2019 AAHSSL Dual Plus / NE-04
NEISD Aquatic Center - 11/20/2019             
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Champion High School  'A'                         1:58.39    1:58.16    8  
     1) Ziemba, Tess E 09               2) Coward, Grace M 12             
     3) Brehmer, Peyton M 10            4) Clark, Paige M 10              
                  29.70     1:03.77 (34.07)     1:31.78 (28.01)     1:58.16 (26.38)
  2 Champion High School  'C'                         2:25.41    2:04.33    4  
     1) Dutton, Katherine E 12          2) Breuer, Molly K 11             
     3) Roecker, Emily M 10             4) Richmond, Payton C 10          
                  32.44     1:06.55 (34.11)     1:37.46 (30.91)     2:04.33 (26.87)
  3 Champion High School  'B'                         2:17.33   x2:06.92  
     1) Russell, Samantha R 11          2) Poblete, Hailey N 09           
     3) Medellin, Mina A 09             4) Wood, Ashley N 12              
                  31.54     1:09.83 (38.29)     1:40.32 (30.49)     2:06.92 (26.60)
  4 L E E High School  'B'                            2:19.02    2:25.96    2  
     1) Tubbs, Delaney C 12             2) Pinheiro, Sofie S 12           
     3) Rochelle, Vivi G 12             4) Landry, Erin M 12              
                  36.65     1:18.59 (41.94)     1:53.57 (34.98)     2:25.96 (32.39)
 -- L E E High School  'A'                            2:07.73         DQ  
     1) Bravo, Alyssa R 11              2) Stevenson, Maddy O 12          
     3) Jimenez, Isabella 11            4) Chavez, Mia 11                 
                  33.03     1:09.18 (36.15)     1:38.11 (28.93)          DQ (28.71)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Champion High School  'A'                         1:44.45    1:45.46    8  
     1) Sandidge, Logan M 12            2) Hawkins, Gabe l 10             
     3) Jeffery, Andrew 10              4) Raimondo, Preston R 12         
                                  55.55 ( )     1:22.80 (27.25)     1:45.46 (22.66)
  2 L E E High School  'A'                            1:57.99    1:55.23    4  
     1) Garza, Jacob E 12               2) Tubbesing, Ryan C 12           
     3) Peck, Matt 12                   4) Smith, Tyler D 10              
                  31.12     1:02.33 (31.21)     1:30.03 (27.70)     1:55.23 (25.20)
  3 Champion High School  'B'                         1:52.74    1:56.98    2  
     1) Coward, Grant A 10              2) Taylor, Kaden L 11             
     3) Breckenridge, Cole C 09         4) Stewart, Blake W 09            
                  29.64     1:01.17 (31.53)     1:31.14 (29.97)     1:56.98 (25.84)
  4 Roosevelt High School  'A'                        2:04.50    2:00.81  
     1) Swanson, Mathew C 12            2) Stoppelmoor, Barrett P 12      
     3) Sanchez, Chris 10               4) Gutierrez, Seth M 12           
                  27.27     1:00.77 (33.50)     1:32.79 (32.02)     2:00.81 (28.02)
  5 Champion High School  'C'                         1:59.65   x2:01.78  
     1) Lucht, Ethan T 09               2) Guerra, Palmer B 09            
     3) Maszak, Hunter S 12             4) Bredeson, Jace R 10            
                  33.07     1:06.02 (32.95)     1:35.07 (29.05)     2:01.78 (26.71)
  6 L E E High School  'B'                            2:14.00    2:26.97  
     1) Orebaugh, Jack P 09             2) Salinas, Andrew 11             
     3) Chavez, Moses W 10              4) Fitch, William S 10            
                  43.87     1:27.68 (43.81)     1:57.54 (29.86)     2:26.97 (29.43)
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tolar, Sarah A            09 Champion             2:19.05    2:15.12    6  
                  31.73     1:06.33 (34.60)     1:41.56 (35.23)     2:15.12 (33.56)
  2 Stonecipher, Jessie L     10 Champion             2:15.93    2:17.64    4  
                  30.42     1:04.64 (34.22)     1:41.27 (36.63)     2:17.64 (36.37)
  3 Landry, Erin M            12 L E E                2:25.93    2:30.33    3  
                  34.18     1:12.09 (37.91)     1:51.68 (39.59)     2:30.33 (38.65)
  4 Young, Lauren J           11 Champion             2:30.45    2:34.39    2  
                  33.30     1:12.58 (39.28)     1:53.51 (40.93)     2:34.39 (40.88)
  5 Bravo, Alyssa R           11 L E E                2:27.00    2:37.63    1  
                  32.66     1:11.61 (38.95)     1:53.93 (42.32)     2:37.63 (43.70)
  6 Tubbs, Delaney C          12 L E E                2:37.43    2:47.46  
                  36.88     1:20.59 (43.71)     2:04.99 (44.40)     2:47.46 (42.47)
 -- Brehmer, Peyton M         10 Champion                  NT   X2:05.31  
                  28.43     1:00.07 (31.64)     1:32.41 (32.34)     2:05.31 (32.90)
 -- Russell, Samantha R       11 Champion                  NT   X2:19.71  
                  30.47     1:05.66 (35.19)     1:42.97 (37.31)     2:19.71 (36.74)
 
Event 4  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garza, Jacob E            12 L E E                2:06.06    2:06.51    6  
                  29.65     1:02.32 (32.67)     1:34.58 (32.26)     2:06.51 (31.93)
  2 Mcalanis, Joshua A        10 L E E                2:14.77    2:09.89    4  
                  30.11     1:03.30 (33.19)     1:37.17 (33.87)     2:09.89 (32.72)
  3 Coward, Grant A           10 Champion             2:04.97    2:10.13    3  
                  30.05     1:02.86 (32.81)     1:36.16 (33.30)     2:10.13 (33.97)
  4 Stewart, Blake W          09 Champion             1:57.45    2:18.86    2  
                  29.47     1:03.63 (34.16)     1:41.09 (37.46)     2:18.86 (37.77)
  5 Gutierrez, Seth M         12 Roosevelt            2:17.68    2:20.30    1  
                  32.66     1:07.93 (35.27)     1:44.51 (36.58)     2:20.30 (35.79)
  6 Garrett, Aiden J          12 Champion             2:20.70    2:24.69  
                  32.40     1:08.71 (36.31)     1:47.42 (38.71)     2:24.69 (37.27)
  7 Stephenson, AJ J          10 L E E                2:34.12    2:35.15  
                  33.58     1:12.47 (38.89)     1:54.97 (42.50)     2:35.15 (40.18)
  8 Rodriguez, Gian           09 Roosevelt            2:51.13    2:48.91  
                  37.16     1:20.13 (42.97)     2:04.80 (44.67)     2:48.91 (44.11)
  9 Encisa, Bryan J           09 Roosevelt            3:18.24    3:05.96  
                  38.19     1:24.63 (46.44)     2:16.01 (51.38)     3:05.96 (49.95)
 -- Hawkins, Gabe l           10 Champion                  NT   X1:59.76  
                  26.49       56.23 (29.74)     1:27.94 (31.71)     1:59.76 (31.82)
 
Event 5  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brehmer, Peyton M         10 Champion             2:20.92    2:21.30    6  
                  30.26     1:06.02 (35.76)     1:48.81 (42.79)     2:21.30 (32.49)
  2 Coward, Grace M           12 Champion             2:21.56    2:23.36    4  
                  30.44     1:07.60 (37.16)     1:48.95 (41.35)     2:23.36 (34.41)
  3 Jimenez, Isabella         11 L E E                2:28.25    2:23.75    3  
                  30.34     1:07.76 (37.42)     1:50.20 (42.44)     2:23.75 (33.55)
  4 Richmond, Payton C        10 Champion             2:37.45    2:35.37    2  
                  32.00     1:10.94 (38.94)     1:56.29 (45.35)     2:35.37 (39.08)
  5 Weingart, Lindsay B       12 L E E                3:07.65    3:14.64    1  
                  34.95     1:24.64 (49.69)   2:32.96 (1:08.32)     3:14.64 (41.68)
  6 Rochelle, Vivi G          12 L E E                3:07.89    3:24.70  
                  39.06     1:29.06 (50.00)   2:35.15 (1:06.09)     3:24.70 (49.55)
 -- Roecker, Emily M          10 Champion                  NT   X2:42.84  
                  33.45     1:15.38 (41.93)     2:03.33 (47.95)     2:42.84 (39.51)
 -- Hahn, Anya K              11 Champion                  NT   X2:46.35  
                  34.05     1:15.63 (41.58)     2:04.99 (49.36)     2:46.35 (41.36)
 -- Pond, Kira E              11 Champion                  NT   X3:00.34  
                  41.08     1:27.06 (45.98)     2:17.21 (50.15)     3:00.34 (43.13)
 
Event 6  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandidge, Logan M         12 Champion             2:04.95    2:04.28    6  
                  25.21       55.60 (30.39)     1:33.19 (37.59)     2:04.28 (31.09)
  2 Swanson, Mathew C         12 Roosevelt            2:13.48    2:11.95    4  
                  27.11       58.85 (31.74)     1:42.34 (43.49)     2:11.95 (29.61)
  3 Jeffery, Andrew           10 Champion             2:09.56    2:12.73    3  
                  28.87     1:02.78 (33.91)     1:42.33 (39.55)     2:12.73 (30.40)
  4 Peck, Matt                12 L E E                2:21.59    2:21.00    2  
                  29.07     1:06.52 (37.45)     1:48.72 (42.20)     2:21.00 (32.28)
  5 Barnhart, Brayden W       10 Champion             2:41.27    2:31.88    1  
                  31.27     1:10.14 (38.87)     1:56.02 (45.88)     2:31.88 (35.86)
  6 Aguirre, Joshua H         12 L E E                2:35.75    2:32.88  
                  30.43     1:10.50 (40.07)     1:57.56 (47.06)     2:32.88 (35.32)
  7 Lewis, Eric V             11 Roosevelt            3:00.04    2:52.00  
                  33.57     1:17.55 (43.98)     2:11.33 (53.78)     2:52.00 (40.67)
 -- Guerra, Palmer B          09 Champion                  NT   X2:27.50  
                  30.90     1:10.83 (39.93)     1:53.47 (42.64)     2:27.50 (34.03)
 -- Lucht, Ethan T            09 Champion                  NT   X2:39.84  
                  34.70     1:13.51 (38.81)     2:02.86 (49.35)     2:39.84 (36.98)
 -- Chavez, Moses W           10 L E E                2:36.00         DQ  
                  35.51     1:17.96 (42.45)     2:06.38 (48.42)          DQ (34.53)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dutton, Katherine E       12 Champion               27.13      27.04    6  
  2 Wood, Ashley N            12 Champion               26.77      27.46    4  
  3 Toms, Amy V               10 L E E                  29.11      28.85    3  
  4 Theriot, Cage C           10 Champion               29.95      28.88    2  
  5 Chavez, Mia               11 L E E                  27.82      29.17    1  
  6 Steele, Chloe             12 L E E                  27.22      29.77  
  7 Harris, Mackenzie R       09 Roosevelt              32.50      30.58  
  8 Romo, Zeris A             09 Roosevelt              36.10      35.19  
  9 Gomez Cabrera, Emili      12 Roosevelt              41.55      40.67  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Kaden L           11 Champion               24.42      23.99    6  
  2 Tubbesing, Ryan C         12 L E E                  24.69      24.42    4  
  3 Maszak, Hunter S          12 Champion               25.76      25.87    3  
  4 Martinez-Galarza, Emilia  09 Champion                  NT      26.91    2  
  5 Smith, Tyler D            10 L E E                  26.26      27.03    1  
  6 Sanchez, Chris            10 Roosevelt              28.75      28.35  
  7 Fitch, William S          10 L E E                  30.42      31.19  
  8 Nguyen, Khang H           09 Roosevelt              48.05      46.76  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rutledge, Miko H          11 Champion             1:02.17    1:04.89    6  
                  30.88     1:04.89 (34.01)                                        
  2 Jimenez, Isabella         11 L E E                1:02.46    1:05.09    4  
                  30.82     1:05.09 (34.27)                                        
  3 Roecker, Emily M          10 Champion             1:15.86    1:15.03    3  
                  33.57     1:15.03 (41.46)                                        
  4 Landry, Erin M            12 L E E                1:18.39    1:22.71    2  
                  37.66     1:22.71 (45.05)                                        
  5 Pond, Kira E              11 Champion             1:21.35    1:29.78    1  
                  41.51     1:29.78 (48.27)                                        
  6 Pinheiro, Sofie S         12 L E E                1:45.00    1:34.78  
                  43.03     1:34.78 (51.75)                                        
 -- Medellin, Mina A          09 Champion                  NT   X1:12.19  
                  33.25     1:12.19 (38.94)                                        
 -- Richmond, Payton C        10 Champion                  NT   X1:12.58  
                  33.15     1:12.58 (39.43)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raimondo, Preston R       12 Champion               55.31      57.05    6  
                  26.12       57.05 (30.93)                                        
  2 Hawkins, Gabe l           10 Champion             1:13.20    1:00.56    4  
                  28.24     1:00.56 (32.32)                                        
  3 Jeffery, Andrew           10 Champion               59.60    1:02.29    3  
                  30.54     1:02.29 (31.75)                                        
  4 Aguirre, Joshua H         12 L E E                1:05.84    1:07.40    2  
                  30.65     1:07.40 (36.75)                                        
  5 Stoppelmoor, Barrett P    12 Roosevelt            1:11.33    1:09.20    1  
                  31.40     1:09.20 (37.80)                                        
  6 Lewis, Eric V             11 Roosevelt            1:18.01    1:18.11  
                  36.50     1:18.11 (41.61)                                        
 -- Barnhart, Brayden W       10 Champion                  NT   X1:12.13  
                  32.43     1:12.13 (39.70)                                        
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Paige M            10 Champion             1:08.44      57.14    6  
                  27.49       57.14 (29.65)                                        
  2 Ziemba, Tess E            09 Champion               59.09      57.56    4  
                  27.77       57.56 (29.79)                                        
  3 Medellin, Mina A          09 Champion             1:03.50    1:06.45    3  
                  31.91     1:06.45 (34.54)                                        
  4 Chavez, Mia               11 L E E                1:02.31    1:07.53    2  
                  31.91     1:07.53 (35.62)                                        
  5 Weingart, Lindsay B       12 L E E                1:07.85    1:08.91    1  
                  33.76     1:08.91 (35.15)                                        
  6 Steele, Chloe             12 L E E                1:09.21    1:14.90  
                  33.80     1:14.90 (41.10)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maszak, Hunter S          12 Champion               56.52      58.06    6  
                  28.00       58.06 (30.06)                                        
  2 Chavez, Moses W           10 L E E                1:00.16    1:01.55    4  
                  30.51     1:01.55 (31.04)                                        
  3 Sanchez, Chris            10 Roosevelt            1:03.72    1:02.94    3  
                  30.76     1:02.94 (32.18)                                        
  4 Barnhart, Brayden W       10 Champion                  NT    1:04.45    2  
                  30.36     1:04.45 (34.09)                                        
  5 Stephenson, AJ J          10 L E E                1:07.39    1:06.88    1  
                  32.16     1:06.88 (34.72)                                        
  6 Orebaugh, Jack P          09 L E E                1:08.67    1:09.51  
                  33.36     1:09.51 (36.15)                                        
  7 Encisa, Bryan J           09 Roosevelt            1:21.37    1:20.63  
                  38.53     1:20.63 (42.10)                                        
  8 Nguyen, Khang H           09 Roosevelt            1:52.22    1:45.90  
                  50.03     1:45.90 (55.87)                                        
 
Event 15  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Samantha R       11 Champion             5:52.90    6:00.16    6  
                  31.00     1:07.38 (36.38)     1:45.23 (37.85)     2:22.41 (37.18)
        2:59.15 (36.74)     3:36.31 (37.16)     4:12.83 (36.52)     4:49.95 (37.12)
        5:25.33 (35.38)     6:00.16 (34.83)                                        
  2 Tolar, Sarah A            09 Champion             5:51.72    6:00.32    4  
                  32.81     1:08.36 (35.55)     1:44.87 (36.51)     2:22.84 (37.97)
        3:00.08 (37.24)     3:37.14 (37.06)     4:14.15 (37.01)     4:50.52 (36.37)
        5:26.20 (35.68)     6:00.32 (34.12)                                        
  3 Stonecipher, Jessie L     10 Champion             6:02.79    6:12.30    3  
                  31.81     1:08.08 (36.27)     1:46.19 (38.11)     2:24.65 (38.46)
        3:02.82 (38.17)     3:40.51 (37.69)     4:19.22 (38.71)     4:57.88 (38.66)
        5:36.01 (38.13)     6:12.30 (36.29)                                        
  4 Toms, Amy V               10 L E E                6:29.30    6:20.81    2  
                  31.88     1:07.23 (35.35)     1:44.54 (37.31)     2:22.76 (38.22)
        3:01.68 (38.92)     3:41.65 (39.97)     4:21.67 (40.02)     5:02.72 (41.05)
        5:43.05 (40.33)     6:20.81 (37.76)                                        
  5 Harris, Mackenzie R       09 Roosevelt            7:02.07    6:50.71    1  
                  35.86     1:15.03 (39.17)     1:56.82 (41.79)     2:39.34 (42.52)
        3:22.43 (43.09)     4:05.35 (42.92)     4:48.49 (43.14)     5:30.73 (42.24)
        6:12.40 (41.67)     6:50.71 (38.31)                                        
 
Event 16  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peck, Matt                12 L E E                5:22.92    5:29.86    6  
                  28.49     1:00.34 (31.85)     1:33.26 (32.92)     2:06.52 (33.26)
        2:39.98 (33.46)     3:14.00 (34.02)     3:48.48 (34.48)     4:23.01 (34.53)
        4:57.60 (34.59)     5:29.86 (32.26)                                        
  2 Breckenridge, Cole C      09 Champion             6:24.75    5:43.09    4  
                  31.30     1:05.66 (34.36)     1:40.51 (34.85)     2:15.06 (34.55)
        2:49.38 (34.32)     3:24.61 (35.23)     4:00.06 (35.45)     4:35.49 (35.43)
        5:10.49 (35.00)     5:43.09 (32.60)                                        
  3 Garza, Jacob E            12 L E E                5:50.01    5:48.45    3  
                  30.33     1:04.92 (34.59)     1:39.65 (34.73)     2:14.96 (35.31)
        2:49.47 (34.51)     3:25.21 (35.74)     4:01.24 (36.03)     4:37.79 (36.55)
        5:13.34 (35.55)     5:48.45 (35.11)                                        
  4 Mcalanis, Joshua A        10 L E E                5:58.44    5:54.70    2  
                  31.65     1:05.74 (34.09)     1:41.71 (35.97)     2:17.32 (35.61)
        2:53.56 (36.24)     3:30.65 (37.09)     4:07.01 (36.36)     4:43.89 (36.88)
        5:20.08 (36.19)     5:54.70 (34.62)                                        
  5 Gutierrez, Seth M         12 Roosevelt            6:13.03    6:21.89    1  
                  31.93     1:07.82 (35.89)     1:46.54 (38.72)     2:25.67 (39.13)
        3:05.25 (39.58)     3:45.32 (40.07)     4:25.21 (39.89)     5:05.64 (40.43)
        5:45.36 (39.72)     6:21.89 (36.53)                                        
  6 Stewart, Blake W          09 Champion             5:45.43    6:24.17  
                  30.46     1:06.92 (36.46)     1:45.00 (38.08)     2:23.94 (38.94)
        3:04.29 (40.35)     3:45.24 (40.95)     4:25.08 (39.84)     5:05.77 (40.69)
        5:46.19 (40.42)     6:24.17 (37.98)                                        
 
Event 17  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Champion High School  'A'                         1:48.60    1:47.16    8  
     1) Brehmer, Peyton M 10            2) Clark, Paige M 10              
     3) Coward, Grace M 12              4) Wood, Ashley N 12              
                  26.41       52.99 (26.58)     1:20.37 (27.38)     1:47.16 (26.79)
  2 Champion High School  'B'                         1:52.42    1:53.57    4  
     1) Poblete, Hailey N 09            2) Richmond, Payton C 10          
     3) Rutledge, Miko H 11             4) Medellin, Mina A 09            
                  29.82       57.42 (27.60)     1:25.32 (27.90)     1:53.57 (28.25)
  3 L E E High School  'A'                            1:52.37    1:57.67    2  
     1) Chavez, Mia 11                  2) Steele, Chloe 12               
     3) Toms, Amy V 10                  4) Jimenez, Isabella 11           
                  29.89     1:02.21 (32.32)     1:29.18 (26.97)     1:57.67 (28.49)
  4 Champion High School  'C'                         2:03.24   x2:05.36  
     1) Valdes Ranz, Sara 10            2) Valdes Ranz, Laura 09          
     3) Pond, Kira E 11                 4) Young, Lauren J 11             
                  29.63       59.20 (29.57)     1:33.67 (34.47)     2:05.36 (31.69)
 -- L E E High School  'B'                            2:04.36         DQ  
     1) Rochelle, Vivi G 12             2) Pinheiro, Sofie S 12           
     3) Tubbs, Delaney C 12             4) Weingart, Lindsay B 12         
                  32.14     1:08.05 (35.91)     1:41.68 (33.63)          DQ (30.69)
 
Event 18  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Champion High School  'A'                         1:35.45    1:36.91    8  
     1) Taylor, Kaden L 11              2) Hawkins, Gabe l 10             
     3) Raimondo, Preston R 12          4) Guerra, Palmer B 09            
                  24.13       48.16 (24.03)     1:11.28 (23.12)     1:36.91 (25.63)
  2 L E E High School  'A'                            1:43.18    1:43.85    4  
     1) Peck, Matt 12                   2) Smith, Tyler D 10              
     3) Chavez, Moses W 10              4) Tubbesing, Ryan C 12           
                  26.01       52.96 (26.95)     1:19.28 (26.32)     1:43.85 (24.57)
  3 Champion High School  'B'                         1:46.74    1:48.27    2  
     1) Bredeson, Jace R 10             2) Lucht, Ethan T 09              
     3) Maszak, Hunter S 12             4) Garrett, Aiden J 12            
                  26.84       55.17 (28.33)     1:20.71 (25.54)     1:48.27 (27.56)
  4 L E E High School  'B'                            1:54.77    1:55.55  
     1) Aguirre, Joshua H 12            2) Fitch, William S 10            
     3) Mcalanis, Joshua A 10           4) Stephenson, AJ J 10            
                  28.05       58.72 (30.67)     1:27.05 (28.33)     1:55.55 (28.50)
  5 Roosevelt High School  'A'                        1:55.50    2:06.24  
     1) Sanchez, Chris 10               2) Lewis, Eric V 11               
     3) Encisa, Bryan J 09              4) Rodriguez, Gian 09             
                  28.79     1:07.40 (38.61)     1:32.25 (24.85)     2:06.24 (33.99)
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Samantha R       11 Champion             1:13.99    1:10.17    6  
                  34.17     1:10.17 (36.00)                                        
  2 Bravo, Alyssa R           11 L E E                1:09.79    1:10.93    4  
                  34.14     1:10.93 (36.79)                                        
  3 Poblete, Hailey N         09 Champion             1:14.76    1:15.68    3  
                  37.27     1:15.68 (38.41)                                        
  4 Tubbs, Delaney C          12 L E E                1:13.83    1:24.35    2  
                  39.10     1:24.35 (45.25)                                        
  5 Rochelle, Vivi G          12 L E E                1:21.17    1:36.75    1  
 -- Clark, Paige M            10 Champion                  NT   X1:07.56  
                  32.40     1:07.56 (35.16)                                        
 -- Dutton, Katherine E       12 Champion                  NT   X1:09.39  
                  34.25     1:09.39 (35.14)                                        
 -- Young, Lauren J           11 Champion                  NT   X1:21.74  
                  39.29     1:21.74 (42.45)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandidge, Logan M         12 Champion               50.06      54.59    6  
                  26.41       54.59 (28.18)                                        
  2 Swanson, Mathew C         12 Roosevelt              57.66      57.79    4  
                  28.28       57.79 (29.51)                                        
  3 Coward, Grant A           10 Champion             1:11.53    1:03.17    3  
                  30.66     1:03.17 (32.51)                                        
  4 Lucht, Ethan T            09 Champion             1:11.81    1:14.81    2  
                  36.13     1:14.81 (38.68)                                        
  5 Orebaugh, Jack P          09 L E E                1:36.06    1:36.76    1  
                  45.51     1:36.76 (51.25)                                        
  6 Salinas, Andrew           11 L E E                1:40.00    1:42.13  
                  49.05     1:42.13 (53.08)                                        
 -- Raimondo, Preston R       12 Champion                  NT   X1:00.68  
                  29.29     1:00.68 (31.39)                                        
 -- Maszak, Hunter S          12 Champion                  NT   X1:10.52  
                  33.89     1:10.52 (36.63)                                        
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevenson, Maddy O        12 L E E                1:20.08    1:20.37    6  
                  37.47     1:20.37 (42.90)                                        
  2 Wood, Ashley N            12 Champion             1:20.97    1:21.89    4  
                  39.21     1:21.89 (42.68)                                        
  3 Hahn, Anya K              11 Champion             1:22.95    1:23.92    3  
                  39.91     1:23.92 (44.01)                                        
  4 Pond, Kira E              11 Champion             1:28.49    1:31.12    2  
                  43.29     1:31.12 (47.83)                                        
  5 Pinheiro, Sofie S         12 L E E                1:31.60    1:35.36    1  
                  45.10     1:35.36 (50.26)                                        
  6 Romo, Zeris A             09 Roosevelt            1:44.46    1:42.40  
                  47.45     1:42.40 (54.95)                                        
  7 Gomez Cabrera, Emili      12 Roosevelt            1:55.50    2:00.38  
                  55.99   2:00.38 (1:04.39)                                        
 -- Poblete, Hailey N         09 Champion                  NT   X1:28.11  
                  41.82     1:28.11 (46.29)                                        
 -- Aguado, Sophie N          10 Champion                  NT   X1:36.07  
                  44.14     1:36.07 (51.93)                                        
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tubbesing, Ryan C         12 L E E                1:03.58    1:09.37    6  
                  31.98     1:09.37 (37.39)                                        
  2 Guerra, Palmer B          09 Champion             1:12.55    1:14.16    4  
                  35.09     1:14.16 (39.07)                                        
  3 Stoppelmoor, Barrett P    12 Roosevelt            1:17.99    1:18.58    3  
                  36.88     1:18.58 (41.70)                                        
  4 Smith, Tyler D            10 L E E                1:21.02    1:19.84    2  
                  36.43     1:19.84 (43.41)                                        
  5 Fitch, William S          10 L E E                1:27.47    1:27.16    1  
                  40.22     1:27.16 (46.94)                                        
  6 May, Luke S               09 Champion             1:30.93    1:29.27  
                  41.77     1:29.27 (47.50)                                        
  7 Rodriguez, Gian           09 Roosevelt            1:37.56    1:34.16  
                  43.84     1:34.16 (50.32)                                        
 -- Martinez-Galarza, Emilia  09 Champion                  NT   X1:22.68  
                  38.70     1:22.68 (43.98)                                        
 
Event 23  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Champion High School  'A'                         4:10.45    3:59.03    8  
     1) Coward, Grace M 12              2) Rutledge, Miko H 11            
     3) Dutton, Katherine E 12          4) Ziemba, Tess E 09              
                  28.56   1:00.54 (1:00.54)     1:29.34 (28.80)   2:00.84 (1:00.30)
        2:29.43 (28.59)     3:00.57 (59.73)     3:28.13 (27.56)     3:59.03 (58.46)
  2 Champion High School  'B'                         4:24.75    4:22.60    4  
     1) Valdes Ranz, Laura 09           2) Tolar, Sarah A 09              
     3) Theriot, Cage C 10              4) Stonecipher, Jessie L 10       
                  30.69   1:06.15 (1:06.15)     1:36.87 (30.72)   2:09.13 (1:02.98)
        2:41.21 (32.08)   3:18.19 (1:09.06)     3:48.15 (29.96)   4:22.60 (1:04.41)
  3 L E E High School  'A'                            4:26.91    4:43.99    2  
     1) Bravo, Alyssa R 11              2) Landry, Erin M 12              
     3) Steele, Chloe 12                4) Toms, Amy V 10                 
                  31.68   1:08.51 (1:08.51)     1:42.74 (34.23)   2:21.36 (1:12.85)
        2:56.49 (35.13)   3:38.61 (1:17.25)     4:09.72 (31.11)   4:43.99 (1:05.38)
  4 Champion High School  'C'                         4:28.64   x4:45.27  
     1) Young, Lauren J 11              2) Aguado, Sophie N 10            
     3) Hahn, Anya K 11                 4) Valdes Ranz, Sara 10           
                  33.40   1:12.38 (1:12.38)     1:49.58 (37.20)   2:30.16 (1:17.78)
        3:03.66 (33.50)   3:40.98 (1:10.82)     4:11.83 (30.85)   4:45.27 (1:04.29)
 
Event 24  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Champion High School  'A'                         3:43.13    3:34.83    8  
     1) Taylor, Kaden L 11              2) Hawkins, Gabe l 10             
     3) Raimondo, Preston R 12          4) Sandidge, Logan M 12           
                  26.40       54.91 (54.91)     1:21.05 (26.14)     1:49.39 (54.48)
        2:14.94 (25.55)     2:43.35 (53.96)     3:07.97 (24.62)     3:34.83 (51.48)
  2 Champion High School  'B'                         3:52.18    3:52.35    4  
     1) Jeffery, Andrew 10              2) Coward, Grant A 10             
     3) Breckenridge, Cole C 09         4) Stewart, Blake W 09            
                  26.90       54.81 (54.81)     1:22.07 (27.26)     1:51.93 (57.12)
        2:21.46 (29.53)   2:52.60 (1:00.67)     3:20.67 (28.07)     3:52.35 (59.75)
  3 Roosevelt High School  'A'                        4:10.50    4:03.89    2  
     1) Swanson, Mathew C 12            2) Gutierrez, Seth M 12           
     3) Stoppelmoor, Barrett P 12       4) Lewis, Eric V 11               
                  26.10       53.45 (53.45)     1:22.89 (29.44)   1:55.27 (1:01.82)
        2:24.55 (29.28)   2:56.70 (1:01.43)     3:28.06 (31.36)   4:03.89 (1:07.19)
  4 L E E High School  'A'                            4:06.04    4:06.69  
     1) Aguirre, Joshua H 12            2) Mcalanis, Joshua A 10          
     3) Stephenson, AJ J 10             4) Garza, Jacob E 12              
                  28.44       59.17 (59.17)     1:28.30 (29.13)   1:59.76 (1:00.59)
        2:31.64 (31.88)   3:07.56 (1:07.80)     3:35.93 (28.37)     4:06.69 (59.13)
  5 Champion High School  'C'                         4:13.88   x4:16.14  
     1) Barnhart, Brayden W 10          2) Martinez-Galarza, Emiliano 09  
     3) May, Luke S 09                  4) Garrett, Aiden J 12            
                  28.53   1:00.24 (1:00.24)     1:29.15 (28.91)   2:01.77 (1:01.53)
        2:34.78 (33.01)   3:13.28 (1:11.51)     3:42.98 (29.70)   4:16.14 (1:02.86)
 
Event 107  Women 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Atanasio, Sarah J            L E E                  40.55      41.89    6  
 
Event 108  Men 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason, Aleksei T          10 Champion                  NT      22.34    6  
  2 Bredeson, Jace R          10 Champion               27.17      26.97    4  
  3 Garrett, Aiden J          12 Champion               27.54      27.85    3  
  4 Ricondo, CJ               10 L E E                  34.73      32.49    2  
 
Event 113  Women 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valdes Ranz, Sara         10 Champion             1:07.50    1:04.65    6  
                  31.19     1:04.65 (33.46)                                        
  2 Theriot, Cage C           10 Champion             1:06.37    1:05.33    4  
                  30.68     1:05.33 (34.65)                                        
  3 Jarvis, Coco F            12 Champion             1:07.05    1:07.14    3  
                  31.72     1:07.14 (35.42)                                        
  4 Aguado, Sophie N          10 Champion             1:33.85    1:12.75    2  
                  33.72     1:12.75 (39.03)                                        
  5 Atanasio, Sarah J            L E E                1:32.15    1:34.57    1  
                  44.69     1:34.57 (49.88)                                        
 
Event 114  Men 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason, Aleksei T          10 Champion                  NT      50.40    6  
                  23.88       50.40 (26.52)                                        
  2 Breckenridge, Cole C      09 Champion             1:00.89    1:00.84    4  
                  29.38     1:00.84 (31.46)                                        
  3 Bredeson, Jace R          10 Champion             1:01.16    1:00.90    3  
                  29.03     1:00.90 (31.87)                                        
  4 Ricondo, CJ               10 L E E                1:24.44    1:18.11    2  
                  34.38     1:18.11 (43.73)                                        
 
                   Combined Team Scores - Through Event 114                    
 
  1. Champion High School                265   2. L E E High School                   107
  3. Roosevelt High School                20                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 114                   
 
  1. Champion High School                141   2. L E E High School                    50
  3. Roosevelt High School                 1                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 114                    
 
  1. Champion High School                124   2. L E E High School                    57
  3. Roosevelt High School                19