2016 AAHSSL "C" Division Dual Meet Weekend  / SA-16-01
San Antonio Natatorium - 10/24/2016                      
Final Results and Scores
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Incarnate Word HS  'A'                            2:10.24    2:09.49  
     1) Escobedo, Rory 12               2) Betancourt, Mariela 09         
     3) Croley, Sophia 09               4) Croley, Olivia 10              
                  35.07     1:12.60 (37.53)     1:43.65 (31.05)     2:09.49 (25.84)
  2 Jefferson  'A'                                    2:18.91    2:21.96  
     1) Gallegos, Irene 12              2) Becerra, Giselle 11            
     3) Ontiveros, Sofia 10             4) Delgado, Alexis 12             
                  40.79     1:17.08 (36.29)     1:49.67 (32.59)     2:21.96 (32.29)
  3 San Antonio Fox Tech  'A'                         2:37.97    2:27.89  
     1) Diaz, Candy 12                  2) Rodriguez, Makayla 12          
     3) Dominguez, Isabella 11          4) Herrera, Clarissa 10           
                  40.07     1:21.51 (41.44)     1:54.43 (32.92)     2:27.89 (33.46)
  4 Incarnate Word HS  'B'                            2:22.89    2:30.04  
     1) Meeks, Tory 09                  2) Parker, Georgia 11             
     3) Medellin, Teresa 11             4) Lopez, Isabella 11             
                  51.65     1:17.54 (25.89)     1:57.76 (40.22)     2:30.04 (32.28)
  5 Cole  'A'                                         2:50.00    2:30.08  
     1) Gonzales, Erica 09              2) Williams, Allison 09           
     3) Lee, Samantha 12                4) Steigleman, Maddie 12          
                  39.25       55.20 (15.95)   1:57.00 (1:01.80)     2:30.08 (33.08)
  6 San Antonio Fox Tech  'B'                         2:47.95    2:48.77  
     1) Moreno, Adrianne 11             2) Flowers, Ileana 11             
     3) Madrigal, Marsha 11             4) Hernandez, Amber 10            
                  47.06     1:34.60 (47.54)     2:14.26 (39.66)     2:48.77 (34.51)
  7 Lanier  'A'                                       2:34.33    2:50.58  
     1) Garcia, Arceli 10               2) Lopez, Timera 10               
     3) Valdez, Nina 09                 4) Ramirez, Mindy 11              
                  40.84     1:37.79 (56.95)     2:17.17 (39.38)     2:50.58 (33.41)
  8 Brackenridge  'A'                                 2:23.32    3:14.28  
     1) Barragan, Rebecca 09            2) Dorville, Daisy 11             
     3) Campos, Maria 12                4) Marrufo, Makayla 11            
                1:01.02     1:19.22 (18.20)     1:53.04 (33.82)   3:14.28 (1:21.24)
  9 Brackenridge  'B'                                 2:45.10    3:39.09  
     1) Bhirdo, Amanda 12               2) Cuevas, Destiny 11             
     3) Hernandez, Jazmin 09            4) Rojas, Litzi 11                
                  57.01     1:20.68 (23.67)     2:02.80 (42.12)   3:39.09 (1:36.29)
 10 Brackenridge  'C'                                 2:54.00   x3:39.96  
     1) Hogan, Corrinthia 09            2) Salazar, Martha 10             
     3) Santiago, Madeline 11           4) Rodriguez, Daniella 10         
                  50.53     1:46.28 (55.75)   3:01.88 (1:15.60)     3:39.96 (38.08)
 -- Edison  'A'                                       2:35.90         DQ  
     1) Rivera, Sophia 10               2) Garza, Idalia 12               
     3) Martell, Vivana 10              4) Balderas, Faith 12             
                  36.25     1:19.87 (43.62)     1:56.40 (36.53)          DQ (32.75)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edison  'A'                                       2:00.24    1:59.01  
     1) Aguilar, Miguel 12              2) Oliva, Rodrigo 12              
     3) Anthony, Mark 11                4) Martinez, Efren 10             
                  31.11     1:06.07 (34.96)     1:34.17 (28.10)     1:59.01 (24.84)
  2 San Antonio Fox Tech  'A'                         2:32.38    2:09.41  
     1) Garcia, Roman 12                2) Herrera, Robert 10             
     3) Smith, Kevin 12                 4) Gonzalez-Salazar, Diego 10     
                  38.98     1:14.95 (35.97)     1:42.00 (27.05)     2:09.41 (27.41)
  3 Cole  'A'                                         2:40.00    2:18.13  
     1) Huerta, Raul 10                 2) Williams, Daniel 12            
     3) Craig, Matthew 11               4) Torres, Joshua 10              
                  34.12     1:16.34 (42.22)     1:44.54 (28.20)     2:18.13 (33.59)
  4 San Antonio Fox Tech  'B'                         2:37.52    2:25.05  
     1) Lara Pantoja, Jesus 10          2) Fears, John 10                 
     3) Kamali, Andrew 12               4) Rojas, Aurelio 10              
                  38.83     1:16.47 (37.64)     1:54.19 (37.72)     2:25.05 (30.86)
  5 Brackenridge  'A'                                 2:05.97    2:29.68  
     1) DeLeon, Antonio 10              2) Harst, Mateo 11                
     3) Suarez, Gene 10                 4) Calderon, Josh 10              
                  39.62     1:15.74 (36.12)     1:50.86 (35.12)     2:29.68 (38.82)
  6 Jefferson  'A'                                    2:01.83    2:31.75  
     1) Martinez, Jesus 11              2) Aguirre, Paul 11               
     3) Betchel, Robert 10              4) Varela, Isacc Varela 10        
                  47.22     1:25.56 (38.34)     1:55.02 (29.46)     2:31.75 (36.73)
  7 Lanier  'A'                                       2:00.86    2:33.08  
     1) Mendoza, Honore 10              2) Aleman, Jose 11                
     3) Garcia, Cruz 11                 4) Marques, Miguel 09             
                  40.80     1:24.13 (43.33)     1:59.05 (34.92)     2:33.08 (34.03)
  8 Brackenridge  'B'                                 2:15.10    2:38.45  
     1) Collins, Noah 12                2) Hernandez, Jacob 11            
     3) Moreno, Enrique 10              4) Morales, Ramiro 09             
                  42.34     1:24.24 (41.90)     2:07.71 (43.47)     2:38.45 (30.74)
 -- Brackenridge  'C'                                 2:35.00         DQ  
     1) Chavez, Israel 11               2) Ochoa-Lujan, Marcus 11         
     3) Rocha, Leeroy 09                4) Aldama, Felix 09               
                  55.93   2:00.71 (1:04.78)   3:02.56 (1:01.85)          DQ (38.78)
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muniz, Sevilla            11 SIW                  2:23.21    2:22.49  
                  32.07                             1:45.02 ( )     2:22.49 (37.47)
  2 Luna, Solei               10 SIW                  2:28.97    2:30.28  
                  34.21     1:13.05 (38.84)     1:52.74 (39.69)     2:30.28 (37.54)
  3 Luna, Sofia               12 SIW                  2:32.98    2:51.16  
                  35.02   2:51.16 (2:16.14)                                        
  4 Chaires, Sonya            12 SAED                 3:23.08    2:55.02  
                  36.09   2:06.52 (1:30.43)     2:55.00 (48.48)      2:55.02 (0.02)
  5 Marrufo, Makayla          11 SABR                 3:08.13    2:55.59  
                  39.24     1:23.85 (44.61)     2:10.68 (46.83)     2:55.59 (44.91)
  6 Meeks, Tory               09 SIW                  2:39.78    2:57.39  
  7 Hernandez, Amber          10 SAFT                 3:07.79    3:07.09  
                  38.90     1:24.66 (45.76)     2:14.00 (49.34)     3:07.09 (53.09)
  8 Cirilo, Ariel             09 SAED                 3:10.99    3:34.89  
                  41.03     1:32.16 (51.13)   2:33.02 (1:00.86)   3:34.89 (1:01.87)
 
Event 4  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Josh            10 SABR                 2:09.96    2:03.27  
                  27.24       58.03 (30.79)     1:30.27 (32.24)     2:03.27 (33.00)
  2 Martinez, Efren           10 SAED                 2:29.89    2:09.38  
                  27.86       59.50 (31.64)     1:33.21 (33.71)     2:09.38 (36.17)
  3 Medina, Isaac             12 SAED                 3:50.99    2:23.15  
                  30.70   2:23.15 (1:52.45)                                        
  4 Aguilar, Miguel           12 SAED                 2:20.29    2:27.57  
  5 Conde, Elias              12 SAFT                 3:51.00    2:35.70  
                  29.68     1:07.00 (37.32)     1:50.74 (43.74)     2:35.70 (44.96)
  6 Garcia, Roman             12 SAFT                 2:51.87    2:57.76  
  7 Martinez, Christopher     12 SAED                 3:00.99    2:59.35  
 
Event 5  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Betancourt, Mariela       09 SIW                  2:35.23    2:41.57  
                  33.45     1:14.70 (41.25)     2:02.96 (48.26)     2:41.57 (38.61)
  2 Rodriguez, Andrea         10 SIW                  2:54.97    3:10.60  
                  43.03     1:33.98 (50.95)     2:29.24 (55.26)     3:10.60 (41.36)
  3 Martell, Vivana           10 SAED                 2:45.99    3:11.82  
                  39.81     1:28.36 (48.55)     2:27.84 (59.48)     3:11.82 (43.98)
  4 Flowers, Ileana           11 SAFT                 3:17.98    3:15.94  
                  44.66     1:32.01 (47.35)     2:30.35 (58.34)     3:15.94 (45.59)
  5 Gonzalez, Abigail         11 SAED                 4:09.94    4:18.97  
                  50.58   1:56.54 (1:05.96)   4:18.97 (2:22.43)                    
 
Event 6  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fears, John               10 SAFT                 3:53.43    2:42.57  
  2 Dominguez, Joey           10 SAED                 3:50.99    2:55.74  
  3 Oliva, Rodrigo            12 SAED                 3:30.99    2:57.77  
  4 Kamali, Andrew            12 SAFT                 3:15.88    3:29.80  
  5 Collins, Noah             12 SABR                 3:39.10    3:30.23  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croley, Olivia            10 SIW                    25.43      26.22  
  2 Ontiveros, Sofia          10 SAJE                   28.37      28.71  
  3 Sandavol, Nickole         11 SIW                    29.87      29.47  
  4 Ochoa, Abigail            09 SABU                   33.81      30.96  
  5 Rodriguez, Makayla        12 SAFT                   31.87      31.25  
  6 Escobedo, Rory            12 SIW                    30.99      31.44  
  7 Delgado, Alexis           12 SAJE                   34.56      32.18  
  8 Gallegos, Irene           12 SAJE                   36.23      32.48  
  9 Steigleman, Maddie        12 SACO                   39.00      33.24  
 10 Gonzales, Erica           09 SACO                   39.00      33.42  
 11 Herrera, Clarissa         10 SAFT                   37.05      33.45  
 12 Williams, Allison         09 SACO                   37.00      33.46  
 13 Lopez, Timera             10 SALA                   39.10      33.85  
 14 Luna, Sofia               12 SIW                    31.75      34.08  
 15 Valdez, Nina              09 SALA                   36.23      34.44  
 16 Ramirez, Mindy            11 SALA                   34.68      34.99  
 17 Chavez, Mistique          11 SAED                   35.90      36.22  
 18 Blair, Brianna            12 SACO                   50.00      36.26  
 19 Conde, Emma               09 SAFT                   51.02      36.74  
 20 Mares, Danielle           10 SAFT                   40.31      38.64  
 21 Garza, Idalia             12 SAED                   39.82      38.75  
 22 Rojas, Litzi              11 SABR                   45.10      41.77  
 23 Ortiz, Connie             12 SAHI                   41.55      41.83  
 24 Cirilo, Ariel             09 SAED                   40.99      43.69  
 25 Obregon, Abigale          09 SAHI                   46.55      47.36  
 26 Renderos, Jasmin          10 SAED                   34.99      48.93  
 27 Leon, Carolina            09 SALA                   45.10      51.44  
 28 Shewmake, Krysta          09 SAHO                   45.10      53.89  
 
Event 7A  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Kaitlyn           09 SIW                    31.11      32.35  
  2 Meeks, Tory               09 SIW                    31.01      32.71  
  3 Garcia, Arceli            10 SALA                   34.94      33.93  
  4 Rodriguez, Alejandra      11 SIW                    31.23      35.00  
  5 Bibles, Nadia             09 SIW                    31.23      35.37  
  6 Martinez, Catie           09 SIW                    35.09     x39.30  
  7 Del Rosario, Alyssa       11 SACO                   50.00      39.45  
  8 Quiroz Torres, Priscilla  09 SAFT                   41.60      39.82  
  9 Siller, Beatrice             SABR                   37.00      39.91  
 10 Bernhardt, Keren          09 SAFT                   48.92      40.07  
 11 Mahavier, Julia           09 SIW                    35.03     x40.57  
 12 Maciel, Iris              12 SAFT                   40.62      40.77  
 13 Jimenez, Inez             09 SAFT                   44.91      41.41  
 14 Gonzales, Sierra          11 SAFT                   47.49     x41.71  
 15 Belmares, Natalia         09 SAFT                   53.36     x41.78  
 16 Meneses, Fernanda         12 SIW                    35.97     x42.06  
 17 Toscano, Jasmine          09 SAJE                   46.30      43.76  
 18 Fragoso, Mariela          12 SIW                    33.98     x43.95  
 19 Palomares, Andrea         11 SAJE                   47.10      44.62  
 20 Alcantar, Marisol         10 SALA                   48.62      44.82  
 21 Borrego, Nayeli           09 SAFT                   51.92     x44.97  
 22 Payan, Sophia             09 SIW                    35.88     x45.08  
 23 Dominguez, Felicity       09 SAFT                   51.36     x45.29  
 24 Valero, Isabel            10 SALA                   48.10      45.70  
 25 Salazar, Martha           10 SABR                   49.10      47.48  
 26 Duquette, Samantha        12 SAED                   45.99      49.82  
 27 Esparza, Elizabeth        09 SAFT                   53.75     x53.11  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Kevin              12 SAFT                   24.41      24.95  
  2 Anthony, Mark             11 SAED                   26.32      25.54  
  3 Salazar, Joshua           10 SAHI                   26.70      26.61  
  4 Aguilar, Miguel           12 SAED                   27.04      28.04  
  5 Gonzalez-Salazar, Diego   10 SAFT                   27.98      28.30  
  6 Aguirre, Paul             11 SAJE                   32.49      28.64  
  7 Betchel, Robert           10 SAJE                   26.13      29.58  
  8 Lara Pantoja, Jesus       10 SAFT                   35.66      29.72  
  9 Martinez, Gage            11 SAHI                   45.10      29.82  
 10 Mendoza, Honore           10 SALA                   28.61      29.84  
 11 Williams, Daniel          12 SACO                   34.00      30.75  
 12 Vasquez, John             10 SAFT                   35.56      31.71  
 13 Martinez, Christopher     12 SAED                   32.99      32.18  
 14 Rodriguez, Daniel         11 SAED                   32.99      32.54  
 15 Martinez, Jesus           11 SAJE                   39.10      34.47  
 16 Torres, Joshua            10 SACO                   41.00      34.60  
 17 Diaz, Christopher         11 SAHO                   45.20      36.41  
 18 Jacobs, Eric              10 SACO                   46.00      38.64  
 19 Martinez, Athos           10 SAJE                   40.10      39.11  
 20 Aleman, Jose              11 SALA                   35.20      41.26  
 
Event 8A  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Cruz              11 SALA                   27.75      27.39  
  2 Fabela, Nicholas          09 SAFT                   37.39      31.50  
  3 Navarro, Carlos           10 SAFT                   39.55      33.58  
  4 Marques, Miguel           09 SALA                   39.10      34.21  
  5 Mendoza, Laviathan        09 SAED                   40.99      34.74  
  6 McGarity, Stefon          11 SAED                   39.05      34.99  
  7 Mizner, Trevor            12 SAED                   33.02      36.15  
  8 Hernandez, Brandon        10 SAFT                   41.58      38.03  
  9 Garcia, Vincent           11 SAFT                   36.30      38.43  
 10 Cid, Luis                 09 SAFT                   50.88     x40.27  
 11 Hernandez, Livan          12 SAED                   33.99      41.09  
 12 Reyes, Alcario            09 SABR                   35.90      50.10  
 
Event 9  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Deserie          12 SAJE                      NP     131.80  
  2 Moreno, Adrianne          11 SAFT                      NP     103.90  
 
Event 10  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bayless, Khristian        09 SABU                      NP     193.85  
  2 Garcia, Cruz              11 SALA                      NP     193.05  
  3 Fabela, Nicholas          09 SAFT                      NP     142.80  
  4 Chavez, Israel            11 SABR                      NP     105.50  
  5 Mackey, Alex              09 SAHO                      NP      89.50  
  6 Bravo, Angel              09 SABR                      NP      83.05  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Samantha             12 SACO                 1:35.00    1:13.70  
                  33.58     1:13.70 (40.12)                                        
  2 Dominguez, Isabella       11 SAFT                 1:20.95    1:13.92  
                  34.27     1:13.92 (39.65)                                        
  3 Aristotelidis, Julia      09 SIW                  1:18.89    1:22.03  
                  38.06     1:22.03 (43.97)                                        
  4 Ochoa, Abigail            09 SABU                 1:38.29    1:25.66  
                  38.16     1:25.66 (47.50)                                        
  5 Parker, Georgia           11 SIW                  1:38.02    1:28.08  
                  39.96     1:28.08 (48.12)                                        
  6 Martell, Vivana           10 SAED                 1:39.99    1:28.56  
                  39.92     1:28.56 (48.64)                                        
  7 Lopez, Isabella           11 SIW                  1:39.95    1:34.48  
                  41.22     1:34.48 (53.26)                                        
  8 Madrigal, Marsha          11 SAFT                 1:34.73    1:35.37  
                  40.97     1:35.37 (54.40)                                        
  9 Medellin, Teresa          11 SIW                  1:39.34    1:36.08  
                  43.87     1:36.08 (52.21)                                        
 10 Marrufo, Makayla          11 SABR                 1:25.10    1:39.93  
                  45.61     1:39.93 (54.32)                                        
 11 Arredondo, Alyssa         12 SAFT                 1:45.79    1:46.21  
                  46.33     1:46.21 (59.88)                                        
 12 Gonzalez, Abigail         11 SAED                 2:30.99    2:02.76  
                  54.97   2:02.76 (1:07.79)                                        
 -- Mares, Danielle           10 SAFT                 2:29.49         DQ  
                  52.05        DQ (1:10.55)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anthony, Mark             11 SAED                 1:09.35    1:07.30  
                  29.60     1:07.30 (37.70)                                        
  2 Smith, Kevin              12 SAFT                 1:06.09    1:07.54  
                  31.20     1:07.54 (36.34)                                        
  3 Oliva, Rodrigo            12 SAED                 1:29.96    1:24.75  
                  36.20     1:24.75 (48.55)                                        
  4 Kamali, Andrew            12 SAFT                 1:24.41    1:33.18  
                  40.91     1:33.18 (52.27)                                        
  5 Collins, Noah             12 SABR                 1:20.20    1:50.02  
                  49.17   1:50.02 (1:00.85)                                        
 -- Rojas, Aurelio            10 SAFT                 1:39.21         DQ  
                  38.77          DQ (49.73)                                        
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croley, Sophia            09 SIW                    58.99      59.71  
                  27.96       59.71 (31.75)                                        
  2 Ontiveros, Sofia          10 SAJE                 1:02.57    1:06.96  
                  32.55     1:06.96 (34.41)                                        
  3 Becerra, Giselle          11 SAJE                 1:10.69    1:09.06  
  4 Gallegos, Irene           12 SAJE                 1:25.69    1:12.07  
                  35.21     1:12.07 (36.86)                                        
  5 Longoria, Lorena          12 SIW                  1:08.92    1:12.32  
  6 Delgado, Alexis           12 SAJE                 1:20.10    1:13.08  
                  34.48     1:13.08 (38.60)                                        
  7 Steigleman, Maddie        12 SACO                 1:20.00    1:15.28  
  8 Diaz, Candy               12 SAFT                 1:17.59    1:16.29  
                  35.15     1:16.29 (41.14)                                        
  9 Pulver, Skylar            11 SIW                  1:05.98    1:18.77  
 10 Contreras, Ashley         12 SACO                 1:25.00    1:21.99  
 11 Dorn, Natalie             12 SIW                  1:04.34    1:24.30  
                  37.65     1:24.30 (46.65)                                        
 12 Del Rosario, Alyssa       11 SACO                 1:45.00    1:29.77  
 13 Blair, Brianna            12 SACO                 1:40.00    1:32.62  
 14 Ortiz, Connie             12 SAHI                 1:52.55    1:35.17  
                  43.82     1:35.17 (51.35)                                        
 15 Rojas, Litzi              11 SABR                 1:45.10    1:40.35  
                  45.60     1:40.35 (54.75)                                        
 16 Duquette, Samantha        12 SAED                 2:00.99    2:14.42  
                  56.07   2:14.42 (1:18.35)                                        
 -- Cuevas, Destiny           11 SABR                 1:47.16         DQ  
 -- Hogan, Corrinthia         09 SABR                 1:45.50         DQ  
 
Event 13A  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Kaitlyn           09 SIW                  1:10.22    1:11.22  
  2 Bibles, Nadia             09 SIW                  1:10.43    1:17.36  
  3 Barragan, Rebecca         09 SABR                 1:59.10    1:28.34  
  4 Rodriguez, Daniella       10 SABR                 1:56.10    1:31.82  
                  44.16     1:31.82 (47.66)                                        
  5 Bernhardt, Keren          09 SAFT                 1:47.39    1:32.97  
                  44.82     1:32.97 (48.15)                                        
  6 Jimenez, Inez             09 SAFT                 1:57.61    1:33.33  
                  44.52     1:33.33 (48.81)                                        
  7 Maciel, Iris              12 SAFT                 1:46.24    1:34.75  
  8 Siller, Beatrice             SABR                 1:37.00    1:34.82  
                  42.01     1:34.82 (52.81)                                        
  9 Quiroz Torres, Priscilla  09 SAFT                 1:39.88    1:34.89  
                  45.06     1:34.89 (49.83)                                        
 10 Guirdy, Christina         10 SIW                  1:12.67    1:38.24  
 11 Belmares, Natalia         09 SAFT                 2:03.39   x1:41.30  
                  47.29     1:41.30 (54.01)                                        
 12 Gonzalez, Cecelia         12 SAFT                 1:56.02   x1:45.44  
                  45.21   1:45.44 (1:00.23)                                        
 13 Borrego, Nayeli           09 SAFT                 1:49.13   x1:46.01  
 14 Campos, Maria             12 SABR                 1:45.10    1:46.44  
                  45.58   1:46.44 (1:00.86)                                        
 14 Hernandez, Jazmin         09 SABR                 1:55.10   x1:46.44  
 16 Dominguez, Felicity       09 SAFT                 2:00.59   x1:52.19  
                  48.74   1:52.19 (1:03.45)                                        
 -- Esparza, Elizabeth        09 SAFT                 2:13.93         DQ  
                1:10.74          DQ (34.61)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dominguez, Joey           10 SAED                 1:06.78    1:01.38  
                  28.26     1:01.38 (33.12)                                        
  2 Harst, Mateo              11 SABR                 1:04.32    1:04.32  
  3 Gonzalez-Salazar, Diego   10 SAFT                 1:07.40    1:04.54  
                  29.46     1:04.54 (35.08)                                        
  4 Aguirre, Paul             11 SAJE                 1:10.53    1:04.94  
                  31.16     1:04.94 (33.78)                                        
  5 Herrera, Robert           10 SAFT                 1:07.09    1:05.50  
                  30.38     1:05.50 (35.12)                                        
  6 Huerta, Raul              10 SACO                 1:15.00    1:06.45  
                  31.95     1:06.45 (34.50)                                        
  7 Martinez, Gage            11 SAHI                 1:20.40    1:06.67  
                  30.67     1:06.67 (36.00)                                        
  8 Cortez, Marcos            10 SAFT                 1:17.74    1:10.97  
                  34.17     1:10.97 (36.80)                                        
  9 Mendoza, Honore           10 SALA                 1:19.14    1:12.00  
                  33.35     1:12.00 (38.65)                                        
 10 Moreno, Enrique           10 SABR                 1:18.81    1:13.10  
                  31.52     1:13.10 (41.58)                                        
 11 Rodriguez, Daniel         11 SAED                 1:19.99    1:13.95  
                  32.53     1:13.95 (41.42)                                        
 12 Aleman, Jose              11 SALA                 1:25.73    1:14.38  
 13 Hernandez, Jacob          11 SABR                 1:16.81    1:15.89  
                  34.30     1:15.89 (41.59)                                        
 14 Betchel, Robert           10 SAJE                 1:00.87    1:16.02  
                  36.66     1:16.02 (39.36)                                        
 15 Reyes, Edward             11 SAED                 1:19.45    1:16.22  
                  32.89     1:16.22 (43.33)                                        
 16 Torres, Joshua            10 SACO                 1:50.00    1:17.70  
 17 Vasquez, John             10 SAFT                 1:28.17    1:19.70  
                  36.10     1:19.70 (43.60)                                        
 18 Marques, Miguel           09 SALA                 1:19.10    1:23.03  
 19 Martinez, Jesus           11 SAJE                 1:29.10    1:23.27  
                  38.72     1:23.27 (44.55)                                        
 20 White, William            10 SAHO                   44.10    1:26.27  
                  39.75     1:26.27 (46.52)                                        
 21 Ramos, Victor             10 SAHO                 1:39.10    1:28.74  
                  39.17     1:28.74 (49.57)                                        
 22 Mackey, Alex              09 SAHO                 1:45.10    1:29.54  
                  38.48     1:29.54 (51.06)                                        
 23 Jacobs, Eric              10 SACO                 2:00.00    1:34.98  
                  44.56     1:34.98 (50.42)                                        
 24 Ochoa-Lujan, Marcus       11 SABR                 1:30.10    1:45.53  
                  40.95   1:45.53 (1:04.58)                                        
 
Event 14A  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivarez, Jesus           09 SABR                 1:40.10    1:17.36  
                  34.44     1:17.36 (42.92)                                        
  2 Suarez, Gene              10 SABR                 1:27.42    1:17.74  
                  36.49     1:17.74 (41.25)         1:17.74 ( )                    
  3 Bravo, Angel              09 SABR                 1:27.50    1:18.48  
                  35.31     1:18.48 (43.17)         1:18.48 ( )                    
  4 Mendoza, Laviathan        09 SAED                 2:00.99    1:19.71  
                  36.02     1:19.71 (43.69)                                        
  5 Rodriguez, Joseph         12 SABR                 1:45.10    1:22.53  
  6 Navarro, Carlos           10 SAFT                 1:29.86    1:23.59  
                  40.56     1:23.59 (43.03)                                        
  7 Flores, Skyler            10 SAED                 1:23.99    1:25.06  
                  38.75     1:25.06 (46.31)         1:25.06 ( )                    
  8 Hernandez, Brandon        10 SAFT                 1:35.32    1:26.68  
                  38.25     1:26.68 (48.43)                                        
  9 Terrones, Raul            11 SABR                 1:23.10   x1:27.40  
                  38.18     1:27.40 (49.22)         1:27.40 ( )                    
 10 Chavez, Israel            11 SABR                 1:21.10   x1:29.63  
                  38.10     1:29.63 (51.53)         1:29.63 ( )                    
 11 Rogers, Eric              11 SABR                 1:20.10   x1:30.48  
                                1:31.98 ( )         1:30.48 ( )                    
 12 Aldama, Felix             09 SABR                 1:20.10   x1:31.33  
                  42.42     1:31.33 (48.91)         1:31.33 ( )                    
 13 Rocha, Leeroy             09 SABR                 1:35.10   x1:39.88  
                  41.82     1:39.88 (58.06)                                        
 14 Cid, Luis                 09 SAFT                 2:03.39    1:40.05  
                  44.80     1:40.05 (55.25)                                        
 
Event 15  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muniz, Sevilla            11 SIW                  6:16.76    6:16.98  
                  33.54                             1:47.53 ( )     2:25.57 (38.04)
        3:04.11 (38.54)     3:43.21 (39.10)     4:21.83 (38.62)     5:00.72 (38.89)
        5:39.46 (38.74)     6:16.98 (37.52)                                        
  2 Lee, Samantha             12 SACO                 6:45.00    6:37.78  
                  34.41     1:12.41 (38.00)     1:51.96 (39.55)     2:32.11 (40.15)
        3:13.06 (40.95)     3:54.37 (41.31)     4:35.75 (41.38)   5:58.82 (1:23.07)
        6:37.78 (38.96)                                                            
  3 Luna, Solei               10 SIW                  6:55.74    6:46.21  
                  36.61     1:16.48 (39.87)     1:57.67 (41.19)     2:38.94 (41.27)
        3:20.97 (42.03)     4:02.63 (41.66)     4:44.78 (42.15)     5:26.31 (41.53)
        6:06.95 (40.64)     6:46.21 (39.26)                                        
  4 Escobedo, Rory            12 SIW                  6:46.76    6:48.19  
                  34.13                                                 2:35.83 ( )
        3:18.44 (42.61)     4:00.87 (42.43)   5:26.77 (1:25.90)                    
            6:48.11 ( )      6:48.19 (0.08)                                        
  5 Rivera, Sophia            10 SAED                 7:30.99    7:38.10  
                  41.80                             2:07.40 ( )     2:52.03 (44.63)
        3:38.42 (46.39)     4:24.86 (46.44)     5:14.06 (49.20)     6:02.51 (48.45)
        6:51.41 (48.90)     7:38.10 (46.69)                                        
  6 Flowers, Ileana           11 SAFT                 8:11.37    8:05.68  
                                1:27.33 ( )                             2:17.04 ( )
        3:07.42 (50.38)     3:57.71 (50.29)                                        
            6:28.63 ( )   8:05.68 (1:37.05)                                        
 -- Dorville, Daisy           11 SABR                 8:01.10         DQ  
                  44.08                             1:33.82 ( )                    
 
Event 16  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Efren           10 SAED                 6:53.91    5:59.94  
                  30.89     1:06.09 (35.20)     1:42.54 (36.45)   5:59.94 (4:17.40)
  2 Craig, Matthew            11 SACO                 6:25.00    6:01.23  
                  31.38     1:06.94 (35.56)     1:44.30 (37.36)   6:01.23 (4:16.93)
  3 Fears, John               10 SAFT                 7:42.35    6:17.05  
                  34.08     1:12.06 (37.98)     1:50.58 (38.52)   6:17.05 (4:26.47)
 
Event 17  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Incarnate Word HS  'A'                            1:54.23    1:53.06  
     1) Aristotelidis, Julia 09         2) Croley, Olivia 10              
     3) Croley, Sophia 09               4) Sandavol, Nickole 11           
                  34.10       57.78 (23.68)     1:27.18 (29.40)     1:53.06 (25.88)
  2 San Antonio Fox Tech  'A'                         2:12.37    2:07.16  
     1) Rodriguez, Makayla 12           2) Diaz, Candy 12                 
     3) Herrera, Clarissa 10            4) Dominguez, Isabella 11         
                  32.14     1:05.24 (33.10)     1:37.59 (32.35)     2:07.16 (29.57)
  3 Incarnate Word HS  'B'                            2:04.21    2:10.84  
     1) Luna, Sofia 12                  2) Luna, Solei 10                 
     3) Rodriguez, Andrea 10            4) Muniz, Sevilla 11              
                  33.58     1:05.80 (32.22)     1:38.60 (32.80)     2:10.84 (32.24)
  4 Edison  'A'                                       2:15.93    2:11.36  
     1) Balderas, Faith 12              2) Chaires, Sonya 12              
     3) Martell, Vivana 10              4) Rivera, Sophia 10              
                  33.89     1:07.85 (33.96)     1:41.56 (33.71)     2:11.36 (29.80)
  5 Lanier  'A'                                       2:24.34    2:16.76  
     1) Valdez, Nina 09                 2) Ramirez, Mindy 11              
     3) Lopez, Timera 10                4) Garcia, Arceli 10              
                  33.68     1:08.83 (35.15)     1:43.01 (34.18)     2:16.76 (33.75)
  6 Cole  'A'                                         2:36.00    2:26.31  
     1) Contreras, Ashley 12            2) Del Rosario, Alyssa 11         
     3) Blair, Brianna 12               4) Williams, Allison 09           
                  37.48     1:17.11 (39.63)     1:54.17 (37.06)     2:26.31 (32.14)
  7 San Antonio Fox Tech  'B'                         2:38.12    2:27.20  
     1) Hernandez, Amber 10             2) Flowers, Ileana 11             
     3) Madrigal, Marsha 11             4) Arredondo, Alyssa 12           
                  35.38     1:12.85 (37.47)     1:49.25 (36.40)     2:27.20 (37.95)
  8 Edison  'B'                                       2:30.99    2:31.33  
     1) Chavez, Mistique 11             2) Cirilo, Ariel 09               
     3) Gonzalez, Abigail 11            4) Garza, Idalia 12               
                  37.20     1:17.74 (40.54)     1:36.94 (19.20)     2:31.33 (54.39)
  9 San Antonio Fox Tech  'C'                         2:56.87   x2:40.76  
     1) Mares, Danielle 10              2) Conde, Emma 09                 
     3) Maciel, Iris 12                 4) Quiroz Torres, Priscilla 09    
                  39.33     1:17.81 (38.48)     2:00.15 (42.34)     2:40.76 (40.61)
 10 Brackenridge  'A'                                 2:09.07    2:52.71  
     1) Bhirdo, Amanda 12               2) Cuevas, Destiny 11             
     3) Hogan, Corrinthia 09            4) Rojas, Litzi 11                
                  45.34     1:03.27 (17.93)     1:28.40 (25.13)   2:52.71 (1:24.31)
 11 Brackenridge  'B'                                 2:39.30    2:59.81  
     1) Santiago, Madeline 11           2) Hernandez, Jazmin 09           
     3) Campos, Maria 12                4) Barragan, Rebecca 09           
                  47.17     1:38.48 (51.31)     2:22.90 (44.42)     2:59.81 (36.91)
 
Event 18  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edison  'A'                                       1:49.93    1:44.32  
     1) Aguilar, Miguel 12              2) Oliva, Rodrigo 12              
     3) Martinez, Efren 10              4) Anthony, Mark 11               
                  26.35   1:44.32 (1:17.97)                                        
  2 San Antonio Fox Tech  'A'                         1:56.14    1:50.05  
     1) Gonzalez-Salazar, Diego 10      2) Herrera, Robert 10             
     3) Conde, Elias 12                 4) Smith, Kevin 12                
                  28.67   1:50.05 (1:21.38)                                        
  3 Edison  'B'                                       2:00.99    1:56.55  
     1) Medina, Isaac 12                2) Reyes, Edward 11               
     3) Mizner, Trevor 12               4) Dominguez, Joey 10             
                  28.05   1:56.55 (1:28.50)                                        
  4 San Antonio Fox Tech  'B'                         2:13.37    2:00.86  
     1) Lara Pantoja, Jesus 10          2) Cortez, Marcos 10              
     3) Rojas, Aurelio 10               4) Fears, John 10                 
                  30.26   2:00.86 (1:30.60)                                        
  5 Cole  'A'                                         2:30.00    2:05.89  
     1) Huerta, Raul 10                 2) Williams, Daniel 12            
     3) Torres, Joshua 10               4) Craig, Matthew 11              
                  33.80     1:04.03 (30.23)     1:40.21 (36.18)     2:05.89 (25.68)
  6 Brackenridge  'A'                                 1:55.20    2:06.24  
     1) Calderon, Josh 10               2) DeLeon, Antonio 10             
     3) Suarez, Gene 10                 4) Harst, Mateo 11                
                  28.21   2:06.24 (1:38.03)                                        
  7 Lanier  'A'                                       1:46.65    2:06.39  
     1) Mendoza, Honore 10              2) Marques, Miguel 09             
     3) Aleman, Jose 11                 4) Garcia, Cruz 11                
                  36.57   2:06.39 (1:29.82)                                        
  8 San Antonio Fox Tech  'C'                         2:58.43   x2:13.73  
     1) Garcia, Vincent 11              2) Vasquez, John 10               
     3) Navarro, Carlos 10              4) Fabela, Nicholas 09            
                  35.27     1:06.94 (31.67)     1:41.42 (34.48)     2:13.73 (32.31)
  9 Brackenridge  'B'                                 2:05.10    2:14.86  
     1) Collins, Noah 12                2) Hernandez, Jacob 11            
     3) Moreno, Enrique 10              4) Morales, Ramiro 09             
 10 Sam Houston  'A'                                  3:03.21    2:39.73  
     1) Ramos, Victor 10                2) Harison, Hy'Jaye 09            
     3) Mackey, Alex 09                 4) White, William 10              
                  38.88     1:19.82 (40.94)     1:59.76 (39.94)     2:39.73 (39.97)
 11 Brackenridge  'D'                                 2:45.00   x2:42.85  
     1) Bravo, Angel 09                 2) Cervantes, Nicholas 12         
     3) Chavez, Israel 11               4) Terrones, Raul 11              
                  36.47     1:31.54 (55.07)     2:09.55 (38.01)     2:42.85 (33.30)
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croley, Sophia            09 SIW                  1:14.43    1:08.02  
                  32.78     1:08.02 (35.24)                                        
  2 Sandavol, Nickole         11 SIW                  1:17.98    1:19.10  
                  38.02     1:19.10 (41.08)                                        
  3 Aristotelidis, Julia      09 SIW                  1:17.67    1:20.26  
  4 Dominguez, Isabella       11 SAFT                 1:20.88    1:20.53  
                  40.46     1:20.53 (40.07)                                        
  5 Chavez, Mistique          11 SAED                 1:30.74    1:26.64  
  6 Gonzales, Erica           09 SACO                 1:35.00    1:28.46  
  7 Diaz, Candy               12 SAFT                 1:30.18    1:31.44  
  8 Balderas, Faith           12 SAED                 1:36.43    1:31.81  
                  44.25     1:31.81 (47.56)                                        
  9 Moreno, Adrianne          11 SAFT                 1:40.76    1:40.03  
 10 Arredondo, Alyssa         12 SAFT                 1:54.40    1:45.39  
                  46.86     1:45.39 (58.53)                                        
 11 Dorville, Daisy           11 SABR                 1:48.78    1:49.37  
                  50.84     1:49.37 (58.53)                                        
 12 Contreras, Ashley         12 SACO                 1:50.00    1:53.66  
 13 Cuevas, Destiny           11 SABR                 1:56.10    1:58.75  
                  58.48   1:58.75 (1:00.27)                                        
 14 Gregory, Sarah            10 SABU                 1:45.20    1:59.53  
                  51.77   1:59.53 (1:07.76)                                        
 15 Garcia, Mireya            09 SAHO                 1:30.10    2:03.10  
                  54.50   2:03.10 (1:08.60)                                        
 16 Dorn, Natalie             12 SIW                  1:19.09    2:07.05  
 17 Obregon, Abigale          09 SAHI                 2:05.55    2:11.97  
                  59.26   2:11.97 (1:12.71)                                        
 18 Garza, Ashly              09 SAHO                 2:40.36    2:12.45  
                1:01.84   2:12.45 (1:10.61)                                        
 19 Lara, Destiny             10 SABR                 1:38.00    2:14.92  
 20 Santiago, Madeline        11 SABR                 1:57.10    2:19.56  
                1:07.36   2:19.56 (1:12.20)                                        
 -- Salazar, Martha           10 SABR                 1:49.10         DQ  
                  53.22        DQ (1:06.23)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Josh            10 SABR                 1:05.15    1:02.63  
                  30.36     1:02.63 (32.27)                                        
  2 Huerta, Raul              10 SACO                 1:20.00    1:15.25  
                  37.26     1:15.25 (37.99)                                        
  3 Lara Pantoja, Jesus       10 SAFT                 2:11.16    1:25.93  
  4 Cortez, Marcos            10 SAFT                 1:33.59    1:26.24  
  5 Garcia, Roman             12 SAFT                 1:37.59    1:33.22  
  6 Aldama, Felix             09 SABR                 1:20.10    1:45.72  
                  47.65     1:45.72 (58.07)                                        
  7 Ramos, Victor             10 SAHO                 1:39.10    1:48.71  
                  50.47     1:48.71 (58.24)                                        
  8 Rogers, Eric              11 SABR                 1:30.10    1:55.37  
                  54.85   1:55.37 (1:00.52)                                        
  9 White, William            10 SAHO                 1:44.10    1:56.70  
                  57.19     1:56.70 (59.51)                                        
 10 Moreno, Ramiro               SABR                 1:55.74    2:14.18  
                1:01.88   2:14.18 (1:12.30)                                        
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croley, Olivia            10 SIW                  1:15.97    1:18.53  
                  36.23     1:18.53 (42.30)                                        
  2 Betancourt, Mariela       09 SIW                  1:19.79    1:25.22  
                  39.83     1:25.22 (45.39)                                        
  3 Becerra, Giselle          11 SAJE                 1:35.68    1:28.90  
                  41.71     1:28.90 (47.19)                                        
  4 Rodriguez, Makayla        12 SAFT                 1:30.07    1:34.42  
                  43.70     1:34.42 (50.72)                                        
  5 Garza, Idalia             12 SAED                 1:39.57    1:36.85  
                  45.27     1:36.85 (51.58)                                        
  6 Rodriguez, Andrea         10 SIW                  1:30.21    1:39.21  
                  48.19     1:39.21 (51.02)                                        
  7 Williams, Allison         09 SACO                 1:35.00    1:39.72  
                  46.00     1:39.72 (53.72)                                        
  8 Balderas, Faith           12 SAED                 1:45.99    1:51.69  
                  54.53     1:51.69 (57.16)                                        
  9 Conde, Emma               09 SAFT                 1:25.02    2:01.42  
                  56.44   2:01.42 (1:04.98)                                        
 10 Campos, Maria             12 SABR                 1:55.10    2:17.93  
                1:06.60   2:17.93 (1:11.33)                                        
 -- Rodriguez, Daniella       10 SABR                 1:56.10         DQ  
                  59.38        DQ (1:07.74)                                        
 -- Gregory, Sarah            10 SABU                 1:45.20         DQ  
                1:01.99          DQ (48.07)                                        
 -- Hernandez, Jazmin         09 SABR                 2:05.10         DQ  
                1:14.98        DQ (1:19.60)                                        
 -- Toscano, Jasmine          09 SAJE                 1:33.00         DQ  
 -- Parker, Georgia           11 SIW                  1:27.99         DQ  
                  40.05          DQ (45.77)                                        
 -- Garcia, Mireya            09 SAHO                 1:30.10         DQ  
                1:12.12        DQ (1:35.95)                                        
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salazar, Joshua           10 SAHI                 1:15.69    1:15.62  
                  35.30     1:15.62 (40.32)         1:15.62 ( )                    
  2 Craig, Matthew            11 SACO                 1:20.00    1:18.99  
                  36.19     1:18.99 (42.80)         1:18.99 ( )                    
  3 Medina, Isaac             12 SAED                 1:29.99    1:20.09  
                  37.60     1:20.09 (42.49)         1:20.09 ( )                    
  4 Herrera, Robert           10 SAFT                 1:18.82    1:24.42  
                  38.78     1:24.42 (45.64)         1:24.42 ( )                    
  5 Conde, Elias              12 SAFT                 1:35.56    1:26.40  
                  40.57     1:26.40 (45.83)                                        
  6 DeLeon, Antonio           10 SABR                 1:34.62    1:26.71  
                  41.11     1:26.71 (45.60)                                        
  7 Williams, Daniel          12 SACO                 1:40.00    1:31.81  
                  43.37     1:31.81 (48.44)                                        
  8 Hernandez, Jacob          11 SABR                 1:20.20    1:47.83  
                  49.16     1:47.83 (58.67)         1:47.83 ( )                    
  9 Reyes, Edward             11 SAED                 1:54.15    1:54.32  
                  45.70   1:54.32 (1:08.62)                                        
 10 Rocha, Leeroy             09 SABR                 1:45.10    2:40.23  
                1:07.30   2:40.23 (1:32.93)                                        
 -- Harst, Mateo              11 SABR                 1:23.16         DQ  
                  38.33     1:24.25 (45.92)              DQ ( )                    
 -- Cervantes, Nicholas       12 SABR                 1:20.20         DQ  
                1:21.05     1:37.20 (16.15)                                        
 -- Terrones, Raul            11 SABR                 1:33.10         DQ  
                1:02.73   2:16.75 (1:14.02)              DQ ( )                    
 -- Garcia, Vincent           11 SAFT                 1:56.89         DQ  
 
Event 23  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Incarnate Word HS  'A'                            4:25.98    4:28.80  
     1) Aristotelidis, Julia 09         2) Betancourt, Mariela 09         
     3) Muniz, Sevilla 11               4) Sandavol, Nickole 11           
                  31.80   1:08.22 (1:08.22)   2:17.18 (1:08.96)   2:50.07 (1:41.85)
        3:27.26 (37.19)   3:56.48 (1:06.41)     4:28.68 (32.20)     4:28.80 (32.32)
  2 Cole  'A'                                         5:15.00    4:30.08  
     1) Steigleman, Maddie 12           2) Contreras, Ashley 12           
     3) Gonzales, Erica 09              4) Lee, Samantha 12               
                1:15.64   1:54.74 (1:54.74)     2:38.60 (43.86)     2:53.30 (58.56)
        3:15.29 (21.99)   3:57.04 (1:03.74)     4:14.35 (17.31)     4:30.08 (33.04)
  3 San Antonio Fox Tech  'A'                         5:53.13    5:22.28  
     1) Hernandez, Amber 10             2) Moreno, Adrianne 11            
     3) Madrigal, Marsha 11             4) Herrera, Clarissa 10           
                          1:19.20 (1:19.20)   2:48.15 (1:28.95)   3:25.98 (2:06.78)
        4:08.17 (42.19)   4:42.80 (1:16.82)     5:22.28 (39.48)                    
  4 Edison  'A'                                       5:40.34    5:46.81  
     1) Gonzalez, Abigail 11            2) Cirilo, Ariel 09               
     3) Chavez, Mistique 11             4) Chaires, Sonya 12              
                  35.04   1:19.23 (1:19.23)     2:02.67 (43.44)   3:13.45 (1:54.22)
        3:35.06 (21.61)   4:27.72 (1:14.27)   5:46.81 (1:19.09)                    
 
Event 24  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Fox Tech  'A'                         5:08.55    4:49.33  
     1) Rojas, Aurelio 10               2) Cortez, Marcos 10              
     3) Kamali, Andrew 12               4) Conde, Elias 12                
                          1:11.03 (1:11.03)     1:45.12 (34.09)   2:22.66 (1:11.63)
        2:58.67 (36.01)   3:41.18 (1:18.52)     4:12.42 (31.24)   4:49.33 (1:08.15)
  2 Edison  'A'                                       5:00.01    4:51.21  
     1) Medina, Isaac 12                2) Mizner, Trevor 12              
     3) Rodriguez, Daniel 11            4) Dominguez, Joey 10             
                  38.08   1:27.99 (1:27.99)   2:44.79 (1:16.80)   3:01.16 (1:33.17)
                            3:45.50 (44.34)     4:03.87 (18.37)   4:51.21 (1:05.71)
  3 Jefferson  'A'                                    4:09.81    5:03.62  
     1) Martinez, Jesus 11              2) Varela, Isacc Varela 10        
     3) Aguirre, Paul 11                4) Betchel, Robert 10             
                  36.67   1:18.73 (1:18.73)     1:48.11 (29.38)   2:20.74 (1:02.01)
        3:01.01 (40.27)   4:02.81 (1:42.07)     4:19.73 (16.92)   5:03.62 (1:00.81)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. San Antonio Fox Tech                796   2. Edison                              608
  3. Incarnate Word HS                   592   4. Brackenridge                        396
  5. Cole                                348   6. Jefferson                           274
  7. Lanier                              145   8. Highlands                            60
  9. Sam Houston                          55  10. Burbank                              53
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Incarnate Word HS                   592   2. San Antonio Fox Tech                337
  3. Edison                              221   4. Cole                                204
  5. Jefferson                           171   6. Brackenridge                        112
  7. Lanier                               59   8. Burbank                              33
  9. Highlands                             3  10. Sam Houston                           2
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. San Antonio Fox Tech                459   2. Edison                              387
  3. Brackenridge                        284   4. Cole                                144
  5. Jefferson                           103   6. Lanier                               86
  7. Highlands                            57   8. Sam Houston                          53
  9. Burbank                              20