2021 AAHSSL Dual + / NS-22
Northside Aquatic Complex - 1/9/2021                         
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harlan High School Hawks  'A'                     2:04.83    2:05.34   18  
     1) Arizmendi, Tatyana G 14         2) Landin, Madeleine J 17         
     3) Delostrinos, Stephanie L 16     4) Robertson, Kaelyn A 16         
                  29.89     1:07.75 (37.86)     1:37.40 (29.65)     2:05.34 (27.94)
  2 Louis D. Brandeis High School  'A'                2:05.48    2:07.12   16  
     1) Barickman, Chloe R 16           2) Bentley, Ally J 16             
     3) Orozco, Alyssa M 17             4) Lloyd, Megan E 16              
                  30.89     1:07.18 (36.29)     1:39.48 (32.30)     2:07.12 (27.64)
  3 Louis D. Brandeis High School  'B'                2:09.82   x2:13.60  
     1) Madson, Avery C 16              2) Lai, Joyce Y 15                
     3) Su, Michelle H 13               4) Sanchez, Reeve A 14            
                  36.28     1:12.46 (36.18)     1:44.11 (31.65)     2:13.60 (29.49)
  4 Louis D. Brandeis High School  'C'                2:20.21   x2:25.64  
     1) Wright, Maryn M 14              2) Goldhammer, Grace E 13         
     3) Chudej, Haley A 15              4) Divecha, Ritu U 13             
                  39.89     1:15.82 (35.93)     1:51.60 (35.78)     2:25.64 (34.04)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D. Brandeis High School  'A'                1:48.25    1:47.22   18  
     1) Presses, Nikolas G 15           2) Healey, Alan O 16              
     3) Jardenil, Kyle L 16             4) Moore, Trevor J 15             
                  27.22       58.01 (30.79)     1:24.02 (26.01)     1:47.22 (23.20)
  2 Louis D. Brandeis High School  'B'                1:48.57   x1:48.54  
     1) Wood, AJ J 15                   2) Yetter, Monty S 15             
     3) Douphrate, Nathan H 14          4) Morrow, Spenser W 16           
                  26.55       55.00 (28.45)     1:22.22 (27.22)     1:48.54 (26.32)
  3 Harlan High School Hawks  'A'                     1:45.82    1:53.61   16  
     1) Bumanglag, Zealleon J 16        2) Castellon, Niklaus A 17        
     3) Pena, Jeremiah R 17             4) Dunn, Julian A 15              
                  29.23     1:04.66 (35.43)     1:30.43 (25.77)     1:53.61 (23.18)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dessouky, Samar S         14 Brandeis             2:21.24    2:14.77    9  
                  30.80     1:05.15 (34.35)     1:40.29 (35.14)     2:14.77 (34.48)
  2 Arizmendi, Mikayla R      14 Harlan               2:23.39    2:18.89    8  
                  32.04     1:07.04 (35.00)     1:42.54 (35.50)     2:18.89 (36.35)
  3 Su, Michelle H            13 Brandeis             2:19.98    2:26.43    7  
                  31.75     1:07.30 (35.55)     1:46.58 (39.28)     2:26.43 (39.85)
  4 Madson, Avery C           16 Brandeis             2:32.25    2:41.04    6  
                  36.01     1:17.06 (41.05)     2:00.03 (42.97)     2:41.04 (41.01)
  5 Key, Jaylynn A            17 Harlan               2:50.00    2:55.40    5  
                  36.56     1:20.64 (44.08)     2:08.89 (48.25)     2:55.40 (46.51)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yetter, Monty S           15 Brandeis             1:53.03    1:51.45    9  
                  26.02       54.08 (28.06)     1:22.67 (28.59)     1:51.45 (28.78)
  2 Presses, Nikolas G        15 Brandeis             1:52.87    1:59.07    8  
                  27.44       57.17 (29.73)     1:27.85 (30.68)     1:59.07 (31.22)
  3 Douphrate, Nathan H       14 Brandeis             2:18.77    2:01.54    7  
                  27.67       58.15 (30.48)     1:29.89 (31.74)     2:01.54 (31.65)
  4 North, Bobby A            16 Brandeis             2:05.60    2:05.81    6  
                  29.27     1:00.87 (31.60)     1:32.97 (32.10)     2:05.81 (32.84)
  5 Castellon, Niklaus A      17 Harlan               2:30.85    2:21.00    5  
                  29.66     1:04.43 (34.77)     1:42.23 (37.80)     2:21.00 (38.77)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramirez Meza, Ana V       13 Brandeis             2:27.56    2:33.08    9  
                  35.50     1:13.89 (38.39)     2:01.07 (47.18)     2:33.08 (32.01)
  2 Lai, Joyce Y              15 Brandeis             2:28.02    2:35.77    8  
                  35.47     1:14.51 (39.04)     1:59.15 (44.64)     2:35.77 (36.62)
  3 Reynolds, Ayla J          14 Harlan               2:58.15    2:58.37    7  
                  42.53     1:26.62 (44.09)     2:20.27 (53.65)     2:58.37 (38.10)
 -- Rodgers, Emily G          14 Brandeis             2:58.95         DQ  
                  36.67     1:21.46 (44.79)     2:14.21 (52.75)          DQ (40.83)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zorrilla, Diego A         15 Brandeis             2:05.75    2:12.23    9  
                  28.82     1:03.14 (34.32)     1:42.25 (39.11)     2:12.23 (29.98)
  2 Nelms, Josh F             14 Brandeis             2:20.44    2:17.69    8  
                  30.21     1:04.39 (34.18)     1:46.54 (42.15)     2:17.69 (31.15)
  3 Dial, Caleb B             13 Brandeis             2:35.21    2:22.00    7  
                  31.25     1:06.66 (35.41)     1:49.43 (42.77)     2:22.00 (32.57)
  4 Healey, Alan O            16 Brandeis             2:23.29    2:23.67    6  
                  30.68     1:08.79 (38.11)     1:50.10 (41.31)     2:23.67 (33.57)
  5 Reynolds, Josiah B        17 Harlan               2:47.86    2:58.26    5  
                  40.18     1:25.24 (45.06)     2:18.66 (53.42)     2:58.26 (39.60)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delostrinos, Stephanie L  16 Harlan                 26.73      27.19    9  
  2 Arizmendi, Tatyana G      14 Harlan                 26.04      28.35    8  
  3 Bentley, Ally J           16 Brandeis               26.51      28.42    7  
  4 Robertson, Kaelyn A       16 Harlan                 27.01      28.73    5.5
  4 Lloyd, Megan E            16 Brandeis               28.55      28.73    5.5
  6 Goldhammer, Grace E       13 Brandeis               27.63      29.08    4  
  7 Easley, Ashley C          14 Brandeis               30.27      29.55    3  
  8 Lambert, Kira C           15 Harlan                 30.22      29.83    2  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           15 Brandeis               21.11      21.23    9  
  2 Dunn, Julian A            15 Harlan                 23.02      23.58    8  
  3 Moore, Trevor J           15 Brandeis               23.79      23.64    7  
  4 Pena, Jeremiah R          17 Harlan                 23.10      24.13    6  
  5 Estes, Nolan K            16 Brandeis               24.75      25.25    5  
  6 Morrow, Spenser W         16 Brandeis                  NT      26.80    4  
  7 Brooks, Jacob             18 Harlan                    NT      27.84    3  
  8 McIntyre-Garrett, Evan D  16 Harlan                 31.67      29.82    2  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillispie, Kamryn A       15 Brandeis             1:18.62    1:21.97    9  
                  36.54     1:21.97 (45.43)                                        
  2 Rodgers, Emily G          14 Brandeis             1:25.33    1:24.29    8  
                  37.84     1:24.29 (46.45)                                        
  3 Chudej, Haley A           15 Brandeis             1:26.83    1:25.02    7  
                  39.73     1:25.02 (45.29)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jardenil, Kyle L          16 Brandeis               55.56      56.95    9  
                  26.74       56.95 (30.21)                                        
  2 Wood, AJ J                15 Brandeis               57.44      59.59    8  
                  27.61       59.59 (31.98)                                        
  3 Ning, Zack Z              13 Brandeis             1:01.16    1:01.81    7  
                  29.03     1:01.81 (32.78)                                        
  4 Morrow, Spenser W         16 Brandeis             1:06.85    1:06.41    6  
                  30.72     1:06.41 (35.69)                                        
  5 Gagliardo, John B         16 Harlan               1:36.27    1:28.07    5  
                  38.96     1:28.07 (49.11)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barickman, Chloe R        16 Brandeis               55.52      59.39    9  
                  28.21       59.39 (31.18)                                        
  2 Dessouky, Samar S         14 Brandeis               59.03    1:00.51    8  
                  29.36     1:00.51 (31.15)                                        
  3 Bentley, Ally J           16 Brandeis               56.12    1:00.79    7  
                  29.35     1:00.79 (31.44)                                        
  4 Landin, Madeleine J       17 Harlan               1:03.07    1:07.33    6  
                  31.93     1:07.33 (35.40)                                        
  5 Lambert, Kira C           15 Harlan               1:06.07    1:07.48    5  
                  32.24     1:07.48 (35.24)                                        
  6 Eakins, Sienna M          14 Harlan               1:16.62    1:10.24    4  
                  33.16     1:10.24 (37.08)                                        
  7 Madson, Avery C           16 Brandeis             1:07.04    1:10.52    3  
                  33.50     1:10.52 (37.02)                                        
  8 Magee, Sophia I           15 Harlan               1:17.01    1:16.24    2  
                  36.14     1:16.24 (40.10)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yetter, Monty S           15 Brandeis               51.02      51.28    9  
                  24.97       51.28 (26.31)                                        
  2 Presses, Nikolas G        15 Brandeis               51.41      53.02    8  
                  25.87       53.02 (27.15)                                        
  3 Pena, Jeremiah R          17 Harlan                 51.81      54.03    7  
                  25.64       54.03 (28.39)                                        
  4 Estes, Nolan K            16 Brandeis               51.74      54.72    6  
                  26.88       54.72 (27.84)                                        
  5 Dunn, Julian A            15 Harlan                 57.08      56.17    5  
                  27.54       56.17 (28.63)                                        
  6 Healey, Alan O            16 Brandeis               54.53      56.65    4  
                  26.04       56.65 (30.61)                                        
  7 McIntyre-Garrett, Evan D  16 Harlan               1:12.64    1:09.30    3  
                  33.39     1:09.30 (35.91)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramirez Meza, Ana V       13 Brandeis             5:39.37    5:43.30    9  
                  31.58     1:05.89 (34.31)     1:40.96 (35.07)     2:16.37 (35.41)
        2:51.39 (35.02)     3:26.62 (35.23)     4:01.78 (35.16)     4:36.90 (35.12)
        5:11.09 (34.19)     5:43.30 (32.21)                                        
  2 Goldhammer, Grace E       13 Brandeis             5:58.93    6:09.21    8  
                  32.95     1:09.14 (36.19)     1:46.50 (37.36)     2:24.06 (37.56)
        3:01.30 (37.24)     3:38.98 (37.68)     4:16.62 (37.64)     4:54.51 (37.89)
        5:32.25 (37.74)     6:09.21 (36.96)                                        
  3 Arizmendi, Mikayla R      14 Harlan               6:21.19    6:17.81    7  
                  33.71     1:10.13 (36.42)     1:47.46 (37.33)     2:25.73 (38.27)
        3:03.75 (38.02)     3:42.80 (39.05)     4:22.22 (39.42)     5:01.56 (39.34)
        5:40.80 (39.24)     6:17.81 (37.01)                                        
  4 Sanchez, Reeve A          14 Brandeis             6:34.44    6:28.84    6  
                  33.81     1:10.81 (37.00)     1:49.08 (38.27)     2:28.52 (39.44)
        3:07.91 (39.39)     3:48.82 (40.91)     4:29.78 (40.96)     5:10.23 (40.45)
        5:50.02 (39.79)     6:28.84 (38.82)                                        
  5 Reynolds, Ayla J          14 Harlan               6:43.87    6:57.28    5  
                  37.58     1:19.31 (41.73)     2:01.78 (42.47)     2:44.95 (43.17)
        3:27.67 (42.72)     4:11.14 (43.47)     4:54.22 (43.08)     5:37.23 (43.01)
        6:18.71 (41.48)     6:57.28 (38.57)                                        
  6 Wright, Maryn M           14 Brandeis             7:00.21    6:57.90    4  
                  34.75     1:13.81 (39.06)     1:54.29 (40.48)     2:36.63 (42.34)
        3:19.12 (42.49)     4:02.17 (43.05)     4:46.22 (44.05)     5:30.65 (44.43)
        6:15.92 (45.27)     6:57.90 (41.98)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Trevor J           15 Brandeis             4:54.32    5:06.72    9  
                  27.64       57.87 (30.23)     1:28.87 (31.00)     1:59.96 (31.09)
        2:31.08 (31.12)     3:02.14 (31.06)     3:33.23 (31.09)     4:05.00 (31.77)
        4:36.52 (31.52)     5:06.72 (30.20)                                        
  2 Wood, AJ J                15 Brandeis             6:13.39    5:37.53    8  
                  29.77     1:02.37 (32.60)     1:36.27 (33.90)     2:10.48 (34.21)
        2:45.18 (34.70)     3:19.76 (34.58)     3:55.04 (35.28)     4:30.36 (35.32)
        5:04.97 (34.61)     5:37.53 (32.56)                                        
  3 Jordan, Thomas C          14 Brandeis             5:58.21    5:53.81    7  
                  31.24     1:05.99 (34.75)     1:42.35 (36.36)     2:19.44 (37.09)
        2:55.03 (35.59)     3:31.45 (36.42)     4:07.57 (36.12)     4:44.36 (36.79)
        5:19.76 (35.40)     5:53.81 (34.05)                                        
  4 Castellon, Niklaus A      17 Harlan               6:21.98    6:34.03    6  
                  32.62     1:10.50 (37.88)     1:51.00 (40.50)     2:32.43 (41.43)
        3:14.26 (41.83)     3:55.85 (41.59)     4:35.77 (39.92)     5:16.28 (40.51)
        5:56.77 (40.49)     6:34.03 (37.26)                                        
  5 Burdette, Zachary E       15 Brandeis             7:01.18    6:46.44    5  
                  33.61     1:12.15 (38.54)     1:52.88 (40.73)     2:33.96 (41.08)
        3:15.72 (41.76)     3:58.54 (42.82)     4:40.99 (42.45)     5:23.58 (42.59)
        6:05.99 (42.41)     6:46.44 (40.45)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D. Brandeis High School  'A'                1:47.20    1:52.87   18  
     1) Easley, Ashley C 14             2) Dessouky, Samar S 14           
     3) Lloyd, Megan E 16               4) Barickman, Chloe R 16          
                  30.17       57.63 (27.46)     1:25.90 (28.27)     1:52.87 (26.97)
  2 Harlan High School Hawks  'A'                     1:51.18    1:53.61   16  
     1) Robertson, Kaelyn A 16          2) Arizmendi, Tatyana G 14        
     3) Lambert, Kira C 15              4) Delostrinos, Stephanie L 16    
                  28.49       56.44 (27.95)     1:26.65 (30.21)     1:53.61 (26.96)
  3 Harlan High School Hawks  'B'                     2:10.00   x2:02.91  
     1) Key, Jaylynn A 17               2) Eakins, Sienna M 14            
     3) Arizmendi, Mikayla R 14         4) Landin, Madeleine J 17         
                  30.48     1:02.13 (31.65)     1:31.28 (29.15)     2:02.91 (31.63)
  4 Louis D. Brandeis High School  'B'                1:56.24   x2:05.31  
     1) Rodgers, Emily G 14             2) Wright, Maryn M 14             
     3) Su, Michelle H 13               4) Madson, Avery C 16             
                  30.75                             1:33.21 ( )     2:05.31 (32.10)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D. Brandeis High School  'A'                1:32.49    1:34.90   18  
     1) Zorrilla, Diego A 15            2) Manzo, Joseph J 15             
     3) Estes, Nolan K 16               4) Jardenil, Kyle L 16            
                  24.59       46.23 (21.64)     1:11.09 (24.86)     1:34.90 (23.81)
  2 Harlan High School Hawks  'A'                     1:35.61    1:40.27   16  
     1) Pena, Jeremiah R 17             2) Bumanglag, Zealleon J 16       
     3) Castellon, Niklaus A 17         4) Dunn, Julian A 15              
                  24.67       49.40 (24.73)     1:16.12 (26.72)     1:40.27 (24.15)
  3 Louis D. Brandeis High School  'B'                1:39.67   x1:46.53  
     1) Nelms, Josh F 14                2) Ning, Zack Z 13                
     3) Dial, Caleb B 13                4) North, Bobby A 16              
                  27.14       52.33 (25.19)     1:18.39 (26.06)     1:46.53 (28.14)
  4 Harlan High School Hawks  'B'                          NT   x2:04.34  
     1) Reynolds, Josiah B 17           2) Gagliardo, John B 16           
     3) DeMouy, Justin W 16             4) McIntyre-Garrett, Evan D 16    
                  28.32     1:00.00 (31.68)     1:32.15 (32.15)     2:04.34 (32.19)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barickman, Chloe R        16 Brandeis             1:02.09    1:08.10    9  
                  33.08     1:08.10 (35.02)                                        
  2 Arizmendi, Tatyana G      14 Harlan               1:07.02    1:10.57    8  
                  34.42     1:10.57 (36.15)                                        
  3 Lai, Joyce Y              15 Brandeis             1:07.21    1:11.45    7  
                  34.77     1:11.45 (36.68)                                        
  4 Robertson, Kaelyn A       16 Harlan               1:11.72    1:16.07    6  
                  36.39     1:16.07 (39.68)                                        
  5 Gillispie, Kamryn A       15 Brandeis             1:18.07    1:17.92    5  
                  38.10     1:17.92 (39.82)                                        
  6 Key, Jaylynn A            17 Harlan               1:43.64    1:36.49    4  
                  46.55     1:36.49 (49.94)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           15 Brandeis               52.19      57.98    9  
                  27.69       57.98 (30.29)                                        
  2 Douphrate, Nathan H       14 Brandeis             1:04.72    1:01.01    8  
                  29.69     1:01.01 (31.32)                                        
  3 North, Bobby A            16 Brandeis               59.57    1:02.03    7  
                  30.28     1:02.03 (31.75)                                        
  4 Bumanglag, Zealleon J     16 Harlan               1:04.01    1:04.09    6  
                  30.87     1:04.09 (33.22)                                        
  5 Nelms, Josh F             14 Brandeis             1:03.76    1:04.24    5  
                  31.93     1:04.24 (32.31)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lloyd, Megan E            16 Brandeis             1:19.94    1:23.98    9  
                  39.61     1:23.98 (44.37)                                        
  2 Su, Michelle H            13 Brandeis             1:32.42    1:26.22    8  
                  40.23     1:26.22 (45.99)                                        
  3 Easley, Ashley C          14 Brandeis             1:25.79    1:27.86    7  
                  42.61     1:27.86 (45.25)                                        
  4 Sanchez, Reeve A          14 Brandeis             1:22.91    1:28.52    6  
                  42.44     1:28.52 (46.08)                                        
  5 Magee, Sophia I           15 Harlan                    NT    1:32.87    5  
                  44.38     1:32.87 (48.49)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zorrilla, Diego A         15 Brandeis             1:07.77    1:10.36    9  
                  33.97     1:10.36 (36.39)                                        
  2 Ning, Zack Z              13 Brandeis             1:10.29    1:11.48    8  
                  33.77     1:11.48 (37.71)                                        
  3 Jordan, Thomas C          14 Brandeis             1:17.78    1:15.90    7  
                  36.27     1:15.90 (39.63)                                        
  4 Dial, Caleb B             13 Brandeis             1:18.89    1:16.66    6  
                  36.03     1:16.66 (40.63)                                        
  5 Reynolds, Josiah B        17 Harlan               1:31.06    1:33.52    5  
                  43.65     1:33.52 (49.87)                                        
 -- Brooks, Jacob             18 Harlan               1:22.96         DQ  
                  40.59          DQ (43.29)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D. Brandeis High School  'A'                3:52.42    4:13.08   18  
     1) Ramirez Meza, Ana V 13          2) Bentley, Ally J 16             
     3) Lai, Joyce Y 15                 4) Goldhammer, Grace E 13         
                  30.22   1:01.59 (1:01.59)     1:31.03 (29.44)   2:03.27 (1:01.68)
        2:34.01 (30.74)   3:08.57 (1:05.30)     3:39.21 (30.64)   4:13.08 (1:04.51)
  2 Louis D. Brandeis High School  'B'                4:05.87   x4:32.71  
     1) Easley, Ashley C 14             2) Rodgers, Emily G 14            
     3) Wright, Maryn M 14              4) Dessouky, Samar S 14           
                  33.71   1:10.98 (1:10.98)     1:26.79 (15.81)     1:42.35 (31.37)
        2:18.98 (36.63)   2:54.37 (1:12.02)   4:01.17 (1:06.80)   4:32.71 (1:38.34)
  3 Harlan High School Hawks  'A'                     4:10.67    4:44.99   16  
     1) Lambert, Kira C 15              2) Arizmendi, Mikayla R 14        
     3) Key, Jaylynn A 17               4) Eakins, Sienna M 14            
                  33.43   1:09.54 (1:09.54)     1:40.24 (30.70)   2:14.99 (1:05.45)
        2:51.20 (36.21)   3:34.77 (1:19.78)     4:07.65 (32.88)   4:44.99 (1:10.22)
  4 Louis D. Brandeis High School  'C'                4:48.81   x4:49.68  
     1) Sanchez, Reeve A 14             2) Gillispie, Kamryn A 15         
     3) Divecha, Ritu U 13              4) Chudej, Haley A 15             
                  34.04   1:10.09 (1:10.09)     1:45.89 (35.80)   2:26.13 (1:16.04)
        3:02.56 (36.43)   3:40.60 (1:14.47)     4:14.53 (33.93)   4:49.68 (1:09.08)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D. Brandeis High School  'B'                3:40.55    3:38.60   18  
     1) Zorrilla, Diego A 15            2) Yetter, Monty S 15             
     3) Douphrate, Nathan H 14          4) Estes, Nolan K 16              
                  26.59       54.08 (54.08)     1:19.14 (25.06)     1:46.95 (52.87)
        2:14.59 (27.64)     2:44.45 (57.50)     3:10.85 (26.40)     3:38.60 (54.15)
  2 Louis D. Brandeis High School  'A'                3:35.94   x3:41.84  
     1) Wood, AJ J 15                   2) Morrow, Spenser W 16           
     3) Nelms, Josh F 14                4) Jardenil, Kyle L 16            
                  25.33       53.09 (53.09)     1:20.60 (27.51)                    
            2:19.12 ( )         2:49.51 ( )     3:14.29 (24.78)     3:41.84 (52.33)
  3 Louis D. Brandeis High School  'D'                3:43.34   x3:42.62  
     1) Presses, Nikolas G 15           2) Dial, Caleb B 13               
     3) Ning, Zack Z 13                 4) Healey, Alan O 16              
                  26.02       52.74 (52.74)     1:20.28 (27.54)     1:50.88 (58.14)
        2:17.87 (26.99)     2:46.59 (55.71)     3:12.95 (26.36)     3:42.62 (56.03)
  4 Louis D. Brandeis High School  'C'                3:37.94   x3:45.39  
     1) Moore, Trevor J 15              2) Jordan, Thomas C 14            
     3) North, Bobby A 16               4) Manzo, Joseph J 15             
                  25.62       52.08 (52.08)     1:20.44 (28.36)     1:51.63 (59.55)
        2:21.92 (30.29)   2:55.94 (1:04.31)     3:19.05 (23.11)     3:45.39 (49.45)
  5 Harlan High School Hawks  'A'                     3:30.84    4:29.96   16  
     1) Bumanglag, Zealleon J 16        2) Brooks, Jacob 18               
     3) McIntyre-Garrett, Evan D 16     4) Gagliardo, John B 16           
                  29.00   1:00.51 (1:00.51)     1:29.38 (28.87)   2:02.83 (1:02.32)
        2:38.04 (35.21)   3:17.23 (1:14.40)     3:52.25 (35.02)   4:29.96 (1:12.73)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. Louis D. Brandeis High School     523.5   2. Harlan High School Hawks          260.5
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Louis D. Brandeis High School     239.5   2. Harlan High School Hawks          146.5
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Louis D. Brandeis High School       284   2. Harlan High School Hawks            114