2020 AAHSSL Dual+ / NE-25
NEISD Aquatic Center - 11/21/2020              
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 L E E High School  'A'                            2:04.50    2:04.93    8  
     1) Bravo, Alyssa R SR              2) Romine, Maren K SO             
     3) Palmisano, Mary G SO            4) Zadel, Lizzie M SO             
  2 Uvalde High School  'A'                           2:49.84    2:22.32    4  
     1) White, Sofia JR                 2) Colvin, Shelby SR              
     3) Esparza, Carissa SO             4) Goggans, Brinlee JR            
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 L E E High School  'A'                            2:03.13    2:02.57    8  
     1) Locurto, Samuel J FR            2) Fitch, William S JR            
     3) Lee, Kevin H FR                 4) Garza, Cristian SR             
  2 L E E High School  'B'                                 NT    2:11.49    4  
     1) Ostberg, Cash N FR              2) Stephenson, AJ J JR            
     3) Fowler-Valdez, James M SR       4) Orebaugh, Jack P SO            
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlortt, Kirsten         JR St Marys Hall             NT    2:02.71    6  
  2 Toms, Amy V               JR L E E                2:22.26    2:27.96    4  
  3 Goggans, Brinlee          JR Uvalde               2:48.98    2:42.31    3  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitch, William S          JR L E E                2:19.24    2:18.45    6  
  2 Stephenson, AJ J          JR L E E                2:31.67    2:23.41    4  
  3 Orebaugh, Jack P          SO L E E                     NT    2:38.72    3  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zadel, Lizzie M           SO L E E                     NT    2:28.68    6  
  2 Bravo, Alyssa R           SR L E E                     NT    2:46.46    4  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doehler, Ethan            JR St Marys Hall             NT    1:57.75    6  
  2 Garza, Cristian           SR L E E                2:29.99    2:33.97    4  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palmisano, Mary G         SO L E E                  28.12      27.96    6  
  2 Colvin, Shelby            SR Uvalde                 29.03      28.46    4  
  3 Pacheco, Isabella K       FR L E E                  31.31      30.51    3  
  4 Riojas, Sophia            FR St Marys Hall             NT      31.78    2  
  5 Greenberg, Ava            FR St Marys Hall             NT      32.43    1  
  6 White, Sofia              JR Uvalde                 46.00      41.37  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Kevin H              FR L E E                  27.01      26.28    6  
  2 Ostberg, Cash N           FR L E E                  26.99      26.55    4  
  3 Locurto, Samuel J         FR L E E                  26.86      26.62    3  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Romine, Maren K           SO L E E                  58.24    1:01.38    6  
  2 Colvin, Shelby            SR Uvalde               1:26.70    1:24.74    4  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Kevin H              FR L E E                1:01.15    1:00.89    6  
  2 Fowler-Valdez, James M    SR L E E                1:18.47    1:19.41    4  
 -- Orebaugh, Jack P          SO L E E                     NT         DQ  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zadel, Lizzie M           SO L E E                  56.69      58.96    6  
  2 Pacheco, Isabella K       FR L E E                1:06.57    1:09.23    4  
  3 Edwards, Elizabeth L      SR L E E                  57.31    1:10.88    3  
  4 Esparza, Carissa          SO Uvalde               1:16.40    1:11.43    2  
  5 Greenberg, Ava            FR St Marys Hall             NT    1:14.39    1  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doehler, Ethan            JR St Marys Hall             NT      47.28    6  
  2 Garza, Cristian           SR L E E                  57.23      59.32    4  
  3 Fitch, William S          JR L E E                  59.94      59.71    3  
  4 Stephenson, AJ J          JR L E E                1:00.84    1:03.47    2  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Locurto, Samuel J         FR L E E                6:19.24    6:23.01    6  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 L E E High School  'A'                            1:51.22    1:52.62    8  
     1) Zadel, Lizzie M SO              2) Palmisano, Mary G SO           
     3) Edwards, Elizabeth L SR         4) Romine, Maren K SO             
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 L E E High School  'A'                            1:45.25    1:49.38    8  
     1) Fowler-Valdez, James M SR       2) Garza, Cristian SR             
     3) Ostberg, Cash N FR              4) Stephenson, AJ J JR            
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlortt, Kirsten         JR St Marys Hall             NT    1:00.57    6  
  2 Bravo, Alyssa R           SR L E E                1:08.90    1:10.86    4  
  3 Toms, Amy V               JR L E E                1:15.74    1:15.99    3  
  4 Goggans, Brinlee          JR Uvalde               1:38.07    1:35.24    2  
  5 Esparza, Carissa          SO Uvalde               1:43.64    1:40.05    1  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Fowler-Valdez, James M    SR L E E                1:24.72         DQ  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Romine, Maren K           SO L E E                1:15.43    1:15.04    6  
  2 Palmisano, Mary G         SO L E E                1:24.71    1:28.11    4  
  3 Edwards, Elizabeth L      SR L E E                1:27.36    1:32.66    3  
  4 Riojas, Sophia            FR St Marys Hall             NT    1:50.78    2  
  5 White, Sofia              JR Uvalde               1:56.00    1:54.67    1  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ostberg, Cash N           FR L E E                1:23.15    1:26.56    6  
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 L E E High School  'A'                            3:51.08    4:44.23    8  
     1) Bravo, Alyssa R SR              2) Edwards, Elizabeth L SR        
     3) Toms, Amy V JR                  4) Pacheco, Isabella K FR         
  2 Uvalde High School  'A'                                NT    5:20.26    4  
     1) White, Sofia JR                 2) Esparza, Carissa SO            
     3) Goggans, Brinlee JR             4) Colvin, Shelby SR              
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 L E E High School  'A'                            4:07.23    4:16.38    8  
     1) Lee, Kevin H FR                 2) Orebaugh, Jack P SO            
     3) Fitch, William S JR             4) Locurto, Samuel J FR           
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. L E E High School                   175   2. St Marys Hall                        30
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. L E E High School                    86   2. Uvalde High School                   25
  3. St Marys Hall                        18                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. L E E High School                    89   2. St Marys Hall                        12