2021 AAHSSL Dual+ / SC-03
Schertz YMCA - 11/3/2021                        
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               2:10.21    2:07.41  
     1) Kearns, Sidonie R 10            2) Moore, Lindsay 12              
     3) Allen, Isabelle 10              4) George Diaz, Angie M 10        
              31.99     1:07.92 (35.93)     1:38.05 (30.13)     2:07.41 (29.36)
  2 Byron P. Steele HS  'A'                           2:11.28    2:07.79  
     1) Ralph, Addison M 10             2) Taylor, Bryn M 12              
     3) Waugh, Jessica M 11             4) Kurth, Emily R 11              
              31.51     1:09.06 (37.55)     1:40.45 (31.39)     2:07.79 (27.34)
  3 Byron P. Steele HS  'B'                           2:17.63    2:15.43  
     1) Lania, Keona Grace Z 12         2) Harper, Jazz A 12              
     3) Nantawubwa, Elise E 11          4) Gipson, Cassie D 10            
              32.78     1:13.14 (40.36)     1:46.33 (33.19)     2:15.43 (29.10)
  4 San Marcos High School-ST  'A'                    2:21.22    2:21.60  
     1) Velasquez, Bianca N 12          2) Cabrera, Leti 11               
     3) Contreras-Verdin, Ana 10        4) Ledesma, Kristal 12            
              36.81     1:13.94 (37.13)     1:51.13 (37.19)     2:21.60 (30.47)
  5 San Marcos High School-ST  'B'                    2:37.54    2:39.96  
     1) Salazar, Dominique 12           2) Uzwyshyn, Maya 10              
     3) Smith, Robin 11                 4) Rios, Rose 11                  
              41.59     1:27.25 (45.66)     2:06.32 (39.07)     2:39.96 (33.64)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               1:50.64    1:51.40  
     1) Mai, Blake 12                   2) Wallace, Kyle 11               
     3) Young, Tim R 10                 4) Zambrano, Victor A 10          
              28.72     1:00.11 (31.39)     1:26.48 (26.37)     1:51.40 (24.92)
  2 Byron P. Steele HS  'A'                           2:05.00    2:01.44  
     1) Slater, Dean P 11               2) Rakers, Aiden D 12             
     3) Judy, Spyros S 11               4) Moore, Chanze E 12             
              31.85     1:05.52 (33.67)     1:33.04 (27.52)     2:01.44 (28.40)
  3 San Marcos High School-ST  'A'                    2:10.42    2:07.40  
     1) Schwartz, Zachary G 12          2) Pearson, Korbin R 12           
     3) Ronquillo, Nevay 11             4) Kant, Phone 09                 
              28.49     1:02.69 (34.20)     1:32.63 (29.94)     2:07.40 (34.77)
  4 Byron P. Steele HS  'B'                           2:17.29    2:15.88  
     1) Garcia, Gio M 11                2) Donnell, James M 11            
     3) Taylor, Kaeden J 10             4) Switaj, Zack H 12              
              33.71     1:13.33 (39.62)     1:46.58 (33.25)     2:15.88 (29.30)
 -- Samuel Clemens High School Aqu  'B'               1:55.64         DQ  
     1) Santa, Brayden J 11             2) Cranfill, Adam                 
     3) Conard, Jacob D 11              4) Brister, Austin L 10           
              28.78     1:12.38 (43.60)     1:39.93 (27.55)          DQ (25.09)
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Jazz A            12 Byron P. Steele      2:22.49    2:20.33  
              32.68     1:08.66 (35.98)     1:45.87 (37.21)     2:20.33 (34.46)
  2 Waugh, Jessica M          11 Byron P. Steele      2:36.10    2:20.72  
              31.16     1:06.21 (35.05)     1:43.31 (37.10)     2:20.72 (37.41)
  3 Moreno, Alondra           10 SCCL                 2:26.57    2:20.86  
              31.11     1:06.47 (35.36)     1:44.62 (38.15)     2:20.86 (36.24)
  4 Malone, Bella H            9 Byron P. Steele           NT    2:22.18  
              32.24     1:08.22 (35.98)     1:45.72 (37.50)     2:22.18 (36.46)
  5 Lania, Keona Grace Z      12 Byron P. Steele      2:22.72    2:27.72  
              32.65     1:09.17 (36.52)     1:48.43 (39.26)     2:27.72 (39.29)
  6 Juarez, Ali M             10 SCCL                      NT    2:29.07  
              33.36     1:10.47 (37.11)     1:49.99 (39.52)     2:29.07 (39.08)
  7 Ocanas, Angelina M        10 SCCL                      NT    2:48.04  
              37.04     1:18.99 (41.95)     2:03.69 (44.70)     2:48.04 (44.35)
  8 Contreras-Verdin, Ana     10 Smhs-ST                   NT    2:48.34  
              35.74     1:17.49 (41.75)     2:02.17 (44.68)     2:48.34 (46.17)
  9 Rios, Rose                11 Smhs-ST              3:02.10    3:04.32  
              37.77     1:23.36 (45.59)     2:14.59 (51.23)     3:04.32 (49.73)
 
Event 4  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolbert, Carson M         10 Byron P. Steele      1:59.82    1:54.83  
              27.05       56.54 (29.49)     1:26.39 (29.85)     1:54.83 (28.44)
  2 Reising, Cole D           12 SCCL                 1:59.51    1:57.66  
              27.45       57.56 (30.11)     1:27.75 (30.19)     1:57.66 (29.91)
  3 Dillon, Zach A            11 Byron P. Steele      2:30.01    2:02.97  
              29.36     1:00.22 (30.86)     1:32.60 (32.38)     2:02.97 (30.37)
  4 Judy, Spyros S            11 Byron P. Steele           NT    2:08.36  
              28.98     1:01.53 (32.55)     1:35.42 (33.89)     2:08.36 (32.94)
  5 Rakers, Aiden D           12 Byron P. Steele      2:09.81    2:12.14  
              30.39     1:03.11 (32.72)     1:37.91 (34.80)     2:12.14 (34.23)
  6 Moore, Kyle               10 SCCL                      NT    2:27.70  
              33.13     1:10.00 (36.87)     1:49.29 (39.29)     2:27.70 (38.41)
 
Event 5  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gipson, Cassie D          10 Byron P. Steele           NT    2:47.25  
              36.34     1:17.03 (40.69)     2:09.52 (52.49)     2:47.25 (37.73)
  2 Echols, Kayley A          11 Byron P. Steele      3:20.08    3:06.07  
              39.88     1:23.64 (43.76)     2:21.11 (57.47)     3:06.07 (44.96)
  3 Garza, Sara F             10 Byron P. Steele           NT    3:09.46  
              43.30     1:31.88 (48.58)     2:26.24 (54.36)     3:09.46 (43.22)
  4 Muramoto, Cinder          11 Byron P. Steele      3:42.88    3:10.98  
              41.93     1:33.07 (51.14)     2:28.07 (55.00)     3:10.98 (42.91)
 -- Cabrera, Leti             11 Smhs-ST              2:55.94         DQ  
              33.33     1:16.77 (43.44)     2:07.21 (50.44)          DQ (41.99)
 
Event 6  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gianan, Gio V             11 Byron P. Steele      2:20.30    2:09.83  
              28.35     1:03.61 (35.26)     1:39.78 (36.17)     2:09.83 (30.05)
  2 Wallace, Kyle             11 SCCL                 2:19.56    2:21.40  
              28.90     1:07.16 (38.26)     1:47.86 (40.70)     2:21.40 (33.54)
  3 Slater, Dean P            11 Byron P. Steele      2:38.91    2:28.78  
              33.39     1:10.16 (36.77)     1:55.60 (45.44)     2:28.78 (33.18)
  4 Switaj, Zack H            12 Byron P. Steele      2:46.36    2:39.47  
              32.76     1:12.82 (40.06)     2:01.54 (48.72)     2:39.47 (37.93)
  5 Garcia, Gio M             11 Byron P. Steele      2:52.95    2:43.07  
              32.63     1:13.05 (40.42)     2:04.41 (51.36)     2:43.07 (38.66)
  6 Taylor, Kaeden J          10 Byron P. Steele      2:59.18    2:45.82  
              37.77     1:20.89 (43.12)     2:09.46 (48.57)     2:45.82 (36.36)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ralph, Addison M          10 Byron P. Steele        26.88      27.50  
  2 Kurth, Emily R            11 Byron P. Steele        28.80      28.27  
  3 Allen, Isabelle           10 SCCL                   29.17      29.20  
  4 Taylor, Bryn M            12 Byron P. Steele        31.09      31.04  
  5 Ledesma, Kristal          12 Smhs-ST                31.73      31.36  
  6 Salazar, Dominique        12 Smhs-ST                33.82      32.85  
  7 Smith, Robin              11 Smhs-ST                38.37      36.05  
  8 Melendez, Oksana C           Smhs-ST                   NT      44.73  
  9 Yanez Lopez, Montserrat   09 Smhs-ST                   NT      48.65  
 10 Bustamante, Jaelyn N         Smhs-ST                48.89      48.82  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwartz, Zachary G       12 Smhs-ST                24.20      24.74  
  2 Brister, Austin L         10 SCCL                   26.07      25.13  
  3 Conard, Jacob D           11 SCCL                   25.13      25.26  
  4 Pearson, Korbin R         12 Smhs-ST                27.60      26.98  
  5 Ronquillo, Nevay          11 Smhs-ST                28.41      27.91  
  6 Moore, Chanze E           12 Byron P. Steele        27.45      28.45  
  7 Cranfill, Adam               SCCL                   28.49      28.59  
  8 Moore, Kyle               10 SCCL                   28.21      28.94  
  9 Foor, Evan M              10 Smhs-ST                   NT      29.16  
 10 Rios, Bradley             12 Smhs-ST                30.16      31.32  
 11 Simmons, Jordan E         10 Byron P. Steele        33.44      34.60  
 12 Kant, Phone               09 Smhs-ST                37.31      36.36  
 13 Herman, Aiden M           09 Smhs-ST                42.33      39.46  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waugh, Jessica M          11 Byron P. Steele      1:17.52    1:14.04  
              35.09     1:14.04 (38.95)                                        
  2 Harper, Jazz A            12 Byron P. Steele      1:10.33    1:15.06  
              34.18     1:15.06 (40.88)                                        
  3 Smith, Robin              11 Smhs-ST                   NT    1:32.05  
              41.57     1:32.05 (50.48)                                        
 -- Kearns, Sidonie R         10 SCCL                 1:23.70         DQ  
              35.24          DQ (43.43)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donicht, Davis A          12 Byron P. Steele        55.76      54.08  
              25.34       54.08 (28.74)                                        
  2 Judy, Spyros S            11 Byron P. Steele      1:10.78    1:05.25  
              29.96     1:05.25 (35.29)                                        
  3 Donnell, James M          11 Byron P. Steele      1:37.93    1:17.00  
              33.94     1:17.00 (43.06)                                        
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno, Alondra           10 SCCL                 1:05.71    1:04.50  
              31.32     1:04.50 (33.18)                                        
  2 Nantawubwa, Elise E       11 Byron P. Steele      1:07.70    1:05.31  
              30.69     1:05.31 (34.62)                                        
  3 Kearns, Sidonie R         10 SCCL                 1:12.32    1:13.49  
              34.40     1:13.49 (39.09)                                        
  4 Ledesma, Kristal          12 Smhs-ST              1:15.51    1:15.11  
              34.73     1:15.11 (40.38)                                        
  5 Busskohl, Sarah E         11 Byron P. Steele      1:23.98    1:18.86  
              36.15     1:18.86 (42.71)                                        
  6 Uzwyshyn, Maya            10 Smhs-ST              1:23.45    1:22.10  
              38.18     1:22.10 (43.92)                                        
  7 Salazar, Dominique        12 Smhs-ST              1:16.84    1:22.41  
              39.93     1:22.41 (42.48)                                        
  8 Perez, Mayah              10 Smhs-ST              1:24.30    1:22.84  
              40.18     1:22.84 (42.66)                                        
  9 Yanez Lopez, Montserrat   09 Smhs-ST                   NT    2:05.64  
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillon, Zach A            11 Byron P. Steele        54.62      54.04  
              25.98       54.04 (28.06)                                        
  2 Ronquillo, Nevay          11 Smhs-ST              1:05.03    1:01.21  
              29.72     1:01.21 (31.49)                                        
  3 Cranfill, Adam               SCCL                      NT    1:05.14  
              30.81     1:05.14 (34.33)                                        
  4 Woods, Shawn N            11 Byron P. Steele      1:16.52    1:18.10  
              36.47     1:18.10 (41.63)                                        
  5 Simmons, Jordan E         10 Byron P. Steele      1:20.65    1:20.57  
              35.78     1:20.57 (44.79)                                        
  6 Haney, Alden J            11 Byron P. Steele      1:28.48    1:28.76  
              42.76     1:28.76 (46.00)                                        
  7 Herman, Aiden M           09 Smhs-ST              1:53.38    1:32.99  
              43.08     1:32.99 (49.91)                                        
 
Event 15  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurth, Emily R            11 Byron P. Steele      6:23.05    6:05.77  
              32.92     1:08.47 (35.55)     1:45.36 (36.89)     2:23.07 (37.71)
        3:00.62 (37.55)     3:38.29 (37.67)     4:17.04 (38.75)     4:55.51 (38.47)
        5:33.67 (38.16)     6:05.77 (32.10)                                        
  2 Malone, Bella H            9 Byron P. Steele           NT    6:32.33  
              36.36     1:15.89 (39.53)     1:56.29 (40.40)     2:36.61 (40.32)
        3:16.76 (40.15)     3:57.55 (40.79)     4:37.61 (40.06)     5:17.15 (39.54)
        5:56.52 (39.37)     6:32.33 (35.81)                                        
  3 Gipson, Cassie D          10 Byron P. Steele           NT    6:45.86  
              35.49     1:15.35 (39.86)     1:57.29 (41.94)     2:38.81 (41.52)
        3:20.52 (41.71)     4:02.00 (41.48)     4:42.72 (40.72)     5:25.14 (42.42)
        6:07.08 (41.94)     6:45.86 (38.78)                                        
  4 Velasquez, Bianca N       12 Smhs-ST              6:58.69    7:11.29  
              37.96     1:20.62 (42.66)     2:04.51 (43.89)     2:48.73 (44.22)
        3:33.49 (44.76)     4:18.80 (45.31)     5:03.29 (44.49)     5:46.99 (43.70)
        6:31.16 (44.17)     7:11.29 (40.13)                                        
  5 Echols, Kayley A          11 Byron P. Steele      8:18.41    7:47.61  
              39.49     1:24.81 (45.32)     2:11.67 (46.86)     2:59.28 (47.61)
        3:47.45 (48.17)     4:35.73 (48.28)     5:24.68 (48.95)     6:13.49 (48.81)
        7:01.67 (48.18)     7:47.61 (45.94)                                        
 -- Moore, Lindsay            12 SCCL                      NT         DQ  
              35.57     1:14.93 (39.36)     1:54.91 (39.98)     2:34.65 (39.74)
        3:14.66 (40.01)     3:55.58 (40.92)     4:36.29 (40.71)     5:16.98 (40.69)
        5:57.19 (40.21)          DQ (37.67)                                        
 -- George Diaz, Angie M      10 SCCL                      NT         DQ  
              36.82     1:17.14 (40.32)     2:00.37 (43.23)     2:43.71 (43.34)
        3:27.48 (43.77)     4:12.38 (44.90)     4:56.60 (44.22)     5:40.30 (43.70)
        6:19.18 (38.88)          DQ (40.78)                                        
 -- Hammen, Kylie N           11 SCCL                      NT         DQ  
              34.76     1:14.94 (40.18)     1:56.50 (41.56)     2:38.96 (42.46)
        3:21.43 (42.47)     4:03.03 (41.60)     4:46.96 (43.93)     5:29.90 (42.94)
        6:12.98 (43.08)          DQ (37.60)                                        
 -- Juarez, Ali M             10 SCCL                 6:53.26         DQ  
              37.13     1:17.81 (40.68)     1:59.54 (41.73)     2:41.56 (42.02)
        3:24.02 (42.46)     4:05.78 (41.76)     4:48.65 (42.87)     5:31.47 (42.82)
        6:12.92 (41.45)          DQ (39.04)                                        
 -- Shew, Kaelynn B           12 SCCL                      NT    7:37.82  
              37.81     1:19.89 (42.08)   2:51.80 (1:31.91)     3:39.40 (47.60)
        4:26.85 (47.45)     5:15.91 (49.06)   6:49.04 (1:33.13)     7:21.09 (32.05)
        7:37.82 (16.73)                                                            
 
Event 16  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolbert, Carson M         10 Byron P. Steele      5:23.81    5:06.57  
              27.67       58.26 (30.59)     1:29.46 (31.20)     2:01.06 (31.60)
        2:32.32 (31.26)     3:04.18 (31.86)     3:35.52 (31.34)     4:07.09 (31.57)
        4:37.73 (30.64)     5:06.57 (28.84)                                        
  2 Schwartz, Zachary G       12 Smhs-ST              5:27.36    5:30.96  
              27.69       59.10 (31.41)     1:30.87 (31.77)     2:04.04 (33.17)
        2:37.71 (33.67)     3:11.83 (34.12)     3:46.66 (34.83)     4:21.57 (34.91)
        4:57.10 (35.53)     5:30.96 (33.86)                                        
  3 Slater, Dean P            11 Byron P. Steele      6:11.65    5:51.04  
              30.94     1:05.87 (34.93)     1:41.73 (35.86)     2:17.67 (35.94)
        2:54.13 (36.46)     3:30.80 (36.67)     4:07.42 (36.62)     4:43.60 (36.18)
        5:17.60 (34.00)     5:51.04 (33.44)                                        
  4 Rakers, Aiden D           12 Byron P. Steele      5:48.88    6:02.80  
              30.65     1:03.94 (33.29)     1:40.43 (36.49)     2:17.83 (37.40)
        2:55.49 (37.66)     3:35.16 (39.67)     4:14.39 (39.23)     4:51.77 (37.38)
        5:28.32 (36.55)     6:02.80 (34.48)                                        
  5 Switaj, Zack H            12 Byron P. Steele      6:44.90    6:18.14  
              32.45     1:09.89 (37.44)     1:49.24 (39.35)     2:29.00 (39.76)
        3:07.07 (38.07)     3:46.25 (39.18)     4:25.70 (39.45)     5:05.83 (40.13)
        5:42.82 (36.99)     6:18.14 (35.32)                                        
  6 Taylor, Kaeden J          10 Byron P. Steele      6:38.73    6:36.74  
              34.01     1:14.86 (40.85)     1:56.29 (41.43)     2:36.50 (40.21)
        3:17.16 (40.66)     3:58.33 (41.17)     4:39.39 (41.06)     5:20.44 (41.05)
        5:59.73 (39.29)     6:36.74 (37.01)                                        
  7 Moore, Chanze E           12 Byron P. Steele      7:55.24    8:15.91  
              43.12     1:29.76 (46.64)     2:20.46 (50.70)     3:13.39 (52.93)
        4:05.01 (51.62)     4:58.19 (53.18)     5:50.09 (51.90)     6:42.86 (52.77)
        7:32.89 (50.03)     8:15.91 (43.02)                                        
 -- Zambrano, Victor A        10 SCCL                 5:40.92         DQ  
              28.91     1:00.34 (31.43)     1:32.54 (32.20)     2:05.55 (33.01)
        2:39.76 (34.21)     3:14.33 (34.57)     3:48.38 (34.05)     4:21.67 (33.29)
        4:56.92 (35.25)          DQ (32.64)                                        
 -- Reising, Cole D           12 SCCL                 5:26.61         DQ  
              28.82     1:00.18 (31.36)     1:32.32 (32.14)     2:04.48 (32.16)
        2:36.36 (31.88)     3:09.21 (32.85)     3:42.06 (32.85)     4:15.07 (33.01)
        4:47.92 (32.85)          DQ (32.04)                                        
 
Event 17  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byron P. Steele HS  'A'                           1:52.62    1:49.86  
     1) Waugh, Jessica M 11             2) Ralph, Addison M 10            
     3) Kurth, Emily R 11               4) Malone, Bella H 9              
              28.25       53.89 (25.64)     1:21.60 (27.71)     1:49.86 (28.26)
  2 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               1:56.15    1:58.24  
     1) Moore, Lindsay 12               2) Allen, Isabelle 10             
     3) Hammen, Kylie N 11              4) Moreno, Alondra 10             
              30.41       59.66 (29.25)     1:28.80 (29.14)     1:58.24 (29.44)
  3 San Marcos High School-ST  'A'                    2:01.88    2:03.66  
     1) Cabrera, Leti 11                2) Ledesma, Kristal 12            
     3) Contreras-Verdin, Ana 10        4) Velasquez, Bianca N 12         
              29.91     1:01.34 (31.43)     1:33.77 (32.43)     2:03.66 (29.89)
  4 Byron P. Steele HS  'B'                           2:07.91    2:07.01  
     1) Nantawubwa, Elise E 11          2) Taylor, Bryn M 12              
     3) Echols, Kayley A 11             4) Garza, Sara F 10               
              29.65     1:00.92 (31.27)     1:35.23 (34.31)     2:07.01 (31.78)
  5 Samuel Clemens High School Aqu  'B'               2:08.39    2:10.83  
     1) Juarez, Ali M 10                2) Kearns, Sidonie R 10           
     3) Shew, Kaelynn B 12              4) Ocanas, Angelina M 10          
              31.32     1:00.32 (29.00)     1:35.66 (35.34)     2:10.83 (35.17)
  6 San Marcos High School-ST  'B'                    2:19.63    2:22.62  
     1) Uzwyshyn, Maya 10               2) Smith, Robin 11                
     3) Perez, Mayah 10                 4) Rios, Rose 11                  
              35.52     1:11.31 (35.79)     1:47.37 (36.06)     2:22.62 (35.25)
 
Event 18  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byron P. Steele HS  'A'                           1:37.20    1:36.36  
     1) Wolbert, Carson M 10            2) Dillon, Zach A 11              
     3) Gianan, Gio V 11                4) Donicht, Davis A 12            
              24.87       50.06 (25.19)     1:13.53 (23.47)     1:36.36 (22.83)
  2 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               1:39.55    1:40.58  
     1) Wallace, Kyle 11                2) Young, Tim R 10                
     3) Mai, Blake 12                   4) Conard, Jacob D 11             
              26.07       50.80 (24.73)     1:15.89 (25.09)     1:40.58 (24.69)
  3 Samuel Clemens High School Aqu  'B'               1:45.47    1:42.71  
     1) Zambrano, Victor A 10           2) Brister, Austin L 10           
     3) Reising, Cole D 12              4) Santa, Brayden J 11            
              25.33       51.65 (26.32)     1:16.66 (25.01)     1:42.71 (26.05)
  4 Byron P. Steele HS  'B'                           1:52.64    1:51.57  
     1) Moore, Chanze E 12              2) Garcia, Gio M 11               
     3) Taylor, Kaeden J 10             4) Donnell, James M 11            
              29.23       55.58 (26.35)     1:24.30 (28.72)     1:51.57 (27.27)
  5 San Marcos High School-ST  'A'                    1:57.26    1:54.38  
     1) Schwartz, Zachary G 12          2) Pearson, Korbin R 12           
     3) Ronquillo, Nevay 11             4) Kant, Phone 09                 
              25.48       52.45 (26.97)     1:21.41 (28.96)     1:54.38 (32.97)
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Isabelle           10 SCCL                 1:09.31    1:09.71  
              34.49     1:09.71 (35.22)                                        
  2 Ralph, Addison M          10 Byron P. Steele      1:06.24    1:12.04  
              35.36     1:12.04 (36.68)                                        
  3 Lania, Keona Grace Z      12 Byron P. Steele      1:09.69    1:12.76  
              34.64     1:12.76 (38.12)                                        
  4 Taylor, Bryn M            12 Byron P. Steele      1:13.42    1:15.99  
              37.36     1:15.99 (38.63)                                        
  5 Cabrera, Leti             11 Smhs-ST              1:19.23    1:17.08  
              36.43     1:17.08 (40.65)                                        
  6 Contreras-Verdin, Ana     10 Smhs-ST              1:28.12    1:23.26  
  7 Shew, Kaelynn B           12 SCCL                      NT    1:32.04  
              44.22     1:32.04 (47.82)                                        
  8 Muramoto, Cinder          11 Byron P. Steele      1:39.25    1:36.97  
              46.69     1:36.97 (50.28)                                        
  9 Perez, Mayah              10 Smhs-ST                   NT    1:47.19  
 -- Garcia, Zoe A             09 Smhs-ST                   NT         DQ  
              50.26          DQ (54.52)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donicht, Davis A          12 Byron P. Steele        57.54      57.74  
              27.90       57.74 (29.84)                                        
  2 Santa, Brayden J          11 SCCL                 1:02.08    1:03.68  
              31.04     1:03.68 (32.64)                                        
  3 Donnell, James M          11 Byron P. Steele      1:19.97    1:17.06  
              38.00     1:17.06 (39.06)                                        
 -- Foor, Evan M              10 Smhs-ST                   NT         DQ  
              42.19          DQ (48.81)                                        
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Lindsay            12 SCCL                 1:24.56    1:23.39  
              39.24     1:23.39 (44.15)                                        
  2 Hammen, Kylie N           11 SCCL                 1:23.13    1:27.87  
              41.45     1:27.87 (46.42)                                        
  3 George Diaz, Angie M      10 SCCL                 1:27.21    1:30.54  
              43.72     1:30.54 (46.82)                                        
  4 Ocanas, Angelina M        10 SCCL                 1:37.39    1:32.96  
              43.84     1:32.96 (49.12)                                        
  5 Nantawubwa, Elise E       11 Byron P. Steele      1:37.11    1:33.23  
              43.48     1:33.23 (49.75)                                        
  6 Garza, Sara F             10 Byron P. Steele      1:36.91    1:34.71  
              43.81     1:34.71 (50.90)                                        
  7 Velasquez, Bianca N       12 Smhs-ST              1:37.12    1:37.86  
              46.66     1:37.86 (51.20)                                        
  8 Rios, Rose                11 Smhs-ST                   NT    1:41.49  
              45.50     1:41.49 (55.99)                                        
  9 Uzwyshyn, Maya            10 Smhs-ST              1:41.14    1:41.59  
              47.23     1:41.59 (54.36)                                        
 10 Busskohl, Sarah E         11 Byron P. Steele           NT    1:52.60  
              54.07     1:52.60 (58.53)                                        
 11 Garcia, Zoe A             09 Smhs-ST                   NT    2:15.85  
            1:04.57   2:15.85 (1:11.28)                                        
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gianan, Gio V             11 Byron P. Steele      1:06.81    1:07.16  
              32.59     1:07.16 (34.57)                                        
  2 Young, Tim R              10 SCCL                 1:08.84    1:08.92  
              32.24     1:08.92 (36.68)                                        
  3 Mai, Blake                12 SCCL                 1:09.81    1:10.89  
              33.50     1:10.89 (37.39)                                        
  4 Pearson, Korbin R         12 Smhs-ST              1:22.24    1:21.55  
              35.43     1:21.55 (46.12)                                        
  5 Garcia, Gio M             11 Byron P. Steele      1:26.01    1:25.85  
              40.41     1:25.85 (45.44)                                        
  6 Kant, Phone               09 Smhs-ST                   NT    1:42.97  
              48.17     1:42.97 (54.80)                                        
 -- Woods, Shawn N            11 Byron P. Steele      2:20.69         DQ  
              56.65        DQ (1:05.53)                                        
 -- Haney, Alden J            11 Byron P. Steele           NT         DQ  
              54.44        DQ (1:01.92)                                        
 -- Rios, Bradley             12 Smhs-ST              1:31.00         DQ  
              44.74          DQ (51.82)                                        
 
Event 23  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byron P. Steele HS  'A'                           4:22.19    4:22.90  
     1) Malone, Bella H 9               2) Harper, Jazz A 12              
     3) Lania, Keona Grace Z 12         4) Gipson, Cassie D 10            
              30.76   1:03.79 (1:03.79)     1:34.21 (30.42)   2:08.34 (1:04.55)
        2:39.92 (31.58)   3:15.98 (1:07.64)     3:47.61 (31.63)   4:22.90 (1:06.92)
  2 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               4:23.21    4:40.88  
     1) Juarez, Ali M 10                2) Allen, Isabelle 10             
     3) Moreno, Alondra 10              4) George Diaz, Angie M 10        
              34.54   1:12.53 (1:12.53)     1:45.25 (32.72)   2:22.40 (1:09.87)
        2:54.66 (32.26)   3:29.25 (1:06.85)     4:04.65 (35.40)   4:40.88 (1:11.63)
  3 Byron P. Steele HS  'B'                           5:16.80    5:17.75  
     1) Echols, Kayley A 11             2) Garza, Sara F 10               
     3) Muramoto, Cinder 11             4) Busskohl, Sarah E 11           
              35.64   1:17.97 (1:17.97)     1:53.89 (35.92)   2:34.71 (1:16.74)
        3:15.64 (40.93)   4:00.29 (1:25.58)     4:35.96 (35.67)   5:17.75 (1:17.46)
  4 San Marcos High School-ST  'A'                    5:00.00    6:20.34  
     1) Salazar, Dominique 12           2) Garcia, Zoe A 09               
     3) Melendez, Oksana C              4) Perez, Mayah 10                
              35.20   1:16.80 (1:16.80)     2:06.45 (49.65)   3:09.38 (1:52.58)
        3:54.91 (45.53)   5:04.85 (1:55.47)     5:37.65 (32.80)   6:20.34 (1:15.49)
 
Event 24  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byron P. Steele HS  'A'                           3:31.87    3:32.46  
     1) Gianan, Gio V 11                2) Dillon, Zach A 11              
     3) Wolbert, Carson M 10            4) Donicht, Davis A 12            
              25.73       53.97 (53.97)     1:20.09 (26.12)     1:49.16 (55.19)
        2:14.37 (25.21)     2:42.04 (52.88)     3:06.13 (24.09)     3:32.46 (50.42)
  2 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               3:39.81    3:43.24  
     1) Wallace, Kyle 11                2) Young, Tim R 10                
     3) Zambrano, Victor A 10           4) Mai, Blake 12                  
              27.60       57.06 (57.06)     1:24.27 (27.21)     1:53.62 (56.56)
        2:19.75 (26.13)     2:49.53 (55.91)     3:15.20 (25.67)     3:43.24 (53.71)
  3 Samuel Clemens High School Aqu  'B'               3:50.75    3:53.09  
     1) Reising, Cole D 12              2) Conard, Jacob D 11             
     3) Brister, Austin L 10            4) Santa, Brayden J 11            
              26.52       56.12 (56.12)     1:25.22 (29.10)   2:00.28 (1:04.16)
        2:27.08 (26.80)     2:56.85 (56.57)     3:23.41 (26.56)     3:53.09 (56.24)
  4 Byron P. Steele HS  'B'                           4:05.08    4:03.09  
     1) Judy, Spyros S 11               2) Rakers, Aiden D 12             
     3) Slater, Dean P 11               4) Switaj, Zack H 12              
              27.45       56.40 (56.40)     1:25.79 (29.39)   1:58.62 (1:02.22)
        2:27.46 (28.84)   2:59.18 (1:00.56)     3:28.95 (29.77)   4:03.09 (1:03.91)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. Byron P. Steele HS                  320   2. Samuel Clemens High School Aqu      172
  3. San Marcos High School               78                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Byron P. Steele HS                  164   2. Samuel Clemens High School Aqu       84
  3. San Marcos High School               40                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Byron P. Steele HS                  156   2. Samuel Clemens High School Aqu       88
  3. San Marcos High School               38