2016 AAHSSL Dual Meet Weekend / NS-16-08
Northside ISD Aquatic Complex - 11/19/2016              
Final Results and Scores                                    
 
Event 201  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cibolo Steele-ST  'A'                             2:06.92    2:08.80  
     1) Bruner, Evelyn 9                2) Hartman, DeAsia 11             
     3) Bruner, Holly 11                4) Fajota, Nia 10                 
                  30.54     1:08.18 (37.64)     1:40.46 (32.28)     2:08.80 (28.34)
  2 Canyon High School  'A'                           2:16.67    2:16.91  
     1) Everett, Katherine 12           2) McComb, Rachel 10              
     3) Long, Anna 12                   4) Schultz, Asilyn 11             
                  34.57     1:11.66 (37.09)     1:52.15 (40.49)     2:16.91 (24.76)
  3 Cibolo Steele-ST  'B'                             2:27.13    2:26.75  
     1) Parker, Sydney 9                2) Jones, Raven 12                
     3) Nestor, Sarah 9                 4) Sampson, Nikaylah 9            
                  37.28     1:18.34 (41.06)     1:56.96 (38.62)     2:26.75 (29.79)
  4 Cibolo Steele-ST  'C'                             2:39.57    2:32.47  
     1) Aimone, Isabelle 11             2) Hargis, Paige 11               
     3) Goar, Patricia 12               4) Deleon, Myranda 9              
                  37.35     1:19.22 (41.87)     1:59.04 (39.82)     2:32.47 (33.43)
  5 Canyon High School  'B'                           2:36.26    2:33.47  
     1) Everett, Alexandra 09           2) White, Daphne 10               
     3) Willett, Christine 09           4) Wonsang, Emily 10              
                  45.46     1:24.56 (39.10)     2:04.26 (39.70)     2:33.47 (29.21)
 -- Cibolo Steele-ST  'D'                             2:57.61         DQ  
     1) Hicklin, Sidney 10              2) Daughetee, Kennedy 10          
     3) McHodgkins, Zoe 9               4) James, Trinity 9               
                  45.22     1:41.66 (56.44)     2:17.31 (35.65)          DQ (22.93)
 
Event 202  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canyon High School  'A'                           1:48.11    1:46.33  
     1) Carnes, Clayton 12              2) Anderson, Drew 10              
     3) Duckworth, Derek 12             4) Shaw, Cameron 10               
                  28.45       58.83 (30.38)     1:23.27 (24.44)     1:46.33 (23.06)
  2 Cibolo Steele-ST  'A'                             1:56.14    1:52.87  
     1) Dowdy, Joshua 9                 2) Hernandez, Samuel 9            
     3) Hartman, Judah 12               4) Hernandez-Guzman, David 10     
                  28.43       58.04 (29.61)     1:26.66 (28.62)     1:52.87 (26.21)
  3 Canyon High School  'B'                           2:00.64    1:59.10  
     1) Morawiec, Conner 12             2) Reynolds, Ethen 11             
     3) Hancock, Bryan 11               4) Ruiz-Irizarry, Javier 11       
                  32.00     1:04.50 (32.50)     1:59.10 (54.60)                    
  4 Cibolo Steele-ST  'B'                             2:11.11    2:03.21  
     1) Aimone, Kyle 9                  2) Watts, Theo 10                 
     3) Martinez, Danilo 12             4) Hartman, Asher 11              
                  30.20     1:07.14 (36.94)     1:35.13 (27.99)     2:03.21 (28.08)
 
Event 203  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Starr, Morgan             11 NEBC                 2:11.21    2:11.53  
                  29.28     1:02.23 (32.95)     1:36.69 (34.46)     2:11.53 (34.84)
  2 Aimone, Isabelle          11 CIST-ST              2:35.12    2:29.99  
                  34.86     1:13.04 (38.18)     1:52.60 (39.56)     2:29.99 (37.39)
  3 Chandler, Kyra            10 NEBC                 2:36.17    2:37.33  
                  34.68     1:15.08 (40.40)     1:56.96 (41.88)     2:37.33 (40.37)
  4 Parker, Sydney             9 CIST-ST              2:43.05    2:39.73  
                  36.34     1:17.44 (41.10)     2:00.00 (42.56)     2:39.73 (39.73)
  5 Sampson, Nikaylah          9 CIST-ST              2:30.00    2:43.07  
                  36.01     1:18.05 (42.04)     2:01.84 (43.79)     2:43.07 (41.23)
  6 Willett, Christine        09 NEBC                 2:48.99    2:51.68  
                  37.64     1:21.57 (43.93)     2:07.64 (46.07)     2:51.68 (44.04)
  7 Goar, Patricia            12 CIST-ST              2:54.60    2:55.19  
                  38.26     1:22.32 (44.06)     2:09.25 (46.93)     2:55.19 (45.94)
  8 Wilder, Cassandra         11 NEBC                 3:30.11    3:06.87  
                  39.68     1:26.53 (46.85)   3:06.87 (1:40.34)                    
 
Event 204  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duckworth, Derek          12 NEBC                 1:50.23    1:48.49  
                  24.21       51.05 (26.84)     1:19.36 (28.31)     1:48.49 (29.13)
  2 Rivera, Marcos            10 NEBC                 2:03.06    2:01.64  
                  27.12       57.51 (30.39)     1:29.34 (31.83)     2:01.64 (32.30)
  3 Spainhower, Noah          12 CIST-ST              2:18.52    2:11.00  
                  28.26     1:01.33 (33.07)     1:37.10 (35.77)     2:11.00 (33.90)
  4 Hartman, Asher            11 CIST-ST              2:10.81    2:17.69  
                  29.76     1:04.08 (34.32)     1:41.36 (37.28)     2:17.69 (36.33)
  5 Darlington, Preston       10 NEBC                 3:20.43    2:31.68  
                  29.78     1:06.07 (36.29)     1:48.78 (42.71)     2:31.68 (42.90)
  6 Byers, Tyler              09 NEBC                 2:30.11    2:36.12  
                  34.53     1:13.33 (38.80)     1:54.91 (41.58)     2:36.12 (41.21)
  7 Bridges, David            11 CIST-ST                   NT    2:47.18  
                  35.45   2:47.18 (2:11.73)                                        
 
Event 205  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn             9 CIST-ST              2:16.30    2:16.62  
                  29.76     1:04.97 (35.21)     1:46.15 (41.18)     2:16.62 (30.47)
  2 Wonsang, Emily            10 NEBC                 3:05.37    3:00.12  
                  37.31     1:23.79 (46.48)     2:15.80 (52.01)     3:00.12 (44.32)
  3 Jones, Raven              12 CIST-ST                   NT    3:12.83  
                  37.70     1:35.07 (57.37)     2:18.44 (43.37)     3:12.83 (54.39)
  4 Deleon, Myranda            9 CIST-ST                   NT    3:30.90  
                  45.76     1:44.53 (58.77)     2:40.75 (56.22)     3:30.90 (50.15)
 -- Nestor, Sarah              9 CIST-ST              2:45.00         DQ  
                  37.66     1:21.12 (43.46)     2:13.47 (52.35)          DQ (39.80)
 -- White, Daphne             10 NEBC                 3:34.11         DQ  
                  43.78     1:27.64 (43.86)     2:18.44 (50.80)          DQ (44.47)
 
Event 206  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz-Irizarry, Javier     11 NEBC                 2:28.56    2:25.19  
                  29.51     1:07.87 (38.36)     1:50.40 (42.53)     2:25.19 (34.79)
  2 Hancock, Bryan            11 NEBC                 2:30.87    2:37.16  
                  31.68     1:12.53 (40.85)     2:00.16 (47.63)     2:37.16 (37.00)
  3 Hancock, Nicholas         11 NEBC                 2:41.52    2:39.22  
                  32.52     1:16.23 (43.71)     2:01.78 (45.55)     2:39.22 (37.44)
  4 Watts, Theo               10 CIST-ST                   NT    2:50.65  
                  37.00     1:22.09 (45.09)     2:08.97 (46.88)     2:50.65 (41.68)
  5 Wingate, Chancelyn         9 CIST-ST                   NT    3:10.32  
                  37.90     1:33.01 (55.11)     2:26.35 (53.34)     3:10.32 (43.97)
 -- Hernandez-Guzman, David   10 CIST-ST              2:36.41         DQ  
                  31.64     1:10.11 (38.47)     1:57.35 (47.24)          DQ (34.15)
 -- Lopez, Tristin            10 CIST-ST                   NT         DQ  
                  50.92     1:44.86 (53.94)     2:37.45 (52.59)          DQ (43.46)
 
Event 207  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitney, Samantha         11 NEBC                   27.61      27.38  
  2 Bruner, Holly             11 CIST-ST                27.19      27.44  
  3 Fajota, Nia               10 CIST-ST                27.37      28.39  
  4 Schultz, Asilyn           11 NEBC                   29.36      28.70  
  5 Aylesworth, Rebecca       10 NEBC                   32.54      32.89  
  6 Long, Anna                12 NEBC                   31.65      33.24  
  7 Candia, Samantha          11 CIST-ST                34.66      33.29  
  8 McHodgkins, Zoe            9 CIST-ST                34.85      33.39  
 
Event 208  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Drew            10 NEBC                   23.85      24.24  
  2 Goulais, Michael          12 NEBC                   24.78      24.62  
  3 Fricke, William            9 CIST-ST                25.13      24.80  
  4 Aimone, Kyle               9 CIST-ST                25.57      24.85  
  5 Harp, Chad                12 NEBC                   25.11      25.17  
  6 Borja, Chris              12 CIST-ST                25.20      25.68  
  7 Carnes, Clayton           12 NEBC                   26.40      26.14  
 
Event 209  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krbec, Brigid             10 CIST-ST               323.35     205.65  
  2 LaVaille, Autumn          12 CIST-ST               310.45     186.55  
  3 Candia, Samantha          11 CIST-ST                   NP      96.25  
 
Event 211  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Holly             11 CIST-ST              1:04.85    1:06.54  
                  31.22     1:06.54 (35.32)                                        
  2 Hartman, DeAsia           11 CIST-ST              1:10.32    1:09.95  
                  33.30     1:09.95 (36.65)                                        
  3 Starr, Morgan             11 NEBC                 1:13.06    1:11.48  
                  32.78     1:11.48 (38.70)                                        
  4 Smith, Madelaine          10 CIST-ST              1:13.90    1:15.70  
                  31.62     1:15.70 (44.08)                                        
  5 Long, Anna                12 NEBC                 1:24.14    1:26.99  
                  38.46     1:26.99 (48.53)                                        
  6 Nestor, Sarah              9 CIST-ST              1:20.00    1:28.51  
                  39.95     1:28.51 (48.56)                                        
 
Event 212  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duckworth, Derek          12 NEBC                   53.91      57.62  
                  27.04       57.62 (30.58)                                        
  2 Dowdy, Joshua              9 CIST-ST              1:02.71    1:01.21  
                  29.19     1:01.21 (32.02)                                        
  3 Shaw, Cameron             10 NEBC                 1:03.77    1:03.36  
                  28.74     1:03.36 (34.62)                                        
  4 Spainhower, Noah          12 CIST-ST              1:21.01    1:05.40  
                  31.42     1:05.40 (33.98)                                        
  5 Hancock, Bryan            11 NEBC                 1:05.17    1:09.48  
                  33.19     1:09.48 (36.29)                                        
  6 Krull IV, Philip          12 NEBC                 1:09.05    1:11.72  
                  31.72     1:11.72 (40.00)                                        
  7 Borja, Chris              12 CIST-ST              1:08.76    1:12.21  
                  30.99     1:12.21 (41.22)                                        
  8 Hernandez-Guzman, David   10 CIST-ST              1:10.00    1:13.02  
                  32.71     1:13.02 (40.31)                                        
 
Event 213  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitney, Samantha         11 NEBC                 1:01.46    1:00.78  
                  29.24     1:00.78 (31.54)                                        
  2 McComb, Rachel            10 NEBC                 1:05.22    1:06.63  
                  30.82     1:06.63 (35.81)                                        
  3 Sampson, Nikaylah          9 CIST-ST              1:10.00    1:12.22  
                  32.62     1:12.22 (39.60)                                        
  4 Aylesworth, Rebecca       10 NEBC                 1:15.10    1:14.53  
                  35.17     1:14.53 (39.36)                                        
  5 Parker, Sydney             9 CIST-ST              1:14.00    1:14.79  
                  35.72     1:14.79 (39.07)                                        
  6 McHodgkins, Zoe            9 CIST-ST              1:18.20    1:15.48  
                  36.83     1:15.48 (38.65)                                        
  7 Everett, Alexandra        09 NEBC                 1:24.00    1:27.69  
                  42.68     1:27.69 (45.01)                                        
  8 Wilson, Samantha          10 CIST-ST                   NT    1:32.54  
                  42.43     1:32.54 (50.11)                                        
 
Event 214  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harp, Chad                12 NEBC                   54.58      56.54  
                  25.98       56.54 (30.56)                                        
  2 Hartman, Judah            12 CIST-ST                56.67      58.60  
                  28.30       58.60 (30.30)                                        
  3 Hernandez, Samuel          9 CIST-ST                59.01      58.70  
                  28.33       58.70 (30.37)                                        
  4 Hancock, Nicholas         11 NEBC                   59.98    1:01.60  
                  28.56     1:01.60 (33.04)                                        
  5 Morawiec, Conner          12 NEBC                 1:01.05    1:01.67  
                  28.89     1:01.67 (32.78)                                        
  6 Darlington, Preston       10 NEBC                 1:06.72    1:06.81  
                  30.78     1:06.81 (36.03)                                        
 
Event 215  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Everett, Katherine        12 NEBC                 6:18.79    6:12.71  
                  31.17     1:07.23 (36.06)     1:44.69 (37.46)     2:23.05 (38.36)
        3:00.62 (37.57)     3:39.95 (39.33)     4:18.07 (38.12)     4:56.92 (38.85)
        5:35.93 (39.01)     6:12.71 (36.78)                                        
  2 Aimone, Isabelle          11 CIST-ST              6:44.36    6:26.79  
                  35.03     1:13.32 (38.29)     1:52.44 (39.12)     2:32.17 (39.73)
        3:11.92 (39.75)     3:51.36 (39.44)     4:30.64 (39.28)     5:10.33 (39.69)
        5:49.69 (39.36)     6:26.79 (37.10)                                        
  3 Fajota, Nia               10 CIST-ST              6:30.94    6:33.21  
                  33.81     1:11.17 (37.36)     1:50.68 (39.51)     2:30.71 (40.03)
        3:12.01 (41.30)     3:52.25 (40.24)     4:32.53 (40.28)     5:12.79 (40.26)
        5:54.14 (41.35)     6:33.21 (39.07)                                        
  4 Chandler, Kyra            10 NEBC                 7:10.29    6:59.22  
                  35.36     1:17.31 (41.95)     2:00.33 (43.02)     2:43.51 (43.18)
        3:26.98 (43.47)     4:10.11 (43.13)     4:53.84 (43.73)     5:37.38 (43.54)
        6:18.95 (41.57)     6:59.22 (40.27)                                        
  5 Willett, Christine        09 NEBC                 7:36.37    7:40.29  
                  38.55     1:23.69 (45.14)     2:10.53 (46.84)     2:58.03 (47.50)
        3:46.58 (48.55)     4:33.37 (46.79)     5:21.34 (47.97)     6:08.21 (46.87)
        6:55.89 (47.68)     7:40.29 (44.40)                                        
  6 Deleon, Myranda            9 CIST-ST                   NT    8:04.64  
                  40.00     1:27.34 (47.34)     2:17.21 (49.87)     3:07.33 (50.12)
        4:00.07 (52.74)     4:50.58 (50.51)     5:39.22 (48.64)     6:30.13 (50.91)
        7:18.78 (48.65)     8:04.64 (45.86)                                        
  7 Martinez, Jaylah           9 CIST-ST                   NT    9:35.21  
                                1:42.71 ( )   2:43.75 (1:01.04)   3:46.42 (1:02.67)
      4:47.91 (1:01.49)   5:48.24 (1:00.33)   6:49.25 (1:01.01)     7:46.85 (57.60)
        8:42.80 (55.95)     9:35.21 (52.41)                                        
 
Event 216  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Marcos            10 NEBC                 5:38.83    5:35.28  
                  27.97       59.35 (31.38)     1:32.38 (33.03)     2:06.63 (34.25)
        2:41.75 (35.12)     3:17.54 (35.79)     3:53.01 (35.47)     4:28.45 (35.44)
        5:02.96 (34.51)     5:35.28 (32.32)                                        
  2 Ruiz-Irizarry, Javier     11 NEBC                 5:52.59    5:56.97  
                  29.78     1:04.54 (34.76)     1:40.85 (36.31)     2:17.69 (36.84)
        2:55.26 (37.57)     3:33.38 (38.12)     4:10.29 (36.91)     4:47.19 (36.90)
        5:23.18 (35.99)     5:56.97 (33.79)                                        
  3 Hartman, Asher            11 CIST-ST              5:53.81    6:03.15  
                  31.25     1:06.69 (35.44)     1:42.80 (36.11)     2:19.70 (36.90)
        2:57.04 (37.34)     3:35.12 (38.08)     4:12.09 (36.97)     4:50.29 (38.20)
        5:27.83 (37.54)     6:03.15 (35.32)                                        
  4 Martinez, Danilo          12 CIST-ST              6:56.29    6:30.96  
                  32.07     1:10.63 (38.56)     1:50.35 (39.72)     2:30.40 (40.05)
        3:10.76 (40.36)     3:52.34 (41.58)     4:33.56 (41.22)     5:14.78 (41.22)
        5:56.19 (41.41)     6:30.96 (34.77)                                        
  5 Watts, Theo               10 CIST-ST              7:32.14    6:50.17  
                  30.70     1:14.41 (43.71)     1:54.05 (39.64)     2:36.51 (42.46)
        3:19.58 (43.07)     4:02.73 (43.15)     4:46.16 (43.43)     5:29.65 (43.49)
        6:10.39 (40.74)     6:50.17 (39.78)                                        
  6 Byers, Tyler              09 NEBC                 7:00.11    6:55.69  
                  35.32     1:16.48 (41.16)     1:59.65 (43.17)     2:43.00 (43.35)
        3:25.02 (42.02)     4:07.50 (42.48)     4:50.92 (43.42)     5:35.00 (44.08)
      6:55.69 (1:20.69)                                                            
  7 Reynolds, Ethen           11 NEBC                 6:20.11    6:57.17  
                  30.70     1:08.28 (37.58)     1:47.71 (39.43)     2:29.19 (41.48)
        3:12.14 (42.95)     3:57.63 (45.49)     4:43.10 (45.47)     5:29.21 (46.11)
        6:15.31 (46.10)     6:57.17 (41.86)                                        
  8 Lopez, Tristin            10 CIST-ST              8:46.04    7:22.90  
                  36.19     1:17.41 (41.22)     2:02.34 (44.93)     2:48.02 (45.68)
      4:19.63 (1:31.61)     5:07.34 (47.71)     5:53.90 (46.56)     6:38.98 (45.08)
        7:22.90 (43.92)         7:22.90 ( )                                        
 
Event 217  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canyon High School  'A'                           1:54.02    1:54.25  
     1) Whitney, Samantha 11            2) Starr, Morgan 11               
     3) McComb, Rachel 10               4) Schultz, Asilyn 11             
                  27.95       55.72 (27.77)     1:25.12 (29.40)     1:54.25 (29.13)
  2 Cibolo Steele-ST  'A'                             1:57.39    1:57.69  
     1) Smith, Madelaine 10             2) Nestor, Sarah 9                
     3) Sampson, Nikaylah 9             4) Hartman, DeAsia 11             
                  28.32       58.36 (30.04)     1:28.94 (30.58)     1:57.69 (28.75)
  3 Cibolo Steele-ST  'B'                             2:09.03    2:14.66  
     1) Goar, Patricia 12               2) Aimone, Isabelle 11            
     3) Parker, Sydney 9                4) Jones, Raven 12                
                  34.49     1:08.37 (33.88)     1:42.05 (33.68)     2:14.66 (32.61)
  4 Canyon High School  'B'                           2:40.48    2:16.78  
     1) Wonsang, Emily 10               2) Aylesworth, Rebecca 10         
     3) Everett, Alexandra 09           4) White, Daphne 10               
                  30.15     1:10.14 (39.99)   2:16.39 (1:06.25)      2:16.78 (0.39)
  5 Cibolo Steele-ST  'C'                             2:19.48    2:21.01  
     1) Candia, Samantha 11             2) Daughetee, Kennedy 10          
     3) McHodgkins, Zoe 9               4) Deleon, Myranda 9              
                  39.90     1:13.65 (33.75)     1:45.65 (32.00)     2:21.01 (35.36)
  6 Cibolo Steele-ST  'D'                             2:40.88    3:02.44  
     1) Vazquez, Brianna 12             2) Wilson, Samantha 10            
     3) Amrein, Michaela 10             4) James, Trinity 9               
                  38.24     1:19.38 (41.14)     1:59.19 (39.81)   3:02.44 (1:03.25)
 
Event 218  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canyon High School  'A'                           1:41.80    1:39.89  
     1) Goulais, Michael 12             2) Anderson, Drew 10              
     3) Baer, Thomas 12                 4) Carnes, Clayton 12             
                  24.60       48.59 (23.99)     1:14.57 (25.98)     1:39.89 (25.32)
  2 Cibolo Steele-ST  'A'                             1:40.83    1:40.94  
     1) Dowdy, Joshua 9                 2) Hartman, Judah 12              
     3) Hernandez, Samuel 9             4) Fricke, William 9              
                  25.30       50.40 (25.10)     1:16.20 (25.80)     1:40.94 (24.74)
  3 Cibolo Steele-ST  'B'                             1:45.61    1:42.74  
     1) Aimone, Kyle 9                  2) Hernandez-Guzman, David 10     
     3) Spainhower, Noah 12             4) Borja, Chris 12                
                  24.59       50.77 (26.18)     1:16.86 (26.09)     1:42.74 (25.88)
  4 Canyon High School  'B'                           1:51.93    1:53.50  
     1) Hancock, Nicholas 11            2) Krull IV, Philip 12            
     3) Darlington, Preston 10          4) Byers, Tyler 09                
                  27.71       54.05 (26.34)     1:22.75 (28.70)     1:53.50 (30.75)
  5 Cibolo Steele-ST  'C'                                  NT    2:20.01  
     1) Watts, Theo 10                  2) Wingate, Chancelyn 9           
     3) Lopez, Tristin 10               4) Smith, Donovan 9               
                  31.97     1:02.08 (30.11)     1:35.61 (33.53)     2:20.01 (44.40)
 
Event 219  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Everett, Katherine        12 NEBC                 1:13.06    1:15.19  
                  36.39     1:15.19 (38.80)                                        
  2 Goar, Patricia            12 CIST-ST              1:29.64    1:31.02  
                  43.67     1:31.02 (47.35)                                        
  3 Daughetee, Kennedy        10 CIST-ST                   NT    1:36.20  
                  45.28     1:36.20 (50.92)                                        
  4 Amrein, Michaela          10 CIST-ST                   NT    1:37.69  
  5 Everett, Alexandra        09 NEBC                 1:38.83    1:41.09  
                  48.71     1:41.09 (52.38)                                        
  6 Wilder, Cassandra         11 NEBC                 1:46.17    1:47.92  
                  52.29     1:47.92 (55.63)                                        
 -- Jones, Raven              12 CIST-ST              1:39.23         DQ  
                  45.59          DQ (52.49)                                        
 
Event 220  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dowdy, Joshua              9 CIST-ST              1:01.79    1:01.49  
                  29.43     1:01.49 (32.06)                                        
  2 Fricke, William            9 CIST-ST                   NT    1:04.95  
                  31.83     1:04.95 (33.12)                                        
  3 Carnes, Clayton           12 NEBC                 1:06.70    1:07.70  
                  31.66     1:07.70 (36.04)                                        
  4 Shaw, Cameron             10 NEBC                 1:07.00    1:08.77  
                  32.50     1:08.77 (36.27)                                        
  5 Martinez, Danilo          12 CIST-ST              1:08.04    1:11.41  
                  34.38     1:11.41 (37.03)                                        
  6 Morawiec, Conner          12 NEBC                 1:10.11    1:11.84  
                  34.01     1:11.84 (37.83)                                        
  7 Hernandez, Samuel          9 CIST-ST              1:09.81    1:14.54  
                  36.31     1:14.54 (38.23)                                        
 
Event 221  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn             9 CIST-ST              1:17.43    1:16.86  
                  36.12     1:16.86 (40.74)                                        
  2 Smith, Madelaine          10 CIST-ST              1:18.94    1:18.97  
                  38.06     1:18.97 (40.91)                                        
  3 Hartman, DeAsia           11 CIST-ST              1:17.61    1:20.93  
                  39.21     1:20.93 (41.72)                                        
  4 Wonsang, Emily            10 NEBC                 1:24.82    1:26.61  
                  40.79     1:26.61 (45.82)                                        
  5 White, Daphne             10 NEBC                 1:30.37    1:32.00  
                  43.45     1:32.00 (48.55)                                        
  6 Hargis, Paige             11 CIST-ST              1:34.98    1:37.92  
                  45.02     1:37.92 (52.90)                                        
 -- Schultz, Asilyn           11 NEBC                 1:22.45         DQ  
 -- McComb, Rachel            10 NEBC                 1:21.88         DQ  
                  37.58          DQ (44.11)                                        
 
Event 222  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Drew            10 NEBC                 1:09.57    1:09.77  
                  32.66     1:09.77 (37.11)                                        
  2 Hartman, Judah            12 CIST-ST              1:08.69    1:11.64  
                  33.90     1:11.64 (37.74)                                        
  3 Goulais, Michael          12 NEBC                 1:12.41    1:14.94  
                  34.87     1:14.94 (40.07)                                        
  4 Reynolds, Ethen           11 NEBC                 1:12.63    1:17.71  
                  38.15     1:17.71 (39.56)                                        
  5 Baer, Thomas              12 NEBC                 1:16.24    1:17.81  
                  36.24     1:17.81 (41.57)                                        
  6 Wingate, Chancelyn         9 CIST-ST                   NT    1:29.64  
                  41.86     1:29.64 (47.78)                                        
 -- Bridges, David            11 CIST-ST                   NT         DQ  
                  47.53          DQ (58.68)                                        
 
Event 223  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cibolo Steele-ST  'A'                             4:02.11    4:04.32  
     1) Bruner, Holly 11                2) Fajota, Nia 10                 
     3) Smith, Madelaine 10             4) Bruner, Evelyn 9               
                  29.68   1:01.33 (1:01.33)     1:32.16 (30.83)   2:05.78 (1:04.45)
        2:35.35 (29.57)   3:07.90 (1:02.12)     3:34.66 (26.76)     4:04.32 (56.42)
  2 Canyon High School  'A'                           4:23.72    4:24.83  
     1) Starr, Morgan 11                2) Whitney, Samantha 11           
     3) Everett, Katherine 12           4) Long, Anna 12                  
                  29.15   1:00.83 (1:00.83)     1:29.30 (28.47)   2:02.34 (1:01.51)
        2:33.99 (31.65)   3:08.98 (1:06.64)     3:42.95 (33.97)   4:24.83 (1:15.85)
  3 Canyon High School  'B'                           5:01.23    5:19.01  
     1) Chandler, Kyra 10               2) Aylesworth, Rebecca 10         
     3) Willett, Christine 09           4) Wilder, Cassandra 11           
                  33.75   1:18.01 (1:18.01)     1:50.95 (32.94)   2:35.44 (1:17.43)
        3:12.34 (36.90)   3:53.11 (1:17.67)     4:33.68 (40.57)   5:19.01 (1:25.90)
  4 Cibolo Steele-ST  'B'                                  NT    5:54.07  
     1) Candia, Samantha 11             2) Vazquez, Brianna 12            
     3) Wilson, Samantha 10             4) Amrein, Michaela 10            
                  35.81   1:17.48 (1:17.48)     2:00.36 (42.88)   2:48.52 (1:31.04)
        3:32.12 (43.60)   4:20.63 (1:32.11)   5:54.07 (1:33.44)                    
 -- Cibolo Steele-ST  'C'                                  NT         DQ  
     1) Hicklin, Sidney 10              2) James, Trinity 9               
     3) Martinez, Jaylah 9              4) Swift, Kailey 9                
                  42.38   1:29.67 (1:29.67)   2:40.72 (1:11.05)   4:09.48 (2:39.81)
        4:42.58 (33.10)        DQ (3:07.43)                                        
 
Event 224  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canyon High School  'A'                           3:32.48    3:39.41  
     1) Duckworth, Derek 12             2) Goulais, Michael 12            
     3) Shaw, Cameron 10                4) Rivera, Marcos 10              
                  23.87       50.05 (50.05)     1:16.84 (26.79)     1:45.73 (55.68)
        2:12.56 (26.83)     2:44.11 (58.38)     3:10.21 (26.10)     3:39.41 (55.30)
  2 Cibolo Steele-ST  'A'                             3:51.22    3:48.41  
     1) Aimone, Kyle 9                  2) Borja, Chris 12                
     3) Martinez, Danilo 12             4) Fricke, William 9              
                  25.99       54.20 (54.20)     1:21.40 (27.20)     1:52.60 (58.40)
        2:21.34 (28.74)   2:54.05 (1:01.45)     3:19.49 (25.44)     3:48.41 (54.36)
  3 Canyon High School  'B'                           3:59.08    4:03.48  
     1) Hancock, Bryan 11               2) Hancock, Nicholas 11           
     3) Morawiec, Conner 12             4) Ruiz-Irizarry, Javier 11       
                  28.91   1:28.32 (1:28.32)   2:01.53 (2:01.53)   2:30.98 (2:30.98)
                                                3:05.66 (34.68)   3:33.02 (1:02.04)
        4:03.48 (30.46)                                                            
  4 Cibolo Steele-ST  'B'                             4:26.81    4:27.84  
     1) Hartman, Asher 11               2) Spainhower, Noah 12            
     3) Lopez, Tristin 10               4) Wingate, Chancelyn 9           
                  29.60   1:02.01 (1:02.01)     1:30.57 (28.56)   2:02.96 (1:00.95)
        2:39.23 (36.27)   3:20.52 (1:17.56)     3:51.30 (30.78)   4:27.84 (1:07.32)
  5 Canyon High School  'C'                           4:28.29    4:29.49  
     1) Krull IV, Philip 12             2) Byers, Tyler 09                
     3) Darlington, Preston 10          4) Joslin, Eric 09                
                  28.96   1:02.04 (1:02.04)   2:12.12 (2:12.12)                    
                                2:42.53 ( )         3:18.69 ( )         3:52.26 ( )
        4:29.49 (37.23)                                                            
 
Event 307  Girls 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daughetee, Kennedy        10 CIST-ST                36.19      35.85  
  2 Amrein, Michaela          10 CIST-ST                44.28      37.80  
  3 Vazquez, Brianna          12 CIST-ST                38.56      38.57  
 
Event 308  Boys 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Butschek, Nicolas         10 NEBC                   30.19      30.00  
  2 Joslin, Eric              09 NEBC                   32.98      31.71  
 
Event 313  Girls 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Jaylah           9 CIST-ST              1:25.69    1:26.32  
                  39.98     1:26.32 (46.34)                                        
  2 Vazquez, Brianna          12 CIST-ST              1:34.26    1:28.31  
                  41.33     1:28.31 (46.98)                                        
 
Event 314  Boys 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Butschek, Nicolas         10 NEBC                 1:07.68    1:04.93  
                  30.31     1:04.93 (34.62)                                        
  2 Joslin, Eric              09 NEBC                 1:12.86    1:10.86  
                  33.65     1:10.86 (37.21)                                        
 
                   Combined Team Scores - Through Event 314                    
 
  1. Canyon High School                  298                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 314                   
 
  1. Canyon High School                  123                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 314                    
 
  1. Canyon High School                  175