2020 AAHSSL Dual + / NE-26
NEISD Aquatic Center - 12/5/2020               
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 L E E High School  'A'                            2:03.20    2:03.50   10  
     1) Bravo, Alyssa R 12              2) Romine, Maren K 10             
     3) Palmisano, Mary G 10            4) Zadel, Lizzie M 10             
  2 Churchill High School  'A'                        2:09.57    2:08.21    5  
     1) Johnson, Kara G 11              2) Linnartz, Sarah P 12           
     3) Sharabi, Leah O 11              4) Hajduk, Erika L 12             
  3 Churchill High School  'B'                        2:18.69    2:22.59    3  
     1) Battleson, Emily K 11           2) Magness, Juliana D 09          
     3) Hudson, Kendall L 09            4) Destin, Dani C 12              
  4 Churchill High School  'C'                             NT   x2:25.12  
     1) Martin, Annabelle E 09          2) Gunn, Delaney K 10             
     3) Bloomer, Zoe M 10               4) Gibson, Emma G 10              
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Churchill High School  'A'                        1:53.00    1:47.08   10  
     1) Erwin, Tommy F 10               2) Spradling, Riley M 11          
     3) Peterson, Luke B 10             4) Thomas, Caleb D 12             
  2 Churchill High School  'B'                             NT    1:53.25    5  
     1) Brewer, Taber T 11              2) Smith, Blake W 10              
     3) Luna, Leo V 12                  4) Bergstrom, Mac M 11            
  3 L E E High School  'A'                            1:58.09    2:00.28    3  
     1) Locurto, Samuel J 09            2) Fitch, William S 11            
     3) Lee, Kevin H 09                 4) Garza, Cristian 12             
  4 Churchill High School  'C'                        1:57.45   x2:01.90  
     1) Smith, Quinn J 11               2) Scalf, Paul W 09               
     3) Jenke, Logan M 10               4) Hassel, Matthew L 10           
  5 L E E High School  'B'                                 NT    2:11.76  
     1) Ostberg, Cash N 09              2) Stephenson, AJ J 11            
     3) Fowler-Valdez, James M 12       4)                                
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cronk, Carli E            09 Churchill            1:55.45    1:59.29    8  
  2 Guillen, Katie M          12 Churchill            2:24.67    2:28.55    6  
  3 Bravo, Alyssa R           12 L E E                2:33.55    2:29.30    5  
  4 Pacheco, Isabella K       09 L E E                2:25.09    2:31.98    4  
  5 Magness, Juliana D        09 Churchill                 NT    2:33.90    3  
  6 Hudson, Kendall L         09 Churchill                 NT    2:36.06    2  
  7 VanNatta, Jasmine P       12 L E E                     NT    3:55.00    1  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena Hernandez, Luis F    11 Churchill            1:55.00    1:53.26    8  
  2 Poteet, Erick A           11 Churchill            1:58.60    1:59.22    6  
  3 Scalf, Paul W             09 Churchill                 NT    2:10.98    5  
  4 Brewer, Milo A            09 Churchill                 NT    2:15.05    4  
  5 Fitch, William S          11 L E E                2:18.45    2:15.51    3  
  6 Stephenson, AJ J          11 L E E                2:23.41    2:27.92    2  
  7 Gutierrez, Martin D       09 L E E                     NT    2:36.20    1  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Surrena R           09 Churchill            2:11.69    2:16.81    8  
  2 Zadel, Lizzie M           10 L E E                2:28.68    2:32.23    6  
  3 Palmisano, Mary G         10 L E E                     NT    2:43.42    5  
  4 Gunn, Delaney K           10 Churchill                 NT    2:48.60    4  
  5 Bloomer, Zoe M            10 Churchill            2:46.96    2:52.46    3  
  6 Edwards, Elizabeth L      12 L E E                     NT    3:00.17    2  
  7 Kelly, Mary C             09 Churchill            3:04.43    3:05.81    1  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Tommy F            10 Churchill                 NT    2:07.53    8  
  2 Rodriguez, Joshua M       11 Churchill                 NT    2:16.39    6  
  3 Hokenson, Will A          10 Churchill                 NT    2:19.31    5  
  4 Lee, Kevin H              09 L E E                2:30.69    2:27.23    4  
  5 Ostberg, Cash N           09 L E E                2:45.95    2:45.42    3  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Romine, Maren K           10 L E E                  25.87      25.88    8  
  2 Malone, Morrigan M        10 Churchill              28.18      28.76    6  
  3 Linnartz, Sarah P         12 Churchill                 NT      28.81    5  
  4 Destin, Dani C            12 Churchill              29.56      29.22    4  
  5 Battleson, Emily K        11 Churchill              30.06      30.41    3  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergstrom, Mac M          11 Churchill              24.08      24.17    8  
  2 Brewer, Taber T           11 Churchill                 NT      24.36    6  
  3 Hassel, Matthew L         10 Churchill              25.29      25.85    5  
  4 Jenke, Logan M            10 Churchill              26.54      26.19    4  
  5 Locurto, Samuel J         09 L E E                  26.62      26.24    3  
  6 Garza, Cristian           12 L E E                  25.74      26.32    2  
  7 Fowler-Valdez, James M    12 L E E                  26.54      26.99    1  
  8 Vargas, Dario T           11 L E E                  31.03      31.32  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cronk, Carli E            09 Churchill            1:00.07      58.21    8  
  2 Linnartz, Sarah P         12 Churchill            1:07.60    1:11.87    6  
  3 Palmisano, Mary G         10 L E E                     NT    1:13.59    5  
  4 Sharabi, Leah O           11 Churchill            1:12.61    1:13.63    4  
  5 Pacheco, Isabella K       09 L E E                1:21.79    1:30.17    3  
  6 Kelly, Mary C             09 Churchill                 NT    1:36.91    2  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena Hernandez, Luis F    11 Churchill                 NT      55.01    8  
  2 Peterson, Luke B          10 Churchill              53.39      55.39    6  
  3 Moilanen, Ethan I         11 Churchill            1:00.59    1:01.09    5  
  4 Lee, Kevin H              09 L E E                1:00.89    1:01.59    4  
  5 Rodriguez, Joshua M       11 Churchill            1:00.39    1:03.17    3  
  6 Fowler-Valdez, James M    12 L E E                1:18.47    1:19.02    2  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hajduk, Erika L           12 Churchill              56.82      56.80    8  
  2 Johnson, Kara G           11 Churchill            1:04.68    1:02.39    6  
  3 Malone, Morrigan M        10 Churchill            1:03.56    1:04.92    5  
  4 Destin, Dani C            12 Churchill            1:05.41    1:06.37    4  
  5 VanNatta, Jasmine P       12 L E E                1:31.04    1:36.52    3  
 -- Zadel, Lizzie M           10 L E E                  56.69         DQ  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Leo V               12 Churchill              49.45      48.93    8  
  2 Thomas, Caleb D           12 Churchill                 NT      50.85    6  
  3 Smith, Quinn J            11 Churchill                 NT      55.96    5  
  4 Smith, Blake W            10 Churchill              56.13      57.09    4  
  5 Garza, Cristian           12 L E E                  57.23      58.02    3  
  6 Stephenson, AJ J          11 L E E                1:00.84    1:05.99    2  
  7 Gutierrez, Martin D       09 L E E                1:08.88    1:07.72    1  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Romine, Maren K           10 L E E                     NT    6:04.86    8  
  2 Gunn, Delaney K           10 Churchill            6:17.69    6:23.23    6  
  3 Guillen, Katie M          12 Churchill            6:30.43    6:39.39    5  
  4 Martin, Annabelle E       09 Churchill                 NT    6:53.95    4  
  5 Hudson, Kendall L         09 Churchill                 NT    6:54.68    3  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brewer, Taber T           11 Churchill                 NT    5:20.08    8  
  2 Spradling, Riley M        11 Churchill                 NT    5:26.12    6  
  3 Hokenson, Will A          10 Churchill            5:22.41    5:35.59    5  
  4 Brewer, Milo A            09 Churchill                 NT    5:57.63    4  
 -- Vargas, Dario T           11 L E E                     NT        DNF  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Churchill High School  'A'                        1:48.63    1:51.26   10  
     1) Luna, Surrena R 09              2) Hajduk, Erika L 12             
     3) Malone, Morrigan M 10           4) Cronk, Carli E 09              
  2 Churchill High School  'B'                        1:58.62    2:00.55    5  
     1) Destin, Dani C 12               2) Battleson, Emily K 11          
     3) Martin, Annabelle E 09          4) Johnson, Kara G 11             
  3 L E E High School  'A'                            2:10.59    2:16.71    3  
     1) Trevino, Sahara I 09            2) Bravo, Alyssa R 12             
     3) Pacheco, Isabella K 09          4) Edwards, Elizabeth L 12        
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Churchill High School  'A'                        1:31.56    1:36.16   10  
     1) Luna, Leo V 12                  2) Erwin, Tommy F 10              
     3) Bergstrom, Mac M 11             4) Peterson, Luke B 10            
  2 L E E High School  'A'                            1:47.48    1:49.27    5  
     1) Garza, Cristian 12              2) Stephenson, AJ J 11            
     3)                                 4) Fitch, William S 11            
 -- Churchill High School  'B'                        1:38.35         DQ  
     1) Thomas, Caleb D 12              2) Pena Hernandez, Luis F 11      
     3) Hassel, Matthew L 10            4) Poteet, Erick A 11             
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Kara G           11 Churchill            1:08.27    1:09.48    8  
  2 Bravo, Alyssa R           12 L E E                1:08.90    1:09.73    6  
  3 Sharabi, Leah O           11 Churchill            1:12.98    1:12.47    5  
  4 Magness, Juliana D        09 Churchill            1:15.04    1:15.54    4  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Caleb D           12 Churchill              58.23    1:01.00    8  
  2 Peterson, Luke B          10 Churchill                 NT    1:02.08    6  
  3 Smith, Quinn J            11 Churchill                 NT    1:06.71    5  
  4 Moilanen, Ethan I         11 Churchill            1:04.40    1:07.20    4  
  5 Locurto, Samuel J         09 L E E                1:09.14    1:08.10    3  
  6 Ostberg, Cash N           09 L E E                1:18.66    1:17.65    2  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Surrena R           09 Churchill            1:09.11    1:11.06    8  
  2 Battleson, Emily K        11 Churchill                 NT    1:26.20    6  
  3 Bloomer, Zoe M            10 Churchill            1:24.22    1:28.56    5  
  4 Edwards, Elizabeth L      12 L E E                1:27.36    1:29.34    4  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spradling, Riley M        11 Churchill            1:03.90    1:09.96    8  
  2 Poteet, Erick A           11 Churchill            1:12.67    1:15.05    6  
  3 Smith, Blake W            10 Churchill            1:15.55    1:15.78    5  
  4 Scalf, Paul W             09 Churchill                 NT    1:18.76    4  
  5 Fitch, William S          11 L E E                1:22.44    1:21.66    3  
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Churchill High School  'A'                        3:52.96    3:59.04   10  
     1) Hajduk, Erika L 12              2) Malone, Morrigan M 10          
     3) Luna, Surrena R 09              4) Cronk, Carli E 09              
  2 L E E High School  'A'                            3:57.00    4:19.94    5  
     1) Zadel, Lizzie M 10              2) Palmisano, Mary G 10           
     3) Edwards, Elizabeth L 12         4) Romine, Maren K 10             
  3 Churchill High School  'B'                        4:28.61    4:39.44    3  
     1) Magness, Juliana D 09           2) Bloomer, Zoe M 10              
     3) Martin, Annabelle E 09          4) Gibson, Emma G 10              
  4 Churchill High School  'C'                             NT   x4:48.29  
     1) Guillen, Katie M 12             2) Gunn, Delaney K 10             
     3) Hudson, Kendall L 09            4) Kelly, Mary C 09               
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Churchill High School  'A'                        3:24.42    3:36.06   10  
     1) Bergstrom, Mac M 11             2) Spradling, Riley M 11          
     3) Erwin, Tommy F 10               4) Luna, Leo V 12                 
  2 Churchill High School  'C'                             NT    3:58.69    5  
     1) Brewer, Milo A 09               2) Jenke, Logan M 10              
     3) Moilanen, Ethan I 11            4) Hokenson, Will A 10            
  3 L E E High School  'A'                                 NT    4:11.96    3  
 -- Churchill High School  'B'                        3:34.34         DQ  
     1) Brewer, Taber T 11              2) Scalf, Paul W 09               
     3) Rodriguez, Joshua M 11          4) Pena Hernandez, Luis F 11