2017-2018 AAHSSL Dual Plus / CA-04
Canyon High School - 10/28/2017                 
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    2:04.82    2:14.11   32  
     1) Tubb, Ardyn 9                   2) Sollohub, Aunt Bea 11          
     3) Behling, Trinity 9              4) Barr, Berkeley 10              
  2 Canyon High School  'A'                           2:16.07    2:16.89   26  
     1) Wonsang, Emily 11               2) Schultz, Asilyn 12             
     3) Meza, Kaleigh 11                4) Whitney, Samantha 12           
  3 Comal Canyon Lake  'A'                            2:19.94    2:24.90   24  
     1) Sanders, Fiona SO               2) Carty, Anna FR                 
     3) Mason, Mekayla SO               4) Yuill, Kaitlyn SO              
  4 New Braunfels High School  'B'                         NT    2:28.67   22  
     1) Buck, Jenna 9                   2) Meehan, Caroline 9             
     3) Strean, Cacee 11                4) Myers, Cortney 10              
  5 Canyon High School  'B'                           2:28.40    2:31.68   20  
     1) McCauley, Erin 12               2) Van Beveren, Allison 12        
     3) Danielsen, Hailey 12            4) Willett, Christine 10          
  6 Canyon High School  'C'                                NT    2:44.30   18  
     1) Everett, Alexandra 10           2) Platt, Emma 11                 
     3) Corona, Cassandra 10            4) Wilder, Cassandra 12           
  7 Comal Canyon Lake  'B'                                 NT    2:47.73   14  
     1) Kelsey, Alisa JR                2) Mott, Caitlin FR               
     3)                                 4) Brooks, Allie JR               
  8 East Central High School  'A'                     3:13.29    2:48.78   10  
     1) Rosario, Arieliz SR             2) Chinchay, Cecilia JR           
     3) Jones, Marissa JR               4) Herrera, Rebecca SO            
  9 New Braunfels High School  'C'                         NT    3:12.10    8  
     1) Harless, Ashtyn 9               2) Underberg, Alexandra 9         
     3) Williams, Alexa 10              4) Andrado, Ericka 10             
 -- Seguin High School Swim Team-ZZ  'A'                   NT         DQ  
     1) Ross, Gia FR                    2) Darrow, Allana FR              
     3) Castro, Jessila JR              4) Cash, Trinity SR               
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comal Canyon Lake  'A'                            1:51.36    2:09.52   32  
     1) Deluna, Isaac SO                2) Bohne, Emmitt JR               
     3) Isley, Taylor SR                4) Mott, Reagan SR                
  2 New Braunfels High School  'B'                    2:02.63    2:14.11   26  
     1) Roldan, Anthony 11              2) Rolon, Felix 10                
     3) Hargrove, Sabastian 11          4) Meehan, Jack 9                 
  3 Comal Canyon Lake  'B'                                 NT    2:16.89   24  
     1) Perkins, Alec JR                2) Gonzales, Noah JR              
     3) Beauman, Jener JR               4) Johnson, Addison JR            
  4 San Marcos High School-ST  'B'                         NT    2:24.90   22  
     1) Lowe, Mihai 11                  2) Gruver, Michael                
     3) Linebarger, Ferrell 10          4) Sheffield, London              
  5 New Braunfels High School  'C'                         NT    2:31.68   20  
     1) Weber, Daniel 10                2) Pitcher, Brayden 10            
     3) Trevino, Joseph 11              4) Carreon, Matthew 9             
  6 Canyon High School  'B'                           1:57.75    2:38.11   18  
     1) Marek, Kaleb 10                 2) Byers, Tyler 10                
     3) Hancock, Bryan 12               4) Rivera, Marcos 11              
  7 Canyon High School  'A'                           1:53.78    2:40.22   14  
     1) Berkobien, Christopher 12       2) Anderson, Drew 11              
     3) Shaw, Cameron 11                4) Ruiz-Irizarry, Javier 12       
  8 Canyon High School  'C'                                NT    2:48.78   10  
     1) Joslin, Eric 10                 2) Clark, Jackson 09              
     3) Myers, Kyle 10                  4) West, Will 09                  
 -- East Central High School  'A'                     1:56.88         DQ  
     1) Coleman, Jermaine JR            2) Bailey, Zach SR                
     3) Cantu, Elijah SR                4) Salinas, Joshua SO             
 -- San Marcos High School-ST  'A'                    1:54.80         DQ  
     1) Mowen, James 11                 2) Whited, Koby 09                
     3) Ryan, Will 11                   4) McGuire, Ian 11                
 -- New Braunfels High School  'A'                    1:58.25         DQ  
     1) Hardaway, Opie 10               2) Brown, Floyd 11                
     3) Moss, Matthew 11                4) Youngblood, Keaton 10          
 -- Seguin High School Swim Team-ZZ  'A'                   NT         DQ  
     1) Barton, Jonathon SR             2) Scott, Bayler JR               
     3) Darrow, Cole JR                 4) Vu, Thong SR                   
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behling, Trinity           9 NEBR                 2:10.15    2:11.02   16  
  2 Counley, Sydnie           10 SMHS-ST              2:27.31    2:20.56   13  
  3 Danielsen, Hailey         12 NEBC                 2:25.64    2:23.26   12  
  4 Carty, Anna               FR Canyon Lake               NT    2:33.05   11  
  5 Mason, Mekayla            SO Canyon Lake          2:34.32    2:34.76   10  
  6 Chinchay, Cecilia         JR Echs                 2:25.81    2:35.36    9  
  7 Myers, Cortney            10 NEBR                 2:39.63    2:38.73    7  
  8 Kirchhoff, Emma           09 NEBC                 1:22.11    2:40.49    5  
  9 Yuill, Kaitlyn            SO Canyon Lake          2:43.28    2:48.86    4  
 10 Erickson, Maggie          10 NEBC                 2:52.30    2:50.17    3  
 11 Wilkins, Evan             SO Canyon Lake          2:52.69    2:59.78    2  
 12 Gill, Felicity             9 NEBR                 2:56.47    3:10.36    1  
 13 Ayala-Garcia, Lourdes     JR Echs                      NT    3:18.14  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivera, Marcos            11 NEBC                 1:58.95    2:03.60   16  
  2 Berkobien, Christopher    12 NEBC                 1:59.29    2:06.20   13  
  3 Hardaway, Opie            10 NEBR                 2:06.56    2:06.67   12  
  4 Hancock, Bryan            12 NEBC                 2:14.19    2:20.09   11  
  5 Ryan, Will                11 SMHS-ST                   NT    2:20.20   10  
  6 Rolon, Felix              10 NEBR                 2:15.08    2:21.14    9  
  7 Sheffield, London            SMHS-ST                   NT    2:35.97    7  
  8 Weber, Daniel             10 NEBR                      NT    2:51.12    5  
  9 Almanza, Ryan             SO Echs                 2:50.93    2:52.08    4  
 10 Holland, Cameron          SO Echs                 3:20.86    2:58.53    3  
 11 McCutchen, Jacob          SO Canyon Lake               NT    3:12.80    2  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meehan, Caroline           9 NEBR                 2:45.21    2:46.21   16  
  2 Strean, Cacee             11 NEBR                 2:41.37    2:46.58   13  
  3 Perisseau, Elise             SMHS-ST              2:54.36    2:57.19   12  
  4 Meza, Kaleigh             11 NEBC                 2:57.35    2:58.37   11  
  5 Wonsang, Emily            11 NEBC                 2:53.40    3:00.35   10  
  6 McMains, Maggie           10 SMHS-ST              2:55.46    3:02.19    9  
  7 Jones, Marissa            JR Echs                 3:15.92    3:25.60    7  
  8 Williams, Kassidy         12 NEBR                 3:23.83    3:27.12    5  
 -- Thompson, Brooke          09 NEBC                 2:45.11         DQ  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodeffer, Goober          12 NEBR                 2:12.98    2:18.79   16  
  2 Ruiz-Irizarry, Javier     12 NEBC                 2:18.51    2:21.39   13  
  3 Mowen, James              11 SMHS-ST              2:29.89    2:21.71   12  
  4 Moss, Matthew             11 NEBR                 2:31.97    2:33.20   11  
  5 Brown, Floyd              11 NEBR                 2:29.03    2:38.64   10  
  6 Hancock, Nicholas         12 NEBC                 2:30.85    2:41.22    9  
  7 Allen, Burton                SMHS-ST                   NT    2:48.81    7  
  8 Escobar, Ethan            SO Echs                 3:40.99    3:29.66    5  
 -- Starr, Connor             09 NEBC                 2:34.27         DQ  
 -- Quinones JR, Michael      FR Echs                 3:30.99         DQ  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitney, Samantha         12 NEBC                   26.48      27.15   16  
  2 Wendel, Jami                 SMHS-ST                27.49      27.64   13  
  3 Barr, Berkeley            10 NEBR                   28.78      28.94   12  
  4 Schultz, Asilyn           12 NEBC                   28.60      29.13   11  
  5 Buck, Jenna                9 NEBR                   30.33      30.01   10  
  6 Tubb, Ardyn                9 NEBR                   29.59      30.70    9  
  7 Sadler, Erica             11 SMHS-ST                29.49      30.83    7  
  8 Sanders, Fiona            SO Canyon Lake            30.69      31.17    5  
  9 Sanchez, Savannah         09 SMHS-ST                31.64      32.06    4  
 10 Bean, Georgia             JR Canyon Lake               NT      33.13    3  
 11 Cornell, Lily             12 NEBC                   31.93      33.46    2  
 12 Willett, Christine        10 NEBC                   34.11      34.21    1  
 13 Platt, Emma               11 NEBC                   32.78     x34.81  
 14 Kelsey, Alisa             JR Canyon Lake               NT      35.30  
 15 Bennett, Jessica          10 NEBR                   34.51      35.36  
 16 Gore, Jessica             SO Canyon Lake            35.46      35.43  
 17 Wilder, Cassandra         12 NEBC                   35.71     x35.69  
 18 Leal, Georgina            10 NEBC                   35.53     x35.76  
 19 McCauley, Erin            12 NEBC                   33.24     x36.27  
 20 Herrera, Rebecca          SO Echs                   35.98      36.37  
 21 Hebert, Lindsey           FR Canyon Lake               NT     x36.77  
 22 Schneider, Sadie             SMHS-ST                42.17      37.17  
 23 Andrado, Ericka           10 NEBR                   36.89     x37.70  
 24 Huber, Kendal             09 NEBC                   37.88     x38.02  
 25 Noble, Katie              09 NEBC                   37.61     x38.35  
 26 Alon-Alon, Ariana         FR Echs                   45.99      39.38  
 27 Corona, Cassandra         10 NEBC                   38.14     x39.92  
 28 Rodriguez, Marissa         9 NEBR                   42.69     x41.10  
 29 Eytcheson, Alyssa          9 NEBR                   40.86     x41.56  
 30 Palmer, Ryleigh           09 NEBC                   46.72     x43.47  
 31 Blackwood, Mailani        09 NEBC                   46.38     x44.89  
 32 Tristan, Ana              SO Canyon Lake               NT     x45.43  
 33 Oakley, Michelle          10 NEBC                   47.94     x46.36  
 34 Castro, Jessila           JR Seguin-ZZ                 NT      46.43  
 35 Martinez, Daniela         FR Echs                   46.85      46.69  
 36 Ross, Gia                 FR Seguin-ZZ                 NT      47.24  
 37 Medrano, Juanita          JR Echs                   56.14    1:01.11  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruns, Gomer              11 NEBR                   21.80      22.63   16  
  2 Malatek, Barney           11 NEBR                   22.84      22.99   13  
  3 Anderson, Drew            11 NEBC                   23.18      23.24   12  
  4 McGuire, Ian              11 SMHS-ST                24.87      24.48   11  
  5 Isley, Taylor             SR Canyon Lake            23.70      24.68   10  
  6 Shaw, Cameron             11 NEBC                   23.48      25.41    9  
  7 Youngblood, Keaton        10 NEBR                   24.71      25.47    7  
  8 Crowder, Andrew           09 SMHS-ST                26.09      27.02    5  
  9 Hargrove, Sabastian       11 NEBR                   27.39      27.30    4  
 10 Bohne, Emmitt             JR Canyon Lake               NT      27.51    3  
 11 Marek, Kaleb              10 NEBC                   28.28      27.87    2  
 12 Byers, Tyler              10 NEBC                   27.77      27.90    1  
 13 Trevino, Joseph           11 NEBR                   29.68     x28.40  
 14 Van Beveren, Noah         11 NEBC                   28.63     x28.62  
 15 Mott, Reagan              SR Canyon Lake            28.92      28.70  
 16 Whited, Koby              09 SMHS-ST                30.36      28.83  
 17 Sheffield, London            SMHS-ST                28.25      28.92  
 18 Linebarger, Ferrell       10 SMHS-ST                30.59     x28.97  
 19 Coody, Austin             10 NEBC                   29.35     x29.05  
 20 Myers, Kyle               10 NEBC                   28.59     x29.33  
 21 Beauman, Jener            JR Canyon Lake            30.02      29.52  
 22 Johnson, Addison          JR Canyon Lake            29.02     x29.62  
 23 Clark, Jackson            09 NEBC                   28.77     x29.68  
 24 Deluna, Isaac             SO Canyon Lake            30.58     x29.82  
 25 Roldan, Anthony           11 NEBR                   28.06     x29.85  
 26 Taylor, Keaton            10 NEBC                   32.61     x29.91  
 27 Joslin, Eric              10 NEBC                   30.56     x29.92  
 27 Navarrete, Tenoch         10 SMHS-ST                   NT     x29.92  
 29 Moore, Landry             JR Canyon Lake            28.85     x29.94  
 30 Followell, Brandon           SMHS-ST                29.35     x30.58  
 31 Cantu, Elijah             SR Echs                   31.29      31.69  
 32 West, Will                09 NEBC                   30.22     x31.72  
 33 Bates, Thomas             10 SMHS-ST                   NT     x31.96  
 34 Weber, Daniel             10 NEBR                   30.45     x32.27  
 35 Strand, Spencer           09 NEBC                   33.09     x32.36  
 36 Gilbert, Ahlija           09 NEBC                   32.69     x32.88  
 37 Carreon, Matthew           9 NEBR                   33.69     x34.20  
 38 Villarreal, Sebastian     SO Echs                   38.56      34.65  
 39 Conger, Tye               10 NEBC                   33.38     x34.99  
 40 Guerrero, Dru             09 NEBC                   34.11     x35.30  
 41 Villarreal, Diego          9 NEBR                   35.89     x35.37  
 42 Ayala, Ricardo            FR Echs                   42.09      45.66  
 -- Domer, Liam                9 NEBR                   30.39     X31.68  
 -- Salinas, Joshua           SO Echs                   30.15         DQ  
 
Event 9  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behling, Trinity           9 NEBR                 1:10.18    1:09.73   16  
  2 Whitney, Samantha         12 NEBC                 1:10.11    1:13.35   13  
  3 Danielsen, Hailey         12 NEBC                 1:12.43    1:16.91   12  
  4 Kirchhoff, Emma           09 NEBC                 1:22.11    1:17.70   11  
  5 Strean, Cacee             11 NEBR                 1:11.27    1:19.01   10  
  6 Brown, Katherine           9 NEBR                 1:26.34    1:22.22    9  
  7 Chinchay, Cecilia         JR Echs                 1:27.47    1:24.50    7  
  8 Sheffield, Fallon         10 SMHS-ST              1:18.50    1:31.42    5  
 
Event 10  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruiz-Irizarry, Javier     12 NEBC                 1:07.11    1:04.42   16  
  2 Moss, Matthew             11 NEBR                 1:05.62    1:07.29   13  
  3 Starr, Connor             09 NEBC                 1:05.96    1:07.94   12  
  4 Hargrove, Sabastian       11 NEBR                 1:12.98    1:08.25   11  
  5 Youngblood, Keaton        10 NEBR                 1:07.49    1:11.13   10  
  6 Linebarger, Ferrell       10 SMHS-ST              1:19.15    1:15.52    9  
  7 Ryan, Will                11 SMHS-ST                   NT    1:16.03    7  
  8 Bailey, Zach              SR Echs                 1:23.16    1:19.80    5  
  9 Holland, Cameron          SO Echs                 1:28.12    1:26.32    4  
 
Event 11  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Counley, Sydnie           10 SMHS-ST              1:00.04    1:01.83   16  
  2 Sollohub, Aunt Bea        11 NEBR                 1:01.99    1:02.71   13  
  3 Wendel, Jami                 SMHS-ST              1:02.40    1:03.08   12  
  4 Barr, Berkeley            10 NEBR                 1:03.40    1:04.62   11  
  5 Meehan, Caroline           9 NEBR                 1:03.99    1:05.15   10  
  6 Wonsang, Emily            11 NEBC                 1:04.19    1:07.14    9  
  7 Meza, Kaleigh             11 NEBC                 1:08.68    1:10.06    7  
  8 Sanchez, Savannah         09 SMHS-ST              1:10.87    1:10.45    5  
  9 Myers, Cortney            10 NEBR                 1:11.22    1:11.13    4  
 10 Boissevain, Leah          09 SMHS-ST              1:22.21    1:14.46    3  
 11 Cornell, Lily             12 NEBC                 1:17.36    1:15.86    2  
 12 Mott, Caitlin             FR Canyon Lake          1:19.13    1:16.02    1  
 13 Willett, Christine        10 NEBC                 1:15.53    1:16.12  
 14 Everett, Alexandra        10 NEBC                 1:20.19   x1:16.37  
 15 Bean, Georgia             JR Canyon Lake               NT    1:17.33  
 16 McCauley, Erin            12 NEBC                 1:14.26   x1:20.10  
 17 Bennett, Jessica          10 NEBR                 1:23.20   x1:21.40  
 18 Blankenship, Chloe        SR Canyon Lake          1:20.70    1:22.89  
 19 Huber, Kendal             09 NEBC                 1:29.00   x1:23.26  
 20 Kelsey, Alisa             JR Canyon Lake          1:19.57    1:23.35  
 21 Gill, Felicity             9 NEBR                      NT   x1:23.52  
 22 Leal, Georgina            10 NEBC                 1:22.82   x1:24.00  
 23 Schneider, Sadie             SMHS-ST              1:34.90   x1:24.56  
 24 Corona, Cassandra         10 NEBC                 1:24.11   x1:26.47  
 25 Noble, Katie              09 NEBC                 1:29.59   x1:26.97  
 26 Gore, Jessica             SO Canyon Lake          1:23.17   x1:27.31  
 27 Harless, Ashtyn            9 NEBR                 1:28.46   x1:29.85  
 28 Palmer, Ryleigh           09 NEBC                 1:58.00   x1:31.33  
 29 Marsh, Lacey              11 NEBR                 1:26.93   x1:31.48  
 30 Williams, Alexa           10 NEBR                 1:29.04   x1:34.53  
 31 Rodriguez, Marissa         9 NEBR                 1:37.49   x1:35.52  
 32 Darrow, Allana            FR Seguin-ZZ                 NT    1:35.73  
 33 Villarreal, Joslyn        SO Echs                 1:43.24    1:43.28  
 34 Martinez, Daniela         FR Echs                 1:35.99    1:45.05  
 35 Blackwood, Mailani        09 NEBC                 1:55.00   x1:45.41  
 36 Castro, Jessila           JR Seguin-ZZ                 NT    1:45.45  
 37 Oakley, Michelle          10 NEBC                 1:59.00   x1:47.15  
 38 Alexander, Haleigh        FR Echs                      NT    1:53.23  
 -- Underberg, Alexandra       9 NEBR                 1:15.14         DQ  
 
Event 12  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodeffer, Goober          12 NEBR                   50.28      51.32   16  
  2 Meehan, Jack               9 NEBR                 1:00.05      59.18   13  
  3 Byers, Tyler              10 NEBC                 1:02.79    1:03.21   12  
  4 Crowder, Andrew           09 SMHS-ST              1:03.04    1:03.81   11  
  5 Myers, Kyle               10 NEBC                 1:03.78    1:03.98   10  
  6 Trevino, Joseph           11 NEBR                 1:14.68    1:05.29    9  
  7 Coody, Austin             10 NEBC                 1:06.83    1:05.81    7  
  8 Van Beveren, Noah         11 NEBC                 1:12.30    1:07.49    5  
  9 Joslin, Eric              10 NEBC                 1:09.69   x1:07.76  
 10 Beauman, Jener            JR Canyon Lake          1:12.42    1:08.24    4  
 11 Salinas, Joshua           SO Echs                 1:10.30    1:08.29    3  
 12 Taylor, Keaton            10 NEBC                 1:17.79   x1:08.82  
 13 Gonzales, Noah            JR Canyon Lake          1:11.65    1:09.24    2  
 14 Moore, Landry             JR Canyon Lake          1:11.44    1:09.83    1  
 15 Strand, Spencer           09 NEBC                 1:12.03   x1:10.04  
 16 Deluna, Isaac             SO Canyon Lake          1:06.43    1:10.14  
 17 Pitcher, Brayden          10 NEBR                 1:11.85    1:10.88  
 18 Mott, Reagan              SR Canyon Lake          1:13.30   x1:11.19  
 19 Followell, Brandon           SMHS-ST              1:09.56    1:13.48  
 20 Tiscareno Macias, Sergio  09 NEBC                 1:13.78   x1:15.06  
 21 Coleman, Jermaine         JR Echs                 1:20.73    1:17.27  
 22 Guerrero, Dru             09 NEBC                 1:18.84   x1:18.31  
 23 Carreon, Matthew           9 NEBR                 1:24.37   x1:18.77  
 24 Gilbert, Ahlija           09 NEBC                 1:17.60   x1:18.97  
 25 Conger, Tye               10 NEBC                 1:19.55   x1:19.27  
 26 Darrow, Cole              JR Seguin-ZZ                 NT    1:20.49  
 27 Duncan, Zane              FR Canyon Lake               NT   x1:27.13  
 28 Ayala, Ricardo            FR Echs                 1:46.19    1:52.67  
 -- Domer, Liam                9 NEBR                 1:17.76   X1:17.15  
 -- Barton, Jonathon          SR Seguin-ZZ                 NT         DQ  
 
Event 13  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Brooke          09 NEBC                 5:45.63    5:50.83   16  
  2 Brown, Katherine           9 NEBR                 6:59.93    7:04.34   13  
  3 Van Beveren, Allison      12 NEBC                      NT    7:11.75   12  
  4 Sanders, Fiona            SO Canyon Lake               NT    7:22.02   11  
  5 Sheffield, Fallon         10 SMHS-ST              7:25.71    7:27.41   10  
  6 Williams, Kassidy         12 NEBR                 7:32.85    7:33.27    9  
  7 Jones, Marissa            JR Echs                 7:24.69    8:04.66    7  
  8 Williams, Alexa           10 NEBR                 8:44.48    9:04.80    5  
  9 Herrera, Rebecca          SO Echs                 9:26.54    9:13.34    4  
 10 Medrano, Juanita          JR Echs                13:58.70   13:43.24    3  
 
Event 14  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malatek, Barney           11 NEBR                 5:15.42    5:19.08   16  
  2 Rivera, Marcos            11 NEBC                 5:22.10    5:39.08   13  
  3 Brown, Floyd              11 NEBR                 5:42.76    5:44.99   12  
  4 Meehan, Jack               9 NEBR                 5:55.17    6:03.54   11  
  5 Lowe, Mihai               11 SMHS-ST              6:18.97    6:14.99   10  
  6 Hancock, Bryan            12 NEBC                 6:24.00    6:17.56    9  
  7 West, Will                09 NEBC                 6:27.73    6:28.55    7  
  8 Gruver, Michael              SMHS-ST                   NT    6:36.46    5  
  9 Bates, Thomas             10 SMHS-ST              6:47.61    7:00.90    4  
 10 Navarrete, Tenoch         10 SMHS-ST                   NT    7:12.18    3  
 11 Almanza, Ryan             SO Echs                      NT    7:32.00    2  
 12 Villarreal, Sebastian     SO Echs                10:30.99    7:54.14    1  
 13 Cantu, Elijah             SR Echs                11:00.99    9:07.03  
 
Event 15  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Canyon High School  'A'                           1:55.11    1:54.03   32  
     1) Thompson, Brooke 09             2) Schultz, Asilyn 12             
     3) Wonsang, Emily 11               4) Whitney, Samantha 12           
  2 San Marcos High School-ST  'A'                    1:54.08    1:54.95   26  
     1) Wendel, Jami                    2) Perisseau, Elise               
     3) Sadler, Erica 11                4) Counley, Sydnie 10             
  3 New Braunfels High School  'A'                    1:59.30    2:04.65   24  
     1) Brown, Katherine 9              2) Buck, Jenna 9                  
     3) Strean, Cacee 11                4) Tubb, Ardyn 9                  
  4 Comal Canyon Lake  'A'                            2:03.38    2:04.85   22  
     1) Carty, Anna FR                  2) Mason, Mekayla SO              
     3) Yuill, Kaitlyn SO               4) Sanders, Fiona SO              
  5 Canyon High School  'B'                           2:08.60    2:13.72   20  
     1) Van Beveren, Allison 12         2) Platt, Emma 11                 
     3) Erickson, Maggie 10             4) Willett, Christine 10          
  6 Comal Canyon Lake  'B'                                 NT    2:16.05   18  
     1) Brooks, Allie JR                2) Mott, Caitlin FR               
     3) Wilkins, Evan SO                4) Gore, Jessica SO               
  7 Canyon High School  'C'                                NT    2:21.15   14  
     1) Kirchhoff, Emma 09              2) McCauley, Erin 12              
     3) Everett, Alexandra 10           4) Wilder, Cassandra 12           
  8 New Braunfels High School  'B'                    2:22.16    2:27.57   10  
     1) Williams, Kassidy 12            2) Marsh, Lacey 11                
     3) Gill, Felicity 9                4) Bennett, Jessica 10            
  9 East Central High School  'A'                     1:58.90    2:28.35    8  
     1) Alon-Alon, Ariana FR            2) Ayala-Garcia, Lourdes JR       
     3) Herrera, Rebecca SO             4) Rosario, Arieliz SR            
 10 New Braunfels High School  'C'                    2:35.35    2:42.72    6  
     1) Rodriguez, Marissa 9            2) Eytcheson, Alyssa 9            
     3) Williams, Alexa 10              4) Andrado, Ericka 10             
 11 Seguin High School Swim Team-ZZ  'A'                   NT    2:42.83    4  
     1) Darrow, Allana FR               2) Ross, Gia FR                   
     3) Castro, Jessila JR              4) Cash, Trinity SR               
 12 East Central High School  'B'                     3:16.16    3:21.71    2  
     1) Villarreal, Joslyn SO           2) Martinez, Daniela FR           
     3) Medrano, Juanita JR             4) Alexander, Haleigh FR          
 -- San Marcos High School-ST  'B'                         NT         DQ  
     1) Sanchez, Savannah 09            2) Sheffield, Fallon 10           
     3) Boissevain, Leah 09             4) McMains, Maggie 10             
 
Event 16  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    1:29.80    1:33.49   32  
     1) Barrera, Cadilac Jones 11       2) Malatek, Barney 11             
     3) Rodeffer, Goober 12             4) Bruns, Gomer 11                
  2 Canyon High School  'A'                           1:36.84    1:37.36   26  
     1) Shaw, Cameron 11                2) Berkobien, Christopher 12      
     3) Ruiz-Irizarry, Javier 12        4) Anderson, Drew 11              
  3 San Marcos High School-ST  'A'                    1:37.87    1:44.23   24  
     1) McGuire, Ian 11                 2) Crowder, Andrew 09             
     3) Ryan, Will 11                   4) Mowen, James 11                
  4 New Braunfels High School  'B'                    1:41.65    1:45.49   22  
     1) Hardaway, Opie 10               2) Moss, Matthew 11               
     3) Brown, Floyd 11                 4) Youngblood, Keaton 10          
  5 Canyon High School  'B'                           1:51.58    1:50.13   20  
     1) Hancock, Nicholas 12            2) Starr, Connor 09               
     3) Clark, Jackson 09               4) Joslin, Eric 10                
  6 Comal Canyon Lake  'A'                            1:36.17    1:51.04   18  
     1) Mott, Reagan SR                 2) Moore, Landry JR               
     3) Isley, Taylor SR                4) Johnson, Addison JR            
  7 Comal Canyon Lake  'B'                                 NT    1:55.71   14  
     1) Beauman, Jener JR               2) Bohne, Emmitt JR               
     3) Deluna, Isaac SO                4) Gonzales, Noah JR              
  8 San Marcos High School-ST  'B'                         NT    1:57.32   10  
     1) Linebarger, Ferrell 10          2) Allen, Burton                  
     3) Bates, Thomas 10                4) Navarrete, Tenoch 10           
  9 Canyon High School  'C'                                NT    2:02.97    8  
     1) Coody, Austin 10                2) Tiscareno Macias, Sergio 09    
     3) Strand, Spencer 09              4) Van Beveren, Noah 11           
 10 East Central High School  'A'                     1:45.86    2:05.29    6  
     1) Quinones JR, Michael FR         2) Holland, Cameron SO            
     3) Salinas, Joshua SO              4) Ramos, Angel JR                
 11 Seguin High School Swim Team-ZZ  'A'                   NT    2:23.25    4  
     1) Scott, Bayler JR                2) Barton, Jonathon SR            
     3) Vu, Thong SR                    4) Darrow, Cole JR                
 -- New Braunfels High School  'C'                    1:48.33         DQ  
     1) Weber, Daniel 10                2) Rolon, Felix 10                
     3) Pitcher, Brayden 10             4) Trevino, Joseph 11             
 
Event 17  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tubb, Ardyn                9 NEBR                 1:15.17    1:16.92   16  
  2 McMains, Maggie           10 SMHS-ST              1:17.31    1:21.82   13  
  3 Buck, Jenna                9 NEBR                 1:25.05    1:28.37   12  
  4 Everett, Alexandra        10 NEBC                 1:29.41    1:29.89   11  
  5 Erickson, Maggie          10 NEBC                 1:40.11    1:37.32   10  
  6 Wilder, Cassandra         12 NEBC                 1:40.02    1:38.83    9  
  7 Wilkins, Evan             SO Canyon Lake          1:27.98    1:39.09    7  
  8 Hettinger, Katelyn        FR Canyon Lake               NT    1:44.03    5  
  9 Brooks, Allie             JR Canyon Lake               NT    1:44.55    4  
 10 Marsh, Lacey              11 NEBR                 1:37.41    1:50.03    3  
 11 Alexander, Haleigh        FR Echs                 2:10.31    2:12.75    2  
 12 Villarreal, Joslyn        SO Echs                 2:35.99    2:40.03    1  
 -- Rosario, Arieliz          SR Echs                 1:38.50         DQ  
 
Event 18  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrera, Cadilac Jones    11 NEBR                   54.52      56.08   16  
  2 Mowen, James              11 SMHS-ST              1:02.33    1:03.77   13  
  3 Berkobien, Christopher    12 NEBC                 1:05.64    1:06.41   12  
  4 Shaw, Cameron             11 NEBC                 1:03.60    1:06.58   11  
  5 Hardaway, Opie            10 NEBR                 1:04.88    1:07.45   10  
  6 Isley, Taylor             SR Canyon Lake          1:05.74    1:13.38    9  
  7 Roldan, Anthony           11 NEBR                 1:25.24    1:22.29    7  
  8 Coleman, Jermaine         JR Echs                 1:26.16    1:26.43    5  
  9 Johnson, Addison          JR Canyon Lake          1:25.25    1:29.12    4  
 -- Perkins, Alec             JR Canyon Lake               NT         DQ  
 -- Burch, Evan               FR Canyon Lake          1:36.47         DQ  
 
Event 19  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sollohub, Aunt Bea        11 NEBR                 1:17.42    1:23.52   16  
  2 Schultz, Asilyn           12 NEBC                 1:20.54    1:24.15   13  
  3 Perisseau, Elise             SMHS-ST              1:28.77    1:28.18   12  
  4 Carty, Anna               FR Canyon Lake          1:29.74    1:28.68   11  
  5 Van Beveren, Allison      12 NEBC                      NT    1:31.30   10  
  6 Yuill, Kaitlyn            SO Canyon Lake          1:32.86    1:36.13    9  
  7 Ayala-Garcia, Lourdes     JR Echs                 1:38.22    1:42.57    7  
  8 Brooks, Allie             JR Canyon Lake          1:41.26    1:45.11    5  
  9 Darrow, Allana            FR Seguin-ZZ                 NT    1:55.92    4  
 10 Alon-Alon, Ariana         FR Echs                 2:00.00    1:56.87    3  
 11 Harless, Ashtyn            9 NEBR                 1:50.65    2:01.75    2  
 -- Underberg, Alexandra       9 NEBR                 2:00.11         DQ  
 -- Mott, Caitlin             FR Canyon Lake               NT         DQ  
 
Event 20  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrera, Cadilac Jones    11 NEBR                 1:01.74    1:02.29   16  
  2 Bruns, Gomer              11 NEBR                 1:01.75    1:07.51   13  
  3 Anderson, Drew            11 NEBC                 1:05.38    1:07.65   12  
  4 Gruver, Michael              SMHS-ST              1:12.36    1:14.97   11  
  5 Whited, Koby              09 SMHS-ST              1:14.30    1:15.05   10  
  6 Lowe, Mihai               11 SMHS-ST                   NT    1:15.80    9  
  7 Bailey, Zach              SR Echs                 1:19.89    1:17.47    7  
  8 Hancock, Nicholas         12 NEBC                 1:14.98    1:19.31    5  
  9 Clark, Jackson            09 NEBC                 1:19.74    1:19.39    4  
 10 Allen, Burton                SMHS-ST                   NT    1:21.05    3  
 11 Bohne, Emmitt             JR Canyon Lake               NT    1:24.27    2  
 12 Quinones JR, Michael      FR Echs                 1:32.04    1:29.51    1  
 13 Scott, Bayler             JR Seguin-ZZ                 NT    1:30.10  
 14 Perkins, Alec             JR Canyon Lake               NT    1:37.51  
 15 Escobar, Ethan            SO Echs                 1:37.06    1:42.92  
 16 Darrow, Cole              JR Seguin-ZZ                 NT    1:44.58  
 17 Pitcher, Brayden          10 NEBR                 1:46.25    1:51.90  
 -- McCutchen, Jacob          SO Canyon Lake               NT         DQ  
 -- Gonzales, Noah            JR Canyon Lake          1:39.83         DQ  
 
Event 21  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    4:05.53    4:19.54   32  
     1) Sollohub, Aunt Bea 11           2) Behling, Trinity 9             
     3) Barr, Berkeley 10               4) Meehan, Caroline 9             
  2 Canyon High School  'A'                           4:33.00    4:33.94   26  
     1) Thompson, Brooke 09             2) Meza, Kaleigh 11               
     3) Danielsen, Hailey 12            4) Kirchhoff, Emma 09             
  3 San Marcos High School-ST  'A'                    4:22.58    4:50.49   24  
     1) McMains, Maggie 10              2) Sanchez, Savannah 09           
     3) Sheffield, Fallon 10            4) Sadler, Erica 11               
  4 New Braunfels High School  'B'                    5:10.78    5:04.19   22  
     1) Underberg, Alexandra 9          2) Brown, Katherine 9             
     3) Williams, Kassidy 12            4) Myers, Cortney 10              
  5 East Central High School  'A'                     5:12.29    5:19.91   20  
     1) Rosario, Arieliz SR             2) Jones, Marissa JR              
     3) Ayala-Garcia, Lourdes JR        4) Chinchay, Cecilia JR           
  6 Canyon High School  'B'                           5:24.40    5:20.62   18  
     1) Erickson, Maggie 10             2) Cornell, Lily 12               
     3) Corona, Cassandra 10            4) Huber, Kendal 09               
  7 New Braunfels High School  'C'                    5:14.74    5:55.30   14  
     1) Bennett, Jessica 10             2) Harless, Ashtyn 9              
     3) Marsh, Lacey 11                 4) Gill, Felicity 9               
 -- Canyon High School  'C'                                NT         DQ  
     1) Leal, Georgina 10               2) Blackwood, Mailani 09          
     3) Palmer, Ryleigh 09              4) Noble, Katie 09                
 
Event 22  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    3:19.71    3:35.46   32  
     1) Bruns, Gomer 11                 2) Malatek, Barney 11             
     3) Rodeffer, Goober 12             4) Barrera, Cadilac Jones 11      
  2 Canyon High School  'A'                           3:56.76    4:00.57   26  
     1) Rivera, Marcos 11               2) Hancock, Bryan 12              
     3) Hancock, Nicholas 12            4) Starr, Connor 09               
  3 San Marcos High School-ST  'A'                    3:42.28    4:03.45   24  
     1) McGuire, Ian 11                 2) Crowder, Andrew 09             
     3) Whited, Koby 09                 4) Lowe, Mihai 11                 
  4 New Braunfels High School  'B'                         NT    4:15.23   22  
     1) Hargrove, Sabastian 11          2) Meehan, Jack 9                 
     3) Rolon, Felix 10                 4) Roldan, Anthony 11             
  5 Canyon High School  'B'                           4:15.27    4:20.73   20  
     1) Marek, Kaleb 10                 2) Byers, Tyler 10                
     3) Myers, Kyle 10                  4) West, Will 09                  
  6 San Marcos High School-ST  'B'                         NT    4:28.68   18  
     1) Gruver, Michael                 2) Followell, Brandon             
     3) Navarrete, Tenoch 10            4) Sheffield, London              
  7 Canyon High School  'C'                                NT    4:41.96   14  
     1) Coody, Austin 10                2) Tiscareno Macias, Sergio 09    
     3) Strand, Spencer 09              4) Van Beveren, Noah 11           
  8 East Central High School  'A'                     4:57.47    5:02.58   10  
     1) Coleman, Jermaine JR            2) Bailey, Zach SR                
     3) Cantu, Elijah SR                4) Quinones JR, Michael FR        
  9 East Central High School  'B'                     5:23.66    5:52.04    8  
     1) Holland, Cameron SO             2) Villarreal, Sebastian SO       
     3) Escobar, Ethan SO               4) Almanza, Ryan SO               
 
                    Combined Team Scores - Through Event 22                    
 
  1. New Braunfels High School           838   2. Canyon High School                  757
  3. San Marcos High School              429   4. Comal Canyon Lake                   291
  5. East Central High School            154   6. Seguin High School Swim Team         12
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. New Braunfels High School           408   2. Canyon High School                  380
  3. San Marcos High School              184   4. Comal Canyon Lake                   166
  5. East Central High School             90   6. Seguin High School Swim Team          8
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. New Braunfels High School           430   2. Canyon High School                  377
  3. San Marcos High School              245   4. Comal Canyon Lake                   125
  5. East Central High School             64   6. Seguin High School Swim Team          4