2018-2019 AAHSSL Dual+ / PA-02
Palo Alto College Natatorium - 10/12/2018                      
Final Results  and Scores                                   
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Christian  'A'                        2:06.34    2:02.81   18  
     1) Schield, Morgan C 10            2) Hutson, Aubrie 10              
     3) Leal, Abigail G 09              4) Edenfield, Hannah E 11         
                  29.66     1:04.10 (34.44)     1:34.30 (30.20)     2:02.81 (28.51)
  2 Randolph  'A'                                     2:09.63    2:08.14   14  
     1) McMurry, Sarah K 11             2) Hegner, Cathryn J 09           
     3) Petersen, Kari N 12             4) Robinson, Sylvia R 09          
                  33.03     1:09.52 (36.49)     1:39.56 (30.04)     2:08.14 (28.58)
  3 Champion  'A'                                     2:14.53    2:13.00   12  
     1) Russel, Samantha R 10           2) Roecker, Emily M 09            
     3) Richmond, Payton C 09           4) Stonecipher, Jessie 09         
                  34.29     1:12.86 (38.57)     1:43.40 (30.54)     2:13.00 (29.60)
  4 Boerne HS  'A'                                    2:11.81    2:15.23   10  
     1) Villarreal, Julia M 11          2) Martin, Julia M 11             
     3) Sloan, Gabbey L 09              4) Schwab, Teresa I 11            
                  33.38     1:10.88 (37.50)     1:44.81 (33.93)     2:15.23 (30.42)
  5 Lutheran HS  'B'                                  2:21.89    2:27.30    8  
     1) Treadway, Devin A 11            2) Ryan, Lisa M 12                
     3) Barrera, Annika S 10            4) Bowden, Claudia B 12           
                  32.94     1:16.88 (43.94)     1:50.47 (33.59)     2:27.30 (36.83)
  6 Medina Valley  'A'                                2:23.09    2:33.41    6  
     1) Haynes Aelvoet, Camryn          2) Davis, Kaitlyn                 
     3) Parkhurst, Victoria             4) Gonzalez, Sofia                
                  35.51     1:15.01 (39.50)     1:55.40 (40.39)     2:33.41 (38.01)
  7 Southwest HS  'A'                                 2:58.50    2:37.28    4  
     1) Diaz, Clarisa I 10              2) Vidales, Amanda 11             
     3) Forrest, Jazmne 12              4) Shanahan, Michelle 09          
                  43.75     1:26.73 (42.98)     2:04.59 (37.86)     2:37.28 (32.69)
  8 Medina Valley  'B'                                2:37.46    2:37.76    2  
     1) Parkhurst, Isabell              2) De Luna, Hannah                
     3) Ontiveros, Sofia                4) Gonzalez, Emily                
                  38.90     1:30.52 (51.62)     1:58.41 (27.89)     2:37.76 (39.35)
  9 Lutheran HS  'A'                                  2:16.89    2:38.24  
     1) Balderama, Kylie R 09           2) Rankin, Claire N 12            
     3) Williams, Lila E 12             4) Shadle, Marlena A 11           
                  58.46     1:32.99 (34.53)     2:05.10 (32.11)     2:38.24 (33.14)
 10 Brackenridge HS  'A'                              2:39.10    3:10.49  
     1) Lara, Destiny 12                2) Hogan, Corrinthia 12           
     3) Rodriguez, Daniella 12          4) Reyna, Natalie 9               
                  57.81     1:37.12 (39.31)     2:28.88 (51.76)     3:10.49 (41.61)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Christian  'A'                        1:54.59    1:53.66   18  
     1) O'Brien, Michael S 11           2) Nichols, Bryce 10              
     3) Nelson, Ellis G 11              4) Larsen, Christian T 11         
                  30.64     1:03.67 (33.03)     1:28.93 (25.26)     1:53.66 (24.73)
  2 Tmi  'A'                                          1:55.00    1:54.91   14  
     1) Kyle, Ryan 10                   2) Ituarte, Nico 11               
     3) Alejos, Victor 11               4) Whittemore, Jack 12            
                  31.43     1:05.40 (33.97)     1:29.95 (24.55)     1:54.91 (24.96)
  3 Boerne HS  'A'                                    1:59.52    1:57.98   12  
     1) Balderas, Thomas W 09           2) Hollimon, Dylan T 11           
     3) Mason, Aleksei T 09             4) Wolf, Brock D 09               
                  30.26     1:04.14 (33.88)     1:31.31 (27.17)     1:57.98 (26.67)
  4 Lutheran HS  'A'                                  2:10.89    2:10.24   10  
     1) Easley, Alex E 11               2) Guo, Bill * 12                 
     3) Tilt, Justin D 12               4) Bryan, Liam J 10               
                  33.78     1:11.63 (37.85)     1:41.04 (29.41)     2:10.24 (29.20)
  5 Randolph  'A'                                     1:58.62    2:10.49    8  
     1) Barnes, Caden A 12              2) Bendet, Harrison A 10          
     3) Bernal, Nic N 12                4) Gilson, Chase A 09             
                  31.05     1:10.76 (39.71)     1:37.34 (26.58)     2:10.49 (33.15)
  6 Medina Valley  'A'                                2:12.23    2:12.42    6  
     1) Carrillo, Nick                  2) Stuart, Seth                   
     3) Winkler, Jett                   4) Rossel, Ryan                   
                  35.91     1:14.34 (38.43)     1:42.11 (27.77)     2:12.42 (30.31)
  7 Jefferson  'A'                                    2:09.90    2:25.10    4  
     1) Gonzales, Michael 11            2) Molina, Gregory 10             
     3) Riojas, Jovanni 12              4) Varela, Isaac 11               
                  40.47     1:19.74 (39.27)     1:56.78 (37.04)     2:25.10 (28.32)
  8 Brackenridge HS  'A'                              2:22.10    2:46.05    2  
     1) Moreno, Ramiro 12               2) Rocha, Leeroy 11               
     3) Aldama, Felix 11                4) Terrance, Arthur 9             
                  47.51     1:31.58 (44.07)     2:04.06 (32.48)     2:46.05 (41.99)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hegner, Cathryn J         09 UNCR                 2:12.53    2:12.18    9  
                  30.51     1:03.57 (33.06)     1:38.40 (34.83)     2:12.18 (33.78)
  2 Malin, Grace E            09 SAC                  2:17.01    2:21.63    7  
                  32.15     1:07.17 (35.02)     1:44.30 (37.13)     2:21.63 (37.33)
  3 Treadway, Devin A         11 LHS                  2:29.96    2:26.86    6  
                  33.97     1:12.24 (38.27)     1:50.94 (38.70)     2:26.86 (35.92)
  4 Sloan, Gabbey L           09 BOER                 2:49.00    2:27.08    5  
                  34.59     1:12.24 (37.65)     1:51.23 (38.99)     2:27.08 (35.85)
  5 Williams, Lila E          12 LHS                  2:15.89    2:27.46    4  
                  34.54     1:12.42 (37.88)     1:50.92 (38.50)     2:27.46 (36.54)
  6 Hodges, Rebekah J         10 SAC                  2:32.49    2:35.46    3  
                  34.95     1:14.32 (39.37)     1:55.30 (40.98)     2:35.46 (40.16)
  7 Lawitz, Emily             11 TMI                  2:26.43    2:43.37    2  
                  37.09     1:19.70 (42.61)     2:02.64 (42.94)     2:43.37 (40.73)
  8 Bell, Kate M              11 BOER                 2:35.80    2:46.23    1  
                  36.02     1:17.16 (41.14)     2:02.29 (45.13)     2:46.23 (43.94)
  9 Bell, Sydney L            09 BOER                 2:44.67    2:49.52  
                  39.74                             2:07.61 ( )     2:49.52 (41.91)
 10 Ryan, Lisa M              12 LHS                  2:46.89    2:55.93  
                  38.71     1:23.31 (44.60)     2:08.59 (45.28)     2:55.93 (47.34)
 11 Reyna, Annabelle          10 SABU                 3:00.10    2:57.73  
                  40.19     1:25.77 (45.58)     2:14.45 (48.68)     2:57.73 (43.28)
 12 DeLaRosa, Daniella M      12 SASW                 3:08.50    3:14.04  
                  41.13     1:29.26 (48.13)     2:22.49 (53.23)     3:14.04 (51.55)
 13 Dominguez, Olivia         11 SAJE                 3:33.90    3:22.46  
                  42.17     1:33.64 (51.47)     2:31.26 (57.62)     3:22.46 (51.20)
 14 Castiglione, Marin           CAMV                 2:56.00    3:29.84  
                  45.28     1:38.68 (53.40)     2:33.67 (54.99)     3:29.84 (56.17)
 15 Cerda, Faith              10 SAJE                 2:49.45    3:31.89  
                  45.10     1:39.43 (54.33)     2:35.53 (56.10)     3:31.89 (56.36)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alejos, Victor            11 TMI                  1:49.72    1:50.99    9  
                  25.88       54.28 (28.40)     1:22.68 (28.40)     1:50.99 (28.31)
  2 Balderas, Thomas W        09 BOER                 2:12.48    2:05.69    7  
                  27.69       58.77 (31.08)     1:31.74 (32.97)     2:05.69 (33.95)
  3 Perkins, Mathew R         10 SAC                  2:12.98    2:16.12    6  
                  29.46     1:02.49 (33.03)     1:38.83 (36.34)     2:16.12 (37.29)
  4 Fiedler, Ethan A          09 BOER                 2:50.77    2:22.90    5  
                  31.32     1:09.07 (37.75)     1:47.82 (38.75)     2:22.90 (35.08)
  5 Tilt, Justin D            12 LHS                  2:15.89    2:24.77    4  
                                1:03.55 ( )   2:24.77 (1:21.22)                    
  6 Turnipseed, Nicolas       09 SAC                  2:29.71    2:25.15    3  
                  30.23     1:06.07 (35.84)     1:46.06 (39.99)     2:25.15 (39.09)
  7 Fisher, Jackson C         09 BOER                 2:25.00    2:31.00    2  
                  31.62     1:08.91 (37.29)     1:49.89 (40.98)     2:31.00 (41.11)
  8 Wolf, Brock D             09 BOER                 2:38.00    2:39.57    1  
                  33.98     1:13.77 (39.79)     1:58.69 (44.92)     2:39.57 (40.88)
  9 Dominguez, Damian         12 SAJE                 2:58.86    2:57.54  
                  34.60     1:19.68 (45.08)     2:08.41 (48.73)     2:57.54 (49.13)
 10 Hollon, Colton               CAMV                 2:06.52    2:58.31  
                  33.34   2:58.31 (2:24.97)                                        
 11 Simpton, Ryan                CAMV                 2:14.44    3:07.61  
                  41.21     1:27.29 (46.08)     2:16.58 (49.29)     3:07.61 (51.03)
 12 Guzman, Paul              09 SAJE                 3:06.90    3:17.88  
                  42.71     1:30.45 (47.74)     2:24.67 (54.22)     3:17.88 (53.21)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petersen, Kari N          12 UNCR                 2:20.34    2:24.24    9  
                  32.41     1:10.49 (38.08)     1:52.06 (41.57)     2:24.24 (32.18)
  2 Leal, Abigail G           09 SAC                  2:29.87    2:26.95    7  
                  31.59     1:09.07 (37.48)     1:53.53 (44.46)     2:26.95 (33.42)
  3 Cox, Jessica L            12 TMI                  2:19.47    2:27.71    6  
                  33.23     1:11.57 (38.34)     1:53.66 (42.09)     2:27.71 (34.05)
  4 McCafferty, Rachel        09 TMI                  2:27.50    2:29.49    5  
                  32.77     1:10.12 (37.35)     1:55.14 (45.02)     2:29.49 (34.35)
  5 Villarreal, Julia M       11 BOER                 2:32.88    2:36.77    4  
                  34.28     1:11.78 (37.50)     2:00.84 (49.06)     2:36.77 (35.93)
  6 Hutson, Aubrie            10 SAC                  2:42.16    2:40.48    3  
                  36.02     1:16.50 (40.48)     2:03.50 (47.00)     2:40.48 (36.98)
  7 Ochoa, Abigail            12 SABU                 2:58.81    2:50.70    2  
                  33.80     1:18.89 (45.09)     2:12.26 (53.37)     2:50.70 (38.44)
  8 Martin, Julia M           11 BOER                 2:47.17    2:50.82    1  
                  36.23     1:21.04 (44.81)     2:10.24 (49.20)     2:50.82 (40.58)
  9 Nauman, Megan L           09 BOER                 3:19.29    3:13.58  
                  43.38     1:33.71 (50.33)     2:28.18 (54.47)     3:13.58 (45.40)
 10 Vidales, Amanda           11 SASW                 3:15.00    3:17.90  
                  40.81     1:31.30 (50.49)   2:31.42 (1:00.12)     3:17.90 (46.48)
 11 Traxler, Jenna               SSA                  3:01.34    3:30.33  
                  42.64     1:31.58 (48.94)   2:39.07 (1:07.49)     3:30.33 (51.26)
 -- Haynes Aelvoet, Camryn       CAMV                 2:37.48         DQ  
                  36.78     1:23.70 (46.92)     2:22.57 (58.87)          DQ (46.15)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Ellis G           11 SAC                  2:09.80    2:11.29    9  
                  27.18     1:01.44 (34.26)     1:41.14 (39.70)     2:11.29 (30.15)
  2 Winkler, Jett                CAMV                 2:13.70    2:24.74    7  
                  29.02     1:07.08 (38.06)     1:51.36 (44.28)     2:24.74 (33.38)
  3 Mason, Aleksei T          09 BOER                 2:24.00    2:28.71    6  
                  31.24     1:08.48 (37.24)     1:54.73 (46.25)     2:28.71 (33.98)
  4 Hollimon, Dylan T         11 BOER                 2:43.42    2:41.98    5  
                  33.29     1:15.59 (42.30)     2:01.63 (46.04)     2:41.98 (40.35)
  5 Aldama, Felix             11 SABR                 2:40.50    3:08.29    4  
                  41.23     1:29.90 (48.67)     2:21.33 (51.43)     3:08.29 (46.96)
  6 Maldonado, Laz               CAMV                 2:49.56    3:23.66    3  
                  38.69     1:34.69 (56.00)   2:37.46 (1:02.77)     3:23.66 (46.20)
 -- Saldana, Chris               SSA                  2:50.34         DQ  
                  44.83     1:28.84 (44.01)     2:20.39 (51.55)          DQ (46.28)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schield, Morgan C         10 SAC                    24.67      25.85    9  
  2 Russel, Samantha R        10 BOCH                   28.16      28.29    7  
  3 McMurry, Sarah K          11 UNCR                   28.01      28.93    6  
  4 Richmond, Payton C        09 BOCH                   29.45      28.94    5  
  5 Stonecipher, Jessie       09 BOCH                   29.72      29.78    4  
  6 Roecker, Emily M          09 BOCH                   30.16      29.81    3  
  7 Schwab, Teresa I          11 BOER                   30.10      30.55    2  
  8 Carlson, Fiona            09 SAC                    31.86      31.15    1  
  9 Forrest, Jazmne           12 SASW                   34.28      33.07  
 10 Rivera, Gianni               SSA                    35.34      33.10  
 11 Bell, Sydney L            09 BOER                   30.86      33.34  
 12 Hogan, Corrinthia         12 SABR                   36.85      33.78  
 13 Winkler, Angel               SSA                    35.34      34.06  
 14 Shanahan, Michelle        09 SASW                   37.78      34.32  
 15 Mireles, Roxanna             CAMV                   37.44      37.07  
 16 Farr, Brooke L            10 UNCR                   40.01      38.03  
 17 Lowell, Bethany              CAMV                   38.48      38.08  
 18 Mujica, Melivia           SR SOSA                   40.00      38.77  
 19 DeLaRosa, Daniella M      12 SASW                   38.27      39.66  
 20 Diaz, Bettyann            SR SOSA                   45.00      39.84  
 21 Kroum, Kennedy               CAMV                   40.50      41.56  
 22 Martinez, Destiny         12 SABR                   41.03      41.71  
 23 Arcos, Alizae                CAMV                   39.77      42.82  
 24 Suarez, Isabella          10 SASW                   46.31      43.26  
 25 Prado, Novaleigh          09 SAJE                   46.52      45.75  
 26 Balderama, Kylie R        09 LHS                    46.21      47.34  
 27 Salinas, Savannah         SO SOSA                   51.00      47.85  
 28 Arellano, Maritza         SO SOSA                   55.00      50.00  
 29 Reyna, Natalie             9 SABR                   38.86      51.96  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnes, Caden A           12 UNCR                   24.95      23.75    9  
  2 Larsen, Christian T       11 SAC                    24.13      24.82    7  
  3 Rodriguez, Erik           12 SASW                   28.50      25.76    6  
  4 Whittemore, Jack          12 TMI                    25.63      25.95    5  
  5 Turnipseed, Nicolas       09 SAC                    27.48      27.14    4  
  6 Kyle, Joey                11 TMI                    30.00      27.51    3  
  7 Carrillo, Nick               CAMV                   30.55      27.52    2  
  8 Fisher, Jackson C         09 BOER                   27.55      27.76    1  
  9 Carballo, Alfonso         11 SASW                   29.44      28.27  
 10 Varela, Isaac             11 SAJE                   30.48      28.90  
 11 West, Dominic A           10 LHS                    30.14      29.39  
 12 Gerdes, Micah                CAMV                   30.84      29.95  
 13 Nagley, Brett                CAMV                   31.94      30.33  
 14 Rocha, Leeroy             11 SABR                   33.36      31.18  
 15 Gilson, Chase A           09 UNCR                   36.01      31.99  
 15 Bendet, Harrison A        10 UNCR                   37.01      31.99  
 17 Guo, Bill *               12 LHS                    32.32      32.17  
 18 Hollon, Colton               CAMV                   31.88      32.31  
 19 Riojas, Jovanni           12 SAJE                   32.12      32.67  
 20 Garza, Daniel             SR SOSA                   37.00      33.07  
 21 Gonzales, Michael         11 SAJE                   32.66      33.10  
 22 Chapa, Abiel              11 SASW                   31.92      33.15  
 23 Estrada, Blake            SR SOSA                   37.00      33.32  
 24 Vilanova, Andres             SSA                    31.34      33.56  
 25 Duarte-Garza, Frankie        SSA                    33.34      34.97  
 26 Thai, Tunhac N            12 LHS                    33.75      35.26  
 27 LaFleur, Trey E           11 LHS                    45.89      38.17  
 28 Guzman, Paul              09 SAJE                   45.16      39.01  
 29 Hernandez, Nephtali       SR SOSA                   43.00      40.47  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rankin, Claire N          12 LHS                    59.10    1:03.67    9  
                  29.82     1:03.67 (33.85)                                        
  2 Petersen, Kari N          12 UNCR                 1:06.59    1:07.88    7  
                  33.20     1:07.88 (34.68)                                        
  3 McCafferty, Rachel        09 TMI                  1:10.00    1:11.31    6  
                  32.73     1:11.31 (38.58)                                        
  4 Hegner, Cathryn J         09 UNCR                 1:11.01    1:12.44    5  
                  33.90     1:12.44 (38.54)                                        
  5 Barrera, Annika S         10 LHS                  1:13.03    1:14.55    4  
                  35.85     1:14.55 (38.70)                                        
  6 Malin, Grace E            09 SAC                  1:15.14    1:19.73    3  
                  35.86     1:19.73 (43.87)                                        
  7 Edenfield, Hannah E       11 SAC                  1:25.99    1:20.29    2  
                  36.94     1:20.29 (43.35)                                        
  8 Ontiveros, Sofia             CAMV                 1:10.64    1:33.03    1  
                  38.30     1:33.03 (54.73)                                        
  9 Parkhurst, Victoria          CAMV                 1:21.00    1:36.88  
                  43.38     1:36.88 (53.50)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alejos, Victor            11 TMI                    55.57      54.69    9  
                  25.75       54.69 (28.94)                                        
  2 Nelson, Ellis G           11 SAC                    57.91      58.75    7  
                  27.52       58.75 (31.23)                                        
  3 Bernal, Nic N             12 UNCR                   58.29    1:01.06    6  
                  27.34     1:01.06 (33.72)                                        
  4 Barnes, Caden A           12 UNCR                 1:07.51    1:01.84    5  
                  28.46     1:01.84 (33.38)                                        
  5 Winkler, Jett                CAMV                   54.70    1:04.25    4  
                  29.38     1:04.25 (34.87)                                        
  6 O'Brien, Michael S        11 SAC                  1:02.58    1:05.41    3  
                  29.84     1:05.41 (35.57)                                        
  7 Molina, Gregory           10 SAJE                 1:16.90    1:22.63    2  
                  35.87     1:22.63 (46.76)                                        
  8 Maldonado, Laz               CAMV                 1:13.72    1:30.60    1  
                  41.29     1:30.60 (49.31)                                        
  9 Hernandez, Jomar          10 SAJE                 1:15.90    1:39.70  
                  41.62     1:39.70 (58.08)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schield, Morgan C         10 SAC                    55.30      57.63    9  
                  27.24       57.63 (30.39)                                        
  2 Rankin, Claire N          12 LHS                    54.92      58.34    7  
                  28.50       58.34 (29.84)                                        
  3 Cox, Jessica L            12 TMI                    59.20    1:01.98    6  
                  30.22     1:01.98 (31.76)                                        
  4 Russel, Samantha R        10 BOCH                 1:02.00    1:02.12    5  
                  29.53     1:02.12 (32.59)                                        
  5 Villarreal, Julia M       11 BOER                 1:01.78    1:02.45    4  
                  29.73     1:02.45 (32.72)                                        
  6 Robinson, Sylvia R        09 UNCR                 1:06.78    1:03.63    3  
                  29.76     1:03.63 (33.87)                                        
  7 Richmond, Payton C        09 BOCH                 1:08.00    1:04.93    2  
                  31.17     1:04.93 (33.76)                                        
  8 Ochoa, Abigail            12 SABU                 1:12.45    1:05.55    1  
                  31.73     1:05.55 (33.82)                                        
  9 Sloan, Gabbey L           09 BOER                 1:06.25    1:06.21  
                  32.25     1:06.21 (33.96)                                        
 10 Stonecipher, Jessie       09 BOCH                 1:04.00    1:07.00  
                  30.97     1:07.00 (36.03)                                        
 11 Roecker, Emily M          09 BOCH                 1:12.00    1:07.70  
                  31.68     1:07.70 (36.02)                                        
 12 Martin, Julia M           11 BOER                 1:07.43    1:09.51  
                  32.61     1:09.51 (36.90)                                        
 13 Shadle, Marlena A         11 LHS                  1:14.14    1:09.99  
                  34.33     1:09.99 (35.66)                                        
 14 Rivera, Gianni               SSA                  1:10.34    1:16.77  
                  34.48     1:16.77 (42.29)                                        
 15 Nauman, Megan L           09 BOER                 1:21.45    1:17.19  
                  36.63     1:17.19 (40.56)                                        
 16 Lawrence, Sterling E      09 SAC                  1:25.99    1:18.85  
                  37.91     1:18.85 (40.94)                                        
 17 De Luna, Hannah              CAMV                 1:10.24    1:20.46  
                  36.06     1:20.46 (44.40)                                        
 18 Traxler, Jenna               SSA                  1:08.34    1:23.63  
                  38.16     1:23.63 (45.47)                                        
 19 Winkler, Angel               SSA                  1:10.34    1:24.25  
                  38.68     1:24.25 (45.57)                                        
 20 Rodriguez, Daniella       12 SABR                 1:27.46    1:25.83  
                  39.59     1:25.83 (46.24)                                        
 21 Mireles, Roxanna             CAMV                 1:14.88    1:25.87  
                  41.58     1:25.87 (44.29)                                        
 22 Dana, Lauren              12 SASW                 1:38.55    1:25.92  
                  39.84     1:25.92 (46.08)                                        
 23 Bowden, Claudia B         12 LHS                  1:27.98    1:26.78  
                  38.69     1:26.78 (48.09)                                        
 24 Lowell, Bethany              CAMV                 1:16.96    1:28.37  
                  40.84     1:28.37 (47.53)                                        
 25 Mancilla, Libni           12 SASW                 1:31.72    1:33.10  
                  42.77     1:33.10 (50.33)                                        
 26 Arcos, Alizae                CAMV                 1:19.54    1:37.74  
                  44.56     1:37.74 (53.18)                                        
 27 Suarez, Isabella          10 SASW                 1:44.51    1:40.12  
                  46.58     1:40.12 (53.54)                                        
 28 Reyna, Natalie             9 SABR                 1:40.20    1:44.35  
                  48.63     1:44.35 (55.72)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason, Aleksei T          09 BOER                   56.00      56.79    9  
                  26.72       56.79 (30.07)                                        
  2 Nichols, Bryce            10 SAC                  1:06.33      58.50    7  
                  28.07       58.50 (30.43)                                        
  3 Ituarte, Nico             11 TMI                    59.23      58.56    6  
                  28.02       58.56 (30.54)                                        
  4 Whittemore, Jack          12 TMI                    59.84      59.54    5  
                  28.31       59.54 (31.23)                                        
  5 Fiedler, Ethan A          09 BOER                 1:09.01    1:02.90    4  
                  30.00     1:02.90 (32.90)                                        
  6 Beaver, Jake M            09 SAC                  1:15.99    1:03.05    3  
                  31.71     1:03.05 (31.34)                                        
  7 Carballo, Alfonso         11 SASW                 1:06.12    1:04.20    2  
                  30.75     1:04.20 (33.45)                                        
  8 Wolf, Brock D             09 BOER                   58.42    1:05.39    1  
  9 Easley, Alex E            11 LHS                  1:09.67    1:07.56  
                  32.42     1:07.56 (35.14)                                        
 10 Bryan, Liam J             10 LHS                  1:09.89    1:09.93  
                  33.12     1:09.93 (36.81)                                        
 11 Moreno, Ramiro            12 SABR                 1:15.11    1:11.15  
                  33.72     1:11.15 (37.43)                                        
 12 Rossel, Ryan                 CAMV                 1:00.16    1:11.94  
                  33.22     1:11.94 (38.72)                                        
 13 Saldana, Chris               SSA                  1:05.34    1:12.69  
                  33.32     1:12.69 (39.37)                                        
 14 Aldama, Felix             11 SABR                 1:15.58    1:13.41  
                  34.89     1:13.41 (38.52)                                        
 15 Nagley, Brett                CAMV                 1:03.88    1:13.53  
                  33.10     1:13.53 (40.43)                                        
 16 Chapa, Abiel              11 SASW                 1:13.38    1:13.81  
                  33.74     1:13.81 (40.07)                                        
 17 Gilson, Chase A           09 UNCR                 1:19.57    1:14.63  
                  35.63     1:14.63 (39.00)                                        
 18 Zapata, Josh                 CAMV                 1:02.54    1:15.42  
                  32.12     1:15.42 (43.30)                                        
 19 Thai, Tunhac N            12 LHS                  1:18.27    1:18.67  
                  36.27     1:18.67 (42.40)                                        
 20 Gerdes, Micah                CAMV                 1:01.68    1:20.08  
                  34.58     1:20.08 (45.50)                                        
 21 Duarte-Garza, Frankie        SSA                  1:09.34    1:21.48  
                  38.20     1:21.48 (43.28)                                        
 22 Vilanova, Andres             SSA                  1:06.34    1:23.30  
                  38.63     1:23.30 (44.67)                                        
 23 LaFleur, Trey E           11 LHS                  1:39.89    1:24.81  
                  39.87     1:24.81 (44.94)                                        
 24 Hernandez, Nephtali       SR SOSA                 1:55.00    1:42.37  
                  49.23     1:42.37 (53.14)                                        
 -- Hollimon, Dylan T         11 BOER                 1:00.95         DQ  
                  30.40          DQ (35.03)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrera, Annika S         10 LHS                  6:00.73    6:11.50    9  
                  34.42     1:12.22 (37.80)     1:50.16 (37.94)     2:27.98 (37.82)
        3:05.01 (37.03)     3:42.73 (37.72)     4:20.15 (37.42)     4:58.06 (37.91)
        5:35.26 (37.20)     6:11.50 (36.24)                                        
  2 Hodges, Rebekah J         10 SAC                  6:36.14    6:46.39    7  
                  36.29     1:16.02 (39.73)     1:56.70 (40.68)     2:37.99 (41.29)
        3:19.51 (41.52)     4:01.02 (41.51)     4:43.23 (42.21)     5:24.73 (41.50)
        6:05.88 (41.15)     6:46.39 (40.51)                                        
  3 Schwab, Teresa I          11 BOER                 6:50.00    7:11.67    6  
                  34.82     1:15.67 (40.85)     1:59.09 (43.42)     2:43.01 (43.92)
        3:27.96 (44.95)     4:13.11 (45.15)     4:57.93 (44.82)     5:43.51 (45.58)
        6:28.77 (45.26)     7:11.67 (42.90)                                        
  4 Lawitz, Emily             11 TMI                  6:45.75    7:14.04    5  
                  38.38     1:21.95 (43.57)     2:06.62 (44.67)     2:51.02 (44.40)
        3:35.52 (44.50)     4:19.56 (44.04)     5:03.46 (43.90)     5:47.84 (44.38)
        6:31.69 (43.85)     7:14.04 (42.35)                                        
  5 Carlson, Fiona            09 SAC                  7:30.99    7:15.45    4  
                  37.74     1:20.00 (42.26)     2:04.60 (44.60)     2:49.62 (45.02)
        3:34.59 (44.97)     4:19.56 (44.97)     5:04.24 (44.68)     5:48.49 (44.25)
        6:33.17 (44.68)     7:15.45 (42.28)                                        
  6 Davis, Kaitlyn               CAMV                 7:00.00    7:45.08    3  
                  36.22     1:19.60 (43.38)     2:07.76 (48.16)     2:57.25 (49.49)
        3:45.10 (47.85)     4:33.98 (48.88)     5:21.63 (47.65)     6:10.17 (48.54)
        6:58.83 (48.66)     7:45.08 (46.25)                                        
  7 Parkhurst, Isabell           CAMV                 7:30.00    8:02.42    2  
                  37.48     1:22.76 (45.28)     2:11.34 (48.58)     3:01.50 (50.16)
        3:52.81 (51.31)     4:44.32 (51.51)     5:36.40 (52.08)     6:26.29 (49.89)
        7:17.01 (50.72)     8:02.42 (45.41)                                        
  8 Bell, Kate M              11 BOER                 7:11.68    8:02.90    1  
                  36.95                                                            
                                                    5:29.90 ( )                    
            7:13.26 ( )     8:02.90 (49.64)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Balderas, Thomas W        09 BOER                 5:53.00    5:45.17    9  
                  29.81     1:04.13 (34.32)     1:39.53 (35.40)     2:15.80 (36.27)
        2:51.86 (36.06)     3:27.27 (35.41)     4:01.73 (34.46)     4:37.56 (35.83)
        5:13.22 (35.66)     5:45.17 (31.95)                                        
  2 Larsen, Christian T       11 SAC                  6:02.72    6:01.66    7  
                  31.02     1:06.22 (35.20)     1:42.55 (36.33)     2:19.16 (36.61)
        2:55.41 (36.25)     3:32.50 (37.09)     4:09.54 (37.04)     4:47.82 (38.28)
        5:25.66 (37.84)     6:01.66 (36.00)                                        
  3 Perkins, Mathew R         10 SAC                  6:40.55    6:26.54    6  
                  33.03     1:09.13 (36.10)     1:46.11 (36.98)     2:25.58 (39.47)
        3:05.76 (40.18)     3:45.63 (39.87)     4:26.01 (40.38)     5:06.31 (40.30)
        5:46.32 (40.01)     6:26.54 (40.22)                                        
  4 Dominguez, Damian         12 SAJE                 7:44.01    8:22.08    5  
                  34.69     1:18.05 (43.36)     2:08.60 (50.55)     3:00.52 (51.92)
        3:53.95 (53.43)     4:48.43 (54.48)     5:42.83 (54.40)     6:36.20 (53.37)
        7:29.76 (53.56)     8:22.08 (52.32)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Champion  'A'                                     1:57.49    1:55.75   18  
     1) Russel, Samantha R 10           2) Stonecipher, Jessie 09         
     3) Roecker, Emily M 09             4) Richmond, Payton C 09          
                  28.40       57.91 (29.51)     1:27.57 (29.66)     1:55.75 (28.18)
  2 Boerne HS  'A'                                    1:56.91    1:57.09   14  
     1) Schwab, Teresa I 11             2) Sloan, Gabbey L 09             
     3) Martin, Julia M 11              4) Villarreal, Julia M 11         
                  30.87       59.78 (28.91)     1:29.32 (29.54)     1:57.09 (27.77)
  3 Randolph  'A'                                     1:50.79    2:02.36   12  
     1) Hegner, Cathryn J 09            2) Farr, Brooke L 10              
     3) McMurry, Sarah K 11             4) Petersen, Kari N 12            
                  28.99     1:19.03 (50.04)     1:35.02 (15.99)     2:02.36 (27.34)
  4 San Antonio Christian  'A'                        2:02.22    2:04.36   10  
     1) Hodges, Rebekah J 10            2) Lawrence, Sterling E 09        
     3) Malin, Grace E 09               4) Edenfield, Hannah E 11         
                  32.76     1:05.82 (33.06)     1:34.97 (29.15)     2:04.36 (29.39)
  5 Lutheran HS  'A'                                  2:02.89    2:09.24    8  
     1) Bowden, Claudia B 12            2) Williams, Lila E 12            
     3) Ryan, Lisa M 12                 4) Shadle, Marlena A 11           
                  36.83     1:03.97 (27.14)     1:36.93 (32.96)     2:09.24 (32.31)
  6 Southwest HS  'A'                                 2:23.10    2:18.95    6  
     1) Vidales, Amanda 11              2) Shanahan, Michelle 09          
     3) DeLaRosa, Daniella M 12         4) Forrest, Jazmne 12             
                  32.27     1:05.46 (33.19)     1:46.34 (40.88)     2:18.95 (32.61)
  7 Medina Valley  'A'                                5:15.50    2:35.33    4  
     1) De Luna, Hannah                 2) Hollander, Tristyn             
     3) Castiglione, Marin              4) Parkhurst, Isabell             
                  36.06     1:16.52 (40.46)     2:00.37 (43.85)     2:35.33 (34.96)
  8 Brackenridge HS  'A'                              2:34.60    2:35.42    2  
     1) Rodriguez, Daniella 12          2) Hogan, Corrinthia 12           
     3) Martinez, Destiny 12            4) Reyna, Natalie 9               
                  36.70     1:17.44 (40.74)     2:01.99 (44.55)     2:35.42 (33.43)
  9 Medina Valley  'B'                                5:09.82    2:40.92  
     1) Arcos, Alizae                   2) Kroum, Kennedy                 
     3) Lowell, Bethany                 4) Mireles, Roxanna               
                  54.29     1:29.26 (34.97)     2:04.04 (34.78)     2:40.92 (36.88)
 10 Southwest HS  'B'                                 2:51.63    2:41.79  
     1) Diaz, Clarisa I 10              2) Mancilla, Libni 12             
     3) Molina, Evelyn 09               4) De La Fuente, Nathalia 09      
                  38.32     1:19.00 (40.68)     2:04.44 (45.44)     2:41.79 (37.35)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tmi  'A'                                          1:45.99    1:41.76   18  
     1) Ituarte, Nico 11                2) Whittemore, Jack 12            
     3) Kyle, Joey 11                   4) Alejos, Victor 11              
                  26.27       52.05 (25.78)     1:18.98 (26.93)     1:41.76 (22.78)
  2 Boerne HS  'A'                                    1:44.24    1:44.42   14  
     1) Balderas, Thomas W 09           2) Wolf, Brock D 09               
     3) Fiedler, Ethan A 09             4) Mason, Aleksei T 09            
                  25.30       52.61 (27.31)     1:20.28 (27.67)     1:44.42 (24.14)
  3 San Antonio Christian  'A'                        1:49.63    1:47.55   12  
     1) Nichols, Bryce 10               2) Beaver, Jake M 09              
     3) Turnipseed, Nicolas 09          4) Perkins, Mathew R 10           
                  26.90       55.73 (28.83)     1:21.40 (25.67)     1:47.55 (26.15)
  4 Randolph  'A'                                     1:43.87    1:52.40   10  
     1) Bernal, Nic N 12                2) Gilson, Chase A 09             
     3) Bendet, Harrison A 10           4) Barnes, Caden A 12             
                  23.71       56.29 (32.58)     1:28.21 (31.92)     1:52.40 (24.19)
  5 Lutheran HS  'A'                                  1:50.54    1:55.49    8  
     1) Easley, Alex E 11               2) West, Dominic A 10             
     3) Tilt, Justin D 12               4) Bryan, Liam J 10               
                  30.34       59.45 (29.11)     1:25.95 (26.50)     1:55.49 (29.54)
  6 Medina Valley  'A'                                2:05.93    2:06.59    6  
     1) Gerdes, Micah                   2) Hollon, Colton                 
     3) Nagley, Brett                   4) Zapata, Josh                   
                  31.81     1:03.12 (31.31)     1:37.16 (34.04)     2:06.59 (29.43)
  7 Medina Valley  'B'                                2:13.90    2:13.07    4  
     1) Lopez, Izaiah                   2) Simpton, Ryan                  
     3) Solis, Christian                4) Salas, Andrew                  
                  34.07     1:08.47 (34.40)     1:38.05 (29.58)     2:13.07 (35.02)
  8 Brackenridge HS  'A'                              2:28.60    2:15.69    2  
     1) Aldama, Felix 11                2) Terrance, Arthur 9             
     3) Rocha, Leeroy 11                4) Moreno, Ramiro 12              
                  30.21     1:01.10 (30.89)     1:44.63 (43.53)     2:15.69 (31.06)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leal, Abigail G           09 SAC                  1:13.88    1:07.99    9  
                  32.51     1:07.99 (35.48)                                        
  2 Treadway, Devin A         11 LHS                  1:10.57    1:11.81    7  
                  35.77     1:11.81 (36.04)                                        
  3 McMurry, Sarah K          11 UNCR                 1:16.01    1:12.13    6  
                  35.34     1:12.13 (36.79)                                        
  4 Haynes Aelvoet, Camryn       CAMV                 1:08.68    1:20.38    5  
                  38.84     1:20.38 (41.54)                                        
  5 Shadle, Marlena A         11 LHS                  1:24.54    1:24.50    4  
                  41.46     1:24.50 (43.04)                                        
  6 Parkhurst, Isabell           CAMV                 1:18.40    1:30.52    3  
                  43.25     1:30.52 (47.27)                                        
  7 Lawrence, Sterling E      09 SAC                  1:35.99    1:36.77    2  
                  47.21     1:36.77 (49.56)                                        
  8 Dana, Lauren              12 SASW                 1:42.00    1:43.44    1  
                  49.22     1:43.44 (54.22)                                        
  9 Farr, Brooke L            10 UNCR                 1:27.01    1:45.52  
 10 Rodriguez, Daniella       12 SABR                 1:43.78    1:49.36  
                  51.31     1:49.36 (58.05)                                        
 11 Dominguez, Olivia         11 SAJE                 2:10.90    1:51.46  
                  51.22   1:51.46 (1:00.24)                                        
 12 Mancilla, Libni           12 SASW                 2:07.20    1:56.43  
                  56.25   1:56.43 (1:00.18)                                        
 -- Gonzalez, Emily              CAMV                 1:25.44         DQ  
                  51.78          DQ (53.19)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Michael S        11 SAC                  1:02.16    1:06.52    9  
                  31.82     1:06.52 (34.70)                                        
  2 Kyle, Ryan                10 TMI                  1:06.48    1:08.69    7  
                  32.77     1:08.69 (35.92)                                        
  3 Rodriguez, Erik           12 SASW                 1:23.71    1:11.95    6  
  4 Beaver, Jake M            09 SAC                  1:30.99    1:15.41    5  
                  37.74     1:15.41 (37.67)                                        
  5 Tilt, Justin D            12 LHS                  1:16.89    1:19.77    4  
                  38.41     1:19.77 (41.36)                                        
  6 Varela, Isaac             11 SAJE                 1:25.28    1:20.49    3  
                  39.32     1:20.49 (41.17)                                        
  7 Carrillo, Nick               CAMV                 1:23.56    1:22.92    2  
                  37.35     1:22.92 (45.57)                                        
  8 Hernandez, Jomar          10 SAJE                 1:30.90    1:26.43    1  
                  42.09     1:26.43 (44.34)                                        
  9 Rossel, Ryan                 CAMV                 1:16.82    1:32.28  
                  43.77     1:32.28 (48.51)                                        
 10 West, Dominic A           10 LHS                  1:32.89    1:41.92  
                  47.57     1:41.92 (54.35)                                        
 -- Lopez, Izaiah                CAMV                 1:33.18         DQ  
                  42.97          DQ (54.26)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutson, Aubrie            10 SAC                  1:17.96    1:19.99    9  
                  37.97     1:19.99 (42.02)                                        
  2 Robinson, Sylvia R        09 UNCR                 1:32.55    1:27.51    7  
                  41.64     1:27.51 (45.87)                                        
  3 Davis, Kaitlyn               CAMV                 1:19.40    1:27.67    6  
                  40.44     1:27.67 (47.23)                                        
  4 Edenfield, Hannah E       11 SAC                  1:31.37    1:31.41    5  
                  43.76     1:31.41 (47.65)                                        
  5 Reyna, Annabelle          10 SABU                 1:40.16    1:37.44    4  
                  46.77     1:37.44 (50.67)                                        
  6 Ryan, Lisa M              12 LHS                  1:35.49    1:37.70    3  
                  45.74     1:37.70 (51.96)                                        
  7 Gonzalez, Sofia              CAMV                 1:42.18    1:44.34    2  
                  48.11     1:44.34 (56.23)                                        
  8 De Luna, Hannah              CAMV                 1:28.66    1:47.42    1  
                  48.03     1:47.42 (59.39)                                        
  9 Bowden, Claudia B         12 LHS                  1:48.85    1:54.99  
                  54.47   1:54.99 (1:00.52)                                        
 10 Cerda, Faith              10 SAJE                 1:59.90    2:18.02  
 11 Bocanegra, Jennifer       12 SABR                 1:50.90    3:05.61  
                1:24.98   3:05.61 (1:40.63)                                        
 -- De La Fuente, Nathalia    09 SASW                 1:55.00         DQ  
                  51.95        DQ (1:02.12)                                        
 -- Lara, Destiny             12 SABR                 1:50.70         DQ  
                  57.53        DQ (1:15.42)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bernal, Nic N             12 UNCR                 1:16.84    1:12.65    9  
                  33.96     1:12.65 (38.69)                                        
  2 Nichols, Bryce            10 SAC                  1:11.20    1:13.87    7  
                  34.36     1:13.87 (39.51)                                        
  3 Kyle, Ryan                10 TMI                  1:13.74    1:17.24    6  
                  35.75     1:17.24 (41.49)                                        
  4 Kyle, Joey                11 TMI                  1:40.00    1:22.86    5  
                  38.41     1:22.86 (44.45)                                        
  5 Guo, Bill *               12 LHS                  1:32.42    1:27.14    4  
                  40.33     1:27.14 (46.81)                                        
  6 Easley, Alex E            11 LHS                  1:33.66    1:30.24    3  
                  40.58     1:30.24 (49.66)                                        
  7 Gonzales, Michael         11 SAJE                 1:42.22    1:32.63    2  
                  42.60     1:32.63 (50.03)                                        
  8 Bryan, Liam J             10 LHS                  1:38.42    1:45.82    1  
                  48.13     1:45.82 (57.69)                                        
  9 Simpton, Ryan                CAMV                 1:35.10    1:53.88  
                  49.80   1:53.88 (1:04.08)                                        
 -- Zapata, Josh                 CAMV                 1:29.18         DQ  
                  47.34          DQ (59.86)                                        
 -- Bendet, Harrison A        10 UNCR                 1:28.01         DQ  
                  44.03          DQ (56.87)                                        
 -- Salas, Andrew                CAMV                 1:32.12         DQ  
                  46.87          DQ (54.89)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Christian  'A'                        4:10.98    4:05.29   18  
     1) Hutson, Aubrie 10               2) Leal, Abigail G 09             
     3) Malin, Grace E 09               4) Schield, Morgan C 10           
                  30.47   1:03.22 (1:03.22)     1:31.71 (28.49)   2:03.23 (1:00.01)
        2:20.33 (17.10)   3:06.58 (1:03.35)     3:33.46 (26.88)     4:05.29 (58.71)
  2 Lutheran HS  'A'                                  4:24.01    4:12.96   14  
     1) Rankin, Claire N 12             2) Barrera, Annika S 10           
     3) Williams, Lila E 12             4) Treadway, Devin A 11           
                  27.90       57.21 (57.21)     1:28.69 (31.48)   2:02.46 (1:05.25)
        2:19.47 (17.01)   3:05.34 (1:02.88)     3:36.48 (31.14)   4:12.96 (1:07.62)
  3 Medina Valley  'A'                                4:11.26    4:47.22   12  
     1) Ontiveros, Sofia                2) Haynes Aelvoet, Camryn         
     3) Parkhurst, Victoria             4) Davis, Kaitlyn                 
                  31.17   1:06.40 (1:06.40)     1:38.06 (31.66)   2:12.99 (1:06.59)
      3:41.64 (1:28.65)   4:05.00 (1:52.01)     4:47.22 (42.22)                    
  4 Southwest HS  'A'                                 5:32.00    5:14.68   10  
     1) Vidales, Amanda 11              2) Shanahan, Michelle 09          
     3) Diaz, Clarisa I 10              4) Forrest, Jazmne 12             
                  34.32   1:14.98 (1:14.98)     1:47.36 (32.38)   2:28.64 (1:13.66)
        3:08.72 (40.08)   3:54.71 (1:26.07)     4:31.84 (37.13)   5:14.68 (1:19.97)
  5 Southwest HS  'B'                                 6:15.00    6:18.44    8  
     1) DeLaRosa, Daniella M 12         2) Mancilla, Libni 12             
     3) De La Fuente, Nathalia 09       4) Dana, Lauren 12                
                  41.20   1:31.53 (1:31.53)     2:18.99 (47.46)   3:15.00 (1:43.47)
        3:30.93 (15.93)     3:59.00 (44.00)     4:52.53 (53.53)   6:18.44 (2:19.44)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Christian  'A'                        3:42.19    3:49.80   18  
     1) Larsen, Christian T 11          2) Perkins, Mathew R 10           
     3) O'Brien, Michael S 11           4) Nelson, Ellis G 11             
                  26.87       56.76 (56.76)     1:24.70 (27.94)     1:55.97 (59.21)
        2:25.16 (29.19)   2:58.77 (1:02.80)     3:24.11 (25.34)     3:49.80 (51.03)
  2 Medina Valley  'B'                                4:08.74    4:57.68   14  
     1) Winkler, Jett                   2) Simpton, Ryan                  
     3) Zapata, Josh                    4) Maldonado, Laz                 
                  26.66       57.23 (57.23)     1:31.10 (33.87)   2:10.05 (1:12.82)
        2:47.04 (36.99)   3:31.86 (1:21.81)     4:12.36 (40.50)   4:57.68 (1:25.82)
  3 Jefferson  'A'                                    4:40.90    5:14.84   12  
     1) Dominguez, Damian 12            2) Gonzales, Michael 11           
     3) Hernandez, Jomar 10             4) Riojas, Xavier 12              
                          1:17.94 (1:17.94)     1:51.07 (33.13)   2:25.77 (1:07.83)
        3:08.69 (42.92)   4:09.24 (1:43.47)     4:30.41 (21.17)   5:14.84 (1:05.60)
 
Event 25  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molina, Evelyn            09 SASW                   52.21      42.49  
  2 Castiglione, Marin           CAMV                   44.46      43.59  
  3 Bocanegra, Jennifer       12 SABR                   45.57      43.89  
  4 Hollander, Tristyn           CAMV                   43.08      43.95  
  5 Diaz, Katy                FR SOSA                 1:00.00      47.01  
  6 Leyva Mauricio, Fryda     10 SASW                   51.85      48.61  
  7 Jimenez, Reanna           10 SASW                   47.00      48.69  
  8 Lara, Destiny             12 SABR                   48.43      49.60  
  9 Cuevas, Jasmin            11 SASW                   52.25      50.63  
 10 Salazar-Reyes, Jacel      SR SOSA                   57.00      50.76  
 11 Cerda, Criselda            9 SABR                   53.34      52.24  
 
Event 26  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solis, Christian             CAMV                   32.03      32.09  
  2 Morales, Ramiro           12 SABR                   48.01      32.40  
  3 McClusky, Dane               CAMV                   38.75      35.34  
  4 Ferfir, Taha              12 SABR                   45.90      42.22  
  5 Terrance, Arthur           9 SABR                   44.88      46.21  
 
Event 27  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Emily              CAMV                 1:20.64    1:36.26  
                  46.43     1:36.26 (49.83)                                        
  2 Hollander, Tristyn           CAMV                 1:23.16    1:40.03  
                  47.02     1:40.03 (53.01)                                        
  3 Molina, Evelyn            09 SASW                 1:57.11    1:43.48  
                  48.23     1:43.48 (55.25)                                        
  4 Balderama, Kylie R        09 LHS                  1:47.89    1:49.78  
                  50.32     1:49.78 (59.46)                                        
  5 Leyva Mauricio, Fryda     10 SASW                 2:00.36    1:56.77  
                  53.48   1:56.77 (1:03.29)                                        
  6 Jimenez, Reanna           10 SASW                 1:44.07    1:56.86  
                  51.21   1:56.86 (1:05.65)                                        
  7 Cuevas, Jasmin            11 SASW                 2:00.12    2:02.79  
                  57.51   2:02.79 (1:05.28)                                        
 
Event 28  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solis, Christian             CAMV                 1:04.06    1:13.28  
                  34.10     1:13.28 (39.18)                                        
  2 Lopez, Izaiah                CAMV                 1:07.98    1:17.60  
                  34.02     1:17.60 (43.58)                                        
  3 Salas, Andrew                CAMV                 1:08.54    1:19.44  
                  37.67     1:19.44 (41.77)                                        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 28                    
 
  1. San Antonio Christian               257   2. Randolph                            125
  3. Boerne HS                           124   4. Lutheran HS                         117
  4. Tmi                                 117   6. Medina Valley                        96
  7. Champion                             56   8. Southwest HS                         43
  9. Jefferson                            29  10. Brackenridge HS                      10
 11. Burbank HS                            7                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. San Antonio Christian               126   2. Lutheran HS                          83
  3. Randolph                             78   4. Champion                             56
  5. Boerne HS                            48   6. Medina Valley                        47
  7. Tmi                                  30   8. Southwest HS                         29
  9. Burbank HS                            7  10. Brackenridge HS                       2
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. San Antonio Christian               131   2. Tmi                                  87
  3. Boerne HS                            76   4. Medina Valley                        49
  5. Randolph                             47   6. Lutheran HS                          34
  7. Jefferson                            29   8. Southwest HS                         14
  9. Brackenridge HS                       8