2016 NEAT/AAAA Developmental Meet Number Two / DM-2
Davis Natatorium - 12/17/2016              
Final Results                                    
 
Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quintanilla, Lainey G      6 AAAA-ST                   NT    1:01.85  
  2 Hogue, Hallie L            6 AAAA-ST              1:14.81    1:22.73  
 
Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quintanilla, Lainey G      6 AAAA-ST                   NT    1:17.39  
  2 Hogue, Hallie L            6 AAAA-ST                   NT    1:19.57  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Bella C           8 AAAA-ST                42.68      42.39  
  2 Tallent, Maya E            7 AAAA-ST                46.93      43.69  
  3 Geng, Ellen                7 AAAA-ST                44.36      44.70  
  4 Porter, Isabella N         7 AAAA-ST                42.39      45.66  
  5 Mollgaard, Sophie A        8 AAAA-ST                53.11      46.31  
  6 Robles, Andrea             7 AAAA-ST                   NT      46.71  
  7 Ortiz Carrion, Valentina   7 AAAA-ST                49.89      51.03  
  8 Nichols, Brittan L         8 AAAA-ST                   NT      51.47  
  9 Evans, Sadie M             8 AAAA-ST                   NT      55.98  
 10 Viramontes Perez, Vero     7 AAAA-ST                58.29    1:02.75  
 11 Jinna, Keerthana R         8 AAAA-ST              1:28.22    1:21.07  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mantineo, Addyson H        8 AAAA-ST                   NT    1:41.01  
                  49.96     1:41.01 (51.05)                                        
  2 Ashworth, Megan M          8 AAAA-ST                   NT    1:50.04  
                  47.11   1:50.04 (1:02.93)                                        
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Bella C           8 AAAA-ST                52.20      49.77  
  2 Porter, Isabella N         7 AAAA-ST                50.81      50.02  
  3 Tallent, Maya E            7 AAAA-ST                53.75      52.35  
  4 Ashworth, Megan M          8 AAAA-ST                53.67      54.01  
  5 Geng, Ellen                7 AAAA-ST                51.18      56.91  
  6 Robles, Andrea             7 AAAA-ST                   NT      57.92  
  7 Nichols, Brittan L         8 AAAA-ST                   NT      58.39  
  8 Evans, Sadie M             8 AAAA-ST                   NT    1:02.77  
  9 Jinna, Keerthana R         8 AAAA-ST              1:26.31    1:22.87  
 10 Viramontes Perez, Vero     7 AAAA-ST              1:07.45    1:27.67  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mantineo, Addyson H        8 AAAA-ST                   NT      55.01  
  2 Tallent, Maya E            7 AAAA-ST                   NT      59.88  
  3 Nichols, Brittan L         8 AAAA-ST                   NT    1:01.92  
  4 Ortiz Carrion, Valentina   7 AAAA-ST                   NT    1:07.67  
  5 Evans, Sadie M             8 AAAA-ST                   NT    1:15.39  
  6 Jimenez, Bella C           8 AAAA-ST                   NT    1:16.29  
  7 Ashworth, Megan M          8 AAAA-ST              1:17.81    1:18.03  
  8 Robles, Andrea             7 AAAA-ST                   NT    1:26.21  
 -- Jinna, Keerthana R         8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Geng, Ellen                7 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Mollgaard, Sophie A        8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mollgaard, Sophie A        8 AAAA-ST                   NT      57.10  
  2 Jimenez, Bella C           8 AAAA-ST                52.73      59.73  
  3 Porter, Isabella N         7 AAAA-ST                53.63    1:00.12  
  4 Mantineo, Addyson H        8 AAAA-ST              1:02.12    1:03.65  
  5 Robles, Andrea             7 AAAA-ST                   NT    1:04.67  
  5 Geng, Ellen                7 AAAA-ST                   NT    1:04.67  
  7 Ashworth, Megan M          8 AAAA-ST              1:07.80    1:05.02  
  8 Tallent, Maya E            7 AAAA-ST                   NT    1:07.50  
  9 Ortiz Carrion, Valentina   7 AAAA-ST              1:26.77    1:09.39  
 10 Nichols, Brittan L         8 AAAA-ST                   NT    1:11.22  
 11 Evans, Sadie M             8 AAAA-ST                   NT    1:23.83  
 -- Viramontes Perez, Vero     7 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mantineo, Addyson H        8 AAAA-ST                   NT    1:54.90  
                  59.75     1:54.90 (55.15)                                        
  2 Ortiz Carrion, Valentina   7 AAAA-ST                   NT    2:07.76  
                1:01.90   2:07.76 (1:05.86)                                        
 -- Mollgaard, Sophie A        8 AAAA-ST                   NT         DQ  
                  59.70        DQ (1:08.88)                                        
 -- Porter, Isabella N         7 AAAA-ST                   NT         DQ  
                  55.06        DQ (1:00.50)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuellar, Pao C            10 AAAA-ST                   NT      37.25  
  2 Marks, Madeline A         10 AAAA-ST                41.08      38.31  
  3 Evans, Clara M            10 AAAA-ST                   NT      40.12  
  4 Lee, Jennifer              9 AAAA-ST                43.27      40.74  
  5 Serje, Camilla            10 AAAA-ST                45.44      41.14  
  6 Combs, Katherine A         9 AAAA-ST                44.37      41.18  
  7 Pruetz, Faith E           10 AAAA-ST                42.88      42.28  
  8 Garcia, Cecilia G         10 AAAA-ST                41.93      42.61  
  9 Scovel, Lauren A          10 AAAA-ST                45.72      43.43  
 10 Secrest, Breah L           9 AAAA-ST                   NT      45.06  
 11 Murphey, Jada L            9 AAAA-ST                43.45      45.14  
 12 Viramontes Perez, Ale     10 AAAA-ST                44.42      45.40  
 13 Robbins, Sarah P           9 AAAA-ST                41.87      45.68  
 14 Quintanilla, Aiden A       9 AAAA-ST              1:03.74      47.74  
 15 Campos, America           10 AAAA-ST                   NT      48.11  
 16 Cantor, Sofia R            9 AAAA-ST                   NT      48.54  
 17 Badders, Sarah R           9 AAAA-ST                   NT    1:15.90  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vazquez, Layla I          10 AAAA-ST                   NT    1:34.73  
                  41.21     1:34.73 (53.52)                                        
  2 Galarza, Elena I           9 AAAA-ST                   NT    1:36.29  
                  45.34     1:36.29 (50.95)                                        
  3 Betancourt, Gabriella E   10 AAAA-ST                   NT    1:38.55  
                  44.52     1:38.55 (54.03)                                        
  4 Tallent, Olivia M          9 AAAA-ST                   NT    1:45.48  
                  49.63     1:45.48 (55.85)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pruetz, Faith E           10 AAAA-ST                55.48      48.40  
  2 Murphey, Jada L            9 AAAA-ST                48.54      48.46  
  3 Lee, Jennifer              9 AAAA-ST                   NT      49.22  
  4 Serje, Camilla            10 AAAA-ST                48.16      49.81  
  5 Scovel, Lauren A          10 AAAA-ST                53.38      50.08  
  6 Garcia, Cecilia G         10 AAAA-ST                51.86      50.34  
  7 Evans, Clara M            10 AAAA-ST                   NT      51.83  
  8 Marks, Madeline A         10 AAAA-ST                49.94      52.17  
  9 Galarza, Elena I           9 AAAA-ST                51.15      53.03  
 10 Robbins, Sarah P           9 AAAA-ST                52.21      53.35  
 11 Betancourt, Gabriella E   10 AAAA-ST                   NT      53.75  
 12 Tallent, Olivia M          9 AAAA-ST                57.06      54.31  
 13 Viramontes Perez, Ale     10 AAAA-ST                56.02      54.82  
 14 Combs, Katherine A         9 AAAA-ST                59.05      58.03  
 15 Quintanilla, Aiden A       9 AAAA-ST              1:16.02      58.52  
 16 Campos, America           10 AAAA-ST                   NT      58.79  
 17 Secrest, Breah L           9 AAAA-ST                   NT      58.96  
 18 Badders, Sarah R           9 AAAA-ST                   NT    1:01.60  
 -- Cantor, Sofia R            9 AAAA-ST                51.96         DQ  
 -- Cuellar, Pao C            10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marks, Madeline A         10 AAAA-ST                52.21      52.57  
  2 Evans, Clara M            10 AAAA-ST                   NT      54.28  
  3 Cuellar, Pao C            10 AAAA-ST                   NT      55.38  
  4 Combs, Katherine A         9 AAAA-ST                   NT      57.27  
  5 Lee, Jennifer              9 AAAA-ST                   NT      57.76  
  6 Campos, America           10 AAAA-ST                   NT      58.31  
  7 Scovel, Lauren A          10 AAAA-ST              1:03.91      59.75  
  8 Galarza, Elena I           9 AAAA-ST              1:03.90    1:02.48  
  9 Secrest, Breah L           9 AAAA-ST                   NT    1:06.98  
 10 Quintanilla, Aiden A       9 AAAA-ST                   NT    1:08.00  
 11 Betancourt, Gabriella E   10 AAAA-ST              1:02.46    1:08.78  
 12 Garcia, Cecilia G         10 AAAA-ST                   NT    1:13.22  
 13 Viramontes Perez, Ale     10 AAAA-ST                   NT    1:13.67  
 -- Robbins, Sarah P           9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Cantor, Sofia R            9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Serje, Camilla            10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Vazquez, Layla I          10 AAAA-ST                56.42         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Cecilia G         10 AAAA-ST                49.63      52.23  
  2 Marks, Madeline A         10 AAAA-ST                50.50      52.78  
  3 Secrest, Breah L           9 AAAA-ST                   NT      54.23  
  4 Robbins, Sarah P           9 AAAA-ST                53.14      55.34  
  5 Pruetz, Faith E           10 AAAA-ST                   NT      55.39  
  6 Cuellar, Pao C            10 AAAA-ST                   NT      57.67  
  7 Combs, Katherine A         9 AAAA-ST                55.56      57.77  
  8 Lee, Jennifer              9 AAAA-ST                56.95      58.27  
  9 Serje, Camilla            10 AAAA-ST                   NT    1:00.51  
 10 Tallent, Olivia M          9 AAAA-ST                   NT    1:01.54  
 11 Evans, Clara M            10 AAAA-ST                   NT    1:03.20  
 12 Vazquez, Layla I          10 AAAA-ST              1:06.26    1:03.67  
 13 Campos, America           10 AAAA-ST                   NT    1:03.68  
 -- Quintanilla, Aiden A       9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Badders, Sarah R           9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Cantor, Sofia R            9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Murphey, Jada L            9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galarza, Elena I           9 AAAA-ST                   NT    1:52.75  
                  53.36     1:52.75 (59.39)                                        
  2 Scovel, Lauren A          10 AAAA-ST              2:07.33    1:53.48  
                  52.58   1:53.48 (1:00.90)                                        
  3 Vazquez, Layla I          10 AAAA-ST                   NT    1:56.89  
                  59.35     1:56.89 (57.54)                                        
  4 Tallent, Olivia M          9 AAAA-ST                   NT    1:59.57  
                  57.86   1:59.57 (1:01.71)                                        
  5 Betancourt, Gabriella E   10 AAAA-ST                   NT    2:06.40  
                  56.93   2:06.40 (1:09.47)                                        
  6 Viramontes Perez, Ale     10 AAAA-ST                   NT    2:13.61  
                1:04.82   2:13.61 (1:08.79)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Barbour, Ana P   11 AAAA-ST                34.20      34.36  
  2 Simnitt, Kate E           12 AAAA-ST                36.20      35.47  
  3 Jasso, Sidonie L          12 AAAA-ST                37.04      37.98  
  4 Nichols, Kaelin R         11 AAAA-ST                39.36      41.18  
  5 Fletcher, Presley M       12 AAAA-ST                42.03      44.28  
  6 Martinez Contreras, Samy  12 AAAA-ST                   NT      44.43  
  7 Kanduri, Diya             12 AAAA-ST                   NT      48.82  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Barbour, Ana P   11 AAAA-ST                   NT    1:17.89  
                  36.53     1:17.89 (41.36)                                        
  2 Scovel, Carissa           12 AAAA-ST              1:26.81    1:18.14  
                  36.62     1:18.14 (41.52)                                        
  3 Simnitt, Kate E           12 AAAA-ST              1:25.46    1:19.26  
                  37.99     1:19.26 (41.27)                                        
  4 Jasso, Sidonie L          12 AAAA-ST              1:27.48    1:21.04  
  5 Chor, Rani R              12 AAAA-ST              1:35.27    1:23.14  
                  39.13     1:23.14 (44.01)                                        
  6 Koepke, Hailey A          11 AAAA-ST              1:26.86    1:23.28  
                  38.05     1:23.28 (45.23)                                        
  7 Dolan, Rachel E           12 AAAA-ST              1:32.16    1:24.08  
  8 Martinez Contreras, Samy  12 AAAA-ST                   NT    1:32.23  
  9 Fletcher, Presley M       12 AAAA-ST              1:34.24    1:32.59  
                  43.02     1:32.59 (49.57)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Barbour, Ana P   11 AAAA-ST                45.76      42.82  
  2 Jasso, Sidonie L          12 AAAA-ST                46.47      42.88  
  3 Scovel, Carissa           12 AAAA-ST                47.76      44.69  
  4 Simnitt, Kate E           12 AAAA-ST                45.80      45.02  
  5 Dolan, Rachel E           12 AAAA-ST                45.03      46.27  
  6 Chor, Rani R              12 AAAA-ST                48.24      47.32  
  7 Martinez Contreras, Samy  12 AAAA-ST                   NT      52.58  
  8 Fletcher, Presley M       12 AAAA-ST                51.13      54.60  
  9 Nichols, Kaelin R         11 AAAA-ST                51.50      56.95  
 10 Kanduri, Diya             12 AAAA-ST                   NT      58.79  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chor, Rani R              12 AAAA-ST                45.99      44.53  
  2 Simnitt, Kate E           12 AAAA-ST                49.81      49.46  
  3 Scovel, Carissa           12 AAAA-ST                53.64      49.65  
  4 Koepke, Hailey A          11 AAAA-ST              1:00.58      54.78  
  5 Dolan, Rachel E           12 AAAA-ST                59.83      55.20  
  6 Nichols, Kaelin R         11 AAAA-ST                   NT      56.26  
  7 Martinez Contreras, Samy  12 AAAA-ST                   NT    1:00.01  
  8 Fletcher, Presley M       12 AAAA-ST              1:03.56    1:01.73  
  9 Kanduri, Diya             12 AAAA-ST                   NT    1:04.92  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scovel, Carissa           12 AAAA-ST                54.11      44.72  
  2 Jasso, Sidonie L          12 AAAA-ST                51.30      44.76  
  3 Dolan, Rachel E           12 AAAA-ST                50.99      45.94  
  4 Chor, Rani R              12 AAAA-ST                   NT      49.04  
  5 Koepke, Hailey A          11 AAAA-ST                45.01      49.72  
  6 Nichols, Kaelin R         11 AAAA-ST                53.04      55.26  
  7 Kanduri, Diya             12 AAAA-ST                   NT    1:03.22  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Barbour, Ana P   11 AAAA-ST                   NT    1:31.52  
                  43.02     1:31.52 (48.50)                                        
  2 Simnitt, Kate E           12 AAAA-ST                   NT    1:33.65  
                  44.47     1:33.65 (49.18)                                        
  3 Chor, Rani R              12 AAAA-ST                   NT    1:37.03  
                  49.56     1:37.03 (47.47)                                        
  4 Koepke, Hailey A          11 AAAA-ST                   NT    1:38.09  
                  46.79     1:38.09 (51.30)                                        
  5 Jasso, Sidonie L          12 AAAA-ST                   NT    1:38.63  
  6 Scovel, Carissa           12 AAAA-ST              1:44.74    1:38.94  
  7 Dolan, Rachel E           12 AAAA-ST                   NT    1:43.08  
                  47.70     1:43.08 (55.38)                                        
  8 Fletcher, Presley M       12 AAAA-ST              1:57.39    1:55.78  
                  55.69   1:55.78 (1:00.09)                                        
 -- Martinez Contreras, Samy  12 AAAA-ST                   NT         DQ  
                1:00.79          DQ (59.87)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Kaitlyn K       13 AAAA-ST                46.36      44.75  
  2 McIntyre, Leila H         14 AAAA-ST                   NT      53.86  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Kaitlyn K       13 AAAA-ST              1:42.42    1:35.78  
                  44.47     1:35.78 (51.31)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Kaitlyn K       13 AAAA-ST                56.18      54.99  
 -- McIntyre, Leila H         14 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Kaitlyn K       13 AAAA-ST                59.79    1:00.01  
  2 McIntyre, Leila H         14 AAAA-ST                   NT    1:08.91  
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McIntyre, Leila H         14 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Kaitlyn K       13 AAAA-ST                   NT    1:56.89  
                  57.52     1:56.89 (59.37)                                        
 -- McIntyre, Leila H         14 AAAA-ST                   NT         DQ  
                1:04.41        DQ (1:09.80)                                        
 
Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellin, Grant W            6 AAAA-ST                50.49      48.21  
  2 Field, Liam A              6 AAAA-ST                47.40      50.34  
 
Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Field, Liam A              6 AAAA-ST              1:02.55      59.85  
  2 Bellin, Grant W            6 AAAA-ST                59.99    1:02.43  
 
Boys 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Field, Liam A              6 AAAA-ST              1:12.95    1:17.26  
  2 Bellin, Grant W            6 AAAA-ST                   NT    1:33.58  
 
Boys 6 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellin, Grant W            6 AAAA-ST                   NT    1:13.74  
  2 Field, Liam A              6 AAAA-ST              1:12.54    1:25.64  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scovel, James B            8 AAAA-ST                44.85      45.89  
  2 Powell, Bodie B            8 AAAA-ST                45.72      48.50  
  3 Capps, Clark D             7 AAAA-ST                50.51      58.29  
  4 Gomez, Gabriel H           8 AAAA-ST                   NT      59.05  
  5 Aktunc, Kerem              8 AAAA-ST                47.40    1:00.29  
  6 Srivastava, Ishaan         7 AAAA-ST              1:00.97    1:04.99  
  7 Colegrove, Kenley E        7 AAAA-ST              1:08.83    1:07.83  
  8 Parekh, Ekansh V           7 AAAA-ST                59.81    1:13.78  
  9 Solis, J.R. R              7 AAAA-ST              1:18.76    1:25.41  
 -- Zigrang, Adrian G          7 AAAA-ST              1:04.62         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culli, Cayden D            8 AAAA-ST                   NT    1:42.43  
                  46.11     1:42.43 (56.32)                                        
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culli, Cayden D            8 AAAA-ST                   NT      55.53  
  2 Scovel, James B            8 AAAA-ST                55.11      57.65  
  3 Aktunc, Kerem              8 AAAA-ST                56.20      58.81  
  4 Capps, Clark D             7 AAAA-ST                58.64    1:01.77  
  5 Colegrove, Kenley E        7 AAAA-ST                   NT    1:03.81  
  6 Powell, Bodie B            8 AAAA-ST              1:02.02    1:05.16  
  7 Srivastava, Ishaan         7 AAAA-ST              1:07.76    1:07.52  
  8 Gomez, Gabriel H           8 AAAA-ST              1:03.40    1:09.87  
  9 Zigrang, Adrian G          7 AAAA-ST              1:14.79    1:18.20  
 10 Parekh, Ekansh V           7 AAAA-ST              1:11.04    1:47.41  
 -- Solis, J.R. R              7 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culli, Cayden D            8 AAAA-ST                   NT    1:14.68  
  2 Capps, Clark D             7 AAAA-ST              1:12.05    1:16.68  
  3 Aktunc, Kerem              8 AAAA-ST                   NT    1:24.13  
 -- Parekh, Ekansh V           7 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Gomez, Gabriel H           8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scovel, James B            8 AAAA-ST              1:01.59    1:06.92  
  2 Powell, Bodie B            8 AAAA-ST                   NT    1:21.00  
  3 Gomez, Gabriel H           8 AAAA-ST                   NT    1:35.69  
 -- Srivastava, Ishaan         7 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Zigrang, Adrian G          7 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Aktunc, Kerem              8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Capps, Clark D             7 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scovel, James B            8 AAAA-ST                   NT    2:06.92  
                  57.72   2:06.92 (1:09.20)                                        
  2 Culli, Cayden D            8 AAAA-ST                   NT    2:09.28  
                  56.62   2:09.28 (1:12.66)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Barbour, Sergio  10 AAAA-ST                35.27      34.67  
  2 Spurgeon, Kavan K         10 AAAA-ST                54.96      41.11  
  3 Alaniz, Isaiah C          10 AAAA-ST                42.44      42.53  
  4 Novell, Nicholas P        10 AAAA-ST                42.43      43.88  
  5 Kanduri, Rohan             9 AAAA-ST                47.13      44.39  
  6 Buchhorn, Chris B          9 AAAA-ST                46.86      45.22  
  7 Kruse, Malcolm A           9 AAAA-ST                45.39      45.31  
  8 Blundell, Erwin V         10 AAAA-ST                   NT      49.03  
  9 Solis, Jason P             9 AAAA-ST                50.08      52.20  
 10 Hogue, Cass V              9 AAAA-ST                   NT      54.20  
 11 Colegrove, Adlee G         9 AAAA-ST                57.11      58.92  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Sabastian D        9 AAAA-ST                   NT    1:19.06  
                  36.89     1:19.06 (42.17)                                        
  2 Martinez-Barbour, Sergio  10 AAAA-ST                   NT    1:19.30  
                  37.34     1:19.30 (41.96)                                        
  3 Spurgeon, Kavan K         10 AAAA-ST              2:14.76    1:30.31  
                  42.04     1:30.31 (48.27)                                        
  4 Jimenez, Tiago M          10 AAAA-ST                   NT    1:33.35  
                  42.03     1:33.35 (51.32)                                        
  5 Smith, Westin R           10 AAAA-ST                   NT    1:33.61  
                  42.82     1:33.61 (50.79)                                        
  6 Robbins Jr, Aubrey A       9 AAAA-ST                   NT    1:37.51  
                  44.46     1:37.51 (53.05)                                        
  7 Sims, Jack M              10 AAAA-ST                   NT    1:40.46  
                  47.84     1:40.46 (52.62)                                        
  8 Canales, Diego            10 AAAA-ST              1:58.94    1:43.60  
                  48.98     1:43.60 (54.62)                                        
  9 Malone, Murphy H          10 AAAA-ST              1:41.88    1:46.56  
                  50.85     1:46.56 (55.71)                                        
 10 Solis, Jacob M            10 AAAA-ST                   NT    2:00.01  
                  56.43   2:00.01 (1:03.58)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Tiago M          10 AAAA-ST                   NT      42.50  
  2 Garcia, Sabastian D        9 AAAA-ST                45.23      47.07  
  3 Kanduri, Rohan             9 AAAA-ST                   NT      48.18  
  4 Kruse, Malcolm A           9 AAAA-ST                50.42      50.39  
  5 Spurgeon, Kavan K         10 AAAA-ST              1:06.48      50.84  
  6 Sims, Jack M              10 AAAA-ST              1:10.14      54.37  
  7 Buchhorn, Chris B          9 AAAA-ST                59.84      55.16  
  8 Malone, Murphy H          10 AAAA-ST                49.79      55.48  
  9 Alaniz, Isaiah C          10 AAAA-ST                55.48      55.72  
 10 Canales, Diego            10 AAAA-ST                58.98      56.82  
 11 Novell, Nicholas P        10 AAAA-ST                51.47      57.03  
 12 Colegrove, Adlee G         9 AAAA-ST              1:01.29    1:00.15  
 13 Solis, Jason P             9 AAAA-ST                58.96    1:01.35  
 14 Blundell, Erwin V         10 AAAA-ST                   NT    1:05.61  
 15 Hogue, Cass V              9 AAAA-ST                   NT    1:09.66  
 -- Smith, Westin R           10 AAAA-ST                48.56         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Barbour, Sergio  10 AAAA-ST                50.31      51.33  
  2 Malone, Murphy H          10 AAAA-ST                57.00      55.60  
  3 Novell, Nicholas P        10 AAAA-ST                   NT      55.99  
  4 Smith, Westin R           10 AAAA-ST                   NT    1:02.29  
  5 Jimenez, Tiago M          10 AAAA-ST                   NT    1:07.92  
  6 Kanduri, Rohan             9 AAAA-ST              1:10.26    1:08.59  
  7 Kruse, Malcolm A           9 AAAA-ST                   NT    1:10.01  
 -- Solis, Jacob M            10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Alaniz, Isaiah C          10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Blundell, Erwin V         10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Robbins Jr, Aubrey A       9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Sabastian D        9 AAAA-ST                46.69      42.70  
  2 Robbins Jr, Aubrey A       9 AAAA-ST                51.72      54.72  
  3 Sims, Jack M              10 AAAA-ST                55.76      54.76  
  4 Kanduri, Rohan             9 AAAA-ST              1:04.76    1:00.05  
  5 Alaniz, Isaiah C          10 AAAA-ST                56.00    1:01.14  
  6 Canales, Diego            10 AAAA-ST              1:04.08    1:03.32  
  7 Novell, Nicholas P        10 AAAA-ST                   NT    1:04.59  
  8 Kruse, Malcolm A           9 AAAA-ST                   NT    1:08.56  
  9 Colegrove, Adlee G         9 AAAA-ST                   NT    1:11.43  
 -- Solis, Jacob M            10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Blundell, Erwin V         10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Solis, Jason P             9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Barbour, Sergio  10 AAAA-ST                   NT    1:39.26  
                  48.40     1:39.26 (50.86)                                        
  2 Garcia, Sabastian D        9 AAAA-ST                   NT    1:41.25  
                  46.80     1:41.25 (54.45)                                        
  3 Smith, Westin R           10 AAAA-ST                   NT    1:52.85  
                  56.03     1:52.85 (56.82)                                        
  4 Sims, Jack M              10 AAAA-ST                   NT    1:52.95  
                  57.75     1:52.95 (55.20)                                        
  5 Jimenez, Tiago M          10 AAAA-ST                   NT    1:53.54  
                  46.77   1:53.54 (1:06.77)                                        
  6 Robbins Jr, Aubrey A       9 AAAA-ST                   NT    1:56.77  
                  54.25   1:56.77 (1:02.52)                                        
  7 Malone, Murphy H          10 AAAA-ST              2:01.01    1:58.21  
  8 Canales, Diego            10 AAAA-ST                   NT    2:00.75  
                  58.35   2:00.75 (1:02.40)                                        
 -- Solis, Jacob M            10 AAAA-ST                   NT         DQ  
                1:23.00        DQ (1:30.13)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skinner, Aidan W          11 AAAA-ST                53.53      42.87  
  2 Hockley, Liam T           11 AAAA-ST                   NT      43.00  
  3 Flores, Joseph J          11 AAAA-ST                42.83      44.12  
  4 Martinez Contreras, Leo   12 AAAA-ST                44.63      46.37  
  5 Book, Michael M           12 AAAA-ST                   NT      52.05  
  6 Martinez, Ethan R         12 AAAA-ST                   NT      54.49  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Combs, Blake R            11 AAAA-ST                   NT    1:25.79  
                  39.07     1:25.79 (46.72)                                        
  2 Stephan, Patricia P       12 AAAA-ST                   NT    1:27.80  
                  41.42     1:27.80 (46.38)                                        
  3 Martinez-Barbour, Santia  11 AAAA-ST                   NT    1:32.39  
                  41.72     1:32.39 (50.67)                                        
  4 Book, Michael M           12 AAAA-ST              2:03.03    2:01.20  
                  56.63   2:01.20 (1:04.57)                                        
  5 Martinez, Ethan R         12 AAAA-ST                   NT    2:04.05  
                  56.92   2:04.05 (1:07.13)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Barbour, Santia  11 AAAA-ST                45.60      46.39  
  2 Stephan, Patricia P       12 AAAA-ST                   NT      47.35  
  3 Combs, Blake R            11 AAAA-ST                45.00      50.69  
  4 Hockley, Liam T           11 AAAA-ST                   NT      50.92  
  5 Flores, Joseph J          11 AAAA-ST                49.98      52.13  
  6 Martinez Contreras, Leo   12 AAAA-ST                   NT      56.13  
  7 Book, Michael M           12 AAAA-ST              1:03.96    1:09.85  
 -- Skinner, Aidan W          11 AAAA-ST                57.01         DQ  
 -- Martinez, Ethan R         12 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephan, Patricia P       12 AAAA-ST                   NT    1:00.01  
  2 Martinez Contreras, Leo   12 AAAA-ST              1:01.11    1:00.88  
  3 Book, Michael M           12 AAAA-ST                   NT    1:01.39  
  4 Skinner, Aidan W          11 AAAA-ST                   NT    1:11.37  
 -- Hockley, Liam T           11 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Flores, Joseph J          11 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephan, Patricia P       12 AAAA-ST                   NT      47.16  
  2 Flores, Joseph J          11 AAAA-ST                   NT      57.41  
  3 Hockley, Liam T           11 AAAA-ST                   NT      58.16  
  4 Skinner, Aidan W          11 AAAA-ST                   NT    1:07.40  
  5 Martinez Contreras, Leo   12 AAAA-ST                   NT    1:11.20  
 -- Martinez, Ethan R         12 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Martinez-Barbour, Santia  11 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Combs, Blake R            11 AAAA-ST                   NT    1:42.03  
                  51.77     1:42.03 (50.26)                                        
  2 Martinez-Barbour, Santia  11 AAAA-ST                   NT    1:43.92  
                  49.32     1:43.92 (54.60)                                        
  3 Stephan, Patricia P       12 AAAA-ST                   NT    1:51.16  
                  51.85     1:51.16 (59.31)                                        
  4 Book, Michael M           12 AAAA-ST                   NT    2:11.32  
                1:04.21   2:11.32 (1:07.11)                                        
 -- Martinez Contreras, Leo   12 AAAA-ST                   NT         DQ  
                1:05.46        DQ (1:00.95)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Cannan A          13 AAAA-ST              1:21.52    1:12.72  
                  32.91     1:12.72 (39.81)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Cannan A          13 AAAA-ST                41.69      42.97  
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Cannan A          13 AAAA-ST                40.26      40.31  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Cannan A          13 AAAA-ST                37.56      38.86  
 
Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Cannan A          13 AAAA-ST                   NT    1:24.05  
                  39.17     1:24.05 (44.88)