2020 AAHSSL Dual + / NS-08
Northside ISD Aquatic Center - 11/14/2020                    
Final Results / Not Scored!                                 
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Champion High School-ST  'A'                      2:01.08    1:56.16  
     1) Ziemba, Tess E 10               2) Tolar, Sarah A 10              
     3) Brehmer, Peyton M 11            4) Clark, Paige M 11              
  2 San Antonio Alamo Heights  'A'                    1:50.83    1:57.52  
     1) Foote, Lila A 11                2) Gamiz, Liliana M 10            
     3) Walsh, Lizzie D 11              4) Carroll, Sophia S 12           
  3 Champion High School-ST  'C'                      2:16.45    2:06.30  
     1) Poblete, Hailey N 10            2) Breuer, Molly K 12             
     3) Rutledge, Miko H 12             4) Richmond, Payton C 11          
  4 Champion High School-ST  'B'                      2:06.97   x2:07.18  
     1) Russell, Samantha R 12          2) Hahn, Anya K 12                
     3) Schiffelbein, Lilly K 09        4) Garcia, Regan D 10             
  5 San Antonio Alamo Heights  'B'                    2:22.79    2:22.23  
     1) Fry, Nancy F 09                 2) Montwill, Claire M 10          
     3) Batiz, Francesca G 10           4) McCutchen, LuLu E 10           
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Champion High School-ST  'A'                      1:48.85    1:48.01  
     1) Coward, Grant A 11              2) Hawkins, Gabe l 11             
     3) Guerra, Palmer B 10             4) Mason, Aleksei T 11            
  2 Boerne High School-ST  'A'                        1:52.56    1:53.97  
     1) Fox, Luke 09                    2) Fiedler, Ethan A 12            
     3) Balderas, Wes W 12              4) Wolf, Brock D 11               
  3 San Antonio Alamo Heights  'A'                    1:50.00    1:56.97  
     1) Waibel, Jack E 11               2) Kay, Hudson E 12               
     3) Montoya, Derek A 10             4) Woodson, Gray M 11             
  4 Champion High School-ST  'B'                      1:53.83    1:58.06  
     1) Canales, Jake A 09              2) Jeffery, Matthew P 10          
     3) Rutledge, Ian K 09              4) Roecker, Ethan R 09            
 -- San Antonio Alamo Heights  'B'                    2:10.75         DQ  
     1) Parish, Miles A 11              2) Gonzales, EJ J 10              
     3) Mu, Philip M 09                 4) Raike, Ellis D 09              
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brehmer, Peyton M         11 BOCH-ST              1:58.98    2:01.88  
  2 Foote, Lila A             11 Alamo Heights        2:06.86    2:03.44  
  3 Schiffelbein, Lilly K     09 BOCH-ST              2:07.08    2:08.23  
  4 Clark, Paige M            11 BOCH-ST              2:07.84    2:10.96  
  5 Del Olmo, Allie           11 Alamo Heights        2:10.77    2:12.05  
  6 Young, Maia G             12 Alamo Heights        2:12.64    2:13.12  
  7 McCutchen, LuLu E         10 Alamo Heights        2:23.82    2:21.22  
  8 Russell, Samantha R       12 BOCH-ST              2:17.60    2:24.89  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawkins, Gabe l           11 BOCH-ST              1:53.64    1:54.88  
  2 Balderas, Wes W           12 BOER-ST              1:52.48    2:04.75  
  3 Stewart, Blake W          10 BOCH-ST              2:04.04    2:08.17  
  4 Raike, Ellis D            09 Alamo Heights        2:07.67    2:10.08  
  5 Good, Dalton A            11 Alamo Heights        2:10.45    2:10.48  
  6 Matthews, Vance W         10 Alamo Heights        2:30.00    2:15.24  
  7 Ocker, Carson C           11 Alamo Heights        2:16.22    2:20.89  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Lizzie D           11 Alamo Heights        2:11.78    2:12.11  
  2 Carroll, Sophia S         12 Alamo Heights        2:21.66    2:22.84  
  3 Cunningham, Kiali A       10 BOER-ST              2:45.45    2:30.78  
  4 Batiz, Francesca G        10 Alamo Heights        2:35.00    2:37.77  
  5 Roecker, Emily M          11 BOCH-ST              2:42.84    2:38.18  
  6 Sloan, Gabrielle L        11 BOER-ST              2:36.32    2:43.96  
  7 Pond, Kira E              12 BOCH-ST              3:00.34    2:55.70  
 -- Medellin, Mina A          10 BOCH-ST              2:38.67         DQ  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeffery, Andrew N         12 BOCH-ST              2:05.89    2:08.03  
  2 Chan, Cameron K           11 Alamo Heights        1:58.80    2:08.72  
  3 Jeffery, Matthew P        10 BOCH-ST              2:21.09    2:15.70  
  4 Mu, Philip M              09 Alamo Heights        2:25.06    2:18.53  
  5 Fiedler, Ethan A          12 BOER-ST              2:17.79    2:19.16  
  6 Barnhart, Brayden W       11 BOCH-ST              2:31.35    2:19.80  
  7 Rutledge, Ian K           09 BOCH-ST              2:30.65    2:20.86  
  8 Patterson, Mitchell V     11 Alamo Heights        2:08.72    2:21.00  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Regan D           10 BOCH-ST                25.48      25.91  
  2 Clark, Paige M            11 BOCH-ST                25.13      26.50  
  3 Waibel, Catherine W       12 Alamo Heights          26.08      27.21  
  4 Janes, Alli E             12 Alamo Heights          28.06      28.33  
  5 Frantz, Amber N           11 BOCH-ST                28.45      28.79  
  6 Gamiz, Liliana M          10 Alamo Heights          28.51      29.26  
  7 Theriot, Cage C           11 BOCH-ST                28.37      29.65  
  8 Nauman, Megan L           12 BOER-ST                29.87      30.60  
  9 Proa, Camila              09 Alamo Heights          31.37      31.50  
 10 Bell, Sydney L            12 BOER-ST                31.96      32.17  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason, Aleksei T          11 BOCH-ST                22.10      22.64  
  2 Borawski, Jake Q          12 Alamo Heights          22.52      24.07  
  3 Taylor, Kaden L           12 BOCH-ST                23.27      24.38  
  4 Guerra, Palmer B          10 BOCH-ST                25.26      25.10  
  5 Wolf, Brock D             11 BOER-ST                24.73      25.28  
  6 Woodson, Gray M           11 Alamo Heights          23.69      25.37  
  7 Fox, Luke                 09 BOER-ST                25.74      25.59  
  8 Johnson, Henry D          10 BOER-ST                25.89      26.04  
  9 Roecker, Ethan R          09 BOCH-ST                30.58      26.18  
 10 Good, Dalton A            11 Alamo Heights          25.60      26.35  
 11 Gonzales, EJ J            10 Alamo Heights          27.65      27.72  
 12 Schuessler, Carter C      09 BOER-ST                29.06      28.76  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Lizzie D           11 Alamo Heights          59.49      59.40  
  2 Brehmer, Peyton M         11 BOCH-ST                59.16    1:01.32  
  3 Rutledge, Miko H          12 BOCH-ST              1:01.83    1:06.09  
  4 Tolar, Sarah A            10 BOCH-ST              1:11.20    1:06.91  
  5 Schiffelbein, Lilly K     09 BOCH-ST              1:04.96    1:07.00  
  6 Janes, Alli E             12 Alamo Heights        1:04.88    1:09.09  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guerra, Palmer B          10 BOCH-ST              1:02.46      59.85  
  2 Borawski, Jake Q          12 Alamo Heights          56.38    1:00.21  
  3 Barnhart, Brayden W       11 BOCH-ST              1:02.25    1:02.77  
  4 Breckenridge, Cole C      10 BOCH-ST              1:04.42    1:03.65  
  5 Rutledge, Ian K           09 BOCH-ST              1:08.84    1:05.49  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ziemba, Tess E            10 BOCH-ST                57.46      57.12  
  2 Garcia, Regan D           10 BOCH-ST                56.58      57.36  
  3 Del Olmo, Allie           11 Alamo Heights        1:00.86    1:00.39  
  4 Young, Maia G             12 Alamo Heights          56.98    1:00.54  
  5 Cunningham, Kiali A       10 BOER-ST                59.67    1:01.85  
  6 Mccarty, Brenna           09 BOER-ST              1:01.34    1:01.91  
  7 Medellin, Mina A          10 BOCH-ST              1:02.01    1:02.77  
  8 Waibel, Catherine W       12 Alamo Heights        1:00.65    1:03.15  
  9 Fry, Nancy F              09 Alamo Heights        1:13.01    1:13.59  
 10 Daniel, Kenleigh A        12 BOER-ST              1:15.26    1:17.62  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason, Aleksei T          11 BOCH-ST                49.08      51.97  
  2 Jeffery, Matthew P        10 BOCH-ST                54.16      53.72  
  3 Coward, Grant A           11 BOCH-ST                52.84      54.61  
  4 Taylor, Kaden L           12 BOCH-ST                53.42      55.74  
  5 Fox, Luke                 09 BOER-ST                59.45      56.61  
  6 Montoya, Derek A          10 Alamo Heights          59.13      57.03  
  7 Woodson, Gray M           11 Alamo Heights          57.53      57.71  
  8 Wolf, Brock D             11 BOER-ST                57.82      58.17  
  9 Waibel, Jack E            11 Alamo Heights          57.31      58.39  
 10 Parish, Miles A           11 Alamo Heights          58.87      58.40  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Sophia S         12 Alamo Heights        5:17.75    5:33.47  
  2 Tolar, Sarah A            10 BOCH-ST              5:40.86    5:50.65  
  3 Batiz, Francesca G        10 Alamo Heights        6:06.89    6:21.50  
  4 Valdes Ranz, Laura        10 BOCH-ST              6:30.28    6:28.55  
  5 Valdes Ranz, Sara         11 BOCH-ST              6:43.66    6:44.47  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeffery, Andrew N         12 BOCH-ST              5:02.74    5:06.17  
  2 Balderas, Wes W           12 BOER-ST              5:01.64    5:19.51  
  3 Mu, Philip M              09 Alamo Heights        5:34.83    5:38.65  
  4 Raike, Ellis D            09 Alamo Heights        5:36.46    5:41.49  
  5 Breckenridge, Cole C      10 BOCH-ST              5:36.95    5:42.20  
  6 Johnson, Henry D          10 BOER-ST              6:39.72    6:11.98  
  7 Matthews, Vance W         10 Alamo Heights        6:44.52    6:16.10  
  8 Ocker, Carson C           11 Alamo Heights        6:15.00    6:31.57  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Champion High School-ST  'A'                      1:47.45    1:44.97  
     1) Brehmer, Peyton M 11            2) Garcia, Regan D 10             
     3) Richmond, Payton C 11           4) Clark, Paige M 11              
  2 Champion High School-ST  'B'                      1:53.45    1:54.23  
     1) Russell, Samantha R 12          2) Breuer, Molly K 12             
     3) Theriot, Cage C 11              4) Medellin, Mina A 10            
  3 San Antonio Alamo Heights  'A'                    1:49.19    1:54.50  
     1) Gamiz, Liliana M 10             2) Young, Maia G 12               
     3) Janes, Alli E 12                4) Waibel, Catherine W 12         
  4 Champion High School-ST  'C'                      2:04.45   x1:56.21  
     1) Poblete, Hailey N 10            2) Mcgee, Corbin E 09             
     3) Valdes Ranz, Laura 10           4) Roecker, Emily M 11            
  5 Boerne High School-ST  'A'                        1:53.54    1:56.30  
     1) Cunningham, Kiali A 10          2) Nauman, Megan L 12             
     3) Mccarty, Brenna 09              4) Sloan, Gabrielle L 11          
  6 San Antonio Alamo Heights  'B'                    2:00.51    2:00.17  
     1) Del Olmo, Allie 11              2) Fry, Nancy F 09                
     3) Proa, Camila 09                 4) McCutchen, LuLu E 10           
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Champion High School-ST  'A'                      1:32.71    1:33.92  
     1) Taylor, Kaden L 12              2) Jeffery, Andrew N 12           
     3) Hawkins, Gabe l 11              4) Mason, Aleksei T 11            
  2 San Antonio Alamo Heights  'A'                    1:34.70    1:39.03  
     1) Borawski, Jake Q 12             2) Patterson, Mitchell V 11       
     3) Woodson, Gray M 11              4) Chan, Cameron K 11             
  3 Champion High School-ST  'B'                      1:40.41    1:39.53  
     1) Canales, Jake A 09              2) Jeffery, Matthew P 10          
     3) Guerra, Palmer B 10             4) Coward, Grant A 11             
  4 Boerne High School-ST  'A'                        1:38.72    1:40.76  
     1) Balderas, Wes W 12              2) Fox, Luke 09                   
     3) Wolf, Brock D 11                4) Fiedler, Ethan A 12            
  5 San Antonio Alamo Heights  'B'                    1:44.90    1:46.81  
     1) Good, Dalton A 11               2) Montoya, Derek A 10            
     3) Kay, Hudson E 12                4) Ocker, Carson C 11             
  6 Champion High School-ST  'C'                      1:47.85   x1:48.43  
     1) Breckenridge, Cole C 10         2) Bredeson, Jace R 11            
     3) Roecker, Ethan R 09             4) Barnhart, Brayden W 11         
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foote, Lila A             11 Alamo Heights          56.48    1:00.19  
  2 Ziemba, Tess E            10 BOCH-ST                58.63    1:04.43  
  3 Poblete, Hailey N         10 BOCH-ST              1:14.76    1:15.81  
  4 Russell, Samantha R       12 BOCH-ST              1:08.33    1:16.03  
  5 McCutchen, LuLu E         10 Alamo Heights        1:21.21    1:20.54  
  6 Bell, Sydney L            12 BOER-ST              1:23.07    1:23.62  
  7 Pond, Kira E              12 BOCH-ST              1:24.22    1:26.23  
  8 Daniel, Kenleigh A        12 BOER-ST              1:24.02    1:28.72  
 -- Fry, Nancy F              09 Alamo Heights        1:30.00         DQ  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patterson, Mitchell V     11 Alamo Heights          57.84    1:01.46  
  2 Coward, Grant A           11 BOCH-ST                56.93    1:04.44  
  3 Roecker, Ethan R          09 BOCH-ST              1:07.51    1:06.79  
  4 Waibel, Jack E            11 Alamo Heights        1:09.46    1:08.24  
  5 Parish, Miles A           11 Alamo Heights        1:05.12    1:08.99  
  6 Stewart, Blake W          10 BOCH-ST              1:17.85    1:09.12  
  7 Bredeson, Jace R          11 BOCH-ST                   NT    1:09.88  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gamiz, Liliana M          10 Alamo Heights        1:10.26    1:17.82  
  2 Hahn, Anya K              12 BOCH-ST              1:22.29    1:22.82  
  3 Sloan, Gabrielle L        11 BOER-ST              1:19.39    1:22.84  
  4 Mccarty, Brenna           09 BOER-ST                   NT    1:22.96  
  5 Roecker, Emily M          11 BOCH-ST              1:24.60    1:25.41  
  6 Crosley, Madelyn R        10 BOCH-ST              1:27.81    1:26.78  
  7 Mcgee, Corbin E           09 BOCH-ST              1:27.98    1:27.82  
  8 Nauman, Megan L           12 BOER-ST              1:29.05    1:31.31  
  9 Proa, Camila              09 Alamo Heights        1:35.79    1:33.19  
 10 Montwill, Claire M        10 Alamo Heights        1:34.12    1:34.67  
 -- Davis, Stella E           09 Alamo Heights        1:40.00         DQ  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawkins, Gabe l           11 BOCH-ST              1:04.94    1:04.49  
  2 Fiedler, Ethan A          12 BOER-ST              1:10.03    1:11.00  
  3 Kay, Hudson E             12 Alamo Heights        1:11.42    1:11.14  
  4 Canales, Jake A           09 BOCH-ST              1:10.76    1:14.63  
  5 Gonzales, EJ J            10 Alamo Heights        1:24.48    1:25.62  
  6 Schuessler, Carter C      09 BOER-ST              1:23.00    1:26.14  
  7 Bredeson, Jace R          11 BOCH-ST              1:25.45    1:27.45  
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Alamo Heights  'A'                    3:58.25    3:49.20  
     1) Walsh, Lizzie D 11              2) Foote, Lila A 11               
     3) Young, Maia G 12                4) Carroll, Sophia S 12           
  2 Champion High School-ST  'A'                      3:59.45    4:03.67  
     1) Tolar, Sarah A 10               2) Schiffelbein, Lilly K 09       
     3) Breuer, Molly K 12              4) Ziemba, Tess E 10              
  3 San Antonio Alamo Heights  'B'                    4:05.07    4:14.93  
     1) Del Olmo, Allie 11              2) Waibel, Catherine W 12         
     3) Batiz, Francesca G 10           4) Janes, Alli E 12               
  4 Champion High School-ST  'B'                      4:21.85    4:16.91  
     1) Valdes Ranz, Sara 11            2) Mcgee, Corbin E 09             
     3) Valdes Ranz, Laura 10           4) Poblete, Hailey N 10           
  5 Boerne High School-ST  'A'                        4:13.26    4:23.93  
     1) Sloan, Gabrielle L 11           2) Bell, Sydney L 12              
     3) Mccarty, Brenna 09              4) Cunningham, Kiali A 10         
  6 Champion High School-ST  'C'                      4:47.15   x4:38.12  
     1) Roecker, Emily M 11             2) Theriot, Cage C 11             
     3) Crosley, Madelyn R 10           4) Hahn, Anya K 12                
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Alamo Heights  'A'                    3:37.13    3:43.37  
     1) Borawski, Jake Q 12             2) Good, Dalton A 11              
     3) Patterson, Mitchell V 11        4) Chan, Cameron K 11             
  2 San Antonio Alamo Heights  'B'                    3:58.01    3:56.27  
     1) Waibel, Jack E 11               2) Kay, Hudson E 12               
     3) Raike, Ellis D 09               4) Montoya, Derek A 10            
  3 Champion High School-ST  'A'                      3:54.45    3:56.43  
     1) Rutledge, Ian K 09              2) Stewart, Blake W 10            
     3) Bredeson, Jace R 11             4) Barnhart, Brayden W 11         
  4 San Antonio Alamo Heights  'C'                    4:10.00   x4:07.96  
     1) Mu, Philip M 09                 2) Ocker, Carson C 11             
     3) Matthews, Vance W 10            4) Parish, Miles A 11