2017-2018 AAHSSL Dual+ / NS-04 
Northside ISD Aquatic Complex - 10/19/2017                    
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Health Careers  'A'                   1:58.00    2:01.41   14  
     1) Copes, Jenna E 09               2) Asmis, Mara 10                 
     3) Martin, Beatrice E 09           4) Kiniry, Chloe E 12             
                  31.33     1:06.40 (35.07)     1:36.94 (30.54)     2:01.41 (24.47)
  2 San Antonio Taft  'A'                             2:06.65    2:09.30   10  
     1) Guinan, Georgia E 11            2) Perez, Elise E 12              
     3) Clements, Madison 10            4) Owen, Judith K 12              
                  30.46     1:08.25 (37.79)     1:40.43 (32.18)     2:09.30 (28.87)
  3 San Antonio Stevens  'A'                          2:10.78    2:13.51    8  
     1) Valenzuela, Kayla 12            2) Harper, Helena E 12            
     3) Glover, Aaliyah 11              4) Agee, Daniella 12              
                  33.29     1:14.07 (40.78)     1:45.75 (31.68)     2:13.51 (27.76)
  4 San Antonio Health Careers  'B'                   2:05.00    2:14.91    4  
     1) Castillo, Marisol K 11          2) Martin, Mekayla R 10           
     3) Verastegui, Clarissa 10         4) Baldinell, Isabelle M 09       
                  35.48     1:14.65 (39.17)     1:45.10 (30.45)     2:14.91 (29.81)
  5 San Antonio Stevens  'B'                          2:25.28    2:31.87    6  
     1) Ratta, Grace 10                 2) Moreno, Gabriella 09           
     3) Dominguez, Juliette 10          4) Gierlak, Alaney N 09           
                  41.11     1:25.20 (44.09)     2:05.82 (40.62)     2:31.87 (26.05)
  6 San Antonio Taft  'B'                             2:20.27    2:42.78    2  
     1) Williams, Amaya K 11            2) Macias, Yamile A 11            
     3) Hood, Tiffany S 12              4) Rhinehart, Mackenzie R 11      
                  40.56     1:25.62 (45.06)     2:08.18 (42.56)     2:42.78 (34.60)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Health Careers  'A'                   1:47.91    1:49.32   14  
     1) Nazarian, Adam K 11             2) Jones, Max D 12                
     3) Caliandro, Manu A 11            4) Sanchez, JB J 10               
                  27.76       57.37 (29.61)     1:24.01 (26.64)     1:49.32 (25.31)
  2 San Antonio Taft  'A'                             1:47.50    1:52.20   10  
     1) Jacob, Ty 11                    2) Barcelon, Jax D 11             
     3) Gallagher, Joshua A 11          4) Cruz, Anthony R 12             
                  30.82     1:01.80 (30.98)     1:29.24 (27.44)     1:52.20 (22.96)
  3 San Antonio Taft  'B'                                  NT    2:02.56    8  
     1) Perales, Mark 09                2) Fehlinger, Connery M 11        
     3) Cantwell, Aidan Z               4) Kollock, Oliver 12             
                  32.32     1:07.66 (35.34)     1:36.04 (28.38)     2:02.56 (26.52)
  4 San Antonio Stevens  'A'                          2:05.85    2:06.24    4  
     1) Tejeda, Seth A 12               2) Hernandez, Rio N 11            
     3) Wallpe, Jonah 09                4) Kaulukukui, Alex 12            
                  33.16     1:06.30 (33.14)     1:39.17 (32.87)     2:06.24 (27.07)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guinan, Georgia E         11 Taft                 1:55.57    2:04.68    7  
                  29.68     1:01.31 (31.63)     1:33.47 (32.16)     2:04.68 (31.21)
  2 Harper, Helena E          12 Stevens              2:39.95    2:25.98    5  
                  34.82     1:13.49 (38.67)   2:25.98 (1:12.49)                    
  3 Macias, Yamile A          11 Taft                 2:15.00    2:32.16    4  
                  33.61     1:12.35 (38.74)     1:53.02 (40.67)     2:32.16 (39.14)
  4 Buhrman, Julia            10 Health Careers       2:38.86    2:40.71    3  
                  36.39     1:17.38 (40.99)     1:59.92 (42.54)     2:40.71 (40.79)
  5 Abdulbaki, Nadia a        09 Health Careers       2:40.59    2:43.84    2  
                  35.53     1:16.96 (41.43)     2:00.29 (43.33)     2:43.84 (43.55)
  6 Williams, Amaya K         11 Taft                 3:08.27    2:58.80    1  
                  38.68     1:22.03 (43.35)     2:13.18 (51.15)     2:58.80 (45.62)
  7 Glover, Jailynn R         09 Stevens              2:35.01    3:10.16  
                  41.29   3:10.16 (2:28.87)                                        
  8 Gierlak, Alaney N         09 Stevens              2:35.01    3:18.52  
                  41.22     1:31.62 (50.40)     2:25.98 (54.36)     3:18.52 (52.54)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caliandro, Manu A         11 Health Careers       1:54.41    1:56.11    6  
                  26.86       56.64 (29.78)     1:26.81 (30.17)     1:56.11 (29.30)
  1 Gallagher, Joshua A       11 Taft                 1:56.23    1:56.11    6  
                  26.85       56.91 (30.06)     1:27.36 (30.45)     1:56.11 (28.75)
  3 Fehlinger, Connery M      11 Taft                 2:08.32    2:11.15    4  
                  29.33     1:02.57 (33.24)     1:37.09 (34.52)     2:11.15 (34.06)
  4 Hernandez, Rio N          11 Stevens              2:17.07    2:11.77    3  
                  29.47     1:03.00 (33.53)     1:38.13 (35.13)     2:11.77 (33.64)
  5 Goff, Christian D         09 Health Careers       2:22.42    2:26.19    2  
                  32.98     1:10.23 (37.25)     1:48.06 (37.83)     2:26.19 (38.13)
  6 Jacob, Ty                 11 Taft                      NT    2:29.60    1  
                  29.17     1:05.06 (35.89)     1:46.28 (41.22)     2:29.60 (43.32)
  7 Lopez JR, Richard J       12 Taft                 2:19.89    2:35.84  
                  34.00     1:13.67 (39.67)     1:55.97 (42.30)     2:35.84 (39.87)
  8 Saucedo, Javier           12 Stevens              2:20.01    2:36.73  
                  34.52     1:12.95 (38.43)   2:36.73 (1:23.78)                    
  9 Donald, Donovan           10 Stevens              2:40.01    3:12.17  
                  40.03     1:28.78 (48.75)     2:23.32 (54.54)     3:12.17 (48.85)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            09 Health Careers       2:26.75    2:24.87    7  
                  31.62     1:08.80 (37.18)     1:52.89 (44.09)     2:24.87 (31.98)
  2 Glover, Aaliyah           11 Stevens              2:37.92    2:40.35    5  
                  31.79     1:13.56 (41.77)     2:03.26 (49.70)     2:40.35 (37.09)
  3 Clements, Madison         10 Taft                 2:48.43    2:49.82    4  
                  35.67     1:18.93 (43.26)     2:11.04 (52.11)     2:49.82 (38.78)
  4 Moreno, Gabriella         09 Stevens              2:45.01    3:03.87    3  
                  41.52     1:27.61 (46.09)     2:22.50 (54.89)     3:03.87 (41.37)
  5 Avila, Bethanie F         12 Stevens              3:15.60    3:04.72    2  
                  39.20     1:27.59 (48.39)     2:25.45 (57.86)     3:04.72 (39.27)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Max D              12 Health Careers       2:01.20    2:08.11    7  
                  27.96     1:01.44 (33.48)     1:36.52 (35.08)     2:08.11 (31.59)
  2 Nazarian, Adam K          11 Health Careers       2:10.96    2:11.76    5  
                  29.35     1:02.27 (32.92)     1:41.74 (39.47)     2:11.76 (30.02)
  3 Barcelon, Jax D           11 Taft                      NT    2:17.98    4  
                  27.53     1:05.74 (38.21)     1:44.85 (39.11)     2:17.98 (33.13)
  4 Perales, Mark             09 Taft                      NT    2:24.47    3  
                  29.74     1:05.96 (36.22)     1:50.70 (44.74)     2:24.47 (33.77)
  5 Wallpe, Jonah             09 Stevens              2:30.01    2:51.51    2  
                  33.07     1:17.12 (44.05)     2:13.91 (56.79)     2:51.51 (37.60)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kiniry, Chloe E           12 Health Careers         23.90      24.99    7  
  2 Verastegui, Clarissa      10 Health Careers         28.09      27.97    5  
  3 Valenzuela, Kayla         12 Stevens                27.69      28.22    4  
  4 Asmis, Mara               10 Health Careers         26.69      28.55    3  
  5 Agee, Daniella            12 Stevens                29.01      28.97    2  
  6 Owen, Judith K            12 Taft                   27.41      29.47    1  
  7 Perez, Elise E            12 Taft                   29.07      29.81  
  8 Castillo, Marisol K       11 Health Careers         31.74      30.21  
  9 Ayala, Carolina           09 Stevens                35.98      35.43  
 10 Nichols, Megan L          09 Stevens                42.16      42.00  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cruz, Anthony R           12 Taft                   22.20      23.40    7  
  2 Sanchez, JB J             10 Health Careers         25.44      25.48    5  
  3 Kaulukukui, Alex          12 Stevens                25.36      25.60    4  
  4 Kollock, Oliver           12 Taft                   26.26      26.50    3  
  5 Williams, Alexander J     11 Taft                   27.78      27.68    2  
  6 Greenwood, Justin         12 Stevens                30.52      29.03    1  
  7 Williams, Steven C        09 Taft                   34.72      34.96  
  8 Falcon, David             10 Stevens                35.01      35.64  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Beatrice E        09 Health Careers       1:07.52    1:08.87    7  
                  32.24     1:08.87 (36.63)                                        
  2 Clements, Madison         10 Taft                 1:10.30    1:12.60    5  
                  34.17     1:12.60 (38.43)                                        
  3 Verastegui, Clarissa      10 Health Careers       1:16.07    1:15.72    4  
                  34.37     1:15.72 (41.35)                                        
  4 Harper, Helena E          12 Stevens              1:35.01    1:26.12    3  
                  40.78     1:26.12 (45.34)                                        
  5 Dominguez, Juliette       10 Stevens              1:38.00    1:37.52    2  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cruz, Anthony R           12 Taft                   52.46      56.42    7  
                  26.73       56.42 (29.69)                                        
  2 Caliandro, Manu A         11 Health Careers       1:01.70    1:02.17    5  
                  28.73     1:02.17 (33.44)                                        
  3 Hernandez, Rio N          11 Stevens              1:05.41    1:06.54    4  
                  30.47     1:06.54 (36.07)                                        
  4 Williams, Alexander J     11 Taft                 1:10.30    1:12.60    3  
                  33.03     1:12.60 (39.57)                                        
 -- Wallpe, Jonah             09 Stevens              1:30.01         DQ  
                  34.34          DQ (40.86)                                        
 -- Donald, Donovan           10 Stevens              1:35.01         DQ  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Asmis, Mara               10 Health Careers         59.95    1:01.78    7  
                  29.38     1:01.78 (32.40)                                        
  2 Glover, Aaliyah           11 Stevens              1:01.76    1:02.04    5  
                  29.81     1:02.04 (32.23)                                        
  3 Baldinell, Isabelle M     09 Health Careers       1:04.00    1:04.75    4  
                  30.37     1:04.75 (34.38)                                        
  4 Martin, Mekayla R         10 Health Careers       1:06.99    1:07.78    3  
                  31.92     1:07.78 (35.86)                                        
  5 Owen, Judith K            12 Taft                 1:03.65    1:08.65    2  
                  31.79     1:08.65 (36.86)                                        
  6 Castillo, Marisol K       11 Health Careers       1:07.78    1:08.74    1  
                  32.44     1:08.74 (36.30)                                        
  7 Ratta, Grace              10 Stevens              1:12.15    1:13.10  
                  35.30     1:13.10 (37.80)                                        
  8 Hood, Tiffany S           12 Taft                 1:21.92    1:18.07  
                  37.30     1:18.07 (40.77)                                        
  9 Gierlak, Alaney N         09 Stevens              1:15.44    1:18.40  
 10 Rhinehart, Mackenzie R    11 Taft                 1:17.53    1:21.00  
                  38.61     1:21.00 (42.39)                                        
 11 Ayala, Carolina           09 Stevens              1:24.34    1:22.23  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kollock, Oliver           12 Taft                 1:00.54      58.92    7  
                  28.03       58.92 (30.89)                                        
  2 Logan, Garrett R          09 Health Careers       1:03.50    1:03.37    5  
                  28.92     1:03.37 (34.45)                                        
  3 Williams, Steven C        09 Taft                 1:19.37    1:17.90    4  
  4 Falcon, David             10 Stevens              1:15.01    1:34.45    3  
                  38.70     1:34.45 (55.75)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guinan, Georgia E         11 Taft                 5:17.01    5:32.29    7  
                  31.11     1:04.33 (33.22)     1:38.45 (34.12)     2:12.51 (34.06)
        2:46.26 (33.75)     3:20.02 (33.76)     3:53.72 (33.70)     4:27.21 (33.49)
        5:00.52 (33.31)     5:32.29 (31.77)                                        
  2 Copes, Jenna E            09 Health Careers       5:23.87    5:50.44    5  
                  31.24     1:05.81 (34.57)     1:41.38 (35.57)     2:17.26 (35.88)
        2:53.50 (36.24)     3:29.43 (35.93)     4:05.55 (36.12)     4:41.39 (35.84)
        5:16.66 (35.27)     5:50.44 (33.78)                                        
  3 Valenzuela, Kayla         12 Stevens              5:54.99    6:03.78    4  
                  32.19     1:07.89 (35.70)     1:45.17 (37.28)     2:22.73 (37.56)
        3:00.80 (38.07)     3:38.63 (37.83)     4:16.28 (37.65)     4:53.48 (37.20)
        5:29.76 (36.28)     6:03.78 (34.02)                                        
  4 Avila, Bethanie F         12 Stevens              8:26.41    7:22.34    3  
                  36.79     1:18.56 (41.77)     2:04.26 (45.70)     2:50.42 (46.16)
        3:36.07 (45.65)     4:23.84 (47.77)     5:11.39 (47.55)     5:58.02 (46.63)
      7:22.34 (1:24.32)                                                            
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Joshua A       11 Taft                 5:03.78    5:26.74    7  
                  28.17     1:00.11 (31.94)     1:32.84 (32.73)     2:06.99 (34.15)
        2:40.86 (33.87)     3:14.94 (34.08)     3:48.37 (33.43)     4:21.76 (33.39)
        4:55.04 (33.28)     5:26.74 (31.70)                                        
  2 Tejeda, Seth A            12 Stevens              6:08.53    6:06.94    5  
                  29.05     1:03.06 (34.01)     1:39.82 (36.76)     2:18.44 (38.62)
        2:57.32 (38.88)     3:35.98 (38.66)     4:14.18 (38.20)     4:51.74 (37.56)
        5:30.29 (38.55)     6:06.94 (36.65)                                        
  3 Fehlinger, Connery M      11 Taft                 6:27.15    6:26.58    4  
                  34.91     1:12.70 (37.79)     1:52.03 (39.33)     2:31.64 (39.61)
        3:11.22 (39.58)     3:51.97 (40.75)     4:32.05 (40.08)     5:11.35 (39.30)
        5:51.07 (39.72)     6:26.58 (35.51)                                        
  4 Goff, Christian D         09 Health Careers       6:49.63    6:32.07    3  
                  34.44     1:13.24 (38.80)     1:52.51 (39.27)     2:32.48 (39.97)
        3:12.88 (40.40)     3:53.79 (40.91)     4:34.39 (40.60)     5:14.73 (40.34)
        5:54.69 (39.96)     6:32.07 (37.38)                                        
  5 Arredondo, Malachi        10 Stevens              7:01.01    8:04.53    2  
                                                                        3:04.39 ( )
            8:06.17 ( )         8:04.53 ( )                                        
  6 Lopez JR, Richard J       12 Taft                 6:23.00    8:15.03    1  
                  34.00     1:14.71 (40.71)     1:56.98 (42.27)     2:40.56 (43.58)
        3:24.05 (43.49)     4:09.18 (45.13)     4:52.31 (43.13)     5:32.11 (39.80)
        6:13.15 (41.04)   8:15.03 (2:01.88)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Health Careers  'A'                   1:48.00    1:49.26   14  
     1) Martin, Beatrice E 09           2) Copes, Jenna E 09              
     3) Asmis, Mara 10                  4) Kiniry, Chloe E 12             
                  28.20       55.09 (26.89)     1:24.21 (29.12)     1:49.26 (25.05)
  2 San Antonio Taft  'A'                             1:50.04    1:56.34   10  
     1) Owen, Judith K 12               2) Guinan, Georgia E 11           
     3) Perez, Elise E 12               4) Macias, Yamile A 11            
                  29.84       57.48 (27.64)     1:27.53 (30.05)     1:56.34 (28.81)
  3 San Antonio Health Careers  'B'                   1:55.00    1:58.14    8  
     1) Baldinell, Isabelle M 09        2) Verastegui, Clarissa 10        
     3) Martin, Mekayla R 10            4) Castillo, Marisol K 11         
                  29.57       57.99 (28.42)     1:28.52 (30.53)     1:58.14 (29.62)
  4 San Antonio Health Careers  'C'                   2:00.00    2:04.82    4  
     1) Oslin, Kaitlyn B 10             2) Buhrman, Julia 10              
     3) Abdulbaki, Nadia a 09           4) Barrientes, Mercedes 10        
                  30.95     1:03.48 (32.53)     1:35.32 (31.84)     2:04.82 (29.50)
  5 San Antonio Stevens  'A'                          2:03.51    2:06.54    6  
     1) Gierlak, Alaney N 09            2) Moreno, Gabriella 09           
     3) Avila, Bethanie F 12            4) Ratta, Grace 10                
                  35.24     1:06.20 (30.96)     1:34.77 (28.57)     2:06.54 (31.77)
  6 San Antonio Stevens  'B'                          2:17.82    2:31.02    2  
     1) Arredondo, Micaela 09           2) Glover, Jailynn R 09           
     3) Nichols, Megan L 09             4) Ayala, Carolina 09             
                  41.97     1:12.39 (30.42)     2:01.07 (48.68)     2:31.02 (29.95)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Taft  'A'                             1:39.39    1:38.58   14  
     1) Cruz, Anthony R 12              2) Barcelon, Jax D 11             
     3) Fehlinger, Connery M 11         4) Gallagher, Joshua A 11         
                  23.42       48.40 (24.98)     1:13.61 (25.21)     1:38.58 (24.97)
  2 San Antonio Taft  'B'                             1:47.19    1:46.58   10  
     1) Perales, Mark 09                2) Kollock, Oliver 12             
     3) Jacob, Ty 11                    4) Williams, Alexander J 11       
                  26.93       52.77 (25.84)     1:18.62 (25.85)     1:46.58 (27.96)
  3 San Antonio Stevens  'A'                          2:04.13    2:12.26    8  
     1) Greenwood, Justin 12            2) Donald, Donovan 10             
     3) Arredondo, Malachi 10           4) Saucedo, Javier 12             
                  29.07     1:03.94 (34.87)     1:39.78 (35.84)     2:12.26 (32.48)
 -- San Antonio Health Careers  'A'                   1:33.85         DQ  
     1) Nazarian, Adam K 11             2) Jones, Max D 12                
     3) Caliandro, Manu A 11            4) Sanchez, JB J 10               
                  23.54       48.16 (24.62)     1:12.69 (24.53)          DQ (24.54)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kiniry, Chloe E           12 Health Careers       1:01.50    1:05.35    7  
                  31.42     1:05.35 (33.93)                                        
  2 Ratta, Grace              10 Stevens              1:21.63    1:25.36    5  
                  42.54     1:25.36 (42.82)                                        
  3 Moreno, Gabriella         09 Stevens              1:30.01    1:26.98    4  
                  43.28     1:26.98 (43.70)                                        
  4 Abdulbaki, Nadia a        09 Health Careers       1:25.61    1:28.85    3  
                  42.60     1:28.85 (46.25)                                        
  5 Dominguez, Juliette       10 Stevens              1:37.50    1:37.56    2  
  6 Rhinehart, Mackenzie R    11 Taft                      NT    1:38.05    1  
                  46.79     1:38.05 (51.26)                                        
  7 Hood, Tiffany S           12 Taft                      NT    1:38.76  
  8 Arredondo, Micaela        09 Stevens              1:40.01    1:46.65  
                  48.27     1:46.65 (58.38)                                        
 -- Baldinell, Isabelle M     09 Health Careers       1:18.81         DQ  
                  36.91          DQ (40.32)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nazarian, Adam K          11 Health Careers         57.20    1:00.41    7  
                  29.41     1:00.41 (31.00)                                        
  2 Jones, Max D              12 Health Careers         58.20    1:02.68    5  
                  30.21     1:02.68 (32.47)                                        
  3 Perales, Mark             09 Taft                      NT    1:08.27    4  
                  33.22     1:08.27 (35.05)                                        
  4 Jacob, Ty                 11 Taft                 1:08.44    1:11.21    3  
                  33.59     1:11.21 (37.62)                                        
  5 Saucedo, Javier           12 Stevens              1:25.01    1:38.57    2  
                  46.81     1:38.57 (51.76)                                        
 -- Arredondo, Malachi        10 Stevens              1:30.03         DQ  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Beatrice E        09 Health Careers       1:15.98    1:21.85    7  
                  38.51     1:21.85 (43.34)                                        
  2 Martin, Mekayla R         10 Health Careers       1:26.19    1:25.47    5  
                  40.00     1:25.47 (45.47)                                        
  3 Perez, Elise E            12 Taft                 1:22.50    1:25.92    4  
                  40.19     1:25.92 (45.73)                                        
  4 Oslin, Kaitlyn B          10 Health Careers       1:29.08    1:32.35    3  
                  42.86     1:32.35 (49.49)                                        
  5 Barrientes, Mercedes      10 Health Careers       1:35.30    1:34.87    2  
                  44.12     1:34.87 (50.75)                                        
 -- Glover, Jailynn R         09 Stevens              1:55.01         DQ  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barcelon, Jax D           11 Taft                 1:07.81    1:08.11    7  
                  32.19     1:08.11 (35.92)                                        
  2 Tejeda, Seth A            12 Stevens              1:12.08    1:14.40    5  
                  35.98     1:14.40 (38.42)                                        
  3 Sanchez, JB J             10 Health Careers       1:16.14    1:17.96    4  
                  36.38     1:17.96 (41.58)                                        
  4 Logan, Garrett R          09 Health Careers       1:20.74    1:20.31    3  
                  37.94     1:20.31 (42.37)                                        
  5 Kaulukukui, Alex          12 Stevens              1:22.16    1:22.63    2  
                  37.37     1:22.63 (45.26)                                        
  6 Greenwood, Justin         12 Stevens              1:27.30    1:25.54    1  
                  41.10     1:25.54 (44.44)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Stevens  'A'                          4:11.10    4:24.79   14  
     1) Valenzuela, Kayla 12            2) Glover, Aaliyah 11             
     3) Harper, Helena E 12             4) Agee, Daniella 12              
                  30.98   1:03.06 (1:03.06)     1:33.02 (29.96)   2:09.27 (1:06.21)
        2:39.32 (30.05)   3:15.39 (1:06.12)     3:47.27 (31.88)   4:24.79 (1:09.40)
  2 San Antonio Health Careers  'A'                   4:15.00    4:56.19   10  
     1) Oslin, Kaitlyn B 10             2) Buhrman, Julia 10              
     3) Abdulbaki, Nadia a 09           4) Barrientes, Mercedes 10        
                  34.53   1:14.07 (1:14.07)     1:48.61 (34.54)   2:27.21 (1:13.14)
        3:03.67 (36.46)   3:44.20 (1:16.99)     4:17.37 (33.17)   4:56.19 (1:11.99)
  3 San Antonio Stevens  'B'                          5:06.36    5:38.01    8  
     1) Dominguez, Juliette 10          2) Avila, Bethanie F 12           
     3) Glover, Jailynn R 09            4) Ayala, Carolina 09             
                  43.00   1:27.21 (1:27.21)     2:02.88 (35.67)   2:44.19 (1:16.98)
        3:26.50 (42.31)   4:19.12 (1:34.93)     4:54.24 (35.12)   5:38.01 (1:18.89)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Stevens  'A'                          3:51.84    4:08.45   14  
     1) Tejeda, Seth A 12               2) Wallpe, Jonah 09               
     3) Hernandez, Rio N 11             4) Kaulukukui, Alex 12            
                  28.36   1:01.56 (1:01.56)     1:31.14 (29.58)   2:04.98 (1:03.42)
        2:33.16 (28.18)   3:06.07 (1:01.09)     3:34.76 (28.69)   4:08.45 (1:02.38)
  2 San Antonio Taft  'A'                             4:36.45    4:43.54   10  
     1) Williams, Alexander J 11        2) Lopez JR, Richard J 12         
     3) Black, Ethan L 10               4) Williams, Steven C 09          
                  32.40   1:02.64 (1:02.64)     1:31.61 (28.97)   2:03.69 (1:01.05)
        2:19.66 (15.97)     2:37.67 (33.98)     3:19.63 (41.96)   4:43.54 (2:05.87)
  3 San Antonio Stevens  'B'                          4:42.15    5:05.32    8  
     1) Greenwood, Justin 12            2) Donald, Donovan 10             
     3) Saucedo, Javier 12              4) Arredondo, Malachi 10          
                  32.58   1:06.46 (1:06.46)     1:46.55 (40.09)   2:33.45 (1:26.99)
        3:08.19 (34.74)   3:45.24 (1:11.79)   5:05.32 (1:20.08)                    
 
Event 25  Girls 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrientes, Mercedes      10 Health Careers         31.74      30.49  
 
Event 27  Girls 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oslin, Kaitlyn B          10 Health Careers       1:07.85    1:08.49  
                  31.62     1:08.49 (36.87)                                        
  2 Buhrman, Julia            10 Health Careers       1:13.11    1:12.52  
                  34.49     1:12.52 (38.03)                                        
  3 Ibarra, Victoria A        09 Stevens              1:34.25    1:19.38  
                  36.43     1:19.38 (42.95)                                        
  4 Nichols, Megan L          09 Stevens              1:30.21    1:40.35  
                  47.31     1:40.35 (53.04)                                        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 28                    
 
  1. San Antonio Health Careers          210   2. San Antonio Taft                    187
  3. San Antonio Stevens                 161                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. San Antonio Health Careers          139   2. San Antonio Stevens                  93
  3. San Antonio Taft                     58                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. San Antonio Taft                    129   2. San Antonio Health Careers           71
  3. San Antonio Stevens                  68