2021 AAHSSL Dual + / NE-33
NEISD Aquatic Center - 1/8/2021              
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Churchill High School  'A'                        1:57.05    1:57.19    8  
     1) Villatoro, Natalia C 12         2) Luna, Surrena R 09             
     3) Hajduk, Erika L 12              4) Cronk, Carli E 09              
                  30.80     1:03.35 (32.55)     1:31.68 (28.33)     1:57.19 (25.51)
  2 Clemens High School  'A'                               NT    2:10.31    4  
     1) Moreno, Samira 12               2) Dziergowski, Jessica 12        
     3) Allin, Rachel 12                4) Moore, Lindsay 11              
                  32.26     1:04.18 (31.92)     1:39.67 (35.49)     2:10.31 (30.64)
  3 Churchill High School  'B'                        2:03.72    2:17.78    2  
     1) Johnson, Kara G 11              2) Linnartz, Sarah P 12           
     3) Bloomer, Zoe M 10               4) Malone, Morrigan M 10          
                  33.12     1:11.37 (38.25)     1:48.05 (36.68)     2:17.78 (29.73)
  4 Steele High School  'A'                           2:14.34    2:19.17  
     1) Kurth, Emily 10                 2) Sampson, Natasha D 11          
     3) Waugh, Jessica M 10             4) Hughes, Ariyanna 09            
                  34.11     1:16.51 (42.40)     1:48.76 (32.25)     2:19.17 (30.41)
  5 Steele High School  'B'                           2:21.85    2:20.06  
     1) Echols, Kayley A 10             2) Gaston, Tav A 09               
     3) Harper, Jazz A 11               4) Nantawubwa, Elise e 10         
                  38.75     1:17.48 (38.73)     1:50.14 (32.66)     2:20.06 (29.92)
  6 Clemens High School  'B'                          2:20.13    2:23.85  
     1) Hammen, Kylie 10                2) Moreno, Alondra 09             
     3) Juarez, Aliana 09               4) George-Diaz, Angely 11         
                  36.34     1:17.46 (41.12)     1:52.38 (34.92)     2:23.85 (31.47)
  7 Steele High School  'C'                           2:39.86   x2:39.52  
     1) Osborne, Jaida 11               2) Garza, Sara F 09               
     3) Varenhorst, Madi M 11           4) Sprowl, Lymaria B 11           
                  38.69     1:21.49 (42.80)     2:01.75 (40.26)     2:39.52 (37.77)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Churchill High School  'A'                        1:43.87    1:46.40    8  
     1) Thomas, Caleb D 12              2) Spradling, Riley M 11          
     3) Peterson, Luke B 10             4) Luna, Leo V 12                 
                  27.50   1:46.40 (1:18.90)                                        
  2 Churchill High School  'B'                        1:50.48    1:47.58    4  
     1) Erwin, Tommy F 10               2) Poteet, Erick A 11             
     3) Brewer, Taber T 11              4) Bergstrom, Mac M 11            
                  27.16   1:47.58 (1:20.42)                                        
  3 Steele High School  'A'                           1:53.52    1:49.98    2  
     1) Davis, Dylan J 12               2) Donicht, Davis A 11            
     3) Gianan, Gio V 10                4) Wolbert, Carson M 09           
                  27.87   1:49.98 (1:22.11)                                        
  4 Clemens High School  'A'                          1:52.79    1:50.98  
     1) Santa, Brayden 10               2) Mai, Blake 11                  
     3) Young, Timothy 09               4) Sloan, Tate 12                 
                  30.78   1:50.98 (1:20.20)                                        
  5 Clemens High School  'B'                          2:00.00    1:59.60  
     1) Zambrano, Victor 09             2) Wallace, Kyle 10               
     3) Dominguez, Alec 10              4) Sanchez, Brian 10              
                  32.18   1:59.60 (1:27.42)                                        
  6 Clemens High School  'C'                          2:03.92   x2:05.73  
     1) Domsalla, Ryan 09               2) Brister, Austin 09             
     3) Contreras, Steven 12            4) Conard, Jacob 10               
                  34.05   2:05.73 (1:31.68)                                        
  7 Steele High School  'B'                           2:10.92    2:11.62  
     1) Rakers, Aiden D 11              2) Hatfield, Liam D 10            
     3) Moore, Chanze 11                4) Garcia, Gio M 10               
                  35.48   2:11.62 (1:36.14)                                        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hajduk, Erika L           12 Churchill            1:54.65    2:05.84    6  
                  29.24     1:01.89 (32.65)     1:34.27 (32.38)     2:05.84 (31.57)
  2 Guillen, Katie M          12 Churchill            2:24.38    2:30.45    4  
                  33.11     1:11.35 (38.24)     1:51.35 (40.00)     2:30.45 (39.10)
  3 Gibson, Emma G            10 Churchill            2:27.85    2:32.46    3  
                  34.87     1:13.72 (38.85)     1:54.17 (40.45)     2:32.46 (38.29)
  4 Moore, Lindsay            11 Clemens                   NT    2:32.77    2  
                  34.88     1:13.57 (38.69)     1:53.66 (40.09)     2:32.77 (39.11)
  5 Sampson, Natasha D        11 Steele               2:27.80    2:39.40    1  
  6 Wray, Samantha            12 Clemens                   NT    2:44.46  
                  38.99     1:21.90 (42.91)     2:04.56 (42.66)     2:44.46 (39.90)
  7 Shew, Kaelynn             11 Clemens              2:41.24    2:46.76  
                  36.81     1:18.32 (41.51)     2:02.98 (44.66)     2:46.76 (43.78)
  8 Gaston, Tav A             09 Steele               2:40.21    2:56.82  
                  40.21     1:23.13 (42.92)     2:07.92 (44.79)     2:56.82 (48.90)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Tommy F            10 Churchill            1:47.09    1:49.98    6  
                  25.06       52.77 (27.71)     1:21.56 (28.79)     1:49.98 (28.42)
  2 Luna, Leo V               12 Churchill            1:44.43    1:55.56    4  
                  26.68       55.83 (29.15)     1:25.83 (30.00)     1:55.56 (29.73)
  3 Polk, Isaiah B            09 Churchill            1:58.63    1:56.98    3  
                  27.43       57.42 (29.99)     1:27.53 (30.11)     1:56.98 (29.45)
  4 Lacy, Dalton              10 Clemens              2:15.01    2:10.33    2  
                  28.73     1:01.30 (32.57)     1:35.80 (34.50)     2:10.33 (34.53)
  5 Brister, Austin           09 Clemens                   NT    2:21.01    1  
                  31.67     1:07.04 (35.37)   2:21.01 (1:13.97)                    
  6 Contreras, Steven         12 Clemens              2:11.50    2:30.04  
                  31.61     1:09.99 (38.38)     1:50.55 (40.56)     2:30.04 (39.49)
  7 Woods, Shawn N            10 Steele               3:18.06    3:01.01  
                  38.36     1:25.11 (46.75)     2:14.21 (49.10)     3:01.01 (46.80)
  8 Simmons, Jordan E         09 Steele               3:00.21    3:25.77  
                  40.78     1:33.28 (52.50)   2:33.32 (1:00.04)     3:25.77 (52.45)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Surrena R           09 Churchill            2:11.69    2:12.86    6  
                  28.70     1:03.02 (34.32)     1:41.05 (38.03)     2:12.86 (31.81)
  2 Dziergowski, Jessica      12 Clemens              2:14.96    2:15.12    4  
                  28.67     1:02.99 (34.32)     1:41.86 (38.87)     2:15.12 (33.26)
  3 Johnson, Kara G           11 Churchill            2:27.32    2:33.52    3  
                  32.80     1:10.37 (37.57)     1:57.43 (47.06)     2:33.52 (36.09)
  4 Ralph, Addison M          09 Steele               2:42.89    2:38.46    2  
                  34.66     1:15.29 (40.63)     2:02.42 (47.13)     2:38.46 (36.04)
  5 Juarez, Aliana            09 Clemens                   NT    2:48.90    1  
                  36.96     1:19.95 (42.99)     2:12.54 (52.59)     2:48.90 (36.36)
  6 Moreno, Alondra           09 Clemens                   NT    2:53.16  
                  37.30     1:21.53 (44.23)     2:13.14 (51.61)     2:53.16 (40.02)
  7 Bloomer, Zoe M            10 Churchill            2:46.96    2:53.24  
                  38.26     1:22.53 (44.27)     2:14.21 (51.68)     2:53.24 (39.03)
  8 Hughes, Ariyanna          09 Steele               3:00.21    3:03.97  
                  39.63     1:24.86 (45.23)     2:23.08 (58.22)     3:03.97 (40.89)
 -- Kurth, Emily              10 Steele               2:43.42         DQ  
                  35.44     1:18.32 (42.88)     2:08.66 (50.34)          DQ (35.33)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena Hernandez, Luis F    11 Churchill            2:00.68    2:04.13    6  
                  26.16       57.57 (31.41)     1:33.82 (36.25)     2:04.13 (30.31)
  2 Brewer, Taber T           11 Churchill            2:05.87    2:12.57    4  
                  27.48     1:02.13 (34.65)     1:41.13 (39.00)     2:12.57 (31.44)
  3 Young, Timothy            09 Clemens              2:17.63    2:16.53    3  
                  28.35     1:04.00 (35.65)     1:45.15 (41.15)     2:16.53 (31.38)
  4 Poteet, Erick A           11 Churchill            2:14.40    2:17.78    2  
                  29.11     1:06.55 (37.44)     1:47.14 (40.59)     2:17.78 (30.64)
  5 Dillon, Zach              10 Steele               2:29.76    2:24.43    1  
                  31.03     1:08.14 (37.11)     1:51.75 (43.61)     2:24.43 (32.68)
  6 Dominguez, Alec           10 Clemens              2:30.50    2:32.74  
                  31.40     1:12.44 (41.04)     1:58.68 (46.24)     2:32.74 (34.06)
  7 Domsalla, Ryan            09 Clemens              2:37.81    2:37.94  
                  31.32     1:10.53 (39.21)     2:02.29 (51.76)     2:37.94 (35.65)
 -- Haney, Alden J            10 Steele               3:40.97         DQ  
                  42.44     1:36.22 (53.78)   2:42.57 (1:06.35)          DQ (46.70)
 -- Rakers, Aiden D           11 Steele               2:37.33         DQ  
                  31.37     1:13.80 (42.43)     2:01.98 (48.18)          DQ (36.86)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reaves, Katie R           10 Churchill              26.15      27.83    6  
  2 Moreno, Samira            12 Clemens                27.61      28.78    4  
  3 Malone, Morrigan M        10 Churchill              27.54      29.44    3  
  4 Villatoro, Natalia C      12 Churchill              26.33      29.54    2  
  5 Harper, Jazz A            11 Steele                 30.16      29.60    1  
  6 Nantawubwa, Elise e       10 Steele                 30.44      30.76  
  7 Osborne, Jaida            11 Steele                 31.54      31.91  
  8 Allin, Rachel             12 Clemens                31.84      32.02  
  9 Young, Kaitlyn            12 Clemens                38.09      40.30  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Caleb D           12 Churchill              23.05      23.38    6  
  2 Donicht, Davis A          11 Steele                 24.12      23.54    4  
  3 Bergstrom, Mac M          11 Churchill              24.08      24.08    3  
  4 Davis, Dylan J            12 Steele                 24.62      25.63    1.5
  4 Sanchez, Brian            10 Clemens                25.59      25.63    1.5
  6 Ramirez, Julian           12 Clemens                25.95      25.88  
  7 Smith, Blake W            10 Churchill              26.69      26.36  
  8 Contreras, Steven         12 Clemens                25.93      27.85  
  9 Moore, Chanze             11 Steele                 28.63      27.91  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dziergowski, Jessica      12 Clemens              1:01.09    1:01.16    6  
                  28.22     1:01.16 (32.94)                                        
  2 Johnson, Leila A          11 Steele               1:14.71    1:12.48    4  
                  31.93     1:12.48 (40.55)                                        
  3 Linnartz, Sarah P         12 Churchill            1:05.82    1:13.20    3  
                  32.24     1:13.20 (40.96)                                        
  4 Ralph, Addison M          09 Steele               1:12.21    1:15.36    2  
                  35.67     1:15.36 (39.69)                                        
  5 Allin, Rachel             12 Clemens              1:19.48    1:20.41    1  
                  37.07     1:20.41 (43.34)                                        
  6 Bloomer, Zoe M            10 Churchill            1:19.18    1:23.08  
                  38.12     1:23.08 (44.96)                                        
  7 Varenhorst, Madi M        11 Steele               1:30.72    1:33.35  
                  42.17     1:33.35 (51.18)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brewer, Taber T           11 Churchill              56.18      57.62    6  
                  26.98       57.62 (30.64)                                        
  2 Gianan, Gio V             10 Steele               1:01.36    1:00.06    4  
                  27.96     1:00.06 (32.10)                                        
  3 Davis, Dylan J            12 Steele                 59.62    1:00.27    3  
                  28.34     1:00.27 (31.93)                                        
  4 Rodriguez, Joshua M       11 Churchill            1:00.39    1:00.44    2  
                  27.96     1:00.44 (32.48)                                        
  5 Mai, Blake                11 Clemens              1:01.50    1:00.50    1  
                  28.09     1:00.50 (32.41)                                        
  6 Wallace, Kyle             10 Clemens              1:06.15    1:02.24  
                  29.48     1:02.24 (32.76)                                        
  7 Moilanen, Ethan I         11 Churchill            1:00.59    1:02.28  
                  28.72     1:02.28 (33.56)                                        
  8 Sanchez, Brian            10 Clemens              1:08.88    1:17.95  
                  30.21     1:17.95 (47.74)                                        
 -- Woods, Shawn N            10 Steele               1:40.21         DQ  
                  47.19          DQ (59.07)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hajduk, Erika L           12 Churchill              55.53      58.82    6  
                  28.28       58.82 (30.54)                                        
  2 Reaves, Katie R           10 Churchill              56.71    1:02.72    4  
                  29.89     1:02.72 (32.83)                                        
  3 Destin, Dani C            12 Churchill            1:03.36    1:06.10    3  
                  30.59     1:06.10 (35.51)                                        
  4 Moreno, Alondra           09 Clemens              1:05.71    1:09.97    2  
                  32.86     1:09.97 (37.11)                                        
  5 Sampson, Natasha D        11 Steele               1:07.60    1:10.80    1  
  6 George-Diaz, Angely       11 Clemens              1:10.68    1:14.79  
                  34.71     1:14.79 (40.08)                                        
  7 Garza, Sara F             09 Steele               1:14.21    1:18.96  
                  35.97     1:18.96 (42.99)                                        
  8 Echols, Kayley A          10 Steele               1:19.20    1:19.86  
                  36.64     1:19.86 (43.22)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sloan, Tate               12 Clemens                45.63      48.44    6  
                  23.07       48.44 (25.37)                                        
  2 Spradling, Riley M        11 Churchill              50.78      53.14    4  
                  25.88       53.14 (27.26)                                        
  3 Bergstrom, Mac M          11 Churchill              51.39      53.77    3  
                  25.75       53.77 (28.02)                                        
  4 Dillon, Zach              10 Steele                 58.27      56.59    2  
                  27.08       56.59 (29.51)                                        
  5 Ramirez, Julian           12 Clemens                57.10      57.00    1  
                  27.53       57.00 (29.47)                                        
  6 Smith, Quinn J            11 Churchill              55.96      58.39  
                  27.81       58.39 (30.58)                                        
  7 Santa, Brayden            10 Clemens              1:01.74      59.52  
                  28.33       59.52 (31.19)                                        
  8 Hatfield, Liam D          10 Steele               1:02.03    1:01.61  
                  28.71     1:01.61 (32.90)                                        
  9 Garcia, Gio M             10 Steele               1:04.17    1:05.17  
                  30.63     1:05.17 (34.54)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cronk, Carli E            09 Churchill            5:08.09    5:15.72    6  
                  28.31       59.35 (31.04)     1:31.43 (32.08)     2:03.43 (32.00)
        2:35.91 (32.48)     3:08.07 (32.16)     3:40.09 (32.02)     4:12.21 (32.12)
        4:44.29 (32.08)     5:15.72 (31.43)                                        
  2 Battleson, Emily K        11 Churchill            6:25.33    6:27.42    4  
                  34.18     1:11.66 (37.48)     1:49.92 (38.26)     2:29.26 (39.34)
        3:09.41 (40.15)     3:48.91 (39.50)     4:29.56 (40.65)     5:09.25 (39.69)
        5:48.46 (39.21)     6:27.42 (38.96)                                        
  3 Guillen, Katie M          12 Churchill            6:20.83    6:35.16    3  
                  34.55     1:12.87 (38.32)     1:53.26 (40.39)     2:33.79 (40.53)
        3:15.72 (41.93)     3:56.09 (40.37)     4:36.88 (40.79)     5:16.28 (39.40)
        5:56.48 (40.20)     6:35.16 (38.68)                                        
  4 Juarez, Aliana            09 Clemens                   NT    6:53.26    2  
                  36.43     1:16.75 (40.32)     1:57.90 (41.15)     2:39.99 (42.09)
        3:22.17 (42.18)     4:04.25 (42.08)     4:46.40 (42.15)     5:28.07 (41.67)
        6:10.92 (42.85)     6:53.26 (42.34)                                        
  5 Nantawubwa, Elise e       10 Steele               7:36.69    7:10.22    1  
                  37.39     1:19.91 (42.52)     2:02.54 (42.63)     2:46.78 (44.24)
        3:31.06 (44.28)     4:16.08 (45.02)     5:00.51 (44.43)     5:43.19 (42.68)
        6:27.30 (44.11)     7:10.22 (42.92)                                        
  6 Sprowl, Lymaria B         11 Steele               7:39.54    8:21.55  
                  41.66     1:29.17 (47.51)     2:18.86 (49.69)     3:10.06 (51.20)
        4:02.63 (52.57)     4:55.60 (52.97)     5:47.42 (51.82)     6:40.14 (52.72)
        7:31.57 (51.43)     8:21.55 (49.98)                                        
 -- Moser, Beckett            12 Steele               5:59.90         DQ  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Luke B          10 Churchill            4:35.16    4:52.56    6  
                  26.26       55.03 (28.77)     1:24.54 (29.51)     1:53.78 (29.24)
        2:23.49 (29.71)     2:53.58 (30.09)     3:23.82 (30.24)     3:54.01 (30.19)
        4:23.67 (29.66)     4:52.56 (28.89)                                        
  2 Donicht, Davis A          11 Steele               4:51.17    4:57.64    4  
                  26.24       55.22 (28.98)     1:24.79 (29.57)     1:55.01 (30.22)
        2:25.34 (30.33)     2:55.81 (30.47)     3:26.28 (30.47)     3:56.70 (30.42)
        4:27.46 (30.76)     4:57.64 (30.18)                                        
  3 Luna, Leo V               12 Churchill            4:35.53    5:02.55    3  
                  26.44       56.14 (29.70)     1:26.34 (30.20)     1:56.68 (30.34)
        2:27.27 (30.59)     2:58.68 (31.41)     3:29.77 (31.09)     4:01.27 (31.50)
        4:32.24 (30.97)     5:02.55 (30.31)                                        
  4 Hokenson, Will A          10 Churchill            5:22.41    5:31.30    2  
                  29.16     1:01.17 (32.01)     1:34.24 (33.07)     2:07.57 (33.33)
        2:41.93 (34.36)     3:16.44 (34.51)     3:51.08 (34.64)     4:24.92 (33.84)
        4:58.64 (33.72)     5:31.30 (32.66)                                        
  5 Zambrano, Victor          09 Clemens              6:15.50    5:40.92    1  
                  29.86     1:03.73 (33.87)     1:38.32 (34.59)     2:13.07 (34.75)
        2:48.06 (34.99)     3:23.38 (35.32)     3:58.92 (35.54)     4:32.72 (33.80)
        5:06.54 (33.82)     5:40.92 (34.38)                                        
  6 Gianan, Gio V             10 Steele               5:27.37    5:46.42  
                  29.92     1:03.32 (33.40)     1:38.50 (35.18)     2:14.54 (36.04)
        2:51.41 (36.87)     3:27.68 (36.27)     4:03.94 (36.26)     4:39.58 (35.64)
        5:14.08 (34.50)     5:46.42 (32.34)                                        
  7 Lacy, Dalton              10 Clemens              5:57.89    5:57.31  
                  29.71     1:03.51 (33.80)     1:38.88 (35.37)     2:15.77 (36.89)
        2:52.68 (36.91)     3:29.53 (36.85)     4:07.44 (37.91)     4:43.98 (36.54)
        5:21.01 (37.03)     5:57.31 (36.30)                                        
  8 Sloan, Tate               12 Clemens              4:55.65    5:59.16  
                  27.99     1:01.64 (33.65)     1:37.26 (35.62)     2:14.21 (36.95)
        2:52.68 (38.47)     3:31.10 (38.42)     4:09.32 (38.22)     4:47.76 (38.44)
        5:25.35 (37.59)     5:59.16 (33.81)                                        
  9 Rakers, Aiden D           11 Steele               6:10.24    6:15.06  
                  33.81     1:09.99 (36.18)     1:47.41 (37.42)     2:25.92 (38.51)
        3:04.39 (38.47)     3:41.93 (37.54)     4:20.93 (39.00)     4:59.06 (38.13)
        5:38.48 (39.42)     6:15.06 (36.58)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clemens High School  'A'                          1:53.51    1:53.78    8  
     1) Dziergowski, Jessica 12         2) Moore, Lindsay 11              
     3) Hammen, Kylie 10                4) Moreno, Samira 12              
                  25.79       56.93 (31.14)     1:26.17 (29.24)     1:53.78 (27.61)
  2 Steele High School  'A'                           1:52.64    1:54.49    4  
     1) Ralph, Addison M 09             2) Johnson, Leila A 11            
     3) Sampson, Natasha D 11           4) Moser, Beckett 12              
                  29.02       55.83 (26.81)     1:27.05 (31.22)     1:54.49 (27.44)
  3 Churchill High School  'A'                        1:48.58    1:56.93    2  
     1) Villatoro, Natalia C 12         2) Destin, Dani C 12              
     3) Malone, Morrigan M 10           4) Reaves, Katie R 10             
                  28.80       59.65 (30.85)     1:28.73 (29.08)     1:56.93 (28.20)
  4 Steele High School  'B'                           1:58.60    1:58.21  
     1) Hughes, Ariyanna 09             2) Waugh, Jessica M 10            
     3) Kurth, Emily 10                 4) Harper, Jazz A 11              
                  30.79       59.09 (28.30)     1:29.01 (29.92)     1:58.21 (29.20)
  5 Churchill High School  'B'                        1:56.35    1:59.51  
     1) Linnartz, Sarah P 12            2) Gunn, Delaney K 10             
     3) Battleson, Emily K 11           4) Johnson, Kara G 11             
                  29.72       59.65 (29.93)     1:29.96 (30.31)     1:59.51 (29.55)
  6 Steele High School  'C'                           2:08.95   x2:08.11  
     1) Gaston, Tav A 09                2) Osborne, Jaida 11              
     3) Varenhorst, Madi M 11           4) Nantawubwa, Elise e 10         
                  32.05     1:04.39 (32.34)     1:37.33 (32.94)     2:08.11 (30.78)
  7 Clemens High School  'B'                          2:03.97    2:09.82  
     1) Allin, Rachel 12                2) Wray, Samantha 12              
     3) George-Diaz, Angely 11          4) Juarez, Aliana 09              
                  33.05     1:05.82 (32.77)     1:39.42 (33.60)     2:09.82 (30.40)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Churchill High School  'A'                        1:34.20    1:36.03    8  
     1) Polk, Isaiah B 09               2) Brewer, Taber T 11             
     3) Bergstrom, Mac M 11             4) Peterson, Luke B 10            
                  25.01       48.56 (23.55)     1:12.88 (24.32)     1:36.03 (23.15)
  2 Clemens High School  'A'                          1:39.13    1:38.58    4  
     1) Young, Timothy 09               2) Mai, Blake 11                  
     3) Sanchez, Brian 10               4) Sloan, Tate 12                 
                  24.45       49.19 (24.74)     1:16.21 (27.02)     1:38.58 (22.37)
  3 Churchill High School  'B'                        1:38.40    1:43.69    2  
     1) Moilanen, Ethan I 11            2) Poteet, Erick A 11             
     3) Smith, Blake W 10               4) Smith, Quinn J 11              
                  26.92       52.26 (25.34)     1:17.90 (25.64)     1:43.69 (25.79)
  4 Clemens High School  'C'                          1:48.70    1:46.06  
     1) Lacy, Dalton 10                 2) Santa, Brayden 10              
     3) Domsalla, Ryan 09               4) Dominguez, Alec 10             
                  27.78       53.72 (25.94)     1:19.93 (26.21)     1:46.06 (26.13)
  5 Clemens High School  'B'                          1:44.38   x1:46.52  
     1) Ramirez, Julian 12              2) Wallace, Kyle 10               
     3) Conard, Jacob 10                4) Contreras, Steven 12           
                  26.69       52.83 (26.14)     1:19.51 (26.68)     1:46.52 (27.01)
  6 Steele High School  'B'                           2:03.12    2:00.44  
     1) Moore, Chanze 11                2) Garcia, Gio M 10               
     3) Switaj, Zack H 11               4) Woods, Shawn N 10              
                  27.43       55.85 (28.42)     1:26.16 (30.31)     2:00.44 (34.28)
 -- Steele High School  'A'                           1:49.62         DQ  
     1) Wolbert, Carson M 09            2) Dillon, Zach 10                
     3) Hatfield, Liam D 10             4) Rakers, Aiden D 11             
                  27.14       54.33 (27.19)     1:21.35 (27.02)          DQ (30.24)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cronk, Carli E            09 Churchill            1:01.11    1:01.20    6  
                  29.68     1:01.20 (31.52)                                        
  2 Villatoro, Natalia C      12 Churchill            1:01.82    1:09.58    4  
                  34.15     1:09.58 (35.43)                                        
  3 Johnson, Kara G           11 Churchill            1:02.43    1:11.04    3  
                  34.43     1:11.04 (36.61)                                        
  4 Moreno, Samira            12 Clemens              1:07.60    1:11.92    2  
                  35.03     1:11.92 (36.89)                                        
  5 Harper, Jazz A            11 Steele               1:25.21    1:22.17    1  
                  41.34     1:22.17 (40.83)                                        
  6 Waugh, Jessica M          10 Steele               1:30.38    1:25.07  
                  40.79     1:25.07 (44.28)                                        
  7 Babcock, Kloe r           10 Steele               1:50.36    1:40.82  
                  49.54     1:40.82 (51.28)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Tommy F            10 Churchill              55.87      57.55    6  
                  28.26       57.55 (29.29)                                        
  2 Thomas, Caleb D           12 Churchill              55.10      58.13    4  
                  28.85       58.13 (29.28)                                        
  3 Mai, Blake                11 Clemens              1:09.00    1:05.17    3  
                  32.30     1:05.17 (32.87)                                        
  4 Santa, Brayden            10 Clemens              1:06.13    1:09.29    2  
                  33.21     1:09.29 (36.08)                                        
  5 Zambrano, Victor          09 Clemens              1:07.50    1:11.01    1  
                  33.99     1:11.01 (37.02)                                        
  6 Moore, Chanze             11 Steele               1:21.26    1:19.64  
                  38.36     1:19.64 (41.28)                                        
  7 Garcia, Gio M             10 Steele               1:21.05    1:21.19  
                  39.58     1:21.19 (41.61)                                        
  8 Simmons, Jordan E         09 Steele               1:55.21    1:55.52  
                  54.50   1:55.52 (1:01.02)                                        
 -- Rodriguez, Joshua M       11 Churchill            1:02.61         DQ  
                  30.97          DQ (31.79)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Surrena R           09 Churchill            1:09.11    1:12.96    6  
                  35.02     1:12.96 (37.94)                                        
  2 Johnson, Leila A          11 Steele               1:22.63    1:21.92    4  
                  37.53     1:21.92 (44.39)                                        
  3 Moser, Beckett            12 Steele               1:23.21    1:24.91    3  
                  40.17     1:24.91 (44.74)                                        
  4 Hammen, Kylie             10 Clemens              1:26.18    1:25.61    2  
                  40.77     1:25.61 (44.84)                                        
  5 Gunn, Delaney K           10 Churchill            1:21.02    1:26.10    1  
                  40.57     1:26.10 (45.53)                                        
  6 Linnartz, Sarah P         12 Churchill            1:17.53    1:28.08  
                  40.84     1:28.08 (47.24)                                        
  7 Kurth, Emily              10 Steele               1:28.21    1:28.76  
                  42.89     1:28.76 (45.87)                                        
  8 Moore, Lindsay            11 Clemens              1:27.43    1:32.03  
                  43.05     1:32.03 (48.98)                                        
  9 Wray, Samantha            12 Clemens              1:36.23    1:37.79  
                  46.36     1:37.79 (51.43)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena Hernandez, Luis F    11 Churchill            1:03.70    1:05.65    6  
                  31.13     1:05.65 (34.52)                                        
  2 Polk, Isaiah B            09 Churchill            1:06.86    1:07.86    4  
                  32.43     1:07.86 (35.43)                                        
  3 Spradling, Riley M        11 Churchill            1:03.90    1:09.70    3  
                  32.90     1:09.70 (36.80)                                        
  4 Wallace, Kyle             10 Clemens              1:12.45    1:13.63    2  
                  34.32     1:13.63 (39.31)                                        
  5 Young, Timothy            09 Clemens              1:14.42    1:15.83    1  
                  35.48     1:15.83 (40.35)                                        
  6 Wolbert, Carson M         09 Steele               1:18.62    1:19.11  
                  37.26     1:19.11 (41.85)                                        
  7 Brister, Austin           09 Clemens              1:23.47    1:19.52  
                  36.38     1:19.52 (43.14)                                        
  8 Hatfield, Liam D          10 Steele               1:22.15    1:20.54  
                  37.40     1:20.54 (43.14)                                        
  9 Switaj, Zack H            11 Steele               1:27.30    1:25.77  
                  40.83     1:25.77 (44.94)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Churchill High School  'A'                        3:42.28    4:01.77    8  
     1) Hajduk, Erika L 12              2) Luna, Surrena R 09             
     3) Reaves, Katie R 10              4) Cronk, Carli E 09              
                  28.91       59.44 (59.44)     1:27.56 (28.12)     1:59.01 (59.57)
        2:29.68 (30.67)   3:04.36 (1:05.35)     3:31.41 (27.05)     4:01.77 (57.41)
  2 Steele High School  'A'                           4:08.82    4:22.26    4  
     1) Moser, Beckett 12               2) Ralph, Addison M 09            
     3) Johnson, Leila A 11             4) Waugh, Jessica M 10            
                  32.11   1:06.33 (1:06.33)     1:37.85 (31.52)   2:12.59 (1:06.26)
        2:41.89 (29.30)   3:16.30 (1:03.71)     3:47.74 (31.44)   4:22.26 (1:05.96)
  3 Churchill High School  'B'                        4:15.25    4:38.23    2  
     1) Destin, Dani C 12               2) Gibson, Emma G 10              
     3) Battleson, Emily K 11           4) Malone, Morrigan M 10          
                  32.55   1:08.59 (1:08.59)     1:43.45 (34.86)   2:20.39 (1:11.80)
        2:52.42 (32.03)   3:29.80 (1:09.41)     4:01.36 (31.56)   4:38.23 (1:08.43)
  4 Steele High School  'B'                           4:48.58    5:00.61  
     1) Hughes, Ariyanna 09             2) Osborne, Jaida 11              
     3) Garza, Sara F 09                4) Echols, Kayley A 10            
                  33.72   1:11.26 (1:11.26)     1:45.01 (33.75)   2:22.00 (1:10.74)
        2:58.64 (36.64)   3:41.45 (1:19.45)     4:18.23 (36.78)   5:00.61 (1:19.16)
  5 Steele High School  'C'                           5:29.01   x5:28.79  
     1) Varenhorst, Madi M 11           2) Sprowl, Lymaria B 11           
     3) Babcock, Kloe r 10              4) Busskohl, Sarah E 10           
                  36.93   1:16.35 (1:16.35)     1:56.72 (40.37)   2:44.17 (1:27.82)
        3:26.31 (42.14)   4:10.19 (1:26.02)     4:47.06 (36.87)   5:28.79 (1:18.60)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Churchill High School  'A'                        3:19.59    3:30.82    8  
     1) Peterson, Luke B 10             2) Erwin, Tommy F 10              
     3) Luna, Leo V 12                  4) Pena Hernandez, Luis F 11      
                  25.63       53.50 (53.50)     1:17.85 (24.35)     1:44.55 (51.05)
        2:09.72 (25.17)     2:38.73 (54.18)     2:55.39 (16.66)     3:30.82 (52.09)
  2 Steele High School  'A'                           3:36.66    3:36.85    4  
     1) Donicht, Davis A 11             2) Davis, Dylan J 12              
     3) Gianan, Gio V 10                4) Dillon, Zach 10                
                  24.32       50.77 (50.77)     1:17.55 (26.78)     1:46.08 (55.31)
        2:11.77 (25.69)     2:40.00 (53.92)     3:07.02 (27.02)     3:36.85 (56.85)
  3 Churchill High School  'B'                             NT    4:00.33    2  
     1) Hokenson, Will A 10             2) Smith, Quinn J 11              
     3) Smith, Blake W 10               4) Moilanen, Ethan I 11           
                  29.65   1:01.05 (1:01.05)     1:29.31 (28.26)   2:02.14 (1:01.09)
        2:29.74 (27.60)     3:00.93 (58.79)     3:29.21 (28.28)     4:00.33 (59.40)
  4 Steele High School  'B'                           5:47.13    5:44.25  
     1) Simmons, Jordan E 09            2) Switaj, Zack H 11              
     3) Haney, Alden J 10               4) Woods, Shawn N 10              
                  40.99   1:34.65 (1:34.65)     1:52.98 (18.33)   2:39.45 (1:04.80)
        3:31.63 (52.18)   4:20.51 (1:41.06)     4:37.65 (17.14)   5:44.25 (1:23.74)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. Churchill High School               219   2. Clemens High School                67.5
  3. Steele High School                 53.5                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Churchill High School               104   2. Clemens High School                  38
  3. Steele High School                   28                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Churchill High School               115   2. Clemens High School                29.5
  3. Steele High School                 25.5