2017 ST SASA Short Course BB Championships South / STA-17-02
Barshop Natatorium - 2/10/2017 through 2/12/2017            
Final Results and Scores                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cronk, Carli              10 AAAA-ST                29.93      30.05  
  2 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST                 31.36      30.77  
  3 Hartman, Zoee             10 SASA-ST                31.79      31.22  
  4 Donofrio, Madison         10 AAAA-ST                31.16      31.44  
  5 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST                32.39      31.99  
  6 Marrou, Kathleen          10 MM-ST                  32.72      32.08  
  7 Metzger, Marlee           10 SASA-ST                31.54      32.11  
  8 Holmes, Natalie            9 MSC-ST                 32.74      32.44  
B - Final
  9 Phillips-Duncan, Cassidy   9 HSC-ST                 33.61      32.40  
 10 Purtell, Zoe              10 AAAA-ST                33.54      32.72  
 11 Ramirez Meza, Ana         10 AAAA-ST                33.05      33.20  
 12 Smith, Lillie             10 AAAA-ST                33.66      33.55  
 13 Guajardo, Helen           10 AAAA-ST                34.91      33.83  
 14 Boutin, Hayley             9 AAAA-ST                33.34      34.21  
 15 Wilson, Addy               9 AAAA-ST                35.10      34.46  
 16 Huerta, Averly            10 AAAA-ST                34.94      35.21  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cronk, Carli              10 AAAA-ST                31.45      29.93  
  2 Donofrio, Madison         10 AAAA-ST                31.88      31.16  
  3 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST                 32.03      31.36  
  4 Metzger, Marlee           10 SASA-ST                33.66      31.54  
  5 Hartman, Zoee             10 SASA-ST                31.70      31.79  
  6 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST                32.54      32.39  
  7 Marrou, Kathleen          10 MM-ST                  33.65      32.72  
  8 Holmes, Natalie            9 MSC-ST                 32.81      32.74  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ramirez Meza, Ana         10 AAAA-ST                34.63      33.05  
 10 Boutin, Hayley             9 AAAA-ST                33.61      33.34  
 11 Purtell, Zoe              10 AAAA-ST                32.38      33.54  
 12 Phillips-Duncan, Cassidy   9 HSC-ST                 33.81      33.61  
 13 Smith, Lillie             10 AAAA-ST                33.31      33.66  
 14 Guajardo, Helen           10 AAAA-ST                34.82      34.91  
 15 Huerta, Averly            10 AAAA-ST                34.76      34.94  
 16 Wilson, Addy               9 AAAA-ST                34.84      35.10  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Allen, Olivia              9 LIFE-ST                35.16      35.15  
 18 Romano, Nicky             10 AAAA-ST                35.14      35.25  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ochoa, Sophie             10 AAAA-ST                34.79      49.20  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hartman, Zoee             10 SASA-ST              1:10.60    1:09.23  
                  33.34     1:09.23 (35.89)                                        
  2 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST              1:09.97    1:10.06  
                  33.69     1:10.06 (36.37)                                        
  3 Phillips-Duncan, Cassidy   9 HSC-ST               1:11.77    1:11.17  
                  33.73     1:11.17 (37.44)                                        
  4 Marrou, Kathleen          10 MM-ST                1:12.07    1:11.44  
                  34.40     1:11.44 (37.04)                                        
  5 Deykin, Kate              10 SASA-ST              1:11.18    1:11.59  
                  34.18     1:11.59 (37.41)                                        
  6 Purtell, Zoe              10 AAAA-ST              1:11.76    1:11.81  
                  34.77     1:11.81 (37.04)                                        
  7 Nader, Cloe                9 AAAA-ST              1:12.28    1:11.90  
                  35.12     1:11.90 (36.78)                                        
  8 Boutin, Hayley             9 AAAA-ST              1:11.98    1:13.13  
                  35.30     1:13.13 (37.83)                                        
B - Final
  9 Head, Molly                9 AAAA-ST              1:12.72    1:09.84  
 10 Smith, Lillie             10 AAAA-ST              1:13.02    1:10.34  
 11 Metzger, Marlee           10 SASA-ST              1:12.50    1:10.58  
 12 Allen, Olivia              9 LIFE-ST              1:14.88    1:15.47  
 13 Mandacina, Parker          9 AAAA-ST              1:15.08    1:15.48  
 14 Wilson, Addy               9 AAAA-ST              1:16.08    1:16.00  
 15 Huerta, Averly            10 AAAA-ST              1:17.47    1:16.90  
 16 Saldana, Zoe               9 AAAA-ST              1:13.76    1:17.92  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST              1:10.70    1:09.97  
                  33.00     1:09.97 (36.97)                                        
  2 Hartman, Zoee             10 SASA-ST              1:13.92    1:10.60  
                  33.44     1:10.60 (37.16)                                        
  3 Deykin, Kate              10 SASA-ST              1:16.81    1:11.18  
                  34.16     1:11.18 (37.02)                                        
  4 Purtell, Zoe              10 AAAA-ST              1:13.36    1:11.76  
                  34.98     1:11.76 (36.78)                                        
  5 Phillips-Duncan, Cassidy   9 HSC-ST               1:14.13    1:11.77  
                  34.34     1:11.77 (37.43)                                        
  6 Boutin, Hayley             9 AAAA-ST              1:13.27    1:11.98  
                  35.12     1:11.98 (36.86)                                        
  7 Marrou, Kathleen          10 MM-ST                1:15.93    1:12.07  
                  34.64     1:12.07 (37.43)                                        
  8 Nader, Cloe                9 AAAA-ST              1:13.33    1:12.28  
                  35.24     1:12.28 (37.04)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Metzger, Marlee           10 SASA-ST              1:13.93    1:12.50  
                  34.29     1:12.50 (38.21)                                        
 10 Menz, Aubrey              10 AQSA-ST              1:16.36    1:12.61  
                  34.23     1:12.61 (38.38)                                        
 11 Head, Molly                9 AAAA-ST              1:17.27    1:12.72  
                  35.87     1:12.72 (36.85)                                        
 12 Smith, Lillie             10 AAAA-ST              1:13.14    1:13.02  
                  36.01     1:13.02 (37.01)                                        
 13 Schiffelbein, Lilly       10 AQSA-ST              1:16.56    1:13.52  
 14 Saldana, Zoe               9 AAAA-ST              1:16.52    1:13.76  
                  35.78     1:13.76 (37.98)                                        
 15 Allen, Olivia              9 LIFE-ST              1:15.54    1:14.88  
                  36.82     1:14.88 (38.06)                                        
 16 Mandacina, Parker          9 AAAA-ST              1:16.16    1:15.08  
                  36.53     1:15.08 (38.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wilson, Addy               9 AAAA-ST              1:15.57    1:16.08  
                  37.32     1:16.08 (38.76)                                        
 18 Huerta, Averly            10 AAAA-ST              1:16.88    1:17.47  
                  36.45     1:17.47 (41.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Valdez, Amanda            10 AAAA-ST              1:19.11    1:18.95  
                  36.60     1:18.95 (42.35)                                        
 20 Leftwich, Megan            8 HSC-ST               1:18.95    1:19.88  
                  37.50     1:19.88 (42.38)                                        
 21 Brehmer, Abby              9 AQSA-ST              1:19.59    1:20.35  
                  37.87     1:20.35 (42.48)                                        
 -- Guajardo, Helen           10 AAAA-ST              1:18.79         DQ  
                  36.76          DQ (39.56)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Zinsmeister, Eryn         10 SASA-ST              2:37.19    2:27.71  
                  34.25     1:10.79 (36.54)     1:50.24 (39.45)     2:27.71 (37.47)
  2 Purtell, Zoe              10 AAAA-ST              2:35.86    2:28.41  
                  34.78     1:12.71 (37.93)     1:51.41 (38.70)     2:28.41 (37.00)
  3 Nader, Cloe                9 AAAA-ST              2:33.86    2:32.34  
                  34.71     1:12.81 (38.10)     1:52.44 (39.63)     2:32.34 (39.90)
  4 Ramirez Meza, Ana         10 AAAA-ST              2:36.59    2:34.96  
                  35.40     1:16.29 (40.89)     1:55.67 (39.38)     2:34.96 (39.29)
  5 Marrou, Kathleen          10 MM-ST                2:40.58    2:36.69  
                  34.86     1:15.21 (40.35)     1:56.98 (41.77)     2:36.69 (39.71)
  6 Schiffelbein, Lilly       10 AQSA-ST              2:38.47    2:37.00  
                  35.75     1:16.15 (40.40)     1:58.52 (42.37)     2:37.00 (38.48)
  7 Metzger, Marlee           10 SASA-ST              2:40.97    2:40.66  
                  34.78     1:15.52 (40.74)     1:58.35 (42.83)     2:40.66 (42.31)
  8 Boutin, Hayley             9 AAAA-ST              2:39.25    2:42.10  
                  36.21     1:18.36 (42.15)     2:01.45 (43.09)     2:42.10 (40.65)
B - Final
  9 Deykin, Kate              10 SASA-ST              2:42.28    2:36.62  
                  35.46     1:14.89 (39.43)     1:56.28 (41.39)     2:36.62 (40.34)
 10 Mandacina, Parker          9 AAAA-ST              2:42.90    2:41.78  
                  36.43     1:18.24 (41.81)     2:00.63 (42.39)     2:41.78 (41.15)
 11 Saldana, Zoe               9 AAAA-ST              2:44.25    2:41.91  
                  38.61     1:19.92 (41.31)     2:02.68 (42.76)     2:41.91 (39.23)
 12 Allen, Olivia              9 LIFE-ST              2:44.37    2:44.53  
                  37.19     1:19.76 (42.57)     2:03.19 (43.43)     2:44.53 (41.34)
 13 Freelon, Harmonee         10 SASA-ST              2:53.19    2:47.52  
                  37.71     1:22.35 (44.64)     2:06.33 (43.98)     2:47.52 (41.19)
 14 Huerta, Averly            10 AAAA-ST              2:56.38    2:48.13  
                  37.59     1:21.46 (43.87)     2:06.30 (44.84)     2:48.13 (41.83)
 15 Nwaeze, KC                10 WAVE-ST              3:16.70    2:56.17  
                  37.58     1:23.88 (46.30)     2:10.59 (46.71)     2:56.17 (45.58)
 16 Ochoa, Sophie             10 AAAA-ST              2:54.05    2:57.76  
                  39.39     1:25.97 (46.58)     2:13.36 (47.39)     2:57.76 (44.40)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nader, Cloe                9 AAAA-ST              2:37.17    2:33.86  
                  35.23     1:14.56 (39.33)     1:54.76 (40.20)     2:33.86 (39.10)
  2 Purtell, Zoe              10 AAAA-ST              2:38.48    2:35.86  
                  36.57     1:17.24 (40.67)     1:57.60 (40.36)     2:35.86 (38.26)
  3 Ramirez Meza, Ana         10 AAAA-ST              2:36.73    2:36.59  
                  35.81     1:17.16 (41.35)     1:58.56 (41.40)     2:36.59 (38.03)
  4 Zinsmeister, Eryn         10 SASA-ST              2:40.68    2:37.19  
                  34.51     1:14.82 (40.31)     1:57.04 (42.22)     2:37.19 (40.15)
  5 Schiffelbein, Lilly       10 AQSA-ST              2:41.40    2:38.47  
                  36.21     1:17.68 (41.47)     1:59.83 (42.15)     2:38.47 (38.64)
  6 Boutin, Hayley             9 AAAA-ST              2:43.21    2:39.25  
                  36.04     1:17.54 (41.50)     2:00.71 (43.17)     2:39.25 (38.54)
  7 Marrou, Kathleen          10 MM-ST                2:39.59    2:40.58  
                  35.48     1:17.34 (41.86)     1:55.94 (38.60)     2:40.58 (44.64)
  8 Metzger, Marlee           10 SASA-ST              2:47.22    2:40.97  
                  36.17     1:17.02 (40.85)   2:40.81 (1:23.79)      2:40.97 (0.16)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Deykin, Kate              10 SASA-ST              2:39.03    2:42.28  
                  36.60     1:18.09 (41.49)     2:01.28 (43.19)     2:42.28 (41.00)
 10 Mandacina, Parker          9 AAAA-ST              2:53.02    2:42.90  
                  36.57     1:18.44 (41.87)     2:01.46 (43.02)     2:42.90 (41.44)
 11 Saldana, Zoe               9 AAAA-ST              2:52.45    2:44.25  
                  39.13     1:20.36 (41.23)     2:04.40 (44.04)     2:44.25 (39.85)
 12 Allen, Olivia              9 LIFE-ST              2:44.39    2:44.37  
                  37.22     1:19.37 (42.15)     2:02.47 (43.10)     2:44.37 (41.90)
 13 Freelon, Harmonee         10 SASA-ST              2:50.69    2:53.19  
                  38.31     1:25.13 (46.82)     2:11.53 (46.40)     2:53.19 (41.66)
 14 Ochoa, Sophie             10 AAAA-ST              2:45.70    2:54.05  
                  39.00     1:23.03 (44.03)     2:09.24 (46.21)     2:54.05 (44.81)
 15 Huerta, Averly            10 AAAA-ST              2:51.74    2:56.38  
                  38.13     1:23.90 (45.77)     2:10.75 (46.85)     2:56.38 (45.63)
 16 Nwaeze, KC                10 WAVE-ST              2:56.92    3:16.70  
                  41.37   2:25.49 (1:44.12)     3:16.70 (51.21)         3:16.70 ( )
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST               7:24.39    6:33.37  
                  34.44     1:13.41 (38.97)     1:53.05 (39.64)     2:32.47 (39.42)
        3:12.96 (40.49)     3:53.81 (40.85)     4:34.14 (40.33)     5:14.84 (40.70)
        5:55.08 (40.24)     6:33.37 (38.29)                                        
  2 Nader, Cloe                9 AAAA-ST              6:58.64    6:37.61  
                  35.52     1:14.74 (39.22)     1:55.05 (40.31)     2:35.45 (40.40)
        3:15.91 (40.46)     3:55.55 (39.64)     4:36.51 (40.96)     5:17.25 (40.74)
      6:37.69 (1:20.44)         6:37.61 ( )                                        
  3 Purtell, Zoe              10 AAAA-ST              7:05.78    6:39.16  
                  35.15     1:15.79 (40.64)     1:56.24 (40.45)     2:37.27 (41.03)
        3:18.74 (41.47)     3:59.82 (41.08)   5:22.78 (1:22.96)     6:03.45 (40.67)
        6:39.16 (35.71)         6:39.16 ( )                                        
  4 Donofrio, Madison         10 AAAA-ST              6:59.62    6:41.61  
                  35.51     1:13.64 (38.13)     1:54.06 (40.42)     2:35.14 (41.08)
        3:16.50 (41.36)     3:57.48 (40.98)     4:38.73 (41.25)     5:21.12 (42.39)
        6:02.59 (41.47)     6:41.61 (39.02)                                        
  5 Smith, Lillie             10 AAAA-ST              6:57.74    6:41.76  
                  36.37     1:15.38 (39.01)     1:55.99 (40.61)     2:38.17 (42.18)
        3:18.58 (40.41)     4:00.49 (41.91)     4:42.71 (42.22)     5:24.28 (41.57)
        6:05.28 (41.00)     6:41.76 (36.48)                                        
  6 Zinsmeister, Eryn         10 SASA-ST              7:07.12    6:42.74  
                  34.35     1:13.89 (39.54)     1:55.09 (41.20)     2:36.38 (41.29)
        3:18.03 (41.65)     4:00.35 (42.32)     4:42.66 (42.31)     5:24.30 (41.64)
        6:05.10 (40.80)     6:42.74 (37.64)                                        
  7 Kelner, Calista           10 SASA-ST              7:01.08    6:47.66  
                  35.25     1:15.29 (40.04)     1:56.91 (41.62)     2:39.56 (42.65)
        3:22.32 (42.76)     4:04.85 (42.53)     4:48.40 (43.55)     5:30.63 (42.23)
        6:10.35 (39.72)     6:47.66 (37.31)                                        
  8 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST              6:22.82L   6:56.91  
                  36.83     1:19.80 (42.97)     2:01.16 (41.36)     2:42.85 (41.69)
        3:24.47 (41.62)     4:07.85 (43.38)     4:51.57 (43.72)     5:34.86 (43.29)
        6:15.29 (40.43)     6:56.91 (41.62)                                        
  9 Hartman, Zoee             10 SASA-ST              7:14.33    7:07.15  
                  31.81     1:12.52 (40.71)     1:56.31 (43.79)     2:39.60 (43.29)
      4:09.63 (1:30.03)     4:55.15 (45.52)     5:40.69 (45.54)     6:25.76 (45.07)
        7:07.73 (41.97)         7:07.15 ( )                                        
 10 Boutin, Hayley             9 AAAA-ST              7:22.76    7:28.11  
                  37.38     1:20.24 (42.86)     2:03.67 (43.43)     2:47.49 (43.82)
        3:32.45 (44.96)     4:18.42 (45.97)     5:07.38 (48.96)     5:54.11 (46.73)
        6:42.92 (48.81)     7:28.11 (45.19)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Marrou, Kathleen          10 MM-ST                  37.02      36.96  
  2 Field, Sydney             10 AAAA-ST                37.25      37.05  
  2 Holmes, Natalie            9 MSC-ST                 36.84      37.05  
  4 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST                38.27      37.08  
  5 Wilson, Addy               9 AAAA-ST                38.24      37.13  
  6 Donofrio, Madison         10 AAAA-ST                37.08      37.25  
  7 Smith, Lillie             10 AAAA-ST                38.38      37.59  
  8 Boutin, Hayley             9 AAAA-ST                37.84      39.23  
B - Final
  9 Valdez, Amanda            10 AAAA-ST                38.60      38.34  
 10 Freelon, Harmonee         10 SASA-ST                38.65      38.43  
 11 Phillips-Duncan, Cassidy   9 HSC-ST                 39.69      39.35  
 12 Purtell, Zoe              10 AAAA-ST                40.43      40.12  
 13 Saldana, Zoe               9 AAAA-ST                40.23      40.26  
 14 Huerta, Averly            10 AAAA-ST                41.08      41.24  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Holmes, Natalie            9 MSC-ST                 40.66      36.84  
  2 Marrou, Kathleen          10 MM-ST                  40.33      37.02  
  3 Donofrio, Madison         10 AAAA-ST                37.35      37.08  
  4 Field, Sydney             10 AAAA-ST                38.65      37.25  
  5 Boutin, Hayley             9 AAAA-ST                39.49      37.84  
  6 Wilson, Addy               9 AAAA-ST                39.68      38.24  
  7 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST                38.74      38.27  
  8 Smith, Lillie             10 AAAA-ST                38.63      38.38  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Valdez, Amanda            10 AAAA-ST                39.39      38.60  
 10 Freelon, Harmonee         10 SASA-ST                39.44      38.65  
 11 Arch, Macy                10 AQSA-ST                40.05      39.53  
 12 Menz, Aubrey              10 AQSA-ST                41.87      39.58  
 13 Phillips-Duncan, Cassidy   9 HSC-ST                 39.38      39.69  
 14 Saldana, Zoe               9 AAAA-ST                48.74L     40.23  
 15 Purtell, Zoe              10 AAAA-ST                40.04      40.43  
 16 Huerta, Averly            10 AAAA-ST                41.54      41.08  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dorn, Carly                9 WAVE-ST                41.66      41.19  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Purtell, Grace            10 AAAA-ST              1:19.99    1:17.94  
                  38.16     1:17.94 (39.78)                                        
  2 Donofrio, Madison         10 AAAA-ST              1:19.18    1:18.40  
                  38.78     1:18.40 (39.62)                                        
  3 Holmes, Natalie            9 MSC-ST               1:21.76    1:19.06  
                  39.29     1:19.06 (39.77)                                        
  4 Smith, Lillie             10 AAAA-ST              1:22.46    1:19.79  
                  39.05     1:19.79 (40.74)                                        
  5 Field, Sydney             10 AAAA-ST              1:20.63    1:20.50  
                  39.14     1:20.50 (41.36)                                        
  6 Phillips-Duncan, Cassidy   9 HSC-ST               1:21.47    1:21.04  
                  39.54     1:21.04 (41.50)                                        
  7 Metzger, Marlee           10 SASA-ST              1:22.30    1:21.81  
                  39.78     1:21.81 (42.03)                                        
  8 Valdez, Amanda            10 AAAA-ST              1:21.85    1:23.14  
                  40.37     1:23.14 (42.77)                                        
B - Final
  9 Kelner, Calista           10 SASA-ST              1:26.42    1:20.85  
                  39.74     1:20.85 (41.11)                                        
 10 Ramirez Meza, Ana         10 AAAA-ST              1:23.51    1:21.57  
                  40.80     1:21.57 (40.77)                                        
 11 Nader, Cloe                9 AAAA-ST              1:22.90    1:22.01  
                  40.58     1:22.01 (41.43)                                        
 12 Jones, Kinley              8 SASA-ST              1:23.67    1:26.09  
                  42.46     1:26.09 (43.63)                                        
 13 Schiffelbein, Lilly       10 AQSA-ST              1:24.66    1:26.59  
                  43.06     1:26.59 (43.53)                                        
 14 Saldana, Zoe               9 AAAA-ST              1:25.62    1:26.68  
                  43.25     1:26.68 (43.43)                                        
 15 Freelon, Harmonee         10 SASA-ST              1:26.52    1:27.13  
 16 Boutin, Hayley             9 AAAA-ST              1:24.88    1:30.12  
                  44.73     1:30.12 (45.39)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Donofrio, Madison         10 AAAA-ST              1:19.48    1:19.18  
                  38.73     1:19.18 (40.45)                                        
  2 Purtell, Grace            10 AAAA-ST              1:22.11    1:19.99  
                  39.54     1:19.99 (40.45)                                        
  3 Field, Sydney             10 AAAA-ST              1:22.54    1:20.63  
                  39.75     1:20.63 (40.88)                                        
  4 Phillips-Duncan, Cassidy   9 HSC-ST               1:26.06    1:21.47  
                  39.90     1:21.47 (41.57)                                        
  5 Holmes, Natalie            9 MSC-ST               1:22.13    1:21.76  
                  40.55     1:21.76 (41.21)                                        
  6 Valdez, Amanda            10 AAAA-ST              1:25.99    1:21.85  
                  39.95     1:21.85 (41.90)                                        
  7 Metzger, Marlee           10 SASA-ST              1:26.32    1:22.30  
                  40.60     1:22.30 (41.70)                                        
  8 Smith, Lillie             10 AAAA-ST              1:21.67    1:22.46  
                  40.67     1:22.46 (41.79)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nader, Cloe                9 AAAA-ST              1:26.97    1:22.90  
                  41.11     1:22.90 (41.79)                                        
 10 Ramirez Meza, Ana         10 AAAA-ST              1:24.95    1:23.51  
                  41.39     1:23.51 (42.12)                                        
 11 Jones, Kinley              8 SASA-ST              1:29.35    1:23.67  
                  40.80     1:23.67 (42.87)                                        
 12 Schiffelbein, Lilly       10 AQSA-ST              1:27.47    1:24.66  
                  42.00     1:24.66 (42.66)                                        
 13 Boutin, Hayley             9 AAAA-ST              1:24.67    1:24.88  
                  42.14     1:24.88 (42.74)                                        
 14 Saldana, Zoe               9 AAAA-ST              1:27.24    1:25.62  
                  42.81     1:25.62 (42.81)                                        
 15 Kelner, Calista           10 SASA-ST              1:22.93    1:26.42  
                  42.03     1:26.42 (44.39)                                        
 16 Freelon, Harmonee         10 SASA-ST              1:25.21    1:26.52  
                  42.56     1:26.52 (43.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Huerta, Averly            10 AAAA-ST              1:30.48    1:27.08  
                  43.00     1:27.08 (44.08)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST                 41.97      41.05  
  2 Kapoor, Rachel            10 AAAA-ST                42.54      41.45  
  3 Zinsmeister, Eryn         10 SASA-ST                44.35      42.67  
  4 Mandacina, Parker          9 AAAA-ST                43.73      42.94  
  5 Cronk, Carli              10 AAAA-ST                44.47      43.05  
  6 Deykin, Kate              10 SASA-ST                42.84      43.51  
  7 Field, Sydney             10 AAAA-ST                42.49      43.52  
  8 Phillips-Duncan, Cassidy   9 HSC-ST                 43.74      44.25  
B - Final
  9 Torres, Sophie             9 WAVE-ST                44.82      44.15  
 10 Guajardo, Helen           10 AAAA-ST                45.40      44.71  
 11 Valdez, Amanda            10 AAAA-ST                44.65      44.97  
 12 Brehmer, Abby              9 AQSA-ST                45.25      45.49  
 13 Parnell, Haylee            9 AQSA-ST                46.77      45.85  
 14 Sutherlun, Serena         10 HSC-ST                 47.66      48.10  
 15 Arch, Macy                10 AQSA-ST                47.32      48.71  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST                 42.35      41.97  
  2 Field, Sydney             10 AAAA-ST                42.98      42.49  
  3 Kapoor, Rachel            10 AAAA-ST                44.06      42.54  
  4 Deykin, Kate              10 SASA-ST                44.43      42.84  
  5 Mandacina, Parker          9 AAAA-ST                42.77      43.73  
  6 Phillips-Duncan, Cassidy   9 HSC-ST                 44.50      43.74  
  7 Zinsmeister, Eryn         10 SASA-ST                43.13      44.35  
  8 Cronk, Carli              10 AAAA-ST                44.64      44.47  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Valdez, Amanda            10 AAAA-ST                45.80      44.65  
 10 Torres, Sophie             9 WAVE-ST                46.27      44.82  
 11 Brehmer, Abby              9 AQSA-ST                46.43      45.25  
 12 Guajardo, Helen           10 AAAA-ST                45.52      45.40  
 13 Parnell, Haylee            9 AQSA-ST                46.08      46.77  
 14 Arch, Macy                10 AQSA-ST                47.31      47.32  
 15 Sutherlun, Serena         10 HSC-ST                 45.48      47.66  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Donofrio, Madison         10 AAAA-ST              1:33.36    1:29.56  
                  42.75     1:29.56 (46.81)                                        
  2 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST               1:33.09    1:31.13  
                  42.98     1:31.13 (48.15)                                        
  3 Mandacina, Parker          9 AAAA-ST              1:33.11    1:31.50  
                  44.63     1:31.50 (46.87)                                        
  4 Holmes, Natalie            9 MSC-ST               1:31.72    1:32.01  
                  44.12     1:32.01 (47.89)                                        
  5 Zinsmeister, Eryn         10 SASA-ST              1:33.82    1:32.17  
                  44.63     1:32.17 (47.54)                                        
  6 Valdez, Amanda            10 AAAA-ST              1:33.36    1:32.56  
                  44.84     1:32.56 (47.72)                                        
  7 Field, Sydney             10 AAAA-ST              1:34.21    1:32.77  
                  44.00     1:32.77 (48.77)                                        
  8 Deykin, Kate              10 SASA-ST              1:36.11    1:35.50  
                  45.68     1:35.50 (49.82)                                        
B - Final
  9 Torres, Sophie             9 WAVE-ST              1:36.74    1:36.57  
                  47.78     1:36.57 (48.79)                                        
 10 Cronk, Carli              10 AAAA-ST              1:37.77    1:37.24  
                  47.61     1:37.24 (49.63)                                        
 11 Romano, Nicky             10 AAAA-ST              1:39.79    1:39.40  
                  47.53     1:39.40 (51.87)                                        
 12 Metzger, Marlee           10 SASA-ST              1:38.07    1:39.78  
                  46.43     1:39.78 (53.35)                                        
 13 Bermudez, Lani Kai         8 AAAA-ST              1:39.14    1:40.51  
                  48.38     1:40.51 (52.13)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Holmes, Natalie            9 MSC-ST               1:37.71    1:31.72  
                  43.60     1:31.72 (48.12)                                        
  2 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST               1:34.53    1:33.09  
                  43.20     1:33.09 (49.89)                                        
  3 Mandacina, Parker          9 AAAA-ST              1:37.76    1:33.11  
                  44.31     1:33.11 (48.80)                                        
  4 Donofrio, Madison         10 AAAA-ST              1:36.12    1:33.36  
                  43.99     1:33.36 (49.37)                                        
  4 Valdez, Amanda            10 AAAA-ST              1:40.49    1:33.36  
                  45.51     1:33.36 (47.85)                                        
  6 Zinsmeister, Eryn         10 SASA-ST              1:33.35    1:33.82  
                  44.66     1:33.82 (49.16)                                        
  7 Field, Sydney             10 AAAA-ST              1:35.49    1:34.21  
                  45.83     1:34.21 (48.38)                                        
  8 Menz, Aubrey              10 AQSA-ST              1:37.26    1:34.84  
                  45.47     1:34.84 (49.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Deykin, Kate              10 SASA-ST              1:36.28    1:36.11  
                  44.89     1:36.11 (51.22)                                        
 10 Torres, Sophie             9 WAVE-ST              1:41.25    1:36.74  
                  46.74     1:36.74 (50.00)                                        
 11 Schiffelbein, Lilly       10 AQSA-ST              1:43.02    1:37.64  
                  46.87     1:37.64 (50.77)                                        
 12 Cronk, Carli              10 AAAA-ST              1:40.88    1:37.77  
                  46.64     1:37.77 (51.13)                                        
 13 Guajardo, Helen           10 AAAA-ST              1:44.97    1:38.02  
 14 Metzger, Marlee           10 SASA-ST              1:36.45    1:38.07  
                  46.32     1:38.07 (51.75)                                        
 15 Bermudez, Lani Kai         8 AAAA-ST              1:44.96    1:39.14  
                  47.76     1:39.14 (51.38)                                        
 16 Brehmer, Abby              9 AQSA-ST              1:41.47    1:39.40  
                  47.75     1:39.40 (51.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Romano, Nicky             10 AAAA-ST              1:44.55    1:39.79  
                  47.02     1:39.79 (52.77)                                        
 18 Kellogg, Cameron           9 LIFE-ST              1:43.17    1:40.79  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Parnell, Haylee            9 AQSA-ST              1:44.32    1:41.66  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Head, Molly                9 AAAA-ST                35.23      34.58  
  2 Boutin, Hayley             9 AAAA-ST                34.83      34.67  
  3 Holmes, Natalie            9 MSC-ST                 35.83      35.23  
  4 Smith, Lillie             10 AAAA-ST                36.18      36.07  
  5 Zinsmeister, Eryn         10 SASA-ST                37.46      36.13  
  6 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST                 36.53      36.36  
  7 Nader, Cloe                9 AAAA-ST                37.43      36.60  
 -- Hartman, Zoee             10 SASA-ST                35.94         DQ  
B - Final
  9 Purtell, Zoe              10 AAAA-ST                38.11      37.57  
 10 Jones, Kinley              8 SASA-ST                38.25      38.24  
 11 Huerta, Averly            10 AAAA-ST                39.43      38.81  
 12 Leftwich, Megan            8 HSC-ST                 39.12      39.74  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Boutin, Hayley             9 AAAA-ST                36.95      34.83  
  2 Head, Molly                9 AAAA-ST                38.57      35.23  
  3 Holmes, Natalie            9 MSC-ST                 36.40      35.83  
  4 Hartman, Zoee             10 SASA-ST                38.25      35.94  
  5 Smith, Lillie             10 AAAA-ST                37.56      36.18  
  6 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST                 39.73      36.53  
  7 Nader, Cloe                9 AAAA-ST                37.45      37.43  
  8 Zinsmeister, Eryn         10 SASA-ST                38.16      37.46  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Purtell, Zoe              10 AAAA-ST                37.35      38.11  
 10 Jones, Kinley              8 SASA-ST                39.07      38.25  
 11 Schiffelbein, Lilly       10 AQSA-ST                38.56      38.55  
 12 Leftwich, Megan            8 HSC-ST                 39.26      39.12  
 13 Huerta, Averly            10 AAAA-ST                40.33      39.43  
 14 Nwaeze, KC                10 WAVE-ST                41.60      45.69  
 -- Guajardo, Helen           10 AAAA-ST                41.51         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Head, Molly                9 AAAA-ST              1:24.48    1:21.19  
                  37.35     1:21.19 (43.84)                                        
  2 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST               1:25.34    1:23.43  
  3 Villatoro, Lindsay         9 AAAA-ST              1:27.79    1:25.48  
                  41.06     1:25.48 (44.42)                                        
  4 Wilson, Addy               9 AAAA-ST              1:33.82    1:31.90  
                  43.39     1:31.90 (48.51)                                        
  5 Arch, Macy                10 AQSA-ST              1:35.24    1:35.71  
                  44.33     1:35.71 (51.38)                                        
  6 Schroeder, Amanda          8 AAAA-ST              1:39.37    1:37.56  
                  44.98     1:37.56 (52.58)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Head, Molly                9 AAAA-ST              1:31.54    1:24.48  
                  39.55     1:24.48 (44.93)                                        
  2 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST               1:31.83    1:25.34  
                  39.13     1:25.34 (46.21)                                        
  3 Villatoro, Lindsay         9 AAAA-ST              1:44.27L   1:27.79  
                  41.14     1:27.79 (46.65)                                        
  4 Wilson, Addy               9 AAAA-ST              1:35.91    1:33.82  
                  44.23     1:33.82 (49.59)                                        
  5 Arch, Macy                10 AQSA-ST              1:37.37    1:35.24  
                  43.85     1:35.24 (51.39)                                        
  6 Schroeder, Amanda          8 AAAA-ST              1:36.97    1:39.37  
                  46.52     1:39.37 (52.85)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cronk, Carli              10 AAAA-ST              1:18.02    1:15.70  
                  34.35     1:15.70 (41.35)                                        
  2 Donofrio, Madison         10 AAAA-ST              1:17.22    1:16.59  
                  34.98     1:16.59 (41.61)                                        
  3 Villatoro, Lindsay         9 AAAA-ST              1:18.49    1:18.17  
                  37.48     1:18.17 (40.69)                                        
  4 Zinsmeister, Eryn         10 SASA-ST              1:20.26    1:20.12  
                  37.19     1:20.12 (42.93)                                        
  5 Mandacina, Parker          9 AAAA-ST              1:20.84    1:20.27  
                  38.02     1:20.27 (42.25)                                        
  6 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST              1:21.32    1:20.34  
                  37.79     1:20.34 (42.55)                                        
  7 Holmes, Natalie            9 MSC-ST               1:18.99    1:22.93  
                  38.22     1:22.93 (44.71)                                        
  8 Kelner, Calista           10 SASA-ST              1:21.22    1:23.68  
                  38.75     1:23.68 (44.93)                                        
B - Final
  9 Purtell, Zoe              10 AAAA-ST              1:23.90    1:20.51  
                  39.86     1:20.51 (40.65)                                        
 10 Field, Sydney             10 AAAA-ST              1:21.38    1:20.54  
                  36.35     1:20.54 (44.19)                                        
 11 Deykin, Kate              10 SASA-ST              1:24.32    1:21.75  
                  38.94     1:21.75 (42.81)                                        
 12 Schiffelbein, Lilly       10 AQSA-ST              1:22.53    1:21.99  
                  38.47     1:21.99 (43.52)                                        
 13 Head, Molly                9 AAAA-ST              1:25.46    1:25.37  
                  39.29     1:25.37 (46.08)                                        
 14 Allen, Olivia              9 LIFE-ST              1:27.25    1:25.70  
                  40.34     1:25.70 (45.36)                                        
 15 Saldana, Zoe               9 AAAA-ST              1:28.07    1:27.12  
                  41.91     1:27.12 (45.21)                                        
 16 Jones, Kinley              8 SASA-ST              1:26.80    1:27.72  
                  39.37     1:27.72 (48.35)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Donofrio, Madison         10 AAAA-ST              1:22.27    1:17.22  
                  36.06     1:17.22 (41.16)                                        
  2 Cronk, Carli              10 AAAA-ST              1:20.96    1:18.02  
                  36.11     1:18.02 (41.91)                                        
  3 Villatoro, Lindsay         9 AAAA-ST              1:22.71    1:18.49  
                  37.45     1:18.49 (41.04)                                        
  4 Holmes, Natalie            9 MSC-ST               1:21.95    1:18.99  
                  36.46     1:18.99 (42.53)                                        
  5 Zinsmeister, Eryn         10 SASA-ST              1:24.04    1:20.26  
                  36.86     1:20.26 (43.40)                                        
  6 Mandacina, Parker          9 AAAA-ST              1:30.21    1:20.84  
                  38.60     1:20.84 (42.24)                                        
  7 Kelner, Calista           10 SASA-ST              1:23.47    1:21.22  
                  37.66     1:21.22 (43.56)                                        
  8 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST              1:22.23    1:21.32  
                  37.71     1:21.32 (43.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Field, Sydney             10 AAAA-ST              1:23.26    1:21.38  
                  37.91     1:21.38 (43.47)                                        
 10 Schiffelbein, Lilly       10 AQSA-ST              1:25.82    1:22.53  
                  37.47     1:22.53 (45.06)                                        
 11 Purtell, Zoe              10 AAAA-ST              1:22.32    1:23.90  
                  40.81     1:23.90 (43.09)                                        
 12 Smith, Lillie             10 AAAA-ST              1:24.38    1:24.24  
                  38.20     1:24.24 (46.04)                                        
 13 Deykin, Kate              10 SASA-ST              1:24.63    1:24.32  
                  40.38     1:24.32 (43.94)                                        
 14 Head, Molly                9 AAAA-ST              1:31.25    1:25.46  
                  39.64     1:25.46 (45.82)                                        
 15 Jones, Kinley              8 SASA-ST              1:30.18    1:26.80  
                  38.90     1:26.80 (47.90)                                        
 16 Allen, Olivia              9 LIFE-ST              1:28.32    1:27.25  
                  41.74     1:27.25 (45.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Saldana, Zoe               9 AAAA-ST              1:28.50    1:28.07  
                  41.80     1:28.07 (46.27)                                        
 18 Valdez, Amanda            10 AAAA-ST              1:29.82    1:28.17  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Leftwich, Megan            8 HSC-ST               1:31.09    1:29.02  
                  39.36     1:29.02 (49.66)                                        
 20 Kapoor, Rachel            10 AAAA-ST              1:28.95    1:29.39  
                  43.09     1:29.39 (46.30)                                        
 21 Wilson, Addy               9 AAAA-ST              1:29.83    1:29.40  
                  42.88     1:29.40 (46.52)                                        
 22 Ramirez-Remond, Maria     10 LIFE-ST              1:29.20    1:29.78  
                  41.42     1:29.78 (48.36)                                        
 23 Ochoa, Sophie             10 AAAA-ST              1:31.39    1:32.66  
                  43.69     1:32.66 (48.97)                                        
 -- Guajardo, Helen           10 AAAA-ST              1:27.43         DQ  
                  42.11          DQ (45.58)                                        
 -- Hartman, Zoee             10 SASA-ST              1:22.87         DQ  
                  35.48          DQ (44.24)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cronk, Carli              10 AAAA-ST              2:51.17    2:44.55  
                  36.79     1:16.98 (40.19)     2:09.57 (52.59)     2:44.55 (34.98)
  2 Zinsmeister, Eryn         10 SASA-ST              2:55.28    2:48.30  
                  37.44     1:21.02 (43.58)     2:10.70 (49.68)     2:48.30 (37.60)
  3 Mandacina, Parker          9 AAAA-ST              2:52.98    2:49.09  
                  38.62     1:22.62 (44.00)     2:11.36 (48.74)     2:49.09 (37.73)
  4 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST               2:57.44    2:53.69  
                  38.48     1:23.39 (44.91)     2:15.67 (52.28)     2:53.69 (38.02)
  5 Field, Sydney             10 AAAA-ST              2:55.78    2:55.27  
                  38.71     1:23.81 (45.10)     2:16.32 (52.51)     2:55.27 (38.95)
  6 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST              2:57.35    2:57.24  
                  38.52     1:22.92 (44.40)     2:17.26 (54.34)     2:57.24 (39.98)
  7 Deykin, Kate              10 SASA-ST              3:01.99    2:58.01  
                  41.84     1:27.92 (46.08)     2:19.67 (51.75)     2:58.01 (38.34)
  8 Phillips-Duncan, Cassidy   9 HSC-ST               3:02.18    3:05.64  
                  43.48     1:29.31 (45.83)     2:24.72 (55.41)     3:05.64 (40.92)
B - Final
  9 Kelner, Calista           10 SASA-ST              3:05.21    2:57.26  
                  39.07     1:25.63 (46.56)     2:21.95 (56.32)     2:57.26 (35.31)
 10 Saldana, Zoe               9 AAAA-ST              3:06.51    3:05.08  
                  43.83     1:29.71 (45.88)     2:25.08 (55.37)     3:05.08 (40.00)
 11 Metzger, Marlee           10 SASA-ST              3:07.95    3:07.88  
                  47.37     1:32.28 (44.91)     2:25.66 (53.38)     3:07.88 (42.22)
 12 Jones, Kinley              8 SASA-ST              3:08.94    3:08.51  
                  42.10     1:29.49 (47.39)     2:27.72 (58.23)     3:08.51 (40.79)
 13 Wilson, Addy               9 AAAA-ST              3:03.95    3:09.58  
                  44.18     1:30.68 (46.50)     2:26.41 (55.73)     3:09.58 (43.17)
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cronk, Carli              10 AAAA-ST              2:59.79    2:51.17  
                  38.69     1:23.52 (44.83)     2:15.50 (51.98)     2:51.17 (35.67)
  2 Mandacina, Parker          9 AAAA-ST              3:05.86    2:52.98  
                  39.37     1:25.55 (46.18)     2:15.12 (49.57)     2:52.98 (37.86)
  3 Zinsmeister, Eryn         10 SASA-ST              2:59.02    2:55.28  
                  39.93     1:23.20 (43.27)     2:16.33 (53.13)     2:55.28 (38.95)
  4 Field, Sydney             10 AAAA-ST              2:59.70    2:55.78  
                  38.74     1:23.27 (44.53)     2:16.68 (53.41)     2:55.78 (39.10)
  5 Vanderweele, Holly        10 WAVE-ST              2:55.90    2:57.35  
                  38.74     1:24.14 (45.40)     2:18.18 (54.04)     2:57.35 (39.17)
  6 CastellanosFrederick, Be  10 CBA-ST               3:02.55    2:57.44  
                  39.01     1:25.66 (46.65)     2:19.65 (53.99)     2:57.44 (37.79)
  7 Deykin, Kate              10 SASA-ST              3:01.56    3:01.99  
                  42.43     1:27.40 (44.97)     2:22.68 (55.28)     3:01.99 (39.31)
  8 Phillips-Duncan, Cassidy   9 HSC-ST               3:08.84    3:02.18  
                  41.63     1:27.67 (46.04)     2:21.59 (53.92)     3:02.18 (40.59)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wilson, Addy               9 AAAA-ST              3:14.28    3:03.95  
                  41.64     1:27.44 (45.80)     2:24.08 (56.64)     3:03.95 (39.87)
 10 Kelner, Calista           10 SASA-ST              3:05.79    3:05.21  
                  39.77     1:30.65 (50.88)     2:29.78 (59.13)     3:05.21 (35.43)
 11 Saldana, Zoe               9 AAAA-ST              3:14.83    3:06.51  
                  43.75     1:30.36 (46.61)     2:26.44 (56.08)     3:06.51 (40.07)
 12 Metzger, Marlee           10 SASA-ST              3:05.98    3:07.95  
                  48.05     1:32.61 (44.56)     2:27.40 (54.79)     3:07.95 (40.55)
 13 Jones, Kinley              8 SASA-ST              3:14.22    3:08.94  
                  42.35     1:30.28 (47.93)     2:26.99 (56.71)     3:08.94 (41.95)
 -- Allen, Olivia              9 LIFE-ST              2:58.38         DQ  
                  45.36     1:33.49 (48.13)     2:26.77 (53.28)          DQ (39.90)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:09.02    2:04.75  
     1) Donofrio, Madison 10            2) Purtell, Zoe 10                
     3) Smith, Lillie 10                4) Cronk, Carli 10                
                  31.87     1:03.70 (31.83)     1:36.03 (32.33)     2:04.75 (28.72)
  3 Streamline Aquatics-ST  'A'                       2:12.28    2:08.57  
     1) Hartman, Zoee 10                2) Deykin, Kate 10                
     3) Zinsmeister, Eryn 10            4) Metzger, Marlee 10             
                  31.68     1:04.24 (32.56)     1:36.28 (32.04)     2:08.57 (32.29)
  5 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            2:16.67    2:12.39  
     1) Boutin, Hayley 9                2) Mandacina, Parker 9            
     3) Field, Sydney 10                4) Ramirez Meza, Ana 10           
                  33.84     1:07.49 (33.65)     1:40.07 (32.58)     2:12.39 (32.32)
 -- Aqua Swift Aquatics-ST  'A'                       2:30.80         DQ  
     1) Arch, Macy 10                   2) Brehmer, Abby 9                
     3) Parnell, Haylee 9               4) Schiffelbein, Lilly 10         
                  38.02     1:13.77 (35.75)     1:55.42 (41.65)          DQ (33.03)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:28.52    2:23.09  
     1) Donofrio, Madison 10            2) Mandacina, Parker 9            
     3) Boutin, Hayley 9                4) Cronk, Carli 10                
                  36.93     1:19.80 (42.87)     1:53.63 (33.83)     2:23.09 (29.46)
  3 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            2:33.72    2:30.04  
     1) Smith, Lillie 10                2) Field, Sydney 10               
     3) Purtell, Zoe 10                 4) Huerta, Averly 10              
                  37.57     1:19.47 (41.90)     1:56.00 (36.53)     2:30.04 (34.04)
  5 Aqua Swift Aquatics-ST  'A'                       2:38.80    2:37.30  
     1) Arch, Macy 10                   2) Parnell, Haylee 9              
     3) Schiffelbein, Lilly 10          4) Menz, Aubrey 10                
                  40.37     1:25.80 (45.43)     2:05.12 (39.32)     2:37.30 (32.18)
 -- Streamline Aquatics-ST  'A'                       2:29.83         DQ  
     1) Zinsmeister, Eryn 10            2) Deykin, Kate 10                
     3) Hartman, Zoee 10                4) Metzger, Marlee 10             
                                1:21.80 ( )     1:59.53 (37.73)          DQ (31.82)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Edmonds, Callie           12 CBA-ST                 28.19      28.18  
  2 Errizuriz, Kae Dee        11 BAS-ST                 29.22      28.54  
  3 Ward, Carissa             11 HSC-ST                 29.06      29.06  
  4 Crisp, Becca              12 AAAA-ST                29.37      29.07  
  5 Correa, Libby             12 WAVE-ST                29.41      29.18  
  6 Maldonado, Riki           12 SASA-ST                29.25      29.19  
  7 Beller, Mallory           12 HSC-ST                 29.44      29.42  
  8 Hibbetts, Haley           11 AAAA-ST                29.41      29.45  
B - Final
  9 Barnes, Riley             11 AAAA-ST                29.92      28.83  
 10 Zaltsman, Emily           12 WAVE-ST                29.86      29.23  
 11 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST                29.62      29.33  
 12 Fuhrman, Hannah           12 WAVE-ST                29.46      29.57  
 13 Reaves, Katie             12 AAAA-ST                29.55      29.70  
 14 Guinan, Emma              12 AAAA-ST                29.46      29.73  
 15 Hernandez Andino, Daira   12 SASA-ST                29.54      29.75  
 16 Graves, Catie             12 HSC-ST                 29.90      30.30  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Edmonds, Callie           12 CBA-ST                 30.99      28.19  
  2 Ward, Carissa             11 HSC-ST                 29.63      29.06  
  3 Errizuriz, Kae Dee        11 BAS-ST                 29.77      29.22  
  4 Maldonado, Riki           12 SASA-ST                29.43      29.25  
  5 Crisp, Becca              12 AAAA-ST                29.36      29.37  
  6 Correa, Libby             12 WAVE-ST                29.54      29.41  
  6 Hibbetts, Haley           11 AAAA-ST                29.71      29.41  
  8 Beller, Mallory           12 HSC-ST                 30.13      29.44  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fuhrman, Hannah           12 WAVE-ST                29.93      29.46  
  9 Guinan, Emma              12 AAAA-ST                30.36      29.46  
 11 Hernandez Andino, Daira   12 SASA-ST                30.00      29.54  
 12 Reaves, Katie             12 AAAA-ST                30.72      29.55  
 13 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST                29.50      29.62  
 14 Zaltsman, Emily           12 WAVE-ST                30.31      29.86  
 15 Graves, Catie             12 HSC-ST                 29.88      29.90  
 16 Barnes, Riley             11 AAAA-ST                29.93      29.92  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lai, Joyce                12 AAAA-ST                30.45      30.09  
 18 Chimbunde, Bella          12 CBA-ST                 30.29      30.12  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lazaga, Allison           12 MM-ST                  30.27      30.17  
 20 Ganser, Gabi              12 AAAA-ST                31.35      30.47  
 21 Goodson, Anna Kate        11 HOT-ST                 30.54      30.52  
 22 Torres, Daniela           11 LIFE-ST                31.01      30.58  
 23 Batiz, Francesca          11 AAAA-ST                30.19      30.61  
 24 Palmisano, Mary           12 WAVE-ST                29.68      30.73  
 25 Lilly, Caroline           11 AAAA-ST                35.66L     30.74  
 25 Bourquin, Paige           12 LIFE-ST                30.60      30.74  
 27 Gunn, Delaney             12 AAAA-ST                30.88      30.76  
 27 Allen, Shelby             12 LIFE-ST                30.23      30.76  
 29 Castillo, Lyriq           12 AAAA-ST                31.14      30.86  
 30 Zadel, Lizzie             11 SASA-ST                31.12      31.49  
 31 Laechelin, Amy            12 AAAA-ST                31.26      31.75  
 32 Hunter, Hannah            12 MM-ST                  30.74      31.80  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Correa, Catie             12 WAVE-ST              1:02.87    1:01.33  
                  29.87     1:01.33 (31.46)                                        
  2 Edmonds, Callie           12 CBA-ST               1:03.18    1:01.38  
                  29.44     1:01.38 (31.94)                                        
  3 Guinan, Emma              12 AAAA-ST              1:03.53    1:01.95  
                  30.15     1:01.95 (31.80)                                        
  4 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST              1:03.48    1:02.52  
                  30.00     1:02.52 (32.52)                                        
  5 Mueller, Riley            12 HSC-ST               1:01.77    1:02.93  
                  30.61     1:02.93 (32.32)                                        
  6 Faux, Ava                 12 WAVE-ST              1:02.58    1:03.22  
                  30.03     1:03.22 (33.19)                                        
  7 Gomez, Sofia              12 CLUB-ST              1:02.52    1:03.61  
                  30.26     1:03.61 (33.35)                                        
  8 Mueller, Beth             12 HSC-ST               1:03.55    1:03.98  
                  30.53     1:03.98 (33.45)                                        
B - Final
  9 Errizuriz, Kae Dee        11 BAS-ST               1:04.30    1:02.25  
                  29.40     1:02.25 (32.85)                                        
 10 Bellin, Gabi              12 AAAA-ST              1:04.44    1:03.13  
                  30.78     1:03.13 (32.35)                                        
 11 Logsdon, Amber            12 AAAA-ST              1:05.05    1:03.46  
                  30.48     1:03.46 (32.98)                                        
 12 Beller, Mallory           12 HSC-ST               1:04.19    1:04.01  
                  30.90     1:04.01 (33.11)                                        
 13 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST              1:05.03    1:04.57  
                  30.55     1:04.57 (34.02)                                        
 14 Fuhrman, Hannah           12 WAVE-ST              1:05.26    1:05.07  
                  30.94     1:05.07 (34.13)                                        
 15 Black, Meriden            11 SASA-ST              1:04.71    1:05.34  
                  31.22     1:05.34 (34.12)                                        
 16 Maldonado, Riki           12 SASA-ST              1:05.45    1:05.85  
                  31.91     1:05.85 (33.94)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mueller, Riley            12 HSC-ST               1:03.10    1:01.77  
                  29.52     1:01.77 (32.25)                                        
  2 Gomez, Sofia              12 CLUB-ST              1:04.87    1:02.52  
                  29.80     1:02.52 (32.72)                                        
  3 Faux, Ava                 12 WAVE-ST              1:03.25    1:02.58  
                  29.49     1:02.58 (33.09)                                        
  4 Correa, Catie             12 WAVE-ST              1:03.39    1:02.87  
                  30.54     1:02.87 (32.33)                                        
  5 Edmonds, Callie           12 CBA-ST               1:06.34    1:03.18  
                  30.11     1:03.18 (33.07)                                        
  6 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST              1:04.81    1:03.48  
                  30.53     1:03.48 (32.95)                                        
  7 Guinan, Emma              12 AAAA-ST              1:04.53    1:03.53  
                  31.22     1:03.53 (32.31)                                        
  8 Mueller, Beth             12 HSC-ST               1:03.74    1:03.55  
                  29.70     1:03.55 (33.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Beller, Mallory           12 HSC-ST               1:05.84    1:04.19  
                  30.52     1:04.19 (33.67)                                        
 10 Errizuriz, Kae Dee        11 BAS-ST               1:06.12    1:04.30  
                  30.62     1:04.30 (33.68)                                        
 11 Bellin, Gabi              12 AAAA-ST              1:06.09    1:04.44  
                  31.53     1:04.44 (32.91)                                        
 12 Bellin, Gretta            11 AAAA-ST              1:04.22    1:04.62  
                  31.31     1:04.62 (33.31)                                        
 13 Black, Meriden            11 SASA-ST              1:06.04    1:04.71  
                  31.25     1:04.71 (33.46)                                        
 14 Lazaga, Allison           12 MM-ST                1:04.40    1:04.76  
                  31.42     1:04.76 (33.34)                                        
 15 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST              1:07.02    1:05.03  
                  31.15     1:05.03 (33.88)                                        
 16 Logsdon, Amber            12 AAAA-ST              1:05.34    1:05.05  
                  31.16     1:05.05 (33.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fuhrman, Hannah           12 WAVE-ST              1:06.57    1:05.26  
                  31.11     1:05.26 (34.15)                                        
 18 Maldonado, Riki           12 SASA-ST              1:05.12    1:05.45  
                  31.52     1:05.45 (33.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chimbunde, Bella          12 CBA-ST               1:06.11    1:05.75  
                  31.53     1:05.75 (34.22)                                        
 20 Ward, Carissa             11 HSC-ST               1:05.97    1:05.76  
                  30.74     1:05.76 (35.02)                                        
 21 Lai, Joyce                12 AAAA-ST              1:07.31    1:05.87  
                  30.89     1:05.87 (34.98)                                        
 22 Kanary, Karina            11 HSC-ST               1:05.80    1:05.96  
                  31.94     1:05.96 (34.02)                                        
 23 Palmisano, Mary           12 WAVE-ST              1:08.26    1:06.22  
                  32.41     1:06.22 (33.81)                                        
 24 Hibbetts, Haley           11 AAAA-ST              1:04.93    1:06.53  
                  31.57     1:06.53 (34.96)                                        
 25 Zaltsman, Emily           12 WAVE-ST              1:07.71    1:06.87  
                  32.80     1:06.87 (34.07)                                        
 26 Reaves, Katie             12 AAAA-ST              1:07.77    1:07.00  
                  32.01     1:07.00 (34.99)                                        
 27 Goodson, Anna Kate        11 HOT-ST               1:06.90    1:07.02  
                  31.67     1:07.02 (35.35)                                        
 28 Boutin, Gala              11 AAAA-ST              1:08.28    1:07.18  
                  32.52     1:07.18 (34.66)                                        
 29 Zadel, Lizzie             11 SASA-ST              1:06.09    1:07.33  
                  32.71     1:07.33 (34.62)                                        
 30 Allen, Shelby             12 LIFE-ST              1:07.65    1:07.41  
                  32.50     1:07.41 (34.91)                                        
 31 Weisbruch, Delaney        11 PRGN-ST              1:08.26    1:08.17  
                  32.75     1:08.17 (35.42)                                        
 32 Laechelin, Amy            12 AAAA-ST              1:07.33    1:08.55  
                  33.98     1:08.55 (34.57)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST               2:19.29    2:11.66  
                  30.33     1:03.76 (33.43)     1:38.33 (34.57)     2:11.66 (33.33)
  2 Perucca, Haley            11 HSC-ST               2:16.95    2:13.12  
                  30.41     1:05.62 (35.21)   2:13.12 (1:07.50)                    
  3 Mealey, Maddie            11 SASA-ST              2:15.26    2:15.49  
                  30.90     1:05.28 (34.38)     1:41.09 (35.81)     2:15.49 (34.40)
  4 Black, Meriden            11 SASA-ST              2:18.87    2:16.55  
                  31.37     1:06.33 (34.96)     1:42.29 (35.96)     2:16.55 (34.26)
  5 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST              2:19.18    2:17.10  
                  30.90     1:05.84 (34.94)     1:41.77 (35.93)     2:17.10 (35.33)
  6 Brehm, Taylor             12 AAAA-ST              2:19.48    2:18.37  
                  31.76     1:06.84 (35.08)     1:43.15 (36.31)     2:18.37 (35.22)
  7 Torres, Daniela           11 LIFE-ST              2:21.31    2:18.62  
                  32.10     1:08.10 (36.00)     1:44.05 (35.95)     2:18.62 (34.57)
  8 Maldonado, Riki           12 SASA-ST              2:20.95    2:20.99  
                  31.69     1:06.83 (35.14)     1:44.77 (37.94)     2:20.99 (36.22)
B - Final
  9 Logsdon, Amber            12 AAAA-ST              2:21.81    2:18.74  
                  32.64     1:08.17 (35.53)     1:44.64 (36.47)     2:18.74 (34.10)
 10 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST              2:21.85    2:20.52  
                  31.78     1:07.02 (35.24)     1:44.71 (37.69)     2:20.52 (35.81)
 11 Errizuriz, Kae Dee        11 BAS-ST               2:25.66    2:23.06  
                  31.08     1:06.75 (35.67)     1:45.20 (38.45)     2:23.06 (37.86)
 12 Beller, Mallory           12 HSC-ST               2:22.60    2:23.47  
                  32.64     1:08.78 (36.14)     1:46.48 (37.70)     2:23.47 (36.99)
 13 Weisbruch, Delaney        11 PRGN-ST              2:27.09    2:25.46  
                  33.41     1:10.02 (36.61)     1:48.27 (38.25)     2:25.46 (37.19)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mealey, Maddie            11 SASA-ST              2:19.51    2:15.26  
                  30.88     1:05.28 (34.40)     1:40.88 (35.60)     2:15.26 (34.38)
  2 Perucca, Haley            11 HSC-ST               2:19.64    2:16.95  
                  31.56     1:06.73 (35.17)     1:42.44 (35.71)     2:16.95 (34.51)
  3 Black, Meriden            11 SASA-ST              2:21.90    2:18.87  
                  31.84     1:07.52 (35.68)     1:43.72 (36.20)     2:18.87 (35.15)
  4 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST              2:21.45    2:19.18  
                  32.09     1:07.51 (35.42)     1:43.92 (36.41)     2:19.18 (35.26)
  5 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST               2:18.74    2:19.29  
                  32.32     1:07.68 (35.36)     1:44.49 (36.81)     2:19.29 (34.80)
  6 Brehm, Taylor             12 AAAA-ST              2:22.67    2:19.48  
                  32.41     1:08.24 (35.83)     1:44.74 (36.50)     2:19.48 (34.74)
  7 Lazaga, Allison           12 MM-ST                2:22.71    2:20.75  
                  32.52     1:08.88 (36.36)     1:45.44 (36.56)     2:20.75 (35.31)
  8 Maldonado, Riki           12 SASA-ST              2:27.46    2:20.95  
                  31.26     1:07.17 (35.91)     1:44.29 (37.12)     2:20.95 (36.66)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Torres, Daniela           11 LIFE-ST              2:26.30    2:21.31  
                  32.87     1:09.07 (36.20)     1:46.14 (37.07)     2:21.31 (35.17)
 10 Logsdon, Amber            12 AAAA-ST              2:22.45    2:21.81  
                  33.23     1:09.68 (36.45)     1:46.76 (37.08)     2:21.81 (35.05)
 11 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST              2:29.06    2:21.85  
                  31.33     1:06.81 (35.48)     1:43.88 (37.07)     2:21.85 (37.97)
 12 Beller, Mallory           12 HSC-ST               2:21.91    2:22.60  
                  33.17     1:09.33 (36.16)     1:46.19 (36.86)     2:22.60 (36.41)
 13 Errizuriz, Kae Dee        11 BAS-ST               2:26.37    2:25.66  
                  32.03     1:08.92 (36.89)     1:47.66 (38.74)     2:25.66 (38.00)
 14 Robbins, Hannah           12 AAAA-ST              2:29.63    2:25.73  
                  33.47     1:09.82 (36.35)     1:47.92 (38.10)     2:25.73 (37.81)
 15 Weisbruch, Delaney        11 PRGN-ST              2:28.39    2:27.09  
                  33.62     1:10.84 (37.22)     1:49.26 (38.42)     2:27.09 (37.83)
 16 Laechelin, Amy            12 AAAA-ST              2:27.10    2:27.72  
                  33.81     1:11.56 (37.75)     1:50.08 (38.52)     2:27.72 (37.64)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Jada               11 AAAA-ST              6:09.07    5:43.43  
                  30.89     1:04.32 (33.43)     1:39.03 (34.71)     2:13.71 (34.68)
        2:48.73 (35.02)     3:24.21 (35.48)     3:59.55 (35.34)     4:35.34 (35.79)
        5:09.97 (34.63)     5:43.43 (33.46)                                        
  2 Bermudez, Lilly Koi       11 AAAA-ST              6:08.59    5:57.96  
                  32.29     1:08.13 (35.84)     1:45.10 (36.97)     2:22.06 (36.96)
        2:59.33 (37.27)     3:36.17 (36.84)     4:12.84 (36.67)     4:48.91 (36.07)
        5:24.61 (35.70)     5:57.96 (33.35)                                        
  3 Faux, Ava                 12 WAVE-ST              6:10.25    6:06.61  
                  31.40     1:05.90 (34.50)     1:42.80 (36.90)     2:20.13 (37.33)
        2:57.88 (37.75)     3:35.98 (38.10)     4:14.86 (38.88)     4:53.77 (38.91)
        5:32.00 (38.23)     6:06.61 (34.61)                                        
  4 Logsdon, Amber            12 AAAA-ST              6:12.65    6:09.63  
                  32.92     1:09.19 (36.27)     1:47.53 (38.34)     2:25.39 (37.86)
        3:02.31 (36.92)     3:40.48 (38.17)     4:18.42 (37.94)     4:56.44 (38.02)
        5:34.44 (38.00)     6:09.63 (35.19)                                        
  5 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST              6:08.78    6:10.97  
                  32.28     1:09.19 (36.91)     1:46.99 (37.80)     2:25.05 (38.06)
        3:03.52 (38.47)     3:42.05 (38.53)     4:20.47 (38.42)     4:58.29 (37.82)
        5:35.85 (37.56)     6:10.97 (35.12)                                        
  6 Flores, Penelope          12 SASA-ST              6:09.64    6:11.41  
                  31.19     1:07.63 (36.44)     1:45.53 (37.90)     2:23.96 (38.43)
        3:02.58 (38.62)     3:40.73 (38.15)     4:19.36 (38.63)     4:57.95 (38.59)
        5:35.19 (37.24)     6:11.41 (36.22)                                        
  7 Fuhrman, Hannah           12 WAVE-ST              6:16.99    6:12.39  
                  31.82     1:07.89 (36.07)     1:46.12 (38.23)     2:24.55 (38.43)
        3:02.33 (37.78)     3:41.05 (38.72)     4:19.26 (38.21)     4:58.57 (39.31)
        5:36.41 (37.84)     6:12.39 (35.98)                                        
  8 Bellin, Gabi              12 AAAA-ST              5:53.24L   6:13.31  
                  34.43     1:12.21 (37.78)     1:50.89 (38.68)     2:29.28 (38.39)
        3:07.71 (38.43)     3:46.16 (38.45)     4:24.14 (37.98)     5:02.32 (38.18)
        5:38.88 (36.56)     6:13.31 (34.43)                                        
  9 Bellin, Gretta            11 AAAA-ST              6:30.70    6:17.74  
                  35.93     1:14.65 (38.72)     1:53.77 (39.12)     2:32.75 (38.98)
        3:11.05 (38.30)     3:49.24 (38.19)     4:26.72 (37.48)     5:04.25 (37.53)
        5:41.62 (37.37)     6:17.74 (36.12)                                        
 10 Kanary, Karina            11 HSC-ST               6:28.91    6:20.83  
                  33.02     1:10.31 (37.29)     1:48.54 (38.23)     2:27.68 (39.14)
        3:06.87 (39.19)     3:46.11 (39.24)     4:26.07 (39.96)     5:05.54 (39.47)
        5:45.09 (39.55)     6:20.83 (35.74)                                        
 11 Weisbruch, Delaney        11 PRGN-ST              6:37.43    6:26.22  
                  33.57     1:12.20 (38.63)     1:53.38 (41.18)     2:34.08 (40.70)
        3:14.23 (40.15)     3:54.46 (40.23)     4:33.85 (39.39)     5:12.77 (38.92)
        5:49.89 (37.12)     6:26.22 (36.33)                                        
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logsdon, Amber            12 AAAA-ST             21:27.03   20:49.60  
                  32.98     1:10.23 (37.25)     1:47.86 (37.63)     2:24.95 (37.09)
        3:02.04 (37.09)     3:39.39 (37.35)     4:16.43 (37.04)     4:53.55 (37.12)
        5:31.19 (37.64)     6:08.82 (37.63)     6:47.31 (38.49)     7:24.69 (37.38)
        8:02.10 (37.41)     8:40.76 (38.66)     9:19.15 (38.39)     9:57.67 (38.52)
       10:36.02 (38.35)    11:14.66 (38.64)    11:53.05 (38.39)    12:31.40 (38.35)
       13:09.08 (37.68)    13:47.99 (38.91)    14:26.98 (38.99)    15:04.32 (37.34)
       15:43.87 (39.55)    16:21.81 (37.94)    16:59.90 (38.09)    17:38.20 (38.30)
       18:16.72 (38.52)    18:55.95 (39.23)    19:34.68 (38.73)    20:12.95 (38.27)
       20:49.60 (36.65)
  2 Fuhrman, Hannah           12 WAVE-ST             21:49.54   21:50.40  
                  33.65     1:10.34 (36.69)     1:47.63 (37.29)     2:25.40 (37.77)
        3:03.62 (38.22)     3:41.75 (38.13)     4:20.55 (38.80)     4:59.51 (38.96)
        5:38.42 (38.91)     6:17.36 (38.94)     6:56.64 (39.28)     7:36.66 (40.02)
        8:15.76 (39.10)     8:54.77 (39.01)     9:34.47 (39.70)    10:13.86 (39.39)
       10:53.71 (39.85)    11:32.92 (39.21)    12:11.24 (38.32)    12:50.45 (39.21)
       13:31.02 (40.57)    14:12.13 (41.11)    14:53.29 (41.16)    15:34.67 (41.38)
       16:15.91 (41.24)    16:56.90 (40.99)    17:38.05 (41.15)    18:19.60 (41.55)
       19:01.58 (41.98)    19:45.07 (43.49)    20:26.53 (41.46)    21:08.54 (42.01)
       21:50.40 (41.86)
  3 Fowler, Macey             12 AAAA-ST             23:25.61L  22:35.19  
                  35.16     1:13.32 (38.16)     1:52.76 (39.44)     2:31.90 (39.14)
        3:11.61 (39.71)     3:51.93 (40.32)     4:31.85 (39.92)     5:12.23 (40.38)
        5:52.88 (40.65)     6:33.44 (40.56)     7:13.97 (40.53)     7:55.00 (41.03)
        8:35.93 (40.93)     9:17.62 (41.69)     9:58.40 (40.78)    10:39.85 (41.45)
       11:21.34 (41.49)    12:02.91 (41.57)    12:43.54 (40.63)    13:25.59 (42.05)
       14:07.38 (41.79)    14:49.68 (42.30)    15:31.20 (41.52)    16:13.60 (42.40)
       16:56.39 (42.79)    17:39.02 (42.63)    18:22.26 (43.24)    19:05.68 (43.42)
       19:47.37 (41.69)    20:30.01 (42.64)    21:12.61 (42.60)    21:54.94 (42.33)
       22:35.19 (40.25)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Edmonds, Callie           12 CBA-ST                 32.11      31.67  
  2 Lai, Joyce                12 AAAA-ST                32.47      32.21  
  3 Bellin, Gretta            11 AAAA-ST                33.73      32.85  
  4 Gomez, Sofia              12 CLUB-ST                32.15      32.93  
  5 Ward, Carissa             11 HSC-ST                 33.31      33.20  
  6 Pangburn, Janci           11 AAAA-ST                33.35      33.22  
  7 Beller, Mallory           12 HSC-ST                 33.57      33.65  
  8 Bourquin, Paige           12 LIFE-ST                32.68      33.70  
B - Final
  9 Goodson, Anna Kate        11 HOT-ST                 34.27      33.60  
  9 Crisp, Becca              12 AAAA-ST                33.76      33.60  
 11 Frias Rodriguez, Kenya    12 MM-ST                  34.76      34.38  
 12 Errizuriz, Kae Dee        11 BAS-ST                 35.18      34.60  
 13 Ganser, Gabi              12 AAAA-ST                34.48      34.78  
 14 Flores, Penelope          12 SASA-ST                35.28      34.99  
 15 Boutin, Gala              11 AAAA-ST                34.80      35.06  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Faux, Ava                 12 WAVE-ST                32.99      32.08  
  2 Edmonds, Callie           12 CBA-ST                 33.96      32.11  
  3 Gomez, Sofia              12 CLUB-ST                33.98      32.15  
  4 Lai, Joyce                12 AAAA-ST                33.65      32.47  
  5 Bourquin, Paige           12 LIFE-ST                34.57      32.68  
  6 Ward, Carissa             11 HSC-ST                 35.00      33.31  
  7 Pangburn, Janci           11 AAAA-ST                33.91      33.35  
  8 Beller, Mallory           12 HSC-ST                 33.28      33.57  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bellin, Gretta            11 AAAA-ST                34.50      33.73  
 10 Crisp, Becca              12 AAAA-ST                34.40      33.76  
 11 Goodson, Anna Kate        11 HOT-ST                 34.88      34.27  
 12 Ganser, Gabi              12 AAAA-ST                40.03L     34.48  
 13 Frias Rodriguez, Kenya    12 MM-ST                  35.19      34.76  
 14 Boutin, Gala              11 AAAA-ST                34.94      34.80  
 15 Errizuriz, Kae Dee        11 BAS-ST                 35.13      35.18  
 16 Flores, Penelope          12 SASA-ST                34.51      35.28  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Palmisano, Mary           12 WAVE-ST                34.91      35.31  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Edmonds, Callie           12 CBA-ST               1:08.30    1:08.40  
                1:08.40         1:08.40 ( )                                        
  2 Mealey, Maddie            11 SASA-ST              1:10.84    1:10.69  
                  34.50     1:10.69 (36.19)                                        
  3 Lai, Joyce                12 AAAA-ST              1:11.12    1:10.92  
                  34.48     1:10.92 (36.44)                                        
  4 Pangburn, Janci           11 AAAA-ST              1:10.62    1:11.68  
                  35.34     1:11.68 (36.34)                                        
  5 Bellin, Gretta            11 AAAA-ST              1:12.98    1:11.98  
                  34.88     1:11.98 (37.10)                                        
  6 Bourquin, Paige           12 LIFE-ST              1:13.19    1:12.09  
                  35.08     1:12.09 (37.01)                                        
  7 Kanary, Karina            11 HSC-ST               1:13.51    1:14.11  
                  36.21     1:14.11 (37.90)                                        
  8 Black, Meriden            11 SASA-ST              1:13.64    1:14.73  
                  37.10     1:14.73 (37.63)                                        
B - Final
  9 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST               1:13.97    1:11.84  
                  35.32     1:11.84 (36.52)                                        
 10 Goodson, Anna Kate        11 HOT-ST               1:13.85    1:12.07  
                  34.61     1:12.07 (37.46)                                        
 11 Hibbetts, Haley           11 AAAA-ST              1:14.01    1:13.58  
                  36.41     1:13.58 (37.17)                                        
 12 Correa, Libby             12 WAVE-ST              1:14.70    1:13.83  
                  36.62     1:13.83 (37.21)                                        
 13 Boutin, Gala              11 AAAA-ST              1:15.13    1:14.51  
                  36.30     1:14.51 (38.21)                                        
 14 Johnson, Kara             12 AAAA-ST              1:14.77    1:14.59  
                  36.15     1:14.59 (38.44)                                        
 15 Ganser, Gabi              12 AAAA-ST              1:15.04    1:14.96  
                  36.79     1:14.96 (38.17)                                        
 16 Ward, Carissa             11 HSC-ST               1:15.25    1:16.40  
                  37.03     1:16.40 (39.37)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Edmonds, Callie           12 CBA-ST               1:13.62    1:08.30  
                  33.33     1:08.30 (34.97)                                        
  2 Pangburn, Janci           11 AAAA-ST              1:12.87    1:10.62  
                  35.28     1:10.62 (35.34)                                        
  3 Mealey, Maddie            11 SASA-ST              1:12.60    1:10.84  
                  34.27     1:10.84 (36.57)                                        
  4 Lai, Joyce                12 AAAA-ST              1:13.77    1:11.12  
                  35.03     1:11.12 (36.09)                                        
  5 Bermudez, Lilly Koi       11 AAAA-ST              1:13.69    1:11.58  
                  35.45     1:11.58 (36.13)                                        
  6 Bellin, Gretta            11 AAAA-ST              1:12.37    1:12.98  
                  36.18     1:12.98 (36.80)                                        
  7 Bourquin, Paige           12 LIFE-ST              1:15.00    1:13.19  
                  35.21     1:13.19 (37.98)                                        
  8 Kanary, Karina            11 HSC-ST               1:17.80    1:13.51  
                  35.02     1:13.51 (38.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Black, Meriden            11 SASA-ST              1:15.08    1:13.64  
                  36.93     1:13.64 (36.71)                                        
 10 Goodson, Anna Kate        11 HOT-ST               1:13.64    1:13.85  
                  36.28     1:13.85 (37.57)                                        
 11 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST               1:13.13    1:13.97  
                  36.58     1:13.97 (37.39)                                        
 12 Hibbetts, Haley           11 AAAA-ST              1:13.58    1:14.01  
                  36.88     1:14.01 (37.13)                                        
 13 Correa, Libby             12 WAVE-ST              1:13.44    1:14.70  
                  37.10     1:14.70 (37.60)                                        
 14 Johnson, Kara             12 AAAA-ST              1:16.27    1:14.77  
                  36.64     1:14.77 (38.13)                                        
 15 Ganser, Gabi              12 AAAA-ST              1:27.78L   1:15.04  
                  36.91     1:15.04 (38.13)                                        
 16 Boutin, Gala              11 AAAA-ST              1:16.53    1:15.13  
                  37.20     1:15.13 (37.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ward, Carissa             11 HSC-ST               1:17.58    1:15.25  
                  36.90     1:15.25 (38.35)                                        
 18 Fuhrman, Hannah           12 WAVE-ST              1:16.83    1:15.33  
                  36.69     1:15.33 (38.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bellin, Gabi              12 AAAA-ST              1:16.95    1:15.34  
                  36.99     1:15.34 (38.35)                                        
 20 Palmisano, Mary           12 WAVE-ST              1:15.47    1:16.92  
                  37.05     1:16.92 (39.87)                                        
 21 Flores, Penelope          12 SASA-ST              1:16.71    1:17.51  
                  37.84     1:17.51 (39.67)                                        
 22 Zaltsman, Emily           12 WAVE-ST              1:16.77    1:17.60  
                  38.14     1:17.60 (39.46)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Correa, Catie             12 WAVE-ST              2:27.44    2:24.33  
                  34.55     1:11.51 (36.96)     1:48.87 (37.36)     2:24.33 (35.46)
  2 Edmonds, Callie           12 CBA-ST               2:29.34    2:27.61  
                  34.91     1:11.86 (36.95)     1:50.83 (38.97)     2:27.61 (36.78)
  3 Correa, Libby             12 WAVE-ST              2:29.88    2:29.05  
                  36.17     1:13.21 (37.04)     1:51.54 (38.33)     2:29.05 (37.51)
  4 Mealey, Maddie            11 SASA-ST              2:32.20    2:29.36  
                  35.15     1:12.77 (37.62)     1:51.41 (38.64)     2:29.36 (37.95)
  5 Black, Meriden            11 SASA-ST              2:33.15    2:30.81  
                  36.34     1:14.53 (38.19)     1:53.35 (38.82)     2:30.81 (37.46)
  6 Frias Rodriguez, Kenya    12 MM-ST                2:33.55    2:31.79  
                  36.25     1:15.17 (38.92)     1:54.11 (38.94)     2:31.79 (37.68)
  7 Mueller, Riley            12 HSC-ST               2:33.61    2:35.64  
                  35.15   1:54.82 (1:19.67)     2:35.58 (40.76)      2:35.64 (0.06)
  8 Goodson, Anna Kate        11 HOT-ST               2:37.57    2:37.07  
                  37.46     1:16.74 (39.28)     1:57.39 (40.65)     2:37.07 (39.68)
B - Final
  9 Laechelin, Amy            12 AAAA-ST              2:44.23    2:44.73  
                  39.11     1:20.16 (41.05)     2:03.35 (43.19)     2:44.73 (41.38)
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Correa, Catie             12 WAVE-ST              2:33.57    2:27.44  
                  35.66     1:12.92 (37.26)     1:51.09 (38.17)     2:27.44 (36.35)
  2 Edmonds, Callie           12 CBA-ST               2:39.84    2:29.34  
                  35.70     1:13.98 (38.28)     1:52.40 (38.42)     2:29.34 (36.94)
  3 Correa, Libby             12 WAVE-ST              2:32.29    2:29.88  
                  36.60     1:13.68 (37.08)     1:51.72 (38.04)     2:29.88 (38.16)
  4 Mealey, Maddie            11 SASA-ST              2:34.49    2:32.20  
                  35.22     1:13.97 (38.75)     1:53.62 (39.65)     2:32.20 (38.58)
  5 Black, Meriden            11 SASA-ST              2:39.16    2:33.15  
                  36.78     1:16.34 (39.56)     1:56.28 (39.94)     2:33.15 (36.87)
  6 Frias Rodriguez, Kenya    12 MM-ST                2:38.19    2:33.55  
                  36.58     1:15.00 (38.42)     1:55.47 (40.47)     2:33.55 (38.08)
  7 Mueller, Riley            12 HSC-ST               2:32.10    2:33.61  
                  36.40     1:15.54 (39.14)     1:55.07 (39.53)     2:33.61 (38.54)
  8 Goodson, Anna Kate        11 HOT-ST               2:37.03    2:37.57  
                  37.91     1:17.57 (39.66)     1:58.03 (40.46)     2:37.57 (39.54)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Laechelin, Amy            12 AAAA-ST              2:41.27    2:44.23  
                  38.53     1:19.40 (40.87)     2:02.17 (42.77)     2:44.23 (42.06)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Copes, Jenna              12 AAAA-ST                37.48      36.46  
  2 Gomez, Sofia              12 CLUB-ST                38.11      37.91  
  3 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST                38.59      38.35  
  4 Batiz, Francesca          11 AAAA-ST                39.32      38.77  
  5 Brehm, Taylor             12 AAAA-ST                40.04      39.63  
  6 Jones, Chloe              12 WAVE-ST                39.60      40.44  
  7 Hibbetts, Haley           11 AAAA-ST                40.90      41.60  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Copes, Jenna              12 AAAA-ST                38.85      37.48  
  2 Gomez, Sofia              12 CLUB-ST                39.57      38.11  
  3 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST                37.98      38.59  
  4 Batiz, Francesca          11 AAAA-ST                39.56      39.32  
  5 Jones, Chloe              12 WAVE-ST                39.62      39.60  
  6 Brehm, Taylor             12 AAAA-ST                39.02      40.04  
  7 Hibbetts, Haley           11 AAAA-ST                39.95      40.90  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Copes, Jenna              12 AAAA-ST              1:20.23    1:18.63  
                  37.09     1:18.63 (41.54)                                        
  2 Flores, Penelope          12 SASA-ST              1:20.22    1:19.02  
                  37.82     1:19.02 (41.20)                                        
  3 Lai, Joyce                12 AAAA-ST              1:24.01    1:21.98  
                  39.67     1:21.98 (42.31)                                        
  4 Guinan, Emma              12 AAAA-ST              1:26.06    1:24.67  
                  40.48     1:24.67 (44.19)                                        
  5 Batiz, Francesca          11 AAAA-ST              1:25.87    1:24.94  
                  40.00     1:24.94 (44.94)                                        
  6 Mueller, Beth             12 HSC-ST               1:24.72    1:25.35  
                  40.64     1:25.35 (44.71)                                        
  7 Mueller, Riley            12 HSC-ST               1:24.91    1:26.26  
                1:26.20      1:26.26 (0.06)                                        
  8 Brehm, Taylor             12 AAAA-ST              1:25.98    1:28.67  
                  42.17     1:28.67 (46.50)                                        
B - Final
  9 Fuhrman, Hannah           12 WAVE-ST              1:26.13    1:25.39  
                  41.62     1:25.39 (43.77)                                        
 10 Mealey, Maddie            11 SASA-ST              1:26.70    1:26.03  
                  40.79     1:26.03 (45.24)                                        
 11 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST              1:29.07    1:26.67  
                  40.83     1:26.67 (45.84)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Flores, Penelope          12 SASA-ST              1:20.43    1:20.22  
                  38.11     1:20.22 (42.11)                                        
  2 Copes, Jenna              12 AAAA-ST              1:24.26    1:20.23  
                  37.99     1:20.23 (42.24)                                        
  3 Lai, Joyce                12 AAAA-ST              1:24.47    1:24.01  
                  39.25     1:24.01 (44.76)                                        
  4 Mueller, Beth             12 HSC-ST               1:25.72    1:24.72  
                  41.22     1:24.72 (43.50)                                        
  5 Mueller, Riley            12 HSC-ST               1:22.40    1:24.91  
                  40.50     1:24.91 (44.41)                                        
  6 Batiz, Francesca          11 AAAA-ST              1:23.66    1:25.87  
                  40.08     1:25.87 (45.79)                                        
  7 Brehm, Taylor             12 AAAA-ST              1:24.29    1:25.98  
                  40.50     1:25.98 (45.48)                                        
  8 Guinan, Emma              12 AAAA-ST              1:23.91    1:26.06  
                  41.18     1:26.06 (44.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fuhrman, Hannah           12 WAVE-ST              1:24.98    1:26.13  
                  41.75     1:26.13 (44.38)                                        
 10 Mealey, Maddie            11 SASA-ST              1:27.06    1:26.70  
                  41.24     1:26.70 (45.46)                                        
 11 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST              1:23.12    1:29.07  
                  42.88     1:29.07 (46.19)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Scott, Jada               11 AAAA-ST              2:44.91    2:42.65  
                  35.23     1:16.33 (41.10)     1:59.19 (42.86)     2:42.65 (43.46)
  2 Lai, Joyce                12 AAAA-ST              2:53.26    2:51.02  
                  38.66     1:23.57 (44.91)     2:07.71 (44.14)     2:51.02 (43.31)
  3 Correa, Libby             12 WAVE-ST              2:58.22    2:54.72  
                  40.45     1:24.63 (44.18)     2:09.58 (44.95)     2:54.72 (45.14)
  4 Copes, Jenna              12 AAAA-ST              2:58.11    2:55.56  
                  39.99     1:24.66 (44.67)     2:10.75 (46.09)     2:55.56 (44.81)
  5 Guinan, Emma              12 AAAA-ST              2:59.48    2:58.85  
                  41.80     1:27.43 (45.63)     2:13.79 (46.36)     2:58.85 (45.06)
  6 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST              3:03.99    3:03.27  
                  42.36     1:28.06 (45.70)     2:16.80 (48.74)     3:03.27 (46.47)
  7 Boutin, Gala              11 AAAA-ST              3:07.17    3:10.02  
                  45.00     1:33.01 (48.01)     2:21.90 (48.89)     3:10.02 (48.12)
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Jada               11 AAAA-ST              3:24.40L   2:44.91  
                  37.18     1:18.42 (41.24)     2:01.86 (43.44)     2:44.91 (43.05)
  2 Lai, Joyce                12 AAAA-ST              2:56.95    2:53.26  
                  39.61     1:24.77 (45.16)     2:09.12 (44.35)     2:53.26 (44.14)
  3 Copes, Jenna              12 AAAA-ST              3:00.25    2:58.11  
                  40.95     1:26.08 (45.13)     2:12.81 (46.73)     2:58.11 (45.30)
  4 Correa, Libby             12 WAVE-ST              3:31.48L   2:58.22  
                  41.56     1:26.77 (45.21)     2:12.73 (45.96)     2:58.22 (45.49)
  5 Guinan, Emma              12 AAAA-ST              2:55.47    2:59.48  
                  41.81     1:27.70 (45.89)     2:14.76 (47.06)     2:59.48 (44.72)
  6 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST              2:59.56    3:03.99  
                  42.63     1:28.90 (46.27)     2:17.27 (48.37)     3:03.99 (46.72)
  7 Boutin, Gala              11 AAAA-ST              3:08.32    3:07.17  
                  43.50     1:31.10 (47.60)     2:19.45 (48.35)     3:07.17 (47.72)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mealey, Maddie            11 SASA-ST                30.63      30.33  
  2 Correa, Libby             12 WAVE-ST                31.95      31.32  
  3 Kanary, Karina            11 HSC-ST                 31.76      31.40  
  4 Ward, Carissa             11 HSC-ST                 31.97      31.42  
  5 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST                32.10      31.71  
  6 Pangburn, Janci           11 AAAA-ST                30.95      32.03  
  7 Bermudez, Lilly Koi       11 AAAA-ST                32.26      32.16  
  8 Crisp, Becca              12 AAAA-ST                32.01      32.18  
B - Final
  9 Bellin, Gretta            11 AAAA-ST                33.62      32.54  
 10 Zaltsman, Emily           12 WAVE-ST                32.93      32.67  
 11 Black, Meriden            11 SASA-ST                33.20      32.86  
 12 Castillo, Lyriq           12 AAAA-ST                33.37      33.09  
 13 Chimbunde, Bella          12 CBA-ST                 34.27      33.89  
 14 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST                34.28      34.15  
 15 Laechelin, Amy            12 AAAA-ST                36.62      34.28  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mealey, Maddie            11 SASA-ST                32.20      30.63  
  2 Pangburn, Janci           11 AAAA-ST                31.72      30.95  
  3 Kanary, Karina            11 HSC-ST                 32.15      31.76  
  4 Correa, Libby             12 WAVE-ST                37.85L     31.95  
  5 Ward, Carissa             11 HSC-ST                 32.91      31.97  
  6 Crisp, Becca              12 AAAA-ST                31.73      32.01  
  7 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST                32.68      32.10  
  8 Bermudez, Lilly Koi       11 AAAA-ST                31.90      32.26  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zaltsman, Emily           12 WAVE-ST                32.77      32.93  
 10 Bellin, Gabi              12 AAAA-ST                32.81      32.96  
 11 Black, Meriden            11 SASA-ST                33.70      33.20  
 12 Castillo, Lyriq           12 AAAA-ST                33.84      33.37  
 13 Bellin, Gretta            11 AAAA-ST                33.19      33.62  
 14 Chimbunde, Bella          12 CBA-ST                 33.82      34.27  
 15 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST                33.50      34.28  
 16 Laechelin, Amy            12 AAAA-ST                34.08      36.62  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Correa, Catie             12 WAVE-ST              1:10.48    1:07.98  
                  33.17     1:07.98 (34.81)                                        
  2 Flores, Penelope          12 SASA-ST              1:10.13    1:08.36  
                  31.73     1:08.36 (36.63)                                        
  3 Pangburn, Janci           11 AAAA-ST              1:11.82    1:11.10  
                  33.42     1:11.10 (37.68)                                        
  4 Kanary, Karina            11 HSC-ST               1:11.47    1:12.24  
                  33.82     1:12.24 (38.42)                                        
  5 Bellin, Gretta            11 AAAA-ST              1:15.13    1:12.72  
                  34.48     1:12.72 (38.24)                                        
  6 Torres, Daniela           11 LIFE-ST              1:15.84    1:14.24  
                  34.68     1:14.24 (39.56)                                        
  7 Crisp, Becca              12 AAAA-ST              1:16.44    1:14.50  
                  34.77     1:14.50 (39.73)                                        
  8 Perucca, Haley            11 HSC-ST               1:18.20    1:20.77  
                  34.66     1:20.77 (46.11)                                        
B - Final
  9 Black, Meriden            11 SASA-ST              1:19.37    1:15.55  
                  33.01     1:15.55 (42.54)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Flores, Penelope          12 SASA-ST              1:12.05    1:10.13  
                  31.43     1:10.13 (38.70)                                        
  2 Correa, Catie             12 WAVE-ST              1:13.19    1:10.48  
                  33.55     1:10.48 (36.93)                                        
  3 Kanary, Karina            11 HSC-ST               1:12.75    1:11.47  
                  34.11     1:11.47 (37.36)                                        
  4 Pangburn, Janci           11 AAAA-ST              1:13.14    1:11.82  
                  34.19     1:11.82 (37.63)                                        
  5 Bellin, Gretta            11 AAAA-ST              1:16.93    1:15.13  
                  36.38     1:15.13 (38.75)                                        
  6 Torres, Daniela           11 LIFE-ST              1:18.17    1:15.84  
                  35.71     1:15.84 (40.13)                                        
  7 Crisp, Becca              12 AAAA-ST              1:17.51    1:16.44  
                  35.16     1:16.44 (41.28)                                        
  8 Perucca, Haley            11 HSC-ST               1:16.76    1:18.20  
                  36.13     1:18.20 (42.07)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Black, Meriden            11 SASA-ST              1:16.49    1:19.37  
                  35.95     1:19.37 (43.42)                                        
 10 Laechelin, Amy            12 AAAA-ST              1:17.42    1:21.69  
                  38.39     1:21.69 (43.30)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST              2:46.96    2:45.55  
                  35.13     1:17.20 (42.07)     2:01.54 (44.34)     2:45.55 (44.01)
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Correa, Catie             12 WAVE-ST              2:38.37    2:29.60  
                  33.20     1:12.63 (39.43)     1:51.59 (38.96)     2:29.60 (38.01)
  2 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST              2:45.06    2:46.96  
                  35.72     1:17.57 (41.85)     2:02.34 (44.77)     2:46.96 (44.62)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST               1:10.94    1:07.90  
                  31.78     1:07.90 (36.12)                                        
  2 Pangburn, Janci           11 AAAA-ST              1:09.83    1:09.32  
                  33.28     1:09.32 (36.04)                                        
  3 Correa, Catie             12 WAVE-ST              1:10.55    1:09.97  
                  32.50     1:09.97 (37.47)                                        
  4 Mealey, Maddie            11 SASA-ST              1:10.82    1:10.55  
                  32.68     1:10.55 (37.87)                                        
  5 Gomez, Sofia              12 CLUB-ST              1:12.17    1:11.89  
                  31.09     1:11.89 (40.80)                                        
  6 Crisp, Becca              12 AAAA-ST              1:12.26    1:12.12  
                  34.24     1:12.12 (37.88)                                        
  7 Guinan, Emma              12 AAAA-ST              1:11.84    1:12.64  
                  33.74     1:12.64 (38.90)                                        
  8 Perucca, Haley            11 HSC-ST               1:11.72    1:14.21  
                  32.69     1:14.21 (41.52)                                        
B - Final
  9 Beller, Mallory           12 HSC-ST               1:13.31    1:12.35  
                  33.09     1:12.35 (39.26)                                        
 10 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST              1:13.84    1:13.31  
                  33.04     1:13.31 (40.27)                                        
 11 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST              1:13.78    1:13.54  
                  34.31     1:13.54 (39.23)                                        
 12 Brehm, Taylor             12 AAAA-ST              1:13.12    1:13.61  
                  34.67     1:13.61 (38.94)                                        
 13 Bellin, Gabi              12 AAAA-ST              1:13.68    1:13.63  
                  34.35     1:13.63 (39.28)                                        
 14 Batiz, Francesca          11 AAAA-ST              1:15.76    1:15.30  
 15 Boutin, Gala              11 AAAA-ST              1:15.79    1:16.62  
                  35.46     1:16.62 (41.16)                                        
 16 Ward, Carissa             11 HSC-ST               1:14.30    1:16.64  
                  34.39     1:16.64 (42.25)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pangburn, Janci           11 AAAA-ST              1:12.84    1:09.83  
                  33.18     1:09.83 (36.65)                                        
  2 Correa, Catie             12 WAVE-ST              1:13.67    1:10.55  
                  33.00     1:10.55 (37.55)                                        
  3 Mealey, Maddie            11 SASA-ST              1:12.92    1:10.82  
                  33.34     1:10.82 (37.48)                                        
  4 Hutchinson, Kylee         12 CBA-ST               1:14.59    1:10.94  
                  33.18     1:10.94 (37.76)                                        
  5 Perucca, Haley            11 HSC-ST               1:17.32    1:11.72  
                  31.74     1:11.72 (39.98)                                        
  6 Guinan, Emma              12 AAAA-ST              1:12.93    1:11.84  
                  34.10     1:11.84 (37.74)                                        
  7 Gomez, Sofia              12 CLUB-ST              1:14.50    1:12.17  
                  33.40     1:12.17 (38.77)                                        
  8 Crisp, Becca              12 AAAA-ST              1:12.38    1:12.26  
                  34.16     1:12.26 (38.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brehm, Taylor             12 AAAA-ST              1:15.60    1:13.12  
                  33.94     1:13.12 (39.18)                                        
 10 Beller, Mallory           12 HSC-ST               1:15.53    1:13.31  
                  32.89     1:13.31 (40.42)                                        
 11 Bellin, Gabi              12 AAAA-ST              1:16.15    1:13.68  
                  35.33     1:13.68 (38.35)                                        
 12 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST              1:17.02    1:13.78  
                  34.31     1:13.78 (39.47)                                        
 13 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST              1:14.12    1:13.84  
                  33.21     1:13.84 (40.63)                                        
 14 Ward, Carissa             11 HSC-ST               1:17.35    1:14.30  
                  33.44     1:14.30 (40.86)                                        
 15 Batiz, Francesca          11 AAAA-ST              1:18.10    1:15.76  
 16 Boutin, Gala              11 AAAA-ST              1:17.30    1:15.79  
                  34.45     1:15.79 (41.34)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bourquin, Paige           12 LIFE-ST              1:17.96    1:16.07  
                  35.15     1:16.07 (40.92)                                        
 18 Zadel, Lizzie             11 SASA-ST              1:17.23    1:16.54  
                  34.49     1:16.54 (42.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Goodson, Anna Kate        11 HOT-ST               1:16.90    1:16.68  
                  33.82     1:16.68 (42.86)                                        
 20 Chimbunde, Bella          12 CBA-ST               1:16.40    1:16.90  
                  36.60     1:16.90 (40.30)                                        
 21 Zaltsman, Emily           12 WAVE-ST              1:16.16    1:17.04  
                  34.91     1:17.04 (42.13)                                        
 22 Palmisano, Mary           12 WAVE-ST              1:16.81    1:17.87  
                  34.77     1:17.87 (43.10)                                        
 23 Logsdon, Amber            12 AAAA-ST              1:16.82    1:17.89  
                  36.42     1:17.89 (41.47)                                        
 24 Allen, Shelby             12 LIFE-ST              1:17.24    1:19.33  
                  36.76     1:19.33 (42.57)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pangburn, Janci           11 AAAA-ST              2:28.72    2:29.95  
                  33.46     1:10.32 (36.86)     1:55.78 (45.46)     2:29.95 (34.17)
  2 Crisp, Becca              12 AAAA-ST              2:32.26    2:32.19  
                  34.60     1:12.36 (37.76)     1:58.05 (45.69)     2:32.19 (34.14)
  3 Kanary, Karina            11 HSC-ST               2:33.43    2:33.32  
                  35.04     1:15.97 (40.93)     1:58.77 (42.80)     2:33.32 (34.55)
  4 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST              2:37.24    2:35.52  
                  33.68     1:13.86 (40.18)     2:01.06 (47.20)     2:35.52 (34.46)
  5 Beller, Mallory           12 HSC-ST               2:36.97    2:36.13  
                  33.88     1:12.54 (38.66)     2:00.83 (48.29)     2:36.13 (35.30)
  6 Mueller, Beth             12 HSC-ST               2:36.23    2:36.71  
                  35.24     1:13.92 (38.68)     2:01.03 (47.11)     2:36.71 (35.68)
  7 Gomez, Sofia              12 CLUB-ST              2:37.54    2:38.46  
                  34.75     1:13.17 (38.42)     2:00.87 (47.70)     2:38.46 (37.59)
  8 Brehm, Taylor             12 AAAA-ST              2:37.10    2:44.41  
                  36.95     1:18.51 (41.56)     2:07.58 (49.07)     2:44.41 (36.83)
B - Final
  9 Bellin, Gabi              12 AAAA-ST              2:38.03    2:34.85  
                  33.38     1:13.08 (39.70)     2:00.14 (47.06)     2:34.85 (34.71)
 10 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST              2:43.48    2:45.47  
                  36.34     1:16.21 (39.87)     2:08.03 (51.82)     2:45.47 (37.44)
 11 Chimbunde, Bella          12 CBA-ST               2:47.78    2:52.65  
                  38.74     1:23.27 (44.53)     2:12.34 (49.07)     2:52.65 (40.31)
 -- Fuhrman, Hannah           12 WAVE-ST              2:42.32         DQ  
                  36.68     1:20.53 (43.85)     2:07.22 (46.69)          DQ (35.27)
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pangburn, Janci           11 AAAA-ST              2:37.31    2:28.72  
                  33.17     1:10.23 (37.06)     1:54.93 (44.70)     2:28.72 (33.79)
  2 Crisp, Becca              12 AAAA-ST              2:36.71    2:32.26  
                  33.81     1:11.67 (37.86)     1:57.03 (45.36)     2:32.26 (35.23)
  3 Kanary, Karina            11 HSC-ST               2:35.18    2:33.43  
                  34.12     1:17.43 (43.31)     1:58.27 (40.84)     2:33.43 (35.16)
  4 Faux, Ava                 12 WAVE-ST              2:38.06    2:34.20  
                  34.04     1:11.83 (37.79)     1:58.91 (47.08)     2:34.20 (35.29)
  5 Mueller, Beth             12 HSC-ST               2:35.94    2:36.23  
                  35.33     1:11.84 (36.51)     1:59.17 (47.33)     2:36.23 (37.06)
  6 Beller, Mallory           12 HSC-ST               2:38.89    2:36.97  
                  34.37     1:13.64 (39.27)     2:02.35 (48.71)     2:36.97 (34.62)
  7 Brehm, Taylor             12 AAAA-ST              2:35.14    2:37.10  
                  35.60     1:15.40 (39.80)     2:02.32 (46.92)     2:37.10 (34.78)
  8 McCafferty, Rachel        12 WAVE-ST              2:42.23    2:37.24  
                  35.23     1:14.54 (39.31)     2:03.67 (49.13)     2:37.24 (33.57)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gomez, Sofia              12 CLUB-ST              2:38.17    2:37.54  
                  33.72     1:11.58 (37.86)     2:00.28 (48.70)     2:37.54 (37.26)
 10 Bellin, Gabi              12 AAAA-ST              2:45.76    2:38.03  
                  34.87     1:14.88 (40.01)     2:02.39 (47.51)     2:38.03 (35.64)
 11 Fuhrman, Hannah           12 WAVE-ST              2:42.53    2:42.32  
                  37.50     1:18.32 (40.82)     2:06.48 (48.16)     2:42.32 (35.84)
 12 Salas Gomez, Xaviera      11 SASA-ST              2:45.29    2:43.48  
                  35.27     1:14.34 (39.07)     2:05.55 (51.21)     2:43.48 (37.93)
 13 Boutin, Gala              11 AAAA-ST              2:45.02    2:43.91  
                  35.88     1:17.47 (41.59)     2:07.44 (49.97)     2:43.91 (36.47)
 14 Chimbunde, Bella          12 CBA-ST               2:46.82    2:47.78  
                  36.44     1:20.51 (44.07)     2:08.78 (48.27)     2:47.78 (39.00)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  4 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            1:58.35    1:56.64  
     1) Crisp, Becca 12                 2) Bellin, Gretta 11              
     3) Hibbetts, Haley 11              4) Barnes, Riley 11               
                  28.84       57.97 (29.13)     1:27.51 (29.54)     1:56.64 (29.13)
  5 Streamline Aquatics-ST  'A'                       1:59.48    1:56.96  
     1) Black, Meriden 11               2) Hernandez Andino, Daira 12     
     3) Salas Gomez, Xaviera 11         4) Maldonado, Riki 12             
                  29.78       59.53 (29.75)     1:28.57 (29.04)     1:56.96 (28.39)
  6 Hays Swim Club-ST  'A'                            2:00.98    1:57.52  
     1) Kanary, Karina 11               2) Graves, Catie 12               
     3) Beller, Mallory 12              4) Ward, Carissa 11               
                  29.64     1:00.16 (30.52)     1:28.91 (28.75)     1:57.52 (28.61)
  7 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            2:00.93    2:00.48  
     1) Batiz, Francesca 11             2) Guinan, Emma 12                
     3) Lai, Joyce 12                   4) Gunn, Delaney 12               
                  30.77     1:00.93 (30.16)     1:30.32 (29.39)     2:00.48 (30.16)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:12.71    2:07.55  
     1) Lai, Joyce 12                   2) Copes, Jenna 12                
     3) Pangburn, Janci 11              4) Crisp, Becca 12                
                  32.13     1:07.87 (35.74)     1:39.27 (31.40)     2:07.55 (28.28)
  5 Hays Swim Club-ST  'A'                            2:08.14    2:09.37  
     1) Beller, Mallory 12              2) Mueller, Riley 12              
     3) Kanary, Karina 11               4) Ward, Carissa 11               
                  32.83     1:10.18 (37.35)     1:46.36 (36.18)     2:09.37 (23.01)
  6 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            2:14.96    2:13.53  
     1) Bellin, Gretta 11               2) Pagadala, Suchi 12             
     3) Bermudez, Lilly Koi 11          4) Laechelin, Amy 12              
                  33.54     1:11.89 (38.35)     1:43.25 (31.36)     2:13.53 (30.28)
  7 Streamline Aquatics-ST  'A'                       2:10.89    2:15.21  
     1) Mealey, Maddie 11               2) Salas Gomez, Xaviera 11        
     3) Black, Meriden 11               4) Maldonado, Riki 12             
                  33.07     1:13.39 (40.32)     1:46.09 (32.70)     2:15.21 (29.12)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Leon, Lucia               13 HSC-ST                 27.24      27.58  
  2 Bahr, Kaylee              13 AAAA-ST                27.60      27.64  
  3 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST                28.21      27.73  
  4 Chavez, Mia               14 AAAA-ST                28.28      27.81  
  5 Robertson, Lindsay        14 AAAA-ST                27.97      27.84  
  6 Black, Remington          13 SASA-ST                27.91      28.14  
  7 Armstrong, Carrie         14 WAVE-ST                28.04      28.22  
  8 Henderson, Sofia          13 WAVE-ST                27.94      28.26  
B - Final
  9 Norwood, Kaitlyn          14 CBA-ST                 28.38      27.38  
 10 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST                28.33      27.89  
 11 Young, Maia               13 SASA-ST                28.56      28.16  
 11 Porter, Ella              13 AAAA-ST                28.89      28.16  
 13 Orozco, Alyssa            14 AAAA-ST                28.37      28.48  
 14 Hernandez Andino, Joisse  13 SASA-ST                28.52      28.49  
 15 Chapa, Daniela            13 BAS-ST                 28.75      28.62  
 16 Lloyd, Megan              14 AAAA-ST                28.64      29.09  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Leon, Lucia               13 HSC-ST                 28.37      27.24  
  2 Bahr, Kaylee              13 AAAA-ST                28.01      27.60  
  3 Black, Remington          13 SASA-ST                28.46      27.91  
  4 Henderson, Sofia          13 WAVE-ST                28.04      27.94  
  5 Robertson, Lindsay        14 AAAA-ST                28.09      27.97  
  6 Armstrong, Carrie         14 WAVE-ST                28.74      28.04  
  7 Houlahan, Brinna          14 WAVE-ST                28.12      28.13  
  8 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST                28.05      28.21  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chavez, Mia               14 AAAA-ST                28.09      28.28  
 10 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST                28.27      28.33  
 11 Orozco, Alyssa            14 AAAA-ST                29.30      28.37  
 12 Norwood, Kaitlyn          14 CBA-ST                 28.70      28.38  
 13 La Beau, Sophia           13 LIFE-ST                28.26      28.45  
 14 Miller, Lily              14 HSC-ST                 28.85      28.48  
 15 Hernandez Andino, Joisse  13 SASA-ST                28.74      28.52  
 16 Young, Maia               13 SASA-ST                28.31      28.56  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lloyd, Megan              14 AAAA-ST                28.90      28.64  
 18 Rousey, Tamia             14 LIFE-ST                28.89      28.73  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chapa, Daniela            13 BAS-ST                 28.68      28.75  
 20 White, Sydney             13 WAVE-ST                29.59      28.76  
 21 Porter, Ella              13 AAAA-ST                29.33      28.89  
 22 Moreno, Samira            13 AAAA-ST                29.48      28.99  
 23 Ferris, Logan             13 HSC-ST                 29.69      29.05  
 24 Locke, Savannah           14 AAAA-ST                29.69      29.07  
 25 Verastegui, Clarissa      14 WAVE-ST                28.12      29.10  
 26 Leal, Abigail             13 AAAA-ST                29.01      29.18  
 27 Linnartz, Sarah           13 AAAA-ST                29.23      29.22  
 28 Harrell, Layla            14 AAAA-ST                28.76      29.45  
 29 Jarvis, Coco              14 AQSA-ST                29.91      29.49  
 30 Bravo, Alyssa             13 AAAA-ST                29.25      29.51  
 31 Pangburn, Payton          13 AAAA-ST                29.75      29.57  
 32 Poupart, Hannah           13 WAVE-ST                30.16      29.59  
 33 Barrera, Annika           13 AAAA-ST                29.48      29.62  
 34 Rodriguez, Ava            14 LIFE-ST                30.03      29.63  
 35 Vera, Adia                13 HSC-ST                 29.56      29.68  
 36 Lozano, Hannah            14 AAAA-ST                28.06      29.75  
 37 Shrestha, Mizla           13 WAVE-ST                29.39      29.77  
 38 Morriss, Annalea          13 HSC-ST                 29.68      29.84  
 39 Pfaff, Natalie            14 AAAA-ST                30.18      30.02  
 40 Hataway, Ella             13 HSC-ST                 30.11      30.22  
 41 Biggs, Kailey             14 AAAA-ST                29.32      30.45  
 42 Robinson, Erin            14 AAAA-ST                29.36      30.68  
 -- Wood, Ashley              14 AQSA-ST                27.46         X   
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garcia, Elena             14 AAAA-ST                58.98      59.35  
                  28.67       59.35 (30.68)                                        
  2 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST              1:00.71    1:00.24  
                  28.86     1:00.24 (31.38)                                        
  3 Leon, Lucia               13 HSC-ST               1:00.93    1:00.79  
                  29.07     1:00.79 (31.72)                                        
  4 Black, Remington          13 SASA-ST              1:01.48    1:00.89  
                  29.43     1:00.89 (31.46)                                        
  5 Henderson, Sofia          13 WAVE-ST              1:00.73    1:00.90  
                  29.33     1:00.90 (31.57)                                        
  6 Chavez, Mia               14 AAAA-ST              1:00.20    1:01.17  
                  28.91     1:01.17 (32.26)                                        
  7 Norwood, Kaitlyn          14 CBA-ST               1:02.22    1:01.90  
                  28.89     1:01.90 (33.01)                                        
  8 Hernandez Andino, Joisse  13 SASA-ST              1:02.32    1:02.50  
                  29.70     1:02.50 (32.80)                                        
B - Final
  9 Pratka, Emma              14 CBA-ST               1:02.96    1:01.47  
                  29.26     1:01.47 (32.21)                                        
 10 Porter, Ella              13 AAAA-ST              1:02.45    1:01.54  
                  30.01     1:01.54 (31.53)                                        
 11 Young, Maia               13 SASA-ST              1:03.21    1:01.74  
                  29.99     1:01.74 (31.75)                                        
 12 Shrestha, Mizla           13 WAVE-ST              1:02.83    1:02.24  
                  30.27     1:02.24 (31.97)                                        
 13 Munoz, Andrea             13 AAAA-ST              1:03.29    1:02.68  
                  29.86     1:02.68 (32.82)                                        
 14 Ferris, Logan             13 HSC-ST               1:02.36    1:03.23  
                  30.76     1:03.23 (32.47)                                        
 15 Pangburn, Payton          13 AAAA-ST              1:02.53    1:04.35  
                  31.23     1:04.35 (33.12)                                        
 16 Bravo, Alyssa             13 AAAA-ST              1:04.16    1:09.57  
                  33.29     1:09.57 (36.28)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garcia, Elena             14 AAAA-ST              1:02.40      58.98  
                  28.18       58.98 (30.80)                                        
  2 Chavez, Mia               14 AAAA-ST              1:03.33    1:00.20  
                  29.03     1:00.20 (31.17)                                        
  3 Armstrong, Carrie         14 WAVE-ST              1:03.30    1:00.66  
                  29.77     1:00.66 (30.89)                                        
  4 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST              1:11.08L   1:00.71  
                  29.05     1:00.71 (31.66)                                        
  5 Henderson, Sofia          13 WAVE-ST              1:02.77    1:00.73  
                  29.34     1:00.73 (31.39)                                        
  6 Leon, Lucia               13 HSC-ST               1:03.89    1:00.93  
                  29.10     1:00.93 (31.83)                                        
  7 Black, Remington          13 SASA-ST              1:02.71    1:01.48  
                  29.60     1:01.48 (31.88)                                        
  8 Norwood, Kaitlyn          14 CBA-ST               1:05.76    1:02.22  
                  29.33     1:02.22 (32.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hernandez Andino, Joisse  13 SASA-ST              1:03.82    1:02.32  
                  30.01     1:02.32 (32.31)                                        
 10 Rousey, Tamia             14 LIFE-ST              1:03.96    1:02.36  
                  29.64     1:02.36 (32.72)                                        
 10 Ferris, Logan             13 HSC-ST               1:04.97    1:02.36  
                  29.97     1:02.36 (32.39)                                        
 12 Porter, Ella              13 AAAA-ST              1:01.98    1:02.45  
                  29.99     1:02.45 (32.46)                                        
 13 Pangburn, Payton          13 AAAA-ST              1:01.81    1:02.53  
                  30.27     1:02.53 (32.26)                                        
 14 Shrestha, Mizla           13 WAVE-ST              1:03.39    1:02.83  
                  30.43     1:02.83 (32.40)                                        
 15 Pratka, Emma              14 CBA-ST               1:01.78    1:02.96  
                  29.35     1:02.96 (33.61)                                        
 16 Young, Maia               13 SASA-ST              1:01.74    1:03.21  
                  30.33     1:03.21 (32.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Munoz, Andrea             13 AAAA-ST              1:02.37    1:03.29  
                  30.24     1:03.29 (33.05)                                        
 18 Leal, Abigail             13 AAAA-ST              1:03.12    1:03.44  
                  30.51     1:03.44 (32.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pfaff, Natalie            14 AAAA-ST              1:05.55    1:03.45  
                  30.87     1:03.45 (32.58)                                        
 20 Linnartz, Sarah           13 AAAA-ST              1:04.19    1:03.74  
                  29.97     1:03.74 (33.77)                                        
 21 Lloyd, Megan              14 AAAA-ST              1:02.68    1:03.94  
                  30.37     1:03.94 (33.57)                                        
 22 Bravo, Alyssa             13 AAAA-ST              1:04.95    1:04.16  
                  30.54     1:04.16 (33.62)                                        
 23 Barrera, Annika           13 AAAA-ST              1:04.36    1:04.30  
                  31.14     1:04.30 (33.16)                                        
 24 Verastegui, Clarissa      14 WAVE-ST              1:14.27L   1:04.58  
                  30.20     1:04.58 (34.38)                                        
 25 Miller, Lily              14 HSC-ST               1:04.75    1:04.73  
                  30.44     1:04.73 (34.29)                                        
 26 Lozano, Hannah            14 AAAA-ST              1:02.91    1:04.83  
                  31.28     1:04.83 (33.55)                                        
 27 Rodriguez, Ava            14 LIFE-ST              1:04.35    1:04.95  
                  31.36     1:04.95 (33.59)                                        
 28 Meehan, Caroline          14 MM-ST                1:15.14L   1:04.99  
                  30.89     1:04.99 (34.10)                                        
 29 Vera, Adia                13 HSC-ST               1:05.60    1:05.03  
                  31.03     1:05.03 (34.00)                                        
 30 Buie, Morgan              13 AQSA-ST              1:05.38    1:05.07  
                  31.12     1:05.07 (33.95)                                        
 31 White, Sydney             13 WAVE-ST              1:14.10L   1:05.30  
                  30.77     1:05.30 (34.53)                                        
 32 Robinson, Erin            14 AAAA-ST              1:05.72    1:05.47  
                  31.02     1:05.47 (34.45)                                        
 33 Morriss, Annalea          13 HSC-ST               1:05.61    1:05.57  
                  31.73     1:05.57 (33.84)                                        
 34 Locke, Savannah           14 AAAA-ST              1:05.64    1:07.70  
                  32.12     1:07.70 (35.58)                                        
 -- Wood, Ashley              14 AQSA-ST              1:00.00         X   
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rutledge, Miko            14 AAAA-ST              2:15.09    2:10.07  
                  30.65     1:04.41 (33.76)     1:38.01 (33.60)     2:10.07 (32.06)
  2 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST              2:12.88    2:10.18  
                  29.77     1:02.59 (32.82)     1:36.40 (33.81)     2:10.18 (33.78)
  3 Gonzalez, Belen           13 WAVE-ST              2:12.57    2:10.75  
                  30.02     1:03.64 (33.62)     1:38.07 (34.43)     2:10.75 (32.68)
  4 Breuer, Molly             14 AAAA-ST              2:12.36    2:10.91  
                  29.77     1:03.54 (33.77)     1:37.54 (34.00)     2:10.91 (33.37)
  5 Garcia, Elena             14 AAAA-ST              2:13.30    2:11.36  
                  30.13     1:03.26 (33.13)     1:37.34 (34.08)     2:11.36 (34.02)
  6 Chapa, Daniela            13 BAS-ST               2:15.24    2:13.73  
                  31.56     1:05.39 (33.83)     1:39.72 (34.33)     2:13.73 (34.01)
  7 Armstrong, Carrie         14 WAVE-ST              2:13.95    2:14.40  
                  30.79     1:05.01 (34.22)     1:40.43 (35.42)     2:14.40 (33.97)
  8 Black, Remington          13 SASA-ST              2:14.18    2:14.49  
                  30.61     1:05.04 (34.43)     1:40.62 (35.58)     2:14.49 (33.87)
B - Final
  9 DeSanno, Isabel           14 CBA-ST               2:15.75    2:09.82  
                  29.41     1:02.13 (32.72)     1:36.53 (34.40)     2:09.82 (33.29)
 10 Porter, Ella              13 AAAA-ST              2:16.50    2:13.90  
                  31.54     1:05.52 (33.98)     1:39.77 (34.25)     2:13.90 (34.13)
 11 Behling, Trinity          13 MM-ST                2:16.38    2:14.92  
                  31.28     1:05.98 (34.70)     1:40.99 (35.01)     2:14.92 (33.93)
 12 Henderson, Sofia          13 WAVE-ST              2:16.03    2:15.68  
                  31.40     1:06.15 (34.75)     1:41.28 (35.13)     2:15.68 (34.40)
 13 Munoz, Andrea             13 AAAA-ST              2:18.00    2:17.23  
                  31.52     1:06.66 (35.14)     1:42.34 (35.68)     2:17.23 (34.89)
 14 Leal, Abigail             13 AAAA-ST              2:19.23    2:19.51  
                  32.53     1:07.59 (35.06)     1:43.76 (36.17)     2:19.51 (35.75)
 15 Pangburn, Payton          13 AAAA-ST              2:19.29    2:19.77  
                  31.92     1:07.77 (35.85)     1:44.59 (36.82)     2:19.77 (35.18)
 16 Pratka, Emma              14 CBA-ST               2:15.45    2:23.10  
                  33.34     1:09.43 (36.09)     1:45.70 (36.27)     2:23.10 (37.40)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gianotti, Emily           13 AAAA-ST              2:13.22    2:08.31  
                  29.83     1:03.20 (33.37)     1:36.52 (33.32)     2:08.31 (31.79)
  2 Breuer, Molly             14 AAAA-ST              2:16.67    2:12.36  
                  31.13     1:05.80 (34.67)     1:39.31 (33.51)     2:12.36 (33.05)
  3 Gonzalez, Belen           13 WAVE-ST              2:14.63    2:12.57  
                  30.31     1:03.91 (33.60)     1:38.77 (34.86)     2:12.57 (33.80)
  4 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST              2:14.57    2:12.88  
                  30.28     1:03.89 (33.61)     1:38.41 (34.52)     2:12.88 (34.47)
  5 Garcia, Elena             14 AAAA-ST              2:14.59    2:13.30  
                  30.11     1:03.49 (33.38)     1:38.47 (34.98)     2:13.30 (34.83)
  6 Armstrong, Carrie         14 WAVE-ST              2:22.09    2:13.95  
                  30.77     1:04.58 (33.81)     1:39.38 (34.80)     2:13.95 (34.57)
  7 Black, Remington          13 SASA-ST              2:14.15    2:14.18  
                  30.20     1:04.38 (34.18)     1:39.93 (35.55)     2:14.18 (34.25)
  8 Rutledge, Miko            14 AAAA-ST              2:20.39    2:15.09  
                  31.39     1:06.29 (34.90)     1:41.37 (35.08)     2:15.09 (33.72)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chapa, Daniela            13 BAS-ST               2:14.30    2:15.24  
                  31.75     1:06.03 (34.28)     1:41.07 (35.04)     2:15.24 (34.17)
 10 Pratka, Emma              14 CBA-ST               2:17.09    2:15.45  
                  31.22     1:04.54 (33.32)     1:39.53 (34.99)     2:15.45 (35.92)
 11 DeSanno, Isabel           14 CBA-ST               2:14.86    2:15.75  
                  28.87     1:02.93 (34.06)     1:39.54 (36.61)     2:15.75 (36.21)
 12 Biggs, Kailey             14 AAAA-ST              2:13.92    2:16.02  
                  31.49     1:06.14 (34.65)     1:41.20 (35.06)     2:16.02 (34.82)
 13 Henderson, Sofia          13 WAVE-ST              2:14.13    2:16.03  
                  31.26     1:05.76 (34.50)     1:41.11 (35.35)     2:16.03 (34.92)
 14 Behling, Trinity          13 MM-ST                2:18.15    2:16.38  
                  31.23     1:06.68 (35.45)     1:42.11 (35.43)     2:16.38 (34.27)
 15 Porter, Ella              13 AAAA-ST              2:19.04    2:16.50  
                  32.12     1:06.75 (34.63)     1:42.13 (35.38)     2:16.50 (34.37)
 16 Munoz, Andrea             13 AAAA-ST              2:14.96    2:18.00  
                  31.06     1:06.17 (35.11)     1:42.43 (36.26)     2:18.00 (35.57)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Leal, Abigail             13 AAAA-ST              2:17.37    2:19.23  
                  33.22     1:08.86 (35.64)     1:44.60 (35.74)     2:19.23 (34.63)
 18 Pangburn, Payton          13 AAAA-ST              2:17.38    2:19.29  
                  32.14     1:07.52 (35.38)     1:43.79 (36.27)     2:19.29 (35.50)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chavez, Mia               14 AAAA-ST              2:18.15    2:20.27  
                  32.64     1:09.03 (36.39)     1:44.35 (35.32)     2:20.27 (35.92)
 20 Lozano, Hannah            14 AAAA-ST              2:15.81    2:20.45  
                  32.43     1:06.58 (34.15)     1:43.41 (36.83)     2:20.45 (37.04)
 21 Rousey, Tamia             14 LIFE-ST              2:20.21    2:20.72  
                  30.73     1:05.80 (35.07)     1:43.32 (37.52)     2:20.72 (37.40)
 22 Hernandez Andino, Joisse  13 SASA-ST              2:19.36    2:20.95  
                  31.61     1:07.11 (35.50)     1:44.16 (37.05)     2:20.95 (36.79)
 23 Barrera, Annika           13 AAAA-ST              2:18.97    2:21.51  
                  32.54     1:08.80 (36.26)     1:45.27 (36.47)     2:21.51 (36.24)
 24 Lloyd, Megan              14 AAAA-ST              2:20.52    2:21.67  
                  32.29     1:08.23 (35.94)     1:45.17 (36.94)     2:21.67 (36.50)
 25 Moreno, Samira            13 AAAA-ST              2:20.26    2:22.28  
                  31.94     1:08.28 (36.34)     1:45.90 (37.62)     2:22.28 (36.38)
 26 Pfaff, Natalie            14 AAAA-ST              2:16.18    2:23.11  
                  35.19     1:08.80 (33.61)     1:45.66 (36.86)     2:23.11 (37.45)
 27 Linnartz, Sarah           13 AAAA-ST              2:39.73L   2:24.26  
                  31.30     1:07.42 (36.12)     1:46.03 (38.61)     2:24.26 (38.23)
 28 Miller, Lily              14 HSC-ST               2:19.07    2:26.38  
                  32.02     1:08.54 (36.52)     1:47.84 (39.30)     2:26.38 (38.54)
 29 Rodriguez, Ava            14 LIFE-ST              2:20.25    2:26.61  
                  32.47     1:09.05 (36.58)     1:47.83 (38.78)     2:26.61 (38.78)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foote, Lila               13 SASA-ST              6:08.86    5:44.68  
                  31.16     1:05.18 (34.02)     1:39.79 (34.61)     2:14.46 (34.67)
        2:49.60 (35.14)     3:25.63 (36.03)     4:01.24 (35.61)     4:36.88 (35.64)
        5:12.35 (35.47)     5:44.68 (32.33)                                        
  2 Helmer, Macy              14 SASA-ST              6:08.28    5:44.82  
                  30.35     1:03.79 (33.44)     1:38.61 (34.82)     2:13.47 (34.86)
        2:48.93 (35.46)     3:24.80 (35.87)     4:00.78 (35.98)     4:36.26 (35.48)
        5:11.35 (35.09)     5:44.82 (33.47)                                        
  3 Gonzalez, Belen           13 WAVE-ST              6:00.54    5:44.98  
                  31.14     1:05.20 (34.06)     1:40.23 (35.03)     2:15.23 (35.00)
        2:50.65 (35.42)     3:25.62 (34.97)     4:00.84 (35.22)     4:36.89 (36.05)
        5:12.61 (35.72)     5:44.98 (32.37)                                        
  4 Sahota, Riya              13 AAAA-ST              5:59.11    5:48.11  
                  33.78     1:08.19 (34.41)     1:43.32 (35.13)     2:18.63 (35.31)
        2:53.40 (34.77)     3:28.72 (35.32)     4:04.46 (35.74)     4:40.22 (35.76)
        5:15.02 (34.80)     5:48.11 (33.09)                                        
  5 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST              6:01.43    5:50.27  
                  30.84     1:05.30 (34.46)     1:40.90 (35.60)     2:17.99 (37.09)
        2:53.92 (35.93)     3:29.60 (35.68)     4:05.90 (36.30)     4:42.10 (36.20)
        5:18.08 (35.98)     5:50.27 (32.19)                                        
  6 Orozco, Alyssa            14 AAAA-ST              5:54.53    5:52.86  
                  31.65     1:06.22 (34.57)     1:41.70 (35.48)     2:17.88 (36.18)
        2:54.11 (36.23)     3:30.41 (36.30)     4:06.35 (35.94)     4:42.39 (36.04)
        5:18.34 (35.95)     5:52.86 (34.52)                                        
  7 Rutledge, Miko            14 AAAA-ST              6:05.07    5:54.18  
                  31.75     1:07.04 (35.29)     1:43.04 (36.00)     2:19.72 (36.68)
        2:55.88 (36.16)     3:32.26 (36.38)     4:08.39 (36.13)     4:44.23 (35.84)
        5:20.01 (35.78)     5:54.18 (34.17)                                        
  8 Breuer, Molly             14 AAAA-ST              6:05.00    5:55.41  
                  31.31     1:07.14 (35.83)     1:43.12 (35.98)     2:19.79 (36.67)
        2:56.49 (36.70)     3:32.62 (36.13)     4:08.76 (36.14)     4:45.12 (36.36)
        5:21.05 (35.93)     5:55.41 (34.36)                                        
  9 Lozano, Hannah            14 AAAA-ST              5:52.17    5:55.79  
                  31.13     1:05.49 (34.36)     1:41.48 (35.99)     2:17.60 (36.12)
        2:54.41 (36.81)     3:30.77 (36.36)     4:06.54 (35.77)     4:42.80 (36.26)
        5:19.72 (36.92)     5:55.79 (36.07)                                        
 10 Klinksiek, Kayleigh       13 AAAA-ST              6:04.42    5:56.08  
                  31.35     1:06.67 (35.32)     1:42.37 (35.70)     2:19.30 (36.93)
        2:55.39 (36.09)     3:31.75 (36.36)     4:07.80 (36.05)     4:44.13 (36.33)
        5:21.04 (36.91)     5:56.08 (35.04)                                        
 11 Martin, Beatrice          14 AAAA-ST              5:53.08    5:59.03  
                  31.11     1:05.53 (34.42)     1:41.14 (35.61)     2:17.66 (36.52)
        2:54.43 (36.77)     3:31.35 (36.92)     4:08.14 (36.79)     4:44.87 (36.73)
        5:21.63 (36.76)     5:59.03 (37.40)                                        
 12 Munoz, Andrea             13 AAAA-ST              6:04.93    6:02.16  
                  32.47     1:08.28 (35.81)     1:45.09 (36.81)     2:21.56 (36.47)
        2:58.51 (36.95)     3:35.53 (37.02)     4:12.56 (37.03)     4:49.74 (37.18)
        5:26.96 (37.22)     6:02.16 (35.20)                                        
 13 Pangburn, Payton          13 AAAA-ST              5:58.63    6:04.21  
                  32.02     1:07.77 (35.75)     1:44.66 (36.89)     2:21.92 (37.26)
        2:59.30 (37.38)     3:36.75 (37.45)     4:14.03 (37.28)     4:51.74 (37.71)
        5:29.22 (37.48)     6:04.21 (34.99)                                        
 14 Chapa, Daniela            13 BAS-ST               6:09.05    6:05.65  
                  32.30     1:07.57 (35.27)     1:44.54 (36.97)     2:21.90 (37.36)
        2:59.52 (37.62)     3:37.10 (37.58)     4:15.39 (38.29)     4:53.21 (37.82)
        5:30.19 (36.98)     6:05.65 (35.46)                                        
 15 Barrera, Annika           13 AAAA-ST              6:02.82    6:07.39  
                  31.98     1:08.71 (36.73)     1:45.75 (37.04)     2:23.23 (37.48)
        3:00.68 (37.45)     3:38.29 (37.61)     4:16.15 (37.86)     4:53.98 (37.83)
        5:31.54 (37.56)     6:07.39 (35.85)                                        
 16 Pratka, Emma              14 CBA-ST               6:14.85    6:09.18  
                  32.76     1:09.01 (36.25)     1:46.12 (37.11)     2:23.99 (37.87)
        3:01.85 (37.86)     3:40.08 (38.23)     4:17.82 (37.74)     4:55.95 (38.13)
        5:33.01 (37.06)     6:09.18 (36.17)                                        
 17 Perucca, Hannah           13 HSC-ST               6:02.69    6:11.05  
                  31.27     1:06.22 (34.95)     1:42.52 (36.30)     2:19.76 (37.24)
        2:57.00 (37.24)     3:35.54 (38.54)     4:14.83 (39.29)     4:53.79 (38.96)
        5:32.66 (38.87)     6:11.05 (38.39)                                        
 18 Ferris, Logan             13 HSC-ST               6:17.63    6:13.96  
                  32.91     1:09.99 (37.08)     1:48.00 (38.01)     2:26.32 (38.32)
        3:04.83 (38.51)     3:43.46 (38.63)     4:21.98 (38.52)     5:00.38 (38.40)
        5:37.60 (37.22)     6:13.96 (36.36)                                        
 19 Robinson, Erin            14 AAAA-ST              6:18.96    6:16.82  
                  33.10     1:09.82 (36.72)     1:47.32 (37.50)     2:25.38 (38.06)
        3:03.87 (38.49)     3:42.85 (38.98)     4:22.16 (39.31)     5:01.12 (38.96)
        5:40.39 (39.27)     6:16.82 (36.43)                                        
 20 Pfaff, Natalie            14 AAAA-ST              6:03.28    6:19.65  
                  31.89     1:07.80 (35.91)     1:45.41 (37.61)     2:24.16 (38.75)
        3:03.02 (38.86)     3:42.92 (39.90)     4:22.18 (39.26)     5:01.65 (39.47)
        5:40.71 (39.06)     6:19.65 (38.94)                                        
 21 Shrestha, Mizla           13 WAVE-ST              6:20.04    6:21.74  
                  32.45     1:09.69 (37.24)     1:47.93 (38.24)     2:27.47 (39.54)
        3:06.98 (39.51)     3:46.47 (39.49)     4:25.96 (39.49)     5:05.23 (39.27)
        5:44.61 (39.38)     6:21.74 (37.13)                                        
 22 Linnartz, Sarah           13 AAAA-ST              6:18.75    6:26.64  
                  32.69     1:09.41 (36.72)     1:48.48 (39.07)     2:27.33 (38.85)
        3:06.76 (39.43)     3:46.99 (40.23)     4:27.53 (40.54)     5:08.86 (41.33)
        5:48.62 (39.76)     6:26.64 (38.02)                                        
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orozco, Alyssa            14 AAAA-ST             21:10.66   20:09.69  
                  33.34     1:09.38 (36.04)     1:45.81 (36.43)     2:22.50 (36.69)
        2:59.08 (36.58)     3:36.07 (36.99)     4:12.91 (36.84)     4:49.97 (37.06)
        5:27.27 (37.30)     6:03.97 (36.70)     6:40.78 (36.81)     7:17.55 (36.77)
        7:54.09 (36.54)     8:30.67 (36.58)     9:07.24 (36.57)     9:43.84 (36.60)
       10:20.52 (36.68)    10:57.19 (36.67)    11:33.81 (36.62)    12:10.86 (37.05)
       12:47.31 (36.45)    13:24.16 (36.85)    14:00.70 (36.54)    14:37.36 (36.66)
       15:14.23 (36.87)    15:51.42 (37.19)    16:28.68 (37.26)    17:05.92 (37.24)
       17:42.92 (37.00)    18:19.86 (36.94)    18:56.84 (36.98)    19:33.80 (36.96)
       20:09.69 (35.89)
  2 Pangburn, Payton          13 AAAA-ST             21:19.13   21:17.88  
                  33.78     1:11.08 (37.30)     1:48.74 (37.66)     2:26.97 (38.23)
        3:05.36 (38.39)     3:43.75 (38.39)     4:22.29 (38.54)     5:01.32 (39.03)
        5:40.34 (39.02)     6:19.35 (39.01)     6:59.31 (39.96)     7:38.74 (39.43)
        8:18.17 (39.43)     8:58.17 (40.00)     9:38.55 (40.38)    10:18.40 (39.85)
       10:58.19 (39.79)    11:37.32 (39.13)    12:15.22 (37.90)    12:53.84 (38.62)
       13:33.19 (39.35)    14:12.22 (39.03)  15:30.25 (1:18.03)    16:09.14 (38.89)
       16:48.93 (39.79)    17:27.94 (39.01)    18:07.17 (39.23)    18:46.67 (39.50)
       19:25.71 (39.04)    20:04.00 (38.29)    20:42.37 (38.37)    21:18.05 (35.68)
           21:17.88 ( )
  3 Buie, Morgan              13 AQSA-ST             21:42.20   21:48.99  
                  34.93     1:13.47 (38.54)     1:52.49 (39.02)     2:29.87 (37.38)
        3:08.87 (39.00)     3:48.43 (39.56)     4:27.99 (39.56)     5:07.72 (39.73)
        5:48.11 (40.39)     6:28.56 (40.45)     7:09.11 (40.55)     7:50.73 (41.62)
        8:31.38 (40.65)     9:11.78 (40.40)     9:53.69 (41.91)    10:34.72 (41.03)
       11:15.72 (41.00)    11:55.67 (39.95)    12:36.50 (40.83)    13:17.76 (41.26)
       13:57.54 (39.78)    14:37.44 (39.90)    15:16.57 (39.13)    15:57.00 (40.43)
       16:36.95 (39.95)    17:16.83 (39.88)    17:56.38 (39.55)    18:35.75 (39.37)
       19:14.85 (39.10)    19:54.58 (39.73)    20:33.49 (38.91)    21:12.16 (38.67)
       21:48.99 (36.83)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Klinksiek, Kayleigh       13 AAAA-ST              1:06.58    1:05.24  
                  31.95     1:05.24 (33.29)                                        
  2 Robertson, Lindsay        14 AAAA-ST              1:07.15    1:06.45  
                  32.40     1:06.45 (34.05)                                        
  3 Swift, Allison            13 AAAA-ST              1:07.56    1:06.59  
                  32.75     1:06.59 (33.84)                                        
  4 Cardon, Rylee             14 AAAA-ST              1:08.15    1:07.12  
                  32.79     1:07.12 (34.33)                                        
  5 Orozco, Alyssa            14 AAAA-ST              1:07.48    1:07.15  
                  32.62     1:07.15 (34.53)                                        
  6 Young, Jada               14 SASA-ST              1:08.02    1:07.29  
                  32.18     1:07.29 (35.11)                                        
  7 Bravo, Alyssa             13 AAAA-ST              1:07.73    1:07.70  
                  32.27     1:07.70 (35.43)                                        
  8 Bahr, Kaylee              13 AAAA-ST              1:08.38    1:07.86  
                  33.07     1:07.86 (34.79)                                        
B - Final
  9 Gonzalez, Belen           13 WAVE-ST              1:08.44    1:08.03  
                  33.55     1:08.03 (34.48)                                        
 10 Isiofia, Ona              13 CBA-ST               1:09.47    1:08.10  
                  32.55     1:08.10 (35.55)                                        
 11 Young, Maia               13 SASA-ST              1:08.68    1:08.79  
                  34.30     1:08.79 (34.49)                                        
 12 Sahota, Riya              13 AAAA-ST              1:08.59    1:09.02  
                  34.08     1:09.02 (34.94)                                        
 13 Pratka, Emma              14 CBA-ST               1:09.32    1:09.64  
                  33.72     1:09.64 (35.92)                                        
 14 Perucca, Hannah           13 HSC-ST               1:10.37    1:10.41  
                  33.76     1:10.41 (36.65)                                        
 15 Chancey, Elainey          13 AAAA-ST              1:10.73    1:11.06  
                  35.10     1:11.06 (35.96)                                        
 16 Quadrato, Anna Mei        13 AAAA-ST              1:10.39    1:12.12  
                  34.61     1:12.12 (37.51)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Klinksiek, Kayleigh       13 AAAA-ST              1:07.19    1:06.58  
                  31.81     1:06.58 (34.77)                                        
  2 Robertson, Lindsay        14 AAAA-ST              1:07.52    1:07.15  
                  33.08     1:07.15 (34.07)                                        
  3 Orozco, Alyssa            14 AAAA-ST              1:09.90    1:07.48  
  4 Swift, Allison            13 AAAA-ST              1:08.42    1:07.56  
                  33.32     1:07.56 (34.24)                                        
  5 Bravo, Alyssa             13 AAAA-ST              1:08.51    1:07.73  
                  32.76     1:07.73 (34.97)                                        
  6 Young, Jada               14 SASA-ST              1:08.16    1:08.02  
                  32.83     1:08.02 (35.19)                                        
  7 Cardon, Rylee             14 AAAA-ST              1:07.49    1:08.15  
                  33.49     1:08.15 (34.66)                                        
  8 Bahr, Kaylee              13 AAAA-ST              1:08.43    1:08.38  
                  33.01     1:08.38 (35.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gonzalez, Belen           13 WAVE-ST              1:09.30    1:08.44  
                  33.37     1:08.44 (35.07)                                        
 10 Sahota, Riya              13 AAAA-ST              1:09.60    1:08.59  
 11 Young, Maia               13 SASA-ST              1:08.80    1:08.68  
                  33.82     1:08.68 (34.86)                                        
 12 Donofrio, Kylie           13 AAAA-ST              1:06.75    1:09.24  
                  33.76     1:09.24 (35.48)                                        
 13 Pratka, Emma              14 CBA-ST               1:09.92    1:09.32  
 14 Isiofia, Ona              13 CBA-ST               1:07.37    1:09.47  
                  33.48     1:09.47 (35.99)                                        
 15 Perucca, Hannah           13 HSC-ST               1:09.81    1:10.37  
 16 Miller, Lily              14 HSC-ST               1:09.31    1:10.38  
                  34.00     1:10.38 (36.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Quadrato, Anna Mei        13 AAAA-ST              1:10.86    1:10.39  
 18 Chancey, Elainey          13 AAAA-ST              1:09.83    1:10.73  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST              1:09.33    1:11.52  
                  35.56     1:11.52 (35.96)                                        
 20 Chavez, Mia               14 AAAA-ST              1:11.20    1:11.86  
                  35.14     1:11.86 (36.72)                                        
 21 Vera, Adia                13 HSC-ST               1:11.19    1:12.93  
                  35.64     1:12.93 (37.29)                                        
 22 Nguyen, Theresa           13 AAAA-ST              1:11.34    1:13.40  
                  36.08     1:13.40 (37.32)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Swift, Allison            13 AAAA-ST              2:21.01    2:18.35  
                  33.68     1:07.88 (34.20)     1:43.30 (35.42)     2:18.35 (35.05)
  2 Lozano, Hannah            14 AAAA-ST              2:23.86    2:25.82  
                  33.94     1:10.28 (36.34)     1:48.29 (38.01)     2:25.82 (37.53)
  3 Bravo, Alyssa             13 AAAA-ST              2:25.13    2:26.02  
                  33.61     1:10.69 (37.08)     1:48.60 (37.91)     2:26.02 (37.42)
  4 Bahr, Kaylee              13 AAAA-ST              2:26.29    2:26.26  
                  35.31     1:12.29 (36.98)     1:49.88 (37.59)     2:26.26 (36.38)
  5 Rutledge, Miko            14 AAAA-ST              2:30.85    2:28.59  
                  35.39     1:12.91 (37.52)     1:50.76 (37.85)     2:28.59 (37.83)
  6 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST              2:30.01    2:29.33  
                  35.70     1:12.93 (37.23)     1:51.17 (38.24)     2:29.33 (38.16)
  7 Bauer, Emily              14 AAAA-ST              2:29.89    2:31.03  
                  36.99     1:15.33 (38.34)     1:54.59 (39.26)     2:31.03 (36.44)
  8 Chancey, Elainey          13 AAAA-ST              2:25.33    2:31.11  
                  36.30     1:14.82 (38.52)     1:53.83 (39.01)     2:31.11 (37.28)
B - Final
  9 Quadrato, Anna Mei        13 AAAA-ST              2:31.18    2:30.67  
                  35.42     1:13.52 (38.10)     1:52.54 (39.02)     2:30.67 (38.13)
 10 Barrera, Annika           13 AAAA-ST              2:33.44    2:31.21  
                  36.13     1:14.38 (38.25)     1:53.55 (39.17)     2:31.21 (37.66)
 11 Pratka, Emma              14 CBA-ST               2:31.08    2:31.22  
                  36.15     1:13.18 (37.03)     1:52.17 (38.99)     2:31.22 (39.05)
 12 Martin, Beatrice          14 AAAA-ST              2:35.65    2:31.29  
                  35.26     1:13.27 (38.01)     1:52.10 (38.83)     2:31.29 (39.19)
 13 Miller, Lily              14 HSC-ST               2:33.39    2:33.68  
                  37.29     1:16.17 (38.88)     1:55.71 (39.54)     2:33.68 (37.97)
 14 Nguyen, Theresa           13 AAAA-ST              2:36.50    2:34.32  
                  37.10     1:16.04 (38.94)     1:55.43 (39.39)     2:34.32 (38.89)
 15 Chavez, Mia               14 AAAA-ST              2:31.54    2:39.41  
                  36.25     1:17.16 (40.91)     1:58.21 (41.05)     2:39.41 (41.20)
 16 Pangburn, Payton          13 AAAA-ST              2:35.06    2:40.16  
                  38.77     1:19.02 (40.25)     2:00.23 (41.21)     2:40.16 (39.93)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Swift, Allison            13 AAAA-ST              2:25.32    2:21.01  
                  34.22     1:09.69 (35.47)     1:45.59 (35.90)     2:21.01 (35.42)
  2 Breuer, Molly             14 AAAA-ST              2:26.22    2:22.87  
                  33.83     1:10.21 (36.38)     1:46.96 (36.75)     2:22.87 (35.91)
  3 Lozano, Hannah            14 AAAA-ST              2:30.93    2:23.86  
                  33.76     1:09.52 (35.76)     1:46.87 (37.35)     2:23.86 (36.99)
  4 Donofrio, Kylie           13 AAAA-ST              2:25.88    2:24.90  
                  34.66     1:11.23 (36.57)     1:48.64 (37.41)     2:24.90 (36.26)
  5 Bravo, Alyssa             13 AAAA-ST              2:28.63    2:25.13  
                  33.55     1:10.90 (37.35)     1:48.90 (38.00)     2:25.13 (36.23)
  6 Chancey, Elainey          13 AAAA-ST              2:30.94    2:25.33  
                  34.98     1:11.81 (36.83)     1:49.37 (37.56)     2:25.33 (35.96)
  7 Gonzalez, Belen           13 WAVE-ST              2:28.92    2:25.91  
                  34.73     1:11.47 (36.74)     1:49.24 (37.77)     2:25.91 (36.67)
  8 Bahr, Kaylee              13 AAAA-ST              2:27.28    2:26.29  
                  34.99     1:11.93 (36.94)     1:49.44 (37.51)     2:26.29 (36.85)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sahota, Riya              13 AAAA-ST              2:27.85    2:29.18  
                  35.78     1:13.38 (37.60)     1:50.96 (37.58)     2:29.18 (38.22)
 10 Bauer, Emily              14 AAAA-ST              2:30.54    2:29.89  
                  35.08     1:13.10 (38.02)     1:51.97 (38.87)     2:29.89 (37.92)
 11 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST              2:30.85    2:30.01  
                  35.55     1:13.63 (38.08)     1:52.23 (38.60)     2:30.01 (37.78)
 12 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST              2:30.63    2:30.82  
                  35.94     1:14.77 (38.83)     1:54.01 (39.24)     2:30.82 (36.81)
 13 Rutledge, Miko            14 AAAA-ST              2:32.53    2:30.85  
                  35.81     1:13.92 (38.11)     1:52.51 (38.59)     2:30.85 (38.34)
 14 Pratka, Emma              14 CBA-ST               2:58.68L   2:31.08  
                  35.80     1:13.57 (37.77)     1:52.41 (38.84)     2:31.08 (38.67)
 15 Quadrato, Anna Mei        13 AAAA-ST              2:29.21    2:31.18  
                  35.30     1:13.22 (37.92)     1:52.49 (39.27)     2:31.18 (38.69)
 16 Chavez, Mia               14 AAAA-ST              2:34.52    2:31.54  
                  35.90     1:14.13 (38.23)     1:53.49 (39.36)     2:31.54 (38.05)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Miller, Lily              14 HSC-ST               2:31.23    2:33.39  
                  35.84     1:13.16 (37.32)     1:53.58 (40.42)     2:33.39 (39.81)
 18 Barrera, Annika           13 AAAA-ST              2:34.40    2:33.44  
                  36.16     1:15.24 (39.08)     1:54.60 (39.36)     2:33.44 (38.84)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pangburn, Payton          13 AAAA-ST              2:34.57    2:35.06  
                  37.33     1:16.38 (39.05)     1:56.36 (39.98)     2:35.06 (38.70)
 20 Martin, Beatrice          14 AAAA-ST              2:32.61    2:35.65  
                  36.86     1:16.31 (39.45)     1:56.08 (39.77)     2:35.65 (39.57)
 21 Vera, Adia                13 HSC-ST               2:31.67    2:36.44  
                  36.86     1:16.51 (39.65)     1:57.04 (40.53)     2:36.44 (39.40)
 22 Nguyen, Theresa           13 AAAA-ST              2:35.18    2:36.50  
                  37.64     1:17.17 (39.53)     1:57.16 (39.99)     2:36.50 (39.34)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Swift, Allison            13 AAAA-ST              1:18.42    1:12.85  
                  34.27     1:12.85 (38.58)                                        
  2 Robertson, Lindsay        14 AAAA-ST              1:15.60    1:15.46  
                  36.26     1:15.46 (39.20)                                        
  3 Foote, Lila               13 SASA-ST              1:16.24    1:15.71  
                  36.51     1:15.71 (39.20)                                        
  4 Rutledge, Miko            14 AAAA-ST              1:16.47    1:16.37  
                  36.06     1:16.37 (40.31)                                        
  5 Skrobanek, Laney          13 AAAA-ST              1:18.28    1:16.59  
                  36.41     1:16.59 (40.18)                                        
  6 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST              1:18.09    1:17.05  
                  36.67     1:17.05 (40.38)                                        
  7 McAllister, Madison       14 WAVE-ST              1:18.10    1:17.83  
                  36.69     1:17.83 (41.14)                                        
  8 Isiofia, Ona              13 CBA-ST               1:18.33    1:18.35  
                  36.89     1:18.35 (41.46)                                        
B - Final
  9 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              1:20.52    1:18.45  
                  38.66     1:18.45 (39.79)                                        
 10 Black, Remington          13 SASA-ST              1:20.00    1:19.33  
                  37.83     1:19.33 (41.50)                                        
 11 Quadrato, Anna Mei        13 AAAA-ST              1:19.58    1:19.68  
                  38.16     1:19.68 (41.52)                                        
 12 Garcia, Elena             14 AAAA-ST              1:20.00    1:20.43  
                  38.27     1:20.43 (42.16)                                        
 13 McGrath, Libby            14 WAVE-ST              1:20.91    1:21.26  
                  38.37     1:21.26 (42.89)                                        
 14 Young, Maia               13 SASA-ST              1:22.06    1:21.67  
                  39.57     1:21.67 (42.10)                                        
 15 Robinson, Erin            14 AAAA-ST              1:21.82    1:22.79  
                  39.10     1:22.79 (43.69)                                        
 -- Leal, Abigail             13 AAAA-ST              1:22.44        DFS  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Robertson, Lindsay        14 AAAA-ST              1:18.48    1:15.60  
  2 Foote, Lila               13 SASA-ST              1:17.46    1:16.24  
  3 Rutledge, Miko            14 AAAA-ST              1:16.51    1:16.47  
                  36.46     1:16.47 (40.01)                                        
  4 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST              1:17.64    1:18.09  
                  36.39     1:18.09 (41.70)                                        
  5 McAllister, Madison       14 WAVE-ST              1:21.58    1:18.10  
                  37.32     1:18.10 (40.78)                                        
  6 Skrobanek, Laney          13 AAAA-ST              1:18.45    1:18.28  
                  37.92     1:18.28 (40.36)                                        
  7 Isiofia, Ona              13 CBA-ST               1:16.37    1:18.33  
  8 Swift, Allison            13 AAAA-ST              1:17.62    1:18.42  
                  37.82     1:18.42 (40.60)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Quadrato, Anna Mei        13 AAAA-ST              1:19.92    1:19.58  
                  37.79     1:19.58 (41.79)                                        
 10 Black, Remington          13 SASA-ST              1:16.92    1:20.00  
 10 Garcia, Elena             14 AAAA-ST              1:21.10    1:20.00  
                  37.46     1:20.00 (42.54)                                        
 12 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              1:19.40    1:20.52  
                  37.72     1:20.52 (42.80)                                        
 13 McGrath, Libby            14 WAVE-ST              1:21.17    1:20.91  
                  39.32     1:20.91 (41.59)                                        
 14 Robinson, Erin            14 AAAA-ST              1:21.61    1:21.82  
                  39.18     1:21.82 (42.64)                                        
 15 Young, Maia               13 SASA-ST              1:21.28    1:22.06  
                  39.74     1:22.06 (42.32)                                        
 16 Linnartz, Sarah           13 AAAA-ST              1:20.66    1:22.43  
                  39.00     1:22.43 (43.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Leal, Abigail             13 AAAA-ST              1:21.11    1:22.44  
                  39.39     1:22.44 (43.05)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Helmer, Macy              14 SASA-ST              2:39.57    2:39.44  
                  35.31     1:15.42 (40.11)     1:57.29 (41.87)     2:39.44 (42.15)
  2 Robertson, Lindsay        14 AAAA-ST              2:43.22    2:40.28  
                  37.40     1:18.56 (41.16)     2:00.33 (41.77)     2:40.28 (39.95)
  3 Rutledge, Miko            14 AAAA-ST              2:44.58    2:41.30  
                  36.98     1:18.29 (41.31)     1:59.92 (41.63)     2:41.30 (41.38)
  4 Cardon, Rylee             14 AAAA-ST              2:46.40    2:43.07  
                  37.46     1:19.00 (41.54)     2:01.82 (42.82)     2:43.07 (41.25)
  5 Chancey, Elainey          13 AAAA-ST              2:45.98    2:43.59  
                  37.53     1:19.77 (42.24)     2:02.40 (42.63)     2:43.59 (41.19)
  6 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              2:46.98    2:46.42  
                  38.28     1:20.43 (42.15)     2:04.56 (44.13)     2:46.42 (41.86)
  7 Foote, Lila               13 SASA-ST              2:44.63    2:46.46  
                  37.82     1:19.75 (41.93)     2:02.93 (43.18)     2:46.46 (43.53)
  8 Henderson, Sofia          13 WAVE-ST              2:45.27    2:48.17  
                  37.15     1:18.84 (41.69)     2:02.62 (43.78)     2:48.17 (45.55)
B - Final
  9 Skrobanek, Laney          13 AAAA-ST              2:47.70    2:41.26  
                  37.05     1:17.83 (40.78)     2:00.53 (42.70)     2:41.26 (40.73)
 10 McAllister, Madison       14 WAVE-ST              2:48.65    2:46.05  
                  38.06     1:21.23 (43.17)     2:03.33 (42.10)     2:46.05 (42.72)
 11 McGrath, Libby            14 WAVE-ST              2:49.89    2:47.96  
                  38.72     1:21.47 (42.75)     2:05.08 (43.61)     2:47.96 (42.88)
 12 Young, Maia               13 SASA-ST              2:52.33    2:48.59  
                  39.25     1:21.68 (42.43)     2:05.40 (43.72)     2:48.59 (43.19)
 13 Quadrato, Anna Mei        13 AAAA-ST              2:47.70    2:48.94  
                  38.70     1:21.34 (42.64)     2:05.85 (44.51)     2:48.94 (43.09)
 14 Martin, Beatrice          14 AAAA-ST              2:53.61    2:50.86  
                  38.00     1:20.36 (42.36)     2:04.98 (44.62)     2:50.86 (45.88)
 15 Munoz, Andrea             13 AAAA-ST              2:55.11    2:54.67  
                  40.07     1:24.43 (44.36)     2:09.06 (44.63)     2:54.67 (45.61)
 16 Leal, Abigail             13 AAAA-ST              2:53.19    2:55.57  
                  40.64     1:25.38 (44.74)     2:10.71 (45.33)     2:55.57 (44.86)
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Helmer, Macy              14 SASA-ST              2:46.00    2:39.57  
                  36.73     1:16.38 (39.65)     1:57.44 (41.06)     2:39.57 (42.13)
  2 Robertson, Lindsay        14 AAAA-ST              2:46.28    2:43.22  
                  37.93     1:19.14 (41.21)     2:01.92 (42.78)     2:43.22 (41.30)
  3 Rutledge, Miko            14 AAAA-ST              2:45.00    2:44.58  
                  37.66     1:19.31 (41.65)     2:02.11 (42.80)     2:44.58 (42.47)
  4 Foote, Lila               13 SASA-ST              2:52.58    2:44.63  
                  37.28     1:19.22 (41.94)     2:02.10 (42.88)     2:44.63 (42.53)
  5 Henderson, Sofia          13 WAVE-ST              2:46.28    2:45.27  
                  37.99     1:20.59 (42.60)     2:02.61 (42.02)     2:45.27 (42.66)
  6 Chancey, Elainey          13 AAAA-ST              2:44.70    2:45.98  
                  36.86     1:19.90 (43.04)     2:04.25 (44.35)     2:45.98 (41.73)
  7 Cardon, Rylee             14 AAAA-ST              2:49.88    2:46.40  
                  40.00     1:22.92 (42.92)     2:05.68 (42.76)     2:46.40 (40.72)
  8 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              2:47.98    2:46.98  
                  38.60     1:21.18 (42.58)     2:05.23 (44.05)     2:46.98 (41.75)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Quadrato, Anna Mei        13 AAAA-ST              2:52.18    2:47.70  
                  38.92     1:21.62 (42.70)     2:05.75 (44.13)     2:47.70 (41.95)
  9 Skrobanek, Laney          13 AAAA-ST              2:45.26    2:47.70  
                  37.03     1:20.07 (43.04)     2:04.01 (43.94)     2:47.70 (43.69)
 11 McAllister, Madison       14 WAVE-ST              3:25.17L   2:48.65  
                  39.06     1:22.09 (43.03)     2:05.63 (43.54)     2:48.65 (43.02)
 12 Cuenca, Kaili             13 AAAA-ST              2:49.86    2:49.58  
                  38.85     1:22.43 (43.58)     2:05.49 (43.06)     2:49.58 (44.09)
 13 McGrath, Libby            14 WAVE-ST              2:55.03    2:49.89  
                  38.80     1:22.67 (43.87)     2:05.74 (43.07)     2:49.89 (44.15)
 14 Young, Maia               13 SASA-ST              2:50.05    2:52.33  
                  40.23     1:24.53 (44.30)     2:08.69 (44.16)     2:52.33 (43.64)
 15 Leal, Abigail             13 AAAA-ST              2:52.78    2:53.19  
                  40.54     1:24.62 (44.08)     2:09.73 (45.11)     2:53.19 (43.46)
 16 Martin, Beatrice          14 AAAA-ST              2:47.72    2:53.61  
                  39.51     1:23.02 (43.51)     2:08.09 (45.07)     2:53.61 (45.52)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Munoz, Andrea             13 AAAA-ST              2:52.63    2:55.11  
                  39.40     1:24.19 (44.79)     2:10.02 (45.83)     2:55.11 (45.09)
 18 Nguyen, Theresa           13 AAAA-ST              2:54.38    2:56.33  
                  40.93     1:25.87 (44.94)     2:11.08 (45.21)     2:56.33 (45.25)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Robinson, Erin            14 AAAA-ST              2:53.08    2:57.29  
                  40.29     1:25.06 (44.77)     2:11.33 (46.27)     2:57.29 (45.96)
 20 Porter, Ella              13 AAAA-ST              2:57.12    2:57.63  
                  40.80     1:26.32 (45.52)     2:12.09 (45.77)     2:57.63 (45.54)
 21 Morriss, Lydia            13 HSC-ST               2:57.37    2:59.48  
                  43.31     1:28.87 (45.56)     2:14.87 (46.00)     2:59.48 (44.61)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Helmer, Macy              14 SASA-ST              1:05.50    1:03.41  
                  30.10     1:03.41 (33.31)                                        
  2 Skrobanek, Laney          13 AAAA-ST              1:06.53    1:03.95  
                  29.56     1:03.95 (34.39)                                        
  3 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST              1:07.14    1:06.70  
                  32.10     1:06.70 (34.60)                                        
  4 Chancey, Elainey          13 AAAA-ST              1:07.04    1:07.06  
                  32.08     1:07.06 (34.98)                                        
  5 Bahr, Kaylee              13 AAAA-ST              1:07.11    1:07.35  
                  31.60     1:07.35 (35.75)                                        
  6 Quadrato, Anna Mei        13 AAAA-ST              1:07.35    1:07.47  
                  30.97     1:07.47 (36.50)                                        
  7 Martin, Beatrice          14 AAAA-ST              1:07.86    1:07.52  
                  31.87     1:07.52 (35.65)                                        
  8 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              1:07.95    1:08.08  
                  33.00     1:08.08 (35.08)                                        
B - Final
  9 Troyer, Megan             14 WAVE-ST              1:08.13    1:05.29  
                  29.82     1:05.29 (35.47)                                        
 10 Isiofia, Ona              13 CBA-ST               1:09.15    1:07.78  
                  30.38     1:07.78 (37.40)                                        
 11 Sahota, Riya              13 AAAA-ST              1:09.60    1:08.16  
                  32.41     1:08.16 (35.75)                                        
 12 Breuer, Molly             14 AAAA-ST              1:09.56    1:08.32  
                  31.76     1:08.32 (36.56)                                        
 13 Armstrong, Carrie         14 WAVE-ST              1:09.31    1:09.69  
                  33.02     1:09.69 (36.67)                                        
 14 Cuenca, Kaili             13 AAAA-ST              1:11.99    1:11.21  
                  32.66     1:11.21 (38.55)                                        
 15 Perucca, Hannah           13 HSC-ST               1:10.68    1:12.04  
                  32.31     1:12.04 (39.73)                                        
 -- Biggs, Kailey             14 AAAA-ST              1:11.47         DQ  
                  32.72          DQ (35.64)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gianotti, Emily           13 AAAA-ST              1:07.14    1:03.32  
                  30.08     1:03.32 (33.24)                                        
  2 Helmer, Macy              14 SASA-ST              1:06.50    1:05.50  
                  30.74     1:05.50 (34.76)                                        
  3 Skrobanek, Laney          13 AAAA-ST              1:06.67    1:06.53  
                  30.79     1:06.53 (35.74)                                        
  4 Chancey, Elainey          13 AAAA-ST              1:06.58    1:07.04  
                  32.45     1:07.04 (34.59)                                        
  5 Bahr, Kaylee              13 AAAA-ST              1:07.21    1:07.11  
                  31.36     1:07.11 (35.75)                                        
  6 Carroll, Sophia           14 WAVE-ST              1:10.57    1:07.14  
                  31.00     1:07.14 (36.14)                                        
  7 Quadrato, Anna Mei        13 AAAA-ST              1:09.72    1:07.35  
                  31.64     1:07.35 (35.71)                                        
  8 Martin, Beatrice          14 AAAA-ST              1:07.57    1:07.86  
                  31.39     1:07.86 (36.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              1:08.93    1:07.95  
                  31.94     1:07.95 (36.01)                                        
 10 Troyer, Megan             14 WAVE-ST              1:07.54    1:08.13  
                  32.03     1:08.13 (36.10)                                        
 11 Donofrio, Kylie           13 AAAA-ST              1:08.30    1:08.80  
                  32.33     1:08.80 (36.47)                                        
 12 Isiofia, Ona              13 CBA-ST               1:07.87    1:09.15  
                  30.96     1:09.15 (38.19)                                        
 13 Armstrong, Carrie         14 WAVE-ST              1:10.67    1:09.31  
                  32.23     1:09.31 (37.08)                                        
 14 La Beau, Sophia           13 LIFE-ST              1:07.85    1:09.32  
                  31.95     1:09.32 (37.37)                                        
 15 Breuer, Molly             14 AAAA-ST              1:07.83    1:09.56  
                  31.77     1:09.56 (37.79)                                        
 16 Sahota, Riya              13 AAAA-ST              1:10.48    1:09.60  
                  33.50     1:09.60 (36.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Young, Jada               14 SASA-ST              1:10.27    1:10.48  
                  31.89     1:10.48 (38.59)                                        
 18 Perucca, Hannah           13 HSC-ST               1:11.00    1:10.68  
                  31.00     1:10.68 (39.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Biggs, Kailey             14 AAAA-ST              1:21.00L   1:11.47  
                  33.43     1:11.47 (38.04)                                        
 20 Cuenca, Kaili             13 AAAA-ST              1:11.05    1:11.99  
                  32.05     1:11.99 (39.94)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chancey, Elainey          13 AAAA-ST              2:25.66    2:23.06  
                  31.79     1:08.56 (36.77)     1:46.25 (37.69)     2:23.06 (36.81)
  2 Skrobanek, Laney          13 AAAA-ST              2:29.05    2:25.90  
                  31.53     1:08.87 (37.34)     1:47.67 (38.80)     2:25.90 (38.23)
  3 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              2:27.53    2:26.15  
                  33.43     1:10.68 (37.25)     1:49.49 (38.81)     2:26.15 (36.66)
  4 Gianotti, Emily           13 AAAA-ST              2:25.43    2:28.45  
                  33.37     1:10.83 (37.46)     1:51.20 (40.37)     2:28.45 (37.25)
  5 Bahr, Kaylee              13 AAAA-ST              2:31.27    2:31.25  
                  33.28     1:11.42 (38.14)     1:50.87 (39.45)     2:31.25 (40.38)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gianotti, Emily           13 AAAA-ST              2:30.13    2:25.43  
                  31.78     1:09.25 (37.47)     1:48.34 (39.09)     2:25.43 (37.09)
  2 Chancey, Elainey          13 AAAA-ST              2:29.79    2:25.66  
                  34.18     1:10.84 (36.66)     1:48.56 (37.72)     2:25.66 (37.10)
  3 Schlortt, Kirsten         13 SASA-ST              2:31.06    2:27.53  
                  32.02     1:09.05 (37.03)     1:48.14 (39.09)     2:27.53 (39.39)
  4 Skrobanek, Laney          13 AAAA-ST              2:32.00    2:29.05  
                  32.13     1:08.75 (36.62)     1:48.68 (39.93)     2:29.05 (40.37)
  5 Bahr, Kaylee              13 AAAA-ST              2:32.43    2:31.27  
                  33.79     1:11.92 (38.13)     1:52.34 (40.42)     2:31.27 (38.93)
  6 Swift, Allison            13 AAAA-ST              2:36.07    2:34.86  
                  34.39     1:13.01 (38.62)     1:53.87 (40.86)     2:34.86 (40.99)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rutledge, Miko            14 AAAA-ST              2:23.90    2:23.44  
                  30.38     1:08.23 (37.85)     1:50.46 (42.23)     2:23.44 (32.98)
  2 Troyer, Megan             14 WAVE-ST              2:29.64    2:27.01  
                  30.83     1:08.61 (37.78)     1:53.96 (45.35)     2:27.01 (33.05)
  3 Martin, Beatrice          14 AAAA-ST              2:29.71    2:27.81  
                  31.46     1:09.87 (38.41)     1:54.03 (44.16)     2:27.81 (33.78)
  4 Bahr, Kaylee              13 AAAA-ST              2:28.85    2:28.11  
                  32.75     1:09.70 (36.95)     1:55.15 (45.45)     2:28.11 (32.96)
  5 Orozco, Alyssa            14 AAAA-ST              2:30.00    2:29.17  
                  33.18     1:09.42 (36.24)     1:55.11 (45.69)     2:29.17 (34.06)
  6 Gianotti, Emily           13 AAAA-ST              2:25.35    2:29.78  
                  30.90     1:07.91 (37.01)     1:56.00 (48.09)     2:29.78 (33.78)
  7 Quadrato, Anna Mei        13 AAAA-ST              2:30.34    2:30.21  
                  31.25     1:10.79 (39.54)     1:55.41 (44.62)     2:30.21 (34.80)
  8 Armstrong, Carrie         14 WAVE-ST              2:30.86    2:30.37  
                  32.53     1:12.25 (39.72)     1:57.42 (45.17)     2:30.37 (32.95)
B - Final
  9 Lozano, Hannah            14 AAAA-ST              2:32.96    2:29.35  
                  32.80     1:08.67 (35.87)     1:55.34 (46.67)     2:29.35 (34.01)
 10 Munoz, Andrea             13 AAAA-ST              2:32.61    2:30.48  
                  32.68     1:11.79 (39.11)     1:56.19 (44.40)     2:30.48 (34.29)
 11 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST              2:35.37    2:31.34  
                  30.84     1:08.35 (37.51)     1:57.31 (48.96)     2:31.34 (34.03)
 12 Huang, Rachel             13 CBA-ST               2:32.64    2:31.61  
                  30.95     1:08.59 (37.64)     1:56.34 (47.75)     2:31.61 (35.27)
 13 Porter, Ella              13 AAAA-ST              2:32.09    2:31.77  
                  34.88     1:13.53 (38.65)     1:57.61 (44.08)     2:31.77 (34.16)
 14 Chavez, Mia               14 AAAA-ST              2:31.16    2:33.00  
                  31.78     1:10.97 (39.19)     1:58.89 (47.92)     2:33.00 (34.11)
 15 Bauer, Emily              14 AAAA-ST              2:33.07    2:34.92  
                  35.54     1:14.63 (39.09)     2:01.08 (46.45)     2:34.92 (33.84)
 16 Nguyen, Theresa           13 AAAA-ST              2:37.55    2:35.67  
                  37.42     1:16.41 (38.99)     2:00.44 (44.03)     2:35.67 (35.23)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rutledge, Miko            14 AAAA-ST              2:31.79    2:23.90  
                  31.47     1:08.81 (37.34)     1:51.07 (42.26)     2:23.90 (32.83)
  2 Gianotti, Emily           13 AAAA-ST              2:27.37    2:25.35  
                  30.40     1:06.32 (35.92)     1:53.92 (47.60)     2:25.35 (31.43)
  3 Bahr, Kaylee              13 AAAA-ST              2:28.79    2:28.85  
                  32.93     1:10.48 (37.55)     1:55.99 (45.51)     2:28.85 (32.86)
  4 Gonzalez, Belen           13 WAVE-ST              2:32.10    2:29.58  
                  31.78     1:09.13 (37.35)     1:55.54 (46.41)     2:29.58 (34.04)
  5 Troyer, Megan             14 WAVE-ST              2:36.92    2:29.64  
                  31.73     1:10.88 (39.15)     1:56.57 (45.69)     2:29.64 (33.07)
  6 Martin, Beatrice          14 AAAA-ST              2:27.19    2:29.71  
                  31.85     1:10.85 (39.00)     1:55.11 (44.26)     2:29.71 (34.60)
  7 Orozco, Alyssa            14 AAAA-ST              2:29.95    2:30.00  
                  33.05     1:09.67 (36.62)     1:55.79 (46.12)     2:30.00 (34.21)
  8 Quadrato, Anna Mei        13 AAAA-ST              2:33.07    2:30.34  
                  31.51     1:10.63 (39.12)     1:54.97 (44.34)     2:30.34 (35.37)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Armstrong, Carrie         14 WAVE-ST              2:38.40    2:30.86  
                  32.30     1:10.94 (38.64)     1:56.34 (45.40)     2:30.86 (34.52)
 10 Chavez, Mia               14 AAAA-ST              2:37.35    2:31.16  
                  32.08     1:09.56 (37.48)     1:55.82 (46.26)     2:31.16 (35.34)
 11 Porter, Ella              13 AAAA-ST              2:35.57    2:32.09  
                  33.51     1:13.37 (39.86)     1:57.71 (44.34)     2:32.09 (34.38)
 12 Garcia, Elena             14 AAAA-ST              2:35.44    2:32.59  
                  33.06     1:11.73 (38.67)     1:57.95 (46.22)     2:32.59 (34.64)
 13 Munoz, Andrea             13 AAAA-ST              2:30.80    2:32.61  
                  33.08     1:13.75 (40.67)     1:57.92 (44.17)     2:32.61 (34.69)
 14 Huang, Rachel             13 CBA-ST               2:31.57    2:32.64  
                  32.32                             1:57.93 ( )     2:32.64 (34.71)
 15 Lozano, Hannah            14 AAAA-ST              3:00.28L   2:32.96  
                  32.05     1:09.57 (37.52)     1:56.83 (47.26)     2:32.96 (36.13)
 16 Bauer, Emily              14 AAAA-ST              2:32.42    2:33.07  
                  34.62     1:13.34 (38.72)     1:59.07 (45.73)     2:33.07 (34.00)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST              2:35.40    2:35.37  
                  31.74     1:10.35 (38.61)     2:00.39 (50.04)     2:35.37 (34.98)
 18 Leal, Abigail             13 AAAA-ST              2:38.43    2:36.04  
                  34.26     1:15.17 (40.91)     2:00.16 (44.99)     2:36.04 (35.88)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nguyen, Theresa           13 AAAA-ST              2:38.30    2:37.55  
                  37.60     1:17.27 (39.67)     2:02.28 (45.01)     2:37.55 (35.27)
 20 Linnartz, Sarah           13 AAAA-ST              2:38.56    2:38.39  
                  34.06     1:13.86 (39.80)     1:59.88 (46.02)     2:38.39 (38.51)
 21 Pfaff, Natalie            14 AAAA-ST              2:38.80    2:39.56  
                  33.26     1:14.17 (40.91)     2:01.58 (47.41)     2:39.56 (37.98)
 22 Miller, Lily              14 HSC-ST               2:38.76    2:40.04  
                  34.56     1:14.30 (39.74)     2:03.36 (49.06)     2:40.04 (36.68)
 23 Robinson, Erin            14 AAAA-ST              2:36.04    2:41.50  
                  36.64     1:19.47 (42.83)     2:04.41 (44.94)     2:41.50 (37.09)
 24 Buie, Morgan              13 AQSA-ST              3:26.85S   2:41.61  
                  34.87     1:15.02 (40.15)     2:05.15 (50.13)     2:41.61 (36.46)
 -- Isiofia, Ona              13 CBA-ST               2:29.54         DQ  
                  30.76     1:07.68 (36.92)     1:52.19 (44.51)          DQ (35.17)
 -- Croley, Sophia            14 SASA-ST              2:27.09         DQ  
                  33.04     1:10.07 (37.03)     1:54.64 (44.57)          DQ (34.95)
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:08.56    4:06.80  
     1) Pangburn, Payton 13             2) Porter, Ella 13                
     3) Munoz, Andrea 13                4) Garcia, Elena 14               
                  29.85   1:02.56 (1:02.56)     1:32.42 (29.86)   2:04.60 (1:02.04)
        2:34.21 (29.61)   3:06.61 (1:02.01)     3:35.00 (28.39)   4:06.80 (1:00.19)
  2 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            4:12.60    4:10.55  
     1) Lloyd, Megan 14                 2) Leal, Abigail 13               
     3) Lozano, Hannah 14               4) Moreno, Samira 13              
                  30.31   1:04.08 (1:04.08)     1:34.05 (29.97)   2:06.78 (1:02.70)
        2:36.73 (29.95)   3:07.99 (1:01.21)     3:37.22 (29.23)   4:10.55 (1:02.56)
  3 Hays Swim Club-ST  'A'                            4:19.22    4:11.05  
     1) Leon, Lucia 13                  2) Vera, Adia 13                  
     3) Ferris, Logan 13                4) Morriss, Annalea 13            
                  28.80   1:00.64 (1:00.64)     1:15.21 (14.57)     1:31.14 (30.50)
        2:04.46 (33.32)   2:33.97 (1:02.83)     3:06.44 (32.47)   4:11.05 (1:37.08)
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            4:32.68    4:29.29  
     1) Donofrio, Kylie 13              2) Swift, Allison 13              
     3) Skrobanek, Laney 13             4) Porter, Ella 13                
                  33.40   1:08.52 (1:08.52)     1:44.18 (35.66)   2:23.35 (1:14.83)
        2:53.25 (29.90)   3:28.39 (1:05.04)     3:57.28 (28.89)   4:29.29 (1:00.90)
  3 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:31.65    4:30.07  
     1) Robertson, Lindsay 14           2) Rutledge, Miko 14              
     3) Chancey, Elainey 13             4) Pangburn, Payton 13            
                  32.66   1:07.08 (1:07.08)     1:42.49 (35.41)   2:22.59 (1:15.51)
        2:53.11 (30.52)   3:28.22 (1:05.63)     3:57.62 (29.40)   4:30.07 (1:01.85)
  5 Hays Swim Club-ST  'A'                            4:56.74    4:57.42  
     1) Vera, Adia 13                   2) Leon, Lucia 13                 
     3) Miller, Lily 14                 4) Ferris, Logan 13               
                  34.82   1:11.38 (1:11.38)     1:50.92 (39.54)   2:39.05 (1:27.67)
        3:11.57 (32.52)   3:53.50 (1:14.45)     4:23.45 (29.95)   4:57.42 (1:03.92)
 -- Streamline Aquatics-ST  'A'                       4:33.22         DQ  
     1) Young, Maia 13                  2) Black, Remington 13            
     3) Croley, Sophia 14               4) Hernandez Andino, Joisset 13   
                  34.59   1:10.67 (1:10.67)     1:47.55 (36.88)   2:29.47 (1:18.80)
        3:00.55 (31.08)   3:39.50 (1:10.03)     4:09.23 (29.73)        DQ (1:03.05)
 
Girls 12-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Copes, Jenna              12 AAAA-ST              5:14.03    5:07.27  
                  32.11     1:10.69 (38.58)     1:49.00 (38.31)     2:27.86 (38.86)
        3:14.15 (46.29)     4:00.16 (46.01)     4:34.68 (34.52)     5:07.27 (32.59)
  2 Gonzalez, Belen           13 WAVE-ST              5:28.40    5:08.97  
                  32.57     1:09.70 (37.13)     1:48.63 (38.93)     2:27.20 (38.57)
        3:11.87 (44.67)     3:57.97 (46.10)     4:33.51 (35.54)     5:08.97 (35.46)
  3 Gianotti, Emily           13 AAAA-ST              6:27.57L   5:10.78  
                  32.04     1:09.08 (37.04)     1:48.18 (39.10)     2:26.23 (38.05)
        3:14.62 (48.39)     4:02.44 (47.82)     4:37.48 (35.04)     5:10.78 (33.30)
  4 Quadrato, Anna Mei        13 AAAA-ST              5:27.78    5:13.43  
                  31.59     1:09.38 (37.79)     1:50.03 (40.65)     2:30.46 (40.43)
        3:15.17 (44.71)   4:36.18 (1:21.01)     5:13.43 (37.25)                    
  5 Donofrio, Kylie           13 AAAA-ST              5:23.50    5:14.06  
                  32.51     1:09.51 (37.00)     1:49.19 (39.68)     2:27.60 (38.41)
        3:14.80 (47.20)     4:03.77 (48.97)     4:39.31 (35.54)     5:14.06 (34.75)
  6 Black, Remington          13 SASA-ST              5:20.91    5:21.78  
                  34.43     1:16.46 (42.03)     1:58.32 (41.86)     2:39.08 (40.76)
        3:23.42 (44.34)     4:08.48 (45.06)     4:46.50 (38.02)     5:21.78 (35.28)
  7 Christiansen, Sophia      14 WAVE-ST              5:30.06    5:28.03  
                  32.39     1:10.34 (37.95)     1:51.97 (41.63)     2:31.73 (39.76)
        3:23.14 (51.41)     4:16.23 (53.09)     4:52.78 (36.55)     5:28.03 (35.25)
  8 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST              5:21.18    5:28.70  
                  34.65     1:15.58 (40.93)     1:55.67 (40.09)     2:36.12 (40.45)
        3:26.69 (50.57)     4:16.85 (50.16)     4:52.96 (36.11)     5:28.70 (35.74)
  9 Bauer, Emily              14 AAAA-ST              5:33.89    5:31.63  
                  36.06     1:17.81 (41.75)     1:59.26 (41.45)     2:40.04 (40.78)
        3:28.62 (48.58)     4:18.75 (50.13)     4:56.40 (37.65)     5:31.63 (35.23)
 10 Barrera, Annika           13 AAAA-ST              5:37.54    5:35.39  
                  35.90     1:17.99 (42.09)     1:58.43 (40.44)     2:39.33 (40.90)
        3:30.82 (51.49)     4:22.35 (51.53)     4:59.99 (37.64)     5:35.39 (35.40)
 -- Martin, Beatrice          14 AAAA-ST              5:17.89         DQ  
                  32.32     1:09.52 (37.20)     1:52.25 (42.73)     2:32.98 (40.73)
        3:18.53 (45.55)     4:05.08 (46.55)     4:42.17 (37.09)          DQ (35.00)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Clarkson, Emma Cate       15 AAAA-ST                28.00      26.92  
  2 Richardson, Ellie         15 AAAA-ST                27.28      27.05  
  3 Sollohub, Hannah          15 WAVE-ST                27.88      27.28  
  4 Smith, Maddie             16 UN-ST                  27.51      27.42  
  5 Herrera, Jessi            18 AAAA-ST                27.68      27.69  
  6 Hancock, Emily            15 AAAA-ST                28.02      27.78  
  7 Salter, Alyssa            15 AAAA-ST                27.80      27.98  
  8 Pal-Freeman, Cate         16 UN-ST                  28.33      28.21  
B - Final
  9 Heldstab, Katy            15 HSC-ST                 28.41      27.87  
 10 Lawson, Abigail           15 CBA-ST                 28.57      28.19  
 10 Dessouky, Salma           15 AAAA-ST                28.47      28.19  
 12 Masalihit, Leila          15 WAVE-ST                28.58      28.39  
 13 Smith, Sasha              17 DRD-ST                 28.90      28.86  
 14 Rubio, Zuni-ire           16 AAAA-ST                29.01      28.92  
 15 Beller, Presley           15 HSC-ST                 29.05      29.46  
 -- McGrath, Riley            15 WAVE-ST                28.65         DQ  
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Moore, Ashley             15 WAVE-ST                28.00      26.95  
  2 Richardson, Ellie         15 AAAA-ST                28.40      27.28  
  3 Smith, Maddie             16 UN-ST                  27.52      27.51  
  4 Herrera, Jessi            18 AAAA-ST                29.79      27.68  
  5 Villarreal, Julia         15 AQSA-ST                29.01      27.77  
  6 Pfaff, Nicole             16 AAAA-ST                28.04      27.78  
  7 Salter, Alyssa            15 AAAA-ST                28.14      27.80  
  8 Sollohub, Hannah          15 WAVE-ST                28.27      27.88  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Clarkson, Emma Cate       15 AAAA-ST                28.14      28.00  
 10 Hancock, Emily            15 AAAA-ST                27.80      28.02  
 11 Pal-Freeman, Cate         16 UN-ST                  28.87      28.33  
 12 Heldstab, Katy            15 HSC-ST                 28.12      28.41  
 13 Dessouky, Salma           15 AAAA-ST                28.79      28.47  
 14 Lawson, Abigail           15 CBA-ST                 29.22      28.57  
 15 Masalihit, Leila          15 WAVE-ST                28.79      28.58  
 16 McGrath, Riley            15 WAVE-ST                28.87      28.65  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wallace, Lula             16 AAAA-ST                29.68      28.86  
 18 Smith, Sasha              17 DRD-ST                 28.83      28.90  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Capps, Sophie             17 WAVE-ST                28.34      28.95  
 20 Rubio, Zuni-ire           16 AAAA-ST                28.67      29.01  
 21 Beller, Presley           15 HSC-ST                 29.14      29.05  
 22 Miller, Hannah            17 HSC-ST                 28.57      29.12  
 23 Alvarado, Bethani         15 AAAA-ST                29.28      29.15  
 24 Macias, Yamile            16 AAAA-ST                29.08      29.17  
 25 Ringen, Grace             17 AAAA-ST                27.83      29.25  
 26 Coward, Grace             15 AAAA-ST                28.96      29.26  
 27 Auld, Jordan              15 WAVE-ST                29.68      29.48  
 28 Smith, Lindsey            15 AAAA-ST                29.47      29.90  
 29 Secor, Brooke             15 AQSA-ST                29.30      29.94  
 29 Flores, Ariana            16 PRGN-ST                29.67      29.94  
 31 Harris, Lauren            15 AAAA-ST                32.84L     30.79  
 -- Ruiz, Magaly              15 AAAA-ST                27.14         X   
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Clarkson, Emma Cate       15 AAAA-ST                59.25      57.95  
                  29.01       57.95 (28.94)                                        
  2 Cox, Jessica              15 AAAA-ST              1:00.76      58.78  
                  28.80       58.78 (29.98)                                        
  3 Dessouky, Salma           15 AAAA-ST                59.11      59.12  
                  29.26       59.12 (29.86)                                        
  4 Sollohub, Hannah          15 WAVE-ST                59.49      59.16  
                  29.00       59.16 (30.16)                                        
  5 Salter, Alyssa            15 AAAA-ST              1:00.10      59.47  
                  28.76       59.47 (30.71)                                        
  6 Heldstab, Katy            15 HSC-ST               1:00.27    1:00.02  
                  28.77     1:00.02 (31.25)                                        
  7 Hancock, Emily            15 AAAA-ST              1:02.47    1:01.73  
                  29.77     1:01.73 (31.96)                                        
  8 Lawson, Abigail           15 CBA-ST               1:01.64    1:01.89  
                  29.72     1:01.89 (32.17)                                        
B - Final
  9 Coward, Grace             15 AAAA-ST              1:02.68    1:02.00  
                  29.75     1:02.00 (32.25)                                        
 10 Wallace, Lula             16 AAAA-ST              1:02.52    1:02.06  
                  30.21     1:02.06 (31.85)                                        
 11 Capps, Sophie             17 WAVE-ST              1:03.47    1:03.40  
                  29.80     1:03.40 (33.60)                                        
 12 Masalihit, Leila          15 WAVE-ST              1:03.35    1:03.48  
                  30.22     1:03.48 (33.26)                                        
 13 Miller, Hannah            17 HSC-ST               1:03.01    1:03.51  
                  30.10     1:03.51 (33.41)                                        
 14 Richardson, Ellie         15 AAAA-ST              1:02.64    1:03.76  
                  30.56     1:03.76 (33.20)                                        
 15 Beller, Presley           15 HSC-ST               1:04.36    1:03.79  
                  30.28     1:03.79 (33.51)                                        
 16 Smith, Sasha              17 DRD-ST               1:03.93    1:03.95  
                  31.01     1:03.95 (32.94)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Moore, Ashley             15 WAVE-ST                59.87      59.03  
                  28.30       59.03 (30.73)                                        
  2 Dessouky, Salma           15 AAAA-ST              1:00.40      59.11  
                  29.07       59.11 (30.04)                                        
  3 Clarkson, Emma Cate       15 AAAA-ST              1:00.20      59.25  
                  29.16       59.25 (30.09)                                        
  4 Sollohub, Hannah          15 WAVE-ST              1:00.33      59.49  
                  28.75       59.49 (30.74)                                        
  5 Salter, Alyssa            15 AAAA-ST              1:01.50    1:00.10  
                  28.70     1:00.10 (31.40)                                        
  6 Payne, Emily              16 AAAA-ST                59.71    1:00.17  
                  29.02     1:00.17 (31.15)                                        
  7 Heldstab, Katy            15 HSC-ST               1:00.63    1:00.27  
                  28.80     1:00.27 (31.47)                                        
  8 Ringen, Grace             17 AAAA-ST              1:00.85    1:00.44  
                  29.77     1:00.44 (30.67)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cox, Jessica              15 AAAA-ST              1:00.75    1:00.76  
                  29.37     1:00.76 (31.39)                                        
 10 Villarreal, Julia         15 AQSA-ST              1:02.87    1:00.97  
                  29.10     1:00.97 (31.87)                                        
 11 Lawson, Abigail           15 CBA-ST               1:04.29    1:01.64  
                  29.47     1:01.64 (32.17)                                        
 12 Hancock, Emily            15 AAAA-ST              1:02.13    1:02.47  
                  29.32     1:02.47 (33.15)                                        
 13 Wallace, Lula             16 AAAA-ST              1:03.46    1:02.52  
                  30.96     1:02.52 (31.56)                                        
 14 Richardson, Ellie         15 AAAA-ST              1:03.00    1:02.64  
                  29.99     1:02.64 (32.65)                                        
 15 Coward, Grace             15 AAAA-ST              1:03.95    1:02.68  
                  30.10     1:02.68 (32.58)                                        
 16 Miller, Hannah            17 HSC-ST               1:04.36    1:03.01  
                  30.15     1:03.01 (32.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Masalihit, Leila          15 WAVE-ST              1:02.59    1:03.35  
                  30.73     1:03.35 (32.62)                                        
 18 Capps, Sophie             17 WAVE-ST              1:02.83    1:03.47  
                  29.94     1:03.47 (33.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Smith, Sasha              17 DRD-ST               1:04.42    1:03.93  
                  30.12     1:03.93 (33.81)                                        
 20 Smith, Lindsey            15 AAAA-ST              1:03.45    1:04.29  
                  31.21     1:04.29 (33.08)                                        
 21 Beller, Presley           15 HSC-ST               1:03.27    1:04.36  
                  30.36     1:04.36 (34.00)                                        
 22 McGrath, Riley            15 WAVE-ST              1:04.48    1:04.69  
                  30.43     1:04.69 (34.26)                                        
 -- Theriot, Claudia          16 AQSA-ST              1:03.28         X   
 -- Correa, Lilie             15 WAVE-ST                59.18         X   
 -- Ruiz, Magaly              15 AAAA-ST                59.27         X   
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ringen, Elise             15 AAAA-ST              2:08.71    2:03.72  
                  28.81       59.94 (31.13)     1:32.48 (32.54)     2:03.72 (31.24)
  2 Sollohub, Hannah          15 WAVE-ST              2:08.79    2:06.11  
                  29.36     1:00.89 (31.53)     1:33.33 (32.44)     2:06.11 (32.78)
  3 Howell, Jacquelyne        15 WAVE-ST              2:09.92    2:07.81  
                  29.83     1:02.42 (32.59)     1:35.54 (33.12)     2:07.81 (32.27)
  4 Herrera, Jessi            18 AAAA-ST              2:09.00    2:09.26  
                  29.52     1:02.24 (32.72)     1:36.35 (34.11)     2:09.26 (32.91)
  5 Salter, Alyssa            15 AAAA-ST              2:11.15    2:09.47  
                  29.75     1:02.76 (33.01)     1:36.82 (34.06)     2:09.47 (32.65)
  6 Correa, Lilie             15 WAVE-ST              2:09.13    2:09.71  
                  29.82     1:02.36 (32.54)     1:35.95 (33.59)     2:09.71 (33.76)
  7 Junker, Ella              15 HOT-ST               2:12.40    2:10.51  
                  30.41     1:03.09 (32.68)     1:36.97 (33.88)     2:10.51 (33.54)
  8 Smith, Maddie             16 UN-ST                2:12.63    2:10.72  
                  30.37     1:03.28 (32.91)     1:37.40 (34.12)     2:10.72 (33.32)
B - Final
  9 Heldstab, Katy            15 HSC-ST               2:15.83    2:09.88  
                  29.93     1:02.72 (32.79)     1:36.45 (33.73)     2:09.88 (33.43)
 10 Ringen, Grace             17 AAAA-ST              2:13.31    2:10.81  
                  30.31     1:03.77 (33.46)     1:37.95 (34.18)     2:10.81 (32.86)
 11 Pal-Freeman, Cate         16 UN-ST                2:14.23    2:11.77  
                  30.35     1:03.98 (33.63)     1:38.47 (34.49)     2:11.77 (33.30)
 12 Lawson, Abigail           15 CBA-ST               2:15.87    2:16.62  
                  29.59     1:03.15 (33.56)     1:39.23 (36.08)     2:16.62 (37.39)
 13 Miller, Hannah            17 HSC-ST               2:18.31    2:16.95  
                  31.44     1:05.67 (34.23)     1:41.34 (35.67)     2:16.95 (35.61)
 14 Beller, Presley           15 HSC-ST               2:18.85    2:18.89  
                  30.36     1:05.48 (35.12)     1:42.13 (36.65)     2:18.89 (36.76)
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ringen, Elise             15 AAAA-ST              2:10.13    2:08.71  
                  30.59     1:03.78 (33.19)     1:37.45 (33.67)     2:08.71 (31.26)
  2 Sollohub, Hannah          15 WAVE-ST              2:11.46    2:08.79  
                  30.29     1:02.99 (32.70)     1:36.30 (33.31)     2:08.79 (32.49)
  3 Herrera, Jessi            18 AAAA-ST              2:10.58    2:09.00  
                  29.69     1:02.12 (32.43)     1:35.59 (33.47)     2:09.00 (33.41)
  4 Correa, Lilie             15 WAVE-ST              2:09.80    2:09.13  
                  29.76     1:02.17 (32.41)     1:35.91 (33.74)     2:09.13 (33.22)
  5 Howell, Jacquelyne        15 WAVE-ST              2:15.54    2:09.92  
                  30.68     1:03.85 (33.17)     1:37.42 (33.57)     2:09.92 (32.50)
  6 Salter, Alyssa            15 AAAA-ST              2:12.54    2:11.15  
                  30.39     1:03.87 (33.48)     1:37.82 (33.95)     2:11.15 (33.33)
  7 Junker, Ella              15 HOT-ST               2:14.86    2:12.40  
                  30.75     1:04.24 (33.49)     1:38.82 (34.58)     2:12.40 (33.58)
  8 Smith, Maddie             16 UN-ST                2:35.33L   2:12.63  
                  30.25     1:04.36 (34.11)     1:38.74 (34.38)     2:12.63 (33.89)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ringen, Grace             17 AAAA-ST              2:12.22    2:13.31  
                  31.06     1:05.00 (33.94)     1:39.60 (34.60)     2:13.31 (33.71)
 10 Pal-Freeman, Cate         16 UN-ST                2:18.35    2:14.23  
                  31.00     1:04.99 (33.99)     1:40.11 (35.12)     2:14.23 (34.12)
 11 Heldstab, Katy            15 HSC-ST               2:12.72    2:15.83  
                  30.65     1:04.27 (33.62)     1:39.64 (35.37)     2:15.83 (36.19)
 12 Lawson, Abigail           15 CBA-ST               2:15.63    2:15.87  
                  32.01     1:06.67 (34.66)     1:41.50 (34.83)     2:15.87 (34.37)
 13 Bendrey, Elizabeth        16 LIFE-ST              2:13.38    2:15.99  
                  30.70     1:04.40 (33.70)     1:40.20 (35.80)     2:15.99 (35.79)
 14 Wallace, Lula             16 AAAA-ST              2:17.82    2:16.60  
                  32.56     1:07.41 (34.85)     1:42.87 (35.46)     2:16.60 (33.73)
 15 Villarreal, Julia         15 AQSA-ST              2:38.21L   2:17.22  
                  31.03     1:05.50 (34.47)     1:42.03 (36.53)     2:17.22 (35.19)
 16 Miller, Hannah            17 HSC-ST               2:18.79    2:18.31  
                  31.63     1:06.32 (34.69)     1:42.76 (36.44)     2:18.31 (35.55)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Beller, Presley           15 HSC-ST               2:14.73    2:18.85  
                  30.98     1:06.31 (35.33)     1:42.83 (36.52)     2:18.85 (36.02)
 18 Macias, Yamile            16 AAAA-ST              2:15.42    2:19.27  
                  31.35     1:06.89 (35.54)     1:43.82 (36.93)     2:19.27 (35.45)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dean-Von Stultz, Madi     17 WAVE-ST              2:09.79    2:19.59  
                  30.36     1:04.72 (34.36)     1:42.44 (37.72)     2:19.59 (37.15)
 20 Coward, Grace             15 AAAA-ST              2:38.47L   2:22.31  
                  31.56     1:07.35 (35.79)     1:44.59 (37.24)     2:22.31 (37.72)
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Forsyth, Kay Lynn         17 WAVE-ST              5:45.48    5:38.58  
                  30.05     1:02.71 (32.66)     1:36.82 (34.11)     2:11.08 (34.26)
        2:45.96 (34.88)     3:20.80 (34.84)     3:55.54 (34.74)     4:30.47 (34.93)
        5:05.38 (34.91)     5:38.58 (33.20)                                        
  2 Beller, Presley           15 HSC-ST               5:53.61    5:53.31  
                  31.03     1:05.66 (34.63)     1:41.02 (35.36)     2:17.02 (36.00)
        2:52.89 (35.87)     3:29.16 (36.27)     4:05.02 (35.86)     4:41.49 (36.47)
        5:18.02 (36.53)     5:53.31 (35.29)                                        
  3 Bendrey, Elizabeth        16 LIFE-ST              5:51.86    6:08.62  
                  31.10     1:07.14 (36.04)     1:44.16 (37.02)     2:21.40 (37.24)
        2:58.98 (37.58)     3:37.65 (38.67)     4:16.21 (38.56)     4:54.78 (38.57)
        5:32.95 (38.17)     6:08.62 (35.67)                                        
  4 Macias, Yamile            16 AAAA-ST              5:59.71    6:11.38  
                  33.16     1:09.15 (35.99)     1:46.50 (37.35)     2:24.18 (37.68)
        3:02.53 (38.35)     3:41.13 (38.60)     4:19.71 (38.58)     4:57.91 (38.20)
        5:35.80 (37.89)     6:11.38 (35.58)                                        
  5 Smith, Lindsey            15 AAAA-ST              5:58.83    6:12.03  
                  33.93     1:10.32 (36.39)     1:48.06 (37.74)     2:26.03 (37.97)
        3:04.04 (38.01)     3:41.74 (37.70)     4:20.06 (38.32)     4:57.73 (37.67)
        5:35.08 (37.35)     6:12.03 (36.95)                                        
 
Girls 15-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heldstab, Katy            15 HSC-ST              20:09.53   19:53.81  
                  33.74     1:09.85 (36.11)     1:42.18 (32.33)     2:16.79 (34.61)
        2:51.71 (34.92)     3:27.49 (35.78)     4:02.72 (35.23)     4:39.42 (36.70)
        5:15.36 (35.94)     5:52.00 (36.64)     6:28.51 (36.51)     7:04.79 (36.28)
        7:41.14 (36.35)     8:17.10 (35.96)     8:53.34 (36.24)     9:30.07 (36.73)
       10:06.44 (36.37)    10:43.71 (37.27)    11:20.51 (36.80)    11:57.30 (36.79)
       12:33.88 (36.58)    13:10.82 (36.94)    13:47.51 (36.69)    14:24.41 (36.90)
       15:01.31 (36.90)    15:37.92 (36.61)    16:14.94 (37.02)    16:50.50 (35.56)
       17:27.07 (36.57)    18:04.36 (37.29)    18:41.18 (36.82)    19:18.16 (36.98)
       19:53.81 (35.65)
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Junker, Ella              15 HOT-ST               1:06.29    1:05.71  
                  32.10     1:05.71 (33.61)                                        
  2 Dessouky, Salma           15 AAAA-ST              1:07.27    1:05.89  
                  32.92     1:05.89 (32.97)                                        
  3 Clarkson, Emma Cate       15 AAAA-ST              1:08.91    1:06.27  
                  33.03     1:06.27 (33.24)                                        
  4 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              1:07.27    1:06.38  
                  32.26     1:06.38 (34.12)                                        
  5 Smith, Maddie             16 UN-ST                1:06.16    1:06.81  
                  32.77     1:06.81 (34.04)                                        
  6 Correa, Lilie             15 WAVE-ST              1:08.95    1:08.81  
                  33.89     1:08.81 (34.92)                                        
  7 Pfaff, Nicole             16 AAAA-ST              1:08.33    1:09.12  
                  33.97     1:09.12 (35.15)                                        
  8 Richardson, Ellie         15 AAAA-ST              1:09.38    1:09.52  
                  34.42     1:09.52 (35.10)                                        
B - Final
  9 Ringen, Elise             15 AAAA-ST              1:09.53    1:06.32  
                  32.57     1:06.32 (33.75)                                        
 10 Petersen, Kari            15 AAAA-ST              1:17.87    1:10.38  
                  34.35     1:10.38 (36.03)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Maddie             16 UN-ST                1:06.00    1:06.16  
                  32.93     1:06.16 (33.23)                                        
  2 Junker, Ella              15 HOT-ST               1:06.63    1:06.29  
                  32.70     1:06.29 (33.59)                                        
  3 Moore, Ashley             15 WAVE-ST              1:05.65    1:06.36  
                  32.22     1:06.36 (34.14)                                        
  4 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              1:06.33    1:07.27  
                  32.77     1:07.27 (34.50)                                        
  4 Dessouky, Salma           15 AAAA-ST              1:09.01    1:07.27  
                  33.13     1:07.27 (34.14)                                        
  6 Pfaff, Nicole             16 AAAA-ST              1:20.77L   1:08.33  
                  33.36     1:08.33 (34.97)                                        
  7 Clarkson, Emma Cate       15 AAAA-ST              1:08.52    1:08.91  
                  34.54     1:08.91 (34.37)                                        
  8 Correa, Lilie             15 WAVE-ST              1:06.64    1:08.95  
                  33.86     1:08.95 (35.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Richardson, Ellie         15 AAAA-ST              1:08.07    1:09.38  
                  33.64     1:09.38 (35.74)                                        
 10 Ringen, Elise             15 AAAA-ST              1:05.97    1:09.53  
                  33.88     1:09.53 (35.65)                                        
 11 Chen, Kristie             15 AAAA-ST              1:09.25    1:09.55  
                  33.86     1:09.55 (35.69)                                        
 12 Villarreal, Julia         15 AQSA-ST              1:18.07L   1:10.21  
                  34.62     1:10.21 (35.59)                                        
 13 Rodriguez-Coutino, Amara  15 SASA-ST              1:09.70    1:12.72  
 14 Petersen, Kari            15 AAAA-ST              1:10.08    1:17.87  
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              2:19.81    2:20.77  
                  33.28     1:08.94 (35.66)     1:45.48 (36.54)     2:20.77 (35.29)
  2 Correa, Lilie             15 WAVE-ST              2:24.75    2:25.40  
                  34.41     1:10.79 (36.38)     1:48.45 (37.66)     2:25.40 (36.95)
  3 Beller, Presley           15 HSC-ST               2:29.82    2:31.58  
                  35.65     1:14.04 (38.39)     1:52.87 (38.83)     2:31.58 (38.71)
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              2:23.19    2:19.81  
                  33.04     1:08.25 (35.21)     1:44.56 (36.31)     2:19.81 (35.25)
  2 Ringen, Grace             17 AAAA-ST              2:24.70    2:24.15  
                  34.74     1:10.95 (36.21)     1:48.10 (37.15)     2:24.15 (36.05)
  3 Correa, Lilie             15 WAVE-ST              2:25.83    2:24.75  
                  33.73     1:10.05 (36.32)     1:47.68 (37.63)     2:24.75 (37.07)
  4 Pfaff, Nicole             16 AAAA-ST              2:26.20    2:25.99  
                  35.50     1:12.16 (36.66)     1:49.17 (37.01)     2:25.99 (36.82)
  5 Ringen, Elise             15 AAAA-ST              2:26.16    2:26.06  
                  34.47     1:11.55 (37.08)     1:49.10 (37.55)     2:26.06 (36.96)
  6 Villarreal, Julia         15 AQSA-ST              2:28.39    2:26.84  
                  35.27     1:12.34 (37.07)     1:50.52 (38.18)     2:26.84 (36.32)
  7 Beller, Presley           15 HSC-ST               2:31.30    2:29.82  
                  35.88     1:13.58 (37.70)     1:52.10 (38.52)     2:29.82 (37.72)
  8 Chen, Kristie             15 AAAA-ST              2:30.77    2:29.83  
                  35.84     1:13.63 (37.79)     1:52.75 (39.12)     2:29.83 (37.08)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cox, Jessica              15 AAAA-ST              1:18.09    1:14.97  
                  35.50     1:14.97 (39.47)                                        
  2 McGrath, Riley            15 WAVE-ST              1:16.78    1:16.48  
                  36.13     1:16.48 (40.35)                                        
  3 Smith, Maddie             16 UN-ST                1:17.54    1:17.27  
                  36.22     1:17.27 (41.05)                                        
  4 Salter, Alyssa            15 AAAA-ST              1:19.20    1:18.46  
                  37.47     1:18.46 (40.99)                                        
  5 Auld, Jordan              15 WAVE-ST              1:18.61    1:19.38  
                  37.32     1:19.38 (42.06)                                        
  6 Petersen, Kari            15 AAAA-ST              1:21.75    1:20.51  
                  38.47     1:20.51 (42.04)                                        
  7 Sollohub, Hannah          15 WAVE-ST              1:19.70    1:21.82  
                  38.39     1:21.82 (43.43)                                        
  8 Richardson, Ellie         15 AAAA-ST              1:18.27    1:21.86  
                  38.77     1:21.86 (43.09)                                        
B - Final
  9 Masalihit, Leila          15 WAVE-ST              1:23.28    1:21.03  
                  37.53     1:21.03 (43.50)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Payne, Emily              16 AAAA-ST              1:15.95    1:15.40  
  2 McGrath, Riley            15 WAVE-ST              1:19.13    1:16.78  
                  36.27     1:16.78 (40.51)                                        
  3 Smith, Maddie             16 UN-ST                1:14.61    1:17.54  
                  36.76     1:17.54 (40.78)                                        
  4 Cox, Jessica              15 AAAA-ST              1:16.09    1:18.09  
                  37.30     1:18.09 (40.79)                                        
  5 Richardson, Ellie         15 AAAA-ST              1:20.00    1:18.27  
                  38.03     1:18.27 (40.24)                                        
  6 Forsyth, Kay Lynn         17 WAVE-ST              1:18.92    1:18.38  
                  37.64     1:18.38 (40.74)                                        
  7 Auld, Jordan              15 WAVE-ST              1:16.26    1:18.61  
                  37.27     1:18.61 (41.34)                                        
  8 Salter, Alyssa            15 AAAA-ST              1:18.02    1:19.20  
                  37.69     1:19.20 (41.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pfaff, Nicole             16 AAAA-ST              1:19.62    1:19.33  
 10 Croley, Olivia            16 SASA-ST              1:14.63    1:19.54  
                  37.05     1:19.54 (42.49)                                        
 11 Junker, Ella              15 HOT-ST               1:16.85    1:19.59  
                  37.62     1:19.59 (41.97)                                        
 12 Sollohub, Hannah          15 WAVE-ST              1:17.42    1:19.70  
                  37.72     1:19.70 (41.98)                                        
 13 Rodriguez-Coutino, Amara  15 SASA-ST              1:18.86    1:19.85  
                  38.85     1:19.85 (41.00)                                        
 14 Petersen, Kari            15 AAAA-ST              1:18.94    1:21.75  
 15 Masalihit, Leila          15 WAVE-ST              1:20.32    1:23.28  
                  39.27     1:23.28 (44.01)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ringen, Elise             15 AAAA-ST              2:45.80    2:38.12  
                  36.65     1:16.84 (40.19)     1:57.51 (40.67)     2:38.12 (40.61)
  2 Howell, Jacquelyne        15 WAVE-ST              2:43.59    2:41.66  
                  37.26     1:18.40 (41.14)     2:00.42 (42.02)     2:41.66 (41.24)
  3 Pfaff, Nicole             16 AAAA-ST              2:42.76    2:42.56  
                  37.06     1:18.43 (41.37)     2:00.55 (42.12)     2:42.56 (42.01)
  4 McGrath, Riley            15 WAVE-ST              2:42.98    2:43.88  
                  37.81     1:19.39 (41.58)     2:02.48 (43.09)     2:43.88 (41.40)
  5 Coward, Grace             15 AAAA-ST              2:51.47    2:45.40  
                  36.27     1:18.40 (42.13)     2:01.88 (43.48)     2:45.40 (43.52)
  6 Junker, Ella              15 HOT-ST               2:51.89    2:47.63  
                  37.88     1:20.30 (42.42)     2:04.03 (43.73)     2:47.63 (43.60)
  7 Auld, Jordan              15 WAVE-ST              2:51.50    2:48.67  
                  36.93     1:20.40 (43.47)     2:03.51 (43.11)     2:48.67 (45.16)
  8 Petersen, Kari            15 AAAA-ST              2:51.51    2:48.70  
                  37.99     1:20.61 (42.62)     2:04.62 (44.01)     2:48.70 (44.08)
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pfaff, Nicole             16 AAAA-ST              2:45.55    2:42.76  
                  37.85     1:19.21 (41.36)     2:00.71 (41.50)     2:42.76 (42.05)
  2 McGrath, Riley            15 WAVE-ST              2:46.22    2:42.98  
                  37.08     1:18.20 (41.12)     2:01.39 (43.19)     2:42.98 (41.59)
  3 Howell, Jacquelyne        15 WAVE-ST              2:50.75    2:43.59  
                  37.43     1:19.21 (41.78)     2:01.60 (42.39)     2:43.59 (41.99)
  4 Ringen, Elise             15 AAAA-ST              2:48.27    2:45.80  
                  37.38     1:20.31 (42.93)     2:03.59 (43.28)     2:45.80 (42.21)
  5 Coward, Grace             15 AAAA-ST              2:46.36    2:51.47  
                  38.10     1:22.10 (44.00)     2:07.24 (45.14)     2:51.47 (44.23)
  6 Auld, Jordan              15 WAVE-ST              2:54.58    2:51.50  
                  39.93     1:22.47 (42.54)     2:07.44 (44.97)     2:51.50 (44.06)
  7 Petersen, Kari            15 AAAA-ST              2:51.09    2:51.51  
                  39.44     1:23.10 (43.66)     2:07.18 (44.08)     2:51.51 (44.33)
  8 Junker, Ella              15 HOT-ST               2:50.31    2:51.89  
                  37.95     1:21.84 (43.89)     2:07.80 (45.96)     2:51.89 (44.09)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rodriguez-Coutino, Amara  15 SASA-ST              2:46.41    2:57.22  
                  39.67   2:12.00 (1:32.33)     2:57.22 (45.22)                    
 10 Dean-Von Stultz, Madi     17 WAVE-ST              2:45.16    2:59.98  
                  39.72     1:26.08 (46.36)     2:12.45 (46.37)     2:59.98 (47.53)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Heldstab, Katy            15 HSC-ST               1:05.37    1:03.30  
                  30.25     1:03.30 (33.05)                                        
  2 Dessouky, Salma           15 AAAA-ST              1:07.79    1:05.43  
                  30.96     1:05.43 (34.47)                                        
  3 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              1:04.91    1:05.84  
                  30.98     1:05.84 (34.86)                                        
  4 Miller, Hannah            17 HSC-ST               1:06.79    1:07.23  
                  31.26     1:07.23 (35.97)                                        
  5 Correa, Lilie             15 WAVE-ST              1:07.65    1:08.47  
                  32.38     1:08.47 (36.09)                                        
  6 Ringen, Grace             17 AAAA-ST              1:11.20    1:09.53  
                  32.38     1:09.53 (37.15)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              1:04.91    1:04.91  
                  30.54     1:04.91 (34.37)                                        
  2 Heldstab, Katy            15 HSC-ST               1:04.78    1:05.37  
                  30.20     1:05.37 (35.17)                                        
  3 Moore, Ashley             15 WAVE-ST              1:08.42    1:06.58  
                  31.16     1:06.58 (35.42)                                        
  4 Miller, Hannah            17 HSC-ST               1:06.37    1:06.79  
                  30.52     1:06.79 (36.27)                                        
  5 Chen, Kristie             15 AAAA-ST              1:09.79    1:07.60  
                  32.03     1:07.60 (35.57)                                        
  6 Correa, Lilie             15 WAVE-ST              1:06.53    1:07.65  
                  32.04     1:07.65 (35.61)                                        
  7 Dessouky, Salma           15 AAAA-ST              1:09.42    1:07.79  
                  32.44     1:07.79 (35.35)                                        
  8 Ringen, Grace             17 AAAA-ST              1:09.08    1:11.20  
                  33.26     1:11.20 (37.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dean-Von Stultz, Madi     17 WAVE-ST              1:07.55    1:15.27  
                  35.04     1:15.27 (40.23)                                        
 10 Rodriguez-Coutino, Amara  15 SASA-ST              1:08.27    1:16.16  
                  35.61     1:16.16 (40.55)                                        
 -- Herrera, Jessi            18 AAAA-ST              1:04.29         X   
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Heldstab, Katy            15 HSC-ST               2:35.02    2:24.67  
                  32.61     1:09.37 (36.76)     1:46.21 (36.84)     2:24.67 (38.46)
  2 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              2:28.01    2:28.42  
                  31.80     1:10.31 (38.51)     1:48.41 (38.10)     2:28.42 (40.01)
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              2:28.16    2:28.01  
                  31.28     1:08.90 (37.62)     1:48.82 (39.92)     2:28.01 (39.19)
  2 Heldstab, Katy            15 HSC-ST               2:34.19    2:35.02  
                  32.37     1:09.98 (37.61)     1:52.04 (42.06)     2:35.02 (42.98)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dessouky, Salma           15 AAAA-ST              2:25.33    2:22.28  
                  31.78     1:07.93 (36.15)     1:51.21 (43.28)     2:22.28 (31.07)
  2 Cox, Jessica              15 AAAA-ST              2:28.94    2:24.73  
                  31.89     1:09.70 (37.81)     1:51.16 (41.46)     2:24.73 (33.57)
  3 Clarkson, Emma Cate       15 AAAA-ST              2:29.96    2:24.90  
                  30.62     1:06.26 (35.64)     1:52.49 (46.23)     2:24.90 (32.41)
  4 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              2:25.82    2:26.00  
                  31.91     1:10.51 (38.60)     1:55.70 (45.19)     2:26.00 (30.30)
  5 Smith, Maddie             16 UN-ST                2:26.88    2:27.51  
                  32.85     1:09.00 (36.15)     1:53.87 (44.87)     2:27.51 (33.64)
  6 Heldstab, Katy            15 HSC-ST               2:28.51    2:28.91  
                  31.79     1:09.05 (37.26)     1:55.08 (46.03)     2:28.91 (33.83)
  7 Salter, Alyssa            15 AAAA-ST              2:31.19    2:30.45  
                  32.18     1:12.83 (40.65)     1:55.73 (42.90)     2:30.45 (34.72)
  8 Correa, Lilie             15 WAVE-ST              2:29.96    2:30.82  
                  32.24     1:10.01 (37.77)     1:57.07 (47.06)     2:30.82 (33.75)
B - Final
  9 Coward, Grace             15 AAAA-ST              2:32.13    2:30.36  
                  34.59     1:12.81 (38.22)     1:56.15 (43.34)     2:30.36 (34.21)
 10 Beller, Presley           15 HSC-ST               2:35.45    2:31.54  
                  31.91     1:09.99 (38.08)     1:57.93 (47.94)     2:31.54 (33.61)
 11 Sollohub, Hannah          15 WAVE-ST              2:31.89    2:32.52  
                  35.42     1:13.16 (37.74)     1:58.35 (45.19)     2:32.52 (34.17)
 12 Miller, Hannah            17 HSC-ST               2:35.58    2:34.20  
                  31.19     1:11.58 (40.39)     1:58.28 (46.70)     2:34.20 (35.92)
 13 McGrath, Riley            15 WAVE-ST              2:34.90    2:34.71  
                  35.17     1:15.05 (39.88)     1:58.70 (43.65)     2:34.71 (36.01)
 14 Richardson, Ellie         15 AAAA-ST              2:32.75    2:35.67  
                  33.96     1:14.38 (40.42)     2:00.76 (46.38)     2:35.67 (34.91)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ringen, Elise             15 AAAA-ST              2:25.01    2:23.89  
                  31.50     1:09.07 (37.57)     1:52.11 (43.04)     2:23.89 (31.78)
  2 Dessouky, Salma           15 AAAA-ST              2:29.93    2:25.33  
                  32.94     1:08.88 (35.94)     1:54.54 (45.66)     2:25.33 (30.79)
  3 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              2:30.23    2:25.82  
                  31.77     1:09.75 (37.98)     1:54.79 (45.04)     2:25.82 (31.03)
  4 Junker, Ella              15 HOT-ST               2:24.78    2:26.82  
                  31.71     1:07.44 (35.73)     1:52.45 (45.01)     2:26.82 (34.37)
  5 Smith, Maddie             16 UN-ST                2:27.26    2:26.88  
                  32.94     1:09.80 (36.86)     1:54.07 (44.27)     2:26.88 (32.81)
  6 Heldstab, Katy            15 HSC-ST               2:26.94    2:28.51  
                  31.09     1:09.71 (38.62)     1:54.44 (44.73)     2:28.51 (34.07)
  7 Cox, Jessica              15 AAAA-ST              2:28.19    2:28.94  
                  33.34     1:11.70 (38.36)     1:54.83 (43.13)     2:28.94 (34.11)
  8 Correa, Lilie             15 WAVE-ST              2:32.08    2:29.96  
                  32.05     1:10.12 (38.07)     1:56.57 (46.45)     2:29.96 (33.39)
  8 Clarkson, Emma Cate       15 AAAA-ST              2:30.59    2:29.96  
                  31.49     1:09.79 (38.30)     1:57.28 (47.49)     2:29.96 (32.68)
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Salter, Alyssa            15 AAAA-ST              2:31.69    2:31.19  
                  32.25     1:12.12 (39.87)     1:56.49 (44.37)     2:31.19 (34.70)
 11 Sollohub, Hannah          15 WAVE-ST              2:30.91    2:31.89  
                  34.21     1:13.00 (38.79)     1:57.44 (44.44)     2:31.89 (34.45)
 12 Coward, Grace             15 AAAA-ST              2:33.19    2:32.13  
                  34.79     1:14.63 (39.84)     1:57.81 (43.18)     2:32.13 (34.32)
 13 Richardson, Ellie         15 AAAA-ST              2:33.25    2:32.75  
                  33.11     1:12.95 (39.84)     1:58.10 (45.15)     2:32.75 (34.65)
 14 Chen, Kristie             15 AAAA-ST              2:33.93    2:33.55  
                  33.45     1:13.22 (39.77)     1:59.30 (46.08)     2:33.55 (34.25)
 15 Croley, Olivia            16 SASA-ST              2:29.60    2:33.79  
                  31.58     1:11.42 (39.84)     1:57.88 (46.46)     2:33.79 (35.91)
 16 McGrath, Riley            15 WAVE-ST              2:35.07    2:34.90  
                  34.41     1:13.03 (38.62)     1:57.10 (44.07)     2:34.90 (37.80)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Beller, Presley           15 HSC-ST               2:30.76    2:35.45  
                  32.08     1:11.21 (39.13)     1:59.60 (48.39)     2:35.45 (35.85)
 18 Miller, Hannah            17 HSC-ST               2:35.01    2:35.58  
                  31.61     1:13.00 (41.39)     2:00.32 (47.32)     2:35.58 (35.26)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rodriguez-Coutino, Amara  15 SASA-ST              2:33.21    2:36.41  
                  35.00     1:15.27 (40.27)     1:59.86 (44.59)     2:36.41 (36.55)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 VanderWeele, Emily        17 WAVE-ST              5:06.79    5:03.81  
                  31.54     1:07.29 (35.75)     1:45.99 (38.70)     2:23.90 (37.91)
        3:10.16 (46.26)     3:57.06 (46.90)     4:31.46 (34.40)     5:03.81 (32.35)
  2 Correa, Lilie             15 WAVE-ST              5:06.88    5:13.41  
                  32.30     1:08.96 (36.66)     1:48.83 (39.87)     2:28.96 (40.13)
        3:15.80 (46.84)     4:04.16 (48.36)     4:39.36 (35.20)     5:13.41 (34.05)
  3 Petersen, Kari            15 AAAA-ST              5:21.46    5:13.73  
                  33.05     1:11.59 (38.54)     1:52.39 (40.80)     2:31.61 (39.22)
        3:16.85 (45.24)     4:03.54 (46.69)     4:39.36 (35.82)     5:13.73 (34.37)
  4 Miller, Hannah            17 HSC-ST               5:24.47    5:33.22  
                  31.33     1:08.32 (36.99)     1:51.84 (43.52)     2:34.27 (42.43)
        3:23.28 (49.01)     4:14.56 (51.28)     4:54.90 (40.34)     5:33.22 (38.32)
 
Women 15-18 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  3 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            4:03.05    4:11.70  
     1) Salter, Alyssa 15               2) Hancock, Emily 15              
     3) Richardson, Ellie 15            4) Macias, Yamile 16              
                  29.15   1:00.33 (1:00.33)     1:30.53 (30.20)   2:03.13 (1:02.80)
        2:34.49 (31.36)   3:09.13 (1:06.00)     3:38.52 (29.39)   4:11.70 (1:02.57)
 -- Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:00.71        DNF  
     1) Clarkson, Emma Cate 15          2) Dessouky, Salma 15             
     3) Herrera, Jessi 18               4) Ringen, Grace 17               
                  29.63   1:00.36 (1:00.36)     1:29.58 (29.22)   2:00.93 (1:00.57)
        2:30.95 (30.02)   3:03.71 (1:02.78)                                        
 
Women 15-18 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:31.20    4:35.78  
     1) Ringen, Elise 15                2) Petersen, Kari 15              
     3) Ringen, Grace 17                4) Hancock, Emily 15              
                  33.17   1:07.62 (1:07.62)     1:27.64 (20.02)   2:28.27 (1:20.65)
        2:59.85 (31.58)   3:36.63 (1:08.36)     4:05.24 (28.61)     4:35.78 (59.15)
  5 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            4:34.17    4:39.04  
     1) Richardson, Ellie 15            2) Cox, Jessica 15                
     3) Dessouky, Salma 15              4) Salter, Alyssa 15              
                  33.86   1:09.95 (1:09.95)     1:25.08 (15.13)   2:29.88 (1:19.93)
        3:01.57 (31.69)   3:37.36 (1:07.48)     4:06.78 (29.42)   4:39.04 (1:01.68)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Lionel             10 AAAA-ST                30.66      30.51  
  2 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST                32.13      30.81  
  3 Chan, Christopher         10 SASA-ST                31.70      31.29  
  4 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST                31.12      31.57  
  4 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST                 32.00      31.57  
  6 Ning, Zack                10 AAAA-ST                32.17      31.61  
  7 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST                32.22      32.58  
  8 Hardeman, Zach            10 AAAA-ST                32.18      32.59  
B - Final
  9 Gomez, Santiago           10 BAS-ST                 32.29      33.09  
 10 Rutledge, Ian             10 AAAA-ST                32.65      33.30  
 11 Schneider, Konner         10 WAVE-ST                33.49      33.36  
 12 Ostberg, Cash             10 AAAA-ST                34.12      33.82  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Lionel             10 AAAA-ST                31.48      30.66  
  2 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST                32.97      31.12  
  3 Chan, Christopher         10 SASA-ST                32.08      31.70  
  4 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST                 32.46      32.00  
  5 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST                31.94      32.13  
  6 Ning, Zack                10 AAAA-ST                34.47      32.17  
  7 Hardeman, Zach            10 AAAA-ST                33.35      32.18  
  8 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST                32.78      32.22  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smith, Benjamin           10 LIFE-ST                32.40      32.27  
 10 Trevino Aguilera, Alejan  10 WAVE-ST                32.20      32.29  
 10 Gomez, Santiago           10 BAS-ST                 34.43      32.29  
 12 Rutledge, Ian             10 AAAA-ST                33.23      32.65  
 13 Butler, Matthew           10 AAAA-ST                33.96      32.80  
 14 Tolar, Will                9 AQSA-ST                34.37      33.12  
 15 Rasmussen, Hayden         10 AAAA-ST                33.56      33.48  
 16 Schneider, Konner         10 WAVE-ST                33.74      33.49  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Griffith, Aiden           10 HSC-ST                 33.32      34.02  
 18 Ostberg, Cash             10 AAAA-ST                33.03      34.12  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST               1:08.97    1:08.31  
                  33.13     1:08.31 (35.18)                                        
  2 Duggan, Blake              9 WAVE-ST              1:12.92    1:09.10  
                  33.41     1:09.10 (35.69)                                        
  3 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST              1:09.24    1:09.50  
                  33.07     1:09.50 (36.43)                                        
  4 Ning, Zack                10 AAAA-ST              1:09.80    1:10.05  
                  33.74     1:10.05 (36.31)                                        
  5 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST              1:09.89    1:10.12  
                  33.36     1:10.12 (36.76)                                        
  6 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST              1:11.03    1:11.15  
                  33.37     1:11.15 (37.78)                                        
  7 Gomez, Santiago           10 BAS-ST               1:11.85    1:11.35  
                  34.85     1:11.35 (36.50)                                        
  8 Rutledge, Ian             10 AAAA-ST              1:10.42    1:12.65  
                  35.84     1:12.65 (36.81)                                        
B - Final
  9 Saporsky, Ethan           10 AAAA-ST              1:13.42    1:10.97  
                  34.45     1:10.97 (36.52)                                        
 10 Rasmussen, Hayden         10 AAAA-ST              1:13.31    1:15.40  
                  35.62     1:15.40 (39.78)                                        
 11 Schneider, Konner         10 WAVE-ST              1:16.16    1:16.86  
                  36.60     1:16.86 (40.26)                                        
 12 Kenfield, Talon           10 CBA-ST               1:24.45    1:20.05  
                1:20.05         1:20.05 ( )                                        
 13 Garcia, Emilio             8 AAAA-ST              1:16.58    1:20.16  
                  38.50     1:20.16 (41.66)                                        
 14 Hurst, Hagen               9 AAAA-ST              1:17.43    1:21.26  
                  37.82     1:21.26 (43.44)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST               1:12.82    1:08.97  
                  33.01     1:08.97 (35.96)                                        
  2 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST              1:12.07    1:09.24  
                  34.02     1:09.24 (35.22)                                        
  3 Ning, Zack                10 AAAA-ST              1:10.23    1:09.80  
                  33.63     1:09.80 (36.17)                                        
  4 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST              1:11.06    1:09.89  
                  32.05     1:09.89 (37.84)                                        
  5 Rutledge, Ian             10 AAAA-ST              1:11.56    1:10.42  
                  33.77     1:10.42 (36.65)                                        
  6 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST              1:13.73    1:11.03  
                  33.27     1:11.03 (37.76)                                        
  7 Gomez, Santiago           10 BAS-ST               1:17.46    1:11.85  
                  34.84     1:11.85 (37.01)                                        
  8 Smith, Benjamin           10 LIFE-ST              1:09.93    1:12.54  
                  35.49     1:12.54 (37.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Duggan, Blake              9 WAVE-ST              1:12.54    1:12.92  
                  35.09     1:12.92 (37.83)                                        
 10 Rasmussen, Hayden         10 AAAA-ST              1:15.09    1:13.31  
                  35.20     1:13.31 (38.11)                                        
 11 Ostberg, Cash             10 AAAA-ST              1:18.62    1:13.33  
                  34.77     1:13.33 (38.56)                                        
 12 Saporsky, Ethan           10 AAAA-ST              1:18.16    1:13.42  
                  35.83     1:13.42 (37.59)                                        
 13 Schneider, Konner         10 WAVE-ST              1:18.12    1:16.16  
                  36.42     1:16.16 (39.74)                                        
 14 Garcia, Emilio             8 AAAA-ST              1:17.52    1:16.58  
                  36.57     1:16.58 (40.01)                                        
 15 Hurst, Hagen               9 AAAA-ST              1:18.23    1:17.43  
                  36.11     1:17.43 (41.32)                                        
 16 Pollack, Jacob            10 LIFE-ST              1:14.14    1:19.52  
                  37.90     1:19.52 (41.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kenfield, Talon           10 CBA-ST               1:18.61    1:24.45  
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST               2:35.17    2:34.32  
                  35.69     1:15.51 (39.82)     1:56.72 (41.21)     2:34.32 (37.60)
  2 Cardon, Thane              9 AAAA-ST              2:37.65    2:35.06  
                  36.68     1:16.85 (40.17)     1:58.08 (41.23)     2:35.06 (36.98)
  3 Ning, Zack                10 AAAA-ST              2:35.34    2:37.24  
                  36.19     1:16.44 (40.25)     1:58.27 (41.83)     2:37.24 (38.97)
  4 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST              2:38.39    2:37.60  
                  36.89     1:18.00 (41.11)     2:00.21 (42.21)     2:37.60 (37.39)
  5 Ganser, Johnny             9 AAAA-ST              2:45.40    2:42.44  
                  36.91     1:18.88 (41.97)     2:01.21 (42.33)     2:42.44 (41.23)
  6 Ostberg, Cash             10 AAAA-ST              2:38.51    2:44.49  
                  36.85   2:01.98 (1:25.13)     2:45.86 (43.88)         2:44.49 ( )
  7 Saporsky, Ethan           10 AAAA-ST              2:38.54    2:45.34  
                  37.71     1:20.11 (42.40)     2:03.43 (43.32)     2:45.34 (41.91)
  8 Hurst, Hagen               9 AAAA-ST              2:44.68    2:50.45  
                  37.21     1:21.06 (43.85)     2:06.01 (44.95)     2:50.45 (44.44)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST               2:31.73    2:35.17  
                  35.41     1:15.70 (40.29)     1:56.70 (41.00)     2:35.17 (38.47)
  2 Ning, Zack                10 AAAA-ST              2:37.19    2:35.34  
                  36.18     1:17.11 (40.93)     1:57.31 (40.20)     2:35.34 (38.03)
  3 Cardon, Thane              9 AAAA-ST              3:10.69L   2:37.65  
                  36.88     1:18.05 (41.17)     2:00.28 (42.23)     2:37.65 (37.37)
  4 Rasmussen, Hayden         10 AAAA-ST              2:43.46    2:37.77  
                  37.07     1:17.55 (40.48)     1:58.30 (40.75)     2:37.77 (39.47)
  5 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST              2:38.51    2:38.39  
                  35.32     1:17.02 (41.70)     1:58.96 (41.94)     2:38.39 (39.43)
  6 Ostberg, Cash             10 AAAA-ST              2:43.01    2:38.51  
                  37.04   2:07.11 (1:30.07)     2:50.74 (43.63)         2:38.51 ( )
  6 Smith, Benjamin           10 LIFE-ST              2:36.47    2:38.51  
                  37.04     1:19.97 (42.93)   2:38.51 (1:18.54)         2:38.51 ( )
  8 Saporsky, Ethan           10 AAAA-ST              2:45.56    2:38.54  
                  37.56     1:18.28 (40.72)     2:00.87 (42.59)     2:38.54 (37.67)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Butler, Matthew           10 AAAA-ST              2:46.39    2:40.95  
                  36.70     1:18.47 (41.77)     2:01.08 (42.61)     2:40.95 (39.87)
 10 Hurst, Hagen               9 AAAA-ST              2:44.74    2:44.68  
                  36.71     1:19.23 (42.52)     2:03.06 (43.83)     2:44.68 (41.62)
 11 Ganser, Johnny             9 AAAA-ST              2:42.51    2:45.40  
                  37.25     1:19.31 (42.06)   2:46.23 (1:26.92)         2:45.40 ( )
 12 Pollack, Jacob            10 LIFE-ST              2:40.14    2:49.55  
                  38.09     1:23.02 (44.93)     2:08.98 (45.96)     2:49.55 (40.57)
 -- Duggan, Blake              9 WAVE-ST              2:41.12         DQ  
                  35.54     1:15.94 (40.40)     1:56.20 (40.26)          DQ (40.31)
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             10 SASA-ST              6:43.10    6:23.03  
                  33.13     1:10.83 (37.70)     1:49.79 (38.96)     2:28.55 (38.76)
      3:47.85 (1:19.30)   5:07.62 (1:19.77)                                        
            5:46.72 ( )     6:23.03 (36.31)                                        
  2 Ortiz Carrion, Nicolas    10 AAAA-ST              6:52.26    6:30.26  
                  35.05     1:13.75 (38.70)     1:53.03 (39.28)     2:32.95 (39.92)
        3:13.03 (40.08)     3:53.02 (39.99)     4:33.24 (40.22)     5:13.80 (40.56)
        5:53.55 (39.75)     6:30.26 (36.71)                                        
  3 Hudson, Grant             10 WAVE-ST              7:05.57    6:38.08  
                  33.26     1:13.39 (40.13)     1:54.70 (41.31)     2:35.63 (40.93)
        3:16.86 (41.23)     3:57.62 (40.76)     4:39.07 (41.45)     5:19.34 (40.27)
        6:00.27 (40.93)     6:38.08 (37.81)                                        
  4 Smith, Benjamin           10 LIFE-ST              6:41.34    6:42.66  
                  36.02                             2:42.17 ( )                    
            3:23.80 ( )     4:04.64 (40.84)     4:45.99 (41.35)     5:26.50 (40.51)
        6:06.25 (39.75)     6:42.66 (36.41)                                        
  5 Rutledge, Ian             10 AAAA-ST              6:50.04    6:44.08  
                  36.86     1:18.81 (41.95)     2:00.36 (41.55)     2:42.89 (42.53)
        3:24.49 (41.60)     4:06.29 (41.80)     4:47.28 (40.99)     5:27.86 (40.58)
        6:06.79 (38.93)     6:44.08 (37.29)                                        
  6 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST              7:10.27    6:44.43  
                  36.16     1:16.21 (40.05)     1:57.76 (41.55)     2:40.99 (43.23)
        3:22.19 (41.20)     4:04.21 (42.02)     4:44.67 (40.46)     5:26.75 (42.08)
        6:06.08 (39.33)     6:44.43 (38.35)                                        
  7 Cardon, Thane              9 AAAA-ST              7:17.20    6:48.94  
                  36.62     1:17.28 (40.66)     1:59.32 (42.04)     2:41.06 (41.74)
        3:22.32 (41.26)     4:04.47 (42.15)     4:45.09 (40.62)     5:27.56 (42.47)
        6:08.93 (41.37)     6:48.94 (40.01)                                        
  8 Pollack, Jacob            10 LIFE-ST              7:16.23    7:12.83  
                  37.91     1:23.93 (46.02)     2:09.41 (45.48)     2:54.59 (45.18)
        3:38.75 (44.16)     4:20.88 (42.13)     5:06.32 (45.44)     5:48.69 (42.37)
        6:30.96 (42.27)     7:12.83 (41.87)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ortiz Carrion, Nicolas    10 AAAA-ST                37.37      37.25  
  2 Hudson, Grant             10 WAVE-ST                37.25      37.88  
  3 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST                 38.79      38.17  
  4 Ganser, Johnny             9 AAAA-ST                38.96      38.28  
  5 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST                38.91      38.56  
  6 Schneider, Konner         10 WAVE-ST                38.94      38.57  
  7 Rutledge, Ian             10 AAAA-ST                38.42      39.43  
  8 Scott, Lionel             10 AAAA-ST                39.09      39.47  
B - Final
  9 Saporsky, Ethan           10 AAAA-ST                39.41      36.91  
 10 Griffith, Aiden           10 HSC-ST                 39.97      39.12  
 11 Rasmussen, Hayden         10 AAAA-ST                39.15      39.13  
 12 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST                39.49      39.70  
 13 Huang, Ryan                9 AAAA-ST                39.78      39.84  
 14 Hurst, Hagen               9 AAAA-ST                39.19      40.10  
 14 Wean, Jesse               10 WAVE-ST                39.14      40.10  
 -- Hardeman, Zach            10 AAAA-ST                39.34         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hudson, Grant             10 WAVE-ST                38.54      37.25  
  2 Ortiz Carrion, Nicolas    10 AAAA-ST                37.27      37.37  
  3 Rutledge, Ian             10 AAAA-ST                38.25      38.42  
  4 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST                 39.87      38.79  
  5 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST                41.09      38.91  
  6 Schneider, Konner         10 WAVE-ST                39.98      38.94  
  7 Ganser, Johnny             9 AAAA-ST                39.77      38.96  
  8 Scott, Lionel             10 AAAA-ST                38.88      39.09  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wean, Jesse               10 WAVE-ST                41.43      39.14  
 10 Rasmussen, Hayden         10 AAAA-ST                38.76      39.15  
 11 Hurst, Hagen               9 AAAA-ST                41.69      39.19  
 12 Hardeman, Zach            10 AAAA-ST                40.92      39.34  
 13 Saporsky, Ethan           10 AAAA-ST                41.21      39.41  
 14 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST                38.06      39.49  
 15 Huang, Ryan                9 AAAA-ST                41.61      39.78  
 16 Griffith, Aiden           10 HSC-ST                 39.13      39.97  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST                40.10      40.59  
 18 Gomez, Santiago           10 BAS-ST                 41.47      40.66  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pangburn, Reece            9 AAAA-ST                39.94      40.68  
 20 Kenfield, Talon           10 CBA-ST                 46.35L     40.84  
 21 Lowenborg, Casey           9 AAAA-ST                49.19L     40.92  
 22 Garcia, Emilio             8 AAAA-ST                40.52      41.63  
 23 Harrison, William          9 AQSA-ST                42.16      42.20  
 24 Bias, Mitchell             8 WAVE-ST                41.52      42.41  
 -- Mu, Philip                10 WAVE-ST                49.19L        DQ  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chan, Christopher         10 SASA-ST              1:19.32    1:15.24  
                  37.05     1:15.24 (38.19)                                        
  2 Rasmussen, Hayden         10 AAAA-ST              1:18.81    1:17.81  
                  37.98     1:17.81 (39.83)                                        
  3 Hardeman, Zach            10 AAAA-ST              1:20.53    1:19.47  
  4 Ning, Zack                10 AAAA-ST              1:20.98    1:19.53  
                  38.71     1:19.53 (40.82)                                        
  5 Hudson, Grant             10 WAVE-ST              1:22.24    1:19.61  
                  38.33     1:19.61 (41.28)                                        
  6 Cardon, Thane              9 AAAA-ST              1:20.22    1:19.65  
                  39.28     1:19.65 (40.37)                                        
  7 Ganser, Johnny             9 AAAA-ST              1:21.57    1:22.82  
                  40.66     1:22.82 (42.16)                                        
  8 Huang, Ryan                9 AAAA-ST              1:23.97    1:23.89  
                  41.64     1:23.89 (42.25)                                        
B - Final
  9 Rutledge, Ian             10 AAAA-ST              1:24.19    1:21.06  
                  39.62     1:21.06 (41.44)                                        
 10 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST              1:25.36    1:23.63  
                  40.76     1:23.63 (42.87)                                        
 11 Saporsky, Ethan           10 AAAA-ST              1:25.56    1:24.83  
 12 Lowenborg, Casey           9 AAAA-ST              1:26.80    1:26.11  
                  41.35     1:26.11 (44.76)                                        
 13 Garcia, Emilio             8 AAAA-ST              1:26.90    1:26.88  
                  43.01     1:26.88 (43.87)                                        
 14 Schneider, Konner         10 WAVE-ST              1:25.82    1:27.11  
                  43.31     1:27.11 (43.80)                                        
 15 Pangburn, Reece            9 AAAA-ST              1:26.80    1:27.68  
                  42.71     1:27.68 (44.97)                                        
 16 Gomez, Santiago           10 BAS-ST               1:25.72    1:28.29  
                  42.52     1:28.29 (45.77)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rasmussen, Hayden         10 AAAA-ST              1:20.48    1:18.81  
                  38.97     1:18.81 (39.84)                                        
  2 Chan, Christopher         10 SASA-ST              1:23.58    1:19.32  
                  40.00     1:19.32 (39.32)                                        
  3 Cardon, Thane              9 AAAA-ST              1:26.52    1:20.22  
                  40.67     1:20.22 (39.55)                                        
  4 Hardeman, Zach            10 AAAA-ST              1:26.23    1:20.53  
                  39.18     1:20.53 (41.35)                                        
  5 Ning, Zack                10 AAAA-ST              1:20.16    1:20.98  
                  39.64     1:20.98 (41.34)                                        
  6 Ganser, Johnny             9 AAAA-ST              1:22.19    1:21.57  
                  40.48     1:21.57 (41.09)                                        
  7 Hudson, Grant             10 WAVE-ST              1:22.74    1:22.24  
                  39.58     1:22.24 (42.66)                                        
  8 Huang, Ryan                9 AAAA-ST              1:27.01    1:23.97  
                  41.42     1:23.97 (42.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rutledge, Ian             10 AAAA-ST              1:24.83    1:24.19  
                  41.15     1:24.19 (43.04)                                        
 10 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST              1:27.41    1:25.36  
                  41.05     1:25.36 (44.31)                                        
 11 Saporsky, Ethan           10 AAAA-ST              1:29.15    1:25.56  
                  42.17     1:25.56 (43.39)                                        
 12 Gomez, Santiago           10 BAS-ST               1:42.47L   1:25.72  
                1:25.72         1:25.72 ( )                                        
 13 Schneider, Konner         10 WAVE-ST              1:28.18    1:25.82  
                  42.25     1:25.82 (43.57)                                        
 14 Pangburn, Reece            9 AAAA-ST              1:28.15    1:26.80  
                  42.87     1:26.80 (43.93)                                        
 14 Lowenborg, Casey           9 AAAA-ST              1:27.14    1:26.80  
                  41.00     1:26.80 (45.80)                                        
 16 Garcia, Emilio             8 AAAA-ST              1:28.38    1:26.90  
                  42.36     1:26.90 (44.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fosbenner, Christian      10 PRGN-ST              1:29.61    1:28.24  
                  43.16     1:28.24 (45.08)                                        
 18 Griffith, Aiden           10 HSC-ST               1:24.20    1:29.70  
                  42.05     1:29.70 (47.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Perucca, Hunter            9 HSC-ST               1:26.94    1:29.94  
                  43.36     1:29.94 (46.58)                                        
 20 Hurst, Hagen               9 AAAA-ST              1:28.63    1:30.79  
                  44.53     1:30.79 (46.26)                                        
 21 Mu, Philip                10 WAVE-ST              1:29.09    1:30.80  
                  45.93     1:30.80 (44.87)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hudson, Grant             10 WAVE-ST                41.58      40.37  
  2 Ward, Jake                10 CBA-ST                 39.89      40.91  
  3 Altermatt, Owen           10 AAAA-ST                42.91      41.66  
  4 Scott, Lionel             10 AAAA-ST                42.29      42.10  
  5 Hardeman, Zach            10 AAAA-ST                42.45      42.45  
  6 Mood, Manny               10 AAAA-ST                43.17      43.08  
  7 O'Malley, Cameron         10 AAAA-ST                45.05      43.11  
  8 Smith, Daniel             10 SASA-ST                43.28      44.04  
B - Final
  9 Griffith, Aiden           10 HSC-ST                 45.76      43.42  
 10 Brown, Coleman             9 HSC-ST                 45.13      43.80  
 11 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST                45.21      44.23  
 12 Rutledge, Ian             10 AAAA-ST                46.87      46.51  
 13 Tedrow, Landon            10 AAAA-ST                46.63      48.39  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ward, Jake                10 CBA-ST                 42.92      39.89  
  2 Hudson, Grant             10 WAVE-ST                41.22      41.58  
  3 Scott, Lionel             10 AAAA-ST                41.07      42.29  
  4 Hardeman, Zach            10 AAAA-ST                43.75      42.45  
  5 Altermatt, Owen           10 AAAA-ST                43.29      42.91  
  6 Mood, Manny               10 AAAA-ST                44.51      43.17  
  7 Smith, Daniel             10 SASA-ST                43.21      43.28  
  8 O'Malley, Cameron         10 AAAA-ST                45.42      45.05  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brown, Coleman             9 HSC-ST                 44.59      45.13  
 10 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST                45.71      45.21  
 11 Griffith, Aiden           10 HSC-ST                 43.53      45.76  
 12 Tedrow, Landon            10 AAAA-ST                45.75      46.63  
 13 Rutledge, Ian             10 AAAA-ST                43.70      46.87  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hardeman, Zach            10 AAAA-ST              1:29.80    1:29.14  
                  43.00     1:29.14 (46.14)                                        
  2 Scott, Lionel             10 AAAA-ST              1:30.72    1:29.21  
                  42.06     1:29.21 (47.15)                                        
  3 Ward, Jake                10 CBA-ST               1:31.48    1:30.50  
                  44.89     1:30.50 (45.61)                                        
  4 Ortiz Carrion, Nicolas    10 AAAA-ST              1:31.22    1:30.51  
                  43.87     1:30.51 (46.64)                                        
  5 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST               1:31.74    1:32.28  
                  43.86     1:32.28 (48.42)                                        
  6 Mood, Manny               10 AAAA-ST              1:34.24    1:33.60  
                  45.86     1:33.60 (47.74)                                        
  7 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST              1:35.71    1:34.82  
                  45.38     1:34.82 (49.44)                                        
  8 Smith, Daniel             10 SASA-ST              1:34.71    1:35.82  
                  46.04     1:35.82 (49.78)                                        
B - Final
  9 Trevino Aguilera, Alejan  10 WAVE-ST              1:35.97    1:35.33  
                  43.39     1:35.33 (51.94)                                        
 10 Ganser, Johnny             9 AAAA-ST              1:35.91    1:35.77  
                  46.40     1:35.77 (49.37)                                        
 11 Griffith, Aiden           10 HSC-ST               1:42.56    1:36.35  
                  45.27     1:36.35 (51.08)                                        
 12 Brown, Coleman             9 HSC-ST               1:44.69    1:41.67  
                  48.60     1:41.67 (53.07)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hardeman, Zach            10 AAAA-ST              1:34.03    1:29.80  
                  43.17     1:29.80 (46.63)                                        
  2 Scott, Lionel             10 AAAA-ST              1:33.49    1:30.72  
                  42.76     1:30.72 (47.96)                                        
  3 Ortiz Carrion, Nicolas    10 AAAA-ST              1:33.80    1:31.22  
                  43.47     1:31.22 (47.75)                                        
  4 Ward, Jake                10 CBA-ST               1:39.72    1:31.48  
                  45.15     1:31.48 (46.33)                                        
  5 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST               1:33.88    1:31.74  
                  43.76     1:31.74 (47.98)                                        
  6 Mood, Manny               10 AAAA-ST              1:38.01    1:34.24  
                  45.39     1:34.24 (48.85)                                        
  7 Smith, Daniel             10 SASA-ST              1:34.24    1:34.71  
                  45.03     1:34.71 (49.68)                                        
  8 Harrison, Bexon           10 AQSA-ST              1:37.86    1:35.71  
                  46.20     1:35.71 (49.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ganser, Johnny             9 AAAA-ST              1:41.58    1:35.91  
                  45.93     1:35.91 (49.98)                                        
 10 Trevino Aguilera, Alejan  10 WAVE-ST              1:40.62    1:35.97  
                  42.84     1:35.97 (53.13)                                        
 11 Griffith, Aiden           10 HSC-ST               1:39.67    1:42.56  
                  47.52     1:42.56 (55.04)                                        
 12 Smith, Benjamin           10 LIFE-ST              1:40.15    1:44.09  
                  50.40     1:44.09 (53.69)                                        
 13 Brown, Coleman             9 HSC-ST               1:37.81    1:44.69  
 14 Tedrow, Landon            10 AAAA-ST              1:41.43    1:45.57  
                  49.46     1:45.57 (56.11)                                        
 -- Ning, Zack                10 AAAA-ST              1:36.12         DQ  
                  48.10          DQ (52.37)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Duggan, Blake              9 WAVE-ST                36.80      35.54  
  2 Smith, Daniel             10 SASA-ST                37.04      37.05  
  3 Ortiz Carrion, Nicolas    10 AAAA-ST                37.73      37.42  
  4 Wean, Jesse               10 WAVE-ST                37.20      38.02  
  5 Rutledge, Ian             10 AAAA-ST                37.05      38.26  
  6 Lilly, Grant               8 AAAA-ST                40.13      38.55  
  7 Brown, Coleman             9 HSC-ST                 40.35      39.37  
 -- Scott, Lionel             10 AAAA-ST                37.10         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duggan, Blake              9 WAVE-ST                37.28      36.80  
  2 Smith, Daniel             10 SASA-ST                36.99      37.04  
  3 Rutledge, Ian             10 AAAA-ST                37.78      37.05  
  4 Scott, Lionel             10 AAAA-ST                37.00      37.10  
  5 Wean, Jesse               10 WAVE-ST                39.49      37.20  
  6 Ortiz Carrion, Nicolas    10 AAAA-ST                37.05      37.73  
  7 Lilly, Grant               8 AAAA-ST                40.00      40.13  
  8 Brown, Coleman             9 HSC-ST                 40.30      40.35  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST              1:24.91    1:21.06  
                  37.81     1:21.06 (43.25)                                        
  2 Smith, Daniel             10 SASA-ST              1:25.77    1:25.95  
                  40.84     1:25.95 (45.11)                                        
  3 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST              1:25.33    1:31.15  
                  40.58     1:31.15 (50.57)                                        
  4 Brown, Coleman             9 HSC-ST               1:37.39    1:34.79  
                  44.72     1:34.79 (50.07)                                        
  5 Bias, Mitchell             8 WAVE-ST              1:37.29    1:39.78  
                  43.12     1:39.78 (56.66)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST              1:25.05    1:24.91  
                  38.76     1:24.91 (46.15)                                        
  2 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST              1:27.42    1:25.33  
                  39.05     1:25.33 (46.28)                                        
  3 Smith, Daniel             10 SASA-ST              1:28.22    1:25.77  
                  41.07     1:25.77 (44.70)                                        
  4 Bias, Mitchell             8 WAVE-ST              1:37.47    1:37.29  
                  44.68     1:37.29 (52.61)                                        
  5 Brown, Coleman             9 HSC-ST               1:33.82    1:37.39  
  6 Pollack, Jacob            10 LIFE-ST              1:37.16    1:43.78  
                  49.51     1:43.78 (54.27)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST               1:20.16    1:15.95  
  2 Duggan, Blake              9 WAVE-ST              1:19.23    1:16.87  
  3 Scott, Lionel             10 AAAA-ST              1:19.40    1:18.15  
  4 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST              1:21.36    1:21.17  
  5 Ostberg, Cash             10 AAAA-ST              1:28.57    1:26.82  
  6 Mu, Philip                10 WAVE-ST              1:28.14    1:30.85  
  7 Smith, Benjamin           10 LIFE-ST              1:28.68    2:57.51  
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duggan, Blake              9 WAVE-ST              1:21.78    1:19.23  
                  35.39     1:19.23 (43.84)                                        
  2 Scott, Lionel             10 AAAA-ST              1:19.60    1:19.40  
                  37.63     1:19.40 (41.77)                                        
  3 Fierro Gonzalez, Daniel   10 BAS-ST               1:25.13    1:20.16  
                  39.24     1:20.16 (40.92)                                        
  4 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST              1:21.24    1:21.36  
                  37.61     1:21.36 (43.75)                                        
  5 Trevino Aguilera, Alejan  10 WAVE-ST              1:28.55    1:25.83  
                  38.97     1:25.83 (46.86)                                        
  6 Mu, Philip                10 WAVE-ST              1:28.71    1:28.14  
                  40.28     1:28.14 (47.86)                                        
  7 Ostberg, Cash             10 AAAA-ST              1:29.08    1:28.57  
                  41.68     1:28.57 (46.89)                                        
  8 Smith, Benjamin           10 LIFE-ST              1:26.77    1:28.68  
                  41.93     1:28.68 (46.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Ganser, Johnny             9 AAAA-ST              1:26.71         DQ  
                  41.10          DQ (44.78)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hudson, Grant             10 WAVE-ST              2:50.37    2:46.18  
                  35.11     1:17.38 (42.27)     2:08.12 (50.74)     2:46.18 (38.06)
  2 Duggan, Blake              9 WAVE-ST              2:51.41    2:48.21  
                  36.92     1:19.84 (42.92)     2:09.72 (49.88)     2:48.21 (38.49)
  3 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST              2:52.37    2:54.92  
                  39.25     1:24.48 (45.23)     2:19.07 (54.59)     2:54.92 (35.85)
  4 Ning, Zack                10 AAAA-ST              2:59.57    2:54.99  
                  39.41     1:21.56 (42.15)     2:18.35 (56.79)     2:54.99 (36.64)
  5 Hardeman, Zach            10 AAAA-ST              2:54.22    2:56.80  
                1:27.68     2:16.96 (49.28)     2:56.72 (39.76)      2:56.80 (0.08)
  6 Trevino Aguilera, Alejan  10 WAVE-ST              3:06.03    3:04.13  
                  40.85     1:26.27 (45.42)     2:21.86 (55.59)     3:04.13 (42.27)
  7 Ganser, Johnny             9 AAAA-ST              3:01.36    3:04.58  
                1:28.43     2:24.03 (55.60)     3:04.50 (40.47)      3:04.58 (0.08)
  8 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST              3:02.39    3:17.87  
                1:30.67   2:39.39 (1:08.72)     3:17.87 (38.48)                    
B - Final
 -- Lowenborg, Casey           9 AAAA-ST              3:07.34         DQ  
                  39.83     1:28.73 (48.90)     2:28.28 (59.55)          DQ (41.77)
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hudson, Grant             10 WAVE-ST              3:10.72    2:50.37  
                  36.13     1:19.72 (43.59)     2:10.15 (50.43)     2:50.37 (40.22)
  2 Duggan, Blake              9 WAVE-ST              2:53.57    2:51.41  
                  38.38     1:20.18 (41.80)     2:13.43 (53.25)     2:51.41 (37.98)
  3 Stephenson, Sam           10 WAVE-ST              2:56.37    2:52.37  
                1:23.03                             2:15.88 ( )     2:52.37 (36.49)
  4 Hardeman, Zach            10 AAAA-ST              3:03.45    2:54.22  
                  40.91     1:23.76 (42.85)     2:12.91 (49.15)     2:54.22 (41.31)
  5 Ning, Zack                10 AAAA-ST              3:00.71    2:59.57  
                  39.43     1:22.99 (43.56)     2:19.32 (56.33)     2:59.57 (40.25)
  6 Ganser, Johnny             9 AAAA-ST              3:07.50    3:01.36  
                1:27.13                             2:22.46 ( )     3:01.36 (38.90)
  7 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST              3:05.48    3:02.39  
                  38.44     1:25.57 (47.13)     2:24.96 (59.39)     3:02.39 (37.43)
  8 Trevino Aguilera, Alejan  10 WAVE-ST              3:09.40    3:06.03  
                  42.53     1:28.86 (46.33)     2:23.72 (54.86)     3:06.03 (42.31)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rasmussen, Hayden         10 AAAA-ST              3:07.05    3:06.98  
                  45.61                             2:27.48 ( )     3:06.98 (39.50)
 10 Lowenborg, Casey           9 AAAA-ST              3:08.88    3:07.34  
                  40.69     1:27.71 (47.02)     2:26.56 (58.85)     3:07.34 (40.78)
 11 Smith, Benjamin           10 LIFE-ST              3:10.67    3:09.36  
                  47.34     1:36.88 (49.54)     2:32.73 (55.85)     3:09.36 (36.63)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  2 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:10.71    2:07.38  
     1) Scott, Lionel 10                2) Villanueva-Delaney, Fintan 10  
     3) Ostberg, Cash 10                4) Rutledge, Ian 10               
                  30.96     1:03.49 (32.53)     1:35.32 (31.83)     2:07.38 (32.06)
  4 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            2:15.34    2:10.86  
     1) Hardeman, Zach 10               2) Rasmussen, Hayden 10           
     3) Butler, Matthew 10              4) Ning, Zack 10                  
                  32.68     1:05.53 (32.85)     1:37.28 (31.75)     2:10.86 (33.58)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:29.09    2:27.71  
     1) Ortiz Carrion, Nicolas 10       2) Scott, Lionel 10               
     3) Rutledge, Ian 10                4) Villanueva-Delaney, Fintan 10  
                  37.36     1:17.79 (40.43)     1:56.31 (38.52)     2:27.71 (31.40)
  4 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            2:35.54    2:34.42  
     1) Rasmussen, Hayden 10            2) Hardeman, Zach 10              
     3) Garcia, Emilio 8                4) Ostberg, Cash 10               
                  39.34     1:20.83 (41.49)     2:02.41 (41.58)     2:34.42 (32.01)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST                 26.27      26.46  
  2 Scott, Luke               11 AAAA-ST                27.69      27.31  
  2 Alcala, Noah              12 AAAA-ST                27.56      27.31  
  4 Spradling, Riley          12 AAAA-ST                28.09      27.62  
  5 Robertson, Michael        12 AAAA-ST                28.38      27.66  
  6 Merriman, Ben             12 HSC-ST                 27.72      28.02  
  7 Betancour, Tomas          12 CBA-ST                 28.18      28.19  
  8 Brown, Anderson           11 HSC-ST                 27.80      28.65  
B - Final
  9 Isiofia, Dabie            11 CBA-ST                 28.65      27.07  
 10 Maese, Jaden              12 SASA-ST                28.38      28.38  
 11 Peterson, Luke            11 AAAA-ST                29.18      28.66  
 12 Almaraz, Ayden            11 WAVE-ST                28.48      28.81  
 13 Peter, Kyle               12 WAVE-ST                29.11      28.96  
 14 Chalmers, Colton          12 HSC-ST                 28.79      29.04  
 15 Brown, Elijah             12 MM-ST                  29.04      29.73  
 16 Stratton, Alden           12 LIFE-ST                29.26      29.97  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST                 28.07      26.27  
  2 Alcala, Noah              12 AAAA-ST                29.13      27.56  
  3 Scott, Luke               11 AAAA-ST                28.88      27.69  
  4 Merriman, Ben             12 HSC-ST                 28.00      27.72  
  5 Brown, Anderson           11 HSC-ST                 28.02      27.80  
  6 Spradling, Riley          12 AAAA-ST                28.70      28.09  
  7 Betancour, Tomas          12 CBA-ST                 28.70      28.18  
  8 Maese, Jaden              12 SASA-ST                29.08      28.38  
  8 Robertson, Michael        12 AAAA-ST                28.09      28.38  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Almaraz, Ayden            11 WAVE-ST                29.13      28.48  
 11 Isiofia, Dabie            11 CBA-ST                 28.14      28.65  
 12 Bumanglag, ZL             12 AAAA-ST                29.79      28.70  
 13 Chalmers, Colton          12 HSC-ST                 28.75      28.79  
 14 Brown, Elijah             12 MM-ST                  28.33      29.04  
 15 Peter, Kyle               12 WAVE-ST                29.37      29.11  
 16 Peterson, Luke            11 AAAA-ST                28.30      29.18  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stratton, Alden           12 LIFE-ST                29.49      29.26  
 18 Perez, Nathaniel          12 AAAA-ST                28.52      29.32  
-------------------------------------------------------------------------
 19 McGrath, Nathan           11 WAVE-ST                29.98      29.34  
 20 Manzo, Jason              11 AAAA-ST                29.18      29.58  
 21 Stewart, Colin            11 AAAA-ST                29.76      30.24  
 22 Mendiola Jr, Jorge        12 CLUB-ST                34.53L     30.39  
 23 Smith, Blake              12 AAAA-ST                30.13      31.35  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST               1:00.60      58.70  
                  28.96       58.70 (29.74)                                        
  2 Alcala, Noah              12 AAAA-ST              1:00.06      59.32  
                  29.01       59.32 (30.31)                                        
  3 Scott, Luke               11 AAAA-ST              1:01.60    1:00.07  
                  28.99     1:00.07 (31.08)                                        
  4 Isiofia, Dabie            11 CBA-ST               1:03.19    1:02.00  
                  29.72     1:02.00 (32.28)                                        
  5 Peterson, Luke            11 AAAA-ST              1:02.65    1:02.48  
                  29.72     1:02.48 (32.76)                                        
  6 Calderon, Benjamin        12 AAAA-ST              1:02.34    1:03.27  
                  30.51     1:03.27 (32.76)                                        
  7 McGrath, Nathan           11 WAVE-ST              1:03.15    1:03.72  
                  30.72     1:03.72 (33.00)                                        
  8 Chalmers, Colton          12 HSC-ST               1:03.49    1:03.79  
                  30.49     1:03.79 (33.30)                                        
B - Final
  9 Galindo, Marc             12 HSC-ST               1:04.57    1:03.21  
                  30.52     1:03.21 (32.69)                                        
 10 Brown, Elijah             12 MM-ST                1:04.82    1:05.16  
                  30.44     1:05.16 (34.72)                                        
 11 Stewart, Colin            11 AAAA-ST              1:05.03    1:05.18  
                  30.97     1:05.18 (34.21)                                        
 12 Maese, Jaden              12 SASA-ST              1:03.49    1:05.73  
                  31.05     1:05.73 (34.68)                                        
 13 Mendiola Jr, Jorge        12 CLUB-ST              1:06.43    1:06.61  
                  32.20     1:06.61 (34.41)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alcala, Noah              12 AAAA-ST              1:03.43    1:00.06  
                  29.27     1:00.06 (30.79)                                        
  2 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST               1:01.20    1:00.60  
                  28.58     1:00.60 (32.02)                                        
  3 Spradling, Riley          12 AAAA-ST              1:02.40    1:00.78  
                  28.94     1:00.78 (31.84)                                        
  4 Scott, Luke               11 AAAA-ST              1:01.45    1:01.60  
                  29.32     1:01.60 (32.28)                                        
  5 Calderon, Benjamin        12 AAAA-ST              1:05.83    1:02.34  
                  30.64     1:02.34 (31.70)                                        
  6 Peterson, Luke            11 AAAA-ST              1:02.26    1:02.65  
                  30.12     1:02.65 (32.53)                                        
  7 McGrath, Nathan           11 WAVE-ST              1:05.51    1:03.15  
                  30.25     1:03.15 (32.90)                                        
  8 Isiofia, Dabie            11 CBA-ST               1:03.87    1:03.19  
                  29.75     1:03.19 (33.44)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chalmers, Colton          12 HSC-ST               1:04.15    1:03.49  
                  29.64     1:03.49 (33.85)                                        
  9 Maese, Jaden              12 SASA-ST              1:04.77    1:03.49  
                  29.93     1:03.49 (33.56)                                        
 11 Peter, Kyle               12 WAVE-ST              1:05.64    1:04.22  
                  30.25     1:04.22 (33.97)                                        
 12 Perez, Nathaniel          12 AAAA-ST              1:01.45    1:04.42  
                  31.02     1:04.42 (33.40)                                        
 13 Galindo, Marc             12 HSC-ST               1:03.91    1:04.57  
                  30.34     1:04.57 (34.23)                                        
 14 Brown, Elijah             12 MM-ST                1:04.91    1:04.82  
                  30.05     1:04.82 (34.77)                                        
 15 Stewart, Colin            11 AAAA-ST              1:05.10    1:05.03  
                  30.56     1:05.03 (34.47)                                        
 16 Mendiola Jr, Jorge        12 CLUB-ST              1:05.65    1:06.43  
                  32.13     1:06.43 (34.30)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST               2:12.52    2:09.69  
                  29.94     1:04.26 (34.32)     1:38.89 (34.63)     2:09.69 (30.80)
  2 Scott, Luke               11 AAAA-ST              2:13.34    2:11.13  
                  29.65     1:03.59 (33.94)     1:38.10 (34.51)     2:11.13 (33.03)
  3 Brown, Anderson           11 HSC-ST               2:21.41    2:12.76  
                  29.98     1:03.86 (33.88)     1:38.89 (35.03)     2:12.76 (33.87)
  4 Perez Jr., David          12 BAS-ST               2:13.81    2:14.76  
                  30.36     1:05.05 (34.69)     1:40.40 (35.35)     2:14.76 (34.36)
  5 McGrath, Nathan           11 WAVE-ST              2:17.35    2:16.22  
                  31.38     1:06.88 (35.50)     1:42.73 (35.85)     2:16.22 (33.49)
  6 Peter, Kyle               12 WAVE-ST              2:17.49    2:21.80  
                  31.08     1:07.29 (36.21)     1:44.78 (37.49)     2:21.80 (37.02)
  7 Brown, Elijah             12 MM-ST                2:18.70    2:22.70  
                  31.27     1:08.21 (36.94)     1:46.28 (38.07)     2:22.70 (36.42)
  8 Chalmers, Colton          12 HSC-ST               2:24.72    2:25.43  
                  31.91     1:10.16 (38.25)     1:49.80 (39.64)     2:25.43 (35.63)
B - Final
  9 Galindo, Marc             12 HSC-ST               2:25.56    2:24.47  
                  31.23     1:07.37 (36.14)     1:46.88 (39.51)     2:24.47 (37.59)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Starnes, Garrett          12 MM-ST                2:14.81    2:10.78  
                  29.68     1:04.36 (34.68)     1:38.84 (34.48)     2:10.78 (31.94)
  2 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST               2:16.18    2:12.52  
                  30.26     1:04.83 (34.57)     1:40.10 (35.27)     2:12.52 (32.42)
  3 Scott, Luke               11 AAAA-ST              2:21.01    2:13.34  
                  30.67     1:05.24 (34.57)     1:39.52 (34.28)     2:13.34 (33.82)
  4 Perez Jr., David          12 BAS-ST               2:14.42    2:13.81  
                  30.73     1:05.07 (34.34)     1:40.20 (35.13)     2:13.81 (33.61)
  5 McGrath, Nathan           11 WAVE-ST              2:24.29    2:17.35  
                  32.24     1:08.06 (35.82)     1:44.06 (36.00)     2:17.35 (33.29)
  6 Peter, Kyle               12 WAVE-ST              2:24.39    2:17.49  
                  31.85     1:09.04 (37.19)     1:44.30 (35.26)     2:17.49 (33.19)
  7 Spradling, Riley          12 AAAA-ST              2:22.27    2:18.06  
                  31.75     1:07.08 (35.33)     1:43.12 (36.04)     2:18.06 (34.94)
  8 Brown, Elijah             12 MM-ST                2:19.31    2:18.70  
                  31.30     1:06.30 (35.00)     1:43.16 (36.86)     2:18.70 (35.54)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brown, Anderson           11 HSC-ST               2:21.90    2:21.41  
                  31.94     1:07.86 (35.92)     1:45.80 (37.94)     2:21.41 (35.61)
 10 Mendiola Jr, Jorge        12 CLUB-ST              2:22.64    2:21.91  
                  32.19     1:08.97 (36.78)     1:46.22 (37.25)     2:21.91 (35.69)
 11 Bumanglag, ZL             12 AAAA-ST              2:16.08    2:24.00  
                  30.94     1:07.08 (36.14)     1:45.49 (38.41)     2:24.00 (38.51)
 12 Chalmers, Colton          12 HSC-ST               2:22.92    2:24.72  
                  32.65     1:10.43 (37.78)     1:50.06 (39.63)     2:24.72 (34.66)
 13 Galindo, Marc             12 HSC-ST               2:24.45    2:25.56  
                  31.80     1:09.08 (37.28)     1:48.04 (38.96)     2:25.56 (37.52)
 14 Pollack, Ethan            12 LIFE-ST              2:23.63    2:28.01  
                  33.27     1:10.19 (36.92)     1:49.30 (39.11)     2:28.01 (38.71)
 15 Perez, Nathaniel          12 AAAA-ST              2:20.35    2:29.52  
                  33.27     1:10.88 (37.61)     1:50.59 (39.71)     2:29.52 (38.93)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez Jr., David          12 BAS-ST               6:05.84    5:48.61  
                  31.29     1:06.08 (34.79)     1:41.02 (34.94)     2:16.12 (35.10)
        2:51.55 (35.43)     3:27.07 (35.52)     4:03.20 (36.13)     4:39.20 (36.00)
        5:14.83 (35.63)     5:48.61 (33.78)                                        
  2 Roybal, Kai               12 AAAA-ST              6:09.94    5:52.77  
                  31.12     1:06.25 (35.13)     1:42.22 (35.97)     2:18.31 (36.09)
        2:54.34 (36.03)     3:30.90 (36.56)     4:07.34 (36.44)     4:42.90 (35.56)
        5:18.66 (35.76)     5:52.77 (34.11)                                        
  3 McGrath, Nathan           11 WAVE-ST              6:17.28    5:55.18  
                  32.51     1:08.34 (35.83)     1:44.98 (36.64)     2:21.68 (36.70)
        2:56.77 (35.09)     3:32.39 (35.62)     4:08.65 (36.26)     4:45.34 (36.69)
        5:21.01 (35.67)     5:55.18 (34.17)                                        
  4 Scott, Luke               11 AAAA-ST              6:21.11    5:56.15  
                  31.66     1:06.92 (35.26)     1:41.97 (35.05)     2:17.49 (35.52)
        2:53.90 (36.41)     3:30.56 (36.66)     4:07.09 (36.53)     4:43.87 (36.78)
        5:20.10 (36.23)     5:56.15 (36.05)                                        
  5 Pollack, Ethan            12 LIFE-ST              6:25.70    6:30.66  
                  33.40     1:10.64 (37.24)     1:50.11 (39.47)     2:30.59 (40.48)
        3:10.59 (40.00)     3:51.71 (41.12)     4:32.20 (40.49)     5:12.84 (40.64)
        5:53.34 (40.50)     6:30.66 (37.32)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST                 31.12      31.27  
  2 Almaraz, Ayden            11 WAVE-ST                32.60      31.79  
  3 Galindo, Marc             12 HSC-ST                 32.15      31.98  
  4 Isiofia, Dabie            11 CBA-ST                 33.08      32.97  
  5 Peterson, Luke            11 AAAA-ST                33.46      33.06  
  6 Manzo, Jason              11 AAAA-ST                33.37      33.16  
  7 Chalmers, Colton          12 HSC-ST                 33.29      33.47  
  8 Merriman, Ben             12 HSC-ST                 33.23      33.49  
B - Final
  9 Roybal, Kai               12 AAAA-ST                33.66      33.21  
 10 Stewart, Colin            11 AAAA-ST                34.33      34.75  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST                 33.73      31.12  
  2 Galindo, Marc             12 HSC-ST                 33.87      32.15  
  3 Almaraz, Ayden            11 WAVE-ST                32.60      32.60  
  4 Mandacina, Brayden        12 AAAA-ST                33.22      32.64  
  5 Isiofia, Dabie            11 CBA-ST                 33.44      33.08  
  6 Merriman, Ben             12 HSC-ST                 33.48      33.23  
  7 Chalmers, Colton          12 HSC-ST                 34.93      33.29  
  8 Manzo, Jason              11 AAAA-ST                32.48      33.37  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Peterson, Luke            11 AAAA-ST                33.57      33.46  
 10 Roybal, Kai               12 AAAA-ST                33.92      33.66  
 11 Spradling, Riley          12 AAAA-ST                34.20      33.69  
 12 Stewart, Colin            11 AAAA-ST                34.24      34.33  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mandacina, Brayden        12 AAAA-ST              1:08.72    1:07.57  
                  33.23     1:07.57 (34.34)                                        
  2 Manzo, Jason              11 AAAA-ST              1:09.68    1:08.56  
                  33.85     1:08.56 (34.71)                                        
  3 Peterson, Luke            11 AAAA-ST              1:11.72    1:10.50  
                  34.00     1:10.50 (36.50)                                        
  4 Almaraz, Ayden            11 WAVE-ST              1:12.69    1:11.64  
                  34.84     1:11.64 (36.80)                                        
  5 Isiofia, Dabie            11 CBA-ST               1:16.32    1:11.70  
                  35.19     1:11.70 (36.51)                                        
  6 Stewart, Colin            11 AAAA-ST              1:13.64    1:13.92  
                  35.89     1:13.92 (38.03)                                        
  7 Galindo, Marc             12 HSC-ST               1:12.74    1:15.16  
                  36.42     1:15.16 (38.74)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mandacina, Brayden        12 AAAA-ST              1:12.65    1:08.72  
                  33.79     1:08.72 (34.93)                                        
  2 Manzo, Jason              11 AAAA-ST              1:09.86    1:09.68  
                  34.25     1:09.68 (35.43)                                        
  3 Bumanglag, ZL             12 AAAA-ST              1:10.89    1:10.72  
                  33.91     1:10.72 (36.81)                                        
  4 Peterson, Luke            11 AAAA-ST              1:12.70    1:11.72  
                  36.11     1:11.72 (35.61)                                        
  5 Almaraz, Ayden            11 WAVE-ST              1:10.57    1:12.69  
                  35.81     1:12.69 (36.88)                                        
  6 Galindo, Marc             12 HSC-ST               1:11.48    1:12.74  
                  35.52     1:12.74 (37.22)                                        
  7 Stewart, Colin            11 AAAA-ST              1:11.67    1:13.64  
                  36.04     1:13.64 (37.60)                                        
  8 Isiofia, Dabie            11 CBA-ST               1:13.21    1:16.32  
                  38.14     1:16.32 (38.18)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Scott, Luke               11 AAAA-ST              2:22.44    2:20.01  
                  33.82     1:09.36 (35.54)     1:45.35 (35.99)     2:20.01 (34.66)
  2 Mandacina, Brayden        12 AAAA-ST              2:26.77    2:24.12  
                  34.66     1:11.59 (36.93)     1:48.12 (36.53)     2:24.12 (36.00)
  3 Manzo, Jason              11 AAAA-ST              2:30.99    2:27.44  
                  35.98     1:13.53 (37.55)     1:50.87 (37.34)     2:27.44 (36.57)
  4 Almaraz, Ayden            11 WAVE-ST              2:34.39    2:33.99  
                  36.94     1:16.86 (39.92)     1:56.88 (40.02)     2:33.99 (37.11)
  5 Stewart, Colin            11 AAAA-ST              2:40.98    2:38.78  
                  38.36     1:18.96 (40.60)     1:59.19 (40.23)     2:38.78 (39.59)
  6 Erwin, Tommy              12 WAVE-ST              2:44.79    2:44.09  
                  39.04     1:21.90 (42.86)     2:03.97 (42.07)     2:44.09 (40.12)
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Luke               11 AAAA-ST              3:02.86L   2:22.44  
                  33.70     1:10.42 (36.72)     1:47.02 (36.60)     2:22.44 (35.42)
  2 Mandacina, Brayden        12 AAAA-ST              2:30.01    2:26.77  
                  35.36     1:13.53 (38.17)     1:50.48 (36.95)     2:26.77 (36.29)
  3 Manzo, Jason              11 AAAA-ST              2:33.20    2:30.99  
                  36.93     1:15.91 (38.98)     1:54.17 (38.26)     2:30.99 (36.82)
  4 Almaraz, Ayden            11 WAVE-ST              2:36.88    2:34.39  
                  36.98     1:16.26 (39.28)     1:56.01 (39.75)     2:34.39 (38.38)
  5 Stewart, Colin            11 AAAA-ST              2:38.45    2:40.98  
                  38.31     1:18.68 (40.37)     2:00.18 (41.50)     2:40.98 (40.80)
  6 Erwin, Tommy              12 WAVE-ST              2:39.85    2:44.79  
                  38.96     1:21.25 (42.29)     2:03.78 (42.53)     2:44.79 (41.01)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stewart, Ian              12 AAAA-ST                36.81      36.05  
  2 Perez Jr., David          12 BAS-ST                 36.21      36.85  
  3 Jahn, Kilian              11 WAVE-ST                37.35      37.11  
  4 Spradling, Riley          12 AAAA-ST                36.84      37.18  
  5 Robertson, Michael        12 AAAA-ST                37.90      37.55  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Perez Jr., David          12 BAS-ST                 36.89      36.21  
  2 Stewart, Ian              12 AAAA-ST                36.34      36.81  
  3 Gluck, Ethan              12 AAAA-ST                36.74      36.84  
  3 Spradling, Riley          12 AAAA-ST                37.01      36.84  
  5 Jahn, Kilian              11 WAVE-ST                38.89      37.35  
  6 Robertson, Michael        12 AAAA-ST                38.27      37.90  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stratton, Alden           12 LIFE-ST              1:17.99    1:17.27  
                  37.27     1:17.27 (40.00)                                        
  2 Perez Jr., David          12 BAS-ST               1:18.98    1:17.45  
                  36.75     1:17.45 (40.70)                                        
  3 Bumanglag, ZL             12 AAAA-ST              1:20.81    1:18.41  
                  37.08     1:18.41 (41.33)                                        
  4 Croley, Evan              11 SASA-ST              1:21.64    1:19.37  
                  37.97     1:19.37 (41.40)                                        
  5 Galindo, Marc             12 HSC-ST               1:23.65    1:19.96  
                  38.51     1:19.96 (41.45)                                        
  6 Brown, Elijah             12 MM-ST                1:20.72    1:20.17  
                  38.05     1:20.17 (42.12)                                        
  7 Jahn, Kilian              11 WAVE-ST              1:23.06    1:22.46  
                  39.23     1:22.46 (43.23)                                        
  8 Robertson, Michael        12 AAAA-ST              1:22.33    1:22.51  
                  39.38     1:22.51 (43.13)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stratton, Alden           12 LIFE-ST              1:19.54    1:17.99  
                  36.51     1:17.99 (41.48)                                        
  2 Stewart, Ian              12 AAAA-ST              1:20.88    1:18.04  
                  36.60     1:18.04 (41.44)                                        
  3 Perez Jr., David          12 BAS-ST               1:18.48    1:18.98  
                  36.63     1:18.98 (42.35)                                        
  4 Brown, Elijah             12 MM-ST                1:23.27    1:20.72  
                  36.86     1:20.72 (43.86)                                        
  5 Bumanglag, ZL             12 AAAA-ST              1:19.50    1:20.81  
                  38.08     1:20.81 (42.73)                                        
  6 Croley, Evan              11 SASA-ST              1:18.63    1:21.64  
                  37.18     1:21.64 (44.46)                                        
  7 Robertson, Michael        12 AAAA-ST              1:20.07    1:22.33  
                  39.31     1:22.33 (43.02)                                        
  8 Spradling, Riley          12 AAAA-ST              1:22.11    1:23.00  
                  38.99     1:23.00 (44.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jahn, Kilian              11 WAVE-ST              1:24.22    1:23.06  
                  38.15     1:23.06 (44.91)                                        
 10 Galindo, Marc             12 HSC-ST               1:24.00    1:23.65  
                  38.73     1:23.65 (44.92)                                        
 11 Mendiola Jr, Jorge        12 CLUB-ST              1:24.43    1:26.93  
                  40.93     1:26.93 (46.00)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stewart, Ian              12 AAAA-ST              2:46.21    2:44.45  
                  37.51     1:19.62 (42.11)     2:02.30 (42.68)     2:44.45 (42.15)
  2 Roybal, Kai               12 AAAA-ST              2:53.41    2:52.81  
                  39.67     1:23.17 (43.50)     2:08.32 (45.15)     2:52.81 (44.49)
  3 Stratton, Alden           12 LIFE-ST              2:59.24    2:56.25  
                  38.14     1:21.42 (43.28)     2:08.22 (46.80)     2:56.25 (48.03)
 -- Merriman, Ben             12 HSC-ST               3:00.53        DFS  
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stewart, Ian              12 AAAA-ST              2:56.37    2:46.21  
                  37.62     1:20.56 (42.94)     2:03.72 (43.16)     2:46.21 (42.49)
  2 Roybal, Kai               12 AAAA-ST              2:51.65    2:53.41  
                  39.49     1:22.77 (43.28)     2:08.33 (45.56)     2:53.41 (45.08)
  3 Gluck, Ethan              12 AAAA-ST              3:00.36    2:53.79  
                  38.01     1:22.49 (44.48)     2:08.42 (45.93)     2:53.79 (45.37)
  4 Stratton, Alden           12 LIFE-ST              2:59.36    2:59.24  
                  39.60     1:24.20 (44.60)     2:12.54 (48.34)     2:59.24 (46.70)
  5 Merriman, Ben             12 HSC-ST               2:57.06    3:00.53  
                  38.98     1:26.07 (47.09)     2:14.09 (48.02)     3:00.53 (46.44)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST                 30.03      29.58  
  2 Betancour, Tomas          12 CBA-ST                 30.96      29.94  
  3 Brown, Anderson           11 HSC-ST                 31.06      30.31  
  4 Manzo, Jason              11 AAAA-ST                31.51      30.65  
  5 Robertson, Michael        12 AAAA-ST                31.30      31.11  
  6 Peterson, Luke            11 AAAA-ST                31.80      31.43  
  7 Isiofia, Dabie            11 CBA-ST                 32.65      32.09  
  8 Bumanglag, ZL             12 AAAA-ST                32.90      33.86  
B - Final
  9 Mendiola Jr, Jorge        12 CLUB-ST                33.49      32.77  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST                 33.13      30.03  
  2 Betancour, Tomas          12 CBA-ST                 33.12      30.96  
  3 Brown, Anderson           11 HSC-ST                 32.35      31.06  
  4 Robertson, Michael        12 AAAA-ST                32.85      31.30  
  5 Manzo, Jason              11 AAAA-ST                32.81      31.51  
  6 Peterson, Luke            11 AAAA-ST                32.99      31.80  
  7 Perez, Nathaniel          12 AAAA-ST                31.88      32.42  
  8 Isiofia, Dabie            11 CBA-ST                 32.71      32.65  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bumanglag, ZL             12 AAAA-ST                32.87      32.90  
 10 Mendiola Jr, Jorge        12 CLUB-ST                34.18      33.49  
 11 Maese, Jaden              12 SASA-ST                38.52L     34.28  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST               1:09.97    1:07.13  
                  32.12     1:07.13 (35.01)                                        
  2 Manzo, Jason              11 AAAA-ST              1:08.25    1:07.26  
                  32.16     1:07.26 (35.10)                                        
  3 Isiofia, Dabie            11 CBA-ST               1:16.84    1:11.55  
                  33.52     1:11.55 (38.03)                                        
  4 Calderon, Benjamin        12 AAAA-ST              1:14.00    1:12.86  
                  32.64     1:12.86 (40.22)                                        
  5 Roybal, Kai               12 AAAA-ST              1:11.86    1:13.75  
                  33.88     1:13.75 (39.87)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Manzo, Jason              11 AAAA-ST              1:09.64    1:08.25  
                  32.73     1:08.25 (35.52)                                        
  2 Gonzalez, Diego           12 BAS-ST               1:14.13    1:09.97  
                  31.52     1:09.97 (38.45)                                        
  3 Roybal, Kai               12 AAAA-ST              1:14.37    1:11.86  
                  32.52     1:11.86 (39.34)                                        
  4 Calderon, Benjamin        12 AAAA-ST              1:15.25    1:14.00  
                  32.45     1:14.00 (41.55)                                        
  5 Isiofia, Dabie            11 CBA-ST               1:15.95    1:16.84  
                  35.74     1:16.84 (41.10)                                        
 -- Perez, Nathaniel          12 AAAA-ST              1:14.91         DQ  
                  37.17          DQ (33.94)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Croley, Ethan             12 SASA-ST              2:33.51    2:27.70  
                  31.63     1:08.84 (37.21)     1:49.98 (41.14)     2:27.70 (37.72)
  2 Brown, Anderson           11 HSC-ST               2:39.11    2:32.11  
                  33.00     1:13.02 (40.02)     1:53.36 (40.34)     2:32.11 (38.75)
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mandacina, Brayden        12 AAAA-ST              2:39.89    2:30.81  
                  33.61     1:12.97 (39.36)     1:52.73 (39.76)     2:30.81 (38.08)
  2 Croley, Ethan             12 SASA-ST              2:36.71    2:33.51  
                  33.44     1:13.00 (39.56)     1:52.46 (39.46)     2:33.51 (41.05)
  3 Brown, Anderson           11 HSC-ST               2:36.85    2:39.11  
                  34.03     1:14.80 (40.77)     1:57.80 (43.00)     2:39.11 (41.31)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Robertson, Michael        12 AAAA-ST              1:08.32    1:08.05  
                  32.11     1:08.05 (35.94)                                        
  2 Brown, Anderson           11 HSC-ST               1:08.87    1:08.39  
                  33.31     1:08.39 (35.08)                                        
  3 Roybal, Kai               12 AAAA-ST              1:09.73    1:08.99  
                  32.61     1:08.99 (36.38)                                        
  4 Merriman, Ben             12 HSC-ST               1:08.25    1:11.18  
                  32.35     1:11.18 (38.83)                                        
  5 Perez Jr., David          12 BAS-ST               1:10.55    1:11.46  
                  32.99     1:11.46 (38.47)                                        
  6 Brown, Elijah             12 MM-ST                1:11.73    1:12.42  
                  33.45     1:12.42 (38.97)                                        
  7 Galindo, Marc             12 HSC-ST               1:12.10    1:12.72  
                  32.93     1:12.72 (39.79)                                        
  8 Chalmers, Colton          12 HSC-ST               1:12.03    1:12.91  
                  32.82     1:12.91 (40.09)                                        
B - Final
  9 Almaraz, Ayden            11 WAVE-ST              1:14.09    1:12.54  
                  32.34     1:12.54 (40.20)                                        
 10 Stewart, Colin            11 AAAA-ST              1:15.89    1:14.24  
                  33.56     1:14.24 (40.68)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Starnes, Garrett          12 MM-ST                1:11.71    1:07.18  
                  29.02     1:07.18 (38.16)                                        
  2 Merriman, Ben             12 HSC-ST               1:09.43    1:08.25  
                  30.71     1:08.25 (37.54)                                        
  3 Robertson, Michael        12 AAAA-ST              1:09.57    1:08.32  
                  31.24     1:08.32 (37.08)                                        
  4 Brown, Anderson           11 HSC-ST               1:09.41    1:08.87  
                  32.54     1:08.87 (36.33)                                        
  5 Roybal, Kai               12 AAAA-ST              1:11.55    1:09.73  
                  32.16     1:09.73 (37.57)                                        
  6 Perez Jr., David          12 BAS-ST               1:13.51    1:10.55  
                  34.13     1:10.55 (36.42)                                        
  7 Brown, Elijah             12 MM-ST                1:13.14    1:11.73  
                  33.77     1:11.73 (37.96)                                        
  8 Chalmers, Colton          12 HSC-ST               1:13.55    1:12.03  
                  32.57     1:12.03 (39.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Galindo, Marc             12 HSC-ST               1:13.44    1:12.10  
                  33.49     1:12.10 (38.61)                                        
 10 Almaraz, Ayden            11 WAVE-ST              1:14.18    1:14.09  
                  34.37     1:14.09 (39.72)                                        
 11 Stewart, Colin            11 AAAA-ST              1:12.92    1:15.89  
                  33.99     1:15.89 (41.90)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brown, Anderson           11 HSC-ST               2:32.31    2:25.56  
                  31.80     1:12.35 (40.55)     1:54.20 (41.85)     2:25.56 (31.36)
  2 Roybal, Kai               12 AAAA-ST              2:31.97    2:27.19  
                  31.98     1:10.96 (38.98)     1:53.28 (42.32)     2:27.19 (33.91)
  3 Perez Jr., David          12 BAS-ST               2:32.43    2:28.42  
                  33.67     1:12.13 (38.46)     1:53.78 (41.65)     2:28.42 (34.64)
  4 Bumanglag, ZL             12 AAAA-ST              2:32.65    2:31.69  
                  34.36     1:13.65 (39.29)     1:56.13 (42.48)     2:31.69 (35.56)
  5 Chalmers, Colton          12 HSC-ST               2:38.21    2:36.63  
                  34.56     1:15.42 (40.86)     2:02.16 (46.74)     2:36.63 (34.47)
  6 Almaraz, Ayden            11 WAVE-ST              2:43.28    2:36.97  
                  34.55     1:13.99 (39.44)     2:02.10 (48.11)     2:36.97 (34.87)
  7 Brown, Elijah             12 MM-ST                2:39.79    2:44.78  
                  34.28     1:17.61 (43.33)     2:03.95 (46.34)     2:44.78 (40.83)
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Roybal, Kai               12 AAAA-ST              2:37.01    2:31.97  
                  32.98     1:13.47 (40.49)     1:58.41 (44.94)     2:31.97 (33.56)
  2 Brown, Anderson           11 HSC-ST               2:33.72    2:32.31  
                  35.00     1:15.85 (40.85)     1:58.24 (42.39)     2:32.31 (34.07)
  3 Perez Jr., David          12 BAS-ST               2:36.87    2:32.43  
                  35.70     1:14.34 (38.64)     1:58.20 (43.86)     2:32.43 (34.23)
  4 Bumanglag, ZL             12 AAAA-ST              2:33.26    2:32.65  
                  34.77     1:12.87 (38.10)     1:56.86 (43.99)     2:32.65 (35.79)
  5 Chalmers, Colton          12 HSC-ST               2:39.72    2:38.21  
                  34.89     1:14.32 (39.43)     2:03.91 (49.59)     2:38.21 (34.30)
  6 Brown, Elijah             12 MM-ST                2:40.44    2:39.79  
                  34.68     1:16.10 (41.42)     2:03.07 (46.97)     2:39.79 (36.72)
  7 Merriman, Ben             12 HSC-ST               2:36.72    2:40.19  
                  34.12     1:16.89 (42.77)     2:03.44 (46.55)     2:40.19 (36.75)
  8 Almaraz, Ayden            11 WAVE-ST              2:41.07    2:43.28  
                  35.81     1:16.22 (40.41)     2:06.99 (50.77)     2:43.28 (36.29)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hays Swim Club-ST  'A'                            1:54.01    1:50.32  
     1) Chalmers, Colton 12             2) Brown, Anderson 11             
     3) Galindo, Marc 12                4) Merriman, Ben 12               
                  28.22       56.00 (27.78)     1:23.29 (27.29)     1:50.32 (27.03)
  2 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            1:53.61    1:51.60  
     1) Robertson, Michael 12           2) Peterson, Luke 11              
     3) Perez, Nathaniel 12             4) Spradling, Riley 12            
                  27.62       55.94 (28.32)     1:24.19 (28.25)     1:51.60 (27.41)
  3 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            1:56.95    1:54.39  
     1) Scott, Luke 11                  2) Alcala, Noah 12                
     3) Manzo, Jason 11                 4) Stewart, Colin 11              
                  27.94       55.29 (27.35)     1:25.58 (30.29)     1:54.39 (28.81)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:08.79    2:06.48  
     1) Manzo, Jason 11                 2) Stewart, Ian 12                
     3) Perez, Nathaniel 12             4) Robertson, Michael 12          
                  32.89     1:08.28 (35.39)     1:39.78 (31.50)     2:06.48 (26.70)
  2 Hays Swim Club-ST  'A'                            2:06.34    2:06.93  
     1) Galindo, Marc 12                2) Chalmers, Colton 12            
     3) Brown, Anderson 11              4) Merriman, Ben 12               
                  31.15     1:10.01 (38.86)     1:40.35 (30.34)     2:06.93 (26.58)
  4 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            2:11.08    2:08.68  
     1) Mandacina, Brayden 12           2) Spradling, Riley 12            
     3) Bumanglag, ZL 12                4) Peterson, Luke 11              
                  31.95     1:08.17 (36.22)     1:40.42 (32.25)     2:08.68 (28.26)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez Jr, Oscar        13 CLUB-ST                25.79      25.27  
  2 Brehm, Jacob              14 AAAA-ST                25.52      25.45  
  3 Field, Hunter             13 AAAA-ST                26.16      25.48  
  4 Davis, Dylan              14 AAAA-ST                25.82      25.51  
  5 Leven, Nate               13 AAAA-ST                25.76      25.54  
  6 Jardenil, Kyle            13 AAAA-ST                25.66      25.60  
  7 Peter, Kendal             14 WAVE-ST                25.48      25.70  
  8 Woehrle, Ryan             14 AAAA-ST                25.69      25.90  
B - Final
  9 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST                26.62      25.99  
 10 Elms, Keith               14 LIFE-ST                26.85      26.27  
 11 Thomas, Caleb             14 AAAA-ST                26.23      26.63  
 12 Peck, Matt                14 AAAA-ST                26.98      26.90  
 13 Arias Garcia, Pablo       13 SASA-ST                27.36      27.27  
 14 Woodard, Greg             14 AAAA-ST                27.91      27.71  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Peter, Kendal             14 WAVE-ST                25.92      25.48  
  2 Brehm, Jacob              14 AAAA-ST                26.48      25.52  
  3 Jardenil, Kyle            13 AAAA-ST                25.84      25.66  
  4 Woehrle, Ryan             14 AAAA-ST                26.13      25.69  
  5 Leven, Nate               13 AAAA-ST                25.82      25.76  
  6 Martinez Jr, Oscar        13 CLUB-ST                26.52      25.79  
  7 Davis, Dylan              14 AAAA-ST                26.02      25.82  
  8 Field, Hunter             13 AAAA-ST                27.56      26.16  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nelson, Nikolai           14 WAVE-ST                26.61      26.19  
 10 Thomas, Caleb             14 AAAA-ST                26.71      26.23  
 11 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST                26.96      26.62  
 12 Elms, Keith               14 LIFE-ST                27.80      26.85  
 13 Peck, Matt                14 AAAA-ST                27.17      26.98  
 14 Arias Garcia, Pablo       13 SASA-ST                27.42      27.36  
 15 Woodard, Greg             14 AAAA-ST                27.64      27.91  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Arias Garcia, Pablo       13 SASA-ST                58.78      56.96  
                  27.16       56.96 (29.80)                                        
  2 Field, Hunter             13 AAAA-ST                58.09      57.49  
                  28.01       57.49 (29.48)                                        
  3 Peck, Matt                14 AAAA-ST                58.76      58.00  
                  27.82       58.00 (30.18)                                        
  4 Raike, Bailey             14 WAVE-ST                59.03      58.05  
                  27.76       58.05 (30.29)                                        
  5 Medina, Justin            14 AAAA-ST                58.86      58.29  
                  28.62       58.29 (29.67)                                        
  6 Thomas, Caleb             14 AAAA-ST                59.07      58.48  
                  27.98       58.48 (30.50)                                        
  7 Elms, Keith               14 LIFE-ST                58.64      59.36  
                  28.88       59.36 (30.48)                                        
  8 Hudson, Carter            13 WAVE-ST              1:00.52      59.47  
                  28.95       59.47 (30.52)                                        
B - Final
  9 Soto, Miguel              14 AAAA-ST              1:01.06      59.01  
                  27.80       59.01 (31.21)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Dylan              14 AAAA-ST                56.66      55.53  
                  26.63       55.53 (28.90)                                        
  2 Peter, Kendal             14 WAVE-ST                58.31      55.76  
                  26.82       55.76 (28.94)                                        
  3 Dullea, Ryan              14 AAAA-ST              1:00.09      58.02  
                  28.41       58.02 (29.61)                                        
  4 Field, Hunter             13 AAAA-ST                59.58      58.09  
                  27.99       58.09 (30.10)                                        
  5 Jardenil, Kyle            13 AAAA-ST              1:00.58      58.61  
                  28.64       58.61 (29.97)                                        
  6 Elms, Keith               14 LIFE-ST              1:00.76      58.64  
                  27.62       58.64 (31.02)                                        
  7 Peck, Matt                14 AAAA-ST                58.60      58.76  
                  28.22       58.76 (30.54)                                        
  8 Arias Garcia, Pablo       13 SASA-ST                59.27      58.78  
                  27.86       58.78 (30.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Medina, Justin            14 AAAA-ST                59.27      58.86  
                  28.49       58.86 (30.37)                                        
 10 Raike, Bailey             14 WAVE-ST                57.92      59.03  
                  28.04       59.03 (30.99)                                        
 11 Thomas, Caleb             14 AAAA-ST                58.60      59.07  
                  28.21       59.07 (30.86)                                        
 12 Martinez, Joel            13 CLUB-ST                59.07      59.74  
                  29.22       59.74 (30.52)                                        
 13 Aldana Vidrio, Miguel     13 CLUB-ST                59.95    1:00.26  
                  29.14     1:00.26 (31.12)                                        
 14 Smedley, Tyler            14 HOT-ST                 59.48    1:00.48  
                  28.91     1:00.48 (31.57)                                        
 15 Hudson, Carter            13 WAVE-ST              1:08.63L   1:00.52  
                  29.26     1:00.52 (31.26)                                        
 16 Soto, Miguel              14 AAAA-ST              1:00.88    1:01.06  
                  28.59     1:01.06 (32.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Woodard, Greg             14 AAAA-ST              1:00.19    1:01.78  
                  29.61     1:01.78 (32.17)                                        
 18 Bishop, Jake              14 WAVE-ST              1:00.83    1:02.47  
                  29.56     1:02.47 (32.91)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Davis, Dylan              14 AAAA-ST              2:02.09    1:59.33  
                  28.27       59.07 (30.80)     1:30.21 (31.14)     1:59.33 (29.12)
  2 Foote, Connor             13 SASA-ST              2:03.07    1:59.55  
                  28.22       58.87 (30.65)     1:30.53 (31.66)     1:59.55 (29.02)
  3 Leven, Nate               13 AAAA-ST              2:07.07    2:05.11  
                  29.06     1:00.10 (31.04)     1:32.58 (32.48)     2:05.11 (32.53)
  4 Peck, Matt                14 AAAA-ST              2:07.21    2:06.13  
                  28.44     1:00.54 (32.10)     1:33.72 (33.18)     2:06.13 (32.41)
  5 Jardenil, Kyle            13 AAAA-ST              2:09.05    2:07.02  
                  28.83     1:01.06 (32.23)     1:34.48 (33.42)     2:07.02 (32.54)
  6 Arias Garcia, Pablo       13 SASA-ST              2:08.62    2:07.03  
                  28.99     1:00.60 (31.61)     1:33.58 (32.98)     2:07.03 (33.45)
  7 Aldana Vidrio, Miguel     13 CLUB-ST              2:06.47    2:07.37  
                  30.42     1:02.45 (32.03)     1:34.92 (32.47)     2:07.37 (32.45)
  8 Thomas, Caleb             14 AAAA-ST              2:06.89    2:09.27  
                  28.91     1:01.65 (32.74)     1:35.49 (33.84)     2:09.27 (33.78)
B - Final
  9 Martinez, Joel            13 CLUB-ST              2:10.72    2:08.88  
                  30.44     1:03.22 (32.78)     1:37.82 (34.60)     2:08.88 (31.06)
 10 Field, Hunter             13 AAAA-ST              2:09.56    2:10.18  
                  29.59     1:02.43 (32.84)     1:36.62 (34.19)     2:10.18 (33.56)
 11 Hudson, Carter            13 WAVE-ST              2:13.82    2:16.02  
                  30.71     1:05.62 (34.91)     1:41.84 (36.22)     2:16.02 (34.18)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nelson, Nikolai           14 WAVE-ST              2:03.36    2:02.09  
                  27.98       59.24 (31.26)     1:31.08 (31.84)     2:02.09 (31.01)
  1 Davis, Dylan              14 AAAA-ST              2:02.78    2:02.09  
                  27.76       58.56 (30.80)     1:30.51 (31.95)     2:02.09 (31.58)
  3 Foote, Connor             13 SASA-ST              2:03.86    2:03.07  
                  28.95     1:00.00 (31.05)     1:32.26 (32.26)     2:03.07 (30.81)
  4 Aldana Vidrio, Miguel     13 CLUB-ST              2:08.34    2:06.47  
                  29.43     1:01.22 (31.79)     1:34.54 (33.32)     2:06.47 (31.93)
  5 Thomas, Caleb             14 AAAA-ST              2:11.33    2:06.89  
                  29.13     1:01.99 (32.86)     1:34.93 (32.94)     2:06.89 (31.96)
  6 Leven, Nate               13 AAAA-ST              2:09.91    2:07.07  
                  29.93     1:01.90 (31.97)     1:34.50 (32.60)     2:07.07 (32.57)
  7 Peck, Matt                14 AAAA-ST              2:08.78    2:07.21  
                  29.33     1:01.74 (32.41)     1:35.11 (33.37)     2:07.21 (32.10)
  8 Arias Garcia, Pablo       13 SASA-ST              2:10.38    2:08.62  
                  29.60     1:01.74 (32.14)     1:35.07 (33.33)     2:08.62 (33.55)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jardenil, Kyle            13 AAAA-ST              2:12.74    2:09.05  
                  30.05     1:03.99 (33.94)     1:38.33 (34.34)     2:09.05 (30.72)
 10 Field, Hunter             13 AAAA-ST              2:10.32    2:09.56  
                  30.13     1:02.89 (32.76)     1:37.18 (34.29)     2:09.56 (32.38)
 11 Martinez, Joel            13 CLUB-ST              2:07.52    2:10.72  
                  31.12     1:04.08 (32.96)     1:38.34 (34.26)     2:10.72 (32.38)
 12 Moore, Trevor             13 WAVE-ST              2:11.91    2:10.93  
                  30.45     1:04.11 (33.66)     1:38.56 (34.45)     2:10.93 (32.37)
 13 Hudson, Carter            13 WAVE-ST              2:12.55    2:13.82  
                  30.96     1:05.34 (34.38)     1:40.68 (35.34)     2:13.82 (33.14)
 -- Martinez Jr, Oscar        13 CLUB-ST              2:02.85         DQ  
                  28.85       59.68 (30.83)     1:31.74 (32.06)          DQ (32.12)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nelson, Nikolai           14 WAVE-ST              5:31.86    5:24.16  
                  29.48     1:01.72 (32.24)     1:34.33 (32.61)     2:07.01 (32.68)
        2:39.90 (32.89)     3:13.12 (33.22)     3:46.33 (33.21)     4:19.47 (33.14)
        4:52.36 (32.89)     5:24.16 (31.80)                                        
  2 Thomas, Caleb             14 AAAA-ST              5:58.67    5:43.25  
                  32.88     1:07.55 (34.67)     1:42.92 (35.37)     2:17.80 (34.88)
        2:52.11 (34.31)     3:26.34 (34.23)     4:00.63 (34.29)     4:35.01 (34.38)
        5:09.66 (34.65)     5:43.25 (33.59)                                        
  3 Hudson, Carter            13 WAVE-ST              5:51.41    5:55.24  
                  31.81     1:07.73 (35.92)     1:44.23 (36.50)     2:20.24 (36.01)
        2:56.43 (36.19)     3:32.82 (36.39)     4:09.88 (37.06)     4:46.10 (36.22)
        5:21.69 (35.59)     5:55.24 (33.55)                                        
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph             13 AAAA-ST             21:09.14L  18:58.05  
                  30.51     1:04.23 (33.72)     1:38.55 (34.32)     2:12.82 (34.27)
        2:47.21 (34.39)     3:21.80 (34.59)     3:56.19 (34.39)     4:31.05 (34.86)
        5:05.51 (34.46)     5:40.75 (35.24)     6:15.44 (34.69)     6:50.27 (34.83)
        7:25.43 (35.16)     8:00.17 (34.74)     8:35.32 (35.15)     9:10.49 (35.17)
        9:45.83 (35.34)    10:20.60 (34.77)    10:55.85 (35.25)    11:30.43 (34.58)
       12:05.09 (34.66)    12:39.74 (34.65)    13:14.60 (34.86)    13:49.41 (34.81)
       14:24.17 (34.76)    14:59.04 (34.87)    15:33.83 (34.79)    16:08.45 (34.62)
       16:43.25 (34.80)    17:17.63 (34.38)    17:52.77 (35.14)    18:26.42 (33.65)
       18:58.05 (31.63)
  2 Thomas, Caleb             14 AAAA-ST             20:17.66   19:42.41  
                  29.91     1:04.29 (34.38)     1:40.13 (35.84)     2:15.42 (35.29)
        2:51.28 (35.86)     3:26.93 (35.65)     4:02.97 (36.04)     4:38.83 (35.86)
        5:14.86 (36.03)     5:50.84 (35.98)     6:27.24 (36.40)     7:03.11 (35.87)
        7:38.89 (35.78)     8:15.48 (36.59)     8:51.65 (36.17)     9:27.41 (35.76)
       10:04.01 (36.60)    10:39.83 (35.82)    11:15.71 (35.88)    11:51.50 (35.79)
       12:28.53 (37.03)    13:04.54 (36.01)    13:40.40 (35.86)    14:17.31 (36.91)
       14:53.56 (36.25)    15:30.15 (36.59)    16:06.10 (35.95)    16:42.91 (36.81)
       17:19.31 (36.40)    17:55.02 (35.71)    18:30.93 (35.91)    19:07.25 (36.32)
       19:42.41 (35.16)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Crosley, Andrew           14 SASA-ST              1:01.61    1:01.54  
                  30.30     1:01.54 (31.24)                                        
  2 Rodriguez-Coutino, Ricky  14 AAAA-ST              1:01.76    1:01.68  
                  30.12     1:01.68 (31.56)                                        
  3 Nwaeze, Amechi            14 WAVE-ST              1:00.82    1:02.10  
                  29.75     1:02.10 (32.35)                                        
  4 Manzo, Joseph             13 AAAA-ST              1:03.35    1:02.56  
                  30.68     1:02.56 (31.88)                                        
  5 Foote, Connor             13 SASA-ST              1:01.65    1:03.11  
                  31.08     1:03.11 (32.03)                                        
  6 Brehm, Jacob              14 AAAA-ST              1:03.72    1:04.31  
                  31.14     1:04.31 (33.17)                                        
  7 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              1:04.94    1:04.32  
                  31.07     1:04.32 (33.25)                                        
  8 Woehrle, Ryan             14 AAAA-ST              1:04.97    1:04.65  
                  31.67     1:04.65 (32.98)                                        
B - Final
  9 Leven, Nate               13 AAAA-ST              1:07.07    1:05.63  
                  32.48     1:05.63 (33.15)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Savage, Conley            14 AAAA-ST              1:01.93    1:00.65  
                  29.78     1:00.65 (30.87)                                        
  2 Nwaeze, Amechi            14 WAVE-ST              1:04.15    1:00.82  
                  29.08     1:00.82 (31.74)                                        
  3 Crosley, Andrew           14 SASA-ST              1:02.40    1:01.61  
                  29.71     1:01.61 (31.90)                                        
  4 Foote, Connor             13 SASA-ST              1:02.09    1:01.65  
                  29.95     1:01.65 (31.70)                                        
  5 Rodriguez-Coutino, Ricky  14 AAAA-ST              1:02.00    1:01.76  
                  29.93     1:01.76 (31.83)                                        
  6 Manzo, Joseph             13 AAAA-ST              1:02.02    1:03.35  
                  30.21     1:03.35 (33.14)                                        
  7 Brehm, Jacob              14 AAAA-ST              1:06.80    1:03.72  
                  31.45     1:03.72 (32.27)                                        
  8 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              1:04.70    1:04.94  
                  31.32     1:04.94 (33.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Woehrle, Ryan             14 AAAA-ST              1:06.31    1:04.97  
                  31.75     1:04.97 (33.22)                                        
 10 Leven, Nate               13 AAAA-ST              1:06.41    1:07.07  
                  32.96     1:07.07 (34.11)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Martinez, Antonio         14 HOT-ST               2:17.59    2:15.18  
                  30.52     1:05.32 (34.80)     1:41.36 (36.04)     2:15.18 (33.82)
  2 Woehrle, Ryan             14 AAAA-ST              2:19.78    2:17.86  
                  32.42     1:07.06 (34.64)     1:42.61 (35.55)     2:17.86 (35.25)
  3 Thomas, Caleb             14 AAAA-ST              2:23.83    2:21.11  
                  33.45     1:09.46 (36.01)     1:46.05 (36.59)     2:21.11 (35.06)
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nelson, Nikolai           14 WAVE-ST              2:17.98    2:13.85  
                  31.63     1:05.09 (33.46)     1:39.84 (34.75)     2:13.85 (34.01)
  2 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              2:17.63    2:14.87  
                  31.89     1:06.32 (34.43)     1:41.48 (35.16)     2:14.87 (33.39)
  3 Nwaeze, Amechi            14 WAVE-ST              2:23.08    2:15.71  
                  30.86     1:05.00 (34.14)     1:41.52 (36.52)     2:15.71 (34.19)
  4 Martinez, Antonio         14 HOT-ST               2:22.88    2:17.59  
                  31.17     1:06.32 (35.15)     1:43.05 (36.73)     2:17.59 (34.54)
  5 Woehrle, Ryan             14 AAAA-ST              2:18.44    2:19.78  
                  32.27     1:07.01 (34.74)     1:43.71 (36.70)     2:19.78 (36.07)
  6 Thomas, Caleb             14 AAAA-ST              2:23.11    2:23.83  
                  34.15     1:11.21 (37.06)     1:47.99 (36.78)     2:23.83 (35.84)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Martinez, Antonio         14 HOT-ST               1:12.49    1:12.85  
                  34.61     1:12.85 (38.24)                                        
  2 Ross, Gabe                14 AAAA-ST              1:14.48    1:14.10  
                  34.99     1:14.10 (39.11)                                        
  3 Field, Hunter             13 AAAA-ST              1:15.40    1:15.17  
                  36.21     1:15.17 (38.96)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martinez, Antonio         14 HOT-ST               1:12.47    1:12.49  
                  34.07     1:12.49 (38.42)                                        
  2 Ross, Gabe                14 AAAA-ST              1:14.70    1:14.48  
                  34.66     1:14.48 (39.82)                                        
  3 Field, Hunter             13 AAAA-ST              1:14.45    1:15.40  
                  35.89     1:15.40 (39.51)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Savage, Conley            14 AAAA-ST              2:24.79    2:25.52  
                  33.16     1:10.18 (37.02)     1:48.26 (38.08)     2:25.52 (37.26)
  2 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              2:39.60    2:35.24  
                  34.79     1:14.49 (39.70)     1:55.30 (40.81)     2:35.24 (39.94)
  3 Ellett, Bo                13 CBA-ST               2:43.32    2:40.03  
                  36.44     1:17.24 (40.80)     1:59.18 (41.94)     2:40.03 (40.85)
  4 Smedley, Tyler            14 HOT-ST               2:45.70    2:41.82  
                  36.47     1:17.41 (40.94)     2:00.01 (42.60)     2:41.82 (41.81)
  5 Ross, Gabe                14 AAAA-ST              2:45.73    2:48.57  
                  36.81     1:19.45 (42.64)     2:03.87 (44.42)     2:48.57 (44.70)
  6 Field, Hunter             13 AAAA-ST              2:44.66    2:50.77  
                  38.00     1:22.07 (44.07)     2:06.81 (44.74)     2:50.77 (43.96)
 -- Crosley, Andrew           14 SASA-ST              2:36.65         DQ  
                  34.91     1:15.59 (40.68)     1:54.84 (39.25)          DQ (39.77)
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Savage, Conley            14 AAAA-ST              2:40.87    2:24.79  
                  32.87     1:09.73 (36.86)     1:47.83 (38.10)     2:24.79 (36.96)
  2 Crosley, Andrew           14 SASA-ST              2:43.97    2:36.65  
                  34.55     1:13.92 (39.37)     1:55.14 (41.22)     2:36.65 (41.51)
  3 Correa, Carlitos          14 WAVE-ST              3:05.79L   2:39.60  
                  36.02     1:16.93 (40.91)     1:58.35 (41.42)     2:39.60 (41.25)
  4 Ellett, Bo                13 CBA-ST               2:44.30    2:43.32  
                  36.65     1:16.25 (39.60)     1:59.97 (43.72)     2:43.32 (43.35)
  5 Field, Hunter             13 AAAA-ST              2:45.33    2:44.66  
                  36.67     1:18.94 (42.27)     2:02.86 (43.92)     2:44.66 (41.80)
  6 Smedley, Tyler            14 HOT-ST               2:45.46    2:45.70  
                  37.05     1:19.35 (42.30)     2:03.15 (43.80)     2:45.70 (42.55)
  7 Ross, Gabe                14 AAAA-ST              2:41.93    2:45.73  
                  36.37     1:19.40 (43.03)     2:03.35 (43.95)     2:45.73 (42.38)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ross, Gabe                14 AAAA-ST              1:01.38    1:00.95  
                  28.64     1:00.95 (32.31)                                        
  2 Jardenil, Kyle            13 AAAA-ST              1:05.32    1:03.11  
                  29.36     1:03.11 (33.75)                                        
  3 Woehrle, Ryan             14 AAAA-ST              1:04.72    1:03.24  
                  29.67     1:03.24 (33.57)                                        
  4 Martinez, Joel            13 CLUB-ST              1:05.03    1:04.62  
                  32.04     1:04.62 (32.58)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Foote, Connor             13 SASA-ST              1:01.36    1:00.71  
                  28.66     1:00.71 (32.05)                                        
  2 Ross, Gabe                14 AAAA-ST              1:01.46    1:01.38  
                  28.42     1:01.38 (32.96)                                        
  3 Woehrle, Ryan             14 AAAA-ST              1:05.87    1:04.72  
                  29.86     1:04.72 (34.86)                                        
  4 Martinez, Joel            13 CLUB-ST              1:05.72    1:05.03  
                  31.06     1:05.03 (33.97)                                        
  5 Jardenil, Kyle            13 AAAA-ST              1:03.75    1:05.32  
                  30.83     1:05.32 (34.49)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pogue, Jack               13 CBA-ST               2:12.38    2:08.09  
                  28.86     1:01.62 (32.76)     1:34.47 (32.85)     2:08.09 (33.62)
  2 Butler, Chris             14 AAAA-ST              2:16.37    2:14.49  
                  29.47     1:03.68 (34.21)     1:38.85 (35.17)     2:14.49 (35.64)
  3 Ross, Gabe                14 AAAA-ST              2:20.90    2:18.50  
                  30.07     1:05.13 (35.06)     1:42.67 (37.54)     2:18.50 (35.83)
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pogue, Jack               13 CBA-ST               2:19.98    2:12.38  
                  28.78     1:02.98 (34.20)     1:36.44 (33.46)     2:12.38 (35.94)
  2 Butler, Chris             14 AAAA-ST              2:22.72    2:16.37  
                  30.31     1:05.21 (34.90)     1:40.84 (35.63)     2:16.37 (35.53)
  3 Ross, Gabe                14 AAAA-ST              2:18.21    2:20.90  
                  30.40     1:05.02 (34.62)     1:43.61 (38.59)     2:20.90 (37.29)
  4 Manzo, Joseph             13 AAAA-ST              2:25.84    2:34.57  
                  30.43     1:07.66 (37.23)     1:51.37 (43.71)     2:34.57 (43.20)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stallworth, Jackson       13 SASA-ST              2:15.33    2:15.08  
                  27.46     1:00.65 (33.19)     1:45.17 (44.52)     2:15.08 (29.91)
  2 Ross, Gabe                14 AAAA-ST              2:18.99    2:15.69  
                  27.18     1:00.38 (33.20)     1:45.15 (44.77)     2:15.69 (30.54)
  3 Woehrle, Ryan             14 AAAA-ST              2:18.84    2:17.31  
                  29.56     1:04.53 (34.97)     1:46.58 (42.05)     2:17.31 (30.73)
  4 Medina, Justin            14 AAAA-ST              2:25.58    2:25.95  
                  34.16     1:09.35 (35.19)     1:54.67 (45.32)     2:25.95 (31.28)
  5 Raike, Bailey             14 WAVE-ST              2:27.40    2:27.82  
                  32.46     1:10.24 (37.78)     1:55.90 (45.66)     2:27.82 (31.92)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nwaeze, Amechi            14 WAVE-ST              2:25.81    2:14.47  
                  27.61     1:01.85 (34.24)     1:46.18 (44.33)     2:14.47 (28.29)
  2 Stallworth, Jackson       13 SASA-ST              2:18.23    2:15.33  
                  26.72       59.70 (32.98)     1:44.95 (45.25)     2:15.33 (30.38)
  3 Butler, Chris             14 AAAA-ST              2:18.70    2:15.34  
                  28.80     1:02.34 (33.54)     1:43.96 (41.62)     2:15.34 (31.38)
  4 Foote, Connor             13 SASA-ST              2:17.66    2:17.17  
                  29.12     1:03.70 (34.58)     1:45.73 (42.03)     2:17.17 (31.44)
  5 Nelson, Nikolai           14 WAVE-ST              2:25.88    2:17.72  
                  29.88     1:05.00 (35.12)     1:46.79 (41.79)     2:17.72 (30.93)
  6 Woehrle, Ryan             14 AAAA-ST              2:20.05    2:18.84  
                  29.72     1:04.56 (34.84)     1:47.26 (42.70)     2:18.84 (31.58)
  7 Ross, Gabe                14 AAAA-ST              2:17.99    2:18.99  
                  28.81     1:03.68 (34.87)     1:48.05 (44.37)     2:18.99 (30.94)
  8 Dullea, Ryan              14 AAAA-ST              2:26.20    2:23.64  
                  31.20     1:09.01 (37.81)     1:50.35 (41.34)     2:23.64 (33.29)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Medina, Justin            14 AAAA-ST              2:26.81    2:25.58  
                  34.26     1:10.72 (36.46)     1:54.19 (43.47)     2:25.58 (31.39)
 10 Jardenil, Kyle            13 AAAA-ST              2:27.48    2:27.31  
                  31.24     1:10.25 (39.01)     1:54.56 (44.31)     2:27.31 (32.75)
 11 Raike, Bailey             14 WAVE-ST              2:20.70    2:27.40  
                  31.98     1:09.52 (37.54)     1:55.64 (46.12)     2:27.40 (31.76)
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
 -- Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            3:56.18        DNF  
     1) Thomas, Caleb 14                2) Peck, Matt 14                  
     3) Jardenil, Kyle 13               4) Field, Hunter 13               
                  27.87       58.48 (58.48)     1:25.62 (27.14)     1:56.54 (58.06)
        2:24.08 (27.54)     2:54.96 (58.42)     3:11.34 (16.38)                    
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:16.53    4:17.75  
     1) Manzo, Joseph 13                2) Field, Hunter 13               
     3) Ross, Gabe 14                   4) Medina, Justin 14              
                  30.55   1:03.50 (1:03.50)     1:37.40 (33.90)   2:17.21 (1:13.71)
        2:46.06 (28.85)   3:19.24 (1:02.03)     3:47.16 (27.92)     4:17.75 (58.51)
  4 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            4:23.81    4:35.28  
     1) Woehrle, Ryan 14                2) Butler, Chris 14               
     3) Soto, Miguel 14                 4) Dullea, Ryan 14                
                  32.30   1:06.78 (1:06.78)     1:42.48 (35.70)   2:23.24 (1:16.46)
        2:53.52 (30.28)   3:30.80 (1:07.56)     4:00.63 (29.83)   4:35.28 (1:04.48)
 
Boys 12-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Butler, Chris             14 AAAA-ST              4:57.47    4:43.57  
                  28.35     1:02.01 (33.66)     1:37.59 (35.58)     2:13.37 (35.78)
        2:55.41 (42.04)     3:37.68 (42.27)     4:11.50 (33.82)     4:43.57 (32.07)
  2 Stallworth, Jackson       13 SASA-ST              4:59.12    4:47.27  
                  27.10     1:00.49 (33.39)     1:34.90 (34.41)     2:09.38 (34.48)
        2:56.67 (47.29)     3:43.75 (47.08)     4:15.63 (31.88)     4:47.27 (31.64)
  3 Nwaeze, Amechi            14 WAVE-ST              5:13.43    4:49.30  
                  27.43     1:01.16 (33.73)     1:38.38 (37.22)     2:17.32 (38.94)
        3:02.22 (44.90)     3:49.68 (47.46)     4:19.27 (29.59)     4:49.30 (30.03)
  4 Woehrle, Ryan             14 AAAA-ST              4:59.26    4:50.44  
                  30.69     1:06.50 (35.81)     1:43.39 (36.89)     2:19.25 (35.86)
        3:02.77 (43.52)     3:46.08 (43.31)     4:18.58 (32.50)     4:50.44 (31.86)
  5 Mandacina, Brayden        12 AAAA-ST              5:01.21    4:53.36  
                  31.08     1:08.31 (37.23)     1:47.18 (38.87)     2:25.85 (38.67)
        3:04.90 (39.05)     3:45.91 (41.01)     4:20.51 (34.60)     4:53.36 (32.85)
  6 Ross, Gabe                14 AAAA-ST              4:57.00    4:55.81  
                  29.15     1:05.18 (36.03)     1:41.40 (36.22)     2:17.79 (36.39)
        3:03.78 (45.99)     3:49.80 (46.02)     4:23.13 (33.33)     4:55.81 (32.68)
  7 Manzo, Joseph             13 AAAA-ST              5:03.83    5:02.98  
                  31.62   1:47.54 (1:15.92)     2:25.87 (38.33)                    
            3:11.32 ( )     3:57.65 (46.33)     4:29.79 (32.14)     5:02.98 (33.19)
  8 Robertson, Michael        12 AAAA-ST              5:03.33    5:04.06  
                  33.65     1:13.59 (39.94)     1:51.73 (38.14)     2:28.73 (37.00)
        3:13.55 (44.82)     3:58.41 (44.86)     4:32.68 (34.27)     5:04.06 (31.38)
  9 Medina, Justin            14 AAAA-ST              4:59.04    5:07.11  
                  34.91     1:15.91 (41.00)     1:53.92 (38.01)     2:30.67 (36.75)
        3:16.72 (46.05)     4:01.27 (44.55)     4:35.25 (33.98)     5:07.11 (31.86)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Salter, Austin            17 AAAA-ST                24.00      24.15  
  2 Garcia Jr, Martin         17 DRD-ST                 24.42      24.28  
  3 Valdes Cabeza, Jorge      16 AAAA-ST                24.68      24.34  
  4 Aimone, Kyle              15 AAAA-ST                24.40      24.53  
  5 Nino, James               15 AAAA-ST                25.12      24.63  
  6 Terrill, Will             15 WAVE-ST                24.90      24.65  
  7 Robertson, Connor         15 AAAA-ST                25.22      25.23  
  8 Alcala, Seby              15 AAAA-ST                25.20      25.34  
B - Final
  9 Salvador, Bryan           18 AAAA-ST                25.98      25.18  
 10 Gomez Avila, Sergio       16 DRD-ST                 25.27      25.34  
 11 Parsons, Kevin            15 AAAA-ST                25.23      25.50  
 12 Nowak, Jackson            15 PRGN-ST                25.32      25.57  
 13 Gill, Josiah              15 PRGN-ST                25.58      26.02  
 14 Spilde, Zachery           17 PRGN-ST                25.66      26.06  
 15 Bravo, Alex               15 AAAA-ST                25.81      26.09  
 16 Pringle, Jesus            15 AAAA-ST                25.49      26.16  
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Salter, Austin            17 AAAA-ST                24.95      24.00  
  2 Aimone, Kyle              15 AAAA-ST                24.91      24.40  
  3 Garcia Jr, Martin         17 DRD-ST                 26.05      24.42  
  4 Valdes Cabeza, Jorge      16 AAAA-ST                29.88L     24.68  
  5 Terrill, Will             15 WAVE-ST                25.14      24.90  
  6 Barcelon, Jacqx           16 AAAA-ST                25.55      24.93  
  7 Nino, James               15 AAAA-ST                25.35      25.12  
  8 Alcala, Seby              15 AAAA-ST                25.23      25.20  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Robertson, Connor         15 AAAA-ST                25.21      25.22  
 10 Parsons, Kevin            15 AAAA-ST                25.74      25.23  
 11 Gomez Avila, Sergio       16 DRD-ST                 25.79      25.27  
 12 Nowak, Jackson            15 PRGN-ST                25.26      25.32  
 13 Pringle, Jesus            15 AAAA-ST                25.60      25.49  
 14 Gill, Josiah              15 PRGN-ST                25.78      25.58  
 15 Spilde, Zachery           17 PRGN-ST                25.76      25.66  
 16 Bravo, Alex               15 AAAA-ST                25.04      25.81  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jonas, Myles              16 SASA-ST                25.90      25.91  
 18 Salvador, Bryan           18 AAAA-ST                25.52      25.98  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hernandez-Guzman, David   16 MM-ST                  26.66      26.16  
 20 Nester, Luke              15 SASA-ST                26.18      26.77  
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Von Aspe, Erich           15 DRD-ST                 53.06      52.63  
                  25.49       52.63 (27.14)                                        
  2 Robinson-Gutierrez, Seba  17 HSC-ST                 53.03      53.49  
                  25.58       53.49 (27.91)                                        
  3 Travis, Westley           15 AAAA-ST                53.05      53.62  
                  25.81       53.62 (27.81)                                        
  4 Garcia Jr, Martin         17 DRD-ST                 54.33      53.64  
                  25.97       53.64 (27.67)                                        
  5 Nino, James               15 AAAA-ST                55.23      54.03  
                  25.89       54.03 (28.14)                                        
  6 Robertson, Connor         15 AAAA-ST                54.74      54.13  
                  26.30       54.13 (27.83)                                        
  7 Alcala, Seby              15 AAAA-ST                54.56      54.94  
                  26.42       54.94 (28.52)                                        
  8 Jonas, Myles              16 SASA-ST                55.15      55.67  
                  27.02       55.67 (28.65)                                        
B - Final
  9 Flores, Armando           17 PRGN-ST                56.38      54.68  
                  26.65       54.68 (28.03)                                        
 10 Pringle, Jesus            15 AAAA-ST                55.26      55.26  
                  26.70       55.26 (28.56)                                        
 11 Terrill, Will             15 WAVE-ST                56.38      56.01  
                  26.89       56.01 (29.12)                                        
 12 Nester, Luke              15 SASA-ST                56.37      56.11  
                  27.82       56.11 (28.29)                                        
 13 Vanderlinden Jr, Joshua   15 WAVE-ST                56.61      56.38  
                  27.32       56.38 (29.06)                                        
 14 Gill, Josiah              15 PRGN-ST                56.66      56.53  
                  26.71       56.53 (29.82)                                        
 15 Bravo, Alex               15 AAAA-ST                57.27      56.61  
                  27.84       56.61 (28.77)                                        
 16 Elliott, Jeffery          15 AAAA-ST                55.23      56.99  
                  27.92       56.99 (29.07)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Robinson-Gutierrez, Seba  17 HSC-ST                 54.10      53.03  
                  25.04       53.03 (27.99)                                        
  2 Travis, Westley           15 AAAA-ST                55.08      53.05  
                  25.32       53.05 (27.73)                                        
  3 Von Aspe, Erich           15 DRD-ST                 54.51      53.06  
                  24.88       53.06 (28.18)                                        
  4 Barcelon, Jacqx           16 AAAA-ST                54.52      53.28  
                  25.78       53.28 (27.50)                                        
  5 Garcia Jr, Martin         17 DRD-ST                 56.24      54.33  
                  26.70       54.33 (27.63)                                        
  6 Alcala, Seby              15 AAAA-ST                57.17      54.56  
                  26.25       54.56 (28.31)                                        
  7 Robertson, Connor         15 AAAA-ST                54.59      54.74  
                  26.15       54.74 (28.59)                                        
  8 Jonas, Myles              16 SASA-ST                55.69      55.15  
                  26.74       55.15 (28.41)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nino, James               15 AAAA-ST                56.25      55.23  
                  27.37       55.23 (27.86)                                        
  9 Elliott, Jeffery          15 AAAA-ST                55.39      55.23  
                  26.17       55.23 (29.06)                                        
 11 Pringle, Jesus            15 AAAA-ST                55.62      55.26  
                  26.66       55.26 (28.60)                                        
 12 Nester, Luke              15 SASA-ST                55.62      56.37  
                  27.81       56.37 (28.56)                                        
 13 Terrill, Will             15 WAVE-ST                58.15      56.38  
                  27.81       56.38 (28.57)                                        
 13 Flores, Armando           17 PRGN-ST                56.87      56.38  
                  27.42       56.38 (28.96)                                        
 15 Vanderlinden Jr, Joshua   15 WAVE-ST                55.93      56.61  
                  27.54       56.61 (29.07)                                        
 16 Gill, Josiah              15 PRGN-ST                57.28      56.66  
                  26.92       56.66 (29.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Parsons, Kevin            15 AAAA-ST                57.64      56.94  
                  27.33       56.94 (29.61)                                        
 18 Nowak, Jackson            15 PRGN-ST                57.14      57.21  
                  27.46       57.21 (29.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bravo, Alex               15 AAAA-ST                55.14      57.27  
                  27.59       57.27 (29.68)                                        
 20 Larsen, Christian         15 PRGN-ST                56.21      57.59  
                  27.22       57.59 (30.37)                                        
 21 Moncrieft, Isaac          15 AAAA-ST                57.89      57.66  
                  28.13       57.66 (29.53)                                        
 22 Logsdon, Andrew           17 AAAA-ST                57.82      58.03  
                  27.98       58.03 (30.05)                                        
 23 Spilde, Zachery           17 PRGN-ST                57.71      58.44  
                  28.32       58.44 (30.12)                                        
 24 Hernandez-Guzman, David   16 MM-ST                  58.05      59.09  
                  28.03       59.09 (31.06)                                        
 25 Gomez Avila, Sergio       16 DRD-ST                 56.03      59.17  
                  28.42       59.17 (30.75)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nazarian, Adam            15 AAAA-ST              1:55.29    1:55.86  
                  26.39       55.75 (29.36)     1:25.67 (29.92)     1:55.86 (30.19)
  2 Schluter, Boris           16 AAAA-ST              1:58.98    1:57.95  
                  26.15       55.95 (29.80)     1:26.89 (30.94)     1:57.95 (31.06)
  3 Garcia Jr, Martin         17 DRD-ST               1:59.52    1:58.79  
                  26.87       56.93 (30.06)     1:28.34 (31.41)     1:58.79 (30.45)
  4 Tajbakhsh, Donovan        15 AAAA-ST              2:00.84    1:58.98  
                  25.80       56.12 (30.32)     1:27.62 (31.50)     1:58.98 (31.36)
  5 Von Aspe, Erich           15 DRD-ST               2:01.66    1:59.71  
                  27.39       57.99 (30.60)     1:29.22 (31.23)     1:59.71 (30.49)
  6 Logsdon, Andrew           17 AAAA-ST              2:03.24    2:03.79  
                  28.29       59.48 (31.19)     1:31.77 (32.29)     2:03.79 (32.02)
  7 Salvador, Bryan           18 AAAA-ST              2:03.86    2:03.97  
                  28.90     1:00.85 (31.95)     1:32.84 (31.99)     2:03.97 (31.13)
  8 Flores, Armando           17 PRGN-ST              2:07.03    2:04.53  
                  28.46     1:00.44 (31.98)     1:33.22 (32.78)     2:04.53 (31.31)
B - Final
  9 Robertson, Connor         15 AAAA-ST              2:07.82    1:59.40  
                  27.60       58.91 (31.31)     1:31.18 (32.27)     1:59.40 (28.22)
 10 Anderson, Riley           15 AAAA-ST              2:07.52    2:06.30  
                  28.87     1:02.26 (33.39)     1:36.90 (34.64)     2:06.30 (29.40)
 11 Bravo, Alex               15 AAAA-ST              2:07.12    2:06.57  
                  28.51     1:00.32 (31.81)     1:34.48 (34.16)     2:06.57 (32.09)
 12 Moncrieft, Isaac          15 AAAA-ST              2:07.59    2:09.16  
                  30.28     1:03.44 (33.16)     1:36.96 (33.52)     2:09.16 (32.20)
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nazarian, Adam            15 AAAA-ST              2:02.75    1:55.29  
                  25.77       54.89 (29.12)     1:24.96 (30.07)     1:55.29 (30.33)
  2 Schluter, Boris           16 AAAA-ST              2:01.82    1:58.98  
                  25.55       55.09 (29.54)     1:26.77 (31.68)     1:58.98 (32.21)
  3 Garcia Jr, Martin         17 DRD-ST               2:02.06    1:59.52  
                  27.45       57.33 (29.88)     1:28.84 (31.51)     1:59.52 (30.68)
  4 Calderon, Joshua          17 AAAA-ST              2:00.85    1:59.60  
                  27.24       56.73 (29.49)     1:28.29 (31.56)     1:59.60 (31.31)
  5 Holloway, Rees            15 AAAA-ST              2:06.19    2:00.73  
                  26.96       57.12 (30.16)     1:28.24 (31.12)     2:00.73 (32.49)
  6 Tajbakhsh, Donovan        15 AAAA-ST              1:59.41    2:00.84  
                  26.04       56.53 (30.49)     1:28.52 (31.99)     2:00.84 (32.32)
  7 Barcelon, Jacqx           16 AAAA-ST              2:01.10    2:01.12  
                  28.19       58.76 (30.57)     1:30.25 (31.49)     2:01.12 (30.87)
  8 Von Aspe, Erich           15 DRD-ST               2:01.50    2:01.66  
                  27.56       58.29 (30.73)     1:30.74 (32.45)     2:01.66 (30.92)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Logsdon, Andrew           17 AAAA-ST              2:02.97    2:03.24  
                  28.17       58.82 (30.65)     1:30.86 (32.04)     2:03.24 (32.38)
 10 Elliott, Jeffery          15 AAAA-ST              2:02.99    2:03.79  
                  28.22       59.69 (31.47)     1:32.70 (33.01)     2:03.79 (31.09)
 11 Salvador, Bryan           18 AAAA-ST              2:04.41    2:03.86  
                  29.41     1:00.63 (31.22)     1:32.73 (32.10)     2:03.86 (31.13)
 12 Flores, Armando           17 PRGN-ST              2:07.18    2:07.03  
                  28.84     1:02.16 (33.32)     1:35.13 (32.97)     2:07.03 (31.90)
 13 Bravo, Alex               15 AAAA-ST              2:06.94    2:07.12  
                  29.21     1:01.65 (32.44)     1:35.00 (33.35)     2:07.12 (32.12)
 14 Anderson, Riley           15 AAAA-ST              2:05.72    2:07.52  
                  28.12     1:01.40 (33.28)     1:34.92 (33.52)     2:07.52 (32.60)
 15 Moncrieft, Isaac          15 AAAA-ST              2:06.20    2:07.59  
                  29.82   1:35.20 (1:05.38)     2:07.59 (32.39)         2:07.59 ( )
 16 Robertson, Connor         15 AAAA-ST              2:00.50    2:07.82  
                  29.41     1:02.36 (32.95)     1:35.01 (32.65)     2:07.82 (32.81)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jackson, Carl             15 AAAA-ST              2:05.52    2:08.10  
                  28.72     1:01.35 (32.63)     1:35.41 (34.06)     2:08.10 (32.69)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salter, Austin            17 AAAA-ST              5:28.64    5:14.77  
                  27.16       57.54 (30.38)     1:29.14 (31.60)     2:01.12 (31.98)
        2:33.28 (32.16)     3:05.59 (32.31)     3:38.34 (32.75)     4:11.07 (32.73)
        4:43.16 (32.09)     5:14.77 (31.61)                                        
  2 Nazarian, Adam            15 AAAA-ST              5:30.88    5:20.81  
                  28.05       58.70 (30.65)     1:31.56 (32.86)     2:04.15 (32.59)
        2:37.15 (33.00)     3:09.78 (32.63)     3:42.76 (32.98)     4:16.12 (33.36)
        4:49.01 (32.89)     5:20.81 (31.80)                                        
  3 Logsdon, Andrew           17 AAAA-ST              5:31.35    5:31.63  
                  29.22     1:01.12 (31.90)     1:33.02 (31.90)     2:06.10 (33.08)
        2:39.44 (33.34)     3:13.39 (33.95)     3:47.62 (34.23)     4:22.55 (34.93)
        4:57.62 (35.07)     5:31.63 (34.01)                                        
  4 Moncrieft, Isaac          15 AAAA-ST              5:42.09    5:36.06  
                  31.16   1:37.35 (1:06.19)     2:10.67 (33.32)                    
            3:19.42 ( )                                                 5:03.35 ( )
        5:36.06 (32.71)                                                            
  5 Garcia Jr, Martin         17 DRD-ST               5:34.03    5:36.72  
                  27.68     1:00.13 (32.45)     1:34.13 (34.00)     2:08.09 (33.96)
        2:42.63 (34.54)     3:17.20 (34.57)     3:52.23 (35.03)     4:27.68 (35.45)
        5:03.07 (35.39)     5:36.72 (33.65)                                        
  6 Jackson, Carl             15 AAAA-ST              5:30.25    5:38.30  
                  29.49     1:02.05 (32.56)     1:35.36 (33.31)     2:09.65 (34.29)
        2:44.25 (34.60)     3:18.19 (33.94)     3:52.21 (34.02)     4:27.16 (34.95)
        5:01.56 (34.40)     5:38.30 (36.74)                                        
  7 Robertson, Connor         15 AAAA-ST              5:29.01    5:52.38  
                  30.02     1:05.28 (35.26)     1:40.93 (35.65)     2:16.37 (35.44)
        2:52.30 (35.93)     3:27.80 (35.50)     4:04.95 (37.15)     4:40.57 (35.62)
        5:16.66 (36.09)     5:52.38 (35.72)                                        
 
Boys 15-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Carl             15 AAAA-ST             19:24.77   18:32.87  
                  30.01     1:02.83 (32.82)     1:36.30 (33.47)     2:09.76 (33.46)
        2:43.78 (34.02)     3:17.67 (33.89)     3:52.30 (34.63)     4:26.69 (34.39)
        4:59.86 (33.17)     5:34.13 (34.27)     6:07.36 (33.23)     6:40.50 (33.14)
        7:14.12 (33.62)     7:48.15 (34.03)     8:22.35 (34.20)     8:56.14 (33.79)
        9:29.82 (33.68)    10:02.69 (32.87)    10:36.90 (34.21)    11:11.59 (34.69)
       11:46.25 (34.66)    12:20.11 (33.86)    12:54.01 (33.90)    13:28.84 (34.83)
       14:03.52 (34.68)    14:38.39 (34.87)    15:12.38 (33.99)    15:47.16 (34.78)
       16:22.25 (35.09)    16:56.25 (34.00)    17:28.91 (32.66)    18:01.34 (32.43)
       18:32.87 (31.53)
  2 Logsdon, Andrew           17 AAAA-ST             19:24.18   19:23.21  
                  28.98     1:00.91 (31.93)     1:34.17 (33.26)     2:07.99 (33.82)
        2:41.56 (33.57)     3:15.54 (33.98)     3:50.14 (34.60)     4:24.56 (34.42)
        4:58.18 (33.62)     5:32.41 (34.23)     6:06.26 (33.85)     6:40.50 (34.24)
        7:14.97 (34.47)     7:50.73 (35.76)     8:26.75 (36.02)     9:02.34 (35.59)
        9:38.82 (36.48)    10:15.47 (36.65)    10:51.93 (36.46)    11:28.55 (36.62)
       12:04.62 (36.07)    12:41.13 (36.51)    13:17.85 (36.72)    13:54.52 (36.67)
       14:31.06 (36.54)    15:07.30 (36.24)    15:43.64 (36.34)    16:20.62 (36.98)
       16:56.98 (36.36)    17:34.27 (37.29)    18:11.37 (37.10)    18:47.67 (36.30)
       19:23.21 (35.54)
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Aimone, Kyle              15 AAAA-ST              1:01.23      59.68  
                  29.71       59.68 (29.97)                                        
  2 Fricke, Will              15 AAAA-ST              1:03.66    1:01.14  
                  30.51     1:01.14 (30.63)                                        
  3 Salter, Austin            17 AAAA-ST              1:02.70    1:01.65  
                  30.28     1:01.65 (31.37)                                        
  4 Schluter, Boris           16 AAAA-ST              1:02.56    1:02.18  
                  30.19     1:02.18 (31.99)                                        
  5 Tajbakhsh, Donovan        15 AAAA-ST              1:03.97    1:02.35  
                  30.90     1:02.35 (31.45)                                        
  6 Pringle, Jesus            15 AAAA-ST              1:03.92    1:04.46  
                  31.34     1:04.46 (33.12)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Holloway, Rees            15 AAAA-ST              1:00.75    1:00.14  
                  29.39     1:00.14 (30.75)                                        
  2 Aimone, Kyle              15 AAAA-ST              1:01.22    1:01.23  
                  29.88     1:01.23 (31.35)                                        
  3 Schluter, Boris           16 AAAA-ST              1:02.33    1:02.56  
                  30.58     1:02.56 (31.98)                                        
  4 Pimentel Salinas, Eddie   17 AAAA-ST              1:00.79    1:02.58  
                  30.32     1:02.58 (32.26)                                        
  5 Salter, Austin            17 AAAA-ST              1:02.43    1:02.70  
                  30.93     1:02.70 (31.77)                                        
  6 Fricke, Will              15 AAAA-ST              1:01.35    1:03.66  
                  31.11     1:03.66 (32.55)                                        
  7 Pringle, Jesus            15 AAAA-ST              1:01.13    1:03.92  
                  31.12     1:03.92 (32.80)                                        
  8 Tajbakhsh, Donovan        15 AAAA-ST              1:03.32    1:03.97  
                  31.46     1:03.97 (32.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Nazarian, Adam            15 AAAA-ST                57.20         X   
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Jonas, Myles              16 SASA-ST              2:12.15    2:10.78  
                  31.04     1:03.89 (32.85)     1:38.21 (34.32)     2:10.78 (32.57)
  2 Tajbakhsh, Donovan        15 AAAA-ST              2:13.17    2:11.85  
                  31.61     1:04.53 (32.92)     1:38.83 (34.30)     2:11.85 (33.02)
  3 Calderon, Joshua          17 AAAA-ST              2:13.79    2:11.87  
                  30.52     1:03.37 (32.85)     1:37.51 (34.14)     2:11.87 (34.36)
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jonas, Myles              16 SASA-ST              2:09.96    2:12.15  
                  31.26     1:04.12 (32.86)     1:38.23 (34.11)     2:12.15 (33.92)
  2 Tajbakhsh, Donovan        15 AAAA-ST              2:14.50    2:13.17  
                  31.28     1:04.66 (33.38)     1:39.69 (35.03)     2:13.17 (33.48)
  3 Calderon, Joshua          17 AAAA-ST              2:10.50    2:13.79  
                  30.82     1:04.04 (33.22)     1:38.90 (34.86)     2:13.79 (34.89)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 DeLaPaz, Ryan             17 AAAA-ST              1:06.87    1:06.80  
                  31.69     1:06.80 (35.11)                                        
  2 Jonas, Myles              16 SASA-ST              1:08.47    1:07.78  
                  32.84     1:07.78 (34.94)                                        
  3 Elliott, Jeffery          15 AAAA-ST              1:07.82    1:10.27  
                  32.87     1:10.27 (37.40)                                        
  4 Pridemore, Josh           15 PRGN-ST              1:12.73    1:13.21  
                  34.42     1:13.21 (38.79)                                        
  5 Gomez Avila, Sergio       16 DRD-ST               1:13.27    1:15.78  
                  35.45     1:15.78 (40.33)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DeLaPaz, Ryan             17 AAAA-ST              1:10.27    1:06.87  
                  31.47     1:06.87 (35.40)                                        
  2 Elliott, Jeffery          15 AAAA-ST              1:06.86    1:07.82  
                  32.03     1:07.82 (35.79)                                        
  3 Aimone, Kyle              15 AAAA-ST              1:10.64    1:08.03  
                  32.68     1:08.03 (35.35)                                        
  4 Jonas, Myles              16 SASA-ST              1:09.18    1:08.47  
                  33.17     1:08.47 (35.30)                                        
  5 Nazarian, Adam            15 AAAA-ST              1:08.09    1:08.55  
                  32.76     1:08.55 (35.79)                                        
  6 Pridemore, Josh           15 PRGN-ST              1:11.05    1:12.73  
                  33.83     1:12.73 (38.90)                                        
  7 Brown, Isaiah             17 AAAA-ST              1:11.90    1:13.15  
                  34.51     1:13.15 (38.64)                                        
  8 Gomez Avila, Sergio       16 DRD-ST               1:11.11    1:13.27  
                  34.06     1:13.27 (39.21)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Terrill, Will             15 WAVE-ST              2:29.07    2:25.61  
                  31.82     1:09.78 (37.96)     1:47.84 (38.06)     2:25.61 (37.77)
  2 Logsdon, Andrew           17 AAAA-ST              2:41.85    2:34.10  
                  35.35     1:13.98 (38.63)     1:53.70 (39.72)     2:34.10 (40.40)
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Salter, Austin            17 AAAA-ST              2:30.42    2:22.56  
                  31.52     1:08.15 (36.63)     1:45.49 (37.34)     2:22.56 (37.07)
  2 Jonas, Myles              16 SASA-ST              2:30.52    2:24.84  
                  32.43     1:08.66 (36.23)     1:47.11 (38.45)     2:24.84 (37.73)
  3 DeLaPaz, Ryan             17 AAAA-ST              2:31.03    2:27.22  
                  33.25     1:10.65 (37.40)     1:48.87 (38.22)     2:27.22 (38.35)
  4 Terrill, Will             15 WAVE-ST              2:25.07    2:29.07  
                  31.78     1:09.62 (37.84)     1:49.45 (39.83)     2:29.07 (39.62)
  5 Elliott, Jeffery          15 AAAA-ST              2:34.27    2:33.70  
                  34.01     1:13.72 (39.71)     1:53.01 (39.29)     2:33.70 (40.69)
  6 Nazarian, Adam            15 AAAA-ST              2:30.16    2:35.82  
                  34.63     1:13.81 (39.18)     1:54.59 (40.78)     2:35.82 (41.23)
  7 Logsdon, Andrew           17 AAAA-ST              3:01.39L   2:41.85  
                  37.57     1:18.63 (41.06)     2:00.39 (41.76)     2:41.85 (41.46)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Aimone, Kyle              15 AAAA-ST              1:00.46      59.69  
  2 Alcala, Seby              15 AAAA-ST              1:01.18      59.81  
                  28.22       59.81 (31.59)                                        
  3 Brown, Isaiah             17 AAAA-ST              1:01.58    1:00.65  
                  27.76     1:00.65 (32.89)                                        
  4 Flores, Armando           17 PRGN-ST              1:02.34    1:00.82  
                  28.39     1:00.82 (32.43)                                        
  5 Nowak, Jackson            15 PRGN-ST              1:00.39    1:01.62  
                  28.61     1:01.62 (33.01)                                        
  6 Logsdon, Andrew           17 AAAA-ST              1:02.79    1:01.93  
                  29.17     1:01.93 (32.76)                                        
  7 Moncrieft, Isaac          15 AAAA-ST              1:02.27    1:03.63  
                  29.81     1:03.63 (33.82)                                        
  8 Pringle, Jesus            15 AAAA-ST              1:00.73    1:04.10  
                  29.55     1:04.10 (34.55)                                        
B - Final
  9 Nester, Luke              15 SASA-ST              1:06.99    1:02.65  
                  29.55     1:02.65 (33.10)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DeLaPaz, Ryan             17 AAAA-ST              1:01.61      59.56  
                  27.97       59.56 (31.59)                                        
  2 Elliott, Jeffery          15 AAAA-ST              1:02.28    1:00.02  
                  28.37     1:00.02 (31.65)                                        
  3 Nowak, Jackson            15 PRGN-ST              1:01.50    1:00.39  
                  28.33     1:00.39 (32.06)                                        
  4 Aimone, Kyle              15 AAAA-ST              1:02.19    1:00.46  
                  27.50     1:00.46 (32.96)                                        
  5 Pringle, Jesus            15 AAAA-ST                58.72    1:00.73  
                  28.36     1:00.73 (32.37)                                        
  6 Alcala, Seby              15 AAAA-ST              1:02.04    1:01.18  
                  28.67     1:01.18 (32.51)                                        
  7 Brown, Isaiah             17 AAAA-ST                59.47    1:01.58  
                  28.16     1:01.58 (33.42)                                        
  8 Moncrieft, Isaac          15 AAAA-ST              1:00.70    1:02.27  
                  29.06     1:02.27 (33.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Flores, Armando           17 PRGN-ST              1:02.57    1:02.34  
                  28.71     1:02.34 (33.63)                                        
 10 Logsdon, Andrew           17 AAAA-ST              1:02.60    1:02.79  
                  29.32     1:02.79 (33.47)                                        
 11 Nester, Luke              15 SASA-ST              1:02.86    1:06.99  
                  31.89     1:06.99 (35.10)                                        
 -- Fricke, Will              15 AAAA-ST                58.08         X   
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pringle, Jesus            15 AAAA-ST              2:14.11    2:10.97  
                  28.90     1:03.09 (34.19)     1:37.26 (34.17)     2:10.97 (33.71)
  2 Von Aspe, Erich           15 DRD-ST               2:11.68    2:11.73  
                  27.46     1:01.55 (34.09)     1:38.26 (36.71)     2:11.73 (33.47)
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Von Aspe, Erich           15 DRD-ST               2:16.44    2:11.68  
                  27.71     1:00.30 (32.59)     1:36.22 (35.92)     2:11.68 (35.46)
  2 Pringle, Jesus            15 AAAA-ST              2:13.39    2:14.11  
                  31.70     1:07.08 (35.38)     1:42.54 (35.46)     2:14.11 (31.57)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fricke, Will              15 AAAA-ST              2:12.74    2:10.76  
                  27.45     1:01.16 (33.71)     1:40.76 (39.60)     2:10.76 (30.00)
  2 Elliott, Jeffery          15 AAAA-ST              2:13.32    2:14.12  
                  29.78     1:05.66 (35.88)     1:43.48 (37.82)     2:14.12 (30.64)
  3 Von Aspe, Erich           15 DRD-ST               2:16.03    2:15.03  
                  28.29     1:01.93 (33.64)     1:45.25 (43.32)     2:15.03 (29.78)
  4 Travis, Westley           15 AAAA-ST              2:17.30    2:16.07  
                  29.15     1:03.87 (34.72)     1:44.38 (40.51)     2:16.07 (31.69)
  5 Pringle, Jesus            15 AAAA-ST              2:20.30    2:18.20  
                  28.96     1:02.62 (33.66)     1:47.83 (45.21)     2:18.20 (30.37)
  6 Tajbakhsh, Donovan        15 AAAA-ST              2:19.92    2:19.42  
                  33.45     1:07.70 (34.25)     1:50.40 (42.70)     2:19.42 (29.02)
  7 Logsdon, Andrew           17 AAAA-ST              2:21.13    2:20.02  
                  29.49     1:05.94 (36.45)     1:47.43 (41.49)     2:20.02 (32.59)
  8 Nester, Luke              15 SASA-ST              2:19.55    2:25.26  
                  31.29     1:08.91 (37.62)     1:53.28 (44.37)     2:25.26 (31.98)
B - Final
  9 Robertson, Connor         15 AAAA-ST              2:32.38    2:18.83  
                  32.26     1:07.74 (35.48)     1:50.08 (42.34)     2:18.83 (28.75)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nazarian, Adam            15 AAAA-ST              2:13.68    2:10.96  
                  29.12     1:02.32 (33.20)     1:41.47 (39.15)     2:10.96 (29.49)
  2 Fricke, Will              15 AAAA-ST              2:12.94    2:12.74  
                  27.27     1:00.88 (33.61)     1:41.98 (41.10)     2:12.74 (30.76)
  3 Elliott, Jeffery          15 AAAA-ST              2:13.02    2:13.32  
                  29.07     1:04.25 (35.18)     1:43.26 (39.01)     2:13.32 (30.06)
  4 Holloway, Rees            15 AAAA-ST              2:17.13    2:15.85  
                  29.36     1:00.89 (31.53)     1:43.00 (42.11)     2:15.85 (32.85)
  5 Von Aspe, Erich           15 DRD-ST               2:21.68    2:16.03  
                  26.65     1:00.60 (33.95)     1:44.20 (43.60)     2:16.03 (31.83)
  6 Travis, Westley           15 AAAA-ST              2:20.92    2:17.30  
                  28.67     1:03.47 (34.80)     1:45.32 (41.85)     2:17.30 (31.98)
  7 Nester, Luke              15 SASA-ST              2:17.98    2:19.55  
                  31.66     1:07.11 (35.45)     1:50.17 (43.06)     2:19.55 (29.38)
  8 Tajbakhsh, Donovan        15 AAAA-ST              2:20.12    2:19.92  
                  34.06     1:09.14 (35.08)     1:50.71 (41.57)     2:19.92 (29.21)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pringle, Jesus            15 AAAA-ST              2:17.18    2:20.30  
                  29.09     1:04.44 (35.35)     1:49.41 (44.97)     2:20.30 (30.89)
 10 Logsdon, Andrew           17 AAAA-ST              2:19.31    2:21.13  
                  29.96     1:08.10 (38.14)     1:48.33 (40.23)     2:21.13 (32.80)
 11 Brown, Isaiah             17 AAAA-ST              2:14.06    2:22.58  
                  29.46     1:07.09 (37.63)     1:49.73 (42.64)     2:22.58 (32.85)
 12 Robertson, Connor         15 AAAA-ST              2:21.05    2:32.38  
                  35.99     1:11.45 (35.46)     1:57.90 (46.45)     2:32.38 (34.48)
 -- Aimone, Kyle              15 AAAA-ST              2:04.82         X   
 -- Barcelon, Jacqx           16 AAAA-ST              2:08.50         X   
 
Men 15-18 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            3:41.38    3:41.76  
     1) Elliott, Jeffery 15             2) Pringle, Jesus 15              
     3) Alcala, Seby 15                 4) Holloway, Rees 15              
                  26.90       55.94 (55.94)     1:22.25 (26.31)     1:51.41 (55.47)
        2:17.09 (25.68)     2:46.66 (55.25)     3:12.43 (25.77)     3:41.76 (55.10)
  2 Paragon Training-ST  'A'                          3:49.00    3:47.26  
     1) Nowak, Jackson 15               2) Gill, Josiah 15                
     3) Spilde, Zachery 17              4) Flores, Armando 17             
                  26.49       56.06 (56.06)     1:22.14 (26.08)     1:51.88 (55.82)
        2:19.09 (27.21)     2:48.45 (56.57)     3:15.33 (26.88)     3:47.26 (58.81)
 -- Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            3:39.09        DNF  
     1) Barcelon, Jacqx 16              2) Robertson, Connor 15           
     3) Travis, Westley 15              4) Bravo, Alex 15                 
                  26.00       53.55 (53.55)     1:21.05 (27.50)     1:50.99 (57.44)
        2:16.32 (25.33)     2:44.99 (54.00)                                        
 
Men 15-18 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            4:08.95    4:09.40  
     1) Salter, Austin 17               2) DeLaPaz, Ryan 17               
     3) Logsdon, Andrew 17              4) Robertson, Connor 15           
                  31.25   1:02.86 (1:02.86)     1:34.51 (31.65)   2:10.66 (1:07.80)
        2:39.17 (28.51)   3:11.50 (1:00.84)     3:39.15 (27.65)     4:09.40 (57.90)
  2 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:03.58    4:11.20  
     1) Pringle, Jesus 15               2) Elliott, Jeffery 15            
     3) Brown, Isaiah 17                4) Barcelon, Jacqx 16             
                  31.06   1:03.72 (1:03.72)     1:37.66 (33.94)   2:14.90 (1:11.18)
        2:43.80 (28.90)   3:19.13 (1:04.23)     3:43.90 (24.77)     4:11.20 (52.07)
  3 Paragon Training-ST  'A'                          4:15.39    4:11.66  
     1) Nowak, Jackson 15               2) Pridemore, Josh 15             
     3) Flores, Armando 17              4) Larsen, Christian 15           
                  29.84   1:01.00 (1:01.00)     1:33.69 (32.69)   2:12.59 (1:11.59)
        2:41.08 (28.49)   3:15.59 (1:03.00)     3:42.18 (26.59)     4:11.66 (56.07)
 
Boys 18 & Under 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Robertson, Michael        12 AAAA-ST                   NT      27.46  
  2 Maese, Jaden              12 SASA-ST                   NT      27.74  
 
Boys 18 & Under 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nino, James               15 AAAA-ST                   NT      53.66  
  2 Elliott, Jeffery          15 AAAA-ST                   NT      55.79  
 
Boys 18 & Under 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chalmers, Colton          12 HSC-ST                    NT    1:00.21  
                  28.85     1:00.21 (31.36)                                        
  2 Maese, Jaden              12 SASA-ST                   NT    1:02.29  
                  28.37     1:02.29 (33.92)                                        
 
                   Combined Team Scores - Through Event 537                    
 
  1. Alamo Area Aquatic Association   7191.5   2. San Antonio Wave                 1873.5
  3. Streamline Aquatics              1308.5   4. Hays Swim Club                     1137
  5. Coastal Bend AllStars             559.5   6. Brownsville Aquatics              400.5
  7. Life Time Swim Team - Central       186   8. Del Rio Diamondbacks                155
  8. Paragon Training                    155  10. Aqua Swift Aquatics                 152
 11. New Braunfels Family YMCA Swim      146  12. Laredo Tritons Swim Club            139
 13. Heart of Texas Swim Team            126  14. Unattached                           87
 15. McAllen Swim Club                  86.5                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 537                   
 
  1. Alamo Area Aquatic Association   3819.5   2. San Antonio Wave                   1150
  3. Streamline Aquatics               951.5   4. Hays Swim Club                      715
  5. Coastal Bend AllStars             375.5   6. Aqua Swift Aquatics                  91
  7. New Braunfels Family YMCA Swim       87   7. Unattached                           87
  9. McAllen Swim Club                  86.5  10. Life Time Swim Team - Central        78
 11. Heart of Texas Swim Team             71  12. Laredo Tritons Swim Club             70
 13. Brownsville Aquatics                 55  14. Paragon Training                     10
 15. Del Rio Diamondbacks                  5                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 537                    
 
  1. Alamo Area Aquatic Association     3372   2. San Antonio Wave                  723.5
  3. Hays Swim Club                      422   4. Streamline Aquatics                 357
  5. Brownsville Aquatics              345.5   6. Coastal Bend AllStars               184
  7. Del Rio Diamondbacks                150   8. Paragon Training                    145
  9. Life Time Swim Team - Central       108  10. Laredo Tritons Swim Club             69
 11. Aqua Swift Aquatics                  61  12. New Braunfels Family YMCA Swim       59
 13. Heart of Texas Swim Team             55