.84)
 50 Barickman, Chloe          14 Alamo Area-ST        2:24.47    2:25.59  
                  30.72     1:07.51 (36.79)     1:53.10 (45.59)     2:25.59 (32.49)
 51 Biggs, Kailey             14 Alamo Area-ST        2:21.78    2:25.98  
                  33.16     1:11.64 (38.48)     1:51.17 (39.53)     2:25.98 (34.81)
 52 Robertson, Lindsay        14 Alamo Area-ST        2:26.46    2:26.11  
                  33.41     1:09.31 (35.90)     1:53.26 (43.95)     2:26.11 (32.85)
 53 Lynch, Zoe                13 TXLA-ST              2:25.66    2:26.25  
                  31.70     1:09.73 (38.03)     1:52.41 (42.68)     2:26.25 (33.84)
 54 Sites, Bella              14 NTRO-ST              2:21.34    2:26.26  
                  30.09     1:06.69 (36.60)     1:52.16 (45.47)     2:26.26 (34.10)
 55 Taylor, Betsy             14 LCA-ST               2:19.64    2:26.45  
                  30.51     1:07.69 (37.18)     1:55.10 (47.41)     2:26.45 (31.35)
 56 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST              2:26.26    2:26.80  
                  31.42     1:10.37 (38.95)     1:52.46 (42.09)     2:26.80 (34.34)
 57 Cuenca, Kaili             13 Alamo Area-ST        2:23.69    2:26.98  
                  31.56     1:07.95 (36.39)     1:52.64 (44.69)     2:26.98 (34.34)
 58 Hwang, Caitlin            14 TXLA-ST              2:25.66    2:27.11  
                  31.15     1:10.90 (39.75)     1:53.25 (42.35)     2:27.11 (33.86)
 59 Martin, Beatrice          14 Alamo Area-ST        3:12.90S   2:27.69  
                  31.12     1:09.59 (38.47)     1:53.64 (44.05)     2:27.69 (34.05)
 60 Donofrio, Kylie           13 Alamo Area-ST        2:25.87    2:28.37  
                  31.27     1:07.50 (36.23)     1:53.55 (46.05)     2:28.37 (34.82)
 61 Vujosevic, Kristina       14 NTRO-ST              2:26.94    2:28.52  
                  31.06     1:09.54 (38.48)     1:52.71 (43.17)     2:28.52 (35.81)
 62 Morse, Amy                13 CCSS-ST              2:26.62    2:31.94  
                  32.43     1:10.26 (37.83)     1:56.94 (46.68)     2:31.94 (35.00)
 63 Buie, Morgan              13 AQSA-ST              3:26.85S   2:40.26  
                  34.14     1:13.05 (38.91)     2:02.67 (49.62)     2:40.26 (37.59)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Western Hills Athletic Club-ST  'A'               1:41.70    1:42.34  
     1) Stanley, Rachel 14              2) Longi, Ava 14                  
     3) Daize, Autumn 14                4) Myers, Elizabeth 14            
                  25.89       52.01 (26.12)     1:17.91 (25.90)     1:42.34 (24.43)
  2 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:44.47    1:42.38  
     1) Lax, Arianna 13                 2) Rausch, Malia 14               
     3) Loewe, Christina 14             4) Lopez, Rylie 14                
                  25.71       50.58 (24.87)     1:17.62 (27.04)     1:42.38 (24.76)
  3 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:43.95    1:42.65  
     1) Valenti, McKelvey 14            2) Chaney, Lauren 14              
     3) Worley, Rylee 13                4) Orris, Addie 14                
                  25.88       51.77 (25.89)     1:17.79 (26.02)     1:42.65 (24.86)
  4 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               1:43.73    1:43.23  
     1) Hallum, Jade 14                 2) Cates, Tyler 14                
     3) Gonzalez, LeAni 13              4) Barley, Ariel 13               
                  24.27       49.92 (25.65)     1:15.36 (25.44)     1:43.23 (27.87)
  5 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         1:42.34    1:43.68  
     1) Rogillio, Sarah 14              2) Faust, Konner 14               
     3) Hall, Kendall 13                4) McWhorter, Saylor 13           
                  26.69       53.14 (26.45)     1:18.14 (25.00)     1:43.68 (25.54)
  6 Streamline Aquatics-ST  'A'                       1:43.77    1:43.77  
     1) Stallworth, Aspen 13            2) Schlortt, Kirsten 13           
     3) Croley, Sophia 14               4) Bartley, Morgan 14             
                  25.51       52.20 (26.69)     1:18.26 (26.06)     1:43.77 (25.51)
  7 San Antonio Wave-ST  'A'                          1:46.27    1:43.82  
     1) Engel, Jessica 13               2) McAllister, Madison 14         
     3) Troyer, Megan 14                4) Schield, Morgan 14             
                  26.20       52.53 (26.33)     1:19.06 (26.53)     1:43.82 (24.76)
  8 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:45.15    1:44.48  
     1) Dziergowski, Jessi 14           2) Gianotti, Emily 13             
     3) Robles, Samantha 13             4) Cuenca, Kaili 13               
                  25.98       51.68 (25.70)     1:17.20 (25.52)     1:44.48 (27.28)
  9 Nitro Swimming-ST  'D'                                 NT    1:45.83  
     1) Filimoehala, Trisha 13          2) Gamez, Bella 13                
     3) Vujosevic, Kristina 14          4) Kayser, Lindsay 13             
                  27.34       53.18 (25.84)     1:19.81 (26.63)     1:45.83 (26.02)
 10 Lost Creek Aquatics-ST  'B'                       1:50.99    1:45.85  
     1) Sanders, Abbey 14               2) Jackson, Sydney 14             
     3) Wong, Avery 13                  4) Foster, Lily 14                
                  26.46       53.70 (27.24)     1:19.95 (26.25)     1:45.85 (25.90)
 11 Longhorn Aquatics-ST  'B'                         1:47.16    1:46.09  
     1) Ruthven, Milla 13               2) Oppliger, Madison 13           
     3) Wilson, Arrianne 13             4) Simonds, Rae 14                
                  26.74       54.04 (27.30)     1:20.54 (26.50)     1:46.09 (25.55)
 12 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       1:47.89    1:46.69  
     1) Taylor, Betsy 14                2) Blakeslee, Kaitlin 13          
     3) Silva, Marissa 13               4) Holzman, Edith 14              
                  26.58       53.94 (27.36)     1:21.11 (27.17)     1:46.69 (25.58)
 13 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       1:47.83    1:47.12  
     1) Klinksiek, Kayleigh 13          2) Cardon, Rylee 14               
     3) Decker, Georgia 14              4) Clark, Paige 13                
                  27.04       53.78 (26.74)     1:21.22 (27.44)     1:47.12 (25.90)
 14 Austin Swim Club-ST  'B'                          1:50.91    1:47.82  
     1) Anthony, Delaney 14             2) Jones, Kaylie 14               
     3) Shelburne, Sophia 14            4) Bannon, Mia 13                 
                  26.32     1:20.72 (54.40)     1:47.93 (27.21)         1:47.82 ( )
 15 Tiger Shark Swim Team-ST  'A'                     1:50.77    1:48.73  
     1) Seeger, Kaysi 13                2) Vacula, Madeline 13            
     3) Ferguson, Jaynie 13             4) Kunz, Kaitlin 14               
                  27.54       55.42 (27.88)     1:22.07 (26.65)     1:48.73 (26.66)
 16 Longhorn Aquatics-ST  'C'                         1:51.12    1:49.61  
     1) Rogillio, Claire 14             2) Lynch, Zoe 13                  
     3) Sadlier, Camryn 14              4) Hwang, Caitlin 14              
                  27.35       54.85 (27.50)     1:21.28 (26.43)     1:49.61 (28.33)
 17 San Antonio Wave-ST  'B'                          1:51.60    1:51.40  
     1) Carroll, Sophia 14              2) Henderson, Sofia 13            
     3) Armstrong, Carrie 14            4) Christiansen, Sophia 14        
                  27.88       56.42 (28.54)     1:23.82 (27.40)     1:51.40 (27.58)
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:42.74    3:42.09  
     1) Lax, Arianna 13                 2) Rausch, Malia 14               
     3) Alonso, AK 13                   4) Lopez, Rylie 14                
                  26.57       54.80 (54.80)     1:21.00 (26.20)     1:49.67 (54.87)
        2:16.74 (27.07)     2:47.28 (57.61)     3:13.26 (25.98)     3:42.09 (54.81)
  2 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         3:38.98    3:43.35  
     1) Truong, KyAnh 13                2) Rogillio, Sarah 14             
     3) Hall, Kendall 13                4) Hoang, Natalie 14              
                  25.42       54.42 (54.42)     1:21.77 (27.35)     1:53.20 (58.78)
        2:19.43 (26.23)     2:48.58 (55.38)     3:14.67 (26.09)     3:43.35 (54.77)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:38.91    3:43.62  
     1) Schaufelberger, Tailyn 14       2) Orris, Addie 14                
     3) Emata, Claire 14                4) Thompson, Mia 14               
                  27.00       56.44 (56.44)     1:23.04 (26.60)     1:52.72 (56.28)
        2:19.18 (26.46)     2:48.62 (55.90)     3:15.07 (26.45)     3:43.62 (55.00)
  4 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:46.08    3:46.20  
     1) Chaney, Lauren 14               2) Filimoehala, Trisha 13         
     3) Worley, Rylee 13                4) Bowen, Lindsey 14              
                  27.25       55.58 (55.58)     1:22.54 (26.96)     1:52.75 (57.17)
        2:20.17 (27.42)     2:49.98 (57.23)     3:16.57 (26.59)     3:46.20 (56.22)
  5 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               3:47.07    3:46.57  
     1) Cates, Tyler 14                 2) Hallum, Jade 14                
     3) Gonzalez, LeAni 13              4) Barley, Ariel 13               
                  27.66       57.49 (57.49)     1:22.34 (24.85)     1:48.83 (51.34)
        2:15.73 (26.90)     2:46.30 (57.47)     3:15.09 (28.79)   3:46.57 (1:00.27)
  6 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       3:49.13    3:48.02  
     1) Holzman, Edith 14               2) Foster, Lily 14                
     3) Denison, Caroline 14            4) Taylor, Betsy 14               
                  27.13       57.92 (57.92)     1:25.05 (27.13)     1:54.96 (57.04)
        2:22.69 (27.73)     2:52.88 (57.92)     3:19.31 (26.43)     3:48.02 (55.14)
  7 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:47.45    3:50.99  
     1) Swift, Allison 13               2) Decker, Georgia 14             
     3) Gianotti, Emily 13              4) Dziergowski, Jessi 14          
                  28.17       57.78 (57.78)     1:25.92 (28.14)     1:57.23 (59.45)
        2:24.16 (26.93)     2:53.66 (56.43)     3:20.74 (27.08)     3:50.99 (57.33)
  8 San Antonio Wave-ST  'A'                          3:50.47    3:51.57  
     1) Engel, Jessica 13               2) Troyer, Megan 14               
     3) McAllister, Madison 14          4) Schield, Morgan 14             
                  28.49       59.36 (59.36)     1:27.00 (27.64)     1:58.43 (59.07)
        2:25.74 (27.31)     2:56.32 (57.89)     3:22.32 (26.00)     3:51.57 (55.25)
  9 Coastal Bend AllStars-ST  'A'                     3:57.82    3:52.13  
     1) Morillo, Alexa 14               2) Ferguson, Cynthia 14           
     3) Isiofia, Ona 13                 4) DeSanno, Isabel 14             
                  27.05       56.79 (56.79)     1:23.81 (27.02)     1:54.55 (57.76)
        2:22.77 (28.22)     2:54.07 (59.52)     3:21.31 (27.24)     3:52.13 (58.06)
 10 Streamline Aquatics-ST  'A'                       3:46.47    3:52.14  
     1) Schlortt, Kirsten 13            2) Croley, Sophia 14              
     3) Bartley, Morgan 14              4) Stallworth, Aspen 13           
                  27.63       57.05 (57.05)     1:24.22 (27.17)     1:55.26 (58.21)
        2:23.05 (27.79)     2:53.66 (58.40)     3:21.17 (27.51)     3:52.14 (58.48)
 11 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:51.62    3:53.05  
     1) Hajduk, Erika 14                2) Robles, Samantha 13            
     3) Bentley, Ally 14                4) Cuenca, Kaili 13               
                  27.75       57.18 (57.18)     1:24.60 (27.42)     1:54.65 (57.47)
        2:22.62 (27.97)     2:53.32 (58.67)     3:21.35 (28.03)     3:53.05 (59.73)
 12 Longhorn Aquatics-ST  'B'                         3:46.33    3:53.69  
     1) Simonds, Rae 14                 2) Ruthven, Milla 13              
     3) McWhorter, Saylor 13            4) Faust, Konner 14               
                  26.94       56.15 (56.15)     1:23.23 (27.08)     1:53.26 (57.11)
        2:21.33 (28.07)   2:53.37 (1:00.11)     3:21.72 (28.35)   3:53.69 (1:00.32)
 13 Lost Creek Aquatics-ST  'B'                       3:58.50    3:54.24  
     1) Sanders, Abbey 14               2) Coleman, Carly 14              
     3) Blakeslee, Kaitlin 13           4) Wong, Avery 13                 
                  27.70       58.48 (58.48)     1:25.78 (27.30)     1:56.81 (58.33)
        2:25.11 (28.30)     2:55.59 (58.78)     3:22.90 (27.31)     3:54.24 (58.65)
 14 Tiger Shark Swim Team-ST  'A'                     3:59.74    3:57.24  
     1) Kunz, Kaitlin 14                2) Vacula, Madeline 13            
     3) Ferguson, Jaynie 13             4) Seeger, Kaysi 13               
                  28.05       58.89 (58.89)     1:27.53 (28.64)   1:59.06 (1:00.17)
        2:26.73 (27.67)     2:57.15 (58.09)     3:25.68 (28.53)   3:57.24 (1:00.09)
 15 Western Hills Athletic Club-ST  'A'               3:43.25    3:58.77  
     1) Francell, Audrey 13             2) Stanley, Rachel 14             
     3) Longi, Ava 14                   4) Myers, Elizabeth 14            
                  29.10   1:00.91 (1:00.91)     1:28.58 (27.67)     2:00.18 (59.27)
        2:27.51 (27.33)     2:58.20 (58.02)     3:26.50 (28.30)   3:58.77 (1:00.57)
 15 Lost Creek Aquatics-ST  'C'                       4:03.02    3:58.77  
     1) Denison, Natalie 13             2) Jackson, Sydney 14             
     3) Lelinski, Danielle 14           4) Silva, Marissa 13              
                  29.22       59.94 (59.94)     1:28.42 (28.48)     1:59.55 (59.61)
        2:27.63 (28.08)     2:59.31 (59.76)     3:27.61 (28.30)     3:58.77 (59.46)
 17 Austin Swim Club-ST  'B'                          3:51.77    3:58.99  
     1) Anthony, Delaney 14             2) Lin, Erin 14                   
     3) Shelburne, Sophia 14            4) Loewe, Christina 14            
                  28.17       58.08 (58.08)     1:25.51 (27.43)     1:57.63 (59.55)
        2:26.07 (28.44)     2:57.11 (59.48)     3:25.58 (28.47)   3:58.99 (1:01.88)
 18 Streamline Aquatics-ST  'B'                       3:54.64    4:00.50  
     1) Foote, Lila 13                  2) Young, Jada 14                 
     3) Helmer, Macy 14                 4) Walsh, Elizabeth 13            
                  28.10       58.50 (58.50)     1:28.12 (29.62)   2:00.84 (1:02.34)
        2:29.48 (28.64)     3:00.57 (59.73)     3:29.21 (28.64)     4:00.50 (59.93)
 19 Sailfish-ST  'A'                                  3:59.02    4:00.94  
     1) Langdon, Charlotte 14           2) Bates, Lorretta 14             
     3) Valentin, Vivian 13             4) Amacher, Brynn 14              
                  28.32   1:01.54 (1:01.54)     1:29.84 (28.30)   2:01.71 (1:00.17)
        2:31.01 (29.30)   3:04.39 (1:02.68)     3:31.39 (27.00)     4:00.94 (56.55)
 20 San Antonio Wave-ST  'B'                          4:01.93    4:01.32  
     1) Henderson, Sofia 13             2) Armstrong, Carrie 14           
     3) Carroll, Sophia 14              4) Christiansen, Sophia 14        
                  28.27       59.06 (59.06)     1:28.76 (29.70)   2:00.86 (1:01.80)
        2:29.61 (28.75)   3:01.94 (1:01.08)     3:30.18 (28.24)     4:01.32 (59.38)
 21 Longhorn Aquatics-ST  'C'                         3:57.07    4:01.68  
     1) Oppliger, Madison 13            2) Wilson, Arrianne 13            
     3) Hwang, Caitlin 14               4) Rogillio, Claire 14            
                  28.44       59.86 (59.86)     1:28.38 (28.52)   2:00.85 (1:00.99)
        2:30.00 (29.15)   3:01.84 (1:00.99)     3:30.31 (28.47)     4:01.68 (59.84)
 22 Austin Swim Club-ST  'C'                          4:04.55    4:03.82  
     1) Jones, Kaylie 14                2) Marsales, Kenzie 14            
     3) Durn, Sophie 14                 4) Bannon, Mia 13                 
                  28.14       58.45 (58.45)     1:28.49 (30.04)   2:00.32 (1:01.87)
        2:29.33 (29.01)   3:02.36 (1:02.04)     3:30.91 (28.55)   4:03.82 (1:01.46)
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            4:04.17    4:07.22  
     1) Kayser, Lindsay 13              2) Ashbaugh, Taylor 13            
     3) Buhl, Yasmina 14                4) Burchett, Emily 13             
                  30.40   1:02.69 (1:02.69)     1:35.66 (32.97)   2:14.57 (1:11.88)
        2:42.37 (27.80)     3:13.72 (59.15)     3:39.29 (25.57)     4:07.22 (53.50)
  2 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         4:01.32    4:07.77  
     1) Simonds, Rae 14                 2) Rogillio, Sarah 14             
     3) Truong, KyAnh 13                4) Hall, Kendall 13               
                  29.95   1:01.18 (1:01.18)     1:34.14 (32.96)   2:14.30 (1:13.12)
        2:40.08 (25.78)     3:11.68 (57.38)     3:38.14 (26.46)     4:07.77 (56.09)
  3 Streamline Aquatics-ST  'A'                       4:12.04    4:09.59  
     1) Schlortt, Kirsten 13            2) Bartley, Morgan 14             
     3) Foote, Lila 13                  4) Croley, Sophia 14              
                  29.79   1:01.42 (1:01.42)     1:33.30 (31.88)   2:10.40 (1:08.98)
        2:38.72 (28.32)   3:10.49 (1:00.09)     3:37.69 (27.20)     4:09.59 (59.10)
  4 Nitro Swimming-ST  'B'                            4:09.67    4:13.37  
     1) Emata, Claire 14                2) Gamez, Bella 13                
     3) Chaney, Lauren 14               4) Thompson, Mia 14               
                  30.73   1:04.57 (1:04.57)     1:37.53 (32.96)   2:25.95 (1:21.38)
        2:44.25 (18.30)     3:17.58 (51.63)     3:43.85 (26.27)     4:13.37 (55.79)
  5 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               4:06.48    4:14.17  
     1) Cates, Tyler 14                 2) Gonzalez, LeAni 13             
     3) Hallum, Jade 14                 4) Barley, Ariel 13               
                  30.69   1:02.78 (1:02.78)     1:36.58 (33.80)   2:15.26 (1:12.48)
        2:42.04 (26.78)     3:12.88 (57.62)     3:42.12 (29.24)   4:14.17 (1:01.29)
  6 Austin Swim Club-ST  'A'                          4:12.39    4:15.04  
     1) Lax, Arianna 13                 2) Rausch, Malia 14               
     3) Lopez, Rylie 14                 4) Alonso, AK 13                  
                  30.32   1:01.81 (1:01.81)     1:35.51 (33.70)   2:14.24 (1:12.43)
        2:42.92 (28.68)   3:16.55 (1:02.31)     3:43.93 (27.38)     4:15.04 (58.49)
  7 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       4:11.73    4:17.30  
     1) Dziergowski, Jessi 14           2) Biggs, Kailey 14               
     3) Gianotti, Emily 13              4) Swift, Allison 13              
                  30.41   1:02.62 (1:02.62)     1:35.81 (33.19)   2:13.79 (1:11.17)
        2:43.27 (29.48)   3:17.72 (1:03.93)     3:33.91 (16.19)     4:17.30 (59.58)
  8 San Antonio Wave-ST  'A'                          4:14.48    4:17.43  
     1) Schield, Morgan 14              2) Henderson, Sofia 13            
     3) Engel, Jessica 13               4) McAllister, Madison 14         
                  29.69   1:02.22 (1:02.22)     1:36.43 (34.21)   2:16.58 (1:14.36)
        2:45.87 (29.29)   3:19.92 (1:03.34)     3:46.78 (26.86)     4:17.43 (57.51)
  9 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       4:14.73    4:18.45  
     1) Sanders, Abbey 14               2) Lelinski, Danielle 14          
     3) Taylor, Betsy 14                4) Foster, Lily 14                
                  32.36   1:06.53 (1:06.53)     1:40.77 (34.24)   2:20.43 (1:13.90)
        2:48.97 (28.54)   3:21.31 (1:00.88)     3:48.34 (27.03)     4:18.45 (57.14)
 10 Longhorn Aquatics-ST  'B'                         4:12.15    4:19.67  
     1) Ruthven, Milla 13               2) Rogillio, Claire 14            
     3) Faust, Konner 14                4) Hoang, Natalie 14              
                  32.13   1:06.07 (1:06.07)     1:39.58 (33.51)   2:17.68 (1:11.61)
        2:47.97 (30.29)   3:24.23 (1:06.55)     3:50.84 (26.61)     4:19.67 (55.44)
 11 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       4:17.97    4:19.94  
     1) Bentley, Ally 14                2) Sahota, Riya 14                
     3) Robles, Samantha 13             4) Decker, Georgia 14             
                  31.54   1:05.42 (1:05.42)     1:39.86 (34.44)   2:18.36 (1:12.94)
        2:46.98 (28.62)   3:21.75 (1:03.39)     3:49.61 (27.86)     4:19.94 (58.19)
 12 Tiger Shark Swim Team-ST  'A'                     4:28.78    4:23.63  
     1) Ferguson, Jaynie 13             2) Baggerly, Madden 14            
     3) Seeger, Kaysi 13                4) Kunz, Kaitlin 14               
                  31.14   1:03.79 (1:03.79)     1:37.14 (33.35)   2:15.81 (1:12.02)
        2:47.20 (31.39)   3:24.86 (1:09.05)     3:52.79 (27.93)     4:23.63 (58.77)
 13 Coastal Bend AllStars-ST  'A'                     4:26.92    4:25.05  
     1) Isiofia, Ona 13                 2) Ferguson, Cynthia 14           
     3) Huang, Rachel 13                4) Morillo, Alexa 14              
                  33.41   1:08.92 (1:08.92)     1:41.43 (32.51)   2:18.70 (1:09.78)
        2:50.38 (31.68)   3:27.96 (1:09.26)     3:55.16 (27.20)     4:25.05 (57.09)
 14 Longhorn Aquatics-ST  'C'                         4:20.19    4:25.36  
     1) Wyman, Carlea 13                2) Sadlier, Camryn 14             
     3) Wilson, Arrianne 13             4) McWhorter, Saylor 13           
                  31.92   1:05.20 (1:05.20)     1:39.38 (34.18)   2:18.20 (1:13.00)
        2:48.29 (30.09)   3:25.86 (1:07.66)     3:53.43 (27.57)     4:25.36 (59.50)
 15 Lost Creek Aquatics-ST  'B'                       4:21.86    4:26.09  
     1) Wong, Avery 13                  2) Blakeslee, Kaitlin 13          
     3) Denison, Natalie 13             4) Holzman, Edith 14              
                  32.74   1:08.00 (1:08.00)     1:42.48 (34.48)   2:21.76 (1:13.76)
        2:53.12 (31.36)   3:27.19 (1:05.43)     3:54.99 (27.80)     4:26.09 (58.90)
 16 Western Hills Athletic Club-ST  'A'               4:13.81    4:26.15  
     1) Daize, Autumn 14                2) Myers, Caroline 14             
     3) Myers, Elizabeth 14             4) Longi, Ava 14                  
                  31.83   1:04.99 (1:04.99)     1:41.26 (36.27)   2:24.71 (1:19.72)
        2:54.51 (29.80)   3:28.90 (1:04.19)     3:56.10 (27.20)     4:26.15 (57.25)
 17 Austin Swim Club-ST  'B'                          4:16.40    4:26.49  
     1) Loewe, Christina 14             2) Lin, Erin 14                   
     3) Shelburne, Sophia 14            4) Anthony, Delaney 14            
                  30.88   1:06.50 (1:06.50)     1:38.54 (32.04)   2:17.25 (1:10.75)
        2:48.83 (31.58)   3:30.47 (1:13.22)     3:57.31 (26.84)     4:26.49 (56.02)
 18 San Antonio Wave-ST  'B'                          4:30.03    4:26.98  
     1) Gonzalez, Belen 13              2) Carroll, Sophia 14             
     3) Christiansen, Sophia 14         4) Troyer, Megan 14               
                  32.61   1:07.06 (1:07.06)     1:42.16 (35.10)   2:23.97 (1:16.91)
        2:54.00 (30.03)   3:29.17 (1:05.20)     3:56.40 (27.23)     4:26.98 (57.81)
 19 Sailfish-ST  'A'                                  4:28.92    4:31.22  
     1) Bates, Lorretta 14              2) Amacher, Brynn 14              
     3) Langdon, Charlotte 14           4) Cochran, Kennedy 13            
                  33.55   1:09.33 (1:09.33)     1:43.26 (33.93)   2:22.31 (1:12.98)
        2:54.46 (32.15)   3:31.02 (1:08.71)     3:58.60 (27.58)   4:31.22 (1:00.20)
 20 Lost Creek Aquatics-ST  'C'                       4:26.40    4:32.72  
     1) Carr, Norah 13                  2) Jackson, Sydney 14             
     3) Coleman, Carly 14               4) Denison, Caroline 14           
                  35.30   1:12.16 (1:12.16)     1:47.23 (35.07)   2:27.49 (1:15.33)
        2:58.40 (30.91)   3:33.85 (1:06.36)     4:01.99 (28.14)     4:32.72 (58.87)
 
Girls 12-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hallum, Jade              14 ATAC-ST              4:34.59    4:29.26  
                  27.85       58.75 (30.90)     1:33.74 (34.99)     2:09.01 (35.27)
        2:50.38 (41.37)     3:31.76 (41.38)     4:01.28 (29.52)     4:29.26 (27.98)
  2 Ruthven, Milla            13 TXLA-ST              4:39.05    4:38.99  
                  29.22     1:03.61 (34.39)     1:38.86 (35.25)     2:13.88 (35.02)
        2:54.81 (40.93)     3:36.18 (41.37)     4:08.03 (31.85)     4:38.99 (30.96)
  3 Stallworth, Aspen         13 SASA-ST              4:47.07    4:44.68  
                  30.26     1:05.17 (34.91)     1:41.50 (36.33)     2:16.98 (35.48)
        2:58.89 (41.91)     3:41.18 (42.29)     4:14.28 (33.10)     4:44.68 (30.40)
  4 Romine, Maren             12 Alamo Area-ST        4:49.51    4:44.87  
                  29.99     1:04.17 (34.18)     1:40.39 (36.22)     2:15.89 (35.50)
        2:58.64 (42.75)     3:41.07 (42.43)     4:14.09 (33.02)     4:44.87 (30.78)
  5 Lax, Arianna              13 ASC-ST               4:47.75    4:45.69  
                  30.27     1:05.51 (35.24)     1:42.21 (36.70)     2:18.98 (36.77)
        3:00.87 (41.89)     3:43.98 (43.11)     4:15.27 (31.29)     4:45.69 (30.42)
  6 Stewart, Landry           13 NTRO-ST              4:52.18    4:47.85  
                  31.48     1:07.00 (35.52)     1:43.40 (36.40)     2:19.27 (35.87)
        3:00.58 (41.31)     3:42.90 (42.32)     4:15.47 (32.57)     4:47.85 (32.38)
  7 Klaas, Natalie            13 NTRO-ST              4:50.68    4:52.20  
                  30.56     1:06.57 (36.01)     1:43.13 (36.56)     2:19.26 (36.13)
        3:02.42 (43.16)     3:46.12 (43.70)     4:19.74 (33.62)     4:52.20 (32.46)
  8 VanderMeer, Kylie         13 NTRO-ST              4:51.89    5:00.07  
                  31.20     1:06.54 (35.34)     1:46.32 (39.78)     2:25.03 (38.71)
        3:06.93 (41.90)     3:50.53 (43.60)     4:25.58 (35.05)     5:00.07 (34.49)
B - Final
  9 Rivas, Sophia             12 NTRO-ST              4:53.07    4:49.31  
                  29.38     1:04.02 (34.64)     1:42.13 (38.11)     2:20.00 (37.87)
        3:01.59 (41.59)     3:43.41 (41.82)     4:17.09 (33.68)     4:49.31 (32.22)
 10 Filimoehala, Trisha       13 NTRO-ST              4:58.62    4:52.78  
                  30.63     1:06.75 (36.12)     1:44.23 (37.48)     2:21.12 (36.89)
        3:04.30 (43.18)     3:48.83 (44.53)     4:21.63 (32.80)     4:52.78 (31.15)
 11 Rogillio, Sarah           14 TXLA-ST              4:54.02    4:53.63  
                  30.10     1:07.39 (37.29)     1:45.39 (38.00)     2:23.68 (38.29)
        3:05.15 (41.47)     3:48.17 (43.02)     4:21.74 (33.57)     4:53.63 (31.89)
 12 Rogillio, Claire          14 TXLA-ST              4:58.84    4:53.66  
                  31.10     1:07.21 (36.11)     1:46.95 (39.74)     2:26.01 (39.06)
        3:06.80 (40.79)     3:48.11 (41.31)     4:21.52 (33.41)     4:53.66 (32.14)
 13 Nader, lea                12 Alamo Area-ST        4:58.20    4:56.99  
                  30.51     1:06.22 (35.71)     1:43.65 (37.43)     2:21.33 (37.68)
        3:06.30 (44.97)     3:51.62 (45.32)     4:24.94 (33.32)     4:56.99 (32.05)
 14 Cuenca, Kaili             13 Alamo Area-ST        4:59.95    4:58.59  
                  30.34     1:09.47 (39.13)     1:46.83 (37.36)     2:23.59 (36.76)
        3:07.28 (43.69)     3:51.10 (43.82)     4:24.98 (33.88)     4:58.59 (33.61)
 15 Swift, Allison            13 Alamo Area-ST        4:57.89    5:02.91  
                  33.55     1:11.78 (38.23)     1:50.72 (38.94)     2:29.05 (38.33)
        3:11.59 (42.54)     3:55.58 (43.99)     4:29.62 (34.04)     5:02.91 (33.29)
 16 McAllister, Madison       14 WAVE-ST              5:01.59    5:09.02  
                  32.39     1:10.79 (38.40)     1:50.19 (39.40)     2:28.55 (38.36)
        3:14.18 (45.63)     3:59.68 (45.50)     4:34.84 (35.16)     5:09.02 (34.18)
 
Girls 12-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hallum, Jade              14 ATAC-ST              4:41.53    4:34.59  
                  28.91     1:01.63 (32.72)     1:38.00 (36.37)     2:13.67 (35.67)
        2:55.82 (42.15)     3:37.80 (41.98)     4:06.97 (29.17)     4:34.59 (27.62)
  2 Ruthven, Milla            13 TXLA-ST              4:44.81    4:39.05  
                  28.86     1:02.89 (34.03)     1:38.40 (35.51)     2:13.17 (34.77)
        2:54.81 (41.64)     3:35.88 (41.07)     4:07.91 (32.03)     4:39.05 (31.14)
  3 Dziergowski, Jessi        14 Alamo Area-ST        4:47.61    4:43.86  
                  30.15     1:04.92 (34.77)     1:42.14 (37.22)     2:18.32 (36.18)
        2:58.39 (40.07)     3:39.52 (41.13)     4:12.92 (33.40)     4:43.86 (30.94)
  4 Stallworth, Aspen         13 SASA-ST              4:47.08    4:47.07  
                  29.99     1:04.90 (34.91)     1:41.30 (36.40)     2:17.68 (36.38)
        2:59.44 (41.76)     3:41.89 (42.45)     4:14.93 (33.04)     4:47.07 (32.14)
  5 Engel, Jessica            13 WAVE-ST              4:58.22    4:47.57  
                  30.64     1:06.53 (35.89)     1:43.14 (36.61)     2:19.08 (35.94)
        3:02.46 (43.38)     3:44.82 (42.36)     4:17.38 (32.56)     4:47.57 (30.19)
  6 Lax, Arianna              13 ASC-ST               4:57.29    4:47.75  
                  30.70     1:06.81 (36.11)     1:44.32 (37.51)     2:21.38 (37.06)
        3:02.60 (41.22)     3:45.63 (43.03)     4:16.76 (31.13)     4:47.75 (30.99)
  7 Romine, Maren             12 Alamo Area-ST        4:49.58    4:49.51  
                  29.89     1:04.34 (34.45)     1:40.86 (36.52)     2:16.68 (35.82)
        3:01.23 (44.55)     3:43.45 (42.22)     4:17.05 (33.60)     4:49.51 (32.46)
  8 Klaas, Natalie            13 NTRO-ST              4:57.05    4:50.68  
                  31.75     1:07.28 (35.53)     1:44.67 (37.39)     2:21.16 (36.49)
        3:02.93 (41.77)     3:46.05 (43.12)     4:18.80 (32.75)     4:50.68 (31.88)
-------------------------------------------------------------------------
  9 VanderMeer, Kylie         13 NTRO-ST              4:56.95    4:51.89  
                  31.39     1:07.02 (35.63)     1:45.70 (38.68)     2:23.66 (37.96)
        3:05.07 (41.41)     3:47.09 (42.02)     4:20.15 (33.06)     4:51.89 (31.74)
 10 Stewart, Landry           13 NTRO-ST              5:11.52    4:52.18  
                  31.37     1:06.99 (35.62)     1:43.62 (36.63)     2:20.23 (36.61)
        3:02.80 (42.57)     3:45.33 (42.53)     4:19.22 (33.89)     4:52.18 (32.96)
 11 Rivas, Sophia             12 NTRO-ST              5:49.44L   4:53.07  
                  29.85     1:04.72 (34.87)     1:44.22 (39.50)     2:23.22 (39.00)
        3:04.43 (41.21)     3:45.95 (41.52)     4:20.37 (34.42)     4:53.07 (32.70)
 12 Rogillio, Sarah           14 TXLA-ST              4:46.91    4:54.02  
                  30.08     1:06.04 (35.96)     1:43.34 (37.30)     2:21.40 (38.06)
        3:03.06 (41.66)     3:45.49 (42.43)     4:20.16 (34.67)     4:54.02 (33.86)
 13 Biggs, Kailey             14 Alamo Area-ST        4:53.03    4:56.60  
                  32.93     1:10.23 (37.30)     1:49.17 (38.94)     2:27.03 (37.86)
        3:06.71 (39.68)     3:47.01 (40.30)     4:22.62 (35.61)     4:56.60 (33.98)
 14 Digby, Kelly              14 NTRO-ST              5:04.62    4:56.74  
                  31.63     1:08.69 (37.06)     1:46.02 (37.33)     2:23.50 (37.48)
        3:06.24 (42.74)     3:48.42 (42.18)     4:23.26 (34.84)     4:56.74 (33.48)
 15 Swift, Allison            13 Alamo Area-ST        5:10.40    4:57.89  
                  33.84     1:11.99 (38.15)     1:50.33 (38.34)     2:27.94 (37.61)
        3:10.03 (42.09)     3:52.36 (42.33)     4:26.21 (33.85)     4:57.89 (31.68)
 16 Nader, lea                12 Alamo Area-ST        5:12.41    4:58.20  
                  29.96     1:04.86 (34.90)     1:43.49 (38.63)     2:21.75 (38.26)
        3:06.65 (44.90)     3:52.38 (45.73)     4:25.47 (33.09)     4:58.20 (32.73)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Filimoehala, Trisha       13 NTRO-ST              5:00.05    4:58.62  
                  30.76     1:06.88 (36.12)     1:44.97 (38.09)     2:22.24 (37.27)
        3:06.37 (44.13)     3:51.63 (45.26)     4:26.09 (34.46)     4:58.62 (32.53)
 18 Rogillio, Claire          14 TXLA-ST              4:54.69    4:58.84  
                  31.58     1:07.78 (36.20)     1:48.65 (40.87)     2:28.16 (39.51)
        3:09.70 (41.54)     3:50.60 (40.90)     4:25.52 (34.92)     4:58.84 (33.32)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gamez, Bella              13 NTRO-ST              5:02.68    4:59.02  
                  32.41     1:10.68 (38.27)     1:48.83 (38.15)     2:25.77 (36.94)
        3:08.01 (42.24)     3:50.11 (42.10)     4:25.46 (35.35)     4:59.02 (33.56)
 20 Cuenca, Kaili             13 Alamo Area-ST        5:08.00    4:59.95  
                  32.32     1:10.66 (38.34)     1:48.02 (37.36)     2:24.72 (36.70)
        3:08.67 (43.95)     3:52.57 (43.90)     4:26.69 (34.12)     4:59.95 (33.26)
 21 McAllister, Madison       14 WAVE-ST              5:12.40    5:01.59  
                  32.02     1:09.29 (37.27)     1:48.26 (38.97)     2:26.25 (37.99)
        3:11.09 (44.84)     3:55.48 (44.39)     4:28.49 (33.01)     5:01.59 (33.10)
 22 Rutledge, Miko            14 Alamo Area-ST        5:07.97    5:01.76  
                  31.31     1:06.50 (35.19)     1:46.95 (40.45)     2:26.60 (39.65)
        3:10.10 (43.50)     3:53.50 (43.40)     4:28.85 (35.35)     5:01.76 (32.91)
 23 DuBose, Jaylin            12 NTRO-ST              5:12.25    5:01.85  
                  33.00     1:10.90 (37.90)     1:50.30 (39.40)     2:29.12 (38.82)
        3:09.73 (40.61)     3:50.98 (41.25)     4:27.58 (36.60)     5:01.85 (34.27)
 24 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              5:06.61    5:01.94  
                  32.67     1:10.59 (37.92)     1:48.07 (37.48)     2:24.05 (35.98)
        3:09.22 (45.17)     3:54.34 (45.12)     4:29.36 (35.02)     5:01.94 (32.58)
 25 Robertson, Lindsay        14 Alamo Area-ST        5:10.67    5:03.53  
                  34.40     1:15.69 (41.29)     1:52.72 (37.03)     2:30.16 (37.44)
        3:13.05 (42.89)     3:56.83 (43.78)     4:30.48 (33.65)     5:03.53 (33.05)
 26 Blakeslee, Kaitlin        13 LCA-ST               5:04.28    5:03.86  
                  33.11     1:11.40 (38.29)     1:49.94 (38.54)     2:28.93 (38.99)
        3:10.81 (41.88)     3:54.64 (43.83)     4:30.85 (36.21)     5:03.86 (33.01)
 27 Gonzalez, LeAni           13 ATAC-ST              4:53.76    5:04.53  
                  31.75     1:09.23 (37.48)     1:50.21 (40.98)     2:29.24 (39.03)
        3:10.75 (41.51)     3:53.93 (43.18)     4:29.63 (35.70)     5:04.53 (34.90)
 28 Rudik, Ella               13 Alamo Area-ST        5:12.36    5:05.07  
                  32.89     1:11.46 (38.57)     1:51.15 (39.69)     2:30.55 (39.40)
        3:13.72 (43.17)     3:57.10 (43.38)     4:32.11 (35.01)     5:05.07 (32.96)
 29 Decker, Georgia           14 Alamo Area-ST        4:59.04    5:05.51  
                  31.53     1:08.62 (37.09)     1:47.32 (38.70)     2:26.79 (39.47)
        3:11.29 (44.50)     3:56.99 (45.70)     4:31.30 (34.31)     5:05.51 (34.21)
 30 Sites, Bella              14 NTRO-ST              5:02.00    5:05.61  
                  30.91     1:07.07 (36.16)     1:45.28 (38.21)     2:23.84 (38.56)
        3:10.11 (46.27)     3:56.54 (46.43)     4:31.36 (34.82)     5:05.61 (34.25)
 31 Chancey, Elainey          13 Alamo Area-ST        5:54.33L   5:06.58  
                  33.04     1:10.34 (37.30)     1:50.25 (39.91)     2:28.49 (38.24)
        3:13.55 (45.06)     3:57.24 (43.69)     4:32.61 (35.37)     5:06.58 (33.97)
 32 Bentley, Ally             14 Alamo Area-ST        5:06.97    5:06.74  
                  32.84     1:09.99 (37.15)     1:48.52 (38.53)     2:26.50 (37.98)
        3:10.67 (44.17)     3:56.27 (45.60)     4:31.76 (35.49)     5:06.74 (34.98)
 33 Gianotti, Emily           13 Alamo Area-ST        5:10.78    5:06.85  
                  31.68     1:09.17 (37.49)     1:47.45 (38.28)     2:25.86 (38.41)
        3:12.69 (46.83)     4:00.94 (48.25)     4:35.43 (34.49)     5:06.85 (31.42)
 34 Bahr, Kaylee              13 Alamo Area-ST        5:11.76    5:06.87  
                  33.06     1:10.98 (37.92)     1:50.13 (39.15)     2:28.92 (38.79)
        3:14.64 (45.72)     4:00.21 (45.57)     4:34.61 (34.40)     5:06.87 (32.26)
 35 Breuer, Molly             14 Alamo Area-ST        5:10.08    5:07.42  
                  32.49     1:12.09 (39.60)     1:51.30 (39.21)     2:29.95 (38.65)
        3:13.21 (43.26)     3:56.56 (43.35)     4:32.12 (35.56)     5:07.42 (35.30)
 36 Thompson, Brooke          14 MM-ST                4:58.86    5:07.47  
                  33.65     1:13.49 (39.84)     1:53.21 (39.72)     2:32.36 (39.15)
        3:15.24 (42.88)     3:58.37 (43.13)     4:33.36 (34.99)     5:07.47 (34.11)
 37 Amacher, Brynn            14 FISH-ST              5:03.60    5:07.61  
                  31.11     1:09.09 (37.98)     1:50.99 (41.90)     2:32.56 (41.57)
        3:14.65 (42.09)     3:57.94 (43.29)     4:33.22 (35.28)     5:07.61 (34.39)
 38 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST              5:07.72    5:14.18  
                  31.71     1:10.88 (39.17)     1:52.29 (41.41)     2:32.09 (39.80)
        3:15.84 (43.75)     4:00.97 (45.13)     4:39.36 (38.39)     5:14.18 (34.82)
 39 Hwang, Caitlin            14 TXLA-ST              5:08.80    5:15.19  
                  32.44     1:09.72 (37.28)     1:50.32 (40.60)                    
            3:16.94 ( )     4:01.48 (44.54)     4:38.65 (37.17)     5:15.19 (36.54)
 40 Quadrato, Anna Mei        13 Alamo Area-ST        5:13.43    5:23.62  
                  32.71     1:10.63 (37.92)     1:52.48 (41.85)     2:34.60 (42.12)
        3:20.53 (45.93)     4:07.34 (46.81)     4:45.60 (38.26)     5:23.62 (38.02)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pike, Brittney            16 WAVE-ST                24.33      24.09  
  2 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST                 25.00      24.61  
  3 Taylor, Marie             15 COTA-ST                24.98      24.70  
  4 Wang, Annie               15 LSAC-ST                24.97      24.71  
  5 Johnson, Noa              16 NTRO-ST                25.01      24.87  
  6 Stewart, Mackenzie        16 NTRO-ST                24.89      25.03  
  7 Deucher, Maddie           16 ASC-ST                 25.16      25.04  
  8 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST                 25.28      25.16  
B - Final
  9 Farris, London            15 NTRO-ST                25.42      24.88  
 10 Roach, Sophia             16 NTRO-ST                25.51      24.97  
 11 Croley, Olivia            16 SASA-ST                25.28      25.07  
 12 Bowling, Kira             16 ATAC-ST                25.31      25.37  
 13 Waworuntu, Demi           15 AQTX-ST                25.57      25.44  
 14 Livingston, Kate          15 WHAC-ST                25.61      25.78  
 15 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST                25.98      25.97  
 16 McInturff, Gracen         16 Alamo Area-ST          25.59      26.06  
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pike, Brittney            16 WAVE-ST                24.11      24.33  
  2 Stewart, Mackenzie        16 NTRO-ST                24.45      24.89  
  3 Wang, Annie               15 LSAC-ST                24.69      24.97  
  4 Taylor, Marie             15 COTA-ST                24.62      24.98  
  5 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST                 24.17      25.00  
  6 Johnson, Noa              16 NTRO-ST                25.12      25.01  
  7 Mayer, Ashley             16 LCA-ST                 25.41      25.13  
  8 Deucher, Maddie           16 ASC-ST                 25.56      25.16  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wilson, Avery             16 Unattached-ST          25.34      25.17  
 10 Pruin, Julia              17 LIFE-ST                25.23      25.21  
 11 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST                 24.27      25.28  
 12 Croley, Olivia            16 SASA-ST                24.68      25.28  
 13 Bowling, Kira             16 ATAC-ST                24.91      25.31  
 14 Birlin, Julianna          15 LCA-ST                 24.16      25.39  
 15 Clark, Lilia              17 HEAT-ST                24.28      25.41  
 16 Farris, London            15 NTRO-ST                25.69      25.42  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mullen, Maggie            15 LCA-ST                 25.28      25.43  
 18 Srncik, Sydney            15 LCA-ST                 25.38      25.45  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Francell, Emmy            15 WHAC-ST                25.13      25.46  
 20 Roach, Sophia             16 NTRO-ST                24.98      25.51  
 21 Waworuntu, Demi           15 AQTX-ST                24.96      25.57  
 22 McInturff, Gracen         16 Alamo Area-ST          26.05      25.59  
 23 Livingston, Kate          15 WHAC-ST                25.54      25.61  
 24 Bui, Jasmine              15 NTRO-ST                25.43      25.66  
 25 Mines, Sarah              15 WHAC-ST                25.65      25.73  
 26 Murphy, Caitlin           15 NTRO-ST                25.41      25.77  
 26 Parks, Emilie             17 NTRO-ST                24.93      25.77  
 28 Schriever, Amber          16 TXLA-ST                25.22      25.79  
 28 Webster, Hailey           18 UN-ST-ST               24.83      25.79  
 30 Weeks, Cassondra          15 ATAC-ST                25.55      25.83  
 31 Petersen, Izzy            15 LCA-ST                 26.68      25.84  
 32 Rivers, Becca             15 GOLD-ST                26.14      25.85  
 33 Milikich, Hannah          16 NTRO-ST                26.04      25.89  
 33 Sanchez, Zoe              16 TXLA-ST                26.53      25.89  
 35 McAfee, Kayla             15 LCA-ST                 26.82      25.94  
 36 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST                25.34      25.98  
 37 Payne, Emily              16 Alamo Area-ST          26.31      26.00  
 38 Thompson, Ashleigh        18 ATAC-ST                25.37      26.04  
 39 Stavrou, Bella            15 ASC-ST                 26.39      26.10  
 40 Barlage, Riley            16 ATAC-ST                25.98      26.24  
 40 Russell, Kate             18 Alamo Area-ST          26.53      26.24  
 42 Greene, Emma              15 NTRO-ST                26.37      26.25  
 42 Freeman, Allie            15 NTRO-ST                26.65      26.25  
 44 Newby, Brooke             16 NTRO-ST                26.07      26.28  
 45 Paratore, Lucy            16 WLOO-ST                26.54      26.31  
 46 Smith, Cara               16 Alamo Area-ST          26.65      26.32  
 47 Tuohy, Katie              17 NTRO-ST                25.59      26.33  
 48 Castle, Jaide             17 NTRO-ST                25.27      26.35  
 48 Willis, Nicole            15 GOLD-ST                26.72      26.35  
 50 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST                26.32      26.37  
 51 Bose, Ariana              15 LSAC-ST                26.53      26.39  
 52 Beuerlein, Bailey         16 WHAC-ST                26.34      26.41  
 53 Khollman, Logann          16 NTRO-ST                26.38      26.43  
 53 Richardson, Ellie         15 Alamo Area-ST          27.05      26.43  
 55 Borland, Hannah           16 Alamo Area-ST          26.78      26.49  
 56 Junker, Ella              15 HOT-ST                 26.93      26.51  
 57 Knutson, Emmie            16 LCA-ST                 26.61      26.52  
 58 DuBose, Shelby            15 NTRO-ST                27.17      26.55  
 58 Freatman, Madison         15 FISH-ST                26.83      26.55  
 60 Espinosa, Hannah          16 FISH-ST                26.71      26.61  
 61 McLeod, Katelyn           15 FISH-ST                25.75      26.65  
 62 Weatherford, Julia        16 Unattached-ST          26.20      26.74  
 63 Truong, Abbey             16 WLOO-ST                26.63      26.76  
 64 Livingston, Lexi          16 LCA-ST                 25.62      26.77  
 65 Romine, Brooke            16 Alamo Area-ST          26.78      26.78  
 66 Simchak, Sasha            16 Alamo Area-ST          25.10      26.79  
 67 Reysa, Natalie            18 FISH-ST                25.08      26.80  
 67 Jacops, Rachel            15 ASC-ST                 26.40      26.80  
 67 Emmerson, Lucy            16 NTRO-ST                26.74      26.80  
 70 Stokes, Brynn             16 NTRO-ST                26.49      26.83  
 71 Kreipe, Kaitlyn           17 LIFE-ST                26.97      26.84  
 71 Lopez, Jaylene            17 Alamo Area-ST          26.75      26.84  
 73 Wang, Eileen              18 LCA-ST                 26.98      26.90  
 74 Leese, Lauren             16 LSAC-ST                27.20      26.91  
 75 Benwell, Anna Kate        15 ASC-ST                 27.00      26.92  
 76 Williams, Cammi           15 UN-ST-ST               26.92      26.93  
 77 Bruner, Holly             17 Alamo Area-ST          27.19      26.94  
 78 Dieckert, Audrey          15 AQTX-ST                31.02L     26.99  
 79 Piotrowski, Reaghan       15 LCA-ST                 26.76      27.09  
 80 Zapata, Bella             15 NTRO-ST                25.19      27.12  
 81 Petersen, Kari            15 Alamo Area-ST          26.85      27.13  
 82 Shepherd, Adi             15 LSAC-ST                27.40      27.18  
 83 Hantgin, Devyn            17 NTRO-ST                25.90      27.20  
 84 Clarkson, Emma Cate       15 Alamo Area-ST          26.92      27.21  
 84 Propst, Bela              17 COTA-ST                27.37      27.21  
 84 Barrero, Nathalie         15 LCA-ST                 27.43      27.21  
 87 Ruiz, Yeraldin            15 NTRO-ST                26.78      27.22  
 87 Tobias, Becca             16 TXLA-ST                27.29      27.22  
 89 Pasquino, Kaylie          15 WLOO-ST                27.22      27.23  
 90 Tapia, Alexia             15 AQTX-ST                26.79      27.24  
 91 Wu, Angelia               18 TXLA-ST                26.94      27.25  
 92 Madern, Maya              16 Unattached-ST          26.68      27.29  
 93 Cohn, Morgan              16 LCA-ST                 27.37      27.33  
 93 Dysart, Alyse             15 LCA-ST                 27.17      27.33  
 95 Burk, McKenzie            17 LCA-ST                 26.21      27.36  
 96 Veltri, Sarah             17 Alamo Area-ST          26.41      27.45  
 96 Moore, Ashley             16 WAVE-ST                26.95      27.45  
 98 Ruiz, Magaly              15 Alamo Area-ST          27.14      27.46  
 99 Thomas, Emma              16 ASC-ST                 26.95      27.49  
100 Glenn, Lauren             18 GOLD-ST                26.37      27.50  
101 Whidby, Emma              16 WAVE-ST                26.33      27.51  
102 Seifert, Ashlyn           17 FISH-ST                26.77      27.53  
103 De Leon, Sophia           15 WHAC-ST                27.45      27.55  
104 Lho, Isabelle             15 HEAT-ST                30.94L     27.57  
104 Willis, Natalie           15 GOLD-ST                27.22      27.57  
106 Friesz, Matti             15 NTRO-ST                26.99      27.59  
107 Brown, Tess               17 Alamo Area-ST          26.26      27.69  
108 Sollohub, Hannah          15 UN-ST-ST               27.28      27.78  
109 Dean-Von Stultz, Madi     17 WAVE-ST                26.71      27.79  
109 Clark, Maya               16 Alamo Area-ST          27.31      27.79  
111 Cronk, Julia              16 Alamo Area-ST          27.20      27.84  
112 Rago, Teresa              18 LCA-ST                 26.87      27.96  
113 Smith, Maddie             16 SASA-ST                27.42      27.97  
114 Zolper, Olivia            15 Unattached-ST          27.21      27.98  
114 Doyal, Mary Catherine     17 LCA-ST                 27.13      27.98  
116 Ramirez, Bianca           17 TXLA-ST                27.40      28.02  
116 Harris, Brie              17 NTRO-ST                26.74      28.02  
118 Jones, Lauren             18 AQTX-ST                27.20      28.11  
119 Benwell, Ellie Lou        15 ASC-ST                 27.07      28.55  
120 Archer, Brittany          18 CLUB-ST                28.25      28.73  
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Birlin, Julianna          15 LCA-ST                 53.98      52.59  
                  25.43       52.59 (27.16)                                        
  2 Mai, Aubrey               15 Alamo Area-ST          53.04      53.39  
                  26.11       53.39 (27.28)                                        
  3 Farris, London            15 NTRO-ST                54.30      53.62  
                  26.10       53.62 (27.52)                                        
  4 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST                 54.08      53.90  
                  26.29       53.90 (27.61)                                        
  5 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST                 54.37      53.98  
                  25.69       53.98 (28.29)                                        
  6 Murphy, Caitlin           15 NTRO-ST                53.89      53.99  
                  26.16       53.99 (27.83)                                        
  7 Wang, Annie               15 LSAC-ST                53.65      54.41  
                  26.27       54.41 (28.14)                                        
  8 Taylor, Marie             15 COTA-ST                54.36      54.76  
                  25.78       54.76 (28.98)                                        
B - Final
  9 Carroll, Ashlyn           16 NTRO-ST                54.51      53.43  
                  25.78       53.43 (27.65)                                        
 10 Mansker, Caitie           17 Alamo Area-ST          54.47      53.83  
                  25.78       53.83 (28.05)                                        
 11 Deucher, Maddie           16 ASC-ST                 54.41      54.07  
                  25.69       54.07 (28.38)                                        
 12 Mayer, Ashley             16 LCA-ST                 54.97      54.42  
                  25.85       54.42 (28.57)                                        
 13 Weeks, Cassondra          15 ATAC-ST                54.96      54.54  
                  26.67       54.54 (27.87)                                        
 14 Bui, Jasmine              15 NTRO-ST                55.17      54.69  
                  26.45       54.69 (28.24)                                        
 15 Bowling, Kira             16 ATAC-ST                55.14      54.72  
                  26.38       54.72 (28.34)                                        
 16 Petersen, Izzy            15 LCA-ST                 55.05      55.00  
                  26.54       55.00 (28.46)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mai, Aubrey               15 Alamo Area-ST          53.71      53.04  
                  26.04       53.04 (27.00)                                        
  2 Wang, Annie               15 LSAC-ST                53.55      53.65  
                  25.88       53.65 (27.77)                                        
  3 Murphy, Caitlin           15 NTRO-ST                54.70      53.89  
                  26.10       53.89 (27.79)                                        
  4 Birlin, Julianna          15 LCA-ST                 52.07      53.98  
                  25.96       53.98 (28.02)                                        
  5 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST                 53.64      54.08  
                  26.13       54.08 (27.95)                                        
  6 Farris, London            15 NTRO-ST              1:05.25L     54.30  
                  26.00       54.30 (28.30)                                        
  7 Taylor, Marie             15 COTA-ST                54.45      54.36  
                  25.75       54.36 (28.61)                                        
  8 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST                 52.52      54.37  
                  25.63       54.37 (28.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Deucher, Maddie           16 ASC-ST                 54.96      54.41  
                  25.76       54.41 (28.65)                                        
 10 Mansker, Caitie           17 Alamo Area-ST          53.37      54.47  
                  26.41       54.47 (28.06)                                        
 11 Carroll, Ashlyn           16 NTRO-ST                53.78      54.51  
                  26.25       54.51 (28.26)                                        
 12 Weeks, Cassondra          15 ATAC-ST                54.34      54.96  
                  26.59       54.96 (28.37)                                        
 13 Mayer, Ashley             16 LCA-ST                 56.73      54.97  
                  26.47       54.97 (28.50)                                        
 14 Petersen, Izzy            15 LCA-ST                 54.65      55.05  
                  26.53       55.05 (28.52)                                        
 15 Bowling, Kira             16 ATAC-ST                54.24      55.14  
                  26.49       55.14 (28.65)                                        
 16 Bui, Jasmine              15 NTRO-ST                54.80      55.17  
                  26.57       55.17 (28.60)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Probst, Macy              15 NTRO-ST                56.67      55.20  
                  26.56       55.20 (28.64)                                        
 18 Clark, Lilia              17 HEAT-ST                54.39      55.22  
                  26.41       55.22 (28.81)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Michael, Morgan           18 LCA-ST                 55.80      55.25  
                  26.58       55.25 (28.67)                                        
 20 Stewart, Mackenzie        16 NTRO-ST                54.53      55.42  
                  26.84       55.42 (28.58)                                        
 21 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST                54.73      55.51  
                  26.66       55.51 (28.85)                                        
 22 Johnson, Noa              16 NTRO-ST                57.22      55.52  
                  26.41       55.52 (29.11)                                        
 23 Parks, Emilie             17 NTRO-ST                53.19      55.53  
                  26.83       55.53 (28.70)                                        
 24 Srncik, Sydney            15 LCA-ST                 58.17      55.54  
                  25.97       55.54 (29.57)                                        
 25 Waworuntu, Demi           15 AQTX-ST                55.76      55.69  
                  26.88       55.69 (28.81)                                        
 26 Milikich, Hannah          16 NTRO-ST                54.85      55.79  
                  27.15       55.79 (28.64)                                        
 27 Greene, Emma              15 NTRO-ST                56.12      55.82  
                  27.33       55.82 (28.49)                                        
 28 Knutson, Emmie            16 LCA-ST                 56.05      55.84  
                  26.91       55.84 (28.93)                                        
 29 Clifton, Sydney           17 LIFE-ST                55.17      55.90  
                  26.73       55.90 (29.17)                                        
 30 Howell, Valerie           17 WAVE-ST                54.14      55.98  
                  27.77       55.98 (28.21)                                        
 31 Stavrou, Bella            15 ASC-ST                 56.96      56.08  
                  26.54       56.08 (29.54)                                        
 32 Smith, Cara               16 Alamo Area-ST          55.27      56.10  
                  27.04       56.10 (29.06)                                        
 33 Borland, Hannah           16 Alamo Area-ST          55.17      56.18  
                  27.11       56.18 (29.07)                                        
 34 Riley, Maddie             15 NTRO-ST                56.97      56.22  
                  28.16       56.22 (28.06)                                        
 35 Croley, Olivia            16 SASA-ST                55.31      56.23  
                  26.91       56.23 (29.32)                                        
 36 Khollman, Logann          16 NTRO-ST                55.99      56.26  
                  26.91       56.26 (29.35)                                        
 37 McAfee, Kayla             15 LCA-ST                 57.20      56.28  
                  26.93       56.28 (29.35)                                        
 38 Thompson, Ashleigh        18 ATAC-ST                55.74      56.32  
                  27.12       56.32 (29.20)                                        
 39 Tuohy, Katie              17 NTRO-ST                54.82      56.35  
                  27.08       56.35 (29.27)                                        
 39 Francell, Emmy            15 WHAC-ST                55.81      56.35  
                  26.92       56.35 (29.43)                                        
 41 Freeman, Allie            15 NTRO-ST                59.09      56.38  
                  26.99       56.38 (29.39)                                        
 41 Wilson, Avery             16 Unattached-ST          55.18      56.38  
                  27.33       56.38 (29.05)                                        
 43 Mullen, Maggie            15 LCA-ST                 54.10      56.41  
                  26.68       56.41 (29.73)                                        
 44 Pruin, Julia              17 LIFE-ST                56.04      56.43  
                  26.99       56.43 (29.44)                                        
 45 Dieckert, Audrey          15 AQTX-ST                59.20      56.51  
                  27.13       56.51 (29.38)                                        
 45 Schriever, Amber          16 TXLA-ST                55.10      56.51  
                  27.13       56.51 (29.38)                                        
 47 Frye, Erin                17 LCA-ST                 59.04      56.59  
                  27.17       56.59 (29.42)                                        
 48 Caro, Sam                 17 LCA-ST                 54.49      56.62  
                  26.94       56.62 (29.68)                                        
 49 Paratore, Lucy            16 WLOO-ST                57.61      56.65  
                  27.04       56.65 (29.61)                                        
 50 Russell, Kate             18 Alamo Area-ST          58.91      56.66  
                  27.03       56.66 (29.63)                                        
 51 Sanchez, Zoe              16 TXLA-ST                58.58      56.82  
                  27.10       56.82 (29.72)                                        
 52 Voos, Aly                 15 Alamo Area-ST          58.17      56.84  
                  27.62       56.84 (29.22)                                        
 53 Lopez, Jaylene            17 Alamo Area-ST          57.11      56.90  
                  27.33       56.90 (29.57)                                        
 54 Livingston, Kate          15 WHAC-ST                56.78      56.95  
                  26.88       56.95 (30.07)                                        
 55 Williams, Cammi           15 UN-ST-ST               56.15      56.98  
                  27.57       56.98 (29.41)                                        
 56 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST                57.03      57.00  
                  27.27       57.00 (29.73)                                        
 57 Finley, Molly             15 LCA-ST                 56.97      57.13  
                  27.46       57.13 (29.67)                                        
 58 DuBose, Shelby            15 NTRO-ST                58.26      57.15  
                  27.54       57.15 (29.61)                                        
 59 Weiss, Megan              15 ASC-ST                 58.15      57.17  
                  28.06       57.17 (29.11)                                        
 60 Romine, Brooke            16 Alamo Area-ST          56.21      57.22  
                  27.23       57.22 (29.99)                                        
 61 Barlage, Riley            16 ATAC-ST                57.46      57.23  
                  26.89       57.23 (30.34)                                        
 62 Jacops, Rachel            15 ASC-ST                 57.25      57.24  
                  27.36       57.24 (29.88)                                        
 63 Clarkson, Emma Cate       15 Alamo Area-ST          57.95      57.29  
                  28.22       57.29 (29.07)                                        
 64 Bose, Ariana              15 LSAC-ST                58.21      57.35  
                  27.58       57.35 (29.77)                                        
 65 McInturff, Gracen         16 Alamo Area-ST          57.02      57.38  
                  27.44       57.38 (29.94)                                        
 66 Petersen, Kari            15 Alamo Area-ST          57.17      57.39  
                  28.26       57.39 (29.13)                                        
 67 Zapata, Bella             15 NTRO-ST                54.73      57.51  
                  27.39       57.51 (30.12)                                        
 67 Raike, Lauren             16 WAVE-ST                55.61      57.51  
                  27.34       57.51 (30.17)                                        
 69 Davenport, Delsea         17 ATAC-ST                57.73      57.54  
                  27.97       57.54 (29.57)                                        
 70 Grunloh, Alyssa           16 WLOO-ST                57.57      57.58  
                  27.95       57.58 (29.63)                                        
 71 Emmerson, Lucy            16 NTRO-ST                56.82      57.64  
                  27.53       57.64 (30.11)                                        
 71 Glenn, Lauren             18 GOLD-ST                56.82      57.64  
                  28.05       57.64 (29.59)                                        
 73 Thomas, Emma              16 ASC-ST                 58.75      57.67  
                  27.63       57.67 (30.04)                                        
 74 Bruner, Holly             17 Alamo Area-ST          59.43      57.80  
                  27.86       57.80 (29.94)                                        
 75 Newby, Brooke             16 NTRO-ST                56.94      57.84  
                  27.36       57.84 (30.48)                                        
 75 McCormick, Bea            15 HEAT-ST                59.59      57.84  
                  28.10       57.84 (29.74)                                        
 77 Arnold, Alyssa            17 Unattached-ST          58.30      57.87  
                  27.85       57.87 (30.02)                                        
 78 Kreipe, Kaitlyn           17 LIFE-ST                57.42      57.88  
                  27.81       57.88 (30.07)                                        
 79 Burk, McKenzie            17 LCA-ST                 58.23      57.93  
                  27.43       57.93 (30.50)                                        
 80 Beuerlein, Bailey         16 WHAC-ST                58.04      57.96  
                  28.32       57.96 (29.64)                                        
 81 Junker, Ella              15 HOT-ST                 58.49      58.04  
                  27.79       58.04 (30.25)                                        
 82 Brown, Tess               17 Alamo Area-ST          57.15      58.12  
                  28.29       58.12 (29.83)                                        
 83 Piotrowski, Reaghan       15 LCA-ST                 58.38      58.15  
                  27.82       58.15 (30.33)                                        
 84 Reysa, Natalie            18 FISH-ST                55.09      58.16  
                  27.18       58.16 (30.98)                                        
 85 Hall, Morgan              16 LSAC-ST                57.95      58.18  
                  28.23       58.18 (29.95)                                        
 86 Freatman, Madison         15 FISH-ST                58.82      58.23  
                  27.73       58.23 (30.50)                                        
 86 Willis, Nicole            15 GOLD-ST                56.54      58.23  
                  28.05       58.23 (30.18)                                        
 88 Tapia, Alexia             15 AQTX-ST                54.39      58.24  
                  27.69       58.24 (30.55)                                        
 89 Doyal, Mary Catherine     17 LCA-ST                 58.17      58.26  
                  28.10       58.26 (30.16)                                        
 89 Gierat, Natalie           17 Alamo Area-ST          58.78      58.26  
                  28.08       58.26 (30.18)                                        
 91 Lear, Jennifer            16 LCA-ST                 57.88      58.34  
                  28.10       58.34 (30.24)                                        
 91 Ruiz, Yeraldin            15 NTRO-ST                58.92      58.34  
                  28.00       58.34 (30.34)                                        
 93 Mines, Sarah              15 WHAC-ST                57.53      58.40  
                  26.92       58.40 (31.48)                                        
 94 Weatherford, Julia        16 Unattached-ST          57.70      58.45  
                  28.06       58.45 (30.39)                                        
 95 Rago, Teresa              18 LCA-ST                 58.49      58.52  
                  28.52       58.52 (30.00)                                        
 96 Tercilla, Carolyn         15 Alamo Area-ST          58.47      58.56  
                  28.78       58.56 (29.78)                                        
 97 Sollohub, Hannah          15 UN-ST-ST               59.16      58.70  
                  28.08       58.70 (30.62)                                        
 98 Riley, Morgan             15 NTRO-ST                58.16      58.71  
                  28.05       58.71 (30.66)                                        
 99 Hess, Kayla               15 NTRO-ST                58.33      58.77  
                  28.09       58.77 (30.68)                                        
 99 Propst, Bela              17 COTA-ST                59.52      58.77  
                  27.65       58.77 (31.12)                                        
101 Shepherd, Adi             15 LSAC-ST                59.43      58.78  
                  28.05       58.78 (30.73)                                        
102 Friesz, Matti             15 NTRO-ST                57.83      58.79  
                  28.36       58.79 (30.43)                                        
103 Willis, Natalie           15 GOLD-ST                57.84      58.80  
                  28.04       58.80 (30.76)                                        
104 Leese, Lauren             16 LSAC-ST                59.30      58.86  
                  27.64       58.86 (31.22)                                        
105 Madern, Maya              16 Unattached-ST          59.18      58.91  
                  28.04       58.91 (30.87)                                        
106 Correa, Lilie             15 WAVE-ST                59.18      58.96  
                  28.42       58.96 (30.54)                                        
107 Smith, Maddie             16 SASA-ST                58.63      59.07  
                  28.30       59.07 (30.77)                                        
107 Espinosa, Hannah          16 FISH-ST                58.59      59.07  
                  27.82       59.07 (31.25)                                        
109 Pasquino, Kaylie          15 WLOO-ST                58.28      59.20  
                  27.97       59.20 (31.23)                                        
110 McLeod, Katelyn           15 FISH-ST                59.13      59.37  
                  28.13       59.37 (31.24)                                        
111 Lho, Isabelle             15 HEAT-ST                59.54      59.38  
                  28.51       59.38 (30.87)                                        
111 Friesz, Rae               17 NTRO-ST                55.86      59.38  
                  28.15       59.38 (31.23)                                        
113 Hantgin, Devyn            17 NTRO-ST                56.26      59.47  
                  28.13       59.47 (31.34)                                        
114 Tobias, Becca             16 TXLA-ST                59.36      59.52  
                  28.57       59.52 (30.95)                                        
115 Simchak, Sasha            16 Alamo Area-ST          55.74      59.60  
                  29.04       59.60 (30.56)                                        
116 Rouse, Kaitlyn            16 NTRO-ST                59.46      59.69  
                  29.05       59.69 (30.64)                                        
117 Truong, Abbey             16 WLOO-ST                59.46      59.73  
                  28.06       59.73 (31.67)                                        
118 Ruiz, Magaly              15 Alamo Area-ST          59.27      59.75  
                  28.52       59.75 (31.23)                                        
119 Wang, Eileen              18 LCA-ST                 57.39      59.78  
                  28.52       59.78 (31.26)                                        
120 Cronk, Julia              16 Alamo Area-ST          58.39      59.79  
                  28.97       59.79 (30.82)                                        
121 Veltri, Sarah             17 Alamo Area-ST          56.62      59.99  
                  28.53       59.99 (31.46)                                        
122 Sumner, McKenzie          17 NTRO-ST                58.97    1:00.19  
                  29.26     1:00.19 (30.93)                                        
123 Simon, Miranda            15 TXLA-ST              1:07.77L   1:00.28  
                  29.12     1:00.28 (31.16)                                        
124 Wu, Angelia               18 TXLA-ST                58.98    1:00.40  
                  28.12     1:00.40 (32.28)                                        
125 Jones, Lauren             18 AQTX-ST                58.83    1:00.44  
                  28.61     1:00.44 (31.83)                                        
126 Cohn, Morgan              16 LCA-ST                 59.19    1:00.50  
                  29.02     1:00.50 (31.48)                                        
126 Good, Kayla               15 GOLD-ST                59.36    1:00.50  
                  28.98     1:00.50 (31.52)                                        
126 De Leon, Sophia           15 WHAC-ST                59.47    1:00.50  
                  29.18     1:00.50 (31.32)                                        
129 Lamay, Raina              17 TXLA-ST              1:07.77L   1:00.55  
                  29.03     1:00.55 (31.52)                                        
130 Seifert, Ashlyn           17 FISH-ST                57.85    1:00.58  
                  28.60     1:00.58 (31.98)                                        
131 Harris, Brie              17 NTRO-ST                57.88    1:00.61  
                  28.82     1:00.61 (31.79)                                        
132 Benwell, Anna Kate        15 ASC-ST                 58.30    1:00.70  
                  28.76     1:00.70 (31.94)                                        
132 Aucoin, Samantha          15 WLOO-ST                59.48    1:00.70  
                  28.47     1:00.70 (32.23)                                        
134 Ramirez, Bianca           17 TXLA-ST                58.88    1:01.08  
                  29.10     1:01.08 (31.98)                                        
135 Salter, Alyssa            15 Alamo Area-ST          59.47    1:01.10  
                  29.25     1:01.10 (31.85)                                        
136 Munoz, Mia                16 WHAC-ST                59.49    1:01.77  
                  29.80     1:01.77 (31.97)                                        
137 Forsyth, Kay Lynn         17 WAVE-ST                59.31    1:02.01  
                  29.97     1:02.01 (32.04)                                        
138 Dean-Von Stultz, Madi     17 WAVE-ST                57.05    1:02.37  
                  29.10     1:02.37 (33.27)                                        
139 Benwell, Ellie Lou        15 ASC-ST                 58.85    1:02.58  
                  29.49     1:02.58 (33.09)                                        
 -- Dysart, Alyse             15 LCA-ST                 58.14         DQ  
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Birlin, Julianna          15 LCA-ST               1:55.18    1:52.54  
                  26.28       54.70 (28.42)     1:23.62 (28.92)     1:52.54 (28.92)
  2 Mayer, Ashley             16 LCA-ST               1:56.01    1:54.90  
                  26.43       55.82 (29.39)     1:26.04 (30.22)     1:54.90 (28.86)
  3 Bowling, Kira             16 ATAC-ST              1:57.17    1:55.61  
                  26.93       56.21 (29.28)     1:26.09 (29.88)     1:55.61 (29.52)
  4 Probst, Macy              15 NTRO-ST              1:57.53    1:56.04  
                  27.29       57.10 (29.81)     1:26.86 (29.76)     1:56.04 (29.18)
  5 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST              1:56.64    1:56.06  
                  26.64       55.96 (29.32)     1:25.85 (29.89)     1:56.06 (30.21)
  6 Riley, Maddie             15 NTRO-ST              1:57.42    1:58.39  
                  28.12       57.61 (29.49)     1:28.31 (30.70)     1:58.39 (30.08)
  6 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               1:55.50    1:58.39  
                  27.11       56.36 (29.25)     1:27.02 (30.66)     1:58.39 (31.37)
  8 Voos, Aly                 15 Alamo Area-ST        1:58.11    1:59.32  
                  27.95       58.41 (30.46)     1:29.38 (30.97)     1:59.32 (29.94)
B - Final
  9 Pike, Brittney            16 WAVE-ST              1:58.82    1:54.09  
                  25.68       54.57 (28.89)     1:24.39 (29.82)     1:54.09 (29.70)
 10 Parks, Emilie             17 NTRO-ST              2:00.50    1:58.39  
                  27.59       57.78 (30.19)     1:28.30 (30.52)     1:58.39 (30.09)
 11 Greene, Emma              15 NTRO-ST              1:58.73    1:59.07  
                  27.23       56.83 (29.60)     1:28.06 (31.23)     1:59.07 (31.01)
 12 Saul, Natalie             17 WLOO-ST              1:58.80    1:59.11  
                  26.32       56.50 (30.18)     1:27.87 (31.37)     1:59.11 (31.24)
 13 Mai, Aubrey               15 Alamo Area-ST        1:59.74    1:59.26  
                  27.78       59.05 (31.27)     1:29.66 (30.61)     1:59.26 (29.60)
 14 Mansker, Caitie           17 Alamo Area-ST        2:00.20    1:59.40  
                  28.10       58.69 (30.59)     1:29.38 (30.69)     1:59.40 (30.02)
 15 Stewart, Mackenzie        16 NTRO-ST              1:59.96    1:59.69  
                  27.49       57.64 (30.15)     1:28.89 (31.25)     1:59.69 (30.80)
 16 Deucher, Maddie           16 ASC-ST               1:58.18    1:59.98  
                  26.30       56.59 (30.29)     1:28.32 (31.73)     1:59.98 (31.66)
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Birlin, Julianna          15 LCA-ST               1:53.06    1:55.18  
                  26.76       55.53 (28.77)     1:25.43 (29.90)     1:55.18 (29.75)
  2 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               1:57.35    1:55.50  
                  27.04       56.19 (29.15)     1:26.01 (29.82)     1:55.50 (29.49)
  3 Mayer, Ashley             16 LCA-ST               2:05.78    1:56.01  
                  26.20       56.20 (30.00)     1:26.53 (30.33)     1:56.01 (29.48)
  4 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST              1:55.60    1:56.64  
                  26.97       56.64 (29.67)     1:26.99 (30.35)     1:56.64 (29.65)
  5 Bowling, Kira             16 ATAC-ST              1:55.35    1:57.17  
                  26.85       56.59 (29.74)     1:26.85 (30.26)     1:57.17 (30.32)
  6 Riley, Maddie             15 NTRO-ST              1:57.98    1:57.42  
                  26.97       56.54 (29.57)     1:27.34 (30.80)     1:57.42 (30.08)
  7 Probst, Macy              15 NTRO-ST              1:59.05    1:57.53  
                  27.62       57.67 (30.05)     1:28.09 (30.42)     1:57.53 (29.44)
  8 Voos, Aly                 15 Alamo Area-ST        1:59.25    1:58.11  
                  27.97       58.24 (30.27)     1:28.85 (30.61)     1:58.11 (29.26)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Deucher, Maddie           16 ASC-ST               2:00.13    1:58.18  
                  26.09       55.72 (29.63)     1:26.58 (30.86)     1:58.18 (31.60)
 10 Greene, Emma              15 NTRO-ST              1:59.69    1:58.73  
                  27.70       57.48 (29.78)     1:28.08 (30.60)     1:58.73 (30.65)
 11 Saul, Natalie             17 WLOO-ST              1:59.66    1:58.80  
                  26.41       56.18 (29.77)     1:27.39 (31.21)     1:58.80 (31.41)
 12 Pike, Brittney            16 WAVE-ST              2:00.58    1:58.82  
                  26.49       56.66 (30.17)     1:28.10 (31.44)     1:58.82 (30.72)
 13 Mai, Aubrey               15 Alamo Area-ST        2:00.24    1:59.74  
                  26.56       56.16 (29.60)     1:27.87 (31.71)     1:59.74 (31.87)
 14 Stewart, Mackenzie        16 NTRO-ST              2:00.38    1:59.96  
                  27.83       58.56 (30.73)     1:29.72 (31.16)     1:59.96 (30.24)
 15 Mansker, Caitie           17 Alamo Area-ST        1:59.63    2:00.20  
                  27.29       57.35 (30.06)     1:28.60 (31.25)     2:00.20 (31.60)
 16 Parks, Emilie             17 NTRO-ST              1:52.62    2:00.50  
                  28.25       58.04 (29.79)     1:29.28 (31.24)     2:00.50 (31.22)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Weeks, Cassondra          15 ATAC-ST              2:01.76    2:00.70  
                  28.17       58.81 (30.64)     1:29.84 (31.03)     2:00.70 (30.86)
 18 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST               1:56.71    2:00.79  
                  26.43       57.02 (30.59)     1:28.82 (31.80)     2:00.79 (31.97)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Knutson, Emmie            16 LCA-ST               1:58.94    2:00.87  
                  27.65       57.64 (29.99)     1:29.18 (31.54)     2:00.87 (31.69)
 20 Clifton, Sydney           17 LIFE-ST              1:58.49    2:00.92  
                  27.46       57.38 (29.92)     1:28.80 (31.42)     2:00.92 (32.12)
 21 Petersen, Izzy            15 LCA-ST               2:07.28    2:01.16  
                  26.80       56.88 (30.08)     1:28.88 (32.00)     2:01.16 (32.28)
 22 Tercilla, Carolyn         15 Alamo Area-ST        2:05.51    2:01.43  
                  28.40       59.50 (31.10)     1:31.10 (31.60)     2:01.43 (30.33)
 23 Weiss, Megan              15 ASC-ST               2:00.15    2:01.59  
                  27.95       59.00 (31.05)     1:30.63 (31.63)     2:01.59 (30.96)
 24 McAfee, Kayla             15 LCA-ST               1:58.40    2:01.70  
                  27.77       58.38 (30.61)     1:29.78 (31.40)     2:01.70 (31.92)
 25 Frye, Erin                17 LCA-ST               2:06.96    2:01.95  
                  27.63       57.87 (30.24)     1:29.42 (31.55)     2:01.95 (32.53)
 26 Bui, Jasmine              15 NTRO-ST              1:57.68    2:02.36  
                  27.76       58.73 (30.97)     1:30.42 (31.69)     2:02.36 (31.94)
 27 Tuohy, Katie              17 NTRO-ST              1:57.35    2:02.38  
                  27.76       58.42 (30.66)     1:30.12 (31.70)     2:02.38 (32.26)
 28 Stavrou, Bella            15 ASC-ST               2:04.53    2:02.39  
                  27.08       58.21 (31.13)     1:30.06 (31.85)     2:02.39 (32.33)
 29 Mullen, Maggie            15 LCA-ST               2:03.52    2:02.48  
                  27.53       58.29 (30.76)     1:30.15 (31.86)     2:02.48 (32.33)
 30 Doyal, Mary Catherine     17 LCA-ST               2:01.22    2:02.51  
                  27.97       58.37 (30.40)     1:30.29 (31.92)     2:02.51 (32.22)
 31 Willis, Nicole            15 GOLD-ST              2:02.14    2:02.84  
                  27.95       58.83 (30.88)     1:30.79 (31.96)     2:02.84 (32.05)
 32 Zapata, Bella             15 NTRO-ST              2:00.03    2:02.87  
                  28.02       58.52 (30.50)     1:30.74 (32.22)     2:02.87 (32.13)
 33 Friesz, Rae               17 NTRO-ST              2:00.59    2:02.99  
                  28.51       59.45 (30.94)     1:31.45 (32.00)     2:02.99 (31.54)
 34 Paratore, Lucy            16 WLOO-ST              2:05.18    2:03.00  
                  28.59       59.20 (30.61)     1:30.90 (31.70)     2:03.00 (32.10)
 35 McCormick, Bea            15 HEAT-ST              2:25.82L   2:03.08  
                  27.95       59.09 (31.14)     1:31.00 (31.91)     2:03.08 (32.08)
 36 Thompson, Ashleigh        18 ATAC-ST              2:01.12    2:03.19  
                  27.57       58.83 (31.26)     1:31.33 (32.50)     2:03.19 (31.86)
 36 Borland, Hannah           16 Alamo Area-ST        1:57.12    2:03.19  
                  28.36       59.36 (31.00)     1:31.25 (31.89)     2:03.19 (31.94)
 38 Srncik, Sydney            15 LCA-ST               2:08.25    2:03.37  
                  26.63       57.71 (31.08)     1:30.14 (32.43)     2:03.37 (33.23)
 39 Howell, Valerie           17 WAVE-ST              2:04.94    2:03.47  
                  29.30     1:01.15 (31.85)     1:33.70 (32.55)     2:03.47 (29.77)
 40 Francell, Emmy            15 WHAC-ST              2:03.80    2:03.58  
                  28.16       59.49 (31.33)     1:31.77 (32.28)     2:03.58 (31.81)
 41 Kreipe, Kaitlyn           17 LIFE-ST              2:01.33    2:03.60  
                  28.28       59.91 (31.63)     1:32.46 (32.55)     2:03.60 (31.14)
 42 Finley, Molly             15 LCA-ST               2:00.33    2:03.65  
                  28.62       59.99 (31.37)     1:32.51 (32.52)     2:03.65 (31.14)
 43 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              2:01.65    2:03.82  
                  28.03       58.80 (30.77)     1:31.12 (32.32)     2:03.82 (32.70)
 44 Burk, McKenzie            17 LCA-ST               2:02.93    2:03.83  
                  28.35       59.52 (31.17)     1:31.64 (32.12)     2:03.83 (32.19)
 45 Gierat, Natalie           17 Alamo Area-ST        2:03.14    2:03.88  
                  28.62       59.67 (31.05)     1:31.49 (31.82)     2:03.88 (32.39)
 46 Smith, Cara               16 Alamo Area-ST        1:57.71    2:04.10  
                  28.02       59.01 (30.99)     1:31.56 (32.55)     2:04.10 (32.54)
 47 Johnson, Noa              16 NTRO-ST              2:07.83    2:04.27  
                  28.66       59.39 (30.73)     1:31.41 (32.02)     2:04.27 (32.86)
 48 Clarkson, Emma Cate       15 Alamo Area-ST        2:04.43    2:04.35  
                  30.00     1:01.30 (31.30)     1:33.36 (32.06)     2:04.35 (30.99)
 49 McDonald, Albany          17 Unattached-ST        2:02.60    2:04.46  
                  28.49     1:00.09 (31.60)     1:32.89 (32.80)     2:04.46 (31.57)
 50 Freeman, Allie            15 NTRO-ST              2:06.95    2:04.49  
                  27.99       59.17 (31.18)     1:32.41 (33.24)     2:04.49 (32.08)
 51 Lopez, Jaylene            17 Alamo Area-ST        2:00.12    2:04.61  
                  28.89     1:00.06 (31.17)     1:32.27 (32.21)     2:04.61 (32.34)
 52 Grunloh, Alyssa           16 WLOO-ST              2:00.19    2:04.74  
                  28.72     1:00.04 (31.32)     1:32.86 (32.82)     2:04.74 (31.88)
 53 DuBose, Shelby            15 NTRO-ST              2:05.68    2:04.81  
                  28.27       58.45 (30.18)     1:31.29 (32.84)     2:04.81 (33.52)
 54 Rago, Teresa              18 LCA-ST               2:00.68    2:04.85  
                  28.92     1:00.57 (31.65)     1:33.13 (32.56)     2:04.85 (31.72)
 55 Piotrowski, Reaghan       15 LCA-ST               2:05.86    2:05.08  
                  28.68     1:00.09 (31.41)     1:32.50 (32.41)     2:05.08 (32.58)
 56 Tobias, Becca             16 TXLA-ST              2:06.45    2:05.24  
                  29.53     1:01.15 (31.62)     1:33.21 (32.06)     2:05.24 (32.03)
 57 Riley, Morgan             15 NTRO-ST              2:05.27    2:05.45  
                  29.27     1:00.19 (30.92)     1:32.62 (32.43)     2:05.45 (32.83)
 58 Arnold, Alyssa            17 Unattached-ST        2:04.86    2:05.59  
                  28.48     1:00.33 (31.85)     1:32.71 (32.38)     2:05.59 (32.88)
 59 Bruner, Holly             17 Alamo Area-ST        2:06.40    2:05.70  
                  29.26     1:01.34 (32.08)     1:34.31 (32.97)     2:05.70 (31.39)
 60 Petersen, Kari            15 Alamo Area-ST        2:06.28    2:05.73  
                  28.64     1:00.09 (31.45)     1:34.37 (34.28)     2:05.73 (31.36)
 61 Reysa, Natalie            18 FISH-ST              2:07.62    2:05.89  
                  28.91     1:00.96 (32.05)     1:33.23 (32.27)     2:05.89 (32.66)
 62 Broughton, Savannah       17 LCA-ST               2:06.46    2:06.00  
                  29.41     1:01.44 (32.03)     1:34.12 (32.68)     2:06.00 (31.88)
 63 Jacops, Rachel            15 ASC-ST               2:02.70    2:06.02  
                  29.16     1:00.90 (31.74)     1:33.06 (32.16)     2:06.02 (32.96)
 64 Croley, Olivia            16 SASA-ST              2:07.89    2:06.62  
                  27.70       59.33 (31.63)     1:32.78 (33.45)     2:06.62 (33.84)
 64 Barlage, Riley            16 ATAC-ST              2:05.68    2:06.62  
                  28.62     1:00.84 (32.22)     1:33.87 (33.03)     2:06.62 (32.75)
 66 Herrera, Molly            16 Alamo Area-ST        2:06.25    2:06.67  
                  30.25     1:02.24 (31.99)     1:34.58 (32.34)     2:06.67 (32.09)
 67 Sumner, McKenzie          17 NTRO-ST              2:07.70    2:06.77  
                  28.87     1:00.75 (31.88)     1:33.75 (33.00)     2:06.77 (33.02)
 68 Wang, Eileen              18 LCA-ST               2:06.74    2:07.09  
                  28.78     1:00.45 (31.67)     1:33.28 (32.83)     2:07.09 (33.81)
 69 Lear, Jennifer            16 LCA-ST               2:03.00    2:07.28  
                  29.31     1:01.16 (31.85)     1:34.32 (33.16)     2:07.28 (32.96)
 70 Schriever, Amber          16 TXLA-ST              2:03.78    2:07.41  
                  28.63     1:00.35 (31.72)     1:33.45 (33.10)     2:07.41 (33.96)
 71 Emmerson, Lucy            16 NTRO-ST              2:05.79    2:07.53  
                  28.60     1:00.68 (32.08)     1:34.14 (33.46)     2:07.53 (33.39)
 72 Good, Kayla               15 GOLD-ST              2:06.80    2:08.05  
                  29.21     1:01.49 (32.28)     1:35.09 (33.60)     2:08.05 (32.96)
 73 Bose, Ariana              15 LSAC-ST              2:05.55    2:08.38  
                  29.45     1:01.64 (32.19)     1:34.61 (32.97)     2:08.38 (33.77)
 74 Pitkanen, Sabrina         15 NTRO-ST              2:05.81    2:08.44  
                  29.13     1:01.17 (32.04)     1:34.53 (33.36)     2:08.44 (33.91)
 74 Willis, Natalie           15 GOLD-ST              2:04.93    2:08.44  
                  29.12     1:01.35 (32.23)     1:34.11 (32.76)     2:08.44 (34.33)
 76 Freatman, Madison         15 FISH-ST              2:07.98    2:08.52  
                  28.31     1:00.80 (32.49)     1:33.99 (33.19)     2:08.52 (34.53)
 77 Pasquino, Kaylie          15 WLOO-ST              2:07.92    2:08.99  
                  28.59     1:01.53 (32.94)     1:35.66 (34.13)     2:08.99 (33.33)
 78 Livingston, Kate          15 WHAC-ST              2:07.32    2:09.11  
                  28.09     1:00.38 (32.29)     1:34.97 (34.59)     2:09.11 (34.14)
 79 Friesz, Matti             15 NTRO-ST              2:04.22    2:09.18  
                  29.07     1:00.63 (31.56)     1:34.79 (34.16)     2:09.18 (34.39)
 80 Lopez, Kallie             15 Unattached-ST        2:06.17    2:09.84  
                  29.20     1:01.38 (32.18)     1:35.16 (33.78)     2:09.84 (34.68)
 81 Howell, Jacquelyne        15 WAVE-ST              2:07.81    2:10.11  
                  29.50     1:01.90 (32.40)     1:35.83 (33.93)     2:10.11 (34.28)
 82 Simon, Miranda            15 TXLA-ST              2:25.12L   2:12.71  
                  30.79     1:04.97 (34.18)     1:39.05 (34.08)     2:12.71 (33.66)
 83 Valenzuela, Kayla         17 Alamo Area-ST        2:07.13    2:14.68  
                  31.10     1:05.14 (34.04)     1:40.02 (34.88)     2:14.68 (34.66)
 84 Harris, Brie              17 NTRO-ST              2:02.94    2:15.87  
                  29.64     1:02.16 (32.52)     1:39.44 (37.28)     2:15.87 (36.43)
 85 Archer, Brittany          18 CLUB-ST              2:06.90    2:20.34  
                  31.28     1:06.47 (35.19)     1:43.89 (37.42)     2:20.34 (36.45)
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Probst, Macy              15 NTRO-ST              5:12.62    5:08.38  
                  27.81       58.45 (30.64)     1:29.65 (31.20)     2:01.02 (31.37)
        2:32.07 (31.05)     3:03.02 (30.95)     3:34.06 (31.04)     4:05.66 (31.60)
        4:37.57 (31.91)     5:08.38 (30.81)                                        
  2 Voos, Aly                 15 Alamo Area-ST        5:14.84    5:10.85  
                  28.26       59.08 (30.82)     1:30.20 (31.12)     2:01.73 (31.53)
        2:33.39 (31.66)     3:05.24 (31.85)     3:37.12 (31.88)     4:08.94 (31.82)
        4:40.77 (31.83)     5:10.85 (30.08)                                        
  3 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST              5:07.68    5:11.63  
                  27.47       58.18 (30.71)     1:29.11 (30.93)     2:00.32 (31.21)
        2:31.63 (31.31)     3:03.60 (31.97)     3:35.33 (31.73)     4:08.29 (32.96)
        4:40.66 (32.37)     5:11.63 (30.97)                                        
  4 Bowling, Kira             16 ATAC-ST              5:18.74    5:19.63  
                  27.54       57.76 (30.22)     1:29.22 (31.46)     2:01.26 (32.04)
        2:34.15 (32.89)     3:07.43 (33.28)     3:40.69 (33.26)     4:14.16 (33.47)
        4:47.13 (32.97)     5:19.63 (32.50)                                        
  5 Grunloh, Alyssa           16 WLOO-ST              5:23.06    5:22.43  
                  28.29       59.30 (31.01)     1:30.92 (31.62)     2:03.00 (32.08)
        2:35.41 (32.41)     3:08.38 (32.97)     3:41.92 (33.54)     4:15.85 (33.93)
        4:49.88 (34.03)     5:22.43 (32.55)                                        
  6 Weiss, Megan              15 ASC-ST               5:26.98    5:28.36  
                  28.81     1:00.62 (31.81)     1:34.38 (33.76)     2:07.80 (33.42)
        2:41.80 (34.00)     3:15.03 (33.23)     3:48.23 (33.20)     4:21.72 (33.49)
        4:55.64 (33.92)     5:28.36 (32.72)                                        
  7 Doyal, Mary Catherine     17 LCA-ST               5:25.53    5:29.83  
                  28.97     1:00.31 (31.34)     1:33.27 (32.96)     2:06.76 (33.49)
        2:40.81 (34.05)     3:14.46 (33.65)     3:48.30 (33.84)     4:22.50 (34.20)
        4:56.46 (33.96)     5:29.83 (33.37)                                        
  8 Paratore, Lucy            16 WLOO-ST              5:28.04    5:31.79  
                  29.39     1:01.69 (32.30)     1:35.09 (33.40)     2:09.13 (34.04)
        2:43.07 (33.94)     3:17.09 (34.02)     3:51.17 (34.08)     4:25.18 (34.01)
        4:58.89 (33.71)     5:31.79 (32.90)                                        
B - Final
  9 Greene, Emma              15 NTRO-ST              5:29.92    5:23.53  
                  28.44       59.32 (30.88)     1:31.43 (32.11)     2:04.14 (32.71)
        2:37.36 (33.22)     3:11.07 (33.71)     3:44.85 (33.78)     4:18.08 (33.23)
        4:51.50 (33.42)     5:23.53 (32.03)                                        
 10 Mai, Aubrey               15 Alamo Area-ST        5:29.81    5:29.16  
                  29.70     1:02.56 (32.86)     1:36.38 (33.82)     2:10.17 (33.79)
        2:44.26 (34.09)     3:18.25 (33.99)     3:51.46 (33.21)     4:24.17 (32.71)
        4:56.90 (32.73)     5:29.16 (32.26)                                        
 11 Bruner, Holly             17 Alamo Area-ST        5:31.12    5:32.94  
                  29.25     1:01.88 (32.63)     1:36.01 (34.13)     2:10.20 (34.19)
        2:44.33 (34.13)     3:18.48 (34.15)     3:52.48 (34.00)     4:26.55 (34.07)
        5:00.24 (33.69)     5:32.94 (32.70)                                        
 12 Good, Kayla               15 GOLD-ST              5:33.81    5:32.97  
                  29.79     1:02.17 (32.38)     1:35.91 (33.74)     2:10.04 (34.13)
        2:44.44 (34.40)     3:18.59 (34.15)     3:52.70 (34.11)     4:26.64 (33.94)
        5:00.45 (33.81)     5:32.97 (32.52)                                        
 13 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              5:35.08    5:33.03  
                  30.07     1:02.72 (32.65)     1:36.31 (33.59)     2:10.04 (33.73)
        2:44.85 (34.81)     3:18.63 (33.78)     3:52.81 (34.18)     4:26.89 (34.08)
        5:00.85 (33.96)     5:33.03 (32.18)                                        
 14 Lear, Jennifer            16 LCA-ST               5:28.14    5:34.81  
                  29.32     1:01.96 (32.64)     1:35.59 (33.63)     2:09.50 (33.91)
        2:43.58 (34.08)     3:17.52 (33.94)     3:51.56 (34.04)     4:26.52 (34.96)
        5:00.67 (34.15)     5:34.81 (34.14)                                        
 15 Rago, Teresa              18 LCA-ST               5:29.60    5:41.27  
                  30.00     1:03.90 (33.90)     1:38.58 (34.68)     2:13.17 (34.59)
        2:47.62 (34.45)     3:22.43 (34.81)     3:57.33 (34.90)     4:32.71 (35.38)
        5:07.20 (34.49)     5:41.27 (34.07)                                        
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 -- Lafield, Zoe              15 Alamo Area-ST             NT             
  1 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST              5:01.43    5:07.68  
                  27.61       58.21 (30.60)     1:29.03 (30.82)     2:00.06 (31.03)
        2:31.35 (31.29)     3:02.63 (31.28)     3:34.15 (31.52)     4:06.10 (31.95)
        4:37.70 (31.60)     5:07.68 (29.98)                                        
  2 Milikich, Hannah          16 NTRO-ST              5:13.38    5:09.93  
                  28.54       59.39 (30.85)     1:30.99 (31.60)     2:02.56 (31.57)
        2:33.93 (31.37)     3:05.35 (31.42)     3:36.52 (31.17)     4:07.71 (31.19)
        4:39.03 (31.32)     5:09.93 (30.90)                                        
  3 Probst, Macy              15 NTRO-ST              5:09.44    5:12.62  
                  28.05       59.23 (31.18)     1:31.01 (31.78)     2:03.13 (32.12)
        2:34.76 (31.63)     3:06.49 (31.73)     3:38.38 (31.89)     4:09.87 (31.49)
        4:42.34 (32.47)     5:12.62 (30.28)                                        
  4 Voos, Aly                 15 Alamo Area-ST        5:12.78    5:14.84  
                  28.92     1:00.14 (31.22)     1:32.22 (32.08)     2:04.63 (32.41)
        2:36.97 (32.34)     3:09.02 (32.05)     3:41.09 (32.07)     4:12.94 (31.85)
        4:44.61 (31.67)     5:14.84 (30.23)                                        
  5 Mayer, Ashley             16 LCA-ST               5:05.14L   5:18.45  
  6 Bowling, Kira             16 ATAC-ST              5:10.99    5:18.74  
                  28.55       59.87 (31.32)     1:31.57 (31.70)     2:03.77 (32.20)
        2:36.34 (32.57)     3:09.24 (32.90)     3:42.05 (32.81)     4:14.82 (32.77)
        4:47.22 (32.40)     5:18.74 (31.52)                                        
  7 Knutson, Emmie            16 LCA-ST               5:22.17    5:20.51  
                  28.79     1:00.38 (31.59)     1:32.96 (32.58)     2:05.64 (32.68)
        2:38.16 (32.52)     3:10.55 (32.39)     3:43.41 (32.86)     4:16.27 (32.86)
        4:48.98 (32.71)     5:20.51 (31.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  8 Grunloh, Alyssa           16 WLOO-ST              5:21.88    5:23.06  
                  29.23     1:01.37 (32.14)     1:34.23 (32.86)     2:07.18 (32.95)
        2:39.60 (32.42)     3:12.83 (33.23)     3:45.85 (33.02)     4:18.81 (32.96)
        4:51.23 (32.42)     5:23.06 (31.83)                                        
  9 Michael, Morgan           18 LCA-ST               5:26.08    5:23.76  
                  28.77     1:00.42 (31.65)     1:33.04 (32.62)     2:05.83 (32.79)
        2:38.82 (32.99)     3:11.61 (32.79)     3:44.27 (32.66)     4:17.35 (33.08)
        4:50.79 (33.44)     5:23.76 (32.97)                                        
 10 Doyal, Mary Catherine     17 LCA-ST               5:20.57    5:25.53  
                  29.30     1:01.09 (31.79)     1:33.61 (32.52)     2:06.75 (33.14)
        2:39.64 (32.89)     3:12.60 (32.96)     3:45.83 (33.23)     4:19.25 (33.42)
        4:52.57 (33.32)     5:25.53 (32.96)                                        
 11 Petersen, Izzy            15 LCA-ST               5:29.97    5:25.66  
                  15.80     1:00.00 (44.20)     1:32.55 (32.55)     2:05.67 (33.12)
        2:38.72 (33.05)     3:12.07 (33.35)     3:45.99 (33.92)     4:19.83 (33.84)
        4:53.73 (33.90)     5:25.66 (31.93)                                        
 12 Arnold, Alyssa            17 Unattached-ST        5:23.28    5:26.46  
                  28.92     1:00.84 (31.92)     1:33.41 (32.57)     2:06.58 (33.17)
        2:39.94 (33.36)     3:13.58 (33.64)     3:47.30 (33.72)     4:20.79 (33.49)
        4:53.96 (33.17)     5:26.46 (32.50)                                        
 13 Weiss, Megan              15 ASC-ST               5:22.19    5:26.98  
                  28.97     1:00.89 (31.92)     1:33.53 (32.64)     2:06.67 (33.14)
        2:40.24 (33.57)     3:13.89 (33.65)     3:47.57 (33.68)     4:21.34 (33.77)
        4:54.97 (33.63)     5:26.98 (32.01)                                        
 14 Willis, Nicole            15 GOLD-ST              5:21.98    5:27.82  
                  29.22     1:01.23 (32.01)     1:34.23 (33.00)     2:07.04 (32.81)
        2:41.62 (34.58)     3:15.14 (33.52)     3:48.26 (33.12)     4:22.26 (34.00)
        4:55.81 (33.55)     5:27.82 (32.01)                                        
 15 Paratore, Lucy            16 WLOO-ST              5:23.84    5:28.04  
                  29.01     1:01.14 (32.13)     1:34.09 (32.95)     2:07.91 (33.82)
        2:41.77 (33.86)     3:15.80 (34.03)     3:49.52 (33.72)     4:23.14 (33.62)
        4:56.15 (33.01)     5:28.04 (31.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 16 Pfaff, Nicole             16 Alamo Area-ST        5:32.14    5:28.14  
                  30.18     1:02.95 (32.77)     1:35.89 (32.94)     2:08.99 (33.10)
        2:41.74 (32.75)     3:14.86 (33.12)     3:48.11 (33.25)     4:21.45 (33.34)
        4:54.94 (33.49)     5:28.14 (33.20)                                        
 16 Lear, Jennifer            16 LCA-ST               5:21.32    5:28.14  
                  29.03     1:01.13 (32.10)     1:34.30 (33.17)     2:07.70 (33.40)
        2:41.19 (33.49)     3:15.10 (33.91)     3:48.68 (33.58)     4:22.50 (33.82)
        4:56.01 (33.51)     5:28.14 (32.13)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Borland, Hannah           16 Alamo Area-ST        5:14.82    5:28.44  
                  28.92     1:00.57 (31.65)     1:33.19 (32.62)     2:06.54 (33.35)
        2:40.07 (33.53)     3:13.82 (33.75)     3:47.59 (33.77)     4:21.83 (34.24)
        4:55.90 (34.07)     5:28.44 (32.54)                                        
 19 McDonald, Albany          17 Unattached-ST        5:19.76    5:29.49  
                  28.72     1:00.33 (31.61)     1:34.07 (33.74)     2:08.21 (34.14)
        2:42.27 (34.06)     3:17.42 (35.15)     3:51.03 (33.61)     4:24.30 (33.27)
        4:57.12 (32.82)     5:29.49 (32.37)                                        
 20 Rago, Teresa              18 LCA-ST               5:16.53    5:29.60  
                  29.21     1:02.05 (32.84)     1:35.32 (33.27)     2:09.29 (33.97)
        2:42.79 (33.50)     3:16.65 (33.86)     3:50.22 (33.57)     4:23.90 (33.68)
        4:57.17 (33.27)     5:29.60 (32.43)                                        
 21 Mai, Aubrey               15 Alamo Area-ST        5:03.62L   5:29.81  
                  28.77     1:01.02 (32.25)     1:34.71 (33.69)     2:08.43 (33.72)
        2:42.91 (34.48)     3:17.12 (34.21)     3:50.89 (33.77)     4:24.68 (33.79)
        4:58.18 (33.50)     5:29.81 (31.63)                                        
 22 Greene, Emma              15 NTRO-ST              5:14.20    5:29.92  
                  28.90     1:00.40 (31.50)     1:33.36 (32.96)     2:07.83 (34.47)
        2:41.94 (34.11)     3:16.15 (34.21)     3:49.72 (33.57)     4:23.73 (34.01)
        4:57.55 (33.82)     5:29.92 (32.37)                                        
 23 Herrera, Molly            16 Alamo Area-ST        5:28.28    5:30.57  
                  31.74     1:04.49 (32.75)     1:37.95 (33.46)     2:11.37 (33.42)
        2:44.71 (33.34)     3:18.24 (33.53)     3:51.55 (33.31)     4:25.27 (33.72)
        4:58.40 (33.13)     5:30.57 (32.17)                                        
 24 Dysart, Alyse             15 LCA-ST               5:22.32    5:30.90  
                  29.12     1:01.87 (32.75)     1:35.79 (33.92)     2:09.66 (33.87)
        2:43.69 (34.03)     3:17.12 (33.43)     3:51.07 (33.95)     4:24.90 (33.83)
        4:58.68 (33.78)     5:30.90 (32.22)                                        
 25 Bruner, Holly             17 Alamo Area-ST        5:38.34    5:31.12  
                  29.61     1:01.78 (32.17)     1:35.37 (33.59)     2:09.07 (33.70)
        2:42.94 (33.87)     3:16.82 (33.88)     3:50.68 (33.86)     4:23.65 (32.97)
        4:57.72 (34.07)     5:31.12 (33.40)                                        
 26 Romine, Brooke            16 Alamo Area-ST        5:40.90    5:31.36  
                  29.57     1:02.54 (32.97)     1:36.17 (33.63)     2:09.94 (33.77)
        2:43.18 (33.24)     3:16.62 (33.44)     3:50.94 (34.32)     4:24.64 (33.70)
        4:58.14 (33.50)     5:31.36 (33.22)                                        
 27 Good, Kayla               15 GOLD-ST              5:30.91    5:33.81  
                  30.03     1:03.10 (33.07)     1:36.97 (33.87)     2:10.95 (33.98)
        2:45.36 (34.41)     3:19.37 (34.01)     3:53.38 (34.01)     4:27.38 (34.00)
        5:01.34 (33.96)     5:33.81 (32.47)                                        
 28 Freeman, Allie            15 NTRO-ST              5:41.75    5:33.93  
                  29.45     1:02.62 (33.17)     1:36.59 (33.97)     2:10.65 (34.06)
        2:44.64 (33.99)     3:18.76 (34.12)     3:52.95 (34.19)     4:27.16 (34.21)
        5:01.65 (34.49)     5:33.93 (32.28)                                        
 29 Srncik, Sydney            15 LCA-ST               5:35.11    5:34.01  
                  28.29     1:00.00 (31.71)     1:33.80 (33.80)     2:07.88 (34.08)
        2:41.85 (33.97)     3:16.26 (34.41)     3:50.59 (34.33)     4:25.19 (34.60)
        4:59.76 (34.57)     5:34.01 (34.25)                                        
 30 McAfee, Kayla             15 LCA-ST               5:33.89    5:34.91  
                  29.29     1:01.94 (32.65)     1:35.68 (33.74)     2:09.95 (34.27)
        2:43.91 (33.96)     3:18.28 (34.37)     3:52.69 (34.41)     4:27.02 (34.33)
        5:01.53 (34.51)     5:34.91 (33.38)                                        
 31 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              5:29.10    5:35.08  
                  30.66     1:03.92 (33.26)     1:37.49 (33.57)     2:11.07 (33.58)
        2:44.92 (33.85)     3:18.90 (33.98)     3:53.08 (34.18)     4:27.51 (34.43)
        5:01.99 (34.48)     5:35.08 (33.09)                                        
 32 McCormick, Bea            15 HEAT-ST              5:42.08    5:35.12  
                  30.50     1:03.58 (33.08)     1:37.85 (34.27)     2:12.16 (34.31)
        2:46.03 (33.87)     3:21.11 (35.08)     3:55.52 (34.41)     4:29.64 (34.12)
        5:03.43 (33.79)     5:35.12 (31.69)                                        
 33 Rouse, Kaitlyn            16 NTRO-ST              5:39.93    5:35.56  
                  29.90     1:02.55 (32.65)     1:35.99 (33.44)     2:09.98 (33.99)
        2:43.59 (33.61)     3:17.69 (34.10)     3:52.25 (34.56)     4:27.10 (34.85)
        5:02.11 (35.01)     5:35.56 (33.45)                                        
 34 Zapata, Bella             15 NTRO-ST              5:28.02    5:35.93  
                  29.24     1:01.81 (32.57)     1:35.35 (33.54)     2:09.70 (34.35)
        2:43.40 (33.70)     3:17.66 (34.26)     3:52.38 (34.72)     4:26.93 (34.55)
        5:01.95 (35.02)     5:35.93 (33.98)                                        
 35 Frye, Erin                17 LCA-ST               5:37.73    5:36.04  
                  29.17     1:01.49 (32.32)     1:35.08 (33.59)     2:09.25 (34.17)
        2:43.71 (34.46)     3:17.97 (34.26)     3:53.04 (35.07)     4:27.74 (34.70)
        5:02.49 (34.75)     5:36.04 (33.55)                                        
 36 Burk, McKenzie            17 LCA-ST               5:38.38    5:36.17  
                  29.87     1:02.68 (32.81)     1:36.09 (33.41)     2:09.45 (33.36)
        2:42.95 (33.50)     3:17.06 (34.11)     3:51.59 (34.53)     4:26.26 (34.67)
        5:01.24 (34.98)     5:36.17 (34.93)                                        
 37 Tobias, Becca             16 TXLA-ST              5:32.38    5:36.89  
                  29.44     1:01.67 (32.23)     1:34.82 (33.15)     2:08.56 (33.74)
        2:42.75 (34.19)     3:17.47 (34.72)     3:52.22 (34.75)     4:27.58 (35.36)
        5:02.52 (34.94)     5:36.89 (34.37)                                        
 38 Khollman, Logann          16 NTRO-ST              5:41.56    5:37.26  
                  29.29     1:03.39 (34.10)     1:37.56 (34.17)     2:11.81 (34.25)
        2:45.84 (34.03)     3:20.33 (34.49)     3:55.07 (34.74)     4:29.78 (34.71)
        5:04.06 (34.28)     5:37.26 (33.20)                                        
 39 Simon, Miranda            15 TXLA-ST              5:39.30    5:37.31  
                  31.42     1:05.24 (33.82)     1:39.94 (34.70)     2:14.51 (34.57)
        2:48.86 (34.35)     3:22.81 (33.95)     3:56.39 (33.58)     4:30.10 (33.71)
        5:03.74 (33.64)     5:37.31 (33.57)                                        
 40 Sollohub, Hannah          15 UN-ST-ST             5:41.70    5:37.73  
                  30.67     1:03.66 (32.99)     1:37.20 (33.54)     2:11.38 (34.18)
        2:45.58 (34.20)     3:19.69 (34.11)     3:54.03 (34.34)     4:28.83 (34.80)
        5:03.57 (34.74)     5:37.73 (34.16)                                        
 41 Petersen, Kari            15 Alamo Area-ST        5:35.07    5:37.74  
                  29.46     1:02.63 (33.17)     1:36.25 (33.62)     2:10.90 (34.65)
        2:45.51 (34.61)     3:19.47 (33.96)     3:54.38 (34.91)     4:29.52 (35.14)
        5:04.45 (34.93)     5:37.74 (33.29)                                        
 42 Piotrowski, Reaghan       15 LCA-ST               5:29.76    5:38.25  
                  29.31     1:01.69 (32.38)     1:35.45 (33.76)     2:10.04 (34.59)
        2:45.01 (34.97)     3:19.83 (34.82)     3:55.00 (35.17)     4:29.76 (34.76)
        5:04.68 (34.92)     5:38.25 (33.57)                                        
 43 Hess, Kayla               15 NTRO-ST              5:38.50    5:38.30  
                  29.52     1:02.46 (32.94)     1:36.45 (33.99)     2:10.77 (34.32)
        2:45.28 (34.51)     3:19.91 (34.63)     3:54.81 (34.90)     4:29.66 (34.85)
        5:05.02 (35.36)     5:38.30 (33.28)                                        
 44 Jacops, Rachel            15 ASC-ST               5:32.04    5:39.54  
                  29.96     1:03.09 (33.13)     1:36.62 (33.53)     2:10.44 (33.82)
        2:44.69 (34.25)     3:19.33 (34.64)     3:54.34 (35.01)     4:29.42 (35.08)
        5:04.80 (35.38)     5:39.54 (34.74)                                        
 45 Stavrou, Bella            15 ASC-ST               5:35.96    5:39.65  
                  28.90     1:02.36 (33.46)     1:36.53 (34.17)     2:11.47 (34.94)
        2:46.47 (35.00)     3:22.12 (35.65)     3:57.43 (35.31)     4:32.28 (34.85)
        5:07.25 (34.97)     5:39.65 (32.40)                                        
 46 Willis, Natalie           15 GOLD-ST              5:35.20    5:40.61  
                  29.18     1:01.70 (32.52)     1:35.33 (33.63)     2:09.39 (34.06)
        2:44.45 (35.06)     3:19.55 (35.10)     3:54.90 (35.35)     4:30.65 (35.75)
        5:06.26 (35.61)     5:40.61 (34.35)                                        
 47 Lopez, Jaylene            17 Alamo Area-ST        5:31.27    5:41.31  
                  29.84     1:02.63 (32.79)     1:36.13 (33.50)     2:11.11 (34.98)
        2:46.09 (34.98)     3:21.36 (35.27)     3:56.96 (35.60)     4:31.77 (34.81)
        5:07.25 (35.48)     5:41.31 (34.06)                                        
 48 Dieckert, Audrey          15 AQTX-ST              5:40.31    5:41.33  
                  29.11     1:02.20 (33.09)     1:36.34 (34.14)     2:10.80 (34.46)
        2:45.69 (34.89)     3:20.61 (34.92)     3:56.02 (35.41)     4:31.60 (35.58)
        5:07.22 (35.62)     5:41.33 (34.11)                                        
 49 Forsyth, Kay Lynn         17 WAVE-ST              5:38.58    5:42.17  
                  30.37     1:03.58 (33.21)     1:37.82 (34.24)     2:12.39 (34.57)
        2:47.13 (34.74)     3:22.31 (35.18)     3:57.52 (35.21)     4:33.07 (35.55)
        5:08.64 (35.57)     5:42.17 (33.53)                                        
 50 Weatherford, Julia        16 Unattached-ST        5:06.92L   5:43.53  
 51 Sumner, McKenzie          17 NTRO-ST              5:27.83    5:45.71  
                  29.73     1:03.28 (33.55)     1:37.92 (34.64)     2:13.34 (35.42)
        2:48.68 (35.34)     3:24.41 (35.73)     4:00.43 (36.02)     4:36.15 (35.72)
        5:11.77 (35.62)     5:45.71 (33.94)                                        
 52 Glenn, Lauren             18 GOLD-ST              5:25.16    5:45.87  
                  29.92     1:02.62 (32.70)     1:36.54 (33.92)     2:10.62 (34.08)
        2:45.24 (34.62)     3:20.79 (35.55)     3:56.73 (35.94)     4:33.02 (36.29)
        5:09.83 (36.81)     5:45.87 (36.04)                                        
 53 Eberhard, Katarina        16 Alamo Area-ST        5:42.43    5:47.25  
                  30.24     1:03.94 (33.70)     1:38.47 (34.53)     2:13.27 (34.80)
        2:48.68 (35.41)     3:24.33 (35.65)     4:00.64 (36.31)     4:37.08 (36.44)
        5:13.43 (36.35)     5:47.25 (33.82)                                        
 54 Archer, Brittany          18 CLUB-ST              5:34.24    5:47.89  
                  30.46     1:04.44 (33.98)     1:39.23 (34.79)     2:14.10 (34.87)
        2:49.98 (35.88)     3:25.89 (35.91)     4:01.04 (35.15)     4:37.31 (36.27)
        5:13.02 (35.71)     5:47.89 (34.87)                                        
 55 Ruiz, Yeraldin            15 NTRO-ST              5:29.07    5:48.19  
                  30.32     1:03.81 (33.49)     1:38.50 (34.69)     2:13.75 (35.25)
        2:49.27 (35.52)     3:24.62 (35.35)     4:01.44 (36.82)     4:37.66 (36.22)
        5:13.24 (35.58)     5:48.19 (34.95)                                        
 56 Heldstab, Katy            15 HSC-ST               5:42.88    5:49.14  
                  29.94     1:02.76 (32.82)     1:37.26 (34.50)     2:12.24 (34.98)
        2:47.52 (35.28)     3:23.35 (35.83)     3:59.16 (35.81)     4:36.01 (36.85)
        5:13.08 (37.07)     5:49.14 (36.06)                                        
 57 Harris, Brie              17 NTRO-ST              5:29.11    5:50.61  
                  30.64     1:04.76 (34.12)     1:40.71 (35.95)     2:17.19 (36.48)
        2:54.18 (36.99)     3:31.51 (37.33)     4:07.63 (36.12)     4:41.94 (34.31)
        5:16.76 (34.82)     5:50.61 (33.85)                                        
 58 Emmerson, Lucy            16 NTRO-ST              5:38.61    6:03.16  
                  30.00     1:04.06 (34.06)     1:39.88 (35.82)     2:16.40 (36.52)
        2:53.65 (37.25)     3:31.84 (38.19)     4:10.28 (38.44)     4:48.09 (37.81)
        5:26.00 (37.91)     6:03.16 (37.16)                                        
 
Girls 15-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voos, Aly                 15 Alamo Area-ST       18:51.00   17:55.76  
                1:00.58                             1:32.29 ( )     2:04.41 (32.12)
        2:36.66 (32.25)     3:08.98 (32.32)     3:41.50 (32.52)     4:14.07 (32.57)
        4:46.65 (32.58)     5:19.45 (32.80)     5:52.14 (32.69)     6:24.86 (32.72)
        6:57.72 (32.86)     7:30.37 (32.65)     8:03.33 (32.96)     8:36.43 (33.10)
        9:09.31 (32.88)     9:42.29 (32.98)    10:15.37 (33.08)    10:48.45 (33.08)
       11:21.58 (33.13)    11:54.37 (32.79)    12:27.30 (32.93)    13:00.26 (32.96)
       13:33.31 (33.05)    14:06.34 (33.03)    14:39.48 (33.14)    15:13.14 (33.66)
       15:46.15 (33.01)    16:19.19 (33.04)    16:52.19 (33.00)    17:24.67 (32.48)
       17:55.76 (31.09)
  2 Milikich, Hannah          16 NTRO-ST             18:57.02   18:03.53  
                  29.85     1:02.12 (32.27)     1:34.52 (32.40)     2:07.22 (32.70)
        2:40.47 (33.25)     3:13.31 (32.84)     3:46.13 (32.82)     4:19.00 (32.87)
        4:52.01 (33.01)     5:25.19 (33.18)     5:58.16 (32.97)     6:31.01 (32.85)
        7:03.92 (32.91)     7:36.90 (32.98)     8:09.70 (32.80)     8:42.69 (32.99)
        9:15.50 (32.81)     9:48.29 (32.79)    10:21.33 (33.04)    10:54.64 (33.31)
       11:27.71 (33.07)    12:00.86 (33.15)    12:34.10 (33.24)    13:07.19 (33.09)
       13:40.34 (33.15)    14:13.56 (33.22)    14:46.68 (33.12)    15:19.93 (33.25)
       15:52.91 (32.98)    16:25.73 (32.82)    16:58.63 (32.90)    17:31.57 (32.94)
       18:03.53 (31.96)
  3 McDonald, Albany          17 Unattached-ST       18:20.71   18:37.58  
                1:02.21                             1:35.67 ( )     2:09.08 (33.41)
        2:42.63 (33.55)     3:16.39 (33.76)     3:50.41 (34.02)     4:24.80 (34.39)
        4:58.92 (34.12)     5:33.10 (34.18)     6:06.56 (33.46)     6:40.68 (34.12)
        7:14.53 (33.85)     7:49.02 (34.49)     8:23.51 (34.49)     8:57.49 (33.98)
        9:31.54 (34.05)    10:05.91 (34.37)    10:40.11 (34.20)    11:14.36 (34.25)
       11:49.14 (34.78)    12:23.72 (34.58)    12:58.13 (34.41)    13:32.30 (34.17)
       14:06.48 (34.18)    14:40.60 (34.12)    15:14.68 (34.08)    15:49.00 (34.32)
       16:23.72 (34.72)    16:57.72 (34.00)    17:32.16 (34.44)    18:05.45 (33.29)
       18:37.58 (32.13)
  4 Good, Kayla               15 GOLD-ST             19:07.78   18:41.90  
                  30.31     1:04.19 (33.88)     1:38.46 (34.27)     2:12.60 (34.14)
        2:46.79 (34.19)     3:20.62 (33.83)     3:54.68 (34.06)     4:28.52 (33.84)
        5:02.52 (34.00)     5:36.37 (33.85)     6:10.29 (33.92)     6:44.33 (34.04)
        7:18.01 (33.68)     7:52.06 (34.05)     8:26.00 (33.94)     9:00.06 (34.06)
        9:34.27 (34.21)    10:08.46 (34.19)    10:42.61 (34.15)    11:16.86 (34.25)
       11:51.43 (34.57)    12:25.62 (34.19)    13:00.16 (34.54)    13:34.59 (34.43)
       14:08.83 (34.24)    14:43.31 (34.48)    15:18.07 (34.76)    15:52.33 (34.26)
       16:26.72 (34.39)    17:01.36 (34.64)    17:35.72 (34.36)    18:10.07 (34.35)
       18:41.90 (31.83)
  5 Pfaff, Nicole             16 Alamo Area-ST       18:58.35   18:42.46  
                  30.96     1:04.07 (33.11)     1:37.33 (33.26)     2:11.10 (33.77)
        2:45.24 (34.14)     3:19.12 (33.88)     3:53.41 (34.29)     4:27.54 (34.13)
        5:01.70 (34.16)     5:35.49 (33.79)     6:09.85 (34.36)     6:43.86 (34.01)
        7:17.99 (34.13)     7:52.17 (34.18)     8:26.23 (34.06)     9:00.34 (34.11)
        9:34.86 (34.52)    10:09.02 (34.16)    10:43.29 (34.27)    11:17.51 (34.22)
       11:51.84 (34.33)    12:26.31 (34.47)    13:00.70 (34.39)    13:34.80 (34.10)
       14:08.79 (33.99)    14:43.29 (34.50)    15:17.77 (34.48)    15:51.63 (33.86)
       16:26.72 (35.09)    17:00.55 (33.83)    17:35.07 (34.52)    18:09.34 (34.27)
       18:42.46 (33.12)
  6 Greene, Emma              15 NTRO-ST             18:29.19   18:45.76  
                1:02.13                             1:35.83 ( )     2:09.87 (34.04)
        2:44.17 (34.30)     3:18.55 (34.38)     3:52.95 (34.40)     4:27.34 (34.39)
        5:02.02 (34.68)     5:36.86 (34.84)     6:11.18 (34.32)     6:46.17 (34.99)
        7:20.78 (34.61)     7:55.77 (34.99)     8:30.26 (34.49)     9:04.97 (34.71)
        9:39.34 (34.37)    10:13.62 (34.28)    10:48.04 (34.42)    11:22.73 (34.69)
       11:57.08 (34.35)    12:31.55 (34.47)    13:05.76 (34.21)    13:39.29 (33.53)
       14:13.68 (34.39)    14:48.10 (34.42)    15:22.21 (34.11)    15:56.45 (34.24)
       16:30.65 (34.20)    17:04.81 (34.16)    17:38.92 (34.11)    18:12.84 (33.92)
       18:45.76 (32.92)
  7 Doyal, Mary Catherine     17 LCA-ST              18:24.47   18:50.50  
                1:03.66                             1:37.52 ( )     2:11.97 (34.45)
        2:46.15 (34.18)     3:20.27 (34.12)     3:54.29 (34.02)     4:27.87 (33.58)
        5:02.11 (34.24)     5:36.03 (33.92)     6:09.97 (33.94)     6:44.21 (34.24)
        7:18.46 (34.25)     7:52.61 (34.15)     8:26.45 (33.84)     9:00.32 (33.87)
        9:34.44 (34.12)    10:08.65 (34.21)    10:43.00 (34.35)    11:17.27 (34.27)
       11:51.87 (34.60)    12:26.66 (34.79)    13:01.59 (34.93)    13:35.81 (34.22)
       14:10.77 (34.96)    14:45.93 (35.16)    15:21.10 (35.17)    15:56.30 (35.20)
       16:31.49 (35.19)    17:06.25 (34.76)    17:41.47 (35.22)    18:16.52 (35.05)
       18:50.50 (33.98)
  8 Rago, Teresa              18 LCA-ST              18:23.90   18:54.61  
                1:03.17                             1:37.52 ( )     2:11.74 (34.22)
        2:46.02 (34.28)     3:20.43 (34.41)     3:54.68 (34.25)     4:28.91 (34.23)
        5:03.48 (34.57)     5:37.87 (34.39)     6:12.23 (34.36)     6:46.41 (34.18)
        7:20.74 (34.33)     7:55.21 (34.47)     8:29.30 (34.09)     9:03.67 (34.37)
        9:37.95 (34.28)    10:12.26 (34.31)    10:46.90 (34.64)    11:21.76 (34.86)
       11:56.20 (34.44)    12:30.86 (34.66)    13:05.67 (34.81)    13:40.37 (34.70)
       14:15.75 (35.38)    14:50.76 (35.01)    15:26.26 (35.50)    16:01.48 (35.22)
       16:36.63 (35.15)    17:11.23 (34.60)    17:46.29 (35.06)    18:20.84 (34.55)
       18:54.61 (33.77)
  9 Tobias, Becca             16 TXLA-ST             19:34.31   19:00.81  
                  30.72     1:04.64 (33.92)     1:38.81 (34.17)     2:13.48 (34.67)
        2:48.18 (34.70)     3:22.58 (34.40)     3:56.75 (34.17)     4:31.42 (34.67)
        5:06.15 (34.73)     5:40.91 (34.76)     6:15.34 (34.43)     6:49.80 (34.46)
        7:24.87 (35.07)     7:59.78 (34.91)     8:34.48 (34.70)     9:09.61 (35.13)
        9:44.28 (34.67)    10:19.01 (34.73)    10:53.97 (34.96)    11:29.36 (35.39)
       12:03.86 (34.50)    12:38.89 (35.03)    13:13.84 (34.95)    13:48.30 (34.46)
       14:22.82 (34.52)    14:57.19 (34.37)    15:31.73 (34.54)    16:06.33 (34.60)
       16:41.34 (35.01)    17:16.38 (35.04)    17:51.62 (35.24)    18:26.63 (35.01)
       19:00.81 (34.18)
 10 Arnold, Alyssa            17 Unattached-ST       18:49.52   19:07.63  
                1:02.26                             1:35.68 ( )     2:09.54 (33.86)
        2:43.37 (33.83)     3:17.31 (33.94)     3:52.06 (34.75)     4:26.30 (34.24)
        5:00.92 (34.62)     5:35.35 (34.43)     6:09.94 (34.59)     6:44.73 (34.79)
        7:19.31 (34.58)     7:54.23 (34.92)     8:29.09 (34.86)     9:04.02 (34.93)
        9:39.44 (35.42)    10:14.68 (35.24)    10:50.32 (35.64)    11:25.89 (35.57)
       12:01.51 (35.62)    12:37.03 (35.52)    13:12.51 (35.48)    13:48.46 (35.95)
       14:24.14 (35.68)    15:00.12 (35.98)    15:35.94 (35.82)    16:11.62 (35.68)
       16:47.03 (35.41)    17:22.75 (35.72)    17:57.75 (35.00)    18:33.09 (35.34)
       19:07.63 (34.54)
 11 Bruner, Holly             17 Alamo Area-ST       19:33.62   19:08.85  
                  30.49     1:04.00 (33.51)     1:38.67 (34.67)     2:13.56 (34.89)
        2:48.34 (34.78)     3:23.03 (34.69)     3:57.23 (34.20)     4:31.82 (34.59)
        5:06.73 (34.91)     5:42.07 (35.34)     6:16.80 (34.73)     6:51.52 (34.72)
        7:26.92 (35.40)     8:02.24 (35.32)     8:37.91 (35.67)     9:13.34 (35.43)
        9:48.53 (35.19)    10:23.60 (35.07)    10:59.03 (35.43)    11:34.11 (35.08)
       12:09.33 (35.22)    12:44.32 (34.99)    13:18.77 (34.45)    13:53.75 (34.98)
       14:28.86 (35.11)    15:04.03 (35.17)    15:39.43 (35.40)    16:15.04 (35.61)
       16:50.08 (35.04)    17:24.98 (34.90)    18:00.17 (35.19)    18:35.05 (34.88)
       19:08.85 (33.80)
 12 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST             18:54.86   19:11.94  
                1:04.40                             1:38.00 ( )     2:12.29 (34.29)
        2:46.88 (34.59)     3:21.98 (35.10)     3:56.47 (34.49)     4:31.35 (34.88)
        5:06.51 (35.16)     5:41.50 (34.99)     6:16.54 (35.04)     6:51.51 (34.97)
        7:26.52 (35.01)     8:01.78 (35.26)     8:36.80 (35.02)     9:12.14 (35.34)
        9:47.44 (35.30)    10:22.96 (35.52)    10:58.69 (35.73)    11:34.22 (35.53)
       12:09.45 (35.23)    12:44.71 (35.26)    13:20.16 (35.45)    13:55.68 (35.52)
       14:30.42 (34.74)    15:05.51 (35.09)    15:41.19 (35.68)    16:16.58 (35.39)
       16:51.86 (35.28)    17:27.43 (35.57)    18:03.50 (36.07)    18:38.36 (34.86)
       19:11.94 (33.58)
 13 Sumner, McKenzie          17 NTRO-ST             18:40.62   19:25.89  
                1:02.96                             1:37.06 ( )     2:11.90 (34.84)
        2:46.82 (34.92)     3:21.16 (34.34)     3:56.12 (34.96)     4:31.69 (35.57)
        5:07.51 (35.82)     5:43.43 (35.92)     6:19.17 (35.74)     6:55.21 (36.04)
        7:31.19 (35.98)     8:06.99 (35.80)     8:43.17 (36.18)     9:19.21 (36.04)
        9:55.57 (36.36)    10:31.79 (36.22)    11:07.59 (35.80)    11:43.66 (36.07)
       12:19.66 (36.00)    12:55.25 (35.59)    13:31.26 (36.01)    14:07.44 (36.18)
       14:43.19 (35.75)    15:19.08 (35.89)    15:54.64 (35.56)    16:30.34 (35.70)
       17:05.18 (34.84)    17:40.40 (35.22)    18:15.98 (35.58)    18:51.32 (35.34)
       19:25.89 (34.57)
 14 Hess, Kayla               15 NTRO-ST             19:38.85L  19:27.52  
                  30.24     1:04.01 (33.77)     1:38.36 (34.35)     2:13.02 (34.66)
        2:47.88 (34.86)     3:22.88 (35.00)     3:58.15 (35.27)     4:33.73 (35.58)
        5:09.36 (35.63)     5:44.91 (35.55)     6:21.00 (36.09)     6:56.66 (35.66)
        7:32.44 (35.78)     8:08.00 (35.56)     8:43.88 (35.88)     9:20.31 (36.43)
        9:56.38 (36.07)    10:32.13 (35.75)    11:08.05 (35.92)    11:43.76 (35.71)
       12:19.62 (35.86)    12:55.65 (36.03)    13:31.66 (36.01)    14:08.62 (36.96)
       14:45.05 (36.43)    15:21.00 (35.95)    15:57.59 (36.59)    16:33.83 (36.24)
       17:09.85 (36.02)    17:46.13 (36.28)    18:21.33 (35.20)    18:56.24 (34.91)
       19:27.52 (31.28)
 15 Willis, Natalie           15 GOLD-ST             19:31.14   19:39.25  
                  30.18     1:04.35 (34.17)     1:38.82 (34.47)     2:13.41 (34.59)
        2:48.53 (35.12)     3:23.94 (35.41)     3:59.70 (35.76)     4:35.70 (36.00)
        5:11.71 (36.01)     5:47.71 (36.00)     6:23.85 (36.14)     7:00.15 (36.30)
        7:35.75 (35.60)     8:11.66 (35.91)     8:47.57 (35.91)     9:24.04 (36.47)
       10:00.12 (36.08)    10:36.30 (36.18)    11:12.95 (36.65)    11:48.69 (35.74)
       12:25.07 (36.38)    13:01.22 (36.15)    13:37.57 (36.35)    14:14.11 (36.54)
       14:50.56 (36.45)    15:26.80 (36.24)    16:03.41 (36.61)    16:39.76 (36.35)
       17:15.53 (35.77)    17:51.81 (36.28)    18:27.96 (36.15)    19:04.19 (36.23)
       19:39.25 (35.06)
 16 Archer, Brittany          18 CLUB-ST             19:09.43   19:41.98  
                  31.08     1:05.26 (34.18)     1:40.09 (34.83)     2:15.65 (35.56)
        2:51.51 (35.86)     3:27.47 (35.96)     4:03.36 (35.89)     4:39.44 (36.08)
        5:15.76 (36.32)     5:51.80 (36.04)     6:28.26 (36.46)     7:04.06 (35.80)
        7:40.39 (36.33)     8:16.43 (36.04)     8:52.48 (36.05)     9:29.48 (37.00)
       10:05.14 (35.66)    10:41.23 (36.09)    11:17.07 (35.84)    11:53.78 (36.71)
       12:29.90 (36.12)    13:05.91 (36.01)    13:42.71 (36.80)    14:19.25 (36.54)
       14:55.20 (35.95)    15:31.00 (35.80)    16:07.30 (36.30)    16:43.38 (36.08)
       17:19.71 (36.33)    17:55.03 (35.32)    18:31.20 (36.17)    19:05.96 (34.76)
       19:41.98 (36.02)
 17 Harris, Brie              17 NTRO-ST             19:55.15   21:33.30  
                  32.79     1:09.30 (36.51)     1:46.81 (37.51)     2:24.72 (37.91)
        3:02.94 (38.22)     3:41.61 (38.67)     4:19.77 (38.16)     4:58.61 (38.84)
        5:38.23 (39.62)     6:16.98 (38.75)     6:55.00 (38.02)     7:34.42 (39.42)
        8:14.66 (40.24)     8:54.44 (39.78)     9:34.47 (40.03)    10:14.90 (40.43)
       10:54.66 (39.76)    11:34.82 (40.16)    12:15.09 (40.27)    12:56.20 (41.11)
       13:36.06 (39.86)    14:16.30 (40.24)    14:56.54 (40.24)    15:34.67 (38.13)
       16:13.92 (39.25)    16:53.39 (39.47)    17:33.61 (40.22)    18:14.21 (40.60)
       18:54.84 (40.63)    19:34.11 (39.27)    20:13.14 (39.03)    20:53.28 (40.14)
       21:33.30 (40.02)
 -- Kreipe, Kaitlyn           17 LIFE-ST             18:59.85        DFS  
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Deucher, Maddie           16 ASC-ST                 57.16      56.68  
                  27.19       56.68 (29.49)                                        
  2 Murphy, Caitlin           15 NTRO-ST                57.21      57.70  
                  28.17       57.70 (29.53)                                        
  3 Saul, Natalie             17 WLOO-ST                59.77      58.69  
                  28.15       58.69 (30.54)                                        
  4 McLeod, Katelyn           15 FISH-ST                59.82      58.88  
                  28.64       58.88 (30.24)                                        
  5 Thompson, Ashleigh        18 ATAC-ST              1:00.44      59.08  
                  28.54       59.08 (30.54)                                        
  6 Birlin, Julianna          15 LCA-ST                 59.50      59.10  
                  28.60       59.10 (30.50)                                        
  7 Mai, Aubrey               15 Alamo Area-ST          59.83      59.80  
                  29.42       59.80 (30.38)                                        
  8 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               1:00.69    1:00.94  
                  29.88     1:00.94 (31.06)                                        
B - Final
  9 Mullen, Maggie            15 LCA-ST               1:01.32    1:00.20  
                  29.08     1:00.20 (31.12)                                        
 10 Carroll, Ashlyn           16 NTRO-ST              1:01.26    1:00.37  
                  29.39     1:00.37 (30.98)                                        
 11 Tuohy, Katie              17 NTRO-ST              1:00.81    1:01.03  
                  29.60     1:01.03 (31.43)                                        
 12 Mansker, Caitie           17 Alamo Area-ST        1:00.97    1:01.07  
                  29.60     1:01.07 (31.47)                                        
 13 Dieckert, Audrey          15 AQTX-ST              1:01.60    1:01.25  
                  29.61     1:01.25 (31.64)                                        
 14 Friesz, Matti             15 NTRO-ST              1:01.28    1:01.39  
                  29.83     1:01.39 (31.56)                                        
 15 Jacops, Rachel            15 ASC-ST               1:01.59    1:01.71  
                  29.71     1:01.71 (32.00)                                        
 16 Waworuntu, Demi           15 AQTX-ST              1:01.61    1:01.91  
                  29.80     1:01.91 (32.11)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Deucher, Maddie           16 ASC-ST                 58.95      57.16  
                  27.61       57.16 (29.55)                                        
  2 Murphy, Caitlin           15 NTRO-ST                58.63      57.21  
                  27.82       57.21 (29.39)                                        
  3 Birlin, Julianna          15 LCA-ST               1:00.88      59.50  
                  28.84       59.50 (30.66)                                        
  4 Saul, Natalie             17 WLOO-ST              1:02.02      59.77  
                  28.61       59.77 (31.16)                                        
  5 McLeod, Katelyn           15 FISH-ST                58.79      59.82  
                  28.98       59.82 (30.84)                                        
  6 Mai, Aubrey               15 Alamo Area-ST        1:01.29      59.83  
                  29.31       59.83 (30.52)                                        
  7 Thompson, Ashleigh        18 ATAC-ST                58.76    1:00.44  
                  29.69     1:00.44 (30.75)                                        
  8 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               1:13.89L   1:00.69  
                  29.47     1:00.69 (31.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tuohy, Katie              17 NTRO-ST                59.68    1:00.81  
                  29.83     1:00.81 (30.98)                                        
 10 Mansker, Caitie           17 Alamo Area-ST        1:01.06    1:00.97  
                  29.42     1:00.97 (31.55)                                        
 11 Carroll, Ashlyn           16 NTRO-ST              1:01.92    1:01.26  
                  29.59     1:01.26 (31.67)                                        
 12 Friesz, Matti             15 NTRO-ST              1:00.77    1:01.28  
                  29.99     1:01.28 (31.29)                                        
 13 Mullen, Maggie            15 LCA-ST                 59.36    1:01.32  
                  29.60     1:01.32 (31.72)                                        
 14 Jacops, Rachel            15 ASC-ST               1:01.15    1:01.59  
                  29.68     1:01.59 (31.91)                                        
 15 Dieckert, Audrey          15 AQTX-ST              1:03.18    1:01.60  
                  29.99     1:01.60 (31.61)                                        
 16 Waworuntu, Demi           15 AQTX-ST              1:01.67    1:01.61  
                  29.82     1:01.61 (31.79)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST                58.48    1:01.91  
                  29.67     1:01.91 (32.24)                                        
 18 Zapata, Bella             15 NTRO-ST              1:01.31    1:02.08  
                  30.17     1:02.08 (31.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Smith, Cara               16 Alamo Area-ST        1:03.72    1:02.16  
                  29.79     1:02.16 (32.37)                                        
 20 Voos, Aly                 15 Alamo Area-ST        1:04.17    1:02.23  
                  30.37     1:02.23 (31.86)                                        
 21 Arnold, Alyssa            17 Unattached-ST        1:01.19    1:02.30  
                  30.18     1:02.30 (32.12)                                        
 21 Stewart, Mackenzie        16 NTRO-ST              1:01.19    1:02.30  
                  30.52     1:02.30 (31.78)                                        
 23 Kreipe, Kaitlyn           17 LIFE-ST              1:02.96    1:02.36  
                  30.33     1:02.36 (32.03)                                        
 24 Lear, Jennifer            16 LCA-ST               1:02.51    1:02.40  
                  30.28     1:02.40 (32.12)                                        
 25 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST               1:00.39    1:02.61  
                  29.60     1:02.61 (33.01)                                        
 26 Friesz, Rae               17 NTRO-ST              1:00.88    1:03.04  
                  29.96     1:03.04 (33.08)                                        
 27 Taylor, Marie             15 COTA-ST              1:04.64    1:03.11  
                  30.23     1:03.11 (32.88)                                        
 28 Davenport, Delsea         17 ATAC-ST              1:03.56    1:03.25  
                  30.88     1:03.25 (32.37)                                        
 29 Williams, Cammi           15 UN-ST-ST               59.97    1:03.35  
                  30.62     1:03.35 (32.73)                                        
 30 Antonacci, Sammie         18 Alamo Area-ST        1:02.91    1:03.38  
                  30.94     1:03.38 (32.44)                                        
 31 Parks, Emilie             17 NTRO-ST              1:01.78    1:03.41  
                  31.36     1:03.41 (32.05)                                        
 32 Hess, Kayla               15 NTRO-ST              1:02.83    1:03.73  
                  30.90     1:03.73 (32.83)                                        
 33 Riley, Morgan             15 NTRO-ST              1:03.69    1:03.80  
                  31.18     1:03.80 (32.62)                                        
 34 Clifton, Sydney           17 LIFE-ST              1:01.09    1:03.98  
                  30.66     1:03.98 (33.32)                                        
 35 Cohn, Morgan              16 LCA-ST               1:01.99    1:04.06  
                  30.70     1:04.06 (33.36)                                        
 36 Barlage, Riley            16 ATAC-ST              1:04.52    1:04.25  
                  31.40     1:04.25 (32.85)                                        
 37 Wilson, Avery             16 Unattached-ST        1:01.47    1:04.35  
                  31.02     1:04.35 (33.33)                                        
 38 Beuerlein, Bailey         16 WHAC-ST              1:15.66L   1:04.42  
                  31.28     1:04.42 (33.14)                                        
 39 Thomas, Emma              16 ASC-ST               1:15.54L   1:04.59  
                  31.57     1:04.59 (33.02)                                        
 40 Hatch, Elizabeth          16 LSAC-ST              1:02.99    1:04.69  
                  31.20     1:04.69 (33.49)                                        
 41 Thornton, Erin            15 Alamo Area-ST        1:01.61    1:05.69  
                  31.76     1:05.69 (33.93)                                        
 42 Bowling, Kira             16 ATAC-ST              1:04.31    1:07.06  
                  32.61     1:07.06 (34.45)                                        
 43 Benwell, Ellie Lou        15 ASC-ST               1:04.47    1:08.18  
                  32.40     1:08.18 (35.78)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Deucher, Maddie           16 ASC-ST               2:04.15    1:59.75  
                  27.34       57.57 (30.23)     1:28.70 (31.13)     1:59.75 (31.05)
  2 Rivers, Becca             15 GOLD-ST              2:02.06    2:01.19  
                  28.10       58.43 (30.33)     1:30.06 (31.63)     2:01.19 (31.13)
  3 Mayer, Ashley             16 LCA-ST               2:07.16    2:05.85  
                  30.23     1:01.98 (31.75)     1:34.80 (32.82)     2:05.85 (31.05)
  4 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST              2:10.95    2:08.75  
                  29.85     1:02.05 (32.20)     1:35.40 (33.35)     2:08.75 (33.35)
  5 Friesz, Matti             15 NTRO-ST              2:12.24    2:11.79  
                  31.57     1:05.33 (33.76)     1:38.86 (33.53)     2:11.79 (32.93)
  6 Mullen, Maggie            15 LCA-ST               2:13.57    2:11.81  
                  29.90     1:03.25 (33.35)     1:37.69 (34.44)     2:11.81 (34.12)
  7 Jacops, Rachel            15 ASC-ST               2:13.45    2:14.16  
                  30.98     1:04.61 (33.63)     1:39.74 (35.13)     2:14.16 (34.42)
  8 Zapata, Bella             15 NTRO-ST              2:12.91    2:15.26  
                  30.90     1:04.87 (33.97)     1:40.34 (35.47)     2:15.26 (34.92)
B - Final
  9 Thompson, Ashleigh        18 ATAC-ST              2:17.10    2:11.99  
                  29.73     1:03.13 (33.40)     1:37.87 (34.74)     2:11.99 (34.12)
 10 McLeod, Katelyn           15 FISH-ST              2:14.68    2:12.15  
                  30.79     1:04.43 (33.64)     1:38.98 (34.55)     2:12.15 (33.17)
 11 Tuohy, Katie              17 NTRO-ST              2:14.39    2:12.80  
                  31.70     1:05.74 (34.04)     1:39.93 (34.19)     2:12.80 (32.87)
 12 Smith, Cara               16 Alamo Area-ST        2:15.25    2:13.22  
                  31.41     1:05.26 (33.85)     1:39.26 (34.00)     2:13.22 (33.96)
 13 Friesz, Rae               17 NTRO-ST              2:17.05    2:15.71  
                  30.77     1:05.08 (34.31)     1:40.67 (35.59)     2:15.71 (35.04)
 14 Davenport, Delsea         17 ATAC-ST              2:17.09    2:16.52  
                  32.86     1:07.14 (34.28)     1:42.43 (35.29)     2:16.52 (34.09)
 15 Hess, Kayla               15 NTRO-ST              2:16.11    2:18.58  
                  32.14     1:06.62 (34.48)     1:42.53 (35.91)     2:18.58 (36.05)
 16 Lawler, Faith             16 Alamo Area-ST        2:18.71    2:21.18  
                  32.76     1:09.12 (36.36)     1:45.81 (36.69)     2:21.18 (35.37)
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rivers, Becca             15 GOLD-ST              2:04.65    2:02.06  
                  28.42       58.98 (30.56)     1:30.85 (31.87)     2:02.06 (31.21)
  2 Deucher, Maddie           16 ASC-ST               2:08.51    2:04.15  
                  28.48       59.68 (31.20)     1:32.11 (32.43)     2:04.15 (32.04)
  3 Mayer, Ashley             16 LCA-ST               2:11.96    2:07.16  
                  29.61     1:02.40 (32.79)     1:34.94 (32.54)     2:07.16 (32.22)
  4 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST              2:06.39    2:10.95  
                  30.68     1:03.47 (32.79)     1:37.48 (34.01)     2:10.95 (33.47)
  5 Friesz, Matti             15 NTRO-ST              2:09.54    2:12.24  
                  31.83     1:05.56 (33.73)     1:39.23 (33.67)     2:12.24 (33.01)
  6 Zapata, Bella             15 NTRO-ST              2:11.38    2:12.91  
                  31.66     1:04.76 (33.10)     1:38.86 (34.10)     2:12.91 (34.05)
  7 Jacops, Rachel            15 ASC-ST               2:11.39    2:13.45  
                  30.64     1:04.05 (33.41)     1:38.51 (34.46)     2:13.45 (34.94)
  8 Mullen, Maggie            15 LCA-ST               2:15.62    2:13.57  
                  31.16     1:05.44 (34.28)     1:40.42 (34.98)     2:13.57 (33.15)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tuohy, Katie              17 NTRO-ST              2:08.99    2:14.39  
                  31.88     1:06.50 (34.62)     1:40.98 (34.48)     2:14.39 (33.41)
 10 McLeod, Katelyn           15 FISH-ST              2:20.47    2:14.68  
                  30.59     1:04.20 (33.61)     1:40.07 (35.87)     2:14.68 (34.61)
 11 Smith, Cara               16 Alamo Area-ST        2:15.61    2:15.25  
                  31.67     1:05.45 (33.78)     1:40.21 (34.76)     2:15.25 (35.04)
 12 Hess, Kayla               15 NTRO-ST              2:17.16    2:16.11  
 13 Friesz, Rae               17 NTRO-ST              2:09.93    2:17.05  
                  31.31     1:05.56 (34.25)     1:41.30 (35.74)     2:17.05 (35.75)
 14 Davenport, Delsea         17 ATAC-ST              2:15.47    2:17.09  
                  31.76     1:05.83 (34.07)     1:41.11 (35.28)     2:17.09 (35.98)
 15 Thompson, Ashleigh        18 ATAC-ST              2:10.82    2:17.10  
                1:07.26     1:42.96 (35.70)     2:17.10 (34.14)         2:17.10 ( )
 16 Kreipe, Kaitlyn           17 LIFE-ST              2:14.36    2:17.18  
                  31.16     1:05.96 (34.80)     1:41.73 (35.77)     2:17.18 (35.45)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Thornton, Erin            15 Alamo Area-ST        2:13.54    2:17.56  
                  31.88     1:06.96 (35.08)     1:42.51 (35.55)     2:17.56 (35.05)
 18 Lawler, Faith             16 Alamo Area-ST        2:19.48    2:18.71  
                  32.26     1:07.87 (35.61)     1:43.80 (35.93)     2:18.71 (34.91)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lear, Jennifer            16 LCA-ST               2:14.88    2:19.51  
                  31.68     1:06.57 (34.89)     1:42.78 (36.21)     2:19.51 (36.73)
 20 Stokes, Brynn             16 NTRO-ST              2:19.10    2:20.89  
                  32.85     1:08.66 (35.81)     1:45.02 (36.36)     2:20.89 (35.87)
 21 Thomas, Emma              16 ASC-ST               2:42.04L   2:21.33  
                  32.33     1:07.44 (35.11)     1:44.80 (37.36)     2:21.33 (36.53)
 22 Romine, Brooke            16 Alamo Area-ST        2:20.56    2:21.67  
                  32.65     1:08.43 (35.78)     1:45.34 (36.91)     2:21.67 (36.33)
 23 Grunloh, Alyssa           16 WLOO-ST              2:41.75L   2:23.23  
                  32.37     1:08.80 (36.43)     1:46.25 (37.45)     2:23.23 (36.98)
 24 Veltri, Sarah             17 Alamo Area-ST        2:19.68    2:28.69  
                  33.97     1:11.12 (37.15)     1:49.73 (38.61)     2:28.69 (38.96)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Birlin, Julianna          15 LCA-ST               1:08.15    1:07.25  
                  31.83     1:07.25 (35.42)                                        
  2 Johnson, Elise            15 NTRO-ST              1:09.31    1:08.15  
                  31.92     1:08.15 (36.23)                                        
  3 Howell, Valerie           17 WAVE-ST              1:08.93    1:08.77  
                  32.37     1:08.77 (36.40)                                        
  4 Deucher, Maddie           16 ASC-ST               1:07.63    1:08.80  
                  32.01     1:08.80 (36.79)                                        
  5 Benwell, Anna Kate        15 ASC-ST               1:09.38    1:08.96  
                  32.87     1:08.96 (36.09)                                        
  6 York, Julia               15 NTRO-ST              1:09.75    1:09.73  
                  33.08     1:09.73 (36.65)                                        
  7 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               1:09.39    1:10.85  
                  33.55     1:10.85 (37.30)                                        
  8 Newby, Brooke             16 NTRO-ST              1:10.27    1:11.71  
                  34.04     1:11.71 (37.67)                                        
B - Final
  9 McInturff, Gracen         16 Alamo Area-ST        1:10.30    1:08.02  
                  32.46     1:08.02 (35.56)                                        
 10 Bui, Jasmine              15 NTRO-ST              1:11.88    1:09.84  
                  32.63     1:09.84 (37.21)                                        
 11 Espinosa, Hannah          16 FISH-ST              1:10.60    1:10.52  
                  32.95     1:10.52 (37.57)                                        
 12 Dysart, Alyse             15 LCA-ST               1:11.53    1:10.92  
                  33.55     1:10.92 (37.37)                                        
 13 Johnson, Noa              16 NTRO-ST              1:11.71    1:10.95  
                  33.82     1:10.95 (37.13)                                        
 14 De Leon, Sophia           15 WHAC-ST              1:11.43    1:11.37  
                  33.40     1:11.37 (37.97)                                        
 15 Tuohy, Katie              17 NTRO-ST              1:10.93    1:11.80  
                  33.77     1:11.80 (38.03)                                        
 16 Broughton, Savannah       17 LCA-ST               1:11.45    1:12.31  
                  34.34     1:12.31 (37.97)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Deucher, Maddie           16 ASC-ST               1:11.27    1:07.63  
                  31.72     1:07.63 (35.91)                                        
  2 Birlin, Julianna          15 LCA-ST               1:08.98    1:08.15  
                  32.15     1:08.15 (36.00)                                        
  3 Howell, Valerie           17 WAVE-ST              1:08.17    1:08.93  
                  32.84     1:08.93 (36.09)                                        
  4 Johnson, Elise            15 NTRO-ST              1:06.91    1:09.31  
                  32.40     1:09.31 (36.91)                                        
  5 Benwell, Anna Kate        15 ASC-ST               1:07.36    1:09.38  
                  32.58     1:09.38 (36.80)                                        
  6 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               1:11.00    1:09.39  
                  33.13     1:09.39 (36.26)                                        
  7 York, Julia               15 NTRO-ST              1:08.67    1:09.75  
                  33.22     1:09.75 (36.53)                                        
  8 Newby, Brooke             16 NTRO-ST              1:12.29    1:10.27  
                  32.85     1:10.27 (37.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 McInturff, Gracen         16 Alamo Area-ST        1:11.18    1:10.30  
                  33.13     1:10.30 (37.17)                                        
 10 Espinosa, Hannah          16 FISH-ST              1:09.27    1:10.60  
                  33.03     1:10.60 (37.57)                                        
 11 Tuohy, Katie              17 NTRO-ST              1:09.82    1:10.93  
                  33.45     1:10.93 (37.48)                                        
 12 De Leon, Sophia           15 WHAC-ST              1:11.34    1:11.43  
                  33.51     1:11.43 (37.92)                                        
 13 Broughton, Savannah       17 LCA-ST               1:08.01    1:11.45  
                  33.79     1:11.45 (37.66)                                        
 14 Dysart, Alyse             15 LCA-ST               1:11.70    1:11.53  
                  33.10     1:11.53 (38.43)                                        
 15 Johnson, Noa              16 NTRO-ST              1:12.42    1:11.71  
                  34.05     1:11.71 (37.66)                                        
 16 Bui, Jasmine              15 NTRO-ST              1:09.48    1:11.88  
                  33.74     1:11.88 (38.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pike, Brittney            16 WAVE-ST              1:10.52    1:11.95  
                  33.18     1:11.95 (38.77)                                        
 18 Freeman, Allie            15 NTRO-ST              1:09.92    1:12.73  
                  34.51     1:12.73 (38.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mines, Sarah              15 WHAC-ST              1:13.70    1:13.02  
                  34.54     1:13.02 (38.48)                                        
 20 Tercilla, Carolyn         15 Alamo Area-ST        1:11.79    1:13.38  
                  34.58     1:13.38 (38.80)                                        
 21 Weeks, Cassondra          15 ATAC-ST              1:13.86    1:13.42  
                  35.06     1:13.42 (38.36)                                        
 22 Slaughter, Isabella       15 GOLD-ST              1:11.67    1:13.44  
                  34.39     1:13.44 (39.05)                                        
 23 Cronk, Julia              16 Alamo Area-ST        1:10.53    1:13.62  
                  34.73     1:13.62 (38.89)                                        
 24 Gierat, Natalie           17 Alamo Area-ST        1:11.53    1:13.72  
                  34.63     1:13.72 (39.09)                                        
 25 Pasquino, Kaylie          15 WLOO-ST              1:10.41    1:13.83  
                  34.74     1:13.83 (39.09)                                        
 26 Wang, Eileen              18 LCA-ST               1:12.22    1:14.02  
                  34.98     1:14.02 (39.04)                                        
 27 Coward, Grace             15 Alamo Area-ST        1:13.80    1:14.88  
                  35.18     1:14.88 (39.70)                                        
 28 Trevino De La Pena, Miro  15 Alamo Area-ST        1:13.47    1:15.44  
                  35.75     1:15.44 (39.69)                                        
 29 Aucoin, Samantha          15 WLOO-ST              1:11.54    1:15.46  
                  35.20     1:15.46 (40.26)                                        
 30 McAfee, Kayla             15 LCA-ST               1:14.34    1:15.71  
                  35.46     1:15.71 (40.25)                                        
 31 Benwell, Ellie Lou        15 ASC-ST               1:10.48    1:15.94  
                  35.97     1:15.94 (39.97)                                        
 32 Pitkanen, Sabrina         15 NTRO-ST              1:13.34    1:16.98  
                  36.35     1:16.98 (40.63)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Riley, Maddie             15 NTRO-ST              2:24.02    2:23.05  
                  32.49     1:08.72 (36.23)     1:46.08 (37.36)     2:23.05 (36.97)
  2 Clark, Lilia              17 HEAT-ST              2:32.25    2:27.93  
                  33.43     1:10.27 (36.84)     1:48.65 (38.38)     2:27.93 (39.28)
  3 Benwell, Anna Kate        15 ASC-ST               2:32.48    2:28.29  
                  33.69     1:10.93 (37.24)     1:50.14 (39.21)     2:28.29 (38.15)
  4 McInturff, Gracen         16 Alamo Area-ST        2:33.89    2:28.61  
                  32.91     1:10.40 (37.49)     1:49.44 (39.04)     2:28.61 (39.17)
  5 Howell, Valerie           17 WAVE-ST              2:31.16    2:30.91  
                  34.00     1:11.96 (37.96)     1:51.59 (39.63)     2:30.91 (39.32)
  6 York, Julia               15 NTRO-ST              2:32.36    2:31.54  
                  34.34     1:12.22 (37.88)     1:51.48 (39.26)     2:31.54 (40.06)
  7 Espinosa, Hannah          16 FISH-ST              2:33.76    2:32.68  
                  33.87     1:13.12 (39.25)     1:52.94 (39.82)     2:32.68 (39.74)
  8 Caro, Sam                 17 LCA-ST               2:32.44    2:40.41  
                  34.39     1:15.06 (40.67)     1:58.32 (43.26)     2:40.41 (42.09)
B - Final
  9 Dysart, Alyse             15 LCA-ST               2:35.14    2:32.60  
                  34.07     1:12.96 (38.89)     1:53.23 (40.27)     2:32.60 (39.37)
 10 Bui, Jasmine              15 NTRO-ST              2:34.57    2:32.90  
                  34.04     1:12.59 (38.55)     1:52.56 (39.97)     2:32.90 (40.34)
 11 Newby, Brooke             16 NTRO-ST              2:36.39    2:33.02  
                  34.13     1:12.52 (38.39)     1:52.85 (40.33)     2:33.02 (40.17)
 12 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               2:35.77    2:33.71  
                  35.16     1:14.17 (39.01)     1:54.08 (39.91)     2:33.71 (39.63)
 13 De Leon, Sophia           15 WHAC-ST              2:35.76    2:34.13  
                  34.00     1:12.39 (38.39)     1:53.00 (40.61)     2:34.13 (41.13)
 14 Hantgin, Devyn            17 NTRO-ST              2:35.98    2:35.70  
                  34.16     1:12.86 (38.70)     1:53.78 (40.92)     2:35.70 (41.92)
 15 Pasquino, Kaylie          15 WLOO-ST              2:37.00    2:36.61  
                  34.88     1:14.75 (39.87)     1:55.78 (41.03)     2:36.61 (40.83)
 16 Tuohy, Katie              17 NTRO-ST              2:37.62    2:38.27  
                  35.23     1:14.85 (39.62)     1:56.18 (41.33)     2:38.27 (42.09)
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Riley, Maddie             15 NTRO-ST              2:28.63    2:24.02  
                  32.78     1:09.30 (36.52)     1:46.61 (37.31)     2:24.02 (37.41)
  2 Johnson, Elise            15 NTRO-ST              2:28.37    2:30.70  
                  33.34     1:10.84 (37.50)     1:50.33 (39.49)     2:30.70 (40.37)
  3 Howell, Valerie           17 WAVE-ST              2:30.69    2:31.16  
                  34.35     1:13.12 (38.77)     1:52.64 (39.52)     2:31.16 (38.52)
  4 Clark, Lilia              17 HEAT-ST              2:27.59    2:32.25  
                  34.92     1:13.25 (38.33)     1:52.86 (39.61)     2:32.25 (39.39)
  5 York, Julia               15 NTRO-ST              2:29.52    2:32.36  
                  34.46     1:12.85 (38.39)     1:52.73 (39.88)     2:32.36 (39.63)
  6 Caro, Sam                 17 LCA-ST               2:36.77    2:32.44  
                  34.01     1:12.07 (38.06)     1:51.94 (39.87)     2:32.44 (40.50)
  7 Benwell, Anna Kate        15 ASC-ST               2:25.56    2:32.48  
                  33.98     1:12.81 (38.83)     1:52.78 (39.97)     2:32.48 (39.70)
  8 Espinosa, Hannah          16 FISH-ST              2:39.74    2:33.76  
                  34.76     1:14.46 (39.70)     1:54.30 (39.84)     2:33.76 (39.46)
-------------------------------------------------------------------------
  9 McInturff, Gracen         16 Alamo Area-ST        2:37.53    2:33.89  
                  33.77     1:12.47 (38.70)     1:53.15 (40.68)     2:33.89 (40.74)
 10 Bui, Jasmine              15 NTRO-ST              2:38.19    2:34.57  
                  34.65     1:13.22 (38.57)     1:54.28 (41.06)     2:34.57 (40.29)
 11 Dysart, Alyse             15 LCA-ST               2:41.00    2:35.14  
                  33.88     1:12.75 (38.87)     1:53.93 (41.18)     2:35.14 (41.21)
 12 De Leon, Sophia           15 WHAC-ST              2:39.37    2:35.76  
                  34.82     1:15.06 (40.24)     1:56.16 (41.10)     2:35.76 (39.60)
 13 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               2:40.60    2:35.77  
                  35.77     1:15.25 (39.48)     1:55.77 (40.52)     2:35.77 (40.00)
 14 Hantgin, Devyn            17 NTRO-ST              2:35.83    2:35.98  
                  34.41     1:11.89 (37.48)     1:53.74 (41.85)     2:35.98 (42.24)
 15 Newby, Brooke             16 NTRO-ST              2:34.23    2:36.39  
                  35.55     1:15.75 (40.20)     1:55.99 (40.24)     2:36.39 (40.40)
 16 Pasquino, Kaylie          15 WLOO-ST              2:33.17    2:37.00  
                  35.08     1:15.11 (40.03)     1:55.75 (40.64)     2:37.00 (41.25)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tuohy, Katie              17 NTRO-ST              2:34.28    2:37.62  
                  35.99     1:16.05 (40.06)     1:56.56 (40.51)     2:37.62 (41.06)
 18 Williams, Cammi           15 UN-ST-ST             2:36.61    2:37.93  
                  35.72     1:15.14 (39.42)     1:56.15 (41.01)     2:37.93 (41.78)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Weeks, Cassondra          15 ATAC-ST              2:40.89    2:38.64  
                  36.18     1:16.51 (40.33)     1:57.83 (41.32)     2:38.64 (40.81)
 20 Wang, Eileen              18 LCA-ST               2:36.14    2:38.67  
                  36.27     1:15.94 (39.67)     1:57.33 (41.39)     2:38.67 (41.34)
 21 Davenport, Delsea         17 ATAC-ST              2:33.27    2:39.97  
                  36.06     1:16.59 (40.53)     1:57.88 (41.29)     2:39.97 (42.09)
 22 Gierat, Natalie           17 Alamo Area-ST        2:39.10    2:40.13  
                  35.77     1:15.80 (40.03)     1:57.25 (41.45)     2:40.13 (42.88)
 23 Benwell, Ellie Lou        15 ASC-ST               2:31.28    2:40.26  
                  35.92     1:16.90 (40.98)     1:58.52 (41.62)     2:40.26 (41.74)
 24 Cronk, Julia              16 Alamo Area-ST        3:01.65L   2:40.58  
                  35.84     1:16.55 (40.71)     1:58.41 (41.86)     2:40.58 (42.17)
 25 Trevino De La Pena, Miro  15 Alamo Area-ST        2:35.66    2:41.65  
                  35.79     1:15.84 (40.05)     1:59.34 (43.50)     2:41.65 (42.31)
 26 Aucoin, Samantha          15 WLOO-ST              2:39.32    2:44.15  
                  36.32     1:19.27 (42.95)     2:03.19 (43.92)     2:44.15 (40.96)
 27 Friesz, Matti             15 NTRO-ST              3:04.98L   2:46.77  
                  37.75     1:20.69 (42.94)     2:04.24 (43.55)     2:46.77 (42.53)
 -- Tercilla, Carolyn         15 Alamo Area-ST        2:34.39         DQ  
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pike, Brittney            16 WAVE-ST                58.44      57.69  
                  26.03       57.69 (31.66)                                        
  1 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST                 58.19      57.69  
                  27.00       57.69 (30.69)                                        
  3 Adame, Ilse               17 ASC-ST                 58.97      57.86  
                  26.86       57.86 (31.00)                                        
  4 Ngo, Evelyn               16 WLOO-ST                58.60      58.71  
                  27.26       58.71 (31.45)                                        
  5 Mai, Aubrey               15 Alamo Area-ST          59.29      59.13  
                  27.88       59.13 (31.25)                                        
  6 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               1:00.13      59.59  
                  28.03       59.59 (31.56)                                        
  7 Mansker, Caitie           17 Alamo Area-ST        1:00.49    1:00.31  
                  27.71     1:00.31 (32.60)                                        
  8 Stewart, Mackenzie        16 NTRO-ST              1:00.49    1:00.84  
                  28.00     1:00.84 (32.84)                                        
B - Final
  9 Probst, Macy              15 NTRO-ST              1:00.72      59.55  
                  27.97       59.55 (31.58)                                        
 10 Wang, Annie               15 LSAC-ST              1:00.73      59.57  
                  27.98       59.57 (31.59)                                        
 11 Dieckert, Audrey          15 AQTX-ST              1:01.23      59.99  
                  28.41       59.99 (31.58)                                        
 12 Thompson, Ashleigh        18 ATAC-ST              1:00.76    1:00.37  
                  27.81     1:00.37 (32.56)                                        
 13 Castle, Jaide             17 NTRO-ST              1:00.94    1:00.45  
                  28.02     1:00.45 (32.43)                                        
 14 Farris, London            15 NTRO-ST              1:01.00    1:00.54  
                  28.43     1:00.54 (32.11)                                        
 15 Paratore, Lucy            16 WLOO-ST              1:01.38    1:00.95  
                  28.35     1:00.95 (32.60)                                        
 16 Newby, Brooke             16 NTRO-ST              1:00.82    1:01.07  
                  28.36     1:01.07 (32.71)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST                 58.20      58.19  
                  27.33       58.19 (30.86)                                        
  2 Pike, Brittney            16 WAVE-ST                58.25      58.44  
                  26.21       58.44 (32.23)                                        
  3 Ngo, Evelyn               16 WLOO-ST              1:00.15      58.60  
                  26.95       58.60 (31.65)                                        
  4 Adame, Ilse               17 ASC-ST                 57.93      58.97  
                  28.03       58.97 (30.94)                                        
  5 Mai, Aubrey               15 Alamo Area-ST        1:00.32      59.29  
                  27.65       59.29 (31.64)                                        
  6 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               1:00.24    1:00.13  
                  28.34     1:00.13 (31.79)                                        
  7 Stewart, Mackenzie        16 NTRO-ST                59.84    1:00.49  
                  28.19     1:00.49 (32.30)                                        
  7 Mansker, Caitie           17 Alamo Area-ST        1:00.52    1:00.49  
                1:00.49         1:00.49 ( )                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Murphy, Caitlin           15 NTRO-ST              1:03.36    1:00.52  
                  28.39     1:00.52 (32.13)                                        
 10 Probst, Macy              15 NTRO-ST              1:03.45    1:00.72  
                  28.64     1:00.72 (32.08)                                        
 11 Wang, Annie               15 LSAC-ST                59.88    1:00.73  
                  28.55     1:00.73 (32.18)                                        
 12 Thompson, Ashleigh        18 ATAC-ST                59.39    1:00.76  
                  28.40     1:00.76 (32.36)                                        
 13 Newby, Brooke             16 NTRO-ST              1:01.33    1:00.82  
                  28.59     1:00.82 (32.23)                                        
 14 Castle, Jaide             17 NTRO-ST              1:01.63    1:00.94  
                  28.33     1:00.94 (32.61)                                        
 15 Farris, London            15 NTRO-ST              1:01.23    1:01.00  
                  28.60     1:01.00 (32.40)                                        
 16 Parks, Emilie             17 NTRO-ST                59.52    1:01.05  
                  28.90     1:01.05 (32.15)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dieckert, Audrey          15 AQTX-ST              1:00.39    1:01.23  
                  28.16     1:01.23 (33.07)                                        
 18 Bui, Jasmine              15 NTRO-ST              1:02.70    1:01.26  
                  28.58     1:01.26 (32.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pitkanen, Sabrina         15 NTRO-ST              1:00.19    1:01.36  
                  28.80     1:01.36 (32.56)                                        
 20 Paratore, Lucy            16 WLOO-ST                59.02    1:01.38  
                  28.60     1:01.38 (32.78)                                        
 21 Birlin, Julianna          15 LCA-ST               1:00.02    1:01.41  
                  28.49     1:01.41 (32.92)                                        
 22 Petersen, Izzy            15 LCA-ST               1:03.77    1:01.60  
                  28.23     1:01.60 (33.37)                                        
 23 Clarkson, Emma Cate       15 Alamo Area-ST        1:02.08    1:01.98  
                  29.50     1:01.98 (32.48)                                        
 24 Waworuntu, Demi           15 AQTX-ST              1:01.14    1:02.05  
                  28.98     1:02.05 (33.07)                                        
 25 Voos, Aly                 15 Alamo Area-ST        1:04.34    1:02.26  
                  29.23     1:02.26 (33.03)                                        
 26 Francell, Emmy            15 WHAC-ST              1:01.12    1:02.32  
                  29.04     1:02.32 (33.28)                                        
 27 Bowling, Kira             16 ATAC-ST              1:00.65    1:02.40  
                  28.95     1:02.40 (33.45)                                        
 28 Arnold, Alyssa            17 Unattached-ST        1:02.47    1:02.56  
                  28.96     1:02.56 (33.60)                                        
 29 Lopez, Jaylene            17 Alamo Area-ST        1:00.59    1:02.63  
                  29.18     1:02.63 (33.45)                                        
 30 Simon, Miranda            15 TXLA-ST              1:01.44    1:02.66  
                  29.84     1:02.66 (32.82)                                        
 31 Heldstab, Katy            15 HSC-ST               1:03.30    1:02.69  
                  29.99     1:02.69 (32.70)                                        
 32 Khollman, Logann          16 NTRO-ST              1:04.24    1:02.76  
                  29.16     1:02.76 (33.60)                                        
 33 Webster, Hailey           18 UN-ST-ST             1:01.67    1:02.88  
                  28.49     1:02.88 (34.39)                                        
 34 Finley, Molly             15 LCA-ST               1:03.24    1:03.22  
                  30.14     1:03.22 (33.08)                                        
 35 Barlage, Riley            16 ATAC-ST              1:03.45    1:03.24  
                  29.34     1:03.24 (33.90)                                        
 36 Pasquino, Kaylie          15 WLOO-ST              1:03.02    1:03.39  
                  29.38     1:03.39 (34.01)                                        
 37 Johnson, Noa              16 NTRO-ST              1:03.86    1:03.41  
                  28.98     1:03.41 (34.43)                                        
 38 Pal-Freeman, Cate         16 Unattached-ST        1:02.60    1:03.66  
                  29.84     1:03.66 (33.82)                                        
 39 Grunloh, Alyssa           16 WLOO-ST              1:01.85    1:03.69  
                  29.73     1:03.69 (33.96)                                        
 40 Jones, Lauren             18 AQTX-ST              1:02.77    1:03.80  
                  29.82     1:03.80 (33.98)                                        
 41 York, Julia               15 NTRO-ST              1:10.89L   1:03.81  
                  30.12     1:03.81 (33.69)                                        
 42 Borland, Hannah           16 Alamo Area-ST        1:04.28    1:03.83  
                  29.39     1:03.83 (34.44)                                        
 43 Willis, Nicole            15 GOLD-ST              1:04.59    1:03.93  
                  30.02     1:03.93 (33.91)                                        
 44 Wu, Angelia               18 TXLA-ST              1:03.87    1:04.42  
                  29.97     1:04.42 (34.45)                                        
 45 Reysa, Natalie            18 FISH-ST              1:03.73    1:04.43  
                  29.80     1:04.43 (34.63)                                        
 46 Herrera, Jessi            18 Alamo Area-ST        1:04.29    1:04.71  
                  30.26     1:04.71 (34.45)                                        
 47 Zolper, Olivia            15 Unattached-ST        1:04.36    1:04.74  
                  30.25     1:04.74 (34.49)                                        
 48 Junker, Ella              15 HOT-ST               1:03.65    1:04.87  
                  29.90     1:04.87 (34.97)                                        
 49 Madern, Maya              16 Unattached-ST        1:03.65    1:05.34  
                  30.69     1:05.34 (34.65)                                        
 50 Ruiz, Yeraldin            15 NTRO-ST              1:04.34    1:05.74  
                  30.88     1:05.74 (34.86)                                        
 51 Benwell, Ellie Lou        15 ASC-ST               1:00.92    1:05.89  
                  29.93     1:05.89 (35.96)                                        
 52 Davenport, Delsea         17 ATAC-ST              1:03.09    1:06.26  
                  30.60     1:06.26 (35.66)                                        
 53 Whidby, Emma              16 WAVE-ST              1:03.07    1:06.47  
                  30.02     1:06.47 (36.45)                                        
 54 Garza, Erin               16 Alamo Area-ST        1:03.20    1:07.28  
                  31.00     1:07.28 (36.28)                                        
 55 Benwell, Anna Kate        15 ASC-ST               1:04.47    1:07.59  
                  30.50     1:07.59 (37.09)                                        
 56 Friesz, Matti             15 NTRO-ST              1:01.45    1:08.98  
                  31.27     1:08.98 (37.71)                                        
 57 Friesz, Rae               17 NTRO-ST              1:04.20    1:09.26  
                  31.30     1:09.26 (37.96)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST               2:07.28    2:04.24  
                  27.11       58.57 (31.46)     1:31.97 (33.40)     2:04.24 (32.27)
  2 Milikich, Hannah          16 NTRO-ST              2:08.97    2:07.00  
                  28.32     1:00.11 (31.79)     1:33.08 (32.97)     2:07.00 (33.92)
  3 Finley, Molly             15 LCA-ST               2:14.34    2:12.47  
                  29.49     1:03.22 (33.73)     1:37.74 (34.52)     2:12.47 (34.73)
  4 Parks, Emilie             17 NTRO-ST              2:13.00    2:13.95  
                  29.87     1:04.21 (34.34)     1:39.14 (34.93)     2:13.95 (34.81)
  5 Mullen, Maggie            15 LCA-ST               2:13.41    2:15.19  
                  28.82     1:01.63 (32.81)     1:37.58 (35.95)     2:15.19 (37.61)
  6 Paratore, Lucy            16 WLOO-ST              2:16.13    2:15.32  
                  30.11     1:03.81 (33.70)     1:38.27 (34.46)     2:15.32 (37.05)
  7 Simon, Miranda            15 TXLA-ST              2:16.35    2:15.34  
                  30.33     1:04.77 (34.44)     1:40.16 (35.39)     2:15.34 (35.18)
  8 Lopez, Jaylene            17 Alamo Area-ST        2:15.97    2:16.19  
                  29.55     1:03.15 (33.60)     1:39.25 (36.10)     2:16.19 (36.94)
B - Final
  9 Grunloh, Alyssa           16 WLOO-ST              2:17.46    2:18.62  
                  29.66     1:04.36 (34.70)     1:41.25 (36.89)     2:18.62 (37.37)
 10 Herrera, Jessi            18 Alamo Area-ST        2:21.29    2:18.64  
                  30.30     1:05.36 (35.06)     1:41.77 (36.41)     2:18.64 (36.87)
 11 Pitkanen, Sabrina         15 NTRO-ST              2:18.32    2:20.78  
                  29.60     1:04.27 (34.67)     1:42.30 (38.03)     2:20.78 (38.48)
 12 Benwell, Ellie Lou        15 ASC-ST               2:25.46    2:22.41  
                  30.82     1:06.72 (35.90)     1:44.71 (37.99)     2:22.41 (37.70)
 13 Friesz, Matti             15 NTRO-ST              2:23.06    2:22.57  
                  30.44     1:06.72 (36.28)     1:43.34 (36.62)     2:22.57 (39.23)
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST               2:03.95    2:07.28  
                  27.86       59.67 (31.81)     1:33.63 (33.96)     2:07.28 (33.65)
  2 Milikich, Hannah          16 NTRO-ST              2:05.96    2:08.97  
                  28.74     1:01.27 (32.53)     1:34.96 (33.69)     2:08.97 (34.01)
  3 Parks, Emilie             17 NTRO-ST              2:11.10    2:13.00  
                  29.96     1:03.55 (33.59)     1:38.02 (34.47)     2:13.00 (34.98)
  4 Mullen, Maggie            15 LCA-ST               2:20.29    2:13.41  
                  28.62     1:01.92 (33.30)     1:36.90 (34.98)     2:13.41 (36.51)
  5 Finley, Molly             15 LCA-ST               2:13.34    2:14.34  
                  30.31     1:04.49 (34.18)     1:39.33 (34.84)     2:14.34 (35.01)
  6 Lopez, Jaylene            17 Alamo Area-ST        2:13.27    2:15.97  
                  29.85     1:04.00 (34.15)     1:40.05 (36.05)     2:15.97 (35.92)
  7 Paratore, Lucy            16 WLOO-ST              2:20.55    2:16.13  
                  29.14     1:03.00 (33.86)     1:38.19 (35.19)     2:16.13 (37.94)
  8 Simon, Miranda            15 TXLA-ST              2:12.80    2:16.35  
                  30.64     1:04.78 (34.14)     1:41.10 (36.32)     2:16.35 (35.25)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Grunloh, Alyssa           16 WLOO-ST              2:14.79    2:17.46  
                  30.47     1:05.01 (34.54)     1:40.88 (35.87)     2:17.46 (36.58)
 10 Pitkanen, Sabrina         15 NTRO-ST              2:15.46    2:18.32  
                  30.55     1:05.14 (34.59)     1:40.95 (35.81)     2:18.32 (37.37)
 11 Herrera, Jessi            18 Alamo Area-ST        2:19.81    2:21.29  
                  31.72     1:07.11 (35.39)     1:44.12 (37.01)     2:21.29 (37.17)
 12 Friesz, Matti             15 NTRO-ST              2:17.70    2:23.06  
                  30.90     1:06.77 (35.87)     1:44.23 (37.46)     2:23.06 (38.83)
 13 Benwell, Ellie Lou        15 ASC-ST               2:12.80    2:25.46  
                  31.37     1:08.23 (36.86)     1:46.54 (38.31)     2:25.46 (38.92)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST               2:11.76    2:10.27  
                  27.61     1:00.80 (33.19)     1:39.92 (39.12)     2:10.27 (30.35)
  2 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               2:13.58    2:13.40  
                  28.62     1:02.37 (33.75)     1:42.62 (40.25)     2:13.40 (30.78)
  3 Mai, Aubrey               15 Alamo Area-ST        2:15.94    2:13.97  
                  28.66     1:02.34 (33.68)     1:44.17 (41.83)     2:13.97 (29.80)
  4 Newby, Brooke             16 NTRO-ST              2:15.49    2:15.16  
                  28.83     1:03.94 (35.11)     1:43.62 (39.68)     2:15.16 (31.54)
  5 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST              2:16.20    2:16.23  
                  29.86     1:03.93 (34.07)     1:45.81 (41.88)     2:16.23 (30.42)
  6 Bowling, Kira             16 ATAC-ST              2:18.03    2:16.50  
                  29.05     1:04.26 (35.21)     1:46.17 (41.91)     2:16.50 (30.33)
  7 Ngo, Evelyn               16 WLOO-ST              2:17.76    2:17.39  
                  28.33     1:02.96 (34.63)     1:44.99 (42.03)     2:17.39 (32.40)
  7 Castle, Jaide             17 NTRO-ST              2:16.56    2:17.39  
                  28.83     1:02.89 (34.06)     1:44.95 (42.06)     2:17.39 (32.44)
B - Final
  9 Willis, Nicole            15 GOLD-ST              2:18.27    2:16.46  
                  29.16     1:03.22 (34.06)     1:44.25 (41.03)     2:16.46 (32.21)
 10 Tuohy, Katie              17 NTRO-ST              2:21.09    2:17.29  
                  30.49     1:05.79 (35.30)     1:46.02 (40.23)     2:17.29 (31.27)
 11 McInturff, Gracen         16 Alamo Area-ST        2:19.83    2:18.14  
                  30.61     1:06.25 (35.64)     1:46.30 (40.05)     2:18.14 (31.84)
 12 Pasquino, Kaylie          15 WLOO-ST              2:19.48    2:18.40  
                  29.60     1:05.50 (35.90)     1:45.98 (40.48)     2:18.40 (32.42)
 13 Davenport, Delsea         17 ATAC-ST              2:21.09    2:19.92  
                  29.60     1:05.83 (36.23)     1:48.26 (42.43)     2:19.92 (31.66)
 14 Lawler, Faith             16 Alamo Area-ST        2:20.21    2:20.56  
                  29.93     1:06.44 (36.51)     1:48.03 (41.59)     2:20.56 (32.53)
 15 Voos, Aly                 15 Alamo Area-ST        2:19.21    2:21.59  
                  30.14     1:04.62 (34.48)     1:50.25 (45.63)     2:21.59 (31.34)
 16 McLeod, Katelyn           15 FISH-ST              2:21.15    2:22.24  
                  29.64     1:04.47 (34.83)     1:47.90 (43.43)     2:22.24 (34.34)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST               2:08.67    2:11.76  
                  28.02     1:01.67 (33.65)     1:40.91 (39.24)     2:11.76 (30.85)
  2 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               2:09.90    2:13.58  
                  28.89     1:02.50 (33.61)     1:42.83 (40.33)     2:13.58 (30.75)
  3 Birlin, Julianna          15 LCA-ST               2:09.36    2:14.17  
                  28.66     1:02.23 (33.57)     1:42.78 (40.55)     2:14.17 (31.39)
  4 Newby, Brooke             16 NTRO-ST              2:16.91    2:15.49  
                  28.85     1:03.65 (34.80)     1:43.70 (40.05)     2:15.49 (31.79)
  5 Mayer, Ashley             16 LCA-ST               2:21.85    2:15.91  
                  28.16     1:01.18 (33.02)     1:44.77 (43.59)     2:15.91 (31.14)
  6 Mai, Aubrey               15 Alamo Area-ST        2:19.79    2:15.94  
                  28.59     1:02.31 (33.72)     1:45.27 (42.96)     2:15.94 (30.67)
  7 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST              2:14.57    2:16.20  
                  29.47     1:03.36 (33.89)     1:44.74 (41.38)     2:16.20 (31.46)
  8 Castle, Jaide             17 NTRO-ST              2:18.51    2:16.56  
                  28.41     1:02.47 (34.06)     1:43.95 (41.48)     2:16.56 (32.61)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ngo, Evelyn               16 WLOO-ST              2:18.44    2:17.76  
                  28.00     1:02.83 (34.83)     1:45.61 (42.78)     2:17.76 (32.15)
 10 Bowling, Kira             16 ATAC-ST              2:15.05    2:18.03  
                  29.38     1:04.89 (35.51)     1:47.64 (42.75)     2:18.03 (30.39)
 11 Clark, Lilia              17 HEAT-ST              2:14.77    2:18.11  
                  29.52     1:04.09 (34.57)     1:44.94 (40.85)     2:18.11 (33.17)
 12 Willis, Nicole            15 GOLD-ST              2:15.03    2:18.27  
                  30.03     1:04.85 (34.82)     1:45.97 (41.12)     2:18.27 (32.30)
 13 Voos, Aly                 15 Alamo Area-ST        2:23.08    2:19.21  
                  29.40     1:02.95 (33.55)     1:48.09 (45.14)     2:19.21 (31.12)
 14 York, Julia               15 NTRO-ST              2:17.27    2:19.28  
                  31.38     1:07.92 (36.54)     1:46.33 (38.41)     2:19.28 (32.95)
 15 Pasquino, Kaylie          15 WLOO-ST              2:17.25    2:19.48  
                  29.39     1:05.72 (36.33)     1:46.41 (40.69)     2:19.48 (33.07)
 16 Williams, Cammi           15 UN-ST-ST             2:22.00    2:19.49  
                  30.54     1:04.04 (33.50)     1:46.40 (42.36)     2:19.49 (33.09)
-------------------------------------------------------------------------
 17 McInturff, Gracen         16 Alamo Area-ST        2:18.20    2:19.83  
                  30.69     1:06.34 (35.65)     1:47.33 (40.99)     2:19.83 (32.50)
 18 Bui, Jasmine              15 NTRO-ST              2:12.77    2:19.97  
                  30.44     1:06.99 (36.55)     1:48.22 (41.23)     2:19.97 (31.75)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Thornton, Erin            15 Alamo Area-ST        2:16.02    2:20.14  
                  30.07     1:05.77 (35.70)     1:47.69 (41.92)     2:20.14 (32.45)
 20 Lawler, Faith             16 Alamo Area-ST        2:18.32    2:20.21  
                  30.16     1:06.88 (36.72)     1:47.91 (41.03)     2:20.21 (32.30)
 21 Greene, Emma              15 NTRO-ST              2:21.78    2:20.24  
                  30.68     1:05.97 (35.29)     1:49.15 (43.18)     2:20.24 (31.09)
 22 Khollman, Logann          16 NTRO-ST              2:17.91    2:20.97  
                  29.50     1:05.71 (36.21)     1:48.43 (42.72)     2:20.97 (32.54)
 23 Davenport, Delsea         17 ATAC-ST              2:14.20    2:21.09  
                  29.86     1:05.49 (35.63)     1:48.96 (43.47)     2:21.09 (32.13)
 23 Tuohy, Katie              17 NTRO-ST              2:15.03    2:21.09  
                  31.11     1:07.57 (36.46)     1:48.83 (41.26)     2:21.09 (32.26)
 25 McLeod, Katelyn           15 FISH-ST              2:22.00    2:21.15  
                  29.77     1:03.32 (33.55)     1:46.28 (42.96)     2:21.15 (34.87)
 26 Weeks, Cassondra          15 ATAC-ST              2:20.17    2:21.18  
                  30.20     1:06.90 (36.70)     1:48.86 (41.96)     2:21.18 (32.32)
 27 Smith, Cara               16 Alamo Area-ST        2:43.54L   2:21.24  
                  28.67     1:02.85 (34.18)     1:48.08 (45.23)     2:21.24 (33.16)
 28 Lopez, Jaylene            17 Alamo Area-ST        2:18.40    2:21.32  
                  29.37     1:05.86 (36.49)     1:50.45 (44.59)     2:21.32 (30.87)
 29 Dysart, Alyse             15 LCA-ST               2:22.14    2:21.37  
                  30.12     1:05.91 (35.79)     1:47.91 (42.00)     2:21.37 (33.46)
 30 Hess, Kayla               15 NTRO-ST              2:20.98    2:21.47  
                  30.23     1:05.55 (35.32)     1:49.39 (43.84)     2:21.47 (32.08)
 31 Zapata, Bella             15 NTRO-ST              2:16.81    2:21.56  
                  30.54     1:05.27 (34.73)     1:48.15 (42.88)     2:21.56 (33.41)
 32 Arnold, Alyssa            17 Unattached-ST        2:21.82    2:21.63  
                  29.32     1:03.46 (34.14)     1:48.63 (45.17)     2:21.63 (33.00)
 33 Dieckert, Audrey          15 AQTX-ST              2:45.49L   2:21.73  
                  28.79     1:04.72 (35.93)     1:47.54 (42.82)     2:21.73 (34.19)
 34 Hantgin, Devyn            17 NTRO-ST              2:31.98    2:21.76  
                  31.20     1:07.08 (35.88)     1:47.28 (40.20)     2:21.76 (34.48)
 35 Benwell, Anna Kate        15 ASC-ST               2:14.73    2:21.86  
                  31.36     1:09.90 (38.54)     1:49.70 (39.80)     2:21.86 (32.16)
 36 Burk, McKenzie            17 LCA-ST               2:21.34    2:21.90  
                  30.46     1:07.52 (37.06)     1:49.08 (41.56)     2:21.90 (32.82)
 37 Cronk, Julia              16 Alamo Area-ST        2:17.59    2:22.21  
                  30.47     1:08.55 (38.08)     1:48.89 (40.34)     2:22.21 (33.32)
 38 Bruner, Holly             17 Alamo Area-ST        2:19.43    2:22.41  
                  30.03     1:07.57 (37.54)     1:50.43 (42.86)     2:22.41 (31.98)
 39 Wang, Eileen              18 LCA-ST               2:21.06    2:22.47  
                  30.90     1:08.78 (37.88)     1:49.55 (40.77)     2:22.47 (32.92)
 40 Barlage, Riley            16 ATAC-ST              2:20.08    2:22.51  
                  30.09     1:06.55 (36.46)     1:49.57 (43.02)     2:22.51 (32.94)
 41 Slaughter, Isabella       15 GOLD-ST              2:23.83    2:22.87  
                  31.55     1:08.25 (36.70)     1:49.78 (41.53)     2:22.87 (33.09)
 41 Glenn, Lauren             18 GOLD-ST              2:18.80    2:22.87  
                  31.14     1:08.32 (37.18)     1:51.21 (42.89)     2:22.87 (31.66)
 43 Probst, Macy              15 NTRO-ST              2:24.06    2:23.11  
                  29.34     1:05.81 (36.47)     1:50.97 (45.16)     2:23.11 (32.14)
 44 Stavrou, Bella            15 ASC-ST               2:22.30    2:23.12  
                  29.58     1:06.55 (36.97)     1:50.87 (44.32)     2:23.12 (32.25)
 45 Herrera, Jessi            18 Alamo Area-ST        2:21.27    2:24.53  
                  30.63     1:06.57 (35.94)     1:50.60 (44.03)     2:24.53 (33.93)
 46 De Leon, Sophia           15 WHAC-ST              2:23.29    2:25.44  
                  31.89     1:10.39 (38.50)     1:51.06 (40.67)     2:25.44 (34.38)
 47 Thomas, Emma              16 ASC-ST               2:22.81    2:25.45  
                  32.66     1:07.61 (34.95)     1:51.39 (43.78)     2:25.45 (34.06)
 48 Espinosa, Hannah          16 FISH-ST              2:17.70    2:25.57  
                  30.67     1:10.36 (39.69)     1:50.06 (39.70)     2:25.57 (35.51)
 49 Jacops, Rachel            15 ASC-ST               2:21.47    2:25.61  
                  31.20     1:05.31 (34.11)     1:51.81 (46.50)     2:25.61 (33.80)
 50 Petersen, Kari            15 Alamo Area-ST        2:23.13    2:26.01  
                  30.63     1:09.17 (38.54)     1:53.64 (44.47)     2:26.01 (32.37)
 51 Good, Kayla               15 GOLD-ST              2:22.46    2:26.13  
                  31.66     1:09.44 (37.78)     1:52.77 (43.33)     2:26.13 (33.36)
 51 Sumner, McKenzie          17 NTRO-ST              2:23.81    2:26.13  
                  31.51     1:07.95 (36.44)     1:52.78 (44.83)     2:26.13 (33.35)
 53 Stokes, Brynn             16 NTRO-ST              2:22.64    2:26.92  
                  30.32     1:07.39 (37.07)     1:51.49 (44.10)     2:26.92 (35.43)
 54 Garza, Erin               16 Alamo Area-ST        2:19.24    2:27.05  
                  31.20     1:09.50 (38.30)     1:52.16 (42.66)     2:27.05 (34.89)
 55 Gierat, Natalie           17 Alamo Area-ST        2:22.95    2:27.18  
                  32.50     1:11.14 (38.64)     1:53.32 (42.18)     2:27.18 (33.86)
 55 Tapia, Alexia             15 AQTX-ST              2:24.13    2:27.18  
                  31.49     1:08.19 (36.70)     1:53.63 (45.44)     2:27.18 (33.55)
 57 Moore, Ashley             16 WAVE-ST              2:23.41    2:27.89  
                  32.00     1:09.07 (37.07)     1:55.46 (46.39)     2:27.89 (32.43)
 58 Ramirez, Bianca           17 TXLA-ST              2:23.53    2:28.81  
                  31.02     1:08.24 (37.22)     1:54.68 (46.44)     2:28.81 (34.13)
 59 Reysa, Natalie            18 FISH-ST              2:22.35    2:28.99  
                  31.39     1:08.13 (36.74)     1:54.29 (46.16)     2:28.99 (34.70)
 60 Jones, Lauren             18 AQTX-ST              2:22.38    2:29.93  
                  30.71     1:09.14 (38.43)     1:53.78 (44.64)     2:29.93 (36.15)
 61 Willis, Natalie           15 GOLD-ST              2:23.14    2:29.98  
                  32.96     1:09.96 (37.00)     1:54.44 (44.48)     2:29.98 (35.54)
 62 Benwell, Ellie Lou        15 ASC-ST               2:14.93    2:30.15  
                  32.78     1:13.54 (40.76)     1:55.76 (42.22)     2:30.15 (34.39)
 63 Harris, Brie              17 NTRO-ST              2:21.72    2:32.44  
                  30.54     1:08.59 (38.05)     1:56.19 (47.60)     2:32.44 (36.25)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST               4:37.04    4:31.48  
                  27.72     1:00.03 (32.31)     1:35.22 (35.19)     2:09.70 (34.48)
        2:49.38 (39.68)     3:29.22 (39.84)     4:00.24 (31.02)     4:31.48 (31.24)
  2 Riley, Maddie             15 NTRO-ST              4:35.44    4:33.55  
                  29.54     1:03.23 (33.69)     1:39.12 (35.89)     2:14.28 (35.16)
        2:52.00 (37.72)     3:29.95 (37.95)     4:02.60 (32.65)     4:33.55 (30.95)
  3 Bowling, Kira             16 ATAC-ST              4:46.11    4:44.06  
                  29.93     1:05.00 (35.07)     1:41.20 (36.20)   2:59.64 (1:18.44)
                                3:41.94 ( )     4:13.40 (31.46)     4:44.06 (30.66)
  4 Newby, Brooke             16 NTRO-ST              4:49.35    4:44.38  
                  29.90     1:04.00 (34.10)     1:40.63 (36.63)     2:16.86 (36.23)
        2:57.10 (40.24)     3:37.96 (40.86)     4:12.05 (34.09)     4:44.38 (32.33)
  5 Willis, Nicole            15 GOLD-ST              4:49.76    4:46.23  
                  29.60     1:04.15 (34.55)     1:41.53 (37.38)     2:17.37 (35.84)
        2:59.80 (42.43)     3:41.87 (42.07)     4:14.54 (32.67)     4:46.23 (31.69)
  6 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               4:42.11    4:47.87  
                  30.87     1:06.36 (35.49)     1:43.65 (37.29)     2:20.19 (36.54)
        3:01.86 (41.67)     3:43.29 (41.43)     4:15.97 (32.68)     4:47.87 (31.90)
  7 Dysart, Alyse             15 LCA-ST               4:49.26    4:49.66  
                  30.37     1:05.56 (35.19)     1:43.70 (38.14)     2:19.35 (35.65)
        3:00.43 (41.08)     3:41.84 (41.41)     4:17.00 (35.16)     4:49.66 (32.66)
  8 York, Julia               15 NTRO-ST              4:47.78    4:51.92  
                  31.65     1:07.64 (35.99)     1:45.71 (38.07)     2:22.91 (37.20)
        3:02.97 (40.06)     3:43.62 (40.65)     4:18.29 (34.67)     4:51.92 (33.63)
B - Final
  9 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST              4:52.32    4:44.16  
                  29.50     1:05.26 (35.76)     1:40.00 (34.74)     2:14.32 (34.32)
        2:57.57 (43.25)     3:40.55 (42.98)     4:12.73 (32.18)     4:44.16 (31.43)
 10 Freeman, Allie            15 NTRO-ST              4:51.48    4:49.90  
                  29.83     1:06.22 (36.39)     1:43.88 (37.66)     2:21.79 (37.91)
        3:02.56 (40.77)     3:44.12 (41.56)     4:17.42 (33.30)     4:49.90 (32.48)
 11 Friesz, Rae               17 NTRO-ST              4:53.30    4:50.33  
                  30.91     1:07.24 (36.33)     1:43.01 (35.77)     2:18.46 (35.45)
        3:00.66 (42.20)     3:43.48 (42.82)     4:17.62 (34.14)     4:50.33 (32.71)
 12 Benwell, Anna Kate        15 ASC-ST               4:55.36    4:51.88  
                  30.98     1:07.79 (36.81)     1:46.32 (38.53)     2:24.08 (37.76)
        3:03.34 (39.26)     3:44.78 (41.44)     4:19.08 (34.30)     4:51.88 (32.80)
 13 Thornton, Erin            15 Alamo Area-ST        4:56.30    4:53.67  
                  31.03     1:07.53 (36.50)     1:45.31 (37.78)     2:22.34 (37.03)
        3:04.79 (42.45)     3:47.85 (43.06)     4:22.19 (34.34)     4:53.67 (31.48)
 14 Leese, Lauren             16 LSAC-ST              4:56.79    4:53.88  
                  30.66     1:07.66 (37.00)     1:44.50 (36.84)     2:22.09 (37.59)
        3:02.96 (40.87)     3:45.58 (42.62)     4:20.15 (34.57)     4:53.88 (33.73)
 15 Cronk, Julia              16 Alamo Area-ST        4:53.52    4:54.19  
                  30.35     1:06.85 (36.50)     1:44.91 (38.06)     2:23.54 (38.63)
        3:04.10 (40.56)     3:46.50 (42.40)     4:21.39 (34.89)     4:54.19 (32.80)
 16 Zapata, Bella             15 NTRO-ST              4:57.54    4:57.63  
                  30.79     1:07.27 (36.48)     1:43.51 (36.24)     2:19.64 (36.13)
        3:03.18 (43.54)     3:48.47 (45.29)     4:23.46 (34.99)     4:57.63 (34.17)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Riley, Maddie             15 NTRO-ST              4:39.03    4:35.44  
                  30.18     1:04.55 (34.37)     1:40.20 (35.65)     2:14.66 (34.46)
        2:52.47 (37.81)     3:31.43 (38.96)     4:04.70 (33.27)     4:35.44 (30.74)
  2 Vardeman, Keeley          17 ASC-ST               4:31.97    4:37.04  
                  28.92     1:03.16 (34.24)     1:39.54 (36.38)     2:14.84 (35.30)
        2:54.30 (39.46)     3:34.49 (40.19)     4:06.27 (31.78)     4:37.04 (30.77)
  3 McDaniel, Kaitlyn         16 ASC-ST               4:45.58    4:42.11  
                  30.18     1:04.23 (34.05)     1:40.33 (36.10)     2:15.60 (35.27)
        2:56.66 (41.06)     3:37.67 (41.01)     4:10.57 (32.90)     4:42.11 (31.54)
  4 Bowling, Kira             16 ATAC-ST              4:42.35    4:46.11  
                  30.02     1:05.61 (35.59)     1:42.24 (36.63)     2:18.67 (36.43)
        3:01.08 (42.41)     3:43.86 (42.78)     4:15.43 (31.57)     4:46.11 (30.68)
  5 York, Julia               15 NTRO-ST              4:45.25    4:47.78  
                  31.45     1:06.82 (35.37)     1:44.37 (37.55)     2:21.06 (36.69)
        3:00.47 (39.41)     3:40.55 (40.08)     4:15.01 (34.46)     4:47.78 (32.77)
  6 Dysart, Alyse             15 LCA-ST               5:00.39    4:49.26  
                  30.38     1:05.66 (35.28)     1:43.46 (37.80)     2:19.58 (36.12)
        3:00.09 (40.51)     3:41.14 (41.05)     4:16.60 (35.46)     4:49.26 (32.66)
  7 Newby, Brooke             16 NTRO-ST              4:50.31    4:49.35  
                  30.22     1:05.18 (34.96)     1:43.26 (38.08)     2:20.44 (37.18)
        3:01.79 (41.35)     3:43.43 (41.64)     4:16.69 (33.26)     4:49.35 (32.66)
  8 Willis, Nicole            15 GOLD-ST              4:46.38    4:49.76  
                  30.28     1:05.11 (34.83)     1:42.97 (37.86)     2:19.48 (36.51)
        3:01.26 (41.78)     3:43.31 (42.05)     4:17.14 (33.83)     4:49.76 (32.62)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Freeman, Allie            15 NTRO-ST              4:51.55    4:51.48  
                  30.25     1:06.87 (36.62)     1:44.72 (37.85)     2:22.83 (38.11)
        3:03.05 (40.22)     3:44.36 (41.31)     4:18.53 (34.17)     4:51.48 (32.95)
 10 Rowley, Hannah            17 ATAC-ST              4:54.85    4:52.32  
                  30.87     1:06.77 (35.90)     1:43.29 (36.52)     2:18.91 (35.62)
        3:02.91 (44.00)     3:47.31 (44.40)     4:20.72 (33.41)     4:52.32 (31.60)
 11 Friesz, Rae               17 NTRO-ST              4:43.96    4:53.30  
                  30.23     1:07.82 (37.59)     1:44.16 (36.34)     2:21.10 (36.94)
        3:03.14 (42.04)     3:47.01 (43.87)     4:21.40 (34.39)     4:53.30 (31.90)
 12 Cronk, Julia              16 Alamo Area-ST        4:46.76    4:53.52  
                  30.91     1:06.26 (35.35)     1:44.62 (38.36)     2:21.61 (36.99)
        3:02.90 (41.29)     3:45.47 (42.57)     4:20.49 (35.02)     4:53.52 (33.03)
 13 Benwell, Anna Kate        15 ASC-ST               4:46.73    4:55.36  
                  30.98     1:07.83 (36.85)     1:46.19 (38.36)     2:24.81 (38.62)
        3:05.30 (40.49)     3:46.32 (41.02)     4:21.37 (35.05)     4:55.36 (33.99)
 14 Thornton, Erin            15 Alamo Area-ST        4:49.41    4:56.30  
                  30.95     1:06.88 (35.93)     1:44.04 (37.16)     2:20.44 (36.40)
        3:03.15 (42.71)     3:46.73 (43.58)     4:22.34 (35.61)     4:56.30 (33.96)
 15 Leese, Lauren             16 LSAC-ST              5:01.26    4:56.79  
                  30.95     1:08.53 (37.58)     1:45.96 (37.43)     2:23.24 (37.28)
        3:05.23 (41.99)     3:47.77 (42.54)     4:22.59 (34.82)     4:56.79 (34.20)
 16 Lawler, Faith             16 Alamo Area-ST        4:54.86    4:56.87  
                  30.69     1:06.86 (36.17)     1:44.50 (37.64)     2:22.75 (38.25)
        3:05.85 (43.10)     3:49.76 (43.91)     4:24.56 (34.80)     4:56.87 (32.31)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Zapata, Bella             15 NTRO-ST              4:55.58    4:57.54  
                  31.58     1:08.72 (37.14)     1:45.91 (37.19)     2:23.09 (37.18)
        3:05.03 (41.94)     3:49.42 (44.39)     4:24.29 (34.87)     4:57.54 (33.25)
 18 Mai, Aubrey               15 Alamo Area-ST        5:05.83    4:58.31  
                  29.73     1:04.35 (34.62)     1:41.45 (37.10)     2:18.48 (37.03)
        3:04.41 (45.93)     3:50.25 (45.84)     4:24.90 (34.65)     4:58.31 (33.41)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Benwell, Ellie Lou        15 ASC-ST               4:40.46    4:58.45  
                  32.15     1:09.73 (37.58)     1:48.15 (38.42)     2:25.63 (37.48)
        3:06.16 (40.53)     3:48.89 (42.73)     4:24.08 (35.19)     4:58.45 (34.37)
 20 Tobias, Becca             16 TXLA-ST              5:01.64    5:00.79  
                  30.71     1:06.18 (35.47)     1:44.77 (38.59)     2:21.87 (37.10)
        3:08.08 (46.21)     3:53.63 (45.55)     4:27.86 (34.23)     5:00.79 (32.93)
 21 Bruner, Holly             17 Alamo Area-ST        5:00.12    5:02.89  
                  30.57     1:06.29 (35.72)     1:45.11 (38.82)     2:25.61 (40.50)
        3:08.99 (43.38)     3:55.18 (46.19)     4:29.44 (34.26)     5:02.89 (33.45)
 22 Wang, Eileen              18 LCA-ST               5:05.47    5:07.25  
                  31.32     1:07.96 (36.64)     1:48.44 (40.48)     2:29.47 (41.03)
        3:11.92 (42.45)     3:54.55 (42.63)     4:31.27 (36.72)     5:07.25 (35.98)
 23 Stavrou, Bella            15 ASC-ST               5:01.65    5:08.86  
                  30.74     1:09.32 (38.58)     1:49.42 (40.10)     2:30.34 (40.92)
        3:13.52 (43.18)     3:59.15 (45.63)     4:34.10 (34.95)     5:08.86 (34.76)
 24 Young, Peyton             15 NTRO-ST              5:47.94L   5:11.24  
                  32.93     1:12.57 (39.64)     1:52.72 (40.15)     2:31.56 (38.84)
        3:15.76 (44.20)     3:59.63 (43.87)     4:35.87 (36.24)     5:11.24 (35.37)
 25 Sumner, McKenzie          17 NTRO-ST              5:02.76    5:11.88  
                  33.66     1:13.09 (39.43)     1:52.39 (39.30)     2:31.50 (39.11)
        3:16.15 (44.65)     4:01.24 (45.09)     4:36.81 (35.57)     5:11.88 (35.07)
 26 Harris, Brie              17 NTRO-ST              4:57.56    5:17.74  
                  32.01     1:09.85 (37.84)     1:49.86 (40.01)     2:30.36 (40.50)
        3:17.62 (47.26)     4:05.03 (47.41)     4:41.77 (36.74)     5:17.74 (35.97)
 -- Lopez, Jaylene            17 Alamo Area-ST        4:52.70         DQ  
 -- Probst, Macy              15 NTRO-ST              5:02.08         DQ  
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:40.39    1:40.53  
     1) Deucher, Maddie 16              2) Vardeman, Keeley 17            
     3) Stavrou, Bella 15               4) McDaniel, Kaitlyn 16           
                  25.21       50.37 (25.16)     1:16.14 (25.77)     1:40.53 (24.39)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:40.00    1:42.08  
     1) Bui, Jasmine 15                 2) Stewart, Mackenzie 16          
     3) Greene, Emma 15                 4) Zapata, Bella 15               
                  25.36       50.37 (25.01)     1:15.91 (25.54)     1:42.08 (26.17)
  3 Western Hills Athletic Club-ST  'A'               1:44.46    1:42.70  
     1) Livingston, Kate 15             2) Beuerlein, Bailey 16           
     3) Mines, Sarah 15                 4) Francell, Emmy 15              
                  25.82       52.04 (26.22)     1:17.14 (25.10)     1:42.70 (25.56)
  4 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               1:41.17    1:42.81  
     1) Barlage, Riley 16               2) Weeks, Cassondra 15            
     3) Rowley, Hannah 17               4) Bowling, Kira 16               
                  25.88       51.35 (25.47)     1:17.18 (25.83)     1:42.81 (25.63)
  5 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       1:43.09    1:44.41  
     1) Srncik, Sydney 15               2) Petersen, Izzy 15              
     3) Finley, Molly 15                4) Dysart, Alyse 15               
                  25.51       51.36 (25.85)     1:18.05 (26.69)     1:44.41 (26.36)
  6 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:45.90    1:44.46  
     1) Paratore, Lucy 16               2) Grunloh, Alyssa 16             
     3) Pasquino, Kaylie 15             4) Saul, Natalie 17               
                  26.16       53.30 (27.14)     1:19.61 (26.31)     1:44.46 (24.85)
  7 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:41.29    1:44.48  
     1) Mai, Aubrey 15                  2) McInturff, Gracen 16           
     3) Smith, Cara 16                  4) Lawler, Faith 16               
                  25.41       51.24 (25.83)     1:17.36 (26.12)     1:44.48 (27.12)
  8 Nitro Swimming-ST  'C'                                 NT    1:44.70  
     1) Tuohy, Katie 17                 2) Pitkanen, Sabrina 15           
     3) Friesz, Rae 17                  4) Freeman, Allie 15              
                  26.18       52.67 (26.49)     1:18.90 (26.23)     1:44.70 (25.80)
  9 Sailfish-ST  'A'                                  1:44.60    1:45.65  
     1) McLeod, Katelyn 15              2) Espinosa, Hannah 16            
     3) Freatman, Madison 15            4) Reysa, Natalie 18              
                  27.01       52.88 (25.87)     1:19.53 (26.65)     1:45.65 (26.12)
 10 Austin Swim Club-ST  'B'                          1:47.95    1:46.46  
     1) Jacops, Rachel 15               2) Benwell, Ellie Lou 15          
     3) Benwell, Anna Kate 15           4) Weiss, Megan 15                
                  26.78       53.90 (27.12)     1:20.16 (26.26)     1:46.46 (26.30)
 11 Texas Gold Swimming-ST  'A'                       1:49.46    1:46.61  
     1) Willis, Nicole 15               2) Willis, Natalie 15             
     3) Good, Kayla 15                  4) Slaughter, Isabella 15         
                  26.52       53.41 (26.89)     1:20.72 (27.31)     1:46.61 (25.89)
 12 Lost Creek Aquatics-ST  'B'                       1:46.87    1:46.74  
     1) Doyal, Mary Catherine 17        2) Piotrowski, Reaghan 15         
     3) McAfee, Kayla 15                4) Knutson, Emmie 16              
                  34.19       54.48 (20.29)     1:20.62 (26.14)     1:46.74 (26.12)
 13 Lost Creek Aquatics-ST  'C'                       1:47.97    1:46.75  
     1) Wang, Eileen 18                 2) Frye, Erin 17                  
     3) Burk, McKenzie 17               4) Rago, Teresa 18                
                  27.38       53.74 (26.36)     1:20.32 (26.58)     1:46.75 (26.43)
 14 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       1:46.86    1:47.58  
     1) Gierat, Natalie 17              2) Lopez, Jaylene 17              
     3) Clarkson, Emma Cate 15          4) Borland, Hannah 16             
                  27.42       53.67 (26.25)     1:20.90 (27.23)     1:47.58 (26.68)
 15 San Antonio Wave-ST  'A'                          1:42.08    1:47.81  
     1) Howell, Valerie 17              2) Howell, Jacquelyne 15          
     3) Dean-Von Stultz, Madi 17        4) Forsyth, Kay Lynn 17           
                  28.75       54.32 (25.57)     1:21.27 (26.95)     1:47.81 (26.54)
 16 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         1:44.98    1:48.39  
     1) Schriever, Amber 16             2) Ramirez, Bianca 17             
     3) Tobias, Becca 16                4) Simon, Miranda 15              
                  25.90       53.05 (27.15)     1:20.37 (27.32)     1:48.39 (28.02)
 
Girls 15-18 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:38.08    3:38.98  
     1) Deucher, Maddie 16              2) Vardeman, Keeley 17            
     3) Stavrou, Bella 15               4) McDaniel, Kaitlyn 16           
                  25.53       54.43 (54.43)     1:20.64 (26.21)     1:49.49 (55.06)
        2:15.59 (26.10)     2:45.66 (56.17)     3:11.32 (25.66)     3:38.98 (53.32)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:37.15    3:41.01  
     1) Farris, London 15               2) Bui, Jasmine 15                
     3) Tuohy, Katie 17                 4) Murphy, Caitlin 15             
                  26.63       55.01 (55.01)     1:21.53 (26.52)     1:50.52 (55.51)
        2:17.61 (27.09)     2:46.73 (56.21)     3:12.98 (26.25)     3:41.01 (54.28)
  3 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:40.33    3:43.19  
     1) Zapata, Bella 15                2) Johnson, Noa 16                
     3) Khollman, Logann 16             4) Greene, Emma 15                
  4 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       3:40.99    3:44.88  
     1) Petersen, Izzy 15               2) Srncik, Sydney 15              
     3) Knutson, Emmie 16               4) Caro, Sam 17                   
                  27.64       58.12 (58.12)     1:23.88 (25.76)     1:54.19 (56.07)
        2:21.29 (27.10)     2:50.46 (56.27)     3:16.88 (26.42)     3:44.88 (54.42)
  5 Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:46.68    3:47.24  
     1) Saul, Natalie 17                2) Paratore, Lucy 16              
     3) Pasquino, Kaylie 15             4) Grunloh, Alyssa 16             
                  25.85       54.54 (54.54)     1:21.22 (26.68)     1:50.95 (56.41)
        2:18.07 (27.12)     2:48.97 (58.02)     3:16.71 (27.74)     3:47.24 (58.27)
  6 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               3:39.05    3:47.43  
     1) Weeks, Cassondra 15             2) Barlage, Riley 16              
     3) Rowley, Hannah 17               4) Bowling, Kira 16               
                  27.43       56.32 (56.32)     1:24.31 (27.99)     1:55.93 (59.61)
        2:22.05 (26.12)     2:51.57 (55.64)     3:07.22 (15.65)     3:47.43 (55.86)
  7 Lone Star Aquatic Club-ST  'A'                    3:49.01    3:47.68  
     1) Wang, Annie 15                  2) Shepherd, Adi 15               
     3) Hall, Morgan 16                 4) Bose, Ariana 15                
                  25.90       53.43 (53.43)     1:21.06 (27.63)     1:51.77 (58.34)
        2:20.05 (28.28)     2:51.02 (59.25)     3:18.33 (27.31)     3:47.68 (56.66)
  8 Western Hills Athletic Club-ST  'A'               3:48.07    3:49.85  
     1) Mines, Sarah 15                 2) Beuerlein, Bailey 16           
     3) Francell, Emmy 15               4) Livingston, Kate 15            
                  27.60       57.34 (57.34)     1:13.25 (15.91)     1:55.73 (58.39)
        2:23.18 (27.45)     2:52.96 (57.23)     3:19.71 (26.75)     3:49.85 (56.89)
  9 San Antonio Wave-ST  'A'                          3:39.29    3:51.03  
     1) Howell, Valerie 17              2) Raike, Lauren 16               
     3) VanderWeele, Emily 17           4) Pike, Brittney 16              
                  28.06       57.31 (57.31)     1:23.76 (26.45)     1:53.61 (56.30)
        2:21.42 (27.81)     2:51.37 (57.76)     3:20.05 (28.68)     3:51.03 (59.66)
 10 Lost Creek Aquatics-ST  'B'                       3:49.44    3:52.95  
     1) McAfee, Kayla 15                2) Mullen, Maggie 15              
     3) Mayer, Ashley 16                4) Finley, Molly 15               
                  27.69       57.89 (57.89)     1:25.12 (27.23)     1:55.50 (57.61)
        2:22.81 (27.31)     2:54.18 (58.68)     3:22.41 (28.23)     3:52.95 (58.77)
 11 Sailfish-ST  'A'                                  3:50.35    3:53.28  
     1) Seifert, Ashlyn 17              2) Espinosa, Hannah 16            
     3) Freatman, Madison 15            4) Reysa, Natalie 18              
                  28.42       59.85 (59.85)     1:27.04 (27.19)     1:58.17 (58.32)
        2:25.36 (27.19)   2:59.82 (1:01.65)     3:23.13 (23.31)     3:53.28 (53.46)
 12 Lost Creek Aquatics-ST  'D'                       3:55.10    3:53.34  
     1) Dysart, Alyse 15                2) Frye, Erin 17                  
     3) Rago, Teresa 18                 4) Piotrowski, Reaghan 15         
                  28.54       59.40 (59.40)     1:26.29 (26.89)     1:55.80 (56.40)
        2:24.02 (28.22)     2:54.73 (58.93)     3:22.88 (28.15)     3:53.34 (58.61)
 13 Austin Swim Club-ST  'B'                          3:52.45    3:54.99  
     1) Weiss, Megan 15                 2) Benwell, Anna Kate 15          
     3) Thomas, Emma 16                 4) Jacops, Rachel 15              
                  27.59       57.70 (57.70)     1:25.35 (27.65)     1:57.15 (59.45)
        2:24.93 (27.78)     2:56.30 (59.15)     3:24.02 (27.72)     3:54.99 (58.69)
 14 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:44.97    3:57.42  
     1) Lopez, Jaylene 17               2) Romine, Brooke 16              
     3) McInturff, Gracen 16            4) Veltri, Sarah 17               
                  27.62       57.70 (57.70)     1:26.01 (28.31)   1:57.70 (1:00.00)
        2:24.96 (27.26)     2:55.64 (57.94)     3:24.97 (29.33)   3:57.42 (1:01.78)
 15 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         3:51.92    3:57.57  
     1) Sanchez, Zoe 16                 2) Tobias, Becca 16               
     3) Ramirez, Bianca 17              4) Schriever, Amber 16            
                  28.34       59.55 (59.55)     1:27.87 (28.32)   1:59.93 (1:00.38)
        2:15.63 (15.70)     2:59.88 (59.95)     3:27.78 (27.90)     3:57.57 (57.69)
 16 Lost Creek Aquatics-ST  'C'                       3:52.71    3:58.94  
     1) Doyal, Mary Catherine 17        2) Wang, Eileen 18                
     3) Burk, McKenzie 17               4) Cohn, Morgan 16                
                  28.52       58.99 (58.99)     1:27.14 (28.15)     1:58.82 (59.83)
        2:26.75 (27.93)     2:58.37 (59.55)     3:26.83 (28.46)   3:58.94 (1:00.57)
 -- Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:36.04        DNF  
     1) Simchak, Sasha 16               2) Mai, Aubrey 15                 
     3) Smith, Cara 16                  4) Borland, Hannah 16             
                  28.91                                                            
 
Girls 15-18 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:58.15    4:01.27  
     1) Deucher, Maddie 16              2) Benwell, Anna Kate 15          
     3) Vardeman, Keeley 17             4) McDaniel, Kaitlyn 16           
                  28.26       58.46 (58.46)     1:30.64 (32.18)   2:07.85 (1:09.39)
        2:34.88 (27.03)     3:06.57 (58.72)     3:32.64 (26.07)     4:01.27 (54.70)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:58.88    4:05.08  
     1) Murphy, Caitlin 15              2) Bui, Jasmine 15                
     3) Stewart, Mackenzie 16           4) Farris, London 15              
                  28.97       59.25 (59.25)     1:31.62 (32.37)   2:09.90 (1:10.65)
        2:37.71 (27.81)   3:10.71 (1:00.81)     3:26.81 (16.10)     4:05.08 (54.37)
  3 Nitro Swimming-ST  'B'                            4:02.96    4:10.78  
     1) Tuohy, Katie 17                 2) York, Julia 15                 
     3) Newby, Brooke 16                4) Khollman, Logann 16            
                  29.53   1:01.01 (1:01.01)     1:33.74 (32.73)   2:10.23 (1:09.22)
        2:38.76 (28.53)   3:13.13 (1:02.90)     3:40.45 (27.32)     4:10.78 (57.65)
  4 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               4:04.61    4:12.03  
     1) Rowley, Hannah 17               2) Weeks, Cassondra 15            
     3) Thompson, Ashleigh 18           4) Bowling, Kira 16               
                  29.81   1:00.63 (1:00.63)     1:15.26 (14.63)     1:35.44 (34.81)
        2:14.66 (39.22)   2:42.76 (1:07.32)     3:17.10 (34.34)   4:12.03 (1:29.27)
  5 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       4:03.64    4:12.96  
     1) Mai, Aubrey 15                  2) Cronk, Julia 16                
     3) Lopez, Jaylene 17               4) Smith, Cara 16                 
                  29.51       59.67 (59.67)     1:35.10 (35.43)   2:14.60 (1:14.93)
        2:42.90 (28.30)   3:16.95 (1:02.35)     3:43.75 (26.80)     4:12.96 (56.01)
  6 Sailfish-ST  'A'                                  4:13.22    4:13.24  
     1) McLeod, Katelyn 15              2) Espinosa, Hannah 16            
     3) Freatman, Madison 15            4) Reysa, Natalie 18              
                  29.22   1:00.75 (1:00.75)     1:32.80 (32.05)   2:09.60 (1:08.85)
        2:39.05 (29.45)   3:15.35 (1:05.75)     3:42.17 (26.82)     4:13.24 (57.89)
  7 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       4:07.91    4:16.39  
     1) Lear, Jennifer 16               2) Caro, Sam 17                   
     3) Petersen, Izzy 15               4) Knutson, Emmie 16              
                  30.84   1:03.96 (1:03.96)     1:37.77 (33.81)   2:17.43 (1:13.47)
        2:45.50 (28.07)   3:19.35 (1:01.92)     3:46.59 (27.24)     4:16.39 (57.04)
  8 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:11.22    4:17.27  
     1) Ngo, Evelyn 16                  2) Pasquino, Kaylie 15            
     3) Paratore, Lucy 16               4) Grunloh, Alyssa 16             
                  30.50   1:03.37 (1:03.37)     1:37.21 (33.84)   2:16.78 (1:13.41)
        2:44.78 (28.00)   3:18.02 (1:01.24)     3:46.25 (28.23)     4:17.27 (59.25)
  9 Western Hills Athletic Club-ST  'A'               4:11.91    4:18.64  
     1) Beuerlein, Bailey 16            2) De Leon, Sophia 15             
     3) Francell, Emmy 15               4) Livingston, Kate 15            
                  31.74   1:05.84 (1:05.84)     1:38.72 (32.88)   2:17.42 (1:11.58)
        2:46.68 (29.26)   3:21.05 (1:03.63)     3:48.38 (27.33)     4:18.64 (57.59)
 10 Austin Swim Club-ST  'B'                          4:15.77    4:18.91  
     1) Jacops, Rachel 15               2) Adame, Ilse 17                 
     3) Stavrou, Bella 15               4) Thomas, Emma 16                
                  29.83   1:02.21 (1:02.21)     1:35.45 (33.24)   2:13.67 (1:11.46)
        2:43.45 (29.78)   3:20.56 (1:06.89)     3:47.97 (27.41)     4:18.91 (58.35)
 11 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       4:07.50    4:23.28  
     1) Thornton, Erin 15               2) Gierat, Natalie 17             
     3) Lawler, Faith 16                4) Borland, Hannah 16             
                  31.38   1:04.16 (1:04.16)     1:39.59 (35.43)   2:20.81 (1:16.65)
        2:50.25 (29.44)   3:25.24 (1:04.43)     3:52.92 (27.68)     4:23.28 (58.04)
 12 Lost Creek Aquatics-ST  'C'                       4:27.46    4:24.01  
     1) Piotrowski, Reaghan 15          2) Wang, Eileen 18                
     3) Burk, McKenzie 17               4) Birlin, Julianna 15            
                  32.72   1:07.23 (1:07.23)     1:42.62 (35.39)   2:22.94 (1:15.71)
        2:53.28 (30.34)   3:28.59 (1:05.65)     3:55.04 (26.45)     4:24.01 (55.42)
 13 Texas Gold Swimming-ST  'A'                       4:24.22    4:25.43  
     1) Willis, Nicole 15               2) Slaughter, Isabella 15         
     3) Good, Kayla 15                  4) Willis, Natalie 15             
                  31.46   1:04.95 (1:04.95)     1:39.18 (34.23)   2:17.98 (1:13.03)
        2:49.59 (31.61)   3:27.27 (1:09.29)     3:54.87 (27.60)     4:25.43 (58.16)
 14 Lost Creek Aquatics-ST  'B'                       4:16.51    4:28.17  
     1) Cohn, Morgan 16                 2) Dysart, Alyse 15               
     3) Srncik, Sydney 15               4) Livingston, Lexi 16            
                  32.61   1:07.78 (1:07.78)     1:42.40 (34.62)   2:22.54 (1:14.76)
        2:52.32 (29.78)   3:31.41 (1:08.87)     3:57.01 (25.60)     4:28.17 (56.76)
 15 San Antonio Wave-ST  'A'                          4:05.67    4:29.01  
     1) VanderWeele, Emily 17           2) Dean-Von Stultz, Madi 17       
     3) Pike, Brittney 16               4) Whidby, Emma 16                
                  32.39   1:06.69 (1:06.69)     1:43.77 (37.08)   2:27.06 (1:20.37)
        2:54.74 (27.68)   3:28.48 (1:01.42)     3:57.08 (28.60)   4:29.01 (1:00.53)
 16 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         4:23.29    4:30.78  
     1) Tobias, Becca 16                2) Wu, Angelia 18                 
     3) Simon, Miranda 15               4) Schriever, Amber 16            
                  33.72   1:10.17 (1:10.17)     1:46.33 (36.16)   2:28.25 (1:18.08)
        2:58.62 (30.37)   3:33.58 (1:05.33)     4:00.63 (27.05)     4:30.78 (57.20)
 
Girls 18 & Under 200 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Park, Jasmine             11 ASC-ST                    NT    2:04.42  
                  29.26     1:01.24 (31.98)     1:32.23 (30.99)     2:04.42 (32.19)
  2 Baylor, Madi              12 TXLA-ST                   NT    2:04.71  
                  28.47     1:00.54 (32.07)     1:32.66 (32.12)     2:04.71 (32.05)
 
Girls 50 Yard Breaststroke Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Makilan, Francesca        12 Alamo Area-ST             NT      34.48  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ingram, Hudson            10 NTRO-ST                28.97      27.44  
  2 Gamez, Christian          10 Unattached-ST          28.07      27.51  
  3 Aleman, Gabriel           10 LCA-ST                 29.12      28.77  
  4 Brooks, Andres            10 TXLA-ST                29.63      28.84  
  5 Hudson, Grant             10 WAVE-ST                30.13      28.89  
  6 Li, David                 10 ASC-ST                 30.17      29.37  
  7 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST                30.37      29.67  
  8 Scott, Lionel             10 Alamo Area-ST          29.73      29.70  
B - Final
  9 Auditore Jr, Chris        10 LSAC-ST                30.73      29.88  
 10 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST          30.68      30.42  
 11 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST                30.62      30.53  
 12 Guan, Timothy             10 NTRO-ST                30.49      30.60  
 13 Chan, Christopher         10 SASA-ST                30.67      30.85  
 14 Alarcon, Kaden            10 NTRO-ST                31.24      31.12  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gamez, Christian          10 Unattached-ST          29.17      28.07  
  2 Ingram, Hudson            10 NTRO-ST                29.77      28.97  
  3 Aleman, Gabriel           10 LCA-ST                 29.82      29.12  
  4 Brooks, Andres            10 TXLA-ST                29.94      29.63  
  5 Scott, Lionel             10 Alamo Area-ST          30.51      29.73  
  6 Hudson, Grant             10 WAVE-ST                30.56      30.13  
  7 Li, David                 10 ASC-ST                 30.95      30.17  
  8 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST                30.02      30.37  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Guan, Timothy             10 NTRO-ST                30.83      30.49  
 10 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST                30.81      30.62  
 10 Gordon, Aaron             10 LCA-ST                 30.68      30.62  
 12 Chan, Christopher         10 SASA-ST                35.27L     30.67  
 13 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST          30.64      30.68  
 14 Auditore Jr, Chris        10 LSAC-ST                30.76      30.73  
 15 Noel, Campbell             9 LCA-ST                 35.49L     31.20  
 16 Alarcon, Kaden            10 NTRO-ST                30.98      31.24  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Smith, Daniel             10 SASA-ST                30.87      31.26  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ingram, Hudson            10 NTRO-ST              1:01.19    1:00.40  
                  29.30     1:00.40 (31.10)                                        
  2 Gamez, Christian          10 Unattached-ST        1:01.40    1:00.62  
                  29.80     1:00.62 (30.82)                                        
  3 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST              1:02.18    1:00.95  
                  29.62     1:00.95 (31.33)                                        
  4 Brooks, Andres            10 TXLA-ST              1:04.50    1:04.47  
                  30.65     1:04.47 (33.82)                                        
  5 Scott, Lionel             10 Alamo Area-ST        1:04.81    1:04.48  
                  31.01     1:04.48 (33.47)                                        
  6 Li, David                 10 ASC-ST               1:05.17    1:04.55  
                  30.53     1:04.55 (34.02)                                        
  7 Hudson, Grant             10 WAVE-ST              1:05.02    1:04.67  
                  30.93     1:04.67 (33.74)                                        
  8 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST        1:05.76    1:04.76  
                  31.56     1:04.76 (33.20)                                        
B - Final
  9 Smith, Daniel             10 SASA-ST              1:08.12    1:05.53  
                  31.46     1:05.53 (34.07)                                        
 10 Bennett, Brady             9 AQTX-ST              1:07.66    1:08.20  
                  32.03     1:08.20 (36.17)                                        
 11 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST               1:08.05    1:08.24  
                  32.85     1:08.24 (35.39)                                        
 12 Noel, Campbell             9 LCA-ST               1:07.83    1:08.58  
                  32.10     1:08.58 (36.48)                                        
 13 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        1:08.11    1:09.23  
                  33.30     1:09.23 (35.93)                                        
 14 Ning, Zack                10 Alamo Area-ST        1:09.60    1:11.89  
                  33.94     1:11.89 (37.95)                                        
 15 Aleman, Gabriel           10 LCA-ST               1:06.80    1:17.99  
                  40.54     1:17.99 (37.45)                                        
 16 Auditore Jr, Chris        10 LSAC-ST              1:07.93    1:19.08  
                  32.48     1:19.08 (46.60)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ingram, Hudson            10 NTRO-ST              1:05.02    1:01.19  
                  29.15     1:01.19 (32.04)                                        
  2 Gamez, Christian          10 Unattached-ST        1:00.76    1:01.40  
                  29.69     1:01.40 (31.71)                                        
  3 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST              1:01.48    1:02.18  
                  30.03     1:02.18 (32.15)                                        
  4 Brooks, Andres            10 TXLA-ST              1:05.70    1:04.50  
                  31.20     1:04.50 (33.30)                                        
  5 Scott, Lionel             10 Alamo Area-ST        1:06.63    1:04.81  
                  31.35     1:04.81 (33.46)                                        
  6 Hudson, Grant             10 WAVE-ST              1:07.23    1:05.02  
                  31.49     1:05.02 (33.53)                                        
  7 Li, David                 10 ASC-ST               1:08.83    1:05.17  
                  31.58     1:05.17 (33.59)                                        
  8 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST        1:05.46    1:05.76  
                  31.78     1:05.76 (33.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Aleman, Gabriel           10 LCA-ST               1:04.07    1:06.80  
                  30.32     1:06.80 (36.48)                                        
 10 Bennett, Brady             9 AQTX-ST              1:09.55    1:07.66  
                  32.17     1:07.66 (35.49)                                        
 11 Noel, Campbell             9 LCA-ST               1:09.27    1:07.83  
                  32.07     1:07.83 (35.76)                                        
 12 Auditore Jr, Chris        10 LSAC-ST              1:19.44L   1:07.93  
                  32.19     1:07.93 (35.74)                                        
 13 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST               1:08.31    1:08.05  
                  32.58     1:08.05 (35.47)                                        
 14 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        1:09.67    1:08.11  
                  32.74     1:08.11 (35.37)                                        
 15 Smith, Daniel             10 SASA-ST              1:08.97    1:08.12  
                  32.87     1:08.12 (35.25)                                        
 16 Ning, Zack                10 Alamo Area-ST        1:18.35L   1:09.60  
                  33.17     1:09.60 (36.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Villanueva-Delaney, Fint  10 Alamo Area-ST        1:09.24    1:12.57  
                  34.26     1:12.57 (38.31)                                        
 18 Duggan, Blake              9 WAVE-ST              1:09.10    1:13.24  
                  34.53     1:13.24 (38.71)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST              2:11.77    2:09.64  
                  30.19     1:03.07 (32.88)     1:36.77 (33.70)     2:09.64 (32.87)
  2 Ingram, Hudson            10 NTRO-ST              2:17.72    2:15.01  
                  29.81     1:03.32 (33.51)     1:39.07 (35.75)     2:15.01 (35.94)
  3 Gamez, Christian          10 Unattached-ST        2:18.88    2:16.35  
                  31.41     1:06.60 (35.19)     1:42.08 (35.48)     2:16.35 (34.27)
  4 Scott, Lionel             10 Alamo Area-ST        2:21.06    2:19.73  
                  32.41     1:07.88 (35.47)     1:44.43 (36.55)     2:19.73 (35.30)
  5 Guan, Timothy             10 NTRO-ST              2:19.16    2:19.93  
                  32.09     1:07.29 (35.20)     1:43.60 (36.31)     2:19.93 (36.33)
  6 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST        2:24.81    2:21.08  
                  31.86     1:07.98 (36.12)     1:45.24 (37.26)     2:21.08 (35.84)
  7 Smith, Daniel             10 SASA-ST              2:21.37    2:21.19  
                  33.05     1:09.19 (36.14)     1:46.21 (37.02)     2:21.19 (34.98)
  8 Li, David                 10 ASC-ST               2:21.72    2:21.41  
                  31.94     1:08.03 (36.09)     1:45.10 (37.07)     2:21.41 (36.31)
B - Final
  9 Hudson, Grant             10 WAVE-ST              2:30.38    2:22.87  
                  32.02     1:08.52 (36.50)     1:46.91 (38.39)     2:22.87 (35.96)
 10 Chan, Christopher         10 SASA-ST              2:24.90    2:24.58  
                  33.42     1:10.60 (37.18)     1:48.83 (38.23)     2:24.58 (35.75)
 11 Noel, Campbell             9 LCA-ST               2:30.88    2:27.12  
                  32.33     1:10.16 (37.83)     1:50.11 (39.95)     2:27.12 (37.01)
 12 Auditore Jr, Chris        10 LSAC-ST              2:27.35    2:27.33  
                  34.98     1:12.56 (37.58)     1:51.32 (38.76)     2:27.33 (36.01)
 13 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        2:26.14    2:27.40  
                  33.61     1:11.09 (37.48)     1:49.90 (38.81)     2:27.40 (37.50)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST              2:08.91    2:11.77  
                  31.00     1:04.66 (33.66)     1:38.46 (33.80)     2:11.77 (33.31)
  2 Ingram, Hudson            10 NTRO-ST              2:24.36    2:17.72  
                  30.78     1:05.11 (34.33)     1:42.15 (37.04)     2:17.72 (35.57)
  3 Gamez, Christian          10 Unattached-ST        2:17.78    2:18.88  
                  31.25     1:06.50 (35.25)     1:43.37 (36.87)     2:18.88 (35.51)
  4 Guan, Timothy             10 NTRO-ST              2:20.43    2:19.16  
                  32.00     1:07.46 (35.46)     1:43.81 (36.35)     2:19.16 (35.35)
  5 Scott, Lionel             10 Alamo Area-ST        2:28.18    2:21.06  
                  33.71     1:10.39 (36.68)     1:46.86 (36.47)     2:21.06 (34.20)
  6 Smith, Daniel             10 SASA-ST              2:28.01    2:21.37  
                  32.51     1:09.43 (36.92)     1:46.58 (37.15)     2:21.37 (34.79)
  7 Li, David                 10 ASC-ST               2:26.52    2:21.72  
                  33.29     1:09.44 (36.15)     1:45.96 (36.52)     2:21.72 (35.76)
  8 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST        2:24.06    2:24.81  
                  32.69     1:09.00 (36.31)     1:47.24 (38.24)     2:24.81 (37.57)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chan, Christopher         10 SASA-ST              2:26.69    2:24.90  
                  33.01     1:10.90 (37.89)     1:48.21 (37.31)     2:24.90 (36.69)
 10 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        2:29.29    2:26.14  
                  34.33     1:11.44 (37.11)     1:49.19 (37.75)     2:26.14 (36.95)
 11 Auditore Jr, Chris        10 LSAC-ST              2:25.77    2:27.35  
                  33.82     1:11.94 (38.12)     1:50.46 (38.52)     2:27.35 (36.89)
 12 Hudson, Grant             10 WAVE-ST              2:28.61    2:30.38  
                  32.92     1:11.60 (38.68)     1:51.29 (39.69)     2:30.38 (39.09)
 13 Noel, Campbell             9 LCA-ST               2:28.13    2:30.88  
                  33.68     1:12.51 (38.83)     1:51.52 (39.01)     2:30.88 (39.36)
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ingram, Hudson            10 NTRO-ST              6:27.74    6:08.17  
                  31.16     1:07.32 (36.16)     1:44.66 (37.34)     2:22.48 (37.82)
        3:00.65 (38.17)     3:38.58 (37.93)     4:16.92 (38.34)     4:54.77 (37.85)
        5:32.60 (37.83)     6:08.17 (35.57)                                        
  2 Guan, Timothy             10 NTRO-ST              6:12.21    6:13.02  
                  32.69     1:09.45 (36.76)     1:47.59 (38.14)     2:25.70 (38.11)
        3:03.83 (38.13)     3:41.64 (37.81)     4:20.69 (39.05)     4:58.73 (38.04)
        5:36.71 (37.98)     6:13.02 (36.31)                                        
  3 Hardy, Cooper             10 ATAC-ST              6:32.29    6:29.24  
                  32.62     1:09.40 (36.78)     1:48.60 (39.20)     2:28.86 (40.26)
        3:08.55 (39.69)     3:48.67 (40.12)     4:28.93 (40.26)     5:09.37 (40.44)
        5:49.85 (40.48)     6:29.24 (39.39)                                        
  4 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        6:30.26    6:30.36  
                  34.90     1:14.07 (39.17)     1:53.65 (39.58)     2:33.81 (40.16)
        3:13.61 (39.80)     3:54.61 (41.00)     4:34.93 (40.32)     5:14.42 (39.49)
        5:53.55 (39.13)     6:30.36 (36.81)                                        
  5 Bennett, Brady             9 AQTX-ST              6:36.42    6:30.49  
                  33.08     1:12.60 (39.52)     1:52.73 (40.13)     2:32.82 (40.09)
        3:12.75 (39.93)     3:53.65 (40.90)     4:33.57 (39.92)     5:14.07 (40.50)
        5:53.39 (39.32)     6:30.49 (37.10)                                        
  6 Noel, Campbell             9 LCA-ST               6:25.98    6:52.63  
                  34.70     1:12.48 (37.78)     1:52.28 (39.80)     2:33.72 (41.44)
        3:16.51 (42.79)     3:59.92 (43.41)     4:43.09 (43.17)     5:26.96 (43.87)
        6:10.48 (43.52)     6:52.63 (42.15)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ingram, Hudson            10 NTRO-ST                33.34      32.26  
  2 Gamez, Christian          10 Unattached-ST          32.69      32.47  
  3 Gordon, Aaron             10 LCA-ST                 33.72      33.18  
  4 Aleman, Gabriel           10 LCA-ST                 34.67      33.64  
  5 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST          35.15      33.67  
  6 Chan, Christopher         10 SASA-ST                34.88      34.24  
  7 Guan, Timothy             10 NTRO-ST                35.19      34.97  
  8 Brooks, Andres            10 TXLA-ST                35.00      35.28  
B - Final
  9 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST                35.25      34.42  
 10 Fitzpatrick, Hudson       10 WLOO-ST                35.25      34.69  
 11 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST                35.36      35.72  
 12 Shively, John             10 TXLA-ST                35.92      36.18  
 13 Wang, Raphael             10 WLOO-ST                36.37      36.22  
 14 Duggan, Blake              9 WAVE-ST                36.46      36.23  
 15 Noel, Campbell             9 LCA-ST                 36.61      36.26  
 16 Wei, Casey                10 NTRO-ST                36.90      36.63  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gamez, Christian          10 Unattached-ST          33.84      32.69  
  2 Ingram, Hudson            10 NTRO-ST                36.20      33.34  
  3 Gordon, Aaron             10 LCA-ST                 35.60      33.72  
  4 Aleman, Gabriel           10 LCA-ST                 35.40      34.67  
  5 Chan, Christopher         10 SASA-ST                36.81      34.88  
  6 Brooks, Andres            10 TXLA-ST                36.24      35.00  
  7 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST          35.21      35.15  
  8 Guan, Timothy             10 NTRO-ST                35.45      35.19  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST                35.73      35.25  
  9 Fitzpatrick, Hudson       10 WLOO-ST                34.61      35.25  
 11 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST                35.79      35.36  
 12 Shively, John             10 TXLA-ST                36.58      35.92  
 13 Wang, Raphael             10 WLOO-ST                35.47      36.37  
 14 Duggan, Blake              9 WAVE-ST                36.55      36.46  
 15 Noel, Campbell             9 LCA-ST                 42.50L     36.61  
 16 Wei, Casey                10 NTRO-ST                36.37      36.90  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ruthven, Cadel             9 TXLA-ST                36.47      37.12  
 18 Saporsky, Ethan           10 Alamo Area-ST          36.91      37.36  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rieder, Luke              10 NTRO-ST                36.85      37.48  
 20 Auditore Jr, Chris        10 LSAC-ST                41.85L     39.05  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Aleman, Gabriel           10 LCA-ST               1:12.63    1:10.00  
                  33.88     1:10.00 (36.12)                                        
  2 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST        1:14.26    1:12.63  
                  34.99     1:12.63 (37.64)                                        
  3 Chan, Christopher         10 SASA-ST              1:15.17    1:13.94  
                  35.95     1:13.94 (37.99)                                        
  4 Deac, Stefan              10 NTRO-ST              1:14.53    1:13.96  
                  35.94     1:13.96 (38.02)                                        
  5 Fitzpatrick, Hudson       10 WLOO-ST              1:15.06    1:14.38  
                  36.19     1:14.38 (38.19)                                        
  6 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST              1:15.17    1:16.01  
                  36.99     1:16.01 (39.02)                                        
  7 Wang, Raphael             10 WLOO-ST              1:16.37    1:16.09  
                  36.47     1:16.09 (39.62)                                        
  8 Ning, Zack                10 Alamo Area-ST        1:16.50    1:16.88  
                  36.99     1:16.88 (39.89)                                        
B - Final
  9 Duggan, Blake              9 WAVE-ST              1:17.28    1:15.68  
                  36.89     1:15.68 (38.79)                                        
 10 Shively, John             10 TXLA-ST              1:18.00    1:16.83  
                  37.31     1:16.83 (39.52)                                        
 11 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        1:18.87    1:17.72  
                  38.14     1:17.72 (39.58)                                        
 12 Ruthven, Cadel             9 TXLA-ST              1:17.22    1:18.01  
                  38.90     1:18.01 (39.11)                                        
 13 Auditore Jr, Chris        10 LSAC-ST              1:20.34    1:18.62  
                  38.64     1:18.62 (39.98)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aleman, Gabriel           10 LCA-ST               1:13.35    1:12.63  
                  35.78     1:12.63 (36.85)                                        
  2 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST        1:14.77    1:14.26  
                  35.58     1:14.26 (38.68)                                        
  3 Deac, Stefan              10 NTRO-ST              1:16.06    1:14.53  
                  35.77     1:14.53 (38.76)                                        
  4 Fitzpatrick, Hudson       10 WLOO-ST              1:15.85    1:15.06  
                  36.82     1:15.06 (38.24)                                        
  5 Chan, Christopher         10 SASA-ST              1:15.24    1:15.17  
                  36.10     1:15.17 (39.07)                                        
  5 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST              1:17.59    1:15.17  
                  36.74     1:15.17 (38.43)                                        
  7 Wang, Raphael             10 WLOO-ST              1:18.18    1:16.37  
                  36.83     1:16.37 (39.54)                                        
  8 Ning, Zack                10 Alamo Area-ST        1:29.03L   1:16.50  
                  36.45     1:16.50 (40.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ruthven, Cadel             9 TXLA-ST              1:17.47    1:17.22  
                  38.35     1:17.22 (38.87)                                        
 10 Duggan, Blake              9 WAVE-ST              1:18.44    1:17.28  
                  37.96     1:17.28 (39.32)                                        
 11 Shively, John             10 TXLA-ST              1:17.25    1:18.00  
                  37.81     1:18.00 (40.19)                                        
 12 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        1:18.61    1:18.87  
                  39.12     1:18.87 (39.75)                                        
 13 Flynn, Gannon             10 NTRO-ST              1:18.83    1:20.05  
                  39.44     1:20.05 (40.61)                                        
 14 Auditore Jr, Chris        10 LSAC-ST              1:27.79L   1:20.34  
                  39.79     1:20.34 (40.55)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Li, David                 10 ASC-ST                 37.12      37.00  
  2 Grimm, Tyler              10 NTRO-ST                41.07      37.74  
  3 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST                40.33      38.47  
  4 Deac, Stefan              10 NTRO-ST                41.00      39.57  
  5 Shen, Kevin               10 TXLA-ST                39.74      40.09  
  6 Ward, Jake                10 CBA-ST                 40.83      40.49  
 -- Fitzpatrick, Will         10 LCA-ST                 40.15         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, David                 10 ASC-ST                 37.17      37.12  
  2 Shen, Kevin               10 TXLA-ST                40.26      39.74  
  3 Fitzpatrick, Will         10 LCA-ST                 40.25      40.15  
  4 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST                46.96L     40.33  
  5 Ward, Jake                10 CBA-ST                 39.89      40.83  
  6 Deac, Stefan              10 NTRO-ST                39.88      41.00  
  7 Grimm, Tyler              10 NTRO-ST                40.12      41.07  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Li, David                 10 ASC-ST               1:21.45    1:19.56  
                  37.79     1:19.56 (41.77)                                        
  2 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST              1:22.90    1:19.66  
                  38.67     1:19.66 (40.99)                                        
  3 Gamez, Christian          10 Unattached-ST        1:25.21    1:22.68  
                  40.53     1:22.68 (42.15)                                        
  4 Deac, Stefan              10 NTRO-ST              1:27.36    1:23.51  
                  39.30     1:23.51 (44.21)                                        
  5 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST              1:27.39    1:23.53  
                  40.57     1:23.53 (42.96)                                        
  6 Brooks, Andres            10 TXLA-ST              1:27.13    1:25.56  
                  40.49     1:25.56 (45.07)                                        
  7 Hardeman, Zach            10 Alamo Area-ST        1:26.21    1:25.68  
                  41.20     1:25.68 (44.48)                                        
  8 Fitzpatrick, Will         10 LCA-ST               1:27.56    1:28.05  
                  41.23     1:28.05 (46.82)                                        
B - Final
  9 Rieder, Luke              10 NTRO-ST              1:28.48    1:28.35  
                  41.96     1:28.35 (46.39)                                        
 10 Scott, Lionel             10 Alamo Area-ST        1:29.38    1:30.26  
                  42.94     1:30.26 (47.32)                                        
 11 Shen, Kevin               10 TXLA-ST              1:30.04    1:31.03  
                  41.86     1:31.03 (49.17)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, David                 10 ASC-ST               1:22.28    1:21.45  
                  38.69     1:21.45 (42.76)                                        
  2 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST              1:21.91    1:22.90  
                  39.40     1:22.90 (43.50)                                        
  3 Gamez, Christian          10 Unattached-ST        1:29.58    1:25.21  
                  41.91     1:25.21 (43.30)                                        
  4 Hardeman, Zach            10 Alamo Area-ST        1:29.14    1:26.21  
                  41.05     1:26.21 (45.16)                                        
  5 Brooks, Andres            10 TXLA-ST              1:29.76    1:27.13  
                  41.95     1:27.13 (45.18)                                        
  6 Deac, Stefan              10 NTRO-ST              1:27.64    1:27.36  
                  41.40     1:27.36 (45.96)                                        
  7 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST              1:28.65    1:27.39  
                  41.87     1:27.39 (45.52)                                        
  8 Fitzpatrick, Will         10 LCA-ST               1:27.60    1:27.56  
                  41.09     1:27.56 (46.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rieder, Luke              10 NTRO-ST              1:29.71    1:28.48  
                  43.11     1:28.48 (45.37)                                        
 10 Scott, Lionel             10 Alamo Area-ST        1:29.21    1:29.38  
                  42.40     1:29.38 (46.98)                                        
 11 Shen, Kevin               10 TXLA-ST              1:28.41    1:30.04  
                  41.85     1:30.04 (48.19)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ingram, Hudson            10 NTRO-ST                31.12      30.46  
  2 Gamez, Christian          10 Unattached-ST          31.57      30.59  
  3 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST                31.77      31.26  
  4 Hudson, Grant             10 WAVE-ST                32.25      31.50  
  5 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST          32.21      31.87  
  6 Gordon, Aaron             10 LCA-ST                 32.46      31.95  
  7 Guan, Timothy             10 NTRO-ST                32.18      32.17  
  8 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST                32.95      32.68  
B - Final
  9 Brooks, Andres            10 TXLA-ST                33.01      32.81  
 10 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST                33.39      33.05  
 11 Li, David                 10 ASC-ST                 33.18      33.21  
 12 Fitzpatrick, Hudson       10 WLOO-ST                34.56      34.24  
 13 Bennett, Brady             9 AQTX-ST                34.88      34.47  
 14 Flynn, Gannon             10 NTRO-ST                34.52      34.75  
 15 Ning, Zack                10 Alamo Area-ST          34.77      34.88  
 -- Sefcik, Auggie             9 NTRO-ST                34.85         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ingram, Hudson            10 NTRO-ST                32.85      31.12  
  2 Gamez, Christian          10 Unattached-ST          31.91      31.57  
  3 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST                32.82      31.77  
  4 Guan, Timothy             10 NTRO-ST                32.56      32.18  
  5 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST          32.49      32.21  
  6 Hudson, Grant             10 WAVE-ST                32.35      32.25  
  7 Gordon, Aaron             10 LCA-ST                 33.88      32.46  
  8 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST                35.03      32.95  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brooks, Andres            10 TXLA-ST                33.96      33.01  
 10 Li, David                 10 ASC-ST                 33.76      33.18  
 11 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST                34.64      33.39  
 12 Flynn, Gannon             10 NTRO-ST                34.20      34.52  
 13 Fitzpatrick, Hudson       10 WLOO-ST                34.08      34.56  
 14 Ning, Zack                10 Alamo Area-ST          33.30      34.77  
 15 Sefcik, Auggie             9 NTRO-ST                35.20      34.85  
 16 Bennett, Brady             9 AQTX-ST                34.16      34.88  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Noel, Campbell             9 LCA-ST                 34.64      35.56  
 18 Villanueva-Delaney, Fint  10 Alamo Area-ST          35.38      35.77  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Shively, John             10 TXLA-ST                35.07      36.99  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ingram, Hudson            10 NTRO-ST              1:09.07    1:08.58  
                  31.25     1:08.58 (37.33)                                        
  2 Guan, Timothy             10 NTRO-ST              1:12.58    1:11.40  
                  33.67     1:11.40 (37.73)                                        
  3 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST        1:12.30    1:11.73  
                  33.19     1:11.73 (38.54)                                        
  4 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST              1:14.91    1:12.30  
                  33.88     1:12.30 (38.42)                                        
  5 Hudson, Grant             10 WAVE-ST              1:16.23    1:12.47  
                  34.52     1:12.47 (37.95)                                        
  6 Li, David                 10 ASC-ST               1:14.74    1:14.42  
                  33.96     1:14.42 (40.46)                                        
  7 Gamez, Christian          10 Unattached-ST        1:15.66    1:14.43  
                  36.13     1:14.43 (38.30)                                        
  8 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST              1:18.92    1:16.79  
                  36.25     1:16.79 (40.54)                                        
B - Final
  9 Bennett, Brady             9 AQTX-ST              1:22.33    1:19.41  
                  37.26     1:19.41 (42.15)                                        
 10 Huang, Parker              9 NTRO-ST              1:23.89    1:19.72  
                  38.04     1:19.72 (41.68)                                        
 11 Flynn, Gannon             10 NTRO-ST              1:20.71    1:19.94  
                  37.38     1:19.94 (42.56)                                        
 12 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        1:26.57    1:22.49  
                  38.77     1:22.49 (43.72)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ingram, Hudson            10 NTRO-ST              1:14.88    1:09.07  
                  31.44     1:09.07 (37.63)                                        
  2 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST        1:12.89    1:12.30  
                  33.01     1:12.30 (39.29)                                        
  3 Guan, Timothy             10 NTRO-ST              1:13.53    1:12.58  
                  34.89     1:12.58 (37.69)                                        
  4 Li, David                 10 ASC-ST               1:22.00    1:14.74  
                  34.48     1:14.74 (40.26)                                        
  5 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST              1:15.94    1:14.91  
                  35.51     1:14.91 (39.40)                                        
  6 Gamez, Christian          10 Unattached-ST        1:16.10    1:15.66  
                  36.37     1:15.66 (39.29)                                        
  7 Hudson, Grant             10 WAVE-ST              1:20.63    1:16.23  
                  36.29     1:16.23 (39.94)                                        
  8 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST              1:21.06    1:18.92  
                  35.66     1:18.92 (43.26)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Flynn, Gannon             10 NTRO-ST              1:21.98    1:20.71  
                  36.95     1:20.71 (43.76)                                        
 10 Bennett, Brady             9 AQTX-ST              1:22.87    1:22.33  
                  37.14     1:22.33 (45.19)                                        
 11 Ning, Zack                10 Alamo Area-ST        1:21.24    1:23.01  
                  38.48     1:23.01 (44.53)                                        
 12 Huang, Parker              9 NTRO-ST              1:19.95    1:23.89  
                  38.50     1:23.89 (45.39)                                        
 13 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        1:23.38    1:26.57  
                  39.61     1:26.57 (46.96)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST              1:12.59    1:12.04  
                  33.75     1:12.04 (38.29)                                        
  2 Chan, Christopher         10 SASA-ST              1:14.13    1:13.06  
                  33.82     1:13.06 (39.24)                                        
  3 Deac, Stefan              10 NTRO-ST              1:15.38    1:13.71  
                  33.52     1:13.71 (40.19)                                        
  4 Li, David                 10 ASC-ST               1:14.93    1:13.90  
                  35.02     1:13.90 (38.88)                                        
  5 Brooks, Andres            10 TXLA-ST              1:14.42    1:14.31  
                  34.35     1:14.31 (39.96)                                        
  6 Aleman, Gabriel           10 LCA-ST               1:16.84    1:15.11  
                  35.63     1:15.11 (39.48)                                        
  7 Duggan, Blake              9 WAVE-ST              1:18.27    1:19.98  
                  36.00     1:19.98 (43.98)                                        
 -- Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST               1:18.52         DQ  
B - Final
  9 Smith, Daniel             10 SASA-ST              1:19.33    1:15.42  
                  34.84     1:15.42 (40.58)                                        
 10 Flynn, Gannon             10 NTRO-ST              1:20.49    1:18.00  
                  36.22     1:18.00 (41.78)                                        
 11 Shively, John             10 TXLA-ST              1:19.82    1:20.87  
                  36.78     1:20.87 (44.09)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hays, ZJ                  10 GOLD-ST              1:14.22    1:12.59  
                  33.78     1:12.59 (38.81)                                        
  2 Chan, Christopher         10 SASA-ST              1:16.98    1:14.13  
                  34.79     1:14.13 (39.34)                                        
  3 Brooks, Andres            10 TXLA-ST              1:16.74    1:14.42  
                  34.41     1:14.42 (40.01)                                        
  4 Li, David                 10 ASC-ST               1:15.09    1:14.93  
                  36.16     1:14.93 (38.77)                                        
  5 Deac, Stefan              10 NTRO-ST              1:19.26    1:15.38  
                  35.44     1:15.38 (39.94)                                        
  6 Aleman, Gabriel           10 LCA-ST               1:18.09    1:16.84  
                  35.11     1:16.84 (41.73)                                        
  7 Duggan, Blake              9 WAVE-ST              1:16.87    1:18.27  
                  36.02     1:18.27 (42.25)                                        
  8 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST               1:15.95    1:18.52  
                  37.23     1:18.52 (41.29)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smith, Daniel             10 SASA-ST              1:17.00    1:19.33  
                  36.93     1:19.33 (42.40)                                        
 10 Shively, John             10 TXLA-ST              1:18.77    1:19.82  
                  36.46     1:19.82 (43.36)                                        
 11 Flynn, Gannon             10 NTRO-ST              1:17.13    1:20.49  
                  38.11     1:20.49 (42.38)                                        
 -- Scott, Lionel             10 Alamo Area-ST        1:18.15         DQ  
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST              2:32.59    2:30.12  
                  34.18     1:12.58 (38.40)     1:57.05 (44.47)     2:30.12 (33.07)
  2 Brooks, Andres            10 TXLA-ST              2:40.73    2:36.48  
                  33.66     1:13.45 (39.79)     2:02.00 (48.55)     2:36.48 (34.48)
  3 Chan, Christopher         10 SASA-ST              2:40.35    2:36.49  
                  34.11     1:15.06 (40.95)     2:01.73 (46.67)     2:36.49 (34.76)
  4 Deac, Stefan              10 NTRO-ST              2:44.76    2:37.77  
                  35.64     1:16.00 (40.36)     2:02.07 (46.07)     2:37.77 (35.70)
  5 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST        2:40.96    2:38.20  
                  33.54     1:12.46 (38.92)     2:02.87 (50.41)     2:38.20 (35.33)
  6 Guan, Timothy             10 NTRO-ST              2:46.40    2:45.62  
                  35.02     1:16.15 (41.13)     2:08.76 (52.61)     2:45.62 (36.86)
  7 Shively, John             10 TXLA-ST              2:57.16    2:47.32  
                  35.95     1:17.30 (41.35)     2:10.59 (53.29)     2:47.32 (36.73)
  8 Flynn, Gannon             10 NTRO-ST              2:46.70    2:47.79  
                  36.31     1:20.31 (44.00)     2:08.36 (48.05)     2:47.79 (39.43)
B - Final
  9 Bennett, Brady             9 AQTX-ST              2:57.93    2:53.85  
                  37.86     1:20.17 (42.31)     2:16.41 (56.24)     2:53.85 (37.44)
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gettys, Bucky             10 GOLD-ST              2:33.21    2:32.59  
                  34.32     1:12.77 (38.45)     1:59.23 (46.46)     2:32.59 (33.36)
  2 Chan, Christopher         10 SASA-ST              2:42.10    2:40.35  
                  35.14     1:16.28 (41.14)     2:04.96 (48.68)     2:40.35 (35.39)
  3 Brooks, Andres            10 TXLA-ST              2:45.80    2:40.73  
                  33.49     1:13.95 (40.46)     2:03.32 (49.37)     2:40.73 (37.41)
  4 Altermatt, Owen           10 Alamo Area-ST        2:45.62    2:40.96  
                  34.72     1:14.82 (40.10)     2:04.43 (49.61)     2:40.96 (36.53)
  5 Deac, Stefan              10 NTRO-ST              2:46.87    2:44.76  
                  37.36     1:19.74 (42.38)     2:07.27 (47.53)     2:44.76 (37.49)
  6 Guan, Timothy             10 NTRO-ST              2:48.00    2:46.40  
                  35.45     1:18.91 (43.46)     2:08.86 (49.95)     2:46.40 (37.54)
  7 Flynn, Gannon             10 NTRO-ST              2:48.65    2:46.70  
                  37.19     1:20.14 (42.95)     2:09.54 (49.40)     2:46.70 (37.16)
  8 Shively, John             10 TXLA-ST              2:50.92    2:57.16  
                  38.11     1:23.06 (44.95)     2:17.20 (54.14)     2:57.16 (39.96)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Noel, Campbell             9 LCA-ST               2:46.67    2:57.32  
                  38.66     1:23.30 (44.64)     2:17.54 (54.24)     2:57.32 (39.78)
 10 Bennett, Brady             9 AQTX-ST              2:50.90    2:57.93  
                  36.77     1:22.14 (45.37)     2:19.44 (57.30)     2:57.93 (38.49)
 -- Duggan, Blake              9 WAVE-ST              2:48.21         DQ  
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            2:02.28    2:00.60  
     1) Deac, Stefan 10                 2) Guan, Timothy 10               
     3) Sefcik, Auggie 9                4) Ingram, Hudson 10              
                  31.17     1:01.82 (30.65)     1:32.79 (30.97)     2:00.60 (27.81)
  2 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       2:03.88    2:01.26  
     1) Scott, Lionel 10                2) Altermatt, Owen 10             
     3) Villanueva-Delaney, Fintan 10   4) Ning, Zack 10                  
                  30.09       59.91 (29.82)     1:31.18 (31.27)     2:01.26 (30.08)
  3 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       2:01.00    2:03.05  
     1) Noel, Campbell 9                2) Fitzpatrick, Will 10           
     3) Gordon, Aaron 10                4) Aleman, Gabriel 10             
                  30.65     1:02.69 (32.04)     1:34.07 (31.38)     2:03.05 (28.98)
  4 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         2:07.11    2:05.94  
     1) Shen, Kevin 10                  2) Ruthven, Cadel 9               
     3) Shively, John 10                4) Brooks, Andres 10              
                  31.46     1:07.30 (35.84)     1:36.83 (29.53)     2:05.94 (29.11)
 
Boys 10 & Under 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       4:31.56    4:31.43  
     1) Altermatt, Owen 10              2) Scott, Lionel 10               
     3) Ortiz Carrion, Nicolas 10       4) Saporsky, Ethan 10             
                  31.60   1:06.48 (1:06.48)     1:38.53 (32.05)   2:13.68 (1:07.20)
        2:45.28 (31.60)   3:20.26 (1:06.58)     3:53.71 (33.45)   4:31.43 (1:11.17)
  2 Nitro Swimming-ST  'B'                                 NT    4:33.31  
     1) Guan, Timothy 10                2) Wei, Casey 10                  
     3) Rieder, Luke 10                 4) Ingram, Hudson 10              
                  30.74   1:04.90 (1:04.90)     1:40.24 (35.34)   2:18.57 (1:13.67)
        2:52.98 (34.41)   3:30.94 (1:12.37)     3:59.80 (28.86)   4:33.31 (1:02.37)
  3 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                            NT    4:35.21  
     1) Gordon, Aaron 10                2) Fitzpatrick, Will 10           
     3) Noel, Campbell 9                4) Aleman, Gabriel 10             
                  33.56   1:13.70 (1:13.70)     1:46.24 (32.54)   2:23.70 (1:10.00)
        2:55.61 (31.91)   3:31.13 (1:07.43)     4:01.45 (30.32)   4:35.21 (1:04.08)
  4 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         4:34.46    4:44.16  
     1) Shively, John 10                2) Shen, Kevin 10                 
     3) Ruthven, Cadel 9                4) Brooks, Andres 10              
                  34.18   1:12.51 (1:12.51)     1:46.45 (33.94)   2:26.31 (1:13.80)
        3:00.95 (34.64)                             4:09.47 ( )         4:44.16 ( )
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            2:18.77    2:16.50  
     1) Guan, Timothy 10                2) Grimm, Tyler 10                
     3) Ingram, Hudson 10               4) Deac, Stefan 10                
                  35.29     1:15.80 (40.51)     1:47.43 (31.63)     2:16.50 (29.07)
  2 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       2:18.00    2:16.78  
     1) Gordon, Aaron 10                2) Fitzpatrick, Will 10           
     3) Noel, Campbell 9                4) Aleman, Gabriel 10             
                  33.84     1:14.63 (40.79)     1:30.58 (15.95)     2:16.78 (46.20)
  3 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       2:21.67    2:21.07  
     1) Altermatt, Owen 10              2) Scott, Lionel 10               
     3) Ning, Zack 10                   4) Ortiz Carrion, Nicolas 10      
                  34.31     1:15.53 (41.22)     1:49.87 (34.34)     2:21.07 (31.20)
  4 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         2:21.74    2:22.16  
     1) Ruthven, Cadel 9                2) Shen, Kevin 10                 
     3) Shively, John 10                4) Brooks, Andres 10              
                  36.30     1:16.30 (40.00)     1:53.07 (36.77)     2:22.16 (29.09)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Croley, Ethan             12 SASA-ST                25.21      24.85  
  2 Wu, Thomas                12 WLOO-ST                26.08      25.66  
  3 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST          26.19      25.71  
  4 Kelly, Jeremy             11 NTRO-ST                26.07      25.78  
  4 Wang, Sonny               11 WLOO-ST                26.22      25.78  
  6 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST                 26.22      25.82  
  7 Doyle, Colin              12 Unattached-ST          25.91      25.93  
  8 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST                26.16      26.19  
B - Final
  9 Cao, Kellen               12 ATAC-ST                26.38      25.50  
 10 Orris, Gavin              12 LCA-ST                 26.56      26.08  
 11 Starnes, Garrett          12 MM-ST                  26.61      26.22  
 12 Ho, Evan                  12 LCA-ST                 26.95      26.42  
 12 Roberts, Evan             11 WLOO-ST                26.64      26.42  
 14 Stephenson, Matthew       12 TXLA-ST                26.77      26.81  
 15 Croley, Evan              11 SASA-ST                26.54      26.87  
 16 Mandacina, Brayden        12 Alamo Area-ST          26.74      26.91  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Croley, Ethan             12 SASA-ST                25.11      25.21  
  2 Salinas, Isaiah           11 Alamo Area-ST          26.73      25.75  
  3 Doyle, Colin              12 Unattached-ST          27.31      25.91  
  4 Kelly, Jeremy             11 NTRO-ST                27.31      26.07  
  5 Wu, Thomas                12 WLOO-ST                26.28      26.08  
  6 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST                25.93      26.16  
  7 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST          26.04      26.19  
  7 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST          26.84      26.19  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wang, Sonny               11 WLOO-ST                26.16      26.22  
  9 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST                 26.27      26.22  
 11 Solis, Nickolas           12 Alamo Area-ST          26.91      26.25  
 12 Cao, Kellen               12 ATAC-ST                25.62      26.38  
 13 Croley, Evan              11 SASA-ST                27.00      26.54  
 14 Orris, Gavin              12 LCA-ST                 27.60      26.56  
 15 Starnes, Garrett          12 MM-ST                  27.42      26.61  
 16 Roberts, Evan             11 WLOO-ST                26.32      26.64  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mandacina, Brayden        12 Alamo Area-ST          26.87      26.74  
 17 Sabuda, Matthew           12 NTRO-ST                26.38      26.74  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 19 Alcala, Noah              12 Alamo Area-ST          27.31      26.76  
 20 Li, Daniel                12 ASC-ST                 26.56      26.77  
 20 Stephenson, Matthew       12 TXLA-ST                27.77      26.77  
 22 Ho, Evan                  12 LCA-ST                 27.28      26.95  
 23 Roybal, Kai               12 Alamo Area-ST          27.21      27.16  
 24 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST          27.42      27.38  
 25 Merriman, Ben             12 HSC-ST                 27.72      27.39  
 26 Rivas Cardona, Diego      12 RUSH-ST                27.36      27.45  
 27 Isiofia, Dabie            11 CBA-ST                 27.07      27.68  
 28 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST          27.31      27.77  
 29 Herceg, Luka              11 NTRO-ST                31.68L     27.90  
 30 Prins, Ethan              12 TXLA-ST                27.80      28.15  
 31 Maese, Jaden              12 SASA-ST                27.74      28.38  
 -- Hoard, William            12 WHAC-ST                27.79         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cao, Kellen               12 ATAC-ST                55.23      53.84  
                  26.41       53.84 (27.43)                                        
  2 Ruthven, Carter           11 TXLA-ST                55.06      54.66  
                  26.32       54.66 (28.34)                                        
  3 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST          55.90      55.35  
                  26.60       55.35 (28.75)                                        
  4 Wu, Thomas                12 WLOO-ST                56.21      56.50  
                  26.96       56.50 (29.54)                                        
  5 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST                57.30      56.61  
                  27.25       56.61 (29.36)                                        
  6 Roberts, Evan             11 WLOO-ST                56.20      56.67  
                  27.51       56.67 (29.16)                                        
  7 Mandacina, Brayden        12 Alamo Area-ST          57.01      56.85  
                  27.48       56.85 (29.37)                                        
  8 Solis, Nickolas           12 Alamo Area-ST          55.38      56.95  
                  28.30       56.95 (28.65)                                        
B - Final
  9 Li, Daniel                12 ASC-ST                 57.79      56.30  
                  26.78       56.30 (29.52)                                        
 10 Ho, Evan                  12 LCA-ST                 57.61      57.10  
                  27.50       57.10 (29.60)                                        
 11 Stephenson, Matthew       12 TXLA-ST                58.99      57.38  
                  27.87       57.38 (29.51)                                        
 12 Kelly, Jeremy             11 NTRO-ST                57.33      57.44  
                  27.06       57.44 (30.38)                                        
 13 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST                 59.11      57.66  
                  27.76       57.66 (29.90)                                        
 14 Sabuda, Matthew           12 NTRO-ST                58.31      58.10  
                  28.08       58.10 (30.02)                                        
 15 Roybal, Kai               12 Alamo Area-ST          58.43      58.33  
                  27.10       58.33 (31.23)                                        
 16 Starnes, Garrett          12 MM-ST                  59.54      59.13  
                  28.17       59.13 (30.96)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Croley, Ethan             12 SASA-ST                55.85      54.83  
                  26.42       54.83 (28.41)                                        
  2 Ruthven, Carter           11 TXLA-ST                55.80      55.06  
                  26.73       55.06 (28.33)                                        
  3 Cao, Kellen               12 ATAC-ST                55.19      55.23  
                  26.85       55.23 (28.38)                                        
  4 Solis, Nickolas           12 Alamo Area-ST          56.99      55.38  
                  26.95       55.38 (28.43)                                        
  5 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST          56.41      55.90  
                  27.16       55.90 (28.74)                                        
  6 Roberts, Evan             11 WLOO-ST                56.35      56.20  
                  27.47       56.20 (28.73)                                        
  7 Wu, Thomas                12 WLOO-ST                56.98      56.21  
                  27.05       56.21 (29.16)                                        
  8 Salinas, Isaiah           11 Alamo Area-ST          58.63      56.44  
                  27.57       56.44 (28.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mandacina, Brayden        12 Alamo Area-ST          57.96      57.01  
                  27.56       57.01 (29.45)                                        
 10 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST                58.14      57.30  
                  27.31       57.30 (29.99)                                        
 11 Kelly, Jeremy             11 NTRO-ST                59.32      57.33  
                  27.42       57.33 (29.91)                                        
 12 Ho, Evan                  12 LCA-ST                 59.27      57.61  
                  27.86       57.61 (29.75)                                        
 13 Doyle, Colin              12 Unattached-ST          59.74      57.63  
                  28.00       57.63 (29.63)                                        
 14 Li, Daniel                12 ASC-ST                 57.07      57.79  
                  28.06       57.79 (29.73)                                        
 15 Sabuda, Matthew           12 NTRO-ST                57.72      58.31  
                  27.62       58.31 (30.69)                                        
 16 Roybal, Kai               12 Alamo Area-ST        1:00.84      58.43  
                  27.51       58.43 (30.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stephenson, Matthew       12 TXLA-ST              1:00.77      58.99  
                  28.47       58.99 (30.52)                                        
 18 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST                 58.70      59.11  
                  28.26       59.11 (30.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rivas Cardona, Diego      12 RUSH-ST              1:00.82      59.50  
                  28.78       59.50 (30.72)                                        
 20 Starnes, Garrett          12 MM-ST                1:09.58L     59.54  
                  29.13       59.54 (30.41)                                        
 21 Orris, Gavin              12 LCA-ST                 59.74      59.81  
                  28.59       59.81 (31.22)                                        
 22 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST          59.77      59.83  
                  28.72       59.83 (31.11)                                        
 23 Herceg, Luka              11 NTRO-ST                59.96    1:00.11  
                  28.85     1:00.11 (31.26)                                        
 24 Robertson, Michael        12 Alamo Area-ST        1:00.37    1:00.13  
                  29.15     1:00.13 (30.98)                                        
 25 Alcala, Noah              12 Alamo Area-ST          59.32    1:00.28  
                  29.08     1:00.28 (31.20)                                        
 26 Merriman, Ben             12 HSC-ST               1:00.77    1:01.12  
                  29.35     1:01.12 (31.77)                                        
 27 Chalmers, Colton          12 HSC-ST               1:00.21    1:03.76  
                  30.74     1:03.76 (33.02)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cao, Kellen               12 ATAC-ST              1:58.68    1:56.63  
                  27.85       57.73 (29.88)     1:27.69 (29.96)     1:56.63 (28.94)
  2 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST        2:04.62    2:00.58  
                  27.49       57.88 (30.39)     1:29.34 (31.46)     2:00.58 (31.24)
  3 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST        2:02.33    2:00.96  
                  28.09       58.45 (30.36)     1:29.51 (31.06)     2:00.96 (31.45)
  4 Blancaflor, Rance         12 NTRO-ST              2:04.16    2:02.26  
                  28.30       59.43 (31.13)     1:31.18 (31.75)     2:02.26 (31.08)
  5 Solis, Nickolas           12 Alamo Area-ST        2:00.08    2:04.80  
                  29.20     1:01.13 (31.93)     1:33.02 (31.89)     2:04.80 (31.78)
  6 Mandacina, Brayden        12 Alamo Area-ST        2:03.27    2:05.09  
                  29.18     1:01.01 (31.83)     1:33.43 (32.42)     2:05.09 (31.66)
  7 Robertson, Michael        12 Alamo Area-ST        2:06.38    2:06.11  
                  28.95     1:01.16 (32.21)     1:34.04 (32.88)     2:06.11 (32.07)
  8 Ho, Evan                  12 LCA-ST               2:05.47    2:06.30  
                  29.31     1:01.24 (31.93)     1:34.38 (33.14)     2:06.30 (31.92)
B - Final
  9 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST              2:07.76    2:01.89  
                  27.76       58.21 (30.45)     1:30.15 (31.94)     2:01.89 (31.74)
 10 Stephenson, Matthew       12 TXLA-ST              2:08.01    2:04.17  
                  28.80       59.93 (31.13)     1:32.11 (32.18)     2:04.17 (32.06)
 11 Doyle, Colin              12 Unattached-ST        2:06.90    2:05.25  
                  28.05       59.52 (31.47)     1:33.00 (33.48)     2:05.25 (32.25)
 12 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST        2:07.65    2:06.20  
                  28.39     1:00.33 (31.94)     1:33.59 (33.26)     2:06.20 (32.61)
 13 Starnes, Garrett          12 MM-ST                2:09.29    2:08.52  
                  28.66     1:02.26 (33.60)     1:37.56 (35.30)     2:08.52 (30.96)
 14 Orloff, Griff             11 NTRO-ST              2:08.87    2:08.75  
                  29.84     1:02.76 (32.92)     1:36.29 (33.53)     2:08.75 (32.46)
 15 Kelly, Jeremy             11 NTRO-ST              2:08.54    2:09.53  
                  28.61     1:01.41 (32.80)     1:35.64 (34.23)     2:09.53 (33.89)
 16 Rivas Cardona, Diego      12 RUSH-ST              2:08.51    2:11.21  
                  29.69     1:03.11 (33.42)     1:37.48 (34.37)     2:11.21 (33.73)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cao, Kellen               12 ATAC-ST              1:56.57    1:58.68  
                  27.93       57.96 (30.03)     1:28.67 (30.71)     1:58.68 (30.01)
  2 Solis, Nickolas           12 Alamo Area-ST        2:04.00    2:00.08  
                  28.51       59.87 (31.36)     1:30.68 (30.81)     2:00.08 (29.40)
  3 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST        2:08.38    2:02.33  
                  27.90       58.34 (30.44)     1:30.32 (31.98)     2:02.33 (32.01)
  4 Mandacina, Brayden        12 Alamo Area-ST        2:05.90    2:03.27  
                  28.57       59.71 (31.14)     1:31.67 (31.96)     2:03.27 (31.60)
  5 Blancaflor, Rance         12 NTRO-ST              2:07.43    2:04.16  
                  28.60     1:00.42 (31.82)     1:32.48 (32.06)     2:04.16 (31.68)
  6 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST        2:03.71    2:04.62  
                  28.87       59.88 (31.01)     1:32.16 (32.28)     2:04.62 (32.46)
  7 Ho, Evan                  12 LCA-ST               2:10.06    2:05.47  
                  30.02     1:02.30 (32.28)     1:34.40 (32.10)     2:05.47 (31.07)
  8 Robertson, Michael        12 Alamo Area-ST        2:07.75    2:06.38  
                  29.64     1:02.25 (32.61)     1:35.13 (32.88)     2:06.38 (31.25)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Doyle, Colin              12 Unattached-ST        2:11.85    2:06.90  
                  29.41     1:02.08 (32.67)     1:34.65 (32.57)     2:06.90 (32.25)
 10 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST        2:09.19    2:07.65  
                  28.88     1:00.94 (32.06)     1:34.61 (33.67)     2:07.65 (33.04)
 11 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST              2:04.14    2:07.76  
                  28.36       59.53 (31.17)     1:29.94 (30.41)     2:07.76 (37.82)
 12 Stephenson, Matthew       12 TXLA-ST              2:12.81    2:08.01  
                  30.00     1:03.00 (33.00)     1:36.08 (33.08)     2:08.01 (31.93)
 13 Rivas Cardona, Diego      12 RUSH-ST              2:12.67    2:08.51  
                  29.51     1:02.31 (32.80)     1:36.08 (33.77)     2:08.51 (32.43)
 14 Kelly, Jeremy             11 NTRO-ST              2:12.63    2:08.54  
                  28.16     1:01.42 (33.26)     1:35.55 (34.13)     2:08.54 (32.99)
 15 Orloff, Griff             11 NTRO-ST              2:10.59    2:08.87  
                  30.12     1:03.40 (33.28)     1:36.69 (33.29)     2:08.87 (32.18)
 16 Starnes, Garrett          12 MM-ST                2:10.78    2:09.29  
                  29.59     1:02.74 (33.15)     1:36.96 (34.22)     2:09.29 (32.33)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Herceg, Luka              11 NTRO-ST              2:10.57    2:09.69  
                  29.70     1:02.71 (33.01)     1:35.73 (33.02)     2:09.69 (33.96)
 18 Petersen, Kole            12 TXLA-ST              2:10.40    2:10.53  
                  30.18     1:03.05 (32.87)     1:36.72 (33.67)     2:10.53 (33.81)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Zou, Andrew               11 ASC-ST               2:08.01    2:10.94  
                  30.22     1:03.67 (33.45)     1:38.10 (34.43)     2:10.94 (32.84)
 20 Roybal, Kai               12 Alamo Area-ST        2:12.89    2:11.08  
                  29.42     1:03.25 (33.83)     1:36.80 (33.55)     2:11.08 (34.28)
 21 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST        2:11.13    2:12.04  
                  30.48     1:04.00 (33.52)     1:37.83 (33.83)     2:12.04 (34.21)
 22 Peterson, Luke            11 Alamo Area-ST        2:13.15    2:14.51  
                  30.71     1:04.65 (33.94)     1:39.50 (34.85)     2:14.51 (35.01)
 23 Orris, Gavin              12 LCA-ST               2:13.45    2:15.52  
                  30.90     1:05.89 (34.99)     1:41.36 (35.47)     2:15.52 (34.16)
 24 Brown, Anderson           11 HSC-ST               2:12.76    2:17.29  
                  30.09     1:05.96 (35.87)     1:42.71 (36.75)     2:17.29 (34.58)
 -- Gonzalez, Diego           12 BAS-ST               2:09.69         DQ  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Robertson, Michael        12 Alamo Area-ST        5:28.30    5:28.98  
                  28.98     1:01.58 (32.60)     1:35.05 (33.47)     2:08.46 (33.41)
        2:41.86 (33.40)     3:15.52 (33.66)     3:49.31 (33.79)     4:23.24 (33.93)
        4:57.03 (33.79)     5:28.98 (31.95)                                        
  2 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST        5:40.70    5:40.36  
                  29.10     1:02.82 (33.72)     1:37.93 (35.11)     2:13.08 (35.15)
        2:48.16 (35.08)     3:22.95 (34.79)     3:57.72 (34.77)     4:32.64 (34.92)
        5:07.13 (34.49)     5:40.36 (33.23)                                        
  3 Christiansen, Harold      11 WAVE-ST              5:52.80    5:53.12  
                  31.02     1:05.16 (34.14)     1:40.19 (35.03)     2:16.09 (35.90)
        2:52.64 (36.55)     3:29.01 (36.37)     4:05.69 (36.68)     4:42.37 (36.68)
        5:18.47 (36.10)     5:53.12 (34.65)                                        
  4 McGrath, Nathan           11 Unattached-ST        5:53.72    6:03.19  
                  31.38     1:07.42 (36.04)     1:45.27 (37.85)     2:22.32 (37.05)
        2:59.76 (37.44)     3:36.88 (37.12)     4:15.02 (38.14)     4:52.51 (37.49)
        5:29.04 (36.53)     6:03.19 (34.15)                                        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Orloff, Griff             11 NTRO-ST              5:34.02    5:27.63  
                  29.19     1:01.58 (32.39)     1:35.07 (33.49)     2:08.53 (33.46)
        2:41.76 (33.23)     3:15.48 (33.72)     3:48.87 (33.39)     4:22.12 (33.25)
        4:55.25 (33.13)     5:27.63 (32.38)                                        
  2 Robertson, Michael        12 Alamo Area-ST        5:28.45    5:28.30  
                  29.92     1:02.63 (32.71)     1:35.93 (33.30)     2:09.51 (33.58)
        2:43.22 (33.71)     3:16.91 (33.69)     3:50.73 (33.82)     4:24.34 (33.61)
        4:56.56 (32.22)     5:28.30 (31.74)                                        
  3 Salinas, Isaiah           11 Alamo Area-ST        5:42.82    5:29.79  
                  29.48     1:02.74 (33.26)     1:35.91 (33.17)     2:09.47 (33.56)
        2:43.07 (33.60)     3:16.76 (33.69)     3:50.33 (33.57)     4:24.47 (34.14)
        4:57.67 (33.20)     5:29.79 (32.12)                                        
  4 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST        5:43.23    5:40.70  
                  30.04     1:04.22 (34.18)     1:39.10 (34.88)     2:14.18 (35.08)
        2:49.38 (35.20)     3:24.58 (35.20)     3:59.01 (34.43)     4:34.03 (35.02)
        5:08.29 (34.26)     5:40.70 (32.41)                                        
  5 Christiansen, Harold      11 WAVE-ST              5:52.30    5:52.80  
                  30.92     1:05.35 (34.43)     1:40.60 (35.25)     2:16.37 (35.77)
        2:52.63 (36.26)     3:29.09 (36.46)     4:05.46 (36.37)     4:41.70 (36.24)
        5:17.76 (36.06)     5:52.80 (35.04)                                        
  6 McGrath, Nathan           11 Unattached-ST        5:55.18    5:53.72  
                  31.91     1:07.02 (35.11)     1:43.21 (36.19)     2:19.79 (36.58)
        2:55.86 (36.07)     3:32.94 (37.08)     4:08.50 (35.56)     4:44.61 (36.11)
        5:21.07 (36.46)     5:53.72 (32.65)                                        
  7 Petersen, Kole            12 TXLA-ST              5:41.89    5:54.07  
                  30.89     1:05.31 (34.42)     1:39.98 (34.67)     2:15.31 (35.33)
        2:51.24 (35.93)     3:27.83 (36.59)     4:04.18 (36.35)     4:41.19 (37.01)
        5:18.06 (36.87)     5:54.07 (36.01)                                        
 
Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Daniel                12 ASC-ST              19:05.49L  19:18.81  
                  30.53     1:05.16 (34.63)     1:39.86 (34.70)     2:14.96 (35.10)
        2:49.71 (34.75)     3:25.61 (35.90)     4:01.63 (36.02)     4:37.38 (35.75)
        5:13.34 (35.96)     5:48.94 (35.60)     6:24.72 (35.78)     7:00.31 (35.59)
        7:36.06 (35.75)     8:12.13 (36.07)     8:48.19 (36.06)     9:23.93 (35.74)
        9:59.57 (35.64)    10:35.33 (35.76)    11:10.18 (34.85)    11:45.45 (35.27)
       12:20.69 (35.24)    12:55.12 (34.43)    13:30.39 (35.27)    14:05.82 (35.43)
       14:41.04 (35.22)    15:16.14 (35.10)    15:51.34 (35.20)    16:25.97 (34.63)
       17:01.20 (35.23)    17:35.86 (34.66)    18:10.87 (35.01)    18:45.77 (34.90)
       19:18.81 (33.04)
  2 Christiansen, Harold      11 WAVE-ST             20:12.43   20:32.17  
                  32.59     1:08.46 (35.87)     1:45.42 (36.96)     2:22.54 (37.12)
        2:59.90 (37.36)     3:37.56 (37.66)     4:15.67 (38.11)     4:53.56 (37.89)
        5:30.37 (36.81)     6:08.06 (37.69)     6:45.45 (37.39)     7:23.58 (38.13)
        8:01.94 (38.36)     8:39.29 (37.35)     9:16.89 (37.60)     9:54.65 (37.76)
       10:32.52 (37.87)    11:10.36 (37.84)    11:48.07 (37.71)    12:25.81 (37.74)
       13:03.39 (37.58)    13:40.70 (37.31)    14:18.01 (37.31)    14:55.54 (37.53)
       15:33.86 (38.32)    16:11.27 (37.41)    16:48.71 (37.44)    17:26.22 (37.51)
       18:03.50 (37.28)    18:41.37 (37.87)    19:18.47 (37.10)    19:56.03 (37.56)
       20:32.17 (36.14)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST          29.31      28.76  
  2 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST          29.17      29.09  
  3 Kelly, Jeremy             11 NTRO-ST                29.62      29.25  
  4 Ruthven, Carter           11 TXLA-ST                29.50      29.36  
  5 Starnes, Garrett          12 MM-ST                  29.93      29.60  
  6 Wang, Sonny               11 WLOO-ST                29.77      29.75  
  7 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST          30.06      29.82  
  8 Solis, Nickolas           12 Alamo Area-ST          29.52      30.54  
B - Final
  9 Li, Daniel                12 ASC-ST                 30.33      29.45  
 10 Croley, Evan              11 SASA-ST                30.56      29.62  
 11 Zou, Andrew               11 ASC-ST                 31.05      30.31  
 12 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST          30.39      30.56  
 13 Wu, Thomas                12 WLOO-ST                31.17      30.62  
 14 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST                31.57      30.64  
 15 Adams, Ben                12 ASC-ST                 30.95      30.72  
 16 Galindo, Marc             12 HSC-ST                 31.51      32.07  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Croley, Ethan             12 SASA-ST                28.01      28.18  
  2 Lackey, Seth              12 SASA-ST                29.15      28.64  
  3 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST          30.15      29.17  
  4 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST          29.87      29.31  
  5 Ruthven, Carter           11 TXLA-ST                29.92      29.50  
  6 Solis, Nickolas           12 Alamo Area-ST          31.30      29.52  
  7 Kelly, Jeremy             11 NTRO-ST                30.70      29.62  
  8 Wang, Sonny               11 WLOO-ST                30.30      29.77  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Starnes, Garrett          12 MM-ST                  30.11      29.93  
 10 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST          30.24      30.06  
 11 Li, Daniel                12 ASC-ST                 30.60      30.33  
 12 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST          31.57      30.39  
 13 Croley, Evan              11 SASA-ST                30.10      30.56  
 14 Adams, Ben                12 ASC-ST                 31.86      30.95  
 15 Zou, Andrew               11 ASC-ST                 31.76      31.05  
 16 Wu, Thomas                12 WLOO-ST                30.68      31.17  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Galindo, Marc             12 HSC-ST                 31.15      31.51  
 18 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST                32.02      31.57  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Stephenson, Matthew       12 TXLA-ST                32.29      31.65  
 20 Orloff, Griff             11 NTRO-ST                32.15      32.00  
 21 Robertson, Michael        12 Alamo Area-ST          31.74      32.03  
 22 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST                 31.12      32.15  
 23 Almaraz, Ayden            11 WAVE-ST                31.79      32.21  
 24 Hoard, William            12 WHAC-ST                31.90      32.26  
 25 Hays, Chase               12 GOLD-ST                31.73      32.30  
 26 Middleton, Tristin        12 FISH-ST                32.05      33.26  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST        1:01.89    1:02.07  
                  30.08     1:02.07 (31.99)                                        
  2 Kelly, Jeremy             11 NTRO-ST              1:04.38    1:02.84  
                  30.34     1:02.84 (32.50)                                        
  3 Wang, Sonny               11 WLOO-ST              1:03.38    1:03.14  
                  30.32     1:03.14 (32.82)                                        
  4 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST        1:03.48    1:03.26  
                  31.04     1:03.26 (32.22)                                        
  5 Solis, Nickolas           12 Alamo Area-ST        1:04.21    1:03.35  
                  31.13     1:03.35 (32.22)                                        
  6 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST        1:05.56    1:03.69  
                  30.72     1:03.69 (32.97)                                        
  7 Croley, Evan              11 SASA-ST              1:04.44    1:04.42  
                  31.34     1:04.42 (33.08)                                        
  8 Robertson, Michael        12 Alamo Area-ST        1:05.45    1:06.55  
                  32.59     1:06.55 (33.96)                                        
B - Final
  9 Sabuda, Matthew           12 NTRO-ST              1:06.15    1:04.15  
                  31.24     1:04.15 (32.91)                                        
 10 Zou, Andrew               11 ASC-ST               1:05.89    1:04.46  
                  31.36     1:04.46 (33.10)                                        
 11 Adams, Ben                12 ASC-ST               1:07.15    1:05.00  
                  31.88     1:05.00 (33.12)                                        
 12 Starnes, Garrett          12 MM-ST                1:06.21    1:05.05  
                  31.35     1:05.05 (33.70)                                        
 13 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST        1:05.62    1:05.31  
                  31.92     1:05.31 (33.39)                                        
 14 Stephenson, Matthew       12 TXLA-ST              1:08.07    1:05.44  
                  32.43     1:05.44 (33.01)                                        
 15 Orloff, Griff             11 NTRO-ST              1:06.63    1:06.37  
                  32.33     1:06.37 (34.04)                                        
 16 Manzo, Jason              11 Alamo Area-ST        1:09.06    1:10.72  
                  34.54     1:10.72 (36.18)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Croley, Ethan             12 SASA-ST              1:01.23    1:00.73  
                  29.92     1:00.73 (30.81)                                        
  2 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST        1:05.54    1:01.89  
                  29.98     1:01.89 (31.91)                                        
  3 Wang, Sonny               11 WLOO-ST              1:07.07    1:03.38  
                  30.45     1:03.38 (32.93)                                        
  4 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST        1:03.73    1:03.48  
                  31.64     1:03.48 (31.84)                                        
  5 Solis, Nickolas           12 Alamo Area-ST        1:04.65    1:04.21  
                  31.82     1:04.21 (32.39)                                        
  6 Kelly, Jeremy             11 NTRO-ST              1:04.94    1:04.38  
                  31.28     1:04.38 (33.10)                                        
  7 Croley, Evan              11 SASA-ST              1:03.29    1:04.44  
                  31.50     1:04.44 (32.94)                                        
  8 Robertson, Michael        12 Alamo Area-ST        1:07.10    1:05.45  
                  32.27     1:05.45 (33.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST        1:04.58    1:05.56  
                  31.61     1:05.56 (33.95)                                        
 10 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST        1:06.09    1:05.62  
                  32.20     1:05.62 (33.42)                                        
 11 Zou, Andrew               11 ASC-ST               1:07.45    1:05.89  
                  32.62     1:05.89 (33.27)                                        
 12 Sabuda, Matthew           12 NTRO-ST              1:05.76    1:06.15  
                  31.81     1:06.15 (34.34)                                        
 13 Starnes, Garrett          12 MM-ST                1:07.44    1:06.21  
                  31.95     1:06.21 (34.26)                                        
 14 Orloff, Griff             11 NTRO-ST              1:08.03    1:06.63  
                  32.51     1:06.63 (34.12)                                        
 15 Adams, Ben                12 ASC-ST               1:09.19    1:07.15  
                  32.84     1:07.15 (34.31)                                        
 16 Stephenson, Matthew       12 TXLA-ST              1:09.04    1:08.07  
                  33.71     1:08.07 (34.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Manzo, Jason              11 Alamo Area-ST        1:08.56    1:09.06  
                  33.68     1:09.06 (35.38)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Croley, Evan              11 SASA-ST              2:21.37    2:16.58  
                  32.96     1:07.51 (34.55)     1:42.84 (35.33)     2:16.58 (33.74)
  2 Wang, Sonny               11 WLOO-ST              2:19.79    2:17.77  
                  31.39     1:06.62 (35.23)     1:42.71 (36.09)     2:17.77 (35.06)
  3 Sabuda, Matthew           12 NTRO-ST              2:20.48    2:20.38  
                  32.26     1:07.52 (35.26)     1:44.55 (37.03)     2:20.38 (35.83)
  4 Robertson, Michael        12 Alamo Area-ST        2:26.02    2:21.17  
                  33.38     1:09.60 (36.22)     1:46.71 (37.11)     2:21.17 (34.46)
  5 Adams, Ben                12 ASC-ST               2:24.73    2:22.55  
                  33.15     1:10.16 (37.01)     1:47.24 (37.08)     2:22.55 (35.31)
  6 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST        2:25.19    2:23.04  
                  34.43     1:11.24 (36.81)     1:48.21 (36.97)     2:23.04 (34.83)
  7 Stephenson, Matthew       12 TXLA-ST              2:23.30    2:23.13  
                  34.05     1:09.34 (35.29)     1:47.05 (37.71)     2:23.13 (36.08)
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Solis, Nickolas           12 Alamo Area-ST        2:19.85    2:14.31  
                  32.05     1:06.71 (34.66)     1:41.89 (35.18)     2:14.31 (32.42)
  2 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST        2:19.88    2:14.84  
                  32.02     1:06.09 (34.07)     1:40.91 (34.82)     2:14.84 (33.93)
  3 Starnes, Garrett          12 MM-ST                2:22.34    2:15.83  
                  31.11     1:06.47 (35.36)     1:42.11 (35.64)     2:15.83 (33.72)
  4 Salinas, Isaiah           11 Alamo Area-ST        2:21.18    2:17.04  
                  32.15     1:06.65 (34.50)     1:42.15 (35.50)     2:17.04 (34.89)
  5 Wang, Sonny               11 WLOO-ST              2:18.42    2:19.79  
                  33.01     1:08.94 (35.93)     1:44.94 (36.00)     2:19.79 (34.85)
  6 Sabuda, Matthew           12 NTRO-ST              2:26.11    2:20.48  
                  31.58     1:06.49 (34.91)   2:20.48 (1:13.99)         2:20.48 ( )
  7 Croley, Evan              11 SASA-ST              2:21.03    2:21.37  
                  32.61     1:08.18 (35.57)     1:45.07 (36.89)     2:21.37 (36.30)
  8 Stephenson, Matthew       12 TXLA-ST              2:25.09    2:23.30  
                  34.14     1:10.26 (36.12)     1:47.27 (37.01)     2:23.30 (36.03)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Adams, Ben                12 ASC-ST               2:25.99    2:24.73  
                  33.90     1:11.20 (37.30)     1:49.43 (38.23)     2:24.73 (35.30)
 10 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST        2:26.81    2:25.19  
                  34.30     1:11.73 (37.43)     1:49.46 (37.73)     2:25.19 (35.73)
 11 Robertson, Michael        12 Alamo Area-ST        2:20.66    2:26.02  
                  33.90     1:10.95 (37.05)     1:49.11 (38.16)     2:26.02 (36.91)
 12 Mandacina, Brayden        12 Alamo Area-ST        2:24.12    2:28.11  
                  34.36     1:12.01 (37.65)     1:50.64 (38.63)     2:28.11 (37.47)
 13 Manzo, Jason              11 Alamo Area-ST        2:27.44    2:28.58  
                  36.57     1:14.54 (37.97)     1:52.14 (37.60)     2:28.58 (36.44)
 -- Scott, Luke               11 Alamo Area-ST        2:20.01         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cao, Kellen               12 ATAC-ST                31.62      30.54  
  2 Blancaflor, Rance         12 NTRO-ST                31.55      30.80  
  3 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST          31.71      31.21  
  4 Wu, Thomas                12 WLOO-ST                32.71      32.33  
  5 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST          33.61      32.40  
  6 Merriman, Ben             12 HSC-ST                 33.26      33.34  
  7 Ho, Evan                  12 LCA-ST                 33.80      33.45  
  8 Brown, Elijah             12 MM-ST                  33.96      34.66  
B - Final
  9 Petersen, Kole            12 TXLA-ST                34.36      33.36  
 10 Stratton, Alden           12 LIFE-ST                34.92      33.65  
 11 Roybal, Kai               12 Alamo Area-ST          34.91      34.33  
 12 Sidhipong, Bodhi          12 WHAC-ST                34.90      34.64  
 13 Gupta, Arsh               12 WLOO-ST                34.56      34.70  
 14 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST                35.06      34.90  
 15 Orloff, Griff             11 NTRO-ST                35.70      35.08  
 16 Brown, Anderson           11 HSC-ST                 35.71      35.49  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lackey, Seth              12 SASA-ST                32.21      31.10  
  2 Blancaflor, Rance         12 NTRO-ST                32.21      31.55  
  3 Cao, Kellen               12 ATAC-ST                31.26      31.62  
  4 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST          32.89      31.71  
  5 Wu, Thomas                12 WLOO-ST                32.85      32.71  
  6 Merriman, Ben             12 HSC-ST                 33.63      33.26  
  7 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST          33.87      33.61  
  8 Ho, Evan                  12 LCA-ST                 35.66      33.80  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brown, Elijah             12 MM-ST                  36.11      33.96  
 10 Petersen, Kole            12 TXLA-ST                33.83      34.36  
 11 Gupta, Arsh               12 WLOO-ST                35.69      34.56  
 12 Sidhipong, Bodhi          12 WHAC-ST                36.06      34.90  
 13 Roybal, Kai               12 Alamo Area-ST          34.73      34.91  
 14 Stratton, Alden           12 LIFE-ST                34.73      34.92  
 15 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST                41.57L     35.06  
 16 Orloff, Griff             11 NTRO-ST                34.93      35.70  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brown, Anderson           11 HSC-ST                 36.09      35.71  
 18 Kha, Benji                12 GOLD-ST                36.16      37.69  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cao, Kellen               12 ATAC-ST              1:07.24    1:06.31  
                  32.18     1:06.31 (34.13)                                        
  2 Croley, Ethan             12 SASA-ST              1:08.73    1:09.02  
                  31.80     1:09.02 (37.22)                                        
  3 Wu, Thomas                12 WLOO-ST              1:11.98    1:10.86  
                  32.53     1:10.86 (38.33)                                        
  4 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST        1:15.86    1:11.84  
                  33.50     1:11.84 (38.34)                                        
  5 Merriman, Ben             12 HSC-ST               1:13.96    1:13.19  
                  33.64     1:13.19 (39.55)                                        
  6 Ho, Evan                  12 LCA-ST               1:13.26    1:13.77  
                  34.44     1:13.77 (39.33)                                        
  7 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST        1:15.68    1:15.08  
                  35.54     1:15.08 (39.54)                                        
  8 Rivas Cardona, Diego      12 RUSH-ST              1:15.86    1:17.20  
                  36.15     1:17.20 (41.05)                                        
B - Final
  9 Li, Daniel                12 ASC-ST               1:16.09    1:11.84  
                  33.96     1:11.84 (37.88)                                        
 10 Brown, Anderson           11 HSC-ST               1:17.27    1:13.15  
                  34.74     1:13.15 (38.41)                                        
 11 Orloff, Griff             11 NTRO-ST              1:16.35    1:15.37  
                  35.63     1:15.37 (39.74)                                        
 12 Gupta, Arsh               12 WLOO-ST              1:17.41    1:15.68  
                  35.67     1:15.68 (40.01)                                        
 13 Trinh, Wynton             12 LSAC-ST              1:17.08    1:15.96  
                  35.66     1:15.96 (40.30)                                        
 14 He, Benjamin              12 WLOO-ST              1:18.33    1:16.48  
                  36.35     1:16.48 (40.13)                                        
 15 Roybal, Kai               12 Alamo Area-ST        1:16.19    1:16.88  
                  36.06     1:16.88 (40.82)                                        
 -- Stratton, Alden           12 LIFE-ST              1:18.67         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cao, Kellen               12 ATAC-ST              1:08.14    1:07.24  
                  31.75     1:07.24 (35.49)                                        
  2 Lackey, Seth              12 SASA-ST              1:12.04    1:08.61  
                  32.09     1:08.61 (36.52)                                        
  3 Croley, Ethan             12 SASA-ST              1:11.70    1:08.73  
                  32.63     1:08.73 (36.10)                                        
  4 Wu, Thomas                12 WLOO-ST              1:13.84    1:11.98  
                  33.22     1:11.98 (38.76)                                        
  5 Ho, Evan                  12 LCA-ST               1:18.38    1:13.26  
                  34.59     1:13.26 (38.67)                                        
  6 Merriman, Ben             12 HSC-ST               1:16.72    1:13.96  
                  34.73     1:13.96 (39.23)                                        
  7 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST        1:18.04    1:15.68  
                  36.11     1:15.68 (39.57)                                        
  8 Rivas Cardona, Diego      12 RUSH-ST              1:18.34    1:15.86  
                  36.10     1:15.86 (39.76)                                        
  8 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST        1:15.45    1:15.86  
                  35.59     1:15.86 (40.27)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Li, Daniel                12 ASC-ST               1:14.44    1:16.09  
                  36.55     1:16.09 (39.54)                                        
 11 Roybal, Kai               12 Alamo Area-ST        1:17.40    1:16.19  
                  35.54     1:16.19 (40.65)                                        
 12 Orloff, Griff             11 NTRO-ST              1:14.81    1:16.35  
                  35.89     1:16.35 (40.46)                                        
 13 Trinh, Wynton             12 LSAC-ST              1:14.72    1:17.08  
                  36.20     1:17.08 (40.88)                                        
 14 Brown, Anderson           11 HSC-ST               1:17.40    1:17.27  
                  36.82     1:17.27 (40.45)                                        
 15 Gupta, Arsh               12 WLOO-ST              1:15.30    1:17.41  
                  35.19     1:17.41 (42.22)                                        
 16 He, Benjamin              12 WLOO-ST              1:17.09    1:18.33  
                  36.87     1:18.33 (41.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stratton, Alden           12 LIFE-ST              1:17.27    1:18.67  
                  36.42     1:18.67 (42.25)                                        
 18 Good, Justin              12 GOLD-ST              1:17.54    1:19.48  
                  37.79     1:19.48 (41.69)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cao, Kellen               12 ATAC-ST              2:24.94    2:21.56  
                  31.44     1:07.08 (35.64)     1:44.07 (36.99)     2:21.56 (37.49)
  2 Zou, Andrew               11 ASC-ST               2:32.46    2:30.23  
                  34.69     1:12.84 (38.15)     1:51.87 (39.03)     2:30.23 (38.36)
  3 Brown, Anderson           11 HSC-ST               2:44.03    2:35.30  
                  35.32     1:14.76 (39.44)     1:55.66 (40.90)     2:35.30 (39.64)
  4 Ho, Evan                  12 LCA-ST               2:39.88    2:36.89  
                  35.35     1:15.28 (39.93)     1:57.08 (41.80)     2:36.89 (39.81)
  5 Good, Justin              12 GOLD-ST              2:46.11    2:45.34  
                  37.11     1:18.62 (41.51)     2:02.02 (43.40)     2:45.34 (43.32)
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cao, Kellen               12 ATAC-ST              2:25.04    2:24.94  
                  33.09     1:10.05 (36.96)     1:47.86 (37.81)     2:24.94 (37.08)
  2 Zou, Andrew               11 ASC-ST               2:35.89    2:32.46  
                  35.30     1:14.66 (39.36)     1:54.60 (39.94)     2:32.46 (37.86)
  3 Ho, Evan                  12 LCA-ST               2:40.84    2:39.88  
                  35.46     1:16.21 (40.75)     1:58.73 (42.52)     2:39.88 (41.15)
  4 Brown, Anderson           11 HSC-ST               2:45.83    2:44.03  
                  37.32     1:18.13 (40.81)     2:02.92 (44.79)     2:44.03 (41.11)
  5 Good, Justin              12 GOLD-ST              2:44.99    2:46.11  
                  37.27     1:19.54 (42.27)     2:02.95 (43.41)     2:46.11 (43.16)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ruthven, Carter           11 TXLA-ST                27.32      27.00  
  2 Roberts, Evan             11 WLOO-ST                27.57      27.35  
  3 Wu, Thomas                12 WLOO-ST                29.13      28.31  
  4 He, Benjamin              12 WLOO-ST                28.77      28.35  
  5 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST          28.60      28.41  
  6 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST          28.75      28.59  
  7 Starnes, Garrett          12 MM-ST                  29.44      28.84  
  8 Blancaflor, Rance         12 NTRO-ST                28.83      28.90  
B - Final
  9 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST                29.90      29.00  
 10 Li, Daniel                12 ASC-ST                 30.21      29.07  
 11 Croley, Evan              11 SASA-ST                29.49      29.24  
 12 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST          30.17      29.31  
 13 Doyle, Colin              12 Unattached-ST          29.92      29.43  
 14 Hays, Chase               12 GOLD-ST                30.16      29.96  
 15 Manzo, Jason              11 Alamo Area-ST          30.18      29.98  
 -- Gonzalez, Diego           12 BAS-ST                 29.66         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lackey, Seth              12 SASA-ST                26.61      26.48  
  2 Ruthven, Carter           11 TXLA-ST                27.36      27.32  
  3 Roberts, Evan             11 WLOO-ST                27.41      27.57  
  4 Salinas, Isaiah           11 Alamo Area-ST          28.59      27.98  
  5 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST          29.06      28.60  
  6 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST          28.69      28.75  
  7 He, Benjamin              12 WLOO-ST                28.74      28.77  
  8 Blancaflor, Rance         12 NTRO-ST                29.51      28.83  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wu, Thomas                12 WLOO-ST                30.54      29.13  
 10 Starnes, Garrett          12 MM-ST                  30.95      29.44  
 11 Croley, Evan              11 SASA-ST                29.81      29.49  
 12 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST                 29.58      29.66  
 13 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST                30.19      29.90  
 14 Doyle, Colin              12 Unattached-ST          30.85      29.92  
 15 Hays, Chase               12 GOLD-ST                30.30      30.16  
 16 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST          30.78      30.17  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Manzo, Jason              11 Alamo Area-ST          30.65      30.18  
 18 Li, Daniel                12 ASC-ST                 30.94      30.21  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Brown, Anderson           11 HSC-ST                 30.31      30.38  
 20 Ronquillo, Max            12 ASC-ST                 29.68      30.42  
 21 Betancour, Tomas          12 CBA-ST                 29.94      30.46  
 22 Roybal, Kai               12 Alamo Area-ST          30.72      30.47  
 23 Merriman, Ben             12 HSC-ST                 31.09      30.68  
 24 Chalmers, Colton          12 HSC-ST                 30.82      30.71  
 25 Orris, Gavin              12 LCA-ST                 31.14      30.78  
 26 Petersen, Kole            12 TXLA-ST                31.10      31.01  
 27 Gupta, Arsh               12 WLOO-ST                30.86      31.02  
 28 Kelly, Jeremy             11 NTRO-ST                30.83      31.21  
 29 Saunders, Luc             11 ASC-ST                 34.86L     31.25  
 30 Bennett, Colton           12 AQTX-ST                30.88      31.35  
 31 Christiansen, Harold      11 WAVE-ST                34.95L     31.55  
 32 Bose, Levi                11 LSAC-ST                31.18      32.11  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Roberts, Evan             11 WLOO-ST              1:00.97      59.97  
                  28.52       59.97 (31.45)                                        
  2 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST        1:04.46    1:02.57  
                  29.01     1:02.57 (33.56)                                        
  3 He, Benjamin              12 WLOO-ST              1:04.48    1:03.21  
                  29.55     1:03.21 (33.66)                                        
  4 Starnes, Garrett          12 MM-ST                1:04.79    1:04.90  
                  29.81     1:04.90 (35.09)                                        
  5 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST               1:08.97    1:05.89  
                  30.64     1:05.89 (35.25)                                        
  6 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST              1:08.96    1:06.73  
                  30.38     1:06.73 (36.35)                                        
  7 Christiansen, Harold      11 WAVE-ST              1:08.80    1:07.95  
                  31.65     1:07.95 (36.30)                                        
B - Final
  9 Brown, Anderson           11 HSC-ST               1:09.24    1:06.54  
                  31.21     1:06.54 (35.33)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lackey, Seth              12 SASA-ST              1:00.09      59.49  
                  27.55       59.49 (31.94)                                        
  2 Roberts, Evan             11 WLOO-ST              1:01.24    1:00.97  
                  28.91     1:00.97 (32.06)                                        
  3 Cai, Kevin                12 Alamo Area-ST        1:04.81    1:04.46  
                  29.94     1:04.46 (34.52)                                        
  4 He, Benjamin              12 WLOO-ST              1:04.74    1:04.48  
                  30.10     1:04.48 (34.38)                                        
  5 Croley, Ethan             12 SASA-ST              1:04.77    1:04.56  
                  30.47     1:04.56 (34.09)                                        
  6 Starnes, Garrett          12 MM-ST                1:09.51    1:04.79  
                  30.35     1:04.79 (34.44)                                        
  7 Hays, Chase               12 GOLD-ST              1:08.36    1:07.25  
                  31.67     1:07.25 (35.58)                                        
  8 Christiansen, Harold      11 WAVE-ST              1:07.45    1:08.80  
                  32.18     1:08.80 (36.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST              1:07.75    1:08.96  
                  31.17     1:08.96 (37.79)                                        
 10 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST               1:07.13    1:08.97  
                  31.89     1:08.97 (37.08)                                        
 11 Saunders, Luc             11 ASC-ST               1:08.00    1:09.07  
                  32.72     1:09.07 (36.35)                                        
 12 Brown, Anderson           11 HSC-ST               1:09.22    1:09.24  
                  32.36     1:09.24 (36.88)                                        
 13 Manzo, Jason              11 Alamo Area-ST        1:07.26    1:09.30  
                  32.62     1:09.30 (36.68)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 He, Benjamin              12 WLOO-ST              2:21.68    2:22.70  
                  31.53     1:07.92 (36.39)     1:45.63 (37.71)     2:22.70 (37.07)
  2 Petersen, Kole            12 TXLA-ST              2:29.12    2:25.81  
                  31.72     1:08.18 (36.46)     1:46.31 (38.13)     2:25.81 (39.50)
  3 Christiansen, Harold      11 WAVE-ST              2:29.52    2:27.19  
                  32.57     1:09.77 (37.20)     1:48.24 (38.47)     2:27.19 (38.95)
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 He, Benjamin              12 WLOO-ST              2:26.30    2:21.68  
                  31.77     1:07.27 (35.50)     1:44.85 (37.58)     2:21.68 (36.83)
  2 Petersen, Kole            12 TXLA-ST              2:27.87    2:29.12  
                  32.88     1:09.98 (37.10)     1:48.97 (38.99)     2:29.12 (40.15)
  3 Christiansen, Harold      11 WAVE-ST              2:28.13    2:29.52  
                  32.52     1:10.10 (37.58)     1:49.44 (39.34)     2:29.52 (40.08)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cao, Kellen               12 ATAC-ST              1:02.55    1:00.92  
                  29.31     1:00.92 (31.61)                                        
  2 Wang, Sonny               11 WLOO-ST              1:03.56    1:03.70  
                  29.77     1:03.70 (33.93)                                        
  3 Roberts, Evan             11 WLOO-ST              1:03.35    1:03.73  
                  29.77     1:03.73 (33.96)                                        
  4 Wu, Thomas                12 WLOO-ST              1:03.76    1:04.33  
                  29.97     1:04.33 (34.36)                                        
  5 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST        1:04.18    1:04.47  
                  29.78     1:04.47 (34.69)                                        
  6 Zou, Andrew               11 ASC-ST               1:04.90    1:04.75  
                  30.60     1:04.75 (34.15)                                        
  7 Mandacina, Brayden        12 Alamo Area-ST        1:05.02    1:04.90  
                  31.23     1:04.90 (33.67)                                        
  8 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST        1:04.59    1:04.91  
                  30.31     1:04.91 (34.60)                                        
B - Final
  9 Croley, Evan              11 SASA-ST              1:05.45    1:04.80  
                  29.63     1:04.80 (35.17)                                        
 10 Petersen, Kole            12 TXLA-ST              1:07.55    1:06.55  
                  31.28     1:06.55 (35.27)                                        
 11 Sabuda, Matthew           12 NTRO-ST              1:07.70    1:06.84  
                  30.81     1:06.84 (36.03)                                        
 12 Gupta, Arsh               12 WLOO-ST              1:08.52    1:07.96  
                  31.64     1:07.96 (36.32)                                        
 13 Brown, Anderson           11 HSC-ST               1:08.08    1:08.18  
                  32.32     1:08.18 (35.86)                                        
 14 Orloff, Griff             11 NTRO-ST              1:08.42    1:08.45  
                  31.84     1:08.45 (36.61)                                        
 15 He, Benjamin              12 WLOO-ST              1:08.31    1:08.61  
                  31.70     1:08.61 (36.91)                                        
 16 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST              1:08.63    1:09.02  
                  31.27     1:09.02 (37.75)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lackey, Seth              12 SASA-ST              1:02.12    1:01.54  
                  28.04     1:01.54 (33.50)                                        
  2 Cao, Kellen               12 ATAC-ST              1:02.81    1:02.55  
                  30.94     1:02.55 (31.61)                                        
  3 Roberts, Evan             11 WLOO-ST              1:04.89    1:03.35  
                  29.63     1:03.35 (33.72)                                        
  4 Wang, Sonny               11 WLOO-ST              1:05.81    1:03.56  
                  29.33     1:03.56 (34.23)                                        
  5 Wu, Thomas                12 WLOO-ST              1:05.86    1:03.76  
                  30.12     1:03.76 (33.64)                                        
  6 Scott, Luke               11 Alamo Area-ST        1:04.97    1:04.18  
                  29.88     1:04.18 (34.30)                                        
  7 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST        1:07.78    1:04.59  
                  29.62     1:04.59 (34.97)                                        
  8 Zou, Andrew               11 ASC-ST               1:05.90    1:04.90  
                  31.78     1:04.90 (33.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mandacina, Brayden        12 Alamo Area-ST        1:06.10    1:05.02  
                  31.47     1:05.02 (33.55)                                        
 10 Croley, Evan              11 SASA-ST              1:06.67    1:05.45  
                  30.14     1:05.45 (35.31)                                        
 11 Petersen, Kole            12 TXLA-ST              1:08.54    1:07.55  
                  32.49     1:07.55 (35.06)                                        
 12 Sabuda, Matthew           12 NTRO-ST              1:08.83    1:07.70  
                  31.58     1:07.70 (36.12)                                        
 13 Brown, Anderson           11 HSC-ST               1:08.39    1:08.08  
                  32.82     1:08.08 (35.26)                                        
 14 He, Benjamin              12 WLOO-ST              1:09.05    1:08.31  
                  32.09     1:08.31 (36.22)                                        
 15 Orloff, Griff             11 NTRO-ST              1:08.51    1:08.42  
                  31.82     1:08.42 (36.60)                                        
 16 Gupta, Arsh               12 WLOO-ST              1:08.73    1:08.52  
                  32.74     1:08.52 (35.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Flynn, Kelson             12 NTRO-ST              1:09.03    1:08.63  
                  32.75     1:08.63 (35.88)                                        
 18 Stephenson, Matthew       12 TXLA-ST              1:08.26    1:08.64  
                  31.72     1:08.64 (36.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Roybal, Kai               12 Alamo Area-ST        1:08.99    1:08.94  
                  31.69     1:08.94 (37.25)                                        
 -- Merriman, Ben             12 HSC-ST               1:08.25         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cao, Kellen               12 ATAC-ST              2:14.39    2:10.86  
                  29.67     1:03.14 (33.47)     1:40.67 (37.53)     2:10.86 (30.19)
  2 Roberts, Evan             11 WLOO-ST              2:18.77    2:18.74  
                  29.45     1:05.93 (36.48)     1:47.32 (41.39)     2:18.74 (31.42)
  3 Ho, Evan                  12 LCA-ST               2:21.32    2:20.49  
                  31.57     1:08.86 (37.29)     1:50.11 (41.25)     2:20.49 (30.38)
  4 Orloff, Griff             11 NTRO-ST              2:23.28    2:21.59  
                  32.31     1:07.36 (35.05)     1:48.88 (41.52)     2:21.59 (32.71)
  5 Doyle, Colin              12 Unattached-ST        2:23.42    2:23.37  
                  30.73     1:07.63 (36.90)     1:52.52 (44.89)     2:23.37 (30.85)
  6 Petersen, Kole            12 TXLA-ST              2:22.24    2:23.77  
                  31.77     1:09.61 (37.84)     1:49.60 (39.99)     2:23.77 (34.17)
  7 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST        2:26.03    2:24.93  
                  31.24     1:07.60 (36.36)     1:52.30 (44.70)     2:24.93 (32.63)
  8 Croley, Evan              11 SASA-ST              2:20.81    2:26.30  
                  31.01     1:07.63 (36.62)     1:53.47 (45.84)     2:26.30 (32.83)
B - Final
  9 Robertson, Michael        12 Alamo Area-ST        2:26.51    2:24.12  
                  32.98     1:08.94 (35.96)     1:52.90 (43.96)     2:24.12 (31.22)
 10 Brown, Anderson           11 HSC-ST               2:28.88    2:25.74  
                  32.03     1:11.32 (39.29)     1:53.52 (42.20)     2:25.74 (32.22)
 11 He, Benjamin              12 WLOO-ST              2:27.39    2:27.02  
                  30.75     1:10.48 (39.73)     1:53.82 (43.34)     2:27.02 (33.20)
 12 Roybal, Kai               12 Alamo Area-ST        2:28.77    2:30.09  
                  31.75     1:10.77 (39.02)     1:56.91 (46.14)     2:30.09 (33.18)
 13 Christiansen, Harold      11 WAVE-ST              2:39.11    2:30.54  
                  32.24     1:10.94 (38.70)     1:57.37 (46.43)     2:30.54 (33.17)
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cao, Kellen               12 ATAC-ST              2:12.29    2:14.39  
                  30.04     1:04.65 (34.61)     1:42.83 (38.18)     2:14.39 (31.56)
  2 Stewart, Ian              12 Alamo Area-ST        2:20.75    2:18.77  
                  30.65     1:06.13 (35.48)     1:47.40 (41.27)     2:18.77 (31.37)
  2 Roberts, Evan             11 WLOO-ST              2:28.62    2:18.77  
                  29.39     1:05.88 (36.49)     1:47.15 (41.27)     2:18.77 (31.62)
  4 Wang, Sonny               11 WLOO-ST              2:23.52    2:19.97  
                  30.46     1:07.06 (36.60)     1:48.09 (41.03)     2:19.97 (31.88)
  5 Sabuda, Matthew           12 NTRO-ST              2:24.57    2:19.99  
                  29.31     1:04.74 (35.43)     1:47.50 (42.76)     2:19.99 (32.49)
  6 Croley, Evan              11 SASA-ST              2:25.90    2:20.81  
                  31.00     1:06.74 (35.74)     1:49.40 (42.66)     2:20.81 (31.41)
  7 Ho, Evan                  12 LCA-ST               2:20.99    2:21.32  
                  31.09     1:08.56 (37.47)     1:50.35 (41.79)     2:21.32 (30.97)
  8 Petersen, Kole            12 TXLA-ST              2:22.29    2:22.24  
                  31.92     1:08.81 (36.89)     1:48.12 (39.31)     2:22.24 (34.12)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Orloff, Griff             11 NTRO-ST              2:24.11    2:23.28  
                  32.72     1:08.20 (35.48)     1:49.84 (41.64)     2:23.28 (33.44)
 10 Doyle, Colin              12 Unattached-ST        2:25.09    2:23.42  
                  30.81     1:07.45 (36.64)     1:50.85 (43.40)     2:23.42 (32.57)
 11 Gluck, Ethan              12 Alamo Area-ST        2:27.03    2:26.03  
                  31.39     1:09.33 (37.94)     1:53.70 (44.37)     2:26.03 (32.33)
 12 Robertson, Michael        12 Alamo Area-ST        2:28.66    2:26.51  
                  34.09     1:10.94 (36.85)     1:55.45 (44.51)     2:26.51 (31.06)
 13 He, Benjamin              12 WLOO-ST              2:27.34    2:27.39  
                  31.39     1:10.68 (39.29)     1:53.88 (43.20)     2:27.39 (33.51)
 14 Hays, Chase               12 GOLD-ST              2:30.39    2:27.71  
                  33.37     1:10.69 (37.32)     1:54.60 (43.91)     2:27.71 (33.11)
 15 Roybal, Kai               12 Alamo Area-ST        2:27.19    2:28.77  
                  32.24     1:10.80 (38.56)     1:55.68 (44.88)     2:28.77 (33.09)
 16 Brown, Anderson           11 HSC-ST               2:25.56    2:28.88  
                  31.56     1:12.48 (40.92)     1:55.26 (42.78)     2:28.88 (33.62)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rivas Cardona, Diego      12 RUSH-ST              2:30.46    2:33.37  
                  34.18     1:14.56 (40.38)     1:58.46 (43.90)     2:33.37 (34.91)
 18 Christiansen, Harold      11 WAVE-ST              2:50.44L   2:39.11  
                  33.63     1:14.00 (40.37)     2:03.14 (49.14)     2:39.11 (35.97)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Solis, Nickolas           12 Alamo Area-ST        2:20.26         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:46.48    1:43.01  
     1) Cai, Kevin 12                   2) Salinas, Isaiah 11             
     3) Stewart, Ian 12                 4) Mandacina, Brayden 12          
                  25.73       51.29 (25.56)     1:09.05 (17.76)     1:43.01 (33.96)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:41.97    1:43.35  
     1) Flynn, Kelson 12                2) Sabuda, Matthew 12             
     3) Kelly, Jeremy 11                4) Blancaflor, Rance 12           
                  26.08       52.69 (26.61)     1:18.40 (25.71)     1:43.35 (24.95)
  3 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:44.52    1:43.41  
     1) Wu, Thomas 12                   2) Roberts, Evan 11               
     3) He, Benjamin 12                 4) Wang, Sonny 11                 
                  25.89       51.64 (25.75)     1:18.24 (26.60)     1:43.41 (25.17)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       1:48.74    1:46.74  
     1) Solis, Nickolas 12              2) Roybal, Kai 12                 
     3) Alcala, Noah 12                 4) Scott, Luke 11                 
                  25.83       52.11 (26.28)     1:19.51 (27.40)     1:46.74 (27.23)
  5 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:51.10    1:49.57  
     1) Ronquillo, Max 12               2) Zou, Andrew 11                 
     3) Saunders, Luc 11                4) Li, Daniel 12                  
                  27.98       54.53 (26.55)     1:23.78 (29.25)     1:49.57 (25.79)
  6 Hays Swim Club-ST  'A'                            1:50.32    1:50.27  
     1) Galindo, Marc 12                2) Chalmers, Colton 12            
     3) Brown, Anderson 11              4) Merriman, Ben 12               
                  27.50       55.85 (28.35)     1:23.53 (27.68)     1:50.27 (26.74)
 
Boys 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:47.84    3:45.39  
     1) Cai, Kevin 12                   2) Stewart, Ian 12                
     3) Solis, Nickolas 12              4) Mandacina, Brayden 12          
                  26.81       55.61 (55.61)     1:22.67 (27.06)     1:53.34 (57.73)
        2:18.94 (25.60)     2:47.67 (54.33)     3:14.94 (27.27)     3:45.39 (57.72)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:54.00    3:54.45  
     1) Flynn, Kelson 12                2) Kelly, Jeremy 11               
     3) Herceg, Luka 11                 4) Blancaflor, Rance 12           
                  27.77       57.91 (57.91)     1:25.18 (27.27)     1:56.42 (58.51)
        2:25.87 (29.45)   2:59.46 (1:03.04)     3:25.84 (26.38)     3:54.45 (54.99)
  3 Austin Swim Club-ST  'A'                          4:02.46    4:00.73  
     1) Saunders, Luc 11                2) Zou, Andrew 11                 
     3) Adams, Ben 12                   4) Li, Daniel 12                  
                  29.70   1:03.05 (1:03.05)     1:31.42 (28.37)     2:02.30 (59.25)
        2:30.89 (28.59)   3:03.27 (1:00.97)     3:30.52 (27.25)     4:00.73 (57.46)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       4:01.05    4:01.12  
     1) Gluck, Ethan 12                 2) Scott, Luke 11                 
     3) Robertson, Michael 12           4) Roybal, Kai 12                 
                  28.26       59.61 (59.61)     1:28.33 (28.72)   1:59.95 (1:00.34)
        2:29.43 (29.48)   3:03.35 (1:03.40)     3:28.95 (25.60)     4:01.12 (57.77)
  5 Hays Swim Club-ST  'A'                            4:09.22    4:05.90  
     1) Galindo, Marc 12                2) Chalmers, Colton 12            
     3) Brown, Anderson 11              4) Merriman, Ben 12               
                  29.02   1:01.55 (1:01.55)     1:31.78 (30.23)   2:04.24 (1:02.69)
        2:32.98 (28.74)   3:04.84 (1:00.60)     3:33.26 (28.42)   4:05.90 (1:01.06)
 -- Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:59.85         DQ  
     1) Wang, Sonny 11                  2) He, Benjamin 12                
     3) Gupta, Arsh 12                  4) Wu, Thomas 12                  
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:57.05    1:52.51  
     1) Scott, Luke 11                  2) Mandacina, Brayden 12          
     3) Salinas, Isaiah 11              4) Cai, Kevin 12                  
                  29.23     1:00.47 (31.24)     1:27.67 (27.20)     1:52.51 (24.84)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:57.27    1:53.85  
     1) Kelly, Jeremy 11                2) Blancaflor, Rance 12           
     3) Sabuda, Matthew 12              4) Flynn, Kelson 12               
                  29.20     1:00.31 (31.11)     1:27.82 (27.51)     1:53.85 (26.03)
  3 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:58.21    1:56.17  
     1) Wang, Sonny 11                  2) Wu, Thomas 12                  
     3) He, Benjamin 12                 4) Roberts, Evan 11               
                  30.34     1:02.56 (32.22)     1:30.66 (28.10)     1:56.17 (25.51)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       2:01.39    1:59.68  
     1) Stewart, Ian 12                 2) Roybal, Kai 12                 
     3) Solis, Nickolas 12              4) Alcala, Noah 12                
                  29.88     1:03.60 (33.72)     1:32.44 (28.84)     1:59.68 (27.24)
  5 Austin Swim Club-ST  'A'                          2:00.46    1:59.77  
     1) Adams, Ben 12                   2) Zou, Andrew 11                 
     3) Ronquillo, Max 12               4) Li, Daniel 12                  
                  32.13     1:03.69 (31.56)     1:33.88 (30.19)     1:59.77 (25.89)
  6 Hays Swim Club-ST  'A'                            2:03.31    2:01.48  
     1) Galindo, Marc 12                2) Merriman, Ben 12               
     3) Brown, Anderson 11              4) Chalmers, Colton 12            
                  30.89     1:03.89 (33.00)     1:33.68 (29.79)     2:01.48 (27.80)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abounader, Lucas          14 WHAC-ST                22.28      22.04  
  2 Harris, Cole              14 NTRO-ST                23.02      22.86  
  3 Nwaeze, Amechi            14 WAVE-ST                23.47      22.91  
  4 Raimondo, Preston         14 Alamo Area-ST          23.36      23.14  
  5 Louie, Joshua             14 NTRO-ST                23.67      23.27  
  6 Prior, Luke               13 Alamo Area-ST          23.34      23.35  
  7 Butler, Lance             14 COTA-ST                23.72      23.60  
  8 Meyer, Clayton            14 NTRO-ST                23.64      23.73  
B - Final
  9 Martinez, Antonio         14 HOT-ST                 23.72      23.69  
 10 Butler, Chris             14 Alamo Area-ST          23.94      23.79  
 11 Hoang, Alex               14 NTRO-ST                23.88      23.89  
 12 Hill, Carter              14 WAVE-ST                24.02      24.01  
 13 Villatoro, Kellen         14 Alamo Area-ST          24.12      24.07  
 14 Pereira, Sergio           13 NTRO-ST                24.07      24.10  
 15 Manzo, Joseph             13 Alamo Area-ST          24.02      24.26  
 16 Fontenot, John            14 NTRO-ST                24.10      24.61  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abounader, Lucas          14 WHAC-ST                22.39      22.28  
  2 Luo, Jaden                13 ASC-ST                 23.24      22.90  
  3 Guillet, Garrett          14 Alamo Area-ST          23.53      22.99  
  4 Player, Samuel            14 Alamo Area-ST          22.31      23.01  
  5 Harris, Cole              14 NTRO-ST                23.30      23.02  
  6 Hunt, Joe                 14 UN-ST-ST               23.93      23.14  
  7 Prior, Luke               13 Alamo Area-ST          23.64      23.34  
  8 Raimondo, Preston         14 Alamo Area-ST          25.36      23.36  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Velasquez, Nicco          14 ASC-ST                 23.07      23.40  
 10 Nwaeze, Amechi            14 WAVE-ST                23.59      23.47  
 11 Meyer, Clayton            14 NTRO-ST                23.95      23.64  
 12 Louie, Joshua             14 NTRO-ST                23.71      23.67  
 13 Butler, Lance             14 COTA-ST                23.44      23.72  
 14 Martinez, Antonio         14 HOT-ST                 23.92      23.72  
 15 Smith, Trevor             14 Alamo Area-ST          23.59      23.86  
 16 Hoang, Alex               14 NTRO-ST                24.04      23.88  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Butler, Chris             14 Alamo Area-ST          24.19      23.94  
 18 Hill, Carter              14 WAVE-ST                24.19      24.02  
 18 Manzo, Joseph             13 Alamo Area-ST          24.43      24.02  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 20 Pereira, Sergio           13 NTRO-ST                24.00      24.07  
 21 Fontenot, John            14 NTRO-ST                23.95      24.10  
 22 Ceresa, Juan              14 TXLA-ST                24.00      24.11  
 23 Villatoro, Kellen         14 Alamo Area-ST          24.51      24.12  
 24 Reid, Kovi                14 LSAC-ST                23.65      24.13  
 25 Truong, Benji             13 WLOO-ST                24.76      24.18  
 26 Hunninghake, Joseph       14 NTRO-ST                24.98      24.19  
 27 Yung, Julian              13 NTRO-ST                25.08      24.24  
 28 Parker, Sam               14 TXLA-ST                24.32      24.25  
 29 Ross, Gabe                14 Alamo Area-ST          24.21      24.27  
 30 Eberhard, Christian       14 Alamo Area-ST          24.38      24.30  
 31 Suarez, CJ                14 ASC-ST                 24.33      24.42  
 32 Schaefer, Justin          14 TXLA-ST                25.03      24.46  
 33 Pogue, Jack               13 CBA-ST                 25.11      24.59  
 34 Stallworth, Jackson       13 SASA-ST                24.20      24.61  
 35 Ho, Avery                 14 LCA-ST                 25.00      24.63  
 35 Brenner, Lawson           14 Alamo Area-ST          25.09      24.63  
 37 Liew, Vincent             14 TXLA-ST                24.96      24.65  
 37 Li, Bennett               13 ASC-ST                 24.64      24.65  
 39 Chan, Cameron             13 SASA-ST                24.39      24.66  
 40 Jimenez, Lorenzo          14 Alamo Area-ST          29.33L     24.67  
 41 Reysa, Matthew            13 FISH-ST                25.39      24.73  
 42 Velasquez, Issac          13 Rgva-ST                25.37      24.80  
 43 Li, Eric                  14 NTRO-ST                25.09      24.88  
 44 Farris, Caleb             14 NAMS-ST                24.58      24.89  
 45 Jorgenson, Devon          14 TXLA-ST                24.85      24.99  
 46 McClelland, Ian           13 CBA-ST                 25.27      25.02  
 46 Gillett, Joe              14 NTRO-ST                25.15      25.02  
 48 Willenbring, Mark         14 ASC-ST                 25.57      25.03  
 49 Micek, Adam               14 Unattached-ST          25.16      25.05  
 50 Luna, Leo                 13 Alamo Area-ST          25.22      25.06  
 51 Jardenil, Kyle            13 Alamo Area-ST          25.60      25.14  
 52 Hopkins, Henry            14 WLOO-ST                29.06L     25.17  
 53 Vujosevic, Marko          14 AQTX-ST                25.33      25.25  
 54 Foote, Connor             13 SASA-ST                25.49      25.28  
 55 Leeds, John               14 ASC-ST                 25.60      25.32  
 56 Leven, Nate               13 Alamo Area-ST          25.54      25.48  
 57 Woehrle, Ryan             14 Alamo Area-ST          25.69      25.50  
 58 Lee, Jaylen               13 LSAC-ST                25.64      25.54  
 59 Cullicott, Ian            13 NTRO-ST                29.31L     25.55  
 59 Henry, Danny              14 TXLA-ST                25.38      25.55  
 61 Field, Hunter             14 Alamo Area-ST          25.48      25.61  
 62 Delostrinos, Johnny       14 Alamo Area-ST          24.93      25.77  
 63 Singletary, John Marshal  13 NTRO-ST                25.31      25.78  
 64 Frey, Avery               14 NTRO-ST                25.52      25.79  
 65 Stavrou, Jake             13 ASC-ST                 25.66      25.87  
 66 Martinez Jr, Oscar        13 CLUB-ST                25.27      26.30  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abounader, Lucas          14 WHAC-ST                49.53      48.78  
                  23.36       48.78 (25.42)                                        
  2 Harris, Cole              14 NTRO-ST                49.82      49.76  
                  23.88       49.76 (25.88)                                        
  3 Nwaeze, Amechi            14 WAVE-ST                50.77      49.94  
                  24.09       49.94 (25.85)                                        
  4 Raimondo, Preston         14 Alamo Area-ST          51.14      50.00  
                  24.19       50.00 (25.81)                                        
  5 Saunders, Tas             14 ASC-ST                 51.17      50.18  
                  24.22       50.18 (25.96)                                        
  6 Martinez, Antonio         14 HOT-ST                 51.16      51.07  
                  24.60       51.07 (26.47)                                        
  6 Brenner, Lawson           14 Alamo Area-ST          51.54      51.07  
                  24.80       51.07 (26.27)                                        
  8 Butler, Lance             14 COTA-ST                51.03      52.50  
                  25.06       52.50 (27.44)                                        
B - Final
  9 Louie, Joshua             14 NTRO-ST                51.69      51.15  
                  24.90       51.15 (26.25)                                        
 10 Ceresa, Juan              14 TXLA-ST                51.82      51.33  
                  24.68       51.33 (26.65)                                        
 11 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST                51.62      51.37  
                  24.74       51.37 (26.63)                                        
 12 Pogue, Jack               13 CBA-ST                 52.09      51.44  
                  24.82       51.44 (26.62)                                        
 13 Villatoro, Kellen         14 Alamo Area-ST          51.58      51.63  
                  24.55       51.63 (27.08)                                        
 14 Shankar, Shreyush         14 NTRO-ST                51.83      51.74  
                  25.04       51.74 (26.70)                                        
 15 Manzo, Joseph             13 Alamo Area-ST          52.09      52.21  
                  25.15       52.21 (27.06)                                        
 16 Eberhard, Christian       14 Alamo Area-ST          52.04      52.28  
                  25.16       52.28 (27.12)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abounader, Lucas          14 WHAC-ST                49.49      49.53  
                  23.94       49.53 (25.59)                                        
  2 Harris, Cole              14 NTRO-ST                51.86      49.82  
                  23.86       49.82 (25.96)                                        
  3 Player, Samuel            14 Alamo Area-ST          51.38      50.40  
                  24.25       50.40 (26.15)                                        
  4 Nwaeze, Amechi            14 WAVE-ST                51.90      50.77  
                  24.14       50.77 (26.63)                                        
  5 Hunt, Joe                 14 UN-ST-ST               52.72      50.98  
                  24.77       50.98 (26.21)                                        
  6 Guillet, Garrett          14 Alamo Area-ST          51.36      51.03  
                  24.48       51.03 (26.55)                                        
  6 Butler, Lance             14 COTA-ST                50.69      51.03  
                  24.45       51.03 (26.58)                                        
  8 Raimondo, Preston         14 Alamo Area-ST          50.44      51.14  
                  24.71       51.14 (26.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Martinez, Antonio         14 HOT-ST                 51.84      51.16  
                  24.41       51.16 (26.75)                                        
 10 Saunders, Tas             14 ASC-ST                 51.10      51.17  
                  24.52       51.17 (26.65)                                        
 11 Brenner, Lawson           14 Alamo Area-ST          52.08      51.54  
                  24.88       51.54 (26.66)                                        
 12 Villatoro, Kellen         14 Alamo Area-ST          52.85      51.58  
                  24.73       51.58 (26.85)                                        
 13 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST                53.00      51.62  
                  24.81       51.62 (26.81)                                        
 14 Louie, Joshua             14 NTRO-ST                51.49      51.69  
                  24.69       51.69 (27.00)                                        
 15 Ceresa, Juan              14 TXLA-ST                50.82      51.82  
                  24.85       51.82 (26.97)                                        
 16 Shankar, Shreyush         14 NTRO-ST                52.25      51.83  
                  24.72       51.83 (27.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Eberhard, Christian       14 Alamo Area-ST          52.45      52.04  
                  24.85       52.04 (27.19)                                        
 18 Manzo, Joseph             13 Alamo Area-ST          53.84      52.09  
                  24.91       52.09 (27.18)                                        
 18 Pogue, Jack               13 CBA-ST                 53.20      52.09  
                  25.17       52.09 (26.92)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 20 Parker, Sam               14 TXLA-ST                53.06      52.18  
                  25.23       52.18 (26.95)                                        
 21 Butler, Chris             14 Alamo Area-ST          52.58      52.24  
                  24.90       52.24 (27.34)                                        
 22 Prior, Luke               13 Alamo Area-ST          53.25      52.26  
                  25.13       52.26 (27.13)                                        
 23 Meyer, Clayton            14 NTRO-ST                54.02      52.37  
                  25.05       52.37 (27.32)                                        
 24 Hill, Carter              14 WAVE-ST                53.95      52.56  
                  25.11       52.56 (27.45)                                        
 25 Early, Nathaniel          14 WLOO-ST                52.80      52.63  
                  25.60       52.63 (27.03)                                        
 26 Pereira, Sergio           13 NTRO-ST                52.11      52.64  
                  25.14       52.64 (27.50)                                        
 27 Yung, Julian              13 NTRO-ST                54.45      52.71  
                  25.12       52.71 (27.59)                                        
 28 Schaefer, Justin          14 TXLA-ST                52.01      52.78  
                  25.51       52.78 (27.27)                                        
 29 Jimenez, Lorenzo          14 Alamo Area-ST          55.97      52.88  
                  25.46       52.88 (27.42)                                        
 30 Ross, Gabe                14 Alamo Area-ST          52.55      52.95  
                  25.41       52.95 (27.54)                                        
 31 Singletary, John Marshal  13 NTRO-ST                54.28      52.98  
                  25.81       52.98 (27.17)                                        
 32 Fontenot, John            14 NTRO-ST                53.13      53.03  
                  25.50       53.03 (27.53)                                        
 33 Roberts, Justin           13 WLOO-ST                54.67      53.08  
                  25.74       53.08 (27.34)                                        
 34 Li, Bennett               13 ASC-ST                 52.79      53.14  
                  25.42       53.14 (27.72)                                        
 35 Hopkins, Henry            14 WLOO-ST                54.66      53.30  
                  26.05       53.30 (27.25)                                        
 36 Luna, Leo                 13 Alamo Area-ST          55.72      53.42  
                  25.52       53.42 (27.90)                                        
 37 Hunninghake, Joseph       14 NTRO-ST                54.61      53.45  
                  25.67       53.45 (27.78)                                        
 38 Burns, Shane              13 TXLA-ST                54.88      53.60  
                  26.12       53.60 (27.48)                                        
 39 Jardenil, Kyle            13 Alamo Area-ST          55.80      53.63  
                  26.02       53.63 (27.61)                                        
 40 Jorgenson, Devon          14 TXLA-ST                54.75      53.64  
                  25.92       53.64 (27.72)                                        
 40 Willenbring, Mark         14 ASC-ST                 55.19      53.64  
                  26.07       53.64 (27.57)                                        
 42 Reid, Kovi                14 LSAC-ST                52.89      53.65  
                  25.57       53.65 (28.08)                                        
 43 Shope, Evan               14 Alamo Area-ST          55.92      53.79  
                  25.78       53.79 (28.01)                                        
 44 Gillett, Joe              14 NTRO-ST                53.40      53.81  
                  25.99       53.81 (27.82)                                        
 45 Hoang, Alex               14 NTRO-ST                54.03      53.85  
                  25.10       53.85 (28.75)                                        
 46 Wasserburger, Wesley      14 CCSS-ST                55.22      53.89  
                  25.86       53.89 (28.03)                                        
 47 Woehrle, Ryan             14 Alamo Area-ST          56.01      54.03  
                  26.02       54.03 (28.01)                                        
 48 Alarcon, Landon           13 NTRO-ST                55.05      54.11  
                  25.67       54.11 (28.44)                                        
 49 Reysa, Matthew            13 FISH-ST                55.07      54.13  
                  26.01       54.13 (28.12)                                        
 50 Pineiro, Danny            14 NTRO-ST                55.99      54.18  
                  25.81       54.18 (28.37)                                        
 51 Henry, Danny              14 TXLA-ST                55.25      54.24  
                  26.07       54.24 (28.17)                                        
 52 Foote, Connor             13 SASA-ST                54.99      54.26  
                  26.31       54.26 (27.95)                                        
 53 Cullicott, Ian            13 NTRO-ST                55.34      54.37  
                  26.26       54.37 (28.11)                                        
 54 McClelland, Ian           13 CBA-ST                 55.18      54.46  
                  25.94       54.46 (28.52)                                        
 55 Micek, Adam               14 Unattached-ST          55.42      54.50  
                  25.88       54.50 (28.62)                                        
 56 Truong, Benji             13 WLOO-ST                55.99      54.54  
                  25.86       54.54 (28.68)                                        
 57 Rodriguez-Coutino, Ricky  14 Alamo Area-ST          54.63      54.56  
                  26.33       54.56 (28.23)                                        
 58 Vujosevic, Marko          14 AQTX-ST                55.88      54.72  
                  26.24       54.72 (28.48)                                        
 59 Leeds, John               14 ASC-ST                 55.37      54.78  
                  26.64       54.78 (28.14)                                        
 60 Halstead, Wes             14 Alamo Area-ST        1:01.74L     55.16  
                  26.76       55.16 (28.40)                                        
 61 Liew, Vincent             14 TXLA-ST                53.63      55.18  
                  26.82       55.18 (28.36)                                        
 62 Chan, Cameron             13 SASA-ST                53.90      55.20  
                  26.24       55.20 (28.96)                                        
 63 Dittoe, Jacob             13 ASC-ST                 56.15      55.56  
                  26.89       55.56 (28.67)                                        
 64 Leven, Nate               13 Alamo Area-ST          55.73      55.57  
                  26.82       55.57 (28.75)                                        
 65 Martinez Jr, Oscar        13 CLUB-ST                56.15      55.60  
                  26.76       55.60 (28.84)                                        
 66 Vinnik, Maxim             13 NTRO-ST                55.62      55.61  
                  26.84       55.61 (28.77)                                        
 67 Olsen, Karsten            13 NTRO-ST                55.38      55.68  
                  26.73       55.68 (28.95)                                        
 68 Davis, Dylan              14 Alamo Area-ST          55.53      55.69  
                  26.90       55.69 (28.79)                                        
 69 Warren, Alex              14 NTRO-ST                55.33      55.76  
                  26.51       55.76 (29.25)                                        
 70 Brehm, Jacob              14 Alamo Area-ST          54.90      56.12  
                  26.76       56.12 (29.36)                                        
 71 Mauck, Quinn              14 NTRO-ST                55.99      56.14  
                  27.03       56.14 (29.11)                                        
 72 Stavrou, Jake             13 ASC-ST                 55.35      56.19  
                  26.64       56.19 (29.55)                                        
 73 Vinnik, Daniel            13 NTRO-ST                56.24      56.30  
                  27.18       56.30 (29.12)                                        
 74 Lee, Jaylen               13 LSAC-ST                55.91      56.42  
                  26.31       56.42 (30.11)                                        
 75 Stallworth, Jackson       13 SASA-ST                52.84      57.20  
                  26.71       57.20 (30.49)                                        
 76 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              1:03.04L     57.32  
                  27.02       57.32 (30.30)                                        
 -- Farris, Caleb             14 NAMS-ST                55.88         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Velasquez, Nicco          14 ASC-ST               1:50.04    1:46.57  
                  24.30       50.92 (26.62)     1:19.32 (28.40)     1:46.57 (27.25)
  2 Player, Samuel            14 Alamo Area-ST        1:50.21    1:48.09  
                  25.36       52.42 (27.06)     1:19.93 (27.51)     1:48.09 (28.16)
  3 Abounader, Lucas          14 WHAC-ST              1:49.05    1:48.30  
                  24.41       51.74 (27.33)     1:20.23 (28.49)     1:48.30 (28.07)
  4 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST              1:50.01    1:49.76  
                  25.60       53.56 (27.96)     1:21.93 (28.37)     1:49.76 (27.83)
  5 Saunders, Tas             14 ASC-ST               1:48.80    1:50.69  
                  24.78       52.58 (27.80)     1:21.30 (28.72)     1:50.69 (29.39)
  6 Schaefer, Justin          14 TXLA-ST              1:50.92    1:51.11  
                  25.67       53.15 (27.48)     1:22.52 (29.37)     1:51.11 (28.59)
  7 Brenner, Lawson           14 Alamo Area-ST        1:51.57    1:51.51  
                  25.56       53.52 (27.96)     1:22.16 (28.64)     1:51.51 (29.35)
  8 Ceresa, Juan              14 TXLA-ST              1:51.02    1:52.41  
                  25.89       54.57 (28.68)     1:23.74 (29.17)     1:52.41 (28.67)
B - Final
  9 Shankar, Shreyush         14 NTRO-ST              1:52.85    1:49.20  
                  25.28       53.25 (27.97)     1:21.40 (28.15)     1:49.20 (27.80)
 10 Raimondo, Preston         14 Alamo Area-ST        1:53.85    1:51.86  
                  25.68       54.09 (28.41)     1:22.95 (28.86)     1:51.86 (28.91)
 11 Martinez, Antonio         14 HOT-ST               1:54.48    1:52.74  
                  24.89       54.07 (29.18)     1:23.64 (29.57)     1:52.74 (29.10)
 12 Li, Bennett               13 ASC-ST               1:53.96    1:53.22  
                  26.67       54.68 (28.01)     1:23.87 (29.19)     1:53.22 (29.35)
 13 Luna, Leo                 13 Alamo Area-ST        1:54.56    1:54.78  
                  26.42       55.54 (29.12)     1:25.23 (29.69)     1:54.78 (29.55)
 14 Harris, Cole              14 NTRO-ST              1:54.38    1:55.90  
                  26.15       55.50 (29.35)     1:26.09 (30.59)     1:55.90 (29.81)
 15 Hunninghake, Joseph       14 NTRO-ST              1:53.77    1:56.21  
                  26.00       54.87 (28.87)     1:25.23 (30.36)     1:56.21 (30.98)
 16 Manzo, Joseph             13 Alamo Area-ST        1:54.25    1:56.75  
                  26.06       54.87 (28.81)     1:25.28 (30.41)     1:56.75 (31.47)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Saunders, Tas             14 ASC-ST               1:48.95    1:48.80  
                  24.83       52.19 (27.36)     1:20.75 (28.56)     1:48.80 (28.05)
  2 Abounader, Lucas          14 WHAC-ST              1:51.50    1:49.05  
                  24.86       52.11 (27.25)     1:20.63 (28.52)     1:49.05 (28.42)
  3 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST              1:50.91    1:50.01  
                  25.78       53.96 (28.18)     1:22.45 (28.49)     1:50.01 (27.56)
  4 Velasquez, Nicco          14 ASC-ST               1:49.88    1:50.04  
                  24.84       52.73 (27.89)     1:21.17 (28.44)     1:50.04 (28.87)
  5 Player, Samuel            14 Alamo Area-ST        1:55.51    1:50.21  
                  25.19       52.54 (27.35)     1:21.16 (28.62)     1:50.21 (29.05)
  6 Schaefer, Justin          14 TXLA-ST              1:51.61    1:50.92  
                  25.60       54.00 (28.40)     1:22.62 (28.62)     1:50.92 (28.30)
  7 Ceresa, Juan              14 TXLA-ST              1:52.29    1:51.02  
                  25.83       54.08 (28.25)     1:22.73 (28.65)     1:51.02 (28.29)
  8 Brenner, Lawson           14 Alamo Area-ST        1:55.03    1:51.57  
                  26.44       54.82 (28.38)     1:23.36 (28.54)     1:51.57 (28.21)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shankar, Shreyush         14 NTRO-ST              1:51.32    1:52.85  
                  25.59       53.68 (28.09)     1:23.16 (29.48)     1:52.85 (29.69)
 10 Hunninghake, Joseph       14 NTRO-ST              1:56.33    1:53.77  
                  26.40       55.56 (29.16)     1:25.43 (29.87)     1:53.77 (28.34)
 11 Raimondo, Preston         14 Alamo Area-ST        1:59.27    1:53.85  
                  26.00       55.27 (29.27)     1:25.18 (29.91)     1:53.85 (28.67)
 12 Li, Bennett               13 ASC-ST               1:54.85    1:53.96  
                  26.64       55.49 (28.85)     1:24.82 (29.33)     1:53.96 (29.14)
 13 Manzo, Joseph             13 Alamo Area-ST        1:58.81    1:54.25  
                  26.31       55.07 (28.76)     1:24.88 (29.81)     1:54.25 (29.37)
 14 Harris, Cole              14 NTRO-ST              1:55.25    1:54.38  
                  25.49       54.73 (29.24)     1:25.02 (30.29)     1:54.38 (29.36)
 15 Martinez, Antonio         14 HOT-ST               1:53.11    1:54.48  
                  25.24       54.41 (29.17)     1:24.64 (30.23)     1:54.48 (29.84)
 16 Luna, Leo                 13 Alamo Area-ST        2:00.63    1:54.56  
                  26.42       55.60 (29.18)     1:25.22 (29.62)     1:54.56 (29.34)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pereira, Sergio           13 NTRO-ST              1:56.11    1:54.73  
                  26.28       56.01 (29.73)     1:25.41 (29.40)     1:54.73 (29.32)
 18 Willenbring, Mark         14 ASC-ST               1:59.70    1:54.84  
                  27.08       56.66 (29.58)     1:26.25 (29.59)     1:54.84 (28.59)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Eberhard, Christian       14 Alamo Area-ST        1:58.07    1:54.89  
                  26.15       55.14 (28.99)     1:25.22 (30.08)     1:54.89 (29.67)
 20 Pogue, Jack               13 CBA-ST               1:56.89    1:54.92  
                  25.92       54.63 (28.71)     1:24.44 (29.81)     1:54.92 (30.48)
 21 Parker, Sam               14 TXLA-ST              1:57.04    1:55.17  
                  26.47       56.20 (29.73)     1:25.51 (29.31)     1:55.17 (29.66)
 22 Diaz, Justin              13 BAS-ST               1:56.19    1:55.40  
                  27.40       56.91 (29.51)     1:26.88 (29.97)     1:55.40 (28.52)
 23 Singletary, John Marshal  13 NTRO-ST              1:55.45    1:55.52  
                  26.24       55.24 (29.00)     1:25.43 (30.19)     1:55.52 (30.09)
 24 Burns, Shane              13 TXLA-ST              1:57.89    1:55.54  
                  26.61       55.89 (29.28)     1:25.79 (29.90)     1:55.54 (29.75)
 25 Yung, Julian              13 NTRO-ST              1:56.48    1:55.71  
                  28.29       58.88 (30.59)     1:27.65 (28.77)     1:55.71 (28.06)
 26 Early, Nathaniel          14 WLOO-ST              1:56.53    1:55.72  
                  26.35       55.84 (29.49)     1:26.50 (30.66)     1:55.72 (29.22)
 27 Gillett, Joe              14 NTRO-ST              1:56.56    1:55.81  
                  26.73       56.49 (29.76)     1:26.96 (30.47)     1:55.81 (28.85)
 28 Henry, Danny              14 TXLA-ST              1:54.16    1:56.02  
                  26.56       55.40 (28.84)     1:25.76 (30.36)     1:56.02 (30.26)
 29 Villatoro, Kellen         14 Alamo Area-ST        1:55.80    1:56.25  
                  25.53       54.46 (28.93)     1:24.99 (30.53)     1:56.25 (31.26)
 30 Hoang, Alex               14 NTRO-ST              1:59.78    1:56.55  
                  26.61       56.61 (30.00)     1:26.95 (30.34)     1:56.55 (29.60)
 31 Fontenot, John            14 NTRO-ST              1:56.12    1:57.00  
                  26.55       56.43 (29.88)     1:26.90 (30.47)     1:57.00 (30.10)
 32 Wasserburger, Wesley      14 CCSS-ST              1:59.86    1:57.02  
                  27.10       57.01 (29.91)     1:27.50 (30.49)     1:57.02 (29.52)
 33 Jimenez, Lorenzo          14 Alamo Area-ST        2:00.14    1:57.07  
                  26.52       55.85 (29.33)     1:26.22 (30.37)     1:57.07 (30.85)
 34 Olsen, Karsten            13 NTRO-ST              1:59.82    1:57.15  
                  27.50       57.15 (29.65)     1:27.83 (30.68)     1:57.15 (29.32)
 35 Ross, Gabe                14 Alamo Area-ST        1:58.34    1:57.16  
                  26.44       55.84 (29.40)     1:26.68 (30.84)     1:57.16 (30.48)
 36 Rodriguez-Coutino, Ricky  14 Alamo Area-ST        1:57.48    1:57.21  
                  26.83       55.98 (29.15)     1:26.44 (30.46)     1:57.21 (30.77)
 37 Woehrle, Ryan             14 Alamo Area-ST        1:58.22    1:57.70  
                  26.52       56.16 (29.64)     1:26.96 (30.80)     1:57.70 (30.74)
 38 Vinnik, Maxim             13 NTRO-ST              2:00.37    1:57.92  
                  27.25       57.21 (29.96)     1:27.96 (30.75)     1:57.92 (29.96)
 39 Dittoe, Jacob             13 ASC-ST               2:02.49    1:58.05  
                  27.75       57.73 (29.98)     1:28.60 (30.87)     1:58.05 (29.45)
 40 Farris, Caleb             14 NAMS-ST              2:02.16    1:58.22  
                  27.81       58.20 (30.39)     1:29.11 (30.91)     1:58.22 (29.11)
 41 Leeds, John               14 ASC-ST               1:59.56    1:58.28  
                  27.45       57.28 (29.83)     1:27.82 (30.54)     1:58.28 (30.46)
 42 Liew, Vincent             14 TXLA-ST              1:59.78    1:58.43  
                  28.38       57.29 (28.91)     1:27.53 (30.24)     1:58.43 (30.90)
 42 McClelland, Ian           13 CBA-ST               2:00.34    1:58.43  
                  26.74       56.41 (29.67)     1:27.43 (31.02)     1:58.43 (31.00)
 44 Butler, Lance             14 COTA-ST              1:55.14    1:58.60  
                  27.35       57.29 (29.94)     1:28.24 (30.95)     1:58.60 (30.36)
 45 Ho, Avery                 14 LCA-ST               2:01.48    1:58.72  
                  26.98       57.06 (30.08)     1:28.56 (31.50)     1:58.72 (30.16)
 46 Alarcon, Landon           13 NTRO-ST              2:01.30    1:58.74  
                  27.24       57.82 (30.58)     1:28.37 (30.55)     1:58.74 (30.37)
 47 Butler, Chris             14 Alamo Area-ST        1:58.35    1:59.06  
                  26.33       56.49 (30.16)     1:28.02 (31.53)     1:59.06 (31.04)
 48 Hill, Carter              14 WAVE-ST              1:59.93    1:59.12  
                  26.67       56.84 (30.17)     1:28.01 (31.17)     1:59.12 (31.11)
 48 Jorgenson, Devon          14 TXLA-ST              2:02.51    1:59.12  
                  27.74       58.81 (31.07)     1:29.90 (31.09)     1:59.12 (29.22)
 50 Stavrou, Jake             13 ASC-ST               2:02.15    1:59.19  
                  26.93       56.89 (29.96)     1:28.54 (31.65)     1:59.19 (30.65)
 51 Vujosevic, Marko          14 AQTX-ST              2:02.59    1:59.33  
                  27.76       58.44 (30.68)     1:28.88 (30.44)     1:59.33 (30.45)
 52 Halstead, Wes             14 Alamo Area-ST        1:57.01    1:59.50  
                  27.11       57.25 (30.14)     1:28.47 (31.22)     1:59.50 (31.03)
 52 Foote, Connor             13 SASA-ST              1:59.55    1:59.50  
                  26.95       56.56 (29.61)     1:27.82 (31.26)     1:59.50 (31.68)
 54 Reysa, Matthew            13 FISH-ST              2:01.30    1:59.54  
                  26.53       56.43 (29.90)     1:28.11 (31.68)     1:59.54 (31.43)
 55 Sumner, Quentin           13 NTRO-ST              1:59.92    1:59.98  
                  28.52       59.14 (30.62)     1:29.94 (30.80)     1:59.98 (30.04)
 55 Brehm, Jacob              14 Alamo Area-ST        1:52.34    1:59.98  
                  27.59       57.67 (30.08)     1:28.71 (31.04)     1:59.98 (31.27)
 57 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              1:59.28    2:00.03  
                  27.22       57.38 (30.16)     1:29.00 (31.62)     2:00.03 (31.03)
 58 Cullicott, Ian            13 NTRO-ST              2:02.53    2:00.08  
                  28.13       58.21 (30.08)     1:29.24 (31.03)     2:00.08 (30.84)
 59 Copley, Kasey             14 WLOO-ST              2:00.88    2:00.16  
                  27.52       58.09 (30.57)     1:29.61 (31.52)     2:00.16 (30.55)
 60 Mauck, Quinn              14 NTRO-ST              2:00.74    2:00.43  
                  27.32       58.17 (30.85)     1:29.67 (31.50)     2:00.43 (30.76)
 61 Frey, Avery               14 NTRO-ST              2:01.72    2:01.10  
                  28.04       59.00 (30.96)     1:30.27 (31.27)     2:01.10 (30.83)
 62 Stallworth, Jackson       13 SASA-ST              1:57.18    2:01.55  
                  26.79       57.18 (30.39)     1:29.15 (31.97)     2:01.55 (32.40)
 63 Armstrong, Truman         13 ASC-ST               2:02.31    2:04.48  
                  28.42       59.76 (31.34)     1:32.10 (32.34)     2:04.48 (32.38)
 64 Vinnik, Daniel            13 NTRO-ST              2:20.48L   2:05.00  
                  28.14       59.88 (31.74)     1:32.66 (32.78)     2:05.00 (32.34)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Luo, Jaden                13 ASC-ST               4:45.60    4:46.54  
                  25.70       53.76 (28.06)     1:22.49 (28.73)     1:51.62 (29.13)
        2:20.83 (29.21)     2:50.34 (29.51)     3:19.98 (29.64)     3:49.57 (29.59)
        4:18.69 (29.12)     4:46.54 (27.85)                                        
  2 Velasquez, Nicco          14 ASC-ST               4:59.38    4:53.84  
                  26.35       55.19 (28.84)     1:24.43 (29.24)     1:54.14 (29.71)
        2:24.95 (30.81)     2:55.31 (30.36)     3:25.87 (30.56)     3:56.95 (31.08)
        4:26.41 (29.46)     4:53.84 (27.43)                                        
  3 Saunders, Tas             14 ASC-ST               4:56.04    4:55.24  
                  26.13       54.64 (28.51)     1:23.50 (28.86)     1:53.20 (29.70)
        2:24.10 (30.90)     2:55.26 (31.16)     3:26.32 (31.06)     3:56.66 (30.34)
        4:27.13 (30.47)     4:55.24 (28.11)                                        
  4 Singletary, John Marshal  13 NTRO-ST              5:02.34    5:02.07  
                  26.74       56.02 (29.28)     1:26.16 (30.14)     1:56.71 (30.55)
        2:27.69 (30.98)     2:59.04 (31.35)     3:30.39 (31.35)     4:01.90 (31.51)
        4:32.64 (30.74)     5:02.07 (29.43)                                        
  5 Hunninghake, Joseph       14 NTRO-ST              5:03.62    5:03.59  
                  26.51       56.00 (29.49)     1:26.16 (30.16)     1:57.12 (30.96)
        2:28.54 (31.42)     2:59.52 (30.98)     3:31.11 (31.59)     4:02.66 (31.55)
        4:33.27 (30.61)     5:03.59 (30.32)                                        
  6 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST              4:56.47    5:04.37  
                  26.23       55.21 (28.98)     1:25.12 (29.91)     1:55.96 (30.84)
        2:27.13 (31.17)     2:58.50 (31.37)     3:30.28 (31.78)     4:01.99 (31.71)
        4:33.76 (31.77)     5:04.37 (30.61)                                        
  7 Henry, Danny              14 TXLA-ST              5:04.46    5:06.12  
                  27.07       57.43 (30.36)     1:27.95 (30.52)     1:59.23 (31.28)
        2:30.64 (31.41)     3:01.74 (31.10)     3:33.23 (31.49)     4:04.46 (31.23)
        4:35.94 (31.48)     5:06.12 (30.18)                                        
  8 Gillett, Joe              14 NTRO-ST              5:03.99    5:12.56  
                  27.02       57.56 (30.54)     1:28.92 (31.36)     2:01.26 (32.34)
        2:33.34 (32.08)     3:05.55 (32.21)     3:37.42 (31.87)     4:09.50 (32.08)
        4:41.53 (32.03)     5:12.56 (31.03)                                        
B - Final
  9 Schaefer, Justin          14 TXLA-ST              5:06.79    5:02.83  
                  26.72       56.53 (29.81)     1:27.21 (30.68)     1:58.06 (30.85)
        2:28.92 (30.86)     2:59.85 (30.93)     3:30.99 (31.14)     4:02.23 (31.24)
        4:33.10 (30.87)     5:02.83 (29.73)                                        
 10 Suarez, CJ                14 ASC-ST               5:07.56    5:05.07  
                  26.48       56.60 (30.12)     1:27.80 (31.20)     1:59.05 (31.25)
        2:30.38 (31.33)     3:01.76 (31.38)     3:32.90 (31.14)     4:04.37 (31.47)
        4:35.96 (31.59)     5:05.07 (29.11)                                        
 11 Luna, Leo                 13 Alamo Area-ST        5:06.61    5:05.16  
                  27.17       56.93 (29.76)     1:27.95 (31.02)     1:59.07 (31.12)
        2:29.97 (30.90)     3:01.33 (31.36)     3:32.63 (31.30)     4:04.26 (31.63)
        4:35.81 (31.55)     5:05.16 (29.35)                                        
 12 Hopkins, Henry            14 WLOO-ST              5:16.21    5:13.46  
                  27.98       58.74 (30.76)     1:30.17 (31.43)     2:02.33 (32.16)
        2:34.11 (31.78)     3:06.27 (32.16)     3:38.81 (32.54)     4:11.40 (32.59)
        4:43.88 (32.48)     5:13.46 (29.58)                                        
 13 Olsen, Karsten            13 NTRO-ST              5:15.01    5:13.75  
                  27.51       58.13 (30.62)     1:29.34 (31.21)     2:01.23 (31.89)
        2:33.27 (32.04)     3:05.33 (32.06)     3:37.75 (32.42)     4:10.23 (32.48)
        4:42.49 (32.26)     5:13.75 (31.26)                                        
 14 Early, Nathaniel          14 WLOO-ST              5:15.60    5:17.00  
                  28.16       58.83 (30.67)     1:30.32 (31.49)     2:02.12 (31.80)
        2:34.28 (32.16)     3:07.17 (32.89)     3:40.49 (33.32)     4:13.61 (33.12)
        4:46.44 (32.83)     5:17.00 (30.56)                                        
 15 Dittoe, Jacob             13 ASC-ST               5:18.16    5:19.35  
                  28.19       59.81 (31.62)     1:31.76 (31.95)     2:04.39 (32.63)
        2:36.81 (32.42)     3:09.79 (32.98)     3:42.29 (32.50)     4:15.36 (33.07)
        4:48.45 (33.09)     5:19.35 (30.90)                                        
 16 Rodriguez-Coutino, Ricky  14 Alamo Area-ST        5:14.62    5:24.77  
                  26.79       56.78 (29.99)     1:28.71 (31.93)     2:01.51 (32.80)
        2:34.94 (33.43)     3:08.61 (33.67)     3:42.63 (34.02)     4:16.82 (34.19)
        4:51.32 (34.50)     5:24.77 (33.45)                                        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Luo, Jaden                13 ASC-ST               4:55.56    4:45.60  
                  26.52       55.31 (28.79)     1:23.93 (28.62)     1:52.99 (29.06)
        2:22.00 (29.01)     2:51.17 (29.17)     3:20.15 (28.98)     3:49.48 (29.33)
        4:18.53 (29.05)     4:45.60 (27.07)                                        
  2 Saunders, Tas             14 ASC-ST               4:58.96    4:56.04  
                  26.84       55.99 (29.15)     1:25.98 (29.99)     1:56.41 (30.43)
        2:26.62 (30.21)     2:56.85 (30.23)     3:27.32 (30.47)     3:56.84 (29.52)
        4:27.18 (30.34)     4:56.04 (28.86)                                        
  3 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST              4:56.11    4:56.47  
                  26.74       55.28 (28.54)     1:24.99 (29.71)     1:55.14 (30.15)
        2:25.45 (30.31)     2:55.60 (30.15)     3:26.21 (30.61)     3:56.88 (30.67)
        4:27.10 (30.22)     4:56.47 (29.37)                                        
  4 Velasquez, Nicco          14 ASC-ST               4:58.84    4:59.38  
                  27.34       58.06 (30.72)     1:28.72 (30.66)     1:59.60 (30.88)
        2:29.89 (30.29)     3:00.28 (30.39)     3:30.76 (30.48)     4:01.36 (30.60)
        4:31.28 (29.92)     4:59.38 (28.10)                                        
  5 Brenner, Lawson           14 Alamo Area-ST        5:11.19    4:59.60  
                  26.75       55.46 (28.71)     1:25.20 (29.74)     1:55.55 (30.35)
        2:26.20 (30.65)     2:57.42 (31.22)     3:28.56 (31.14)     3:59.90 (31.34)
        4:30.76 (30.86)     4:59.60 (28.84)                                        
  6 Singletary, John Marshal  13 NTRO-ST              5:09.00    5:02.34  
                  26.90       57.08 (30.18)     1:27.73 (30.65)     1:58.68 (30.95)
        2:29.87 (31.19)     3:01.03 (31.16)     3:32.15 (31.12)     4:03.11 (30.96)
        4:33.51 (30.40)     5:02.34 (28.83)                                        
  7 Hunninghake, Joseph       14 NTRO-ST              5:06.13    5:03.62  
                  27.09       57.17 (30.08)     1:28.24 (31.07)     1:59.13 (30.89)
        2:30.47 (31.34)     3:01.73 (31.26)     3:32.56 (30.83)     4:03.48 (30.92)
        4:34.39 (30.91)     5:03.62 (29.23)                                        
  8 Gillett, Joe              14 NTRO-ST              5:05.80    5:03.99  
                  27.57       58.16 (30.59)     1:29.26 (31.10)     2:00.47 (31.21)
        2:31.47 (31.00)     3:02.18 (30.71)     3:33.04 (30.86)     4:04.10 (31.06)
        4:34.85 (30.75)     5:03.99 (29.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Henry, Danny              14 TXLA-ST              5:04.80    5:04.46  
                  26.49       55.50 (29.01)     1:26.53 (31.03)     1:57.63 (31.10)
        2:28.50 (30.87)     2:59.98 (31.48)     3:31.24 (31.26)     4:03.07 (31.83)
        4:34.03 (30.96)     5:04.46 (30.43)                                        
 10 Luna, Leo                 13 Alamo Area-ST        5:18.65    5:06.61  
                  27.58       58.19 (30.61)     1:29.22 (31.03)     2:00.39 (31.17)
        2:31.64 (31.25)     3:03.11 (31.47)     3:35.24 (32.13)     4:06.04 (30.80)
        4:37.14 (31.10)     5:06.61 (29.47)                                        
 11 Schaefer, Justin          14 TXLA-ST              5:01.83    5:06.79  
                  27.93       58.79 (30.86)     1:29.87 (31.08)     2:00.90 (31.03)
        2:32.12 (31.22)     3:03.52 (31.40)     3:35.00 (31.48)     4:06.51 (31.51)
        4:37.23 (30.72)     5:06.79 (29.56)                                        
 12 Suarez, CJ                14 ASC-ST               4:54.82L   5:07.56  
                  26.34       56.09 (29.75)     1:27.25 (31.16)     1:58.80 (31.55)
        2:31.08 (32.28)     3:03.02 (31.94)     3:34.79 (31.77)     4:06.82 (32.03)
        4:37.88 (31.06)     5:07.56 (29.68)                                        
 13 Willenbring, Mark         14 ASC-ST               5:24.85    5:09.44  
                  27.95       58.81 (30.86)     1:30.18 (31.37)     2:00.86 (30.68)
        2:32.51 (31.65)     3:04.24 (31.73)     3:35.51 (31.27)     4:07.05 (31.54)
        4:38.57 (31.52)     5:09.44 (30.87)                                        
 14 Louie, Joshua             14 NTRO-ST              5:10.59    5:10.08  
                  26.66       56.87 (30.21)     1:28.18 (31.31)     2:00.18 (32.00)
        2:32.35 (32.17)     3:03.73 (31.38)     3:35.47 (31.74)     4:07.80 (32.33)
        4:39.97 (32.17)     5:10.08 (30.11)                                        
 15 Rodriguez-Coutino, Ricky  14 Alamo Area-ST        5:13.51    5:14.62  
                  27.85       58.25 (30.40)     1:30.23 (31.98)     2:02.71 (32.48)
        2:35.16 (32.45)     3:07.94 (32.78)     3:40.21 (32.27)     4:11.72 (31.51)
        4:43.51 (31.79)     5:14.62 (31.11)                                        
 16 Olsen, Karsten            13 NTRO-ST              5:13.63    5:15.01  
                  28.07       59.01 (30.94)     1:31.17 (32.16)     2:03.59 (32.42)
        2:35.61 (32.02)     3:06.91 (31.30)     3:39.04 (32.13)     4:11.96 (32.92)
        4:43.93 (31.97)     5:15.01 (31.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Early, Nathaniel          14 WLOO-ST              5:08.60    5:15.60  
                  26.44       57.35 (30.91)     1:28.64 (31.29)     2:00.68 (32.04)
        2:32.58 (31.90)     3:05.10 (32.52)     3:38.12 (33.02)     4:11.15 (33.03)
        4:43.91 (32.76)     5:15.60 (31.69)                                        
 18 Hopkins, Henry            14 WLOO-ST              5:23.33    5:16.21  
                  29.24     1:01.54 (32.30)     1:33.83 (32.29)     2:06.09 (32.26)
        2:38.01 (31.92)     3:09.72 (31.71)     3:41.95 (32.23)     4:14.33 (32.38)
        4:45.90 (31.57)     5:16.21 (30.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Raimondo, Preston         14 Alamo Area-ST        5:23.95    5:16.87  
                  27.66       58.82 (31.16)     1:30.77 (31.95)     2:02.53 (31.76)
        2:35.13 (32.60)     3:07.72 (32.59)     3:40.26 (32.54)     4:12.63 (32.37)
        4:45.41 (32.78)     5:16.87 (31.46)                                        
 20 Shope, Evan               14 Alamo Area-ST        5:04.49    5:17.71  
                  27.24       57.30 (30.06)     1:28.09 (30.79)     1:59.37 (31.28)
        2:31.45 (32.08)     3:04.25 (32.80)     3:37.17 (32.92)     4:10.71 (33.54)
        4:44.58 (33.87)     5:17.71 (33.13)                                        
 21 Dittoe, Jacob             13 ASC-ST               5:29.61    5:18.16  
                  28.26       59.83 (31.57)     1:32.61 (32.78)     2:05.70 (33.09)
        2:38.61 (32.91)     3:11.24 (32.63)     3:42.91 (31.67)     4:15.30 (32.39)
        4:47.42 (32.12)     5:18.16 (30.74)                                        
 22 McClelland, Ian           13 CBA-ST               5:28.57    5:19.27  
                  28.36     1:00.04 (31.68)     1:32.05 (32.01)     2:04.27 (32.22)
        2:37.08 (32.81)     3:10.52 (33.44)     3:43.37 (32.85)     4:16.10 (32.73)
        4:48.65 (32.55)     5:19.27 (30.62)                                        
 23 Ross, Gabe                14 Alamo Area-ST        5:25.91    5:19.41  
                  28.54       59.66 (31.12)     1:31.70 (32.04)     2:04.08 (32.38)
        2:36.78 (32.70)     3:09.39 (32.61)     3:42.43 (33.04)     4:15.32 (32.89)
        4:48.00 (32.68)     5:19.41 (31.41)                                        
 24 Savage, Conley            14 Alamo Area-ST        5:05.98    5:19.43  
                  28.41       59.06 (30.65)     1:30.87 (31.81)     2:02.84 (31.97)
        2:35.31 (32.47)     3:08.11 (32.80)     3:41.29 (33.18)     4:14.34 (33.05)
        4:47.65 (33.31)     5:19.43 (31.78)                                        
 25 Woehrle, Ryan             14 Alamo Area-ST        5:13.43    5:19.75  
                  27.74       58.68 (30.94)     1:30.69 (32.01)     2:03.43 (32.74)
                                3:08.96 ( )     3:42.19 (33.23)     4:15.53 (33.34)
        4:48.63 (33.10)     5:19.75 (31.12)                                        
 26 Copley, Kasey             14 WLOO-ST              5:25.12    5:20.10  
                  28.65     1:00.76 (32.11)     1:33.11 (32.35)     2:05.14 (32.03)
        2:37.78 (32.64)     3:09.89 (32.11)     3:42.38 (32.49)     4:15.33 (32.95)
        4:48.16 (32.83)     5:20.10 (31.94)                                        
 27 Manzo, Joseph             13 Alamo Area-ST        5:18.14    5:21.22  
                  27.80       59.40 (31.60)     1:31.88 (32.48)     2:04.65 (32.77)
        2:37.31 (32.66)     3:10.36 (33.05)     3:43.59 (33.23)     4:17.29 (33.70)
        4:50.67 (33.38)     5:21.22 (30.55)                                        
 28 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              5:17.88    5:21.31  
                  28.16       59.45 (31.29)     1:31.79 (32.34)     2:04.85 (33.06)
        2:37.66 (32.81)     3:10.56 (32.90)     3:44.01 (33.45)     4:17.07 (33.06)
        4:50.20 (33.13)     5:21.31 (31.11)                                        
 29 Leeds, John               14 ASC-ST               5:27.45    5:21.65  
                  28.17       59.09 (30.92)     1:31.02 (31.93)     2:04.25 (33.23)
        2:37.12 (32.87)     3:10.23 (33.11)     3:43.29 (33.06)     4:16.71 (33.42)
        4:49.52 (32.81)     5:21.65 (32.13)                                        
 30 Jorgenson, Devon          14 TXLA-ST              5:30.79    5:21.79  
                  29.14     1:02.32 (33.18)     1:34.70 (32.38)     2:08.07 (33.37)
        2:41.04 (32.97)     3:13.45 (32.41)     3:46.19 (32.74)     4:18.96 (32.77)
        4:51.38 (32.42)     5:21.79 (30.41)                                        
 31 Mauck, Quinn              14 NTRO-ST              5:22.87    5:21.83  
                  28.89     1:01.08 (32.19)     1:33.61 (32.53)     2:06.24 (32.63)
        2:39.23 (32.99)     3:11.77 (32.54)     3:44.85 (33.08)     4:18.02 (33.17)
        4:50.52 (32.50)     5:21.83 (31.31)                                        
 32 Yung, Julian              13 NTRO-ST              5:21.12    5:22.14  
                  29.44     1:02.09 (32.65)     1:35.58 (33.49)     2:09.95 (34.37)
        2:43.28 (33.33)     3:16.75 (33.47)     3:49.53 (32.78)     4:21.94 (32.41)
        4:52.59 (30.65)     5:22.14 (29.55)                                        
 33 Nelson, Nikolai           14 WAVE-ST              5:24.16    5:22.27  
                  28.62     1:00.19 (31.57)     1:32.44 (32.25)     2:04.79 (32.35)
        2:37.71 (32.92)     3:10.69 (32.98)     3:43.62 (32.93)     4:17.24 (33.62)
        4:50.35 (33.11)     5:22.27 (31.92)                                        
 34 Vinnik, Maxim             13 NTRO-ST              5:27.64    5:23.52  
                  28.88     1:00.68 (31.80)     1:33.55 (32.87)     2:06.91 (33.36)
        2:40.34 (33.43)     3:13.91 (33.57)     3:46.73 (32.82)     4:19.78 (33.05)
        4:52.31 (32.53)     5:23.52 (31.21)                                        
 35 Armstrong, Truman         13 ASC-ST               5:22.46    5:24.65  
                  28.57     1:00.76 (32.19)     1:33.49 (32.73)     2:06.98 (33.49)
        2:40.29 (33.31)     3:13.62 (33.33)     3:46.92 (33.30)     4:20.69 (33.77)
        4:53.49 (32.80)     5:24.65 (31.16)                                        
 36 Liew, Vincent             14 TXLA-ST              5:24.05    5:27.54  
                  30.61     1:04.83 (34.22)     1:37.83 (33.00)     2:11.05 (33.22)
        2:44.77 (33.72)     3:17.36 (32.59)     3:50.10 (32.74)     4:23.90 (33.80)
        4:56.40 (32.50)     5:27.54 (31.14)                                        
 37 Frey, Avery               14 NTRO-ST              5:26.36    5:27.95  
                  28.67     1:01.80 (33.13)     1:35.15 (33.35)     2:08.01 (32.86)
        2:41.79 (33.78)     3:15.64 (33.85)     3:49.21 (33.57)     4:22.68 (33.47)
        4:56.41 (33.73)     5:27.95 (31.54)                                        
 38 Medina, Justin            14 Alamo Area-ST        5:24.32    5:30.08  
                  29.12     1:01.91 (32.79)     1:35.72 (33.81)     2:09.75 (34.03)
        2:43.57 (33.82)     3:17.88 (34.31)     3:52.00 (34.12)     4:25.59 (33.59)
        4:58.62 (33.03)     5:30.08 (31.46)                                        
 39 Micek, Adam               14 Unattached-ST        5:26.80    5:30.12  
                  28.70     1:00.64 (31.94)     1:33.41 (32.77)     2:06.83 (33.42)
        2:40.67 (33.84)     3:14.62 (33.95)     3:48.44 (33.82)     4:22.76 (34.32)
        4:56.83 (34.07)     5:30.12 (33.29)                                        
 40 Forman, Aidan             14 LCA-ST               5:27.60    5:31.83  
                  29.68     1:01.98 (32.30)     1:35.45 (33.47)     2:09.04 (33.59)
        2:43.12 (34.08)     3:16.84 (33.72)     3:50.78 (33.94)     4:25.00 (34.22)
        4:58.93 (33.93)     5:31.83 (32.90)                                        
 41 Halstead, Wes             14 Alamo Area-ST        5:22.70    5:32.59  
                  29.48     1:02.60 (33.12)     1:36.64 (34.04)     2:10.70 (34.06)
        2:44.77 (34.07)     3:18.80 (34.03)     3:52.79 (33.99)     4:26.94 (34.15)
        5:00.56 (33.62)     5:32.59 (32.03)                                        
 42 Vinnik, Daniel            13 NTRO-ST              5:30.04    5:36.07  
                  28.87     1:01.67 (32.80)     1:35.47 (33.80)     2:09.56 (34.09)
        2:44.34 (34.78)     3:19.18 (34.84)     3:54.39 (35.21)     4:29.00 (34.61)
        5:03.63 (34.63)     5:36.07 (32.44)                                        
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shankar, Shreyush         14 NTRO-ST             16:40.84   16:44.30  
                  27.17       56.93 (29.76)     1:27.92 (30.99)     1:58.99 (31.07)
        2:29.53 (30.54)     3:00.12 (30.59)     3:30.89 (30.77)     4:02.22 (31.33)
        4:33.34 (31.12)     5:04.57 (31.23)     5:35.25 (30.68)     6:05.68 (30.43)
        6:36.33 (30.65)     7:07.15 (30.82)     7:37.94 (30.79)     8:08.12 (30.18)
        8:38.49 (30.37)     9:09.10 (30.61)     9:39.44 (30.34)    10:09.56 (30.12)
       10:40.38 (30.82)    11:11.11 (30.73)    11:41.42 (30.31)    12:11.64 (30.22)
       12:41.88 (30.24)    13:12.14 (30.26)    13:42.80 (30.66)    14:13.40 (30.60)
       14:43.73 (30.33)    15:14.08 (30.35)    15:44.68 (30.60)    16:14.83 (30.15)
       16:44.30 (29.47)
  2 Li, Brian                 14 ASC-ST              17:28.19L  16:57.87  
                  27.90       59.17 (31.27)     1:30.61 (31.44)     2:01.67 (31.06)
        2:33.03 (31.36)     3:04.27 (31.24)     3:35.64 (31.37)     4:06.59 (30.95)
        4:37.68 (31.09)     5:09.20 (31.52)     5:40.73 (31.53)     6:12.02 (31.29)
        6:42.93 (30.91)     7:14.19 (31.26)     7:45.10 (30.91)     8:16.07 (30.97)
        8:47.21 (31.14)     9:18.10 (30.89)     9:49.20 (31.10)    10:19.96 (30.76)
       10:50.64 (30.68)    11:21.58 (30.94)    11:53.23 (31.65)    12:24.12 (30.89)
       12:54.70 (30.58)    13:25.07 (30.37)    13:56.25 (31.18)    14:27.23 (30.98)
       14:57.38 (30.15)    15:28.21 (30.83)    15:59.05 (30.84)    16:29.99 (30.94)
       16:57.87 (27.88)
  3 Henry, Danny              14 TXLA-ST             17:26.62   17:16.66  
                  27.70       58.89 (31.19)     1:30.34 (31.45)     2:02.21 (31.87)
        2:33.89 (31.68)     3:05.60 (31.71)     3:37.16 (31.56)     4:08.82 (31.66)
        4:40.05 (31.23)     5:12.12 (32.07)     5:44.20 (32.08)     6:15.84 (31.64)
        6:47.69 (31.85)     7:19.32 (31.63)     7:51.11 (31.79)     8:22.68 (31.57)
        8:54.75 (32.07)     9:26.37 (31.62)     9:57.57 (31.20)    10:29.32 (31.75)
       11:00.80 (31.48)    11:32.33 (31.53)    12:03.74 (31.41)    12:35.15 (31.41)
       13:06.67 (31.52)    13:38.30 (31.63)    14:09.89 (31.59)    14:41.45 (31.56)
       15:12.42 (30.97)    15:43.82 (31.40)    16:15.48 (31.66)    16:46.84 (31.36)
       17:16.66 (29.82)
  4 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST             18:11.55   17:19.81  
                  26.74       57.16 (30.42)     1:28.70 (31.54)     2:00.09 (31.39)
        2:31.67 (31.58)     3:03.00 (31.33)     3:34.56 (31.56)     4:06.39 (31.83)
        4:38.00 (31.61)     5:09.95 (31.95)     5:41.68 (31.73)     6:13.57 (31.89)
        6:45.08 (31.51)     7:17.13 (32.05)     7:49.20 (32.07)     8:21.46 (32.26)
        8:53.32 (31.86)     9:25.36 (32.04)     9:57.23 (31.87)    10:29.17 (31.94)
       11:00.90 (31.73)    11:32.97 (32.07)    12:04.88 (31.91)    12:36.77 (31.89)
       13:08.65 (31.88)    13:40.30 (31.65)    14:12.31 (32.01)    14:44.53 (32.22)
       15:16.04 (31.51)    15:47.77 (31.73)    16:19.21 (31.44)    16:50.59 (31.38)
       17:19.81 (29.22)
  5 Luna, Leo                 13 Alamo Area-ST       18:34.34   17:40.40  
                  28.91     1:00.25 (31.34)     1:32.52 (32.27)     2:04.25 (31.73)
        2:35.98 (31.73)     3:07.94 (31.96)     3:39.72 (31.78)     4:11.54 (31.82)
        4:43.51 (31.97)     5:15.46 (31.95)     5:47.81 (32.35)     6:19.67 (31.86)
        6:52.07 (32.40)     7:24.25 (32.18)     7:56.47 (32.22)     8:28.60 (32.13)
        9:00.88 (32.28)     9:33.15 (32.27)    10:05.57 (32.42)    10:38.15 (32.58)
       11:11.05 (32.90)    11:44.24 (33.19)    12:16.77 (32.53)    12:49.50 (32.73)
       13:22.46 (32.96)    13:54.51 (32.05)    14:26.88 (32.37)    15:00.01 (33.13)
       15:33.00 (32.99)    16:05.21 (32.21)    16:36.94 (31.73)    17:09.35 (32.41)
       17:40.40 (31.05)
  6 Woehrle, Ryan             14 Alamo Area-ST       18:36.93   18:18.77  
                  29.70     1:01.84 (32.14)     1:34.15 (32.31)     2:06.68 (32.53)
        2:38.70 (32.02)     3:11.48 (32.78)     3:44.44 (32.96)     4:17.34 (32.90)
        4:49.84 (32.50)     5:22.39 (32.55)     5:54.94 (32.55)     6:28.22 (33.28)
        7:01.40 (33.18)     7:34.91 (33.51)     8:08.21 (33.30)     8:41.61 (33.40)
        9:15.85 (34.24)     9:49.85 (34.00)    10:23.40 (33.55)    10:57.11 (33.71)
       11:30.88 (33.77)    12:04.77 (33.89)    12:38.67 (33.90)    13:12.51 (33.84)
       13:46.89 (34.38)    14:21.34 (34.45)    14:55.53 (34.19)    15:30.27 (34.74)
       16:04.42 (34.15)    16:38.88 (34.46)    17:13.18 (34.30)    17:46.97 (33.79)
       18:18.77 (31.80)
  7 Alarcon, Landon           13 NTRO-ST             18:21.19   18:19.47  
                  29.70     1:02.02 (32.32)     1:35.30 (33.28)     2:08.67 (33.37)
        2:42.14 (33.47)     3:15.55 (33.41)     3:48.50 (32.95)     4:22.35 (33.85)
        4:56.78 (34.43)     5:30.98 (34.20)     6:05.06 (34.08)     6:39.75 (34.69)
        7:12.29 (32.54)     7:46.13 (33.84)     8:20.67 (34.54)     8:54.30 (33.63)
        9:28.08 (33.78)    10:02.08 (34.00)    10:35.28 (33.20)    11:09.38 (34.10)
       11:42.92 (33.54)    12:16.31 (33.39)    12:50.31 (34.00)    13:23.74 (33.43)
       13:56.91 (33.17)    14:30.32 (33.41)    15:04.01 (33.69)    15:37.75 (33.74)
       16:11.56 (33.81)    16:45.29 (33.73)    17:17.45 (32.16)    17:49.18 (31.73)
       18:19.47 (30.29)
  8 Sumner, Quentin           13 NTRO-ST             18:58.03   18:19.57  
                  29.03     1:01.23 (32.20)     1:33.74 (32.51)     2:06.47 (32.73)
        2:39.17 (32.70)     3:12.10 (32.93)     3:45.68 (33.58)     4:18.90 (33.22)
        4:52.32 (33.42)     5:25.97 (33.65)     5:59.58 (33.61)     6:33.65 (34.07)
        7:07.03 (33.38)     7:40.67 (33.64)     8:14.48 (33.81)     8:48.32 (33.84)
        9:22.13 (33.81)     9:56.97 (34.84)    10:30.66 (33.69)    11:04.45 (33.79)
       11:38.39 (33.94)    12:12.67 (34.28)    12:46.59 (33.92)    13:20.84 (34.25)
       13:55.06 (34.22)    14:28.77 (33.71)    15:02.07 (33.30)    15:36.06 (33.99)
       16:09.26 (33.20)    16:42.42 (33.16)    17:15.44 (33.02)    17:48.17 (32.73)
       18:19.57 (31.40)
  9 Mauck, Quinn              14 NTRO-ST             18:37.94   18:47.01  
                  29.84     1:02.96 (33.12)     1:37.88 (34.92)     2:11.66 (33.78)
        2:45.94 (34.28)     3:20.03 (34.09)     3:54.51 (34.48)     4:28.70 (34.19)
        5:03.27 (34.57)     5:36.99 (33.72)     6:11.28 (34.29)     6:45.71 (34.43)
        7:20.13 (34.42)     7:54.52 (34.39)     8:28.82 (34.30)     9:03.40 (34.58)
        9:37.93 (34.53)    10:12.50 (34.57)    10:47.00 (34.50)    11:21.41 (34.41)
       11:55.57 (34.16)    12:30.21 (34.64)    13:04.75 (34.54)    13:39.34 (34.59)
       14:14.26 (34.92)    14:48.94 (34.68)    15:23.79 (34.85)    15:58.49 (34.70)
       16:32.93 (34.44)    17:07.33 (34.40)    17:41.46 (34.13)    18:15.06 (33.60)
       18:47.01 (31.95)
 10 Ross, Gabe                14 Alamo Area-ST       18:42.47   18:47.12  
                  29.56     1:01.79 (32.23)     1:34.52 (32.73)     2:07.28 (32.76)
        2:39.55 (32.27)     3:12.66 (33.11)     3:45.75 (33.09)     4:19.52 (33.77)
        4:54.08 (34.56)     5:28.79 (34.71)     6:03.77 (34.98)     6:38.46 (34.69)
        7:13.46 (35.00)     7:48.65 (35.19)     8:23.90 (35.25)     8:59.51 (35.61)
        9:35.17 (35.66)    10:10.72 (35.55)    10:45.10 (34.38)    11:19.26 (34.16)
       11:53.89 (34.63)    12:28.82 (34.93)    13:03.54 (34.72)    13:38.16 (34.62)
       14:12.58 (34.42)    14:46.97 (34.39)    15:21.60 (34.63)    15:56.34 (34.74)
       16:30.54 (34.20)    17:04.93 (34.39)    17:39.14 (34.21)    18:13.98 (34.84)
       18:47.12 (33.14)
 11 Nelson, Nikolai           14 WAVE-ST             19:01.45   18:59.79  
                  30.33     1:03.40 (33.07)     1:37.22 (33.82)     2:11.42 (34.20)
        2:45.62 (34.20)     3:19.94 (34.32)     3:54.24 (34.30)     4:28.66 (34.42)
        5:03.13 (34.47)     5:37.72 (34.59)     6:12.39 (34.67)     6:47.10 (34.71)
        7:21.98 (34.88)     7:57.02 (35.04)     8:32.70 (35.68)     9:07.68 (34.98)
        9:42.90 (35.22)    10:17.87 (34.97)    10:53.14 (35.27)    11:28.43 (35.29)
       12:03.62 (35.19)    12:38.86 (35.24)    13:14.06 (35.20)    13:49.24 (35.18)
       14:24.54 (35.30)    14:59.00 (34.46)    15:33.69 (34.69)    16:08.53 (34.84)
       16:43.47 (34.94)    17:18.28 (34.81)    17:53.03 (34.75)    18:27.00 (33.97)
       18:59.79 (32.79)
 12 Halstead, Wes             14 Alamo Area-ST       19:13.33L  19:29.69  
                  29.82     1:04.27 (34.45)     1:39.65 (35.38)     2:15.72 (36.07)
        2:51.54 (35.82)     3:27.36 (35.82)     4:03.64 (36.28)     4:39.26 (35.62)
        5:15.22 (35.96)     5:50.86 (35.64)     6:26.25 (35.39)     7:02.13 (35.88)
        7:37.87 (35.74)     8:13.69 (35.82)     8:50.25 (36.56)     9:26.31 (36.06)
       10:01.98 (35.67)    10:37.70 (35.72)    11:14.03 (36.33)    11:50.12 (36.09)
       12:26.34 (36.22)    13:01.98 (35.64)    13:37.89 (35.91)    14:13.63 (35.74)
       14:49.49 (35.86)    15:25.16 (35.67)    16:01.04 (35.88)    16:36.92 (35.88)
       17:12.43 (35.51)    17:47.61 (35.18)    18:22.20 (34.59)    18:56.48 (34.28)
       19:29.69 (33.21)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reid, Kovi                14 LSAC-ST                56.29      55.46  
                  26.98       55.46 (28.48)                                        
  2 Jung, Alvin               14 ASC-ST                 57.41      56.56  
                  27.78       56.56 (28.78)                                        
  3 Fontenot, John            14 NTRO-ST                57.07      56.74  
                  27.68       56.74 (29.06)                                        
  4 Parker, Sam               14 TXLA-ST                57.08      57.14  
                  28.31       57.14 (28.83)                                        
  5 Schaefer, Justin          14 TXLA-ST                57.57      57.15  
                  27.67       57.15 (29.48)                                        
  6 Li, Brian                 14 ASC-ST                 58.44      57.43  
                  27.59       57.43 (29.84)                                        
  7 Ceresa, Juan              14 TXLA-ST                57.90      58.35  
                  28.27       58.35 (30.08)                                        
  8 Butler, Chris             14 Alamo Area-ST          58.17      58.37  
                  28.24       58.37 (30.13)                                        
B - Final
  9 Willenbring, Mark         14 ASC-ST                 58.71      57.71  
                  28.57       57.71 (29.14)                                        
 10 Eberhard, Christian       14 Alamo Area-ST          58.71      58.48  
                  28.82       58.48 (29.66)                                        
 11 Early, Nathaniel          14 WLOO-ST                58.58      58.78  
                  28.56       58.78 (30.22)                                        
 12 Louie, Joshua             14 NTRO-ST                58.85      58.79  
                  29.07       58.79 (29.72)                                        
 13 Shankar, Shreyush         14 NTRO-ST                58.73      58.83  
                  28.46       58.83 (30.37)                                        
 14 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST                58.95      58.87  
                  28.47       58.87 (30.40)                                        
 15 Diaz, Justin              13 BAS-ST                 59.36      59.00  
                  29.08       59.00 (29.92)                                        
 16 Harris, Cole              14 NTRO-ST                59.25    1:00.54  
                  29.68     1:00.54 (30.86)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reid, Kovi                14 LSAC-ST                55.87      56.29  
                  26.97       56.29 (29.32)                                        
  2 Hunt, Joe                 14 UN-ST-ST               55.18      56.58  
                  27.05       56.58 (29.53)                                        
  3 Fontenot, John            14 NTRO-ST                57.41      57.07  
                  27.65       57.07 (29.42)                                        
  4 Parker, Sam               14 TXLA-ST                58.70      57.08  
                  27.87       57.08 (29.21)                                        
  5 Jung, Alvin               14 ASC-ST                 56.90      57.41  
                  28.18       57.41 (29.23)                                        
  6 Schaefer, Justin          14 TXLA-ST                58.14      57.57  
                  28.09       57.57 (29.48)                                        
  7 Player, Samuel            14 Alamo Area-ST          54.67      57.58  
                  27.70       57.58 (29.88)                                        
  8 Ceresa, Juan              14 TXLA-ST                59.31      57.90  
                  28.26       57.90 (29.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Butler, Chris             14 Alamo Area-ST          59.63      58.17  
                  27.93       58.17 (30.24)                                        
 10 Li, Brian                 14 ASC-ST                 58.04      58.44  
                  28.11       58.44 (30.33)                                        
 11 Early, Nathaniel          14 WLOO-ST              1:01.24      58.58  
                  28.42       58.58 (30.16)                                        
 12 Willenbring, Mark         14 ASC-ST               1:00.96      58.71  
                  28.96       58.71 (29.75)                                        
 12 Eberhard, Christian       14 Alamo Area-ST        1:01.01      58.71  
                  28.92       58.71 (29.79)                                        
 14 Shankar, Shreyush         14 NTRO-ST              1:00.72      58.73  
                  28.59       58.73 (30.14)                                        
 15 Louie, Joshua             14 NTRO-ST                58.46      58.85  
                  28.75       58.85 (30.10)                                        
 16 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST              1:01.43      58.95  
                  28.79       58.95 (30.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Harris, Cole              14 NTRO-ST              1:01.70      59.25  
                  28.71       59.25 (30.54)                                        
 18 Diaz, Justin              13 BAS-ST                 59.69      59.36  
                  29.27       59.36 (30.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Villatoro, Kellen         14 Alamo Area-ST          59.91      59.49  
                  28.63       59.49 (30.86)                                        
 20 Vujosevic, Marko          14 AQTX-ST                58.64      59.65  
                  28.40       59.65 (31.25)                                        
 21 Foote, Connor             13 SASA-ST              1:01.65      59.70  
                  29.20       59.70 (30.50)                                        
 21 Ross, Gabe                14 Alamo Area-ST        1:00.94      59.70  
                  28.67       59.70 (31.03)                                        
 23 Stallworth, Jackson       13 SASA-ST                57.71    1:00.02  
                  28.56     1:00.02 (31.46)                                        
 24 Warren, Alex              14 NTRO-ST              1:00.70    1:00.20  
                  29.16     1:00.20 (31.04)                                        
 25 Gillett, Joe              14 NTRO-ST              1:00.79    1:00.35  
                  29.37     1:00.35 (30.98)                                        
 26 Hopkins, Henry            14 WLOO-ST              1:11.67L   1:00.54  
                  29.48     1:00.54 (31.06)                                        
 27 Chan, Cameron             13 SASA-ST              1:01.79    1:00.56  
                  29.83     1:00.56 (30.73)                                        
 28 Hunninghake, Joseph       14 NTRO-ST              1:00.19    1:00.71  
                  29.52     1:00.71 (31.19)                                        
 29 Prior, Luke               13 Alamo Area-ST        1:11.47L   1:01.01  
                  29.61     1:01.01 (31.40)                                        
 30 Kornfeld, Michael         14 Alamo Area-ST        1:00.94    1:01.23  
                  30.40     1:01.23 (30.83)                                        
 31 Pereira, Sergio           13 NTRO-ST              1:00.69    1:01.40  
                  29.68     1:01.40 (31.72)                                        
 32 Rodriguez-Coutino, Ricky  14 Alamo Area-ST        1:01.68    1:01.76  
                  29.74     1:01.76 (32.02)                                        
 33 Olsen, Karsten            13 NTRO-ST              1:12.28L   1:02.22  
                  30.23     1:02.22 (31.99)                                        
 34 Savage, Conley            14 Alamo Area-ST        1:00.65    1:03.84  
                  31.21     1:03.84 (32.63)                                        
 -- Roberts, Justin           13 WLOO-ST                58.72         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reid, Kovi                14 LSAC-ST              2:04.13    1:58.69  
                  27.58       57.39 (29.81)     1:28.38 (30.99)     1:58.69 (30.31)
  2 Fontenot, John            14 NTRO-ST              2:06.36    2:03.97  
                  28.50       59.83 (31.33)     1:32.73 (32.90)     2:03.97 (31.24)
  3 Roberts, Justin           13 WLOO-ST              2:04.89    2:04.79  
                  28.97     1:01.01 (32.04)     1:33.55 (32.54)     2:04.79 (31.24)
  4 Yung, Julian              13 NTRO-ST              2:09.86    2:05.88  
                  30.80     1:02.72 (31.92)     1:34.77 (32.05)     2:05.88 (31.11)
  5 Diaz, Justin              13 BAS-ST               2:08.24    2:06.15  
                  29.85     1:01.60 (31.75)     1:33.86 (32.26)     2:06.15 (32.29)
  6 Eberhard, Christian       14 Alamo Area-ST        2:05.95    2:06.39  
                  29.45     1:00.98 (31.53)     1:33.64 (32.66)     2:06.39 (32.75)
  7 Willenbring, Mark         14 ASC-ST               2:09.99    2:06.61  
                  30.79     1:02.98 (32.19)     1:35.84 (32.86)     2:06.61 (30.77)
  8 Burns, Shane              13 TXLA-ST              2:10.13    2:10.17  
                  30.70     1:03.29 (32.59)     1:36.70 (33.41)     2:10.17 (33.47)
B - Final
  9 Vujosevic, Marko          14 AQTX-ST              2:11.06    2:08.90  
                  30.05     1:03.41 (33.36)     1:36.49 (33.08)     2:08.90 (32.41)
 10 Warren, Alex              14 NTRO-ST              2:10.44    2:10.14  
                  30.82     1:04.21 (33.39)     1:37.07 (32.86)     2:10.14 (33.07)
 11 Ross, Gabe                14 Alamo Area-ST        2:10.67    2:11.11  
                  30.05     1:03.49 (33.44)     1:37.53 (34.04)     2:11.11 (33.58)
 12 Olsen, Karsten            13 NTRO-ST              2:12.84    2:11.33  
                  30.84     1:04.49 (33.65)     1:37.47 (32.98)     2:11.33 (33.86)
 13 Jorgenson, Devon          14 TXLA-ST              2:12.85    2:11.51  
                  31.53     1:05.11 (33.58)     1:39.15 (34.04)     2:11.51 (32.36)
 14 Vinnik, Maxim             13 NTRO-ST              2:12.15    2:12.46  
                  31.17     1:04.81 (33.64)     1:38.93 (34.12)     2:12.46 (33.53)
 15 Hopkins, Henry            14 WLOO-ST              2:13.13    2:13.70  
                  30.46     1:04.79 (34.33)     1:39.22 (34.43)     2:13.70 (34.48)
 16 Manzo, Joseph             13 Alamo Area-ST        2:13.29    2:13.82  
                  31.35     1:05.21 (33.86)     1:40.08 (34.87)     2:13.82 (33.74)
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reid, Kovi                14 LSAC-ST              2:01.48    2:04.13  
                  28.20       59.45 (31.25)     1:31.91 (32.46)     2:04.13 (32.22)
  2 Roberts, Justin           13 WLOO-ST              2:07.38    2:04.89  
                  28.56       59.51 (30.95)     1:32.04 (32.53)     2:04.89 (32.85)
  3 Player, Samuel            14 Alamo Area-ST        2:04.12    2:05.07  
                  28.90     1:00.47 (31.57)     1:32.56 (32.09)     2:05.07 (32.51)
  4 Eberhard, Christian       14 Alamo Area-ST        2:13.83    2:05.95  
                  29.48     1:01.18 (31.70)     1:33.42 (32.24)     2:05.95 (32.53)
  5 Fontenot, John            14 NTRO-ST              2:04.28    2:06.36  
                  29.02       59.94 (30.92)   2:06.36 (1:06.42)                    
  6 Jung, Alvin               14 ASC-ST               2:05.48    2:06.47  
                  29.52     1:01.16 (31.64)     1:33.80 (32.64)     2:06.47 (32.67)
  7 Parker, Sam               14 TXLA-ST              2:06.43    2:06.86  
                  29.93     1:02.16 (32.23)     1:34.55 (32.39)     2:06.86 (32.31)
  8 Diaz, Justin              13 BAS-ST               2:13.10    2:08.24  
                  29.88     1:02.27 (32.39)     1:35.21 (32.94)     2:08.24 (33.03)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yung, Julian              13 NTRO-ST              2:12.00    2:09.86  
                  31.83     1:05.41 (33.58)     1:39.02 (33.61)     2:09.86 (30.84)
 10 Willenbring, Mark         14 ASC-ST               2:11.91    2:09.99  
                  30.63     1:03.42 (32.79)     1:37.33 (33.91)     2:09.99 (32.66)
 11 Burns, Shane              13 TXLA-ST              2:13.01    2:10.13  
                  30.81     1:03.35 (32.54)     1:36.62 (33.27)     2:10.13 (33.51)
 12 Warren, Alex              14 NTRO-ST              2:11.77    2:10.44  
                  30.29     1:03.07 (32.78)     1:37.16 (34.09)     2:10.44 (33.28)
 13 Ross, Gabe                14 Alamo Area-ST        2:12.10    2:10.67  
                  30.28     1:03.36 (33.08)     1:37.30 (33.94)     2:10.67 (33.37)
 14 Vujosevic, Marko          14 AQTX-ST              2:13.76    2:11.06  
                  29.96     1:03.35 (33.39)     1:37.87 (34.52)     2:11.06 (33.19)
 15 Vinnik, Maxim             13 NTRO-ST              2:13.53    2:12.15  
                  31.45     1:04.87 (33.42)     1:38.47 (33.60)     2:12.15 (33.68)
 16 Smith, Trevor             14 Alamo Area-ST        2:11.32    2:12.17  
                  30.92     1:04.09 (33.17)     1:38.16 (34.07)     2:12.17 (34.01)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Olsen, Karsten            13 NTRO-ST              2:14.44    2:12.84  
                  29.99     1:03.71 (33.72)     1:38.65 (34.94)     2:12.84 (34.19)
 18 Jorgenson, Devon          14 TXLA-ST              2:11.96    2:12.85  
                  31.00     1:03.75 (32.75)     1:39.05 (35.30)     2:12.85 (33.80)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hopkins, Henry            14 WLOO-ST              2:13.84    2:13.13  
                  30.85     1:04.20 (33.35)     1:39.07 (34.87)     2:13.13 (34.06)
 20 Manzo, Joseph             13 Alamo Area-ST        2:13.96    2:13.29  
                  30.96     1:05.07 (34.11)     1:39.28 (34.21)     2:13.29 (34.01)
 21 Stallworth, Jackson       13 SASA-ST              2:05.63    2:14.00  
                  29.67     1:02.99 (33.32)     1:38.62 (35.63)     2:14.00 (35.38)
 22 Nelson, Nikolai           14 WAVE-ST              2:13.85    2:14.43  
                  31.22     1:04.67 (33.45)     1:39.37 (34.70)     2:14.43 (35.06)
 23 Mauck, Quinn              14 NTRO-ST              2:13.19    2:15.63  
                  31.63     1:06.12 (34.49)     1:41.39 (35.27)     2:15.63 (34.24)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Saunders, Tas             14 ASC-ST               1:02.80    1:01.73  
                  29.33     1:01.73 (32.40)                                        
  2 Abounader, Lucas          14 WHAC-ST              1:02.80    1:02.78  
                  29.39     1:02.78 (33.39)                                        
  3 Harris, Cole              14 NTRO-ST              1:05.05    1:03.48  
                  29.26     1:03.48 (34.22)                                        
  4 Stavrou, Jake             13 ASC-ST               1:04.53    1:04.07  
                  30.29     1:04.07 (33.78)                                        
  5 Alarcon, Landon           13 NTRO-ST              1:03.82    1:04.55  
                  30.08     1:04.55 (34.47)                                        
  6 Diaz, Justin              13 BAS-ST               1:05.10    1:05.05  
                  30.62     1:05.05 (34.43)                                        
  7 Li, Brian                 14 ASC-ST               1:05.89    1:05.12  
                  30.43     1:05.12 (34.69)                                        
  8 Pereira, Sergio           13 NTRO-ST              1:05.61    1:05.36  
                  31.15     1:05.36 (34.21)                                        
B - Final
  9 Butler, Lance             14 COTA-ST              1:06.08    1:04.20  
                  29.82     1:04.20 (34.38)                                        
 10 Hill, Carter              14 WAVE-ST              1:06.30    1:04.57  
                  29.56     1:04.57 (35.01)                                        
 11 Wasserburger, Wesley      14 CCSS-ST              1:06.19    1:05.27  
                  30.36     1:05.27 (34.91)                                        
 12 Truong, Benji             13 WLOO-ST              1:07.19    1:05.67  
                  30.88     1:05.67 (34.79)                                        
 13 Delostrinos, Johnny       14 Alamo Area-ST        1:07.47    1:06.82  
                  31.49     1:06.82 (35.33)                                        
 14 Yung, Julian              13 NTRO-ST              1:07.50    1:06.85  
                  31.17     1:06.85 (35.68)                                        
 15 Chen, Justin              14 NTRO-ST              1:07.81    1:08.78  
                  31.84     1:08.78 (36.94)                                        
 16 Vujosevic, Marko          14 AQTX-ST              1:07.85    1:09.36  
                  32.19     1:09.36 (37.17)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abounader, Lucas          14 WHAC-ST              1:03.56    1:02.80  
                  29.20     1:02.80 (33.60)                                        
  1 Saunders, Tas             14 ASC-ST               1:06.26    1:02.80  
                  29.86     1:02.80 (32.94)                                        
  3 Alarcon, Landon           13 NTRO-ST              1:07.78    1:03.82  
                  29.81     1:03.82 (34.01)                                        
  4 Stavrou, Jake             13 ASC-ST               1:06.62    1:04.53  
                  30.53     1:04.53 (34.00)                                        
  5 Harris, Cole              14 NTRO-ST              1:09.57    1:05.05  
                  29.84     1:05.05 (35.21)                                        
  6 Diaz, Justin              13 BAS-ST               1:08.07    1:05.10  
                  30.95     1:05.10 (34.15)                                        
  7 Pereira, Sergio           13 NTRO-ST              1:05.08    1:05.61  
                  30.78     1:05.61 (34.83)                                        
  8 Li, Brian                 14 ASC-ST               1:05.19    1:05.89  
                  31.03     1:05.89 (34.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Butler, Lance             14 COTA-ST              1:04.01    1:06.08  
                  31.01     1:06.08 (35.07)                                        
 10 Wasserburger, Wesley      14 CCSS-ST              1:07.13    1:06.19  
                  30.70     1:06.19 (35.49)                                        
 11 Hill, Carter              14 WAVE-ST              1:05.00    1:06.30  
                  30.34     1:06.30 (35.96)                                        
 12 Truong, Benji             13 WLOO-ST              1:08.70    1:07.19  
                  31.37     1:07.19 (35.82)                                        
 13 Delostrinos, Johnny       14 Alamo Area-ST        1:08.53    1:07.47  
                  31.68     1:07.47 (35.79)                                        
 14 Yung, Julian              13 NTRO-ST              1:07.79    1:07.50  
                  31.77     1:07.50 (35.73)                                        
 15 Chen, Justin              14 NTRO-ST              1:08.02    1:07.81  
                  32.48     1:07.81 (35.33)                                        
 16 Vujosevic, Marko          14 AQTX-ST              1:09.08    1:07.85  
                  31.31     1:07.85 (36.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brehm, Jacob              14 Alamo Area-ST        1:04.06    1:08.02  
                  33.04     1:08.02 (34.98)                                        
 18 Eberhard, Christian       14 Alamo Area-ST        1:09.56    1:08.19  
                  32.37     1:08.19 (35.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Li, Bennett               13 ASC-ST               1:09.37    1:09.33  
                  32.68     1:09.33 (36.65)                                        
 20 Martinez Jr, Oscar        13 CLUB-ST              1:09.22    1:09.98  
                  32.80     1:09.98 (37.18)                                        
 21 Liew, Vincent             14 TXLA-ST              1:09.13    1:11.41  
                  33.81     1:11.41 (37.60)                                        
 22 Savage, Conley            14 Alamo Area-ST        1:08.50    1:13.88  
                  34.77     1:13.88 (39.11)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Butler, Lance             14 COTA-ST              2:19.40    2:18.12  
                  30.51     1:05.87 (35.36)     1:41.69 (35.82)     2:18.12 (36.43)
  2 Suarez, CJ                14 ASC-ST               2:23.27    2:18.82  
                  31.63     1:06.75 (35.12)     1:42.82 (36.07)     2:18.82 (36.00)
  3 Stavrou, Jake             13 ASC-ST               2:18.88    2:19.68  
                  31.39     1:06.52 (35.13)     1:43.65 (37.13)     2:19.68 (36.03)
  4 Brehm, Jacob              14 Alamo Area-ST        2:20.56    2:19.84  
                  31.24     1:06.96 (35.72)     1:43.69 (36.73)     2:19.84 (36.15)
  5 Li, Brian                 14 ASC-ST               2:21.52    2:19.93  
                  31.00     1:05.85 (34.85)     1:42.50 (36.65)     2:19.93 (37.43)
  6 Abounader, Lucas          14 WHAC-ST              2:20.83    2:20.01  
                  30.31     1:05.98 (35.67)     1:42.99 (37.01)     2:20.01 (37.02)
  7 Diaz, Justin              13 BAS-ST               2:20.97    2:20.14  
                  32.38     1:06.95 (34.57)     1:43.43 (36.48)     2:20.14 (36.71)
  8 Alarcon, Landon           13 NTRO-ST              2:18.90    2:24.17  
                  31.76     1:08.29 (36.53)     1:46.30 (38.01)     2:24.17 (37.87)
B - Final
  9 Pereira, Sergio           13 NTRO-ST              2:23.43    2:19.17  
                  32.02     1:08.05 (36.03)     1:43.54 (35.49)     2:19.17 (35.63)
 10 Hill, Carter              14 WAVE-ST              2:33.00    2:24.64  
                  30.88     1:07.39 (36.51)     1:45.49 (38.10)     2:24.64 (39.15)
 11 Truong, Benji             13 WLOO-ST              2:24.23    2:24.89  
                  32.28     1:08.48 (36.20)     1:46.03 (37.55)     2:24.89 (38.86)
 12 Li, Bennett               13 ASC-ST               2:28.72    2:26.83  
                  32.34     1:09.51 (37.17)     1:48.39 (38.88)     2:26.83 (38.44)
 13 Copley, Kasey             14 WLOO-ST              2:26.43    2:26.97  
                  32.98     1:10.69 (37.71)     1:49.12 (38.43)     2:26.97 (37.85)
 14 Jung, Alvin               14 ASC-ST               2:27.50    2:27.16  
                  33.99     1:11.75 (37.76)     1:49.70 (37.95)     2:27.16 (37.46)
 15 Yung, Julian              13 NTRO-ST              2:29.52    2:27.91  
                  32.34     1:10.05 (37.71)     1:48.63 (38.58)     2:27.91 (39.28)
 16 Martinez Jr, Oscar        13 CLUB-ST              2:34.07    2:34.25  
                  34.39     1:13.25 (38.86)     1:53.54 (40.29)     2:34.25 (40.71)
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stavrou, Jake             13 ASC-ST               2:20.17    2:18.88  
                  31.56     1:06.72 (35.16)     1:43.28 (36.56)     2:18.88 (35.60)
  2 Alarcon, Landon           13 NTRO-ST              2:31.10    2:18.90  
                  30.38     1:05.81 (35.43)     1:42.59 (36.78)     2:18.90 (36.31)
  3 Guillet, Garrett          14 Alamo Area-ST        2:23.93    2:19.39  
                  30.96     1:06.20 (35.24)     1:42.92 (36.72)     2:19.39 (36.47)
  4 Butler, Lance             14 COTA-ST              2:27.29    2:19.40  
                  30.23     1:06.05 (35.82)     1:42.65 (36.60)     2:19.40 (36.75)
  5 Brehm, Jacob              14 Alamo Area-ST        2:24.54    2:20.56  
                  31.79     1:07.38 (35.59)     1:44.26 (36.88)     2:20.56 (36.30)
  6 Abounader, Lucas          14 WHAC-ST              2:27.12    2:20.83  
                  30.44     1:06.22 (35.78)     1:44.12 (37.90)     2:20.83 (36.71)
  7 Diaz, Justin              13 BAS-ST               2:23.83    2:20.97  
                  32.06     1:06.99 (34.93)     1:43.59 (36.60)     2:20.97 (37.38)
  8 Li, Brian                 14 ASC-ST               2:19.32    2:21.52  
                  32.70     1:08.14 (35.44)     1:44.53 (36.39)     2:21.52 (36.99)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Suarez, CJ                14 ASC-ST               2:20.33    2:23.27  
                  32.03     1:08.01 (35.98)     1:45.72 (37.71)     2:23.27 (37.55)
 10 Pereira, Sergio           13 NTRO-ST              2:21.34    2:23.43  
                  31.60     1:09.16 (37.56)     1:46.52 (37.36)     2:23.43 (36.91)
 11 Truong, Benji             13 WLOO-ST              2:31.81    2:24.23  
                  31.85     1:08.54 (36.69)     1:46.00 (37.46)     2:24.23 (38.23)
 12 Wasserburger, Wesley      14 CCSS-ST              2:29.47    2:25.93  
                  31.98     1:09.02 (37.04)     1:47.47 (38.45)     2:25.93 (38.46)
 13 Copley, Kasey             14 WLOO-ST              2:30.61    2:26.43  
                  33.03     1:10.18 (37.15)     1:48.40 (38.22)     2:26.43 (38.03)
 14 Jung, Alvin               14 ASC-ST               2:31.26    2:27.50  
                  33.72     1:11.01 (37.29)     1:49.38 (38.37)     2:27.50 (38.12)
 15 Chen, Justin              14 NTRO-ST              2:27.88    2:27.56  
                  32.29     1:09.22 (36.93)     1:47.79 (38.57)     2:27.56 (39.77)
 16 Li, Bennett               13 ASC-ST               2:26.42    2:28.72  
                  32.86     1:10.85 (37.99)     1:49.79 (38.94)     2:28.72 (38.93)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Yung, Julian              13 NTRO-ST              2:29.43    2:29.52  
                  33.57     1:12.47 (38.90)     1:51.27 (38.80)     2:29.52 (38.25)
 18 Hill, Carter              14 WAVE-ST              2:27.60    2:33.00  
                  32.68     1:12.23 (39.55)     1:52.64 (40.41)     2:33.00 (40.36)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Martinez Jr, Oscar        13 CLUB-ST              2:31.65    2:34.07  
                  34.54     1:12.03 (37.49)     1:53.28 (41.25)     2:34.07 (40.79)
 20 Savage, Conley            14 Alamo Area-ST        2:24.79    2:41.25  
                  35.97     1:16.89 (40.92)     1:59.50 (42.61)     2:41.25 (41.75)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Jung, Alvin               14 ASC-ST                 54.63      53.42  
                  25.11       53.42 (28.31)                                        
  2 Player, Samuel            14 Alamo Area-ST          55.90      53.79  
                  24.90       53.79 (28.89)                                        
  3 Brenner, Lawson           14 Alamo Area-ST          56.31      54.61  
                  25.94       54.61 (28.67)                                        
  4 Louie, Joshua             14 NTRO-ST                56.08      54.93  
                  26.07       54.93 (28.86)                                        
  5 Hoang, Alex               14 NTRO-ST                55.96      55.38  
                  25.68       55.38 (29.70)                                        
  6 Shankar, Shreyush         14 NTRO-ST                56.88      56.59  
                  26.17       56.59 (30.42)                                        
  7 Suarez, CJ                14 ASC-ST                 56.69      56.89  
                  26.86       56.89 (30.03)                                        
  8 Pogue, Jack               13 CBA-ST                 57.06      57.26  
                  26.72       57.26 (30.54)                                        
B - Final
  9 Abounader, Lucas          14 WHAC-ST                57.20      55.62  
                  25.79       55.62 (29.83)                                        
 10 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST                57.45      56.11  
                  26.35       56.11 (29.76)                                        
 11 Villatoro, Kellen         14 Alamo Area-ST          57.70      56.83  
                  26.46       56.83 (30.37)                                        
 12 Hunninghake, Joseph       14 NTRO-ST                58.07      57.43  
                  27.00       57.43 (30.43)                                        
 13 Meyer, Clayton            14 NTRO-ST                57.69      57.48  
                  26.96       57.48 (30.52)                                        
 14 Nwaeze, Amechi            14 WAVE-ST                57.68      57.56  
                  26.55       57.56 (31.01)                                        
 15 Gillett, Joe              14 NTRO-ST                57.65      57.91  
                  26.97       57.91 (30.94)                                        
 16 Martinez, Antonio         14 HOT-ST                 57.21      58.13  
                  26.78       58.13 (31.35)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jung, Alvin               14 ASC-ST                 55.47      54.63  
                  25.73       54.63 (28.90)                                        
  2 Velasquez, Nicco          14 ASC-ST                 58.10      55.62  
                  25.80       55.62 (29.82)                                        
  3 Player, Samuel            14 Alamo Area-ST          57.50      55.90  
                  26.13       55.90 (29.77)                                        
  4 Hoang, Alex               14 NTRO-ST                58.29      55.96  
                  25.83       55.96 (30.13)                                        
  5 Louie, Joshua             14 NTRO-ST                54.24      56.08  
                  26.35       56.08 (29.73)                                        
  6 Brenner, Lawson           14 Alamo Area-ST          56.73      56.31  
                  26.68       56.31 (29.63)                                        
  7 Ceresa, Juan              14 TXLA-ST                57.40      56.58  
                  26.58       56.58 (30.00)                                        
  8 Suarez, CJ                14 ASC-ST                 57.30      56.69  
                  26.77       56.69 (29.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shankar, Shreyush         14 NTRO-ST                57.50      56.88  
                  26.28       56.88 (30.60)                                        
 10 Pogue, Jack               13 CBA-ST                 58.64      57.06  
                  27.38       57.06 (29.68)                                        
 11 Abounader, Lucas          14 WHAC-ST                59.76      57.20  
                  25.96       57.20 (31.24)                                        
 12 Martinez, Antonio         14 HOT-ST                 59.14      57.21  
                  26.40       57.21 (30.81)                                        
 13 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST              1:00.05      57.45  
                  26.89       57.45 (30.56)                                        
 14 Gillett, Joe              14 NTRO-ST                58.63      57.65  
                  26.75       57.65 (30.90)                                        
 15 Nwaeze, Amechi            14 WAVE-ST                58.27      57.68  
                  26.40       57.68 (31.28)                                        
 16 Meyer, Clayton            14 NTRO-ST                57.22      57.69  
                  26.73       57.69 (30.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Villatoro, Kellen         14 Alamo Area-ST          57.34      57.70  
                  26.97       57.70 (30.73)                                        
 18 Saunders, Tas             14 ASC-ST                 55.54      57.97  
                  26.73       57.97 (31.24)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Raimondo, Preston         14 Alamo Area-ST          55.31      58.05  
                  27.04       58.05 (31.01)                                        
 20 Hunninghake, Joseph       14 NTRO-ST                59.09      58.07  
                  27.00       58.07 (31.07)                                        
 21 Olsen, Karsten            13 NTRO-ST                59.33      58.56  
                  28.20       58.56 (30.36)                                        
 22 Roberts, Justin           13 WLOO-ST              1:00.60      58.71  
                  27.99       58.71 (30.72)                                        
 23 Rodriguez-Coutino, Ricky  14 Alamo Area-ST          59.58      59.03  
                  27.78       59.03 (31.25)                                        
 24 Butler, Chris             14 Alamo Area-ST          59.73      59.05  
                  27.58       59.05 (31.47)                                        
 24 Li, Brian                 14 ASC-ST                 58.06      59.05  
                  27.28       59.05 (31.77)                                        
 24 Butler, Lance             14 COTA-ST                58.43      59.05  
                  26.91       59.05 (32.14)                                        
 27 Singletary, John Marshal  13 NTRO-ST                59.21      59.33  
                  28.05       59.33 (31.28)                                        
 28 Foote, Connor             13 SASA-ST              1:00.71      59.91  
                  28.31       59.91 (31.60)                                        
 29 Harris, Cole              14 NTRO-ST              1:01.25    1:00.00  
                  27.97     1:00.00 (32.03)                                        
 30 Kornfeld, Michael         14 Alamo Area-ST        1:00.06    1:00.12  
                  27.75     1:00.12 (32.37)                                        
 31 Prior, Luke               13 Alamo Area-ST        1:00.03    1:00.21  
                  27.95     1:00.21 (32.26)                                        
 32 Chan, Cameron             13 SASA-ST              1:00.65    1:00.25  
                  28.66     1:00.25 (31.59)                                        
 32 Savage, Conley            14 Alamo Area-ST        1:00.11    1:00.25  
                  28.28     1:00.25 (31.97)                                        
 34 Martinez Jr, Oscar        13 CLUB-ST              1:00.76    1:00.71  
                  29.64     1:00.71 (31.07)                                        
 35 Alarcon, Landon           13 NTRO-ST              1:00.56    1:00.88  
                  28.45     1:00.88 (32.43)                                        
 36 Reysa, Matthew            13 FISH-ST              1:00.71    1:00.90  
                  28.28     1:00.90 (32.62)                                        
 37 Smith, Trevor             14 Alamo Area-ST          59.42    1:00.95  
                  28.56     1:00.95 (32.39)                                        
 38 Lai, Huy                  14 WLOO-ST              1:01.28    1:01.40  
                  28.41     1:01.40 (32.99)                                        
 39 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              1:09.10L   1:01.87  
                  28.95     1:01.87 (32.92)                                        
 40 Stallworth, Jackson       13 SASA-ST                57.74    1:03.80  
                  28.28     1:03.80 (35.52)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Suarez, CJ                14 ASC-ST               2:06.49    2:01.62  
                  27.31       57.92 (30.61)     1:29.59 (31.67)     2:01.62 (32.03)
  2 Ceresa, Juan              14 TXLA-ST              2:04.06    2:03.32  
                  27.45       57.90 (30.45)     1:30.77 (32.87)     2:03.32 (32.55)
  3 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST              2:04.42    2:03.43  
                  26.90       58.14 (31.24)     1:30.68 (32.54)     2:03.43 (32.75)
  4 Hoang, Alex               14 NTRO-ST              2:04.91    2:05.29  
                  27.02       58.66 (31.64)     1:31.47 (32.81)     2:05.29 (33.82)
  5 Guillet, Garrett          14 Alamo Area-ST        2:07.49    2:05.81  
                  27.46       59.28 (31.82)     1:31.93 (32.65)     2:05.81 (33.88)
  6 Gillett, Joe              14 NTRO-ST              2:10.55    2:07.71  
                  27.90     1:00.16 (32.26)     1:33.98 (33.82)     2:07.71 (33.73)
  7 Olsen, Karsten            13 NTRO-ST              2:11.11    2:08.01  
                  28.21     1:00.65 (32.44)     1:33.91 (33.26)     2:08.01 (34.10)
  8 Meyer, Clayton            14 NTRO-ST              2:11.86    2:12.94  
                  27.91     1:00.83 (32.92)     1:36.46 (35.63)     2:12.94 (36.48)
B - Final
  9 Pogue, Jack               13 CBA-ST               2:12.69    2:07.63  
                  28.01     1:00.25 (32.24)     1:33.97 (33.72)     2:07.63 (33.66)
 10 Singletary, John Marshal  13 NTRO-ST              2:13.34    2:09.71  
                  28.92     1:01.66 (32.74)     1:35.68 (34.02)     2:09.71 (34.03)
 11 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              2:12.65    2:09.77  
                  29.17     1:02.50 (33.33)     1:36.23 (33.73)     2:09.77 (33.54)
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ceresa, Juan              14 TXLA-ST              2:07.00    2:04.06  
                  27.62       58.29 (30.67)     1:30.85 (32.56)     2:04.06 (33.21)
  2 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST              2:14.71    2:04.42  
                  27.10       58.51 (31.41)     1:31.27 (32.76)     2:04.42 (33.15)
  3 Hoang, Alex               14 NTRO-ST              2:08.83    2:04.91  
                  27.87       58.71 (30.84)     1:32.33 (33.62)     2:04.91 (32.58)
  4 Suarez, CJ                14 ASC-ST               2:03.44    2:06.49  
                  28.37     1:00.43 (32.06)     1:33.41 (32.98)     2:06.49 (33.08)
  5 Guillet, Garrett          14 Alamo Area-ST        2:35.53L   2:07.49  
                  27.72       59.55 (31.83)     1:32.35 (32.80)     2:07.49 (35.14)
  6 Gillett, Joe              14 NTRO-ST              2:11.99    2:10.55  
                  28.49       59.65 (31.16)     1:34.74 (35.09)     2:10.55 (35.81)
  7 Olsen, Karsten            13 NTRO-ST              2:10.15    2:11.11  
                  29.79     1:03.27 (33.48)     1:36.58 (33.31)     2:11.11 (34.53)
  8 Meyer, Clayton            14 NTRO-ST              2:09.77    2:11.86  
                  29.66     1:02.44 (32.78)     1:36.80 (34.36)     2:11.86 (35.06)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              2:10.10    2:12.65  
                  28.90     1:02.29 (33.39)     1:37.87 (35.58)     2:12.65 (34.78)
 10 Pogue, Jack               13 CBA-ST               2:08.09    2:12.69  
                                  59.01 ( )     1:34.28 (35.27)     2:12.69 (38.41)
 11 Singletary, John Marshal  13 NTRO-ST              2:11.11    2:13.34  
                  29.67     1:03.58 (33.91)     1:38.67 (35.09)     2:13.34 (34.67)
 12 Savage, Conley            14 Alamo Area-ST        2:09.48    2:17.01  
                  29.60     1:04.14 (34.54)     1:40.56 (36.42)     2:17.01 (36.45)
 13 Butler, Chris             14 Alamo Area-ST        2:14.49    2:17.79  
                  30.22     1:04.71 (34.49)     1:40.37 (35.66)     2:17.79 (37.42)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Louie, Joshua             14 NTRO-ST              2:06.73    2:04.60  
                  25.68       58.05 (32.37)     1:36.42 (38.37)     2:04.60 (28.18)
  2 Schaefer, Justin          14 TXLA-ST              2:05.55    2:04.65  
                  28.22       59.13 (30.91)     1:36.55 (37.42)     2:04.65 (28.10)
  3 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST              2:09.00    2:06.51  
                  26.45   1:37.47 (1:11.02)     2:06.51 (29.04)                    
  4 Jung, Alvin               14 ASC-ST               2:06.30    2:06.56  
                  26.73       58.76 (32.03)     1:37.02 (38.26)     2:06.56 (29.54)
  5 Diaz, Justin              13 BAS-ST               2:07.17    2:06.69  
                  27.87     1:00.19 (32.32)     1:37.46 (37.27)     2:06.69 (29.23)
  6 Brenner, Lawson           14 Alamo Area-ST        2:07.67    2:07.33  
                  26.50       58.85 (32.35)     1:38.15 (39.30)     2:07.33 (29.18)
  7 Shankar, Shreyush         14 NTRO-ST              2:05.84    2:07.37  
                  26.58       58.95 (32.37)     1:39.30 (40.35)     2:07.37 (28.07)
  8 Yung, Julian              13 NTRO-ST              2:09.11    2:09.16  
                  27.67     1:01.98 (34.31)     1:39.45 (37.47)     2:09.16 (29.71)
B - Final
  9 Raimondo, Preston         14 Alamo Area-ST        2:10.38    2:07.53  
                  26.83       59.92 (33.09)     1:38.09 (38.17)     2:07.53 (29.44)
 10 Pereira, Sergio           13 NTRO-ST              2:09.98    2:07.83  
                  28.18     1:02.43 (34.25)     1:39.04 (36.61)     2:07.83 (28.79)
 11 Villatoro, Kellen         14 Alamo Area-ST        2:10.73    2:08.80  
                  27.21       58.60 (31.39)     1:38.19 (39.59)     2:08.80 (30.61)
 12 Hunninghake, Joseph       14 NTRO-ST              2:10.12    2:08.94  
                  28.05     1:02.07 (34.02)     1:39.94 (37.87)     2:08.94 (29.00)
 13 Alarcon, Landon           13 NTRO-ST              2:10.05    2:09.08  
                  28.29     1:02.35 (34.06)     1:39.81 (37.46)     2:09.08 (29.27)
 14 Harris, Cole              14 NTRO-ST              2:09.49    2:09.38  
                  26.92     1:00.36 (33.44)     1:39.95 (39.59)     2:09.38 (29.43)
 15 Pogue, Jack               13 CBA-ST               2:09.95    2:12.46  
                  27.60     1:03.06 (35.46)     1:42.24 (39.18)     2:12.46 (30.22)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Velasquez, Nicco          14 ASC-ST               2:05.43    2:05.27  
                  27.22       59.20 (31.98)     1:35.43 (36.23)     2:05.27 (29.84)
  2 Schaefer, Justin          14 TXLA-ST              2:05.52    2:05.55  
                  27.74       59.13 (31.39)     1:36.78 (37.65)     2:05.55 (28.77)
  3 Shankar, Shreyush         14 NTRO-ST              2:08.71    2:05.84  
                  26.87       58.61 (31.74)     1:37.96 (39.35)     2:05.84 (27.88)
  4 Jung, Alvin               14 ASC-ST               2:07.02    2:06.30  
                  26.06       58.34 (32.28)     1:36.92 (38.58)     2:06.30 (29.38)
  5 Louie, Joshua             14 NTRO-ST              2:07.68    2:06.73  
                  26.49       59.08 (32.59)     1:36.60 (37.52)     2:06.73 (30.13)
  6 Diaz, Justin              13 BAS-ST               2:10.01    2:07.17  
                  28.39     1:01.06 (32.67)     1:37.56 (36.50)     2:07.17 (29.61)
  7 Hunt, Joe                 14 UN-ST-ST             2:11.10    2:07.25  
                  27.49       58.65 (31.16)     1:37.80 (39.15)     2:07.25 (29.45)
  8 Ceresa, Juan              14 TXLA-ST              2:07.96    2:07.57  
                  26.84       59.74 (32.90)     1:38.41 (38.67)     2:07.57 (29.16)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brenner, Lawson           14 Alamo Area-ST        2:11.54    2:07.67  
                  26.68       59.39 (32.71)     1:38.00 (38.61)     2:07.67 (29.67)
 10 Suarez, CJ                14 ASC-ST               2:06.41    2:07.89  
                  27.31     1:01.67 (34.36)     1:38.62 (36.95)     2:07.89 (29.27)
 11 Abounader, Lucas          14 WHAC-ST              2:14.15    2:08.66  
                  27.16     1:02.31 (35.15)     1:39.43 (37.12)     2:08.66 (29.23)
 12 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST              2:10.82    2:09.00  
                  27.36       59.08 (31.72)     1:40.24 (41.16)     2:09.00 (28.76)
 13 Yung, Julian              13 NTRO-ST              2:13.75    2:09.11  
                  27.91     1:02.14 (34.23)     1:39.62 (37.48)     2:09.11 (29.49)
 14 Harris, Cole              14 NTRO-ST              2:13.43    2:09.49  
                  27.35     1:00.46 (33.11)     1:40.30 (39.84)     2:09.49 (29.19)
 15 Pogue, Jack               13 CBA-ST               2:15.42    2:09.95  
                  27.21     1:01.17 (33.96)     1:40.00 (38.83)     2:09.95 (29.95)
 16 Pereira, Sergio           13 NTRO-ST              2:10.00    2:09.98  
                  29.25     1:04.08 (34.83)     1:40.78 (36.70)     2:09.98 (29.20)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Alarcon, Landon           13 NTRO-ST              2:11.83    2:10.05  
                  27.53     1:01.45 (33.92)     1:39.01 (37.56)     2:10.05 (31.04)
 18 Hunninghake, Joseph       14 NTRO-ST              2:11.55    2:10.12  
                  27.50     1:01.40 (33.90)     1:40.43 (39.03)     2:10.12 (29.69)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Raimondo, Preston         14 Alamo Area-ST        2:15.94    2:10.38  
                  27.56     1:01.14 (33.58)     1:39.69 (38.55)     2:10.38 (30.69)
 20 Villatoro, Kellen         14 Alamo Area-ST        2:06.04    2:10.73  
                  27.18       59.89 (32.71)     1:39.78 (39.89)     2:10.73 (30.95)
 21 Butler, Lance             14 COTA-ST              2:10.52    2:11.26  
                  27.58     1:02.92 (35.34)     1:40.72 (37.80)     2:11.26 (30.54)
 22 Gillett, Joe              14 NTRO-ST              2:10.98    2:11.30  
                  27.56     1:00.51 (32.95)     1:41.36 (40.85)     2:11.30 (29.94)
 23 Luna, Leo                 13 Alamo Area-ST        2:14.68    2:11.37  
                  28.10     1:02.41 (34.31)     1:41.72 (39.31)     2:11.37 (29.65)
 24 Li, Bennett               13 ASC-ST               2:10.74    2:11.44  
                  29.56     1:03.24 (33.68)     1:41.07 (37.83)     2:11.44 (30.37)
 25 McClelland, Ian           13 CBA-ST               2:15.53    2:11.78  
                  27.66     1:01.08 (33.42)     1:40.64 (39.56)     2:11.78 (31.14)
 26 Roberts, Justin           13 WLOO-ST              2:15.24    2:11.99  
                  27.65       59.61 (31.96)     1:41.21 (41.60)     2:11.99 (30.78)
 27 Hoang, Alex               14 NTRO-ST              2:14.23    2:12.24  
                  27.29     1:02.85 (35.56)     1:43.17 (40.32)     2:12.24 (29.07)
 28 Burns, Shane              13 TXLA-ST              2:15.20    2:12.76  
                  28.07     1:01.42 (33.35)     1:41.22 (39.80)     2:12.76 (31.54)
 29 Vujosevic, Marko          14 AQTX-ST              2:12.93    2:12.94  
                  27.56     1:02.00 (34.44)     1:40.95 (38.95)     2:12.94 (31.99)
 30 Singletary, John Marshal  13 NTRO-ST              2:13.52    2:12.96  
                  28.43     1:02.28 (33.85)     1:43.56 (41.28)     2:12.96 (29.40)
 31 Rodriguez-Coutino, Ricky  14 Alamo Area-ST        2:12.41    2:13.44  
                  28.35     1:02.05 (33.70)     1:43.10 (41.05)     2:13.44 (30.34)
 32 Warren, Alex              14 NTRO-ST              2:14.80    2:13.72  
                  28.90     1:03.77 (34.87)     1:42.57 (38.80)     2:13.72 (31.15)
 33 Chan, Cameron             13 SASA-ST              2:16.94    2:14.23  
                  29.12     1:02.87 (33.75)     1:43.23 (40.36)     2:14.23 (31.00)
 34 Hopkins, Henry            14 WLOO-ST              2:36.53L   2:14.33  
                  28.57     1:01.29 (32.72)     1:42.87 (41.58)     2:14.33 (31.46)
 35 Li, Eric                  14 NTRO-ST              2:16.50    2:14.64  
                  28.71     1:03.41 (34.70)     1:44.09 (40.68)     2:14.64 (30.55)
 36 Copley, Kasey             14 WLOO-ST              2:16.72    2:14.80  
                  30.12     1:06.06 (35.94)     1:44.33 (38.27)     2:14.80 (30.47)
 37 Olsen, Karsten            13 NTRO-ST              2:15.14    2:14.81  
                  29.19     1:04.38 (35.19)     1:45.00 (40.62)     2:14.81 (29.81)
 38 Henry, Danny              14 TXLA-ST              2:14.92    2:14.97  
                  29.13     1:04.55 (35.42)     1:45.42 (40.87)     2:14.97 (29.55)
 39 Jorgenson, Devon          14 TXLA-ST              2:16.83    2:15.08  
                  30.83     1:04.43 (33.60)     1:45.19 (40.76)     2:15.08 (29.89)
 40 Vinnik, Maxim             13 NTRO-ST              2:16.84    2:15.20  
                  29.00     1:02.68 (33.68)     1:44.91 (42.23)     2:15.20 (30.29)
 41 Ho, Avery                 14 LCA-ST               2:15.17    2:15.29  
                  28.97     1:03.34 (34.37)     1:42.73 (39.39)     2:15.29 (32.56)
 42 Mauck, Quinn              14 NTRO-ST              2:15.55    2:15.69  
                  29.85     1:03.85 (34.00)     1:45.00 (41.15)     2:15.69 (30.69)
 43 Manzo, Joseph             13 Alamo Area-ST        2:15.41    2:15.79  
                  27.60     1:03.05 (35.45)     1:44.72 (41.67)     2:15.79 (31.07)
 44 Cullicott, Ian            13 NTRO-ST              2:16.53    2:16.50  
                  29.01     1:04.49 (35.48)     1:44.28 (39.79)     2:16.50 (32.22)
 45 Martinez Jr, Oscar        13 CLUB-ST              2:15.55    2:16.68  
                  30.30     1:07.55 (37.25)     1:45.99 (38.44)     2:16.68 (30.69)
 46 Savage, Conley            14 Alamo Area-ST        2:08.51    2:16.95  
                  29.12     1:03.86 (34.74)     1:44.57 (40.71)     2:16.95 (32.38)
 47 Liew, Vincent             14 TXLA-ST              2:12.99    2:17.74  
                  29.22     1:05.82 (36.60)     1:46.35 (40.53)     2:17.74 (31.39)
 48 Stavrou, Jake             13 ASC-ST               2:14.29    2:19.15  
                  30.83     1:07.06 (36.23)     1:46.69 (39.63)     2:19.15 (32.46)
 49 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              2:16.44    2:20.35  
                  29.56     1:05.77 (36.21)     1:48.81 (43.04)     2:20.35 (31.54)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:34.97    1:32.91  
     1) Saunders, Tas 14                2) Velasquez, Nicco 14            
     3) Li, Brian 14                    4) Suarez, CJ 14                  
                  23.63       48.55 (24.92)     1:09.33 (20.78)     1:32.91 (23.58)
  2 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:34.22    1:33.88  
     1) Butler, Chris 14                2) Guillet, Garrett 14            
     3) Player, Samuel 14               4) Ross, Gabe 14                  
                  24.01       46.97 (22.96)     1:15.98 (29.01)     1:33.88 (17.90)
  3 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:34.05    1:34.79  
     1) Meyer, Clayton 14               2) Fontenot, John 14              
     3) Pereira, Sergio 13              4) Harris, Cole 14                
                  23.87       47.66 (23.79)     1:12.13 (24.47)     1:34.79 (22.66)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       1:37.67    1:36.01  
     1) Jimenez, Lorenzo 14             2) Eberhard, Christian 14         
     3) Manzo, Joseph 13                4) Villatoro, Kellen 14           
                  24.92       48.46 (23.54)     1:12.55 (24.09)     1:36.01 (23.46)
  5 Nitro Swimming-ST  'D'                                 NT    1:36.76  
     1) Shankar, Shreyush 14            2) Hunninghake, Joseph 14         
     3) Yung, Julian 13                 4) Hoang, Alex 14                 
                  24.37       48.71 (24.34)     1:12.57 (23.86)     1:36.76 (24.19)
  6 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         1:38.13    1:36.77  
     1) Parker, Sam 14                  2) Liew, Vincent 14               
     3) Jorgenson, Devon 14             4) Ceresa, Juan 14                
                  24.33       49.27 (24.94)     1:13.51 (24.24)     1:36.77 (23.26)
  7 Austin Swim Club-ST  'B'                          1:43.02    1:42.10  
     1) Armstrong, Truman 13            2) Dittoe, Jacob 13               
     3) Willenbring, Mark 14            4) Li, Bennett 13                 
                  26.60       52.38 (25.78)     1:17.05 (24.67)     1:42.10 (25.05)
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:20.18    3:18.25  
     1) Saunders, Tas 14                2) Luo, Jaden 13                  
     3) Li, Brian 14                    4) Velasquez, Nicco 14            
                  24.23       50.38 (50.38)     1:13.92 (23.54)     1:39.84 (49.46)
        2:03.54 (23.70)     2:30.13 (50.29)     2:53.39 (23.26)     3:18.25 (48.12)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:27.71    3:24.78  
     1) Harris, Cole 14                 2) Pereira, Sergio 13             
     3) Shankar, Shreyush 14            4) Louie, Joshua 14               
                  24.37       50.65 (50.65)     1:15.08 (24.43)     1:42.77 (52.12)
        2:07.30 (24.53)     2:34.19 (51.42)     2:58.31 (24.12)     3:24.78 (50.59)
  3 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:24.20    3:27.67  
     1) Brenner, Lawson 14              2) Raimondo, Preston 14           
     3) Guillet, Garrett 14             4) Player, Samuel 14              
                  24.44       51.21 (51.21)     1:15.91 (24.70)     1:42.49 (51.28)
        2:07.22 (24.73)     2:35.86 (53.37)     2:59.95 (24.09)     3:27.67 (51.81)
  4 Austin Swim Club-ST  'B'                          3:33.67    3:29.05  
     1) Li, Bennett 13                  2) Jung, Alvin 14                 
     3) Willenbring, Mark 14            4) Suarez, CJ 14                  
                  25.42       52.82 (52.82)     1:17.13 (24.31)     1:44.30 (51.48)
        2:09.53 (25.23)     2:36.62 (52.32)     3:01.82 (25.20)     3:29.05 (52.43)
  5 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         3:29.52    3:29.87  
     1) Schaefer, Justin 14             2) Liew, Vincent 14               
     3) Parker, Sam 14                  4) Ceresa, Juan 14                
                  25.23       52.65 (52.65)     1:18.03 (25.38)     1:45.68 (53.03)
        2:10.80 (25.12)     2:38.11 (52.43)     3:02.91 (24.80)     3:29.87 (51.76)
  6 Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:38.12    3:31.48  
     1) Hopkins, Henry 14               2) Roberts, Justin 13             
     3) Truong, Benji 13                4) Early, Nathaniel 14            
                  25.89       53.62 (53.62)     1:18.88 (25.26)     1:45.89 (52.27)
        2:11.21 (25.32)     2:39.94 (54.05)     3:04.66 (24.72)     3:31.48 (51.54)
  7 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:30.43    3:31.62  
     1) Eberhard, Christian 14          2) Ross, Gabe 14                  
     3) Butler, Chris 14                4) Villatoro, Kellen 14           
                  25.22       52.52 (52.52)     1:17.87 (25.35)     1:45.94 (53.42)
        2:11.56 (25.62)     2:40.43 (54.49)     3:05.01 (24.58)     3:31.62 (51.19)
  8 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:34.58    3:31.69  
     1) Hoang, Alex 14                  2) Hunninghake, Joseph 14         
     3) Gillett, Joe 14                 4) Fontenot, John 14              
                  25.27       52.87 (52.87)     1:18.32 (25.45)     1:50.12 (57.25)
        2:12.00 (21.88)     2:39.85 (49.73)     3:04.36 (24.51)     3:31.69 (51.84)
  9 San Antonio Wave-ST  'A'                          3:40.98    3:35.74  
     1) Hill, Carter 14                 2) Correa, Carlitos 14            
     3) Nelson, Nikolai 14              4) Nwaeze, Amechi 14              
                  25.54       53.38 (53.38)     1:19.26 (25.88)     1:47.87 (54.49)
        2:14.59 (26.72)     2:43.83 (55.96)     3:08.28 (24.45)     3:35.74 (51.91)
 10 Austin Swim Club-ST  'C'                          3:44.13    3:43.38  
     1) Armstrong, Truman 13            2) Dittoe, Jacob 13               
     3) Leeds, John 14                  4) Stavrou, Jake 13               
                  27.04       57.14 (57.14)     1:23.60 (26.46)     1:52.62 (55.48)
        2:19.18 (26.56)     2:47.98 (55.36)     3:14.22 (26.24)     3:43.38 (55.40)
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:44.30    3:40.20  
     1) Luo, Jaden 13                   2) Saunders, Tas 14               
     3) Jung, Alvin 14                  4) Velasquez, Nicco 14            
                  26.60       53.90 (53.90)     1:23.49 (29.59)   1:56.66 (1:02.76)
        2:21.51 (24.85)     2:50.20 (53.54)     3:14.46 (24.26)     3:40.20 (50.00)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:48.59    3:48.73  
     1) Fontenot, John 14               2) Alarcon, Landon 13             
     3) Louie, Joshua 14                4) Harris, Cole 14                
                  27.52       56.87 (56.87)     1:26.93 (30.06)   2:03.39 (1:06.52)
        2:28.55 (25.16)     2:57.89 (54.50)     3:22.01 (24.12)     3:48.73 (50.84)
  3 Waterloo Swimming-ST  'A'                              NT    3:56.13  
     1) Roberts, Justin 13              2) Truong, Benji 13               
     3) Lai, Huy 14                     4) Hopkins, Henry 14              
                  27.69       57.08 (57.08)     1:27.04 (29.96)   2:01.40 (1:04.32)
        2:29.18 (27.78)   3:02.14 (1:00.74)     3:27.94 (25.80)     3:56.13 (53.99)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:42.62    3:57.30  
     1) Player, Samuel 14               2) Guillet, Garrett 14            
     3) Raimondo, Preston 14            4) Brenner, Lawson 14             
                  29.33   1:01.93 (1:01.93)     1:31.38 (29.45)   2:06.14 (1:04.21)
        2:32.98 (26.84)     3:04.99 (58.85)     3:30.26 (25.27)     3:57.30 (52.31)
  5 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:57.45    3:58.04  
     1) Hunninghake, Joseph 14          2) Pereira, Sergio 13             
     3) Meyer, Clayton 14               4) Shankar, Shreyush 14           
                  29.27   1:00.60 (1:00.60)     1:31.41 (30.81)   2:06.72 (1:06.12)
        2:34.08 (27.36)     3:06.45 (59.73)     3:30.85 (24.40)     3:58.04 (51.59)
  6 Austin Swim Club-ST  'B'                          3:54.75    3:59.56  
     1) Willenbring, Mark 14            2) Stavrou, Jake 13               
     3) Suarez, CJ 14                   4) Li, Brian 14                   
                  29.32       59.27 (59.27)     1:14.63 (15.36)     1:31.48 (32.21)
        2:08.56 (37.08)   2:35.58 (1:04.10)     3:06.52 (30.94)   3:59.56 (1:23.98)
  7 San Antonio Wave-ST  'A'                          4:05.17    4:00.69  
     1) Nelson, Nikolai 14              2) Hill, Carter 14                
     3) Correa, Carlitos 14             4) Nwaeze, Amechi 14              
                  29.75   1:02.15 (1:02.15)     1:32.14 (29.99)   2:09.05 (1:06.90)
        2:37.27 (28.22)   3:09.98 (1:00.93)     3:33.89 (23.91)     4:00.69 (50.71)
  8 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         3:57.24    4:00.94  
     1) Ceresa, Juan 14                 2) Liew, Vincent 14               
     3) Henry, Danny 14                 4) Schaefer, Justin 14            
                  28.01       57.36 (57.36)     1:13.01 (15.65)     1:29.81 (32.45)
        2:07.81 (38.00)   2:37.07 (1:07.26)     3:19.31 (42.24)   4:00.94 (1:23.87)
  9 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:52.75    4:03.76  
     1) Delostrinos, Johnny 14          2) Savage, Conley 14              
     3) Villatoro, Kellen 14            4) Eberhard, Christian 14         
                  28.69       59.74 (59.74)     1:33.38 (33.64)   2:10.80 (1:11.06)
        2:38.10 (27.30)     3:10.78 (59.98)     3:36.11 (25.33)     4:03.76 (52.98)
 10 Austin Swim Club-ST  'C'                          4:23.45    4:16.73  
     1) Dittoe, Jacob 13                2) Li, Bennett 13                 
     3) Leeds, John 14                  4) Armstrong, Truman 13           
                  31.86   1:05.68 (1:05.68)     1:38.03 (32.35)   2:15.75 (1:10.07)
        2:46.37 (30.62)   3:20.23 (1:04.48)     3:46.52 (26.29)     4:16.73 (56.50)
 
Boys 12-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Shankar, Shreyush         14 NTRO-ST              4:30.21    4:19.77  
                  26.47       57.34 (30.87)     1:31.36 (34.02)     2:03.94 (32.58)
        2:42.92 (38.98)     3:22.59 (39.67)     3:51.58 (28.99)     4:19.77 (28.19)
  2 Schaefer, Justin          14 TXLA-ST              4:29.29    4:24.48  
                  28.67     1:02.33 (33.66)     1:36.74 (34.41)     2:09.76 (33.02)
        2:47.91 (38.15)     3:26.86 (38.95)     3:56.15 (29.29)     4:24.48 (28.33)
  3 Li, Brian                 14 ASC-ST               4:25.06    4:25.55  
                  27.18       59.40 (32.22)     1:33.26 (33.86)     2:07.46 (34.20)
        2:46.34 (38.88)     3:25.84 (39.50)     3:56.16 (30.32)     4:25.55 (29.39)
  4 Suarez, CJ                14 ASC-ST               4:34.95    4:26.12  
                  27.39       58.47 (31.08)     1:33.91 (35.44)     2:10.11 (36.20)
        2:46.84 (36.73)     3:25.16 (38.32)     3:56.06 (30.90)     4:26.12 (30.06)
  5 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST              4:27.05    4:28.50  
                  28.01     1:00.30 (32.29)     1:34.17 (33.87)     2:08.52 (34.35)
        2:47.41 (38.89)     3:27.18 (39.77)     3:58.12 (30.94)     4:28.50 (30.38)
  6 Hunninghake, Joseph       14 NTRO-ST              4:32.02    4:32.37  
                  27.65       58.95 (31.30)     1:34.33 (35.38)     2:09.22 (34.89)
        2:47.82 (38.60)     3:28.18 (40.36)     4:00.32 (32.14)     4:32.37 (32.05)
  7 Alarcon, Landon           13 NTRO-ST              4:34.73    4:33.59  
                  28.28     1:01.82 (33.54)     1:37.85 (36.03)     2:13.22 (35.37)
        2:50.79 (37.57)     3:29.70 (38.91)     4:02.54 (32.84)     4:33.59 (31.05)
  8 Li, Bennett               13 ASC-ST               4:35.19    4:34.53  
                  31.18     1:05.40 (34.22)     1:40.53 (35.13)     2:15.00 (34.47)
        2:53.70 (38.70)     3:33.76 (40.06)     4:04.27 (30.51)     4:34.53 (30.26)
B - Final
  9 Yung, Julian              13 NTRO-ST              4:38.50    4:30.40  
                  29.12     1:03.10 (33.98)     1:38.50 (35.40)     2:13.42 (34.92)
        2:51.17 (37.75)     3:29.65 (38.48)     4:01.06 (31.41)     4:30.40 (29.34)
 10 Singletary, John Marshal  13 NTRO-ST              4:38.91    4:33.78  
                  29.23     1:01.95 (32.72)     1:37.01 (35.06)     2:10.95 (33.94)
        2:51.74 (40.79)     3:33.29 (41.55)     4:04.16 (30.87)     4:33.78 (29.62)
 11 Henry, Danny              14 TXLA-ST              4:38.54    4:34.67  
                  28.82     1:03.24 (34.42)     1:38.89 (35.65)     2:14.09 (35.20)
        2:54.53 (40.44)     3:35.27 (40.74)     4:05.58 (30.31)     4:34.67 (29.09)
 12 Rodriguez-Coutino, Ricky  14 Alamo Area-ST        4:38.03    4:34.83  
                  28.31       59.67 (31.36)     1:34.88 (35.21)     2:09.63 (34.75)
        2:50.59 (40.96)     3:32.29 (41.70)     4:04.46 (32.17)     4:34.83 (30.37)
 13 Olsen, Karsten            13 NTRO-ST              4:36.23    4:37.11  
                  28.75     1:02.80 (34.05)     1:39.01 (36.21)     2:14.75 (35.74)
        2:54.59 (39.84)     3:36.02 (41.43)     4:06.56 (30.54)     4:37.11 (30.55)
 14 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              4:42.37    4:38.41  
                  29.63     1:04.27 (34.64)     1:41.36 (37.09)     2:15.66 (34.30)
        2:57.17 (41.51)     3:37.98 (40.81)     4:09.24 (31.26)     4:38.41 (29.17)
 15 Cao, Kellen               12 ATAC-ST              4:39.78    4:38.76  
                  30.71     1:05.97 (35.26)     1:43.94 (37.97)     2:20.75 (36.81)
        2:58.34 (37.59)     3:36.92 (38.58)     4:09.07 (32.15)     4:38.76 (29.69)
 16 Stavrou, Jake             13 ASC-ST               4:42.20    4:42.93  
                  29.75     1:04.97 (35.22)     1:43.36 (38.39)     2:20.74 (37.38)
        2:57.79 (37.05)     3:37.14 (39.35)     4:10.63 (33.49)     4:42.93 (32.30)
 
Boys 12-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, Brian                 14 ASC-ST               4:27.19    4:25.06  
                  27.68       59.77 (32.09)     1:33.72 (33.95)     2:07.02 (33.30)
        2:45.62 (38.60)     3:24.72 (39.10)     3:55.58 (30.86)     4:25.06 (29.48)
  2 Olstad, Tristan           14 AQTX-ST              4:38.21    4:27.05  
                  28.24     1:00.38 (32.14)     1:34.42 (34.04)     2:07.50 (33.08)
        2:46.64 (39.14)     3:26.32 (39.68)     3:57.07 (30.75)     4:27.05 (29.98)
  3 Schaefer, Justin          14 TXLA-ST              4:29.80    4:29.29  
                  28.76     1:02.26 (33.50)     1:35.91 (33.65)     2:08.58 (32.67)
        2:48.63 (40.05)     3:28.37 (39.74)     3:58.83 (30.46)     4:29.29 (30.46)
  4 Shankar, Shreyush         14 NTRO-ST              4:30.31    4:30.21  
                  27.85     1:00.95 (33.10)     1:35.17 (34.22)     2:09.51 (34.34)
        2:49.92 (40.41)     3:31.52 (41.60)     4:01.04 (29.52)     4:30.21 (29.17)
  5 Hunninghake, Joseph       14 NTRO-ST              4:44.98    4:32.02  
                  28.44     1:01.38 (32.94)     1:36.32 (34.94)     2:12.08 (35.76)
        2:50.71 (38.63)     3:30.95 (40.24)     4:01.60 (30.65)     4:32.02 (30.42)
  6 Player, Samuel            14 Alamo Area-ST        4:26.79    4:34.38  
                  28.54     1:03.20 (34.66)     1:39.02 (35.82)     2:14.07 (35.05)
        2:51.88 (37.81)     3:32.25 (40.37)     4:03.85 (31.60)     4:34.38 (30.53)
  7 Alarcon, Landon           13 NTRO-ST              4:45.41    4:34.73  
                  28.96     1:03.52 (34.56)     1:39.48 (35.96)     2:14.22 (34.74)
        2:52.02 (37.80)     3:30.78 (38.76)     4:03.18 (32.40)     4:34.73 (31.55)
  8 Suarez, CJ                14 ASC-ST               4:23.47    4:34.95  
                  28.46     1:00.51 (32.05)     1:36.50 (35.99)     2:12.58 (36.08)
        2:51.26 (38.68)     3:31.79 (40.53)     4:03.86 (32.07)     4:34.95 (31.09)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Li, Bennett               13 ASC-ST               4:43.80    4:35.19  
                  30.36     1:05.59 (35.23)     1:41.39 (35.80)     2:15.42 (34.03)
        2:54.45 (39.03)     3:33.84 (39.39)     4:05.06 (31.22)     4:35.19 (30.13)
 10 Olsen, Karsten            13 NTRO-ST              4:40.65    4:36.23  
                  29.50     1:03.49 (33.99)     1:39.06 (35.57)     2:14.58 (35.52)
        2:54.54 (39.96)     3:36.24 (41.70)     4:06.12 (29.88)     4:36.23 (30.11)
 11 Rodriguez-Coutino, Ricky  14 Alamo Area-ST        4:42.91    4:38.03  
                  28.74     1:02.21 (33.47)     1:37.79 (35.58)     2:12.11 (34.32)
        2:52.77 (40.66)     3:34.55 (41.78)     4:07.01 (32.46)     4:38.03 (31.02)
 12 Yung, Julian              13 NTRO-ST              4:33.97    4:38.50  
                  29.93     1:04.73 (34.80)     1:41.18 (36.45)     2:16.61 (35.43)
        2:56.48 (39.87)     3:36.64 (40.16)     4:09.16 (32.52)     4:38.50 (29.34)
 13 Henry, Danny              14 TXLA-ST              4:43.46    4:38.54  
                  29.06     1:03.17 (34.11)     1:40.71 (37.54)   2:56.59 (1:15.88)
                                3:37.26 ( )     4:08.33 (31.07)     4:38.54 (30.21)
 14 Singletary, John Marshal  13 NTRO-ST              4:39.60    4:38.91  
                  29.08     1:02.90 (33.82)     1:38.57 (35.67)     2:13.85 (35.28)
        2:55.42 (41.57)     3:37.88 (42.46)     4:08.81 (30.93)     4:38.91 (30.10)
 15 Cao, Kellen               12 ATAC-ST              4:50.17    4:39.78  
                  30.38     1:06.12 (35.74)     1:43.15 (37.03)     2:19.78 (36.63)
        2:57.49 (37.71)     3:35.63 (38.14)     4:08.21 (32.58)     4:39.78 (31.57)
 16 Guillet, Garrett          14 Alamo Area-ST        4:32.07    4:40.90  
                  28.03     1:00.97 (32.94)     1:38.68 (37.71)     2:15.18 (36.50)
        2:53.75 (38.57)     3:33.88 (40.13)     4:07.63 (33.75)     4:40.90 (33.27)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stavrou, Jake             13 ASC-ST               4:44.33    4:42.20  
                  30.51     1:06.17 (35.66)     1:44.43 (38.26)     2:20.94 (36.51)
        2:58.73 (37.79)     3:37.28 (38.55)     4:10.42 (33.14)     4:42.20 (31.78)
 18 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              4:40.65    4:42.37  
                  29.63     1:04.06 (34.43)     1:40.41 (36.35)     2:15.89 (35.48)
        2:56.94 (41.05)     3:39.59 (42.65)     4:11.08 (31.49)     4:42.37 (31.29)
-------------------------------------------------------------------------
 19 McClelland, Ian           13 CBA-ST               4:52.16    4:42.54  
                  29.07     1:03.49 (34.42)     1:39.91 (36.42)     2:15.87 (35.96)
        2:56.10 (40.23)     3:38.62 (42.52)     4:11.39 (32.77)     4:42.54 (31.15)
 20 Luna, Leo                 13 Alamo Area-ST        4:48.10    4:44.67  
                  30.29     1:06.10 (35.81)     1:42.41 (36.31)     2:18.56 (36.15)
        2:59.91 (41.35)     3:41.68 (41.77)     4:13.81 (32.13)     4:44.67 (30.86)
 21 Vinnik, Maxim             13 NTRO-ST              4:51.25    4:48.04  
                  30.68     1:06.19 (35.51)     1:42.68 (36.49)     2:18.59 (35.91)
        3:02.01 (43.42)     3:45.84 (43.83)     4:17.55 (31.71)     4:48.04 (30.49)
 22 Copley, Kasey             14 WLOO-ST              4:47.33    4:48.83  
                  31.84     1:09.26 (37.42)     1:47.15 (37.89)     2:24.11 (36.96)
        3:04.02 (39.91)     3:44.26 (40.24)     4:17.14 (32.88)     4:48.83 (31.69)
 23 Savage, Conley            14 Alamo Area-ST        4:37.85    4:49.35  
                  30.07     1:05.62 (35.55)     1:43.17 (37.55)     2:19.49 (36.32)
        3:01.05 (41.56)     3:43.11 (42.06)     4:16.62 (33.51)     4:49.35 (32.73)
 24 Woehrle, Ryan             14 Alamo Area-ST        4:50.44    4:49.98  
                  29.78     1:06.10 (36.32)     1:42.39 (36.29)     2:18.41 (36.02)
        3:02.30 (43.89)     3:45.97 (43.67)     4:18.29 (32.32)     4:49.98 (31.69)
 25 Mauck, Quinn              14 NTRO-ST              4:47.18    4:55.14  
                  32.34     1:10.35 (38.01)     1:47.75 (37.40)     2:23.42 (35.67)
        3:07.93 (44.51)     3:51.53 (43.60)     4:23.73 (32.20)     4:55.14 (31.41)
 26 Sumner, Quentin           13 NTRO-ST              4:44.14    4:55.86  
                  31.64     1:08.55 (36.91)     1:48.51 (39.96)     2:26.97 (38.46)
        3:08.95 (41.98)     3:51.34 (42.39)     4:24.05 (32.71)     4:55.86 (31.81)
 26 Liew, Vincent             14 TXLA-ST              4:46.33    4:55.86  
                  30.49     1:06.47 (35.98)     1:44.78 (38.31)     2:21.89 (37.11)
        3:04.12 (42.23)     3:46.12 (42.00)     4:22.29 (36.17)     4:55.86 (33.57)
 28 Butler, Chris             14 Alamo Area-ST        4:43.57    4:56.05  
                  29.12     1:03.20 (34.08)     1:40.39 (37.19)     2:16.99 (36.60)
        3:01.81 (44.82)     3:46.89 (45.08)     4:22.40 (35.51)     4:56.05 (33.65)
 29 Halstead, Wes             14 Alamo Area-ST        4:52.83    4:57.49  
                  30.96     1:07.15 (36.19)     1:46.51 (39.36)     2:25.09 (38.58)
        3:08.96 (43.87)     3:52.71 (43.75)     4:25.70 (32.99)     4:57.49 (31.79)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rosenkoetter, Jacob       18 NTRO-ST                21.75      21.42  
  2 Sandidge, Logan           15 Alamo Area-ST          22.40      22.07  
  3 Ogrodnik, Ian             18 WAVE-ST                22.23      22.21  
  4 Stowers, Andrew           17 WLOO-ST                22.64      22.40  
  5 Price, Vincent            17 NTRO-ST                22.31      22.52  
  6 Hinojosa, Betsehim        17 Rgva-ST                22.62      22.70  
  7 Wells, Daryl              16 Harligen Aquatic-ST    22.72      22.72  
  7 Mejia, Lalo               17 Rgva-ST                22.69      22.72  
B - Final
  9 Zaplatar, Emerson         17 ASC-ST                 22.82      22.35  
 10 Hebert, Cole              15 WLOO-ST                23.01      22.51  
 11 Alarcon, Greyson          16 NTRO-ST                22.74      22.71  
 12 Corona, William           16 Unattached-ST          23.23      22.81  
 13 Raper, Greg               16 TXLA-ST                22.75      22.82  
 14 Malatek, Will             16 UN-ST-ST               22.82      22.85  
 15 Naccarato, Thom           16 HSC-ST                 23.00      23.00  
 16 Varozza, Staley           17 WLOO-ST                22.82      23.31  
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rosenkoetter, Jacob       18 NTRO-ST                21.32      21.75  
  2 Ogrodnik, Ian             18 WAVE-ST                22.19      22.23  
  3 Price, Vincent            17 NTRO-ST                22.17      22.31  
  4 Lenner III, Jay           16 WLOO-ST                21.69      22.33  
  5 Sandidge, Logan           15 Alamo Area-ST          21.82      22.40  
  6 Sullivan, Brady           17 LCA-ST                 22.77      22.52  
  7 Hinojosa, Betsehim        17 Rgva-ST                22.40      22.62  
  8 Stowers, Andrew           17 WLOO-ST                22.62      22.64  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McClure, Connor           17 SASA-ST                23.39      22.68  
 10 Mejia, Lalo               17 Rgva-ST                24.17      22.69  
 11 Wells, Daryl              16 Harligen Aquatic-ST    23.85      22.72  
 12 Alarcon, Greyson          16 NTRO-ST                22.65      22.74  
 13 Raper, Greg               16 TXLA-ST                22.54      22.75  
 14 Zaplatar, Emerson         17 ASC-ST                 23.22      22.82  
 14 Malatek, Will             16 UN-ST-ST               22.84      22.82  
 14 Varozza, Staley           17 WLOO-ST                22.12      22.82  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Schluter, Boris           16 Alamo Area-ST          23.44      22.86  
 18 Naccarato, Thom           16 HSC-ST                 22.51      23.00  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hebert, Cole              15 WLOO-ST                22.08      23.01  
 20 Lee, Kevin                16 CLAN-ST                23.01      23.03  
 21 Bartels, Lyle             15 SASA-ST                23.05      23.05  
 22 Gates, Cooper             15 UN-ST                  23.60      23.15  
 23 Wheal, Lucas              17 WHAC-ST                24.03      23.21  
 23 Bradford, Ian             17 WLOO-ST                24.20      23.21  
 25 Corona, William           16 Unattached-ST          23.26      23.23  
 25 Munson, Trey              15 ASC-ST                 23.83      23.23  
 27 Osorio, Andrew            15 NTRO-ST                23.43      23.25  
 27 Driskill, Tyler           17 LCA-ST                 23.69      23.25  
 29 Jackson, Trey             16 NTRO-ST                23.78      23.31  
 30 Rodeffer, Zach            17 WAVE-ST                23.54      23.38  
 31 Ellinor, Blake            16 NTRO-ST                23.00      23.40  
 32 Wong, Mason               15 NTRO-ST                23.48      23.46  
 33 Nelson, Grayden           15 Alamo Area-ST          24.40      23.47  
 34 Elms, Nickolas            18 LIFE-ST                24.33      23.48  
 35 Taylor, Brooks            16 WHAC-ST                23.70      23.52  
 36 Velasquez, Joseph         16 Rgva-ST                24.06      23.56  
 37 Sibley, Eric              17 HSC-ST                 24.36      23.57  
 37 Jefts, David              17 FISH-ST                22.46      23.57  
 37 Brown, Isaiah             17 Alamo Area-ST          23.81      23.57  
 37 Roberson, Scott           15 WLOO-ST                22.97      23.57  
 41 McCurley, Jr., James      16 NTRO-ST                23.21      23.58  
 42 Volobouev, Vladimir       16 NTRO-ST                24.53      23.59  
 43 Boehmer, Terrin           15 Alamo Area-ST          23.61      23.61  
 44 Holzman, Arthur           16 LCA-ST                 23.91      23.62  
 45 Trevino IV, Mauri         15 FISH-ST                24.46      23.63  
 46 Tornoe, Nicolas           16 ASC-ST                 23.38      23.66  
 46 Cardwell, Seth            16 FISH-ST                23.56      23.66  
 48 Chappelear, Jake          15 LCA-ST                 23.91      23.67  
 49 Sabuda, Kyle              16 NTRO-ST                23.45      23.68  
 50 Thomas, Nathaniel         15 WLOO-ST                24.10      23.75  
 50 Anwar, Samir              15 WLOO-ST                24.71      23.75  
 50 Roberts, William          18 LCA-ST                 23.87      23.75  
 53 Nazarian, Adam            15 Alamo Area-ST          23.22      23.76  
 54 Riser, Ethan              16 WLOO-ST                24.59      23.77  
 55 Lee, Hunter               16 LCA-ST                 23.94      23.78  
 55 Wu, Ethan                 15 FISH-ST                24.33      23.78  
 57 Ward, Leon                17 FISH-ST                23.17      23.79  
 58 Laflamme, Steven          16 NTRO-ST                23.70      23.80  
 59 Villagomez, Matthew       16 LCA-ST                 24.18      23.84  
 60 Zenisek, Jackson          17 GOLD-ST                23.57      23.86  
 61 Rosas, Jake               16 WAVE-ST                23.95      23.94  
 62 Hill, Zane                15 COTA-ST                24.59      23.98  
 62 Bloomquist, Brock         15 Unattached-ST          24.71      23.98  
 64 Travis, Westley           15 Alamo Area-ST          24.51      24.02  
 65 Salter, Austin            17 Alamo Area-ST          24.00      24.03  
 65 Orloff, Joel              15 NTRO-ST                24.16      24.03  
 67 Rivas Cardona, Mauricio   16 RUSH-ST                24.11      24.04  
 68 Scott, Josiah             17 LCA-ST                 24.48      24.08  
 69 Crosley, Andrew           15 SASA-ST                24.70      24.10  
 70 Gallardo, Adam            16 Unattached-ST          21.79      24.11  
 71 Taffinder, Andrew         15 TXLA-ST                24.31      24.12  
 72 Allen, Gabriel            15 Alamo Area-ST          23.43      24.14  
 73 Maniyar, Anuj             16 NTRO-ST                24.25      24.15  
 74 Joshi, Atharva            15 NTRO-ST                24.35      24.17  
 75 Chen, Ethan               15 NTRO-ST                24.21      24.20  
 76 Foote, Ramsey             15 NTRO-ST                24.70      24.21  
 77 Thurman, Kyle             17 Alamo Area-ST          23.77      24.23  
 78 Perlmutter, Jared         16 CCSS-ST                24.41      24.25  
 79 Babcock, Lance            17 AQTX-ST                24.08      24.29  
 80 Randall, Caleb            17 LSAC-ST                24.26      24.31  
 81 Sullivan, Colby           15 LCA-ST                 23.93      24.35  
 82 Von Aspe, Erich           15 DRD-ST                 24.04      24.44  
 82 Tajbakhsh, Donovan        15 Alamo Area-ST          24.04      24.44  
 82 Stevens, Connor           16 TXLA-ST                24.57      24.44  
 85 Flores, Armando           17 PRGN-ST                24.39      24.47  
 86 Skowronski, Alex          15 RUSH-ST                24.67      24.51  
 86 Hicks, Mark               17 Alamo Area-ST          23.58      24.51  
 88 Terrill, Will             15 WAVE-ST                24.65      24.53  
 89 Robinson-Gutierrez, Seba  17 HSC-ST                 24.18      24.56  
 90 Holder, Greg              17 LSAC-ST                24.35      24.57  
 91 Russell, Zyan             17 FHD-ST                 24.47      24.59  
 92 Bowling, Colin            16 ATAC-ST                24.52      24.60  
 93 Dunsworth, Daniel         15 ATAC-ST                24.75      24.63  
 94 Larsen, Christian         16 PRGN-ST                24.54      24.77  
 95 Anderson, Riley           15 Alamo Area-ST          24.66      24.86  
 96 DeLaPaz, Ryan             17 Alamo Area-ST          24.40      24.89  
 97 Vanin Munoz, Rafael       17 Alamo Area-ST          27.83L     24.91  
 98 Barone, Dominic           15 NTRO-ST                24.70      24.95  
 99 Scott, Dylan              16 RUSH-ST                24.62      25.16  
100 Garcia Jr, Martin         17 DRD-ST                 24.28      25.18  
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gwin, Isaac               17 NTRO-ST                46.89      46.29  
                  22.31       46.29 (23.98)                                        
  2 Katzman, Cam              16 LSAC-ST                47.43      47.35  
                  22.72       47.35 (24.63)                                        
  3 Price, Vincent            17 NTRO-ST                48.23      48.21  
                  23.06       48.21 (25.15)                                        
  4 Ogrodnik, Ian             18 WAVE-ST                49.11      48.55  
                  23.39       48.55 (25.16)                                        
  5 Corona, William           16 Unattached-ST          48.77      49.05  
                  23.93       49.05 (25.12)                                        
  6 Osorio, Andrew            15 NTRO-ST                48.92      49.51  
                  23.88       49.51 (25.63)                                        
  7 Alarcon, Greyson          16 NTRO-ST                48.54      50.20  
                  23.93       50.20 (26.27)                                        
  8 Raper, Greg               16 TXLA-ST                49.20      50.91  
                  25.74       50.91 (25.17)                                        
B - Final
  9 Kuhn, Steven              16 WLOO-ST                49.60      49.28  
                  23.76       49.28 (25.52)                                        
 10 Roberson, Scott           15 WLOO-ST                49.29      49.56  
                  23.74       49.56 (25.82)                                        
 11 Sandidge, Logan           15 Alamo Area-ST          49.44      49.68  
                  23.98       49.68 (25.70)                                        
 12 Wong, Mason               15 NTRO-ST                49.83      49.70  
                  24.08       49.70 (25.62)                                        
 13 Zenisek, Jackson          17 GOLD-ST                49.95      49.82  
                  24.10       49.82 (25.72)                                        
 14 Wheal, Lucas              17 WHAC-ST                49.99      49.95  
                  23.67       49.95 (26.28)                                        
 15 Lane, Matt                16 WLOO-ST                49.55      49.96  
                  24.01       49.96 (25.95)                                        
 16 McArthur, Jared           15 LCA-ST                 49.93      50.77  
                  24.55       50.77 (26.22)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gwin, Isaac               17 NTRO-ST                46.79      46.89  
                  22.42       46.89 (24.47)                                        
  2 Katzman, Cam              16 LSAC-ST                46.95      47.43  
                  23.07       47.43 (24.36)                                        
  3 Price, Vincent            17 NTRO-ST                48.99      48.23  
                  23.15       48.23 (25.08)                                        
  4 Sullivan, Brady           17 LCA-ST                 49.02      48.49  
                  23.19       48.49 (25.30)                                        
  5 Alarcon, Greyson          16 NTRO-ST                50.70      48.54  
                  23.48       48.54 (25.06)                                        
  6 Corona, William           16 Unattached-ST          49.45      48.77  
                  23.56       48.77 (25.21)                                        
  7 Osorio, Andrew            15 NTRO-ST                48.74      48.92  
                  23.64       48.92 (25.28)                                        
  8 Ogrodnik, Ian             18 WAVE-ST                49.86      49.11  
                  23.39       49.11 (25.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Raper, Greg               16 TXLA-ST                48.61      49.20  
                  23.62       49.20 (25.58)                                        
 10 Roberson, Scott           15 WLOO-ST                49.30      49.29  
                  23.63       49.29 (25.66)                                        
 11 Sandidge, Logan           15 Alamo Area-ST          48.74      49.44  
                  23.46       49.44 (25.98)                                        
 12 Lane, Matt                16 WLOO-ST                50.40      49.55  
                  23.79       49.55 (25.76)                                        
 13 Kuhn, Steven              16 WLOO-ST                49.44      49.60  
                  24.08       49.60 (25.52)                                        
 14 Wong, Mason               15 NTRO-ST                50.24      49.83  
                  24.35       49.83 (25.48)                                        
 15 McArthur, Jared           15 LCA-ST                 51.16      49.93  
                  24.25       49.93 (25.68)                                        
 16 Zenisek, Jackson          17 GOLD-ST                49.82      49.95  
                  24.22       49.95 (25.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wheal, Lucas              17 WHAC-ST                51.21      49.99  
                  23.62       49.99 (26.37)                                        
 18 Rodeffer, Zach            17 WAVE-ST                51.66      50.02  
                  24.00       50.02 (26.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Tornoe, Nicolas           16 ASC-ST                 48.69      50.05  
                  15.50       50.05 (34.55)                                        
 20 Munson, Trey              15 ASC-ST                 52.10      50.07  
                  23.68       50.07 (26.39)                                        
 21 Gates, Cooper             15 UN-ST                  52.09      50.08  
                  24.08       50.08 (26.00)                                        
 22 Bradford, Ian             17 WLOO-ST                53.85      50.09  
                  23.96       50.09 (26.13)                                        
 23 Elms, Nickolas            18 LIFE-ST                51.79      50.16  
                  24.35       50.16 (25.81)                                        
 24 Brown, Isaiah             17 Alamo Area-ST          51.64      50.18  
                  24.38       50.18 (25.80)                                        
 25 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST                51.86      50.20  
                  24.08       50.20 (26.12)                                        
 26 Smits, Tyler              18 ATAC-ST                49.28      50.28  
                  24.27       50.28 (26.01)                                        
 27 Sabuda, Kyle              16 NTRO-ST                51.16      50.36  
                  24.39       50.36 (25.97)                                        
 28 Rozman, Harrison          17 ASC-ST                 52.99      50.38  
                  24.29       50.38 (26.09)                                        
 29 Malatek, Will             16 UN-ST-ST               51.51      50.39  
                  24.16       50.39 (26.23)                                        
 30 Sibley, Eric              17 HSC-ST                 51.70      50.43  
                  24.31       50.43 (26.12)                                        
 31 Varozza, Staley           17 WLOO-ST                49.50      50.49  
                  24.22       50.49 (26.27)                                        
 32 Mejia, Lalo               17 Rgva-ST                50.16      50.51  
                  23.87       50.51 (26.64)                                        
 33 Boehmer, Terrin           15 Alamo Area-ST          50.22      50.63  
                  24.56       50.63 (26.07)                                        
 34 Schluter, Boris           16 Alamo Area-ST          51.04      50.74  
                  24.70       50.74 (26.04)                                        
 34 Bartels, Lyle             15 SASA-ST                50.14      50.74  
                  24.38       50.74 (26.36)                                        
 36 Jones, Connor             15 NTRO-ST                52.70      50.77  
                  24.64       50.77 (26.13)                                        
 37 Bernal, Nic               16 Alamo Area-ST          52.36      50.83  
                  24.58       50.83 (26.25)                                        
 38 Bannon, Josh              15 ASC-ST                 53.59      50.84  
                  24.32       50.84 (26.52)                                        
 39 Garza, Caden              18 Unattached-ST          52.65      50.86  
                  24.75       50.86 (26.11)                                        
 40 Chappelear, Jake          15 LCA-ST                 52.82      51.01  
                  24.59       51.01 (26.42)                                        
 41 Wells, Daryl              16 Harligen Aquatic-ST    51.55      51.02  
                  24.15       51.02 (26.87)                                        
 42 Riser, Ethan              16 WLOO-ST                51.21      51.03  
                  24.75       51.03 (26.28)                                        
 43 Holzman, Arthur           16 LCA-ST                 52.57      51.09  
                  24.33       51.09 (26.76)                                        
 44 Nelson, Grayden           15 Alamo Area-ST          52.73      51.10  
                  24.79       51.10 (26.31)                                        
 45 Driskill, Tyler           17 LCA-ST                 51.04      51.14  
                  23.93       51.14 (27.21)                                        
 46 Jackson, Trey             16 NTRO-ST                51.51      51.16  
                  24.35       51.16 (26.81)                                        
 47 Ellinor, Blake            16 NTRO-ST                50.99      51.23  
                  24.58       51.23 (26.65)                                        
 48 Hinojosa, Betsehim        17 Rgva-ST                50.25      51.25  
                  24.10       51.25 (27.15)                                        
 49 Naccarato, Thom           16 HSC-ST                 52.01      51.28  
                  24.51       51.28 (26.77)                                        
 50 Jefts, David              17 FISH-ST                53.46      51.31  
                  24.51       51.31 (26.80)                                        
 50 Offereins, Ben            15 NTRO-ST                52.71      51.31  
                  24.70       51.31 (26.61)                                        
 52 Allen, Gabriel            15 Alamo Area-ST          50.79      51.44  
                  24.86       51.44 (26.58)                                        
 53 Lee, Kevin                16 CLAN-ST                53.35      51.56  
                  24.42       51.56 (27.14)                                        
 54 Gallardo, Adam            16 Unattached-ST          48.89      51.64  
                  24.50       51.64 (27.14)                                        
 54 Laflamme, Steven          16 NTRO-ST                51.33      51.64  
                  24.81       51.64 (26.83)                                        
 56 Trevino IV, Mauri         15 FISH-ST                51.74      51.70  
                  23.98       51.70 (27.72)                                        
 57 Sullivan, Colby           15 LCA-ST                 52.87      51.80  
                  25.13       51.80 (26.67)                                        
 58 Zhang, Tai Lun            15 UN-ST                  50.16      51.81  
                  25.14       51.81 (26.67)                                        
 59 Maniyar, Anuj             16 NTRO-ST                52.11      51.83  
                  24.89       51.83 (26.94)                                        
 60 Chen, Ethan               15 NTRO-ST                51.99      51.86  
                  25.24       51.86 (26.62)                                        
 61 Rivas Cardona, Mauricio   16 RUSH-ST                52.64      51.96  
                  24.97       51.96 (26.99)                                        
 62 Santibanez Juarez, Marce  16 SASA-ST                53.39      51.98  
                  24.80       51.98 (27.18)                                        
 63 Culbertson, Trent         15 GOLD-ST                52.07      52.02  
                  24.77       52.02 (27.25)                                        
 64 Thurman, Kyle             17 Alamo Area-ST          51.95      52.05  
                  24.90       52.05 (27.15)                                        
 65 Bloomquist, Brock         15 Unattached-ST          51.98      52.07  
                  24.98       52.07 (27.09)                                        
 66 DeLaPaz, Ryan             17 Alamo Area-ST          51.70      52.08  
                  24.82       52.08 (27.26)                                        
 67 Hicks, Mark               17 Alamo Area-ST          53.63      52.09  
                  25.41       52.09 (26.68)                                        
 68 Ingram, Dylan             18 WLOO-ST                52.48      52.11  
                  24.95       52.11 (27.16)                                        
 68 Mickelson, Chris          15 WAVE-ST                53.44      52.11  
                  25.09       52.11 (27.02)                                        
 70 Orloff, Joel              15 NTRO-ST                52.69      52.12  
                  24.85       52.12 (27.27)                                        
 71 Ward, Leon                17 FISH-ST                50.80      52.16  
                  24.31       52.16 (27.85)                                        
 72 Jahnke, Caleb             16 GOLD-ST                52.51      52.19  
                  25.40       52.19 (26.79)                                        
 73 Randall, Caleb            17 LSAC-ST                52.93      52.31  
                  25.52       52.31 (26.79)                                        
 74 Salter, Austin            17 Alamo Area-ST          53.80      52.39  
                  25.19       52.39 (27.20)                                        
 74 Babcock, Lance            17 AQTX-ST                51.66      52.39  
                  25.11       52.39 (27.28)                                        
 76 Joshi, Atharva            15 NTRO-ST                53.05      52.43  
                  25.42       52.43 (27.01)                                        
 77 Player, Grey              17 NTRO-ST                52.61      52.44  
                  25.17       52.44 (27.27)                                        
 77 Shankar, Prathyush        17 NTRO-ST                52.41      52.44  
                  24.74       52.44 (27.70)                                        
 79 Cardwell, Seth            16 FISH-ST                52.15      52.49  
                  24.90       52.49 (27.59)                                        
 79 Fricke, Will              15 Alamo Area-ST          52.36      52.49  
                  24.99       52.49 (27.50)                                        
 81 Bowling, Colin            16 ATAC-ST                52.21      52.55  
                  25.18       52.55 (27.37)                                        
 82 Taylor, Brooks            16 WHAC-ST                53.52      52.58  
                  24.97       52.58 (27.61)                                        
 83 Atlas, Aiden              15 WAVE-ST                52.91      52.60  
                  25.48       52.60 (27.12)                                        
 84 Lee, Hunter               16 LCA-ST                 52.34      52.66  
                  25.09       52.66 (27.57)                                        
 85 Anwar, Samir              15 WLOO-ST                52.80      52.76  
                  25.17       52.76 (27.59)                                        
 86 Travis, Westley           15 Alamo Area-ST          53.05      52.77  
                  25.15       52.77 (27.62)                                        
 87 Lamay, Baird              15 TXLA-ST                53.02      52.81  
                  25.23       52.81 (27.58)                                        
 88 Barone, Dominic           15 NTRO-ST                52.84      52.82  
                  25.00       52.82 (27.82)                                        
 89 Rausch, Jack              15 ASC-ST               1:01.71L     52.92  
                  25.28       52.92 (27.64)                                        
 90 Taffinder, Andrew         15 TXLA-ST                53.28      52.93  
                  25.59       52.93 (27.34)                                        
 91 Nazarian, Adam            15 Alamo Area-ST          50.30      52.98  
                  25.00       52.98 (27.98)                                        
 92 Wu, Ethan                 15 FISH-ST                53.88      53.28  
                  24.99       53.28 (28.29)                                        
 93 Thomas, Jacob             16 ASC-ST               1:01.78L     53.34  
                  25.61       53.34 (27.73)                                        
 94 Holder, Greg              17 LSAC-ST                52.92      53.60  
                  25.66       53.60 (27.94)                                        
 95 Tajbakhsh, Donovan        15 Alamo Area-ST          52.85      53.70  
                  25.69       53.70 (28.01)                                        
 96 Scott, Josiah             17 LCA-ST                 53.53      53.76  
                  25.57       53.76 (28.19)                                        
 97 Barcelon, Jacqx           16 Alamo Area-ST          53.28      53.83  
                  26.07       53.83 (27.76)                                        
 98 Anderson, Riley           15 Alamo Area-ST          53.39      53.90  
                  25.92       53.90 (27.98)                                        
 99 Lynch, Alex               15 TXLA-ST                53.32      53.96  
                  26.15       53.96 (27.81)                                        
100 Dowdy, Josh               15 SASA-ST                52.00      53.99  
                  25.72       53.99 (28.27)                                        
101 Von Aspe, Erich           15 DRD-ST                 52.63      54.05  
                  25.65       54.05 (28.40)                                        
102 Gunawan, William          16 NTRO-ST                53.63      54.14  
                  25.77       54.14 (28.37)                                        
103 Sanders, Zach             15 Alamo Area-ST        1:01.13L     54.15  
                  26.09       54.15 (28.06)                                        
104 McCurley, Jr., James      16 NTRO-ST                52.37      54.33  
                  25.29       54.33 (29.04)                                        
105 Robinson-Gutierrez, Seba  17 HSC-ST                 53.03      54.61  
                  25.78       54.61 (28.83)                                        
106 Dunsworth, Daniel         15 ATAC-ST                53.52      54.67  
                  26.53       54.67 (28.14)                                        
107 Nino, James               15 Alamo Area-ST          53.66      54.68  
                  25.53       54.68 (29.15)                                        
108 Garcia Jr, Martin         17 DRD-ST                 53.64      55.17  
                  26.90       55.17 (28.27)                                        
109 Stevens, Connor           16 TXLA-ST                53.36      55.21  
                  26.56       55.21 (28.65)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Forsyth, David            16 WAVE-ST              1:47.48    1:44.37  
                  24.53       50.98 (26.45)     1:17.86 (26.88)     1:44.37 (26.51)
  2 Raper, Greg               16 TXLA-ST              1:46.16    1:44.43  
                  25.08       52.02 (26.94)     1:18.21 (26.19)     1:44.43 (26.22)
  3 Osorio, Andrew            15 NTRO-ST              1:47.24    1:45.99  
                  24.75       51.51 (26.76)     1:18.82 (27.31)     1:45.99 (27.17)
  4 Smits, Tyler              18 ATAC-ST              1:47.23    1:46.23  
                  25.13       52.27 (27.14)     1:19.66 (27.39)     1:46.23 (26.57)
  5 Roberson, Scott           15 WLOO-ST              1:47.09    1:46.33  
                  24.45       50.83 (26.38)     1:18.15 (27.32)     1:46.33 (28.18)
  6 Tornoe, Nicolas           16 ASC-ST               1:47.16    1:47.41  
                  24.89       51.70 (26.81)     1:19.29 (27.59)     1:47.41 (28.12)
  7 Wong, Mason               15 NTRO-ST              1:47.27    1:48.12  
                  24.79       52.26 (27.47)     1:20.15 (27.89)     1:48.12 (27.97)
  8 Elms, Nickolas            18 LIFE-ST              1:47.52    1:49.39  
                  25.73       52.98 (27.25)     1:21.19 (28.21)     1:49.39 (28.20)
B - Final
  9 Kuhn, Steven              16 WLOO-ST              1:48.95    1:46.52  
                  25.14       52.39 (27.25)     1:19.95 (27.56)     1:46.52 (26.57)
 10 Sullivan, Brady           17 LCA-ST               1:49.13    1:46.97  
                  24.47       50.69 (26.22)     1:17.81 (27.12)     1:46.97 (29.16)
 11 Culbertson, Trent         15 GOLD-ST              1:49.61    1:47.91  
                  25.53       53.34 (27.81)     1:21.02 (27.68)     1:47.91 (26.89)
 12 Zenisek, Jackson          17 GOLD-ST              1:49.40    1:47.97  
                  24.81       51.84 (27.03)     1:19.86 (28.02)     1:47.97 (28.11)
 13 Stubbs, Jacob             17 NTRO-ST              1:48.51    1:48.69  
                  25.96       53.71 (27.75)     1:21.43 (27.72)     1:48.69 (27.26)
 14 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST              1:48.87    1:49.06  
                  25.18       53.18 (28.00)     1:21.40 (28.22)     1:49.06 (27.66)
 15 Bowling, Colin            16 ATAC-ST              1:49.11    1:49.31  
                  25.34       53.23 (27.89)     1:21.52 (28.29)     1:49.31 (27.79)
 16 Chappelear, Jake          15 LCA-ST               1:49.55    1:51.30  
                  24.41       52.06 (27.65)     1:21.70 (29.64)     1:51.30 (29.60)
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Raper, Greg               16 TXLA-ST              1:45.83    1:46.16  
                  25.03       51.65 (26.62)     1:19.36 (27.71)     1:46.16 (26.80)
  2 Roberson, Scott           15 WLOO-ST              1:47.00    1:47.09  
                  24.79       52.70 (27.91)     1:19.93 (27.23)     1:47.09 (27.16)
  3 Tornoe, Nicolas           16 ASC-ST               1:47.64    1:47.16  
                  25.27       52.18 (26.91)     1:19.54 (27.36)     1:47.16 (27.62)
  4 Smits, Tyler              18 ATAC-ST              1:47.72    1:47.23  
                  25.08       52.56 (27.48)     1:20.84 (28.28)     1:47.23 (26.39)
  5 Osorio, Andrew            15 NTRO-ST              1:46.01    1:47.24  
                  25.07       52.70 (27.63)     1:20.59 (27.89)     1:47.24 (26.65)
  6 Wong, Mason               15 NTRO-ST              1:46.53    1:47.27  
                  25.25       51.98 (26.73)     1:19.63 (27.65)     1:47.27 (27.64)
  7 Forsyth, David            16 WAVE-ST              1:46.22    1:47.48  
                  25.04       52.16 (27.12)     1:19.78 (27.62)     1:47.48 (27.70)
  8 Elms, Nickolas            18 LIFE-ST              1:53.95    1:47.52  
                  24.83       51.55 (26.72)     1:19.37 (27.82)     1:47.52 (28.15)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stubbs, Jacob             17 NTRO-ST              1:49.93    1:48.51  
                  25.82       53.13 (27.31)     1:21.01 (27.88)     1:48.51 (27.50)
 10 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST              1:51.99    1:48.87  
                  25.09       52.81 (27.72)     1:20.93 (28.12)     1:48.87 (27.94)
 11 Kuhn, Steven              16 WLOO-ST              1:49.70    1:48.95  
                  25.41       52.68 (27.27)     1:20.91 (28.23)     1:48.95 (28.04)
 12 Bowling, Colin            16 ATAC-ST              1:51.40    1:49.11  
                  25.41       53.37 (27.96)     1:21.40 (28.03)     1:49.11 (27.71)
 13 Sullivan, Brady           17 LCA-ST               1:55.07    1:49.13  
                  24.71       50.94 (26.23)     1:19.20 (28.26)     1:49.13 (29.93)
 14 Zenisek, Jackson          17 GOLD-ST              1:47.49    1:49.40  
                  24.80       52.18 (27.38)     1:21.28 (29.10)     1:49.40 (28.12)
 15 Chappelear, Jake          15 LCA-ST               1:52.95    1:49.55  
                  24.90       52.83 (27.93)     1:21.30 (28.47)     1:49.55 (28.25)
 16 Culbertson, Trent         15 GOLD-ST              1:49.54    1:49.61  
                  25.65       53.33 (27.68)     1:21.99 (28.66)     1:49.61 (27.62)
-------------------------------------------------------------------------
 17 McClure, Connor           17 SASA-ST              1:51.10    1:49.94  
                  24.68       52.06 (27.38)     1:20.49 (28.43)     1:49.94 (29.45)
 18 Rozman, Harrison          17 ASC-ST               1:55.09    1:50.15  
                  24.97       52.41 (27.44)     1:21.06 (28.65)     1:50.15 (29.09)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jackson, Trey             16 NTRO-ST              1:52.23    1:50.38  
                  24.63       52.40 (27.77)     1:21.34 (28.94)     1:50.38 (29.04)
 20 Jahnke, Caleb             16 GOLD-ST              1:51.77    1:50.50  
                  26.08       53.84 (27.76)     1:22.51 (28.67)     1:50.50 (27.99)
 21 McArthur, Jared           15 LCA-ST               1:48.99    1:50.57  
                  25.34       53.13 (27.79)     1:21.93 (28.80)     1:50.57 (28.64)
 22 Ellinor, Blake            16 NTRO-ST              1:48.39    1:50.75  
                  25.66       53.56 (27.90)     1:22.29 (28.73)     1:50.75 (28.46)
 23 Munson, Trey              15 ASC-ST               1:55.66    1:51.00  
                  24.67       52.25 (27.58)     1:21.61 (29.36)     1:51.00 (29.39)
 24 Orloff, Joel              15 NTRO-ST              1:51.95    1:51.02  
                  25.05       53.17 (28.12)     1:22.25 (29.08)     1:51.02 (28.77)
 25 Lynch, Alex               15 TXLA-ST              1:54.52    1:51.06  
                  25.89       53.83 (27.94)     1:23.26 (29.43)     1:51.06 (27.80)
 26 Offereins, Ben            15 NTRO-ST              1:53.68    1:51.20  
                  24.93       52.55 (27.62)     1:22.07 (29.52)     1:51.20 (29.13)
 27 Ray, Nick                 18 ASC-ST               1:54.19    1:51.39  
                  25.36       53.60 (28.24)     1:22.74 (29.14)     1:51.39 (28.65)
 28 Zhang, Tai Lun            15 UN-ST                1:49.47    1:51.70  
                  26.02       53.70 (27.68)     1:22.74 (29.04)     1:51.70 (28.96)
 29 Bernal, Nic               16 Alamo Area-ST        1:51.20    1:52.02  
                  26.08       54.25 (28.17)     1:22.91 (28.66)     1:52.02 (29.11)
 30 Sibley, Eric              17 HSC-ST               1:57.45    1:52.31  
                  25.15       52.60 (27.45)     1:21.58 (28.98)     1:52.31 (30.73)
 31 Holzman, Arthur           16 LCA-ST               1:55.15    1:52.39  
                  25.61       54.00 (28.39)     1:23.06 (29.06)     1:52.39 (29.33)
 32 Player, Grey              17 NTRO-ST              1:52.45    1:52.55  
                  25.95       54.02 (28.07)     1:23.30 (29.28)     1:52.55 (29.25)
 33 Hebert, Cole              15 WLOO-ST              1:52.68    1:52.88  
                  25.40       54.11 (28.71)     1:23.32 (29.21)     1:52.88 (29.56)
 34 Bartels, Lyle             15 SASA-ST              1:51.11    1:53.11  
                  25.61       53.73 (28.12)     1:23.32 (29.59)     1:53.11 (29.79)
 35 Egger, Markus             16 NTRO-ST              1:51.90    1:53.30  
                  25.52       53.94 (28.42)     1:23.74 (29.80)     1:53.30 (29.56)
 36 Caliandro, Emmanuel       15 Alamo Area-ST        1:55.65    1:54.41  
                  26.35       55.58 (29.23)     1:25.21 (29.63)     1:54.41 (29.20)
 36 Fricke, Will              15 Alamo Area-ST        1:57.47    1:54.41  
                  26.15       55.25 (29.10)     1:25.05 (29.80)     1:54.41 (29.36)
 38 DeLaPaz, Ryan             17 Alamo Area-ST        1:52.32    1:54.75  
                  25.62       54.29 (28.67)     1:24.35 (30.06)     1:54.75 (30.40)
 39 Rivas Cardona, Mauricio   16 RUSH-ST              1:55.65    1:54.96  
                  26.33       55.15 (28.82)     1:24.72 (29.57)     1:54.96 (30.24)
 40 Santibanez Juarez, Marce  16 SASA-ST              1:56.58    1:55.11  
                  26.67       55.67 (29.00)     1:25.69 (30.02)     1:55.11 (29.42)
 41 Salter, Austin            17 Alamo Area-ST        1:57.68    1:55.17  
                  26.64       55.86 (29.22)     1:25.64 (29.78)     1:55.17 (29.53)
 42 Dowdy, Josh               15 SASA-ST              1:54.02    1:55.38  
                  25.53       54.29 (28.76)     1:24.89 (30.60)     1:55.38 (30.49)
 43 Brown, Isaiah             17 Alamo Area-ST        1:53.26    1:55.39  
                  25.41       54.09 (28.68)     1:24.24 (30.15)     1:55.39 (31.15)
 44 Rausch, Jack              15 ASC-ST               2:14.59L   1:55.68  
                  25.76       55.14 (29.38)     1:25.75 (30.61)     1:55.68 (29.93)
 45 Trevino IV, Mauri         15 FISH-ST              1:54.80    1:56.53  
                  26.67       55.49 (28.82)     1:25.57 (30.08)     1:56.53 (30.96)
 46 Maniyar, Anuj             16 NTRO-ST              1:55.85    1:56.62  
                  26.46       55.58 (29.12)     1:25.97 (30.39)     1:56.62 (30.65)
 47 Riser, Ethan              16 WLOO-ST              1:57.09    1:56.65  
                  27.13       57.60 (30.47)     1:27.51 (29.91)     1:56.65 (29.14)
 48 Holder, Greg              17 LSAC-ST              1:56.91    1:57.01  
                  26.71       56.77 (30.06)     1:26.85 (30.08)     1:57.01 (30.16)
 49 Thurman, Kyle             17 Alamo Area-ST        1:56.80    1:57.18  
                  25.77       55.50 (29.73)     1:26.50 (31.00)     1:57.18 (30.68)
 50 Lamay, Baird              15 TXLA-ST              1:56.51    1:58.52  
                  27.61       57.31 (29.70)     1:27.62 (30.31)     1:58.52 (30.90)
 51 Gunawan, William          16 NTRO-ST              1:54.66    1:58.70  
                  26.34       55.91 (29.57)     1:26.96 (31.05)     1:58.70 (31.74)
 52 Jonas, Myles              16 SASA-ST              1:56.64    1:58.95  
                  26.99       56.83 (29.84)     1:27.70 (30.87)     1:58.95 (31.25)
 53 Robinson-Gutierrez, Seba  17 HSC-ST               1:55.47    1:59.58  
                  26.16       55.74 (29.58)     1:27.51 (31.77)     1:59.58 (32.07)
 54 Alcala, Seby              15 Alamo Area-ST        1:53.63    1:59.96  
                  26.33       57.18 (30.85)     1:28.05 (30.87)     1:59.96 (31.91)
 55 Taffinder, Andrew         15 TXLA-ST              1:57.36    2:00.15  
                  26.21       56.28 (30.07)     1:28.85 (32.57)     2:00.15 (31.30)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Smits, Tyler              18 ATAC-ST              4:54.35    4:45.32  
                  25.90       54.07 (28.17)     1:22.54 (28.47)     1:51.29 (28.75)
        2:20.09 (28.80)     2:49.25 (29.16)     3:18.76 (29.51)     3:48.04 (29.28)
        4:17.64 (29.60)     4:45.32 (27.68)                                        
  2 Stubbs, Jacob             17 NTRO-ST              4:46.30    4:46.92  
                  26.36       54.91 (28.55)     1:24.09 (29.18)     1:53.33 (29.24)
        2:22.30 (28.97)     2:51.37 (29.07)     3:20.73 (29.36)     3:49.91 (29.18)
        4:18.34 (28.43)     4:46.92 (28.58)                                        
  3 Alarcon, Greyson          16 NTRO-ST              4:47.65    4:47.90  
                  26.27       54.52 (28.25)     1:23.48 (28.96)     1:52.65 (29.17)
        2:22.00 (29.35)     2:50.99 (28.99)     3:20.50 (29.51)     3:49.88 (29.38)
        4:19.31 (29.43)     4:47.90 (28.59)                                        
  4 Roberson, Scott           15 WLOO-ST              4:51.71    4:51.60  
                  25.93       54.97 (29.04)     1:24.37 (29.40)     1:53.84 (29.47)
        2:23.28 (29.44)     2:52.61 (29.33)     3:22.43 (29.82)     3:51.60 (29.17)
        4:22.02 (30.42)     4:51.60 (29.58)                                        
  5 Jones, Connor             15 NTRO-ST              4:54.65    4:54.98  
                  26.27       55.88 (29.61)     1:25.38 (29.50)     1:55.47 (30.09)
        2:25.43 (29.96)     2:56.02 (30.59)     3:26.28 (30.26)     3:56.92 (30.64)
        4:26.54 (29.62)     4:54.98 (28.44)                                        
  6 Bannon, Josh              15 ASC-ST               4:56.01    4:56.25  
                  26.09       55.06 (28.97)     1:24.65 (29.59)     1:54.50 (29.85)
        2:24.67 (30.17)     2:54.88 (30.21)     3:25.36 (30.48)     3:55.98 (30.62)
        4:26.61 (30.63)     4:56.25 (29.64)                                        
  7 Kennedy, Gabriel          16 ASC-ST               4:57.08    4:58.18  
                  26.03       55.16 (29.13)     1:24.94 (29.78)     1:54.87 (29.93)
        2:25.26 (30.39)     2:56.07 (30.81)     3:26.75 (30.68)     3:57.56 (30.81)
        4:28.20 (30.64)     4:58.18 (29.98)                                        
  8 McArthur, Jared           15 LCA-ST               4:58.52    5:00.94  
                  25.58       54.37 (28.79)     1:24.29 (29.92)     1:54.69 (30.40)
        2:25.51 (30.82)     2:56.56 (31.05)     3:27.86 (31.30)     3:59.28 (31.42)
        4:30.65 (31.37)     5:00.94 (30.29)                                        
B - Final
  9 Moak, Gavin               15 ASC-ST               4:59.10    4:50.06  
                  26.11       55.08 (28.97)     1:24.59 (29.51)     1:54.41 (29.82)
        2:24.26 (29.85)     2:54.52 (30.26)     3:23.84 (29.32)     3:53.40 (29.56)
        4:22.56 (29.16)     4:50.06 (27.50)                                        
 10 Bowling, Colin            16 ATAC-ST              4:59.07    4:54.85  
                  26.09       55.16 (29.07)     1:24.94 (29.78)     1:54.71 (29.77)
        2:24.84 (30.13)     2:55.02 (30.18)     3:25.21 (30.19)     3:55.79 (30.58)
        4:25.43 (29.64)     4:54.85 (29.42)                                        
 11 Rausch, Jack              15 ASC-ST               5:01.56    4:59.36  
                  26.05       55.31 (29.26)     1:25.58 (30.27)     1:56.15 (30.57)
        2:26.82 (30.67)     2:57.82 (31.00)     3:28.79 (30.97)     3:59.63 (30.84)
        4:30.25 (30.62)     4:59.36 (29.11)                                        
 12 Ellinor, Blake            16 NTRO-ST              4:59.22    4:59.52  
                  25.90       55.32 (29.42)     1:25.40 (30.08)     1:55.84 (30.44)
        2:26.55 (30.71)     2:57.59 (31.04)     3:28.51 (30.92)     3:59.30 (30.79)
        4:29.87 (30.57)     4:59.52 (29.65)                                        
 13 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST              5:00.54    5:01.10  
                  26.59       56.18 (29.59)     1:26.48 (30.30)     1:57.38 (30.90)
        2:28.06 (30.68)     2:58.99 (30.93)     3:30.15 (31.16)     4:01.48 (31.33)
        4:31.88 (30.40)     5:01.10 (29.22)                                        
 14 Thomas, Jacob             16 ASC-ST               4:59.64    5:02.01  
                  27.21       57.00 (29.79)     1:28.07 (31.07)     1:58.56 (30.49)
        2:29.90 (31.34)     3:00.66 (30.76)     3:31.40 (30.74)   4:33.05 (1:01.65)
        5:02.01 (28.96)                                                            
 15 Orloff, Joel              15 NTRO-ST              4:59.98    5:02.22  
                  25.70       54.97 (29.27)     1:25.47 (30.50)     1:56.07 (30.60)
        2:26.56 (30.49)     2:57.56 (31.00)     3:28.32 (30.76)     3:59.55 (31.23)
        4:30.70 (31.15)     5:02.22 (31.52)                                        
 16 Mickelson, Chris          15 WAVE-ST              5:01.58    5:03.74  
                  26.50       56.31 (29.81)     1:26.93 (30.62)     1:57.86 (30.93)
        2:29.33 (31.47)     3:00.47 (31.14)     3:32.16 (31.69)     4:03.37 (31.21)
        4:34.64 (31.27)     5:03.74 (29.10)                                        
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Culbertson, Trent         15 GOLD-ST              4:50.43    4:43.82  
                  25.99       53.94 (27.95)     1:21.93 (27.99)     1:50.41 (28.48)
        2:19.21 (28.80)     2:48.06 (28.85)     3:17.14 (29.08)     3:46.24 (29.10)
        4:15.27 (29.03)     4:43.82 (28.55)                                        
  2 Stubbs, Jacob             17 NTRO-ST              4:53.58    4:46.30  
                  26.43       55.18 (28.75)     1:24.28 (29.10)     1:53.56 (29.28)
        2:22.49 (28.93)     2:51.58 (29.09)     3:20.91 (29.33)     3:50.03 (29.12)
        4:18.10 (28.07)     4:46.30 (28.20)                                        
  3 Alarcon, Greyson          16 NTRO-ST              4:44.55    4:47.65  
                  25.74       54.13 (28.39)     1:23.20 (29.07)     1:52.28 (29.08)
        2:21.51 (29.23)     2:51.06 (29.55)     3:20.81 (29.75)     3:49.47 (28.66)
        4:18.90 (29.43)     4:47.65 (28.75)                                        
  4 Roberson, Scott           15 WLOO-ST              4:53.03    4:51.71  
                  26.25       55.24 (28.99)     1:24.67 (29.43)     1:54.14 (29.47)
        2:23.29 (29.15)     2:52.42 (29.13)     3:21.88 (29.46)     3:51.92 (30.04)
        4:22.56 (30.64)     4:51.71 (29.15)                                        
  5 Katzman, Cam              16 LSAC-ST              5:09.07    4:53.67  
                  24.87       52.42 (27.55)     1:20.87 (28.45)     1:49.82 (28.95)
        2:19.18 (29.36)     2:49.27 (30.09)     3:20.27 (31.00)     3:51.74 (31.47)
        4:23.43 (31.69)     4:53.67 (30.24)                                        
  6 Smits, Tyler              18 ATAC-ST              4:47.03    4:54.35  
                  25.93       54.15 (28.22)     1:23.64 (29.49)     1:53.29 (29.65)
        2:23.31 (30.02)     2:53.57 (30.26)     3:23.58 (30.01)     3:53.92 (30.34)
        4:24.98 (31.06)     4:54.35 (29.37)                                        
  7 Jones, Connor             15 NTRO-ST              4:57.37    4:54.65  
                  26.54       55.67 (29.13)     1:25.14 (29.47)     1:54.81 (29.67)
        2:25.15 (30.34)     2:55.22 (30.07)     3:25.70 (30.48)     3:55.84 (30.14)
        4:25.89 (30.05)     4:54.65 (28.76)                                        
  8 Bannon, Josh              15 ASC-ST               5:00.40    4:56.01  
                  26.54       55.68 (29.14)     1:25.55 (29.87)     1:55.47 (29.92)
        2:25.83 (30.36)     2:56.07 (30.24)     3:26.64 (30.57)     3:56.93 (30.29)
        4:27.00 (30.07)     4:56.01 (29.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kennedy, Gabriel          16 ASC-ST               5:09.46    4:57.08  
                  26.44       55.66 (29.22)     1:25.17 (29.51)     1:55.25 (30.08)
        2:25.30 (30.05)     2:55.57 (30.27)     3:26.12 (30.55)     3:56.58 (30.46)
        4:27.27 (30.69)     4:57.08 (29.81)                                        
 10 McArthur, Jared           15 LCA-ST               4:50.23    4:58.52  
                  26.01       55.01 (29.00)     1:24.81 (29.80)     1:55.08 (30.27)
        2:25.64 (30.56)     2:56.67 (31.03)     3:27.48 (30.81)     3:58.50 (31.02)
        4:29.01 (30.51)     4:58.52 (29.51)                                        
 11 Bowling, Colin            16 ATAC-ST              4:56.44    4:59.07  
                  26.83       56.59 (29.76)     1:26.93 (30.34)     1:57.57 (30.64)
        2:28.28 (30.71)     2:58.99 (30.71)     3:29.61 (30.62)     4:00.14 (30.53)
        4:30.04 (29.90)     4:59.07 (29.03)                                        
 12 Moak, Gavin               15 ASC-ST               4:47.23    4:59.10  
                  26.34       55.56 (29.22)     1:24.89 (29.33)     1:54.71 (29.82)
        2:27.71 (33.00)     2:59.11 (31.40)     3:30.15 (31.04)     4:00.59 (30.44)
        4:30.77 (30.18)     4:59.10 (28.33)                                        
 13 Ellinor, Blake            16 NTRO-ST              4:51.44    4:59.22  
                  26.96       56.81 (29.85)     1:26.93 (30.12)     1:57.25 (30.32)
        2:28.21 (30.96)     2:59.23 (31.02)     3:30.08 (30.85)     4:00.58 (30.50)
        4:30.72 (30.14)     4:59.22 (28.50)                                        
 14 Thomas, Jacob             16 ASC-ST               5:12.12    4:59.64  
                  26.69       56.17 (29.48)   2:27.73 (1:31.56)                    
            2:58.61 ( )                             3:30.24 ( )     4:00.79 (30.55)
        4:31.11 (30.32)     4:59.64 (28.53)                                        
 15 Orloff, Joel              15 NTRO-ST              4:55.81    4:59.98  
                  26.89       57.55 (30.66)     1:28.50 (30.95)     1:59.26 (30.76)
        2:29.76 (30.50)     3:00.31 (30.55)     3:30.68 (30.37)     4:01.17 (30.49)
        4:31.46 (30.29)     4:59.98 (28.52)                                        
 16 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST              4:56.61    5:00.54  
                  26.87       56.64 (29.77)     1:27.36 (30.72)     1:58.33 (30.97)
        2:29.18 (30.85)     2:59.90 (30.72)     3:30.77 (30.87)     4:01.63 (30.86)
        4:31.72 (30.09)     5:00.54 (28.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rausch, Jack              15 ASC-ST               5:08.55    5:01.56  
                  26.57       56.39 (29.82)     1:27.04 (30.65)     1:57.97 (30.93)
        2:29.29 (31.32)     3:00.56 (31.27)     3:31.87 (31.31)     4:02.79 (30.92)
        4:33.36 (30.57)     5:01.56 (28.20)                                        
 18 Mickelson, Chris          15 WAVE-ST              5:07.92    5:01.58  
                  26.39       56.32 (29.93)     1:26.86 (30.54)     1:57.90 (31.04)
        2:28.72 (30.82)     3:00.19 (31.47)     3:31.43 (31.24)     4:02.19 (30.76)
        4:32.65 (30.46)     5:01.58 (28.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Haig, Adam                15 FISH-ST              5:07.98    5:01.83  
                  26.81       56.76 (29.95)     1:27.86 (31.10)     1:59.10 (31.24)
        2:30.20 (31.10)     3:01.53 (31.33)     3:32.59 (31.06)     4:03.41 (30.82)
        4:33.41 (30.00)     5:01.83 (28.42)                                        
 20 Ray, Nick                 18 ASC-ST               5:03.79    5:03.05  
                  26.53       55.96 (29.43)     1:26.47 (30.51)     1:57.44 (30.97)
        2:28.51 (31.07)     2:59.64 (31.13)     3:30.86 (31.22)     4:02.07 (31.21)
        4:32.77 (30.70)     5:03.05 (30.28)                                        
 21 Caliandro, Emmanuel       15 Alamo Area-ST        5:03.54    5:04.15  
                  27.31       56.97 (29.66)     1:27.21 (30.24)     1:57.55 (30.34)
        2:28.32 (30.77)     2:59.36 (31.04)     3:31.27 (31.91)     4:02.41 (31.14)
        4:34.02 (31.61)     5:04.15 (30.13)                                        
 22 Offereins, Ben            15 NTRO-ST              5:19.07    5:06.41  
                  27.01       56.65 (29.64)     1:27.75 (31.10)     1:58.75 (31.00)
        2:30.73 (31.98)     3:02.15 (31.42)     3:33.98 (31.83)     4:05.43 (31.45)
        4:36.66 (31.23)     5:06.41 (29.75)                                        
 23 Player, Grey              17 NTRO-ST              5:03.84    5:07.09  
                  27.72       57.83 (30.11)     1:28.93 (31.10)     1:59.99 (31.06)
        2:31.03 (31.04)     3:01.69 (30.66)     3:33.00 (31.31)     4:04.61 (31.61)
        4:36.04 (31.43)     5:07.09 (31.05)                                        
 24 Bernal, Nic               16 Alamo Area-ST        5:05.34    5:07.28  
                  27.79       57.47 (29.68)     1:28.76 (31.29)     1:59.98 (31.22)
        2:31.08 (31.10)     3:02.51 (31.43)     3:34.71 (32.20)     4:06.47 (31.76)
        4:37.87 (31.40)     5:07.28 (29.41)                                        
 25 Atlas, Aiden              15 WAVE-ST              5:18.67    5:07.90  
                  27.32       57.42 (30.10)     1:27.91 (30.49)     1:59.10 (31.19)
        2:30.91 (31.81)     3:02.88 (31.97)     3:34.59 (31.71)     4:06.36 (31.77)
        4:37.57 (31.21)     5:07.90 (30.33)                                        
 26 Zhang, Tai Lun            15 UN-ST                4:23.97L   5:08.20  
                  26.29       55.38 (29.09)     1:25.87 (30.49)     1:57.59 (31.72)
        2:29.80 (32.21)     3:01.94 (32.14)     3:34.13 (32.19)     4:06.10 (31.97)
        4:37.84 (31.74)     5:08.20 (30.36)                                        
 27 Gebert, Doyle             16 CBA-ST               5:04.51    5:09.54  
                  27.21       57.22 (30.01)     1:27.77 (30.55)     1:59.02 (31.25)
        2:30.53 (31.51)     3:02.48 (31.95)     3:34.70 (32.22)     4:06.90 (32.20)
        4:39.12 (32.22)     5:09.54 (30.42)                                        
 28 Nassar, Salem             15 NTRO-ST              5:16.94    5:10.53  
                  28.07       59.04 (30.97)     1:31.30 (32.26)     2:03.55 (32.25)
        2:35.51 (31.96)     3:07.44 (31.93)     3:39.25 (31.81)     4:10.86 (31.61)
        4:41.37 (30.51)     5:10.53 (29.16)                                        
 29 Chappelear, Jake          15 LCA-ST               5:04.34    5:11.78  
                  25.87       54.84 (28.97)     1:24.88 (30.04)     1:56.68 (31.80)
        2:29.09 (32.41)     3:01.48 (32.39)     3:34.61 (33.13)     4:07.85 (33.24)
        4:40.10 (32.25)     5:11.78 (31.68)                                        
 30 Chen, Ethan               15 NTRO-ST              5:14.99    5:13.17  
                  27.72       58.41 (30.69)     1:30.19 (31.78)     2:02.26 (32.07)
        2:34.69 (32.43)     3:06.78 (32.09)     3:39.30 (32.52)     4:11.56 (32.26)
        4:43.18 (31.62)     5:13.17 (29.99)                                        
 31 Tornoe, Nicolas           16 ASC-ST               4:57.66    5:13.51  
                  26.53       55.76 (29.23)     1:25.86 (30.10)     1:57.19 (31.33)
        2:29.52 (32.33)     3:02.65 (33.13)     3:34.93 (32.28)     4:07.77 (32.84)
        4:41.17 (33.40)     5:13.51 (32.34)                                        
 32 Riser, Ethan              16 WLOO-ST              5:15.66    5:14.73  
                  28.14       59.44 (31.30)     1:31.46 (32.02)     2:03.27 (31.81)
        2:35.09 (31.82)     3:07.64 (32.55)     3:40.27 (32.63)     4:12.58 (32.31)
        4:44.57 (31.99)     5:14.73 (30.16)                                        
 33 Shankar, Prathyush        17 NTRO-ST              5:16.83    5:15.94  
                  27.10       57.22 (30.12)     1:28.31 (31.09)     1:59.91 (31.60)
        2:31.82 (31.91)     3:04.59 (32.77)     3:37.03 (32.44)     4:10.21 (33.18)
        4:42.99 (32.78)     5:15.94 (32.95)                                        
 34 Salter, Austin            17 Alamo Area-ST        5:14.77    5:18.62  
                  27.88       59.10 (31.22)     1:30.88 (31.78)     2:02.97 (32.09)
        2:35.25 (32.28)     3:07.01 (31.76)     3:39.29 (32.28)     4:12.17 (32.88)
        4:45.54 (33.37)     5:18.62 (33.08)                                        
 35 Nester, Luke              15 SASA-ST              5:11.77    5:18.80  
                  27.91       59.00 (31.09)     1:30.91 (31.91)     2:03.41 (32.50)
        2:36.07 (32.66)     3:08.80 (32.73)     3:42.41 (33.61)     4:16.26 (33.85)
        4:48.98 (32.72)     5:18.80 (29.82)                                        
 36 Trevino IV, Mauri         15 FISH-ST              5:17.99    5:21.78  
                  27.88       58.86 (30.98)     1:31.15 (32.29)     2:03.84 (32.69)
        2:36.59 (32.75)     3:08.99 (32.40)     3:42.23 (33.24)     4:15.41 (33.18)
        4:49.03 (33.62)     5:21.78 (32.75)                                        
 37 Tajbakhsh, Donovan        15 Alamo Area-ST        5:18.16    5:26.22  
                  26.46       56.27 (29.81)     1:27.92 (31.65)     2:01.31 (33.39)
        2:34.67 (33.36)     3:09.55 (34.88)     3:44.10 (34.55)     4:19.26 (35.16)
        4:53.31 (34.05)     5:26.22 (32.91)                                        
 38 Gilkey, Cooper            15 LCA-ST               5:14.13    5:33.78  
                  28.36       59.82 (31.46)     1:33.18 (33.36)     2:07.49 (34.31)
        2:41.99 (34.50)     3:16.62 (34.63)     3:50.93 (34.31)     4:25.31 (34.38)
        5:00.04 (34.73)     5:33.78 (33.74)                                        
 39 Weiland, Jack             16 LCA-ST               5:05.14    5:43.41  
                  27.06       57.71 (30.65)     1:30.41 (32.70)     2:06.60 (36.19)
        2:43.77 (37.17)     3:19.38 (35.61)     3:55.92 (36.54)     4:32.06 (36.14)
        5:08.59 (36.53)     5:43.41 (34.82)                                        
 40 Ward, Leon                17 FISH-ST              5:19.35    5:46.12  
                  28.16     1:00.39 (32.23)     1:34.01 (33.62)     2:08.89 (34.88)
        2:43.69 (34.80)     3:19.94 (36.25)     3:55.63 (35.69)     4:32.99 (37.36)
        5:09.15 (36.16)     5:46.12 (36.97)                                        
 -- Dowdy, Josh               15 SASA-ST              5:15.72        DFS  
 
Boys 15-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Forsyth, David            16 WAVE-ST             16:10.53   16:10.73  
                  26.32       55.32 (29.00)     1:24.57 (29.25)     1:53.95 (29.38)
        2:23.53 (29.58)     2:53.31 (29.78)     3:22.89 (29.58)     3:52.54 (29.65)
        4:22.24 (29.70)     4:51.87 (29.63)     5:21.67 (29.80)     5:51.48 (29.81)
        6:21.24 (29.76)     6:50.76 (29.52)     7:20.37 (29.61)     7:50.16 (29.79)
        8:19.77 (29.61)     8:49.22 (29.45)     9:18.80 (29.58)     9:48.40 (29.60)
       10:17.95 (29.55)    10:47.50 (29.55)    11:16.98 (29.48)    11:46.49 (29.51)
       12:15.99 (29.50)    12:45.43 (29.44)    13:14.94 (29.51)    13:44.62 (29.68)
       14:14.03 (29.41)    14:43.75 (29.72)    15:13.19 (29.44)    15:42.57 (29.38)
       16:10.73 (28.16)
  2 Culbertson, Trent         15 GOLD-ST             16:40.77   16:18.65  
                  26.34       55.18 (28.84)     1:24.79 (29.61)     1:54.31 (29.52)
        2:24.46 (30.15)     2:54.35 (29.89)     3:24.15 (29.80)     3:53.94 (29.79)
        4:23.81 (29.87)     4:53.49 (29.68)     5:23.25 (29.76)     5:52.78 (29.53)
        6:22.68 (29.90)     6:52.62 (29.94)     7:22.24 (29.62)     7:51.93 (29.69)
        8:21.80 (29.87)     8:51.73 (29.93)     9:21.44 (29.71)     9:51.27 (29.83)
       10:21.30 (30.03)    10:51.14 (29.84)    11:20.90 (29.76)    11:51.16 (30.26)
       12:20.75 (29.59)    12:50.56 (29.81)    13:20.46 (29.90)    13:50.37 (29.91)
       14:20.26 (29.89)    14:50.31 (30.05)    15:20.42 (30.11)    15:50.23 (29.81)
       16:18.65 (28.42)
  3 Moak, Gavin               15 ASC-ST              17:18.02   16:42.05  
                  26.78       56.33 (29.55)     1:26.42 (30.09)     1:56.89 (30.47)
        2:27.46 (30.57)     2:57.78 (30.32)     3:28.10 (30.32)     3:58.63 (30.53)
        4:28.90 (30.27)     4:59.65 (30.75)     5:29.39 (29.74)     6:00.18 (30.79)
        6:31.04 (30.86)     7:00.60 (29.56)     7:31.14 (30.54)     8:01.91 (30.77)
        8:32.40 (30.49)     9:03.10 (30.70)     9:33.92 (30.82)    10:04.67 (30.75)
       10:35.47 (30.80)    11:06.00 (30.53)    11:36.43 (30.43)    12:07.17 (30.74)
       12:37.59 (30.42)    13:08.74 (31.15)    13:39.60 (30.86)    14:10.52 (30.92)
       14:41.54 (31.02)    15:12.40 (30.86)    15:43.08 (30.68)    16:14.06 (30.98)
       16:42.05 (27.99)
  4 Smits, Tyler              18 ATAC-ST             17:01.31   16:45.14  
                  26.36       55.89 (29.53)     1:25.73 (29.84)     1:55.19 (29.46)
        2:24.92 (29.73)     2:54.87 (29.95)     3:25.02 (30.15)     3:54.81 (29.79)
        4:25.19 (30.38)     4:55.61 (30.42)     5:26.47 (30.86)     5:57.43 (30.96)
        6:28.40 (30.97)     6:59.14 (30.74)     7:30.42 (31.28)     8:01.22 (30.80)
        8:31.66 (30.44)     9:02.99 (31.33)     9:34.05 (31.06)    10:04.79 (30.74)
       10:35.32 (30.53)    11:06.47 (31.15)    11:37.74 (31.27)    12:09.14 (31.40)
       12:40.01 (30.87)    13:11.04 (31.03)    13:42.36 (31.32)    14:13.64 (31.28)
       14:43.89 (30.25)    15:14.69 (30.80)    15:45.40 (30.71)    16:16.59 (31.19)
       16:45.14 (28.55)
  5 Nelson, Grayden           15 Alamo Area-ST       17:00.00   16:47.45  
                  26.50       56.57 (30.07)     1:27.26 (30.69)     1:58.00 (30.74)
        2:28.47 (30.47)     2:58.99 (30.52)     3:29.35 (30.36)     4:00.12 (30.77)
        4:30.64 (30.52)     5:01.33 (30.69)     5:31.69 (30.36)     6:02.46 (30.77)
        6:33.40 (30.94)     7:03.81 (30.41)     7:34.70 (30.89)     8:05.74 (31.04)
        8:37.08 (31.34)     9:08.38 (31.30)     9:39.22 (30.84)    10:10.49 (31.27)
       10:41.13 (30.64)    11:11.50 (30.37)    11:42.29 (30.79)    12:13.06 (30.77)
       12:43.66 (30.60)    13:14.56 (30.90)    13:45.53 (30.97)    14:16.22 (30.69)
       14:46.75 (30.53)    15:17.26 (30.51)    15:48.23 (30.97)    16:18.76 (30.53)
       16:47.45 (28.69)
  6 Jones, Connor             15 NTRO-ST             17:31.43   17:02.37  
                  27.71       58.68 (30.97)     1:29.69 (31.01)     2:01.21 (31.52)
        2:32.31 (31.10)     3:03.51 (31.20)     3:35.07 (31.56)     4:06.73 (31.66)
        4:37.32 (30.59)     5:08.10 (30.78)     5:38.73 (30.63)     6:09.81 (31.08)
        6:40.39 (30.58)     7:11.59 (31.20)     7:42.59 (31.00)     8:13.20 (30.61)
        8:44.41 (31.21)     9:15.91 (31.50)     9:46.34 (30.43)    10:17.44 (31.10)
       10:48.38 (30.94)    11:19.02 (30.64)    11:50.61 (31.59)    12:22.06 (31.45)
       12:53.95 (31.89)    13:24.98 (31.03)    13:56.58 (31.60)    14:28.20 (31.62)
       14:59.96 (31.76)    15:31.31 (31.35)    16:02.40 (31.09)    16:33.51 (31.11)
       17:02.37 (28.86)
  7 Dziergowski, Steven       16 Alamo Area-ST       16:56.64   17:09.23  
                  27.24       56.71 (29.47)     1:27.01 (30.30)     1:57.14 (30.13)
        2:27.30 (30.16)     2:57.70 (30.40)     3:28.24 (30.54)     3:59.13 (30.89)
        4:30.00 (30.87)     5:00.86 (30.86)     5:32.02 (31.16)     6:02.80 (30.78)
        6:33.89 (31.09)     7:05.26 (31.37)     7:36.56 (31.30)     8:08.13 (31.57)
        8:40.01 (31.88)     9:12.03 (32.02)     9:43.26 (31.23)    10:15.15 (31.89)
       10:46.77 (31.62)    11:18.80 (32.03)    11:50.89 (32.09)    12:23.01 (32.12)
       12:55.05 (32.04)    13:27.46 (32.41)    13:59.53 (32.07)    14:31.85 (32.32)
       15:04.23 (32.38)    15:36.29 (32.06)    16:08.39 (32.10)    16:40.48 (32.09)
       17:09.23 (28.75)
  8 Egger, Markus             16 NTRO-ST             16:51.22   17:09.35  
                  27.15       56.66 (29.51)     1:26.93 (30.27)     1:57.71 (30.78)
        2:28.36 (30.65)     2:59.00 (30.64)     3:30.08 (31.08)     4:01.32 (31.24)
        4:32.61 (31.29)     5:04.26 (31.65)     5:35.99 (31.73)     6:06.96 (30.97)
        6:38.12 (31.16)     7:09.99 (31.87)     7:41.78 (31.79)     8:13.37 (31.59)
        8:45.13 (31.76)     9:16.59 (31.46)     9:48.29 (31.70)    10:19.73 (31.44)
       10:50.95 (31.22)    11:22.37 (31.42)    11:54.35 (31.98)    12:25.86 (31.51)
       12:57.44 (31.58)    13:29.16 (31.72)    14:01.18 (32.02)    14:32.96 (31.78)
       15:04.39 (31.43)    15:35.86 (31.47)    16:07.36 (31.50)    16:38.88 (31.52)
       17:09.35 (30.47)
  9 Bannon, Josh              15 ASC-ST              17:17.77   17:17.89  
                  27.99       58.07 (30.08)     1:28.64 (30.57)     1:59.55 (30.91)
        2:31.02 (31.47)     3:02.63 (31.61)     3:34.28 (31.65)     4:06.23 (31.95)
        4:37.84 (31.61)     5:09.82 (31.98)     5:41.59 (31.77)     6:13.40 (31.81)
        6:45.05 (31.65)     7:16.55 (31.50)     7:48.05 (31.50)     8:19.53 (31.48)
        8:51.02 (31.49)     9:22.68 (31.66)     9:54.20 (31.52)    10:25.74 (31.54)
       10:57.66 (31.92)    11:29.69 (32.03)    12:01.54 (31.85)    12:33.56 (32.02)
       13:05.31 (31.75)    13:37.17 (31.86)    14:09.00 (31.83)    14:40.69 (31.69)
       15:12.34 (31.65)    15:44.00 (31.66)    16:15.62 (31.62)    16:47.29 (31.67)
       17:17.89 (30.60)
 10 Orloff, Joel              15 NTRO-ST             17:07.59   17:42.84  
                  28.96     1:00.71 (31.75)     1:33.08 (32.37)     2:04.97 (31.89)
        2:36.24 (31.27)     3:08.37 (32.13)     3:40.58 (32.21)     4:12.98 (32.40)
        4:45.74 (32.76)     5:18.43 (32.69)     5:51.58 (33.15)     6:24.68 (33.10)
        6:57.37 (32.69)     7:30.55 (33.18)     8:01.61 (31.06)     8:32.39 (30.78)
        9:03.98 (31.59)     9:36.53 (32.55)    10:09.34 (32.81)    10:41.39 (32.05)
       11:13.65 (32.26)    11:46.73 (33.08)    12:19.74 (33.01)    12:52.27 (32.53)
       13:25.30 (33.03)    13:57.79 (32.49)    14:30.03 (32.24)    15:02.58 (32.55)
       15:34.75 (32.17)    16:06.95 (32.20)    16:39.15 (32.20)    17:11.19 (32.04)
       17:42.84 (31.65)
 11 Caliandro, Emmanuel       15 Alamo Area-ST       18:02.71   17:44.07  
                  28.62     1:00.35 (31.73)     1:32.33 (31.98)     2:03.87 (31.54)
        2:36.16 (32.29)     3:07.78 (31.62)     3:39.61 (31.83)     4:11.96 (32.35)
        4:44.32 (32.36)     5:16.30 (31.98)     5:48.50 (32.20)     6:21.13 (32.63)
        6:52.97 (31.84)     7:25.61 (32.64)     7:57.83 (32.22)     8:30.12 (32.29)
        9:02.77 (32.65)     9:35.54 (32.77)    10:08.22 (32.68)    10:40.99 (32.77)
       11:13.93 (32.94)    11:46.14 (32.21)    12:18.95 (32.81)    12:51.51 (32.56)
       13:24.00 (32.49)    13:56.82 (32.82)    14:29.79 (32.97)    15:02.92 (33.13)
       15:35.27 (32.35)    16:07.91 (32.64)    16:40.52 (32.61)    17:12.94 (32.42)
       17:44.07 (31.13)
 -- Mickelson, Chris          15 WAVE-ST             18:26.41L       DNF  
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gwin, Isaac               17 NTRO-ST                48.74      49.29  
                  24.20       49.29 (25.09)                                        
  2 Haig, Adam                15 FISH-ST                52.78      52.93  
                  25.50       52.93 (27.43)                                        
  3 Varozza, Staley           17 WLOO-ST                54.43      53.81  
                  26.25       53.81 (27.56)                                        
  4 Player, Grey              17 NTRO-ST                54.12      54.00  
                  26.46       54.00 (27.54)                                        
  5 Forsyth, David            16 WAVE-ST                54.47      54.37  
                  26.84       54.37 (27.53)                                        
  6 Katzman, Cam              16 LSAC-ST                54.62      54.40  
                  26.36       54.40 (28.04)                                        
  7 Bradford, Ian             17 WLOO-ST                54.16      54.63  
                  25.87       54.63 (28.76)                                        
  8 Sandidge, Logan           15 Alamo Area-ST          54.27      55.07  
                  26.71       55.07 (28.36)                                        
B - Final
  9 McClure, Connor           17 SASA-ST                54.76      53.98  
                  26.25       53.98 (27.73)                                        
 10 Velasquez, Joshua         18 Rgva-ST                55.24      54.13  
                  25.81       54.13 (28.32)                                        
 11 Sibley, Eric              17 HSC-ST                 55.20      54.68  
                  26.66       54.68 (28.02)                                        
 12 Sabuda, Kyle              16 NTRO-ST                55.28      54.89  
                  26.41       54.89 (28.48)                                        
 13 Corona, William           16 Unattached-ST          55.21      54.97  
                  27.29       54.97 (27.68)                                        
 14 Raper, Greg               16 TXLA-ST                55.39      54.99  
 15 Osorio, Andrew            15 NTRO-ST                55.42      55.44  
                  26.85       55.44 (28.59)                                        
 16 Naccarato, Thom           16 HSC-ST                 55.40      55.45  
                  27.04       55.45 (28.41)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gwin, Isaac               17 NTRO-ST                48.78      48.74  
                  23.70       48.74 (25.04)                                        
  2 Haig, Adam                15 FISH-ST                52.91      52.78  
                  25.33       52.78 (27.45)                                        
  3 Sullivan, Brady           17 LCA-ST                 54.15      53.59  
                  26.21       53.59 (27.38)                                        
  4 Player, Grey              17 NTRO-ST                53.77      54.12  
                  26.58       54.12 (27.54)                                        
  5 Bradford, Ian             17 WLOO-ST                53.99      54.16  
                  25.94       54.16 (28.22)                                        
  6 Sandidge, Logan           15 Alamo Area-ST          52.75      54.27  
                  26.47       54.27 (27.80)                                        
  7 Varozza, Staley           17 WLOO-ST                53.64      54.43  
                  26.18       54.43 (28.25)                                        
  8 Forsyth, David            16 WAVE-ST                54.45      54.47  
                  26.94       54.47 (27.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Katzman, Cam              16 LSAC-ST                53.16      54.62  
                  26.40       54.62 (28.22)                                        
 10 McClure, Connor           17 SASA-ST                56.88      54.76  
                  26.34       54.76 (28.42)                                        
 11 Sibley, Eric              17 HSC-ST                 55.79      55.20  
                  26.87       55.20 (28.33)                                        
 12 Corona, William           16 Unattached-ST          55.08      55.21  
                  27.21       55.21 (28.00)                                        
 13 Velasquez, Joshua         18 Rgva-ST                53.07      55.24  
                  26.69       55.24 (28.55)                                        
 14 Sabuda, Kyle              16 NTRO-ST                54.51      55.28  
                  26.45       55.28 (28.83)                                        
 15 Raper, Greg               16 TXLA-ST                56.10      55.39  
                  27.10       55.39 (28.29)                                        
 16 Naccarato, Thom           16 HSC-ST                 54.69      55.40  
                  26.90       55.40 (28.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Osorio, Andrew            15 NTRO-ST                55.86      55.42  
                  26.93       55.42 (28.49)                                        
 18 Jackson, Trey             16 NTRO-ST                57.17      55.65  
                  26.88       55.65 (28.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kennedy, Gabriel          16 ASC-ST                 58.12      56.07  
                  27.29       56.07 (28.78)                                        
 20 Munson, Trey              15 ASC-ST               1:08.32L     56.18  
                  26.98       56.18 (29.20)                                        
 21 Laflamme, Steven          16 NTRO-ST                56.60      56.57  
                  27.53       56.57 (29.04)                                        
 22 Moak, Gavin               15 ASC-ST                 57.44      56.64  
                  28.09       56.64 (28.55)                                        
 23 Barone, Dominic           15 NTRO-ST              1:08.33L     56.88  
                  27.90       56.88 (28.98)                                        
 24 Maniyar, Anuj             16 NTRO-ST                57.94      56.95  
                  27.96       56.95 (28.99)                                        
 25 Zenisek, Jackson          17 GOLD-ST              1:08.00L     57.16  
                  28.25       57.16 (28.91)                                        
 26 Wong, Mason               15 NTRO-ST                57.68      57.22  
                  27.96       57.22 (29.26)                                        
 27 Joshi, Atharva            15 NTRO-ST                58.21      57.39  
                  28.11       57.39 (29.28)                                        
 28 McArthur, Jared           15 LCA-ST                 57.30      57.40  
                  28.16       57.40 (29.24)                                        
 29 Player, Beau              15 NTRO-ST                58.33      57.45  
                  28.24       57.45 (29.21)                                        
 30 Schaefer, Brent           16 LSAC-ST                57.23      57.63  
                  27.73       57.63 (29.90)                                        
 31 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST                56.84      57.68  
                  28.16       57.68 (29.52)                                        
 32 Garza, Caden              18 Unattached-ST        1:07.91L     57.84  
                  28.38       57.84 (29.46)                                        
 33 Shankar, Prathyush        17 NTRO-ST                57.71      58.02  
                  27.81       58.02 (30.21)                                        
 34 Roberts, William          18 LCA-ST                 56.77      58.69  
                  28.87       58.69 (29.82)                                        
 35 Dowdy, Josh               15 SASA-ST                56.58      59.30  
                  28.60       59.30 (30.70)                                        
 36 Lee, Kevin                16 CLAN-ST                57.65      59.36  
                  28.54       59.36 (30.82)                                        
 37 Offereins, Ben            15 NTRO-ST                58.57      59.59  
                  28.99       59.59 (30.60)                                        
 38 Volobouev, Vladimir       16 NTRO-ST                58.03      59.88  
                  28.96       59.88 (30.92)                                        
 39 Gallardo, Adam            16 Unattached-ST          58.13    1:00.37  
                  28.94     1:00.37 (31.43)                                        
 40 Nazarian, Adam            15 Alamo Area-ST          57.35    1:01.71  
                  29.71     1:01.71 (32.00)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rosenkoetter, Jacob       18 NTRO-ST              1:54.69    1:50.41  
                  25.92       53.64 (27.72)     1:21.96 (28.32)     1:50.41 (28.45)
  2 Player, Grey              17 NTRO-ST              1:57.37    1:55.49  
                  27.65       57.31 (29.66)     1:27.00 (29.69)     1:55.49 (28.49)
  3 Raper, Greg               16 TXLA-ST              1:55.44    1:55.52  
                  27.90       57.42 (29.52)     1:26.93 (29.51)     1:55.52 (28.59)
  4 Osorio, Andrew            15 NTRO-ST              1:57.60    1:59.18  
                  28.14       58.02 (29.88)     1:28.82 (30.80)     1:59.18 (30.36)
  5 Naccarato, Thom           16 HSC-ST               2:00.25    1:59.97  
                  28.20       58.41 (30.21)     1:29.34 (30.93)     1:59.97 (30.63)
  6 Joshi, Atharva            15 NTRO-ST              1:59.83    2:01.29  
                  28.06       57.79 (29.73)     1:29.39 (31.60)     2:01.29 (31.90)
  7 Sabuda, Kyle              16 NTRO-ST              2:01.64    2:01.99  
                  27.67       58.08 (30.41)     1:29.84 (31.76)     2:01.99 (32.15)
  8 Stowers, Andrew           17 WLOO-ST              2:02.73    2:04.83  
                  28.74       59.70 (30.96)     1:31.97 (32.27)     2:04.83 (32.86)
B - Final
  9 Laflamme, Steven          16 NTRO-ST              2:03.13    2:00.75  
                  28.01       58.42 (30.41)     1:29.63 (31.21)     2:00.75 (31.12)
 10 Velasquez, Joshua         18 Rgva-ST              2:04.36    2:01.71  
                  28.12       59.74 (31.62)     1:31.54 (31.80)     2:01.71 (30.17)
 11 Player, Beau              15 NTRO-ST              2:03.53    2:02.60  
                  29.21     1:00.84 (31.63)     1:32.18 (31.34)     2:02.60 (30.42)
 12 Shankar, Prathyush        17 NTRO-ST              2:04.51    2:03.88  
                  59.52     1:31.38 (31.86)     2:03.88 (32.50)         2:03.88 ( )
 13 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST              2:02.87    2:04.78  
                  28.96     1:00.25 (31.29)     1:32.89 (32.64)     2:04.78 (31.89)
 14 Offereins, Ben            15 NTRO-ST              2:04.35    2:07.20  
                  29.34     1:00.77 (31.43)     1:33.80 (33.03)     2:07.20 (33.40)
 15 Orloff, Joel              15 NTRO-ST              2:09.66    2:08.97  
                  30.27     1:03.30 (33.03)     1:37.06 (33.76)     2:08.97 (31.91)
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rosenkoetter, Jacob       18 NTRO-ST              1:50.21    1:54.69  
                  26.54       55.49 (28.95)     1:24.81 (29.32)     1:54.69 (29.88)
  2 Raper, Greg               16 TXLA-ST              1:58.08    1:55.44  
                  28.05       57.55 (29.50)     1:26.79 (29.24)     1:55.44 (28.65)
  3 Sullivan, Brady           17 LCA-ST               1:59.73    1:56.17  
                  27.20       55.67 (28.47)     1:25.71 (30.04)     1:56.17 (30.46)
  4 Player, Grey              17 NTRO-ST              1:58.28    1:57.37  
                  27.71       57.35 (29.64)     1:27.39 (30.04)     1:57.37 (29.98)
  5 Osorio, Andrew            15 NTRO-ST              1:58.88    1:57.60  
                  27.94       57.51 (29.57)     1:27.78 (30.27)     1:57.60 (29.82)
  6 Joshi, Atharva            15 NTRO-ST              2:04.35    1:59.83  
                  27.81       57.23 (29.42)     1:28.76 (31.53)     1:59.83 (31.07)
  7 Lenner III, Jay           16 WLOO-ST              2:00.06    2:00.14  
                  27.33       56.80 (29.47)     1:28.17 (31.37)     2:00.14 (31.97)
  8 Naccarato, Thom           16 HSC-ST               2:04.15    2:00.25  
                  28.04       58.46 (30.42)     1:29.47 (31.01)     2:00.25 (30.78)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sabuda, Kyle              16 NTRO-ST              2:03.83    2:01.64  
                  27.92       58.26 (30.34)     1:29.88 (31.62)     2:01.64 (31.76)
 10 Stowers, Andrew           17 WLOO-ST              2:06.59    2:02.73  
                  28.49       58.79 (30.30)     1:30.86 (32.07)     2:02.73 (31.87)
 11 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST              2:02.39    2:02.87  
                  29.14       59.99 (30.85)     1:31.85 (31.86)     2:02.87 (31.02)
 12 Laflamme, Steven          16 NTRO-ST              2:07.37    2:03.13  
                  28.99     1:00.31 (31.32)     1:32.43 (32.12)     2:03.13 (30.70)
 13 Wong, Mason               15 NTRO-ST              2:03.00    2:03.16  
                  28.50       59.54 (31.04)     1:31.15 (31.61)     2:03.16 (32.01)
 14 Player, Beau              15 NTRO-ST              2:06.76    2:03.53  
                  28.88       59.67 (30.79)     1:31.49 (31.82)     2:03.53 (32.04)
 15 Offereins, Ben            15 NTRO-ST              2:07.33    2:04.35  
                  29.05     1:00.27 (31.22)     1:32.31 (32.04)     2:04.35 (32.04)
 16 Velasquez, Joshua         18 Rgva-ST              2:00.93    2:04.36  
                  27.74       59.21 (31.47)     1:31.59 (32.38)     2:04.36 (32.77)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shankar, Prathyush        17 NTRO-ST              2:04.20    2:04.51  
                  29.07     1:00.79 (31.72)     1:32.31 (31.52)     2:04.51 (32.20)
 18 Elms, Nickolas            18 LIFE-ST              2:08.49    2:04.79  
                  28.75       59.61 (30.86)     1:32.83 (33.22)     2:04.79 (31.96)
-------------------------------------------------------------------------
 19 McArthur, Jared           15 LCA-ST               2:07.00    2:06.26  
                  29.91     1:01.74 (31.83)     1:34.44 (32.70)     2:06.26 (31.82)
 20 Maniyar, Anuj             16 NTRO-ST              2:06.28    2:07.18  
                  29.79     1:01.44 (31.65)     1:34.33 (32.89)     2:07.18 (32.85)
 21 Orloff, Joel              15 NTRO-ST              2:07.04    2:09.66  
                  30.83     1:03.98 (33.15)     1:37.76 (33.78)     2:09.66 (31.90)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McDonald, Nicholas        16 Unattached-ST          58.39      57.85  
                  27.05       57.85 (30.80)                                        
  2 Ingram, Dylan             18 WLOO-ST              1:00.52      58.91  
                  27.45       58.91 (31.46)                                        
  3 Garza, Caden              18 Unattached-ST        1:02.14    1:00.74  
                  28.26     1:00.74 (32.48)                                        
  4 Lynch, Alex               15 TXLA-ST              1:01.68    1:01.29  
                  29.00     1:01.29 (32.29)                                        
  5 Corona, William           16 Unattached-ST        1:02.00    1:02.15  
                  29.45     1:02.15 (32.70)                                        
  6 Thomas, Jacob             16 ASC-ST               1:01.80    1:02.19  
                  29.31     1:02.19 (32.88)                                        
  7 Stubbs, Jacob             17 NTRO-ST              1:02.12    1:02.20  
                  29.06     1:02.20 (33.14)                                        
  8 Bannon, Josh              15 ASC-ST               1:02.44    1:02.44  
                  29.39     1:02.44 (33.05)                                        
B - Final
  9 Raper, Greg               16 TXLA-ST              1:03.30    1:02.39  
                  29.21     1:02.39 (33.18)                                        
 10 Zaplatar, Emerson         17 ASC-ST               1:02.65    1:02.78  
                  29.45     1:02.78 (33.33)                                        
 11 Kuhn, Steven              16 WLOO-ST              1:03.10    1:02.98  
                  29.61     1:02.98 (33.37)                                        
 12 Kennedy, Gabriel          16 ASC-ST               1:02.98    1:03.16  
                  29.32     1:03.16 (33.84)                                        
 13 Richart, James            16 Unattached-ST        1:03.26    1:03.69  
                  30.08     1:03.69 (33.61)                                        
 14 Gunawan, William          16 NTRO-ST              1:03.41    1:03.74  
                  29.94     1:03.74 (33.80)                                        
 14 Zenisek, Jackson          17 GOLD-ST              1:03.15    1:03.74  
                  29.47     1:03.74 (34.27)                                        
 -- Rausch, Jack              15 ASC-ST               1:02.53         DQ  
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McDonald, Nicholas        16 Unattached-ST          59.20      58.39  
                  27.52       58.39 (30.87)                                        
  2 Ingram, Dylan             18 WLOO-ST              1:01.02    1:00.52  
                  28.22     1:00.52 (32.30)                                        
  3 Taylor, Brooks            16 WHAC-ST              1:00.71    1:00.56  
                  28.24     1:00.56 (32.32)                                        
  4 Lynch, Alex               15 TXLA-ST              1:01.36    1:01.68  
                  29.21     1:01.68 (32.47)                                        
  5 Thomas, Jacob             16 ASC-ST               1:03.96    1:01.80  
                  29.11     1:01.80 (32.69)                                        
  6 Corona, William           16 Unattached-ST        1:03.61    1:02.00  
                  29.30     1:02.00 (32.70)                                        
  7 Stubbs, Jacob             17 NTRO-ST              1:02.24    1:02.12  
                  28.96     1:02.12 (33.16)                                        
  8 Garza, Caden              18 Unattached-ST        1:03.59    1:02.14  
                  29.10     1:02.14 (33.04)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bannon, Josh              15 ASC-ST               1:02.86    1:02.44  
                  29.61     1:02.44 (32.83)                                        
 10 Rausch, Jack              15 ASC-ST               1:02.14    1:02.53  
                  29.15     1:02.53 (33.38)                                        
 11 Zaplatar, Emerson         17 ASC-ST               1:03.48    1:02.65  
                  29.37     1:02.65 (33.28)                                        
 12 Kennedy, Gabriel          16 ASC-ST               1:05.21    1:02.98  
                  29.47     1:02.98 (33.51)                                        
 13 Kuhn, Steven              16 WLOO-ST              1:03.07    1:03.10  
                  29.35     1:03.10 (33.75)                                        
 14 Zenisek, Jackson          17 GOLD-ST              1:03.24    1:03.15  
                  29.86     1:03.15 (33.29)                                        
 15 Richart, James            16 Unattached-ST        1:03.23    1:03.26  
                  29.93     1:03.26 (33.33)                                        
 16 Raper, Greg               16 TXLA-ST              1:04.18    1:03.30  
                  29.87     1:03.30 (33.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gunawan, William          16 NTRO-ST              1:03.39    1:03.41  
                  29.91     1:03.41 (33.50)                                        
 18 Salter, Austin            17 Alamo Area-ST        1:02.68    1:03.67  
                  30.16     1:03.67 (33.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Allen, Gabriel            15 Alamo Area-ST        1:01.71    1:03.76  
                  29.94     1:03.76 (33.82)                                        
 20 Bartels, Lyle             15 SASA-ST              1:03.32    1:03.89  
                  29.88     1:03.89 (34.01)                                        
 21 Patterson IV, McCoy       15 WAVE-ST              1:03.11    1:03.94  
                  30.28     1:03.94 (33.66)                                        
 22 Randall, Caleb            17 LSAC-ST              1:02.23    1:04.03  
                  29.23     1:04.03 (34.80)                                        
 23 Schluter, Boris           16 Alamo Area-ST        1:03.77    1:04.09  
                  29.70     1:04.09 (34.39)                                        
 24 Cain, Ryan                18 WLOO-ST              1:04.51    1:04.11  
                  30.09     1:04.11 (34.02)                                        
 25 Sullivan, Brady           17 LCA-ST               1:05.21    1:04.16  
                  30.42     1:04.16 (33.74)                                        
 26 Anwar, Samir              15 WLOO-ST              1:15.69L   1:04.28  
                  29.82     1:04.28 (34.46)                                        
 27 Maniyar, Anuj             16 NTRO-ST              1:04.63    1:04.29  
                  30.24     1:04.29 (34.05)                                        
 28 Rivas Cardona, Mauricio   16 RUSH-ST              1:04.66    1:04.41  
                  30.23     1:04.41 (34.18)                                        
 29 Roberson, Scott           15 WLOO-ST              1:05.02    1:04.84  
                  30.53     1:04.84 (34.31)                                        
 29 Haig, Adam                15 FISH-ST              1:03.97    1:04.84  
                  30.57     1:04.84 (34.27)                                        
 31 Player, Beau              15 NTRO-ST              1:05.72    1:05.04  
                  30.76     1:05.04 (34.28)                                        
 32 Gallardo, Adam            16 Unattached-ST        1:04.30    1:05.32  
                  30.18     1:05.32 (35.14)                                        
 33 Hebert, Cole              15 WLOO-ST              1:04.74    1:05.33  
                  30.62     1:05.33 (34.71)                                        
 34 Russell, Zyan             17 FHD-ST               1:05.03    1:05.56  
                  30.35     1:05.56 (35.21)                                        
 35 Villagomez, Matthew       16 LCA-ST               1:03.05    1:05.58  
                  30.73     1:05.58 (34.85)                                        
 36 Holder, Greg              17 LSAC-ST              1:05.07    1:05.60  
                  31.11     1:05.60 (34.49)                                        
 37 Wu, Ethan                 15 FISH-ST              1:05.27    1:05.63  
                  30.60     1:05.63 (35.03)                                        
 38 Sanders, Zach             15 Alamo Area-ST        1:14.23L   1:05.73  
                  30.43     1:05.73 (35.30)                                        
 39 Nguyen, Dylan             16 WLOO-ST              1:05.41    1:05.90  
                  31.39     1:05.90 (34.51)                                        
 40 Jefts, David              17 FISH-ST              1:04.75    1:06.44  
                  30.78     1:06.44 (35.66)                                        
 41 Hundley, Brandon          18 Alamo Area-ST        1:04.03    1:06.87  
                  30.95     1:06.87 (35.92)                                        
 42 Zhang, Tai Lun            15 UN-ST                1:05.62    1:07.11  
                  31.48     1:07.11 (35.63)                                        
 43 Barcelon, Jacqx           16 Alamo Area-ST        1:03.84    1:07.42  
                  31.34     1:07.42 (36.08)                                        
 44 Terrill, Will             15 WAVE-ST              1:05.60    1:07.72  
                  31.43     1:07.72 (36.29)                                        
 45 Hartman, Judah            18 Unattached-ST        1:05.89    1:08.53  
                  31.78     1:08.53 (36.75)                                        
 -- Nowlin, Ryan              16 WHAC-ST              1:03.80         DQ  
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lane, Matt                16 WLOO-ST              2:07.93    2:06.91  
                  28.26       59.86 (31.60)     1:33.58 (33.72)     2:06.91 (33.33)
  2 McDonald, Nicholas        16 Unattached-ST        2:09.35    2:09.27  
                  28.67     1:01.30 (32.63)     1:35.41 (34.11)     2:09.27 (33.86)
  3 Lynch, Alex               15 TXLA-ST              2:13.42    2:12.61  
                  30.04     1:03.66 (33.62)     1:37.81 (34.15)     2:12.61 (34.80)
  4 Rausch, Jack              15 ASC-ST               2:14.27    2:13.17  
                  29.84     1:03.63 (33.79)     1:38.81 (35.18)     2:13.17 (34.36)
  5 Thomas, Jacob             16 ASC-ST               2:14.19    2:13.93  
                  29.48     1:03.48 (34.00)     1:38.82 (35.34)     2:13.93 (35.11)
  6 McClure, Connor           17 SASA-ST              2:14.25    2:15.60  
                  30.54     1:04.55 (34.01)     1:39.55 (35.00)     2:15.60 (36.05)
  7 Alarcon, Greyson          16 NTRO-ST              2:12.01    2:16.57  
                  30.59     1:05.32 (34.73)     1:40.53 (35.21)     2:16.57 (36.04)
  8 Taylor, Brooks            16 WHAC-ST              2:16.16    2:16.85  
                  29.64     1:04.63 (34.99)     1:41.50 (36.87)     2:16.85 (35.35)
B - Final
  9 Forsyth, David            16 WAVE-ST              2:16.35    2:12.95  
                  30.05     1:03.63 (33.58)     1:38.18 (34.55)     2:12.95 (34.77)
 10 Raper, Greg               16 TXLA-ST              2:16.67    2:15.76  
                  30.82     1:05.45 (34.63)     1:41.01 (35.56)     2:15.76 (34.75)
 11 Richart, James            16 Unattached-ST        2:18.04    2:15.79  
                  31.06     1:06.21 (35.15)     1:41.75 (35.54)     2:15.79 (34.04)
 12 Corona, William           16 Unattached-ST        2:16.62    2:16.08  
                  30.25     1:04.81 (34.56)     1:40.45 (35.64)     2:16.08 (35.63)
 13 Stubbs, Jacob             17 NTRO-ST              2:17.44    2:16.32  
                  30.16     1:04.54 (34.38)     1:40.48 (35.94)     2:16.32 (35.84)
 14 Gunawan, William          16 NTRO-ST              2:18.64    2:16.46  
                  30.17     1:04.37 (34.20)     1:40.24 (35.87)     2:16.46 (36.22)
 15 Haig, Adam                15 FISH-ST              2:16.69    2:16.81  
                  31.23                             1:42.01 ( )     2:16.81 (34.80)
 16 Salter, Austin            17 Alamo Area-ST        2:18.66    2:21.82  
                  31.55     1:07.52 (35.97)     1:44.34 (36.82)     2:21.82 (37.48)
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lane, Matt                16 WLOO-ST              2:37.99L   2:07.93  
                  29.12     1:01.38 (32.26)     1:34.66 (33.28)     2:07.93 (33.27)
  2 McDonald, Nicholas        16 Unattached-ST        2:10.97    2:09.35  
                  28.52     1:01.38 (32.86)     1:35.30 (33.92)     2:09.35 (34.05)
  3 Alarcon, Greyson          16 NTRO-ST              2:21.82    2:12.01  
                  28.50     1:03.06 (34.56)     1:37.46 (34.40)     2:12.01 (34.55)
  4 Lynch, Alex               15 TXLA-ST              2:17.94    2:13.42  
                  30.22     1:04.05 (33.83)     1:38.80 (34.75)     2:13.42 (34.62)
  5 Thomas, Jacob             16 ASC-ST               2:16.26    2:14.19  
                  29.87     1:04.71 (34.84)     1:38.83 (34.12)     2:14.19 (35.36)
  6 McClure, Connor           17 SASA-ST              2:07.33    2:14.25  
                  30.35     1:03.91 (33.56)     1:38.32 (34.41)     2:14.25 (35.93)
  7 Rausch, Jack              15 ASC-ST               2:20.42    2:14.27  
                  30.11     1:04.20 (34.09)     1:40.42 (36.22)     2:14.27 (33.85)
  8 Taylor, Brooks            16 WHAC-ST              2:22.91    2:16.16  
                  29.13     1:04.23 (35.10)     1:40.79 (36.56)     2:16.16 (35.37)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Forsyth, David            16 WAVE-ST              2:13.88    2:16.35  
                  30.96     1:05.67 (34.71)     1:40.94 (35.27)     2:16.35 (35.41)
 10 Corona, William           16 Unattached-ST        2:16.51    2:16.62  
                  30.97     1:05.61 (34.64)     1:41.17 (35.56)     2:16.62 (35.45)
 11 Raper, Greg               16 TXLA-ST              2:15.89    2:16.67  
                  31.53     1:06.01 (34.48)     1:41.50 (35.49)     2:16.67 (35.17)
 12 Haig, Adam                15 FISH-ST              2:19.08    2:16.69  
                  31.81     1:06.36 (34.55)     1:41.34 (34.98)     2:16.69 (35.35)
 13 Stubbs, Jacob             17 NTRO-ST              2:14.10    2:17.44  
                  30.64     1:05.47 (34.83)     1:41.07 (35.60)     2:17.44 (36.37)
 14 Richart, James            16 Unattached-ST        2:24.13    2:18.04  
                  31.61     1:06.33 (34.72)     1:42.48 (36.15)     2:18.04 (35.56)
 15 Gunawan, William          16 NTRO-ST              2:18.78    2:18.64  
                  30.40     1:05.43 (35.03)     1:42.31 (36.88)     2:18.64 (36.33)
 16 Salter, Austin            17 Alamo Area-ST        2:22.56    2:18.66  
                  30.89     1:06.47 (35.58)     1:42.60 (36.13)     2:18.66 (36.06)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kuhn, Steven              16 WLOO-ST              2:16.09    2:19.01  
                  31.00     1:05.97 (34.97)     1:42.79 (36.82)     2:19.01 (36.22)
 18 Player, Beau              15 NTRO-ST              2:21.38    2:19.19  
                  32.76     1:07.09 (34.33)     1:43.18 (36.09)     2:19.19 (36.01)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nguyen, Dylan             16 WLOO-ST              2:21.29    2:19.69  
                  31.51     1:06.40 (34.89)     1:42.81 (36.41)     2:19.69 (36.88)
 20 Schluter, Boris           16 Alamo Area-ST        2:24.50    2:19.79  
                  30.51     1:05.51 (35.00)     1:42.61 (37.10)     2:19.79 (37.18)
 21 Patterson IV, McCoy       15 WAVE-ST              2:20.47    2:19.98  
                  31.57     1:06.94 (35.37)     1:43.26 (36.32)     2:19.98 (36.72)
 22 Maniyar, Anuj             16 NTRO-ST              2:21.87    2:20.00  
                  31.12     1:06.31 (35.19)     1:43.37 (37.06)     2:20.00 (36.63)
 23 Culbertson, Trent         15 GOLD-ST              2:17.82    2:20.08  
                  30.70     1:06.27 (35.57)     1:42.50 (36.23)     2:20.08 (37.58)
 24 Cain, Ryan                18 WLOO-ST              2:21.15    2:20.64  
                  31.00     1:06.45 (35.45)     1:43.49 (37.04)     2:20.64 (37.15)
 25 Hebert, Cole              15 WLOO-ST              2:22.28    2:20.65  
                  31.58     1:06.55 (34.97)     1:44.84 (38.29)     2:20.65 (35.81)
 25 Bartels, Lyle             15 SASA-ST              2:20.08    2:20.65  
                  31.20     1:06.41 (35.21)     1:42.91 (36.50)     2:20.65 (37.74)
 27 Babcock, Lance            17 AQTX-ST              2:21.11    2:20.81  
                  31.39     1:06.87 (35.48)     1:43.65 (36.78)     2:20.81 (37.16)
 28 Holder, Greg              17 LSAC-ST              2:22.16    2:21.45  
                  31.86     1:08.30 (36.44)     1:44.90 (36.60)     2:21.45 (36.55)
 29 Anwar, Samir              15 WLOO-ST              2:45.58L   2:21.50  
                  31.30     1:06.88 (35.58)     1:43.95 (37.07)     2:21.50 (37.55)
 30 Zenisek, Jackson          17 GOLD-ST              2:21.24    2:22.95  
                  31.36     1:07.45 (36.09)     1:45.06 (37.61)     2:22.95 (37.89)
 31 Joshi, Atharva            15 NTRO-ST              2:47.76L   2:23.02  
                  31.03     1:06.75 (35.72)     1:44.74 (37.99)     2:23.02 (38.28)
 32 Chen, Ethan               15 NTRO-ST              2:23.68    2:25.55  
                  32.18     1:08.31 (36.13)     1:46.32 (38.01)     2:25.55 (39.23)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ellinor, Blake            16 NTRO-ST                54.05      52.30  
                  24.34       52.30 (27.96)                                        
  2 Price, Vincent            17 NTRO-ST                53.28      52.63  
                  24.27       52.63 (28.36)                                        
  3 Gates, Cooper             15 UN-ST                  53.69      52.87  
                  24.38       52.87 (28.49)                                        
  4 McClure, Connor           17 SASA-ST                53.83      52.92  
                  24.81       52.92 (28.11)                                        
  5 Wells, Daryl              16 Harligen Aquatic-ST    53.10      52.93  
                  24.46       52.93 (28.47)                                        
  6 Stowers, Andrew           17 WLOO-ST                53.81      53.36  
                  24.83       53.36 (28.53)                                        
  7 Jackson, Trey             16 NTRO-ST                53.49      53.50  
                  24.82       53.50 (28.68)                                        
  8 Sibley, Eric              17 HSC-ST                 53.05      53.96  
                  24.60       53.96 (29.36)                                        
B - Final
  9 Kennedy, Gabriel          16 ASC-ST                 54.22      53.47  
                  25.00       53.47 (28.47)                                        
 10 Laflamme, Steven          16 NTRO-ST                54.95      54.40  
                  25.20       54.40 (29.20)                                        
 11 Moak, Gavin               15 ASC-ST                 54.27      54.44  
                  26.04       54.44 (28.40)                                        
 12 Corona, William           16 Unattached-ST          54.26      54.70  
                  26.01       54.70 (28.69)                                        
 13 Jahnke, Caleb             16 GOLD-ST                54.52      54.74  
                  25.77       54.74 (28.97)                                        
 14 Malatek, Will             16 UN-ST-ST               54.98      54.75  
                  25.82       54.75 (28.93)                                        
 15 Ward, Jacob               16 ASC-ST                 55.05      54.94  
                  25.49       54.94 (29.45)                                        
 16 Jones, Connor             15 NTRO-ST                54.98      55.10  
                  25.87       55.10 (29.23)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sibley, Eric              17 HSC-ST                 53.84      53.05  
                  24.54       53.05 (28.51)                                        
  2 Wells, Daryl              16 Harligen Aquatic-ST    53.21      53.10  
                  24.33       53.10 (28.77)                                        
  3 Price, Vincent            17 NTRO-ST                52.69      53.28  
                  24.63       53.28 (28.65)                                        
  4 Jackson, Trey             16 NTRO-ST                56.40      53.49  
                  24.74       53.49 (28.75)                                        
  5 Gates, Cooper             15 UN-ST                  55.27      53.69  
                  25.06       53.69 (28.63)                                        
  6 Stowers, Andrew           17 WLOO-ST                53.06      53.81  
                  25.24       53.81 (28.57)                                        
  7 McClure, Connor           17 SASA-ST                55.62      53.83  
                  25.61       53.83 (28.22)                                        
  8 Ellinor, Blake            16 NTRO-ST                52.71      54.05  
                  24.86       54.05 (29.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kennedy, Gabriel          16 ASC-ST                 54.01      54.22  
                  25.18       54.22 (29.04)                                        
 10 Corona, William           16 Unattached-ST          56.96      54.26  
                  25.44       54.26 (28.82)                                        
 11 Moak, Gavin               15 ASC-ST                 54.47      54.27  
                  26.20       54.27 (28.07)                                        
 12 Katzman, Cam              16 LSAC-ST                54.06      54.35  
                  24.76       54.35 (29.59)                                        
 13 Jahnke, Caleb             16 GOLD-ST                54.46      54.52  
                  25.69       54.52 (28.83)                                        
 14 Laflamme, Steven          16 NTRO-ST                53.91      54.95  
                  25.73       54.95 (29.22)                                        
 15 Jones, Connor             15 NTRO-ST                55.08      54.98  
                  25.88       54.98 (29.10)                                        
 15 Malatek, Will             16 UN-ST-ST               55.26      54.98  
                  26.44       54.98 (28.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ward, Jacob               16 ASC-ST                 55.35      55.05  
                  25.54       55.05 (29.51)                                        
 18 Sandidge, Logan           15 Alamo Area-ST          57.63      55.06  
                  25.34       55.06 (29.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Culbertson, Trent         15 GOLD-ST                56.93      55.09  
                  25.81       55.09 (29.28)                                        
 20 Bartels, Lyle             15 SASA-ST                55.02      55.12  
                  25.68       55.12 (29.44)                                        
 21 Haig, Adam                15 FISH-ST                55.80      55.42  
                  25.55       55.42 (29.87)                                        
 22 Cardwell, Seth            16 FISH-ST                56.52      55.68  
                  25.53       55.68 (30.15)                                        
 23 Wheal, Lucas              17 WHAC-ST                55.62      55.71  
                  25.81       55.71 (29.90)                                        
 24 Thomas, Nathaniel         15 WLOO-ST                55.20      56.01  
                  25.95       56.01 (30.06)                                        
 25 Wang, Eric                15 WLOO-ST                56.15      56.07  
                  25.97       56.07 (30.10)                                        
 26 Crosley, Andrew           15 SASA-ST                56.70      56.08  
                  25.74       56.08 (30.34)                                        
 27 Tornoe, Nicolas           16 ASC-ST                 56.92      56.21  
                  26.16       56.21 (30.05)                                        
 28 Munson, Trey              15 ASC-ST               1:05.52L     56.24  
                  25.89       56.24 (30.35)                                        
 29 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST                56.59      56.48  
                  26.57       56.48 (29.91)                                        
 30 Schaefer, Brent           16 LSAC-ST                57.12      56.54  
                  26.46       56.54 (30.08)                                        
 30 Mickelson, Chris          15 WAVE-ST                57.13      56.54  
                  27.43       56.54 (29.11)                                        
 32 Zhang, Tai Lun            15 UN-ST                1:05.81L     56.72  
                  26.71       56.72 (30.01)                                        
 33 Zenisek, Jackson          17 GOLD-ST                58.47      56.74  
                  26.44       56.74 (30.30)                                        
 34 Lamay, Baird              15 TXLA-ST                57.94      56.75  
                  26.71       56.75 (30.04)                                        
 35 Lenner III, Jay           16 WLOO-ST                55.05      56.83  
                  26.42       56.83 (30.41)                                        
 36 Lee, Hunter               16 LCA-ST                 56.12      56.84  
                  26.16       56.84 (30.68)                                        
 37 Varozza, Staley           17 WLOO-ST                58.09      56.85  
                  26.13       56.85 (30.72)                                        
 38 Hicks, Mark               17 Alamo Area-ST          53.81      56.86  
                  25.87       56.86 (30.99)                                        
 39 Bowling, Colin            16 ATAC-ST                56.10      56.92  
                  26.26       56.92 (30.66)                                        
 40 Shankar, Prathyush        17 NTRO-ST                57.01      57.12  
                  25.85       57.12 (31.27)                                        
 41 Salvador, Bryan           18 Alamo Area-ST          55.51      57.28  
                  26.56       57.28 (30.72)                                        
 42 Ward, Leon                17 FISH-ST                54.46      57.32  
                  26.16       57.32 (31.16)                                        
 43 Trevino IV, Mauri         15 FISH-ST                56.16      57.39  
                  26.70       57.39 (30.69)                                        
 44 Nelson, Grayden           15 Alamo Area-ST          56.92      57.63  
                  26.73       57.63 (30.90)                                        
 45 Smits, Tyler              18 ATAC-ST                55.03      57.70  
                  27.07       57.70 (30.63)                                        
 46 Riser, Ethan              16 WLOO-ST                57.36      57.73  
                  27.37       57.73 (30.36)                                        
 47 Vanin Munoz, Rafael       17 Alamo Area-ST          55.22      57.79  
                  26.96       57.79 (30.83)                                        
 48 Von Aspe, Erich           15 DRD-ST                 56.99      58.15  
                  26.55       58.15 (31.60)                                        
 49 Naccarato, Thom           16 HSC-ST                 57.62      58.52  
                  26.98       58.52 (31.54)                                        
 50 Barcelon, Jacqx           16 Alamo Area-ST          58.57      58.64  
                  26.98       58.64 (31.66)                                        
 51 Thurman, Paul             15 Alamo Area-ST          58.19      58.65  
                  27.66       58.65 (30.99)                                        
 52 Fricke, Will              15 Alamo Area-ST          58.08      58.72  
                  27.13       58.72 (31.59)                                        
 53 Blinchevsky, Eli          16 WLOO-ST                58.37      58.77  
                  26.24       58.77 (32.53)                                        
 54 Gallardo, Adam            16 Unattached-ST          54.66      59.03  
                  26.78       59.03 (32.25)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Forsyth, David            16 WAVE-ST              1:58.61    1:57.08  
                  26.19       55.59 (29.40)     1:26.15 (30.56)     1:57.08 (30.93)
  2 Moak, Gavin               15 ASC-ST               1:58.43    1:57.53  
                  26.37       56.77 (30.40)     1:27.79 (31.02)     1:57.53 (29.74)
  3 Laflamme, Steven          16 NTRO-ST              1:58.29    1:58.06  
                  25.38       55.65 (30.27)     1:26.78 (31.13)     1:58.06 (31.28)
  4 Jahnke, Caleb             16 GOLD-ST              1:59.75    1:58.56  
                  26.54       56.37 (29.83)     1:27.27 (30.90)     1:58.56 (31.29)
  5 Ellinor, Blake            16 NTRO-ST              1:59.04    1:58.89  
                  25.95       56.43 (30.48)     1:27.85 (31.42)     1:58.89 (31.04)
  6 Bowling, Colin            16 ATAC-ST              2:01.98    2:00.58  
                  26.56       57.61 (31.05)     1:28.55 (30.94)     2:00.58 (32.03)
  7 Culbertson, Trent         15 GOLD-ST              2:02.08    2:01.12  
                  26.72       56.92 (30.20)     1:28.79 (31.87)     2:01.12 (32.33)
  8 Kennedy, Gabriel          16 ASC-ST               2:01.59    2:02.01  
                  26.17       56.87 (30.70)     1:28.54 (31.67)     2:02.01 (33.47)
B - Final
  9 Jones, Connor             15 NTRO-ST              2:02.35    1:58.78  
                  26.28       57.44 (31.16)     1:27.98 (30.54)     1:58.78 (30.80)
 10 Smits, Tyler              18 ATAC-ST              2:02.09    2:00.38  
                  26.51       56.85 (30.34)     1:29.40 (32.55)     2:00.38 (30.98)
 11 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST              2:03.64    2:03.05  
                  26.75       57.32 (30.57)     1:29.65 (32.33)     2:03.05 (33.40)
 12 McArthur, Jared           15 LCA-ST               2:04.91    2:04.53  
                  27.77       58.69 (30.92)     1:31.38 (32.69)     2:04.53 (33.15)
 13 Haig, Adam                15 FISH-ST              2:06.17    2:05.53  
                  27.10       59.33 (32.23)     1:32.03 (32.70)     2:05.53 (33.50)
 14 Nguyen, Dylan             16 WLOO-ST              2:06.86    2:05.54  
                  27.72       59.01 (31.29)     1:32.18 (33.17)     2:05.54 (33.36)
 15 Riser, Ethan              16 WLOO-ST              2:08.38    2:06.87  
                  28.22     1:00.91 (32.69)     1:33.78 (32.87)     2:06.87 (33.09)
 16 Salvador, Bryan           18 Alamo Area-ST        2:08.18    2:07.48  
                  27.25       58.92 (31.67)     1:30.94 (32.02)     2:07.48 (36.54)
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Laflamme, Steven          16 NTRO-ST              2:00.32    1:58.29  
                  25.88       55.34 (29.46)     1:26.21 (30.87)     1:58.29 (32.08)
  2 Moak, Gavin               15 ASC-ST               1:59.88    1:58.43  
                  26.39       56.68 (30.29)     1:28.28 (31.60)     1:58.43 (30.15)
  3 Forsyth, David            16 WAVE-ST              1:58.11    1:58.61  
                  26.55       56.63 (30.08)     1:27.46 (30.83)     1:58.61 (31.15)
  4 Ellinor, Blake            16 NTRO-ST              1:56.90    1:59.04  
                  25.99       55.46 (29.47)     1:26.90 (31.44)     1:59.04 (32.14)
  5 Jahnke, Caleb             16 GOLD-ST              2:01.17    1:59.75  
                  26.44       55.96 (29.52)     1:27.33 (31.37)     1:59.75 (32.42)
  6 Kennedy, Gabriel          16 ASC-ST               2:02.82    2:01.59  
                  25.99       56.25 (30.26)     1:27.52 (31.27)     2:01.59 (34.07)
  7 Bowling, Colin            16 ATAC-ST              2:03.36    2:01.98  
                  26.75       57.42 (30.67)     1:29.32 (31.90)     2:01.98 (32.66)
  8 Culbertson, Trent         15 GOLD-ST              2:04.26    2:02.08  
                  27.00       58.55 (31.55)     1:30.02 (31.47)     2:02.08 (32.06)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smits, Tyler              18 ATAC-ST              2:01.78    2:02.09  
                  26.96       58.08 (31.12)     1:30.44 (32.36)     2:02.09 (31.65)
 10 Jones, Connor             15 NTRO-ST              2:06.90    2:02.35  
                  27.98       57.67 (29.69)     1:29.48 (31.81)     2:02.35 (32.87)
 11 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST              2:06.93    2:03.64  
                  26.78       57.83 (31.05)     1:30.70 (32.87)     2:03.64 (32.94)
 12 McArthur, Jared           15 LCA-ST               2:09.60    2:04.91  
                  27.45       58.67 (31.22)     1:31.36 (32.69)     2:04.91 (33.55)
 13 Haig, Adam                15 FISH-ST              2:04.83    2:06.17  
                  26.60       58.01 (31.41)     1:30.97 (32.96)     2:06.17 (35.20)
 14 Nguyen, Dylan             16 WLOO-ST              2:07.23    2:06.86  
                  27.67       58.75 (31.08)     1:31.33 (32.58)     2:06.86 (35.53)
 15 Salvador, Bryan           18 Alamo Area-ST        2:03.47    2:08.18  
                  27.42       58.10 (30.68)     1:31.34 (33.24)     2:08.18 (36.84)
 16 Riser, Ethan              16 WLOO-ST              2:09.48    2:08.38  
                  28.25     1:01.44 (33.19)     1:34.49 (33.05)     2:08.38 (33.89)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bartels, Lyle             15 SASA-ST              2:03.99    2:09.37  
                  26.32       56.71 (30.39)     1:30.14 (33.43)     2:09.37 (39.23)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Alarcon, Greyson          16 NTRO-ST              1:55.23    1:55.35  
                  23.94       52.58 (28.64)     1:28.30 (35.72)     1:55.35 (27.05)
  2 Forsyth, David            16 WAVE-ST              1:59.28    1:55.59  
                  25.54       54.52 (28.98)     1:28.77 (34.25)     1:55.59 (26.82)
  3 Corona, William           16 Unattached-ST        1:59.45    1:58.04  
                  25.50       55.80 (30.30)     1:30.74 (34.94)     1:58.04 (27.30)
  4 Culbertson, Trent         15 GOLD-ST              2:01.13    2:00.37  
                  26.19       57.53 (31.34)     1:31.99 (34.46)     2:00.37 (28.38)
  5 Haig, Adam                15 FISH-ST              1:59.70    2:00.80  
                  26.17       55.56 (29.39)     1:31.14 (35.58)     2:00.80 (29.66)
  6 Kennedy, Gabriel          16 ASC-ST               2:00.99    2:00.89  
                  25.33       55.39 (30.06)     1:31.23 (35.84)     2:00.89 (29.66)
  7 Jackson, Trey             16 NTRO-ST              2:00.73    2:01.53  
                  25.25       55.39 (30.14)     1:32.10 (36.71)     2:01.53 (29.43)
  8 Bannon, Josh              15 ASC-ST               2:01.10    2:02.02  
                  26.07       56.61 (30.54)     1:32.94 (36.33)     2:02.02 (29.08)
B - Final
  9 Roberson, Scott           15 WLOO-ST              2:03.49    2:01.21  
                  26.52       57.47 (30.95)     1:33.28 (35.81)     2:01.21 (27.93)
 10 Osorio, Andrew            15 NTRO-ST              2:02.36    2:01.86  
                  27.12       57.04 (29.92)     1:35.04 (38.00)     2:01.86 (26.82)
 11 Stubbs, Jacob             17 NTRO-ST              2:03.52    2:03.01  
                  27.30       57.80 (30.50)     1:34.24 (36.44)     2:03.01 (28.77)
 12 Lynch, Alex               15 TXLA-ST              2:04.29    2:03.13  
                  27.12     1:00.01 (32.89)     1:34.01 (34.00)     2:03.13 (29.12)
 13 Zenisek, Jackson          17 GOLD-ST              2:01.77    2:03.26  
                  26.61       57.25 (30.64)     1:34.78 (37.53)     2:03.26 (28.48)
 14 Rausch, Jack              15 ASC-ST               2:03.66    2:03.88  
                  26.64     1:00.25 (33.61)     1:35.22 (34.97)     2:03.88 (28.66)
 15 Smits, Tyler              18 ATAC-ST              2:02.92    2:04.21  
                  25.47       57.77 (32.30)     1:37.36 (39.59)     2:04.21 (26.85)
 16 Joshi, Atharva            15 NTRO-ST              2:04.22    2:07.41  
                  27.69       59.45 (31.76)     1:37.45 (38.00)     2:07.41 (29.96)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alarcon, Greyson          16 NTRO-ST              2:00.34    1:55.23  
                  24.04       51.96 (27.92)     1:27.92 (35.96)     1:55.23 (27.31)
  2 Gogulski, Ethan           17 NTRO-ST              1:59.16    1:56.83  
                  24.31       52.72 (28.41)     1:28.39 (35.67)     1:56.83 (28.44)
  3 Forsyth, David            16 WAVE-ST              1:57.58    1:59.28  
                  26.06       55.56 (29.50)     1:31.37 (35.81)     1:59.28 (27.91)
  4 Corona, William           16 Unattached-ST        1:59.30    1:59.45  
                  25.77       56.80 (31.03)     1:31.85 (35.05)     1:59.45 (27.60)
  5 Haig, Adam                15 FISH-ST              2:01.31    1:59.70  
                  26.93       55.94 (29.01)     1:30.68 (34.74)     1:59.70 (29.02)
  6 McDonald, Nicholas        16 Unattached-ST        2:01.80    2:00.13  
                  25.78       57.02 (31.24)     1:31.03 (34.01)     2:00.13 (29.10)
  7 Jackson, Trey             16 NTRO-ST              2:06.84    2:00.73  
                  25.18       55.27 (30.09)     1:31.19 (35.92)     2:00.73 (29.54)
  8 Katzman, Cam              16 LSAC-ST              2:01.65    2:00.89  
                  25.60       56.72 (31.12)     1:33.03 (36.31)     2:00.89 (27.86)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kennedy, Gabriel          16 ASC-ST               2:02.08    2:00.99  
                  26.23       56.54 (30.31)     1:31.64 (35.10)     2:00.99 (29.35)
 10 Bannon, Josh              15 ASC-ST               2:05.49    2:01.10  
                  26.50       56.94 (30.44)     1:32.97 (36.03)     2:01.10 (28.13)
 11 Culbertson, Trent         15 GOLD-ST              2:04.12    2:01.13  
                  26.04       58.63 (32.59)     1:32.39 (33.76)     2:01.13 (28.74)
 12 Zenisek, Jackson          17 GOLD-ST              2:06.15    2:01.77  
                  26.38       56.14 (29.76)     1:33.44 (37.30)     2:01.77 (28.33)
 13 Wong, Mason               15 NTRO-ST              2:05.16    2:02.22  
                  26.25       56.37 (30.12)     1:34.20 (37.83)     2:02.22 (28.02)
 14 Osorio, Andrew            15 NTRO-ST              2:02.12    2:02.36  
                  27.59       58.15 (30.56)     1:35.71 (37.56)     2:02.36 (26.65)
 15 Smits, Tyler              18 ATAC-ST              2:02.35    2:02.92  
                  25.74       57.65 (31.91)     1:35.23 (37.58)     2:02.92 (27.69)
 16 Roberson, Scott           15 WLOO-ST              2:03.81    2:03.49  
                  26.74       57.50 (30.76)     1:34.13 (36.63)     2:03.49 (29.36)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stubbs, Jacob             17 NTRO-ST              2:04.40    2:03.52  
                  27.53       58.47 (30.94)     1:34.56 (36.09)     2:03.52 (28.96)
 18 Rausch, Jack              15 ASC-ST               2:03.85    2:03.66  
                  26.45       59.77 (33.32)     1:34.57 (34.80)     2:03.66 (29.09)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Joshi, Atharva            15 NTRO-ST              2:06.78    2:04.22  
                  27.19       57.98 (30.79)     1:34.46 (36.48)     2:04.22 (29.76)
 20 Lynch, Alex               15 TXLA-ST              2:05.45    2:04.29  
                  27.33     1:00.20 (32.87)     1:35.25 (35.05)     2:04.29 (29.04)
 21 Velasquez, Joseph         16 Rgva-ST              2:04.72    2:04.30  
                  27.55       59.42 (31.87)     1:34.45 (35.03)     2:04.30 (29.85)
 22 Sandidge, Logan           15 Alamo Area-ST        2:28.72L   2:04.95  
                  25.65       56.11 (30.46)     1:34.50 (38.39)     2:04.95 (30.45)
 23 Kuhn, Steven              16 WLOO-ST              2:03.37    2:05.09  
                  27.62     1:00.15 (32.53)     1:36.29 (36.14)     2:05.09 (28.80)
 24 Jahnke, Caleb             16 GOLD-ST              2:06.33    2:05.13  
                  26.40       58.90 (32.50)     1:36.22 (37.32)     2:05.13 (28.91)
 25 Player, Beau              15 NTRO-ST              2:09.45    2:05.43  
                  28.33       59.08 (30.75)     1:34.97 (35.89)     2:05.43 (30.46)
 26 Shankar, Prathyush        17 NTRO-ST              2:04.51    2:05.56  
                  27.02       58.19 (31.17)     1:35.40 (37.21)     2:05.56 (30.16)
 27 Player, Grey              17 NTRO-ST              2:04.41    2:05.61  
                  26.89       57.39 (30.50)     1:36.74 (39.35)     2:05.61 (28.87)
 28 Wheal, Lucas              17 WHAC-ST              2:04.83    2:05.62  
                  26.12       58.01 (31.89)     1:36.53 (38.52)     2:05.62 (29.09)
 29 Bartels, Lyle             15 SASA-ST              2:04.44    2:05.71  
                  26.89       59.11 (32.22)     1:36.49 (37.38)     2:05.71 (29.22)
 30 Sabuda, Kyle              16 NTRO-ST              2:08.47    2:05.80  
                  26.80       57.11 (30.31)     1:35.78 (38.67)     2:05.80 (30.02)
 31 Jones, Connor             15 NTRO-ST              2:07.88    2:06.33  
                  25.97       57.82 (31.85)     1:37.20 (39.38)     2:06.33 (29.13)
 32 Thomas, Jacob             16 ASC-ST               2:26.36L   2:06.34  
                  27.51     1:01.61 (34.10)     1:37.07 (35.46)     2:06.34 (29.27)
 33 Zhang, Tai Lun            15 UN-ST                2:05.67    2:06.40  
                  27.67     1:00.18 (32.51)     1:37.88 (37.70)     2:06.40 (28.52)
 34 Hundley, Brandon          18 Alamo Area-ST        2:03.26    2:06.73  
                  26.59       59.99 (33.40)     1:36.41 (36.42)     2:06.73 (30.32)
 35 Bowling, Colin            16 ATAC-ST              2:06.90    2:07.22  
                  26.09       58.94 (32.85)     1:37.50 (38.56)     2:07.22 (29.72)
 36 Wang, Eric                15 WLOO-ST              2:10.24    2:07.27  
                  26.95       59.65 (32.70)     1:36.49 (36.84)     2:07.27 (30.78)
 37 Patterson IV, McCoy       15 WAVE-ST              2:06.79    2:07.36  
                  28.29     1:01.92 (33.63)     1:38.25 (36.33)     2:07.36 (29.11)
 38 Mickelson, Chris          15 WAVE-ST              2:06.52    2:07.61  
                  26.83     1:01.64 (34.81)     1:38.17 (36.53)     2:07.61 (29.44)
 39 Richart, James            16 Unattached-ST        2:08.14    2:07.64  
                  28.49     1:01.90 (33.41)     1:37.38 (35.48)     2:07.64 (30.26)
 40 Offereins, Ben            15 NTRO-ST              2:09.35    2:07.73  
                  27.65     1:00.12 (32.47)     1:38.90 (38.78)     2:07.73 (28.83)
 41 Egger, Markus             16 NTRO-ST              2:03.94    2:07.77  
                  27.39     1:00.90 (33.51)     1:38.85 (37.95)     2:07.77 (28.92)
 41 Gunawan, William          16 NTRO-ST              2:07.46    2:07.77  
                  28.38     1:02.04 (33.66)     1:37.60 (35.56)     2:07.77 (30.17)
 43 McArthur, Jared           15 LCA-ST               2:09.35    2:08.20  
                  26.98       59.57 (32.59)     1:38.63 (39.06)     2:08.20 (29.57)
 44 Maniyar, Anuj             16 NTRO-ST              2:07.91    2:08.24  
                  27.71     1:00.24 (32.53)     1:38.25 (38.01)     2:08.24 (29.99)
 45 Taylor, Brooks            16 WHAC-ST              2:09.63    2:08.33  
                  28.50     1:02.84 (34.34)     1:38.40 (35.56)     2:08.33 (29.93)
 46 Tornoe, Nicolas           16 ASC-ST               2:08.62    2:08.34  
                  26.76     1:01.25 (34.49)     1:38.57 (37.32)     2:08.34 (29.77)
 47 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST              2:04.82    2:08.37  
                  26.79       58.98 (32.19)     1:39.44 (40.46)     2:08.37 (28.93)
 48 Driskill, Tyler           17 LCA-ST               2:08.18    2:08.40  
                  25.98       58.36 (32.38)     1:38.11 (39.75)     2:08.40 (30.29)
 49 Holder, Greg              17 LSAC-ST              2:04.88    2:08.69  
                  27.92     1:01.99 (34.07)     1:38.55 (36.56)     2:08.69 (30.14)
 50 Atlas, Aiden              15 WAVE-ST              2:05.59    2:09.03  
                  28.44     1:00.69 (32.25)     1:39.09 (38.40)     2:09.03 (29.94)
 51 Jefts, David              17 FISH-ST              2:05.98    2:09.10  
                  26.76     1:00.42 (33.66)     1:37.40 (36.98)     2:09.10 (31.70)
 52 DeLaPaz, Ryan             17 Alamo Area-ST        2:10.21    2:09.65  
                  27.87     1:01.40 (33.53)     1:39.48 (38.08)     2:09.65 (30.17)
 53 Thurman, Paul             15 Alamo Area-ST        2:08.97    2:09.74  
                  28.39     1:03.61 (35.22)     1:39.72 (36.11)     2:09.74 (30.02)
 54 Ward, Jacob               16 ASC-ST               2:10.89    2:09.88  
                  26.70     1:00.89 (34.19)     1:40.36 (39.47)     2:09.88 (29.52)
 55 Allen, Gabriel            15 Alamo Area-ST        2:09.91    2:10.51  
                  27.56     1:01.61 (34.05)     1:39.25 (37.64)     2:10.51 (31.26)
 56 Barone, Dominic           15 NTRO-ST              2:09.35    2:10.82  
                  27.17       59.86 (32.69)     1:40.83 (40.97)     2:10.82 (29.99)
 57 Chen, Ethan               15 NTRO-ST              2:09.93    2:10.98  
                  27.92     1:02.29 (34.37)     1:40.47 (38.18)     2:10.98 (30.51)
 58 Randall, Caleb            17 LSAC-ST              2:08.93    2:11.23  
                  27.62     1:02.17 (34.55)     1:39.64 (37.47)     2:11.23 (31.59)
 59 Fricke, Will              15 Alamo Area-ST        2:10.76    2:13.21  
                  27.30     1:02.23 (34.93)     1:43.68 (41.45)     2:13.21 (29.53)
 60 Barcelon, Jacqx           16 Alamo Area-ST        2:08.50    2:13.32  
                  27.89     1:02.61 (34.72)     1:41.12 (38.51)     2:13.32 (32.20)
 -- Bloomquist, Brock         15 Unattached-ST        2:08.32         DQ  
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Corona, William           16 Unattached-ST        4:13.87    4:09.43  
                  26.53       56.88 (30.35)     1:29.57 (32.69)     2:01.48 (31.91)
        2:37.42 (35.94)     3:12.37 (34.95)     3:41.43 (29.06)     4:09.43 (28.00)
  2 Moak, Gavin               15 ASC-ST               4:14.59    4:12.42  
                  26.55       56.95 (30.40)     1:29.17 (32.22)     2:00.96 (31.79)
        2:37.70 (36.74)     3:14.48 (36.78)     3:44.51 (30.03)     4:12.42 (27.91)
  3 Bowling, Colin            16 ATAC-ST              4:19.12    4:16.12  
                  27.07       57.97 (30.90)     1:32.64 (34.67)     2:05.25 (32.61)
        2:41.73 (36.48)     3:19.05 (37.32)     3:48.68 (29.63)     4:16.12 (27.44)
  4 Rausch, Jack              15 ASC-ST               4:18.78    4:16.41  
                  26.30       57.26 (30.96)     1:32.60 (35.34)     2:07.03 (34.43)
        2:41.38 (34.35)     3:16.89 (35.51)     3:47.76 (30.87)     4:16.41 (28.65)
  5 Bannon, Josh              15 ASC-ST               4:15.46    4:17.62  
                  26.92       57.44 (30.52)     1:29.74 (32.30)     2:03.30 (33.56)
        2:39.24 (35.94)     3:16.83 (37.59)     3:47.55 (30.72)     4:17.62 (30.07)
  6 Culbertson, Trent         15 GOLD-ST              4:22.72    4:22.86  
                  27.07       57.92 (30.85)     1:32.95 (35.03)     2:07.19 (34.24)
        2:43.73 (36.54)     3:21.69 (37.96)     3:53.08 (31.39)     4:22.86 (29.78)
  7 Smits, Tyler              18 ATAC-ST              4:18.83    4:23.28  
                  26.94       58.55 (31.61)     1:33.23 (34.68)     2:06.18 (32.95)
        2:46.16 (39.98)     3:26.21 (40.05)     3:56.06 (29.85)     4:23.28 (27.22)
  8 Jones, Connor             15 NTRO-ST              4:22.07    4:23.42  
                  26.53       57.20 (30.67)     1:31.76 (34.56)     2:05.36 (33.60)
        2:44.34 (38.98)     3:23.31 (38.97)     3:54.06 (30.75)     4:23.42 (29.36)
B - Final
  9 Lynch, Alex               15 TXLA-ST              4:23.26    4:17.67  
                  27.57       59.72 (32.15)     1:34.99 (35.27)     2:09.37 (34.38)
        2:43.72 (34.35)     3:17.95 (34.23)     3:48.18 (30.23)     4:17.67 (29.49)
 10 Player, Grey              17 NTRO-ST              4:24.27    4:19.86  
                  27.70       59.64 (31.94)     1:30.93 (31.29)     2:03.43 (32.50)
        2:41.06 (37.63)     3:19.70 (38.64)     3:50.33 (30.63)     4:19.86 (29.53)
 11 Wong, Mason               15 NTRO-ST              4:24.77    4:20.02  
                  27.20       58.63 (31.43)     1:31.47 (32.84)     2:04.23 (32.76)
        2:42.06 (37.83)     3:21.28 (39.22)     3:50.48 (29.20)     4:20.02 (29.54)
 12 Stubbs, Jacob             17 NTRO-ST              4:23.29    4:21.55  
                  28.37     1:01.25 (32.88)     1:35.71 (34.46)     2:09.60 (33.89)
        2:45.54 (35.94)     3:22.85 (37.31)     3:53.00 (30.15)     4:21.55 (28.55)
 13 Player, Beau              15 NTRO-ST              4:27.90    4:23.87  
                  28.21     1:01.24 (33.03)     1:35.25 (34.01)     2:08.02 (32.77)
        2:44.83 (36.81)     3:21.21 (36.38)     3:53.43 (32.22)     4:23.87 (30.44)
 14 Patterson IV, McCoy       15 WAVE-ST              4:25.78    4:25.10  
                  27.90     1:00.59 (32.69)     1:35.61 (35.02)     2:09.75 (34.14)
        2:46.01 (36.26)     3:22.91 (36.90)     3:55.03 (32.12)     4:25.10 (30.07)
 15 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST              4:27.71    4:26.48  
                  26.98       58.85 (31.87)     1:31.88 (33.03)     2:04.44 (32.56)
        2:45.85 (41.41)     3:26.95 (41.10)     3:57.23 (30.28)     4:26.48 (29.25)
 16 Laflamme, Steven          16 NTRO-ST              4:26.66    4:29.45  
                  26.39       57.83 (31.44)     1:31.33 (33.50)     2:04.92 (33.59)
        2:47.24 (42.32)     3:30.04 (42.80)     4:00.02 (29.98)     4:29.45 (29.43)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Corona, William           16 Unattached-ST        4:14.93    4:13.87  
                  26.67       57.57 (30.90)     1:30.36 (32.79)     2:02.43 (32.07)
        2:38.55 (36.12)     3:15.60 (37.05)     3:45.41 (29.81)     4:13.87 (28.46)
  2 Moak, Gavin               15 ASC-ST               4:17.72    4:14.59  
                  26.50       56.97 (30.47)     1:30.36 (33.39)     2:02.19 (31.83)
        2:39.33 (37.14)     3:16.23 (36.90)     3:46.17 (29.94)     4:14.59 (28.42)
  3 Bannon, Josh              15 ASC-ST               4:21.92    4:15.46  
                  26.38       56.83 (30.45)     1:29.33 (32.50)     2:01.81 (32.48)
        2:38.60 (36.79)     3:16.07 (37.47)     3:46.04 (29.97)     4:15.46 (29.42)
  4 Rausch, Jack              15 ASC-ST               4:26.88    4:18.78  
                  26.67       58.02 (31.35)     1:33.77 (35.75)     2:08.43 (34.66)
        2:43.60 (35.17)     3:19.33 (35.73)     3:50.16 (30.83)     4:18.78 (28.62)
  5 Smits, Tyler              18 ATAC-ST              4:20.03    4:18.83  
                  26.87       58.39 (31.52)     1:32.12 (33.73)     2:05.87 (33.75)
        2:44.30 (38.43)     3:23.20 (38.90)     3:52.13 (28.93)     4:18.83 (26.70)
  6 Bowling, Colin            16 ATAC-ST              4:28.56    4:19.12  
                  26.89       58.77 (31.88)     1:31.95 (33.18)     2:05.21 (33.26)
        2:42.53 (37.32)     3:19.89 (37.36)     3:50.36 (30.47)     4:19.12 (28.76)
  7 Jones, Connor             15 NTRO-ST              4:40.29    4:22.07  
                  26.72       58.52 (31.80)     1:32.25 (33.73)     2:05.02 (32.77)
        2:44.02 (39.00)     3:23.53 (39.51)     3:53.17 (29.64)     4:22.07 (28.90)
  8 Culbertson, Trent         15 GOLD-ST              4:23.36    4:22.72  
                  27.15       58.52 (31.37)     1:32.96 (34.44)     2:06.67 (33.71)
        2:44.01 (37.34)     3:23.09 (39.08)     3:53.09 (30.00)     4:22.72 (29.63)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lynch, Alex               15 TXLA-ST              4:32.66    4:23.26  
                  27.89     1:00.40 (32.51)     1:35.14 (34.74)     2:09.89 (34.75)
        2:45.01 (35.12)     3:20.96 (35.95)     3:52.61 (31.65)     4:23.26 (30.65)
 10 Stubbs, Jacob             17 NTRO-ST              4:23.79    4:23.29  
                  28.02       59.69 (31.67)     1:32.77 (33.08)     2:06.25 (33.48)
        2:44.04 (37.79)     3:22.42 (38.38)     3:52.81 (30.39)     4:23.29 (30.48)
 11 Player, Grey              17 NTRO-ST              4:26.93    4:24.27  
                  27.29       59.88 (32.59)     1:31.87 (31.99)     2:02.94 (31.07)
        2:43.16 (40.22)     3:23.30 (40.14)     3:53.93 (30.63)     4:24.27 (30.34)
 12 Wong, Mason               15 NTRO-ST              4:32.31    4:24.77  
                  27.33       57.78 (30.45)     1:31.51 (33.73)     2:04.96 (33.45)
        2:43.55 (38.59)     3:23.92 (40.37)     3:54.17 (30.25)     4:24.77 (30.60)
 13 Patterson IV, McCoy       15 WAVE-ST              4:40.11    4:25.78  
                  28.52     1:02.32 (33.80)     1:36.38 (34.06)     2:09.53 (33.15)
        2:46.12 (36.59)     3:23.13 (37.01)     3:55.19 (32.06)     4:25.78 (30.59)
 14 Laflamme, Steven          16 NTRO-ST              4:30.73    4:26.66  
                  26.23       57.15 (30.92)     1:29.96 (32.81)     2:02.54 (32.58)
        2:44.97 (42.43)     3:27.28 (42.31)     3:57.48 (30.20)     4:26.66 (29.18)
 15 Nerhood, Nick             16 ATAC-ST              4:30.32    4:27.71  
                  27.70       59.30 (31.60)     1:32.69 (33.39)     2:06.60 (33.91)
        2:47.60 (41.00)     3:28.62 (41.02)     3:58.56 (29.94)     4:27.71 (29.15)
 16 Player, Beau              15 NTRO-ST              4:38.28    4:27.90  
                  29.27     1:02.75 (33.48)     1:37.31 (34.56)     2:10.90 (33.59)
        2:48.99 (38.09)     3:25.76 (36.77)     3:57.91 (32.15)     4:27.90 (29.99)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Egger, Markus             16 NTRO-ST              4:33.25    4:28.11  
                  28.42     1:01.56 (33.14)     1:37.49 (35.93)     2:11.82 (34.33)
        2:50.14 (38.32)     3:29.27 (39.13)     3:59.46 (30.19)     4:28.11 (28.65)
 18 McArthur, Jared           15 LCA-ST               4:34.84    4:31.05  
                  27.93       59.87 (31.94)     1:34.72 (34.85)     2:08.67 (33.95)
        2:48.73 (40.06)     3:29.31 (40.58)     4:00.52 (31.21)     4:31.05 (30.53)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cain, Ryan                18 WLOO-ST              4:34.28    4:33.54  
                  28.32     1:00.87 (32.55)     1:39.20 (38.33)     2:16.92 (37.72)
        2:54.67 (37.75)     3:32.18 (37.51)     4:03.54 (31.36)     4:33.54 (30.00)
 20 Orloff, Joel              15 NTRO-ST              4:36.98    4:36.53  
                  29.29     1:04.73 (35.44)     1:40.69 (35.96)     2:15.28 (34.59)
        2:55.81 (40.53)     3:37.50 (41.69)     4:08.34 (30.84)     4:36.53 (28.19)
 21 Thurman, Paul             15 Alamo Area-ST        4:38.02    4:37.11  
                  28.53                             1:39.35 ( )     2:16.23 (36.88)
        2:54.39 (38.16)     3:32.74 (38.35)     4:05.30 (32.56)     4:37.11 (31.81)
 22 Zhang, Tai Lun            15 UN-ST                4:32.05    4:38.81  
                  29.86     1:04.18 (34.32)     1:39.69 (35.51)     2:14.72 (35.03)
        2:54.54 (39.82)     3:34.41 (39.87)     4:07.18 (32.77)     4:38.81 (31.63)
 23 Dowdy, Josh               15 SASA-ST              4:38.11    4:44.75  
                  28.57     1:01.22 (32.65)     1:36.72 (35.50)     2:11.42 (34.70)
        2:56.28 (44.86)     3:40.99 (44.71)     4:13.28 (32.29)     4:44.75 (31.47)
 24 Jefts, David              17 FISH-ST              4:41.96    4:45.24  
                  28.61     1:02.50 (33.89)     1:39.62 (37.12)     2:16.14 (36.52)
        2:56.57 (40.43)     3:38.04 (41.47)     4:11.69 (33.65)     4:45.24 (33.55)
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:33.69    1:30.55  
     1) Kennedy, Gabriel 16             2) Tornoe, Nicolas 16             
     3) Munson, Trey 15                 4) Zaplatar, Emerson 17           
                  23.11       45.94 (22.83)     1:08.71 (22.77)     1:30.55 (21.84)
  2 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:32.72    1:31.38  
     1) Roberson, Scott 15              2) Ingram, Dylan 18               
     3) Riser, Ethan 16                 4) Hebert, Cole 15                
                  22.73       45.78 (23.05)     1:09.00 (23.22)     1:31.38 (22.38)
  3 Sailfish-ST  'A'                                  1:34.78    1:31.64  
     1) Wu, Ethan 15                    2) Haig, Adam 15                  
     3) Trevino IV, Mauri 15            4) Jefts, David 17                
                  23.40       46.03 (22.63)     1:08.99 (22.96)     1:31.64 (22.65)
  4 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:31.64    1:31.78  
     1) Ellinor, Blake 16               2) McCurley, Jr., James 16        
     3) Wong, Mason 15                  4) Laflamme, Steven 16            
                  22.89       45.60 (22.71)     1:08.78 (23.18)     1:31.78 (23.00)
  5 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:33.98    1:32.08  
     1) Brown, Isaiah 17                2) Allen, Gabriel 15              
     3) Schluter, Boris 16              4) Hundley, Brandon 18            
                  23.49       46.35 (22.86)     1:09.05 (22.70)     1:32.08 (23.03)
  6 Austin Swim Club-ST  'B'                          1:38.55    1:33.82  
     1) Bannon, Josh 15                 2) Moak, Gavin 15                 
     3) Ray, Nick 18                    4) Rozman, Harrison 17            
                  23.53       46.79 (23.26)     1:10.44 (23.65)     1:33.82 (23.38)
  7 Nitro Swimming-ST  'C'                                 NT    1:33.97  
     1) Sabuda, Kyle 16                 2) Osorio, Andrew 15              
     3) Player, Grey 17                 4) Jackson, Trey 16               
                  23.97       47.12 (23.15)     1:10.68 (23.56)     1:33.97 (23.29)
  8 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               1:35.95    1:34.22  
     1) Dunsworth, Daniel 15            2) Nerhood, Nick 16               
     3) Bowling, Colin 16               4) Smits, Tyler 18                
                  24.68       47.50 (22.82)     1:10.98 (23.48)     1:34.22 (23.24)
  9 Streamline Aquatics-ST  'A'                       1:38.29    1:35.02  
     1) Bartels, Lyle 15                2) Santibanez Juarez, Marcelo 16  
     3) Dowdy, Josh 15                  4) McClure, Connor 17             
                  23.19       47.46 (24.27)     1:11.79 (24.33)     1:35.02 (23.23)
 10 Waterloo Swimming-ST  'B'                         1:40.32    1:35.45  
     1) Kuhn, Steven 16                 2) Nguyen, Dylan 16               
     3) Cain, Ryan 18                   4) Anwar, Samir 15                
                  23.30       47.59 (24.29)     1:11.76 (24.17)     1:35.45 (23.69)
 11 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         1:35.75    1:35.71  
     1) Lynch, Alex 15                  2) Lamay, Baird 15                
     3) Taffinder, Andrew 15            4) Raper, Greg 16                 
                  24.42       48.97 (24.55)     1:12.90 (23.93)     1:35.71 (22.81)
 12 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       1:36.16    1:37.10  
     1) Barcelon, Jacqx 16              2) Bernal, Nic 16                 
     3) Salter, Austin 17               4) Thurman, Kyle 17               
                  25.81       49.21 (23.40)     1:13.12 (23.91)     1:37.10 (23.98)
 13 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       1:34.33    1:41.08  
     1) Sullivan, Brady 17              2) McArthur, Jared 15             
     3) Holzman, Arthur 16              4) Chappelear, Jake 15            
                  23.66       53.81 (30.15)     1:17.30 (23.49)     1:41.08 (23.78)
 
Boys 15-18 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:13.05    3:17.40  
     1) Osorio, Andrew 15               2) Price, Vincent 17              
     3) Wong, Mason 15                  4) Ellinor, Blake 16              
                  23.75       49.65 (49.65)     1:12.84 (23.19)     1:38.06 (48.41)
        2:01.63 (23.57)     2:27.43 (49.37)     2:51.17 (23.74)     3:17.40 (49.97)
  2 Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:16.92    3:17.50  
     1) Hebert, Cole 15                 2) Kuhn, Steven 16                
     3) Roberson, Scott 15              4) Varozza, Staley 17             
                  23.45       49.26 (49.26)     1:12.39 (23.13)     1:38.24 (48.98)
        2:01.52 (23.28)     2:27.45 (49.21)     2:50.92 (23.47)     3:17.50 (50.05)
  3 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:20.19    3:19.81  
     1) Kennedy, Gabriel 16             2) Tornoe, Nicolas 16             
     3) Munson, Trey 15                 4) Rozman, Harrison 17            
                  24.11       50.84 (50.84)     1:14.34 (23.50)     1:40.46 (49.62)
        2:04.01 (23.55)     2:30.94 (50.48)     2:54.07 (23.13)     3:19.81 (48.87)
  4 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:20.55    3:22.29  
     1) Laflamme, Steven 16             2) Jackson, Trey 16               
     3) Sabuda, Kyle 16                 4) Chen, Ethan 15                 
                  24.45       51.08 (51.08)     1:15.05 (23.97)     1:42.13 (51.05)
        2:06.22 (24.09)     2:32.43 (50.30)     2:56.46 (24.03)     3:22.29 (49.86)
  5 Waterloo Swimming-ST  'B'                         3:24.11    3:22.30  
     1) Lane, Matt 16                   2) Riser, Ethan 16                
     3) Ingram, Dylan 18                4) Bradford, Ian 17               
                  24.20       50.34 (50.34)     1:15.00 (24.66)     1:41.72 (51.38)
        2:05.79 (24.07)     2:32.24 (50.52)     2:56.01 (23.77)     3:22.30 (50.06)
  6 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:24.93    3:22.95  
     1) Malatek, Will 16                2) Schluter, Boris 16             
     3) DeLaPaz, Ryan 17                4) Brown, Isaiah 17               
                  24.49       51.05 (51.05)     1:15.32 (24.27)     1:41.90 (50.85)
        2:06.28 (24.38)     2:33.30 (51.40)     2:57.10 (23.80)     3:22.95 (49.65)
  7 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       3:22.09    3:23.43  
     1) Sullivan, Brady 17              2) Driskill, Tyler 17             
     3) McArthur, Jared 15              4) Chappelear, Jake 15            
                  23.66       49.18 (49.18)     1:12.84 (23.66)     1:40.35 (51.17)
        2:04.59 (24.24)     2:31.01 (50.66)     2:55.64 (24.63)     3:23.43 (52.42)
  8 Austin Swim Club-ST  'B'                          3:36.06    3:23.62  
     1) Ray, Nick 18                    2) Bannon,