2021 AAHSSL Dual+ / NY-03
New Braunfels YMCA (Das Rec) - 11/9/2021                               
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Judson High School-ST  'A'                        2:08.63    2:10.45  
     1) Jacquot, Kali T 12              2) Ahmed, Leila 12                
     3) Fortner, Ashley E 12            4) Lara, Yasmine 12               
              34.89     1:11.53 (36.64)     1:40.48 (28.95)     2:10.45 (29.97)
  2 New Braunfels High School  'B'                    2:19.83    2:21.91  
     1) Vreeland, Bailey A 9            2) Rios, Absedy K 12              
     3) Fulham, Audrey C 9              4) Hooker, Caroline G 11          
              34.70     1:16.05 (41.35)     1:57.93 (41.88)     2:21.91 (23.98)
  3 San Marcos High School-ST  'A'                    2:21.60    2:21.92  
     1) Velasquez, Bianca N 12          2) Cabrera, Leti 11               
     3) Contreras-Verdin, Ana 10        4) Ledesma, Kristal 12            
              36.39     1:13.71 (37.32)     1:56.75 (43.04)     2:21.92 (25.17)
  4 Judson High School-ST  'B'                        2:28.87    2:22.73  
     1) Montelongo, Madilyn W 12        2) Flores, Amanda N 10            
     3) Jordan, Ivy J 12                4) Bayani, Casey M 12             
              37.01     1:16.89 (39.88)     1:51.17 (34.28)     2:22.73 (31.56)
  5 St. John Paul II  'A'                             2:35.42    2:31.21  
     1) Stultz, Nivia 11                2) Anderson, Charlotte 9          
     3) Williams, Malia 10              4) Preiss, Allison 10             
              41.42     1:22.60 (41.18)     1:59.77 (37.17)     2:31.21 (31.44)
  6 New Braunfels High School  'C'                         NT    2:43.01  
     1) Meyer, Sheridan E 10            2) Cole, Jasmine R 12             
     3) Rodriguez, Angelina L 12        4) Thrift, Zoe R 10               
              37.18     1:21.73 (44.55)     2:10.69 (48.96)     2:43.01 (32.32)
 -- Judson High School-ST  'C'                        2:43.70         DQ  
     1) Jimenez, Emma G 09              2) Ackerman, Anneliese S 11       
     3) De Los Santos, Tamara 10        4) Sosa-Rommel, Stacy M 10        
              46.50     1:32.01 (45.51)     2:09.27 (37.26)          DQ (33.43)
 -- New Braunfels High School  'A'                    2:08.38         DQ  
     1) Baroni, Emerson M 12            2) Flores, Milana M 12            
     3) Pickett, Katherine E 10         4) Lenard, Madeline R 12          
              33.76     1:10.66 (36.90)     1:39.66 (29.00)          DQ (28.23)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    1:43.88    1:46.75  
     1) Starnes, Garrett R 11           2) Fuentes, Victor H 12           
     3) Saunders, Luc N 10              4) Barrera, Noah W 12             
              25.61       53.87 (28.26)     1:19.80 (25.93)     1:46.75 (26.95)
  2 Judson High School-ST  'A'                        1:55.64    1:54.64  
     1) Howell, Edwin D 12              2) Kato, Bryce S 11               
     3) Cruz, Lio A 11                  4) Hemphill, Rolando T 11         
              28.85     1:00.95 (32.10)     1:29.48 (28.53)     1:54.64 (25.16)
  3 New Braunfels High School  'B'                    2:02.86    2:09.88  
     1) Sailors, Hayden M 12            2) Liu, Minghe 9                  
     3) Garcia, Sebastian N 10          4) Gomez, Charles J 10            
              32.40     1:09.14 (36.74)     1:41.99 (32.85)     2:09.88 (27.89)
  4 Judson High School-ST  'B'                        2:15.56    2:18.51  
     1) Morin, Gabriel V 11             2) Schell, Dylan T 10             
     3) Hernandez, Julio A 10           4) Toms, Terrell A 10             
              35.48     1:13.60 (38.12)     1:50.71 (37.11)     2:18.51 (27.80)
  5 St. John Paul II  'A'                             2:23.21    2:25.57  
     1) Doerr, Tyler A 11               2) Sciantarelli, Colin E 11       
     3) Hodson, Aiden 10                4) Kapavik, Phillip 9             
              38.21     1:21.89 (43.68)     1:56.00 (34.11)     2:25.57 (29.57)
  6 New Braunfels High School  'C'                         NT   x2:53.62  
     1) Stillman, Aidan E 9             2) Higgs, Clark D 11              
     3) Mueck, Tyler C 9                4) King, Tyler 9                  
              44.57     1:35.67 (51.10)     2:18.45 (42.78)     2:53.62 (35.17)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pickett, Katherine E      10 NEBR                 2:04.00    2:11.41  
  2 Johnson, Makenna N        12 Judson-ST            2:25.65    2:25.60  
  3 Bowers, Elizabeth A        9 NEBR                 2:38.23    2:32.85  
  4 Preiss, Allison           10 Sjp II               2:40.71    2:39.95  
  5 Thrift, Zoe R             10 NEBR                 2:36.35    2:40.26  
  6 Smith, Robin              11 Smhs-ST              3:00.27    2:51.69  
  7 Jimenez, Emma G           09 Judson-ST            3:05.08    2:54.19  
              38.24     1:21.21 (42.97)     2:07.69 (46.48)     2:54.19 (46.50)
  8 Ledesma, Kristal          12 Smhs-ST              3:03.22    2:59.04  
              39.03     1:25.20 (46.17)     2:13.95 (48.75)     2:59.04 (45.09)
  9 Kelley, Allie              9 Sjp II               2:59.15    2:59.13  
 10 Sosa-Rommel, Stacy M      10 Judson-ST            3:17.78    3:04.48  
              41.79     1:28.21 (46.42)     2:16.39 (48.18)     3:04.48 (48.09)
 11 Perez, Mayah              10 Smhs-ST                   NT    3:08.97  
              41.83     1:28.10 (46.27)     2:19.87 (51.77)     3:08.97 (49.10)
 -- De Los Santos, Tamara     10 Judson-ST            3:02.89        DNF  
              38.04     1:21.94 (43.90)                                        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuentes, Victor H         12 NEBR                 2:21.90    1:51.49  
              23.82       51.35 (27.53)     1:21.13 (29.78)     1:51.49 (30.36)
  2 Pearson, Korbin R         12 Smhs-ST              2:18.89    2:16.56  
              29.06     1:02.87 (33.81)39.:78999 (36.91999)  2:16.56 (36.77001)
  3 Hodson, Aiden             10 Sjp II               2:23.53    2:24.76  
              30.77     1:06.92 (36.15)   2:24.76 (1:17.84)                    
  4 Kapavik, Phillip           9 Sjp II                    NT    2:26.59  
              33.91     1:11.95 (38.04)     1:51.54 (39.59)     2:26.59 (35.05)
  5 Gomez, Charles J          10 NEBR                 2:34.19    2:31.34  
              31.77     1:08.11 (36.34)     1:48.68 (40.57)     2:31.34 (42.66)
  6 Morin, Gabriel V          11 Judson-ST            2:29.96    2:33.27  
              34.14     1:13.48 (39.34)     1:55.03 (41.55)     2:33.27 (38.24)
  7 Liu, Minghe                9 NEBR                 2:12.12    2:34.01  
              30.67     1:09.45 (38.78)     1:52.24 (42.79)     2:34.01 (41.77)
  8 Jimenez, Nico J           12 Judson-ST            2:35.25    2:35.53  
              34.57     1:14.50 (39.93)     1:56.13 (41.63)     2:35.53 (39.40)
  9 Villegas, Elijah C        10 NEBR                 2:42.48   x2:38.39  
              32.5512.:75999 (40.20999)  1:56.18 (43.42001)     2:38.39 (42.21)
 10 Sinclair, Judah J         09 Judson-ST            3:05.85    3:10.30  
              36.59     1:24.29 (47.70)     2:17.18 (52.89)     3:10.30 (53.12)
 11 Maitha, Christian M       11 Judson-ST                 NT   x4:16.22  
              37.90   1:45.19 (1:07.29)   3:26.14 (1:40.95)     4:16.22 (50.08)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tingleff, Nora M           9 NEBR                 2:53.17    2:47.99  
              35.48                             2:08.88 ( )     2:47.99 (39.11)
  2 Vreeland, Bailey A         9 NEBR                 3:02.32    3:02.42  
              36.56     1:22.20 (45.64)   2:23.08 (1:00.88)     3:02.42 (39.34)
  3 Fulham, Audrey C           9 NEBR                 3:12.72    3:08.80  
              40.07     1:31.06 (50.99)     2:26.93 (55.87)     3:08.80 (41.87)
  4 Rios, Rose                11 Smhs-ST                   NT    3:21.48  
              42.50     1:34.20 (51.70)     2:31.75 (57.55)     3:21.48 (49.73)
  5 Ackerman, Anneliese S     11 Judson-ST            3:23.82    3:26.27  
              44.01     1:34.56 (50.55)   2:41.43 (1:06.87)     3:26.27 (44.84)
  6 Uzwyshyn, Maya            10 Smhs-ST                   NT    3:30.09  
              45.53     1:40.81 (55.28)   3:30.09 (1:49.28)                    
 -- Lara, Yasmine             12 Judson-ST                 NT         DQ  
              40.58     1:34.43 (53.85)   2:46.20 (1:11.77)          DQ (47.85)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Starnes, Garrett R        11 NEBR                 2:03.33    2:12.59  
              27.38     1:02.22 (34.84)     1:43.44 (41.22)     2:12.59 (29.15)
  2 Sailors, Hayden M         12 NEBR                 2:27.59    2:34.68  
              30.16     1:11.29 (41.13)     1:55.93 (44.64)     2:34.68 (38.75)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Milana M          12 NEBR                   29.17      28.84  
  2 Lenard, Madeline R        12 NEBR                   29.91      29.03  
  3 Fortner, Ashley E         12 Judson-ST              27.95      29.07  
  4 Johnson, Makenna N        12 Judson-ST              28.71      29.08  
  4 Brown, Baleigh M          11 NEBR                   29.20      29.08  
  6 Baroni, Emerson M         12 NEBR                   28.52     x29.39  
  7 Austin, Madison R         11 NEBR                   29.98     x29.77  
  8 Velasquez, Bianca N       12 Smhs-ST                29.70      29.82  
  9 Hooker, Caroline G        11 NEBR                   30.30     x30.55  
 10 Williams, Malia           10 Sjp II                 30.94      31.21  
 11 Meyer, Sheridan E         10 NEBR                   31.36     x31.62  
 12 Ledesma, Kristal          12 Smhs-ST                31.36      31.78  
 13 Montelongo, Madilyn W     12 Judson-ST              32.56      31.88  
 14 Rios, Absedy K            12 NEBR                   31.56     x32.08  
 15 Salazar, Dominique        12 Smhs-ST                32.85      32.59  
 16 Cole, Jasmine R           12 NEBR                   34.23     x34.46  
 17 Rodriguez, Angelina L     12 NEBR                   32.65     x34.94  
 18 Torres, Natalia L         12 Judson-ST              36.88     x35.40  
 19 Lay, Alexus S             11 NEBR                   38.38     x36.42  
 20 Smith, Ella                9 Sjp II                 37.76      36.52  
 21 Kelley, Allie              9 Sjp II                 35.48      36.65  
 22 Resendez, Sarai            9 NEBR                   38.68     x37.65  
 23 Benitez, Kameron B        11 NEBR                   36.67     x37.72  
 24 Anderson, Charlotte        9 Sjp II                 35.97     x38.29  
 25 Censini, Paola            11 NEBR                   45.00     x38.52  
 26 Carreon, Madison           9 Sjp II                 46.01     x40.65  
 27 Seckler, Maria-Katharina  11 NEBR                   42.37     x42.43  
 28 Melendez, Oksana C        09 Smhs-ST                44.73     x44.73  
 29 Aguiar, Amy               10 NEBR                   49.25     x47.96  
 30 Yanez Lopez, Montserrat   09 Smhs-ST                48.65     x48.08  
 31 Lorena, Tuttle            10 Sjp II                 53.75     x48.09  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrera, Noah W           12 NEBR                   23.23      23.75  
  2 Howell, Edwin D           12 Judson-ST              23.94      24.01  
  3 Bradley, Kase K            9 NEBR                   24.95      25.24  
  4 Schwartz, Zachary G       12 Smhs-ST                24.20      25.38  
  5 Hemphill, Rolando T       11 Judson-ST              25.93      25.56  
  6 Jonas, Zach K             12 NEBR                   25.11      26.17  
  7 Hernandez, Sebastian      11 NEBR                   25.47     x26.56  
  8 Cruz, Lio A               11 Judson-ST              27.19      26.64  
  9 Pearson, Korbin R         12 Smhs-ST                26.98      27.40  
 10 Ronquillo, Nevay          11 Smhs-ST                27.91      27.68  
 11 Toms, Terrell A           10 Judson-ST              28.04     x27.78  
 12 Garcia, Sebastian N       10 NEBR                   27.67     x28.23  
 13 Foor, Evan M              10 Smhs-ST                29.16     x29.22  
 14 Rios, Bradley             12 Smhs-ST                30.16     x30.81  
 15 Mueck, Tyler C             9 NEBR                   30.47     x30.82  
 16 Carreon, Tristan          12 Sjp II                 31.20      30.90  
 17 Sciantarelli, Colin E     11 Sjp II                 32.25      33.17  
 18 Stillman, Aidan E          9 NEBR                   33.61     x33.64  
 19 Mills, Kanyen E            9 NEBR                   35.80     x34.30  
 20 Gravett, Bradyn L          9 NEBR                   35.26     x35.28  
 21 Higgs, Clark D            11 NEBR                   34.04     x35.46  
 22 Adrian, Orry E             9 NEBR                   36.24     x36.53  
 23 McKinley, Giovanni E       9 NEBR                   36.91     x36.95  
 24 King, Tyler                9 NEBR                   37.19     x37.26  
 25 Herman, Aiden M           09 Smhs-ST                39.46     x40.07  
 26 Moczygemba, Kyle           9 Sjp II                 44.13      44.68  
 
Event 9  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fortner, Ashley E         12 Judson-ST            1:09.15    1:09.68  
              32.84     1:09.68 (36.84)                                        
  2 Tingleff, Nora M           9 NEBR                 1:21.21    1:24.78  
              38.36     1:24.78 (46.42)                                        
  3 Fulham, Audrey C           9 NEBR                 1:31.77    1:28.74  
              40.88     1:28.74 (47.86)                                        
 -- Glynn, Natalie C          12 NEBR                 1:27.73         DQ  
              43.18          DQ (58.63)                                        
 
Event 10  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Edwin D           12 Judson-ST              58.02    1:05.81  
              30.32     1:05.81 (35.49)                                        
  2 Cruz, Lio A               11 Judson-ST            1:11.01    1:11.54  
              32.65     1:11.54 (38.89)                                        
  3 Garcia, Sebastian N       10 NEBR                 1:25.55    1:21.46  
              35.51     1:21.46 (45.95)                                        
  4 Liu, Minghe                9 NEBR                 1:18.12    1:25.72  
              37.63     1:25.72 (48.09)                                        
  5 Hernandez, Julio A        10 Judson-ST            1:23.21    1:31.93  
              38.98     1:31.93 (52.95)                                        
  6 Villegas, Elijah C        10 NEBR                      NT    1:37.62  
              43.18     1:37.62 (54.44)                                        
 -- Schell, Dylan T           10 Judson-ST            1:21.01         DQ  
 
Event 11  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin, Madison R         11 NEBR                 1:08.26    1:07.37  
              30.58     1:07.37 (36.79)                                        
  2 Contreras-Verdin, Ana     10 Smhs-ST              1:14.39    1:13.79  
              34.32     1:13.79 (39.47)                                        
  3 Rodriguez, Angelina L     12 NEBR                 1:15.58    1:17.96  
  4 Bailey, Rebekah F         12 Judson-ST            1:14.59    1:18.78  
              36.70     1:18.78 (42.08)                                        
  5 Glynn, Natalie C          12 NEBR                 1:13.30    1:19.63  
              36.69     1:19.63 (42.94)                                        
  6 Smith, Robin              11 Smhs-ST              1:24.96    1:21.41  
              39.13     1:21.41 (42.28)                                        
  7 Benitez, Kameron B        11 NEBR                 1:30.35   x1:21.97  
  8 Torres, Natalia L         12 Judson-ST            1:22.29    1:22.16  
  9 Resendez, Sarai            9 NEBR                 1:31.21   x1:22.95  
              40.71     1:22.95 (42.24)                                        
 10 Stultz, Nivia             11 Sjp II               1:21.79    1:23.25  
              40.36     1:23.25 (42.89)                                        
 11 Perez, Mayah              10 Smhs-ST              1:22.84    1:24.61  
              40.19     1:24.61 (44.42)                                        
 12 Lay, Alexus S             11 NEBR                 1:29.69   x1:24.64  
              38.85     1:24.64 (45.79)                                        
 13 Bailey, Elizabeth H       12 Judson-ST            1:29.07    1:27.39  
              40.34     1:27.39 (47.05)                                        
 14 Bourret, Natalie D        11 Sjp II               1:24.32    1:29.79  
              42.02     1:29.79 (47.77)                                        
 15 Smith, Ella                9 Sjp II               1:32.92    1:32.21  
              43.24     1:32.21 (48.97)                                        
 16 Censini, Paola            11 NEBR                 1:30.00   x1:39.20  
 17 Carreon, Madison           9 Sjp II               1:53.70   x1:44.56  
              47.49     1:44.56 (57.07)                                        
 18 Melendez, Oksana C        09 Smhs-ST                   NT   x1:44.89  
 19 Garcia, Zoe A             09 Smhs-ST                   NT   x1:45.39  
              48.25     1:45.39 (57.14)                                        
 20 Aguiar, Amy               10 NEBR                 1:50.26   x1:52.54  
              52.62     1:52.54 (59.92)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuentes, Victor H         12 NEBR                   48.73      49.51  
              23.51       49.51 (26.00)                                        
  2 Barrera, Noah W           12 NEBR                   51.07      55.55  
              26.30       55.55 (29.25)                                        
  3 Hemphill, Rolando T       11 Judson-ST            1:00.18      58.90  
              29.12       58.90 (29.78)                                        
  4 Hernandez, Sebastian      11 NEBR                   56.41      59.86  
              27.85       59.86 (32.01)                                        
  5 Toms, Terrell A           10 Judson-ST            1:05.08    1:03.72  
              30.31     1:03.72 (33.41)                                        
  6 Jimenez, Nico J           12 Judson-ST            1:00.31    1:05.31  
              32.20     1:05.31 (33.11)                                        
  7 Kapavik, Phillip           9 Sjp II               1:04.69    1:06.38  
              31.56     1:06.38 (34.82)                                        
  8 Foor, Evan M              10 Smhs-ST                   NT    1:10.37  
              32.56     1:10.37 (37.81)                                        
  9 Doerr, Tyler A            11 Sjp II               1:09.42    1:11.80  
              34.67     1:11.80 (37.13)                                        
 10 Mills, Kanyen E            9 NEBR                 1:20.30   x1:17.85  
              35.07     1:17.85 (42.78)                                        
 11 Carreon, Tristan          12 Sjp II               1:18.28    1:18.43  
              35.90     1:18.43 (42.53)                                        
 12 Gravett, Bradyn L          9 NEBR                 1:17.46   x1:20.94  
 13 Higgs, Clark D            11 NEBR                 1:16.38   x1:21.31  
 14 Kant, Phone               09 Smhs-ST              1:38.88    1:27.11  
              44.81     1:27.11 (42.30)                                        
 15 Adrian, Orry E             9 NEBR                 1:27.27   x1:29.24  
              39.84     1:29.24 (49.40)                                        
 16 King, Tyler                9 NEBR                 1:24.85   x1:31.17  
 17 McKinley, Giovanni E       9 NEBR                 1:27.92   x1:31.93  
 18 Herman, Aiden M           09 Smhs-ST              1:32.99    1:38.28  
              45.37     1:38.28 (52.91)                                        
 
Event 13  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pickett, Katherine E      10 NEBR                 6:08.50    5:54.35  
              29.79     1:04.83 (35.04)     1:40.90 (36.07)     2:17.52 (36.62)
        2:54.86 (37.34)     3:32.26 (37.40)     4:09.60 (37.34)     4:45.90 (36.30)
        5:21.46 (35.56)     5:54.35 (32.89)                                        
  2 Velasquez, Bianca N       12 Smhs-ST                   NT    6:39.65  
              35.83     1:16.64 (40.81)     1:57.61 (40.97)     2:38.24 (40.63)
        3:18.24 (40.00)     3:58.20 (39.96)     4:39.00 (40.80)     5:19.75 (40.75)
        6:00.70 (40.95)     6:39.65 (38.95)                                        
  3 Ahmed, Leila              12 Judson-ST                 NT    6:49.73  
              33.89     1:13.02 (39.13)     1:53.75 (40.73)                    
            6:09.87 ( )     6:49.73 (39.86)                                        
  4 Bowers, Elizabeth A        9 NEBR                 7:04.04    6:50.24  
              35.97     1:16.61 (40.64)     1:58.59 (41.98)     2:40.51 (41.92)
        3:22.92 (42.41)     4:06.12 (43.20)     4:49.01 (42.89)     5:31.02 (42.01)
        6:12.51 (41.49)     6:50.24 (37.73)                                        
  5 Thrift, Zoe R             10 NEBR                 7:11.60    7:11.73  
              37.61     1:19.90 (42.29)     2:03.15 (43.25)     2:47.34 (44.19)
        3:32.22 (44.88)     4:16.63 (44.41)     5:02.43 (45.80)     5:46.91 (44.48)
        6:31.26 (44.35)     7:11.73 (40.47)                                        
  6 Flores, Amanda N          10 Judson-ST                 NT    7:58.76  
              44.20     1:33.79 (49.59)     2:23.23 (49.44)     3:12.31 (49.08)
        4:00.86 (48.55)     4:48.94 (48.08)     5:37.28 (48.34)     6:25.24 (47.96)
        7:12.98 (47.74)     7:58.76 (45.78)                                        
 
Event 14  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwartz, Zachary G       12 Smhs-ST              5:27.36    5:21.53  
              27.13       58.13 (31.00)     1:30.03 (31.90)     2:02.88 (32.85)
        2:35.42 (32.54)     3:08.47 (33.05)     3:41.65 (33.18)     4:15.53 (33.88)
        4:48.65 (33.12)     5:21.53 (32.88)                                        
  2 Saunders, Luc N           10 NEBR                 5:20.00    5:30.31  
              28.05     1:00.16 (32.11)     1:33.77 (33.61)     2:06.96 (33.19)
        2:40.82 (33.86)     3:15.30 (34.48)     3:49.27 (33.97)     4:23.40 (34.13)
        4:57.21 (33.81)     5:30.31 (33.10)                                        
  3 Bradley, Kase K            9 NEBR                 5:35.55    5:42.47  
              27.96     1:01.20 (33.24)     1:35.36 (34.16)     2:10.30 (34.94)
        2:45.90 (35.60)     3:21.68 (35.78)     3:57.93 (36.25)     4:33.98 (36.05)
        5:09.10 (35.12)     5:42.47 (33.37)                                        
  4 Gomez, Charles J          10 NEBR                 7:07.94    7:16.28  
              33.01     1:14.00 (40.99)     1:59.34 (45.34)     2:45.16 (45.82)
        3:30.83 (45.67)     4:16.75 (45.92)     5:03.25 (46.50)     5:48.78 (45.53)
      7:16.28 (1:27.50)                                                            
  5 Hernandez, Julio A        10 Judson-ST            7:28.46    7:37.84  
              36.92                             2:08.35 ( )     2:55.79 (47.44)
        3:42.87 (47.08)     4:28.89 (46.02)     5:15.98 (47.09)     6:04.88 (48.90)
        6:51.23 (46.35)     7:37.84 (46.61)                                        
 
Event 15  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Judson High School-ST  'A'                        1:52.03    1:55.08  
     1) Johnson, Makenna N 12           2) Flores, Amanda N 10            
     3) Ahmed, Leila 12                 4) Fortner, Ashley E 12           
              28.77       58.74 (29.97)     1:27.30 (28.56)     1:55.08 (27.78)
  2 New Braunfels High School  'A'                    1:58.86    1:57.84  
     1) Tingleff, Nora M 9              2) Austin, Madison R 11           
     3) Lenard, Madeline R 12           4) Brown, Baleigh M 11            
              29.83     1:11.34 (41.51)     1:28.66 (17.32)     1:57.84 (29.18)
  3 San Marcos High School-ST  'A'                    2:01.88    2:03.77  
     1) Velasquez, Bianca N 12          2) Salazar, Dominique 12          
     3) Ledesma, Kristal 12             4) Cabrera, Leti 11               
              30.92     1:03.37 (32.45)     1:34.34 (30.97)     2:03.77 (29.43)
  4 Judson High School-ST  'B'                        2:04.62    2:05.08  
     1) Jimenez, Emma G 09              2) De Los Santos, Tamara 10       
     3) Bayani, Casey M 12              4) Jacquot, Kali T 12             
              35.66     1:04.96 (29.30)     1:36.27 (31.31)     2:05.08 (28.81)
  5 New Braunfels High School  'B'                    2:01.89    2:10.46  
     1) Bowers, Elizabeth A 9           2) Fulham, Audrey C 9             
     3) Vreeland, Bailey A 9            4) Glynn, Natalie C 12            
              34.73     1:06.71 (31.98)     1:36.90 (30.19)     2:10.46 (33.56)
  6 St. John Paul II  'A'                             2:04.49    2:16.92  
     1) Stultz, Nivia 11                2) Preiss, Allison 10             
     3) Kelley, Allie 9                 4) Williams, Malia 10             
              36.79     1:12.52 (35.73)     1:44.66 (32.14)     2:16.92 (32.26)
  7 Judson High School-ST  'C'                        2:18.26   x2:19.65  
     1) Bailey, Rebekah F 12            2) Torres, Natalia L 12           
     3) Sosa-Rommel, Stacy M 10         4) Montelongo, Madilyn W 12       
              37.95     1:17.01 (39.06)     1:48.91 (31.90)     2:19.65 (30.74)
  8 San Marcos High School-ST  'B'                    2:19.63    2:20.75  
     1) Perez, Mayah 10                 2) Rios, Rose 11                  
     3) Uzwyshyn, Maya 10               4) Contreras-Verdin, Ana 10       
              38.42     1:13.72 (35.30)     1:48.19 (34.47)     2:20.75 (32.56)
  9 St. John Paul II  'B'                             2:30.90    2:40.80  
     1) Smith, Ella 9                   2) Lorena, Tuttle 10              
     3) Bourret, Natalie D 11           4) Anderson, Charlotte 9          
              38.02     1:28.45 (50.43)   2:40.80 (1:12.35)                    
 10 New Braunfels High School  'C'                    2:45.52   x2:49.35  
     1) Benitez, Kameron B 11           2) Aguiar, Amy 10                 
     3) Resendez, Sarai 9               4) Seckler, Maria-Katharina 11    
                            1:28.89 ( )     2:07.58 (38.69)     2:49.35 (41.77)
 11 San Marcos High School-ST  'C'                    2:43.60   x2:52.05  
     1) Smith, Robin 11                 2) Yanez Lopez, Montserrat M 09   
     3) Melendez, Oksana C 09           4) Garcia, Zoe A 09               
              36.79     1:24.14 (47.35)     2:08.68 (44.54)     2:52.05 (43.37)
 
Event 16  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Judson High School-ST  'A'                        1:38.36    1:41.49  
     1) Howell, Edwin D 12              2) Jimenez, Nico J 12             
     3) Cruz, Lio A 11                  4) Kato, Bryce S 11               
              25.57       51.52 (25.95)     1:17.96 (26.44)     1:41.49 (23.53)
  2 New Braunfels High School  'A'                    1:41.19    1:44.61  
     1) Jonas, Zach K 12                2) Sailors, Hayden M 12           
     3) Hernandez, Sebastian 11         4) Bradley, Kase K 9              
              26.58       52.71 (26.13)     1:19.18 (26.47)     1:44.61 (25.43)
  3 San Marcos High School-ST  'A'                    1:54.38    1:46.66  
     1) Pearson, Korbin R 12            2) Foor, Evan M 10                
     3) Ronquillo, Nevay 11             4) Schwartz, Zachary G 12         
              27.06       55.02 (27.96)     1:22.50 (27.48)     1:46.66 (24.16)
  4 New Braunfels High School  'B'                    1:46.79    2:09.76  
     1) Gomez, Charles J 10             2) Liu, Minghe 9                  
     3) Mueck, Tyler C 9                4) McKinley, Giovanni E 9         
              28.47     1:04.06 (35.59)     1:34.90 (30.84)     2:09.76 (34.86)
 -- Judson High School-ST  'B'                             NT         DQ  
     1) Sinclair, Judah J 09            2) Maitha, Christian M 11         
     3) Hernandez, Julio A 10           4) Schell, Dylan T 10             
              37.86     1:06.85 (28.99)     1:40.34 (33.49)          DQ (29.25)
 -- New Braunfels High School  'C'                         NT         DQ  
     1) Adrian, Orry E 9                2) Gravett, Bradyn L 9            
     3) King, Tyler 9                   4) Mills, Kanyen E 9              
              40.80     1:11.45 (30.65)        DQ (1:17.90)                    
 
Event 17  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baroni, Emerson M         12 NEBR                 1:13.84    1:14.71  
              36.58     1:14.71 (38.13)                                        
  2 Hooker, Caroline G        11 NEBR                 1:11.93    1:17.73  
              38.07     1:17.73 (39.66)                                        
  3 Cabrera, Leti             11 Smhs-ST              1:17.08    1:19.27  
              38.27     1:19.27 (41.00)                                        
  4 Vreeland, Bailey A         9 NEBR                 1:19.78    1:21.27  
              38.49     1:21.27 (42.78)                                        
  5 Meyer, Sheridan E         10 NEBR                 1:25.11   x1:25.14  
              40.12     1:25.14 (45.02)                                        
  6 Stultz, Nivia             11 Sjp II               1:33.95    1:34.00  
              44.77     1:34.00 (49.23)                                        
  7 Bailey, Rebekah F         12 Judson-ST            1:31.61    1:36.16  
              46.82     1:36.16 (49.34)                                        
  8 Salazar, Dominique        12 Smhs-ST                   NT    1:39.33  
              48.50     1:39.33 (50.83)                                        
  9 Brown, Baleigh M          11 NEBR                 1:32.52   x1:39.63  
 10 Garcia, Zoe A             09 Smhs-ST                   NT    1:48.37  
 
Event 18  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sailors, Hayden M         12 NEBR                 1:12.46    1:11.94  
              33.76     1:11.94 (38.18)                                        
  2 Hodson, Aiden             10 Sjp II               1:15.07    1:15.95  
              35.45     1:15.95 (40.50)                                        
  3 Morin, Gabriel V          11 Judson-ST            1:29.01    1:21.80  
              37.86     1:21.80 (43.94)                                        
  4 Doerr, Tyler A            11 Sjp II               1:27.84    1:23.38  
              40.61     1:23.38 (42.77)                                        
  5 Stillman, Aidan E          9 NEBR                 1:34.03    1:33.29  
              43.82     1:33.29 (49.47)                                        
  6 Mueck, Tyler C             9 NEBR                 1:42.37    1:36.90  
 
Event 19  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Milana M          12 NEBR                 1:21.31    1:22.03  
              38.16     1:22.03 (43.87)                                        
  2 Ahmed, Leila              12 Judson-ST            1:20.10    1:23.39  
              38.95     1:23.39 (44.44)                                        
  3 Cabrera, Leti             11 Smhs-ST              1:25.10    1:30.52  
              40.54     1:30.52 (49.98)                                        
  4 Flores, Amanda N          10 Judson-ST            1:30.14    1:32.43  
              44.69     1:32.43 (47.74)                                        
  5 Lenard, Madeline R        12 NEBR                 1:33.37    1:34.05  
              44.78     1:34.05 (49.27)                                        
  6 Rios, Absedy K            12 NEBR                 1:34.38    1:37.73  
              44.50     1:37.73 (53.23)                                        
  7 Bayani, Casey M           12 Judson-ST            1:32.59    1:38.11  
              45.98     1:38.11 (52.13)                                        
  8 Anderson, Charlotte        9 Sjp II               1:36.08    1:38.26  
              46.95     1:38.26 (51.31)                                        
  9 Contreras-Verdin, Ana     10 Smhs-ST                   NT    1:39.01  
              47.51     1:39.01 (51.50)                                        
 10 Bourret, Natalie D        11 Sjp II               1:40.21    1:41.22  
              48.52     1:41.22 (52.70)                                        
 11 Seckler, Maria-Katharina  11 NEBR                 1:45.82   x1:49.63  
              50.08     1:49.63 (59.55)                                        
 12 Bailey, Elizabeth H       12 Judson-ST            1:57.12   x2:02.25  
              57.43   2:02.25 (1:04.82)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Starnes, Garrett R        11 NEBR                 1:07.87    1:09.09  
              31.97     1:09.09 (37.12)                                        
  2 Saunders, Luc N           10 NEBR                 1:10.76    1:09.84  
              33.14     1:09.84 (36.70)                                        
  3 Jonas, Zach K             12 NEBR                 1:15.83    1:18.06  
              37.11     1:18.06 (40.95)                                        
  4 Schell, Dylan T           10 Judson-ST            1:23.37    1:24.14  
              40.15     1:24.14 (43.99)                                        
  5 Ronquillo, Nevay          11 Smhs-ST                   NT    1:26.95  
              41.98     1:26.95 (44.97)                                        
  6 Kant, Phone               09 Smhs-ST              1:42.97    1:37.34  
  7 Sciantarelli, Colin E     11 Sjp II               1:39.74    1:39.72  
              46.38     1:39.72 (53.34)                                        
 -- Rios, Bradley             12 Smhs-ST              1:31.00         DQ  
              43.83          DQ (51.26)                                        
 
Event 21  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    4:10.00    4:21.80  
     1) Flores, Milana M 12             2) Tingleff, Nora M 9             
     3) Baroni, Emerson M 12            4) Pickett, Katherine E 10        
              31.29   1:07.76 (1:07.76)     1:39.41 (31.65)   2:14.33 (1:06.57)
        2:46.64 (32.31)   3:21.05 (1:06.72)     3:50.09 (29.04)   4:21.80 (1:00.75)
  2 Judson High School-ST  'A'                        4:45.38    4:45.85  
     1) Jordan, Ivy J 12                2) Jimenez, Emma G 09             
     3) Lara, Yasmine 12                4) Johnson, Makenna N 12          
              37.69   1:16.15 (1:16.15)     1:49.32 (33.17)   2:28.01 (1:11.86)
        3:01.21 (33.20)   3:40.88 (1:12.87)     4:11.32 (30.44)   4:45.85 (1:04.97)
  3 New Braunfels High School  'C'                    4:44.47    5:02.14  
     1) Rios, Absedy K 12               2) Glynn, Natalie C 12            
     3) Bowers, Elizabeth A 9           4) Thrift, Zoe R 10               
              34.93   1:14.47 (1:14.47)     1:30.72 (16.25)   2:40.29 (1:25.82)
        3:09.94 (29.65)   3:47.44 (1:07.15)     4:22.43 (34.99)   5:02.14 (1:14.70)
  4 St. John Paul II  'A'                             5:03.20    5:21.51  
     1) Preiss, Allison 10              2) Bourret, Natalie D 11          
     3) Kelley, Allie 9                 4) Williams, Malia 10             
              36.34   1:14.98 (1:14.98)     1:56.94 (41.96)   2:51.56 (1:36.58)
        3:25.75 (34.19)   4:11.66 (1:20.10)     4:44.39 (32.73)   5:21.51 (1:09.85)
  5 Judson High School-ST  'C'                             NT    5:34.42  
     1) Sosa-Rommel, Stacy M 10         2) Bailey, Elizabeth H 12         
     3) Torres, Natalia L 12            4) Montelongo, Madilyn W 12       
              39.97   1:23.31 (1:23.31)     2:07.05 (43.74)   3:03.25 (1:39.94)
        3:36.87 (33.62)   4:26.07 (1:22.82)     4:56.06 (29.99)   5:34.42 (1:08.35)
 -- New Braunfels High School  'B'                    4:30.85         DQ  
     1) Hooker, Caroline G 11           2) Brown, Baleigh M 11            
     3) Austin, Madison R 11            4) Meyer, Sheridan E 10           
                      1:19.31 (1:19.31)     1:35.53 (16.22)   2:30.59 (1:11.28)
        3:01.37 (30.78)   3:38.65 (1:08.06)     4:12.23 (33.58)        DQ (1:12.47)
 -- San Marcos High School-ST  'A'                    5:20.78         DQ  
     1) Salazar, Dominique 12           2) Uzwyshyn, Maya 10              
     3) Rios, Rose 11                   4) Perez, Mayah 10                
              39.41   1:19.58 (1:19.58)     1:58.17 (38.59)   2:43.17 (1:23.59)
        3:19.79 (36.62)   4:02.95 (1:19.78)     4:41.62 (38.67)        DQ (1:22.27)
 
Event 22  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    3:21.61    3:41.80  
     1) Starnes, Garrett R 11           2) Saunders, Luc N 10             
     3) Barrera, Noah W 12              4) Fuentes, Victor H 12           
              25.29       55.17 (55.17)     1:21.14 (25.97)     1:50.43 (55.26)
        2:16.68 (26.25)     2:47.81 (57.38)     3:12.28 (24.47)     3:41.80 (53.99)
  2 New Braunfels High School  'B'                    3:47.34    4:01.18  
     1) Bradley, Kase K 9               2) Garcia, Sebastian N 10         
     3) Jonas, Zach K 12                4) Hernandez, Sebastian 11        
              27.65       59.20 (59.20)     1:29.62 (30.42)   2:03.38 (1:04.18)
        2:31.86 (28.48)     3:02.85 (59.47)     3:30.81 (27.96)     4:01.18 (58.33)
  3 Judson High School-ST  'A'                        4:04.95    4:16.37  
     1) Jimenez, Nico J 12              2) Toms, Terrell A 10             
     3) Morin, Gabriel V 11             4) Hemphill, Rolando T 11         
              31.83   1:08.09 (1:08.09)     1:39.06 (30.97)   2:13.54 (1:05.45)
        2:44.96 (31.42)   3:19.15 (1:05.61)     3:46.01 (26.86)     4:16.37 (57.22)
  4 St. John Paul II  'A'                             4:38.50    4:46.97  
     1) Hodson, Aiden 10                2) Carreon, Tristan 12            
     3) Doerr, Tyler A 11               4) Kapavik, Phillip 9             
              30.96   1:08.16 (1:08.16)     1:42.96 (34.80)   2:26.89 (1:18.73)
        3:02.25 (35.36)   3:40.38 (1:13.49)     4:11.48 (31.10)   4:46.97 (1:06.59)
  5 New Braunfels High School  'C'                    4:19.45   x5:29.25  
     1) Gravett, Bradyn L 9             2) Higgs, Clark D 11              
     3) Mills, Kanyen E 9               4) Stillman, Aidan E 9            
              37.40   1:30.01 (1:30.01)     1:58.63 (28.62)   2:50.11 (1:20.10)
        3:23.34 (33.23)   4:09.78 (1:19.67)     4:47.64 (37.86)   5:29.25 (1:19.47)
 -- San Marcos High School-ST  'A'                    4:05.00         DQ  
     1) Ronquillo, Nevay 11             2) Foor, Evan M 10                
     3) Pearson, Korbin R 12            4) Schwartz, Zachary G 12         
              29.62   1:01.62 (1:01.62)     1:31.58 (29.96)   2:07.15 (1:05.53)
        2:34.64 (27.49)   3:07.87 (1:00.72)     3:33.72 (25.85)          DQ (53.89)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 22                    
 
  1. New Braunfels High School         446.5   2. Judson High School                262.5
  3. San Marcos High School              118   4. St. John Paul II                     84
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. New Braunfels High School         220.5   2. Judson High School                143.5
  3. San Marcos High School               76   4. St. John Paul II                     39
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. New Braunfels High School           226   2. Judson High School                  119
  3. St. John Paul II                     45   4. San Marcos High School               42