2016 ST AAAA Nadadores Unclassified Number Three / STA-16-82
San Antonio Natatorium - 11/12/2016 and 11/13/2016    
Final Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Olivia L         8 WAVE-ST                40.76      39.54  
  2 Fliss, Julez M             8 Alamo Area-ST          38.36      39.86  
  3 Schneider, Ava B           8 WAVE-ST                43.64      41.98  
  4 Hale, Saylor Z             6 Alamo Area-ST          44.80      42.40  
  5 Harris, Haley E            7 WAVE-ST              1:00.55      44.43  
  6 Glasgow, Lily D            8 WAVE-ST                45.10      44.63  
  7 Erwin, Maggie K            8 WAVE-ST                39.77      44.67  
  8 Hutchinson, Alexa L        8 Alamo Area-ST          47.96      45.96  
  9 Pagadala, Vini             6 WAVE-ST                48.54      48.17  
 10 Lacy, Addison L            8 Alamo Area-ST        1:13.17      49.00  
 11 Broughton, Hannah S        6 WAVE-ST                51.85      52.61  
 12 Gonzales, Audrey G         6 WAVE-ST              1:00.99      54.37  
 13 Torres, Olivia G           6 WAVE-ST                55.99      57.70  
 14 Trader, Maddie G           7 WAVE-ST              1:01.12      59.79  
 15 Ferrer Ruiz, Raquel        7 Alamo Area-ST          59.05    1:00.01  
 16 Lacy, Sophie B             6 Alamo Area-ST        1:33.44    1:04.97  
 17 Donnelly, Madeline B       7 WAVE-ST              1:06.12    1:08.77  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Abi W            8 WAVE-ST              1:55.00    1:28.14  
                  39.76     1:28.14 (48.38)                                        
  2 Fliss, Julez M             8 Alamo Area-ST        1:23.75    1:28.48  
                  40.79     1:28.48 (47.69)                                        
  3 Bermudez, Lani Kai K       8 Alamo Area-ST        1:30.22    1:29.65  
  4 Hale, Saylor Z             6 Alamo Area-ST        3:05.94    1:32.72  
  5 Perkins, Amelia C          8 WAVE-ST              2:00.55    1:34.01  
                  44.33     1:34.01 (49.68)                                        
  6 Bahr, Sydney J             7 Alamo Area-ST        1:41.12    1:35.48  
                  46.25     1:35.48 (49.23)                                        
  7 Erwin, Maggie K            8 WAVE-ST              1:39.70    1:36.35  
                  45.15     1:36.35 (51.20)                                        
  8 Schneider, Ava B           8 WAVE-ST              1:35.99    1:37.01  
  9 Pagadala, Vini             6 WAVE-ST              1:41.61    1:39.23  
                  46.21     1:39.23 (53.02)                                        
 10 Hutchinson, Alexa L        8 Alamo Area-ST        1:45.83    1:44.77  
                  51.25     1:44.77 (53.52)                                        
 11 Cordero, Carly A           8 Alamo Area-ST        2:02.26    1:57.70  
                  53.40   1:57.70 (1:04.30)                                        
 12 Trader, Maddie G           7 WAVE-ST              2:22.12    2:18.17  
 13 Sprowls, Olivia K          6 AQSA-ST              1:49.99    2:50.42  
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bermudez, Lani Kai K       8 Alamo Area-ST        3:15.21    3:12.91  
  2 Hutchinson, Alexa L        8 Alamo Area-ST        3:55.12    3:42.58  
                  55.22     1:52.28 (57.06)   3:42.58 (1:50.30)                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fliss, Julez M             8 Alamo Area-ST          46.28      45.44  
  2 Bermudez, Lani Kai K       8 Alamo Area-ST          46.33      47.55  
  3 Schneider, Ava B           8 WAVE-ST                53.04      47.67  
  4 Harris, Haley E            7 WAVE-ST              1:05.55      50.87  
  5 Hale, Saylor Z             6 Alamo Area-ST          52.60      51.89  
  6 Erwin, Maggie K            8 WAVE-ST                49.81      52.82  
  7 Hutchinson, Alexa L        8 Alamo Area-ST          51.67      53.21  
  8 Pagadala, Vini             6 WAVE-ST                53.19      56.07  
  9 Broughton, Hannah S        6 WAVE-ST              1:03.88      58.57  
 10 Gonzales, Audrey G         6 WAVE-ST              1:05.99    1:02.10  
 11 Lacy, Addison L            8 Alamo Area-ST        1:04.73    1:02.91  
 12 Donnelly, Madeline B       7 WAVE-ST              1:20.12    1:03.50  
 13 Torres, Olivia G           6 WAVE-ST              1:01.99    1:04.22  
 14 Flores, Camila I           7 WAVE-ST                50.33    1:06.52  
 -- Trader, Maddie G           7 WAVE-ST              1:05.12         DQ  
 -- Ferrer Ruiz, Raquel        7 Alamo Area-ST        1:15.01         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Abi W            8 WAVE-ST              2:00.00    1:34.95  
                  44.04     1:34.95 (50.91)                                        
  2 Perkins, Amelia C          8 WAVE-ST              2:15.55    1:41.44  
  3 Bermudez, Lani Kai K       8 Alamo Area-ST        1:58.44    1:42.97  
  4 Bahr, Sydney J             7 Alamo Area-ST        1:40.61    1:46.88  
                  54.38     1:46.88 (52.50)                                        
  5 Hutchinson, Alexa L        8 Alamo Area-ST        1:55.27    1:52.97  
  6 Pagadala, Vini             6 WAVE-ST              1:53.25    2:01.81  
  7 Cordero, Carly A           8 Alamo Area-ST        2:05.55    2:10.48  
 -- Schneider, Ava B           8 WAVE-ST              1:55.99         DQ  
                  51.87          DQ (55.89)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Abi W            8 WAVE-ST              1:00.00      48.28  
  2 Glasgow, Lily D            8 WAVE-ST              1:00.92      48.54  
  3 Fliss, Julez M             8 Alamo Area-ST          54.83      52.57  
  4 Erwin, Maggie K            8 WAVE-ST              1:01.75      54.38  
  5 Gonzalez, Olivia L         8 WAVE-ST                59.54      55.87  
  6 Cordero, Carly A           8 Alamo Area-ST        1:04.61      59.77  
  7 Hale, Saylor Z             6 Alamo Area-ST        1:03.95    1:00.01  
  8 Bahr, Sydney J             7 Alamo Area-ST        1:04.02    1:01.44  
  9 Hutchinson, Alexa L        8 Alamo Area-ST        1:01.42    1:04.57  
 10 Pagadala, Vini             6 WAVE-ST              1:01.72    1:06.26  
 11 Trader, Maddie G           7 WAVE-ST              1:30.12    1:30.04  
 -- Jinna, Keerthana R         8 Alamo Area-ST        1:45.88         DQ  
 -- Flores, Camila I           7 WAVE-ST              1:08.33         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bermudez, Lani Kai K       8 Alamo Area-ST        1:59.42    1:46.03  
                  51.20     1:46.03 (54.83)                                        
  2 Fliss, Julez M             8 Alamo Area-ST        2:30.59    1:51.76  
                  52.52     1:51.76 (59.24)                                        
  3 Glasgow, Lily D            8 WAVE-ST              2:30.55    1:53.20  
                  55.91     1:53.20 (57.29)                                        
  4 Erwin, Maggie K            8 WAVE-ST              2:30.55    2:04.37  
                  58.84   2:04.37 (1:05.53)                                        
  5 Pagadala, Vini             6 WAVE-ST              2:04.19    2:10.90  
                1:02.69   2:10.90 (1:08.21)                                        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glasgow, Lily D            8 WAVE-ST              5:00.55    4:03.92  
                  57.23   1:59.29 (1:02.06)   3:03.82 (1:04.53)   4:03.92 (1:00.10)
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Abi W            8 WAVE-ST              1:00.00      44.03  
  2 Bermudez, Lani Kai K       8 Alamo Area-ST          48.52      48.73  
  3 Fliss, Julez M             8 Alamo Area-ST        1:01.93      48.84  
  4 Perkins, Amelia C          8 WAVE-ST              1:20.55      49.35  
  5 Gonzalez, Olivia L         8 WAVE-ST                55.32      53.79  
  6 Erwin, Maggie K            8 WAVE-ST                46.35      56.26  
  7 Bahr, Sydney J             7 Alamo Area-ST          59.12      59.92  
  8 Pagadala, Vini             6 WAVE-ST                55.86    1:00.03  
  9 Hutchinson, Alexa L        8 Alamo Area-ST        1:05.12    1:05.31  
 -- Cordero, Carly A           8 Alamo Area-ST        1:05.21         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Olivia L         8 WAVE-ST              1:47.24    1:41.32  
                  47.57     1:41.32 (53.75)                                        
  2 Glasgow, Lily D            8 WAVE-ST              1:53.85    1:44.23  
                  50.37     1:44.23 (53.86)                                        
  3 Hale, Saylor Z             6 Alamo Area-ST        1:58.75    1:47.81  
  4 Erwin, Maggie K            8 WAVE-ST              1:46.68    1:48.50  
                  48.54     1:48.50 (59.96)                                        
  5 Pagadala, Vini             6 WAVE-ST              2:24.69    1:59.48  
                1:02.01     1:59.48 (57.47)                                        
  6 Hutchinson, Alexa L        8 Alamo Area-ST        2:01.51    2:00.19  
                  58.34   2:00.19 (1:01.85)                                        
 
Girls 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Abi W            8 WAVE-ST              4:00.00    3:16.15  
                                1:35.16 ( )   3:16.15 (1:40.99)                    
 -- Perkins, Amelia C          8 WAVE-ST              5:30.55         DQ  
                                1:44.52 ( )   2:55.43 (1:10.91)          DQ (50.75)
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doyle, Cara G             10 WAVE-ST                31.41      31.75  
  2 Villatoro, Lindsay K       9 Alamo Area-ST          31.85      31.80  
  3 Purtell, Grace E          10 Alamo Area-ST          31.90      32.46  
  4 Vanderweele, Holly E       9 WAVE-ST                35.34      32.54  
  5 Christiansen, Tessa L      9 WAVE-ST                31.66      33.13  
  6 Donofrio, Madison D       10 Alamo Area-ST          33.73      33.60  
  7 Townley, Dakota R         10 Alamo Area-ST          34.38      33.98  
  8 Menz, Aubrey N            10 AQSA-ST                34.35      34.11  
  9 Livesay, Sarah E          10 Alamo Area-ST          46.59      34.91  
 10 Fountain, Sydney K        10 WAVE-ST                34.73      34.99  
 11 Payton, Lillian K         10 Alamo Area-ST          31.89      35.04  
 12 Boutin, Hayley M           9 Alamo Area-ST          34.97      35.27  
 13 Mandacina, Parker R        9 Alamo Area-ST          37.12      35.70  
 14 Huerta, Averly J          10 Alamo Area-ST          35.63      35.72  
 15 Stolarczyk, Quinn A       10 WAVE-ST              1:00.55      35.73  
 16 Nader, Cloe A              9 UN-ST                  36.47      35.85  
 17 Hickey, Abby K            10 WAVE-ST                37.79      36.57  
 18 Romano, Nicky N           10 Alamo Area-ST          42.65      36.67  
 18 Valdez, Amanda A          10 Alamo Area-ST          36.96      36.67  
 20 Gastol, Madison L          9 Alamo Area-ST          39.08      36.95  
 21 Nwaeze, KC C              10 WAVE-ST                41.47      38.09  
 22 Fliss, Angelique L        10 Alamo Area-ST          38.30      38.54  
 23 Solorzano, Alaina N        9 Alamo Area-ST          39.63      38.76  
 24 Sibille, Hannah R         10 Alamo Area-ST          35.94      38.90  
 25 Torres, Sophie E           9 WAVE-ST                45.36      39.55  
 26 Brehmer, Abby R            9 AQSA-ST                37.07      39.66  
 27 Olivo, Audrey M            9 AQSA-ST                51.17      39.81  
 28 Benavides, Ava G           9 WAVE-ST                45.82      40.04  
 29 Hughes, Cameron E          9 WAVE-ST                44.20      40.40  
 30 Su, Michelle H            10 Alamo Area-ST          40.66      40.50  
 31 Broughton, Becca C         9 WAVE-ST                41.83      40.58  
 32 Morast, Huntleigh N        9 WAVE-ST                42.12      40.88  
 33 Kilpatrick, Juliana E      9 Alamo Area-ST          41.51      41.05  
 34 Collentine, Natalie S     10 UN-ST                  42.99      41.39  
 35 Kersey, Faith E            9 WAVE-ST                50.38      41.42  
 36 Jeffery, Sydney A          9 AQSA-ST                42.99      41.57  
 37 Dorn, Carly P              9 WAVE-ST                37.80      42.23  
 38 Sipple, Erin E             9 WAVE-ST                42.50      42.38  
 39 Arch, Macy M              10 AQSA-ST                44.90      42.40  
 40 Hilton, Allie V           10 Alamo Area-ST          43.01      42.65  
 41 Gillispie, Kierstyn R      9 Alamo Area-ST          39.57      43.12  
 42 Barickman, Sofia R         9 Alamo Area-ST          44.89      43.22  
 43 Betancourt, Therese G     10 WAVE-ST                52.63      43.75  
 44 Townley, Daphney R         9 Alamo Area-ST          43.72      44.22  
 45 Callihan, Cassidy P        9 Alamo Area-ST          44.58      45.74  
 46 Carpenter, Caroline G     10 WAVE-ST              1:10.55      45.95  
 47 Robbins, Sarah P           9 Alamo Area-ST        1:04.88      45.99  
 48 Zaltsman, Sarah Joy J     10 WAVE-ST              1:05.55      46.27  
 49 Clark, Kaitlyn J           9 Alamo Area-ST          43.20      46.98  
 50 DeHart, Lauren O           9 Alamo Area-ST          46.51      47.28  
 51 Rey, Lucia A               9 AQSA-ST                54.99      51.98  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         10 Alamo Area-ST        1:01.68      59.99  
                  29.18       59.99 (30.81)                                        
  2 Doyle, Cara G             10 WAVE-ST              1:10.41    1:07.03  
                  32.40     1:07.03 (34.63)                                        
  3 Villatoro, Lindsay K       9 Alamo Area-ST        1:08.68    1:07.81  
                  33.17     1:07.81 (34.64)                                        
  4 Purtell, Grace E          10 Alamo Area-ST        1:11.63    1:09.49  
                  34.10     1:09.49 (35.39)                                        
  5 Luna, Surrena R           10 Alamo Area-ST        1:08.93    1:09.72  
                  33.61     1:09.72 (36.11)                                        
  6 Christiansen, Tessa L      9 WAVE-ST              1:14.37    1:11.94  
                  35.63     1:11.94 (36.31)                                        
  7 Nader, Cloe A              9 UN-ST                1:18.05    1:15.52  
                  36.58     1:15.52 (38.94)                                        
  8 Menz, Aubrey N            10 AQSA-ST              1:24.36    1:16.36  
                  36.46     1:16.36 (39.90)                                        
  9 Schiffelbein, Lilly K     10 AQSA-ST              1:16.90    1:16.56  
                  37.65     1:16.56 (38.91)                                        
 10 Field, Sydney E            9 Alamo Area-ST        1:19.43    1:16.69  
 11 Huerta, Averly J          10 Alamo Area-ST        1:23.30    1:16.88  
                  36.09     1:16.88 (40.79)                                        
 12 Head, Molly J              9 Alamo Area-ST        1:28.59    1:17.27  
                1:17.47         1:17.27 ( )                                        
 13 Morison, Sydney R         10 Alamo Area-ST        1:23.39    1:18.32  
                  35.93     1:18.32 (42.39)                                        
 14 Townley, Dakota R         10 Alamo Area-ST        1:17.51    1:19.75  
                  38.02     1:19.75 (41.73)                                        
 15 Carmichael, Kaylee N      10 WAVE-ST              1:29.10    1:21.47  
                1:21.63         1:21.47 ( )                                        
 16 Romano, Nicky N           10 Alamo Area-ST        1:21.96    1:22.21  
                  38.96     1:22.21 (43.25)                                        
 17 Mandacina, Parker R        9 Alamo Area-ST        1:22.74    1:22.41  
                  38.42     1:22.41 (43.99)                                        
 18 Barrus, Ella L            10 Alamo Area-ST        1:38.29    1:22.79  
 19 Ochoa, Sophie M            9 Alamo Area-ST        1:25.21    1:24.06  
                  39.37     1:24.06 (44.69)                                        
 20 Valdez, Amanda A          10 Alamo Area-ST        1:26.81    1:24.77  
 21 Boutin, Hayley M           9 Alamo Area-ST        1:18.87    1:25.02  
 22 Fliss, Angelique L        10 Alamo Area-ST        1:31.33    1:25.04  
                  40.28     1:25.04 (44.76)                                        
 23 Brehmer, Abby R            9 AQSA-ST              1:29.99    1:25.10  
                  39.68     1:25.10 (45.42)                                        
 24 Jensen, Briana N           9 Alamo Area-ST        1:35.99    1:25.42  
                  40.05     1:25.42 (45.37)                                        
 25 Solorzano, Alaina N        9 Alamo Area-ST        1:27.66    1:26.13  
                  41.20     1:26.13 (44.93)                                        
 26 Livesay, Sarah E          10 Alamo Area-ST        1:48.59    1:26.19  
 27 Nackos, Ella A            10 Alamo Area-ST        1:40.64    1:26.53  
                  41.58     1:26.53 (44.95)                                        
 28 Hickey, Abby K            10 WAVE-ST              2:00.55    1:28.50  
                  41.44     1:28.50 (47.06)                                        
 29 Sibille, Hannah R         10 Alamo Area-ST        1:30.59    1:28.81  
                  39.03     1:28.81 (49.78)                                        
 30 Torres, Sophie E           9 WAVE-ST              1:44.45    1:29.30  
 31 Benavides, Ava G           9 WAVE-ST              1:42.91    1:29.59  
                1:30.30         1:29.59 ( )                                        
 32 Hawkins, Audrey J         10 WAVE-ST              1:30.63    1:30.28  
                  43.69     1:30.28 (46.59)                                        
 33 Su, Michelle H            10 Alamo Area-ST        1:37.20    1:30.45  
 34 Parnell, Haylee E          9 AQSA-ST              1:42.99    1:31.12  
                  43.76     1:31.12 (47.36)                                        
 35 Iyinbor, Sophia A         10 Alamo Area-ST        1:33.12    1:31.36  
 36 Morast, Huntleigh N        9 WAVE-ST              1:42.12    1:32.97  
                  45.64     1:32.97 (47.33)                                        
 37 Dorn, Carly P              9 WAVE-ST              1:40.12    1:33.19  
 38 Kersey, Faith E            9 WAVE-ST              1:31.64    1:33.78  
                  45.23     1:33.78 (48.55)                                        
 39 Barrus, Nina M            10 Alamo Area-ST        1:40.51    1:35.64  
 40 Terrones, Jaz A           10 WAVE-ST              1:44.85    1:35.81  
 41 Townley, Daphney R         9 Alamo Area-ST        1:36.30    1:37.48  
                  45.68     1:37.48 (51.80)                                        
 42 Olivo, Audrey M            9 AQSA-ST              1:30.88    1:37.73  
                  44.99     1:37.73 (52.74)                                        
 43 Gillispie, Kierstyn R      9 Alamo Area-ST        1:32.71    1:37.77  
                  47.54     1:37.77 (50.23)                                        
 44 Kilpatrick, Juliana E      9 Alamo Area-ST        1:40.88    1:39.16  
 45 Callihan, Cassidy P        9 Alamo Area-ST        1:37.20    1:44.37  
 46 Gallagher, Ciana A         9 Alamo Area-ST        1:45.12    1:46.92  
                  50.94     1:46.92 (55.98)                                        
 47 DeHart, Lauren O           9 Alamo Area-ST        1:54.49    1:52.10  
                  52.33     1:52.10 (59.77)                                        
 48 Agosto-Sungino, Nora I    10 Alamo Area-ST        1:45.01    2:01.52  
                  56.58   2:01.52 (1:04.94)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         10 Alamo Area-ST        2:17.79    2:12.39  
                  31.07     1:04.70 (33.63)     1:38.85 (34.15)     2:12.39 (33.54)
  2 Mauldin, Carly R           9 Alamo Area-ST        2:26.75    2:23.59  
                  32.19     1:08.19 (36.00)     1:46.84 (38.65)     2:23.59 (36.75)
  3 Luna, Surrena R           10 Alamo Area-ST        2:25.51    2:28.15  
                  34.17     1:12.68 (38.51)     1:51.20 (38.52)     2:28.15 (36.95)
  4 Villatoro, Lindsay K       9 Alamo Area-ST        2:37.96    2:31.76  
                                1:14.54 ( )     1:54.33 (39.79)     2:31.76 (37.43)
  5 Christiansen, Tessa L      9 WAVE-ST              2:38.30    2:36.56  
                  35.48     1:15.49 (40.01)     1:56.68 (41.19)     2:36.56 (39.88)
  6 Nader, Cloe A              9 UN-ST                2:43.74    2:39.17  
                  36.84     1:17.73 (40.89)     1:59.59 (41.86)     2:39.17 (39.58)
  7 Smith, Lillie A           10 Alamo Area-ST        2:42.91    2:40.18  
                  36.50     1:17.88 (41.38)     1:59.65 (41.77)     2:40.18 (40.53)
  8 Townley, Dakota R         10 Alamo Area-ST        2:59.12    2:46.12  
                  37.90     1:21.86 (43.96)     2:05.73 (43.87)     2:46.12 (40.39)
  9 Field, Sydney E            9 Alamo Area-ST        2:59.26    2:49.30  
                                1:20.84 ( )     2:05.30 (44.46)     2:49.30 (44.00)
 10 Huerta, Averly J          10 Alamo Area-ST        3:00.59    2:53.28  
                  37.61     1:22.47 (44.86)     2:08.97 (46.50)     2:53.28 (44.31)
 11 Carmichael, Kaylee N      10 WAVE-ST              3:21.43    3:00.28  
 12 Valdez, Amanda A          10 Alamo Area-ST        3:25.12    3:03.61  
                  41.15                             2:17.28 ( )     3:03.61 (46.33)
 13 Kersey, Faith E            9 WAVE-ST              4:15.55    3:10.34  
                  42.28                             2:22.96 ( )     3:10.34 (47.38)
 14 Iyinbor, Sophia A         10 Alamo Area-ST        3:30.21    3:13.76  
                  41.15     1:29.27 (48.12)   3:13.76 (1:44.49)                    
 15 Torres, Sophie E           9 WAVE-ST              3:20.00    3:13.86  
                                1:32.02 ( )     2:23.82 (51.80)     3:13.86 (50.04)
 16 Su, Michelle H            10 Alamo Area-ST        3:35.12    3:23.11  
 17 Gillispie, Kierstyn R      9 Alamo Area-ST        3:35.31    3:26.92  
                  42.72     1:37.95 (55.23)     2:37.12 (59.17)     3:26.92 (49.80)
 18 Townley, Daphney R         9 Alamo Area-ST        3:35.12    3:28.62  
                  43.97     1:38.14 (54.17)     2:35.19 (57.05)     3:28.62 (53.43)
 19 Barickman, Sofia R         9 Alamo Area-ST        3:30.21    3:32.49  
                  45.87   3:32.49 (2:46.62)                                        
 20 Callihan, Cassidy P        9 Alamo Area-ST        3:30.12    3:38.32  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Donofrio, Madison D       10 Alamo Area-ST             NT    2:49.57  
                  38.99     1:22.09 (43.10)     2:06.85 (44.76)     2:49.57 (42.72)
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         10 Alamo Area-ST        5:47.63    5:55.02  
                  31.94     1:07.76 (35.82)     1:44.22 (36.46)     2:21.20 (36.98)
        2:56.93 (35.73)     3:33.15 (36.22)     4:09.78 (36.63)     4:46.13 (36.35)
        5:21.86 (35.73)     5:55.02 (33.16)                                        
  2 Christiansen, Tessa L      9 WAVE-ST              6:52.91    6:53.61  
                  37.21     1:18.14 (40.93)     2:00.17 (42.03)     2:43.43 (43.26)
        3:25.81 (42.38)     4:08.63 (42.82)     4:50.80 (42.17)     5:33.31 (42.51)
        6:14.63 (41.32)     6:53.61 (38.98)                                        
  3 Donofrio, Madison D       10 Alamo Area-ST        7:30.21    6:59.62  
                  38.99     1:22.09 (43.10)     2:06.85 (44.76)     2:49.57 (42.72)
        3:31.56 (41.99)     4:15.32 (43.76)     4:57.56 (42.24)     5:38.74 (41.18)
        6:19.90 (41.16)     6:59.62 (39.72)                                        
  4 Purtell, Zoe A            10 Alamo Area-ST        7:26.21    7:05.78  
                                1:24.00 ( )     2:09.03 (45.03)     2:52.18 (43.15)
        3:36.01 (43.83)     4:21.31 (45.30)                             5:46.33 ( )
        6:25.08 (38.75)     7:05.78 (40.70)                                        
  5 Nader, Cloe A              9 UN-ST                7:07.53    7:06.62  
                  37.55     1:19.79 (42.24)     2:04.51 (44.72)     2:48.18 (43.67)
        3:32.21 (44.03)     4:16.59 (44.38)     5:01.37 (44.78)     5:45.15 (43.78)
        6:26.47 (41.32)     7:06.62 (40.15)                                        
  6 Payton, Lillian K         10 Alamo Area-ST        7:54.36    7:35.07  
                  41.39     1:27.36 (45.97)     2:14.14 (46.78)     3:01.62 (47.48)
        3:48.53 (46.91)     4:34.92 (46.39)                             6:07.12 ( )
        6:51.88 (44.76)     7:35.07 (43.19)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luna, Surrena R           10 Alamo Area-ST          36.20      36.99  
  2 Mauldin, Carly R           9 Alamo Area-ST          37.91      37.02  
  3 Donofrio, Madison D       10 Alamo Area-ST          39.92      37.35  
  4 Purtell, Grace E          10 Alamo Area-ST          39.37      37.37  
  5 Villatoro, Lindsay K       9 Alamo Area-ST          38.70      38.05  
  6 Field, Sydney E            9 Alamo Area-ST          39.74      38.65  
  7 Smith, Lillie A           10 Alamo Area-ST          39.59      39.83  
  8 Doyle, Cara G             10 WAVE-ST                40.05      39.94  
  9 Stolarczyk, Quinn A       10 WAVE-ST              1:10.55      40.36  
 10 Purtell, Zoe A            10 Alamo Area-ST          40.04      40.48  
 11 Mandacina, Parker R        9 Alamo Area-ST          41.02      41.92  
 12 Arch, Macy M              10 AQSA-ST                49.99      42.17  
 13 Nader, Cloe A              9 UN-ST                  42.19      42.59  
 14 Boutin, Hayley M           9 Alamo Area-ST          41.92      43.13  
 15 Huerta, Averly J          10 Alamo Area-ST          43.50      43.18  
 16 Fountain, Sydney K        10 WAVE-ST                51.50      43.67  
 17 Romano, Nicky N           10 Alamo Area-ST          43.46      44.30  
 18 Livesay, Sarah E          10 Alamo Area-ST          52.59      45.06  
 19 Kersey, Faith E            9 WAVE-ST                55.63      45.36  
 20 Gastol, Madison L          9 Alamo Area-ST          46.96      45.68  
 21 Hickey, Abby K            10 WAVE-ST              1:10.55      46.20  
 22 Jeffery, Sydney A          9 AQSA-ST                48.99      46.41  
 23 Dorn, Carly P              9 WAVE-ST                55.12      46.81  
 24 Collentine, Natalie S     10 UN-ST                  49.99      46.98  
 25 Benavides, Ava G           9 WAVE-ST                52.65      47.11  
 26 Carmichael, Kaylee N      10 WAVE-ST                46.50      47.25  
 27 Fliss, Angelique L        10 Alamo Area-ST          45.69      47.94  
 28 Hughes, Cameron E          9 WAVE-ST                55.38      48.08  
 29 Nwaeze, KC C              10 WAVE-ST                47.28      48.57  
 30 Barickman, Sofia R         9 Alamo Area-ST          53.43      49.63  
 31 Hilton, Allie V           10 Alamo Area-ST          49.01      49.75  
 32 Broughton, Becca C         9 WAVE-ST                48.47      50.77  
 33 Morast, Huntleigh N        9 WAVE-ST                55.12      51.55  
 34 Clark, Kaitlyn J           9 Alamo Area-ST          47.68      51.56  
 35 Sipple, Erin E             9 WAVE-ST                55.99      52.09  
 36 DeHart, Lauren O           9 Alamo Area-ST          54.68      54.31  
 37 Robbins, Sarah P           9 Alamo Area-ST        1:14.88      54.72  
 38 Callihan, Cassidy P        9 Alamo Area-ST          50.25      54.81  
 39 Carpenter, Caroline G     10 WAVE-ST              1:15.55      58.16  
 40 Rey, Lucia A               9 AQSA-ST                58.99    1:03.23  
 -- Zaltsman, Sarah Joy J     10 WAVE-ST              1:15.55         DQ  
 -- Kilpatrick, Juliana E      9 Alamo Area-ST          53.15         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         10 Alamo Area-ST        1:09.53    1:08.74  
                  33.48     1:08.74 (35.26)                                        
  2 Luna, Surrena R           10 Alamo Area-ST        1:16.86    1:17.86  
  3 Donofrio, Madison D       10 Alamo Area-ST        1:26.57    1:19.48  
                  39.92     1:19.48 (39.56)                                        
  4 Mauldin, Carly R           9 Alamo Area-ST        1:19.04    1:20.00  
                  39.63     1:20.00 (40.37)                                        
  5 Christiansen, Tessa L      9 WAVE-ST              1:19.23    1:20.83  
                  39.16     1:20.83 (41.67)                                        
  6 Purtell, Grace E          10 Alamo Area-ST        1:23.97    1:22.11  
                  40.84     1:22.11 (41.27)                                        
  7 Vanderweele, Holly E       9 WAVE-ST              1:29.63    1:23.05  
                  42.55     1:23.05 (40.50)                                        
  8 Villatoro, Lindsay K       9 Alamo Area-ST        1:18.02    1:23.38  
                  40.93     1:23.38 (42.45)                                        
  9 Field, Sydney E            9 Alamo Area-ST        1:26.94    1:24.00  
 10 Doyle, Cara G             10 WAVE-ST              1:25.86    1:24.46  
                  43.23     1:24.46 (41.23)                                        
 11 Townley, Dakota R         10 Alamo Area-ST        1:25.49    1:25.09  
                  41.69     1:25.09 (43.40)                                        
 12 Morison, Sydney R         10 Alamo Area-ST        1:29.62    1:26.06  
 13 Schiffelbein, Lilly K     10 AQSA-ST              1:25.99    1:27.47  
                  44.52     1:27.47 (42.95)                                        
 14 Nader, Cloe A              9 UN-ST                1:26.97    1:28.94  
                  44.38     1:28.94 (44.56)                                        
 15 Valdez, Amanda A          10 Alamo Area-ST        1:36.63    1:32.14  
 16 Jensen, Briana N           9 Alamo Area-ST        1:37.38    1:33.39  
 17 Head, Molly J              9 Alamo Area-ST        1:36.93    1:36.04  
                  50.31     1:36.04 (45.73)                                        
 18 Brehmer, Abby R            9 AQSA-ST              1:44.99    1:36.67  
                  46.80     1:36.67 (49.87)                                        
 19 Ochoa, Sophie M            9 Alamo Area-ST        1:41.70    1:37.72  
                  46.15     1:37.72 (51.57)                                        
 20 Torres, Sophie E           9 WAVE-ST              1:48.25    1:41.10  
                  49.34     1:41.10 (51.76)                                        
 21 Su, Michelle H            10 Alamo Area-ST        1:41.68    1:43.93  
                  49.66     1:43.93 (54.27)                                        
 22 Kersey, Faith E            9 WAVE-ST              1:42.44    1:44.14  
                  50.63     1:44.14 (53.51)                                        
 23 Olivo, Audrey M            9 AQSA-ST              1:45.94    1:45.13  
 24 Townley, Daphney R         9 Alamo Area-ST        1:50.82    1:45.55  
                  50.28     1:45.55 (55.27)                                        
 25 Barickman, Sofia R         9 Alamo Area-ST        1:54.33    1:46.59  
                  53.11     1:46.59 (53.48)                                        
 26 Gallagher, Ciana A         9 Alamo Area-ST        1:55.12    1:47.34  
 27 Sibille, Hannah R         10 Alamo Area-ST        1:41.09    1:50.67  
 28 Terrones, Jaz A           10 WAVE-ST              2:09.54    1:53.21  
 29 Gillispie, Kierstyn R      9 Alamo Area-ST        1:54.62    1:53.34  
                  55.68     1:53.34 (57.66)                                        
 30 Callihan, Cassidy P        9 Alamo Area-ST        1:51.90    1:56.62  
                  59.79     1:56.62 (56.83)                                        
 31 DeHart, Lauren O           9 Alamo Area-ST        1:59.59    1:57.52  
 -- Iyinbor, Sophia A         10 Alamo Area-ST        1:41.64         DQ  
 -- Kilpatrick, Juliana E      9 Alamo Area-ST        2:02.73         DQ  
                  44.83        DQ (1:14.21)                                        
 -- Stolarczyk, Quinn A       10 WAVE-ST              2:00.55        XDQ  
 -- Romano, Nicky N           10 Alamo Area-ST        1:48.59         DQ  
 -- Purtell, Zoe A            10 Alamo Area-ST        1:33.69         DQ  
                  42.92          DQ (45.26)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vanderweele, Holly E       9 WAVE-ST              3:25.12    2:55.64  
                  42.89   2:55.64 (2:12.75)                                        
  2 Olivo, Audrey M            9 AQSA-ST              3:52.99    3:36.11  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purtell, Grace E          10 Alamo Area-ST          42.41      40.57  
  2 Luna, Surrena R           10 Alamo Area-ST          42.50      41.43  
  3 Mauldin, Carly R           9 Alamo Area-ST          42.59      41.61  
  4 Livesay, Sarah E          10 Alamo Area-ST          55.59      41.65  
  5 Villatoro, Lindsay K       9 Alamo Area-ST          43.20      42.28  
  6 Payton, Lillian K         10 Alamo Area-ST          43.36      42.68  
  7 Menz, Aubrey N            10 AQSA-ST                44.51      45.35  
  8 Carmichael, Kaylee N      10 WAVE-ST                50.79      45.82  
  9 Parnell, Haylee E          9 AQSA-ST                51.98      46.08  
 10 Iyinbor, Sophia A         10 Alamo Area-ST          51.59      46.46  
 11 Valdez, Amanda A          10 Alamo Area-ST          45.80      46.56  
 12 Brehmer, Abby R            9 AQSA-ST                47.58      46.57  
 13 Arch, Macy M              10 AQSA-ST                50.99      48.49  
 14 Townley, Dakota R         10 Alamo Area-ST          45.54      49.04  
 15 Jensen, Briana N           9 Alamo Area-ST          49.32      49.91  
 16 Mandacina, Parker R        9 Alamo Area-ST          46.22      49.94  
 17 Agosto-Sungino, Nora I    10 Alamo Area-ST        1:08.01      50.09  
 18 Solorzano, Alaina N        9 Alamo Area-ST          49.20      50.26  
 19 Fliss, Angelique L        10 Alamo Area-ST          48.56      50.37  
 20 Ochoa, Sophie M            9 Alamo Area-ST          51.94      50.43  
 21 Huerta, Averly J          10 Alamo Area-ST          52.45      50.97  
 22 Stolarczyk, Quinn A       10 WAVE-ST              1:15.55      51.33  
 23 Su, Michelle H            10 Alamo Area-ST          54.83      51.76  
 24 Hickey, Abby K            10 WAVE-ST              1:15.55      52.09  
 25 Nackos, Ella A            10 Alamo Area-ST          56.65      52.45  
 26 Townley, Daphney R         9 Alamo Area-ST          54.53      52.74  
 27 Sibille, Hannah R         10 Alamo Area-ST          53.59      53.59  
 28 Terrones, Jaz A           10 WAVE-ST                56.07      53.88  
 29 Barrus, Ella L            10 Alamo Area-ST          49.84      54.42  
 30 Jeffery, Sydney A          9 AQSA-ST                51.99      54.89  
 31 Benavides, Ava G           9 WAVE-ST                58.37      55.68  
 32 Callihan, Cassidy P        9 Alamo Area-ST        1:02.09      57.42  
 33 Kilpatrick, Juliana E      9 Alamo Area-ST        1:02.14      57.68  
 34 Barickman, Sofia R         9 Alamo Area-ST        1:05.86      57.73  
 35 DeHart, Lauren O           9 Alamo Area-ST          58.64      57.90  
 36 Kersey, Faith E            9 WAVE-ST                58.12      57.98  
 37 Boutin, Hayley M           9 Alamo Area-ST          52.57      58.71  
 38 Dorn, Carly P              9 WAVE-ST              1:05.12    1:03.77  
 39 Morast, Huntleigh N        9 WAVE-ST              1:13.12    1:07.78  
 40 Broughton, Becca C         9 WAVE-ST              1:08.52    1:09.06  
 41 Sipple, Erin E             9 WAVE-ST              1:09.71    1:10.65  
 -- Gallagher, Ciana A         9 Alamo Area-ST          49.12         DQ  
 -- Robbins, Sarah P           9 Alamo Area-ST        1:44.88         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         10 Alamo Area-ST        1:18.90    1:18.39  
                  37.86     1:18.39 (40.53)                                        
  2 Mauldin, Carly R           9 Alamo Area-ST        1:30.51    1:30.03  
                  43.83     1:30.03 (46.20)                                        
  3 Luna, Surrena R           10 Alamo Area-ST        1:30.74    1:31.49  
                  43.71     1:31.49 (47.78)                                        
  3 Purtell, Grace E          10 Alamo Area-ST        1:29.71    1:31.49  
                  44.83     1:31.49 (46.66)                                        
  5 Villatoro, Lindsay K       9 Alamo Area-ST        1:31.84    1:32.08  
                  43.99     1:32.08 (48.09)                                        
  6 Field, Sydney E            9 Alamo Area-ST        1:37.74    1:35.95  
                  45.26     1:35.95 (50.69)                                        
  7 Townley, Dakota R         10 Alamo Area-ST        1:35.62    1:37.18  
                  47.53     1:37.18 (49.65)                                        
  8 Menz, Aubrey N            10 AQSA-ST              1:47.73    1:37.26  
                  45.41     1:37.26 (51.85)                                        
  9 Christiansen, Tessa L      9 WAVE-ST              1:47.56    1:37.90  
                  47.59     1:37.90 (50.31)                                        
 10 Payton, Lillian K         10 Alamo Area-ST        1:40.65    1:38.85  
                  46.26     1:38.85 (52.59)                                        
 11 Purtell, Zoe A            10 Alamo Area-ST        1:39.39    1:40.85  
                  48.87     1:40.85 (51.98)                                        
 12 Valdez, Amanda A          10 Alamo Area-ST        1:41.06    1:41.06  
                  48.14     1:41.06 (52.92)                                        
 13 Torres, Sophie E           9 WAVE-ST              1:50.95    1:41.25  
                  48.73     1:41.25 (52.52)                                        
 14 Brehmer, Abby R            9 AQSA-ST              1:48.49    1:41.47  
                  47.07     1:41.47 (54.40)                                        
 15 Mandacina, Parker R        9 Alamo Area-ST        1:39.77    1:41.55  
                  48.77     1:41.55 (52.78)                                        
 16 Donofrio, Madison D       10 Alamo Area-ST        1:47.65    1:41.72  
                  47.48     1:41.72 (54.24)                                        
 17 Romano, Nicky N           10 Alamo Area-ST        1:59.59    1:44.55  
                  50.92     1:44.55 (53.63)                                        
 18 Solorzano, Alaina N        9 Alamo Area-ST        1:48.73    1:45.29  
                  49.45     1:45.29 (55.84)                                        
 19 Smith, Lillie A           10 Alamo Area-ST        1:48.21    1:45.78  
                  50.23     1:45.78 (55.55)                                        
 20 Carmichael, Kaylee N      10 WAVE-ST              2:03.02    1:45.82  
                  48.36     1:45.82 (57.46)                                        
 21 Iyinbor, Sophia A         10 Alamo Area-ST        1:59.21    1:46.16  
                  51.57     1:46.16 (54.59)                                        
 22 Fliss, Angelique L        10 Alamo Area-ST        2:24.07    1:52.45  
                  51.10   1:52.45 (1:01.35)                                        
 23 Su, Michelle H            10 Alamo Area-ST        1:59.48    1:53.45  
                  53.03   1:53.45 (1:00.42)                                        
 24 Zaltsman, Sarah Joy J     10 WAVE-ST              2:30.55    1:57.22  
                  55.62   1:57.22 (1:01.60)                                        
 25 Collentine, Natalie S     10 UN-ST                1:40.99    1:59.04  
                  55.17   1:59.04 (1:03.87)                                        
 26 Clark, Kaitlyn J           9 Alamo Area-ST        2:02.01    2:01.20  
                  57.64   2:01.20 (1:03.56)                                        
 27 Kersey, Faith E            9 WAVE-ST              2:30.55    2:03.19  
                  59.43   2:03.19 (1:03.76)                                        
 28 Betancourt, Therese G     10 WAVE-ST              2:30.55    2:03.49  
                1:00.08   2:03.49 (1:03.41)                                        
 29 Townley, Daphney R         9 Alamo Area-ST        1:58.21    2:04.53  
                  58.39   2:04.53 (1:06.14)                                        
 30 Kilpatrick, Juliana E      9 Alamo Area-ST        2:25.12    2:04.91  
                1:00.16   2:04.91 (1:04.75)                                        
 31 Callihan, Cassidy P        9 Alamo Area-ST        2:15.29    2:05.08  
                1:01.30   2:05.08 (1:03.78)                                        
 32 DeHart, Lauren O           9 Alamo Area-ST        2:26.94    2:06.09  
                1:01.86   2:06.09 (1:04.23)                                        
 33 Gillispie, Kierstyn R      9 Alamo Area-ST        2:07.80    2:09.30  
                1:02.59   2:09.30 (1:06.71)                                        
 34 Nwaeze, KC C              10 WAVE-ST              2:10.99    2:10.79  
                  58.58   2:10.79 (1:12.21)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Townley, Dakota R         10 Alamo Area-ST        3:35.12    3:21.94  
                  47.57     1:38.83 (51.26)     2:31.30 (52.47)     3:21.94 (50.64)
  2 Schiffelbein, Lilly K     10 AQSA-ST              3:44.99    3:32.17  
                  50.34     1:44.76 (54.42)     2:39.00 (54.24)     3:32.17 (53.17)
  3 Parnell, Haylee E          9 AQSA-ST              3:15.99    3:35.27  
                  47.92     1:42.47 (54.55)     2:39.31 (56.84)     3:35.27 (55.96)
  4 Brehmer, Abby R            9 AQSA-ST              3:42.99    3:37.83  
                  47.46     1:44.49 (57.03)     2:42.84 (58.35)     3:37.83 (54.99)
  5 Hawkins, Audrey J         10 WAVE-ST              3:58.70    3:57.66  
                  55.50   1:56.56 (1:01.06)   2:57.60 (1:01.04)   3:57.66 (1:00.06)
  6 Hickey, Abby K            10 WAVE-ST              5:00.55    4:02.26  
                  53.83   1:56.57 (1:02.74)   3:00.03 (1:03.46)   4:02.26 (1:02.23)
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         10 Alamo Area-ST          31.33      30.50  
  2 Mauldin, Carly R           9 Alamo Area-ST          33.45      32.57  
  3 Doyle, Cara G             10 WAVE-ST                35.86      34.68  
  4 Christiansen, Tessa L      9 WAVE-ST                35.20      35.73  
  5 Purtell, Grace E          10 Alamo Area-ST          36.07      36.23  
  6 Luna, Surrena R           10 Alamo Area-ST          36.16      36.27  
  7 Vanderweele, Holly E       9 WAVE-ST                38.24      36.33  
  8 Field, Sydney E            9 Alamo Area-ST          36.98      36.64  
  9 Villatoro, Lindsay K       9 Alamo Area-ST          37.65      37.50  
 10 Purtell, Zoe A            10 Alamo Area-ST          41.73      38.90  
 11 Nader, Cloe A              9 UN-ST                  39.67      39.21  
 12 Head, Molly J              9 Alamo Area-ST          38.57      39.57  
 13 Huerta, Averly J          10 Alamo Area-ST          44.35      40.33  
 14 Schiffelbein, Lilly K     10 AQSA-ST                44.19      41.90  
 15 Arch, Macy M              10 AQSA-ST                46.99      42.67  
 16 Livesay, Sarah E          10 Alamo Area-ST          50.59      44.20  
 17 Barrus, Nina M            10 Alamo Area-ST        1:08.81      44.43  
 18 Menz, Aubrey N            10 AQSA-ST                44.20      45.41  
 19 Ochoa, Sophie M            9 Alamo Area-ST          48.85      45.53  
 20 Romano, Nicky N           10 Alamo Area-ST          47.35      47.43  
 21 Nackos, Ella A            10 Alamo Area-ST        1:00.74      47.84  
 22 Carmichael, Kaylee N      10 WAVE-ST                53.96      47.85  
 23 Fliss, Angelique L        10 Alamo Area-ST          59.70      49.62  
 24 Barickman, Sofia R         9 Alamo Area-ST        1:05.21      49.89  
 25 Valdez, Amanda A          10 Alamo Area-ST          50.87      50.13  
 26 Jeffery, Sydney A          9 AQSA-ST                50.99      50.42  
 27 Su, Michelle H            10 Alamo Area-ST          53.74      51.86  
 28 Sipple, Erin E             9 WAVE-ST                53.75      51.88  
 29 Gillispie, Kierstyn R      9 Alamo Area-ST          53.10      53.74  
 30 Robbins, Sarah P           9 Alamo Area-ST        2:18.88      53.86  
 31 Dorn, Carly P              9 WAVE-ST                53.09      54.80  
 32 Kersey, Faith E            9 WAVE-ST                50.70      55.84  
 33 Callihan, Cassidy P        9 Alamo Area-ST          58.61      57.81  
 34 Broughton, Becca C         9 WAVE-ST              1:09.33      58.31  
 35 Kilpatrick, Juliana E      9 Alamo Area-ST          57.37      59.78  
 -- Barrus, Ella L            10 Alamo Area-ST        1:22.81         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         10 Alamo Area-ST        1:08.43    1:08.50  
                  31.99     1:08.50 (36.51)                                        
  2 Doyle, Cara G             10 WAVE-ST              1:25.66    1:15.51  
                  35.08     1:15.51 (40.43)                                        
  3 Luna, Surrena R           10 Alamo Area-ST        1:15.59    1:16.15  
                  34.98     1:16.15 (41.17)                                        
  4 Christiansen, Tessa L      9 WAVE-ST              1:19.61    1:19.72  
                  37.24     1:19.72 (42.48)                                        
  5 Purtell, Grace E          10 Alamo Area-ST        1:20.63    1:22.12  
                  38.36     1:22.12 (43.76)                                        
  6 Nader, Cloe A              9 UN-ST                1:30.67    1:25.29  
                  39.46     1:25.29 (45.83)                                        
  7 Field, Sydney E            9 Alamo Area-ST        1:32.95    1:31.95  
                  40.14     1:31.95 (51.81)                                        
  8 Donofrio, Madison D       10 Alamo Area-ST        1:35.30    1:33.53  
                  41.38     1:33.53 (52.15)                                        
  9 Townley, Dakota R         10 Alamo Area-ST        1:36.28    1:35.50  
                  44.78     1:35.50 (50.72)                                        
 10 Smith, Lillie A           10 Alamo Area-ST        1:40.21    1:36.57  
                  44.43     1:36.57 (52.14)                                        
 11 Purtell, Zoe A            10 Alamo Area-ST        1:37.29    1:36.58  
                  44.75     1:36.58 (51.83)                                        
 12 Arch, Macy M              10 AQSA-ST                   NT    1:37.37  
                  44.83     1:37.37 (52.54)                                        
 13 Payton, Lillian K         10 Alamo Area-ST        1:38.21    1:40.02  
                  41.22     1:40.02 (58.80)                                        
 14 Boutin, Hayley M           9 Alamo Area-ST        1:42.27    1:56.71  
                  48.80   1:56.71 (1:07.91)                                        
 15 Gillispie, Kierstyn R      9 Alamo Area-ST        2:04.84    2:00.52  
                  54.93   2:00.52 (1:05.59)                                        
 16 Kersey, Faith E            9 WAVE-ST              2:30.55    2:07.02  
                  59.81   2:07.02 (1:07.21)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         10 Alamo Area-ST        1:11.32    1:09.77  
                  32.58     1:09.77 (37.19)                                        
  2 Doyle, Cara G             10 WAVE-ST              1:26.17    1:21.65  
                  37.51     1:21.65 (44.14)                                        
  3 Payton, Lillian K         10 Alamo Area-ST        1:24.87    1:22.02  
                  36.79     1:22.02 (45.23)                                        
  4 Vanderweele, Holly E       9 WAVE-ST              1:26.42    1:22.27  
                  37.67     1:22.27 (44.60)                                        
  5 Villatoro, Lindsay K       9 Alamo Area-ST        1:25.62    1:22.71  
                  39.02     1:22.71 (43.69)                                        
  6 Townley, Dakota R         10 Alamo Area-ST        1:25.75    1:23.14  
                  38.91     1:23.14 (44.23)                                        
  7 Christiansen, Tessa L      9 WAVE-ST              1:24.01    1:24.29  
                  38.59     1:24.29 (45.70)                                        
  8 Menz, Aubrey N            10 AQSA-ST              1:41.46    1:26.22  
                  41.43     1:26.22 (44.79)                                        
  9 Purtell, Zoe A            10 Alamo Area-ST        1:26.59    1:27.79  
                  41.87     1:27.79 (45.92)                                        
 10 Fountain, Sydney K        10 WAVE-ST              1:45.99    1:31.72  
                  40.95     1:31.72 (50.77)                                        
 11 Livesay, Sarah E          10 Alamo Area-ST        2:04.59    1:32.49  
                  18.29   1:32.49 (1:14.20)                                        
 12 Brehmer, Abby R            9 AQSA-ST              1:35.35    1:34.72  
                  46.88     1:34.72 (47.84)                                        
 13 Valdez, Amanda A          10 Alamo Area-ST        1:34.72    1:35.05  
                  46.54     1:35.05 (48.51)                                        
 14 Arch, Macy M              10 AQSA-ST                   NT    1:35.99  
                  42.85     1:35.99 (53.14)                                        
 15 Carmichael, Kaylee N      10 WAVE-ST              1:45.05    1:36.85  
                  46.39     1:36.85 (50.46)                                        
 16 Boutin, Hayley M           9 Alamo Area-ST        1:32.61    1:37.36  
                  44.98     1:37.36 (52.38)                                        
 17 Torres, Sophie E           9 WAVE-ST              1:49.25    1:37.60  
                  47.71     1:37.60 (49.89)                                        
 18 Su, Michelle H            10 Alamo Area-ST        1:59.12    1:39.44  
                  46.66     1:39.44 (52.78)                                        
 19 Hickey, Abby K            10 WAVE-ST              2:30.55    1:41.58  
                  50.99     1:41.58 (50.59)                                        
 20 Sibille, Hannah R         10 Alamo Area-ST        1:37.28    1:42.15  
                  46.44     1:42.15 (55.71)                                        
 21 Iyinbor, Sophia A         10 Alamo Area-ST        2:00.21    1:43.49  
                  47.82     1:43.49 (55.67)                                        
 22 Gastol, Madison L          9 Alamo Area-ST        1:40.41    1:44.13  
                  48.66     1:44.13 (55.47)                                        
 23 Jeffery, Sydney A          9 AQSA-ST                   NT    1:45.12  
                  48.94     1:45.12 (56.18)                                        
 24 Gillispie, Kierstyn R      9 Alamo Area-ST        1:45.27    1:48.07  
                  51.55     1:48.07 (56.52)                                        
 25 Townley, Daphney R         9 Alamo Area-ST        1:49.35    1:49.42  
                  54.64     1:49.42 (54.78)                                        
 26 Morast, Huntleigh N        9 WAVE-ST              2:19.12    1:50.89  
                  51.57     1:50.89 (59.32)                                        
 27 Zaltsman, Sarah Joy J     10 WAVE-ST              2:30.55    1:54.35  
 28 Callihan, Cassidy P        9 Alamo Area-ST        1:55.54    1:55.43  
                  57.54     1:55.43 (57.89)                                        
 29 Clark, Kaitlyn J           9 Alamo Area-ST        1:50.01    1:56.42  
 30 Kilpatrick, Juliana E      9 Alamo Area-ST        1:58.97    1:57.23  
                1:00.37     1:57.23 (56.86)                                        
 -- Luna, Surrena R           10 Alamo Area-ST        1:19.30         DQ  
                  36.18          DQ (41.75)                                        
 -- Carpenter, Caroline G     10 WAVE-ST              2:30.55         DQ  
                  56.54        DQ (1:00.13)                                        
 -- Nwaeze, KC C              10 WAVE-ST              1:52.56         DQ  
                  46.99          DQ (55.72)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luna, Surrena R           10 Alamo Area-ST        2:50.76    2:43.84  
                  37.16     1:19.44 (42.28)     2:07.62 (48.18)     2:43.84 (36.22)
  2 Christiansen, Tessa L      9 WAVE-ST              2:58.11    2:48.47  
                  36.32     1:17.95 (41.63)     2:10.25 (52.30)     2:48.47 (38.22)
  3 Doyle, Cara G             10 WAVE-ST              3:00.96    2:49.94  
                  35.51     1:20.37 (44.86)     2:14.28 (53.91)     2:49.94 (35.66)
  4 Villatoro, Lindsay K       9 Alamo Area-ST        2:53.10    2:54.37  
                  37.58     1:22.83 (45.25)     2:15.93 (53.10)     2:54.37 (38.44)
  5 Vanderweele, Holly E       9 WAVE-ST              3:08.89    2:55.90  
                  38.27     1:21.87 (43.60)     2:17.75 (55.88)     2:55.90 (38.15)
  6 Donofrio, Madison D       10 Alamo Area-ST        3:16.76    2:56.55  
                  39.61     1:24.25 (44.64)     2:18.28 (54.03)     2:56.55 (38.27)
  7 Payton, Lillian K         10 Alamo Area-ST        3:08.21    2:59.43  
                  37.22     1:23.36 (46.14)     2:16.28 (52.92)     2:59.43 (43.15)
  8 Townley, Dakota R         10 Alamo Area-ST        3:07.51    3:00.58  
                  40.67     1:28.18 (47.51)     2:21.19 (53.01)     3:00.58 (39.39)
  9 Field, Sydney E            9 Alamo Area-ST        3:11.78    3:02.25  
                  39.26     1:25.97 (46.71)     2:19.54 (53.57)     3:02.25 (42.71)
 10 Mandacina, Parker R        9 Alamo Area-ST        3:13.43    3:05.86  
                  44.67     1:30.02 (45.35)     2:24.41 (54.39)     3:05.86 (41.45)
 11 Menz, Aubrey N            10 AQSA-ST              3:29.99    3:12.17  
                  44.82     1:36.41 (51.59)     2:30.15 (53.74)     3:12.17 (42.02)
 12 Morison, Sydney R         10 Alamo Area-ST        3:14.91    3:12.63  
                  41.37     1:28.21 (46.84)   2:32.10 (1:03.89)     3:12.63 (40.53)
 13 Torres, Sophie E           9 WAVE-ST              4:00.00    3:22.99  
                                1:37.83 ( )     2:32.30 (54.47)     3:22.99 (50.69)
 14 Boutin, Hayley M           9 Alamo Area-ST        3:33.29    3:36.69  
                  42.31     1:41.27 (58.96)   2:51.72 (1:10.45)     3:36.69 (44.97)
 15 Kersey, Faith E            9 WAVE-ST              5:15.55    3:43.29  
                  54.07     1:50.56 (56.49)   2:55.49 (1:04.93)     3:43.29 (47.80)
 16 Gillispie, Kierstyn R      9 Alamo Area-ST        3:55.12    3:52.99  
                  54.42     1:49.73 (55.31)   2:57.04 (1:07.31)     3:52.99 (55.95)
 17 Barrus, Nina M            10 Alamo Area-ST        2:57.59    4:01.00  
                  48.20   1:52.90 (1:04.70)   3:05.44 (1:12.54)     4:01.00 (55.56)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Paige M            12 Alamo Area-ST          28.31      27.22  
  2 Copes, Jenna E            12 Alamo Area-ST          27.35      27.65  
  3 Rudik, Ella M             12 Alamo Area-ST          27.92      28.16  
  4 Gonzalez, Belen G         12 WAVE-ST                28.69      28.18  
  5 Garcia, Regan D           12 WAVE-ST                33.38      28.41  
  6 Bermudez, Lilly Koi J     11 Alamo Area-ST          29.19      28.77  
  7 Weatherford, Vanessa B    11 WAVE-ST                30.85      28.78  
  8 Stonecipher, Jessie L     12 AQSA-ST                28.66      28.82  
  9 Donofrio, Kylie M         12 Alamo Area-ST          29.06      29.03  
 10 Makilan, Francesca P      12 Alamo Area-ST          30.30      29.12  
 11 Pangburn, Janci J         11 Alamo Area-ST          28.42      29.34  
 12 Robles Basalo, Natalia    12 Alamo Area-ST          29.16      29.45  
 13 Faux, Ava M               12 WAVE-ST                30.17      29.63  
 14 Mauldin, Gabby P          12 Alamo Area-ST          30.50      29.74  
 15 Ramos, Sarah J            12 Alamo Area-ST          50.82      29.85  
 16 Fuhrman, Hannah E         12 WAVE-ST                30.05      30.27  
 17 Frantz, Amber N           12 WAVE-ST                36.41      30.31  
 17 Zaltsman, Em N            12 WAVE-ST                31.48      30.31  
 19 Palmisano, Mary G         12 WAVE-ST                29.68      30.32  
 20 Hibbetts, Haley A         11 Alamo Area-ST          31.47      30.62  
 21 Jimenez, Isabella         12 Alamo Area-ST          31.11      30.72  
 22 Batiz, Francesca G        11 Alamo Area-ST          32.16      31.11  
 23 Malone, Morrigan M        12 Alamo Area-ST          31.48      31.58  
 24 Ashworth, Brooke E        12 Alamo Area-ST          30.91      31.76  
 25 Brehmer, Peyton M         12 AQSA-ST                34.78      32.02  
 26 Allen, Aidan M            12 WAVE-ST                36.42      32.12  
 27 Celestine, Jacinda S      11 Alamo Area-ST          32.68      32.13  
 28 Bernal, Daniella E        12 Alamo Area-ST          32.74      32.14  
 29 Boutin, Gala E            11 Alamo Area-ST          31.74      32.42  
 30 Hope, Lindsay E           11 Alamo Area-ST          34.47      32.50  
 31 Lilly, Caroline L         11 Alamo Area-ST          32.82      32.69  
 32 Lozano, Lauren O          12 WAVE-ST                34.19      32.77  
 33 Ganser, Gabi C            12 UN-ST                  31.35      33.11  
 34 Lilly, Paige E            11 Alamo Area-ST          35.52      33.50  
 35 Peck, Danielle L          12 Alamo Area-ST          34.32      33.86  
 36 Jones, Erin M             11 Alamo Area-ST          34.17      33.89  
 37 VanderWeele, Natalie J    11 WAVE-ST                35.01      33.96  
 38 Robbins, Hannah E         11 Alamo Area-ST          33.74      34.27  
 39 Jones, Chloe B            12 WAVE-ST                34.94      34.31  
 40 Smith, Abby L             11 Alamo Area-ST          36.29      34.39  
 41 Nguyen, Alina             11 Alamo Area-ST          38.57      34.62  
 42 Arguello, Mia R           11 WAVE-ST                40.73      34.65  
 43 Medellin, Mina A          11 WAVE-ST                33.62      34.67  
 44 Roecker, Emily M          12 WAVE-ST                45.99      34.68  
 45 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                  34.41      34.71  
 46 Berumen, Tatiana N        11 Alamo Area-ST          37.61      34.74  
 47 Fricke, Emma R            11 Alamo Area-ST          40.52      34.80  
 48 Myers, Brynn S            12 WAVE-ST                45.99      35.04  
 49 Echavez Corrales, Pau     11 Alamo Area-ST          44.07      35.08  
 50 Chatham, Renley C         12 WAVE-ST                45.12      35.22  
 51 Eager, Stephanie T        11 Alamo Area-ST          36.58      35.25  
 52 Gillispie, Kamryn A       12 Alamo Area-ST          35.58      36.26  
 53 Woehrle, Malia L          11 Alamo Area-ST          39.97      36.55  
 54 Pavlovsky, Kylie P        11 Alamo Area-ST          36.50      36.72  
 55 Krutko, Emma E            11 WAVE-ST                45.12      36.97  
 56 Martin Trujillo, C.J. J   11 Alamo Area-ST          36.09      37.75  
 57 Ayala, Sophia A           11 Alamo Area-ST          36.48      37.86  
 58 Kinney, Payton E          11 WAVE-ST                36.79      38.16  
 59 Arch, Delaney R           12 AQSA-ST                59.99      38.88  
 60 Almquist, Erika K         11 WAVE-ST                44.99      39.42  
 61 Knauer, Ellie M           12 WAVE-ST                40.99      40.05  
 62 Wnuk, Katelyn M           12 Alamo Area-ST          43.13      41.48  
 63 Hamilton, Sidney O        11 Alamo Area-ST          45.14      48.21  
 64 Nantawubwa, Elise E       11 Alamo Area-ST          49.01      50.44  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Paige M            12 Alamo Area-ST          59.08      59.63  
                  29.05       59.63 (30.58)                                        
  2 Garcia, Regan D           12 WAVE-ST              1:22.77    1:01.55  
                  29.63     1:01.55 (31.92)                                        
  3 Nader, lea A              12 UN-ST                1:02.52    1:01.82  
                  30.06     1:01.82 (31.76)                                        
  4 Scott, Jada A             11 Alamo Area-ST        1:01.56    1:02.11  
                  29.88     1:02.11 (32.23)                                        
  5 Gonzalez, Belen G         12 WAVE-ST              1:00.84    1:02.55  
                  29.55     1:02.55 (33.00)                                        
  6 Leal, Abigail G           12 Alamo Area-ST        1:03.77    1:03.12  
                  30.83     1:03.12 (32.29)                                        
  7 Bermudez, Lilly Koi J     11 Alamo Area-ST        1:02.08    1:03.15  
                  30.32     1:03.15 (32.83)                                        
  8 Donofrio, Kylie M         12 Alamo Area-ST        1:01.66    1:03.35  
                  30.78     1:03.35 (32.57)                                        
  9 Correa, Catie T           12 WAVE-ST              1:07.50    1:03.39  
                  30.86     1:03.39 (32.53)                                        
 10 Correa, Libby R           12 WAVE-ST              1:06.17    1:03.46  
                  31.14     1:03.46 (32.32)                                        
 11 Pangburn, Janci J         11 Alamo Area-ST        1:04.74    1:03.93  
                  31.39     1:03.93 (32.54)                                        
 12 Stonecipher, Jessie L     12 AQSA-ST              1:04.82    1:04.02  
 13 Mauldin, Gabby P          12 Alamo Area-ST        1:04.39    1:06.19  
                  32.29     1:06.19 (33.90)                                        
 14 Hibbetts, Haley A         11 Alamo Area-ST        1:07.69    1:06.34  
                  31.70     1:06.34 (34.64)                                        
 15 Frantz, Amber N           12 WAVE-ST              1:08.22    1:06.51  
                  31.31     1:06.51 (35.20)                                        
 16 Robles Basalo, Natalia    12 Alamo Area-ST        1:03.49    1:06.74  
                  31.67     1:06.74 (35.07)                                        
 17 Faux, Ava M               12 WAVE-ST              1:06.71    1:07.41  
                  31.74     1:07.41 (35.67)                                        
 18 Reaves, Katie R           12 Alamo Area-ST        1:09.46    1:07.77  
                  32.51     1:07.77 (35.26)                                        
 19 Jimenez, Isabella         12 Alamo Area-ST        1:08.54    1:07.89  
                  32.84     1:07.89 (35.05)                                        
 20 Fuhrman, Hannah E         12 WAVE-ST              1:07.14    1:08.00  
                  31.85     1:08.00 (36.15)                                        
 21 Palmisano, Mary G         12 WAVE-ST              1:08.65    1:08.26  
                  32.91     1:08.26 (35.35)                                        
 22 Ashworth, Brooke E        12 Alamo Area-ST        1:09.76    1:09.19  
                  33.86     1:09.19 (35.33)                                        
 23 Terrones, Tasha L         11 WAVE-ST              1:24.58    1:09.46  
                  32.74     1:09.46 (36.72)                                        
 24 Brehmer, Peyton M         12 AQSA-ST              1:19.99    1:10.17  
                  33.63     1:10.17 (36.54)                                        
 25 Cardon, Ciara J           11 Alamo Area-ST        1:12.95    1:10.33  
                  34.28     1:10.33 (36.05)                                        
 26 Boutin, Gala E            11 Alamo Area-ST        1:08.28    1:10.59  
                  32.95     1:10.59 (37.64)                                        
 27 Celestine, Jacinda S      11 Alamo Area-ST        1:11.41    1:10.74  
 28 Batiz, Francesca G        11 Alamo Area-ST        1:09.66    1:10.94  
                  33.70     1:10.94 (37.24)                                        
 29 Lilly, Caroline L         11 Alamo Area-ST        1:12.04    1:11.39  
                  34.52     1:11.39 (36.87)                                        
 30 Platt, Harmony R          11 Alamo Area-ST        1:14.56    1:11.66  
 31 Laechelin, Amy N          12 Alamo Area-ST        1:08.58    1:11.99  
                  34.70     1:11.99 (37.29)                                        
 32 Allen, Aidan M            12 WAVE-ST              1:25.12    1:13.11  
 33 Ramos, Sarah J            12 Alamo Area-ST        1:45.92    1:13.49  
                  33.72     1:13.49 (39.77)                                        
 34 Yaghobi, Miabella A       11 Alamo Area-ST        1:23.59    1:13.80  
 35 Frankson, Catherine G     11 WAVE-ST              1:20.99    1:14.29  
                  36.71     1:14.29 (37.58)                                        
 36 Lozano, Lauren O          12 WAVE-ST              1:23.74    1:14.46  
                  35.64     1:14.46 (38.82)                                        
 37 Bernal, Daniella E        12 Alamo Area-ST        1:11.77    1:14.82  
 38 Echavez Corrales, Pau     11 Alamo Area-ST        1:16.37    1:15.06  
                  36.49     1:15.06 (38.57)                                        
 39 Jones, Erin M             11 Alamo Area-ST        1:25.59    1:15.11  
                  35.56     1:15.11 (39.55)                                        
 40 Ganser, Gabi C            12 UN-ST                1:14.30    1:15.13  
                  38.07     1:15.13 (37.06)                                        
 41 Eager, Stephanie T        11 Alamo Area-ST        1:20.72    1:15.74  
                  35.89     1:15.74 (39.85)                                        
 42 Lania, Keona Grace Z      12 Alamo Area-ST        1:20.01    1:15.91  
 43 O'Brien, Pauline A        11 Alamo Area-ST        1:17.64    1:16.30  
                  36.87     1:16.30 (39.43)                                        
 44 Robbins, Hannah E         11 Alamo Area-ST        1:15.30    1:16.48  
                  36.89     1:16.48 (39.59)                                        
 45 Malone, Morrigan M        12 Alamo Area-ST        1:15.30    1:16.87  
                  36.98     1:16.87 (39.89)                                        
 46 Lilly, Paige E            11 Alamo Area-ST        1:14.97    1:17.46  
                  37.44     1:17.46 (40.02)                                        
 47 Chipps, Alyssa R          12 Alamo Area-ST        1:19.70    1:17.49  
 48 VanderWeele, Natalie J    11 WAVE-ST              1:16.93    1:17.58  
                  37.41     1:17.58 (40.17)                                        
 49 Roecker, Emily M          12 WAVE-ST              1:45.99    1:17.81  
                  36.01     1:17.81 (41.80)                                        
 50 Medellin, Mina A          11 WAVE-ST              1:18.66    1:17.97  
                  37.68     1:17.97 (40.29)                                        
 51 Nguyen, Alina             11 Alamo Area-ST        1:19.01    1:18.74  
                  37.12     1:18.74 (41.62)                                        
 52 Kinney, Payton E          11 WAVE-ST              1:23.93    1:20.53  
 53 Hernandez, Gabriella R    11 Alamo Area-ST        1:22.12    1:21.49  
                  39.67     1:21.49 (41.82)                                        
 54 Berumen, Tatiana N        11 Alamo Area-ST        1:31.51    1:22.05  
 55 Martin Trujillo, C.J. J   11 Alamo Area-ST        1:23.29    1:23.63  
 56 Gillispie, Kamryn A       12 Alamo Area-ST        1:19.28    1:23.68  
 57 Ayala, Sophia A           11 Alamo Area-ST        1:20.50    1:23.78  
                  38.08     1:23.78 (45.70)                                        
 58 Brewer, Chloe E           11 Alamo Area-ST        1:30.25    1:23.97  
                  40.39     1:23.97 (43.58)                                        
 59 Goff, Jessica M           12 Alamo Area-ST        1:25.62    1:24.17  
                  39.54     1:24.17 (44.63)                                        
 60 Krutko, Emma E            11 WAVE-ST              1:45.12    1:24.73  
                  39.87     1:24.73 (44.86)                                        
 61 Krystyniak, Caleigh G     11 Alamo Area-ST        1:26.42    1:25.48  
                  40.42     1:25.48 (45.06)                                        
 62 Woehrle, Malia L          11 Alamo Area-ST        1:32.78    1:25.73  
 63 Rawls, Ansley D           12 Alamo Area-ST        1:26.31    1:26.65  
                  41.15     1:26.65 (45.50)                                        
 64 Sloan, Gabbey L           12 Alamo Area-ST        1:21.27    1:27.27  
                  39.47     1:27.27 (47.80)                                        
 65 Knauer, Ellie M           12 WAVE-ST              1:40.99    1:27.62  
                  41.67     1:27.62 (45.95)                                        
 66 Pavlovsky, Kylie P        11 Alamo Area-ST        1:29.12    1:29.08  
 67 Almquist, Erika K         11 WAVE-ST              1:25.99    1:29.56  
                  43.94     1:29.56 (45.62)                                        
 68 Fletcher, Presley M       12 Alamo Area-ST        1:35.81    1:34.24  
 69 Ontiveros, Xianna L       12 Alamo Area-ST        1:39.70    1:34.46  
                  44.37     1:34.46 (50.09)                                        
 70 Hamilton, Sidney O        11 Alamo Area-ST        1:45.95    1:44.82  
                  49.19     1:44.82 (55.63)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Jada A             11 Alamo Area-ST        2:14.19    2:11.51  
                  30.58     1:04.57 (33.99)     1:38.34 (33.77)     2:11.51 (33.17)
  2 Nader, lea A              12 UN-ST                2:13.23    2:11.54  
                  30.52     1:04.37 (33.85)     1:38.37 (34.00)     2:11.54 (33.17)
  3 Correa, Libby R           12 WAVE-ST              2:20.21    2:14.23  
                  31.57     1:05.82 (34.25)     1:40.00 (34.18)     2:14.23 (34.23)
  4 Gonzalez, Belen G         12 WAVE-ST              2:14.63    2:14.64  
                  31.02     1:05.42 (34.40)     1:40.64 (35.22)     2:14.64 (34.00)
  5 Donofrio, Kylie M         12 Alamo Area-ST        2:13.53    2:15.09  
                  31.37     1:05.92 (34.55)     1:41.03 (35.11)     2:15.09 (34.06)
  6 Clark, Paige M            12 Alamo Area-ST        2:17.48    2:15.55  
                  31.02     1:05.54 (34.52)   2:15.55 (1:10.01)                    
  7 Correa, Catie T           12 WAVE-ST              2:25.32    2:16.66  
                  31.89                             1:42.85 ( )     2:16.66 (33.81)
  8 Bermudez, Lilly Koi J     11 Alamo Area-ST        2:16.93    2:17.10  
                  31.34     1:06.24 (34.90)     1:41.93 (35.69)     2:17.10 (35.17)
  9 Pangburn, Janci J         11 Alamo Area-ST        2:17.55    2:17.14  
                                1:07.33 ( )   2:17.14 (1:09.81)                    
 10 Robles Basalo, Natalia    12 Alamo Area-ST        2:21.00    2:22.48  
                  31.61     1:06.88 (35.27)     1:44.54 (37.66)     2:22.48 (37.94)
 11 Fuhrman, Hannah E         12 WAVE-ST              2:28.71    2:24.80  
                  32.64     1:09.41 (36.77)     1:47.26 (37.85)     2:24.80 (37.54)
 12 Faux, Ava M               12 WAVE-ST              2:26.89    2:25.34  
                  31.25     1:07.96 (36.71)     1:45.08 (37.12)     2:25.34 (40.26)
 13 Frantz, Amber N           12 WAVE-ST              2:33.63    2:26.14  
                  33.32     1:10.67 (37.35)     1:49.08 (38.41)     2:26.14 (37.06)
 14 Laechelin, Amy N          12 Alamo Area-ST        2:36.59    2:27.10  
                  33.89     1:11.26 (37.37)     1:50.26 (39.00)     2:27.10 (36.84)
 15 Jimenez, Isabella         12 Alamo Area-ST        2:24.79    2:28.35  
                  32.96   2:28.35 (1:55.39)                                        
 16 Ramos, Sarah J            12 Alamo Area-ST        3:54.72    2:33.30  
                  32.41                             1:51.90 ( )     2:33.30 (41.40)
 17 Ganser, Gabi C            12 UN-ST                2:39.44    2:33.48  
                                1:13.88 ( )   2:33.48 (1:19.60)                    
 18 Zaltsman, Em N            12 WAVE-ST              3:08.95    2:33.96  
                  34.87     1:13.92 (39.05)     1:54.68 (40.76)     2:33.96 (39.28)
 19 Bernal, Daniella E        12 Alamo Area-ST        2:46.99    2:39.22  
                  36.06   2:39.22 (2:03.16)                                        
 20 Smith, Abby L             11 Alamo Area-ST        2:53.16    2:41.03  
                  34.84     1:15.91 (41.07)   2:41.03 (1:25.12)                    
 21 Celestine, Jacinda S      11 Alamo Area-ST        2:35.12    2:42.84  
 22 Malone, Morrigan M        12 Alamo Area-ST        2:52.92    2:44.68  
                  37.01     1:18.88 (41.87)     2:01.84 (42.96)     2:44.68 (42.84)
 23 Outon-Gorozpe, Ceci C     12 Alamo Area-ST        4:12.22    2:45.68  
                  34.45                             2:45.84 ( )         2:45.68 ( )
 24 Medellin, Mina A          11 WAVE-ST              2:45.99    2:46.28  
                  35.19     1:18.13 (42.94)     2:04.35 (46.22)     2:46.28 (41.93)
 25 Peck, Danielle L          12 Alamo Area-ST        2:50.84    2:46.29  
                                1:19.76 ( )     2:03.86 (44.10)     2:46.29 (42.43)
 26 Arguello, Mia R           11 WAVE-ST              3:08.59    2:48.64  
                  38.63                             2:09.05 ( )     2:48.64 (39.59)
 27 Hope, Lindsay E           11 Alamo Area-ST        3:01.80    3:00.09  
                  38.71     1:24.36 (45.65)   3:00.09 (1:35.73)                    
 28 Gillispie, Kamryn A       12 Alamo Area-ST        3:04.51    3:01.79  
                                1:25.06 ( )   3:01.79 (1:36.73)                    
 29 Hamilton, Sidney O        11 Alamo Area-ST        3:49.91    3:40.78  
                  51.04     1:49.32 (58.28)     2:48.88 (59.56)     3:40.78 (51.90)
 -- Ontiveros, Xianna L       12 Alamo Area-ST        3:40.21    2:47.97  
                  44.05     1:35.79 (51.74)     2:28.73 (52.94)     2:47.97 (19.24)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nader, lea A              12 UN-ST                5:50.39    5:44.13  
                  31.21     1:05.74 (34.53)     1:40.62 (34.88)     2:15.96 (35.34)
        2:50.83 (34.87)     3:25.38 (34.55)     4:00.59 (35.21)     4:35.87 (35.28)
        5:10.98 (35.11)     5:44.13 (33.15)                                        
  2 Correa, Libby R           12 WAVE-ST              6:08.78    5:48.56  
                  32.74     1:07.88 (35.14)     1:42.95 (35.07)     2:18.34 (35.39)
        2:53.81 (35.47)     3:29.34 (35.53)     4:04.76 (35.42)     4:40.00 (35.24)
        5:15.22 (35.22)     5:48.56 (33.34)                                        
  3 Copes, Jenna E            12 Alamo Area-ST        5:47.51    5:55.07  
                  32.02     1:07.82 (35.80)     1:44.44 (36.62)     2:20.97 (36.53)
        2:57.56 (36.59)     3:33.80 (36.24)     4:10.57 (36.77)     4:47.16 (36.59)
        5:22.69 (35.53)     5:55.07 (32.38)                                        
  4 Correa, Catie T           12 WAVE-ST              6:21.99    5:55.86  
                  32.43                                                 2:21.79 ( )
        2:57.89 (36.10)     3:33.96 (36.07)     4:10.04 (36.08)   5:21.81 (1:11.77)
        5:55.86 (34.05)                                                            
  5 Bermudez, Lilly Koi J     11 Alamo Area-ST        5:40.69    6:08.59  
                  32.76     1:09.14 (36.38)     1:46.75 (37.61)     2:24.14 (37.39)
        3:02.00 (37.86)     3:39.60 (37.60)     4:17.46 (37.86)     4:55.72 (38.26)
        5:33.07 (37.35)     6:08.59 (35.52)                                        
  6 Scott, Jada A             11 Alamo Area-ST        6:09.35    6:09.07  
                  31.80     1:06.85 (35.05)     1:43.41 (36.56)     2:20.64 (37.23)
        2:57.85 (37.21)     3:35.00 (37.15)     4:13.82 (38.82)     4:53.53 (39.71)
        5:32.79 (39.26)     6:09.07 (36.28)                                        
  7 Leal, Abigail G           12 Alamo Area-ST        6:36.22    6:14.26  
                  33.83     1:10.92 (37.09)     1:48.23 (37.31)     2:26.78 (38.55)
        3:05.47 (38.69)     3:43.51 (38.04)     4:21.89 (38.38)     5:00.01 (38.12)
        5:38.39 (38.38)     6:14.26 (35.87)                                        
  8 Faux, Ava M               12 WAVE-ST              6:20.99    6:22.43  
                  33.41     1:09.65 (36.24)                                        
                                                                        5:05.02 ( )
      6:22.43 (1:17.41)                                                            
  9 Nguyen, Theresa T         12 Alamo Area-ST        7:29.91    6:28.51  
                1:13.28                             3:12.67 ( )                    
            3:52.49 ( )     4:32.11 (39.62)                                        
            5:50.55 ( )     6:28.51 (37.96)                                        
 10 Cardon, Ciara J           11 Alamo Area-ST        6:40.53    6:36.63  
                  36.17     1:16.07 (39.90)     1:56.67 (40.60)     2:36.98 (40.31)
        3:17.45 (40.47)     3:58.13 (40.68)     4:38.97 (40.84)     5:19.00 (40.03)
        5:58.85 (39.85)     6:36.63 (37.78)                                        
 11 Frantz, Amber N           12 WAVE-ST              7:00.99    6:39.49  
                  34.87     1:14.03 (39.16)     1:54.46 (40.43)     2:36.16 (41.70)
        3:16.93 (40.77)     3:57.71 (40.78)     4:39.74 (42.03)     5:20.64 (40.90)
        6:01.55 (40.91)     6:39.49 (37.94)                                        
 12 Weatherford, Vanessa B    11 WAVE-ST              6:51.47    6:49.50  
                  36.10     1:17.32 (41.22)                                        
                                4:05.56 ( )                             5:29.56 ( )
      6:49.50 (1:19.94)                                                            
 13 Lilly, Caroline L         11 Alamo Area-ST        7:15.98    7:00.66  
                  39.54     1:22.60 (43.06)     2:05.52 (42.92)     2:48.48 (42.96)
        3:31.29 (42.81)     4:14.25 (42.96)     4:57.17 (42.92)     5:39.42 (42.25)
        6:20.72 (41.30)     7:00.66 (39.94)                                        
 14 Lilly, Paige E            11 Alamo Area-ST        7:28.41    7:05.38  
                1:22.97     2:06.85 (43.88)                                        
            3:34.35 ( )     4:17.48 (43.13)     4:59.81 (42.33)     5:42.22 (42.41)
        6:24.98 (42.76)     7:05.38 (40.40)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            12 Alamo Area-ST          32.62      32.24  
  2 Garcia, Regan D           12 WAVE-ST                42.03      32.85  
  3 Makilan, Francesca P      12 Alamo Area-ST          33.38      33.12  
  4 Mauldin, Gabby P          12 Alamo Area-ST          32.95      33.67  
  5 Faux, Ava M               12 WAVE-ST                34.76      33.70  
  6 Bermudez, Lilly Koi J     11 Alamo Area-ST          38.38      33.93  
  7 Stonecipher, Jessie L     12 AQSA-ST                34.99      34.25  
  8 Robles Basalo, Natalia    12 Alamo Area-ST          35.58      34.87  
  9 Palmisano, Mary G         12 WAVE-ST                36.04      35.29  
 10 Boutin, Gala E            11 Alamo Area-ST          34.94      35.55  
 11 Hibbetts, Haley A         11 Alamo Area-ST          35.52      35.71  
 12 Celestine, Jacinda S      11 Alamo Area-ST          38.10      36.90  
 12 Zaltsman, Em N            12 WAVE-ST                38.00      36.90  
 14 Malone, Morrigan M        12 Alamo Area-ST          36.64      37.40  
 15 Ramos, Sarah J            12 Alamo Area-ST        1:06.82      37.60  
 16 Allen, Aidan M            12 WAVE-ST                45.65      38.22  
 17 Outon-Gorozpe, Ceci C     12 Alamo Area-ST          43.73      39.31  
 18 Gillispie, Kamryn A       12 Alamo Area-ST          39.72      39.32  
 19 Batiz, Francesca G        11 Alamo Area-ST          40.39      39.77  
 20 Fricke, Emma R            11 Alamo Area-ST          40.42      39.79  
 21 Lilly, Paige E            11 Alamo Area-ST          39.56      40.17  
 22 Yaghobi, Miabella A       11 Alamo Area-ST          41.69      40.18  
 23 Jones, Chloe B            12 WAVE-ST                44.74      40.56  
 24 Roecker, Emily M          12 WAVE-ST                50.99      40.66  
 25 Medellin, Mina A          11 WAVE-ST                43.64      40.90  
 26 Hope, Lindsay E           11 Alamo Area-ST          43.15      42.00  
 27 Lozano, Lauren O          12 WAVE-ST                41.47      42.25  
 28 Eager, Stephanie T        11 Alamo Area-ST          42.56      42.58  
 29 Abbott, Kylee B           11 Alamo Area-ST             NT      42.86  
 30 Krutko, Emma E            11 WAVE-ST                52.12      43.36  
 31 Krystyniak, Caleigh G     11 Alamo Area-ST          46.18      44.66  
 32 Chatham, Renley C         12 WAVE-ST                58.12      44.70  
 33 Almquist, Erika K         11 WAVE-ST                47.99      45.89  
 34 Arch, Delaney R           12 AQSA-ST                59.99      46.06  
 35 Pavlovsky, Kylie P        11 Alamo Area-ST          46.74      46.53  
 36 Knauer, Ellie M           12 WAVE-ST                45.99      48.55  
 37 Wnuk, Katelyn M           12 Alamo Area-ST          53.38      51.97  
 38 Hamilton, Sidney O        11 Alamo Area-ST          50.47      53.64  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Jada A             11 Alamo Area-ST        1:05.78    1:06.79  
                  32.42     1:06.79 (34.37)                                        
  2 Gonzalez, Belen G         12 WAVE-ST              1:11.49    1:09.30  
                  33.20     1:09.30 (36.10)                                        
  3 Clark, Paige M            12 Alamo Area-ST        1:12.83    1:09.57  
                  34.36     1:09.57 (35.21)                                        
  4 Copes, Jenna E            12 Alamo Area-ST        1:11.57    1:09.59  
                  33.66     1:09.59 (35.93)                                        
  5 Mauldin, Gabby P          12 Alamo Area-ST        1:13.65    1:10.87  
                  35.13     1:10.87 (35.74)                                        
  6 Garcia, Regan D           12 WAVE-ST              1:20.99    1:11.08  
                  35.26     1:11.08 (35.82)                                        
  7 Nader, lea A              12 UN-ST                1:12.72    1:11.99  
                  35.42     1:11.99 (36.57)                                        
  8 Correa, Catie T           12 WAVE-ST              1:15.48    1:12.02  
                  35.38     1:12.02 (36.64)                                        
  9 Donofrio, Kylie M         12 Alamo Area-ST        1:06.75    1:12.06  
                  35.71     1:12.06 (36.35)                                        
 10 Faux, Ava M               12 WAVE-ST              1:15.79    1:13.11  
                  35.44     1:13.11 (37.67)                                        
 11 Correa, Libby R           12 WAVE-ST              1:19.17    1:13.44  
                  36.20     1:13.44 (37.24)                                        
 12 Bermudez, Lilly Koi J     11 Alamo Area-ST        1:17.29    1:13.83  
                  35.90     1:13.83 (37.93)                                        
 13 Nguyen, Theresa T         12 Alamo Area-ST        1:12.15    1:13.98  
                  36.18     1:13.98 (37.80)                                        
 14 Leal, Abigail G           12 Alamo Area-ST        1:13.88    1:14.17  
                  36.00     1:14.17 (38.17)                                        
 15 Robles Basalo, Natalia    12 Alamo Area-ST        1:16.27    1:16.42  
 16 Boutin, Gala E            11 Alamo Area-ST        1:17.42    1:16.53  
                  37.64     1:16.53 (38.89)                                        
 17 Fuhrman, Hannah E         12 WAVE-ST              1:22.74    1:16.83  
                  37.26     1:16.83 (39.57)                                        
 18 Laechelin, Amy N          12 Alamo Area-ST        1:17.43    1:17.77  
 19 Ramos, Sarah J            12 Alamo Area-ST        2:42.32    1:18.92  
                  38.46     1:18.92 (40.46)                                        
 20 Reaves, Katie R           12 Alamo Area-ST        1:19.20    1:19.44  
 21 Jimenez, Isabella         12 Alamo Area-ST        1:23.60    1:20.72  
                  39.46     1:20.72 (41.26)                                        
 22 Ganser, Gabi C            12 UN-ST                1:24.72    1:21.89  
 23 Lania, Keona Grace Z      12 Alamo Area-ST        1:30.01    1:23.66  
 24 Bernal, Daniella E        12 Alamo Area-ST        1:24.88    1:24.06  
 25 Celestine, Jacinda S      11 Alamo Area-ST        1:25.18    1:24.18  
 26 Lilly, Paige E            11 Alamo Area-ST        1:25.64    1:24.62  
                  41.38     1:24.62 (43.24)                                        
 27 Frantz, Amber N           12 WAVE-ST              1:25.15    1:24.91  
                  40.03     1:24.91 (44.88)                                        
 28 Oates, Gracie L           12 Alamo Area-ST        1:44.28    1:25.28  
 29 Arguello, Mia R           11 WAVE-ST              1:39.06    1:25.65  
 30 Gillispie, Kamryn A       12 Alamo Area-ST        1:24.23    1:25.74  
 31 Echavez Corrales, Pau     11 Alamo Area-ST        2:03.69    1:25.87  
 32 Lilly, Caroline L         11 Alamo Area-ST        1:25.08    1:26.05  
                  43.92     1:26.05 (42.13)                                        
 33 Robbins, Hannah E         11 Alamo Area-ST        1:35.59    1:26.29  
                  42.09     1:26.29 (44.20)                                        
 34 Platt, Harmony R          11 Alamo Area-ST        1:28.59    1:26.92  
 35 Malone, Morrigan M        12 Alamo Area-ST        1:27.01    1:27.24  
 36 O'Brien, Pauline A        11 Alamo Area-ST        1:29.27    1:27.47  
                  43.39     1:27.47 (44.08)                                        
 37 Eager, Stephanie T        11 Alamo Area-ST        1:40.43    1:28.69  
                  42.88     1:28.69 (45.81)                                        
 38 Chipps, Alyssa R          12 Alamo Area-ST        1:35.66    1:29.57  
 39 Medellin, Mina A          11 WAVE-ST              2:10.99    1:29.92  
                  42.78     1:29.92 (47.14)                                        
 40 Goff, Jessica M           12 Alamo Area-ST        2:09.39    1:30.89  
                  41.74     1:30.89 (49.15)                                        
 41 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                1:25.71    1:31.33  
 42 Lozano, Lauren O          12 WAVE-ST              1:30.99    1:32.13  
                  44.28     1:32.13 (47.85)                                        
 43 Ayala, Sophia A           11 Alamo Area-ST        2:08.94    1:33.79  
 44 Brewer, Chloe E           11 Alamo Area-ST        1:38.30    1:34.22  
                  45.98     1:34.22 (48.24)                                        
 45 Hernandez, Gabriella R    11 Alamo Area-ST        1:36.02    1:34.32  
                  45.81     1:34.32 (48.51)                                        
 46 Sloan, Gabbey L           12 Alamo Area-ST        1:38.89    1:37.19  
                  44.98     1:37.19 (52.21)                                        
 47 Krutko, Emma E            11 WAVE-ST              1:55.12    1:37.32  
                  46.06     1:37.32 (51.26)                                        
 48 Woehrle, Malia L          11 Alamo Area-ST        1:38.45    1:39.92  
 49 Pavlovsky, Kylie P        11 Alamo Area-ST        1:42.20    1:47.88  
 50 Fletcher, Presley M       12 Alamo Area-ST        1:49.76    1:48.35  
                  51.61     1:48.35 (56.74)                                        
 51 Ontiveros, Xianna L       12 Alamo Area-ST        2:20.21    1:51.18  
                  52.86     1:51.18 (58.32)                                        
 52 Maldonado, Amani R        11 Alamo Area-ST        2:08.59    1:52.02  
 -- Hamilton, Sidney O        11 Alamo Area-ST        1:46.45         DQ  
 -- Jones, Erin M             11 Alamo Area-ST        1:38.59         DQ  
 -- Almquist, Erika K         11 WAVE-ST              1:35.99         DQ  
                  47.56          DQ (51.49)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donofrio, Kylie M         12 Alamo Area-ST        2:28.33    2:26.41  
                  34.50     1:11.52 (37.02)     1:49.29 (37.77)     2:26.41 (37.12)
  2 Clark, Paige M            12 Alamo Area-ST        2:34.06    2:29.21  
                  36.00     1:13.86 (37.86)     1:51.99 (38.13)     2:29.21 (37.22)
  3 Nader, lea A              12 UN-ST                2:33.10    2:29.82  
                  35.10     1:13.08 (37.98)     1:52.63 (39.55)     2:29.82 (37.19)
  4 Copes, Jenna E            12 Alamo Area-ST        2:31.61    2:31.13  
                  35.48     1:14.17 (38.69)     1:53.79 (39.62)     2:31.13 (37.34)
  5 Robles Basalo, Natalia    12 Alamo Area-ST        2:49.22    2:43.47  
                  39.40     1:21.99 (42.59)   2:43.47 (1:21.48)                    
  6 Frantz, Amber N           12 WAVE-ST              3:18.75    2:56.94  
                  41.56     1:27.67 (46.11)     2:13.22 (45.55)     2:56.94 (43.72)
  7 Lilly, Caroline L         11 Alamo Area-ST        3:01.33    2:58.17  
                  45.16     1:29.74 (44.58)     2:15.70 (45.96)     2:58.17 (42.47)
  8 Smith, Abby L             11 Alamo Area-ST        3:00.21    2:58.20  
                  42.22     1:27.59 (45.37)     2:13.30 (45.71)     2:58.20 (44.90)
 -- Boutin, Gala E            11 Alamo Area-ST        2:43.69         DQ  
                  40.60     1:23.14 (42.54)     2:05.33 (42.19)          DQ (40.06)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rudik, Ella M             12 Alamo Area-ST          34.43      35.92  
  2 Makilan, Francesca P      12 Alamo Area-ST          36.87      36.39  
  3 Bermudez, Lilly Koi J     11 Alamo Area-ST          37.54      36.52  
  4 Copes, Jenna E            12 Alamo Area-ST          38.85      39.10  
  5 Pangburn, Janci J         11 Alamo Area-ST          40.59      39.44  
  6 Batiz, Francesca G        11 Alamo Area-ST          40.73      39.56  
  7 Jones, Chloe B            12 WAVE-ST                43.32      39.62  
  8 Hibbetts, Haley A         11 Alamo Area-ST          41.56      39.95  
  9 Stonecipher, Jessie L     12 AQSA-ST                44.46      40.04  
 10 Palmisano, Mary G         12 WAVE-ST                44.85      41.11  
 11 Faux, Ava M               12 WAVE-ST                43.82      41.23  
 12 Sloan, Gabbey L           12 Alamo Area-ST          41.62      41.62  
 13 Ramos, Sarah J            12 Alamo Area-ST        1:32.62      42.71  
 14 Arguello, Mia R           11 WAVE-ST                48.63      42.86  
 15 Lozano, Lauren O          12 WAVE-ST                45.65      43.13  
 16 Chipps, Alyssa R          12 Alamo Area-ST          44.76      43.47  
 17 Allen, Aidan M            12 WAVE-ST                49.64      43.51  
 18 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                  44.91      45.13  
 19 O'Brien, Pauline A        11 Alamo Area-ST          46.21      45.37  
 20 Nguyen, Alina             11 Alamo Area-ST          53.12      45.52  
 21 Robbins, Hannah E         11 Alamo Area-ST          45.59      45.62  
 22 Lilly, Paige E            11 Alamo Area-ST          44.46      45.68  
 23 Roecker, Emily M          12 WAVE-ST              1:00.99      46.35  
 24 VanderWeele, Natalie J    11 WAVE-ST                48.28      46.96  
 25 Brewer, Chloe E           11 Alamo Area-ST          51.74      47.05  
 26 Oates, Gracie L           12 Alamo Area-ST          50.18      47.25  
 27 Woehrle, Malia L          11 Alamo Area-ST          54.31      47.33  
 28 Rawls, Ansley D           12 Alamo Area-ST          49.52      47.74  
 29 Barnes, Skylar A          12 Alamo Area-ST          46.01      48.55  
 30 Martin Trujillo, C.J. J   11 Alamo Area-ST          50.16      48.66  
 31 Krystyniak, Caleigh G     11 Alamo Area-ST          46.19      48.78  
 32 Pavlovsky, Kylie P        11 Alamo Area-ST          48.04      48.96  
 33 Fricke, Emma R            11 Alamo Area-ST          53.49      49.01  
 34 Myers, Brynn S            12 WAVE-ST              1:00.99      49.37  
 35 Hernandez, Gabriella R    11 Alamo Area-ST          50.12      49.59  
 36 Gillispie, Kamryn A       12 Alamo Area-ST          48.99      50.02  
 37 Maldonado, Amani R        11 Alamo Area-ST        1:08.89      51.36  
 38 Krutko, Emma E            11 WAVE-ST                57.12      52.34  
 39 Almquist, Erika K         11 WAVE-ST                53.99      52.80  
 40 Hamilton, Sidney O        11 Alamo Area-ST          53.14      53.33  
 41 Fletcher, Presley M       12 Alamo Area-ST        1:07.87    1:03.56  
 -- Goff, Jessica M           12 Alamo Area-ST          50.41         DQ  
 -- Knauer, Ellie M           12 WAVE-ST                55.99         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rudik, Ella M             12 Alamo Area-ST        1:15.56    1:16.97  
                  37.07     1:16.97 (39.90)                                        
  2 Romine, Maren K           12 Alamo Area-ST        1:23.22    1:19.18  
                  37.84     1:19.18 (41.34)                                        
  3 Scott, Jada A             11 Alamo Area-ST        1:22.05    1:19.75  
                  38.21     1:19.75 (41.54)                                        
  4 Bermudez, Lilly Koi J     11 Alamo Area-ST        1:20.80    1:21.97  
                  39.38     1:21.97 (42.59)                                        
  5 Leal, Abigail G           12 Alamo Area-ST        1:23.45    1:22.80  
                  39.90     1:22.80 (42.90)                                        
  6 Fuhrman, Hannah E         12 WAVE-ST              1:25.70    1:24.98  
                  39.96     1:24.98 (45.02)                                        
  7 Brehmer, Peyton M         12 AQSA-ST              1:37.49    1:27.87  
                  41.74     1:27.87 (46.13)                                        
  8 Stonecipher, Jessie L     12 AQSA-ST              1:29.91    1:28.58  
                  41.44     1:28.58 (47.14)                                        
  9 Copes, Jenna E            12 Alamo Area-ST        1:25.86    1:28.86  
                  42.48     1:28.86 (46.38)                                        
 10 Jimenez, Isabella         12 Alamo Area-ST        1:28.35    1:29.47  
                  42.49     1:29.47 (46.98)                                        
 11 Faux, Ava M               12 WAVE-ST              1:33.96    1:29.63  
                  41.60     1:29.63 (48.03)                                        
 12 Correa, Catie T           12 WAVE-ST              1:30.89    1:30.11  
                  43.09     1:30.11 (47.02)                                        
 13 Correa, Libby R           12 WAVE-ST              1:29.66    1:30.17  
                  43.20     1:30.17 (46.97)                                        
 14 Batiz, Francesca G        11 Alamo Area-ST        1:29.28    1:30.20  
                  42.01     1:30.20 (48.19)                                        
 15 Jones, Chloe B            12 WAVE-ST              1:35.53    1:30.87  
                  42.54     1:30.87 (48.33)                                        
 16 Zaltsman, Em N            12 WAVE-ST              1:42.32    1:31.87  
                  43.49     1:31.87 (48.38)                                        
 17 Weatherford, Vanessa B    11 WAVE-ST              1:33.25    1:32.05  
                  43.69     1:32.05 (48.36)                                        
 18 Arguello, Mia R           11 WAVE-ST              1:43.06    1:32.23  
                  44.27     1:32.23 (47.96)                                        
 19 Ashworth, Brooke E        12 Alamo Area-ST        1:31.09    1:32.70  
                  43.43     1:32.70 (49.27)                                        
 20 Palmisano, Mary G         12 WAVE-ST                   NT    1:32.94  
                  43.88     1:32.94 (49.06)                                        
 21 Peck, Danielle L          12 Alamo Area-ST        1:33.16    1:33.90  
                  44.62     1:33.90 (49.28)                                        
 22 Laechelin, Amy N          12 Alamo Area-ST        1:39.71    1:34.04  
                  44.70     1:34.04 (49.34)                                        
 23 Ramos, Sarah J            12 Alamo Area-ST        2:59.12    1:34.62  
                  42.84     1:34.62 (51.78)                                        
 24 Robbins, Hannah E         11 Alamo Area-ST        1:54.19    1:35.65  
                  45.59     1:35.65 (50.06)                                        
 25 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                1:36.00    1:37.47  
                  45.66     1:37.47 (51.81)                                        
 26 Lilly, Paige E            11 Alamo Area-ST        1:38.23    1:37.85  
                  46.66     1:37.85 (51.19)                                        
 27 VanderWeele, Natalie J    11 WAVE-ST              1:46.86    1:38.63  
                  47.74     1:38.63 (50.89)                                        
 28 Lilly, Caroline L         11 Alamo Area-ST        1:49.76    1:38.67  
                  46.84     1:38.67 (51.83)                                        
 29 Hope, Lindsay E           11 Alamo Area-ST        1:46.30    1:39.51  
                  48.23     1:39.51 (51.28)                                        
 30 Nguyen, Alina             11 Alamo Area-ST        2:00.26    1:40.31  
                  47.46     1:40.31 (52.85)                                        
 31 Martin Trujillo, C.J. J   11 Alamo Area-ST        1:46.60    1:41.46  
                  47.61     1:41.46 (53.85)                                        
 32 Outon-Gorozpe, Ceci C     12 Alamo Area-ST        1:47.92    1:42.15  
                  46.63     1:42.15 (55.52)                                        
 33 Medellin, Mina A          11 WAVE-ST              2:05.99    1:42.16  
                  48.65     1:42.16 (53.51)                                        
 34 Echavez Corrales, Pau     11 Alamo Area-ST        1:55.59    1:42.34  
                  47.47     1:42.34 (54.87)                                        
 35 Malone, Morrigan M        12 Alamo Area-ST        1:46.26    1:44.50  
                  49.40     1:44.50 (55.10)                                        
 36 Woehrle, Malia L          11 Alamo Area-ST        1:54.61    1:46.02  
                  50.61     1:46.02 (55.41)                                        
 37 Bernal, Daniella E        12 Alamo Area-ST        1:44.19    1:46.34  
                  50.41     1:46.34 (55.93)                                        
 38 Ayala, Sophia A           11 Alamo Area-ST        2:08.59    1:47.49  
                  50.91     1:47.49 (56.58)                                        
 39 Krystyniak, Caleigh G     11 Alamo Area-ST        1:44.88    1:47.94  
                  50.28     1:47.94 (57.66)                                        
 40 Berumen, Tatiana N        11 Alamo Area-ST        1:52.29    1:48.25  
                  50.30     1:48.25 (57.95)                                        
 41 Abbott, Kylee B           11 Alamo Area-ST             NT    1:49.03  
                  54.17     1:49.03 (54.86)                                        
 42 Yaghobi, Miabella A       11 Alamo Area-ST        1:52.59    1:49.45  
                  51.31     1:49.45 (58.14)                                        
 43 Eager, Stephanie T        11 Alamo Area-ST        1:46.52    1:50.65  
                  53.94     1:50.65 (56.71)                                        
 44 Pavlovsky, Kylie P        11 Alamo Area-ST        1:53.73    1:52.66  
                  52.85     1:52.66 (59.81)                                        
 45 Wnuk, Katelyn M           12 Alamo Area-ST        2:01.72    1:56.32  
                  54.58   1:56.32 (1:01.74)                                        
 46 Almquist, Erika K         11 WAVE-ST              1:58.99    1:57.26  
                  56.37   1:57.26 (1:00.89)                                        
 47 Hamilton, Sidney O        11 Alamo Area-ST        1:58.11    1:57.84  
                  55.66   1:57.84 (1:02.18)                                        
 48 Knauer, Ellie M           12 WAVE-ST              2:05.99    2:17.24  
                1:05.97   2:17.24 (1:11.27)                                        
 49 Ontiveros, Xianna L       12 Alamo Area-ST        2:30.21    2:29.24  
                1:07.79   2:29.24 (1:21.45)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rudik, Ella M             12 Alamo Area-ST        2:50.92    2:45.57  
                  38.89     1:21.25 (42.36)     2:04.15 (42.90)     2:45.57 (41.42)
  2 Romine, Maren K           12 Alamo Area-ST        2:45.69    2:47.18  
                  39.06     1:21.69 (42.63)     2:05.03 (43.34)     2:47.18 (42.15)
  3 Bahr, Kaylee M            12 Alamo Area-ST        2:52.33    2:54.74  
                  40.97     1:25.59 (44.62)     2:10.55 (44.96)     2:54.74 (44.19)
  4 Fuhrman, Hannah E         12 WAVE-ST              3:06.35    2:58.44  
                  41.29     1:26.44 (45.15)     2:12.37 (45.93)     2:58.44 (46.07)
  5 Copes, Jenna E            12 Alamo Area-ST        3:00.25    3:05.52  
                  42.05     1:29.37 (47.32)     2:17.84 (48.47)     3:05.52 (47.68)
  6 Brehmer, Peyton M         12 AQSA-ST              3:28.99    3:12.09  
                  42.72     1:31.08 (48.36)     2:21.89 (50.81)     3:12.09 (50.20)
  7 Robles Basalo, Natalia    12 Alamo Area-ST        3:14.20    3:15.54  
                  43.01     1:33.05 (50.04)     2:24.63 (51.58)     3:15.54 (50.91)
  8 Ashworth, Brooke E        12 Alamo Area-ST        3:17.00    3:17.60  
                  44.56     1:34.39 (49.83)     2:26.41 (52.02)     3:17.60 (51.19)
  9 Nguyen, Alina             11 Alamo Area-ST        3:49.01    3:28.51  
                  48.38     1:42.04 (53.66)     2:36.28 (54.24)     3:28.51 (52.23)
 10 Chipps, Alyssa R          12 Alamo Area-ST        5:32.12    3:30.50  
                  48.36     1:40.66 (52.30)     2:34.99 (54.33)     3:30.50 (55.51)
 11 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                3:34.55    3:35.25  
                  48.16     1:43.16 (55.00)     2:40.24 (57.08)     3:35.25 (55.01)
 12 Malone, Morrigan M        12 Alamo Area-ST        5:55.92    3:41.17  
                  50.21     1:47.11 (56.90)     2:44.96 (57.85)     3:41.17 (56.21)
 13 VanderWeele, Natalie J    11 WAVE-ST              4:01.12    3:42.34  
                  51.57     1:50.20 (58.63)     2:45.94 (55.74)     3:42.34 (56.40)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Kaylee M            12 Alamo Area-ST          30.76      30.18  
  2 Garcia, Regan D           12 WAVE-ST                38.50      31.56  
  3 Stonecipher, Jessie L     12 AQSA-ST                33.87      32.44  
  4 Ramos, Sarah J            12 Alamo Area-ST        1:09.42      33.30  
  5 Weatherford, Vanessa B    11 WAVE-ST                34.50      33.96  
  6 Hibbetts, Haley A         11 Alamo Area-ST          35.71      34.19  
  7 Jimenez, Isabella         12 Alamo Area-ST          40.03      34.78  
  8 Palmisano, Mary G         12 WAVE-ST                35.66      35.36  
  9 Frankson, Catherine G     11 WAVE-ST                58.99      35.65  
 10 Boutin, Gala E            11 Alamo Area-ST          35.84      35.86  
 11 Laechelin, Amy N          12 Alamo Area-ST          36.46      36.14  
 12 Batiz, Francesca G        11 Alamo Area-ST          36.39      36.27  
 13 Celestine, Jacinda S      11 Alamo Area-ST          37.03      36.54  
 14 Lozano, Lauren O          12 WAVE-ST                37.44      36.86  
 15 Lilly, Caroline L         11 Alamo Area-ST          39.26      37.59  
 16 Nguyen, Alina             11 Alamo Area-ST          47.01      37.83  
 17 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                  38.52      38.71  
 18 Ganser, Gabi C            12 UN-ST                  39.31      38.80  
 19 Ayala, Sophia A           11 Alamo Area-ST          44.70      39.12  
 20 Oates, Gracie L           12 Alamo Area-ST          37.08      39.82  
 21 Jones, Erin M             11 Alamo Area-ST          40.59      39.83  
 22 Medellin, Mina A          11 WAVE-ST                42.75      40.10  
 23 Echavez Corrales, Pau     11 Alamo Area-ST          41.99      40.30  
 24 Roecker, Emily M          12 WAVE-ST              1:00.99      41.35  
 25 Myers, Brynn S            12 WAVE-ST              1:00.99      41.53  
 26 Yaghobi, Miabella A       11 Alamo Area-ST          55.59      42.74  
 27 Gillispie, Kamryn A       12 Alamo Area-ST          41.95      42.96  
 28 Kinney, Payton E          11 WAVE-ST                56.33      43.24  
 29 Brewer, Chloe E           11 Alamo Area-ST          51.47      44.45  
 30 Martin Trujillo, C.J. J   11 Alamo Area-ST          43.53      44.46  
 31 Eager, Stephanie T        11 Alamo Area-ST          44.62      46.47  
 32 O'Brien, Pauline A        11 Alamo Area-ST          51.53      46.58  
 33 Hernandez, Gabriella R    11 Alamo Area-ST          46.49      47.54  
 34 Krystyniak, Caleigh G     11 Alamo Area-ST          52.30      50.56  
 35 Sloan, Gabbey L           12 Alamo Area-ST          43.51      52.52  
 36 Knauer, Ellie M           12 WAVE-ST                50.99      52.94  
 37 Fletcher, Presley M       12 Alamo Area-ST        1:36.82      55.28  
 38 Goff, Jessica M           12 Alamo Area-ST          53.12      55.51  
 39 Hamilton, Sidney O        11 Alamo Area-ST          53.71      57.85  
 40 Ontiveros, Xianna L       12 Alamo Area-ST        1:20.21    1:02.73  
 -- Jones, Chloe B            12 WAVE-ST                45.87         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romine, Maren K           12 Alamo Area-ST        1:05.22    1:05.12  
                  30.39     1:05.12 (34.73)                                        
  2 Nader, lea A              12 UN-ST                1:09.31    1:09.68  
                  32.84     1:09.68 (36.84)                                        
  3 Correa, Libby R           12 WAVE-ST              1:18.40    1:10.53  
                  33.53     1:10.53 (37.00)                                        
  4 Garcia, Regan D           12 WAVE-ST              1:20.99    1:11.28  
                  34.34     1:11.28 (36.94)                                        
  5 Scott, Jada A             11 Alamo Area-ST        1:09.48    1:11.45  
                  32.21     1:11.45 (39.24)                                        
  6 Rudik, Ella M             12 Alamo Area-ST        1:19.57    1:11.75  
                  33.32     1:11.75 (38.43)                                        
  7 Correa, Catie T           12 WAVE-ST              1:18.68    1:14.83  
                  35.34     1:14.83 (39.49)                                        
  8 Weatherford, Vanessa B    11 WAVE-ST              1:31.03    1:15.11  
                  35.08     1:15.11 (40.03)                                        
  9 Leal, Abigail G           12 Alamo Area-ST        1:17.58    1:15.94  
                  35.17     1:15.94 (40.77)                                        
 10 Stonecipher, Jessie L     12 AQSA-ST              1:22.01    1:17.81  
                  34.96     1:17.81 (42.85)                                        
 11 Jimenez, Isabella         12 Alamo Area-ST        1:29.27    1:21.65  
                  38.54     1:21.65 (43.11)                                        
 12 Laechelin, Amy N          12 Alamo Area-ST        1:24.58    1:22.58  
                  38.88     1:22.58 (43.70)                                        
 13 Ashworth, Brooke E        12 Alamo Area-ST        1:26.64    1:22.59  
                  37.27     1:22.59 (45.32)                                        
 14 Brehmer, Peyton M         12 AQSA-ST              1:30.99    1:22.71  
                  37.96     1:22.71 (44.75)                                        
 15 Nguyen, Alina             11 Alamo Area-ST        1:47.47    1:27.99  
                  40.01     1:27.99 (47.98)                                        
 16 Ganser, Gabi C            12 UN-ST                1:35.52    1:28.01  
                  39.57     1:28.01 (48.44)                                        
 17 Bernal, Daniella E        12 Alamo Area-ST        1:40.00    1:29.29  
                  39.60     1:29.29 (49.69)                                        
 18 Celestine, Jacinda S      11 Alamo Area-ST        1:28.85    1:30.43  
                  40.25     1:30.43 (50.18)                                        
 19 Lilly, Paige E            11 Alamo Area-ST        1:36.73    1:31.35  
                  42.24     1:31.35 (49.11)                                        
 20 Lilly, Caroline L         11 Alamo Area-ST        1:36.75    1:31.43  
                  43.91     1:31.43 (47.52)                                        
 21 Outon-Gorozpe, Ceci C     12 Alamo Area-ST        2:42.62    1:32.41  
                  39.94     1:32.41 (52.47)                                        
 22 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                1:29.89    1:34.77  
                  42.25     1:34.77 (52.52)                                        
 23 Peck, Danielle L          12 Alamo Area-ST        2:36.52    1:35.41  
                  42.01     1:35.41 (53.40)                                        
 24 Gillispie, Kamryn A       12 Alamo Area-ST        1:36.82    1:37.59  
                  44.95     1:37.59 (52.64)                                        
 25 Ayala, Sophia A           11 Alamo Area-ST        2:00.59    1:39.19  
                  44.29     1:39.19 (54.90)                                        
 26 Jones, Erin M             11 Alamo Area-ST        1:48.59    1:47.94  
                  48.77     1:47.94 (59.17)                                        
 27 Abbott, Kylee B           11 Alamo Area-ST             NT    1:50.98  
                  53.43     1:50.98 (57.55)                                        
 28 Krystyniak, Caleigh G     11 Alamo Area-ST        2:10.59    2:00.98  
                  52.75   2:00.98 (1:08.23)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romine, Maren K           12 Alamo Area-ST        2:26.05    2:26.11  
                  33.36     1:10.33 (36.97)     1:48.17 (37.84)     2:26.11 (37.94)
  2 Copes, Jenna E            12 Alamo Area-ST        2:32.87    2:33.22  
                  33.22     1:12.02 (38.80)     1:53.49 (41.47)     2:33.22 (39.73)
  3 Bahr, Kaylee M            12 Alamo Area-ST        2:35.12    2:34.63  
                  34.01     1:12.78 (38.77)     1:53.10 (40.32)     2:34.63 (41.53)
  4 Rudik, Ella M             12 Alamo Area-ST        2:50.69    2:38.85  
                  34.85     1:16.46 (41.61)     1:58.40 (41.94)     2:38.85 (40.45)
  5 Gonzalez, Belen G         12 WAVE-ST              3:01.12    2:39.19  
                  34.70     1:15.00 (40.30)     1:57.80 (42.80)     2:39.19 (41.39)
  6 Mauldin, Gabby P          12 Alamo Area-ST        3:14.22    2:50.76  
                  37.11     1:20.62 (43.51)     2:05.37 (44.75)     2:50.76 (45.39)
  7 Nguyen, Theresa T         12 Alamo Area-ST        2:40.12    2:54.03  
                  39.48     1:22.16 (42.68)     2:07.49 (45.33)     2:54.03 (46.54)
  8 Pangburn, Janci J         11 Alamo Area-ST        2:50.12    2:55.25  
                  38.97     1:23.59 (44.62)     2:09.88 (46.29)     2:55.25 (45.37)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romine, Maren K           12 Alamo Area-ST        1:10.10    1:07.99  
                  31.22     1:07.99 (36.77)                                        
  2 Scott, Jada A             11 Alamo Area-ST        1:06.90    1:09.15  
                  31.31     1:09.15 (37.84)                                        
  3 Garcia, Regan D           12 WAVE-ST              1:26.75    1:11.05  
                  33.66     1:11.05 (37.39)                                        
  4 Makilan, Francesca P      12 Alamo Area-ST        1:12.35    1:12.51  
                  34.46     1:12.51 (38.05)                                        
  5 Leal, Abigail G           12 Alamo Area-ST        1:14.81    1:12.63  
                  33.70     1:12.63 (38.93)                                        
  6 Correa, Catie T           12 WAVE-ST              1:18.11    1:13.67  
                  34.12     1:13.67 (39.55)                                        
  7 Mauldin, Gabby P          12 Alamo Area-ST        1:14.57    1:14.36  
                  34.25     1:14.36 (40.11)                                        
  8 Correa, Libby R           12 WAVE-ST              1:16.25    1:14.50  
                  35.08     1:14.50 (39.42)                                        
  9 Pangburn, Janci J         11 Alamo Area-ST        1:17.09    1:15.27  
                  35.97     1:15.27 (39.30)                                        
 10 Hibbetts, Haley A         11 Alamo Area-ST        1:17.23    1:16.39  
                  34.98     1:16.39 (41.41)                                        
 11 Ashworth, Brooke E        12 Alamo Area-ST        1:21.37    1:17.58  
                  35.44     1:17.58 (42.14)                                        
 12 Batiz, Francesca G        11 Alamo Area-ST        1:25.44    1:18.10  
 13 Brehmer, Peyton M         12 AQSA-ST              1:26.18    1:18.44  
                  35.82     1:18.44 (42.62)                                        
 14 Weatherford, Vanessa B    11 WAVE-ST              1:26.43    1:18.94  
                  36.64     1:18.94 (42.30)                                        
 15 Palmisano, Mary G         12 WAVE-ST              1:19.85    1:19.59  
                  36.23     1:19.59 (43.36)                                        
 16 Zaltsman, Em N            12 WAVE-ST              1:26.00    1:19.99  
                  37.38     1:19.99 (42.61)                                        
 17 Ganser, Gabi C            12 UN-ST                1:24.36    1:22.89  
                  38.32     1:22.89 (44.57)                                        
 18 Lilly, Paige E            11 Alamo Area-ST        1:28.24    1:23.30  
                  38.22     1:23.30 (45.08)                                        
 19 Lozano, Lauren O          12 WAVE-ST              1:31.09    1:23.88  
                  39.60     1:23.88 (44.28)                                        
 20 Lilly, Caroline L         11 Alamo Area-ST        1:26.16    1:24.28  
                  37.99     1:24.28 (46.29)                                        
 21 Robbins, Hannah E         11 Alamo Area-ST        1:24.67    1:24.40  
                  39.74     1:24.40 (44.66)                                        
 22 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                1:34.35    1:24.82  
                  38.44     1:24.82 (46.38)                                        
 23 Hope, Lindsay E           11 Alamo Area-ST        1:34.98    1:25.82  
                  39.79     1:25.82 (46.03)                                        
 24 Nguyen, Alina             11 Alamo Area-ST        1:41.92    1:26.40  
                  37.32     1:26.40 (49.08)                                        
 25 Echavez Corrales, Pau     11 Alamo Area-ST        1:31.31    1:27.01  
                  39.72     1:27.01 (47.29)                                        
 26 VanderWeele, Natalie J    11 WAVE-ST              1:31.33    1:27.40  
                  39.99     1:27.40 (47.41)                                        
 27 Gillispie, Kamryn A       12 Alamo Area-ST        1:30.55    1:30.84  
                  41.21     1:30.84 (49.63)                                        
 28 Roecker, Emily M          12 WAVE-ST              2:00.99    1:30.92  
 29 Eager, Stephanie T        11 Alamo Area-ST        1:34.35    1:32.94  
                  44.01     1:32.94 (48.93)                                        
 30 Kinney, Payton E          11 WAVE-ST              1:36.17    1:33.94  
                  43.58     1:33.94 (50.36)                                        
 31 Martin Trujillo, C.J. J   11 Alamo Area-ST        1:32.44    1:34.21  
                  43.83     1:34.21 (50.38)                                        
 32 Smith, Abby L             11 Alamo Area-ST        1:41.81    1:34.55  
                  44.19     1:34.55 (50.36)                                        
 33 Woehrle, Malia L          11 Alamo Area-ST        1:37.38    1:35.49  
                  44.40     1:35.49 (51.09)                                        
 34 Wnuk, Katelyn M           12 Alamo Area-ST        1:47.24    1:41.49  
                  46.93     1:41.49 (54.56)                                        
 35 Hamilton, Sidney O        11 Alamo Area-ST        1:47.87    1:48.70  
                  54.69     1:48.70 (54.01)                                        
 -- Ontiveros, Xianna L       12 Alamo Area-ST        2:20.21         DQ  
                  52.35        DQ (1:02.89)                                        
 -- Jones, Erin M             11 Alamo Area-ST        1:25.64         DQ  
                  38.63          DQ (44.78)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romine, Maren K           12 Alamo Area-ST        2:24.37    2:22.66  
                  30.79     1:06.40 (35.61)     1:50.06 (43.66)     2:22.66 (32.60)
  2 Scott, Jada A             11 Alamo Area-ST        2:30.23    2:28.93  
                  31.72     1:09.60 (37.88)     1:54.32 (44.72)     2:28.93 (34.61)
  3 Bahr, Kaylee M            12 Alamo Area-ST        2:31.43    2:29.78  
                  32.97     1:11.35 (38.38)     1:55.84 (44.49)     2:29.78 (33.94)
  4 Correa, Catie T           12 WAVE-ST              2:44.09    2:31.91  
                  33.17     1:11.78 (38.61)     1:57.52 (45.74)     2:31.91 (34.39)
  5 Donofrio, Kylie M         12 Alamo Area-ST        2:25.87    2:31.93  
                  33.09     1:11.69 (38.60)     1:58.18 (46.49)     2:31.93 (33.75)
  6 Nader, lea A              12 UN-ST                2:32.28    2:32.82  
                  33.54     1:11.71 (38.17)     1:59.38 (47.67)     2:32.82 (33.44)
  7 Correa, Libby R           12 WAVE-ST              2:40.31    2:32.87  
                  32.70     1:12.09 (39.39)     1:58.12 (46.03)     2:32.87 (34.75)
  8 Garcia, Regan D           12 WAVE-ST              2:40.99    2:33.04  
                  33.34     1:11.31 (37.97)     1:58.77 (47.46)     2:33.04 (34.27)
  9 Makilan, Francesca P      12 Alamo Area-ST        2:35.70    2:34.87  
                  36.81     1:15.13 (38.32)   2:34.87 (1:19.74)                    
 10 Leal, Abigail G           12 Alamo Area-ST        2:40.88    2:38.43  
                  34.33     1:14.57 (40.24)     2:02.28 (47.71)     2:38.43 (36.15)
 11 Clark, Paige M            12 Alamo Area-ST        2:39.48    2:38.54  
                  32.52     1:10.79 (38.27)     2:01.05 (50.26)     2:38.54 (37.49)
 12 Stonecipher, Jessie L     12 AQSA-ST              2:45.71    2:40.01  
                  33.46     1:13.22 (39.76)     2:04.00 (50.78)     2:40.01 (36.01)
 13 Robles Basalo, Natalia    12 Alamo Area-ST        2:40.09    2:44.00  
                  35.85     1:16.95 (41.10)     2:08.04 (51.09)     2:44.00 (35.96)
 14 Ashworth, Brooke E        12 Alamo Area-ST        2:48.71    2:44.12  
                  35.52     1:16.63 (41.11)     2:07.31 (50.68)     2:44.12 (36.81)
 15 Boutin, Gala E            11 Alamo Area-ST        2:45.02    2:45.17  
                  36.00     1:18.46 (42.46)     2:07.35 (48.89)     2:45.17 (37.82)
 16 Fuhrman, Hannah E         12 WAVE-ST              2:42.53    2:45.29  
                  36.32     1:18.17 (41.85)     2:07.71 (49.54)     2:45.29 (37.58)
 17 Jimenez, Isabella         12 Alamo Area-ST        2:46.63    2:48.67  
                  38.20     1:20.97 (42.77)     2:11.08 (50.11)     2:48.67 (37.59)
 18 Weatherford, Vanessa B    11 WAVE-ST              3:04.28    2:49.24  
                  35.04     1:19.63 (44.59)     2:10.24 (50.61)     2:49.24 (39.00)
 19 Brehmer, Peyton M         12 AQSA-ST              3:15.99    2:51.98  
                  35.83     1:20.24 (44.41)     2:09.00 (48.76)     2:51.98 (42.98)
 20 Ganser, Gabi C            12 UN-ST                3:11.18    2:52.23  
                  37.46     1:19.32 (41.86)     2:13.84 (54.52)     2:52.23 (38.39)
 21 Reaves, Katie R           12 Alamo Area-ST        2:56.69    2:52.36  
                  38.86     1:21.91 (43.05)     2:13.89 (51.98)     2:52.36 (38.47)
 22 Terrones, Tasha L         11 WAVE-ST              3:10.33    2:55.14  
                  37.22     1:21.26 (44.04)     2:16.23 (54.97)     2:55.14 (38.91)
 23 Laechelin, Amy N          12 Alamo Area-ST        2:57.23    2:57.67  
                  40.05     1:23.97 (43.92)     2:19.45 (55.48)     2:57.67 (38.22)
 24 Arguello, Mia R           11 WAVE-ST              3:20.12    2:58.70  
                  39.56   2:16.59 (1:37.03)     2:58.70 (42.11)                    
 25 Lilly, Paige E            11 Alamo Area-ST        3:10.34    2:58.80  
                  40.52     1:26.30 (45.78)     2:18.37 (52.07)     2:58.80 (40.43)
 26 Cardon, Ciara J           11 Alamo Area-ST        3:09.03    2:58.99  
                  42.91     1:27.71 (44.80)     2:19.91 (52.20)     2:58.99 (39.08)
 27 Frankson, Catherine G     11 WAVE-ST              2:58.99    3:00.39  
                  36.58     1:20.51 (43.93)     2:16.48 (55.97)     3:00.39 (43.91)
 28 Lilly, Caroline L         11 Alamo Area-ST        3:14.10    3:00.70  
                  41.87     1:27.83 (45.96)     2:20.51 (52.68)     3:00.70 (40.19)
 29 Platt, Harmony R          11 Alamo Area-ST        3:07.04    3:03.27  
                  41.23     1:28.79 (47.56)     2:24.84 (56.05)     3:03.27 (38.43)
 30 O'Brien, Pauline A        11 Alamo Area-ST        3:07.16    3:06.92  
                  45.80   2:25.78 (1:39.98)     3:06.99 (41.21)         3:06.92 ( )
 31 Bernal, Daniella E        12 Alamo Area-ST        3:14.22    3:07.73  
                  38.71     1:22.31 (43.60)   2:24.21 (1:01.90)     3:07.73 (43.52)
 32 Medellin, Mina A          11 WAVE-ST              3:55.99    3:13.43  
                  41.63     1:33.72 (52.09)     2:30.49 (56.77)     3:13.43 (42.94)
 33 Malone, Morrigan M        12 Alamo Area-ST        3:22.15    3:14.60  
                  47.15   2:33.66 (1:46.51)     3:14.60 (40.94)                    
 34 Gillispie, Kamryn A       12 Alamo Area-ST        3:16.80    3:18.58  
                  44.45     1:29.48 (45.03)   2:31.44 (1:01.96)     3:18.58 (47.14)
 35 Brewer, Chloe E           11 Alamo Area-ST        3:45.12    3:26.13  
                  49.70     1:41.58 (51.88)     2:40.34 (58.76)     3:26.13 (45.79)
 36 Berumen, Tatiana N        11 Alamo Area-ST        3:20.29    3:32.97  
                  46.44     1:37.83 (51.39)   2:43.48 (1:05.65)     3:32.97 (49.49)
 -- Celestine, Jacinda S      11 Alamo Area-ST        3:06.52         DQ  
                  38.19     1:23.81 (45.62)     2:18.44 (54.63)          DQ (45.23)
 -- Lania, Keona Grace Z      12 Alamo Area-ST        3:12.01    2:47.14  
                  40.78     1:27.55 (46.77)   2:32.91 (1:05.36)     2:47.14 (14.23)
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nader, lea A              12 UN-ST                5:17.71    5:12.41  
                  33.24     1:11.00 (37.76)     1:50.24 (39.24)     2:29.44 (39.20)
        3:15.68 (46.24)     4:03.29 (47.61)     4:38.63 (35.34)     5:12.41 (33.78)
  2 Copes, Jenna E            12 Alamo Area-ST        5:20.62    5:16.17  
                  33.70     1:12.13 (38.43)     1:52.82 (40.69)     2:31.92 (39.10)
        3:19.57 (47.65)     4:07.74 (48.17)     4:43.20 (35.46)     5:16.17 (32.97)
  3 Correa, Libby R           12 WAVE-ST              5:46.23    5:19.31  
                  34.32     1:13.08 (38.76)   2:33.88 (1:20.80)     3:21.72 (47.84)
        4:09.23 (47.51)     4:44.83 (35.60)     5:19.31 (34.48)                    
  4 Donofrio, Kylie M         12 Alamo Area-ST        5:34.07    5:23.50  
                  34.43     1:14.58 (40.15)     1:55.45 (40.87)     2:35.50 (40.05)
        3:22.65 (47.15)     4:11.24 (48.59)     4:48.24 (37.00)     5:23.50 (35.26)
  5 Correa, Catie T           12 WAVE-ST              5:45.22    5:24.13  
                  35.65     1:16.87 (41.22)   2:37.94 (1:21.07)     3:26.11 (48.17)
        4:14.37 (48.26)   5:24.13 (1:09.76)                                        
  6 Leal, Abigail G           12 Alamo Area-ST        5:41.95    5:36.43  
                  36.85     1:21.27 (44.42)     2:05.23 (43.96)     2:47.68 (42.45)
        3:34.27 (46.59)     4:22.52 (48.25)     4:59.53 (37.01)     5:36.43 (36.90)
  7 Fuhrman, Hannah E         12 WAVE-ST              6:45.12    5:46.78  
                  38.71     1:25.06 (46.35)     2:08.46 (43.40)     2:51.20 (42.74)
        3:40.37 (49.17)     4:29.24 (48.87)   5:46.78 (1:17.54)                    
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pike, Brittney E          16 WAVE-ST                24.45      25.13  
  2 Mai, Aubrey E             15 Alamo Area-ST          25.19      25.46  
  3 Bruner, Evelyn G          14 Alamo Area-ST          25.10      25.63  
  4 VanderWeele, Emily R      17 WAVE-ST                26.62      26.32  
  5 Robles, Samantha          13 Alamo Area-ST          26.86      27.12  
  6 Engel, Jessica E          13 WAVE-ST                27.50      27.32  
  7 Cuenca, Kaili I           13 Alamo Area-ST          26.53      27.38  
  8 Hajduk, Erika L           13 Alamo Area-ST          26.99      27.42  
  9 Sheridan, Paris R         15 Alamo Area-ST          27.77      27.51  
 10 Eberhard, Katarina L      16 Alamo Area-ST          27.68      27.52  
 11 Weatherford, Julia S      15 WAVE-ST                26.90      27.61  
 12 Gierat, Natalie A         16 Alamo Area-ST          27.60      27.86  
 13 Voos, Alyse N             15 Alamo Area-ST          28.82      27.88  
 14 Moore, Ashley E           15 WAVE-ST                28.87      28.00  
 15 Henderson, Sofia N        13 WAVE-ST                28.62      28.04  
 16 Skrobanek, Laney          13 Alamo Area-ST          27.52      28.11  
 17 Houlahan, Brinna M        14 WAVE-ST                28.74      28.12  
 18 Troyer, Megan L           14 WAVE-ST                27.38      28.21  
 19 McCarthy, Kristina M      16 Alamo Area-ST          28.08      28.57  
 19 Bauer, Emily G            13 Alamo Area-ST          28.19      28.57  
 21 Donna, Logan C            15 Alamo Area-ST          23.39      28.62  
 22 Hancock, Emily J          15 Alamo Area-ST          28.60      28.66  
 23 Parsons, Michelle M       13 Alamo Area-ST          28.63      28.77  
 24 Pfaff, Nicole R           16 Alamo Area-ST          28.04      28.99  
 25 Christiansen, Sophia J    13 WAVE-ST                28.05      29.01  
 26 Verastegui, Clarissa S    14 WAVE-ST                29.49      29.16  
 27 Cronk, Julia M            16 Alamo Area-ST          27.20      29.23  
 28 Burnett Campana, Lauren   14 WAVE-ST                31.22      29.29  
 28 Capps, Sophie C           16 WAVE-ST                28.34      29.29  
 30 Harrell, Layla R          14 Alamo Area-ST          34.09      29.45  
 31 Porter, Ella E            13 Alamo Area-ST          29.82      29.46  
 32 Shrestha, Mizla           13 WAVE-ST                29.70      29.53  
 33 Flores, Jessyka R         15 Alamo Area-ST          29.83      29.59  
 34 Clark, Maya A             15 Alamo Area-ST          30.48      29.69  
 35 Calvert, Emma D           13 Alamo Area-ST          30.09      29.97  
 36 Farm, Mackenzie R         13 Alamo Area-ST          29.80      30.02  
 37 Quadrato, Anna Mei K      13 Alamo Area-ST          29.74      30.18  
 37 Locke, Savannah S         13 Alamo Area-ST          29.69      30.18  
 39 Robinson, Erin M          13 Alamo Area-ST          29.36      30.28  
 40 Alvarado, Bethani C       15 Alamo Area-ST          29.28      30.37  
 41 Biggs, Kailey D           14 Alamo Area-ST          29.32      30.73  
 42 Poupart, Hannah M         13 WAVE-ST                31.53      30.78  
 43 Russell, Samantha R       13 AQSA-ST                33.91      30.86  
 44 Estes, Morgan C           13 Alamo Area-ST          48.12      30.90  
 45 DeHart, Erin M            13 Alamo Area-ST          29.81      31.01  
 46 Linnartz, Sarah P         13 Alamo Area-ST          29.23      31.23  
 47 Hodges, Rebekah J         15 WAVE-ST                31.75      32.05  
 48 Goar, Trisha R            18 Alamo Area-ST          32.42      33.60  
 49 Russell, Savannah G       13 AQSA-ST                35.87      33.66  
 50 Nazario, Ash L            14 WAVE-ST                35.04      34.28  
 51 Echavez Corrales, Danny   13 Alamo Area-ST          41.39      35.05  
 52 Davis, Kaitlyn E          14 Alamo Area-ST          34.44      35.46  
 53 Bailey, Sabrina N         13 AQSA-ST                36.33      36.01  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn G          14 Alamo Area-ST          53.17      54.26  
                  26.46       54.26 (27.80)                                        
  2 Mai, Aubrey E             15 Alamo Area-ST          54.60      54.39  
                  26.61       54.39 (27.78)                                        
  3 Hamlett, Mackenzie S      15 WAVE-ST                56.64      56.63  
                  27.50       56.63 (29.13)                                        
  4 Dziergowski, Jessi L      13 Alamo Area-ST          56.92      57.29  
                  27.52       57.29 (29.77)                                        
  5 Petersen, Kari N          15 Alamo Area-ST          57.94      57.53  
                  28.02       57.53 (29.51)                                        
  6 Schield, Morgan C         13 WAVE-ST                58.83      57.99  
                  27.89       57.99 (30.10)                                        
  7 Cuenca, Kaili I           13 Alamo Area-ST          59.74      59.21  
                  28.36       59.21 (30.85)                                        
  8 Bauer, Emily G            13 Alamo Area-ST          59.21      59.86  
                  28.62       59.86 (31.24)                                        
  9 Gierat, Natalie A         16 Alamo Area-ST          58.78    1:00.02  
 10 Weatherford, Julia S      15 WAVE-ST                58.62    1:00.11  
                  29.16     1:00.11 (30.95)                                        
 11 Moore, Ashley E           15 WAVE-ST              1:01.60    1:00.12  
 12 Bruner, Holly K           17 Alamo Area-ST          59.48    1:00.30  
                  28.98     1:00.30 (31.32)                                        
 13 Pancratz, Kirsten L       16 Alamo Area-ST          59.38    1:00.38  
                  29.22     1:00.38 (31.16)                                        
 14 Engel, Jessica E          13 WAVE-ST                58.52    1:00.49  
                  29.43     1:00.49 (31.06)                                        
 15 Cardon, Rylee A           14 Alamo Area-ST        1:00.05    1:00.52  
                  29.18     1:00.52 (31.34)                                        
 16 Hajduk, Erika L           13 Alamo Area-ST          58.78    1:00.59  
                  29.28     1:00.59 (31.31)                                        
 17 Cronk, Julia M            16 Alamo Area-ST          58.39    1:00.60  
                  29.19     1:00.60 (31.41)                                        
 18 Herrera, Jessi E          17 Alamo Area-ST        1:00.92    1:00.72  
                  29.57     1:00.72 (31.15)                                        
 19 Romine, Brooke L          16 Alamo Area-ST          59.33    1:00.83  
 20 McCarthy, Kristina M      16 Alamo Area-ST        1:00.54    1:00.92  
                  29.04     1:00.92 (31.88)                                        
 21 Skrobanek, Laney          13 Alamo Area-ST        1:01.56    1:00.94  
                  29.28     1:00.94 (31.66)                                        
 22 Pfaff, Nicole R           16 Alamo Area-ST          59.03    1:01.00  
                  29.84     1:01.00 (31.16)                                        
 23 Lopez, Jaylene J          16 Alamo Area-ST          57.11    1:01.15  
                  29.17     1:01.15 (31.98)                                        
 24 Christiansen, Sophia J    13 WAVE-ST              1:01.75    1:01.18  
                  29.68     1:01.18 (31.50)                                        
 25 Dessouky, Salma S         14 Alamo Area-ST        1:01.55    1:01.50  
                  30.47     1:01.50 (31.03)                                        
 26 LaField, Zoe P            15 Alamo Area-ST        1:01.09    1:01.61  
                  29.97     1:01.61 (31.64)                                        
 27 de la Pena, Bianca R      16 Alamo Area-ST        1:04.15    1:01.86  
                  29.70     1:01.86 (32.16)                                        
 28 Donna, Logan C            15 Alamo Area-ST        1:02.22    1:01.97  
                  30.07     1:01.97 (31.90)                                        
 29 Rubio, Zuni-ire V         15 Alamo Area-ST        1:02.41    1:02.03  
 30 Correa, Lilie P           15 WAVE-ST              1:02.22    1:02.26  
                  30.06     1:02.26 (32.20)                                        
 31 Collazo, Cameron R        16 WAVE-ST              1:01.43    1:02.46  
                  30.46     1:02.46 (32.00)                                        
 32 Hancock, Emily J          15 Alamo Area-ST        1:06.23    1:02.48  
                  30.30     1:02.48 (32.18)                                        
 33 Henderson, Sofia N        13 WAVE-ST              1:02.83    1:02.77  
                  30.10     1:02.77 (32.67)                                        
 34 Forsyth, Kay Lynn M       17 WAVE-ST              1:02.30    1:03.06  
                  30.77     1:03.06 (32.29)                                        
 35 Herrera, Molly E          15 Alamo Area-ST        1:03.53    1:03.42  
                  31.25     1:03.42 (32.17)                                        
 36 Flores, Jessyka R         15 Alamo Area-ST        1:03.76    1:03.48  
                  30.27     1:03.48 (33.21)                                        
 37 Garza, Erin D             16 Alamo Area-ST        1:03.16    1:03.64  
                  30.80     1:03.64 (32.84)                                        
 38 Coward, Grace M           15 Alamo Area-ST        1:04.34    1:04.11  
                  30.63     1:04.11 (33.48)                                        
 39 Porter, Ella E            13 Alamo Area-ST        1:04.70    1:04.27  
                  31.09     1:04.27 (33.18)                                        
 40 Munoz, Andrea C           13 Alamo Area-ST        1:05.52    1:04.45  
                  31.14     1:04.45 (33.31)                                        
 41 Shrestha, Mizla           13 WAVE-ST              1:04.88    1:04.50  
                  31.17     1:04.50 (33.33)                                        
 42 Houlahan, Brinna M        14 WAVE-ST              1:02.09    1:04.96  
                  30.19     1:04.96 (34.77)                                        
 43 Calvert, Emma D           13 Alamo Area-ST        1:04.90    1:05.11  
                  31.34     1:05.11 (33.77)                                        
 44 Clark, Maya A             15 Alamo Area-ST        1:05.38    1:05.32  
                  31.24     1:05.32 (34.08)                                        
 45 Alvarado, Bethani C       15 Alamo Area-ST        1:08.34    1:05.57  
 46 Biggs, Kailey D           14 Alamo Area-ST        1:03.92    1:05.61  
                  31.14     1:05.61 (34.47)                                        
 47 Quadrato, Anna Mei K      13 Alamo Area-ST        1:05.12    1:05.83  
                  31.78     1:05.83 (34.05)                                        
 48 Buie, Morgan D            13 AQSA-ST              1:05.72    1:05.97  
                  31.42     1:05.97 (34.55)                                        
 49 DeHart, Erin M            13 Alamo Area-ST        1:06.65    1:06.02  
                  31.58     1:06.02 (34.44)                                        
 50 Sturm, Maggie E           13 WAVE-ST              1:08.53    1:06.07  
                  31.32     1:06.07 (34.75)                                        
 51 Donato, Haley E           13 Alamo Area-ST        1:06.31    1:06.10  
                  31.85     1:06.10 (34.25)                                        
 52 Mow, Lorin R              14 Alamo Area-ST        1:07.69    1:06.46  
                  32.08     1:06.46 (34.38)                                        
 53 Verastegui, Clarissa S    14 WAVE-ST              1:07.10    1:06.54  
                  31.76     1:06.54 (34.78)                                        
 54 Robinson, Erin M          13 Alamo Area-ST        1:05.72    1:06.70  
                  31.97     1:06.70 (34.73)                                        
 55 Locke, Savannah S         13 Alamo Area-ST        1:05.64    1:06.81  
                  32.15     1:06.81 (34.66)                                        
 56 Auld, Jordan A            14 WAVE-ST              1:05.74    1:07.15  
                  31.96     1:07.15 (35.19)                                        
 57 Secor, Brooke B           15 AQSA-ST              1:10.46    1:07.37  
                  32.82     1:07.37 (34.55)                                        
 58 Krauss, Laura G           18 WAVE-ST              1:57.24    1:07.56  
                  31.77     1:07.56 (35.79)                                        
 59 Pangburn, Payton G        13 Alamo Area-ST        1:04.70    1:07.65  
                  32.74     1:07.65 (34.91)                                        
 60 Buie, Bailey A            13 AQSA-ST              1:09.96    1:08.13  
                  32.96     1:08.13 (35.17)                                        
 61 Linnartz, Sarah P         13 Alamo Area-ST        1:04.25    1:09.59  
                  32.22     1:09.59 (37.37)                                        
 62 Estes, Morgan C           13 Alamo Area-ST        1:42.92    1:09.89  
 63 Stubbs-Guerra, Anari N    14 Alamo Area-ST        1:09.93    1:10.02  
                  32.71     1:10.02 (37.31)                                        
 64 Poupart, Hannah M         13 WAVE-ST              1:15.47    1:10.33  
 65 Gonzalez, Bella R         13 Alamo Area-ST        1:14.03    1:13.44  
                  36.37     1:13.44 (37.07)                                        
 66 Blake, Katerina G         14 WAVE-ST              1:13.84    1:13.81  
                  35.54     1:13.81 (38.27)                                        
 67 Henson, Liz D             13 Alamo Area-ST        1:13.20    1:14.05  
                  34.83     1:14.05 (39.22)                                        
 68 Pond, Kira E              13 WAVE-ST              1:14.08    1:14.72  
                  35.61     1:14.72 (39.11)                                        
 69 Bailey, Sabrina N         13 AQSA-ST              1:15.46    1:15.29  
                  36.85     1:15.29 (38.44)                                        
 70 Nazario, Ash L            14 WAVE-ST              1:18.66    1:15.97  
 71 Martell, Viviana R        15 Alamo Area-ST        1:16.40    1:16.28  
                  36.18     1:16.28 (40.10)                                        
 72 Kamenick, Jordyn E        13 WAVE-ST              1:22.98    1:18.80  
 73 Echavez Corrales, Danny   13 Alamo Area-ST        1:31.53    1:19.32  
 74 Cepeda, Fabi I            13 Alamo Area-ST        1:21.81    1:21.32  
                  38.80     1:21.32 (42.52)                                        
 75 Henderson, Templey M      13 Alamo Area-ST        1:21.47    1:21.51  
                  40.26     1:21.51 (41.25)                                        
 76 Davis, Kaitlyn E          14 Alamo Area-ST        1:19.75    1:22.02  
                  38.14     1:22.02 (43.88)                                        
 77 Krepelka, Natalia K       13 Alamo Area-ST        1:27.15    1:27.77  
                  44.15     1:27.77 (43.62)                                        
 -- Sahota, Riya K            13 Alamo Area-ST        1:01.59         DQ  
                  30.42          DQ (31.94)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn G          14 Alamo Area-ST        1:57.07    1:56.24  
                                  57.45 ( )     1:27.25 (29.80)     1:56.24 (28.99)
  2 Mai, Aubrey E             15 Alamo Area-ST        2:03.17    2:00.24  
                  28.04       58.28 (30.24)     1:29.52 (31.24)     2:00.24 (30.72)
  3 Pike, Brittney E          16 WAVE-ST              2:02.25    2:00.58  
                                  58.11 ( )     1:29.73 (31.62)     2:00.58 (30.85)
  4 Borland, Hannah L         15 Alamo Area-ST        1:57.12    2:01.35  
                                  58.77 ( )     1:30.27 (31.50)     2:01.35 (31.08)
  5 Dziergowski, Jessi L      13 Alamo Area-ST        2:02.87    2:01.41  
                  28.24       59.28 (31.04)     1:30.84 (31.56)     2:01.41 (30.57)
  6 Fowler, Mabel E           17 Alamo Area-ST        1:54.41    2:02.43  
                                  59.02 ( )     1:31.02 (32.00)     2:02.43 (31.41)
  7 VanderWeele, Emily R      17 WAVE-ST              2:02.73    2:03.88  
                  27.98       58.95 (30.97)     1:31.60 (32.65)     2:03.88 (32.28)
  8 Gierat, Natalie A         16 Alamo Area-ST        2:05.77    2:04.99  
  9 Hajduk, Erika L           13 Alamo Area-ST        2:05.25    2:05.07  
                                1:00.55 ( )   2:05.07 (1:04.52)                    
 10 Voos, Alyse N             15 Alamo Area-ST        2:02.51    2:05.35  
                                1:01.15 ( )     1:33.31 (32.16)     2:05.35 (32.04)
 11 Petersen, Kari N          15 Alamo Area-ST        2:10.06    2:06.28  
                  29.69     1:01.93 (32.24)     1:34.50 (32.57)     2:06.28 (31.78)
 12 Bruner, Holly K           17 Alamo Area-ST        2:06.40    2:06.77  
                  30.14     1:02.64 (32.50)     1:35.18 (32.54)     2:06.77 (31.59)
 13 Eberhard, Katarina L      16 Alamo Area-ST        2:10.95    2:08.02  
                  30.30     1:03.01 (32.71)     1:35.94 (32.93)     2:08.02 (32.08)
 14 Engel, Jessica E          13 WAVE-ST              2:07.33    2:09.50  
                  30.76     1:04.74 (33.98)     1:37.66 (32.92)     2:09.50 (31.84)
 15 Tercilla, Carolyn V       14 Alamo Area-ST        2:05.51    2:09.58  
                  29.34     1:01.78 (32.44)     1:36.05 (34.27)     2:09.58 (33.53)
 16 Pfaff, Nicole R           16 Alamo Area-ST        2:05.96    2:09.68  
                  30.42     1:02.85 (32.43)     1:36.18 (33.33)     2:09.68 (33.50)
 17 Herrera, Molly E          15 Alamo Area-ST        2:13.08    2:10.23  
                  31.59     1:04.63 (33.04)     1:38.29 (33.66)     2:10.23 (31.94)
 18 Pancratz, Kirsten L       16 Alamo Area-ST        2:11.28    2:10.44  
                  30.75     1:03.92 (33.17)     1:37.83 (33.91)     2:10.44 (32.61)
 19 Dessouky, Salma S         14 Alamo Area-ST        2:15.39    2:10.56  
                  31.66     1:05.44 (33.78)     1:38.53 (33.09)     2:10.56 (32.03)
 20 Moore, Ashley E           15 WAVE-ST              2:14.31    2:10.63  
                  30.86     1:04.81 (33.95)     1:38.69 (33.88)     2:10.63 (31.94)
 21 Weatherford, Julia S      15 WAVE-ST              2:06.87    2:10.65  
                  30.19     1:03.38 (33.19)     1:37.01 (33.63)     2:10.65 (33.64)
 22 LaField, Zoe P            15 Alamo Area-ST        2:13.62    2:10.86  
                  30.82     1:04.52 (33.70)     1:37.92 (33.40)     2:10.86 (32.94)
 23 Skrobanek, Laney          13 Alamo Area-ST        2:12.51    2:11.11  
                  29.94     1:03.54 (33.60)     1:37.62 (34.08)     2:11.11 (33.49)
 24 Bauer, Emily G            13 Alamo Area-ST        2:11.14    2:12.32  
                  30.72     1:04.25 (33.53)   2:12.32 (1:08.07)                    
 25 Cuenca, Kaili I           13 Alamo Area-ST        2:09.57    2:12.80  
                  29.92     1:03.48 (33.56)     1:37.93 (34.45)     2:12.80 (34.87)
 26 Correa, Lilie P           15 WAVE-ST              2:09.80    2:14.65  
                  30.67     1:04.54 (33.87)     1:39.64 (35.10)     2:14.65 (35.01)
 27 Donna, Logan C            15 Alamo Area-ST        2:16.53    2:14.69  
                  32.08     1:06.96 (34.88)     1:41.91 (34.95)     2:14.69 (32.78)
 28 Biggs, Kailey D           14 Alamo Area-ST        2:13.92    2:14.85  
                  31.18     1:05.47 (34.29)     1:40.18 (34.71)     2:14.85 (34.67)
 29 Munoz, Andrea C           13 Alamo Area-ST        2:16.26    2:14.96  
                  31.32     1:05.77 (34.45)     1:40.79 (35.02)     2:14.96 (34.17)
 30 Trevino De La Pena, Fern  16 Alamo Area-ST        2:12.33    2:15.06  
                  31.45     1:05.35 (33.90)     1:39.92 (34.57)     2:15.06 (35.14)
 31 Christiansen, Sophia J    13 WAVE-ST              2:14.57    2:15.21  
                  31.12     1:05.24 (34.12)   2:15.21 (1:09.97)                    
 32 Robles, Samantha          13 Alamo Area-ST        2:20.77    2:15.67  
                  30.38     1:05.59 (35.21)     1:41.67 (36.08)     2:15.67 (34.00)
 33 Betancourt, Ella F        14 WAVE-ST              2:17.41    2:16.34  
                  30.95     1:06.16 (35.21)     1:41.80 (35.64)     2:16.34 (34.54)
 34 Henderson, Sofia N        13 WAVE-ST              2:19.29    2:16.96  
                  32.58     1:07.55 (34.97)     1:42.86 (35.31)     2:16.96 (34.10)
 35 Wallace, Lula S           16 Alamo Area-ST        2:24.51    2:17.82  
 36 Calvert, Emma D           13 Alamo Area-ST        2:22.82    2:18.22  
                  32.00     1:07.38 (35.38)     1:43.57 (36.19)     2:18.22 (34.65)
 37 Hilburn, Mack R           13 Alamo Area-ST        2:19.54    2:18.80  
                  32.53     1:08.30 (35.77)     1:44.09 (35.79)     2:18.80 (34.71)
 38 Porter, Ella E            13 Alamo Area-ST        2:19.95    2:19.04  
                  32.30     1:07.81 (35.51)     1:43.77 (35.96)     2:19.04 (35.27)
 39 Flores, Jessyka R         15 Alamo Area-ST        2:24.58    2:19.24  
                  31.69     1:07.07 (35.38)     1:43.62 (36.55)     2:19.24 (35.62)
 40 Capps, Sophie C           16 WAVE-ST              2:23.03    2:21.56  
                  31.05     1:07.11 (36.06)     1:45.00 (37.89)     2:21.56 (36.56)
 41 Pangburn, Payton G        13 Alamo Area-ST        2:22.19    2:22.20  
                  32.08   2:22.20 (1:50.12)                                        
 42 Robinson, Erin M          13 Alamo Area-ST        2:22.21    2:23.25  
                  32.17     1:08.19 (36.02)     1:46.21 (38.02)     2:23.25 (37.04)
 43 Hancock, Emily J          15 Alamo Area-ST        2:29.87    2:23.34  
                  33.57     1:08.89 (35.32)     1:48.47 (39.58)     2:23.34 (34.87)
 44 Shrestha, Mizla           13 WAVE-ST              2:25.88    2:23.35  
                  32.31     1:08.28 (35.97)   2:23.35 (1:15.07)                    
 45 Buie, Morgan D            13 AQSA-ST              2:23.01    2:24.01  
                  32.81     1:08.18 (35.37)     1:42.82 (34.64)     2:24.01 (41.19)
 46 Quadrato, Anna Mei K      13 Alamo Area-ST        2:22.24    2:24.59  
                  32.55     1:08.89 (36.34)     1:46.78 (37.89)     2:24.59 (37.81)
 47 Harrell, Layla R          14 Alamo Area-ST        2:26.70    2:24.79  
                  31.70     1:08.23 (36.53)     1:46.94 (38.71)     2:24.79 (37.85)
 48 Verastegui, Clarissa S    14 WAVE-ST              2:27.55    2:25.35  
                  31.70     1:08.67 (36.97)     1:48.17 (39.50)     2:25.35 (37.18)
 49 DeHart, Erin M            13 Alamo Area-ST        2:26.25    2:26.05  
                  32.57     1:09.68 (37.11)     1:48.09 (38.41)     2:26.05 (37.96)
 50 Linnartz, Sarah P         13 Alamo Area-ST        2:24.79    2:29.24  
                  32.35     1:09.77 (37.42)     1:49.35 (39.58)     2:29.24 (39.89)
 51 Hodges, Rebekah J         15 WAVE-ST              2:34.37    2:32.45  
                  34.39                             1:53.23 ( )     2:32.45 (39.22)
 52 Stubbs-Guerra, Anari N    14 Alamo Area-ST        2:35.00    2:33.36  
                  32.61     1:11.92 (39.31)     1:53.62 (41.70)     2:33.36 (39.74)
 53 Estes, Morgan C           13 Alamo Area-ST        3:23.52    2:36.41  
                  33.46     1:13.58 (40.12)   2:36.79 (1:23.21)         2:36.41 ( )
 54 Landin, Madeleine J       13 Alamo Area-ST        2:39.62    2:36.56  
                                                    2:36.77 ( )         2:36.56 ( )
 55 Bailey, Sabrina N         13 AQSA-ST              1:50.99    2:37.44  
                  35.85                             1:57.70 ( )     2:37.44 (39.74)
 56 Blake, Katerina G         14 WAVE-ST              2:50.05    2:37.51  
                  35.62     1:15.85 (40.23)     1:57.44 (41.59)     2:37.51 (40.07)
 57 Pastol, Fairen S          13 WAVE-ST              2:53.12    2:40.37  
                  35.11     1:15.68 (40.57)     1:59.37 (43.69)     2:40.37 (41.00)
 58 Pond, Kira E              13 WAVE-ST              3:11.37    2:41.22  
                  37.12                             2:41.23 ( )         2:41.22 ( )
 59 Nazario, Ash L            14 WAVE-ST              2:55.14    2:47.79  
                                1:20.42 ( )   2:48.01 (1:27.59)         2:47.79 ( )
 60 Davis, Kaitlyn E          14 Alamo Area-ST        3:04.28    2:59.99  
                  36.90                             2:09.32 ( )     2:59.99 (50.67)
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borland, Hannah L         15 Alamo Area-ST        5:14.82    5:19.08  
                  29.31     1:01.12 (31.81)     1:33.19 (32.07)     2:05.69 (32.50)
        2:38.12 (32.43)     3:10.09 (31.97)     3:42.39 (32.30)     4:14.82 (32.43)
        4:47.55 (32.73)     5:19.08 (31.53)                                        
  2 Hamlett, Mackenzie S      15 WAVE-ST              5:14.84    5:20.90  
                  29.40     1:01.25 (31.85)     1:33.38 (32.13)     2:05.78 (32.40)
        2:38.61 (32.83)     3:11.11 (32.50)     3:43.80 (32.69)     4:16.69 (32.89)
        4:49.54 (32.85)     5:20.90 (31.36)                                        
  3 Voos, Alyse N             15 Alamo Area-ST        5:28.04    5:28.02  
                  30.61     1:03.57 (32.96)     1:36.89 (33.32)     2:10.26 (33.37)
        2:43.45 (33.19)     3:16.73 (33.28)     3:50.14 (33.41)     4:23.26 (33.12)
        4:56.18 (32.92)     5:28.02 (31.84)                                        
  4 Pfaff, Nicole R           16 Alamo Area-ST        5:33.48    5:32.14  
                  30.67     1:03.83 (33.16)     1:37.19 (33.36)     2:10.96 (33.77)
        2:44.91 (33.95)     3:18.82 (33.91)     3:52.51 (33.69)     4:26.10 (33.59)
        4:59.52 (33.42)     5:32.14 (32.62)                                        
  5 Williams, Cammi B         14 WAVE-ST              5:38.35    5:32.46  
                  30.04     1:03.39 (33.35)     1:36.91 (33.52)     2:10.90 (33.99)
                                3:19.04 ( )     3:53.20 (34.16)     4:27.08 (33.88)
        5:00.55 (33.47)     5:32.46 (31.91)                                        
  6 Petersen, Kari N          15 Alamo Area-ST        6:04.36    5:35.72  
                  30.38     1:04.09 (33.71)     1:38.36 (34.27)     2:12.18 (33.82)
        2:46.69 (34.51)     3:20.63 (33.94)     3:54.81 (34.18)     4:29.08 (34.27)
        5:03.53 (34.45)     5:35.72 (32.19)                                        
  7 VanderWeele, Emily R      17 WAVE-ST              5:29.10    5:36.75  
                  30.83     1:04.12 (33.29)     1:37.77 (33.65)     2:12.36 (34.59)
        2:46.99 (34.63)     3:21.17 (34.18)     3:55.91 (34.74)     4:30.41 (34.50)
        5:04.65 (34.24)     5:36.75 (32.10)                                        
  8 Hajduk, Erika L           13 Alamo Area-ST        5:23.71    5:37.33  
                  30.60     1:03.68 (33.08)     1:37.58 (33.90)     2:11.99 (34.41)
        2:46.45 (34.46)   4:30.67 (1:44.22)                             5:04.81 ( )
        5:37.33 (32.52)                                                            
  9 Romine, Brooke L          16 Alamo Area-ST        5:43.63    5:40.90  
                                1:04.22 ( )   5:40.90 (4:36.68)                    
 10 Cronk, Julia M            16 Alamo Area-ST        5:32.13    5:41.48  
                  31.54     1:05.78 (34.24)     1:40.02 (34.24)     2:14.35 (34.33)
        2:48.87 (34.52)     3:23.72 (34.85)     3:58.39 (34.67)     4:33.08 (34.69)
        5:07.60 (34.52)     5:41.48 (33.88)                                        
 11 Schield, Morgan C         13 WAVE-ST              6:16.96    5:42.47  
                  29.27     1:02.47 (33.20)     1:36.16 (33.69)     2:10.96 (34.80)
        2:45.78 (34.82)     3:21.04 (35.26)     3:56.51 (35.47)     4:32.98 (36.47)
        5:08.65 (35.67)     5:42.47 (33.82)                                        
 12 Tercilla, Carolyn V       14 Alamo Area-ST        5:30.95    5:43.21  
                  31.00     1:04.75 (33.75)     1:39.63 (34.88)     2:14.63 (35.00)
        2:49.56 (34.93)     3:24.73 (35.17)     4:00.15 (35.42)     4:35.06 (34.91)
        5:09.77 (34.71)     5:43.21 (33.44)                                        
 13 Skrobanek, Laney          13 Alamo Area-ST        6:00.26    5:48.20  
                  31.64     1:07.35 (35.71)     1:43.35 (36.00)     2:19.07 (35.72)
        2:54.71 (35.64)     3:29.51 (34.80)     4:05.05 (35.54)     4:40.53 (35.48)
        5:15.36 (34.83)     5:48.20 (32.84)                                        
 14 Delostrinos, Marissa J    18 Alamo Area-ST        5:32.49    5:49.58  
                  30.71     1:04.18 (33.47)     1:37.72 (33.54)     2:11.87 (34.15)
        2:46.32 (34.45)     3:21.92 (35.60)     3:58.21 (36.29)     4:35.20 (36.99)
        5:12.64 (37.44)     5:49.58 (36.94)                                        
 15 Dessouky, Salma S         14 Alamo Area-ST        5:54.88    5:50.50  
                  32.23     1:07.38 (35.15)     1:42.62 (35.24)     2:18.05 (35.43)
        2:53.78 (35.73)     3:29.45 (35.67)     4:05.30 (35.85)     4:41.12 (35.82)
        5:17.35 (36.23)     5:50.50 (33.15)                                        
 16 Weatherford, Julia S      15 WAVE-ST              5:45.01    5:50.72  
                  31.61     1:06.73 (35.12)     1:42.20 (35.47)     2:17.76 (35.56)
        2:53.30 (35.54)     3:28.99 (35.69)     4:04.62 (35.63)     4:40.46 (35.84)
        5:16.23 (35.77)     5:50.72 (34.49)                                        
 17 Donna, Logan C            15 Alamo Area-ST        5:45.67    5:51.46  
                  32.91     1:08.01 (35.10)     1:43.94 (35.93)     2:19.53 (35.59)
        2:55.68 (36.15)     3:31.52 (35.84)     4:06.93 (35.41)     4:42.43 (35.50)
        5:17.66 (35.23)     5:51.46 (33.80)                                        
 18 Biggs, Kailey D           14 Alamo Area-ST        5:47.83    5:52.05  
                  32.15     1:07.69 (35.54)     1:43.35 (35.66)     2:19.02 (35.67)
        2:54.91 (35.89)     3:30.87 (35.96)     4:06.53 (35.66)     4:42.32 (35.79)
        5:17.66 (35.34)     5:52.05 (34.39)                                        
 19 Cardon, Rylee A           14 Alamo Area-ST        5:53.83    5:54.04  
                  32.74     1:08.75 (36.01)     1:44.57 (35.82)     2:20.47 (35.90)
        2:56.58 (36.11)     3:32.60 (36.02)     4:08.44 (35.84)     4:44.07 (35.63)
        5:19.90 (35.83)     5:54.04 (34.14)                                        
 20 Pancratz, Kirsten L       16 Alamo Area-ST        5:52.69    5:55.53  
                  31.66     1:06.47 (34.81)     1:42.06 (35.59)     2:18.09 (36.03)
        2:54.18 (36.09)     3:30.84 (36.66)     4:07.06 (36.22)     4:43.75 (36.69)
        5:20.87 (37.12)     5:55.53 (34.66)                                        
 21 Correa, Lilie P           15 WAVE-ST              5:43.93    5:56.16  
                  31.35     1:05.62 (34.27)     1:41.11 (35.49)     2:17.15 (36.04)
        2:53.82 (36.67)     3:30.61 (36.79)     4:07.54 (36.93)     4:44.05 (36.51)
        5:20.50 (36.45)     5:56.16 (35.66)                                        
 22 McCarthy, Kristina M      16 Alamo Area-ST        5:49.31    5:56.57  
                                1:07.78 ( )     1:44.69 (36.91)   5:56.57 (4:11.88)
 23 Bauer, Emily G            13 Alamo Area-ST        6:07.74    6:03.83  
                  32.40                                                            
            2:57.23 ( )                                                            
            5:27.30 ( )     6:03.83 (36.53)                                        
 24 Christiansen, Sophia J    13 WAVE-ST              5:58.15    6:06.33  
                  32.89     1:09.50 (36.61)     1:46.75 (37.25)     2:24.59 (37.84)
        3:02.19 (37.60)     3:39.74 (37.55)     4:16.86 (37.12)     4:54.08 (37.22)
        5:30.75 (36.67)     6:06.33 (35.58)                                        
 25 Flores, Jessyka R         15 Alamo Area-ST        6:09.28    6:08.45  
                  32.45     1:08.47 (36.02)     1:46.38 (37.91)     2:24.17 (37.79)
        3:02.29 (38.12)     3:39.93 (37.64)     4:18.09 (38.16)     4:55.90 (37.81)
        5:33.44 (37.54)     6:08.45 (35.01)                                        
 26 Donato, Haley E           13 Alamo Area-ST        6:30.22    6:12.93  
                  33.62     1:10.77 (37.15)     1:48.85 (38.08)     2:26.06 (37.21)
        3:03.94 (37.88)     3:42.25 (38.31)     4:21.07 (38.82)     4:59.25 (38.18)
        5:36.22 (36.97)     6:12.93 (36.71)                                        
 27 Calvert, Emma D           13 Alamo Area-ST        5:50.69    6:16.91  
                  33.77     1:11.21 (37.44)     1:49.12 (37.91)     2:27.29 (38.17)
        3:05.91 (38.62)     3:44.21 (38.30)     4:22.93 (38.72)     5:02.11 (39.18)
        5:40.30 (38.19)     6:16.91 (36.61)                                        
 28 Buie, Morgan D            13 AQSA-ST              6:10.34    6:18.48  
                  33.10     1:09.68 (36.58)   3:04.56 (1:54.88)     3:43.92 (39.36)
        4:23.50 (39.58)                                                 5:02.01 ( )
        5:41.31 (39.30)     6:18.48 (37.17)                                        
 29 Shrestha, Mizla           13 WAVE-ST              7:16.18    6:20.04  
                  32.77     1:09.67 (36.90)                             2:28.36 ( )
        3:07.22 (38.86)                                                 5:05.87 ( )
        5:43.96 (38.09)     6:20.04 (36.08)                                        
 30 Hilburn, Mack R           13 Alamo Area-ST        6:21.08    6:21.00  
                  34.35     1:12.58 (38.23)     1:51.38 (38.80)     2:30.66 (39.28)
        3:10.30 (39.64)     3:49.36 (39.06)     4:28.61 (39.25)     5:06.79 (38.18)
        5:44.45 (37.66)     6:21.00 (36.55)                                        
 31 Capps, Sophie C           16 WAVE-ST              6:19.73    6:22.34  
                  32.65     1:10.05 (37.40)     1:48.13 (38.08)     2:27.37 (39.24)
        3:06.27 (38.90)     3:45.57 (39.30)     4:25.37 (39.80)     5:04.88 (39.51)
        5:44.81 (39.93)     6:22.34 (37.53)                                        
 32 Garcia, Victoria V        13 Alamo Area-ST        6:23.47    6:28.55  
                  33.78     1:11.37 (37.59)     1:50.47 (39.10)     2:29.94 (39.47)
        3:09.32 (39.38)   4:29.51 (1:20.19)     5:09.44 (39.93)                    
            5:49.93 ( )     6:28.55 (38.62)                                        
 33 Secor, Brooke B           15 AQSA-ST              6:50.99    6:36.41  
                  35.04     1:14.80 (39.76)     1:54.35 (39.55)     2:34.48 (40.13)
        3:15.26 (40.78)     3:56.72 (41.46)     4:37.78 (41.06)     5:18.59 (40.81)
        5:58.22 (39.63)     6:36.41 (38.19)                                        
 34 Stubbs-Guerra, Anari N    14 Alamo Area-ST        6:55.12    6:51.98  
                  34.64     1:13.94 (39.30)     1:55.24 (41.30)     2:36.36 (41.12)
        3:18.05 (41.69)     4:00.36 (42.31)     4:44.14 (43.78)     5:27.01 (42.87)
        6:10.15 (43.14)     6:51.98 (41.83)                                        
 35 Blake, Katerina G         14 WAVE-ST              6:42.87    6:53.16  
                  35.80     1:16.77 (40.97)     1:58.57 (41.80)     2:40.28 (41.71)
        3:22.65 (42.37)     4:04.59 (41.94)     4:47.36 (42.77)     5:29.13 (41.77)
        6:11.44 (42.31)     6:53.16 (41.72)                                        
 36 Bishop, Annika D          13 Alamo Area-ST        7:30.12    7:28.54  
                  35.59                                                 2:50.28 ( )
      7:28.54 (4:38.26)                                                            
 
Girls 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fowler, Mabel E           17 Alamo Area-ST          28.81      29.34  
  2 VanderWeele, Emily R      17 WAVE-ST                   NT      30.37  
  3 McCarthy, Kristina M      16 Alamo Area-ST          31.20      32.14  
  4 Pancratz, Kirsten L       16 Alamo Area-ST             NT      32.38  
  5 Buie, Bailey A            13 AQSA-ST                34.18      33.13  
  6 Estes, Morgan C           13 Alamo Area-ST        1:06.62      34.98  
  7 Farm, Mackenzie R         13 Alamo Area-ST          35.78      35.78  
  8 Pastol, Fairen S          13 WAVE-ST                40.42      37.45  
  9 Russell, Savannah G       13 AQSA-ST                44.24      38.17  
 10 Russell, Samantha R       13 AQSA-ST                41.40      39.12  
 11 Bailey, Sabrina N         13 AQSA-ST                43.06      40.11  
 12 Echavez Corrales, Danny   13 Alamo Area-ST          45.13      41.54  
 13 Goar, Trisha R            18 Alamo Area-ST          41.53      43.19  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schield, Morgan C         13 WAVE-ST              1:01.37    1:00.32  
                  29.57     1:00.32 (30.75)                                        
  2 Mai, Aubrey E             15 Alamo Area-ST        1:01.44    1:01.29  
                  30.02     1:01.29 (31.27)                                        
  3 Dziergowski, Jessi L      13 Alamo Area-ST        1:04.09    1:02.41  
                  30.62     1:02.41 (31.79)                                        
  4 Bruner, Evelyn G          14 Alamo Area-ST        1:00.98    1:02.48  
                  30.64     1:02.48 (31.84)                                        
  5 Engel, Jessica E          13 WAVE-ST              1:01.97    1:03.62  
                  31.50     1:03.62 (32.12)                                        
  6 Williams, Cammi B         14 WAVE-ST              1:02.27    1:03.86  
                  31.69     1:03.86 (32.17)                                        
  7 Delostrinos, Marissa J    18 Alamo Area-ST        1:02.74    1:05.51  
                  31.66     1:05.51 (33.85)                                        
  8 Voos, Alyse N             15 Alamo Area-ST        1:04.17    1:07.39  
                  33.07     1:07.39 (34.32)                                        
  9 Cuenca, Kaili I           13 Alamo Area-ST        1:06.79    1:07.75  
                  32.72     1:07.75 (35.03)                                        
 10 Hajduk, Erika L           13 Alamo Area-ST        1:06.40    1:07.94  
                  33.02     1:07.94 (34.92)                                        
 11 Romine, Brooke L          16 Alamo Area-ST        1:08.04    1:08.03  
 12 Lopez, Jaylene J          16 Alamo Area-ST        1:05.20    1:08.20  
                  33.18     1:08.20 (35.02)                                        
 13 Skrobanek, Laney          13 Alamo Area-ST        1:08.06    1:08.22  
                  33.73     1:08.22 (34.49)                                        
 14 LaField, Zoe P            15 Alamo Area-ST        1:07.09    1:08.27  
                  32.84     1:08.27 (35.43)                                        
 15 Tercilla, Carolyn V       14 Alamo Area-ST        1:07.80    1:08.50  
                  34.11     1:08.50 (34.39)                                        
 16 Clarkson, Emma Cate C     15 UN-ST                1:47.62    1:08.52  
                  33.29     1:08.52 (35.23)                                        
 17 Hamlett, Mackenzie S      15 WAVE-ST              1:10.87    1:09.25  
                  34.41     1:09.25 (34.84)                                        
 18 Dessouky, Salma S         14 Alamo Area-ST        1:10.09    1:09.49  
                  35.07     1:09.49 (34.42)                                        
 19 Moore, Ashley E           15 WAVE-ST              1:10.12    1:09.76  
                  34.29     1:09.76 (35.47)                                        
 20 Sahota, Riya K            13 Alamo Area-ST        1:09.60    1:10.07  
                  34.67     1:10.07 (35.40)                                        
 21 Petersen, Kari N          15 Alamo Area-ST        1:11.81    1:10.08  
                  34.20     1:10.08 (35.88)                                        
 22 Cronk, Julia M            16 Alamo Area-ST        1:07.91    1:10.36  
                  34.50     1:10.36 (35.86)                                        
 23 Bauer, Emily G            13 Alamo Area-ST        1:09.60    1:10.69  
                  35.06     1:10.69 (35.63)                                        
 24 Hancock, Emily J          15 Alamo Area-ST        1:12.30    1:10.86  
                  34.29     1:10.86 (36.57)                                        
 25 Correa, Lilie P           15 WAVE-ST              1:09.04    1:10.87  
 26 Pancratz, Kirsten L       16 Alamo Area-ST        1:10.41    1:10.93  
                  34.84     1:10.93 (36.09)                                        
 27 Pfaff, Nicole R           16 Alamo Area-ST        1:10.21    1:11.10  
                  34.95     1:11.10 (36.15)                                        
 28 Christiansen, Sophia J    13 WAVE-ST              1:11.87    1:11.33  
                  35.83     1:11.33 (35.50)                                        
 29 Coward, Grace M           15 Alamo Area-ST        1:13.91    1:12.00  
                  35.77     1:12.00 (36.23)                                        
 30 Donato, Haley E           13 Alamo Area-ST        1:13.66    1:12.06  
                  35.13     1:12.06 (36.93)                                        
 31 de la Pena, Bianca R      16 Alamo Area-ST        1:13.77    1:12.15  
                  34.73     1:12.15 (37.42)                                        
 32 Calvert, Emma D           13 Alamo Area-ST        1:11.98    1:12.23  
                  35.72     1:12.23 (36.51)                                        
 33 Gierat, Natalie A         16 Alamo Area-ST        1:12.27    1:12.30  
 34 Porter, Ella E            13 Alamo Area-ST        1:14.11    1:12.59  
                  36.28     1:12.59 (36.31)                                        
 35 Donna, Logan C            15 Alamo Area-ST          55.21    1:12.96  
                  35.43     1:12.96 (37.53)                                        
 36 Quadrato, Anna Mei K      13 Alamo Area-ST        1:10.86    1:13.25  
                  35.77     1:13.25 (37.48)                                        
 37 Collazo, Cameron R        16 WAVE-ST              1:14.61    1:13.32  
                  35.59     1:13.32 (37.73)                                        
 38 Shrestha, Mizla           13 WAVE-ST              1:14.18    1:13.67  
                  36.31     1:13.67 (37.36)                                        
 39 Lloyd, Megan E            13 Alamo Area-ST        1:15.79    1:13.89  
                  36.57     1:13.89 (37.32)                                        
 40 Linnartz, Sarah P         13 Alamo Area-ST        1:13.61    1:15.36  
                  36.08     1:15.36 (39.28)                                        
 41 Garza, Erin D             16 Alamo Area-ST        1:12.03    1:15.51  
                  36.63     1:15.51 (38.88)                                        
 42 Sturm, Maggie E           13 WAVE-ST              1:15.12    1:16.26  
                  36.56     1:16.26 (39.70)                                        
 43 DeHart, Erin M            13 Alamo Area-ST        1:17.15    1:16.42  
                  37.08     1:16.42 (39.34)                                        
 44 Robinson, Erin M          13 Alamo Area-ST        1:17.34    1:16.84  
                  37.22     1:16.84 (39.62)                                        
 45 Estes, Morgan C           13 Alamo Area-ST        1:52.72    1:17.19  
                1:17.32         1:17.19 ( )                                        
 46 Locke, Savannah S         13 Alamo Area-ST        1:18.38    1:18.74  
 47 Verastegui, Clarissa S    14 WAVE-ST              1:19.70    1:19.24  
                  37.05     1:19.24 (42.19)                                        
 48 Pangburn, Payton G        13 Alamo Area-ST        1:17.34    1:19.59  
 49 Mow, Lorin R              14 Alamo Area-ST        1:19.11    1:20.08  
                  39.03     1:20.08 (41.05)                                        
 50 Capps, Sophie C           16 WAVE-ST              1:16.74    1:20.16  
 51 Stubbs-Guerra, Anari N    14 Alamo Area-ST        1:21.99    1:21.10  
 52 Secor, Brooke B           15 AQSA-ST              1:24.10    1:22.59  
 53 Blake, Katerina G         14 WAVE-ST              1:26.13    1:23.08  
                  27.67     1:23.08 (55.41)                                        
 54 Gonzalez, Bella R         13 Alamo Area-ST        1:30.13    1:23.56  
                  29.13     1:23.56 (54.43)                                        
 55 Bailey, Sabrina N         13 AQSA-ST              1:37.21    1:23.95  
                1:24.30         1:23.95 ( )                                        
 56 Bishop, Annika D          13 Alamo Area-ST        1:25.37    1:24.54  
                  29.13     1:24.54 (55.41)                                        
 57 Echavez Corrales, Danny   13 Alamo Area-ST        1:47.21    1:25.43  
                1:25.65         1:25.43 ( )                                        
 58 Cepeda, Fabi I            13 Alamo Area-ST        1:35.25    1:26.53  
 59 Henderson, Templey M      13 Alamo Area-ST        1:41.92    1:30.44  
                1:30.52         1:30.44 ( )                                        
 60 Davis, Kaitlyn E          14 Alamo Area-ST        1:33.42    1:32.67  
                  31.34   1:32.67 (1:01.33)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fowler, Mabel E           17 Alamo Area-ST        2:04.38    2:11.56  
                  31.08     1:04.24 (33.16)     1:38.45 (34.21)     2:11.56 (33.11)
  2 Engel, Jessica E          13 WAVE-ST              2:15.27    2:14.40  
                  32.05     1:06.28 (34.23)     1:40.65 (34.37)     2:14.40 (33.75)
  3 Voos, Alyse N             15 Alamo Area-ST        2:27.92    2:22.02  
                  33.25     1:08.73 (35.48)     1:45.99 (37.26)     2:22.02 (36.03)
  4 Cronk, Julia M            16 Alamo Area-ST        2:19.25    2:25.64  
                  34.98     1:11.74 (36.76)     1:48.53 (36.79)     2:25.64 (37.11)
  5 LaField, Zoe P            15 Alamo Area-ST        2:26.56    2:26.04  
                  34.23     1:11.47 (37.24)     1:49.00 (37.53)     2:26.04 (37.04)
  6 Hajduk, Erika L           13 Alamo Area-ST        2:24.14    2:26.87  
                                                    1:50.60 ( )     2:26.87 (36.27)
  7 Cuenca, Kaili I           13 Alamo Area-ST        2:25.04    2:29.03  
                  34.26   2:29.03 (1:54.77)                                        
  8 Correa, Lilie P           15 WAVE-ST              2:25.83    2:29.71  
                                1:12.87 ( )   2:29.71 (1:16.84)                    
  9 Christiansen, Sophia J    13 WAVE-ST              2:32.18    2:30.85  
                  36.57     1:14.74 (38.17)     1:53.02 (38.28)     2:30.85 (37.83)
 10 Pancratz, Kirsten L       16 Alamo Area-ST        2:31.97    2:30.99  
                  35.66     1:13.60 (37.94)     1:52.37 (38.77)     2:30.99 (38.62)
 11 Bauer, Emily G            13 Alamo Area-ST        2:30.54    2:33.28  
                  35.91   2:33.28 (1:57.37)                                        
 12 Porter, Ella E            13 Alamo Area-ST        2:51.22    2:37.73  
                                                    1:58.22 ( )     2:37.73 (39.51)
 13 Linnartz, Sarah P         13 Alamo Area-ST        2:41.29    2:42.93  
                  38.15     1:19.70 (41.55)     2:02.01 (42.31)     2:42.93 (40.92)
 14 Pangburn, Payton G        13 Alamo Area-ST        2:42.77    2:44.72  
 15 Estes, Morgan C           13 Alamo Area-ST        5:22.62    2:45.55  
                                                    2:45.72 ( )         2:45.55 ( )
 16 Stubbs-Guerra, Anari N    14 Alamo Area-ST        2:56.52    2:54.36  
                  40.52     1:24.99 (44.47)     2:10.02 (45.03)     2:54.36 (44.34)
 17 Pond, Kira E              13 WAVE-ST              3:07.29    3:05.59  
                  44.97   3:05.59 (2:20.62)                                        
 -- Hilburn, Mack R           13 Alamo Area-ST        2:32.15         DQ  
                  36.11     1:13.80 (37.69)     1:51.18 (37.38)          DQ (39.12)
 
Girls 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Biggs, Kailey D           14 Alamo Area-ST          36.04      34.74  
  2 Flores, Jessyka R         15 Alamo Area-ST          37.39      37.00  
  3 Clark, Maya A             15 Alamo Area-ST          37.68      37.38  
  4 Auld, Jordan A            14 WAVE-ST                44.14      37.68  
  5 McCarthy, Kristina M      16 Alamo Area-ST          36.01      37.81  
  6 Davis, Kaitlyn E          14 Alamo Area-ST          41.13      40.52  
  7 Buie, Bailey A            13 AQSA-ST                42.48      41.12  
  8 Krauss, Laura G           18 WAVE-ST                45.48      41.17  
  9 Pond, Kira E              13 WAVE-ST                42.14      43.58  
 10 Russell, Savannah G       13 AQSA-ST                47.11      44.31  
 11 Kamenick, Jordyn E        13 WAVE-ST                48.75      45.82  
 12 Goar, Trisha R            18 Alamo Area-ST          47.95      46.08  
 13 Russell, Samantha R       13 AQSA-ST                49.83      46.60  
 14 Henderson, Templey M      13 Alamo Area-ST          56.26      46.82  
 15 Cepeda, Fabi I            13 Alamo Area-ST          49.50      50.99  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pike, Brittney E          16 WAVE-ST              1:15.23    1:11.86  
                  32.99     1:11.86 (38.87)                                        
  2 Biggs, Kailey D           14 Alamo Area-ST        1:13.10    1:13.58  
                  34.95     1:13.58 (38.63)                                        
  3 Schield, Morgan C         13 WAVE-ST              1:14.65    1:13.78  
                  34.84     1:13.78 (38.94)                                        
  4 Tercilla, Carolyn V       14 Alamo Area-ST        1:13.53    1:14.60  
                  35.42     1:14.60 (39.18)                                        
  5 Donna, Logan C            15 Alamo Area-ST        1:15.63    1:16.31  
                  35.89     1:16.31 (40.42)                                        
  6 Trevino De La Pena, Miro  15 Alamo Area-ST        1:15.57    1:16.80  
                  36.78     1:16.80 (40.02)                                        
  7 Skrobanek, Laney          13 Alamo Area-ST        1:21.06    1:18.45  
                  37.25     1:18.45 (41.20)                                        
  8 Hajduk, Erika L           13 Alamo Area-ST        1:19.86    1:18.97  
                  37.32     1:18.97 (41.65)                                        
  9 Eberhard, Katarina L      16 Alamo Area-ST        1:18.69    1:19.17  
                  37.47     1:19.17 (41.70)                                        
 10 Parsons, Michelle M       13 Alamo Area-ST        1:19.19    1:19.58  
                  37.47     1:19.58 (42.11)                                        
 11 Pfaff, Nicole R           16 Alamo Area-ST        1:19.83    1:19.62  
                  38.03     1:19.62 (41.59)                                        
 12 Flores, Jessyka R         15 Alamo Area-ST        1:21.54    1:19.88  
                  37.50     1:19.88 (42.38)                                        
 13 Henderson, Sofia N        13 WAVE-ST              1:24.31    1:19.90  
                  37.66     1:19.90 (42.24)                                        
 14 Clark, Maya A             15 Alamo Area-ST        1:23.50    1:19.94  
                  37.66     1:19.94 (42.28)                                        
 15 Garza, Erin D             16 Alamo Area-ST        1:21.43    1:20.40  
                  37.78     1:20.40 (42.62)                                        
 16 Forsyth, Kay Lynn M       17 WAVE-ST              1:18.92    1:20.46  
                  38.79     1:20.46 (41.67)                                        
 17 Pancratz, Kirsten L       16 Alamo Area-ST        1:21.39    1:21.91  
                  38.69     1:21.91 (43.22)                                        
 18 Sheridan, Paris R         15 Alamo Area-ST        1:23.74    1:21.94  
                  38.29     1:21.94 (43.65)                                        
 19 Robinson, Erin M          13 Alamo Area-ST        1:21.61    1:22.12  
                  39.25     1:22.12 (42.87)                                        
 20 Petersen, Kari N          15 Alamo Area-ST        1:18.94    1:22.42  
                  39.23     1:22.42 (43.19)                                        
 21 Munoz, Andrea C           13 Alamo Area-ST        1:23.28    1:22.90  
                  39.42     1:22.90 (43.48)                                        
 22 Bauer, Emily G            13 Alamo Area-ST        1:27.71    1:23.35  
                  39.02     1:23.35 (44.33)                                        
 23 Weatherford, Julia S      15 WAVE-ST              1:21.24    1:24.16  
                  40.03     1:24.16 (44.13)                                        
 24 Quadrato, Anna Mei K      13 Alamo Area-ST        1:19.92    1:24.37  
                  40.40     1:24.37 (43.97)                                        
 25 VanderWeele, Emily R      17 WAVE-ST              1:24.39    1:24.72  
                  40.38     1:24.72 (44.34)                                        
 26 Betancourt, Ella F        14 WAVE-ST              1:22.80    1:24.89  
                  39.89     1:24.89 (45.00)                                        
 27 Moore, Ashley E           15 WAVE-ST              1:27.48    1:24.95  
                  40.49     1:24.95 (44.46)                                        
 28 Hancock, Emily J          15 Alamo Area-ST        1:34.78    1:25.81  
                  41.77     1:25.81 (44.04)                                        
 29 Dessouky, Salma S         14 Alamo Area-ST        1:31.31    1:25.93  
                  42.11     1:25.93 (43.82)                                        
 30 Calvert, Emma D           13 Alamo Area-ST        1:34.10    1:26.36  
                  42.11     1:26.36 (44.25)                                        
 31 Troyer, Megan L           14 WAVE-ST              1:29.22    1:26.40  
                  40.56     1:26.40 (45.84)                                        
 32 Capps, Sophie C           16 WAVE-ST              1:25.53    1:26.52  
                  40.14     1:26.52 (46.38)                                        
 32 Porter, Ella E            13 Alamo Area-ST        1:25.11    1:26.52  
                  41.60     1:26.52 (44.92)                                        
 34 Houlahan, Brinna M        14 WAVE-ST              1:28.24    1:26.95  
                  40.84     1:26.95 (46.11)                                        
 35 Linnartz, Sarah P         13 Alamo Area-ST        1:20.66    1:27.12  
                  40.38     1:27.12 (46.74)                                        
 36 Hilburn, Mack R           13 Alamo Area-ST        1:25.98    1:27.23  
                  41.59     1:27.23 (45.64)                                        
 37 Poupart, Hannah M         13 WAVE-ST              1:37.04    1:27.27  
 38 Armstrong, Carrie A       13 WAVE-ST              1:30.42    1:27.56  
                  42.13     1:27.56 (45.43)                                        
 39 Davis, Kaitlyn E          14 Alamo Area-ST        1:32.97    1:28.36  
                  41.86     1:28.36 (46.50)                                        
 40 DeHart, Erin M            13 Alamo Area-ST        1:28.43    1:28.44  
                  41.48     1:28.44 (46.96)                                        
 41 Blake, Katerina G         14 WAVE-ST              1:30.61    1:28.58  
                  42.36     1:28.58 (46.22)                                        
 42 Verastegui, Clarissa S    14 WAVE-ST              1:30.99    1:28.60  
                  42.14     1:28.60 (46.46)                                        
 43 Farm, Mackenzie R         13 Alamo Area-ST        1:27.60    1:28.67  
                  42.84     1:28.67 (45.83)                                        
 44 Pastol, Fairen S          13 WAVE-ST              1:35.97    1:29.92  
                  42.57     1:29.92 (47.35)                                        
 45 Burnett Campana, Lauren   14 WAVE-ST              1:34.85    1:30.65  
                  43.99     1:30.65 (46.66)                                        
 46 Locke, Savannah S         13 Alamo Area-ST        1:31.27    1:31.99  
                  42.99     1:31.99 (49.00)                                        
 47 Shrestha, Mizla           13 WAVE-ST              1:34.74    1:32.79  
                  43.86     1:32.79 (48.93)                                        
 48 Landin, Madeleine J       13 Alamo Area-ST        1:34.30    1:33.28  
                  44.33     1:33.28 (48.95)                                        
 49 Secor, Brooke B           15 AQSA-ST              1:34.03    1:33.51  
                  44.52     1:33.51 (48.99)                                        
 50 Harrell, Layla R          14 Alamo Area-ST        1:35.28    1:34.47  
                  44.24     1:34.47 (50.23)                                        
 51 Pond, Kira E              13 WAVE-ST              1:31.68    1:35.19  
                  46.41     1:35.19 (48.78)                                        
 52 Russell, Savannah G       13 AQSA-ST              1:50.09    1:37.30  
                  45.23     1:37.30 (52.07)                                        
 53 Echavez Corrales, Danny   13 Alamo Area-ST        2:18.71    1:48.47  
                  50.87     1:48.47 (57.60)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tercilla, Carolyn V       14 Alamo Area-ST        2:38.66    2:39.20  
                  37.07     1:17.96 (40.89)     1:59.29 (41.33)     2:39.20 (39.91)
  2 Trevino De La Pena, Miro  15 Alamo Area-ST        2:38.44    2:40.32  
                  36.69     1:18.16 (41.47)     1:59.21 (41.05)     2:40.32 (41.11)
  3 Coward, Grace M           15 Alamo Area-ST        2:48.46    2:46.36  
                  36.98     1:19.51 (42.53)     2:03.02 (43.51)     2:46.36 (43.34)
  4 Cuenca, Kaili I           13 Alamo Area-ST        2:52.63    2:49.86  
                  39.01     1:21.99 (42.98)     2:05.85 (43.86)     2:49.86 (44.01)
  5 Forsyth, Kay Lynn M       17 WAVE-ST              2:46.47    2:50.51  
                  39.52     1:22.86 (43.34)     2:06.89 (44.03)     2:50.51 (43.62)
  6 Robinson, Erin M          13 Alamo Area-ST        2:54.73    2:53.08  
                  40.42     1:24.51 (44.09)     2:08.62 (44.11)     2:53.08 (44.46)
  7 Quadrato, Anna Mei K      13 Alamo Area-ST        2:52.64    2:55.11  
                  40.23     1:25.19 (44.96)     2:10.83 (45.64)     2:55.11 (44.28)
  8 Auld, Jordan A            14 WAVE-ST              2:54.58    2:56.34  
                  40.09     1:25.39 (45.30)     2:11.31 (45.92)     2:56.34 (45.03)
  9 Henderson, Sofia N        13 WAVE-ST              2:58.55    2:56.55  
                  40.56     1:25.39 (44.83)     2:11.02 (45.63)     2:56.55 (45.53)
 10 Munoz, Andrea C           13 Alamo Area-ST        2:52.63    2:56.70  
                  40.32     1:25.25 (44.93)     2:10.79 (45.54)     2:56.70 (45.91)
 11 Blake, Katerina G         14 WAVE-ST              3:03.17    3:04.62  
                  42.14     1:29.59 (47.45)     2:17.58 (47.99)     3:04.62 (47.04)
 12 Porter, Ella E            13 Alamo Area-ST        3:09.22    3:05.67  
                  42.89     1:30.26 (47.37)     2:18.42 (48.16)     3:05.67 (47.25)
 13 Donato, Haley E           13 Alamo Area-ST        3:14.22    3:07.34  
                  43.45     1:31.68 (48.23)     2:19.15 (47.47)     3:07.34 (48.19)
 14 Hilburn, Mack R           13 Alamo Area-ST        3:10.21    3:11.22  
                  44.10     1:33.21 (49.11)     2:22.61 (49.40)     3:11.22 (48.61)
 15 Pond, Kira E              13 WAVE-ST              3:07.86    3:11.61  
                  45.58     1:35.50 (49.92)     2:23.64 (48.14)     3:11.61 (47.97)
 16 DeHart, Erin M            13 Alamo Area-ST        3:12.50    3:12.81  
                  45.05     1:34.48 (49.43)     2:23.45 (48.97)     3:12.81 (49.36)
 17 Lloyd, Megan E            13 Alamo Area-ST        3:14.62    3:14.86  
                  45.22     1:35.36 (50.14)     2:25.50 (50.14)     3:14.86 (49.36)
 18 Locke, Savannah S         13 Alamo Area-ST        3:20.00    3:16.98  
                  45.83     1:35.69 (49.86)     2:26.97 (51.28)     3:16.98 (50.01)
 19 Davis, Kaitlyn E          14 Alamo Area-ST        3:15.21    3:17.25  
                  43.61     1:33.39 (49.78)     2:26.15 (52.76)     3:17.25 (51.10)
 20 Poupart, Hannah M         13 WAVE-ST              3:33.57    3:19.26  
                  45.44     1:36.71 (51.27)     2:29.03 (52.32)     3:19.26 (50.23)
 21 Christiansen, Sophia J    13 WAVE-ST              3:20.99    3:20.06  
                  47.54     1:37.85 (50.31)     2:28.81 (50.96)     3:20.06 (51.25)
 22 Garcia, Victoria V        13 Alamo Area-ST        3:22.77    3:20.91  
                  46.62     1:37.62 (51.00)     2:29.70 (52.08)     3:20.91 (51.21)
 23 Pangburn, Payton G        13 Alamo Area-ST        3:18.47    3:29.13  
                  49.01     1:41.81 (52.80)     2:35.22 (53.41)     3:29.13 (53.91)
 24 Gonzalez, Bella R         13 Alamo Area-ST        3:44.12    3:44.92  
                  50.12     1:47.95 (57.83)   2:47.98 (1:00.03)     3:44.92 (56.94)
 25 Krepelka, Natalia K       13 Alamo Area-ST        3:15.12    3:58.81  
                  57.93   1:58.43 (1:00.50)   3:00.39 (1:01.96)     3:58.81 (58.42)
 
Girls 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Houlahan, Brinna M        14 WAVE-ST                32.29      30.30  
  2 Hamlett, Mackenzie S      15 WAVE-ST                43.72      30.65  
  3 de la Pena, Bianca R      16 Alamo Area-ST          30.55      30.73  
  4 McCarthy, Kristina M      16 Alamo Area-ST          30.01      31.49  
  5 Collazo, Cameron R        16 WAVE-ST                33.36      31.50  
  6 Alvarado, Bethani C       15 Alamo Area-ST          31.93      32.07  
  7 Estes, Morgan C           13 Alamo Area-ST        1:02.32      32.48  
  8 Buie, Bailey A            13 AQSA-ST                35.05      33.53  
  9 Buie, Morgan D            13 AQSA-ST                32.37      33.59  
 10 Russell, Savannah G       13 AQSA-ST                44.07      36.91  
 11 Bishop, Annika D          13 Alamo Area-ST          40.39      37.15  
 12 Cepeda, Fabi I            13 Alamo Area-ST          41.92      40.60  
 13 Goar, Trisha R            18 Alamo Area-ST          43.73      40.70  
 14 Bailey, Sabrina N         13 AQSA-ST                59.99      40.93  
 15 Russell, Samantha R       13 AQSA-ST                46.85      43.85  
 16 Henderson, Templey M      13 Alamo Area-ST          43.71      44.92  
 17 Krepelka, Natalia K       13 Alamo Area-ST          47.73      47.85  
 18 Echavez Corrales, Danny   13 Alamo Area-ST        1:10.25      49.99  
 -- Kamenick, Jordyn E        13 WAVE-ST              1:00.99         DQ  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dziergowski, Jessi L      13 Alamo Area-ST        1:04.18    1:02.37  
                  29.30     1:02.37 (33.07)                                        
  2 Cronk, Julia M            16 Alamo Area-ST        1:03.26    1:02.75  
                  29.07     1:02.75 (33.68)                                        
  3 Schield, Morgan C         13 WAVE-ST              1:03.31    1:03.28  
                  29.36     1:03.28 (33.92)                                        
  4 Engel, Jessica E          13 WAVE-ST              1:03.80    1:03.64  
                  30.63     1:03.64 (33.01)                                        
  5 Skrobanek, Laney          13 Alamo Area-ST        1:10.03    1:06.67  
                  31.08     1:06.67 (35.59)                                        
  6 Christiansen, Sophia J    13 WAVE-ST              1:06.28    1:07.36  
                  32.03     1:07.36 (35.33)                                        
  7 Trevino De La Pena, Fern  16 Alamo Area-ST        1:03.64    1:08.07  
                  31.55     1:08.07 (36.52)                                        
  8 LaField, Zoe P            15 Alamo Area-ST        1:06.49    1:08.09  
                  32.03     1:08.09 (36.06)                                        
  9 Houlahan, Brinna M        14 WAVE-ST              1:09.39    1:08.15  
                  30.44     1:08.15 (37.71)                                        
 10 Moore, Ashley E           15 WAVE-ST              1:12.44    1:08.58  
                  31.81     1:08.58 (36.77)                                        
 11 Rubio, Zuni-ire V         15 Alamo Area-ST        1:08.40    1:08.65  
                  32.02     1:08.65 (36.63)                                        
 12 Garza, Erin D             16 Alamo Area-ST        1:03.55    1:08.77  
                  31.77     1:08.77 (37.00)                                        
 13 Dessouky, Salma S         14 Alamo Area-ST        1:09.42    1:10.22  
                  33.65     1:10.22 (36.57)                                        
 14 Gierat, Natalie A         16 Alamo Area-ST        1:15.01    1:10.61  
                  33.31     1:10.61 (37.30)                                        
 15 Correa, Lilie P           15 WAVE-ST              1:09.12    1:11.06  
                  33.46     1:11.06 (37.60)                                        
 16 Quadrato, Anna Mei K      13 Alamo Area-ST        1:09.72    1:11.13  
                  32.62     1:11.13 (38.51)                                        
 17 Pancratz, Kirsten L       16 Alamo Area-ST        1:13.25    1:11.50  
                  33.13     1:11.50 (38.37)                                        
 18 Tercilla, Carolyn V       14 Alamo Area-ST        1:14.06    1:11.66  
                  33.54     1:11.66 (38.12)                                        
 19 Petersen, Kari N          15 Alamo Area-ST        1:11.29    1:11.99  
                  34.15     1:11.99 (37.84)                                        
 20 Cuenca, Kaili I           13 Alamo Area-ST        1:11.05    1:12.37  
                  33.06     1:12.37 (39.31)                                        
 21 McCarthy, Kristina M      16 Alamo Area-ST        1:09.98    1:12.92  
                  32.76     1:12.92 (40.16)                                        
 22 Burnett Campana, Lauren   14 WAVE-ST              1:24.55    1:13.77  
                  34.93     1:13.77 (38.84)                                        
 23 Wallace, Lula S           16 Alamo Area-ST        1:15.83    1:13.83  
                  34.93     1:13.83 (38.90)                                        
 24 Alvarado, Bethani C       15 Alamo Area-ST        1:13.45    1:13.85  
                  34.12     1:13.85 (39.73)                                        
 25 Munoz, Andrea C           13 Alamo Area-ST        1:15.12    1:14.33  
                  34.36     1:14.33 (39.97)                                        
 26 Troyer, Megan L           14 WAVE-ST              1:10.99    1:14.58  
                  34.74     1:14.58 (39.84)                                        
 27 Buie, Morgan D            13 AQSA-ST              1:15.29    1:15.03  
                  35.02     1:15.03 (40.01)                                        
 28 Bauer, Emily G            13 Alamo Area-ST        1:12.43    1:15.52  
                  34.60     1:15.52 (40.92)                                        
 29 Calvert, Emma D           13 Alamo Area-ST        1:24.02    1:15.54  
                  35.00     1:15.54 (40.54)                                        
 30 Porter, Ella E            13 Alamo Area-ST        1:15.24    1:15.77  
                  35.62     1:15.77 (40.15)                                        
 31 Betancourt, Ella F        14 WAVE-ST              1:14.57    1:15.79  
                  35.00     1:15.79 (40.79)                                        
 32 Robinson, Erin M          13 Alamo Area-ST        1:20.71    1:16.18  
                  35.47     1:16.18 (40.71)                                        
 33 Armstrong, Carrie A       13 WAVE-ST              1:21.78    1:16.26  
                  36.51     1:16.26 (39.75)                                        
 34 Verastegui, Clarissa S    14 WAVE-ST              1:20.52    1:17.49  
                  34.87     1:17.49 (42.62)                                        
 35 Hodges, Rebekah J         15 WAVE-ST              1:20.38    1:18.91  
                  37.41     1:18.91 (41.50)                                        
 36 Locke, Savannah S         13 Alamo Area-ST        1:18.22    1:19.02  
                  35.63     1:19.02 (43.39)                                        
 37 Parsons, Michelle M       13 Alamo Area-ST        1:18.62    1:20.79  
                  36.70     1:20.79 (44.09)                                        
 38 Secor, Brooke B           15 AQSA-ST              1:33.21    1:23.14  
                  39.21     1:23.14 (43.93)                                        
 39 Martell, Viviana R        15 Alamo Area-ST        1:25.67    1:23.63  
                  38.01     1:23.63 (45.62)                                        
 40 Blake, Katerina G         14 WAVE-ST              1:34.20    1:27.58  
                  40.20     1:27.58 (47.38)                                        
 41 Landin, Madeleine J       13 Alamo Area-ST        1:34.64    1:31.84  
                  40.59     1:31.84 (51.25)                                        
 -- DeHart, Erin M            13 Alamo Area-ST        1:20.55         DQ  
                  35.13          DQ (42.74)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Jaylene J          16 Alamo Area-ST        2:13.27    2:19.63  
                  30.72     1:05.69 (34.97)     1:42.14 (36.45)     2:19.63 (37.49)
  2 Trevino De La Pena, Fern  16 Alamo Area-ST        2:17.76    2:22.86  
                  31.97     1:07.47 (35.50)     1:44.79 (37.32)     2:22.86 (38.07)
  3 Herrera, Jessi E          17 Alamo Area-ST        2:28.35    2:23.40  
                  32.81     1:09.08 (36.27)     1:46.58 (37.50)     2:23.40 (36.82)
  4 Pike, Brittney E          16 WAVE-ST              2:23.50    2:27.10  
                  29.54     1:06.28 (36.74)     1:46.99 (40.71)     2:27.10 (40.11)
  5 Christiansen, Sophia J    13 WAVE-ST              2:28.25    2:29.12  
                  33.51     1:11.46 (37.95)     1:50.15 (38.69)     2:29.12 (38.97)
  6 Engel, Jessica E          13 WAVE-ST              2:15.99    2:29.72  
                  32.61     1:11.21 (38.60)     1:51.61 (40.40)     2:29.72 (38.11)
  7 Webster, Hailey R         17 WAVE-ST              2:34.05    2:32.66  
                  31.27     1:08.94 (37.67)     1:50.00 (41.06)     2:32.66 (42.66)
  8 VanderWeele, Emily R      17 WAVE-ST              2:28.16    2:35.22  
                  33.13     1:12.22 (39.09)     1:54.10 (41.88)     2:35.22 (41.12)
  9 Munoz, Andrea C           13 Alamo Area-ST        2:46.48    2:45.29  
                  32.79     1:14.07 (41.28)     2:00.45 (46.38)     2:45.29 (44.84)
 10 Armstrong, Carrie A       13 WAVE-ST              3:30.19    2:45.92  
                  36.62     1:19.90 (43.28)     2:03.33 (43.43)     2:45.92 (42.59)
 11 Hilburn, Mack R           13 Alamo Area-ST        2:40.21    2:46.11  
                  34.61     1:16.23 (41.62)     2:01.01 (44.78)     2:46.11 (45.10)
 12 Garcia, Victoria V        13 Alamo Area-ST        3:25.12    2:50.82  
                  36.79     1:18.36 (41.57)     2:04.95 (46.59)     2:50.82 (45.87)
 13 Henson, Liz D             13 Alamo Area-ST        4:15.12    3:29.24  
                  45.40                             1:37.85 ( )   3:29.24 (1:51.39)
 
Girls 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarthy, Kristina M      16 Alamo Area-ST        1:11.41    1:10.02  
                  31.96     1:10.02 (38.06)                                        
  2 Parsons, Michelle M       13 Alamo Area-ST        1:12.33    1:12.36  
                  34.41     1:12.36 (37.95)                                        
  3 Wallace, Lula S           16 Alamo Area-ST        1:15.95    1:14.26  
                  35.26     1:14.26 (39.00)                                        
  4 Farm, Mackenzie R         13 Alamo Area-ST        1:16.31    1:16.20  
                  35.91     1:16.20 (40.29)                                        
  5 Verastegui, Clarissa S    14 WAVE-ST              1:17.78    1:16.56  
                  35.30     1:16.56 (41.26)                                        
  6 Locke, Savannah S         13 Alamo Area-ST        1:18.41    1:17.17  
                  35.17     1:17.17 (42.00)                                        
  7 Buie, Bailey A            13 AQSA-ST              1:17.86    1:17.79  
                  35.45     1:17.79 (42.34)                                        
  8 Buie, Morgan D            13 AQSA-ST              1:16.06    1:18.68  
                  34.52     1:18.68 (44.16)                                        
  9 Blake, Katerina G         14 WAVE-ST              1:28.79    1:22.15  
                  38.91     1:22.15 (43.24)                                        
 10 Echavez Corrales, Danny   13 Alamo Area-ST        1:52.07    1:29.56  
                  41.34     1:29.56 (48.22)                                        
 11 Nazario, Ash L            14 WAVE-ST              1:36.34    1:38.20  
                  44.68     1:38.20 (53.52)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Jessica E          13 WAVE-ST              2:23.32    2:17.37  
                  29.52     1:04.24 (34.72)     1:46.57 (42.33)     2:17.37 (30.80)
  2 Pike, Brittney E          16 WAVE-ST              2:22.91    2:18.20  
                  27.70     1:03.29 (35.59)     1:45.58 (42.29)     2:18.20 (32.62)
  3 Cronk, Julia M            16 Alamo Area-ST        2:17.59    2:21.45  
                  30.46     1:08.54 (38.08)     1:49.07 (40.53)     2:21.45 (32.38)
  4 Tercilla, Carolyn V       14 Alamo Area-ST        2:22.08    2:22.22  
                  31.85     1:08.10 (36.25)     1:49.62 (41.52)     2:22.22 (32.60)
  5 Gierat, Natalie A         16 Alamo Area-ST        2:26.01    2:22.95  
                  32.22     1:09.50 (37.28)     1:49.77 (40.27)     2:22.95 (33.18)
  6 Williams, Cammi B         14 WAVE-ST              2:22.00    2:23.05  
                  31.23     1:04.59 (33.36)     1:48.95 (44.36)     2:23.05 (34.10)
  7 Voos, Alyse N             15 Alamo Area-ST        2:29.17    2:23.08  
                  30.71     1:06.65 (35.94)     1:50.82 (44.17)     2:23.08 (32.26)
  8 Delostrinos, Marissa J    18 Alamo Area-ST        2:15.33    2:23.19  
                  31.16     1:07.39 (36.23)     1:50.04 (42.65)     2:23.19 (33.15)
  9 Bruner, Holly K           17 Alamo Area-ST        2:25.71    2:24.58  
                  31.80                             1:51.89 ( )     2:24.58 (32.69)
  9 Biggs, Kailey D           14 Alamo Area-ST        2:27.24    2:24.58  
                  32.63     1:11.25 (38.62)     1:50.30 (39.05)     2:24.58 (34.28)
 11 Hamlett, Mackenzie S      15 WAVE-ST              2:19.00    2:24.65  
                  31.02     1:09.31 (38.29)     1:53.97 (44.66)     2:24.65 (30.68)
 12 Webster, Hailey R         17 WAVE-ST              2:21.48    2:25.39  
                  30.87     1:07.21 (36.34)     1:51.51 (44.30)     2:25.39 (33.88)
 13 Cuenca, Kaili I           13 Alamo Area-ST        2:23.69    2:27.00  
                  31.67                             1:52.90 ( )     2:27.00 (34.10)
 14 LaField, Zoe P            15 Alamo Area-ST        2:26.20    2:27.19  
                  31.97     1:09.62 (37.65)     1:53.41 (43.79)     2:27.19 (33.78)
 15 Rubio, Zuni-ire V         15 Alamo Area-ST        2:27.32    2:27.51  
                  31.71                             1:54.11 ( )     2:27.51 (33.40)
 16 Romine, Brooke L          16 Alamo Area-ST        2:30.01    2:27.74  
                  31.35     1:06.61 (35.26)     1:53.79 (47.18)     2:27.74 (33.95)
 17 Skrobanek, Laney          13 Alamo Area-ST        2:28.74    2:27.85  
                  31.10     1:08.40 (37.30)     1:52.80 (44.40)     2:27.85 (35.05)
 18 Lopez, Jaylene J          16 Alamo Area-ST        2:18.45    2:28.05  
                  31.12     1:09.07 (37.95)     1:54.69 (45.62)     2:28.05 (33.36)
 19 Moore, Ashley E           15 WAVE-ST              2:37.23    2:28.29  
                  31.92     1:09.15 (37.23)     1:55.07 (45.92)     2:28.29 (33.22)
 20 Herrera, Jessi E          17 Alamo Area-ST        2:27.58    2:28.91  
                  31.97     1:10.15 (38.18)     1:55.48 (45.33)     2:28.91 (33.43)
 21 Donna, Logan C            15 Alamo Area-ST        2:38.39    2:29.40  
                  33.49     1:13.47 (39.98)     1:55.08 (41.61)     2:29.40 (34.32)
 22 Dessouky, Salma S         14 Alamo Area-ST        2:36.72    2:29.93  
                  33.25     1:12.23 (38.98)     1:57.94 (45.71)     2:29.93 (31.99)
 23 Cardon, Rylee A           14 Alamo Area-ST        2:30.24    2:30.01  
                  33.87     1:11.71 (37.84)     1:55.72 (44.01)     2:30.01 (34.29)
 24 VanderWeele, Emily R      17 WAVE-ST              2:30.51    2:30.23  
                  29.98     1:09.54 (39.56)     1:56.79 (47.25)     2:30.23 (33.44)
 25 Sahota, Riya K            13 Alamo Area-ST        2:29.06    2:30.39  
                  34.94     1:12.34 (37.40)     1:55.45 (43.11)     2:30.39 (34.94)
 26 Clarkson, Emma Cate C     15 UN-ST                2:23.55    2:30.59  
                  30.57     1:08.60 (38.03)     1:56.51 (47.91)     2:30.59 (34.08)
 27 Munoz, Andrea C           13 Alamo Area-ST        2:41.73    2:30.80  
                  32.53     1:11.84 (39.31)     1:56.09 (44.25)     2:30.80 (34.71)
 28 Pancratz, Kirsten L       16 Alamo Area-ST        2:33.64    2:31.09  
                  33.02     1:11.93 (38.91)     1:57.15 (45.22)     2:31.09 (33.94)
 29 Weatherford, Julia S      15 WAVE-ST              2:25.41    2:31.24  
                  31.36     1:07.68 (36.32)     1:55.16 (47.48)     2:31.24 (36.08)
 30 Garza, Erin D             16 Alamo Area-ST        2:25.34    2:31.54  
                  31.52     1:10.58 (39.06)     1:55.22 (44.64)     2:31.54 (36.32)
 31 Forsyth, Kay Lynn M       17 WAVE-ST              2:31.95    2:31.71  
                  35.02     1:14.47 (39.45)     1:56.77 (42.30)     2:31.71 (34.94)
 32 Correa, Lilie P           15 WAVE-ST              2:34.28    2:32.08  
                  32.96     1:11.07 (38.11)     1:58.20 (47.13)     2:32.08 (33.88)
 33 Bauer, Emily G            13 Alamo Area-ST        2:32.95    2:32.42  
                  34.53     1:13.06 (38.53)     1:59.14 (46.08)     2:32.42 (33.28)
 34 Coward, Grace M           15 Alamo Area-ST        2:40.13    2:33.19  
                  33.59     1:12.67 (39.08)     1:56.56 (43.89)     2:33.19 (36.63)
 35 McCarthy, Kristina M      16 Alamo Area-ST        2:31.10    2:33.51  
                  32.96     1:09.65 (36.69)     1:56.74 (47.09)     2:33.51 (36.77)
 36 Donato, Haley E           13 Alamo Area-ST        2:55.89    2:33.65  
                  33.34     1:11.11 (37.77)     1:58.86 (47.75)     2:33.65 (34.79)
 37 Henderson, Sofia N        13 WAVE-ST              2:40.64    2:35.80  
                  34.76     1:15.49 (40.73)     1:59.77 (44.28)     2:35.80 (36.03)
 38 de la Pena, Bianca R      16 Alamo Area-ST        2:34.60    2:35.91  
                  33.32     1:13.16 (39.84)     2:00.02 (46.86)     2:35.91 (35.89)
 39 Robinson, Erin M          13 Alamo Area-ST        2:40.27    2:36.04  
                  36.41     1:17.54 (41.13)     2:01.28 (43.74)     2:36.04 (34.76)
 40 Quadrato, Anna Mei K      13 Alamo Area-ST        2:34.67    2:36.29  
                  32.65     1:11.17 (38.52)     2:00.17 (49.00)     2:36.29 (36.12)
 41 Houlahan, Brinna M        14 WAVE-ST              2:35.73    2:36.33  
                  31.39     1:10.14 (38.75)     2:00.18 (50.04)     2:36.33 (36.15)
 42 Porter, Ella E            13 Alamo Area-ST        2:40.25    2:36.37  
                  35.54     1:14.03 (38.49)     2:00.53 (46.50)     2:36.37 (35.84)
 43 Herrera, Molly E          15 Alamo Area-ST        2:43.40    2:37.88  
                  36.52     1:16.69 (40.17)     2:04.13 (47.44)     2:37.88 (33.75)
 44 Hilburn, Mack R           13 Alamo Area-ST        2:37.02    2:38.07  
                  33.29     1:12.79 (39.50)     2:01.04 (48.25)     2:38.07 (37.03)
 45 Armstrong, Carrie A       13 WAVE-ST              2:54.95    2:38.40  
                  33.47     1:14.25 (40.78)     2:02.57 (48.32)     2:38.40 (35.83)
 46 Calvert, Emma D           13 Alamo Area-ST        2:51.09    2:38.93  
                  35.16     1:15.26 (40.10)     2:04.69 (49.43)     2:38.93 (34.24)
 47 Linnartz, Sarah P         13 Alamo Area-ST        2:39.27    2:38.94  
                  33.61     1:13.98 (40.37)     2:00.33 (46.35)     2:38.94 (38.61)
 48 Shrestha, Mizla           13 WAVE-ST              2:46.57    2:40.67  
                  33.51     1:14.39 (40.88)     2:05.45 (51.06)     2:40.67 (35.22)
 49 Mow, Lorin R              14 Alamo Area-ST        2:45.30    2:42.53  
                  33.98     1:16.66 (42.68)     2:05.51 (48.85)     2:42.53 (37.02)
 50 Hancock, Emily J          15 Alamo Area-ST        2:51.37    2:43.24  
                  32.47     1:11.75 (39.28)     2:04.83 (53.08)     2:43.24 (38.41)
 51 Garcia, Victoria V        13 Alamo Area-ST        2:46.86    2:43.98  
                  35.79     1:15.16 (39.37)     2:05.71 (50.55)     2:43.98 (38.27)
 52 DeHart, Erin M            13 Alamo Area-ST        2:49.47    2:45.98  
                  34.27     1:16.57 (42.30)     2:05.21 (48.64)     2:45.98 (40.77)
 53 Capps, Sophie C           16 WAVE-ST              2:50.52    2:46.28  
                  34.05     1:17.03 (42.98)     2:07.85 (50.82)     2:46.28 (38.43)
 54 Verastegui, Clarissa S    14 WAVE-ST              2:52.32    2:46.97  
                  33.53     1:18.12 (44.59)     2:08.67 (50.55)     2:46.97 (38.30)
 55 Secor, Brooke B           15 AQSA-ST              2:52.87    2:49.61  
                  37.42     1:19.90 (42.48)     2:11.87 (51.97)     2:49.61 (37.74)
 56 Blake, Katerina G         14 WAVE-ST              2:56.19    2:51.55  
                  38.72     1:23.10 (44.38)     2:12.17 (49.07)     2:51.55 (39.38)
 57 Estes, Morgan C           13 Alamo Area-ST        5:12.62    2:52.78  
                  32.58     1:15.90 (43.32)     2:09.79 (53.89)     2:52.78 (42.99)
 58 Locke, Savannah S         13 Alamo Area-ST        2:54.15    2:53.91  
                  36.91     1:21.31 (44.40)     2:13.54 (52.23)     2:53.91 (40.37)
 59 Pond, Kira E              13 WAVE-ST              2:56.06    2:58.45  
                  43.17     1:28.50 (45.33)     2:19.11 (50.61)     2:58.45 (39.34)
 60 Russell, Savannah G       13 AQSA-ST              3:05.95    2:58.88  
                  37.72     1:21.70 (43.98)     2:17.27 (55.57)     2:58.88 (41.61)
 61 Poupart, Hannah M         13 WAVE-ST              3:01.81    2:59.40  
                  42.47     1:27.98 (45.51)     2:20.19 (52.21)     2:59.40 (39.21)
 62 Nazario, Ash L            14 WAVE-ST              3:31.52    3:17.73  
                  43.61     1:32.26 (48.65)   2:36.42 (1:04.16)     3:17.73 (41.31)
 -- Echavez Corrales, Danny   13 Alamo Area-ST        5:42.62         DQ  
                  49.31                             2:33.80 ( )          DQ (43.57)
 
Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronk, Julia M            16 Alamo Area-ST        4:46.76    4:57.06  
                  31.38     1:07.96 (36.58)     1:47.45 (39.49)     2:26.55 (39.10)
        3:07.70 (41.15)     3:49.55 (41.85)     4:24.02 (34.47)     4:57.06 (33.04)
  2 Engel, Jessica E          13 WAVE-ST              4:59.69    4:58.22  
                  32.55     1:10.45 (37.90)     1:49.04 (38.59)     2:26.58 (37.54)
        3:10.39 (43.81)     3:53.71 (43.32)     4:27.29 (33.58)     4:58.22 (30.93)
  3 Biggs, Kailey D           14 Alamo Area-ST        5:14.18    4:59.69  
                  33.73     1:12.54 (38.81)     1:52.65 (40.11)     2:31.59 (38.94)
        3:11.89 (40.30)     3:50.86 (38.97)     4:26.07 (35.21)     4:59.69 (33.62)
  4 Bruner, Holly K           17 Alamo Area-ST        5:03.00    5:00.12  
                  31.22     1:06.97 (35.75)     1:45.97 (39.00)     2:25.42 (39.45)
        3:07.76 (42.34)     3:52.54 (44.78)     4:27.11 (34.57)     5:00.12 (33.01)
  5 Trevino De La Pena, Miro  15 Alamo Area-ST        5:29.67    5:09.77  
                  32.77     1:09.95 (37.18)     1:51.73 (41.78)     2:32.02 (40.29)
        3:14.98 (42.96)     3:57.70 (42.72)     4:34.78 (37.08)     5:09.77 (34.99)
  6 Garza, Erin D             16 Alamo Area-ST        5:14.88    5:09.92  
                  31.76     1:10.00 (38.24)     1:51.49 (41.49)     2:31.40 (39.91)
      3:58.89 (1:27.49)                             5:09.92 ( )         5:09.92 ( )
  7 Dessouky, Salma S         14 Alamo Area-ST        5:55.12    5:13.58  
                  33.62     1:11.58 (37.96)     1:51.76 (40.18)     2:28.32 (36.56)
        3:15.26 (46.94)     4:02.38 (47.12)     4:38.66 (36.28)     5:13.58 (34.92)
  8 Correa, Lilie P           15 WAVE-ST              5:06.88    5:21.14  
                  33.53     1:13.00 (39.47)                             2:32.77 ( )
        3:20.62 (47.85)     4:08.78 (48.16)     4:45.59 (36.81)     5:21.14 (35.55)
  9 Munoz, Andrea C           13 Alamo Area-ST        5:39.00    5:25.10  
                  34.18     1:15.72 (41.54)     1:57.44 (41.72)     2:38.27 (40.83)
        3:24.27 (46.00)     4:10.52 (46.25)     4:48.67 (38.15)     5:25.10 (36.43)
 10 McCarthy, Kristina M      16 Alamo Area-ST        5:20.01    5:25.43  
                  34.39     1:16.68 (42.29)                             2:35.30 ( )
        3:23.61 (48.31)     4:11.22 (47.61)   5:25.43 (1:14.21)                    
 11 Hilburn, Mack R           13 Alamo Area-ST        5:30.21    5:37.80  
                  34.83     1:17.71 (42.88)     2:00.06 (42.35)     2:40.96 (40.90)
        3:31.03 (50.07)     4:20.81 (49.78)     5:00.43 (39.62)     5:37.80 (37.37)
 12 Shrestha, Mizla           13 WAVE-ST              5:30.99    5:42.76  
                  35.85     1:17.32 (41.47)     2:02.08 (44.76)     2:45.85 (43.77)
        3:38.14 (52.29)     4:29.97 (51.83)     5:07.92 (37.95)     5:42.76 (34.84)
 13 Pangburn, Payton G        13 Alamo Area-ST        6:35.12    5:53.28  
                  42.16     1:33.28 (51.12)                             2:56.34 ( )
        3:48.72 (52.38)     4:40.64 (51.92)   5:53.58 (1:12.94)         5:53.28 ( )
 14 Blake, Katerina G         14 WAVE-ST              6:04.91    5:59.15  
                  39.53     1:27.45 (47.92)   3:00.11 (1:32.66)                    
            3:47.95 ( )     4:36.18 (48.23)     5:18.36 (42.18)     5:59.15 (40.79)
 15 Buie, Bailey A            13 AQSA-ST              6:29.47    5:59.80  
                  37.13     1:21.31 (44.18)     2:05.94 (44.63)     2:48.94 (43.00)
        3:44.27 (55.33)     4:39.22 (54.95)     5:20.55 (41.33)     5:59.80 (39.25)
 16 Harrell, Layla R          14 Alamo Area-ST        6:30.12    6:08.19  
                  35.50     1:20.40 (44.90)                             2:52.59 ( )
        3:49.79 (57.20)     4:45.45 (55.66)     5:27.93 (42.48)     6:08.19 (40.26)
 17 Pond, Kira E              13 WAVE-ST              6:21.28    6:21.34  
                  45.33     1:38.25 (52.92)                                        
            4:04.66 ( )     4:56.41 (51.75)   6:21.34 (1:24.93)                    
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stolarczyk, Sawyer J       8 WAVE-ST              1:00.55      36.39  
  2 Garcia, Emilio             7 Alamo Area-ST          35.40      36.88  
  3 Harrison, William G        8 UN-ST                  44.06      37.18  
  4 Pangburn, Reece R          8 Alamo Area-ST          39.94      39.29  
  5 Kitayama, Noah H           8 Alamo Area-ST          39.03      39.40  
  6 Lilly, Grant J             8 Alamo Area-ST          39.30      39.77  
  7 Berrios, Ricardo G         8 AQSA-ST                49.99      40.02  
  8 Gluck, Evan R              8 WAVE-ST                37.11      40.12  
  9 Gluck, Chase M             8 WAVE-ST                40.55      40.77  
 10 Purtell, Kai M             8 Alamo Area-ST          42.25      41.12  
 11 Cook, Carter T             8 WAVE-ST                49.56      41.86  
 12 Garcia, Elias              6 Alamo Area-ST          46.20      43.68  
 13 Moncrief, Moses O          8 Alamo Area-ST          41.65      44.28  
 14 Fox, Cooper H              8 WAVE-ST                41.14      44.70  
 15 Hilton, Adrien P           8 Alamo Area-ST          45.01      45.34  
 16 Altermatt, Ethan J         7 Alamo Area-ST          51.62      46.98  
 17 Fairris, Cade W            8 AQSA-ST                51.78      48.80  
 18 Capps, Clark D             7 Alamo Area-ST          52.16      50.51  
 19 Makilan, Jadon P           8 Alamo Area-ST          49.23      51.01  
 20 Edwards, Collin D          7 AQSA-ST                51.73      53.12  
 21 Field, Liam A              6 Alamo Area-ST        1:12.88      53.59  
 22 Schechter, Ben C           8 AQSA-ST                39.99      54.57  
 23 Lacy, Asher C              6 Alamo Area-ST        1:12.56      55.73  
 24 Briones, Cristian D        8 WAVE-ST              1:00.33      58.64  
 25 Nwaeze, Chinedu M          8 WAVE-ST              1:00.12      59.62  
 26 Sparkman, Daniel J         8 AQSA-ST                52.99    1:07.71  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio             7 Alamo Area-ST        1:17.52    1:20.82  
                  38.22     1:20.82 (42.60)                                        
  2 Sorensen, Adrian W         8 WAVE-ST              1:40.00    1:24.22  
                  40.81     1:24.22 (43.41)                                        
  3 Kitayama, Noah H           8 Alamo Area-ST        1:36.59    1:25.36  
  4 Pangburn, Reece R          8 Alamo Area-ST        1:32.14    1:30.09  
  5 Carmichael, Zachary B      7 WAVE-ST              1:58.99    1:30.38  
  6 Gluck, Chase M             8 WAVE-ST              1:32.44    1:30.71  
                  43.67     1:30.71 (47.04)                                        
  7 Gluck, Evan R              8 WAVE-ST              1:30.27    1:33.93  
                  43.42     1:33.93 (50.51)                                        
  8 Rasmussen, Zeke G          8 Alamo Area-ST        1:43.68    1:35.33  
  9 Purtell, Kai M             8 Alamo Area-ST        1:31.01    1:36.60  
 10 Garcia, Elias              6 Alamo Area-ST        2:02.59    1:43.01  
                  45.45     1:43.01 (57.56)                                        
 11 Cook, Carter T             8 WAVE-ST              2:00.17    1:46.98  
 12 LePrell, Max M             8 Alamo Area-ST        1:41.01    1:51.86  
 13 Makilan, Jadon P           8 Alamo Area-ST        1:52.94    2:04.26  
                  59.25   2:04.26 (1:05.01)                                        
 14 Capps, Clark D             7 Alamo Area-ST        2:01.70    2:09.98  
 15 Sprowls, Ian S             8 AQSA-ST              1:40.99    2:18.22  
 
Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lilly, Grant J             8 Alamo Area-ST        3:10.21    2:58.46  
                  39.77     1:26.32 (46.55)     2:13.31 (46.99)     2:58.46 (45.15)
  2 Pangburn, Reece R          8 Alamo Area-ST        3:15.21    3:08.93  
  3 Gluck, Evan R              8 WAVE-ST              4:15.55    3:11.79  
                  43.33     1:33.04 (49.71)     2:23.23 (50.19)     3:11.79 (48.56)
  4 Gluck, Chase M             8 WAVE-ST              4:15.55    3:20.21  
                  44.22     1:35.80 (51.58)     2:28.94 (53.14)     3:20.21 (51.27)
  5 Carmichael, Zachary B      7 WAVE-ST              2:25.99    3:35.86  
                  42.59     1:39.13 (56.54)   3:35.86 (1:56.73)                    
  6 Edwards, Collin D          7 AQSA-ST              3:45.99    3:48.79  
                  49.91   3:48.79 (2:58.88)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio             7 Alamo Area-ST          49.59      40.52  
  2 Stolarczyk, Sawyer J       8 WAVE-ST              1:10.55      42.09  
  3 Harrison, William G        8 UN-ST                  49.89      44.30  
  4 Pangburn, Reece R          8 Alamo Area-ST          45.22      44.44  
  5 Kitayama, Noah H           8 Alamo Area-ST          50.83      44.90  
  6 Gluck, Evan R              8 WAVE-ST                46.77      45.64  
  7 Hilton, Adrien P           8 Alamo Area-ST          51.95      46.60  
  8 Purtell, Kai M             8 Alamo Area-ST          49.87      47.76  
  9 Gluck, Chase M             8 WAVE-ST                49.67      47.87  
 10 Berrios, Ricardo G         8 AQSA-ST                52.99      47.98  
 11 Garcia, Elias              6 Alamo Area-ST          51.92      50.46  
 12 Makilan, Jadon P           8 Alamo Area-ST          50.73      50.92  
 13 Cook, Carter T             8 WAVE-ST                56.11      52.89  
 14 Fox, Cooper H              8 WAVE-ST                54.04      53.94  
 15 Carmichael, Zachary B      7 WAVE-ST                55.99      54.80  
 16 Fairris, Cade W            8 AQSA-ST              1:03.78      54.98  
 17 Edwards, Collin D          7 AQSA-ST                54.99      55.63  
 18 Capps, Clark D             7 Alamo Area-ST        1:00.91      58.64  
 19 Field, Liam A              6 Alamo Area-ST        1:22.88    1:02.55  
 20 Sparkman, Daniel J         8 AQSA-ST                59.99    1:09.91  
 -- Briones, Cristian D        8 WAVE-ST                50.33         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio             7 Alamo Area-ST        1:32.59    1:28.38  
  2 Sorensen, Adrian W         8 WAVE-ST              1:50.00    1:35.48  
                  47.08     1:35.48 (48.40)                                        
  3 Pangburn, Reece R          8 Alamo Area-ST        1:37.68    1:39.50  
  4 Gluck, Evan R              8 WAVE-ST              2:00.55    1:39.88  
                  47.24     1:39.88 (52.64)                                        
  5 Purtell, Kai M             8 Alamo Area-ST        2:09.14    1:42.30  
                  49.99     1:42.30 (52.31)                                        
  6 Rasmussen, Zeke G          8 Alamo Area-ST        1:35.26    1:43.16  
  7 Gluck, Chase M             8 WAVE-ST              2:01.52    1:44.73  
  8 Fox, Cooper H              8 WAVE-ST              2:00.55    1:55.50  
                  56.74     1:55.50 (58.76)                                        
  9 Makilan, Jadon P           8 Alamo Area-ST        1:56.12    1:59.46  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Adrian W         8 WAVE-ST                50.00      44.99  
  2 Kitayama, Noah H           8 Alamo Area-ST          48.47      49.33  
  3 Gluck, Evan R              8 WAVE-ST                52.60      51.58  
  4 Carmichael, Zachary B      7 WAVE-ST              1:08.99      52.88  
  5 Pangburn, Reece R          8 Alamo Area-ST          56.03      55.24  
  6 Berrios, Ricardo G         8 AQSA-ST              1:04.99      55.29  
  7 Garcia, Elias              6 Alamo Area-ST          55.32      56.68  
  8 Rasmussen, Zeke G          8 Alamo Area-ST          52.66      57.63  
  9 Purtell, Kai M             8 Alamo Area-ST          57.25      58.08  
 10 Cook, Carter T             8 WAVE-ST              1:10.99      58.27  
 11 Gluck, Chase M             8 WAVE-ST                59.20      59.43  
 12 Fox, Cooper H              8 WAVE-ST              1:02.59    1:00.43  
 13 Makilan, Jadon P           8 Alamo Area-ST          59.46    1:01.00  
 14 Field, Liam A              6 Alamo Area-ST        1:41.88    1:12.95  
 15 Capps, Clark D             7 Alamo Area-ST        1:38.88    1:27.05  
 -- Sprowls, Ian S             8 AQSA-ST              1:10.99         DQ  
 -- LePrell, Max M             8 Alamo Area-ST        1:01.01         DQ  
 -- Moncrief, Moses O          8 Alamo Area-ST        1:14.55         DQ  
 -- Lan, Noah M                8 WAVE-ST              1:10.55         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Noah H           8 Alamo Area-ST        2:25.16    1:45.75  
                  50.70     1:45.75 (55.05)                                        
  2 Garcia, Emilio             7 Alamo Area-ST        2:15.59    1:48.88  
                  52.31     1:48.88 (56.57)                                        
  3 Pangburn, Reece R          8 Alamo Area-ST        1:59.49    2:00.88  
                  58.04   2:00.88 (1:02.84)                                        
  4 Garcia, Elias              6 Alamo Area-ST        3:04.59    2:02.09  
                  55.70   2:02.09 (1:06.39)                                        
  5 Schechter, Ben C           8 AQSA-ST              2:05.99    2:08.42  
                  59.28   2:08.42 (1:09.14)                                        
  6 Lilly, Grant J             8 Alamo Area-ST        2:10.21    2:08.67  
                  59.65   2:08.67 (1:09.02)                                        
  7 Makilan, Jadon P           8 Alamo Area-ST        2:05.64    2:11.77  
                1:04.11   2:11.77 (1:07.66)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Adrian W         8 WAVE-ST                50.00      44.21  
  2 Garcia, Emilio             7 Alamo Area-ST          44.80      44.24  
  3 Gluck, Evan R              8 WAVE-ST                56.41      47.33  
  4 Kitayama, Noah H           8 Alamo Area-ST          51.97      52.13  
  5 Lan, Noah M                8 WAVE-ST              1:10.55      53.82  
  6 Pangburn, Reece R          8 Alamo Area-ST          53.99      54.49  
  7 Gluck, Chase M             8 WAVE-ST                57.19      55.72  
  8 Moncrief, Moses O          8 Alamo Area-ST          58.50      57.62  
  9 Garcia, Elias              6 Alamo Area-ST          57.58    1:01.76  
 10 Makilan, Jadon P           8 Alamo Area-ST        1:04.19    1:09.60  
 -- Fox, Cooper H              8 WAVE-ST                54.93         DQ  
 -- Berrios, Ricardo G         8 AQSA-ST              1:04.99         DQ  
 -- Capps, Clark D             7 Alamo Area-ST        1:28.88         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, William G        8 UN-ST                1:59.34    1:36.57  
                  43.66     1:36.57 (52.91)                                        
  2 Stolarczyk, Sawyer J       8 WAVE-ST              2:15.55    1:36.68  
                  41.72     1:36.68 (54.96)                                        
  3 Gluck, Evan R              8 WAVE-ST              1:39.41    1:39.10  
                  44.35     1:39.10 (54.75)                                        
  4 Lilly, Grant J             8 Alamo Area-ST        1:35.69    1:40.74  
                  45.00     1:40.74 (55.74)                                        
  5 Gluck, Chase M             8 WAVE-ST              1:45.67    1:50.31  
                  51.38     1:50.31 (58.93)                                        
  6 Fox, Cooper H              8 WAVE-ST              2:30.55    1:53.90  
                  52.53   1:53.90 (1:01.37)                                        
  7 Schechter, Ben C           8 AQSA-ST              2:00.18    1:59.79  
                  56.96   1:59.79 (1:02.83)                                        
  8 Makilan, Jadon P           8 Alamo Area-ST        1:59.24    2:00.68  
 -- Moncrief, Moses O          8 Alamo Area-ST        2:38.77         DQ  
                  52.11        DQ (1:12.98)                                        
 
Boys 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Adrian W         8 WAVE-ST              3:25.00    3:08.31  
                  44.23     1:32.50 (48.27)     2:24.01 (51.51)     3:08.31 (44.30)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          10 WAVE-ST                38.88      29.59  
  2 Stewart, Colin A          10 UN-ST                  30.44      30.58  
  3 Altermatt, Owen C          9 Alamo Area-ST          30.85      30.79  
  4 Manzo, Jason R            10 Alamo Area-ST          30.60      30.81  
  5 Hudson, Grant R           10 WAVE-ST                30.56      30.87  
  6 Scott, Lionel D           10 Alamo Area-ST          32.49      31.48  
  7 Fox, Luke C               10 WAVE-ST                36.26      31.80  
  8 Stephenson, Sam K          9 WAVE-ST                33.48      32.78  
  9 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST          33.58      33.15  
 10 Trevino Aguilera, Alejan   9 WAVE-ST                34.73      33.37  
 11 Harrison, Bexon D         10 UN-ST                  36.71      33.41  
 12 Muga, Aiden A              9 Alamo Area-ST          34.12      34.76  
 13 Ganser, Johnny A           9 UN-ST                  35.15      34.84  
 14 Wean, Jesse M             10 WAVE-ST                45.99      35.17  
 15 Ostberg, Cash N           10 Alamo Area-ST          36.54      35.91  
 16 Schneider, Konner L       10 WAVE-ST                36.74      36.21  
 17 Huang, Ryan S              9 Alamo Area-ST          36.54      36.27  
 18 Polk, Isaiah B            10 Alamo Area-ST          45.59      36.59  
 19 Lowenborg, Casey O         9 Alamo Area-ST          38.20      36.71  
 20 Mu, Philip M              10 WAVE-ST                42.85      38.20  
 21 Barnes, Colton G          10 Alamo Area-ST          36.60      38.55  
 22 Mood, Manny A              9 Alamo Area-ST          42.19      39.39  
 23 Wood, Jonathan P          10 UN-ST                  55.07      39.51  
 24 MacKay, Brett K            9 Alamo Area-ST          39.64      40.59  
 25 Williams, Luke A          10 WAVE-ST                56.35      41.14  
 26 Puri, Krish               10 WAVE-ST                47.15      41.67  
 27 Lewis, Hudson C            9 Alamo Area-ST          41.05      41.71  
 28 Malone, Murphy H          10 Alamo Area-ST          41.72      42.17  
 29 Wood, Tristan C            9 UN-ST                1:07.44      43.47  
 30 Grindrod, Owen M           9 Alamo Area-ST          41.71      43.53  
 31 Bendele, Ayden N           9 Alamo Area-ST          46.03      45.18  
 32 Kankipati, Anuj           10 WAVE-ST                48.38      46.55  
 33 Wnuk, Brayden M            9 Alamo Area-ST          55.26      46.67  
 34 Schechter, Nathan B       10 AQSA-ST                44.38      46.78  
 35 Engel, Ian S               9 WAVE-ST                43.25      47.81  
 36 Alcocer, Petey A          10 WAVE-ST              1:00.99      50.21  
 37 Cota, Carson M             9 WAVE-ST                52.12    1:04.26  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Colin A          10 UN-ST                1:07.21    1:05.51  
                  31.00     1:05.51 (34.51)                                        
  2 Almaraz, Ayden M          10 WAVE-ST              1:06.39    1:07.22  
                  33.04     1:07.22 (34.18)                                        
  3 Scott, Lionel D           10 Alamo Area-ST        1:13.41    1:09.40  
                  34.36     1:09.40 (35.04)                                        
  4 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        1:13.91    1:09.67  
                  33.91     1:09.67 (35.76)                                        
  5 Hudson, Grant R           10 WAVE-ST              1:12.15    1:13.22  
                  35.13     1:13.22 (38.09)                                        
  6 Rasmussen, Hayden H       10 Alamo Area-ST        1:15.09    1:15.13  
                  36.07     1:15.13 (39.06)                                        
  7 Trevino Aguilera, Alejan   9 WAVE-ST              1:21.00    1:15.58  
                  35.04     1:15.58 (40.54)                                        
  8 Duggan, Blake D            9 WAVE-ST              1:21.74    1:15.98  
                  36.47     1:15.98 (39.51)                                        
  9 Cardon, Thane R            9 Alamo Area-ST        1:20.18    1:17.05  
                  38.90     1:17.05 (38.15)                                        
 10 Ostberg, Cash N           10 Alamo Area-ST        1:20.64    1:18.62  
                  37.01     1:18.62 (41.61)                                        
 11 Muga, Aiden A              9 Alamo Area-ST        1:19.54    1:20.52  
                  38.67     1:20.52 (41.85)                                        
 12 Polk, Isaiah B            10 Alamo Area-ST        1:27.34    1:20.78  
                  39.26     1:20.78 (41.52)                                        
 13 Hardeman, Zach N          10 Alamo Area-ST        1:27.55    1:21.20  
 14 Ganser, Johnny A           9 UN-ST                1:25.55    1:21.87  
                  39.26     1:21.87 (42.61)                                        
 15 Schneider, Konner L       10 WAVE-ST              1:31.07    1:22.09  
                  40.50     1:22.09 (41.59)                                        
 16 Wean, Jesse M             10 WAVE-ST              1:30.99    1:22.70  
                  40.60     1:22.70 (42.10)                                        
 17 Huang, Ryan S              9 Alamo Area-ST        1:25.80    1:23.99  
                  39.97     1:23.99 (44.02)                                        
 18 Barnes, Colton G          10 Alamo Area-ST        1:25.16    1:27.25  
 19 MacKay, Brett K            9 Alamo Area-ST        1:36.37    1:27.48  
 20 Lowenborg, Casey O         9 Alamo Area-ST        1:26.01    1:29.35  
 21 Mood, Manny A              9 Alamo Area-ST        1:27.87    1:31.92  
                  42.83     1:31.92 (49.09)                                        
 22 Malevsky, Sammy A         10 Alamo Area-ST        1:40.05    1:35.04  
                  44.37     1:35.04 (50.67)                                        
 23 Lewis, Hudson C            9 Alamo Area-ST        1:39.87    1:35.95  
                  44.86     1:35.95 (51.09)                                        
 24 Wardlow-Gomez, Jase W      9 Alamo Area-ST        1:34.64    1:36.89  
                  45.91     1:36.89 (50.98)                                        
 25 Roecker, Ethan R          10 WAVE-ST              2:00.55    1:37.80  
                  44.23     1:37.80 (53.57)                                        
 26 Grindrod, Owen M           9 Alamo Area-ST        1:38.81    1:38.00  
                  46.03     1:38.00 (51.97)                                        
 27 Engel, Ian S               9 WAVE-ST              1:39.85    1:38.01  
                  45.45     1:38.01 (52.56)                                        
 28 Bendele, Ayden N           9 Alamo Area-ST        1:37.01    1:38.57  
                  47.33     1:38.57 (51.24)                                        
 29 Bahr, Lucas B              9 Alamo Area-ST        1:38.29    1:38.77  
                  42.63     1:38.77 (56.14)                                        
 30 Jardenil, Kenneth L       10 Alamo Area-ST        1:44.61    1:39.23  
                  47.47     1:39.23 (51.76)                                        
 31 Malone, Murphy H          10 Alamo Area-ST        1:44.41    1:41.88  
                  49.57     1:41.88 (52.31)                                        
 32 Jinna, Sathvik R          10 Alamo Area-ST        1:33.36    1:41.97  
                  46.93     1:41.97 (55.04)                                        
 33 Helmbold, Rich C          10 WAVE-ST              1:55.12    1:42.37  
                  46.09     1:42.37 (56.28)                                        
 34 Poffenbarger, Sam E        9 AQSA-ST              2:10.99    2:08.02  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Colin A          10 UN-ST                2:23.35    2:22.55  
                  32.41     1:08.39 (35.98)     1:45.80 (37.41)     2:22.55 (36.75)
  2 Scott, Lionel D           10 Alamo Area-ST        2:39.65    2:28.18  
                  35.20     1:12.91 (37.71)     1:51.49 (38.58)     2:28.18 (36.69)
  3 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        2:36.40    2:29.29  
                  34.85     1:13.06 (38.21)     1:51.62 (38.56)     2:29.29 (37.67)
  4 Duggan, Blake D            9 WAVE-ST              2:59.92    2:41.12  
                  36.43     1:17.72 (41.29)     2:00.40 (42.68)     2:41.12 (40.72)
  5 Schneider, Konner L       10 WAVE-ST              3:10.99    2:55.80  
                  40.63     1:27.11 (46.48)     2:15.02 (47.91)     2:55.80 (40.78)
  6 Hardeman, Zach N          10 Alamo Area-ST        3:25.12    2:57.86  
                  41.18   2:57.86 (2:16.68)                                        
  7 Huang, Ryan S              9 Alamo Area-ST        2:58.78    3:01.63  
                                1:29.49 ( )     2:16.58 (47.09)     3:01.63 (45.05)
  8 ott, Noah W               10 Alamo Area-ST        2:00.59    3:07.38  
                                                    2:21.99 ( )     3:07.38 (45.39)
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Lionel D           10 Alamo Area-ST        7:09.16    6:46.76  
                  38.46     1:19.60 (41.14)     2:00.47 (40.87)     2:42.15 (41.68)
        3:23.54 (41.39)     4:05.12 (41.58)     4:46.21 (41.09)     5:27.82 (41.61)
        6:09.06 (41.24)     6:46.76 (37.70)                                        
  2 Almaraz, Ayden M          10 WAVE-ST              6:50.00    6:52.13  
                  35.70     1:16.78 (41.08)     1:58.29 (41.51)     2:40.85 (42.56)
        3:23.06 (42.21)     4:05.71 (42.65)                             4:47.99 ( )
        5:30.43 (42.44)   6:52.13 (1:21.70)                                        
  3 Fox, Luke C               10 WAVE-ST              7:05.00    7:04.14  
                  37.22     1:19.12 (41.90)     2:02.58 (43.46)                    
                                                                        4:57.42 ( )
        5:40.89 (43.47)   7:04.14 (1:23.25)                                        
  4 Hudson, Grant R           10 WAVE-ST              7:30.19    7:05.57  
                  36.70     1:20.51 (43.81)     2:03.96 (43.45)     2:48.32 (44.36)
        3:32.83 (44.51)     4:16.85 (44.02)     5:00.10 (43.25)     5:43.38 (43.28)
        6:26.56 (43.18)     7:05.57 (39.01)                                        
  5 Cardon, Thane R            9 Alamo Area-ST        7:43.21    7:17.20  
                  39.87     1:24.41 (44.54)     2:08.67 (44.26)     2:53.81 (45.14)
        3:38.62 (44.81)     4:24.19 (45.57)     5:08.67 (44.48)     5:52.67 (44.00)
        6:36.58 (43.91)     7:17.20 (40.62)                                        
  6 Stephenson, Sam K          9 WAVE-ST              7:32.18    7:21.07  
                                                    2:07.51 ( )     2:52.97 (45.46)
                                                    5:09.23 ( )     5:55.06 (45.83)
        6:38.78 (43.72)     7:21.07 (42.29)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            10 Alamo Area-ST          34.85      34.45  
  2 Stewart, Colin A          10 UN-ST                  34.72      34.83  
  3 Altermatt, Owen C          9 Alamo Area-ST          36.24      35.53  
  4 Fox, Luke C               10 WAVE-ST                45.00      36.49  
  5 Duggan, Blake D            9 WAVE-ST                40.84      36.78  
  6 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST          39.23      38.37  
  7 Hudson, Grant R           10 WAVE-ST                39.98      38.54  
  8 Ganser, Johnny A           9 UN-ST                  40.14      39.77  
  9 Schneider, Konner L       10 WAVE-ST                42.77      40.20  
 10 Muga, Aiden A              9 Alamo Area-ST          44.46      40.60  
 11 Huang, Ryan S              9 Alamo Area-ST          44.40      41.61  
 12 Hardeman, Zach N          10 Alamo Area-ST          43.09      42.23  
 13 Scott, Lionel D           10 Alamo Area-ST          41.85      42.40  
 14 Lowenborg, Casey O         9 Alamo Area-ST          42.75      42.54  
 15 Wean, Jesse M             10 WAVE-ST                53.99      42.85  
 16 Ostberg, Cash N           10 Alamo Area-ST          43.42      42.88  
 17 Mu, Philip M              10 WAVE-ST                48.34      43.04  
 18 Trevino Aguilera, Alejan   9 WAVE-ST                44.01      43.25  
 19 Lewis, Hudson C            9 Alamo Area-ST          48.15      45.95  
 20 MacKay, Brett K            9 Alamo Area-ST          49.66      46.42  
 21 Polk, Isaiah B            10 Alamo Area-ST          46.26      46.65  
 22 Wood, Tristan C            9 UN-ST                  51.05      46.83  
 23 Barnes, Colton G          10 Alamo Area-ST          44.17      47.29  
 24 Wood, Jonathan P          10 UN-ST                  52.37      47.91  
 25 ott, Noah W               10 Alamo Area-ST          47.48      48.70  
 26 Malone, Murphy H          10 Alamo Area-ST          49.79      50.45  
 27 Puri, Krish               10 WAVE-ST                52.74      50.77  
 28 Engel, Ian S               9 WAVE-ST                56.27      51.53  
 29 Williams, Luke A          10 WAVE-ST              1:04.68      53.01  
 30 Kankipati, Anuj           10 WAVE-ST                55.60      54.58  
 31 Grindrod, Owen M           9 Alamo Area-ST          54.43      56.03  
 32 Wnuk, Brayden M            9 Alamo Area-ST        1:00.20      57.18  
 33 Cota, Carson M             9 WAVE-ST              1:05.12    1:03.78  
 34 Schechter, Nathan B       10 AQSA-ST              1:05.99    1:05.09  
 -- Alcocer, Petey A          10 WAVE-ST              1:05.99         DQ  
 -- Mood, Manny A              9 Alamo Area-ST          49.21         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          10 WAVE-ST              1:14.71    1:13.41  
                  35.94     1:13.41 (37.47)                                        
  2 Stewart, Colin A          10 UN-ST                1:14.48    1:14.64  
                  36.13     1:14.64 (38.51)                                        
  3 Altermatt, Owen C          9 Alamo Area-ST        1:17.65    1:16.03  
                  37.44     1:16.03 (38.59)                                        
  4 Fox, Luke C               10 WAVE-ST              1:20.39    1:18.86  
                  39.52     1:18.86 (39.34)                                        
  5 Duggan, Blake D            9 WAVE-ST              1:26.32    1:19.33  
                  39.32     1:19.33 (40.01)                                        
  6 Rasmussen, Hayden H       10 Alamo Area-ST        1:24.92    1:20.91  
                  39.98     1:20.91 (40.93)                                        
  7 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        1:21.07    1:22.08  
                  41.07     1:22.08 (41.01)                                        
  8 Hudson, Grant R           10 WAVE-ST              1:22.87    1:22.74  
                  39.66     1:22.74 (43.08)                                        
  9 Ganser, Johnny A           9 UN-ST                1:30.21    1:24.79  
 10 Scott, Lionel D           10 Alamo Area-ST        1:28.83    1:25.78  
                  43.56     1:25.78 (42.22)                                        
 11 Huang, Ryan S              9 Alamo Area-ST        1:31.89    1:27.01  
                  43.26     1:27.01 (43.75)                                        
 12 Hardeman, Zach N          10 Alamo Area-ST        1:32.08    1:28.15  
 13 Schneider, Konner L       10 WAVE-ST              1:38.73    1:28.18  
                  44.63     1:28.18 (43.55)                                        
 14 Lowenborg, Casey O         9 Alamo Area-ST        1:46.59    1:30.25  
 15 Muga, Aiden A              9 Alamo Area-ST        1:31.74    1:30.31  
                  45.06     1:30.31 (45.25)                                        
 16 Trevino Aguilera, Alejan   9 WAVE-ST              1:44.77    1:31.58  
                  44.00     1:31.58 (47.58)                                        
 17 Ostberg, Cash N           10 Alamo Area-ST        1:31.46    1:32.43  
                  46.80     1:32.43 (45.63)                                        
 18 Mu, Philip M              10 WAVE-ST              1:40.12    1:36.06  
 19 Malevsky, Sammy A         10 Alamo Area-ST        2:00.59    1:36.22  
                  46.89     1:36.22 (49.33)                                        
 20 Wean, Jesse M             10 WAVE-ST              1:55.99    1:36.30  
 21 Wardlow-Gomez, Jase W      9 Alamo Area-ST        1:51.05    1:42.34  
                  50.78     1:42.34 (51.56)                                        
 22 Barnes, Colton G          10 Alamo Area-ST        1:48.59    1:42.82  
 23 Polk, Isaiah B            10 Alamo Area-ST        2:09.14    1:43.26  
 24 Wood, Tristan C            9 UN-ST                1:39.99    1:45.47  
                  50.48     1:45.47 (54.99)                                        
 25 Bahr, Lucas B              9 Alamo Area-ST        1:40.06    1:46.10  
                  49.55     1:46.10 (56.55)                                        
 26 Roecker, Ethan R          10 WAVE-ST              2:30.55    1:47.81  
 27 Jinna, Sathvik R          10 Alamo Area-ST        2:00.59    1:49.77  
                  53.75     1:49.77 (56.02)                                        
 28 Engel, Ian S               9 WAVE-ST              2:12.36    1:52.02  
                  52.36     1:52.02 (59.66)                                        
 29 Wood, Jonathan P          10 UN-ST                2:00.99    1:54.42  
                  55.09     1:54.42 (59.33)                                        
 30 Jardenil, Kenneth L       10 Alamo Area-ST        1:40.21    1:54.82  
 31 Helmbold, Rich C          10 WAVE-ST              2:10.12    2:13.05  
 -- Grindrod, Owen M           9 Alamo Area-ST        1:49.01         DQ  
 -- MacKay, Brett K            9 Alamo Area-ST        1:56.24         DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Luke C               10 WAVE-ST              3:10.00    2:43.14  
                  38.91     1:20.00 (41.09)     2:02.06 (42.06)     2:43.14 (41.08)
  2 Stewart, Colin A          10 UN-ST                2:44.16    2:43.23  
                  39.45     1:20.96 (41.51)     2:02.67 (41.71)     2:43.23 (40.56)
  3 Huang, Ryan S              9 Alamo Area-ST        3:30.12    3:03.52  
                  44.57     1:31.29 (46.72)     2:17.91 (46.62)     3:03.52 (45.61)
  4 Schneider, Konner L       10 WAVE-ST              3:30.99    3:05.85  
                  45.12   3:05.85 (2:20.73)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Colin A          10 UN-ST                  41.51      41.28  
  2 Scott, Lionel D           10 Alamo Area-ST          43.70      43.78  
  3 Trevino Aguilera, Alejan   9 WAVE-ST                47.56      43.84  
  4 Mood, Manny A              9 Alamo Area-ST          44.51      44.63  
  5 Hardeman, Zach N          10 Alamo Area-ST          44.83      44.88  
  6 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST          45.87      45.31  
  7 Duggan, Blake D            9 WAVE-ST                48.28      47.16  
  8 Lewis, Hudson C            9 Alamo Area-ST        1:01.13      49.08  
  8 Cardon, Thane R            9 Alamo Area-ST          56.15      49.08  
 10 Rasmussen, Hayden H       10 Alamo Area-ST          50.42      50.12  
 11 Malevsky, Sammy A         10 Alamo Area-ST          55.29      50.48  
 12 Huang, Ryan S              9 Alamo Area-ST          49.97      51.11  
 13 Mu, Philip M              10 WAVE-ST                53.10      52.75  
 14 Engel, Ian S               9 WAVE-ST                57.11      53.07  
 15 Bendele, Ayden N           9 Alamo Area-ST          54.47      53.20  
 16 Roecker, Ethan R          10 WAVE-ST              1:15.55      54.05  
 17 Wean, Jesse M             10 WAVE-ST                58.99      54.16  
 18 Wardlow-Gomez, Jase W      9 Alamo Area-ST          51.66      55.22  
 19 Wood, Tristan C            9 UN-ST                1:03.99      56.21  
 20 Malone, Murphy H          10 Alamo Area-ST          57.00      58.03  
 21 Wood, Jonathan P          10 UN-ST                1:18.99      59.76  
 22 Grindrod, Owen M           9 Alamo Area-ST          58.39    1:00.32  
 23 Williams, Luke A          10 WAVE-ST              1:12.72    1:02.69  
 24 Jardenil, Kenneth L       10 Alamo Area-ST        1:03.66    1:05.30  
 25 Poffenbarger, Sam E        9 AQSA-ST                59.99    1:26.85  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          10 WAVE-ST              1:43.02    1:28.56  
                  41.77     1:28.56 (46.79)                                        
  2 Stewart, Colin A          10 UN-ST                1:30.97    1:30.06  
                  32.06     1:30.06 (58.00)                                        
  3 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        1:38.57    1:35.17  
                  45.39     1:35.17 (49.78)                                        
  4 Hudson, Grant R           10 WAVE-ST              1:59.37    1:36.41  
                  44.55     1:36.41 (51.86)                                        
  5 Mood, Manny A              9 Alamo Area-ST        1:46.59    1:38.01  
                  47.56     1:38.01 (50.45)                                        
  6 Hardeman, Zach N          10 Alamo Area-ST        1:45.12    1:38.50  
                  47.81     1:38.50 (50.69)                                        
  7 Muga, Aiden A              9 Alamo Area-ST        1:50.15    1:39.85  
                  46.92     1:39.85 (52.93)                                        
  8 Duggan, Blake D            9 WAVE-ST              2:00.00    1:40.15  
                  48.70     1:40.15 (51.45)                                        
  9 Trevino Aguilera, Alejan   9 WAVE-ST              1:49.10    1:40.62  
                  48.81     1:40.62 (51.81)                                        
 10 Ganser, Johnny A           9 UN-ST                1:45.86    1:41.58  
                  48.42     1:41.58 (53.16)                                        
 11 Scott, Lionel D           10 Alamo Area-ST        1:41.25    1:41.77  
                  48.70     1:41.77 (53.07)                                        
 12 Harrison, Bexon D         10 UN-ST                1:51.03    1:44.22  
                  49.66     1:44.22 (54.56)                                        
 13 Ostberg, Cash N           10 Alamo Area-ST        2:28.59    1:46.02  
                  49.92     1:46.02 (56.10)                                        
 14 Barnes, Colton G          10 Alamo Area-ST        2:30.59    1:49.34  
                  50.87     1:49.34 (58.47)                                        
 15 Lewis, Hudson C            9 Alamo Area-ST        1:53.47    1:49.70  
                  52.09     1:49.70 (57.61)                                        
 16 Polk, Isaiah B            10 Alamo Area-ST        2:20.59    1:50.14  
                  53.61     1:50.14 (56.53)                                        
 17 Bendele, Ayden N           9 Alamo Area-ST        1:52.57    1:53.22  
                  55.24     1:53.22 (57.98)                                        
 18 Lowenborg, Casey O         9 Alamo Area-ST        2:18.49    1:55.92  
                  54.55   1:55.92 (1:01.37)                                        
 19 Engel, Ian S               9 WAVE-ST              1:58.40    2:03.52  
                  57.29   2:03.52 (1:06.23)                                        
 20 MacKay, Brett K            9 Alamo Area-ST        2:30.59    2:06.26  
                  59.25   2:06.26 (1:07.01)                                        
 21 Wood, Jonathan P          10 UN-ST                2:00.99    2:11.60  
                1:00.14   2:11.60 (1:11.46)                                        
 22 Wood, Tristan C            9 UN-ST                2:06.99    2:14.70  
                1:00.65   2:14.70 (1:14.05)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            10 Alamo Area-ST          32.81      32.82  
  2 Altermatt, Owen C          9 Alamo Area-ST          33.40      33.03  
  3 Stephenson, Sam K          9 WAVE-ST                36.58      35.03  
  4 Stewart, Colin A          10 UN-ST                  35.66      35.43  
  5 Duggan, Blake D            9 WAVE-ST                41.58      37.65  
  6 Fox, Luke C               10 WAVE-ST                45.00      37.71  
  7 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST          37.05      38.12  
  8 Trevino Aguilera, Alejan   9 WAVE-ST                52.71      41.96  
  9 Scott, Lionel D           10 Alamo Area-ST          40.95      42.66  
 10 Ostberg, Cash N           10 Alamo Area-ST          45.39      44.55  
 11 Ganser, Johnny A           9 UN-ST                  46.12      44.63  
 12 Mu, Philip M              10 WAVE-ST                45.06      44.91  
 13 Huang, Ryan S              9 Alamo Area-ST          46.21      45.28  
 14 Mood, Manny A              9 Alamo Area-ST          43.90      45.35  
 15 Muga, Aiden A              9 Alamo Area-ST          45.09      46.13  
 16 Polk, Isaiah B            10 Alamo Area-ST          54.94      48.24  
 17 Barnes, Colton G          10 Alamo Area-ST          49.16      48.79  
 18 Hardeman, Zach N          10 Alamo Area-ST          50.32      50.08  
 19 MacKay, Brett K            9 Alamo Area-ST          56.67      51.65  
 20 Jinna, Sathvik R          10 Alamo Area-ST          58.12      52.20  
 21 Jardenil, Kenneth L       10 Alamo Area-ST        1:01.26      53.42  
 22 Williams, Luke A          10 WAVE-ST              1:08.48      53.77  
 23 Bahr, Lucas B              9 Alamo Area-ST          53.70      53.99  
 24 Wood, Jonathan P          10 UN-ST                1:17.26      57.25  
 25 Engel, Ian S               9 WAVE-ST              1:15.55      58.13  
 26 Wardlow-Gomez, Jase W      9 Alamo Area-ST        1:00.78      59.00  
 27 Wood, Tristan C            9 UN-ST                  58.99      59.55  
 28 Malone, Murphy H          10 Alamo Area-ST        1:02.94    1:04.85  
 29 Bendele, Ayden N           9 Alamo Area-ST        1:10.59    1:05.03  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Altermatt, Owen C          9 Alamo Area-ST        1:15.74    1:15.47  
                  34.19     1:15.47 (41.28)                                        
  2 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        1:23.38    1:25.97  
                  40.11     1:25.97 (45.86)                                        
  3 Stephenson, Sam K          9 WAVE-ST              1:30.19    1:27.13  
                  40.18     1:27.13 (46.95)                                        
  4 Duggan, Blake D            9 WAVE-ST              1:55.00    1:30.76  
                  41.47     1:30.76 (49.29)                                        
  5 Trevino Aguilera, Alejan   9 WAVE-ST              1:57.61    1:42.40  
                  45.60     1:42.40 (56.80)                                        
  6 Muga, Aiden A              9 Alamo Area-ST        1:50.21    1:43.32  
                  46.77     1:43.32 (56.55)                                        
  7 Puri, Krish               10 WAVE-ST              2:30.55    2:01.98  
                  56.28   2:01.98 (1:05.70)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            10 Alamo Area-ST        2:45.12    2:44.00  
                  37.99     1:20.04 (42.05)     2:02.55 (42.51)     2:44.00 (41.45)
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          10 WAVE-ST              1:24.04    1:14.18  
                  33.20     1:14.18 (40.98)                                        
  2 Manzo, Jason R            10 Alamo Area-ST        1:16.24    1:14.71  
                  34.02     1:14.71 (40.69)                                        
  3 Altermatt, Owen C          9 Alamo Area-ST        1:18.75    1:17.12  
                  33.83     1:17.12 (43.29)                                        
  4 Fox, Luke C               10 WAVE-ST              1:30.21    1:20.00  
                  37.10     1:20.00 (42.90)                                        
  5 Duggan, Blake D            9 WAVE-ST              1:28.24    1:22.06  
                  36.89     1:22.06 (45.17)                                        
  6 Stephenson, Sam K          9 WAVE-ST              1:25.44    1:23.92  
                  38.59     1:23.92 (45.33)                                        
  7 Harrison, Bexon D         10 UN-ST                1:38.80    1:25.72  
                  39.15     1:25.72 (46.57)                                        
  8 Ganser, Johnny A           9 UN-ST                1:29.91    1:26.71  
                  40.61     1:26.71 (46.10)                                        
  9 Scott, Lionel D           10 Alamo Area-ST        1:21.66    1:26.93  
                  40.54     1:26.93 (46.39)                                        
 10 Trevino Aguilera, Alejan   9 WAVE-ST              1:33.41    1:28.55  
                  40.49     1:28.55 (48.06)                                        
 11 Hardeman, Zach N          10 Alamo Area-ST        1:30.55    1:29.71  
                  44.49     1:29.71 (45.22)                                        
 12 Wean, Jesse M             10 WAVE-ST              1:45.99    1:32.66  
                  39.22     1:32.66 (53.44)                                        
 13 Huang, Ryan S              9 Alamo Area-ST        1:33.03    1:33.71  
                  43.38     1:33.71 (50.33)                                        
 14 Mu, Philip M              10 WAVE-ST              1:35.38    1:35.00  
                  42.80     1:35.00 (52.20)                                        
 15 ott, Noah W               10 Alamo Area-ST        1:37.12    1:40.60  
                  47.97     1:40.60 (52.63)                                        
 16 Bendele, Ayden N           9 Alamo Area-ST        1:56.48    1:47.12  
                  52.59     1:47.12 (54.53)                                        
 17 Engel, Ian S               9 WAVE-ST              2:30.55    1:48.17  
                  50.60     1:48.17 (57.57)                                        
 18 Puri, Krish               10 WAVE-ST              2:05.91    1:48.53  
                  52.93     1:48.53 (55.60)                                        
 19 Grindrod, Owen M           9 Alamo Area-ST        1:49.15    1:54.54  
                  54.43   1:54.54 (1:00.11)                                        
 20 Wnuk, Brayden M            9 Alamo Area-ST        2:14.83    2:04.34  
                  58.39   2:04.34 (1:05.95)                                        
 -- Schechter, Nathan B       10 AQSA-ST              2:08.99         DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            10 Alamo Area-ST        2:40.87    2:39.54  
                  35.63     1:15.14 (39.51)     2:02.61 (47.47)     2:39.54 (36.93)
  2 Almaraz, Ayden M          10 WAVE-ST              2:46.52    2:41.07  
                  34.03     1:14.04 (40.01)     2:03.56 (49.52)     2:41.07 (37.51)
  3 Stewart, Colin A          10 UN-ST                2:46.53    2:46.14  
                  35.59     1:16.13 (40.54)     2:08.48 (52.35)     2:46.14 (37.66)
  4 Ortiz Carrion, Nicolas    10 Alamo Area-ST        2:55.79    2:51.41  
                  37.79     1:20.34 (42.55)     2:13.88 (53.54)     2:51.41 (37.53)
  5 Duggan, Blake D            9 WAVE-ST              3:51.42    2:53.57  
                  38.40     1:19.93 (41.53)     2:13.49 (53.56)     2:53.57 (40.08)
  6 Fox, Luke C               10 WAVE-ST              2:59.29    2:55.61  
                  37.57     1:21.49 (43.92)     2:15.36 (53.87)     2:55.61 (40.25)
  7 Stephenson, Sam K          9 WAVE-ST              3:10.04    2:56.37  
                  38.48     1:23.36 (44.88)     2:17.73 (54.37)     2:56.37 (38.64)
  8 Rasmussen, Hayden H       10 Alamo Area-ST        3:20.21    3:07.05  
                  43.90     1:27.64 (43.74)     2:27.20 (59.56)     3:07.05 (39.85)
  9 Ganser, Johnny A           9 UN-ST                3:18.21    3:07.50  
                  46.08     1:30.98 (44.90)     2:27.06 (56.08)     3:07.50 (40.44)
 10 Cardon, Thane R            9 Alamo Area-ST        3:20.21    3:09.91  
                  43.96     1:28.57 (44.61)     2:27.81 (59.24)     3:09.91 (42.10)
 11 Muga, Aiden A              9 Alamo Area-ST        3:25.21    3:10.78  
                  45.30     1:36.21 (50.91)     2:30.41 (54.20)     3:10.78 (40.37)
 12 Hardeman, Zach N          10 Alamo Area-ST        3:45.12    3:12.26  
                  49.00     1:35.22 (46.22)     2:27.90 (52.68)     3:12.26 (44.36)
 13 Huang, Ryan S              9 Alamo Area-ST        3:21.91    3:14.38  
                  46.04     1:33.57 (47.53)     2:31.22 (57.65)     3:14.38 (43.16)
 14 Wardlow-Gomez, Jase W      9 Alamo Area-ST        4:10.12    3:43.87  
                  59.52     1:56.08 (56.56)   2:56.23 (1:00.15)     3:43.87 (47.64)
 15 Bahr, Lucas B              9 Alamo Area-ST        4:30.12    3:50.27  
                  54.12                             2:56.71 ( )     3:50.27 (53.56)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           12 Alamo Area-ST          25.14      24.43  
  2 Stewart, Ian P            12 UN-ST                  27.75      28.04  
  3 Spradling, Riley M        12 Alamo Area-ST          29.00      28.70  
  4 Perez, Nathaniel R        12 Alamo Area-ST          30.80      28.92  
  5 Christiansen, Harold V    11 WAVE-ST                28.59      29.48  
  6 Moore, Trevor J           12 WAVE-ST                30.55      29.64  
  7 Muga, Boris K             12 Alamo Area-ST          29.50      30.12  
  8 Scott, Luke L             11 Alamo Area-ST          28.96      30.26  
  9 Doyle, Colin B            11 WAVE-ST                29.86      30.29  
 10 Hawkins, Gabe L           12 WAVE-ST                30.97      30.37  
 11 Welch, George E           12 WAVE-ST                32.74      31.09  
 12 Zingelmann, Brady M       12 WAVE-ST                34.53      31.46  
 13 Hill, Ryan R              12 WAVE-ST                37.19      31.71  
 14 Torres, Gabriel A         11 WAVE-ST                33.04      32.55  
 15 Bauer, Lukas C            11 Alamo Area-ST          31.79      33.05  
 16 Armstrong, Cecil T        12 WAVE-ST                43.12      33.18  
 17 Martinez Galarza, Emi     12 AQSA-ST                35.72      33.31  
 18 Kandikayala, Pranav       12 WAVE-ST                33.11      33.36  
 19 Diaz, Christian A         12 WAVE-ST                45.12      33.59  
 20 Flath, Matthew A          12 Alamo Area-ST          33.42      33.97  
 21 Rodriguez, Joshua M       12 Alamo Area-ST          33.51      34.13  
 22 Hartnett, Carter C        12 WAVE-ST                36.79      34.16  
 23 Coward, Grant A           12 WAVE-ST                37.02      34.77  
 24 Acker III, Trey P         11 Alamo Area-ST          34.20      34.84  
 25 Erwin, Tommy F            11 WAVE-ST                31.91      34.94  
 26 MacKay, Devin K           11 Alamo Area-ST          33.39      35.54  
 27 Jeffery, Matthew P        12 AQSA-ST                38.26      35.82  
 28 Torres, Diego J           11 WAVE-ST                36.24      36.27  
 29 Stubbs-Guerra, Zorin O    12 Alamo Area-ST          39.10      36.59  
 30 Jessen, Jordan T          12 WAVE-ST                42.49      36.66  
 31 Henderson, Eli E          11 Alamo Area-ST          41.22      36.96  
 32 Lockhart, Will W          11 WAVE-ST                36.99      37.20  
 33 Newcomer, David J         11 Alamo Area-ST          41.98      37.88  
 34 Salvador, Diego           11 Alamo Area-ST          43.55      38.01  
 35 Montgomery, Gabe B        11 Alamo Area-ST          40.00      39.79  
 36 Salinas, Phoenix P        11 WAVE-ST                45.12      40.93  
 37 Lacy, Dalton K            11 Alamo Area-ST          48.20      41.39  
 38 Robison, Cole J           11 Alamo Area-ST          43.29      41.84  
 39 Flores, Zack W            11 Alamo Area-ST          49.49      42.86  
 40 Weintraub, Nate P         11 Alamo Area-ST          52.37      43.26  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solis, Nickolas G         12 Alamo Area-ST          58.33      58.47  
                  28.28       58.47 (30.19)                                        
  2 Stewart, Ian P            12 UN-ST                  59.62      59.83  
                  28.70       59.83 (31.13)                                        
  3 Presses, Nikolas G        12 Alamo Area-ST          59.09    1:00.14  
                  28.88     1:00.14 (31.26)                                        
  4 Doyle, Colin B            11 WAVE-ST              1:05.49    1:02.09  
                  29.62     1:02.09 (32.47)                                        
  5 Moore, Trevor J           12 WAVE-ST              1:03.75    1:03.03  
                  30.75     1:03.03 (32.28)                                        
  6 Gluck, Ethan S            12 Alamo Area-ST        1:03.04    1:03.29  
                  30.00     1:03.29 (33.29)                                        
  7 Scott, Luke L             11 Alamo Area-ST        1:03.36    1:03.49  
  8 Christiansen, Harold V    11 WAVE-ST              1:02.88    1:03.55  
                  30.70     1:03.55 (32.85)                                        
  9 Perez, Nathaniel R        12 Alamo Area-ST        1:06.80    1:05.23  
                  32.47     1:05.23 (32.76)                                        
 10 Spradling, Riley M        12 Alamo Area-ST        1:05.30    1:06.35  
                  31.74     1:06.35 (34.61)                                        
 11 Peter, Kyle R             12 WAVE-ST              1:05.64    1:07.04  
                  32.88     1:07.04 (34.16)                                        
 12 Muga, Boris K             12 Alamo Area-ST        1:05.83    1:09.34  
                  32.66     1:09.34 (36.68)                                        
 13 Hawkins, Gabe L           12 WAVE-ST              1:08.10    1:10.32  
                  33.26     1:10.32 (37.06)                                        
 14 Zingelmann, Brady M       12 WAVE-ST              1:25.05    1:12.49  
 15 Erwin, Tommy F            11 WAVE-ST              1:11.55    1:13.03  
                  35.04     1:13.03 (37.99)                                        
 16 Flath, Matthew A          12 Alamo Area-ST        1:12.80    1:13.69  
                  34.88     1:13.69 (38.81)                                        
 17 Martinez Galarza, Emi     12 AQSA-ST              1:21.27    1:15.87  
 18 Kandikayala, Pranav       12 WAVE-ST              1:13.90    1:16.17  
                  35.41     1:16.17 (40.76)                                        
 19 Rodriguez, Joshua M       12 Alamo Area-ST        1:17.58    1:16.55  
 20 Lee, William Y            12 Alamo Area-ST        1:31.57    1:17.16  
                  37.49     1:17.16 (39.67)                                        
 21 Hilburn, Maddox C         11 Alamo Area-ST        1:23.88    1:17.45  
                  36.69     1:17.45 (40.76)                                        
 22 Hartnett, Carter C        12 WAVE-ST              1:26.19    1:17.90  
 23 Armstrong, Cecil T        12 WAVE-ST              1:26.41    1:19.08  
 24 Sommer, Henry D           11 WAVE-ST              1:30.92    1:19.36  
 25 Espinosa, Peter C         11 Alamo Area-ST        1:17.01    1:19.47  
 26 Blair, Carson J           12 WAVE-ST              1:23.66    1:19.52  
                  37.33     1:19.52 (42.19)                                        
 27 Blake, Christo G          12 WAVE-ST              1:26.44    1:19.56  
 28 Coward, Grant A           12 WAVE-ST              1:23.22    1:20.60  
                  37.26     1:20.60 (43.34)                                        
 29 Diaz, Christian A         12 WAVE-ST              1:28.12    1:21.97  
                  39.77     1:21.97 (42.20)                                        
 30 Acker III, Trey P         11 Alamo Area-ST        1:31.70    1:23.74  
 31 Francis, James T          11 WAVE-ST              1:27.46    1:24.19  
 32 Torres, Diego J           11 WAVE-ST              1:25.20    1:24.29  
                  39.26     1:24.29 (45.03)                                        
 33 Jeffery, Matthew P        12 AQSA-ST                   NT    1:24.47  
                  38.18     1:24.47 (46.29)                                        
 34 LePrell, Michael H        11 Alamo Area-ST        1:21.01    1:25.06  
                  38.75     1:25.06 (46.31)                                        
 35 Burdette, Zac E           12 Alamo Area-ST        1:22.23    1:25.33  
                  39.50     1:25.33 (45.83)                                        
 36 Jessen, Jordan T          12 WAVE-ST              1:33.83    1:25.47  
                  41.02     1:25.47 (44.45)                                        
 37 Simmons, Lucas Z          12 Alamo Area-ST        1:15.01    1:26.30  
 38 Stubbs-Guerra, Zorin O    12 Alamo Area-ST        1:28.16    1:28.41  
                  41.92     1:28.41 (46.49)                                        
 39 Newcomer, David J         11 Alamo Area-ST        1:39.69    1:32.49  
 40 Flores, Zack W            11 Alamo Area-ST        1:38.81    1:36.96  
                  45.09     1:36.96 (51.87)                                        
 41 Sizemore, Henry W         12 Alamo Area-ST        1:33.89    1:37.98  
 42 Robison, Cole J           11 Alamo Area-ST        1:32.84    1:41.11  
                  46.90     1:41.11 (54.21)                                        
 43 Weintraub, Nate P         11 Alamo Area-ST        1:37.44    1:41.19  
                  49.16     1:41.19 (52.03)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solis, Nickolas G         12 Alamo Area-ST        2:07.41    2:04.21  
                  27.97       59.08 (31.11)     1:31.73 (32.65)     2:04.21 (32.48)
  2 Presses, Nikolas G        12 Alamo Area-ST        2:12.94    2:11.40  
                  30.91     1:04.63 (33.72)   2:11.40 (1:06.77)                    
  3 Doyle, Colin B            11 WAVE-ST              2:18.10    2:11.85  
                  30.18     1:04.51 (34.33)   2:11.85 (1:07.34)                    
  4 Moore, Trevor J           12 WAVE-ST              2:19.75    2:13.99  
                  30.83     1:04.87 (34.04)     1:39.70 (34.83)     2:13.99 (34.29)
  5 Gluck, Ethan S            12 Alamo Area-ST        2:13.44    2:15.47  
                  30.86                             1:41.34 ( )     2:15.47 (34.13)
  6 Christiansen, Harold V    11 WAVE-ST              2:15.89    2:17.63  
                  30.94     1:05.58 (34.64)   2:17.63 (1:12.05)                    
  7 Roybal, Kai K             11 Alamo Area-ST        2:31.58    2:19.82  
                  31.52     1:07.38 (35.86)     1:44.70 (37.32)     2:19.82 (35.12)
  8 Perez, Nathaniel R        12 Alamo Area-ST        2:25.30    2:20.35  
                  33.74     1:10.68 (36.94)     1:47.63 (36.95)     2:20.35 (32.72)
  9 Spradling, Riley M        12 Alamo Area-ST        2:23.64    2:22.27  
                  32.05     1:08.25 (36.20)     1:45.78 (37.53)     2:22.27 (36.49)
 10 Bumanglag, ZL J           12 Alamo Area-ST        2:16.08    2:25.37  
                  31.62     1:07.57 (35.95)     1:46.36 (38.79)     2:25.37 (39.01)
 11 Welch, George E           12 WAVE-ST              2:29.66    2:25.68  
                  34.82     1:12.39 (37.57)     1:50.57 (38.18)     2:25.68 (35.11)
 12 Hawkins, Gabe L           12 WAVE-ST              2:33.01    2:34.31  
                  33.05     1:11.79 (38.74)     1:52.82 (41.03)     2:34.31 (41.49)
 13 Kandikayala, Pranav       12 WAVE-ST              2:44.09    2:42.72  
 14 Rodriguez, Joshua M       12 Alamo Area-ST        3:42.32    2:45.66  
                                1:20.45 ( )   2:45.66 (1:25.21)                    
 15 Erwin, Tommy F            11 WAVE-ST              2:41.65    2:45.98  
                  37.23     1:20.30 (43.07)     2:03.45 (43.15)     2:45.98 (42.53)
 16 Lopez, Aleks J            11 Alamo Area-ST        2:53.88    2:52.60  
 17 Blake, Christo G          12 WAVE-ST              3:06.72    2:56.58  
                                                    2:10.23 ( )     2:56.58 (46.35)
 18 Coward, Grant A           12 WAVE-ST              3:10.99    2:59.31  
                  38.39     1:20.26 (41.87)     2:03.26 (43.00)     2:59.31 (56.05)
 19 Jeffery, Matthew P        12 AQSA-ST              3:09.36    2:59.60  
                  37.97     1:23.15 (45.18)     2:10.95 (47.80)     2:59.60 (48.65)
 20 Torres, Diego J           11 WAVE-ST              3:02.85    3:00.07  
                  37.49     1:22.63 (45.14)     2:11.83 (49.20)     3:00.07 (48.24)
 21 Stubbs-Guerra, Zorin O    12 Alamo Area-ST        3:06.21    3:05.44  
                  43.06     1:29.98 (46.92)     2:18.29 (48.31)     3:05.44 (47.15)
 22 Burdette, Zac E           12 Alamo Area-ST        3:44.99    3:12.77  
                  42.46                             2:20.79 ( )     3:12.77 (51.98)
 23 Montgomery, Gabe B        11 Alamo Area-ST        3:15.12    3:15.50  
                  41.47   3:15.50 (2:34.03)                                        
 24 Newcomer, David J         11 Alamo Area-ST        3:30.21    3:25.64  
 25 Flores, Zack W            11 Alamo Area-ST        3:39.74    3:35.00  
                  47.90   3:35.00 (2:47.10)                                        
 -- Muga, Boris K             12 Alamo Area-ST        2:29.94         DQ  
                  32.71     1:09.93 (37.22)     1:48.84 (38.91)          DQ (39.03)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solis, Nickolas G         12 Alamo Area-ST        5:34.93    5:32.40  
                  29.28     1:02.37 (33.09)     1:36.16 (33.79)     2:10.12 (33.96)
        2:44.61 (34.49)     3:18.97 (34.36)     3:53.60 (34.63)     4:27.28 (33.68)
        5:01.14 (33.86)     5:32.40 (31.26)                                        
  2 Scott, Luke L             11 Alamo Area-ST        7:09.16    6:23.91  
                  35.43     1:14.82 (39.39)     1:54.19 (39.37)     2:33.82 (39.63)
                                                                        5:47.47 ( )
        6:23.96 (36.49)         6:23.91 ( )                                        
  3 Spradling, Riley M        12 Alamo Area-ST        6:25.38    6:24.49  
                  34.89     1:12.92 (38.03)     1:52.52 (39.60)     2:32.09 (39.57)
        3:11.03 (38.94)     3:50.32 (39.29)     4:29.35 (39.03)     5:08.83 (39.48)
        5:47.20 (38.37)     6:24.49 (37.29)                                        
  4 Muga, Boris K             12 Alamo Area-ST        6:48.06    6:43.28  
                  34.42     1:14.03 (39.61)     1:55.60 (41.57)     2:37.00 (41.40)
                                4:00.19 ( )     4:42.08 (41.89)                    
            6:04.02 ( )     6:43.28 (39.26)                                        
  5 Erwin, Tommy F            11 WAVE-ST              7:03.25    7:05.11  
                  36.96     1:20.50 (43.54)     2:04.91 (44.41)     2:49.31 (44.40)
                                4:17.34 ( )     5:00.52 (43.18)     5:42.13 (41.61)
        6:24.30 (42.17)     7:05.11 (40.81)                                        
  6 Hilburn, Maddox C         11 Alamo Area-ST        8:37.01    7:36.04  
                                1:25.97 ( )     2:11.56 (45.59)   7:36.04 (5:24.48)
  7 Blake, Christo G          12 WAVE-ST              7:51.67    7:42.57  
                  38.29   7:42.57 (7:04.28)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           12 Alamo Area-ST          31.25      29.84  
  2 Presses, Nikolas G        12 Alamo Area-ST          30.66      30.81  
  3 Scott, Luke L             11 Alamo Area-ST          31.75      31.91  
  4 Stewart, Ian P            12 UN-ST                  32.92      31.93  
  5 Bumanglag, ZL J           12 Alamo Area-ST          34.07      33.98  
  6 Doyle, Colin B            11 WAVE-ST                34.96      34.09  
  7 Moore, Trevor J           12 WAVE-ST                37.37      35.82  
  8 Zingelmann, Brady M       12 WAVE-ST                36.97      36.13  
  9 Hawkins, Gabe L           12 WAVE-ST                36.99      36.50  
 10 Poupart, Zachary D        11 WAVE-ST                36.37      37.96  
 11 Welch, George E           12 WAVE-ST                37.29      38.31  
 12 Torres, Gabriel A         11 WAVE-ST                42.31      38.45  
 13 Jeffery, Matthew P        12 AQSA-ST                41.54      38.57  
 14 Kandikayala, Pranav       12 WAVE-ST                38.51      39.42  
 15 Bauer, Lukas C            11 Alamo Area-ST          43.11      39.67  
 16 Flath, Matthew A          12 Alamo Area-ST          40.40      40.01  
 17 Rodriguez, Joshua M       12 Alamo Area-ST          37.44      40.35  
 18 Stubbs-Guerra, Zorin O    12 Alamo Area-ST          40.27      40.88  
 19 Sommer, Henry D           11 WAVE-ST                47.17      41.12  
 20 Erwin, Tommy F            11 WAVE-ST                38.40      41.17  
 21 Briones III, Trace H      12 WAVE-ST                37.99      41.21  
 22 Armstrong, Cecil T        12 WAVE-ST                44.94      42.02  
 23 Coward, Grant A           12 WAVE-ST                40.99      42.22  
 24 MacKay, Devin K           11 Alamo Area-ST          39.53      42.25  
 25 Torres, Diego J           11 WAVE-ST                39.25      42.84  
 26 Martinez Galarza, Emi     12 AQSA-ST                44.31      43.68  
 27 Blake, Christo G          12 WAVE-ST                45.34      44.02  
 28 Acker III, Trey P         11 Alamo Area-ST          42.79      45.08  
 29 Francis, James T          11 WAVE-ST                43.55      45.30  
 30 Diaz, Christian A         12 WAVE-ST                55.12      45.43  
 31 Lockhart, Will W          11 WAVE-ST                42.99      45.54  
 32 Burdette, Zac E           12 Alamo Area-ST          46.12      45.89  
 33 Robison, Cole J           11 Alamo Area-ST          49.85      47.11  
 34 Salinas, Phoenix P        11 WAVE-ST                51.56      48.09  
 35 Montgomery, Gabe B        11 Alamo Area-ST          48.64      48.23  
 36 Lacy, Dalton K            11 Alamo Area-ST          51.81      50.06  
 37 Weintraub, Nate P         11 Alamo Area-ST          59.66      52.87  
 38 Flores, Zack W            11 Alamo Area-ST          55.58      53.99  
 39 Rivera, Jadyn A           11 WAVE-ST              1:06.77      55.70  
 40 Salvador, Diego           11 Alamo Area-ST          48.76      58.13  
 -- Hill, Ryan R              12 WAVE-ST                38.99         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           12 Alamo Area-ST        1:03.51    1:02.02  
  2 Presses, Nikolas G        12 Alamo Area-ST        1:05.42    1:06.24  
                  32.85     1:06.24 (33.39)                                        
  3 Stewart, Ian P            12 UN-ST                1:07.85    1:07.44  
                  32.79     1:07.44 (34.65)                                        
  4 Solis, Nickolas G         12 Alamo Area-ST        1:07.58    1:08.59  
                  33.85     1:08.59 (34.74)                                        
  5 Scott, Luke L             11 Alamo Area-ST        1:08.37    1:10.25  
                  34.14     1:10.25 (36.11)                                        
  6 Gluck, Ethan S            12 Alamo Area-ST        1:09.72    1:10.71  
                  34.39     1:10.71 (36.32)                                        
  7 Christiansen, Harold V    11 WAVE-ST              1:16.22    1:12.68  
                  35.38     1:12.68 (37.30)                                        
  8 Moore, Trevor J           12 WAVE-ST              1:16.06    1:14.13  
                  36.33     1:14.13 (37.80)                                        
  9 Spradling, Riley M        12 Alamo Area-ST        1:17.38    1:16.21  
                  36.88     1:16.21 (39.33)                                        
 10 Doyle, Colin B            11 WAVE-ST              1:21.29    1:16.46  
                  36.93     1:16.46 (39.53)                                        
 11 Hawkins, Gabe L           12 WAVE-ST              1:19.99    1:18.15  
 12 Perez, Nathaniel R        12 Alamo Area-ST        1:22.13    1:20.66  
                  39.79     1:20.66 (40.87)                                        
 13 Zingelmann, Brady M       12 WAVE-ST              1:24.36    1:22.68  
                  37.91     1:22.68 (44.77)                                        
 14 Flath, Matthew A          12 Alamo Area-ST        1:29.65    1:23.86  
 15 Erwin, Tommy F            11 WAVE-ST              1:20.64    1:23.90  
                  41.27     1:23.90 (42.63)                                        
 16 Jeffery, Matthew P        12 AQSA-ST                   NT    1:24.09  
                  38.87     1:24.09 (45.22)                                        
 17 Muga, Boris K             12 Alamo Area-ST        1:21.92    1:25.50  
                  41.01     1:25.50 (44.49)                                        
 18 Rodriguez, Joshua M       12 Alamo Area-ST        1:25.49    1:26.08  
 19 Kandikayala, Pranav       12 WAVE-ST              1:20.99    1:26.61  
 20 Lee, William Y            12 Alamo Area-ST        1:50.59    1:26.69  
 21 Espinosa, Peter C         11 Alamo Area-ST        1:28.37    1:31.48  
 22 Torres, Diego J           11 WAVE-ST              1:27.39    1:32.80  
                  44.26     1:32.80 (48.54)                                        
 23 Blake, Christo G          12 WAVE-ST              1:39.22    1:34.75  
 24 Armstrong, Cecil T        12 WAVE-ST              1:40.12    1:35.34  
 25 Hilburn, Maddox C         11 Alamo Area-ST        1:48.11    1:36.12  
 26 Francis, James T          11 WAVE-ST              1:40.15    1:36.17  
 27 Coward, Grant A           12 WAVE-ST              1:30.99    1:36.66  
 28 Burdette, Zac E           12 Alamo Area-ST        1:42.12    1:36.86  
 29 Sizemore, Henry W         12 Alamo Area-ST        1:46.26    1:47.06  
                  50.48     1:47.06 (56.58)                                        
 30 Robison, Cole J           11 Alamo Area-ST        1:49.62    1:49.61  
                  50.22     1:49.61 (59.39)                                        
 31 Bissen, Marcus S          11 Alamo Area-ST        2:00.59    1:53.74  
 32 Weintraub, Nate P         11 Alamo Area-ST        2:12.21    1:58.86  
                  59.88     1:58.86 (58.98)                                        
 -- Simmons, Lucas Z          12 Alamo Area-ST        1:28.01         DQ  
 -- Blair, Carson J           12 WAVE-ST              1:40.63         DQ  
                  44.42          DQ (48.73)                                        
 -- Acker III, Trey P         11 Alamo Area-ST        1:50.59         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solis, Nickolas G         12 Alamo Area-ST        2:19.85    2:20.16  
                  33.58     1:09.37 (35.79)     1:46.05 (36.68)     2:20.16 (34.11)
  2 Stewart, Ian P            12 UN-ST                2:26.92    2:25.24  
                  33.99     1:10.67 (36.68)     1:48.59 (37.92)     2:25.24 (36.65)
  3 Presses, Nikolas G        12 Alamo Area-ST        2:28.55    2:25.51  
  4 Bumanglag, ZL J           12 Alamo Area-ST        2:37.95    2:30.15  
                  35.47     1:13.24 (37.77)     1:52.13 (38.89)     2:30.15 (38.02)
  5 Gluck, Ethan S            12 Alamo Area-ST        2:31.43    2:31.96  
                  34.81     1:13.44 (38.63)     1:53.36 (39.92)     2:31.96 (38.60)
  6 Roybal, Kai K             11 Alamo Area-ST        2:55.16    2:41.31  
                  38.74     1:20.35 (41.61)     2:01.82 (41.47)     2:41.31 (39.49)
  7 Welch, George E           12 WAVE-ST              2:59.67    2:45.21  
  8 Erwin, Tommy F            11 WAVE-ST              2:59.27    2:53.04  
                  41.41     1:26.02 (44.61)     2:10.39 (44.37)     2:53.04 (42.65)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Luke L             11 Alamo Area-ST          36.41      35.61  
  2 Manzo, Joseph J           12 Alamo Area-ST          34.48      35.62  
  3 Solorzano, Caleb J        12 Alamo Area-ST          36.36      36.32  
  4 Spradling, Riley M        12 Alamo Area-ST          37.64      37.45  
  5 Gluck, Ethan S            12 Alamo Area-ST          38.98      38.62  
  6 Jahn, Kilian              11 WAVE-ST                40.35      39.98  
  7 Kandikayala, Pranav       12 WAVE-ST                41.24      40.31  
  8 Moore, Trevor J           12 WAVE-ST                41.99      40.77  
  9 Hawkins, Gabe L           12 WAVE-ST                42.29      41.11  
 10 Muga, Boris K             12 Alamo Area-ST          39.86      41.70  
 11 Francis, James T          11 WAVE-ST                45.36      42.83  
 12 Poupart, Zachary D        11 WAVE-ST                45.20      43.51  
 13 Jeffery, Matthew P        12 AQSA-ST                48.62      43.67  
 14 Zingelmann, Brady M       12 WAVE-ST                54.87      43.97  
 15 Lee, William Y            12 Alamo Area-ST          53.06      44.05  
 16 Hilburn, Maddox C         11 Alamo Area-ST          47.83      44.49  
 17 Erwin, Tommy F            11 WAVE-ST                53.69      45.12  
 18 Rodriguez, Joshua M       12 Alamo Area-ST          48.01      45.51  
 19 Chase, Jackson A          11 WAVE-ST                47.72      46.25  
 20 Newcomer, David J         11 Alamo Area-ST          49.57      46.91  
 21 Jessen, Jordan T          12 WAVE-ST                54.88      48.07  
 22 Armstrong, Cecil T        12 WAVE-ST                50.12      48.54  
 23 Martinez Galarza, Emi     12 AQSA-ST                52.85      51.35  
 24 Bissen, Marcus S          11 Alamo Area-ST          55.70      51.65  
 25 Torres, Diego J           11 WAVE-ST                58.25      52.06  
 26 Simmons, Lucas Z          12 Alamo Area-ST          45.01      52.20  
 27 Diaz, Christian A         12 WAVE-ST                57.12      52.48  
 28 Lockhart, Will W          11 WAVE-ST                50.99      52.99  
 29 Lopez, Aleks J            11 Alamo Area-ST          53.82      54.34  
 30 Burdette, Zac E           12 Alamo Area-ST          55.12      55.19  
 31 Flores, Zack W            11 Alamo Area-ST        1:00.14    1:00.56  
 32 Stubbs-Guerra, Zorin O    12 Alamo Area-ST        1:01.51    1:01.02  
 33 Sizemore, Henry W         12 Alamo Area-ST          53.12    1:01.36  
 34 Robison, Cole J           11 Alamo Area-ST        1:03.86    1:06.83  
 -- LePrell, Michael H        11 Alamo Area-ST          54.83         DQ  
 -- Weintraub, Nate P         11 Alamo Area-ST          55.21         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roybal, Kai K             11 Alamo Area-ST        1:19.55    1:17.59  
                  26.75     1:17.59 (50.84)                                        
  2 Solorzano, Caleb J        12 Alamo Area-ST        1:18.04    1:17.65  
                  28.44     1:17.65 (49.21)                                        
  3 Scott, Luke L             11 Alamo Area-ST        1:20.11    1:19.17  
                  28.54     1:19.17 (50.63)                                        
  4 Doyle, Colin B            11 WAVE-ST              1:34.81    1:24.68  
                  40.36     1:24.68 (44.32)                                        
  5 Christiansen, Harold V    11 WAVE-ST                   NT    1:26.31  
                  41.23     1:26.31 (45.08)                                        
  6 Perez, Nathaniel R        12 Alamo Area-ST        1:29.11    1:26.36  
                  31.34     1:26.36 (55.02)                                        
  7 Kandikayala, Pranav       12 WAVE-ST              1:29.05    1:26.72  
                  30.63     1:26.72 (56.09)                                        
  8 Muga, Boris K             12 Alamo Area-ST        1:25.86    1:28.22  
                  32.19     1:28.22 (56.03)                                        
  9 Hawkins, Gabe L           12 WAVE-ST              1:33.32    1:34.50  
                  34.72     1:34.50 (59.78)                                        
 10 Torres, Gabriel A         11 WAVE-ST              1:39.80    1:37.93  
                  46.18     1:37.93 (51.75)                                        
 11 Poupart, Zachary D        11 WAVE-ST              1:35.37    1:38.22  
                  46.98     1:38.22 (51.24)                                        
 12 Sommer, Henry D           11 WAVE-ST              1:44.92    1:39.84  
                  46.86     1:39.84 (52.98)                                        
 13 Francis, James T          11 WAVE-ST              1:47.22    1:41.54  
                  46.34     1:41.54 (55.20)                                        
 14 Briones III, Trace H      12 WAVE-ST              2:00.99    1:42.08  
                  49.81     1:42.08 (52.27)                                        
 15 Rodriguez, Joshua M       12 Alamo Area-ST        1:41.24    1:42.50  
                  48.75     1:42.50 (53.75)                                        
 16 Blake, Christo G          12 WAVE-ST              1:48.42    1:43.59  
                  49.77     1:43.59 (53.82)                                        
 17 Bauer, Lukas C            11 Alamo Area-ST        1:36.01    1:43.71  
                  47.19     1:43.71 (56.52)                                        
 18 Newcomer, David J         11 Alamo Area-ST        1:59.21    1:44.72  
                  48.04     1:44.72 (56.68)                                        
 19 Jessen, Jordan T          12 WAVE-ST              2:00.18    1:46.95  
                  49.43     1:46.95 (57.52)                                        
 20 Armstrong, Cecil T        12 WAVE-ST              1:40.12    1:49.59  
                  51.93     1:49.59 (57.66)                                        
 21 Flath, Matthew A          12 Alamo Area-ST        1:50.52    1:49.80  
                  51.09     1:49.80 (58.71)                                        
 22 Acker III, Trey P         11 Alamo Area-ST        2:04.35    1:54.33  
                  53.47   1:54.33 (1:00.86)                                        
 23 Torres, Diego J           11 WAVE-ST              1:59.09    2:00.12  
                  55.91   2:00.12 (1:04.21)                                        
 24 Montgomery, Gabe B        11 Alamo Area-ST        2:15.12    2:07.44  
                1:00.08   2:07.44 (1:07.36)                                        
 25 MacKay, Devin K           11 Alamo Area-ST        2:03.43    2:11.94  
                1:02.44   2:11.94 (1:09.50)                                        
 26 Robison, Cole J           11 Alamo Area-ST        2:32.99    2:23.94  
                1:10.07   2:23.94 (1:13.87)                                        
 -- Weintraub, Nate P         11 Alamo Area-ST        2:12.21         DQ  
                1:00.97        DQ (1:06.16)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roybal, Kai K             11 Alamo Area-ST        3:00.16    2:55.05  
                  40.00     1:25.87 (45.87)     2:11.59 (45.72)     2:55.05 (43.46)
  2 Doyle, Colin B            11 WAVE-ST              3:15.99    2:55.11  
                  40.23     1:26.12 (45.89)     2:11.82 (45.70)     2:55.11 (43.29)
  3 Christiansen, Harold V    11 WAVE-ST              2:40.99    3:04.06  
                  42.37     1:29.75 (47.38)     2:17.83 (48.08)     3:04.06 (46.23)
  4 Kandikayala, Pranav       12 WAVE-ST              3:18.24    3:05.85  
                  42.17     1:29.26 (47.09)     2:17.97 (48.71)     3:05.85 (47.88)
  5 Jahn, Kilian              11 WAVE-ST              3:21.99    3:11.75  
                  43.36     1:31.47 (48.11)     2:21.40 (49.93)     3:11.75 (50.35)
  6 Hawkins, Gabe L           12 WAVE-ST              3:15.00    3:22.54  
                  46.28     1:38.28 (52.00)     2:31.18 (52.90)     3:22.54 (51.36)
  7 Poupart, Zachary D        11 WAVE-ST              3:45.12    3:23.54  
                  46.97     1:39.23 (52.26)     2:32.70 (53.47)     3:23.54 (50.84)
  8 Blake, Christo G          12 WAVE-ST              3:33.35    3:35.21  
                  48.54     1:43.02 (54.48)     2:39.01 (55.99)     3:35.21 (56.20)
  9 Francis, James T          11 WAVE-ST              3:45.12    3:35.83  
                  47.52     1:43.88 (56.36)     2:41.59 (57.71)     3:35.83 (54.24)
 10 Blair, Carson J           12 WAVE-ST              3:48.99    3:41.45  
                  49.59     1:46.71 (57.12)     2:44.82 (58.11)     3:41.45 (56.63)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           12 Alamo Area-ST          27.38      27.39  
  2 Presses, Nikolas G        12 Alamo Area-ST          29.50      30.43  
  3 Stewart, Ian P            12 UN-ST                  31.72      30.69  
  4 Solorzano, Caleb J        12 Alamo Area-ST          38.24      31.52  
  5 Doyle, Colin B            11 WAVE-ST                34.97      32.26  
  6 Christiansen, Harold V    11 WAVE-ST                31.54      32.59  
  7 Scott, Luke L             11 Alamo Area-ST          31.97      32.75  
  8 Moore, Trevor J           12 WAVE-ST                33.54      33.58  
  9 Spradling, Riley M        12 Alamo Area-ST          32.62      34.00  
 10 Peter, Kyle R             12 WAVE-ST                38.04      36.70  
 11 Espinosa, Peter C         11 Alamo Area-ST          57.68      36.74  
 12 Flath, Matthew A          12 Alamo Area-ST          39.92      40.57  
 13 Martinez Galarza, Emi     12 AQSA-ST                41.98      40.93  
 14 Erwin, Tommy F            11 WAVE-ST                41.65      43.10  
 15 Zingelmann, Brady M       12 WAVE-ST                53.66      43.64  
 16 Torres, Diego J           11 WAVE-ST                48.75      44.24  
 17 Sommer, Henry D           11 WAVE-ST                49.60      44.50  
 18 Acker III, Trey P         11 Alamo Area-ST          49.39      47.26  
 19 Rodriguez, Joshua M       12 Alamo Area-ST          53.76      47.37  
 20 Lee, William Y            12 Alamo Area-ST          56.13      47.57  
 21 Newcomer, David J         11 Alamo Area-ST        1:00.21      48.04  
 22 Burdette, Zac E           12 Alamo Area-ST          49.94      48.31  
 23 Armstrong, Cecil T        12 WAVE-ST                50.12      53.37  
 24 Robison, Cole J           11 Alamo Area-ST          48.36      55.10  
 25 Bissen, Marcus S          11 Alamo Area-ST        1:10.18      58.81  
 26 Stubbs-Guerra, Zorin O    12 Alamo Area-ST        1:09.12      59.66  
 27 Sizemore, Henry W         12 Alamo Area-ST        1:05.49    1:07.31  
 -- Lockhart, Will W          11 WAVE-ST                45.99         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           12 Alamo Area-ST        1:03.90    1:00.74  
                  28.37     1:00.74 (32.37)                                        
  2 Solis, Nickolas G         12 Alamo Area-ST        1:07.91    1:07.85  
                  31.77     1:07.85 (36.08)                                        
  3 Christiansen, Harold V    11 WAVE-ST              1:07.54    1:08.49  
                  32.56     1:08.49 (35.93)                                        
  4 Gluck, Ethan S            12 Alamo Area-ST        1:12.75    1:13.00  
                  33.55     1:13.00 (39.45)                                        
  5 Scott, Luke L             11 Alamo Area-ST        1:14.77    1:13.57  
                  34.64     1:13.57 (38.93)                                        
  6 Perez, Nathaniel R        12 Alamo Area-ST        1:22.05    1:14.91  
                  35.07     1:14.91 (39.84)                                        
  7 Spradling, Riley M        12 Alamo Area-ST        1:16.97    1:19.44  
                  36.42     1:19.44 (43.02)                                        
  8 Muga, Boris K             12 Alamo Area-ST        1:21.67    1:22.56  
                  37.83     1:22.56 (44.73)                                        
  9 Briones III, Trace H      12 WAVE-ST              2:15.99    1:28.76  
                  40.94     1:28.76 (47.82)                                        
 10 Blake, Christo G          12 WAVE-ST              1:43.12    1:39.38  
                  43.60     1:39.38 (55.78)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           12 Alamo Area-ST        2:25.12    2:28.79  
                  31.44     1:08.19 (36.75)     1:48.33 (40.14)     2:28.79 (40.46)
  2 Christiansen, Harold V    11 WAVE-ST              2:28.13    2:30.21  
                  33.32     1:10.97 (37.65)     1:50.54 (39.57)     2:30.21 (39.67)
  3 Roybal, Kai K             11 Alamo Area-ST        2:53.16    2:51.15  
                  37.11     1:19.99 (42.88)     2:05.24 (45.25)     2:51.15 (45.91)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           12 Alamo Area-ST        1:07.77    1:01.60  
                  27.67     1:01.60 (33.93)                                        
  2 Solis, Nickolas G         12 Alamo Area-ST        1:10.68    1:09.00  
                  31.73     1:09.00 (37.27)                                        
  3 Scott, Luke L             11 Alamo Area-ST        1:10.46    1:10.15  
                  32.33     1:10.15 (37.82)                                        
  3 Solorzano, Caleb J        12 Alamo Area-ST        1:15.02    1:10.15  
                  32.77     1:10.15 (37.38)                                        
  5 Stewart, Ian P            12 UN-ST                1:10.09    1:10.23  
                  31.97     1:10.23 (38.26)                                        
  6 Gluck, Ethan S            12 Alamo Area-ST        1:13.66    1:13.43  
                  33.04     1:13.43 (40.39)                                        
  7 Christiansen, Harold V    11 WAVE-ST              1:12.08    1:14.79  
                  34.67     1:14.79 (40.12)                                        
  8 Moore, Trevor J           12 WAVE-ST              1:14.43    1:15.15  
                  34.27     1:15.15 (40.88)                                        
  9 Spradling, Riley M        12 Alamo Area-ST        1:12.68    1:17.98  
                  36.34     1:17.98 (41.64)                                        
 10 Welch, George E           12 WAVE-ST              1:21.14    1:19.50  
                  37.02     1:19.50 (42.48)                                        
 11 Hawkins, Gabe L           12 WAVE-ST              1:34.99    1:19.72  
                  35.66     1:19.72 (44.06)                                        
 12 Torres, Gabriel A         11 WAVE-ST              1:25.06    1:23.87  
                  39.33     1:23.87 (44.54)                                        
 13 Erwin, Tommy F            11 WAVE-ST              1:27.64    1:23.99  
                  39.11     1:23.99 (44.88)                                        
 14 Zingelmann, Brady M       12 WAVE-ST              1:39.87    1:24.92  
                  38.57     1:24.92 (46.35)                                        
 15 Bauer, Lukas C            11 Alamo Area-ST        1:32.31    1:30.19  
                  41.81     1:30.19 (48.38)                                        
 16 Blake, Christo G          12 WAVE-ST              1:35.84    1:32.13  
                  43.33     1:32.13 (48.80)                                        
 17 Francis, James T          11 WAVE-ST              1:35.30    1:32.62  
                  43.61     1:32.62 (49.01)                                        
 18 Hartnett, Carter C        12 WAVE-ST              1:53.88    1:35.27  
                  44.54     1:35.27 (50.73)                                        
 19 Lopez, Aleks J            11 Alamo Area-ST        1:31.07    1:35.29  
                  42.96     1:35.29 (52.33)                                        
 20 MacKay, Devin K           11 Alamo Area-ST        1:37.18    1:37.82  
                  41.14     1:37.82 (56.68)                                        
 21 Stubbs-Guerra, Zorin O    12 Alamo Area-ST        2:06.86    1:43.17  
                  49.10     1:43.17 (54.07)                                        
 22 Burdette, Zac E           12 Alamo Area-ST        1:49.12    1:43.85  
                  48.24     1:43.85 (55.61)                                        
 23 Lacy, Dalton K            11 Alamo Area-ST        1:45.01    1:55.24  
                  54.04   1:55.24 (1:01.20)                                        
 24 Flores, Zack W            11 Alamo Area-ST        1:55.21    1:55.48  
                  55.08   1:55.48 (1:00.40)                                        
 -- Robison, Cole J           11 Alamo Area-ST        1:53.58         DQ  
                  50.66        DQ (1:04.40)                                        
 -- Briones III, Trace H      12 WAVE-ST              1:45.99         DQ  
                  37.83          DQ (46.75)                                        
 -- Armstrong, Cecil T        12 WAVE-ST              1:42.12         DQ  
                  43.60          DQ (52.45)                                        
 -- Montgomery, Gabe B        11 Alamo Area-ST        1:47.77         DQ  
                  54.32          DQ (56.52)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solis, Nickolas G         12 Alamo Area-ST        2:23.97    2:23.74  
                  31.08     1:07.50 (36.42)     1:52.33 (44.83)     2:23.74 (31.41)
  2 Presses, Nikolas G        12 Alamo Area-ST        2:27.63    2:27.76  
                  32.07     1:09.57 (37.50)     1:56.55 (46.98)     2:27.76 (31.21)
  3 Stewart, Ian P            12 UN-ST                2:30.52    2:29.25  
                  31.73     1:09.48 (37.75)     1:55.93 (46.45)     2:29.25 (33.32)
  4 Gluck, Ethan S            12 Alamo Area-ST        2:30.74    2:33.16  
                  33.22     1:12.34 (39.12)     1:58.99 (46.65)     2:33.16 (34.17)
  5 Roybal, Kai K             11 Alamo Area-ST        2:37.85    2:38.30  
                  33.97     1:13.94 (39.97)     2:01.24 (47.30)     2:38.30 (37.06)
  6 Perez, Nathaniel R        12 Alamo Area-ST        2:30.00    2:47.79  
                  35.35     1:20.73 (45.38)     2:10.12 (49.39)     2:47.79 (37.67)
  7 Peter, Kyle R             12 WAVE-ST              3:39.00    2:50.17  
                  36.87     1:21.64 (44.77)     2:12.90 (51.26)     2:50.17 (37.27)
  8 Chase, Jackson A          11 WAVE-ST              2:58.05    2:58.55  
                  38.44     1:23.48 (45.04)     2:16.55 (53.07)     2:58.55 (42.00)
  9 Espinosa, Peter C         11 Alamo Area-ST        3:10.21    3:04.85  
                  37.94                             2:24.27 ( )     3:04.85 (40.58)
 10 Jahn, Kilian              11 WAVE-ST              3:30.12    3:05.08  
                  38.16     1:27.68 (49.52)     2:19.12 (51.44)     3:05.08 (45.96)
 11 Flath, Matthew A          12 Alamo Area-ST        3:08.80    3:06.66  
                  41.24     1:23.62 (42.38)   2:25.22 (1:01.60)     3:06.66 (41.44)
 12 Blake, Christo G          12 WAVE-ST              3:27.60    3:15.45  
                  43.83     1:35.24 (51.41)     2:30.71 (55.47)     3:15.45 (44.74)
 13 Lopez, Aleks J            11 Alamo Area-ST        3:13.30    3:17.62  
                  40.63     1:29.68 (49.05)   2:32.79 (1:03.11)     3:17.62 (44.83)
 -- Doyle, Colin B            11 WAVE-ST              2:52.87         DQ  
                  32.40     1:12.95 (40.55)     1:58.68 (45.73)          DQ (33.84)
 -- Sizemore, Henry W         12 Alamo Area-ST        4:10.12         DQ  
                1:05.30   2:06.32 (1:01.02)   3:11.43 (1:05.11)          DQ (48.65)
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solis, Nickolas G         12 Alamo Area-ST        4:59.72    5:07.18  
                  32.98     1:11.41 (38.43)     1:49.88 (38.47)     2:26.91 (37.03)
        3:13.46 (46.55)     4:00.41 (46.95)     4:34.33 (33.92)     5:07.18 (32.85)
  2 Roybal, Kai K             11 Alamo Area-ST        5:40.16    5:29.23  
                  35.15     1:16.65 (41.50)     1:59.99 (43.34)     2:41.95 (41.96)
        3:27.57 (45.62)     4:14.45 (46.88)     4:52.65 (38.20)     5:29.23 (36.58)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandidge, Logan M         15 Alamo Area-ST          23.17      23.44  
  2 Nwaeze, Amechi K          14 WAVE-ST                25.17      23.59  
  3 Pimentel Salinas, Eddie   16 Alamo Area-ST          24.52      24.36  
  4 Besch, Shaun S            15 WAVE-ST                22.94      24.38  
  5 Prior, Luke M             13 Alamo Area-ST          24.82      24.39  
  6 Fricke, Will H            15 Alamo Area-ST          24.60      24.44  
  7 Bernal, Nick N            15 Alamo Area-ST          24.86      24.56  
  8 Schluter, Boris A         16 Alamo Area-ST          25.06      24.66  
  9 Hill, Carter W            14 WAVE-ST                24.98      24.93  
 10 Butler, Chris J           14 Alamo Area-ST          25.50      25.15  
 11 Brenner, Lawson W         14 Alamo Area-ST          25.56      25.23  
 12 Mickelson, Chris L        14 WAVE-ST                25.52      25.24  
 13 Vanin Munoz, Rafael       16 Alamo Area-ST          24.67      25.78  
 14 Baker, Clayton J          14 Alamo Area-ST          27.58      25.90  
 15 Anderson, Riley K         15 Alamo Area-ST          25.59      26.03  
 16 Rodriguez-Coutino, Ricky  13 Alamo Area-ST          25.91      26.09  
 17 Hartman, Judah J          18 Alamo Area-ST          25.45      26.10  
 18 Savage, Conley J          14 Alamo Area-ST          25.50      26.39  
 19 Luna, Leo V               13 Alamo Area-ST          27.70      26.48  
 20 Nelson, Nikolai M         14 WAVE-ST                28.48      26.61  
 21 Patterson IV, McCoy       15 WAVE-ST                28.76      26.73  
 22 Jimenez, Lorenzo L        14 Alamo Area-ST          26.11      26.93  
 23 Peck, Matt R              14 Alamo Area-ST          27.29      27.17  
 24 Woodson, Gray M           13 WAVE-ST                27.56      27.19  
 25 Brehm, Jacob N            14 Alamo Area-ST          26.48      27.20  
 26 Thomas, Caleb D           14 Alamo Area-ST          27.80      27.41  
 27 Ray, Len R                13 Alamo Area-ST          28.99      27.46  
 28 Field, Hunter A           13 Alamo Area-ST          27.56      27.64  
 29 Salazar, Jude R           13 Alamo Area-ST          28.11      27.99  
 30 Hudson, Carter S          13 WAVE-ST                29.55      28.53  
 31 Owen, Jordan J            13 WAVE-ST                31.60      28.95  
 32 Adams, Brandon M          16 Alamo Area-ST          29.76      29.02  
 33 Fears, John S             16 Alamo Area-ST          29.84      30.09  
 34 Singh, Varun              14 WAVE-ST                37.14      30.21  
 35 Jeffery, Andrew N         13 AQSA-ST                32.64      31.47  
 36 Smith, Shepherd J         13 Alamo Area-ST          57.72      32.67  
 37 Barker, Travis J          13 Alamo Area-ST          35.32      34.94  
 38 Kankipati, Anish          13 WAVE-ST                41.43      35.50  
 39 Hupp, Aidan C             13 Alamo Area-ST          43.09      36.76  
 40 North, Bobby A            13 Alamo Area-ST          45.21      37.13  
 41 Smallwood, Nic J          13 Alamo Area-ST          51.47      44.39  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Player, Samuel K          14 Alamo Area-ST          53.05      51.38  
                  24.58       51.38 (26.80)                                        
  2 Gillen, Steven M          16 Alamo Area-ST          52.38      51.92  
                  24.98       51.92 (26.94)                                        
  3 Stiles IV, Ben B          16 Alamo Area-ST          51.16      52.24  
                  25.26       52.24 (26.98)                                        
  4 Bernal, Nick N            15 Alamo Area-ST          54.22      52.36  
  5 Schluter, Boris A         16 Alamo Area-ST          54.34      52.90  
                  25.52       52.90 (27.38)                                        
  6 Pimentel Salinas, Eddie   16 Alamo Area-ST          53.05      53.23  
                  25.36       53.23 (27.87)                                        
  7 Boehmer, Terrin D         15 Alamo Area-ST        1:08.18      53.38  
                  25.76       53.38 (27.62)                                        
  8 Brenner, Lawson W         14 Alamo Area-ST          54.41      53.56  
                  25.93       53.56 (27.63)                                        
  9 Raimondo, Preston R       14 Alamo Area-ST          53.67      53.66  
                  25.93       53.66 (27.73)                                        
 10 Atlas, Aiden L            15 WAVE-ST                54.88      53.69  
                  25.69       53.69 (28.00)                                        
 11 Nazarian, Adam K          15 Alamo Area-ST          53.60      53.81  
                  25.32       53.81 (28.49)                                        
 12 Besch, Shaun S            15 WAVE-ST                51.84      53.83  
                  25.58       53.83 (28.25)                                        
 13 Allen, Gabriel B          14 Alamo Area-ST          50.79      53.92  
                  26.24       53.92 (27.68)                                        
 14 Fricke, Will H            15 Alamo Area-ST          55.25      54.61  
                  26.11       54.61 (28.50)                                        
 15 Hill, Carter W            14 WAVE-ST                54.61      54.66  
                  26.41       54.66 (28.25)                                        
 16 Butler, Chris J           14 Alamo Area-ST          55.45      54.87  
                  26.42       54.87 (28.45)                                        
 17 Prior, Luke M             13 Alamo Area-ST          55.66      55.35  
 18 Hartman, Judah J          18 Alamo Area-ST          56.67      55.39  
 19 Caliandro, Emmanuel A     15 Alamo Area-ST          58.24      55.54  
                  26.98       55.54 (28.56)                                        
 20 Camacho Santos, Joseph A  17 Alamo Area-ST          57.02      55.71  
 21 Vanin Munoz, Rafael       16 Alamo Area-ST          53.67      56.19  
                  27.01       56.19 (29.18)                                        
 22 Rodriguez-Coutino, Ricky  13 Alamo Area-ST          56.06      56.21  
 23 Patterson IV, McCoy       15 WAVE-ST                55.84      56.80  
                  27.29       56.80 (29.51)                                        
 24 Elliott, Jeffery D        15 Alamo Area-ST          55.39      56.81  
                  27.22       56.81 (29.59)                                        
 25 Woehrle, Ryan C           13 Alamo Area-ST          57.02      56.97  
 26 Luna, Leo V               13 Alamo Area-ST          57.02      57.54  
                  27.47       57.54 (30.07)                                        
 27 Brehm, Jacob N            14 Alamo Area-ST          57.75      57.77  
                  27.86       57.77 (29.91)                                        
 28 Nelson, Nikolai M         14 WAVE-ST                59.64      58.52  
                  28.24       58.52 (30.28)                                        
 29 Medina, Justin X          14 Alamo Area-ST        1:00.86      59.27  
                  28.89       59.27 (30.38)                                        
 30 Garcia, Evan M            15 Alamo Area-ST        1:02.33      59.74  
                  29.23       59.74 (30.51)                                        
 31 Tibbetts, John P          16 Alamo Area-ST        1:01.83    1:00.27  
 32 Jardenil, Kyle L          13 Alamo Area-ST        1:00.65    1:00.58  
                  29.29     1:00.58 (31.29)                                        
 33 Nee, Nick P               14 Alamo Area-ST        1:00.41    1:00.77  
                  29.51     1:00.77 (31.26)                                        
 34 Thomas, Caleb D           14 Alamo Area-ST        1:01.13    1:00.82  
                  29.24     1:00.82 (31.58)                                        
 35 Field, Hunter A           13 Alamo Area-ST          59.58    1:00.88  
                  29.37     1:00.88 (31.51)                                        
 36 Lozano Jr, Robert A       17 WAVE-ST              1:11.66    1:01.40  
                  29.00     1:01.40 (32.40)                                        
 37 Barnes, Caden A           15 Alamo Area-ST        1:04.31    1:01.54  
 38 Salazar, Jude R           13 Alamo Area-ST        1:03.25    1:01.76  
                  29.10     1:01.76 (32.66)                                        
 39 Hudson, Carter S          13 WAVE-ST              1:04.27    1:01.85  
                1:01.89         1:01.85 ( )                                        
 40 Garza, Cristian X         14 Alamo Area-ST        1:02.44    1:02.48  
                  30.10     1:02.48 (32.38)                                        
 41 Owen, Jordan J            13 WAVE-ST              1:12.35    1:04.56  
                  31.76     1:04.56 (32.80)                                        
 42 Espinosa, Chris R         14 Alamo Area-ST        1:18.68    1:05.00  
 43 Baker, Clayton J          14 Alamo Area-ST        1:08.61    1:05.42  
 44 Wallis, Robert T          13 Alamo Area-ST        1:10.59    1:05.57  
                  31.02     1:05.57 (34.55)                                        
 45 Adams, Brandon M          16 Alamo Area-ST        1:07.48    1:09.01  
                1:09.37         1:09.01 ( )                                        
 46 Patterson, Mitchell V     13 WAVE-ST              1:31.90    1:09.66  
                  33.25     1:09.66 (36.41)                                        
 47 Singh, Varun              14 WAVE-ST              1:58.31    1:10.58  
                  32.38     1:10.58 (38.20)                                        
 48 Jones, Travis R           14 Alamo Area-ST        1:12.85    1:11.67  
 49 Jomtharak, SJ             16 Alamo Area-ST        1:12.89    1:11.92  
 50 Jeffery, Andrew N         13 AQSA-ST                   NT    1:11.94  
                  33.43     1:11.94 (38.51)                                        
 51 Lee, Simon J              13 Alamo Area-ST        1:27.36    1:12.79  
                  34.57     1:12.79 (38.22)                                        
 52 Harris, Dylan M           13 Alamo Area-ST        1:14.77    1:13.19  
 53 LePrell, Matthew H        13 Alamo Area-ST        1:13.72    1:14.11  
 54 Smith, Shepherd J         13 Alamo Area-ST        2:12.32    1:15.52  
 55 Goff, Christian D         13 Alamo Area-ST        1:21.30    1:21.27  
                  37.72     1:21.27 (43.55)                                        
 56 Hupp, Aidan C             13 Alamo Area-ST        1:30.92    1:23.00  
 57 Kankipati, Anish          13 WAVE-ST              1:39.33    1:24.11  
 58 North, Bobby A            13 Alamo Area-ST        1:45.21    1:25.30  
                  39.73     1:25.30 (45.57)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Lawson W         14 Alamo Area-ST        1:58.79    1:55.03  
                  26.74       55.43 (28.69)     1:25.39 (29.96)     1:55.03 (29.64)
  2 Player, Samuel K          14 Alamo Area-ST        1:56.75    1:55.51  
                  26.21       55.80 (29.59)     1:26.17 (30.37)     1:55.51 (29.34)
  3 Sandidge, Logan M         15 Alamo Area-ST        1:55.40    1:56.09  
                  26.87       56.32 (29.45)     1:26.89 (30.57)     1:56.09 (29.20)
  4 Bernal, Nick N            15 Alamo Area-ST        2:00.39    1:56.91  
                                                    1:27.02 ( )     1:56.91 (29.89)
  5 Caliandro, Emmanuel A     15 Alamo Area-ST        2:00.52    1:57.11  
                  27.28       56.80 (29.52)     1:27.27 (30.47)     1:57.11 (29.84)
  6 Pimentel Salinas, Eddie   16 Alamo Area-ST        1:57.78    1:58.46  
                  25.93   1:58.46 (1:32.53)                                        
  7 Rodriguez-Coutino, Ricky  13 Alamo Area-ST        2:01.19    1:58.82  
                  27.81                             1:28.58 ( )     1:58.82 (30.24)
  8 Smith, Trevor H           13 Alamo Area-ST        2:05.16    1:58.87  
                  25.50       55.01 (29.51)     1:26.81 (31.80)     1:58.87 (32.06)
  9 Raimondo, Preston R       14 Alamo Area-ST        1:59.61    1:59.27  
                  27.61       57.62 (30.01)     1:28.43 (30.81)     1:59.27 (30.84)
 10 Correa, Carlitos L        14 WAVE-ST              2:02.58    1:59.28  
                  27.71       58.53 (30.82)     1:29.55 (31.02)     1:59.28 (29.73)
 11 Boehmer, Terrin D         15 Alamo Area-ST        2:26.39    1:59.31  
                  27.03       58.00 (30.97)     1:30.20 (32.20)     1:59.31 (29.11)
 12 Patterson IV, McCoy       15 WAVE-ST              2:00.79    1:59.45  
                                  58.06 ( )   1:59.45 (1:01.39)                    
 13 Butler, Chris J           14 Alamo Area-ST        2:03.13    1:59.48  
                  26.81       56.79 (29.98)     1:28.31 (31.52)     1:59.48 (31.17)
 14 Hill, Carter W            14 WAVE-ST              2:01.87    1:59.93  
                  27.64       57.90 (30.26)     1:29.27 (31.37)     1:59.93 (30.66)
 14 Brehm, Jacob N            14 Alamo Area-ST        2:02.12    1:59.93  
                  27.61       57.58 (29.97)     1:29.06 (31.48)     1:59.93 (30.87)
 16 Savage, Conley J          14 Alamo Area-ST        2:02.50    2:00.09  
                  27.67       57.73 (30.06)     1:28.99 (31.26)     2:00.09 (31.10)
 17 Woehrle, Ryan C           13 Alamo Area-ST        2:02.17    2:00.27  
                  27.96       57.92 (29.96)     1:29.44 (31.52)     2:00.27 (30.83)
 18 Luna, Leo V               13 Alamo Area-ST        2:02.45    2:00.63  
                  27.58       57.67 (30.09)     1:29.44 (31.77)     2:00.63 (31.19)
 19 Calderon, Joshua F        16 Alamo Area-ST        2:06.50    2:00.85  
                  27.22       56.88 (29.66)     1:28.33 (31.45)     2:00.85 (32.52)
 20 Hartman, Judah J          18 Alamo Area-ST        2:02.56    2:01.07  
 21 Vanin Munoz, Rafael       16 Alamo Area-ST        1:58.67    2:01.66  
                  27.91       58.42 (30.51)   2:01.66 (1:03.24)                    
 22 Schluter, Boris A         16 Alamo Area-ST        2:10.12    2:01.82  
                  26.97       57.64 (30.67)     1:29.97 (32.33)     2:01.82 (31.85)
 23 Besch, Shaun S            15 WAVE-ST              1:54.62    2:02.04  
                  27.70       57.97 (30.27)     1:30.01 (32.04)     2:02.04 (32.03)
 24 Delostrinos, Johnny A     14 Alamo Area-ST        2:08.17    2:02.05  
                  28.23       59.07 (30.84)     1:30.72 (31.65)     2:02.05 (31.33)
 25 Prior, Luke M             13 Alamo Area-ST        2:18.30    2:02.81  
                  27.28       58.17 (30.89)     1:31.03 (32.86)     2:02.81 (31.78)
 26 Jimenez, Lorenzo L        14 Alamo Area-ST        2:06.07    2:04.06  
                  28.30       59.45 (31.15)   2:04.06 (1:04.61)                    
 27 Nelson, Nikolai M         14 WAVE-ST              2:08.11    2:04.88  
                  28.47       59.40 (30.93)     1:31.78 (32.38)     2:04.88 (33.10)
 28 Medina, Justin X          14 Alamo Area-ST        2:09.43    2:05.33  
                  29.60     1:01.00 (31.40)     1:33.61 (32.61)     2:05.33 (31.72)
 29 Anderson, Riley K         15 Alamo Area-ST        2:09.62    2:05.72  
 30 Moncrieft, Isaac E        15 Alamo Area-ST        2:06.49    2:06.20  
 31 Peck, Matt R              14 Alamo Area-ST        2:10.08    2:08.78  
                  28.78     1:01.25 (32.47)     1:35.30 (34.05)     2:08.78 (33.48)
 32 Ray, Len R                13 Alamo Area-ST        2:18.03    2:12.18  
                  30.75     1:05.59 (34.84)     1:39.95 (34.36)     2:12.18 (32.23)
 33 Thomas, Caleb D           14 Alamo Area-ST        2:14.78    2:12.90  
                  30.47     1:04.80 (34.33)     1:39.92 (35.12)     2:12.90 (32.98)
 34 Hudson, Carter S          13 WAVE-ST              2:19.17    2:13.43  
 35 Jardenil, Kyle L          13 Alamo Area-ST        2:13.47    2:15.04  
                  30.41     1:03.56 (33.15)     1:36.61 (33.05)     2:15.04 (38.43)
 36 Salazar, Jude R           13 Alamo Area-ST        2:47.79    2:24.15  
                  32.93     1:10.46 (37.53)     1:52.65 (42.19)     2:24.15 (31.50)
 37 Adams, Brandon M          16 Alamo Area-ST        2:33.69    2:30.96  
                  33.12     1:11.63 (38.51)     1:51.55 (39.92)     2:30.96 (39.41)
 38 Baker, Clayton J          14 Alamo Area-ST        3:56.52    2:31.36  
 39 Jeffery, Andrew N         13 AQSA-ST              2:47.36    2:34.01  
                  34.45   2:34.01 (1:59.56)                                        
 40 Smallwood, Nic J          13 Alamo Area-ST        3:45.12    2:40.77  
                                1:41.23 ( )     2:40.77 (59.54)                    
 41 Singh, Varun              14 WAVE-ST              2:45.99    2:51.18  
 42 Jomtharak, SJ             16 Alamo Area-ST        2:52.03    2:51.46  
                  35.88   2:51.46 (2:15.58)                                        
 -- Atlas, Aiden L            15 WAVE-ST              2:00.63         DQ  
                                  56.34 ( )     1:27.56 (31.22)          DQ (30.93)
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillen, Steven M          16 Alamo Area-ST        5:51.79    5:07.09  
                  26.64       56.16 (29.52)     1:26.85 (30.69)     1:58.49 (31.64)
        2:30.40 (31.91)     3:02.16 (31.76)     3:34.09 (31.93)     4:05.83 (31.74)
        4:37.03 (31.20)     5:07.09 (30.06)                                        
  2 Caliandro, Emmanuel A     15 Alamo Area-ST        5:18.96    5:11.09  
                  28.32       59.96 (31.64)     1:31.34 (31.38)     2:03.22 (31.88)
        2:34.81 (31.59)     3:07.16 (32.35)     3:38.84 (31.68)     4:10.22 (31.38)
        4:41.44 (31.22)     5:11.09 (29.65)                                        
  3 Brenner, Lawson W         14 Alamo Area-ST        5:21.61    5:11.19  
                  28.51       59.39 (30.88)     1:31.04 (31.65)     2:03.01 (31.97)
        2:35.57 (32.56)     3:07.21 (31.64)     3:39.09 (31.88)     4:10.85 (31.76)
        4:42.00 (31.15)     5:11.19 (29.19)                                        
  4 Rodriguez-Coutino, Ricky  13 Alamo Area-ST        5:24.45    5:14.49  
                  28.66       59.87 (31.21)     1:31.74 (31.87)     2:03.80 (32.06)
        2:35.98 (32.18)   4:12.32 (1:36.34)                                        
            4:44.13 ( )     5:14.49 (30.36)                                        
  5 Correa, Carlitos L        14 WAVE-ST              5:23.43    5:17.88  
                  28.64       59.97 (31.33)     1:32.46 (32.49)   2:36.90 (1:04.44)
        3:09.49 (32.59)     3:41.92 (32.43)                             4:14.36 ( )
        4:46.78 (32.42)     5:17.88 (31.10)                                        
  6 Player, Samuel K          14 Alamo Area-ST        5:36.29    5:18.16  
                  27.62       59.08 (31.46)     1:31.09 (32.01)     2:03.92 (32.83)
        2:36.35 (32.43)     3:09.34 (32.99)     3:42.22 (32.88)     4:15.46 (33.24)
        4:47.44 (31.98)     5:18.16 (30.72)                                        
  7 Atlas, Aiden L            15 WAVE-ST              5:41.06    5:18.67  
                                                                        2:03.75 ( )
        2:36.27 (32.52)     3:09.38 (33.11)                             4:15.27 ( )
        4:47.53 (32.26)     5:18.67 (31.14)                                        
  8 Bernal, Nick N            15 Alamo Area-ST        5:37.15    5:19.39  
                                                    1:31.20 ( )                    
            2:37.91 ( )                             3:44.58 ( )   5:19.39 (1:34.81)
  9 Savage, Conley J          14 Alamo Area-ST        5:15.21    5:20.12  
                  28.66     1:00.00 (31.34)     1:32.40 (32.40)     2:05.44 (33.04)
        2:37.90 (32.46)     3:10.58 (32.68)     3:43.32 (32.74)     4:16.19 (32.87)
        4:48.80 (32.61)     5:20.12 (31.32)                                        
 10 Woehrle, Ryan C           13 Alamo Area-ST        5:27.56    5:21.09  
                                                    1:33.74 ( )                    
            2:39.35 ( )   5:21.09 (2:41.74)                                        
 11 Stiles IV, Ben B          16 Alamo Area-ST        5:14.67    5:21.87  
                  28.59       59.97 (31.38)     1:32.02 (32.05)     2:05.06 (33.04)
        2:38.10 (33.04)     3:10.78 (32.68)     3:44.25 (33.47)     4:17.53 (33.28)
        4:50.37 (32.84)     5:21.87 (31.50)                                        
 12 Vanin Munoz, Rafael       16 Alamo Area-ST        5:16.67    5:26.17  
                  30.16     1:02.20 (32.04)   5:26.17 (4:23.97)                    
 13 Allen, Gabriel B          14 Alamo Area-ST        5:35.57    5:27.46  
                  28.48                             1:31.60 ( )     2:04.53 (32.93)
        2:38.10 (33.57)     3:11.35 (33.25)     3:45.48 (34.13)     4:20.03 (34.55)
      5:27.46 (1:07.43)                                                            
 14 Calderon, Joshua F        16 Alamo Area-ST        5:48.63    5:28.13  
                  27.95       59.37 (31.42)     1:32.15 (32.78)     2:05.96 (33.81)
        2:39.93 (33.97)     3:13.84 (33.91)     3:48.01 (34.17)     4:22.19 (34.18)
        4:55.66 (33.47)     5:28.13 (32.47)                                        
 15 Jackson, Carl L           15 Alamo Area-ST        5:33.99    5:36.73  
                  29.44                                                            
                                                                        4:28.72 ( )
      5:36.73 (1:08.01)                                                            
 16 Nelson, Nikolai M         14 WAVE-ST              5:50.94    5:37.17  
                  30.50     1:03.83 (33.33)     1:37.84 (34.01)     2:12.59 (34.75)
        2:47.58 (34.99)     3:22.15 (34.57)     3:56.21 (34.06)     4:30.21 (34.00)
        5:03.82 (33.61)     5:37.17 (33.35)                                        
 17 Jimenez, Lorenzo L        14 Alamo Area-ST        5:53.77    5:44.87  
                1:01.63                             1:35.56 ( )     2:10.11 (34.55)
                                                    3:56.15 ( )     4:32.24 (36.09)
      5:44.87 (1:12.63)         5:44.87 ( )                                        
 18 Thomas, Caleb D           14 Alamo Area-ST        6:01.90    5:58.67  
                  30.78     1:06.07 (35.29)     1:42.20 (36.13)     2:19.21 (37.01)
        2:55.99 (36.78)     3:32.99 (37.00)     4:09.75 (36.76)     4:46.28 (36.53)
        5:22.89 (36.61)     5:58.67 (35.78)                                        
 19 Ray, Len R                13 Alamo Area-ST        6:23.03    6:05.92  
                  32.76     1:10.26 (37.50)     1:46.23 (35.97)     2:25.03 (38.80)
        3:02.60 (37.57)     3:41.15 (38.55)     4:19.33 (38.18)     4:55.01 (35.68)
        5:29.62 (34.61)     6:05.92 (36.30)                                        
 20 Garcia, Evan M            15 Alamo Area-ST        7:00.21    6:29.04  
            3:04.01 ( )     3:44.69 (40.68)                             5:09.78 ( )
      6:29.04 (1:19.26)                                                            
 21 Adams, Brandon M          16 Alamo Area-ST        6:30.21    7:07.77  
                  35.22     1:17.12 (41.90)     2:00.16 (43.04)     2:44.20 (44.04)
        3:29.86 (45.66)     4:13.92 (44.06)     4:59.17 (45.25)     5:40.65 (41.48)
      7:07.77 (1:27.12)         7:07.77 ( )                                        
 22 Jeffery, Andrew N         13 AQSA-ST                   NT    7:10.23  
                  35.91     1:16.12 (40.21)     1:59.14 (43.02)     2:40.47 (41.33)
        3:24.66 (44.19)     4:06.70 (42.04)     4:50.61 (43.91)     5:33.10 (42.49)
      6:54.33 (1:21.23)     7:10.23 (15.90)                                        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nwaeze, Amechi K          14 WAVE-ST                35.12      28.72  
  2 Guillet, Garrett G        14 Alamo Area-ST             NT      28.94  
  3 Fricke, Will H            15 Alamo Area-ST          28.01      30.43  
  4 Peck, Matt R              14 Alamo Area-ST          32.89      33.34  
  5 Baker, Clayton J          14 Alamo Area-ST          35.23      35.43  
  6 Jeffery, Andrew N         13 AQSA-ST                37.64      35.55  
  7 Singh, Varun              14 WAVE-ST                43.15      35.94  
  8 Smith, Shepherd J         13 Alamo Area-ST        1:14.92      39.91  
  9 Kankipati, Anish          13 WAVE-ST                46.36      40.80  
 10 North, Bobby A            13 Alamo Area-ST          50.21      41.10  
 11 Hupp, Aidan C             13 Alamo Area-ST        1:00.54      58.12  
 -- Barker, Travis J          13 Alamo Area-ST          45.13         DQ  
 -- Smallwood, Nic J          13 Alamo Area-ST          54.34         DQ  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Player, Samuel K          14 Alamo Area-ST        1:00.38      56.46  
                  27.67       56.46 (28.79)                                        
  2 Dziergowski, Steven S     16 Alamo Area-ST          56.85      56.89  
                  27.79       56.89 (29.10)                                        
  3 Gillen, Steven M          16 Alamo Area-ST        1:01.81      59.40  
                  29.13       59.40 (30.27)                                        
  4 Sandidge, Logan M         15 Alamo Area-ST          58.62      59.86  
                  29.13       59.86 (30.73)                                        
  5 Nazarian, Adam K          15 Alamo Area-ST        1:02.87    1:01.83  
                  30.27     1:01.83 (31.56)                                        
  6 Mickelson, Chris L        14 WAVE-ST              1:00.46    1:01.94  
                  29.67     1:01.94 (32.27)                                        
  7 Bernal, Nick N            15 Alamo Area-ST        1:05.08    1:02.20  
  8 Schluter, Boris A         16 Alamo Area-ST        1:03.25    1:02.33  
                  30.31     1:02.33 (32.02)                                        
  9 Brenner, Lawson W         14 Alamo Area-ST        1:03.85    1:03.63  
                  31.07     1:03.63 (32.56)                                        
 10 Rodriguez-Coutino, Ricky  13 Alamo Area-ST        1:05.05    1:03.75  
                  31.01     1:03.75 (32.74)                                        
 11 Pimentel Salinas, Eddie   16 Alamo Area-ST        1:03.54    1:04.14  
 12 Savage, Conley J          14 Alamo Area-ST        1:01.93    1:04.15  
                  31.34     1:04.15 (32.81)                                        
 13 Correa, Carlitos L        14 WAVE-ST              1:08.13    1:05.37  
                  31.90     1:05.37 (33.47)                                        
 14 Butler, Chris J           14 Alamo Area-ST        1:03.91    1:05.51  
                  31.64     1:05.51 (33.87)                                        
 15 Prior, Luke M             13 Alamo Area-ST        1:12.12    1:05.66  
                  31.80     1:05.66 (33.86)                                        
 16 Caliandro, Emmanuel A     15 Alamo Area-ST        1:08.41    1:05.76  
                  31.95     1:05.76 (33.81)                                        
 17 Nelson, Nikolai M         14 WAVE-ST              1:07.13    1:06.34  
                  32.32     1:06.34 (34.02)                                        
 18 Jimenez, Lorenzo L        14 Alamo Area-ST        1:08.10    1:06.68  
                  32.33     1:06.68 (34.35)                                        
 19 Woehrle, Ryan C           13 Alamo Area-ST        1:07.95    1:06.88  
                  32.87     1:06.88 (34.01)                                        
 20 Vanin Munoz, Rafael       16 Alamo Area-ST        1:06.67    1:06.95  
                  33.38     1:06.95 (33.57)                                        
 21 Luna, Leo V               13 Alamo Area-ST        1:06.51    1:07.19  
                  32.45     1:07.19 (34.74)                                        
 22 Camacho Santos, Joseph A  17 Alamo Area-ST        1:08.35    1:07.35  
                  32.66     1:07.35 (34.69)                                        
 23 Medina, Justin X          14 Alamo Area-ST        1:10.77    1:08.14  
 24 Field, Hunter A           13 Alamo Area-ST        1:10.58    1:09.75  
 25 Hudson, Carter S          13 WAVE-ST              1:12.35    1:09.77  
 26 Thomas, Caleb D           14 Alamo Area-ST        1:08.69    1:10.66  
                  34.83     1:10.66 (35.83)                                        
 27 Elliott, Jeffery D        15 Alamo Area-ST        1:06.26    1:11.28  
                  35.11     1:11.28 (36.17)                                        
 28 Garcia, Evan M            15 Alamo Area-ST        1:52.65    1:11.88  
 29 Nee, Nick P               14 Alamo Area-ST        1:12.39    1:12.17  
                  35.13     1:12.17 (37.04)                                        
 30 Patterson, Mitchell V     13 WAVE-ST              1:16.42    1:12.81  
                  35.53     1:12.81 (37.28)                                        
 31 Tibbetts, John P          16 Alamo Area-ST        1:17.90    1:12.85  
                  35.19     1:12.85 (37.66)                                        
 32 Woodson, Gray M           13 WAVE-ST              1:13.87    1:13.53  
 33 Ray, Len R                13 Alamo Area-ST        1:16.22    1:14.10  
 34 Espinosa, Chris R         14 Alamo Area-ST        1:17.22    1:14.55  
 35 Garza, Cristian X         14 Alamo Area-ST        1:16.70    1:15.23  
                  37.11     1:15.23 (38.12)                                        
 36 Adams, Brandon M          16 Alamo Area-ST        1:21.53    1:17.53  
 37 Salazar, Jude R           13 Alamo Area-ST        1:19.77    1:20.12  
 38 Wallis, Robert T          13 Alamo Area-ST        1:26.64    1:22.13  
                  39.93     1:22.13 (42.20)                                        
 39 Lee, Simon J              13 Alamo Area-ST        1:37.31    1:24.12  
                  40.99     1:24.12 (43.13)                                        
 40 Jones, Travis R           14 Alamo Area-ST        1:27.62    1:27.37  
 41 Smith, Shepherd J         13 Alamo Area-ST        2:55.42    1:27.71  
                  39.64     1:27.71 (48.07)                                        
 42 Kankipati, Anish          13 WAVE-ST              1:42.76    1:29.49  
                  44.25     1:29.49 (45.24)                                        
 43 Harris, Dylan M           13 Alamo Area-ST        1:35.29    1:29.85  
 44 Jomtharak, SJ             16 Alamo Area-ST        1:27.17    1:29.91  
 45 Goff, Christian D         13 Alamo Area-ST        1:35.23    1:32.72  
 46 North, Bobby A            13 Alamo Area-ST        2:12.21    1:32.80  
 47 Hupp, Aidan C             13 Alamo Area-ST        2:07.30    1:55.80  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delostrinos, Johnny A     14 Alamo Area-ST        2:17.97    2:10.86  
                  31.98     1:05.24 (33.26)     1:39.09 (33.85)     2:10.86 (31.77)
  2 Smith, Trevor H           13 Alamo Area-ST        2:15.21    2:11.32  
                  29.70     1:03.02 (33.32)     1:37.25 (34.23)     2:11.32 (34.07)
  3 Calderon, Joshua F        16 Alamo Area-ST        2:16.12    2:11.53  
                  30.10     1:03.04 (32.94)     1:37.77 (34.73)     2:11.53 (33.76)
  4 Eberhard, Christian L     13 Alamo Area-ST        2:17.01    2:13.83  
                  31.32     1:05.54 (34.22)     1:39.99 (34.45)     2:13.83 (33.84)
  5 Raimondo, Preston R       14 Alamo Area-ST        2:23.72    2:16.28  
                  32.94     1:07.34 (34.40)     1:41.60 (34.26)     2:16.28 (34.68)
  6 Correa, Carlitos L        14 WAVE-ST              2:19.72    2:19.97  
                  32.23     1:07.99 (35.76)     1:44.54 (36.55)     2:19.97 (35.43)
  7 Prior, Luke M             13 Alamo Area-ST        2:30.69    2:23.34  
                  33.95     1:10.55 (36.60)     1:47.62 (37.07)     2:23.34 (35.72)
  8 Jimenez, Lorenzo L        14 Alamo Area-ST        2:37.69    2:25.42  
                  34.44     1:11.06 (36.62)     1:48.44 (37.38)     2:25.42 (36.98)
  9 Thomas, Caleb D           14 Alamo Area-ST        2:27.28    2:26.07  
                  34.94     1:12.20 (37.26)     1:49.63 (37.43)     2:26.07 (36.44)
 10 Hudson, Carter S          13 WAVE-ST              2:36.59    2:29.55  
                                                    2:29.63 ( )         2:29.55 ( )
 11 Jardenil, Kyle L          13 Alamo Area-ST        2:31.97    2:36.70  
                  36.99     1:17.72 (40.73)     1:57.40 (39.68)     2:36.70 (39.30)
 12 Patterson, Mitchell V     13 WAVE-ST              2:43.24    2:39.06  
                  37.78     1:18.98 (41.20)     2:00.38 (41.40)     2:39.06 (38.68)
 13 Salazar, Jude R           13 Alamo Area-ST        3:41.32    2:53.49  
 14 Jomtharak, SJ             16 Alamo Area-ST        3:12.12    3:12.66  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartman, Judah J          18 Alamo Area-ST          32.78      31.36  
  2 Sandidge, Logan M         15 Alamo Area-ST          46.19      32.04  
  3 Rodriguez, Richard S      16 UN-ST                  33.41      32.41  
  4 Raimondo, Preston R       14 Alamo Area-ST          39.09      33.38  
  5 Barnes, Caden A           15 Alamo Area-ST          36.22      34.63  
  6 Lozano Jr, Robert A       17 WAVE-ST                42.79      37.85  
  7 Owen, Jordan J            13 WAVE-ST                49.23      38.55  
  8 Jones, Travis R           14 Alamo Area-ST          40.61      40.01  
  9 Singh, Varun              14 WAVE-ST                53.87      40.67  
 10 Jeffery, Andrew N         13 AQSA-ST                43.44      40.90  
 11 LePrell, Matthew H        13 Alamo Area-ST          41.01      41.81  
 12 Kankipati, Anish          13 WAVE-ST                49.62      43.22  
 13 Smith, Shepherd J         13 Alamo Area-ST        1:18.22      44.07  
 14 Harris, Dylan M           13 Alamo Area-ST          48.73      45.32  
 15 North, Bobby A            13 Alamo Area-ST          55.21      49.67  
 -- Hupp, Aidan C             13 Alamo Area-ST        1:13.01         DQ  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrera, Isaac R          16 UN-ST                1:04.56    1:03.40  
                  30.11     1:03.40 (33.29)                                        
  2 Schluter, Boris A         16 Alamo Area-ST        1:08.26    1:07.99  
                  32.13     1:07.99 (35.86)                                        
  3 Mickelson, Chris L        14 WAVE-ST              1:08.73    1:08.07  
                  32.17     1:08.07 (35.90)                                        
  4 Elliott, Jeffery D        15 Alamo Area-ST             NT    1:08.46  
                  32.34     1:08.46 (36.12)                                        
  5 Brehm, Jacob N            14 Alamo Area-ST        1:06.43    1:08.76  
                  32.65     1:08.76 (36.11)                                        
  6 Besch, Shaun S            15 WAVE-ST              1:04.76    1:09.29  
                  31.85     1:09.29 (37.44)                                        
  7 Hill, Carter W            14 WAVE-ST              1:09.65    1:09.39  
                  32.39     1:09.39 (37.00)                                        
  8 Patterson IV, McCoy       15 WAVE-ST              1:10.52    1:09.78  
                  33.26     1:09.78 (36.52)                                        
  9 Player, Samuel K          14 Alamo Area-ST        1:11.02    1:10.26  
                  33.14     1:10.26 (37.12)                                        
  9 Pimentel Salinas, Eddie   16 Alamo Area-ST        1:10.23    1:10.26  
                  33.10     1:10.26 (37.16)                                        
 11 Hartman, Judah J          18 Alamo Area-ST        1:08.69    1:11.58  
                  33.97     1:11.58 (37.61)                                        
 12 Sandidge, Logan M         15 Alamo Area-ST        1:14.95    1:11.94  
                  33.59     1:11.94 (38.35)                                        
 13 Brenner, Lawson W         14 Alamo Area-ST        1:18.98    1:12.66  
                  34.62     1:12.66 (38.04)                                        
 14 Rodriguez, Richard S      16 UN-ST                1:12.34    1:13.09  
                  32.36     1:13.09 (40.73)                                        
 15 Boehmer, Terrin D         15 Alamo Area-ST        1:34.29    1:13.44  
                  34.67     1:13.44 (38.77)                                        
 16 Jackson, Carl L           15 Alamo Area-ST             NT    1:13.51  
                  33.90     1:13.51 (39.61)                                        
 17 Butler, Chris J           14 Alamo Area-ST        1:20.52    1:15.97  
                  35.96     1:15.97 (40.01)                                        
 18 Bernal, Nick N            15 Alamo Area-ST        1:19.81    1:16.84  
                  35.00     1:16.84 (41.84)                                        
 19 Luna, Leo V               13 Alamo Area-ST        1:18.44    1:17.18  
                  36.46     1:17.18 (40.72)                                        
 20 Field, Hunter A           13 Alamo Area-ST        1:18.37    1:17.69  
                  36.84     1:17.69 (40.85)                                        
 21 Woehrle, Ryan C           13 Alamo Area-ST        1:19.11    1:18.19  
                  36.75     1:18.19 (41.44)                                        
 22 Correa, Carlitos L        14 WAVE-ST              1:20.58    1:19.51  
                  37.36     1:19.51 (42.15)                                        
 23 Caliandro, Emmanuel A     15 Alamo Area-ST        1:23.99    1:20.78  
                  38.09     1:20.78 (42.69)                                        
 24 Adams, Brandon M          16 Alamo Area-ST        1:23.03    1:22.34  
                  39.22     1:22.34 (43.12)                                        
 25 Peck, Matt R              14 Alamo Area-ST        1:26.03    1:22.77  
                  38.51     1:22.77 (44.26)                                        
 26 Owen, Jordan J            13 WAVE-ST              1:22.96    1:22.93  
                  39.43     1:22.93 (43.50)                                        
 27 Fears, John S             16 Alamo Area-ST        1:23.38    1:23.40  
                  39.04     1:23.40 (44.36)                                        
 28 Medina, Justin X          14 Alamo Area-ST        1:25.40    1:23.79  
                  39.94     1:23.79 (43.85)                                        
 29 Ray, Len R                13 Alamo Area-ST        1:27.85    1:26.08  
                  41.18     1:26.08 (44.90)                                        
 30 Patterson, Mitchell V     13 WAVE-ST              1:26.74    1:26.64  
                  41.50     1:26.64 (45.14)                                        
 31 Thomas, Caleb D           14 Alamo Area-ST        1:28.77    1:26.83  
                  42.02     1:26.83 (44.81)                                        
 32 Jeffery, Andrew N         13 AQSA-ST              1:33.24    1:28.52  
                  41.79     1:28.52 (46.73)                                        
 33 Baker, Clayton J          14 Alamo Area-ST        1:33.34    1:29.95  
                  41.37     1:29.95 (48.58)                                        
 34 Moncrieft, Noah M         13 Alamo Area-ST        1:56.77    1:32.99  
                  41.87     1:32.99 (51.12)                                        
 35 Kankipati, Anish          13 WAVE-ST              1:57.63    1:33.07  
                  44.97     1:33.07 (48.10)                                        
 36 Jomtharak, SJ             16 Alamo Area-ST        1:35.91    1:34.27  
                  42.50     1:34.27 (51.77)                                        
 37 Salazar, Jude R           13 Alamo Area-ST        1:35.85    1:35.55  
                  44.39     1:35.55 (51.16)                                        
 38 Smith, Shepherd J         13 Alamo Area-ST        2:58.82    1:41.85  
                  45.30     1:41.85 (56.55)                                        
 39 North, Bobby A            13 Alamo Area-ST        2:12.21    1:43.97  
                  49.04     1:43.97 (54.93)                                        
 40 Barker, Travis J          13 Alamo Area-ST        1:46.68    1:50.90  
                  50.25   1:50.90 (1:00.65)                                        
 41 Smallwood, Nic J          13 Alamo Area-ST        2:25.69    2:34.39  
                1:13.64   2:34.39 (1:20.75)                                        
 42 Hupp, Aidan C             13 Alamo Area-ST        2:30.21    2:39.63  
                1:13.79   2:39.63 (1:25.84)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrera, Isaac R          16 UN-ST                2:20.50    2:19.41  
                  32.28     1:08.08 (35.80)     1:43.98 (35.90)     2:19.41 (35.43)
  2 Dziergowski, Steven S     16 Alamo Area-ST        2:29.85    2:22.04  
                  32.49     1:08.81 (36.32)     1:45.48 (36.67)     2:22.04 (36.56)
  3 Stiles IV, Ben B          16 Alamo Area-ST        2:29.32    2:27.64  
                  32.97     1:09.99 (37.02)     1:48.24 (38.25)     2:27.64 (39.40)
  4 Mickelson, Chris L        14 WAVE-ST              2:50.66    2:28.47  
                  32.85     1:10.96 (38.11)     1:50.41 (39.45)     2:28.47 (38.06)
  5 Delostrinos, Johnny A     14 Alamo Area-ST        2:37.98    2:28.78  
                  34.03     1:11.50 (37.47)     1:49.93 (38.43)     2:28.78 (38.85)
  6 Schluter, Boris A         16 Alamo Area-ST        2:37.22    2:30.22  
                  33.92     1:11.70 (37.78)     1:51.50 (39.80)     2:30.22 (38.72)
  7 Patterson IV, McCoy       15 WAVE-ST              2:28.01    2:30.31  
                  34.10     1:11.99 (37.89)     1:50.81 (38.82)     2:30.31 (39.50)
  8 Hartman, Judah J          18 Alamo Area-ST        2:31.61    2:31.42  
                  34.78     1:12.59 (37.81)     1:51.71 (39.12)     2:31.42 (39.71)
  9 Hill, Carter W            14 WAVE-ST              2:32.13    2:34.95  
                  33.04     1:12.89 (39.85)     1:53.81 (40.92)     2:34.95 (41.14)
 10 Besch, Shaun S            15 WAVE-ST              2:32.61    2:37.32  
                  35.73     1:15.65 (39.92)     1:56.20 (40.55)     2:37.32 (41.12)
 11 Rodriguez, Richard S      16 UN-ST                2:34.00    2:38.75  
                  32.36     1:13.81 (41.45)     1:56.51 (42.70)     2:38.75 (42.24)
 12 Boehmer, Terrin D         15 Alamo Area-ST        3:15.21    2:39.92  
                  36.18     1:17.51 (41.33)     1:59.75 (42.24)     2:39.92 (40.17)
 13 Elliott, Jeffery D        15 Alamo Area-ST        2:34.27    2:43.61  
                  36.35     1:17.65 (41.30)     2:00.21 (42.56)     2:43.61 (43.40)
 14 Field, Hunter A           13 Alamo Area-ST        2:56.50    2:53.74  
                  39.84     1:23.92 (44.08)     2:09.18 (45.26)     2:53.74 (44.56)
 15 Medina, Justin X          14 Alamo Area-ST        2:57.76    2:56.34  
                  40.07     1:25.82 (45.75)     2:11.29 (45.47)     2:56.34 (45.05)
 16 Garza, Cristian X         14 Alamo Area-ST        3:06.63    2:59.75  
                  42.41     1:27.98 (45.57)     2:14.45 (46.47)     2:59.75 (45.30)
 17 Patterson, Mitchell V     13 WAVE-ST              3:02.38    3:00.86  
                  42.84     1:29.38 (46.54)     2:15.23 (45.85)     3:00.86 (45.63)
 18 Wallis, Robert T          13 Alamo Area-ST        3:11.64    3:01.89  
                  42.17     1:28.74 (46.57)     2:16.21 (47.47)     3:01.89 (45.68)
 19 Ray, Len R                13 Alamo Area-ST        3:15.22    3:04.09  
                  41.84     1:28.44 (46.60)     2:16.61 (48.17)     3:04.09 (47.48)
 20 Owen, Jordan J            13 WAVE-ST              3:39.00    3:05.12  
                  42.50     1:30.75 (48.25)     2:19.18 (48.43)     3:05.12 (45.94)
 21 Jeffery, Andrew N         13 AQSA-ST              3:09.99    3:08.12  
                  43.45     1:31.73 (48.28)     2:20.17 (48.44)     3:08.12 (47.95)
 22 Garcia, Evan M            15 Alamo Area-ST        3:15.21    4:04.00  
                  52.42   1:53.74 (1:01.32)   2:58.71 (1:04.97)   4:04.00 (1:05.29)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mickelson, Chris L        14 WAVE-ST                29.30      27.02  
  2 Fricke, Will H            15 Alamo Area-ST          27.09      27.59  
  3 Jardenil, Kyle L          13 Alamo Area-ST             NT      30.18  
  4 Lozano Jr, Robert A       17 WAVE-ST                40.14      31.45  
  5 Salazar, Jude R           13 Alamo Area-ST          31.74      31.77  
  6 Baker, Clayton J          14 Alamo Area-ST          34.74      32.90  
  7 Smith, Shepherd J         13 Alamo Area-ST        1:09.62      39.90  
  8 Singh, Varun              14 WAVE-ST                45.99      40.14  
  9 Harris, Dylan M           13 Alamo Area-ST          40.00      40.55  
 10 Hupp, Aidan C             13 Alamo Area-ST          47.37      48.69  
 11 North, Bobby A            13 Alamo Area-ST          55.21      50.39  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrera, Isaac R          16 UN-ST                  57.61      54.30  
                  25.21       54.30 (29.09)                                        
  2 Salvador, Bryan A         17 Alamo Area-ST          55.51      57.38  
                  27.13       57.38 (30.25)                                        
  3 Player, Samuel K          14 Alamo Area-ST          59.51      57.50  
                  26.47       57.50 (31.03)                                        
  4 Brenner, Lawson W         14 Alamo Area-ST          58.18      57.74  
                  27.58       57.74 (30.16)                                        
  5 Nwaeze, Amechi K          14 WAVE-ST                58.76      59.13  
                  26.86       59.13 (32.27)                                        
  6 Delostrinos, Johnny A     14 Alamo Area-ST        1:04.77      59.54  
                  27.87       59.54 (31.67)                                        
  7 Raimondo, Preston R       14 Alamo Area-ST        1:00.70    1:01.00  
                  28.55     1:01.00 (32.45)                                        
  8 Rodriguez-Coutino, Ricky  13 Alamo Area-ST        1:02.52    1:01.13  
                  29.04     1:01.13 (32.09)                                        
  9 Savage, Conley J          14 Alamo Area-ST          59.96    1:01.15  
                  29.27     1:01.15 (31.88)                                        
 10 Butler, Chris J           14 Alamo Area-ST        1:02.31    1:01.42  
                  28.95     1:01.42 (32.47)                                        
 11 Correa, Carlitos L        14 WAVE-ST              1:03.21    1:02.71  
                  29.52     1:02.71 (33.19)                                        
 12 Atlas, Aiden L            15 WAVE-ST              1:02.19    1:02.92  
                  29.76     1:02.92 (33.16)                                        
 13 Boehmer, Terrin D         15 Alamo Area-ST        1:22.66    1:03.49  
                  29.16     1:03.49 (34.33)                                        
 14 Schluter, Boris A         16 Alamo Area-ST        1:03.86    1:03.87  
                  28.72     1:03.87 (35.15)                                        
 15 Moncrieft, Isaac E        15 Alamo Area-ST        1:00.70    1:03.91  
                  30.18     1:03.91 (33.73)                                        
 16 Caliandro, Emmanuel A     15 Alamo Area-ST        1:09.32    1:04.77  
                  30.00     1:04.77 (34.77)                                        
 17 Jimenez, Lorenzo L        14 Alamo Area-ST        1:03.83    1:05.05  
                  30.01     1:05.05 (35.04)                                        
 18 Nelson, Nikolai M         14 WAVE-ST              1:07.92    1:05.06  
                  30.65     1:05.06 (34.41)                                        
 19 Anderson, Riley K         15 Alamo Area-ST        1:06.29    1:06.29  
                  30.04     1:06.29 (36.25)                                        
 20 Ray, Len R                13 Alamo Area-ST        1:09.68    1:06.45  
                  31.63     1:06.45 (34.82)                                        
 21 Jardenil, Kyle L          13 Alamo Area-ST        1:08.10    1:07.70  
                  31.62     1:07.70 (36.08)                                        
 22 Woehrle, Ryan C           13 Alamo Area-ST        1:05.87    1:07.76  
                  30.89     1:07.76 (36.87)                                        
 23 Field, Hunter A           13 Alamo Area-ST        1:18.10    1:13.91  
                  33.93     1:13.91 (39.98)                                        
 24 Medina, Justin X          14 Alamo Area-ST        1:18.47    1:17.09  
                  35.89     1:17.09 (41.20)                                        
 25 Woodson, Gray M           13 WAVE-ST              1:35.12    1:19.51  
                  37.06     1:19.51 (42.45)                                        
 26 Patterson, Mitchell V     13 WAVE-ST              1:33.49    1:26.79  
                  39.90     1:26.79 (46.89)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Forsyth, David R          16 WAVE-ST              1:58.86    2:01.70  
                  27.14       57.86 (30.72)     1:29.73 (31.87)     2:01.70 (31.97)
  2 Barrera, Isaac R          16 UN-ST                2:11.38    2:03.00  
                  27.06       58.05 (30.99)     1:30.41 (32.36)     2:03.00 (32.59)
  3 Correa, Carlitos L        14 WAVE-ST              2:15.47    2:11.29  
                  29.75     1:03.64 (33.89)     1:37.67 (34.03)     2:11.29 (33.62)
  4 Mickelson, Chris L        14 WAVE-ST              2:19.82    2:13.74  
                  30.07     1:04.00 (33.93)     1:38.97 (34.97)     2:13.74 (34.77)
  5 Gillen, Steven M          16 Alamo Area-ST        2:19.53    2:14.54  
                  28.95     1:03.33 (34.38)     1:39.82 (36.49)     2:14.54 (34.72)
  6 Delostrinos, Johnny A     14 Alamo Area-ST        2:24.23    2:15.55  
                  30.51     1:05.43 (34.92)     1:40.54 (35.11)     2:15.55 (35.01)
  7 Malatek, Will K           15 WAVE-ST              2:29.31    2:20.29  
                  29.70     1:04.97 (35.27)     1:42.71 (37.74)     2:20.29 (37.58)
  8 Raimondo, Preston R       14 Alamo Area-ST        2:42.99    2:24.80  
                  31.49     1:08.23 (36.74)     1:46.15 (37.92)     2:24.80 (38.65)
  9 Luna, Leo V               13 Alamo Area-ST        2:30.69    2:25.31  
                  31.50     1:08.51 (37.01)     1:47.06 (38.55)     2:25.31 (38.25)
 10 Allen, Gabriel B          14 Alamo Area-ST        2:23.67    2:25.79  
                  31.30     1:07.49 (36.19)     1:46.11 (38.62)     2:25.79 (39.68)
 11 Ray, Len R                13 Alamo Area-ST        2:58.22    2:30.33  
                  32.56     1:10.21 (37.65)     1:49.94 (39.73)     2:30.33 (40.39)
 12 Eberhard, Christian L     13 Alamo Area-ST        2:28.01    2:33.22  
                  31.34     1:08.02 (36.68)     1:48.61 (40.59)     2:33.22 (44.61)
 13 Jimenez, Lorenzo L        14 Alamo Area-ST        2:29.67    2:35.45  
                  31.48     1:08.39 (36.91)     1:50.34 (41.95)     2:35.45 (45.11)
 
Boys 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guillet, Garrett G        14 Alamo Area-ST        1:05.55      59.99  
                  27.46       59.99 (32.53)                                        
  2 Mickelson, Chris L        14 WAVE-ST              1:10.14    1:01.02  
                  27.61     1:01.02 (33.41)                                        
  3 Field, Hunter A           13 Alamo Area-ST        1:12.87    1:09.76  
                  32.32     1:09.76 (37.44)                                        
  4 Owen, Jordan J            13 WAVE-ST              1:34.22    1:17.21  
                  36.59     1:17.21 (40.62)                                        
  5 Jeffery, Andrew N         13 AQSA-ST                   NT    1:17.29  
                  35.89     1:17.29 (41.40)                                        
  6 Moncrieft, Noah M         13 Alamo Area-ST        1:18.37    1:18.15  
                  35.90     1:18.15 (42.25)                                        
  7 North, Bobby A            13 Alamo Area-ST        2:12.21    1:33.57  
                  42.49     1:33.57 (51.08)                                        
  8 Hupp, Aidan C             13 Alamo Area-ST        1:50.27    1:53.44  
                  46.59   1:53.44 (1:06.85)                                        
  9 Smallwood, Nic J          13 Alamo Area-ST        1:59.49    2:05.74  
                  58.43   2:05.74 (1:07.31)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Player, Samuel K          14 Alamo Area-ST        2:09.15    2:05.76  
                  27.34       58.46 (31.12)     1:36.15 (37.69)     2:05.76 (29.61)
  2 Stiles IV, Ben B          16 Alamo Area-ST        2:09.15    2:07.34  
                  27.46                             1:36.23 ( )     2:07.34 (31.11)
  3 Brenner, Lawson W         14 Alamo Area-ST        2:18.48    2:11.54  
                  27.96     1:02.00 (34.04)     1:42.12 (40.12)     2:11.54 (29.42)
  4 Delostrinos, Johnny A     14 Alamo Area-ST        2:12.12    2:11.70  
                  28.24     1:01.47 (33.23)     1:40.12 (38.65)     2:11.70 (31.58)
  5 Atlas, Aiden L            15 WAVE-ST              2:19.22    2:12.53  
                  29.61     1:02.60 (32.99)     1:42.47 (39.87)     2:12.53 (30.06)
  6 Malatek, Will K           15 WAVE-ST              2:20.50    2:13.19  
                  27.44     1:02.29 (34.85)     1:42.89 (40.60)     2:13.19 (30.30)
  7 Nazarian, Adam K          15 Alamo Area-ST        2:15.36    2:13.68  
                  28.79     1:02.26 (33.47)     1:42.71 (40.45)     2:13.68 (30.97)
  8 Patterson IV, McCoy       15 WAVE-ST              2:14.65    2:14.39  
                  29.91     1:03.49 (33.58)     1:42.68 (39.19)     2:14.39 (31.71)
  9 Schluter, Boris A         16 Alamo Area-ST        2:25.12    2:14.82  
                  28.36     1:03.31 (34.95)     1:42.87 (39.56)     2:14.82 (31.95)
 10 Allen, Gabriel B          14 Alamo Area-ST        2:09.91    2:15.28  
                  28.72     1:04.96 (36.24)     1:43.64 (38.68)     2:15.28 (31.64)
 11 Rodriguez-Coutino, Ricky  13 Alamo Area-ST        2:17.47    2:15.37  
                  28.88     1:03.09 (34.21)     1:45.19 (42.10)     2:15.37 (30.18)
 12 Sandidge, Logan M         15 Alamo Area-ST        2:11.87    2:15.41  
                  27.81     1:02.75 (34.94)     1:44.50 (41.75)     2:15.41 (30.91)
 13 Hill, Carter W            14 WAVE-ST              2:18.37    2:15.47  
                  29.82     1:04.96 (35.14)     1:44.25 (39.29)     2:15.47 (31.22)
 14 Pimentel Salinas, Eddie   16 Alamo Area-ST        2:16.08    2:15.79  
                  28.69     1:02.62 (33.93)     1:44.29 (41.67)     2:15.79 (31.50)
 15 Raimondo, Preston R       14 Alamo Area-ST        2:16.59    2:15.94  
                  28.45     1:03.94 (35.49)     1:44.51 (40.57)     2:15.94 (31.43)
 16 Correa, Carlitos L        14 WAVE-ST              2:20.35    2:16.44  
                  29.21     1:03.22 (34.01)     1:44.74 (41.52)     2:16.44 (31.70)
 17 Besch, Shaun S            15 WAVE-ST              2:08.75    2:16.50  
                  28.21     1:04.24 (36.03)     1:44.38 (40.14)     2:16.50 (32.12)
 18 Brehm, Jacob N            14 Alamo Area-ST        2:13.61    2:17.15  
                  30.74     1:07.00 (36.26)     1:45.41 (38.41)     2:17.15 (31.74)
 19 Hartman, Judah J          18 Alamo Area-ST        2:18.51    2:17.51  
                  29.36     1:06.52 (37.16)     1:46.40 (39.88)     2:17.51 (31.11)
 20 Vanin Munoz, Rafael       16 Alamo Area-ST        2:18.67    2:17.67  
                  28.12     1:05.62 (37.50)     1:47.65 (42.03)     2:17.67 (30.02)
 21 Savage, Conley J          14 Alamo Area-ST        2:14.51    2:17.93  
                  29.53     1:05.64 (36.11)     1:47.18 (41.54)     2:17.93 (30.75)
 22 Boehmer, Terrin D         15 Alamo Area-ST        2:52.40    2:18.22  
                  28.37     1:03.80 (35.43)     1:46.38 (42.58)     2:18.22 (31.84)
 23 Luna, Leo V               13 Alamo Area-ST        2:20.17    2:18.64  
                  29.33     1:04.39 (35.06)     1:47.79 (43.40)     2:18.64 (30.85)
 24 Butler, Chris J           14 Alamo Area-ST        2:18.94    2:18.70  
                  29.26     1:04.00 (34.74)     1:47.41 (43.41)     2:18.70 (31.29)
 25 Woehrle, Ryan C           13 Alamo Area-ST        2:22.47    2:20.05  
                  30.44     1:06.10 (35.66)     1:49.19 (43.09)     2:20.05 (30.86)
 26 Caliandro, Emmanuel A     15 Alamo Area-ST        2:24.94    2:20.21  
                  30.19     1:06.23 (36.04)     1:50.03 (43.80)     2:20.21 (30.18)
 27 Elliott, Jeffery D        15 Alamo Area-ST        2:15.67    2:22.96  
                  30.82     1:08.24 (37.42)     1:49.48 (41.24)     2:22.96 (33.48)
 28 Prior, Luke M             13 Alamo Area-ST        2:53.73    2:23.70  
                  29.77     1:05.82 (36.05)     1:52.65 (46.83)     2:23.70 (31.05)
 29 Camacho Santos, Joseph A  17 Alamo Area-ST        2:28.32    2:26.44  
                  28.24     1:03.98 (35.74)     1:51.07 (47.09)     2:26.44 (35.37)
 30 Medina, Justin X          14 Alamo Area-ST        2:31.05    2:26.81  
                  34.13     1:10.21 (36.08)     1:54.93 (44.72)     2:26.81 (31.88)
 31 Ray, Len R                13 Alamo Area-ST        2:40.06    2:30.33  
                  31.15     1:09.88 (38.73)     1:55.98 (46.10)     2:30.33 (34.35)
 32 Jardenil, Kyle L          13 Alamo Area-ST        2:43.32    2:32.48  
                  32.38     1:12.64 (40.26)     1:59.47 (46.83)     2:32.48 (33.01)
 33 Field, Hunter A           13 Alamo Area-ST        2:35.85    2:32.84  
                  32.97     1:12.89 (39.92)     1:58.51 (45.62)     2:32.84 (34.33)
 34 Nee, Nick P               14 Alamo Area-ST        2:33.25    2:33.74  
                  33.14     1:12.22 (39.08)     1:57.96 (45.74)     2:33.74 (35.78)
 35 Tibbetts, John P          16 Alamo Area-ST        2:43.04    2:34.17  
                  32.58     1:12.72 (40.14)     2:00.12 (47.40)     2:34.17 (34.05)
 36 Hudson, Carter S          13 WAVE-ST              2:53.63    2:35.69  
                  35.17     1:12.06 (36.89)     2:00.97 (48.91)     2:35.69 (34.72)
 37 Espinosa, Chris R         14 Alamo Area-ST        3:34.70    2:39.19  
                  32.61     1:14.83 (42.22)     2:02.40 (47.57)     2:39.19 (36.79)
 38 Thomas, Caleb D           14 Alamo Area-ST        2:34.64    2:39.53  
                  34.46     1:14.42 (39.96)     2:03.24 (48.82)     2:39.53 (36.29)
 39 Woodson, Gray M           13 WAVE-ST              2:55.12    2:41.96  
                  37.09     1:18.82 (41.73)     2:07.48 (48.66)     2:41.96 (34.48)
 40 Patterson, Mitchell V     13 WAVE-ST              2:48.31    2:43.36  
                  38.25     1:19.56 (41.31)     2:04.86 (45.30)     2:43.36 (38.50)
 41 Salazar, Jude R           13 Alamo Area-ST        2:46.32    2:43.39  
                  32.70     1:16.70 (44.00)     2:06.11 (49.41)     2:43.39 (37.28)
 42 Jeffery, Andrew N         13 AQSA-ST              3:03.18    2:44.67  
                  36.38     1:16.72 (40.34)     2:06.80 (50.08)     2:44.67 (37.87)
 43 Baker, Clayton J          14 Alamo Area-ST        4:15.62    2:44.80  
                  33.42     1:14.43 (41.01)     2:08.11 (53.68)     2:44.80 (36.69)
 44 Wallis, Robert T          13 Alamo Area-ST        3:04.71    2:46.41  
                  35.81     1:18.99 (43.18)     2:07.39 (48.40)     2:46.41 (39.02)
 45 Garcia, Evan M            15 Alamo Area-ST        2:58.75    2:52.37  
                  34.22     1:15.16 (40.94)   2:15.65 (1:00.49)     2:52.37 (36.72)
 46 Lee, Simon J              13 Alamo Area-ST        3:25.03    2:54.68  
                  37.39     1:22.60 (45.21)     2:12.46 (49.86)     2:54.68 (42.22)
 47 Jomtharak, SJ             16 Alamo Area-ST        3:20.12    3:14.70  
                  38.29                             2:24.73 ( )     3:14.70 (49.97)
 48 Goff, Christian D         13 Alamo Area-ST        3:45.12    3:27.05  
                  46.54                             2:36.25 ( )     3:27.05 (50.80)
 49 McArdle, Devin J          14 Alamo Area-ST        3:45.12    3:34.65  
                  51.05     1:45.96 (54.91)     2:45.04 (59.08)     3:34.65 (49.61)
 
Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guillet, Garrett G        14 Alamo Area-ST        4:39.17    4:36.01  
                  28.65     1:01.50 (32.85)                             2:11.87 ( )
        2:51.64 (39.77)     3:31.76 (40.12)     4:04.70 (32.94)     4:36.01 (31.31)
  2 Player, Samuel K          14 Alamo Area-ST        4:44.32    4:36.36  
                  28.84     1:02.60 (33.76)     1:37.95 (35.35)     2:12.04 (34.09)
        2:52.10 (40.06)     3:33.48 (41.38)     4:06.94 (33.46)     4:36.36 (29.42)
  3 Mickelson, Chris L        14 WAVE-ST              4:49.68    4:37.61  
                  29.10     1:03.37 (34.27)     1:41.23 (37.86)     2:16.10 (34.87)
        2:55.62 (39.52)     3:35.38 (39.76)     4:07.64 (32.26)     4:37.61 (29.97)
  4 Sandidge, Logan M         15 Alamo Area-ST        4:45.12    4:45.49  
                  28.58     1:02.00 (33.42)     1:38.41 (36.41)     2:13.80 (35.39)
        2:55.95 (42.15)     3:38.30 (42.35)   4:45.49 (1:07.19)                    
  5 Rodriguez-Coutino, Ricky  13 Alamo Area-ST        4:53.79    4:47.46  
                  30.20     1:04.64 (34.44)     1:41.47 (36.83)     2:17.69 (36.22)
        3:00.72 (43.03)     3:44.41 (43.69)     4:16.51 (32.10)     4:47.46 (30.95)
  6 Correa, Carlitos L        14 WAVE-ST              4:44.92    4:52.86  
                  30.28     1:04.80 (34.52)     1:42.33 (37.53)     2:18.77 (36.44)
        3:02.43 (43.66)     3:46.36 (43.93)   4:52.86 (1:06.50)                    
  7 Raimondo, Preston R       14 Alamo Area-ST        4:58.40    4:53.26  
                  31.15     1:07.52 (36.37)     1:45.90 (38.38)     2:22.39 (36.49)
        3:04.58 (42.19)     3:46.14 (41.56)     4:20.79 (34.65)     4:53.26 (32.47)
  8 Eberhard, Christian L     13 Alamo Area-ST        4:57.01    4:57.00  
                  30.14     1:06.14 (36.00)     1:44.22 (38.08)     2:22.54 (38.32)
        3:06.38 (43.84)     3:50.43 (44.05)     4:24.61 (34.18)     4:57.00 (32.39)
  9 Woehrle, Ryan C           13 Alamo Area-ST        5:02.85    4:59.26  
                  32.19     1:10.73 (38.54)     1:48.26 (37.53)     2:24.54 (36.28)
        3:09.17 (44.63)     3:52.45 (43.28)     4:26.99 (34.54)     4:59.26 (32.27)
 10 Luna, Leo V               13 Alamo Area-ST        5:07.93    5:01.27  
                  31.60     1:08.76 (37.16)     1:47.67 (38.91)     2:25.77 (38.10)
        3:09.34 (43.57)     3:54.12 (44.78)     4:27.53 (33.41)     5:01.27 (33.74)
 11 Medina, Justin X          14 Alamo Area-ST        5:45.12    5:11.14  
                  35.23     1:17.74 (42.51)                             2:32.52 ( )
        3:18.13 (45.61)     4:04.44 (46.31)     4:38.95 (34.51)     5:11.14 (32.19)
 12 Ray, Len R                13 Alamo Area-ST        5:49.22    5:19.58  
                  31.91     1:09.32 (37.41)     1:51.21 (41.89)     2:31.61 (40.40)
        3:19.30 (47.69)     4:07.26 (47.96)     4:44.50 (37.24)     5:19.58 (35.08)
 -- Vanin Munoz, Rafael       16 Alamo Area-ST        4:58.67         DQ  
                  29.51     1:03.93 (34.42)     1:46.23 (42.30)     2:25.74 (39.51)
        3:09.72 (43.98)     3:52.55 (42.83)     4:24.97 (32.42)          DQ (32.38)