2017-2018 AAHSSL Dual Plus / CA-02
Canyon High School - 10/21/2017                 
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byron Steele HS  'A'                              2:04.35    2:04.61   32  
     1) Sampson, Nickaylah SO           2) Smith, Maddie JR               
     3) Bruner, Evelyn SO               4) Bruner, Holly SR               
  2 New Braunfels High School  'A'                    2:04.85    2:06.13   26  
     1) Williams, Quiet 10              2) Sollohub, Montana 11           
     3) Behling, Trinity 9              4) Barr, Berkeley 10              
  3 Canyon High School  'A'                           2:10.08    2:08.12   24  
     1) Starr, Morgan 12                2) Schultz, Asilyn 12             
     3) Whitney, Samantha 12            4) Wonsang, Emily 11              
  4 Byron Steele HS  'B'                              2:22.55    2:23.56   22  
     1) Aimone, Izzy SR                 2) Hargis, Paige SR               
     3) Nestor, Sarah SO                4) Lujan-Jaeger, Belicia FR       
  5 Comal Canyon Lake  'A'                            2:19.94    2:27.38   20  
     1) Sanders, Fiona SO               2) Carty, Anna FR                 
     3) Carroll, Kaili SR               4) White, Hanna SR                
  6 New Braunfels High School  'B'                         NT    2:30.23   18  
     1) Tubb, Ardyn 9                   2) Harless, Ashtyn 9              
     3) Strean, Cacee 11                4) Brown, Katherine 9             
  7 Comal Canyon Lake  'C'                                 NT    2:31.95   14  
     1) Kelsey, Alisa JR                2) Wilkins, Evan SO               
     3) Mason, Mekayla SO               4) Gore, Jessica SO               
  8 Canyon High School  'B'                           2:37.25    2:32.15   10  
     1) Willett, Christine 10           2) Chandler, Kyra 11              
     3) Meza, Kaleigh 11                4) Platt, Emma 11                 
  9 Comal Canyon Lake  'B'                                 NT    2:35.74    8  
     1) Felps, Cassidy SO               2) Yuill, Kaitlyn SO              
     3) Brooks, Allie JR                4) Mott, Caitlin FR               
 10 Byron Steele HS  'C'                              2:50.87    2:42.32    6  
     1) Daughetee, Kennedy JR           2) De Leon, Myranda SO            
     3) Wilson, Sammy JR                4) Slater, Dahlia JR              
 -- Canyon High School  'C'                                NT         DQ  
     1) Corona, Cassandra 10            2) Wilder, Cassandra 12           
     3) White, Daphne 11                4) Cornell, Lily 12               
 -- Byron Steele HS  'D'                                   NT         DQ  
     1) Nguyen, Kaylee SO               2) Cuellar, Bea                   
     3) Daniels, M'Kenzie FR            4) Phillips, Avery FR             
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byron Steele HS  'A'                              1:50.81    1:49.51   32  
     1) Dowdy, Josh SO                  2) Hernandez, Samuel SO           
     3) Aimone, Kyle SO                 4) Wingate, Chance SO             
  2 New Braunfels High School  'A'                    1:54.00    2:01.99   26  
     1) Hardaway, Hayden 10             2) Brown, The Professor 11        
     3) Moss, Matthew 11                4) Youngblood, Keaton 10          
  3 Canyon High School  'B'                           2:08.42    2:05.66   24  
     1) Myers, Kyle 10                  2) Byers, Tyler 10                
     3) Hancock, Bryan 12               4) Hancock, Nicholas 12           
  4 Byron Steele HS  'B'                              2:11.26    2:06.87   22  
     1) Davis, Dylan FR                 2) Watts, Theo JR                 
     3) Hernandez-Guzman, David JR      4) Lopez, Tristin JR              
  5 New Braunfels High School  'B'                         NT    2:14.72   20  
     1) Roldan, Anthony 11              2) Rolon, Felix 10                
     3) Meehan, Jack 9                  4) Pitcher, Brayden 10            
  6 Canyon High School  'C'                                NT    2:17.11   18  
     1) Joslin, Eric 10                 2) Clark, Jackson 09              
     3) West, Will 09                   4) Pannell, Timmy 09              
  7 Comal Canyon Lake  'B'                                 NT    2:24.21   14  
     1) Gonzales, Noah JR               2) Johnson, Addison JR            
     3) Beauman, Jener JR               4) Moore, Landry JR               
 -- Canyon High School  'A'                           1:53.78         DQ  
     1) Berkobien, Christopher 12       2) Anderson, Drew 11              
     3) Shaw, Cameron 11                4) Ruiz-Irizarry, Javier 12       
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behling, Trinity           9 NEBR                 2:10.15    2:10.41   16  
  2 Starr, Morgan             12 NEBC                 2:07.00    2:13.97   13  
  3 Sampson, Nickaylah        SO Byron Steele HS      2:24.00    2:26.70   12  
  4 Lujan-Jaeger, Belicia     FR Byron Steele HS      2:23.99    2:34.18   11  
  5 Chandler, Kyra            11 NEBC                 2:27.64    2:35.79   10  
  6 Myers, Cortney            10 NEBR                 2:50.02    2:39.63    9  
  7 De Leon, Myranda          SO Byron Steele HS      2:51.66    2:47.80    7  
  8 Kelsey, Alisa             JR Canyon Lake          3:01.60    2:47.91    5  
  9 Erickson, Maggie          10 NEBC                 2:50.11    2:52.30    4  
 10 Gill, Felicity             9 NEBR                 2:45.78    2:56.47    3  
 11 Daughetee, Kennedy        JR Byron Steele HS      2:57.79    3:03.40    2  
 12 Marsh, Lacey              11 NEBR                 3:09.57    3:22.48    1  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malatek, Gilligan         11 NEBR                 1:56.50    1:56.48   16  
  2 Aimone, Kyle              SO Byron Steele HS      2:00.00    1:57.65   13  
  3 Ruiz-Irizarry, Javier     12 NEBC                 2:04.35    2:07.50   12  
  4 Rolon, Felix              10 NEBR                 2:17.22    2:15.08   11  
  5 Clark, Jackson            09 NEBC                 2:25.11    2:27.13   10  
  6 Pannell, Timmy            09 NEBC                 2:30.11    2:33.46    9  
  7 Joslin, Eric              10 NEBC                 2:40.11    2:34.70    7  
  8 Roldan, Anthony           11 NEBR                 2:53.75    2:36.60    5  
  9 Lombard, Tristan          JR Byron Steele HS           NT    2:38.74    4  
 10 Carreon, Matthew           9 NEBR                 2:45.99    3:03.20    3  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn            SO Byron Steele HS      2:14.92    2:14.56   16  
  2 Williams, Quiet           10 NEBR                 2:22.00    2:21.34   13  
  3 Bruner, Holly             SR Byron Steele HS      2:19.43    2:31.28   12  
  4 Smith, Maddie             JR Byron Steele HS      2:32.69    2:34.33   11  
  5 Meehan, Caroline           9 NEBR                 2:45.21    2:46.02   10  
  6 Strean, Cacee             11 NEBR                 2:41.37    2:47.35    9  
  7 Danielsen, Hailey         12 NEBC                 2:43.99    2:50.45    7  
  8 Aimone, Izzy              SR Byron Steele HS      3:07.30    2:51.50    5  
  9 Yuill, Kaitlyn            SO Canyon Lake          3:17.24    3:17.93    4  
 10 Willett, Christine        10 NEBC                 3:21.23    3:21.18    3  
 11 Williams, Kassidy         12 NEBR                 3:26.46    3:23.83    2  
 12 Wolf, McKinlee            11 NEBC                 3:54.11    3:32.17    1  
 -- Gore, Jessica             SO Canyon Lake               NT         DQ  
 -- Carroll, Kaili            SR Canyon Lake          3:42.71         DQ  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodeffer, Skipper         12 NEBR                 2:12.98    2:16.96   16  
  2 Anderson, Drew            11 NEBC                 2:55.21    2:17.42   13  
  3 Wingate, Chance           SO Byron Steele HS      2:34.59    2:20.23   12  
  4 Hardaway, Hayden          10 NEBR                 2:20.70    2:22.56   11  
  5 Davis, Dylan              FR Byron Steele HS      2:24.43    2:22.82   10  
  6 Moss, Matthew             11 NEBR                 2:32.12    2:31.97    9  
  7 Starr, Connor             09 NEBC                 2:40.11    2:34.27    7  
  8 Hancock, Nicholas         12 NEBC                 2:30.85    2:39.41    5  
  9 Watts, Theo               JR Byron Steele HS      2:44.35    2:44.35    4  
 10 Myers, Kyle               10 NEBC                 3:14.11    2:48.46    3  
 -- Lopez, Tristin            JR Byron Steele HS      3:11.15         DQ  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitney, Samantha         12 NEBC                   26.48      26.58   16  
  2 Nestor, Sarah             SO Byron Steele HS        28.39      27.58   13  
  3 Barr, Berkeley            10 NEBR                   28.81      28.78   12  
  4 Schultz, Asilyn           12 NEBC                   28.60      28.82   11  
  5 Mason, Mekayla            SO Canyon Lake            33.93      29.45   10  
  6 Tubb, Ardyn                9 NEBR                   29.64      29.59    9  
  7 Carty, Anna               FR Canyon Lake               NT      29.82    7  
  8 Sanders, Fiona            SO Canyon Lake            32.34      30.69    5  
  9 Lujan-Jaeger, Belicia     FR Byron Steele HS        30.50      31.07    4  
 10 Van Beveren, Allison      12 NEBC                   30.66      31.99    3  
 11 Felps, Cassidy            SO Canyon Lake            33.64      32.99    2  
 12 Platt, Emma               11 NEBC                   32.78      33.02    1  
 13 Cornell, Lily             12 NEBC                   31.93     x33.06  
 14 Wilkins, Evan             SO Canyon Lake            33.74     x33.56  
 15 White, Daphne             11 NEBC                   34.85     x34.77  
 16 Phillips, Avery           FR Byron Steele HS        37.60      34.93  
 17 Gill, Felicity             9 NEBR                   36.11      35.49  
 18 Leal, Georgina            10 NEBC                      NT     x35.53  
 19 Blankenship, Chloe        SR Canyon Lake            39.04     x35.63  
 20 Cuellar, Bea                 Byron Steele HS        47.60      37.08  
 21 Slater, Dahlia            JR Byron Steele HS        36.33     x37.60  
 22 Noble, Katie              09 NEBC                   39.41     x37.61  
 23 Williams, Alexa           10 NEBR                   39.39      38.84  
 24 Andrado, Ericka           10 NEBR                   36.89     x39.74  
 25 Daniels, M'Kenzie         FR Byron Steele HS        41.90     x40.42  
 26 Eytcheson, Alyssa          9 NEBR                      NT     x40.86  
 27 Rodriguez, Marissa         9 NEBR                   46.15     x42.69  
 28 Nguyen, Kaylee            SO Byron Steele HS        54.00     x48.34  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowdy, Josh               SO Byron Steele HS        24.94      24.41   16  
  2 Berkobien, Christopher    12 NEBC                   24.47      25.00   13  
  3 Hernandez, Samuel         SO Byron Steele HS        26.30      25.10   12  
  4 Youngblood, Keaton        10 NEBR                   24.71      25.25   11  
  5 Harrell, Mr Howell        12 NEBR                   25.07      25.34   10  
  6 Shaw, Cameron             11 NEBC                   23.48      25.49    9  
  7 Byers, Tyler              10 NEBC                   27.77      28.59    7  
  8 Moore, Landry             JR Canyon Lake            29.83      28.85    5  
  9 Van Beveren, Noah         11 NEBC                   28.63      28.94    4  
 10 Johnson, Addison          JR Canyon Lake            29.73      29.02    3  
 11 Perkins, Alec             JR Canyon Lake               NT      29.44    2  
 12 Coody, Austin             10 NEBC                      NT     x29.49  
 13 Scott, Garrett            SO Canyon Lake            32.82      29.67    1  
 14 Pitcher, Brayden          10 NEBR                   31.50      30.02  
 15 Weber, Daniel             10 NEBR                   31.16      30.45  
 16 West, Will                09 NEBC                   30.22     x31.09  
 17 Gonzales, Noah            JR Canyon Lake               NT     x31.44  
 18 Gilbert, Ahlija           09 NEBC                   35.66     x32.69  
 19 Conger, Tye               10 NEBC                   33.38     x33.59  
 20 Carreon, Matthew           9 NEBR                   33.69     x35.58  
 21 Villarreal, Diego          9 NEBR                   36.66     x35.89  
 -- Domer, Liam                9 NEBR                   30.39     X31.09  
 
Event 9  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behling, Trinity           9 NEBR                 1:11.18    1:10.18   16  
  2 Strean, Cacee             11 NEBR                 1:11.27    1:16.43   13  
  3 Danielsen, Hailey         12 NEBC                 1:12.43    1:18.02   12  
  4 Meza, Kaleigh             11 NEBC                 1:19.44    1:18.20   11  
  5 Sampson, Nickaylah        SO Byron Steele HS      1:12.00    1:22.94   10  
  6 Brown, Katherine           9 NEBR                 1:29.99    1:26.34    9  
  7 Myers, Cortney            10 NEBR                 1:32.17    1:31.29    7  
 -- Daniels, M'Kenzie         FR Byron Steele HS           NT         DQ  
 
Event 10  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malatek, Gilligan         11 NEBR                   55.26      57.00   16  
  2 Hancock, Bryan            12 NEBC                 1:02.28    1:05.81   13  
  3 Moss, Matthew             11 NEBR                 1:05.62    1:06.55   12  
  4 Hernandez-Guzman, David   JR Byron Steele HS      1:13.02    1:06.79   11  
  5 Starr, Connor             09 NEBC                 1:05.96    1:07.22   10  
  6 Youngblood, Keaton        10 NEBR                 1:07.49    1:08.97    9  
 
Event 11  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn            SO Byron Steele HS        57.87      54.64   16  
  2 Whitney, Samantha         12 NEBC                   58.28      57.97   13  
  3 Barr, Berkeley            10 NEBR                 1:04.80    1:03.40   12  
  4 Meehan, Caroline           9 NEBR                 1:03.99    1:05.96   11  
  5 Wonsang, Emily            11 NEBC                 1:04.19    1:07.27   10  
  6 Sanders, Fiona            SO Canyon Lake          1:14.74    1:08.05    9  
  7 Van Beveren, Allison      12 NEBC                 1:10.09    1:11.07    7  
  8 Erickson, Maggie          10 NEBC                 1:15.76    1:13.25    5  
  9 Hargis, Paige             SR Byron Steele HS      1:14.16    1:14.19    4  
 10 Underberg, Alexandra       9 NEBR                 1:17.37    1:15.14    3  
 11 De Leon, Myranda          SO Byron Steele HS      1:15.80    1:15.56    2  
 12 Cornell, Lily             12 NEBC                 1:18.00   x1:17.36  
 13 Brooks, Allie             JR Canyon Lake               NT    1:19.08    1  
 14 Wolf, McKinlee            11 NEBC                 1:23.15   x1:22.37  
 15 Slater, Dahlia            JR Byron Steele HS      1:28.43    1:22.74  
 16 Leal, Georgina            10 NEBC                 1:29.00   x1:22.82  
 17 Hettinger, Katelyn        FR Canyon Lake               NT    1:23.65  
 18 Blankenship, Chloe        SR Canyon Lake          1:20.70    1:23.68  
 19 Corona, Cassandra         10 NEBC                      NT   x1:24.79  
 20 Harless, Ashtyn            9 NEBR                 1:23.77    1:28.46  
 21 Williams, Alexa           10 NEBR                 1:29.23   x1:29.04  
 22 Noble, Katie              09 NEBC                 2:00.00   x1:29.59  
 23 Rodriguez, Marissa         9 NEBR                      NT   x1:37.49  
 
Event 12  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodeffer, Skipper         12 NEBR                   50.28      50.70   16  
  2 Anderson, Drew            11 NEBC                   52.65      51.13   13  
  3 Dowdy, Josh               SO Byron Steele HS        53.38      51.70   12  
  4 Hernandez, Samuel         SO Byron Steele HS        58.70      55.22   11  
  5 Wingate, Chance           SO Byron Steele HS      1:08.43      55.40   10  
  6 Harrell, Mr Howell        12 NEBR                   56.69      57.26    9  
  7 Shaw, Cameron             11 NEBC                   54.79      57.52    7  
  8 Hernandez-Guzman, David   JR Byron Steele HS        58.05      57.75    5  
  9 Reynolds, Ethen           12 NEBC                   58.54    1:00.13    4  
 10 Watts, Theo               JR Byron Steele HS      1:15.62   x1:05.27  
 11 Coody, Austin             10 NEBC                 1:11.08    1:06.83    3  
 12 Johnson, Addison          JR Canyon Lake          1:09.20    1:06.92    2  
 13 Perkins, Alec             JR Canyon Lake               NT    1:10.33    1  
 14 Scott, Garrett            SO Canyon Lake          1:20.59    1:10.77  
 15 Moore, Landry             JR Canyon Lake               NT    1:11.44  
 16 Strand, Spencer           09 NEBC                 1:14.42   x1:12.03  
 17 Van Beveren, Noah         11 NEBC                 1:15.11   x1:12.30  
 18 Gilbert, Ahlija           09 NEBC                 1:34.00   x1:17.60  
 19 Conger, Tye               10 NEBC                 1:23.13   x1:19.55  
 20 Burch, Evan               FR Canyon Lake               NT   x1:22.20  
 -- Domer, Liam                9 NEBR                 1:12.23   X1:17.76  
 
Event 13  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nestor, Sarah             SO Byron Steele HS      6:04.64    5:59.73   16  
  2 Starr, Morgan             12 NEBC                 6:00.11    6:00.13   13  
  3 Sollohub, Montana         11 NEBR                 5:41.70    6:00.46   12  
  4 Chandler, Kyra            11 NEBC                 6:42.96    6:48.27   11  
  5 White, Hanna              SR Canyon Lake          7:10.00    6:52.85   10  
  6 Brown, Katherine           9 NEBR                 6:59.93    7:00.03    9  
  7 Williams, Kassidy         12 NEBR                 7:35.47    7:32.85    7  
  8 Willett, Christine        10 NEBC                 7:10.20    7:49.37    5  
  9 Phillips, Avery           FR Byron Steele HS           NT    7:49.62    4  
 10 Wilson, Sammy             JR Byron Steele HS     10:25.45    8:07.51    3  
 
Event 14  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aimone, Kyle              SO Byron Steele HS      5:32.52    5:29.41   16  
  2 Brown, The Professor      11 NEBR                 5:42.76    5:46.09   13  
  3 Ruiz-Irizarry, Javier     12 NEBC                 5:45.11    5:51.51   12  
  4 Meehan, Jack               9 NEBR                 5:58.33    5:55.17   11  
  5 Hancock, Bryan            12 NEBC                 6:00.11    6:24.00   10  
  6 West, Will                09 NEBC                 6:35.11    6:27.73    9  
  7 Pannell, Timmy            09 NEBC                 6:30.11    6:52.36    7  
  8 Beauman, Jener            JR Canyon Lake          7:01.55    6:55.01    5  
  9 Estes, Ron                JR Byron Steele HS           NT    7:01.08    4  
 
Event 15  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Canyon High School  'A'                           1:51.84    1:53.25   32  
     1) Whitney, Samantha 12            2) Starr, Morgan 12               
     3) Schultz, Asilyn 12              4) Wonsang, Emily 11              
  2 Byron Steele HS  'A'                              2:06.79    1:54.43   26  
     1) Lujan-Jaeger, Belicia FR        2) Aimone, Izzy SR                
     3) Hargis, Paige SR                4) De Leon, Myranda SO            
  3 New Braunfels High School  'A'                    2:04.22    2:01.26   24  
     1) Strean, Cacee 11                2) Myers, Cortney 10              
     3) Tubb, Ardyn 9                   4) Meehan, Caroline 9             
  4 Comal Canyon Lake  'A'                            2:03.38    2:07.23   22  
     1) Yuill, Kaitlyn SO               2) Mott, Caitlin FR               
     3) Brooks, Allie JR                4) White, Hanna SR                
  5 Comal Canyon Lake  'B'                                 NT    2:09.69   20  
     1) Mason, Mekayla SO               2) Felps, Cassidy SO              
     3) Wilkins, Evan SO                4) Sanders, Fiona SO              
  6 Canyon High School  'B'                           2:08.49    2:11.71   18  
     1) Danielsen, Hailey 12            2) Van Beveren, Allison 12        
     3) Platt, Emma 11                  4) White, Daphne 11               
  7 Canyon High School  'C'                                NT    2:22.98   14  
     1) Erickson, Maggie 10             2) Leal, Georgina 10              
     3) Noble, Katie 09                 4) Wolf, McKinlee 11              
  8 Byron Steele HS  'B'                              3:00.92    2:23.92   10  
     1) Wilson, Sammy JR                2) Daniels, M'Kenzie FR           
     3) Cuellar, Bea                    4) Nguyen, Kaylee SO              
  9 New Braunfels High School  'B'                         NT    2:24.78    8  
     1) Andrado, Ericka 10              2) Gill, Felicity 9               
     3) Underberg, Alexandra 9          4) Williams, Alexa 10             
 10 New Braunfels High School  'C'                         NT    2:34.99    6  
     1) Williams, Kassidy 12            2) Marsh, Lacey 11                
     3) Harless, Ashtyn 9               4) Eytcheson, Alyssa 9            
 
Event 16  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    1:29.32    1:35.61   32  
     1) Rodeffer, Skipper 12            2) Harrell, Mr Howell 12          
     3) Youngblood, Keaton 10           4) Malatek, Gilligan 11           
  2 Canyon High School  'A'                           1:37.91    1:38.22   26  
     1) Anderson, Drew 11               2) Shaw, Cameron 11               
     3) Ruiz-Irizarry, Javier 12        4) Reynolds, Ethen 12             
  3 Byron Steele HS  'A'                              1:40.14    1:40.38   24  
     1) Dowdy, Josh SO                  2) Davis, Dylan FR                
     3) Wingate, Chance SO              4) Aimone, Kyle SO                
  4 Canyon High School  'B'                           1:48.79    1:49.21   22  
     1) Hancock, Nicholas 12            2) Starr, Connor 09               
     3) Byers, Tyler 10                 4) Clark, Jackson 09              
  5 Comal Canyon Lake  'B'                                 NT    1:57.45   20  
     1) Beauman, Jener JR               2) Moore, Landry JR               
     3) Gonzales, Noah JR               4) Johnson, Addison JR            
  6 New Braunfels High School  'B'                         NT    2:08.48   18  
     1) Carreon, Matthew 9              2) Roldan, Anthony 11             
     3) Weber, Daniel 10                4) Villarreal, Diego 9            
  7 Canyon High School  'C'                                NT    2:09.50   14  
     1) Coody, Austin 10                2) Conger, Tye 10                 
     3) Gilbert, Ahlija 09              4) Van Beveren, Noah 11           
 
Event 17  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Quiet           10 NEBR                   59.97    1:04.85   16  
  2 Bruner, Holly             SR Byron Steele HS      1:13.02    1:12.09   13  
  3 Smith, Maddie             JR Byron Steele HS      1:12.36    1:12.56   12  
  4 Tubb, Ardyn                9 NEBR                 1:18.65    1:15.17   11  
  5 Aimone, Izzy              SR Byron Steele HS      1:19.15    1:19.10   10  
  6 Meza, Kaleigh             11 NEBC                 1:22.29    1:21.06    9  
  7 White, Daphne             11 NEBC                 1:20.53    1:24.48    7  
  8 Kelsey, Alisa             JR Canyon Lake          1:29.79    1:30.86    5  
  9 Corona, Cassandra         10 NEBC                 1:59.01    1:34.66    4  
 10 Wilkins, Evan             SO Canyon Lake          1:27.98    1:36.90    3  
 11 Wilder, Cassandra         12 NEBC                 1:46.17    1:40.02    2  
 12 Carroll, Kaili            SR Canyon Lake               NT    1:41.05    1  
 13 Mott, Caitlin             FR Canyon Lake               NT    1:45.44  
 14 Marsh, Lacey              11 NEBR                 1:37.41    1:50.23  
 -- Nguyen, Kaylee            SO Byron Steele HS           NT         DQ  
 
Event 18  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardaway, Hayden          10 NEBR                 1:05.06    1:04.88   16  
  2 Berkobien, Christopher    12 NEBC                 1:07.16    1:05.64   13  
  3 Davis, Dylan              FR Byron Steele HS      1:07.06    1:07.35   12  
  4 Meehan, Jack               9 NEBR                 1:14.90    1:14.13   11  
  5 Myers, Kyle               10 NEBC                 1:35.41    1:19.95   10  
  6 Joslin, Eric              10 NEBC                 1:24.35    1:23.45    9  
  7 Lopez, Tristin            JR Byron Steele HS           NT    1:24.35    7  
  8 Weber, Daniel             10 NEBR                 1:32.34    1:29.81    5  
  9 Cruz, Josh                JR Byron Steele HS           NT    1:35.07    4  
 10 Burch, Evan               FR Canyon Lake               NT    1:36.47    3  
 11 Gonzales, Noah            JR Canyon Lake               NT    1:43.46    2  
 -- Lombard, Tristan          JR Byron Steele HS           NT         DQ  
 -- Roldan, Anthony           11 NEBR                 1:25.24         DQ  
 
Event 19  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schultz, Asilyn           12 NEBC                 1:20.75    1:20.54   16  
  2 Sollohub, Montana         11 NEBR                 1:17.42    1:22.24   13  
  3 Wonsang, Emily            11 NEBC                 1:23.15    1:24.14   12  
  4 Carty, Anna               FR Canyon Lake          1:31.03    1:29.74   11  
  5 Yuill, Kaitlyn            SO Canyon Lake          1:39.08    1:32.86   10  
  6 Hargis, Paige             SR Byron Steele HS      1:28.96    1:33.31    9  
  7 Platt, Emma               11 NEBC                 1:37.91    1:33.85    7  
  8 Mason, Mekayla            SO Canyon Lake               NT    1:36.57    5  
  9 Wilder, Cassandra         12 NEBC                 1:35.31    1:40.44    4  
 10 Wilson, Sammy             JR Byron Steele HS      1:50.02    1:41.54    3  
 11 Gore, Jessica             SO Canyon Lake               NT    1:46.13    2  
 12 Daughetee, Kennedy        JR Byron Steele HS      1:52.90    1:50.86    1  
 13 Harless, Ashtyn            9 NEBR                 1:50.65    1:53.60  
 14 Andrado, Ericka           10 NEBR                 1:56.78    2:04.48  
 15 Cuellar, Bea                 Byron Steele HS           NT    2:38.57  
 -- Underberg, Alexandra       9 NEBR                 2:00.11         DQ  
 
Event 20  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Ethen           12 NEBC                 1:07.22    1:12.85   16  
  2 Hancock, Nicholas         12 NEBC                 1:14.98    1:16.86   13  
  3 Clark, Jackson            09 NEBC                 1:25.11    1:19.74   12  
  4 Rolon, Felix              10 NEBR                 1:19.45    1:20.20   11  
  5 Byers, Tyler              10 NEBC                 1:21.80    1:20.52   10  
  6 Brown, The Professor      11 NEBR                 1:23.26    1:20.92    9  
  7 Veches, Ian               SR Canyon Lake               NT    1:31.10    7  
  8 Pitcher, Brayden          10 NEBR                 1:53.99    1:46.25    5  
 -- Strand, Spencer           09 NEBC                      NT   X1:32.94  
 -- Cruz, Josh                JR Byron Steele HS           NT         DQ  
 -- Estes, Ron                JR Byron Steele HS           NT         DQ  
 -- McCutchen, Jacob          SO Canyon Lake               NT         DQ  
 
Event 21  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    4:06.53    4:14.28   32  
     1) Sollohub, Montana 11            2) Barr, Berkeley 10              
     3) Behling, Trinity 9              4) Williams, Quiet 10             
  2 Canyon High School  'A'                           4:33.43    4:38.84   26  
     1) Danielsen, Hailey 12            2) Meza, Kaleigh 11               
     3) Chandler, Kyra 11               4) Van Beveren, Allison 12        
  3 New Braunfels High School  'B'                         NT    4:50.59   24  
     1) Brown, Katherine 9              2) Myers, Cortney 10              
     3) Williams, Kassidy 12            4) Meehan, Caroline 9             
  4 Byron Steele HS  'A'                              4:05.45    5:04.89   22  
     1) Smith, Maddie JR                2) Nestor, Sarah SO               
     3) Bruner, Holly SR                4) Sampson, Nickaylah SO          
  5 Canyon High School  'B'                           5:12.44    5:16.89   20  
     1) Willett, Christine 10           2) Erickson, Maggie 10            
     3) Cornell, Lily 12                4) Wolf, McKinlee 11              
  6 New Braunfels High School  'C'                         NT    5:40.23   18  
     1) Gill, Felicity 9                2) Marsh, Lacey 11                
     3) Underberg, Alexandra 9          4) Williams, Alexa 10             
  7 Canyon High School  'C'                           6:50.86    5:49.24   14  
     1) Corona, Cassandra 10            2) Leal, Georgina 10              
     3) Wilder, Cassandra 12            4) Noble, Katie 09                
 
Event 22  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    3:19.71    3:41.69   32  
     1) Malatek, Gilligan 11            2) Harrell, Mr Howell 12          
     3) Hardaway, Hayden 10             4) Rodeffer, Skipper 12           
  2 Canyon High School  'A'                           3:53.81    3:57.62   26  
     1) Berkobien, Christopher 12       2) Reynolds, Ethen 12             
     3) Hancock, Bryan 12               4) Starr, Connor 09               
  3 New Braunfels High School  'B'                    3:49.99    4:01.90   24  
     1) Moss, Matthew 11                2) Rolon, Felix 10                
     3) Meehan, Jack 9                  4) Brown, The Professor 11        
  4 Byron Steele HS  'A'                              4:19.61    4:08.97   22  
     1) Hernandez, Samuel SO            2) Hernandez-Guzman, David JR     
     3) Lopez, Tristin JR               4) Watts, Theo JR                 
  5 Canyon High School  'B'                           4:29.09    4:29.92   20  
     1) Myers, Kyle 10                  2) West, Will 09                  
     3) Pannell, Timmy 09               4) Joslin, Eric 10                
  6 Canyon High School  'C'                                NT    4:57.53   18  
     1) Coody, Austin 10                2) Conger, Tye 10                 
     3) Van Beveren, Noah 11            4) Strand, Spencer 09             
  7 New Braunfels High School  'C'                    4:48.88    5:11.48   14  
     1) Carreon, Matthew 9              2) Weber, Daniel 10               
     3) Pitcher, Brayden 10             4) Villarreal, Diego 9            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 22                    
 
  1. Canyon High School                  813   2. New Braunfels High School           780
  3. Byron Steele HS                     577   4. Comal Canyon Lake                   239
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. New Braunfels High School           379   2. Canyon High School                  375
  3. Byron Steele HS                     314   4. Comal Canyon Lake                   174
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. Canyon High School                  438   2. New Braunfels High School           401
  3. Byron Steele HS                     263   4. Comal Canyon Lake                    65