2020 AAHSSL Dual + / NS-01
Northside Aquatic Complex - 10/10/2020                      
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D Brandeis High School  'A'                           2:02.98   18  
     1) Bentley, Ally J 12              2) Lai, Joyce Y 11                
     3) Gianotti, Emily J 12            4) Barickman, Chloe R 12          
                  30.86     1:07.19 (36.33)     1:36.33 (29.14)     2:02.98 (26.65)
  2 San Antonio Brennan  'A'                                    2:05.65   14  
     1) O'Brien, Pauline A 10           2) Shirley, Brylee D 12           
     3) Munoz, Andrea C 11              4) Westendorf, Ally M 10          
                  32.03     1:08.02 (35.99)     1:37.57 (29.55)     2:05.65 (28.08)
  3 San Antonio Brennan  'B'                                    2:16.80   12  
     1) Quesada, Brynn E 09             2) Guerrero, Harley S 12          
     3) Silkey, Xytali S 10             4) Clark, Avery E 10              
                  33.72     1:13.88 (40.16)     1:44.98 (31.10)     2:16.80 (31.82)
  4 Louis D Brandeis High School  'C'                           2:20.64   10  
     1) Rodgers, Emily G 10             2) Sanchez, Reeve A 10            
     3) Chudej, Haley A 10              4) Easley, Ashley C 10            
                  36.45     1:18.94 (42.49)     1:51.26 (32.32)     2:20.64 (29.38)
 -- San Antonio Brennan  'C'                                         DQ  
     1) Vargas, Genesis S 10            2) Frerich, Abigail J 12          
     3) Araujo, Bianca A 11             4) Frerich, Allison K 10          
                  43.54     1:21.12 (37.58)     2:01.75 (40.63)          DQ (30.53)
 -- Louis D Brandeis High School  'B'                                DQ  
     1) Ramirez Meza, Ana V 09          2) Goldhammer, Grace E 09         
     3) Rodriguez, Ava G 12             4) Orozco, Alyssa M 12            
                  33.86     1:10.01 (36.15)     1:42.56 (32.55)          DQ (29.50)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D Brandeis High School  'A'                           1:45.03   18  
     1) Wood, AJ J 11                   2) Yetter, Monty S 11             
     3) Presses, Nikolas G 11           4) Robertson, Michael J 11        
                  26.41       54.80 (28.39)     1:21.25 (26.45)     1:45.03 (23.78)
  2 Louis D Brandeis High School  'B'                           1:52.45   14  
     1) North, Bobby A 11               2) Healey, Alan O 12              
     3) Zorrilla, Diego A 11            4) Moore, Trevor J 11             
                  30.37     1:01.93 (31.56)     1:28.15 (26.22)     1:52.45 (24.30)
  3 San Antonio Brennan  'A'                                    1:55.88   12  
     1) Holman, Nolan J 12              2) Gurr, Joseph P 10              
     3) Apaez, Jacob M 10               4) Gomaa, Youssef S 12            
                  31.68     1:02.97 (31.29)     1:30.44 (27.47)     1:55.88 (25.44)
  4 Louis D Brandeis High School  'C'                          x1:59.68  
     1) Nelms, Josh F 10                2) Jordan, Thomas C 10            
     3) Douphrate, Nathan H 10          4) Haby, Alex L 10                
                  30.93     1:06.02 (35.09)     1:33.86 (27.84)     1:59.68 (25.82)
 -- San Antonio Brennan  'B'                                         DQ  
     1) Muncrief, Caleb A 09            2) Kittoe, Nathanial J 10         
     3) Munoz, Christopher A 10         4) Wormley, Joshua J 09           
                  42.33     1:15.63 (33.30)     1:47.82 (32.19)          DQ (26.50)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Pauline A        10 NBRE                           2:10.55    9  
                  29.85     1:02.73 (32.88)     1:37.19 (34.46)     2:10.55 (33.36)
  2 Ramirez Meza, Ana V       09 NOBR                           2:12.56    7  
                  30.80     1:04.62 (33.82)     1:38.83 (34.21)     2:12.56 (33.73)
  3 Orozco, Alyssa M          12 NOBR                           2:14.04    6  
                  30.65     1:04.11 (33.46)     1:39.19 (35.08)     2:14.04 (34.85)
  4 Clark, Avery E            10 NBRE                           2:44.83    5  
                  37.72     1:20.24 (42.52)     2:04.08 (43.84)     2:44.83 (40.75)
  5 Gillispie, Kamryn A       11 NOBR                           2:47.36    4  
                  36.29     1:18.08 (41.79)     2:02.98 (44.90)     2:47.36 (44.38)
  6 Frerich, Allison K        10 NBRE                           2:53.19    3  
                  36.90     1:21.32 (44.42)     2:08.46 (47.14)     2:53.19 (44.73)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Robertson, Michael J      11 NOBR                           1:51.10    9  
                  25.01       53.39 (28.38)     1:22.79 (29.40)     1:51.10 (28.31)
  2 Zorrilla, Diego A         11 NOBR                           1:57.84    7  
                  27.99       57.91 (29.92)     1:28.23 (30.32)     1:57.84 (29.61)
  3 Estes, Nolan K            12 NOBR                           2:01.71    6  
                  27.66       58.18 (30.52)     1:29.94 (31.76)     2:01.71 (31.77)
  4 Lockhart, Will W          10 NOBR                           2:02.44    5  
                  27.81       59.00 (31.19)     1:31.48 (32.48)     2:02.44 (30.96)
  5 Gurr, Joseph P            10 NBRE                           2:12.96    4  
                  30.67     1:04.98 (34.31)     1:40.07 (35.09)     2:12.96 (32.89)
  6 Kittoe, Nathanial J       10 NBRE                           2:26.32    3  
                  30.66     1:08.08 (37.42)     1:47.75 (39.67)     2:26.32 (38.57)
  7 Munoz, Christopher A      10 NBRE                           2:31.64    2  
                  30.89     1:09.54 (38.65)     1:51.37 (41.83)     2:31.64 (40.27)
  8 Weintraub, Nathan P       10 NBRE                           2:40.75    1  
                  37.07     1:16.80 (39.73)     1:59.30 (42.50)     2:40.75 (41.45)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Munoz, Andrea C           11 NBRE                           2:25.25    9  
                  30.40     1:09.11 (38.71)     1:51.43 (42.32)     2:25.25 (33.82)
  2 Bentley, Ally J           12 NOBR                           2:26.72    7  
                  32.56     1:09.06 (36.50)     1:52.40 (43.34)     2:26.72 (34.32)
  3 Goldhammer, Grace E       09 NOBR                           2:39.21    6  
                  36.43     1:17.93 (41.50)     2:02.55 (44.62)     2:39.21 (36.66)
  4 Su, Michelle H            09 NOBR                           2:43.31    5  
                  35.71     1:15.54 (39.83)     2:05.60 (50.06)     2:43.31 (37.71)
  5 Rodgers, Emily G          10 NOBR                           2:58.95    4  
                  39.52     1:23.10 (43.58)     2:18.08 (54.98)     2:58.95 (40.87)
  6 Frerich, Abigail J        12 NBRE                           3:04.71    3  
                  41.12     1:30.98 (49.86)     2:24.37 (53.39)     3:04.71 (40.34)
  7 Zurawski, Elizabeth R     09 NBRE                           3:06.87    2  
                  40.54     1:27.02 (46.48)     2:21.97 (54.95)     3:06.87 (44.90)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Yetter, Monty S           11 NOBR                           2:03.48    9  
                  26.78       57.88 (31.10)     1:33.63 (35.75)     2:03.48 (29.85)
  2 Wood, AJ J                11 NOBR                           2:22.97    7  
                  28.19     1:03.30 (35.11)     1:48.24 (44.94)     2:22.97 (34.73)
  3 Nelms, Josh F             10 NOBR                           2:23.08    6  
                  30.64     1:06.98 (36.34)     1:50.37 (43.39)     2:23.08 (32.71)
  4 North, Bobby A            11 NOBR                           2:30.93    5  
                  30.71     1:07.25 (36.54)     1:55.31 (48.06)     2:30.93 (35.62)
  5 Osborne, Scott H          12 NBRE                           2:43.29    4  
                  33.07     1:11.55 (38.48)     1:59.77 (48.22)     2:43.29 (43.52)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Gianotti, Emily J         12 NOBR                             27.43    9  
  2 Dessouky, Samar S         10 NOBR                             28.13    7  
  3 Westendorf, Ally M        10 NBRE                             28.43    6  
  4 Rodriguez, Ava G          12 NOBR                             28.46    5  
  5 Madson, Avery C           12 NOBR                             29.91    4  
  6 Vail, Sidney M            09 NBRE                             35.84    3  
  7 Braxton, Brooklyn         09 NBRE                             37.76    2  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           11 NOBR                             22.62    9  
  2 Jardenil, Kyle L          12 NOBR                             23.36    7  
  3 Moore, Trevor J           11 NOBR                             23.89    6  
  4 Morrow, Spenser W         11 NOBR                             26.25    5  
  5 Gee, Parker D             12 NBRE                             27.47    4  
  6 Wormley, Joshua J         09 NBRE                             28.71    3  
  7 Daluz, Austin M           09 NBRE                             30.46    2  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Munoz, Andrea C           11 NBRE                           1:06.26    9  
                  30.84     1:06.26 (35.42)                                        
  2 Orozco, Alyssa M          12 NOBR                           1:10.27    7  
                  31.93     1:10.27 (38.34)                                        
  3 Lai, Joyce Y              11 NOBR                           1:18.69    6  
                  36.43     1:18.69 (42.26)                                        
  4 Rodgers, Emily G          10 NOBR                           1:25.33    5  
                  39.75     1:25.33 (45.58)                                        
  5 Gillispie, Kamryn A       11 NOBR                           1:42.57    4  
                  39.52   1:42.57 (1:03.05)                                        
 -- Araujo, Bianca A          11 NBRE                                DQ  
                  44.04          DQ (54.46)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Presses, Nikolas G        11 NOBR                             58.56    9  
                  27.79       58.56 (30.77)                                        
  2 Ning, Zack Z              09 NOBR                           1:01.78    7  
                  28.66     1:01.78 (33.12)                                        
  3 Douphrate, Nathan H       10 NOBR                           1:01.82    6  
                  28.84     1:01.82 (32.98)                                        
  4 Morrow, Spenser W         11 NOBR                           1:06.85    5  
                  31.22     1:06.85 (35.63)                                        
 -- Apaez, Jacob M            10 NBRE                                DQ  
                  28.85          DQ (41.85)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Gianotti, Emily J         12 NOBR                             58.54    9  
                  28.55       58.54 (29.99)                                        
  2 Barickman, Chloe R        12 NOBR                             58.66    7  
                  28.18       58.66 (30.48)                                        
  3 Quesada, Brynn E          09 NBRE                           1:03.70    6  
                  30.10     1:03.70 (33.60)                                        
  4 Easley, Ashley C          10 NOBR                           1:05.92    5  
                  31.09     1:05.92 (34.83)                                        
  5 Silkey, Xytali S          10 NBRE                           1:06.94    4  
                  30.73     1:06.94 (36.21)                                        
  6 Westendorf, Ally M        10 NBRE                           1:06.97    3  
                  31.42     1:06.97 (35.55)                                        
  7 Wright, Maryn M           09 NOBR                           1:08.92    2  
                  33.00     1:08.92 (35.92)                                        
  8 Clark, Avery E            10 NBRE                           1:13.88    1  
                  34.54     1:13.88 (39.34)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Jardenil, Kyle L          12 NOBR                             49.62    9  
                  24.34       49.62 (25.28)                                        
  2 Manzo, Joseph J           11 NOBR                             49.86    7  
                  24.14       49.86 (25.72)                                        
  3 Moore, Trevor J           11 NOBR                             53.09    6  
                  25.83       53.09 (27.26)                                        
  4 Estes, Nolan K            12 NOBR                             55.33    5  
                  26.67       55.33 (28.66)                                        
  5 Gomaa, Youssef S          12 NBRE                             59.09    4  
                  26.84       59.09 (32.25)                                        
  6 Gee, Parker D             12 NBRE                           1:01.86    3  
                  29.42     1:01.86 (32.44)                                        
  7 Munoz, Christopher A      10 NBRE                           1:05.45    2  
                  30.23     1:05.45 (35.22)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramirez Meza, Ana V       09 NOBR                           5:45.84    9  
                  31.91     1:06.80 (34.89)     1:42.55 (35.75)     2:18.15 (35.60)
        2:53.62 (35.47)     3:28.98 (35.36)     4:04.34 (35.36)     4:39.66 (35.32)
        5:14.02 (34.36)     5:45.84 (31.82)                                        
  2 Rodriguez, Ava G          12 NOBR                           5:54.09    7  
                  32.27     1:07.07 (34.80)     1:42.76 (35.69)     2:19.08 (36.32)
        2:54.89 (35.81)     3:31.23 (36.34)     4:07.23 (36.00)     4:43.42 (36.19)
        5:19.27 (35.85)     5:54.09 (34.82)                                        
  3 Sanchez, Reeve A          10 NOBR                           6:34.44    6  
                  33.48     1:09.65 (36.17)     1:49.15 (39.50)     2:30.00 (40.85)
        3:10.78 (40.78)     3:51.36 (40.58)     4:31.99 (40.63)     5:13.85 (41.86)
        5:55.50 (41.65)     6:34.44 (38.94)                                        
  4 Chudej, Haley A           10 NOBR                           7:01.72    5  
                  35.52     1:14.49 (38.97)     1:56.10 (41.61)     2:39.41 (43.31)
        3:23.47 (44.06)     4:07.08 (43.61)     4:50.84 (43.76)     5:34.77 (43.93)
        6:19.45 (44.68)     7:01.72 (42.27)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Robertson, Michael J      11 NOBR                           4:56.09    9  
                  25.64       55.18 (29.54)     1:25.29 (30.11)     1:55.46 (30.17)
        2:25.67 (30.21)     2:56.13 (30.46)     3:27.19 (31.06)     3:58.74 (31.55)
        4:30.00 (31.26)     4:56.09 (26.09)                                        
  2 Lockhart, Will W          10 NOBR                           5:27.78    7  
                  28.75     1:01.02 (32.27)     1:35.06 (34.04)     2:08.80 (33.74)
        2:41.88 (33.08)     3:15.34 (33.46)     3:49.46 (34.12)     4:23.29 (33.83)
        4:56.59 (33.30)     5:27.78 (31.19)                                        
  3 Nelms, Josh F             10 NOBR                           5:49.51    6  
                  30.36     1:04.07 (33.71)     1:39.58 (35.51)     2:14.84 (35.26)
        2:50.67 (35.83)     3:27.31 (36.64)     4:03.48 (36.17)     4:39.37 (35.89)
        5:15.15 (35.78)     5:49.51 (34.36)                                        
  4 Jordan, Thomas C          10 NOBR                           6:02.10    5  
                  30.45     1:04.79 (34.34)     1:40.70 (35.91)     2:17.66 (36.96)
        2:54.88 (37.22)     3:32.48 (37.60)     4:11.21 (38.73)     4:48.84 (37.63)
        5:26.36 (37.52)     6:02.10 (35.74)                                        
  5 Weintraub, Nathan P       10 NBRE                           7:26.04    4  
                  38.98     1:24.07 (45.09)     2:11.76 (47.69)     2:58.14 (46.38)
        3:43.41 (45.27)     4:29.73 (46.32)     5:14.46 (44.73)     5:59.83 (45.37)
        6:44.10 (44.27)     7:26.04 (41.94)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D Brandeis High School  'A'                           1:49.94   18  
     1) Bentley, Ally J 12              2) Dessouky, Samar S 10           
     3) Barickman, Chloe R 12           4) Gianotti, Emily J 12           
                  28.12       55.82 (27.70)     1:22.71 (26.89)     1:49.94 (27.23)
  2 Louis D Brandeis High School  'B'                           1:56.90   14  
     1) Goldhammer, Grace E 09          2) Su, Michelle H 09              
     3) Lai, Joyce Y 11                 4) Madson, Avery C 12             
                  28.83       57.38 (28.55)     1:27.21 (29.83)     1:56.90 (29.69)
  3 San Antonio Brennan  'A'                                    1:59.56   12  
     1) Shirley, Brylee D 12            2) Silkey, Xytali S 10            
     3) Vargas, Genesis S 10            4) Guerrero, Harley S 12          
                  29.43       58.23 (28.80)     1:29.56 (31.33)     1:59.56 (30.00)
  4 Louis D Brandeis High School  'C'                          x2:08.11  
     1) Rodgers, Emily G 10             2) Gillispie, Kamryn A 11         
     3) Wright, Maryn M 09              4) Chudej, Haley A 10             
                  31.68     1:04.30 (32.62)     1:37.32 (33.02)     2:08.11 (30.79)
  5 San Antonio Brennan  'C'                                    2:25.79   10  
     1) Vail, Sidney M 09               2) Villareal, Victoria T 09       
     3) Braxton, Brooklyn 09            4) Araujo, Bianca A 11            
                  35.86     1:17.09 (41.23)     1:51.27 (34.18)     2:25.79 (34.52)
 -- San Antonio Brennan  'B'                                         DQ  
     1) Frerich, Allison K 10           2) Clark, Avery E 10              
     3) Frerich, Abigail J 12           4) Zurawski, Elizabeth R 09       
                  33.93     1:03.85 (29.92)     1:36.04 (32.19)          DQ (32.94)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D Brandeis High School  'A'                           1:33.49   18  
     1) Yetter, Monty S 11              2) Moore, Trevor J 11             
     3) Manzo, Joseph J 11              4) Jardenil, Kyle L 12            
                  24.09       47.90 (23.81)     1:10.29 (22.39)     1:33.49 (23.20)
  2 Louis D Brandeis High School  'B'                           1:39.68   14  
     1) Lockhart, Will W 10             2) Estes, Nolan K 12              
     3) Healey, Alan O 12               4) Zorrilla, Diego A 11           
                  26.07       51.34 (25.27)     1:15.58 (24.24)     1:39.68 (24.10)
  3 Louis D Brandeis High School  'C'                          x1:42.15  
     1) Douphrate, Nathan H 10          2) Haby, Alex L 10                
     3) Ning, Zack Z 09                 4) North, Bobby A 11              
                  25.40       51.12 (25.72)     1:16.19 (25.07)     1:42.15 (25.96)
  4 San Antonio Brennan  'A'                                    1:45.69   12  
     1) Gomaa, Youssef S 12             2) Apaez, Jacob M 10              
     3) Gurr, Joseph P 10               4) Holman, Nolan J 12             
                  27.68       54.49 (26.81)     1:18.84 (24.35)     1:45.69 (26.85)
  5 San Antonio Brennan  'B'                                    2:02.52   10  
     1) Muncrief, Caleb A 09            2) Weintraub, Nathan P 10         
     3) Wormley, Joshua J 09            4) Gee, Parker D 12               
                  32.29     1:05.42 (33.13)     1:34.39 (28.97)     2:02.52 (28.13)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Barickman, Chloe R        12 NOBR                           1:06.73    9  
                  32.96     1:06.73 (33.77)                                        
  2 Bentley, Ally J           12 NOBR                           1:07.50    7  
                  33.15     1:07.50 (34.35)                                        
  3 O'Brien, Pauline A        10 NBRE                           1:10.27    6  
                  33.90     1:10.27 (36.37)                                        
  4 Su, Michelle H            09 NOBR                           1:12.93    5  
                  35.77     1:12.93 (37.16)                                        
  5 Quesada, Brynn E          09 NBRE                           1:13.96    4  
                  35.66     1:13.96 (38.30)                                        
  6 Madson, Avery C           12 NOBR                           1:17.90    3  
                  36.81     1:17.90 (41.09)                                        
  7 Vargas, Genesis S         10 NBRE                           1:34.08    2  
                  43.05     1:34.08 (51.03)                                        
  8 Suttles, Cassidy M        12 NBRE                           1:46.42    1  
                  51.52     1:46.42 (54.90)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Presses, Nikolas G        11 NOBR                             56.95    9  
                  28.01       56.95 (28.94)                                        
  2 Wood, AJ J                11 NOBR                             57.76    7  
                  28.36       57.76 (29.40)                                        
  3 North, Bobby A            11 NOBR                           1:07.07    6  
                  32.84     1:07.07 (34.23)                                        
  4 Ning, Zack Z              09 NOBR                           1:08.55    5  
                  33.24     1:08.55 (35.31)                                        
  5 Kittoe, Nathanial J       10 NBRE                           1:15.30    4  
                  36.23     1:15.30 (39.07)                                        
  6 Daluz, Austin M           09 NBRE                           1:42.37    3  
                  47.01     1:42.37 (55.36)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Lai, Joyce Y              11 NOBR                           1:19.22    9  
                  38.15     1:19.22 (41.07)                                        
  2 Goldhammer, Grace E       09 NOBR                           1:19.29    7  
                  38.25     1:19.29 (41.04)                                        
  3 Shirley, Brylee D         12 NBRE                           1:19.37    6  
                  38.09     1:19.37 (41.28)                                        
  4 Dessouky, Samar S         10 NOBR                           1:27.71    5  
                  41.19     1:27.71 (46.52)                                        
  5 Sanchez, Reeve A          10 NOBR                           1:30.06    4  
                  43.10     1:30.06 (46.96)                                        
  6 Frerich, Abigail J        12 NBRE                           1:33.87    3  
                  43.68     1:33.87 (50.19)                                        
  7 Zurawski, Elizabeth R     09 NBRE                           1:40.55    2  
                  46.35     1:40.55 (54.20)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Yetter, Monty S           11 NOBR                           1:03.03    9  
                  30.00     1:03.03 (33.03)                                        
  2 Zorrilla, Diego A         11 NOBR                           1:09.35    7  
                  32.89     1:09.35 (36.46)                                        
  3 Gurr, Joseph P            10 NBRE                           1:10.60    6  
                  34.30     1:10.60 (36.30)                                        
  4 Healey, Alan O            12 NOBR                           1:14.07    5  
                  34.20     1:14.07 (39.87)                                        
  5 Haby, Alex L              10 NOBR                           1:20.84    4  
                  38.62     1:20.84 (42.22)                                        
  6 Wormley, Joshua J         09 NBRE                           1:21.21    3  
                  36.71     1:21.21 (44.50)                                        
  7 Castillo, Cameron P       09 NBRE                           1:31.85    2  
                  42.81     1:31.85 (49.04)                                        
 -- Muncrief, Caleb A         09 NBRE                                DQ  
                  50.11          DQ (57.68)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D Brandeis High School  'A'                           4:03.91   18  
     1) Ramirez Meza, Ana V 09          2) Dessouky, Samar S 10           
     3) Orozco, Alyssa M 12             4) Rodriguez, Ava G 12            
                  30.07   1:01.28 (1:01.28)     1:30.51 (29.23)   2:02.37 (1:01.09)
        2:31.74 (29.37)   3:03.67 (1:01.30)     3:32.30 (28.63)   4:03.91 (1:00.24)
  2 San Antonio Brennan  'A'                                    4:08.77   14  
     1) Munoz, Andrea C 11              2) O'Brien, Pauline A 10          
     3) Quesada, Brynn E 09             4) Westendorf, Ally M 10          
                  28.60       59.96 (59.96)     1:29.15 (29.19)   2:01.07 (1:01.11)
        2:31.21 (30.14)   3:04.19 (1:03.12)     3:33.92 (29.73)   4:08.77 (1:04.58)
  3 San Antonio Brennan  'B'                                    4:47.53   12  
     1) Shirley, Brylee D 12            2) Silkey, Xytali S 10            
     3) Guerrero, Harley S 12           4) Zurawski, Elizabeth R 09       
                  33.82   1:21.71 (1:21.71)     1:47.29 (25.58)   2:23.14 (1:01.43)
        2:54.92 (31.78)   3:32.22 (1:09.08)     4:07.78 (35.56)   4:47.53 (1:15.31)
  4 San Antonio Brennan  'C'                                   x5:33.84  
     1) Araujo, Bianca A 11             2) Villareal, Victoria T 09       
     3) Braxton, Brooklyn 09            4) Frerich, Allison K 10          
                  38.85   1:22.57 (1:22.57)     2:02.05 (39.48)   2:56.58 (1:34.01)
        3:30.56 (33.98)   4:19.58 (1:23.00)     4:53.22 (33.64)   5:33.84 (1:14.26)
 -- Louis D Brandeis High School  'B'                                DQ  
     1) Madson, Avery C 12              2) Su, Michelle H 09              
     3) Sanchez, Reeve A 10             4) Easley, Ashley C 10            
                  32.81   1:10.49 (1:10.49)     1:41.58 (31.09)   2:15.87 (1:05.38)
        2:47.85 (31.98)   3:24.12 (1:08.25)     3:55.27 (31.15)        DQ (1:06.07)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D Brandeis High School  'A'                           3:29.10   18  
     1) Robertson, Michael J 11         2) Presses, Nikolas G 11          
     3) Jardenil, Kyle L 12             4) Manzo, Joseph J 11             
                  24.91       52.28 (52.28)     1:08.16 (15.88)                    
            1:46.60 ( )         2:11.33 ( )     2:38.32 (26.99)   3:29.10 (1:17.77)
  2 Louis D Brandeis High School  'B'                           3:42.98   14  
     1) Ning, Zack Z 09                 2) Healey, Alan O 12              
     3) Wood, AJ J 11                   4) Estes, Nolan K 12              
                  26.78       55.10 (55.10)     1:12.68 (17.58)     1:53.20 (58.10)
                             1:53.66 (0.46)     2:18.88 (25.22)   3:42.98 (1:49.32)
  3 Louis D Brandeis High School  'C'                          x3:51.18  
     1) Lockhart, Will W 10             2) Morrow, Spenser W 11           
     3) Haby, Alex L 10                 4) Nelms, Josh F 10               
                  27.17       56.79 (56.79)     1:24.08 (27.29)     1:54.50 (57.71)
        2:21.88 (27.38)     2:51.68 (57.18)     3:19.78 (28.10)     3:51.18 (59.50)
  4 San Antonio Brennan  'A'                                    4:10.69   12  
     1) Holman, Nolan J 12              2) Gee, Parker D 12               
     3) Apaez, Jacob M 10               4) Gomaa, Youssef S 12            
                  29.74                             1:33.13 ( )         2:05.60 ( )
        2:35.32 (29.72)   3:08.34 (1:02.74)     3:37.58 (29.24)   4:10.69 (1:02.35)
  5 San Antonio Brennan  'B'                                    4:35.36   10  
     1) Castillo, Cameron P 09          2) Munoz, Christopher A 10        
     3) Kittoe, Nathanial J 10          4) Weintraub, Nathan P 10         
                  34.50   1:14.41 (1:14.41)     1:46.07 (31.66)   2:20.78 (1:06.37)
        2:50.32 (29.54)   3:23.11 (1:02.33)     3:57.53 (34.42)   4:35.36 (1:12.25)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. Louis D Brandeis High School        573   2. San Antonio Brennan                 273
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Louis D Brandeis High School        263   2. San Antonio Brennan                 163
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Louis D Brandeis High School        310   2. San Antonio Brennan                 110