2017 AAHSSL Dual Meet Weekend / NS-16-19
Northside ISD Aquatic Complex - 1/7/2017                 
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              2:05.30    2:16.68  
     1) Romine, Brooke L 10             2) Vancil, Paige C 10             
     3) Landry, Erin M 09               4) Salazar, Arlene M 12           
                  33.01     1:09.32 (36.31)     1:46.50 (37.18)     2:16.68 (30.18)
  2 Lee High School  'B'                              2:25.78    2:26.38  
     1) Tubbs, Delaney C 09             2) Steele, Chloe 09               
     3) Murillo, Sara T 11              4) Gonzales, Jillian A 09         
                  37.69     1:25.21 (47.52)     1:56.58 (31.37)     2:26.38 (29.80)
  3 Lee High School  'C'                              2:33.30    2:31.67  
     1) Stevenson, Maddy O 09           2) Rochelle, Vivi G 09            
     3) Riojas, Tori R 12               4) Peck, Marci J 11               
                  39.84     1:24.04 (44.20)     1:59.83 (35.79)     2:31.67 (31.84)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              1:51.80    1:54.62  
     1) McClure, Henry M 10             2) Bartels, Lyle E 10             
     3) McNease, Stephen A 11           4) Patamalla, Varun U 11          
                  30.40     1:02.09 (31.69)     1:30.26 (28.17)     1:54.62 (24.36)
  2 Central Catholic  'A'                             2:00.09    1:55.14  
     1) Manasco, Cade A 11              2) LeBlanc, Bryce B 12            
     3) Perez, Austin R 11              4) Perry, Nathaniel J 12          
                  32.26     1:04.29 (32.03)     1:31.48 (27.19)     1:55.14 (23.66)
  3 Lee High School  'C'                              2:31.13    2:21.21  
     1) Trevino, Stone 12               2) Gutierrez, Cristan 10          
     3) Denham, Dain M 10               4) Resendez, Andrew B 10          
                  37.76     1:17.47 (39.71)     1:51.45 (33.98)     2:21.21 (29.76)
 -- Lee High School  'B'                              2:04.48         DQ  
     1) Peck, Matt 09                   2) Materne, Evan C 10             
     3) Hobbs, Gareth T 12              4) Livingstone, Henry W 10        
                  32.45     1:04.00 (31.55)     1:34.98 (30.98)          DQ (26.74)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romine, Brooke L          10 Volunteers           2:07.27    2:07.63  
                  29.92     1:02.11 (32.19)     1:34.25 (32.14)     2:07.63 (33.38)
  2 de la Pena, Bianca R      10 SCP                  2:18.36    2:15.71  
                  30.97     1:04.19 (33.22)     1:39.63 (35.44)     2:15.71 (36.08)
  3 Stevenson, Maddy O        09 Volunteers           2:30.99    2:39.12  
                  36.35     1:16.61 (40.26)     1:59.14 (42.53)     2:39.12 (39.98)
  4 Landry, Erin M            09 Volunteers           2:38.39    2:39.40  
                  36.79     1:17.01 (40.22)     1:58.92 (41.91)     2:39.40 (40.48)
  5 Martinez, Vivi R          10 Volunteers           2:34.99    3:05.16  
                  40.55     1:25.89 (45.34)     2:14.58 (48.69)     3:05.16 (50.58)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hobbs, Gareth T           12 Volunteers           2:16.36    2:21.56  
                  32.83     1:09.03 (36.20)     1:46.24 (37.21)     2:21.56 (35.32)
  2 Callender, Hudson W       11 Volunteers           2:19.99    2:23.64  
                  30.34     1:06.37 (36.03)     1:44.79 (38.42)     2:23.64 (38.85)
  3 Wiley, Connor J           09 Volunteers           2:30.38    2:30.33  
                  32.49     1:10.72 (38.23)     1:51.34 (40.62)     2:30.33 (38.99)
  4 Mattews, Andrew J         11 SCP                  2:36.36    2:33.57  
                  33.70     1:11.61 (37.91)     1:53.65 (42.04)     2:33.57 (39.92)
  5 Manasco, Ty                9 SCP                  2:42.36    2:34.90  
                  34.25     1:13.09 (38.84)     1:55.00 (41.91)     2:34.90 (39.90)
  6 Holzman, Thomas           11 SCP                  2:48.47    2:42.24  
                  33.47     1:12.64 (39.17)     1:58.43 (45.79)     2:42.24 (43.81)
 -- Tondre, William A         11 SCP                  2:06.51         DQ  
                  29.87     1:02.05 (32.18)     1:34.18 (32.13)          DQ (32.75)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzales, Jillian A       09 Volunteers           2:43.57    2:47.07  
                  36.50     1:19.14 (42.64)     2:09.56 (50.42)     2:47.07 (37.51)
  2 Stevenson, Maddy O        09 Volunteers           2:59.99    3:07.97  
                  45.04     1:33.15 (48.11)     2:26.08 (52.93)     3:07.97 (41.89)
  3 Eddy, Uri E               09 Volunteers           3:10.99    3:33.35  
                  50.27     1:42.02 (51.75)   3:33.35 (1:51.33)                    
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNease, Stephen A        11 Volunteers           2:19.99    2:25.81  
                  31.21     1:10.75 (39.54)     1:52.91 (42.16)     2:25.81 (32.90)
  2 LeBlanc, Bryce B          12 SCP                  2:21.93    2:28.81  
                  31.01     1:12.22 (41.21)     1:54.00 (41.78)     2:28.81 (34.81)
  3 Peck, Matt                09 Volunteers           2:32.38    2:32.43  
                  33.83     1:12.13 (38.30)     1:58.14 (46.01)     2:32.43 (34.29)
  4 Paveglio, Noah A          10 Volunteers           2:35.99    2:36.83  
                  35.29     1:14.33 (39.04)     2:01.05 (46.72)     2:36.83 (35.78)
 -- De Novo, Sergio           11 SCP                  2:54.47         DQ  
                  35.80     1:20.66 (44.86)     2:04.70 (44.04)          DQ (41.66)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruce, Julia C            12 SCP                    28.77      28.78  
  2 Salazar, Arlene M         12 Volunteers             29.19      29.53  
  3 Vancil, Paige C           10 Volunteers             28.22      30.94  
  4 Gonzales, Jillian A       09 Volunteers             29.30      31.16  
  5 Bruce, Faith               9 SCP                    30.28      31.76  
  6 Weingart, Lindsay B       09 Volunteers             32.07      32.04  
  7 Calpito, Abigail          10 SCP                    30.17      33.10  
  8 Schulz, Abigail           11 SCP                    32.58      34.85  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perry, Nathaniel J        12 SCP                    24.02      24.58  
  2 Manasco, Cade A           11 SCP                    24.93      25.06  
  3 Cantrell, Jamie A         11 SCP                    25.49      25.57  
  4 Materne, Evan C           10 Volunteers             26.77      26.69  
  5 Livingstone, Henry W      10 Volunteers             26.33      27.26  
  6 Denham, Adison            10 Volunteers             28.30      28.36  
  7 Denham, Dain M            10 Volunteers             30.09      30.12  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romine, Brooke L          10 Volunteers           1:07.69    1:08.30  
                  33.24     1:08.30 (35.06)                                        
  2 de la Pena, Bianca R      10 SCP                  1:08.48    1:10.75  
                  32.77     1:10.75 (37.98)                                        
  3 Landry, Erin M            09 Volunteers           1:26.84    1:27.57  
                  40.73     1:27.57 (46.84)                                        
  4 Weingart, Lindsay B       09 Volunteers           1:28.53    1:31.15  
                  39.66     1:31.15 (51.49)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Austin R           11 SCP                  1:03.84    1:03.64  
                  29.60     1:03.64 (34.04)                                        
  2 Patamalla, Varun U        11 Volunteers           1:04.94    1:06.50  
                  30.37     1:06.50 (36.13)                                        
  3 Hobbs, Gareth T           12 Volunteers           1:07.98    1:10.49  
                  33.31     1:10.49 (37.18)                                        
  4 Resendez, Andrew B        10 Volunteers           1:11.74    1:14.94  
                  34.97     1:14.94 (39.97)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salazar, Arlene M         12 Volunteers           1:05.71    1:07.46  
                  32.36     1:07.46 (35.10)                                        
  2 Vancil, Paige C           10 Volunteers           1:06.82    1:14.18  
                  35.13     1:14.18 (39.05)                                        
  3 Calpito, Abigail          10 SCP                  1:11.78    1:16.56  
                  35.08     1:16.56 (41.48)                                        
  4 Tubbs, Delaney C          09 Volunteers           1:17.98    1:17.19  
                  34.90     1:17.19 (42.29)                                        
  5 Sanchez Hernandez, Maddi  10 SCP                  1:17.23    1:18.21  
                  38.00     1:18.21 (40.21)                                        
  6 Schulz, Abigail           11 SCP                  1:15.62    1:22.89  
                  38.10     1:22.89 (44.79)                                        
  7 Liedtka, Claire M         11 Volunteers                NT    1:29.26  
                  41.39     1:29.26 (47.87)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartels, Lyle E           10 Volunteers             53.87      52.66  
                  25.42       52.66 (27.24)                                        
  2 Perry, Nathaniel J        12 SCP                    54.37      55.53  
                  25.81       55.53 (29.72)                                        
  3 Cantrell, Jamie A         11 SCP                    55.44      56.73  
                  27.11       56.73 (29.62)                                        
  4 Manasco, Cade A           11 SCP                    57.51      57.56  
                  27.60       57.56 (29.96)                                        
  5 Perez, Austin R           11 SCP                    54.88    1:01.34  
                  28.57     1:01.34 (32.77)                                        
  6 Callender, Hudson W       11 Volunteers           1:05.37    1:03.49  
                  28.45     1:03.49 (35.04)                                        
  7 Wiley, Connor J           09 Volunteers           1:06.75    1:06.88  
                  31.45     1:06.88 (35.43)                                        
  8 Gutierrez, Cristan        10 Volunteers           1:11.66    1:15.64  
                1:15.67         1:15.64 ( )                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peck, Marci J             11 Volunteers           6:49.99    6:48.83  
                  35.05     1:14.38 (39.33)     1:55.30 (40.92)     2:36.35 (41.05)
        3:18.14 (41.79)     4:00.20 (42.06)     4:42.18 (41.98)     5:24.94 (42.76)
        6:06.86 (41.92)     6:48.83 (41.97)                                        
  2 Murillo, Sara T           11 Volunteers           6:45.99    7:08.71  
                  35.53     1:15.41 (39.88)                                        
            3:24.37 ( )                                                            
            7:08.92 ( )         7:08.71 ( )                                        
  3 Riojas, Tori R            12 Volunteers           6:48.99    7:38.95  
                  37.32     1:20.19 (42.87)     2:05.19 (45.00)     2:52.36 (47.17)
        3:39.46 (47.10)     4:28.22 (48.76)     5:16.78 (48.56)     6:05.00 (48.22)
        6:52.37 (47.37)     7:38.95 (46.58)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Henry M          10 Volunteers           6:04.53    5:51.36  
                  30.97     1:04.98 (34.01)     1:40.06 (35.08)     2:16.22 (36.16)
        2:52.64 (36.42)     3:28.94 (36.30)     4:06.16 (37.22)     4:41.06 (34.90)
        5:17.77 (36.71)     5:51.36 (33.59)                                        
  2 Peck, Matt                09 Volunteers           6:05.36    5:51.45  
                  30.71     1:05.41 (34.70)     1:41.35 (35.94)     2:16.94 (35.59)
        2:53.25 (36.31)     3:29.50 (36.25)     4:05.42 (35.92)     4:42.27 (36.85)
        5:17.79 (35.52)     5:51.45 (33.66)                                        
  3 LeBlanc, Bryce B          12 SCP                  5:38.23    6:15.14  
                  31.15     1:06.30 (35.15)     1:43.21 (36.91)     2:20.74 (37.53)
        2:58.82 (38.08)     3:38.22 (39.40)     4:17.64 (39.42)     4:57.07 (39.43)
        5:36.69 (39.62)     6:15.14 (38.45)                                        
  4 Cano, Andres A            10 SCP                  6:45.36    7:57.75  
                  32.68     1:10.53 (37.85)     1:52.66 (42.13)     2:39.19 (46.53)
        3:27.71 (48.52)     4:15.09 (47.38)     5:03.02 (47.93)     5:50.51 (47.49)
        6:38.35 (47.84)   7:57.75 (1:19.40)                                        
 -- Trevino, Stone            12 Volunteers           6:45.99         DQ  
                2:04.20        DQ (6:09.71)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              1:52.98    1:57.83  
     1) Vancil, Paige C 10              2) Salazar, Arlene M 12           
     3) Murillo, Sara T 11              4) Romine, Brooke L 10            
                  30.28       59.81 (29.53)     1:29.23 (29.42)     1:57.83 (28.60)
  2 Central Catholic  'A'                             1:57.69    2:06.44  
     1) Bruce, Julia C 12               2) Bruce, Faith 9                 
     3) Sanchez Hernandez, Maddi L 10   4) de la Pena, Bianca R 10        
                  30.18     1:01.96 (31.78)     1:37.35 (35.39)     2:06.44 (29.09)
  3 Lee High School  'B'                              2:05.07    2:09.89  
     1) Martinez, Vivi R 10             2) Weingart, Lindsay B 09         
     3) Rochelle, Vivi G 09             4) Gonzales, Jillian A 09         
                  34.35     1:07.84 (33.49)     1:39.73 (31.89)     2:09.89 (30.16)
  4 Lee High School  'C'                              2:11.48    2:18.63  
     1) Tubbs, Delaney C 09             2) Eddy, Uri E 09                 
     3) Stevenson, Maddy O 09           4) Steele, Chloe 09               
                  33.92     1:14.54 (40.62)     1:47.03 (32.49)     2:18.63 (31.60)
  5 Central Catholic  'B'                             2:16.98    2:40.07  
     1) Rodriguez-Villa, Nia A 9        2) Schulz, Genevieve 9            
     3) Trevino, Sarah A 11             4) Schulz, Abigail 11             
                  53.42     1:31.08 (37.66)     2:04.75 (33.67)     2:40.07 (35.32)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              1:38.58    1:44.99  
     1) Patamalla, Varun U 11           2) McNease, Stephen A 11          
     3) McClure, Henry M 10             4) Bartels, Lyle E 10             
                  25.83       51.68 (25.85)     1:18.98 (27.30)     1:44.99 (26.01)
  2 Central Catholic  'A'                             1:43.00    1:51.52  
     1) De Novo, Sergio 11              2) Cantrell, Jamie A 11           
     3) Courtines, Alain 11             4) Tondre, William A 11           
                  28.53       54.66 (26.13)     1:22.65 (27.99)     1:51.52 (28.87)
  3 Lee High School  'B'                              1:46.54    1:52.23  
     1) Furman, Noah 11                 2) Materne, Evan C 10             
     3) Callender, Hudson W 11          4) Livingstone, Henry W 10        
                  29.95       57.25 (27.30)     1:25.22 (27.97)     1:52.23 (27.01)
  4 Central Catholic  'B'                             1:58.85    1:52.60  
     1) Holzman, Thomas 11              2) Manasco, Ty 9                  
     3) Mattews, Andrew J 11            4) Cano, Andres A 10              
                  26.49       56.99 (30.50)     1:24.50 (27.51)     1:52.60 (28.10)
  5 Lee High School  'C'                              1:51.59    2:04.18  
     1) Paveglio, Noah A 10             2) Wiley, Connor J 09             
     3) Denham, Adison 10               4) Solis, Ryan J 09               
                  27.64       57.29 (29.65)     1:28.85 (31.56)     2:04.18 (35.33)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruce, Julia C            12 SCP                  1:13.89    1:23.16  
                  40.30     1:23.16 (42.86)                                        
  2 Sanchez Hernandez, Maddi  10 SCP                  1:15.97    1:32.80  
                  46.37     1:32.80 (46.43)                                        
  3 Martinez, Vivi R          10 Volunteers           1:40.62    1:47.03  
                  51.27     1:47.03 (55.76)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paveglio, Noah A          10 Volunteers           1:18.55    1:16.49  
                  37.27     1:16.49 (39.22)                                        
  2 Resendez, Andrew B        10 Volunteers           1:15.99    1:31.03  
                1:31.22         1:31.03 ( )                                        
  3 Furman, Noah              11 Volunteers           1:17.74    1:33.71  
                  44.64     1:33.71 (49.07)                                        
  4 Trevino, Stone            12 Volunteers           1:22.29    1:34.45  
                1:34.61         1:34.45 ( )                                        
  5 Mattews, Andrew J         11 SCP                  1:25.88    1:36.49  
                  44.17     1:36.49 (52.32)                                        
  6 Manasco, Ty                9 SCP                  1:30.36    1:44.40  
                  47.46     1:44.40 (56.94)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruce, Faith               9 SCP                  1:34.29    1:34.93  
                  45.56     1:34.93 (49.37)                                        
  2 Tubbs, Delaney C          09 Volunteers           1:36.71    1:36.22  
                  45.01     1:36.22 (51.21)                                        
  3 Rochelle, Vivi G          09 Volunteers           1:45.99    1:42.21  
                  45.76     1:42.21 (56.45)                                        
  4 Steele, Chloe             09 Volunteers           1:40.10    1:46.05  
                  50.64     1:46.05 (55.41)                                        
  5 Trevino, Sarah A          11 SCP                  1:52.75    1:49.18  
                  52.36     1:49.18 (56.82)                                        
  6 Eddy, Uri E               09 Volunteers           1:54.99    1:59.71  
                  56.33   1:59.71 (1:03.38)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartels, Lyle E           10 Volunteers           1:03.32    1:10.05  
                  33.83     1:10.05 (36.22)                                        
  2 Materne, Evan C           10 Volunteers           1:14.62    1:13.94  
                  33.99     1:13.94 (39.95)                                        
  3 De Novo, Sergio           11 SCP                  1:17.53    1:19.77  
                  37.45     1:19.77 (42.32)                                        
  4 Livingstone, Henry W      10 Volunteers           1:23.98    1:24.87  
                  39.99     1:24.87 (44.88)                                        
  5 Holzman, Thomas           11 SCP                  1:20.36    1:26.24  
                  39.50     1:26.24 (46.74)                                        
  6 Gutierrez, Cristan        10 Volunteers           1:29.16    1:33.73  
                  43.62     1:33.73 (50.11)                                        
  7 Cano, Andres A            10 SCP                  1:22.84    1:36.79  
                  44.07     1:36.79 (52.72)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Central Catholic  'A'                             4:33.30    4:54.39  
     1) Bruce, Julia C 12               2) Bruce, Faith 9                 
     3) Sanchez Hernandez, Maddi L 10   4) de la Pena, Bianca R 10        
                  33.72   1:11.83 (1:11.83)     1:49.37 (37.54)   2:32.30 (1:20.47)
        3:09.97 (37.67)   3:51.22 (1:18.92)     4:21.49 (30.27)   4:54.39 (1:03.17)
  2 Lee High School  'A'                              4:13.92    4:55.39  
     1) Peck, Marci J 11                2) Landry, Erin M 09              
     3) Riojas, Tori R 12               4) Weingart, Lindsay B 09         
                  34.42   1:12.47 (1:12.47)     1:48.63 (36.16)   2:28.18 (1:15.71)
        3:02.64 (34.46)   3:43.47 (1:15.29)     4:18.81 (35.34)   4:55.39 (1:11.92)
  3 Central Catholic  'B'                             5:05.19    6:15.26  
     1) Rodriguez-Villa, Nia A 9        2) Schulz, Genevieve 9            
     3) Trevino, Sarah A 11             4) Schulz, Abigail 11             
                  56.40   2:03.25 (2:03.25)     2:45.50 (42.25)   3:35.46 (1:32.21)
        4:11.57 (36.11)   4:53.52 (1:18.06)     5:29.95 (36.43)   6:15.26 (1:21.74)
 -- Lee High School  'B'                              4:42.59         DQ  
     1) Martinez, Vivi R 10             2) Eddy, Uri E 09                 
     3) Rochelle, Vivi G 09             4) Liedtka, Claire M 11           
                  44.02   1:36.77 (1:36.77)                       3:12.65 (1:35.88)
        3:48.33 (35.68)   4:41.72 (1:29.07)                                        
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Central Catholic  'A'                             3:43.66    3:50.78  
     1) Perez, Austin R 11              2) LeBlanc, Bryce B 12            
     3) Manasco, Cade A 11              4) Perry, Nathaniel J 12          
                  27.32       57.06 (57.06)     1:26.21 (29.15)   1:59.27 (1:02.21)
        2:26.20 (26.93)     2:56.22 (56.95)     3:21.41 (25.19)     3:50.78 (54.56)
  2 Lee High School  'A'                              3:52.32    4:01.12  
     1) McClure, Henry M 10             2) Hobbs, Gareth T 12             
     3) Patamalla, Varun U 11           4) McNease, Stephen A 11          
                  28.32   1:00.40 (1:00.40)     1:29.69 (29.29)   2:01.94 (1:01.54)
        2:30.55 (28.61)   3:02.24 (1:00.30)     3:30.40 (28.16)     4:01.12 (58.88)
  3 Lee High School  'C'                              4:04.94    4:24.04  
     1) Peck, Matt 09                   2) Denham, Dain M 10              
     3) Paveglio, Noah A 10             4) Furman, Noah 11                
                  28.57       59.62 (59.62)     1:30.63 (31.01)   2:05.56 (1:05.94)
        2:36.62 (31.06)   3:12.48 (1:06.92)     3:45.20 (32.72)   4:24.04 (1:11.56)
  4 Central Catholic  'B'                             3:54.86    4:25.15  
     1) Holzman, Thomas 11              2) Tondre, William A 11           
     3) Mattews, Andrew J 11            4) Cantrell, Jamie A 11           
                  29.62   1:01.50 (1:01.50)     1:36.44 (34.94)   2:16.90 (1:15.40)
        2:49.84 (32.94)   3:27.50 (1:10.60)     3:55.02 (27.52)     4:25.15 (57.65)
  5 Lee High School  'B'                              4:30.12    4:40.41  
     1) Callender, Hudson W 11          2) Wiley, Connor J 09             
     3) Resendez, Andrew B 10           4) Gutierrez, Cristan 10          
                  30.04   1:04.28 (1:04.28)     1:35.55 (31.27)   2:12.64 (1:08.36)
      3:25.81 (1:13.17)   3:58.99 (1:46.35)     4:40.80 (41.81)     4:40.41 (41.42)
 
Event 107  Girls 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peck, Marci J             11 Volunteers             31.99      32.05  
  2 Steele, Chloe             09 Volunteers             32.26      32.26  
  3 Riojas, Tori R            12 Volunteers             30.99      33.65  
  4 Liedtka, Claire M         11 Volunteers             32.99      38.38  
  5 Schulz, Genevieve          9 SCP                    40.68      39.44  
  6 Rodriguez-Villa, Nia A     9 SCP                    45.31      44.98  
 
Event 108  Boys 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Courtines, Alain          11 SCP                    28.92      28.62  
  2 Solis, Ryan J             09 Volunteers             38.39      38.18  
  3 Najera, Carson            10 SCP                    40.18      42.19  
 
Event 113  Girls 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trevino, Sarah A          11 SCP                  1:17.33    1:14.83  
                  35.53     1:14.83 (39.30)                                        
  2 Schulz, Genevieve          9 SCP                  1:31.20    1:29.87  
                  41.99     1:29.87 (47.88)                                        
  3 Rodriguez-Villa, Nia A     9 SCP                  1:48.45    1:49.10  
 
Event 114  Boys 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tondre, William A         11 SCP                    59.07      59.41  
                  28.88       59.41 (30.53)                                        
  2 Denham, Adison            10 Volunteers           1:05.58    1:05.58  
                  31.48     1:05.58 (34.10)                                        
  3 Furman, Noah              11 Volunteers           1:06.99    1:15.91  
                  35.28     1:15.91 (40.63)                                        
  4 Solis, Ryan J             09 Volunteers           1:27.93    1:27.44  
                  41.45     1:27.44 (45.99)                                        
  5 Courtines, Alain          11 SCP                  1:08.66    1:32.38  
                1:08.37     1:32.38 (24.01)                                        
  6 Najera, Carson            10 SCP                  1:34.55    1:40.53  
                  45.86     1:40.53 (54.67)                                        
  7 Denham, Dain M            10 Volunteers           1:05.89    1:47.77  
                1:07.87     1:47.77 (39.90)                                        
 
                   Combined Team Scores - Through Event 114                    
 
  1. Lee High School                     332   2. Central Catholic                    180
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 114                   
 
  1. Lee High School                     169   2. Central Catholic                     77
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 114                    
 
  1. Lee High School                     163   2. Central Catholic                    103