2017-2018 AAHSSL Dual+ / NS-02A
Northside ISD aquatic Complex - 10/14/2017                    
Final Results and Scores                                    
 
Event 201  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madison High School-ST  'A'                            NT    2:01.66   14  
     1) Hepp, Annaliese                 2) Biggs, Kailey                  
     3) Whidby, Emma                    4) Bennett, Summer                
                  31.94     1:05.25 (33.31)     1:33.22 (27.97)     2:01.66 (28.44)
  2 Madison High School-ST  'B'                            NT    2:15.23   10  
     1) Montalvo, Jenna                 2) Faller, Aisha                  
     3) Carroll, Kelsey                 4) Tieso, Delaney                 
                  35.86     1:14.64 (38.78)     1:45.55 (30.91)     2:15.23 (29.68)
  3 Lee High School  'B'                              2:16.77    2:16.72    8  
     1) Gonzales, Jillian A 16          2) Stevenson, Maddy O 15          
     3) Jiminez, Isabella 13            4) Landry, Erin M 15              
                  35.03     1:12.39 (37.36)     1:46.14 (33.75)     2:16.72 (30.58)
  4 Samuel Clemens High School Aqu-HS  'A'            2:21.29    2:19.55    6  
     1) Miller, Chloe D 16              2) Brown, Alana J 15              
     3) Gutierrez, Jasmine L 16         4) Moreno, Samira 14              
                  38.71     1:18.20 (39.49)     1:52.33 (34.13)     2:19.55 (27.22)
  5 Lee High School  'C'                                   NT    2:22.28    4  
     1) Tubbs, Delaney C 15             2) Edwards, Elizabeth L 14        
     3) Rochelle, Vivi G 16             4) Taylor, Kate 14                
                  35.37     1:19.18 (43.81)     1:52.52 (33.34)     2:22.28 (29.76)
  6 Samuel Clemens High School Aqu-HS  'C'                 NT    2:25.23    2  
     1) Alertas-Hernandez, Sarah E 14   2) Sheridan, Paris R 16           
     3) Ayers, Courtney C 17            4) Pearce, Julia L 15             
                  42.75     1:21.69 (38.94)     1:56.51 (34.82)     2:25.23 (28.72)
  7 Samuel Clemens High School Aqu-HS  'B'            2:32.57    2:30.45  
     1) Cicherski, Victoria E 14        2) Bennett, Malia G 14            
     3) Allin, Rachel E 14              4) Rodriguez, Mila 15             
                  35.91     1:22.33 (46.42)     2:00.41 (38.08)     2:30.45 (30.04)
 -- Lee High School  'A'                              2:04.20         DQ  
     1) Romine, Brooke L 17             2) Vancil, Paige C 16             
     3) Clarke, Sydney M 14             4) Dehart, Erin 14                
                  31.65     1:04.86 (33.21)     1:34.08 (29.22)          DQ (29.40)
 
Event 202  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              1:48.73    1:48.12   14  
     1) Santibanez, Marcelo J 16        2) Materne, Evan C 16             
     3) Bartels, Lyle E 16              4) McClure, Henry M 16            
                  27.20       57.80 (30.60)     1:23.73 (25.93)     1:48.12 (24.39)
  2 Madison High School-ST  'A'                            NT    1:56.08   10  
     1) Kennedy, Jackson                2) Faller, Jacob                  
     3) Neitsch, Brian                  4) Smith, Shaphard                
                  24.99       58.32 (33.33)     1:27.93 (29.61)     1:56.08 (28.15)
  3 Samuel Clemens High School Aqu-HS  'A'            2:05.75    2:04.31    8  
     1) Aguilar, Isaiah E 15            2) Munroe, Ashton 18              
     3) Pagiotas, Orion A 16            4) Luke-County, Jaylin A 16       
                  35.20     1:10.23 (35.03)     1:37.10 (26.87)     2:04.31 (27.21)
  4 Lee High School  'C'                                   NT    2:13.63    6  
     1) Furman, Noah 17                 2) Wiley, Connor J 16             
     3) Fowler-Valdez, James M 14       4) Gutierrez, Cristan 16          
                  34.31     1:12.50 (38.19)     1:44.52 (32.02)     2:13.63 (29.11)
  5 Madison High School-ST  'B'                            NT    2:15.22    4  
     1) Weber, Jake                     2) Gonzales, Max                  
     3) Parker, Elton                   4) Bonner, Zachary                
                  35.72     1:17.12 (41.40)     1:43.56 (26.44)     2:15.22 (31.66)
  6 Samuel Clemens High School Aqu-HS  'B'                 NT    2:18.73    2  
     1) Kaiser, Preston S 17            2) Reed, Dalton R 14              
     3) Sloan, Tate A 15                4) Opielski, Jason J 15           
                  41.18     1:20.38 (39.20)     1:48.41 (28.03)     2:18.73 (30.32)
 -- Lee High School  'B'                              2:01.01         DQ  
     1) Peck, Matt 15                   2) Paveglio, Noah A 17            
     3) McNease, Stephen A 17           4) Livingstone, Henry W 16        
                  32.20     1:05.09 (32.89)     1:32.24 (27.15)          DQ (25.26)
 
Event 203  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hepp, Annaliese              SAMD-ST              2:05.67    2:18.57    7  
                  31.86     1:06.48 (34.62)     1:42.98 (36.50)     2:18.57 (35.59)
  2 Pearce, Julia L           15 SCCL-HS              2:10.50    2:22.45    5  
                  31.93     1:08.03 (36.10)     1:45.69 (37.66)     2:22.45 (36.76)
  3 Dehart, Erin              14 Volunteers           2:15.00    2:26.52    4  
                  31.81     1:07.83 (36.02)     1:46.62 (38.79)     2:26.52 (39.90)
  4 Rodriguez, Mila           15 SCCL-HS              2:22.61    2:26.63    3  
                  32.19     1:08.26 (36.07)     1:46.96 (38.70)     2:26.63 (39.67)
  5 Gonzales, Jillian A       16 Volunteers           2:26.88    2:30.81    2  
                  34.01     1:12.25 (38.24)     1:52.36 (40.11)     2:30.81 (38.45)
  6 Bennett, Summer              SAMD-ST              2:30.49    2:30.91    1  
                  34.04     1:13.09 (39.05)     1:52.95 (39.86)     2:30.91 (37.96)
  7 Landry, Erin M            15 Volunteers           2:29.01    2:31.19  
                  36.08     1:14.59 (38.51)     1:53.61 (39.02)     2:31.19 (37.58)
  8 Cicherski, Victoria E     14 SCCL-HS              2:40.50    2:35.15  
                  36.19     1:15.40 (39.21)     1:55.81 (40.41)     2:35.15 (39.34)
  9 Montalvo, Jenna              SAMD-ST              2:30.56    2:35.70  
                  33.55     1:12.69 (39.14)     1:54.36 (41.67)     2:35.70 (41.34)
 10 Bennett, Malia G          14 SCCL-HS              2:40.50    2:47.84  
                  38.68     1:21.55 (42.87)     2:05.30 (43.75)     2:47.84 (42.54)
 11 Hilario, Kimberly            SAMD-ST              2:29.65    2:50.89  
                  35.51     1:18.92 (43.41)   2:50.89 (1:31.97)                    
 12 Eddy, Gabriel             14 Volunteers                NT    3:02.28  
                  37.29     1:23.46 (46.17)   3:02.28 (1:38.82)                    
 
Event 204  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Jackson             SAMD-ST              1:46.78    1:52.78    7  
                  24.88       52.78 (27.90)     1:22.79 (30.01)     1:52.78 (29.99)
  2 Peck, Matt                15 Volunteers           2:11.25    2:04.68    5  
                  28.20       59.61 (31.41)     1:32.68 (33.07)     2:04.68 (32.00)
  3 Paveglio, Noah A          17 Volunteers           2:19.24    2:15.75    4  
                  30.45     1:05.19 (34.74)     1:41.11 (35.92)     2:15.75 (34.64)
  4 Kaiser, Preston S         17 SCCL-HS              2:47.29    2:19.28    3  
                  31.32     1:07.02 (35.70)     1:43.46 (36.44)     2:19.28 (35.82)
  5 Wiley, Connor J           16 Volunteers           2:30.33    2:24.49    2  
                  31.05     1:06.55 (35.50)     1:45.33 (38.78)     2:24.49 (39.16)
  6 Gutierrez, Cristan        16 Volunteers           2:37.44    2:49.26    1  
                  34.65     1:15.77 (41.12)     2:03.17 (47.40)     2:49.26 (46.09)
 
Event 205  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whidby, Emma                 SAMD-ST              2:36.78    2:25.75    7  
                  30.51     1:06.48 (35.97)     1:52.49 (46.01)     2:25.75 (33.26)
  2 Biggs, Kailey                SAMD-ST              2:55.67    2:28.79    5  
                  34.16     1:12.02 (37.86)     1:53.15 (41.13)     2:28.79 (35.64)
  3 Jiminez, Isabella         13 Volunteers           2:50.00    2:35.51    4  
                  33.54     1:11.88 (38.34)     1:58.57 (46.69)     2:35.51 (36.94)
  4 Ryel, Sara R              17 SCCL-HS              3:15.50    2:45.27    3  
                  36.23     1:15.07 (38.84)     2:07.08 (52.01)     2:45.27 (38.19)
  5 Faller, Aisha                SAMD-ST              2:59.87    2:45.54    2  
                  33.96     1:18.48 (44.52)     2:06.75 (48.27)     2:45.54 (38.79)
  6 Richardson, Holly A       16 SCCL-HS              2:52.99    2:50.69    1  
                  36.90     1:16.25 (39.35)     2:10.65 (54.40)     2:50.69 (40.04)
  7 Pressley, Alma B          14 SCCL-HS              2:50.50    3:02.58  
                  38.87     1:24.07 (45.20)     2:19.16 (55.09)     3:02.58 (43.42)
  8 Taylor, Kate              14 Volunteers                NT    3:05.64  
                  38.74     1:22.42 (43.68)   2:23.06 (1:00.64)     3:05.64 (42.58)
  9 Pinheiro, Sofie S         15 Volunteers                NT    3:30.03  
                  47.09     1:44.22 (57.13)   3:30.03 (1:45.81)                    
 10 Eddy, Uri E               15 Volunteers           3:33.35    3:35.42  
                  49.51     1:42.21 (52.70)   3:35.42 (1:53.21)                    
 
Event 206  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNease, Stephen A        17 Volunteers           2:24.42    2:20.97    7  
                  29.05     1:06.85 (37.80)     1:47.85 (41.00)     2:20.97 (33.12)
  2 Sloan, Tate A             15 SCCL-HS              2:40.50    2:26.21    5  
                  28.82     1:04.17 (35.35)     1:51.89 (47.72)     2:26.21 (34.32)
  3 Materne, Evan C           16 Volunteers           2:27.58    2:31.31    4  
                                1:13.72 ( )     1:56.81 (43.09)     2:31.31 (34.50)
  4 Munroe, Ashton            18 SCCL-HS              2:50.50    2:54.56    3  
                  37.77     1:23.61 (45.84)     2:12.52 (48.91)     2:54.56 (42.04)
 
Event 207  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whidby, Emma                 SAMD-ST                27.89      27.46    7  
  2 Carroll, Kelsey              SAMD-ST                28.98      28.77    4.5
  2 Clarke, Sydney M          14 Volunteers             28.21      28.77    4.5
  4 Hepp, Annaliese              SAMD-ST                27.89      29.30    3  
  5 Bennett, Summer              SAMD-ST                28.78      29.66    2  
  6 Vancil, Paige C           16 Volunteers             29.50      29.80    1  
  7 Weingart, Lindsay B       15 Volunteers             31.73      30.67  
  8 Ayers, Courtney C         17 SCCL-HS                30.50      31.39  
  9 Edwards, Elizabeth L      14 Volunteers                NT      31.97  
 10 Morales, Aubs K           15 SCCL-HS                44.85      42.19  
 
Event 208  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartels, Lyle E           16 Volunteers             22.94      24.26    7  
  2 McClure, Henry M          16 Volunteers             24.66      24.68    5  
  3 Tubbesing, Ryan C         15 Volunteers             25.02      25.09    4  
  4 Neitsch, Brian               SAMD-ST                28.78      26.31    3  
  5 Luke-County, Jaylin A     16 SCCL-HS                28.09      27.41    2  
  6 Parker, Elton                SAMD-ST                28.98      27.49    1  
  7 Aguilar, Isaiah E         15 SCCL-HS                26.24      27.56  
  8 Faller, Jacob                SAMD-ST                28.97      27.85  
  9 Jackola, Holden           17 Volunteers             30.51      30.13  
 10 Bonner, Zachary              SAMD-ST                29.78      32.79  
 
Event 211  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Sydney M          14 Volunteers           1:08.00    1:11.51    7  
                  33.17     1:11.51 (38.34)                                        
  2 Carroll, Kelsey              SAMD-ST              1:20.56    1:12.08    5  
                  34.04     1:12.08 (38.04)                                        
  3 Jiminez, Isabella         13 Volunteers           1:10.98    1:15.22    4  
                  35.21     1:15.22 (40.01)                                        
  4 Gutierrez, Jasmine L      16 SCCL-HS              1:25.50    1:21.11    3  
                  36.91     1:21.11 (44.20)                                        
  5 Weingart, Lindsay B       15 Volunteers           1:23.09    1:22.92    2  
                  37.22     1:22.92 (45.70)                                        
  6 Tieso, Delaney               SAMD-ST              1:20.89    1:23.56    1  
                  37.56     1:23.56 (46.00)                                        
  7 Gentry, Zoe                  SAMD-ST              1:21.34    1:28.34  
                  38.36     1:28.34 (49.98)                                        
  8 Luevano, Maria               SAMD-ST              1:06.78    1:31.23  
                  40.71     1:31.23 (50.52)                                        
  9 Ayers, Courtney C         17 SCCL-HS              1:25.50    1:31.62  
                  40.63     1:31.62 (50.99)                                        
 10 Ryel, Lucy R              15 SCCL-HS              1:28.50    1:34.03  
                  40.71     1:34.03 (53.32)                                        
 -- Brown, Alana J            15 SCCL-HS              1:35.50         DQ  
                  37.95          DQ (46.86)                                        
 
Event 212  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Jackson             SAMD-ST                57.56      54.36    7  
                  25.20       54.36 (29.16)                                        
  2 Bartels, Lyle E           16 Volunteers             55.82      58.10    5  
                  26.67       58.10 (31.43)                                        
  3 Tubbesing, Ryan C         15 Volunteers           1:08.68    1:06.10    4  
                  29.45     1:06.10 (36.65)                                        
  4 Pagiotas, Orion A         16 SCCL-HS              1:05.44    1:07.42    3  
                  29.28     1:07.42 (38.14)                                        
  5 Parker, Elton                SAMD-ST              1:18.90    1:07.73    2  
                  30.91     1:07.73 (36.82)                                        
  6 Neitsch, Brian               SAMD-ST              1:15.67    1:17.77    1  
                  35.63     1:17.77 (42.14)                                        
 
Event 213  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morales, Aubs K           15 SCCL-HS              1:50.50      44.21    7  
  2 Romine, Brooke L          17 Volunteers             56.21      59.61    5  
                  28.13       59.61 (31.48)                                        
  3 Sheridan, Paris R         16 SCCL-HS              1:02.50    1:03.89    4  
                  30.36     1:03.89 (33.53)                                        
  4 Dehart, Erin              14 Volunteers           1:03.60    1:05.41    3  
                  31.43     1:05.41 (33.98)                                        
  5 Ryel, Sara R              17 SCCL-HS              1:06.50    1:05.85    2  
                  32.00     1:05.85 (33.85)                                        
  6 Stevenson, Maddy O        15 Volunteers           1:08.57    1:06.71    1  
                  32.14     1:06.71 (34.57)                                        
  7 Locke, Savannah              SAMD-ST              1:03.45    1:08.20  
                  32.15     1:08.20 (36.05)                                        
  8 Bazany, Emma                 SAMD-ST              1:03.67    1:12.58  
                  34.69     1:12.58 (37.89)                                        
  9 Rochelle, Vivi G          16 Volunteers           1:14.55    1:13.54  
                  33.30     1:13.54 (40.24)                                        
 10 Fischer, Paige M          17 SCCL-HS              1:16.91    1:16.56  
                  36.68     1:16.56 (39.88)                                        
 11 Gentry, Zoe                  SAMD-ST              1:05.67    1:24.83  
                  37.38     1:24.83 (47.45)                                        
 
Event 214  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santibanez, Marcelo J     16 Volunteers             54.00      51.63    7  
                  24.69       51.63 (26.94)                                        
  2 Paveglio, Noah A          17 Volunteers           1:01.27      58.10    5  
                  28.04       58.10 (30.06)                                        
  3 Livingstone, Henry W      16 Volunteers           1:01.87      58.78    4  
                  28.05       58.78 (30.73)                                        
  4 McNease, Stephen A        17 Volunteers             56.01      58.94    3  
                  28.78       58.94 (30.16)                                        
  5 Pagiotas, Orion A         16 SCCL-HS                58.98    1:01.47    2  
                  29.98     1:01.47 (31.49)                                        
  6 Faller, Jacob                SAMD-ST              1:01.78    1:03.05    1  
                  29.88     1:03.05 (33.17)                                        
  7 Smith, Shaphard              SAMD-ST                59.87    1:03.52  
                  29.89     1:03.52 (33.63)                                        
  8 Kaiser, Preston S         17 SCCL-HS              1:14.07    1:05.58  
                  31.76     1:05.58 (33.82)                                        
  9 Gonzales, Max                SAMD-ST              1:03.45    1:10.19  
                  34.58     1:10.19 (35.61)                                        
 10 Bonner, Zachary              SAMD-ST              1:03.45    1:14.56  
                  35.25     1:14.56 (39.31)                                        
 
Event 215  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzales, Jillian A       16 Volunteers           6:45.00    6:43.08    7  
                  35.53     1:15.59 (40.06)     1:56.88 (41.29)                    
            3:20.03 ( )     4:01.34 (41.31)     4:42.55 (41.21)     5:23.10 (40.55)
        6:02.07 (38.97)     6:43.08 (41.01)                                        
  2 Landry, Erin M            15 Volunteers           6:50.00    6:44.40    5  
                  36.76     1:16.81 (40.05)     1:57.72 (40.91)     2:39.31 (41.59)
        3:20.67 (41.36)     4:02.77 (42.10)     4:43.83 (41.06)     5:24.95 (41.12)
        6:05.81 (40.86)     6:44.40 (38.59)                                        
  3 Rodriguez, Mila           15 SCCL-HS              6:30.50    6:50.55    4  
                  33.74     1:12.50 (38.76)     1:52.64 (40.14)     2:34.27 (41.63)
        3:16.66 (42.39)     3:59.20 (42.54)     4:41.60 (42.40)     5:25.11 (43.51)
        6:08.03 (42.92)     6:50.55 (42.52)                                        
  4 Montalvo, Jenna              SAMD-ST              6:44.34    7:03.80    3  
                  34.99     1:15.20 (40.21)     1:56.90 (41.70)     2:39.70 (42.80)
        3:23.47 (43.77)     4:07.29 (43.82)     4:51.79 (44.50)     5:36.57 (44.78)
        6:20.71 (44.14)     7:03.80 (43.09)                                        
  5 Allin, Rachel E           14 SCCL-HS              7:00.50    7:24.44    2  
                  39.45     1:24.58 (45.13)     2:11.59 (47.01)     2:57.71 (46.12)
        3:43.35 (45.64)     4:30.31 (46.96)     5:15.99 (45.68)     6:01.60 (45.61)
        6:43.50 (41.90)     7:24.44 (40.94)                                        
  6 Brown, Alana J            15 SCCL-HS              6:25.50    7:33.88    1  
                  37.77     1:20.63 (42.86)     2:06.43 (45.80)     2:52.70 (46.27)
        3:39.82 (47.12)     4:27.85 (48.03)     5:14.70 (46.85)   6:49.50 (1:34.80)
        7:33.88 (44.38)                                                            
  7 Ryel, Lucy R              15 SCCL-HS              6:40.50    7:55.76  
                  43.58     1:30.41 (46.83)     2:19.72 (49.31)     3:09.65 (49.93)
        3:58.72 (49.07)     4:47.62 (48.90)     5:36.52 (48.90)     6:25.46 (48.94)
        7:12.40 (46.94)     7:55.76 (43.36)                                        
  8 Eddy, Gabriel             14 Volunteers                NT    8:24.42  
                  40.47     1:28.75 (48.28)     2:20.17 (51.42)                    
                                                    5:51.16 ( )     6:45.02 (53.86)
        7:38.09 (53.07)     8:24.42 (46.33)                                        
  9 Eddy, Uri E               15 Volunteers                NT    8:34.60  
                  45.02                             2:25.38 ( )     3:19.09 (53.71)
        4:11.53 (52.44)     5:05.41 (53.88)     5:58.96 (53.55)     6:52.41 (53.45)
        7:45.94 (53.53)     8:34.60 (48.66)                                        
 
Event 216  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peck, Matt                15 Volunteers           5:41.33    5:36.69    7  
                  29.23     1:01.36 (32.13)     1:34.88 (33.52)     2:08.68 (33.80)
        2:43.32 (34.64)     3:18.20 (34.88)     3:53.58 (35.38)     4:29.09 (35.51)
        5:04.35 (35.26)     5:36.69 (32.34)                                        
  2 Sloan, Tate A             15 SCCL-HS              5:45.50    5:44.87    5  
                  30.77     1:05.12 (34.35)     1:40.11 (34.99)     2:16.06 (35.95)
        2:52.37 (36.31)     3:28.46 (36.09)     4:04.49 (36.03)     4:40.80 (36.31)
        5:15.21 (34.41)     5:44.87 (29.66)                                        
  3 McClure, Henry M          16 Volunteers           5:51.36    5:59.77    4  
                  29.49     1:02.89 (33.40)     1:37.05 (34.16)     2:12.39 (35.34)
        2:48.24 (35.85)     3:25.79 (37.55)     4:04.13 (38.34)     4:43.42 (39.29)
        5:22.07 (38.65)     5:59.77 (37.70)                                        
  4 Furman, Noah              17 Volunteers                NT    6:38.01    3  
                  34.42     1:15.97 (41.55)     2:01.10 (45.13)     2:47.54 (46.44)
                                3:33.70 ( )     4:20.46 (46.76)     5:08.01 (47.55)
        5:54.57 (46.56)     6:38.01 (43.44)                                        
 
Event 217  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              1:52.42    1:53.14   14  
     1) Clarke, Sydney M 14             2) Dehart, Erin 14                
     3) Jiminez, Isabella 13            4) Romine, Brooke L 17            
                  27.87       57.52 (29.65)     1:26.71 (29.19)     1:53.14 (26.43)
  2 Madison High School-ST  'A'                       1:40.56    1:53.19   10  
     1) Bennett, Summer                 2) Biggs, Kailey                  
     3) Hepp, Annaliese                 4) Whidby, Emma                   
                  29.37       58.65 (29.28)     1:26.87 (28.22)     1:53.19 (26.32)
  3 Madison High School-ST  'B'                       1:43.56    1:58.52    8  
     1) Carroll, Kelsey                 2) Diaz, Savannah                 
     3) Montalvo, Jenna                 4) Faller, Aisha                  
                  28.74       56.58 (27.84)     1:28.69 (32.11)     1:58.52 (29.83)
  4 Samuel Clemens High School Aqu-HS  'A'                 NT    2:01.46    6  
     1) Pressley, Alma B 14             2) Ayers, Courtney C 17           
     3) Sheridan, Paris R 16            4) Pearce, Julia L 15             
                  30.93     1:03.85 (32.92)     1:32.47 (28.62)     2:01.46 (28.99)
  5 Lee High School  'B'                              2:01.16    2:07.34    4  
     1) Taylor, Kate 14                 2) Rochelle, Vivi G 16            
     3) Landry, Erin M 15               4) Weingart, Lindsay B 15         
                  30.46     1:02.36 (31.90)     1:34.99 (32.63)     2:07.34 (32.35)
  6 Samuel Clemens High School Aqu-HS  'C'                 NT    2:09.61    2  
     1) Ryel, Sara R 17                 2) Ryel, Lucy R 15                
     3) Fischer, Paige M 17             4) Richardson, Holly A 16         
                  30.28     1:04.39 (34.11)     1:39.62 (35.23)     2:09.61 (29.99)
  7 Lee High School  'C'                                   NT    2:21.87  
     1) Eddy, Gabriel 14                2) Pinheiro, Sofie S 15           
     3) Eddy, Uri E 15                  4) Tubbs, Delaney C 15            
                  36.06     1:11.60 (35.54)     1:50.76 (39.16)     2:21.87 (31.11)
 
Event 218  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              1:36.76    1:37.51   14  
     1) Santibanez, Marcelo J 16        2) Tubbesing, Ryan C 15           
     3) McClure, Henry M 16             4) Bartels, Lyle E 16             
                  24.13       49.43 (25.30)     1:13.67 (24.24)     1:37.51 (23.84)
  2 Madison High School-ST  'A'                            NT    1:44.04   10  
     1) Kennedy, Jackson                2) Smith, Shaphard                
     3) Faller, Jacob                   4) Parker, Elton                  
                  22.86       50.62 (27.76)     1:18.09 (27.47)     1:44.04 (25.95)
  3 Lee High School  'B'                              1:44.27    1:47.32    8  
     1) Materne, Evan C 16              2) Paveglio, Noah A 17            
     3) Jackola, Holden 17              4) Livingstone, Henry W 16        
                  26.81       52.36 (25.55)     1:47.32 (54.96)                    
  4 Samuel Clemens High School Aqu-HS  'A'            2:03.96    1:58.75    6  
     1) Kaiser, Preston S 17            2) Opielski, Jason J 15           
     3) Reed, Dalton R 14               4) Munroe, Ashton 18              
                  29.40       59.44 (30.04)     1:31.25 (31.81)     1:58.75 (27.50)
 
Event 219  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevenson, Maddy O        15 Volunteers           1:23.97      38.75    7  
  2 Romine, Brooke L          17 Volunteers           1:05.43    1:07.78    5  
                  33.24     1:07.78 (34.54)                                        
  3 Moreno, Samira            14 SCCL-HS              1:12.21    1:09.77    4  
                  34.49     1:09.77 (35.28)                                        
  4 Pearce, Julia L           15 SCCL-HS              1:19.23    1:13.17    3  
                  35.78     1:13.17 (37.39)                                        
  5 Richardson, Holly A       16 SCCL-HS              1:23.50    1:17.84    2  
                  38.13     1:17.84 (39.71)                                        
  6 Sheridan, Paris R         16 SCCL-HS              1:21.50    1:26.80    1  
                  39.98     1:26.80 (46.82)                                        
 -- Tubbs, Delaney C          15 Volunteers           1:17.81         DQ  
                  37.55          DQ (44.10)                                        
 
Event 220  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santibanez, Marcelo J     16 Volunteers             58.87    1:01.09    7  
  2 Furman, Noah              17 Volunteers           1:17.74    1:19.53    5  
  3 Wiley, Connor J           16 Volunteers           1:18.77    1:21.74    4  
                  40.70     1:21.74 (41.04)                                        
  4 Soniwalla, Hasan A        14 SCCL-HS              1:50.50    1:48.07    3  
                  52.95     1:48.07 (55.12)                                        
 -- Opielski, Jason J         15 SCCL-HS              1:40.50         DQ  
 -- Jackola, Holden           17 Volunteers                NT         DQ  
 
Event 221  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Biggs, Kailey                SAMD-ST              1:09.67    1:13.03    7  
                  34.62     1:13.03 (38.41)                                        
  2 Vancil, Paige C           16 Volunteers           1:14.83    1:16.42    5  
                  35.60     1:16.42 (40.82)                                        
  3 Faller, Aisha                SAMD-ST              1:12.34    1:26.32    4  
                  41.62     1:26.32 (44.70)                                        
  4 Pressley, Alma B          14 SCCL-HS              1:35.50    1:29.46    3  
                  42.68     1:29.46 (46.78)                                        
  5 Gutierrez, Jasmine L      16 SCCL-HS              1:40.50    1:31.08    2  
                  42.88     1:31.08 (48.20)                                        
  6 Hilario, Kimberly            SAMD-ST              1:28.98    1:33.95    1  
                  43.74     1:33.95 (50.21)                                        
  7 Edwards, Elizabeth L      14 Volunteers                NT    1:34.38  
                  43.36     1:34.38 (51.02)                                        
  8 Taylor, Kate              14 Volunteers                NT    1:36.76  
                  47.36     1:36.76 (49.40)                                        
  9 Diaz, Savannah               SAMD-ST              1:20.89    1:37.24  
                  46.95     1:37.24 (50.29)                                        
 10 Rochelle, Vivi G          16 Volunteers           1:42.21    1:41.36  
                  45.80     1:41.36 (55.56)                                        
 11 Bennett, Malia G          14 SCCL-HS              1:40.50    1:41.58  
                  48.29     1:41.58 (53.29)                                        
 
Event 222  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Materne, Evan C           16 Volunteers           1:10.04    1:11.64    7  
                  32.77     1:11.64 (38.87)                                        
  2 Munroe, Ashton            18 SCCL-HS              1:18.86    1:19.13    5  
                  36.83     1:19.13 (42.30)                                        
  3 Livingstone, Henry W      16 Volunteers           1:23.98    1:21.30    4  
                  38.27     1:21.30 (43.03)                                        
  4 Luke-County, Jaylin A     16 SCCL-HS              1:30.49    1:23.70    3  
                  37.73     1:23.70 (45.97)                                        
  5 Gutierrez, Cristan        16 Volunteers           1:26.80    1:28.76    2  
                  40.63     1:28.76 (48.13)                                        
 -- Reed, Dalton R            14 SCCL-HS              1:34.84         DQ  
                  44.56          DQ (52.88)                                        
 
Event 223  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel Clemens High School Aqu-HS  'A'            4:27.09    4:30.78   14  
     1) Gutierrez, Jasmine L 16         2) Cicherski, Victoria E 14       
     3) Pressley, Alma B 14             4) Moreno, Samira 14              
                  32.55   1:08.18 (1:08.18)     1:41.42 (33.24)   2:16.96 (1:08.78)
        2:50.79 (33.83)   3:29.34 (1:12.38)     3:59.49 (30.15)   4:30.78 (1:01.44)
  2 Lee High School  'A'                              4:21.05    4:33.09   10  
     1) Weingart, Lindsay B 15          2) Gonzales, Jillian A 16         
     3) Stevenson, Maddy O 15           4) Vancil, Paige C 16             
                  33.85   1:10.25 (1:10.25)     1:42.55 (32.30)   2:18.71 (1:08.46)
        2:50.84 (32.13)   3:25.76 (1:07.05)     3:57.47 (31.71)   4:33.09 (1:07.33)
  3 Madison High School-ST  'A'                       4:12.34    4:39.09    8  
     1) Aguilar, Brooke                 2) Bazany, Emma                   
     3) Locke, Savannah                 4) Tieso, Delaney                 
                  33.06   1:09.75 (1:09.75)     1:43.94 (34.19)   2:21.63 (1:11.88)
        2:53.30 (31.67)   3:28.81 (1:07.18)     4:01.17 (32.36)   4:39.09 (1:10.28)
  4 Samuel Clemens High School Aqu-HS  'B'                 NT    5:04.88    6  
     1) Ryel, Lucy R 15                 2) Alertas-Hernandez, Sarah E 14  
     3) Bennett, Malia G 14             4) Richardson, Holly A 16         
                  36.27   1:16.01 (1:16.01)     1:54.26 (38.25)   2:37.27 (1:21.26)
        3:13.79 (36.52)   3:55.38 (1:18.11)     4:29.28 (33.90)   5:04.88 (1:09.50)
  5 Madison High School-ST  'B'                       4:20.34    5:05.90    4  
     1) Diaz, Savannah                  2) Hilario, Kimberly              
     3) Luevano, Maria                  4) Gentry, Zoe                    
                  36.71   1:19.67 (1:19.67)     1:56.64 (36.97)                    
            3:15.28 ( )         3:53.62 ( )     4:25.54 (31.92)   5:05.90 (1:12.28)
 -- Lee High School  'B'                              5:28.14         DQ  
     1) Edwards, Elizabeth L 14         2) Eddy, Gabriel 14               
     3) Eddy, Uri E 15                  4) Pinheiro, Sofie S 15           
                  35.66   1:21.75 (1:21.75)     1:56.97 (35.22)   2:46.65 (1:24.90)
        3:26.61 (39.96)   4:16.78 (1:30.13)     4:51.25 (34.47)        DQ (1:17.31)
 
Event 224  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              3:47.68    3:49.48   14  
     1) McNease, Stephen A 17           2) Peck, Matt 15                  
     3) Wiley, Connor J 16              4) Tubbesing, Ryan C 15           
                  26.54       55.46 (55.46)     1:22.69 (27.23)     1:52.54 (57.08)
        2:21.89 (29.35)   2:55.25 (1:02.71)     3:21.24 (25.99)     3:49.48 (54.23)
  2 Samuel Clemens High School Aqu-HS  'A'            4:02.86    4:06.55   10  
     1) Pagiotas, Orion A 16            2) Aguilar, Isaiah E 15           
     3) Luke-County, Jaylin A 16        4) Sloan, Tate A 15               
                  28.76       59.12 (59.12)     1:29.08 (29.96)   2:02.34 (1:03.22)
        2:33.42 (31.08)   3:08.93 (1:06.59)     3:35.61 (26.68)     4:06.55 (57.62)
  3 Madison High School-ST  'A'                            NT    4:36.79    8  
     1) Neitsch, Brian                  2) Gonzales, Max                  
     3) Weber, Jake                     4) Bates, Jonah                   
                  29.22   1:02.66 (1:02.66)     1:36.68 (34.02)   2:14.37 (1:11.71)
                          3:21.23 (1:06.86)     3:55.02 (33.79)   4:36.79 (1:15.56)
 -- Lee High School  'B'                              4:18.62         DQ  
     1) Roberts, Ian 14                 2) Furman, Noah 17                
     3) Jackola, Holden 17              4) Fowler-Valdez, James M 14      
                          1:16.51 (1:16.51)     1:48.29 (31.78)   2:24.93 (1:08.42)
        3:04.19 (39.26)   3:59.59 (1:34.66)     4:20.31 (20.72)          DQ (56.38)
 
Event 307  Women 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguilar, Brooke              SAMD-ST                30.45      30.55  
  2 Locke, Savannah              SAMD-ST                30.67      30.75  
  3 Miller, Chloe D           16 SCCL-HS                31.21      31.06  
  4 Bazany, Emma                 SAMD-ST                30.56      32.84  
  5 Fischer, Paige M          17 SCCL-HS                34.81      33.85  
  6 Martinez, Ieza               SAMD-ST                32.45      36.07  
  7 Alertas-Hernandez, Sarah  14 SCCL-HS                33.50      36.84  
 
Event 308  Men 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Shaphard              SAMD-ST                30.98      28.02  
  2 Weber, Jake                  SAMD-ST                30.98      28.07  
  3 Diebel, Dylan             14 Volunteers             31.60      30.88  
  4 Gonzales, Max                SAMD-ST                31.23      31.14  
  5 Opielski, Jason J         15 SCCL-HS                31.48      31.34  
  6 Bates, Jonah                 SAMD-ST                29.89      31.68  
  7 Zavala Yanez, Nicholas    14 Volunteers             39.92      35.93  
  8 Latorre, Jose D           14 SCCL-HS                42.50      39.53  
  9 Soniwalla, Hasan A        14 SCCL-HS                42.38      43.67  
 10 Salinas, Andrew           14 Volunteers             46.29      46.32  
 
Event 313  Women 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno, Samira            14 SCCL-HS              1:02.38    1:01.47  
                  29.91     1:01.47 (31.56)                                        
  2 Aguilar, Brooke              SAMD-ST              1:06.67    1:08.47  
                  32.62     1:08.47 (35.85)                                        
  3 Miller, Chloe D           16 SCCL-HS              1:06.50    1:09.23  
                  33.17     1:09.23 (36.06)                                        
  4 McHodgkins, Zoe           15 SCCL-HS              1:05.50    1:11.45  
                  34.49     1:11.45 (36.96)                                        
  5 Tieso, Delaney               SAMD-ST              1:05.67    1:13.53  
                  34.43     1:13.53 (39.10)                                        
  6 Allin, Rachel E           14 SCCL-HS              1:16.62    1:14.80  
                  35.62     1:14.80 (39.18)                                        
  7 Martinez, Ieza               SAMD-ST              1:10.23    1:21.69  
 
Event 314  Men 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weber, Jake                  SAMD-ST              1:03.45    1:04.56  
                  30.44     1:04.56 (34.12)                                        
  2 Fowler-Valdez, James M    14 Volunteers                NT    1:06.98  
                  32.19     1:06.98 (34.79)                                        
  3 Diebel, Dylan             14 Volunteers           1:15.02    1:11.39  
                  34.35     1:11.39 (37.04)                                        
  4 Bates, Jonah                 SAMD-ST              1:04.56    1:14.05  
                  34.81     1:14.05 (39.24)                                        
  5 Reed, Dalton R            14 SCCL-HS              1:40.50    1:14.46  
                  35.88     1:14.46 (38.58)                                        
 -- Roberts, Ian              14 Volunteers           1:26.32         DQ  
                  39.42          DQ (38.72)                                        
 
                   Combined Team Scores - Through Event 314                    
 
  1. Lee High School                   272.5   2. Madison High School               167.5
  3. Samuel Clemens High School Aqu      146                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 314                   
 
  1. Madison High School               113.5   2. Lee High School                   106.5
  3. Samuel Clemens High School Aqu       86                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 314                    
 
  1. Lee High School                     166   2. Samuel Clemens High School Aqu       60
  3. Madison High School                  54