2016 AAHSSL "C" Division Dual Meet Weekend  / SA-16-02
San Antonio Natatorium - 11/17/2016                      
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Incarnate Word HS  'A'                            2:10.24    2:08.28  
     1) Escobedo, Rory 12               2) Betancourt, Mariela 09         
     3) Croley, Sophia 09               4) Croley, Olivia 10              
                  35.06     1:11.58 (36.52)     1:42.48 (30.90)     2:08.28 (25.80)
  2 Fredericksburg HS  'A'                            2:09.20    2:10.17  
     1) Ivers, Eliana 12                2) Walker, Katrina 10             
     3) VanEpps, Allie 9                4) Dearinger, Emma 09             
                  32.87     1:10.07 (37.20)     1:42.29 (32.22)     2:10.17 (27.88)
  3 Fredericksburg HS  'B'                            2:15.60    2:23.45  
     1) Stenberg, Mia 09                2) Young, Allison 09              
     3) Tubbs, Cami 9                   4) Millhouse, Michelle 09         
                  36.46     1:16.55 (40.09)     1:52.58 (36.03)     2:23.45 (30.87)
  4 Incarnate Word HS  'B'                            2:22.89    2:25.86  
     1) Meeks, Tory 09                  2) Parker, Georgia 11             
     3) Medellin, Teresa 11             4) Lopez, Isabella 11             
                  39.41     1:17.97 (38.56)     1:52.18 (34.21)     2:25.86 (33.68)
  5 Cole  'A'                                         2:30.08    2:26.98  
     1) Gonzales, Erica 09              2) Williams, Allison 09           
     3) Lee, Samantha 12                4) Steigleman, Maddie 12          
                  38.18     1:19.06 (40.88)     1:52.94 (33.88)     2:26.98 (34.04)
  6 Fox Tech  'A'                                     2:24.94    2:27.47  
     1) Diaz, Candy 12                  2) Rodriguez, Makayla 12          
     3) Dominguez, Isabella 11          4) Sandoval, Victoria 11          
                  39.02     1:20.10 (41.08)     1:54.36 (34.26)     2:27.47 (33.11)
  7 Edison  'A'                                       2:35.90    2:29.18  
     1) Balderas, Faith 12              2) Garza, Idalia 12               
     3) Martell, Vivana 10              4) Rivera, Sophia 10              
                  40.30     1:23.81 (43.51)     1:59.90 (36.09)     2:29.18 (29.28)
  8 Roosevelt  'A'                                    2:36.74    2:34.74  
     1) Miller, Lilli 11                2) Colon-Hernandez, Emilia 09     
     3) Ramirez, Rhaimie 10             4) Toney, Lilly 12                
                  35.77     1:19.72 (43.95)     1:56.38 (36.66)     2:34.74 (38.36)
  9 Fox Tech  'B'                                     2:45.53    2:44.75  
     1) Flowers, Ileana 11              2) Arredondo, Alyssa 12           
     3) Madrigal, Marsha 11             4) Herrera, Clarissa 10           
                  40.69     1:30.70 (50.01)     2:11.04 (40.34)     2:44.75 (33.71)
 10 Brackenridge  'A'                                 2:52.71    2:59.46  
     1) Barragan, Rebecca 12            2) Campos, Maria 12               
     3) Dorville, Daisy 12              4) Marrufo, Makayla 12            
                  49.47     1:45.03 (55.56)     2:28.43 (43.40)     2:59.46 (31.03)
 11 Brackenridge  'B'                                 3:11.90    3:30.07  
     1) Rojas, Litzi 11                 2) Hernandez, Jazmin 09           
     3) Cuevas, Destiny 12              4) Bhirdo, Amanda 12              
                  51.11   1:52.20 (1:01.09)     2:49.25 (57.05)     3:30.07 (40.82)
 -- Lanier  'A'                                       2:50.58         DQ  
     1) Garcia, Arceli 11               2) Ramirez, Mindy 12              
     3) Valdez, Nina 10                 4) Lopez, Timera 10               
                  39.72     1:33.36 (53.64)     2:15.52 (42.16)          DQ (31.69)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fredericksburg HS  'A'                            1:54.90    1:52.38  
     1) Kneese, Troy 9                  2) Hammond, Graham 9              
     3) Shepard, Will 09                4) Kitzmiller, Bryce 11           
                  27.77       59.34 (31.57)     1:26.82 (27.48)     1:52.38 (25.56)
  2 Roosevelt  'A'                                    1:54.24    1:56.68  
     1) Swanson, Mathew 09              2) Douglas, Malik 12              
     3) Malcolm, Kevin 12               4) Fuentes, John 12               
                  29.71     1:05.43 (35.72)     1:31.58 (26.15)     1:56.68 (25.10)
  3 Edison  'A'                                       1:59.01    1:59.87  
     1) Aguilar, Miguel 12              2) Martinez, Efren 10             
     3) Anthony, Mark 11                4) Oliva, Rodrigo 12              
                  32.03     1:05.12 (33.09)     1:32.94 (27.82)     1:59.87 (26.93)
  4 Fox Tech  'A'                                     2:08.78    2:09.49  
     1) Gonzalez-Salazar, Diego 10      2) Herrera, Robert 10             
     3) Smith, Kevin 12                 4) Conde, Elias 12                
                  35.64     1:12.39 (36.75)     1:41.12 (28.73)     2:09.49 (28.37)
  5 Cole  'A'                                         2:18.13    2:15.48  
     1) Huerta, Raul 10                 2) Williams, Daniel 12            
     3) Craig, Matthew 11               4) Torres, Joshua 10              
                  34.29     1:14.05 (39.76)     1:41.38 (27.33)     2:15.48 (34.10)
  6 Roosevelt  'B'                                    2:10.50    2:18.31  
     1) AU, Quan 12                     2) Yoon, Solomon 09               
     3) Canady, Rhys 10                 4) Gutierrez, Seth 09             
                  36.98     1:13.19 (36.21)     1:46.08 (32.89)     2:18.31 (32.23)
  7 Fox Tech  'B'                                     2:24.68    2:23.99  
     1) Fears, John 10                  2) Garcia, Vincent 11             
     3) Kamali, Andrew 12               4) Lara Pantoja, Jesus 10         
                  36.30     1:16.36 (40.06)     1:54.63 (38.27)     2:23.99 (29.36)
  8 Brackenridge  'A'                                 2:29.68    2:30.23  
     1) DeLeon, Antonio 11              2) Harst, Mateo 12                
     3) Rocha, Leeroy 09                4) Suarez, Gene 12                
                  43.04     1:19.99 (36.95)     1:56.74 (36.75)     2:30.23 (33.49)
  9 Lanier  'A'                                       2:33.08    2:38.81  
     1) Mendoza, Honore 11              2) Aleman, Jose 12                
     3) Alvarez, Matthew 10             4) Marquez, Miguel 09             
                  37.14     1:21.50 (44.36)     2:05.54 (44.04)     2:38.81 (33.27)
 -- Brackenridge  'B'                                 2:45.10         DQ  
     1) Collins, Noah 12                2) Hernandez, Jacob 12            
     3) Moreno, Enrique 11              4) Moreno, Ramiro 10              
                  38.98   1:53.14 (1:14.16)     2:36.24 (43.10)          DQ (37.10)
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Katrina           10 FRED                 2:22.03    2:20.68  
                  31.58     1:07.38 (35.80)     1:44.87 (37.49)     2:20.68 (35.81)
  2 Muniz, Sevilla            11 SIW                  2:23.21    2:21.86  
                  32.35     1:07.91 (35.56)     1:44.77 (36.86)     2:21.86 (37.09)
  3 Luna, Solei               10 SIW                  2:28.97    2:31.09  
                  35.05     1:14.78 (39.73)     1:54.39 (39.61)     2:31.09 (36.70)
  4 Balderas, Faith           12 SAED                 2:44.36    2:38.36  
                  35.37     1:15.59 (40.22)     1:57.52 (41.93)     2:38.36 (40.84)
  5 Rivera, Sophia            10 SAED                 2:52.97    2:41.71  
                  20.35       36.64 (16.29)     1:16.90 (40.26)   2:41.71 (1:24.81)
  6 Luna, Sofia               12 SIW                  2:29.98    2:45.97  
  7 Steigleman, Maddie        12 SACO                 2:40.00    2:46.05  
                  38.47   2:46.05 (2:07.58)                                        
  8 Sandoval, Victoria        11 SAFT                 2:40.23    2:49.90  
                  38.30     1:20.45 (42.15)     2:05.49 (45.04)     2:49.90 (44.41)
  9 Marrufo, Makayla          12 SABR                 2:54.19    2:50.87  
                  39.13     1:22.98 (43.85)     2:07.59 (44.61)     2:50.87 (43.28)
 10 Meeks, Tory               09 SIW                  2:32.78    2:52.71  
 11 Madrigal, Marsha          11 SAFT                 3:42.13    2:58.54  
                  39.68     1:24.32 (44.64)   2:58.33 (1:34.01)      2:58.54 (0.21)
 12 Herrera, Clarissa         10 SAFT                 3:12.04    3:01.09  
                  40.11     1:26.20 (46.09)     2:15.31 (49.11)     3:01.09 (45.78)
 13 Gonzalez, Abigail         11 SAED                 3:08.65    3:03.02  
                  38.46     1:23.77 (45.31)     2:13.20 (49.43)     3:03.02 (49.82)
 14 Dorville, Daisy           12 SABR                 3:15.15    3:03.64  
                  42.65     1:30.08 (47.43)     2:18.21 (48.13)     3:03.64 (45.43)
 15 Del Rosario, Alyssa       11 SACO                 3:00.00    3:15.61  
 16 Toney, Lilly              12 SARO                 3:20.86    3:25.14  
                  44.31     1:36.57 (52.26)     2:31.01 (54.44)     3:25.14 (54.13)
 
Event 4  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Antonio          9 FRED                 1:57.03    1:56.78  
                  26.31       56.13 (29.82)     1:27.78 (31.65)     1:56.78 (29.00)
  2 Calderon, Josh            11 SABR                 2:03.27    2:00.30  
                  26.82       56.88 (30.06)     1:28.13 (31.25)     2:00.30 (32.17)
  3 Martinez, Efren           10 SAED                 2:09.38    2:08.12  
                  27.17       58.48 (31.31)   2:08.12 (1:09.64)                    
  4 Medina, Isaac             12 SAED                 2:23.15    2:19.17  
                  31.29   2:19.17 (1:47.88)                                        
  5 Canady, Rhys              10 SARO                 2:30.50    2:30.41  
                  33.65     1:12.03 (38.38)     1:52.41 (40.38)     2:30.41 (38.00)
  6 Huerta, Raul              10 SACO                 2:20.00    2:34.06  
                  34.27     1:11.41 (37.14)     1:51.72 (40.31)     2:34.06 (42.34)
  7 AU, Quan                  12 SARO                 2:45.50    2:37.92  
  8 Harding, Kalle            10 SARO                 2:50.50    2:44.98  
                  33.76     1:15.23 (41.47)     1:59.54 (44.31)     2:44.98 (45.44)
  9 Rodriguez, Daniel         11 SAED                 3:00.99    2:49.33  
                  33.59     1:14.43 (40.84)   2:49.33 (1:34.90)                    
 10 Garcia, Roman             12 SAFT                 2:51.87    2:51.94  
                  37.31     1:22.69 (45.38)   2:51.94 (1:29.25)                    
 11 Hernandez, Said           12 SARO                 3:15.91    3:00.66  
                  41.39   3:00.66 (2:19.27)                                        
 12 Vasquez, John             10 SAFT                 3:47.54    3:09.93  
                  37.16     1:22.37 (45.21)     2:14.74 (52.37)     3:09.93 (55.19)
 13 Navarro, Carlos           10 SAFT                 3:52.45    3:16.00  
                  38.33     1:25.30 (46.97)     2:20.07 (54.77)     3:16.00 (55.93)
 14 Rodriguez, Joseph         12 SABR                 3:01.60    3:17.53  
 15 Terrones, Raul            11 SABR                 3:09.40    3:36.62  
                                1:48.79 ( )   3:36.62 (1:47.83)                    
 
Event 5  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Betancourt, Mariela       09 SIW                  2:35.23    2:36.32  
                  33.97     1:14.18 (40.21)     2:00.69 (46.51)     2:36.32 (35.63)
  2 Colon-Hernandez, Emilia   09 SARO                 2:54.78    2:52.98  
                  38.28     1:21.00 (42.72)     2:15.22 (54.22)     2:52.98 (37.76)
  3 Dominguez, Isabella       11 SAFT                 2:58.50    2:53.98  
                  35.66     1:21.52 (45.86)     2:14.92 (53.40)     2:53.98 (39.06)
  4 Clarke, Kaitlyn           09 SIW                  3:10.87    3:01.68  
                  40.76     1:24.18 (43.42)     2:21.70 (57.52)     3:01.68 (39.98)
  5 Rodriguez, Andrea         10 SIW                  2:59.97    3:02.82  
                  38.77                             2:21.21 ( )     3:02.82 (41.61)
  6 Martell, Vivana           10 SAED                 3:11.82    3:08.41  
                  39.42     1:25.24 (45.82)     2:24.53 (59.29)     3:08.41 (43.88)
  7 Gonzales, Erica           09 SACO                 3:00.00    3:13.41  
                  43.34     1:31.28 (47.94)   2:32.31 (1:01.03)     3:13.41 (41.10)
  8 Chavez, Mistique          11 SAED                 3:10.99    3:18.39  
                  44.63     1:33.93 (49.30)   2:34.29 (1:00.36)     3:18.39 (44.10)
  9 Flowers, Ileana           11 SAFT                 3:15.94    3:18.95  
                  46.99     1:35.66 (48.67)     2:34.69 (59.03)     3:18.95 (44.26)
 10 Garza, Idalia             12 SAED                 3:45.99    3:23.28  
                  47.90     1:41.00 (53.10)     2:33.40 (52.40)     3:23.28 (49.88)
 11 Arredondo, Alyssa         12 SAFT                 4:02.57    3:36.14  
                  46.55     1:42.24 (55.69)   2:45.15 (1:02.91)     3:36.14 (50.99)
 12 Moreno, Adrianne          11 SAFT                 3:59.98    3:42.01  
                  47.48                             2:51.47 ( )     3:42.01 (50.54)
 -- Bibles, Nadia             09 SIW                  3:11.98         DQ  
                  40.03     1:33.77 (53.74)   2:33.97 (1:00.20)          DQ (45.09)
 
Event 6  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammond, Graham            9 FRED                 2:27.90    2:19.31  
                  29.44     1:06.06 (36.62)     1:47.15 (41.09)     2:19.31 (32.16)
  2 Malcolm, Kevin            12 SARO                 2:25.50    2:24.76  
                  28.63     1:04.55 (35.92)     1:50.59 (46.04)     2:24.76 (34.17)
  3 Craig, Matthew            11 SACO                 2:15.00    2:25.01  
                  28.94     1:08.22 (39.28)     1:50.07 (41.85)     2:25.01 (34.94)
  4 Medina, Leo               11 SARO                 2:28.28    2:33.53  
                  28.99     1:07.42 (38.43)     1:55.00 (47.58)     2:33.53 (38.53)
  5 Anthony, Mark             11 SAED                 2:30.99    2:36.40  
                  30.54                             1:58.06 ( )     2:36.40 (38.34)
  6 Fears, John               10 SAFT                 2:42.57    2:39.99  
                  34.86                             2:02.18 ( )     2:39.99 (37.81)
  7 Conde, Elias              12 SAFT                 3:22.36    2:54.84  
                  36.05                             2:14.14 ( )     2:54.84 (40.70)
  8 Rojas, Aurelio            10 SAFT                 3:33.55    2:55.22  
                  36.84     1:24.43 (47.59)     2:14.61 (50.18)     2:55.22 (40.61)
  9 Kamali, Andrew            12 SAFT                 3:15.88    3:33.08  
                  41.18     1:32.70 (51.52)   2:42.19 (1:09.49)     3:33.08 (50.89)
 -- Dominguez, Joey           10 SAED                 2:55.74         DQ  
                  39.13     1:22.23 (43.10)     2:16.16 (53.93)          DQ (39.65)
 -- Niland, Sam               12 SARO                 2:45.50         DQ  
                  33.88     1:20.32 (46.44)     2:08.98 (48.66)          DQ (40.19)
 -- Collins, Noah             12 SABR                 3:30.23         DQ  
                  46.04     1:36.82 (50.78)   2:39.26 (1:02.44)          DQ (45.20)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croley, Olivia            10 SIW                    25.43      26.28  
  2 Dearinger, Emma           09 FRED                   28.08      28.83  
  3 Sandoval, Nickole         11 SIW                    29.65      30.02  
  4 Young, Allison            09 FRED                   30.87      30.46  
  5 VanEpps, Allie             9 FRED                   30.99      31.05  
  6 Millhouse, Michelle       09 FRED                   32.16      31.59  
  7 Cerna, Leslie             10 SABR                   40.10      31.68  
  8 Miller, Lilli             11 SARO                   30.32      31.80  
  9 Williams, Allison         09 SACO                   33.46      31.92  
 10 Lopez, Timera             10 SALA                   33.85      32.70  
 11 Longoria, Lorena          12 SIW                    30.94      32.98  
 12 Diaz, Candy               12 SAFT                   33.19      33.27  
 13 Hernandez, Amber          10 SAFT                   35.38      33.46  
 14 Valdez, Nina              10 SALA                   33.26      33.71  
 15 Lopez, Isabella           11 SIW                    31.78      34.71  
 16 Ramirez, Mindy            12 SALA                   34.60      35.38  
 17 Contreras, Ashley         12 SACO                   37.48      36.32  
 18 Conde, Emma                9 SAFT                   36.31      36.43  
 19 Blair, Brianna            12 SACO                   36.26      36.94  
 20 Gonzales, Sierra          11 SAFT                   41.71      38.78  
 21 Del Rosario, Alyssa       11 SACO                   39.45      39.20  
 22 Bhirdo, Amanda            12 SABR                   41.41      39.44  
 23 Cirilo, Ariel             09 SAED                   43.69      40.21  
 24 Rojas, Litzi              11 SABR                   41.77      40.84  
 25 Valero, Isabel            12 SALA                   45.70      46.19  
 26 Salazar, Martha           10 SABR                   47.48      46.86  
 27 Richardson, Raysheen      10 SAED                   56.99      48.42  
 28 Gregory, Sarah            10 SABU                   46.04      48.88  
 29 Duquette, Samantha        12 SAED                   49.82      50.03  
 30 Lopez, Daniela            12 SAED                   47.78      52.92  
 
Event 7A  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Emily          10 SIW                    34.99      35.79  
  2 Hogan, Corrinthia         09 SABR                   41.08      36.85  
  3 Belmares, Natalia          9 SAFT                   41.19      39.55  
  4 Guirdy, Christina         10 SIW                    32.24      39.89  
  5 Mahavier, Julia           09 SIW                    35.03      40.34  
  6 Borrego, Nayeli            9 SAFT                   44.97      40.68  
  7 Quiroz Torres, Priscilla  09 SAFT                   39.82      40.81  
  8 Bernhardt, Keren          09 SAFT                   40.07      41.01  
  9 Alcantar, Marisol         10 SALA                   42.97      41.26  
 10 Hernandez, Jazmin         09 SABR                   51.94      42.13  
 11 Gonzalez, Cecelia         12 SAFT                   50.03     x43.50  
 12 Dominguez, Felicity       09 SAFT                   45.29     x44.88  
 13 Leon, Carolina            09 SALA                   43.88      45.90  
 14 Lara, Destiny             10 SABR                   48.10      48.43  
 15 Campos, Maria             12 SABR                   41.31      48.81  
 16 Esparza, Elizabeth         9 SAFT                   53.11     x50.91  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Kevin              12 SAFT                   24.41      24.92  
  2 Kitzmiller, Bryce         11 FRED                   25.87      25.35  
  3 Fuentes, John             12 SARO                   25.26      25.70  
  4 Wilkinson, Johnny         11 FRED                   26.80      26.03  
  5 Crocker, Cabel            11 FRED                   27.35      27.29  
  6 Dominguez, Joey           10 SAED                   28.10      27.54  
  7 Garcia, Cruz              12 SALA                   27.39      27.95  
  8 Herbig, Tait              09 FRED                   31.72      28.58  
  9 Gonzalez-Salazar, Diego   10 SAFT                   27.75      29.06  
 10 Williams, Daniel          12 SACO                   30.75      29.36  
 11 Martinez, Christopher     12 SAED                   32.18      29.90  
 12 Lara Pantoja, Jesus       10 SAFT                   29.27      29.91  
 13 Moreno, Enrique           11 SABR                   30.10      30.59  
 14 Mansilla, Marcelo         12 SACO                   35.00      31.26  
 15 Hernandez, Fernando       09 SARO                   32.34      31.30  
 16 Mitchell, Davion          11 SARO                   32.62      32.42  
 17 Vasquez, John             10 SAFT                   31.71      32.52  
 18 Douglas, Malik            12 SARO                   32.43      33.00  
 19 Flores, Skyler            10 SAED                   34.99      33.03  
 20 Marquez, Miguel           09 SALA                   30.48      34.26  
 21 Bravo, Angel              10 SABR                   32.95      34.28  
 22 Mizner, Trevor            12 SAED                   33.02      34.72  
 23 Torres, Joshua            10 SACO                   34.60      35.05  
 24 Chavez, Israel            11 SABR                   33.81      35.11  
 25 Aldama, Felix             09 SABR                   34.63      35.47  
 
Event 8A  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Livan          12 SAED                   38.99      30.49  
  2 Suarez, Gene              12 SABR                   27.43      31.77  
  3 Hernandez, Brandon        10 SAFT                   36.33      33.44  
  4 Moreno, Ramiro            10 SABR                   32.38      34.51  
  5 Mendiola, Arthur          12 SAFT                   36.49      35.88  
  6 Rogers, Erik                 SABR                   35.00      36.23  
  7 Rocha, Leeroy             09 SABR                   45.80      36.25  
  8 Cid, Luis                 09 SAFT                   40.27      41.97  
  9 Cervantes, Nicholas       12 SABR                   35.80     x45.43  
 10 Valles, Gerardo           10 SABR                   45.10     x46.87  
 
Event 9  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno, Adrianne          11 SAFT                      NP     105.55  
 
Event 10  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Cruz              12 SALA                      NP     179.48  
  2 Bayless, Khristian        11 SABU                      NP     163.25  
  3 Fabela, Nicholas           9 SAFT                      NP     145.10  
  4 Chavez, Israel            11 SABR                      NP     108.80  
  5 Bravo, Angel              10 SABR                      NP      96.00  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 VanEpps, Allie             9 FRED                 1:16.06    1:13.01  
                  34.09     1:13.01 (38.92)                                        
  2 Lee, Samantha             12 SACO                 1:13.70    1:13.56  
                  33.83     1:13.56 (39.73)                                        
  3 Young, Allison            09 FRED                 1:22.32    1:20.37  
                  37.26     1:20.37 (43.11)                                        
  4 Aristotelidis, Julia      09 SIW                  1:19.89    1:22.14  
                  36.71     1:22.14 (45.43)                                        
  5 Parker, Georgia           11 SIW                  1:38.02    1:24.27  
                  38.98     1:24.27 (45.29)                                        
  6 Martell, Vivana           10 SAED                 1:23.63    1:25.03  
                  38.94     1:25.03 (46.09)                                        
  7 Colon-Hernandez, Emilia   09 SARO                 1:24.62    1:27.56  
                  40.25     1:27.56 (47.31)                                        
  8 Ramirez, Rhaimie          10 SARO                 1:45.50    1:29.14  
                  40.99     1:29.14 (48.15)                                        
  9 Lopez, Isabella           11 SIW                  1:39.95    1:29.57  
                  40.85     1:29.57 (48.72)                                        
 10 Madrigal, Marsha          11 SAFT                 1:34.73    1:34.64  
                  43.98     1:34.64 (50.66)                                        
 11 Chaires, Sonya            12 SAED                 2:19.99    1:37.42  
                  40.49     1:37.42 (56.93)                                        
 12 Marrufo, Makayla          12 SABR                 1:39.30    1:40.48  
                  45.85     1:40.48 (54.63)                                        
 13 Mares, Danielle           10 SAFT                 2:30.13    1:57.07  
                  49.20   1:57.07 (1:07.87)                                        
 14 Gonzalez, Abigail         11 SAED                 2:02.76    1:58.33  
                  50.45   1:58.33 (1:07.88)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepard, Will             09 FRED                 1:02.34    1:02.77  
                  29.66     1:02.77 (33.11)                                        
  2 Swanson, Mathew           09 SARO                 1:21.15    1:05.71  
                  30.50     1:05.71 (35.21)                                        
  3 Oliva, Rodrigo            12 SAED                 1:24.75    1:18.63  
                  33.20     1:18.63 (45.43)                                        
  4 Niland, Sam               12 SARO                 1:25.50    1:22.42  
                  34.29     1:22.42 (48.13)                                        
  5 Yoon, Solomon             09 SARO                 1:32.39    1:23.99  
                  35.71     1:23.99 (48.28)                                        
  6 Kamali, Andrew            12 SAFT                 1:24.41    1:32.42  
                  41.92     1:32.42 (50.50)                                        
  7 Garcia, Roman             12 SAFT                 1:50.02    1:43.07  
                  38.88   1:43.07 (1:04.19)                                        
  8 Collins, Noah             12 SABR                 1:41.61    1:44.34  
                  46.36     1:44.34 (57.98)                                        
 -- Garcia, Vincent           11 SAFT                 1:57.89         DQ  
                  47.86        DQ (1:13.38)                                        
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croley, Sophia            09 SIW                    58.99    1:01.89  
                  28.46     1:01.89 (33.43)                                        
  2 Ivers, Eliana             12 FRED                 1:04.72    1:06.70  
                  32.58     1:06.70 (34.12)                                        
  3 Dominguez, Isabella       11 SAFT                 1:08.19    1:07.16  
  4 Stenberg, Mia             09 FRED                 1:07.51    1:08.22  
  5 Aristotelidis, Julia      09 SIW                  1:04.03    1:09.63  
  6 Millhouse, Michelle       09 FRED                 1:10.62    1:10.14  
  7 Luna, Sofia               12 SIW                  1:08.93    1:11.59  
  8 Tubbs, Cami                9 FRED                 1:09.91    1:12.46  
                  34.30     1:12.46 (38.16)                                        
  9 Rodriguez, Makayla        12 SAFT                 1:37.25    1:12.67  
                  33.85     1:12.67 (38.82)                                        
 10 Cerna, Leslie             10 SABR                 1:30.40    1:12.85  
                  33.65     1:12.85 (39.20)                                        
 11 Hernandez, Amber          10 SAFT                 1:19.20    1:15.30  
                  35.88     1:15.30 (39.42)                                        
 12 Steigleman, Maddie        12 SACO                 1:15.28    1:16.02  
 13 Bibles, Nadia             09 SIW                  1:10.87    1:16.62  
 14 Contreras, Ashley         12 SACO                 1:21.99    1:19.60  
 15 Chaires, Sonya            12 SAED                 1:23.46    1:23.80  
                  39.60     1:23.80 (44.20)                                        
 16 Barragan, Rebecca         12 SABR                 1:28.34    1:24.41  
                  40.31     1:24.41 (44.10)                                        
 17 Quiroz Torres, Priscilla  09 SAFT                 1:34.89    1:28.56  
                  40.05     1:28.56 (48.51)                                        
 18 Cirilo, Ariel             09 SAED                 1:29.99    1:29.70  
                  41.28     1:29.70 (48.42)                                        
 19 Blair, Brianna            12 SACO                 1:32.62    1:30.39  
                  41.86     1:30.39 (48.53)                                        
 20 Rodriguez, Daniella       11 SABR                 1:31.82    1:32.35  
                  44.29     1:32.35 (48.06)                                        
 21 Toney, Lilly              12 SARO                 1:29.21    1:37.44  
                  45.75     1:37.44 (51.69)                                        
 22 Richardson, Raysheen      10 SAED                 3:00.99    1:53.23  
                  51.16   1:53.23 (1:02.07)                                        
 23 Lopez, Daniela            12 SAED                 1:30.99    2:06.41  
                  53.17   2:06.41 (1:13.24)                                        
 
Event 13A  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Emily          10 SIW                  1:16.78    1:21.91  
                  38.48     1:21.91 (43.43)                                        
  2 Bernhardt, Keren          09 SAFT                 1:32.97    1:32.23  
                  44.93     1:32.23 (47.30)                                        
  3 Borrego, Nayeli            9 SAFT                 1:46.01    1:32.38  
                  44.63     1:32.38 (47.75)                                        
  4 Guirdy, Christina         10 SIW                  1:16.67    1:32.44  
  5 Gonzalez, Cecelia         12 SAFT                 1:45.44    1:38.37  
                  44.66     1:38.37 (53.71)                                        
  6 Belmares, Natalia          9 SAFT                 1:36.88    1:38.77  
                  45.71     1:38.77 (53.06)                                        
  7 Jimenez, Inez             09 SAFT                 1:33.33   x1:40.02  
                  48.18     1:40.02 (51.84)                                        
  8 Dominguez, Felicity       09 SAFT                 1:52.19   x1:49.80  
                  48.44   1:49.80 (1:01.36)                                        
  9 Esparza, Elizabeth         9 SAFT                 1:55.65   x1:56.06  
                  53.01   1:56.06 (1:03.05)                                        
 10 Salazar, Martha           10 SABR                 1:50.10    2:01.86  
                  49.73   2:01.86 (1:12.13)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Antonio          9 FRED                   52.56      52.80  
                  25.72       52.80 (27.08)                                        
  2 Malcolm, Kevin            12 SARO                   56.28      55.31  
                  25.88       55.31 (29.43)                                        
  3 Kneese, Troy               9 FRED                   56.86      55.98  
  4 Smith, Kevin              12 SAFT                   55.42      56.33  
  5 Hammond, Graham            9 FRED                   58.50      56.48  
  6 Anthony, Mark             11 SAED                   58.55      58.92  
  7 Harst, Mateo              12 SABR                 1:02.45    1:00.12  
                  28.29     1:00.12 (31.83)                                        
  8 Medina, Leo               11 SARO                   56.94    1:00.37  
                  28.22     1:00.37 (32.15)                                        
  9 Wilkinson, Johnny         11 FRED                 1:06.40    1:02.60  
 10 Aguilar, Miguel           12 SAED                 1:01.14    1:05.94  
                  28.96     1:05.94 (36.98)                                        
 11 Herrera, Robert           10 SAFT                 1:05.50    1:07.54  
 12 Martinez, Christopher     12 SAED                 1:10.00    1:10.46  
 13 DeLeon, Antonio           11 SABR                 1:15.20    1:11.70  
 14 Mansilla, Marcelo         12 SACO                 1:16.00    1:12.36  
                  33.95     1:12.36 (38.41)                                        
 15 Rodriguez, Daniel         11 SAED                 1:13.95    1:12.70  
                  33.02     1:12.70 (39.68)                                        
 16 Bender, Caleb             12 SARO                 1:17.50    1:13.04  
                  31.75     1:13.04 (41.29)                                        
 17 Gutierrez, Seth           09 SARO                 1:14.50    1:13.97  
 18 Flores, Skyler            10 SAED                 1:25.06   x1:15.67  
                  35.80     1:15.67 (39.87)                                        
 19 Torres, Joshua            10 SACO                 1:17.70    1:17.24  
 20 Moreno, Ramiro            10 SABR                 1:16.28    1:18.62  
                  35.28     1:18.62 (43.34)                                        
 21 Alvarez, Matthew          10 SALA                 1:19.91    1:19.74  
 22 Hernandez, Brandon        10 SAFT                 1:26.68    1:20.46  
                  37.69     1:20.46 (42.77)                                        
 23 Navarro, Carlos           10 SAFT                 1:23.59    1:22.03  
                  38.17     1:22.03 (43.86)                                        
 24 Rogers, Erik                 SABR                 1:10.00    1:24.89  
                  37.70     1:24.89 (47.19)                                        
 25 Jacobs, Eric              10 SACO                 1:34.98    1:26.82  
 
Event 14A  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suarez, Gene              12 SABR                 1:17.74    1:16.17  
                  34.50     1:16.17 (41.67)                                        
  2 Hernandez, Said           12 SARO                 1:22.04    1:18.95  
                  37.55     1:18.95 (41.40)                                        
  3 Rodriguez, Joseph         12 SABR                 1:22.53    1:19.68  
  4 Mendiola, Arthur          12 SAFT                 1:29.98    1:21.61  
                  38.02     1:21.61 (43.59)                                        
  5 Mizner, Trevor            12 SAED                 1:21.53    1:25.22  
  6 Cid, Luis                 09 SAFT                 1:40.05    1:48.69  
                  48.24   1:48.69 (1:00.45)                                        
  7 Valles, Gerardo           10 SABR                 1:39.40    1:58.60  
                  54.82   1:58.60 (1:03.78)                                        
 
Event 15  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muniz, Sevilla            11 SIW                  6:16.76    6:11.46  
                  32.93     1:09.15 (36.22)     1:45.88 (36.73)     2:23.59 (37.71)
        3:01.65 (38.06)     3:39.83 (38.18)     4:18.24 (38.41)     4:56.67 (38.43)
        5:34.80 (38.13)     6:11.46 (36.66)                                        
  2 Lee, Samantha             12 SACO                 6:37.78    6:32.76  
                  33.82     1:11.46 (37.64)     1:51.01 (39.55)     2:31.07 (40.06)
        3:11.37 (40.30)     3:52.06 (40.69)     4:33.16 (41.10)     5:13.80 (40.64)
      6:32.76 (1:18.96)                                                            
  3 Luna, Solei               10 SIW                  6:44.99    6:39.54  
                  36.37     1:15.97 (39.60)     1:56.96 (40.99)     2:38.92 (41.96)
        3:20.41 (41.49)     4:02.05 (41.64)     4:43.20 (41.15)     5:23.24 (40.04)
        6:02.88 (39.64)     6:39.54 (36.66)                                        
  4 Balderas, Faith           12 SAED                 7:26.58    7:17.36  
                  38.75     1:21.56 (42.81)     2:06.40 (44.84)     2:51.64 (45.24)
        3:37.15 (45.51)     4:22.58 (45.43)     5:08.91 (46.33)     5:53.61 (44.70)
        6:37.47 (43.86)     7:17.36 (39.89)                                        
  5 Miller, Lilli             11 SARO                 7:15.50    7:46.66  
                                1:17.00 ( )                             2:41.45 ( )
      4:08.14 (1:26.69)                                                 6:21.54 ( )
        7:05.25 (43.71)     7:46.66 (41.41)                                        
  6 Herrera, Clarissa         10 SAFT                 8:46.54    8:13.07  
                  42.78     1:33.08 (50.30)     2:25.08 (52.00)     3:15.53 (50.45)
                                4:58.22 ( )     5:48.32 (50.10)     6:37.83 (49.51)
      8:13.07 (1:35.24)                                                            
  7 Flowers, Ileana           11 SAFT                 8:05.68    8:22.85  
                  41.09     1:30.63 (49.54)                                        
            4:07.41 ( )     5:01.08 (53.67)   8:22.85 (3:21.77)                    
 
Event 16  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Efren           10 SAED                 5:59.94    6:04.72  
                  30.16     1:04.13 (33.97)     1:40.05 (35.92)     2:16.97 (36.92)
        2:54.47 (37.50)     3:32.84 (38.37)     4:11.23 (38.39)                    
            5:28.42 ( )     6:04.72 (36.30)                                        
  2 Fears, John               10 SAFT                 6:17.05    6:05.69  
                  32.47                                                 2:22.35 ( )
        3:00.03 (37.68)   6:05.69 (3:05.66)                                        
  3 Fuentes, John             12 SARO                 7:15.50    6:19.49  
                  30.43     1:06.00 (35.57)   6:19.49 (5:13.49)                    
  4 AU, Quan                  12 SARO                 8:15.50    7:19.95  
  5 Hernandez, Fernando       09 SARO                 8:41.44    7:36.13  
                  36.83   7:36.13 (6:59.30)                                        
  6 Mitchell, Davion          11 SARO                 8:45.50    7:58.87  
                                                                        2:50.12 ( )
        3:41.15 (51.03)     4:30.31 (49.16)     5:22.55 (52.24)                    
            6:15.41 ( )   7:58.87 (1:43.46)                                        
 
Event 17  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Incarnate Word HS  'A'                            1:54.23    1:55.22  
     1) Aristotelidis, Julia 09         2) Croley, Olivia 10              
     3) Croley, Sophia 09               4) Sandoval, Nickole 11           
                  28.73       57.94 (29.21)     1:28.27 (30.33)     1:55.22 (26.95)
  2 Fredericksburg HS  'A'                            1:58.10    1:57.69  
     1) Dearinger, Emma 09              2) Walker, Katrina 10             
     3) Ivers, Eliana 12                4) VanEpps, Allie 9               
                  29.80       59.31 (29.51)     1:29.49 (30.18)     1:57.69 (28.20)
  3 Incarnate Word HS  'B'                            2:04.21    2:09.44  
     1) Luna, Sofia 12                  2) Luna, Solei 10                 
     3) Muniz, Sevilla 11               4) Rodriguez, Andrea 10           
                  33.03     1:05.01 (31.98)     1:38.24 (33.23)     2:09.44 (31.20)
  4 Edison  'A'                                       2:11.36    2:14.01  
     1) Balderas, Faith 12              2) Chaires, Sonya 12              
     3) Martell, Vivana 10              4) Rivera, Sophia 10              
                  35.28     1:09.22 (33.94)     1:44.77 (35.55)     2:14.01 (29.24)
  5 Lanier  'A'                                       2:16.76    2:14.74  
     1) Garcia, Arceli 11               2) Ramirez, Mindy 12              
     3) Valdez, Nina 10                 4) Lopez, Timera 10               
                  34.99     1:09.17 (34.18)     1:41.35 (32.18)     2:14.74 (33.39)
  6 Roosevelt  'A'                                    2:11.41    2:17.58  
     1) Colon-Hernandez, Emilia 09      2) Ramirez, Rhaimie 10            
     3) Toney, Lilly 12                 4) Miller, Lilli 11               
                  29.60     1:03.58 (33.98)     1:45.89 (42.31)     2:17.58 (31.69)
  7 Fox Tech  'A'                                     2:31.98    2:19.83  
     1) Madrigal, Marsha 11             2) Flowers, Ileana 11             
     3) Hernandez, Amber 10             4) Rodriguez, Makayla 12          
                  35.47     1:14.19 (38.72)     1:47.85 (33.66)     2:19.83 (31.98)
  8 Cole  'A'                                         2:26.31    2:25.93  
     1) Blair, Brianna 12               2) Contreras, Ashley 12           
     3) Del Rosario, Alyssa 11          4) Williams, Allison 09           
                  38.97     1:15.70 (36.73)     1:55.14 (39.44)     2:25.93 (30.79)
  9 Fox Tech  'B'                                     2:35.55    2:32.59  
     1) Mares, Danielle 10              2) Gonzales, Sierra 11            
     3) Quiroz Torres, Priscilla 09     4) Conde, Emma 9                  
                  37.83     1:16.01 (38.18)     1:58.33 (42.32)     2:32.59 (34.26)
 10 Edison  'B'                                       2:30.99    2:34.81  
     1) Cirilo, Ariel 09                2) Chavez, Mistique 11            
     3) Gonzalez, Abigail 11            4) Garza, Idalia 12               
                  41.20     1:20.47 (39.27)     1:58.83 (38.36)     2:34.81 (35.98)
 -- Brackenridge  'A'                                 2:52.71         DQ  
     1) Barragan, Rebecca 12            2) Bhirdo, Amanda 12              
     3) Cuevas, Destiny 12              4) Marrufo, Makayla 12            
                  42.03       59.66 (17.63)   2:11.71 (1:12.05)          DQ (36.21)
 
Event 18  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fredericksburg HS  'A'                            1:48.30    1:43.66  
     1) Kitzmiller, Bryce 11            2) Wilkinson, Johnny 11           
     3) Crocker, Cabel 11               4) Martinez, Antonio 9            
                  26.01       53.14 (27.13)     1:20.25 (27.11)     1:43.66 (23.41)
  2 Roosevelt  'A'                                    1:50.50    1:44.21  
     1) Niland, Sam 12                  2) Medina, Leo 11                 
     3) Canady, Rhys 10                 4) Malcolm, Kevin 12              
                  26.16       52.15 (25.99)     1:20.62 (28.47)     1:44.21 (23.59)
  3 Edison  'A'                                       1:44.32    1:44.44  
     1) Aguilar, Miguel 12              2) Oliva, Rodrigo 12              
     3) Martinez, Efren 10              4) Anthony, Mark 11               
                  26.86       53.93 (27.07)     1:19.67 (25.74)     1:44.44 (24.77)
  4 Cole  'A'                                         2:05.89    1:57.24  
     1) Huerta, Raul 10                 2) Mansilla, Marcelo 12           
     3) Williams, Daniel 12             4) Craig, Matthew 11              
                  30.16     1:01.91 (31.75)     1:31.41 (29.50)     1:57.24 (25.83)
  5 Roosevelt  'B'                                    2:05.50    2:01.69  
     1) Yoon, Solomon 09                2) Harding, Kalle 10              
     3) Bender, Caleb 12                4) Douglas, Malik 12              
                  28.17     1:00.28 (32.11)     1:30.73 (30.45)     2:01.69 (30.96)
  6 Fox Tech  'A'                                     2:02.29    2:02.18  
     1) Garcia, Roman 12                2) Vasquez, John 10               
     3) Fabela, Nicholas 9              4) Lara Pantoja, Jesus 10         
                  29.88     1:02.19 (32.31)     1:32.91 (30.72)     2:02.18 (29.27)
  7 Lanier  'A'                                       2:06.39    2:02.20  
     1) Alvarez, Matthew 10             2) Aleman, Jose 12                
     3) Mendoza, Honore 11              4) Garcia, Cruz 12                
                  30.22     1:02.14 (31.92)     1:35.00 (32.86)     2:02.20 (27.20)
  8 Brackenridge  'A'                                 2:06.24    2:03.01  
     1) Suarez, Gene 12                 2) Moreno, Enrique 11             
     3) Harst, Mateo 12                 4) DeLeon, Antonio 11             
                  27.10     1:01.02 (33.92)     1:32.31 (31.29)     2:03.01 (30.70)
  9 Fox Tech  'B'                                     2:14.38    2:06.87  
     1) Navarro, Carlos 10              2) Fears, John 10                 
     3) Kamali, Andrew 12               4) Rojas, Aurelio 10              
                  33.89     1:02.29 (28.40)     1:36.14 (33.85)     2:06.87 (30.73)
 10 Edison  'B'                                       2:00.99    2:07.65  
     1) Hernandez, Livan 12             2) Mizner, Trevor 12              
     3) Flores, Skyler 10               4) Dominguez, Joey 10             
                  30.33     1:07.12 (36.79)     1:40.46 (33.34)     2:07.65 (27.19)
 11 Brackenridge  'B'                                 2:20.80    2:16.74  
     1) Collins, Noah 12                2) Hernandez, Jacob 12            
     3) Moreno, Ramiro 10               4) Torres, Gallian 12             
                  33.63     1:06.46 (32.83)     1:41.72 (35.26)     2:16.74 (35.02)
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croley, Sophia            09 SIW                  1:06.43    1:09.60  
  2 Ivers, Eliana             12 FRED                 1:13.28    1:11.67  
                  34.73     1:11.67 (36.94)                                        
  3 Stenberg, Mia             09 FRED                 1:14.54    1:14.71  
  4 Sandoval, Nickole         11 SIW                  1:14.02    1:16.73  
                  36.88     1:16.73 (39.85)                                        
  5 Dearinger, Emma           09 FRED                 1:18.83    1:18.46  
  6 Rivera, Sophia            10 SAED                 1:43.45    1:21.30  
  7 Tubbs, Cami                9 FRED                 1:27.41    1:22.62  
                  38.82     1:22.62 (43.80)                                        
  8 Ramirez, Rhaimie          10 SARO                 1:28.31    1:24.70  
                  42.68     1:24.70 (42.02)                                        
  9 Clarke, Kaitlyn           09 SIW                  1:21.98    1:24.76  
 10 Diaz, Candy               12 SAFT                 1:30.18    1:27.02  
 11 Gonzales, Erica           09 SACO                 1:28.46    1:28.04  
 12 Garcia, Arceli            11 SALA                 1:39.20    1:28.28  
                  42.15     1:28.28 (46.13)                                        
 13 Meeks, Tory               09 SIW                  1:20.99    1:28.48  
 14 Sandoval, Victoria        11 SAFT                 1:30.23    1:30.36  
 15 Mares, Danielle           10 SAFT                 1:50.95    1:40.25  
                  47.87     1:40.25 (52.38)                                        
 16 Dorville, Daisy           12 SABR                 1:48.78    1:46.08  
                  50.98     1:46.08 (55.10)                                        
 17 Jimenez, Inez             09 SAFT                 1:55.86    1:54.32  
                  54.89     1:54.32 (59.43)                                        
 18 Barragan, Rebecca         12 SABR                 2:10.16    1:56.03  
 19 Cuevas, Destiny           12 SABR                 1:58.75    1:59.03  
                  56.88   1:59.03 (1:02.15)                                        
 20 Lara, Destiny             10 SABR                 2:14.92    2:17.24  
                1:03.98   2:17.24 (1:13.26)                                        
 21 Duquette, Samantha        12 SAED                 2:12.99    2:19.23  
                1:01.82   2:19.23 (1:17.41)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kneese, Troy               9 FRED                 1:01.13      59.27  
  2 Calderon, Josh            11 SABR                 1:01.62    1:01.07  
                  29.54     1:01.07 (31.53)                                        
  3 Swanson, Mathew           09 SARO                 1:04.06    1:03.66  
                  30.95     1:03.66 (32.71)                                        
  4 Shepard, Will             09 FRED                 1:09.90    1:07.79  
  5 Aguilar, Miguel           12 SAED                 1:10.99    1:11.74  
  6 Canady, Rhys              10 SARO                 1:15.17    1:17.94  
  7 Huerta, Raul              10 SACO                 1:15.25    1:17.96  
                  37.80     1:17.96 (40.16)                                        
  8 Gonzalez-Salazar, Diego   10 SAFT                 1:47.13    1:21.85  
                  38.49     1:21.85 (43.36)                                        
  9 Mendoza, Honore           11 SALA                 1:21.15    1:22.84  
                  40.16     1:22.84 (42.68)                                        
 10 Lara Pantoja, Jesus       10 SAFT                 1:25.93    1:26.42  
 11 Conde, Elias              12 SAFT                 1:39.48    1:28.26  
 12 Moreno, Enrique           11 SABR                 1:41.96    1:29.86  
 13 Marquez, Miguel           09 SALA                 1:25.70    1:31.98  
 14 Cervantes, Nicholas       12 SABR                 1:59.50    1:36.98  
                  46.31     1:36.98 (50.67)                                        
 15 Hernandez, Livan          12 SAED                 1:45.99    1:39.82  
                  43.80     1:39.82 (56.02)                                        
 16 Gutierrez, Seth           09 SARO                 1:43.91    1:39.98  
 17 Aldama, Felix             09 SABR                 1:42.87    1:42.42  
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croley, Olivia            10 SIW                  1:15.97    1:19.72  
                  36.53     1:19.72 (43.19)                                        
  2 Walker, Katrina           10 FRED                 1:21.40    1:23.51  
                  39.66     1:23.51 (43.85)                                        
  3 Betancourt, Mariela       09 SIW                  1:22.79    1:24.13  
                  39.27     1:24.13 (44.86)                                        
  4 Parker, Georgia           11 SIW                  1:25.99    1:24.56  
                  39.80     1:24.56 (44.76)                                        
  5 Rodriguez, Makayla        12 SAFT                 1:30.07    1:32.42  
                  44.85     1:32.42 (47.57)                                        
  6 Garza, Idalia             12 SAED                 1:36.85    1:34.82  
                  44.36     1:34.82 (50.46)                                        
  7 Williams, Allison         09 SACO                 1:39.72    1:34.89  
                  44.58     1:34.89 (50.31)                                        
  8 Gonzales, Sierra          11 SAFT                 2:12.24    1:38.22  
                  45.78     1:38.22 (52.44)                                        
  9 Rodriguez, Andrea         10 SIW                  1:32.21    1:39.22  
                  47.18     1:39.22 (52.04)                                        
 10 Chavez, Mistique          11 SAED                 2:00.99    1:47.31  
                  52.05     1:47.31 (55.26)                                        
 11 Conde, Emma                9 SAFT                 2:01.42    1:51.23  
                  51.15   1:51.23 (1:00.08)                                        
 12 Arredondo, Alyssa         12 SAFT                 1:49.35    1:51.50  
                  51.36   1:51.50 (1:00.14)                                        
 -- Hernandez, Jazmin         09 SABR                 1:20.00         DQ  
                  57.99        DQ (1:12.85)                                        
 -- Rodriguez, Daniella       11 SABR                 1:55.90         DQ  
                  54.73        DQ (1:06.62)                                        
 -- Hogan, Corrinthia         09 SABR                 1:30.10         DQ  
                  50.94          DQ (56.57)                                        
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitzmiller, Bryce         11 FRED                 1:13.27    1:14.28  
                  34.48     1:14.28 (39.80)                                        
  2 Craig, Matthew            11 SACO                 1:18.99    1:16.36  
                  34.47     1:16.36 (41.89)                                        
  3 Medina, Isaac             12 SAED                 1:29.99    1:19.09  
                  38.24     1:19.09 (40.85)                                        
  4 Yoon, Solomon             09 SARO                 1:19.66    1:19.34  
                  37.46     1:19.34 (41.88)                                        
  5 Harst, Mateo              12 SABR                 1:18.85    1:19.48  
                  36.57     1:19.48 (42.91)                                        
  6 Crocker, Cabel            11 FRED                 1:21.80    1:21.64  
                  37.78     1:21.64 (43.86)                                        
  7 Oliva, Rodrigo            12 SAED                 2:31.84    1:22.44  
                  37.40     1:22.44 (45.04)                                        
  8 Herrera, Robert           10 SAFT                 1:18.82    1:23.52  
                  37.69     1:23.52 (45.83)                                        
  9 Douglas, Malik            12 SARO                 1:19.85    1:26.66  
                  38.42     1:26.66 (48.24)                                        
 10 Herbig, Tait              09 FRED                 1:31.26    1:26.75  
                  39.11     1:26.75 (47.64)                                        
 11 DeLeon, Antonio           11 SABR                 1:26.71    1:26.96  
                  40.21     1:26.96 (46.75)                                        
 12 Williams, Daniel          12 SACO                 1:31.81    1:28.78  
                  41.80     1:28.78 (46.98)                                        
 13 Rojas, Aurelio            10 SAFT                 1:28.98    1:31.13  
                  42.67     1:31.13 (48.46)                                        
 14 Garcia, Vincent           11 SAFT                 2:34.43    1:35.23  
                  43.01     1:35.23 (52.22)                                        
 15 Bender, Caleb             12 SARO                 1:35.50    1:35.47  
                  42.49     1:35.47 (52.98)                                        
 16 Harding, Kalle            10 SARO                 1:40.50    1:39.35  
                  45.58     1:39.35 (53.77)                                        
 17 Fabela, Nicholas           9 SAFT                 1:54.23    1:42.55  
                  46.90     1:42.55 (55.65)                                        
 18 Aleman, Jose              12 SALA                 1:19.60    1:42.65  
                  46.35     1:42.65 (56.30)                                        
 19 Rocha, Leeroy             09 SABR                 2:40.23    2:06.42  
 
Event 23  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Incarnate Word HS  'A'                            4:25.98    4:25.80  
     1) Aristotelidis, Julia 09         2) Betancourt, Mariela 09         
     3) Muniz, Sevilla 11               4) Sandoval, Nickole 11           
                  32.04   1:08.88 (1:08.88)     1:40.76 (31.88)   2:16.28 (1:07.40)
                          3:24.22 (1:07.94)     3:53.33 (29.11)   4:25.80 (1:01.58)
  2 Fredericksburg HS  'A'                            4:44.60    4:53.30  
     1) Stenberg, Mia 09                2) Millhouse, Michelle 09         
     3) Tubbs, Cami 9                   4) Young, Allison 09              
                  33.27   1:10.40 (1:10.40)   2:17.33 (1:06.93)   2:52.94 (1:42.54)
        3:31.71 (38.77)   4:03.59 (1:10.65)     4:38.04 (34.45)     4:53.30 (49.71)
  3 Fox Tech  'A'                                     4:56.96    4:59.92  
     1) Sandoval, Victoria 11           2) Herrera, Clarissa 10           
     3) Diaz, Candy 12                  4) Dominguez, Isabella 11         
                  37.77   1:17.42 (1:17.42)     1:54.33 (36.91)   2:34.73 (1:17.31)
        2:49.57 (14.84)     3:11.78 (37.05)     3:51.78 (40.00)   4:59.92 (1:48.14)
  4 Cole  'A'                                         4:30.08    5:02.25  
     1) Steigleman, Maddie 12           2) Gonzales, Erica 09             
     3) Contreras, Ashley 12            4) Lee, Samantha 12               
                          1:16.61 (1:16.61)     1:52.88 (36.27)   2:34.99 (1:18.38)
        2:52.51 (17.52)                             3:54.94 ( )         5:02.25 ( )
  5 Lanier  'A'                                       5:40.50    5:22.68  
     1) Garcia, Arceli 11               2) Ramirez, Mindy 12              
     3) Valdez, Nina 10                 4) Lopez, Timera 10               
                  37.97   1:23.45 (1:23.45)     2:05.72 (42.27)   2:50.06 (1:26.61)
        3:25.93 (35.87)   4:04.36 (1:14.30)     4:42.43 (38.07)   5:22.68 (1:18.32)
 -- Edison  'A'                                       5:45.26         DQ  
     1) Chavez, Mistique 11             2) Cirilo, Ariel 09               
     3) Gonzalez, Abigail 11            4) Chaires, Sonya 12              
                          1:21.86 (1:21.86)     2:01.07 (39.21)   2:49.61 (1:27.75)
        3:28.91 (39.30)   4:14.92 (1:25.31)        DQ (1:23.65)                    
 -- Brackenridge  'A'                                      NT         DQ  
 
Event 24  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fredericksburg HS  'A'                            3:53.88    3:42.08  
     1) Shepard, Will 09                2) Hammond, Graham 9              
     3) Kneese, Troy 9                  4) Martinez, Antonio 9            
                              57.26 (57.26)     1:23.06 (25.80)     1:52.44 (55.18)
        2:09.00 (16.56)     2:49.41 (56.97)     3:15.24 (25.83)     3:42.08 (52.67)
  2 Roosevelt  'A'                                    3:50.58    3:56.68  
     1) Swanson, Mathew 09              2) Medina, Leo 11                 
     3) Niland, Sam 12                  4) Fuentes, John 12               
                  28.03       58.76 (58.76)     1:26.39 (27.63)   1:58.76 (1:00.00)
        2:25.84 (27.08)     2:57.53 (58.77)     3:24.13 (26.60)     3:56.68 (59.15)
  3 Fox Tech  'A'                                     4:12.20    4:23.18  
     1) Gonzalez-Salazar, Diego 10      2) Conde, Elias 12                
     3) Herrera, Robert 10              4) Smith, Kevin 12                
                  31.72   1:08.36 (1:08.36)   2:15.70 (1:07.34)   2:46.93 (1:38.57)
        3:24.32 (37.39)                             3:52.27 ( )         4:23.18 ( )
  4 Edison  'A'                                       5:00.01    4:28.30  
     1) Medina, Isaac 12                2) Rodriguez, Daniel 11           
     3) Martinez, Christopher 12        4) Dominguez, Joey 10             
                  31.01   1:03.14 (1:03.14)     1:35.38 (32.24)   2:16.54 (1:13.40)
      3:28.07 (1:11.53)                             3:55.52 ( )         4:28.30 ( )
  5 Roosevelt  'B'                                    4:20.50    4:59.49  
     1) Bender, Caleb 12                2) Gutierrez, Seth 09             
     3) Hernandez, Fernando 09          4) AU, Quan 12                    
                  36.15   1:20.08 (1:20.08)     1:58.28 (38.20)   2:40.57 (1:20.49)
        3:13.87 (33.30)                             3:54.04 ( )         4:59.49 ( )
  6 Lanier  'A'                                       4:20.40    5:00.41  
     1) Marquez, Miguel 09              2) Aleman, Jose 12                
     3) Mendoza, Honore 11              4) Garcia, Cruz 12                
                          1:23.15 (1:23.15)     1:56.61 (33.46)   2:35.98 (1:12.83)
        3:11.36 (35.38)                             3:57.26 ( )         5:00.41 ( )
 -- Brackenridge  'A'                                 4:55.10         DQ  
     1) Cantu, Rogelio 12               2) Torres, Gallian 12             
     3) Valles, Gerardo 10              4) Cano, Javier 10                
                  25.98       53.96 (53.96)     1:31.98 (38.02)   2:17.39 (1:23.43)
      3:31.19 (1:13.80)                             3:58.94 ( )              DQ ( )
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. Fredericksburg HS                   752   2. Fox Tech                            666
  3. Roosevelt                           593   4. Incarnate Word HS                   560
  5. Edison                              492   6. Cole                                309
  7. Brackenridge                        247   8. Lanier                              185
  9. Burbank                              17                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Incarnate Word HS                   560   2. Fredericksburg HS                   381
  3. Fox Tech                            320   4. Edison                              204
  5. Cole                                175   6. Roosevelt                           125
  7. Lanier                               72   8. Brackenridge                         64
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Roosevelt                           468   2. Fredericksburg HS                   371
  3. Fox Tech                            346   4. Edison                              288
  5. Brackenridge                        183   6. Cole                                134
  7. Lanier                              113   8. Burbank                              17