2021 AAHSSL Dual + / NS-25
NISD Aquatic Complex - 1/9/2021                        
Final Results and Scores                                   
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Brennan  'A'                          2:04.79    2:08.01   18  
     1) O'Brien, Pauline 15             2) Shirley, Brylee 17             
     3) Munoz, Andrea 17                4) Silkey, Xytali 15              
                  33.32     1:10.07 (36.75)     1:38.89 (28.82)     2:08.01 (29.12)
  2 San Antonio Marshall  'A'                         2:31.93    2:30.72   14  
     1) Du Preez, Dominique 14          2) Thomas, Emma 14                
     3) Ontiveros, Xianna 16            4) Hoglund, Madaline 17           
                  35.91     1:17.68 (41.77)     1:57.46 (39.78)     2:30.72 (33.26)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Marshall  'A'                         1:51.00    1:52.26   18  
     1) Kaarlsen, Gehryt 16             2) Alaniz, Jaxon 17               
     3) Garcia, Evan 19                 4) Law, Josh 18                   
                  28.67     1:00.82 (32.15)     1:28.36 (27.54)     1:52.26 (23.90)
  2 San Antonio Brennan  'A'                          2:28.63    1:54.01   14  
     1) Osborne, Scott 17               2) Gurr, Joseph 15                
     3) Apaez, Jacob 16                 4) Gomaa, Youssef 17              
                  30.48     1:02.44 (31.96)     1:28.87 (26.43)     1:54.01 (25.14)
  3 San Antonio Marshall  'B'                         2:06.02    2:12.53   12  
     1) Rinche, Reid 15                 2) Lagutchik, Sebastian 17        
     3) Focil, Alejandro 14             4) Conder, Jacob 16               
                  38.74     1:12.21 (33.47)     1:48.56 (36.35)     2:12.53 (23.97)
  4 San Antonio Brennan  'B'                          1:53.95    2:13.34   10  
     1) Kittoe, Nathanial 15            2) Castillo, Cameron 14           
     3) Lopez, Aaron 15                 4) Wormley, Joshua 14             
                  33.50     1:14.05 (40.55)     1:46.88 (32.83)     2:13.34 (26.46)
  5 San Antonio Brennan  'C'                          2:32.21    2:23.05    8  
     1) Garza, Ayden 17                 2) Harkins, Wesley 15             
     3) Rios, Antonio 17                4) Daluz, Austin 15               
                  33.64     1:19.68 (46.04)     1:52.86 (33.18)     2:23.05 (30.19)
 -- San Antonio Taft  'A'                             1:55.00         DQ  
     1) Perales Jr, Mark 16             2) Mayham, Cory 15                
     3) Castellanos, Michael 15         4) Wellman, Calvin 13             
                  30.86     1:00.39 (29.53)     1:28.36 (27.97)          DQ (26.80)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guinan, Emma              14 Taft                 2:03.45    2:07.26    9  
                  29.78     1:02.54 (32.76)     1:35.75 (33.21)     2:07.26 (31.51)
  2 O'Brien, Pauline          15 Brennan              2:05.79    2:08.93    7  
                  30.23     1:03.21 (32.98)     1:36.80 (33.59)     2:08.93 (32.13)
  3 Quesada, Brynn            14 Brennan              2:18.73    2:27.09    6  
                  32.87     1:10.46 (37.59)     1:49.11 (38.65)     2:27.09 (37.98)
  4 Henderson, Templey        17 Marshall             2:30.38    2:33.96    5  
                  34.86     1:13.88 (39.02)     1:54.60 (40.72)     2:33.96 (39.36)
  5 Clark, Avery              15 Brennan              2:39.51    2:40.26    4  
                  36.39     1:18.54 (42.15)     2:01.22 (42.68)     2:40.26 (39.04)
  6 Frerich, Allison          15 Brennan              2:41.24    2:42.15    3  
                  33.99     1:15.20 (41.21)     1:59.92 (44.72)     2:42.15 (42.23)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Forbes, Alec              17 Marshall             2:10.81    2:07.08    9  
                  28.13       59.25 (31.12)     1:32.53 (33.28)     2:07.08 (34.55)
  2 Cleveland, Zackary        18 Marshall             2:05.78    2:10.80    7  
                  30.31     1:03.37 (33.06)     1:37.23 (33.86)     2:10.80 (33.57)
  3 Wellman, Calvin           13 Taft                 2:13.55    2:15.61    6  
                  29.42     1:02.73 (33.31)     1:39.06 (36.33)     2:15.61 (36.55)
  4 White, Jacob              14 Taft                 2:17.23    2:16.71    5  
                  31.73     1:05.88 (34.15)     1:40.96 (35.08)     2:16.71 (35.75)
  5 Kittoe, Nathanial         15 Brennan              2:24.73    2:22.51    4  
                  31.06     1:07.13 (36.07)     1:45.92 (38.79)     2:22.51 (36.59)
  6 Erwin, Trey               16 Marshall             2:24.75    2:23.62    3  
                  32.08     1:07.62 (35.54)     1:45.24 (37.62)     2:23.62 (38.38)
  7 Garza, Ayden              17 Brennan              2:20.49    2:35.38    2  
                  30.73     1:07.76 (37.03)     1:49.31 (41.55)     2:35.38 (46.07)
  8 Harkins, Wesley           15 Brennan              2:48.88    2:44.88    1  
                  35.80     1:17.45 (41.65)     2:01.51 (44.06)     2:44.88 (43.37)
  9 Castillo, Cameron         14 Brennan              3:13.90    2:51.04  
                  38.97     1:22.05 (43.08)     2:07.75 (45.70)     2:51.04 (43.29)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frandsen, Isabel          14 Taft                 2:47.96    2:47.58    9  
                  37.18     1:20.41 (43.23)     2:10.11 (49.70)     2:47.58 (37.47)
  2 Zurawski, Elizabeth       14 Brennan              3:06.87    2:56.55    7  
                  41.01     1:24.75 (43.74)     2:16.71 (51.96)     2:56.55 (39.84)
  3 Hickman, Madison          16 Marshall                  NT    3:07.90    6  
                  36.16     1:18.25 (42.09)   2:24.08 (1:05.83)     3:07.90 (43.82)
  4 Romo, Sydney              18 Marshall             3:20.37    3:18.72    5  
                  44.13     1:33.25 (49.12)     2:32.01 (58.76)     3:18.72 (46.71)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gurr, Joseph              15 Brennan              2:40.43    2:23.37    9  
                  31.20     1:10.17 (38.97)     1:51.07 (40.90)     2:23.37 (32.30)
  2 Alaniz, Jaxon             17 Marshall             2:16.26    2:26.11    7  
                  30.57     1:08.14 (37.57)     1:51.52 (43.38)     2:26.11 (34.59)
  3 Clauss, Matthew           15 Marshall             2:41.11    2:31.59    6  
                  32.77     1:12.36 (39.59)     1:56.89 (44.53)     2:31.59 (34.70)
  4 Roberts, Riley            14 Taft                 2:35.71    2:32.09    5  
                  31.66     1:12.94 (41.28)     1:55.86 (42.92)     2:32.09 (36.23)
  5 Rodriguez, Logan          15 Marshall             2:48.53    2:40.01    4  
                  33.27     1:13.95 (40.68)     2:02.01 (48.06)     2:40.01 (38.00)
  6 Lopez, Aaron              15 Brennan              2:45.21    2:44.52    3  
                  34.71     1:18.72 (44.01)     2:07.79 (49.07)     2:44.52 (36.73)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williamson, Madi          16 Taft                   25.94      26.70    9  
  2 Silkey, Xytali            15 Brennan                29.38      29.60    7  
  3 Shirley, Brylee           17 Brennan                29.43      29.84    6  
  4 Hoglund, Madaline         17 Marshall               30.58      33.71    5  
  5 Vail, Sidney              14 Brennan                35.84      33.85    4  
  6 Romaniello, Gabriella     15 Marshall               33.48      34.26    3  
  7 Stone, Morgan             13 Taft                   34.87      34.41    2  
  8 Inman, Natalie            15 Taft                   33.08      34.68    1  
  9 Lane, Katana              13 Taft                   35.59      35.24  
 -- Du Preez, Dominique       14 Marshall               30.86         DQ  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mayham, Cory              15 Taft                   23.83      23.54    9  
  2 Law, Josh                 18 Marshall               23.84      24.29    7  
  3 Gomaa, Youssef            17 Brennan                24.72      25.42    6  
  4 Garcia, Evan              19 Marshall               24.22      25.48    5  
  5 West, Logan               16 Marshall               25.33      26.06    4  
  6 Lagutchik, Sebastian      17 Marshall               27.81      26.14    3  
  7 Wormley, Joshua           14 Brennan                27.21      27.45    2  
  8 Castellanos, Michael      15 Taft                   27.00      27.62    1  
  9 Daluz, Austin             15 Brennan                28.38      29.07  
 10 Muncrief, Caleb           14 Brennan                32.29      30.95  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Munoz, Andrea             17 Brennan              1:01.97    1:03.68    9  
                  29.74     1:03.68 (33.94)                                        
  2 Ontiveros, Xianna         16 Marshall             1:36.91    1:39.22    7  
                  42.97     1:39.22 (56.25)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaarlsen, Gehryt          16 Marshall             1:02.03    1:01.76    9  
                  28.74     1:01.76 (33.02)                                        
  2 Perales Jr, Mark          16 Taft                   57.95    1:01.86    7  
                  28.56     1:01.86 (33.30)                                        
  3 Drungell, Tristan         18 Marshall             1:10.77    1:05.35    6  
                  29.44     1:05.35 (35.91)                                        
  4 Rinche, Reid              15 Marshall             1:20.24    1:10.23    5  
                  30.97     1:10.23 (39.26)                                        
  5 Focil, Alejandro          14 Marshall             1:24.14    1:21.09    4  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williamson, Madi          16 Taft                   57.32    1:02.90    9  
                  29.38     1:02.90 (33.52)                                        
  2 Guerrero, Harley          17 Brennan              1:06.90    1:07.75    7  
                  32.61     1:07.75 (35.14)                                        
  3 Frerich, Allison          15 Brennan              1:13.23    1:11.37    6  
                  32.72     1:11.37 (38.65)                                        
  4 Clark, Avery              15 Brennan              1:12.52    1:13.35    5  
                  34.00     1:13.35 (39.35)                                        
  5 Romaniello, Gabriella     15 Marshall             1:16.36    1:17.13    4  
                  36.30     1:17.13 (40.83)                                        
  6 Stone, Morgan             13 Taft                 1:18.75    1:18.28    3  
                  36.90     1:18.28 (41.38)                                        
  7 Inman, Natalie            15 Taft                 1:13.13    1:19.43    2  
                  36.90     1:19.43 (42.53)                                        
  8 Lane, Katana              13 Taft                 1:26.31    1:19.72    1  
                  37.62     1:19.72 (42.10)                                        
  9 Hoglund, Madaline         17 Marshall             1:16.53    1:19.75  
                  36.92     1:19.75 (42.83)                                        
 10 Villareal, Victoria       14 Brennan              1:40.21    1:23.78  
                  39.25     1:23.78 (44.53)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Law, Josh                 18 Marshall               54.36      54.22    9  
                  25.94       54.22 (28.28)                                        
  2 Apaez, Jacob              16 Brennan              1:00.36      56.28    7  
                  26.96       56.28 (29.32)                                        
  3 Garcia, Evan              19 Marshall               52.80      56.67    6  
                  26.78       56.67 (29.89)                                        
  4 West, Logan               16 Marshall               58.67      57.66    5  
                  27.30       57.66 (30.36)                                        
  5 Gee, Parker               17 Brennan              1:00.79      58.15    4  
                  27.72       58.15 (30.43)                                        
  6 Gomaa, Youssef            17 Brennan                58.15      58.68    3  
                  27.25       58.68 (31.43)                                        
  7 Munoz, Christopher        15 Brennan              1:04.58    1:01.03    2  
                  29.37     1:01.03 (31.66)                                        
  8 Clauss, Matthew           15 Marshall             1:10.43    1:01.52    1  
                  29.90     1:01.52 (31.62)                                        
  9 Wellman, Calvin           13 Taft                 1:00.31    1:02.52  
                  29.25     1:02.52 (33.27)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Munoz, Andrea             17 Brennan              5:19.04    5:30.00    9  
                  29.02     1:01.17 (32.15)     1:34.35 (33.18)     2:08.11 (33.76)
        2:42.23 (34.12)     3:15.88 (33.65)     3:49.29 (33.41)     4:22.95 (33.66)
        4:57.22 (34.27)     5:30.00 (32.78)                                        
  2 Guinan, Emma              14 Taft                 5:29.56    5:41.63    7  
                  31.42     1:05.39 (33.97)     1:39.84 (34.45)     2:14.84 (35.00)
        2:49.73 (34.89)     3:23.69 (33.96)     3:58.10 (34.41)     4:33.02 (34.92)
        5:07.47 (34.45)     5:41.63 (34.16)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Jacob              14 Taft                 6:10.56    6:01.06    9  
                  33.52     1:09.70 (36.18)     1:46.91 (37.21)     2:24.74 (37.83)
        3:01.89 (37.15)     3:38.54 (36.65)     4:14.38 (35.84)     4:51.56 (37.18)
        5:27.56 (36.00)     6:01.06 (33.50)                                        
  2 Forbes, Alec              17 Marshall             6:08.88    6:06.39    7  
                  31.35     1:06.39 (35.04)     1:42.91 (36.52)     2:21.05 (38.14)
        2:58.13 (37.08)     3:36.23 (38.10)     4:15.37 (39.14)     4:52.18 (36.81)
        5:29.93 (37.75)     6:06.39 (36.46)                                        
  3 Conder, Jacob             16 Marshall             5:44.67    6:26.56    6  
                  34.40     1:12.38 (37.98)     1:52.85 (40.47)     2:31.80 (38.95)
        3:12.24 (40.44)     3:52.12 (39.88)     4:30.66 (38.54)     5:10.13 (39.47)
        5:48.53 (38.40)     6:26.56 (38.03)                                        
  4 Johnston, Brandon         15 Marshall             7:33.93    7:13.47    5  
                  34.94     1:15.62 (40.68)     1:57.69 (42.07)     2:41.91 (44.22)
        3:26.57 (44.66)     4:11.67 (45.10)     4:56.59 (44.92)     5:42.66 (46.07)
      7:13.47 (1:30.81)                                                            
 -- Rodriguez, Logan          15 Marshall             7:00.00         DQ  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Taft  'A'                             1:54.13    1:56.52   18  
     1) Williamson, Madi 16             2) Frandsen, Isabel 14            
     3) Nielsen, Anja 15                4) Guinan, Emma 14                
                  27.86       57.54 (29.68)     1:27.68 (30.14)     1:56.52 (28.84)
  2 San Antonio Brennan  'A'                          1:53.33    2:06.21   14  
     1) Quesada, Brynn 14               2) O'Brien, Pauline 15            
     3) Villareal, Victoria 14          4) Clark, Avery 15                
                  29.38       57.45 (28.07)     1:35.47 (38.02)     2:06.21 (30.74)
  3 San Antonio Marshall  'A'                         2:04.12    2:09.01   12  
     1) Henderson, Templey 17           2) Hickman, Madison 16            
     3) Hoglund, Madaline 17            4) Du Preez, Dominique 14         
                  34.15     1:04.34 (30.19)     1:39.04 (34.70)     2:09.01 (29.97)
  4 San Antonio Marshall  'B'                              NT    2:19.88   10  
     1) Romo, Sydney 18                 2) Romaniello, Gabriella 15       
     3) Ontiveros, Xianna 16            4) Thomas, Emma 14                
                  37.00     1:16.02 (39.02)     1:48.88 (32.86)     2:19.88 (31.00)
 -- San Antonio Brennan  'C'                          2:15.87         DQ  
     1) Frerich, Allison 15             2) Braxton, Brooklyn 14           
     3) Vail, Sidney 14                 4) Zurawski, Elizabeth 14         
                  32.73     1:10.48 (37.75)     1:43.22 (32.74)          DQ (31.43)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Brennan  'A'                          1:33.90    1:42.74   18  
     1) Gee, Parker 17                  2) Gomaa, Youssef 17              
     3) Gurr, Joseph 15                 4) Apaez, Jacob 16                
                  27.20       51.74 (24.54)     1:18.07 (26.33)     1:42.74 (24.67)
  2 San Antonio Taft  'A'                             1:45.00    1:44.35   14  
     1) Mayham, Cory 15                 2) Castellanos, Michael 15        
     3) Perales Jr, Mark 16             4) Roberts, Riley 14              
                  24.13       50.34 (26.21)     1:16.80 (26.46)     1:44.35 (27.55)
  3 San Antonio Marshall  'A'                         1:43.21    1:44.88   12  
     1) Cleveland, Zackary 18           2) Alaniz, Jaxon 17               
     3) Forbes, Alec 17                 4) West, Logan 16                 
                  25.71       52.82 (27.11)     1:19.44 (26.62)     1:44.88 (25.44)
  4 San Antonio Marshall  'B'                              NT    1:48.45   10  
     1) Clauss, Matthew 15              2) Drungell, Tristan 18           
     3) Lagutchik, Sebastian 17         4) Rinche, Reid 15                
                  27.94       55.07 (27.13)     1:21.17 (26.10)     1:48.45 (27.28)
  5 San Antonio Brennan  'B'                          1:51.92    1:48.48    8  
     1) Munoz, Christopher 15           2) Wormley, Joshua 14             
     3) Garza, Ayden 17                 4) Osborne, Scott 17              
                  27.69       53.78 (26.09)     1:21.02 (27.24)     1:48.48 (27.46)
  6 San Antonio Brennan  'C'                          2:02.31    1:58.13    6  
     1) Lopez, Aaron 15                 2) Daluz, Austin 15               
     3) Muncrief, Caleb 14              4) Rios, Antonio 17               
                  27.37       58.09 (30.72)     1:29.48 (31.39)     1:58.13 (28.65)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Pauline          15 Brennan              1:08.30    1:09.66    9  
                  33.81     1:09.66 (35.85)                                        
  2 Nielsen, Anja             15 Taft                 1:13.23    1:15.40    7  
                  35.82     1:15.40 (39.58)                                        
  3 Quesada, Brynn            14 Brennan              1:11.58    1:16.03    6  
                  36.34     1:16.03 (39.69)                                        
  4 Du Preez, Dominique       14 Marshall             1:18.62    1:17.67    5  
                  37.78     1:17.67 (39.89)                                        
  5 Silkey, Xytali            15 Brennan              1:18.18    1:22.35    4  
  6 Hickman, Madison          16 Marshall             1:17.34    1:23.67    3  
                  39.33     1:23.67 (44.34)                                        
  7 Ontiveros, Xianna         16 Marshall             1:35.34    1:36.94    2  
                  45.28     1:36.94 (51.66)                                        
  8 Vail, Sidney              14 Brennan              1:35.21    1:38.31    1  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaarlsen, Gehryt          16 Marshall             1:07.94    1:03.91    9  
                  30.80     1:03.91 (33.11)                                        
  2 Perales Jr, Mark          16 Taft                 1:02.67    1:05.53    7  
                  31.75     1:05.53 (33.78)                                        
  3 Focil, Alejandro          14 Marshall             1:15.49    1:08.68    6  
                  33.98     1:08.68 (34.70)                                        
  4 Cleveland, Zackary        18 Marshall             1:02.26    1:10.27    5  
                  33.57     1:10.27 (36.70)                                        
  5 Kittoe, Nathanial         15 Brennan              1:15.30    1:10.52    4  
                  34.44     1:10.52 (36.08)                                        
  6 Munoz, Christopher        15 Brennan              1:22.68    1:10.83    3  
                  34.44     1:10.83 (36.39)                                        
  7 Osborne, Scott            17 Brennan              1:03.12    1:11.61    2  
                  34.10     1:11.61 (37.51)                                        
  8 Erwin, Trey               16 Marshall             1:12.95    1:11.94    1  
                  34.54     1:11.94 (37.40)                                        
  9 Muncrief, Caleb           14 Brennan              1:35.00    1:26.25  
                  40.68     1:26.25 (45.57)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shirley, Brylee           17 Brennan              1:18.67    1:20.14    9  
                  37.41     1:20.14 (42.73)                                        
  2 Frandsen, Isabel          14 Taft                 1:20.55    1:23.94    7  
                  38.90     1:23.94 (45.04)                                        
  3 Thomas, Emma              14 Marshall             1:32.41    1:30.71    6  
                  42.63     1:30.71 (48.08)                                        
  4 Frerich, Abigail          17 Brennan              1:33.87    1:32.68    5  
                  43.21     1:32.68 (49.47)                                        
  5 Henderson, Templey        17 Marshall             1:30.04    1:33.00    4  
                  44.24     1:33.00 (48.76)                                        
  6 Zurawski, Elizabeth       14 Brennan              1:37.37    1:35.69    3  
                  45.12     1:35.69 (50.57)                                        
  7 Romo, Sydney              18 Marshall             1:40.00    1:46.35    2  
                  48.27     1:46.35 (58.08)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mayham, Cory              15 Taft                 1:09.03    1:07.02    9  
                  30.68     1:07.02 (36.34)                                        
  2 Gurr, Joseph              15 Brennan              1:06.41    1:09.46    7  
                  33.40     1:09.46 (36.06)                                        
  3 Alaniz, Jaxon             17 Marshall             1:08.52    1:14.16    6  
                  34.88     1:14.16 (39.28)                                        
  4 Drungell, Tristan         18 Marshall             1:10.87    1:14.53    5  
                  34.25     1:14.53 (40.28)                                        
  5 Wormley, Joshua           14 Brennan              1:18.66    1:17.03    4  
                  36.18     1:17.03 (40.85)                                        
  6 Roberts, Riley            14 Taft                 1:14.81    1:17.38    3  
                  37.17     1:17.38 (40.21)                                        
  7 Lagutchik, Sebastian      17 Marshall             1:14.00    1:17.75    2  
                  35.94     1:17.75 (41.81)                                        
  8 Rinche, Reid              15 Marshall             1:20.72    1:23.65    1  
                  39.28     1:23.65 (44.37)                                        
  9 Castillo, Cameron         14 Brennan              1:27.64    1:29.44  
                  42.55     1:29.44 (46.89)                                        
 10 Harkins, Wesley           15 Brennan              1:36.21    1:43.53  
                  48.43     1:43.53 (55.10)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Taft  'A'                             4:15.53    4:24.37   18  
     1) Guinan, Emma 14                 2) Frandsen, Isabel 14            
     3) Nielsen, Anja 15                4) Williamson, Madi 16            
                  30.82   1:03.12 (1:03.12)     1:34.54 (31.42)   2:09.82 (1:06.70)
        2:42.19 (32.37)   3:18.65 (1:08.83)     3:49.37 (30.72)   4:24.37 (1:05.72)
  2 San Antonio Marshall  'A'                         4:44.90    5:08.40   14  
     1) Thomas, Emma 14                 2) Romo, Sydney 18                
     3) Hickman, Madison 16             4) Henderson, Templey 17          
                  33.68   1:12.06 (1:12.06)     1:51.21 (39.15)   2:36.06 (1:24.00)
        3:14.34 (38.28)   3:56.52 (1:20.46)     4:30.86 (34.34)   5:08.40 (1:11.88)
  3 San Antonio Brennan  'B'                          5:01.69    5:22.77   12  
     1) Frerich, Allison 15             2) Zurawski, Elizabeth 14         
     3) Braxton, Brooklyn 14            4) Villareal, Victoria 14         
                  34.55   1:15.14 (1:15.14)     1:50.05 (34.91)   2:27.94 (1:12.80)
        3:08.99 (41.05)   4:02.07 (1:34.13)     4:38.58 (36.51)   5:22.77 (1:20.70)
 -- San Antonio Brennan  'A'                          3:53.14         DQ  
     1) Quesada, Brynn 14               2) Frerich, Abigail 17            
     3) Vail, Sidney 14                 4) Clark, Avery 15                
                  31.61   1:06.99 (1:06.99)     1:41.13 (34.14)   2:22.40 (1:15.41)
        2:59.42 (37.02)   3:43.65 (1:21.25)     4:17.60 (33.95)        DQ (1:13.37)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Marshall  'A'                         3:35.53    3:46.50   18  
     1) Garcia, Evan 19                 2) Kaarlsen, Gehryt 16            
     3) Law, Josh 18                    4) Cleveland, Zackary 18          
                  26.23       54.62 (54.62)     1:21.74 (27.12)     1:52.20 (57.58)
        2:18.72 (26.52)     2:47.39 (55.19)     3:15.47 (28.08)     3:46.50 (59.11)
  2 San Antonio Marshall  'B'                              NT    4:09.15   14  
     1) Clauss, Matthew 15              2) Forbes, Alec 17                
     3) Drungell, Tristan 18            4) West, Logan 16                 
                  30.00   1:02.83 (1:02.83)     1:30.73 (27.90)     2:01.53 (58.70)
        2:33.81 (32.28)   3:10.15 (1:08.62)     3:33.24 (23.09)     4:09.15 (59.00)
  3 San Antonio Taft  'A'                             4:10.00    4:11.68   12  
     1) Wellman, Calvin 13              2) Castellanos, Michael 15        
     3) White, Jacob 14                 4) Roberts, Riley 14              
                  29.01   1:02.83 (1:02.83)     1:19.04 (16.21)   2:05.01 (1:02.18)
        2:35.35 (30.34)   3:08.75 (1:03.74)     3:38.39 (29.64)   4:11.68 (1:02.93)
  4 San Antonio Brennan  'A'                          4:29.59    4:17.00   10  
     1) Lopez, Aaron 15                 2) Harkins, Wesley 15             
     3) Kittoe, Nathanial 15            4) Gee, Parker 17                 
                  29.72   1:02.40 (1:02.40)     1:36.18 (33.78)   2:20.95 (1:18.55)
        2:46.92 (25.97)     3:19.02 (58.07)     3:46.75 (27.73)     4:17.00 (57.98)
  5 San Antonio Brennan  'B'                          4:32.10    4:26.17    8  
     1) Munoz, Christopher 15           2) Muncrief, Caleb 14             
     3) Daluz, Austin 15                4) Apaez, Jacob 16                
                  30.15   1:03.13 (1:03.13)     1:37.74 (34.61)   2:20.33 (1:17.20)
        2:53.95 (33.62)   3:30.32 (1:09.99)     3:56.48 (26.16)     4:26.17 (55.85)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. San Antonio Marshall                344   2. San Antonio Brennan                 306
  3. San Antonio Taft                    189                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. San Antonio Brennan                 161   2. San Antonio Marshall                107
  3. San Antonio Taft                    102                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. San Antonio Marshall                237   2. San Antonio Brennan                 145
  3. San Antonio Taft                     87