2017-2018 AAHSSL Dual Plus / NS-05
Northside ISD Aquatic Complex  - 11/3/2017                         
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         1:50.96    1:59.67   10  
     1) Robertson, Lindsay              2) Kidder, Cheyenne R 11          
     3) Halstead, Anna C 11             4) Cohn, Erin-Elizabetth A 10     
                  31.41     1:04.76 (33.35)     1:33.01 (28.25)     1:59.67 (26.66)
  2 San Antonio O'Connor  'B'                         2:03.23    2:00.63    5  
     1) Budzinski, Abby                 2) Decker, Georgia Y              
     3) Cuellar, Kaila R                4) Bendrey, Elizabeth J 11        
                  32.10     1:04.85 (32.75)     1:33.85 (29.00)     2:00.63 (26.78)
  3 San Antonio Brandeis  'B'                         2:04.29    2:02.38    3  
     1) Dessouky, Salma S 10            2) Ruiz, Magaly 10                
     3) Moore, Ashley E 11              4) Brown, Tess A 12               
                  30.92     1:05.31 (34.39)     1:34.96 (29.65)     2:02.38 (27.42)
  4 San Antonio Brandeis  'C'                         2:17.70    2:14.84  
     1) Rodriguez, Ava G 09             2) Rogers, Madison 10             
     3) Galan, Ana L 10                 4) Manfre, Zada E 11              
                  35.06     1:13.85 (38.79)     1:46.00 (32.15)     2:14.84 (28.84)
 -- San Antonio O'Connor  'D'                         2:22.31         DQ  
     1) Bustamante, Carolina            2) Goodwin, Kasey                 
     3) Leroy, Averie                   4) Hoaglin, Emma                  
                  38.33     1:22.44 (44.11)     1:56.60 (34.16)          DQ (30.11)
 -- San Antonio Brandeis  'A'                         1:55.75         DQ  
     1) Clifton, Sydney A 12            2) Clifton, Maddison L 12         
     3) Reitman, Kate L 11              4) Barickman, Chloe R 09          
                  31.57     1:03.30 (31.73)     1:31.69 (28.39)          DQ (25.87)
 -- San Antonio O'Connor  'C'                         2:14.22         DQ  
     1) Hughes, Krista                  2) Moore, Savana E 10             
     3) Herrera, Tatiana                4) Lozano, Hannah M 09            
                  36.86     1:13.05 (36.19)     1:48.24 (35.19)          DQ (29.78)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         1:44.32    1:41.53   10  
     1) Calvillo, Michael J 11          2) Terrill, William 09            
     3) Huertas, Joshua M 11            4) Herrera, David M 11            
                  24.59       54.74 (30.15)     1:19.30 (24.56)     1:41.53 (22.23)
  2 San Antonio Brandeis  'A'                         1:43.05    1:46.18    5  
     1) Nelms, Jake T 11                2) Elliott, Jeffery D 11          
     3) Su, Matthew J 11                4) Barrett, Matthew R 12          
                  27.13       59.36 (32.23)     1:23.93 (24.57)     1:46.18 (22.25)
  3 San Antonio Brandeis  'B'                         1:55.22    1:53.87    3  
     1) Jardenil, Kyle L 09             2) Simecek, Cade 10               
     3) Lasater, Jace C 11              4) Camarillo, Levi A 12           
                  29.45     1:02.64 (33.19)     1:29.90 (27.26)     1:53.87 (23.97)
  4 San Antonio O'Connor  'B'                         2:13.27    1:54.66  
     1) Medina, Justin X 09             2) Blough, John C 09              
     3) Walters, Christian 09           4) Halstead, Wes C 09             
                  30.49     1:04.59 (34.10)     1:30.17 (25.58)     1:54.66 (24.49)
  5 San Antonio Brandeis  'C'                         2:05.16    2:01.88  
     1) Estes, Nolan K 09               2) Wright, Grady J 10             
     3) Bakri, Adam A 10                4) Dandan, Sammy P 10             
                  34.40     1:07.38 (32.98)     1:36.69 (29.31)     2:01.88 (25.19)
 -- San Antonio O'Connor  'C'                         2:15.33         DQ  
     1) Kesselring, Paxton D 10         2) Roodettes, Nicolas 09          
     3) Reynolds, Tate E 11             4) Shields, Jack                  
                  31.13     1:12.08 (40.95)     1:42.12 (30.04)          DQ (26.04)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Kathryn              O'Connor             2:06.33    2:00.55    8  
                  27.85       58.03 (30.18)     1:28.85 (30.82)     2:00.55 (31.70)
  2 Dessouky, Salma S         10 Brandeis             2:04.89    2:07.40    6  
                  29.38     1:01.64 (32.26)     1:34.98 (33.34)     2:07.40 (32.42)
  3 Robertson, Lindsay           O'Connor             2:08.33    2:07.84    5  
                  29.72     1:02.31 (32.59)     1:35.83 (33.52)     2:07.84 (32.01)
  4 Harrell, Layla R          10 Brandeis             2:17.16    2:13.43    4  
                  29.85     1:03.18 (33.33)     1:38.56 (35.38)     2:13.43 (34.87)
  5 Orozco, Alyssa M          09 Brandeis             2:14.56    2:16.72    3  
                  31.55     1:06.23 (34.68)     1:41.54 (35.31)     2:16.72 (35.18)
  6 Ruiz, Magaly              10 Brandeis             2:14.43    2:16.80    2  
                  29.15     1:03.33 (34.18)     1:39.81 (36.48)     2:16.80 (36.99)
  7 Moore, Savana E           10 O'Connor             2:23.51    2:25.07    1  
                  32.16     1:08.91 (36.75)     1:46.99 (38.08)     2:25.07 (38.08)
  8 Lewis, Lainy                 O'Connor             2:21.21    2:26.08  
                  32.16     1:09.48 (37.32)     1:48.25 (38.77)     2:26.08 (37.83)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calvillo, Michael J       11 O'Connor             1:41.22    1:44.05    8  
                  24.21       50.41 (26.20)     1:17.20 (26.79)     1:44.05 (26.85)
  2 Nelms, Jake T             11 Brandeis             1:48.64    1:52.87    6  
                  25.82       54.27 (28.45)     1:23.90 (29.63)     1:52.87 (28.97)
  3 Ferrer, Ross P            11 O'Connor             1:55.33    1:53.38    5  
                  25.54       53.86 (28.32)     1:23.28 (29.42)     1:53.38 (30.10)
  4 Woodard, Taylor A         12 Brandeis             2:06.51    2:00.35    4  
                  27.14       57.40 (30.26)     1:28.96 (31.56)     2:00.35 (31.39)
  5 Huertas, Joshua M         11 O'Connor             1:59.15    2:03.82    3  
                  26.81       57.43 (30.62)     1:30.31 (32.88)     2:03.82 (33.51)
  6 Blough, John C            09 O'Connor             2:10.66    2:05.25    2  
                  28.36       59.78 (31.42)     1:32.59 (32.81)     2:05.25 (32.66)
  7 Morrow, Jaxon T           10 Brandeis             2:16.73    2:11.62    1  
                  28.65     1:02.16 (33.51)     1:37.71 (35.55)     2:11.62 (33.91)
  8 Bakri, Adam A             10 Brandeis             2:24.19    2:11.76  
                  29.07     1:02.29 (33.22)     1:37.23 (34.94)     2:11.76 (34.53)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clifton, Maddison L       12 Brandeis             2:08.73    2:14.31    8  
                  29.68     1:04.58 (34.90)     1:43.05 (38.47)     2:14.31 (31.26)
  2 Brown, Tess A             12 Brandeis             2:36.21    2:38.38    6  
                  35.96     1:14.47 (38.51)     2:03.49 (49.02)     2:38.38 (34.89)
  3 Lozano, Hannah M          09 O'Connor             2:37.00    2:39.42    5  
                  34.14     1:12.93 (38.79)     2:03.18 (50.25)     2:39.42 (36.24)
  4 Galan, Ana L              10 Brandeis             2:39.79    2:39.71    4  
                  34.07     1:13.24 (39.17)     2:03.42 (50.18)     2:39.71 (36.29)
  5 Rodriguez, Ava G          09 Brandeis             2:39.38    2:40.19    3  
                  34.09     1:13.04 (38.95)     2:04.75 (51.71)     2:40.19 (35.44)
  6 Cuellar, Kaila R             O'Connor             2:25.51    2:45.04    2  
                  33.30     1:17.52 (44.22)     2:06.16 (48.64)     2:45.04 (38.88)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Matthew R        12 Brandeis             1:50.85    1:59.36    8  
                  26.60       58.84 (32.24)     1:32.27 (33.43)     1:59.36 (27.09)
  2 Bjontegard, Zake G        10 Brandeis             2:08.21    2:10.69    6  
                  26.94       59.90 (32.96)     1:39.59 (39.69)     2:10.69 (31.10)
  3 Elliott, Jeffery D        11 Brandeis             2:13.02    2:19.33    5  
                  29.94     1:07.02 (37.08)     1:46.01 (38.99)     2:19.33 (33.32)
  4 Medina, Justin X          09 O'Connor                  NT    2:20.63    4  
                  31.70     1:05.34 (33.64)     1:50.26 (44.92)     2:20.63 (30.37)
  5 Kesselring, Paxton D      10 O'Connor             2:22.14    2:24.42    3  
                  30.80     1:07.77 (36.97)     1:50.89 (43.12)     2:24.42 (33.53)
  6 Dandan, Sammy P           10 Brandeis             2:32.59    2:30.17    2  
                  29.96     1:10.96 (41.00)     1:56.45 (45.49)     2:30.17 (33.72)
  7 Roodettes, Nicolas        09 O'Connor             2:51.01    2:54.32    1  
                  38.61     1:22.40 (43.79)   2:54.32 (1:31.92)                    
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barickman, Chloe R        09 Brandeis               27.01      26.85    8  
  2 Cohn, Erin-Elizabetth A   10 O'Connor               25.48      26.93    6  
  3 Clifton, Sydney A         12 Brandeis               25.39      27.08    5  
  4 Decker, Georgia Y            O'Connor               27.08      27.17    4  
  5 Moore, Ashley E           11 Brandeis               26.95      27.95    3  
  6 Lloyd, Megan E            09 Brandeis               28.64      28.69    2  
  7 Lewis, Lainy                 O'Connor               28.33      30.92    1  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herrera, David M          11 O'Connor               23.67      23.25    8  
  2 Camarillo, Levi A         12 Brandeis               23.41      24.23    6  
  3 Webb, Bryce C             10 O'Connor               25.06      24.99    5  
  4 Jardenil, Kyle L          09 Brandeis               24.40      25.07    4  
  5 Lasater, Jace C           11 Brandeis               25.14      25.25    3  
  6 Woodard, Greg N           09 Brandeis               26.44      26.62    2  
  7 Price, Ean C              09 O'Connor               28.41      28.04    1  
  8 Villarreal, Jaden            O'Connor               29.62      28.40  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Decker, Georgia Y            O'Connor             1:04.94    1:03.99    8  
                  29.82     1:03.99 (34.17)                                        
  2 Reitman, Kate L           11 Brandeis             1:02.29    1:05.69    6  
                  29.70     1:05.69 (35.99)                                        
  3 Dessouky, Salma S         10 Brandeis             1:05.43    1:06.18    5  
                  31.40     1:06.18 (34.78)                                        
  4 Ruiz, Magaly              10 Brandeis             1:09.95    1:08.18    4  
                  30.92     1:08.18 (37.26)                                        
  5 Nguyen, Theresa              O'Connor             1:16.33    1:15.84    3  
                  37.00     1:15.84 (38.84)                                        
  6 Silberman, Claire         10 Brandeis             1:20.35    1:18.56    2  
  7 Bishop, Annika               O'Connor             1:19.90    1:23.49    1  
                  35.98     1:23.49 (47.51)                                        
  8 Herrera, Tatiana             O'Connor             1:29.11    1:27.20  
                  37.71     1:27.20 (49.49)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Su, Matthew J             11 Brandeis               53.42      55.21    8  
                  25.71       55.21 (29.50)                                        
  2 Bjontegard, Zake G        10 Brandeis               55.82      57.91    6  
                  27.04       57.91 (30.87)                                        
  3 Woodard, Taylor A         12 Brandeis               56.86      59.20    5  
                  27.67       59.20 (31.53)                                        
  4 Tron, Kensei              10 O'Connor             1:02.25    1:02.70    4  
  5 Herrera, David M          11 O'Connor             1:00.30    1:04.01    3  
                  29.53     1:04.01 (34.48)                                        
  6 Blough, John C            09 O'Connor             1:07.03    1:04.94    2  
                  29.87     1:04.94 (35.07)                                        
  7 Woodard, Greg N           09 Brandeis             1:24.94    1:09.72    1  
                  32.04     1:09.72 (37.68)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clifton, Sydney A         12 Brandeis               55.17      58.63    8  
                  28.20       58.63 (30.43)                                        
  2 Pancratz, Kirsten L       12 Brandeis               58.46      59.02    6  
                  28.48       59.02 (30.54)                                        
  3 Kidder, Cheyenne R        11 O'Connor             1:01.30    1:01.02    5  
                  29.15     1:01.02 (31.87)                                        
  4 Bendrey, Elizabeth J      11 O'Connor               59.00    1:01.56    4  
                  29.39     1:01.56 (32.17)                                        
  5 Budzinski, Abby              O'Connor             1:00.18    1:01.93    3  
                  29.36     1:01.93 (32.57)                                        
  6 Moore, Ashley E           11 Brandeis               59.03    1:02.04    2  
                  29.85     1:02.04 (32.19)                                        
  7 Lloyd, Megan E            09 Brandeis             1:02.68    1:04.00    1  
                  30.99     1:04.00 (33.01)                                        
  8 Rayburg, Madelyn L        11 O'Connor               58.35    1:07.50  
                  31.43     1:07.50 (36.07)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huertas, Joshua M         11 O'Connor               51.69      51.71    8  
                  24.98       51.71 (26.73)                                        
  2 Ferrer, Ross P            11 O'Connor               50.95      52.44    6  
                  25.27       52.44 (27.17)                                        
  3 Halstead, Wes C           09 O'Connor               53.84      53.26    5  
                  25.86       53.26 (27.40)                                        
  4 Camarillo, Levi A         12 Brandeis               49.54      53.63    4  
                  25.63       53.63 (28.00)                                        
  5 Elliott, Jeffery D        11 Brandeis               55.23      58.62    3  
                  28.00       58.62 (30.62)                                        
  6 Graver, Ethan M           12 Brandeis               59.87      58.75    2  
                  28.12       58.75 (30.63)                                        
  7 Estes, Nolan K            09 Brandeis             1:00.24      58.86    1  
                  28.19       58.86 (30.67)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robertson, Lindsay           O'Connor             5:43.66    5:43.81    8  
                  30.60     1:04.44 (33.84)     1:38.92 (34.48)     2:13.61 (34.69)
        2:48.67 (35.06)     3:23.97 (35.30)     3:59.60 (35.63)     4:35.03 (35.43)
        5:10.35 (35.32)     5:43.81 (33.46)                                        
  2 Galan, Ana L              10 Brandeis             6:10.21    6:14.95    6  
                  32.31     1:08.38 (36.07)     1:46.57 (38.19)     2:25.65 (39.08)
        3:05.53 (39.88)     3:44.27 (38.74)     4:23.06 (38.79)     5:01.20 (38.14)
        5:38.72 (37.52)     6:14.95 (36.23)                                        
  3 Rodriguez, Ava G          09 Brandeis             6:40.93    6:16.84    5  
                  32.73     1:09.64 (36.91)     1:47.73 (38.09)     2:26.33 (38.60)
        3:04.69 (38.36)     3:43.01 (38.32)     4:22.14 (39.13)     5:00.80 (38.66)
      6:16.84 (1:16.04)                                                            
  4 Moore, Savana E           10 O'Connor             6:09.98    6:31.41    4  
                  34.33     1:12.37 (38.04)     1:51.66 (39.29)     2:31.11 (39.45)
        3:11.59 (40.48)     3:50.87 (39.28)     4:31.01 (40.14)     5:11.75 (40.74)
        5:52.25 (40.50)     6:31.41 (39.16)                                        
  5 Rogers, Madison           10 Brandeis             7:20.21    7:02.41    3  
                  35.16     1:13.99 (38.83)     1:56.75 (42.76)     2:39.94 (43.19)
        3:23.60 (43.66)     4:07.21 (43.61)     4:52.41 (45.20)     5:37.14 (44.73)
      7:02.41 (1:25.27)                                                            
  6 Ibanez, Davan             11 O'Connor             7:36.77    7:03.23    2  
                  34.38     1:13.81 (39.43)     1:55.67 (41.86)     2:38.73 (43.06)
        3:22.37 (43.64)     4:06.13 (43.76)     4:50.72 (44.59)     5:35.71 (44.99)
      7:03.23 (1:27.52)                                                            
  7 Manfre, Zada E            11 Brandeis             7:14.28    7:16.10    1  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walters, Christian        09 O'Connor             5:09.40    5:13.63    8  
                  26.73       56.57 (29.84)     1:28.08 (31.51)     2:00.59 (32.51)
        2:32.61 (32.02)     3:04.69 (32.08)     3:36.72 (32.03)     4:09.49 (32.77)
        4:41.90 (32.41)     5:13.63 (31.73)                                        
  2 Halstead, Wes C           09 O'Connor             5:18.97    5:23.94    6  
                  28.69     1:00.63 (31.94)     1:33.47 (32.84)     2:06.98 (33.51)
        2:40.54 (33.56)     3:13.51 (32.97)     3:46.94 (33.43)     4:20.27 (33.33)
        4:52.73 (32.46)     5:23.94 (31.21)                                        
  3 Wright, Grady J           10 Brandeis             5:37.32    5:37.75    5  
                  28.90     1:01.82 (32.92)     1:37.62 (35.80)     2:12.53 (34.91)
        2:47.59 (35.06)     3:22.99 (35.40)     3:57.60 (34.61)     4:32.16 (34.56)
        5:05.85 (33.69)     5:37.75 (31.90)                                        
  4 Kesselring, Paxton D      10 O'Connor             5:37.97    5:45.67    4  
                  29.89     1:05.24 (35.35)     1:40.47 (35.23)     2:15.63 (35.16)
        2:51.74 (36.11)     3:26.94 (35.20)     4:03.05 (36.11)     4:37.85 (34.80)
        5:11.91 (34.06)     5:45.67 (33.76)                                        
  5 Lasater, Jace C           11 Brandeis             5:33.23    5:48.29    3  
                  28.99     1:01.43 (32.44)     1:36.36 (34.93)     2:11.15 (34.79)
        2:46.13 (34.98)     3:22.89 (36.76)     3:59.20 (36.31)     4:35.85 (36.65)
        5:13.40 (37.55)     5:48.29 (34.89)                                        
  6 Bakri, Adam A             10 Brandeis             6:37.91    5:51.83    2  
                  30.21     1:04.03 (33.82)     1:39.47 (35.44)     2:15.83 (36.36)
        2:51.63 (35.80)     3:28.57 (36.94)     4:05.21 (36.64)     4:41.73 (36.52)
        5:16.95 (35.22)     5:51.83 (34.88)                                        
  7 Villarreal, Jaden            O'Connor                  NT    6:39.15    1  
                  34.48     1:11.58 (37.10)     1:52.08 (40.50)     2:32.83 (40.75)
        3:16.10 (43.27)     3:57.25 (41.15)     4:39.74 (42.49)     5:20.65 (40.91)
        6:01.63 (40.98)     6:39.15 (37.52)                                        
  8 Hogan, Jaxon T            11 Brandeis             6:55.21    6:57.23  
                  36.90     1:18.22 (41.32)     2:01.66 (43.44)     2:45.75 (44.09)
        3:27.84 (42.09)     4:09.61 (41.77)     4:53.26 (43.65)     5:36.84 (43.58)
        6:19.67 (42.83)     6:57.23 (37.56)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         1:44.31    1:45.30   10  
     1) Cohn, Erin-Elizabetth A 10      2) Carter, Kathryn                
     3) Kidder, Cheyenne R 11           4) Halstead, Anna C 11            
                  27.01       52.33 (25.32)     1:19.10 (26.77)     1:45.30 (26.20)
  2 San Antonio Brandeis  'A'                         1:46.46    1:50.54    5  
     1) Ruiz, Magaly 10                 2) Moore, Ashley E 11             
     3) Brown, Tess A 12                4) Reitman, Kate L 11             
                  27.19       55.65 (28.46)     1:23.48 (27.83)     1:50.54 (27.06)
  3 San Antonio O'Connor  'C'                         1:52.33    2:05.08    3  
     1) Bishop, Annika                  2) Ibanez, Davan 11               
     3) Leroy, Averie                   4) Moore, Savana E 10             
                  31.46     1:03.21 (31.75)     1:36.55 (33.34)     2:05.08 (28.53)
  4 San Antonio O'Connor  'D'                         1:56.33    2:12.48  
     1) Hughes, Krista                  2) Kramer, Emily                  
     3) Key, Charis                     4) Allred, Logan                  
                  31.99     1:02.60 (30.61)     1:37.99 (35.39)     2:12.48 (34.49)
 -- San Antonio Brandeis  'B'                         1:53.35         DQ  
     1) Orozco, Alyssa M 09             2) Lloyd, Megan E 09              
     3) Harrell, Layla R 10             4) Pancratz, Kirsten L 12         
                  28.81       57.17 (28.36)     1:24.07 (26.90)          DQ (26.92)
 -- San Antonio O'Connor  'B'                         1:48.66         DQ  
     1) Cuellar, Kaila R                2) Lewis, Lainy                   
     3) Lozano, Hannah M 09             4) Nguyen, Theresa                
                  28.58       58.52 (29.94)     1:29.54 (31.02)          DQ (29.00)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Brandeis  'A'                         1:33.09    1:33.28   10  
     1) Woodard, Taylor A 12            2) Camarillo, Levi A 12           
     3) Su, Matthew J 11                4) Barrett, Matthew R 12          
                  23.88       47.95 (24.07)     1:10.96 (23.01)     1:33.28 (22.32)
  2 San Antonio O'Connor  'A'                         1:35.18    1:33.90    5  
     1) Ferrer, Ross P 11               2) Herrera, David M 11            
     3) Huertas, Joshua M 11            4) Tron, Kensei 10                
                  24.04       47.50 (23.46)     1:10.53 (23.03)     1:33.90 (23.37)
  3 San Antonio Brandeis  'B'                         1:41.07    1:41.00    3  
     1) Jardenil, Kyle L 09             2) Dandan, Sammy P 10             
     3) Elliott, Jeffery D 11           4) Bjontegard, Zake G 10          
                  25.25       53.89 (28.64)     1:16.80 (22.91)     1:41.00 (24.20)
  4 San Antonio O'Connor  'B'                         1:41.49    1:42.85  
     1) Kesselring, Paxton D 10         2) Terrill, William 09            
     3) Webb, Bryce C 10                4) Reynolds, Tate E 11            
                  25.62       50.71 (25.09)     1:15.67 (24.96)     1:42.85 (27.18)
  5 San Antonio Brandeis  'C'                         1:49.68    1:44.50  
     1) Morrow, Jaxon T 10              2) Woodard, Greg N 09             
     3) Graver, Ethan M 12              4) Simecek, Cade 10               
                  25.31       51.53 (26.22)     1:18.33 (26.80)     1:44.50 (26.17)
  6 San Antonio O'Connor  'C'                         1:45.33    1:54.96  
     1) Shields, Jack                   2) Roodettes, Nicolas 09          
     3) Villarreal, Jaden               4) Caldwell, Brayden              
                  27.16       56.10 (28.94)     1:26.04 (29.94)     1:54.96 (28.92)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barickman, Chloe R        09 Brandeis             1:05.22    1:05.41    8  
                  31.73     1:05.41 (33.68)                                        
  2 Halstead, Anna C          11 O'Connor             1:05.15    1:08.54    6  
                  32.77     1:08.54 (35.77)                                        
  3 Budzinski, Abby              O'Connor             1:07.31    1:08.86    5  
                  33.48     1:08.86 (35.38)                                        
  4 Orozco, Alyssa M          09 Brandeis             1:07.15    1:09.64    4  
                  33.70     1:09.64 (35.94)                                        
  5 Nguyen, Theresa              O'Connor             1:11.51    1:13.73    3  
                  35.87     1:13.73 (37.86)                                        
  6 Brown, Tess A             12 Brandeis             1:11.75    1:15.24    2  
                  36.90     1:15.24 (38.34)                                        
  7 Sittre, Kelsey L          10 Brandeis             1:15.57    1:16.87    1  
                  37.99     1:16.87 (38.88)                                        
 -- Hughes, Krista               O'Connor             1:30.17         DQ  
                  42.29          DQ (48.08)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calvillo, Michael J       11 O'Connor               51.59      53.38    8  
                  26.04       53.38 (27.34)                                        
  2 Nelms, Jake T             11 Brandeis               55.35      59.62    6  
                  28.69       59.62 (30.93)                                        
  3 Jardenil, Kyle L          09 Brandeis             1:02.64    1:04.59    5  
                  31.11     1:04.59 (33.48)                                        
  4 Webb, Bryce C             10 O'Connor             1:03.57    1:07.58    4  
                  32.80     1:07.58 (34.78)                                        
  5 Price, Ean C              09 O'Connor             1:10.49    1:09.68    3  
                  33.99     1:09.68 (35.69)                                        
  6 Dandan, Sammy P           10 Brandeis             1:11.72    1:14.14    2  
                  35.24     1:14.14 (38.90)                                        
  7 Graver, Ethan M           12 Brandeis             1:17.56    1:18.32    1  
                  37.63     1:18.32 (40.69)                                        
  8 Reynolds, Tate E          11 O'Connor             1:16.90    1:20.18  
                  38.49     1:20.18 (41.69)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Kathryn              O'Connor             1:12.31    1:09.83    8  
                  32.98     1:09.83 (36.85)                                        
  2 Clifton, Maddison L       12 Brandeis             1:09.79    1:10.09    6  
                  33.70     1:10.09 (36.39)                                        
  3 Cohn, Erin-Elizabetth A   10 O'Connor             1:13.58    1:19.40    5  
                  37.53     1:19.40 (41.87)                                        
  4 Reitman, Kate L           11 Brandeis             1:14.73    1:20.42    4  
                  36.85     1:20.42 (43.57)                                        
  5 Pancratz, Kirsten L       12 Brandeis             1:21.36    1:21.84    3  
                  37.79     1:21.84 (44.05)                                        
  6 Harrell, Layla R          10 Brandeis             1:30.17    1:27.59    2  
                  41.56     1:27.59 (46.03)                                        
  7 Goodwin, Kasey               O'Connor             1:40.33    1:35.19    1  
                  44.04     1:35.19 (51.15)                                        
  8 Key, Charis                  O'Connor             1:45.33    1:41.81  
                  47.31     1:41.81 (54.50)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Su, Matthew J             11 Brandeis             1:03.22    1:06.31    8  
                  31.68     1:06.31 (34.63)                                        
  2 Walters, Christian        09 O'Connor             1:08.18    1:08.70    6  
                  32.34     1:08.70 (36.36)                                        
  3 Terrill, William          09 O'Connor             1:05.60    1:09.43    5  
                  31.54     1:09.43 (37.89)                                        
  4 Morrow, Jaxon T           10 Brandeis             1:15.45    1:16.65    4  
                  37.22     1:16.65 (39.43)                                        
  5 Simecek, Cade             10 Brandeis             1:11.61    1:19.39    3  
                  37.27     1:19.39 (42.12)                                        
  6 Caldwell, Brayden            O'Connor             1:27.45    1:28.26    2  
                  41.68     1:28.26 (46.58)                                        
 -- Wright, Grady J           10 Brandeis             1:15.03         DQ  
                  36.50          DQ (41.31)                                        
 -- Tron, Kensei              10 O'Connor             1:15.69         DQ  
                  36.72          DQ (42.01)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Brandeis  'A'                         3:44.59    3:52.74   10  
     1) Barickman, Chloe R 09           2) Clifton, Sydney A 12           
     3) Pancratz, Kirsten L 12          4) Clifton, Maddison L 12         
                  28.53       59.74 (59.74)     1:27.56 (27.82)     1:57.50 (57.76)
        2:25.79 (28.29)     2:57.23 (59.73)     3:23.88 (26.65)     3:52.74 (55.51)
  2 San Antonio O'Connor  'A'                         3:48.09    3:58.05    5  
     1) Halstead, Anna C 11             2) Carter, Kathryn                
     3) Decker, Georgia Y               4) Cuellar, Kaila R               
                  28.78       59.43 (59.43)     1:26.76 (27.33)     1:56.72 (57.29)
        2:25.05 (28.33)     2:55.73 (59.01)     3:24.51 (28.78)   3:58.05 (1:02.32)
  3 San Antonio O'Connor  'B'                         3:57.84    4:14.21    3  
     1) Bendrey, Elizabeth J 11         2) Robertson, Lindsay             
     3) Lewis, Lainy                    4) Budzinski, Abby                
                  29.28   1:00.63 (1:00.63)     1:29.11 (28.48)   2:00.71 (1:00.08)
        2:33.27 (32.56)   3:09.26 (1:08.55)     3:39.99 (30.73)   4:14.21 (1:04.95)
  4 San Antonio Brandeis  'C'                         4:20.44    4:25.78  
     1) Galan, Ana L 10                 2) Sittre, Kelsey L 10            
     3) Rodriguez, Ava G 09             4) Manfre, Zada E 11              
                  32.49   1:08.43 (1:08.43)     1:39.96 (31.53)   2:15.29 (1:06.86)
        2:45.95 (30.66)   3:20.69 (1:05.40)     3:51.35 (30.66)   4:25.78 (1:05.09)
  5 San Antonio O'Connor  'D'                         4:10.22    4:36.77  
     1) Lozano, Hannah M 09             2) Bishop, Annika                 
     3) Nguyen, Theresa                 4) Herrera, Tatiana               
                  32.25   1:06.66 (1:06.66)     1:40.24 (33.58)   2:18.88 (1:12.22)
        2:49.65 (30.77)   3:24.96 (1:06.08)     3:59.18 (34.22)   4:36.77 (1:11.81)
  6 San Antonio O'Connor  'C'                         4:02.33    4:51.92  
     1) Ibanez, Davan 11                2) Leroy, Averie                  
     3) Flores, Jaelyn B 09             4) Hoaglin, Emma                  
                  35.14   1:12.30 (1:12.30)     1:46.27 (33.97)   2:34.19 (1:21.89)
        3:01.03 (26.84)   3:45.62 (1:11.43)     4:14.17 (28.55)   4:51.92 (1:06.30)
 -- San Antonio Brandeis  'B'                         4:04.61         DQ  
     1) Orozco, Alyssa M 09             2) Lloyd, Megan E 09              
     3) Harrell, Layla R 10             4) Dessouky, Salma S 10           
                  30.23   1:03.05 (1:03.05)     1:33.98 (30.93)   2:08.27 (1:05.22)
        2:36.79 (28.52)   3:08.50 (1:00.23)     3:36.62 (28.12)          DQ (58.59)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Brandeis  'A'                         3:18.82    3:24.31   10  
     1) Bjontegard, Zake G 10           2) Woodard, Taylor A 12           
     3) Nelms, Jake T 11                4) Barrett, Matthew R 12          
                  25.25       52.41 (52.41)     1:17.77 (25.36)     1:45.66 (53.25)
        2:10.24 (24.58)     2:37.06 (51.40)     3:00.13 (23.07)     3:24.31 (47.25)
  2 San Antonio Brandeis  'B'                         3:47.35    3:47.87    5  
     1) Lasater, Jace C 11              2) Woodard, Greg N 09             
     3) Wright, Grady J 10              4) Morrow, Jaxon T 10             
                  26.31       55.66 (55.66)     1:23.85 (28.19)     1:54.95 (59.29)
        2:21.57 (26.62)     2:50.86 (55.91)     3:17.79 (26.93)     3:47.87 (57.01)
  3 San Antonio O'Connor  'B'                         3:44.59    3:50.85    3  
     1) Webb, Bryce C 10                2) Tron, Kensei 10                
     3) Blough, John C 09               4) Medina, Justin X 09            
                  28.19   1:00.41 (1:00.41)     1:26.26 (25.85)     1:56.12 (55.71)
        2:23.45 (27.33)     2:52.85 (56.73)     3:20.70 (27.85)     3:50.85 (58.00)
  4 San Antonio Brandeis  'C'                         4:08.56    4:11.23  
     1) Estes, Nolan K 09               2) Hogan, Jaxon T 11              
     3) Graver, Ethan M 12              4) Bakri, Adam A 10               
                  27.97       58.37 (58.37)     1:31.16 (32.79)   2:07.33 (1:08.96)
        2:37.24 (29.91)   3:11.65 (1:04.32)     3:39.57 (27.92)     4:11.23 (59.58)
  5 San Antonio O'Connor  'C'                         4:22.73    4:24.25  
     1) Price, Ean C 09                 2) Roodettes, Nicolas 09          
     3) Villarreal, Jaden               4) Caldwell, Brayden              
                  29.38   1:01.20 (1:01.20)     1:32.54 (31.34)   2:08.48 (1:07.28)
        2:40.16 (31.68)   3:14.81 (1:06.33)     3:48.56 (33.75)   4:24.25 (1:09.44)
 -- San Antonio O'Connor  'A'                         3:27.72         DQ  
     1) Calvillo, Michael J 11          2) Walters, Christian 09          
     3) Ferrer, Ross P 11               4) Halstead, Wes C 09             
                  23.27       48.20 (48.20)     1:13.22 (25.02)     1:41.19 (52.99)
        2:06.00 (24.81)     2:33.01 (51.82)     2:58.09 (25.08)          DQ (52.37)
 
Event 25  Girls 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gianotti, Emily J         09 Brandeis               26.03      26.45  
  2 Bentley, Ally J           09 Brandeis               27.39      27.98  
  3 Rogers, Madison           10 Brandeis               29.02      29.53  
  4 Manfre, Zada E            11 Brandeis               28.85      29.58  
  5 Bustamante, Carolina         O'Connor               32.04      31.96  
  6 Allred, Logan                O'Connor               35.99      33.49  
 
Event 26  Boys 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Estes, Nolan K            09 Brandeis               26.71      26.62  
  2 Dalton, James                O'Connor               24.33      26.89  
  3 Hogan, Jaxon T            11 Brandeis               29.99      29.70  
 
Event 27  Girls 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gianotti, Emily J         09 Brandeis               56.96      59.20  
                  28.33       59.20 (30.87)                                        
  2 Bentley, Ally J           09 Brandeis               57.89    1:00.02  
                  29.26     1:00.02 (30.76)                                        
  3 Sittre, Kelsey L          10 Brandeis             1:06.14    1:04.87  
                  31.27     1:04.87 (33.60)                                        
  4 Kramer, Emily                O'Connor             1:15.75    1:09.98  
                  32.75     1:09.98 (37.23)                                        
  5 Flores, Jaelyn B          09 O'Connor             1:14.87    1:11.76  
                  34.12     1:11.76 (37.64)                                        
  6 Bustamante, Carolina         O'Connor             1:10.78    1:12.54  
                  35.00     1:12.54 (37.54)                                        
  7 Silberman, Claire         10 Brandeis             1:09.52    1:16.53  
                  35.27     1:16.53 (41.26)                                        
 
Event 28  Boys 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simecek, Cade             10 Brandeis             1:04.33    1:00.00  
                  28.96     1:00.00 (31.04)                                        
  2 Shields, Jack                O'Connor                  NT    1:01.05  
                  29.11     1:01.05 (31.94)                                        
  3 Dalton, James                O'Connor             1:02.72    1:01.81  
                  29.31     1:01.81 (32.50)                                        
  4 Caldwell, Brayden            O'Connor             1:07.89    1:06.71  
                  31.97     1:06.71 (34.74)                                        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 28                    
 
  1. San Antonio Brandeis                303   2. San Antonio O'Connor                267
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. San Antonio Brandeis                151   2. San Antonio O'Connor                134
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. San Antonio Brandeis                152   2. San Antonio O'Connor                133