2021 AAHSSL Dual Plus / NS-06
NISD Aquatic Complex  - 10/15/2021                         
Final Results - Not Scored                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Clark  'A'                            1:58.60    1:57.43  
     1) Morison, Sydney R 15            2) Mandacina, Parker R 14         
     3) Correa, Catherine T 17          4) Faux, Avery M 17               
              29.71     1:02.19 (32.48)     1:31.10 (28.91)     1:57.43 (26.33)
  2 San Antonio O'Connor  'A'                         1:54.33    1:58.56  
     1) Labella, Taylor R 17            2) Clevenger, Grace 17            
     3) Ramones, Rhiannon T 16          4) White, Sydney D 18             
              31.55     1:03.36 (31.81)     1:31.32 (27.96)     1:58.56 (27.24)
  3 San Antonio Health Careers  'A'                   2:02.00    2:00.00  
     1) Pagadala, Suchi 17              2) Makilan, Franke P 17           
     3) Chancey, Elainey C 17           4) Clauss, Kendall N 18           
              29.88     1:03.27 (33.39)     1:33.25 (29.98)     2:00.00 (26.75)
  4 Louis D. Brandeis High School  'A'                2:06.83    2:07.99  
     1) Svatek, Jordan P 14             2) Lai, Joyce Y 17                
     3) Su, Michelle H 15               4) Goldhammer, Grace E 15         
              32.88     1:09.55 (36.67)     1:40.25 (30.70)     2:07.99 (27.74)
  5 San Antonio Clark  'B'                            2:12.46    2:12.44  
     1) DeArmond, Mallory M 15          2) Garza, Camryn E 17             
     3) Sommer, Elizabeth A 16          4) Marks, Savannah J 16           
              32.38     1:11.00 (38.62)     1:42.61 (31.61)     2:12.44 (29.83)
  6 San Antonio O'Connor  'B'                              NT    2:15.05  
     1) Celestine, Jacinda 15           2) Haidin, Neva 15                
     3) Warren, Cassandra 16            4) Hernandez, Gabriella 15        
              32.44     1:13.11 (40.67)     1:46.04 (32.93)     2:15.05 (29.01)
  7 San Antonio Clark  'C'                            2:22.42   x2:20.12  
     1) Wilson, Sophia a 18             2) Schultz, Mia V 16              
     3) Sanchez, Gilian A 16            4) Pomeroy, Audrey A 15           
              38.87     1:14.20 (35.33)     1:49.85 (35.65)     2:20.12 (30.27)
  8 Louis D. Brandeis High School  'C'                2:25.37    2:22.06  
     1) Dinh, Jade T 14                 2) Kilpatrick, Juliana E 14       
     3) Gesell, Valentina I 14          4) Wright, Maryn M 16             
              35.65     1:15.32 (39.67)     1:55.68 (40.36)     2:22.06 (26.38)
 -- San Antonio O'Connor  'C'                              NT         DQ  
     1) Cottrill, Payton 16             2) Christian, Jaden 15            
     3) Vasquez, Sabrina I 17           4) Goldsmith, Savaiah S 16        
              37.18     1:17.67 (40.49)     1:51.35 (33.68)          DQ (30.29)
 -- Louis D. Brandeis High School  'B'                2:15.38         DQ  
     1) Hughes, Cameron E 14            2) Sanchez, Reeve A 16            
     3) Esquivel, Natalia Y 14          4) Easley, Ashley C 16            
              33.13     1:13.51 (40.38)     1:46.53 (33.02)          DQ (27.55)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louis D. Brandeis High School  'A'                1:38.58    1:40.51  
     1) Wood, AJ J 17                   2) Yetter, Monty S 17             
     3) Manzo, Jason R 15               4) Manzo, Joseph J 17             
              25.67       53.34 (27.67)     1:17.98 (24.64)     1:40.51 (22.53)
  2 San Antonio Clark  'A'                            1:41.30    1:41.14  
     1) Croley, Evan M 15               2) Mandacina, Brayden J 16        
     3) Calderon, Benjamin D 17         4) Salazar, Mateo C 17            
              24.61       51.28 (26.67)     1:16.78 (25.50)     1:41.14 (24.36)
  3 Louis D. Brandeis High School  'B'                1:45.84    1:46.19  
     1) Presses, Nikolas G 17           2) Zorrilla, Diego A 17           
     3) Douphrate, Nathan H 16          4) Moore, Trevor J 17             
              26.14       56.61 (30.47)     1:22.76 (26.15)     1:46.19 (23.43)
  4 San Antonio O'Connor  'A'                         2:02.17    1:49.67  
     1) English, Garrett c 17           2) Velez, Kekoa A 16              
     3) Schermerhorn, Kace M 17         4) Wasmus, Andrew G 16            
              28.50       59.80 (31.30)     1:25.57 (25.77)     1:49.67 (24.10)
  5 San Antonio Clark  'B'                            1:53.66    1:53.96  
     1) Thurman, Bexar B 16             2) Randazzo Patino, Gianfranco 15 
     3) Okulicz, Evan M 14              4) Faux, Cole F 15                
              30.11     1:01.76 (31.65)     1:29.11 (27.35)     1:53.96 (24.85)
  6 Louis D. Brandeis High School  'C'                1:54.06   x1:54.17  
     1) Goldhammer, Jack A 16           2) Lin, Jacky Y 16                
     3) Morrow, Spenser W 18            4) Dial, Caleb B 15               
              29.07     1:01.17 (32.10)     1:28.40 (27.23)     1:54.17 (25.77)
  7 Louis D. Brandeis High School  'D'                1:58.37   x2:01.39  
     1) Lockhart, Will W 16             2) Zorrilla, Joaquin 14           
     3) Lu, Siyu B 14                   4) Jardenil, Kenneth L 14         
              32.02     1:05.06 (33.04)     1:34.48 (29.42)     2:01.39 (26.91)
  8 San Antonio Clark  'C'                            2:10.21   x2:01.56  
     1) Cooper, Russell R 15            2) Mochel, William E 16           
     3) Grotewold, Zachary K 16         4) Samuel, Charles M 15           
              32.42     1:05.26 (32.84)     1:35.57 (30.31)     2:01.56 (25.99)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Addy R            14 Brandeis             1:59.39    1:59.55  
              27.57       57.81 (30.24)     1:28.86 (31.05)     1:59.55 (30.69)
  2 Clevenger, Grace          17 O'Connor             2:03.33    1:59.95  
              27.96       58.51 (30.55)     1:29.40 (30.89)     1:59.95 (30.55)
  3 Correa, Elizabeth R       17 Clark                2:00.37    2:11.81  
              30.68     1:03.69 (33.01)     1:37.90 (34.21)     2:11.81 (33.91)
  4 Terrones, Natasha L       16 Health Careers       2:12.92    2:12.19  
              30.79     1:04.08 (33.29)     1:38.59 (34.51)     2:12.19 (33.60)
  5 Kreipe, Kamryn G          16 O'Connor             2:05.62    2:12.78  
              30.16     1:04.00 (33.84)     1:38.88 (34.88)     2:12.78 (33.90)
  6 DeArmond, Mallory M       15 Clark                2:14.35    2:16.00  
              31.57     1:06.09 (34.52)     1:41.18 (35.09)     2:16.00 (34.82)
  7 Sanchez, Reeve A          16 Brandeis             2:17.40    2:17.83  
              31.89     1:06.50 (34.61)     1:41.92 (35.42)     2:17.83 (35.91)
  8 McNary, Lindsay E         16 Health Careers       2:29.13    2:17.99  
              30.87     1:04.91 (34.04)     1:41.37 (36.46)     2:17.99 (36.62)
  9 Svatek, Jordan P          14 Brandeis             2:20.70    2:18.17  
              32.14     1:07.43 (35.29)     1:43.52 (36.09)     2:18.17 (34.65)
 10 Valdez, Amanda A          15 Clark                2:27.56    2:22.66  
              31.46     1:06.68 (35.22)     1:44.40 (37.72)     2:22.66 (38.26)
 11 Wilson, Sophia a          18 Clark                2:31.59    2:29.74  
              33.69     1:11.71 (38.02)     1:50.78 (39.07)     2:29.74 (38.96)
 12 Goldsmith, Savaiah S      16 O'Connor             2:35.48    2:30.36  
              34.04     1:12.03 (37.99)     1:51.59 (39.56)     2:30.36 (38.77)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wood, AJ J                17 Brandeis             1:53.94    1:50.24  
              25.65       53.81 (28.16)     1:22.07 (28.26)     1:50.24 (28.17)
  2 Maldonado, Patrick J      14 Brandeis             1:49.35    1:51.39  
              26.61       54.78 (28.17)     1:23.55 (28.77)     1:51.39 (27.84)
  3 Briones, Trace H          17 Health Careers       1:57.85    1:57.10  
              25.55       54.87 (29.32)     1:25.91 (31.04)     1:57.10 (31.19)
  4 Douphrate, Nathan H       16 Brandeis             2:01.54    1:58.25  
              26.74       56.64 (29.90)     1:27.73 (31.09)     1:58.25 (30.52)
  5 Lockhart, Will W          16 Brandeis             1:56.12    2:01.49  
              27.64       58.18 (30.54)     1:29.83 (31.65)     2:01.49 (31.66)
  6 Saporsky, Ethan R         15 Health Careers       2:01.72    2:04.34  
              27.21       58.49 (31.28)     1:31.95 (33.46)     2:04.34 (32.39)
  7 Curbow, Kayden M          16 Clark                2:25.51    2:04.43  
              27.60       59.06 (31.46)     1:31.58 (32.52)     2:04.43 (32.85)
  8 Olmo, Dario J             16 O'Connor             2:11.87    2:06.59  
              27.87       59.74 (31.87)     1:33.12 (33.38)     2:06.59 (33.47)
  9 Ramos Fraticelli, Jan     14 Health Careers       2:10.00    2:09.15  
              28.47     1:00.68 (32.21)     1:35.69 (35.01)     2:09.15 (33.46)
 10 Jinna, Sathvik R          15 Health Careers       2:29.15    2:09.58  
              28.00     1:00.24 (32.24)     1:34.70 (34.46)     2:09.58 (34.88)
 11 Gray, Wyatt R             16 O'Connor             2:08.43    2:11.25  
              29.12     1:02.33 (33.21)     1:37.47 (35.14)     2:11.25 (33.78)
 12 Randazzo Patino, Gianfra  15 Clark                2:39.75    2:14.35  
              30.28     1:04.20 (33.92)     1:39.66 (35.46)     2:14.35 (34.69)
 13 Montes, Lorenzo           15 O'Connor             2:23.02    2:17.30  
              30.45     1:05.13 (34.68)     1:41.46 (36.33)     2:17.30 (35.84)
 14 Thurman, Bexar B          16 Clark                2:23.48    2:19.88  
              29.30     1:04.56 (35.26)     1:42.27 (37.71)     2:19.88 (37.61)
 15 Tew, Landon W             13 Clark                2:44.65    2:32.00  
              31.90     1:10.50 (38.60)     1:52.30 (41.80)     2:32.00 (39.70)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandacina, Parker R       14 Clark                2:17.32    2:15.68  
              29.38     1:04.98 (35.60)     1:44.16 (39.18)     2:15.68 (31.52)
  2 Makilan, Franke P         17 Health Careers       2:15.74    2:22.58  
              30.55     1:04.96 (34.41)     1:46.61 (41.65)     2:22.58 (35.97)
  3 Ramirez Meza, Ana V       14 Brandeis             2:27.56    2:23.49  
              31.96     1:08.18 (36.22)     1:53.36 (45.18)     2:23.49 (30.13)
  4 Celestine, Jacinda        15 O'Connor             2:32.58    2:32.08  
              32.64     1:11.56 (38.92)     1:58.46 (46.90)     2:32.08 (33.62)
  5 Clauss, Kendall N         18 Health Careers       2:37.44    2:32.73  
              31.58     1:09.96 (38.38)     1:56.36 (46.40)     2:32.73 (36.37)
  6 Torres, Sophia E          14 Health Careers       2:35.17    2:34.30  
              32.76     1:13.69 (40.93)     1:57.80 (44.11)     2:34.30 (36.50)
  7 Lai, Joyce Y              17 Brandeis             2:28.02    2:35.52  
              34.24     1:12.16 (37.92)     1:58.35 (46.19)     2:35.52 (37.17)
  8 Easley, Ashley C          16 Brandeis             2:55.67    2:36.96  
              35.80     1:14.55 (38.75)     2:01.50 (46.95)     2:36.96 (35.46)
  9 Garcia, Victoria V        18 O'Connor             2:35.10    2:39.85  
              33.14     1:13.04 (39.90)     2:01.16 (48.12)     2:39.85 (38.69)
 10 Waters, Alyssa B          16 Clark                3:03.51    2:46.13  
              34.34     1:16.26 (41.92)     2:09.38 (53.12)     2:46.13 (36.75)
 11 Kilpatrick, Juliana E     14 Brandeis             2:59.83    2:46.67  
              38.26     1:20.61 (42.35)     2:09.14 (48.53)     2:46.67 (37.53)
 12 Pomeroy, Audrey A         15 Clark                3:05.51    2:47.50  
              37.07     1:18.18 (41.11)     2:08.35 (50.17)     2:47.50 (39.15)
 13 Schultz, Mia V            16 Clark                3:00.51    2:52.04  
              33.52     1:19.95 (46.43)     2:10.30 (50.35)     2:52.04 (41.74)
 14 Clark, Addisyn            15 O'Connor             2:45.33    2:53.45  
              35.45     1:20.08 (44.63)     2:16.53 (56.45)     2:53.45 (36.92)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            15 Brandeis             2:05.27    2:04.77  
              26.89       59.96 (33.07)     1:36.76 (36.80)     2:04.77 (28.01)
  2 Zorrilla, Diego A         17 Brandeis             2:03.00    2:10.14  
              28.29     1:02.68 (34.39)     1:41.20 (38.52)     2:10.14 (28.94)
  3 Goldhammer, Jack A        16 Brandeis             2:11.90    2:13.14  
              29.56     1:01.55 (31.99)     1:42.36 (40.81)     2:13.14 (30.78)
  4 Nelms, Josh F             16 Brandeis             2:13.73    2:15.18  
              29.47     1:03.48 (34.01)     1:45.11 (41.63)     2:15.18 (30.07)
  5 Duggan, Blake             14 O'Connor             2:26.78    2:16.42  
              29.11     1:03.29 (34.18)     1:44.06 (40.77)     2:16.42 (32.36)
  6 Velez, Kekoa A            16 O'Connor             2:18.48    2:21.02  
              28.48     1:06.32 (37.84)     1:47.53 (41.21)     2:21.02 (33.49)
  7 Okulicz, Evan M           14 Clark                2:36.66    2:27.59  
              29.73     1:06.26 (36.53)     1:54.54 (48.28)     2:27.59 (33.05)
  8 Cooper, Russell R         15 Clark                2:46.51    2:30.36  
              30.59     1:09.51 (38.92)     1:54.83 (45.32)     2:30.36 (35.53)
  9 Grotewold, Zachary K      16 Clark                2:47.51    2:35.49  
              32.23     1:13.19 (40.96)     2:01.24 (48.05)     2:35.49 (34.25)
 10 Mochel, William E         16 Clark                2:45.51    2:37.69  
              32.12     1:12.28 (40.16)     2:01.53 (49.25)     2:37.69 (36.16)
 11 Pratt, Brayden A          16 O'Connor             2:42.33    2:42.70  
              34.23     1:16.98 (42.75)     2:04.23 (47.25)     2:42.70 (38.47)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Labella, Taylor R         17 O'Connor               25.74      26.11  
  2 Faux, Avery M             17 Clark                  26.53      26.53  
  3 Ramones, Rhiannon T       16 O'Connor               26.70      26.62  
  4 Pagadala, Suchi           17 Health Careers         25.30      26.90  
  5 Kerzic, Alex A            17 O'Connor               27.69      27.31  
  6 Goldhammer, Grace E       15 Brandeis               27.54      27.72  
  7 Chancey, Elainey C        17 Health Careers         27.54      28.04  
  8 Hughes, Cameron E         14 Brandeis               28.61      28.32  
  9 Haidin, Neva              15 O'Connor               28.66      28.37  
 10 Su, Michelle H            15 Brandeis               28.79      28.68  
 11 Marks, Savannah J         16 Clark                  28.46      29.22  
 12 Esquivel, Natalia Y       14 Brandeis               30.32      29.55  
 13 Sanchez, Gilian A         16 Clark                  29.26      31.32  
 14 Ebrahimi, Jino            16 Clark                  33.47      31.76  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Zachary A          17 Health Careers         22.81      22.83  
  2 English, Garrett c        17 O'Connor               21.87      22.84  
  3 Moore, Trevor J           17 Brandeis               23.64      23.29  
  4 Yetter, Monty S           17 Brandeis               23.87      23.59  
  5 Ning, Zack Z              15 Brandeis               24.72      24.80  
  6 Clark, Tristan R          15 Clark                  25.59      24.85  
  7 Jones, Mason R            15 Health Careers         28.01      24.94  
  8 Faux, Cole F              15 Clark                  24.93      25.24  
  9 Dial, Caleb B             15 Brandeis               24.88      25.91  
 10 Hernandez, Alerik         14 O'Connor               31.33      26.85  
 11 Wardlow-Gomez, Jase W     14 Clark                  27.28      27.18  
 12 Philpott, Connor          15 O'Connor               28.94      27.76  
 13 Pratt, Spencer            14 O'Connor               28.78      28.40  
 14 Conner, Pierce R          15 Clark                  28.78      28.86  
 15 Hoffmann, Isaac           14 Health Careers         34.67      34.70  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Addy R            14 Brandeis             1:06.36    1:03.24  
              29.65     1:03.24 (33.59)                                        
  2 Ramones, Rhiannon T       16 O'Connor             1:07.02    1:06.28  
              29.86     1:06.28 (36.42)                                        
  3 Pagadala, Suchi           17 Health Careers       1:05.57    1:07.11  
              31.90     1:07.11 (35.21)                                        
  4 Chancey, Elainey C        17 Health Careers       1:03.39    1:07.36  
              31.85     1:07.36 (35.51)                                        
  5 Correa, Elizabeth R       17 Clark                1:03.82    1:11.53  
              33.77     1:11.53 (37.76)                                        
  6 Sommer, Elizabeth A       16 Clark                1:07.74    1:13.75  
              34.14     1:13.75 (39.61)                                        
  7 Garza, Camryn E           17 Clark                1:15.05    1:14.06  
              34.08     1:14.06 (39.98)                                        
  8 Warren, Cassandra         16 O'Connor             1:18.33    1:15.37  
              33.41     1:15.37 (41.96)                                        
  9 Hughes, Cameron E         14 Brandeis             1:20.81    1:15.42  
              33.25     1:15.42 (42.17)                                        
 10 Schultz, Mia V            16 Clark                1:18.28    1:17.66  
              36.17     1:17.66 (41.49)                                        
 11 Clark, Addisyn            15 O'Connor             1:19.38    1:22.26  
              35.67     1:22.26 (46.59)                                        
 12 Rodgers, Emily G          16 Brandeis             1:24.29    1:23.89  
              37.89     1:23.89 (46.00)                                        
 13 Wright, Maryn M           16 Brandeis                  NT    1:27.60  
              39.43     1:27.60 (48.17)                                        
 14 Benavides, Ava            14 O'Connor             1:26.33    1:29.67  
              37.48     1:29.67 (52.19)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croley, Evan M            15 Clark                  56.21      52.74  
              24.56       52.74 (28.18)                                        
  2 Manzo, Joseph J           17 Brandeis               51.71      53.77  
              25.27       53.77 (28.50)                                        
  3 Calderon, Benjamin D      17 Clark                  57.68      56.32  
              26.29       56.32 (30.03)                                        
  4 Morrow, Spenser W         18 Brandeis             1:03.79    1:01.40  
              28.76     1:01.40 (32.64)                                        
  5 Curbow, Kayden M          16 Clark                1:06.10    1:01.67  
              28.29     1:01.67 (33.38)                                        
  6 Jones, Zachary A          17 Health Careers       1:03.40    1:02.12  
              29.38     1:02.12 (32.74)                                        
  7 Nelms, Josh F             16 Brandeis             1:03.56    1:03.25  
              29.82     1:03.25 (33.43)                                        
  8 Okulicz, Evan M           14 Clark                1:04.32    1:04.32  
              29.60     1:04.32 (34.72)                                        
  9 Lu, Siyu B                14 Brandeis             1:11.69    1:06.96  
              31.44     1:06.96 (35.52)                                        
 10 Jinna, Sathvik R          15 Health Careers       1:09.00    1:08.08  
              30.80     1:08.08 (37.28)                                        
 11 Montes, Lorenzo           15 O'Connor             1:12.77    1:10.24  
              31.73     1:10.24 (38.51)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Labella, Taylor R         17 O'Connor               56.05      57.60  
              28.07       57.60 (29.53)                                        
  2 Ramirez Meza, Ana V       14 Brandeis               58.74      58.40  
              28.69       58.40 (29.71)                                        
  3 Kerzic, Alex A            17 O'Connor               58.96      59.01  
              28.10       59.01 (30.91)                                        
  4 Dessouky, Samar S         16 Brandeis               59.03    1:00.28  
              28.83     1:00.28 (31.45)                                        
  5 Morison, Sydney R         15 Clark                1:00.23    1:00.59  
              28.77     1:00.59 (31.82)                                        
  6 Hernandez, Gabriella      15 O'Connor             1:01.33    1:04.08  
              31.57     1:04.08 (32.51)                                        
  7 Waters, Alyssa B          16 Clark                1:06.51    1:05.28  
              31.38     1:05.28 (33.90)                                        
  8 Chudej, Haley A           16 Brandeis             1:08.37    1:07.63  
              32.32     1:07.63 (35.31)                                        
  9 Pomeroy, Audrey A         15 Clark                1:09.08    1:07.68  
              31.79     1:07.68 (35.89)                                        
 10 Dinh, Jade T              14 Brandeis             1:09.93    1:09.86  
              33.12     1:09.86 (36.74)                                        
 11 Castro, Kathryn           15 Health Careers       1:11.91    1:10.15  
              32.97     1:10.15 (37.18)                                        
 12 Hammeren, Gabriella       14 Health Careers       1:13.30    1:11.75  
              33.87     1:11.75 (37.88)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wood, AJ J                17 Brandeis               49.63      48.61  
              23.73       48.61 (24.88)                                        
  2 English, Garrett c        17 O'Connor               48.28      49.49  
              23.55       49.49 (25.94)                                        
  3 Mandacina, Brayden J      16 Clark                  49.19      50.14  
              24.19       50.14 (25.95)                                        
  4 Presses, Nikolas G        17 Brandeis               51.41      51.19  
              24.86       51.19 (26.33)                                        
  5 Manzo, Jason R            15 Brandeis               51.61      51.85  
              24.54       51.85 (27.31)                                        
  6 Briones, Trace H          17 Health Careers         52.56      52.12  
              24.66       52.12 (27.46)                                        
  7 Maldonado, Patrick J      14 Brandeis               51.41      52.85  
              25.77       52.85 (27.08)                                        
  8 Schermerhorn, Kace M      17 O'Connor               53.02      53.38  
              24.82       53.38 (28.56)                                        
  9 Salazar, Mateo C          17 Clark                  54.84      54.10  
              25.72       54.10 (28.38)                                        
 10 Wasmus, Andrew G          16 O'Connor               57.20      56.08  
              27.42       56.08 (28.66)                                        
 11 Ramos Fraticelli, Jan     14 Health Careers         56.94      57.10  
              27.20       57.10 (29.90)                                        
 12 Cooper, Russell R         15 Clark                1:04.51    1:00.17  
              28.63     1:00.17 (31.54)                                        
 13 Conner, Pierce R          15 Clark                1:24.51    1:04.36  
              31.29     1:04.36 (33.07)                                        
 14 Pratt, Spencer            14 O'Connor                  NT    1:06.72  
              30.99     1:06.72 (35.73)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Correa, Catherine T       17 Clark                5:20.33    5:34.93  
              30.79     1:04.26 (33.47)     1:38.01 (33.75)     2:11.61 (33.60)
        2:45.34 (33.73)     3:19.30 (33.96)     3:53.80 (34.50)     4:28.05 (34.25)
        5:02.41 (34.36)     5:34.93 (32.52)                                        
  2 Walters, Anna             16 O'Connor             5:49.40    5:50.23  
              30.27     1:02.95 (32.68)     1:37.32 (34.37)     2:12.55 (35.23)
        2:48.31 (35.76)     3:24.47 (36.16)     4:00.86 (36.39)     4:37.64 (36.78)
        5:14.69 (37.05)     5:50.23 (35.54)                                        
  3 Goldhammer, Grace E       15 Brandeis             5:55.22    6:01.42  
              30.45     1:04.10 (33.65)     1:39.66 (35.56)     2:16.60 (36.94)
        2:54.21 (37.61)     3:31.85 (37.64)     4:09.74 (37.89)     4:47.33 (37.59)
        5:24.93 (37.60)     6:01.42 (36.49)                                        
  4 Terrones, Natasha L       16 Health Careers       6:04.05    6:01.47  
              32.11     1:07.64 (35.53)     1:43.67 (36.03)     2:20.65 (36.98)
        2:57.68 (37.03)     3:34.74 (37.06)     4:12.71 (37.97)     4:50.00 (37.29)
        5:26.89 (36.89)     6:01.47 (34.58)                                        
  5 Torres, Sophia E          14 Health Careers       6:15.00    6:13.74  
              33.61     1:10.43 (36.82)     1:48.14 (37.71)     2:26.37 (38.23)
        3:04.50 (38.13)     3:42.62 (38.12)     4:20.72 (38.10)     4:59.33 (38.61)
        5:37.25 (37.92)     6:13.74 (36.49)                                        
  6 Su, Michelle H            15 Brandeis             6:30.06    6:22.33  
              34.81     1:11.64 (36.83)     1:49.65 (38.01)     2:27.93 (38.28)
        3:07.08 (39.15)     3:46.41 (39.33)     4:25.84 (39.43)     5:05.12 (39.28)
        5:44.32 (39.20)     6:22.33 (38.01)                                        
  7 Sanchez, Reeve A          16 Brandeis             6:14.18    6:25.72  
              33.86     1:12.33 (38.47)     1:51.94 (39.61)     2:31.65 (39.71)
        3:10.87 (39.22)     3:50.90 (40.03)     4:30.22 (39.32)     5:09.57 (39.35)
        5:48.76 (39.19)     6:25.72 (36.96)                                        
  8 Valdez, Amanda A          15 Clark                6:44.62    6:30.15  
              34.71     1:12.56 (37.85)     1:51.35 (38.79)     2:30.57 (39.22)
        3:10.27 (39.70)     3:49.88 (39.61)     4:30.95 (41.07)     5:10.79 (39.84)
        5:51.24 (40.45)     6:30.15 (38.91)                                        
  9 Gesell, Valentina I       14 Brandeis                  NT    6:32.53  
              35.12     1:13.97 (38.85)     1:53.49 (39.52)     2:32.76 (39.27)
        3:12.35 (39.59)     3:52.03 (39.68)     4:32.61 (40.58)     5:13.22 (40.61)
        5:53.39 (40.17)     6:32.53 (39.14)                                        
 10 Cottrill, Payton          16 O'Connor             6:09.58    6:34.55  
              35.20     1:13.34 (38.14)     1:52.56 (39.22)     2:32.35 (39.79)
        3:12.43 (40.08)     3:52.70 (40.27)     4:33.35 (40.65)     5:14.35 (41.00)
        5:55.07 (40.72)     6:34.55 (39.48)                                        
 11 Vasquez, Sabrina I        17 O'Connor             6:33.50    6:42.31  
              35.35     1:14.91 (39.56)     1:54.90 (39.99)     2:34.66 (39.76)
        3:15.71 (41.05)     3:56.77 (41.06)     4:38.76 (41.99)     5:20.77 (42.01)
        6:02.24 (41.47)     6:42.31 (40.07)                                        
 12 Sanchez, Gilian A         16 Clark                6:17.94    7:19.47  
              37.37     1:17.71 (40.34)     2:00.55 (42.84)     2:46.09 (45.54)
        3:33.55 (47.46)     4:19.06 (45.51)     5:05.58 (46.52)     5:51.56 (45.98)
        6:36.26 (44.70)     7:19.47 (43.21)                                        
 13 Ebrahimi, Jino            16 Clark                7:15.51    7:37.35  
              35.93     1:17.67 (41.74)     2:03.66 (45.99)     2:51.07 (47.41)
        3:38.22 (47.15)     4:26.43 (48.21)     5:15.38 (48.95)     6:04.10 (48.72)
        6:52.91 (48.81)     7:37.35 (44.44)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croley, Evan M            15 Clark                4:56.18    4:53.93  
              25.62       54.82 (29.20)     1:24.41 (29.59)     1:54.17 (29.76)
        2:24.15 (29.98)     2:53.97 (29.82)     3:24.43 (30.46)     3:54.53 (30.10)
        4:24.82 (30.29)     4:53.93 (29.11)                                        
  2 Zorrilla, Diego A         17 Brandeis             4:54.76    5:06.54  
              28.03       58.77 (30.74)     1:30.07 (31.30)     2:01.92 (31.85)
        2:33.82 (31.90)     3:05.14 (31.32)     3:36.01 (30.87)     4:07.23 (31.22)
        4:38.47 (31.24)     5:06.54 (28.07)                                        
  3 Lockhart, Will W          16 Brandeis             5:04.35    5:18.69  
              28.09       59.83 (31.74)     1:32.28 (32.45)     2:05.19 (32.91)
        2:37.69 (32.50)     3:10.82 (33.13)     3:44.33 (33.51)     4:16.65 (32.32)
        4:48.71 (32.06)     5:18.69 (29.98)                                        
  4 Goldhammer, Jack A        16 Brandeis             5:22.96    5:21.19  
              28.99     1:00.46 (31.47)     1:32.73 (32.27)     2:05.33 (32.60)
        2:38.28 (32.95)     3:10.76 (32.48)     3:43.39 (32.63)     4:16.19 (32.80)
        4:48.99 (32.80)     5:21.19 (32.20)                                        
  5 Faux, Cole F              15 Clark                6:00.51    5:32.86  
              29.05     1:01.74 (32.69)     1:35.59 (33.85)     2:09.35 (33.76)
        2:42.61 (33.26)     3:16.47 (33.86)     3:51.12 (34.65)     4:25.84 (34.72)
        5:00.56 (34.72)     5:32.86 (32.30)                                        
  6 Jardenil, Kenneth L       14 Brandeis             6:11.80    5:40.25  
              29.41     1:03.07 (33.66)     1:37.49 (34.42)     2:12.28 (34.79)
        2:47.17 (34.89)     3:22.19 (35.02)     3:56.87 (34.68)     4:31.96 (35.09)
        5:06.67 (34.71)     5:40.25 (33.58)                                        
  7 Saporsky, Ethan R         15 Health Careers       5:36.63    5:48.82  
              29.36     1:02.86 (33.50)     1:37.98 (35.12)     2:13.80 (35.82)
        2:49.43 (35.63)     3:25.36 (35.93)     4:00.92 (35.56)     4:37.45 (36.53)
        5:13.46 (36.01)     5:48.82 (35.36)                                        
  8 Olmo, Dario J             16 O'Connor             5:35.98    5:53.64  
              28.39     1:01.29 (32.90)     1:36.28 (34.99)     2:12.10 (35.82)
        2:49.19 (37.09)     3:25.78 (36.59)     4:03.68 (37.90)     4:40.33 (36.65)
        5:17.36 (37.03)     5:53.64 (36.28)                                        
  9 Samuel, Charles M         15 Clark                6:21.51    5:59.46  
              30.09     1:04.42 (34.33)     1:40.04 (35.62)     2:15.79 (35.75)
        2:53.22 (37.43)     3:31.08 (37.86)     4:08.98 (37.90)     4:46.16 (37.18)
        5:24.28 (38.12)     5:59.46 (35.18)                                        
 10 Wardlow-Gomez, Jase W     14 Clark                6:45.51    6:33.62  
              31.77     1:09.05 (37.28)     1:47.71 (38.66)     2:28.40 (40.69)
        3:08.68 (40.28)     3:49.84 (41.16)     4:31.59 (41.75)     5:13.84 (42.25)
        5:55.84 (42.00)     6:33.62 (37.78)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Health Careers  'A'                   1:49.00    1:47.16  
     1) Makilan, Franke P 17            2) Pagadala, Suchi 17             
     3) Clauss, Kendall N 18            4) Terrones, Natasha L 16         
              26.87       53.35 (26.48)     1:20.34 (26.99)     1:47.16 (26.82)
  2 San Antonio O'Connor  'A'                         1:46.56    1:47.58  
     1) Ramones, Rhiannon T 16          2) White, Sydney D 18             
     3) Kerzic, Alex A 17               4) Labella, Taylor R 17           
              26.43       54.69 (28.26)     1:11.14 (16.45)     1:47.58 (36.44)
  3 Louis D. Brandeis High School  'A'                1:49.89    1:48.99  
     1) Ramirez Meza, Ana V 14          2) Hughes, Cameron E 14           
     3) Dessouky, Samar S 16            4) Wilson, Addy R 14              
              27.95       55.70 (27.75)     1:23.09 (27.39)     1:48.99 (25.90)
  4 San Antonio Clark  'A'                            1:50.28    1:55.39  
     1) Morison, Sydney R 15            2) Sommer, Elizabeth A 16         
     3) Marks, Savannah J 16            4) Correa, Elizabeth R 17         
              27.55       56.93 (29.38)     1:26.19 (29.26)     1:55.39 (29.20)
  5 San Antonio Clark  'B'                            1:58.08    1:57.33  
     1) DeArmond, Mallory M 15          2) Waters, Alyssa B 16            
     3) Garza, Camryn E 17              4) Valdez, Amanda A 15            
              28.74       44.74 (16.00)     1:28.46 (43.72)     1:57.33 (28.87)
  6 Louis D. Brandeis High School  'B'                1:58.00    2:00.50  
     1) Lai, Joyce Y 17                 2) Rodgers, Emily G 16            
     3) Esquivel, Natalia Y 14          4) Easley, Ashley C 16            
              29.57       59.68 (30.11)     1:31.56 (31.88)     2:00.50 (28.94)
  7 San Antonio O'Connor  'B'                              NT    2:01.50  
     1) Haidin, Neva 15                 2) Clark, Addisyn 15              
     3) Benavides, Ava 14               4) Garcia, Victoria V 18          
              28.69       59.73 (31.04)     1:30.62 (30.89)     2:01.50 (30.88)
  8 San Antonio Health Careers  'B'                   2:01.00    2:01.78  
     1) McNary, Lindsay E 16            2) Hammeren, Gabriella 14         
     3) Castro, Kathryn 15              4) Torres, Sophia E 14            
              29.08     1:01.64 (32.56)     1:33.30 (31.66)     2:01.78 (28.48)
  9 Louis D. Brandeis High School  'C'                2:04.36   x2:03.49  
     1) Chudej, Haley A 16              2) Wright, Maryn M 16             
     3) Kilpatrick, Juliana E 14        4) Gillispie, Kierstyn R 14       
              30.84     1:02.28 (31.44)     1:32.70 (30.42)     2:03.49 (30.79)
 10 San Antonio Clark  'C'                            2:09.63   x2:10.99  
     1) Sanchez, Gilian A 16            2) Pomeroy, Audrey A 15           
     3) Ebrahimi, Jino 16               4) Mercado, Sofia A 14            
              31.68     1:01.86 (30.18)     1:34.72 (32.86)     2:10.99 (36.27)
 11 San Antonio O'Connor  'C'                              NT   x2:12.18  
     1) Christian, Jaden 15             2) Caldwell, Julia 15             
     3) Fiegel, Abigail 15              4) Gonzales, Elena 17             
              32.41     1:05.03 (32.62)   2:12.18 (1:07.15)                    
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louis D. Brandeis High School  'A'                1:34.10    1:34.50  
     1) Manzo, Jason R 15               2) Zorrilla, Diego A 17           
     3) Presses, Nikolas G 17           4) Moore, Trevor J 17             
              23.37       47.52 (24.15)     1:11.80 (24.28)     1:34.50 (22.70)
  2 San Antonio O'Connor  'A'                         1:36.85    1:35.66  
     1) English, Garrett c 17           2) Velez, Kekoa A 16              
     3) Schermerhorn, Kace M 17         4) Wasmus, Andrew G 16            
              24.55       48.94 (24.39)     1:13.04 (24.10)     1:35.66 (22.62)
  3 San Antonio Health Careers  'A'                   1:49.00    1:36.78  
     1) Jones, Zachary A 17             2) Briones, Trace H 17            
     3) Jinna, Sathvik R 15             4) Jones, Mason R 15              
              23.20       46.16 (22.96)     1:11.51 (25.35)     1:36.78 (25.27)
  4 San Antonio Clark  'A'                            1:40.20    1:39.04  
     1) Calderon, Benjamin D 17         2) Curbow, Kayden M 16            
     3) Thurman, Bexar B 16             4) Faux, Cole F 15                
              24.66       49.12 (24.46)     1:14.45 (25.33)     1:39.04 (24.59)
  5 Louis D. Brandeis High School  'C'                1:42.62    1:43.52  
     1) Morrow, Spenser W 18            2) Nelms, Josh F 16               
     3) Lu, Siyu B 14                   4) North, Bobby A 18              
              25.61       51.22 (25.61)     1:17.76 (26.54)     1:43.52 (25.76)
  6 San Antonio Clark  'B'                            1:45.03    1:43.79  
     1) Okulicz, Evan M 14              2) Mochel, William E 16           
     3) Randazzo Patino, Gianfranco 15  4) Clark, Tristan R 15            
              26.62       52.04 (25.42)     1:18.82 (26.78)     1:43.79 (24.97)
  7 Louis D. Brandeis High School  'D'                1:45.01   x1:44.99  
     1) Zorrilla, Joaquin 14            2) Jardenil, Kenneth L 14         
     3) Lin, Jacky Y 16                 4) Jordan, Thomas C 16            
              26.53       52.87 (26.34)     1:18.84 (25.97)     1:44.99 (26.15)
  8 San Antonio Clark  'C'                            1:57.51   x1:52.01  
     1) Conner, Pierce R 15             2) Tew, Landon W 13               
     3) Wardlow-Gomez, Jase W 14        4) Samuel, Charles M 15           
              28.21       58.23 (30.02)     1:25.66 (27.43)     1:52.01 (26.35)
 -- Louis D. Brandeis High School  'B'                1:38.88         DQ  
     1) Douphrate, Nathan H 16          2) Dial, Caleb B 15               
     3) Ning, Zack Z 15                 4) Maldonado, Patrick J 14        
              24.72       51.32 (26.60)     1:15.64 (24.32)          DQ (23.99)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clevenger, Grace          17 O'Connor               59.33    1:01.24  
              30.03     1:01.24 (31.21)                                        
  2 Faux, Avery M             17 Clark                1:05.92    1:05.50  
              31.52     1:05.50 (33.98)                                        
  3 Morison, Sydney R         15 Clark                1:06.03    1:06.51  
              32.16     1:06.51 (34.35)                                        
  4 Celestine, Jacinda        15 O'Connor             1:12.93    1:09.34  
              34.48     1:09.34 (34.86)                                        
  5 Dessouky, Samar S         16 Brandeis             1:09.68    1:10.82  
              34.90     1:10.82 (35.92)                                        
  6 Svatek, Jordan P          14 Brandeis             1:15.59    1:10.84  
              34.63     1:10.84 (36.21)                                        
  7 McNary, Lindsay E         16 Health Careers       1:14.14    1:13.15  
              35.80     1:13.15 (37.35)                                        
  8 Wilson, Sophia a          18 Clark                1:09.92    1:15.61  
              37.13     1:15.61 (38.48)                                        
  9 Garcia, Victoria V        18 O'Connor             1:11.00    1:16.27  
              36.98     1:16.27 (39.29)                                        
 10 Kilpatrick, Juliana E     14 Brandeis             1:18.95    1:16.33  
              37.19     1:16.33 (39.14)                                        
 11 Esquivel, Natalia Y       14 Brandeis             1:21.24    1:18.43  
              39.21     1:18.43 (39.22)                                        
 12 Castro, Kathryn           15 Health Careers       1:24.00    1:18.75  
              38.61     1:18.75 (40.14)                                        
 13 Marks, Savannah J         16 Clark                1:24.34    1:19.04  
              37.17     1:19.04 (41.87)                                        
 14 Warren, Cassandra         16 O'Connor             1:16.13    1:21.05  
              38.81     1:21.05 (42.24)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           17 Brandeis               52.19      58.78  
              27.76       58.78 (31.02)                                        
  2 Mandacina, Brayden J      16 Clark                1:00.67    1:00.25  
              29.08     1:00.25 (31.17)                                        
  3 Duggan, Blake             14 O'Connor             1:07.25    1:02.15  
              30.22     1:02.15 (31.93)                                        
  4 North, Bobby A            18 Brandeis               59.57    1:03.17  
              30.18     1:03.17 (32.99)                                        
  5 Clark, Tristan R          15 Clark                1:13.94    1:03.33  
              30.49     1:03.33 (32.84)                                        
  6 Moore, Trevor J           17 Brandeis             1:01.46    1:03.43  
              30.80     1:03.43 (32.63)                                        
  7 Ning, Zack Z              15 Brandeis             1:00.42    1:03.75  
              30.65     1:03.75 (33.10)                                        
  8 Salazar, Mateo C          17 Clark                1:03.90    1:04.45  
              30.96     1:04.45 (33.49)                                        
  9 Schermerhorn, Kace M      17 O'Connor             1:02.47    1:06.32  
              31.22     1:06.32 (35.10)                                        
 10 Thurman, Bexar B          16 Clark                     NT    1:09.14  
              33.00     1:09.14 (36.14)                                        
 11 Wasmus, Andrew G          16 O'Connor             1:03.31    1:10.10  
              34.15     1:10.10 (35.95)                                        
 12 Jones, Mason R            15 Health Careers       1:11.76    1:10.86  
              33.79     1:10.86 (37.07)                                        
 13 Pratt, Brayden A          16 O'Connor             1:16.27    1:14.29  
              36.01     1:14.29 (38.28)                                        
 14 Hoffmann, Isaac           14 Health Careers       1:28.00    1:26.30  
              42.71     1:26.30 (43.59)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandacina, Parker R       14 Clark                1:12.28    1:11.54  
              34.06     1:11.54 (37.48)                                        
  2 Makilan, Franke P         17 Health Careers       1:09.57    1:13.43  
              34.61     1:13.43 (38.82)                                        
  3 Clauss, Kendall N         18 Health Careers       1:13.50    1:15.28  
              35.71     1:15.28 (39.57)                                        
  4 Kreipe, Kamryn G          16 O'Connor             1:15.62    1:19.49  
              36.96     1:19.49 (42.53)                                        
  5 Correa, Catherine T       17 Clark                1:16.94    1:19.66  
              38.22     1:19.66 (41.44)                                        
  6 Lai, Joyce Y              17 Brandeis             1:16.95    1:19.86  
              37.56     1:19.86 (42.30)                                        
  7 Easley, Ashley C          16 Brandeis             1:24.10    1:22.86  
              40.83     1:22.86 (42.03)                                        
  8 Garza, Camryn E           17 Clark                1:36.57    1:25.90  
              39.88     1:25.90 (46.02)                                        
  9 Sommer, Elizabeth A       16 Clark                1:24.31    1:26.14  
              41.30     1:26.14 (44.84)                                        
 10 Vasquez, Sabrina I        17 O'Connor             1:26.56    1:28.06  
              40.38     1:28.06 (47.68)                                        
 11 Chudej, Haley A           16 Brandeis             1:33.55    1:30.36  
              43.42     1:30.36 (46.94)                                        
 12 Rodgers, Emily G          16 Brandeis                  NT    1:33.53  
              44.52     1:33.53 (49.01)                                        
 13 Benavides, Ava            14 O'Connor             1:36.10    1:34.20  
              45.56     1:34.20 (48.64)                                        
 14 Hammeren, Gabriella       14 Health Careers       1:40.00    1:40.11  
              46.69     1:40.11 (53.42)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yetter, Monty S           17 Brandeis               59.01      59.63  
              28.11       59.63 (31.52)                                        
  2 Lin, Jacky Y              16 Brandeis             1:08.85    1:09.87  
              32.65     1:09.87 (37.22)                                        
  3 Randazzo Patino, Gianfra  15 Clark                1:10.67    1:10.74  
              32.88     1:10.74 (37.86)                                        
  4 Velez, Kekoa A            16 O'Connor             1:09.24    1:11.48  
              32.60     1:11.48 (38.88)                                        
  5 Gray, Wyatt R             16 O'Connor             1:13.84    1:15.02  
              34.50     1:15.02 (40.52)                                        
  6 Jordan, Thomas C          16 Brandeis             1:15.90    1:16.38  
              36.61     1:16.38 (39.77)                                        
  7 Dial, Caleb B             15 Brandeis             1:15.87    1:17.07  
              36.84     1:17.07 (40.23)                                        
  8 Samuel, Charles M         15 Clark                1:16.48    1:17.27  
              36.44     1:17.27 (40.83)                                        
  9 Mochel, William E         16 Clark                1:21.40    1:18.31  
              35.81     1:18.31 (42.50)                                        
 10 Philpott, Connor          15 O'Connor             1:24.20    1:22.47  
              38.68     1:22.47 (43.79)                                        
 11 Grotewold, Zachary K      16 Clark                     NT    1:27.08  
              41.76     1:27.08 (45.32)                                        
 12 Hernandez, Alerik         14 O'Connor             1:45.33    1:43.83  
              48.48     1:43.83 (55.35)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Clark  'A'                            3:48.37    3:56.32  
     1) Correa, Elizabeth R 17          2) Faux, Avery M 17               
     3) Correa, Catherine T 17          4) Mandacina, Parker R 14         
              30.09   1:01.98 (1:01.98)     1:29.26 (27.28)     2:00.64 (58.66)
        2:29.25 (28.61)     2:59.95 (59.31)     3:27.30 (27.35)     3:56.32 (56.37)
  2 San Antonio O'Connor  'A'                         3:38.19    3:56.95  
     1) Clevenger, Grace 17             2) Kerzic, Alex A 17              
     3) Walters, Anna 16                4) Kreipe, Kamryn G 16            
              27.37       56.76 (56.76)     1:24.88 (28.12)     1:55.99 (59.23)
        2:24.21 (28.22)   2:56.01 (1:00.02)     3:25.42 (29.41)   3:56.95 (1:00.94)
  3 Louis D. Brandeis High School  'A'                3:53.39    3:57.00  
     1) Dessouky, Samar S 16            2) Goldhammer, Grace E 15         
     3) Ramirez Meza, Ana V 14          4) Wilson, Addy R 14              
              29.57   1:01.37 (1:01.37)     1:30.67 (29.30)   2:02.98 (1:01.61)
        2:31.53 (28.55)     3:01.79 (58.81)     3:28.84 (27.05)     3:57.00 (55.21)
  4 San Antonio Health Careers  'A'                   3:56.00    4:09.43  
     1) Chancey, Elainey C 17           2) Terrones, Natasha L 16         
     3) Torres, Sophia E 14             4) McNary, Lindsay E 16           
              29.74   1:02.54 (1:02.54)     1:30.51 (27.97)     2:02.21 (59.67)
        2:32.35 (30.14)   3:05.81 (1:03.60)     3:36.09 (30.28)   4:09.43 (1:03.62)
  5 Louis D. Brandeis High School  'B'                4:22.70    4:19.38  
     1) Sanchez, Reeve A 16             2) Rodgers, Emily G 16            
     3) Su, Michelle H 15               4) Svatek, Jordan P 14            
              30.94   1:04.47 (1:04.47)     1:36.09 (31.62)   2:11.52 (1:07.05)
        2:41.40 (29.88)   3:18.67 (1:07.15)     3:46.48 (27.81)   4:19.38 (1:00.71)
  6 San Antonio O'Connor  'B'                              NT    4:29.89  
     1) Goldsmith, Savaiah S 16         2) Hernandez, Gabriella 15        
     3) Clark, Addisyn 15               4) Garcia, Victoria V 18          
              33.25   1:09.29 (1:09.29)     1:40.80 (31.51)   2:13.81 (1:04.52)
        2:45.38 (31.57)   3:23.55 (1:09.74)     3:55.11 (31.56)   4:29.89 (1:06.34)
  7 San Antonio Clark  'B'                            4:25.26    4:30.32  
     1) Valdez, Amanda A 15             2) Wilson, Sophia a 18            
     3) Schultz, Mia V 16               4) Waters, Alyssa B 16            
              30.64   1:03.88 (1:03.88)     1:37.37 (33.49)   2:14.32 (1:10.44)
        2:47.32 (33.00)   3:25.81 (1:11.49)     3:56.92 (31.11)   4:30.32 (1:04.51)
  8 Louis D. Brandeis High School  'C'                4:42.11   x4:35.54  
     1) Gesell, Valentina I 14          2) Dinh, Jade T 14                
     3) Gillispie, Kierstyn R 14        4) Chudej, Haley A 16             
              33.28   1:10.84 (1:10.84)     1:43.99 (33.15)   2:25.56 (1:14.72)
        2:52.58 (27.02)   3:27.83 (1:02.27)     3:59.92 (32.09)   4:35.54 (1:07.71)
  9 San Antonio O'Connor  'C'                              NT   x5:04.61  
     1) Hernandez Daraise, Alia s 18    2) Caldwell, Julia 15             
     3) Fiegel, Abigail 15              4) Allred, Mckayla 15             
              34.98   1:18.43 (1:18.43)     1:53.22 (34.79)   2:33.16 (1:14.73)
        3:07.48 (34.32)   3:48.21 (1:15.05)     4:24.64 (36.43)   5:04.61 (1:16.40)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louis D. Brandeis High School  'A'                3:18.05    3:23.71  
     1) Wood, AJ J 17                   2) Yetter, Monty S 17             
     3) Presses, Nikolas G 17           4) Manzo, Joseph J 17             
              24.30       50.55 (50.55)     1:15.06 (24.51)     1:41.78 (51.23)
        2:06.15 (24.37)     2:32.95 (51.17)     2:56.44 (23.49)     3:23.71 (50.76)
  2 San Antonio Clark  'A'                            3:22.56    3:25.78  
     1) Mandacina, Brayden J 16         2) Salazar, Mateo C 17            
     3) Calderon, Benjamin D 17         4) Croley, Evan M 15              
              24.48       50.48 (50.48)     1:16.83 (26.35)     1:46.20 (55.72)
        2:11.77 (25.57)     2:39.51 (53.31)     3:01.52 (22.01)     3:25.78 (46.27)
  3 San Antonio Health Careers  'A'                   3:23.60    3:32.10  
     1) Jones, Zachary A 17             2) Briones, Trace H 17            
     3) Ramos Fraticelli, Jan 14        4) Saporsky, Ethan R 15           
              25.12       51.49 (51.49)     1:15.73 (24.24)     1:42.77 (51.28)
        2:08.64 (25.87)     2:37.35 (54.58)     3:02.55 (25.20)     3:32.10 (54.75)
  4 Louis D. Brandeis High School  'C'                3:44.83    3:47.46  
     1) Goldhammer, Jack A 16           2) Jardenil, Kenneth L 14         
     3) Nelms, Josh F 16                4) Lockhart, Will W 16            
              27.33       56.60 (56.60)     1:23.90 (27.30)     1:55.04 (58.44)
        2:21.60 (26.56)     2:50.91 (55.87)     3:17.91 (27.00)     3:47.46 (56.55)
  5 San Antonio Clark  'B'                            3:59.21    3:51.19  
     1) Clark, Tristan R 15             2) Curbow, Kayden M 16            
     3) Grotewold, Zachary K 16         4) Cooper, Russell R 15           
              26.24       54.43 (54.43)     1:20.70 (26.27)     1:50.15 (55.72)
        2:18.95 (28.80)   2:50.84 (1:00.69)     3:18.75 (27.91)   3:51.19 (1:00.35)
  6 San Antonio O'Connor  'A'                         3:09.29    3:58.33  
     1) Duggan, Blake 14                2) Gray, Wyatt R 16               
     3) Olmo, Dario J 16                4) Montes, Lorenzo 15             
              27.63       58.41 (58.41)     1:28.41 (30.00)   2:02.57 (1:04.16)
        2:29.48 (26.91)     2:58.90 (56.33)     3:26.88 (27.98)     3:58.33 (59.43)
  7 San Antonio O'Connor  'B'                              NT    4:25.38  
     1) Pratt, Brayden A 16             2) Pratt, Spencer 14              
     3) Philpott, Connor 15             4) Carroll, Brady 16              
              29.99   1:07.19 (1:07.19)     1:39.79 (32.60)   2:23.56 (1:16.37)
        2:45.90 (22.34)     3:19.14 (55.58)     3:48.92 (29.78)   4:25.38 (1:06.24)
  8 San Antonio Clark  'C'                            5:21.51   x4:36.56  
     1) Wardlow-Gomez, Jase W 14        2) Conner, Pierce R 15            
     3) Tew, Landon W 13                4) Kapoor, Siddhant 14            
              29.15   1:01.57 (1:01.57)     1:32.62 (31.05)   2:08.57 (1:07.00)
        2:40.95 (32.38)   3:18.79 (1:10.22)     3:55.94 (37.15)   4:36.56 (1:17.77)
 -- Louis D. Brandeis High School  'B'                3:33.20         DQ  
     1) Maldonado, Patrick J 14         2) Morrow, Spenser W 18           
     3) North, Bobby A 18               4) Ning, Zack Z 15                
              25.75       52.88 (52.88)     1:18.95 (26.07)     1:47.71 (54.83)
        2:14.68 (26.97)     2:44.29 (56.58)     3:09.43 (25.14)          DQ (53.38)
 
Event 107  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nardini, Marta            17 Brandeis               27.66      27.44  
  2 McNeill, Maddie R         14 Brandeis               28.94      28.83  
  3 Berrero, Berta            15 O'Connor               31.73      30.73  
  4 Wright, Maryn M           16 Brandeis               30.62      30.94  
  5 Gesell, Valentina I       14 Brandeis               32.19      31.47  
  6 Hernandez Daraise, Alia   18 O'Connor               33.72      33.59  
  7 Stangle, Abagail L        16 Clark                  38.39      33.64  
  8 Allred, Mckayla           15 O'Connor               36.39      35.00  
  9 Gonzales, Elena           17 O'Connor                  NT      36.16  
 10 Mercado, Sofia A          14 Clark                  36.51      37.24  
 
Event 108  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 George, Austin               Brandeis               32.00      25.55  
  2 Roam, Aidan               16 O'Connor               27.33      25.87  
  3 Jordan, Thomas C          16 Brandeis               26.43      26.09  
  4 Lu, Siyu B                14 Brandeis               26.07      26.10  
  5 Zorrilla, Joaquin         14 Brandeis               26.76      26.26  
  6 Carroll, Brady            16 O'Connor               28.00      27.91  
  7 Peterson, Sarp            14 Health Careers            NT      30.37  
  8 Kapoor, Siddhant          14 Clark                  34.73      32.68  
 
Event 113  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Sophie M           14 Brandeis                  NT    1:05.57  
              29.10     1:05.57 (36.47)                                        
  2 Gillispie, Kierstyn R     14 Brandeis                  NT    1:07.97  
              33.47     1:07.97 (34.50)                                        
  3 Berrero, Berta            15 O'Connor             1:09.25    1:08.69  
              33.24     1:08.69 (35.45)                                        
  4 Fiegel, Abigail           15 O'Connor             1:10.14    1:09.33  
              32.40     1:09.33 (36.93)                                        
  5 McNeill, Maddie R         14 Brandeis             1:21.21    1:10.48  
              33.35     1:10.48 (37.13)                                        
  6 Christian, Jaden          15 O'Connor             1:12.35    1:11.43  
              34.30     1:11.43 (37.13)                                        
  7 Nardini, Marta            17 Brandeis             1:15.21    1:12.02  
              33.20     1:12.02 (38.82)                                        
  8 Caldwell, Julia           15 O'Connor             1:10.33    1:13.85  
              34.54     1:13.85 (39.31)                                        
  9 Stangle, Abagail L        16 Clark                1:50.51    1:18.51  
              37.17     1:18.51 (41.34)                                        
 10 Mercado, Sofia A          14 Clark                1:32.51    1:21.89  
              39.85     1:21.89 (42.04)                                        
 
Event 114  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 North, Bobby A            18 Brandeis               53.57      54.11  
              26.09       54.11 (28.02)                                        
  2 Douphrate, Nathan H       16 Brandeis               56.69      54.39  
              25.90       54.39 (28.49)                                        
  3 Lin, Jacky Y              16 Brandeis             1:00.42      56.95  
              27.09       56.95 (29.86)                                        
  4 Roam, Aidan               16 O'Connor                  NT      57.62  
              27.31       57.62 (30.31)                                        
  5 Zorrilla, Joaquin         14 Brandeis               59.28      58.69  
              28.34       58.69 (30.35)                                        
  6 Carroll, Brady            16 O'Connor                  NT    1:05.05  
              29.24     1:05.05 (35.81)                                        
  7 Peterson, Sarp            14 Health Careers       1:11.43    1:10.17  
              32.50     1:10.17 (37.67)                                        
  8 Kapoor, Siddhant          14 Clark                1:36.76    1:17.58  
              36.46     1:17.58 (41.12)