2019 AAHSSL Dual Plus / SA-06
San Antonio Natatorium - 11/15/2019                   
Final Results / Re-scored 11/19/19                                   
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fredericksburg  'A'                               2:11.77    2:11.32   18  
     1) Shepard, Emma K 10              2) Shepard, Maggie E 10           
     3) Osterberg, Anne M 11            4) Cornett, Mary G 11             
                  33.98     1:14.61 (40.63)     1:51.12 (36.51)     2:11.32 (20.20)
  2 Antonian-ST  'A'                                  2:14.45    2:16.76   14  
     1) Stallard, Ana C 12              2) Kucera, Grace E 12             
     3) Montgomery, Devin R 12          4) Skokan, Abi E 12               
                  35.31     1:12.62 (37.31)     1:46.30 (33.68)     2:16.76 (30.46)
  3 Judson-ST  'A'                                    2:24.61    2:20.55   12  
     1) Mohamed, Leila A 10             2) Johnson, Makenna N 10          
     3) Hitchens, Danielle R 12         4) McAllen, Madison L 11          
                  34.77     1:15.16 (40.39)     1:49.02 (33.86)     2:20.55 (31.53)
  4 Edison  'A'                                       2:25.42    2:21.98   10  
     1) Ibarra, Julissa 11              2) Cortez, Irma 10                
     3) Perez Pena, Gia 10              4) Cirlo, Ariel 12                
                  36.00     1:17.05 (41.05)     1:49.44 (32.39)     2:21.98 (32.54)
  5 Medina Valley-US  'A'                             2:27.45    2:22.82    8  
     1) Boehme, Jenna 09                2) Davis, Kaitlyn 12              
     3) Lanteri, Camilla 11             4) Robinson, Kaysey 11            
                  36.24     1:17.93 (41.69)     1:49.16 (31.23)     2:22.82 (33.66)
  6 Judson-ST  'B'                                    2:29.61   x2:26.13  
     1) Jacquot, Kali T 10              2) Bayani, Casey M 10             
     3) Mohamed, Nadiyah A 09           4) Bennett, Haley L 10            
                  37.18     1:18.51 (41.33)     1:51.59 (33.08)     2:26.13 (34.54)
  7 Antonian-ST  'B'                                  2:30.93   x2:31.03  
     1) Delgado, Jayme N 10             2) Hipp, Hannah G 10              
     3) Phelps, Ava 09                  4) Tran, Monique K 11             
                  40.03     1:20.63 (40.60)     1:59.98 (39.35)     2:31.03 (31.05)
  8 Lutheran HS  'A'                                  2:31.89    2:33.23    6  
     1) Balderama, Kylie R 10           2) Simnitt, Kate E 10             
     3) Treadway, Devin A 12            4) Kowald, Delaney E 10           
                  45.74     1:31.80 (46.06)     2:02.60 (30.80)     2:33.23 (30.63)
  9 Medina Valley-US  'B'                             2:50.48   x2:50.17  
     1) Gonzalez, Sofia 12              2) Mireles, Roxanna 11            
     3) Parkhurst, Victoria 11          4) Stuman, Allie 11               
                  45.96     1:31.04 (45.08)     2:15.68 (44.64)     2:50.17 (34.49)
 10 Wagner-ST  'A'                                    2:59.48    2:54.67    4  
     1) Theriot, Cate C 09              2) Fusco, Melissa                 
     3) Bennet, Shayla A 11             4) Smith, Allison E 12            
                  51.30     1:07.83 (16.53)     1:35.29 (27.46)   2:54.67 (1:19.38)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fredericksburg  'A'                               1:47.77    1:49.69   18  
     1) Kneese, Troy T 12               2) Hammond, Graham J 12           
     3) Martinez, Antonio 12            4) Willis, Zach C 12              
                  26.53       59.70 (33.17)     1:26.24 (26.54)     1:49.69 (23.45)
  2 Judson-ST  'B'                                    2:05.30    2:03.03   14  
     1) Kato, Bryce S 09                2) Maysonet, Darien C 12          
     3) Granados, Enrique E 10          4) Cruz, Lio A 09                 
                  29.90     1:01.73 (31.83)     1:34.00 (32.27)     2:03.03 (29.03)
  3 Fredericksburg  'B'                               2:12.51   x2:06.77  
     1) Ottmers, Karston 10             2) Spence, Gus M 11               
     3) Young, Barrett E 09             4) Degenhardt, Hal W 11           
                  31.71     1:08.52 (36.81)     1:39.70 (31.18)     2:06.77 (27.07)
  4 Judson-ST  'A'                                    2:09.99   x2:09.81  
     1) Dobbs, Joseph C 11              2) Hille, Josh S 12               
     3) Valenzuela, Abraham E 09        4) Jimenez, Nico J 10             
                  34.49     1:10.78 (36.29)     1:41.81 (31.03)     2:09.81 (28.00)
  5 Medina Valley-US  'A'                             2:07.74    2:10.32   12  
     1) Maldonado, Lazarus 10           2) Simpton, Ryan 10               
     3) Hollon, Colton 11               4) Winkler, Jett 10               
                  37.10     1:18.12 (41.02)     1:45.37 (27.25)     2:10.32 (24.95)
  6 Antonian-ST  'A'                                  2:08.58    2:10.70   10  
     1) Torres, Diego J 09              2) Etter, Garrett W 09            
     3) Torres, Gabriel W 11            4) Flynn, Sean C 12               
                  32.40     1:13.44 (41.04)     1:44.83 (31.39)     2:10.70 (25.87)
  7 John Jay  'A'                                     2:29.87    2:26.44    8  
     1) Rivera, Jean M 10               2) Bundrick, Ethan A 11           
     3) Robison, Cole J 09              4) McKinney, Aiden R 09           
                  40.14     1:19.65 (39.51)     1:52.76 (33.11)     2:26.44 (33.68)
  8 Wagner-ST  'A'                                    2:44.45    2:58.80    6  
     1) Norman, Seth 09                 2) Walters, Garrett 10            
     3) Hinkle, AJ J 12                 4) Carter, Jayson                 
                  55.48     1:33.57 (38.09)     2:26.23 (52.66)     2:58.80 (32.57)
 -- Antonian-ST  'B'                                  2:32.04         DQ  
     1) Richter, Fabian J 11            2) Erevelles, Mike T 09           
     3) Stallard, Liam P 09             4) Harvey, Colt J 10              
                  43.07     1:27.87 (44.80)     2:01.68 (33.81)          DQ (26.70)
 -- Medina Valley-US  'B'                             2:23.37         DQ  
     1) May, Jacob 10                   2) Day, Jayden 10                 
     3) Wenzel-Alejandro, Evan 10       4) Lowell, Jackson 09             
                  46.86     1:33.72 (46.86)     2:11.14 (37.42)          DQ (29.07)
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treadway, Devin A         12 SALHS                2:13.91    2:25.07    9  
                  33.56     1:11.00 (37.44)     1:48.77 (37.77)     2:25.07 (36.30)
  2 Ibarra, Julissa           11 SAED                 2:28.73    2:28.37    7  
                  33.78     1:10.65 (36.87)     1:49.02 (38.37)     2:28.37 (39.35)
  3 Kwan, Camille J           12 SAA-ST               2:30.00    2:38.79    6  
                                1:11.30 ( )   2:38.55 (1:27.25)      2:38.79 (0.24)
  4 Bennett, Haley L          10 COJU-ST              2:45.37    2:45.22    5  
                  35.82     1:17.25 (41.43)     2:01.70 (44.45)     2:45.22 (43.52)
  5 Cirlo, Ariel              12 SAED                 2:59.99    2:52.86    4  
                  40.07     1:22.73 (42.66)     2:07.29 (44.56)     2:52.86 (45.57)
  6 Robinson, Kaysey          11 CAMV-US              3:06.35    3:02.23    3  
  7 Ackerman, Anneliese S     09 COJU-ST              3:08.99    3:05.72    2  
                  42.74     1:31.16 (48.42)     2:21.44 (50.28)     3:05.72 (44.28)
  8 Arcos, Alizae             10 CAMV-US              2:53.24    3:12.58    1  
                  40.61     1:29.87 (49.26)     2:21.09 (51.22)     3:12.58 (51.49)
  9 Ruiz, Enysa               11 SAWG-ST              4:00.00    3:52.43  
                  47.39     1:45.93 (58.54)   2:49.89 (1:03.96)   3:52.43 (1:02.54)
 
Event 4  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flynn, Sean C             12 SAA-ST               2:04.65    2:13.08    9  
                  30.28     1:03.67 (33.39)     1:39.08 (35.41)     2:13.08 (34.00)
  2 Hille, Josh S             12 COJU-ST              2:24.80    2:22.04    7  
                                                    1:45.16 ( )     2:22.04 (36.88)
  3 Stallard, Liam P          09 SAA-ST               2:22.58    2:27.97    6  
                  31.73     1:08.48 (36.75)     1:48.34 (39.86)     2:27.97 (39.63)
  4 Granados, Enrique E       10 COJU-ST              2:28.71    2:28.66    5  
                                1:10.08 ( )   2:28.66 (1:18.58)                    
  5 Richter, Fabian J         11 SAA-ST               2:29.78    2:31.01    4  
                  33.06                             1:51.33 ( )     2:31.01 (39.68)
  6 Robison, Cole J           09 NOJA                 2:52.77    2:32.77    3  
                  32.88     1:11.63 (38.75)     1:52.74 (41.11)     2:32.77 (40.03)
  7 Lowell, Jackson           09 CAMV-US              2:55.25    2:51.12    2  
                                1:19.94 ( )   2:51.12 (1:31.18)                    
  8 Rivera, Jean M            10 NOJA                 3:10.00    3:05.87    1  
                  37.09     1:24.21 (47.12)     2:17.79 (53.58)     3:05.87 (48.08)
  9 McKinney, Aiden R         09 NOJA                 3:10.00    3:06.47  
                  36.56     1:22.88 (46.32)     2:15.36 (52.48)     3:06.47 (51.11)
 10 Ruedas, Josh              09 SAA-ST               3:43.00    3:17.46  
                  40.34     1:31.33 (50.99)     2:24.58 (53.25)     3:17.46 (52.88)
 11 Morin, Gabriel V          09 COJU-ST              3:30.99    3:17.72  
 12 Carter, Jayson               SAWG-ST              2:46.00    3:22.24  
                  38.06     1:26.14 (48.08)     2:24.20 (58.06)     3:22.24 (58.04)
 13 Fernandez, Jesse          12 UVAL-ST              3:04.20    3:22.88  
                  41.43     1:31.97 (50.54)     2:27.45 (55.48)     3:22.88 (55.43)
 14 Norman, Seth              09 SAWG-ST              3:20.00    3:52.23  
                  46.72   1:48.47 (1:01.75)   3:52.23 (2:03.76)                    
 
Event 5  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Macey             09 UVAL-ST              2:40.28    2:40.52    9  
                  34.27     1:14.21 (39.94)     2:02.55 (48.34)     2:40.52 (37.97)
  2 Delgado, Jayme N          10 SAA-ST               3:26.16    3:26.00    7  
                  44.84     1:39.74 (54.90)     2:35.46 (55.72)     3:26.00 (50.54)
  3 Gonzalez, Sofia           12 CAMV-US              2:54.32    3:32.27    6  
                  42.60     1:41.62 (59.02)     2:40.77 (59.15)     3:32.27 (51.50)
 -- Phelps, Ava               09 SAA-ST               3:25.00         DQ  
                  44.90     1:37.59 (52.69)   2:40.05 (1:02.46)          DQ (47.18)
 -- Fusco, Melissa               SAWG-ST              3:30.00         DQ  
                  43.62     1:39.91 (56.29)   2:52.75 (1:12.84)        DQ (1:02.05)
 -- Tran, Monique K           11 SAA-ST               3:14.65         DQ  
                                1:28.61 ( )     2:24.07 (55.46)          DQ (49.31)
 -- Hipp, Hannah G            10 SAA-ST               3:15.00         DQ  
                  41.54     1:30.93 (49.39)     2:23.45 (52.52)          DQ (46.39)
 
Event 6  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres, Gabriel W         11 SAA-ST               2:47.00    2:31.65    9  
                  32.48     1:10.33 (37.85)     1:56.38 (46.05)     2:31.65 (35.27)
  2 Mikosh, Nichlas A          9 FRED                 2:36.62    2:32.48    7  
                  32.96     1:11.18 (38.22)     1:58.05 (46.87)     2:32.48 (34.43)
  3 Walters, Garrett          10 SAWG-ST              2:30.00    2:50.35    6  
                  32.58     1:15.52 (42.94)     2:09.05 (53.53)     2:50.35 (41.30)
  4 Salas, Andrew             11 CAMV-US              2:57.94    3:07.21    5  
                  37.47                             2:23.30 ( )     3:07.21 (43.91)
  5 Etter, Garrett W          09 SAA-ST               3:30.00    3:11.61    4  
                  41.75     1:32.51 (50.76)     2:25.68 (53.17)     3:11.61 (45.93)
 -- Stallard, Liam P          09 SAA-ST               3:12.00         DQ  
                  35.99     1:23.05 (47.06)     2:21.18 (58.13)          DQ (38.37)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cornett, Mary G           11 FRED                   25.40      26.20    9  
  2 Lanteri, Camilla          11 CAMV-US                28.55      28.15    7  
  3 Shepard, Emma K           10 FRED                   27.85      28.31    6  
  4 Hitchens, Danielle R      12 COJU-ST                28.39      29.45    5  
  5 Fortner, Ashley E         10 COJU-ST                30.04      30.16    4  
  6 Tubbs, Cami L             12 FRED                   28.76      30.40    3  
  7 Montgomery, Devin R       12 SAA-ST                 28.88      30.92    2  
  8 Mireles, Roxanna          11 CAMV-US                34.65      34.37    1  
  9 Maurer, Kaitlyn           10 COJU-ST                34.97      35.90  
 10 Garcia, Nenishka          10 UVAL-ST                37.79      36.49  
 11 Lowell, Bethany           12 CAMV-US                36.82      37.26  
 12 Balderama, Kylie R        10 SALHS                  39.25      38.32  
 13 Ramirez, Mercedes         09 UVAL-ST                38.10      38.64  
 14 Petersen, Ella M          09 SAA-ST                 41.68      40.17  
 15 Jaquez, Emily             09 CAMV-US                38.83      40.26  
 16 Guerrero, Joeleigh        10 UVAL-ST                45.26      43.77  
 17 Esparza, Kimbrly          10 SAED                   46.94      44.03  
 18 Ruiz, Enysa               11 SAWG-ST              1:00.47      46.76  
 19 Limones, Natasha          09 UVAL-ST                45.42      46.94  
 20 Fielding, Esther L        09 NOJA                   47.41      48.39  
 21 Theriot, Cate C           09 SAWG-ST              1:02.07      50.45  
 22 Perales, Lauren E         10 SALHS                  56.96      55.83  
 23 Smith, Holly              12 SAED                   59.11      55.88  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kneese, Troy T            12 FRED                   21.61      23.42    9  
  2 Willis, Zach C            12 FRED                   23.59      23.87    7  
  3 Smedley, Tyler W          11 FRED                   24.56      24.82    6  
  4 Hollon, Colton            11 CAMV-US                24.98      24.97    5  
  5 Maysonet, Darien C        12 COJU-ST                26.85      27.25    4  
  6 Casey, Charlie P          11 SAA-ST                 28.00      27.50    3  
  7 Flynn, Sean C             12 SAA-ST                 25.87      27.80    2  
  8 Garay, Arsides            11 SAED                   28.91      28.28    1  
  9 Idrogo, Dimtrus           11 SAED                   28.80      28.64  
 10 Cruz, Lio A               09 COJU-ST                28.96      29.04  
 11 Day, Jayden               10 CAMV-US                31.00      30.28  
 12 Watkins, Reese A          10 COJU-ST                29.31      30.44  
 13 Teague, Timothy           09 CAMV-US                30.48      32.55  
 14 Hampton, Luis A           09 SAA-ST                 38.00      32.78  
 15 Rivera, Jean M            10 NOJA                   32.92      34.51  
 16 Land, Kevin               09 SALHS                  56.91      34.87  
 17 Bundrick, Ethan A         11 NOJA                   33.65      35.18  
 18 Flores, Jacob                UVAL-ST                38.12      36.12  
 19 Johnson, Tony S           12 COJU-ST                29.08      36.28  
 20 Cobos, Sal                12 UVAL-ST                30.54      36.44  
 21 Lozano, Brandon           10 SAED                   39.99      37.54  
 22 Herrera, Jesus            11 SAED                   49.99      46.49  
 23 Hinkle, AJ J              12 SAWG-ST                45.00      48.21  
 24 Garcia, Christopher       10 UVAL-ST              1:56.10    1:41.73  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osterberg, Anne M         11 FRED                 1:08.73    1:12.07    9  
                  32.98     1:12.07 (39.09)                                        
  2 Robinson, Erin M          11 NOJA                 1:15.62    1:15.07    7  
                  33.86     1:15.07 (41.21)                                        
  3 Perez Pena, Gia           10 SAED                 1:12.23    1:19.35    6  
                  33.31     1:19.35 (46.04)                                        
  4 Mohamed, Nadiyah A        09 COJU-ST              1:18.87    1:21.30    5  
                  36.59     1:21.30 (44.71)                                        
  5 Hitchens, Danielle R      12 COJU-ST              1:19.81    1:22.79    4  
                  37.45     1:22.79 (45.34)                                        
  6 Fortner, Ashley E         10 COJU-ST              1:17.76    1:24.57    3  
                  34.96     1:24.57 (49.61)                                        
  7 Montgomery, Devin R       12 SAA-ST               1:25.00    1:25.11    2  
                  35.80     1:25.11 (49.31)                                        
  8 Kwan, Camille J           12 SAA-ST               1:26.90    1:31.19    1  
                  41.50     1:31.19 (49.69)                                        
  9 McAllen, Madison L        11 COJU-ST              1:31.29    1:32.35  
                  39.48     1:32.35 (52.87)                                        
 10 Boehme, Jenna             09 CAMV-US              1:37.49    1:34.46  
                  41.90     1:34.46 (52.56)                                        
 11 Bennet, Shayla A          11 SAWG-ST              1:20.00    1:35.54  
                  39.79     1:35.54 (55.75)                                        
 12 Hipp, Hannah G            10 SAA-ST               1:35.00    1:36.90  
                  43.56     1:36.90 (53.34)                                        
 13 Gonzalez, Sofia           12 CAMV-US              1:42.54    1:40.05  
                  45.61     1:40.05 (54.44)                                        
 14 Parkhurst, Victoria       11 CAMV-US              1:45.20    1:40.24  
                  44.42     1:40.24 (55.82)                                        
 15 Arcos, Alizae             10 CAMV-US              1:55.80    1:57.57  
                  52.15   1:57.57 (1:05.42)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Field, Hunter A           11 SAA-ST               1:03.62      57.37    9  
                  26.58       57.37 (30.79)                                        
  2 Maldonado, Lazarus        10 CAMV-US              1:11.85    1:09.93    7  
                  31.46     1:09.93 (38.47)                                        
  3 Valenzuela, Abraham E     09 COJU-ST              1:10.61    1:10.28    6  
                  31.07     1:10.28 (39.21)                                        
  4 Torres, Diego J           09 SAA-ST               1:15.00    1:11.36    5  
                  32.35     1:11.36 (39.01)                                        
  5 Young, Barrett E          09 FRED                 1:14.36    1:13.23    4  
                  33.69     1:13.23 (39.54)                                        
  6 Stanley, Jake E           12 SAA-ST               1:10.00    1:14.82    3  
                  32.84     1:14.82 (41.98)                                        
  7 Walters, Garrett          10 SAWG-ST              1:05.00    1:19.42    2  
                  34.47     1:19.42 (44.95)                                        
  8 Wenzel-Alejandro, Evan    10 CAMV-US              1:38.36    1:23.42    1  
                  36.47     1:23.42 (46.95)                                        
  9 Jimenez, Nico J           10 COJU-ST              1:19.26    1:26.34  
                  38.93     1:26.34 (47.41)                                        
 10 Erevelles, Mike T         09 SAA-ST               1:30.00    1:35.65  
                  43.80     1:35.65 (51.85)                                        
 -- Cruz, Lio A               09 COJU-ST              1:24.99         DQ  
                  43.17        DQ (1:08.28)                                        
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cornett, Mary G           11 FRED                   56.37      57.11    9  
                  27.62       57.11 (29.49)                                        
  2 Stallard, Ana C           12 SAA-ST               1:07.53    1:08.76    7  
  3 Johnson, Makenna N        10 COJU-ST              1:06.99    1:08.96    6  
                  32.52     1:08.96 (36.44)                                        
  4 Skokan, Abi E             12 SAA-ST               1:09.38    1:09.70    5  
                  32.37     1:09.70 (37.33)                                        
  5 Tubbs, Cami L             12 FRED                 1:08.20    1:10.71    4  
                  32.88     1:10.71 (37.83)                                        
  6 Tran, Monique K           11 SAA-ST               1:12.76    1:14.05    3  
                  34.12     1:14.05 (39.93)                                        
  7 Diongzon, Danni           10 UVAL-ST              1:17.01    1:15.67    2  
                  38.26     1:15.67 (37.41)                                        
  8 Cortez, Irma              10 SAED                 1:20.80    1:17.04    1  
                  36.70     1:17.04 (40.34)                                        
  9 Erickson, Kristen E       10 COJU-ST              1:15.49    1:17.27  
 10 Davis, Kaitlyn            12 CAMV-US              1:16.45    1:17.59  
                  35.79     1:17.59 (41.80)                                        
 11 Stuman, Allie             11 CAMV-US              1:20.31    1:22.42  
                  38.49     1:22.42 (43.93)                                        
 12 Lowell, Bethany           12 CAMV-US              1:20.83    1:24.16  
 13 Rivas, Hope D             09 COJU-ST              1:31.77    1:24.92  
                  39.46     1:24.92 (45.46)                                        
 14 Garcia, Nenishka          10 UVAL-ST              1:32.96    1:27.07  
                  42.67     1:27.07 (44.40)                                        
 15 Fusco, Melissa               SAWG-ST              1:24.00    1:27.23  
                  38.21     1:27.23 (49.02)                                        
 16 Esparza, Carissa          09 UVAL-ST              1:28.98    1:29.39  
                  45.81     1:29.39 (43.58)                                        
 17 Solis, Amy                11 SAED                 1:31.68    1:30.13  
                  41.18     1:30.13 (48.95)                                        
 18 Ramirez, Mercedes         09 UVAL-ST              1:33.11    1:31.60  
 19 Smith, Allison E          12 SAWG-ST              1:33.00    1:31.70  
                  43.82     1:31.70 (47.88)                                        
 20 Jaquez, Emily             09 CAMV-US              1:32.09    1:32.10  
                  42.42     1:32.10 (49.68)                                        
 21 Petersen, Ella M          09 SAA-ST               1:36.18    1:33.07  
                  42.67     1:33.07 (50.40)                                        
 22 Babineau, Leigha N        09 COJU-ST              1:42.99    1:43.89  
                  46.30     1:43.89 (57.59)                                        
 23 Fielding, Esther L        09 NOJA                 1:49.85    1:52.57  
                  51.73   1:52.57 (1:00.84)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smedley, Tyler W          11 FRED                   53.47      54.04    9  
                  25.65       54.04 (28.39)                                        
  2 Winkler, Jett             10 CAMV-US                57.24      55.04    7  
                  26.11       55.04 (28.93)                                        
  3 Warren, Jack W            11 SAA-ST                 55.15      55.93    6  
                  26.22       55.93 (29.71)                                        
  4 Hammond, Graham J         12 FRED                   52.01      57.19    5  
                  26.48       57.19 (30.71)                                        
  5 Kato, Bryce S             09 COJU-ST                57.39      57.54    4  
  6 Spence, Gus M             11 FRED                   57.47      58.10    3  
  7 Degenhardt, Hal W         11 FRED                   57.02    1:00.11    2  
                  27.92     1:00.11 (32.19)                                        
  8 Casey, Charlie P          11 SAA-ST               1:09.00    1:03.86    1  
                  30.52     1:03.86 (33.34)                                        
  9 Garay, Arsides            11 SAED                 1:17.38    1:04.53  
                  30.58     1:04.53 (33.95)                                        
 10 Idrogo, Dimtrus           11 SAED                 1:05.58    1:06.03  
                  30.26     1:06.03 (35.77)                                        
 11 Watkins, Reese A          10 COJU-ST              1:09.08    1:09.12  
                  31.15     1:09.12 (37.97)                                        
 12 Johnson, Tony S           12 COJU-ST              1:11.70    1:12.58  
 13 Simpton, Ryan             10 CAMV-US              1:12.95    1:16.10  
                  35.52     1:16.10 (40.58)                                        
 14 Hampton, Luis A           09 SAA-ST               1:29.00    1:17.35  
                  36.54     1:17.35 (40.81)                                        
 15 Day, Jayden               10 CAMV-US              1:15.06    1:18.43  
                  35.45     1:18.43 (42.98)                                        
 16 Teague, Timothy           09 CAMV-US              1:15.11    1:20.22  
 17 Land, Kevin               09 SALHS                2:00.91    1:26.67  
 18 Fernandez, Jesse          12 UVAL-ST              1:32.22    1:27.79  
                  40.63     1:27.79 (47.16)                                        
 19 Lozano, Brandon           10 SAED                 1:39.99    1:27.83  
                  42.32     1:27.83 (45.51)                                        
 20 Flores, Jacob                UVAL-ST              1:33.55    1:30.54  
                  46.00     1:30.54 (44.54)                                        
 21 Norman, Seth              09 SAWG-ST              1:43.00    1:35.24  
                  43.26     1:35.24 (51.98)                                        
 22 Morales, Enrique          11 UVAL-ST              1:43.25    1:45.90  
                  50.46     1:45.90 (55.44)                                        
 23 Hinkle, AJ J              12 SAWG-ST              1:51.00    1:50.07  
                  49.32   1:50.07 (1:00.75)                                        
 
Event 15  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Macey             09 UVAL-ST              6:14.32    6:13.58    9  
                  32.88     1:09.09 (36.21)     1:46.71 (37.62)     2:24.46 (37.75)
        3:02.25 (37.79)     3:40.80 (38.55)     4:18.94 (38.14)     4:57.32 (38.38)
        5:36.02 (38.70)     6:13.58 (37.56)                                        
  2 Boehme, Jenna             09 CAMV-US              6:11.66    6:21.34    7  
                  32.86     1:09.84 (36.98)     1:47.49 (37.65)     2:25.91 (38.42)
        3:04.48 (38.57)     3:43.92 (39.44)     4:23.92 (40.00)     5:04.08 (40.16)
        5:43.68 (39.60)     6:21.34 (37.66)                                        
  3 Kucera, Grace E           12 SAA-ST               6:22.19    6:49.85    6  
                  32.96     1:10.13 (37.17)     1:50.22 (40.09)     2:32.02 (41.80)
        3:14.61 (42.59)     3:57.82 (43.21)     4:41.16 (43.34)     5:25.33 (44.17)
        6:08.47 (43.14)     6:49.85 (41.38)                                        
  4 Kowald, Delaney E         10 SALHS                7:29.91    8:07.23    5  
                                                    2:07.61 ( )                    
            7:14.00 ( )     8:07.23 (53.23)                                        
 
Event 16  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollon, Colton            11 CAMV-US              5:31.49    5:24.67    9  
                  26.04       55.14 (29.10)                             2:00.76 ( )
        2:34.88 (34.12)     3:08.75 (33.87)                             4:52.24 ( )
        5:24.67 (32.43)                                                            
  2 Mikosh, Nichlas A          9 FRED                 6:19.23    6:06.07    7  
  3 Stanley, Jake E           12 SAA-ST               6:12.18    6:32.58    6  
                                1:09.11 ( )     1:47.94 (38.83)     2:28.50 (40.56)
        3:09.33 (40.83)     3:49.67 (40.34)                             5:52.15 ( )
        6:32.43 (40.28)      6:32.58 (0.15)                                        
  4 Dobbs, Joseph C           11 COJU-ST              7:06.99    6:55.05    5  
                  37.16     1:16.13 (38.97)     1:58.03 (41.90)     2:40.61 (42.58)
        3:21.98 (41.37)     4:05.60 (43.62)     4:48.93 (43.33)     5:32.53 (43.60)
        6:16.61 (44.08)     6:55.05 (38.44)                                        
  5 Torres, Gabriel W         11 SAA-ST               6:06.70    6:55.18    4  
                  30.29     1:05.81 (35.52)     1:42.94 (37.13)     2:21.02 (38.08)
        2:59.28 (38.26)     3:38.08 (38.80)     4:17.85 (39.77)     4:57.79 (39.94)
        5:37.36 (39.57)   6:55.18 (1:17.82)                                        
  6 Richter, Fabian J         11 SAA-ST               6:30.00    7:01.50    3  
                  34.01     1:15.12 (41.11)     1:57.03 (41.91)     2:40.82 (43.79)
        3:25.08 (44.26)     4:08.33 (43.25)     4:51.44 (43.11)     5:35.29 (43.85)
        6:19.13 (43.84)     7:01.50 (42.37)                                        
  7 Erevelles, Mike T         09 SAA-ST               7:30.00    8:02.08    2  
                  40.51     1:26.54 (46.03)     2:14.84 (48.30)     3:03.74 (48.90)
        3:53.31 (49.57)     4:43.50 (50.19)     5:33.65 (50.15)     6:24.44 (50.79)
      8:02.08 (1:37.64)                                                            
 
Event 17  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fredericksburg  'A'                               1:56.77    1:59.43   18  
     1) Shepard, Emma K 10              2) Shepard, Maggie E 10           
     3) Tubbs, Cami L 12                4) Osterberg, Anne M 11           
                  28.75       58.79 (30.04)     1:29.79 (31.00)     1:59.43 (29.64)
  2 Antonian-ST  'A'                                  2:03.21    2:01.09   14  
     1) Kucera, Grace E 12              2) Skokan, Abi E 12               
     3) Stallard, Ana C 12              4) Montgomery, Devin R 12         
                  29.56     1:00.86 (31.30)     1:30.80 (29.94)     2:01.09 (30.29)
  3 Medina Valley-US  'A'                             2:08.65    2:07.54   12  
     1) Boehme, Jenna 09                2) Robinson, Kaysey 11            
     3) Davis, Kaitlyn 12               4) Lanteri, Camilla 11            
                  30.89     1:06.24 (35.35)     1:40.14 (33.90)     2:07.54 (27.40)
  4 Edison  'A'                                       2:04.92    2:08.69   10  
     1) Cirlo, Ariel 12                 2) Cortez, Irma 10                
     3) Ibarra, Julissa 11              4) Perez Pena, Gia 10             
                  33.23     1:06.46 (33.23)     1:37.59 (31.13)     2:08.69 (31.10)
  5 Lutheran HS  'A'                                  2:04.67    2:10.83    8  
     1) Treadway, Devin A 12            2) Kowald, Delaney E 10           
     3) Simnitt, Kate E 10              4) Balderama, Kylie R 10          
                  29.20     1:00.67 (31.47)     1:33.47 (32.80)     2:10.83 (37.36)
  6 Uvalde-ST  'A'                                    2:19.54    2:15.74    6  
     1) Fowler, Macey 09                2) Garcia, Nenishka 10            
     3) Ramirez, Mercedes 09            4) Diongzon, Danni 10             
                  28.79     1:05.80 (37.01)     1:43.93 (38.13)     2:15.74 (31.81)
  7 Judson-ST  'B'                                    2:23.54    2:17.17    4  
     1) Johnson, Makenna N 10           2) Ackerman, Anneliese S 09       
     3) Bayani, Casey M 10              4) Bennett, Haley L 10            
                  30.78     1:09.12 (38.34)     1:42.19 (33.07)     2:17.17 (34.98)
  8 Wagner-ST  'A'                                    3:07.75    2:31.86    2  
     1) Fusco, Melissa                  2) Ruiz, Enysa 11                 
     3) Smith, Allison E 12             4) Bennet, Shayla A 11            
                  34.84     1:20.65 (45.81)     2:00.67 (40.02)     2:31.86 (31.19)
  9 Medina Valley-US  'B'                             2:39.48   x2:32.75  
     1) Arcos, Alizae 10                2) Lowell, Bethany 12             
     3) Jaquez, Emily 09                4) Hollander, Tristyn 12          
                  38.21     1:15.19 (36.98)     1:56.06 (40.87)     2:32.75 (36.69)
 -- Judson-ST  'A'                                    2:05.42         DQ  
     1) Mohamed, Leila A 10             2) Mohamed, Nadiyah A 09          
     3) Martinez, Mia N 09              4) Erickson, Kristen E 10         
                  28.58       56.53 (27.95)                                        
 
Event 18  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fredericksburg  'A'                               1:40.06    1:35.19   18  
     1) Hammond, Graham J 12            2) Kneese, Troy T 12              
     3) Willis, Zach C 12               4) Martinez, Antonio 12           
                  25.69       48.41 (22.72)     1:11.87 (23.46)     1:35.19 (23.32)
  2 Antonian-ST  'A'                                  1:38.22    1:41.74   14  
     1) Stanley, Jake E 12              2) Casey, Charlie P 11            
     3) Warren, Jack W 11               4) Field, Hunter A 11             
                  26.10       52.91 (26.81)     1:18.26 (25.35)     1:41.74 (23.48)
  3 Fredericksburg  'B'                               1:53.72   x1:48.11  
     1) Smedley, Tyler W 11             2) Hinterlach, Jacob T 12         
     3) Spence, Gus M 11                4) Degenhardt, Hal W 11           
                  25.22       54.88 (29.66)     1:21.36 (26.48)     1:48.11 (26.75)
  4 Judson-ST  'B'                                    1:49.85    1:50.84   12  
     1) Kato, Bryce S 09                2) Granados, Enrique E 10         
     3) Watkins, Reese A 10             4) Maysonet, Darien C 12          
                  25.43       54.53 (29.10)     1:23.72 (29.19)     1:50.84 (27.12)
  5 Judson-ST  'A'                                    1:54.15   x1:57.87  
     1) Hille, Josh S 12                2) Morin, Gabriel V 09            
     3) Valenzuela, Abraham E 09        4) Johnson, Tony S 12             
                  26.56     1:04.61 (38.05)     1:30.63 (26.02)     1:57.87 (27.24)
  6 John Jay  'A'                                     2:08.67    2:10.83   10  
     1) McKinney, Aiden R 09            2) Bundrick, Ethan A 11           
     3) Rivera, Jean M 10               4) Robison, Cole J 09             
                  35.04     1:09.81 (34.77)     1:41.30 (31.49)     2:10.83 (29.53)
  7 Medina Valley-US  'A'                             2:02.39    2:10.96    8  
     1) Teague, Timothy 09              2) Day, Jayden 10                 
     3) Wenzel-Alejandro, Evan 10       4) Lowell, Jackson 09             
                  34.25     1:08.51 (34.26)     1:41.58 (33.07)     2:10.96 (29.38)
  8 Antonian-ST  'B'                                  2:16.94   x2:16.53  
     1) Erevelles, Mike T 09            2) Etter, Garrett W 09            
     3) Ruedas, Josh 09                 4) Richter, Fabian J 11           
                  35.53     1:08.93 (33.40)     1:46.61 (37.68)     2:16.53 (29.92)
  9 Wagner-ST  'A'                                    2:33.21    2:29.64    6  
     1) Carter, Jayson                  2) Hinkle, AJ J 12                
     3) Norman, Seth 09                 4) Walters, Garrett 10            
                  33.35     1:21.58 (48.23)     2:02.92 (41.34)     2:29.64 (26.72)
 10 Uvalde-ST  'A'                                    2:38.10    2:37.36    4  
     1) Cobos, Sal 12                   2) Flores, Jacob                  
     3) Morales, Enrique 11             4) Fernandez, Jesse 12            
                  34.76     1:14.51 (39.75)     1:59.69 (45.18)     2:37.36 (37.67)
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ibarra, Julissa           11 SAED                 1:15.73    1:13.97    9  
                  36.21     1:13.97 (37.76)                                        
  2 Stallard, Ana C           12 SAA-ST               1:24.50    1:18.24    7  
  3 Mohamed, Leila A          10 COJU-ST              1:18.17    1:18.40    6  
  4 Delgado, Jayme N          10 SAA-ST               1:38.48    1:34.30    5  
  5 Diongzon, Danni           10 UVAL-ST              1:38.91    1:34.90    4  
  6 Cirlo, Ariel              12 SAED                 1:35.35    1:35.28    3  
  7 Phelps, Ava               09 SAA-ST               1:41.00    1:37.80    2  
                  46.38     1:37.80 (51.42)                                        
  8 Parkhurst, Victoria       11 CAMV-US              1:58.32    1:40.73    1  
                  47.85     1:40.73 (52.88)                                        
  9 Bailey, Rebekah F         10 COJU-ST                   NT    1:44.52  
                  52.90     1:44.52 (51.62)                                        
 10 Hollander, Tristyn        12 CAMV-US              1:41.54    1:46.96  
 11 Ajuntas, Kylee J          09 COJU-ST              1:52.41    1:48.22  
                  50.27     1:48.22 (57.95)                                        
 12 Esparza, Carissa          09 UVAL-ST              1:55.86    1:49.92  
                  51.60     1:49.92 (58.32)                                        
 13 Robinson, Kaysey          11 CAMV-US              1:41.30    1:50.69  
 14 Jordan, Ivy J             10 COJU-ST              1:51.99    1:54.35  
                  56.66     1:54.35 (57.69)                                        
 15 Theriot, Cate C           09 SAWG-ST              2:10.00    1:59.87  
 16 Smith, Allison E          12 SAWG-ST              1:40.00    2:00.67  
                  57.08   2:00.67 (1:03.59)                                        
 17 Perales, Lauren E         10 SALHS                2:20.91    2:17.49  
                1:00.79   2:17.49 (1:16.70)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warren, Jack W            11 SAA-ST               1:01.87    1:04.06    9  
                  31.10     1:04.06 (32.96)                                        
  2 Dobbs, Joseph C           11 COJU-ST              1:15.99    1:18.42    7  
  3 Maldonado, Lazarus        10 CAMV-US              1:24.22    1:21.13    6  
  4 Hinterlach, Jacob T       12 FRED                 1:25.13    1:24.43    5  
  5 Robison, Cole J           09 NOJA                 1:49.61    1:26.66    4  
                  40.66     1:26.66 (46.00)                                        
  6 Lowell, Jackson           09 CAMV-US              1:34.68    1:32.54    3  
  7 Salas, Andrew             11 CAMV-US              1:33.71    1:36.29    2  
                  45.84     1:36.29 (50.45)                                        
  8 Etter, Garrett W          09 SAA-ST               1:41.00    1:36.94    1  
  9 Carter, Jayson               SAWG-ST              1:30.00    1:46.45  
 -- Harvey, Colt J            10 SAA-ST               1:15.00         DQ  
                  39.92          DQ (43.67)                                        
 -- McKinney, Aiden R         09 NOJA                 2:00.00         DQ  
                  51.90          DQ (59.36)                                        
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lanteri, Camilla          11 CAMV-US              1:14.83    1:15.17    9  
                  35.77     1:15.17 (39.40)                                        
  2 Robinson, Erin M          11 NOJA                 1:17.89    1:20.18    7  
                  37.46     1:20.18 (42.72)                                        
  3 Kucera, Grace E           12 SAA-ST               1:17.49    1:20.20    6  
                  36.40     1:20.20 (43.80)                                        
  4 Mohamed, Leila A          10 COJU-ST              1:21.99    1:28.67    5  
                  39.61     1:28.67 (49.06)                                        
  5 Shepard, Maggie E         10 FRED                 1:28.30    1:29.60    4  
                  41.99     1:29.60 (47.61)                                        
  6 Davis, Kaitlyn            12 CAMV-US              1:32.23    1:30.73    3  
                  41.90     1:30.73 (48.83)                                        
  7 Skokan, Abi E             12 SAA-ST               1:30.43    1:31.65    2  
                  42.96     1:31.65 (48.69)                                        
  8 Cortez, Irma              10 SAED                 1:38.02    1:34.94    1  
                  43.34     1:34.94 (51.60)                                        
  9 Bayani, Casey M           10 COJU-ST              1:34.14    1:38.78  
                  45.74     1:38.78 (53.04)                                        
 10 Simnitt, Kate E           10 SALHS                1:24.91    1:44.48  
                  47.41     1:44.48 (57.07)                                        
 11 Hollander, Tristyn        12 CAMV-US              2:12.26    2:10.60  
                  59.63   2:10.60 (1:10.97)                                        
 -- Martinez, Mia N           09 COJU-ST              1:53.99         DQ  
                  59.36        DQ (1:20.67)                                        
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Field, Hunter A           11 SAA-ST               1:07.96    1:06.77    9  
                  31.25     1:06.77 (35.52)                                        
  2 Maysonet, Darien C        12 COJU-ST              1:11.48    1:14.24    7  
                  32.98     1:14.24 (41.26)                                        
  3 Winkler, Jett             10 CAMV-US              1:14.98    1:15.48    6  
                  35.78     1:15.48 (39.70)                                        
  4 Spence, Gus M             11 FRED                 1:16.54    1:16.68    5  
                  37.00     1:16.68 (39.68)                                        
  5 Torres, Diego J           09 SAA-ST               1:41.00    1:25.46    4  
                  40.52     1:25.46 (44.94)                                        
  6 Ferriere, Kieran H        11 FRED                 1:25.98    1:27.17    3  
                  40.93     1:27.17 (46.24)                                        
  7 Cobos, Sal                12 UVAL-ST              1:28.00    1:27.88    2  
                  40.91     1:27.88 (46.97)                                        
  8 Bundrick, Ethan A         11 NOJA                 1:29.64    1:29.80    1  
                  41.65     1:29.80 (48.15)                                        
  9 Simpton, Ryan             10 CAMV-US              1:27.10    1:32.83  
                  43.97     1:32.83 (48.86)                                        
 10 May, Jacob                10 CAMV-US              1:28.36    1:36.30  
                  45.50     1:36.30 (50.80)                                        
 11 Ruedas, Josh              09 SAA-ST               2:00.00    2:00.04  
                  57.02   2:00.04 (1:03.02)                                        
 -- Harvey, Colt J            10 SAA-ST               1:20.00         DQ  
                  42.20          DQ (51.22)                                        
 -- Morales, Enrique          11 UVAL-ST              2:04.21         DQ  
                  55.92        DQ (1:05.90)                                        
 
Event 23  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fredericksburg  'A'                               4:12.77    4:20.73   18  
     1) Shepard, Emma K 10              2) Shepard, Maggie E 10           
     3) Osterberg, Anne M 11            4) Cornett, Mary G 11             
                          1:07.60 (1:07.60)     1:40.22 (32.62)   2:17.71 (1:10.11)
        2:49.11 (31.40)   3:23.23 (1:05.52)     3:50.39 (27.16)     4:20.73 (57.50)
  2 Judson-ST  'A'                                    5:06.58    4:55.00   14  
     1) Hitchens, Danielle R 12         2) Jacquot, Kali T 10             
     3) Johnson, Makenna N 10           4) McAllen, Madison L 11          
                  33.16   1:08.80 (1:08.80)     1:46.18 (37.38)   2:30.66 (1:21.86)
        3:04.42 (33.76)   3:42.20 (1:11.54)     4:15.54 (33.34)   4:55.00 (1:12.80)
  3 Antonian-ST  'A'                                  4:22.45    4:58.16   12  
     1) Hipp, Hannah G 10               2) Delgado, Jayme N 10            
     3) Tran, Monique K 11              4) Kwan, Camille J 12             
                  36.05   1:17.85 (1:17.85)     1:54.92 (37.07)   2:36.81 (1:18.96)
        3:08.54 (31.73)   3:48.78 (1:11.97)   4:58.16 (1:09.38)                    
  4 Lutheran HS  'A'                                  4:32.89    5:12.08   10  
     1) Treadway, Devin A 12            2) Kowald, Delaney E 10           
     3) Simnitt, Kate E 10              4) Balderama, Kylie R 10          
                  31.75   1:06.46 (1:06.46)     1:39.90 (33.44)   2:18.90 (1:12.44)
        2:55.71 (36.81)   3:40.04 (1:21.14)     4:23.06 (43.02)   5:12.08 (1:32.04)
  5 Judson-ST  'B'                                    5:12.28   x5:25.76  
     1) Fortner, Ashley E 10            2) Torres, Natalia L 10           
     3) Bayani, Casey M 10              4) Maurer, Kaitlyn 10             
                  32.37   1:08.08 (1:08.08)   2:42.95 (1:34.87)                    
            3:21.22 ( )         4:05.38 ( )     4:43.76 (38.38)   5:25.76 (1:20.38)
  6 Medina Valley-US  'A'                             5:36.31    5:39.45    8  
     1) Stuman, Allie 11                2) Hollander, Tristyn 12          
     3) Parkhurst, Victoria 11          4) Mireles, Roxanna 11            
                  37.67   1:20.85 (1:20.85)                       2:56.95 (1:36.10)
        3:38.55 (41.60)   4:22.52 (1:25.57)     4:58.32 (35.80)   5:39.45 (1:16.93)
  7 Medina Valley-US  'B'                             5:42.91   x5:49.82  
     1) Arcos, Alizae 10                2) Lowell, Bethany 12             
     3) Jaquez, Emily 09                4) Gonzalez, Sofia 12             
                  40.88   1:30.44 (1:30.44)   2:55.12 (1:24.68)                    
            3:37.90 ( )         4:27.52 ( )     5:06.16 (38.64)   5:49.82 (1:22.30)
 
Event 24  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fredericksburg  'A'                               3:31.77    3:29.82   18  
     1) Kneese, Troy T 12               2) Willis, Zach C 12              
     3) Smedley, Tyler W 11             4) Martinez, Antonio 12           
                  25.60       54.18 (54.18)     1:18.95 (24.77)     1:46.20 (52.02)
        2:12.75 (26.55)     2:40.40 (54.20)     3:04.11 (23.71)     3:29.82 (49.42)
  2 Antonian-ST  'A'                                  3:34.74    3:55.39   14  
     1) Flynn, Sean C 12                2) Warren, Jack W 11              
     3) Stanley, Jake E 12              4) Field, Hunter A 11             
                  28.90   1:00.24 (1:00.24)     1:28.17 (27.93)     1:59.86 (59.62)
        2:28.90 (29.04)   3:03.10 (1:03.24)     3:28.46 (25.36)     3:55.39 (52.29)
  3 Medina Valley-US  'A'                             4:11.55    4:05.08   12  
     1) Hollon, Colton 11               2) Salas, Andrew 11               
     3) Maldonado, Lazarus 10           4) Winkler, Jett 10               
                  26.02       54.23 (54.23)     1:26.63 (32.40)   2:04.29 (1:10.06)
                          3:09.76 (1:05.47)     3:35.93 (26.17)     4:05.08 (55.32)
  4 Fredericksburg  'B'                               4:07.77   x4:12.78  
     1) Ferriere, Kieran H 11           2) Ottmers, Karston 10            
     3) Young, Barrett E 09             4) Degenhardt, Hal W 11           
                  30.90   1:07.53 (1:07.53)                       2:09.26 (1:01.73)
                          3:13.19 (1:03.93)     3:41.08 (27.89)     4:12.78 (59.59)
  5 Antonian-ST  'B'                                  4:11.97   x4:18.92  
     1) Torres, Gabriel W 11            2) Stallard, Liam P 09            
     3) Harvey, Colt J 10               4) Torres, Diego J 09             
                  30.42   1:04.71 (1:04.71)     1:37.23 (32.52)   2:11.88 (1:07.17)
        2:43.55 (31.67)   3:17.53 (1:05.65)     3:46.63 (29.10)   4:18.92 (1:01.39)
  6 Judson-ST  'A'                                    4:21.17    4:28.77   10  
     1) Dobbs, Joseph C 11              2) Watkins, Reese A 10            
     3) Cruz, Lio A 09                  4) Jimenez, Nico J 10             
                  29.90   1:03.03 (1:03.03)     1:35.25 (32.22)   2:12.86 (1:09.83)
        2:45.10 (32.24)   3:22.86 (1:10.00)     3:53.20 (30.34)   4:28.77 (1:05.91)
 -- Judson-ST  'B'                                    4:11.37         DQ  
     1) Hille, Josh S 12                2) Johnson, Tony S 12             
     3) Granados, Enrique E 10          4) Kato, Bryce S 09               
                          1:05.61 (1:05.61)     1:37.22 (31.61)   2:15.64 (1:10.03)
        2:47.57 (31.93)                             3:22.30 ( )              DQ ( )
 
Event 25  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ajuntas, Kylee J          09 COJU-ST                37.88      36.25  
  2 Garcia, Audree D          11 COJU-ST                41.39      40.71  
  3 Garcia, Benay             10 UVAL-ST                47.31      42.59  
  4 Bailey, Elizabeth H       10 COJU-ST                47.23      43.79  
 
Event 26  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Nico J           10 COJU-ST                27.55      28.54  
                  28.54           28.54 ( )                                        
  2 Young, Barrett E          09 FRED                   28.16      29.97  
                  29.97           29.97 ( )                                        
  3 Valenzuela, Abraham E     09 COJU-ST                30.92      30.20  
                  30.84           30.20 ( )                                        
  4 Steitle, Rylan W          09 FRED                   32.27      32.56  
                  32.56           32.56 ( )                                        
  5 May, Jacob                10 CAMV-US                33.90      34.22  
                  34.22           34.22 ( )                                        
  6 Morin, Gabriel V          09 COJU-ST                32.37      34.61  
                  34.61           34.61 ( )                                        
 
Event 27  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacquot, Kali T           10 COJU-ST              1:20.50    1:20.22  
                  37.37     1:20.22 (42.85)                                        
  2 Bailey, Rebekah F         10 COJU-ST              1:35.02    1:29.55  
  3 Torres, Natalia L         10 COJU-ST              1:33.59    1:33.98  
  4 Garcia, Benay             10 UVAL-ST              1:51.48    1:42.84  
                  47.03     1:42.84 (55.81)                                        
  5 Guerrero, Joeleigh        10 UVAL-ST              1:44.58    1:43.05  
                  49.23     1:43.05 (53.82)                                        
  6 Limones, Natasha          09 UVAL-ST              1:45.00    1:59.41  
 
Event 28  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferriere, Kieran H        11 FRED                 1:04.76    1:05.60  
                  31.06     1:05.60 (34.54)                                        
  2 Hinterlach, Jacob T       12 FRED                 1:04.89    1:10.69  
  3 Steitle, Rylan W          09 FRED                 1:14.88    1:15.39  
 
                    Combined Team Scores - Through Event 28                    
 
  1. Antonian                            238   2. Fredericksburg                      224
  3. Judson                              156   4. Medina Valley                       151
  5. Edison                               52   6. John Jay                             41
  7. Lutheran HS                          38   8. Uvalde                               36
  9. Wagner                               26                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. Antonian                            101   2. Fredericksburg                       98
  3. Judson                               75   4. Medina Valley                        66
  5. Edison                               51   6. Lutheran HS                          38
  7. Uvalde                               30   8. John Jay                             14
  9. Wagner                                6                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. Antonian                            137   2. Fredericksburg                      126
  3. Medina Valley                        85   4. Judson                               81
  5. John Jay                             27   6. Wagner                               20
  7. Uvalde                                6   8. Edison                                1