2016 AAHSSL Dual Meet Weekend / NS-16-14
NISD Aquatic Complex - 12/17/2016           
Final Results and Scores                                    
 
Event 201  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Clark  'A'                            1:53.91    1:57.36  
     1) Dowling, Molly A 11             2) Spitz, Elle M 10               
     3) Stallworth, McKenna L 10        4) Pruin, Julia C 12              
                  30.19     1:01.84 (31.65)     1:29.83 (27.99)     1:57.36 (27.53)
  2 MacArthur  'A'                                    2:02.37    2:06.68  
     1) Veltri, Sarah R 11              2) Cardon, Makena M 10            
     3) Diamond, Megan L 12             4) Simchak, Sasha A 11            
                  31.79     1:11.14 (39.35)     1:39.58 (28.44)     2:06.68 (27.10)
  3 Samuel V Champion HS  'A'                         2:01.32    2:10.58  
     1) Maxton, Shelby M 12             2) Coward, Grace M 09             
     3) Walker, Samantha N 10           4) Anz, Kandace R 11              
                  31.77     1:06.40 (34.63)     1:41.06 (34.66)     2:10.58 (29.52)
  4 MacArthur  'B'                                    2:19.63    2:21.79  
     1) McBroom, Serena R 10            2) Ramirez, Alyssa A 10           
     3) Glassco, Nora R 10              4) Marin, Victoria 11             
                  35.75     1:17.39 (41.64)     1:51.38 (33.99)     2:21.79 (30.41)
 -- San Antonio Clark  'C'                            2:20.56         DQ  
     1) Perales, Analisa E 09           2) Blig, Melody J 10              
     3) Dwyer, Jenna 09                 4) Choe, Sophia 09                
                  44.05     1:21.23 (37.18)     2:00.39 (39.16)          DQ (35.70)
 -- Samuel V Champion HS  'B'                              NT         DQ  
     1) Kirl, Maya J 11                 2) Houle, Maggie M 11             
     3) Chapman, Savannah A 09          4) Wood, Ashley N 09              
                  33.29     1:13.66 (40.37)     1:49.09 (35.43)          DQ (25.30)
 -- San Antonio Clark  'B'                            2:10.61         DQ  
     1) Harris, Hadley G 11             2) Perales, Karina L 12           
     3) Correa, Liliana P 10            4) McGraw, Morgan 09              
                  34.60     1:12.90 (38.30)     1:44.57 (31.67)          DQ (28.38)
 
Event 202  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel V Champion HS  'A'                         1:47.93    1:48.49  
     1) Garcia, Jakob M 11              2) Bodemer, Kyle J 11             
     3) Raimondo, Preston R 09          4) Schluter, Boris A 10           
                  29.80       59.14 (29.34)     1:24.94 (25.80)     1:48.49 (23.55)
  2 San Antonio Clark  'A'                            1:53.07    1:50.41  
     1) Elms, Nic J 12                  2) Fisher, John D 11              
     3) Maclin, Steven D 10             4) Oslin, Robert 11               
                  28.37     1:01.11 (32.74)     1:27.84 (26.73)     1:50.41 (22.57)
  3 MacArthur  'A'                                    1:48.95    1:50.61  
     1) Piechota, Peyton H 12           2) Cowan, Caleb C 11              
     3) Hightower, Josh P 11            4) Ramirez, Ryan A 12             
                  28.78       58.76 (29.98)     1:25.25 (26.49)     1:50.61 (25.36)
  4 MacArthur  'B'                                    1:56.51    1:55.73  
     1) White, Lang K 11                2) Mask, Colby L 09               
     3) Marsico, Logan P 12             4) Zimmerman, Austin L 11         
                  29.28     1:01.97 (32.69)     1:29.16 (27.19)     1:55.73 (26.57)
  5 San Antonio Clark  'B'                            2:03.95    1:59.92  
     1) Walsh, Patrick L 09             2) Rusnak, Jared B 10             
     3) Solano, Luis G 09               4) Alarcon, Gabriel 09            
                  29.95     1:04.88 (34.93)     1:34.52 (29.64)     1:59.92 (25.40)
  6 MacArthur  'C'                                    2:07.36   x2:07.88  
     1) Collado, Eli J 10               2) Boyce, Darren 09               
     3) Gonzalez, Juaquin 10            4) Garza, Jacob E 09              
                  32.75     1:10.26 (37.51)     1:38.99 (28.73)     2:07.88 (28.89)
 -- Samuel V Champion HS  'B'                         2:05.62         DQ  
     1) Boyd, Tyler L 09                2) Ridinger, Aaron T 12           
     3) Colquhoun, Dylan S 12           4) Beasley, Bennett B 10          
                  33.67     1:09.45 (35.78)     1:35.98 (26.53)          DQ (26.69)
 
Event 203  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diamond, Megan L          12 MAC                  1:55.07    2:08.70  
                  29.24     1:01.75 (32.51)     1:35.11 (33.36)     2:08.70 (33.59)
  2 Pruin, Julia C            12 Clark                2:09.44    2:14.68  
                  31.42     1:06.56 (35.14)     1:42.14 (35.58)     2:14.68 (32.54)
  3 Simchak, Sasha A          11 MAC                  2:20.33    2:21.61  
                  32.98     1:09.95 (36.97)     1:48.14 (38.19)     2:21.61 (33.47)
  4 Velazquez, Malia U        10 Clark                2:24.88    2:22.95  
                  33.77     1:10.10 (36.33)     1:47.51 (37.41)     2:22.95 (35.44)
  5 McMillan, Kaitlyn         10 Clark                2:29.63    2:27.01  
                  33.35     1:10.93 (37.58)     1:49.79 (38.86)     2:27.01 (37.22)
  6 Barajas, Abby L           09 MAC                  2:31.35    2:31.14  
                  34.95     1:13.71 (38.76)     1:53.38 (39.67)     2:31.14 (37.76)
  7 Schiffelbein, Summer P    09 Champion             2:25.00    2:32.74  
                  32.35     1:09.21 (36.86)     1:50.41 (41.20)     2:32.74 (42.33)
  8 Houle, Maggie M           11 Champion             2:34.96    2:34.55  
                  34.98     1:13.71 (38.73)     1:54.95 (41.24)     2:34.55 (39.60)
  9 Chapman, Savannah A       09 Champion             2:30.00    2:37.22  
                  35.45     1:14.50 (39.05)     1:56.96 (42.46)     2:37.22 (40.26)
 -- Holland, Marilyn          09 Clark                3:00.23         DQ  
                  39.77     1:26.90 (47.13)     2:20.07 (53.17)          DQ (49.81)
 
Event 204  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elms, Nic J               12 Clark                1:56.76    1:58.26  
                  27.81       57.92 (30.11)     1:28.32 (30.40)     1:58.26 (29.94)
  2 Kaler, Matthew M          12 Clark                1:57.49    2:00.84  
                  25.81       54.93 (29.12)     1:26.78 (31.85)     2:00.84 (34.06)
  3 Marsico, Logan P          12 MAC                  2:07.15    2:07.12  
                  27.78       58.86 (31.08)     1:32.38 (33.52)     2:07.12 (34.74)
  4 Vanderlinden, Josh P      10 MAC                  2:08.52    2:09.52  
                  30.05     1:02.87 (32.82)     1:36.87 (34.00)     2:09.52 (32.65)
  5 Walsh, Patrick L          09 Clark                2:10.23    2:11.80  
                  29.72     1:02.34 (32.62)     1:38.55 (36.21)     2:11.80 (33.25)
  6 White, Lang K             11 MAC                  2:12.71    2:12.82  
                  28.41     1:02.53 (34.12)     1:38.15 (35.62)     2:12.82 (34.67)
  7 Chandler, Jake W          12 Champion             2:14.77    2:15.61  
                  29.11     1:02.91 (33.80)     1:39.47 (36.56)     2:15.61 (36.14)
  8 Boyd, Tyler L             09 Champion             2:20.00    2:21.92  
                  30.30     1:04.43 (34.13)     1:42.59 (38.16)     2:21.92 (39.33)
  9 Holden, Connor            09 MAC                  2:42.01    2:39.95  
                  37.16     1:19.83 (42.67)     2:01.45 (41.62)     2:39.95 (38.50)
 10 Dwyer, Patrick            10 Clark                     NT    2:43.49  
                  36.78     1:20.45 (43.67)     2:02.75 (42.30)     2:43.49 (40.74)
 
Event 205  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spitz, Elle M             10 Clark                2:24.10    2:23.84  
                  31.83     1:07.61 (35.78)     1:48.22 (40.61)     2:23.84 (35.62)
  2 Dowling, Molly A          11 Clark                2:25.13    2:27.64  
                  30.37     1:05.71 (35.34)     1:53.78 (48.07)     2:27.64 (33.86)
  3 Coward, Grace M           09 Champion             2:34.58    2:32.20  
                  35.36     1:13.57 (38.21)     1:57.25 (43.68)     2:32.20 (34.95)
  4 Cardon, Makena M          10 MAC                  2:35.47    2:38.98  
                  33.25     1:15.72 (42.47)     2:03.86 (48.14)     2:38.98 (35.12)
  5 Wood, Ashley N            09 Champion             2:45.21    2:42.89  
                  34.31     1:15.61 (41.30)     2:05.00 (49.39)     2:42.89 (37.89)
  6 McGraw, Morgan            09 Clark                2:51.37    2:51.64  
                  36.40     1:21.63 (45.23)     2:11.38 (49.75)     2:51.64 (40.26)
  7 Jarvis, CoCo F            09 Champion             3:00.37    2:56.20  
                  38.33     1:24.01 (45.68)     2:17.64 (53.63)     2:56.20 (38.56)
  8 Clark, Sydney M           09 Champion             3:03.72    3:04.13  
                  39.62     1:27.20 (47.58)     2:18.60 (51.40)     3:04.13 (45.53)
  9 Marin, Victoria           11 MAC                  3:22.05    3:04.99  
                  39.04     1:29.04 (50.00)     2:20.37 (51.33)     3:04.99 (44.62)
 
Event 206  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinceslio, Dylan M        12 Clark                2:00.15    2:06.96  
                  27.30     1:00.99 (33.69)     1:37.53 (36.54)     2:06.96 (29.43)
  2 Hightower, Josh P         11 MAC                  2:22.60    2:17.46  
                  27.99     1:03.21 (35.22)     1:45.83 (42.62)     2:17.46 (31.63)
  3 Solano, Luis G            09 Clark                2:30.19    2:31.09  
                  31.35     1:11.90 (40.55)     1:56.70 (44.80)     2:31.09 (34.39)
  4 Zimmerman, Austin L       11 MAC                  2:43.56    2:33.46  
                  31.49     1:07.86 (36.37)     1:59.91 (52.05)     2:33.46 (33.55)
  5 Walsh, Patrick L          09 Clark                2:27.35    2:33.86  
                  31.93     1:10.08 (38.15)     1:59.61 (49.53)     2:33.86 (34.25)
  6 Collado, Eli J            10 MAC                  2:51.16    2:34.87  
                  31.17     1:09.24 (38.07)   2:34.87 (1:25.63)                    
  7 May, Kendall E            10 Champion             2:35.34    2:38.46  
                  32.78     1:13.24 (40.46)     1:59.54 (46.30)     2:38.46 (38.92)
  8 Garza, Jacob E            09 MAC                  2:55.01    2:40.54  
                  36.28     1:17.85 (41.57)     2:05.01 (47.16)     2:40.54 (35.53)
  9 Garrett, Aiden J          09 Champion             2:40.23    2:45.83  
                  34.70     1:15.99 (41.29)     2:07.90 (51.91)     2:45.83 (37.93)
 10 Rusnak, Jared B           10 Clark                2:52.06    2:50.85  
                  35.90     1:21.81 (45.91)   2:50.85 (1:29.04)                    
 -- Beasley, Bennett B        10 Champion             2:40.00         DQ  
                  33.05     1:15.94 (42.89)     2:06.54 (50.60)          DQ (36.71)
 
Event 207  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spitz, Elle M             10 Clark                  24.93      25.36  
  2 Stallworth, McKenna L     10 Clark                  25.62      26.80  
  3 Pruin, Julia C            12 Clark                  26.47      26.91  
  4 Perales, Karina L         12 Clark                  27.21      28.43  
  5 Anz, Kandace R            11 Champion               26.71      28.62  
  6 Maxton, Shelby M          12 Champion               29.59      29.61  
  7 Leonard, Katie G          11 Champion                  NT      30.00  
  8 Ramirez, Alyssa A         10 MAC                    29.89      30.35  
  9 Bodemer, Amanda K         11 Champion               31.81      31.86  
 10 Freasier, Cassidy         09 MAC                    32.34      33.29  
 11 Clayton, Aimee            11 MAC                    33.38      33.97  
 12 Gomez, Alliana C          09 MAC                    33.61      34.29  
 
Event 208  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dallahan, Connelly P      12 Clark                  21.99      22.68  
  2 Bodemer, Kyle J           11 Champion               23.24      23.23  
  3 Raimondo, Preston R       09 Champion               24.22      23.63  
  4 Garcia, Jakob M           11 Champion               23.89      24.50  
  5 Donaho, Nick S            10 MAC                    26.43      25.86  
  6 Ramirez, Ryan A           12 MAC                    24.75      26.17  
  7 Martinez, Arturo          10 Clark                  26.46      26.33  
  8 Gonzalez, Juaquin         10 MAC                    27.03      26.52  
  9 Solano, Luis G            09 Clark                  26.04      28.47  
 -- Alarcon, Gabriel          09 Clark                  25.72         DQ  
 -- Morales, Ethan T          10 MAC                    26.82         DQ  
 
Event 209  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crosby, Madelyn E         11 Champion              401.10     253.45  
  2 Leonard, Katie G          11 Champion              419.10     232.10  
 
Event 210  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabrera, Enrique          09 MAC                   119.60     117.70  
  2 Pulliam, Elijah           09 Clark                  94.95     109.55  
 
Event 211  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Correa, Liliana P         10 Clark                1:06.53    1:08.65  
                  32.36     1:08.65 (36.29)                                        
  2 Harris, Hadley G          11 Clark                1:09.75    1:11.70  
                  32.97     1:11.70 (38.73)                                        
  3 Harris, McKenna           09 Clark                1:17.04    1:15.85  
                  34.11     1:15.85 (41.74)                                        
  4 Chapman, Savannah A       09 Champion             1:18.54    1:20.04  
  5 Dutton, Kate E            09 Champion             1:28.00    1:22.30  
                  36.87     1:22.30 (45.43)                                        
  6 Schiffelbein, Summer P    09 Champion             1:25.62    1:24.69  
                  37.74     1:24.69 (46.95)                                        
  7 Pang, Boya                09 Clark                1:28.34    1:30.38  
                  39.99     1:30.38 (50.39)                                        
  8 Jarvis, CoCo F            09 Champion             1:28.72    1:32.45  
  9 McBroom, Serena R         10 MAC                  1:40.73    1:34.96  
 -- Simchak, Sasha A          11 MAC                  1:10.14         DQ  
 
Event 212  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinceslio, Dylan M        12 Clark                  57.73      58.82  
                  27.42       58.82 (31.40)                                        
  2 Raimondo, Preston R       09 Champion               59.71      59.91  
                  28.15       59.91 (31.76)                                        
  3 Cowan, Caleb C            11 MAC                  1:05.28    1:01.91  
                  28.04     1:01.91 (33.87)                                        
  4 Maclin, Steven D          10 Clark                1:03.94    1:03.44  
                  29.45     1:03.44 (33.99)                                        
  5 Fisher, John D            11 Clark                1:07.93    1:07.06  
                  30.92     1:07.06 (36.14)                                        
  6 Gonzalez, Juaquin         10 MAC                  1:10.72    1:09.58  
                  30.89     1:09.58 (38.69)                                        
  7 Vickers, Devin B          12 Champion             1:01.25    1:16.71  
                  33.64     1:16.71 (43.07)                                        
  8 Ross, Brody G             10 MAC                  1:17.80    1:17.28  
                  34.69     1:17.28 (42.59)                                        
 
Event 213  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galdau, Emma T            11 Clark                  59.42      59.57  
                  28.65       59.57 (30.92)                                        
  2 Kirl, Maya J              11 Champion             1:03.29    1:02.28  
                  29.68     1:02.28 (32.60)                                        
  3 Theriot, Claudia M        11 Champion             1:01.98    1:02.33  
                  29.65     1:02.33 (32.68)                                        
  4 Cardon, Makena M          10 MAC                  1:02.07    1:03.64  
                  30.90     1:03.64 (32.74)                                        
  5 Coward, Grace M           09 Champion             1:03.60    1:04.14  
                  30.62     1:04.14 (33.52)                                        
  6 Walker, Samantha N        10 Champion             1:03.09    1:04.32  
                  30.62     1:04.32 (33.70)                                        
  7 Velazquez, Malia U        10 Clark                1:04.37    1:06.30  
                  32.34     1:06.30 (33.96)                                        
  8 Harris, Hadley G          11 Clark                1:05.09    1:11.07  
                  32.93     1:11.07 (38.14)                                        
  9 Marin, Victoria           11 MAC                  1:10.80    1:13.01  
                  35.13     1:13.01 (37.88)                                        
 10 Gomez, Alliana C          09 MAC                  1:17.92    1:15.18  
 -- Pang, Boya                09 Clark                1:08.66         DQ  
                  35.25          DQ (39.40)                                        
 
Event 214  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaler, Matthew M          12 Clark                  51.29      53.81  
                  25.71       53.81 (28.10)                                        
  2 Elms, Nic J               12 Clark                  52.37      54.53  
                  26.78       54.53 (27.75)                                        
  3 Colquhoun, Dylan S        12 Champion               58.33      56.64  
                  26.74       56.64 (29.90)                                        
  4 Donaho, Nick S            10 MAC                  1:00.22      59.77  
                  27.68       59.77 (32.09)                                        
  5 Mask, Colby L             09 MAC                  1:01.01    1:00.49  
                  29.37     1:00.49 (31.12)                                        
  6 Pugh, Brock               12 MAC                  1:01.39    1:01.12  
                  28.10     1:01.12 (33.02)                                        
  7 Beasley, Bennett B        10 Champion             1:01.21    1:01.17  
                  28.91     1:01.17 (32.26)                                        
  8 Ridinger, Aaron T         12 Champion               59.36    1:01.32  
                  28.98     1:01.32 (32.34)                                        
  9 Boyce, Darren             09 MAC                  1:04.07    1:06.34  
                  32.21     1:06.34 (34.13)                                        
 10 Parlato, Sean M           11 Clark                1:13.09    1:07.85  
                  32.57     1:07.85 (35.28)                                        
 11 Wilder, Henry             09 Clark                1:11.99    1:17.08  
                  36.80     1:17.08 (40.28)                                        
 
Event 215  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veltri, Sarah R           11 MAC                  5:47.57    5:49.21  
                  31.58     1:06.97 (35.39)     1:42.45 (35.48)     2:18.15 (35.70)
        2:53.23 (35.08)     3:28.16 (34.93)     4:03.33 (35.17)     4:38.42 (35.09)
        5:14.24 (35.82)     5:49.21 (34.97)                                        
  2 Anz, Kandace R            11 Champion             5:37.60    5:55.25  
                  31.40     1:06.83 (35.43)     1:42.53 (35.70)     2:18.60 (36.07)
        2:54.78 (36.18)     3:30.68 (35.90)     4:06.85 (36.17)     4:43.40 (36.55)
        5:19.53 (36.13)     5:55.25 (35.72)                                        
  3 Dowling, Molly A          11 Clark                6:08.84    5:58.44  
                  31.73     1:07.03 (35.30)     1:43.07 (36.04)     2:19.63 (36.56)
        2:56.39 (36.76)     3:33.72 (37.33)     4:10.64 (36.92)     4:47.58 (36.94)
        5:23.96 (36.38)     5:58.44 (34.48)                                        
  4 Wood, Ashley N            09 Champion             6:45.00    6:35.39  
                  35.07     1:14.16 (39.09)     1:53.67 (39.51)     2:34.06 (40.39)
        3:14.78 (40.72)     3:55.20 (40.42)     4:36.05 (40.85)     5:17.25 (41.20)
        5:57.99 (40.74)     6:35.39 (37.40)                                        
  5 McMillan, Kaitlyn         10 Clark                6:44.29    6:41.45  
                  34.17     1:12.94 (38.77)     1:53.54 (40.60)     2:34.37 (40.83)
        3:15.08 (40.71)     3:56.95 (41.87)     4:38.69 (41.74)     5:20.07 (41.38)
        6:02.11 (42.04)     6:41.45 (39.34)                                        
  6 Glassco, Nora R           10 MAC                  6:50.01    6:50.00  
                  34.77     1:13.55 (38.78)     1:53.90 (40.35)     2:35.70 (41.80)
        3:18.21 (42.51)     4:00.57 (42.36)     4:43.44 (42.87)     5:26.08 (42.64)
        6:08.37 (42.29)     6:50.00 (41.63)                                        
  7 Harris, McKenna           09 Clark                6:45.23    7:12.79  
                  38.98     1:22.16 (43.18)     2:06.54 (44.38)     2:50.85 (44.31)
        3:36.22 (45.37)     4:21.02 (44.80)     5:04.91 (43.89)     5:49.90 (44.99)
        6:34.23 (44.33)     7:12.79 (38.56)                                        
  8 Ramirez, Alyssa A         10 MAC                  6:55.01    7:13.02  
                  37.62     1:19.42 (41.80)     2:04.07 (44.65)     2:48.60 (44.53)
        3:33.70 (45.10)     4:18.99 (45.29)     5:04.12 (45.13)     5:48.97 (44.85)
        6:33.73 (44.76)     7:13.02 (39.29)                                        
  9 Dwyer, Jenna              09 Clark                6:45.23    7:41.59  
                  40.91     1:25.72 (44.81)     2:10.70 (44.98)     2:56.96 (46.26)
        3:43.82 (46.86)     4:31.84 (48.02)     5:21.24 (49.40)     6:08.27 (47.03)
        6:56.06 (47.79)     7:41.59 (45.53)                                        
 10 Bodemer, Amanda K         11 Champion             7:34.71    7:51.80  
                  40.35     1:25.19 (44.84)     2:12.17 (46.98)     3:00.28 (48.11)
        3:49.87 (49.59)     4:40.28 (50.41)     5:28.92 (48.64)     6:18.24 (49.32)
        7:06.39 (48.15)     7:51.80 (45.41)                                        
 11 Koch, Libby L             09 Champion             6:45.00    7:54.88  
                  37.11     1:20.44 (43.33)     2:06.82 (46.38)     2:55.29 (48.47)
        3:46.13 (50.84)     4:36.66 (50.53)     5:27.92 (51.26)     6:18.45 (50.53)
        7:07.95 (49.50)     7:54.88 (46.93)                                        
 
Event 216  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bodemer, Kyle J           11 Champion                  NT    4:53.48  
                  25.54       54.26 (28.72)     1:24.00 (29.74)     1:53.96 (29.96)
        2:24.13 (30.17)     2:54.37 (30.24)     3:24.41 (30.04)     3:54.62 (30.21)
        4:24.47 (29.85)     4:53.48 (29.01)                                        
  2 Piechota, Peyton H        12 MAC                  5:57.07    5:26.55  
                  27.54       59.11 (31.57)     1:31.62 (32.51)     2:05.33 (33.71)
        2:39.00 (33.67)     3:12.80 (33.80)     3:46.79 (33.99)     4:21.18 (34.39)
        4:54.68 (33.50)     5:26.55 (31.87)                                        
  3 Marsico, Logan P          12 MAC                  5:35.44    5:37.56  
                  28.64     1:00.23 (31.59)     1:33.22 (32.99)     2:06.88 (33.66)
        2:41.58 (34.70)     3:17.12 (35.54)     3:53.40 (36.28)     4:29.03 (35.63)
        5:05.43 (36.40)     5:37.56 (32.13)                                        
  4 Schluter, Boris A         10 Champion             5:28.00    5:38.47  
                  27.95       59.00 (31.05)     1:31.31 (32.31)     2:05.12 (33.81)
        2:39.96 (34.84)     3:15.56 (35.60)     3:51.94 (36.38)     4:28.03 (36.09)
        5:04.60 (36.57)     5:38.47 (33.87)                                        
  5 Vanderlinden, Josh P      10 MAC                  5:54.26    5:55.74  
                  30.53     1:04.61 (34.08)     1:40.11 (35.50)     2:16.03 (35.92)
        2:52.92 (36.89)     3:30.47 (37.55)     4:07.99 (37.52)     4:44.96 (36.97)
        5:21.62 (36.66)     5:55.74 (34.12)                                        
  6 Maclin, Steven D          10 Clark                5:53.20    6:03.32  
                  32.59     1:08.28 (35.69)     1:46.18 (37.90)     2:23.74 (37.56)
        3:01.77 (38.03)     3:39.23 (37.46)     4:17.96 (38.73)     4:54.76 (36.80)
        5:32.13 (37.37)     6:03.32 (31.19)                                        
  7 Ramirez, Ryan A           12 MAC                  5:42.57    6:06.93  
                  29.09     1:02.27 (33.18)     1:38.10 (35.83)     2:15.43 (37.33)
        2:53.22 (37.79)     3:31.83 (38.61)     4:10.58 (38.75)     4:50.34 (39.76)
        5:28.95 (38.61)     6:06.93 (37.98)                                        
  8 Rusnak, Jared B           10 Clark                     NT    6:30.31  
                  32.38     1:10.08 (37.70)     1:50.00 (39.92)     2:30.22 (40.22)
        3:10.30 (40.08)     3:50.79 (40.49)     4:31.71 (40.92)     5:13.07 (41.36)
        5:53.69 (40.62)     6:30.31 (36.62)                                        
  9 Garrett, Aiden J          09 Champion             6:35.55    6:37.97  
                  33.78     1:12.04 (38.26)     1:51.84 (39.80)     2:32.56 (40.72)
        3:13.27 (40.71)     3:54.55 (41.28)     4:36.37 (41.82)     5:18.27 (41.90)
        5:59.50 (41.23)     6:37.97 (38.47)                                        
 10 Martinez, Arturo          10 Clark                6:15.23    6:50.76  
                  30.41     1:06.54 (36.13)     1:46.93 (40.39)     2:28.15 (41.22)
        3:11.73 (43.58)     3:56.34 (44.61)     4:40.60 (44.26)     5:26.99 (46.39)
        6:10.30 (43.31)     6:50.76 (40.46)                                        
 
Event 217  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Clark  'A'                            1:44.10    1:45.91  
     1) Spitz, Elle M 10                2) Pruin, Julia C 12              
     3) Stallworth, McKenna L 10        4) Galdau, Emma T 11              
                  25.49       53.22 (27.73)     1:19.83 (26.61)     1:45.91 (26.08)
  2 MacArthur  'A'                                    1:43.38    1:50.49  
     1) Diamond, Megan L 12             2) Veltri, Sarah R 11             
     3) Cardon, Makena M 10             4) Simchak, Sasha A 11            
                  26.88       54.58 (27.70)     1:23.34 (28.76)     1:50.49 (27.15)
  3 Samuel V Champion HS  'A'                         1:48.58    1:55.41  
     1) Anz, Kandace R 11               2) Walker, Samantha N 10          
     3) Wood, Ashley N 09               4) Kirl, Maya J 11                
                  29.30       58.52 (29.22)     1:26.36 (27.84)     1:55.41 (29.05)
  4 Samuel V Champion HS  'B'                         1:54.52    2:03.53  
     1) Theriot, Claudia M 11           2) Houle, Maggie M 11             
     3) Leonard, Katie G 11             4) Jarvis, CoCo F 09              
                  29.65     1:01.08 (31.43)     1:30.76 (29.68)     2:03.53 (32.77)
  5 San Antonio Clark  'C'                            1:48.69    2:14.53  
     1) Harris, Hadley G 11             2) Blig, Melody J 10              
     3) Pang, Boya 09                   4) Choe, Sophia 09                
                  31.03     1:03.50 (32.47)     1:38.03 (34.53)     2:14.53 (36.50)
  6 MacArthur  'B'                                    2:09.88    2:15.28  
     1) Barajas, Abby L 09              2) McBroom, Serena R 10           
     3) Clayton, Aimee 11               4) Gomez, Alliana C 09            
                  31.43     1:06.64 (35.21)     1:42.22 (35.58)     2:15.28 (33.06)
 
Event 218  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Clark  'A'                            1:30.87    1:32.57  
     1) Oslin, Robert 11                2) Kaler, Matthew M 12            
     3) Vinceslio, Dylan M 12           4) Dallahan, Connelly P 12        
                  22.93       46.87 (23.94)     1:10.14 (23.27)     1:32.57 (22.43)
  2 MacArthur  'A'                                    1:38.03    1:40.11  
     1) Cowan, Caleb C 11               2) Ramirez, Ryan A 12             
     3) Piechota, Peyton H 12           4) Hightower, Josh P 11           
                  24.96       51.50 (26.54)     1:16.36 (24.86)     1:40.11 (23.75)
  3 San Antonio Clark  'B'                            1:42.04    1:41.01  
     1) Maclin, Steven D 10             2) Walsh, Patrick L 09            
     3) Alarcon, Gabriel 09             4) Elms, Nic J 12                 
                  26.10       51.23 (25.13)     1:16.23 (25.00)     1:41.01 (24.78)
  4 MacArthur  'B'                                    1:46.77    1:45.01  
     1) Morales, Ethan T 10             2) Pugh, Brock 12                 
     3) Vanderlinden, Josh P 10         4) Donaho, Nick S 10              
                  25.76       52.93 (27.17)     1:24.44 (31.51)     1:45.01 (20.57)
  5 Samuel V Champion HS  'A'                         1:28.94    1:45.88  
     1) Colquhoun, Dylan S 12           2) Chandler, Jake W 12            
     3) Ridinger, Aaron T 12            4) Vickers, Devin B 12            
                  26.23       52.46 (26.23)     1:20.42 (27.96)     1:45.88 (25.46)
  6 San Antonio Clark  'C'                            1:45.39   x1:46.05  
     1) Fisher, John D 11               2) Rusnak, Jared B 10             
     3) Martinez, Arturo 10             4) Solano, Luis G 09              
                  26.39       53.73 (27.34)     1:19.96 (26.23)     1:46.05 (26.09)
  7 MacArthur  'C'                                    1:53.45   x1:52.16  
     1) Garza, Jacob E 09               2) Ross, Brody G 10               
     3) Mask, Colby L 09                4) Collado, Eli J 10              
                  28.46       57.80 (29.34)     1:25.10 (27.30)     1:52.16 (27.06)
 -- San Antonio Clark  'D'                            2:06.75         DQ  
     1) Parlato, Sean M 11              2) Wilder, Henry 09               
     3) Agyeman-Budu, Andrew K          4) Dwyer, Patrick 10              
                  30.16     1:01.83 (31.67)        DQ (1:04.22)                    
 
Event 219  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diamond, Megan L          12 MAC                  1:03.00    1:05.42  
                  32.63     1:05.42 (32.79)                                        
  2 Stallworth, McKenna L     10 Clark                1:06.09    1:05.69  
                  32.69     1:05.69 (33.00)                                        
  3 Maxton, Shelby M          12 Champion             1:10.40    1:09.54  
                  33.86     1:09.54 (35.68)                                        
  4 Perales, Karina L         12 Clark                1:10.56    1:10.37  
                  34.03     1:10.37 (36.34)                                        
  5 Dutton, Kate E            09 Champion             1:24.00    1:15.66  
                  36.58     1:15.66 (39.08)                                        
  6 Galdau, Emma T            11 Clark                1:16.61    1:15.86  
                  38.07     1:15.86 (37.79)                                        
  7 Barajas, Abby L           09 MAC                  1:25.01    1:20.62  
  8 Houle, Maggie M           11 Champion             1:22.36    1:22.45  
                  40.05     1:22.45 (42.40)                                        
  9 Blig, Melody J            10 Clark                1:41.86    1:31.88  
                  43.14     1:31.88 (48.74)                                        
 
Event 220  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cowan, Caleb C            11 MAC                  1:06.28    1:01.39  
                  30.63     1:01.39 (30.76)                                        
  2 Hightower, Josh P         11 MAC                  1:01.93    1:04.18  
                  31.22     1:04.18 (32.96)                                        
  3 Dallahan, Connelly P      12 Clark                1:02.46    1:05.47  
                  30.92     1:05.47 (34.55)                                        
  4 Oslin, Robert             11 Clark                1:04.82    1:05.83  
                  31.89     1:05.83 (33.94)                                        
  5 Morales, Ethan T          10 MAC                  1:14.95    1:09.14  
                  32.78     1:09.14 (36.36)                                        
  6 Colquhoun, Dylan S        12 Champion             1:07.44    1:09.42  
                  33.93     1:09.42 (35.49)                                        
  7 Soto, Miguel A            09 Clark                1:13.58    1:10.38  
                  33.79     1:10.38 (36.59)                                        
  8 Chandler, Jake W          12 Champion             1:12.39    1:12.97  
                  34.95     1:12.97 (38.02)                                        
  9 Collado, Eli J            10 MAC                  1:16.86    1:13.51  
                  35.88     1:13.51 (37.63)                                        
 -- Alarcon, Gabriel          09 Clark                1:16.33         DQ  
                  34.46          DQ (38.16)                                        
 
Event 221  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veltri, Sarah R           11 MAC                  1:18.15    1:23.51  
                  39.57     1:23.51 (43.94)                                        
  2 Correa, Liliana P         10 Clark                1:25.47    1:24.14  
                  40.53     1:24.14 (43.61)                                        
  3 Koch, Libby L             09 Champion             1:30.00    1:24.84  
                  39.63     1:24.84 (45.21)                                        
  4 Glassco, Nora R           10 MAC                  1:29.92    1:24.85  
  5 Clark, Sydney M           09 Champion             1:29.43    1:26.76  
                  41.00     1:26.76 (45.76)                                        
  6 Perales, Analisa E        09 Clark                1:32.47    1:29.34  
                  41.97     1:29.34 (47.37)                                        
  7 Theriot, Claudia M        11 Champion             1:25.62    1:30.78  
  8 Freasier, Cassidy         09 MAC                  1:33.04    1:37.81  
                  45.94     1:37.81 (51.87)                                        
  9 Clayton, Aimee            11 MAC                  1:43.21    1:39.25  
                  46.76     1:39.25 (52.49)                                        
 -- McGraw, Morgan            09 Clark                1:27.10         DQ  
                  40.47          DQ (46.03)                                        
 
Event 222  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schluter, Boris A         10 Champion             1:06.92    1:10.50  
                  33.58     1:10.50 (36.92)                                        
  2 Piechota, Peyton H        12 MAC                  1:18.17    1:12.16  
                  33.93     1:12.16 (38.23)                                        
  3 Garcia, Jakob M           11 Champion             1:09.23    1:12.51  
                  34.25     1:12.51 (38.26)                                        
  4 Mask, Colby L             09 MAC                  1:13.68    1:12.54  
                  34.35     1:12.54 (38.19)                                        
  5 Fisher, John D            11 Clark                1:17.66    1:16.36  
                  35.29     1:16.36 (41.07)                                        
  6 Ridinger, Aaron T         12 Champion             1:15.65    1:17.31  
                  36.66     1:17.31 (40.65)                                        
  7 Soto, Miguel A            09 Clark                1:23.46    1:21.10  
                  37.04     1:21.10 (44.06)                                        
  8 May, Kendall E            10 Champion             1:18.04    1:21.17  
                  38.44     1:21.17 (42.73)                                        
  9 White, Lang K             11 MAC                  1:21.41    1:21.36  
                  38.73     1:21.36 (42.63)                                        
 10 Parlato, Sean M           11 Clark                1:35.37    1:31.85  
                  43.17     1:31.85 (48.68)                                        
 11 Zimmerman, Austin L       11 MAC                  1:30.36    1:32.00  
                  42.90     1:32.00 (49.10)                                        
 12 Wilder, Henry             09 Clark                1:41.57    1:37.32  
                  45.10     1:37.32 (52.22)                                        
 
Event 223  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Clark  'A'                            3:58.68    4:05.08  
     1) Perales, Karina L 12            2) Correa, Liliana P 10           
     3) Galdau, Emma T 11               4) Dowling, Molly A 11            
                  29.43   1:01.55 (1:01.55)     1:31.33 (29.78)   2:03.77 (1:02.22)
        2:33.03 (29.26)   3:05.77 (1:02.00)     3:33.98 (28.21)     4:05.08 (59.31)
  2 Samuel V Champion HS  'A'                         4:17.63    4:16.94  
     1) Coward, Grace M 09              2) Kirl, Maya J 11                
     3) Theriot, Claudia M 11           4) Walker, Samantha N 10          
                  29.84   1:03.17 (1:03.17)     1:33.86 (30.69)   2:07.95 (1:04.78)
        2:38.52 (30.57)   3:15.62 (1:07.67)     3:44.01 (28.39)   4:16.94 (1:01.32)
  3 Samuel V Champion HS  'B'                         4:23.73    4:34.70  
     1) Jarvis, CoCo F 09               2) Dutton, Kate E 09              
     3) Leonard, Katie G 11             4) Maxton, Shelby M 12            
                  33.47   1:10.96 (1:10.96)     1:42.85 (31.89)   2:18.29 (1:07.33)
        2:50.63 (32.34)   3:26.90 (1:08.61)     4:00.11 (33.21)   4:34.70 (1:07.80)
  4 San Antonio Clark  'B'                            4:26.09    4:37.38  
     1) McMillan, Kaitlyn 10            2) Pang, Boya 09                  
     3) Harris, McKenna 09              4) Velazquez, Malia U 10          
                  32.27   1:09.21 (1:09.21)     1:43.85 (34.64)   2:21.22 (1:12.01)
        2:53.56 (32.34)   3:31.24 (1:10.02)     4:02.45 (31.21)   4:37.38 (1:06.14)
  5 MacArthur  'A'                                    4:38.82    4:39.13  
     1) Ramirez, Alyssa A 10            2) Barajas, Abby L 09             
     3) Marin, Victoria 11              4) Glassco, Nora R 10             
                  33.34   1:10.92 (1:10.92)     1:44.39 (33.47)   2:20.48 (1:09.56)
        2:53.15 (32.67)   3:31.43 (1:10.95)     4:03.55 (32.12)   4:39.13 (1:07.70)
 
Event 224  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Clark  'A'                            3:20.49    3:33.10  
     1) Dallahan, Connelly P 12         2) Vinceslio, Dylan M 12          
     3) Kaler, Matthew M 12             4) Oslin, Robert 11               
                  24.99       52.45 (52.45)     1:17.13 (24.68)     1:44.51 (52.06)
        2:09.71 (25.20)     2:37.67 (53.16)     3:05.38 (27.71)     3:33.10 (55.43)
  2 Samuel V Champion HS  'A'                         3:11.98    3:33.57  
     1) Raimondo, Preston R 09          2) Garcia, Jakob M 11             
     3) Schluter, Boris A 10            4) Bodemer, Kyle J 11             
                  25.61       52.43 (52.43)     1:18.10 (25.67)     1:47.06 (54.63)
        2:13.62 (26.56)     2:43.70 (56.64)     3:07.65 (23.95)     3:33.57 (49.87)
  3 MacArthur  'A'                                    3:49.94    3:59.45  
     1) Morales, Ethan T 10             2) White, Lang K 11               
     3) Marsico, Logan P 12             4) Vanderlinden, Josh P 10        
                  27.62       58.47 (58.47)     1:26.70 (28.23)   1:59.57 (1:01.10)
        2:27.38 (27.81)   2:59.62 (1:00.05)     3:28.56 (28.94)     3:59.45 (59.83)
  4 MacArthur  'B'                                    4:04.10    4:01.75  
     1) Zimmerman, Austin L 11          2) Pugh, Brock 12                 
     3) Donaho, Nick S 10               4) Gonzalez, Juaquin 10           
                  27.74       59.44 (59.44)     1:28.52 (29.08)   2:03.57 (1:04.13)
        2:30.59 (27.02)     3:03.06 (59.49)     3:30.17 (27.11)     4:01.75 (58.69)
  5 Samuel V Champion HS  'B'                         4:07.89    4:11.61  
     1) Beasley, Bennett B 10           2) Garrett, Aiden J 09            
     3) May, Kendall E 10               4) Vickers, Devin B 12            
                  28.55   1:01.08 (1:01.08)     1:32.64 (31.56)   2:06.56 (1:05.48)
        2:37.60 (31.04)   3:12.98 (1:06.42)     3:40.37 (27.39)     4:11.61 (58.63)
 
Event 307  Girls 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Jackie G           10 MAC                    30.11      30.40  
  2 Nicholson, Macy P         09 MAC                    31.75      32.04  
  3 Rios, Alaya               11 Clark                  32.72      33.06  
  4 Patzak, Henrietta         11 MAC                    35.01      34.65  
  5 Babb, Cici                09 MAC                    34.59      35.68  
  6 Choe, Sophia              09 Clark                  35.23      36.02  
  7 Holland, Marilyn          09 Clark                  38.47      37.19  
 
Event 308  Boys 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pugh, Brock               12 MAC                    26.76      26.69  
  2 Boyce, Darren             09 MAC                    28.42      29.52  
  3 Ross, Brody G             10 MAC                    29.70      29.66  
  4 Agyeman-Budu, Andrew K       Clark                  34.90      35.86  
 
Event 313  Girls 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Jackie G           10 MAC                  1:06.03    1:08.00  
                  32.75     1:08.00 (35.25)                                        
  2 Nicholson, Macy P         09 MAC                  1:09.03    1:09.59  
                  33.68     1:09.59 (35.91)                                        
  3 Perales, Analisa E        09 Clark                1:15.52    1:13.06  
                  34.75     1:13.06 (38.31)                                        
  4 Dwyer, Jenna              09 Clark                1:14.80    1:14.67  
                  34.84     1:14.67 (39.83)                                        
  5 Patzak, Henrietta         11 MAC                  1:18.01    1:17.71  
                  35.49     1:17.71 (42.22)                                        
  6 Choe, Sophia              09 Clark                1:24.89    1:27.94  
                  40.33     1:27.94 (47.61)                                        
 
Event 314  Boys 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Patrick            10 Clark                1:06.17    1:08.29  
                  32.01     1:08.29 (36.28)                                        
  2 Holden, Connor            09 MAC                  1:12.19    1:13.14  
                  34.37     1:13.14 (38.77)                                        
  3 Agyeman-Budu, Andrew K       Clark                1:29.37    1:26.88  
                  39.33     1:26.88 (47.55)                                        
 
                   Combined Team Scores - Through Event 314                    
 
  1. San Antonio Clark                   261   2. MacArthur                           190
  3. Samuel V Champion HS                175                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 314                   
 
  1. San Antonio Clark                   138   2. Samuel V Champion HS                 99
  3. MacArthur                            75                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 314                    
 
  1. San Antonio Clark                   123   2. MacArthur                           115
  3. Samuel V Champion HS                 76