2016 ST AAAA Winter Wonderland Slower than "BB" / STA-16-98-TF
Northside ISD Aquatic Complex - 12/9/2016 through 12/11/2016            
Final Results and Scores                                   
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huerta, Averly J          10 AAAA-ST                35.63      34.76  
  2 Mandacina, Parker R        9 AAAA-ST                35.70      35.57  
  3 Saldana, Zoe C             9 AAAA-ST                35.25      35.59  
  4 Nwaeze, KC C              10 WAVE-ST                38.09      36.65  
  5 Bello, Olivia M           10 AAAA-ST                40.06      38.15  
  6 Fain, Samantha H          10 MM-ST                  38.50      38.40  
  7 Wash, Emily M              9 AAAA-ST                40.01      38.74  
  8 Mize, Kiersten M           8 WLOO-ST                38.22      38.90  
  9 Dorn, Carly P              9 WAVE-ST                37.80      39.10  
 10 McAllister, Dani M         8 WAVE-ST                38.77      39.44  
 11 Wash, Katie M              9 AAAA-ST                42.01      39.54  
 12 Robinson, Ashley A        10 AAAA-ST                38.64      39.86  
 13 Schneider, Ava B           8 WAVE-ST                41.98      40.06  
 14 Denton, Kylie B            9 WLOO-ST                45.50      40.29  
 15 Sipple, Erin E             9 WAVE-ST                42.38      40.36  
 16 Benavides, Ava G           9 WAVE-ST                40.04      41.19  
 17 Walton, Ryann C           10 COM-WT                 45.00      41.41  
 18 Schroeder, Amanda K        8 AAAA-ST                42.44      41.89  
 19 Fliss, Julez M             8 AAAA-ST                38.36      41.97  
 20 Callihan, Cassidy P        9 AAAA-ST                44.58      41.98  
 21 Cuellar, Pao              10 AAAA-ST                40.88      42.12  
 22 Harris, Haley E            7 WAVE-ST                44.43      42.74  
 23 Broughton, Becca C         9 WAVE-ST                40.58      42.85  
 24 Hale, Saylor Z             6 AAAA-ST                   NT      43.79  
 25 Boudreaux, Peyton D        9 ATAC-ST                41.56      44.26  
 26 Clements-Vargas, Persey    8 AAAA-ST                50.56      44.49  
 27 Bahr, Sydney J             7 AAAA-ST                46.07      44.62  
 28 Pagadala, Vini             6 WAVE-ST                48.17      45.10  
 29 Glasgow, Lily D            8 WAVE-ST                44.63      45.65  
 30 DeArmond, Adeleine M       8 AAAA-ST                51.97      46.57  
 31 Zaltsman, Sarah Joy J     10 WAVE-ST                46.27      47.80  
 32 Lacy, Addison L            8 AAAA-ST                49.00      48.47  
 33 Reese, Gaby E             10 AAAA-ST                44.23      50.00  
 34 Broughton, Hannah S        6 WAVE-ST                51.85      51.72  
 35 DeRosier, Shasta R         7 AAAA-ST                58.76      53.25  
 36 Cordero, Carly A           8 AAAA-ST                57.17      53.64  
 37 Trader, Maddie G           7 WAVE-ST                59.79      57.75  
 38 Flores, Camila I           7 WAVE-ST              1:03.33    1:00.07  
 39 Bowdoin, Annika J          8 AAAA-ST              1:01.21    1:01.39  
 40 Lacy, Sophie B             6 AAAA-ST              1:04.97    1:07.75  
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronk, Carli E            10 AAAA-ST              7:40.00    6:54.26  
                  36.99     1:19.21 (42.22)     2:02.12 (42.91)     2:46.04 (43.92)
        3:29.53 (43.49)     4:12.89 (43.36)     4:56.99 (44.10)     5:39.32 (42.33)
        6:18.76 (39.44)     6:54.26 (35.50)                                        
  2 DeArmond, Mallory M       10 AAAA-ST              7:40.00    7:20.28  
                  40.62     1:25.26 (44.64)     2:10.46 (45.20)     2:56.25 (45.79)
        3:41.45 (45.20)     4:25.80 (44.35)     5:11.63 (45.83)     5:56.70 (45.07)
        6:39.41 (42.71)     7:20.28 (40.87)                                        
  3 Guajardo, Helen I         10 AAAA-ST              7:40.00    8:25.83  
                  44.44     1:34.92 (50.48)     2:27.64 (52.72)     3:18.94 (51.30)
        4:12.80 (53.86)     5:06.25 (53.45)     5:58.19 (51.94)     6:48.99 (50.80)
        7:38.88 (49.89)     8:25.83 (46.95)                                        
  4 Bello, Olivia M           10 AAAA-ST              8:00.00    8:44.68  
                  44.46                                                            
                                6:09.56 ( )     7:04.69 (55.13)   8:44.68 (1:39.99)
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valdez, Amanda A          10 AAAA-ST                44.20      41.50  
  2 Huerta, Averly J          10 AAAA-ST                43.18      41.54  
  3 Saldana, Zoe C             9 AAAA-ST                42.89      41.91  
  4 Bello, Olivia M           10 AAAA-ST                44.60      44.08  
  5 Robinson, Ashley A        10 AAAA-ST                43.80      44.79  
  6 Nwaeze, KC C              10 WAVE-ST                47.28      44.95  
  7 Fliss, Julez M             8 AAAA-ST                45.44      45.41  
  8 Dorn, Carly P              9 WAVE-ST                46.81      45.59  
  9 Bahr, Sydney J             7 AAAA-ST                50.50      45.97  
 10 Fain, Samantha H          10 MM-ST                  43.94      46.37  
 11 Bermudez, Lani Kai K       8 AAAA-ST                46.33      46.96  
 12 Cuellar, Pao              10 AAAA-ST                45.88      46.98  
 13 Walton, Ryann C           10 COM-WT                 48.87      47.54  
 14 Schneider, Ava B           8 WAVE-ST                47.67      47.81  
 15 Wash, Emily M              9 AAAA-ST                48.01      48.17  
 16 Benavides, Ava G           9 WAVE-ST                47.11      48.25  
 17 McAllister, Dani M         8 WAVE-ST                47.88      48.28  
 18 Denton, Kylie B            9 WLOO-ST                52.45      48.87  
 19 Broughton, Becca C         9 WAVE-ST                48.47      48.95  
 20 Wash, Katie M              9 AAAA-ST                50.01      49.06  
 21 Harris, Haley E            7 WAVE-ST                50.87      49.13  
 22 Boudreaux, Peyton D        9 ATAC-ST                50.75      50.10  
 23 Callihan, Cassidy P        9 AAAA-ST                50.25      50.24  
 24 Glasgow, Lily D            8 WAVE-ST                52.27      50.31  
 25 Schroeder, Amanda K        8 AAAA-ST                51.60      50.80  
 26 Pagadala, Vini             6 WAVE-ST                53.19      50.81  
 27 Sipple, Erin E             9 WAVE-ST                52.09      51.37  
 28 Clements-Vargas, Persey    8 AAAA-ST                55.43      52.03  
 29 Mize, Kiersten M           8 WLOO-ST                56.69      52.93  
 30 DeArmond, Adeleine M       8 AAAA-ST                59.31      53.09  
 31 Zaltsman, Sarah Joy J     10 WAVE-ST              1:00.55      53.12  
 32 Reese, Gaby E             10 AAAA-ST                56.81      55.09  
 33 DeRosier, Shasta R         7 AAAA-ST              1:04.25      56.03  
 34 Flores, Camila I           7 WAVE-ST              1:06.52      56.49  
 35 Trader, Maddie G           7 WAVE-ST              1:10.12    1:00.38  
 36 Broughton, Hannah S        6 WAVE-ST                58.57    1:01.52  
 37 Bowdoin, Annika J          8 AAAA-ST              1:09.01    1:08.57  
 38 Lacy, Sophie B             6 AAAA-ST              1:06.59    1:09.59  
 -- Lacy, Addison L            8 AAAA-ST              1:02.91         DQ  
 -- Hale, Saylor Z             6 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saldana, Zoe C             9 AAAA-ST              3:31.21    3:20.52  
                  45.10     1:38.79 (53.69)     2:38.65 (59.86)     3:20.52 (41.87)
  2 Walton, Ryann C           10 COM-WT               3:45.92    3:43.70  
                  50.33     1:46.86 (56.53)   2:53.17 (1:06.31)     3:43.70 (50.53)
  3 Fliss, Julez M             8 AAAA-ST              3:40.69    3:46.29  
                  54.50     1:51.29 (56.79)   2:54.97 (1:03.68)     3:46.29 (51.32)
  4 Robinson, Ashley A        10 AAAA-ST              4:42.00    3:51.51  
                  55.95     1:55.12 (59.17)   2:57.42 (1:02.30)     3:51.51 (54.09)
  5 Bahr, Sydney J             7 AAAA-ST              4:45.00    3:52.45  
                1:01.44     1:54.90 (53.46)   3:02.40 (1:07.50)     3:52.45 (50.05)
  6 Glasgow, Lily D            8 WAVE-ST              4:30.55    3:54.69  
                1:58.78                             2:59.06 ( )     3:54.69 (55.63)
  7 Pagadala, Vini             6 WAVE-ST              5:00.55    4:06.50  
                1:00.48   2:02.45 (1:01.97)   4:06.50 (2:04.05)                    
  8 Reese, Gaby E             10 AAAA-ST              4:44.00    4:28.70  
                2:19.96   3:32.21 (1:12.25)     4:28.70 (56.49)                    
 -- Valdez, Amanda A          10 AAAA-ST              4:20.00         DQ  
                  48.37     1:38.43 (50.06)     2:31.44 (53.01)          DQ (46.40)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edmonds, Callie A         12 CBA-ST                 31.75      30.99  
  2 Cates, Paige K            12 ATAC-ST                31.60      31.26  
  3 Laechelin, Amy N          12 AAAA-ST                31.53      31.57  
  4 Mieskoski, Ava L          11 FISH-ST                34.02      33.29  
  5 Gregory, Alissa M         11 AAAA-ST                34.38      33.42  
  6 Peck, Danielle L          12 AAAA-ST                33.86      33.97  
  7 Anderson, Anneke C        11 COM-WT                 34.52      34.24  
  8 Jones, Chloe B            12 WAVE-ST                34.31      34.47  
  9 Dessouky, Samar S         12 AAAA-ST                34.66      34.57  
 10 Burton, Trinley H         11 AAAA-ST                37.61      34.82  
 11 Urias, Issa L             11 AAAA-ST                36.37      35.17  
 12 Eager, Stephanie T        11 AAAA-ST                36.58      35.42  
 13 Chatham, Renley C         12 WAVE-ST                35.22      35.70  
 14 Wheeler, Amanda L         11 AAAA-ST                34.69      35.96  
 15 Woehrle, Malia L          11 AAAA-ST                36.55      36.03  
 16 Goff, Jessica M           12 AAAA-ST                39.22      36.23  
 17 Wheeler, Lauren A         11 AAAA-ST                38.75      37.35  
 18 Simone, Elizabeth C       11 MM-ST                  34.83      37.70  
 19 Hickman, Madison M        12 AAAA-ST                37.20      38.63  
 20 Maldonado, Amani R        11 AAAA-ST                59.69      39.02  
 21 Thompson, Blayke M        12 COM-WT                 36.43      40.49  
 22 Hagan, Julia E            11 CBA-ST                 41.45      42.43  
 23 Jaime, Shany L            11 COM-WT                 40.26      42.92  
 24 Rowland, Sophia G         12 AAAA-ST                50.50      43.18  
 25 Aguilar, Brianna K        11 WAVE-ST                47.54      45.81  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laechelin, Amy N          12 AAAA-ST              7:10.12    6:45.46  
                  35.54     1:16.03 (40.49)     1:58.25 (42.22)     2:39.55 (41.30)
        3:21.23 (41.68)     4:02.32 (41.09)     4:44.48 (42.16)     5:25.71 (41.23)
        6:07.31 (41.60)     6:45.46 (38.15)                                        
  2 Zaltsman, Em N            12 WAVE-ST              7:09.99    7:05.33  
                  37.75     1:20.05 (42.30)     2:03.88 (43.83)     2:47.23 (43.35)
        3:32.10 (44.87)     4:16.47 (44.37)     5:01.08 (44.61)     5:44.77 (43.69)
        6:25.53 (40.76)     7:05.33 (39.80)                                        
  3 Castillo, Lyriq J         12 AAAA-ST              7:00.00    7:21.58  
                  39.60     1:23.32 (43.72)     2:09.46 (46.14)     2:55.37 (45.91)
        3:41.10 (45.73)     4:27.02 (45.92)     5:12.65 (45.63)     5:57.81 (45.16)
        6:41.98 (44.17)     7:21.58 (39.60)                                        
  4 Cisneros, Xytali S        11 UN-04-ST             7:59.89    7:25.15  
                  38.82     1:21.64 (42.82)     2:07.21 (45.57)     2:53.63 (46.42)
        3:39.78 (46.15)     4:26.30 (46.52)     5:13.54 (47.24)     5:59.96 (46.42)
        6:44.11 (44.15)     7:25.15 (41.04)                                        
  5 Gunn, Delaney K           12 AAAA-ST              7:30.00    7:31.44  
                  42.03     1:27.08 (45.05)     2:12.80 (45.72)     2:59.64 (46.84)
        3:46.95 (47.31)     4:33.08 (46.13)     5:18.04 (44.96)     6:05.92 (47.88)
        6:51.50 (45.58)     7:31.44 (39.94)                                        
 
Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boudreaux, Sydney E       11 ATAC-ST             15:00.01   11:54.01  
                  31.89     1:07.40 (35.51)     1:43.60 (36.20)     2:20.19 (36.59)
        2:56.91 (36.72)     3:33.20 (36.29)     4:09.12 (35.92)     4:45.07 (35.95)
        5:21.46 (36.39)     5:58.25 (36.79)     6:34.78 (36.53)     7:11.02 (36.24)
        7:47.46 (36.44)     8:23.74 (36.28)     9:00.15 (36.41)     9:35.87 (35.72)
       10:11.39 (35.52)    10:46.54 (35.15)    11:21.34 (34.80)    11:54.01 (32.67)
  2 Logsdon, Amber M          11 AAAA-ST             14:20.46   12:50.60  
                  34.39     1:11.69 (37.30)     1:50.23 (38.54)     2:29.89 (39.66)
        3:09.62 (39.73)     3:49.97 (40.35)     4:27.30 (37.33)     5:05.67 (38.37)
        5:45.14 (39.47)     6:24.10 (38.96)     7:02.65 (38.55)     7:42.18 (39.53)
        8:20.41 (38.23)     8:58.58 (38.17)     9:37.70 (39.12)    10:16.59 (38.89)
       10:55.73 (39.14)    11:35.43 (39.70)    12:14.74 (39.31)    12:50.60 (35.86)
  3 Lilly, Caroline L         11 AAAA-ST             15:00.16   14:58.39  
                  41.28     1:27.10 (45.82)     2:13.25 (46.15)     2:59.03 (45.78)
        3:44.43 (45.40)     4:30.12 (45.69)     5:16.09 (45.97)     6:01.94 (45.85)
        6:47.91 (45.97)     7:32.79 (44.88)     8:17.66 (44.87)     9:02.48 (44.82)
        9:46.52 (44.04)    10:31.89 (45.37)    11:17.56 (45.67)    12:01.88 (44.32)
       12:47.11 (45.23)    13:31.57 (44.46)    14:16.06 (44.49)    14:58.39 (42.33)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edmonds, Callie A         12 CBA-ST                 37.95      33.96  
  2 Zaltsman, Em N            12 WAVE-ST                36.90      36.24  
  3 Laechelin, Amy N          12 AAAA-ST                37.55      36.77  
  4 Arguello, Mia R           11 WAVE-ST                41.80      37.96  
  5 Burton, Trinley H         11 AAAA-ST                45.82      38.37  
  6 Gregory, Alissa M         11 AAAA-ST                40.74      38.62  
  7 Hunter, Hannah K          12 MM-ST                  40.96      38.70  
  8 Eager, Stephanie T        11 AAAA-ST                42.56      38.85  
  9 Anderson, Anneke C        11 COM-WT                 40.73      39.23  
 10 Chatham, Renley C         12 WAVE-ST                44.70      39.48  
 11 Lilly, Caroline L         11 AAAA-ST                39.33      39.50  
 12 Urias, Issa L             11 AAAA-ST                42.03      39.54  
 13 Goff, Jessica M           12 AAAA-ST                44.95      40.79  
 14 Dessouky, Samar S         12 AAAA-ST                41.97      41.05  
 15 Jones, Chloe B            12 WAVE-ST                40.22      41.42  
 16 Hickman, Madison M        12 AAAA-ST                42.31      41.72  
 17 Mieskoski, Ava L          11 FISH-ST                43.39      42.47  
 18 Woehrle, Malia L          11 AAAA-ST                44.55      43.52  
 19 Wheeler, Amanda L         11 AAAA-ST                45.59      44.24  
 20 Jaime, Shany L            11 COM-WT                 49.85      45.97  
 21 Wheeler, Lauren A         11 AAAA-ST                49.67      46.38  
 22 Thompson, Blayke M        12 COM-WT                 45.98      46.67  
 23 Maldonado, Amani R        11 AAAA-ST                59.66      46.91  
 24 Rowland, Sophia G         12 AAAA-ST                55.79      47.50  
 25 Aguilar, Brianna K        11 WAVE-ST                57.28      51.74  
 -- Hagan, Julia E            11 CBA-ST                 54.29         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Elena I           11 ATAC-ST              3:05.15    2:46.07  
                  34.49     1:18.18 (43.69)     2:07.33 (49.15)     2:46.07 (38.74)
  2 Ramos, Sarah J            12 AAAA-ST              3:28.32    2:50.48  
                  37.70     1:21.09 (43.39)     2:12.71 (51.62)     2:50.48 (37.77)
  3 Wells, Suzannah G         12 WLOO-ST              3:03.19    2:51.14  
                  37.77     1:22.03 (44.26)     2:14.13 (52.10)     2:51.14 (37.01)
  4 Gregory, Alissa M         11 AAAA-ST              3:08.51    2:59.85  
                  41.36     1:28.51 (47.15)     2:22.06 (53.55)     2:59.85 (37.79)
  5 Pimm, Allison M           12 FISH-ST              3:04.11    3:00.84  
                  39.66     1:26.54 (46.88)     2:23.57 (57.03)     3:00.84 (37.27)
  6 Lilly, Caroline L         11 AAAA-ST              3:00.70    3:01.36  
                  40.90     1:26.07 (45.17)     2:21.01 (54.94)     3:01.36 (40.35)
  7 Hunter, Hannah K          12 MM-ST                2:58.12    3:03.76  
                  43.28     1:30.44 (47.16)     2:23.25 (52.81)     3:03.76 (40.51)
  8 Peck, Danielle L          12 AAAA-ST              3:07.86    3:04.49  
                  41.84     1:28.79 (46.95)     2:21.22 (52.43)     3:04.49 (43.27)
  9 Jones, Chloe B            12 WAVE-ST              3:15.64    3:06.91  
                  41.05     1:29.92 (48.87)     2:20.97 (51.05)     3:06.91 (45.94)
 10 Mieskoski, Ava L          11 FISH-ST              3:32.49    3:10.74  
                  44.83     1:33.80 (48.97)     2:28.69 (54.89)     3:10.74 (42.05)
 11 Anderson, Anneke C        11 COM-WT               3:14.76    3:11.15  
                  42.72     1:32.53 (49.81)     2:25.42 (52.89)     3:11.15 (45.73)
 12 Burton, Trinley H         11 AAAA-ST              3:20.21    3:12.29  
                  40.12     1:29.46 (49.34)     2:28.21 (58.75)     3:12.29 (44.08)
 13 Urias, Issa L             11 AAAA-ST              3:14.44    3:13.42  
                  42.33     1:32.16 (49.83)     2:30.22 (58.06)     3:13.42 (43.20)
 14 Hickman, Madison M        12 AAAA-ST              3:43.56    3:21.68  
                  42.72     1:32.19 (49.47)   2:36.73 (1:04.54)     3:21.68 (44.95)
 15 Eager, Stephanie T        11 AAAA-ST              4:00.21    3:26.31  
                  50.90     1:43.76 (52.86)     2:43.48 (59.72)     3:26.31 (42.83)
 16 Dessouky, Samar S         12 AAAA-ST              4:00.00    3:29.21  
                  49.37                             2:44.70 ( )     3:29.21 (44.51)
 17 Goff, Jessica M           12 AAAA-ST              3:45.01    3:32.95  
                  53.68     1:44.65 (50.97)   2:51.53 (1:06.88)     3:32.95 (41.42)
 18 Jaime, Shany L            11 COM-WT               4:03.57    3:47.05  
                  50.84     1:46.44 (55.60)   2:49.78 (1:03.34)     3:47.05 (57.27)
 19 Thompson, Blayke M        12 COM-WT               3:43.78    3:56.34  
                  51.40     1:51.39 (59.99)   2:59.70 (1:08.31)     3:56.34 (56.64)
 -- Simone, Elizabeth C       11 MM-ST                3:44.79         DQ  
                  46.76     1:41.31 (54.55)     2:37.45 (56.14)          DQ (46.40)
 -- Arguello, Mia R           11 WAVE-ST              2:58.70         DQ  
                  42.34     1:30.62 (48.28)     2:22.47 (51.85)          DQ (43.59)
 -- Rowland, Sophia G         12 AAAA-ST              4:10.21         DQ  
                                1:53.38 ( )   2:55.80 (1:02.42)          DQ (57.48)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Souza, Amanda B           14 UN-01-ST               31.70      28.94  
  2 Poupart, Hannah M         13 WAVE-ST                30.78      30.16  
  3 Johnson, Isabella G       13 AQTX-ST                30.84      30.28  
  4 Walden, DJ J              14 AAAA-ST                32.14      30.55  
  5 Nguyen, Theresa T         13 AAAA-ST                30.79      30.75  
  6 O'Malley, Rylee P         13 AAAA-ST                31.13      30.97  
  7 Henson, Liz D             13 AAAA-ST                32.73      32.27  
  8 Garcia, Victoria V        13 AAAA-ST                32.59      33.11  
  9 Gonzalez, Bella R         13 AAAA-ST                33.00      33.84  
 10 Dunagan, Zoie M           14 COM-WT                 33.13      35.40  
 11 Bazany, Emma K            13 AAAA-ST                35.36      35.83  
 12 Lumpkin, Deana L          13 COM-WT                 35.20      35.91  
 13 Shaffer, Maya K           13 COM-WT                 45.00      42.21  
 14 Bowdoin, Allie A          14 AAAA-ST                46.77      45.62  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Carrie A       14 WAVE-ST              6:31.50    6:15.45  
                  33.89     1:11.39 (37.50)     1:50.40 (39.01)     2:28.47 (38.07)
        3:07.23 (38.76)     3:46.03 (38.80)     4:25.15 (39.12)     5:04.01 (38.86)
        5:41.24 (37.23)     6:15.45 (34.21)                                        
  2 Harris, Lauren E          14 AAAA-ST              6:33.69    6:29.85  
                  35.15     1:14.11 (38.96)     1:53.69 (39.58)     2:33.11 (39.42)
        3:12.70 (39.59)     3:52.06 (39.36)     4:31.16 (39.10)     5:11.25 (40.09)
        5:51.71 (40.46)     6:29.85 (38.14)                                        
  3 McGrath, Libby L          13 WAVE-ST              6:34.72    6:32.76  
                  35.23     1:14.04 (38.81)     1:53.35 (39.31)     2:33.21 (39.86)
        3:13.01 (39.80)     3:53.31 (40.30)     4:33.94 (40.63)     5:14.52 (40.58)
        5:55.15 (40.63)     6:32.76 (37.61)                                        
  4 Garcia, Victoria V        13 AAAA-ST              6:23.47    6:33.62  
                  33.24     1:10.44 (37.20)     1:50.86 (40.42)     2:31.91 (41.05)
        3:11.55 (39.64)     3:52.93 (41.38)     4:34.12 (41.19)     5:14.42 (40.30)
        5:54.89 (40.47)     6:33.62 (38.73)                                        
  5 Lloyd, Megan E            13 AAAA-ST              7:30.00    6:39.12  
                  35.01     1:13.97 (38.96)     1:54.41 (40.44)     2:36.12 (41.71)
        3:17.81 (41.69)     3:58.11 (40.30)     4:39.52 (41.41)     5:20.71 (41.19)
        6:00.48 (39.77)     6:39.12 (38.64)                                        
  6 Bravo, Alyssa R           13 AAAA-ST              6:35.85    6:46.88  
                  35.33     1:15.41 (40.08)     1:55.61 (40.20)     2:37.66 (42.05)
        3:18.86 (41.20)     4:01.20 (42.34)     4:43.54 (42.34)     5:26.50 (42.96)
        6:08.31 (41.81)     6:46.88 (38.57)                                        
  7 Walden, DJ J              14 AAAA-ST              7:12.57    7:05.96  
                  37.36     1:19.46 (42.10)     2:02.91 (43.45)     2:46.91 (44.00)
      4:15.51 (1:28.60)     4:59.83 (44.32)     5:44.43 (44.60)   7:05.96 (1:21.53)
  8 Dunagan, Zoie M           14 COM-WT               7:15.69    7:31.82  
                  39.19     1:24.08 (44.89)     2:10.37 (46.29)     2:56.80 (46.43)
        3:43.52 (46.72)     4:29.36 (45.84)     5:16.27 (46.91)     6:01.45 (45.18)
        6:49.06 (47.61)     7:31.82 (42.76)                                        
  9 Lumpkin, Deana L          13 COM-WT               8:57.91    7:55.50  
                  40.74     1:27.37 (46.63)     2:15.92 (48.55)     3:05.17 (49.25)
        3:54.16 (48.99)     4:43.55 (49.39)     5:33.16 (49.61)     6:22.70 (49.54)
        7:11.11 (48.41)     7:55.50 (44.39)                                        
 -- Shaffer, Maya K           13 COM-WT               9:00.00         DQ  
                  46.73                             2:44.34 ( )   6:53.01 (4:08.67)
                                                                        7:50.06 ( )
        8:48.13 (58.07)          DQ (55.65)                                        
 
Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Jennie Y             13 AAAA-ST             13:45.00   13:16.53  
                  34.11     1:11.07 (36.96)     1:49.13 (38.06)     2:28.07 (38.94)
        3:08.19 (40.12)     3:48.55 (40.36)     4:28.51 (39.96)     5:08.74 (40.23)
        5:49.74 (41.00)     6:30.67 (40.93)     7:11.39 (40.72)     7:52.17 (40.78)
        8:33.13 (40.96)     9:14.85 (41.72)     9:55.47 (40.62)    10:36.42 (40.95)
       11:17.36 (40.94)    11:57.87 (40.51)    12:38.47 (40.60)    13:16.53 (38.06)
  2 Henson, Liz D             13 AAAA-ST             14:09.87   14:09.20  
                  34.39     1:13.79 (39.40)     1:55.30 (41.51)     2:37.73 (42.43)
        3:20.92 (43.19)     4:04.03 (43.11)     4:47.77 (43.74)     5:31.70 (43.93)
        6:15.41 (43.71)     6:59.00 (43.59)     7:42.15 (43.15)     8:25.29 (43.14)
        9:08.42 (43.13)     9:52.41 (43.99)    10:36.00 (43.59)    11:18.90 (42.90)
       12:02.96 (44.06)    12:45.75 (42.79)    13:27.77 (42.02)    14:09.20 (41.43)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elena E           14 AAAA-ST              3:24.90    2:35.44  
                  32.51     1:12.84 (40.33)     2:00.28 (47.44)     2:35.44 (35.16)
  2 Lawson, Abigail N         14 CBA-ST               2:42.86    2:36.25  
                  31.96     1:11.13 (39.17)     1:59.43 (48.30)     2:36.25 (36.82)
  3 Nguyen, Theresa T         13 AAAA-ST              2:43.16    2:38.30  
                  37.68     1:16.58 (38.90)     2:02.40 (45.82)     2:38.30 (35.90)
  4 Souza, Amanda B           14 UN-01-ST             3:09.42    2:40.03  
                  34.89     1:16.98 (42.09)     2:03.11 (46.13)     2:40.03 (36.92)
  5 Barrera, Annika S         13 AAAA-ST              2:44.42    2:43.95  
                  36.41     1:16.07 (39.66)     2:09.31 (53.24)     2:43.95 (34.64)
  6 Pangburn, Payton G        13 AAAA-ST              2:44.73    2:44.91  
                  39.99     1:20.01 (40.02)     2:09.75 (49.74)     2:44.91 (35.16)
  7 Garcia, Victoria V        13 AAAA-ST              2:43.98    2:47.30  
                  38.85     1:18.74 (39.89)     2:10.25 (51.51)     2:47.30 (37.05)
  8 O'Malley, Rylee P         13 AAAA-ST              2:57.14    2:50.10  
                  36.58     1:20.74 (44.16)     2:11.73 (50.99)     2:50.10 (38.37)
  9 Frascone, Abby F          13 AQTX-ST              2:53.19    2:52.90  
                  36.27     1:22.55 (46.28)     2:14.63 (52.08)     2:52.90 (38.27)
 10 Lloyd, Megan E            13 AAAA-ST              2:50.02    2:53.82  
                  38.55     1:22.17 (43.62)     2:15.45 (53.28)     2:53.82 (38.37)
 11 Harris, Lauren E          14 AAAA-ST              2:49.79    2:58.82  
                  40.10     1:24.40 (44.30)     2:19.03 (54.63)     2:58.82 (39.79)
 12 Lumpkin, Deana L          13 COM-WT               3:07.90    3:15.31  
                  47.52     1:36.81 (49.29)     2:33.22 (56.41)     3:15.31 (42.09)
 13 Bazany, Emma K            13 AAAA-ST              3:57.52    3:16.49  
                  45.04     1:37.85 (52.81)     2:32.19 (54.34)     3:16.49 (44.30)
 14 Dunagan, Zoie M           14 COM-WT               3:08.80    3:19.60  
                  45.74     1:34.23 (48.49)   2:36.08 (1:01.85)     3:19.60 (43.52)
 -- Gonzalez, Bella R         13 AAAA-ST              3:44.13         DQ  
                  42.80     1:33.58 (50.78)   2:35.46 (1:01.88)          DQ (40.94)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khattar, Maddie S         17 AAAA-ST                30.42      30.27  
  2 Dobson, Alex D            17 COM-WT                 30.05      30.39  
  3 Goins, Johnna F           15 AAAA-ST                30.33      30.61  
  4 Goar, Trisha R            18 AAAA-ST                32.42      32.93  
  5 Solis, Sloan T            15 AAAA-ST                30.29      35.57  
  6 Nazario, Ash L            15 WAVE-ST                34.28      36.28  
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blaney, Kohana H          15 ATAC-ST              6:25.92    6:20.21  
                  33.05     1:10.32 (37.27)     1:48.64 (38.32)     2:28.49 (39.85)
        3:08.83 (40.34)     3:49.16 (40.33)     4:28.73 (39.57)     5:07.13 (38.40)
        5:45.83 (38.70)     6:20.21 (34.38)                                        
  2 Cohn, Erin A              16 AAAA-ST              6:13.00    6:20.63  
                  30.82     1:07.37 (36.55)     1:46.86 (39.49)     2:26.60 (39.74)
        3:06.40 (39.80)     3:46.25 (39.85)     4:25.85 (39.60)     5:04.91 (39.06)
        5:43.74 (38.83)     6:20.63 (36.89)                                        
  3 Dobson, Alex D            17 COM-WT               6:36.14    6:36.22  
                  35.37     1:14.02 (38.65)     1:53.92 (39.90)     2:34.07 (40.15)
        3:14.76 (40.69)     3:55.10 (40.34)     4:36.04 (40.94)     5:17.03 (40.99)
        5:57.19 (40.16)     6:36.22 (39.03)                                        
  4 Nazario, Ash L            15 WAVE-ST              8:13.86    7:10.80  
                  38.45     1:19.69 (41.24)     2:03.30 (43.61)     2:47.04 (43.74)
        3:31.27 (44.23)     4:15.62 (44.35)     5:00.14 (44.52)     5:45.19 (45.05)
        6:29.62 (44.43)     7:10.80 (41.18)                                        
 
Girls 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pancratz, Kirsten L       16 AAAA-ST             13:00.66   12:05.85  
                  33.03     1:09.23 (36.20)     1:46.21 (36.98)     2:23.09 (36.88)
        3:00.26 (37.17)     3:37.00 (36.74)     4:14.19 (37.19)     4:51.64 (37.45)
        5:28.96 (37.32)     6:05.98 (37.02)     6:42.30 (36.32)     7:19.36 (37.06)
        7:56.20 (36.84)     8:32.94 (36.74)     9:09.14 (36.20)     9:45.15 (36.01)
       10:21.08 (35.93)    10:56.73 (35.65)    11:31.96 (35.23)    12:05.85 (33.89)
  2 Brown, Tess A             17 AAAA-ST             12:52.00   12:26.88  
                  33.44     1:10.36 (36.92)     1:48.34 (37.98)     2:26.47 (38.13)
        3:04.01 (37.54)     3:42.14 (38.13)     4:20.47 (38.33)     4:58.84 (38.37)
        5:36.71 (37.87)     6:14.68 (37.97)     6:52.82 (38.14)     7:31.25 (38.43)
        8:09.10 (37.85)     8:46.90 (37.80)     9:23.83 (36.93)    10:01.07 (37.24)
       10:38.14 (37.07)    11:14.59 (36.45)    11:51.46 (36.87)    12:26.88 (35.42)
  3 Khattar, Maddie S         17 AAAA-ST             13:09.04   13:00.04  
                  33.67     1:11.11 (37.44)     1:49.34 (38.23)     2:27.88 (38.54)
        3:06.80 (38.92)     3:45.66 (38.86)     4:25.13 (39.47)     5:05.17 (40.04)
        5:44.97 (39.80)     6:24.52 (39.55)     7:04.51 (39.99)     7:44.61 (40.10)
        8:23.95 (39.34)     9:03.99 (40.04)     9:44.25 (40.26)    10:23.86 (39.61)
       11:04.35 (40.49)    11:43.77 (39.42)    12:22.67 (38.90)    13:00.04 (37.37)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Ellie V       15 AAAA-ST              2:39.55    2:33.25  
                  31.12     1:11.02 (39.90)     1:57.68 (46.66)     2:33.25 (35.57)
  2 Khattar, Maddie S         17 AAAA-ST              2:43.15    2:41.88  
                  33.37     1:15.19 (41.82)     2:04.86 (49.67)     2:41.88 (37.02)
  3 Dobson, Alex D            17 COM-WT               3:14.58    2:45.72  
                  34.25     1:15.59 (41.34)     2:07.51 (51.92)     2:45.72 (38.21)
  4 Hancock, Emily J          15 AAAA-ST              2:43.24    2:47.45  
                  33.98     1:15.33 (41.35)     2:07.85 (52.52)     2:47.45 (39.60)
  5 Blaney, Kohana H          15 ATAC-ST              2:51.41    2:48.79  
                  36.72     1:19.78 (43.06)     2:14.61 (54.83)     2:48.79 (34.18)
  6 Goins, Johnna F           15 AAAA-ST              3:03.59    2:53.56  
                  35.10     1:21.30 (46.20)     2:11.18 (49.88)     2:53.56 (42.38)
 -- Solis, Sloan T            15 AAAA-ST              2:39.19         DQ  
                  44.22     1:40.06 (55.84)     2:39.57 (59.51)          DQ (46.90)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Konner L       10 WAVE-ST                36.21      34.20  
  2 Butler, Matthew L         10 AAAA-ST                58.09      34.65  
  3 Wean, Jesse M             10 WAVE-ST                35.17      35.54  
  4 Rochelle, Gavin K          9 COM-WT                 36.14      35.68  
  5 Hurst, Hagen F             8 AAAA-ST                36.47      35.95  
  6 Bias, Evan A               9 WAVE-ST                37.64      36.23  
  7 O'Malley, Cameron J        9 AAAA-ST                37.58      36.74  
  8 Cantrell, Sutton L         9 AAAA-ST                35.92      36.79  
  9 Huang, Ryan S              9 AAAA-ST                36.27      37.18  
 10 Pangburn, Reece R          8 AAAA-ST                39.29      37.30  
 11 Gluck, Evan R              8 WAVE-ST                37.11      37.74  
 12 Gluck, Chase M             8 WAVE-ST                40.55      37.96  
 13 Alexander, Noah R         10 WAVE-ST                40.86      38.07  
 14 Bias, Mitchell C           8 WAVE-ST                40.89      38.30  
 15 Lilly, Grant J             8 AAAA-ST                39.30      38.93  
 16 Maldonado, Patrick J       9 AAAA-ST                42.68      39.67  
 17 Rasmussen, Zeke G          8 AAAA-ST                37.61      40.02  
 18 Jardenil, Kenneth L       10 AAAA-ST                40.51      40.04  
 19 Burris, Hunter A          10 AAAA-ST                41.36      40.30  
 20 Purtell, Kai M             8 AAAA-ST                41.12      41.94  
 21 Peterson, Nate C           7 AAAA-ST                41.54      42.14  
 22 Souza, Austin B            8 UN-01-ST               49.08      42.34  
 23 Bahr, Lucas B              9 AAAA-ST                40.67      42.71  
 24 Winkler, Jonah L          10 AAAA-ST                47.20      42.94  
 25 Muenchow, Carson J         8 AAAA-ST                46.49      44.43  
 26 Burguete, Rodrigo I        8 AAAA-ST                44.93      44.81  
 27 Brackett, Jack L          10 AAAA-ST                44.29      45.06  
 28 Gonzalez, Luke E          10 WAVE-ST                49.99      47.45  
 29 Cox, Cannon K              8 WAVE-ST                56.12      49.32  
 30 Arnold, Shane E            8 WAVE-ST                55.12      49.96  
 31 Olguin, Jackson C         10 WAVE-ST              1:00.33      51.50  
 32 Wash, Chris J              9 AAAA-ST                43.01      54.65  
 33 Samaniego, Antonio R       7 CBA-ST               1:13.00      55.76  
 34 Lacy, Asher C              6 AAAA-ST                55.73      56.69  
 35 Nwaeze, Chinedu M          8 WAVE-ST                59.62      57.56  
 36 Capps, Clark D             7 AAAA-ST                50.51    1:01.05  
 37 Spencer, Nathan R          9 MM-ST                  57.10    1:01.07  
 38 Bennett, Winston J         5 AQTX-ST              1:04.65    1:03.31  
 39 Hartman, Braden H          7 MM-ST                1:12.50    1:07.57  
 -- Perkins, Grant M           8 WAVE-ST              1:10.33         DQ  
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rasmussen, Hayden H       10 AAAA-ST              7:40.21    7:32.58  
                  41.87     1:28.21 (46.34)     2:15.58 (47.37)     3:02.55 (46.97)
        3:49.58 (47.03)     4:35.91 (46.33)     5:21.04 (45.13)     6:07.20 (46.16)
        6:51.06 (43.86)     7:32.58 (41.52)                                        
  2 Huang, Ryan S              9 AAAA-ST              8:36.76    7:49.14  
                  41.21     1:29.11 (47.90)                             2:16.66 ( )
        3:04.57 (47.91)                             3:52.92 ( )     4:40.74 (47.82)
        5:29.12 (48.38)                             6:16.66 ( )     7:05.18 (48.52)
        7:49.14 (43.96)                                                            
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cantrell, Sutton L         9 AAAA-ST                44.40      40.96  
  2 Wean, Jesse M             10 WAVE-ST                42.85      41.43  
  3 Bias, Mitchell C           8 WAVE-ST                44.65      41.52  
  4 Hurst, Hagen F             8 AAAA-ST                42.65      41.69  
  5 Butler, Matthew L         10 AAAA-ST                46.04      42.60  
  6 Gluck, Evan R              8 WAVE-ST                45.64      44.44  
  7 Bahr, Lucas B              9 AAAA-ST                45.97      44.48  
  8 Lilly, Grant J             8 AAAA-ST                43.62      44.73  
  9 Rasmussen, Zeke G          8 AAAA-ST                48.40      45.31  
 10 Maldonado, Patrick J       9 AAAA-ST                48.95      45.61  
 11 Burris, Hunter A          10 AAAA-ST                43.45      45.65  
 12 O'Malley, Cameron J        9 AAAA-ST                46.09      45.85  
 13 Rochelle, Gavin K          9 COM-WT                 44.75      46.11  
 14 Alexander, Noah R         10 WAVE-ST                52.84      46.31  
 15 Brackett, Jack L          10 AAAA-ST                47.72      46.72  
 16 Gluck, Chase M             8 WAVE-ST                47.87      48.94  
 17 Purtell, Kai M             8 AAAA-ST                47.76      50.42  
 18 Peterson, Nate C           7 AAAA-ST                51.26      50.87  
 19 Jardenil, Kenneth L       10 AAAA-ST                46.07      51.73  
 20 Cates, Brady T             7 ATAC-ST                55.28      52.78  
 21 Muenchow, Carson J         8 AAAA-ST                57.07      53.20  
 22 Winkler, Jonah L          10 AAAA-ST                51.88      53.30  
 23 Burguete, Rodrigo I        8 AAAA-ST                54.91      54.25  
 24 Gonzalez, Luke E          10 WAVE-ST              1:00.99      55.31  
 25 Cox, Cannon K              8 WAVE-ST                58.12      55.97  
 26 Bennett, Winston J         5 AQTX-ST              1:10.00      57.84  
 27 Perkins, Grant M           8 WAVE-ST              1:15.33      58.00  
 28 Arnold, Shane E            8 WAVE-ST                58.12      58.27  
 29 Spencer, Nathan R          9 MM-ST                1:01.41      59.84  
 30 Olguin, Jackson C         10 WAVE-ST              1:10.33    1:00.20  
 31 Samaniego, Antonio R       7 CBA-ST               1:22.00    1:03.47  
 32 Wash, Chris J              9 AAAA-ST                51.01    1:04.41  
 33 Capps, Clark D             7 AAAA-ST                58.64    1:06.24  
 34 Lacy, Asher C              6 AAAA-ST              1:06.29    1:08.10  
 35 Nwaeze, Chinedu M          8 WAVE-ST              1:30.71    1:09.72  
 36 Hartman, Braden H          7 MM-ST                1:18.66    1:10.14  
 -- Souza, Austin B            8 UN-01-ST             1:03.66         DQ  
 -- Pangburn, Reece R          8 AAAA-ST                44.44         DQ  
 -- Bias, Evan A               9 WAVE-ST                47.05         DQ  
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Caleb E             10 AAAA-ST              3:30.01    2:50.68  
                  37.66     1:23.16 (45.50)     2:12.37 (49.21)     2:50.68 (38.31)
  2 Cantrell, Sutton L         9 AAAA-ST              3:35.21    3:14.22  
                  41.31     1:29.08 (47.77)   2:31.15 (1:02.07)     3:14.22 (43.07)
  3 Trevino Aguilera, Alejan   9 WAVE-ST              3:23.98    3:18.00  
                  44.57     1:36.13 (51.56)     2:33.34 (57.21)     3:18.00 (44.66)
  4 Huang, Ryan S              9 AAAA-ST              3:14.38    3:20.57  
                  49.26     1:36.71 (47.45)     2:35.44 (58.73)     3:20.57 (45.13)
  5 Hurst, Hagen F             8 AAAA-ST              3:33.14    3:25.97  
                  55.04     1:45.29 (50.25)     2:43.51 (58.22)     3:25.97 (42.46)
  6 Rochelle, Gavin K          9 COM-WT               3:29.05    3:26.73  
                  50.06     1:40.12 (50.06)   2:43.81 (1:03.69)     3:26.73 (42.92)
  7 Gluck, Evan R              8 WAVE-ST              5:00.55    3:29.53  
                  46.97     1:40.58 (53.61)   2:41.40 (1:00.82)     3:29.53 (48.13)
  8 Lilly, Grant J             8 AAAA-ST              3:36.21    3:32.49  
                  44.38     1:39.06 (54.68)   2:47.85 (1:08.79)     3:32.49 (44.64)
  9 Maldonado, Patrick J       9 AAAA-ST              3:51.90    3:35.75  
                  53.38   2:52.32 (1:58.94)     3:35.75 (43.43)                    
 10 Bias, Evan A               9 WAVE-ST              3:58.59    3:39.39  
                  49.94     1:48.26 (58.32)   2:55.18 (1:06.92)     3:39.39 (44.21)
 11 Gluck, Chase M             8 WAVE-ST              3:47.86    3:50.18  
                  58.15     1:56.80 (58.65)   3:03.27 (1:06.47)     3:50.18 (46.91)
 12 Bahr, Lucas B              9 AAAA-ST              3:50.27    4:05.36  
                  56.22   1:56.28 (1:00.06)   3:08.89 (1:12.61)     4:05.36 (56.47)
 -- Pangburn, Reece R          8 AAAA-ST              4:00.21         DQ  
                  58.90     1:51.54 (52.64)   2:58.17 (1:06.63)          DQ (43.44)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alcala, Noah M            12 AAAA-ST                30.77      29.13  
  2 Baxley, James T           11 WLOO-ST                30.77      30.13  
  3 Barnhart, Brayden W       12 AAAA-ST                31.43      30.29  
  4 Tomich, Brady L           11 WLOO-ST                30.49      30.35  
  5 Radcliff, Grady J         11 WLOO-ST                30.98      30.88  
  6 Jones, George L           12 AAAA-ST                31.18      31.12  
  7 Zingelmann, Brady M       12 WAVE-ST                31.46      31.45  
  8 Beeghley, Lance M         11 MM-ST                  31.99      31.60  
  9 Martinez, Raymond G       11 COM-WT                 32.24      32.70  
 10 Bell, Jacob D             11 COM-WT                 33.31      32.88  
 11 Nelms, Josh F             11 AAAA-ST                33.03      32.99  
 12 Diaz, Christian A         12 WAVE-ST                33.59      33.70  
 13 Robles Basalo, Santi      11 AAAA-ST                34.82      33.75  
 14 Poupart, Zachary D        11 WAVE-ST                33.22      33.90  
 15 Hilburn, Maddox C         11 AAAA-ST                34.99      33.98  
 16 Hartnett, Carter C        12 WAVE-ST                34.16      34.22  
 17 Francis, James T          11 WAVE-ST                40.20      34.27  
 18 Cross, Cade A             11 WAVE-ST                39.14      34.79  
 19 Bhakta, Janak D           11 COM-WT                 35.05      34.93  
 20 Polk, Isaiah B            11 AAAA-ST                36.59      35.49  
 21 Barley, Mack S            11 ATAC-ST                36.68      38.06  
 22 Carroll, Brady O          12 AAAA-ST                39.03      38.64  
 23 Jordon, Lane W            11 COM-WT                 37.89      38.69  
 24 Wheeler III, Trey C       11 AAAA-ST                37.17      39.72  
 25 Flores, Zack W            11 AAAA-ST                42.86      42.86  
 26 Bowdoin, Adrian A         12 AAAA-ST                51.90      43.11  
 27 Rivera, Jadyn A           11 WAVE-ST                49.99      52.20  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Nathaniel R        12 AAAA-ST              6:57.00    6:30.38  
                  34.85     1:13.88 (39.03)     1:54.22 (40.34)     2:35.15 (40.93)
        3:15.01 (39.86)     3:55.74 (40.73)     4:35.91 (40.17)     5:16.31 (40.40)
        5:54.67 (38.36)     6:30.38 (35.71)                                        
  2 Tomich, Brady L           11 WLOO-ST              6:47.00    6:43.98  
                  33.93     1:14.38 (40.45)     1:55.95 (41.57)     2:36.44 (40.49)
        3:17.33 (40.89)     4:00.06 (42.73)     4:41.72 (41.66)     5:22.84 (41.12)
        6:04.61 (41.77)     6:43.98 (39.37)                                        
  3 Martinez, Raymond G       11 COM-WT               7:31.24    7:01.67  
                  33.90     1:13.63 (39.73)     1:55.18 (41.55)     2:37.96 (42.78)
        3:20.50 (42.54)     4:04.92 (44.42)     4:49.69 (44.77)     5:34.72 (45.03)
        6:19.60 (44.88)     7:01.67 (42.07)                                        
  4 Bhakta, Janak D           11 COM-WT              10:04.53    7:37.40  
                  41.62     1:27.67 (46.05)                             2:14.41 ( )
        3:01.55 (47.14)                             3:48.37 ( )     4:36.13 (47.76)
        5:22.79 (46.66)                             6:09.35 ( )     6:54.13 (44.78)
        7:37.40 (43.27)                                                            
  5 Barley, Mack S            11 ATAC-ST              8:00.11    8:05.59  
                  42.80     1:31.23 (48.43)                             2:20.67 ( )
        3:08.67 (48.00)                             3:59.36 ( )     4:50.04 (50.68)
        5:40.60 (50.56)                             6:30.57 ( )     7:18.51 (47.94)
        8:05.59 (47.08)                                                            
  6 Myles, Aidan C            12 AAAA-ST              8:00.00    8:23.41  
                  43.87     1:32.92 (49.05)     2:22.89 (49.97)     3:13.87 (50.98)
        4:06.06 (52.19)     4:58.41 (52.35)     5:51.11 (52.70)     6:42.81 (51.70)
        7:35.82 (53.01)     8:23.41 (47.59)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomich, Brady L           11 WLOO-ST                35.58      34.34  
  2 Winkler, Jett K           12 AAAA-ST                38.39      35.11  
  3 Zingelmann, Brady M       12 WAVE-ST                36.13      35.38  
  4 Perez, Nathaniel R        12 AAAA-ST                38.45      35.85  
  5 Radcliff, Grady J         11 WLOO-ST                37.00      36.65  
  6 Jones, George L           12 AAAA-ST                38.49      36.91  
  7 Alcala, Noah M            12 AAAA-ST                36.11      36.94  
  8 Poupart, Zachary D        11 WAVE-ST                36.37      37.30  
  9 Baxley, James T           11 WLOO-ST                39.43      37.83  
 10 Nelms, Josh F             11 AAAA-ST                39.35      38.36  
 11 Bhakta, Janak D           11 COM-WT                 38.89      39.20  
 12 Beeghley, Lance M         11 MM-ST                  39.27      39.32  
 13 Robles Basalo, Santi      11 AAAA-ST                42.23      39.98  
 14 Cross, Cade A             11 WAVE-ST                49.00      40.52  
 15 Carroll, Brady O          12 AAAA-ST                43.45      41.77  
 16 Bell, Jacob D             11 COM-WT                 41.36      42.20  
 17 Francis, James T          11 WAVE-ST                43.55      42.27  
 18 Polk, Isaiah B            11 AAAA-ST                46.26      42.28  
 19 Diaz, Christian A         12 WAVE-ST                45.43      42.71  
 20 Jordon, Lane W            11 COM-WT                 43.74      43.13  
 21 Hartnett, Carter C        12 WAVE-ST                47.38      43.27  
 22 Hilburn, Maddox C         11 AAAA-ST                58.90      44.13  
 23 Wheeler III, Trey C       11 AAAA-ST                46.14      46.34  
 24 Flores, Zack W            11 AAAA-ST                53.99      46.75  
 25 Bowdoin, Adrian A         12 AAAA-ST              1:00.01      53.81  
 -- Rivera, Jadyn A           11 WAVE-ST                55.70         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Nathaniel R        12 AAAA-ST              2:47.79    2:45.03  
                  36.09     1:20.01 (43.92)     2:07.86 (47.85)     2:45.03 (37.17)
  2 Jones, George L           12 AAAA-ST              3:00.82    2:49.03  
                  38.41     1:22.26 (43.85)     2:09.93 (47.67)     2:49.03 (39.10)
  3 Alcala, Noah M            12 AAAA-ST              2:50.11    2:50.87  
                  36.70     1:22.70 (46.00)     2:15.93 (53.23)     2:50.87 (34.94)
  4 Radcliff, Grady J         11 WLOO-ST              3:02.58    2:51.19  
                  37.37     1:18.90 (41.53)     2:15.33 (56.43)     2:51.19 (35.86)
  5 Martinez, Raymond G       11 COM-WT               3:24.70    3:03.57  
                  41.40     1:31.22 (49.82)     2:21.34 (50.12)     3:03.57 (42.23)
  6 Jahn, Kilian              11 WAVE-ST              3:05.08    3:07.16  
                  40.27     1:31.32 (51.05)     2:21.99 (50.67)     3:07.16 (45.17)
  7 Nelms, Josh F             11 AAAA-ST              3:13.67    3:14.89  
                  49.29     1:36.97 (47.68)     2:34.98 (58.01)     3:14.89 (39.91)
  8 Bell, Jacob D             11 COM-WT               3:32.26    3:15.56  
                  43.94     1:32.00 (48.06)     2:31.79 (59.79)     3:15.56 (43.77)
  9 Francis, James T          11 WAVE-ST              3:31.78    3:15.60  
                  48.99     1:38.82 (49.83)     2:33.83 (55.01)     3:15.60 (41.77)
 10 Diaz, Christian A         12 WAVE-ST              2:56.12    3:24.57  
                  41.13     1:35.03 (53.90)   2:38.95 (1:03.92)     3:24.57 (45.62)
 11 Carroll, Brady O          12 AAAA-ST              4:15.00    3:43.99  
                  54.88     1:50.56 (55.68)   2:56.20 (1:05.64)     3:43.99 (47.79)
 -- Robles Basalo, Santi      11 AAAA-ST              3:15.59         DQ  
                  44.97     1:32.83 (47.86)     2:31.07 (58.24)          DQ (39.46)
 -- Jordon, Lane W            11 COM-WT               3:30.00         DQ  
                  50.44     1:42.74 (52.30)   2:45.06 (1:02.32)          DQ (48.21)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nelson, Grant A           13 WAVE-ST                29.55      27.41  
  2 Dale, Jackie D            13 WLOO-ST                28.29      27.65  
  3 Blough, Christian C       14 AAAA-ST                28.96      27.94  
  4 Bakri, Adam A             14 AAAA-ST                28.67      28.78  
  5 Ellett, Bo D              13 CBA-ST                 29.14      29.49  
  6 Price, Ean C              14 AAAA-ST                31.43      29.68  
  7 Davenport, Ted E          13 AAAA-ST                30.70      29.71  
  8 Cleveland, Zack R         14 AAAA-ST                30.64      30.05  
  9 Guinan, Mitch J           13 AAAA-ST                31.94      31.47  
 10 Vidaurri, Jon J           14 AAAA-ST                35.92      31.56  
 11 Travis, Wyatt B           13 AAAA-ST                35.00      31.57  
 12 Lenci, Carlos A           13 WLOO-ST                32.73      31.83  
 13 Gomaa, Youssef S          13 AAAA-ST                34.03      32.88  
 14 Bergstrom, Mac M          13 AAAA-ST                33.30      32.96  
 15 De La Paz, Reid R         13 AAAA-ST                33.71      33.00  
 16 Miles, Cubby R            13 AAAA-ST                34.18      33.03  
 17 Wilson, Brady M           13 COM-WT                 32.63      33.39  
 18 Goff, Christian D         13 AAAA-ST                33.95      35.63  
 19 Hupp, Aidan C             13 AAAA-ST                43.09      38.94  
 20 Coker, Jacob R            14 MM-ST                  40.28      39.51  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellett, Bo D              13 CBA-ST               6:14.18    6:22.56  
                  33.43     1:10.44 (37.01)     1:49.18 (38.74)     2:28.58 (39.40)
        3:07.99 (39.41)     3:46.94 (38.95)     4:26.66 (39.72)     5:06.56 (39.90)
        5:45.67 (39.11)     6:22.56 (36.89)                                        
  2 Price, Ean C              14 AAAA-ST              6:28.72    6:27.55  
                  34.86     1:12.87 (38.01)     1:52.38 (39.51)     2:31.99 (39.61)
        3:12.43 (40.44)     3:52.61 (40.18)     4:32.01 (39.40)     5:11.96 (39.95)
        5:50.19 (38.23)     6:27.55 (37.36)                                        
  3 Guinan, Mitch J           13 AAAA-ST              6:27.69    6:35.88  
                  34.43     1:12.67 (38.24)                             1:52.85 ( )
        2:33.24 (40.39)                             3:14.05 ( )     3:54.88 (40.83)
        4:36.22 (41.34)                             5:16.89 ( )     5:57.76 (40.87)
        6:35.88 (38.12)                                                            
  4 Bakri, Adam A             14 AAAA-ST              6:56.51    6:37.91  
                  32.60     1:10.27 (37.67)     1:49.57 (39.30)     2:30.47 (40.90)
        3:11.60 (41.13)     3:52.69 (41.09)     4:34.26 (41.57)     5:16.54 (42.28)
        5:57.79 (41.25)     6:37.91 (40.12)                                        
  5 Bergstrom, Mac M          13 AAAA-ST              7:30.00    7:31.14  
                  38.92     1:25.30 (46.38)     2:11.58 (46.28)     2:59.56 (47.98)
        3:47.23 (47.67)     4:34.32 (47.09)     5:21.77 (47.45)     6:08.39 (46.62)
        6:54.11 (45.72)     7:31.14 (37.03)                                        
  6 Gomaa, Youssef S          13 AAAA-ST              8:00.11    7:35.01  
                  38.84     1:23.44 (44.60)                             2:10.93 ( )
        2:58.17 (47.24)                             3:45.98 ( )     4:33.42 (47.44)
        5:20.80 (47.38)                             6:08.33 ( )     6:52.68 (44.35)
        7:35.01 (42.33)                                                            
  7 McGovern, Micah J         13 AAAA-ST              8:30.00    9:21.54  
                  42.41                             2:31.92 ( )   4:29.90 (1:57.98)
                                5:28.29 ( )   9:21.54 (3:53.25)                    
 
Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Caleb D           14 AAAA-ST             13:37.55   12:17.01  
                  31.05     1:06.35 (35.30)     1:43.20 (36.85)     2:20.23 (37.03)
        2:57.94 (37.71)     3:34.86 (36.92)     4:11.66 (36.80)     4:48.90 (37.24)
        5:26.39 (37.49)     6:03.92 (37.53)     6:41.66 (37.74)     7:18.86 (37.20)
        7:55.56 (36.70)     8:33.41 (37.85)     9:10.70 (37.29)     9:48.35 (37.65)
       10:25.80 (37.45)    11:03.19 (37.39)    11:40.49 (37.30)    12:17.01 (36.52)
  2 De La Paz, Reid R         13 AAAA-ST             16:30.00   14:36.02  
                  37.00     1:20.29 (43.29)     2:03.98 (43.69)     2:47.48 (43.50)
        3:31.60 (44.12)     4:15.38 (43.78)     4:59.28 (43.90)     5:44.69 (45.41)
        6:29.30 (44.61)     7:13.14 (43.84)     7:58.82 (45.68)     8:43.48 (44.66)
        9:27.78 (44.30)    10:12.59 (44.81)    10:56.46 (43.87)    11:41.59 (45.13)
       12:25.92 (44.33)    13:10.51 (44.59)    13:56.06 (45.55)    14:36.02 (39.96)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blough, Christian C       14 AAAA-ST              2:36.51    2:24.32  
                  30.89     1:08.93 (38.04)     1:51.78 (42.85)     2:24.32 (32.54)
  2 Peck, Matt R              14 AAAA-ST              2:45.63    2:31.00  
                  32.68     1:11.22 (38.54)     1:57.31 (46.09)     2:31.00 (33.69)
  3 Nelson, Grant A           13 WAVE-ST              2:44.64    2:32.54  
                  31.38     1:09.36 (37.98)     1:57.62 (48.26)     2:32.54 (34.92)
  4 Bakri, Adam A             14 AAAA-ST              2:34.37    2:38.26  
                  33.89     1:14.81 (40.92)     2:00.29 (45.48)     2:38.26 (37.97)
  5 Davenport, Ted E          13 AAAA-ST              2:39.91    2:38.78  
                  34.34     1:15.84 (41.50)     2:01.42 (45.58)     2:38.78 (37.36)
  6 Price, Ean C              14 AAAA-ST              2:48.16    2:43.72  
                  37.04     1:17.42 (40.38)     2:06.69 (49.27)     2:43.72 (37.03)
  7 Wilson, Brady M           13 COM-WT               3:16.17    2:55.11  
                  40.12     1:23.98 (43.86)     2:15.57 (51.59)     2:55.11 (39.54)
  8 Travis, Wyatt B           13 AAAA-ST              4:00.00    3:02.63  
                  37.48     1:25.09 (47.61)     2:19.22 (54.13)     3:02.63 (43.41)
  9 Lenci, Carlos A           13 WLOO-ST              3:11.00    3:06.29  
                  39.09     1:30.40 (51.31)     2:26.62 (56.22)     3:06.29 (39.67)
 10 Miles, Cubby R            13 AAAA-ST              4:12.32    3:10.21  
                  43.80     1:35.08 (51.28)     2:29.44 (54.36)     3:10.21 (40.77)
 11 Goff, Christian D         13 AAAA-ST              3:33.01    3:12.89  
                  41.35     1:28.62 (47.27)   2:30.35 (1:01.73)     3:12.89 (42.54)
 -- Hupp, Aidan C             13 AAAA-ST              3:30.21         DQ  
                  45.79   1:49.93 (1:04.14)   3:03.59 (1:13.66)          DQ (48.21)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rowland II, Michael R     15 AAAA-ST                29.06      26.67  
  2 Shaffer, Jack A           15 COM-WT                 27.48      26.69  
  3 Setliff, Christopher J    17 AAAA-ST                28.78      27.26  
  4 Adams, Brandon M          16 AAAA-ST                29.02      30.11  
  5 Wantuck, Travis D         15 COM-WT                 30.00      31.11  
  6 Jomtharak, SJ             16 AAAA-ST                31.60      32.52  
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salter, Austin T          16 AAAA-ST              5:49.66    5:28.64  
                  26.30       57.06 (30.76)     1:29.83 (32.77)     2:03.13 (33.30)
        2:36.63 (33.50)     3:10.53 (33.90)     3:44.49 (33.96)     4:19.52 (35.03)
        4:53.57 (34.05)     5:28.64 (35.07)                                        
  2 Bravo, Alex M             15 AAAA-ST              6:05.30    5:44.86  
                  29.52     1:02.39 (32.87)     1:37.12 (34.73)     2:13.04 (35.92)
        2:48.74 (35.70)     3:24.36 (35.62)     4:00.94 (36.58)     4:37.18 (36.24)
        5:12.13 (34.95)     5:44.86 (32.73)                                        
  3 Travis, Westley P         15 AAAA-ST              6:03.41    5:45.34  
                  27.82       59.98 (32.16)     1:34.57 (34.59)     2:09.89 (35.32)
        2:45.83 (35.94)     3:21.86 (36.03)     3:58.04 (36.18)     4:34.87 (36.83)
        5:11.37 (36.50)     5:45.34 (33.97)                                        
  4 Alcala, Seby R            15 AAAA-ST              6:18.89    6:00.19  
                  30.15     1:05.44 (35.29)     1:46.69 (41.25)     2:23.62 (36.93)
        2:59.41 (35.79)     3:36.59 (37.18)     4:13.14 (36.55)     4:49.89 (36.75)
        5:26.37 (36.48)     6:00.19 (33.82)                                        
  5 Shaffer, Jack A           15 COM-WT               6:30.00    6:23.57  
                  32.85     1:10.85 (38.00)     1:49.44 (38.59)     2:29.09 (39.65)
        3:09.19 (40.10)     3:48.47 (39.28)     4:28.84 (40.37)     5:08.64 (39.80)
        5:47.62 (38.98)     6:23.57 (35.95)                                        
  6 Wantuck, Travis D         15 COM-WT               6:26.00    7:00.20  
                  35.41     1:15.15 (39.74)     1:57.97 (42.82)     2:41.97 (44.00)
        3:26.12 (44.15)     4:08.36 (42.24)     4:53.13 (44.77)     5:37.00 (43.87)
        6:20.03 (43.03)     7:00.20 (40.17)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kesselring, Paxton D      16 AAAA-ST              2:22.14    2:20.78  
                  31.17     1:08.74 (37.57)     1:51.03 (42.29)     2:20.78 (29.75)
  2 Travis, Westley P         15 AAAA-ST              2:35.28    2:20.92  
                  29.83     1:06.77 (36.94)     1:49.60 (42.83)     2:20.92 (31.32)
  3 Rowland II, Michael R     15 AAAA-ST              2:35.68    2:22.20  
                  29.55     1:05.86 (36.31)     1:49.57 (43.71)     2:22.20 (32.63)
  4 Robertson, Connor M       15 AAAA-ST              2:29.53    2:23.19  
                  34.54     1:10.55 (36.01)     1:54.57 (44.02)     2:23.19 (28.62)
  5 Alcala, Seby R            15 AAAA-ST              2:37.03    2:23.66  
                  29.85     1:07.51 (37.66)     1:52.28 (44.77)     2:23.66 (31.38)
  6 Dunsworth, Daniel C       15 ATAC-ST              2:30.89    2:24.04  
                  29.63     1:08.38 (38.75)     1:53.12 (44.74)     2:24.04 (30.92)
  7 Shaffer, Jack A           15 COM-WT               2:29.39    2:30.23  
                  31.49     1:11.38 (39.89)     1:56.70 (45.32)     2:30.23 (33.53)
  8 Nino, James V             15 AAAA-ST              2:37.40    2:35.95  
                  33.19     1:15.59 (42.40)     2:02.18 (46.59)     2:35.95 (33.77)
  9 Wantuck, Travis D         15 COM-WT               2:52.16    3:00.72  
                  41.95     1:28.84 (46.89)     2:20.87 (52.03)     3:00.72 (39.85)
 10 Jomtharak, SJ             16 AAAA-ST              3:14.70    3:13.01  
                  37.67     1:29.59 (51.92)     2:26.92 (57.33)     3:13.01 (46.09)
 
                   Combined Team Scores - Through Event 110                    
 
  1. Alamo Area Aquatics Associatio    11035   2. San Antonio Wave                   1546
  3. Waterloo Swimming                   654   4. Coastal Bend AllStars               363
  5. Aquatex Swim & Water Polo Team      348   6. Com Aquatics                        259
  7. Unat Aaaa NE                        121   8. UnAtt - Waterloo Swimming           102
  9. Austin Trinity Aquatic Club          94  10. Sailfish                             85
 11. New Braunfels Family YMCA Swim       51  12. Unat Atac                            26
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 110                   
 
  1. Alamo Area Aquatics Associatio   5737.5   2. San Antonio Wave                  861.5
  3. Waterloo Swimming                   218   4. Com Aquatics                        175
  5. Coastal Bend AllStars               157   6. Aquatex Swim & Water Polo Team      135
  7. Unat Aaaa NE                        108   8. Austin Trinity Aquatic Club          86
  9. UnAtt - Waterloo Swimming            51  10. Sailfish                             31
 11. Unat Atac                            26  12. New Braunfels Family YMCA Swim       25
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 110                    
 
  1. Alamo Area Aquatics Associatio   5297.5   2. San Antonio Wave                  684.5
  3. Waterloo Swimming                   436   4. Aquatex Swim & Water Polo Team      213
  5. Coastal Bend AllStars               206   6. Com Aquatics                         84
  7. Sailfish                             54   8. UnAtt - Waterloo Swimming            51
  9. New Braunfels Family YMCA Swim       26  10. Unat Aaaa NE                         13
 11. Austin Trinity Aquatic Club           8