2017 Speedo Short Course Sectional Championships / GU-17-78
Texas A & M University - 02/23/2017 through 02/26/2017                  
Final Results and Scores Results                                    
 
Women 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Byrd, Audrey              14 Spring Swim Team-GU    24.72      24.91  
  2 Hunt, Chloe               17 Aggie Swim Club-GU     25.60      25.00  
  3 Hosch, Lindsey            13 Elite Swim Progr-NT    25.94      25.51  
  4 Williams, Cameron         14 Una AAAA-ST            26.02      25.94  
 
Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Zhao, Grace               17 Palo Alto Stanfo-PC    23.04      22.81  
  2 Larson, Breeja            24 New York Athleti-MR    23.19      22.96  
  3 Henig, Isabelle           16 Palo Alto Stanfo-PC    23.43      23.17  
  4 Stephenson, Emma          15 Dads Club Swim T-GU    23.52      23.36  
  5 Siebenaller, Samantha     18 Texas A&M Univ-GU      23.66      23.52  
  6 Schaffer, Brooke          15 Palo Alto Stanfo-PC    23.62      23.61  
  7 Yoho, Danielle            26 Houston Cougar A-GU    23.69      23.86  
  8 Power, Kathryn            18 Woodlands-GU           23.72      23.92  
B - Final
  9 Sapianchai, Kornkarnjana  19 Texas A&M Univ-GU      23.73      23.25  
 10 Bumpas, Alexandra         15 Texas Ford Aquat-NT    23.86      23.76  
 11 Gvakharia, Natasha        20 Texas A&M Univ-GU      23.83      23.80  
 11 Reese, Emily              17 Magnolia Aquatic-GU    23.77      23.80  
 13 Bernal, Sophia            15 Katy Aquatic Tea-GU    23.83      23.84  
 14 Andrusin, Abigail         17 North Texas Nada-NT    23.92      23.87  
 15 Stanford, Sydney          15 Cypress Fairbank-GU    23.81      23.94  
 16 Truong, Kyanh             13 Longhorn Aquatic-ST    23.77      24.04  
C - Final
 17 Staffeldt, Valerieanne    15 Woodlands-GU           24.08      23.64  
 18 Beaudion, Alyvia          17 Cypress Fairbank-GU    24.14      23.85  
 19 Gumina, Monica            17 Magnolia Aquatic-GU    24.00      23.99  
 20 Gregson, Shea             18 Magnolia Aquatic-GU    23.99      24.00  
 21 Richaud Leyva, Maria Fer  20 N.L.                   23.93      24.08  
 22 Lin, Claire               17 Palo Alto Stanfo-PC    24.11      24.13  
 23 Hale, Alicia              28 Alamo Area Aquat-ST    24.10      24.14  
 23 Sticklen, Emma            14 Katy Aquatic Tea-GU    24.08      24.14  
D - Final
 25 McMurry, Audrey           18 North Texas Nada-NT    24.33      23.60  
 26 Snyder, Sarah             15 Palo Alto Stanfo-PC    24.19      23.95  
 27 Garza Gonzalez, Julieta   15 N.L.                   24.23      24.11  
 28 Theall, Olivia            15 Aquastar-GU            24.36      24.19  
 29 Kennett, Bryony           15 Sienna Plantatio-GU    24.32      24.20  
 30 Pike, Brittney            16 San Antonio Wave-ST    24.20      24.21  
 31 Whalen, Natalie           16 North Texas Nada-NT    24.17      24.33  
 32 Schmitt, Haley            15 Katy Aquatic Tea-GU    24.34      24.48  
E - Final
 33 Orange, Audrey            16 Dads Club Swim T-GU    24.42      24.04  
 34 Phillips, Cassandra       17 Aquatex Swim Tea-ST    24.37      24.13  
 35 Parish, Ellery            18 Streamline Aquat-ST    24.47      24.26  
 36 Marvin, Payton            15 Nitro Swimming-ST      24.38      24.32  
 37 Longbottom, Charlotte     15 Swim Streamline-GU     24.41      24.40  
 38 Ervin, Anna               15 Cypress Fairbank-GU    24.38      24.48  
 39 Henson, Emily             17 Woodlands-GU           24.51      24.64  
 40 Hennig, Jordan            16 Unattached-GU          24.46      24.65  
 
Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhao, Grace               17 Palo Alto Stanfo-PC    22.79      23.04  
  2 Larson, Breeja            24 New York Athleti-MR    23.83      23.19  
  3 Henig, Isabelle           16 Palo Alto Stanfo-PC    22.73      23.43  
  4 Stephenson, Emma          15 Dads Club Swim T-GU    23.41      23.52  
  5 Schaffer, Brooke          15 Palo Alto Stanfo-PC    23.39      23.62  
  6 Siebenaller, Samantha     18 Texas A&M Univ-GU      23.55      23.66  
  7 Yoho, Danielle            26 Houston Cougar A-GU    24.12      23.69  
  8 Power, Kathryn            18 Woodlands-GU           23.75      23.72  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sapianchai, Kornkarnjana  19 Texas A&M Univ-GU      23.71      23.73  
 10 Truong, Kyanh             13 Longhorn Aquatic-ST    24.06      23.77  
 10 Reese, Emily              17 Magnolia Aquatic-GU    27.66L     23.77  
 12 Stanford, Sydney          15 Cypress Fairbank-GU    23.50      23.81  
 13 Gvakharia, Natasha        20 Texas A&M Univ-GU         NT      23.83  
 13 Bernal, Sophia            15 Katy Aquatic Tea-GU    23.73      23.83  
 15 Bumpas, Alexandra         15 Texas Ford Aquat-NT    23.56      23.86  
 16 Andrusin, Abigail         17 North Texas Nada-NT    23.72      23.92  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Richaud Leyva, Maria Fer  20 N.L.                   27.01L     23.93  
 18 Gregson, Shea             18 Magnolia Aquatic-GU    23.90      23.99  
 19 Gumina, Monica            17 Magnolia Aquatic-GU    23.45      24.00  
 20 Staffeldt, Valerieanne    15 Woodlands-GU           23.90      24.08  
 20 Sticklen, Emma            14 Katy Aquatic Tea-GU    23.85      24.08  
 22 Hale, Alicia              28 Alamo Area Aquat-ST    24.21      24.10  
 23 Lin, Claire               17 Palo Alto Stanfo-PC    23.67      24.11  
 24 Beaudion, Alyvia          17 Cypress Fairbank-GU    24.05      24.14  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Whalen, Natalie           16 North Texas Nada-NT    24.28      24.17  
 26 Snyder, Sarah             15 Palo Alto Stanfo-PC    24.03      24.19  
 27 Brawner, Kaylee           18 Unattached-NT          23.91      24.20  
 27 Pike, Brittney            16 San Antonio Wave-ST    24.11      24.20  
 29 Garza Gonzalez, Julieta   15 N.L.                   27.28L     24.23  
 30 Bernal, Aria              16 Katy Aquatic Tea-GU    24.64      24.28  
 31 Kennett, Bryony           15 Sienna Plantatio-GU    23.93      24.32  
 32 McMurry, Audrey           18 North Texas Nada-NT    24.11      24.33  
-------------------------------------------------------------------------
 33 Schmitt, Haley            15 Katy Aquatic Tea-GU    24.72      24.34  
 34 Theall, Olivia            15 Aquastar-GU            24.52      24.36  
 35 Phillips, Cassandra       17 Aquatex Swim Tea-ST    23.78      24.37  
 36 Marvin, Payton            15 Nitro Swimming-ST      24.09      24.38  
 36 Ervin, Anna               15 Cypress Fairbank-GU    24.43      24.38  
 38 Longbottom, Charlotte     15 Swim Streamline-GU     24.34      24.41  
 39 Orange, Audrey            16 Dads Club Swim T-GU    23.89      24.42  
 40 Hennig, Jordan            16 Unattached-GU          24.19      24.46  
-------------------------------------------------------------------------
 41 Parish, Ellery            18 Streamline Aquat-ST    24.89      24.47  
 41 Balmaceda, Sophia         16 Palo Alto Stanfo-PC    24.83      24.47  
 41 Carter, Danielle          15 Palo Alto Stanfo-PC    28.35L     24.47  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 44 Henson, Emily             17 Woodlands-GU           24.20      24.51  
 45 Murff, Sophie             18 Palo Alto Stanfo-PC    24.56      24.52  
 46 Almeter, Lydiah           18 Texas Ford Aquat-NT    24.03      24.53  
 46 Kaufmann, Carson          15 Cypress Fairbank-GU    24.43      24.53  
 48 Ryalls, Lindsey           15 Texas Ford Aquat-NT    28.79L     24.56  
 49 Pickens, Alexandra        15 Dads Club Swim T-GU    24.51      24.57  
 50 Schnibben, Mikayla        16 Magnolia Aquatic-GU    24.04      24.58  
 51 Rudolph, Alexandra        14 Palo Alto Stanfo-PC    24.88      24.59  
 52 Birlin, Julianna          15 Lost Creek Aquat-ST    24.16      24.60  
 53 Walters, Alexandra        16 Alief-GU               24.06      24.61  
 54 Scott, Jenny              16 South Shore Sail-GU    24.80      24.64  
 54 Lenihan, Emily            14 Texas Ford Aquat-NT    24.31      24.64  
 56 Myers, Elizabeth          14 Western Hills At-ST    24.09      24.65  
 57 Stahmer, Ashley           16 Palo Alto Stanfo-PC    24.16      24.68  
 58 Anconetani, Rose          16 Aquatex Swim Tea-ST    24.86      24.73  
 59 Buchman, Sydney           15 Dads Club Swim T-GU    24.64      24.74  
 60 Schexnayder, Emily        13 Crescent City Sw-LA    24.36      24.76  
 61 Beeson, Hadley            13 Elite Swim Progr-NT    25.02      24.79  
 62 Daspit, Jolie             15 Montgomery Aquat-GU    24.80      24.81  
 62 Castrejon, Angelica       18 Desert Shark Swi-BD    24.88      24.81  
 64 Mansker, Caitlin          17 Alamo Area Aquat-ST    24.27      24.85  
 64 Mechling, Madelyn         15 Mansfield Aquati-NT    24.62      24.85  
 66 Croley, Olivia            16 Streamline Aquat-ST    24.68      24.87  
 67 Antonacci, Samantha       18 Alamo Area Aquat-ST    24.88      24.92  
 67 Guerra, Isabelle          16 Lost Creek Aquat-ST    24.01      24.92  
 69 Ma, Gabrielle             15 Palo Alto Stanfo-PC    28.24L     24.93  
 70 Wu, Amy                   14 Palo Alto Stanfo-PC    24.47      24.95  
 71 Mayer, Ashley             16 Lost Creek Aquat-ST    25.41      24.96  
 72 Taylor, Marie             15 Capital of Texas-ST    24.62      24.97  
 73 Byrd, Audrey              14 Spring Swim Team-GU    24.72      24.98  
 74 Carroll, Ashlyn           16 Nitro Swimming-ST      24.86      24.99  
 75 Bui, Jasmine              15 Nitro Swimming-ST      25.43      25.00  
 75 Mai, Aubrey               15 Alamo Area Aquat-ST    24.68      25.00  
 77 Gambetta, Paige           15 Palo Alto Stanfo-PC    24.88      25.02  
 78 Peng, Jessica             15 Aggie Swim Club-GU     24.80      25.04  
 78 Reyna, Morgen             17 Dads Club Swim T-GU    27.91L     25.04  
 80 Walpole, Alvena           16 Alamo Area Aquat-ST    24.82      25.06  
 81 Jacobson, Priscilla       14 Texas Ford Aquat-NT    24.73      25.08  
 82 Johnson, Morgan           16 Lost Creek Aquat-ST    25.11      25.09  
 83 Clark, Meagan             16 Katy Aquatic Tea-GU    25.55      25.10  
 83 Schultz, Haley            18 Lost Creek Aquat-ST    24.50      25.10  
 85 Thompson, Brittany        17 Nitro Swimming-ST      24.60      25.11  
 85 Clark, Lilia              17 Heart of Texas A-ST    24.28      25.11  
 85 Newell, Sophie            16 Dads Club Swim T-GU    24.87      25.11  
 88 Thompson, Lauren          18 Mansfield Aquati-NT    24.42      25.12  
 89 Kitzman, Faith            16 Cypress Fairbank-GU    24.33      25.13  
 89 Freeman, Kaitlyn          17 Nitro Swimming-ST      24.38      25.13  
 91 Roach, Sophia             16 Nitro Swimming-ST      24.98      25.16  
 92 Roycraft, Sydney          15 Woodlands-GU           25.41      25.17  
 93 Webster, Hailey           18 Una AAAA-ST            24.83      25.19  
 93 Harris, Juliet            14 Western Hills At-ST    25.29      25.19  
 93 Bowling, Kira             16 Austin Trinity A-ST    24.91      25.19  
 96 Chocholek, Morgan         14 North Texas Nada-NT    24.90      25.21  
 96 Bush, Katherine           15 Christus Louisia-LA    28.66L     25.21  
 96 Holt, Sarah               14 Christus Louisia-LA    24.56      25.21  
 96 Villatoro, Amber          16 Alamo Area Aquat-ST    24.60      25.21  
100 Stoner, Sydney            16 Nitro Swimming-ST      24.53      25.22  
101 Tchoukaleff, Abigail      15 Dallas Mustangs-NT     24.88      25.23  
102 Fullwood, Summer          16 Nitro Swimming-ST         NT      25.24  
102 Smith, Kaylee             14 Katy Aquatic Tea-GU    25.47      25.24  
104 Stewart, Mackenzie        16 Nitro Swimming-ST      24.45      25.25  
104 Rusli, Amelia             16 North Texas Nada-NT    24.92      25.25  
106 Clarke, Sarah             17 Select Team of A-NT    24.72      25.26  
106 Wood, Mikayla             17 Battleground Are-GU    24.95      25.26  
108 Young, Aaliyah            14 Fort Worth Area-NT     24.92      25.27  
109 Gordon, Halle             16 Lost Creek Aquat-ST    24.84      25.28  
109 Marvin, Sutton            18 Nitro Swimming-ST      24.77      25.28  
111 Hibbler, Bridget          17 Dads Club Swim T-GU    25.08      25.29  
112 Goode, Elizabeth          17 South Shore Sail-GU    25.15      25.30  
112 Osborne, Alyssa           17 Space City Aquat-GU    25.39      25.30  
114 Dunn, Faith               17 Palo Alto Stanfo-PC    25.51      25.31  
115 Balint, Sydney            16 North Texas Nada-NT    24.88      25.33  
115 Murphy, Caitlin           15 Nitro Swimming-ST      25.41      25.33  
117 Huenefeld, Hannah         15 Bulldog Aquatic-LA     25.03      25.35  
118 Wilson, Avery             16 Unattached-ST          28.45L     25.36  
119 Hilderbrand, Natalie      15 Palo Alto Stanfo-PC    25.58      25.43  
120 Schaffer, Taylor          13 Palo Alto Stanfo-PC    25.68      25.44  
120 Keller, Sydney            16 Palo Alto Stanfo-PC    25.21      25.44  
122 Caro, Samantha            17 Lost Creek Aquat-ST    25.48      25.48  
123 Rowley, Hannah            17 Austin Trinity A-ST    25.49      25.49  
124 Hamlett, Mackenzie        16 Una AAAA-ST            25.69      25.50  
125 Reddin, Joelle            14 Texas Ford Aquat-NT    25.65      25.52  
126 Carr, Emma                17 El Paso Aqua Pos-BD    25.01      25.55  
126 Luevit, Rachel            16 North Texas Nada-NT    24.93      25.55  
128 Mullen, Maggie            15 Lost Creek Aquat-ST    25.28      25.70  
129 Sandwisch, Emily          17 Texas Ford Aquat-NT    28.63L     25.71  
130 Brawner, Kinsey           15 Unattached-NT          24.52      25.72  
131 Schield, Morgan           14 San Antonio Wave-ST    25.45      25.73  
131 Parks, Emilie             17 Nitro Swimming-ST      24.93      25.73  
133 Miller, Hailey            17 Alamo Area Aquat-ST    25.48      25.79  
134 Castle, Jaide             17 Nitro Swimming-ST      25.27      25.82  
135 Wang, Angela              18 Longhorn Aquatic-ST    24.88      25.83  
136 Waworuntu, Demi           15 Aquatex Swim Tea-ST    24.96      25.84  
137 Sinkovic, Madeline        15 Woodlands-GU           28.22L     25.86  
138 Schawe, Helen             17 Coastal Bend All-ST    24.94      25.87  
139 Stallworth, Mckenna       16 Streamline Aquat-ST    25.62      25.89  
140 Ross, Megan               16 Palo Alto Stanfo-PC    25.60      25.92  
141 Rogillio, Sarah           14 Longhorn Aquatic-ST    25.54      25.95  
142 Gonzalez, Leani           13 Austin Trinity A-ST    29.03L     25.96  
143 Barakat, Rose             17 El Paso Aqua Pos-BD    24.72      25.97  
144 Bauer, Lydia              14 Palo Alto Stanfo-PC    25.60      25.98  
145 Zapata, Isabella          15 Nitro Swimming-ST      25.19      26.00  
146 Thompson, Ashleigh        18 Austin Trinity A-ST    25.37      26.06  
147 Garcia Alvarez, Lauren    14 N.L.                   28.38L     26.19  
 -- Hallum, Jade              14 Austin Trinity A-ST    24.18         DQ  
 -- Sewell, Leticia           18 City of Plano Sw-NT    25.67        DFS  
 -- Tuff, Bronwyn             16 Magnolia Aquatic-GU    24.83        DFS  
 -- Smith, Claire             16 Cypress Fairbank-GU    28.42L       DFS  
 -- Ramey, Rachel             18 Texas Ford Aquat-NT    24.88        DFS  
 -- Tuck, Natalie             17 Palo Alto Stanfo-PC    24.77        DFS  
 
Women 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Lin, Claire               17 Palo Alto Stanfo-PC    52.36      53.64  
                  25.36       53.64 (28.28)                                        
  2 Hosch, Lindsey            13 Elite Swim Progr-NT    55.26      54.97  
                  26.61       54.97 (28.36)                                        
  3 Harris, Juliet            14 Western Hills At-ST    54.94      55.64  
                  26.43       55.64 (29.21)                                        
  4 Shelton, Aspen            15 Fort Worth Area-NT     55.75      55.78  
                  26.90       55.78 (28.88)                                        
  5 Rodriguez, Morgan         12 Nitro Swimming-ST      57.99      56.23  
                  27.20       56.23 (29.03)                                        
  6 Bloch, Mackenzie          14 City of Richards-NT    57.39      57.50  
                  27.54       57.50 (29.96)                                        
 
Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Larson, Breeja            24 New York Athleti-MR    50.18      49.74  
                  23.50       49.74 (26.24)                                        
  2 Henig, Isabelle           16 Palo Alto Stanfo-PC    50.37      49.80  
                  23.91       49.80 (25.89)                                        
  3 Sapianchai, Kornkarnjana  19 Texas A&M Univ-GU      50.57      49.95  
                  24.25       49.95 (25.70)                                        
  4 Hallum, Jade              14 Austin Trinity A-ST    50.50      50.25  
                  24.39       50.25 (25.86)                                        
  5 Lusk, Zoe                 16 Palo Alto Stanfo-PC    50.79      50.72  
                  24.55       50.72 (26.17)                                        
  6 Gvakharia, Natasha        20 Texas A&M Univ-GU      50.71      50.85  
                  24.68       50.85 (26.17)                                        
  7 Stanford, Sydney          15 Cypress Fairbank-GU    50.77      50.88  
                  24.22       50.88 (26.66)                                        
  8 Power, Kathryn            18 Woodlands-GU           50.65      51.29  
                  24.29       51.29 (27.00)                                        
B - Final
  9 Stephenson, Emma          15 Dads Club Swim T-GU    51.50      50.09  
                  24.43       50.09 (25.66)                                        
 10 Debever, Mckenna          20 Unattached-GU          51.24      50.36  
                  24.19       50.36 (26.17)                                        
 11 Zhao, Grace               17 Palo Alto Stanfo-PC    50.93      50.88  
                  24.54       50.88 (26.34)                                        
 12 Gumina, Monica            17 Magnolia Aquatic-GU    51.28      50.98  
                  24.21       50.98 (26.77)                                        
 13 Bumpas, Alexandra         15 Texas Ford Aquat-NT    51.18      51.22  
                  24.74       51.22 (26.48)                                        
 14 Andrusin, Abigail         17 North Texas Nada-NT    51.26      51.33  
                  24.95       51.33 (26.38)                                        
 15 Yelle, Haley              17 Mansfield Aquati-NT    51.37      51.61  
                  24.89       51.61 (26.72)                                        
 16 Schaffer, Brooke          15 Palo Alto Stanfo-PC    51.22      51.81  
                  24.71       51.81 (27.10)                                        
C - Final
 17 McMurry, Audrey           18 North Texas Nada-NT    51.58      50.32  
                  24.44       50.32 (25.88)                                        
 18 Siebenaller, Samantha     18 Texas A&M Univ-GU      51.63      51.12  
                  24.62       51.12 (26.50)                                        
 19 Marvin, Payton            15 Nitro Swimming-ST      51.79      51.43  
                  25.07       51.43 (26.36)                                        
 20 Gregson, Shea             18 Magnolia Aquatic-GU    51.71      51.65  
                  24.77       51.65 (26.88)                                        
 21 Richaud Leyva, Maria Fer  20 N.L.                   51.55      51.80  
                  25.05       51.80 (26.75)                                        
 22 Orange, Audrey            16 Dads Club Swim T-GU    51.72      51.88  
                  25.00       51.88 (26.88)                                        
 23 Stahmer, Ashley           16 Palo Alto Stanfo-PC    51.85      52.05  
                  25.34       52.05 (26.71)                                        
 24 Kaufmann, Carson          15 Cypress Fairbank-GU    52.06      52.30  
                  25.49       52.30 (26.81)                                        
D - Final
 25 Parish, Ellery            18 Streamline Aquat-ST    52.60      51.59  
                  25.09       51.59 (26.50)                                        
 26 Evans, Kelsey             18 Cypress Fairbank-GU    52.07      51.70  
                  24.98       51.70 (26.72)                                        
 27 Snyder, Sarah             15 Palo Alto Stanfo-PC    52.18      52.21  
                  25.14       52.21 (27.07)                                        
 28 Hale, Alicia              28 Alamo Area Aquat-ST    52.44      52.23  
                  25.25       52.23 (26.98)                                        
 29 Rudolph, Alexandra        14 Palo Alto Stanfo-PC    52.30      52.26  
                  25.35       52.26 (26.91)                                        
 30 Kennett, Bryony           15 Sienna Plantatio-GU    52.26      52.36  
                  24.90       52.36 (27.46)                                        
 31 Ervin, Anna               15 Cypress Fairbank-GU    52.55      52.56  
                  25.21       52.56 (27.35)                                        
 32 Wong, Madison             16 Katy Aquatic Tea-GU    52.56      52.62  
                  25.45       52.62 (27.17)                                        
E - Final
 33 Beaudion, Alyvia          17 Cypress Fairbank-GU    52.82      51.75  
                  25.02       51.75 (26.73)                                        
 34 Schnibben, Mikayla        16 Magnolia Aquatic-GU    52.86      52.03  
                  25.46       52.03 (26.57)                                        
 35 Birlin, Julianna          15 Lost Creek Aquat-ST    52.77      52.31  
                  25.02       52.31 (27.29)                                        
 36 Ryalls, Lindsey           15 Texas Ford Aquat-NT    52.76      52.37  
                  25.51       52.37 (26.86)                                        
 37 Lenihan, Emily            14 Texas Ford Aquat-NT    52.67      52.59  
                  25.16       52.59 (27.43)                                        
 38 Buchman, Sydney           15 Dads Club Swim T-GU    52.90      52.88  
                  25.38       52.88 (27.50)                                        
 39 Ramey, Rachel             18 Texas Ford Aquat-NT    52.69      53.16  
                  25.71       53.16 (27.45)                                        
 40 Almeter, Lydiah           18 Texas Ford Aquat-NT    52.82      53.69  
                  25.38       53.69 (28.31)                                        
 
Women 100 Yard Freestyle Initial Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norman, Laura             21 Texas A&M Univ-GU         NT      50.43  
 
Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Larson, Breeja            24 New York Athleti-MR    50.36      50.18  
                  23.89       50.18 (26.29)                                        
  2 Henig, Isabelle           16 Palo Alto Stanfo-PC    49.04      50.37  
                  24.08       50.37 (26.29)                                        
  3 Hallum, Jade              14 Austin Trinity A-ST    50.83      50.50  
                  24.73       50.50 (25.77)                                        
  4 Sapianchai, Kornkarnjana  19 Texas A&M Univ-GU      51.31      50.57  
                  24.47       50.57 (26.10)                                        
  5 Power, Kathryn            18 Woodlands-GU           51.76      50.65  
                  24.25       50.65 (26.40)                                        
  6 Gvakharia, Natasha        20 Texas A&M Univ-GU      50.98      50.71  
                  24.84       50.71 (25.87)                                        
  7 Stanford, Sydney          15 Cypress Fairbank-GU    51.08      50.77  
                  24.46       50.77 (26.31)                                        
  8 Lusk, Zoe                 16 Palo Alto Stanfo-PC    51.99      50.79  
                  24.72       50.79 (26.07)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zhao, Grace               17 Palo Alto Stanfo-PC    51.17      50.93  
                  24.29       50.93 (26.64)                                        
 10 Bumpas, Alexandra         15 Texas Ford Aquat-NT    50.78      51.18  
                  24.66       51.18 (26.52)                                        
 11 Schaffer, Brooke          15 Palo Alto Stanfo-PC    50.83      51.22  
                  24.59       51.22 (26.63)                                        
 12 Debever, Mckenna          20 Unattached-GU          50.21      51.24  
                  24.95       51.24 (26.29)                                        
 13 Andrusin, Abigail         17 North Texas Nada-NT    51.21      51.26  
                  24.89       51.26 (26.37)                                        
 14 Gumina, Monica            17 Magnolia Aquatic-GU    50.21      51.28  
                  24.44       51.28 (26.84)                                        
 15 Yelle, Haley              17 Mansfield Aquati-NT    50.99      51.37  
                  24.75       51.37 (26.62)                                        
 16 Stephenson, Emma          15 Dads Club Swim T-GU    51.68      51.50  
                  24.78       51.50 (26.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wong, Vicky               17 Palo Alto Stanfo-PC    51.37      51.55  
                  24.81       51.55 (26.74)                                        
 17 Richaud Leyva, Maria Fer  20 N.L.                   57.13L     51.55  
                  24.90       51.55 (26.65)                                        
 19 McMurry, Audrey           18 North Texas Nada-NT    51.18      51.58  
                  24.90       51.58 (26.68)                                        
 20 Siebenaller, Samantha     18 Texas A&M Univ-GU      51.86      51.63  
                  24.86       51.63 (26.77)                                        
 21 Gregson, Shea             18 Magnolia Aquatic-GU    52.01      51.71  
                  24.86       51.71 (26.85)                                        
 22 Orange, Audrey            16 Dads Club Swim T-GU    51.39      51.72  
                  24.96       51.72 (26.76)                                        
 23 Marvin, Payton            15 Nitro Swimming-ST      51.49      51.79  
                  25.08       51.79 (26.71)                                        
 24 Staffeldt, Valerieanne    15 Woodlands-GU           51.94      51.82  
                  24.70       51.82 (27.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Stahmer, Ashley           16 Palo Alto Stanfo-PC    51.97      51.85  
                  24.92       51.85 (26.93)                                        
 26 Sticklen, Emma            14 Katy Aquatic Tea-GU  1:01.11L     52.00  
                  24.78       52.00 (27.22)                                        
 27 Kaufmann, Carson          15 Cypress Fairbank-GU    52.01      52.06  
                  25.20       52.06 (26.86)                                        
 28 Evans, Kelsey             18 Cypress Fairbank-GU    52.00      52.07  
                  25.14       52.07 (26.93)                                        
 29 Carter, Danielle          15 Palo Alto Stanfo-PC  1:00.91L     52.11  
                  25.19       52.11 (26.92)                                        
 30 Snyder, Sarah             15 Palo Alto Stanfo-PC    52.59      52.18  
                  25.23       52.18 (26.95)                                        
 31 Tuck, Natalie             17 Palo Alto Stanfo-PC    52.15      52.23  
                  25.13       52.23 (27.10)                                        
 32 Kennett, Bryony           15 Sienna Plantatio-GU    52.21      52.26  
                  25.12       52.26 (27.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 33 Rudolph, Alexandra        14 Palo Alto Stanfo-PC    53.33      52.30  
                  25.29       52.30 (27.01)                                        
 34 Hale, Alicia              28 Alamo Area Aquat-ST    52.08      52.44  
                  25.45       52.44 (26.99)                                        
 35 Ervin, Anna               15 Cypress Fairbank-GU    53.40      52.55  
                  24.98       52.55 (27.57)                                        
 36 Wong, Madison             16 Katy Aquatic Tea-GU    54.12      52.56  
                  25.43       52.56 (27.13)                                        
 37 Parish, Ellery            18 Streamline Aquat-ST    52.68      52.60  
                  25.42       52.60 (27.18)                                        
 38 Lenihan, Emily            14 Texas Ford Aquat-NT    52.87      52.67  
                  25.24       52.67 (27.43)                                        
 39 Ramey, Rachel             18 Texas Ford Aquat-NT    52.84      52.69  
                  25.32       52.69 (27.37)                                        
 40 Ryalls, Lindsey           15 Texas Ford Aquat-NT    52.90      52.76  
                  25.56       52.76 (27.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 41 Gambetta, Paige           15 Palo Alto Stanfo-PC  1:00.81L     52.77  
                  25.66       52.77 (27.11)                                        
 41 Birlin, Julianna          15 Lost Creek Aquat-ST    52.15      52.77  
                  25.24       52.77 (27.53)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 43 Sananikone, Victoria      17 Lost Creek Aquat-ST    53.01      52.80  
                  25.50       52.80 (27.30)                                        
 44 Beaudion, Alyvia          17 Cypress Fairbank-GU    52.08      52.82  
                  25.32       52.82 (27.50)                                        
 44 Almeter, Lydiah           18 Texas Ford Aquat-NT    51.11      52.82  
                  25.23       52.82 (27.59)                                        
 46 Schnibben, Mikayla        16 Magnolia Aquatic-GU    51.89      52.86  
                  25.72       52.86 (27.14)                                        
 47 Balmaceda, Sophia         16 Palo Alto Stanfo-PC    52.47      52.89  
                  25.54       52.89 (27.35)                                        
 48 Buchman, Sydney           15 Dads Club Swim T-GU  1:00.22L     52.90  
                  25.46       52.90 (27.44)                                        
 49 Sims, Kaitlynn            16 Magnolia Aquatic-GU  1:00.61L     53.00  
                  26.00       53.00 (27.00)                                        
 50 Walpole, Alvena           16 Alamo Area Aquat-ST    53.03      53.06  
                  26.09       53.06 (26.97)                                        
 51 Castrejon, Angelica       18 Desert Shark Swi-BD    51.74      53.08  
                  25.57       53.08 (27.51)                                        
 52 Thompson, Lauren          18 Mansfield Aquati-NT    52.43      53.09  
                  25.68       53.09 (27.41)                                        
 53 Hunt, Chloe               17 Aggie Swim Club-GU     53.94      53.13  
                  25.63       53.13 (27.50)                                        
 54 Bernal, Sophia            15 Katy Aquatic Tea-GU    52.34      53.14  
                  25.49       53.14 (27.65)                                        
 54 Anconetani, Rose          16 Aquatex Swim Tea-ST    52.57      53.14  
                  25.47       53.14 (27.67)                                        
 56 Longbottom, Charlotte     15 Swim Streamline-GU     53.06      53.19  
                  25.40       53.19 (27.79)                                        
 57 Marvin, Sutton            18 Nitro Swimming-ST      52.59      53.22  
                  25.91       53.22 (27.31)                                        
 58 Newell, Sophie            16 Dads Club Swim T-GU    53.13      53.24  
                  25.82       53.24 (27.42)                                        
 59 Schmitt, Haley            15 Katy Aquatic Tea-GU    54.46      53.30  
                  25.51       53.30 (27.79)                                        
 60 Tramack, Grace            15 Palo Alto Stanfo-PC    53.24      53.38  
                  25.93       53.38 (27.45)                                        
 61 Saul, Natalie             17 Waterloo Swimmin-ST    53.33      53.39  
                  25.38       53.39 (28.01)                                        
 62 Reyna, Morgen             17 Dads Club Swim T-GU    53.32      53.43  
                  25.88       53.43 (27.55)                                        
 63 Smith, Claire             16 Cypress Fairbank-GU    52.69      53.44  
                  26.04       53.44 (27.40)                                        
 64 Garza Castro, Silvia      16 ITESM MTY            1:00.92L     53.47  
                  26.09       53.47 (27.38)                                        
 65 Pike, Brittney            16 San Antonio Wave-ST    52.51      53.50  
                  25.52       53.50 (27.98)                                        
 66 Theall, Olivia            15 Aquastar-GU            53.62      53.51  
                  25.24       53.51 (28.27)                                        
 67 Guerra, Isabelle          16 Lost Creek Aquat-ST    59.70L     53.53  
                  25.84       53.53 (27.69)                                        
 68 El Masri, Leila           17 Rice Aquatics-GU       54.46      53.61  
                  26.03       53.61 (27.58)                                        
 69 Smith, Isabella           17 Rice Aquatics-GU     1:01.32L     53.63  
                  25.72       53.63 (27.91)                                        
 70 Gordon, Halle             16 Lost Creek Aquat-ST    52.75      53.69  
                  25.74       53.69 (27.95)                                        
 71 Mechling, Madelyn         15 Mansfield Aquati-NT    53.32      53.73  
                  26.04       53.73 (27.69)                                        
 71 Johnson, Morgan           16 Lost Creek Aquat-ST    53.54      53.73  
                  25.93       53.73 (27.80)                                        
 71 Hennig, Jordan            16 Unattached-GU          52.42      53.73  
                  25.95       53.73 (27.78)                                        
 74 Carroll, Ashlyn           16 Nitro Swimming-ST      53.78      53.74  
                  25.93       53.74 (27.81)                                        
 75 Mai, Aubrey               15 Alamo Area Aquat-ST    54.11      53.76  
                  26.01       53.76 (27.75)                                        
 76 Mansker, Caitlin          17 Alamo Area Aquat-ST    53.79      53.77  
                  25.95       53.77 (27.82)                                        
 77 Ma, Gabrielle             15 Palo Alto Stanfo-PC  1:02.03L     53.80  
                  25.36       53.80 (28.44)                                        
 78 Huenefeld, Hannah         15 Bulldog Aquatic-LA     54.02      53.83  
                  25.92       53.83 (27.91)                                        
 79 Pickens, Alexandra        15 Dads Club Swim T-GU    53.37      53.85  
                  25.55       53.85 (28.30)                                        
 80 Clark, Lilia              17 Heart of Texas A-ST    54.39      53.88  
                  25.87       53.88 (28.01)                                        
 81 Everett, Ainsley          15 Woodlands-GU         1:01.32L     53.89  
                  25.99       53.89 (27.90)                                        
 81 Schultz, Haley            18 Lost Creek Aquat-ST  1:01.31L     53.89  
                  25.83       53.89 (28.06)                                        
 83 Miller, Hailey            17 Alamo Area Aquat-ST    53.19      53.93  
                  26.57       53.93 (27.36)                                        
 83 Tchoukaleff, Abigail      15 Dallas Mustangs-NT     54.19      53.93  
                  25.49       53.93 (28.44)                                        
 85 Garza Gonzalez, Julieta   15 N.L.                 1:00.04L     53.94  
                  26.60       53.94 (27.34)                                        
 86 Lin, Claire               17 Palo Alto Stanfo-PC    52.36      53.96  
                  25.74       53.96 (28.22)                                        
 87 Clarke, Sarah             17 Select Team of A-NT    53.53      53.97  
                  25.77       53.97 (28.20)                                        
 88 Schexnayder, Emily        13 Crescent City Sw-LA    53.02      53.98  
                  26.09       53.98 (27.89)                                        
 89 Jacobson, Priscilla       14 Texas Ford Aquat-NT    52.46      53.99  
                  26.06       53.99 (27.93)                                        
 90 Parks, Emilie             17 Nitro Swimming-ST      53.19      54.03  
                  26.05       54.03 (27.98)                                        
 90 Murff, Sophie             18 Palo Alto Stanfo-PC    53.66      54.03  
                  25.46       54.03 (28.57)                                        
 92 Balint, Sydney            16 North Texas Nada-NT    53.32      54.08  
                  26.19       54.08 (27.89)                                        
 93 Reddin, Joelle            14 Texas Ford Aquat-NT    53.46      54.18  
                  26.15       54.18 (28.03)                                        
 94 Wu, Amy                   14 Palo Alto Stanfo-PC    54.14      54.23  
                  25.56       54.23 (28.67)                                        
 95 Byrd, Audrey              14 Spring Swim Team-GU    53.77      54.30  
                  25.87       54.30 (28.43)                                        
 96 Roycraft, Sydney          15 Woodlands-GU           53.82      54.32  
                  26.07       54.32 (28.25)                                        
 97 Goode, Elizabeth          17 South Shore Sail-GU    53.91      54.36  
                  26.05       54.36 (28.31)                                        
 98 Stoner, Sydney            16 Nitro Swimming-ST      53.22      54.41  
                  26.17       54.41 (28.24)                                        
 99 Bartley, Katelyn          15 Streamline Aquat-ST  1:01.29L     54.42  
                  26.14       54.42 (28.28)                                        
100 Erzakova, Daria           16 Cypress Fairbank-GU    53.86      54.44  
                  26.29       54.44 (28.15)                                        
101 Taylor, Marie             15 Capital of Texas-ST    54.45      54.52  
                  25.59       54.52 (28.93)                                        
102 McClendon, Sara           18 Mansfield Aquati-NT    59.92L     54.64  
                  26.43       54.64 (28.21)                                        
103 Peng, Sophy               17 Palo Alto Stanfo-PC    53.87      54.70  
                  25.50       54.70 (29.20)                                        
104 Merner, Emily             17 Magnolia Aquatic-GU    53.37      54.72  
                  26.26       54.72 (28.46)                                        
105 Perron, Kristen           17 Waterloo Swimmin-ST    54.15      54.73  
                  26.16       54.73 (28.57)                                        
106 Mullen, Maggie            15 Lost Creek Aquat-ST    54.10      54.78  
                  26.21       54.78 (28.57)                                        
107 Sinkovic, Madeline        15 Woodlands-GU           54.07      55.26  
                  26.67       55.26 (28.59)                                        
108 Kitzman, Faith            16 Cypress Fairbank-GU    52.55      55.27  
                  26.39       55.27 (28.88)                                        
109 Clark, Meagan             16 Katy Aquatic Tea-GU    54.41      55.42  
                  26.57       55.42 (28.85)                                        
110 Freeman, Kaitlyn          17 Nitro Swimming-ST    1:01.29L     55.50  
                  26.20       55.50 (29.30)                                        
111 Wilcox, Anna              17 Dallas Mustangs-NT   1:01.67L     55.76  
                  26.73       55.76 (29.03)                                        
112 Keller, Sydney            16 Palo Alto Stanfo-PC    54.06      55.87  
                  26.64       55.87 (29.23)                                        
113 Diaz Barragan, Paola      16 N.L.                 1:01.01L     56.04  
                  27.04       56.04 (29.00)                                        
114 Garcia Alvarez, Lauren    14 N.L.                 1:01.33L     56.18  
                  27.14       56.18 (29.04)                                        
115 Howell, Valerie           17 San Antonio Wave-ST    54.14      56.30  
                  27.84       56.30 (28.46)                                        
 -- Kopenski, Gabrielle       17 Texas Ford Aquat-NT    52.78        DFS  
 -- McLeod, Ellie             15 Dads Club Swim T-GU    59.56L       DFS  
 -- Bernal, Aria              16 Katy Aquatic Tea-GU    52.18        DFS  
 -- Antonacci, Samantha       18 Alamo Area Aquat-ST    53.17        DFS  
 
Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cook, Julia               16 Aggie Swim Club-GU   1:46.71    1:45.97  
                  24.70       51.43 (26.73)     1:18.30 (26.87)     1:45.97 (27.67)
  2 Gawronska, Zoe            16 Woodlands-GU         1:48.10    1:48.21  
                  25.35       52.65 (27.30)     1:20.45 (27.80)     1:48.21 (27.76)
  3 Gvakharia, Natasha        20 Texas A&M Univ-GU    1:49.57    1:48.32  
                  25.40       52.75 (27.35)     1:19.95 (27.20)     1:48.32 (28.37)
  4 Kopenski, Gabrielle       17 Texas Ford Aquat-NT  1:47.80    1:48.73  
                  25.44       52.55 (27.11)     1:20.51 (27.96)     1:48.73 (28.22)
  5 Sapianchai, Kornkarnjana  19 Texas A&M Univ-GU    1:49.31    1:48.77  
                  25.44       53.22 (27.78)     1:21.32 (28.10)     1:48.77 (27.45)
  6 Feng, Hannah              16 Alamo Area Aquat-ST  1:49.60    1:49.68  
                  25.25       52.77 (27.52)     1:21.36 (28.59)     1:49.68 (28.32)
  7 Yelle, Haley              17 Mansfield Aquati-NT  1:49.13    1:49.69  
                  25.63       53.23 (27.60)     1:21.35 (28.12)     1:49.69 (28.34)
  8 Sims, Kaitlynn            16 Magnolia Aquatic-GU  1:49.69    1:50.01  
                  26.10       53.70 (27.60)     1:21.95 (28.25)     1:50.01 (28.06)
B - Final
  9 Henig, Isabelle           16 Palo Alto Stanfo-PC  1:49.73    1:47.78  
                  25.10       52.30 (27.20)     1:20.14 (27.84)     1:47.78 (27.64)
 10 McMurry, Audrey           18 North Texas Nada-NT  1:50.84    1:48.60  
                  25.19       52.30 (27.11)     1:20.61 (28.31)     1:48.60 (27.99)
 11 Toney, Camryn             17 Texas Ford Aquat-NT  1:49.87    1:49.62  
                  25.68       53.21 (27.53)     1:21.38 (28.17)     1:49.62 (28.24)
 12 Gumina, Monica            17 Magnolia Aquatic-GU  1:50.66    1:50.09  
                  25.39       53.23 (27.84)     1:21.49 (28.26)     1:50.09 (28.60)
 13 Buscher, Alexandra        19 Texas A&M Univ-GU    1:49.91    1:50.48  
                  26.12       54.54 (28.42)     1:22.55 (28.01)     1:50.48 (27.93)
 14 Hallum, Jade              14 Austin Trinity A-ST  1:50.50    1:50.57  
                  25.78       53.67 (27.89)     1:22.65 (28.98)     1:50.57 (27.92)
 15 Lusk, Zoe                 16 Palo Alto Stanfo-PC  1:50.06    1:50.66  
                  25.88       53.66 (27.78)     1:22.14 (28.48)     1:50.66 (28.52)
 16 Stanford, Sydney          15 Cypress Fairbank-GU  1:50.59    1:51.41  
                  25.58       53.38 (27.80)     1:22.11 (28.73)     1:51.41 (29.30)
C - Final
 17 Whalen, Natalie           16 North Texas Nada-NT  1:51.27    1:49.89  
                  25.82       53.90 (28.08)     1:22.03 (28.13)     1:49.89 (27.86)
 18 Marvin, Payton            15 Nitro Swimming-ST    1:51.29    1:50.06  
                  25.89       53.86 (27.97)     1:22.29 (28.43)     1:50.06 (27.77)
 19 Andrusin, Abigail         17 North Texas Nada-NT  1:51.60    1:50.87  
                  25.81       53.81 (28.00)     1:22.53 (28.72)     1:50.87 (28.34)
 20 Evans, Kelsey             18 Cypress Fairbank-GU  1:51.61    1:51.08  
                  26.22       55.04 (28.82)     1:23.32 (28.28)     1:51.08 (27.76)
 21 Carter, Danielle          15 Palo Alto Stanfo-PC  1:51.60    1:51.23  
                  25.62       53.88 (28.26)     1:22.68 (28.80)     1:51.23 (28.55)
 22 Debever, Mckenna          20 Unattached-GU        1:52.08    1:51.50  
                  25.67       53.86 (28.19)     1:22.85 (28.99)     1:51.50 (28.65)
 23 Coughlen, Madison         17 Texas Ford Aquat-NT  1:51.93    1:52.02  
                  26.21       54.75 (28.54)     1:23.44 (28.69)     1:52.02 (28.58)
 24 Bernal, Aria              16 Katy Aquatic Tea-GU  1:51.96    1:53.04  
                  26.74       55.53 (28.79)     1:23.96 (28.43)     1:53.04 (29.08)
D - Final
 25 Kaufmann, Carson          15 Cypress Fairbank-GU  1:52.80    1:50.48  
                  25.97       53.85 (27.88)     1:22.43 (28.58)     1:50.48 (28.05)
 26 Orange, Audrey            16 Dads Club Swim T-GU  1:52.74    1:50.62  
                  26.02       54.33 (28.31)     1:22.80 (28.47)     1:50.62 (27.82)
 27 Power, Kathryn            18 Woodlands-GU         1:52.77    1:52.08  
                  25.96       54.63 (28.67)     1:23.35 (28.72)     1:52.08 (28.73)
 28 Halmy, Dorothy            19 Texas A&M Univ-GU    1:52.38    1:52.23  
                  26.64       55.23 (28.59)     1:23.86 (28.63)     1:52.23 (28.37)
 29 Bumpas, Alexandra         15 Texas Ford Aquat-NT  1:53.14    1:52.34  
                  26.25       55.00 (28.75)     1:23.97 (28.97)     1:52.34 (28.37)
 30 Tuff, Bronwyn             16 Magnolia Aquatic-GU  1:52.51    1:52.52  
                  26.16       54.46 (28.30)     1:23.79 (29.33)     1:52.52 (28.73)
 31 Richaud Leyva, Maria Fer  20 N.L.                 1:52.91    1:52.84  
                  25.98       54.65 (28.67)     1:23.65 (29.00)     1:52.84 (29.19)
 32 Ritch, Grace              18 Magnolia Aquatic-GU  1:52.90    1:53.55  
                  26.49       55.35 (28.86)     1:24.63 (29.28)     1:53.55 (28.92)
E - Final
 33 McClendon, Sara           18 Mansfield Aquati-NT  1:54.40    1:52.62  
                  26.66       55.16 (28.50)     1:24.00 (28.84)     1:52.62 (28.62)
 34 Monson, Emma              16 Texas Ford Aquat-NT  1:53.54    1:52.91  
                  26.84       55.62 (28.78)     1:24.57 (28.95)     1:52.91 (28.34)
 35 Peng, Jessica             15 Aggie Swim Club-GU   1:53.84    1:53.06  
                  26.90       55.86 (28.96)     1:24.87 (29.01)     1:53.06 (28.19)
 35 Beaudion, Alyvia          17 Cypress Fairbank-GU  1:54.76    1:53.06  
                  26.69       55.75 (29.06)     1:24.84 (29.09)     1:53.06 (28.22)
 37 Walpole, Alvena           16 Alamo Area Aquat-ST  1:54.63    1:53.28  
                  26.69       55.50 (28.81)     1:24.78 (29.28)     1:53.28 (28.50)
 38 Hoffman, Kaley            17 Dads Club Swim T-GU  1:53.75    1:53.60  
                  26.78       55.84 (29.06)     1:24.72 (28.88)     1:53.60 (28.88)
 39 Gregson, Shea             18 Magnolia Aquatic-GU  1:54.54    1:54.39  
                  25.95       54.57 (28.62)     1:24.32 (29.75)     1:54.39 (30.07)
 40 Gordon, Halle             16 Lost Creek Aquat-ST  1:54.10    1:56.97  
                  26.64       56.04 (29.40)     1:26.70 (30.66)     1:56.97 (30.27)
 
Women 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Castrejon, Angelica       18 Desert Shark Swi-BD  1:53.80    1:53.26  
                  26.69       55.73 (29.04)     1:24.68 (28.95)     1:53.26 (28.58)
  2 Garcia, Victoria          18 West Texas Typho-BD  2:01.00    1:57.27  
                  27.35       56.94 (29.59)     1:27.24 (30.30)     1:57.27 (30.03)
 
Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cook, Julia               16 Aggie Swim Club-GU   1:45.35    1:46.71  
                  24.64       51.33 (26.69)     1:18.62 (27.29)     1:46.71 (28.09)
  2 Kopenski, Gabrielle       17 Texas Ford Aquat-NT  1:47.13    1:47.80  
                  25.57       52.52 (26.95)     1:20.21 (27.69)     1:47.80 (27.59)
  3 Gawronska, Zoe            16 Woodlands-GU         1:46.93    1:48.10  
                  25.64       52.97 (27.33)     1:20.43 (27.46)     1:48.10 (27.67)
  4 Yelle, Haley              17 Mansfield Aquati-NT  1:47.44    1:49.13  
                  25.54       53.10 (27.56)     1:21.13 (28.03)     1:49.13 (28.00)
  5 Sapianchai, Kornkarnjana  19 Texas A&M Univ-GU    1:52.11    1:49.31  
                  25.49       53.32 (27.83)     1:21.39 (28.07)     1:49.31 (27.92)
  6 Gvakharia, Natasha        20 Texas A&M Univ-GU    1:48.42    1:49.57  
                  25.82       53.55 (27.73)     1:21.26 (27.71)     1:49.57 (28.31)
  7 Feng, Hannah              16 Alamo Area Aquat-ST  1:50.59    1:49.60  
                  25.14       52.98 (27.84)     1:21.34 (28.36)     1:49.60 (28.26)
  8 Sims, Kaitlynn            16 Magnolia Aquatic-GU  1:51.96    1:49.69  
                  26.29       54.01 (27.72)     1:21.95 (27.94)     1:49.69 (27.74)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Henig, Isabelle           16 Palo Alto Stanfo-PC  1:47.78    1:49.73  
                  25.00       52.02 (27.02)     1:20.51 (28.49)     1:49.73 (29.22)
 10 Toney, Camryn             17 Texas Ford Aquat-NT  1:48.62    1:49.87  
                  25.90       53.24 (27.34)     1:21.58 (28.34)     1:49.87 (28.29)
 11 Buscher, Alexandra        19 Texas A&M Univ-GU    1:48.95    1:49.91  
                  26.26       54.31 (28.05)     1:22.24 (27.93)     1:49.91 (27.67)
 12 Lusk, Zoe                 16 Palo Alto Stanfo-PC  1:49.36    1:50.06  
                  25.70       53.45 (27.75)     1:21.62 (28.17)     1:50.06 (28.44)
 13 Hallum, Jade              14 Austin Trinity A-ST  1:49.94    1:50.50  
                  26.07       54.15 (28.08)     1:22.87 (28.72)     1:50.50 (27.63)
 14 Stanford, Sydney          15 Cypress Fairbank-GU  1:50.66    1:50.59  
                  26.00       53.87 (27.87)     1:22.15 (28.28)     1:50.59 (28.44)
 15 Gumina, Monica            17 Magnolia Aquatic-GU  1:47.27    1:50.66  
                  25.54       53.45 (27.91)     1:22.14 (28.69)     1:50.66 (28.52)
 16 McMurry, Audrey           18 North Texas Nada-NT  1:48.76    1:50.84  
                  25.44       53.05 (27.61)     1:21.80 (28.75)     1:50.84 (29.04)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Whalen, Natalie           16 North Texas Nada-NT  1:50.39    1:51.27  
                  26.32       54.65 (28.33)     1:23.06 (28.41)     1:51.27 (28.21)
 18 Marvin, Payton            15 Nitro Swimming-ST    1:49.99    1:51.29  
                  25.84       54.01 (28.17)     1:23.02 (29.01)     1:51.29 (28.27)
 19 Carter, Danielle          15 Palo Alto Stanfo-PC  1:51.52    1:51.60  
                  26.03       54.16 (28.13)     1:23.20 (29.04)     1:51.60 (28.40)
 19 Andrusin, Abigail         17 North Texas Nada-NT  1:51.96    1:51.60  
                  26.11       54.09 (27.98)     1:22.91 (28.82)     1:51.60 (28.69)
 21 Evans, Kelsey             18 Cypress Fairbank-GU  1:51.35    1:51.61  
                  26.49       55.28 (28.79)     1:24.06 (28.78)     1:51.61 (27.55)
 22 Wong, Vicky               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:50.95    1:51.93  
                  26.29       54.97 (28.68)     1:23.44 (28.47)     1:51.93 (28.49)
 22 Coughlen, Madison         17 Texas Ford Aquat-NT  1:52.19    1:51.93  
                  26.33       54.86 (28.53)     1:23.39 (28.53)     1:51.93 (28.54)
 24 Bernal, Aria              16 Katy Aquatic Tea-GU  1:53.57    1:51.96  
                  26.63       55.27 (28.64)     1:23.02 (27.75)     1:51.96 (28.94)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Debever, Mckenna          20 Unattached-GU        1:48.95    1:52.08  
                  26.12       54.27 (28.15)     1:23.07 (28.80)     1:52.08 (29.01)
 26 Reese, Emily              17 Magnolia Aquatic-GU  1:52.30    1:52.11  
                  25.53       54.13 (28.60)     1:23.13 (29.00)     1:52.11 (28.98)
 27 Halmy, Dorothy            19 Texas A&M Univ-GU    1:51.38    1:52.38  
                  27.04       55.70 (28.66)     1:23.87 (28.17)     1:52.38 (28.51)
 28 Tuff, Bronwyn             16 Magnolia Aquatic-GU  1:51.78    1:52.51  
                  26.03       54.28 (28.25)     1:23.19 (28.91)     1:52.51 (29.32)
 29 Orange, Audrey            16 Dads Club Swim T-GU  1:53.16    1:52.74  
                  25.99       54.05 (28.06)     1:22.83 (28.78)     1:52.74 (29.91)
 30 Power, Kathryn            18 Woodlands-GU         2:11.51L   1:52.77  
                  26.86       55.90 (29.04)     1:24.51 (28.61)     1:52.77 (28.26)
 31 Kaufmann, Carson          15 Cypress Fairbank-GU  1:49.75    1:52.80  
                  26.43       54.68 (28.25)     1:23.81 (29.13)     1:52.80 (28.99)
 32 Ritch, Grace              18 Magnolia Aquatic-GU  1:52.53    1:52.90  
                  26.20       54.69 (28.49)     1:23.82 (29.13)     1:52.90 (29.08)
-------------------------------------------------------------------------
 33 Richaud Leyva, Maria Fer  20 N.L.                 2:02.92L   1:52.91  
                  25.99       54.69 (28.70)     1:23.73 (29.04)     1:52.91 (29.18)
 34 Bumpas, Alexandra         15 Texas Ford Aquat-NT  1:54.18    1:53.14  
                  26.16       54.67 (28.51)     1:23.97 (29.30)     1:53.14 (29.17)
 35 Hale, Alicia              28 Alamo Area Aquat-ST  1:52.48    1:53.15  
                  26.39       54.88 (28.49)     1:24.45 (29.57)     1:53.15 (28.70)
 36 Snyder, Sarah             15 Palo Alto Stanfo-PC  1:55.25    1:53.54  
                  26.72       55.67 (28.95)     1:24.87 (29.20)     1:53.54 (28.67)
 37 Monson, Emma              16 Texas Ford Aquat-NT  1:54.01    1:53.54  
                  27.00       55.83 (28.83)     1:24.77 (28.94)     1:53.54 (28.77)
 38 Hoffman, Kaley            17 Dads Club Swim T-GU  1:54.26    1:53.75  
                  26.99       56.02 (29.03)     1:24.79 (28.77)     1:53.75 (28.96)
 39 Ryalls, Lindsey           15 Texas Ford Aquat-NT  1:53.26    1:53.76  
                  26.64       55.60 (28.96)     1:24.86 (29.26)     1:53.76 (28.90)
 40 Peng, Jessica             15 Aggie Swim Club-GU   1:50.12    1:53.84  
                  26.77       55.85 (29.08)     1:24.86 (29.01)     1:53.84 (28.98)
-------------------------------------------------------------------------
 41 Tramack, Grace            15 Palo Alto Stanfo-PC  1:52.80    1:53.91  
                  27.17       55.76 (28.59)     1:24.95 (29.19)     1:53.91 (28.96)
 42 Gambetta, Paige           15 Palo Alto Stanfo-PC  1:54.58    1:54.00  
                  27.15       56.27 (29.12)     1:25.16 (28.89)     1:54.00 (28.84)
-------------------------------------------------------------------------
 43 Gordon, Halle             16 Lost Creek Aquat-ST  1:51.13    1:54.10  
                  26.01       54.93 (28.92)     1:24.50 (29.57)     1:54.10 (29.60)
 44 Schaffer, Brooke          15 Palo Alto Stanfo-PC  1:51.91    1:54.11  
                  26.37       55.34 (28.97)     1:24.80 (29.46)     1:54.11 (29.31)
 45 McClendon, Sara           18 Mansfield Aquati-NT  1:50.51    1:54.40  
                  26.75       55.46 (28.71)     1:25.09 (29.63)     1:54.40 (29.31)
 46 Jacobson, Priscilla       14 Texas Ford Aquat-NT  1:52.91    1:54.44  
                  26.89       55.88 (28.99)     1:25.09 (29.21)     1:54.44 (29.35)
 47 Gregson, Shea             18 Magnolia Aquatic-GU  1:52.66    1:54.54  
                  26.40       55.39 (28.99)     1:25.24 (29.85)     1:54.54 (29.30)
 48 Walpole, Alvena           16 Alamo Area Aquat-ST  1:53.34    1:54.63  
                  27.10       56.14 (29.04)     1:25.63 (29.49)     1:54.63 (29.00)
 49 Norman, Laura             21 Texas A&M Univ-GU    1:47.44    1:54.64  
                  24.13       50.43 (26.30)     1:23.40 (32.97)     1:54.64 (31.24)
 50 Sananikone, Victoria      17 Lost Creek Aquat-ST  1:54.76    1:54.75  
                  27.09       56.54 (29.45)     1:25.81 (29.27)     1:54.75 (28.94)
 51 Beaudion, Alyvia          17 Cypress Fairbank-GU  1:50.76    1:54.76  
                  25.93       54.65 (28.72)     1:24.70 (30.05)     1:54.76 (30.06)
 52 Stahmer, Ashley           16 Palo Alto Stanfo-PC  1:52.37    1:54.81  
                  26.06       55.09 (29.03)     1:25.08 (29.99)     1:54.81 (29.73)
 53 Lenihan, Emily            14 Texas Ford Aquat-NT  1:51.93    1:54.84  
                  26.38       55.62 (29.24)     1:25.22 (29.60)     1:54.84 (29.62)
 53 Neff, Payton              17 Magnolia Aquatic-GU  1:52.30    1:54.84  
                  26.69       55.71 (29.02)     1:25.24 (29.53)     1:54.84 (29.60)
 53 Hunt, Chloe               17 Aggie Swim Club-GU   2:10.56L   1:54.84  
                  26.85       55.84 (28.99)     1:25.56 (29.72)     1:54.84 (29.28)
 53 Balmaceda, Sophia         16 Palo Alto Stanfo-PC  1:53.75    1:54.84  
                  26.95       55.92 (28.97)     1:25.50 (29.58)     1:54.84 (29.34)
 57 Jestes, Hope              16 Texas Ford Aquat-NT  1:52.90    1:54.89  
                  27.02       55.79 (28.77)     1:25.22 (29.43)     1:54.89 (29.67)
 58 Milanovic, Tanja          17 Nitro Swimming-ST    1:53.51    1:55.01  
                  27.12       55.91 (28.79)     1:25.51 (29.60)     1:55.01 (29.50)
 59 Allen, Alexandra          19 Aggie Swim Club-GU   2:12.25L   1:55.15  
                  27.70       56.62 (28.92)     1:25.77 (29.15)     1:55.15 (29.38)
 60 Vincent, Margaret         18 Dads Club Swim T-GU  1:55.69    1:55.17  
                  27.25       56.32 (29.07)     1:25.85 (29.53)     1:55.17 (29.32)
 61 Guevara, Miriam           16 El Paso Aqua Pos-BD  1:54.83    1:55.25  
                  26.52       55.34 (28.82)     1:25.23 (29.89)     1:55.25 (30.02)
 62 Mechling, Madelyn         15 Mansfield Aquati-NT  1:53.21    1:55.29  
                  26.98       56.05 (29.07)     1:25.46 (29.41)     1:55.29 (29.83)
 63 Birlin, Julianna          15 Lost Creek Aquat-ST  1:53.06    1:55.63  
                  26.98       56.19 (29.21)     1:25.88 (29.69)     1:55.63 (29.75)
 64 Rivers, Rebecca           15 Texas Gold-ST        2:11.94L   1:55.83  
                  26.27       55.76 (29.49)     1:26.01 (30.25)     1:55.83 (29.82)
 65 Reddin, Joelle            14 Texas Ford Aquat-NT  1:55.19    1:56.02  
                  27.35       56.60 (29.25)     1:25.95 (29.35)     1:56.02 (30.07)
 66 Herceg, Ana               13 Nitro Swimming-ST    1:52.79    1:56.06  
                  27.08       56.40 (29.32)     1:26.66 (30.26)     1:56.06 (29.40)
 67 Smith, Riley              15 Cypress Fairbank-GU  2:11.83L   1:56.11  
                  28.03       57.19 (29.16)     1:26.61 (29.42)     1:56.11 (29.50)
 68 Schultz, Haley            18 Lost Creek Aquat-ST  2:11.03L   1:56.25  
                  26.87       56.66 (29.79)     1:26.47 (29.81)     1:56.25 (29.78)
 69 Kennett, Bryony           15 Sienna Plantatio-GU  2:13.44L   1:56.29  
                  27.11       57.14 (30.03)     1:27.07 (29.93)     1:56.29 (29.22)
 70 Rusli, Amelia             16 North Texas Nada-NT  2:12.23L   1:56.32  
                  26.70       55.56 (28.86)     1:25.69 (30.13)     1:56.32 (30.63)
 71 Bernal, Sophia            15 Katy Aquatic Tea-GU  2:11.82L   1:56.41  
                  25.74       53.96 (28.22)     1:24.84 (30.88)     1:56.41 (31.57)
 72 Marvin, Sutton            18 Nitro Swimming-ST    1:51.27    1:56.48  
                  27.07       56.50 (29.43)     1:26.40 (29.90)     1:56.48 (30.08)
 73 Anconetani, Rose          16 Aquatex Swim Tea-ST  1:55.01    1:56.49  
                  26.43       55.71 (29.28)     1:26.34 (30.63)     1:56.49 (30.15)
 74 Margula, Weronika         16 Woodlands-GU         1:56.10    1:56.58  
                  27.36       56.91 (29.55)     1:26.75 (29.84)     1:56.58 (29.83)
 75 Garza Castro, Silvia      16 ITESM MTY            2:08.78L   1:56.72  
                  27.16       57.03 (29.87)     1:27.34 (30.31)     1:56.72 (29.38)
 76 Carroll, Ashlyn           16 Nitro Swimming-ST    1:54.92    1:56.75  
                  26.94       56.53 (29.59)     1:26.49 (29.96)     1:56.75 (30.26)
 77 Fullwood, Summer          16 Nitro Swimming-ST    2:12.09L   1:56.80  
                  27.43       56.63 (29.20)     1:26.63 (30.00)     1:56.80 (30.17)
 78 Balint, Sydney            16 North Texas Nada-NT  1:54.78    1:56.87  
                  27.40       56.98 (29.58)     1:26.90 (29.92)     1:56.87 (29.97)
 79 Tchoukaleff, Abigail      15 Dallas Mustangs-NT   1:55.39    1:56.92  
                  27.09       56.96 (29.87)     1:26.53 (29.57)     1:56.92 (30.39)
 80 Parks, Emilie             17 Nitro Swimming-ST    1:52.62    1:56.95  
                  27.29       57.04 (29.75)     1:27.01 (29.97)     1:56.95 (29.94)
 81 Bowling, Kira             16 Austin Trinity A-ST  1:55.35    1:57.19  
                  26.44       55.99 (29.55)     1:26.51 (30.52)     1:57.19 (30.68)
 82 Roycraft, Sydney          15 Woodlands-GU         1:54.93    1:57.81  
                  26.79       56.39 (29.60)     1:26.69 (30.30)     1:57.81 (31.12)
 83 Murff, Sophie             18 Palo Alto Stanfo-PC  1:56.48    1:57.98  
                  26.49       56.31 (29.82)     1:27.21 (30.90)     1:57.98 (30.77)
 84 Urueta Villanueva, Jimen  19 N.L.                 2:09.14L   1:58.13  
                  27.00       56.70 (29.70)     1:27.11 (30.41)     1:58.13 (31.02)
 85 Dundas, Nicole            15 Palo Alto Stanfo-PC  1:55.56    1:58.15  
                  27.55       57.54 (29.99)     1:28.07 (30.53)     1:58.15 (30.08)
 86 Diaz Barragan, Paola      16 N.L.                 2:11.97L   1:58.17  
                  28.00       57.81 (29.81)     1:27.92 (30.11)     1:58.17 (30.25)
 87 Rowley, Hannah            17 Austin Trinity A-ST  1:55.60    1:58.33  
                  27.08       57.11 (30.03)     1:27.97 (30.86)     1:58.33 (30.36)
 88 Newell, Sophie            16 Dads Club Swim T-GU  2:12.94L   1:58.65  
                  26.70       56.87 (30.17)     1:28.01 (31.14)     1:58.65 (30.64)
 89 Gutierrez Picon, Paola    14 N.L.                 2:10.41L   1:58.67  
                  27.87       57.69 (29.82)     1:28.97 (31.28)     1:58.67 (29.70)
 90 Diamond, Megan            18 Alamo Area Aquat-ST  1:56.55    1:59.03  
                  27.71       57.73 (30.02)     1:28.78 (31.05)     1:59.03 (30.25)
 91 Guerra, Isabelle          16 Lost Creek Aquat-ST  1:55.02    1:59.13  
                  27.11       57.11 (30.00)     1:28.04 (30.93)     1:59.13 (31.09)
 92 Bennett, Kylie            16 Cypress Fairbank-GU  1:54.83    1:59.26  
                  27.90       57.87 (29.97)     1:28.49 (30.62)     1:59.26 (30.77)
 93 Staffeldt, Valerieanne    15 Woodlands-GU         2:10.81L   1:59.49  
                  27.20       57.89 (30.69)     1:28.64 (30.75)     1:59.49 (30.85)
 94 Wagner, Emma              17 Texas Ford Aquat-NT  2:11.77L   1:59.65  
                  27.97       57.99 (30.02)     1:28.66 (30.67)     1:59.65 (30.99)
 95 Merner, Emily             17 Magnolia Aquatic-GU  1:56.30    1:59.73  
                  27.82       57.85 (30.03)     1:29.28 (31.43)     1:59.73 (30.45)
 96 Walpole, Sarah            15 Alamo Area Aquat-ST  1:56.22    1:59.88  
                  27.38       57.17 (29.79)     1:28.16 (30.99)     1:59.88 (31.72)
 97 Wilcox, Anna              17 Dallas Mustangs-NT   2:11.58L   2:00.27  
                  27.49       57.68 (30.19)     1:28.85 (31.17)     2:00.27 (31.42)
 98 Kitzman, Faith            16 Cypress Fairbank-GU  1:55.12    2:02.05  
                  27.43       58.16 (30.73)     1:29.97 (31.81)     2:02.05 (32.08)
 99 De la Peña Schott, Barba  18 N.L.                 2:13.57L   2:02.20  
                  28.43       59.26 (30.83)     1:30.65 (31.39)     2:02.20 (31.55)
 -- Henson, Emily             17 Woodlands-GU         1:53.48         DQ  
                  25.69       54.22 (28.53)     1:23.78 (29.56)          DQ (30.38)
 -- Schnibben, Mikayla        16 Magnolia Aquatic-GU  1:53.40        DFS  
 -- Pollok, Ashley            18 Woodlands-GU         1:51.59        DFS  
 -- Antonacci, Samantha       18 Alamo Area Aquat-ST  1:52.20        DFS  
 -- Smith, Claire             16 Cypress Fairbank-GU  1:52.65        DFS  
 -- Koczo, Abigail            15 Texas Ford Aquat-NT  1:52.30        DFS  
 -- Clements, Caitlin         18 Magnolia Aquatic-GU  1:48.85        DFS  
 
Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kopenski, Gabrielle       17 Texas Ford Aquat-NT  4:45.83    4:41.22  
                  26.14       53.80 (27.66)     1:22.04 (28.24)     1:50.18 (28.14)
        2:18.36 (28.18)     2:46.75 (28.39)     3:15.37 (28.62)     3:43.93 (28.56)
        4:12.67 (28.74)     4:41.22 (28.55)                                        
  2 Sims, Kaitlynn            16 Magnolia Aquatic-GU  4:47.15    4:44.27  
                  26.51       54.51 (28.00)     1:22.72 (28.21)     1:51.16 (28.44)
        2:19.75 (28.59)     2:48.67 (28.92)     3:17.66 (28.99)     3:46.72 (29.06)
        4:15.94 (29.22)     4:44.27 (28.33)                                        
  3 Yelle, Haley              17 Mansfield Aquati-NT  4:47.71    4:47.81  
                  26.53       54.93 (28.40)     1:23.84 (28.91)     1:52.99 (29.15)
        2:22.68 (29.69)     2:52.19 (29.51)     3:21.45 (29.26)     3:50.49 (29.04)
        4:19.25 (28.76)     4:47.81 (28.56)                                        
  4 Gawronska, Zoe            16 Woodlands-GU         4:46.73    4:49.76  
                  26.40       54.63 (28.23)     1:23.22 (28.59)     1:51.90 (28.68)
        2:21.10 (29.20)     2:50.65 (29.55)     3:20.24 (29.59)     3:50.01 (29.77)
        4:20.00 (29.99)     4:49.76 (29.76)                                        
  5 McMurry, Audrey           18 North Texas Nada-NT  4:48.83    4:52.06  
                  26.50       55.19 (28.69)     1:24.05 (28.86)     1:53.30 (29.25)
        2:22.75 (29.45)     2:52.41 (29.66)     3:22.43 (30.02)     3:52.46 (30.03)
        4:22.65 (30.19)     4:52.06 (29.41)                                        
  6 Kaufmann, Carson          15 Cypress Fairbank-GU  4:51.08    4:54.31  
                  26.76       55.72 (28.96)     1:25.31 (29.59)     1:55.58 (30.27)
        2:25.78 (30.20)     2:55.72 (29.94)     3:25.65 (29.93)     3:56.02 (30.37)
        4:25.86 (29.84)     4:54.31 (28.45)                                        
  7 Neff, Payton              17 Magnolia Aquatic-GU  4:57.02    4:55.63  
                  27.36       57.04 (29.68)     1:26.92 (29.88)     1:57.10 (30.18)
        2:27.18 (30.08)     2:57.24 (30.06)     3:27.04 (29.80)     3:56.91 (29.87)
        4:26.44 (29.53)     4:55.63 (29.19)                                        
  8 Sloan, Jessica            21 Texas A&M Univ-GU    4:54.98    4:57.37  
                  27.31       56.72 (29.41)     1:26.71 (29.99)     1:57.07 (30.36)
        2:27.61 (30.54)     2:57.63 (30.02)     3:27.79 (30.16)     3:58.03 (30.24)
        4:28.19 (30.16)     4:57.37 (29.18)                                        
B - Final
  9 McClendon, Sara           18 Mansfield Aquati-NT  4:57.02    4:55.08  
                  27.11       56.21 (29.10)     1:25.71 (29.50)     1:55.34 (29.63)
        2:25.41 (30.07)     2:55.35 (29.94)     3:25.40 (30.05)     3:55.54 (30.14)
        4:25.50 (29.96)     4:55.08 (29.58)                                        
 10 Thompson, Lauren          18 Mansfield Aquati-NT  4:58.71    4:57.48  
                  27.13       56.67 (29.54)     1:26.59 (29.92)     1:56.82 (30.23)
        2:26.98 (30.16)     2:57.22 (30.24)     3:27.58 (30.36)     3:58.00 (30.42)
        4:28.10 (30.10)     4:57.48 (29.38)                                        
 11 Halmy, Dorothy            19 Texas A&M Univ-GU    4:59.67    4:57.51  
                  28.50       58.78 (30.28)     1:29.17 (30.39)     1:59.29 (30.12)
        2:29.39 (30.10)     2:59.67 (30.28)     3:29.36 (29.69)     3:59.27 (29.91)
        4:29.00 (29.73)     4:57.51 (28.51)                                        
 12 Tramack, Grace            15 Palo Alto Stanfo-PC  4:58.18    4:57.95  
                  27.51       57.13 (29.62)     1:27.12 (29.99)     1:57.08 (29.96)
        2:27.12 (30.04)     2:56.80 (29.68)     3:26.77 (29.97)     3:57.34 (30.57)
        4:27.84 (30.50)     4:57.95 (30.11)                                        
 13 Evans, Kelsey             18 Cypress Fairbank-GU  4:59.14    5:00.77  
                  27.83       58.25 (30.42)     1:28.92 (30.67)     1:59.43 (30.51)
        2:29.93 (30.50)     3:00.33 (30.40)     3:30.84 (30.51)     4:00.99 (30.15)
        4:31.04 (30.05)     5:00.77 (29.73)                                        
 14 Feng, Hannah              16 Alamo Area Aquat-ST  5:00.03    5:01.73  
                  27.60       58.89 (31.29)     1:29.32 (30.43)     1:59.88 (30.56)
        2:30.58 (30.70)     3:00.75 (30.17)     3:30.92 (30.17)     4:01.63 (30.71)
        4:31.71 (30.08)     5:01.73 (30.02)                                        
 15 Wong, Vicky               17 Palo Alto Stanfo-PC  4:57.71    5:02.05  
                  27.15       56.77 (29.62)     1:26.75 (29.98)     1:57.05 (30.30)
        2:27.67 (30.62)     2:58.47 (30.80)     3:28.89 (30.42)     3:59.88 (30.99)
        4:31.29 (31.41)     5:02.05 (30.76)                                        
 16 Johnson, Morgan           16 Lost Creek Aquat-ST  5:00.50    5:03.60  
                  26.69       55.80 (29.11)     1:25.70 (29.90)     1:56.10 (30.40)
        2:27.17 (31.07)     2:58.36 (31.19)     3:29.73 (31.37)     4:01.08 (31.35)
        4:32.70 (31.62)     5:03.60 (30.90)                                        
C - Final
 17 Marvin, Payton            15 Nitro Swimming-ST    5:01.89    4:56.83  
                  26.98       56.78 (29.80)     1:26.73 (29.95)     1:57.25 (30.52)
        2:27.52 (30.27)     2:57.57 (30.05)     3:27.57 (30.00)     3:57.83 (30.26)
        4:27.94 (30.11)     4:56.83 (28.89)                                        
 18 Henig, Isabelle           16 Palo Alto Stanfo-PC  5:01.80    4:57.28  
                  26.88       57.50 (30.62)     1:28.43 (30.93)     1:58.72 (30.29)
        2:28.64 (29.92)     2:58.45 (29.81)     3:28.48 (30.03)     3:58.74 (30.26)
        4:28.77 (30.03)     4:57.28 (28.51)                                        
 19 Beaudion, Alyvia          17 Cypress Fairbank-GU  5:02.09    5:01.75  
                  27.20       57.00 (29.80)     1:27.71 (30.71)     1:58.06 (30.35)
        2:28.54 (30.48)     2:59.23 (30.69)     3:29.74 (30.51)     4:00.50 (30.76)
        4:31.67 (31.17)     5:01.75 (30.08)                                        
 20 Vincent, Margaret         18 Dads Club Swim T-GU  5:02.44    5:02.67  
                  27.86       58.16 (30.30)     1:28.96 (30.80)     2:00.03 (31.07)
        2:31.09 (31.06)     3:02.15 (31.06)     3:32.77 (30.62)     4:03.46 (30.69)
        4:33.51 (30.05)     5:02.67 (29.16)                                        
 21 Bumpas, Alexandra         15 Texas Ford Aquat-NT  5:02.97    5:03.63  
                  26.76       56.44 (29.68)     1:27.08 (30.64)     1:58.04 (30.96)
        2:29.00 (30.96)     3:00.56 (31.56)     3:31.62 (31.06)     4:02.73 (31.11)
        4:33.41 (30.68)     5:03.63 (30.22)                                        
 22 Monson, Emma              16 Texas Ford Aquat-NT  5:01.69    5:04.12  
                  28.13       58.37 (30.24)     1:29.12 (30.75)     1:59.93 (30.81)
        2:30.72 (30.79)     3:01.53 (30.81)     3:32.41 (30.88)     4:03.52 (31.11)
        4:34.59 (31.07)     5:04.12 (29.53)                                        
 23 Stanford, Sydney          15 Cypress Fairbank-GU  5:00.91    5:04.45  
                  26.90       56.91 (30.01)     1:27.79 (30.88)     1:58.70 (30.91)
        2:29.65 (30.95)     3:00.87 (31.22)     3:32.02 (31.15)     4:03.29 (31.27)
        4:34.44 (31.15)     5:04.45 (30.01)                                        
 24 Margula, Weronika         16 Woodlands-GU         5:02.57    5:04.92  
                  28.05       58.00 (29.95)     1:28.55 (30.55)     1:59.31 (30.76)
        2:29.98 (30.67)     3:00.95 (30.97)     3:31.87 (30.92)     4:03.40 (31.53)
        4:34.65 (31.25)     5:04.92 (30.27)                                        
D - Final
 25 Gumina, Monica            17 Magnolia Aquatic-GU  5:04.13    4:58.16  
                  26.98       56.74 (29.76)     1:26.83 (30.09)     1:57.11 (30.28)
        2:27.40 (30.29)     2:57.63 (30.23)     3:27.86 (30.23)     3:58.24 (30.38)
        4:28.59 (30.35)     4:58.16 (29.57)                                        
 26 Rivers, Rebecca           15 Texas Gold-ST        5:04.55    5:03.81  
                  26.96       56.67 (29.71)     1:27.13 (30.46)     1:57.94 (30.81)
        2:28.61 (30.67)     2:59.65 (31.04)     3:31.23 (31.58)     4:02.41 (31.18)
        4:33.79 (31.38)     5:03.81 (30.02)                                        
 27 Marvin, Sutton            18 Nitro Swimming-ST    5:04.56    5:04.11  
                  27.38       57.25 (29.87)     1:27.76 (30.51)     1:58.35 (30.59)
        2:28.95 (30.60)     2:59.98 (31.03)     3:31.00 (31.02)     4:02.47 (31.47)
        4:33.52 (31.05)     5:04.11 (30.59)                                        
 28 Jestes, Hope              16 Texas Ford Aquat-NT  5:03.29    5:04.49  
                  27.33       56.77 (29.44)     1:26.80 (30.03)     1:57.43 (30.63)
        2:28.31 (30.88)     2:59.79 (31.48)     3:30.79 (31.00)     4:02.02 (31.23)
        4:33.54 (31.52)     5:04.49 (30.95)                                        
 29 Tuck, Natalie             17 Palo Alto Stanfo-PC  5:03.79    5:07.15  
                  26.35       55.75 (29.40)     1:26.22 (30.47)     1:57.58 (31.36)
        2:29.19 (31.61)     3:00.86 (31.67)     3:32.66 (31.80)     4:04.48 (31.82)
        4:36.23 (31.75)     5:07.15 (30.92)                                        
 30 Garza Castro, Silvia      16 ITESM MTY            5:06.72    5:07.68  
                  27.25       57.45 (30.20)     1:28.22 (30.77)     1:59.49 (31.27)
        2:30.73 (31.24)     3:02.10 (31.37)     3:33.67 (31.57)     4:05.36 (31.69)
        4:37.18 (31.82)     5:07.68 (30.50)                                        
 31 Rowley, Hannah            17 Austin Trinity A-ST  5:05.59    5:10.46  
                  27.20       57.61 (30.41)     1:28.39 (30.78)     1:59.47 (31.08)
        2:31.12 (31.65)     3:02.66 (31.54)     3:34.83 (32.17)     4:06.91 (32.08)
        4:39.25 (32.34)     5:10.46 (31.21)                                        
 32 Stahmer, Ashley           16 Palo Alto Stanfo-PC  5:05.70    5:12.38  
                  27.04       57.69 (30.65)     1:28.59 (30.90)     1:59.99 (31.40)
        2:31.46 (31.47)     3:03.66 (32.20)     3:35.85 (32.19)     4:08.31 (32.46)
        4:40.69 (32.38)     5:12.38 (31.69)                                        
E - Final
 33 Shelburne, Catherine      14 Rice Aquatics-GU     5:09.52    5:03.11  
                  28.10       58.02 (29.92)     1:28.38 (30.36)     1:59.22 (30.84)
        2:30.02 (30.80)     3:00.91 (30.89)     3:31.80 (30.89)     4:03.21 (31.41)
        4:33.98 (30.77)     5:03.11 (29.13)                                        
 34 Jacobson, Priscilla       14 Texas Ford Aquat-NT  5:07.06    5:07.25  
                  27.32       57.44 (30.12)     1:28.26 (30.82)     1:59.38 (31.12)
        2:30.84 (31.46)     3:02.55 (31.71)     3:34.49 (31.94)     4:06.17 (31.68)
        4:37.07 (30.90)     5:07.25 (30.18)                                        
 35 Raike, Lauren             16 San Antonio Wave-ST  5:07.09    5:07.32  
                  27.54       57.68 (30.14)     1:28.56 (30.88)     1:59.88 (31.32)
        2:31.26 (31.38)     3:02.47 (31.21)     3:34.09 (31.62)     4:05.59 (31.50)
        4:36.97 (31.38)     5:07.32 (30.35)                                        
 36 Bleasdell, Emma           16 Sienna Plantatio-GU  5:11.10    5:08.08  
                  27.45       57.55 (30.10)     1:28.42 (30.87)     1:59.19 (30.77)
        2:30.44 (31.25)     3:01.87 (31.43)     3:33.63 (31.76)     4:05.39 (31.76)
        4:37.33 (31.94)     5:08.08 (30.75)                                        
 37 Burcham, Shea             16 Alamo Area Aquat-ST  5:10.31    5:08.70  
                  27.90       58.84 (30.94)     1:30.28 (31.44)     2:01.83 (31.55)
        2:33.59 (31.76)     3:04.85 (31.26)     3:36.35 (31.50)     4:07.69 (31.34)
        4:38.86 (31.17)     5:08.70 (29.84)                                        
 38 Hamlett, Mackenzie        16 Una AAAA-ST          5:09.16    5:11.97  
                  27.45       57.93 (30.48)     1:30.20 (32.27)     2:01.70 (31.50)
        2:33.61 (31.91)     3:05.21 (31.60)     3:37.41 (32.20)     4:09.59 (32.18)
        4:41.29 (31.70)     5:11.97 (30.68)                                        
 39 Bowling, Kira             16 Austin Trinity A-ST  5:07.95    5:12.25  
                  27.23       57.68 (30.45)     1:28.76 (31.08)     2:00.27 (31.51)
        2:32.19 (31.92)     3:04.32 (32.13)     3:36.70 (32.38)     4:09.06 (32.36)
        4:41.10 (32.04)     5:12.25 (31.15)                                        
 40 Gamez, Fernanda           16 Dads Club Swim T-GU  5:11.42    5:12.27  
                  28.22       58.58 (30.36)     1:30.39 (31.81)     2:02.16 (31.77)
        2:33.91 (31.75)     3:05.76 (31.85)     3:37.40 (31.64)     4:09.62 (32.22)
        4:41.66 (32.04)     5:12.27 (30.61)                                        
 
Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kopenski, Gabrielle       17 Texas Ford Aquat-NT  4:37.94    4:45.83  
                  26.40       54.49 (28.09)     1:22.83 (28.34)     1:51.67 (28.84)
        2:20.55 (28.88)     2:49.68 (29.13)     3:18.59 (28.91)     3:47.82 (29.23)
        4:16.85 (29.03)     4:45.83 (28.98)                                        
  2 Gawronska, Zoe            16 Woodlands-GU         4:44.73    4:46.73  
                  26.34       54.82 (28.48)     1:23.32 (28.50)     1:51.97 (28.65)
        2:20.90 (28.93)     2:50.10 (29.20)     3:19.27 (29.17)     3:48.43 (29.16)
        4:17.87 (29.44)     4:46.73 (28.86)                                        
  3 Sims, Kaitlynn            16 Magnolia Aquatic-GU  4:44.08    4:47.15  
                  26.61       55.15 (28.54)     1:23.88 (28.73)     1:52.75 (28.87)
        2:21.77 (29.02)     2:50.85 (29.08)     3:20.10 (29.25)     3:49.41 (29.31)
        4:18.65 (29.24)     4:47.15 (28.50)                                        
  4 Yelle, Haley              17 Mansfield Aquati-NT  4:43.35    4:47.71  
                  26.62       55.44 (28.82)     1:24.53 (29.09)     1:53.67 (29.14)
        2:22.89 (29.22)     2:52.12 (29.23)     3:21.17 (29.05)     3:50.32 (29.15)
        4:19.12 (28.80)     4:47.71 (28.59)                                        
  5 McMurry, Audrey           18 North Texas Nada-NT  4:49.12    4:48.83  
                  26.78       55.64 (28.86)     1:24.58 (28.94)     1:53.58 (29.00)
        2:22.80 (29.22)     2:52.17 (29.37)     3:21.43 (29.26)     3:50.66 (29.23)
        4:19.91 (29.25)     4:48.83 (28.92)                                        
  6 Kaufmann, Carson          15 Cypress Fairbank-GU  4:54.89    4:51.08  
                  26.96       56.01 (29.05)     1:25.25 (29.24)     1:54.53 (29.28)
        2:23.95 (29.42)     2:53.32 (29.37)     3:22.87 (29.55)     3:52.62 (29.75)
        4:22.50 (29.88)     4:51.08 (28.58)                                        
  7 Sloan, Jessica            21 Texas A&M Univ-GU    4:52.31    4:54.98  
                  27.32       56.80 (29.48)     1:26.75 (29.95)     1:56.99 (30.24)
        2:26.88 (29.89)     2:56.55 (29.67)     3:26.06 (29.51)     3:55.71 (29.65)
        4:25.34 (29.63)     4:54.98 (29.64)                                        
  8 Cook, Julia               16 Aggie Swim Club-GU   5:07.60    4:55.65  
                  26.18       55.11 (28.93)     1:24.56 (29.45)     1:54.50 (29.94)
        2:24.68 (30.18)     2:54.80 (30.12)     3:25.05 (30.25)     3:55.30 (30.25)
        4:25.70 (30.40)     4:55.65 (29.95)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Neff, Payton              17 Magnolia Aquatic-GU  4:54.16    4:57.02  
                  27.62       57.24 (29.62)     1:27.27 (30.03)     1:57.22 (29.95)
        2:27.11 (29.89)     2:56.97 (29.86)     3:27.08 (30.11)     3:57.36 (30.28)
        4:27.28 (29.92)     4:57.02 (29.74)                                        
 10 McClendon, Sara           18 Mansfield Aquati-NT  4:50.45    4:57.02  
                  27.30       56.47 (29.17)     1:26.14 (29.67)     1:56.05 (29.91)
        2:26.10 (30.05)     2:56.37 (30.27)     3:26.50 (30.13)     3:56.76 (30.26)
        4:27.17 (30.41)     4:57.02 (29.85)                                        
 11 Wong, Vicky               17 Palo Alto Stanfo-PC  4:56.87    4:57.71  
                  27.15       56.86 (29.71)     1:26.67 (29.81)     1:57.08 (30.41)
        2:27.29 (30.21)     2:57.66 (30.37)     3:27.91 (30.25)     3:58.00 (30.09)
        4:28.02 (30.02)     4:57.71 (29.69)                                        
 12 Tramack, Grace            15 Palo Alto Stanfo-PC  5:00.53    4:58.18  
                  27.71       57.55 (29.84)     1:27.45 (29.90)     1:57.51 (30.06)
        2:27.50 (29.99)     2:57.49 (29.99)     3:27.57 (30.08)     3:57.86 (30.29)
        4:28.22 (30.36)     4:58.18 (29.96)                                        
 13 Thompson, Lauren          18 Mansfield Aquati-NT  4:56.68    4:58.71  
                  27.61       57.30 (29.69)     1:27.35 (30.05)     1:57.51 (30.16)
        2:27.76 (30.25)     2:58.13 (30.37)     3:28.50 (30.37)     3:58.76 (30.26)
        4:29.04 (30.28)     4:58.71 (29.67)                                        
 14 Evans, Kelsey             18 Cypress Fairbank-GU  5:05.83    4:59.14  
                  27.42       57.78 (30.36)     1:28.25 (30.47)     1:58.87 (30.62)
        2:29.19 (30.32)     2:59.55 (30.36)     3:29.63 (30.08)     3:59.71 (30.08)
        4:29.57 (29.86)     4:59.14 (29.57)                                        
 15 Halmy, Dorothy            19 Texas A&M Univ-GU    4:55.30    4:59.67  
                  27.79       57.74 (29.95)     1:27.74 (30.00)     1:57.81 (30.07)
        2:28.10 (30.29)     2:58.43 (30.33)     3:28.64 (30.21)     3:59.26 (30.62)
        4:29.81 (30.55)     4:59.67 (29.86)                                        
 16 Feng, Hannah              16 Alamo Area Aquat-ST  4:59.97    5:00.03  
                  27.00       56.92 (29.92)     1:26.94 (30.02)     1:57.25 (30.31)
        2:27.57 (30.32)     2:57.63 (30.06)     3:28.13 (30.50)     3:58.86 (30.73)
        4:29.31 (30.45)     5:00.03 (30.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Johnson, Morgan           16 Lost Creek Aquat-ST  4:52.95    5:00.50  
                  27.00       56.26 (29.26)     1:26.17 (29.91)     1:56.47 (30.30)
        2:27.31 (30.84)     2:58.48 (31.17)     3:29.15 (30.67)     4:00.02 (30.87)
        4:30.35 (30.33)     5:00.50 (30.15)                                        
 18 Stanford, Sydney          15 Cypress Fairbank-GU  4:29.82L   5:00.91  
                  27.12       57.12 (30.00)     1:27.52 (30.40)     1:57.69 (30.17)
        2:28.22 (30.53)     2:59.21 (30.99)     3:30.10 (30.89)     4:00.89 (30.79)
        4:31.31 (30.42)     5:00.91 (29.60)                                        
 19 Coughlen, Madison         17 Texas Ford Aquat-NT  4:57.61    5:01.43  
                  27.67       58.17 (30.50)     1:28.47 (30.30)     1:58.96 (30.49)
        2:29.44 (30.48)     2:59.50 (30.06)     3:29.80 (30.30)     4:00.41 (30.61)
        4:31.41 (31.00)     5:01.43 (30.02)                                        
 20 Monson, Emma              16 Texas Ford Aquat-NT  5:01.02    5:01.69  
                  27.65       57.84 (30.19)     1:28.27 (30.43)     1:58.74 (30.47)
        2:29.13 (30.39)     2:59.41 (30.28)     3:30.16 (30.75)     4:00.92 (30.76)
        4:31.59 (30.67)     5:01.69 (30.10)                                        
 21 Henig, Isabelle           16 Palo Alto Stanfo-PC  4:49.85    5:01.80  
                  26.76       57.13 (30.37)     1:28.17 (31.04)     1:58.58 (30.41)
        2:29.18 (30.60)     3:00.16 (30.98)     3:30.90 (30.74)     4:01.72 (30.82)
        4:32.17 (30.45)     5:01.80 (29.63)                                        
 22 Marvin, Payton            15 Nitro Swimming-ST    4:53.95    5:01.89  
                  27.03       56.64 (29.61)     1:26.94 (30.30)     1:57.32 (30.38)
        2:28.02 (30.70)     2:58.88 (30.86)     3:29.73 (30.85)     4:00.70 (30.97)
        4:31.77 (31.07)     5:01.89 (30.12)                                        
 23 Beaudion, Alyvia          17 Cypress Fairbank-GU  5:08.78    5:02.09  
                  27.01       56.55 (29.54)     1:26.47 (29.92)     1:56.76 (30.29)
        2:27.28 (30.52)     2:58.05 (30.77)     3:29.37 (31.32)     4:00.76 (31.39)
        4:31.98 (31.22)     5:02.09 (30.11)                                        
 24 Vincent, Margaret         18 Dads Club Swim T-GU  5:02.93    5:02.44  
                  27.81       58.00 (30.19)     1:28.60 (30.60)     1:59.39 (30.79)
        2:30.29 (30.90)     3:01.38 (31.09)     3:32.10 (30.72)     4:02.78 (30.68)
        4:33.11 (30.33)     5:02.44 (29.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Margula, Weronika         16 Woodlands-GU         5:04.95    5:02.57  
                  28.22       58.19 (29.97)     1:28.53 (30.34)     1:59.09 (30.56)
        2:29.83 (30.74)     3:00.47 (30.64)     3:30.99 (30.52)     4:01.81 (30.82)
        4:32.78 (30.97)     5:02.57 (29.79)                                        
 26 Bumpas, Alexandra         15 Texas Ford Aquat-NT  5:07.08    5:02.97  
                  26.91       57.11 (30.20)     1:27.69 (30.58)     1:58.37 (30.68)
        2:29.00 (30.63)     2:59.36 (30.36)     3:30.71 (31.35)     4:01.89 (31.18)
        4:33.16 (31.27)     5:02.97 (29.81)                                        
 27 Jestes, Hope              16 Texas Ford Aquat-NT  4:59.03    5:03.29  
                  27.74       57.46 (29.72)     1:27.48 (30.02)     1:57.91 (30.43)
        2:28.49 (30.58)     2:59.02 (30.53)     3:30.08 (31.06)     4:01.35 (31.27)
        4:32.64 (31.29)     5:03.29 (30.65)                                        
 28 Tuck, Natalie             17 Palo Alto Stanfo-PC  4:56.75    5:03.79  
                  26.55       55.92 (29.37)     1:26.43 (30.51)     1:57.22 (30.79)
        2:28.29 (31.07)     2:59.48 (31.19)     3:30.85 (31.37)     4:02.15 (31.30)
        4:33.20 (31.05)     5:03.79 (30.59)                                        
 29 Gumina, Monica            17 Magnolia Aquatic-GU  4:57.48    5:04.13  
                  27.37       57.25 (29.88)     1:27.38 (30.13)     1:57.70 (30.32)
        2:28.06 (30.36)     2:58.92 (30.86)     3:29.68 (30.76)     4:01.00 (31.32)
        4:33.29 (32.29)     5:04.13 (30.84)                                        
 30 Rivers, Rebecca           15 Texas Gold-ST        5:05.66    5:04.55  
                  27.29       56.63 (29.34)     1:26.87 (30.24)     1:57.44 (30.57)
        2:28.29 (30.85)     2:59.21 (30.92)     3:30.97 (31.76)     4:02.40 (31.43)
        4:33.72 (31.32)     5:04.55 (30.83)                                        
 31 Marvin, Sutton            18 Nitro Swimming-ST    4:59.77    5:04.56  
                  27.47       57.20 (29.73)     1:27.92 (30.72)     1:58.82 (30.90)
        2:29.64 (30.82)     3:01.01 (31.37)     3:32.05 (31.04)     4:02.94 (30.89)
        4:33.72 (30.78)     5:04.56 (30.84)                                        
 32 Rowley, Hannah            17 Austin Trinity A-ST  5:01.43    5:05.59  
                  27.09       57.16 (30.07)     1:27.77 (30.61)     1:58.61 (30.84)
        2:29.41 (30.80)     3:00.60 (31.19)     3:32.03 (31.43)     4:03.47 (31.44)
        4:35.12 (31.65)     5:05.59 (30.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 33 Stahmer, Ashley           16 Palo Alto Stanfo-PC  4:41.24L   5:05.70  
                  27.36       57.59 (30.23)     1:28.29 (30.70)     1:58.91 (30.62)
        2:29.94 (31.03)     3:01.16 (31.22)     3:32.59 (31.43)     4:04.68 (32.09)
        4:35.93 (31.25)     5:05.70 (29.77)                                        
 34 Garza Castro, Silvia      16 ITESM MTY            4:38.51L   5:06.72  
                  28.14       58.85 (30.71)     1:29.96 (31.11)     2:01.10 (31.14)
        2:32.05 (30.95)     3:03.35 (31.30)     3:34.34 (30.99)     4:05.50 (31.16)
        4:36.90 (31.40)     5:06.72 (29.82)                                        
 35 Schultz, Haley            18 Lost Creek Aquat-ST  4:37.03L   5:06.92  
                  27.81       58.50 (30.69)     1:29.19 (30.69)     2:00.55 (31.36)
        2:31.91 (31.36)     3:03.23 (31.32)     3:34.50 (31.27)     4:05.79 (31.29)
        4:37.27 (31.48)     5:06.92 (29.65)                                        
 36 Jacobson, Priscilla       14 Texas Ford Aquat-NT  5:07.89    5:07.06  
                  27.61       58.01 (30.40)     1:29.15 (31.14)     1:59.99 (30.84)
        2:30.94 (30.95)     3:02.30 (31.36)     3:33.44 (31.14)     4:05.24 (31.80)
        4:36.51 (31.27)     5:07.06 (30.55)                                        
 37 Raike, Lauren             16 San Antonio Wave-ST  5:07.20    5:07.09  
                  27.83       58.03 (30.20)     1:28.76 (30.73)     1:59.87 (31.11)
        2:31.07 (31.20)     3:02.48 (31.41)     3:33.81 (31.33)     4:05.36 (31.55)
        4:36.84 (31.48)     5:07.09 (30.25)                                        
 38 Bowling, Kira             16 Austin Trinity A-ST  5:10.99    5:07.95  
                  27.64       57.92 (30.28)     1:28.84 (30.92)     1:59.76 (30.92)
        2:31.15 (31.39)     3:02.96 (31.81)     3:34.69 (31.73)     4:06.57 (31.88)
        4:37.97 (31.40)     5:07.95 (29.98)                                        
 39 Hamlett, Mackenzie        16 Una AAAA-ST          5:06.80    5:09.16  
                  27.65       57.88 (30.23)     1:28.99 (31.11)     2:00.39 (31.40)
        2:31.88 (31.49)     3:03.37 (31.49)     3:35.32 (31.95)     4:07.01 (31.69)
        4:38.45 (31.44)     5:09.16 (30.71)                                        
 40 Shelburne, Catherine      14 Rice Aquatics-GU     5:09.37    5:09.52  
                  28.82       59.23 (30.41)     1:30.19 (30.96)     2:01.37 (31.18)
        2:32.81 (31.44)     3:04.20 (31.39)     3:35.85 (31.65)     4:07.37 (31.52)
        4:39.00 (31.63)     5:09.52 (30.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 41 Burcham, Shea             16 Alamo Area Aquat-ST  5:07.97    5:10.31  
                  28.28       59.09 (30.81)     1:30.79 (31.70)     2:02.65 (31.86)
        2:34.44 (31.79)     3:06.21 (31.77)     3:37.94 (31.73)     4:09.45 (31.51)
        4:40.73 (31.28)     5:10.31 (29.58)                                        
 42 Bianchi, Ashley           17 Palo Alto Stanfo-PC  5:08.23    5:10.37  
                  28.27       58.37 (30.10)     1:28.95 (30.58)     1:59.96 (31.01)
        2:31.06 (31.10)     3:02.72 (31.66)     3:34.64 (31.92)     4:06.75 (32.11)
        4:39.06 (32.31)     5:10.37 (31.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 43 Bleasdell, Emma           16 Sienna Plantatio-GU  5:08.82    5:11.10  
                  28.55       58.80 (30.25)     1:29.50 (30.70)     2:01.03 (31.53)
        2:32.28 (31.25)     3:04.35 (32.07)     3:35.89 (31.54)     4:07.84 (31.95)
        4:39.92 (32.08)     5:11.10 (31.18)                                        
 44 Gamez, Fernanda           16 Dads Club Swim T-GU  5:09.23    5:11.42  
                  28.31       59.49 (31.18)     1:30.97 (31.48)     2:02.61 (31.64)
        2:34.23 (31.62)     3:05.89 (31.66)     3:37.36 (31.47)     4:09.17 (31.81)
        4:40.88 (31.71)     5:11.42 (30.54)                                        
 45 Smith, Isabella           17 Rice Aquatics-GU     5:08.01    5:11.64  
                  28.49       59.49 (31.00)     1:30.50 (31.01)     2:02.07 (31.57)
        2:33.63 (31.56)     3:05.00 (31.37)     3:36.54 (31.54)     4:08.46 (31.92)
        4:40.56 (32.10)     5:11.64 (31.08)                                        
 46 Walpole, Sarah            15 Alamo Area Aquat-ST  5:03.88    5:13.00  
                  28.13       58.36 (30.23)     1:29.14 (30.78)     2:00.88 (31.74)
        2:32.72 (31.84)     3:04.74 (32.02)     3:36.69 (31.95)     4:08.84 (32.15)
        4:41.17 (32.33)     5:13.00 (31.83)                                        
 47 Clark, Meagan             16 Katy Aquatic Tea-GU  5:08.52    5:13.13  
                  29.37     1:00.28 (30.91)     1:31.53 (31.25)     2:03.15 (31.62)
        2:34.73 (31.58)     3:06.32 (31.59)     3:37.84 (31.52)     4:09.52 (31.68)
        4:41.45 (31.93)     5:13.13 (31.68)                                        
 48 Sandwisch, Emily          17 Texas Ford Aquat-NT  4:38.33L   5:13.21  
                  28.38       59.12 (30.74)     1:30.00 (30.88)     2:01.22 (31.22)
        2:33.01 (31.79)     3:04.78 (31.77)     3:36.99 (32.21)     4:09.24 (32.25)
        4:41.77 (32.53)     5:13.21 (31.44)                                        
 49 Dundas, Nicole            15 Palo Alto Stanfo-PC  5:09.62    5:13.27  
                  28.26       59.67 (31.41)     1:31.43 (31.76)     2:03.22 (31.79)
        2:35.05 (31.83)     3:07.17 (32.12)     3:39.35 (32.18)     4:11.25 (31.90)
        4:43.00 (31.75)     5:13.27 (30.27)                                        
 50 Bennett, Kylie            16 Cypress Fairbank-GU  4:59.34    5:13.80  
                  28.41       59.07 (30.66)     1:30.03 (30.96)     2:01.24 (31.21)
        2:32.92 (31.68)     3:04.75 (31.83)     3:37.06 (32.31)     4:09.29 (32.23)
        4:41.54 (32.25)     5:13.80 (32.26)                                        
 51 Roemer, Peyton            17 South Shore Sail-GU  5:08.56    5:13.81  
                  28.25       58.84 (30.59)     1:30.10 (31.26)     2:01.63 (31.53)
        2:33.57 (31.94)     3:05.80 (32.23)     3:37.84 (32.04)     4:09.97 (32.13)
        4:42.37 (32.40)     5:13.81 (31.44)                                        
 52 El Masri, Leila           17 Rice Aquatics-GU     5:07.13    5:14.43  
                  27.78       57.86 (30.08)     1:28.69 (30.83)     2:00.28 (31.59)
        2:32.47 (32.19)     3:05.12 (32.65)     3:37.72 (32.60)     4:10.46 (32.74)
        4:42.86 (32.40)     5:14.43 (31.57)                                        
 53 Fullwood, Summer          16 Nitro Swimming-ST    5:08.47    5:15.95  
                  28.35       59.38 (31.03)     1:30.89 (31.51)     2:02.82 (31.93)
        2:35.14 (32.32)     3:07.49 (32.35)     3:39.92 (32.43)     4:12.52 (32.60)
        4:44.75 (32.23)     5:15.95 (31.20)                                        
 54 Parks, Emilie             17 Nitro Swimming-ST    5:06.48    5:16.25  
                  28.13       59.37 (31.24)     1:31.48 (32.11)     2:03.86 (32.38)
        2:36.67 (32.81)     3:08.89 (32.22)     3:41.52 (32.63)     4:13.26 (31.74)
        4:45.05 (31.79)     5:16.25 (31.20)                                        
 55 Wong, Madison             16 Katy Aquatic Tea-GU  5:10.47    5:16.30  
                  28.93       59.67 (30.74)     1:31.57 (31.90)     2:03.55 (31.98)
        2:35.69 (32.14)     3:08.19 (32.50)     3:40.65 (32.46)     4:13.02 (32.37)
        4:45.53 (32.51)     5:16.30 (30.77)                                        
 56 Woods, Ashley             15 North Texas Nada-NT  5:10.31    5:16.39  
                  27.90       59.18 (31.28)     1:30.96 (31.78)     2:03.15 (32.19)
        2:35.51 (32.36)     3:07.59 (32.08)     3:40.04 (32.45)     4:12.61 (32.57)
        4:44.91 (32.30)     5:16.39 (31.48)                                        
 57 Morgan, Jamie             15 Katy Aquatic Tea-GU  5:10.45    5:16.41  
                  28.40       59.86 (31.46)     1:31.77 (31.91)     2:03.94 (32.17)
        2:36.33 (32.39)     3:08.62 (32.29)     3:40.86 (32.24)     4:13.41 (32.55)
        4:45.71 (32.30)     5:16.41 (30.70)                                        
 58 De la Peña Schott, Barba  18 N.L.                 4:38.78L   5:16.46  
                  28.72       59.78 (31.06)     1:31.29 (31.51)     2:03.16 (31.87)
        2:35.01 (31.85)     3:06.81 (31.80)     3:39.11 (32.30)     4:11.98 (32.87)
        4:44.74 (32.76)     5:16.46 (31.72)                                        
 59 Wilcox, Anna              17 Dallas Mustangs-NT   4:39.43L   5:19.69  
                  28.56       59.73 (31.17)     1:31.68 (31.95)     2:03.69 (32.01)
        2:35.99 (32.30)     3:08.56 (32.57)     3:41.48 (32.92)     4:14.32 (32.84)
        4:47.28 (32.96)     5:19.69 (32.41)                                        
 60 Wickes, Nicolette         17 Alamo Area Aquat-ST  5:07.94    5:24.44  
                  29.17     1:00.82 (31.65)     1:32.89 (32.07)     2:05.35 (32.46)
        2:38.23 (32.88)     3:11.48 (33.25)     3:44.76 (33.28)     4:18.37 (33.61)
        4:51.57 (33.20)     5:24.44 (32.87)                                        
 -- Tuff, Bronwyn             16 Magnolia Aquatic-GU  4:53.69        DFS  
 -- Krepp, Morgan             17 Texas Ford Aquat-NT  5:01.13        DFS  
 
Women 1000 Yard Freestyle Initial Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sims, Kaitlynn            16 Magnolia Aquatic-GU       NT    9:45.72  
  2 Riley, Madeline           15 Nitro Swimming-ST         NT   10:34.54  
  3 Marvin, Sutton            18 Nitro Swimming-ST         NT   10:40.56  
  4 Fullwood, Summer          16 Nitro Swimming-ST         NT   11:07.09  
 
Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopenski, Gabrielle       17 Texas Ford Aquat-NT  9:40.93    9:38.26  
                  26.17       54.38 (28.21)     1:22.90 (28.52)     1:51.62 (28.72)
        2:20.49 (28.87)     2:49.71 (29.22)     3:18.83 (29.12)     3:47.86 (29.03)
        4:16.80 (28.94)     4:45.81 (29.01)     5:15.00 (29.19)     5:44.29 (29.29)
        6:13.79 (29.50)     6:43.14 (29.35)     7:12.50 (29.36)     7:42.08 (29.58)
        8:11.50 (29.42)     8:40.72 (29.22)     9:10.19 (29.47)     9:38.26 (28.07)
  2 Sims, Kaitlynn            16 Magnolia Aquatic-GU  9:54.20    9:49.15  
                  26.38       54.77 (28.39)     1:23.29 (28.52)     1:51.83 (28.54)
        2:20.80 (28.97)     2:49.88 (29.08)     3:19.23 (29.35)     3:48.69 (29.46)
        4:18.24 (29.55)     4:47.96 (29.72)     5:17.69 (29.73)     5:47.68 (29.99)
        6:17.62 (29.94)     6:47.76 (30.14)     7:17.97 (30.21)     7:48.32 (30.35)
        8:18.68 (30.36)     8:49.08 (30.40)     9:19.59 (30.51)     9:49.15 (29.56)
  3 Fiorilli, Ashlyn          15 Texas Ford Aquat-NT  9:04.97L   9:52.40  
                  27.77       57.58 (29.81)     1:28.01 (30.43)     1:57.97 (29.96)
        2:28.20 (30.23)     2:58.27 (30.07)     3:28.17 (29.90)     3:57.88 (29.71)
        4:27.62 (29.74)     4:57.30 (29.68)     5:26.75 (29.45)     5:56.27 (29.52)
        6:25.82 (29.55)     6:55.44 (29.62)     7:25.17 (29.73)     7:54.80 (29.63)
        8:24.46 (29.66)     8:54.32 (29.86)     9:23.82 (29.50)     9:52.40 (28.58)
  4 McMurry, Audrey           18 North Texas Nada-NT 10:06.11    9:58.46  
                  27.21       55.95 (28.74)     1:25.66 (29.71)     1:55.16 (29.50)
        2:24.74 (29.58)     2:54.53 (29.79)     3:24.42 (29.89)     3:54.42 (30.00)
        4:24.56 (30.14)     4:54.86 (30.30)     5:25.05 (30.19)     5:55.55 (30.50)
        6:25.99 (30.44)     6:56.52 (30.53)     7:27.15 (30.63)     7:57.88 (30.73)
        8:28.15 (30.27)     8:58.58 (30.43)     9:28.95 (30.37)     9:58.46 (29.51)
  5 Johnson, Morgan           16 Lost Creek Aquat-ST 10:14.65   10:01.63  
                  27.08       56.53 (29.45)     1:26.59 (30.06)     1:56.64 (30.05)
        2:26.49 (29.85)     2:56.74 (30.25)     3:26.89 (30.15)     3:57.21 (30.32)
        4:27.74 (30.53)     4:58.14 (30.40)     5:27.99 (29.85)     5:58.41 (30.42)
        6:28.61 (30.20)     6:58.96 (30.35)     7:29.55 (30.59)     7:59.93 (30.38)
        8:30.45 (30.52)     9:00.99 (30.54)     9:31.63 (30.64)    10:01.63 (30.00)
  6 Kaufmann, Carson          15 Cypress Fairbank-GU 10:06.65   10:08.12  
                  26.91       56.05 (29.14)     1:26.03 (29.98)     1:55.70 (29.67)
        2:25.76 (30.06)     2:55.82 (30.06)     3:25.96 (30.14)     3:56.57 (30.61)
        4:27.55 (30.98)     4:58.50 (30.95)     5:29.29 (30.79)     6:00.19 (30.90)
        6:31.49 (31.30)     7:02.97 (31.48)     7:34.08 (31.11)     8:05.54 (31.46)
        8:36.75 (31.21)     9:07.70 (30.95)     9:38.34 (30.64)    10:08.12 (29.78)
  7 Rodriguez, Rachel         16 Alamo Area Aquat-ST 10:12.74   10:11.79  
                  28.47       58.85 (30.38)     1:29.47 (30.62)     2:00.14 (30.67)
        2:30.94 (30.80)     3:01.38 (30.44)     3:31.90 (30.52)     4:02.75 (30.85)
        4:33.41 (30.66)     5:04.23 (30.82)     5:34.91 (30.68)     6:05.92 (31.01)
        6:36.79 (30.87)     7:07.67 (30.88)     7:38.71 (31.04)     8:09.66 (30.95)
        8:40.61 (30.95)     9:11.66 (31.05)     9:42.18 (30.52)    10:11.79 (29.61)
  8 Tramack, Grace            15 Palo Alto Stanfo-PC 10:29.74   10:14.97  
                  27.96       58.03 (30.07)     1:28.21 (30.18)     1:58.76 (30.55)
        2:29.12 (30.36)     2:59.78 (30.66)     3:30.44 (30.66)     4:01.30 (30.86)
        4:32.38 (31.08)     5:03.52 (31.14)     5:34.54 (31.02)     6:05.62 (31.08)
        6:36.90 (31.28)     7:07.88 (30.98)     7:38.92 (31.04)     8:10.09 (31.17)
        8:41.35 (31.26)     9:12.57 (31.22)     9:44.21 (31.64)    10:14.97 (30.76)
  9 Neff, Payton              17 Magnolia Aquatic-GU 10:11.15   10:18.82  
                  27.92       57.77 (29.85)     1:28.17 (30.40)     1:58.78 (30.61)
        2:29.44 (30.66)     3:00.11 (30.67)     3:31.04 (30.93)     4:02.08 (31.04)
        4:33.33 (31.25)     5:04.51 (31.18)     5:35.79 (31.28)     6:07.30 (31.51)
        6:38.70 (31.40)     7:10.33 (31.63)     7:42.04 (31.71)     8:13.55 (31.51)
        8:44.99 (31.44)     9:16.58 (31.59)     9:48.17 (31.59)    10:18.82 (30.65)
 10 Shelburne, Catherine      14 Rice Aquatics-GU    10:31.20   10:20.36  
                  28.33       58.99 (30.66)     1:29.58 (30.59)     2:00.63 (31.05)
        2:32.03 (31.40)     3:03.38 (31.35)     3:34.66 (31.28)     4:05.93 (31.27)
        4:37.37 (31.44)     5:08.82 (31.45)     5:40.25 (31.43)     6:11.64 (31.39)
        6:43.00 (31.36)     7:14.27 (31.27)     7:45.47 (31.20)     8:16.57 (31.10)
        8:47.79 (31.22)     9:18.99 (31.20)     9:50.14 (31.15)    10:20.36 (30.22)
 11 McNeese, Tonni            15 Katy Aquatic Tea-GU  9:26.63L  10:22.45  
                  27.85       58.04 (30.19)     1:28.79 (30.75)     1:59.74 (30.95)
        2:30.78 (31.04)     3:01.91 (31.13)     3:33.19 (31.28)     4:04.74 (31.55)
        4:36.05 (31.31)     5:06.81 (30.76)     5:37.92 (31.11)     6:09.13 (31.21)
        6:40.57 (31.44)     7:12.39 (31.82)     7:44.61 (32.22)     8:16.60 (31.99)
        8:48.50 (31.90)     9:20.26 (31.76)     9:51.97 (31.71)    10:22.45 (30.48)
 12 Monson, Emma              16 Texas Ford Aquat-NT  9:21.35L  10:22.90  
                  28.42       59.23 (30.81)     1:30.38 (31.15)     2:01.63 (31.25)
        2:32.76 (31.13)     3:03.85 (31.09)     3:34.98 (31.13)     4:06.27 (31.29)
        4:37.55 (31.28)     5:08.94 (31.39)     5:40.22 (31.28)     6:11.59 (31.37)
        6:42.80 (31.21)     7:14.49 (31.69)     7:45.95 (31.46)     8:17.29 (31.34)
        8:48.75 (31.46)     9:20.21 (31.46)     9:51.86 (31.65)    10:22.90 (31.04)
 13 Burcham, Shea             16 Alamo Area Aquat-ST  9:36.02L  10:27.91  
                  27.90       58.24 (30.34)     1:28.75 (30.51)     1:59.96 (31.21)
        2:31.80 (31.84)     3:03.48 (31.68)     3:35.40 (31.92)     4:07.50 (32.10)
        4:39.39 (31.89)     5:11.11 (31.72)     5:43.09 (31.98)     6:14.80 (31.71)
        6:46.64 (31.84)     7:18.42 (31.78)     7:50.29 (31.87)     8:22.18 (31.89)
        8:54.05 (31.87)     9:25.99 (31.94)     9:57.35 (31.36)    10:27.91 (30.56)
 14 Margula, Weronika         16 Woodlands-GU        10:14.62   10:28.64  
                  28.50       58.84 (30.34)     1:29.55 (30.71)     2:00.37 (30.82)
        2:31.40 (31.03)     3:02.46 (31.06)     3:33.48 (31.02)     4:04.54 (31.06)
        4:36.73 (32.19)     5:08.49 (31.76)     5:40.53 (32.04)     6:12.09 (31.56)
        6:43.91 (31.82)     7:15.81 (31.90)     7:47.93 (32.12)     8:19.87 (31.94)
        8:52.04 (32.17)     9:24.37 (32.33)     9:56.75 (32.38)    10:28.64 (31.89)
 15 Ryalls, Lindsey           15 Texas Ford Aquat-NT  9:22.36L  10:30.19  
                  28.50       59.48 (30.98)     1:30.84 (31.36)     2:02.20 (31.36)
        2:33.59 (31.39)     3:04.86 (31.27)     3:36.16 (31.30)     4:07.69 (31.53)
        4:39.26 (31.57)     5:11.00 (31.74)     5:42.98 (31.98)     6:14.93 (31.95)
        6:47.17 (32.24)     7:19.13 (31.96)     7:51.44 (32.31)     8:23.60 (32.16)
        8:55.48 (31.88)     9:27.43 (31.95)     9:59.17 (31.74)    10:30.19 (31.02)
 16 Walpole, Sarah            15 Alamo Area Aquat-ST 10:29.92   10:37.20  
                  28.43       59.45 (31.02)     1:30.59 (31.14)     2:02.16 (31.57)
        2:33.93 (31.77)     3:05.97 (32.04)     3:38.12 (32.15)     4:09.78 (31.66)
        4:42.01 (32.23)     5:14.16 (32.15)     5:46.31 (32.15)     6:18.50 (32.19)
        6:50.61 (32.11)     7:23.10 (32.49)     7:55.54 (32.44)     8:27.91 (32.37)
        9:00.50 (32.59)     9:32.91 (32.41)    10:05.44 (32.53)    10:37.20 (31.76)
 17 Bleasdell, Emma           16 Sienna Plantatio-GU  9:27.94L  10:40.49  
                  27.98       58.79 (30.81)     1:30.30 (31.51)     2:02.29 (31.99)
        2:34.67 (32.38)     3:07.22 (32.55)     3:39.48 (32.26)     4:12.01 (32.53)
        4:44.54 (32.53)     5:15.78 (31.24)     5:48.41 (32.63)     6:20.48 (32.07)
        6:52.85 (32.37)     7:25.25 (32.40)     7:58.00 (32.75)     8:30.79 (32.79)
        9:03.55 (32.76)     9:36.54 (32.99)    10:08.84 (32.30)    10:40.49 (31.65)
 18 Bennett, Kylie            16 Cypress Fairbank-GU 10:17.78   10:45.39  
                  28.19       58.89 (30.70)     1:30.05 (31.16)     2:01.38 (31.33)
        2:33.01 (31.63)     3:04.75 (31.74)     3:36.66 (31.91)     4:08.82 (32.16)
        4:41.11 (32.29)     5:13.76 (32.65)     5:46.49 (32.73)     6:19.32 (32.83)
        6:52.33 (33.01)     7:25.53 (33.20)     7:58.71 (33.18)     8:32.36 (33.65)
        9:05.83 (33.47)     9:39.55 (33.72)    10:12.50 (32.95)    10:45.39 (32.89)
 
Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopenski, Gabrielle       17 Texas Ford Aquat-NT 16:08.92   16:06.51  
                  26.47       54.66 (28.19)     1:23.29 (28.63)     1:52.25 (28.96)
        2:21.17 (28.92)     2:49.99 (28.82)     3:19.05 (29.06)     3:48.18 (29.13)
        4:17.29 (29.11)     4:46.53 (29.24)     5:15.78 (29.25)     5:45.11 (29.33)
        6:14.37 (29.26)     6:43.82 (29.45)     7:13.15 (29.33)     7:42.50 (29.35)
        8:12.01 (29.51)     8:41.57 (29.56)     9:11.17 (29.60)     9:40.72 (29.55)
       10:10.30 (29.58)    10:40.04 (29.74)    11:09.75 (29.71)    11:39.54 (29.79)
       12:09.12 (29.58)    12:38.85 (29.73)    13:08.55 (29.70)    13:38.36 (29.81)
       14:08.06 (29.70)    14:37.79 (29.73)    15:07.50 (29.71)    15:37.27 (29.77)
       16:06.51 (29.24)
  2 Sims, Kaitlynn            16 Magnolia Aquatic-GU 16:15.19   16:11.44  
                  27.18       55.97 (28.79)     1:25.03 (29.06)     1:54.37 (29.34)
        2:23.46 (29.09)     2:52.61 (29.15)     3:21.90 (29.29)     3:51.14 (29.24)
        4:20.52 (29.38)     4:49.79 (29.27)     5:19.01 (29.22)     5:48.41 (29.40)
        6:17.92 (29.51)     6:47.64 (29.72)     7:17.10 (29.46)     7:46.77 (29.67)
        8:16.44 (29.67)     8:46.19 (29.75)     9:15.96 (29.77)     9:45.72 (29.76)
       10:15.47 (29.75)    10:45.17 (29.70)    11:15.03 (29.86)    11:44.72 (29.69)
       12:14.44 (29.72)    12:44.36 (29.92)    13:14.02 (29.66)    13:43.78 (29.76)
       14:13.51 (29.73)    14:43.31 (29.80)    15:13.09 (29.78)    15:43.02 (29.93)
       16:11.44 (28.42)
  3 Yelle, Haley              17 Mansfield Aquati-NT 16:17.44   16:41.20  
                  27.37       56.50 (29.13)     1:26.05 (29.55)     1:55.90 (29.85)
        2:25.91 (30.01)     2:56.09 (30.18)     3:26.27 (30.18)     3:56.55 (30.28)
        4:26.69 (30.14)     4:57.13 (30.44)     5:27.43 (30.30)     5:57.94 (30.51)
        6:28.31 (30.37)     6:58.88 (30.57)     7:29.67 (30.79)     8:00.32 (30.65)
        8:30.88 (30.56)     9:01.37 (30.49)     9:32.00 (30.63)    10:02.87 (30.87)
       10:33.72 (30.85)    11:04.51 (30.79)    11:35.03 (30.52)    12:05.46 (30.43)
       12:36.15 (30.69)    13:06.93 (30.78)    13:37.70 (30.77)    14:08.43 (30.73)
       14:39.12 (30.69)    15:09.85 (30.73)    15:40.50 (30.65)    16:11.11 (30.61)
       16:41.20 (30.09)
  4 McClendon, Sara           18 Mansfield Aquati-NT 16:35.68   16:44.44  
                  27.63       57.18 (29.55)     1:27.09 (29.91)     1:57.21 (30.12)
        2:27.33 (30.12)     2:57.39 (30.06)     3:27.52 (30.13)     3:57.85 (30.33)
        4:28.38 (30.53)     4:59.18 (30.80)     5:29.68 (30.50)     6:00.31 (30.63)
        6:30.86 (30.55)     7:01.40 (30.54)     7:31.99 (30.59)     8:02.36 (30.37)
        8:32.87 (30.51)     9:03.59 (30.72)     9:34.54 (30.95)    10:05.34 (30.80)
       10:35.92 (30.58)    11:06.42 (30.50)    11:36.94 (30.52)    12:07.57 (30.63)
       12:38.41 (30.84)    13:09.17 (30.76)    13:40.07 (30.90)    14:10.81 (30.74)
       14:41.47 (30.66)    15:12.45 (30.98)    15:43.40 (30.95)    16:14.14 (30.74)
       16:44.44 (30.30)
  5 Johnson, Morgan           16 Lost Creek Aquat-ST 16:56.60   16:46.34  
                  27.28       57.09 (29.81)     1:27.33 (30.24)     1:58.02 (30.69)
        2:28.44 (30.42)     2:58.82 (30.38)     3:29.41 (30.59)     3:59.91 (30.50)
        4:30.53 (30.62)     5:01.36 (30.83)     5:31.89 (30.53)     6:02.70 (30.81)
        6:33.50 (30.80)     7:04.22 (30.72)     7:34.79 (30.57)     8:05.67 (30.88)
        8:36.53 (30.86)     9:07.20 (30.67)     9:37.99 (30.79)    10:08.76 (30.77)
       10:39.42 (30.66)    11:10.04 (30.62)    11:40.84 (30.80)    12:11.59 (30.75)
       12:42.41 (30.82)    13:12.75 (30.34)    13:43.49 (30.74)    14:14.20 (30.71)
       14:44.89 (30.69)    15:15.81 (30.92)    15:46.47 (30.66)    16:16.92 (30.45)
       16:46.34 (29.42)
  6 Neff, Payton              17 Magnolia Aquatic-GU 16:53.38   16:59.94  
                  28.16       58.23 (30.07)     1:28.62 (30.39)     1:59.38 (30.76)
        2:30.37 (30.99)     3:01.37 (31.00)     3:32.28 (30.91)     4:03.14 (30.86)
        4:34.23 (31.09)     5:05.29 (31.06)     5:36.14 (30.85)     6:07.04 (30.90)
        6:38.10 (31.06)     7:09.07 (30.97)     7:40.58 (31.51)     8:11.68 (31.10)
        8:42.95 (31.27)     9:14.08 (31.13)     9:45.41 (31.33)    10:16.84 (31.43)
       10:48.26 (31.42)    11:19.69 (31.43)    11:51.13 (31.44)    12:22.76 (31.63)
       12:54.07 (31.31)    13:25.31 (31.24)    13:56.29 (30.98)    14:27.39 (31.10)
       14:58.43 (31.04)    15:29.45 (31.02)    15:59.93 (30.48)    16:30.38 (30.45)
       16:59.94 (29.56)
  7 Sloan, Jessica            21 Texas A&M Univ-GU   17:14.01   17:05.89  
                  28.22       58.70 (30.48)     1:29.62 (30.92)     2:00.82 (31.20)
        2:32.01 (31.19)     3:03.31 (31.30)     3:34.72 (31.41)     4:06.14 (31.42)
        4:37.57 (31.43)     5:08.81 (31.24)     5:40.41 (31.60)     6:11.68 (31.27)
        6:43.15 (31.47)     7:14.57 (31.42)     7:46.00 (31.43)     8:17.61 (31.61)
        8:49.09 (31.48)     9:20.21 (31.12)     9:51.39 (31.18)    10:22.66 (31.27)
       10:53.42 (30.76)    11:24.20 (30.78)    11:55.10 (30.90)    12:26.09 (30.99)
       12:57.47 (31.38)    13:28.86 (31.39)    14:00.21 (31.35)    14:31.40 (31.19)
       15:02.70 (31.30)    15:34.09 (31.39)    16:05.26 (31.17)    16:35.97 (30.71)
       17:05.89 (29.92)
  8 Rodriguez, Rachel         16 Alamo Area Aquat-ST 17:15.81   17:14.28  
                  28.84       59.69 (30.85)     1:30.94 (31.25)     2:02.50 (31.56)
        2:33.77 (31.27)     3:05.17 (31.40)     3:36.58 (31.41)     4:07.85 (31.27)
        4:39.25 (31.40)     5:10.58 (31.33)     5:41.95 (31.37)     6:13.33 (31.38)
        6:44.66 (31.33)     7:15.92 (31.26)     7:47.33 (31.41)     8:18.82 (31.49)
        8:50.33 (31.51)     9:22.06 (31.73)     9:53.99 (31.93)    10:25.61 (31.62)
       10:57.24 (31.63)    11:28.90 (31.66)    12:00.38 (31.48)    12:32.12 (31.74)
       13:03.92 (31.80)    13:35.68 (31.76)    14:07.35 (31.67)    14:38.97 (31.62)
       15:10.62 (31.65)    15:42.10 (31.48)    16:13.45 (31.35)    16:44.48 (31.03)
       17:14.28 (29.80)
  9 McNeese, Tonni            15 Katy Aquatic Tea-GU 17:42.16   17:19.48  
                  28.54       59.20 (30.66)     1:30.86 (31.66)     2:02.60 (31.74)
        2:34.54 (31.94)     3:06.34 (31.80)     3:38.20 (31.86)     4:10.22 (32.02)
        4:41.90 (31.68)     5:13.80 (31.90)     5:44.73 (30.93)     6:16.28 (31.55)
        6:47.85 (31.57)     7:19.37 (31.52)     7:51.22 (31.85)     8:23.06 (31.84)
        8:54.70 (31.64)     9:26.32 (31.62)     9:57.83 (31.51)    10:28.93 (31.10)
       10:59.24 (30.31)    11:29.81 (30.57)    12:00.97 (31.16)    12:32.55 (31.58)
       13:04.15 (31.60)    13:35.68 (31.53)    14:07.45 (31.77)    14:39.52 (32.07)
       15:11.70 (32.18)    15:43.89 (32.19)    16:15.89 (32.00)    16:48.18 (32.29)
       17:19.48 (31.30)
 10 Tramack, Grace            15 Palo Alto Stanfo-PC 17:38.94   17:22.64  
                  28.21       58.20 (29.99)     1:28.57 (30.37)     1:59.14 (30.57)
        2:29.93 (30.79)     3:00.79 (30.86)     3:31.67 (30.88)     4:02.67 (31.00)
        4:33.68 (31.01)     5:04.95 (31.27)     5:36.21 (31.26)     6:07.61 (31.40)
        6:39.13 (31.52)     7:10.52 (31.39)     7:42.21 (31.69)     8:14.05 (31.84)
        8:46.02 (31.97)     9:17.99 (31.97)     9:49.94 (31.95)    10:22.04 (32.10)
       10:54.45 (32.41)    11:26.72 (32.27)    11:59.21 (32.49)    12:31.39 (32.18)
       13:03.98 (32.59)    13:36.53 (32.55)    14:09.26 (32.73)    14:41.91 (32.65)
       15:14.46 (32.55)    15:46.98 (32.52)    16:18.98 (32.00)    16:51.08 (32.10)
       17:22.64 (31.56)
 11 Margula, Weronika         16 Woodlands-GU        17:12.25   17:23.29  
                  28.76       59.55 (30.79)     1:30.91 (31.36)     2:02.42 (31.51)
        2:34.39 (31.97)     3:05.98 (31.59)     3:37.70 (31.72)     4:09.26 (31.56)
        4:40.86 (31.60)     5:12.40 (31.54)     5:44.05 (31.65)     6:15.98 (31.93)
        6:47.83 (31.85)     7:19.59 (31.76)     7:51.40 (31.81)     8:23.22 (31.82)
        8:55.07 (31.85)     9:26.89 (31.82)     9:58.49 (31.60)    10:30.29 (31.80)
       11:02.06 (31.77)    11:33.80 (31.74)    12:05.52 (31.72)    12:37.26 (31.74)
       13:08.93 (31.67)    13:40.75 (31.82)    14:12.60 (31.85)    14:44.57 (31.97)
       15:16.51 (31.94)    15:48.45 (31.94)    16:20.26 (31.81)    16:52.20 (31.94)
       17:23.29 (31.09)
 12 Rivers, Rebecca           15 Texas Gold-ST       17:42.12   17:26.11  
                  27.73       57.92 (30.19)     1:29.01 (31.09)     2:00.26 (31.25)
        2:31.69 (31.43)     3:03.11 (31.42)     3:34.78 (31.67)     4:06.74 (31.96)
        4:38.71 (31.97)     5:10.75 (32.04)     5:42.38 (31.63)     6:14.01 (31.63)
        6:45.66 (31.65)     7:17.75 (32.09)     7:49.67 (31.92)     8:21.33 (31.66)
        8:53.22 (31.89)     9:25.36 (32.14)     9:57.09 (31.73)    10:29.20 (32.11)
       11:01.15 (31.95)    11:33.07 (31.92)    12:05.11 (32.04)    12:37.38 (32.27)
       13:09.30 (31.92)    13:41.57 (32.27)    14:13.57 (32.00)    14:46.16 (32.59)
       15:18.38 (32.22)    15:50.68 (32.30)    16:23.00 (32.32)    16:55.00 (32.00)
       17:26.11 (31.11)
 13 Walpole, Sarah            15 Alamo Area Aquat-ST 17:46.25   17:29.00  
                  28.75     1:00.11 (31.36)     1:31.51 (31.40)     2:03.15 (31.64)
        2:34.87 (31.72)     3:06.40 (31.53)     3:38.02 (31.62)     4:09.91 (31.89)
        4:41.71 (31.80)     5:13.26 (31.55)     5:45.11 (31.85)     6:16.94 (31.83)
        6:49.04 (32.10)     7:21.15 (32.11)     7:52.86 (31.71)     8:25.04 (32.18)
        8:56.95 (31.91)     9:28.87 (31.92)    10:00.82 (31.95)    10:32.65 (31.83)
       11:05.05 (32.40)    11:37.15 (32.10)    12:09.24 (32.09)    12:41.30 (32.06)
       13:13.49 (32.19)    13:45.63 (32.14)    14:17.42 (31.79)    14:49.46 (32.04)
       15:21.52 (32.06)    15:53.68 (32.16)    16:25.76 (32.08)    16:57.52 (31.76)
       17:29.00 (31.48)
 14 Riley, Madeline           15 Nitro Swimming-ST   17:53.81   17:30.92  
                  28.51       58.90 (30.39)     1:30.22 (31.32)     2:01.83 (31.61)
        2:33.39 (31.56)     3:05.15 (31.76)     3:37.24 (32.09)     4:09.05 (31.81)
        4:41.01 (31.96)     5:13.07 (32.06)     5:44.35 (31.28)     6:16.43 (32.08)
        6:48.87 (32.44)     7:21.05 (32.18)     7:53.08 (32.03)     8:24.99 (31.91)
        8:56.97 (31.98)     9:29.34 (32.37)    10:01.94 (32.60)    10:34.54 (32.60)
       11:06.18 (31.64)    11:38.39 (32.21)    12:10.65 (32.26)    12:43.37 (32.72)
       13:15.78 (32.41)    13:47.76 (31.98)    14:20.62 (32.86)    14:53.17 (32.55)
       15:25.24 (32.07)    15:58.12 (32.88)    16:29.56 (31.44)    17:01.83 (32.27)
       17:30.92 (29.09)
 15 Marvin, Sutton            18 Nitro Swimming-ST   17:46.33   17:39.68  
                  28.83     1:00.27 (31.44)     1:31.83 (31.56)     2:03.61 (31.78)
        2:35.77 (32.16)     3:07.46 (31.69)     3:39.79 (32.33)     4:12.11 (32.32)
        4:44.38 (32.27)     5:16.74 (32.36)     5:49.26 (32.52)     6:21.44 (32.18)
        6:53.65 (32.21)     7:25.81 (32.16)     7:57.91 (32.10)     8:30.30 (32.39)
        9:02.71 (32.41)     9:35.74 (33.03)    10:07.98 (32.24)    10:40.56 (32.58)
       11:13.00 (32.44)    11:45.84 (32.84)    12:18.17 (32.33)    12:50.52 (32.35)
       13:23.19 (32.67)    13:55.39 (32.20)    14:27.95 (32.56)    15:00.84 (32.89)
       15:32.69 (31.85)    16:04.60 (31.91)    16:36.69 (32.09)    17:08.59 (31.90)
       17:39.68 (31.09)
 16 Bennett, Kylie            16 Cypress Fairbank-GU 17:15.70   17:47.20  
                  28.36       59.08 (30.72)     1:30.39 (31.31)     2:01.72 (31.33)
        2:33.43 (31.71)     3:05.39 (31.96)     3:36.90 (31.51)     4:08.90 (32.00)
        4:40.78 (31.88)     5:12.52 (31.74)     5:44.48 (31.96)     6:16.54 (32.06)
        6:49.22 (32.68)     7:21.87 (32.65)     7:54.51 (32.64)     8:27.34 (32.83)
        9:00.12 (32.78)     9:33.02 (32.90)    10:05.99 (32.97)    10:38.70 (32.71)
       11:11.16 (32.46)    11:44.24 (33.08)    12:16.90 (32.66)    12:49.92 (33.02)
       13:22.97 (33.05)    13:55.65 (32.68)    14:29.05 (33.40)    15:02.31 (33.26)
       15:35.40 (33.09)    16:08.47 (33.07)    16:41.72 (33.25)    17:15.02 (33.30)
       17:47.20 (32.18)
 17 Bleasdell, Emma           16 Sienna Plantatio-GU 18:31.80L  17:52.69  
                  28.09       59.11 (31.02)     1:31.30 (32.19)     2:03.22 (31.92)
        2:35.30 (32.08)     3:07.61 (32.31)     3:39.94 (32.33)     4:12.24 (32.30)
        4:44.54 (32.30)     5:16.88 (32.34)     5:49.42 (32.54)     6:22.07 (32.65)
        6:54.77 (32.70)     7:27.31 (32.54)     8:00.16 (32.85)     8:33.01 (32.85)
        9:06.03 (33.02)     9:38.07 (32.04)    10:10.63 (32.56)    10:43.71 (33.08)
       11:16.94 (33.23)    11:48.94 (32.00)    12:21.09 (32.15)    12:53.96 (32.87)
       13:27.29 (33.33)    14:00.64 (33.35)    14:33.88 (33.24)    15:07.27 (33.39)
       15:40.61 (33.34)    16:13.62 (33.01)    16:47.05 (33.43)    17:20.79 (33.74)
       17:52.69 (31.90)
 18 De la Peña Schott, Barba  18 N.L.                18:09.35L  17:54.93  
                  29.43     1:01.23 (31.80)     1:33.22 (31.99)     2:05.55 (32.33)
        2:38.04 (32.49)     3:10.60 (32.56)     3:43.04 (32.44)     4:15.68 (32.64)
        4:48.52 (32.84)     5:21.04 (32.52)     5:53.95 (32.91)     6:25.73 (31.78)
        6:57.87 (32.14)     7:30.29 (32.42)     8:03.04 (32.75)     8:35.34 (32.30)
        9:07.92 (32.58)     9:40.91 (32.99)    10:13.53 (32.62)    10:46.78 (33.25)
       11:19.86 (33.08)    11:53.07 (33.21)    12:25.50 (32.43)    12:58.49 (32.99)
       13:31.59 (33.10)    14:04.71 (33.12)    14:37.73 (33.02)    15:11.28 (33.55)
       15:44.66 (33.38)    16:17.58 (32.92)    16:50.67 (33.09)    17:23.82 (33.15)
       17:54.93 (31.11)
 19 Rubio, Miranda            15 Una MAC-GU          18:16.21L  17:57.52  
                  28.99     1:00.58 (31.59)     1:32.75 (32.17)     2:05.04 (32.29)
        2:37.37 (32.33)     3:09.64 (32.27)     3:42.13 (32.49)     4:14.46 (32.33)
        4:46.97 (32.51)     5:19.60 (32.63)     5:52.21 (32.61)     6:24.82 (32.61)
        6:57.43 (32.61)     7:30.14 (32.71)     8:03.05 (32.91)     8:35.70 (32.65)
        9:08.59 (32.89)     9:41.96 (33.37)    10:14.90 (32.94)    10:48.08 (33.18)
       11:21.21 (33.13)    11:54.36 (33.15)    12:27.72 (33.36)    13:01.10 (33.38)
       13:34.58 (33.48)    14:07.84 (33.26)    14:41.18 (33.34)    15:14.47 (33.29)
       15:47.60 (33.13)    16:20.67 (33.07)    16:53.72 (33.05)    17:26.66 (32.94)
       17:57.52 (30.86)
 20 Woods, Ashley             15 North Texas Nada-NT 17:51.85   17:58.95  
                  28.64     1:00.54 (31.90)     1:32.74 (32.20)     2:04.88 (32.14)
        2:36.86 (31.98)     3:09.10 (32.24)     3:41.37 (32.27)     4:13.77 (32.40)
        4:46.55 (32.78)     5:19.16 (32.61)     5:51.05 (31.89)     6:23.60 (32.55)
        6:56.19 (32.59)     7:28.83 (32.64)     8:01.60 (32.77)     8:34.84 (33.24)
        9:07.90 (33.06)     9:41.05 (33.15)    10:14.25 (33.20)    10:48.03 (33.78)
       11:21.57 (33.54)    11:55.05 (33.48)    12:28.25 (33.20)    13:01.55 (33.30)
       13:34.55 (33.00)    14:07.32 (32.77)    14:40.76 (33.44)    15:14.10 (33.34)
       15:47.27 (33.17)    16:20.98 (33.71)    16:53.53 (32.55)    17:26.55 (33.02)
       17:58.95 (32.40)
 21 Clark, Meagan             16 Katy Aquatic Tea-GU 17:56.12   17:58.98  
                  29.29     1:00.27 (30.98)     1:32.19 (31.92)     2:04.46 (32.27)
        2:36.38 (31.92)     3:08.47 (32.09)     3:40.70 (32.23)     4:13.10 (32.40)
        4:45.56 (32.46)     5:18.28 (32.72)     5:51.26 (32.98)     6:24.22 (32.96)
        6:57.44 (33.22)     7:30.59 (33.15)     8:03.68 (33.09)     8:36.56 (32.88)
        9:09.83 (33.27)     9:43.33 (33.50)    10:16.55 (33.22)    10:49.52 (32.97)
       11:22.51 (32.99)    11:56.02 (33.51)    12:29.49 (33.47)    13:02.97 (33.48)
       13:36.32 (33.35)    14:09.74 (33.42)    14:43.03 (33.29)    15:15.92 (32.89)
       15:49.36 (33.44)    16:22.38 (33.02)    16:54.86 (32.48)    17:27.52 (32.66)
       17:58.98 (31.46)
 22 Urueta Villanueva, Jimen  19 N.L.                17:52.33L  18:24.74  
                  28.22       59.51 (31.29)     1:31.66 (32.15)     2:04.17 (32.51)
        2:36.71 (32.54)     3:09.65 (32.94)     3:43.08 (33.43)     4:16.46 (33.38)
        4:50.18 (33.72)     5:23.67 (33.49)     5:57.36 (33.69)     6:30.53 (33.17)
        7:04.34 (33.81)     7:38.39 (34.05)     8:12.28 (33.89)     8:46.19 (33.91)
        9:20.41 (34.22)     9:54.61 (34.20)    10:28.35 (33.74)    11:02.11 (33.76)
       11:36.41 (34.30)    12:09.84 (33.43)    12:43.68 (33.84)    13:17.90 (34.22)
       13:52.06 (34.16)    14:26.26 (34.20)    15:01.05 (34.79)    15:35.36 (34.31)
       16:08.83 (33.47)    16:43.00 (34.17)    17:16.96 (33.96)    17:50.55 (33.59)
       18:24.74 (34.19)
 23 Fullwood, Summer          16 Nitro Swimming-ST   18:30.53L  18:31.44  
                  28.54     1:00.52 (31.98)     1:33.11 (32.59)     2:06.05 (32.94)
        2:38.76 (32.71)     3:11.94 (33.18)     3:45.34 (33.40)     4:19.09 (33.75)
        4:53.01 (33.92)     5:26.99 (33.98)     6:00.95 (33.96)     6:34.81 (33.86)
        7:08.84 (34.03)     7:42.79 (33.95)     8:16.83 (34.04)     8:50.82 (33.99)
        9:24.64 (33.82)     9:58.98 (34.34)    10:32.89 (33.91)    11:07.09 (34.20)
       11:41.11 (34.02)    12:15.44 (34.33)    12:49.30 (33.86)    13:23.78 (34.48)
       13:58.19 (34.41)    14:32.67 (34.48)    15:06.98 (34.31)    15:41.48 (34.50)
       16:15.74 (34.26)    16:49.82 (34.08)    17:24.33 (34.51)    17:58.47 (34.14)
       18:31.44 (32.97)
 24 Kleiweg, Payton           16 Katy Aquatic Tea-GU 17:55.42   18:39.04  
                  29.98     1:02.74 (32.76)     1:36.07 (33.33)     2:09.47 (33.40)
        2:43.47 (34.00)     3:16.90 (33.43)     3:50.79 (33.89)     4:25.13 (34.34)
        4:59.04 (33.91)     5:33.42 (34.38)     6:07.34 (33.92)     6:41.54 (34.20)
        7:15.79 (34.25)     7:49.98 (34.19)     8:23.82 (33.84)     8:57.64 (33.82)
        9:31.77 (34.13)    10:05.53 (33.76)    10:39.37 (33.84)    11:13.60 (34.23)
       11:47.72 (34.12)    12:22.06 (34.34)    12:56.45 (34.39)    13:30.53 (34.08)
       14:05.50 (34.97)    14:40.00 (34.50)    15:14.01 (34.01)    15:49.00 (34.99)
       16:23.16 (34.16)    16:58.16 (35.00)    17:32.35 (34.19)    18:06.37 (34.02)
       18:39.04 (32.67)
 
Women 100 Yard Backstroke Initial Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gastaldello, Beryl        22 Texas A&M Univ-GU         NT      52.25  
  2 Parish, Ellery            18 Streamline Aquat-ST       NT      56.37  
 
Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Carter, Danielle          15 Palo Alto Stanfo-PC    54.61      54.53  
                  26.39       54.53 (28.14)                                        
  2 Pollok, Ashley            18 Woodlands-GU           54.66      54.67  
                  26.80       54.67 (27.87)                                        
  3 Guevara, Miriam           16 El Paso Aqua Pos-BD    55.49      54.79  
                  26.82       54.79 (27.97)                                        
  4 Siebenaller, Samantha     18 Texas A&M Univ-GU      55.40      54.83  
                  26.58       54.83 (28.25)                                        
  5 Lusk, Zoe                 16 Palo Alto Stanfo-PC    55.37      54.91  
                  26.61       54.91 (28.30)                                        
  6 Toney, Camryn             17 Texas Ford Aquat-NT    55.65      55.71  
                  27.09       55.71 (28.62)                                        
  7 Wong, Vicky               17 Palo Alto Stanfo-PC    55.90      56.25  
                  27.01       56.25 (29.24)                                        
  8 Power, Kathryn            18 Woodlands-GU           56.05      57.14  
                  27.33       57.14 (29.81)                                        
B - Final
  9 Stephenson, Emma          15 Dads Club Swim T-GU    56.62      55.41  
                  27.32       55.41 (28.09)                                        
 10 Sticklen, Emma            14 Katy Aquatic Tea-GU    56.67      55.79  
                  27.07       55.79 (28.72)                                        
 11 Fiorilli, Ashlyn          15 Texas Ford Aquat-NT    56.55      56.21  
                  27.50       56.21 (28.71)                                        
 12 Parish, Ellery            18 Streamline Aquat-ST    56.75      56.22  
                  27.52       56.22 (28.70)                                        
 13 Vazquez Sainz de Roz, Ma  19 ITESM MTY              56.50      56.31  
                  27.35       56.31 (28.96)                                        
 14 Gawronska, Zoe            16 Woodlands-GU           56.50      56.42  
                  27.29       56.42 (29.13)                                        
 15 Thompson, Brittany        17 Nitro Swimming-ST      56.58      57.54  
                  28.20       57.54 (29.34)                                        
 16 Whalen, Natalie           16 North Texas Nada-NT    56.95      57.68  
                  28.29       57.68 (29.39)                                        
C - Final
 17 Andrusin, Abigail         17 North Texas Nada-NT    57.41      57.47  
                  28.16       57.47 (29.31)                                        
 18 Hale, Alicia              28 Alamo Area Aquat-ST    57.41      57.51  
                  28.01       57.51 (29.50)                                        
 19 Jaryszak, Rayann          17 Fort Worth Area-NT     57.00      57.84  
                  27.98       57.84 (29.86)                                        
 20 Bumpas, Alexandra         15 Texas Ford Aquat-NT    58.05      58.02  
                  28.26       58.02 (29.76)                                        
 21 Feng, Hannah              16 Alamo Area Aquat-ST    57.80      58.11  
                  28.49       58.11 (29.62)                                        
 22 Stanford, Sydney          15 Cypress Fairbank-GU    58.14      58.22  
                  28.23       58.22 (29.99)                                        
 23 Roycraft, Sydney          15 Woodlands-GU           58.04      59.00  
                  28.63       59.00 (30.37)                                        
 24 Rivers, Rebecca           15 Texas Gold-ST          57.96      59.14  
                  28.85       59.14 (30.29)                                        
D - Final
 25 Gambetta, Paige           15 Palo Alto Stanfo-PC    58.16      57.78  
                  28.05       57.78 (29.73)                                        
 26 Halmy, Dorothy            19 Texas A&M Univ-GU      58.41      57.88  
                  28.20       57.88 (29.68)                                        
 27 Schield, Morgan           14 San Antonio Wave-ST    58.20      58.26  
                  28.22       58.26 (30.04)                                        
 28 Henson, Emily             17 Woodlands-GU           58.43      58.31  
                  27.83       58.31 (30.48)                                        
 29 Mechling, Madelyn         15 Mansfield Aquati-NT    58.39      58.61  
                  29.00       58.61 (29.61)                                        
 30 Margula, Weronika         16 Woodlands-GU           58.39      58.85  
                  28.75       58.85 (30.10)                                        
 31 Miller, Hailey            17 Alamo Area Aquat-ST    58.45      59.48  
                  29.08       59.48 (30.40)                                        
 32 Stahmer, Ashley           16 Palo Alto Stanfo-PC    59.91    1:00.68  
                  29.34     1:00.68 (31.34)                                        
E - Final
 33 Cano, Sarah               16 Nitro Swimming-ST      58.59      58.35  
                  28.64       58.35 (29.71)                                        
 34 Stoner, Sydney            16 Nitro Swimming-ST      58.86      58.36  
                  27.97       58.36 (30.39)                                        
 35 Milikich, Hannah          16 Nitro Swimming-ST      59.15      58.48  
                  28.74       58.48 (29.74)                                        
 36 Hennig, Jordan            16 Unattached-GU          59.49      58.85  
                  28.92       58.85 (29.93)                                        
 37 Kaufmann, Carson          15 Cypress Fairbank-GU    59.65      59.19  
                  29.06       59.19 (30.13)                                        
 38 Schmitt, Haley            15 Katy Aquatic Tea-GU    59.58      59.64  
                  28.81       59.64 (30.83)                                        
 
Women 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Dunn, Faith               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:01.20    1:01.64  
                  29.61     1:01.64 (32.03)                                        
  2 Pickens, Alexandra        15 Dads Club Swim T-GU  1:03.21    1:01.94  
                  29.92     1:01.94 (32.02)                                        
  3 Macmahon, Emma            16 Una CCSC-LA          1:04.74    1:03.04  
                  30.25     1:03.04 (32.79)                                        
  4 Keller, Sydney            16 Palo Alto Stanfo-PC  1:01.60    1:03.57  
                  30.33     1:03.57 (33.24)                                        
 
Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bernal, Aria              16 Katy Aquatic Tea-GU    53.79      54.21  
                  26.18       54.21 (28.03)                                        
  2 Carter, Danielle          15 Palo Alto Stanfo-PC    55.86      54.61  
                  26.60       54.61 (28.01)                                        
  3 Pollok, Ashley            18 Woodlands-GU           54.87      54.66  
                  26.71       54.66 (27.95)                                        
  4 Lusk, Zoe                 16 Palo Alto Stanfo-PC    54.99      55.37  
                  26.60       55.37 (28.77)                                        
  5 Siebenaller, Samantha     18 Texas A&M Univ-GU      54.69      55.40  
                  26.92       55.40 (28.48)                                        
  6 Guevara, Miriam           16 El Paso Aqua Pos-BD    55.83      55.49  
                  26.77       55.49 (28.72)                                        
  7 Toney, Camryn             17 Texas Ford Aquat-NT    55.47      55.65  
                  27.05       55.65 (28.60)                                        
  8 Portz, Katie              18 Texas A&M Univ-GU      55.58      55.82  
                  27.30       55.82 (28.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wong, Vicky               17 Palo Alto Stanfo-PC    55.63      55.90  
                  27.08       55.90 (28.82)                                        
 10 Bernal, Sophia            15 Katy Aquatic Tea-GU    56.82      56.01  
                  26.94       56.01 (29.07)                                        
 11 Power, Kathryn            18 Woodlands-GU           55.76      56.05  
                  26.80       56.05 (29.25)                                        
 12 Barney, Regan             17 Longhorn Aquatic-ST    54.76      56.36  
                  27.43       56.36 (28.93)                                        
 13 Gawronska, Zoe            16 Woodlands-GU         1:05.56L     56.50  
                  27.38       56.50 (29.12)                                        
 13 Vazquez Sainz de Roz, Ma  19 ITESM MTY            1:04.76L     56.50  
                  27.27       56.50 (29.23)                                        
 15 Fiorilli, Ashlyn          15 Texas Ford Aquat-NT    57.17      56.55  
                  27.44       56.55 (29.11)                                        
 16 Thompson, Brittany        17 Nitro Swimming-ST      55.38      56.58  
                  27.40       56.58 (29.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stephenson, Emma          15 Dads Club Swim T-GU    57.33      56.62  
                  27.80       56.62 (28.82)                                        
 18 Sticklen, Emma            14 Katy Aquatic Tea-GU  1:08.58L     56.67  
                  27.27       56.67 (29.40)                                        
 19 Parish, Ellery            18 Streamline Aquat-ST    56.92      56.75  
                  27.87       56.75 (28.88)                                        
 20 Whalen, Natalie           16 North Texas Nada-NT    58.26      56.95  
                  28.02       56.95 (28.93)                                        
 21 Jaryszak, Rayann          17 Fort Worth Area-NT     57.53      57.00  
                  27.59       57.00 (29.41)                                        
 22 Castrejon, Angelica       18 Desert Shark Swi-BD    56.12      57.22  
                  27.45       57.22 (29.77)                                        
 23 Hale, Alicia              28 Alamo Area Aquat-ST    57.63      57.41  
                  27.91       57.41 (29.50)                                        
 23 Andrusin, Abigail         17 North Texas Nada-NT    56.70      57.41  
                  28.30       57.41 (29.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Armistead, Adalyn         16 Metroplex Aquati-NT    57.83      57.63  
                  27.90       57.63 (29.73)                                        
 26 Koczo, Abigail            15 Texas Ford Aquat-NT    55.44      57.71  
                  27.87       57.71 (29.84)                                        
 27 Feng, Hannah              16 Alamo Area Aquat-ST    58.52      57.80  
                  28.20       57.80 (29.60)                                        
 28 Rivers, Rebecca           15 Texas Gold-ST          58.81      57.96  
                  28.08       57.96 (29.88)                                        
 29 Roycraft, Sydney          15 Woodlands-GU           57.29      58.04  
                  28.23       58.04 (29.81)                                        
 30 Bumpas, Alexandra         15 Texas Ford Aquat-NT    58.36      58.05  
                  28.09       58.05 (29.96)                                        
 31 Coughlen, Madison         17 Texas Ford Aquat-NT    58.43      58.09  
                  27.74       58.09 (30.35)                                        
 32 Guerra, Isabelle          16 Lost Creek Aquat-ST    56.82      58.13  
                  28.21       58.13 (29.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 33 Stanford, Sydney          15 Cypress Fairbank-GU    58.11      58.14  
                  28.04       58.14 (30.10)                                        
 34 Gambetta, Paige           15 Palo Alto Stanfo-PC    58.86      58.16  
                  28.24       58.16 (29.92)                                        
 35 Hoffman, Kaley            17 Dads Club Swim T-GU    57.91      58.17  
                  28.47       58.17 (29.70)                                        
 36 Schield, Morgan           14 San Antonio Wave-ST    58.77      58.20  
                  28.23       58.20 (29.97)                                        
 37 Villaseñor Reyes, Lourde  24 N.L.                 1:04.30L     58.28  
                  28.55       58.28 (29.73)                                        
 38 Murphy, Caitlin           15 Nitro Swimming-ST      58.63      58.34  
                  28.47       58.34 (29.87)                                        
 39 Margula, Weronika         16 Woodlands-GU           57.53      58.39  
                  28.70       58.39 (29.69)                                        
 39 Mechling, Madelyn         15 Mansfield Aquati-NT    57.87      58.39  
                  28.83       58.39 (29.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 41 Halmy, Dorothy            19 Texas A&M Univ-GU      59.02      58.41  
                  28.52       58.41 (29.89)                                        
 42 Henson, Emily             17 Woodlands-GU           57.71      58.43  
                  28.06       58.43 (30.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 43 Miller, Hailey            17 Alamo Area Aquat-ST    57.85      58.45  
                  28.69       58.45 (29.76)                                        
 44 Garrison, Sophia          14 Heart of Texas A-ST    59.40      58.47  
                  28.27       58.47 (30.20)                                        
 45 Rodriguez, Rachel         16 Alamo Area Aquat-ST    58.30      58.48  
                  28.80       58.48 (29.68)                                        
 46 Cano, Sarah               16 Nitro Swimming-ST      57.30      58.59  
                  28.85       58.59 (29.74)                                        
 47 Gumina, Monica            17 Magnolia Aquatic-GU    57.98      58.75  
                  27.92       58.75 (30.83)                                        
 48 Clark, Emma               14 Dads Club Swim T-GU    58.06      58.76  
                  29.04       58.76 (29.72)                                        
 49 Schaffer, Brooke          15 Palo Alto Stanfo-PC    57.76      58.77  
                  28.20       58.77 (30.57)                                        
 50 Mayer, Ashley             16 Lost Creek Aquat-ST    55.31      58.84  
                  28.50       58.84 (30.34)                                        
 51 Stoner, Sydney            16 Nitro Swimming-ST      58.69      58.86  
                  28.31       58.86 (30.55)                                        
 52 Lenihan, Emily            14 Texas Ford Aquat-NT    57.75      59.03  
                  28.67       59.03 (30.36)                                        
 53 Milikich, Hannah          16 Nitro Swimming-ST      59.03      59.15  
                  28.93       59.15 (30.22)                                        
 54 Bartlett, Melissa         16 Waterloo Swimmin-ST    58.64      59.18  
                  28.65       59.18 (30.53)                                        
 55 Garrett, Rylee            18 Swim Streamline-GU     59.14      59.24  
                  28.49       59.24 (30.75)                                        
 56 Balmaceda, Sophia         16 Palo Alto Stanfo-PC    57.36      59.35  
                  28.80       59.35 (30.55)                                        
 57 Perron, Kristen           17 Waterloo Swimmin-ST    59.18      59.48  
                  28.67       59.48 (30.81)                                        
 58 Hennig, Jordan            16 Unattached-GU        1:09.51L     59.49  
                  28.71       59.49 (30.78)                                        
 59 Schmitt, Haley            15 Katy Aquatic Tea-GU  1:10.69L     59.58  
                  28.72       59.58 (30.86)                                        
 60 Thompson, Ashleigh        18 Austin Trinity A-ST    58.76      59.60  
                  28.76       59.60 (30.84)                                        
 61 Kaufmann, Carson          15 Cypress Fairbank-GU    59.37      59.65  
                  29.29       59.65 (30.36)                                        
 62 Garcia, Victoria          18 West Texas Typho-BD    59.19      59.72  
                  29.07       59.72 (30.65)                                        
 63 Peng, Sophy               17 Palo Alto Stanfo-PC    59.22      59.75  
                  28.00       59.75 (31.75)                                        
 64 Monson, Emma              16 Texas Ford Aquat-NT  1:08.24L     59.86  
                  29.22       59.86 (30.64)                                        
 65 Traylor, Mary             18 Nitro Swimming-ST      59.03      59.90  
                  29.48       59.90 (30.42)                                        
 66 Stahmer, Ashley           16 Palo Alto Stanfo-PC  1:00.43      59.91  
                  29.00       59.91 (30.91)                                        
 67 Hilderbrand, Natalie      15 Palo Alto Stanfo-PC  1:09.69L     59.95  
                  29.05       59.95 (30.90)                                        
 68 McLeod, Katelyn           15 Sailfish-ST            58.79    1:00.03  
                  28.91     1:00.03 (31.12)                                        
 69 Roemer, Peyton            17 South Shore Sail-GU  1:00.45    1:00.05  
                  29.31     1:00.05 (30.74)                                        
 70 Williams, Marie           14 Palo Alto Stanfo-PC  1:10.39L   1:00.08  
                  29.52     1:00.08 (30.56)                                        
 70 Rowley, Hannah            17 Austin Trinity A-ST    58.48    1:00.08  
                  29.14     1:00.08 (30.94)                                        
 72 Schexnayder, Emily        13 Crescent City Sw-LA    59.20    1:00.11  
                  28.86     1:00.11 (31.25)                                        
 73 Castle, Jaide             17 Nitro Swimming-ST    1:10.49L   1:00.13  
                  28.58     1:00.13 (31.55)                                        
 74 Wong, Jodi                16 Dads Club Swim T-GU  1:10.58L   1:00.22  
                  28.96     1:00.22 (31.26)                                        
 74 Huenefeld, Maggie         16 Bulldog Aquatic-LA   1:09.05L   1:00.22  
                  29.69     1:00.22 (30.53)                                        
 76 Carson, Madelyn           17 Bulldog Aquatic-LA     58.73    1:00.28  
                  28.75     1:00.28 (31.53)                                        
 76 Engel, Jessica            13 San Antonio Wave-ST  1:10.34L   1:00.28  
                  29.89     1:00.28 (30.39)                                        
 78 Serret, Brianna           17 City Of Alexandr-LA  1:09.37L   1:00.29  
                  29.37     1:00.29 (30.92)                                        
 79 Goode, Elizabeth          17 South Shore Sail-GU    59.29    1:00.34  
                  28.80     1:00.34 (31.54)                                        
 80 Allen, Alexandra          19 Aggie Swim Club-GU   1:09.77L   1:00.44  
                  29.77     1:00.44 (30.67)                                        
 81 Erzakova, Daria           16 Cypress Fairbank-GU    59.36    1:00.50  
                  29.80     1:00.50 (30.70)                                        
 82 Smith, Riley              15 Cypress Fairbank-GU  1:11.13L   1:00.56  
                  29.36     1:00.56 (31.20)                                        
 83 Bianchi, Ashley           17 Palo Alto Stanfo-PC  1:00.18    1:00.63  
                  29.39     1:00.63 (31.24)                                        
 84 Quincy, Lauren            17 Lost Creek Aquat-ST  1:10.18L   1:00.64  
                  29.55     1:00.64 (31.09)                                        
 85 Lin, Claire               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:11.94L   1:00.70  
                  28.93     1:00.70 (31.77)                                        
 85 Kaderli, Corine           16 Longhorn Aquatic-ST    59.42    1:00.70  
                  29.35     1:00.70 (31.35)                                        
 87 Phillips, Cassandra       17 Aquatex Swim Tea-ST  1:00.30    1:00.79  
                  29.11     1:00.79 (31.68)                                        
 88 Shelton, Aspen            15 Fort Worth Area-NT   1:10.61L   1:00.80  
                  29.56     1:00.80 (31.24)                                        
 89 Bush, Katherine           15 Christus Louisia-LA    59.44    1:00.81  
                  29.68     1:00.81 (31.13)                                        
 90 Williams, Cameron         14 Una AAAA-ST            59.97    1:00.84  
                  29.74     1:00.84 (31.10)                                        
 91 Cates, Tyler              14 Austin Trinity A-ST  1:09.64L   1:00.87  
                  29.58     1:00.87 (31.29)                                        
 92 Rodriguez, Morgan         12 Nitro Swimming-ST    1:10.92L   1:00.93  
                  29.87     1:00.93 (31.06)                                        
 93 Urueta Villanueva, Jimen  19 N.L.                 1:08.10L   1:01.05  
                  29.21     1:01.05 (31.84)                                        
 94 Wagner, Emma              17 Texas Ford Aquat-NT    58.07    1:01.06  
                  29.59     1:01.06 (31.47)                                        
 95 Mai, Aubrey               15 Alamo Area Aquat-ST  1:12.17L   1:01.07  
                  29.60     1:01.07 (31.47)                                        
 96 Gamez, Fernanda           16 Dads Club Swim T-GU  1:10.91L   1:01.21  
                  29.64     1:01.21 (31.57)                                        
 97 Zapata, Isabella          15 Nitro Swimming-ST    1:10.46L   1:01.23  
                  29.57     1:01.23 (31.66)                                        
 98 Marvin, Sutton            18 Nitro Swimming-ST    1:09.90L   1:01.27  
                  29.86     1:01.27 (31.41)                                        
 99 Jacobson, Priscilla       14 Texas Ford Aquat-NT  1:00.28    1:01.28  
                  29.92     1:01.28 (31.36)                                        
100 Mullen, Maggie            15 Lost Creek Aquat-ST    59.36    1:01.39  
                  29.37     1:01.39 (32.02)                                        
101 Martell, Mackenzie        16 Longhorn Aquatic-ST  1:11.27L   1:01.40  
                  30.26     1:01.40 (31.14)                                        
102 McClendon, Sara           18 Mansfield Aquati-NT  1:00.44    1:01.43  
                  29.78     1:01.43 (31.65)                                        
103 Sinkovic, Madeline        15 Woodlands-GU           59.13    1:01.46  
                  29.98     1:01.46 (31.48)                                        
104 Mansker, Caitlin          17 Alamo Area Aquat-ST  1:01.06    1:01.51  
                  29.50     1:01.51 (32.01)                                        
105 Leboeuf, Jesse            16 Crescent City Sw-LA  1:10.40L   1:01.55  
                  29.68     1:01.55 (31.87)                                        
106 Newell, Sophie            16 Dads Club Swim T-GU  1:10.57L   1:01.85  
                  30.25     1:01.85 (31.60)                                        
107 Fullwood, Summer          16 Nitro Swimming-ST    1:01.07    1:01.97  
                  30.08     1:01.97 (31.89)                                        
108 Carr, Emma                17 El Paso Aqua Pos-BD  1:10.70L   1:02.53  
                  29.52     1:02.53 (33.01)                                        
109 Strash, Isabella          16 Streamline Aquat-ST  1:11.94L   1:02.71  
                  30.70     1:02.71 (32.01)                                        
110 Garza Gonzalez, Julieta   15 N.L.                 1:09.80L   1:02.92  
                  31.03     1:02.92 (31.89)                                        
111 Gerner, Alexandra         19 Elite Swim Progr-NT    59.08    1:03.02  
                  29.64     1:03.02 (33.38)                                        
112 Freeman, Kaitlyn          17 Nitro Swimming-ST    1:11.81L   1:03.31  
                  30.06     1:03.31 (33.25)                                        
113 Parks, Emilie             17 Nitro Swimming-ST    1:11.36L   1:03.32  
                  30.92     1:03.32 (32.40)                                        
114 Bloch, Mackenzie          14 City of Richards-NT  1:10.74L   1:03.42  
                  30.71     1:03.42 (32.71)                                        
115 Schwienteck, Savannah     16 Magnolia Aquatic-GU  1:00.99    1:03.51  
                  30.55     1:03.51 (32.96)                                        
116 García Gil, Alicia María  16 N.L.                 1:10.77L   1:04.07  
                  31.48     1:04.07 (32.59)                                        
117 Keller, Sydney            16 Palo Alto Stanfo-PC  1:12.29L   1:04.20  
                  30.83     1:04.20 (33.37)                                        
 -- Burtzlaff, Claire         15 North Texas Nada-NT  1:10.97L        DQ  
                  29.59          DQ (33.53)                                        
 -- Smith, Claire             16 Cypress Fairbank-GU    55.02        DFS  
 -- Sewell, Leticia           18 City of Plano Sw-NT  1:09.94L       DFS  
 -- Fields, Karsten           15 Woodlands-GU           58.30        DFS  
 -- Burcham, Shea             16 Alamo Area Aquat-ST    58.11        DFS  
 -- Velasco, Hannah           16 Western Hills At-ST  1:10.63L       DFS  
 -- Debever, Mckenna          20 Unattached-GU          56.45        DFS  
 
Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cook, Julia               16 Aggie Swim Club-GU   1:55.90    1:54.48  
                  27.06       56.09 (29.03)     1:25.20 (29.11)     1:54.48 (29.28)
  2 Metzsch, Sara             18 Texas A&M Univ-GU    1:55.92    1:56.92  
                  27.70       56.96 (29.26)     1:26.83 (29.87)     1:56.92 (30.09)
  3 Parish, Ellery            18 Streamline Aquat-ST  1:58.75    1:57.68  
                  28.02       57.67 (29.65)     1:27.83 (30.16)     1:57.68 (29.85)
  4 Pollok, Ashley            18 Woodlands-GU         1:58.41    1:58.13  
                  27.72       57.27 (29.55)     1:27.48 (30.21)     1:58.13 (30.65)
  5 Gawronska, Zoe            16 Woodlands-GU         1:57.67    1:58.37  
                  27.52       57.13 (29.61)     1:27.64 (30.51)     1:58.37 (30.73)
  6 Barney, Regan             17 Longhorn Aquatic-ST  1:57.65    1:58.64  
                  27.52       57.17 (29.65)     1:27.72 (30.55)     1:58.64 (30.92)
  7 Siebenaller, Samantha     18 Texas A&M Univ-GU    1:58.11    1:58.83  
                  29.53       59.41 (29.88)     1:29.12 (29.71)     1:58.83 (29.71)
  8 Wong, Vicky               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:58.34    1:59.41  
                  27.96       58.11 (30.15)     1:28.71 (30.60)     1:59.41 (30.70)
B - Final
  9 Toney, Camryn             17 Texas Ford Aquat-NT  2:01.03    1:59.61  
                  28.28       58.60 (30.32)     1:29.14 (30.54)     1:59.61 (30.47)
 10 Portz, Katie              18 Texas A&M Univ-GU    2:00.05    1:59.62  
                  28.40       58.70 (30.30)     1:29.42 (30.72)     1:59.62 (30.20)
 11 Fiorilli, Ashlyn          15 Texas Ford Aquat-NT  2:00.93    1:59.90  
                  28.90       59.88 (30.98)     1:30.34 (30.46)     1:59.90 (29.56)
 12 Thompson, Brittany        17 Nitro Swimming-ST    1:59.60    1:59.94  
                  28.18       58.44 (30.26)     1:29.48 (31.04)     1:59.94 (30.46)
 13 Carter, Danielle          15 Palo Alto Stanfo-PC  2:02.07    2:01.02  
                  28.45       59.18 (30.73)     1:30.40 (31.22)     2:01.02 (30.62)
 14 Smith, Claire             16 Cypress Fairbank-GU  2:01.61    2:01.50  
                  29.13     1:00.23 (31.10)     1:31.00 (30.77)     2:01.50 (30.50)
 15 Buscher, Alexandra        19 Texas A&M Univ-GU    1:59.82    2:03.13  
                  29.89     1:01.60 (31.71)     1:33.07 (31.47)     2:03.13 (30.06)
 16 Gastaldello, Beryl        22 Texas A&M Univ-GU    1:59.36    2:25.40  
                  25.41       52.25 (26.84)     1:49.68 (57.43)     2:25.40 (35.72)
C - Final
 17 Guevara, Miriam           16 El Paso Aqua Pos-BD  2:02.07    1:59.46  
                  27.97       58.34 (30.37)     1:29.15 (30.81)     1:59.46 (30.31)
 18 Whalen, Natalie           16 North Texas Nada-NT  2:02.08    2:00.64  
                  28.37       58.80 (30.43)     1:29.86 (31.06)     2:00.64 (30.78)
 19 Vazquez Sainz de Roz, Ma  19 ITESM MTY            2:03.04    2:01.61  
                  28.05       58.56 (30.51)     1:30.01 (31.45)     2:01.61 (31.60)
 20 Villaseñor Reyes, Lourde  24 N.L.                 2:02.38    2:02.14  
                  28.62       59.52 (30.90)     1:31.02 (31.50)     2:02.14 (31.12)
 21 Rivers, Rebecca           15 Texas Gold-ST        2:02.82    2:02.35  
                  28.74       59.76 (31.02)     1:31.43 (31.67)     2:02.35 (30.92)
 22 Koczo, Abigail            15 Texas Ford Aquat-NT  2:02.27    2:02.56  
                  28.70       59.17 (30.47)     1:30.71 (31.54)     2:02.56 (31.85)
 23 Jaryszak, Rayann          17 Fort Worth Area-NT   2:03.73    2:02.89  
                  28.90       59.66 (30.76)     1:31.36 (31.70)     2:02.89 (31.53)
 24 Mechling, Madelyn         15 Mansfield Aquati-NT  2:02.87    2:05.31  
                  29.40     1:00.43 (31.03)     1:32.40 (31.97)     2:05.31 (32.91)
D - Final
 25 McNeese, Tonni            15 Katy Aquatic Tea-GU  2:03.76    2:01.93  
                  29.00       59.58 (30.58)     1:30.63 (31.05)     2:01.93 (31.30)
 26 Rodriguez, Rachel         16 Alamo Area Aquat-ST  2:03.95    2:02.16  
                  29.33     1:00.14 (30.81)     1:31.32 (31.18)     2:02.16 (30.84)
 27 Gambetta, Paige           15 Palo Alto Stanfo-PC  2:04.83    2:03.14  
                  28.99     1:00.31 (31.32)     1:31.95 (31.64)     2:03.14 (31.19)
 28 Burcham, Shea             16 Alamo Area Aquat-ST  2:05.04    2:03.36  
                  30.23     1:01.33 (31.10)     1:32.88 (31.55)     2:03.36 (30.48)
 29 Armistead, Adalyn         16 Metroplex Aquati-NT  2:04.68    2:04.45  
                  29.06     1:00.57 (31.51)     1:32.40 (31.83)     2:04.45 (32.05)
 30 Hale, Alicia              28 Alamo Area Aquat-ST  2:05.17    2:06.18  
                  29.37     1:01.07 (31.70)     1:33.73 (32.66)     2:06.18 (32.45)
 31 Wagner, Emma              17 Texas Ford Aquat-NT  2:04.91    2:06.58  
                  30.50     1:02.14 (31.64)     1:34.16 (32.02)     2:06.58 (32.42)
 32 Guerra, Isabelle          16 Lost Creek Aquat-ST  2:05.08    2:08.45  
                  29.42     1:01.16 (31.74)     1:34.34 (33.18)     2:08.45 (34.11)
E - Final
 33 Roycraft, Sydney          15 Woodlands-GU         2:05.35    2:05.09  
                  28.68       59.64 (30.96)     1:32.15 (32.51)     2:05.09 (32.94)
 34 Clark, Emma               14 Dads Club Swim T-GU  2:06.18    2:05.11  
                  29.75     1:00.97 (31.22)     1:33.44 (32.47)     2:05.11 (31.67)
 35 Bartley, Katelyn          15 Streamline Aquat-ST  2:05.60    2:05.14  
                  28.88     1:00.70 (31.82)     1:32.97 (32.27)     2:05.14 (32.17)
 36 Monson, Emma              16 Texas Ford Aquat-NT  2:05.33    2:05.29  
                  30.29     1:01.97 (31.68)     1:33.65 (31.68)     2:05.29 (31.64)
 37 Margula, Weronika         16 Woodlands-GU         2:06.11    2:05.42  
                  30.03     1:01.11 (31.08)     1:33.37 (32.26)     2:05.42 (32.05)
 38 Cano, Sarah               16 Nitro Swimming-ST    2:06.10    2:05.53  
                  29.97     1:01.43 (31.46)     1:33.52 (32.09)     2:05.53 (32.01)
 39 Quincy, Lauren            17 Lost Creek Aquat-ST  2:05.36    2:05.93  
                  29.76     1:01.32 (31.56)     1:33.80 (32.48)     2:05.93 (32.13)
 40 Reddin, Joelle            14 Texas Ford Aquat-NT  2:06.17    2:08.23  
                  30.10     1:02.29 (32.19)     1:35.33 (33.04)     2:08.23 (32.90)
 
Women 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Siebenaller, Samantha     18 Texas A&M Univ-GU    1:58.51    1:58.08  
                  28.24       58.14 (29.90)     1:28.00 (29.86)     1:58.08 (30.08)
  2 Mayer, Ashley             16 Lost Creek Aquat-ST  2:10.00    2:06.09  
                  29.26     1:01.32 (32.06)     1:34.14 (32.82)     2:06.09 (31.95)
  3 Goode, Elizabeth          17 South Shore Sail-GU  2:14.36    2:12.47  
                  30.23     1:04.03 (33.80)     1:38.28 (34.25)     2:12.47 (34.19)
  4 Roemer, Peyton            17 South Shore Sail-GU  2:11.00    2:12.80  
                  31.51     1:05.12 (33.61)     1:39.35 (34.23)     2:12.80 (33.45)
 
Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cook, Julia               16 Aggie Swim Club-GU   1:58.76    1:55.90  
                  26.96       56.23 (29.27)     1:26.27 (30.04)     1:55.90 (29.63)
  2 Metzsch, Sara             18 Texas A&M Univ-GU    1:56.46    1:55.92  
                  27.37       56.58 (29.21)     1:26.32 (29.74)     1:55.92 (29.60)
  3 Barney, Regan             17 Longhorn Aquatic-ST  1:56.23    1:57.65  
                  27.78       57.17 (29.39)     1:27.30 (30.13)     1:57.65 (30.35)
  4 Gawronska, Zoe            16 Woodlands-GU         2:00.61    1:57.67  
                  27.73       57.12 (29.39)     1:27.17 (30.05)     1:57.67 (30.50)
  5 Siebenaller, Samantha     18 Texas A&M Univ-GU    1:59.27    1:58.11  
                  28.77       59.10 (30.33)     1:28.23 (29.13)     1:58.11 (29.88)
  6 Wong, Vicky               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:59.49    1:58.34  
                  27.51       57.23 (29.72)     1:27.42 (30.19)     1:58.34 (30.92)
  7 Pollok, Ashley            18 Woodlands-GU         1:57.58    1:58.41  
                  27.49       56.99 (29.50)     1:27.49 (30.50)     1:58.41 (30.92)
  8 Parish, Ellery            18 Streamline Aquat-ST  1:58.43    1:58.75  
                  28.23       57.76 (29.53)     1:28.22 (30.46)     1:58.75 (30.53)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gastaldello, Beryl        22 Texas A&M Univ-GU    1:59.92    1:59.36  
                  27.61       58.10 (30.49)     1:28.87 (30.77)     1:59.36 (30.49)
 10 Thompson, Brittany        17 Nitro Swimming-ST    1:59.33    1:59.60  
                  28.16       57.95 (29.79)     1:28.65 (30.70)     1:59.60 (30.95)
 11 Buscher, Alexandra        19 Texas A&M Univ-GU    1:58.37    1:59.82  
                  28.98       59.64 (30.66)     1:29.57 (29.93)     1:59.82 (30.25)
 12 Portz, Katie              18 Texas A&M Univ-GU    2:00.95    2:00.05  
                  28.66       59.08 (30.42)     1:29.60 (30.52)     2:00.05 (30.45)
 13 Lusk, Zoe                 16 Palo Alto Stanfo-PC  2:02.55    2:00.13  
                  28.22       58.63 (30.41)     1:29.32 (30.69)     2:00.13 (30.81)
 14 Fiorilli, Ashlyn          15 Texas Ford Aquat-NT  2:02.90    2:00.93  
                  28.19       58.80 (30.61)     1:30.18 (31.38)     2:00.93 (30.75)
 15 Toney, Camryn             17 Texas Ford Aquat-NT  2:02.27    2:01.03  
                  28.59       59.05 (30.46)     1:30.09 (31.04)     2:01.03 (30.94)
 16 Power, Kathryn            18 Woodlands-GU         2:04.57    2:01.31  
                  27.80       57.65 (29.85)     1:28.68 (31.03)     2:01.31 (32.63)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Smith, Claire             16 Cypress Fairbank-GU  1:57.57    2:01.61  
                  28.41       59.14 (30.73)     1:30.26 (31.12)     2:01.61 (31.35)
 18 Carter, Danielle          15 Palo Alto Stanfo-PC  2:02.10    2:02.07  
                  28.14       58.11 (29.97)     1:30.08 (31.97)     2:02.07 (31.99)
 19 Guevara, Miriam           16 El Paso Aqua Pos-BD  2:00.52    2:02.07  
                  28.05       58.44 (30.39)     1:30.22 (31.78)     2:02.07 (31.85)
 20 Whalen, Natalie           16 North Texas Nada-NT  2:00.77    2:02.08  
                  28.57       58.98 (30.41)     1:30.46 (31.48)     2:02.08 (31.62)
 21 Koczo, Abigail            15 Texas Ford Aquat-NT  2:00.53    2:02.27  
                  28.55       59.08 (30.53)     1:30.36 (31.28)     2:02.27 (31.91)
 22 Villaseñor Reyes, Lourde  24 N.L.                 2:15.10L   2:02.38  
                  28.80       59.47 (30.67)     1:31.06 (31.59)     2:02.38 (31.32)
 23 Rivers, Rebecca           15 Texas Gold-ST        2:04.65    2:02.82  
                  28.52       59.50 (30.98)     1:31.61 (32.11)     2:02.82 (31.21)
 24 Mechling, Madelyn         15 Mansfield Aquati-NT  2:04.37    2:02.87  
                  29.57     1:00.67 (31.10)     1:31.71 (31.04)     2:02.87 (31.16)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Vazquez Sainz de Roz, Ma  19 ITESM MTY            2:22.58L   2:03.04  
                  27.78       58.24 (30.46)     1:30.52 (32.28)     2:03.04 (32.52)
 26 Zhao, Grace               17 Palo Alto Stanfo-PC  2:00.50    2:03.28  
                  29.00       59.90 (30.90)     1:31.47 (31.57)     2:03.28 (31.81)
 27 Jaryszak, Rayann          17 Fort Worth Area-NT   2:01.99    2:03.73  
                  28.18       58.61 (30.43)     1:30.53 (31.92)     2:03.73 (33.20)
 28 McNeese, Tonni            15 Katy Aquatic Tea-GU  2:27.07L   2:03.76  
                  29.14     1:00.26 (31.12)     1:32.01 (31.75)     2:03.76 (31.75)
 29 Rodriguez, Rachel         16 Alamo Area Aquat-ST  2:03.01    2:03.95  
                  29.61     1:00.71 (31.10)     1:32.53 (31.82)     2:03.95 (31.42)
 30 Armistead, Adalyn         16 Metroplex Aquati-NT  2:05.24    2:04.68  
                  28.97     1:00.23 (31.26)     1:32.43 (32.20)     2:04.68 (32.25)
 31 Gambetta, Paige           15 Palo Alto Stanfo-PC  2:07.09    2:04.83  
                  29.39     1:00.78 (31.39)     1:32.91 (32.13)     2:04.83 (31.92)
 32 Wagner, Emma              17 Texas Ford Aquat-NT  2:03.62    2:04.91  
                  30.01     1:01.43 (31.42)     1:33.25 (31.82)     2:04.91 (31.66)
-------------------------------------------------------------------------
 33 Burcham, Shea             16 Alamo Area Aquat-ST  2:02.91    2:05.04  
                  29.84     1:01.67 (31.83)     1:33.58 (31.91)     2:05.04 (31.46)
 34 Guerra, Isabelle          16 Lost Creek Aquat-ST  2:25.19L   2:05.08  
                  29.16     1:00.87 (31.71)     1:33.07 (32.20)     2:05.08 (32.01)
 35 Hale, Alicia              28 Alamo Area Aquat-ST  2:05.38    2:05.17  
                  29.77     1:01.48 (31.71)     1:33.28 (31.80)     2:05.17 (31.89)
 36 Monson, Emma              16 Texas Ford Aquat-NT  2:26.79L   2:05.33  
                  29.67     1:01.27 (31.60)     1:33.05 (31.78)     2:05.33 (32.28)
 37 Roycraft, Sydney          15 Woodlands-GU         2:01.81    2:05.35  
                  28.38       59.18 (30.80)     1:31.98 (32.80)     2:05.35 (33.37)
 38 Quincy, Lauren            17 Lost Creek Aquat-ST  2:07.21    2:05.36  
                  29.22     1:00.64 (31.42)     1:33.23 (32.59)     2:05.36 (32.13)
 39 Bartley, Katelyn          15 Streamline Aquat-ST  2:28.64L   2:05.60  
                  28.96     1:00.67 (31.71)     1:33.04 (32.37)     2:05.60 (32.56)
 40 Cano, Sarah               16 Nitro Swimming-ST    2:03.45    2:06.10  
                  30.00     1:01.48 (31.48)     1:33.94 (32.46)     2:06.10 (32.16)
-------------------------------------------------------------------------
 41 Margula, Weronika         16 Woodlands-GU         2:04.61    2:06.11  
                  29.87     1:01.43 (31.56)     1:33.75 (32.32)     2:06.11 (32.36)
 42 Reddin, Joelle            14 Texas Ford Aquat-NT  2:07.86    2:06.17  
                  29.99     1:01.66 (31.67)     1:34.21 (32.55)     2:06.17 (31.96)
-------------------------------------------------------------------------
 43 Clark, Emma               14 Dads Club Swim T-GU  2:05.76    2:06.18  
                  29.72     1:01.41 (31.69)     1:33.97 (32.56)     2:06.18 (32.21)
 44 Brandt, Rebecca           17 Dallas Mustangs-NT   2:05.97    2:06.24  
                  29.62     1:01.61 (31.99)     1:33.88 (32.27)     2:06.24 (32.36)
 45 Lenihan, Emily            14 Texas Ford Aquat-NT  2:24.17L   2:06.35  
                  29.44     1:01.40 (31.96)     1:33.91 (32.51)     2:06.35 (32.44)
 46 Traylor, Mary             18 Nitro Swimming-ST    2:03.23    2:06.48  
                  29.74     1:01.57 (31.83)     1:33.91 (32.34)     2:06.48 (32.57)
 47 Erzakova, Daria           16 Cypress Fairbank-GU  2:05.02    2:06.57  
                  30.31     1:02.23 (31.92)     1:34.59 (32.36)     2:06.57 (31.98)
 48 Rowley, Hannah            17 Austin Trinity A-ST  2:06.39    2:06.63  
                  29.53     1:01.40 (31.87)     1:34.23 (32.83)     2:06.63 (32.40)
 49 Murphy, Caitlin           15 Nitro Swimming-ST    2:30.20L   2:07.18  
                  29.86     1:01.57 (31.71)     1:34.21 (32.64)     2:07.18 (32.97)
 50 Gregson, Shea             18 Magnolia Aquatic-GU  2:09.99    2:07.28  
                  29.06     1:01.31 (32.25)     1:34.66 (33.35)     2:07.28 (32.62)
 51 Milikich, Hannah          16 Nitro Swimming-ST    2:07.31    2:07.39  
                  29.77     1:01.73 (31.96)     1:34.57 (32.84)     2:07.39 (32.82)
 52 Jacobson, Priscilla       14 Texas Ford Aquat-NT  2:28.72L   2:07.42  
                  30.25     1:02.18 (31.93)     1:34.69 (32.51)     2:07.42 (32.73)
 53 Vincent, Margaret         18 Dads Club Swim T-GU  2:33.20L   2:07.46  
                  30.45     1:02.37 (31.92)     1:34.90 (32.53)     2:07.46 (32.56)
 54 Engel, Jessica            13 San Antonio Wave-ST  2:31.77L   2:07.87  
                  30.39     1:02.75 (32.36)     1:36.03 (33.28)     2:07.87 (31.84)
 55 Williams, Marie           14 Palo Alto Stanfo-PC  2:28.19L   2:07.92  
                  30.32     1:02.51 (32.19)     1:35.57 (33.06)     2:07.92 (32.35)
 56 Garcia, Victoria          18 West Texas Typho-BD  2:31.06L   2:08.22  
                  29.79     1:02.27 (32.48)     1:35.47 (33.20)     2:08.22 (32.75)
 57 Bernal, Sophia            15 Katy Aquatic Tea-GU  2:07.15    2:08.29  
                  27.90       58.92 (31.02)     1:33.14 (34.22)     2:08.29 (35.15)
 58 Schield, Morgan           14 San Antonio Wave-ST  2:10.24    2:08.36  
                  29.56     1:01.20 (31.64)     1:34.33 (33.13)     2:08.36 (34.03)
 59 Martell, Mackenzie        16 Longhorn Aquatic-ST  2:27.62L   2:08.41  
                  30.70     1:02.63 (31.93)     1:35.46 (32.83)     2:08.41 (32.95)
 60 Balmaceda, Sophia         16 Palo Alto Stanfo-PC  2:06.78    2:08.59  
                  29.78     1:01.53 (31.75)     1:34.29 (32.76)     2:08.59 (34.30)
 61 Bartlett, Melissa         16 Waterloo Swimmin-ST  2:26.70L   2:08.76  
                  29.87     1:02.10 (32.23)     1:35.17 (33.07)     2:08.76 (33.59)
 62 Hilderbrand, Natalie      15 Palo Alto Stanfo-PC  2:09.56    2:08.87  
                  30.26     1:02.98 (32.72)     1:35.84 (32.86)     2:08.87 (33.03)
 63 Miller, Hailey            17 Alamo Area Aquat-ST  2:29.77L   2:08.93  
                  29.69     1:01.64 (31.95)     1:35.11 (33.47)     2:08.93 (33.82)
 64 Carroll, Ashlyn           16 Nitro Swimming-ST    2:32.48L   2:08.94  
                  29.96     1:02.27 (32.31)     1:35.75 (33.48)     2:08.94 (33.19)
 65 Stoner, Sydney            16 Nitro Swimming-ST    2:06.96    2:09.00  
                  29.30     1:01.54 (32.24)     1:35.25 (33.71)     2:09.00 (33.75)
 66 Bianchi, Ashley           17 Palo Alto Stanfo-PC  2:31.64L   2:09.10  
                  30.17     1:02.33 (32.16)     1:35.53 (33.20)     2:09.10 (33.57)
 67 Jestes, Hope              16 Texas Ford Aquat-NT  2:07.46    2:09.15  
                  30.53     1:03.05 (32.52)     1:36.20 (33.15)     2:09.15 (32.95)
 68 Carson, Madelyn           17 Bulldog Aquatic-LA   2:07.18    2:09.27  
                  29.88     1:02.29 (32.41)     1:35.48 (33.19)     2:09.27 (33.79)
 69 Wong, Jodi                16 Dads Club Swim T-GU  2:30.52L   2:09.51  
                  30.77     1:03.58 (32.81)     1:36.44 (32.86)     2:09.51 (33.07)
 70 Metts, Lillian            16 Rice Aquatics-GU     2:33.03L   2:09.58  
                  29.83     1:02.17 (32.34)     1:35.82 (33.65)     2:09.58 (33.76)
 71 Schmitt, Haley            15 Katy Aquatic Tea-GU  2:30.98L   2:09.60  
                  29.54     1:01.90 (32.36)     1:35.94 (34.04)     2:09.60 (33.66)
 72 Shelton, Aspen            15 Fort Worth Area-NT   2:29.93L   2:09.74  
                  30.54     1:02.87 (32.33)     1:36.15 (33.28)     2:09.74 (33.59)
 73 Serret, Brianna           17 City Of Alexandr-LA  2:29.53L   2:10.04  
                  29.92     1:01.88 (31.96)     1:35.41 (33.53)     2:10.04 (34.63)
 74 Kaderli, Corine           16 Longhorn Aquatic-ST  2:09.37    2:10.11  
                  29.85     1:02.36 (32.51)     1:36.38 (34.02)     2:10.11 (33.73)
 75 Williams, Cameron         14 Una AAAA-ST          2:32.38L   2:10.33  
                  31.08     1:04.08 (33.00)     1:37.42 (33.34)     2:10.33 (32.91)
 76 Sinkovic, Madeline        15 Woodlands-GU         2:05.10    2:10.63  
                  30.42     1:03.48 (33.06)     1:37.30 (33.82)     2:10.63 (33.33)
 77 Cates, Tyler              14 Austin Trinity A-ST  2:30.43L   2:10.67  
                  30.07     1:03.33 (33.26)     1:37.27 (33.94)     2:10.67 (33.40)
 78 Garrett, Rylee            18 Swim Streamline-GU   2:30.09L   2:11.74  
                  30.12     1:02.88 (32.76)     1:37.21 (34.33)     2:11.74 (34.53)
 79 Leboeuf, Jesse            16 Crescent City Sw-LA  2:32.35L   2:11.85  
                  31.05     1:04.29 (33.24)     1:38.10 (33.81)     2:11.85 (33.75)
 80 Zapata, Isabella          15 Nitro Swimming-ST    2:31.27L   2:11.88  
                  30.71     1:03.29 (32.58)     1:37.33 (34.04)     2:11.88 (34.55)
 81 Lin, Claire               17 Palo Alto Stanfo-PC  2:35.10L   2:12.49  
                  30.40     1:04.21 (33.81)     1:39.04 (34.83)     2:12.49 (33.45)
 82 Strash, Isabella          16 Streamline Aquat-ST  2:33.76L   2:12.65  
                  30.45     1:04.17 (33.72)     1:38.47 (34.30)     2:12.65 (34.18)
 83 Tramp, Paisley            12 Texas Gold-ST        2:32.64L   2:12.70  
                  31.00     1:04.37 (33.37)     1:38.63 (34.26)     2:12.70 (34.07)
 84 Newsome, Delaney          15 Rice Aquatics-GU     2:34.87L   2:12.93  
                  30.72     1:04.14 (33.42)     1:38.28 (34.14)     2:12.93 (34.65)
 85 Gamez, Fernanda           16 Dads Club Swim T-GU  2:33.43L   2:12.97  
                  30.76     1:04.43 (33.67)     1:38.75 (34.32)     2:12.97 (34.22)
 86 Fields, Karsten           15 Woodlands-GU         2:03.95    2:14.70  
                  31.18     1:04.66 (33.48)     1:39.60 (34.94)     2:14.70 (35.10)
 87 Rodriguez, Morgan         12 Nitro Swimming-ST    2:31.41L   2:14.93  
                  31.25     1:05.09 (33.84)     1:40.05 (34.96)     2:14.93 (34.88)
 88 Bloch, Mackenzie          14 City of Richards-NT  2:34.52L   2:15.24  
                  30.64     1:04.53 (33.89)     1:40.10 (35.57)     2:15.24 (35.14)
 89 Schwienteck, Savannah     16 Magnolia Aquatic-GU  2:30.95L   2:15.26  
                  31.43     1:05.53 (34.10)     1:40.55 (35.02)     2:15.26 (34.71)
 90 Woods, Ashley             15 North Texas Nada-NT  2:35.15L   2:15.28  
                  31.90     1:05.75 (33.85)     1:40.51 (34.76)     2:15.28 (34.77)
 91 García Gil, Alicia María  16 N.L.                 2:29.96L   2:15.86  
                  31.90     1:05.45 (33.55)     1:40.67 (35.22)     2:15.86 (35.19)
 92 Huenefeld, Maggie         16 Bulldog Aquatic-LA   2:30.22L   2:16.00  
                  31.17     1:04.99 (33.82)     1:40.49 (35.50)     2:16.00 (35.51)
 93 Carr, Emma                17 El Paso Aqua Pos-BD  2:35.12L   2:22.05  
                  30.62     1:05.34 (34.72)     1:43.32 (37.98)     2:22.05 (38.73)
 -- Bernal, Aria              16 Katy Aquatic Tea-GU  2:01.05        DFS  
 -- Lupton, Lexie             20 Texas A&M Univ-GU    1:58.02        DFS  
 
Women 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Clarke, Sarah             17 Select Team of A-NT  1:10.00    1:09.42  
                  32.18     1:09.42 (37.24)                                        
  2 Williams, Cameron         14 Una AAAA-ST          1:16.44    1:13.59  
                  34.63     1:13.59 (38.96)                                        
  3 Sinkovic, Madeline        15 Woodlands-GU         1:18.98    1:13.87  
                  34.41     1:13.87 (39.46)                                        
  4 Buhl, Yasmina             14 Nitro Swimming-ST    1:13.94    1:15.63  
                  35.79     1:15.63 (39.84)                                        
 
Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Larson, Breeja            24 New York Athleti-MR    58.12      57.91  
                  27.14       57.91 (30.77)                                        
  2 Zhao, Grace               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:01.25    1:00.61  
                  28.80     1:00.61 (31.81)                                        
  3 Ramey, Rachel             18 Texas Ford Aquat-NT  1:03.43    1:02.92  
                  29.83     1:02.92 (33.09)                                        
  4 Evans, Kelsey             18 Cypress Fairbank-GU  1:03.94    1:03.04  
                  29.39     1:03.04 (33.65)                                        
  5 Jannasch, Jadyn           14 Texas Ford Aquat-NT  1:04.67    1:04.29  
                  30.43     1:04.29 (33.86)                                        
  6 Jaryszak, Rayann          17 Fort Worth Area-NT   1:04.96    1:04.42  
                  30.36     1:04.42 (34.06)                                        
  7 Tuck, Natalie             17 Palo Alto Stanfo-PC  1:04.02    1:04.60  
                  30.32     1:04.60 (34.28)                                        
  8 Lusk, Zoe                 16 Palo Alto Stanfo-PC  1:04.41    1:04.67  
                  30.79     1:04.67 (33.88)                                        
B - Final
  9 Cook, Julia               16 Aggie Swim Club-GU   1:04.96    1:03.88  
                  30.21     1:03.88 (33.67)                                        
 10 Wu, Amy                   14 Palo Alto Stanfo-PC  1:05.63    1:04.90  
                  30.23     1:04.90 (34.67)                                        
 11 Chapa Garcia, Diana Euge  17 N.L.                 1:06.01    1:05.17  
                  31.03     1:05.17 (34.14)                                        
 12 Garrison, Sophia          14 Heart of Texas A-ST  1:06.36    1:05.25  
                  30.98     1:05.25 (34.27)                                        
 13 Ma, Gabrielle             15 Palo Alto Stanfo-PC  1:05.09    1:05.49  
                  30.79     1:05.49 (34.70)                                        
 14 Holmes, Elizabeth         18 Streamline Aquat-ST  1:06.01    1:05.76  
                  31.05     1:05.76 (34.71)                                        
 15 Kennett, Bryony           15 Sienna Plantatio-GU  1:05.91    1:06.05  
                  31.10     1:06.05 (34.95)                                        
 16 Longbottom, Charlotte     15 Swim Streamline-GU   1:05.58    1:06.91  
                  31.79     1:06.91 (35.12)                                        
C - Final
 17 Orange, Audrey            16 Dads Club Swim T-GU  1:06.49    1:05.73  
                  31.32     1:05.73 (34.41)                                        
 18 Buchman, Sydney           15 Dads Club Swim T-GU  1:06.79    1:06.28  
                  31.54     1:06.28 (34.74)                                        
 19 Mekus, Zoe                15 Bulldog Aquatic-LA   1:07.23    1:06.39  
                  30.98     1:06.39 (35.41)                                        
 20 Min, Priscilla            16 Palo Alto Stanfo-PC  1:06.69    1:06.76  
                  31.15     1:06.76 (35.61)                                        
 21 Camacho Santa Cruz, Paol  18 N.L.                 1:07.08    1:07.39  
                  31.12     1:07.39 (36.27)                                        
 22 Dunn, Faith               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:07.38    1:07.63  
                  31.84     1:07.63 (35.79)                                        
 23 Wang, Angela              18 Longhorn Aquatic-ST  1:07.42    1:08.44  
                  31.71     1:08.44 (36.73)                                        
 -- Fields, Karsten           15 Woodlands-GU         1:06.39         DQ  
                  30.67          DQ (35.06)                                        
D - Final
 25 Reynera, Caitlin          16 Magnolia Aquatic-GU  1:07.52    1:06.10  
                  31.28     1:06.10 (34.82)                                        
 26 Kuck, Claudia             17 Energy Core Swim-GU  1:07.59    1:07.47  
                  31.56     1:07.47 (35.91)                                        
 27 Hibbler, Bridget          17 Dads Club Swim T-GU  1:07.63    1:07.58  
                  32.36     1:07.58 (35.22)                                        
 28 Hosch, Lindsey            13 Elite Swim Progr-NT  1:07.47    1:07.68  
                  32.33     1:07.68 (35.35)                                        
 29 Kaderli, Corine           16 Longhorn Aquatic-ST  1:07.77    1:07.71  
                  31.59     1:07.71 (36.12)                                        
 30 Smith, Kaylee             14 Katy Aquatic Tea-GU  1:07.59    1:07.73  
                  31.89     1:07.73 (35.84)                                        
 31 Reddin, Joelle            14 Texas Ford Aquat-NT  1:07.78    1:08.37  
                  32.08     1:08.37 (36.29)                                        
 32 Caro, Samantha            17 Lost Creek Aquat-ST  1:07.89    1:08.48  
                  32.14     1:08.48 (36.34)                                        
E - Final
 33 Moralez, Sierra           15 Battleground Are-GU  1:08.10    1:07.22  
                  31.46     1:07.22 (35.76)                                        
 34 Roberto, Julia            14 Nitro Swimming-ST    1:08.58    1:07.67  
                  31.97     1:07.67 (35.70)                                        
 35 Vincent, Clarissa         16 Dads Club Swim T-GU  1:08.55    1:08.00  
                  32.17     1:08.00 (35.83)                                        
 36 Acosta, Andrea            17 El Paso Aqua Pos-BD  1:08.36    1:08.04  
                  32.27     1:08.04 (35.77)                                        
 37 Huenefeld, Hannah         15 Bulldog Aquatic-LA   1:08.35    1:08.17  
                  32.11     1:08.17 (36.06)                                        
 38 Surley, Abigail           14 Aggie Swim Club-GU   1:08.21    1:08.54  
                  31.50     1:08.54 (37.04)                                        
 39 Bui, Jasmine              15 Nitro Swimming-ST    1:08.37    1:08.62  
                  32.15     1:08.62 (36.47)                                        
 40 Ervin, Anna               15 Cypress Fairbank-GU  1:08.29    1:09.73  
                  32.82     1:09.73 (36.91)                                        
 
Women 100 Yard Breaststroke Initial Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rudolph, Alexandra        14 Palo Alto Stanfo-PC       NT    1:07.36  
 
Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Larson, Breeja            24 New York Athleti-MR    57.50      58.12  
                  27.37       58.12 (30.75)                                        
  2 Zhao, Grace               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:00.54    1:01.25  
                  29.01     1:01.25 (32.24)                                        
  3 Ramey, Rachel             18 Texas Ford Aquat-NT  1:01.49    1:03.43  
                  30.13     1:03.43 (33.30)                                        
  4 Evans, Kelsey             18 Cypress Fairbank-GU  1:03.28    1:03.94  
                  29.68     1:03.94 (34.26)                                        
  5 Tuck, Natalie             17 Palo Alto Stanfo-PC  1:04.26    1:04.02  
                  30.17     1:04.02 (33.85)                                        
  6 Lusk, Zoe                 16 Palo Alto Stanfo-PC  1:03.16    1:04.41  
                  30.75     1:04.41 (33.66)                                        
  7 Jannasch, Jadyn           14 Texas Ford Aquat-NT  1:04.13    1:04.67  
                  30.07     1:04.67 (34.60)                                        
  8 Jaryszak, Rayann          17 Fort Worth Area-NT   1:02.08    1:04.96  
                  30.39     1:04.96 (34.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cook, Julia               16 Aggie Swim Club-GU   1:03.91    1:04.96  
                  30.79     1:04.96 (34.17)                                        
 10 Ma, Gabrielle             15 Palo Alto Stanfo-PC  1:04.20    1:05.09  
                  30.44     1:05.09 (34.65)                                        
 11 Longbottom, Charlotte     15 Swim Streamline-GU   1:03.87    1:05.58  
                  31.03     1:05.58 (34.55)                                        
 12 Wu, Amy                   14 Palo Alto Stanfo-PC  1:05.44    1:05.63  
                  30.87     1:05.63 (34.76)                                        
 13 Kennett, Bryony           15 Sienna Plantatio-GU  1:05.11    1:05.91  
                  31.04     1:05.91 (34.87)                                        
 14 Holmes, Elizabeth         18 Streamline Aquat-ST  1:07.59    1:06.01  
                  31.12     1:06.01 (34.89)                                        
 14 Chapa Garcia, Diana Euge  17 N.L.                 1:13.30L   1:06.01  
                  31.18     1:06.01 (34.83)                                        
 16 Garrison, Sophia          14 Heart of Texas A-ST  1:04.89    1:06.36  
                  31.17     1:06.36 (35.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fields, Karsten           15 Woodlands-GU         1:04.79    1:06.39  
                  31.09     1:06.39 (35.30)                                        
 18 Orange, Audrey            16 Dads Club Swim T-GU  1:06.05    1:06.49  
                  31.47     1:06.49 (35.02)                                        
 19 Min, Priscilla            16 Palo Alto Stanfo-PC  1:07.75    1:06.69  
                  31.60     1:06.69 (35.09)                                        
 20 Buchman, Sydney           15 Dads Club Swim T-GU  1:06.95    1:06.79  
                  31.77     1:06.79 (35.02)                                        
 21 Cormack, Corbyn           14 North Texas Nada-NT  1:05.60    1:06.81  
                  32.09     1:06.81 (34.72)                                        
 22 Camacho Santa Cruz, Paol  18 N.L.                 1:08.96    1:07.08  
                  31.27     1:07.08 (35.81)                                        
 23 Mekus, Zoe                15 Bulldog Aquatic-LA   1:07.41    1:07.23  
                  31.56     1:07.23 (35.67)                                        
 24 Dunn, Faith               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:07.61    1:07.38  
                  31.47     1:07.38 (35.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Wang, Angela              18 Longhorn Aquatic-ST  1:06.03    1:07.42  
                  31.20     1:07.42 (36.22)                                        
 26 Hosch, Lindsey            13 Elite Swim Progr-NT  1:07.37    1:07.47  
                  31.96     1:07.47 (35.51)                                        
 27 Reynera, Caitlin          16 Magnolia Aquatic-GU  1:02.89    1:07.52  
                  31.75     1:07.52 (35.77)                                        
 28 Smith, Kaylee             14 Katy Aquatic Tea-GU  1:08.35    1:07.59  
                  32.07     1:07.59 (35.52)                                        
 28 Kuck, Claudia             17 Energy Core Swim-GU  1:06.08    1:07.59  
                  31.85     1:07.59 (35.74)                                        
 30 Hibbler, Bridget          17 Dads Club Swim T-GU  1:06.93    1:07.63  
                  32.10     1:07.63 (35.53)                                        
 31 Chocholek, Morgan         14 North Texas Nada-NT  1:07.36    1:07.64  
                  32.40     1:07.64 (35.24)                                        
 32 Kaderli, Corine           16 Longhorn Aquatic-ST  1:08.57    1:07.77  
                  31.80     1:07.77 (35.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 33 Reddin, Joelle            14 Texas Ford Aquat-NT  1:06.92    1:07.78  
                  32.12     1:07.78 (35.66)                                        
 34 Leblanc, Annie            12 Swim Streamline-GU   1:07.12    1:07.79  
                  31.70     1:07.79 (36.09)                                        
 35 Evans, Amy                13 Dads Club Swim T-GU  1:05.99    1:07.85  
                  32.27     1:07.85 (35.58)                                        
 36 Caro, Samantha            17 Lost Creek Aquat-ST  1:08.03    1:07.89  
                  32.22     1:07.89 (35.67)                                        
 37 Bahena Morales, Ana Paol  19 N.L.                 1:19.65L   1:08.09  
                  31.92     1:08.09 (36.17)                                        
 38 Moralez, Sierra           15 Battleground Are-GU  1:05.57    1:08.10  
                  31.85     1:08.10 (36.25)                                        
 39 Birlin, Julianna          15 Lost Creek Aquat-ST  1:08.98    1:08.15  
                  32.08     1:08.15 (36.07)                                        
 40 Bauer, Lydia              14 Palo Alto Stanfo-PC  1:08.97    1:08.17  
                  32.02     1:08.17 (36.15)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 41 Bianchi, Ashley           17 Palo Alto Stanfo-PC  1:07.72    1:08.18  
                  32.19     1:08.18 (35.99)                                        
 42 Surley, Abigail           14 Aggie Swim Club-GU   1:06.53    1:08.21  
                  31.92     1:08.21 (36.29)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 43 Thompson, Lauren          18 Mansfield Aquati-NT  1:04.86    1:08.23  
                  32.06     1:08.23 (36.17)                                        
 44 Ervin, Anna               15 Cypress Fairbank-GU  1:08.49    1:08.29  
                  31.95     1:08.29 (36.34)                                        
 45 Huenefeld, Hannah         15 Bulldog Aquatic-LA   1:07.35    1:08.35  
                  32.69     1:08.35 (35.66)                                        
 46 Acosta, Andrea            17 El Paso Aqua Pos-BD  1:07.05    1:08.36  
                  32.46     1:08.36 (35.90)                                        
 47 Bui, Jasmine              15 Nitro Swimming-ST    1:09.48    1:08.37  
                  32.32     1:08.37 (36.05)                                        
 48 Krepp, Morgan             17 Texas Ford Aquat-NT  1:07.09    1:08.40  
                  32.17     1:08.40 (36.23)                                        
 49 Brett, Hana               18 Palo Alto Stanfo-PC  1:04.47    1:08.46  
                  32.68     1:08.46 (35.78)                                        
 50 Stallworth, Mckenna       16 Streamline Aquat-ST  1:06.64    1:08.51  
                  32.13     1:08.51 (36.38)                                        
 51 Raike, Lauren             16 San Antonio Wave-ST  1:08.18    1:08.53  
                  32.10     1:08.53 (36.43)                                        
 52 Vincent, Clarissa         16 Dads Club Swim T-GU  1:08.73    1:08.55  
                  31.89     1:08.55 (36.66)                                        
 53 Roberto, Julia            14 Nitro Swimming-ST    1:20.86L   1:08.58  
                  32.47     1:08.58 (36.11)                                        
 54 Schnibben, Mikayla        16 Magnolia Aquatic-GU  1:06.65    1:08.61  
                  32.16     1:08.61 (36.45)                                        
 55 Balint, Sydney            16 North Texas Nada-NT  1:19.83L   1:08.69  
                  32.52     1:08.69 (36.17)                                        
 56 Rudolph, Alexandra        14 Palo Alto Stanfo-PC  1:08.09    1:08.75  
                  32.44     1:08.75 (36.31)                                        
 57 Peng, Sophy               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:07.96    1:08.87  
                  32.42     1:08.87 (36.45)                                        
 57 Partridge, Lauren         17 Nitro Swimming-ST    1:05.95    1:08.87  
                  32.07     1:08.87 (36.80)                                        
 59 Duma, Lillian             15 North Texas Nada-NT  1:07.14    1:08.96  
                  32.57     1:08.96 (36.39)                                        
 60 Riley, Madeline           15 Nitro Swimming-ST    1:08.83    1:08.99  
                  32.40     1:08.99 (36.59)                                        
 61 Rogillio, Sarah           14 Longhorn Aquatic-ST  1:08.90    1:09.03  
                  32.53     1:09.03 (36.50)                                        
 62 Barakat, Rose             17 El Paso Aqua Pos-BD  1:07.35    1:09.14  
                  32.68     1:09.14 (36.46)                                        
 63 Clark, Lilia              17 Heart of Texas A-ST  1:09.44    1:09.16  
                  32.41     1:09.16 (36.75)                                        
 64 Waworuntu, Demi           15 Aquatex Swim Tea-ST  1:20.45L   1:09.17  
                  31.87     1:09.17 (37.30)                                        
 65 Antonacci, Samantha       18 Alamo Area Aquat-ST  1:07.53    1:09.33  
                  32.57     1:09.33 (36.76)                                        
 65 Beeson, Hadley            13 Elite Swim Progr-NT  1:20.22L   1:09.33  
                  32.45     1:09.33 (36.88)                                        
 67 Hughlett, Natalie         17 City of Plano Sw-NT  1:08.38    1:09.34  
                  33.10     1:09.34 (36.24)                                        
 68 Schaffer, Taylor          13 Palo Alto Stanfo-PC  1:08.40    1:09.35  
                  32.85     1:09.35 (36.50)                                        
 69 Vincent, Margaret         18 Dads Club Swim T-GU  1:20.59L   1:09.37  
                  32.90     1:09.37 (36.47)                                        
 70 Bartley, Katelyn          15 Streamline Aquat-ST  1:05.50    1:09.40  
                  31.70     1:09.40 (37.70)                                        
 71 Ross, Megan               16 Palo Alto Stanfo-PC  1:08.62    1:09.49  
                  32.65     1:09.49 (36.84)                                        
 72 Hantgin, Devyn            17 Nitro Swimming-ST    1:08.71    1:09.56  
                  32.94     1:09.56 (36.62)                                        
 73 Macmahon, Emma            16 Una CCSC-LA          1:07.56    1:09.59  
                  32.59     1:09.59 (37.00)                                        
 74 Pipes, Jaden              16 Alamo Area Aquat-ST  1:07.67    1:09.63  
                  32.22     1:09.63 (37.41)                                        
 75 Valles, Isabella          14 West Texas Typho-BD  1:07.26    1:09.68  
                  32.87     1:09.68 (36.81)                                        
 76 Sandwisch, Emily          17 Texas Ford Aquat-NT  1:08.12    1:09.83  
                  32.95     1:09.83 (36.88)                                        
 77 Moon, Sojung              15 City of Plano Sw-NT  1:08.50    1:09.85  
                  33.23     1:09.85 (36.62)                                        
 78 Gonzalez, Leani           13 Austin Trinity A-ST  1:09.43    1:09.90  
                  32.64     1:09.90 (37.26)                                        
 79 York, Julia               15 Nitro Swimming-ST    1:08.67    1:10.08  
                  33.49     1:10.08 (36.59)                                        
 80 Byrd, Audrey              14 Spring Swim Team-GU  1:20.44L   1:10.28  
                  32.87     1:10.28 (37.41)                                        
 81 Milanovic, Tanja          17 Nitro Swimming-ST    1:09.10    1:10.37  
                  33.01     1:10.37 (37.36)                                        
 82 Velasco, Hannah           16 Western Hills At-ST  1:07.88    1:10.41  
                  32.64     1:10.41 (37.77)                                        
 83 Schlegel, Hanna           14 South Shore Sail-GU  1:08.26    1:10.57  
                  32.93     1:10.57 (37.64)                                        
 84 Martinez Castro, Patrici  14 N.L.                 1:09.45    1:10.88  
                  33.46     1:10.88 (37.42)                                        
 85 Theall, Olivia            15 Aquastar-GU          1:21.49L   1:10.97  
                  32.97     1:10.97 (38.00)                                        
 86 Broughton, Savannah       17 Lost Creek Aquat-ST  1:08.01    1:11.23  
                  33.45     1:11.23 (37.78)                                        
 87 Espinosa, Hannah          16 Sailfish-ST          1:09.27    1:11.25  
                  33.27     1:11.25 (37.98)                                        
 88 Burtzlaff, Claire         15 North Texas Nada-NT  1:08.51    1:11.37  
                  33.64     1:11.37 (37.73)                                        
 89 Smith, Kate               16 Cypress Fairbank-GU  1:07.59    1:11.53  
                  34.08     1:11.53 (37.45)                                        
 90 Freeman, Alexandra        15 Nitro Swimming-ST    1:09.92    1:11.66  
                  33.66     1:11.66 (38.00)                                        
 91 Tichenor, Grace           15 Christus Louisia-LA  1:10.05    1:11.82  
                  33.61     1:11.82 (38.21)                                        
 92 Biggs, Kailey             14 Alamo Area Aquat-ST  1:19.62L   1:12.13  
                  34.17     1:12.13 (37.96)                                        
 -- Cano, Sarah               16 Nitro Swimming-ST    1:19.03L        DQ  
                  32.49          DQ (35.59)                                        
 -- Luevit, Rachel            16 North Texas Nada-NT  1:06.48        DFS  
 
Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Larson, Breeja            24 New York Athleti-MR  2:05.78    2:04.71  
                  28.19       59.69 (31.50)     1:31.45 (31.76)     2:04.71 (33.26)
  2 Zhao, Grace               17 Palo Alto Stanfo-PC  2:11.13    2:10.22  
                  29.45     1:02.19 (32.74)     1:35.74 (33.55)     2:10.22 (34.48)
  3 Ramey, Rachel             18 Texas Ford Aquat-NT  2:11.84    2:11.18  
                  30.07     1:03.56 (33.49)     1:37.15 (33.59)     2:11.18 (34.03)
  4 Lusk, Zoe                 16 Palo Alto Stanfo-PC  2:16.91    2:17.80  
                  31.63     1:06.79 (35.16)     1:42.38 (35.59)     2:17.80 (35.42)
  5 Tuck, Natalie             17 Palo Alto Stanfo-PC  2:19.23    2:17.85  
                  31.17     1:06.33 (35.16)     1:42.18 (35.85)     2:17.85 (35.67)
  6 Evans, Kelsey             18 Cypress Fairbank-GU  2:20.39    2:18.89  
                  31.67     1:06.71 (35.04)     1:42.38 (35.67)     2:18.89 (36.51)
  7 Garrison, Sophia          14 Heart of Texas A-ST  2:17.41    2:19.76  
                  31.44     1:06.40 (34.96)     1:43.01 (36.61)     2:19.76 (36.75)
  8 Jaryszak, Rayann          17 Fort Worth Area-NT   2:20.70    2:20.61  
                  31.65     1:06.92 (35.27)     1:43.42 (36.50)     2:20.61 (37.19)
B - Final
  9 Jannasch, Jadyn           14 Texas Ford Aquat-NT  2:21.61    2:19.80  
                  31.21     1:06.87 (35.66)     1:43.50 (36.63)     2:19.80 (36.30)
 10 Barney, Regan             17 Longhorn Aquatic-ST  2:21.17    2:20.21  
                  32.36     1:08.11 (35.75)     1:44.18 (36.07)     2:20.21 (36.03)
 11 Min, Priscilla            16 Palo Alto Stanfo-PC  2:21.47    2:21.35  
                  31.40     1:07.15 (35.75)     1:43.79 (36.64)     2:21.35 (37.56)
 12 Riley, Madeline           15 Nitro Swimming-ST    2:23.28    2:22.88  
                  33.17     1:09.92 (36.75)     1:46.25 (36.33)     2:22.88 (36.63)
 13 Brett, Hana               18 Palo Alto Stanfo-PC  2:23.25    2:23.16  
                  32.70     1:09.09 (36.39)     1:45.96 (36.87)     2:23.16 (37.20)
 14 Evans, Amy                13 Dads Club Swim T-GU  2:23.26    2:23.23  
                  32.32     1:08.29 (35.97)     1:46.13 (37.84)     2:23.23 (37.10)
 15 Holmes, Elizabeth         18 Streamline Aquat-ST  2:22.76    2:23.68  
                  32.92     1:09.12 (36.20)     1:46.49 (37.37)     2:23.68 (37.19)
 16 Thompson, Lauren          18 Mansfield Aquati-NT  2:23.16    2:25.11  
                  32.62     1:09.08 (36.46)     1:46.81 (37.73)     2:25.11 (38.30)
C - Final
 17 Cormack, Corbyn           14 North Texas Nada-NT  2:23.83    2:21.08  
                  32.21     1:07.90 (35.69)     1:44.84 (36.94)     2:21.08 (36.24)
 18 Ma, Gabrielle             15 Palo Alto Stanfo-PC  2:25.08    2:23.00  
                  32.08     1:07.24 (35.16)     1:44.20 (36.96)     2:23.00 (38.80)
 19 Leblanc, Annie            12 Swim Streamline-GU   2:25.29    2:23.56  
                  32.56     1:09.00 (36.44)     1:46.15 (37.15)     2:23.56 (37.41)
 20 Reynera, Caitlin          16 Magnolia Aquatic-GU  2:24.87    2:24.15  
                  31.85     1:08.07 (36.22)     1:45.84 (37.77)     2:24.15 (38.31)
 21 Bauer, Lydia              14 Palo Alto Stanfo-PC  2:23.81    2:25.08  
                  32.37     1:08.49 (36.12)     1:46.60 (38.11)     2:25.08 (38.48)
 22 Stallworth, Mckenna       16 Streamline Aquat-ST  2:25.28    2:25.35  
                  32.90     1:09.10 (36.20)     1:46.81 (37.71)     2:25.35 (38.54)
 23 Krepp, Morgan             17 Texas Ford Aquat-NT  2:24.82    2:26.51  
                  32.62     1:09.00 (36.38)     1:47.25 (38.25)     2:26.51 (39.26)
 24 Partridge, Lauren         17 Nitro Swimming-ST    2:25.11    2:26.55  
                  33.15     1:09.61 (36.46)     1:47.77 (38.16)     2:26.55 (38.78)
D - Final
 25 Wu, Amy                   14 Palo Alto Stanfo-PC  2:25.68    2:20.89  
                  31.31     1:07.15 (35.84)     1:43.89 (36.74)     2:20.89 (37.00)
 26 Rudolph, Alexandra        14 Palo Alto Stanfo-PC  2:25.59    2:21.08  
                  31.72     1:07.36 (35.64)     1:44.18 (36.82)     2:21.08 (36.90)
 27 Fields, Karsten           15 Woodlands-GU         2:25.70    2:22.75  
                  31.06     1:06.76 (35.70)     1:44.25 (37.49)     2:22.75 (38.50)
 28 Mekus, Zoe                15 Bulldog Aquatic-LA   2:26.09    2:23.92  
                  31.81     1:07.43 (35.62)     1:45.30 (37.87)     2:23.92 (38.62)
 29 Reddin, Joelle            14 Texas Ford Aquat-NT  2:26.44    2:23.98  
                  32.69     1:08.79 (36.10)     1:46.29 (37.50)     2:23.98 (37.69)
 30 Acosta, Andrea            17 El Paso Aqua Pos-BD  2:25.98    2:26.60  
                  33.45     1:11.38 (37.93)     1:48.69 (37.31)     2:26.60 (37.91)
 31 Velasco, Hannah           16 Western Hills At-ST  2:25.32    2:26.95  
                  33.49     1:10.40 (36.91)     1:48.22 (37.82)     2:26.95 (38.73)
 32 Chapa Garcia, Diana Euge  17 N.L.                 2:26.11    2:26.99  
                  33.38     1:10.76 (37.38)     1:49.11 (38.35)     2:26.99 (37.88)
E - Final
 33 Kennett, Bryony           15 Sienna Plantatio-GU  2:27.12    2:23.37  
                  32.57     1:08.94 (36.37)     1:46.24 (37.30)     2:23.37 (37.13)
 34 Longbottom, Charlotte     15 Swim Streamline-GU   2:27.13    2:25.03  
                  33.23     1:10.69 (37.46)     1:48.83 (38.14)     2:25.03 (36.20)
 35 Kaderli, Corine           16 Longhorn Aquatic-ST  2:27.47    2:26.04  
                  32.49     1:09.56 (37.07)     1:47.66 (38.10)     2:26.04 (38.38)
 36 Roberto, Julia            14 Nitro Swimming-ST    2:26.95    2:26.65  
                  32.62     1:10.29 (37.67)     1:48.66 (38.37)     2:26.65 (37.99)
 37 Clark, Lilia              17 Heart of Texas A-ST  2:26.49    2:26.81  
                  33.05     1:09.73 (36.68)     1:47.88 (38.15)     2:26.81 (38.93)
 38 Smith, Kaylee             14 Katy Aquatic Tea-GU  2:27.40    2:27.05  
                  33.94     1:10.48 (36.54)     1:49.00 (38.52)     2:27.05 (38.05)
 39 Hibbler, Bridget          17 Dads Club Swim T-GU  2:26.78    2:27.23  
                  32.72     1:10.14 (37.42)     1:48.35 (38.21)     2:27.23 (38.88)
 40 Huenefeld, Hannah         15 Bulldog Aquatic-LA   2:27.41    2:27.47  
                  33.32     1:10.74 (37.42)     1:48.77 (38.03)     2:27.47 (38.70)
 
Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Larson, Breeja            24 New York Athleti-MR  2:05.17    2:05.78  
                  28.62     1:00.51 (31.89)     1:32.76 (32.25)     2:05.78 (33.02)
  2 Zhao, Grace               17 Palo Alto Stanfo-PC  2:09.21    2:11.13  
                  29.81     1:03.11 (33.30)     1:37.18 (34.07)     2:11.13 (33.95)
  3 Ramey, Rachel             18 Texas Ford Aquat-NT  2:11.30    2:11.84  
                  30.02     1:03.53 (33.51)     1:37.48 (33.95)     2:11.84 (34.36)
  4 Lusk, Zoe                 16 Palo Alto Stanfo-PC  2:15.88    2:16.91  
                  31.15     1:05.69 (34.54)     1:40.93 (35.24)     2:16.91 (35.98)
  5 Garrison, Sophia          14 Heart of Texas A-ST  2:20.09    2:17.41  
                  31.27     1:06.19 (34.92)     1:42.07 (35.88)     2:17.41 (35.34)
  6 Tuck, Natalie             17 Palo Alto Stanfo-PC  2:16.28    2:19.23  
                  30.71     1:05.95 (35.24)     1:42.54 (36.59)     2:19.23 (36.69)
  7 Evans, Kelsey             18 Cypress Fairbank-GU  2:15.93    2:20.39  
                  32.05     1:08.40 (36.35)     1:44.18 (35.78)     2:20.39 (36.21)
  8 Jaryszak, Rayann          17 Fort Worth Area-NT   2:14.61    2:20.70  
                  31.08     1:06.01 (34.93)     1:42.72 (36.71)     2:20.70 (37.98)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barney, Regan             17 Longhorn Aquatic-ST  2:18.34    2:21.17  
                  32.76     1:08.65 (35.89)     1:44.93 (36.28)     2:21.17 (36.24)
 10 Min, Priscilla            16 Palo Alto Stanfo-PC  2:26.77    2:21.47  
                  32.05     1:07.82 (35.77)     1:44.79 (36.97)     2:21.47 (36.68)
 11 Jannasch, Jadyn           14 Texas Ford Aquat-NT  2:21.36    2:21.61  
                  32.03     1:08.95 (36.92)     1:45.27 (36.32)     2:21.61 (36.34)
 12 Holmes, Elizabeth         18 Streamline Aquat-ST  2:27.30    2:22.76  
                  32.71     1:08.56 (35.85)     1:45.44 (36.88)     2:22.76 (37.32)
 13 Thompson, Lauren          18 Mansfield Aquati-NT  2:20.32    2:23.16  
                  32.16     1:08.56 (36.40)     1:45.44 (36.88)     2:23.16 (37.72)
 14 Brett, Hana               18 Palo Alto Stanfo-PC  2:18.80    2:23.25  
                  32.60     1:08.86 (36.26)     1:45.73 (36.87)     2:23.25 (37.52)
 15 Evans, Amy                13 Dads Club Swim T-GU  2:22.90    2:23.26  
                  32.86     1:08.63 (35.77)     1:45.81 (37.18)     2:23.26 (37.45)
 16 Riley, Madeline           15 Nitro Swimming-ST    2:28.63    2:23.28  
                  32.96     1:09.03 (36.07)     1:45.88 (36.85)     2:23.28 (37.40)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bauer, Lydia              14 Palo Alto Stanfo-PC  2:27.68    2:23.81  
                  32.43     1:08.53 (36.10)     1:45.85 (37.32)     2:23.81 (37.96)
 18 Cormack, Corbyn           14 North Texas Nada-NT  2:21.47    2:23.83  
                  32.63     1:08.78 (36.15)     1:46.29 (37.51)     2:23.83 (37.54)
 19 Krepp, Morgan             17 Texas Ford Aquat-NT  2:24.76    2:24.82  
                  32.60     1:08.73 (36.13)     1:46.31 (37.58)     2:24.82 (38.51)
 20 Reynera, Caitlin          16 Magnolia Aquatic-GU  2:18.24    2:24.87  
                  32.27     1:09.01 (36.74)     1:46.35 (37.34)     2:24.87 (38.52)
 21 Ma, Gabrielle             15 Palo Alto Stanfo-PC  2:22.85    2:25.08  
                  32.39     1:09.13 (36.74)     1:46.85 (37.72)     2:25.08 (38.23)
 22 Partridge, Lauren         17 Nitro Swimming-ST    2:22.70    2:25.11  
                  33.10     1:09.27 (36.17)     1:46.84 (37.57)     2:25.11 (38.27)
 23 Stallworth, Mckenna       16 Streamline Aquat-ST  2:26.79    2:25.28  
                  33.00     1:09.49 (36.49)     1:46.83 (37.34)     2:25.28 (38.45)
 24 Leblanc, Annie            12 Swim Streamline-GU   2:22.96    2:25.29  
                  32.79     1:09.62 (36.83)     1:47.46 (37.84)     2:25.29 (37.83)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Velasco, Hannah           16 Western Hills At-ST  2:26.36    2:25.32  
                  33.27     1:09.98 (36.71)     1:47.43 (37.45)     2:25.32 (37.89)
 26 Rudolph, Alexandra        14 Palo Alto Stanfo-PC  2:28.02    2:25.59  
                  32.71     1:09.74 (37.03)     1:47.78 (38.04)     2:25.59 (37.81)
 27 Wu, Amy                   14 Palo Alto Stanfo-PC  2:27.13    2:25.68  
                  32.50     1:08.51 (36.01)     1:46.69 (38.18)     2:25.68 (38.99)
 28 Fields, Karsten           15 Woodlands-GU         2:22.62    2:25.70  
                  31.43     1:07.52 (36.09)     1:45.70 (38.18)     2:25.70 (40.00)
 29 Acosta, Andrea            17 El Paso Aqua Pos-BD  2:27.42    2:25.98  
                  32.98     1:10.42 (37.44)     1:48.22 (37.80)     2:25.98 (37.76)
 30 Mekus, Zoe                15 Bulldog Aquatic-LA   2:28.93    2:26.09  
                  32.73     1:09.04 (36.31)     1:46.91 (37.87)     2:26.09 (39.18)
 31 Chapa Garcia, Diana Euge  17 N.L.                 2:44.00L   2:26.11  
                  33.26     1:10.03 (36.77)     1:47.96 (37.93)     2:26.11 (38.15)
 32 Reddin, Joelle            14 Texas Ford Aquat-NT  2:27.29    2:26.44  
                  33.49     1:10.82 (37.33)     1:48.42 (37.60)     2:26.44 (38.02)
-------------------------------------------------------------------------
 33 Clark, Lilia              17 Heart of Texas A-ST  2:27.59    2:26.49  
                  33.45     1:10.29 (36.84)     1:48.03 (37.74)     2:26.49 (38.46)
 34 Dunn, Faith               17 Palo Alto Stanfo-PC  2:28.74    2:26.63  
                  32.31     1:09.69 (37.38)     1:47.97 (38.28)     2:26.63 (38.66)
 35 Hibbler, Bridget          17 Dads Club Swim T-GU  2:27.69    2:26.78  
                  33.09     1:10.16 (37.07)     1:48.07 (37.91)     2:26.78 (38.71)
 36 Camacho Santa Cruz, Paol  18 N.L.                 2:26.93    2:26.90  
                  32.66     1:09.70 (37.04)     1:48.36 (38.66)     2:26.90 (38.54)
 37 Roberto, Julia            14 Nitro Swimming-ST    2:53.31L   2:26.95  
                  32.93     1:10.24 (37.31)     1:48.32 (38.08)     2:26.95 (38.63)
 38 Kennett, Bryony           15 Sienna Plantatio-GU  2:24.49    2:27.12  
                  32.42     1:09.28 (36.86)     1:48.08 (38.80)     2:27.12 (39.04)
 39 Longbottom, Charlotte     15 Swim Streamline-GU   2:26.44    2:27.13  
                  33.08     1:10.19 (37.11)     1:48.95 (38.76)     2:27.13 (38.18)
 40 Smith, Kaylee             14 Katy Aquatic Tea-GU  2:25.08    2:27.40  
                  33.07     1:09.95 (36.88)     1:48.39 (38.44)     2:27.40 (39.01)
-------------------------------------------------------------------------
 41 Huenefeld, Hannah         15 Bulldog Aquatic-LA   2:27.97    2:27.41  
                  33.65     1:10.87 (37.22)     1:49.39 (38.52)     2:27.41 (38.02)
 42 Chocholek, Morgan         14 North Texas Nada-NT  2:24.95    2:27.46  
                  33.40     1:10.44 (37.04)     1:48.66 (38.22)     2:27.46 (38.80)
-------------------------------------------------------------------------
 43 Kaderli, Corine           16 Longhorn Aquatic-ST  2:27.89    2:27.47  
                  33.12     1:10.51 (37.39)     1:49.29 (38.78)     2:27.47 (38.18)
 44 Williams, Marie           14 Palo Alto Stanfo-PC  2:30.89    2:27.56  
                  33.45     1:10.71 (37.26)     1:48.88 (38.17)     2:27.56 (38.68)
 45 Cano, Sarah               16 Nitro Swimming-ST    2:27.79    2:27.74  
                  33.96     1:11.20 (37.24)     1:49.80 (38.60)     2:27.74 (37.94)
 46 Raike, Lauren             16 San Antonio Wave-ST  2:27.88    2:27.91  
                  33.40     1:10.69 (37.29)     1:48.82 (38.13)     2:27.91 (39.09)
 47 Duma, Lillian             15 North Texas Nada-NT  2:23.11    2:27.92  
                  33.27     1:10.46 (37.19)     1:48.87 (38.41)     2:27.92 (39.05)
 48 Bahena Morales, Ana Paol  19 N.L.                 2:51.29L   2:28.04  
                  32.48     1:09.44 (36.96)     1:48.09 (38.65)     2:28.04 (39.95)
 49 Buchman, Sydney           15 Dads Club Swim T-GU  2:26.33    2:28.12  
                  33.15     1:10.02 (36.87)     1:48.65 (38.63)     2:28.12 (39.47)
 50 Moon, Sojung              15 City of Plano Sw-NT  2:28.66    2:28.39  
                  34.09     1:11.50 (37.41)     1:49.84 (38.34)     2:28.39 (38.55)
 51 Hughlett, Natalie         17 City of Plano Sw-NT  2:27.03    2:28.79  
                  34.03     1:12.13 (38.10)     1:50.62 (38.49)     2:28.79 (38.17)
 52 Ross, Megan               16 Palo Alto Stanfo-PC  2:29.56    2:28.81  
                  33.35     1:11.27 (37.92)     1:50.43 (39.16)     2:28.81 (38.38)
 53 Kuck, Claudia             17 Energy Core Swim-GU  2:30.41    2:28.85  
                  32.44     1:09.18 (36.74)     1:48.23 (39.05)     2:28.85 (40.62)
 54 Peng, Sophy               17 Palo Alto Stanfo-PC  2:29.50    2:28.99  
                  33.35     1:10.51 (37.16)     1:48.92 (38.41)     2:28.99 (40.07)
 55 Bianchi, Ashley           17 Palo Alto Stanfo-PC  2:26.62    2:29.35  
                  32.95     1:10.19 (37.24)     1:49.25 (39.06)     2:29.35 (40.10)
 56 York, Julia               15 Nitro Swimming-ST    2:29.52    2:29.45  
                  33.79     1:11.24 (37.45)     1:50.08 (38.84)     2:29.45 (39.37)
 57 Schnibben, Mikayla        16 Magnolia Aquatic-GU  2:26.40    2:29.92  
                  34.02     1:11.85 (37.83)     1:50.41 (38.56)     2:29.92 (39.51)
 58 Luevit, Rachel            16 North Texas Nada-NT  2:26.01    2:29.97  
                  34.16     1:11.87 (37.71)     1:50.65 (38.78)     2:29.97 (39.32)
 59 Valles, Isabella          14 West Texas Typho-BD  2:31.30    2:30.19  
                  33.41     1:11.55 (38.14)     1:51.24 (39.69)     2:30.19 (38.95)
 60 Rogillio, Sarah           14 Longhorn Aquatic-ST  2:29.94    2:30.23  
                  34.48     1:12.69 (38.21)     1:51.27 (38.58)     2:30.23 (38.96)
 61 Johnson, Elisabeth        15 Nitro Swimming-ST    2:28.37    2:30.54  
                  32.79     1:09.70 (36.91)     1:49.16 (39.46)     2:30.54 (41.38)
 62 Schaffer, Taylor          13 Palo Alto Stanfo-PC  2:29.56    2:30.77  
                  33.63     1:12.24 (38.61)     1:51.55 (39.31)     2:30.77 (39.22)
 63 Garrett, Rylee            18 Swim Streamline-GU   2:30.63    2:31.72  
                  34.85     1:13.26 (38.41)     1:52.69 (39.43)     2:31.72 (39.03)
 64 Macmahon, Emma            16 Una CCSC-LA          2:28.37    2:32.00  
                  32.84     1:10.94 (38.10)     1:50.78 (39.84)     2:32.00 (41.22)
 64 Schwartz, Cydney          15 Desert Shark Swi-BD  2:54.31L   2:32.00  
                  34.58     1:12.92 (38.34)     1:52.14 (39.22)     2:32.00 (39.86)
 66 Martinez Castro, Patrici  14 N.L.                 2:28.77    2:32.12  
                  33.76     1:12.32 (38.56)     1:51.91 (39.59)     2:32.12 (40.21)
 67 Smith, Kate               16 Cypress Fairbank-GU  2:25.94    2:32.32  
                  34.92     1:13.07 (38.15)     1:52.28 (39.21)     2:32.32 (40.04)
 68 Biggs, Kailey             14 Alamo Area Aquat-ST  2:44.48L   2:32.62  
                  34.81     1:13.05 (38.24)     1:52.61 (39.56)     2:32.62 (40.01)
 69 Broughton, Savannah       17 Lost Creek Aquat-ST  2:30.83    2:32.76  
                  34.57     1:12.92 (38.35)     1:52.16 (39.24)     2:32.76 (40.60)
 70 Barakat, Rose             17 El Paso Aqua Pos-BD  2:25.90    2:32.97  
                  33.80     1:11.70 (37.90)     1:51.08 (39.38)     2:32.97 (41.89)
 71 Freeman, Alexandra        15 Nitro Swimming-ST    2:53.46L   2:32.98  
                  34.68     1:13.17 (38.49)     1:52.96 (39.79)     2:32.98 (40.02)
 72 Howell, Valerie           17 San Antonio Wave-ST  2:30.69    2:33.41  
                  34.20     1:12.42 (38.22)     1:52.61 (40.19)     2:33.41 (40.80)
 73 Tichenor, Grace           15 Christus Louisia-LA  2:53.37L   2:33.62  
                  34.03     1:12.37 (38.34)     1:52.47 (40.10)     2:33.62 (41.15)
 74 Pipes, Jaden              16 Alamo Area Aquat-ST  2:30.83    2:34.36  
                  33.67     1:12.97 (39.30)     1:53.53 (40.56)     2:34.36 (40.83)
 75 Surley, Abigail           14 Aggie Swim Club-GU   2:29.57    2:34.58  
                  33.40     1:12.59 (39.19)     1:53.09 (40.50)     2:34.58 (41.49)
 76 Gonzalez, Leani           13 Austin Trinity A-ST  2:32.80    2:35.12  
                  33.76     1:13.38 (39.62)     1:54.08 (40.70)     2:35.12 (41.04)
 77 Vincent, Clarissa         16 Dads Club Swim T-GU  2:53.26L   2:35.69  
                  32.44     1:11.51 (39.07)     1:54.03 (42.52)     2:35.69 (41.66)
 -- McLeod, Ellie             15 Dads Club Swim T-GU  2:30.00         DQ  
 -- Byrd, Audrey              14 Spring Swim Team-GU  2:53.24L       DFS  
 -- McMurry, Audrey           18 North Texas Nada-NT  2:24.10        DFS  
 
Women 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Kruchten, Madeline        14 Swim Streamline-GU     57.80      57.95  
                  27.02       57.95 (30.93)                                        
  2 Schexnayder, Emily        13 Crescent City Sw-LA  1:01.58      59.14  
                  28.30       59.14 (30.84)                                        
  3 Schield, Morgan           14 San Antonio Wave-ST  1:03.28    1:00.74  
                  28.14     1:00.74 (32.60)                                        
  4 Mansker, Caitlin          17 Alamo Area Aquat-ST  1:00.52    1:00.77  
                  28.05     1:00.77 (32.72)                                        
  5 Gordon, Halle             16 Lost Creek Aquat-ST    59.56    1:00.82  
                  28.43     1:00.82 (32.39)                                        
  6 Leboeuf, Jesse            16 Crescent City Sw-LA  1:01.22    1:01.37  
                  28.39     1:01.37 (32.98)                                        
  7 Webster, Hailey           18 Una AAAA-ST          1:01.67    1:01.56  
                  28.03     1:01.56 (33.53)                                        
  8 Burtzlaff, Claire         15 North Texas Nada-NT  1:01.13    1:02.64  
                  28.82     1:02.64 (33.82)                                        
  9 Freeman, Alexandra        15 Nitro Swimming-ST    1:07.51    1:03.16  
                  29.32     1:03.16 (33.84)                                        
 10 Ross, Megan               16 Palo Alto Stanfo-PC  1:02.63    1:03.20  
                  28.79     1:03.20 (34.41)                                        
 11 Carr, Emma                17 El Paso Aqua Pos-BD  1:02.47    1:04.86  
                  28.99     1:04.86 (35.87)                                        
 
Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gibson, Sarah             21 Texas A&M Univ-GU      50.88      51.62  
                  24.07       51.62 (27.55)                                        
  2 Guevara, Miriam           16 El Paso Aqua Pos-BD    54.34      53.12  
                  24.77       53.12 (28.35)                                        
  3 Cook, Julia               16 Aggie Swim Club-GU     54.64      53.64  
                  24.96       53.64 (28.68)                                        
  4 Stephenson, Emma          15 Dads Club Swim T-GU    54.51      53.84  
                  25.24       53.84 (28.60)                                        
  5 Feng, Hannah              16 Alamo Area Aquat-ST    54.22      53.99  
                  25.05       53.99 (28.94)                                        
  6 Reese, Emily              17 Magnolia Aquatic-GU    54.66      54.31  
                  25.03       54.31 (29.28)                                        
  6 Portz, Katie              18 Texas A&M Univ-GU      54.42      54.31  
                  25.47       54.31 (28.84)                                        
  8 Sticklen, Emma            14 Katy Aquatic Tea-GU    55.08      54.69  
                  25.52       54.69 (29.17)                                        
B - Final
  9 Siebenaller, Samantha     18 Texas A&M Univ-GU      55.21      54.20  
                  25.44       54.20 (28.76)                                        
 10 Fiorilli, Ashlyn          15 Texas Ford Aquat-NT    55.18      54.76  
                  25.74       54.76 (29.02)                                        
 11 Sapianchai, Kornkarnjana  19 Texas A&M Univ-GU      55.29      55.06  
                  25.96       55.06 (29.10)                                        
 12 Gvakharia, Natasha        20 Texas A&M Univ-GU      55.50      55.23  
                  26.12       55.23 (29.11)                                        
 13 Buscher, Alexandra        19 Texas A&M Univ-GU      55.36      55.41  
                  26.55       55.41 (28.86)                                        
 14 Phillips, Cassandra       17 Aquatex Swim Tea-ST    55.56      55.56  
                  25.51       55.56 (30.05)                                        
 15 Pollok, Ashley            18 Woodlands-GU           55.50      55.65  
                  26.15       55.65 (29.50)                                        
 16 Wong, Vicky               17 Palo Alto Stanfo-PC    55.64      55.85  
                  25.85       55.85 (30.00)                                        
C - Final
 17 Schaffer, Brooke          15 Palo Alto Stanfo-PC    55.89      54.71  
                  25.45       54.71 (29.26)                                        
 18 Smith, Claire             16 Cypress Fairbank-GU    56.09      55.56  
                  25.98       55.56 (29.58)                                        
 19 Ervin, Anna               15 Cypress Fairbank-GU    56.32      56.31  
                  26.19       56.31 (30.12)                                        
 20 Bernal, Aria              16 Katy Aquatic Tea-GU    56.66      56.39  
                  26.73       56.39 (29.66)                                        
 21 Balmaceda, Sophia         16 Palo Alto Stanfo-PC    56.66      56.47  
                  26.29       56.47 (30.18)                                        
 22 Hallum, Jade              14 Austin Trinity A-ST    56.54      56.49  
                  26.46       56.49 (30.03)                                        
 23 Tuff, Bronwyn             16 Magnolia Aquatic-GU    56.66      56.50  
                  26.64       56.50 (29.86)                                        
 24 Lenihan, Emily            14 Texas Ford Aquat-NT    56.61      57.08  
                  26.81       57.08 (30.27)                                        
D - Final
 25 Carter, Danielle          15 Palo Alto Stanfo-PC    56.83      55.69  
                  26.12       55.69 (29.57)                                        
 26 Marvin, Payton            15 Nitro Swimming-ST      56.71      56.79  
                  26.86       56.79 (29.93)                                        
 27 Halmy, Dorothy            19 Texas A&M Univ-GU      56.79      57.01  
                  26.89       57.01 (30.12)                                        
 28 McNeese, Tonni            15 Katy Aquatic Tea-GU    56.90      57.04  
                  26.66       57.04 (30.38)                                        
 29 Castrejon, Angelica       18 Desert Shark Swi-BD    56.89      57.24  
                  26.68       57.24 (30.56)                                        
 30 Debever, Mckenna          20 Unattached-GU          56.86      57.31  
                  26.85       57.31 (30.46)                                        
 31 Ritch, Grace              18 Magnolia Aquatic-GU    57.10      57.42  
                  27.10       57.42 (30.32)                                        
 32 Jaryszak, Rayann          17 Fort Worth Area-NT     56.90      58.16  
                  27.01       58.16 (31.15)                                        
E - Final
 33 Bernal, Sophia            15 Katy Aquatic Tea-GU    57.26      55.85  
                  26.00       55.85 (29.85)                                        
 34 Sananikone, Victoria      17 Lost Creek Aquat-ST    57.23      55.89  
                  26.31       55.89 (29.58)                                        
 35 Ryalls, Lindsey           15 Texas Ford Aquat-NT    57.30      57.10  
                  27.02       57.10 (30.08)                                        
 36 Staffeldt, Valerieanne    15 Woodlands-GU           57.36      57.40  
                  26.70       57.40 (30.70)                                        
 37 Carroll, Ashlyn           16 Nitro Swimming-ST      57.41      57.42  
                  26.62       57.42 (30.80)                                        
 38 Yelle, Haley              17 Mansfield Aquati-NT    57.30      57.46  
                  27.02       57.46 (30.44)                                        
 39 Traylor, Mary             18 Nitro Swimming-ST      57.53      57.64  
                  27.19       57.64 (30.45)                                        
 40 Kennett, Bryony           15 Sienna Plantatio-GU    57.46      59.31  
                  27.09       59.31 (32.22)                                        
 
Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gibson, Sarah             21 Texas A&M Univ-GU      50.61      50.88  
                  23.92       50.88 (26.96)                                        
  2 Feng, Hannah              16 Alamo Area Aquat-ST    54.30      54.22  
                  25.54       54.22 (28.68)                                        
  3 Guevara, Miriam           16 El Paso Aqua Pos-BD    54.16      54.34  
                  25.42       54.34 (28.92)                                        
  4 Portz, Katie              18 Texas A&M Univ-GU      57.41      54.42  
                  25.58       54.42 (28.84)                                        
  5 Stephenson, Emma          15 Dads Club Swim T-GU    54.00      54.51  
                  25.34       54.51 (29.17)                                        
  6 Cook, Julia               16 Aggie Swim Club-GU     56.43      54.64  
                  25.58       54.64 (29.06)                                        
  7 Reese, Emily              17 Magnolia Aquatic-GU    53.56      54.66  
                  25.60       54.66 (29.06)                                        
  8 Sticklen, Emma            14 Katy Aquatic Tea-GU    54.79      55.08  
                  25.88       55.08 (29.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fiorilli, Ashlyn          15 Texas Ford Aquat-NT    55.30      55.18  
                  26.11       55.18 (29.07)                                        
 10 Siebenaller, Samantha     18 Texas A&M Univ-GU      54.93      55.21  
                  25.71       55.21 (29.50)                                        
 11 Sapianchai, Kornkarnjana  19 Texas A&M Univ-GU      56.06      55.29  
                  26.19       55.29 (29.10)                                        
 12 Buscher, Alexandra        19 Texas A&M Univ-GU      55.09      55.36  
                  26.51       55.36 (28.85)                                        
 13 Pollok, Ashley            18 Woodlands-GU           56.17      55.50  
                  25.92       55.50 (29.58)                                        
 13 Gvakharia, Natasha        20 Texas A&M Univ-GU      55.07      55.50  
                  26.25       55.50 (29.25)                                        
 15 Phillips, Cassandra       17 Aquatex Swim Tea-ST    54.51      55.56  
                  25.30       55.56 (30.26)                                        
 16 Wong, Vicky               17 Palo Alto Stanfo-PC    55.73      55.64  
                  25.95       55.64 (29.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Schaffer, Brooke          15 Palo Alto Stanfo-PC    57.20      55.89  
                  26.25       55.89 (29.64)                                        
 18 Smith, Claire             16 Cypress Fairbank-GU    55.17      56.09  
                  26.31       56.09 (29.78)                                        
 19 Ervin, Anna               15 Cypress Fairbank-GU    56.56      56.32  
                  26.37       56.32 (29.95)                                        
 19 Zhao, Grace               17 Palo Alto Stanfo-PC    55.87      56.32  
                  26.22       56.32 (30.10)                                        
 21 Hallum, Jade              14 Austin Trinity A-ST    56.56      56.54  
                  26.74       56.54 (29.80)                                        
 22 Lenihan, Emily            14 Texas Ford Aquat-NT    56.21      56.61  
                  26.18       56.61 (30.43)                                        
 23 Tuff, Bronwyn             16 Magnolia Aquatic-GU    56.17      56.66  
                  26.56       56.66 (30.10)                                        
 23 Balmaceda, Sophia         16 Palo Alto Stanfo-PC    55.54      56.66  
                  26.76       56.66 (29.90)                                        
 23 Bernal, Aria              16 Katy Aquatic Tea-GU    58.17      56.66  
                  26.91       56.66 (29.75)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 26 Marvin, Payton            15 Nitro Swimming-ST      55.76      56.71  
                  26.40       56.71 (30.31)                                        
 27 Halmy, Dorothy            19 Texas A&M Univ-GU      56.68      56.79  
                  26.77       56.79 (30.02)                                        
 28 Carter, Danielle          15 Palo Alto Stanfo-PC    56.85      56.83  
                  26.65       56.83 (30.18)                                        
 29 Miller, Amy               19 Texas A&M Univ-GU      57.89      56.85  
                  26.40       56.85 (30.45)                                        
 30 Debever, Mckenna          20 Unattached-GU          55.86      56.86  
                  26.67       56.86 (30.19)                                        
 31 Castrejon, Angelica       18 Desert Shark Swi-BD  1:00.48      56.89  
                  26.57       56.89 (30.32)                                        
 32 McNeese, Tonni            15 Katy Aquatic Tea-GU    56.55      56.90  
                  27.05       56.90 (29.85)                                        
 32 Jaryszak, Rayann          17 Fort Worth Area-NT     58.71      56.90  
                  26.65       56.90 (30.25)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 34 Ritch, Grace              18 Magnolia Aquatic-GU    56.62      57.10  
                  26.70       57.10 (30.40)                                        
 35 Sananikone, Victoria      17 Lost Creek Aquat-ST    56.74      57.23  
                  27.08       57.23 (30.15)                                        
 36 Thompson, Brittany        17 Nitro Swimming-ST      56.85      57.25  
                  26.96       57.25 (30.29)                                        
 37 Bernal, Sophia            15 Katy Aquatic Tea-GU    56.25      57.26  
                  26.35       57.26 (30.91)                                        
 38 Yelle, Haley              17 Mansfield Aquati-NT    58.15      57.30  
                  27.01       57.30 (30.29)                                        
 38 Ryalls, Lindsey           15 Texas Ford Aquat-NT    57.52      57.30  
                  27.27       57.30 (30.03)                                        
 40 Staffeldt, Valerieanne    15 Woodlands-GU           57.39      57.36  
                  26.81       57.36 (30.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 41 Carroll, Ashlyn           16 Nitro Swimming-ST      57.43      57.41  
                  26.84       57.41 (30.57)                                        
 42 Vazquez Sainz de Roz, Ma  19 ITESM MTY            1:05.52L     57.43  
                  26.61       57.43 (30.82)                                        
 42 Coughlen, Madison         17 Texas Ford Aquat-NT    56.03      57.43  
                  27.03       57.43 (30.40)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 44 Henig, Isabelle           16 Palo Alto Stanfo-PC    54.45      57.45  
                  26.55       57.45 (30.90)                                        
 45 Kennett, Bryony           15 Sienna Plantatio-GU    59.37      57.46  
                  26.68       57.46 (30.78)                                        
 46 Traylor, Mary             18 Nitro Swimming-ST      57.22      57.53  
                  26.87       57.53 (30.66)                                        
 47 McMurry, Audrey           18 North Texas Nada-NT  1:04.67L     57.58  
                  27.10       57.58 (30.48)                                        
 48 Holt, Sarah               14 Christus Louisia-LA    57.34      57.63  
                  26.70       57.63 (30.93)                                        
 49 Theall, Olivia            15 Aquastar-GU            56.80      57.64  
                  26.33       57.64 (31.31)                                        
 50 Hoffman, Kaley            17 Dads Club Swim T-GU    57.05      57.77  
                  26.98       57.77 (30.79)                                        
 51 Walpole, Alvena           16 Alamo Area Aquat-ST    56.79      57.81  
                  27.18       57.81 (30.63)                                        
 52 Kruchten, Madeline        14 Swim Streamline-GU   1:07.31L     57.88  
                  27.43       57.88 (30.45)                                        
 53 Garcia, Victoria          18 West Texas Typho-BD    56.75      57.95  
                  27.48       57.95 (30.47)                                        
 54 Brandt, Rebecca           17 Dallas Mustangs-NT     56.36      57.96  
                  27.06       57.96 (30.90)                                        
 55 Strash, Isabella          16 Streamline Aquat-ST    58.67      58.00  
                  27.20       58.00 (30.80)                                        
 56 Bumpas, Alexandra         15 Texas Ford Aquat-NT    58.94      58.04  
                  27.30       58.04 (30.74)                                        
 57 Truong, Kyanh             13 Longhorn Aquatic-ST    59.16      58.09  
                  26.37       58.09 (31.72)                                        
 58 Mayer, Ashley             16 Lost Creek Aquat-ST    57.83      58.10  
                  26.98       58.10 (31.12)                                        
 59 Krepp, Morgan             17 Texas Ford Aquat-NT    57.11      58.12  
                  26.74       58.12 (31.38)                                        
 60 Gambetta, Paige           15 Palo Alto Stanfo-PC    58.32      58.19  
                  27.35       58.19 (30.84)                                        
 61 Garrison, Sophia          14 Heart of Texas A-ST    59.04      58.32  
                  28.39       58.32 (29.93)                                        
 62 Koczo, Abigail            15 Texas Ford Aquat-NT    57.95      58.35  
                  27.44       58.35 (30.91)                                        
 63 Roemer, Peyton            17 South Shore Sail-GU  1:07.33L     58.36  
                  27.58       58.36 (30.78)                                        
 64 Clarke, Sarah             17 Select Team of A-NT    57.96      58.38  
                  27.55       58.38 (30.83)                                        
 65 Murff, Sophie             18 Palo Alto Stanfo-PC  1:07.62L     58.39  
                  26.89       58.39 (31.50)                                        
 66 Wu, Amy                   14 Palo Alto Stanfo-PC    56.66      58.46  
                  27.17       58.46 (31.29)                                        
 67 Peng, Jessica             15 Aggie Swim Club-GU     55.95      58.50  
                  27.30       58.50 (31.20)                                        
 68 Pike, Brittney            16 San Antonio Wave-ST    58.25      58.55  
                  26.39       58.55 (32.16)                                        
 69 Tung, Madelynn            17 North Texas Nada-NT    58.21      58.59  
                  27.44       58.59 (31.15)                                        
 70 Fullwood, Summer          16 Nitro Swimming-ST    1:05.55L     58.65  
                  26.96       58.65 (31.69)                                        
 71 Stanford, Sydney          15 Cypress Fairbank-GU    59.04      58.67  
                  27.45       58.67 (31.22)                                        
 72 Everett, Ainsley          15 Woodlands-GU           58.20      58.71  
                  28.04       58.71 (30.67)                                        
 73 Buhl, Yasmina             14 Nitro Swimming-ST      58.12      58.76  
                  27.69       58.76 (31.07)                                        
 74 Snyder, Sarah             15 Palo Alto Stanfo-PC    59.64      58.85  
                  27.64       58.85 (31.21)                                        
 75 Ittiruck, Anya            17 North Texas Nada-NT    56.77      58.87  
                  27.28       58.87 (31.59)                                        
 75 Brett, Hana               18 Palo Alto Stanfo-PC    56.35      58.87  
                  27.64       58.87 (31.23)                                        
 77 Diamond, Megan            18 Alamo Area Aquat-ST    58.49      58.95  
                  27.88       58.95 (31.07)                                        
 78 Rodriguez, Rachel         16 Alamo Area Aquat-ST    58.85      58.96  
                  28.16       58.96 (30.80)                                        
 78 McClendon, Sara           18 Mansfield Aquati-NT    58.32      58.96  
                  27.76       58.96 (31.20)                                        
 80 Marvin, Sutton            18 Nitro Swimming-ST      58.06      58.99  
                  27.72       58.99 (31.27)                                        
 80 Stahmer, Ashley           16 Palo Alto Stanfo-PC    59.37      58.99  
                  28.10       58.99 (30.89)                                        
 82 Giles, Allie              16 Magnolia Aquatic-GU    57.60      59.02  
                  27.48       59.02 (31.54)                                        
 83 Michael, Morgan           18 Lost Creek Aquat-ST    57.92      59.05  
                  27.64       59.05 (31.41)                                        
 84 Bartley, Katelyn          15 Streamline Aquat-ST  1:07.64L     59.09  
                  27.73       59.09 (31.36)                                        
 85 Serret, Brianna           17 City Of Alexandr-LA    58.05      59.14  
                  27.67       59.14 (31.47)                                        
 86 Osborne, Alyssa           17 Space City Aquat-GU    58.66      59.16  
                  27.80       59.16 (31.36)                                        
 87 Guerra, Isabelle          16 Lost Creek Aquat-ST  1:07.67L     59.18  
                  27.93       59.18 (31.25)                                        
 88 Koch, Mckenzie            17 Texas Ford Aquat-NT    58.70      59.19  
                  27.74       59.19 (31.45)                                        
 89 Armistead, Adalyn         16 Metroplex Aquati-NT    59.20      59.33  
                  27.79       59.33 (31.54)                                        
 90 Herceg, Ana               13 Nitro Swimming-ST    1:05.42L     59.39  
                  27.91       59.39 (31.48)                                        
 91 Balint, Sydney            16 North Texas Nada-NT  1:07.63L     59.40  
                  28.00       59.40 (31.40)                                        
 92 Velasco, Hannah           16 Western Hills At-ST    57.97      59.50  
                  28.08       59.50 (31.42)                                        
 93 Milikich, Hannah          16 Nitro Swimming-ST      58.39      59.54  
                  28.27       59.54 (31.27)                                        
 94 Roberto, Julia            14 Nitro Swimming-ST    1:07.27L     59.57  
                  27.98       59.57 (31.59)                                        
 95 Keller, Sydney            16 Palo Alto Stanfo-PC  1:07.68L     59.58  
                  28.04       59.58 (31.54)                                        
 96 Chocholek, Morgan         14 North Texas Nada-NT    58.78      59.62  
                  28.22       59.62 (31.40)                                        
 97 Buchman, Sydney           15 Dads Club Swim T-GU  1:06.93L     59.64  
                  28.53       59.64 (31.11)                                        
 98 Mullen, Maggie            15 Lost Creek Aquat-ST  1:07.63L     59.76  
                  27.68       59.76 (32.08)                                        
 99 Palacios, Hannah          17 Nitro Swimming-ST      57.45      59.79  
                  27.50       59.79 (32.29)                                        
100 Sandwisch, Emily          17 Texas Ford Aquat-NT    59.72      59.82  
                  28.05       59.82 (31.77)                                        
101 Peng, Sophy               17 Palo Alto Stanfo-PC    57.93      59.88  
                  27.64       59.88 (32.24)                                        
102 Diaz Barragan, Paola      16 N.L.                 1:07.90L     59.97  
                  28.12       59.97 (31.85)                                        
103 Reyna, Morgen             17 Dads Club Swim T-GU  1:09.16L   1:00.00  
                  28.01     1:00.00 (31.99)                                        
104 Luevit, Rachel            16 North Texas Nada-NT    58.07    1:00.02  
                  28.45     1:00.02 (31.57)                                        
105 Thompson, Ashleigh        18 Austin Trinity A-ST    59.39    1:00.05  
                  27.63     1:00.05 (32.42)                                        
106 Martell, Mackenzie        16 Longhorn Aquatic-ST  1:08.83L   1:00.09  
                  28.47     1:00.09 (31.62)                                        
107 Minear, Mallory           18 Dads Club Swim T-GU  1:07.54L   1:00.14  
                  27.55     1:00.14 (32.59)                                        
108 Stallworth, Mckenna       16 Streamline Aquat-ST    59.09    1:00.18  
                  28.04     1:00.18 (32.14)                                        
109 Lin, Claire               17 Palo Alto Stanfo-PC    59.66    1:00.30  
                  27.65     1:00.30 (32.65)                                        
110 Mai, Aubrey               15 Alamo Area Aquat-ST  1:07.49L   1:00.31  
                  28.20     1:00.31 (32.11)                                        
111 Kitzman, Faith            16 Cypress Fairbank-GU    57.57    1:00.37  
                  28.49     1:00.37 (31.88)                                        
112 Erzakova, Daria           16 Cypress Fairbank-GU    58.19    1:00.47  
                  28.33     1:00.47 (32.14)                                        
113 Quincy, Lauren            17 Lost Creek Aquat-ST    58.67    1:00.75  
                  28.37     1:00.75 (32.38)                                        
114 Pitkanen, Sabrina         15 Nitro Swimming-ST    1:00.19    1:00.84  
                  28.39     1:00.84 (32.45)                                        
115 Lopez, Sarah              12 Swim Streamline-GU     59.79    1:00.94  
                  28.42     1:00.94 (32.52)                                        
116 Rusli, Amelia             16 North Texas Nada-NT  1:00.36    1:00.96  
                  27.46     1:00.96 (33.50)                                        
117 Harris, Juliet            14 Western Hills At-ST  1:07.84L   1:01.01  
                  27.96     1:01.01 (33.05)                                        
118 Giannella, Caroline       17 Cypress Fairbank-GU    59.05    1:01.10  
                  28.44     1:01.10 (32.66)                                        
119 Bennett, Kylie            16 Cypress Fairbank-GU    59.96    1:01.11  
                  28.60     1:01.11 (32.51)                                        
120 Stewart, Mackenzie        16 Nitro Swimming-ST      59.84    1:01.18  
                  28.66     1:01.18 (32.52)                                        
121 Parks, Emilie             17 Nitro Swimming-ST      59.52    1:01.46  
                  28.49     1:01.46 (32.97)                                        
122 Smith, Kaylee             14 Katy Aquatic Tea-GU  1:00.27    1:01.49  
                  28.48     1:01.49 (33.01)                                        
123 Gutierrez Picon, Paola    14 N.L.                 1:06.77L   1:01.56  
                  29.12     1:01.56 (32.44)                                        
124 Garcia Alvarez, Lauren    14 N.L.                 1:05.99L   1:01.62  
                  28.81     1:01.62 (32.81)                                        
125 Taylor, Elizabeth         14 Lost Creek Aquat-ST  1:07.81L   1:01.92  
                  29.48     1:01.92 (32.44)                                        
126 Hepp, Alison              17 Alamo Area Aquat-ST  1:07.82L   1:02.20  
                  29.03     1:02.20 (33.17)                                        
127 Cronk, Julia              16 Alamo Area Aquat-ST  1:08.56L   1:02.50  
                  29.10     1:02.50 (33.40)                                        
 -- Min, Priscilla            16 Palo Alto Stanfo-PC    59.87        DFS  
 -- Van Ryan, Riley           17 Dads Club Swim T-GU  1:00.34        DFS  
 -- Gregson, Shea             18 Magnolia Aquatic-GU  1:06.95L       DFS  
 -- Machicao, Maria           17 Katy Aquatic Tea-GU  1:00.28        DFS  
 -- Kopenski, Gabrielle       17 Texas Ford Aquat-NT    57.15        DFS  
 
Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fiorilli, Ashlyn          15 Texas Ford Aquat-NT  1:58.67    1:57.23  
                  26.54       56.42 (29.88)     1:26.58 (30.16)     1:57.23 (30.65)
  2 Guevara, Miriam           16 El Paso Aqua Pos-BD  1:59.34    1:58.35  
                  26.60       56.89 (30.29)     1:27.54 (30.65)     1:58.35 (30.81)
  3 Buscher, Alexandra        19 Texas A&M Univ-GU    1:59.07    1:58.54  
                  27.10       56.90 (29.80)     1:27.33 (30.43)     1:58.54 (31.21)
  4 Gvakharia, Natasha        20 Texas A&M Univ-GU    2:00.09    2:00.11  
                  27.25       57.57 (30.32)     1:28.15 (30.58)     2:00.11 (31.96)
  5 Sloan, Jessica            21 Texas A&M Univ-GU    1:59.54    2:00.52  
                  27.48       57.97 (30.49)     1:29.03 (31.06)     2:00.52 (31.49)
  6 Halmy, Dorothy            19 Texas A&M Univ-GU    2:00.59    2:00.80  
                  27.65       58.43 (30.78)     1:29.39 (30.96)     2:00.80 (31.41)
  7 Barney, Regan             17 Longhorn Aquatic-ST  2:00.17    2:01.01  
                  27.42       58.29 (30.87)     1:29.43 (31.14)     2:01.01 (31.58)
  8 Whalen, Natalie           16 North Texas Nada-NT  2:00.49    2:01.16  
                  26.86       57.55 (30.69)     1:29.15 (31.60)     2:01.16 (32.01)
B - Final
  9 Reese, Emily              17 Magnolia Aquatic-GU  2:01.78    1:59.26  
                  26.36       56.22 (29.86)     1:26.94 (30.72)     1:59.26 (32.32)
 10 Toney, Camryn             17 Texas Ford Aquat-NT  2:02.49    1:59.47  
                  27.38       57.44 (30.06)     1:28.42 (30.98)     1:59.47 (31.05)
 11 Feng, Hannah              16 Alamo Area Aquat-ST  2:01.10    2:00.19  
                  26.39       56.75 (30.36)     1:28.32 (31.57)     2:00.19 (31.87)
 12 Stephenson, Emma          15 Dads Club Swim T-GU  2:02.50    2:01.47  
                  26.49       57.38 (30.89)     1:28.97 (31.59)     2:01.47 (32.50)
 13 Coughlen, Madison         17 Texas Ford Aquat-NT  2:01.53    2:01.73  
                  27.17       57.74 (30.57)     1:29.20 (31.46)     2:01.73 (32.53)
 14 Ritch, Grace              18 Magnolia Aquatic-GU  2:01.38    2:01.80  
                  26.98       57.86 (30.88)     1:29.58 (31.72)     2:01.80 (32.22)
 15 Sticklen, Emma            14 Katy Aquatic Tea-GU  2:03.17    2:01.87  
                  26.87       57.66 (30.79)     1:29.14 (31.48)     2:01.87 (32.73)
 16 Strash, Isabella          16 Streamline Aquat-ST  2:03.47    2:03.54  
                  27.28       58.23 (30.95)     1:30.89 (32.66)     2:03.54 (32.65)
C - Final
 17 Brandt, Rebecca           17 Dallas Mustangs-NT   2:04.06    2:02.09  
                  27.38       58.41 (31.03)     1:30.06 (31.65)     2:02.09 (32.03)
 18 Tuff, Bronwyn             16 Magnolia Aquatic-GU  2:05.40    2:03.26  
                  27.49       58.50 (31.01)     1:30.23 (31.73)     2:03.26 (33.03)
 19 Ryalls, Lindsey           15 Texas Ford Aquat-NT  2:05.04    2:03.71  
                  28.28     1:00.07 (31.79)     1:31.60 (31.53)     2:03.71 (32.11)
 20 Traylor, Mary             18 Nitro Swimming-ST    2:05.46    2:03.76  
                  27.71       58.68 (30.97)     1:30.69 (32.01)     2:03.76 (33.07)
 21 McNeese, Tonni            15 Katy Aquatic Tea-GU  2:04.47    2:04.59  
                  28.03       59.62 (31.59)     1:31.34 (31.72)     2:04.59 (33.25)
 22 Walpole, Alvena           16 Alamo Area Aquat-ST  2:04.67    2:04.67  
                  27.43       58.62 (31.19)     1:30.95 (32.33)     2:04.67 (33.72)
 23 Thompson, Brittany        17 Nitro Swimming-ST    2:04.92    2:07.21  
                  28.42     1:00.27 (31.85)     1:33.29 (33.02)     2:07.21 (33.92)
 -- Sananikone, Victoria      17 Lost Creek Aquat-ST  2:05.00         DQ  
                  27.82       59.52 (31.70)     1:30.60 (31.08)          DQ (32.31)
D - Final
 25 Schaffer, Brooke          15 Palo Alto Stanfo-PC  2:06.60    2:03.98  
                  27.05       58.46 (31.41)     1:30.87 (32.41)     2:03.98 (33.11)
 26 Holmes, Elizabeth         18 Streamline Aquat-ST  2:06.64    2:04.97  
                  28.03       59.30 (31.27)     1:31.53 (32.23)     2:04.97 (33.44)
 27 Milikich, Hannah          16 Nitro Swimming-ST    2:07.42    2:06.04  
                  28.42     1:00.15 (31.73)     1:32.52 (32.37)     2:06.04 (33.52)
 28 Wagner, Emma              17 Texas Ford Aquat-NT  2:07.02    2:06.07  
                  28.64     1:00.68 (32.04)     1:33.35 (32.67)     2:06.07 (32.72)
 29 Holt, Sarah               14 Christus Louisia-LA  2:06.92    2:06.25  
                  27.59       59.48 (31.89)     1:32.33 (32.85)     2:06.25 (33.92)
 30 Brett, Hana               18 Palo Alto Stanfo-PC  2:07.22    2:07.04  
                  28.05     1:00.11 (32.06)     1:33.37 (33.26)     2:07.04 (33.67)
 31 Phillips, Cassandra       17 Aquatex Swim Tea-ST  2:06.13    2:07.13  
                  26.71       58.56 (31.85)     1:32.08 (33.52)     2:07.13 (35.05)
 32 Koczo, Abigail            15 Texas Ford Aquat-NT  2:06.34    2:07.80  
                  27.56       59.67 (32.11)     1:33.07 (33.40)     2:07.80 (34.73)
E - Final
 33 Carroll, Ashlyn           16 Nitro Swimming-ST    2:09.10    2:07.62  
                  28.16     1:00.53 (32.37)     1:33.80 (33.27)     2:07.62 (33.82)
 34 Koch, Mckenzie            17 Texas Ford Aquat-NT  2:08.74    2:07.95  
                  28.46     1:01.05 (32.59)     1:34.67 (33.62)     2:07.95 (33.28)
 35 Sandwisch, Emily          17 Texas Ford Aquat-NT  2:09.68    2:07.96  
                  28.34     1:00.61 (32.27)     1:34.09 (33.48)     2:07.96 (33.87)
 36 Peng, Jessica             15 Aggie Swim Club-GU   2:07.86    2:08.06  
                  28.78     1:01.51 (32.73)     1:34.63 (33.12)     2:08.06 (33.43)
 37 Everett, Ainsley          15 Woodlands-GU         2:09.11    2:08.64  
                  28.74     1:00.84 (32.10)     1:33.87 (33.03)     2:08.64 (34.77)
 38 Bennett, Kylie            16 Cypress Fairbank-GU  2:09.15    2:09.06  
                  28.99     1:01.38 (32.39)     1:34.70 (33.32)     2:09.06 (34.36)
 39 Armistead, Adalyn         16 Metroplex Aquati-NT  2:10.04    2:10.31  
                  29.32     1:02.41 (33.09)     1:36.27 (33.86)     2:10.31 (34.04)
 40 Ervin, Anna               15 Cypress Fairbank-GU  2:09.72    2:15.56  
                  29.11     1:02.43 (33.32)     1:38.12 (35.69)     2:15.56 (37.44)
 
Women 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Walpole, Alvena           16 Alamo Area Aquat-ST  2:04.67    2:05.99  
                  28.62     1:00.89 (32.27)     1:33.34 (32.45)     2:05.99 (32.65)
  2 Bleasdell, Emma           16 Sienna Plantatio-GU  2:26.25    2:21.98  
                  31.18     1:07.72 (36.54)     1:44.76 (37.04)     2:21.98 (37.22)
 
Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fiorilli, Ashlyn          15 Texas Ford Aquat-NT  1:59.16    1:58.67  
                  26.96       57.20 (30.24)     1:27.89 (30.69)     1:58.67 (30.78)
  2 Buscher, Alexandra        19 Texas A&M Univ-GU    1:58.78    1:59.07  
                  27.63       57.78 (30.15)     1:28.12 (30.34)     1:59.07 (30.95)
  3 Guevara, Miriam           16 El Paso Aqua Pos-BD  1:59.04    1:59.34  
                  26.72       57.22 (30.50)     1:27.97 (30.75)     1:59.34 (31.37)
  4 Sloan, Jessica            21 Texas A&M Univ-GU    2:01.67    1:59.54  
                  27.01       57.47 (30.46)     1:28.11 (30.64)     1:59.54 (31.43)
  5 Gvakharia, Natasha        20 Texas A&M Univ-GU    2:01.11    2:00.09  
                  27.34       57.94 (30.60)     1:28.13 (30.19)     2:00.09 (31.96)
  6 Barney, Regan             17 Longhorn Aquatic-ST  1:59.19    2:00.17  
                  27.18       57.95 (30.77)     1:28.77 (30.82)     2:00.17 (31.40)
  7 Whalen, Natalie           16 North Texas Nada-NT  1:59.29    2:00.49  
                  26.78       57.50 (30.72)     1:28.81 (31.31)     2:00.49 (31.68)
  8 Halmy, Dorothy            19 Texas A&M Univ-GU    1:59.37    2:00.59  
                  27.75       58.37 (30.62)     1:29.45 (31.08)     2:00.59 (31.14)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Feng, Hannah              16 Alamo Area Aquat-ST  1:59.28    2:01.10  
                  27.33       58.36 (31.03)     1:29.37 (31.01)     2:01.10 (31.73)
 10 Ritch, Grace              18 Magnolia Aquatic-GU  1:59.14    2:01.38  
                  27.03       57.56 (30.53)     1:29.07 (31.51)     2:01.38 (32.31)
 11 Coughlen, Madison         17 Texas Ford Aquat-NT  1:59.69    2:01.53  
                  27.39       58.20 (30.81)     1:29.46 (31.26)     2:01.53 (32.07)
 12 Reese, Emily              17 Magnolia Aquatic-GU  2:01.84    2:01.78  
                  26.35       56.93 (30.58)     1:28.70 (31.77)     2:01.78 (33.08)
 13 Toney, Camryn             17 Texas Ford Aquat-NT  2:01.36    2:02.49  
                  28.45       59.43 (30.98)     1:30.71 (31.28)     2:02.49 (31.78)
 14 Stephenson, Emma          15 Dads Club Swim T-GU  2:03.09    2:02.50  
                  26.45       58.23 (31.78)     1:29.85 (31.62)     2:02.50 (32.65)
 15 Sticklen, Emma            14 Katy Aquatic Tea-GU  2:01.66    2:03.17  
                  26.65       57.52 (30.87)     1:29.92 (32.40)     2:03.17 (33.25)
 16 Strash, Isabella          16 Streamline Aquat-ST  2:07.44    2:03.47  
                  27.01       59.07 (32.06)     1:31.39 (32.32)     2:03.47 (32.08)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brandt, Rebecca           17 Dallas Mustangs-NT   2:02.60    2:04.06  
                  27.79       58.66 (30.87)     1:30.73 (32.07)     2:04.06 (33.33)
 18 McNeese, Tonni            15 Katy Aquatic Tea-GU  2:05.89    2:04.47  
                  28.31       59.55 (31.24)     1:31.98 (32.43)     2:04.47 (32.49)
 19 Walpole, Alvena           16 Alamo Area Aquat-ST  2:04.97    2:04.67  
                  28.23       59.89 (31.66)     1:32.39 (32.50)     2:04.67 (32.28)
 20 Thompson, Brittany        17 Nitro Swimming-ST    2:03.17    2:04.92  
                  27.81       59.39 (31.58)     1:31.58 (32.19)     2:04.92 (33.34)
 21 Sananikone, Victoria      17 Lost Creek Aquat-ST  2:04.85    2:05.00  
                  28.47     1:00.25 (31.78)     1:32.46 (32.21)     2:05.00 (32.54)
 22 Ryalls, Lindsey           15 Texas Ford Aquat-NT  2:06.98    2:05.04  
                  28.41     1:00.30 (31.89)     1:32.04 (31.74)     2:05.04 (33.00)
 23 Tuff, Bronwyn             16 Magnolia Aquatic-GU  2:03.77    2:05.40  
                  28.01       58.87 (30.86)     1:31.44 (32.57)     2:05.40 (33.96)
 24 Traylor, Mary             18 Nitro Swimming-ST    2:03.56    2:05.46  
                  28.20       59.77 (31.57)     1:31.92 (32.15)     2:05.46 (33.54)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Phillips, Cassandra       17 Aquatex Swim Tea-ST  2:10.02    2:06.13  
                  27.20       59.01 (31.81)     1:32.22 (33.21)     2:06.13 (33.91)
 26 Koczo, Abigail            15 Texas Ford Aquat-NT  2:04.72    2:06.34  
                  28.12       59.62 (31.50)     1:32.30 (32.68)     2:06.34 (34.04)
 27 Schaffer, Brooke          15 Palo Alto Stanfo-PC  2:03.77    2:06.60  
                  28.18       59.98 (31.80)     1:32.80 (32.82)     2:06.60 (33.80)
 28 Holmes, Elizabeth         18 Streamline Aquat-ST  2:09.75    2:06.64  
                  28.10     1:00.03 (31.93)     1:32.46 (32.43)     2:06.64 (34.18)
 29 Holt, Sarah               14 Christus Louisia-LA  2:07.55    2:06.92  
                  27.17       58.83 (31.66)     1:32.25 (33.42)     2:06.92 (34.67)
 30 Wagner, Emma              17 Texas Ford Aquat-NT  2:03.37    2:07.02  
                  28.81     1:00.88 (32.07)     1:33.77 (32.89)     2:07.02 (33.25)
 31 Brett, Hana               18 Palo Alto Stanfo-PC  2:03.33    2:07.22  
                  28.15       59.53 (31.38)     1:33.03 (33.50)     2:07.22 (34.19)
 32 Milikich, Hannah          16 Nitro Swimming-ST    2:05.96    2:07.42  
                  29.00     1:01.35 (32.35)     1:34.22 (32.87)     2:07.42 (33.20)
-------------------------------------------------------------------------
 33 Peng, Jessica             15 Aggie Swim Club-GU   2:05.31    2:07.86  
                  28.71     1:00.94 (32.23)     1:33.65 (32.71)     2:07.86 (34.21)
 34 Marvin, Payton            15 Nitro Swimming-ST    2:03.48    2:08.16  
                  27.87       59.80 (31.93)     1:33.47 (33.67)     2:08.16 (34.69)
 35 Krepp, Morgan             17 Texas Ford Aquat-NT  2:05.27    2:08.61  
                  27.75       59.85 (32.10)     1:33.34 (33.49)     2:08.61 (35.27)
 36 Mayer, Macey              16 Alamo Area Aquat-ST  2:08.15    2:08.74  
                  28.31     1:00.44 (32.13)     1:34.01 (33.57)     2:08.74 (34.73)
 36 Koch, Mckenzie            17 Texas Ford Aquat-NT  2:31.06L   2:08.74  
                  28.32     1:00.67 (32.35)     1:34.09 (33.42)     2:08.74 (34.65)
 38 Carroll, Ashlyn           16 Nitro Swimming-ST    2:07.46    2:09.10  
                  28.74     1:01.69 (32.95)     1:34.66 (32.97)     2:09.10 (34.44)
 39 Everett, Ainsley          15 Woodlands-GU         2:09.05    2:09.11  
                  28.88     1:01.39 (32.51)     1:36.05 (34.66)     2:09.11 (33.06)
 40 Bennett, Kylie            16 Cypress Fairbank-GU  2:09.48    2:09.15  
                  28.65     1:00.78 (32.13)     1:34.33 (33.55)     2:09.15 (34.82)
-------------------------------------------------------------------------
 41 Rodriguez, Rachel         16 Alamo Area Aquat-ST  2:07.94    2:09.36  
                  29.19     1:01.63 (32.44)     1:34.69 (33.06)     2:09.36 (34.67)
 42 Sandwisch, Emily          17 Texas Ford Aquat-NT  2:09.66    2:09.68  
                  28.80     1:01.84 (33.04)     1:35.67 (33.83)     2:09.68 (34.01)
-------------------------------------------------------------------------
 43 Ervin, Anna               15 Cypress Fairbank-GU  2:10.60    2:09.72  
                  28.47     1:01.61 (33.14)     1:35.55 (33.94)     2:09.72 (34.17)
 44 Armistead, Adalyn         16 Metroplex Aquati-NT  2:10.26    2:10.04  
                  28.78     1:01.95 (33.17)     1:35.80 (33.85)     2:10.04 (34.24)
 45 Roemer, Peyton            17 South Shore Sail-GU  2:09.57    2:10.13  
                  28.29     1:01.20 (32.91)     1:35.03 (33.83)     2:10.13 (35.10)
 46 Fullwood, Summer          16 Nitro Swimming-ST    2:08.21    2:10.42  
                  28.54     1:01.37 (32.83)     1:34.86 (33.49)     2:10.42 (35.56)
 47 Bernal, Sophia            15 Katy Aquatic Tea-GU  2:13.33    2:10.63  
                  28.51     1:01.20 (32.69)     1:35.69 (34.49)     2:10.63 (34.94)
 48 Michael, Morgan           18 Lost Creek Aquat-ST  2:12.23    2:10.65  
                  29.21     1:01.88 (32.67)     1:35.54 (33.66)     2:10.65 (35.11)
 49 Min, Priscilla            16 Palo Alto Stanfo-PC  2:12.40    2:10.80  
                  28.83     1:01.76 (32.93)     1:35.85 (34.09)     2:10.80 (34.95)
 50 Bush, Katherine           15 Christus Louisia-LA  2:32.56L   2:11.00  
                  29.28     1:01.95 (32.67)     1:36.18 (34.23)     2:11.00 (34.82)
 51 Wong, Madison             16 Katy Aquatic Tea-GU  2:10.04    2:11.18  
                  29.13     1:02.48 (33.35)     1:36.58 (34.10)     2:11.18 (34.60)
 52 Smith, Riley              15 Cypress Fairbank-GU  2:31.62L   2:11.72  
                  28.78     1:01.40 (32.62)     1:36.31 (34.91)     2:11.72 (35.41)
 52 Stallworth, Mckenna       16 Streamline Aquat-ST  2:32.86L   2:11.72  
                  28.79     1:01.68 (32.89)     1:36.22 (34.54)     2:11.72 (35.50)
 54 Gutierrez Picon, Paola    14 N.L.                 2:29.06L   2:12.06  
                  30.22     1:03.77 (33.55)     1:38.18 (34.41)     2:12.06 (33.88)
 55 Diaz Barragan, Paola      16 N.L.                 2:25.55L   2:12.12  
                  29.43     1:03.17 (33.74)     1:37.43 (34.26)     2:12.12 (34.69)
 56 Theall, Olivia            15 Aquastar-GU          2:07.70    2:12.44  
                  27.90     1:00.78 (32.88)     1:35.76 (34.98)     2:12.44 (36.68)
 57 Martell, Mackenzie        16 Longhorn Aquatic-ST  2:31.95L   2:12.57  
                  29.79     1:02.75 (32.96)     1:37.66 (34.91)     2:12.57 (34.91)
 58 Lopez, Sarah              12 Swim Streamline-GU   2:07.58    2:12.67  
                  28.76     1:02.05 (33.29)     1:37.13 (35.08)     2:12.67 (35.54)
 59 Duma, Lillian             15 North Texas Nada-NT  2:36.64L   2:13.07  
                  29.27     1:02.33 (33.06)     1:37.05 (34.72)     2:13.07 (36.02)
 60 Simon, Miranda            15 Longhorn Aquatic-ST  2:28.58L   2:13.25  
                  30.15     1:04.22 (34.07)     1:38.38 (34.16)     2:13.25 (34.87)
 61 Garcia, Victoria          18 West Texas Typho-BD  2:10.24    2:13.29  
                  29.22     1:03.15 (33.93)     1:38.08 (34.93)     2:13.29 (35.21)
 62 Quincy, Lauren            17 Lost Creek Aquat-ST  2:30.11L   2:13.77  
                  29.41     1:03.15 (33.74)     1:38.21 (35.06)     2:13.77 (35.56)
 63 Palacios, Hannah          17 Nitro Swimming-ST    2:11.91    2:13.83  
                  29.64     1:02.99 (33.35)     1:38.29 (35.30)     2:13.83 (35.54)
 64 Machicao, Maria           17 Katy Aquatic Tea-GU  2:32.48L   2:14.00  
                  29.46     1:02.61 (33.15)     1:37.41 (34.80)     2:14.00 (36.59)
 65 Morgan, Jamie             15 Katy Aquatic Tea-GU  2:33.03L   2:14.01  
                  29.54     1:03.46 (33.92)     1:38.52 (35.06)     2:14.01 (35.49)
 66 Minear, Mallory           18 Dads Club Swim T-GU  2:30.32L   2:14.11  
                  29.76     1:02.33 (32.57)     1:37.88 (35.55)     2:14.11 (36.23)
 67 Buhl, Yasmina             14 Nitro Swimming-ST    2:32.71L   2:14.15  
                  29.86     1:04.73 (34.87)     1:39.97 (35.24)     2:14.15 (34.18)
 68 Giannella, Caroline       17 Cypress Fairbank-GU  2:10.91    2:14.34  
                  29.59     1:03.09 (33.50)     1:37.82 (34.73)     2:14.34 (36.52)
 69 Leboeuf, Jesse            16 Crescent City Sw-LA  2:34.60L   2:14.80  
                  29.63     1:03.73 (34.10)     1:38.91 (35.18)     2:14.80 (35.89)
 70 Wickes, Nicolette         17 Alamo Area Aquat-ST  2:30.68L   2:14.90  
                  29.71     1:03.03 (33.32)     1:38.35 (35.32)     2:14.90 (36.55)
 71 Wong, Jodi                16 Dads Club Swim T-GU  2:11.80    2:14.95  
                  30.06     1:03.74 (33.68)     1:38.87 (35.13)     2:14.95 (36.08)
 72 Wu, Amy                   14 Palo Alto Stanfo-PC  2:11.88    2:15.40  
                  30.22     1:04.25 (34.03)     1:39.96 (35.71)     2:15.40 (35.44)
 73 Serret, Brianna           17 City Of Alexandr-LA  2:14.96    2:15.86  
                  29.33     1:02.87 (33.54)     1:38.74 (35.87)     2:15.86 (37.12)
 74 Saldana, Gabriela         14 North Channel Aq-GU  2:34.29L   2:16.53  
                  29.93     1:03.88 (33.95)     1:39.72 (35.84)     2:16.53 (36.81)
 75 Pitkanen, Sabrina         15 Nitro Swimming-ST    2:33.66L   2:18.22  
                  30.43     1:04.64 (34.21)     1:41.08 (36.44)     2:18.22 (37.14)
 76 Garrett, Rylee            18 Swim Streamline-GU   2:36.42L   2:20.95  
                  30.70     1:05.70 (35.00)     1:43.04 (37.34)     2:20.95 (37.91)
 77 Cronk, Julia              16 Alamo Area Aquat-ST  2:32.52L   2:21.08  
                  30.59     1:05.43 (34.84)     1:42.20 (36.77)     2:21.08 (38.88)
 78 Grunloh, Alyssa           16 Waterloo Swimmin-ST  2:33.02L   2:21.09  
                  29.68     1:04.97 (35.29)     1:42.07 (37.10)     2:21.09 (39.02)
 -- Hepp, Alison              17 Alamo Area Aquat-ST  2:30.02L       DFS  
 -- Henig, Isabelle           16 Palo Alto Stanfo-PC  1:59.71        DFS  
 
Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Debever, Mckenna          20 Unattached-GU        2:03.07    1:59.17  
                  25.76       56.30 (30.54)     1:31.27 (34.97)     1:59.17 (27.90)
  2 Zhao, Grace               17 Palo Alto Stanfo-PC  2:00.85    1:59.31  
                  26.14       56.70 (30.56)     1:30.43 (33.73)     1:59.31 (28.88)
  3 Portz, Katie              18 Texas A&M Univ-GU    2:02.88    2:00.89  
                  26.13       55.81 (29.68)     1:32.54 (36.73)     2:00.89 (28.35)
  4 Feng, Hannah              16 Alamo Area Aquat-ST  2:02.02    2:01.14  
                  25.55       56.20 (30.65)     1:32.76 (36.56)     2:01.14 (28.38)
  5 Larson, Breeja            24 New York Athleti-MR  2:03.21    2:01.30  
                  26.29       58.26 (31.97)     1:32.06 (33.80)     2:01.30 (29.24)
  6 Pollok, Ashley            18 Woodlands-GU         2:01.07    2:01.69  
                  26.57       56.28 (29.71)     1:32.57 (36.29)     2:01.69 (29.12)
  7 Guevara, Miriam           16 El Paso Aqua Pos-BD  2:04.41    2:02.99  
                  25.91       56.10 (30.19)     1:33.23 (37.13)     2:02.99 (29.76)
  8 Toney, Camryn             17 Texas Ford Aquat-NT  2:03.53    2:05.21  
                  27.42       58.57 (31.15)     1:35.96 (37.39)     2:05.21 (29.25)
B - Final
  9 Fiorilli, Ashlyn          15 Texas Ford Aquat-NT  2:04.67    2:04.06  
                  26.58       57.81 (31.23)     1:34.83 (37.02)     2:04.06 (29.23)
 10 Yelle, Haley              17 Mansfield Aquati-NT  2:05.77    2:04.23  
                  26.97       58.25 (31.28)     1:35.86 (37.61)     2:04.23 (28.37)
 11 Sloan, Jessica            21 Texas A&M Univ-GU    2:04.84    2:04.49  
                  26.86       59.31 (32.45)     1:35.94 (36.63)     2:04.49 (28.55)
 12 Carter, Danielle          15 Palo Alto Stanfo-PC  2:06.71    2:05.98  
                  26.72       57.11 (30.39)     1:36.32 (39.21)     2:05.98 (29.66)
 13 Beaudion, Alyvia          17 Cypress Fairbank-GU  2:06.80    2:06.26  
                  26.76       58.79 (32.03)     1:37.49 (38.70)     2:06.26 (28.77)
 14 Jaryszak, Rayann          17 Fort Worth Area-NT   2:05.79    2:06.40  
                  27.45     1:00.00 (32.55)     1:36.81 (36.81)     2:06.40 (29.59)
 15 Wong, Vicky               17 Palo Alto Stanfo-PC  2:06.98    2:06.79  
                  26.37       57.34 (30.97)     1:37.29 (39.95)     2:06.79 (29.50)
 16 Koczo, Abigail            15 Texas Ford Aquat-NT  2:06.91    2:08.85  
                  27.77       59.66 (31.89)     1:38.60 (38.94)     2:08.85 (30.25)
C - Final
 17 McNeese, Tonni            15 Katy Aquatic Tea-GU  2:08.49    2:06.64  
                  27.06       58.71 (31.65)     1:37.96 (39.25)     2:06.64 (28.68)
 18 Garrison, Sophia          14 Heart of Texas A-ST  2:07.73    2:06.96  
                  27.65     1:00.16 (32.51)     1:37.68 (37.52)     2:06.96 (29.28)
 19 Evans, Kelsey             18 Cypress Fairbank-GU  2:09.09    2:07.03  
                  29.05     1:03.13 (34.08)     1:38.40 (35.27)     2:07.03 (28.63)
 20 Holmes, Elizabeth         18 Streamline Aquat-ST  2:07.93    2:07.40  
                  27.33       59.64 (32.31)     1:37.56 (37.92)     2:07.40 (29.84)
 21 Ritch, Grace              18 Magnolia Aquatic-GU  2:08.21    2:08.08  
                  27.08       59.66 (32.58)     1:38.46 (38.80)     2:08.08 (29.62)
 22 Erzakova, Daria           16 Cypress Fairbank-GU  2:08.79    2:09.25  
                  27.78       59.71 (31.93)     1:38.71 (39.00)     2:09.25 (30.54)
 23 Antonacci, Samantha       18 Alamo Area Aquat-ST  2:09.17    2:09.27  
                  28.25     1:01.15 (32.90)     1:38.99 (37.84)     2:09.27 (30.28)
 24 Milikich, Hannah          16 Nitro Swimming-ST    2:09.28    2:09.60  
                  28.40     1:00.41 (32.01)     1:39.05 (38.64)     2:09.60 (30.55)
D - Final
 25 Hoffman, Kaley            17 Dads Club Swim T-GU  2:09.42    2:05.92  
                  27.47       59.11 (31.64)     1:36.46 (37.35)     2:05.92 (29.46)
 26 Everett, Ainsley          15 Woodlands-GU         2:10.65    2:09.52  
                  28.20     1:01.75 (33.55)     1:39.73 (37.98)     2:09.52 (29.79)
 27 Cano, Sarah               16 Nitro Swimming-ST    2:10.37    2:09.88  
                  28.96     1:00.86 (31.90)     1:39.30 (38.44)     2:09.88 (30.58)
 28 Dunn, Faith               17 Palo Alto Stanfo-PC  2:10.25    2:10.95  
                  27.93     1:01.10 (33.17)     1:40.39 (39.29)     2:10.95 (30.56)
 29 Wong, Jodi                16 Dads Club Swim T-GU  2:10.87    2:11.04  
                  28.96     1:01.48 (32.52)     1:40.33 (38.85)     2:11.04 (30.71)
 30 Min, Priscilla            16 Palo Alto Stanfo-PC  2:10.90    2:11.30  
                  28.74     1:03.28 (34.54)     1:41.20 (37.92)     2:11.30 (30.10)
 31 Marvin, Payton            15 Nitro Swimming-ST    2:10.68    2:12.10  
                  27.94     1:01.41 (33.47)     1:42.35 (40.94)     2:12.10 (29.75)
 32 Kaderli, Corine           16 Longhorn Aquatic-ST  2:10.71    2:13.19  
                  29.18     1:02.85 (33.67)     1:41.95 (39.10)     2:13.19 (31.24)
E - Final
 33 Vincent, Margaret         18 Dads Club Swim T-GU  2:11.79    2:08.41  
                  28.84     1:02.27 (33.43)     1:39.03 (36.76)     2:08.41 (29.38)
 34 Ervin, Anna               15 Cypress Fairbank-GU  2:11.49    2:10.76  
                  28.30     1:02.19 (33.89)     1:39.96 (37.77)     2:10.76 (30.80)
 35 Roycraft, Sydney          15 Woodlands-GU         2:11.83    2:12.66  
                  28.38     1:00.56 (32.18)     1:40.75 (40.19)     2:12.66 (31.91)
 36 Mechling, Madelyn         15 Mansfield Aquati-NT  2:12.58    2:13.38  
                  29.39     1:00.98 (31.59)     1:42.51 (41.53)     2:13.38 (30.87)
 37 Acosta, Andrea            17 El Paso Aqua Pos-BD  2:12.15    2:13.41  
                  29.16     1:04.48 (35.32)     1:43.08 (38.60)     2:13.41 (30.33)
 38 Hunt, Chloe               17 Aggie Swim Club-GU   2:11.88    2:13.44  
                  28.03     1:01.94 (33.91)     1:42.86 (40.92)     2:13.44 (30.58)
 
Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhao, Grace               17 Palo Alto Stanfo-PC  2:00.08    2:00.85  
                  26.60       57.70 (31.10)     1:31.62 (33.92)     2:00.85 (29.23)
  2 Pollok, Ashley            18 Woodlands-GU         2:00.78    2:01.07  
                  26.36       56.27 (29.91)     1:32.31 (36.04)     2:01.07 (28.76)
  3 Feng, Hannah              16 Alamo Area Aquat-ST  2:01.10    2:02.02  
                  25.82       56.75 (30.93)     1:33.33 (36.58)     2:02.02 (28.69)
  4 Portz, Katie              18 Texas A&M Univ-GU    2:03.15    2:02.88  
                  26.34       57.76 (31.42)     1:34.93 (37.17)     2:02.88 (27.95)
  5 Barney, Regan             17 Longhorn Aquatic-ST  1:59.06    2:02.91  
                  26.70       56.73 (30.03)     1:33.68 (36.95)     2:02.91 (29.23)
  6 Debever, Mckenna          20 Unattached-GU        2:00.39    2:03.07  
                  26.76       57.56 (30.80)     1:34.35 (36.79)     2:03.07 (28.72)
  7 Larson, Breeja            24 New York Athleti-MR  2:22.39L   2:03.21  
                  25.87       58.12 (32.25)     1:32.66 (34.54)     2:03.21 (30.55)
  8 Toney, Camryn             17 Texas Ford Aquat-NT  2:03.46    2:03.53  
                  27.49       58.06 (30.57)     1:34.78 (36.72)     2:03.53 (28.75)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Guevara, Miriam           16 El Paso Aqua Pos-BD  2:04.92    2:04.41  
                  26.37       57.09 (30.72)     1:35.47 (38.38)     2:04.41 (28.94)
 10 Fiorilli, Ashlyn          15 Texas Ford Aquat-NT  2:04.36    2:04.67  
                  26.96       58.47 (31.51)     1:35.57 (37.10)     2:04.67 (29.10)
 11 Sloan, Jessica            21 Texas A&M Univ-GU    2:05.28    2:04.84  
                  27.01       59.11 (32.10)     1:35.98 (36.87)     2:04.84 (28.86)
 12 Buscher, Alexandra        19 Texas A&M Univ-GU    2:03.19    2:05.01  
                  27.49       58.62 (31.13)     1:36.57 (37.95)     2:05.01 (28.44)
 13 Yelle, Haley              17 Mansfield Aquati-NT  2:06.14    2:05.77  
                  27.40       59.42 (32.02)     1:37.23 (37.81)     2:05.77 (28.54)
 14 Jaryszak, Rayann          17 Fort Worth Area-NT   2:01.58    2:05.79  
                  27.36       59.06 (31.70)     1:35.18 (36.12)     2:05.79 (30.61)
 15 Carter, Danielle          15 Palo Alto Stanfo-PC  2:07.95    2:06.71  
                  26.75       57.88 (31.13)     1:36.63 (38.75)     2:06.71 (30.08)
 16 Beaudion, Alyvia          17 Cypress Fairbank-GU  2:06.64    2:06.80  
                  27.35       59.55 (32.20)     1:37.53 (37.98)     2:06.80 (29.27)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Koczo, Abigail            15 Texas Ford Aquat-NT  2:02.61    2:06.91  
                  27.63       59.26 (31.63)     1:37.53 (38.27)     2:06.91 (29.38)
 18 Wong, Vicky               17 Palo Alto Stanfo-PC  2:06.09    2:06.98  
                  26.41       57.80 (31.39)     1:37.35 (39.55)     2:06.98 (29.63)
 19 Bernal, Aria              16 Katy Aquatic Tea-GU  2:03.20    2:07.10  
                  27.72       59.13 (31.41)     1:37.69 (38.56)     2:07.10 (29.41)
 20 Coughlen, Madison         17 Texas Ford Aquat-NT  2:03.13    2:07.14  
                  27.36       59.88 (32.52)     1:37.47 (37.59)     2:07.14 (29.67)
 21 Thompson, Brittany        17 Nitro Swimming-ST    2:02.66    2:07.28  
                  27.21       58.14 (30.93)     1:36.33 (38.19)     2:07.28 (30.95)
 22 Garrison, Sophia          14 Heart of Texas A-ST  2:07.43    2:07.73  
                  28.24     1:01.14 (32.90)     1:38.20 (37.06)     2:07.73 (29.53)
 23 Holmes, Elizabeth         18 Streamline Aquat-ST  2:06.43    2:07.93  
                  27.83     1:00.59 (32.76)     1:38.01 (37.42)     2:07.93 (29.92)
 24 Traylor, Mary             18 Nitro Swimming-ST    2:07.81    2:08.01  
                  27.51       59.29 (31.78)     1:37.39 (38.10)     2:08.01 (30.62)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Ritch, Grace              18 Magnolia Aquatic-GU  2:07.54    2:08.21  
                  27.13     1:00.02 (32.89)     1:38.50 (38.48)     2:08.21 (29.71)
 26 McNeese, Tonni            15 Katy Aquatic Tea-GU  2:10.53    2:08.49  
                  26.98       58.20 (31.22)     1:38.75 (40.55)     2:08.49 (29.74)
 27 Birlin, Julianna          15 Lost Creek Aquat-ST  2:09.36    2:08.52  
                  27.97       59.63 (31.66)     1:38.18 (38.55)     2:08.52 (30.34)
 28 Hale, Alicia              28 Alamo Area Aquat-ST  2:08.23    2:08.61  
                  28.44     1:01.19 (32.75)     1:39.17 (37.98)     2:08.61 (29.44)
 29 Milanovic, Tanja          17 Nitro Swimming-ST    2:06.82    2:08.70  
                  27.81     1:00.64 (32.83)     1:39.14 (38.50)     2:08.70 (29.56)
 30 Strash, Isabella          16 Streamline Aquat-ST  2:09.55    2:08.77  
                  27.91     1:01.16 (33.25)     1:39.52 (38.36)     2:08.77 (29.25)
 31 Erzakova, Daria           16 Cypress Fairbank-GU  2:07.19    2:08.79  
                  28.03       59.53 (31.50)     1:38.56 (39.03)     2:08.79 (30.23)
 32 Evans, Kelsey             18 Cypress Fairbank-GU  2:05.35    2:09.09  
                  29.81     1:03.70 (33.89)     1:39.80 (36.10)     2:09.09 (29.29)
-------------------------------------------------------------------------
 33 Antonacci, Samantha       18 Alamo Area Aquat-ST  2:08.86    2:09.17  
                  28.59     1:01.71 (33.12)     1:39.14 (37.43)     2:09.17 (30.03)
 34 Hallum, Jade              14 Austin Trinity A-ST  2:08.48    2:09.20  
                  27.22     1:00.34 (33.12)     1:41.22 (40.88)     2:09.20 (27.98)
 35 Krepp, Morgan             17 Texas Ford Aquat-NT  2:05.91    2:09.22  
                  27.67     1:00.72 (33.05)     1:38.89 (38.17)     2:09.22 (30.33)
 36 Wagner, Emma              17 Texas Ford Aquat-NT  2:06.67    2:09.25  
                  28.44     1:00.52 (32.08)     1:38.57 (38.05)     2:09.25 (30.68)
 37 Milikich, Hannah          16 Nitro Swimming-ST    2:10.27    2:09.28  
                  28.57     1:00.56 (31.99)     1:39.41 (38.85)     2:09.28 (29.87)
 38 Monson, Emma              16 Texas Ford Aquat-NT  2:28.02L   2:09.30  
                  29.04     1:01.23 (32.19)     1:40.17 (38.94)     2:09.30 (29.13)
 39 Hoffman, Kaley            17 Dads Club Swim T-GU  2:05.88    2:09.42  
                  28.14     1:00.19 (32.05)     1:39.10 (38.91)     2:09.42 (30.32)
 40 Lenihan, Emily            14 Texas Ford Aquat-NT  2:09.00    2:09.66  
                  27.75     1:00.45 (32.70)     1:40.48 (40.03)     2:09.66 (29.18)
-------------------------------------------------------------------------
 41 Cormack, Corbyn           14 North Texas Nada-NT  2:08.80    2:09.73  
                  28.78     1:02.40 (33.62)     1:39.42 (37.02)     2:09.73 (30.31)
 42 Sticklen, Emma            14 Katy Aquatic Tea-GU  2:11.36    2:10.05  
                  27.19     1:00.32 (33.13)     1:40.51 (40.19)     2:10.05 (29.54)
-------------------------------------------------------------------------
 43 Dunn, Faith               17 Palo Alto Stanfo-PC  2:10.30    2:10.25  
                  27.68     1:01.01 (33.33)     1:39.65 (38.64)     2:10.25 (30.60)
 44 Cano, Sarah               16 Nitro Swimming-ST    2:08.15    2:10.37  
                  29.23     1:01.17 (31.94)     1:39.85 (38.68)     2:10.37 (30.52)
 45 Raike, Lauren             16 San Antonio Wave-ST  2:09.05    2:10.61  
                  28.71     1:01.62 (32.91)     1:40.08 (38.46)     2:10.61 (30.53)
 46 Everett, Ainsley          15 Woodlands-GU         2:30.94L   2:10.65  
                  28.37     1:01.67 (33.30)     1:40.22 (38.55)     2:10.65 (30.43)
 47 Marvin, Payton            15 Nitro Swimming-ST    2:07.04    2:10.68  
                  27.41     1:00.98 (33.57)     1:41.31 (40.33)     2:10.68 (29.37)
 48 Kaderli, Corine           16 Longhorn Aquatic-ST  2:11.22    2:10.71  
                  28.45     1:01.01 (32.56)     1:39.93 (38.92)     2:10.71 (30.78)
 49 Miller, Hailey            17 Alamo Area Aquat-ST  2:32.39L   2:10.81  
                  28.86     1:00.50 (31.64)     1:40.94 (40.44)     2:10.81 (29.87)
 50 Wong, Jodi                16 Dads Club Swim T-GU  2:30.41L   2:10.87  
                  29.07     1:02.08 (33.01)     1:40.60 (38.52)     2:10.87 (30.27)
 51 Min, Priscilla            16 Palo Alto Stanfo-PC  2:10.75    2:10.90  
                  28.58     1:02.63 (34.05)     1:40.40 (37.77)     2:10.90 (30.50)
 52 Walpole, Alvena           16 Alamo Area Aquat-ST  2:05.39    2:10.97  
                  27.98     1:02.63 (34.65)     1:41.62 (38.99)     2:10.97 (29.35)
 53 Ramey, Rachel             18 Texas Ford Aquat-NT  2:04.50    2:10.98  
                  28.48     1:03.69 (35.21)     1:39.64 (35.95)     2:10.98 (31.34)
 54 Armistead, Adalyn         16 Metroplex Aquati-NT  2:12.48    2:11.10  
                  28.16     1:00.19 (32.03)     1:41.04 (40.85)     2:11.10 (30.06)
 55 Holt, Sarah               14 Christus Louisia-LA  2:10.53    2:11.22  
                  27.36     1:00.28 (32.92)     1:40.47 (40.19)     2:11.22 (30.75)
 56 Tuck, Natalie             17 Palo Alto Stanfo-PC  2:02.93    2:11.28  
                  27.99     1:02.57 (34.58)     1:40.70 (38.13)     2:11.28 (30.58)
 57 Bartley, Katelyn          15 Streamline Aquat-ST  2:07.25    2:11.41  
                  27.78       59.98 (32.20)     1:39.16 (39.18)     2:11.41 (32.25)
 58 Rudolph, Alexandra        14 Palo Alto Stanfo-PC  2:11.19    2:11.43  
                  29.40     1:03.85 (34.45)     1:41.50 (37.65)     2:11.43 (29.93)
 59 Ervin, Anna               15 Cypress Fairbank-GU  2:12.47    2:11.49  
                  27.81     1:01.45 (33.64)     1:39.86 (38.41)     2:11.49 (31.63)
 60 Brett, Hana               18 Palo Alto Stanfo-PC  2:06.81    2:11.63  
                  28.46     1:02.15 (33.69)     1:40.46 (38.31)     2:11.63 (31.17)
 61 Murff, Sophie             18 Palo Alto Stanfo-PC  2:11.57    2:11.79  
                  27.64     1:00.68 (33.04)     1:41.77 (41.09)     2:11.79 (30.02)
 61 Vincent, Margaret         18 Dads Club Swim T-GU  2:09.34    2:11.79  
                  29.62     1:03.63 (34.01)     1:41.94 (38.31)     2:11.79 (29.85)
 63 Williams, Marie           14 Palo Alto Stanfo-PC  2:12.39    2:11.81  
                  28.88     1:01.35 (32.47)     1:39.92 (38.57)     2:11.81 (31.89)
 64 Roycraft, Sydney          15 Woodlands-GU         2:09.55    2:11.83  
                  28.14       59.41 (31.27)     1:39.86 (40.45)     2:11.83 (31.97)
 65 Hunt, Chloe               17 Aggie Swim Club-GU   2:13.92    2:11.88  
                  27.58     1:01.54 (33.96)     1:41.82 (40.28)     2:11.88 (30.06)
 66 Kennett, Bryony           15 Sienna Plantatio-GU  2:10.77    2:11.92  
                  27.37     1:01.12 (33.75)     1:40.61 (39.49)     2:11.92 (31.31)
 67 Reyna, Morgen             17 Dads Club Swim T-GU  2:14.07    2:11.93  
                  28.70     1:03.07 (34.37)     1:42.19 (39.12)     2:11.93 (29.74)
 68 Byrd, Audrey              14 Spring Swim Team-GU  2:14.76    2:11.94  
                  28.96     1:01.80 (32.84)     1:40.36 (38.56)     2:11.94 (31.58)
 69 Jacobson, Priscilla       14 Texas Ford Aquat-NT  2:32.30L   2:11.99  
                  29.27     1:02.00 (32.73)     1:41.86 (39.86)     2:11.99 (30.13)
 70 Luevit, Rachel            16 North Texas Nada-NT  2:07.66    2:12.14  
                  28.73     1:02.99 (34.26)     1:40.92 (37.93)     2:12.14 (31.22)
 71 Acosta, Andrea            17 El Paso Aqua Pos-BD  2:08.56    2:12.15  
                  28.78     1:03.38 (34.60)     1:41.52 (38.14)     2:12.15 (30.63)
 72 Ittiruck, Anya            17 North Texas Nada-NT  2:09.99    2:12.24  
                  27.22     1:00.20 (32.98)     1:40.37 (40.17)     2:12.24 (31.87)
 73 Bartlett, Melissa         16 Waterloo Swimmin-ST  2:12.03    2:12.33  
                  28.44     1:00.33 (31.89)     1:41.31 (40.98)     2:12.33 (31.02)
 74 Jestes, Hope              16 Texas Ford Aquat-NT  2:07.86    2:12.37  
                  28.45     1:01.40 (32.95)     1:42.31 (40.91)     2:12.37 (30.06)
 75 Peng, Sophy               17 Palo Alto Stanfo-PC  2:09.53    2:12.44  
                  28.45     1:02.37 (33.92)     1:41.69 (39.32)     2:12.44 (30.75)
 76 Rivers, Rebecca           15 Texas Gold-ST        2:12.01    2:12.47  
                  27.95     1:01.60 (33.65)     1:43.25 (41.65)     2:12.47 (29.22)
 77 Mechling, Madelyn         15 Mansfield Aquati-NT  2:32.83L   2:12.58  
                  28.88     1:00.91 (32.03)     1:41.61 (40.70)     2:12.58 (30.97)
 78 Allen, Alexandra          19 Aggie Swim Club-GU   2:13.85    2:12.61  
                  28.99     1:01.35 (32.36)     1:43.46 (42.11)     2:12.61 (29.15)
 79 Wu, Amy                   14 Palo Alto Stanfo-PC  2:12.89    2:12.63  
                  28.06     1:02.73 (34.67)     1:41.49 (38.76)     2:12.63 (31.14)
 80 Staffeldt, Valerieanne    15 Woodlands-GU         2:11.70    2:12.64  
                  27.79     1:02.26 (34.47)     1:42.56 (40.30)     2:12.64 (30.08)
 81 Smith, Riley              15 Cypress Fairbank-GU  2:13.81    2:12.66  
                  29.06     1:02.01 (32.95)     1:42.83 (40.82)     2:12.66 (29.83)
 82 Dundas, Nicole            15 Palo Alto Stanfo-PC  2:12.58    2:12.76  
                  29.01     1:03.20 (34.19)     1:43.30 (40.10)     2:12.76 (29.46)
 82 Garcia, Victoria          18 West Texas Typho-BD  2:13.44    2:12.76  
                  28.57     1:01.21 (32.64)     1:42.26 (41.05)     2:12.76 (30.50)
 84 Tramack, Grace            15 Palo Alto Stanfo-PC  2:09.06    2:12.84  
                  28.60     1:02.65 (34.05)     1:42.23 (39.58)     2:12.84 (30.61)
 85 Roberto, Julia            14 Nitro Swimming-ST    2:08.21    2:12.90  
                  28.58     1:02.61 (34.03)     1:42.01 (39.40)     2:12.90 (30.89)
 86 Longbottom, Charlotte     15 Swim Streamline-GU   2:10.48    2:12.95  
                  29.00     1:03.68 (34.68)     1:42.36 (38.68)     2:12.95 (30.59)
 87 Reynera, Caitlin          16 Magnolia Aquatic-GU  2:05.59    2:13.06  
                  27.70     1:01.97 (34.27)     1:40.41 (38.44)     2:13.06 (32.65)
 88 Ma, Gabrielle             15 Palo Alto Stanfo-PC  2:10.38    2:13.19  
                  29.38     1:04.67 (35.29)     1:43.28 (38.61)     2:13.19 (29.91)
 89 Bianchi, Ashley           17 Palo Alto Stanfo-PC  2:09.38    2:13.24  
                  29.05     1:02.49 (33.44)     1:41.86 (39.37)     2:13.24 (31.38)
 90 Stoner, Sydney            16 Nitro Swimming-ST    2:29.83L   2:13.30  
                  28.68     1:02.10 (33.42)     1:42.71 (40.61)     2:13.30 (30.59)
 91 Murphy, Caitlin           15 Nitro Swimming-ST    2:10.91    2:13.33  
                  29.07     1:01.95 (32.88)     1:42.64 (40.69)     2:13.33 (30.69)
 92 Guerra, Isabelle          16 Lost Creek Aquat-ST  2:30.44L   2:13.35  
                  28.51     1:01.69 (33.18)     1:43.05 (41.36)     2:13.35 (30.30)
 93 Clarke, Sarah             17 Select Team of A-NT  2:13.28    2:13.38  
                  28.37     1:03.18 (34.81)     1:42.55 (39.37)     2:13.38 (30.83)
 94 Stallworth, Mckenna       16 Streamline Aquat-ST  2:13.18    2:13.54  
                  28.49     1:03.91 (35.42)     1:42.29 (38.38)     2:13.54 (31.25)
 95 Sandwisch, Emily          17 Texas Ford Aquat-NT  2:09.03    2:13.63  
                  28.78     1:03.04 (34.26)     1:42.80 (39.76)     2:13.63 (30.83)
 96 Schwartz, Cydney          15 Desert Shark Swi-BD  2:13.70    2:13.71  
                  29.48     1:03.53 (34.05)     1:42.80 (39.27)     2:13.71 (30.91)
 97 Roemer, Peyton            17 South Shore Sail-GU  2:12.80    2:13.75  
                  28.53     1:02.99 (34.46)     1:42.68 (39.69)     2:13.75 (31.07)
 98 Carson, Madelyn           17 Bulldog Aquatic-LA   2:12.62    2:13.78  
                  29.04     1:01.27 (32.23)     1:42.40 (41.13)     2:13.78 (31.38)
 99 Rusli, Amelia             16 North Texas Nada-NT  2:14.69    2:13.85  
                  28.65     1:02.55 (33.90)     1:43.35 (40.80)     2:13.85 (30.50)
100 Bui, Jasmine              15 Nitro Swimming-ST    2:12.77    2:13.89  
                  29.16     1:04.75 (35.59)     1:42.63 (37.88)     2:13.89 (31.26)
101 Martell, Mackenzie        16 Longhorn Aquatic-ST  2:32.79L   2:13.92  
                  28.57     1:01.29 (32.72)     1:42.83 (41.54)     2:13.92 (31.09)
102 Wickes, Nicolette         17 Alamo Area Aquat-ST  2:12.95    2:14.33  
                  29.22     1:02.44 (33.22)     1:43.53 (41.09)     2:14.33 (30.80)
103 Rowley, Hannah            17 Austin Trinity A-ST  2:14.57    2:14.57  
                  28.80     1:02.61 (33.81)     1:44.27 (41.66)     2:14.57 (30.30)
104 Garza Castro, Silvia      16 ITESM MTY            2:31.85L   2:14.59  
                  28.76     1:03.37 (34.61)     1:44.58 (41.21)     2:14.59 (30.01)
105 Gambetta, Paige           15 Palo Alto Stanfo-PC  2:11.05    2:14.81  
                  28.77     1:01.84 (33.07)     1:43.85 (42.01)     2:14.81 (30.96)
106 Duma, Lillian             15 North Texas Nada-NT  2:14.60    2:15.07  
                  29.05     1:04.28 (35.23)     1:42.93 (38.65)     2:15.07 (32.14)
107 Huenefeld, Hannah         15 Bulldog Aquatic-LA   2:29.93L   2:15.17  
                  29.60     1:05.47 (35.87)     1:44.14 (38.67)     2:15.17 (31.03)
108 Ross, Megan               16 Palo Alto Stanfo-PC  2:14.31    2:15.36  
                  29.56     1:04.19 (34.63)     1:44.26 (40.07)     2:15.36 (31.10)
109 Serret, Brianna           17 City Of Alexandr-LA  2:13.99    2:16.09  
                  28.54     1:01.03 (32.49)     1:43.07 (42.04)     2:16.09 (33.02)
110 Zapata, Isabella          15 Nitro Swimming-ST    2:14.07    2:16.76  
                  30.07     1:04.50 (34.43)     1:45.10 (40.60)     2:16.76 (31.66)
111 Evans, Amy                13 Dads Club Swim T-GU  2:29.73L   2:16.89  
                  29.89     1:05.52 (35.63)     1:44.11 (38.59)     2:16.89 (32.78)
112 Garrett, Rylee            18 Swim Streamline-GU   2:31.47L   2:17.48  
                  30.24     1:04.07 (33.83)     1:44.47 (40.40)     2:17.48 (33.01)
113 Leblanc, Annie            12 Swim Streamline-GU   2:14.65    2:17.67  
                  30.47     1:05.58 (35.11)     1:44.66 (39.08)     2:17.67 (33.01)
114 Hughlett, Natalie         17 City of Plano Sw-NT  2:29.50L   2:17.73  
                  29.81     1:06.13 (36.32)     1:44.97 (38.84)     2:17.73 (32.76)
115 Villatoro, Amber          16 Alamo Area Aquat-ST  2:14.25    2:17.83  
                  28.90     1:02.38 (33.48)     1:44.94 (42.56)     2:17.83 (32.89)
116 York, Julia               15 Nitro Swimming-ST    2:34.06L   2:17.97  
                  30.80     1:06.85 (36.05)     1:45.21 (38.36)     2:17.97 (32.76)
117 Schaffer, Taylor          13 Palo Alto Stanfo-PC  2:13.70    2:18.06  
                  30.31     1:06.65 (36.34)     1:46.99 (40.34)     2:18.06 (31.07)
118 Theall, Olivia            15 Aquastar-GU          2:10.72    2:18.47  
                  27.43     1:01.67 (34.24)     1:44.14 (42.47)     2:18.47 (34.33)
119 Macmahon, Emma            16 Una CCSC-LA          2:12.45    2:18.94  
                  31.01     1:05.96 (34.95)     1:46.61 (40.65)     2:18.94 (32.33)
120 Garcia Alvarez, Lauren    14 N.L.                 2:30.96L   2:18.97  
                  30.13     1:06.29 (36.16)     1:47.47 (41.18)     2:18.97 (31.50)
121 Partridge, Lauren         17 Nitro Swimming-ST    2:11.48    2:18.99  
                  29.69     1:06.12 (36.43)     1:45.18 (39.06)     2:18.99 (33.81)
122 Freeman, Alexandra        15 Nitro Swimming-ST    2:14.23    2:20.75  
                  30.12     1:07.53 (37.41)     1:48.21 (40.68)     2:20.75 (32.54)
123 Gutierrez Picon, Paola    14 N.L.                 2:33.99L   2:20.90  
                  30.22     1:07.04 (36.82)     1:50.36 (43.32)     2:20.90 (30.54)
124 Kitzman, Faith            16 Cypress Fairbank-GU  2:12.87    2:21.02  
                  29.39     1:06.01 (36.62)     1:48.44 (42.43)     2:21.02 (32.58)
 -- Anconetani, Rose          16 Aquatex Swim Tea-ST  2:07.98         DQ  
                  28.87     1:04.15 (35.28)     1:43.46 (39.31)          DQ (30.61)
 -- Burcham, Shea             16 Alamo Area Aquat-ST  2:13.22        DFS  
 -- Lusk, Zoe                 16 Palo Alto Stanfo-PC  2:02.16        DFS  
 -- Gawronska, Zoe            16 Woodlands-GU         2:01.86        DFS  
 -- Smith, Kate               16 Cypress Fairbank-GU  2:11.38        DFS  
 -- Reese, Emily              17 Magnolia Aquatic-GU  2:02.12        DFS  
 -- Balint, Sydney            16 North Texas Nada-NT  2:10.28        DFS  
 -- Peng, Jessica             15 Aggie Swim Club-GU   2:05.47        DFS  
 
Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kopenski, Gabrielle       17 Texas Ford Aquat-NT  4:13.51    4:09.92  
                  26.81       56.61 (29.80)     1:28.19 (31.58)     1:59.05 (30.86)
        2:35.59 (36.54)     3:12.27 (36.68)     3:41.81 (29.54)     4:09.92 (28.11)
  2 Fiorilli, Ashlyn          15 Texas Ford Aquat-NT  4:18.23    4:15.41  
                  27.56       58.07 (30.51)     1:30.91 (32.84)     2:02.78 (31.87)
        2:39.92 (37.14)     3:17.35 (37.43)     3:46.94 (29.59)     4:15.41 (28.47)
  3 Barney, Regan             17 Longhorn Aquatic-ST  4:17.24    4:16.30  
                  27.13       58.22 (31.09)     1:29.35 (31.13)     2:00.86 (31.51)
        2:38.71 (37.85)     3:16.91 (38.20)     3:46.86 (29.95)     4:16.30 (29.44)
  4 Toney, Camryn             17 Texas Ford Aquat-NT  4:18.73    4:18.14  
                  27.67       58.69 (31.02)     1:31.58 (32.89)     2:03.77 (32.19)
        2:41.18 (37.41)     3:19.11 (37.93)     3:49.04 (29.93)     4:18.14 (29.10)
  5 Gawronska, Zoe            16 Woodlands-GU         4:19.18    4:19.56  
                  27.88       59.50 (31.62)     1:31.48 (31.98)     2:03.84 (32.36)
        2:42.47 (38.63)     3:21.29 (38.82)     3:50.45 (29.16)     4:19.56 (29.11)
  6 Sims, Kaitlynn            16 Magnolia Aquatic-GU  4:21.71    4:19.80  
                  28.82     1:00.77 (31.95)     1:34.34 (33.57)     2:06.75 (32.41)
        2:44.07 (37.32)     3:21.86 (37.79)     3:51.65 (29.79)     4:19.80 (28.15)
  7 Sloan, Jessica            21 Texas A&M Univ-GU    4:20.82    4:21.20  
                  27.72       58.64 (30.92)     1:33.01 (34.37)     2:07.06 (34.05)
        2:44.50 (37.44)     3:22.47 (37.97)     3:52.19 (29.72)     4:21.20 (29.01)
  8 Whalen, Natalie           16 North Texas Nada-NT  4:21.61    4:22.39  
                  27.22       58.73 (31.51)     1:32.13 (33.40)     2:04.96 (32.83)
        2:43.29 (38.33)     3:22.33 (39.04)     3:52.78 (30.45)     4:22.39 (29.61)
B - Final
  9 Coughlen, Madison         17 Texas Ford Aquat-NT  4:23.90    4:22.87  
                  27.47       58.63 (31.16)     1:32.76 (34.13)     2:05.95 (33.19)
        2:44.48 (38.53)     3:22.70 (38.22)     3:53.32 (30.62)     4:22.87 (29.55)
 10 Thompson, Brittany        17 Nitro Swimming-ST    4:26.72    4:24.55  
                  28.06     1:00.10 (32.04)     1:32.84 (32.74)     2:05.16 (32.32)
        2:43.54 (38.38)     3:22.66 (39.12)     3:54.21 (31.55)     4:24.55 (30.34)
 11 Wagner, Emma              17 Texas Ford Aquat-NT  4:25.43    4:25.11  
                  28.37     1:00.37 (32.00)     1:34.22 (33.85)     2:07.67 (33.45)
        2:45.55 (37.88)     3:23.68 (38.13)     3:55.16 (31.48)     4:25.11 (29.95)
 12 Koczo, Abigail            15 Texas Ford Aquat-NT  4:26.41    4:25.36  
                  28.03     1:00.35 (32.32)     1:33.81 (33.46)     2:06.42 (32.61)
        2:45.43 (39.01)     3:24.63 (39.20)     3:55.34 (30.71)     4:25.36 (30.02)
 13 McNeese, Tonni            15 Katy Aquatic Tea-GU  4:27.04    4:28.84  
                  28.85     1:01.43 (32.58)     1:35.49 (34.06)     2:07.76 (32.27)
        2:47.74 (39.98)     3:29.73 (41.99)     3:59.37 (29.64)     4:28.84 (29.47)
 14 Ramey, Rachel             18 Texas Ford Aquat-NT  4:30.14    4:29.57  
                  29.01     1:02.85 (33.84)     1:40.01 (37.16)     2:15.40 (35.39)
        2:51.59 (36.19)     3:27.87 (36.28)     3:59.37 (31.50)     4:29.57 (30.20)
 15 Rodriguez, Rachel         16 Alamo Area Aquat-ST  4:29.31    4:31.35  
                  28.87     1:01.32 (32.45)     1:35.23 (33.91)     2:08.29 (33.06)
        2:49.40 (41.11)     3:30.56 (41.16)     4:01.70 (31.14)     4:31.35 (29.65)
 16 Monson, Emma              16 Texas Ford Aquat-NT  4:29.55    4:31.77  
                  29.31     1:02.67 (33.36)     1:37.18 (34.51)     2:10.48 (33.30)
        2:51.02 (40.54)     3:31.23 (40.21)     4:01.75 (30.52)     4:31.77 (30.02)
C - Final
 17 Brandt, Rebecca           17 Dallas Mustangs-NT   4:31.57    4:24.99  
                  27.54       58.90 (31.36)     1:32.66 (33.76)     2:06.40 (33.74)
        2:45.00 (38.60)     3:24.28 (39.28)     3:55.06 (30.78)     4:24.99 (29.93)
 18 Ryalls, Lindsey           15 Texas Ford Aquat-NT  4:30.55    4:25.80  
                  28.63     1:01.07 (32.44)     1:35.78 (34.71)     2:10.06 (34.28)
        2:47.86 (37.80)     3:25.71 (37.85)     3:56.60 (30.89)     4:25.80 (29.20)
 19 Traylor, Mary             18 Nitro Swimming-ST    4:31.31    4:30.82  
                  27.66       59.83 (32.17)     1:34.74 (34.91)     2:08.58 (33.84)
        2:48.17 (39.59)     3:28.66 (40.49)     4:00.03 (31.37)     4:30.82 (30.79)
 20 Holmes, Elizabeth         18 Streamline Aquat-ST  4:31.48    4:32.30  
                  28.85     1:01.22 (32.37)     1:36.35 (35.13)     2:11.24 (34.89)
        2:50.47 (39.23)     3:30.23 (39.76)     4:01.89 (31.66)     4:32.30 (30.41)
 21 Sticklen, Emma            14 Katy Aquatic Tea-GU  4:32.55    4:32.69  
                  28.20     1:00.56 (32.36)     1:36.37 (35.81)     2:09.99 (33.62)
        2:50.13 (40.14)     3:29.77 (39.64)     4:01.17 (31.40)     4:32.69 (31.52)
 22 Cormack, Corbyn           14 North Texas Nada-NT  4:32.29    4:32.94  
                  29.34     1:02.86 (33.52)     1:38.18 (35.32)     2:12.92 (34.74)
        2:51.05 (38.13)     3:29.66 (38.61)     4:02.70 (33.04)     4:32.94 (30.24)
 23 Rivers, Rebecca           15 Texas Gold-ST        4:32.13    4:35.74  
                  28.08     1:01.58 (33.50)     1:35.66 (34.08)     2:09.38 (33.72)
        2:52.12 (42.74)     3:34.15 (42.03)     4:05.32 (31.17)     4:35.74 (30.42)
 24 Bumpas, Alexandra         15 Texas Ford Aquat-NT  4:32.41    4:45.24  
                  28.67     1:02.36 (33.69)     1:39.76 (37.40)     2:16.20 (36.44)
        2:59.62 (43.42)     3:42.58 (42.96)     4:14.29 (31.71)     4:45.24 (30.95)
D - Final
 25 Strash, Isabella          16 Streamline Aquat-ST  4:33.80    4:31.27  
                  27.90     1:00.41 (32.51)     1:36.05 (35.64)     2:11.50 (35.45)
        2:50.81 (39.31)     3:30.66 (39.85)     4:01.86 (31.20)     4:31.27 (29.41)
 26 Riley, Madeline           15 Nitro Swimming-ST    4:34.03    4:31.57  
                  30.20     1:04.08 (33.88)     1:40.06 (35.98)     2:14.56 (34.50)
        2:52.28 (37.72)     3:30.15 (37.87)     4:01.82 (31.67)     4:31.57 (29.75)
 27 Sandwisch, Emily          17 Texas Ford Aquat-NT  4:35.61    4:32.05  
                  28.97     1:02.05 (33.08)     1:37.47 (35.42)     2:11.82 (34.35)
        2:51.14 (39.32)     3:30.77 (39.63)     4:02.14 (31.37)     4:32.05 (29.91)
 28 Antonacci, Samantha       18 Alamo Area Aquat-ST  4:35.68    4:32.32  
                  28.74     1:01.22 (32.48)     1:36.70 (35.48)     2:11.45 (34.75)
        2:49.69 (38.24)     3:29.01 (39.32)     4:01.22 (32.21)     4:32.32 (31.10)
 29 Dundas, Nicole            15 Palo Alto Stanfo-PC  4:35.43    4:32.52  
                  28.93     1:02.43 (33.50)     1:37.66 (35.23)     2:12.17 (34.51)
        2:52.01 (39.84)     3:31.93 (39.92)     4:03.30 (31.37)     4:32.52 (29.22)
 30 Erzakova, Daria           16 Cypress Fairbank-GU  4:33.82    4:35.22  
                  29.51     1:03.39 (33.88)     1:37.75 (34.36)     2:11.33 (33.58)
        2:51.69 (40.36)     3:32.57 (40.88)     4:04.41 (31.84)     4:35.22 (30.81)
 31 Jestes, Hope              16 Texas Ford Aquat-NT  4:35.04    4:36.63  
                  29.17     1:02.01 (32.84)     1:36.84 (34.83)     2:10.76 (33.92)
        2:52.81 (42.05)     3:35.07 (42.26)     4:06.30 (31.23)     4:36.63 (30.33)
 32 Min, Priscilla            16 Palo Alto Stanfo-PC  4:34.27    4:38.01  
                  28.75     1:02.44 (33.69)     1:39.02 (36.58)     2:14.91 (35.89)
        2:54.35 (39.44)     3:34.09 (39.74)     4:06.45 (32.36)     4:38.01 (31.56)
E - Final
 33 Beaudion, Alyvia          17 Cypress Fairbank-GU  4:37.24    4:30.91  
                  28.41     1:02.16 (33.75)     1:36.60 (34.44)     2:10.48 (33.88)
        2:49.95 (39.47)     3:30.13 (40.18)     4:01.41 (31.28)     4:30.91 (29.50)
 34 Vincent, Margaret         18 Dads Club Swim T-GU  4:36.73    4:31.00  
                  29.26     1:02.85 (33.59)     1:39.00 (36.15)     2:13.86 (34.86)
        2:52.29 (38.43)     3:30.87 (38.58)     4:01.71 (30.84)     4:31.00 (29.29)
 35 Everett, Ainsley          15 Woodlands-GU         4:37.66    4:31.45  
                  28.90     1:00.72 (31.82)     1:36.18 (35.46)     2:10.57 (34.39)
        2:49.16 (38.59)     3:28.62 (39.46)     4:00.53 (31.91)     4:31.45 (30.92)
 36 Milanovic, Tanja          17 Nitro Swimming-ST    4:36.97    4:38.93  
                  29.17     1:02.81 (33.64)     1:38.60 (35.79)     2:13.97 (35.37)
        2:53.11 (39.14)     3:33.83 (40.72)     4:07.07 (33.24)     4:38.93 (31.86)
 37 Kaderli, Corine           16 Longhorn Aquatic-ST  4:37.64    4:39.03  
                  29.71     1:06.47 (36.76)     1:41.86 (35.39)     2:18.06 (36.20)
        2:56.30 (38.24)     3:36.13 (39.83)     4:08.23 (32.10)     4:39.03 (30.80)
 38 Martell, Mackenzie        16 Longhorn Aquatic-ST  4:38.75    4:40.67  
                  29.04     1:02.67 (33.63)     1:36.76 (34.09)     2:10.74 (33.98)
        2:53.92 (43.18)     3:36.72 (42.80)     4:09.22 (32.50)     4:40.67 (31.45)
 39 Miller, Hailey            17 Alamo Area Aquat-ST  4:37.83    4:41.36  
                  28.74     1:01.47 (32.73)     1:34.79 (33.32)     2:08.29 (33.50)
        2:50.93 (42.64)     3:34.68 (43.75)     4:09.01 (34.33)     4:41.36 (32.35)
 -- Milikich, Hannah          16 Nitro Swimming-ST    4:37.59         DQ  
                  28.74     1:01.25 (32.51)     1:35.41 (34.16)     2:08.84 (33.43)
        2:48.31 (39.47)     3:28.49 (40.18)     4:00.71 (32.22)          DQ (30.41)
 
Women 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
 -- Buhl, Yasmina             14 Nitro Swimming-ST    4:51.00        DFS  
 
Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kopenski, Gabrielle       17 Texas Ford Aquat-NT  4:11.50    4:13.51  
                  27.61       58.22 (30.61)     1:30.34 (32.12)     2:01.87 (31.53)
        2:38.35 (36.48)     3:14.86 (36.51)     3:44.89 (30.03)     4:13.51 (28.62)
  2 Barney, Regan             17 Longhorn Aquatic-ST  4:11.43    4:17.24  
                  27.37       59.15 (31.78)     1:29.91 (30.76)     2:00.78 (30.87)
        2:38.56 (37.78)     3:16.94 (38.38)     3:47.93 (30.99)     4:17.24 (29.31)
  3 Fiorilli, Ashlyn          15 Texas Ford Aquat-NT  4:18.51    4:18.23  
                  27.71       58.81 (31.10)     1:31.62 (32.81)     2:04.32 (32.70)
        2:41.77 (37.45)     3:19.37 (37.60)     3:49.42 (30.05)     4:18.23 (28.81)
  4 Toney, Camryn             17 Texas Ford Aquat-NT  4:16.64    4:18.73  
                  27.91       58.75 (30.84)     1:31.54 (32.79)     2:04.23 (32.69)
        2:41.54 (37.31)     3:19.13 (37.59)     3:49.30 (30.17)     4:18.73 (29.43)
  5 Gawronska, Zoe            16 Woodlands-GU         4:14.56    4:19.18  
                  28.03     1:00.02 (31.99)     1:31.96 (31.94)     2:03.90 (31.94)
        2:42.57 (38.67)     3:21.48 (38.91)     3:50.52 (29.04)     4:19.18 (28.66)
  6 Sloan, Jessica            21 Texas A&M Univ-GU    4:23.88    4:20.82  
                  27.81       58.95 (31.14)     1:33.01 (34.06)     2:06.40 (33.39)
        2:43.52 (37.12)     3:21.31 (37.79)     3:51.34 (30.03)     4:20.82 (29.48)
  7 Whalen, Natalie           16 North Texas Nada-NT  4:16.40    4:21.61  
                  27.10       58.12 (31.02)     1:31.52 (33.40)     2:03.99 (32.47)
        2:42.30 (38.31)     3:21.10 (38.80)     3:51.95 (30.85)     4:21.61 (29.66)
  8 Sims, Kaitlynn            16 Magnolia Aquatic-GU  4:22.75    4:21.71  
                  28.58     1:01.88 (33.30)     1:34.64 (32.76)     2:07.76 (33.12)
        2:45.11 (37.35)     3:23.25 (38.14)     3:53.19 (29.94)     4:21.71 (28.52)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Coughlen, Madison         17 Texas Ford Aquat-NT  4:17.62    4:23.90  
                  27.82       59.60 (31.78)     1:33.91 (34.31)     2:07.11 (33.20)
        2:45.22 (38.11)     3:23.42 (38.20)     3:54.32 (30.90)     4:23.90 (29.58)
 10 Feng, Hannah              16 Alamo Area Aquat-ST  4:21.56    4:24.89  
                  27.92     1:00.34 (32.42)     1:34.42 (34.08)     2:07.62 (33.20)
        2:46.05 (38.43)     3:25.32 (39.27)     3:55.87 (30.55)     4:24.89 (29.02)
 11 Wagner, Emma              17 Texas Ford Aquat-NT  4:24.61    4:25.43  
                  28.56     1:00.45 (31.89)     1:34.01 (33.56)     2:06.90 (32.89)
        2:45.12 (38.22)     3:23.54 (38.42)     3:55.22 (31.68)     4:25.43 (30.21)
 12 Koczo, Abigail            15 Texas Ford Aquat-NT  4:20.22    4:26.41  
                  28.07     1:00.44 (32.37)     1:33.76 (33.32)     2:06.49 (32.73)
        2:45.88 (39.39)     3:25.39 (39.51)     3:56.19 (30.80)     4:26.41 (30.22)
 13 Thompson, Brittany        17 Nitro Swimming-ST    4:22.64    4:26.72  
                  28.09     1:00.58 (32.49)     1:34.02 (33.44)     2:06.53 (32.51)
        2:45.08 (38.55)     3:24.67 (39.59)     3:56.22 (31.55)     4:26.72 (30.50)
 14 McNeese, Tonni            15 Katy Aquatic Tea-GU  4:36.45    4:27.04  
                  28.03       59.08 (31.05)     1:31.93 (32.85)     2:04.07 (32.14)
        2:44.32 (40.25)     3:25.20 (40.88)     3:56.58 (31.38)     4:27.04 (30.46)
 15 Rodriguez, Rachel         16 Alamo Area Aquat-ST  4:32.15    4:29.31  
                  29.29     1:02.15 (32.86)     1:35.98 (33.83)     2:09.00 (33.02)
        2:49.01 (40.01)     3:29.12 (40.11)     3:59.90 (30.78)     4:29.31 (29.41)
 16 Monson, Emma              16 Texas Ford Aquat-NT  4:31.75    4:29.55  
                  29.10     1:01.94 (32.84)     1:35.80 (33.86)     2:09.95 (34.15)
        2:50.02 (40.07)     3:29.62 (39.60)     4:00.42 (30.80)     4:29.55 (29.13)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ramey, Rachel             18 Texas Ford Aquat-NT  4:28.12    4:30.14  
                  28.68     1:01.52 (32.84)     1:37.80 (36.28)     2:12.89 (35.09)
        2:49.43 (36.54)     3:25.99 (36.56)     3:58.77 (32.78)     4:30.14 (31.37)
 18 Ryalls, Lindsey           15 Texas Ford Aquat-NT  4:28.93    4:30.55  
                  28.89     1:02.49 (33.60)     1:38.53 (36.04)     2:13.24 (34.71)
        2:51.72 (38.48)     3:29.53 (37.81)     4:00.69 (31.16)     4:30.55 (29.86)
 19 Traylor, Mary             18 Nitro Swimming-ST    4:28.44    4:31.31  
                  28.25     1:00.40 (32.15)     1:35.17 (34.77)     2:09.06 (33.89)
        2:48.88 (39.82)     3:28.95 (40.07)     4:00.45 (31.50)     4:31.31 (30.86)
 20 Holmes, Elizabeth         18 Streamline Aquat-ST  4:32.67    4:31.48  
                  29.18     1:00.95 (31.77)     1:35.84 (34.89)     2:11.15 (35.31)
        2:49.66 (38.51)     3:28.65 (38.99)     4:00.52 (31.87)     4:31.48 (30.96)
 21 Brandt, Rebecca           17 Dallas Mustangs-NT   4:28.59    4:31.57  
                  28.29     1:00.30 (32.01)     1:35.05 (34.75)     2:09.72 (34.67)
        2:49.40 (39.68)     3:29.60 (40.20)     4:01.01 (31.41)     4:31.57 (30.56)
 22 Rivers, Rebecca           15 Texas Gold-ST        4:32.76    4:32.13  
                  27.93     1:00.84 (32.91)     1:34.96 (34.12)     2:08.86 (33.90)
        2:50.09 (41.23)     3:31.31 (41.22)     4:02.09 (30.78)     4:32.13 (30.04)
 23 Cormack, Corbyn           14 North Texas Nada-NT  4:37.12    4:32.29  
                  29.67     1:03.39 (33.72)     1:37.76 (34.37)     2:12.43 (34.67)
        2:50.11 (37.68)     3:28.27 (38.16)     4:01.17 (32.90)     4:32.29 (31.12)
 24 Bumpas, Alexandra         15 Texas Ford Aquat-NT  4:34.84    4:32.41  
                  28.75     1:01.34 (32.59)     1:37.09 (35.75)     2:11.38 (34.29)
        2:52.20 (40.82)     3:32.24 (40.04)     4:02.74 (30.50)     4:32.41 (29.67)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Sticklen, Emma            14 Katy Aquatic Tea-GU  4:35.93    4:32.55  
                  27.77       59.23 (31.46)     1:33.41 (34.18)     2:07.67 (34.26)
        2:48.44 (40.77)     3:29.90 (41.46)     4:01.14 (31.24)     4:32.55 (31.41)
 26 Raike, Lauren             16 San Antonio Wave-ST  4:37.04    4:32.96  
                  29.15     1:03.37 (34.22)     1:38.92 (35.55)     2:13.29 (34.37)
        2:52.30 (39.01)     3:31.12 (38.82)     4:02.35 (31.23)     4:32.96 (30.61)
 27 Thompson, Lauren          18 Mansfield Aquati-NT  4:25.52    4:33.18  
                  29.20     1:02.72 (33.52)     1:38.07 (35.35)     2:13.43 (35.36)
        2:51.60 (38.17)     3:30.73 (39.13)     4:02.38 (31.65)     4:33.18 (30.80)
 28 Strash, Isabella          16 Streamline Aquat-ST  4:37.43    4:33.80  
                  29.52     1:02.24 (32.72)     1:38.76 (36.52)     2:13.75 (34.99)
        2:52.83 (39.08)     3:33.12 (40.29)     4:04.33 (31.21)     4:33.80 (29.47)
 29 Erzakova, Daria           16 Cypress Fairbank-GU  4:29.49    4:33.82  
                  29.22     1:02.97 (33.75)     1:37.45 (34.48)     2:10.19 (32.74)
        2:50.19 (40.00)     3:31.03 (40.84)     4:02.78 (31.75)     4:33.82 (31.04)
 30 Riley, Madeline           15 Nitro Swimming-ST    4:39.03    4:34.03  
                  30.01     1:04.60 (34.59)     1:40.01 (35.41)     2:15.21 (35.20)
        2:52.58 (37.37)     3:30.84 (38.26)     4:03.50 (32.66)     4:34.03 (30.53)
 31 Min, Priscilla            16 Palo Alto Stanfo-PC  4:34.35    4:34.27  
                  28.75     1:01.75 (33.00)     1:38.32 (36.57)     2:13.64 (35.32)
        2:52.20 (38.56)     3:31.20 (39.00)     4:03.03 (31.83)     4:34.27 (31.24)
 32 Jestes, Hope              16 Texas Ford Aquat-NT  4:35.26    4:35.04  
                  28.90     1:01.44 (32.54)     1:36.47 (35.03)     2:10.72 (34.25)
        2:52.04 (41.32)     3:33.80 (41.76)     4:04.83 (31.03)     4:35.04 (30.21)
-------------------------------------------------------------------------
 33 Dundas, Nicole            15 Palo Alto Stanfo-PC  4:35.83    4:35.43  
                  29.53     1:03.02 (33.49)     1:39.24 (36.22)     2:13.64 (34.40)
        2:54.27 (40.63)     3:34.52 (40.25)     4:05.99 (31.47)     4:35.43 (29.44)
 34 Sandwisch, Emily          17 Texas Ford Aquat-NT  5:16.44L   4:35.61  
                  29.34     1:03.42 (34.08)     1:39.22 (35.80)     2:14.62 (35.40)
        2:53.87 (39.25)     3:33.97 (40.10)     4:05.14 (31.17)     4:35.61 (30.47)
 35 Antonacci, Samantha       18 Alamo Area Aquat-ST  4:34.38    4:35.68  
                  28.70     1:00.77 (32.07)     1:36.74 (35.97)     2:10.50 (33.76)
        2:49.15 (38.65)     3:29.11 (39.96)     4:02.80 (33.69)     4:35.68 (32.88)
 36 Krepp, Morgan             17 Texas Ford Aquat-NT  4:28.59    4:36.41  
                  28.58     1:01.38 (32.80)     1:36.82 (35.44)     2:11.84 (35.02)
        2:51.49 (39.65)     3:31.23 (39.74)     4:04.10 (32.87)     4:36.41 (32.31)
 37 Vincent, Margaret         18 Dads Club Swim T-GU  4:35.66    4:36.73  
                  30.20     1:04.39 (34.19)     1:40.56 (36.17)     2:16.32 (35.76)
        2:55.74 (39.42)     3:34.88 (39.14)     4:06.25 (31.37)     4:36.73 (30.48)
 38 Milanovic, Tanja          17 Nitro Swimming-ST    4:30.02    4:36.97  
                  29.81     1:03.95 (34.14)     1:39.74 (35.79)     2:15.16 (35.42)
        2:54.88 (39.72)     3:34.45 (39.57)     4:06.69 (32.24)     4:36.97 (30.28)
 38 Brett, Hana               18 Palo Alto Stanfo-PC  4:27.60    4:36.97  
                  28.59     1:01.63 (33.04)     1:37.88 (36.25)     2:14.30 (36.42)
        2:52.50 (38.20)     3:32.25 (39.75)     4:05.31 (33.06)     4:36.97 (31.66)
 40 Beaudion, Alyvia          17 Cypress Fairbank-GU  4:32.83    4:37.24  
                  28.60     1:02.27 (33.67)     1:37.11 (34.84)     2:11.67 (34.56)
        2:52.52 (40.85)     3:34.07 (41.55)     4:06.48 (32.41)     4:37.24 (30.76)
-------------------------------------------------------------------------
 41 Tramack, Grace            15 Palo Alto Stanfo-PC  4:36.88    4:37.43  
                  29.48     1:03.53 (34.05)     1:39.08 (35.55)     2:13.75 (34.67)
        2:54.06 (40.31)     3:34.47 (40.41)     4:06.38 (31.91)     4:37.43 (31.05)
 42 Milikich, Hannah          16 Nitro Swimming-ST    4:32.39    4:37.59  
                  29.63     1:03.17 (33.54)     1:37.67 (34.50)     2:11.69 (34.02)
        2:52.23 (40.54)     3:33.05 (40.82)     4:06.28 (33.23)     4:37.59 (31.31)
-------------------------------------------------------------------------
 43 Kaderli, Corine           16 Longhorn Aquatic-ST  5:20.91L   4:37.64  
                  29.96     1:06.02 (36.06)     1:41.41 (35.39)     2:16.43 (35.02)
        2:56.28 (39.85)     3:36.09 (39.81)     4:08.62 (32.53)     4:37.64 (29.02)
 44 Everett, Ainsley          15 Woodlands-GU         4:31.10    4:37.66  
                  29.19     1:02.65 (33.46)     1:38.66 (36.01)     2:14.08 (35.42)
        2:53.27 (39.19)     3:33.46 (40.19)     4:06.12 (32.66)     4:37.66 (31.54)
 45 Tung, Madelynn            17 North Texas Nada-NT  4:33.29    4:37.75  
                  28.70     1:00.66 (31.96)     1:36.85 (36.19)     2:11.50 (34.65)
        2:51.72 (40.22)     3:33.06 (41.34)     4:05.90 (32.84)     4:37.75 (31.85)
 46 Miller, Hailey            17 Alamo Area Aquat-ST  4:43.06    4:37.83  
                  29.69     1:03.40 (33.71)     1:36.80 (33.40)     2:09.97 (33.17)
        2:51.76 (41.79)     3:33.10 (41.34)     4:06.45 (33.35)     4:37.83 (31.38)
 47 Martell, Mackenzie        16 Longhorn Aquatic-ST  5:11.36L   4:38.75  
                  29.05     1:02.40 (33.35)     1:36.28 (33.88)     2:09.82 (33.54)
        2:52.23 (42.41)     3:34.41 (42.18)     4:07.11 (32.70)     4:38.75 (31.64)
 48 Armistead, Adalyn         16 Metroplex Aquati-NT  4:39.15    4:39.30  
                  29.47     1:02.77 (33.30)     1:37.29 (34.52)     2:11.83 (34.54)
        2:54.14 (42.31)     3:35.62 (41.48)     4:07.86 (32.24)     4:39.30 (31.44)
 49 Rudolph, Alexandra        14 Palo Alto Stanfo-PC  4:45.89    4:39.56  
                  30.23     1:05.66 (35.43)     1:41.78 (36.12)     2:17.75 (35.97)
        2:57.23 (39.48)     3:36.86 (39.63)     4:09.13 (32.27)     4:39.56 (30.43)
 50 Roemer, Peyton            17 South Shore Sail-GU  4:36.73    4:39.58  
                  28.73     1:02.14 (33.41)     1:38.29 (36.15)     2:13.62 (35.33)
        2:54.60 (40.98)     3:35.98 (41.38)     4:08.70 (32.72)     4:39.58 (30.88)
 51 Tuck, Natalie             17 Palo Alto Stanfo-PC  4:23.47    4:39.79  
                  28.86     1:03.21 (34.35)     1:39.27 (36.06)     2:16.08 (36.81)
        2:55.65 (39.57)     3:36.09 (40.44)     4:08.63 (32.54)     4:39.79 (31.16)
 52 Bianchi, Ashley           17 Palo Alto Stanfo-PC  4:36.16    4:39.93  
                  29.62     1:03.65 (34.03)     1:38.87 (35.22)     2:13.40 (34.53)
        2:54.18 (40.78)     3:35.18 (41.00)     4:08.20 (33.02)     4:39.93 (31.73)
 53 Carson, Madelyn           17 Bulldog Aquatic-LA   5:20.93L   4:40.01  
                  28.45     1:01.40 (32.95)     1:35.18 (33.78)     2:09.67 (34.49)
        2:51.04 (41.37)     3:33.31 (42.27)     4:06.98 (33.67)     4:40.01 (33.03)
 54 Evans, Amy                13 Dads Club Swim T-GU  4:37.46    4:40.67  
                  29.82     1:04.07 (34.25)     1:41.17 (37.10)     2:15.90 (34.73)
        2:54.91 (39.01)     3:33.19 (38.28)     4:07.85 (34.66)     4:40.67 (32.82)
 55 Williams, Marie           14 Palo Alto Stanfo-PC  4:39.04    4:40.88  
                  30.11     1:03.90 (33.79)     1:39.64 (35.74)     2:14.27 (34.63)
        2:54.16 (39.89)     3:34.11 (39.95)     4:08.20 (34.09)     4:40.88 (32.68)
 56 Acosta, Andrea            17 El Paso Aqua Pos-BD  4:44.81    4:40.97  
                  29.70     1:04.67 (34.97)     1:42.90 (38.23)     2:19.79 (36.89)
        2:59.17 (39.38)     3:38.66 (39.49)     4:10.69 (32.03)     4:40.97 (30.28)
 57 Allen, Alexandra          19 Aggie Swim Club-GU   4:41.69    4:41.06  
                  30.29     1:04.03 (33.74)     1:38.88 (34.85)     2:12.29 (33.41)
        2:56.60 (44.31)     3:40.17 (43.57)     4:11.38 (31.21)     4:41.06 (29.68)
 58 Wickes, Nicolette         17 Alamo Area Aquat-ST  4:41.99    4:41.38  
                  29.62     1:02.72 (33.10)     1:38.88 (36.16)     2:14.63 (35.75)
        2:56.73 (42.10)     3:38.49 (41.76)     4:10.36 (31.87)     4:41.38 (31.02)
 59 Murphy, Caitlin           15 Nitro Swimming-ST    4:43.66    4:41.91  
                  29.85     1:04.08 (34.23)     1:38.23 (34.15)     2:11.66 (33.43)
        2:54.50 (42.84)     3:37.49 (42.99)     4:10.41 (32.92)     4:41.91 (31.50)
 60 Schwartz, Cydney          15 Desert Shark Swi-BD  5:19.80L   4:44.98  
                  30.23     1:04.87 (34.64)     1:41.57 (36.70)     2:17.10 (35.53)
        2:58.46 (41.36)     3:40.05 (41.59)     4:13.39 (33.34)     4:44.98 (31.59)
 61 Burcham, Shea             16 Alamo Area Aquat-ST  4:38.26    4:45.12  
                  30.99     1:06.34 (35.35)     1:41.51 (35.17)     2:14.59 (33.08)
        2:57.30 (42.71)     3:40.22 (42.92)     4:13.48 (33.26)     4:45.12 (31.64)
 62 Hilderbrand, Natalie      15 Palo Alto Stanfo-PC  4:46.01    4:45.37  
                  31.15     1:08.53 (37.38)     1:43.71 (35.18)     2:18.14 (34.43)
        2:59.14 (41.00)     3:41.17 (42.03)     4:14.12 (32.95)     4:45.37 (31.25)
 63 Bleasdell, Emma           16 Sienna Plantatio-GU  4:44.57    4:45.72  
                  29.26     1:04.31 (35.05)     1:40.85 (36.54)     2:16.21 (35.36)
        2:58.79 (42.58)     3:41.33 (42.54)     4:15.16 (33.83)     4:45.72 (30.56)
 64 York, Julia               15 Nitro Swimming-ST    4:45.25    4:46.86  
                  30.62     1:05.67 (35.05)     1:42.80 (37.13)     2:19.53 (36.73)
        2:58.81 (39.28)     3:38.95 (40.14)     4:13.53 (34.58)     4:46.86 (33.33)
 65 Partridge, Lauren         17 Nitro Swimming-ST    4:36.70    4:49.67  
                  30.26     1:05.84 (35.58)     1:43.57 (37.73)     2:20.82 (37.25)
        3:00.92 (40.10)     3:41.64 (40.72)     4:16.33 (34.69)     4:49.67 (33.34)
 66 Ittiruck, Anya            17 North Texas Nada-NT  5:20.78L   4:50.38  
                  29.74     1:04.96 (35.22)     1:43.34 (38.38)     2:19.89 (36.55)
        3:01.64 (41.75)     3:43.78 (42.14)     4:17.61 (33.83)     4:50.38 (32.77)
 67 Garrett, Rylee            18 Swim Streamline-GU   4:44.08    4:51.05  
                  30.59     1:06.20 (35.61)     1:41.67 (35.47)     2:16.68 (35.01)
        2:58.58 (41.90)     3:41.34 (42.76)     4:16.68 (35.34)     4:51.05 (34.37)
 68 Tramp, Paisley            12 Texas Gold-ST        4:45.47    4:54.33  
                  31.43     1:07.41 (35.98)     1:44.92 (37.51)     2:21.64 (36.72)
        3:03.47 (41.83)     3:47.09 (43.62)     4:21.27 (34.18)     4:54.33 (33.06)
 69 Bartlett, Melissa         16 Waterloo Swimmin-ST  4:40.18    5:37.69  
                  29.37     1:03.44 (34.07)     1:37.05 (33.61)     2:10.48 (33.43)
        2:52.28 (41.80)     3:35.45 (43.17)     4:33.38 (57.93)   5:37.69 (1:04.31)
 -- Huenefeld, Hannah         15 Bulldog Aquatic-LA   5:21.89L        DQ  
                  30.30     1:04.82 (34.52)     1:42.08 (37.26)     2:18.78 (36.70)
        2:57.58 (38.80)     3:38.05 (40.47)     4:10.77 (32.72)          DQ (31.33)
 -- Wong, Jodi                16 Dads Club Swim T-GU  5:15.93L       DFS  
 -- Macmahon, Emma            16 Una CCSC-LA          4:42.93        DFS  
 
Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               3:21.10    3:21.56  
     1) Lusk, Zoe 16                    2) Schaffer, Brooke 15            
     3) Zhao, Grace 17                  4) Henig, Isabelle 16             
                  24.43       50.68 (50.68)     1:14.88 (24.20)     1:41.62 (50.94)
        2:05.65 (24.03)     2:32.35 (50.73)     2:55.97 (23.62)     3:21.56 (49.21)
  2 Magnolia Aquatic Club-GU  'A'                     3:24.25    3:23.44  
     1) Reese, Emily 17                 2) Gumina, Monica 17              
     3) Gregson, Shea 18                4) Clements, Caitlin 18           
                  24.31       50.81 (50.81)     1:15.54 (24.73)     1:41.96 (51.15)
        2:05.98 (24.02)     2:32.30 (50.34)     2:56.66 (24.36)     3:23.44 (51.14)
  3 The Woodlands Swim Team-GU  'A'                   3:26.22    3:25.31  
     1) Gawronska, Zoe 16               2) Power, Kathryn 18              
     3) Henson, Emily 17                4) Staffeldt, Valerieanne 15      
                  25.05       51.92 (51.92)     1:15.85 (23.93)     1:42.57 (50.65)
        2:06.91 (24.34)     2:34.27 (51.70)     2:58.29 (24.02)     3:25.31 (51.04)
  4 Dads Club Swim Team-GU  'A'                       3:30.19    3:26.49  
     1) Orange, Audrey 16               2) Stephenson, Emma 15            
     3) Buchman, Sydney 15              4) Hoffman, Kaley 17              
                  24.60       51.18 (51.18)     1:15.02 (23.84)     1:41.54 (50.36)
        2:07.42 (25.88)     2:34.43 (52.89)     2:59.47 (25.04)     3:26.49 (52.06)
  5 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               3:30.29    3:27.81  
     1) Wong, Vicky 17                  2) Tuck, Natalie 17               
     3) Snyder, Sarah 15                4) Stahmer, Ashley 16             
                  25.07       51.90 (51.90)     1:17.02 (25.12)     1:44.63 (52.73)
        2:09.14 (24.51)     2:36.42 (51.79)     3:00.77 (24.35)     3:27.81 (51.39)
  6 Katy Aquatic Team For Youth-GU  'A'               3:31.83    3:28.16  
     1) Bernal, Sophia 15               2) McNeese, Tonni 15              
     3) Sticklen, Emma 14               4) Bernal, Aria 16                
                  25.23       53.23 (53.23)     1:18.02 (24.79)     1:45.14 (51.91)
        2:09.93 (24.79)     2:37.93 (52.79)     3:01.21 (23.28)     3:28.16 (50.23)
  7 North Texas Nadadores-NT  'A'                     3:26.47    3:28.41  
     1) Whalen, Natalie 16              2) Andrusin, Abigail 17           
     3) Balint, Sydney 16               4) McMurry, Audrey 18             
                  25.24       52.44 (52.44)     1:17.03 (24.59)     1:43.54 (51.10)
        2:09.43 (25.89)     2:37.52 (53.98)     3:01.82 (24.30)     3:28.41 (50.89)
  8 Texas Ford Aquatics-NT  'A'                       3:27.51    3:28.84  
     1) Bumpas, Alexandra 15            2) Fiorilli, Ashlyn 15            
     3) Ryalls, Lindsey 15              4) Toney, Camryn 17               
                  25.08       52.50 (52.50)     1:17.63 (25.13)     1:44.73 (52.23)
        2:09.88 (25.15)     2:37.38 (52.65)     3:02.20 (24.82)     3:28.84 (51.46)
  9 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'A'               3:28.09    3:28.99  
     1) Evans, Kelsey 18                2) Kaufmann, Carson 15            
     3) Ervin, Anna 15                  4) Stanford, Sydney 15            
                  25.62       53.15 (53.15)     1:18.37 (25.22)     1:45.38 (52.23)
        2:10.29 (24.91)     2:37.63 (52.25)     3:02.12 (24.49)     3:28.99 (51.36)
 10 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               3:31.89    3:29.07  
     1) Carter, Danielle 15             2) Balmaceda, Sophia 16           
     3) Gambetta, Paige 15              4) Rudolph, Alexandra 14          
                  25.32       52.56 (52.56)     1:17.37 (24.81)     1:44.71 (52.15)
        2:09.74 (25.03)     2:37.00 (52.29)     3:01.86 (24.86)     3:29.07 (52.07)
 11 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            3:29.59    3:29.68  
     1) Feng, Hannah 16                 2) Hale, Alicia 28                
     3) Burcham, Shea 16                4) Walpole, Alvena 16             
                  25.22       52.24 (52.24)     1:16.74 (24.50)     1:43.78 (51.54)
        2:09.76 (25.98)     2:37.54 (53.76)     3:02.53 (24.99)     3:29.68 (52.14)
 12 Magnolia Aquatic Club-GU  'B'                     3:31.26    3:31.51  
     1) Tuff, Bronwyn 16                2) Schnibben, Mikayla 16          
     3) Ritch, Grace 18                 4) Sims, Kaitlynn 16              
                  25.47       52.81 (52.81)     1:17.92 (25.11)     1:44.73 (51.92)
        2:09.99 (25.26)     2:37.39 (52.66)     3:03.49 (26.10)     3:31.51 (54.12)
 13 Texas Ford Aquatics-NT  'B'                       3:32.87    3:31.64  
     1) Almeter, Lydiah 18              2) Ramey, Rachel 18               
     3) Kopenski, Gabrielle 17          4) Lenihan, Emily 14              
                  25.96       54.51 (54.51)     1:19.74 (25.23)     1:47.43 (52.92)
        2:12.74 (25.31)     2:39.92 (52.49)     3:04.37 (24.45)     3:31.64 (51.72)
 14 Streamline Aquatics-ST  'A'                       3:36.07    3:31.66  
     1) Parish, Ellery 18               2) Bartley, Katelyn 15            
     3) Strash, Isabella 16             4) Holmes, Elizabeth 18           
                  24.88       51.32 (51.32)     1:17.29 (25.97)     1:45.87 (54.55)
        2:11.39 (25.52)     2:39.30 (53.43)     3:04.69 (25.39)     3:31.66 (52.36)
 15 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'D'               3:32.56    3:32.95  
     1) Ma, Gabrielle 15                2) Murff, Sophie 18               
     3) Wu, Amy 14                      4) Lin, Claire 17                 
                  25.50       53.55 (53.55)     1:18.51 (24.96)     1:47.18 (53.63)
        2:12.35 (25.17)     2:40.71 (53.53)     3:05.32 (24.61)     3:32.95 (52.24)
 16 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       3:31.45    3:33.06  
     1) Birlin, Julianna 15             2) Johnson, Morgan 16             
     3) Sananikone, Victoria 17         4) Gordon, Halle 16               
                  25.29       52.56 (52.56)     1:18.48 (25.92)     1:47.02 (54.46)
        2:12.23 (25.21)     2:39.94 (52.92)     3:05.49 (25.55)     3:33.06 (53.12)
 17 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               3:39.40    3:33.39  
     1) Bowling, Kira 16                2) Hallum, Jade 14                
     3) Rowley, Hannah 17               4) Cates, Tyler 14                
                  26.20       54.43 (54.43)     1:18.88 (24.45)     1:45.23 (50.80)
        2:11.18 (25.95)     2:39.55 (54.32)     3:04.83 (25.28)     3:33.39 (53.84)
 18 Dads Club Swim Team-GU  'B'                       3:36.05    3:33.75  
     1) Reyna, Morgen 17                2) Newell, Sophie 16              
     3) Pickens, Alexandra 15           4) Clark, Emma 14                 
                  25.59       53.37 (53.37)     1:19.19 (25.82)     1:46.64 (53.27)
        2:12.11 (25.47)     2:40.00 (53.36)     3:05.56 (25.56)     3:33.75 (53.75)
 19 Mansfield Aquatic Club-NT  'A'                    3:32.21    3:33.83  
     1) Thompson, Lauren 18             2) McClendon, Sara 18             
     3) Mechling, Madelyn 15            4) Yelle, Haley 17                
                  25.64       53.23 (53.23)     1:19.31 (26.08)     1:48.06 (54.83)
        2:13.68 (25.62)     2:41.92 (53.86)     3:06.78 (24.86)     3:33.83 (51.91)
 20 Katy Aquatic Team For Youth-GU  'B'               3:38.01    3:33.92  
     1) Schmitt, Haley 15               2) Clark, Meagan 16               
     3) Smith, Kaylee 14                4) Wong, Madison 16               
                  24.92       53.10 (53.10)     1:18.70 (25.60)     1:47.27 (54.17)
        2:12.40 (25.13)     2:40.81 (53.54)     3:06.36 (25.55)     3:33.92 (53.11)
 21 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            3:34.51    3:34.74  
     1) Mai, Aubrey 15                  2) Mansker, Caitlin 17            
     3) Miller, Hailey 17               4) Rodriguez, Rachel 16           
                  25.56       53.32 (53.32)     1:19.28 (25.96)     1:47.29 (53.97)
        2:12.54 (25.25)     2:41.00 (53.71)     3:06.83 (25.83)     3:34.74 (53.74)
 22 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'B'               3:32.50    3:34.80  
     1) Beaudion, Alyvia 17             2) Smith, Riley 15                
     3) Erzakova, Daria 16              4) Smith, Claire 16               
                  25.17       52.23 (52.23)     1:18.04 (25.81)     1:46.25 (54.02)
        2:12.64 (26.39)     2:41.34 (55.09)     3:06.54 (25.20)     3:34.80 (53.46)
 23 The Woodlands Swim Team-GU  'B'                   3:39.54    3:34.98  
     1) Pollok, Ashley 18               2) Roycraft, Sydney 15            
     3) Everett, Ainsley 15             4) Fields, Karsten 15             
                  24.74       51.14 (51.14)     1:17.32 (26.18)     1:45.69 (54.55)
        2:11.90 (26.21)     2:40.17 (54.48)     3:05.69 (25.52)     3:34.98 (54.81)
 24 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'E'               3:34.27    3:36.78  
     1) Bianchi, Ashley 17              2) Dundas, Nicole 15              
     3) Brett, Hana 18                  4) Peng, Sophy 17                 
                  25.82       54.59 (54.59)     1:20.44 (25.85)     1:48.86 (54.27)
        2:14.86 (26.00)     2:43.29 (54.43)     3:07.93 (24.64)     3:36.78 (53.49)
 25 North Texas Nadadores-NT  'B'                     3:43.50    3:37.00  
     1) Rusli, Amelia 16                2) Luevit, Rachel 16              
     3) Chocholek, Morgan 14            4) Cormack, Corbyn 14             
                  25.67       54.04 (54.04)     1:19.92 (25.88)     1:48.51 (54.47)
        2:14.77 (26.26)     2:43.51 (55.00)     3:08.81 (25.30)     3:37.00 (53.49)
 26 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'F'               3:50.00    3:37.05  
     1) Dunn, Faith 17                  2) Schaffer, Taylor 13            
     3) Min, Priscilla 16               4) Hilderbrand, Natalie 15        
                  25.59       53.75 (53.75)     1:19.39 (25.64)     1:48.51 (54.76)
        2:14.21 (25.70)     2:42.69 (54.18)     3:08.38 (25.69)     3:37.05 (54.36)
 27 Lost Creek Aquatics-ST  'B'                       3:37.04    3:37.16  
     1) Schultz, Haley 18               2) Michael, Morgan 18             
     3) Mullen, Maggie 15               4) Guerra, Isabelle 16            
                  25.90       53.99 (53.99)     1:20.00 (26.01)     1:48.77 (54.78)
        2:14.23 (25.46)     2:43.53 (54.76)     3:09.16 (25.63)     3:37.16 (53.63)
 28 San Antonio Wave-ST  'A'                          3:46.86    3:39.57  
     1) Pike, Brittney 16               2) Schield, Morgan 14             
     3) Raike, Lauren 16                4) Howell, Valerie 17             
                  25.54       53.52 (53.52)     1:19.39 (25.87)     1:49.12 (55.60)
        2:15.14 (26.02)     2:44.15 (55.03)     3:11.02 (26.87)     3:39.57 (55.42)
 29 Dads Club Swim Team-GU  'C'                       3:41.99    3:40.55  
     1) Hibbler, Bridget 17             2) Wong, Jodi 16                  
     3) Minear, Mallory 18              4) Gamez, Fernanda 16             
                  26.04       54.38 (54.38)     1:20.35 (25.97)     1:48.37 (53.99)
        2:15.01 (26.64)     2:44.81 (56.44)     3:11.14 (26.33)     3:40.55 (55.74)
 30 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'G'               3:55.00    3:40.62  
     1) Williams, Marie 14              2) Ross, Megan 16                 
     3) Bauer, Lydia 14                 4) Keller, Sydney 16              
                  26.55       55.30 (55.30)     1:20.74 (25.44)     1:49.54 (54.24)
        2:15.53 (25.99)     2:45.95 (56.41)     3:11.66 (25.71)     3:40.62 (54.67)
 31 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:33.38    3:41.65  
     1) Parks, Emilie 17                2) Freeman, Kaitlyn 17            
     3) Zapata, Isabella 15             4) Cano, Sarah 16                 
                  26.03       54.00 (54.00)     1:20.99 (26.99)     1:51.83 (57.83)
        2:18.22 (26.39)     2:47.84 (56.01)     3:13.55 (25.71)     3:41.65 (53.81)
 32 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         3:55.06    3:43.10  
     1) Wang, Angela 18                 2) Rogillio, Sarah 14             
     3) Kaderli, Corine 16              4) Martell, Mackenzie 16          
                  26.78                             1:23.33 ( )         1:52.85 ( )
        2:18.84 (25.99)     2:47.65 (54.80)     3:14.19 (26.54)     3:43.10 (55.45)
 33 South Shore Sails-GU  'A'                         3:41.80    3:44.18  
     1) Scott, Jenny 16                 2) Roemer, Peyton 17              
     3) Schlegel, Hanna 14              4) Goode, Elizabeth 17            
                  26.38       55.38 (55.38)     1:22.30 (26.92)     1:52.50 (57.12)
        2:19.23 (26.73)     2:50.12 (57.62)     3:16.00 (25.88)     3:44.18 (54.06)
 34 Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:41.31    3:44.76  
     1) Perron, Kristen 17              2) Bartlett, Melissa 16           
     3) Grunloh, Alyssa 16              4) Saul, Natalie 17               
                  26.26       54.98 (54.98)     1:22.06 (27.08)     1:51.51 (56.53)
        2:19.53 (28.02)     2:50.29 (58.78)     3:15.74 (25.45)     3:44.76 (54.47)
 35 Bulldog Aquatic Club-LA  'A'                      3:48.16    3:46.63  
     1) Carson, Madelyn 17              2) Huenefeld, Maggie 16           
     3) Mekus, Zoe 15                   4) Huenefeld, Hannah 15           
                  26.99       56.09 (56.09)     1:22.84 (26.75)     1:52.83 (56.74)
        2:21.06 (28.23)     2:52.02 (59.19)     3:18.05 (26.03)     3:46.63 (54.61)
 -- Nitro Swimming-ST  'A'                            3:29.17         DQ  
     1) Marvin, Payton 15               2) Murphy, Caitlin 15             
     3) Carroll, Ashlyn 16              4) Marvin, Sutton 18              
                  24.83       52.55 (52.55)     1:18.46 (25.91)     1:45.93 (53.38)
        2:11.31 (25.38)     2:40.05 (54.12)     3:06.17 (26.12)          DQ (55.36)
 
Women 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               7:20.08    7:20.35  
     1) Lusk, Zoe 16                    2) Carter, Danielle 15            
     3) Wong, Vicky 17                  4) Henig, Isabelle 16             
                  25.21       52.47 (52.47)   1:20.94 (1:20.94)   1:49.96 (1:49.96)
        2:14.38 (24.42)     2:42.76 (52.80)   3:12.32 (1:22.36)                    
            4:33.86 ( )                             5:01.92 ( )         5:30.78 ( )
                            6:22.67 (51.89)   6:51.76 (1:20.98)   7:20.35 (1:49.57)
  2 Texas Ford Aquatics-NT  'A'                       7:19.87    7:20.71  
     1) Toney, Camryn 17                2) Koczo, Abigail 15              
     3) Coughlen, Madison 17            4) Kopenski, Gabrielle 17         
                  25.43       52.44 (52.44)   1:20.46 (1:20.46)   1:48.60 (1:48.60)
        2:14.11 (25.51)     2:42.70 (54.10)   3:11.95 (1:23.35)   3:41.73 (1:53.13)
        4:06.55 (24.82)     4:34.66 (52.93)   5:03.33 (1:21.60)   5:31.41 (1:49.68)
        5:57.04 (25.63)     6:25.01 (53.60)   6:53.19 (1:21.78)   7:20.71 (1:49.30)
  3 Magnolia Aquatic Club-GU  'A'                     7:19.86    7:23.03  
     1) Reese, Emily 17                 2) Gumina, Monica 17              
     3) Gregson, Shea 18                4) Clements, Caitlin 18           
                  24.75       52.36 (52.36)   1:21.27 (1:21.27)   1:50.59 (1:50.59)
        2:15.21 (24.62)     2:42.70 (52.11)   3:11.26 (1:20.67)   3:40.32 (1:49.73)
                            4:33.06 (52.74)   5:02.41 (1:22.09)   5:32.12 (1:51.80)
        5:57.18 (25.06)     6:25.33 (53.21)   6:54.18 (1:22.06)   7:23.03 (1:50.91)
  4 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'A'               7:22.52    7:23.55  
     1) Kaufmann, Carson 15             2) Smith, Claire 16               
     3) Evans, Kelsey 18                4) Stanford, Sydney 15            
                  25.97       54.08 (54.08)   1:22.34 (1:22.34)   1:49.76 (1:49.76)
        2:15.43 (25.67)     2:43.88 (54.12)   3:13.43 (1:23.67)   3:43.08 (1:53.32)
        4:08.31 (25.23)     4:36.61 (53.53)   5:04.98 (1:21.90)   5:33.66 (1:50.58)
        5:58.55 (24.89)     6:26.67 (53.01)   6:55.34 (1:21.68)   7:23.55 (1:49.89)
  5 The Woodlands Swim Team-GU  'A'                   7:25.74    7:25.30  
     1) Gawronska, Zoe 16               2) Pollok, Ashley 18              
     3) Staffeldt, Valerieanne 15       4) Power, Kathryn 18              
                  25.35       52.37 (52.37)   1:19.73 (1:19.73)   1:46.93 (1:46.93)
        2:12.18 (25.25)     2:39.55 (52.62)   3:07.56 (1:20.63)   3:36.56 (1:49.63)
        4:02.17 (25.61)     4:31.67 (55.11)   5:02.29 (1:25.73)   5:32.91 (1:56.35)
        5:57.19 (24.28)     6:24.75 (51.84)   6:54.89 (1:21.98)   7:25.30 (1:52.39)
  6 Mansfield Aquatic Club-NT  'A'                    7:28.25    7:27.99  
     1) Yelle, Haley 17                 2) McClendon, Sara 18             
     3) Mechling, Madelyn 15            4) Thompson, Lauren 18            
                  25.31       52.47 (52.47)   1:19.90 (1:19.90)   1:47.61 (1:47.61)
        2:13.66 (26.05)     2:42.04 (54.43)   3:11.31 (1:23.70)   3:40.91 (1:53.30)
        4:07.09 (26.18)     4:35.90 (54.99)   5:05.43 (1:24.52)   5:35.12 (1:54.21)
        6:01.38 (26.26)     6:29.75 (54.63)   6:58.66 (1:23.54)   7:27.99 (1:52.87)
  7 North Texas Nadadores-NT  'A'                     7:28.23    7:29.97  
     1) Whalen, Natalie 16              2) Andrusin, Abigail 17           
     3) Balint, Sydney 16               4) McMurry, Audrey 18             
                  25.71       53.81 (53.81)   1:22.42 (1:22.42)   1:50.64 (1:50.64)
        2:16.27 (25.63)     2:44.67 (54.03)   3:13.62 (1:22.98)   3:42.57 (1:51.93)
        4:09.66 (27.09)     4:39.32 (56.75)   5:09.41 (1:26.84)   5:41.99 (1:59.42)
                            6:32.06 (50.07)   7:00.86 (1:18.87)   7:29.97 (1:47.98)
  8 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               7:41.74    7:30.15  
     1) Balmaceda, Sophia 16            2) Gambetta, Paige 15             
     3) Zhao, Grace 17                  4) Snyder, Sarah 15               
                  26.24       54.96 (54.96)   1:24.48 (1:24.48)   1:53.58 (1:53.58)
        2:19.43 (25.85)     2:48.09 (54.51)   3:17.00 (1:23.42)   3:46.21 (1:52.63)
        4:11.01 (24.80)     4:38.96 (52.75)   5:07.55 (1:21.34)   5:36.26 (1:50.05)
        6:01.79 (25.53)     6:30.54 (54.28)   7:00.41 (1:24.15)   7:30.15 (1:53.89)
  9 Magnolia Aquatic Club-GU  'B'                     7:29.79    7:30.88  
     1) Schnibben, Mikayla 16           2) Ritch, Grace 18                
     3) Tuff, Bronwyn 16                4) Sims, Kaitlynn 16              
                  27.18       56.15 (56.15)   1:26.43 (1:26.43)   1:56.37 (1:56.37)
        2:21.93 (25.56)     2:50.16 (53.79)   3:19.59 (1:23.22)   3:48.88 (1:52.51)
        4:14.65 (25.77)     4:42.95 (54.07)   5:11.73 (1:22.85)   5:40.43 (1:51.55)
        6:06.21 (25.78)     6:34.28 (53.85)   7:02.95 (1:22.52)   7:30.88 (1:50.45)
 10 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               7:30.83    7:31.09  
     1) Schaffer, Brooke 15             2) Stahmer, Ashley 16             
     3) Tramack, Grace 15               4) Tuck, Natalie 17               
                  25.56       53.57 (53.57)   1:22.70 (1:22.70)   1:52.00 (1:52.00)
                            2:46.42 (54.42)   3:15.78 (1:23.78)   3:44.70 (1:52.70)
        4:10.73 (26.03)     4:40.17 (55.47)   5:10.14 (1:25.44)   5:40.15 (1:55.45)
        6:05.11 (24.96)     6:33.47 (53.32)   7:02.57 (1:22.42)   7:31.09 (1:50.94)
 11 Dads Club Swim Team-GU  'A'                       7:37.88    7:32.33  
     1) Stephenson, Emma 15             2) Orange, Audrey 16              
     3) Hoffman, Kaley 17               4) Vincent, Margaret 18           
                  25.77       54.66 (54.66)   1:23.76 (1:23.76)   1:52.28 (1:52.28)
        2:18.12 (25.84)     2:47.12 (54.84)   3:16.10 (1:23.82)   3:45.09 (1:52.81)
        4:11.04 (25.95)     4:40.22 (55.13)   5:09.19 (1:24.10)   5:38.31 (1:53.22)
        6:04.55 (26.24)     6:33.52 (55.21)   7:03.11 (1:24.80)   7:32.33 (1:54.02)
 12 Texas Ford Aquatics-NT  'B'                       7:32.64    7:36.39  
     1) Jacobson, Priscilla 14          2) Jestes, Hope 16                
     3) Bumpas, Alexandra 15            4) Ryalls, Lindsey 15             
                  26.67       55.39 (55.39)   1:24.74 (1:24.74)   1:54.62 (1:54.62)
        2:20.98 (26.36)     2:49.95 (55.33)   3:19.42 (1:24.80)   3:48.87 (1:54.25)
        4:14.12 (25.25)     4:42.55 (53.68)   5:11.58 (1:22.71)   5:40.24 (1:51.37)
        6:07.73 (27.49)     6:37.61 (57.37)   7:07.00 (1:26.76)   7:36.39 (1:56.15)
 13 Nitro Swimming-ST  'A'                            7:22.50    7:40.06  
     1) Marvin, Payton 15               2) Marvin, Sutton 18              
     3) Thompson, Brittany 17           4) Carroll, Ashlyn 16             
                  26.06       54.22 (54.22)   1:23.02 (1:23.02)   1:51.96 (1:51.96)
        2:18.51 (26.55)     2:47.88 (55.92)   3:17.88 (1:25.92)   3:48.15 (1:56.19)
        4:14.36 (26.21)     4:43.68 (55.53)   5:13.45 (1:25.30)   5:43.09 (1:54.94)
        6:09.73 (26.64)     6:39.97 (56.88)   7:10.12 (1:27.03)   7:40.06 (1:56.97)
 14 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            7:26.96    7:40.41  
     1) Walpole, Alvena 16              2) Rodriguez, Rachel 16           
     3) Burcham, Shea 16                4) Hale, Alicia 28                
                  26.46       55.14 (55.14)   1:24.58 (1:24.58)   1:53.67 (1:53.67)
        2:20.53 (26.86)     2:50.34 (56.67)   3:20.41 (1:26.74)   3:50.01 (1:56.34)
        4:16.96 (26.95)     4:46.57 (56.56)   5:17.23 (1:27.22)   5:47.84 (1:57.83)
        6:13.86 (26.02)     6:42.16 (54.32)   7:11.44 (1:23.60)   7:40.41 (1:52.57)
 15 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'D'               7:46.42    7:42.94  
     1) Rudolph, Alexandra 14           2) Dundas, Nicole 15              
     3) Murff, Sophie 18                4) Bianchi, Ashley 17             
                  26.39       55.28 (55.28)   1:25.21 (1:25.21)   1:54.53 (1:54.53)
        2:20.82 (26.29)     2:50.51 (55.98)   3:21.02 (1:26.49)   3:50.55 (1:56.02)
        4:16.28 (25.73)     4:46.01 (55.46)   5:16.53 (1:25.98)   5:46.96 (1:56.41)
        6:13.07 (26.11)     6:42.25 (55.29)   7:12.38 (1:25.42)   7:42.94 (1:55.98)
 16 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       7:29.55    7:43.68  
     1) Johnson, Morgan 16              2) Sananikone, Victoria 17        
     3) Birlin, Julianna 15             4) Gordon, Halle 16               
                  25.81       54.46 (54.46)   1:24.17 (1:24.17)   1:53.60 (1:53.60)
        2:19.81 (26.21)     2:49.31 (55.71)   3:18.65 (1:25.05)   3:48.16 (1:54.56)
        4:14.23 (26.07)     4:43.42 (55.26)   5:13.21 (1:25.05)   5:42.86 (1:54.70)
        6:09.02 (26.16)     6:39.19 (56.33)   7:11.33 (1:28.47)   7:43.68 (2:00.82)
 17 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'B'               7:41.62    7:45.04  
     1) Beaudion, Alyvia 17             2) Bennett, Kylie 16              
     3) Smith, Riley 15                 4) Erzakova, Daria 16             
                  27.03       55.88 (55.88)   1:24.89 (1:24.89)   1:53.61 (1:53.61)
                            2:50.56 (56.95)   3:21.18 (1:27.57)   3:51.72 (1:58.11)
                            4:47.36 (55.64)   5:17.05 (1:25.33)   5:46.89 (1:55.17)
        6:14.10 (27.21)     6:44.05 (57.16)   7:14.58 (1:27.69)   7:45.04 (1:58.15)
 18 Nitro Swimming-ST  'B'                            7:33.84    7:45.78  
     1) Milikich, Hannah 16             2) Traylor, Mary 18               
     3) Fullwood, Summer 16             4) Parks, Emilie 17               
                  27.16       56.71 (56.71)   1:26.13 (1:26.13)   1:55.56 (1:55.56)
                            2:51.49 (55.93)   3:21.39 (1:25.83)   3:51.51 (1:55.95)
        4:17.73 (26.22)     4:47.35 (55.84)   5:17.81 (1:26.30)   5:48.31 (1:56.80)
        6:14.98 (26.67)     6:45.03 (56.72)   7:16.00 (1:27.69)   7:45.78 (1:57.47)
 19 Dads Club Swim Team-GU  'B'                       8:02.40    7:50.63  
     1) Wong, Jodi 16                   2) Gamez, Fernanda 16             
     3) Reyna, Morgen 17                4) Minear, Mallory 18             
                  26.81       56.22 (56.22)   1:27.11 (1:27.11)   1:58.59 (1:58.59)
        2:25.60 (27.01)     2:55.61 (57.02)   3:26.60 (1:28.01)   3:57.05 (1:58.46)
        4:23.46 (26.41)     4:52.56 (55.51)   5:22.62 (1:25.57)   5:52.28 (1:55.23)
        6:19.31 (27.03)     6:48.80 (56.52)   7:19.70 (1:27.42)   7:50.63 (1:58.35)
 20 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'E'               8:05.00    7:52.63  
     1) Wu, Amy 14                      2) Min, Priscilla 16              
     3) Ross, Megan 16                  4) Hilderbrand, Natalie 15        
                  26.60       56.65 (56.65)   1:28.22 (1:28.22)   2:00.06 (2:00.06)
        2:26.22 (26.16)     2:55.30 (55.24)   3:25.49 (1:25.43)   3:55.88 (1:55.82)
        4:21.86 (25.98)     4:51.73 (55.85)   5:23.33 (1:27.45)   5:55.09 (1:59.21)
        6:21.79 (26.70)     6:51.72 (56.63)   7:22.14 (1:27.05)   7:52.63 (1:57.54)
 21 The Woodlands Swim Team-GU  'B'                   7:46.91    7:53.64  
     1) Roycraft, Sydney 15             2) Margula, Weronika 16           
     3) Everett, Ainsley 15             4) Sinkovic, Madeline 15          
                  26.53       55.64 (55.64)   1:26.56 (1:26.56)   1:58.08 (1:58.08)
        2:25.04 (26.96)     2:54.65 (56.57)   3:24.83 (1:26.75)   3:54.89 (1:56.81)
        4:21.39 (26.50)     4:50.98 (56.09)   5:21.77 (1:26.88)   5:51.95 (1:57.06)
        6:18.31 (26.36)     6:49.29 (57.34)   7:21.41 (1:29.46)   7:53.64 (2:01.69)
 22 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         7:57.75    7:59.75  
     1) Barney, Regan 17                2) Kaderli, Corine 16             
     3) Martell, Mackenzie 16           4) Simon, Miranda 15              
                  25.53       53.51 (53.51)   1:22.20 (1:22.20)   1:51.61 (1:51.61)
        2:17.98 (26.37)     2:47.99 (56.38)   3:19.28 (1:27.67)   3:50.14 (1:58.53)
        4:17.32 (27.18)     4:47.50 (57.36)   5:18.58 (1:28.44)   5:50.42 (2:00.28)
        6:20.04 (29.62)   6:53.19 (1:02.77)   7:26.79 (1:36.37)   7:59.75 (2:09.33)
 
Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               3:38.07    3:42.31  
     1) Lusk, Zoe 16                    2) Zhao, Grace 17                 
     3) Schaffer, Brooke 15             4) Henig, Isabelle 16             
                  27.25       56.75 (56.75)     1:25.13 (28.38)   1:56.96 (1:00.21)
        2:22.40 (25.44)     2:52.23 (55.27)     3:16.15 (23.92)     3:42.31 (50.08)
  2 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               3:52.48    3:45.81  
     1) Carter, Danielle 15             2) Tuck, Natalie 17               
     3) Balmaceda, Sophia 16            4) Wong, Vicky 17                 
                  26.54       54.83 (54.83)     1:24.23 (29.40)   1:58.40 (1:03.57)
        2:24.15 (25.75)     2:54.41 (56.01)     3:18.58 (24.17)     3:45.81 (51.40)
  3 Texas Ford Aquatics-NT  'A'                       3:43.04    3:47.00  
     1) Toney, Camryn 17                2) Ramey, Rachel 18               
     3) Fiorilli, Ashlyn 15             4) Bumpas, Alexandra 15           
                  27.63       56.59 (56.59)     1:26.26 (29.67)   2:00.27 (1:03.68)
        2:25.61 (25.34)     2:55.05 (54.78)     3:19.58 (24.53)     3:47.00 (51.95)
  4 The Woodlands Swim Team-GU  'A'                   3:49.76    3:47.68  
     1) Power, Kathryn 18               2) Fields, Karsten 15             
     3) Pollok, Ashley 18               4) Staffeldt, Valerieanne 15      
                  26.61       55.99 (55.99)     1:26.08 (30.09)   2:00.81 (1:04.82)
        2:26.47 (25.66)     2:56.15 (55.34)     3:20.52 (24.37)     3:47.68 (51.53)
  5 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'A'               3:46.86    3:48.22  
     1) Smith, Claire 16                2) Evans, Kelsey 18               
     3) Ervin, Anna 15                  4) Stanford, Sydney 15            
                  27.31       56.44 (56.44)     1:25.87 (29.43)   2:00.60 (1:04.16)
        2:26.63 (26.03)     2:57.17 (56.57)     3:21.28 (24.11)     3:48.22 (51.05)
  6 North Texas Nadadores-NT  'A'                     3:47.22    3:49.26  
     1) Andrusin, Abigail 17            2) Cormack, Corbyn 14             
     3) Whalen, Natalie 16              4) McMurry, Audrey 18             
                  27.96       56.82 (56.82)     1:27.66 (30.84)   2:03.15 (1:06.33)
        2:28.83 (25.68)     2:58.58 (55.43)     3:22.91 (24.33)     3:49.26 (50.68)
  7 Magnolia Aquatic Club-GU  'A'                     3:43.24    3:50.40  
     1) Gregson, Shea 18                2) Reynera, Caitlin 16            
     3) Reese, Emily 17                 4) Gumina, Monica 17              
                  27.81       57.84 (57.84)     1:28.43 (30.59)   2:03.31 (1:05.47)
        2:28.82 (25.51)     2:58.52 (55.21)     3:23.04 (24.52)     3:50.40 (51.88)
  8 Dads Club Swim Team-GU  'A'                       3:49.99    3:50.59  
     1) Hoffman, Kaley 17               2) Evans, Amy 13                  
     3) Stephenson, Emma 15             4) Orange, Audrey 16              
                  28.76       58.79 (58.79)     1:30.18 (31.39)   2:05.42 (1:06.63)
        2:30.10 (24.68)     2:59.53 (54.11)     3:24.07 (24.54)     3:50.59 (51.06)
  9 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               3:52.94    3:50.72  
     1) Gambetta, Paige 15              2) Ma, Gabrielle 15               
     3) Brett, Hana 18                  4) Stahmer, Ashley 16             
                  27.73       57.93 (57.93)     1:27.46 (29.53)   2:01.74 (1:03.81)
        2:28.68 (26.94)     2:59.76 (58.02)     3:23.80 (24.04)     3:50.72 (50.96)
 10 Texas Ford Aquatics-NT  'B'                       3:47.24    3:52.28  
     1) Koczo, Abigail 15               2) Jannasch, Jadyn 14             
     3) Lenihan, Emily 14               4) Ryalls, Lindsey 15             
                  27.76       57.43 (57.43)     1:27.36 (29.93)   2:02.31 (1:04.88)
        2:28.15 (25.84)     2:59.01 (56.70)     3:24.28 (25.27)     3:52.28 (53.27)
 11 Katy Aquatic Team For Youth-GU  'A'               3:49.27    3:53.16  
     1) Bernal, Aria 16                 2) Smith, Kaylee 14               
     3) Sticklen, Emma 14               4) Bernal, Sophia 15              
                  27.22       55.83 (55.83)     1:27.65 (31.82)   2:03.92 (1:08.09)
        2:29.90 (25.98)     3:00.50 (56.58)     3:25.72 (25.22)     3:53.16 (52.66)
 12 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'D'               3:55.88    3:53.17  
     1) Peng, Sophy 17                  2) Wu, Amy 14                     
     3) Murff, Sophie 18                4) Snyder, Sarah 15               
                  27.45       59.02 (59.02)     1:29.42 (30.40)   2:04.14 (1:05.12)
        2:29.92 (25.78)     3:01.68 (57.54)     3:25.98 (24.30)     3:53.17 (51.49)
 13 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            3:51.79    3:53.90  
     1) Burcham, Shea 16                2) Pipes, Jaden 16                
     3) Feng, Hannah 16                 4) Hale, Alicia 28                
                  28.45       59.74 (59.74)     1:30.63 (30.89)   2:07.74 (1:08.00)
        2:33.47 (25.73)     3:03.05 (55.31)     3:27.14 (24.09)     3:53.90 (50.85)
 14 Mansfield Aquatic Club-NT  'A'                    3:52.83    3:56.54  
     1) Mechling, Madelyn 15            2) Thompson, Lauren 18            
     3) McClendon, Sara 18              4) Yelle, Haley 17                
                  28.77       58.35 (58.35)     1:30.05 (31.70)   2:06.12 (1:07.77)
        2:33.35 (27.23)     3:04.23 (58.11)     3:29.25 (25.02)     3:56.54 (52.31)
 15 The Woodlands Swim Team-GU  'B'                   3:51.79    3:57.62  
     1) Roycraft, Sydney 15             2) Gawronska, Zoe 16              
     3) Everett, Ainsley 15             4) Henson, Emily 17               
                  28.20       58.54 (58.54)     1:29.67 (31.13)   2:05.86 (1:07.32)
        2:33.25 (27.39)   3:06.37 (1:00.51)     3:30.59 (24.22)     3:57.62 (51.25)
 16 Swim Streamline at Northampton-GU  'A'            4:05.80    3:57.65  
     1) Garrett, Rylee 18               2) Leblanc, Annie 12              
     3) Kruchten, Madeline 14           4) Longbottom, Charlotte 15       
                  28.94       59.75 (59.75)     1:30.58 (30.83)   2:06.17 (1:06.42)
        2:33.83 (27.66)     3:05.29 (59.12)     3:30.31 (25.02)     3:57.65 (52.36)
 17 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               4:17.73    3:58.10  
     1) Rowley, Hannah 17               2) Gonzalez, Leani 13             
     3) Hallum, Jade 14                 4) Bowling, Kira 16               
                  28.61       59.33 (59.33)     1:31.31 (31.98)   2:07.73 (1:08.40)
        2:33.92 (26.19)     3:03.92 (56.19)     3:29.64 (25.72)     3:58.10 (54.18)
 18 Dads Club Swim Team-GU  'B'                       4:00.04    3:58.12  
     1) Clark, Emma 14                  2) Buchman, Sydney 15             
     3) Reyna, Morgen 17                4) Newell, Sophie 16              
                  28.63       58.83 (58.83)     1:30.19 (31.36)   2:05.98 (1:07.15)
        2:32.95 (26.97)     3:05.52 (59.54)     3:30.69 (25.17)     3:58.12 (52.60)
 19 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:46.98    3:58.71  
     1) Thompson, Brittany 17           2) Partridge, Lauren 17           
     3) Carroll, Ashlyn 16              4) Marvin, Payton 15              
                  27.78       56.82 (56.82)     1:28.89 (32.07)   2:05.87 (1:09.05)
        2:32.97 (27.10)     3:04.88 (59.01)     3:30.74 (25.86)     3:58.71 (53.83)
 20 Magnolia Aquatic Club-GU  'B'                     3:52.87    3:58.78  
     1) Giles, Allie 16                 2) Schnibben, Mikayla 16          
     3) Ritch, Grace 18                 4) Tuff, Bronwyn 16               
                  28.36       59.66 (59.66)     1:30.94 (31.28)   2:07.56 (1:07.90)
        2:34.41 (26.85)     3:05.29 (57.73)     3:30.97 (25.68)     3:58.78 (53.49)
 21 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         4:20.05    4:00.04  
     1) Kaderli, Corine 16              2) Wang, Angela 18                
     3) Truong, Kyanh 13                4) Rogillio, Sarah 14             
                  29.23   1:00.15 (1:00.15)     1:31.65 (31.50)   2:07.86 (1:07.71)
        2:33.51 (25.65)     3:04.89 (57.03)     3:30.72 (25.83)     4:00.04 (55.15)
 22 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       3:52.21    4:00.27  
     1) Mayer, Ashley 16                2) Broughton, Savannah 17         
     3) Sananikone, Victoria 17         4) Birlin, Julianna 15            
                  28.14       58.54 (58.54)     1:31.18 (32.64)   2:09.01 (1:10.47)
        2:36.04 (27.03)     3:07.27 (58.26)     3:32.48 (25.21)     4:00.27 (53.00)
 23 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:48.55    4:00.70  
     1) Murphy, Caitlin 15              2) Riley, Madeline 15             
     3) Fullwood, Summer 16             4) Cano, Sarah 16                 
                  28.15       58.15 (58.15)     1:30.63 (32.48)   2:07.71 (1:09.56)
        2:34.50 (26.79)     3:07.03 (59.32)     3:32.60 (25.57)     4:00.70 (53.67)
 24 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'B'               3:56.35    4:00.78  
     1) Kaufmann, Carson 15             2) Beaudion, Alyvia 17            
     3) Erzakova, Daria 16              4) Smith, Riley 15                
                  28.73       59.04 (59.04)     1:30.52 (31.48)   2:06.64 (1:07.60)
        2:34.36 (27.72)     3:06.61 (59.97)     3:32.16 (25.55)     4:00.78 (54.17)
 25 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                        3:57.14    4:01.95  
     1) Carr, Emma 17                   2) Acosta, Andrea 17              
     3) Guevara, Miriam 16              4) Barakat, Rose 17               
                  29.23   1:02.19 (1:02.19)     1:33.99 (31.80)   2:10.42 (1:08.23)
        2:35.70 (25.28)     3:05.15 (54.73)     3:31.48 (26.33)     4:01.95 (56.80)
 26 Bulldog Aquatic Club-LA  'A'                      4:07.72    4:03.87  
     1) Huenefeld, Maggie 16            2) Mekus, Zoe 15                  
     3) Huenefeld, Hannah 15            4) Carson, Madelyn 17             
                  29.53   1:01.13 (1:01.13)     1:30.73 (29.60)   2:06.60 (1:05.47)
        2:35.32 (28.72)   3:10.20 (1:03.60)     3:35.41 (25.21)     4:03.87 (53.67)
 27 San Antonio Wave-ST  'A'                          4:15.33    4:03.93  
     1) Schield, Morgan 14              2) Raike, Lauren 16               
     3) Pike, Brittney 16               4) Howell, Valerie 17             
                  27.98       57.15 (57.15)     1:29.80 (32.65)   2:07.39 (1:10.24)
        2:34.45 (27.06)   3:08.40 (1:01.01)     3:35.59 (27.19)     4:03.93 (55.53)
 28 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            3:56.36    4:04.00  
     1) Miller, Hailey 17               2) Biggs, Kailey 14               
     3) Walpole, Alvena 16              4) Mai, Aubrey 15                 
                  29.44   1:00.38 (1:00.38)     1:34.01 (33.63)   2:11.70 (1:11.32)
        2:38.46 (26.76)     3:09.92 (58.22)     3:35.86 (25.94)     4:04.00 (54.08)
 29 South Shore Sails-GU  'A'                         3:59.83    4:04.62  
     1) Goode, Elizabeth 17             2) Schlegel, Hanna 14             
     3) Roemer, Peyton 17               4) Scott, Jenny 16                
                  29.22   1:01.08 (1:01.08)     1:33.20 (32.12)   2:10.52 (1:09.44)
        2:38.28 (27.76)     3:10.07 (59.55)     3:35.82 (25.75)     4:04.62 (54.55)
 30 North Texas Nadadores-NT  'B'                     3:58.50    4:04.63  
     1) Balint, Sydney 16               2) Luevit, Rachel 16              
     3) Ittiruck, Anya 17               4) Rusli, Amelia 16               
                  30.04   1:01.55 (1:01.55)     1:33.77 (32.22)   2:10.68 (1:09.13)
        2:38.66 (27.98)   3:11.19 (1:00.51)     3:36.28 (25.09)     4:04.63 (53.44)
 31 Dads Club Swim Team-GU  'C'                       4:04.60    4:05.87  
     1) Gamez, Fernanda 16              2) Hibbler, Bridget 17            
     3) Minear, Mallory 18              4) Wong, Jodi 16                  
                  29.89   1:02.57 (1:02.57)                       2:10.82 (1:08.25)
        2:39.17 (28.35)   3:11.82 (1:01.00)     3:37.75 (25.93)     4:05.87 (54.05)
 -- Streamline Aquatics-ST  'A'                       3:54.02         DQ  
     1) Parish, Ellery 18               2) Bartley, Katelyn 15            
     3) Strash, Isabella 16             4) Holmes, Elizabeth 18           
                  27.73       56.37 (56.37)     1:27.57 (31.20)   2:04.34 (1:07.97)
        2:31.43 (27.09)     3:02.42 (58.08)     3:27.72 (25.30)          DQ (52.80)
 -- Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:09.47        DFS  
     1) Perron, Kristen 17              2) Bartlett, Melissa 16           
     3) Grunloh, Alyssa 16              4) Saul, Natalie 17               
 
Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gwo, Albert               18 Palo Alto Stanfo-PC    20.21      20.09  
  2 Bratanov, Kaloyan         16 Katy Aquatic Tea-GU    20.46      20.43  
  3 Gomez, Alberto            17 Magnolia Aquatic-GU    20.66      20.68  
  4 Bobo, Timothy Clayton     17 Dads Club Swim T-GU    20.59      20.84  
  5 Roman Jimenez, Ricardo    21 ITESM MTY              20.98      20.97  
  6 Duckworth, Derek          18 San Antonio Wave-ST    21.03      21.04  
  7 Roberson, William         17 Katy Aquatic Tea-GU    20.97      21.05  
  8 Morey, Sean               18 Cypress Fairbank-GU    20.88      21.07  
B - Final
  9 Jannasch, Jack            16 Texas Ford Aquat-NT    21.19      20.98  
 10 Wozencraft, Cooper        18 Dads Club Swim T-GU    21.13      21.12  
 11 Nguyen, John-Philip       17 Aquastar-GU            21.13      21.18  
 12 Boersma, Jackson          17 Bulldog Aquatic-LA     21.27      21.30  
 13 Baron, Brandon            18 Fort Worth Area-NT     21.33      21.36  
 14 Carson, Alexander         19 Tiger Aquatics-LA      21.33      21.38  
 15 Schlegel, Jan             17 South Shore Sail-GU    21.28      21.81  
 16 Gwin, Isaac               17 Nitro Swimming-ST      21.36      22.03  
C - Final
 17 Theall, Mark              18 Aquastar-GU            21.48      21.27  
 18 Rosenkoetter, Jacob       17 Nitro Swimming-ST      21.39      21.33  
 19 Autry, Ethan              16 Katy Aquatic Tea-GU    21.37      21.43  
 20 Naumov, Nikita            18 Texas Ford Aquat-NT    21.52      21.46  
 21 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA    21.42      21.59  
 22 Ellison, Alexander        16 Cypress Fairbank-GU    21.41      21.61  
 23 Limpert, Andrew           16 Mansfield Aquati-NT    21.58      21.63  
 24 Duncan, Caleb             16 Dads Club Swim T-GU    21.57      21.74  
D - Final
 25 Lowe, Dalton              14 Spring Swim Team-GU    21.66      21.39  
 26 Hammer, Kevin             15 Nitro Swimming-ST      21.72      21.56  
 27 Kolde, Evan               18 North Texas Nada-NT    21.74      21.57  
 28 Swain, Jacob              17 Energy Core Swim-GU    21.67      21.72  
 29 Hansen, Zachary           17 Woodlands-GU           21.72      21.74  
 30 Klinksiek, Konnar         16 Alamo Area Aquat-ST    21.82      21.89  
 31 Varozza, Kyle             17 Waterloo Swimmin-ST    21.85      21.96  
 32 Vela, Ernesto             18 Aggie Swim Club-GU     21.84      22.15  
E - Final
 33 Easton, John              16 Select Team of A-NT    21.87      21.68  
 34 Sok, Nirodha              18 Mansfield Aquati-NT    21.96      21.88  
 35 Voss, Max                 17 Paragon Training-ST    21.91      21.92  
 36 Farmer, Jackson           17 Energy Core Swim-GU    21.88      21.98  
 37 Baldwin, James            17 Select Team of A-NT    22.04      22.04  
 38 Sowell, John              17 Cypress Fairbank-GU    21.92      22.15  
 39 Flores, Armando           17 El Paso Aqua Pos-BD    22.00      22.24  
 40 Gwin, Luke                17 Nitro Swimming-ST      22.01      22.41  
 
Men 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Salazar, Anthony          15 El Paso Aqua Pos-BD    24.00      25.33  
 
Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gwo, Albert               18 Palo Alto Stanfo-PC    19.90      20.21  
  2 Bratanov, Kaloyan         16 Katy Aquatic Tea-GU    21.39      20.46  
  3 Bobo, Timothy Clayton     17 Dads Club Swim T-GU    19.90      20.59  
  4 Gomez, Alberto            17 Magnolia Aquatic-GU    21.46      20.66  
  5 Cowand, Glen              18 Katy Aquatic Tea-GU    21.49      20.67  
  6 Long, Connor              20 Texas A&M Univ-GU      20.81      20.80  
  7 Morey, Sean               18 Cypress Fairbank-GU    20.74      20.88  
  8 Roberson, William         17 Katy Aquatic Tea-GU    21.15      20.97  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Roman Jimenez, Ricardo    21 ITESM MTY              24.17L     20.98  
  9 Reed, Grant               18 Longhorn Aquatic-ST    21.05      20.98  
 11 Duckworth, Derek          18 San Antonio Wave-ST    20.98      21.03  
 12 Wozencraft, Cooper        18 Dads Club Swim T-GU    20.95      21.13  
 12 Nguyen, John-Philip       17 Aquastar-GU            20.98      21.13  
 14 Jannasch, Jack            16 Texas Ford Aquat-NT    20.98      21.19  
 15 Winkler, John             18 Lost Creek Aquat-ST    20.65      21.22  
 16 Fang, Kevin               18 Lost Creek Aquat-ST    21.56      21.23  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Boersma, Jackson          17 Bulldog Aquatic-LA     21.10      21.27  
 18 Schlegel, Jan             17 South Shore Sail-GU    20.76      21.28  
 19 Baron, Brandon            18 Fort Worth Area-NT     21.24      21.33  
 19 Carson, Alexander         19 Tiger Aquatics-LA      20.80      21.33  
 19 Toledo Sanchez, Dominic   15 Nitro Swimming-ST      21.29      21.33  
 22 Gwin, Isaac               17 Nitro Swimming-ST      21.33      21.36  
 23 Autry, Ethan              16 Katy Aquatic Tea-GU    21.06      21.37  
 24 Rosenkoetter, Jacob       17 Nitro Swimming-ST      21.32      21.39  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Ellison, Alexander        16 Cypress Fairbank-GU    21.34      21.41  
 26 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA    21.32      21.42  
 27 Theall, Mark              18 Aquastar-GU            21.01      21.48  
 27 Wachter, Zachary          17 Texas Ford Aquat-NT    21.66      21.48  
 29 Applin, Kaulen            21 Una SASA-ST            21.10      21.49  
 30 Naumov, Nikita            18 Texas Ford Aquat-NT    22.12      21.52  
 31 Duncan, Caleb             16 Dads Club Swim T-GU    21.47      21.57  
 32 Limpert, Andrew           16 Mansfield Aquati-NT    21.50      21.58  
-------------------------------------------------------------------------
 33 Hickman-Chow, Tobin       16 Magnolia Aquatic-GU    21.51      21.60  
 34 Lowe, Dalton              14 Spring Swim Team-GU    21.41      21.66  
 34 Pickard, Andrew           16 Lost Creek Aquat-ST    21.66      21.66  
 36 Swain, Jacob              17 Energy Core Swim-GU    21.97      21.67  
 37 Hansen, Zachary           17 Woodlands-GU           22.28      21.72  
 37 Hammer, Kevin             15 Nitro Swimming-ST      21.10      21.72  
 39 Kolde, Evan               18 North Texas Nada-NT    21.51      21.74  
 40 Klinksiek, Konnar         16 Alamo Area Aquat-ST    20.59      21.82  
-------------------------------------------------------------------------
 41 Baskett, Walter           17 Swim Streamline-GU     21.93      21.83  
 42 Vela, Ernesto             18 Aggie Swim Club-GU     21.81      21.84  
-------------------------------------------------------------------------
 43 Varozza, Kyle             17 Waterloo Swimmin-ST    21.55      21.85  
 44 Easton, John              16 Select Team of A-NT    21.77      21.87  
 45 Farmer, Jackson           17 Energy Core Swim-GU    21.83      21.88  
 46 Voss, Max                 17 Paragon Training-ST    22.07      21.91  
 47 Sowell, John              17 Cypress Fairbank-GU    21.75      21.92  
 48 Baudouin, Jack            17 Crescent City Sw-LA    21.86      21.94  
 48 Shau, David               16 Palo Alto Stanfo-PC    22.04      21.94  
 50 Simmons, Peter            17 Aggie Swim Club-GU     21.51      21.95  
 51 Sok, Nirodha              18 Mansfield Aquati-NT    21.40      21.96  
 51 Kennedy, Jared            18 Alamo Area Aquat-ST    21.50      21.96  
 53 Soto Ramirez, Luis Fabri  24 ITESM MTY              25.70L     21.98  
 54 Flores, Armando           17 El Paso Aqua Pos-BD    22.56      22.00  
 54 Lara Esquivel, Carlos Al  16 ITESM MTY              25.40L     22.00  
 56 Gwin, Luke                17 Nitro Swimming-ST      25.40L     22.01  
 57 Sordo Tellez, Emilio      18 N.L.                   25.23L     22.02  
 58 Baldwin, James            17 Select Team of A-NT    21.92      22.04  
 59 Yeadon, Zachary           17 Alamo Area Aquat-ST    22.05      22.05  
 60 Michalik, Hayden          16 Cypress Fairbank-GU    21.78      22.06  
 61 Wallett, Alex             16 Coastal Bend All-ST    22.07      22.06  
 62 Player, John              18 Alamo Area Aquat-ST    21.54      22.07  
 62 Lenner, Jay               16 Waterloo Swimmin-ST    21.81      22.07  
 64 Morales Arce, Osmar Alej  16 N.L.                   25.49L     22.10  
 65 Stuart, Lucas             17 Magnolia Aquatic-GU    21.79      22.11  
 65 Messer, Sean              17 Texas Ford Aquat-NT    22.18      22.11  
 67 Wood, Steven              56 Fort Worth Area-NT     21.88      22.12  
 68 Sarman, Daniel            17 Lost Creek Aquat-ST    22.69      22.14  
 69 Fisher, Reily             17 Coastal Bend All-ST    22.13      22.16  
 70 Henry, Logan              17 North Texas Nada-NT    22.46      22.18  
 71 Stelmar, Eric             14 Una MAC-NT             25.40L     22.19  
 71 Chandler, Quinn           18 City of Plano Sw-NT    22.02      22.19  
 73 Balint, Daniel            17 North Texas Nada-NT    22.24      22.20  
 74 Clark, David              16 Woodlands-GU           21.93      22.23  
 75 Repice, Kevin             15 North Texas Nada-NT    21.95      22.24  
 76 Hammond, Matthew          17 Texas Ford Aquat-NT    22.61      22.27  
 76 Funston, Kyle             18 Spring Swim Team-GU    22.26      22.27  
 78 Thumann, Michael          16 Katy Aquatic Tea-GU    22.31      22.29  
 79 Varozza, Staley           17 Waterloo Swimmin-ST    22.12      22.30  
 80 Garcia Gil, Alejandro     19 ITESM MTY              26.02L     22.32  
 80 Tran, Dylan               16 North Texas Nada-NT    22.33      22.32  
 80 Maczka, Bennett           17 City of Richards-NT    25.77L     22.32  
 80 Stowers, Andrew           17 Waterloo Swimmin-ST    22.45      22.32  
 84 Fortune, Barry            17 Cypress Fairbank-GU    22.65      22.33  
 85 Martin, Owen              17 Crescent City Sw-LA    21.86      22.34  
 85 Jensen, Landon            17 North Texas Nada-NT    22.01      22.34  
 87 Gilbert, Reilly           15 Nitro Swimming-ST      22.77      22.36  
 87 Grimaldo, Giovanni        17 Spring Swim Team-GU    22.21      22.36  
 89 Lane, Matthew             16 Waterloo Swimmin-ST    22.27      22.37  
 89 Marquez, Jesus            18 West Texas Typho-BD    22.25      22.37  
 91 Jozwiak, Nicholas         18 Alamo Area Aquat-ST    22.38      22.39  
 92 Feroce, Simone            17 Lost Creek Aquat-ST    21.88      22.42  
 92 Umrysh, Joshua            18 Woodlands-GU           25.50L     22.42  
 94 Ringgold, Braedyn         19 North Texas Nada-NT    21.98      22.43  
 95 Scott, Hunter             17 Aggie Swim Club-GU     22.75      22.44  
 96 Piercy, Trent             16 Nitro Swimming-ST      22.64      22.48  
 97 Cruz, Anthony             16 Life Time Swim T-ST    22.20      22.51  
 98 Holmes, Justin            16 Bulldog Aquatic-LA     25.80L     22.52  
 98 Staebel, William          16 Woodlands-GU           22.19      22.52  
100 Neumann, Dylan            18 Team FINS-GU           22.49      22.53  
101 Torres, Omar              17 Desert Shark Swi-BD    22.05      22.56  
102 Usey, Bailey              18 Riptide Swim Clu-LA    22.21      22.59  
102 Huang, Vincent            15 South Shore Sail-GU    22.54      22.59  
104 Lemens, Brandon           16 Waterloo Swimmin-ST    22.49      22.64  
105 Kilburn, Cole             16 Longview Swim Cl-NT    22.73      22.67  
106 Kim, Ryan                 14 Palo Alto Stanfo-PC    22.49      22.68  
106 Price, Vincent            17 Nitro Swimming-ST      22.17      22.68  
106 Etherton, Isaac           16 Spartan Swimming-LA    22.79      22.68  
109 Gallardo, Adam            16 Una ATAC-ST            21.79      22.69  
110 Senktas, Nicholas         16 Select Team of A-NT    22.45      22.70  
111 McKinney-Lyons, Kamren    17 Sienna Plantatio-GU    25.94L     22.73  
112 Hmimy, Omar               16 Dallas Mustangs-NT     22.70      22.74  
112 Abounader, Lucas          14 Western Hills At-ST    22.22      22.74  
112 French, Ethan             16 Coastal Bend All-ST    22.09      22.74  
115 Cronk, Wyatt              16 Alamo Area Aquat-ST    22.72      22.75  
116 Wilson, Walker            15 Houston Cougar A-GU    22.74      22.77  
117 Ryherd, William           18 Alamo Area Aquat-ST    22.42      22.85  
117 Heinen, William           17 Spartan Swimming-LA    25.89L     22.85  
119 Min, Enoch                18 Palo Alto Stanfo-PC    22.78      22.91  
120 Kuo, Aaron                15 Palo Alto Stanfo-PC    26.02L     22.99  
121 Hebert, William           15 Waterloo Swimmin-ST    22.08      23.02  
122 Cooper, David             17 Swim Streamline-GU     22.24      23.04  
123 Neville, Ian              15 Fort Worth Area-NT     22.46      23.08  
124 Tran, Jonathan            17 Aquatex Swim Tea-ST    22.07      23.13  
125 Ingram, Dylan             18 Waterloo Swimmin-ST    22.72      23.38  
126 Besch, Shaun              16 Una AAAA-ST            25.88L     23.40  
127 Cavazos, Gabe             18 Hays Swim Club-ST      25.72L     23.48  
128 Hsieh, Aaron              15 Palo Alto Stanfo-PC    22.63      23.60  
129 Machicek, Mason           15 Spring Swim Team-GU    22.07      23.68  
 -- Villers, Connor           18 Unattached-ST          22.10         DQ  
 -- Shomper, Nicholas         18 Nitro Swimming-ST      22.57        DFS  
 -- Armstrong, Landon         16 North Texas Nada-NT    21.35        DFS  
 -- Carrozza, Coby            15 Longhorn Aquatic-ST    21.85        DFS  
 -- Quinteros, Brandon        17 Cypress Fairbank-GU    22.15        DFS  
 
Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gwo, Albert               18 Palo Alto Stanfo-PC    44.66      44.49  
                  20.98       44.49 (23.51)                                        
  2 Bobo, Timothy Clayton     17 Dads Club Swim T-GU    45.09      44.51  
                  21.28       44.51 (23.23)                                        
  3 Morey, Sean               18 Cypress Fairbank-GU    45.00      45.00  
                  21.63       45.00 (23.37)                                        
  4 Bratanov, Kaloyan         16 Katy Aquatic Tea-GU    45.84      45.13  
                  21.68       45.13 (23.45)                                        
  5 Reed, Grant               18 Longhorn Aquatic-ST    45.29      45.25  
                  21.89       45.25 (23.36)                                        
  6 Gomez, Alberto            17 Magnolia Aquatic-GU    45.13      45.31  
                  21.76       45.31 (23.55)                                        
  7 Theall, Mark              18 Aquastar-GU            45.91      45.59  
                  21.96       45.59 (23.63)                                        
  8 Hickman-Chow, Tobin       16 Magnolia Aquatic-GU    45.91      45.73  
                  22.00       45.73 (23.73)                                        
B - Final
  9 Carson, Alexander         19 Tiger Aquatics-LA      46.33      45.56  
                  21.66       45.56 (23.90)                                        
 10 Toledo Sanchez, Dominic   15 Nitro Swimming-ST      46.26      45.87  
                  22.02       45.87 (23.85)                                        
 11 Yeadon, Zachary           17 Alamo Area Aquat-ST    46.38      45.95  
                  22.30       45.95 (23.65)                                        
 12 Winkler, John             18 Lost Creek Aquat-ST    46.16      46.01  
                  22.08       46.01 (23.93)                                        
 13 Lowe, Dalton              14 Spring Swim Team-GU    46.20      46.11  
                  22.31       46.11 (23.80)                                        
 14 Van Cauwelaert, Felix     17 Dallas Mustangs-NT     46.37      46.37  
                  22.43       46.37 (23.94)                                        
 15 Ellison, Alexander        16 Cypress Fairbank-GU    46.48      46.43  
                  22.37       46.43 (24.06)                                        
 16 Livermore, Ridge          17 Rice Aquatics-GU       46.34      46.63  
                  22.33       46.63 (24.30)                                        
C - Final
 17 Naumov, Nikita            18 Texas Ford Aquat-NT    46.62      46.41  
                  22.04       46.41 (24.37)                                        
 18 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA    46.66      46.61  
                  22.56       46.61 (24.05)                                        
 19 Kolde, Evan               18 North Texas Nada-NT    46.60      46.75  
                  22.25       46.75 (24.50)                                        
 20 Roberson, William         17 Katy Aquatic Tea-GU    46.67      46.76  
                  22.52       46.76 (24.24)                                        
 21 Schnippenkoeetter, Mark   18 C4                     46.57      46.92  
                  23.06       46.92 (23.86)                                        
 22 Boersma, Jackson          17 Bulldog Aquatic-LA     46.73      47.00  
                  22.45       47.00 (24.55)                                        
 23 Baron, Brandon            18 Fort Worth Area-NT     46.81      47.20  
                  22.59       47.20 (24.61)                                        
 24 Duncan, Caleb             16 Dads Club Swim T-GU    46.72      47.22  
                  22.62       47.22 (24.60)                                        
D - Final
 25 Jannasch, Jack            16 Texas Ford Aquat-NT    46.88      46.08  
                  21.93       46.08 (24.15)                                        
 26 Klinksiek, Konnar         16 Alamo Area Aquat-ST    46.93      46.23  
                  21.88       46.23 (24.35)                                        
 27 Roman Jimenez, Ricardo    21 ITESM MTY              46.90      46.33  
                  22.06       46.33 (24.27)                                        
 28 Barrera, Isaac            16 Alamo Area Aquat-ST    46.93      46.38  
                  22.42       46.38 (23.96)                                        
 29 Duckworth, Derek          18 San Antonio Wave-ST    47.05      46.69  
                  22.42       46.69 (24.27)                                        
 30 Shomper, Nicholas         18 Nitro Swimming-ST      46.99      47.00  
                  22.65       47.00 (24.35)                                        
 31 Copley, Brian             16 Palo Alto Stanfo-PC    47.00      47.10  
                  22.26       47.10 (24.84)                                        
 32 Limpert, Andrew           16 Mansfield Aquati-NT    47.02      47.65  
                  22.70       47.65 (24.95)                                        
E - Final
 33 Nguyen, John-Philip       17 Aquastar-GU            47.28      46.71  
                  22.41       46.71 (24.30)                                        
 34 Armstrong, Landon         16 North Texas Nada-NT    47.25      46.76  
                  22.65       46.76 (24.11)                                        
 35 Carrozza, Coby            15 Longhorn Aquatic-ST    47.11      47.03  
                  22.73       47.03 (24.30)                                        
 36 Jensen, Landon            17 North Texas Nada-NT    47.08      47.19  
                  22.81       47.19 (24.38)                                        
 37 Wachter, Zachary          17 Texas Ford Aquat-NT    47.20      47.36  
                  23.09       47.36 (24.27)                                        
 38 Umrysh, Joshua            18 Woodlands-GU           47.32      47.68  
                  23.02       47.68 (24.66)                                        
 39 McKinney, Reed            17 Katy Aquatic Tea-GU    47.32      48.26  
                  23.34       48.26 (24.92)                                        
 40 Coakley, William          16 Katy Aquatic Tea-GU    47.31      48.75  
                  23.53       48.75 (25.22)                                        
 
Men 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Swain, Jacob              17 Energy Core Swim-GU    47.70      47.48  
                  22.14       47.48 (25.34)                                        
  2 Farmer, Jackson           17 Energy Core Swim-GU    47.70      47.58  
                  23.13       47.58 (24.45)                                        
  3 Lenner, Jay               16 Waterloo Swimmin-ST    48.08      48.32  
                  22.87       48.32 (25.45)                                        
  4 Grimaldo, Giovanni        17 Spring Swim Team-GU    48.97      48.34  
                  23.14       48.34 (25.20)                                        
  5 Wills, Justin             17 Inland Coastal A-SI    50.00      48.75  
                  23.68       48.75 (25.07)                                        
  5 Wallett, Alex             16 Coastal Bend All-ST    47.91      48.75  
                  23.25       48.75 (25.50)                                        
  7 Funston, Kyle             18 Spring Swim Team-GU    48.38      48.84  
                  23.65       48.84 (25.19)                                        
  8 Feroce, Simone            17 Lost Creek Aquat-ST    50.80      49.01  
                  23.18       49.01 (25.83)                                        
  9 Parrott, Aaron            17 Spring Swim Team-GU    49.99      50.07  
                  23.64       50.07 (26.43)                                        
 10 Boyle, Mac                15 Katy Aquatic Tea-GU    51.95      50.21  
                  24.18       50.21 (26.03)                                        
 11 Kilburn, Cole             16 Longview Swim Cl-NT    51.32      50.60  
                  24.09       50.60 (26.51)                                        
 12 Stowers, Andrew           17 Waterloo Swimmin-ST    50.04      51.25  
                  24.07       51.25 (27.18)                                        
 13 Varozza, Staley           17 Waterloo Swimmin-ST    49.55      51.53  
                  24.54       51.53 (26.99)                                        
 14 Fisher, Reily             17 Coastal Bend All-ST    48.44      51.59  
                  24.27       51.59 (27.32)                                        
 
Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gwo, Albert               18 Palo Alto Stanfo-PC    44.05      44.66  
                  20.96       44.66 (23.70)                                        
  2 Morey, Sean               18 Cypress Fairbank-GU    45.14      45.00  
                  21.64       45.00 (23.36)                                        
  3 Bobo, Timothy Clayton     17 Dads Club Swim T-GU    43.56      45.09  
                  21.43       45.09 (23.66)                                        
  4 Gomez, Alberto            17 Magnolia Aquatic-GU    52.94L     45.13  
                  21.69       45.13 (23.44)                                        
  5 Gonzalez, Mateo           20 Texas A&M Univ-GU      52.37L     45.25  
                  21.71       45.25 (23.54)                                        
  6 Reed, Grant               18 Longhorn Aquatic-ST    45.30      45.29  
                  21.81       45.29 (23.48)                                        
  7 Bratanov, Kaloyan         16 Katy Aquatic Tea-GU    45.31      45.84  
                  21.82       45.84 (24.02)                                        
  8 Hickman-Chow, Tobin       16 Magnolia Aquatic-GU    46.13      45.91  
                  22.01       45.91 (23.90)                                        
  8 Theall, Mark              18 Aquastar-GU            46.49      45.91  
                  21.79       45.91 (24.12)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Liang, Alex               17 Palo Alto Stanfo-PC    44.66      46.14  
                  21.89       46.14 (24.25)                                        
 11 Winkler, John             18 Lost Creek Aquat-ST    46.36      46.16  
                  21.90       46.16 (24.26)                                        
 12 Fang, Kevin               18 Lost Creek Aquat-ST    45.73      46.18  
                  22.54       46.18 (23.64)                                        
 13 Lowe, Dalton              14 Spring Swim Team-GU    47.52      46.20  
                  22.19       46.20 (24.01)                                        
 14 Toledo Sanchez, Dominic   15 Nitro Swimming-ST      46.22      46.26  
                  22.33       46.26 (23.93)                                        
 15 Carson, Alexander         19 Tiger Aquatics-LA      45.08      46.33  
                  22.11       46.33 (24.22)                                        
 16 Livermore, Ridge          17 Rice Aquatics-GU       46.66      46.34  
                  22.23       46.34 (24.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Van Cauwelaert, Felix     17 Dallas Mustangs-NT     46.11      46.37  
                  22.30       46.37 (24.07)                                        
 18 Yeadon, Zachary           17 Alamo Area Aquat-ST    46.66      46.38  
                  22.41       46.38 (23.97)                                        
 19 Ellison, Alexander        16 Cypress Fairbank-GU    46.31      46.48  
                  22.27       46.48 (24.21)                                        
 20 Schnippenkoeetter, Mark   18 C4                     46.09      46.57  
                  22.56       46.57 (24.01)                                        
 21 Kolde, Evan               18 North Texas Nada-NT    46.04      46.60  
                  22.16       46.60 (24.44)                                        
 22 Naumov, Nikita            18 Texas Ford Aquat-NT    47.76      46.62  
                  22.44       46.62 (24.18)                                        
 23 Soto Ramirez, Luis Fabri  24 ITESM MTY              53.88L     46.64  
                  22.29       46.64 (24.35)                                        
 23 Wozencraft, Cooper        18 Dads Club Swim T-GU    46.03      46.64  
                  22.47       46.64 (24.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA    45.72      46.66  
                  22.41       46.66 (24.25)                                        
 26 Roberson, William         17 Katy Aquatic Tea-GU    47.78      46.67  
                  22.54       46.67 (24.13)                                        
 27 Duncan, Caleb             16 Dads Club Swim T-GU    47.27      46.72  
                  22.52       46.72 (24.20)                                        
 28 Boersma, Jackson          17 Bulldog Aquatic-LA     46.72      46.73  
                  22.50       46.73 (24.23)                                        
 29 Baron, Brandon            18 Fort Worth Area-NT     46.98      46.81  
                  22.43       46.81 (24.38)                                        
 30 Jannasch, Jack            16 Texas Ford Aquat-NT    47.11      46.88  
                  22.48       46.88 (24.40)                                        
 31 Roman Jimenez, Ricardo    21 ITESM MTY              53.59L     46.90  
                  22.23       46.90 (24.67)                                        
 32 Barrera, Isaac            16 Alamo Area Aquat-ST    48.16      46.93  
                  22.60       46.93 (24.33)                                        
 32 Klinksiek, Konnar         16 Alamo Area Aquat-ST    45.65      46.93  
                  22.06       46.93 (24.87)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 34 Shomper, Nicholas         18 Nitro Swimming-ST      48.38      46.99  
                  22.90       46.99 (24.09)                                        
 35 Copley, Brian             16 Palo Alto Stanfo-PC    47.72      47.00  
                  22.33       47.00 (24.67)                                        
 36 Limpert, Andrew           16 Mansfield Aquati-NT    46.98      47.02  
                  22.33       47.02 (24.69)                                        
 37 Duckworth, Derek          18 San Antonio Wave-ST    46.56      47.05  
                  22.67       47.05 (24.38)                                        
 38 Jensen, Landon            17 North Texas Nada-NT    47.20      47.08  
                  22.49       47.08 (24.59)                                        
 39 Carrozza, Coby            15 Longhorn Aquatic-ST    46.86      47.11  
                  22.75       47.11 (24.36)                                        
 39 Wallace, Jared            17 Team FINS-GU           55.95L     47.11  
                  22.58       47.11 (24.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 41 Wachter, Zachary          17 Texas Ford Aquat-NT    48.05      47.20  
                  22.77       47.20 (24.43)                                        
 42 Armstrong, Landon         16 North Texas Nada-NT    46.24      47.25  
                  22.63       47.25 (24.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 43 Nguyen, John-Philip       17 Aquastar-GU            47.19      47.28  
                  22.29       47.28 (24.99)                                        
 44 Coakley, William          16 Katy Aquatic Tea-GU    55.95L     47.31  
                  22.66       47.31 (24.65)                                        
 45 McKinney, Reed            17 Katy Aquatic Tea-GU    49.01      47.32  
                  22.91       47.32 (24.41)                                        
 45 Umrysh, Joshua            18 Woodlands-GU           48.03      47.32  
                  22.81       47.32 (24.51)                                        
 47 Sarman, Daniel            17 Lost Creek Aquat-ST    46.97      47.33  
                  22.81       47.33 (24.52)                                        
 47 Schlegel, Jan             17 South Shore Sail-GU    46.93      47.33  
                  22.73       47.33 (24.60)                                        
 49 Vela, Ernesto             18 Aggie Swim Club-GU     47.86      47.45  
                  22.58       47.45 (24.87)                                        
 50 Easton, John              16 Select Team of A-NT    48.05      47.46  
                  22.73       47.46 (24.73)                                        
 51 Messer, Sean              17 Texas Ford Aquat-NT    46.98      47.49  
                  22.98       47.49 (24.51)                                        
 52 Rosenkoetter, Jacob       17 Nitro Swimming-ST      46.60      47.50  
                  22.75       47.50 (24.75)                                        
 53 Hammond, Matthew          17 Texas Ford Aquat-NT    48.14      47.51  
                  22.88       47.51 (24.63)                                        
 54 Stuart, Lucas             17 Magnolia Aquatic-GU    47.28      47.54  
                  23.13       47.54 (24.41)                                        
 55 Sanchez Ramos, Sebastian  19 ITESM MTY              54.25L     47.62  
                  22.84       47.62 (24.78)                                        
 56 O'Beirne, Thomas          17 Desert Shark Swi-BD    47.33      47.64  
                  23.38       47.64 (24.26)                                        
 57 Swain, Jacob              17 Energy Core Swim-GU    48.59      47.70  
                  22.47       47.70 (25.23)                                        
 58 Balint, Daniel            17 North Texas Nada-NT    47.75      47.76  
                  22.82       47.76 (24.94)                                        
 59 Sowell, John              17 Cypress Fairbank-GU    47.78      47.81  
                  23.06       47.81 (24.75)                                        
 60 Michalik, Hayden          16 Cypress Fairbank-GU    47.69      47.83  
                  22.81       47.83 (25.02)                                        
 61 Klawiter, Tyler           17 Swim Streamline-GU     48.17      47.84  
                  23.14       47.84 (24.70)                                        
 62 Farmer, Jackson           17 Energy Core Swim-GU    47.60      47.86  
                  23.07       47.86 (24.79)                                        
 63 Repice, Kevin             15 North Texas Nada-NT    47.41      47.87  
                  23.09       47.87 (24.78)                                        
 63 Piercy, Trent             16 Nitro Swimming-ST      47.28      47.87  
                  22.85       47.87 (25.02)                                        
 65 Voss, Max                 17 Paragon Training-ST    48.01      47.88  
                  22.80       47.88 (25.08)                                        
 66 Tay, Edward               14 Palo Alto Stanfo-PC    48.22      47.96  
                  23.04       47.96 (24.92)                                        
 67 Pickard, Andrew           16 Lost Creek Aquat-ST    48.67      48.04  
                  22.66       48.04 (25.38)                                        
 68 Jennings, Ryan            18 North Texas Nada-NT    47.90      48.05  
                  23.14       48.05 (24.91)                                        
 69 Hammer, Kevin             15 Nitro Swimming-ST      47.51      48.06  
                  23.35       48.06 (24.71)                                        
 70 Gwin, Luke                17 Nitro Swimming-ST      54.33L     48.09  
                  23.17       48.09 (24.92)                                        
 71 Maczka, Bennett           17 City of Richards-NT    48.54      48.12  
                  23.37       48.12 (24.75)                                        
 72 Player, John              18 Alamo Area Aquat-ST    47.75      48.17  
                  23.07       48.17 (25.10)                                        
 73 Lara Esquivel, Carlos Al  16 ITESM MTY              56.34L     48.21  
                  23.19       48.21 (25.02)                                        
 74 Shau, David               16 Palo Alto Stanfo-PC    47.73      48.22  
                  23.22       48.22 (25.00)                                        
 74 Sok, Nirodha              18 Mansfield Aquati-NT    48.78      48.22  
                  22.88       48.22 (25.34)                                        
 76 Baskett, Walter           17 Swim Streamline-GU     48.10      48.23  
                  23.19       48.23 (25.04)                                        
 77 Gilbert, Reilly           15 Nitro Swimming-ST      49.03      48.27  
                  23.20       48.27 (25.07)                                        
 78 Baldwin, James            17 Select Team of A-NT    48.04      48.31  
                  23.35       48.31 (24.96)                                        
 79 Won, Jacob                17 Katy Aquatic Tea-GU    55.92L     48.36  
                  23.29       48.36 (25.07)                                        
 80 Sullivan, Braden          17 Lost Creek Aquat-ST    49.02      48.40  
                  23.12       48.40 (25.28)                                        
 81 Jozwiak, Nicholas         18 Alamo Area Aquat-ST    47.70      48.42  
                  23.17       48.42 (25.25)                                        
 82 Neumann, Dylan            18 Team FINS-GU           48.29      48.47  
                  23.48       48.47 (24.99)                                        
 83 Staebel, William          16 Woodlands-GU           48.32      48.48  
                  23.33       48.48 (25.15)                                        
 84 Lenner, Jay               16 Waterloo Swimmin-ST    48.58      48.52  
                  23.25       48.52 (25.27)                                        
 85 Quinteros, Brandon        17 Cypress Fairbank-GU    47.93      48.59  
                  23.29       48.59 (25.30)                                        
 86 Baudouin, Jack            17 Crescent City Sw-LA    48.85      48.74  
                  23.23       48.74 (25.51)                                        
 87 Schmidt, Noah             18 Longhorn Aquatic-ST    56.15L     48.79  
                  23.59       48.79 (25.20)                                        
 88 Wiedemeier, Connor        15 Bulldog Aquatic-LA     55.85L     48.82  
                  23.60       48.82 (25.22)                                        
 89 Morales Arce, Osmar Alej  16 N.L.                   56.49L     48.85  
                  22.89       48.85 (25.96)                                        
 90 Villers, Connor           18 Unattached-ST          48.23      48.86  
                  23.25       48.86 (25.61)                                        
 91 Henry, Logan              17 North Texas Nada-NT    48.13      48.87  
                  23.48       48.87 (25.39)                                        
 92 Wallett, Alex             16 Coastal Bend All-ST    48.51      48.89  
                  23.64       48.89 (25.25)                                        
 93 Grant, William            15 Heart of Texas A-ST    49.01      49.06  
                  23.72       49.06 (25.34)                                        
 94 Clark, David              16 Woodlands-GU           48.21      49.09  
                  23.35       49.09 (25.74)                                        
 95 Grimaldo, Giovanni        17 Spring Swim Team-GU    48.97      49.13  
                  23.56       49.13 (25.57)                                        
 96 French, Ethan             16 Coastal Bend All-ST    48.34      49.14  
                  23.67       49.14 (25.47)                                        
 97 Kennedy, Jared            18 Alamo Area Aquat-ST    55.47L     49.17  
                  23.69       49.17 (25.48)                                        
 98 Torres, Omar              17 Desert Shark Swi-BD    47.56      49.24  
                  23.87       49.24 (25.37)                                        
 99 Marquez, Jesus            18 West Texas Typho-BD    56.10L     49.30  
                  23.64       49.30 (25.66)                                        
100 Cronk, Wyatt              16 Alamo Area Aquat-ST    48.42      49.32  
                  23.77       49.32 (25.55)                                        
101 Wood, Steven              56 Fort Worth Area-NT     49.06      49.36  
                  23.46       49.36 (25.90)                                        
101 Min, Enoch                18 Palo Alto Stanfo-PC    55.15L     49.36  
                  23.98       49.36 (25.38)                                        
103 Chandler, Quinn           18 City of Plano Sw-NT    47.61      49.38  
                  23.80       49.38 (25.58)                                        
104 Marion, Braxton           16 Cypress Fairbank-GU    56.29L     49.40  
                  23.80       49.40 (25.60)                                        
105 Mackie, Ewan              15 Katy Aquatic Tea-GU    56.41L     49.41  
                  23.48       49.41 (25.93)                                        
105 Delfeld, Jack             17 City of Richards-NT    48.24      49.41  
                  23.69       49.41 (25.72)                                        
107 Sordo Tellez, Emilio      18 N.L.                   55.36L     49.53  
                  23.32       49.53 (26.21)                                        
108 Leach, Marshal            18 COSS-LA                49.06      49.58  
                  23.98       49.58 (25.60)                                        
109 Etherton, Isaac           16 Spartan Swimming-LA    49.03      49.59  
                  23.76       49.59 (25.83)                                        
110 Hebert, William           15 Waterloo Swimmin-ST    48.68      49.61  
                  23.57       49.61 (26.04)                                        
111 Roa, Nicolas              17 Dads Club Swim T-GU    48.98      49.72  
                  24.09       49.72 (25.63)                                        
112 Fisher, Reily             17 Coastal Bend All-ST    48.44      49.79  
                  23.62       49.79 (26.17)                                        
112 Stelmar, Eric             14 Una MAC-NT             47.78      49.79  
                  23.60       49.79 (26.19)                                        
114 Lemens, Brandon           16 Waterloo Swimmin-ST    48.07      49.85  
                  23.73       49.85 (26.12)                                        
115 Gallardo, Adam            16 Una ATAC-ST            48.89      49.89  
                  23.42       49.89 (26.47)                                        
 -- Funston, Kyle             18 Spring Swim Team-GU    48.38         DQ  
                  23.51          DQ (25.66)                                        
 -- Anaya, Robert             18 Coastal Bend All-ST    46.87        DFS  
 -- Karau, William            18 North Texas Nada-NT    47.62        DFS  
 -- Usey, Bailey              18 Riptide Swim Clu-LA    48.89        DFS  
 
Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 LeVant, Jack              17 North Texas Nada-NT  1:37.32    1:36.15  
                  23.08       47.61 (24.53)     1:11.96 (24.35)     1:36.15 (24.19)
  2 Reed, Grant               18 Longhorn Aquatic-ST  1:37.46    1:37.35  
                  23.38       48.38 (25.00)     1:13.13 (24.75)     1:37.35 (24.22)
  3 Grieshop, Sean            18 Nitro Swimming-ST    1:37.93    1:37.41  
                  23.19       48.17 (24.98)     1:12.96 (24.79)     1:37.41 (24.45)
  4 Cowand, Glen              18 Katy Aquatic Tea-GU  1:39.13    1:38.73  
                  23.28       48.55 (25.27)     1:13.58 (25.03)     1:38.73 (25.15)
  5 Hickman-Chow, Tobin       16 Magnolia Aquatic-GU  1:39.65    1:39.02  
                  23.35       48.31 (24.96)     1:13.46 (25.15)     1:39.02 (25.56)
  6 Liang, Alex               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:39.41    1:39.07  
                  23.32       48.74 (25.42)     1:14.03 (25.29)     1:39.07 (25.04)
  7 Bobo, Timothy Clayton     17 Dads Club Swim T-GU  1:38.37    1:39.15  
                  23.08       48.76 (25.68)     1:13.95 (25.19)     1:39.15 (25.20)
  8 Morey, Sean               18 Cypress Fairbank-GU  1:40.05    1:39.35  
                  23.21       48.54 (25.33)     1:14.13 (25.59)     1:39.35 (25.22)
B - Final
  9 Van Cauwelaert, Felix     17 Dallas Mustangs-NT   1:40.29    1:40.32  
                  23.20       48.62 (25.42)     1:14.48 (25.86)     1:40.32 (25.84)
 10 McKinney, Reed            17 Katy Aquatic Tea-GU  1:41.10    1:40.80  
                  23.23       48.78 (25.55)     1:14.99 (26.21)     1:40.80 (25.81)
 11 Tan, William              17 Nitro Swimming-ST    1:41.59    1:40.94  
                  23.43       48.57 (25.14)     1:14.75 (26.18)     1:40.94 (26.19)
 12 Carrozza, Coby            15 Longhorn Aquatic-ST  1:40.54    1:41.10  
                  23.59       48.96 (25.37)     1:15.05 (26.09)     1:41.10 (26.05)
 13 Toledo Sanchez, Dominic   15 Nitro Swimming-ST    1:40.77    1:41.47  
                  23.39       48.60 (25.21)     1:14.96 (26.36)     1:41.47 (26.51)
 14 Livermore, Ridge          17 Rice Aquatics-GU     1:41.63    1:42.57  
                  23.71       49.90 (26.19)     1:16.67 (26.77)     1:42.57 (25.90)
 15 Lowe, Dalton              14 Spring Swim Team-GU  1:41.62    1:42.64  
                  23.51       49.36 (25.85)     1:15.66 (26.30)     1:42.64 (26.98)
 16 Coakley, William          16 Katy Aquatic Tea-GU  1:41.62    1:44.41  
                  23.96       49.81 (25.85)     1:17.02 (27.21)     1:44.41 (27.39)
C - Final
 17 Gwin, Luke                17 Nitro Swimming-ST    1:41.66    1:39.68  
                  23.69       49.27 (25.58)     1:15.11 (25.84)     1:39.68 (24.57)
 18 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA  1:41.98    1:41.00  
                  23.92       49.51 (25.59)     1:15.55 (26.04)     1:41.00 (25.45)
 19 Wakeland, Clark           16 Lost Creek Aquat-ST  1:42.05    1:41.04  
                  23.50       49.17 (25.67)     1:15.41 (26.24)     1:41.04 (25.63)
 20 Hallaron, David           16 North Texas Nada-NT  1:41.84    1:41.86  
                  23.64       49.40 (25.76)     1:15.49 (26.09)     1:41.86 (26.37)
 21 Roberson, William         17 Katy Aquatic Tea-GU  1:42.74    1:42.48  
                  23.67       50.34 (26.67)     1:16.49 (26.15)     1:42.48 (25.99)
 22 Naumov, Nikita            18 Texas Ford Aquat-NT  1:42.70    1:42.75  
                  23.46       49.81 (26.35)     1:16.15 (26.34)     1:42.75 (26.60)
 23 Wallace, Jared            17 Team FINS-GU         1:42.86    1:43.30  
                  23.58       49.73 (26.15)     1:16.90 (27.17)     1:43.30 (26.40)
 24 Logan, Ryan               17 Woodlands-GU         1:42.44    1:45.88  
                  24.24       50.58 (26.34)     1:17.99 (27.41)     1:45.88 (27.89)
D - Final
 25 Schnippenkoeetter, Mark   18 C4                   1:42.99    1:40.24  
                  23.81       49.66 (25.85)     1:15.09 (25.43)     1:40.24 (25.15)
 26 Rosenkoetter, Jacob       17 Nitro Swimming-ST    1:43.13    1:40.47  
                  23.71       49.54 (25.83)     1:15.47 (25.93)     1:40.47 (25.00)
 27 Autry, Ethan              16 Katy Aquatic Tea-GU  1:43.09    1:41.50  
                  24.14       49.62 (25.48)     1:15.56 (25.94)     1:41.50 (25.94)
 28 Klawiter, Tyler           17 Swim Streamline-GU   1:42.95    1:42.40  
                  24.08       49.98 (25.90)     1:16.40 (26.42)     1:42.40 (26.00)
 29 Gogulski, Ethan           17 Nitro Swimming-ST    1:42.91    1:43.86  
                  23.98       50.00 (26.02)     1:17.02 (27.02)     1:43.86 (26.84)
 30 Baron, Brandon            18 Fort Worth Area-NT   1:43.56    1:44.41  
                  23.56       50.10 (26.54)     1:17.50 (27.40)     1:44.41 (26.91)
 31 Jensen, Landon            17 North Texas Nada-NT  1:43.66    1:44.56  
                  23.94       50.61 (26.67)     1:17.17 (26.56)     1:44.56 (27.39)
 32 Repice, Kevin             15 North Texas Nada-NT  1:43.60    1:46.14  
                  24.44       51.00 (26.56)     1:17.88 (26.88)     1:46.14 (28.26)
E - Final
 33 Zhang, Andrew             15 Aggie Swim Club-GU   1:44.12    1:42.51  
                  24.19       49.89 (25.70)     1:16.00 (26.11)     1:42.51 (26.51)
 34 Boersma, Jackson          17 Bulldog Aquatic-LA   1:43.77    1:42.86  
                  23.67       49.84 (26.17)     1:16.62 (26.78)     1:42.86 (26.24)
 35 Hammond, Matthew          17 Texas Ford Aquat-NT  1:43.96    1:44.00  
                  23.80       50.04 (26.24)     1:17.16 (27.12)     1:44.00 (26.84)
 36 Armstrong, Landon         16 North Texas Nada-NT  1:43.80    1:44.03  
                  23.88       50.43 (26.55)     1:17.52 (27.09)     1:44.03 (26.51)
 37 Ellison, Alexander        16 Cypress Fairbank-GU  1:43.78    1:44.05  
                  24.34       50.90 (26.56)     1:17.82 (26.92)     1:44.05 (26.23)
 38 King, Robert              17 Dallas Mustangs-NT   1:43.95    1:44.45  
                  24.38       50.92 (26.54)     1:17.62 (26.70)     1:44.45 (26.83)
 39 Williams, Jaykob          15 North Texas Nada-NT  1:44.15    1:45.70  
                  25.04       51.95 (26.91)     1:19.29 (27.34)     1:45.70 (26.41)
 40 Tipton, Beau              18 Streamline Aquat-ST  1:44.02    1:46.29  
                  25.09       52.04 (26.95)     1:19.37 (27.33)     1:46.29 (26.92)
 
Men 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Maczka, Bennett           17 City of Richards-NT  1:43.67    1:42.81  
                  24.15       50.47 (26.32)     1:17.00 (26.53)     1:42.81 (25.81)
  2 Thumann, Michael          16 Katy Aquatic Tea-GU  1:46.96    1:43.36  
                  24.21       50.01 (25.80)     1:16.17 (26.16)     1:43.36 (27.19)
  3 Cooper, David             17 Swim Streamline-GU   1:51.00    1:46.79  
                  24.84       51.67 (26.83)     1:19.13 (27.46)     1:46.79 (27.66)
  4 Baskett, Walter           17 Swim Streamline-GU   1:51.00    1:47.84  
                  24.70       51.46 (26.76)     1:19.18 (27.72)     1:47.84 (28.66)
  5 Matsuda, Aska             16 Palo Alto Stanfo-PC  1:49.89    1:49.39  
                  24.95       52.56 (27.61)     1:20.88 (28.32)     1:49.39 (28.51)
  6 Hammer, Kevin             15 Nitro Swimming-ST    1:52.27    1:53.59  
                  24.15       51.41 (27.26)     1:21.43 (30.02)     1:53.59 (32.16)
 
Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 LeVant, Jack              17 North Texas Nada-NT  1:35.42    1:37.32  
                  22.88       47.48 (24.60)     1:12.10 (24.62)     1:37.32 (25.22)
  2 Reed, Grant               18 Longhorn Aquatic-ST  1:37.95    1:37.46  
                  23.14       47.96 (24.82)     1:12.66 (24.70)     1:37.46 (24.80)
  3 Grieshop, Sean            18 Nitro Swimming-ST    1:36.52    1:37.93  
                  23.06       48.00 (24.94)     1:13.23 (25.23)     1:37.93 (24.70)
  4 Bobo, Timothy Clayton     17 Dads Club Swim T-GU  1:38.18    1:38.37  
                  23.23       48.52 (25.29)     1:13.50 (24.98)     1:38.37 (24.87)
  5 Cowand, Glen              18 Katy Aquatic Tea-GU  1:39.94    1:39.13  
                  22.94       48.58 (25.64)     1:14.23 (25.65)     1:39.13 (24.90)
  6 Liang, Alex               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:36.65    1:39.41  
                  23.07       48.57 (25.50)     1:14.17 (25.60)     1:39.41 (25.24)
  7 Gonzalez, Mateo           20 Texas A&M Univ-GU    1:40.92    1:39.42  
                  22.82       47.99 (25.17)     1:13.70 (25.71)     1:39.42 (25.72)
  8 Hickman-Chow, Tobin       16 Magnolia Aquatic-GU  1:38.49    1:39.65  
                  23.40       48.62 (25.22)     1:13.88 (25.26)     1:39.65 (25.77)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morey, Sean               18 Cypress Fairbank-GU  1:39.49    1:40.05  
                  23.36       48.48 (25.12)     1:14.11 (25.63)     1:40.05 (25.94)
 10 Van Cauwelaert, Felix     17 Dallas Mustangs-NT   1:39.28    1:40.29  
                  23.49       48.60 (25.11)     1:14.44 (25.84)     1:40.29 (25.85)
 11 Carrozza, Coby            15 Longhorn Aquatic-ST  1:43.07    1:40.54  
                  23.77       49.18 (25.41)     1:14.87 (25.69)     1:40.54 (25.67)
 12 Toledo Sanchez, Dominic   15 Nitro Swimming-ST    1:44.08    1:40.77  
                  23.51       48.95 (25.44)     1:14.60 (25.65)     1:40.77 (26.17)
 13 McKinney, Reed            17 Katy Aquatic Tea-GU  2:00.01L   1:41.10  
                  23.43       48.81 (25.38)     1:15.24 (26.43)     1:41.10 (25.86)
 14 Tan, William              17 Nitro Swimming-ST    1:45.42    1:41.59  
                  23.65       49.08 (25.43)     1:15.26 (26.18)     1:41.59 (26.33)
 15 Lowe, Dalton              14 Spring Swim Team-GU  1:45.41    1:41.62  
                  23.46       49.54 (26.08)     1:15.63 (26.09)     1:41.62 (25.99)
 15 Coakley, William          16 Katy Aquatic Tea-GU  1:42.05    1:41.62  
                  23.67       48.90 (25.23)     1:15.26 (26.36)     1:41.62 (26.36)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Livermore, Ridge          17 Rice Aquatics-GU     1:40.63    1:41.63  
                  23.55       49.73 (26.18)     1:16.00 (26.27)     1:41.63 (25.63)
 18 Gwin, Luke                17 Nitro Swimming-ST    1:40.40    1:41.66  
                  23.39       48.85 (25.46)     1:15.20 (26.35)     1:41.66 (26.46)
 19 Hallaron, David           16 North Texas Nada-NT  1:42.19    1:41.84  
                  24.06       49.83 (25.77)     1:16.15 (26.32)     1:41.84 (25.69)
 20 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA  1:42.81    1:41.98  
                  24.26       50.04 (25.78)     1:15.98 (25.94)     1:41.98 (26.00)
 21 Gwin, Isaac               17 Nitro Swimming-ST    1:42.23    1:42.00  
                  23.94       49.76 (25.82)     1:16.00 (26.24)     1:42.00 (26.00)
 22 Wakeland, Clark           16 Lost Creek Aquat-ST  1:41.54    1:42.05  
                  23.74       49.45 (25.71)     1:15.72 (26.27)     1:42.05 (26.33)
 23 Logan, Ryan               17 Woodlands-GU         1:42.00    1:42.44  
                  23.92       50.03 (26.11)     1:16.38 (26.35)     1:42.44 (26.06)
 24 Naumov, Nikita            18 Texas Ford Aquat-NT  1:42.97    1:42.70  
                  23.25       49.15 (25.90)     1:15.64 (26.49)     1:42.70 (27.06)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Roberson, William         17 Katy Aquatic Tea-GU  1:46.32    1:42.74  
                  23.65       49.92 (26.27)     1:16.06 (26.14)     1:42.74 (26.68)
 26 Thomas, William           17 Lost Creek Aquat-ST  1:40.56    1:42.75  
                  23.90       49.54 (25.64)     1:16.16 (26.62)     1:42.75 (26.59)
 27 Wallace, Jared            17 Team FINS-GU         1:59.21L   1:42.86  
                  23.90       49.84 (25.94)     1:16.44 (26.60)     1:42.86 (26.42)
 28 Gogulski, Ethan           17 Nitro Swimming-ST    1:42.17    1:42.91  
                  24.45       49.90 (25.45)     1:16.57 (26.67)     1:42.91 (26.34)
 29 Klawiter, Tyler           17 Swim Streamline-GU   1:42.19    1:42.95  
                  24.10       50.08 (25.98)     1:16.54 (26.46)     1:42.95 (26.41)
 30 Schnippenkoeetter, Mark   18 C4                   1:41.69    1:42.99  
                  23.93       49.80 (25.87)     1:16.14 (26.34)     1:42.99 (26.85)
 31 Autry, Ethan              16 Katy Aquatic Tea-GU  1:43.30    1:43.09  
                  22.94       48.65 (25.71)     1:15.56 (26.91)     1:43.09 (27.53)
 32 Rosenkoetter, Jacob       17 Nitro Swimming-ST    1:43.40    1:43.13  
                  23.35       49.43 (26.08)     1:16.73 (27.30)     1:43.13 (26.40)
-------------------------------------------------------------------------
 33 Rudd, Michael             16 Katy Aquatic Tea-GU  1:45.60    1:43.39  
                  23.71       50.00 (26.29)     1:16.77 (26.77)     1:43.39 (26.62)
 34 Winkler, John             18 Lost Creek Aquat-ST  1:41.87    1:43.53  
                  24.04       50.29 (26.25)     1:16.88 (26.59)     1:43.53 (26.65)
 35 Baron, Brandon            18 Fort Worth Area-NT   1:42.42    1:43.56  
                  23.85       50.07 (26.22)     1:17.21 (27.14)     1:43.56 (26.35)
 36 Repice, Kevin             15 North Texas Nada-NT  1:41.00    1:43.60  
                  24.09       50.15 (26.06)     1:16.67 (26.52)     1:43.60 (26.93)
 37 Jensen, Landon            17 North Texas Nada-NT  1:44.41    1:43.66  
                  23.62       49.78 (26.16)     1:16.43 (26.65)     1:43.66 (27.23)
 38 Boersma, Jackson          17 Bulldog Aquatic-LA   1:59.55L   1:43.77  
                  23.99       50.18 (26.19)     1:16.97 (26.79)     1:43.77 (26.80)
 39 Ellison, Alexander        16 Cypress Fairbank-GU  1:40.76    1:43.78  
                  24.15       50.29 (26.14)     1:17.13 (26.84)     1:43.78 (26.65)
 40 Armstrong, Landon         16 North Texas Nada-NT  1:41.30    1:43.80  
                  23.64       49.62 (25.98)     1:17.02 (27.40)     1:43.80 (26.78)
-------------------------------------------------------------------------
 41 King, Robert              17 Dallas Mustangs-NT   1:42.59    1:43.95  
                  24.73       51.41 (26.68)     1:17.67 (26.26)     1:43.95 (26.28)
 42 Hammond, Matthew          17 Texas Ford Aquat-NT  1:43.91    1:43.96  
                  23.83       50.00 (26.17)     1:16.94 (26.94)     1:43.96 (27.02)
-------------------------------------------------------------------------
 43 Tipton, Beau              18 Streamline Aquat-ST  1:42.26    1:44.02  
                  24.26       50.24 (25.98)     1:17.21 (26.97)     1:44.02 (26.81)
 44 O'Beirne, Thomas          17 Desert Shark Swi-BD  1:42.41    1:44.03  
                  24.43       51.20 (26.77)     1:18.13 (26.93)     1:44.03 (25.90)
 45 Zhang, Andrew             15 Aggie Swim Club-GU   1:45.83    1:44.12  
                  24.39       50.61 (26.22)     1:16.97 (26.36)     1:44.12 (27.15)
 46 Williams, Jaykob          15 North Texas Nada-NT  1:44.86    1:44.15  
                  24.39       51.00 (26.61)     1:17.60 (26.60)     1:44.15 (26.55)
 47 Carman, Colter            18 North Texas Nada-NT  1:41.02    1:44.38  
                  23.65       50.03 (26.38)     1:17.37 (27.34)     1:44.38 (27.01)
 48 Dafoe, Riley              17 Cypress Fairbank-GU  1:42.68    1:44.51  
                  24.47       50.90 (26.43)     1:17.73 (26.83)     1:44.51 (26.78)
 49 Lara Esquivel, Carlos Al  16 ITESM MTY            2:02.50L   1:44.66  
                  24.36       50.70 (26.34)     1:17.74 (27.04)     1:44.66 (26.92)
 50 Gates, Jeremy             17 Inland Coastal A-SI  1:46.10    1:44.70  
                  24.96       51.97 (27.01)     1:18.49 (26.52)     1:44.70 (26.21)
 51 Theall, Mark              18 Aquastar-GU          1:40.75    1:44.74  
                  23.76       49.83 (26.07)     1:16.63 (26.80)     1:44.74 (28.11)
 52 Limpert, Andrew           16 Mansfield Aquati-NT  1:41.61    1:44.83  
                  24.74       51.43 (26.69)     1:17.97 (26.54)     1:44.83 (26.86)
 53 Halmy, Victor             17 Woodlands-GU         1:44.57    1:44.90  
                  24.63       51.04 (26.41)     1:17.84 (26.80)     1:44.90 (27.06)
 53 Gilbert, Reilly           15 Nitro Swimming-ST    1:43.75    1:44.90  
                  24.35       50.84 (26.49)     1:18.06 (27.22)     1:44.90 (26.84)
 55 Wills, Justin             17 Inland Coastal A-SI  1:43.11    1:44.97  
                  23.71       49.74 (26.03)     1:17.43 (27.69)     1:44.97 (27.54)
 56 Flores, Armando           17 El Paso Aqua Pos-BD  1:42.76    1:44.98  
                  24.56       51.07 (26.51)     1:18.31 (27.24)     1:44.98 (26.67)
 57 Duncan, Caleb             16 Dads Club Swim T-GU  2:00.31L   1:45.05  
                  24.51       51.55 (27.04)     1:18.11 (26.56)     1:45.05 (26.94)
 58 Seymour, Christopher      15 Woodlands-GU         2:02.71L   1:45.08  
                  24.37       50.54 (26.17)     1:17.84 (27.30)     1:45.08 (27.24)
 59 Wachter, Zachary          17 Texas Ford Aquat-NT  1:45.98    1:45.22  
                  24.61       50.94 (26.33)     1:18.09 (27.15)     1:45.22 (27.13)
 60 Vaughn, James             15 Texas Ford Aquat-NT  2:01.56L   1:45.23  
                  23.91       50.58 (26.67)     1:18.05 (27.47)     1:45.23 (27.18)
 61 Chandler, Quinn           18 City of Plano Sw-NT  1:43.43    1:45.25  
                  23.82       50.51 (26.69)     1:18.38 (27.87)     1:45.25 (26.87)
 62 Hochman, Brian            14 North Texas Nada-NT  2:01.56L   1:45.33  
                  24.42       51.05 (26.63)     1:18.30 (27.25)     1:45.33 (27.03)
 63 Del Real, Caleb           19 Woodlands-GU         1:45.86    1:45.34  
                  25.07       51.47 (26.40)     1:18.47 (27.00)     1:45.34 (26.87)
 64 Vazquez Hernandez, Migue  16 N.L.                 1:58.63L   1:45.38  
                  24.57       51.28 (26.71)     1:18.53 (27.25)     1:45.38 (26.85)
 65 Maczka, Bennett           17 City of Richards-NT  2:01.44L   1:45.42  
                  25.16       52.68 (27.52)     1:19.61 (26.93)     1:45.42 (25.81)
 66 Piercy, Trent             16 Nitro Swimming-ST    1:44.15    1:45.43  
                  23.47       49.77 (26.30)     1:17.14 (27.37)     1:45.43 (28.29)
 66 Martin, Owen              17 Crescent City Sw-LA  1:43.31    1:45.43  
                  24.36       50.92 (26.56)     1:18.36 (27.44)     1:45.43 (27.07)
 68 Cronk, Wyatt              16 Alamo Area Aquat-ST  1:42.19    1:45.44  
                  24.78       51.01 (26.23)     1:18.06 (27.05)     1:45.44 (27.38)
 69 Schmidt, Noah             18 Longhorn Aquatic-ST  1:45.05    1:45.55  
                  24.70       51.38 (26.68)     1:18.62 (27.24)     1:45.55 (26.93)
 70 Cisneros-Siller, Arnoldo  15 Mansfield Aquati-NT  1:44.18    1:45.57  
                  24.71       51.04 (26.33)     1:18.40 (27.36)     1:45.57 (27.17)
 71 Henry, Logan              17 North Texas Nada-NT  2:00.89L   1:45.73  
                  24.64       51.46 (26.82)     1:18.65 (27.19)     1:45.73 (27.08)
 72 Thumann, Samuel           16 Katy Aquatic Tea-GU  1:44.53    1:45.82  
                  24.75       51.06 (26.31)     1:18.39 (27.33)     1:45.82 (27.43)
 73 Carson, Joseph            17 Texas Ford Aquat-NT  2:00.83L   1:45.89  
                  25.09       51.86 (26.77)     1:18.85 (26.99)     1:45.89 (27.04)
 73 Lozano, Joshua            17 Alamo Area Aquat-ST  2:02.51L   1:45.89  
                  24.73       51.81 (27.08)     1:18.99 (27.18)     1:45.89 (26.90)
 75 Jameson, Jon              18 Mansfield Aquati-NT  1:43.26    1:45.91  
                  24.63       50.96 (26.33)     1:18.23 (27.27)     1:45.91 (27.68)
 76 Tay, Edward               14 Palo Alto Stanfo-PC  1:45.60    1:46.03  
                  24.19       50.67 (26.48)     1:18.01 (27.34)     1:46.03 (28.02)
 77 Shau, David               16 Palo Alto Stanfo-PC  2:01.28L   1:46.04  
                  25.30       52.57 (27.27)     1:19.71 (27.14)     1:46.04 (26.33)
 78 Farmer, Jackson           17 Energy Core Swim-GU  1:42.39    1:46.07  
                  24.22       50.91 (26.69)     1:18.55 (27.64)     1:46.07 (27.52)
 79 Klinksiek, Konnar         16 Alamo Area Aquat-ST  1:42.95    1:46.10  
                  24.29       51.51 (27.22)     1:18.49 (26.98)     1:46.10 (27.61)
 80 Wiedemeier, Connor        15 Bulldog Aquatic-LA   1:43.75    1:46.14  
                  24.21       50.47 (26.26)     1:18.24 (27.77)     1:46.14 (27.90)
 81 Oevermann, Matthew        18 Cypress Fairbank-GU  1:46.21    1:46.15  
                  24.86       52.05 (27.19)     1:19.31 (27.26)     1:46.15 (26.84)
 82 Messer, Sean              17 Texas Ford Aquat-NT  2:03.75L   1:46.37  
                  24.72       52.23 (27.51)     1:19.42 (27.19)     1:46.37 (26.95)
 83 Gonzalez Rodriguez, Patr  18 N.L.                 1:44.54    1:46.45  
                  24.39       51.42 (27.03)     1:19.43 (28.01)     1:46.45 (27.02)
 84 Easton, John              16 Select Team of A-NT  2:03.19L   1:46.68  
                  24.76       51.78 (27.02)     1:19.21 (27.43)     1:46.68 (27.47)
 85 Grieshop, John            15 Nitro Swimming-ST    2:00.16L   1:46.70  
                  24.37       51.10 (26.73)     1:18.85 (27.75)     1:46.70 (27.85)
 86 Jannasch, Jack            16 Texas Ford Aquat-NT  2:02.75L   1:46.71  
                  23.83       50.88 (27.05)     1:18.78 (27.90)     1:46.71 (27.93)
 87 Duport, Makai             16 South Shore Sail-GU  1:45.76    1:46.81  
                  24.62       51.52 (26.90)     1:19.18 (27.66)     1:46.81 (27.63)
 88 Raper, Gregory            16 Longhorn Aquatic-ST  1:45.83    1:47.03  
                  24.31       51.22 (26.91)     1:18.78 (27.56)     1:47.03 (28.25)
 88 Quinteros, Brandon        17 Cypress Fairbank-GU  1:40.80    1:47.03  
                  24.73       51.17 (26.44)     1:18.56 (27.39)     1:47.03 (28.47)
 90 Sowell, John              17 Cypress Fairbank-GU  2:03.69L   1:47.05  
                  25.21       52.78 (27.57)     1:19.85 (27.07)     1:47.05 (27.20)
 91 Phegley, Eric             17 Texas Ford Aquat-NT  1:44.70    1:47.08  
                  24.98       52.11 (27.13)     1:19.76 (27.65)     1:47.08 (27.32)
 92 Neumann, Dylan            18 Team FINS-GU         2:01.07L   1:47.10  
                  25.04       52.51 (27.47)     1:19.78 (27.27)     1:47.10 (27.32)
 93 Dulaney, Aidan            16 Longhorn Aquatic-ST  2:03.77L   1:47.11  
                  25.05       52.13 (27.08)     1:19.64 (27.51)     1:47.11 (27.47)
 94 Hernandez, Manuel         17 Desert Shark Swi-BD  1:45.97    1:47.15  
                  24.89       52.32 (27.43)     1:19.90 (27.58)     1:47.15 (27.25)
 95 Leonhardt, Joshua         15 Texas Ford Aquat-NT  2:02.90L   1:47.22  
                  24.64       51.93 (27.29)     1:20.02 (28.09)     1:47.22 (27.20)
 96 Kuo, Aaron                15 Palo Alto Stanfo-PC  2:02.64L   1:47.24  
                  25.31       52.07 (26.76)     1:19.51 (27.44)     1:47.24 (27.73)
 97 Reynoso, Luis             17 El Paso Aqua Pos-BD  1:44.72    1:47.26  
                  24.06       51.18 (27.12)     1:19.60 (28.42)     1:47.26 (27.66)
 98 Gaas, Matthew             17 Katy Aquatic Tea-GU  1:45.10    1:47.36  
                  25.09       51.85 (26.76)     1:19.56 (27.71)     1:47.36 (27.80)
 99 Min, Enoch                18 Palo Alto Stanfo-PC  1:44.59    1:47.52  
                  24.78       52.16 (27.38)     1:20.23 (28.07)     1:47.52 (27.29)
100 Reyes Gutierrez, Rodrigo  16 N.L.                 2:01.51L   1:47.55  
                  25.50       52.38 (26.88)     1:19.86 (27.48)     1:47.55 (27.69)
101 Jennings, Ryan            18 North Texas Nada-NT  1:45.69    1:47.61  
                  24.00       50.69 (26.69)     1:19.11 (28.42)     1:47.61 (28.50)
102 Shomper, Nicholas         18 Nitro Swimming-ST    1:43.83    1:47.66  
                  24.30       50.47 (26.17)     1:19.37 (28.90)     1:47.66 (28.29)
103 Myers, Robert             15 Cypress Fairbank-GU  1:46.20    1:47.93  
                  24.51       51.51 (27.00)     1:19.61 (28.10)     1:47.93 (28.32)
104 Gallardo Long, Moises     21 N.L.                 2:01.61L   1:48.07  
                  24.82       51.84 (27.02)     1:20.18 (28.34)     1:48.07 (27.89)
105 Daniels, Brandon          18 Aggie Swim Club-GU   1:44.29    1:48.54  
                  25.62       52.99 (27.37)     1:20.69 (27.70)     1:48.54 (27.85)
106 Staebel, William          16 Woodlands-GU         1:45.24    1:48.59  
                  24.50       51.95 (27.45)     1:20.47 (28.52)     1:48.59 (28.12)
107 Roa, Nicolas              17 Dads Club Swim T-GU  2:02.69L   1:48.75  
                  24.58       51.69 (27.11)     1:19.64 (27.95)     1:48.75 (29.11)
108 Scott, Hunter             17 Aggie Swim Club-GU   1:44.28    1:48.86  
                  24.71       51.74 (27.03)     1:21.07 (29.33)     1:48.86 (27.79)
109 Ellinor, Blake            16 Nitro Swimming-ST    2:03.33L   1:49.03  
                  25.06       52.42 (27.36)     1:20.63 (28.21)     1:49.03 (28.40)
110 Holmes, Justin            16 Bulldog Aquatic-LA   1:46.38    1:49.29  
                  25.21       53.00 (27.79)     1:21.02 (28.02)     1:49.29 (28.27)
111 England, Allen            16 COSS-LA              2:03.51L   1:49.42  
                  25.17       52.98 (27.81)     1:21.20 (28.22)     1:49.42 (28.22)
112 Gonzalez Zuñiga, Adrian   16 N.L.                 2:01.42L   1:49.76  
                  25.89       53.74 (27.85)     1:21.63 (27.89)     1:49.76 (28.13)
113 Clark, David              16 Woodlands-GU         1:45.51    1:49.83  
                  24.41       51.89 (27.48)     1:20.74 (28.85)     1:49.83 (29.09)
114 Sordo Tellez, Emilio      18 N.L.                 2:03.73L   1:49.92  
                  25.05       52.79 (27.74)     1:21.71 (28.92)     1:49.92 (28.21)
115 Marion, Braxton           16 Cypress Fairbank-GU  2:02.85L   1:50.19  
                  25.38       53.58 (28.20)     1:22.07 (28.49)     1:50.19 (28.12)
 -- Won, Jacob                17 Katy Aquatic Tea-GU  1:43.69        DFS  
 -- Gwo, Albert               18 Palo Alto Stanfo-PC  1:42.48        DFS  
 -- Shoemaker, Mark           16 Dads Club Swim T-GU  1:44.71        DFS  
 
Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Thomas, William           17 Lost Creek Aquat-ST  4:26.83    4:25.62  
                  24.30       50.78 (26.48)     1:17.77 (26.99)     1:44.90 (27.13)
        2:11.91 (27.01)     2:39.31 (27.40)     3:06.64 (27.33)     3:34.23 (27.59)
        4:00.93 (26.70)     4:25.62 (24.69)                                        
  2 Cowand, Glen              18 Katy Aquatic Tea-GU  4:27.19    4:26.12  
                  23.71       50.61 (26.90)     1:18.23 (27.62)     1:45.62 (27.39)
        2:12.81 (27.19)     2:39.73 (26.92)     3:06.67 (26.94)     3:33.77 (27.10)
        4:00.71 (26.94)     4:26.12 (25.41)                                        
  3 Reed, Grant               18 Longhorn Aquatic-ST  4:25.55    4:26.66  
                  24.20       51.13 (26.93)     1:18.36 (27.23)     1:45.31 (26.95)
        2:12.36 (27.05)     2:39.26 (26.90)     3:06.36 (27.10)     3:33.61 (27.25)
        4:00.68 (27.07)     4:26.66 (25.98)                                        
  4 Wakeland, Clark           16 Lost Creek Aquat-ST  4:29.20    4:27.28  
                  24.25       51.11 (26.86)     1:18.04 (26.93)     1:45.29 (27.25)
        2:12.43 (27.14)     2:39.53 (27.10)     3:06.83 (27.30)     3:34.23 (27.40)
        4:01.28 (27.05)     4:27.28 (26.00)                                        
  5 Coakley, William          16 Katy Aquatic Tea-GU  4:31.73    4:30.55  
                  24.80       51.51 (26.71)     1:18.53 (27.02)     1:46.17 (27.64)
        2:13.74 (27.57)     2:41.15 (27.41)     3:08.85 (27.70)     3:36.95 (28.10)
        4:04.54 (27.59)     4:30.55 (26.01)                                        
  6 Hickman-Chow, Tobin       16 Magnolia Aquatic-GU  4:29.22    4:31.73  
                  24.75       51.43 (26.68)     1:18.57 (27.14)     1:45.93 (27.36)
        2:13.32 (27.39)     2:40.52 (27.20)     3:08.26 (27.74)     3:36.10 (27.84)
        4:03.99 (27.89)     4:31.73 (27.74)                                        
  7 Carman, Colter            18 North Texas Nada-NT  4:31.66    4:35.15  
                  24.46       50.85 (26.39)     1:18.48 (27.63)     1:46.31 (27.83)
        2:14.05 (27.74)     2:42.34 (28.29)     3:10.26 (27.92)     3:38.68 (28.42)
        4:07.25 (28.57)     4:35.15 (27.90)                                        
  8 Livermore, Ridge          17 Rice Aquatics-GU     4:33.18    4:36.34  
                  24.29       51.41 (27.12)     1:19.57 (28.16)     1:47.86 (28.29)
        2:15.86 (28.00)     2:44.12 (28.26)     3:12.33 (28.21)     3:40.95 (28.62)
        4:09.41 (28.46)     4:36.34 (26.93)                                        
B - Final
  9 Lindley, Christopher      16 North Texas Nada-NT  4:33.49    4:32.35  
                  24.86       51.69 (26.83)     1:19.28 (27.59)     1:46.89 (27.61)
        2:14.68 (27.79)     2:42.40 (27.72)     3:10.19 (27.79)     3:38.08 (27.89)
        4:05.64 (27.56)     4:32.35 (26.71)                                        
 10 Barrera, Isaac            16 Alamo Area Aquat-ST  4:35.84    4:34.18  
                  24.71       51.81 (27.10)     1:19.48 (27.67)     1:47.09 (27.61)
        2:14.75 (27.66)     2:42.53 (27.78)     3:10.67 (28.14)     3:38.87 (28.20)
        4:07.07 (28.20)     4:34.18 (27.11)                                        
 11 McKinney, Reed            17 Katy Aquatic Tea-GU  4:33.69    4:34.78  
                  24.77       52.44 (27.67)     1:20.52 (28.08)     1:48.90 (28.38)
        2:16.96 (28.06)     2:44.92 (27.96)     3:12.84 (27.92)     3:40.66 (27.82)
        4:08.23 (27.57)     4:34.78 (26.55)                                        
 12 Wills, Justin             17 Inland Coastal A-SI  4:36.32    4:35.71  
                  25.13       52.68 (27.55)     1:20.37 (27.69)     1:48.55 (28.18)
        2:16.65 (28.10)     2:44.53 (27.88)     3:12.59 (28.06)     3:40.86 (28.27)
        4:08.92 (28.06)     4:35.71 (26.79)                                        
 13 Gogulski, Ethan           17 Nitro Swimming-ST    4:36.71    4:36.61  
                  24.61       51.56 (26.95)     1:19.61 (28.05)     1:47.62 (28.01)
        2:15.90 (28.28)     2:43.62 (27.72)     3:11.98 (28.36)     3:40.67 (28.69)
        4:08.84 (28.17)     4:36.61 (27.77)                                        
 14 Klawiter, Tyler           17 Swim Streamline-GU   4:36.25    4:37.09  
                  24.88       52.42 (27.54)     1:20.31 (27.89)     1:48.50 (28.19)
        2:16.78 (28.28)     2:45.34 (28.56)     3:13.76 (28.42)     3:42.30 (28.54)
        4:10.77 (28.47)     4:37.09 (26.32)                                        
 15 Won, Jacob                17 Katy Aquatic Tea-GU  4:36.45    4:37.42  
                  25.48       53.11 (27.63)     1:21.18 (28.07)     1:49.25 (28.07)
        2:17.31 (28.06)     2:45.63 (28.32)     3:13.71 (28.08)     3:41.94 (28.23)
        4:10.06 (28.12)     4:37.42 (27.36)                                        
 16 Venker, Jack              17 Cypress Fairbank-GU  4:36.62    4:38.81  
                  24.91       52.50 (27.59)     1:20.74 (28.24)     1:49.17 (28.43)
        2:17.69 (28.52)     2:46.30 (28.61)     3:15.06 (28.76)     3:43.60 (28.54)
        4:11.47 (27.87)     4:38.81 (27.34)                                        
C - Final
 17 Smith, Hudson             18 Brenham Swim Clu-GU  4:36.73    4:29.57  
                  24.08       50.79 (26.71)     1:17.58 (26.79)     1:44.50 (26.92)
        2:11.59 (27.09)     2:39.03 (27.44)     3:06.60 (27.57)     3:34.71 (28.11)
        4:02.60 (27.89)     4:29.57 (26.97)                                        
 18 Hallaron, David           16 North Texas Nada-NT  4:38.86    4:35.46  
                  24.28       51.00 (26.72)     1:18.43 (27.43)     1:46.06 (27.63)
        2:14.33 (28.27)     2:42.53 (28.20)     3:11.33 (28.80)     3:39.86 (28.53)
        4:08.41 (28.55)     4:35.46 (27.05)                                        
 19 Karau, William            18 North Texas Nada-NT  4:38.42    4:37.58  
                  24.80       52.16 (27.36)     1:20.25 (28.09)     1:48.26 (28.01)
        2:16.45 (28.19)     2:44.92 (28.47)     3:13.49 (28.57)     3:42.08 (28.59)
        4:10.34 (28.26)     4:37.58 (27.24)                                        
 20 Dafoe, Riley              17 Cypress Fairbank-GU  4:40.64    4:37.84  
                  24.56       51.82 (27.26)     1:19.75 (27.93)     1:47.71 (27.96)
        2:16.28 (28.57)     2:44.84 (28.56)     3:13.31 (28.47)     3:41.89 (28.58)
        4:10.44 (28.55)     4:37.84 (27.40)                                        
 21 Vazquez Carrillo, Luis F  17 ITESM MTY            4:40.02    4:38.00  
                  25.16       52.47 (27.31)     1:20.43 (27.96)     1:48.69 (28.26)
        2:16.86 (28.17)     2:45.34 (28.48)     3:14.06 (28.72)     3:42.97 (28.91)
        4:11.40 (28.43)     4:38.00 (26.60)                                        
 22 Gilbert, Reilly           15 Nitro Swimming-ST    4:40.40    4:39.16  
                  24.64       51.76 (27.12)     1:19.53 (27.77)     1:47.80 (28.27)
        2:16.49 (28.69)     2:45.08 (28.59)     3:13.82 (28.74)     3:42.69 (28.87)
        4:11.36 (28.67)     4:39.16 (27.80)                                        
 23 Shoemaker, Mark           16 Dads Club Swim T-GU  4:40.80    4:41.68  
                  26.16       54.28 (28.12)     1:22.15 (27.87)     1:50.26 (28.11)
        2:18.98 (28.72)     2:47.60 (28.62)     3:16.12 (28.52)     3:45.14 (29.02)
        4:13.93 (28.79)     4:41.68 (27.75)                                        
 24 Lozano, Joshua            17 Alamo Area Aquat-ST  4:40.58    4:47.38  
                  26.02       53.79 (27.77)     1:21.88 (28.09)     1:50.37 (28.49)
        2:19.62 (29.25)     2:48.78 (29.16)     3:18.36 (29.58)     3:48.31 (29.95)
        4:18.19 (29.88)     4:47.38 (29.19)                                        
D - Final
 25 Jameson, Jon              18 Mansfield Aquati-NT  4:41.14    4:35.01  
                  24.93       52.10 (27.17)     1:19.59 (27.49)     1:47.30 (27.71)
        2:14.76 (27.46)     2:42.59 (27.83)     3:10.71 (28.12)     3:39.09 (28.38)
        4:07.47 (28.38)     4:35.01 (27.54)                                        
 26 Forsyth, David            16 San Antonio Wave-ST  4:41.94    4:39.68  
                  25.30       53.01 (27.71)     1:21.38 (28.37)     1:49.69 (28.31)
        2:18.01 (28.32)     2:46.33 (28.32)     3:14.63 (28.30)     3:43.10 (28.47)
        4:11.66 (28.56)     4:39.68 (28.02)                                        
 27 Baron, Brandon            18 Fort Worth Area-NT   4:41.25    4:42.20  
                  24.65       52.27 (27.62)     1:20.13 (27.86)     1:48.56 (28.43)
        2:17.24 (28.68)     2:46.05 (28.81)     3:15.24 (29.19)     3:44.93 (29.69)
        4:14.22 (29.29)     4:42.20 (27.98)                                        
 28 O'Beirne, Thomas          17 Desert Shark Swi-BD  4:41.51    4:42.45  
                  25.49       53.67 (28.18)     1:22.72 (29.05)     1:51.68 (28.96)
        2:20.77 (29.09)     2:50.09 (29.32)     3:19.08 (28.99)     3:47.88 (28.80)
        4:16.14 (28.26)     4:42.45 (26.31)                                        
 29 Ellison, Alexander        16 Cypress Fairbank-GU  4:42.03    4:42.64  
                  25.30       53.62 (28.32)     1:22.42 (28.80)     1:51.12 (28.70)
        2:19.95 (28.83)     2:49.05 (29.10)     3:17.85 (28.80)     3:46.68 (28.83)
        4:15.45 (28.77)     4:42.64 (27.19)                                        
 30 Williams, Jaykob          15 North Texas Nada-NT  4:41.28    4:45.51  
                  25.69       53.43 (27.74)     1:22.40 (28.97)     1:51.90 (29.50)
        2:21.48 (29.58)     2:50.71 (29.23)     3:20.40 (29.69)     3:49.89 (29.49)
        4:19.14 (29.25)     4:45.51 (26.37)                                        
 31 Armstrong, Landon         16 North Texas Nada-NT  4:42.16    4:45.52  
                  25.74       53.99 (28.25)     1:22.48 (28.49)     1:51.49 (29.01)
        2:21.03 (29.54)     2:49.86 (28.83)     3:19.29 (29.43)     3:49.57 (30.28)
        4:19.18 (29.61)     4:45.52 (26.34)                                        
 32 Wiedemeier, Connor        15 Bulldog Aquatic-LA   4:42.30    4:49.05  
                  25.46       53.44 (27.98)     1:22.17 (28.73)     1:51.35 (29.18)
        2:20.22 (28.87)     2:49.90 (29.68)     3:19.89 (29.99)     3:49.71 (29.82)
        4:20.01 (30.30)     4:49.05 (29.04)                                        
E - Final
 33 Phegley, Eric             17 Texas Ford Aquat-NT  4:43.06    4:38.77  
                  24.72       52.24 (27.52)     1:20.20 (27.96)     1:48.15 (27.95)
        2:16.42 (28.27)     2:44.76 (28.34)     3:13.37 (28.61)     3:42.00 (28.63)
        4:10.66 (28.66)     4:38.77 (28.11)                                        
 34 Hammond, Matthew          17 Texas Ford Aquat-NT  4:42.83    4:43.54  
                  24.62       52.35 (27.73)     1:21.00 (28.65)     1:50.15 (29.15)
        2:18.95 (28.80)     2:48.10 (29.15)     3:17.10 (29.00)     3:46.14 (29.04)
        4:15.25 (29.11)     4:43.54 (28.29)                                        
 35 Maczka, Bennett           17 City of Richards-NT  4:43.39    4:43.96  
                  25.62       54.26 (28.64)     1:22.93 (28.67)     1:51.50 (28.57)
        2:20.44 (28.94)     2:49.39 (28.95)     3:18.52 (29.13)     3:47.48 (28.96)
        4:16.36 (28.88)     4:43.96 (27.60)                                        
 36 Seal, Chase               18 Magnolia Aquatic-GU  4:43.85    4:46.62  
                  26.13       53.95 (27.82)     1:22.46 (28.51)     1:51.25 (28.79)
        2:20.22 (28.97)     2:49.63 (29.41)     3:19.18 (29.55)     3:48.43 (29.25)
        4:17.96 (29.53)     4:46.62 (28.66)                                        
 37 Repice, Kevin             15 North Texas Nada-NT  4:44.01    4:46.87  
                  25.94       54.53 (28.59)     1:23.45 (28.92)     1:52.98 (29.53)
        2:21.99 (29.01)     2:51.22 (29.23)     3:20.26 (29.04)     3:49.54 (29.28)
        4:18.78 (29.24)     4:46.87 (28.09)                                        
 38 Miao, Luke                17 Texas Ford Aquat-NT  4:43.34    4:46.91  
                  25.00       52.62 (27.62)     1:21.64 (29.02)     1:50.79 (29.15)
        2:20.23 (29.44)     2:49.54 (29.31)     3:19.12 (29.58)     3:49.01 (29.89)
        4:18.63 (29.62)     4:46.91 (28.28)                                        
 39 Naumov, Nikita            18 Texas Ford Aquat-NT  4:43.53    4:53.44  
                  25.31       53.41 (28.10)     1:22.36 (28.95)     1:51.88 (29.52)
        2:21.32 (29.44)     2:51.43 (30.11)     3:21.78 (30.35)     3:52.70 (30.92)
        4:23.56 (30.86)     4:53.44 (29.88)                                        
 40 Carson, Joseph            17 Texas Ford Aquat-NT  4:43.84    4:53.54  
                  26.22       54.92 (28.70)     1:24.14 (29.22)     1:53.36 (29.22)
        2:22.84 (29.48)     2:52.96 (30.12)     3:23.60 (30.64)     3:53.80 (30.20)
        4:24.55 (30.75)     4:53.54 (28.99)                                        
 
Men 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Ribeiro, Vincent          14 Nitro Swimming-ST    4:53.77    4:43.83  
                  25.65       53.32 (27.67)     1:21.60 (28.28)     1:50.37 (28.77)
        2:19.31 (28.94)     2:48.49 (29.18)     3:17.80 (29.31)     3:47.39 (29.59)
        4:17.07 (29.68)     4:43.83 (26.76)                                        
  2 Del Real, Caleb           19 Woodlands-GU         4:41.86    4:45.58  
                  25.84       53.56 (27.72)     1:21.89 (28.33)     1:50.73 (28.84)
        2:19.81 (29.08)     2:49.14 (29.33)     3:18.34 (29.20)     3:47.87 (29.53)
        4:17.11 (29.24)     4:45.58 (28.47)                                        
 
Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reed, Grant               18 Longhorn Aquatic-ST  4:25.76    4:25.55  
                  23.70       49.59 (25.89)     1:16.05 (26.46)     1:43.05 (27.00)
        2:10.08 (27.03)     2:37.39 (27.31)     3:04.49 (27.10)     3:31.83 (27.34)
        3:58.99 (27.16)     4:25.55 (26.56)                                        
  2 Thomas, William           17 Lost Creek Aquat-ST  4:24.48    4:26.83  
                  24.14       50.60 (26.46)     1:17.51 (26.91)     1:44.61 (27.10)
        2:11.84 (27.23)     2:39.22 (27.38)     3:06.68 (27.46)     3:33.75 (27.07)
        4:01.04 (27.29)     4:26.83 (25.79)                                        
  3 Cowand, Glen              18 Katy Aquatic Tea-GU  4:35.00    4:27.19  
                  24.14       51.36 (27.22)     1:18.89 (27.53)     1:46.00 (27.11)
        2:13.56 (27.56)     2:40.96 (27.40)     3:07.93 (26.97)     3:34.63 (26.70)
        4:01.52 (26.89)     4:27.19 (25.67)                                        
  4 Wakeland, Clark           16 Lost Creek Aquat-ST  4:30.60    4:29.20  
                  24.81       51.60 (26.79)     1:19.23 (27.63)     1:46.62 (27.39)
        2:14.14 (27.52)     2:41.38 (27.24)     3:08.66 (27.28)     3:35.94 (27.28)
        4:03.12 (27.18)     4:29.20 (26.08)                                        
  5 Hickman-Chow, Tobin       16 Magnolia Aquatic-GU  4:27.91    4:29.22  
                  24.77       51.48 (26.71)     1:18.87 (27.39)     1:46.68 (27.81)
        2:13.90 (27.22)     2:41.21 (27.31)     3:08.97 (27.76)     3:36.69 (27.72)
        4:03.90 (27.21)     4:29.22 (25.32)                                        
  6 Carman, Colter            18 North Texas Nada-NT  4:23.62    4:31.66  
                  24.41       51.38 (26.97)     1:19.30 (27.92)     1:46.79 (27.49)
        2:14.35 (27.56)     2:41.86 (27.51)     3:09.35 (27.49)     3:36.67 (27.32)
        4:04.31 (27.64)     4:31.66 (27.35)                                        
  7 Coakley, William          16 Katy Aquatic Tea-GU  4:35.50    4:31.73  
                  25.03       51.74 (26.71)     1:19.29 (27.55)     1:46.62 (27.33)
        2:13.94 (27.32)     2:41.33 (27.39)     3:09.30 (27.97)     3:37.67 (28.37)
        4:05.32 (27.65)     4:31.73 (26.41)                                        
  8 Livermore, Ridge          17 Rice Aquatics-GU     4:30.13    4:33.18  
                  24.55       51.60 (27.05)     1:19.25 (27.65)     1:47.21 (27.96)
        2:14.84 (27.63)     2:42.56 (27.72)     3:10.78 (28.22)     3:38.71 (27.93)
        4:06.55 (27.84)     4:33.18 (26.63)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lindley, Christopher      16 North Texas Nada-NT  4:33.10    4:33.49  
                  25.83       53.04 (27.21)     1:20.53 (27.49)     1:48.11 (27.58)
        2:15.71 (27.60)     2:43.56 (27.85)     3:11.24 (27.68)     3:39.15 (27.91)
        4:06.63 (27.48)     4:33.49 (26.86)                                        
 10 McKinney, Reed            17 Katy Aquatic Tea-GU  4:43.19    4:33.69  
                  24.44       51.37 (26.93)     1:19.22 (27.85)     1:47.44 (28.22)
        2:15.79 (28.35)     2:43.88 (28.09)     3:11.38 (27.50)     3:39.19 (27.81)
        4:06.99 (27.80)     4:33.69 (26.70)                                        
 11 Barrera, Isaac            16 Alamo Area Aquat-ST  4:38.18    4:35.84  
                  24.82       52.17 (27.35)     1:20.12 (27.95)     1:48.33 (28.21)
        2:16.30 (27.97)     2:44.34 (28.04)     3:12.55 (28.21)     3:40.64 (28.09)
        4:08.76 (28.12)     4:35.84 (27.08)                                        
 12 Klawiter, Tyler           17 Swim Streamline-GU   4:38.75    4:36.25  
                  24.81       51.66 (26.85)     1:19.10 (27.44)     1:46.75 (27.65)
        2:15.03 (28.28)     2:43.30 (28.27)     3:11.97 (28.67)     3:40.66 (28.69)
        4:09.18 (28.52)     4:36.25 (27.07)                                        
 13 Wills, Justin             17 Inland Coastal A-SI  4:43.41    4:36.32  
                  25.55       53.35 (27.80)     1:21.69 (28.34)     1:49.65 (27.96)
        2:17.50 (27.85)     2:45.35 (27.85)     3:13.74 (28.39)     3:41.89 (28.15)
        4:09.88 (27.99)     4:36.32 (26.44)                                        
 14 Won, Jacob                17 Katy Aquatic Tea-GU  4:36.03    4:36.45  
                  25.58       53.23 (27.65)     1:21.11 (27.88)     1:49.37 (28.26)
        2:17.43 (28.06)     2:45.43 (28.00)     3:13.23 (27.80)     3:41.05 (27.82)
        4:09.12 (28.07)     4:36.45 (27.33)                                        
 15 Venker, Jack              17 Cypress Fairbank-GU  4:43.12    4:36.62  
                  24.78       51.96 (27.18)     1:19.77 (27.81)     1:48.05 (28.28)
        2:16.29 (28.24)     2:44.58 (28.29)     3:12.91 (28.33)     3:41.30 (28.39)
        4:09.56 (28.26)     4:36.62 (27.06)                                        
 16 Gogulski, Ethan           17 Nitro Swimming-ST    4:41.55    4:36.71  
                  25.31       52.56 (27.25)     1:20.56 (28.00)     1:48.53 (27.97)
        2:16.07 (27.54)     2:44.10 (28.03)     3:12.22 (28.12)     3:40.90 (28.68)
        4:09.56 (28.66)     4:36.71 (27.15)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Smith, Hudson             18 Brenham Swim Clu-GU  4:31.28    4:36.73  
                  23.70       49.88 (26.18)     1:16.58 (26.70)     1:44.32 (27.74)
        2:12.55 (28.23)     2:40.94 (28.39)     3:09.50 (28.56)     3:38.96 (29.46)
        4:08.12 (29.16)     4:36.73 (28.61)                                        
 18 Karau, William            18 North Texas Nada-NT  4:31.01    4:38.42  
                  24.85       52.33 (27.48)     1:20.07 (27.74)     1:48.30 (28.23)
        2:17.07 (28.77)     2:45.70 (28.63)     3:14.36 (28.66)     3:42.58 (28.22)
        4:10.99 (28.41)     4:38.42 (27.43)                                        
 19 Hallaron, David           16 North Texas Nada-NT  4:44.38    4:38.86  
                  24.95       52.75 (27.80)     1:21.39 (28.64)     1:49.59 (28.20)
        2:18.04 (28.45)     2:46.63 (28.59)     3:15.33 (28.70)     3:43.89 (28.56)
        4:11.82 (27.93)     4:38.86 (27.04)                                        
 20 Vazquez Carrillo, Luis F  17 ITESM MTY            4:21.69L   4:40.02  
                  25.48       53.29 (27.81)     1:21.39 (28.10)     1:49.72 (28.33)
        2:18.18 (28.46)     2:46.50 (28.32)     3:15.52 (29.02)     3:44.06 (28.54)
        4:12.82 (28.76)     4:40.02 (27.20)                                        
 21 Gilbert, Reilly           15 Nitro Swimming-ST    4:38.44    4:40.40  
                  25.06       52.64 (27.58)     1:20.47 (27.83)     1:48.76 (28.29)
        2:17.22 (28.46)     2:45.84 (28.62)     3:14.75 (28.91)     3:43.60 (28.85)
        4:12.53 (28.93)     4:40.40 (27.87)                                        
 22 Lozano, Joshua            17 Alamo Area Aquat-ST  4:39.84    4:40.58  
                  25.96       53.90 (27.94)     1:22.13 (28.23)     1:50.38 (28.25)
        2:18.75 (28.37)     2:47.16 (28.41)     3:15.70 (28.54)     3:44.29 (28.59)
        4:12.67 (28.38)     4:40.58 (27.91)                                        
 23 Dafoe, Riley              17 Cypress Fairbank-GU  4:30.40    4:40.64  
                  25.48       52.62 (27.14)     1:20.76 (28.14)     1:48.73 (27.97)
        2:17.20 (28.47)     2:45.97 (28.77)     3:14.77 (28.80)     3:43.89 (29.12)
        4:12.96 (29.07)     4:40.64 (27.68)                                        
 24 Shoemaker, Mark           16 Dads Club Swim T-GU  4:38.64    4:40.80  
                  25.93       53.65 (27.72)     1:22.11 (28.46)     1:50.77 (28.66)
        2:19.33 (28.56)     2:47.90 (28.57)     3:16.28 (28.38)     3:45.06 (28.78)
        4:13.52 (28.46)     4:40.80 (27.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Jameson, Jon              18 Mansfield Aquati-NT  4:37.79    4:41.14  
                  24.91       51.72 (26.81)     1:19.34 (27.62)     1:47.24 (27.90)
        2:15.43 (28.19)     2:44.23 (28.80)     3:13.81 (29.58)     3:43.23 (29.42)
        4:12.66 (29.43)     4:41.14 (28.48)                                        
 26 Baron, Brandon            18 Fort Worth Area-NT   4:36.04    4:41.25  
                  24.97       52.73 (27.76)     1:21.04 (28.31)     1:49.38 (28.34)
        2:18.04 (28.66)     2:46.79 (28.75)     3:15.78 (28.99)     3:44.63 (28.85)
        4:13.58 (28.95)     4:41.25 (27.67)                                        
 27 Williams, Jaykob          15 North Texas Nada-NT  4:44.11    4:41.28  
                  25.73       53.41 (27.68)     1:21.80 (28.39)     1:50.61 (28.81)
        2:19.66 (29.05)     2:48.67 (29.01)     3:17.87 (29.20)     3:46.66 (28.79)
        4:14.34 (27.68)     4:41.28 (26.94)                                        
 28 O'Beirne, Thomas          17 Desert Shark Swi-BD  4:39.49    4:41.51  
                  24.92       52.60 (27.68)     1:20.67 (28.07)     1:49.41 (28.74)
        2:18.25 (28.84)     2:47.04 (28.79)     3:15.94 (28.90)     3:44.88 (28.94)
        4:13.42 (28.54)     4:41.51 (28.09)                                        
 29 Forsyth, David            16 San Antonio Wave-ST  4:38.59    4:41.94  
                  25.99       53.90 (27.91)     1:22.06 (28.16)     1:50.35 (28.29)
        2:18.85 (28.50)     2:47.31 (28.46)     3:16.09 (28.78)     3:44.86 (28.77)
        4:13.72 (28.86)     4:41.94 (28.22)                                        
 30 Ellison, Alexander        16 Cypress Fairbank-GU  4:38.58    4:42.03  
                  25.07       52.84 (27.77)     1:20.86 (28.02)     1:49.45 (28.59)
        2:18.17 (28.72)     2:47.26 (29.09)     3:15.64 (28.38)     3:44.48 (28.84)
        4:13.85 (29.37)     4:42.03 (28.18)                                        
 31 Armstrong, Landon         16 North Texas Nada-NT  4:44.20    4:42.16  
                  24.69       52.99 (28.30)     1:21.98 (28.99)     1:50.99 (29.01)
        2:20.18 (29.19)     2:49.49 (29.31)     3:17.75 (28.26)     3:47.21 (29.46)
        4:15.19 (27.98)     4:42.16 (26.97)                                        
 32 Wiedemeier, Connor        15 Bulldog Aquatic-LA   4:45.66    4:42.30  
                  24.87       52.27 (27.40)     1:20.21 (27.94)     1:48.60 (28.39)
        2:17.05 (28.45)     2:45.82 (28.77)     3:14.89 (29.07)     3:44.27 (29.38)
        4:13.62 (29.35)     4:42.30 (28.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 33 Del Real, Caleb           19 Woodlands-GU         4:41.86    4:42.40  
                  25.83       53.13 (27.30)     1:21.05 (27.92)     1:49.35 (28.30)
        2:17.67 (28.32)     2:46.24 (28.57)     3:15.01 (28.77)     3:44.20 (29.19)
        4:13.61 (29.41)     4:42.40 (28.79)                                        
 34 Hammond, Matthew          17 Texas Ford Aquat-NT  4:42.75    4:42.83  
                  25.26       53.31 (28.05)     1:21.78 (28.47)     1:50.67 (28.89)
        2:19.98 (29.31)     2:48.99 (29.01)     3:17.85 (28.86)     3:46.60 (28.75)
        4:15.11 (28.51)     4:42.83 (27.72)                                        
 35 Phegley, Eric             17 Texas Ford Aquat-NT  4:40.08    4:43.06  
                  25.38       53.67 (28.29)     1:22.58 (28.91)     1:51.53 (28.95)
        2:20.45 (28.92)     2:49.29 (28.84)     3:18.08 (28.79)     3:46.79 (28.71)
        4:15.41 (28.62)     4:43.06 (27.65)                                        
 36 Miao, Luke                17 Texas Ford Aquat-NT  4:42.96    4:43.34  
                  25.34       52.98 (27.64)     1:21.16 (28.18)     1:49.94 (28.78)
        2:18.83 (28.89)     2:48.00 (29.17)     3:17.05 (29.05)     3:46.20 (29.15)
        4:15.19 (28.99)     4:43.34 (28.15)                                        
 37 Maczka, Bennett           17 City of Richards-NT  4:45.59    4:43.39  
                  26.04       54.62 (28.58)     1:23.84 (29.22)     1:52.63 (28.79)
        2:21.39 (28.76)     2:50.47 (29.08)     3:19.40 (28.93)     3:48.09 (28.69)
        4:16.19 (28.10)     4:43.39 (27.20)                                        
 38 Naumov, Nikita            18 Texas Ford Aquat-NT  4:24.09L   4:43.53  
                  25.31       53.59 (28.28)     1:22.57 (28.98)     1:51.57 (29.00)
        2:20.57 (29.00)     2:49.46 (28.89)     3:18.50 (29.04)     3:47.31 (28.81)
        4:15.99 (28.68)     4:43.53 (27.54)                                        
 39 Carson, Joseph            17 Texas Ford Aquat-NT  4:42.81    4:43.84  
                  26.06       54.14 (28.08)     1:22.78 (28.64)     1:51.45 (28.67)
        2:20.51 (29.06)     2:49.00 (28.49)     3:18.00 (29.00)     3:46.75 (28.75)
        4:15.86 (29.11)     4:43.84 (27.98)                                        
 40 Seal, Chase               18 Magnolia Aquatic-GU  4:40.58    4:43.85  
                  26.12       53.66 (27.54)     1:21.64 (27.98)     1:50.02 (28.38)
        2:18.73 (28.71)     2:47.74 (29.01)     3:16.93 (29.19)     3:46.43 (29.50)
        4:16.03 (29.60)     4:43.85 (27.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 41 Repice, Kevin             15 North Texas Nada-NT  4:43.48    4:44.01  
                  25.37       53.71 (28.34)     1:22.32 (28.61)     1:50.71 (28.39)
        2:19.20 (28.49)     2:48.41 (29.21)     3:17.96 (29.55)     3:47.02 (29.06)
        4:15.75 (28.73)     4:44.01 (28.26)                                        
 42 Seymour, Christopher      15 Woodlands-GU         4:16.88L   4:44.32  
                  25.74       53.54 (27.80)     1:22.05 (28.51)     1:51.01 (28.96)
        2:19.75 (28.74)     2:48.81 (29.06)     3:17.77 (28.96)     3:47.03 (29.26)
        4:15.94 (28.91)     4:44.32 (28.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 43 Gates, Jeremy             17 Inland Coastal A-SI  4:41.98    4:44.37  
                  25.34       52.81 (27.47)     1:20.74 (27.93)     1:48.63 (27.89)
        2:16.97 (28.34)     2:45.56 (28.59)     3:14.64 (29.08)     3:44.60 (29.96)
        4:14.97 (30.37)     4:44.37 (29.40)                                        
 44 Sanchez Ramos, Sebastian  19 ITESM MTY            4:18.56L   4:44.68  
                  25.11       52.43 (27.32)     1:20.91 (28.48)     1:50.38 (29.47)
        2:20.08 (29.70)     2:49.22 (29.14)     3:18.78 (29.56)     3:48.29 (29.51)
        4:17.60 (29.31)     4:44.68 (27.08)                                        
 45 Cronk, Wyatt              16 Alamo Area Aquat-ST  4:43.87    4:45.30  
                  26.06       54.58 (28.52)     1:23.07 (28.49)     1:51.91 (28.84)
        2:20.79 (28.88)     2:49.81 (29.02)     3:19.20 (29.39)     3:48.32 (29.12)
        4:17.12 (28.80)     4:45.30 (28.18)                                        
 46 Raper, Gregory            16 Longhorn Aquatic-ST  4:46.29    4:45.42  
                  25.11       52.50 (27.39)     1:20.82 (28.32)     1:49.59 (28.77)
        2:18.56 (28.97)     2:48.22 (29.66)     3:18.16 (29.94)     3:48.01 (29.85)
        4:17.48 (29.47)     4:45.42 (27.94)                                        
 47 Wyninger, Caleb           16 Spartan Swimming-LA  4:21.72L   4:45.54  
                  26.13       54.63 (28.50)     1:23.73 (29.10)     1:53.08 (29.35)
        2:22.11 (29.03)     2:51.44 (29.33)     3:20.46 (29.02)     3:49.30 (28.84)
        4:18.08 (28.78)     4:45.54 (27.46)                                        
 48 Henry, Logan              17 North Texas Nada-NT  4:18.58L   4:45.86  
                  25.14       53.33 (28.19)     1:22.16 (28.83)     1:51.34 (29.18)
        2:20.45 (29.11)     2:50.09 (29.64)     3:19.72 (29.63)     3:49.30 (29.58)
        4:18.20 (28.90)     4:45.86 (27.66)                                        
 49 Wong, Mason               15 Nitro Swimming-ST    4:43.27    4:46.05  
                  25.13       53.49 (28.36)     1:22.34 (28.85)     1:50.76 (28.42)
        2:19.84 (29.08)     2:48.87 (29.03)     3:18.24 (29.37)     3:47.57 (29.33)
        4:16.96 (29.39)     4:46.05 (29.09)                                        
 50 Nelson, Ellis             15 Alamo Area Aquat-ST  4:20.13L   4:46.24  
                  25.08       53.92 (28.84)     1:23.30 (29.38)     1:52.33 (29.03)
        2:21.66 (29.33)     2:50.82 (29.16)     3:19.84 (29.02)     3:49.29 (29.45)
        4:18.61 (29.32)     4:46.24 (27.63)                                        
 51 Gaas, Matthew             17 Katy Aquatic Tea-GU  4:39.75    4:46.47  
                  25.52       53.27 (27.75)     1:21.35 (28.08)     1:49.89 (28.54)
        2:18.65 (28.76)     2:48.05 (29.40)     3:17.67 (29.62)     3:47.37 (29.70)
        4:17.37 (30.00)     4:46.47 (29.10)                                        
 52 Dulaney, Aidan            16 Longhorn Aquatic-ST  4:20.80L   4:46.62  
                  26.03       54.28 (28.25)     1:23.27 (28.99)     1:52.39 (29.12)
        2:21.94 (29.55)     2:51.41 (29.47)     3:20.67 (29.26)     3:50.02 (29.35)
        4:19.10 (29.08)     4:46.62 (27.52)                                        
 53 Oevermann, Matthew        18 Cypress Fairbank-GU  4:45.44    4:46.96  
                  26.17       54.90 (28.73)     1:24.19 (29.29)     1:53.07 (28.88)
        2:22.20 (29.13)     2:51.05 (28.85)     3:19.93 (28.88)     3:48.98 (29.05)
        4:18.20 (29.22)     4:46.96 (28.76)                                        
 54 Myers, Robert             15 Cypress Fairbank-GU  4:42.66    4:46.99  
                  25.31       53.04 (27.73)     1:21.50 (28.46)     1:50.30 (28.80)
        2:19.57 (29.27)     2:49.24 (29.67)     3:19.35 (30.11)     3:49.60 (30.25)
        4:19.37 (29.77)     4:46.99 (27.62)                                        
 55 Chandler, Quinn           18 City of Plano Sw-NT  4:41.92    4:47.13  
                  24.37       51.84 (27.47)     1:20.36 (28.52)     1:49.35 (28.99)
        2:18.85 (29.50)     2:48.64 (29.79)     3:18.95 (30.31)     3:49.04 (30.09)
        4:18.67 (29.63)     4:47.13 (28.46)                                        
 56 Benn, Parker              17 Dallas Mustangs-NT   4:43.39    4:47.33  
                  25.31       53.03 (27.72)     1:21.64 (28.61)     1:50.67 (29.03)
        2:19.65 (28.98)     2:49.06 (29.41)     3:18.81 (29.75)     3:48.85 (30.04)
        4:18.50 (29.65)     4:47.33 (28.83)                                        
 57 Shau, David               16 Palo Alto Stanfo-PC  4:21.75L   4:47.54  
                  26.37       54.70 (28.33)     1:23.57 (28.87)     1:52.98 (29.41)
        2:22.56 (29.58)     2:51.95 (29.39)     3:21.16 (29.21)     3:50.02 (28.86)
        4:18.95 (28.93)     4:47.54 (28.59)                                        
 58 Flores, Armando           17 El Paso Aqua Pos-BD  4:46.64    4:47.56  
                  25.55       54.38 (28.83)     1:23.90 (29.52)     1:53.17 (29.27)
        2:22.51 (29.34)     2:51.99 (29.48)     3:21.67 (29.68)     3:50.75 (29.08)
        4:19.63 (28.88)     4:47.56 (27.93)                                        
 59 Vaughn, James             15 Texas Ford Aquat-NT  4:18.42L   4:48.00  
                  26.77       56.34 (29.57)     1:24.84 (28.50)     1:53.48 (28.64)
        2:22.54 (29.06)     2:51.66 (29.12)     3:21.04 (29.38)     3:50.40 (29.36)
        4:19.42 (29.02)     4:48.00 (28.58)                                        
 60 Vazquez Hernandez, Migue  16 N.L.                 4:13.70L   4:48.20  
                  25.40       53.30 (27.90)     1:21.95 (28.65)     1:51.14 (29.19)
        2:20.53 (29.39)     2:50.30 (29.77)     3:20.01 (29.71)     3:49.84 (29.83)
        4:19.42 (29.58)     4:48.20 (28.78)                                        
 61 Kuo, Aaron                15 Palo Alto Stanfo-PC  4:21.25L   4:48.30  
                  26.32       55.10 (28.78)     1:24.70 (29.60)     1:53.42 (28.72)
        2:23.18 (29.76)     2:52.76 (29.58)     3:22.36 (29.60)     3:51.11 (28.75)
        4:19.98 (28.87)     4:48.30 (28.32)                                        
 62 Duport, Makai             16 South Shore Sail-GU  4:45.03    4:49.32  
                  26.05       54.22 (28.17)     1:23.12 (28.90)     1:52.15 (29.03)
        2:21.05 (28.90)     2:50.71 (29.66)     3:20.60 (29.89)     3:50.38 (29.78)
        4:20.49 (30.11)     4:49.32 (28.83)                                        
 63 Cuello, Noah              16 Texas Ford Aquat-NT  4:18.48L   4:50.04  
                  25.39       53.55 (28.16)     1:22.64 (29.09)     1:51.73 (29.09)
        2:21.04 (29.31)     2:50.68 (29.64)     3:20.51 (29.83)     3:50.37 (29.86)
        4:20.79 (30.42)     4:50.04 (29.25)                                        
 64 Matsuda, Aska             16 Palo Alto Stanfo-PC  4:19.22L   4:50.31  
                  26.96       55.90 (28.94)     1:25.24 (29.34)     1:54.44 (29.20)
        2:23.71 (29.27)     2:53.24 (29.53)     3:22.76 (29.52)     3:52.39 (29.63)
        4:21.99 (29.60)     4:50.31 (28.32)                                        
 65 Leonhardt, Joshua         15 Texas Ford Aquat-NT  4:21.64L   4:50.88  
                  26.15       55.01 (28.86)     1:23.48 (28.47)     1:52.87 (29.39)
        2:22.04 (29.17)     2:51.45 (29.41)     3:21.63 (30.18)     3:52.22 (30.59)
        4:22.30 (30.08)     4:50.88 (28.58)                                        
 66 Reyes Gutierrez, Rodrigo  16 N.L.                 4:21.29L   4:51.04  
                  25.47       53.76 (28.29)     1:22.39 (28.63)     1:51.53 (29.14)
        2:21.30 (29.77)     2:51.23 (29.93)     3:21.41 (30.18)     3:51.44 (30.03)
        4:21.98 (30.54)     4:51.04 (29.06)                                        
 67 White, Connor             16 El Paso Aqua Pos-BD  4:23.32L   4:51.55  
                  26.18       54.78 (28.60)     1:24.09 (29.31)     1:53.45 (29.36)
        2:22.76 (29.31)     2:52.75 (29.99)     3:22.66 (29.91)     3:52.66 (30.00)
        4:22.70 (30.04)     4:51.55 (28.85)                                        
 68 Fitzgibbon, Cooper        16 Texas Ford Aquat-NT  4:45.34    4:53.33  
                  25.61       53.98 (28.37)     1:22.92 (28.94)     1:52.38 (29.46)
        2:22.11 (29.73)     2:51.96 (29.85)     3:22.07 (30.11)     3:52.38 (30.31)
        4:22.93 (30.55)     4:53.33 (30.40)                                        
 69 Min, Enoch                18 Palo Alto Stanfo-PC  4:44.30    4:58.49  
                  26.14       55.83 (29.69)     1:26.46 (30.63)     1:57.19 (30.73)
        2:27.50 (30.31)     2:57.56 (30.06)     3:28.16 (30.60)     3:59.07 (30.91)
        4:29.48 (30.41)     4:58.49 (29.01)                                        
 70 Davis, Logan              17 Montgomery Aquat-GU  4:44.14    4:59.75  
                  27.11       56.44 (29.33)     1:26.48 (30.04)     1:56.75 (30.27)
        2:26.93 (30.18)     2:57.44 (30.51)     3:29.00 (31.56)     4:00.47 (31.47)
        4:30.83 (30.36)     4:59.75 (28.92)                                        
 71 Mahan, Brandon            15 UDADS-GU             4:18.41L   5:00.79  
                  25.82       54.33 (28.51)     1:24.00 (29.67)     1:54.27 (30.27)
        2:25.03 (30.76)     2:56.76 (31.73)     3:28.11 (31.35)     3:59.58 (31.47)
        4:30.66 (31.08)     5:00.79 (30.13)                                        
 72 Ellinor, Blake            16 Nitro Swimming-ST    4:23.76L   5:02.31  
                  26.67       55.98 (29.31)     1:26.01 (30.03)     1:56.76 (30.75)
        2:27.64 (30.88)     2:58.49 (30.85)     3:29.75 (31.26)     4:01.14 (31.39)
        4:32.21 (31.07)     5:02.31 (30.10)                                        
 -- Farmer, Jackson           17 Energy Core Swim-GU  4:43.25        DFS  
 -- Gwo, Albert               18 Palo Alto Stanfo-PC  4:20.69L       DFS  
 
Men 1000 Yard Freestyle Initial Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilbert, Reilly           15 Nitro Swimming-ST         NT    9:44.87  
  2 Lozano, Joshua            17 Alamo Area Aquat-ST       NT    9:47.43  
  3 Gwin, Luke                17 Nitro Swimming-ST         NT    9:55.13  
  4 Gogulski, Ethan           17 Nitro Swimming-ST         NT    9:55.59  
 
Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carman, Colter            18 North Texas Nada-NT  9:09.63    9:14.74  
                  24.74       51.71 (26.97)     1:19.60 (27.89)     1:47.77 (28.17)
        2:15.56 (27.79)     2:43.48 (27.92)     3:11.33 (27.85)     3:39.45 (28.12)
        4:07.55 (28.10)     4:35.70 (28.15)     5:03.86 (28.16)     5:32.10 (28.24)
        6:00.30 (28.20)     6:28.45 (28.15)     6:56.76 (28.31)     7:24.85 (28.09)
        7:52.59 (27.74)     8:20.63 (28.04)     8:48.09 (27.46)     9:14.74 (26.65)
  2 Wakeland, Clark           16 Lost Creek Aquat-ST  9:35.36    9:19.09  
                  25.13       52.61 (27.48)     1:20.35 (27.74)     1:48.34 (27.99)
        2:16.31 (27.97)     2:44.28 (27.97)     3:12.05 (27.77)     3:40.31 (28.26)
        4:08.58 (28.27)     4:36.65 (28.07)     5:05.05 (28.40)     5:33.55 (28.50)
        6:02.25 (28.70)     6:30.89 (28.64)     6:59.33 (28.44)     7:27.98 (28.65)
        7:56.47 (28.49)     8:24.60 (28.13)     8:52.60 (28.00)     9:19.09 (26.49)
  3 Karau, William            18 North Texas Nada-NT  8:22.83L   9:19.17  
                  25.05       52.37 (27.32)     1:20.08 (27.71)     1:47.98 (27.90)
        2:15.80 (27.82)     2:43.93 (28.13)     3:12.21 (28.28)     3:40.51 (28.30)
        4:08.59 (28.08)     4:36.97 (28.38)     5:05.23 (28.26)     5:33.58 (28.35)
        6:02.20 (28.62)     6:30.74 (28.54)     6:59.38 (28.64)     7:28.01 (28.63)
        7:56.25 (28.24)     8:24.72 (28.47)     8:52.90 (28.18)     9:19.17 (26.27)
  4 Dafoe, Riley              17 Cypress Fairbank-GU  9:24.81    9:20.26  
                  25.61       53.16 (27.55)     1:21.23 (28.07)     1:49.69 (28.46)
        2:17.80 (28.11)     2:46.08 (28.28)     3:14.31 (28.23)     3:42.59 (28.28)
        4:11.01 (28.42)     4:39.35 (28.34)     5:07.56 (28.21)     5:35.83 (28.27)
        6:04.29 (28.46)     6:32.92 (28.63)     7:01.62 (28.70)     7:29.99 (28.37)
        7:58.79 (28.80)     8:26.77 (27.98)     8:54.61 (27.84)     9:20.26 (25.65)
  5 Lindley, Christopher      16 North Texas Nada-NT  9:47.47    9:21.69  
                  25.46       52.77 (27.31)     1:20.50 (27.73)     1:48.55 (28.05)
        2:16.48 (27.93)     2:44.93 (28.45)     3:13.31 (28.38)     3:41.64 (28.33)
        4:10.17 (28.53)     4:38.65 (28.48)     5:07.16 (28.51)     5:35.49 (28.33)
        6:03.96 (28.47)     6:32.60 (28.64)     7:00.91 (28.31)     7:29.44 (28.53)
        7:57.78 (28.34)     8:26.26 (28.48)     8:54.48 (28.22)     9:21.69 (27.21)
  6 Coakley, William          16 Katy Aquatic Tea-GU  9:39.01    9:26.21  
                  24.97       52.05 (27.08)     1:19.91 (27.86)     1:47.44 (27.53)
        2:15.58 (28.14)     2:43.95 (28.37)     3:12.46 (28.51)     3:41.05 (28.59)
        4:09.91 (28.86)     4:38.51 (28.60)     5:07.29 (28.78)     5:36.53 (29.24)
        6:05.84 (29.31)     6:35.08 (29.24)     7:04.32 (29.24)     7:33.59 (29.27)
        8:02.52 (28.93)     8:31.92 (29.40)     9:00.28 (28.36)     9:26.21 (25.93)
  7 Gwin, Luke                17 Nitro Swimming-ST    9:34.94    9:26.69  
                  25.03       52.04 (27.01)     1:19.64 (27.60)     1:47.48 (27.84)
        2:15.70 (28.22)     2:43.62 (27.92)     3:11.72 (28.10)     3:40.02 (28.30)
        4:08.67 (28.65)     4:37.37 (28.70)     5:06.06 (28.69)     5:34.95 (28.89)
        6:03.98 (29.03)     6:32.99 (29.01)     7:02.12 (29.13)     7:31.52 (29.40)
        8:00.89 (29.37)     8:30.32 (29.43)     8:59.52 (29.20)     9:26.69 (27.17)
  8 Wills, Justin             17 Inland Coastal A-SI  9:39.94    9:28.01  
                  25.19       52.78 (27.59)     1:20.67 (27.89)     1:48.53 (27.86)
        2:16.57 (28.04)     2:44.54 (27.97)     3:12.67 (28.13)     3:40.95 (28.28)
        4:09.69 (28.74)     4:38.20 (28.51)     5:06.89 (28.69)     5:35.95 (29.06)
        6:05.12 (29.17)     6:34.22 (29.10)     7:03.67 (29.45)     7:32.62 (28.95)
        8:02.16 (29.54)     8:31.13 (28.97)     8:59.78 (28.65)     9:28.01 (28.23)
  9 Klawiter, Tyler           17 Swim Streamline-GU   8:46.69L   9:33.28  
                  26.10       54.08 (27.98)     1:23.03 (28.95)     1:51.89 (28.86)
        2:20.67 (28.78)     2:49.44 (28.77)     3:18.14 (28.70)     3:46.64 (28.50)
        4:15.78 (29.14)     4:44.82 (29.04)     5:13.83 (29.01)     5:42.80 (28.97)
        6:11.83 (29.03)     6:40.73 (28.90)     7:09.47 (28.74)     7:38.70 (29.23)
        8:08.12 (29.42)     8:37.14 (29.02)     9:06.06 (28.92)     9:33.28 (27.22)
 10 Seymour, Christopher      15 Woodlands-GU         9:40.08    9:36.62  
                  26.07       53.56 (27.49)     1:21.83 (28.27)     1:50.62 (28.79)
        2:19.83 (29.21)     2:48.94 (29.11)     3:18.03 (29.09)     3:47.31 (29.28)
        4:16.42 (29.11)     4:45.87 (29.45)     5:15.14 (29.27)     5:44.56 (29.42)
        6:13.82 (29.26)     6:43.20 (29.38)     7:12.46 (29.26)     7:41.50 (29.04)
        8:10.65 (29.15)     8:39.98 (29.33)     9:08.92 (28.94)     9:36.62 (27.70)
 11 Forsyth, David            16 San Antonio Wave-ST  8:53.23L   9:36.77  
                  26.17       54.43 (28.26)     1:23.28 (28.85)     1:52.02 (28.74)
        2:20.81 (28.79)     2:49.68 (28.87)     3:18.36 (28.68)     3:47.36 (29.00)
        4:16.50 (29.14)     4:45.45 (28.95)     5:14.53 (29.08)     5:43.57 (29.04)
        6:12.54 (28.97)     6:41.71 (29.17)     7:10.82 (29.11)     7:40.18 (29.36)
        8:09.47 (29.29)     8:38.90 (29.43)     9:08.38 (29.48)     9:36.77 (28.39)
 12 Gilbert, Reilly           15 Nitro Swimming-ST    9:46.13    9:37.27  
                  24.58       51.72 (27.14)     1:19.98 (28.26)     1:48.44 (28.46)
        2:16.93 (28.49)     2:45.48 (28.55)     3:14.61 (29.13)     3:43.82 (29.21)
        4:13.21 (29.39)     4:42.99 (29.78)     5:12.59 (29.60)     5:42.34 (29.75)
        6:11.97 (29.63)     6:41.50 (29.53)     7:11.02 (29.52)     7:40.57 (29.55)
        8:10.08 (29.51)     8:39.94 (29.86)     9:09.23 (29.29)     9:37.27 (28.04)
 13 Won, Jacob                17 Katy Aquatic Tea-GU  9:45.59    9:37.35  
                  26.80       55.15 (28.35)     1:23.66 (28.51)     1:52.41 (28.75)
        2:21.45 (29.04)     2:50.21 (28.76)     3:19.06 (28.85)     3:48.34 (29.28)
        4:17.38 (29.04)     4:46.74 (29.36)     5:15.99 (29.25)     5:45.56 (29.57)
        6:14.99 (29.43)     6:44.71 (29.72)     7:14.45 (29.74)     7:43.79 (29.34)
        8:13.61 (29.82)     8:42.80 (29.19)     9:11.80 (29.00)     9:37.35 (25.55)
 14 Shoemaker, Mark           16 Dads Club Swim T-GU  9:46.66    9:44.40  
                  26.55       54.38 (27.83)     1:22.89 (28.51)     1:51.63 (28.74)
        2:20.71 (29.08)     2:49.25 (28.54)     3:18.38 (29.13)     3:47.50 (29.12)
        4:16.70 (29.20)     4:45.97 (29.27)     5:15.55 (29.58)     5:45.07 (29.52)
        6:14.63 (29.56)     6:44.34 (29.71)     7:14.08 (29.74)     7:44.43 (30.35)
        8:14.66 (30.23)     8:45.29 (30.63)     9:15.67 (30.38)     9:44.40 (28.73)
 15 Phegley, Eric             17 Texas Ford Aquat-NT  9:44.13    9:47.08  
                  26.40       55.10 (28.70)     1:23.72 (28.62)     1:52.36 (28.64)
        2:21.15 (28.79)     2:50.20 (29.05)     3:19.20 (29.00)     3:48.28 (29.08)
        4:17.72 (29.44)     4:47.41 (29.69)     5:16.97 (29.56)     5:46.81 (29.84)
        6:17.09 (30.28)     6:47.46 (30.37)     7:17.71 (30.25)     7:48.16 (30.45)
        8:18.72 (30.56)     8:49.22 (30.50)     9:18.92 (29.70)     9:47.08 (28.16)
 16 Cronk, Wyatt              16 Alamo Area Aquat-ST  9:45.01    9:47.24  
                  25.73       53.48 (27.75)     1:22.05 (28.57)     1:50.85 (28.80)
        2:20.16 (29.31)     2:49.54 (29.38)     3:19.05 (29.51)     3:48.83 (29.78)
        4:18.65 (29.82)     4:48.50 (29.85)     5:18.30 (29.80)     5:48.23 (29.93)
        6:18.38 (30.15)     6:48.83 (30.45)     7:19.11 (30.28)     7:49.06 (29.95)
        8:19.18 (30.12)     8:49.07 (29.89)     9:18.93 (29.86)     9:47.24 (28.31)
 17 Del Real, Caleb           19 Woodlands-GU         8:49.39L   9:49.22  
                  25.92       54.14 (28.22)     1:23.16 (29.02)     1:52.57 (29.41)
        2:21.64 (29.07)     2:50.57 (28.93)     3:19.91 (29.34)     3:49.47 (29.56)
        4:19.12 (29.65)     4:48.32 (29.20)     5:18.09 (29.77)     5:47.94 (29.85)
        6:18.17 (30.23)     6:48.18 (30.01)     7:18.44 (30.26)     7:48.87 (30.43)
        8:19.30 (30.43)     8:49.56 (30.26)     9:19.88 (30.32)     9:49.22 (29.34)
 18 Gaas, Matthew             17 Katy Aquatic Tea-GU  9:39.46    9:54.84  
                  26.22       54.61 (28.39)     1:23.77 (29.16)     1:53.03 (29.26)
        2:22.28 (29.25)     2:51.76 (29.48)     3:21.59 (29.83)     3:51.28 (29.69)
        4:21.04 (29.76)     4:51.19 (30.15)     5:21.31 (30.12)     5:51.85 (30.54)
        6:22.39 (30.54)     6:53.02 (30.63)     7:23.58 (30.56)     7:54.11 (30.53)
        8:24.52 (30.41)     8:55.09 (30.57)     9:25.51 (30.42)     9:54.84 (29.33)
 19 White, Connor             16 El Paso Aqua Pos-BD  8:57.59L   9:55.33  
                  26.19       55.26 (29.07)     1:24.31 (29.05)     1:54.07 (29.76)
        2:23.51 (29.44)     2:53.11 (29.60)     3:22.79 (29.68)     3:52.67 (29.88)
        4:22.50 (29.83)     4:52.28 (29.78)     5:22.33 (30.05)     5:52.61 (30.28)
        6:22.92 (30.31)     6:53.39 (30.47)     7:23.85 (30.46)     7:54.33 (30.48)
        8:24.79 (30.46)     8:55.50 (30.71)     9:25.67 (30.17)     9:55.33 (29.66)
 20 Matsuda, Aska             16 Palo Alto Stanfo-PC  8:52.97L  10:03.08  
                  27.53       56.39 (28.86)     1:25.73 (29.34)     1:54.72 (28.99)
        2:24.07 (29.35)     2:53.78 (29.71)     3:23.26 (29.48)     3:53.29 (30.03)
        4:23.68 (30.39)     4:53.83 (30.15)     5:24.50 (30.67)     5:55.36 (30.86)
        6:26.10 (30.74)     6:57.03 (30.93)     7:27.97 (30.94)     7:59.49 (31.52)
        8:30.87 (31.38)     9:02.32 (31.45)     9:33.36 (31.04)    10:03.08 (29.72)
 21 Myers, Robert             15 Cypress Fairbank-GU  9:49.28   10:08.07  
                  26.48       55.14 (28.66)     1:23.88 (28.74)     1:53.07 (29.19)
        2:22.33 (29.26)     2:51.87 (29.54)     3:22.07 (30.20)     3:52.56 (30.49)
        4:23.38 (30.82)     4:54.68 (31.30)     5:26.08 (31.40)     5:57.54 (31.46)
        6:29.21 (31.67)     7:01.21 (32.00)     7:33.02 (31.81)     8:04.44 (31.42)
        8:35.54 (31.10)     9:06.93 (31.39)     9:37.77 (30.84)    10:08.07 (30.30)
 
Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindley, Christopher      16 North Texas Nada-NT 15:42.68   15:33.62  
                  25.29       52.32 (27.03)     1:19.92 (27.60)     1:47.90 (27.98)
        2:15.88 (27.98)     2:44.05 (28.17)     3:12.39 (28.34)     3:40.75 (28.36)
        4:09.07 (28.32)     4:37.11 (28.04)     5:05.48 (28.37)     5:34.06 (28.58)
        6:02.62 (28.56)     6:31.28 (28.66)     6:59.83 (28.55)     7:28.55 (28.72)
        7:57.46 (28.91)     8:26.26 (28.80)     8:54.98 (28.72)     9:23.52 (28.54)
        9:52.16 (28.64)    10:20.84 (28.68)    10:49.56 (28.72)    11:18.26 (28.70)
       11:46.73 (28.47)    12:15.56 (28.83)    12:44.24 (28.68)    13:12.77 (28.53)
       13:41.37 (28.60)    14:09.85 (28.48)    14:38.46 (28.61)    15:06.80 (28.34)
       15:33.62 (26.82)
  2 Carman, Colter            18 North Texas Nada-NT 15:16.98   15:36.14  
                  25.36       53.35 (27.99)     1:21.26 (27.91)     1:49.50 (28.24)
        2:17.65 (28.15)     2:45.97 (28.32)     3:14.40 (28.43)     3:42.86 (28.46)
        4:11.47 (28.61)     4:40.18 (28.71)     5:08.74 (28.56)     5:37.57 (28.83)
        6:06.58 (29.01)     6:35.71 (29.13)     7:04.50 (28.79)     7:33.58 (29.08)
        8:02.42 (28.84)     8:31.31 (28.89)     9:00.16 (28.85)     9:28.61 (28.45)
        9:56.53 (27.92)    10:24.61 (28.08)    10:52.76 (28.15)    11:21.05 (28.29)
       11:49.48 (28.43)    12:17.89 (28.41)    12:46.23 (28.34)    13:14.87 (28.64)
       13:43.35 (28.48)    14:11.79 (28.44)    14:40.54 (28.75)    15:08.82 (28.28)
       15:36.14 (27.32)
  3 Wakeland, Clark           16 Lost Creek Aquat-ST 16:02.58   15:40.19  
                  25.49       53.55 (28.06)     1:21.92 (28.37)     1:50.01 (28.09)
        2:18.18 (28.17)     2:46.34 (28.16)     3:14.70 (28.36)     3:43.15 (28.45)
        4:11.56 (28.41)     4:40.14 (28.58)     5:08.65 (28.51)     5:37.23 (28.58)
        6:05.86 (28.63)     6:34.33 (28.47)     7:02.67 (28.34)     7:31.31 (28.64)
        7:59.96 (28.65)     8:28.95 (28.99)     8:57.71 (28.76)     9:26.48 (28.77)
        9:55.46 (28.98)    10:24.39 (28.93)    10:53.16 (28.77)    11:21.87 (28.71)
       11:50.91 (29.04)    12:19.88 (28.97)    12:48.72 (28.84)    13:17.79 (29.07)
       13:46.92 (29.13)    14:16.00 (29.08)    14:44.86 (28.86)    15:13.31 (28.45)
       15:40.19 (26.88)
  4 Jameson, Jon              18 Mansfield Aquati-NT 16:09.55   15:53.88  
                  25.52       53.78 (28.26)     1:22.58 (28.80)     1:51.48 (28.90)
        2:20.63 (29.15)     2:49.65 (29.02)     3:18.62 (28.97)     3:47.41 (28.79)
        4:16.26 (28.85)     4:45.17 (28.91)     5:14.45 (29.28)     5:43.48 (29.03)
        6:12.47 (28.99)     6:41.60 (29.13)     7:10.64 (29.04)     7:39.84 (29.20)
        8:08.95 (29.11)     8:38.15 (29.20)     9:07.48 (29.33)     9:36.44 (28.96)
       10:05.41 (28.97)    10:34.58 (29.17)    11:03.93 (29.35)    11:32.98 (29.05)
       12:02.63 (29.65)    12:31.50 (28.87)    13:00.83 (29.33)    13:29.97 (29.14)
       13:59.04 (29.07)    14:27.90 (28.86)    14:56.76 (28.86)    15:25.84 (29.08)
       15:53.88 (28.04)
  5 Coakley, William          16 Katy Aquatic Tea-GU 16:18.03   15:58.82  
                  25.05       52.49 (27.44)     1:20.54 (28.05)     1:49.08 (28.54)
        2:17.82 (28.74)     2:46.46 (28.64)     3:15.35 (28.89)     3:44.32 (28.97)
        4:13.53 (29.21)     4:42.87 (29.34)     5:12.21 (29.34)     5:41.74 (29.53)
        6:11.03 (29.29)     6:40.80 (29.77)     7:10.60 (29.80)     7:40.03 (29.43)
        8:09.68 (29.65)     8:39.35 (29.67)     9:08.96 (29.61)     9:38.33 (29.37)
       10:08.04 (29.71)    10:37.55 (29.51)    11:07.16 (29.61)    11:36.97 (29.81)
       12:06.82 (29.85)    12:36.72 (29.90)    13:06.61 (29.89)    13:36.19 (29.58)
       14:05.93 (29.74)    14:35.31 (29.38)    15:04.69 (29.38)    15:32.66 (27.97)
       15:58.82 (26.16)
  6 McKinney, Reed            17 Katy Aquatic Tea-GU 16:22.96   16:02.19  
                  25.24       53.28 (28.04)     1:22.54 (29.26)     1:51.96 (29.42)
        2:21.69 (29.73)     2:51.53 (29.84)     3:21.33 (29.80)     3:51.05 (29.72)
        4:20.62 (29.57)     4:50.23 (29.61)     5:20.01 (29.78)     5:49.88 (29.87)
        6:19.50 (29.62)     6:49.52 (30.02)     7:18.93 (29.41)     7:48.72 (29.79)
        8:18.18 (29.46)     8:47.55 (29.37)     9:17.40 (29.85)     9:46.77 (29.37)
       10:15.93 (29.16)    10:45.31 (29.38)    11:14.42 (29.11)    11:43.58 (29.16)
       12:12.64 (29.06)    12:41.77 (29.13)    13:11.17 (29.40)    13:40.34 (29.17)
       14:09.29 (28.95)    14:38.30 (29.01)    15:07.09 (28.79)    15:34.86 (27.77)
       16:02.19 (27.33)
  7 Gilbert, Reilly           15 Nitro Swimming-ST   15:56.55   16:06.38  
                  25.34       53.38 (28.04)     1:22.24 (28.86)     1:50.82 (28.58)
        2:19.59 (28.77)     2:48.67 (29.08)     3:17.93 (29.26)     3:47.38 (29.45)
        4:16.87 (29.49)     4:46.56 (29.69)     5:16.34 (29.78)     5:45.97 (29.63)
        6:15.83 (29.86)     6:45.65 (29.82)     7:15.51 (29.86)     7:45.43 (29.92)
        8:15.36 (29.93)     8:45.15 (29.79)     9:14.98 (29.83)     9:44.87 (29.89)
       10:14.60 (29.73)    10:44.26 (29.66)    11:13.79 (29.53)    11:43.19 (29.40)
       12:13.05 (29.86)    12:42.52 (29.47)    13:11.82 (29.30)    13:41.43 (29.61)
       14:11.01 (29.58)    14:40.54 (29.53)    15:09.79 (29.25)    15:38.73 (28.94)
       16:06.38 (27.65)
  8 Venker, Jack              17 Cypress Fairbank-GU 16:02.96   16:10.08  
                  26.21       54.81 (28.60)     1:23.90 (29.09)     1:53.25 (29.35)
        2:22.68 (29.43)     2:52.24 (29.56)     3:21.76 (29.52)     3:50.81 (29.05)
        4:20.01 (29.20)     4:49.33 (29.32)     5:18.62 (29.29)     5:47.91 (29.29)
        6:17.51 (29.60)     6:47.19 (29.68)     7:16.97 (29.78)     7:46.73 (29.76)
        8:16.27 (29.54)     8:46.21 (29.94)     9:16.05 (29.84)     9:45.79 (29.74)
       10:15.56 (29.77)    10:45.21 (29.65)    11:14.76 (29.55)    11:44.59 (29.83)
       12:14.67 (30.08)    12:44.40 (29.73)    13:14.33 (29.93)    13:44.06 (29.73)
       14:13.65 (29.59)    14:43.19 (29.54)    15:12.50 (29.31)    15:41.77 (29.27)
       16:10.08 (28.31)
  9 Lozano, Joshua            17 Alamo Area Aquat-ST 16:33.74L  16:13.64  
                  26.66       55.48 (28.82)     1:24.73 (29.25)     1:54.25 (29.52)
        2:24.05 (29.80)     2:53.54 (29.49)     3:22.92 (29.38)     3:52.56 (29.64)
        4:21.88 (29.32)     4:51.25 (29.37)     5:20.51 (29.26)     5:49.62 (29.11)
        6:19.01 (29.39)     6:48.94 (29.93)     7:18.71 (29.77)     7:48.22 (29.51)
        8:17.83 (29.61)     8:47.68 (29.85)     9:17.46 (29.78)     9:47.43 (29.97)
       10:17.21 (29.78)    10:47.08 (29.87)    11:16.80 (29.72)    11:46.47 (29.67)
       12:16.47 (30.00)    12:46.28 (29.81)    13:16.73 (30.45)    13:46.43 (29.70)
       14:16.23 (29.80)    14:46.26 (30.03)    15:15.83 (29.57)    15:45.15 (29.32)
       16:13.64 (28.49)
 10 Wills, Justin             17 Inland Coastal A-SI 16:21.27   16:16.31  
                  26.27       55.05 (28.78)     1:23.93 (28.88)     1:52.79 (28.86)
        2:21.55 (28.76)     2:50.69 (29.14)     3:19.71 (29.02)     3:48.54 (28.83)
        4:17.17 (28.63)     4:46.13 (28.96)     5:15.28 (29.15)     5:44.76 (29.48)
        6:13.52 (28.76)     6:42.70 (29.18)     7:11.97 (29.27)     7:41.45 (29.48)
        8:11.09 (29.64)     8:40.75 (29.66)     9:11.00 (30.25)     9:41.58 (30.58)
       10:11.99 (30.41)    10:42.81 (30.82)    11:13.50 (30.69)    11:43.99 (30.49)
       12:14.01 (30.02)    12:45.00 (30.99)    13:15.93 (30.93)    13:46.74 (30.81)
       14:17.89 (31.15)    14:47.95 (30.06)    15:18.32 (30.37)    15:48.07 (29.75)
       16:16.31 (28.24)
 11 Del Real, Caleb           19 Woodlands-GU        16:49.56L  16:18.74  
                  26.27       54.43 (28.16)     1:23.16 (28.73)     1:52.55 (29.39)
        2:22.02 (29.47)     2:51.56 (29.54)     3:21.12 (29.56)     3:50.72 (29.60)
        4:20.63 (29.91)     4:50.25 (29.62)     5:20.15 (29.90)     5:50.19 (30.04)
        6:20.08 (29.89)     6:50.09 (30.01)     7:20.22 (30.13)     7:50.43 (30.21)
        8:20.63 (30.20)     8:50.84 (30.21)     9:21.03 (30.19)     9:50.98 (29.95)
       10:20.81 (29.83)    10:51.01 (30.20)    11:21.32 (30.31)    11:51.41 (30.09)
       12:21.64 (30.23)    12:51.94 (30.30)    13:22.15 (30.21)    13:52.16 (30.01)
       14:22.30 (30.14)    14:52.26 (29.96)    15:21.85 (29.59)    15:50.84 (28.99)
       16:18.74 (27.90)
 11 Gogulski, Ethan           17 Nitro Swimming-ST   16:15.59   16:18.74  
                  26.06       54.30 (28.24)     1:23.58 (29.28)     1:52.74 (29.16)
        2:22.17 (29.43)     2:51.72 (29.55)     3:21.37 (29.65)     3:51.20 (29.83)
        4:21.14 (29.94)     4:51.03 (29.89)     5:21.51 (30.48)     5:51.67 (30.16)
        6:22.34 (30.67)     6:53.21 (30.87)     7:23.40 (30.19)     7:53.53 (30.13)
        8:24.15 (30.62)     8:54.76 (30.61)     9:25.16 (30.40)     9:55.59 (30.43)
       10:26.25 (30.66)    10:56.23 (29.98)    11:26.51 (30.28)    11:56.31 (29.80)
       12:26.32 (30.01)    12:56.38 (30.06)    13:26.06 (29.68)    13:55.16 (29.10)
       14:24.46 (29.30)    14:54.01 (29.55)    15:23.27 (29.26)    15:52.14 (28.87)
       16:18.74 (26.60)
 13 Lee, Joshua               15 Woodlands-GU        16:16.35   16:19.27  
                  26.55       55.15 (28.60)     1:23.99 (28.84)     1:53.72 (29.73)
        2:23.30 (29.58)     2:53.10 (29.80)     3:22.98 (29.88)     3:52.60 (29.62)
        4:22.37 (29.77)     4:52.27 (29.90)     5:21.97 (29.70)     5:51.14 (29.17)
        6:20.68 (29.54)     6:50.33 (29.65)     7:20.18 (29.85)     7:50.25 (30.07)
        8:20.38 (30.13)     8:50.22 (29.84)     9:20.17 (29.95)     9:50.20 (30.03)
       10:20.15 (29.95)    10:50.27 (30.12)    11:20.27 (30.00)    11:50.56 (30.29)
       12:20.26 (29.70)    12:50.17 (29.91)    13:20.34 (30.17)    13:50.18 (29.84)
       14:20.35 (30.17)    14:50.59 (30.24)    15:20.57 (29.98)    15:50.53 (29.96)
       16:19.27 (28.74)
 14 Baron, Brandon            18 Fort Worth Area-NT  16:18.28   16:22.01  
                  25.82       53.97 (28.15)     1:22.46 (28.49)     1:51.47 (29.01)
        2:20.90 (29.43)     2:50.47 (29.57)     3:20.09 (29.62)     3:49.54 (29.45)
        4:19.02 (29.48)     4:48.86 (29.84)     5:18.62 (29.76)     5:48.64 (30.02)
        6:18.82 (30.18)     6:48.64 (29.82)     7:18.61 (29.97)     7:48.82 (30.21)
        8:18.72 (29.90)     8:48.92 (30.20)     9:18.88 (29.96)     9:49.20 (30.32)
       10:19.65 (30.45)    10:50.13 (30.48)    11:20.22 (30.09)    11:50.47 (30.25)
       12:20.81 (30.34)    12:51.05 (30.24)    13:21.47 (30.42)    13:51.56 (30.09)
       14:22.11 (30.55)    14:52.33 (30.22)    15:22.59 (30.26)    15:52.91 (30.32)
       16:22.01 (29.10)
 15 Gwin, Luke                17 Nitro Swimming-ST   15:51.64   16:27.02  
                  25.89       54.13 (28.24)     1:23.55 (29.42)     1:52.96 (29.41)
        2:22.63 (29.67)     2:52.34 (29.71)     3:22.15 (29.81)     3:52.03 (29.88)
        4:21.89 (29.86)     4:52.37 (30.48)     5:22.88 (30.51)     5:52.96 (30.08)
        6:23.11 (30.15)     6:53.39 (30.28)     7:23.96 (30.57)     7:53.86 (29.90)
        8:24.18 (30.32)     8:54.40 (30.22)     9:24.64 (30.24)     9:55.13 (30.49)
       10:25.21 (30.08)    10:55.30 (30.09)    11:25.87 (30.57)    11:56.24 (30.37)
       12:26.50 (30.26)    12:56.48 (29.98)    13:26.79 (30.31)    13:57.17 (30.38)
       14:27.59 (30.42)    14:57.86 (30.27)    15:28.15 (30.29)    15:58.22 (30.07)
       16:27.02 (28.80)
 16 Vazquez Hernandez, Migue  16 N.L.                17:04.08L  16:27.08  
                  26.92       55.77 (28.85)     1:25.32 (29.55)     1:54.66 (29.34)
        2:24.45 (29.79)     2:54.07 (29.62)     3:23.60 (29.53)     3:53.37 (29.77)
        4:23.16 (29.79)     4:53.22 (30.06)     5:23.22 (30.00)     5:53.18 (29.96)
        6:23.41 (30.23)     6:54.06 (30.65)     7:24.28 (30.22)     7:54.84 (30.56)
        8:25.09 (30.25)     8:55.59 (30.50)     9:25.94 (30.35)     9:56.57 (30.63)
       10:26.78 (30.21)    10:57.10 (30.32)    11:27.61 (30.51)    11:57.82 (30.21)
       12:28.14 (30.32)    12:58.39 (30.25)    13:28.86 (30.47)    13:59.41 (30.55)
       14:29.66 (30.25)    14:59.78 (30.12)    15:29.53 (29.75)    15:58.81 (29.28)
       16:27.08 (28.27)
 17 Dulaney, Aidan            16 Longhorn Aquatic-ST 16:37.51   16:29.74  
                  26.78       55.80 (29.02)     1:25.57 (29.77)     1:55.35 (29.78)
        2:25.46 (30.11)     2:55.30 (29.84)     3:25.09 (29.79)     3:54.99 (29.90)
        4:24.86 (29.87)     4:54.84 (29.98)     5:24.88 (30.04)     5:55.00 (30.12)
        6:25.50 (30.50)     6:56.03 (30.53)     7:26.45 (30.42)     7:57.01 (30.56)
        8:27.61 (30.60)     8:57.69 (30.08)     9:28.49 (30.80)     9:59.18 (30.69)
       10:30.04 (30.86)    11:00.69 (30.65)    11:31.10 (30.41)    12:01.32 (30.22)
       12:32.00 (30.68)    13:02.52 (30.52)    13:32.78 (30.26)    14:03.20 (30.42)
       14:33.22 (30.02)    15:03.03 (29.81)    15:32.63 (29.60)    16:02.00 (29.37)
       16:29.74 (27.74)
 18 Miao, Luke                17 Texas Ford Aquat-NT 16:23.77   16:30.14  
                  26.07       54.86 (28.79)     1:24.57 (29.71)     1:54.67 (30.10)
        2:24.35 (29.68)     2:54.00 (29.65)     3:23.78 (29.78)     3:53.67 (29.89)
        4:23.61 (29.94)     4:53.67 (30.06)     5:24.10 (30.43)     5:54.60 (30.50)
        6:24.80 (30.20)     6:55.15 (30.35)     7:25.41 (30.26)     7:55.76 (30.35)
        8:26.38 (30.62)     8:57.03 (30.65)     9:27.36 (30.33)     9:57.99 (30.63)
       10:28.12 (30.13)    10:58.50 (30.38)    11:29.03 (30.53)    11:59.54 (30.51)
       12:30.26 (30.72)    13:00.98 (30.72)    13:31.63 (30.65)    14:01.85 (30.22)
       14:32.22 (30.37)    15:02.97 (30.75)    15:33.00 (30.03)    16:02.35 (29.35)
       16:30.14 (27.79)
 19 Gaas, Matthew             17 Katy Aquatic Tea-GU 16:20.65   16:43.32  
                  25.84       53.87 (28.03)     1:23.00 (29.13)     1:52.66 (29.66)
        2:22.37 (29.71)     2:52.22 (29.85)     3:22.11 (29.89)     3:52.27 (30.16)
        4:22.45 (30.18)     4:52.90 (30.45)     5:23.33 (30.43)     5:53.79 (30.46)
        6:24.30 (30.51)     6:54.95 (30.65)     7:25.63 (30.68)     7:56.53 (30.90)
        8:27.40 (30.87)     8:58.08 (30.68)     9:28.82 (30.74)     9:59.75 (30.93)
       10:30.74 (30.99)    11:01.80 (31.06)    11:32.94 (31.14)    12:04.35 (31.41)
       12:35.86 (31.51)    13:06.97 (31.11)    13:38.16 (31.19)    14:09.45 (31.29)
       14:40.57 (31.12)    15:11.91 (31.34)    15:42.80 (30.89)    16:13.59 (30.79)
       16:43.32 (29.73)
 20 White, Connor             16 El Paso Aqua Pos-BD 16:59.14L  16:46.39  
                  26.99       55.47 (28.48)     1:25.12 (29.65)     1:54.92 (29.80)
        2:25.04 (30.12)     2:55.00 (29.96)     3:24.94 (29.94)     3:55.12 (30.18)
        4:25.38 (30.26)     4:55.61 (30.23)     5:25.93 (30.32)     5:56.30 (30.37)
        6:26.80 (30.50)     6:57.67 (30.87)     7:28.46 (30.79)     7:59.58 (31.12)
        8:30.51 (30.93)     9:01.34 (30.83)     9:32.33 (30.99)    10:03.48 (31.15)
       10:34.80 (31.32)    11:05.66 (30.86)    11:36.55 (30.89)    12:07.58 (31.03)
       12:38.72 (31.14)    13:09.97 (31.25)    13:41.31 (31.34)    14:12.55 (31.24)
       14:43.60 (31.05)    15:14.72 (31.12)    15:45.83 (31.11)    16:16.46 (30.63)
       16:46.39 (29.93)
 21 Matsuda, Aska             16 Palo Alto Stanfo-PC 17:17.43L  16:52.48  
                  27.86       58.02 (30.16)     1:28.21 (30.19)     1:58.21 (30.00)
        2:28.24 (30.03)     2:58.37 (30.13)     3:28.30 (29.93)     3:58.20 (29.90)
        4:28.26 (30.06)     4:58.46 (30.20)     5:28.86 (30.40)     5:58.94 (30.08)
        6:29.08 (30.14)     7:00.10 (31.02)     7:31.22 (31.12)     8:02.21 (30.99)
        8:33.11 (30.90)     9:04.19 (31.08)     9:35.21 (31.02)    10:05.60 (30.39)
       10:37.09 (31.49)    11:08.04 (30.95)    11:39.08 (31.04)    12:10.80 (31.72)
       12:42.39 (31.59)    13:13.33 (30.94)    13:44.91 (31.58)    14:16.30 (31.39)
       14:48.06 (31.76)    15:19.97 (31.91)    15:51.35 (31.38)    16:22.50 (31.15)
       16:52.48 (29.98)
 
Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Theocharidis, Alexandros  23 Una TAMU-GU            49.32      48.56  
                  23.47       48.56 (25.09)                                        
  2 Soto Ramirez, Luis Fabri  24 ITESM MTY              49.99      48.67  
                  23.43       48.67 (25.24)                                        
  3 Gwin, Isaac               17 Nitro Swimming-ST      48.97      48.80  
                  23.79       48.80 (25.01)                                        
  4 LeVant, Jack              17 North Texas Nada-NT    49.38      48.97  
                  23.74       48.97 (25.23)                                        
  5 Wozencraft, Cooper        18 Dads Club Swim T-GU    49.67      49.20  
                  24.01       49.20 (25.19)                                        
  6 Liang, Alex               17 Palo Alto Stanfo-PC    50.28      49.28  
                  23.81       49.28 (25.47)                                        
  7 Grieshop, Sean            18 Nitro Swimming-ST      49.58      50.28  
                  24.53       50.28 (25.75)                                        
  8 Carson, Alexander         19 Tiger Aquatics-LA      50.11      50.69  
                  24.44       50.69 (26.25)                                        
B - Final
  9 Gogulski, Ethan           17 Nitro Swimming-ST      50.44      49.57  
                  24.26       49.57 (25.31)                                        
 10 Messer, Sean              17 Texas Ford Aquat-NT    51.02      50.38  
                  24.48       50.38 (25.90)                                        
 11 Grant, William            15 Heart of Texas A-ST    50.97      50.65  
                  24.87       50.65 (25.78)                                        
 12 Rosenkoetter, Jacob       17 Nitro Swimming-ST      51.19      50.91  
                  24.82       50.91 (26.09)                                        
 13 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA    51.02      51.07  
                  24.92       51.07 (26.15)                                        
 14 Van Cauwelaert, Felix     17 Dallas Mustangs-NT     51.13      51.33  
                  25.03       51.33 (26.30)                                        
 15 McKinney, Reed            17 Katy Aquatic Tea-GU    50.97      51.37  
                  24.98       51.37 (26.39)                                        
 16 Bobo, Timothy Clayton     17 Dads Club Swim T-GU    51.03      52.29  
                  24.91       52.29 (27.38)                                        
C - Final
 17 Hallaron, David           16 North Texas Nada-NT    51.75      50.94  
                  24.66       50.94 (26.28)                                        
 18 Easton, John              16 Select Team of A-NT    51.65      51.00  
                  24.68       51.00 (26.32)                                        
 19 Grieshop, John            15 Nitro Swimming-ST      52.18      51.50  
                  25.06       51.50 (26.44)                                        
 20 Logan, Ryan               17 Woodlands-GU           52.02      51.93  
                  25.26       51.93 (26.67)                                        
 21 Wallace, Jared            17 Team FINS-GU           51.99      52.03  
                  25.53       52.03 (26.50)                                        
 22 Klinksiek, Konnar         16 Alamo Area Aquat-ST    51.80      52.52  
                  25.22       52.52 (27.30)                                        
 23 Gwin, Luke                17 Nitro Swimming-ST      52.06      53.18  
                  25.97       53.18 (27.21)                                        
 24 Shomper, Nicholas         18 Nitro Swimming-ST      51.94      54.96  
                  26.69       54.96 (28.27)                                        
D - Final
 25 Alarcon, Greyson          16 Nitro Swimming-ST      52.25      51.34  
                  24.92       51.34 (26.42)                                        
 26 Dafoe, Riley              17 Cypress Fairbank-GU    52.28      51.95  
                  25.58       51.95 (26.37)                                        
 27 Shay, Michael             16 Nitro Swimming-ST      52.37      52.08  
                  25.45       52.08 (26.63)                                        
 28 Reynoso, Luis             17 El Paso Aqua Pos-BD    52.88      52.28  
                  25.29       52.28 (26.99)                                        
 29 Stelmar, Eric             14 Una MAC-NT             52.20      52.47  
                  25.78       52.47 (26.69)                                        
 30 Gonzalez Rodriguez, Patr  18 N.L.                   52.22      52.76  
                  25.67       52.76 (27.09)                                        
 31 Nguyen, John-Philip       17 Aquastar-GU            52.89      53.16  
                  25.22       53.16 (27.94)                                        
 32 Kilburn, Cole             16 Longview Swim Cl-NT    52.49      53.34  
                  25.96       53.34 (27.38)                                        
E - Final
 33 Carman, Colter            18 North Texas Nada-NT    52.90      52.83  
                  25.96       52.83 (26.87)                                        
 34 White, Connor             16 El Paso Aqua Pos-BD    52.99      53.16  
                  25.66       53.16 (27.50)                                        
 35 Jones, Elliott            15 Cypress Fairbank-GU    53.33      53.24  
                  25.93       53.24 (27.31)                                        
 36 Benn, Parker              17 Dallas Mustangs-NT     53.52      53.38  
                  25.86       53.38 (27.52)                                        
 37 Martin, Owen              17 Crescent City Sw-LA    53.75      53.74  
                  26.13       53.74 (27.61)                                        
 38 Varozza, Staley           17 Waterloo Swimmin-ST    53.43      54.09  
                  25.54       54.09 (28.55)                                        
 39 Bradford, Ian             17 Waterloo Swimmin-ST    53.43      55.05  
                  25.94       55.05 (29.11)                                        
 
Men 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Varozza, Kyle             17 Waterloo Swimmin-ST    55.01      54.00  
                  26.18       54.00 (27.82)                                        
  2 Tran, Dylan               16 North Texas Nada-NT    55.53      55.17  
                  26.82       55.17 (28.35)                                        
  3 Baudouin, Jack            17 Crescent City Sw-LA    56.51      57.93  
                  27.80       57.93 (30.13)                                        
 
Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gwin, Isaac               17 Nitro Swimming-ST      48.78      48.97  
                  23.81       48.97 (25.16)                                        
  2 Theocharidis, Alexandros  23 Una TAMU-GU            47.97      49.32  
                  23.84       49.32 (25.48)                                        
  3 LeVant, Jack              17 North Texas Nada-NT    49.13      49.38  
                  24.05       49.38 (25.33)                                        
  4 Litnevok, Yegor           23 Una SASA-ST            52.21      49.49  
                  24.05       49.49 (25.44)                                        
  5 Grieshop, Sean            18 Nitro Swimming-ST      49.39      49.58  
                  24.29       49.58 (25.29)                                        
  6 Wozencraft, Cooper        18 Dads Club Swim T-GU    49.01      49.67  
                  23.70       49.67 (25.97)                                        
  7 Soto Ramirez, Luis Fabri  24 ITESM MTY              59.53L     49.99  
                  23.97       49.99 (26.02)                                        
  8 Carson, Alexander         19 Tiger Aquatics-LA      49.83      50.11  
                  24.19       50.11 (25.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Thibert, Mike             18 Texas A&M Univ-GU      50.25      50.26  
                  24.50       50.26 (25.76)                                        
 10 Liang, Alex               17 Palo Alto Stanfo-PC    48.22      50.28  
                  24.25       50.28 (26.03)                                        
 11 Gogulski, Ethan           17 Nitro Swimming-ST      49.63      50.44  
                  24.68       50.44 (25.76)                                        
 12 Grant, William            15 Heart of Texas A-ST    50.85      50.97  
                  25.26       50.97 (25.71)                                        
 12 McKinney, Reed            17 Katy Aquatic Tea-GU    51.47      50.97  
                  24.90       50.97 (26.07)                                        
 14 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA    50.06      51.02  
                  24.77       51.02 (26.25)                                        
 14 Messer, Sean              17 Texas Ford Aquat-NT    49.68      51.02  
                  24.56       51.02 (26.46)                                        
 16 Bobo, Timothy Clayton     17 Dads Club Swim T-GU    50.74      51.03  
                  24.44       51.03 (26.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Moran, Aaron              21 Una SASA-ST            51.66      51.05  
                  24.67       51.05 (26.38)                                        
 18 Van Cauwelaert, Felix     17 Dallas Mustangs-NT     50.72      51.13  
                  25.06       51.13 (26.07)                                        
 19 Schlegel, Erik            16 South Shore Sail-GU    51.03      51.17  
                  24.96       51.17 (26.21)                                        
 20 Rosenkoetter, Jacob       17 Nitro Swimming-ST      50.36      51.19  
                  24.91       51.19 (26.28)                                        
 21 Toledo Sanchez, Dominic   15 Nitro Swimming-ST      51.28      51.27  
                  24.59       51.27 (26.68)                                        
 22 Morey, Sean               18 Cypress Fairbank-GU    51.34      51.59  
                  25.22       51.59 (26.37)                                        
 23 Easton, John              16 Select Team of A-NT    51.98      51.65  
                  24.92       51.65 (26.73)                                        
 24 Hallaron, David           16 North Texas Nada-NT    50.97      51.75  
                  24.98       51.75 (26.77)                                        
 24 Tan, William              17 Nitro Swimming-ST      52.05      51.75  
                  25.22       51.75 (26.53)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 26 Klinksiek, Konnar         16 Alamo Area Aquat-ST    52.95      51.80  
                  24.94       51.80 (26.86)                                        
 27 Roberson, William         17 Katy Aquatic Tea-GU    52.07      51.84  
                  24.74       51.84 (27.10)                                        
 28 Yeadon, Zachary           17 Alamo Area Aquat-ST    52.16      51.89  
                  25.29       51.89 (26.60)                                        
 29 Shomper, Nicholas         18 Nitro Swimming-ST      52.31      51.94  
                  25.09       51.94 (26.85)                                        
 30 Gwo, Albert               18 Palo Alto Stanfo-PC    51.27      51.97  
                  24.84       51.97 (27.13)                                        
 30 Baskett, Walter           17 Swim Streamline-GU     52.36      51.97  
                  24.67       51.97 (27.30)                                        
 32 Wallace, Jared            17 Team FINS-GU           51.25      51.99  
                  25.45       51.99 (26.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 33 Logan, Ryan               17 Woodlands-GU           50.52      52.02  
                  25.13       52.02 (26.89)                                        
 34 Gwin, Luke                17 Nitro Swimming-ST      51.61      52.06  
                  25.42       52.06 (26.64)                                        
 35 Grieshop, John            15 Nitro Swimming-ST      52.23      52.18  
                  25.18       52.18 (27.00)                                        
 36 Stelmar, Eric             14 Una MAC-NT             52.28      52.20  
                  25.08       52.20 (27.12)                                        
 37 Gonzalez Rodriguez, Patr  18 N.L.                   53.69      52.22  
                  25.41       52.22 (26.81)                                        
 38 Alarcon, Greyson          16 Nitro Swimming-ST      51.27      52.25  
                  25.60       52.25 (26.65)                                        
 39 Dafoe, Riley              17 Cypress Fairbank-GU    51.71      52.28  
                  25.49       52.28 (26.79)                                        
 40 Shay, Michael             16 Nitro Swimming-ST      52.30      52.37  
                  25.55       52.37 (26.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 41 Kennedy, Jared            18 Alamo Area Aquat-ST    51.11      52.45  
                  25.31       52.45 (27.14)                                        
 42 Kilburn, Cole             16 Longview Swim Cl-NT    52.88      52.49  
                  25.42       52.49 (27.07)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 43 Gates, Jeremy             17 Inland Coastal A-SI    53.17      52.64  
                  25.91       52.64 (26.73)                                        
 44 Torres, Omar              17 Desert Shark Swi-BD    52.01      52.79  
                  26.01       52.79 (26.78)                                        
 45 Reynoso, Luis             17 El Paso Aqua Pos-BD    53.09      52.88  
                  25.32       52.88 (27.56)                                        
 45 Barrera, Isaac            16 Alamo Area Aquat-ST  1:01.63L     52.88  
                  25.51       52.88 (27.37)                                        
 47 Nguyen, John-Philip       17 Aquastar-GU            52.41      52.89  
                  24.70       52.89 (28.19)                                        
 48 Carman, Colter            18 North Texas Nada-NT    52.89      52.90  
                  25.58       52.90 (27.32)                                        
 49 White, Connor             16 El Paso Aqua Pos-BD    52.77      52.99  
                  25.68       52.99 (27.31)                                        
 50 Sarman, Daniel            17 Lost Creek Aquat-ST    51.98      53.16  
                  25.94       53.16 (27.22)                                        
 51 Calabrese, Turner         18 Escalate Aquatic-GU    51.90      53.29  
                  25.66       53.29 (27.63)                                        
 52 Boyle, Mac                15 Katy Aquatic Tea-GU  1:03.83L     53.31  
                  25.98       53.31 (27.33)                                        
 53 Jones, Elliott            15 Cypress Fairbank-GU    53.16      53.33  
                  25.93       53.33 (27.40)                                        
 54 Garcia Gil, Alejandro     19 ITESM MTY            1:03.32L     53.40  
                  25.02       53.40 (28.38)                                        
 54 Wilson, Walker            15 Houston Cougar A-GU  1:03.36L     53.40  
                  26.02       53.40 (27.38)                                        
 56 Varozza, Staley           17 Waterloo Swimmin-ST    53.64      53.43  
                  25.57       53.43 (27.86)                                        
 56 Bradford, Ian             17 Waterloo Swimmin-ST    53.35      53.43  
                  26.22       53.43 (27.21)                                        
 58 Haig, Adam                15 Sailfish-ST            52.91      53.51  
                  25.42       53.51 (28.09)                                        
 59 Benn, Parker              17 Dallas Mustangs-NT     53.80      53.52  
                  26.02       53.52 (27.50)                                        
 60 Jozwiak, Nicholas         18 Alamo Area Aquat-ST  1:04.06L     53.56  
                  25.97       53.56 (27.59)                                        
 61 Sullivan, Braden          17 Lost Creek Aquat-ST    54.15      53.60  
                  26.28       53.60 (27.32)                                        
 62 Senktas, Nicholas         16 Select Team of A-NT    53.15      53.61  
                  26.23       53.61 (27.38)                                        
 63 Rinard, Christopher       16 Palo Alto Stanfo-PC  1:04.29L     53.73  
                  26.47       53.73 (27.26)                                        
 64 Martin, Owen              17 Crescent City Sw-LA    52.29      53.75  
                  26.10       53.75 (27.65)                                        
 65 King, Robert              17 Dallas Mustangs-NT   1:02.07L     53.83  
                  26.22       53.83 (27.61)                                        
 66 Duncan, Caleb             16 Dads Club Swim T-GU    53.27      53.86  
                  25.91       53.86 (27.95)                                        
 67 Funston, Kyle             18 Spring Swim Team-GU    53.86      53.90  
                  25.91       53.90 (27.99)                                        
 68 Wiedemeier, Connor        15 Bulldog Aquatic-LA   1:03.66L     53.91  
                  26.29       53.91 (27.62)                                        
 69 Tay, Kelvin               16 Palo Alto Stanfo-PC    53.46      53.98  
                  25.88       53.98 (28.10)                                        
 70 Holmes, Justin            16 Bulldog Aquatic-LA   1:03.29L     54.11  
                  26.23       54.11 (27.88)                                        
 71 Heinen, William           17 Spartan Swimming-LA    53.64      54.13  
                  26.62       54.13 (27.51)                                        
 71 Lemens, Brandon           16 Waterloo Swimmin-ST    52.44      54.13  
                  26.82       54.13 (27.31)                                        
 73 Cronk, Wyatt              16 Alamo Area Aquat-ST  1:03.73L     54.18  
                  26.53       54.18 (27.65)                                        
 73 Theall, Mark              18 Aquastar-GU          1:04.80L     54.18  
                  25.37       54.18 (28.81)                                        
 75 Duport, Makai             16 South Shore Sail-GU    54.44      54.35  
                  26.23       54.35 (28.12)                                        
 76 Wood, Steven              56 Fort Worth Area-NT     53.78      54.42  
                  26.10       54.42 (28.32)                                        
 77 Henry, Logan              17 North Texas Nada-NT    53.06      54.44  
                  26.53       54.44 (27.91)                                        
 78 Feroce, Simone            17 Lost Creek Aquat-ST    53.34      54.76  
                  26.57       54.76 (28.19)                                        
 79 Player, Judge             17 Nitro Swimming-ST      53.77      54.82  
                  26.45       54.82 (28.37)                                        
 80 McAnany, Micah            17 Alamo Area Aquat-ST    53.40      54.92  
                  26.45       54.92 (28.47)                                        
 81 Payan Victoria, Lucas Ja  16 N.L.                 1:03.28L     55.01  
                  26.08       55.01 (28.93)                                        
 82 Stewart, John             17 Christus Louisia-LA  1:04.20L     55.04  
                  26.92       55.04 (28.12)                                        
 83 Vaughn, James             15 Texas Ford Aquat-NT  1:05.11L     55.22  
                  26.58       55.22 (28.64)                                        
 84 Steed, Hayden             17 Dallas Mustangs-NT   1:03.51L     55.35  
                  26.70       55.35 (28.65)                                        
 85 Leonhardt, Joshua         15 Texas Ford Aquat-NT  1:03.48L     55.40  
                  26.71       55.40 (28.69)                                        
 86 Lenner, Jay               16 Waterloo Swimmin-ST  1:03.12L     55.56  
                  26.91       55.56 (28.65)                                        
 87 Jensen, Landon            17 North Texas Nada-NT  1:04.71L     55.58  
                  26.55       55.58 (29.03)                                        
 88 Dziergowski, Robert       16 Alamo Area Aquat-ST  1:04.76L     55.75  
                  27.17       55.75 (28.58)                                        
 89 Player, John              18 Alamo Area Aquat-ST    54.12      56.35  
                  28.12       56.35 (28.23)                                        
 90 Noel, Alex                16 South Louisiana-LA   1:04.26L     56.97  
                  27.33       56.97 (29.64)                                        
 91 Hernandez Garza, Javier   15 N.L.                 1:04.25L     57.65  
                  27.42       57.65 (30.23)                                        
 -- Gomez, Alberto            17 Magnolia Aquatic-GU    49.92        DFS  
 -- McCauley, Jarod           16 Magnolia Aquatic-GU    49.51        DFS  
 -- Jannasch, Jack            16 Texas Ford Aquat-NT  1:04.96L       DFS  
 
Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 LeVant, Jack              17 North Texas Nada-NT  1:46.27    1:45.06  
                  24.75       51.67 (26.92)     1:18.16 (26.49)     1:45.06 (26.90)
  2 Gogulski, Ethan           17 Nitro Swimming-ST    1:47.06    1:45.07  
                  24.58       51.24 (26.66)     1:18.05 (26.81)     1:45.07 (27.02)
  3 Cowand, Glen              18 Katy Aquatic Tea-GU  1:47.78    1:45.15  
                  24.25       50.60 (26.35)     1:17.99 (27.39)     1:45.15 (27.16)
  4 Theocharidis, Alexandros  23 Una TAMU-GU          1:47.84    1:45.98  
                  24.76       51.52 (26.76)     1:18.76 (27.24)     1:45.98 (27.22)
  5 Gomez, Alberto            17 Magnolia Aquatic-GU  1:47.75    1:46.04  
                  24.96       51.98 (27.02)     1:19.18 (27.20)     1:46.04 (26.86)
  6 Grant, William            15 Heart of Texas A-ST  1:48.18    1:46.84  
                  25.24       51.86 (26.62)     1:19.53 (27.67)     1:46.84 (27.31)
  7 Yeadon, Zachary           17 Alamo Area Aquat-ST  1:48.92    1:47.06  
                  25.59       52.59 (27.00)     1:19.99 (27.40)     1:47.06 (27.07)
  8 Gwin, Isaac               17 Nitro Swimming-ST    1:46.55    1:47.52  
                  25.27       52.36 (27.09)     1:19.86 (27.50)     1:47.52 (27.66)
B - Final
  9 Simmons, Peter            17 Aggie Swim Club-GU   1:50.05    1:48.35  
                  25.31       52.70 (27.39)     1:20.39 (27.69)     1:48.35 (27.96)
 10 Wozencraft, Cooper        18 Dads Club Swim T-GU  1:50.10    1:48.99  
                  25.68       53.71 (28.03)     1:21.55 (27.84)     1:48.99 (27.44)
 11 Messer, Sean              17 Texas Ford Aquat-NT  1:50.04    1:49.00  
                  25.82       54.07 (28.25)     1:21.92 (27.85)     1:49.00 (27.08)
 12 Hallaron, David           16 North Texas Nada-NT  1:50.65    1:49.24  
                  25.65       53.21 (27.56)     1:21.42 (28.21)     1:49.24 (27.82)
 13 Wallace, Jared            17 Team FINS-GU         1:49.42    1:49.82  
                  26.05       54.49 (28.44)     1:22.48 (27.99)     1:49.82 (27.34)
 14 Van Cauwelaert, Felix     17 Dallas Mustangs-NT   1:49.82    1:50.20  
                  25.99       53.97 (27.98)     1:22.16 (28.19)     1:50.20 (28.04)
 15 McKinney, Reed            17 Katy Aquatic Tea-GU  1:49.94    1:50.43  
                  26.53       55.01 (28.48)     1:23.36 (28.35)     1:50.43 (27.07)
 16 Smith, Hudson             18 Brenham Swim Clu-GU  1:50.59    1:50.48  
                  25.55       53.52 (27.97)     1:21.86 (28.34)     1:50.48 (28.62)
C - Final
 17 Gates, Jeremy             17 Inland Coastal A-SI  1:50.87    1:49.83  
                  26.24       54.36 (28.12)     1:22.28 (27.92)     1:49.83 (27.55)
 18 Logan, Ryan               17 Woodlands-GU         1:50.87    1:49.94  
                  25.80       54.05 (28.25)     1:22.35 (28.30)     1:49.94 (27.59)
 19 Gwin, Luke                17 Nitro Swimming-ST    1:51.10    1:50.36  
                  26.37       54.52 (28.15)     1:22.59 (28.07)     1:50.36 (27.77)
 20 Carrozza, Coby            15 Longhorn Aquatic-ST  1:51.01    1:51.05  
                  26.21       53.88 (27.67)     1:22.11 (28.23)     1:51.05 (28.94)
 21 Shay, Michael             16 Nitro Swimming-ST    1:52.07    1:51.53  
                  26.41       54.60 (28.19)     1:23.15 (28.55)     1:51.53 (28.38)
 22 Easton, John              16 Select Team of A-NT  1:52.83    1:51.56  
                  26.03       54.41 (28.38)     1:23.20 (28.79)     1:51.56 (28.36)
 23 Torres, Omar              17 Desert Shark Swi-BD  1:52.70    1:51.97  
                  26.36       54.39 (28.03)     1:23.44 (29.05)     1:51.97 (28.53)
 24 Rinard, Christopher       16 Palo Alto Stanfo-PC  1:52.41    1:53.75  
                  27.21       55.65 (28.44)     1:24.60 (28.95)     1:53.75 (29.15)
D - Final
 25 Alarcon, Greyson          16 Nitro Swimming-ST    1:53.08    1:50.15  
                  26.25       54.36 (28.11)     1:22.78 (28.42)     1:50.15 (27.37)
 26 Rosenkoetter, Jacob       17 Nitro Swimming-ST    1:53.60    1:51.03  
                  25.28       52.79 (27.51)     1:21.54 (28.75)     1:51.03 (29.49)
 27 King, Robert              17 Dallas Mustangs-NT   1:54.22    1:52.58  
                  27.01       55.70 (28.69)     1:24.08 (28.38)     1:52.58 (28.50)
 28 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA  1:53.42    1:52.93  
                  27.13       55.78 (28.65)     1:24.17 (28.39)     1:52.93 (28.76)
 29 Jones, Elliott            15 Cypress Fairbank-GU  1:53.32    1:53.13  
                  26.39       55.21 (28.82)     1:24.63 (29.42)     1:53.13 (28.50)
 30 Stelmar, Eric             14 Una MAC-NT           1:53.84    1:53.43  
                  27.29       56.43 (29.14)     1:25.76 (29.33)     1:53.43 (27.67)
 31 Gonzalez Rodriguez, Patr  18 N.L.                 1:53.01    1:53.81  
                  26.82       55.97 (29.15)     1:25.10 (29.13)     1:53.81 (28.71)
 32 Wiedemeier, Connor        15 Bulldog Aquatic-LA   1:53.12    1:54.63  
                  26.69       55.67 (28.98)     1:25.28 (29.61)     1:54.63 (29.35)
E - Final
 33 Carman, Colter            18 North Texas Nada-NT  1:54.78    1:52.04  
                  25.95       54.13 (28.18)     1:23.12 (28.99)     1:52.04 (28.92)
 34 Schlegel, Erik            16 South Shore Sail-GU  1:55.61    1:53.37  
                  26.71       55.79 (29.08)     1:25.53 (29.74)     1:53.37 (27.84)
 35 Henry, Logan              17 North Texas Nada-NT  1:55.18    1:54.32  
                  26.98       55.64 (28.66)     1:25.11 (29.47)     1:54.32 (29.21)
 36 Kennedy, Jared            18 Alamo Area Aquat-ST  1:54.44    1:54.53  
                  26.23       55.08 (28.85)     1:24.95 (29.87)     1:54.53 (29.58)
 37 Forsyth, David            16 San Antonio Wave-ST  1:55.55    1:54.64  
                  27.39       56.30 (28.91)     1:25.58 (29.28)     1:54.64 (29.06)
 38 Lozano, Joshua            17 Alamo Area Aquat-ST  1:54.45    1:54.70  
                  28.01       57.01 (29.00)     1:26.07 (29.06)     1:54.70 (28.63)
 39 Martin, Owen              17 Crescent City Sw-LA  1:55.02    1:55.27  
                  27.18       56.76 (29.58)     1:26.34 (29.58)     1:55.27 (28.93)
 40 Cronk, Wyatt              16 Alamo Area Aquat-ST  1:55.46    1:55.99  
                  27.41       57.03 (29.62)     1:26.75 (29.72)     1:55.99 (29.24)
 
Men 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Carson, Alexander         19 Tiger Aquatics-LA    1:49.94    1:50.80  
                  25.23       52.59 (27.36)     1:21.60 (29.01)     1:50.80 (29.20)
 
Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 LeVant, Jack              17 North Texas Nada-NT  1:51.31    1:46.27  
                  25.44       52.81 (27.37)     1:19.65 (26.84)     1:46.27 (26.62)
  2 Gwin, Isaac               17 Nitro Swimming-ST    1:48.15    1:46.55  
                  25.16       52.13 (26.97)     1:19.23 (27.10)     1:46.55 (27.32)
  3 Gogulski, Ethan           17 Nitro Swimming-ST    1:47.17    1:47.06  
                  25.18       52.29 (27.11)     1:19.78 (27.49)     1:47.06 (27.28)
  4 Gomez, Alberto            17 Magnolia Aquatic-GU  1:51.29    1:47.75  
                  25.58       53.05 (27.47)     1:20.48 (27.43)     1:47.75 (27.27)
  5 Cowand, Glen              18 Katy Aquatic Tea-GU  1:45.62    1:47.78  
                  24.46       51.93 (27.47)     1:19.81 (27.88)     1:47.78 (27.97)
  6 Theocharidis, Alexandros  23 Una TAMU-GU          1:44.58    1:47.84  
                  25.38       53.28 (27.90)     1:20.25 (26.97)     1:47.84 (27.59)
  7 Gonzalez, Mateo           20 Texas A&M Univ-GU    1:48.88    1:47.90  
                  25.47       53.05 (27.58)     1:21.02 (27.97)     1:47.90 (26.88)
  8 Grant, William            15 Heart of Texas A-ST  1:49.88    1:48.18  
                  25.75       52.96 (27.21)     1:20.72 (27.76)     1:48.18 (27.46)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yeadon, Zachary           17 Alamo Area Aquat-ST  1:52.04    1:48.92  
                  26.08       53.68 (27.60)     1:21.26 (27.58)     1:48.92 (27.66)
 10 Wallace, Jared            17 Team FINS-GU         1:52.31    1:49.42  
                  25.61       53.41 (27.80)     1:21.61 (28.20)     1:49.42 (27.81)
 11 Van Cauwelaert, Felix     17 Dallas Mustangs-NT   1:50.20    1:49.82  
                  26.17       53.81 (27.64)     1:21.93 (28.12)     1:49.82 (27.89)
 12 McKinney, Reed            17 Katy Aquatic Tea-GU  1:51.90    1:49.94  
                  25.18       52.62 (27.44)     1:21.24 (28.62)     1:49.94 (28.70)
 13 Messer, Sean              17 Texas Ford Aquat-NT  1:49.71    1:50.04  
                  24.97       52.35 (27.38)     1:20.51 (28.16)     1:50.04 (29.53)
 14 Simmons, Peter            17 Aggie Swim Club-GU   1:50.40    1:50.05  
                  25.16       52.90 (27.74)     1:21.34 (28.44)     1:50.05 (28.71)
 15 Wozencraft, Cooper        18 Dads Club Swim T-GU  1:48.32    1:50.10  
                  25.91       54.04 (28.13)     1:21.69 (27.65)     1:50.10 (28.41)
 16 Smith, Hudson             18 Brenham Swim Clu-GU  1:53.48    1:50.59  
                  26.08       53.66 (27.58)     1:22.20 (28.54)     1:50.59 (28.39)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hallaron, David           16 North Texas Nada-NT  1:50.27    1:50.65  
                  25.92       54.15 (28.23)     1:22.32 (28.17)     1:50.65 (28.33)
 18 Logan, Ryan               17 Woodlands-GU         1:51.54    1:50.87  
                  25.86       53.94 (28.08)     1:22.55 (28.61)     1:50.87 (28.32)
 18 Gates, Jeremy             17 Inland Coastal A-SI  1:53.13    1:50.87  
                  26.73       54.83 (28.10)     1:23.18 (28.35)     1:50.87 (27.69)
 20 Carrozza, Coby            15 Longhorn Aquatic-ST  1:52.95    1:51.01  
                  26.45       54.66 (28.21)     1:22.68 (28.02)     1:51.01 (28.33)
 21 Gwin, Luke                17 Nitro Swimming-ST    1:50.68    1:51.10  
                  26.76       54.71 (27.95)     1:23.13 (28.42)     1:51.10 (27.97)
 22 Shay, Michael             16 Nitro Swimming-ST    1:51.70    1:52.07  
                  26.48       54.68 (28.20)     1:23.41 (28.73)     1:52.07 (28.66)
 23 Rinard, Christopher       16 Palo Alto Stanfo-PC  1:53.58    1:52.41  
                  26.78       54.58 (27.80)     1:23.32 (28.74)     1:52.41 (29.09)
 24 Torres, Omar              17 Desert Shark Swi-BD  1:54.72    1:52.70  
                  26.22       54.64 (28.42)     1:23.72 (29.08)     1:52.70 (28.98)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Easton, John              16 Select Team of A-NT  1:54.12    1:52.83  
                  25.77       53.88 (28.11)     1:23.14 (29.26)     1:52.83 (29.69)
 26 Gonzalez Rodriguez, Patr  18 N.L.                 1:53.19    1:53.01  
                  26.21       54.88 (28.67)     1:24.28 (29.40)     1:53.01 (28.73)
 27 Alarcon, Greyson          16 Nitro Swimming-ST    1:52.58    1:53.08  
                  26.61       55.01 (28.40)     1:24.02 (29.01)     1:53.08 (29.06)
 28 Wiedemeier, Connor        15 Bulldog Aquatic-LA   2:14.25L   1:53.12  
                  26.47       54.53 (28.06)     1:23.76 (29.23)     1:53.12 (29.36)
 29 Jones, Elliott            15 Cypress Fairbank-GU  1:54.85    1:53.32  
                  26.48       55.55 (29.07)     1:24.88 (29.33)     1:53.32 (28.44)
 30 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA  1:52.08    1:53.42  
                  26.33       54.34 (28.01)     1:23.42 (29.08)     1:53.42 (30.00)
 31 Rosenkoetter, Jacob       17 Nitro Swimming-ST    1:50.21    1:53.60  
                  26.16       54.33 (28.17)     1:23.93 (29.60)     1:53.60 (29.67)
 32 Stelmar, Eric             14 Una MAC-NT           2:18.76L   1:53.84  
                  26.66       55.27 (28.61)     1:24.58 (29.31)     1:53.84 (29.26)
-------------------------------------------------------------------------
 33 King, Robert              17 Dallas Mustangs-NT   2:10.93L   1:54.22  
                  27.01       55.81 (28.80)     1:25.28 (29.47)     1:54.22 (28.94)
 34 Tay, Kelvin               16 Palo Alto Stanfo-PC  1:53.68    1:54.42  
                  26.76       55.16 (28.40)     1:24.54 (29.38)     1:54.42 (29.88)
 35 Kennedy, Jared            18 Alamo Area Aquat-ST  2:22.04L   1:54.44  
                  25.55       54.06 (28.51)     1:23.84 (29.78)     1:54.44 (30.60)
 36 Lozano, Joshua            17 Alamo Area Aquat-ST  2:11.29L   1:54.45  
                  27.94       56.57 (28.63)     1:25.54 (28.97)     1:54.45 (28.91)
 37 Carman, Colter            18 North Texas Nada-NT  1:53.02    1:54.78  
                  25.96       54.85 (28.89)     1:25.03 (30.18)     1:54.78 (29.75)
 38 Martin, Owen              17 Crescent City Sw-LA  1:53.65    1:55.02  
                  26.74       55.40 (28.66)     1:25.00 (29.60)     1:55.02 (30.02)
 39 Henry, Logan              17 North Texas Nada-NT  1:55.84    1:55.18  
                  26.78       55.34 (28.56)     1:25.85 (30.51)     1:55.18 (29.33)
 40 Cronk, Wyatt              16 Alamo Area Aquat-ST  2:17.43L   1:55.46  
                  27.34       56.41 (29.07)     1:25.98 (29.57)     1:55.46 (29.48)
-------------------------------------------------------------------------
 41 Forsyth, David            16 San Antonio Wave-ST  1:54.60    1:55.55  
                  27.26       56.35 (29.09)     1:26.15 (29.80)     1:55.55 (29.40)
 42 Schlegel, Erik            16 South Shore Sail-GU  1:55.09    1:55.61  
                  26.25       55.34 (29.09)     1:25.71 (30.37)     1:55.61 (29.90)
-------------------------------------------------------------------------
 43 Reynoso, Luis             17 El Paso Aqua Pos-BD  1:54.94    1:55.69  
                  26.63       55.32 (28.69)     1:25.40 (30.08)     1:55.69 (30.29)
 44 Degroot, Jeffrey          15 Rice Aquatics-GU     2:18.21L   1:55.78  
                  25.81       54.75 (28.94)     1:25.13 (30.38)     1:55.78 (30.65)
 45 Player, Judge             17 Nitro Swimming-ST    2:20.35L   1:56.38  
                  27.75       57.61 (29.86)     1:27.32 (29.71)     1:56.38 (29.06)
 46 Heinen, William           17 Spartan Swimming-LA  2:19.14L   1:56.40  
                  27.57       56.90 (29.33)     1:26.50 (29.60)     1:56.40 (29.90)
 47 Boyle, Mac                15 Katy Aquatic Tea-GU  2:19.44L   1:56.53  
                  27.91       57.33 (29.42)     1:26.98 (29.65)     1:56.53 (29.55)
 48 White, Connor             16 El Paso Aqua Pos-BD  2:16.00L   1:56.62  
                  26.21       55.69 (29.48)     1:26.30 (30.61)     1:56.62 (30.32)
 49 Won, Jacob                17 Katy Aquatic Tea-GU  2:16.01L   1:56.64  
                  27.54       56.99 (29.45)     1:27.03 (30.04)     1:56.64 (29.61)
 50 Stewart, John             17 Christus Louisia-LA  2:19.22L   1:56.86  
                  27.15       56.19 (29.04)     1:26.34 (30.15)     1:56.86 (30.52)
 51 Davis, Logan              17 North Texas Nada-NT  2:19.93L   1:57.01  
                  27.00       56.53 (29.53)     1:27.08 (30.55)     1:57.01 (29.93)
 52 Leonhardt, Joshua         15 Texas Ford Aquat-NT  2:16.92L   1:57.06  
                  27.03       56.37 (29.34)     1:26.37 (30.00)     1:57.06 (30.69)
 53 Wilson, Walker            15 Houston Cougar A-GU  2:17.04L   1:57.41  
                  26.98       56.11 (29.13)     1:26.47 (30.36)     1:57.41 (30.94)
 54 Thumann, Michael          16 Katy Aquatic Tea-GU  2:20.54L   1:57.56  
                  27.34       56.34 (29.00)     1:26.61 (30.27)     1:57.56 (30.95)
 55 Holmes, Justin            16 Bulldog Aquatic-LA   2:18.29L   1:58.09  
                  27.20       56.68 (29.48)     1:27.71 (31.03)     1:58.09 (30.38)
 56 Dziergowski, Robert       16 Alamo Area Aquat-ST  2:18.21L   1:58.43  
                  28.17       57.87 (29.70)     1:28.84 (30.97)     1:58.43 (29.59)
 57 Feroce, Simone            17 Lost Creek Aquat-ST  2:16.39L   1:58.44  
                  27.32       57.13 (29.81)     1:27.78 (30.65)     1:58.44 (30.66)
 58 Jannasch, Jack            16 Texas Ford Aquat-NT  2:18.81L   1:58.74  
                  27.04       57.32 (30.28)     1:28.40 (31.08)     1:58.74 (30.34)
 59 Dulaney, Aidan            16 Longhorn Aquatic-ST  2:19.16L   1:58.82  
                  28.03       57.77 (29.74)     1:28.32 (30.55)     1:58.82 (30.50)
 60 Bates, Jeremy             16 Dads Club Swim T-GU  2:22.01L   1:59.02  
                  27.46       57.68 (30.22)     1:28.55 (30.87)     1:59.02 (30.47)
 61 Roa, Nicolas              17 Dads Club Swim T-GU  2:20.19L   1:59.83  
                  27.90       57.95 (30.05)     1:28.08 (30.13)     1:59.83 (31.75)
 62 Yen, Caleb                17 Rice Aquatics-GU     2:19.90L   2:00.01  
                  27.78       58.06 (30.28)     1:29.05 (30.99)     2:00.01 (30.96)
 63 Payan Victoria, Lucas Ja  16 N.L.                 2:20.21L   2:01.36  
                  27.62       58.08 (30.46)     1:30.24 (32.16)     2:01.36 (31.12)
 64 Funderburk, Luke          16 Dads Club Swim T-GU  2:22.38L   2:01.78  
                  28.39       58.84 (30.45)     1:30.32 (31.48)     2:01.78 (31.46)
 65 Polcyn, Andrew            16 Streamline Aquat-ST  2:19.28L   2:04.51  
                  29.31     1:00.20 (30.89)     1:32.07 (31.87)     2:04.51 (32.44)
 66 Hernandez Garza, Javier   15 N.L.                 2:19.35L   2:05.33  
                  28.10       59.46 (31.36)     1:32.27 (32.81)     2:05.33 (33.06)
 -- Hammond, Matthew          17 Texas Ford Aquat-NT  2:19.70L       DFS  
 -- Anaya, Robert             18 Coastal Bend All-ST  2:20.11L       DFS  
 -- Simpson, Dillon           17 Cypress Fairbank-GU  1:53.02        DFS  
 -- Noel, Alex                16 South Louisiana-LA   2:18.56L       DFS  
 
Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Smith, Hudson             18 Brenham Swim Clu-GU    56.58      56.10  
                  26.15       56.10 (29.95)                                        
  2 Schlegel, Jan             17 South Shore Sail-GU    56.75      56.66  
                  26.13       56.66 (30.53)                                        
  3 Copley, Brian             16 Palo Alto Stanfo-PC    57.24      56.92  
                  26.79       56.92 (30.13)                                        
  4 Rudd, Michael             16 Katy Aquatic Tea-GU    57.25      57.25  
                  27.08       57.25 (30.17)                                        
  5 Tay, Edward               14 Palo Alto Stanfo-PC    57.60      57.41  
                  27.14       57.41 (30.27)                                        
  6 Ryherd, William           18 Alamo Area Aquat-ST    57.81      57.71  
                  27.02       57.71 (30.69)                                        
  7 Umrysh, Joshua            18 Woodlands-GU           57.59      57.85  
                  27.25       57.85 (30.60)                                        
 -- Kolde, Evan               18 North Texas Nada-NT    56.98         DQ  
                  26.83          DQ (29.91)                                        
B - Final
  9 Lane, Matthew             16 Waterloo Swimmin-ST    57.83      57.85  
                  27.19       57.85 (30.66)                                        
 10 Finley, James             18 Houston Cougar A-GU    58.03      58.27  
                  27.07       58.27 (31.20)                                        
 11 Davis, Logan              17 North Texas Nada-NT    58.04      58.32  
                  27.10       58.32 (31.22)                                        
 12 Hawes, Zachary            18 Team FINS-GU           58.14      58.46  
                  27.44       58.46 (31.02)                                        
 13 Vazquez Carrillo, Luis F  17 ITESM MTY              58.60      58.78  
                  27.87       58.78 (30.91)                                        
 14 Cooper, David             17 Swim Streamline-GU     58.78      58.92  
                  27.52       58.92 (31.40)                                        
 15 Venker, Jack              17 Cypress Fairbank-GU    58.61      58.99  
                  27.88       58.99 (31.11)                                        
 15 Balint, Daniel            17 North Texas Nada-NT    58.96      58.99  
                  27.76       58.99 (31.23)                                        
C - Final
 17 McDonald, Nicholas        16 Unattached-ST          59.22      58.82  
                  27.63       58.82 (31.19)                                        
 18 Kmak, Mike                18 Palo Alto Stanfo-PC    59.10      59.35  
                  28.33       59.35 (31.02)                                        
 19 Kumar, Rishabh            15 Texas Ford Aquat-NT    59.17      59.41  
                  27.52       59.41 (31.89)                                        
 20 Boersma, Jackson          17 Bulldog Aquatic-LA     59.20      59.46  
                  27.73       59.46 (31.73)                                        
 21 Cisneros-Siller, Arnoldo  15 Mansfield Aquati-NT    59.32      59.63  
                  28.10       59.63 (31.53)                                        
 22 Atay, Deniz               15 Fort Worth Area-NT     59.36      59.64  
                  27.90       59.64 (31.74)                                        
 23 Welch, Wyatt              16 Nitro Swimming-ST      59.22      59.69  
                  28.01       59.69 (31.68)                                        
 24 Paulus, Peter             16 Dallas Mustangs-NT     59.30      59.86  
                  27.76       59.86 (32.10)                                        
D - Final
 25 Kim, Ryan                 14 Palo Alto Stanfo-PC    59.58      59.02  
                  27.84       59.02 (31.18)                                        
 26 Argueta, Alek             17 Cypress Fairbank-GU    59.52      59.11  
                  27.82       59.11 (31.29)                                        
 27 Theall, Mark              18 Aquastar-GU            59.96      59.27  
                  27.83       59.27 (31.44)                                        
 28 Cuervo Flores, José       19 ITESM MTY              59.53      59.79  
                  28.05       59.79 (31.74)                                        
 29 Carlile, Jack             20 Aggie Swim Club-GU     59.53    1:00.19  
                  27.83     1:00.19 (32.36)                                        
 30 Hung, Christopher         17 Dads Club Swim T-GU    59.43    1:00.23  
                  27.95     1:00.23 (32.28)                                        
 31 Steed, Hayden             17 Dallas Mustangs-NT     59.55    1:00.36  
                  28.03     1:00.36 (32.33)                                        
 32 Coignet, Adam             17 Riptide Swim Clu-LA    59.92    1:00.62  
                  28.57     1:00.62 (32.05)                                        
E - Final
 33 Delfeld, Jack             17 City of Richards-NT  1:00.40      58.81  
                  27.80       58.81 (31.01)                                        
 33 Sok, Nirodha              18 Mansfield Aquati-NT  1:00.14      58.81  
                  27.63       58.81 (31.18)                                        
 35 Benn, Parker              17 Dallas Mustangs-NT   1:00.11      59.29  
                  27.93       59.29 (31.36)                                        
 36 Staebel, William          16 Woodlands-GU         1:00.62    1:00.54  
                  28.46     1:00.54 (32.08)                                        
 37 Bates, Jeremy             16 Dads Club Swim T-GU  1:00.37    1:00.71  
                  28.11     1:00.71 (32.60)                                        
 38 Vela, Ernesto             18 Aggie Swim Club-GU   1:00.45    1:00.88  
                  28.35     1:00.88 (32.53)                                        
 39 Escarcega, Emmanuel       18 El Paso Aqua Pos-BD  1:00.80    1:00.94  
                  28.79     1:00.94 (32.15)                                        
 40 Shay, Michael             16 Nitro Swimming-ST    1:00.60    1:04.19  
                  30.27     1:04.19 (33.92)                                        
 
Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Van Overdam, Austin       21 Unattached-GU          53.97      54.99  
                  25.80       54.99 (29.19)                                        
  2 Smith, Hudson             18 Brenham Swim Clu-GU    55.97      56.58  
                  26.36       56.58 (30.22)                                        
  3 Schlegel, Jan             17 South Shore Sail-GU    56.41      56.75  
                  26.03       56.75 (30.72)                                        
  4 Kolde, Evan               18 North Texas Nada-NT    56.29      56.98  
                  26.97       56.98 (30.01)                                        
  5 Copley, Brian             16 Palo Alto Stanfo-PC    58.42      57.24  
                  27.01       57.24 (30.23)                                        
  6 Rudd, Michael             16 Katy Aquatic Tea-GU    57.19      57.25  
                  26.95       57.25 (30.30)                                        
  7 Umrysh, Joshua            18 Woodlands-GU           56.44      57.59  
                  27.11       57.59 (30.48)                                        
  8 Tay, Edward               14 Palo Alto Stanfo-PC    58.85      57.60  
                  27.21       57.60 (30.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Moore, David              22 Una SASA-ST            57.24      57.66  
                  27.39       57.66 (30.27)                                        
 10 Ryherd, William           18 Alamo Area Aquat-ST    57.21      57.81  
                  27.33       57.81 (30.48)                                        
 11 Lane, Matthew             16 Waterloo Swimmin-ST    57.58      57.83  
                  27.51       57.83 (30.32)                                        
 12 Finley, James             18 Houston Cougar A-GU    58.60      58.03  
                  26.97       58.03 (31.06)                                        
 13 Davis, Logan              17 North Texas Nada-NT    57.17      58.04  
                  27.16       58.04 (30.88)                                        
 14 Hawes, Zachary            18 Team FINS-GU           57.11      58.14  
                  27.57       58.14 (30.57)                                        
 15 Applin, Kaulen            21 Una SASA-ST            58.59      58.22  
                  27.53       58.22 (30.69)                                        
 16 Vazquez Carrillo, Luis F  17 ITESM MTY            1:07.64L     58.60  
                  27.78       58.60 (30.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Venker, Jack              17 Cypress Fairbank-GU    58.95      58.61  
                  27.83       58.61 (30.78)                                        
 18 Bratanov, Kaloyan         16 Katy Aquatic Tea-GU    59.47      58.73  
                  27.58       58.73 (31.15)                                        
 19 Cooper, David             17 Swim Streamline-GU     58.19      58.78  
                  27.58       58.78 (31.20)                                        
 20 Balint, Daniel            17 North Texas Nada-NT    58.13      58.96  
                  27.88       58.96 (31.08)                                        
 21 Pickard, Andrew           16 Lost Creek Aquat-ST    58.31      59.10  
                  27.81       59.10 (31.29)                                        
 21 Kmak, Mike                18 Palo Alto Stanfo-PC    57.83      59.10  
                  28.28       59.10 (30.82)                                        
 23 Kumar, Rishabh            15 Texas Ford Aquat-NT  1:09.79L     59.17  
                  27.63       59.17 (31.54)                                        
 23 Huang, Vincent            15 South Shore Sail-GU    57.88      59.17  
                  27.28       59.17 (31.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Boersma, Jackson          17 Bulldog Aquatic-LA     57.93      59.20  
                  27.76       59.20 (31.44)                                        
 26 Welch, Wyatt              16 Nitro Swimming-ST      59.94      59.22  
                  28.00       59.22 (31.22)                                        
 26 McDonald, Nicholas        16 Unattached-ST          59.20      59.22  
                  27.77       59.22 (31.45)                                        
 28 Paulus, Peter             16 Dallas Mustangs-NT     59.88      59.30  
                  27.69       59.30 (31.61)                                        
 29 Cisneros-Siller, Arnoldo  15 Mansfield Aquati-NT    59.72      59.32  
                  27.85       59.32 (31.47)                                        
 30 Atay, Deniz               15 Fort Worth Area-NT     59.37      59.36  
                  27.98       59.36 (31.38)                                        
 31 Hung, Christopher         17 Dads Club Swim T-GU    59.41      59.43  
                  27.92       59.43 (31.51)                                        
 32 Reed, Grant               18 Longhorn Aquatic-ST  1:00.15      59.50  
                  28.08       59.50 (31.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 33 Argueta, Alek             17 Cypress Fairbank-GU    58.67      59.52  
                  28.01       59.52 (31.51)                                        
 34 Cuervo Flores, José       19 ITESM MTY            1:10.55L     59.53  
                  28.06       59.53 (31.47)                                        
 34 Carlile, Jack             20 Aggie Swim Club-GU     58.88      59.53  
                  27.71       59.53 (31.82)                                        
 36 Steed, Hayden             17 Dallas Mustangs-NT     59.28      59.55  
                  27.91       59.55 (31.64)                                        
 37 Kim, Ryan                 14 Palo Alto Stanfo-PC  1:00.37      59.58  
                  28.10       59.58 (31.48)                                        
 38 Wang, Henry               15 Dallas Mustangs-NT     59.96      59.87  
                  28.07       59.87 (31.80)                                        
 39 Ingram, Dylan             18 Waterloo Swimmin-ST    59.64      59.90  
                  27.65       59.90 (32.25)                                        
 40 Coignet, Adam             17 Riptide Swim Clu-LA    59.48      59.92  
                  28.11       59.92 (31.81)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 41 Theall, Mark              18 Aquastar-GU          1:01.14      59.96  
                  27.85       59.96 (32.11)                                        
 42 Ocampo Falcon, Mario      19 N.L.                 1:09.41L   1:00.09  
                  27.66     1:00.09 (32.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 43 Benn, Parker              17 Dallas Mustangs-NT   1:01.33    1:00.11  
                  28.27     1:00.11 (31.84)                                        
 44 Sok, Nirodha              18 Mansfield Aquati-NT    58.96    1:00.14  
                  28.00     1:00.14 (32.14)                                        
 45 Jozwiak, Nicholas         18 Alamo Area Aquat-ST    58.80    1:00.15  
                  28.36     1:00.15 (31.79)                                        
 46 Wong, Migus               16 Sienna Plantatio-GU    59.26    1:00.21  
                  28.08     1:00.21 (32.13)                                        
 47 Xu, Wilhelm               16 South Shore Sail-GU    58.55    1:00.30  
                  27.95     1:00.30 (32.35)                                        
 48 Bates, Jeremy             16 Dads Club Swim T-GU    59.58    1:00.37  
                  28.25     1:00.37 (32.12)                                        
 48 Tan, William              17 Nitro Swimming-ST    1:00.03    1:00.37  
                  28.71     1:00.37 (31.66)                                        
 50 Delfeld, Jack             17 City of Richards-NT    58.54    1:00.40  
                  28.21     1:00.40 (32.19)                                        
 51 Guthrie, David            56 Rice Aquatics-GU       59.50    1:00.43  
                  28.43     1:00.43 (32.00)                                        
 52 Vela, Ernesto             18 Aggie Swim Club-GU   1:00.03    1:00.45  
                  28.39     1:00.45 (32.06)                                        
 53 Schlegel, Erik            16 South Shore Sail-GU  1:12.66L   1:00.55  
                  28.82     1:00.55 (31.73)                                        
 54 Shay, Michael             16 Nitro Swimming-ST      59.81    1:00.60  
                  28.65     1:00.60 (31.95)                                        
 55 Staebel, William          16 Woodlands-GU         1:01.11    1:00.62  
                  28.19     1:00.62 (32.43)                                        
 56 Beiter, Ted               17 Lost Creek Aquat-ST  1:01.39    1:00.75  
                  28.44     1:00.75 (32.31)                                        
 57 Taylor, William           16 Western Hills At-ST  1:00.71    1:00.77  
                  28.31     1:00.77 (32.46)                                        
 58 Repice, Kevin             15 North Texas Nada-NT  1:01.63    1:00.78  
                  28.38     1:00.78 (32.40)                                        
 59 Escarcega, Emmanuel       18 El Paso Aqua Pos-BD  1:01.13    1:00.80  
                  28.28     1:00.80 (32.52)                                        
 60 Brown, Shawn              17 Crescent City Sw-LA  1:01.28    1:00.83  
                  28.59     1:00.83 (32.24)                                        
 61 Lynch, Alexander          15 Longhorn Aquatic-ST  1:01.36    1:00.84  
                  28.68     1:00.84 (32.16)                                        
 62 Burkhard, Clayton         17 Magnolia Aquatic-GU  1:00.22    1:00.88  
                  28.38     1:00.88 (32.50)                                        
 63 Brown, Caleb              18 Una AAAA-ST          1:02.08    1:00.91  
                  28.47     1:00.91 (32.44)                                        
 64 Mackie, Ewan              15 Katy Aquatic Tea-GU  1:01.44    1:01.06  
                  28.70     1:01.06 (32.36)                                        
 65 Alvarez, Kevin            16 Katy Aquatic Tea-GU  1:00.45    1:01.07  
                  29.02     1:01.07 (32.05)                                        
 66 Lulich, Mitchell          17 Crescent City Sw-LA  1:00.69    1:01.27  
                  28.83     1:01.27 (32.44)                                        
 67 Jennings, Ryan            18 North Texas Nada-NT    59.96    1:01.46  
                  28.78     1:01.46 (32.68)                                        
 68 Vacek, Garry              17 Texas Ford Aquat-NT  1:01.18    1:01.47  
                  28.65     1:01.47 (32.82)                                        
 68 Black, George             18 Life Time Swim T-ST  1:00.29    1:01.47  
                  29.16     1:01.47 (32.31)                                        
 70 Cuello, Noah              16 Texas Ford Aquat-NT  1:01.56    1:01.49  
                  29.07     1:01.49 (32.42)                                        
 71 Shoemaker, Mark           16 Dads Club Swim T-GU  1:11.97L   1:01.50  
                  29.56     1:01.50 (31.94)                                        
 72 Neville, Ian              15 Fort Worth Area-NT   1:00.89    1:01.63  
                  29.19     1:01.63 (32.44)                                        
 73 Wood, Steven              56 Fort Worth Area-NT   1:01.48    1:01.73  
                  28.58     1:01.73 (33.15)                                        
 74 Hsieh, Aaron              15 Palo Alto Stanfo-PC  1:00.28    1:01.77  
                  28.77     1:01.77 (33.00)                                        
 75 Neumann, Dylan            18 Team FINS-GU         1:01.56    1:01.83  
                  29.18     1:01.83 (32.65)                                        
 76 Parrott, Aaron            17 Spring Swim Team-GU    59.73    1:02.02  
                  28.78     1:02.02 (33.24)                                        
 77 Miranda, William          15 Sienna Plantatio-GU  1:11.36L   1:02.20  
                  29.37     1:02.20 (32.83)                                        
 78 Saint Lo, Eduardo         15 El Paso Aqua Pos-BD  1:12.38L   1:02.35  
                  28.89     1:02.35 (33.46)                                        
 79 Hmimy, Omar               16 Dallas Mustangs-NT   1:12.42L   1:02.38  
                  29.06     1:02.38 (33.32)                                        
 80 Nemec, Noah               17 Dallas Mustangs-NT   1:01.08    1:02.45  
                  29.63     1:02.45 (32.82)                                        
 81 Sanders, Christopher      18 Christus Louisia-LA  1:12.25L   1:02.53  
                  29.33     1:02.53 (33.20)                                        
 82 Halmy, Victor             17 Woodlands-GU         1:08.15L   1:02.87  
                  29.85     1:02.87 (33.02)                                        
 83 Usey, Bailey              18 Riptide Swim Clu-LA  1:01.99    1:02.88  
                  29.32     1:02.88 (33.56)                                        
 84 Polovtsev, Kirill         15 Katy Aquatic Tea-GU  1:12.24L   1:03.10  
                  29.75     1:03.10 (33.35)                                        
 85 Hernandez, Samuel         15 Streamline Aquat-ST  1:13.69L   1:03.14  
                  29.94     1:03.14 (33.20)                                        
 86 Besch, Shaun              16 Una AAAA-ST          1:01.21    1:03.64  
                  29.63     1:03.64 (34.01)                                        
 87 McKinney-Lyons, Kamren    17 Sienna Plantatio-GU  1:12.24L   1:04.84  
                  30.87     1:04.84 (33.97)                                        
 88 Cavazos, Gabe             18 Hays Swim Club-ST    1:01.64    1:05.43  
                  30.69     1:05.43 (34.74)                                        
 -- Voss, Max                 17 Paragon Training-ST  1:00.72         DQ  
                  28.07          DQ (32.55)                                        
 -- Hansen, Zachary           17 Woodlands-GU           58.30        DFS  
 
Men 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Brown, Shawn              17 Crescent City Sw-LA  2:17.99    2:17.70  
                  31.04     1:05.52 (34.48)     1:41.47 (35.95)     2:17.70 (36.23)
  2 Saint Lo, Eduardo         15 El Paso Aqua Pos-BD  2:18.61    2:21.17  
                  30.27     1:05.16 (34.89)     1:42.57 (37.41)     2:21.17 (38.60)
 
Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Smith, Hudson             18 Brenham Swim Clu-GU  2:01.94    2:00.28  
                  26.72       57.17 (30.45)     1:28.54 (31.37)     2:00.28 (31.74)
  2 Rudd, Michael             16 Katy Aquatic Tea-GU  2:01.81    2:00.42  
                  26.94       57.24 (30.30)     1:28.53 (31.29)     2:00.42 (31.89)
  3 Ryherd, William           18 Alamo Area Aquat-ST  2:05.11    2:04.05  
                  27.41       58.84 (31.43)     1:31.31 (32.47)     2:04.05 (32.74)
  4 Bratanov, Kaloyan         16 Katy Aquatic Tea-GU  2:04.98    2:04.52  
                  28.44       59.78 (31.34)     1:32.64 (32.86)     2:04.52 (31.88)
  5 Kolde, Evan               18 North Texas Nada-NT  2:02.67    2:04.60  
                  27.50       58.58 (31.08)     1:31.21 (32.63)     2:04.60 (33.39)
  6 Davis, Logan              17 North Texas Nada-NT  2:05.54    2:05.32  
                  27.69       59.55 (31.86)     1:32.34 (32.79)     2:05.32 (32.98)
  7 Kmak, Mike                18 Palo Alto Stanfo-PC  2:04.46    2:05.38  
                  28.63     1:00.51 (31.88)     1:32.80 (32.29)     2:05.38 (32.58)
  8 Balint, Daniel            17 North Texas Nada-NT  2:05.60    2:08.55  
                  28.87     1:00.81 (31.94)     1:34.31 (33.50)     2:08.55 (34.24)
B - Final
  9 Venker, Jack              17 Cypress Fairbank-GU  2:05.63    2:05.30  
                  28.12     1:00.06 (31.94)     1:32.41 (32.35)     2:05.30 (32.89)
 10 Copley, Brian             16 Palo Alto Stanfo-PC  2:05.72    2:05.82  
                  28.39     1:00.19 (31.80)     1:32.87 (32.68)     2:05.82 (32.95)
 11 Finley, James             18 Houston Cougar A-GU  2:06.00    2:05.85  
                  28.55     1:00.85 (32.30)     1:33.28 (32.43)     2:05.85 (32.57)
 12 Hawes, Zachary            18 Team FINS-GU         2:07.07    2:06.11  
                  28.06     1:00.02 (31.96)     1:32.92 (32.90)     2:06.11 (33.19)
 13 Vazquez Carrillo, Luis F  17 ITESM MTY            2:06.45    2:06.26  
                  28.76     1:00.54 (31.78)     1:33.38 (32.84)     2:06.26 (32.88)
 14 Tay, Edward               14 Palo Alto Stanfo-PC  2:05.81    2:06.56  
                  28.27     1:00.08 (31.81)     1:33.28 (33.20)     2:06.56 (33.28)
 15 Delfeld, Jack             17 City of Richards-NT  2:06.92    2:07.14  
                  28.04     1:00.03 (31.99)     1:33.36 (33.33)     2:07.14 (33.78)
 16 Atay, Deniz               15 Fort Worth Area-NT   2:06.90    2:07.33  
                  28.54     1:00.88 (32.34)     1:33.97 (33.09)     2:07.33 (33.36)
C - Final
 17 Huang, Vincent            15 South Shore Sail-GU  2:07.44    2:04.51  
                  27.66       59.04 (31.38)     1:31.28 (32.24)     2:04.51 (33.23)
 18 Sok, Nirodha              18 Mansfield Aquati-NT  2:08.77    2:05.52  
                  28.79     1:00.91 (32.12)     1:33.25 (32.34)     2:05.52 (32.27)
 19 Ribeiro, Vincent          14 Nitro Swimming-ST    2:07.80    2:06.45  
                  28.83     1:00.71 (31.88)     1:33.25 (32.54)     2:06.45 (33.20)
 20 Shay, Michael             16 Nitro Swimming-ST    2:08.03    2:06.81  
                  28.68     1:00.56 (31.88)     1:33.29 (32.73)     2:06.81 (33.52)
 21 Cooper, David             17 Swim Streamline-GU   2:08.33    2:07.49  
                  29.35     1:01.98 (32.63)     1:34.59 (32.61)     2:07.49 (32.90)
 22 Hung, Christopher         17 Dads Club Swim T-GU  2:08.35    2:10.31  
                  29.03     1:01.54 (32.51)     1:35.40 (33.86)     2:10.31 (34.91)
 23 Xu, Wilhelm               16 South Shore Sail-GU  2:08.57    2:15.02  
                  29.81     1:04.11 (34.30)     1:39.71 (35.60)     2:15.02 (35.31)
 -- Lane, Matthew             16 Waterloo Swimmin-ST  2:08.30         DQ  
                  28.79     1:00.81 (32.02)     1:34.42 (33.61)          DQ (32.63)
D - Final
 25 Cisneros-Siller, Arnoldo  15 Mansfield Aquati-NT  2:09.10    2:07.65  
                  28.54     1:00.70 (32.16)     1:33.95 (33.25)     2:07.65 (33.70)
 26 Argueta, Alek             17 Cypress Fairbank-GU  2:08.87    2:08.02  
                  28.76     1:01.81 (33.05)     1:35.10 (33.29)     2:08.02 (32.92)
 27 McDonald, Nicholas        16 Unattached-ST        2:09.26    2:08.11  
                  28.46     1:00.69 (32.23)     1:34.33 (33.64)     2:08.11 (33.78)
 28 Kim, Ryan                 14 Palo Alto Stanfo-PC  2:09.05    2:08.19  
                  28.47     1:01.12 (32.65)     1:34.59 (33.47)     2:08.19 (33.60)
 29 Wong, Migus               16 Sienna Plantatio-GU  2:08.88    2:09.08  
                  28.87     1:01.79 (32.92)     1:35.36 (33.57)     2:09.08 (33.72)
 30 Jozwiak, Nicholas         18 Alamo Area Aquat-ST  2:08.92    2:09.09  
                  28.74     1:01.52 (32.78)     1:35.31 (33.79)     2:09.09 (33.78)
 31 Schlegel, Erik            16 South Shore Sail-GU  2:09.66    2:09.41  
                  28.66     1:01.80 (33.14)     1:35.98 (34.18)     2:09.41 (33.43)
 32 Umrysh, Joshua            18 Woodlands-GU         2:09.15    2:17.14  
                  28.31     1:01.80 (33.49)     1:38.90 (37.10)     2:17.14 (38.24)
E - Final
 33 Welch, Wyatt              16 Nitro Swimming-ST    2:10.53    2:06.29  
                  28.73     1:01.88 (33.15)     1:34.03 (32.15)     2:06.29 (32.26)
 34 Steed, Hayden             17 Dallas Mustangs-NT   2:11.53    2:09.62  
                  29.13     1:02.37 (33.24)     1:35.60 (33.23)     2:09.62 (34.02)
 35 Paulus, Peter             16 Dallas Mustangs-NT   2:10.28    2:10.65  
                  28.56     1:01.88 (33.32)     1:36.01 (34.13)     2:10.65 (34.64)
 36 Shoemaker, Mark           16 Dads Club Swim T-GU  2:10.69    2:10.91  
                  29.90     1:02.50 (32.60)     1:36.68 (34.18)     2:10.91 (34.23)
 37 Karau, William            18 North Texas Nada-NT  2:10.92    2:11.21  
                  29.80     1:02.84 (33.04)     1:37.06 (34.22)     2:11.21 (34.15)
 38 Kumar, Rishabh            15 Texas Ford Aquat-NT  2:10.35    2:11.43  
                  29.83     1:03.35 (33.52)     1:37.42 (34.07)     2:11.43 (34.01)
 39 Czelusta, Noah            15 Dads Club Swim T-GU  2:11.56    2:12.15  
                  29.95     1:03.42 (33.47)     1:37.53 (34.11)     2:12.15 (34.62)
 40 Coignet, Adam             17 Riptide Swim Clu-LA  2:11.32    2:12.68  
                  29.88     1:03.57 (33.69)     1:38.09 (34.52)     2:12.68 (34.59)
 
Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rudd, Michael             16 Katy Aquatic Tea-GU  2:04.77    2:01.81  
                  27.46       57.92 (30.46)     1:29.60 (31.68)     2:01.81 (32.21)
  2 Smith, Hudson             18 Brenham Swim Clu-GU  2:00.73    2:01.94  
                  26.91       57.84 (30.93)     1:29.64 (31.80)     2:01.94 (32.30)
  3 Kolde, Evan               18 North Texas Nada-NT  2:05.31    2:02.67  
                  27.23       57.68 (30.45)     1:29.52 (31.84)     2:02.67 (33.15)
  4 Kmak, Mike                18 Palo Alto Stanfo-PC  2:06.26    2:04.46  
                  28.38     1:00.24 (31.86)     1:32.46 (32.22)     2:04.46 (32.00)
  5 Bratanov, Kaloyan         16 Katy Aquatic Tea-GU  2:05.22    2:04.98  
                  27.98       59.70 (31.72)     1:32.63 (32.93)     2:04.98 (32.35)
  6 Ryherd, William           18 Alamo Area Aquat-ST  2:06.56    2:05.11  
                  28.24     1:00.05 (31.81)     1:32.20 (32.15)     2:05.11 (32.91)
  7 Davis, Logan              17 North Texas Nada-NT  2:10.03    2:05.54  
                  27.07       58.56 (31.49)     1:31.38 (32.82)     2:05.54 (34.16)
  8 Balint, Daniel            17 North Texas Nada-NT  2:12.88    2:05.60  
                  28.36     1:00.22 (31.86)     1:32.62 (32.40)     2:05.60 (32.98)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Venker, Jack              17 Cypress Fairbank-GU  2:08.26    2:05.63  
                  28.27       59.96 (31.69)     1:32.39 (32.43)     2:05.63 (33.24)
 10 Copley, Brian             16 Palo Alto Stanfo-PC  2:05.75    2:05.72  
                  28.42     1:00.21 (31.79)     1:32.72 (32.51)     2:05.72 (33.00)
 11 Tay, Edward               14 Palo Alto Stanfo-PC  2:06.67    2:05.81  
                  28.75     1:00.57 (31.82)     1:33.57 (33.00)     2:05.81 (32.24)
 12 Finley, James             18 Houston Cougar A-GU  2:07.97    2:06.00  
                  27.40       59.30 (31.90)     1:31.66 (32.36)     2:06.00 (34.34)
 13 Vazquez Carrillo, Luis F  17 ITESM MTY            2:26.77L   2:06.45  
                  28.68     1:00.89 (32.21)     1:33.95 (33.06)     2:06.45 (32.50)
 14 Atay, Deniz               15 Fort Worth Area-NT   2:09.35    2:06.90  
                  28.87     1:01.04 (32.17)     1:33.78 (32.74)     2:06.90 (33.12)
 15 Delfeld, Jack             17 City of Richards-NT  2:06.06    2:06.92  
                  27.78       59.20 (31.42)     1:32.29 (33.09)     2:06.92 (34.63)
 16 Hawes, Zachary            18 Team FINS-GU         2:07.29    2:07.07  
                  27.99       59.64 (31.65)     1:32.88 (33.24)     2:07.07 (34.19)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Huang, Vincent            15 South Shore Sail-GU  2:06.61    2:07.44  
                  27.87       59.60 (31.73)     1:33.06 (33.46)     2:07.44 (34.38)
 18 Ribeiro, Vincent          14 Nitro Swimming-ST    2:11.86    2:07.80  
                  28.60     1:00.99 (32.39)     1:34.40 (33.41)     2:07.80 (33.40)
 19 Shay, Michael             16 Nitro Swimming-ST    2:06.92    2:08.03  
                  28.67     1:01.12 (32.45)     1:34.28 (33.16)     2:08.03 (33.75)
 20 Lane, Matthew             16 Waterloo Swimmin-ST  2:37.99L   2:08.30  
                  27.35       59.30 (31.95)     1:32.90 (33.60)     2:08.30 (35.40)
 21 Cooper, David             17 Swim Streamline-GU   2:09.60    2:08.33  
                  29.07     1:02.00 (32.93)     1:34.83 (32.83)     2:08.33 (33.50)
 22 Hung, Christopher         17 Dads Club Swim T-GU  2:10.13    2:08.35  
                  28.38     1:00.89 (32.51)     1:33.99 (33.10)     2:08.35 (34.36)
 23 Xu, Wilhelm               16 South Shore Sail-GU  2:08.31    2:08.57  
                  29.28     1:01.30 (32.02)     1:34.88 (33.58)     2:08.57 (33.69)
 24 Sok, Nirodha              18 Mansfield Aquati-NT  2:07.31    2:08.77  
                  28.77     1:00.68 (31.91)     1:34.15 (33.47)     2:08.77 (34.62)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Argueta, Alek             17 Cypress Fairbank-GU  2:09.03    2:08.87  
                  28.54     1:00.95 (32.41)     1:34.63 (33.68)     2:08.87 (34.24)
 26 Wong, Migus               16 Sienna Plantatio-GU  2:11.36    2:08.88  
                  28.62     1:01.16 (32.54)     1:34.52 (33.36)     2:08.88 (34.36)
 27 Jozwiak, Nicholas         18 Alamo Area Aquat-ST  2:10.63    2:08.92  
                  28.65     1:01.37 (32.72)     1:34.77 (33.40)     2:08.92 (34.15)
 28 Kim, Ryan                 14 Palo Alto Stanfo-PC  2:10.87    2:09.05  
                  28.44     1:00.77 (32.33)     1:34.97 (34.20)     2:09.05 (34.08)
 29 Cisneros-Siller, Arnoldo  15 Mansfield Aquati-NT  2:11.44    2:09.10  
                  28.86     1:01.00 (32.14)     1:34.57 (33.57)     2:09.10 (34.53)
 30 Umrysh, Joshua            18 Woodlands-GU         2:05.57    2:09.15  
                  27.95     1:00.82 (32.87)     1:34.14 (33.32)     2:09.15 (35.01)
 31 McDonald, Nicholas        16 Unattached-ST        2:10.97    2:09.26  
                  28.69     1:01.84 (33.15)     1:35.85 (34.01)     2:09.26 (33.41)
 32 Schlegel, Erik            16 South Shore Sail-GU  2:38.63L   2:09.66  
                  28.74     1:03.07 (34.33)     1:36.71 (33.64)     2:09.66 (32.95)
-------------------------------------------------------------------------
 33 Pickard, Andrew           16 Lost Creek Aquat-ST  2:31.11L   2:10.23  
                  28.65     1:01.52 (32.87)     1:35.46 (33.94)     2:10.23 (34.77)
 34 Paulus, Peter             16 Dallas Mustangs-NT   2:38.81L   2:10.28  
                  28.75     1:02.16 (33.41)     1:36.15 (33.99)     2:10.28 (34.13)
 35 Kumar, Rishabh            15 Texas Ford Aquat-NT  2:13.34    2:10.35  
                  28.79     1:01.53 (32.74)     1:35.68 (34.15)     2:10.35 (34.67)
 36 Welch, Wyatt              16 Nitro Swimming-ST    2:09.84    2:10.53  
                  28.74     1:01.43 (32.69)     1:35.43 (34.00)     2:10.53 (35.10)
 37 Carlile, Jack             20 Aggie Swim Club-GU   2:10.93    2:10.54  
                  28.43     1:01.06 (32.63)     1:34.99 (33.93)     2:10.54 (35.55)
 38 Cuervo Flores, José       19 ITESM MTY            2:35.53L   2:10.68  
                  30.10     1:03.29 (33.19)     1:36.98 (33.69)     2:10.68 (33.70)
 39 Shoemaker, Mark           16 Dads Club Swim T-GU  2:11.78    2:10.69  
                  29.55     1:02.53 (32.98)     1:36.28 (33.75)     2:10.69 (34.41)
 40 Karau, William            18 North Texas Nada-NT  2:36.03L   2:10.92  
                  29.45     1:02.66 (33.21)     1:36.75 (34.09)     2:10.92 (34.17)
-------------------------------------------------------------------------
 41 Coignet, Adam             17 Riptide Swim Clu-LA  2:12.93    2:11.32  
                  29.62     1:02.84 (33.22)     1:36.96 (34.12)     2:11.32 (34.36)
 42 Steed, Hayden             17 Dallas Mustangs-NT   2:08.89    2:11.53  
                  28.25     1:00.75 (32.50)     1:35.01 (34.26)     2:11.53 (36.52)
-------------------------------------------------------------------------
 43 Czelusta, Noah            15 Dads Club Swim T-GU  2:36.91L   2:11.56  
                  29.71     1:02.96 (33.25)     1:36.85 (33.89)     2:11.56 (34.71)
 44 Schertler, Jack           16 Palo Alto Stanfo-PC  2:13.53    2:11.69  
                  30.72     1:04.06 (33.34)     1:38.12 (34.06)     2:11.69 (33.57)
 45 Ocampo Falcon, Mario      19 N.L.                 2:30.55L   2:11.98  
                  29.77     1:02.93 (33.16)     1:37.35 (34.42)     2:11.98 (34.63)
 46 Hansen, Zachary           17 Woodlands-GU         2:12.88    2:12.06  
                  29.61     1:03.23 (33.62)     1:37.26 (34.03)     2:12.06 (34.80)
 47 Wang, Henry               15 Dallas Mustangs-NT   2:12.13    2:12.41  
                  29.29     1:02.68 (33.39)     1:37.25 (34.57)     2:12.41 (35.16)
 48 Vacek, Garry              17 Texas Ford Aquat-NT  2:13.26    2:12.48  
                  28.71     1:01.37 (32.66)     1:35.83 (34.46)     2:12.48 (36.65)
 49 Cuello, Noah              16 Texas Ford Aquat-NT  2:33.92L   2:12.54  
                  29.64     1:02.74 (33.10)     1:37.19 (34.45)     2:12.54 (35.35)
 50 Thumann, Michael          16 Katy Aquatic Tea-GU  2:13.32    2:12.61  
                  30.02     1:03.45 (33.43)     1:37.33 (33.88)     2:12.61 (35.28)
 51 Jones, Elliott            15 Cypress Fairbank-GU  2:34.00L   2:12.77  
                  30.10     1:03.78 (33.68)     1:38.36 (34.58)     2:12.77 (34.41)
 52 Brown, Caleb              18 Una AAAA-ST          2:12.44    2:13.04  
                  29.54     1:03.25 (33.71)     1:37.86 (34.61)     2:13.04 (35.18)
 53 Mackie, Ewan              15 Katy Aquatic Tea-GU  2:36.70L   2:13.74  
                  29.90     1:04.03 (34.13)     1:39.10 (35.07)     2:13.74 (34.64)
 54 Polovtsev, Kirill         15 Katy Aquatic Tea-GU  2:36.48L   2:14.05  
                  29.85     1:03.39 (33.54)     1:38.53 (35.14)     2:14.05 (35.52)
 55 Marquez, Jesus            18 West Texas Typho-BD  2:40.16L   2:14.88  
                  30.08     1:04.68 (34.60)     1:39.88 (35.20)     2:14.88 (35.00)
 56 Lulich, Mitchell          17 Crescent City Sw-LA  2:39.61L   2:14.95  
                  29.82     1:04.13 (34.31)     1:39.32 (35.19)     2:14.95 (35.63)
 57 Tung, Nicholas            13 North Texas Nada-NT  2:40.01L   2:15.24  
                  31.05     1:05.12 (34.07)     1:40.22 (35.10)     2:15.24 (35.02)
 58 Miranda, William          15 Sienna Plantatio-GU  2:35.09L   2:15.27  
                  30.41     1:04.68 (34.27)     1:39.93 (35.25)     2:15.27 (35.34)
 59 O'Neil, Nathan            16 Dads Club Swim T-GU  2:38.46L   2:15.28  
                  30.37     1:03.90 (33.53)     1:39.28 (35.38)     2:15.28 (36.00)
 60 Escarcega, Emmanuel       18 El Paso Aqua Pos-BD  2:40.62L   2:15.44  
                  30.36     1:03.90 (33.54)     1:38.98 (35.08)     2:15.44 (36.46)
 61 Neville, Ian              15 Fort Worth Area-NT   2:37.48L   2:15.55  
                  29.98     1:03.76 (33.78)     1:39.36 (35.60)     2:15.55 (36.19)
 62 Staebel, William          16 Woodlands-GU         2:40.58L   2:15.66  
                  29.70     1:04.08 (34.38)     1:39.85 (35.77)     2:15.66 (35.81)
 63 Lozano, Joshua            17 Alamo Area Aquat-ST  2:37.84L   2:15.97  
                  30.60     1:05.31 (34.71)     1:40.46 (35.15)     2:15.97 (35.51)
 64 Hsieh, Aaron              15 Palo Alto Stanfo-PC  2:13.41    2:15.99  
                  30.71     1:05.29 (34.58)     1:39.67 (34.38)     2:15.99 (36.32)
 65 Guthrie, David            56 Rice Aquatics-GU     2:09.35    2:16.05  
                  30.13     1:04.13 (34.00)     1:39.59 (35.46)     2:16.05 (36.46)
 66 Nemec, Noah               17 Dallas Mustangs-NT   2:34.32L   2:16.47  
                  30.77     1:05.29 (34.52)     1:40.97 (35.68)     2:16.47 (35.50)
 67 Bates, Jeremy             16 Dads Club Swim T-GU  2:38.34L   2:16.48  
                  29.00     1:03.10 (34.10)     1:38.95 (35.85)     2:16.48 (37.53)
 68 Hewes, Winston            16 City of Richards-NT  2:35.69L   2:17.05  
                  31.42     1:05.86 (34.44)     1:41.36 (35.50)     2:17.05 (35.69)
 69 Fu, Andrew                14 North Texas Nada-NT  2:39.96L   2:17.72  
                  31.62     1:06.56 (34.94)     1:42.06 (35.50)     2:17.72 (35.66)
 70 Salazar, Anthony          15 El Paso Aqua Pos-BD  2:40.04L   2:17.86  
                  30.31     1:05.05 (34.74)     1:41.19 (36.14)     2:17.86 (36.67)
 71 Hernandez, Samuel         15 Streamline Aquat-ST  2:40.38L   2:18.51  
                  31.53     1:06.41 (34.88)     1:42.10 (35.69)     2:18.51 (36.41)
 72 Sanders, Christopher      18 Christus Louisia-LA  2:38.61L   2:18.82  
                  30.05     1:04.59 (34.54)     1:41.09 (36.50)     2:18.82 (37.73)
 73 Hmimy, Omar               16 Dallas Mustangs-NT   2:40.55L   2:20.14  
                  30.90     1:05.60 (34.70)     1:42.52 (36.92)     2:20.14 (37.62)
 74 Hyche, Nathan             15 Alamo Area Aquat-ST  2:39.47L   2:21.05  
                  31.42     1:06.46 (35.04)     1:43.28 (36.82)     2:21.05 (37.77)
 -- Burkhard, Clayton         17 Magnolia Aquatic-GU  2:08.49        DFS  
 -- Tan, William              17 Nitro Swimming-ST    2:07.55        DFS  
 
Men 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Kennedy, Jared            18 Alamo Area Aquat-ST    55.50      53.11  
                  24.30       53.11 (28.81)                                        
  2 Torres, Omar              17 Desert Shark Swi-BD    55.63      54.00  
                  25.06       54.00 (28.94)                                        
  3 Player, John              18 Alamo Area Aquat-ST    55.50      54.11  
                  25.07       54.11 (29.04)                                        
  4 Schertler, Jack           16 Palo Alto Stanfo-PC    56.50      54.63  
                  25.90       54.63 (28.73)                                        
  5 Bradford, Ian             17 Waterloo Swimmin-ST    59.34      56.59  
                  24.97       56.59 (31.62)                                        
  6 Mahan, Brandon            15 UDADS-GU               58.25      57.75  
                  26.57       57.75 (31.18)                                        
  7 Lemens, Brandon           16 Waterloo Swimmin-ST  1:02.34      58.32  
                  26.67       58.32 (31.65)                                        
 
Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gwo, Albert               18 Palo Alto Stanfo-PC    48.97      48.49  
                  22.46       48.49 (26.03)                                        
  2 LeVant, Jack              17 North Texas Nada-NT    49.10      48.67  
                  22.53       48.67 (26.14)                                        
  3 Soto Ramirez, Luis Fabri  24 ITESM MTY              49.67      48.99  
                  23.15       48.99 (25.84)                                        
  4 Theall, Mark              18 Aquastar-GU            49.45      49.12  
                  22.90       49.12 (26.22)                                        
  5 Nguyen, John-Philip       17 Aquastar-GU            49.58      49.35  
                  22.95       49.35 (26.40)                                        
  6 Liang, Alex               17 Palo Alto Stanfo-PC    49.70      49.45  
                  22.87       49.45 (26.58)                                        
  7 Bobo, Timothy Clayton     17 Dads Club Swim T-GU    49.35      49.91  
                  22.99       49.91 (26.92)                                        
  8 Grieshop, Sean            18 Nitro Swimming-ST      49.79      50.01  
                  23.65       50.01 (26.36)                                        
B - Final
  9 Gwin, Isaac               17 Nitro Swimming-ST      50.15      49.39  
                  23.34       49.39 (26.05)                                        
 10 Lowe, Dalton              14 Spring Swim Team-GU    49.87      49.61  
                  22.93       49.61 (26.68)                                        
 11 Wozencraft, Cooper        18 Dads Club Swim T-GU    50.14      49.93  
                  22.73       49.93 (27.20)                                        
 12 Messer, Sean              17 Texas Ford Aquat-NT    50.66      50.11  
                  23.60       50.11 (26.51)                                        
 13 Autry, Ethan              16 Katy Aquatic Tea-GU    50.43      50.18  
                  23.29       50.18 (26.89)                                        
 14 Klinksiek, Konnar         16 Alamo Area Aquat-ST    50.67      50.58  
                  23.30       50.58 (27.28)                                        
 15 Reed, Grant               18 Longhorn Aquatic-ST    50.39      50.83  
                  23.83       50.83 (27.00)                                        
 16 Tan, William              17 Nitro Swimming-ST      50.34      51.29  
                  23.82       51.29 (27.47)                                        
C - Final
 17 Rosenkoetter, Jacob       17 Nitro Swimming-ST      50.75      49.68  
                  23.04       49.68 (26.64)                                        
 18 Fang, Kevin               18 Lost Creek Aquat-ST    50.85      50.37  
                  23.42       50.37 (26.95)                                        
 19 Limpert, Andrew           16 Mansfield Aquati-NT    50.84      50.54  
                  23.68       50.54 (26.86)                                        
 20 Dafoe, Riley              17 Cypress Fairbank-GU    50.99      50.66  
                  23.96       50.66 (26.70)                                        
 21 Shomper, Nicholas         18 Nitro Swimming-ST      50.79      50.68  
                  23.75       50.68 (26.93)                                        
 22 Baskett, Walter           17 Swim Streamline-GU     51.01      50.77  
                  23.80       50.77 (26.97)                                        
 23 Karau, William            18 North Texas Nada-NT    50.68      50.86  
                  23.81       50.86 (27.05)                                        
 23 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA    51.04      50.86  
                  24.01       50.86 (26.85)                                        
D - Final
 25 Alarcon, Greyson          16 Nitro Swimming-ST      51.04      50.42  
                  23.45       50.42 (26.97)                                        
 26 Simmons, Peter            17 Aggie Swim Club-GU     51.33      50.77  
                  23.53       50.77 (27.24)                                        
 27 Wallace, Jared            17 Team FINS-GU           51.14      50.93  
                  23.95       50.93 (26.98)                                        
 28 Naumov, Nikita            18 Texas Ford Aquat-NT    51.24      50.94  
                  23.68       50.94 (27.26)                                        
 29 Berta, Mitchell           19 Woodlands-GU           51.34      51.05  
                  24.13       51.05 (26.92)                                        
 30 Barrera, Isaac            16 Alamo Area Aquat-ST    51.18      51.33  
                  23.71       51.33 (27.62)                                        
 31 Wachter, Zachary          17 Texas Ford Aquat-NT    51.33      51.41  
                  23.79       51.41 (27.62)                                        
 32 Funston, Kyle             18 Spring Swim Team-GU    51.16      51.48  
                  23.69       51.48 (27.79)                                        
E - Final
 33 Benn, Parker              17 Dallas Mustangs-NT     51.45      50.94  
                  23.64       50.94 (27.30)                                        
 34 Grieshop, John            15 Nitro Swimming-ST      51.94      51.08  
                  24.02       51.08 (27.06)                                        
 35 Halmy, Victor             17 Woodlands-GU           51.81      51.12  
                  24.31       51.12 (26.81)                                        
 36 Carrozza, Coby            15 Longhorn Aquatic-ST    51.40      51.56  
                  24.00       51.56 (27.56)                                        
 37 Stuart, Lucas             17 Magnolia Aquatic-GU    51.67      51.68  
                  24.36       51.68 (27.32)                                        
 38 Tran, Dylan               16 North Texas Nada-NT    52.09      51.95  
                  24.26       51.95 (27.69)                                        
 39 Lopez, Esteban            17 El Paso Aqua Pos-BD    51.66      52.10  
                  24.50       52.10 (27.60)                                        
 40 Ahn, Seung Joon           15 Katy Aquatic Tea-GU    52.33      54.44  
                  25.31       54.44 (29.13)                                        
 
Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gwo, Albert               18 Palo Alto Stanfo-PC    48.49      48.97  
                  22.83       48.97 (26.14)                                        
  2 LeVant, Jack              17 North Texas Nada-NT    47.79      49.10  
                  22.92       49.10 (26.18)                                        
  3 Bobo, Timothy Clayton     17 Dads Club Swim T-GU    48.13      49.35  
                  22.87       49.35 (26.48)                                        
  4 Theall, Mark              18 Aquastar-GU            49.94      49.45  
                  22.68       49.45 (26.77)                                        
  5 Nguyen, John-Philip       17 Aquastar-GU            49.56      49.58  
                  22.79       49.58 (26.79)                                        
  6 Soto Ramirez, Luis Fabri  24 ITESM MTY              56.65L     49.67  
                  23.33       49.67 (26.34)                                        
  7 Liang, Alex               17 Palo Alto Stanfo-PC    48.29      49.70  
                  22.88       49.70 (26.82)                                        
  8 Grieshop, Sean            18 Nitro Swimming-ST    1:01.08L     49.79  
                  23.49       49.79 (26.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lowe, Dalton              14 Spring Swim Team-GU    49.62      49.87  
                  24.05       49.87 (25.82)                                        
 10 Wozencraft, Cooper        18 Dads Club Swim T-GU    49.33      50.14  
                  23.28       50.14 (26.86)                                        
 11 Gwin, Isaac               17 Nitro Swimming-ST      49.98      50.15  
                  23.49       50.15 (26.66)                                        
 12 Tan, William              17 Nitro Swimming-ST      50.78      50.34  
                  23.35       50.34 (26.99)                                        
 13 Reed, Grant               18 Longhorn Aquatic-ST    49.86      50.39  
                  23.49       50.39 (26.90)                                        
 14 Autry, Ethan              16 Katy Aquatic Tea-GU    51.44      50.43  
                  23.64       50.43 (26.79)                                        
 15 Messer, Sean              17 Texas Ford Aquat-NT    51.55      50.66  
                  23.67       50.66 (26.99)                                        
 16 Klinksiek, Konnar         16 Alamo Area Aquat-ST    51.10      50.67  
                  23.53       50.67 (27.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Karau, William            18 North Texas Nada-NT    49.03      50.68  
                  23.71       50.68 (26.97)                                        
 18 Rosenkoetter, Jacob       17 Nitro Swimming-ST      50.26      50.75  
                  23.51       50.75 (27.24)                                        
 19 Shomper, Nicholas         18 Nitro Swimming-ST      52.56      50.79  
                  23.84       50.79 (26.95)                                        
 20 Limpert, Andrew           16 Mansfield Aquati-NT    50.38      50.84  
                  23.96       50.84 (26.88)                                        
 21 Fang, Kevin               18 Lost Creek Aquat-ST    49.49      50.85  
                  23.03       50.85 (27.82)                                        
 22 Dafoe, Riley              17 Cypress Fairbank-GU    50.04      50.99  
                  23.89       50.99 (27.10)                                        
 22 Yeadon, Zachary           17 Alamo Area Aquat-ST    52.57      50.99  
                  24.03       50.99 (26.96)                                        
 24 Baskett, Walter           17 Swim Streamline-GU     52.09      51.01  
                  23.58       51.01 (27.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA    51.53      51.04  
                  23.58       51.04 (27.46)                                        
 26 Alarcon, Greyson          16 Nitro Swimming-ST      50.54      51.04  
                  23.87       51.04 (27.17)                                        
 27 Kolde, Evan               18 North Texas Nada-NT    52.27      51.13  
                  23.81       51.13 (27.32)                                        
 28 Wallace, Jared            17 Team FINS-GU           49.51      51.14  
                  23.95       51.14 (27.19)                                        
 29 Funston, Kyle             18 Spring Swim Team-GU    52.54      51.16  
                  23.47       51.16 (27.69)                                        
 30 Barrera, Isaac            16 Alamo Area Aquat-ST    52.65      51.18  
                  23.91       51.18 (27.27)                                        
 31 Naumov, Nikita            18 Texas Ford Aquat-NT    51.31      51.24  
                  23.97       51.24 (27.27)                                        
 32 Wachter, Zachary          17 Texas Ford Aquat-NT    51.49      51.33  
                  24.04       51.33 (27.29)                                        
 32 Simmons, Peter            17 Aggie Swim Club-GU     49.94      51.33  
                  23.98       51.33 (27.35)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 34 Berta, Mitchell           19 Woodlands-GU           52.47      51.34  
                  23.94       51.34 (27.40)                                        
 35 Copley, Brian             16 Palo Alto Stanfo-PC    52.68      51.35  
                  23.71       51.35 (27.64)                                        
 36 Morey, Sean               18 Cypress Fairbank-GU    51.03      51.40  
                  23.73       51.40 (27.67)                                        
 36 Carrozza, Coby            15 Longhorn Aquatic-ST    51.49      51.40  
                  24.27       51.40 (27.13)                                        
 38 Benn, Parker              17 Dallas Mustangs-NT     51.55      51.45  
                  23.72       51.45 (27.73)                                        
 39 Lopez, Esteban            17 El Paso Aqua Pos-BD    51.83      51.66  
                  24.25       51.66 (27.41)                                        
 40 Stuart, Lucas             17 Magnolia Aquatic-GU    52.02      51.67  
                  24.65       51.67 (27.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 41 Halmy, Victor             17 Woodlands-GU           51.64      51.81  
                  24.82       51.81 (26.99)                                        
 42 Tipton, Beau              18 Streamline Aquat-ST    51.51      51.87  
                  24.34       51.87 (27.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 43 Grieshop, John            15 Nitro Swimming-ST      51.01      51.94  
                  24.31       51.94 (27.63)                                        
 44 Black, Logan              18 Life Time Swim T-ST    52.07      51.96  
                  24.22       51.96 (27.74)                                        
 45 Logan, Ryan               17 Woodlands-GU           51.94      51.98  
                  23.94       51.98 (28.04)                                        
 46 Tran, Dylan               16 North Texas Nada-NT    51.89      52.09  
                  24.08       52.09 (28.01)                                        
 47 Rinard, Christopher       16 Palo Alto Stanfo-PC    52.36      52.13  
                  24.88       52.13 (27.25)                                        
 48 Schnippenkoeetter, Mark   18 C4                     48.69      52.22  
                  24.44       52.22 (27.78)                                        
 49 Shau, David               16 Palo Alto Stanfo-PC    52.29      52.25  
                  24.50       52.25 (27.75)                                        
 50 Ahn, Seung Joon           15 Katy Aquatic Tea-GU    51.94      52.33  
                  24.66       52.33 (27.67)                                        
 51 Jennings, Ryan            18 North Texas Nada-NT    50.74      52.37  
                  24.13       52.37 (28.24)                                        
 51 Kim, Ryan                 14 Palo Alto Stanfo-PC    52.58      52.37  
                  24.09       52.37 (28.28)                                        
 53 Grant, William            15 Heart of Texas A-ST    52.71      52.45  
                  24.72       52.45 (27.73)                                        
 54 Etherton, Isaac           16 Spartan Swimming-LA    52.24      52.54  
                  24.62       52.54 (27.92)                                        
 55 Easton, John              16 Select Team of A-NT    53.52      52.56  
                  24.17       52.56 (28.39)                                        
 56 Vaughn, James             15 Texas Ford Aquat-NT    52.07      52.57  
                  24.61       52.57 (27.96)                                        
 57 Flores Suarez, Raziel Is  16 ITESM MTY              59.14L     52.58  
                  24.69       52.58 (27.89)                                        
 58 Winkler, John             18 Lost Creek Aquat-ST    58.36L     52.63  
                  24.18       52.63 (28.45)                                        
 58 Tay, Edward               14 Palo Alto Stanfo-PC    52.40      52.63  
                  24.72       52.63 (27.91)                                        
 60 Hickman-Chow, Tobin       16 Magnolia Aquatic-GU    53.55      52.64  
                  24.31       52.64 (28.33)                                        
 61 Ellison, Alexander        16 Cypress Fairbank-GU  1:00.46L     52.69  
                  24.46       52.69 (28.23)                                        
 62 Ribeiro, Vincent          14 Nitro Swimming-ST    1:01.08L     52.71  
                  24.71       52.71 (28.00)                                        
 63 Gogulski, Ethan           17 Nitro Swimming-ST      52.76      52.72  
                  24.39       52.72 (28.33)                                        
 64 Castulo Romero, Brando A  17 N.L.                   58.17L     52.73  
                  25.15       52.73 (27.58)                                        
 65 Steed, Hayden             17 Dallas Mustangs-NT     53.19      52.79  
                  24.65       52.79 (28.14)                                        
 66 Lindley, Christopher      16 North Texas Nada-NT    59.32L     52.80  
                  25.16       52.80 (27.64)                                        
 67 Vela, Ernesto             18 Aggie Swim Club-GU     52.93      52.85  
                  24.51       52.85 (28.34)                                        
 68 Garcia Gil, Alejandro     19 ITESM MTY              59.95L     52.92  
                  24.07       52.92 (28.85)                                        
 69 Cruz, Anthony             16 Life Time Swim T-ST    52.46      52.95  
                  24.94       52.95 (28.01)                                        
 70 Huang, Vincent            15 South Shore Sail-GU    53.18      53.01  
                  24.75       53.01 (28.26)                                        
 70 Raper, Gregory            16 Longhorn Aquatic-ST  1:00.91L     53.01  
                  24.81       53.01 (28.20)                                        
 72 Jozwiak, Nicholas         18 Alamo Area Aquat-ST    51.55      53.02  
                  24.90       53.02 (28.12)                                        
 73 Stowers, Andrew           17 Waterloo Swimmin-ST    52.71      53.04  
                  24.35       53.04 (28.69)                                        
 74 Toledo Sanchez, Dominic   15 Nitro Swimming-ST      52.58      53.06  
                  24.78       53.06 (28.28)                                        
 75 Umrysh, Joshua            18 Woodlands-GU           52.33      53.08  
                  24.41       53.08 (28.67)                                        
 76 Flores, Armando           17 El Paso Aqua Pos-BD    52.22      53.09  
                  24.80       53.09 (28.29)                                        
 77 Martin, Owen              17 Crescent City Sw-LA    50.79      53.13  
                  24.63       53.13 (28.50)                                        
 78 Seymour, Christopher      15 Woodlands-GU           51.83      53.15  
                  25.70       53.15 (27.45)                                        
 79 Price, Vincent            17 Nitro Swimming-ST      52.69      53.16  
                  24.30       53.16 (28.86)                                        
 80 Mushovic, Tod             17 Katy Aquatic Tea-GU    52.94      53.17  
                  25.03       53.17 (28.14)                                        
 80 Jannasch, Jack            16 Texas Ford Aquat-NT    53.36      53.17  
                  24.33       53.17 (28.84)                                        
 82 Wills, Justin             17 Inland Coastal A-SI    59.52L     53.19  
                  24.99       53.19 (28.20)                                        
 83 Schmidt, Noah             18 Longhorn Aquatic-ST    53.06      53.20  
                  25.05       53.20 (28.15)                                        
 84 Duncan, Caleb             16 Dads Club Swim T-GU    59.75L     53.22  
                  24.69       53.22 (28.53)                                        
 85 Wong, Migus               16 Sienna Plantatio-GU    53.66      53.24  
                  25.03       53.24 (28.21)                                        
 86 Roberson, William         17 Katy Aquatic Tea-GU  1:01.84L     53.27  
                  25.14       53.27 (28.13)                                        
 87 King, Robert              17 Dallas Mustangs-NT     51.47      53.32  
                  24.79       53.32 (28.53)                                        
 88 Fortune, Barry            17 Cypress Fairbank-GU    51.74      53.43  
                  24.71       53.43 (28.72)                                        
 89 Coakley, William          16 Katy Aquatic Tea-GU  1:02.06L     53.45  
                  24.89       53.45 (28.56)                                        
 90 Lee, Joshua               15 Woodlands-GU           53.42      53.54  
                  25.23       53.54 (28.31)                                        
 91 Senktas, Nicholas         16 Select Team of A-NT    53.24      53.58  
                  25.10       53.58 (28.48)                                        
 92 Quinteros, Brandon        17 Cypress Fairbank-GU    51.44      53.63  
                  24.63       53.63 (29.00)                                        
 93 Gonzalez Zuñiga, Adrian   16 N.L.                 1:00.25L     53.65  
                  25.28       53.65 (28.37)                                        
 94 Ellinor, Blake            16 Nitro Swimming-ST      52.71      53.70  
                  24.86       53.70 (28.84)                                        
 94 Armstrong, Landon         16 North Texas Nada-NT  1:00.61L     53.70  
                  25.15       53.70 (28.55)                                        
 96 Gordon, Jeffrey           17 Mansfield Aquati-NT  1:01.76L     53.80  
                  24.66       53.80 (29.14)                                        
 97 Thumann, Michael          16 Katy Aquatic Tea-GU  1:01.03L     53.90  
                  24.91       53.90 (28.99)                                        
 98 Cooper, David             17 Swim Streamline-GU   1:01.83L     53.92  
                  25.27       53.92 (28.65)                                        
 99 Leach, Marshal            18 COSS-LA              1:02.08L     53.99  
                  25.45       53.99 (28.54)                                        
100 Carson, Joseph            17 Texas Ford Aquat-NT  1:00.86L     54.06  
                  25.57       54.06 (28.49)                                        
101 Hansen, Zachary           17 Woodlands-GU         1:01.47L     54.09  
                  24.82       54.09 (29.27)                                        
102 Morales Arce, Osmar Alej  16 N.L.                 1:02.19L     54.12  
                  25.05       54.12 (29.07)                                        
103 Neumann, Dylan            18 Team FINS-GU           52.62      54.22  
                  25.40       54.22 (28.82)                                        
104 Marion, Braxton           16 Cypress Fairbank-GU    52.93      54.30  
                  24.48       54.30 (29.82)                                        
104 Delfeld, Jack             17 City of Richards-NT    53.32      54.30  
                  25.00       54.30 (29.30)                                        
106 White, Connor             16 El Paso Aqua Pos-BD  1:00.83L     54.33  
                  24.60       54.33 (29.73)                                        
107 Hernandez Dorantes, Samu  14 N.L.                   59.99L     54.63  
                  25.72       54.63 (28.91)                                        
108 Clark, David              16 Woodlands-GU           52.97      54.73  
                  25.25       54.73 (29.48)                                        
109 Hochman, Brian            14 North Texas Nada-NT    53.63      54.75  
                  25.25       54.75 (29.50)                                        
109 Leonhardt, Joshua         15 Texas Ford Aquat-NT  1:01.71L     54.75  
                  25.36       54.75 (29.39)                                        
111 Hernandez, Manuel         17 Desert Shark Swi-BD  1:01.77L     54.80  
                  25.24       54.80 (29.56)                                        
112 Mackie, Ewan              15 Katy Aquatic Tea-GU  1:01.51L     54.82  
                  25.09       54.82 (29.73)                                        
113 Wood, Steven              56 Fort Worth Area-NT     53.50      54.90  
                  24.82       54.90 (30.08)                                        
114 Min, Enoch                18 Palo Alto Stanfo-PC  1:01.07L     55.22  
                  25.69       55.22 (29.53)                                        
115 Payan Victoria, Lucas Ja  16 N.L.                 1:02.11L     55.30  
                  25.38       55.30 (29.92)                                        
116 Cavazos, Gabe             18 Hays Swim Club-ST      52.93      55.39  
                  25.79       55.39 (29.60)                                        
117 Hansen, Jack              16 Aquatex Swim Tea-ST    53.37      56.48  
                  26.25       56.48 (30.23)                                        
 -- Balint, Daniel            17 North Texas Nada-NT    50.38        DFS  
 
Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 LeVant, Jack              17 North Texas Nada-NT  1:48.31    1:45.47  
                  24.24       51.22 (26.98)     1:18.38 (27.16)     1:45.47 (27.09)
  2 Soto Ramirez, Luis Fabri  24 ITESM MTY            1:50.40    1:46.45  
                  23.49       50.52 (27.03)     1:18.17 (27.65)     1:46.45 (28.28)
  3 Liang, Alex               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:50.28    1:47.91  
                  24.40       52.04 (27.64)     1:19.81 (27.77)     1:47.91 (28.10)
  4 Limpert, Andrew           16 Mansfield Aquati-NT  1:49.98    1:49.13  
                  24.87       52.55 (27.68)     1:20.36 (27.81)     1:49.13 (28.77)
  5 Davis, Logan              17 North Texas Nada-NT  1:49.80    1:49.45  
                  24.08       51.58 (27.50)     1:20.06 (28.48)     1:49.45 (29.39)
  6 Karau, William            18 North Texas Nada-NT  1:50.92    1:52.62  
                  24.45       52.68 (28.23)     1:22.40 (29.72)     1:52.62 (30.22)
  7 Gwin, Isaac               17 Nitro Swimming-ST    1:50.26    1:52.67  
                  24.56       52.63 (28.07)     1:21.60 (28.97)     1:52.67 (31.07)
  8 Tan, William              17 Nitro Swimming-ST    1:51.76    1:53.23  
                  24.48       52.88 (28.40)     1:22.34 (29.46)     1:53.23 (30.89)
B - Final
  9 Halmy, Victor             17 Woodlands-GU         1:52.14    1:50.87  
                  25.29       53.49 (28.20)     1:21.88 (28.39)     1:50.87 (28.99)
 10 Fang, Kevin               18 Lost Creek Aquat-ST  1:53.26    1:51.57  
                  24.68       52.57 (27.89)     1:21.78 (29.21)     1:51.57 (29.79)
 11 Tipton, Beau              18 Streamline Aquat-ST  1:53.55    1:51.96  
                  25.36       53.63 (28.27)     1:22.46 (28.83)     1:51.96 (29.50)
 12 Lopez, Esteban            17 El Paso Aqua Pos-BD  1:52.17    1:52.28  
                  24.95       53.86 (28.91)     1:22.62 (28.76)     1:52.28 (29.66)
 13 Naumov, Nikita            18 Texas Ford Aquat-NT  1:53.27    1:52.38  
                  25.47       54.61 (29.14)     1:23.81 (29.20)     1:52.38 (28.57)
 14 Bobo, Timothy Clayton     17 Dads Club Swim T-GU  1:52.76    1:52.63  
                  24.38       52.59 (28.21)     1:22.47 (29.88)     1:52.63 (30.16)
 15 Stuart, Lucas             17 Magnolia Aquatic-GU  1:53.20    1:52.76  
                  25.54       54.34 (28.80)     1:23.82 (29.48)     1:52.76 (28.94)
 16 Wallace, Jared            17 Team FINS-GU         1:52.64    1:53.91  
                  25.09       54.24 (29.15)     1:23.74 (29.50)     1:53.91 (30.17)
C - Final
 17 Castulo Romero, Brando A  17 N.L.                 1:53.67    1:52.12  
                  24.76       53.12 (28.36)     1:22.38 (29.26)     1:52.12 (29.74)
 18 Dafoe, Riley              17 Cypress Fairbank-GU  1:53.56    1:52.22  
                  25.40       54.23 (28.83)     1:23.68 (29.45)     1:52.22 (28.54)
 19 Alarcon, Greyson          16 Nitro Swimming-ST    1:54.49    1:53.20  
                  25.26       54.13 (28.87)     1:23.89 (29.76)     1:53.20 (29.31)
 20 Nguyen, John-Philip       17 Aquastar-GU          1:54.31    1:53.83  
                  24.59       52.61 (28.02)     1:22.22 (29.61)     1:53.83 (31.61)
 21 Venker, Jack              17 Cypress Fairbank-GU  1:53.98    1:54.48  
                  25.65       54.55 (28.90)     1:24.13 (29.58)     1:54.48 (30.35)
 22 Raper, Gregory            16 Longhorn Aquatic-ST  1:54.34    1:55.06  
                  25.28       54.61 (29.33)     1:24.54 (29.93)     1:55.06 (30.52)
 23 Lee, Joshua               15 Woodlands-GU         1:54.41    1:55.70  
                  26.01       55.05 (29.04)     1:25.14 (30.09)     1:55.70 (30.56)
 24 Simmons, Peter            17 Aggie Swim Club-GU   1:54.49    1:56.20  
                  25.12       54.32 (29.20)     1:25.12 (30.80)     1:56.20 (31.08)
D - Final
 25 Ahn, Seung Joon           15 Katy Aquatic Tea-GU  1:54.63    1:53.81  
                  25.66       54.46 (28.80)     1:24.02 (29.56)     1:53.81 (29.79)
 26 Copley, Brian             16 Palo Alto Stanfo-PC  1:54.70    1:54.04  
                  25.33       54.68 (29.35)     1:24.53 (29.85)     1:54.04 (29.51)
 27 King, Robert              17 Dallas Mustangs-NT   1:54.83    1:55.04  
                  25.94       55.65 (29.71)     1:25.56 (29.91)     1:55.04 (29.48)
 27 Dafoe, Cameron            14 Cypress Fairbank-GU  1:54.98    1:55.04  
                  25.88       55.28 (29.40)     1:25.45 (30.17)     1:55.04 (29.59)
 29 Flores Suarez, Raziel Is  16 ITESM MTY            1:55.04    1:55.29  
                  25.25       54.88 (29.63)     1:24.79 (29.91)     1:55.29 (30.50)
 30 Balint, Daniel            17 North Texas Nada-NT  1:55.02    1:55.42  
                  25.42       54.73 (29.31)     1:24.59 (29.86)     1:55.42 (30.83)
 31 Seymour, Christopher      15 Woodlands-GU         1:54.58    1:55.75  
                  25.96       54.74 (28.78)     1:25.03 (30.29)     1:55.75 (30.72)
 32 Lowe, Dalton              14 Spring Swim Team-GU  1:54.89    1:56.10  
                  25.45       55.29 (29.84)     1:25.21 (29.92)     1:56.10 (30.89)
E - Final
 33 Jennings, Ryan            18 North Texas Nada-NT  1:55.41    1:54.00  
                  25.47       54.00 (28.53)     1:23.58 (29.58)     1:54.00 (30.42)
 34 Welch, Wyatt              16 Nitro Swimming-ST    1:55.99    1:54.10  
                  25.00       53.08 (28.08)     1:23.43 (30.35)     1:54.10 (30.67)
 35 Benn, Parker              17 Dallas Mustangs-NT   1:56.19    1:54.42  
                  25.78       54.96 (29.18)     1:24.42 (29.46)     1:54.42 (30.00)
 36 Etherton, Isaac           16 Spartan Swimming-LA  1:55.69    1:55.57  
                  25.96       55.31 (29.35)     1:25.12 (29.81)     1:55.57 (30.45)
 37 Williams, Jaykob          15 North Texas Nada-NT  1:55.88    1:55.66  
                  25.79       55.52 (29.73)     1:25.44 (29.92)     1:55.66 (30.22)
 38 Dulaney, Aidan            16 Longhorn Aquatic-ST  1:55.97    1:56.01  
                  25.99       55.31 (29.32)     1:25.45 (30.14)     1:56.01 (30.56)
 39 Carson, Joseph            17 Texas Ford Aquat-NT  1:55.49    1:56.26  
                  25.64       55.39 (29.75)     1:25.97 (30.58)     1:56.26 (30.29)
 40 Umrysh, Joshua            18 Woodlands-GU         1:55.85    2:01.87  
                  25.80       56.35 (30.55)     1:28.54 (32.19)     2:01.87 (33.33)
 
Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 LeVant, Jack              17 North Texas Nada-NT  1:45.20    1:48.31  
                  24.20       51.16 (26.96)     1:19.27 (28.11)     1:48.31 (29.04)
  2 Davis, Logan              17 North Texas Nada-NT  1:56.29    1:49.80  
                  24.12       51.58 (27.46)     1:20.18 (28.60)     1:49.80 (29.62)
  3 Limpert, Andrew           16 Mansfield Aquati-NT  1:49.77    1:49.98  
                  25.01       52.76 (27.75)     1:21.34 (28.58)     1:49.98 (28.64)
  4 Gwin, Isaac               17 Nitro Swimming-ST    1:56.65    1:50.26  
                  24.42       51.99 (27.57)     1:20.56 (28.57)     1:50.26 (29.70)
  5 Liang, Alex               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:45.55    1:50.28  
                  24.94       53.18 (28.24)     1:21.41 (28.23)     1:50.28 (28.87)
  6 Soto Ramirez, Luis Fabri  24 ITESM MTY            2:02.22L   1:50.40  
                  24.45       52.70 (28.25)     1:21.15 (28.45)     1:50.40 (29.25)
  7 Karau, William            18 North Texas Nada-NT  1:48.43    1:50.92  
                  24.88       53.11 (28.23)     1:21.76 (28.65)     1:50.92 (29.16)
  8 Tan, William              17 Nitro Swimming-ST    1:50.47    1:51.76  
                  25.19       53.26 (28.07)     1:22.06 (28.80)     1:51.76 (29.70)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Halmy, Victor             17 Woodlands-GU         1:51.42    1:52.14  
                  25.49       53.73 (28.24)     1:22.37 (28.64)     1:52.14 (29.77)
 10 Lopez, Esteban            17 El Paso Aqua Pos-BD  1:54.44    1:52.17  
                  25.34       53.89 (28.55)     1:22.47 (28.58)     1:52.17 (29.70)
 11 Wallace, Jared            17 Team FINS-GU         2:13.95L   1:52.64  
                  25.39       54.06 (28.67)     1:22.85 (28.79)     1:52.64 (29.79)
 12 Bobo, Timothy Clayton     17 Dads Club Swim T-GU  1:50.51    1:52.76  
                  24.33       52.70 (28.37)     1:22.23 (29.53)     1:52.76 (30.53)
 13 Stuart, Lucas             17 Magnolia Aquatic-GU  1:55.63    1:53.20  
                  25.65       53.79 (28.14)     1:23.14 (29.35)     1:53.20 (30.06)
 14 Fang, Kevin               18 Lost Creek Aquat-ST  1:51.19    1:53.26  
                  25.32       54.16 (28.84)     1:23.69 (29.53)     1:53.26 (29.57)
 15 Naumov, Nikita            18 Texas Ford Aquat-NT  1:56.00    1:53.27  
                  25.57       54.97 (29.40)     1:24.43 (29.46)     1:53.27 (28.84)
 16 Tipton, Beau              18 Streamline Aquat-ST  1:52.75    1:53.55  
                  25.85       54.80 (28.95)     1:23.88 (29.08)     1:53.55 (29.67)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dafoe, Riley              17 Cypress Fairbank-GU  1:53.48    1:53.56  
                  25.85       54.80 (28.95)     1:24.31 (29.51)     1:53.56 (29.25)
 18 Castulo Romero, Brando A  17 N.L.                 2:04.03L   1:53.67  
                  25.24       54.22 (28.98)     1:23.80 (29.58)     1:53.67 (29.87)
 19 Venker, Jack              17 Cypress Fairbank-GU  1:57.12    1:53.98  
                  25.78       54.46 (28.68)     1:24.25 (29.79)     1:53.98 (29.73)
 20 Nguyen, John-Philip       17 Aquastar-GU          1:52.56    1:54.31  
                  24.42       53.08 (28.66)     1:22.66 (29.58)     1:54.31 (31.65)
 21 Raper, Gregory            16 Longhorn Aquatic-ST  2:16.38L   1:54.34  
                  25.51       54.14 (28.63)     1:24.02 (29.88)     1:54.34 (30.32)
 22 Lee, Joshua               15 Woodlands-GU         1:55.25    1:54.41  
                  25.52       54.51 (28.99)     1:24.30 (29.79)     1:54.41 (30.11)
 23 Alarcon, Greyson          16 Nitro Swimming-ST    1:53.35    1:54.49  
                  25.99       54.81 (28.82)     1:25.07 (30.26)     1:54.49 (29.42)
 23 Simmons, Peter            17 Aggie Swim Club-GU   1:55.83    1:54.49  
                  25.04       54.21 (29.17)     1:24.39 (30.18)     1:54.49 (30.10)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Seymour, Christopher      15 Woodlands-GU         1:55.56    1:54.58  
                  25.64       53.96 (28.32)     1:23.87 (29.91)     1:54.58 (30.71)
 26 Ahn, Seung Joon           15 Katy Aquatic Tea-GU  1:55.13    1:54.63  
                  25.83       54.51 (28.68)     1:24.29 (29.78)     1:54.63 (30.34)
 27 Copley, Brian             16 Palo Alto Stanfo-PC  1:53.71    1:54.70  
                  24.90       53.83 (28.93)     1:23.86 (30.03)     1:54.70 (30.84)
 28 King, Robert              17 Dallas Mustangs-NT   1:55.03    1:54.83  
                  25.69       54.63 (28.94)     1:24.77 (30.14)     1:54.83 (30.06)
 29 Lowe, Dalton              14 Spring Swim Team-GU  1:55.35    1:54.89  
                  24.94       54.14 (29.20)     1:24.56 (30.42)     1:54.89 (30.33)
 30 Dafoe, Cameron            14 Cypress Fairbank-GU  2:18.52L   1:54.98  
                  25.82       55.09 (29.27)     1:24.89 (29.80)     1:54.98 (30.09)
 31 Balint, Daniel            17 North Texas Nada-NT  1:55.30    1:55.02  
                  25.12       53.66 (28.54)     1:23.87 (30.21)     1:55.02 (31.15)
 32 Flores Suarez, Raziel Is  16 ITESM MTY            2:13.95L   1:55.04  
                  25.62       55.40 (29.78)     1:25.17 (29.77)     1:55.04 (29.87)
-------------------------------------------------------------------------
 33 Rinard, Christopher       16 Palo Alto Stanfo-PC  1:57.69    1:55.11  
                  25.72       54.76 (29.04)     1:24.40 (29.64)     1:55.11 (30.71)
 34 Wills, Justin             17 Inland Coastal A-SI  2:10.28L   1:55.14  
                  26.14       55.43 (29.29)     1:25.23 (29.80)     1:55.14 (29.91)
 35 Lindley, Christopher      16 North Texas Nada-NT  1:56.76    1:55.21  
                  25.85       54.90 (29.05)     1:24.84 (29.94)     1:55.21 (30.37)
 36 Jennings, Ryan            18 North Texas Nada-NT  1:54.70    1:55.41  
                  25.65       54.50 (28.85)     1:24.43 (29.93)     1:55.41 (30.98)
 37 Carson, Joseph            17 Texas Ford Aquat-NT  1:55.40    1:55.49  
                  25.94       55.37 (29.43)     1:24.91 (29.54)     1:55.49 (30.58)
 38 Tay, Edward               14 Palo Alto Stanfo-PC  1:57.33    1:55.66  
                  25.84       54.98 (29.14)     1:25.26 (30.28)     1:55.66 (30.40)
 39 Etherton, Isaac           16 Spartan Swimming-LA  1:57.80    1:55.69  
                  26.31       55.58 (29.27)     1:25.41 (29.83)     1:55.69 (30.28)
 40 Umrysh, Joshua            18 Woodlands-GU         1:57.00    1:55.85  
                  25.09       54.34 (29.25)     1:25.23 (30.89)     1:55.85 (30.62)
-------------------------------------------------------------------------
 41 Williams, Jaykob          15 North Texas Nada-NT  1:57.52    1:55.88  
                  26.14       56.20 (30.06)     1:25.54 (29.34)     1:55.88 (30.34)
 42 Dulaney, Aidan            16 Longhorn Aquatic-ST  2:15.87L   1:55.97  
                  26.43       55.79 (29.36)     1:25.25 (29.46)     1:55.97 (30.72)
-------------------------------------------------------------------------
 43 Welch, Wyatt              16 Nitro Swimming-ST    1:54.81    1:55.99  
                  25.56       55.08 (29.52)     1:25.55 (30.47)     1:55.99 (30.44)
 44 Benn, Parker              17 Dallas Mustangs-NT   1:55.37    1:56.19  
                  24.84       53.87 (29.03)     1:24.20 (30.33)     1:56.19 (31.99)
 45 Shay, Michael             16 Nitro Swimming-ST    1:57.28    1:56.24  
                  25.96       55.51 (29.55)     1:25.46 (29.95)     1:56.24 (30.78)
 46 Schertler, Jack           16 Palo Alto Stanfo-PC  1:56.69    1:56.61  
                  26.63       56.29 (29.66)     1:26.37 (30.08)     1:56.61 (30.24)
 47 Wyninger, Caleb           16 Spartan Swimming-LA  1:56.32    1:56.73  
                  26.03       55.46 (29.43)     1:25.73 (30.27)     1:56.73 (31.00)
 48 Gonzalez Zuñiga, Adrian   16 N.L.                 2:12.06L   1:56.76  
                  25.89       55.13 (29.24)     1:25.95 (30.82)     1:56.76 (30.81)
 49 Miao, Luke                17 Texas Ford Aquat-NT  1:56.79    1:57.03  
                  26.32       55.42 (29.10)     1:25.94 (30.52)     1:57.03 (31.09)
 50 Lozano, Joshua            17 Alamo Area Aquat-ST  1:57.80    1:57.05  
                  26.32       55.43 (29.11)     1:25.84 (30.41)     1:57.05 (31.21)
 51 Schmidt, Noah             18 Longhorn Aquatic-ST  1:57.89    1:57.20  
                  25.89       55.07 (29.18)     1:25.15 (30.08)     1:57.20 (32.05)
 52 Yen, Caleb                17 Rice Aquatics-GU     1:55.99    1:57.74  
                  25.80       55.16 (29.36)     1:25.63 (30.47)     1:57.74 (32.11)
 53 Baskett, Walter           17 Swim Streamline-GU   1:59.16    1:57.90  
                  26.61       56.65 (30.04)     1:27.81 (31.16)     1:57.90 (30.09)
 54 Vaughn, James             15 Texas Ford Aquat-NT  1:56.91    1:57.96  
                  26.32       56.06 (29.74)     1:26.49 (30.43)     1:57.96 (31.47)
 55 Berta, Mitchell           19 Woodlands-GU         1:55.82    1:58.25  
                  24.88       53.56 (28.68)     1:25.28 (31.72)     1:58.25 (32.97)
 56 Flores, Armando           17 El Paso Aqua Pos-BD  1:56.71    1:58.46  
                  25.65       54.90 (29.25)     1:25.95 (31.05)     1:58.46 (32.51)
 57 Thumann, Michael          16 Katy Aquatic Tea-GU  2:17.18L   1:58.68  
                  26.45       56.79 (30.34)     1:27.24 (30.45)     1:58.68 (31.44)
 58 Phegley, Eric             17 Texas Ford Aquat-NT  2:14.35L   1:58.69  
                  26.44       56.23 (29.79)     1:27.22 (30.99)     1:58.69 (31.47)
 59 Thumann, Samuel           16 Katy Aquatic Tea-GU  2:18.58L   1:59.06  
                  27.18       56.95 (29.77)     1:27.54 (30.59)     1:59.06 (31.52)
 60 Jozwiak, Nicholas         18 Alamo Area Aquat-ST  1:57.17    1:59.18  
                  26.27       56.47 (30.20)     1:27.70 (31.23)     1:59.18 (31.48)
 61 Wachter, Zachary          17 Texas Ford Aquat-NT  1:57.51    1:59.57  
                  26.41       55.78 (29.37)     1:26.99 (31.21)     1:59.57 (32.58)
 62 Hernandez, Manuel         17 Desert Shark Swi-BD  2:16.82L   1:59.72  
                  26.52       57.01 (30.49)     1:27.88 (30.87)     1:59.72 (31.84)
 63 Martin, Owen              17 Crescent City Sw-LA  1:55.98    1:59.74  
                  25.89       55.44 (29.55)     1:26.41 (30.97)     1:59.74 (33.33)
 64 Schlegel, Erik            16 South Shore Sail-GU  1:56.63    1:59.92  
                  26.00       56.19 (30.19)     1:28.18 (31.99)     1:59.92 (31.74)
 65 Gordon, Jeffrey           17 Mansfield Aquati-NT  2:17.89L   1:59.97  
                  27.21       57.38 (30.17)     1:27.60 (30.22)     1:59.97 (32.37)
 66 England, Allen            16 COSS-LA              2:19.61L   2:00.00  
                  26.89       57.03 (30.14)     1:27.96 (30.93)     2:00.00 (32.04)
 67 Jameson, Jon              18 Mansfield Aquati-NT  2:13.43L   2:00.47  
                  26.60       56.58 (29.98)     1:28.34 (31.76)     2:00.47 (32.13)
 68 Perez, Matthew            15 North Channel Aq-GU  2:19.76L   2:00.50  
                  27.40       57.76 (30.36)     1:28.83 (31.07)     2:00.50 (31.67)
 69 Mushovic, Tod             17 Katy Aquatic Tea-GU  2:17.81L   2:00.65  
                  26.60       57.66 (31.06)     1:28.79 (31.13)     2:00.65 (31.86)
 70 Leach, Marshal            18 COSS-LA              2:19.95L   2:00.92  
                  27.16       58.00 (30.84)     1:29.66 (31.66)     2:00.92 (31.26)
 71 Fortune, Barry            17 Cypress Fairbank-GU  1:56.25    2:01.02  
                  26.32       56.32 (30.00)     1:28.02 (31.70)     2:01.02 (33.00)
 72 Ellinor, Blake            16 Nitro Swimming-ST    1:56.90    2:01.14  
                  26.32       56.64 (30.32)     1:28.58 (31.94)     2:01.14 (32.56)
 73 Bowling, Colin            16 Austin Trinity A-ST  2:18.37L   2:01.23  
                  26.51       57.32 (30.81)     1:29.41 (32.09)     2:01.23 (31.82)
 74 Scott, Hunter             17 Aggie Swim Club-GU   1:59.68    2:01.63  
                  26.00       55.98 (29.98)     1:27.96 (31.98)     2:01.63 (33.67)
 75 Hernandez Dorantes, Samu  14 N.L.                 2:16.20L   2:02.06  
                  27.14       58.38 (31.24)     1:30.51 (32.13)     2:02.06 (31.55)
 76 Hansen, Jack              16 Aquatex Swim Tea-ST  2:15.88L   2:02.64  
                  26.25       56.63 (30.38)     1:29.11 (32.48)     2:02.64 (33.53)
 77 Jones, Elliott            15 Cypress Fairbank-GU  2:20.97L   2:02.81  
                  26.63       57.52 (30.89)     1:30.36 (32.84)     2:02.81 (32.45)
 78 Heinen, William           17 Spartan Swimming-LA  2:20.59L   2:02.87  
                  27.05       58.43 (31.38)     1:30.46 (32.03)     2:02.87 (32.41)
 79 O'Kelley, Gabe            16 Spartan Swimming-LA  2:17.89L   2:03.63  
                  26.87       57.20 (30.33)     1:29.93 (32.73)     2:03.63 (33.70)
 80 Marion, Braxton           16 Cypress Fairbank-GU  1:57.34    2:03.87  
                  26.15       56.38 (30.23)     1:29.29 (32.91)     2:03.87 (34.58)
 81 Min, Enoch                18 Palo Alto Stanfo-PC  1:56.90    2:03.88  
                  26.92       57.97 (31.05)     1:30.29 (32.32)     2:03.88 (33.59)
 82 Matsuda, Aska             16 Palo Alto Stanfo-PC  2:20.63L   2:04.05  
                  27.19       58.61 (31.42)     1:31.21 (32.60)     2:04.05 (32.84)
 83 Schmidt, Hayden           17 City of Plano Sw-NT  2:18.60L   2:04.10  
                  26.96       58.44 (31.48)     1:31.13 (32.69)     2:04.10 (32.97)
 84 Polcyn, Andrew            16 Streamline Aquat-ST  2:20.15L   2:06.83  
                  27.76     1:00.58 (32.82)     1:33.04 (32.46)     2:06.83 (33.79)
 -- Simpson, Dillon           17 Cypress Fairbank-GU  1:52.70        DFS  
 -- Gaas, Matthew             17 Katy Aquatic Tea-GU  2:18.03L       DFS  
 -- Burkhard, Clayton         17 Magnolia Aquatic-GU  2:18.44L       DFS  
 
Men 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Player, Judge             17 Nitro Swimming-ST    2:04.41    2:03.72  
                  26.27       55.97 (29.70)     1:34.72 (38.75)     2:03.72 (29.00)
  2 Lulich, Mitchell          17 Crescent City Sw-LA  2:02.01    2:06.20  
                  26.71     1:00.18 (33.47)     1:36.25 (36.07)     2:06.20 (29.95)
  3 Hsieh, Aaron              15 Palo Alto Stanfo-PC  2:09.00    2:08.63  
                  27.60     1:01.63 (34.03)     1:37.92 (36.29)     2:08.63 (30.71)
 
Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liang, Alex               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:51.74    1:47.29  
                  23.35       50.05 (26.70)     1:21.41 (31.36)     1:47.29 (25.88)
  2 Gomez, Alberto            17 Magnolia Aquatic-GU  1:50.77    1:48.19  
                  23.31       50.49 (27.18)     1:22.57 (32.08)     1:48.19 (25.62)
  3 LeVant, Jack              17 North Texas Nada-NT  1:50.95    1:49.13  
                  22.98       49.22 (26.24)     1:22.80 (33.58)     1:49.13 (26.33)
  4 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA  1:51.63    1:50.65  
                  24.17       51.72 (27.55)     1:24.18 (32.46)     1:50.65 (26.47)
  5 Van Cauwelaert, Felix     17 Dallas Mustangs-NT   1:52.42    1:51.36  
                  24.54       52.37 (27.83)     1:24.79 (32.42)     1:51.36 (26.57)
  6 Smith, Hudson             18 Brenham Swim Clu-GU  1:50.50    1:52.02  
                  24.21       52.24 (28.03)     1:25.23 (32.99)     1:52.02 (26.79)
  7 Benn, Parker              17 Dallas Mustangs-NT   1:53.65    1:54.12  
                  24.48       53.00 (28.52)     1:26.14 (33.14)     1:54.12 (27.98)
  8 Wallace, Jared            17 Team FINS-GU         1:53.51    1:56.43  
                  24.07       53.43 (29.36)     1:28.34 (34.91)     1:56.43 (28.09)
B - Final
  9 Welch, Wyatt              16 Nitro Swimming-ST    1:54.54    1:53.04  
                  24.83       53.74 (28.91)     1:27.04 (33.30)     1:53.04 (26.00)
 10 Shay, Michael             16 Nitro Swimming-ST    1:54.23    1:53.31  
                  25.01       52.96 (27.95)     1:26.56 (33.60)     1:53.31 (26.75)
 11 Grant, William            15 Heart of Texas A-ST  1:54.55    1:54.22  
                  24.83       52.51 (27.68)     1:26.14 (33.63)     1:54.22 (28.08)
 12 Shomper, Nicholas         18 Nitro Swimming-ST    1:54.35    1:54.72  
                  24.54       53.32 (28.78)     1:27.81 (34.49)     1:54.72 (26.91)
 13 Alarcon, Greyson          16 Nitro Swimming-ST    1:54.31    1:55.76  
                  24.19       52.65 (28.46)     1:28.55 (35.90)     1:55.76 (27.21)
 14 Davis, Logan              17 North Texas Nada-NT  1:54.35    1:55.99  
                  24.38       54.23 (29.85)     1:28.10 (33.87)     1:55.99 (27.89)
 15 Karau, William            18 North Texas Nada-NT  1:55.29    1:56.72  
                  24.38       55.84 (31.46)     1:30.01 (34.17)     1:56.72 (26.71)
 16 Gwin, Isaac               17 Nitro Swimming-ST    1:54.18    1:56.79  
                  24.41       52.81 (28.40)     1:28.80 (35.99)     1:56.79 (27.99)
C - Final
 17 Schnippenkoeetter, Mark   18 C4                   1:55.62    1:52.22  
                  24.62       53.83 (29.21)     1:25.98 (32.15)     1:52.22 (26.24)
 18 Rosenkoetter, Jacob       17 Nitro Swimming-ST    1:56.20    1:53.53  
                  24.13       52.36 (28.23)     1:26.97 (34.61)     1:53.53 (26.56)
 19 Copley, Brian             16 Palo Alto Stanfo-PC  1:55.57    1:53.81  
                  24.24       52.76 (28.52)     1:26.24 (33.48)     1:53.81 (27.57)
 20 Rinard, Christopher       16 Palo Alto Stanfo-PC  1:55.70    1:54.88  
                  25.04       52.63 (27.59)     1:27.45 (34.82)     1:54.88 (27.43)
 21 Thumann, Michael          16 Katy Aquatic Tea-GU  1:55.70    1:55.84  
                  25.15       54.79 (29.64)     1:28.86 (34.07)     1:55.84 (26.98)
 22 Halmy, Victor             17 Woodlands-GU         1:57.09    1:56.74  
                  24.71       54.75 (30.04)     1:29.76 (35.01)     1:56.74 (26.98)
 23 Sanchez Ramos, Sebastian  19 ITESM MTY            1:56.78    1:57.24  
                  24.29       56.07 (31.78)     1:30.41 (34.34)     1:57.24 (26.83)
 24 Limpert, Andrew           16 Mansfield Aquati-NT  1:57.20    1:57.57  
                  24.48       54.89 (30.41)     1:31.56 (36.67)     1:57.57 (26.01)
D - Final
 25 Tay, Edward               14 Palo Alto Stanfo-PC  1:57.61    1:55.62  
                  24.81       54.67 (29.86)     1:27.85 (33.18)     1:55.62 (27.77)
 26 Fortune, Barry            17 Cypress Fairbank-GU  1:59.10    1:57.54  
                  25.29       55.07 (29.78)     1:29.90 (34.83)     1:57.54 (27.64)
 27 Vazquez Carrillo, Luis F  17 ITESM MTY            1:58.28    1:57.96  
                  26.05       58.39 (32.34)     1:30.86 (32.47)     1:57.96 (27.10)
 28 Voss, Max                 17 Paragon Training-ST  1:59.21    1:58.46  
                  26.26       56.25 (29.99)     1:30.93 (34.68)     1:58.46 (27.53)
 29 Gallardo Long, Moises     21 N.L.                 1:58.48    1:58.84  
                  25.11       56.10 (30.99)     1:31.66 (35.56)     1:58.84 (27.18)
 30 Rudd, Michael             16 Katy Aquatic Tea-GU  1:59.09    2:02.42  
                  26.33       59.01 (32.68)     1:32.16 (33.15)     2:02.42 (30.26)
 31 Roberson, William         17 Katy Aquatic Tea-GU  1:58.62    2:02.63  
                  26.02       58.05 (32.03)     1:34.47 (36.42)     2:02.63 (28.16)
 32 Jones, Elliott            15 Cypress Fairbank-GU  2:00.04    2:04.43  
                  26.61       58.07 (31.46)     1:34.82 (36.75)     2:04.43 (29.61)
E - Final
 33 Sok, Nirodha              18 Mansfield Aquati-NT  1:59.78    1:58.49  
                  25.11       58.25 (33.14)     1:31.52 (33.27)     1:58.49 (26.97)
 34 Finley, James             18 Houston Cougar A-GU  1:59.49    1:58.67  
                  25.62       57.30 (31.68)     1:30.39 (33.09)     1:58.67 (28.28)
 35 Ellison, Alexander        16 Cypress Fairbank-GU  1:59.41    1:59.42  
                  25.44       55.92 (30.48)     1:32.76 (36.84)     1:59.42 (26.66)
 36 Atay, Deniz               15 Fort Worth Area-NT   1:59.51    1:59.43  
                  25.43       56.89 (31.46)     1:30.97 (34.08)     1:59.43 (28.46)
 37 Reynoso, Luis             17 El Paso Aqua Pos-BD  1:59.82    1:59.79  
                  25.50       54.96 (29.46)     1:32.58 (37.62)     1:59.79 (27.21)
 38 Umrysh, Joshua            18 Woodlands-GU         1:59.94    2:01.52  
                  25.18       58.02 (32.84)     1:32.00 (33.98)     2:01.52 (29.52)
 39 Argueta, Alek             17 Cypress Fairbank-GU  1:59.95    2:03.65  
                  26.51       59.80 (33.29)     1:34.61 (34.81)     2:03.65 (29.04)
 40 Lee, Joshua               15 Woodlands-GU         1:59.53    2:10.72  
                  27.76     1:00.96 (33.20)     1:40.37 (39.41)     2:10.72 (30.35)
 
Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Grieshop, Sean            18 Nitro Swimming-ST    1:46.58    1:49.05  
                  24.38       51.69 (27.31)     1:23.50 (31.81)     1:49.05 (25.55)
  2 Thibert, Mike             18 Texas A&M Univ-GU    1:49.59    1:50.27  
                  24.01       52.23 (28.22)     1:24.50 (32.27)     1:50.27 (25.77)
  3 Litnevok, Yegor           23 Una SASA-ST          1:46.87    1:50.37  
                  24.79       52.36 (27.57)     1:24.38 (32.02)     1:50.37 (25.99)
  4 Smith, Hudson             18 Brenham Swim Clu-GU  1:49.40    1:50.50  
                  24.32       52.25 (27.93)     1:24.39 (32.14)     1:50.50 (26.11)
  5 Gomez, Alberto            17 Magnolia Aquatic-GU  1:49.50    1:50.77  
                  24.03       51.48 (27.45)     1:24.04 (32.56)     1:50.77 (26.73)
  6 LeVant, Jack              17 North Texas Nada-NT  1:48.39    1:50.95  
                  23.64       51.16 (27.52)     1:24.71 (33.55)     1:50.95 (26.24)
  7 Moore, David              22 Una SASA-ST          1:49.49    1:51.40  
                  24.78       53.98 (29.20)     1:25.50 (31.52)     1:51.40 (25.90)
  8 Vanderbrook, Thomas       18 Crescent City Sw-LA  1:50.78    1:51.63  
                  24.63       52.87 (28.24)     1:25.11 (32.24)     1:51.63 (26.52)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Reed, Grant               18 Longhorn Aquatic-ST  1:50.69    1:51.65  
                  24.23       52.44 (28.21)     1:26.26 (33.82)     1:51.65 (25.39)
 10 Liang, Alex               17 Palo Alto Stanfo-PC  1:45.98    1:51.74  
                  24.08       51.91 (27.83)     1:24.88 (32.97)     1:51.74 (26.86)
 11 Cowand, Glen              18 Katy Aquatic Tea-GU  1:51.77    1:51.96  
                  23.66       51.61 (27.95)     1:26.75 (35.14)     1:51.96 (25.21)
 12 Van Cauwelaert, Felix     17 Dallas Mustangs-NT   1:50.94    1:52.42  
                  24.70       52.93 (28.23)     1:26.00 (33.07)     1:52.42 (26.42)
 13 Wallace, Jared            17 Team FINS-GU         1:55.67    1:53.51  
                  24.29       52.80 (28.51)     1:27.09 (34.29)     1:53.51 (26.42)
 14 Benn, Parker              17 Dallas Mustangs-NT   1:54.14    1:53.65  
                  24.29       53.07 (28.78)     1:26.08 (33.01)     1:53.65 (27.57)
 15 Yeadon, Zachary           17 Alamo Area Aquat-ST  1:58.36    1:53.81  
                  24.66       53.00 (28.34)     1:27.42 (34.42)     1:53.81 (26.39)
 16 Gwin, Isaac               17 Nitro Swimming-ST    1:53.85    1:54.18  
                  23.86       51.79 (27.93)     1:26.54 (34.75)     1:54.18 (27.64)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shay, Michael             16 Nitro Swimming-ST    1:55.45    1:54.23  
                  25.53       54.05 (28.52)     1:27.54 (33.49)     1:54.23 (26.69)
 18 Alarcon, Greyson          16 Nitro Swimming-ST    2:15.63L   1:54.31  
                  24.28       52.18 (27.90)     1:26.97 (34.79)     1:54.31 (27.34)
 19 Shomper, Nicholas         18 Nitro Swimming-ST    1:56.37    1:54.35  
                  24.38       53.22 (28.84)     1:27.90 (34.68)     1:54.35 (26.45)
 19 Davis, Logan              17 North Texas Nada-NT  1:54.65    1:54.35  
                  24.08       54.00 (29.92)     1:26.94 (32.94)     1:54.35 (27.41)
 21 Welch, Wyatt              16 Nitro Swimming-ST    1:55.44    1:54.54  
                  25.21       54.92 (29.71)     1:28.68 (33.76)     1:54.54 (25.86)
 22 Grant, William            15 Heart of Texas A-ST  1:56.96    1:54.55  
                  24.57       52.64 (28.07)     1:26.11 (33.47)     1:54.55 (28.44)
 23 Karau, William            18 North Texas Nada-NT  1:56.41    1:55.29  
                  24.05       53.99 (29.94)     1:29.08 (35.09)     1:55.29 (26.21)
 24 Moran, Aaron              21 Una SASA-ST          1:54.17    1:55.33  
                  24.75       52.94 (28.19)     1:28.86 (35.92)     1:55.33 (26.47)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Copley, Brian             16 Palo Alto Stanfo-PC  1:53.79    1:55.57  
                  24.48       53.64 (29.16)     1:27.08 (33.44)     1:55.57 (28.49)
 26 Schnippenkoeetter, Mark   18 C4                   1:55.39    1:55.62  
                  25.04       55.06 (30.02)     1:28.42 (33.36)     1:55.62 (27.20)
 27 O'Beirne, Thomas          17 Desert Shark Swi-BD  1:58.06    1:55.63  
                  25.72       55.87 (30.15)     1:29.41 (33.54)     1:55.63 (26.22)
 28 Rinard, Christopher       16 Palo Alto Stanfo-PC  1:57.45    1:55.70  
                  25.82       53.88 (28.06)     1:28.80 (34.92)     1:55.70 (26.90)
 28 Thumann, Michael          16 Katy Aquatic Tea-GU  1:57.55    1:55.70  
                  25.25       54.84 (29.59)     1:28.53 (33.69)     1:55.70 (27.17)
 30 Lindley, Christopher      16 North Texas Nada-NT  2:15.09L   1:55.80  
                  25.10       54.54 (29.44)     1:29.26 (34.72)     1:55.80 (26.54)
 31 Barrera, Isaac            16 Alamo Area Aquat-ST  1:56.29    1:55.96  
                  25.12       53.93 (28.81)     1:28.72 (34.79)     1:55.96 (27.24)
 32 Vaughn, James             15 Texas Ford Aquat-NT  1:58.28    1:56.00  
                  24.56       54.04 (29.48)     1:28.78 (34.74)     1:56.00 (27.22)
-------------------------------------------------------------------------
 33 Bobo, Timothy Clayton     17 Dads Club Swim T-GU  1:53.54    1:56.08  
                  24.29       53.12 (28.83)     1:27.64 (34.52)     1:56.08 (28.44)
 34 Rosenkoetter, Jacob       17 Nitro Swimming-ST    1:53.42    1:56.20  
                  24.57       53.80 (29.23)     1:28.93 (35.13)     1:56.20 (27.27)
 35 Bratanov, Kaloyan         16 Katy Aquatic Tea-GU  1:50.50    1:56.67  
                  25.04       54.79 (29.75)     1:28.95 (34.16)     1:56.67 (27.72)
 36 Sanchez Ramos, Sebastian  19 ITESM MTY            2:12.95L   1:56.78  
                  24.32       55.37 (31.05)     1:29.88 (34.51)     1:56.78 (26.90)
 37 Gates, Jeremy             17 Inland Coastal A-SI  1:57.84    1:57.09  
                  25.23       54.52 (29.29)     1:30.45 (35.93)     1:57.09 (26.64)
 37 Halmy, Victor             17 Woodlands-GU         1:56.34    1:57.09  
                  24.84       54.53 (29.69)     1:29.40 (34.87)     1:57.09 (27.69)
 39 Limpert, Andrew           16 Mansfield Aquati-NT  1:57.29    1:57.20  
                  23.99       53.96 (29.97)     1:30.66 (36.70)     1:57.20 (26.54)
 40 Cooper, David             17 Swim Streamline-GU   1:56.38    1:57.22  
                  25.34       55.90 (30.56)     1:28.69 (32.79)     1:57.22 (28.53)
-------------------------------------------------------------------------
 41 Hallaron, David           16 North Texas Nada-NT  1:53.26    1:57.35  
                  25.67       54.32 (28.65)     1:29.73 (35.41)     1:57.35 (27.62)
 42 Sarman, Daniel            17 Lost Creek Aquat-ST  1:54.73    1:57.43  
                  24.45       52.90 (28.45)     1:28.69 (35.79)     1:57.43 (28.74)
-------------------------------------------------------------------------
 43 Tay, Edward               14 Palo Alto Stanfo-PC  1:57.33    1:57.61  
                  25.70       57.75 (32.05)     1:30.60 (32.85)     1:57.61 (27.01)
 44 Jameson, Jon              18 Mansfield Aquati-NT  2:19.68L   1:57.71  
                  25.75       55.39 (29.64)     1:31.09 (35.70)     1:57.71 (26.62)
 45 Hickman-Chow, Tobin       16 Magnolia Aquatic-GU  1:56.37    1:58.07  
                  54.36                             1:29.82 ( )     1:58.07 (28.25)
 46 Duncan, Caleb             16 Dads Club Swim T-GU  1:57.27    1:58.24  
                  25.12       53.88 (28.76)     1:29.98 (36.10)     1:58.24 (28.26)
 47 Vazquez Carrillo, Luis F  17 ITESM MTY            2:16.89L   1:58.28  
                  26.14       58.39 (32.25)     1:30.55 (32.16)     1:58.28 (27.73)
 48 Torres, Omar              17 Desert Shark Swi-BD  2:19.99L   1:58.40  
                  25.51       54.28 (28.77)     1:30.93 (36.65)     1:58.40 (27.47)
 49 Gallardo Long, Moises     21 N.L.                 2:17.87L   1:58.48  
                  25.72       56.00 (30.28)     1:31.23 (35.23)     1:58.48 (27.25)
 50 Roberson, William         17 Katy Aquatic Tea-GU  2:17.04L   1:58.62  
                  25.54       55.08 (29.54)     1:30.80 (35.72)     1:58.62 (27.82)
 51 Sullivan, Braden          17 Lost Creek Aquat-ST  1:57.07    1:59.00  
                  25.59       54.80 (29.21)     1:30.55 (35.75)     1:59.00 (28.45)
 52 Rudd, Michael             16 Katy Aquatic Tea-GU  1:53.01    1:59.09  
                  25.70       56.93 (31.23)     1:30.31 (33.38)     1:59.09 (28.78)
 53 Fortune, Barry            17 Cypress Fairbank-GU  1:56.98    1:59.10  
                  25.67       56.91 (31.24)     1:31.85 (34.94)     1:59.10 (27.25)
 54 Voss, Max                 17 Paragon Training-ST  1:57.84    1:59.21  
                  25.78       56.20 (30.42)     1:31.06 (34.86)     1:59.21 (28.15)
 55 Wong, Migus               16 Sienna Plantatio-GU  1:55.11    1:59.28  
                  25.60       56.05 (30.45)     1:30.47 (34.42)     1:59.28 (28.81)
 56 Burkhard, Clayton         17 Magnolia Aquatic-GU  2:17.67L   1:59.29  
                  26.16       56.99 (30.83)     1:31.44 (34.45)     1:59.29 (27.85)
 57 Vela, Ernesto             18 Aggie Swim Club-GU   2:18.15L   1:59.31  
                  25.43       56.68 (31.25)     1:31.52 (34.84)     1:59.31 (27.79)
 58 Ellison, Alexander        16 Cypress Fairbank-GU  1:55.97    1:59.41  
                  25.24       54.93 (29.69)     1:31.70 (36.77)     1:59.41 (27.71)
 59 Delfeld, Jack             17 City of Richards-NT  1:55.33    1:59.43  
                  25.81       57.84 (32.03)     1:30.86 (33.02)     1:59.43 (28.57)
 60 Finley, James             18 Houston Cougar A-GU  1:58.31    1:59.49  
                  25.74       57.15 (31.41)     1:31.06 (33.91)     1:59.49 (28.43)
 61 Grieshop, John            15 Nitro Swimming-ST    1:57.41    1:59.50  
                  25.31       54.62 (29.31)     1:32.02 (37.40)     1:59.50 (27.48)
 62 Atay, Deniz               15 Fort Worth Area-NT   1:59.67    1:59.51  
                  25.48       58.07 (32.59)     1:31.47 (33.40)     1:59.51 (28.04)
 63 Lee, Joshua               15 Woodlands-GU         2:18.99L   1:59.53  
                  26.08       55.61 (29.53)     1:32.37 (36.76)     1:59.53 (27.16)
 63 Klawiter, Tyler           17 Swim Streamline-GU   2:16.39L   1:59.53  
                  25.61       55.91 (30.30)     1:32.03 (36.12)     1:59.53 (27.50)
 65 Shoemaker, Mark           16 Dads Club Swim T-GU  2:17.62L   1:59.58  
                  26.51       58.58 (32.07)     1:31.79 (33.21)     1:59.58 (27.79)
 66 Bates, Jeremy             16 Dads Club Swim T-GU  1:59.96    1:59.60  
                  26.59       58.18 (31.59)     1:32.55 (34.37)     1:59.60 (27.05)
 67 Kolde, Evan               18 North Texas Nada-NT  1:58.08    1:59.66  
                  25.15       57.70 (32.55)     1:31.60 (33.90)     1:59.66 (28.06)
 68 Mackie, Ewan              15 Katy Aquatic Tea-GU  2:15.88L   1:59.69  
                  25.22       56.67 (31.45)     1:31.88 (35.21)     1:59.69 (27.81)
 69 Autry, Ethan              16 Katy Aquatic Tea-GU  1:57.88    1:59.74  
                  24.49       55.68 (31.19)     1:32.82 (37.14)     1:59.74 (26.92)
 70 Boersma, Jackson          17 Bulldog Aquatic-LA   1:57.05    1:59.78  
                  24.75       54.56 (29.81)     1:30.97 (36.41)     1:59.78 (28.81)
 70 Sok, Nirodha              18 Mansfield Aquati-NT  1:56.96    1:59.78  
                  25.20       57.97 (32.77)     1:31.72 (33.75)     1:59.78 (28.06)
 72 Reynoso, Luis             17 El Paso Aqua Pos-BD  1:58.88    1:59.82  
                  25.48       55.98 (30.50)     1:32.98 (37.00)     1:59.82 (26.84)
 73 Carson, Joseph            17 Texas Ford Aquat-NT  2:16.99L   1:59.92  
                  26.02       56.05 (30.03)     1:32.60 (36.55)     1:59.92 (27.32)
 74 Carlile, Jack             20 Aggie Swim Club-GU   1:58.38    1:59.94  
                  25.45       57.17 (31.72)     1:30.82 (33.65)     1:59.94 (29.12)
 74 Umrysh, Joshua            18 Woodlands-GU         1:56.59    1:59.94  
                  24.55       55.63 (31.08)     1:30.21 (34.58)     1:59.94 (29.73)
 76 Argueta, Alek             17 Cypress Fairbank-GU  1:59.90    1:59.95  
                  26.39       58.61 (32.22)     1:31.97 (33.36)     1:59.95 (27.98)
 77 Funderburk, Luke          16 Dads Club Swim T-GU  2:19.97L   1:59.99  
                  27.03       56.85 (29.82)     1:31.88 (35.03)     1:59.99 (28.11)
 78 King, Robert              17 Dallas Mustangs-NT   1:58.36    2:00.00  
                  25.07       54.53 (29.46)     1:33.08 (38.55)     2:00.00 (26.92)
 79 Martin, Owen              17 Crescent City Sw-LA  1:55.85    2:00.01  
                  25.27       55.41 (30.14)     1:31.28 (35.87)     2:00.01 (28.73)
 80 Jones, Elliott            15 Cypress Fairbank-GU  2:15.79L   2:00.04  
                  26.31       56.56 (30.25)     1:32.06 (35.50)     2:00.04 (27.98)
 81 Corona, William           16 Una NTRO-ST          1:58.09    2:00.07  
                  25.94       57.21 (31.27)     1:32.15 (34.94)     2:00.07 (27.92)
 82 Naumov, Nikita            18 Texas Ford Aquat-NT  2:18.18L   2:00.40  
                  24.97       56.29 (31.32)     1:31.75 (35.46)     2:00.40 (28.65)
 83 Wyninger, Caleb           16 Spartan Swimming-LA  1:57.82    2:00.50  
                  25.44       55.52 (30.08)     1:32.65 (37.13)     2:00.50 (27.85)
 84 Cuello, Noah              16 Texas Ford Aquat-NT  1:58.16    2:00.52  
                  26.42       57.57 (31.15)     1:32.34 (34.77)     2:00.52 (28.18)
 85 Cisneros-Siller, Arnoldo  15 Mansfield Aquati-NT  2:19.12L   2:00.54  
                  26.52       58.43 (31.91)     1:32.73 (34.30)     2:00.54 (27.81)
 85 Vacek, Garry              17 Texas Ford Aquat-NT  1:58.94    2:00.54  
                  27.25       57.89 (30.64)     1:31.86 (33.97)     2:00.54 (28.68)
 87 Kuo, Aaron                15 Palo Alto Stanfo-PC  1:59.46    2:00.57  
                  26.05       58.13 (32.08)     1:33.34 (35.21)     2:00.57 (27.23)
 88 Phegley, Eric             17 Texas Ford Aquat-NT  2:17.47L   2:00.65  
                  25.78       55.93 (30.15)     1:32.54 (36.61)     2:00.65 (28.11)
 89 Flores Suarez, Raziel Is  16 ITESM MTY            2:17.49L   2:00.70  
                  25.41       57.76 (32.35)     1:33.14 (35.38)     2:00.70 (27.56)
 90 Seymour, Christopher      15 Woodlands-GU         2:20.95L   2:00.95  
                  25.54       56.81 (31.27)     1:33.24 (36.43)     2:00.95 (27.71)
 91 Shau, David               16 Palo Alto Stanfo-PC  1:59.45    2:01.40  
                  25.22       56.16 (30.94)     1:33.43 (37.27)     2:01.40 (27.97)
 92 Williams, Jaykob          15 North Texas Nada-NT  1:53.36    2:01.61  
                  26.79       58.69 (31.90)     1:33.73 (35.04)     2:01.61 (27.88)
 93 Steed, Hayden             17 Dallas Mustangs-NT   2:14.91L   2:02.14  
                  26.47       57.20 (30.73)     1:32.44 (35.24)     2:02.14 (29.70)
 94 Oevermann, Matthew        18 Cypress Fairbank-GU  2:19.58L   2:02.15  
                  27.06       58.92 (31.86)     1:34.50 (35.58)     2:02.15 (27.65)
 95 Castulo Romero, Brando A  17 N.L.                 2:15.63L   2:02.16  
                  25.24       56.48 (31.24)     1:34.03 (37.55)     2:02.16 (28.13)
 96 Huang, Vincent            15 South Shore Sail-GU  1:54.57    2:02.71  
                  25.66       56.99 (31.33)     1:32.81 (35.82)     2:02.71 (29.90)
 96 Xu, Wilhelm               16 South Shore Sail-GU  1:59.90    2:02.71  
                  26.77       59.36 (32.59)     1:33.33 (33.97)     2:02.71 (29.38)
 98 Hawes, Zachary            18 Team FINS-GU         1:54.82    2:03.29  
                  26.31       58.68 (32.37)     1:34.17 (35.49)     2:03.29 (29.12)
 99 Kmak, Mike                18 Palo Alto Stanfo-PC  1:57.40    2:04.45  
                  27.21     1:00.70 (33.49)     1:34.36 (33.66)     2:04.45 (30.09)
100 Wilson, Walker            15 Houston Cougar A-GU  2:20.54L   2:05.00  
                  26.12       56.72 (30.60)     1:34.26 (37.54)     2:05.00 (30.74)
101 Machicek, Mason           15 Spring Swim Team-GU  2:20.77L   2:05.16  
                  27.43       59.21 (31.78)     1:36.10 (36.89)     2:05.16 (29.06)
102 Nguyen, John-Philip       17 Aquastar-GU          1:58.28    2:05.73  
                  25.42       56.23 (30.81)     1:35.79 (39.56)     2:05.73 (29.94)
103 Cavazos, Gabe             18 Hays Swim Club-ST    1:57.87    2:07.85  
                  27.05     1:02.06 (35.01)     1:39.79 (37.73)     2:07.85 (28.06)
 -- Livermore, Ridge          17 Rice Aquatics-GU     1:53.01         DQ  
 -- Hernandez Dorantes, Samu  14 N.L.                 2:19.06L        DQ  
                  26.12       58.09 (31.97)     1:35.05 (36.96)          DQ (30.87)
 -- Wozencraft, Cooper        18 Dads Club Swim T-GU  1:56.31        DFS  
 -- Jennings, Ryan            18 North Texas Nada-NT  1:54.87        DFS  
 -- Jannasch, Jack            16 Texas Ford Aquat-NT  2:18.42L       DFS  
 -- Wachter, Zachary          17 Texas Ford Aquat-NT  1:59.82        DFS  
 -- Quinteros, Brandon        17 Cypress Fairbank-GU  1:56.02        DFS  
 -- Carrozza, Coby            15 Longhorn Aquatic-ST  1:56.64        DFS  
 -- Messer, Sean              17 Texas Ford Aquat-NT  1:56.18        DFS  
 -- Logan, Ryan               17 Woodlands-GU         1:56.39        DFS  
 -- Repice, Kevin             15 North Texas Nada-NT  1:56.73        DFS  
 -- Ryherd, William           18 Alamo Area Aquat-ST  1:54.51        DFS  
 -- Armstrong, Landon         16 North Texas Nada-NT  1:59.54        DFS  
 
Men 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Miranda, William          15 Sienna Plantatio-GU  4:24.70    4:21.48  
                  28.14       59.83 (31.69)     1:34.50 (34.67)     2:08.32 (33.82)
        2:45.44 (37.12)     3:22.22 (36.78)     3:52.78 (30.56)     4:21.48 (28.70)
 
Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gomez, Alberto            17 Magnolia Aquatic-GU  3:57.55    3:51.10  
                  24.83       53.38 (28.55)     1:22.68 (29.30)     1:51.58 (28.90)
        2:24.81 (33.23)     2:57.94 (33.13)     3:25.02 (27.08)     3:51.10 (26.08)
  2 Liang, Alex               17 Palo Alto Stanfo-PC  3:58.26    3:52.09  
                  25.16       53.44 (28.28)     1:22.85 (29.41)     1:51.74 (28.89)
        2:25.09 (33.35)     2:59.08 (33.99)     3:26.62 (27.54)     3:52.09 (25.47)
  3 Yeadon, Zachary           17 Alamo Area Aquat-ST  3:57.34    3:52.95  
                  24.31       52.47 (28.16)     1:22.35 (29.88)     1:51.10 (28.75)
        2:25.80 (34.70)     3:00.92 (35.12)     3:27.69 (26.77)     3:52.95 (25.26)
  4 Cowand, Glen              18 Katy Aquatic Tea-GU  3:57.51    3:59.06  
                  24.30       53.06 (28.76)     1:23.44 (30.38)     1:52.63 (29.19)
        2:28.35 (35.72)     3:04.36 (36.01)     3:31.92 (27.56)     3:59.06 (27.14)
  5 Van Cauwelaert, Felix     17 Dallas Mustangs-NT   3:59.06    3:59.19  
                  25.35       54.61 (29.26)     1:25.39 (30.78)     1:55.11 (29.72)
        2:29.43 (34.32)     3:04.11 (34.68)     3:32.43 (28.32)     3:59.19 (26.76)
  6 Smith, Hudson             18 Brenham Swim Clu-GU  3:57.89    4:01.75  
                  24.92       53.68 (28.76)     1:24.27 (30.59)     1:54.67 (30.40)
        2:29.22 (34.55)     3:04.84 (35.62)     3:34.02 (29.18)     4:01.75 (27.73)
  7 Bratanov, Kaloyan         16 Katy Aquatic Tea-GU  3:59.33    4:04.08  
                  25.32       55.38 (30.06)     1:26.55 (31.17)     1:57.95 (31.40)
        2:32.70 (34.75)     3:07.65 (34.95)     3:36.47 (28.82)     4:04.08 (27.61)
  8 Rudd, Michael             16 Katy Aquatic Tea-GU  3:59.39    4:04.44  
                  25.88       56.42 (30.54)     1:29.25 (32.83)     2:01.16 (31.91)
        2:34.23 (33.07)     3:08.43 (34.20)     3:37.13 (28.70)     4:04.44 (27.31)
B - Final
  9 Grant, William            15 Heart of Texas A-ST  4:00.96    3:57.20  
                  25.36       54.40 (29.04)     1:23.89 (29.49)     1:52.70 (28.81)
        2:26.93 (34.23)     3:01.47 (34.54)     3:30.10 (28.63)     3:57.20 (27.10)
 10 Lindley, Christopher      16 North Texas Nada-NT  4:02.66    4:01.02  
                  25.82       54.58 (28.76)     1:26.30 (31.72)     1:57.46 (31.16)
        2:32.07 (34.61)     3:07.04 (34.97)     3:34.66 (27.62)     4:01.02 (26.36)
 11 Shay, Michael             16 Nitro Swimming-ST    4:03.43    4:01.67  
                  25.74       55.29 (29.55)     1:26.24 (30.95)     1:56.33 (30.09)
        2:30.81 (34.48)     3:05.98 (35.17)     3:34.35 (28.37)     4:01.67 (27.32)
 12 Venker, Jack              17 Cypress Fairbank-GU  4:01.87    4:02.13  
                  26.17       55.34 (29.17)     1:27.69 (32.35)     2:00.18 (32.49)
        2:33.48 (33.30)     3:07.39 (33.91)     3:35.24 (27.85)     4:02.13 (26.89)
 13 Davis, Logan              17 North Texas Nada-NT  4:01.26    4:02.70  
                  24.94       53.62 (28.68)     1:25.76 (32.14)     1:57.90 (32.14)
        2:31.86 (33.96)     3:07.01 (35.15)     3:35.62 (28.61)     4:02.70 (27.08)
 14 Benn, Parker              17 Dallas Mustangs-NT   4:02.41    4:02.82  
                  25.47       54.39 (28.92)     1:25.10 (30.71)     1:55.61 (30.51)
        2:30.06 (34.45)     3:05.24 (35.18)     3:34.65 (29.41)     4:02.82 (28.17)
 15 Balint, Daniel            17 North Texas Nada-NT  4:03.60    4:06.69  
                  25.43       55.16 (29.73)     1:26.08 (30.92)     1:57.28 (31.20)
        2:32.59 (35.31)     3:08.51 (35.92)     3:37.93 (29.42)     4:06.69 (28.76)
 16 Gates, Jeremy             17 Inland Coastal A-SI  4:03.48    4:16.35  
                  25.94       56.14 (30.20)     1:27.45 (31.31)     1:58.72 (31.27)
        2:37.33 (38.61)     3:16.37 (39.04)     3:46.84 (30.47)     4:16.35 (29.51)
C - Final
 17 Forsyth, David            16 San Antonio Wave-ST  4:07.09    4:02.78  
                  26.16       55.84 (29.68)     1:26.94 (31.10)     1:57.25 (30.31)
        2:32.01 (34.76)     3:07.46 (35.45)     3:35.75 (28.29)     4:02.78 (27.03)
 18 Barrera, Isaac            16 Alamo Area Aquat-ST  4:05.32    4:02.98  
                  25.57       55.07 (29.50)     1:25.78 (30.71)     1:58.01 (32.23)
        2:32.32 (34.31)     3:07.96 (35.64)     3:36.72 (28.76)     4:02.98 (26.26)
 19 Rinard, Christopher       16 Palo Alto Stanfo-PC  4:05.53    4:03.74  
                  25.90       54.82 (28.92)     1:25.02 (30.20)     1:54.69 (29.67)
        2:30.73 (36.04)     3:07.34 (36.61)     3:36.26 (28.92)     4:03.74 (27.48)
 20 Zhang, Andrew             15 Aggie Swim Club-GU   4:06.58    4:04.20  
                  24.91       53.33 (28.42)     1:23.32 (29.99)     1:52.88 (29.56)
        2:31.13 (38.25)     3:09.61 (38.48)     3:37.51 (27.90)     4:04.20 (26.69)
 21 Sanchez Ramos, Sebastian  19 ITESM MTY            4:07.49    4:04.39  
                  24.98       54.37 (29.39)     1:27.25 (32.88)     1:59.13 (31.88)
        2:33.91 (34.78)     3:09.23 (35.32)     3:38.09 (28.86)     4:04.39 (26.30)
 22 Livermore, Ridge          17 Rice Aquatics-GU     4:05.37    4:07.12  
                  26.19       56.96 (30.77)     1:29.58 (32.62)     2:02.24 (32.66)
        2:36.35 (34.11)     3:11.21 (34.86)     3:40.06 (28.85)     4:07.12 (27.06)
 23 Vazquez Carrillo, Luis F  17 ITESM MTY            4:08.36    4:09.81  
                  26.49       56.85 (30.36)     1:30.11 (33.26)     2:03.65 (33.54)
        2:38.19 (34.54)     3:12.76 (34.57)     3:42.12 (29.36)     4:09.81 (27.69)
 24 Jameson, Jon              18 Mansfield Aquati-NT  4:07.63    4:12.01  
                  26.21       56.82 (30.61)     1:29.06 (32.24)     1:59.90 (30.84)
        2:37.18 (37.28)     3:15.30 (38.12)     3:44.37 (29.07)     4:12.01 (27.64)
D - Final
 25 Hallaron, David           16 North Texas Nada-NT  4:09.46    4:03.62  
                  26.37       56.75 (30.38)     1:27.00 (30.25)     1:57.02 (30.02)
        2:32.20 (35.18)     3:08.29 (36.09)     3:36.39 (28.10)     4:03.62 (27.23)
 26 Jones, Elliott            15 Cypress Fairbank-GU  4:09.05    4:08.64  
                  26.58       58.02 (31.44)     1:28.74 (30.72)     2:00.07 (31.33)
        2:35.87 (35.80)     3:11.56 (35.69)     3:41.14 (29.58)     4:08.64 (27.50)
 27 Gilbert, Reilly           15 Nitro Swimming-ST    4:10.68    4:09.13  
                  25.69       55.66 (29.97)     1:26.40 (30.74)     1:57.39 (30.99)
        2:34.78 (37.39)     3:12.84 (38.06)     3:42.16 (29.32)     4:09.13 (26.97)
 28 Phegley, Eric             17 Texas Ford Aquat-NT  4:10.46    4:09.14  
                  26.07       55.98 (29.91)     1:26.53 (30.55)     1:58.03 (31.50)
        2:35.45 (37.42)     3:13.45 (38.00)     3:41.75 (28.30)     4:09.14 (27.39)
 29 Alarcon, Greyson          16 Nitro Swimming-ST    4:10.31    4:09.27  
                  26.31       56.92 (30.61)     1:28.62 (31.70)     1:58.85 (30.23)
        2:35.99 (37.14)     3:12.08 (36.09)     3:42.61 (30.53)     4:09.27 (26.66)
 30 Delfeld, Jack             17 City of Richards-NT  4:10.84    4:12.10  
                  26.47       57.73 (31.26)     1:31.35 (33.62)     2:04.38 (33.03)
        2:38.67 (34.29)     3:13.23 (34.56)     3:42.75 (29.52)     4:12.10 (29.35)
 31 Cooper, David             17 Swim Streamline-GU   4:09.53    4:13.11  
                  26.86       58.08 (31.22)     1:31.62 (33.54)     2:05.60 (33.98)
        2:39.70 (34.10)     3:15.01 (35.31)     3:44.41 (29.40)     4:13.11 (28.70)
 32 Wong, Migus               16 Sienna Plantatio-GU  4:10.96    4:19.19  
                  26.37       56.10 (29.73)     1:29.20 (33.10)     2:02.30 (33.10)
        2:39.51 (37.21)     3:17.31 (37.80)     3:48.15 (30.84)     4:19.19 (31.04)
E - Final
 33 Welch, Wyatt              16 Nitro Swimming-ST    4:11.21    4:04.76  
                  25.66       55.65 (29.99)     1:28.26 (32.61)     2:01.00 (32.74)
        2:34.79 (33.79)     3:09.00 (34.21)     3:37.50 (28.50)     4:04.76 (27.26)
 34 Vaughn, James             15 Texas Ford Aquat-NT  4:12.52    4:07.81  
                  25.41       54.30 (28.89)     1:27.08 (32.78)     1:58.68 (31.60)
        2:35.09 (36.41)     3:11.49 (36.40)     3:40.20 (28.71)     4:07.81 (27.61)
 35 Hawes, Zachary            18 Team FINS-GU         4:12.53    4:09.07  
                  25.67       55.51 (29.84)     1:27.38 (31.87)     1:59.68 (32.30)
        2:34.86 (35.18)     3:11.20 (36.34)     3:40.38 (29.18)     4:09.07 (28.69)
 36 Raper, Gregory            16 Longhorn Aquatic-ST  4:11.53    4:09.45  
                  25.92       55.51 (29.59)     1:27.32 (31.81)     1:58.82 (31.50)
        2:35.00 (36.18)     3:11.68 (36.68)     3:41.29 (29.61)     4:09.45 (28.16)
 37 Shoemaker, Mark           16 Dads Club Swim T-GU  4:10.99    4:10.94  
                  26.45       57.08 (30.63)     1:31.65 (34.57)     2:04.15 (32.50)
        2:38.55 (34.40)     3:14.23 (35.68)     3:44.12 (29.89)     4:10.94 (26.82)
 38 Lozano, Joshua            17 Alamo Area Aquat-ST  4:14.21    4:11.00  
                  26.60       56.83 (30.23)     1:28.73 (31.90)     1:59.96 (31.23)
        2:36.66 (36.70)     3:13.36 (36.70)     3:43.01 (29.65)     4:11.00 (27.99)
 39 Lee, Joshua               15 Woodlands-GU         4:12.56    4:13.33  
                  26.39       56.42 (30.03)     1:28.19 (31.77)     2:00.80 (32.61)
        2:38.68 (37.88)     3:16.85 (38.17)     3:45.25 (28.40)     4:13.33 (28.08)
 40 Dulaney, Aidan            16 Longhorn Aquatic-ST  4:13.44    4:17.46  
                  26.72       57.08 (30.36)     1:29.74 (32.66)     2:01.66 (31.92)
        2:40.06 (38.40)     3:18.49 (38.43)     3:48.39 (29.90)     4:17.46 (29.07)
 
Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yeadon, Zachary           17 Alamo Area Aquat-ST  4:03.83    3:57.34  
                  25.45       54.33 (28.88)     1:24.73 (30.40)     1:53.94 (29.21)
        2:29.17 (35.23)     3:04.46 (35.29)     3:31.72 (27.26)     3:57.34 (25.62)
  2 Cowand, Glen              18 Katy Aquatic Tea-GU  4:10.75    3:57.51  
                  24.49       53.39 (28.90)     1:23.95 (30.56)     1:53.26 (29.31)
        2:28.58 (35.32)     3:03.72 (35.14)     3:31.45 (27.73)     3:57.51 (26.06)
  3 Gomez, Alberto            17 Magnolia Aquatic-GU  4:01.01    3:57.55  
                  25.68       55.40 (29.72)     1:25.52 (30.12)     1:55.49 (29.97)
        2:28.83 (33.34)     3:02.53 (33.70)     3:30.79 (28.26)     3:57.55 (26.76)
  4 Smith, Hudson             18 Brenham Swim Clu-GU  3:52.47    3:57.89  
                  25.43       55.19 (29.76)     1:24.59 (29.40)     1:54.56 (29.97)
        2:28.27 (33.71)     3:03.22 (34.95)     3:30.99 (27.77)     3:57.89 (26.90)
  5 Liang, Alex               17 Palo Alto Stanfo-PC  3:46.75    3:58.26  
                  25.11       53.59 (28.48)     1:23.30 (29.71)     1:53.07 (29.77)
        2:28.27 (35.20)     3:03.05 (34.78)     3:30.80 (27.75)     3:58.26 (27.46)
  6 Van Cauwelaert, Felix     17 Dallas Mustangs-NT   3:56.63    3:59.06  
                  25.48       54.71 (29.23)     1:25.28 (30.57)     1:55.00 (29.72)
        2:29.53 (34.53)     3:03.94 (34.41)     3:32.27 (28.33)     3:59.06 (26.79)
  7 Bratanov, Kaloyan         16 Katy Aquatic Tea-GU  4:03.92    3:59.33  
                  24.74       53.86 (29.12)     1:25.05 (31.19)     1:56.22 (31.17)
        2:30.10 (33.88)     3:04.73 (34.63)     3:32.46 (27.73)     3:59.33 (26.87)
  8 Rudd, Michael             16 Katy Aquatic Tea-GU  4:05.22    3:59.39  
                  25.40       54.73 (29.33)     1:27.24 (32.51)     1:59.39 (32.15)
        2:31.75 (32.36)     3:05.05 (33.30)     3:32.99 (27.94)     3:59.39 (26.40)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Grant, William            15 Heart of Texas A-ST  4:04.20    4:00.96  
                  25.83       55.15 (29.32)     1:25.33 (30.18)     1:54.69 (29.36)
        2:29.19 (34.50)     3:04.77 (35.58)     3:33.45 (28.68)     4:00.96 (27.51)
 10 Davis, Logan              17 North Texas Nada-NT  4:05.08    4:01.26  
                  24.93       53.61 (28.68)     1:25.33 (31.72)     1:56.02 (30.69)
        2:30.25 (34.23)     3:05.07 (34.82)     3:33.60 (28.53)     4:01.26 (27.66)
 11 Venker, Jack              17 Cypress Fairbank-GU  4:06.08    4:01.87  
                  26.10       55.75 (29.65)     1:27.91 (32.16)     1:59.47 (31.56)
        2:32.83 (33.36)     3:07.44 (34.61)     3:35.37 (27.93)     4:01.87 (26.50)
 12 Benn, Parker              17 Dallas Mustangs-NT   4:02.85    4:02.41  
                  25.57       55.02 (29.45)     1:25.91 (30.89)     1:56.40 (30.49)
        2:30.32 (33.92)     3:05.25 (34.93)     3:34.54 (29.29)     4:02.41 (27.87)
 13 Lindley, Christopher      16 North Texas Nada-NT  4:08.95    4:02.66  
                  26.03       55.76 (29.73)     1:27.27 (31.51)     1:58.57 (31.30)
        2:33.67 (35.10)     3:08.39 (34.72)     3:36.14 (27.75)     4:02.66 (26.52)
 14 Shay, Michael             16 Nitro Swimming-ST    4:06.89    4:03.43  
                  25.97       56.11 (30.14)     1:26.39 (30.28)     1:57.02 (30.63)
        2:31.89 (34.87)     3:07.40 (35.51)     3:35.73 (28.33)     4:03.43 (27.70)
 15 Gates, Jeremy             17 Inland Coastal A-SI  4:53.98L   4:03.48  
                  26.42       57.14 (30.72)     1:26.95 (29.81)     1:56.16 (29.21)
        2:32.03 (35.87)     3:08.20 (36.17)     3:36.63 (28.43)     4:03.48 (26.85)
 16 Balint, Daniel            17 North Texas Nada-NT  4:45.22L   4:03.60  
                  25.58       55.18 (29.60)     1:26.74 (31.56)     1:57.84 (31.10)
        2:31.92 (34.08)     3:06.94 (35.02)     3:35.55 (28.61)     4:03.60 (28.05)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Carman, Colter            18 North Texas Nada-NT  3:50.91    4:04.46  
                  26.25       55.93 (29.68)     1:26.34 (30.41)     1:56.33 (29.99)
        2:31.19 (34.86)     3:07.19 (36.00)     3:36.45 (29.26)     4:04.46 (28.01)
 18 Barrera, Isaac            16 Alamo Area Aquat-ST  4:10.86    4:05.32  
                  25.50       54.95 (29.45)     1:26.04 (31.09)     1:56.61 (30.57)
        2:32.40 (35.79)     3:07.98 (35.58)     3:37.32 (29.34)     4:05.32 (28.00)
 19 Livermore, Ridge          17 Rice Aquatics-GU     4:04.89    4:05.37  
                  26.17       56.57 (30.40)     1:29.49 (32.92)     2:01.24 (31.75)
        2:35.38 (34.14)     3:09.27 (33.89)     3:38.21 (28.94)     4:05.37 (27.16)
 20 Rinard, Christopher       16 Palo Alto Stanfo-PC  4:07.71    4:05.53  
                  26.05       55.37 (29.32)     1:24.89 (29.52)     1:54.74 (29.85)
        2:30.75 (36.01)     3:07.67 (36.92)     3:37.33 (29.66)     4:05.53 (28.20)
 21 Zhang, Andrew             15 Aggie Swim Club-GU   4:57.92L   4:06.58  
                  24.78       53.01 (28.23)     1:23.32 (30.31)     1:53.96 (30.64)
        2:32.25 (38.29)     3:10.52 (38.27)     3:39.06 (28.54)     4:06.58 (27.52)
 22 Forsyth, David            16 San Antonio Wave-ST  4:03.86    4:07.09  
                  26.31       56.53 (30.22)     1:28.19 (31.66)     1:58.85 (30.66)
        2:33.98 (35.13)     3:09.68 (35.70)     3:38.83 (29.15)     4:07.09 (28.26)
 23 Sanchez Ramos, Sebastian  19 ITESM MTY            4:41.72L   4:07.49  
                  25.04       55.04 (30.00)     1:28.43 (33.39)     2:00.48 (32.05)
        2:35.60 (35.12)     3:11.15 (35.55)     3:39.82 (28.67)     4:07.49 (27.67)
 24 Jameson, Jon              18 Mansfield Aquati-NT  4:09.19    4:07.63  
                  25.79       56.13 (30.34)     1:27.28 (31.15)     1:57.34 (30.06)
        2:34.73 (37.39)     3:12.99 (38.26)     3:40.01 (27.02)     4:07.63 (27.62)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Vazquez Carrillo, Luis F  17 ITESM MTY            4:53.31L   4:08.36  
                  27.01       57.21 (30.20)     1:30.33 (33.12)     2:03.13 (32.80)
        2:37.11 (33.98)     3:11.71 (34.60)     3:40.72 (29.01)     4:08.36 (27.64)
 26 Jones, Elliott            15 Cypress Fairbank-GU  4:09.97    4:09.05  
                  26.63       58.24 (31.61)     1:29.59 (31.35)     2:00.78 (31.19)
        2:36.80 (36.02)     3:12.57 (35.77)     3:41.31 (28.74)     4:09.05 (27.74)
 27 Hallaron, David           16 North Texas Nada-NT  4:04.97    4:09.46  
                  26.44       56.71 (30.27)     1:27.25 (30.54)     1:57.46 (30.21)
        2:34.16 (36.70)     3:11.69 (37.53)     3:41.02 (29.33)     4:09.46 (28.44)
 28 Cooper, David             17 Swim Streamline-GU   4:11.22    4:09.53  
                  26.61       57.38 (30.77)     1:30.60 (33.22)     2:03.84 (33.24)
        2:38.05 (34.21)     3:12.41 (34.36)     3:41.45 (29.04)     4:09.53 (28.08)
 29 Simmons, Peter            17 Aggie Swim Club-GU   4:51.34L   4:09.94  
                  25.55       55.68 (30.13)     1:26.82 (31.14)     1:58.11 (31.29)
        2:35.46 (37.35)     3:12.74 (37.28)     3:42.12 (29.38)     4:09.94 (27.82)
 30 Alarcon, Greyson          16 Nitro Swimming-ST    4:07.22    4:10.31  
                  26.52       55.55 (29.03)     1:26.80 (31.25)     1:56.76 (29.96)
        2:34.95 (38.19)     3:11.43 (36.48)     3:41.67 (30.24)     4:10.31 (28.64)
 31 Phegley, Eric             17 Texas Ford Aquat-NT  4:47.41L   4:10.46  
                  26.36       56.76 (30.40)     1:28.12 (31.36)     1:58.97 (30.85)
        2:36.38 (37.41)     3:13.97 (37.59)     3:42.83 (28.86)     4:10.46 (27.63)
 32 Gilbert, Reilly           15 Nitro Swimming-ST    4:09.40    4:10.68  
                  25.51       55.48 (29.97)     1:26.57 (31.09)     1:57.56 (30.99)
        2:34.63 (37.07)     3:12.59 (37.96)     3:42.69 (30.10)     4:10.68 (27.99)
-------------------------------------------------------------------------
 33 Delfeld, Jack             17 City of Richards-NT  4:04.30    4:10.84  
                  26.34       57.26 (30.92)     1:30.34 (33.08)     2:02.59 (32.25)
        2:36.39 (33.80)     3:11.22 (34.83)     3:41.50 (30.28)     4:10.84 (29.34)
 34 Wong, Migus               16 Sienna Plantatio-GU  4:56.04L   4:10.96  
                  26.58       56.20 (29.62)     1:29.68 (33.48)     2:01.78 (32.10)
        2:36.83 (35.05)     3:12.73 (35.90)     3:41.79 (29.06)     4:10.96 (29.17)
 35 Shoemaker, Mark           16 Dads Club Swim T-GU  4:10.67    4:10.99  
                  26.96       57.09 (30.13)     1:31.40 (34.31)     2:03.42 (32.02)
        2:38.53 (35.11)     3:13.62 (35.09)     3:43.71 (30.09)     4:10.99 (27.28)
 36 Gallardo Long, Moises     21 N.L.                 4:52.04L   4:11.02  
                  26.76       57.73 (30.97)     1:29.91 (32.18)     2:01.10 (31.19)
        2:37.92 (36.82)     3:14.59 (36.67)     3:42.87 (28.28)     4:11.02 (28.15)
 37 Welch, Wyatt              16 Nitro Swimming-ST    4:10.04    4:11.21  
                  26.39       56.89 (30.50)     1:30.20 (33.31)     2:02.35 (32.15)
        2:38.00 (35.65)     3:14.42 (36.42)     3:43.37 (28.95)     4:11.21 (27.84)
 38 Raper, Gregory            16 Longhorn Aquatic-ST  4:10.82    4:11.53  
                  26.73       57.02 (30.29)     1:29.30 (32.28)     2:01.13 (31.83)
        2:37.92 (36.79)     3:15.13 (37.21)     3:43.82 (28.69)     4:11.53 (27.71)
 39 Vaughn, James             15 Texas Ford Aquat-NT  4:57.74L   4:12.52  
                  26.31       55.69 (29.38)     1:29.17 (33.48)     2:01.66 (32.49)
        2:37.75 (36.09)     3:14.31 (36.56)     3:43.88 (29.57)     4:12.52 (28.64)
 40 Hawes, Zachary            18 Team FINS-GU         4:44.36L   4:12.53  
                  25.98       56.13 (30.15)     1:28.78 (32.65)     2:01.05 (32.27)
        2:36.25 (35.20)     3:12.74 (36.49)     3:41.46 (28.72)     4:12.53 (31.07)
-------------------------------------------------------------------------
 41 Lee, Joshua               15 Woodlands-GU         4:55.99L   4:12.56  
                  26.99       57.08 (30.09)     1:28.71 (31.63)     2:00.94 (32.23)
        2:38.55 (37.61)     3:16.39 (37.84)     3:44.64 (28.25)     4:12.56 (27.92)
 42 Schertler, Jack           16 Palo Alto Stanfo-PC  4:13.49    4:13.35  
                  26.66       56.92 (30.26)     1:29.78 (32.86)     2:02.56 (32.78)
        2:37.92 (35.36)     3:13.89 (35.97)     3:43.89 (30.00)     4:13.35 (29.46)
-------------------------------------------------------------------------
 43 Dulaney, Aidan            16 Longhorn Aquatic-ST  4:52.38L   4:13.44  
                  26.87       57.04 (30.17)     1:29.33 (32.29)     2:01.54 (32.21)
        2:38.90 (37.36)     3:16.77 (37.87)     3:45.52 (28.75)     4:13.44 (27.92)
 44 Lozano, Joshua            17 Alamo Area Aquat-ST  4:09.01    4:14.21  
                  26.61       57.30 (30.69)     1:29.31 (32.01)     2:00.38 (31.07)
        2:38.47 (38.09)     3:16.02 (37.55)     3:45.55 (29.53)     4:14.21 (28.66)
 45 Copley, Brian             16 Palo Alto Stanfo-PC  4:03.03    4:14.24  
                  25.44       55.53 (30.09)     1:27.87 (32.34)     1:59.65 (31.78)
        2:36.01 (36.36)     3:13.29 (37.28)     3:44.09 (30.80)     4:14.24 (30.15)
 46 Cuello, Noah              16 Texas Ford Aquat-NT  4:10.79    4:14.35  
                  26.66       57.27 (30.61)     1:30.60 (33.33)     2:02.94 (32.34)
        2:38.57 (35.63)     3:15.00 (36.43)     3:45.22 (30.22)     4:14.35 (29.13)
 47 Fitzgibbon, Cooper        16 Texas Ford Aquat-NT  4:59.34L   4:14.85  
                  26.40       56.85 (30.45)     1:28.08 (31.23)     1:59.18 (31.10)
        2:37.07 (37.89)     3:15.41 (38.34)     3:45.24 (29.83)     4:14.85 (29.61)
 48 Flores Suarez, Raziel Is  16 ITESM MTY            4:51.00L   4:14.93  
                  26.78       57.98 (31.20)     1:31.92 (33.94)     2:04.48 (32.56)
        2:41.42 (36.94)     3:18.31 (36.89)     3:47.67 (29.36)     4:14.93 (27.26)
 49 Repice, Kevin             15 North Texas Nada-NT  4:52.16L   4:15.01  
                  26.00       56.03 (30.03)     1:29.12 (33.09)     2:01.44 (32.32)
        2:37.78 (36.34)     3:14.93 (37.15)     3:45.36 (30.43)     4:15.01 (29.65)
 50 Klawiter, Tyler           17 Swim Streamline-GU   4:56.75L   4:15.05  
                  26.50       57.01 (30.51)     1:29.87 (32.86)     2:02.18 (32.31)
        2:38.79 (36.61)     3:16.98 (38.19)     3:46.95 (29.97)     4:15.05 (28.10)
 51 Gaas, Matthew             17 Katy Aquatic Tea-GU  4:47.97L   4:15.29  
                  27.52       58.69 (31.17)     1:31.13 (32.44)     2:03.02 (31.89)
        2:40.47 (37.45)     3:18.31 (37.84)     3:47.19 (28.88)     4:15.29 (28.10)
 52 Seal, Chase               18 Magnolia Aquatic-GU  4:58.17L   4:15.40  
                  26.90       58.19 (31.29)     1:31.88 (33.69)     2:04.79 (32.91)
        2:41.28 (36.49)     3:18.66 (37.38)     3:47.48 (28.82)     4:15.40 (27.92)
 53 Wyninger, Caleb           16 Spartan Swimming-LA  4:52.55L   4:15.58  
                  26.31       56.23 (29.92)     1:29.43 (33.20)     2:01.49 (32.06)
        2:39.70 (38.21)     3:17.95 (38.25)     3:47.34 (29.39)     4:15.58 (28.24)
 54 Dziergowski, Robert       16 Alamo Area Aquat-ST  4:59.67L   4:15.72  
                  27.80       58.91 (31.11)     1:30.37 (31.46)     2:01.49 (31.12)
        2:39.44 (37.95)     3:17.73 (38.29)     3:47.47 (29.74)     4:15.72 (28.25)
 55 Vacek, Garry              17 Texas Ford Aquat-NT  4:59.93L   4:15.94  
                  27.50       58.96 (31.46)     1:32.27 (33.31)     2:04.12 (31.85)
        2:39.37 (35.25)     3:15.63 (36.26)     3:46.81 (31.18)     4:15.94 (29.13)
 56 Tay, Kelvin               16 Palo Alto Stanfo-PC  4:57.58L   4:16.02  
                  26.44       56.66 (30.22)     1:27.87 (31.21)     1:59.68 (31.81)
        2:37.42 (37.74)     3:16.56 (39.14)     3:46.53 (29.97)     4:16.02 (29.49)
 57 Williams, Jaykob          15 North Texas Nada-NT  4:49.29L   4:16.15  
                  27.61       59.30 (31.69)     1:32.36 (33.06)     2:05.51 (33.15)
        2:41.54 (36.03)     3:19.60 (38.06)     3:47.87 (28.27)     4:16.15 (28.28)
 58 Hochman, Brian            14 North Texas Nada-NT  4:10.22    4:16.66  
                  25.76       55.49 (29.73)     1:28.13 (32.64)     2:00.69 (32.56)
        2:38.69 (38.00)     3:17.56 (38.87)     3:47.49 (29.93)     4:16.66 (29.17)
 59 Funderburk, Luke          16 Dads Club Swim T-GU  4:53.78L   4:17.09  
                  27.35       58.50 (31.15)     1:31.76 (33.26)     2:04.02 (32.26)
        2:41.49 (37.47)     3:18.59 (37.10)     3:48.16 (29.57)     4:17.09 (28.93)
 60 Stewart, John             17 Christus Louisia-LA  4:50.99L   4:17.12  
                  26.08       56.45 (30.37)     1:28.87 (32.42)     2:00.61 (31.74)
        2:37.88 (37.27)     3:15.83 (37.95)     3:46.53 (30.70)     4:17.12 (30.59)
 61 Carson, Joseph            17 Texas Ford Aquat-NT  4:53.32L   4:18.08  
                  26.99       57.40 (30.41)     1:31.06 (33.66)     2:03.99 (32.93)
        2:42.62 (38.63)     3:20.05 (37.43)     3:50.02 (29.97)     4:18.08 (28.06)
 62 Fortune, Barry            17 Cypress Fairbank-GU  4:47.35L   4:18.18  
                  26.97       58.45 (31.48)     1:31.71 (33.26)     2:04.77 (33.06)
        2:43.48 (38.71)     3:20.68 (37.20)     3:49.99 (29.31)     4:18.18 (28.19)
 63 Finley, James             18 Houston Cougar A-GU  4:55.83L   4:18.20  
                  27.44       58.83 (31.39)     1:32.64 (33.81)     2:05.88 (33.24)
        2:42.36 (36.48)     3:18.42 (36.06)     3:49.47 (31.05)     4:18.20 (28.73)
 64 Kmak, Mike                18 Palo Alto Stanfo-PC  4:55.00L   4:18.46  
                  27.00       58.86 (31.86)     1:34.50 (35.64)     2:10.75 (36.25)
        2:44.66 (33.91)     3:19.28 (34.62)     3:49.47 (30.19)     4:18.46 (28.99)
 65 Reynoso, Luis             17 El Paso Aqua Pos-BD  4:57.24L   4:19.79  
                  25.82       56.58 (30.76)     1:28.18 (31.60)     1:59.33 (31.15)
        2:39.41 (40.08)     3:20.00 (40.59)     3:50.21 (30.21)     4:19.79 (29.58)
 66 England, Allen            16 COSS-LA              4:49.57L   4:20.28  
                  27.14       57.81 (30.67)     1:30.65 (32.84)     2:03.56 (32.91)
        2:41.83 (38.27)     3:21.26 (39.43)     3:51.32 (30.06)     4:20.28 (28.96)
 67 Argueta, Alek             17 Cypress Fairbank-GU  4:57.37L   4:20.30  
                  27.05       59.42 (32.37)     1:34.55 (35.13)     2:09.41 (34.86)
        2:44.24 (34.83)     3:20.38 (36.14)     3:50.92 (30.54)     4:20.30 (29.38)
 68 Hewes, Winston            16 City of Richards-NT  4:54.84L   4:20.57  
                  28.21     1:00.71 (32.50)     1:34.17 (33.46)     2:06.87 (32.70)
        2:42.93 (36.06)     3:19.65 (36.72)     3:50.78 (31.13)     4:20.57 (29.79)
 69 Polcyn, Andrew            16 Streamline Aquat-ST  4:52.97L   4:26.10  
                  26.84       57.19 (30.35)     1:29.98 (32.79)     2:01.69 (31.71)
        2:42.88 (41.19)     3:23.52 (40.64)     3:55.24 (31.72)     4:26.10 (30.86)
 70 Hansen, Jack              16 Aquatex Swim Tea-ST  4:55.29L   4:27.02  
                  27.21       59.00 (31.79)     1:32.99 (33.99)     2:06.28 (33.29)
        2:45.31 (39.03)     3:24.13 (38.82)     3:55.82 (31.69)     4:27.02 (31.20)
 71 Schmidt, Hayden           17 City of Plano Sw-NT  4:57.06L   4:30.48  
                  27.04       58.74 (31.70)     1:32.99 (34.25)     2:07.00 (34.01)
        2:46.10 (39.10)     3:27.07 (40.97)     3:59.59 (32.52)     4:30.48 (30.89)
 -- Oevermann, Matthew        18 Cypress Fairbank-GU  4:56.27L        DQ  
                  27.94       59.36 (31.42)     1:33.00 (33.64)     2:05.79 (32.79)
        2:42.14 (36.35)     3:19.10 (36.96)     3:48.27 (29.17)          DQ (27.67)
 
Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               3:05.14    3:03.57  
     1) Liang, Alex 17                  2) Copley, Brian 16               
     3) Tay, Edward 14                  4) Gwo, Albert 18                 
                  21.99       45.79 (45.79)     1:07.74 (21.95)     1:32.31 (46.52)
        1:54.71 (22.40)     2:19.59 (47.28)     2:40.44 (20.85)     3:03.57 (43.98)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:01.39    3:03.63  
     1) Tan, William 17                 2) Toledo Sanchez, Dominic 15     
     3) Shomper, Nicholas 18            4) Gwin, Isaac 17                 
                  21.97       45.91 (45.91)     1:07.56 (21.65)     1:31.49 (45.58)
        1:53.87 (22.38)     2:17.85 (46.36)     2:39.54 (21.69)     3:03.63 (45.78)
  3 Katy Aquatic Team For Youth-GU  'A'               3:05.85    3:04.49  
     1) Roberson, William 17            2) Bratanov, Kaloyan 16           
     3) Coakley, William 16             4) Cowand, Glen 18                
                  22.51       47.09 (47.09)     1:08.78 (21.69)     1:33.04 (45.95)
        1:55.58 (22.54)     2:20.31 (47.27)     2:41.18 (20.87)     3:04.49 (44.18)
  4 North Texas Nadadores-NT  'A'                     3:01.35    3:05.73  
     1) LeVant, Jack 17                 2) Carman, Colter 18              
     3) Kolde, Evan 18                  4) Armstrong, Landon 16           
                  21.48       44.85 (44.85)     1:07.31 (22.46)     1:32.32 (47.47)
        1:54.21 (21.89)     2:18.81 (46.49)     2:41.25 (22.44)     3:05.73 (46.92)
  5 Magnolia Aquatic Club-GU  'A'                     3:11.48    3:06.01  
     1) Stuart, Lucas 17                2) Hickman-Chow, Tobin 16         
     3) McCauley, Jarod 16              4) Gomez, Alberto 17              
                  22.94       47.65 (47.65)     1:09.72 (22.07)     1:33.67 (46.02)
        1:55.90 (22.23)     2:21.04 (47.37)     2:42.33 (21.29)     3:06.01 (44.97)
  6 Texas Ford Aquatics-NT  'A'                       3:09.90    3:06.83  
     1) Messer, Sean 17                 2) Naumov, Nikita 18              
     3) Wachter, Zachary 17             4) Jannasch, Jack 16              
                  22.46       47.29 (47.29)     1:09.33 (22.04)     1:34.08 (46.79)
        1:56.37 (22.29)     2:20.95 (46.87)     2:42.46 (21.51)     3:06.83 (45.88)
  7 Dads Club Swim Team-GU  'A'                       3:07.50    3:07.06  
     1) Wozencraft, Cooper 18           2) Bobo, Timothy Clayton 17       
     3) Duncan, Caleb 16                4) Shoemaker, Mark 16             
                  22.15       46.28 (46.28)     1:07.39 (21.11)     1:30.94 (44.66)
        1:52.87 (21.93)     2:17.60 (46.66)     2:41.80 (24.20)     3:07.06 (49.46)
  8 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'A'               3:07.00    3:07.13  
     1) Morey, Sean 18                  2) Sowell, John 17                
     3) Dafoe, Riley 17                 4) Ellison, Alexander 16          
                  21.77       45.43 (45.43)     1:07.92 (22.49)     1:32.82 (47.39)
        1:56.01 (23.19)     2:20.67 (47.85)     2:42.72 (22.05)     3:07.13 (46.46)
  9 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       3:08.69    3:08.22  
     1) Sarman, Daniel 17               2) Wakeland, Clark 16             
     3) Fang, Kevin 18                  4) Winkler, John 18               
                  22.65       47.54 (47.54)     1:10.38 (22.84)     1:35.50 (47.96)
        1:57.85 (22.35)     2:21.89 (46.39)     2:44.17 (22.28)     3:08.22 (46.33)
 10 North Texas Nadadores-NT  'B'                     3:08.79    3:08.58  
     1) Karau, William 18               2) Jensen, Landon 17              
     3) Balint, Daniel 17               4) Repice, Kevin 15               
                  22.81       47.26 (47.26)     1:09.33 (22.07)     1:34.04 (46.78)
        1:56.27 (22.23)     2:21.35 (47.31)     2:43.81 (22.46)     3:08.58 (47.23)
 11 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            3:05.88    3:08.62  
     1) Klinksiek, Konnar 16            2) Barrera, Isaac 16              
     3) Jozwiak, Nicholas 18            4) Yeadon, Zachary 17             
                  22.51       47.64 (47.64)     1:10.02 (22.38)     1:34.42 (46.78)
        1:57.22 (22.80)     2:22.24 (47.82)     2:44.51 (22.27)     3:08.62 (46.38)
 12 ITESM CAMPUS MONTERREY  'A'                       3:12.80    3:09.06  
     1) Roman Jimenez, Ricardo 21       2) Sanchez Ramos, Sebastian 19    
     3) Garcia Gil, Alejandro 19        4) Soto Ramirez, Luis Fabricio 24 
                  22.35       47.23 (47.23)     1:09.77 (22.54)     1:34.42 (47.19)
        1:56.78 (22.36)     2:22.24 (47.82)     2:44.24 (22.00)     3:09.06 (46.82)
 13 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:05.97    3:09.15  
     1) Hammer, Kevin 15                2) Gwin, Luke 17                  
     3) Piercy, Trent 16                4) Rosenkoetter, Jacob 17         
                  22.55       47.50 (47.50)     1:10.49 (22.99)     1:35.11 (47.61)
        1:57.90 (22.79)     2:23.16 (48.05)     2:44.80 (21.64)     3:09.15 (45.99)
 14 The Woodlands Swim Team-GU  'A'                   3:07.50    3:09.70  
     1) Hansen, Zachary 17              2) Umrysh, Joshua 18              
     3) Logan, Ryan 17                  4) Halmy, Victor 17               
                  22.30       47.30 (47.30)     1:09.79 (22.49)     1:35.27 (47.97)
        1:57.54 (22.27)     2:22.30 (47.03)     2:45.14 (22.84)     3:09.70 (47.40)
 15 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         3:28.07    3:09.85  
     1) Carrozza, Coby 15               2) Schmidt, Noah 18               
     3) Raper, Gregory 16               4) Reed, Grant 18                 
                  22.09       46.52 (46.52)     1:09.67 (23.15)     1:35.32 (48.80)
        1:58.76 (23.44)     2:24.35 (49.03)     2:46.09 (21.74)     3:09.85 (45.50)
 16 North Texas Nadadores-NT  'C'                     3:22.17    3:10.15  
     1) Hallaron, David 16              2) Henry, Logan 17                
     3) Williams, Jaykob 15             4) Jennings, Ryan 18              
                  22.74       47.23 (47.23)     1:09.76 (22.53)     1:35.00 (47.77)
        1:57.94 (22.94)     2:22.84 (47.84)     2:45.32 (22.48)     3:10.15 (47.31)
 17 Dallas Mustangs-NT  'A'                           3:05.42    3:11.96  
     1) Benn, Parker 17                 2) Van Cauwelaert, Felix 17       
     3) King, Robert 17                 4) Steed, Hayden 17               
                  22.86       48.14 (48.14)     1:10.05 (21.91)     1:34.29 (46.15)
        1:56.87 (22.58)     2:22.21 (47.92)     2:45.14 (22.93)     3:11.96 (49.75)
 18 Mansfield Aquatic Club-NT  'A'                    3:15.94    3:12.23  
     1) Limpert, Andrew 16              2) Sok, Nirodha 18                
     3) Jameson, Jon 18                 4) Cisneros-Siller, Arnoldo 15    
                  22.58       47.27 (47.27)     1:09.72 (22.45)     1:34.78 (47.51)
        1:58.40 (23.62)     2:23.89 (49.11)     2:46.74 (22.85)     3:12.23 (48.34)
 19 Lost Creek Aquatics-ST  'B'                       3:16.71    3:12.26  
     1) Thomas, William 17              2) Feroce, Simone 17              
     3) Sullivan, Braden 17             4) Pickard, Andrew 16             
                  22.87       47.15 (47.15)     1:10.53 (23.38)     1:36.47 (49.32)
        1:59.12 (22.65)     2:24.72 (48.25)     2:46.72 (22.00)     3:12.26 (47.54)
 20 Katy Aquatic Team For Youth-GU  'B'               3:15.97    3:12.85  
     1) Mackie, Ewan 15                 2) Thumann, Michael 16            
     3) McKinney, Reed 17               4) Thumann, Samuel 16             
                  23.59       49.36 (49.36)     1:11.56 (22.20)     1:36.23 (46.87)
        1:59.17 (22.94)     2:23.75 (47.52)     2:47.03 (23.28)     3:12.85 (49.10)
 21 Aggie Swim Club-GU  'A'                           3:12.79    3:13.19  
     1) Vela, Ernesto 18                2) Simmons, Peter 17              
     3) Scott, Hunter 17                4) Carlile, Jack 20               
                  22.92       47.87 (47.87)     1:10.13 (22.26)     1:35.18 (47.31)
        1:58.46 (23.28)     2:24.51 (49.33)     2:47.67 (23.16)     3:13.19 (48.68)
 22 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'B'               3:12.35    3:13.64  
     1) Venker, Jack 17                 2) Quinteros, Brandon 17          
     3) Fortune, Barry 17               4) Michalik, Hayden 16            
                  23.80       49.18 (49.18)     1:12.03 (22.85)     1:37.08 (47.90)
        1:59.90 (22.82)     2:25.62 (48.54)     2:48.87 (23.25)     3:13.64 (48.02)
 23 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            3:12.99    3:14.20  
     1) Player, John 18                 2) Cronk, Wyatt 16                
     3) Lozano, Joshua 17               4) Kennedy, Jared 18              
                  23.30       48.15 (48.15)     1:11.34 (23.19)     1:36.82 (48.67)
        2:00.71 (23.89)     2:27.54 (50.72)     2:49.78 (22.24)     3:14.20 (46.66)
 24 Crescent City Swim Club-LA  'A'                   3:17.17    3:14.80  
     1) Martin, Owen 17                 2) Baudouin, Jack 17              
     3) Brown, Shawn 17                 4) Vanderbrook, Thomas 18         
                  23.22       48.46 (48.46)     1:11.91 (23.45)     1:38.38 (49.92)
        2:01.78 (23.40)     2:27.93 (49.55)     2:50.47 (22.54)     3:14.80 (46.87)
 25 The Woodlands Swim Team-GU  'B'                   3:09.04    3:14.98  
     1) Staebel, William 16             2) Clark, David 16                
     3) Seymour, Christopher 15         4) Lee, Joshua 15                 
                  23.04       48.36 (48.36)     1:11.37 (23.01)     1:37.70 (49.34)
        2:00.53 (22.83)     2:25.41 (47.71)     2:49.08 (23.67)     3:14.98 (49.57)
 26 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               3:19.11    3:15.03  
     1) Shau, David 16                  2) Rinard, Christopher 16         
     3) Min, Enoch 18                   4) Kuo, Aaron 15                  
                  23.08       48.17 (48.17)     1:11.20 (23.03)     1:36.56 (48.39)
        2:00.11 (23.55)     2:25.65 (49.09)     2:48.71 (23.06)     3:15.03 (49.38)
 27 Spring Swim Team-GU  'A'                          3:21.19    3:15.22  
     1) Parrott, Aaron 17               2) Grimaldo, Giovanni 17          
     3) Funston, Kyle 18                4) Lowe, Dalton 14                
                  23.63       49.99 (49.99)     1:13.78 (23.79)     1:39.39 (49.40)
        2:02.61 (23.22)     2:28.43 (49.04)     2:50.89 (22.46)     3:15.22 (46.79)
 28 Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:14.83    3:15.62  
     1) Lenner, Jay 16                  2) Hebert, William 15             
     3) Varozza, Staley 17              4) Lemens, Brandon 16             
                  23.01       48.94 (48.94)     1:12.06 (23.12)     1:37.65 (48.71)
        2:00.71 (23.06)     2:26.86 (49.21)     2:50.05 (23.19)     3:15.62 (48.76)
 29 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                        3:20.56    3:16.00  
     1) Reynoso, Luis 17                2) Lopez, Esteban 17              
     3) Escarcega, Emmanuel 18          4) Flores, Armando 17             
                  23.15       48.30 (48.30)     1:11.74 (23.44)     1:37.73 (49.43)
        2:00.96 (23.23)     2:27.74 (50.01)     2:50.99 (23.25)     3:16.00 (48.26)
 30 Texas Ford Aquatics-NT  'B'                       3:19.06    3:16.12  
     1) Leonhardt, Joshua 15            2) Vaughn, James 15               
     3) Hammond, Matthew 17             4) Carson, Joseph 17              
                  23.58       49.82 (49.82)     1:12.75 (22.93)     1:38.26 (48.44)
        2:01.18 (22.92)     2:26.66 (48.40)     2:50.38 (23.72)     3:16.12 (49.46)
 31 Fort Worth Area Swim Team-NT  'A'                 3:15.54    3:16.24  
     1) Baron, Brandon 18               2) Atay, Deniz 15                 
     3) Neville, Ian 15                 4) Wood, Steven 56                
                  22.57       47.40 (47.40)     1:10.76 (23.36)     1:37.37 (49.97)
        2:01.09 (23.72)     2:26.95 (49.58)     2:50.07 (23.12)     3:16.24 (49.29)
 32 Katy Aquatic Team For Youth-GU  'C'               3:18.99    3:17.52  
     1) Won, Jacob 17                   2) Ahn, Seung Joon 15             
     3) Mushovic, Tod 17                4) Gaas, Matthew 17               
                  23.64       48.85 (48.85)     1:12.30 (23.45)     1:38.08 (49.23)
        2:01.95 (23.87)     2:28.00 (49.92)     2:51.72 (23.72)     3:17.52 (49.52)
 33 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'C'               3:19.82    3:17.60  
     1) Oevermann, Matthew 18           2) Marion, Braxton 16             
     3) Jones, Elliott 15               4) Argueta, Alek 17               
                  23.65       49.16 (49.16)     1:12.86 (23.70)     1:38.53 (49.37)
        2:02.19 (23.66)     2:28.50 (49.97)     2:51.76 (23.26)     3:17.60 (49.10)
 34 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               3:22.50    3:19.30  
     1) Kim, Ryan 14                    2) Tay, Kelvin 16                 
     3) Hsieh, Aaron 15                 4) Kmak, Mike 18                  
                  23.48       49.26 (49.26)     1:12.21 (22.95)     1:38.52 (49.26)
        2:02.52 (24.00)     2:29.41 (50.89)     2:53.38 (23.97)     3:19.30 (49.89)
 35 Waterloo Swimming-ST  'B'                         3:24.32    3:20.01  
     1) Varozza, Kyle 17                2) Lane, Matthew 16               
     3) Bradford, Ian 17                4) Stowers, Andrew 17             
                  23.60       50.22 (50.22)     1:13.56 (23.34)     1:40.16 (49.94)
        2:03.99 (23.83)     2:30.79 (50.63)     2:53.93 (23.14)     3:20.01 (49.22)
 36 Dallas Mustangs-NT  'B'                           3:21.97    3:20.32  
     1) Hmimy, Omar 16                  2) Paulus, Peter 16               
     3) Wang, Henry 15                  4) Nemec, Noah 17                 
                  23.84       49.86 (49.86)     1:12.89 (23.03)     1:38.99 (49.13)
        2:02.92 (23.93)     2:29.62 (50.63)     2:53.61 (23.99)     3:20.32 (50.70)
 37 Dads Club Swim Team-GU  'B'                       3:24.13    3:20.48  
     1) Roa, Nicolas 17                 2) Czelusta, Noah 15              
     3) O'Neil, Nathan 16               4) Bates, Jeremy 16               
                  23.59       49.81 (49.81)     1:13.40 (23.59)     1:39.58 (49.77)
        2:04.16 (24.58)     2:30.88 (51.30)     2:54.09 (23.21)     3:20.48 (49.60)
 38 Spartan Swimming-LA  'A'                          3:19.60    3:21.04  
     1) Wyninger, Caleb 16              2) O'Kelley, Gabe 16              
     3) Heinen, William 17              4) Etherton, Isaac 16             
                  23.70       48.98 (48.98)     1:14.14 (25.16)     1:41.73 (52.75)
        2:05.27 (23.54)     2:31.55 (49.82)     2:55.09 (23.54)     3:21.04 (49.49)
 
Men 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 North Texas Nadadores-NT  'A'                     6:35.34    6:41.17  
     1) LeVant, Jack 17                 2) Hallaron, David 16             
     3) Karau, William 18               4) Carman, Colter 18              
                  23.18       47.46 (47.46)   1:12.28 (1:12.28)   1:37.01 (1:37.01)
        1:59.84 (22.83)     2:25.87 (48.86)   2:52.36 (1:15.35)   3:18.90 (1:41.89)
        3:41.89 (22.99)     4:07.68 (48.78)   4:34.02 (1:15.12)   5:00.08 (1:41.18)
        5:22.73 (22.65)     5:48.28 (48.20)   6:14.93 (1:14.85)   6:41.17 (1:41.09)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            6:32.79    6:41.71  
     1) Gwin, Isaac 17                  2) Shomper, Nicholas 18           
     3) Gogulski, Ethan 17              4) Gwin, Luke 17                  
                  23.20       48.30 (48.30)   1:13.61 (1:13.61)   1:39.12 (1:39.12)
        2:02.19 (23.07)     2:27.89 (48.77)   2:54.13 (1:15.01)   3:20.23 (1:41.11)
        3:43.15 (22.92)     4:08.77 (48.54)   4:35.82 (1:15.59)   5:02.39 (1:42.16)
        5:25.22 (22.83)     5:50.33 (47.94)   6:16.26 (1:13.87)   6:41.71 (1:39.32)
  3 Katy Aquatic Team For Youth-GU  'A'               6:48.96    6:43.03  
     1) Bratanov, Kaloyan 16            2) McKinney, Reed 17              
     3) Coakley, William 16             4) Cowand, Glen 18                
                  23.44       49.71 (49.71)   1:16.34 (1:16.34)   1:42.44 (1:42.44)
        2:05.10 (22.66)     2:30.41 (47.97)   2:56.52 (1:14.08)   3:22.07 (1:39.63)
        3:44.91 (22.84)     4:10.17 (48.10)   4:37.07 (1:15.00)   5:04.53 (1:42.46)
        5:26.75 (22.22)     5:51.49 (46.96)   6:16.59 (1:12.06)   6:43.03 (1:38.50)
  4 Magnolia Aquatic Club-GU  'A'                     6:53.28    6:44.51  
     1) Gomez, Alberto 17               2) Hickman-Chow, Tobin 16         
     3) Seal, Chase 18                  4) Stuart, Lucas 17               
                  22.75       47.94 (47.94)   1:13.12 (1:13.12)   1:38.39 (1:38.39)
        2:01.48 (23.09)     2:26.63 (48.24)   2:51.52 (1:13.13)   3:16.76 (1:38.37)
        3:40.69 (23.93)     4:07.53 (50.77)   4:35.09 (1:18.33)   5:02.97 (1:46.21)
        5:26.48 (23.51)     5:52.42 (49.45)   6:18.50 (1:15.53)   6:44.51 (1:41.54)
  5 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'A'               6:43.20    6:47.01  
     1) Ellison, Alexander 16           2) Dafoe, Riley 17                
     3) Quinteros, Brandon 17           4) Morey, Sean 18                 
                  23.65       49.81 (49.81)   1:15.74 (1:15.74)   1:41.70 (1:41.70)
        2:05.14 (23.44)     2:30.64 (48.94)   2:57.18 (1:15.48)   3:23.68 (1:41.98)
        3:47.75 (24.07)     4:13.98 (50.30)   4:41.09 (1:17.41)   5:08.93 (1:45.25)
        5:31.44 (22.51)     5:56.24 (47.31)   6:21.62 (1:12.69)   6:47.01 (1:38.08)
  6 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               6:49.09    6:49.18  
     1) Liang, Alex 17                  2) Gwo, Albert 18                 
     3) Shau, David 16                  4) Copley, Brian 16               
                  23.12       48.50 (48.50)   1:14.14 (1:14.14)   1:39.78 (1:39.78)
        2:02.83 (23.05)     2:28.73 (48.95)   2:54.94 (1:15.16)   3:21.21 (1:41.43)
        3:44.78 (23.57)     4:11.35 (50.14)   4:38.96 (1:17.75)   5:07.58 (1:46.37)
        5:30.36 (22.78)     5:55.92 (48.34)   6:22.22 (1:14.64)   6:49.18 (1:41.60)
  7 Dads Club Swim Team-GU  'A'                       6:48.51    6:50.50  
     1) Wozencraft, Cooper 18           2) Bobo, Timothy Clayton 17       
     3) Shoemaker, Mark 16              4) Duncan, Caleb 16               
                  23.74       49.73 (49.73)   1:15.69 (1:15.69)   1:42.50 (1:42.50)
        2:04.24 (21.74)     2:29.25 (46.75)   2:55.01 (1:12.51)   3:20.49 (1:37.99)
        3:45.30 (24.81)     4:12.35 (51.86)   4:39.57 (1:19.08)   5:05.94 (1:45.45)
        5:28.95 (23.01)     5:55.02 (49.08)   6:22.42 (1:16.48)   6:50.50 (1:44.56)
  8 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         6:51.90    6:50.71  
     1) Carrozza, Coby 15               2) Reed, Grant 18                 
     3) Schmidt, Noah 18                4) Raper, Gregory 16              
                  23.32       49.00 (49.00)   1:15.10 (1:15.10)   1:41.75 (1:41.75)
        2:04.29 (22.54)     2:29.30 (47.55)   2:54.42 (1:12.67)   3:19.64 (1:37.89)
        3:44.11 (24.47)     4:10.65 (51.01)   4:37.93 (1:18.29)   5:05.66 (1:46.02)
        5:29.12 (23.46)     5:55.38 (49.72)   6:22.70 (1:17.04)   6:50.71 (1:45.05)
  9 Nitro Swimming-ST  'B'                            6:42.19    6:52.63  
     1) Tan, William 17                 2) Alarcon, Greyson 16            
     3) Toledo Sanchez, Dominic 15      4) Gilbert, Reilly 15             
                  24.06       49.46 (49.46)   1:15.03 (1:15.03)   1:41.15 (1:41.15)
        2:05.22 (24.07)     2:32.05 (50.90)   2:59.91 (1:18.76)   3:27.48 (1:46.33)
        3:50.42 (22.94)     4:15.54 (48.06)   4:41.61 (1:14.13)   5:07.99 (1:40.51)
        5:31.94 (23.95)     5:58.59 (50.60)   6:25.85 (1:17.86)   6:52.63 (1:44.64)
 10 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       6:43.55    6:53.33  
     1) Thomas, William 17              2) Winkler, John 18               
     3) Fang, Kevin 18                  4) Wakeland, Clark 16             
                  23.83       49.82 (49.82)   1:16.34 (1:16.34)   1:42.37 (1:42.37)
        2:06.87 (24.50)     2:33.91 (51.54)   3:01.22 (1:18.85)   3:27.69 (1:45.32)
        3:51.10 (23.41)     4:17.31 (49.62)   4:43.96 (1:16.27)   5:10.58 (1:42.89)
        5:33.85 (23.27)     5:59.99 (49.41)   6:27.08 (1:16.50)   6:53.33 (1:42.75)
 11 North Texas Nadadores-NT  'B'                     6:52.42    6:56.35  
     1) Davis, Logan 17                 2) Jennings, Ryan 18              
     3) Balint, Daniel 17               4) Jensen, Landon 17              
                  23.60       49.90 (49.90)   1:16.87 (1:16.87)   1:44.18 (1:44.18)
        2:07.23 (23.05)     2:33.58 (49.40)   3:01.50 (1:17.32)   3:29.51 (1:45.33)
        3:52.85 (23.34)     4:19.27 (49.76)   4:46.51 (1:17.00)   5:13.54 (1:44.03)
        5:35.94 (22.40)     6:01.56 (48.02)   6:28.39 (1:14.85)   6:56.35 (1:42.81)
 12 Mansfield Aquatic Club-NT  'A'                    7:00.61    6:58.34  
     1) Limpert, Andrew 16              2) Jameson, Jon 18                
     3) Cisneros-Siller, Arnoldo 15     4) Sok, Nirodha 18                
                  24.18       49.97 (49.97)   1:16.04 (1:16.04)   1:42.31 (1:42.31)
        2:05.56 (23.25)     2:31.46 (49.15)   2:58.03 (1:15.72)   3:25.11 (1:42.80)
        3:48.87 (23.76)     4:15.26 (50.15)   4:42.46 (1:17.35)   5:10.14 (1:45.03)
        5:34.59 (24.45)     6:01.76 (51.62)   6:29.64 (1:19.50)   6:58.34 (1:48.20)
 13 Texas Ford Aquatics-NT  'A'                       6:58.18    7:00.36  
     1) Hammond, Matthew 17             2) Leonhardt, Joshua 15           
     3) Vaughn, James 15                4) Phegley, Eric 17               
                  23.53       50.13 (50.13)   1:17.45 (1:17.45)   1:44.04 (1:44.04)
        2:07.48 (23.44)     2:33.85 (49.81)   3:02.10 (1:18.06)   3:30.56 (1:46.52)
        3:54.61 (24.05)     4:21.28 (50.72)   4:48.48 (1:17.92)   5:15.91 (1:45.35)
        5:39.99 (24.08)     6:06.36 (50.45)   6:33.48 (1:17.57)   7:00.36 (1:44.45)
 14 The Woodlands Swim Team-GU  'A'                   6:44.95    7:03.07  
     1) Logan, Ryan 17                  2) Halmy, Victor 17               
     3) Staebel, William 16             4) Lee, Joshua 15                 
                  23.92       50.32 (50.32)   1:17.35 (1:17.35)   1:44.57 (1:44.57)
        2:08.64 (24.07)     2:35.25 (50.68)   3:02.61 (1:18.04)   3:30.61 (1:46.04)
        3:54.18 (23.57)     4:20.48 (49.87)   4:48.66 (1:18.05)   5:17.11 (1:46.50)
        5:41.40 (24.29)     6:08.01 (50.90)   6:35.58 (1:18.47)   7:03.07 (1:45.96)
 15 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               7:14.04    7:06.63  
     1) Tay, Edward 14                  2) Min, Enoch 18                  
     3) Kuo, Aaron 15                   4) Tay, Kelvin 16                 
                  24.32       50.85 (50.85)   1:17.95 (1:17.95)   1:45.59 (1:45.59)
        2:09.96 (24.37)     2:37.35 (51.76)   3:04.53 (1:18.94)   3:31.81 (1:46.22)
        3:55.90 (24.09)     4:22.97 (51.16)   4:51.18 (1:19.37)   5:19.31 (1:47.50)
        5:43.19 (23.88)     6:10.08 (50.77)   6:38.34 (1:19.03)   7:06.63 (1:47.32)
 16 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'B'               7:02.46    7:08.47  
     1) Venker, Jack 17                 2) Fortune, Barry 17              
     3) Myers, Robert 15                4) Oevermann, Matthew 18          
                  24.02       50.41 (50.41)   1:17.36 (1:17.36)   1:43.53 (1:43.53)
        2:07.44 (23.91)     2:34.51 (50.98)   3:02.45 (1:18.92)   3:30.48 (1:46.95)
        3:54.84 (24.36)     4:23.52 (53.04)   4:54.03 (1:23.55)   5:23.68 (1:53.20)
        5:46.78 (23.10)     6:13.06 (49.38)   6:40.27 (1:16.59)   7:08.47 (1:44.79)
 17 The Woodlands Swim Team-GU  'B'                   7:15.43    7:10.33  
     1) Hansen, Zachary 17              2) Clark, David 16                
     3) Umrysh, Joshua 18               4) Del Real, Caleb 19             
                  24.15       50.28 (50.28)   1:16.78 (1:16.78)   1:44.01 (1:44.01)
        2:08.34 (24.33)     2:36.40 (52.39)   3:05.32 (1:21.31)   3:33.83 (1:49.82)
        3:57.42 (23.59)     4:25.45 (51.62)   4:54.80 (1:20.97)   5:24.20 (1:50.37)
        5:48.60 (24.40)     6:15.49 (51.29)   6:43.00 (1:18.80)   7:10.33 (1:46.13)
 18 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'C'               7:13.56    7:11.58  
     1) Jones, Elliott 15               2) Michalik, Hayden 16            
     3) Sowell, John 17                 4) Marion, Braxton 16             
                  24.54       51.66 (51.66)   1:19.47 (1:19.47)   1:47.10 (1:47.10)
        2:12.02 (24.92)     2:39.34 (52.24)   3:07.76 (1:20.66)   3:35.72 (1:48.62)
        3:59.73 (24.01)     4:26.52 (50.80)   4:53.96 (1:18.24)   5:22.83 (1:47.11)
        5:47.60 (24.77)     6:14.91 (52.08)   6:43.17 (1:20.34)   7:11.58 (1:48.75)
 19 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               7:19.28    7:14.41  
     1) Rinard, Christopher 16          2) Kim, Ryan 14                   
     3) Kmak, Mike 18                   4) Schertler, Jack 16             
                  24.68       51.30 (51.30)   1:18.92 (1:18.92)   1:46.87 (1:46.87)
        2:11.29 (24.42)     2:38.75 (51.88)   3:07.24 (1:20.37)   3:35.61 (1:48.74)
        4:00.01 (24.40)     4:27.52 (51.91)   4:55.54 (1:19.93)   5:23.35 (1:47.74)
        5:48.01 (24.66)     6:15.54 (52.19)   6:44.71 (1:21.36)   7:14.41 (1:51.06)
 20 Spartan Swimming-LA  'A'                          7:24.55    7:20.52  
     1) Wyninger, Caleb 16              2) Heinen, William 17             
     3) O'Kelley, Gabe 16               4) Etherton, Isaac 16             
                  25.03       52.16 (52.16)   1:19.71 (1:19.71)   1:47.08 (1:47.08)
        2:12.46 (25.38)     2:40.86 (53.78)   3:09.46 (1:22.38)   3:37.57 (1:50.49)
        4:03.03 (25.46)     4:31.13 (53.56)   5:00.57 (1:23.00)   5:29.85 (1:52.28)
        5:54.33 (24.48)     6:22.65 (52.80)   6:51.87 (1:22.02)   7:20.52 (1:50.67)
 
Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katy Aquatic Team For Youth-GU  'A'               3:21.34    3:21.04  
     1) Cowand, Glen 18                 2) Rudd, Michael 16               
     3) Autry, Ethan 16                 4) Bratanov, Kaloyan 16           
                  23.73       48.92 (48.92)     1:15.60 (26.68)     1:46.20 (57.28)
        2:09.09 (22.89)     2:36.34 (50.14)     2:57.40 (21.06)     3:21.04 (44.70)
  2 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               3:23.80    3:21.86  
     1) Liang, Alex 17                  2) Kmak, Mike 18                  
     3) Copley, Brian 16                4) Gwo, Albert 18                 
                  24.37       50.02 (50.02)     1:17.45 (27.43)     1:47.90 (57.88)
        2:10.76 (22.86)     2:37.67 (49.77)     2:58.36 (20.69)     3:21.86 (44.19)
  3 North Texas Nadadores-NT  'A'                     3:20.59    3:21.93  
     1) LeVant, Jack 17                 2) Davis, Logan 17                
     3) Karau, William 18               4) Kolde, Evan 18                 
                  23.65       48.89 (48.89)     1:15.40 (26.51)     1:46.08 (57.19)
        2:09.00 (22.92)     2:35.94 (49.86)     2:57.68 (21.74)     3:21.93 (45.99)
  4 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:17.19    3:22.05  
     1) Gogulski, Ethan 17              2) Grieshop, Sean 18              
     3) Rosenkoetter, Jacob 17          4) Gwin, Isaac 17                 
                  24.19       49.61 (49.61)     1:16.34 (26.73)     1:46.31 (56.70)
        2:09.19 (22.88)     2:36.32 (50.01)     2:58.42 (22.10)     3:22.05 (45.73)
  5 Dads Club Swim Team-GU  'A'                       3:23.82    3:26.09  
     1) Wozencraft, Cooper 18           2) Hung, Christopher 17           
     3) Bobo, Timothy Clayton 17        4) Duncan, Caleb 16               
                  24.64       50.57 (50.57)     1:17.88 (27.31)     1:49.47 (58.90)
        2:11.83 (22.36)     2:38.98 (49.51)     3:01.06 (22.08)     3:26.09 (47.11)
  6 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'A'               3:26.49    3:26.34  
     1) Jones, Elliott 15               2) Venker, Jack 17                
     3) Dafoe, Riley 17                 4) Morey, Sean 18                 
                  25.75       53.34 (53.34)     1:20.68 (27.34)     1:51.64 (58.30)
        2:14.65 (23.01)     2:41.64 (50.00)     3:02.95 (21.31)     3:26.34 (44.70)
  7 ITESM CAMPUS MONTERREY  'A'                       3:28.80    3:26.48  
     1) Garcia Gil, Alejandro 19        2) Vazquez Carrillo, Luis Fernando
     3) Soto Ramirez, Luis Fabricio 24  4) Roman Jimenez, Ricardo 21      
                  25.33       53.55 (53.55)     1:21.27 (27.72)     1:52.09 (58.54)
        2:14.59 (22.50)     2:40.70 (48.61)     3:02.34 (21.64)     3:26.48 (45.78)
  8 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            3:25.10    3:27.68  
     1) Yeadon, Zachary 17              2) Ryherd, William 18             
     3) Barrera, Isaac 16               4) Player, John 18                
                  25.05       51.35 (51.35)     1:17.59 (26.24)     1:48.31 (56.96)
        2:11.98 (23.67)     2:40.11 (51.80)     3:02.71 (22.60)     3:27.68 (47.57)
  9 North Texas Nadadores-NT  'B'                     3:26.47    3:27.85  
     1) Hallaron, David 16              2) Balint, Daniel 17              
     3) Jennings, Ryan 18               4) Armstrong, Landon 16           
                  24.98       51.65 (51.65)     1:18.90 (27.25)     1:49.69 (58.04)
        2:13.39 (23.70)     2:41.50 (51.81)     3:03.43 (21.93)     3:27.85 (46.35)
 10 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:23.04    3:28.04  
     1) Alarcon, Greyson 16             2) Ribeiro, Vincent 14            
     3) Grieshop, John 15               4) Toledo Sanchez, Dominic 15     
                  25.31       51.91 (51.91)     1:19.55 (27.64)     1:50.74 (58.83)
        2:14.51 (23.77)     2:41.89 (51.15)     3:03.70 (21.81)     3:28.04 (46.15)
 11 South Shore Sails-GU  'A'                         3:32.54    3:28.66  
     1) Schlegel, Erik 16               2) Schlegel, Jan 17               
     3) Huang, Vincent 15               4) Duport, Makai 16               
                  25.11       51.47 (51.47)     1:17.56 (26.09)     1:48.77 (57.30)
        2:12.41 (23.64)     2:40.69 (51.92)     3:03.52 (22.83)     3:28.66 (47.97)
 12 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       3:26.14    3:28.88  
     1) Sarman, Daniel 17               2) Pickard, Andrew 16             
     3) Fang, Kevin 18                  4) Winkler, John 18               
                  25.78       52.56 (52.56)     1:20.24 (27.68)     1:51.43 (58.87)
        2:14.82 (23.39)     2:42.07 (50.64)     3:03.97 (21.90)     3:28.88 (46.81)
 13 Texas Ford Aquatics-NT  'A'                       3:29.29    3:29.20  
     1) Messer, Sean 17                 2) Kumar, Rishabh 15              
     3) Naumov, Nikita 18               4) Jannasch, Jack 16              
                  24.69       51.13 (51.13)     1:18.22 (27.09)     1:50.09 (58.96)
        2:13.54 (23.45)     2:42.48 (52.39)     3:04.47 (21.99)     3:29.20 (46.72)
 14 Dallas Mustangs-NT  'A'                           3:22.63    3:29.35  
     1) Van Cauwelaert, Felix 17        2) Paulus, Peter 16               
     3) Benn, Parker 17                 4) King, Robert 17                
                  24.98       51.07 (51.07)     1:18.18 (27.11)     1:49.81 (58.74)
        2:13.68 (23.87)     2:41.37 (51.56)     3:03.97 (22.60)     3:29.35 (47.98)
 15 Katy Aquatic Team For Youth-GU  'B'               3:32.63    3:29.77  
     1) McKinney, Reed 17               2) Mackie, Ewan 15                
     3) Ahn, Seung Joon 15              4) Roberson, William 17           
                  24.85       50.86 (50.86)     1:19.34 (28.48)   1:52.13 (1:01.27)
        2:16.38 (24.25)     2:44.10 (51.97)     3:05.94 (21.84)     3:29.77 (45.67)
 16 The Woodlands Swim Team-GU  'A'                   3:26.62    3:29.89  
     1) Logan, Ryan 17                  2) Umrysh, Joshua 18              
     3) Halmy, Victor 17                4) Hansen, Zachary 17             
                  25.17       53.12 (53.12)     1:20.12 (27.00)     1:52.33 (59.21)
        2:15.77 (23.44)     2:42.86 (50.53)     3:04.49 (21.63)     3:29.89 (47.03)
 17 Magnolia Aquatic Club-GU  'A'                     3:27.06    3:30.79  
     1) Gomez, Alberto 17               2) Hickman-Chow, Tobin 16         
     3) Stuart, Lucas 17                4) Seal, Chase 18                 
                  24.40       50.02 (50.02)     1:17.60 (27.58)   1:50.55 (1:00.53)
        2:14.48 (23.93)     2:41.82 (51.27)     3:05.14 (23.32)     3:30.79 (48.97)
 18 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               3:32.53    3:31.58  
     1) Rinard, Christopher 16          2) Tay, Edward 14                 
     3) Kim, Ryan 14                    4) Shau, David 16                 
                  25.85       53.04 (53.04)     1:20.62 (27.58)     1:51.80 (58.76)
        2:15.47 (23.67)     2:44.02 (52.22)     3:06.49 (22.47)     3:31.58 (47.56)
 19 Cypress Fairbanks Swim Club-GU  'B'               3:30.48    3:31.69  
     1) Marion, Braxton 16              2) Argueta, Alek 17               
     3) Fortune, Barry 17               4) Ellison, Alexander 16          
                  25.40       53.58 (53.58)     1:20.91 (27.33)     1:52.28 (58.70)
        2:16.31 (24.03)     2:45.08 (52.80)     3:07.18 (22.10)     3:31.69 (46.61)
 20 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            3:33.59    3:32.47  
     1) Kennedy, Jared 18               2) Jozwiak, Nicholas 18           
     3) Klinksiek, Konnar 16            4) Cronk, Wyatt 16                
                  25.27       52.01 (52.01)     1:19.89 (27.88)   1:52.28 (1:00.27)
        2:16.07 (23.79)     2:44.61 (52.33)     3:07.34 (22.73)     3:32.47 (47.86)
 21 Spring Swim Team-GU  'A'                          3:37.59    3:33.52  
     1) Funston, Kyle 18                2) Parrott, Aaron 17              
     3) Lowe, Dalton 14                 4) Grimaldo, Giovanni 17          
                  26.25       54.09 (54.09)     1:22.10 (28.01)   1:54.80 (1:00.71)
        2:18.20 (23.40)     2:44.81 (50.01)     3:08.08 (23.27)     3:33.52 (48.71)
 22 Crescent City Swim Club-LA  'A'                   3:30.39    3:34.03  
     1) Vanderbrook, Thomas 18          2) Lulich, Mitchell 17            
     3) Martin, Owen 17                 4) Baudouin, Jack 17              
                  25.26       51.81 (51.81)     1:20.12 (28.31)   1:52.54 (1:00.73)
        2:16.73 (24.19)     2:45.46 (52.92)     3:08.77 (23.31)     3:34.03 (48.57)
 23 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                        3:35.89    3:34.19  
     1) White, Connor 16                2) Escarcega, Emmanuel 18         
     3) Lopez, Esteban 17               4) Flores, Armando 17             
                  25.48       53.41 (53.41)     1:21.55 (28.14)   1:53.61 (1:00.20)
        2:17.90 (24.29)     2:45.81 (52.20)     3:09.14 (23.33)     3:34.19 (48.38)
 24 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         3:59.91    3:34.38  
     1) Carrozza, Coby 15               2) Lynch, Alexander 15            
     3) Raper, Gregory 16               4) Reed, Grant 18                 
                  26.09       53.64 (53.64)     1:22.59 (28.95)   1:54.82 (1:01.18)
        2:19.98 (25.16)     2:49.10 (54.28)     3:10.77 (21.67)     3:34.38 (45.28)
 25 Fort Worth Area Swim Team-NT  'A'                 3:38.34    3:35.01  
     1) Wood, Steven 56                 2) Neville, Ian 15                
     3) Atay, Deniz 15                  4) Baron, Brandon 18              
                  25.87       53.81 (53.81)     1:22.18 (28.37)   1:54.92 (1:01.11)
        2:19.34 (24.42)     2:49.12 (54.20)     3:10.71 (21.59)     3:35.01 (45.89)
 26 North Texas Nadadores-NT  'C'                     3:31.54    3:35.24  
     1) Repice, Kevin 15                2) Williams, Jaykob 15            
     3) Tran, Dylan 16                  4) Jensen, Landon 17              
                  25.86       54.49 (54.49)     1:23.20 (28.71)   1:56.94 (1:02.45)
        2:20.68 (23.74)     2:48.56 (51.62)     3:10.62 (22.06)     3:35.24 (46.68)
 27 Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:31.41    3:35.42  
     1) Lemens, Brandon 16              2) Lane, Matthew 16               
     3) Stowers, Andrew 17              4) Varozza, Staley 17             
                  26.14       53.58 (53.58)     1:21.04 (27.46)     1:53.09 (59.51)
        2:17.16 (24.07)     2:46.15 (53.06)     3:09.46 (23.31)     3:35.42 (49.27)
 28 Texas Ford Aquatics-NT  'B'                       3:36.94    3:35.99  
     1) Fitzgibbon, Cooper 16           2) Cuello, Noah 16                
     3) Wachter, Zachary 17             4) Hammond, Matthew 17            
                  26.89       55.78 (55.78)     1:23.79 (28.01)   1:56.25 (1:00.47)
        2:19.89 (23.64)     2:47.63 (51.38)     3:10.56 (22.93)     3:35.99 (48.36)
 29 The Woodlands Swim Team-GU  'B'                   3:35.19    3:36.59  
     1) Lee, Joshua 15                  2) Staebel, William 16            
     3) Seymour, Christopher 15         4) Clark, David 16                
                  26.50       55.15 (55.15)     1:23.37 (28.22)   1:55.53 (1:00.38)
        2:19.58 (24.05)     2:47.00 (51.47)     3:10.21 (23.21)     3:36.59 (49.59)
 30 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               3:42.76    3:38.02  
     1) Tay, Kelvin 16                  2) Hsieh, Aaron 15                
     3) Kuo, Aaron 15                   4) Min, Enoch 18                  
                  25.68       53.89 (53.89)     1:22.33 (28.44)   1:55.20 (1:01.31)
        2:19.25 (24.05)     2:48.53 (53.33)     3:12.08 (23.55)     3:38.02 (49.49)
 31 Katy Aquatic Team For Youth-GU  'C'               3:36.71    3:38.82  
     1) Boyle, Mac 15                   2) Polovtsev, Kirill 15           
     3) Mushovic, Tod 17                4) Thumann, Michael 16            
                  25.79       53.49 (53.49)     1:23.13 (29.64)   1:56.83 (1:03.34)
        2:21.76 (24.93)     2:51.47 (54.64)     3:13.96 (22.49)     3:38.82 (47.35)
 32 Dallas Mustangs-NT  'B'                           3:43.13    3:40.36  
     1) Steed, Hayden 17                2) Wang, Henry 15                 
     3) Hmimy, Omar 16                  4) Nemec, Noah 17                 
                  26.22       54.74 (54.74)     1:22.40 (27.66)     1:54.69 (59.95)
        2:20.41 (25.72)     2:49.69 (55.00)     3:13.52 (23.83)     3:40.36 (50.67)
 33 Waterloo Swimming-ST  'B'                         3:38.09    3:40.41  
     1) Bradford, Ian 17                2) Hebert, William 15             
     3) Lenner, Jay 16                  4) Varozza, Kyle 17               
                  25.64       53.79 (53.79)     1:22.47 (28.68)   1:56.97 (1:03.18)
        2:21.71 (24.74)     2:51.44 (54.47)     3:14.61 (23.17)     3:40.41 (48.97)
 34 Dads Club Swim Team-GU  'B'                       3:42.01    3:41.97  
     1) Roa, Nicolas 17                 2) Bates, Jeremy 16               
     3) Czelusta, Noah 15               4) O'Neil, Nathan 16              
                  26.93       55.99 (55.99)     1:23.69 (27.70)   1:56.29 (1:00.30)
        2:22.93 (26.64)     2:51.66 (55.37)     3:15.54 (23.88)     3:41.97 (50.31)
 35 Spartan Swimming-LA  'A'                          3:35.94    3:42.85  
     1) Heinen, William 17              2) Wyninger, Caleb 16             
     3) Etherton, Isaac 16              4) O'Kelley, Gabe 16              
                  26.36       53.63 (53.63)     1:24.21 (30.58)   1:59.24 (1:05.61)
        2:23.37 (24.13)     2:51.37 (52.13)     3:15.93 (24.56)     3:42.85 (51.48)
 
                   Combined Team Scores - Through Event 245                    
 
  1. Palo Alto Stanford Aquatics         892   2. North Texas Nadadores             598.5
  3. Texas Ford Aquatics                 534   4. Katy Aquatic Team For Youth         448
  5. Magnolia Aquatic Club               445   6. Nitro Swimming                    390.5
  7. Cypress Fairbanks Swim Club       317.5   8. The Woodlands Swim Team           297.5
  9. Dads Club Swim Team                 293  10. Alamo Area Aquatic Association      228
 11. Mansfield Aquatic Club              157  12. Lost Creek Aquatics                 155
 13. Longhorn Aquatics                   129  14. Itesm Campus Monterrey              110
 15. New York Athletic Club               91  16. Aggie Swim Club                      74
 17. Brenham Swim Club                    67  17. El Paso Aqua Posse                   67
 17. Dallas Mustangs                      67  20. Heart of Texas Aquatics Team         51
 21. Aquastar                             47  22. Streamline Aquatics                  39
 23. Fort Worth Area Swim Team            35  24. South Shore Sails                    31
 25. Team Fins                            26  26. Houston Cougar Aquatic Sports        25
 27. Inland Coastal Aq Club               24  28. Tiger Aquatics                       23
 29. Rice Aquatics                        22  30. San Antonio Wave                     19
 30. Crescent City Swim Club              19  32. Austin Trinity Aquatic Club          18
 32. Swim Streamline at Northampton       18  34. Spring Swim Team                     13
 35. Waterloo Swimming                     9  36. Seleccion Nuevo Leon                  7
 37. Texas Gold                            5  37. Bulldog Aquatic Club                  5
 39. Aquatex Swim Team                     3  40. City of Richardson Swim Team          2
 40. Sienna Plantation Aquatics            2                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 245                   
 
  1. Palo Alto Stanford Aquatics         584   2. Texas Ford Aquatics                 459
  3. Magnolia Aquatic Club               267   4. The Woodlands Swim Team             246
  5. Cypress Fairbanks Swim Club         157   6. North Texas Nadadores               139
  7. Dads Club Swim Team                 120   8. Mansfield Aquatic Club              117
  9. Alamo Area Aquatic Association      111  10. New York Athletic Club               91
 11. Katy Aquatic Team For Youth          81  12. Aggie Swim Club                      65
 13. El Paso Aqua Posse                   62  14. Longhorn Aquatics                    49
 15. Streamline Aquatics                  33  15. Lost Creek Aquatics                  33
 17. Nitro Swimming                       32  18. Fort Worth Area Swim Team            27
 19. Austin Trinity Aquatic Club          18  20. Heart of Texas Aquatics Team         17
 21. Houston Cougar Aquatic Sports        12  22. Rice Aquatics                         7
 23. Seleccion Nuevo Leon                  6  24. Texas Gold                            5
 25. Itesm Campus Monterrey                4  26. Swim Streamline at Northampton        3
 26. Aquatex Swim Team                     3  28. Sienna Plantation Aquatics            2
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 245                    
 
  1. North Texas Nadadores             459.5   2. Katy Aquatic Team For Youth         367
  3. Nitro Swimming                    358.5   4. Palo Alto Stanford Aquatics         308
  5. Magnolia Aquatic Club               178   6. Dads Club Swim Team                 173
  7. Cypress Fairbanks Swim Club       160.5   8. Lost Creek Aquatics                 122
  9. Alamo Area Aquatic Association      117  10. Itesm Campus Monterrey              106
 11. Longhorn Aquatics                    80  12. Texas Ford Aquatics                  75
 13. Dallas Mustangs                      67  13. Brenham Swim Club                    67
 15. The Woodlands Swim Team            51.5  16. Aquastar                             47
 17. Mansfield Aquatic Club               40  18. Heart of Texas Aquatics Team         34
 19. South Shore Sails                    31  20. Team Fins                            26
 21. Inland Coastal Aq Club               24  22. Tiger Aquatics                       23
 23. San Antonio Wave                     19  23. Crescent City Swim Club              19
 25. Rice Aquatics                        15  25. Swim Streamline at Northampton       15
 27. Houston Cougar Aquatic Sports        13  27. Spring Swim Team                     13
 29. Aggie Swim Club                       9  29. Waterloo Swimming                     9
 31. Fort Worth Area Swim Team             8  32. Streamline Aquatics                   6
 33. Bulldog Aquatic Club                  5  33. El Paso Aqua Posse                    5
 35. City of Richardson Swim Team          2  36. Seleccion Nuevo Leon                  1