2021 AAHSSL Dual Plus / NS-02
NISD Aquatic Complex - 10/1/2021                        
Final Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Brennan  'A'                          2:03.35    2:01.35  
     1) Whatley, Abigail F 09           2) O'Brien, Pauline A 11          
     3) Munoz, Andrea C 12              4) Westendorf, Ally M 11          
              32.12     1:06.57 (34.45)     1:35.11 (28.54)     2:01.35 (26.24)
  2 Lee High School-ST  'A'                           2:01.79    2:01.46  
     1) Palmisano, Mary G 11            2) Head, Molly J 09               
     3) Romine, Maren K 11              4) Zadel, Lizzie M 11             
              33.25     1:09.01 (35.76)     1:36.16 (27.15)     2:01.46 (25.30)
  3 San Antonio Brennan  'B'                          2:16.94    2:28.27  
     1) Vargas, Genesis S 11            2) Washburn, Sarah N 09           
     3) Salazar, Alyssa N 11            4) Villareal, Victoria T 10       
              38.21     1:15.29 (37.08)     1:53.71 (38.42)     2:28.27 (34.56)
  4 San Antonio Brennan  'C'                          2:39.03   x2:36.95  
     1) Winninghoff, Elizabeth p 10     2) Roberson Gibbs, Ava S 09       
     3) Araujo, Bianca A 12             4) Nygaard, Catherine E 12        
              40.23       58.02 (17.79)     1:21.88 (23.86)   2:36.95 (1:15.07)
 -- Madison High School-ST  'A'                       2:09.37         DQ  
     1) Huerta, Averly 10               2) Faller, Natasha N 12           
     3) Payton, Lillian 10              4) Nguyen, Alina 11               
              31.40     1:09.43 (38.03)     1:39.67 (30.24)          DQ (30.83)
 -- Lee High School-ST  'B'                           2:24.49         DQ  
     1) Butron, Andrea * 10             2) Majors, Emma J 10              
     3) Broughton, Rebecca C 09         4) Hurtado, Angelina N 09         
              45.91     1:02.54 (16.63)     1:24.43 (21.89)        DQ (1:04.70)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madison High School-ST  'A'                       1:49.65    1:50.27  
     1) Smith, Daniel 10                2) Lackey, Seth J 12              
     3) Conkin, Brayden W 11            4) Maese, Jaden R 12              
              28.36       57.32 (28.96)     1:25.86 (28.54)     1:50.27 (24.41)
  2 San Antonio Brennan  'A'                          1:54.65    1:50.87  
     1) Gurr, Joseph P 11               2) Bentley, Elijah J 09           
     3) Apaez, Jacob M 11               4) Wormley, Joshua J 10           
              28.34       59.99 (31.65)     1:26.81 (26.82)     1:50.87 (24.06)
  3 San Antonio Brennan  'B'                          2:08.11    2:05.18  
     1) Munoz, Christopher A 11         2) Lopez, Aaron M 11              
     3) Gurr, Kimball R 09              4) Daluz, Austin M 10             
              31.54     1:07.56 (36.02)     1:38.75 (31.19)     2:05.18 (26.43)
  4 Lee High School-ST  'B'                           2:12.06    2:14.23  
     1) Fitch, Stone R 09               2) Bailiff, Christian G 09        
     3) Martinez, Armando * 09          4) Theilengerdes, Landon B 10     
              40.66     1:15.33 (34.67)     1:47.83 (32.50)     2:14.23 (26.40)
 -- Lee High School-ST  'A'                           1:59.35         DQ  
     1) Locurto, Samuel J 10            2) Richter, Nolan R 09            
     3) Taylor, Ryan M                  4) Stephenson, AJ J 12            
              28.54     1:03.46 (34.92)     1:32.69 (29.23)          DQ (26.36)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whatley, Abigail F        09 Brennan              2:12.11    2:25.00  
              32.46     1:08.43 (35.97)     1:46.35 (37.92)     2:25.00 (38.65)
  2 Jasso, Sidonie L          12 SAMD-ST                   NT    2:29.22  
              32.92     1:11.50 (38.58)   2:29.20 (1:17.70)      2:29.22 (0.02)
  3 Faller, Natasha N         12 SAMD-ST              2:42.03    2:32.78  
              33.73     1:12.71 (38.98)     1:53.64 (40.93)     2:32.78 (39.14)
  4 Nguyen, Alina             11 SAMD-ST              2:30.61    2:33.65  
              33.89     1:11.75 (37.86)     1:52.77 (41.02)     2:33.65 (40.88)
  5 Rodowski, Anna            11 SAMD-ST                   NT    2:37.12  
              34.12     1:13.51 (39.39)     1:55.70 (42.19)     2:37.12 (41.42)
  6 Vail, Sidney M            10 Brennan              2:45.24    2:37.64  
              34.05     1:13.10 (39.05)     1:56.15 (43.05)     2:37.64 (41.49)
  7 Roberson Gibbs, Ava S     09 Brennan              3:10.94    2:46.69  
              37.73     1:20.79 (43.06)     2:04.48 (43.69)     2:46.69 (42.21)
  8 Araujo, Bianca A          12 Brennan              3:09.23    3:02.72  
              39.97     1:24.61 (44.64)     2:14.27 (49.66)     3:02.72 (48.45)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Apaez, Jacob M            11 Brennan              2:01.21    2:15.26  
              31.12     1:05.44 (34.32)     1:41.43 (35.99)     2:15.26 (33.83)
  2 Fitch, William S          12 Lee-ST               2:10.59    2:16.71  
              29.77     1:04.54 (34.77)     1:41.49 (36.95)     2:16.71 (35.22)
  3 Smith, Ikaika F           09 Lee-ST                    NT    2:24.19  
              32.76     1:08.21 (35.45)     1:46.76 (38.55)     2:24.19 (37.43)
  4 Weintraub, Nathan P       11 Brennan              2:34.06    2:27.40  
              33.36     1:10.38 (37.02)     1:49.32 (38.94)     2:27.40 (38.08)
  5 O'Brien, Conan A          09 Brennan              2:44.21    2:30.87  
              33.68     1:12.29 (38.61)     1:53.30 (41.01)     2:30.87 (37.57)
  6 Fitch, Stone R            09 Lee-ST                    NT    2:31.37  
              33.35     1:11.75 (38.40)     1:52.43 (40.68)     2:31.37 (38.94)
  7 Harkins, Wesley H         10 Brennan              2:44.88    2:36.69  
              33.70     1:13.46 (39.76)     1:54.26 (40.80)     2:36.69 (42.43)
  8 DeLeon, Alejandro A       11 Lee-ST               2:30.00    2:42.59  
              31.38     1:11.92 (40.54)   2:42.59 (1:30.67)                    
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Pauline A        11 Brennan              2:24.58    2:23.77  
              32.65     1:10.11 (37.46)     1:51.03 (40.92)     2:23.77 (32.74)
  2 Head, Molly J             09 Lee-ST               2:35.00    2:33.20  
              33.27     1:11.49 (38.22)     1:57.86 (46.37)     2:33.20 (35.34)
  3 Broughton, Rebecca C      09 Lee-ST               2:45.00    2:36.42  
              33.94     1:13.43 (39.49)     2:02.00 (48.57)     2:36.42 (34.42)
  4 Zurawski, Elizabeth R     10 Brennan              2:53.80    2:52.84  
              38.13     1:23.19 (45.06)     2:13.25 (50.06)     2:52.84 (39.59)
 -- Salazar, Alyssa N         11 Brennan              3:25.93         DQ  
                              42.36 ( )          DQ (53.23)                    
 -- Frerich, Allison K        11 Brennan              3:21.19         DQ  
              40.93     1:32.75 (51.82)     2:22.58 (49.83)          DQ (40.83)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurr, Joseph P            11 Brennan              2:23.37    2:25.95  
              31.66     1:11.50 (39.84)     1:51.33 (39.83)     2:25.95 (34.62)
  2 Bentley, Elijah J         09 Brennan              2:46.76    2:33.53  
              32.24     1:12.35 (40.11)     1:55.67 (43.32)     2:33.53 (37.86)
  3 Bailiff, Christian G      09 Lee-ST               3:05.00    2:35.97  
              31.62     1:13.06 (41.44)     2:00.94 (47.88)     2:35.97 (35.03)
  4 Lopez, Aaron M            11 Brennan              2:36.77    2:53.19  
              36.27     1:22.55 (46.28)     2:12.69 (50.14)     2:53.19 (40.50)
  5 Daines, Luke S            09 Lee-ST               3:20.00    2:55.62  
                            1:22.10 ( )     2:15.65 (53.55)     2:55.62 (39.97)
 -- Gurr, Kimball R           09 Brennan              3:00.21         DQ  
              35.99                             2:08.04 ( )          DQ (36.48)
 -- Martinez, Armando *       09 Lee-ST               3:00.00         DQ  
              35.70     1:20.40 (44.70)     2:09.56 (49.16)          DQ (38.57)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zadel, Lizzie M           11 Lee-ST                 25.05      25.71  
  2 Westendorf, Ally M        11 Brennan                27.22      26.82  
  3 Silkey, Xytali S          11 Brennan                28.15      27.90  
  4 Palmisano, Mary G         11 Lee-ST                 27.96      29.35  
  5 Jasso, Sidonie L          12 SAMD-ST                29.60      31.02  
  6 Vargas, Genesis S         11 Brennan                30.87      31.11  
  7 Peek, Syriana             09 SAMD-ST                34.43      33.57  
  8 Majors, Emma J            10 Lee-ST                 32.42      33.75  
  9 Schievelbein, Erin        09 SAMD-ST                   NT      34.72  
 10 Butron, Andrea *          10 Lee-ST                 35.92      35.58  
 11 Vanegas, Trinity          09 SAMD-ST                36.71      36.17  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wormley, Joshua J         10 Brennan                26.55      24.71  
  2 Locurto, Samuel J         10 Lee-ST                 24.80      25.23  
  3 Taylor, Ryan M               Lee-ST                 25.82      25.59  
  4 Daluz, Austin M           10 Brennan                26.73      26.31  
  5 Conkin, Brayden W         11 SAMD-ST                25.35      26.58  
  6 Theilengerdes, Landon B   10 Lee-ST                 27.23      26.78  
  7 Munoz, Abel               09 Brennan                29.65      29.07  
  8 Culbertson, Brennan A     11 Brennan                29.20      29.19  
  9 Anderson, Daniel E        09 Lee-ST                 31.70      31.59  
 10 Carr, Anthony             10 SAMD-ST                   NT      31.73  
 11 Medellin, Luis            12 SAMD-ST                   NT      39.53  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romine, Maren K           11 Lee-ST                 58.16      59.78  
              28.40       59.78 (31.38)                                        
  2 Munoz, Andrea C           12 Brennan              1:01.97    1:02.85  
              29.41     1:02.85 (33.44)                                        
  3 Payton, Lillian           10 SAMD-ST              1:07.52    1:07.89  
              31.04     1:07.89 (36.85)                                        
  4 Kyle, Sarah H             12 SAMD-ST                   NT    1:18.16  
              37.03     1:18.16 (41.13)                                        
  5 Araujo, Bianca A          12 Brennan              1:25.77    1:29.07  
              40.23     1:29.07 (48.84)                                        
 -- Vargas, Genesis S         11 Brennan              1:37.21    1:04.21  
              36.93     1:04.21 (27.28)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lackey, Seth J            12 SAMD-ST                54.33      54.59  
              25.15       54.59 (29.44)                                        
  2 Apaez, Jacob M            11 Brennan              1:00.00    1:02.35  
              28.80     1:02.35 (33.55)                                        
  3 Richter, Nolan R          09 Lee-ST                    NT    1:10.82  
              32.71     1:10.82 (38.11)                                        
  4 Munoz, Christopher A      11 Brennan              1:33.06    1:11.75  
              32.53     1:11.75 (39.22)                                        
  5 Taylor, Ryan M               Lee-ST               1:12.00    1:16.72  
              32.06     1:16.72 (44.66)                                        
 -- Martinez, Armando *       09 Lee-ST                    NT         DQ  
              35.27          DQ (44.33)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romine, Maren K           11 Lee-ST                 54.27      55.69  
              27.00       55.69 (28.69)                                        
  2 Zadel, Lizzie M           11 Lee-ST                 55.04      57.68  
              27.85       57.68 (29.83)                                        
  3 Huerta, Averly            10 SAMD-ST                59.12      59.66  
              28.27       59.66 (31.39)                                        
  4 Washburn, Sarah N         09 Brennan              1:05.38    1:03.97  
              31.06     1:03.97 (32.91)                                        
  5 Manuel, Kaitlyn           11 SAMD-ST                   NT    1:06.72  
              32.01     1:06.72 (34.71)                                        
  6 Faller, Natasha N         12 SAMD-ST              1:03.19    1:08.12  
              32.04     1:08.12 (36.08)                                        
  7 Lucas, Rowan              09 SAMD-ST                   NT    1:08.33  
              31.73     1:08.33 (36.60)                                        
  8 Vail, Sidney M            10 Brennan              1:10.05    1:10.84  
              33.38     1:10.84 (37.46)                                        
  9 Winninghoff, Elizabeth p  10 Brennan              1:14.00    1:11.70  
              33.40     1:11.70 (38.30)                                        
 10 Clark, Avery E            11 Brennan              1:12.52    1:12.23  
              33.59     1:12.23 (38.64)                                        
 11 Hurtado, Angelina N       09 Lee-ST               1:19.24    1:16.02  
              35.10     1:16.02 (40.92)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maese, Jaden R            12 SAMD-ST                51.76      54.42  
              25.95       54.42 (28.47)                                        
  2 Daluz, Austin M           10 Brennan              1:01.54    1:01.03  
              29.16     1:01.03 (31.87)                                        
  3 Muncrief, Caleb A         10 Brennan              1:18.34    1:01.09  
              28.45     1:01.09 (32.64)                                        
  4 Theilengerdes, Landon B   10 Lee-ST               1:03.66    1:01.53  
              29.01     1:01.53 (32.52)                                        
  5 Stephenson, AJ J          12 Lee-ST               1:00.84    1:04.86  
              29.33     1:04.86 (35.53)                                        
  6 Greathouse, Peter R       09 Lee-ST               1:15.00    1:06.38  
              31.47     1:06.38 (34.91)                                        
  7 Smith, Ikaika F           09 Lee-ST               1:07.35    1:06.44  
              32.44     1:06.44 (34.00)                                        
  8 Castillo, Cameron P       10 Brennan              1:07.31    1:07.31  
              31.83     1:07.31 (35.48)                                        
  9 Harkins, Wesley H         10 Brennan              1:19.18    1:07.56  
              31.63     1:07.56 (35.93)                                        
 10 Carr, Anthony             10 SAMD-ST                   NT    1:17.71  
              34.02     1:17.71 (43.69)                                        
 11 Heileman, Ethan A         12 SAMD-ST              1:00.28    2:01.84  
            1:00.19   2:01.84 (1:01.65)                                        
 -- Fitzgerald, Armando       09 SAMD-ST                   NT         DQ  
              29.44          DQ (35.84)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munoz, Andrea C           12 Brennan              5:19.04    5:28.68  
              28.67     1:00.58 (31.91)     1:33.91 (33.33)     2:07.63 (33.72)
        2:41.43 (33.80)     3:15.25 (33.82)     3:49.32 (34.07)     4:23.43 (34.11)
        4:56.89 (33.46)     5:28.68 (31.79)                                        
  2 Payton, Lillian           10 SAMD-ST                   NT    5:59.20  
              31.32     1:06.28 (34.96)     1:42.46 (36.18)     2:19.14 (36.68)
        2:56.38 (37.24)     3:33.88 (37.50)     4:10.71 (36.83)     4:47.46 (36.75)
        5:23.98 (36.52)     5:59.20 (35.22)                                        
  3 Washburn, Sarah N         09 Brennan              6:12.77    6:09.20  
              33.21     1:10.00 (36.79)     1:47.66 (37.66)     2:25.73 (38.07)
        3:03.31 (37.58)     3:41.16 (37.85)     4:18.93 (37.77)     4:56.65 (37.72)
        5:33.82 (37.17)     6:09.20 (35.38)                                        
  4 Broughton, Rebecca C      09 Lee-ST               6:40.00    6:16.08  
              32.88     1:08.97 (36.09)     1:46.57 (37.60)     2:24.87 (38.30)
        3:03.16 (38.29)     3:41.87 (38.71)     4:20.87 (39.00)     5:00.38 (39.51)
        5:39.64 (39.26)     6:16.08 (36.44)                                        
 -- Hurtado, Angelina N       09 Lee-ST                    NT    7:17.21  
              37.95     1:22.23 (44.28)     2:08.57 (46.34)     2:57.43 (48.86)
        3:47.12 (49.69)     4:38.78 (51.66)     5:29.76 (50.98)     6:21.13 (51.37)
        7:17.21 (56.08)                                                            
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             10 SAMD-ST              5:35.81    5:13.99  
              27.09       56.98 (29.89)     1:28.11 (31.13)     1:59.91 (31.80)
        2:32.16 (32.25)     3:05.07 (32.91)     3:37.78 (32.71)     4:10.38 (32.60)
        4:43.24 (32.86)     5:13.99 (30.75)                                        
  2 Bailiff, Christian G      09 Lee-ST               6:20.00    6:16.18  
              30.57     1:07.36 (36.79)     1:46.04 (38.68)     2:24.75 (38.71)
        3:03.47 (38.72)     3:43.40 (39.93)     4:22.54 (39.14)     5:01.65 (39.11)
        5:40.66 (39.01)     6:16.18 (35.52)                                        
  3 Fitch, Stone R            09 Lee-ST                    NT    6:41.48  
              33.85     1:13.28 (39.43)     1:55.41 (42.13)     2:37.24 (41.83)
        3:19.61 (42.37)     4:01.85 (42.24)     4:44.11 (42.26)     5:25.78 (41.67)
        6:06.06 (40.28)     6:41.48 (35.42)                                        
  4 Weintraub, Nathan P       11 Brennan              6:55.88    6:43.30  
              35.48     1:14.36 (38.88)     1:54.59 (40.23)     2:36.57 (41.98)
        3:18.93 (42.36)     4:00.46 (41.53)     4:43.11 (42.65)     5:25.85 (42.74)
        6:07.60 (41.75)     6:43.30 (35.70)                                        
  5 DeLeon, Alejandro A       11 Lee-ST               6:30.00    7:43.23  
              34.69     1:15.67 (40.98)     2:00.85 (45.18)     2:48.48 (47.63)
                                4:25.61 ( )     5:16.37 (50.76)     6:08.00 (51.63)
      7:43.23 (1:35.23)                                                            
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Brennan  'A'                          1:50.07    1:50.70  
     1) Munoz, Andrea C 12              2) Washburn, Sarah N 09           
     3) O'Brien, Pauline A 11           4) Westendorf, Ally M 11          
              27.05       56.23 (29.18)     1:23.81 (27.58)     1:50.70 (26.89)
  2 Madison High School-ST  'A'                       1:54.99    1:54.92  
     1) Payton, Lillian 10              2) Kyle, Sarah H 12               
     3) Jasso, Sidonie L 12             4) Huerta, Averly 10              
              28.84       58.65 (29.81)     1:28.49 (29.84)     1:54.92 (26.43)
  3 San Antonio Brennan  'B'                          1:59.83    2:02.29  
     1) Whatley, Abigail F 09           2) Frerich, Allison K 11          
     3) Vargas, Genesis S 11            4) Vail, Sidney M 10              
              29.47     1:00.69 (31.22)     1:32.03 (31.34)     2:02.29 (30.26)
  4 Madison High School-ST  'B'                       2:06.73    2:03.93  
     1) Lucas, Rowan 09                 2) Manuel, Kaitlyn 11             
     3) Faller, Natasha N 12            4) Nguyen, Alina 11               
              31.42     1:02.51 (31.09)     1:33.22 (30.71)     2:03.93 (30.71)
  5 Madison High School-ST  'C'                       2:19.40   x2:12.34  
     1) Evans, Lauren 10                2) Baunernfeind, Addy 09          
     3) Peterson, Alyssa 11             4) Katsuda, Kaci 09               
              34.89     1:06.26 (31.37)     1:40.58 (34.32)     2:12.34 (31.76)
  6 San Antonio Brennan  'C'                          2:08.86   x2:16.07  
     1) Winninghoff, Elizabeth p 10     2) Zurawski, Elizabeth R 10       
     3) Clark, Avery E 11               4) Gonzalez, Linsy E 11           
              31.72     1:02.90 (31.18)     1:35.60 (32.70)     2:16.07 (40.47)
  7 Madison High School-ST  'D'                            NT   x2:18.88  
     1) Burns, Macie 09                 2) Rodowski, Anna 11              
     3) Vanegas, Trinity 09             4) Schievelbein, Erin 09          
              37.92     1:07.73 (29.81)   2:18.88 (1:11.15)                    
  8 San Antonio Brennan  'D'                          2:24.52   x2:31.08  
     1) Nygaard, Catherine E 12         2) Gonzales, Alexa S 09           
     3) Braxton, Brooklyn 10            4) Villareal, Victoria T 10       
              38.46     1:24.72 (46.26)     2:02.62 (37.90)     2:31.08 (28.46)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Brennan  'A'                          1:43.22    1:41.50  
     1) Daluz, Austin M 10              2) Wormley, Joshua J 10           
     3) Apaez, Jacob M 11               4) Gurr, Joseph P 11              
              27.09       52.00 (24.91)     1:17.43 (25.43)     1:41.50 (24.07)
  2 San Antonio Brennan  'B'                          1:49.37    1:47.71  
     1) Bentley, Elijah J 09            2) Muncrief, Caleb A 10           
     3) Lopez, Aaron M 11               4) Munoz, Christopher A 11        
              26.52       53.96 (27.44)     1:21.58 (27.62)     1:47.71 (26.13)
  3 Lee High School-ST  'A'                           1:50.25    1:49.36  
     1) Martinez, Armando * 09          2) Bailiff, Christian G 09        
     3) Fitch, William S 12             4) Theilengerdes, Landon B 10     
              27.68       54.52 (26.84)     1:21.85 (27.33)     1:49.36 (27.51)
  4 Lee High School-ST  'B'                           1:57.89    1:58.81  
     1) Fitch, Stone R 09               2) DeLeon, Alejandro A 11         
     3) Greathouse, Peter R 09          4) Richter, Nolan R 09            
              29.50     1:01.17 (31.67)     1:31.74 (30.57)     1:58.81 (27.07)
  5 San Antonio Brennan  'C'                          2:00.43   x1:59.81  
     1) Culbertson, Brennan A 11        2) Munoz, Abel 09                 
     3) Weintraub, Nathan P 11          4) Gurr, Kimball R 09             
              29.73     1:00.28 (30.55)     1:31.35 (31.07)     1:59.81 (28.46)
  6 San Antonio Brennan  'D'                          2:11.17   x2:09.88  
     1) O'Brien, Conan A 09             2) Harkins, Wesley H 10           
     3) Vigil, George P 09              4) Castillo, Cameron P 10         
              31.30                             1:49.60 ( )     2:09.88 (20.28)
  7 Madison High School-ST  'A'                       1:32.22    2:36.36  
     1) Fitzgerald, Armando 09          2) Esquivel, Caple 09             
     3) Medellin, Luis 12               4) Carr, Anthony 10               
                            1:22.02 ( )     2:01.09 (39.07)     2:36.36 (35.27)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Pauline A        11 Brennan              1:05.93    1:07.52  
              33.13     1:07.52 (34.39)                                        
  2 Head, Molly J             09 Lee-ST                    NT    1:10.49  
              34.19     1:10.49 (36.30)                                        
  3 Huerta, Averly            10 SAMD-ST                   NT    1:11.78  
              34.67     1:11.78 (37.11)                                        
  4 Palmisano, Mary G         11 Lee-ST               1:10.12    1:13.24  
              36.05     1:13.24 (37.19)                                        
  5 Whatley, Abigail F        09 Brennan              1:10.24    1:13.63  
              35.91     1:13.63 (37.72)                                        
  6 Manuel, Kaitlyn           11 SAMD-ST                   NT    1:17.53  
              37.60     1:17.53 (39.93)                                        
  7 Rodowski, Anna            11 SAMD-ST                   NT    1:21.71  
              39.56     1:21.71 (42.15)                                        
  8 Lucas, Rowan              09 SAMD-ST                   NT    1:22.01  
              39.34     1:22.01 (42.67)                                        
  9 Clark, Avery E            11 Brennan              1:16.10    1:24.62  
              40.27     1:24.62 (44.35)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lackey, Seth J            12 SAMD-ST                56.93      55.21  
              26.70       55.21 (28.51)                                        
  2 Smith, Daniel             10 SAMD-ST              1:02.12    1:02.61  
              30.38     1:02.61 (32.23)                                        
  3 Locurto, Samuel J         10 Lee-ST               1:06.51    1:03.59  
              30.72     1:03.59 (32.87)                                        
  4 Munoz, Christopher A      11 Brennan              1:10.83    1:12.01  
              35.13     1:12.01 (36.88)                                        
  5 Muncrief, Caleb A         10 Brennan              1:26.25    1:14.14  
              35.24     1:14.14 (38.90)                                        
  6 Gurr, Kimball R           09 Brennan              1:33.21    1:16.13  
              37.19     1:16.13 (38.94)                                        
  7 Richter, Nolan R          09 Lee-ST               1:15.00    1:17.88  
              37.64     1:17.88 (40.24)                                        
  8 Daines, Luke S            09 Lee-ST                    NT    1:19.08  
  9 O'Brien, Conan A          09 Brennan              1:37.21    1:21.58  
              38.83     1:21.58 (42.75)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westendorf, Ally M        11 Brennan              1:24.21    1:21.28  
              38.57     1:21.28 (42.71)                                        
  2 Kyle, Sarah H             12 SAMD-ST              1:23.04    1:23.17  
              39.22     1:23.17 (43.95)                                        
  3 Nguyen, Alina             11 SAMD-ST              1:26.50    1:27.34  
              41.91     1:27.34 (45.43)                                        
  4 Majors, Emma J            10 Lee-ST               1:28.17    1:27.94  
              40.63     1:27.94 (47.31)                                        
  5 Frerich, Allison K        11 Brennan              1:39.23    1:28.58  
              42.88     1:28.58 (45.70)                                        
  6 Zurawski, Elizabeth R     10 Brennan              1:35.69    1:30.42  
              42.63     1:30.42 (47.79)                                        
  7 Baunernfeind, Addy        09 SAMD-ST                   NT    1:33.43  
              44.80     1:33.43 (48.63)                                        
  8 Roberson Gibbs, Ava S     09 Brennan              1:40.60    1:34.45  
              44.72     1:34.45 (49.73)                                        
  9 Evans, Lauren             10 SAMD-ST                   NT    1:58.62  
              54.38   1:58.62 (1:04.24)                                        
 -- Butron, Andrea *          10 Lee-ST                    NT         DQ  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurr, Joseph P            11 Brennan              1:02.65    1:09.04  
              32.37     1:09.04 (36.67)                                        
  2 Maese, Jaden R            12 SAMD-ST              1:08.33    1:13.00  
              33.57     1:13.00 (39.43)                                        
  3 Wormley, Joshua J         10 Brennan              1:17.03    1:13.66  
              34.34     1:13.66 (39.32)                                        
  4 Bentley, Elijah J         09 Brennan              1:19.62    1:15.28  
              34.05     1:15.28 (41.23)                                        
  5 Conkin, Brayden W         11 SAMD-ST              1:13.05    1:18.53  
              36.82     1:18.53 (41.71)                                        
  6 Castillo, Cameron P       10 Brennan              1:27.64    1:21.13  
              39.50     1:21.13 (41.63)                                        
  7 Fitch, William S          12 Lee-ST               1:19.27    1:23.37  
              38.73     1:23.37 (44.64)                                        
  8 Anderson, Daniel E        09 Lee-ST                    NT    1:27.93  
              41.85     1:27.93 (46.08)                                        
  9 Esquivel, Caple           09 SAMD-ST                   NT    1:28.96  
              39.64     1:28.96 (49.32)                                        
 10 Greathouse, Peter R       09 Lee-ST               1:30.00    1:31.32  
              41.58     1:31.32 (49.74)                                        
 -- Stephenson, AJ J          12 Lee-ST               1:15.01         DQ  
              36.78          DQ (45.46)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee High School-ST  'A'                           3:53.00    3:59.87  
     1) Zadel, Lizzie M 11              2) Head, Molly J 09               
     3) Palmisano, Mary G 11            4) Romine, Maren K 11             
              27.64       59.65 (59.65)     1:28.50 (28.85)   2:00.16 (1:00.51)
        2:31.13 (30.97)   3:04.79 (1:04.63)     3:31.13 (26.34)     3:59.87 (55.08)
  2 San Antonio Brennan  'A'                          4:44.08    4:46.27  
     1) Zurawski, Elizabeth R 10        2) Vail, Sidney M 10              
     3) Clark, Avery E 11               4) Frerich, Allison K 11          
              33.45   1:10.48 (1:10.48)     1:42.63 (32.15)   2:20.80 (1:10.32)
        2:56.31 (35.51)   3:35.62 (1:14.82)     4:07.99 (32.37)   4:46.27 (1:10.65)
 -- San Antonio Brennan  'B'                          5:10.65         DQ  
     1) Salazar, Alyssa N 11            2) Winninghoff, Elizabeth p 10    
     3) Araujo, Bianca A 12             4) Roberson Gibbs, Ava S 09       
              34.60   1:16.67 (1:16.67)     1:53.07 (36.40)   2:33.24 (1:16.57)
        3:10.58 (37.34)   3:52.49 (1:19.25)     4:27.78 (35.29)        DQ (1:14.09)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madison High School-ST  'A'                       3:18.42    3:39.56  
     1) Smith, Daniel 10                2) Maese, Jaden R 12              
     3) Conkin, Brayden W 11            4) Lackey, Seth J 12              
              26.80       54.82 (54.82)     1:21.00 (26.18)     1:50.45 (55.63)
        2:18.47 (28.02)     2:49.42 (58.97)     3:13.46 (24.04)     3:39.56 (50.14)
  2 Lee High School-ST  'A'                           3:58.96    4:07.99  
     1) Locurto, Samuel J 10            2) Stephenson, AJ J 12            
     3) Taylor, Ryan M                  4) Fitch, William S 12            
              26.82       56.40 (56.40)     1:26.96 (30.56)   2:04.21 (1:07.81)
        2:32.04 (27.83)   3:04.57 (1:00.36)     3:33.76 (29.19)   4:07.99 (1:03.42)
 -- San Antonio Brennan  'A'                          4:51.94         DQ  
     1) Harkins, Wesley H 10            2) Castillo, Cameron P 10         
     3) Muncrief, Caleb A 10            4) Weintraub, Nathan P 11         
              32.46   1:08.14 (1:08.14)     1:41.18 (33.04)   2:18.63 (1:10.49)
        2:48.02 (29.39)   3:22.44 (1:03.81)     3:53.58 (31.14)        DQ (1:06.23)
 
Event 107  Girls 50 Yard Freestyle Sub Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baunernfeind, Addy        09 SAMD-ST                   NT      30.86  
  2 Katsuda, Kaci             09 SAMD-ST                33.72      32.56  
  3 Peterson, Alyssa          11 SAMD-ST                34.33      33.87  
  4 Redway, Tiffany M         09 Brennan                42.35      34.28  
  5 Burns, Macie              09 SAMD-ST                   NT      36.21  
  6 Celerier, Julie           12 Brennan                35.21      37.05  
  7 Nygaard, Catherine E      12 Brennan                39.62      38.47  
  8 Castillo, Elena M         09 Lee-ST                 41.23      39.27  
  9 Cervantes, Daniella G     09 Brennan                42.31      43.69  
 
Event 108  Boys 50 Yard Freestyle Sub Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crandall, Donniey A       11 Brennan                29.21      30.43  
  2 Millholland, Isaiah M     10 Lee-ST                 31.44      30.76  
  3 Vigil, George P           09 Brennan                35.30      35.33  
  4 Villanueva, Rocco A       09 Lee-ST                 45.17      41.31  
  5 Spector, Steven R         09 Brennan                47.15      46.79  
  6 Fitzgerald, Armando       09 SAMD-ST                   NT      52.38  
 
Event 113  Girls 100 Yard Freestyle Sub Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katsuda, Kaci             09 SAMD-ST              1:14.93    1:13.41  
              34.82     1:13.41 (38.59)                                        
  2 Peterson, Alyssa          11 SAMD-ST              1:18.72    1:13.96  
              36.70     1:13.96 (37.26)                                        
  3 Peek, Syriana             09 SAMD-ST              1:21.98    1:15.18  
              36.19     1:15.18 (38.99)                                        
  4 Evans, Lauren             10 SAMD-ST              1:16.57    1:17.11  
              37.39     1:17.11 (39.72)                                        
  5 Villareal, Victoria T     10 Brennan              1:23.78    1:20.49  
              37.49     1:20.49 (43.00)                                        
  6 Braxton, Brooklyn         10 Brennan              1:31.40    1:21.65  
              37.39     1:21.65 (44.26)                                        
  7 Gonzales, Alexa S         09 Brennan              1:35.91    1:27.71  
              41.07     1:27.71 (46.64)                                        
  8 Castillo, Elena M         09 Lee-ST                    NT    1:31.50  
  9 Gonzalez, Linsy E         11 Brennan              1:52.33    1:36.33  
              42.98     1:36.33 (53.35)                                        
 
Event 114  Boys 100 Yard Freestyle Sub Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munoz, Abel               09 Brennan              1:20.21    1:05.85  
              30.77     1:05.85 (35.08)                                        
  2 Crandall, Donniey A       11 Brennan              1:22.21    1:09.07  
              30.99     1:09.07 (38.08)                                        
  3 Millholland, Isaiah M     10 Lee-ST                    NT    1:13.37  
              34.38     1:13.37 (38.99)                                        
  4 Vigil, George P           09 Brennan              1:28.21    1:24.43  
              38.92     1:24.43 (45.51)                                        
  5 Medellin, Luis            12 SAMD-ST                   NT    1:33.95  
              40.63     1:33.95 (53.32)                                        
  6 Spector, Steven R         09 Brennan              1:35.21    1:36.97  
              41.66     1:36.97 (55.31)                                        
 -- Villanueva, Rocco A       09 Lee-ST                    NT         DQ