2021 AAHSSL Doal+ / CA-01
Canyon High School Natatorium - 10/8/2021                               
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    2:08.38    2:08.81  
     1) Baroni, Emerson M 17            2) Flores, Milana M 17            
     3) Frias Rodriquez, Kenya A 17     4) Pickett, Katherine E 16        
  2 Hays High Swim Team  'A'                          2:16.64    2:10.99  
     1) Knepp, Audre 16                 2) Watson, Bailey 16              
     3) Sunley, Layla 15                4) Rocha, Natalie 15              
  3 Canyon High School  'A'                           2:19.16    2:18.66  
     1) Senus, Victoria                 2) Hutchison, Kylar R 15          
     3) Reichert, Hope                  4) Wolter, Emma                   
  4 New Braunfels High School  'B'                    2:22.44    2:22.32  
     1) Tingleff, Nora M 14             2) Thrift, Zoe R 15               
     3) Johnston, Emily A 15            4) Austin, Madison R 16           
  5 San Marcos High School-ST  'A'                    2:08.75    2:23.55  
     1) Contreras-Verdin, Ana 15        2) Cabrera, Leti 16               
     3) Velasquez, Bianca N 17          4) Juergens, Kaylie 16            
  6 New Braunfels High School  'C'                    2:27.21    2:23.96  
     1) Vreeland, Bailey A 14           2) Lenard, Madeline R 16          
     3) Rios, Absedy K 17               4) Brown, Baleigh M 17            
  7 Canyon High School  'C'                           2:58.11    2:24.01  
     1) Pinto, Emma                     2) Van Beveren, Leah              
     3) Verduzco, Danielle              4) Bennion, Kelyn                 
              35.90     1:16.79 (40.89)     1:53.65 (36.86)     2:24.01 (30.36)
  8 Canyon High School  'B'                           2:33.05    2:25.13  
     1) Ponce Izaguirre, Kelly          2) Chandler, Kay                  
     3) Hinton, Elaina                  4) Trujillo, Desiree              
  9 Davenport High School-ST  'A'                     2:16.75    2:26.16  
     1)                                 2) Morgan, Dailyn 14              
     3) Bates, Madeline 15              4) Jackson, Leigh 15              
 10 St. John Paul II  'A'                             2:28.46    2:29.70  
     1) Bennett, Anna J 16              2) Bourret, Natalie D 16          
     3) Williams, Malia 15              4) Weidig, Sophia P 18            
 -- Lehman  'A'                                            NT         DQ  
     1) Esquivel, M                     2) Villerreal, a                  
     3) Laca, s                         4) Liberty, c                     
              35.32     1:20.54 (45.22)     1:58.22 (37.68)          DQ (31.76)
 -- St. John Paul II  'B'                             2:36.53         DQ  
     1) Stultz, Nivia 16                2) Anderson, Charlotte 14         
     3) Kelley, Allie 14                4) Preiss, Allison 15             
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    1:43.88    1:43.65  
     1) Starnes, Garrett R 17           2) Fuentes, Victor H 17           
     3) Saunders, Luc N 16              4) Barrera, Noah W 18             
              26.74       54.77 (28.03)     1:20.68 (25.91)     1:43.65 (22.97)
  2 Canyon High School  'A'                           1:50.11    1:47.87  
     1) Mynatt, Luke                    2) Skinner, Benjamin W 16         
     3) McDonald, John                  4) Senterfitt, Gracen             
              29.23       59.40 (30.17)     1:24.38 (24.98)     1:47.87 (23.49)
  3 Hays High Swim Team  'A'                          1:49.95    1:50.45  
     1) Brown, Coleman 14               2) Brown, Anderson 16             
     3) Zapata, Joaquin 16              4) Wroblewski, Cameron 16         
              30.41       58.92 (28.51)     1:24.40 (25.48)     1:50.45 (26.05)
  4 Davenport High School-ST  'A'                     2:01.22    1:58.67  
     1) Frazier, Preston 18             2) Guinn, Liam 16                 
     3) Cage, Christian-David 17        4) McLendon, Sean 16              
              32.14     1:06.14 (34.00)     1:34.26 (28.12)     1:58.67 (24.41)
  5 Canyon High School  'B'                           1:58.90    1:58.73  
     1) Hand, Blake A 16                2) Bagnall, Woodrow               
     3) Simmons, Lucas Z 17             4) Trejo, Armando                 
              29.51     1:06.18 (36.67)     1:36.61 (30.43)     1:58.73 (22.12)
  6 Comal Canyon Lake  'A'                            2:06.61    2:00.97  
     1) Alvarez, Austen 18              2) Garner, Levi 15                
     3) McCullagh, Conner 17            4) Coronado, Noe 17               
              33.22     1:04.58 (31.36)     1:34.87 (30.29)     2:00.97 (26.10)
  7 New Braunfels High School  'B'                    1:59.56    2:03.32  
     1) Sailors, Hayden M 18            2) Harris, Brodie S 18            
     3) Jonas, Zach K 18                4) Hernandez, Sebastian 16        
              32.40     1:09.45 (37.05)     1:37.33 (27.88)     2:03.32 (25.99)
  8 Comal Canyon Lake  'B'                                 NT    2:13.44  
     1) Coley, Carlie 16                2) Jones, Cody 17                 
     3) Martin-Rider, Milo 14           4) Morris, Nate 14                
              34.63     1:12.14 (37.51)     1:45.37 (33.23)     2:13.44 (28.07)
  9 New Braunfels High School  'C'                    2:21.88    2:13.71  
     1) Garcia, Sebastian N 15          2) Bradley, Kase K 14             
     3) Liu, Minghe 14                  4) Carroll, James L 17            
              39.33     1:13.55 (34.22)     1:46.31 (32.76)     2:13.71 (27.40)
 10 Lehman  'A'                                            NT    2:13.86  
     1) Reyes, C                        2) Rodriguez, j                   
     3) Lara, D                         4) Hernandez, t                   
              33.15     1:12.34 (39.19)     1:44.73 (32.39)     2:13.86 (29.13)
 11 Canyon High School  'C'                           2:19.14    2:14.63  
     1) Bischoff, Holden A 14           2) Morehouse, Charlie M 15        
     3) Starcich, Chase T 14            4) Walter, Camden J 14            
              33.93     1:12.01 (38.08)     1:48.87 (36.86)     2:14.63 (25.76)
 12 San Marcos High School-ST  'A'                    1:51.21    2:23.13  
     1) Foor, Evan M 15                 2) Schwartz, Zachary G 17         
     3) Ronquillo, Nevay 16             4) Pearson, Korbin R 17           
              52.79     1:23.78 (30.99)     1:55.39 (31.61)     2:23.13 (27.74)
 13 St. John Paul II  'A'                             2:25.03    2:25.67  
     1) Doerr, Tyler A 16               2) Kapavik, Phillip 14            
     3) Hodson, Aiden 15                4) Carreon, Tristan 17            
              38.00     1:20.41 (42.41)     1:53.07 (32.66)     2:25.67 (32.60)
 -- Davenport High School-ST  'B'                     2:20.22         DQ  
     1) Mauntel, Ryan 14                2) Evans, Ryan 17                 
     3) Johnson, Justin 15              4) Johnson, Ezra 14               
              43.00     1:22.24 (39.24)     2:03.15 (40.91)          DQ (28.73)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reichert, Hope               NEBC                 2:10.11    2:10.09  
              29.59     1:02.41 (32.82)     1:36.60 (34.19)     2:10.09 (33.49)
  2 Oates, Gracie             16 Dhs-ST               2:10.21    2:12.23  
              29.89     1:03.56 (33.67)     1:37.94 (34.38)     2:12.23 (34.29)
  3 Tingleff, Nora M          14 NEBR                 2:21.21    2:28.35  
              32.55     1:09.88 (37.33)     1:49.35 (39.47)     2:28.35 (39.00)
  4 Bates, Madeline           15 Dhs-ST               2:35.53    2:30.64  
              32.35     1:10.62 (38.27)     1:52.31 (41.69)     2:30.64 (38.33)
  5 Johnston, Emily A         15 NEBR                 2:35.25    2:32.80  
              34.87     1:14.53 (39.66)     1:55.40 (40.87)     2:32.80 (37.40)
  6 Wilde, Rachel                NEBC                 2:32.78    2:33.51  
              33.80     1:12.67 (38.87)     1:53.25 (40.58)     2:33.51 (40.26)
  7 Knepp, Audre              16 Hays Hawks           2:35.12    2:34.76  
              35.09     1:14.77 (39.68)     1:56.63 (41.86)     2:34.76 (38.13)
  8 Trujillo, Desiree            NEBC                 2:56.11    2:37.76  
              35.38     1:17.12 (41.74)     1:59.47 (42.35)     2:37.76 (38.29)
  9 Bowers, Elizabeth A       15 NEBR                 2:28.88    2:38.23  
              35.03     1:15.78 (40.75)     1:57.86 (42.08)     2:38.23 (40.37)
 10 Juergens, Kaylie          16 Smhs-ST              2:52.00    2:39.31  
              33.43     1:13.58 (40.15)     1:57.06 (43.48)     2:39.31 (42.25)
 11 Thrift, Zoe R             15 NEBR                 2:36.35    2:46.04  
              37.72     1:18.49 (40.77)     2:02.23 (43.74)     2:46.04 (43.81)
 12 Kelley, Allie             14 Sjp II                    NT    2:59.15  
              38.38     1:24.63 (46.25)     2:13.45 (48.82)     2:59.15 (45.70)
 13 Long, Katherine           15 Dhs-ST               2:49.21    2:59.71  
              47.00     1:30.00 (43.00)     2:20.00 (50.00)     2:59.71 (39.71)
 14 Sorenson, Athena          14 Dhs-ST               2:30.32    3:00.38  
              53.00     1:29.21 (36.21)   3:01.00 (1:31.79)         3:00.38 ( )
 15 Guerrero, Alexix          15 Hays Hawks           3:00.82    3:01.13  
            1:32.00     2:30.00 (58.00)     3:01.13 (31.13)         3:01.13 ( )
 16 Bennion, Kelyn               NEBC                 3:11.11    3:01.18  
            1:27.00     2:16.21 (49.21)     3:01.18 (44.97)         3:01.18 ( )
 17 Rios, Rose                16 Smhs-ST              3:02.10    3:55.00  
              39.50     1:27.90 (48.40)   3:05.00 (1:37.10)     3:55.00 (50.00)
 -- Liberty, c                   LEHM                 2:35.89         DQ  
              36.69     1:15.84 (39.15)     1:56.34 (40.50)          DQ (41.03)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrera, Noah W           18 NEBR                 1:54.48    1:55.56  
              26.18       55.02 (28.84)     1:25.23 (30.21)     1:55.56 (30.33)
  2 Harris, Brodie S          18 NEBR                 2:04.69    2:08.74  
              28.41     1:01.17 (32.76)     1:35.26 (34.09)     2:08.74 (33.48)
  3 McCullagh, Conner         17 Canyon Lake               NT    2:17.87  
              31.26     1:16.00 (44.74)     1:41.99 (25.99)     2:17.87 (35.88)
  4 Guinn, Liam               16 Dhs-ST               2:25.30    2:19.75  
              31.59     1:06.75 (35.16)     1:44.33 (37.58)     2:19.75 (35.42)
  5 Cage, Christian-David     17 Dhs-ST               2:22.50    2:20.26  
              31.06     1:06.35 (35.29)     1:43.80 (37.45)     2:20.26 (36.46)
  6 Morehouse, Charlie M      15 NEBC                 2:36.15    2:22.27  
              31.24     1:07.50 (36.26)     1:46.13 (38.63)     2:22.27 (36.14)
  7 Hodson, Aiden             15 Sjp II               2:23.53    2:26.10  
              32.89     1:11.00 (38.11)     1:49.41 (38.41)     2:26.10 (36.69)
  8 Bischoff, Holden A        14 NEBC                 2:33.11    2:27.19  
              33.02     1:12.38 (39.36)     1:51.67 (39.29)     2:27.19 (35.52)
  9 Llanos Cabrera, Steven       NEBC                 2:28.35    2:28.60  
              31.62     1:09.25 (37.63)     1:49.66 (40.41)     2:28.60 (38.94)
 10 Coley, Carlie             16 Canyon Lake               NT    2:30.13  
              34.22     1:13.83 (39.61)     1:55.14 (41.31)     2:30.13 (34.99)
 11 Lewis, Brandon            14 Hays Hawks                NT    2:30.28  
              34.15     1:13.62 (39.47)     1:55.04 (41.42)     2:30.28 (35.24)
 12 Gomez, Charles J          15 NEBR                 2:57.97    2:35.54  
              32.55     1:10.83 (38.28)     2:02.00 (51.17)     2:35.54 (33.54)
 13 McAninch, Caden              NEBC                 2:40.11    2:35.59  
              47.00     1:12.71 (25.71)     1:54.73 (42.02)     2:35.59 (40.86)
 14 Villegas, Elijah C        16 NEBR                 3:01.84    2:42.48  
              34.61     1:15.13 (40.52)     2:00.02 (44.89)     2:42.48 (42.46)
 15 Mayorga-Escalante, Diego  15 Smhs-ST                   NT    3:58.15  
              50.91   1:52.41 (1:01.50)   2:58.15 (1:05.74)   3:58.15 (1:00.00)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pickett, Katherine E      16 NEBR                 2:29.09    2:24.19  
              30.87     1:07.99 (37.12)     1:52.22 (44.23)     2:24.19 (31.97)
  2 Bennett, Anna J           16 Sjp II                    NT    2:55.98  
              35.23     1:32.00 (56.77)     2:24.00 (52.00)     2:55.98 (31.98)
  3 Vreeland, Bailey A        14 NEBR                 2:57.88    3:02.32  
              38.23     1:21.67 (43.44)     2:20.91 (59.24)     3:02.32 (41.41)
  4 Austin, Madison R         16 NEBR                 2:49.88    3:05.69  
              39.94     1:33.00 (53.06)     2:22.78 (49.78)     3:05.69 (42.91)
  5 Smith, Robin              16 Smhs-ST              3:30.02    3:18.74  
              41.51     1:37.00 (55.49)     2:33.01 (56.01)     3:18.74 (45.73)
 -- Van Dusen, Ella           15 Dhs-ST               2:40.84         DQ  
              31.17     1:09.47 (38.30)     1:58.53 (49.06)          DQ (35.19)
 -- Krystyniak, Caleigh       16 Canyon Lake          2:44.83         DQ  
              36.94     1:21.30 (44.36)     2:05.90 (44.60)          DQ (38.90)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuentes, Victor H         17 NEBR                 2:02.50    2:05.87  
              25.88       59.17 (33.29)     1:35.82 (36.65)     2:05.87 (30.05)
  2 Simmons, Lucas Z          17 NEBC                 2:17.48    2:15.13  
              28.08     1:03.32 (35.24)     1:44.06 (40.74)     2:15.13 (31.07)
  3 Schwartz, Zachary G       17 Smhs-ST              2:10.74    2:17.25  
              27.69     1:03.04 (35.35)     1:44.01 (40.97)     2:17.25 (33.24)
  4 Brown, Coleman            14 Hays Hawks                NT    2:18.37  
              28.85     1:04.52 (35.67)     1:45.58 (41.06)     2:18.37 (32.79)
  5 Garner, Levi              15 Canyon Lake          2:17.43    2:20.79  
              28.31     1:04.36 (36.05)     1:46.40 (42.04)     2:20.79 (34.39)
  6 Sailors, Hayden M         18 NEBR                 2:28.45    2:31.56  
              29.41     1:06.41 (37.00)     1:54.77 (48.36)     2:31.56 (36.79)
  7 Jonas, Zach K             18 NEBR                 2:34.85    2:42.02  
              30.14     1:15.03 (44.89)     2:03.37 (48.34)     2:42.02 (38.65)
  8 Bagnall, Woodrow             NEBC                 2:56.47    2:48.59  
              35.67     1:16.66 (40.99)     2:08.04 (51.38)     2:48.59 (40.55)
  9 Starcich, Chase T         14 NEBC                 3:00.11    2:48.76  
              41.36     1:24.12 (42.76)     2:18.00 (53.88)     2:48.76 (30.76)
 10 Coronado, Noe             17 Canyon Lake               NT    2:49.82  
              35.70   1:39.00 (1:03.30)     2:12.35 (33.35)     2:49.82 (37.47)
 -- Evans, Ryan               17 Dhs-ST               2:48.70         DQ  
              37.13     1:25.52 (48.39)     2:16.87 (51.35)          DQ (41.94)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Senus, Victoria              NEBC                   26.06      26.32  
  2 Frias Rodriquez, Kenya A  17 NEBR                   27.08      27.93  
  3 Flores, Milana M          17 NEBR                   29.30      29.17  
  4 Degarmeaux, Lilliana      15 Dhs-ST                 29.80      29.49  
  5 Baroni, Emerson M         17 NEBR                   28.52      29.51  
  6 Brown, Baleigh M          17 NEBR                   30.19      29.86  
  7 Hinton, Elaina               NEBC                   29.24      29.92  
  8 Jackson, Leigh            15 Dhs-ST                 30.34      29.98  
  9 Velasquez, Bianca N       17 Smhs-ST                29.70      30.05  
 10 Lenard, Madeline R        16 NEBR                   30.46     x30.18  
 11 Wolter, Emma                 NEBC                   31.10      30.53  
 12 Williams, Malia           15 Sjp II                 31.82      30.94  
 13 Juergens, Kaylie          16 Smhs-ST                30.36      30.98  
 14 Hauquier, Emilie             NEBC                   31.01      31.11  
 15 Zulueta, Danielle         17 Canyon Lake            33.46      31.14  
 16 Weidig, Sophia P          18 Sjp II                 31.51      31.72  
 17 Ledesma, Kristal          17 Smhs-ST                34.23      31.73  
 18 Meyer, Sheridan E         15 NEBR                   32.78     x31.94  
 19 Rios, Absedy K            17 NEBR                   31.56     x32.38  
 20 Preiss, Allison           15 Sjp II                 32.97      32.61  
 21 Pinto, Emma                  NEBC                   36.11     x32.63  
 22 Morgan, Dailyn            14 Dhs-ST                 32.87      33.00  
 23 Liberty, c                   LEHM                   32.48      33.08  
 24 Chandler, Kay                NEBC                   33.48     x33.09  
 25 Rodriguez, Angelina L     17 NEBR                   32.65     x33.42  
 26 Hickingbottom, Reese      14 Dhs-ST                 32.49      33.54  
 27 Glynn, Natalie C          17 NEBR                   31.95     x33.86  
 28 Kriegel, Chloe            14 Dhs-ST                 32.54     x34.13  
 29 Cole, Jasmine R           17 NEBR                   34.23     x34.44  
 30 Esquivel, M                  LEHM                   35.69      35.12  
 31 Pineda, Jayda                NEBC                   37.11     x36.25  
 32 Steele, Jozie             14 Dhs-ST                 34.45     x36.62  
 33 Uzwyshyn, Maya            15 Smhs-ST                37.31      36.91  
 34 Ward, Emily               15 Canyon Lake               NT      36.99  
 35 James, Olivia A           15 NEBR                   37.01     x37.32  
 36 Perez, Mayah              15 Smhs-ST                37.32     x37.43  
 37 Herrera, Victoria            NEBC                   38.11     x37.84  
 38 Laca, s                      LEHM                   36.86      37.91  
 39 Powell, Avrianna          16 NEBR                   37.23     x37.99  
 40 Lay, Alexus S             17 NEBR                   45.11     x38.38  
 41 Gately, Paige                NEBC                   39.11     x38.52  
 42 Barrera, Liliana             NEBC                   41.11     x38.95  
 43 Hunter, Madison           16 Canyon Lake            41.61      39.00  
 44 Dobbs, Allyson            17 Smhs-ST                48.51     x40.03  
 45 Renteria, r                  LEHM                   40.18      40.05  
 46 Ramis, Olivia             14 Sjp II                 41.61      40.28  
 47 Aguilar, Maricela         14 Dhs-ST                 35.60     x42.07  
 48 Resendez, Sarai           13 NEBR                   42.68     x43.19  
 49 Seckler, Maria-Katharina     NEBR                   44.11     x43.69  
 50 Morales, Natasha A        17 NEBR                   41.24     x43.92  
 51 Garcia, Zoe A             14 Smhs-ST                54.05     x45.50  
 52 Portillo, Valerie P       14 Smhs-ST                56.39     x52.52  
 53 Carreon, Madison          14 Sjp II                 49.35     x53.12  
 54 Aguiar, Amy               15 NEBR                   53.13     x54.75  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Anderson           16 Hays Hawks             23.27      23.07  
  2 Saunders, Luc N           16 NEBR                   24.58      24.08  
  3 Thomas, Aaden                NEBC                   24.42      24.59  
  4 Senterfitt, Gracen           NEBC                   24.55      24.63  
  5 Olson, Dane               16 Dhs-ST                 25.90      24.76  
  6 McLendon, Sean            16 Dhs-ST                 25.50      25.07  
  7 Frazier, Preston          18 Dhs-ST                 25.90      25.33  
  8 Trejo, Armando               NEBC                   25.96      25.40  
  9 Hand, Blake A             16 NEBC                   25.08      25.47  
 10 Simmons, Jacob            15 Dhs-ST                 27.20      25.99  
 11 Hernandez, Sebastian      16 NEBR                   25.47      26.68  
 12 Reyes, C                     LEHM                   27.26      26.78  
 13 Carroll, James L          17 NEBR                   28.02      26.90  
 14 Morris, Nate              14 Canyon Lake               NT      28.06  
 15 Pearson, Korbin R         17 Smhs-ST                28.90      28.43  
 16 Ronquillo, Nevay          16 Smhs-ST                29.15      28.81  
 17 Garcia, Sebastian N       15 NEBR                   30.37      29.00  
 18 Hackett, Landon              NEBC                   39.11     x29.30  
 19 Hernandez, t                 LEHM                   29.08      29.56  
 19 Martin-Rider, Milo        14 Canyon Lake               NT      29.56  
 21 Menke, Donald             18 Canyon Lake               NT      29.64  
 22 Mauntel, Ryan             14 Dhs-ST                 31.79     x30.28  
 23 Johnson, Justin           15 Dhs-ST                 30.07     x30.60  
 24 Roldan, Julius O          15 NEBR                   31.24     x31.19  
 25 Carreon, Tristan          17 Sjp II                 31.95      31.20  
 26 McGee, Aiden              14 Dhs-ST                 32.54     x31.22  
 27 Mueck, Tyler C            15 NEBR                   33.11     x31.23  
 28 Stearns, Hunter           14 Canyon Lake               NT      32.05  
 29 Palmer, Shawn             14 Dhs-ST                 33.10     x32.42  
 30 Johnson, Ezra             14 Dhs-ST                 32.10     x32.68  
 31 Spence, William              NEBC                   38.11     x32.85  
 32 Torres, Jackson L         14 NEBR                   32.96     x33.47  
 33 Gossiaux, Logan           15 Canyon Lake            38.93     x33.59  
 34 Rodriguez, j                 LEHM                   33.43      33.94  
 35 Stillman, Aidan E         15 NEBR                   34.93     x34.01  
 36 Sandoval, Noah            16 Hays Hawks             36.19      34.12  
 37 Higgs, Clark D            16 NEBR                   35.94     x34.34  
 38 Beck, Aiden               15 Dhs-ST                 32.90     x34.48  
 39 Robinson, Kellen          14 Dhs-ST                 32.90     x34.87  
 40 Gutierrez, s                 LEHM                   36.17      35.43  
 41 Mills, Kanyen E           14 NEBR                   37.76     x35.90  
 42 Hernandez, K                 LEHM                   39.66     x36.97  
 43 Gravett, Bradyn L         14 NEBR                   39.44     x37.33  
 44 Marquez, Andres           14 Dhs-ST                 34.76     x38.25  
 45 Lualemana, a                 LEHM                   38.90     x38.41  
 46 Adrian, Orry E            14 NEBR                   39.39     x41.13  
 47 Herman, Aiden M           14 Smhs-ST                49.66      42.33  
 48 McKinley, Giovanni E      14 NEBR                   39.10     x43.82  
 49 Kant, Phone               15 Smhs-ST                50.98      45.31  
 50 Rodea, Diego D            14 NEBR                   56.00     x48.50  
 51 Moczygemba, Kyle          14 Sjp II                    NT      50.29  
 
Event 9  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boutin, Hayley            14 Dhs-ST               1:03.30    1:02.83  
              30.18     1:02.83 (32.65)                                        
  2 Welch, Taryn              14 Dhs-ST               1:06.32    1:06.07  
              30.75     1:06.07 (35.32)                                        
  3 Frias Rodriquez, Kenya A  17 NEBR                 1:07.41    1:11.52  
              33.24     1:11.52 (38.28)                                        
  4 Hutchison, Kylar R        15 NEBC                 1:10.03    1:15.84  
              34.80     1:15.84 (41.04)                                        
  5 Rocha, Natalie            15 Hays Hawks           1:19.26    1:16.01  
              34.95     1:16.01 (41.06)                                        
  6 Watson, Bailey            16 Hays Hawks                NT    1:17.22  
              36.89     1:17.22 (40.33)                                        
  7 Bates, Madeline           15 Dhs-ST               1:23.12    1:22.40  
              37.12     1:22.40 (45.28)                                        
  8 Sunley, Layla             15 Hays Hawks                NT    1:22.73  
              38.62     1:22.73 (44.11)                                        
  9 Williams, Malia           15 Sjp II                    NT    1:29.50  
              38.97     1:29.50 (50.53)                                        
 10 Austin, Madison R         16 NEBR                 1:35.89    1:34.12  
              41.35     1:34.12 (52.77)                                        
 -- Hinton, Elaina               NEBC                 1:28.32         DQ  
              39.37          DQ (53.71)                                        
 
Event 10  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Anderson           16 Hays Hawks             53.29      52.96  
              25.29       52.96 (27.67)                                        
  2 Starnes, Garrett R        17 NEBR                   53.35      53.91  
              25.26       53.91 (28.65)                                        
  3 McDonald, John               NEBC                   59.11      59.05  
              26.32       59.05 (32.73)                                        
  4 Schwartz, Zachary G       17 Smhs-ST                56.92    1:00.71  
              28.33     1:00.71 (32.38)                                        
  5 Cage, Christian-David     17 Dhs-ST               1:20.43    1:09.76  
              32.55     1:09.76 (37.21)                                        
  6 Bradley, Kase K           14 NEBR                 1:12.00    1:11.30  
              32.07     1:11.30 (39.23)                                        
  7 Thomas, Aaden                NEBC                 1:06.11    1:12.25  
              33.73     1:12.25 (38.52)                                        
  8 McCullagh, Conner         17 Canyon Lake               NT    1:15.58  
              32.02     1:15.58 (43.56)                                        
  9 Liu, Minghe               14 NEBR                 1:11.99    1:18.12  
              35.38     1:18.12 (42.74)                                        
 10 Hodson, Aiden             15 Sjp II                    NT    1:21.39  
              35.05     1:21.39 (46.34)                                        
 11 Menke, Donald             18 Canyon Lake               NT    1:33.68  
              36.57     1:33.68 (57.11)                                        
 -- Stearns, Hunter           14 Canyon Lake               NT         DQ  
              39.95        DQ (1:00.73)                                        
 
Event 11  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pickett, Katherine E      16 NEBR                   54.69      56.90  
              27.35       56.90 (29.55)                                        
  2 Senus, Victoria              NEBC                   57.45      58.57  
              27.83       58.57 (30.74)                                        
  3 Cabrera, Leti             16 Smhs-ST              1:08.14    1:06.52  
              32.58     1:06.52 (33.94)                                        
  4 Degarmeaux, Lilliana      15 Dhs-ST               1:10.09    1:07.45  
              31.92     1:07.45 (35.53)                                        
  5 Mellon, Kennedy           15 Dhs-ST               1:05.54    1:08.81  
              30.85     1:08.81 (37.96)                                        
  6 Bennett, Anna J           16 Sjp II               1:07.58    1:08.99  
              32.44     1:08.99 (36.55)                                        
  7 Jackson, Leigh            15 Dhs-ST               1:13.31    1:10.18  
              33.18     1:10.18 (37.00)                                        
  8 Fulham, Audrey C          14 NEBR                 1:13.85    1:11.49  
              33.77     1:11.49 (37.72)                                        
  9 Preiss, Allison           15 Sjp II               1:14.05    1:12.01  
              34.18     1:12.01 (37.83)                                        
 10 Ponce Izaguirre, Kelly       NEBC                 1:13.31    1:13.13  
              33.75     1:13.13 (39.38)                                        
 11 Rios, Absedy K            17 NEBR                 1:12.54    1:14.63  
              34.85     1:14.63 (39.78)                                        
 12 Contreras-Verdin, Ana     15 Smhs-ST              1:14.39    1:14.66  
              34.65     1:14.66 (40.01)                                        
 13 Glynn, Natalie C          17 NEBR                 1:13.30    1:14.86  
              35.60     1:14.86 (39.26)                                        
 14 Rodriguez, Angelina L     17 NEBR                 1:16.27   x1:15.58  
              42.00     1:15.58 (33.58)                                        
 15 Pinto, Emma                  NEBC                 1:32.70    1:17.45  
              37.23     1:17.45 (40.22)                                        
 16 Hickingbottom, Reese      14 Dhs-ST               1:30.30    1:17.73  
              44.00     1:17.73 (33.73)                                        
 17 Kelley, Allie             14 Sjp II                    NT    1:19.04  
              35.94     1:19.04 (43.10)                                        
 18 Cole, Jasmine R           17 NEBR                 1:17.83   x1:19.82  
              45.00     1:19.82 (34.82)                                        
 19 Wilson, Madilyn           15 Canyon Lake          1:29.80    1:20.37  
              37.67     1:20.37 (42.70)                                        
 20 Kriegel, Chloe            14 Dhs-ST               1:14.42   x1:20.64  
              37.13     1:20.64 (43.51)                                        
 21 Verduzco, Danielle           NEBC                 1:26.83    1:21.72  
              39.60     1:21.72 (42.12)                                        
 22 Sorenson, Athena          14 Dhs-ST               1:12.32   x1:23.24  
              39.83     1:23.24 (43.41)                                        
 23 Pineda, Jayda                NEBC                 1:56.83   x1:23.97  
              39.39     1:23.97 (44.58)                                        
 24 James, Olivia A           15 NEBR                 1:21.00   x1:24.43  
              49.00     1:24.43 (35.43)                                        
 25 Herrera, Victoria            NEBC                 1:33.73   x1:25.64  
              43.20     1:25.64 (42.44)                                        
 26 Lewis, Regan                 NEBC                 1:43.11   x1:25.93  
              46.00     1:25.93 (39.93)                                        
 27 Gately, Paige                NEBC                 1:35.24   x1:27.18  
              41.12     1:27.18 (46.06)                                        
 28 Perez, Mayah              15 Smhs-ST              1:24.30    1:27.19  
              42.16     1:27.19 (45.03)                                        
 29 Barrera, Liliana             NEBC                 1:39.32   x1:28.97  
              41.61     1:28.97 (47.36)                                        
 30 Lay, Alexus S             17 NEBR                 1:45.90   x1:29.69  
              40.13     1:29.69 (49.56)                                        
 31 Bourret, Natalie D        16 Sjp II               1:24.32    1:31.04  
              40.52     1:31.04 (50.52)                                        
 32 Dobbs, Allyson            17 Smhs-ST              1:47.84    1:31.58  
              52.00     1:31.58 (39.58)                                        
 33 Steele, Jozie             14 Dhs-ST               1:20.45   x1:32.48  
              38.90     1:32.48 (53.58)                                        
 34 Almanzar, Laila              NEBC                 1:36.14   x1:32.63  
              51.00     1:32.63 (41.63)                                        
 35 Stultz, Nivia             16 Sjp II               1:33.15   x1:35.15  
              43.68     1:35.15 (51.47)                                        
 36 Ramis, Olivia             14 Sjp II                    NT   x1:36.38  
              53.00     1:36.38 (43.38)                                        
 37 Aguilar, Maricela         14 Dhs-ST               1:33.40   x1:36.65  
              52.00     1:36.65 (44.65)                                        
 38 Anderson, Charlotte       14 Sjp II                    NT   x1:36.81  
              43.60     1:36.81 (53.21)                                        
 39 Resendez, Sarai           13 NEBR                 1:50.35   x1:37.29  
              45.53     1:37.29 (51.76)                                        
 40 Seckler, Maria-Katharina     NEBR                 1:35.55   x1:39.21  
              54.00     1:39.21 (45.21)                                        
 41 Morales, Natasha A        17 NEBR                 1:31.40   x1:40.72  
              47.86     1:40.72 (52.86)                                        
 42 Lopez, Izabella           14 Hays Hawks                NT    1:57.03  
              44.92   1:57.03 (1:12.11)                                        
 43 Aguiar, Amy               15 NEBR                 2:10.60   x2:00.55  
              55.61   2:00.55 (1:04.94)                                        
 44 Carreon, Madison          14 Sjp II                    NT   x2:09.13  
              56.86   2:09.13 (1:12.27)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zapata, Joaquin           16 Hays Hawks             50.68      50.46  
              23.97       50.46 (26.49)                                        
  2 Saunders, Luc N           16 NEBR                   53.21      51.35  
              24.61       51.35 (26.74)                                        
  3 Senterfitt, Gracen           NEBC                   55.81      53.49  
              25.41       53.49 (28.08)                                        
  4 Mynatt, Luke                 NEBC                   52.83      54.86  
              25.86       54.86 (29.00)                                        
  5 Hernandez, Sebastian      16 NEBR                   56.41      58.21  
              27.44       58.21 (30.77)                                        
  6 Trejo, Armando               NEBC                   59.06      58.43  
              37.00       58.43 (21.43)                                        
  7 Wroblewski, Cameron       16 Hays Hawks           1:00.22      59.21  
              28.25       59.21 (30.96)                                        
  8 Lara, D                      LEHM                 1:00.98      59.68  
              28.67       59.68 (31.01)                                        
  9 Alvarez, Austen           18 Canyon Lake            58.88    1:00.11  
              28.58     1:00.11 (31.53)                                        
 10 Coronado, Noe             17 Canyon Lake          1:04.39    1:00.78  
              29.00     1:00.78 (31.78)                                        
 11 Llanos Cabrera, Steven       NEBC                 1:06.39    1:02.75  
              28.78     1:02.75 (33.97)                                        
 12 Pearson, Korbin R         17 Smhs-ST              1:03.32    1:03.85  
              30.62     1:03.85 (33.23)                                        
 13 Walter, Camden J          14 NEBC                 1:04.27   x1:04.32  
              30.50     1:04.32 (33.82)                                        
 14 Kirkpatrick, Kellen       15 Dhs-ST               1:10.20    1:04.46  
              29.94     1:04.46 (34.52)                                        
 15 Kapavik, Phillip          14 Sjp II                    NT    1:05.41  
              32.68     1:05.41 (32.73)                                        
 16 Jones, Cody               17 Canyon Lake          1:07.04    1:06.04  
              30.06     1:06.04 (35.98)                                        
 17 Garcia, Sebastian N       15 NEBR                 1:11.19    1:06.07  
              31.10     1:06.07 (34.97)                                        
 18 Pittman, Gage             15 Hays Hawks           1:07.34    1:06.31  
              31.54     1:06.31 (34.77)                                        
 19 McAninch, Caden              NEBC                 1:19.43   x1:06.94  
              31.32     1:06.94 (35.62)                                        
 20 Cruz, Evan                17 Canyon Lake               NT    1:07.43  
              29.09     1:07.43 (38.34)                                        
 21 Carroll, James L          17 NEBR                 1:06.80    1:07.83  
              31.60     1:07.83 (36.23)                                        
 22 Hernandez, t                 LEHM                 1:10.34    1:07.93  
              32.81     1:07.93 (35.12)                                        
 23 Hackett, Landon              NEBC                 1:27.37   x1:08.78  
              39.00     1:08.78 (29.78)                                        
 24 Martin-Rider, Milo        14 Canyon Lake               NT   x1:08.95  
              33.26     1:08.95 (35.69)                                        
 25 Doerr, Tyler A            16 Sjp II               1:09.42    1:10.74  
              33.05     1:10.74 (37.69)                                        
 26 Mauntel, Ryan             14 Dhs-ST               1:19.40    1:12.39  
              36.27     1:12.39 (36.12)                                        
 27 McGee, Aiden              14 Dhs-ST               1:26.10    1:12.72  
              34.08     1:12.72 (38.64)                                        
 28 Johnson, Ezra             14 Dhs-ST               1:18.30    1:14.80  
              36.54     1:14.80 (38.26)                                        
 29 Johnson, Justin           15 Dhs-ST               1:14.30   x1:14.95  
              34.73     1:14.95 (40.22)                                        
 30 Spence, William              NEBC                 1:21.65   x1:16.01  
              37.19     1:16.01 (38.82)                                        
 31 Palmer, Shawn             14 Dhs-ST               1:30.20   x1:16.26  
              34.91     1:16.26 (41.35)                                        
 32 Higgs, Clark D            16 NEBR                 1:23.43   x1:16.38  
              34.74     1:16.38 (41.64)                                        
 33 Roldan, Julius O          15 NEBR                 1:18.36   x1:17.43  
              36.52     1:17.43 (40.91)                                        
 34 Carreon, Tristan          17 Sjp II               1:18.28    1:20.02  
              35.48     1:20.02 (44.54)                                        
 35 Beck, Aiden               15 Dhs-ST               1:24.65   x1:20.67  
              36.14     1:20.67 (44.53)                                        
 36 Torres, Jackson L         14 NEBR                 1:18.46   x1:21.75  
              44.00     1:21.75 (37.75)                                        
 37 Gutierrez, s                 LEHM                      NT    1:23.29  
              39.06     1:23.29 (44.23)                                        
 38 Robinson, Kellen          14 Dhs-ST               1:26.50   x1:23.40  
              38.03     1:23.40 (45.37)                                        
 39 Gravett, Bradyn L         14 NEBR                 1:31.25   x1:24.73  
              40.23     1:24.73 (44.50)                                        
 40 Mills, Kanyen E           14 NEBR                 1:28.88   x1:26.15  
              38.86     1:26.15 (47.29)                                        
 41 Lualemana, a                 LEHM                 1:30.36    1:27.98  
              42.29     1:27.98 (45.69)                                        
 42 Sandoval, Noah            16 Hays Hawks           1:21.97    1:30.07  
              39.67     1:30.07 (50.40)                                        
 43 McKinley, Giovanni E      14 NEBR                 1:39.23   x1:36.13  
              48.00     1:36.13 (48.13)                                        
 44 Marquez, Andres           14 Dhs-ST               1:28.20   x1:40.89  
              48.00     1:40.89 (52.89)                                        
 45 Herman, Aiden M           14 Smhs-ST                   NT    1:53.38  
              50.81   1:53.38 (1:02.57)                                        
 46 Mayorga-Escalante, Diego  15 Smhs-ST                   NT    1:53.83  
              55.45     1:53.83 (58.38)                                        
 
Event 13  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boutin, Hayley            14 Dhs-ST               5:29.74    5:39.55  
              28.99     1:01.70 (32.71)     1:36.25 (34.55)     2:11.24 (34.99)
        2:46.59 (35.35)     3:22.33 (35.74)     3:58.20 (35.87)     4:32.58 (34.38)
        5:07.89 (35.31)     5:39.55 (31.66)                                        
  2 Welch, Taryn              14 Dhs-ST               5:27.79    5:40.69  
              30.49     1:04.43 (33.94)     1:38.68 (34.25)     2:13.45 (34.77)
        2:48.02 (34.57)     3:22.87 (34.85)     3:57.55 (34.68)     4:32.69 (35.14)
        5:07.86 (35.17)     5:40.69 (32.83)                                        
  3 Van Dusen, Ella           15 Dhs-ST               6:10.00    5:57.65  
              31.43     1:06.22 (34.79)     1:41.60 (35.38)     2:17.79 (36.19)
        2:54.76 (36.97)     3:31.70 (36.94)     4:08.32 (36.62)     4:44.82 (36.50)
        5:22.09 (37.27)     5:57.65 (35.56)                                        
  4 Oates, Gracie             16 Dhs-ST               5:50.00    5:58.87  
              31.07     1:05.60 (34.53)     1:41.38 (35.78)     2:17.32 (35.94)
        2:53.88 (36.56)     3:30.80 (36.92)     4:08.37 (37.57)     4:45.75 (37.38)
        5:23.07 (37.32)     5:58.87 (35.80)                                        
  5 Reichert, Hope               NEBC                 6:00.11    6:00.79  
              30.97     1:05.88 (34.91)     1:41.96 (36.08)     2:18.93 (36.97)
        2:56.12 (37.19)     3:34.04 (37.92)     4:11.92 (37.88)     4:50.16 (38.24)
        5:26.95 (36.79)     6:00.79 (33.84)                                        
  6 Velasquez, Bianca N       17 Smhs-ST                   NT    6:53.39  
              35.77     1:15.45 (39.68)     1:56.81 (41.36)     2:38.85 (42.04)
        3:21.38 (42.53)     4:03.96 (42.58)     4:47.69 (43.73)     5:30.77 (43.08)
        6:13.47 (42.70)     6:53.39 (39.92)                                        
  7 Johnston, Emily A         15 NEBR                 7:04.37    7:03.68  
              36.88     1:19.63 (42.75)     2:03.71 (44.08)     2:48.66 (44.95)
        3:32.82 (44.16)     4:16.96 (44.14)     5:00.63 (43.67)     5:44.09 (43.46)
        6:26.13 (42.04)     7:03.68 (37.55)                                        
  8 Bowers, Elizabeth A       15 NEBR                 7:23.00    7:12.98  
              37.95     1:20.73 (42.78)     2:04.63 (43.90)     2:49.22 (44.59)
        3:34.41 (45.19)     4:19.25 (44.84)     5:03.43 (44.18)     5:49.34 (45.91)
        6:33.58 (44.24)     7:12.98 (39.40)                                        
  9 Trujillo, Desiree            NEBC                 7:00.11    7:14.87  
              35.89     1:17.39 (41.50)     2:02.29 (44.90)     2:46.70 (44.41)
        3:32.01 (45.31)     4:16.90 (44.89)     5:01.89 (44.99)     5:47.94 (46.05)
        6:33.02 (45.08)     7:14.87 (41.85)                                        
 10 Thrift, Zoe R             15 NEBR                 7:11.60    7:20.10  
              37.85     1:20.34 (42.49)     2:04.21 (43.87)     2:49.52 (45.31)
        3:34.98 (45.46)     4:19.33 (44.35)     5:05.85 (46.52)     5:51.29 (45.44)
        6:36.96 (45.67)     7:20.10 (43.14)                                        
 11 Weidig, Sophia P          18 Sjp II               7:30.22    7:55.67  
              45.00     1:31.00 (46.00)     2:12.00 (41.00)     3:00.00 (48.00)
        3:50.00 (50.00)     4:38.00 (48.00)     5:25.93 (47.93)     6:24.00 (58.07)
        7:23.00 (59.00)     7:55.67 (32.67)                                        
 12 Ledesma, Kristal          17 Smhs-ST              9:18.53    8:42.73  
              39.39     1:27.95 (48.56)     2:20.62 (52.67)     3:12.99 (52.37)
        4:07.59 (54.60)     5:03.86 (56.27)     6:00.03 (56.17)     6:56.19 (56.16)
        7:51.19 (55.00)     8:42.73 (51.54)                                        
 
Event 14  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrera, Noah W           18 NEBR                 5:35.10    5:13.17  
              27.61       58.88 (31.27)     1:30.81 (31.93)     2:02.93 (32.12)
        2:35.57 (32.64)     3:07.67 (32.10)     3:38.78 (31.11)     4:10.58 (31.80)
        4:42.20 (31.62)     5:13.17 (30.97)                                        
  2 Simmons, Lucas Z          17 NEBC                 5:17.50    5:26.78  
              28.86     1:00.81 (31.95)     1:33.80 (32.99)     2:07.04 (33.24)
        2:40.17 (33.13)     3:13.70 (33.53)     3:47.51 (33.81)     4:21.60 (34.09)
        4:54.99 (33.39)     5:26.78 (31.79)                                        
  3 Olson, Dane               16 Dhs-ST               6:05.30    5:42.20  
              27.99     1:00.57 (32.58)     1:35.48 (34.91)     2:10.81 (35.33)
        2:45.58 (34.77)     3:21.29 (35.71)     3:56.90 (35.61)     4:32.38 (35.48)
        5:08.37 (35.99)     5:42.20 (33.83)                                        
  4 Skinner, Benjamin W       16 NEBC                 5:32.60    5:53.66  
              30.47     1:05.03 (34.56)     1:40.70 (35.67)     2:16.93 (36.23)
        2:52.53 (35.60)     3:29.02 (36.49)     4:05.81 (36.79)     4:42.67 (36.86)
        5:18.57 (35.90)     5:53.66 (35.09)                                        
  5 Harris, Brodie S          18 NEBR                      NT    6:10.58  
              33.87     1:11.17 (37.30)     1:50.73 (39.56)     2:29.38 (38.65)
        3:07.55 (38.17)     3:45.69 (38.14)     4:24.03 (38.34)     5:01.42 (37.39)
        5:37.50 (36.08)     6:10.58 (33.08)                                        
  6 Morehouse, Charlie M      15 NEBC                 6:15.11    6:18.82  
              32.22     1:10.14 (37.92)     1:47.13 (36.99)     2:26.21 (39.08)
        3:05.10 (38.89)     3:45.02 (39.92)     4:25.55 (40.53)     5:05.25 (39.70)
        5:43.62 (38.37)     6:18.82 (35.20)                                        
  7 Ronquillo, Nevay          16 Smhs-ST              6:42.77    6:41.76  
              30.94     1:06.75 (35.81)     1:49.43 (42.68)     2:33.90 (44.47)
        3:15.21 (41.31)     3:57.60 (42.39)     4:37.68 (40.08)     5:19.13 (41.45)
        6:00.85 (41.72)     6:41.76 (40.91)                                        
  8 Gomez, Charles J          15 NEBR                 8:00.15    7:18.21  
              35.34     1:17.19 (41.85)     2:01.25 (44.06)     2:46.35 (45.10)
        3:32.00 (45.65)     4:18.35 (46.35)     5:04.43 (46.08)     5:51.10 (46.67)
        6:37.51 (46.41)     7:18.21 (40.70)                                        
  9 Villegas, Elijah C        16 NEBR                 8:46.89    7:44.66  
              39.78     1:24.03 (44.25)     2:12.11 (48.08)     3:00.48 (48.37)
        3:49.35 (48.87)     4:37.04 (47.69)     5:26.16 (49.12)     6:15.33 (49.17)
        7:03.48 (48.15)     7:44.66 (41.18)                                        
 
Event 15  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davenport High School-ST  'A'                     1:54.65    1:51.64  
     1) Oates, Gracie 16                2) Van Dusen, Ella 15             
     3) Welch, Taryn 14                 4) Boutin, Hayley 14              
              28.51       56.89 (28.38)     1:25.09 (28.20)     1:51.64 (26.55)
  2 Davenport High School-ST  'B'                          NT    1:59.62  
              30.32     1:01.06 (30.74)     1:31.25 (30.19)     1:59.62 (28.37)
  3 New Braunfels High School  'A'                    2:01.09    1:59.64  
     1) Brown, Baleigh M 17             2) Lenard, Madeline R 16          
     3) Tingleff, Nora M 14             4) Austin, Madison R 16           
              31.24     1:01.04 (29.80)     1:30.44 (29.40)     1:59.64 (29.20)
  4 Canyon High School  'A'                           1:57.82    1:59.68  
     1) Wilde, Rachel                   2) Hutchison, Kylar R 15          
     3) Hauquier, Emilie                4) Wolter, Emma                   
              30.21       59.52 (29.31)     1:35.05 (35.53)     1:59.68 (24.63)
  5 San Marcos High School-ST  'A'                    1:50.32    2:03.70  
     1) Cabrera, Leti 16                2) Velasquez, Bianca N 17         
     3) Juergens, Kaylie 16             4) Salazar, Dominique 17          
              29.81     1:00.49 (30.68)     1:31.81 (31.32)     2:03.70 (31.89)
  6 St. John Paul II  'A'                             2:06.36    2:05.55  
     1) Weidig, Sophia P 18             2) Preiss, Allison 15             
     3) Williams, Malia 15              4) Bennett, Anna J 16             
              31.29     1:03.58 (32.29)     1:34.87 (31.29)     2:05.55 (30.68)
  7 New Braunfels High School  'B'                    2:06.21    2:05.62  
     1) Johnston, Emily A 15            2) Meyer, Sheridan E 15           
     3) Glynn, Natalie C 17             4) Vreeland, Bailey A 14          
              30.91     1:02.46 (31.55)     1:35.32 (32.86)     2:05.62 (30.30)
  8 New Braunfels High School  'C'                         NT    2:15.42  
     1) Bowers, Elizabeth A 15          2) Fulham, Audrey C 14            
     3) Rodriguez, Angelina L 17        4) Cole, Jasmine R 17             
  9 Comal Canyon Lake  'A'                            1:57.30    2:16.17  
     1) Krystyniak, Caleigh 16          2) Hunter, Madison 16             
     3) Wilson, Madilyn 15              4) Zulueta, Danielle 17           
              31.19     1:09.63 (38.44)     1:45.84 (36.21)     2:16.17 (30.33)
 10 Davenport High School-ST  'C'                     2:06.50    2:17.75  
     1) Mellon, Kennedy 15              2) Morgan, Dailyn 14              
     3) Kriegel, Chloe 14               4) Hickingbottom, Reese 14        
              38.67     1:10.28 (31.61)     1:44.40 (34.12)     2:17.75 (33.35)
 11 Lehman  'A'                                            NT    2:20.67  
     1) Laca, s                         2) Esquivel, M                    
     3) Villerreal, a                   4) Liberty, c                     
 12 San Marcos High School-ST  'C'                         NT    2:21.90  
     1) Contreras-Verdin, Ana 15        2) Ledesma, Kristal 17            
     3) Rios, Rose 16                   4) Uzwyshyn, Maya 15              
 -- Canyon High School  'B'                           2:12.08         DQ  
     1) Bennion, Kelyn                  2) Hinton, Elaina                 
     3) Chandler, Kay                   4) Van Beveren, Leah              
            1:05.08      1:15.00 (9.92)     1:40.10 (25.10)          DQ (30.67)
 -- Canyon High School  'C'                           2:36.11         DQ  
     1) Verduzco, Danielle              2) Pinto, Emma                    
     3) Gately, Paige                   4) Herrera, Victoria              
              45.24     1:10.76 (25.52)     1:50.26 (39.50)          DQ (37.79)
 
Event 16  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davenport High School-ST  'A'                     1:47.80    1:40.87  
     1) Olson, Dane 16                  2) Frazier, Preston 18            
     3) Simmons, Jacob 15               4) McLendon, Sean 16              
              26.04       50.82 (24.78)     1:18.01 (27.19)     1:40.87 (22.86)
  2 Canyon High School  'A'                           1:42.31    1:42.46  
     1) Skinner, Benjamin W 16          2) Hand, Blake A 16               
     3) Trejo, Armando                  4) Thomas, Aaden                  
              27.09       52.30 (25.21)     1:18.12 (25.82)     1:42.46 (24.34)
  3 New Braunfels High School  'A'                    1:43.09    1:43.75  
     1) Hernandez, Sebastian 16         2) Sailors, Hayden M 18           
     3) Harris, Brodie S 18             4) Jonas, Zach K 18               
              26.34       51.62 (25.28)     1:17.53 (25.91)     1:43.75 (26.22)
  4 Canyon High School  'B'                           1:56.65    1:53.48  
     1) Bagnall, Woodrow                2) Bischoff, Holden A 14          
     3) Llanos Cabrera, Steven          4) Starcich, Chase T 14           
              28.95       57.29 (28.34)     1:24.21 (26.92)     1:53.48 (29.27)
  5 Comal Canyon Lake  'A'                            1:43.56    1:54.06  
     1) Coley, Carlie 16                2) Jones, Cody 17                 
     3) Cruz, Evan 17                   4) Morris, Nate 14                
              27.74       56.73 (28.99)     1:26.82 (30.09)     1:54.06 (27.24)
  6 New Braunfels High School  'B'                    2:00.34    1:59.11  
     1) Gomez, Charles J 15             2) Mueck, Tyler C 15              
     3) Roldan, Julius O 15             4) Carroll, James L 17            
              28.42     1:01.17 (32.75)     1:31.91 (30.74)     1:59.11 (27.20)
  7 Canyon High School  'C'                           2:27.11    2:01.08  
     1) Walter, Camden J 14             2) McAninch, Caden                
     3) Hackett, Landon                 4) Spence, William                
              29.39       57.99 (28.60)     1:34.01 (36.02)     2:01.08 (27.07)
  8 Davenport High School-ST  'B'                     1:58.60    2:01.22  
     1) Kirkpatrick, Kellen 15          2) Mauntel, Ryan 14               
     3) Johnson, Ezra 14                4) Evans, Ryan 17                 
              28.32     1:00.11 (31.79)     1:31.91 (31.80)     2:01.22 (29.31)
  9 St. John Paul II  'A'                             2:00.60    2:01.24  
     1) Kapavik, Phillip 14             2) Carreon, Tristan 17            
     3) Doerr, Tyler A 16               4) Hodson, Aiden 15               
              29.28     1:01.31 (32.03)     1:18.29 (16.98)     2:01.24 (42.95)
 10 Lehman  'A'                                            NT    2:04.10  
     1) Lualemana, a                    2) Reyes, C                       
     3) Hernandez, t                    4) Lara, D                        
              40.01     1:06.47 (26.46)     1:36.80 (30.33)     2:04.10 (27.30)
 11 San Marcos High School-ST  'A'                    1:37.87    2:10.94  
     1) Schwartz, Zachary G 17          2) Ronquillo, Nevay 16            
     3) Foor, Evan M 15                 4) Pearson, Korbin R 17           
              24.88       59.45 (34.57)     1:43.48 (44.03)     2:10.94 (27.46)
 12 New Braunfels High School  'C'                    2:19.81    2:14.47  
     1) Gravett, Bradyn L 14            2) Higgs, Clark D 16              
     3) Villegas, Elijah C 16           4) Torres, Jackson L 14           
              35.69     1:15.13 (39.44)     1:40.24 (25.11)     2:14.47 (34.23)
 13 Davenport High School-ST  'C'                     2:06.30    2:17.22  
     1) Marquez, Andres 14              2) McGee, Aiden 14                
     3) Palmer, Shawn 14                4) Robinson, Kellen 14            
              41.67     1:10.14 (28.47)     1:42.90 (32.76)     2:17.22 (34.32)
 
Event 17  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sunley, Layla             15 Hays Hawks           1:17.35    1:13.78  
              35.57     1:13.78 (38.21)                                        
  2 Baroni, Emerson M         17 NEBR                 1:13.84    1:15.57  
              44.00     1:15.57 (31.57)                                        
  3 Knepp, Audre              16 Hays Hawks           1:17.20    1:19.01  
              38.36     1:19.01 (40.65)                                        
  4 Cabrera, Leti             16 Smhs-ST              1:23.45    1:19.23  
              46.00     1:19.23 (33.23)                                        
  5 Wilde, Rachel                NEBC                 1:18.12    1:19.68  
              38.44     1:19.68 (41.24)                                        
  6 Vreeland, Bailey A        14 NEBR                 1:19.88    1:21.85  
              39.80     1:21.85 (42.05)                                        
  7 Ponce Izaguirre, Kelly       NEBC                 1:21.82    1:22.03  
              51.00     1:22.03 (31.03)                                        
  8 Mellon, Kennedy           15 Dhs-ST               1:20.35    1:24.70  
              41.43     1:24.70 (43.27)                                        
  9 Meyer, Sheridan E         15 NEBR                 1:25.11    1:27.30  
              41.16     1:27.30 (46.14)                                        
 10 Contreras-Verdin, Ana     15 Smhs-ST                   NT    1:29.48  
              42.53     1:29.48 (46.95)                                        
 11 Guerrero, Alexix          15 Hays Hawks           1:32.55    1:30.72  
            1:00.00     1:30.72 (30.72)                                        
 12 Zulueta, Danielle         17 Canyon Lake          1:38.17    1:31.35  
            1:03.00     1:31.35 (28.35)                                        
 13 Smith, Robin              16 Smhs-ST              1:33.36    1:32.14  
              44.87     1:32.14 (47.27)                                        
 14 Long, Katherine           15 Dhs-ST               1:28.54    1:36.13  
              53.00     1:36.13 (43.13)                                        
 15 Esquivel, M                  LEHM                 1:35.17    1:36.74  
            1:02.00     1:36.74 (34.74)                                        
 16 Rios, Rose                16 Smhs-ST              1:39.01    1:37.50  
              44.22     1:37.50 (53.28)                                        
 17 Stultz, Nivia             16 Sjp II               1:33.95    1:39.22  
              57.00     1:39.22 (42.22)                                        
 18 Powell, Avrianna          16 NEBR                 1:41.21    1:40.95  
              48.88     1:40.95 (52.07)                                        
 19 Ward, Emily               15 Canyon Lake          1:47.27    1:44.57  
              50.27     1:44.57 (54.30)                                        
 20 Wilson, Madilyn           15 Canyon Lake               NT    1:44.78  
            1:04.00     1:44.78 (40.78)                                        
 21 Lopez, Izabella           14 Hays Hawks           1:49.57    1:47.23  
              49.70     1:47.23 (57.53)                                        
 -- Renteria, r                  LEHM                 1:36.47         DQ  
              54.43        DQ (1:12.72)                                        
 -- Garcia, Zoe A             14 Smhs-ST                   NT         DQ  
            1:03.00          DQ (51.93)                                        
 
Event 18  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Starnes, Garrett R        17 NEBR                   51.96      57.82  
              27.98       57.82 (29.84)                                        
  2 McDonald, John               NEBC                   59.41    1:01.29  
              28.92     1:01.29 (32.37)                                        
  3 Mynatt, Luke                 NEBC                 1:01.72    1:04.26  
              30.86     1:04.26 (33.40)                                        
  4 Simmons, Jacob            15 Dhs-ST               1:17.40    1:06.14  
              32.06     1:06.14 (34.08)                                        
  5 Alvarez, Austen           18 Canyon Lake          1:13.95    1:10.56  
              33.75     1:10.56 (36.81)                                        
  6 Reyes, C                     LEHM                 1:12.28    1:11.87  
              39.00     1:11.87 (32.87)                                        
  7 Sailors, Hayden M         18 NEBR                 1:12.46    1:13.18  
              35.08     1:13.18 (38.10)                                        
  8 Frazier, Preston          18 Dhs-ST               1:16.40    1:14.19  
              48.00     1:14.19 (26.19)                                        
  9 Bischoff, Holden A        14 NEBC                 1:17.60    1:20.45  
              47.00     1:20.45 (33.45)                                        
 10 Coley, Carlie             16 Canyon Lake          1:25.01    1:21.81  
              40.96     1:21.81 (40.85)                                        
 11 Kirkpatrick, Kellen       15 Dhs-ST               1:22.40    1:21.88  
              50.00     1:21.88 (31.88)                                        
 12 Doerr, Tyler A            16 Sjp II               1:28.38    1:28.25  
              42.41     1:28.25 (45.84)                                        
 13 Cruz, Evan                17 Canyon Lake               NT    1:28.57  
              50.00     1:28.57 (38.57)                                        
 14 Stillman, Aidan E         15 NEBR                 1:36.87    1:40.62  
              48.40     1:40.62 (52.22)                                        
 15 Mueck, Tyler C            15 NEBR                 1:48.46    1:50.16  
              52.90     1:50.16 (57.26)                                        
 16 Hernandez, K                 LEHM                      NT    1:51.46  
              54.30     1:51.46 (57.16)                                        
 17 Gossiaux, Logan           15 Canyon Lake               NT    1:56.44  
              52.26   1:56.44 (1:04.18)                                        
 
Event 19  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krystyniak, Caleigh       16 Canyon Lake          1:22.11    1:21.94  
              40.66     1:21.94 (41.28)                                        
  2 Flores, Milana M          17 NEBR                 1:21.46    1:22.08  
              39.43     1:22.08 (42.65)                                        
  3 Watson, Bailey            16 Hays Hawks           1:24.56    1:24.92  
              40.17     1:24.92 (44.75)                                        
  4 Tingleff, Nora M          14 NEBR                 1:29.88    1:29.01  
              42.15     1:29.01 (46.86)                                        
  5 Morgan, Dailyn            14 Dhs-ST               1:43.12    1:31.49  
              43.34     1:31.49 (48.15)                                        
  6 Chandler, Kay                NEBC                 1:32.99    1:32.78  
              43.32     1:32.78 (49.46)                                        
  7 Villerreal, a                LEHM                 1:31.44    1:34.25  
              46.41     1:34.25 (47.84)                                        
  8 Lenard, Madeline R        16 NEBR                 1:33.37    1:34.79  
              45.24     1:34.79 (49.55)                                        
  9 Fulham, Audrey C          14 NEBR                 1:28.88    1:35.68  
              45.04     1:35.68 (50.64)                                        
 10 Bourret, Natalie D        16 Sjp II               1:42.75    1:40.21  
              53.00     1:40.21 (47.21)                                        
 11 Uzwyshyn, Maya            15 Smhs-ST                   NT    1:41.14  
              47.49     1:41.14 (53.65)                                        
 12 Van Beveren, Leah            NEBC                 1:36.10    1:43.34  
              46.52     1:43.34 (56.82)                                        
 13 Bennion, Kelyn               NEBC                 1:52.15    1:44.81  
              50.22     1:44.81 (54.59)                                        
 14 Hunter, Madison           16 Canyon Lake          1:56.74    1:53.60  
              51.15   1:53.60 (1:02.45)                                        
 -- Laca, s                      LEHM                 1:47.78         DQ  
              50.24          DQ (57.03)                                        
 -- Rocha, Natalie            15 Hays Hawks           1:22.04         DQ  
              40.73          DQ (43.72)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuentes, Victor H         17 NEBR                 1:02.90    1:02.11  
              28.98     1:02.11 (33.13)                                        
  2 Zapata, Joaquin           16 Hays Hawks           1:05.50    1:05.59  
              31.04     1:05.59 (34.55)                                        
  3 Skinner, Benjamin W       16 NEBC                 1:02.47    1:07.90  
              31.87     1:07.90 (36.03)                                        
  4 Brown, Coleman            14 Hays Hawks           1:09.48    1:09.16  
              32.06     1:09.16 (37.10)                                        
  5 Garner, Levi              15 Canyon Lake          1:11.00    1:09.30  
              32.47     1:09.30 (36.83)                                        
  6 Hand, Blake A             16 NEBC                 1:14.26    1:12.57  
              33.72     1:12.57 (38.85)                                        
  7 Wroblewski, Cameron       16 Hays Hawks           1:12.49    1:13.62  
              33.09     1:13.62 (40.53)                                        
  8 Bradley, Kase K           14 NEBR                 1:20.00    1:15.44  
              33.61     1:15.44 (41.83)                                        
  9 Jonas, Zach K             18 NEBR                 1:15.83    1:18.52  
              36.67     1:18.52 (41.85)                                        
 10 Guinn, Liam               16 Dhs-ST               1:17.60    1:19.09  
              36.45     1:19.09 (42.64)                                        
 11 Lara, D                      LEHM                 1:17.87    1:19.15  
              37.81     1:19.15 (41.34)                                        
 12 Liu, Minghe               14 NEBR                 1:22.08    1:23.26  
              39.65     1:23.26 (43.61)                                        
 13 Starcich, Chase T         14 NEBC                 1:36.11    1:24.06  
              40.85     1:24.06 (43.21)                                        
 14 Evans, Ryan               17 Dhs-ST               1:22.55    1:27.82  
              39.09     1:27.82 (48.73)                                        
 15 Bagnall, Woodrow             NEBC                 1:34.61    1:27.91  
              52.00     1:27.91 (35.91)                                        
 16 Rodriguez, j                 LEHM                 1:29.10    1:28.10  
              41.22     1:28.10 (46.88)                                        
 17 Pittman, Gage             15 Hays Hawks           1:29.57    1:28.81  
              41.46     1:28.81 (47.35)                                        
 18 Jones, Cody               17 Canyon Lake          1:30.89    1:29.00  
              41.17     1:29.00 (47.83)                                        
 19 Lewis, Brandon            14 Hays Hawks           1:34.52   x1:30.25  
              44.21     1:30.25 (46.04)                                        
 20 Kapavik, Phillip          14 Sjp II                    NT    1:36.21  
              44.97     1:36.21 (51.24)                                        
 
Event 21  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davenport High School-ST  'A'                     4:00.00    3:59.57  
     1) Welch, Taryn 14                 2) Oates, Gracie 16               
     3) Van Dusen, Ella 15              4) Boutin, Hayley 14              
              28.98   1:00.00 (1:00.00)     1:29.57 (29.57)   2:01.31 (1:01.31)
        2:30.15 (28.84)   3:01.48 (1:00.17)     3:28.65 (27.17)     3:59.57 (58.09)
  2 New Braunfels High School  'A'                    4:01.18    4:14.13  
     1) Frias Rodriquez, Kenya A 17     2) Flores, Milana M 17            
     3) Baroni, Emerson M 17            4) Pickett, Katherine E 16        
              28.58       59.98 (59.98)     1:30.18 (30.20)   2:05.07 (1:05.09)
        2:38.87 (33.80)   3:16.86 (1:11.79)     3:44.02 (27.16)     4:14.13 (57.27)
  3 Canyon High School  'A'                           4:25.93    4:19.67  
     1) Reichert, Hope                  2) Senus, Victoria                
     3) Wolter, Emma                    4) Hauquier, Emilie               
              29.36   1:06.21 (1:06.21)     1:29.73 (23.52)     2:01.71 (55.50)
        2:33.36 (31.65)   3:10.78 (1:09.07)     3:43.34 (32.56)   4:19.67 (1:08.89)
  4 Hays High Swim Team  'A'                          4:07.11    4:33.64  
     1) Rocha, Natalie 15               2) Knepp, Audre 16                
     3) Sunley, Layla 15                4) Watson, Bailey 16              
              32.48   1:07.59 (1:07.59)     1:42.02 (34.43)   2:20.33 (1:12.74)
        2:52.47 (32.14)   3:28.41 (1:08.08)     3:58.64 (30.23)   4:33.64 (1:05.23)
  5 Canyon High School  'B'                           5:08.88    4:56.14  
     1) Trujillo, Desiree               2) Verduzco, Danielle             
     3) Ponce Izaguirre, Kelly          4) Wilde, Rachel                  
              33.79   1:11.72 (1:11.72)     1:51.58 (39.86)   2:34.64 (1:22.92)
        3:09.19 (34.55)   3:48.92 (1:14.28)     4:19.93 (31.01)   4:56.14 (1:07.22)
  6 Davenport High School-ST  'B'                     4:20.21    4:59.12  
     1) Kriegel, Chloe 14               2) Long, Katherine 15             
     3) Mellon, Kennedy 15              4) Degarmeaux, Lilliana 15        
              37.73   1:23.46 (1:23.46)     1:58.96 (35.50)   2:49.32 (1:25.86)
        3:15.25 (25.93)   3:53.29 (1:03.97)     4:23.72 (30.43)   4:59.12 (1:05.83)
  7 New Braunfels High School  'C'                    5:04.99    4:59.65  
     1) Brown, Baleigh M 17             2) Fulham, Audrey C 14            
     3) Meyer, Sheridan E 15            4) Rodriguez, Angelina L 17       
              34.45   1:11.02 (1:11.02)     1:46.22 (35.20)   2:26.64 (1:15.62)
        3:03.68 (37.04)   3:43.32 (1:16.68)     4:19.95 (36.63)   4:59.65 (1:16.33)
  8 New Braunfels High School  'B'                    4:43.29    5:01.07  
     1) Bowers, Elizabeth A 15          2) Glynn, Natalie C 17            
     3) Rios, Absedy K 17               4) Thrift, Zoe R 15               
              36.63   1:16.03 (1:16.03)     1:50.80 (34.77)   2:30.82 (1:14.79)
        3:06.53 (35.71)   3:45.98 (1:15.16)     4:22.04 (36.06)   5:01.07 (1:15.09)
  9 Canyon High School  'C'                           6:47.53    5:53.58  
     1) Almanzar, Laila                 2) Barrera, Liliana               
     3) Gately, Paige                   4) Pineda, Jayda                  
              42.96   1:32.24 (1:32.24)     2:13.86 (41.62)   3:00.00 (1:27.76)
         3:06.00 (6.00)     3:42.53 (42.53)     4:34.51 (51.98)   5:53.58 (2:11.05)
 10 St. John Paul II  'A'                                  NT    5:59.67  
     1) Kelley, Allie 14                2) Anderson, Charlotte 14         
     3) Bourret, Natalie D 16           4) Stultz, Nivia 16               
              37.23   1:21.22 (1:21.22)     2:05.02 (43.80)   2:53.73 (1:32.51)
        3:37.63 (43.90)   4:28.33 (1:34.60)     5:12.51 (44.18)   5:59.67 (1:31.34)
 11 Davenport High School-ST  'C'                     4:50.43    6:00.56  
     1) Steele, Jozie 14                2) Sorenson, Athena 14            
     3) Hickingbottom, Reese 14         4) Aguilar, Maricela 14           
              39.93   1:30.51 (1:30.51)     2:12.84 (42.33)   2:59.62 (1:29.11)
      4:19.68 (1:20.06)   4:28.00 (1:28.38)     4:38.98 (10.98)   6:00.56 (1:32.56)
 
Event 22  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    3:23.47    3:28.36  
     1) Starnes, Garrett R 17           2) Saunders, Luc N 16             
     3) Barrera, Noah W 18              4) Fuentes, Victor H 17           
              25.55       53.34 (53.34)     1:18.29 (24.95)     1:45.62 (52.28)
        2:10.75 (25.13)     2:38.68 (53.06)     3:02.10 (23.42)     3:28.36 (49.68)
  2 Canyon High School  'A'                           3:35.11    3:38.61  
     1) McDonald, John                  2) Senterfitt, Gracen             
     3) Thomas, Aaden                   4) Mynatt, Luke                   
              24.53       52.10 (52.10)     1:16.64 (24.54)     1:44.93 (52.83)
        2:00.56 (15.63)     2:42.51 (57.58)     3:08.88 (26.37)     3:38.61 (56.10)
  3 Hays High Swim Team  'A'                          3:37.10    3:38.67  
     1) Zapata, Joaquin 16              2) Brown, Coleman 14              
     3) Wroblewski, Cameron 16          4) Brown, Anderson 16             
              25.16       52.32 (52.32)     1:18.72 (26.40)     1:49.13 (56.81)
        2:16.94 (27.81)   2:49.87 (1:00.74)     3:13.14 (23.27)     3:38.67 (48.80)
  4 Davenport High School-ST  'A'                     3:56.56    3:52.21  
     1) Cage, Christian-David 17        2) Simmons, Jacob 15              
     3) McLendon, Sean 16               4) Olson, Dane 16                 
              28.69   1:00.44 (1:00.44)     1:27.33 (26.89)     1:58.09 (57.65)
        2:24.69 (26.60)     2:56.28 (58.19)     3:23.01 (26.73)     3:52.21 (55.93)
  5 Comal Canyon Lake  'A'                            4:08.42    4:00.64  
     1) Coronado, Noe 17                2) Alvarez, Austen 18             
     3) McCullagh, Conner 17            4) Garner, Levi 15                
              27.84       59.65 (59.65)     1:29.10 (29.45)   2:02.71 (1:03.06)
        2:31.70 (28.99)   3:03.83 (1:01.12)     3:30.29 (26.46)     4:00.64 (56.81)
  6 Canyon High School  'B'                           4:13.71    4:15.73  
     1) Morehouse, Charlie M 15         2) Simmons, Lucas Z 17            
     3) Llanos Cabrera, Steven          4) Walter, Camden J 14            
              31.67   1:06.64 (1:06.64)     1:33.80 (27.16)     2:04.97 (58.33)
        2:35.67 (30.70)   3:10.42 (1:05.45)     3:40.89 (30.47)   4:15.73 (1:05.31)
  7 New Braunfels High School  'B'                    4:29.88    4:22.43  
     1) Bradley, Kase K 14              2) Gomez, Charles J 15            
     3) Garcia, Sebastian N 15          4) Liu, Minghe 14                 
              28.04       59.07 (59.07)     1:32.14 (33.07)   2:07.33 (1:08.26)
        2:37.41 (30.08)   3:12.07 (1:04.74)     3:44.30 (32.23)   4:22.43 (1:10.36)
  8 Davenport High School-ST  'B'                     4:24.50    4:35.92  
     1) Guinn, Liam 16                  2) Johnson, Justin 15             
     3) Kirkpatrick, Kellen 15          4) McGee, Aiden 14                
              29.59   1:06.57 (1:06.57)     1:34.81 (28.24)   2:16.12 (1:09.55)
        2:47.96 (31.84)   3:33.09 (1:16.97)     3:57.47 (24.38)   4:35.92 (1:02.83)
  9 New Braunfels High School  'C'                    4:42.73    5:12.04  
     1) Stillman, Aidan E 15            2) Villegas, Elijah C 16          
     3) Mueck, Tyler C 15               4) Torres, Jackson L 14           
              37.57   1:19.46 (1:19.46)     1:54.35 (34.89)   2:32.26 (1:12.80)
        3:07.54 (35.28)   3:48.05 (1:15.79)     4:27.12 (39.07)   5:12.04 (1:23.99)
 
Event 23  Girls 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Senus, Victoria              NEBC                 1:09.98    1:10.48  
              32.65     1:10.48 (37.83)                                        
  2 Reichert, Hope               NEBC                 1:13.58    1:12.24  
              34.05     1:12.24 (38.19)                                        
  3 Watson, Bailey            16 Hays Hawks           1:12.91    1:16.24  
              35.70     1:16.24 (40.54)                                        
  4 Bennett, Anna J           16 Sjp II               1:15.00    1:17.97  
              36.53     1:17.97 (41.44)                                        
  5 Hutchison, Kylar R        15 NEBC                 1:15.11    1:18.25  
              37.41     1:18.25 (40.84)                                        
  6 Wilde, Rachel                NEBC                 1:10.00    1:20.60  
              39.07     1:20.60 (41.53)                                        
 
Event 24  Boys 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Anderson           16 Hays Hawks             53.72      58.96  
              28.66       58.96 (30.30)                                        
  2 Zapata, Joaquin           16 Hays Hawks             57.79      59.07  
              28.51       59.07 (30.56)                                        
  3 Simmons, Lucas Z          17 NEBC                 1:03.23    1:04.56  
              29.09     1:04.56 (35.47)                                        
  4 Brown, Coleman            14 Hays Hawks           1:04.63    1:04.61  
            1:04.61         1:04.61 ( )                                        
  5 Senterfitt, Gracen           NEBC                 1:04.93    1:07.98  
              29.76     1:07.98 (38.22)                                        
  6 McDonald, John               NEBC                 1:02.25    1:08.21  
              29.27     1:08.21 (38.94)                                        
  7 Wroblewski, Cameron       16 Hays Hawks                NT    1:14.06  
              34.01     1:14.06 (40.05)                                        
  8 Mynatt, Luke                 NEBC                 1:09.11    1:16.98  
              34.19     1:16.98 (42.79)                                        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. New Braunfels High School           395   2. Canyon High School                  313
  3. Davenport High School               256   4. Hays High Swim Team                 150
  5. Comal Canyon Lake                    69   6. San Marcos High School               59
  7. St. John Paul II                     27   8. Lehman                                9
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. New Braunfels High School           204   2. Davenport High School               161
  3. Canyon High School                  123   4. Hays High Swim Team                  66
  5. San Marcos High School               43   6. St. John Paul II                     22
  7. Comal Canyon Lake                    12   8. Lehman                                3
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. New Braunfels High School           191   2. Canyon High School                  190
  3. Davenport High School                95   4. Hays High Swim Team                  84
  5. Comal Canyon Lake                    57   6. San Marcos High School               16
  7. Lehman                                6   8. St. John Paul II                      5