2020 AAHSSL Dual+ / NE-22
NEISD Aquatic Center - 11/21/2020              
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson High School  'A'                          1:46.86    1:50.85   10  
     1) Scott, Jada A 10                2) Sahota, Riya K 12              
     3) Musselman, Elsa N 11            4) Moore, Mikayla G 11            
  2 Churchill High School  'A'                        2:01.92    1:56.51    5  
     1) Cronk, Carli E 09               2) Luna, Surrena R 09             
     3) Johnson, Kara G 11              4) Hajduk, Erika L 12             
  3 Johnson High School  'B'                               NT    2:05.73    3  
     1) Pretli, Amelia E 09             2) Zinsmeister, Eryn J 09         
     3) Quadrato, Anna Mei K 11         4) Stevens, Hannah E 10           
  4 Churchill High School  'B'                        2:10.28    2:13.74  
     1) Battleson, Emily K 11           2) Gunn, Delaney K 10             
     3) Linnartz, Sarah P 12            4) Malone, Morrigan M 10          
  5 Churchill High School  'C'                        2:15.84   x2:16.31  
     1) Magness, Juliana D 09           2) Bloomer, Zoe M 10              
     3) Sharabi, Leah O 11              4) Martin, Annabelle E 09         
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson High School  'A'                          1:44.52    1:40.83   10  
     1) Stewart, Ian P 10               2) Moore, Gavin P 11              
     3) Scott, Luke L 10                4) Turner, William T 10           
  2 Churchill High School  'A'                        1:43.87    1:42.52    5  
     1) Thomas, Caleb D 12              2) Spradling, Riley M 11          
     3) Peterson, Luke B 10             4) Luna, Leo V 12                 
  3 Churchill High School  'B'                        1:50.48    1:47.57    3  
     1) Erwin, Tommy F 10               2) Pena Hernandez, Luis F 11      
     3) Moilanen, Ethan I 11            4) Bergstrom, Mac M 11            
  4 Johnson High School  'B'                               NT    1:54.89  
     1) Weller, Dylan R 12              2) Howland, Aiden C 11            
     3) Burner, Matthew G 10            4) Rojas, Diego A 09              
  5 Churchill High School  'C'                        1:56.54   x1:56.25  
     1) Smith, Quinn J 11               2) Poteet, Erick A 11             
     3) Rodriguez, Joshua M 11          4) Jenke, Logan M 10              
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hajduk, Erika L           12 Churchill            1:57.64    2:02.02    8  
  2 Mauldin, Gabby P          11 Johnson              2:02.10    2:06.48    6  
  3 Porter, Ella E            11 Johnson              2:01.67    2:07.69    5  
  4 Parsons, Michelle M       11 Johnson              2:08.16    2:11.65    4  
  5 Zinsmeister, Eryn J       09 Johnson              2:12.30    2:16.66    3  
  6 Guillen, Katie M          12 Churchill            2:24.38    2:24.67    2  
  7 Martin, Annabelle E       09 Churchill                 NT    2:34.35    1  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Ian P            10 Johnson              1:45.45    1:46.99    8  
  2 Peterson, Luke B          10 Churchill            1:45.53    1:47.04    6  
  3 Poteet, Erick A           11 Churchill            2:00.45    1:58.60    5  
  4 Smith, Quinn J            11 Churchill            2:07.57    2:06.49    4  
  5 Weller, Dylan R           12 Johnson              2:12.73    2:07.32    3  
  6 Howland, Aiden C          11 Johnson              2:25.46    2:13.93    2  
  7 Huryn, Taras              11 Johnson              2:17.03    2:17.57    1  
  8 Jenke, Logan M            10 Churchill                 NT    2:25.71  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sahota, Riya K            12 Johnson              2:13.24    2:15.19    8  
  2 Beach, Kaley              12 Johnson              2:30.24    2:26.73    6  
  3 Pretli, Amelia E          09 Johnson              2:32.64    2:29.51    5  
  4 Johnson, Kara G           11 Churchill            2:27.32    2:29.78    4  
  5 Battleson, Emily K        11 Churchill            2:35.18    2:42.58    3  
  6 Kelly, Mary C             09 Churchill                 NT    3:04.43    2  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena Hernandez, Luis F    11 Churchill            2:02.51    2:00.68    8  
  2 Moore, Gavin P            11 Johnson              2:00.09    2:02.13    6  
  3 Scott, Luke L             10 Johnson              2:03.72    2:05.03    5  
  4 Brewer, Taber T           11 Churchill            2:06.87    2:05.87    4  
  5 Polk, Isaiah B            09 Churchill            2:15.24    2:11.67    3  
  6 Smith, Blake W            10 Churchill            2:19.65    2:20.75    2  
  7 Eller, Zander M           10 Johnson              2:32.82    2:21.41    1  
  8 Davenport, Ted E          12 Johnson              2:14.63    2:27.08  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Mikayla G          11 Johnson                23.49      24.81    8  
  2 Cronk, Carli E            09 Churchill              24.73      24.90    6  
  3 Musselman, Elsa N         11 Johnson                24.70      25.22    5  
  4 Beach, Leyna                 Johnson                24.16      25.96    4  
  5 Malone, Morrigan M        10 Churchill              27.54      28.18    3  
  6 Quadrato, Anna Mei K      11 Johnson                28.25      28.28    2  
  7 Destin, Dani C            12 Churchill              29.07      29.56    1  
  8 Martin, Annabelle E       09 Churchill              29.73      30.58  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Caleb D           12 Churchill              22.91      23.58    8  
  2 Turner, William T         10 Johnson                23.58      23.94    6  
  3 Bergstrom, Mac M          11 Churchill              24.08      24.08    5  
  4 Perez, Nathaniel R        11 Johnson                25.28      25.17    4  
  5 Kapoor, Alex K            10 Johnson                25.45      25.28    3  
  6 Hassel, Matthew L         10 Churchill              25.97      25.29    2  
  7 Burner, Matthew G         10 Johnson                26.39      25.92    1  
 -- Luna, Leo V               12 Churchill              22.75         DQ  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Jada A             10 Johnson                56.36      59.17    8  
  2 Musselman, Elsa N         11 Johnson              1:00.06    1:00.15    6  
  3 Luna, Surrena R           09 Churchill            1:00.67    1:00.74    5  
  4 Porter, Ella E            11 Johnson              1:05.24    1:05.84    4  
  5 Pretli, Amelia E          09 Johnson              1:13.76    1:09.78    3  
  6 Linnartz, Sarah P         12 Churchill            1:05.82    1:09.90    2  
  7 Sharabi, Leah O           11 Churchill            1:11.47    1:13.16    1  
  8 Hudson, Kendall L         09 Churchill            1:22.01    1:22.78  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brewer, Taber T           11 Churchill              56.18      56.38    8  
  2 Nichols, Aidan H          11 Johnson              1:02.64      56.71    6  
  3 Arias Garcia, Pablo A     12 Johnson                58.01      59.26    5  
  4 Leven, Nathan T           12 Churchill              56.43    1:00.22    4  
  5 Moilanen, Ethan I         11 Churchill            1:03.37    1:00.59    3  
  6 Rodriguez, Joshua M       11 Churchill            1:00.39    1:00.71    2  
  7 Rojas, Diego A            09 Johnson              1:06.82    1:06.49    1  
  8 Kapoor, Alex K            10 Johnson              1:12.82    1:10.14  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sahota, Riya K            12 Johnson                54.07      56.58    8  
  2 Beach, Kaley              12 Johnson                57.74      59.97    6  
  3 Malone, Morrigan M        10 Churchill            1:02.89    1:03.56    5  
  4 Destin, Dani C            12 Churchill            1:03.36    1:05.41    4  
  5 Magness, Juliana D        09 Churchill                 NT    1:06.44    3  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergstrom, Mac M          11 Churchill              51.39      52.42    8  
  2 Perez, Nathaniel R        11 Johnson                54.28      54.70    6  
  3 Smith, Blake W            10 Churchill              56.13      56.17    5  
  4 Leven, Nathan T           12 Churchill              52.80      57.08    4  
  5 Eller, Zander M           10 Johnson                59.55      58.45    3  
  6 Hassel, Matthew L         10 Churchill            1:00.21    1:00.03    2  
  7 Huryn, Taras              11 Johnson              1:00.63    1:01.01    1  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hajduk, Erika L           12 Churchill            5:12.59    5:17.08    8  
  2 Moore, Mikayla G          11 Johnson              5:20.82    5:22.58    6  
  3 Quadrato, Anna Mei K      11 Johnson              5:40.22    5:38.04    5  
  4 Stevens, Hannah E         10 Johnson              6:10.82    6:08.31    4  
  5 Gunn, Delaney K           10 Churchill            6:29.37    6:17.69    3  
  6 Guillen, Katie M          12 Churchill            6:20.83    6:30.43    2  
  7 Kelly, Mary C             09 Churchill            7:04.15    7:19.55    1  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Tommy F            10 Churchill            4:44.06    4:46.62    8  
  2 Stewart, Ian P            10 Johnson              5:07.21    4:50.72    6  
  3 Moore, Gavin P            11 Johnson              5:38.82    4:58.39    5  
  4 Scott, Luke L             10 Johnson              5:11.76    5:11.71    4  
  5 Polk, Isaiah B            09 Churchill                 NT    5:17.46    3  
  6 Stewart, Colin A          09 Johnson              5:47.18    5:18.57    2  
  7 Hokenson, Will A          10 Churchill            5:25.40    5:22.41    1  
  8 Smith, Quinn J            11 Churchill            5:35.46    5:45.74  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson High School  'A'                          1:36.43    1:39.79   10  
     1) Moore, Mikayla G 11             2) Sahota, Riya K 12              
     3) Beach, Leyna                    4) Scott, Jada A 10               
  2 Churchill High School  'A'                        1:46.22    1:46.12    5  
     1) Luna, Surrena R 09              2) Malone, Morrigan M 10          
     3) Hajduk, Erika L 12              4) Cronk, Carli E 09              
  3 Johnson High School  'B'                          1:46.51    1:47.83    3  
     1) Parsons, Michelle M 11          2) Pretli, Amelia E 09            
     3) Porter, Ella E 11               4) Beach, Kaley 12                
  4 Churchill High School  'B'                        1:57.52    1:58.31  
     1) Johnson, Kara G 11              2) Battleson, Emily K 11          
     3) Destin, Dani C 12               4) Linnartz, Sarah P 12           
  5 Churchill High School  'C'                        2:04.96   x2:09.28  
     1) Magness, Juliana D 09           2) Kelly, Mary C 09               
     3) Hudson, Kendall L 09            4) Guillen, Katie M 12            
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Churchill High School  'A'                        1:31.42    1:33.01   10  
     1) Luna, Leo V 12                  2) Erwin, Tommy F 10              
     3) Thomas, Caleb D 12              4) Peterson, Luke B 10            
  2 Johnson High School  'A'                          1:37.18    1:35.96    5  
     1) Moore, Gavin P 11               2) Perez, Nathaniel R 11          
     3) Arias Garcia, Pablo A 12        4) Nichols, Aidan H 11            
  3 Churchill High School  'B'                        1:36.46    1:36.87    3  
     1) Polk, Isaiah B 09               2) Brewer, Taber T 11             
     3) Leven, Nathan T 12              4) Spradling, Riley M 11          
  4 Churchill High School  'C'                        1:42.46   x1:43.43  
     1) Jenke, Logan M 10               2) Hassel, Matthew L 10           
     3) Smith, Quinn J 11               4) Poteet, Erick A 11             
  5 Johnson High School  'B'                          1:46.75    1:45.86  
     1) Rojas, Diego A 09               2) Huryn, Taras 11                
     3) Eller, Zander M 10              4) Davenport, Ted E 12            
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Jada A             10 Johnson                56.38      59.14    8  
  2 Cronk, Carli E            09 Churchill            1:01.11    1:01.66    6  
  3 Mauldin, Gabby P          11 Johnson              1:00.10    1:04.36    5  
  4 Zinsmeister, Eryn J       09 Johnson              1:14.82    1:09.39    4  
  5 Beach, Leyna                 Johnson              1:07.47    1:10.37    3  
  6 Johnson, Kara G           11 Churchill            1:02.43    1:10.49    2  
  7 Sharabi, Leah O           11 Churchill            1:12.98    1:13.27    1  
  8 Battleson, Emily K        11 Churchill            1:11.25    1:15.21  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Caleb D           12 Churchill              55.10      59.21    8  
  2 Weller, Dylan R           12 Johnson              1:02.70    1:01.66    6  
  3 Rodriguez, Joshua M       11 Churchill            1:02.61    1:02.85    5  
  4 Moilanen, Ethan I         11 Churchill            1:04.40    1:04.94    4  
  5 Arias Garcia, Pablo A     12 Johnson              1:05.66    1:05.94    3  
  6 Rojas, Diego A            09 Johnson              1:12.64    1:07.40    2  
  7 Hokenson, Will A          10 Churchill            1:08.13    1:07.48    1  
  8 Burner, Matthew G         10 Johnson              1:08.14    1:08.30  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Surrena R           09 Churchill            1:09.33    1:09.11    8  
  2 Parsons, Michelle M       11 Johnson              1:10.14    1:10.28    6  
  3 Stevens, Hannah E         10 Johnson              1:19.23    1:19.32    5  
  4 Linnartz, Sarah P         12 Churchill            1:17.53    1:23.46    4  
  5 Gunn, Delaney K           10 Churchill            1:21.02    1:24.82    3  
  6 Bloomer, Zoe M            10 Churchill            1:19.34    1:29.99    2  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena Hernandez, Luis F    11 Churchill            1:03.94    1:03.70    8  
  2 Spradling, Riley M        11 Churchill            1:00.77    1:03.90    6  
  3 Howland, Aiden C          11 Johnson              1:08.82    1:09.67    5  
  4 Poteet, Erick A           11 Churchill            1:09.79    1:13.94    4  
  5 Stewart, Colin A          09 Johnson              1:18.97    1:14.21    3  
  6 Turner, William T         10 Johnson              1:19.43    1:17.33    2  
  7 Davenport, Ted E          12 Johnson              1:09.89    1:17.64    1  
  8 Jenke, Logan M            10 Churchill            1:19.06    1:22.00  
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson High School  'A'                          3:40.72    3:49.87   10  
     1) Musselman, Elsa N 11            2) Beach, Kaley 12                
     3) Parsons, Michelle M 11          4) Beach, Leyna                   
  2 Johnson High School  'B'                          3:57.25    4:03.76    5  
     1) Porter, Ella E 11               2) Zinsmeister, Eryn J 09         
     3) Quadrato, Anna Mei K 11         4) Mauldin, Gabby P 11            
  3 Churchill High School  'A'                        4:21.99    4:28.14    3  
     1) Martin, Annabelle E 09          2) Sharabi, Leah O 11             
     3) Gunn, Delaney K 10              4) Destin, Dani C 12              
  4 Churchill High School  'B'                        4:37.15    4:43.90  
     1) Bloomer, Zoe M 10               2) Guillen, Katie M 12            
     3) Hudson, Kendall L 09            4) Magness, Juliana D 09          
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Churchill High School  'A'                        3:20.13    3:24.79   10  
     1) Peterson, Luke B 10             2) Bergstrom, Mac M 11            
     3) Spradling, Riley M 11           4) Luna, Leo V 12                 
  2 Johnson High School  'A'                          3:23.43    3:26.23    5  
     1) Scott, Luke L 10                2) Turner, William T 10           
     3) Nichols, Aidan H 11             4) Stewart, Ian P 10              
  3 Churchill High School  'B'                        3:30.80    3:27.94    3  
     1) Erwin, Tommy F 10               2) Brewer, Taber T 11             
     3) Leven, Nathan T 12              4) Pena Hernandez, Luis F 11      
  4 Johnson High School  'B'                          3:37.77    3:45.05  
     1) Arias Garcia, Pablo A 12        2) Kapoor, Alex K 10              
     3) Stewart, Colin A 09             4) Perez, Nathaniel R 11          
  5 Churchill High School  'C'                        3:40.42   x3:52.61  
     1) Rodriguez, Joshua M 11          2) Moilanen, Ethan I 11           
     3) Smith, Blake W 10               4) Hokenson, Will A 10            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. Johnson High School                 299   2. Churchill High School               268
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Johnson High School                 178   2. Churchill High School               103
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Churchill High School               165   2. Johnson High School                 121