2020 Junior Varsity Championships / NY-06
New Braunfels Recreation Center - 1/14/2020                        
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Marcos High School-ST  'A'                    2:20.31    2:12.10   18  
     1) Sanchez, Savannah 17            2) Cabrera, Leti 14               
     3) Wendel, Jami M 16               4) Velasquez, Bianca N 15         
                  36.49     1:14.20 (37.71)     1:43.28 (29.08)     2:12.10 (28.82)
  2 Samuel Clemens High School  'A'                   1:53.92    2:19.35   14  
     1) Cicherski, Victoria E 17        2) Bennett, Malia G 16            
     3) Allin, Rachel E 16              4) Jones, Karagann L 15           
                  36.75     1:16.72 (39.97)     1:51.32 (34.60)     2:19.35 (28.03)
  3 Byron P. Steele HS  'A'                           2:24.95    2:20.38   12  
     1) Osborne, Jaida L                2) Pavlovsky, Kylie               
     3) Hall, Jazz A                    4) Sampson, Natasha D             
                  38.59     1:18.63 (40.04)     1:51.51 (32.88)     2:20.38 (28.87)
  4 Samuel Clemens High School  'B'                   2:05.50   x2:22.26  
     1) Pearce, Julia L 17              2) Wray, Samantha A 17            
     3) Hammen, Kylie N 14              4) George-Diaz, Angely M 16       
                  33.21     1:17.67 (44.46)   2:22.46 (1:04.79)         2:22.26 ( )
  5 New Braunfels High School  'A'                    2:35.08    2:30.29   10  
     1) Hooker, Caroline G              2) Almquist, Erika                
     3) Glynn, Natalie C 15             4) McClellan, Kay L 15            
                                1:20.35 ( )     1:59.43 (39.08)     2:30.29 (30.86)
  6 Byron P. Steele HS  'B'                           2:50.39   x2:30.75  
     1) Kurth, Emily R                  2) Nantawubwa, Elise e            
     3) Waugh, Jessica M                4) Sprowl, Lymaria B              
                  37.21     1:19.87 (42.66)   2:30.75 (1:10.88)                    
  7 East Central High School  'B'                     2:39.28    2:32.83    8  
     1) Gallegos, Andrea 14             2) Alon-Alon, Ariana 16           
     3) Valdez, Andreya 15              4) St Ann, Trinity 14             
                  42.42     1:18.09 (35.67)     1:59.65 (41.56)     2:32.83 (33.18)
  8 San Marcos High School-ST  'B'                    2:36.54   x2:42.40  
     1) Morrow, Ariana 17               2) Schneider, Sadie A 16          
     3) Smith, Gwen 14                  4) Rice, Skyler 17                
                  43.28     1:27.12 (43.84)     2:15.45 (48.33)     2:42.40 (26.95)
  9 Judson High School-ST  'A'                        3:00.64    2:46.91    6  
     1) Jacquot, Kali T 15              2) Ajuntas, Kylee J 14            
     3) Ackerman, Anneliese S 14        4) Jordan, Ivy J 16               
                  35.65     1:31.62 (55.97)     2:13.18 (41.56)     2:46.91 (33.73)
 10 Canyon High School  'A'                           2:30.11    2:50.65    4  
     1) Keys, Avri                      2) Woodard, Taylor                
     3) Ponce Izaguirre, Kelly          4) Ebert, Lyndsie                 
                  52.38     1:38.35 (45.97)     2:16.11 (37.76)     2:50.65 (34.54)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Marcos High School-ST  'A'                    1:51.21    1:55.39   18  
     1) Allen, Burton A 17              2) Whited, Koby 18                
     3) Schwartz, Zachary G 16          4) Gruver, Michael D 17           
                  30.45     1:00.54 (30.09)     1:28.43 (27.89)     1:55.39 (26.96)
  2 Byron P. Steele HS  'A'                           2:14.39    2:01.84   14  
     1) Dillon, Zach                    2) Rakers, Aiden D                
     3) Rawls, Kayden M                 4) Gianan, Gio V                  
                  32.03     1:07.28 (35.25)     1:36.57 (29.29)     2:01.84 (25.27)
  3 Samuel Clemens High School  'B'                   2:10.65    2:06.32   12  
     1) Santa, Brayden J 14             2) Wallace, Kyle R 14             
     3) Hollis, Paul R 14               4) Conard, Jacob D 14             
                  33.92     1:09.09 (35.17)     1:37.68 (28.59)     2:06.32 (28.64)
  4 Samuel Clemens High School  'A'                   1:39.94   x2:08.07  
     1) Contreras, Steven 16            2) Dominguez, Alec Z 15           
     3) Hatfield, William D 15          4) Deck, Logan R 16               
                  31.45                             1:36.95 ( )     2:08.07 (31.12)
  5 Canyon High School  'A'                           2:19.87    2:11.69   10  
     1) Burleson, Branden               2) Strand, Spencer                
     3) Reynolds, Cade                  4) Reed, Jackson                  
                  34.84     1:10.85 (36.01)     1:42.19 (31.34)     2:11.69 (29.50)
  6 New Braunfels High School  'A'                    2:21.64    2:13.59    8  
     1) Sailors, Hayden M 16            2) Harris, Brodie S 16            
     3) Hernandez, Sebastian            4) Tonoli, Diego                  
                  32.72     1:10.29 (37.57)     1:48.68 (38.39)     2:13.59 (24.91)
  7 Byron P. Steele HS  'B'                           2:21.80   x2:13.76  
     1) Slater, Dean P                  2) Donnell, James M               
     3) Moore, Chanze                   4) Hodo, Paul B                   
                  34.31     1:12.53 (38.22)     1:44.81 (32.28)     2:13.76 (28.95)
  8 Judson High School-ST  'A'                        2:47.86    2:14.02    6  
     1) Morin, Gabriel V 14             2) Watkins, Reese A 16            
     3) Valenzuela, Abraham E 14        4) Cruz, Lio A 15                 
                  39.35     1:19.97 (40.62)     1:47.10 (27.13)     2:14.02 (26.92)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Lindsay A          15 Clemens              2:46.42    2:23.55    9  
                  32.67     1:08.52 (35.85)     1:46.38 (37.86)     2:23.55 (37.17)
  2 Velasquez, Bianca N       15 Smhs-ST              2:33.17    2:24.24    7  
                  33.03     1:09.56 (36.53)     1:47.66 (38.10)     2:24.24 (36.58)
  3 Osborne, Jaida L             Byron P. Steele      2:33.16    2:27.93    6  
                  32.18     1:09.30 (37.12)     1:49.22 (39.92)     2:27.93 (38.71)
  4 Kokkeby, Mikala R         16 NEBR                 2:28.32    2:28.78    5  
                  31.22     1:08.72 (37.50)     1:49.25 (40.53)     2:28.78 (39.53)
  5 Bennett, Malia G          16 Clemens              2:31.73    2:29.77    4  
                                1:11.33 ( )   2:29.77 (1:18.44)                    
  6 Miller, Emilie U          15 NEBR                      NT    2:48.07    3  
                  36.84     1:17.78 (40.94)     2:01.79 (44.01)     2:48.07 (46.28)
  7 Brown, Baleigh               NEBR                 3:02.54    2:48.45    2  
                  38.67     1:22.73 (44.06)     2:07.40 (44.67)     2:48.45 (41.05)
  8 Sprowl, Lymaria B            Byron P. Steele      3:17.78    2:56.89    1  
                  40.72     1:24.95 (44.23)     2:11.60 (46.65)     2:56.89 (45.29)
  9 Babcock, Kloe R              Byron P. Steele      3:05.97    2:57.18  
                  40.48     1:27.08 (46.60)     2:13.74 (46.66)     2:57.18 (43.44)
 10 Jacquot, Kali T           15 Judson-ST            3:05.44    2:57.88  
                  39.02   2:57.88 (2:18.86)                                        
 11 Erkan, Celine E              NEBR                      NT   x3:05.76  
                  39.99     1:25.54 (45.55)   3:05.93 (1:40.39)         3:05.76 ( )
 12 Torres, Natalia L         16 Judson-ST            3:55.99    3:29.51  
                  43.45     1:34.89 (51.44)     2:33.19 (58.30)     3:29.51 (56.32)
 13 Babineau, Leigha N        14 Judson-ST            3:59.99    3:37.67  
                  45.64     1:39.79 (54.15)     2:39.68 (59.89)     3:37.67 (57.99)
 14 Martinez, Inari           16 SAEC                 3:35.22    3:41.91  
                                2:45.95 ( )     3:41.91 (55.96)                    
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schwartz, Zachary G       16 Smhs-ST              1:59.98    1:58.93    9  
                  26.22       56.32 (30.10)     1:27.84 (31.52)     1:58.93 (31.09)
  2 Harris, Brodie S          16 NEBR                 2:10.40    2:13.25    7  
                  29.37                             1:39.40 ( )     2:13.25 (33.85)
  3 Lacy, Dalton K            14 Clemens              2:13.56    2:14.80    6  
                  30.30     1:04.47 (34.17)     1:39.99 (35.52)     2:14.80 (34.81)
  4 Rakers, Aiden D              Byron P. Steele      2:17.62    2:16.20    5  
                  31.56     1:06.57 (35.01)     1:42.35 (35.78)     2:16.20 (33.85)
  5 Cruz, Lio A               15 Judson-ST            2:26.87    2:23.94    4  
                  32.32     1:09.02 (36.70)     1:47.73 (38.71)     2:23.94 (36.21)
  6 Perkins, Miguel              NEBC                      NT    2:26.16    3  
                  31.37     1:08.99 (37.62)     1:49.71 (40.72)     2:26.16 (36.45)
  7 Switaj, Zack H               Byron P. Steele      2:30.36    2:31.61    2  
                  34.11     1:13.14 (39.03)     1:53.41 (40.27)     2:31.61 (38.20)
  8 Moore, Chanze                Byron P. Steele      2:43.00    2:34.66    1  
                  32.31     1:09.04 (36.73)     1:50.08 (41.04)     2:34.66 (44.58)
  9 Silvas Jr., Mikey         17 SAEC                 2:50.00    2:45.86  
                  37.51     1:18.75 (41.24)     2:02.69 (43.94)     2:45.86 (43.17)
 10 Soto Jr., John            16 SAEC                 2:44.77    2:46.21  
                  36.71     1:18.87 (42.16)     2:00.22 (41.35)     2:46.21 (45.99)
 -- Contreras, Steven         16 Clemens              2:11.96         DQ  
                  29.84     1:04.80 (34.96)     1:41.45 (36.65)          DQ (32.97)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Jazz A                 Byron P. Steele      3:12.28    2:43.09    9  
                  35.57     1:19.23 (43.66)     2:07.41 (48.18)     2:43.09 (35.68)
  2 Tischer, Lillian             NEBR                 2:45.83    2:45.33    7  
                  34.00     1:15.56 (41.56)     2:06.54 (50.98)     2:45.33 (38.79)
  3 Allin, Rachel E           16 Clemens              2:53.83    2:48.95    6  
                  35.57     1:19.58 (44.01)     2:09.41 (49.83)     2:48.95 (39.54)
  4 Lorenzana, Rebekah F         Byron P. Steele      3:21.96    2:54.76    5  
                  36.79     1:21.84 (45.05)     2:12.11 (50.27)     2:54.76 (42.65)
  5 Gallegos, Andrea          14 SAEC                 3:00.80    3:04.90    4  
                  40.02     1:27.92 (47.90)     2:22.91 (54.99)     3:04.90 (41.99)
  6 Almquist, Erika              NEBR                 3:17.49    3:05.68    3  
                  43.67     1:28.68 (45.01)     2:26.56 (57.88)     3:05.68 (39.12)
  7 Valdez, Andreya           15 SAEC                      NT    3:18.05    2  
                  46.78     1:35.90 (49.12)     2:31.24 (55.34)     3:18.05 (46.81)
  8 Ackerman, Anneliese S     14 Judson-ST            3:30.25    3:23.82    1  
                  46.25     1:36.04 (49.79)   2:39.29 (1:03.25)     3:23.82 (44.53)
 -- Smith, Gwen               14 Smhs-ST              3:30.02         DQ  
                  44.28     1:32.73 (48.45)     2:32.35 (59.62)          DQ (45.41)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dominguez, Alec Z         15 Clemens              2:20.50    2:24.51    9  
                  30.95     1:09.14 (38.19)     1:53.09 (43.95)     2:24.51 (31.42)
  2 Sailors, Hayden M         16 NEBR                 2:34.34    2:33.34    7  
                  32.51     1:10.78 (38.27)     1:58.42 (47.64)     2:33.34 (34.92)
  3 Wallace, Kyle R           14 Clemens              2:45.50    2:35.97    6  
                  33.91     1:16.41 (42.50)     2:00.54 (44.13)     2:35.97 (35.43)
  4 Dillon, Zach                 Byron P. Steele      2:45.12    2:36.12    5  
                  34.35     1:14.64 (40.29)     2:01.94 (47.30)     2:36.12 (34.18)
  5 Slater, Dean P               Byron P. Steele      2:49.51    2:38.91    4  
                  35.58     1:16.63 (41.05)     2:04.33 (47.70)     2:38.91 (34.58)
  6 Hatfield, William D       15 Clemens              2:47.38    2:41.65    3  
                  34.96     1:17.15 (42.19)     2:02.87 (45.72)     2:41.65 (38.78)
  7 Rawls, Kayden M              Byron P. Steele      3:02.42    2:47.60    2  
                  33.28     1:19.46 (46.18)     2:09.09 (49.63)     2:47.60 (38.51)
  8 Bagnall, Woodrow             NEBC                 3:01.22    2:57.37    1  
                  38.79     1:23.00 (44.21)     2:16.67 (53.67)     2:57.37 (40.70)
  9 Garcia, Gio M                Byron P. Steele      3:10.71   x2:58.50  
                  37.08     1:23.00 (45.92)     2:18.57 (55.57)     2:58.50 (39.93)
 -- Breen, Jeffery               NEBC                 4:01.11         DQ  
                  45.00   1:46.56 (1:01.56)        DQ (1:55.93)                    
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ebert, Lyndsie               NEBC                   43.11      26.29    9  
  2 Jones, Karagann L         15 Clemens                27.98      28.12    7  
  3 Pearce, Julia L           17 Clemens                28.31      29.07    6  
  4 Velasquez, Bianca N       15 Smhs-ST                29.95      29.70    5  
  5 Waugh, Jessica M             Byron P. Steele        30.78      29.74    4  
  6 Cicherski, Victoria E     17 Clemens                29.39      30.49    3  
  7 Hooker, Caroline G           NEBR                   30.76      31.13    2  
  8 Nantawubwa, Elise e          Byron P. Steele        31.97      31.19    1  
  9 George-Diaz, Angely M     16 Clemens                30.89     x31.24  
 10 Sanchez, Savannah         17 Smhs-ST                31.52      31.27  
 11 Juergens, Kaylie          14 Smhs-ST                30.43      31.29  
 12 McClellan, Kay L          15 NEBR                   32.02      31.31  
 13 Rice, Skyler              17 Smhs-ST                31.02     x32.11  
 14 Wray, Samantha A          17 Clemens                32.23     x32.95  
 15 Ferrell, Natalie          17 Smhs-ST                33.99     x33.01  
 16 Tucker, Claire               NEBC                   34.88      33.52  
 17 St Ann, Trinity           14 SAEC                   35.40      33.60  
 18 Schneider, Sadie A        16 Smhs-ST                32.22     x33.85  
 19 Jordan, Ivy J             16 Judson-ST              36.38      34.83  
 20 Rodriguez, Marissa I      16 NEBR                   34.68      35.26  
 21 Cole, Jasmine R           15 NEBR                   35.65     x35.37  
 22 Ajuntas, Kylee J          14 Judson-ST              36.25      35.59  
 23 Wimberley, Tara K         15 Clemens                35.13     x35.76  
 24 Grandinetti, Nina         17 Smhs-ST                38.03     x36.01  
 25 Echols, Kayley A             Byron P. Steele        36.08      36.02  
 26 Mesa Acosta, Andrea N     15 Smhs-ST                38.96     x36.17  
 27 Perkins, Ziatia L         17 Smhs-ST                37.70     x36.18  
 28 Talamantes, Pennelopie    15 SAEC                   35.87      36.19  
 29 Ledesma, Kristal          15 Smhs-ST                36.08     x36.49  
 30 Uranga, Vanessa           15 Smhs-ST                37.00     x36.71  
 31 Busskohl, Sarah E            Byron P. Steele        41.32     x37.13  
 32 Rios, Emily               14 SAEC                   36.94      37.28  
 33 Torres, Natalia L         16 Judson-ST              36.88      37.49  
 34 Diaz, Grace               14 Smhs-ST                36.79     x37.55  
 35 Powell, Avrianna             NEBR                   37.23     x37.56  
 36 Green, Elise              15 SAEC                   40.19     x38.00  
 37 Asher, Dorthea            17 Smhs-ST                36.38     x38.01  
 38 Diaz, Arianna                NEBC                   46.11      38.56  
 39 Bailey, Rebekah F         15 Judson-ST              38.04     x38.66  
 40 Benitez, Kameron B           NEBR                   37.75     x39.04  
 41 Morrow, Ariana            17 Smhs-ST                36.01     x39.88  
 42 Bailey, Elizabeth H       15 Judson-ST              43.79     x40.90  
 43 Zavala, Sophia            14 Smhs-ST                54.64     x42.13  
 44 Smith Jara, Catalina D       NEBR                      NT     x42.31  
 45 Luna, Angelica M          15 Smhs-ST                41.86     x42.63  
 46 Tiscareno, Itzel          15 SAEC                   39.93     x42.77  
 47 Morales, Natasha A           NEBR                   41.24     x43.02  
 48 Alexander, Haleigh        17 SAEC                   41.58     x43.75  
 49 Wilkerson, Hope S            Byron P. Steele        52.93     x46.66  
 50 Torres, Ashley            16 SAEC                   52.28     x48.92  
 -- Keys, Avri                   NEBC                   37.11     X40.40  
 -- Sampson, Natasha D           Byron P. Steele        28.97         DQ  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Burton A           17 Smhs-ST                24.02      24.58    9  
  2 Thomas, Aaden                NEBC                   26.75      25.83    7  
  3 Gianan, Gio V                Byron P. Steele        27.12      26.09    6  
  4 Scott, Lawrence           15 SAEC                   26.40      26.16    5  
  5 Reynolds, Cade               NEBC                   27.03      26.48    4  
  6 Sanchez, Brian J          15 Clemens                26.21      26.55    3  
  7 Gruver, Michael D         17 Smhs-ST                27.84      26.69    2  
  8 Hodo, Paul B                 Byron P. Steele        29.31      26.80    1  
  9 Valenzuela, Abraham E     14 Judson-ST              28.41      27.59  
 10 Santa, Brayden J          14 Clemens                28.59      28.07  
 11 Tonoli, Diego                NEBR                   28.61      28.29  
 12 Cruz, Lio A               15 Judson-ST              28.96      28.48  
 13 Donnell, James M             Byron P. Steele        30.36      28.81  
 14 Burleson, Branden            NEBC                   29.97      29.76  
 15 Morin, Gabriel V          14 Judson-ST              30.84      30.48  
 16 Pluchinsky, Bryan         15 SAEC                   31.36      30.67  
 17 Snow, Michael J           16 Clemens                31.16      31.65  
 18 Deck, Logan R             16 Clemens                32.50     x31.90  
 19 Johnson, Joshua R         14 Clemens                31.39     x32.07  
 20 Ronquillo, Nevay          14 Smhs-ST                32.97      32.53  
 21 Woods, Shawn N               Byron P. Steele        39.39     x34.91  
 22 Devers, Jack                 NEBR                   35.78      35.81  
 23 Thomas, Erik              15 Smhs-ST                31.50     x36.54  
 24 Marmolejo, Ruben          14 SAEC                   45.70      44.89  
 25 Haney, Alden J               Byron P. Steele        46.21     x45.44  
 26 Montez, Joseph            14 SAEC                   52.69     x57.86  
 
Event 9  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allin, Rachel E           16 Clemens              1:19.38    1:18.37    9  
                  36.24     1:18.37 (42.13)                                        
  2 Waugh, Jessica M             Byron P. Steele      1:25.22    1:23.00    7  
                  39.24     1:23.00 (43.76)                                        
  3 Glynn, Natalie C          15 NEBR                      NT    1:32.40    6  
                  39.92     1:32.40 (52.48)                                        
  4 Erkan, Celine E              NEBR                      NT    1:45.54    5  
                  46.92     1:45.54 (58.62)                                        
 
Event 10  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gianan, Gio V                Byron P. Steele      1:07.74    1:04.49    9  
                  31.23     1:04.49 (33.26)                                        
  2 Hollis, Paul R            14 Clemens              1:07.22    1:06.12    7  
                  29.29     1:06.12 (36.83)                                        
  3 Rakers, Aiden D              Byron P. Steele      1:11.61    1:11.19    6  
                  31.82     1:11.19 (39.37)                                        
  4 Rawls, Kayden M              Byron P. Steele      1:12.81    1:12.38    5  
                  32.72     1:12.38 (39.66)                                        
  5 Moore, Chanze                Byron P. Steele      1:19.11   x1:15.89  
                  32.68     1:15.89 (43.21)                                        
  6 Perkins, Miguel              NEBC                 1:25.32    1:19.15    4  
                  32.88     1:19.15 (46.27)                                        
 
Event 11  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Karagann L         15 Clemens              1:03.08    1:02.79    9  
                  30.24     1:02.79 (32.55)                                        
  2 Pearce, Julia L           17 Clemens              1:02.46    1:03.42    7  
                  30.44     1:03.42 (32.98)                                        
  3 Hammen, Kylie N           14 Clemens              1:08.08    1:06.54    6  
                  32.23     1:06.54 (34.31)                                        
  4 Kokkeby, Mikala R         16 NEBR                 1:06.08    1:07.56    5  
                  31.47     1:07.56 (36.09)                                        
  5 Sampson, Natasha D           Byron P. Steele      1:07.60    1:07.87    4  
                  32.92     1:07.87 (34.95)                                        
  6 Cicherski, Victoria E     17 Clemens              1:04.64   x1:08.09  
                  32.73     1:08.09 (35.36)                                        
  7 Hooker, Caroline G           NEBR                 1:08.21    1:08.10    3  
                  32.22     1:08.10 (35.88)                                        
  8 Alon-Alon, Ariana         16 SAEC                 1:06.49    1:08.32    2  
                  31.61     1:08.32 (36.71)                                        
  9 Osborne, Jaida L             Byron P. Steele      1:12.53    1:08.53    1  
                  33.04     1:08.53 (35.49)                                        
 10 Kurth, Emily R               Byron P. Steele      1:14.76    1:10.07  
                  34.20     1:10.07 (35.87)                                        
 11 Lorenzana, Rebekah F         Byron P. Steele      1:08.99   x1:10.51  
                  33.28     1:10.51 (37.23)                                        
 12 Pavlovsky, Kylie             Byron P. Steele      1:12.10   x1:11.09  
                  34.04     1:11.09 (37.05)                                        
 13 McClellan, Kay L          15 NEBR                 1:09.35    1:11.18  
                  34.12     1:11.18 (37.06)                                        
 14 Juergens, Kaylie          14 Smhs-ST              1:11.64    1:12.06  
                  32.75     1:12.06 (39.31)                                        
 15 Gallegos, Andrea          14 SAEC                 1:11.10    1:13.76  
                  35.43     1:13.76 (38.33)                                        
 16 Tucker, Claire               NEBC                 1:23.53    1:15.15  
                  34.59     1:15.15 (40.56)                                        
 17 Rice, Skyler              17 Smhs-ST              1:14.79    1:15.67  
                  37.45     1:15.67 (38.22)                                        
 18 Ponce Izaguirre, Kelly       NEBC                 1:13.31    1:15.78  
                  35.33     1:15.78 (40.45)                                        
 19 Brown, Baleigh               NEBR                 1:13.69   x1:16.00  
                  35.50     1:16.00 (40.50)                                        
 20 St Ann, Trinity           14 SAEC                 1:20.86    1:17.77  
                  38.40     1:17.77 (39.37)                                        
 21 Ferrell, Natalie          17 Smhs-ST              1:16.94    1:18.42  
                  36.72     1:18.42 (41.70)                                        
 22 Jacquot, Kali T           15 Judson-ST            1:19.45    1:18.43  
                  38.06     1:18.43 (40.37)                                        
 23 Ledesma, Kristal          15 Smhs-ST              1:23.16   x1:19.44  
                  37.60     1:19.44 (41.84)                                        
 24 Rodriguez, Marissa I      16 NEBR                 1:19.12   x1:19.49  
                  37.27     1:19.49 (42.22)                                        
 25 Wagner, Kimberly A           Byron P. Steele      1:26.75   x1:19.98  
                  37.46     1:19.98 (42.52)                                        
 26 Talamantes, Pennelopie    15 SAEC                 1:27.88   x1:22.70  
                  40.63     1:22.70 (42.07)                                        
 27 Woodard, Taylor              NEBC                 1:24.45    1:23.12  
                  39.14     1:23.12 (43.98)                                        
 28 Babcock, Kloe R              Byron P. Steele      1:30.96   x1:23.34  
                  40.64     1:23.34 (42.70)                                        
 29 Busskohl, Sarah E            Byron P. Steele      1:31.78   x1:23.98  
                  39.89     1:23.98 (44.09)                                        
 30 Jordan, Ivy J             16 Judson-ST            1:28.58    1:24.48  
                  39.68     1:24.48 (44.80)                                        
 31 Pauli, Madison J          15 Judson-ST            1:22.25    1:25.69  
                  40.91     1:25.69 (44.78)                                        
 32 Mesa Acosta, Andrea N     15 Smhs-ST              1:30.75   x1:26.44  
                  40.98     1:26.44 (45.46)                                        
 33 Martinez, Ariana          15 Judson-ST            1:19.99   x1:27.81  
 34 Grandinetti, Nina         17 Smhs-ST              1:29.41   x1:29.50  
                  42.68     1:29.50 (46.82)                                        
 35 Rios, Emily               14 SAEC                 1:34.08   x1:29.97  
                  43.85     1:29.97 (46.12)                                        
 36 Asher, Dorthea            17 Smhs-ST              1:29.75   x1:31.78  
                  44.80     1:31.78 (46.98)                                        
 37 Morales, Natasha A           NEBR                 1:31.40   x1:35.05  
                  45.94     1:35.05 (49.11)                                        
 38 Benitez, Kameron B           NEBR                 1:38.73   x1:38.93  
                  49.05     1:38.93 (49.88)                                        
 39 Martinez, Inari           16 SAEC                 1:35.96   x1:40.88  
 
Event 12  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Burton A           17 Smhs-ST                55.49      55.91    9  
                  26.81       55.91 (29.10)                                        
  2 Sanchez, Brian J          15 Clemens              1:02.84      59.26    7  
                  28.33       59.26 (30.93)                                        
  3 Thomas, Aaden                NEBC                 1:01.62      59.48    6  
                  27.45       59.48 (32.03)                                        
  4 Reynolds, Cade               NEBC                 1:01.83    1:00.40    5  
                  29.60     1:00.40 (30.80)                                        
  5 Lacy, Dalton K            14 Clemens              1:02.83    1:01.92    4  
                  29.60     1:01.92 (32.32)                                        
  6 Reed, Jackson                NEBC                 1:07.94    1:04.68    3  
                  30.42     1:04.68 (34.26)                                        
  7 Burleson, Branden            NEBC                 1:07.91   x1:06.11  
                  31.43     1:06.11 (34.68)                                        
  8 Donnell, James M             Byron P. Steele      1:10.90    1:06.48    2  
                  32.24     1:06.48 (34.24)                                        
  9 Watkins, Reese A          16 Judson-ST            1:04.77    1:06.54    1  
                  29.09     1:06.54 (37.45)                                        
 10 Pohle, Lance C            14 Clemens              1:14.54    1:07.83  
                  32.05     1:07.83 (35.78)                                        
 11 Morrow, Sean              15 Smhs-ST              1:14.33    1:09.11  
                  32.26     1:09.11 (36.85)                                        
 12 Bagnall, Woodrow             NEBC                 1:10.13   x1:09.66  
                  32.90     1:09.66 (36.76)                                        
 13 Garcia, Gio M                Byron P. Steele      1:14.24    1:09.99  
                  34.77     1:09.99 (35.22)                                        
 14 Silvas Jr., Mikey         17 SAEC                 1:11.32    1:10.25  
                  33.94     1:10.25 (36.31)                                        
 15 Pluchinsky, Bryan         15 SAEC                 1:13.79    1:10.42  
                  33.96     1:10.42 (36.46)                                        
 16 Ronquillo, Nevay          14 Smhs-ST              1:15.82    1:12.31  
                  33.62     1:12.31 (38.69)                                        
 17 Johnson, Joshua R         14 Clemens              1:19.96   x1:13.44  
                  34.28     1:13.44 (39.16)                                        
 18 Tellefson, Tyler             NEBC                 1:24.06   x1:20.39  
                  36.70     1:20.39 (43.69)                                        
 19 Woods, Shawn N               Byron P. Steele      1:36.62    1:21.98  
                  39.70     1:21.98 (42.28)                                        
 20 Devers, Jack                 NEBR                 1:26.71    1:24.15  
 21 Deck, Logan R             16 Clemens              1:10.50   x1:24.42  
                  36.25     1:24.42 (48.17)                                        
 22 Higgs, Clark D               NEBR                      NT    1:26.20  
                  39.37     1:26.20 (46.83)                                        
 23 Thomas, Erik              15 Smhs-ST              1:31.62   x1:30.12  
 24 Marmolejo, Ruben          14 SAEC                 1:34.28    1:33.83  
                  45.34     1:33.83 (48.49)                                        
 25 Haney, Alden J               Byron P. Steele      1:40.49   x1:37.37  
                  47.25     1:37.37 (50.12)                                        
 26 Montez, Joseph            14 SAEC                 1:56.15   x1:47.49  
                  47.75     1:47.49 (59.74)                                        
 
Event 13  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel Clemens High School  'A'                   1:59.32    2:00.01   18  
     1) Pearce, Julia L 17              2) Moore, Lindsay A 15            
     3) Bennett, Malia G 16             4) Jones, Karagann L 15           
                  29.55       59.65 (30.10)     1:31.56 (31.91)     2:00.01 (28.45)
  2 Byron P. Steele HS  'A'                           2:04.82    2:02.63   14  
     1) Sampson, Natasha D              2) Waugh, Jessica M               
     3) Lorenzana, Rebekah F            4) Kurth, Emily R                 
                  29.78       59.43 (29.65)     1:30.65 (31.22)     2:02.63 (31.98)
  3 Samuel Clemens High School  'B'                   2:03.12   x2:05.41  
     1) Hammen, Kylie N 14              2) George-Diaz, Angely M 16       
     3) Wray, Samantha A 17             4) Cicherski, Victoria E 17       
                  31.15     1:03.17 (32.02)     1:35.00 (31.83)     2:05.41 (30.41)
  4 New Braunfels High School  'A'                    2:03.90    2:07.97   12  
     1) Almquist, Erika                 2) Tischer, Lillian               
     3) Hooker, Caroline G              4) McClellan, Kay L 15            
                  33.49     1:03.97 (30.48)     1:35.56 (31.59)     2:07.97 (32.41)
  5 San Marcos High School-ST  'B'                    2:07.39    2:13.91   10  
     1) Rice, Skyler 17                 2) Juergens, Kaylie 14            
     3) Schneider, Sadie A 16           4) Morrow, Ariana 17              
                  34.92     1:06.05 (31.13)     1:40.57 (34.52)     2:13.91 (33.34)
  6 East Central High School  'B'                     2:13.46    2:15.01    8  
     1) Gallegos, Andrea 14             2) Valdez, Andreya 15             
     3) St Ann, Trinity 14              4) Alon-Alon, Ariana 16           
                  33.86     1:11.14 (37.28)     1:48.46 (37.32)     2:15.01 (26.55)
  7 New Braunfels High School  'B'                    2:16.84   x2:21.09  
     1) Brown, Baleigh                  2) Cole, Jasmine R 15             
     3) Erkan, Celine E                 4) Rodriguez, Marissa I 16        
                  35.14     1:09.78 (34.64)     1:45.45 (35.67)     2:21.09 (35.64)
  8 Byron P. Steele HS  'B'                           2:23.32   x2:21.63  
     1) Pavlovsky, Kylie                2) Wagner, Kimberly A             
     3) Echols, Kayley A                4) Sprowl, Lymaria B              
                  32.09     1:08.02 (35.93)     1:46.12 (38.10)     2:21.63 (35.51)
  9 Judson High School-ST  'A'                        2:22.20    2:24.45    6  
     1) Jordan, Ivy J 16                2) Pauli, Madison J 15            
     3) Ajuntas, Kylee J 14             4) Jacquot, Kali T 15             
                  35.54   1:51.97 (1:16.43)     2:24.45 (32.48)                    
 10 Canyon High School  'A'                           2:12.11    2:26.50    4  
     1) Ebert, Lyndsie                  2) Keys, Avri                     
     3) Woodard, Taylor                 4) Ponce Izaguirre, Kelly         
                  32.94                             1:52.67 ( )     2:26.50 (33.83)
 11 Judson High School-ST  'B'                        2:33.77   x2:32.66  
     1) Bailey, Rebekah F 15            2) Garcia, Audree D 16            
     3) Ackerman, Anneliese S 14        4) Torres, Natalia L 16           
                  41.69     1:22.36 (40.67)     1:54.83 (32.47)     2:32.66 (37.83)
 12 East Central High School  'A'                     2:34.84   x2:35.50  
     1) Rios, Emily 14                  2) Green, Elise 15                
     3) Tiscareno, Itzel 15             4) Talamantes, Pennelopie 15      
                  40.10     1:18.57 (38.47)     1:58.87 (40.30)     2:35.50 (36.63)
 13 New Braunfels High School  'C'                         NT   x2:37.81  
     1) Miller, Emilie U 15             2) Morales, Natasha A             
     3) Powell, Avrianna                4) Benitez, Kameron B             
                  34.74     1:18.51 (43.77)     1:57.61 (39.10)     2:37.81 (40.20)
 -- San Marcos High School-ST  'A'                    1:56.55         DQ  
     1) Velasquez, Bianca N 15          2) Cabrera, Leti 14               
     3) Sanchez, Savannah 17            4) Wendel, Jami M 16              
                  30.33     1:01.20 (30.87)     1:32.15 (30.95)          DQ (26.55)
 
Event 14  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Marcos High School-ST  'A'                    1:43.06    1:45.07   18  
     1) Allen, Burton A 17              2) Gruver, Michael D 17           
     3) Whited, Koby 18                 4) Schwartz, Zachary G 16         
                  25.44       52.18 (26.74)     1:19.18 (27.00)     1:45.07 (25.89)
  2 Samuel Clemens High School  'A'                   1:50.69    1:48.12   14  
     1) Dominguez, Alec Z 15            2) Lacy, Dalton K 14              
     3) Ramirez, Julian F 16            4) Sanchez, Brian J 15            
                  26.40       55.95 (29.55)     1:22.46 (26.51)     1:48.12 (25.66)
  3 New Braunfels High School  'A'                    1:50.17    1:49.20   12  
     1) Sailors, Hayden M 16            2) Harris, Brodie S 16            
     3) Hernandez, Sebastian            4) Tonoli, Diego                  
                  26.97       53.32 (26.35)     1:20.63 (27.31)     1:49.20 (28.57)
  4 Byron P. Steele HS  'A'                           1:57.02    1:53.89   10  
     1) Gianan, Gio V                   2) Hodo, Paul B                   
     3) Dillon, Zach                    4) Donnell, James M               
                  26.02       54.72 (28.70)     1:24.43 (29.71)     1:53.89 (29.46)
  5 Samuel Clemens High School  'B'                   1:53.00   x1:55.32  
     1) Wallace, Kyle R 14              2) Hollis, Paul R 14              
     3) Santa, Brayden J 14             4) Conard, Jacob D 14             
                  27.28       56.93 (29.65)     1:25.28 (28.35)     1:55.32 (30.04)
  6 Judson High School-ST  'A'                        1:56.69    1:56.91    8  
     1) Valenzuela, Abraham E 14        2) Morin, Gabriel V 14            
     3) Watkins, Reese A 16             4) Cruz, Lio A 15                 
                  27.77       57.69 (29.92)     1:28.69 (31.00)     1:56.91 (28.22)
  7 East Central High School  'A'                     1:44.72    2:04.27    6  
     1) Pluchinsky, Bryan 15            2) Silvas Jr., Mikey 17           
     3) Soto Jr., John 16               4) Scott, Lawrence 15             
                  31.21     1:05.08 (33.87)     1:37.85 (32.77)     2:04.27 (26.42)
  8 Canyon High School  'B'                           2:16.31    2:10.32    4  
     1) Tellefson, Tyler                2) Bagnall, Woodrow               
     3) Breen, Jeffery                  4) Burleson, Branden              
                  36.58     1:07.91 (31.33)     1:40.48 (32.57)     2:10.32 (29.84)
  9 Byron P. Steele HS  'B'                           2:32.26   x2:26.91  
     1) Switaj, Zack H                  2) Garcia, Gio M                  
     3) Woods, Shawn N                  4) Haney, Alden J                 
                  32.59     1:04.47 (31.88)     1:43.70 (39.23)     2:26.91 (43.21)
 
Event 15  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tischer, Lillian             NEBR                 1:17.45    1:15.17    9  
                  37.24     1:15.17 (37.93)                                        
  2 Nantawubwa, Elise e          Byron P. Steele      1:26.29    1:21.89    7  
                  40.24     1:21.89 (41.65)                                        
  3 Sanchez, Savannah         17 Smhs-ST              1:20.15    1:22.24    6  
                  38.80     1:22.24 (43.44)                                        
  4 Echols, Kayley A             Byron P. Steele      2:00.87    1:29.23    5  
                  43.13     1:29.23 (46.10)                                        
  5 Uranga, Vanessa           15 Smhs-ST              1:39.27    1:33.44    4  
                  45.71     1:33.44 (47.73)                                        
  6 Miller, Emilie U          15 NEBR                 1:36.70    1:34.90    3  
                  45.71     1:34.90 (49.19)                                        
  7 Young, Katie E            16 Clemens                   NT    1:38.38    2  
                  45.88     1:38.38 (52.50)                                        
  8 Sprowl, Lymaria B            Byron P. Steele      1:45.52    1:40.00    1  
                  49.23     1:40.00 (50.77)                                        
  9 Ajuntas, Kylee J          14 Judson-ST            1:47.72    1:40.35  
                  50.99     1:40.35 (49.36)                                        
 10 Glynn, Natalie C          15 NEBR                 1:56.85    1:41.26  
                  48.15     1:41.26 (53.11)                                        
 11 Powell, Avrianna             NEBR                 1:51.37   x1:42.63  
                  51.91     1:42.63 (50.72)                                        
 12 Morrow, Ariana            17 Smhs-ST              1:45.12    1:42.74  
                  48.15     1:42.74 (54.59)                                        
 13 Zavala, Sophia            14 Smhs-ST              1:52.25   x1:45.37  
                  49.61     1:45.37 (55.76)                                        
 14 Babineau, Leigha N        14 Judson-ST            1:46.45    1:45.98  
                  51.72     1:45.98 (54.26)                                        
 15 Bailey, Rebekah F         15 Judson-ST            1:44.52    1:46.96  
                  52.52     1:46.96 (54.44)                                        
 16 Luna, Angelica M          15 Smhs-ST                   NT   x1:47.71  
                  53.01     1:47.71 (54.70)                                        
 17 Alexander, Haleigh        17 SAEC                 1:50.94    1:57.99  
                  55.88   1:57.99 (1:02.11)                                        
 18 Torres, Ashley            16 SAEC                 2:29.66    2:27.06  
                1:11.55   2:27.06 (1:15.51)                                        
 -- Diaz, Grace               14 Smhs-ST                   NT         DQ  
                  48.50          DQ (58.11)                                        
 -- Kurth, Emily R               Byron P. Steele      1:29.96         DQ  
                  39.75          DQ (38.74)                                        
 -- Smith, Gwen               14 Smhs-ST              1:38.60         DQ  
                  47.16          DQ (49.15)                                        
 
Event 16  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Steven         16 Clemens              1:05.74    1:07.14    9  
                  32.09     1:07.14 (35.05)                                        
  2 Dominguez, Alec Z         15 Clemens              1:05.50    1:10.57    7  
                  34.15     1:10.57 (36.42)                                        
  3 Dillon, Zach                 Byron P. Steele      1:15.05    1:12.96    6  
                  36.22     1:12.96 (36.74)                                        
  4 Hollis, Paul R            14 Clemens              1:15.29    1:16.54    5  
                  36.67     1:16.54 (39.87)                                        
  5 Slater, Dean P               Byron P. Steele      1:19.89    1:16.82    4  
                  37.50     1:16.82 (39.32)                                        
  6 Ramirez, Julian F         16 Clemens              1:17.41   x1:16.93  
                  38.22     1:16.93 (38.71)                                        
  7 Hernandez, Sebastian         NEBR                 1:15.72    1:21.72    3  
                  39.79     1:21.72 (41.93)                                        
  8 Santa, Brayden J          14 Clemens              1:20.97   x1:29.45  
                1:18.52     1:29.45 (10.93)                                        
  9 Morin, Gabriel V          14 Judson-ST            1:32.56    1:35.58    2  
                  45.11     1:35.58 (50.47)                                        
 10 Soto Jr., John            16 SAEC                 1:35.91    1:36.64    1  
 
Event 17  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alon-Alon, Ariana         16 SAEC                 1:23.42    1:24.41    9  
                  39.94     1:24.41 (44.47)                                        
  2 Cabrera, Leti             14 Smhs-ST              1:28.04    1:26.87    7  
                  40.52     1:26.87 (46.35)                                        
  3 Pavlovsky, Kylie             Byron P. Steele      1:29.50    1:27.01    6  
                  41.66     1:27.01 (45.35)                                        
  4 Hall, Jazz A                 Byron P. Steele      1:27.37    1:27.59    5  
                  41.07     1:27.59 (46.52)                                        
  5 Bennett, Malia G          16 Clemens              1:28.06    1:27.91    4  
                  41.74     1:27.91 (46.17)                                        
  6 Hammen, Kylie N           14 Clemens              1:29.86    1:28.52    3  
                  41.57     1:28.52 (46.95)                                        
  7 Moore, Lindsay A          15 Clemens              1:28.31    1:30.51    2  
                  42.63     1:30.51 (47.88)                                        
  8 George-Diaz, Angely M     16 Clemens              1:35.71   x1:31.42  
                  42.91     1:31.42 (48.51)                                        
  9 Schneider, Sadie A        16 Smhs-ST              1:35.47    1:38.21    1  
                  46.13     1:38.21 (52.08)                                        
 10 Wimberley, Tara K         15 Clemens              1:38.55   x1:41.68  
                  47.20     1:41.68 (54.48)                                        
 11 Tiscareno, Itzel          15 SAEC                 1:37.40    1:41.82  
                  48.74     1:41.82 (53.08)                                        
 12 Almquist, Erika              NEBR                 1:41.91    1:42.29  
                  48.68     1:42.29 (53.61)                                        
 13 Valdez, Andreya           15 SAEC                 1:44.22    1:43.56  
                  49.21     1:43.56 (54.35)                                        
 14 Voorhis, Faith            16 Smhs-ST              1:51.18    1:44.76  
                  49.45     1:44.76 (55.31)                                        
 15 Wray, Samantha A          17 Clemens              1:40.85   x1:45.03  
                  48.46     1:45.03 (56.57)                                        
 16 Wagner, Kimberly A           Byron P. Steele      1:49.35    1:46.01  
                  50.65     1:46.01 (55.36)                                        
 17 Cole, Jasmine R           15 NEBR                 1:47.54    1:53.87  
                  53.46   1:53.87 (1:00.41)                                        
 18 Woodard, Taylor              NEBC                 1:50.11    1:53.96  
                  53.36   1:53.96 (1:00.60)                                        
 19 Keys, Avri                   NEBC                 1:46.11    1:55.97  
 20 Green, Elise              15 SAEC                 1:56.34   x2:00.45  
                  52.58   2:00.45 (1:07.87)                                        
 -- Perkins, Ziatia L         17 Smhs-ST              2:03.62         DQ  
                  58.79        DQ (1:02.05)                                        
 -- Bailey, Elizabeth H       15 Judson-ST            2:08.60         DQ  
                1:01.11        DQ (1:04.18)                                        
 
Event 18  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schwartz, Zachary G       16 Smhs-ST              1:07.77    1:10.46    9  
                  32.99     1:10.46 (37.47)                                        
  2 Whited, Koby              18 Smhs-ST                   NT    1:14.15    7  
                  34.17     1:14.15 (39.98)                                        
  3 Gruver, Michael D         17 Smhs-ST              1:09.11    1:14.87    6  
                  35.28     1:14.87 (39.59)                                        
  4 Wallace, Kyle R           14 Clemens              1:20.83    1:19.68    5  
                  37.38     1:19.68 (42.30)                                        
  5 Hodo, Paul B                 Byron P. Steele      1:32.93    1:23.24    4  
                  39.05     1:23.24 (44.19)                                        
  6 Scott, Lawrence           15 SAEC                 1:25.15    1:23.31    3  
                  38.38     1:23.31 (44.93)                                        
  7 Reed, Jackson                NEBC                 1:34.77    1:23.40    2  
                  38.76     1:23.40 (44.64)                                        
  8 Hatfield, William D       15 Clemens              1:20.50    1:23.72    1  
                  38.73     1:23.72 (44.99)                                        
  9 Harris, Brodie S          16 NEBR                 1:21.51    1:26.83  
                  39.59     1:26.83 (47.24)                                        
 10 Pohle, Lance C            14 Clemens              1:23.90    1:27.91  
                  41.72     1:27.91 (46.19)                                        
 11 Switaj, Zack H               Byron P. Steele      1:30.19    1:29.69  
                  42.70     1:29.69 (46.99)                                        
 -- Morrow, Sean              15 Smhs-ST                   NT         DQ  
                  49.74          DQ (58.88)                                        
 -- Tellefson, Tyler             NEBC                 1:40.11         DQ  
                  45.56          DQ (54.62)                                        
 
Event 19  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byron P. Steele HS  'A'                           4:39.70    4:36.87   18  
     1) Hall, Jazz A                    2) Lorenzana, Rebekah F           
     3) Osborne, Jaida L                4) Nantawubwa, Elise e            
                  31.77   1:06.09 (1:06.09)     1:39.34 (33.25)   2:17.21 (1:11.12)
        2:50.44 (33.23)   3:26.99 (1:09.78)     3:59.17 (32.18)   4:36.87 (1:09.88)
  2 San Marcos High School-ST  'A'                    4:43.82    5:19.21   14  
     1) Juergens, Kaylie 14             2) Ferrell, Natalie 17            
     3) Ledesma, Kristal 15             4) Smith, Gwen 14                 
                  32.75   1:12.50 (1:12.50)     1:49.97 (37.47)   2:31.31 (1:18.81)
        3:08.78 (37.47)   3:50.12 (1:18.81)     4:32.66 (42.54)   5:19.21 (1:29.09)
  3 New Braunfels High School  'A'                    5:10.49    5:26.91   12  
     1) Cole, Jasmine R 15              2) Erkan, Celine E                
     3) Glynn, Natalie C 15             4) Brown, Baleigh                 
                          1:26.78 (1:26.78)     2:06.03 (39.25)   2:50.61 (1:23.83)
        3:26.54 (35.93)   4:13.44 (1:22.83)     4:45.32 (31.88)   5:26.91 (1:13.47)
  4 Byron P. Steele HS  'B'                           6:02.19   x5:32.87  
     1) Wagner, Kimberly A              2) Babcock, Kloe R                
     3) Busskohl, Sarah E               4) Echols, Kayley A               
                  39.40   1:22.38 (1:22.38)     2:03.11 (40.73)   2:45.62 (1:23.24)
        3:24.62 (39.00)   4:10.92 (1:25.30)     4:47.07 (36.15)   5:32.87 (1:21.95)
  5 New Braunfels High School  'B'                    5:46.34   x5:49.21  
     1) Benitez, Kameron B              2) Miller, Emilie U 15            
     3) Morales, Natasha A              4) Rodriguez, Marissa I 16        
                  46.48   1:43.04 (1:43.04)                         2:16.84 (33.80)
        3:03.05 (46.21)   4:31.64 (2:14.80)     5:07.28 (35.64)   5:49.21 (1:17.57)
  6 San Marcos High School-ST  'B'                    5:14.40   x5:58.78  
     1) Luna, Angelica M 15             2) Mesa Acosta, Andrea N 15       
     3) Grandinetti, Nina 17            4) Asher, Dorthea 17              
                  46.38   1:34.62 (1:34.62)     2:13.18 (38.56)   3:08.61 (1:33.99)
        3:38.48 (29.87)   5:09.12 (2:00.51)     5:55.77 (46.65)     5:58.78 (49.66)
  7 Judson High School-ST  'A'                        5:48.10    5:58.88   10  
     1) Bailey, Rebekah F 15            2) Bailey, Elizabeth H 15         
     3) Ackerman, Anneliese S 14        4) Pauli, Madison J 15            
                  43.06   1:31.63 (1:31.63)     2:16.27 (44.64)   3:11.90 (1:40.27)
        3:44.37 (32.47)   4:29.66 (1:17.76)     5:13.28 (43.62)   5:58.88 (1:29.22)
  8 Judson High School-ST  'B'                        6:27.31   x6:13.21  
     1) Babineau, Leigha N 14           2) Martinez, Ariana 15            
     3) Garcia, Audree D 16             4) Torres, Natalia L 16           
                  45.01   1:39.76 (1:39.76)     2:19.16 (39.40)   3:10.37 (1:30.61)
        3:49.73 (39.36)   4:42.51 (1:32.14)     5:24.37 (41.86)   6:13.21 (1:30.70)
 -- East Central High School  'B'                     6:34.32         DQ  
     1) Rios, Emily 14                  2) Martinez, Inari 16             
     3) Tiscareno, Itzel 15             4) Talamantes, Pennelopie 15      
                  41.95   1:28.96 (1:28.96)   3:10.79 (1:41.83)                    
            3:18.36 ( )         3:59.08 ( )        DQ (2:14.13)                    
 
Event 20  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel Clemens High School  'A'                   4:08.81    4:01.58   18  
     1) Contreras, Steven 16            2) Ramirez, Julian F 16           
     3) Hatfield, William D 15          4) Sanchez, Brian J 15            
                  27.32       57.94 (57.94)     1:26.07 (28.13)     1:57.32 (59.38)
        2:28.08 (30.76)   3:03.18 (1:05.86)     3:30.28 (27.10)     4:01.58 (58.40)
  2 Canyon High School  'A'                           4:22.22    4:14.60   14  
     1) Perkins, Miguel                 2) Bagnall, Woodrow               
     3) Reynolds, Cade                  4) Thomas, Aaden                  
                  29.97   1:04.74 (1:04.74)     1:37.85 (33.11)   2:13.46 (1:08.72)
        2:43.54 (30.08)   3:14.92 (1:01.46)     3:42.12 (27.20)     4:14.60 (59.68)
  3 Byron P. Steele HS  'A'                           4:26.49    4:17.46   12  
     1) Rakers, Aiden D                 2) Rawls, Kayden M                
     3) Slater, Dean P                  4) Moore, Chanze                  
                  29.80   1:03.27 (1:03.27)     1:33.68 (30.41)   2:06.99 (1:03.72)
        2:38.34 (31.35)   3:12.57 (1:05.58)     3:42.94 (30.37)   4:17.46 (1:04.89)
  4 New Braunfels High School  'A'                    4:34.89    4:32.87   10  
     1) Sailors, Hayden M 16            2) Tonoli, Diego                  
     3) Devers, Jack                    4) Hernandez, Sebastian           
                  28.02       58.28 (58.28)     1:27.88 (29.60)   2:04.05 (1:05.77)
                          3:31.99 (1:27.94)     3:58.78 (26.79)   4:32.87 (1:00.88)
  5 East Central High School  'A'                     4:02.03    4:48.91    8  
     1) Soto Jr., John 16               2) Silvas Jr., Mikey 17           
     3) Pluchinsky, Bryan 15            4) Scott, Lawrence 15             
                  35.24   1:15.83 (1:15.83)     1:53.69 (37.86)   2:34.76 (1:18.93)
        3:08.75 (33.99)   3:46.42 (1:11.66)     4:16.52 (30.10)   4:48.91 (1:02.49)
  6 Byron P. Steele HS  'B'                           5:40.93   x5:28.01  
     1) Switaj, Zack H                  2) Garcia, Gio M                  
     3) Woods, Shawn N                  4) Haney, Alden J                 
                  32.81   1:07.86 (1:07.86)     1:41.75 (33.89)   2:19.29 (1:11.43)
        3:01.18 (41.89)                             4:34.68 ( )         5:28.01 ( )
 
                    Combined Team Scores - Through Event 20                    
 
  1. Samuel Clemens High School          225   2. Byron P. Steele HS                  204
  3. San Marcos High School              159   4. New Braunfels High School           134
  5. Canyon High School                   80   6. East Central High School             56
  7. Judson High School                   44                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 20                    
 
  1. Samuel Clemens High School          109   2. Byron P. Steele HS                  106
  3. New Braunfels High School            87   4. San Marcos High School               72
  5. East Central High School             33   6. Judson High School                   23
  7. Canyon High School                   17                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 20                     
 
  1. Samuel Clemens High School          116   2. Byron P. Steele HS                   98
  3. San Marcos High School               87   4. Canyon High School                   63
  5. New Braunfels High School            47   6. East Central High School             23
  7. Judson High School                   21