2016 AAHSSL Dual Meet Weekend / NS-16-07
Northside ISD Aquatic Complex - 11/19/2016             
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Johnson Jaguars  'A'                  2:00.22    1:59.26  
     1) Mayer, Macey A 10               2) Donna, Logan C 10              
     3) Miller, Hailey C 11             4) Harris, Shannon R 12           
                  29.98     1:03.87 (33.89)     1:32.35 (28.48)     1:59.26 (26.91)
  2 New Braunfels High School  'A'                    2:05.00    2:07.38  
     1) Williams, Cameron B 9           2) Sollohub, Hannah E 10          
     3) Gilcrease, Katelyn M 12         4) Strean, Cacee K 10             
                  30.65     1:06.61 (35.96)     1:35.97 (29.36)     2:07.38 (31.41)
  3 San Antonio Johnson Jaguars  'B'                  2:08.61    2:25.82  
     1) Rich, Hayden E 11               2) Howland, Avery L 09            
     3) Busarello, Carly R 12           4) Petrosky, Megan E 09           
                                1:17.63 ( )     1:52.99 (35.36)     2:25.82 (32.83)
  4 San Antonio Johnson Jaguars  'C'                  2:26.33    2:30.84  
     1) Paquette, Hannah K 10           2) Berkholtz, Maiah N 10          
     3) Coop, Caroline J 09             4) Hammar, Kaylee M 09            
                  39.29     1:29.63 (50.34)     2:01.34 (31.71)     2:30.84 (29.50)
  5 New Braunfels High School  'B'                    2:23.93    2:50.69  
     1) James, Emily N 11               2) Calta, Jenna M 10              
     3) Myers, Cortney S 9              4) Williams, Kassidy W 11         
                  41.88     1:32.48 (50.60)     2:14.29 (41.81)     2:50.69 (36.40)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    1:45.53    1:45.65  
     1) Barrera, Isaac R 10             2) Brown, Caleb S 12              
     3) Malatek, William K 10           4) Kuntz, Conrad M 11             
                  25.43       55.49 (30.06)     1:22.19 (26.70)     1:45.65 (23.46)
  2 San Antonio Johnson Jaguars  'A'                  1:57.68    1:53.67  
     1) Thomas, Zachery W 11            2) Heo, Jun Y 12                  
     3) Ravelo, Marco A 12              4) Trent, Sterling D 11           
                  28.77     1:02.47 (33.70)     1:28.73 (26.26)     1:53.67 (24.94)
  3 New Braunfels High School  'B'                    1:53.90    2:00.05  
     1) Williams, David A 12            2) Brown, Phillip R 10            
     3) Goodner, Michael A 12           4) Repasi, Porter D 9             
                  30.27     1:06.53 (36.26)     1:34.46 (27.93)     2:00.05 (25.59)
  4 San Antonio Johnson Jaguars  'B'                  2:04.61    2:03.41  
     1) Tanner, Robert W 12             2) Bauer, Austin T 12             
     3) Rodela, Dylan R 12              4) Blanco, Nathan R 12            
                  30.70     1:07.73 (37.03)     1:36.19 (28.46)     2:03.41 (27.22)
  5 New Braunfels High School  'C'                    2:05.68    2:03.87  
     1) Hardaway, Hayden B 9            2) Rolon, Felix R 9               
     3) Soto, Garrett Q 11              4) Harrell, John N 11             
                  31.90     1:08.29 (36.39)     1:40.34 (32.05)     2:03.87 (23.53)
  6 New Braunfels High School  'D'                    3:00.00    2:52.92  
     1) Pitcher, Benjamin J 11          2) Smith, Slater T 10             
     3) Vacek, Jackson P 10             4) Colon, Brandon L 12            
                  38.75     1:15.96 (37.21)     1:52.14 (36.18)   2:52.92 (1:00.78)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Cameron B        9 NEBR                 2:05.78    2:08.93  
                  30.82     1:03.88 (33.06)     1:36.53 (32.65)     2:08.93 (32.40)
  2 Pipes, Jaden M            10 Jags                 2:13.67    2:09.15  
                  31.10     1:04.18 (33.08)     1:37.88 (33.70)     2:09.15 (31.27)
  3 Donna, Logan C            10 Jags                 2:16.53    2:15.08  
                  31.35     1:05.26 (33.91)     1:40.12 (34.86)     2:15.08 (34.96)
  4 Connolly, Caroline M      10 Jags                 2:21.31    2:28.65  
                  32.76     1:10.35 (37.59)     1:49.51 (39.16)     2:28.65 (39.14)
  5 Paquette, Hannah K        10 Jags                 2:28.64    2:43.18  
                  35.61     1:16.42 (40.81)     2:00.08 (43.66)     2:43.18 (43.10)
  6 Moncivais, Valarie A      11 NEBR                 2:51.43    2:48.63  
                  35.89     1:18.92 (43.03)     2:03.36 (44.44)     2:48.63 (45.27)
  7 Myers, Cortney S           9 NEBR                 2:52.14    2:50.02  
                  38.41     1:22.33 (43.92)     2:08.56 (46.23)     2:50.02 (41.46)
  8 Marsh, Lacey T            10 NEBR                 3:25.53    3:09.57  
                  42.78     1:30.39 (47.61)     2:21.05 (50.66)     3:09.57 (48.52)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Caleb S            12 NEBR                 1:49.03    1:53.03  
                  26.56       56.12 (29.56)     1:25.25 (29.13)     1:53.03 (27.78)
  2 Soria, Ryan M             09 Jags                 1:54.55    1:55.69  
                  26.27       54.75 (28.48)     1:24.87 (30.12)     1:55.69 (30.82)
  3 Malatek, William K        10 NEBR                 1:59.68    2:01.56  
                  27.47       57.99 (30.52)     1:29.57 (31.58)     2:01.56 (31.99)
  4 Shope, Evan W             09 Jags                 2:05.02    2:02.95  
                  27.55       58.35 (30.80)     1:30.70 (32.35)     2:02.95 (32.25)
  5 Thomas, Zachery W         11 Jags                 2:12.64    2:11.83  
                  31.19     1:05.21 (34.02)     1:39.00 (33.79)     2:11.83 (32.83)
  6 Ross, Wyatt J             12 Jags                 2:15.82    2:13.91  
                  27.73       59.65 (31.92)     1:35.58 (35.93)     2:13.91 (38.33)
  7 Youngblood, Keaton L       9 NEBR                 2:25.18    2:21.05  
                  30.91     1:07.41 (36.50)     1:45.30 (37.89)     2:21.05 (35.75)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kershaw, Meredith K       10 Jags                 2:23.80    2:26.16  
                  32.08     1:09.88 (37.80)     1:53.52 (43.64)     2:26.16 (32.64)
  2 Strean, Cacee K           10 NEBR                 2:45.16    2:44.99  
                  34.08     1:17.73 (43.65)     2:06.26 (48.53)     2:44.99 (38.73)
  3 Howland, Avery L          09 Jags                 2:50.98    2:46.21  
                  35.99     1:18.74 (42.75)     2:09.52 (50.78)     2:46.21 (36.69)
  4 Hammar, Kaylee M          09 Jags                 2:56.64    3:00.62  
                  42.43     1:31.26 (48.83)     2:23.95 (52.69)     3:00.62 (36.67)
  5 Williams, Kassidy W       11 NEBR                 3:31.87    3:26.46  
                  51.15     1:39.26 (48.11)   2:39.73 (1:00.47)     3:26.46 (46.73)
 -- Balmos, Kate M             9 NEBR                 4:04.27         DQ  
                  58.24   2:00.90 (1:02.66)   3:01.71 (1:00.81)          DQ (55.91)
 -- Berkholtz, Maiah N        10 Jags                 2:59.64         DQ  
                  42.05     1:31.67 (49.62)     2:27.43 (55.76)          DQ (42.09)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrera, Isaac R          10 NEBR                 2:02.13    2:00.68  
                  26.12       54.93 (28.81)     1:32.03 (37.10)     2:00.68 (28.65)
  2 Hyche, Nathan L           09 Jags                 2:13.01    2:10.54  
                  30.06     1:04.31 (34.25)     1:41.17 (36.86)     2:10.54 (29.37)
  3 Tanner, Robert W          12 Jags                 2:12.38    2:11.43  
                  28.24     1:03.41 (35.17)     1:41.79 (38.38)     2:11.43 (29.64)
  4 Rodeffer, Zachary J       11 NEBR                 2:14.20    2:20.20  
                  28.35     1:05.38 (37.03)     1:48.88 (43.50)     2:20.20 (31.32)
  5 Ross, Nicko H             12 Jags                 2:15.47    2:20.81  
                  29.52     1:05.10 (35.58)     1:47.27 (42.17)     2:20.81 (33.54)
  6 Hardaway, Hayden B         9 NEBR                 2:25.68    2:28.37  
                  29.89     1:07.46 (37.57)     1:52.61 (45.15)     2:28.37 (35.76)
  7 Bauer, Austin T           12 Jags                 2:30.35    2:31.56  
                  31.07     1:09.17 (38.10)     1:55.99 (46.82)     2:31.56 (35.57)
  8 Brown, Phillip R          10 NEBR                 2:30.22    2:35.56  
                  32.10     1:13.16 (41.06)     2:00.16 (47.00)     2:35.56 (35.40)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wickes, Nicolette A       11 Jags                   27.09      26.59  
  2 Harris, Shannon R         12 Jags                   26.19      27.50  
  3 Gilcrease, Katelyn M      12 NEBR                   26.24      27.86  
  4 Ross, Delilah G           11 Jags                   26.56      28.13  
  5 Busarello, Carly R        12 Jags                   29.75      30.90  
  6 James, Emily N            11 NEBR                   33.12      36.94  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuntz, Conrad M           11 NEBR                   23.25      23.47  
  2 Repasi, Porter D           9 NEBR                   24.94      24.82  
  3 Landeros, Kyle            12 Jags                   24.41      25.19  
  4 Ravelo, Marco A           12 Jags                   25.59      25.99  
  5 Parsons Diaz, Kevin A     10 Jags                   27.12      26.02  
  6 Harrell, John N           11 NEBR                   25.20      26.53  
  7 Thomas, Jacob P           09 Jags                   27.64      26.71  
  8 Soto, Garrett Q           11 NEBR                   26.28      26.94  
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaffer, Braeden O        09 Jags                      NP     215.75  
  2 Wingrove, Ashlen N        11 Jags                  208.20     210.90  
  3 Cooper, Reece R           10 Jags                  204.30     187.85  
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Checchin, Jason A         12 Jags                  447.50     299.20  
  2 Valentine, Noah R         09 Jags                  112.90     135.95  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wickes, Nicolette A       11 Jags                 1:03.17    1:03.95  
                  30.08     1:03.95 (33.87)                                        
  2 Smith, Cara L             11 Jags                 1:05.86    1:05.64  
                  30.18     1:05.64 (35.46)                                        
  3 Strean, Cacee K           10 NEBR                 1:11.27    1:17.00  
                  34.95     1:17.00 (42.05)                                        
  4 Coop, Caroline J          09 Jags                 1:27.82    1:27.42  
                  38.68     1:27.42 (48.74)                                        
  5 Myers, Cortney S           9 NEBR                 1:40.72    1:39.18  
                  44.72     1:39.18 (54.46)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malatek, William K        10 NEBR                   57.66    1:00.10  
                  28.82     1:00.10 (31.28)                                        
  2 Rodela, Dylan R           12 Jags                 1:01.45    1:01.38  
                  28.98     1:01.38 (32.40)                                        
  3 Goodner, Michael A        12 NEBR                   58.51    1:03.13  
                  28.62     1:03.13 (34.51)                                        
  4 Shope, Evan W             09 Jags                 1:02.49    1:03.77  
                  29.64     1:03.77 (34.13)                                        
  5 Trent, Sterling D         11 Jags                 1:09.82    1:04.36  
                  29.75     1:04.36 (34.61)                                        
  6 Thomas, Jacob P           09 Jags                 1:12.82    1:14.16  
                  34.12     1:14.16 (40.04)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilcrease, Katelyn M      12 NEBR                   56.77    1:00.28  
                  29.39     1:00.28 (30.89)                                        
  2 Donna, Logan C            10 Jags                   59.63    1:00.51  
                  29.41     1:00.51 (31.10)                                        
  3 Pipes, Jaden M            10 Jags                 1:00.72    1:01.70  
                  29.84     1:01.70 (31.86)                                        
  4 Connolly, Caroline M      10 Jags                 1:01.93    1:06.11  
                  30.83     1:06.11 (35.28)                                        
  5 Paquette, Hannah K        10 Jags                 1:11.27    1:11.36  
                  33.91     1:11.36 (37.45)                                        
  6 Moncivais, Valarie A      11 NEBR                 1:14.05    1:14.34  
                  36.09     1:14.34 (38.25)                                        
  7 Mills, Mazlyn H            9 NEBR                 1:25.43    1:23.89  
                  40.79     1:23.89 (43.10)                                        
  8 Marsh, Lacey T            10 NEBR                 1:26.93    1:27.91  
                  42.80     1:27.91 (45.11)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodeffer, Zachary J       11 NEBR                   51.66      52.59  
                  24.72       52.59 (27.87)                                        
  2 Kuntz, Conrad M           11 NEBR                   52.21      53.31  
                  24.86       53.31 (28.45)                                        
  3 Ross, Nicko H             12 Jags                   53.63      53.68  
                  25.69       53.68 (27.99)                                        
  4 Repasi, Porter D           9 NEBR                   56.02      57.73  
                  27.97       57.73 (29.76)                                        
  5 Heo, Jun Y                12 Jags                   58.45      57.77  
                  27.54       57.77 (30.23)                                        
  6 Harrell, John N           11 NEBR                   58.18      57.98  
                  27.20       57.98 (30.78)                                        
  7 Ravelo, Marco A           12 Jags                   57.26      58.50  
                  28.12       58.50 (30.38)                                        
  8 Blanco, Nathan R          12 Jags                   59.37    1:01.19  
                  30.01     1:01.19 (31.18)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kershaw, Meredith K       10 Jags                 5:27.14    5:41.32  
                  32.11     1:07.27 (35.16)     1:42.36 (35.09)     2:17.65 (35.29)
        2:52.09 (34.44)     3:27.43 (35.34)     4:02.46 (35.03)     4:36.97 (34.51)
        5:10.25 (33.28)     5:41.32 (31.07)                                        
  2 Sollohub, Hannah E        10 NEBR                 5:59.11    5:59.69  
                  32.33     1:07.93 (35.60)     1:43.58 (35.65)     2:19.26 (35.68)
        2:54.82 (35.56)     3:30.96 (36.14)     4:07.48 (36.52)     4:44.40 (36.92)
        5:21.38 (36.98)     5:59.69 (38.31)                                        
  3 Lawrence, Stephenie A     11 Jags                 6:45.64    6:57.75  
                  38.17     1:19.68 (41.51)     2:02.29 (42.61)     2:44.87 (42.58)
        3:27.34 (42.47)     4:10.50 (43.16)     4:52.70 (42.20)     5:34.48 (41.78)
        6:16.54 (42.06)     6:57.75 (41.21)                                        
  4 Williams, Kassidy W       11 NEBR                 7:41.97    7:50.51  
                  40.03     1:24.68 (44.65)     2:11.35 (46.67)     2:58.48 (47.13)
        3:46.34 (47.86)     4:35.50 (49.16)     5:24.53 (49.03)     6:13.76 (49.23)
        7:02.42 (48.66)     7:50.51 (48.09)                                        
  5 Mills, Mazlyn H            9 NEBR                 8:34.65    8:52.83  
                  45.80                             2:29.70 ( )     3:25.58 (55.88)
        4:23.22 (57.64)     5:20.89 (57.67)     6:16.98 (56.09)     7:11.20 (54.22)
        8:04.69 (53.49)     8:52.83 (48.14)                                        
  6 Williams, Alexa R          9 NEBR                 8:52.57    8:54.53  
                  43.22     1:34.64 (51.42)     2:29.54 (54.90)     3:24.39 (54.85)
                                5:17.09 ( )     6:12.12 (55.03)   8:54.53 (2:42.41)
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrera, Isaac R          10 NEBR                 4:39.83    4:50.50  
                  26.10       54.73 (28.63)     1:24.05 (29.32)     1:53.91 (29.86)
        2:23.65 (29.74)     2:53.77 (30.12)     3:23.73 (29.96)     3:53.21 (29.48)
        4:22.20 (28.99)     4:50.50 (28.30)                                        
  2 Tanner, Robert W          12 Jags                 5:08.93    5:16.02  
                  28.63       59.86 (31.23)     1:32.04 (32.18)     2:04.31 (32.27)
        2:36.06 (31.75)     3:08.30 (32.24)     3:40.71 (32.41)     4:13.31 (32.60)
        4:45.12 (31.81)     5:16.02 (30.90)                                        
  3 Soria, Ryan M             09 Jags                 5:12.64    5:30.41  
                  29.45     1:01.09 (31.64)     1:33.72 (32.63)     2:07.42 (33.70)
        2:40.86 (33.44)     3:15.07 (34.21)     3:49.14 (34.07)     4:23.47 (34.33)
        4:57.73 (34.26)     5:30.41 (32.68)                                        
  4 Hardaway, Hayden B         9 NEBR                 5:46.06    5:46.40  
                  29.63     1:02.26 (32.63)     1:37.03 (34.77)     2:13.11 (36.08)
        2:47.88 (34.77)     3:23.64 (35.76)     3:59.16 (35.52)     4:35.51 (36.35)
        5:11.46 (35.95)     5:46.40 (34.94)                                        
  5 Brown, Phillip R          10 NEBR                 5:46.08    5:51.79  
                  29.05     1:01.81 (32.76)     1:37.13 (35.32)     2:13.41 (36.28)
        2:49.34 (35.93)     3:27.26 (37.92)     4:04.32 (37.06)     4:40.77 (36.45)
        5:17.35 (36.58)     5:51.79 (34.44)                                        
  6 Rodela, Dylan R           12 Jags                 5:42.50    6:05.37  
                  32.83     1:09.59 (36.76)     1:46.93 (37.34)     2:25.29 (38.36)
        3:02.87 (37.58)     3:39.92 (37.05)     4:18.01 (38.09)     4:55.19 (37.18)
        5:30.75 (35.56)     6:05.37 (34.62)                                        
  7 Williams, David A         12 NEBR                 6:35.44    6:42.57  
                  33.15     1:09.87 (36.72)     1:49.91 (40.04)     2:30.81 (40.90)
        3:12.81 (42.00)     3:56.43 (43.62)     4:38.72 (42.29)     5:21.24 (42.52)
        6:03.08 (41.84)     6:42.57 (39.49)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Johnson Jaguars  'A'                  1:44.14    1:50.76  
     1) Harris, Shannon R 12            2) Smith, Cara L 11               
     3) Ross, Delilah G 11              4) Wickes, Nicolette A 11         
                  28.46       55.05 (26.59)     1:23.86 (28.81)     1:50.76 (26.90)
  2 San Antonio Johnson Jaguars  'B'                  1:51.81    1:58.99  
     1) Kershaw, Meredith K 10          2) Busarello, Carly R 12          
     3) Connolly, Caroline M 10         4) Pipes, Jaden M 10              
                  28.81       59.68 (30.87)     1:29.96 (30.28)     1:58.99 (29.03)
  3 San Antonio Johnson Jaguars  'C'                  1:54.04    2:08.27  
     1) Lawrence, Stephenie A 11        2) Berkholtz, Maiah N 10          
     3) Lopez, Natalia M 09             4) Howland, Avery L 09            
                  34.30     1:11.40 (37.10)     1:38.54 (27.14)     2:08.27 (29.73)
  4 New Braunfels High School  'A'                    2:04.54    2:35.73  
     1) Balmos, Kate M 9                2) James, Emily N 11              
     3) Williams, Alexa R 9             4) Mills, Mazlyn H 9              
                  42.96     1:18.45 (35.49)     2:09.83 (51.38)     2:35.73 (25.90)
  5 New Braunfels High School  'B'                    2:20.19    2:37.97  
     1) Jones, Paislee P 10             2) Marsh, Lacey T 10              
     3) Stewart, Heather K 10           4) Calta, Jenna M 10              
                  37.78     1:16.09 (38.31)     1:56.04 (39.95)     2:37.97 (41.93)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Johnson Jaguars  'A'                  1:36.28    1:38.11  
     1) Hyche, Nathan L 09              2) Ross, Nicko H 12               
     3) Landeros, Kyle 12               4) Soria, Ryan M 09               
                  24.53       49.29 (24.76)     1:14.10 (24.81)     1:38.11 (24.01)
  2 New Braunfels High School  'A'                    1:37.31    1:38.85  
     1) Rodeffer, Zachary J 11          2) Harrell, John N 11             
     3) Repasi, Porter D 9              4) Kuntz, Conrad M 11             
                  24.11       50.61 (26.50)     1:15.35 (24.74)     1:38.85 (23.50)
  3 San Antonio Johnson Jaguars  'B'                  1:40.45    1:42.61  
     1) Trent, Sterling D 11            2) Ravelo, Marco A 12             
     3) Ross, Wyatt J 12                4) Shope, Evan W 09               
                  24.92       51.01 (26.09)     1:16.10 (25.09)     1:42.61 (26.51)
  4 San Antonio Johnson Jaguars  'C'                  1:44.21    1:46.58  
     1) Thomas, Zachery W 11            2) Heo, Jun Y 12                  
     3) Bauer, Austin T 12              4) McDonald, Aidan A 09           
                  25.96       52.03 (26.07)     1:18.40 (26.37)     1:46.58 (28.18)
  5 New Braunfels High School  'B'                    1:49.98    1:46.74  
     1) Youngblood, Keaton L 9          2) Rolon, Felix R 9               
     3) Vacek, Jackson P 10             4) Goodner, Michael A 12          
                  27.32       53.68 (26.36)     1:21.75 (28.07)     1:46.74 (24.99)
  6 New Braunfels High School  'D'                    2:04.71    2:10.12  
     1) Pitcher, Benjamin J 11          2) Pitcher, Brayden A 9           
     3) Zamarripa, Cameron F            4) Arevalo, Azariah M 9           
                  31.06     1:04.63 (33.57)   2:10.12 (1:05.49)                    
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Cameron B        9 NEBR                 1:04.02    1:04.59  
                  31.58     1:04.59 (33.01)                                        
  2 Busarello, Carly R        12 Jags                 1:12.00    1:14.51  
                  37.17     1:14.51 (37.34)                                        
  3 Petrosky, Megan E         09 Jags                 1:21.82    1:27.90  
                  42.88     1:27.90 (45.02)                                        
  4 Coop, Caroline J          09 Jags                 1:28.64    1:30.42  
                  43.46     1:30.42 (46.96)                                        
  5 James, Emily N            11 NEBR                 1:32.60    1:36.73  
                1:36.73         1:36.73 ( )                                        
  6 Williams, Alexa R          9 NEBR                 1:45.43    1:45.43  
                  49.27     1:45.43 (56.16)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyche, Nathan L           09 Jags                 1:09.02    1:06.23  
                  32.74     1:06.23 (33.49)                                        
  2 Williams, David A         12 NEBR                 1:05.78    1:06.72  
                  33.66     1:06.72 (33.06)                                        
  3 Thomas, Zachery W         11 Jags                 1:03.78    1:07.49  
                  32.39     1:07.49 (35.10)                                        
  4 Goodner, Michael A        12 NEBR                 1:02.09    1:08.63  
                  32.81     1:08.63 (35.82)                                        
  5 Bauer, Austin T           12 Jags                 1:07.13    1:11.92  
                  35.67     1:11.92 (36.25)                                        
  6 Heo, Jun Y                12 Jags                 1:08.87    1:15.77  
                  36.44     1:15.77 (39.33)                                        
  7 Pitcher, Benjamin J       11 NEBR                 1:22.76    1:25.70  
                  41.17     1:25.70 (44.53)                                        
  8 Roldan, Anthony E         10 NEBR                 1:24.34    1:31.19  
                  42.50     1:31.19 (48.69)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Cara L             11 Jags                 1:24.68    1:18.27  
                  37.49     1:18.27 (40.78)                                        
  2 Sollohub, Hannah E        10 NEBR                 1:18.38    1:18.74  
                  38.23     1:18.74 (40.51)                                        
  3 Howland, Avery L          09 Jags                 1:32.64    1:29.76  
                  42.65     1:29.76 (47.11)                                        
  4 Rich, Hayden E            11 Jags                 1:37.12    1:46.05  
                  50.43     1:46.05 (55.62)                                        
  5 Calta, Jenna M            10 NEBR                 1:56.25    1:56.51  
                  54.47   1:56.51 (1:02.04)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Caleb S            12 NEBR                 1:02.08    1:06.77  
                  31.96     1:06.77 (34.81)                                        
  2 Parsons Diaz, Kevin A     10 Jags                 1:16.81    1:15.18  
                  35.05     1:15.18 (40.13)                                        
  3 Trent, Sterling D         11 Jags                 1:23.82    1:27.33  
                  41.24     1:27.33 (46.09)                                        
  4 Rolon, Felix R             9 NEBR                 1:26.14    1:29.69  
                  41.00     1:29.69 (48.69)                                        
  5 Youngblood, Keaton L       9 NEBR                      NT    1:32.38  
                  41.61     1:32.38 (50.77)                                        
  6 McDonald, Aidan A         09 Jags                 1:32.64    1:40.47  
                  46.36     1:40.47 (54.11)                                        
 -- Smith, Slater T           10 NEBR                 1:30.70         DQ  
                  50.86        DQ (1:06.71)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Johnson Jaguars  'A'                  3:44.88    3:51.35  
     1) Miller, Hailey C 11             2) Mayer, Macey A 10              
     3) Wickes, Nicolette A 11          4) Smith, Cara L 11               
                  27.54       56.64 (56.64)     1:23.99 (27.35)     1:54.96 (58.32)
        2:23.03 (28.07)     2:53.19 (58.23)     3:20.86 (27.67)     3:51.35 (58.16)
  2 New Braunfels High School  'A'                    4:01.07    4:10.33  
     1) Williams, Cameron B 9           2) Strean, Cacee K 10             
     3) Sollohub, Hannah E 10           4) Gilcrease, Katelyn M 12        
                  28.38   1:08.38 (1:08.38)     1:30.38 (22.00)     2:05.90 (57.52)
        2:35.59 (29.69)   3:09.02 (1:03.12)     3:37.98 (28.96)   4:10.33 (1:01.31)
  3 San Antonio Johnson Jaguars  'B'                  4:01.33    4:18.04  
     1) Donna, Logan C 10               2) Connolly, Caroline M 10        
     3) Pipes, Jaden M 10               4) Kershaw, Meredith K 10         
                  31.50   1:05.64 (1:05.64)     1:37.01 (31.37)   2:12.45 (1:06.81)
        2:43.53 (31.08)   3:18.39 (1:05.94)     3:46.94 (28.55)     4:18.04 (59.65)
  4 San Antonio Johnson Jaguars  'C'                  4:42.39    4:52.86  
     1) Hammar, Kaylee M 09             2) Petrosky, Megan E 09           
     3) Paquette, Hannah K 10           4) Rich, Hayden E 11              
                  34.57   1:10.90 (1:10.90)     1:47.23 (36.33)   2:26.45 (1:15.55)
        3:00.53 (34.08)   3:37.77 (1:11.32)     4:13.33 (35.56)   4:52.86 (1:15.09)
  5 New Braunfels High School  'C'                         NT    5:59.66  
     1) Stewart, Heather K 10           2) Cruz Lafuente, Daniela 10      
     3) Jones, Paislee P 10             4) Williams, Kassidy W 11         
                  44.05   1:34.53 (1:34.53)     2:15.82 (41.29)   3:16.21 (1:41.68)
        3:51.00 (34.79)   4:41.31 (1:25.10)     5:15.31 (34.00)   5:59.66 (1:18.35)
  6 New Braunfels High School  'B'                         NT    6:08.11  
     1) Balmos, Kate M 9                2) Mills, Mazlyn H 9              
     3) Calta, Jenna M 10               4) Marsh, Lacey T 10              
                  43.44   1:41.41 (1:41.41)     2:17.97 (36.56)   3:05.04 (1:23.63)
        3:52.59 (47.55)   4:43.39 (1:38.35)     5:24.60 (41.21)   6:08.11 (1:24.72)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    3:23.40    3:26.37  
     1) Barrera, Isaac R 10             2) Brown, Caleb S 12              
     3) Rodeffer, Zachary J 11          4) Malatek, William K 10          
                  23.80       49.17 (49.17)     1:13.81 (24.64)     1:40.87 (51.70)
        2:05.54 (24.67)     2:33.85 (52.98)     2:59.02 (25.17)     3:26.37 (52.52)
  2 San Antonio Johnson Jaguars  'A'                  3:15.19    3:36.17  
     1) Hyche, Nathan L 09              2) Ross, Nicko H 12               
     3) Landeros, Kyle 12               4) Soria, Ryan M 09               
                  25.45       53.05 (53.05)     1:18.72 (25.67)     1:46.71 (53.66)
        2:13.59 (26.88)     2:43.38 (56.67)     3:09.05 (25.67)     3:36.17 (52.79)
  3 San Antonio Johnson Jaguars  'B'                  3:45.87    3:51.54  
     1) Parsons Diaz, Kevin A 10        2) Ross, Wyatt J 12               
     3) Shope, Evan W 09                4) Tanner, Robert W 12            
                  27.21       57.19 (57.19)     1:25.15 (27.96)     1:56.88 (59.69)
        2:24.22 (27.34)     2:55.53 (58.65)     3:22.56 (27.03)     3:51.54 (56.01)
  4 New Braunfels High School  'B'                    4:05.67    4:02.47  
     1) Soto, Garrett Q 11              2) Hardaway, Hayden B 9           
     3) Brown, Phillip R 10             4) Williams, David A 12           
                  28.57       59.55 (59.55)     1:30.70 (31.15)   2:06.11 (1:06.56)
        2:33.39 (27.28)     3:04.95 (58.84)     3:32.72 (27.77)     4:02.47 (57.52)
  5 San Antonio Johnson Jaguars  'C'                  3:56.71    4:05.39  
     1) Thomas, Jacob P 09              2) Tibbetts, John P 11            
     3) Blanco, Nathan R 12             4) Rodela, Dylan R 12             
                  28.79       59.43 (59.43)     1:30.71 (31.28)   2:05.21 (1:05.78)
        2:34.53 (29.32)   3:06.25 (1:01.04)     3:34.19 (27.94)     4:05.39 (59.14)
  6 New Braunfels High School  'D'                    4:49.68    4:36.57  
     1) Colon, Brandon L 12             2) Vacek, Jackson P 10            
     3) Smith, Slater T 10              4) Pitcher, Benjamin J 11         
                  31.59   1:05.61 (1:05.61)     1:36.52 (30.91)   2:11.73 (1:06.12)
        2:46.18 (34.45)   3:25.20 (1:13.47)     3:57.42 (32.22)   4:36.57 (1:11.37)
  7 New Braunfels High School  'C'                    4:56.78    4:59.96  
     1) Roldan, Anthony E 10            2) Arevalo, Azariah M 9           
     3) Pitcher, Brayden A 9            4) Trevino, Joseph D 10           
                  32.63   1:08.77 (1:08.77)     1:44.78 (36.01)   2:28.67 (1:19.90)
        3:04.15 (35.48)   3:49.41 (1:20.74)     4:22.70 (33.29)   4:59.96 (1:10.55)
 
Event 107  Girls 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammar, Kaylee M          09 Jags                   31.39      31.30  
  2 Lopez, Natalia M          09 Jags                   32.23      31.86  
  3 Rich, Hayden E            11 Jags                   30.99      32.78  
  4 Jones, Paislee P          10 NEBR                   38.45      37.49  
  5 Hite, Jade M               9 NEBR                   39.16      40.36  
  6 Stewart, Heather K        10 NEBR                   39.91      41.28  
  7 Cruz Lafuente, Daniela    10 NEBR                   41.11      43.29  
 
Event 108  Boys 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Aidan A         09 Jags                   27.62      28.53  
  2 Trevino, Joseph D         10 NEBR                   29.68      31.82  
  3 Pettus, Ethan G           10 Jags                   32.21      32.70  
  4 Arevalo, Azariah M         9 NEBR                   33.03      33.38  
  5 Pitcher, Brayden A         9 NEBR                   31.50      34.13  
  6 Martinez, Eric M          09 Jags                   38.84      38.89  
 
Event 113  Girls 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petrosky, Megan E         09 Jags                 1:11.27    1:11.74  
                  34.69     1:11.74 (37.05)                                        
  2 Lopez, Natalia M          09 Jags                 1:13.02    1:13.90  
                  35.85     1:13.90 (38.05)                                        
  3 Berkholtz, Maiah N        10 Jags                 1:13.82    1:18.27  
                  38.06     1:18.27 (40.21)                                        
  4 Stewart, Heather K        10 NEBR                 1:28.34    1:30.02  
                  44.34     1:30.02 (45.68)                                        
  5 Balmos, Kate M             9 NEBR                 1:37.18    1:35.81  
                  45.38     1:35.81 (50.43)                                        
 
Event 114  Boys 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vacek, Jackson P          10 NEBR                 1:04.38    1:02.81  
                  30.81     1:02.81 (32.00)                                        
  2 Roldan, Anthony E         10 NEBR                 1:08.63    1:05.33  
                  30.97     1:05.33 (34.36)                                        
  3 Colon, Brandon L          12 NEBR                 1:04.51    1:08.35  
                  31.82     1:08.35 (36.53)                                        
  4 Pettus, Ethan G           10 Jags                      NT    1:19.31  
 
                   Combined Team Scores - Through Event 114                    
 
  1. San Antonio Johnson Jaguars         351   2. New Braunfels High School           240
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 114                   
 
  1. San Antonio Johnson Jaguars         200   2. New Braunfels High School            93
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 114                    
 
  1. San Antonio Johnson Jaguars         151   2. New Braunfels High School           147