2016 AAHSSL Dual Meet Weekend / BL-06-16
Block Aquatics Center - 12/17/2016             
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Taft  'A'                             2:04.12    2:07.86  
     1) Eash, Karlee R 17               2) Allen, Lexi A 17               
     3) Clements, Madison 15            4) Martinez, Aliyah S 17          
                  33.91     1:09.80 (35.89)     1:41.13 (31.33)     2:07.86 (26.73)
  2 San Antonio Brennan  'A'                          1:54.48    2:10.38  
     1) Delostrinos, Marissa J 17       2) Vasko, Katherine G 17          
     3) Leal, Cela C 16                 4) Venturella, Meaghan D 15       
                  30.44     1:03.00 (32.56)     1:39.96 (36.96)     2:10.38 (30.42)
  3 San Antonio O'Connor  'A'                         2:15.66    2:12.66  
     1) Budzinski, Abby 14              2) Stiles, Nikki N 16             
     3) Lozano, Hannah M 14             4) Prince, Sydney 15              
                  31.41     1:10.86 (39.45)     1:43.06 (32.20)     2:12.66 (29.60)
  4 San Antonio Taft  'B'                             2:07.88    2:14.29  
     1) Ruiz, Sarah E 14                2) Castelhano, Sophia R 18        
     3) Goins, Johnna 15                4) Pasayan, Danielle J 17         
                  34.84     1:15.03 (40.19)     1:46.07 (31.04)     2:14.29 (28.22)
  5 San Antonio Stevens  'A'                          2:16.19    2:18.22  
     1) Ratta, Grace 14                 2) Landin, Lauren E 16            
     3) Glover, Aaliyah 15              4) Harper, Helena E 17            
                  37.09     1:18.33 (41.24)     1:49.52 (31.19)     2:18.22 (28.70)
  6 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               2:19.42    2:19.31  
     1) Richardson, Holly 15            2) Elliott, Gabby                 
     3) Ayers, Courtney C 16            4) Herrera, Molly 15              
                  35.19     1:15.01 (39.82)     1:49.56 (34.55)     2:19.31 (29.75)
  7 San Antonio Warren  'A'                           2:13.58    2:20.26  
     1) Davis, Danielle D 17            2) Vasquez, Chelsea A 16          
     3) Flores, Jessyka R 15            4) Cardenas, Christina 14         
                  42.90     1:18.53 (35.63)     1:51.65 (33.12)     2:20.26 (28.61)
  8 Judson High School-ST  'A'                        2:17.82    2:21.05  
     1) Lawler, Faith                   2) Ortiz, Victoria                
     3) Hitchens, Danielle              4) Rodriguez, Amorette            
                  31.85     1:12.31 (40.46)     1:48.67 (36.36)     2:21.05 (32.38)
  9 San Antonio O'Connor  'B'                              NT    2:30.56  
     1) Flores, Abigail 14              2) Ibanez, Davan 16               
     3) Dillberg, Kayla M 16            4) Miller, Jillian L 16           
                  37.87     1:26.53 (48.66)     2:00.08 (33.55)     2:30.56 (30.48)
 10 San Antonio Warren  'B'                           2:19.22    2:31.88  
     1) Rosas, Katheryne N 15           2) Madrid, Alyssa G 16            
     3) Gonzalez, Maya C 17             4) Royster, Kennedy 16            
                  40.69     1:30.78 (50.09)     2:03.05 (32.27)     2:31.88 (28.83)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Judson High School-ST  'A'                        1:55.56    1:53.56  
     1) Thurman, Kyle                   2) Thurman, Paul                  
     3) Cruickshank, Brad               4) Smith, Chris                   
                  28.37     1:00.65 (32.28)     1:28.79 (28.14)     1:53.56 (24.77)
  2 San Antonio Taft  'A'                             1:42.47    1:55.56  
     1) Delostrinos, Johnny A 14        2) Cruz, Anthony R 16             
     3) Alfrido, Cross I 18             4) Fehlinger, Connery M 15        
                  28.23     1:00.03 (31.80)     1:28.19 (28.16)     1:55.56 (27.37)
  3 Central Catholic  'A'                             2:00.09    1:56.85  
     1) Manasco, Cade A 16              2) LeBlanc, Bryce B 17            
     3) Perez, Austin R 16              4) Perry, Nathaniel J 18          
                  31.74     1:04.39 (32.65)     1:32.52 (28.13)     1:56.85 (24.33)
  4 San Antonio Taft  'B'                             1:52.80    1:59.02  
     1) Leyva, David E 17               2) Cornell, Brendan 14            
     3) Gallagher, Josh A 15            4) Shaw, Brandon R 17             
                  34.06     1:06.93 (32.87)     1:33.70 (26.77)     1:59.02 (25.32)
  5 San Antonio Warren  'A'                           1:56.00    1:59.25  
     1) Anderson, Christopher D 16      2) Alcala, Seby R 15              
     3) Conder, Caleb A 17              4) DeNeergaard, Steve C 17        
                  31.34     1:07.36 (36.02)     1:34.01 (26.65)     1:59.25 (25.24)
  6 San Antonio Brennan  'A'                          1:44.61    2:02.06  
     1) Bradley, McCain P 16            2) Guajardo, Lucio 14             
     3) Wallis, Jacob T 16              4) Moore, Jacob J 17              
                  31.14     1:05.77 (34.63)     1:34.17 (28.40)     2:02.06 (27.89)
  7 San Antonio O'Connor  'A'                         1:37.32    2:02.49  
     1) Halstead, Wes C 14              2) Camacho Santos, Joseph A 17    
     3) Blough, John C 14               4) Medina, Justin X 14            
                  31.15     1:05.83 (34.68)     1:35.85 (30.02)     2:02.49 (26.64)
  8 San Antonio Warren  'B'                           2:02.33    2:03.42  
     1) Bucholz, Treadway B 18          2) Clinton, Mateo 14              
     3) Bartlett, Cooper R 16           4) Anderson, Nicholas 14          
                  32.40     1:07.97 (35.57)     1:36.63 (28.66)     2:03.42 (26.79)
  9 San Antonio O'Connor  'B'                              NT    2:03.60  
     1) Price, Ean C 14                 2) Hulme, Clayson 14              
     3) Jeppson, Damien D 17            4) Kesselring, Paxton D 16        
                  34.89     1:12.29 (37.40)     1:38.66 (26.37)     2:03.60 (24.94)
 10 Judson High School-ST  'B'                        2:13.41    2:09.02  
     1) Freudenrich, Johnny             2) Hille, Sam                     
     3) Dilworth, Cameron               4) Lozoya, Josh                   
                  35.70                             1:41.85 ( )     2:09.02 (27.17)
 11 Central Catholic  'B'                             2:13.98    2:10.78  
     1) Cano, Andres A 17               2) De Novo, Sergio 16             
     3) Lemoine, Zachary A 16           4) Rowland, Michael 15            
                  31.51     1:08.18 (36.67)     1:40.33 (32.15)     2:10.78 (30.45)
 12 San Antonio Stevens  'A'                          2:21.01    2:18.81  
     1) Gamboa, Cameron 16              2) Kaulukukui, Alex 17            
     3) Tejeda, Seth A 16               4) Donald, Donovan 14             
                  34.36     1:13.33 (38.97)     1:40.64 (27.31)     2:18.81 (38.17)
 13 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               2:28.67    2:22.18  
     1) Kaiser, Preston S 16            2) Munroe, Ash/Ashton S           
     3) Long, Matt W                    4) Pagiotas, Orion A              
                  40.41     1:15.92 (35.51)     1:54.51 (38.59)     2:22.18 (27.67)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valenzuela, Kayla         17 Stevens              2:08.82    2:11.95  
                  30.57     1:04.56 (33.99)     1:38.15 (33.59)     2:11.95 (33.80)
  2 Budzinski, Abby           14 O'Connor             2:25.00    2:15.16  
                  30.45     1:03.83 (33.38)     1:39.12 (35.29)     2:15.16 (36.04)
  3 de la Pena, Bianca R      16 SCP                  2:22.68    2:18.36  
                  31.42     1:06.24 (34.82)     1:42.17 (35.93)     2:18.36 (36.19)
  4 Macias, Yamile A          16 Taft                 2:16.18    2:21.78  
                  31.62     1:07.05 (35.43)     1:44.78 (37.73)     2:21.78 (37.00)
  5 Royster, Kennedy          16 Warren               2:31.70    2:27.33  
                  32.03     1:08.65 (36.62)     1:47.65 (39.00)     2:27.33 (39.68)
  6 Bodily, Julia A           15 O'Connor             2:28.86    2:29.52  
                  33.58     1:10.70 (37.12)     1:49.95 (39.25)     2:29.52 (39.57)
  7 McShane, Megan G          16 Brennan              2:29.80    2:31.65  
                  33.77     1:11.20 (37.43)     1:51.61 (40.41)     2:31.65 (40.04)
  8 McShane, Erin S           15 Brennan              2:31.61    2:31.71  
                  34.82     1:13.14 (38.32)     1:52.35 (39.21)     2:31.71 (39.36)
  9 Miller, Jillian L         16 O'Connor                  NT    2:32.48  
                  33.29     1:11.14 (37.85)     1:51.60 (40.46)     2:32.48 (40.88)
 10 Ruiz, Sarah E             14 Taft                 2:24.07    2:36.75  
                  34.54     1:13.85 (39.31)     1:55.27 (41.42)     2:36.75 (41.48)
 11 Jackson, Topanga          14 Taft                      NT    2:37.82  
                  32.32     1:10.26 (37.94)     1:52.81 (42.55)     2:37.82 (45.01)
 12 Rodriguez, Amorette          Judson-ST            2:42.69    2:39.07  
                  37.39     1:16.63 (39.24)     1:58.11 (41.48)     2:39.07 (40.96)
 13 Lacy, Kaitlin L           17 Brennan              2:38.05    2:40.70  
                  35.21     1:15.58 (40.37)     1:58.18 (42.60)     2:40.70 (42.52)
 14 Greer, Sophie C           16 Taft                 2:45.62    2:43.24  
                  37.70     1:19.49 (41.79)     2:01.65 (42.16)     2:43.24 (41.59)
 15 Hitchens, Danielle           Judson-ST            2:38.01    2:43.72  
                  36.99     1:18.99 (42.00)     2:01.34 (42.35)     2:43.72 (42.38)
 16 Brown, Alana J               SCCL                 3:00.54    2:46.19  
                  36.96     1:19.45 (42.49)     2:03.91 (44.46)     2:46.19 (42.28)
 17 Fischer, Sydney C         18 SCCL                 3:00.54    2:54.90  
                  38.65     1:23.50 (44.85)     2:10.43 (46.93)     2:54.90 (44.47)
 18 East, Lindsay N           15 SCCL                 3:00.54    3:07.94  
                  38.63                             2:14.87 ( )     3:07.94 (53.07)
 19 Renfro, Darcy E           17 Brennan              2:34.41    3:11.54  
                  39.20     1:28.84 (49.64)     2:20.16 (51.32)     3:11.54 (51.38)
 -- Fernandez, Faith             Judson-ST            2:50.45         DQ  
                  38.46     1:23.21 (44.75)     2:10.10 (46.89)          DQ (43.88)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferrer, Ross P            17 O'Connor             1:55.33    1:56.13  
                  26.44       56.10 (29.66)     1:27.32 (31.22)     1:56.13 (28.81)
  2 Thurman, Kyle                Judson-ST            2:01.01    1:58.02  
                  26.50       56.27 (29.77)     1:27.96 (31.69)     1:58.02 (30.06)
  3 Kesselring, Paxton D      16 O'Connor             2:05.19    2:05.33  
                  27.76       58.42 (30.66)     1:31.84 (33.42)     2:05.33 (33.49)
  4 Camacho Santos, Joseph A  17 O'Connor             2:08.05    2:10.50  
                  26.54       57.70 (31.16)     1:33.03 (35.33)     2:10.50 (37.47)
  5 Tondre, William A         16 SCP                  2:06.51    2:11.42  
                  29.34     1:01.96 (32.62)     1:36.50 (34.54)     2:11.42 (34.92)
  6 Bucholz, Treadway B       18 Warren               2:21.21    2:15.58  
                  31.63     1:05.41 (33.78)     1:41.61 (36.20)     2:15.58 (33.97)
  7 Gamboa, Cameron           16 Stevens              2:24.07    2:16.86  
                  31.45     1:05.67 (34.22)     1:41.84 (36.17)     2:16.86 (35.02)
  8 Hille, Sam                   Judson-ST            2:15.01    2:22.60  
                  29.91     1:05.07 (35.16)     1:45.09 (40.02)     2:22.60 (37.51)
  9 Pagiotas, Orion A            SCCL                 2:30.54    2:24.04  
                  32.04     1:07.51 (35.47)     1:46.07 (38.56)     2:24.04 (37.97)
 10 Silva, Sergio                Judson-ST            2:20.01    2:24.30  
                  31.92     1:07.08 (35.16)     1:44.90 (37.82)     2:24.30 (39.40)
 11 Price, Ean C              14 O'Connor             2:28.43    2:25.46  
                  33.27     1:10.15 (36.88)     1:48.32 (38.17)     2:25.46 (37.14)
 12 Leyva, David E            17 Taft                 2:18.64    2:28.96  
                  33.51     1:10.59 (37.08)     1:49.94 (39.35)     2:28.96 (39.02)
 13 Kaiser, Preston S         16 SCCL                 2:35.54    2:30.71  
                  34.64     1:12.99 (38.35)     1:51.95 (38.96)     2:30.71 (38.76)
 14 Dilworth, Cameron            Judson-ST            2:32.32    2:33.22  
 15 Manasco, Ty               14 SCP                  2:42.36    2:58.05  
                  38.36     1:22.39 (44.03)     2:11.32 (48.93)     2:58.05 (46.73)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Narez, Lali               17 O'Connor             2:27.37    2:31.79  
                  31.93     1:09.90 (37.97)     1:55.84 (45.94)     2:31.79 (35.95)
  2 Martinez, Aliyah S        17 Taft                 2:24.39    2:34.55  
                  30.07     1:09.84 (39.77)     1:56.76 (46.92)     2:34.55 (37.79)
  3 Flores, Jessyka R         15 Warren               2:38.47    2:36.46  
                  34.88     1:17.02 (42.14)     2:00.71 (43.69)     2:36.46 (35.75)
  4 Lozano, Hannah M          14 O'Connor             2:39.29    2:37.00  
                  33.96     1:12.45 (38.49)     2:01.12 (48.67)     2:37.00 (35.88)
  5 Herrera, Molly            15 SCCL                 2:37.88    2:37.08  
                  36.41     1:16.87 (40.46)     2:03.62 (46.75)     2:37.08 (33.46)
  6 Vasquez, Chelsea A        16 Warren               2:41.48    2:44.39  
                  34.97     1:13.20 (38.23)     2:06.07 (52.87)     2:44.39 (38.32)
  7 Allen, Lexi A             17 Taft                 2:54.04    2:49.70  
                  39.03     1:26.74 (47.71)     2:11.54 (44.80)     2:49.70 (38.16)
  8 Davis, Danielle D         17 Warren               2:59.45    2:55.24  
                  37.21     1:22.15 (44.94)     2:16.43 (54.28)     2:55.24 (38.81)
  9 Landin, Lauren E          16 Stevens              3:02.17    2:55.82  
                  37.12     1:23.02 (45.90)     2:16.76 (53.74)     2:55.82 (39.06)
 10 Owen, Judith K            16 Taft                 2:57.92    2:57.06  
                  32.58     1:13.63 (41.05)     2:09.89 (56.26)     2:57.06 (47.17)
 11 Harper, Helena E          17 Stevens              3:03.88    2:57.50  
                  36.73     1:21.61 (44.88)     2:15.56 (53.95)     2:57.50 (41.94)
 12 Ayers, Courtney C         16 SCCL                 3:25.54    2:59.87  
                  36.68     1:24.38 (47.70)     2:20.46 (56.08)     2:59.87 (39.41)
 -- Goins, Johnna             15 Taft                      NT         DQ  
                  34.12     1:17.98 (43.86)     2:09.40 (51.42)          DQ (42.14)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Josh A         15 Taft                 2:18.77    2:18.01  
                  28.91     1:05.46 (36.55)     1:45.63 (40.17)     2:18.01 (32.38)
  2 Casillas, Alexander H     16 Warren               2:22.37    2:19.23  
                  30.71     1:08.16 (37.45)     1:48.81 (40.65)     2:19.23 (30.42)
  3 Rowland, Michael          15 SCP                  2:22.20    2:26.40  
                  29.69     1:06.12 (36.43)     1:51.75 (45.63)     2:26.40 (34.65)
  4 Medina, Justin X          14 O'Connor             2:28.07    2:26.59  
                  34.44     1:10.81 (36.37)     1:54.87 (44.06)     2:26.59 (31.72)
  5 LeBlanc, Bryce B          17 SCP                  2:21.93    2:29.14  
                  30.92     1:11.20 (40.28)     1:52.99 (41.79)     2:29.14 (36.15)
  6 Smith, Chris                 Judson-ST            2:43.10    2:32.63  
                  29.98     1:07.55 (37.57)     1:54.90 (47.35)     2:32.63 (37.73)
  7 Clinton, Mateo            14 Warren                    NT    2:40.06  
                  33.20     1:15.27 (42.07)     2:01.86 (46.59)     2:40.06 (38.20)
  8 Santizo, Nestor              Judson-ST            2:40.01    2:43.92  
                  34.28     1:16.14 (41.86)     2:06.96 (50.82)     2:43.92 (36.96)
  9 Bucholz, Treadway B       18 Warren               2:39.79    2:44.33  
                  35.60     1:16.87 (41.27)     2:06.98 (50.11)     2:44.33 (37.35)
 10 White, Nathan             17 O'Connor             2:50.68    2:48.63  
                  35.33     1:19.31 (43.98)     2:10.54 (51.23)     2:48.63 (38.09)
 11 Cosme-Ortiz, Jose            Judson-ST            2:45.01    3:02.97  
                  34.73     1:20.82 (46.09)     2:14.21 (53.39)     3:02.97 (48.76)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schillick, Alison M       18 Taft                   24.02      27.31  
  2 Cuellar, Kaila R          16 O'Connor               28.06      27.33  
  3 Budzinski, Abby           14 O'Connor               28.00      28.49  
  4 Hooge, Gillian            16 Taft                   29.21      29.06  
  5 Flores, Jessyka R         15 Warren                 29.17      29.59  
  6 Bruce, Julia C            18 SCP                    28.77      29.80  
  7 Ibanez, Davan             16 O'Connor               30.20      30.29  
  8 Miller, Chloe D           15 SCCL                   31.04      30.47  
  9 Bruce, Faith              14 SCP                    30.28      30.78  
 10 Ortiz, Victoria              Judson-ST              31.29      30.79  
 11 Gonzalez, Maya C          17 Warren                 30.60      30.86  
 12 Tolentino, Brianna        14 Brennan                32.22      31.71  
 13 Ratta, Grace              14 Stevens                34.01      32.15  
 14 Richardson, Holly         15 SCCL                   32.52      32.85  
 15 Calpito, Abigail          15 SCP                    30.17      32.98  
 16 Davis, Danielle D         17 Warren                 32.41      33.39  
 17 Hose, Sierra              14 Brennan                34.99      34.14  
 18 Daley, Madison            14 Brennan                33.88      34.31  
 19 Dominguez, Juliette       14 Stevens                40.93      37.44  
 20 Elliott, Gabby               SCCL                   37.71      38.27  
 21 Stark, Victoria              Judson-ST              41.26      39.02  
 22 Flores, Morgan            15 Stevens                41.08      39.18  
 23 Hernandez, Rebeca G       16 Stevens                40.92      39.86  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perry, Nathaniel J        18 SCP                    24.40      24.02  
  2 Tejeda, Seth A            16 Stevens                25.12      24.55  
  3 Manasco, Cade A           16 SCP                    25.30      24.93  
  4 Alfrido, Cross I          18 Taft                   24.44      25.28  
  5 DeNeergaard, Steve C      17 Warren                 25.38      25.31  
  6 Cornell, Brendan          14 Taft                   25.72      25.55  
  7 Bartlett, Cooper R        16 Warren                 25.74      25.61  
  8 Cruickshank, Brad            Judson-ST              26.22      26.36  
  9 Shaw, Brandon R           17 Taft                   25.78      26.46  
 10 Blough, John C            14 O'Connor               28.96      26.99  
 11 Kaulukukui, Alex          17 Stevens                26.67      27.50  
 12 Pagiotas, Orion A            SCCL                   26.74      27.89  
 13 Bascos, Gregg W              SCCL                   35.54      28.01  
 14 Castaneda, Tito           16 Warren                 28.38      28.23  
 15 Hulme, Clayson            14 O'Connor               29.35      29.26  
 16 Guajardo, Lucio           14 Brennan                25.79      29.28  
 17 Jones, Jeffrey               Judson-ST              31.00      29.65  
 18 Tremillo, Julian             Brennan                31.29      31.41  
 19 Freudenrich, Johnny          Judson-ST              31.37      31.44  
 20 Clark, Isaac              14 Brennan                31.65      31.71  
 21 Donald, Donovan           14 Stevens                39.41      35.49  
 22 Hille, Josh                  Judson-ST              35.01      36.19  
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Summer C           16 O'Connor              332.30     198.35  
  2 Merchant, Madison         14 O'Connor              156.70     156.70  
  3 Brewer, Elise             14 O'Connor                  NP     131.95  
  4 Kollock, Bridgette        18 Taft                  119.90     116.30  
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCann, Nicholas A        15 Brennan               282.10     278.60  
  2 Rios, Damian A            17 Stevens               209.75     208.30  
  3 Miranda, Carter           15 O'Connor                  NP     190.95  
  4 Dierkhising, Zachary      14 Taft                  149.65     139.50  
  5 Acord, Trevor A           18 Taft                  149.60     129.20  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glover, Aaliyah           15 Stevens              1:09.91    1:09.51  
                  31.92     1:09.51 (37.59)                                        
  2 de la Pena, Bianca R      16 SCP                  1:08.48    1:09.66  
                  32.18     1:09.66 (37.48)                                        
  3 Clements, Madison         15 Taft                 1:11.87    1:10.83  
                  33.75     1:10.83 (37.08)                                        
  4 Herrera, Molly            15 SCCL                 1:15.54    1:16.50  
                  36.84     1:16.50 (39.66)                                        
  5 Goins, Johnna             15 Taft                      NT    1:20.73  
                  35.88     1:20.73 (44.85)                                        
  6 Ibanez, Davan             16 O'Connor                  NT    1:23.40  
                  36.01     1:23.40 (47.39)                                        
  7 Miller, Chloe D           15 SCCL                 1:30.54    1:25.39  
                  38.64     1:25.39 (46.75)                                        
  8 Leal, Cela C              16 Brennan              1:23.31    1:27.52  
                  38.69     1:27.52 (48.83)                                        
  9 Zorola, Elise             14 Taft                 1:25.75    1:27.69  
                  40.83     1:27.69 (46.86)                                        
 10 Rosas, Katheryne N        15 Warren               1:43.33    1:45.03  
                  48.70     1:45.03 (56.33)                                        
 11 Fernandez, Faith             Judson-ST            1:49.89    1:45.67  
                  50.18     1:45.67 (55.49)                                        
 12 Fischer, Paige M             SCCL                 1:50.54    1:49.85  
                  49.43   1:49.85 (1:00.42)                                        
 -- Lozano, Hannah M          14 O'Connor             1:13.82         DQ  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeppson, Damien D         17 O'Connor             1:00.72    1:00.76  
                  27.90     1:00.76 (32.86)                                        
  2 Camacho Santos, Joseph A  17 O'Connor             1:00.36    1:00.94  
                  27.37     1:00.94 (33.57)                                        
  3 Cornell, Brendan          14 Taft                 1:04.92    1:03.15  
                  27.99     1:03.15 (35.16)                                        
  4 Moore, Jacob J            17 Brennan              1:02.27    1:03.47  
                  28.75     1:03.47 (34.72)                                        
  5 Alcala, Seby R            15 Warren               1:03.29    1:03.63  
                  29.71     1:03.63 (33.92)                                        
  6 Halstead, Wes C           14 O'Connor             1:09.23    1:03.71  
                  29.40     1:03.71 (34.31)                                        
  7 Conder, Caleb A           17 Warren               1:00.02    1:03.77  
                  29.82     1:03.77 (33.95)                                        
  8 Perez, Austin R           16 SCP                  1:03.84    1:04.30  
                  28.85     1:04.30 (35.45)                                        
  9 Bartlett, Cooper R        16 Warren               1:06.16    1:06.59  
                  31.13     1:06.59 (35.46)                                        
 10 Smith, Chris                 Judson-ST            1:15.06    1:08.75  
                  30.50     1:08.75 (38.25)                                        
 11 Cruickshank, Brad            Judson-ST            1:08.75    1:14.27  
                  29.16     1:14.27 (45.11)                                        
 12 Williams, Alexander J     16 Taft                 1:14.64    1:14.44  
                  32.81     1:14.44 (41.63)                                        
 13 White, Nathan             17 O'Connor             1:15.16    1:24.17  
                  38.93     1:24.17 (45.24)                                        
 14 Kaiser, Preston S         16 SCCL                 1:15.54    1:28.27  
                  37.92     1:28.27 (50.35)                                        
 15 Long, Matt W                 SCCL                 1:15.54    1:37.19  
                  42.44     1:37.19 (54.75)                                        
 -- Fehlinger, Connery M      15 Taft                      NT         DQ  
                  33.19          DQ (41.77)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vasko, Katherine G        17 Brennan                54.83      57.27  
                  27.48       57.27 (29.79)                                        
  2 Cohn, Erin-Elizabetth A   15 O'Connor               58.52      59.20  
                  28.05       59.20 (31.15)                                        
  3 Skeen, Tina M             17 O'Connor               58.57    1:00.79  
                  28.51     1:00.79 (32.28)                                        
  4 Cardenas, Christina       14 Warren               1:05.48    1:05.67  
                  31.76     1:05.67 (33.91)                                        
  5 Dillberg, Kayla M         16 O'Connor             1:04.31    1:06.76  
                  31.57     1:06.76 (35.19)                                        
  6 Gonzalez, Maya C          17 Warren               1:09.08    1:08.42  
                  33.28     1:08.42 (35.14)                                        
  7 Prince, Sydney            15 O'Connor             1:07.54    1:08.57  
                  32.17     1:08.57 (36.40)                                        
  8 Owen, Judith K            16 Taft                 1:04.76    1:09.20  
                  31.81     1:09.20 (37.39)                                        
  9 Eash, Karlee R            17 Taft                 1:06.95    1:09.21  
                  32.54     1:09.21 (36.67)                                        
 10 Hitchens, Danielle           Judson-ST            1:09.36    1:10.92  
                  33.61     1:10.92 (37.31)                                        
 11 Richardson, Holly         15 SCCL                 1:09.52    1:12.62  
                  34.86     1:12.62 (37.76)                                        
 12 Tolentino, Brianna        14 Brennan              1:12.39    1:12.70  
                  34.28     1:12.70 (38.42)                                        
 13 Calpito, Abigail          15 SCP                  1:11.78    1:16.22  
                  34.80     1:16.22 (41.42)                                        
 14 Ratta, Grace              14 Stevens              1:23.87    1:16.38  
                  37.65     1:16.38 (38.73)                                        
 15 Vargas-Rios, Aaliah          Judson-ST            1:17.61    1:16.72  
                  36.16     1:16.72 (40.56)                                        
 16 Gries, Amani                 Judson-ST            1:07.19    1:17.77  
                  35.55     1:17.77 (42.22)                                        
 17 Hooge, Gillian            16 Taft                 1:07.59    1:18.76  
 18 Sanchez Hernandez, Maddi  16 SCP                  1:17.23    1:19.35  
                  37.84     1:19.35 (41.51)                                        
 19 Herren, Lauren C             SCCL                 1:23.93    1:21.53  
                  36.62     1:21.53 (44.91)                                        
 20 Dominguez, Juliette       14 Stevens              1:35.29    1:26.93  
                  40.74     1:26.93 (46.19)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferrer, Ross P            17 O'Connor               51.02      52.87  
                  25.08       52.87 (27.79)                                        
  2 Tejeda, Seth A            16 Stevens                56.17      55.03  
                  25.28       55.03 (29.75)                                        
  3 Perry, Nathaniel J        18 SCP                    54.37      55.05  
                  25.31       55.05 (29.74)                                        
  4 Alfrido, Cross I          18 Taft                   55.96      56.14  
                  26.33       56.14 (29.81)                                        
  5 Gallagher, Josh A         15 Taft                   55.02      56.29  
                  26.97       56.29 (29.32)                                        
  6 Anderson, Christopher D   16 Warren                 57.70      56.70  
                  26.86       56.70 (29.84)                                        
  7 Manasco, Cade A           16 SCP                    57.51      57.55  
                  27.29       57.55 (30.26)                                        
  8 Alcala, Seby R            15 Warren                 57.22      58.08  
                  27.57       58.08 (30.51)                                        
  9 Perez, Austin R           16 SCP                    54.88      58.20  
                  27.20       58.20 (31.00)                                        
 10 Rowland, Michael          15 SCP                    58.18      58.26  
                  27.97       58.26 (30.29)                                        
 11 Bradley, McCain P         16 Brennan                55.03    1:00.80  
                  28.28     1:00.80 (32.52)                                        
 12 Anderson, Nicholas        14 Warren               1:01.06    1:01.74  
                  29.25     1:01.74 (32.49)                                        
 13 Kaulukukui, Alex          17 Stevens              1:01.22    1:02.58  
                  28.59     1:02.58 (33.99)                                        
 14 Lozoya, Josh                 Judson-ST            1:05.88    1:03.10  
                  29.64     1:03.10 (33.46)                                        
 15 Bascos, Gregg W              SCCL                 1:10.54    1:04.45  
                  30.79     1:04.45 (33.66)                                        
 16 Dilworth, Cameron            Judson-ST            1:07.40    1:04.49  
 17 Meloni, Ian                  Judson-ST            1:06.01    1:04.58  
                  30.42     1:04.58 (34.16)                                        
 18 Roodettes, Nicolas        14 O'Connor             1:08.20    1:08.04  
                  31.95     1:08.04 (36.09)                                        
 19 Luke - County, Jaylin A      SCCL                 1:10.54    1:09.70  
                  32.48     1:09.70 (37.22)                                        
 20 Herrera, David M          16 O'Connor               58.14    1:10.95  
                  33.78     1:10.95 (37.17)                                        
 21 Clark, Isaac              14 Brennan              1:19.94    1:15.29  
                  34.37     1:15.29 (40.92)                                        
 22 Hille, Josh                  Judson-ST            1:30.01    1:25.23  
                  42.57     1:25.23 (42.66)                                        
 23 Donald, Donovan           14 Stevens              1:40.01    1:28.04  
                  40.38     1:28.04 (47.66)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bendrey, Elizabeth J      16 O'Connor             5:51.84    6:04.61  
                  30.81     1:06.18 (35.37)     1:43.24 (37.06)     2:20.90 (37.66)
        2:58.40 (37.50)     3:35.97 (37.57)     4:13.74 (37.77)     4:51.85 (38.11)
        5:29.62 (37.77)     6:04.61 (34.99)                                        
  2 Macias, Yamile A          16 Taft                 5:59.71    6:20.52  
                  32.19     1:08.37 (36.18)     1:45.94 (37.57)     2:24.16 (38.22)
        3:03.26 (39.10)     3:42.66 (39.40)     4:22.91 (40.25)     5:02.53 (39.62)
        5:42.79 (40.26)     6:20.52 (37.73)                                        
  3 McShane, Megan G          16 Brennan              6:51.64    6:48.00  
                  36.92     1:17.34 (40.42)     1:58.68 (41.34)     2:40.33 (41.65)
        3:22.24 (41.91)     4:04.54 (42.30)     4:46.92 (42.38)     5:29.09 (42.17)
        6:10.23 (41.14)     6:48.00 (37.77)                                        
  4 Mendez, Skylar A          18 O'Connor             6:08.95    6:48.04  
                  33.84     1:13.16 (39.32)     1:54.90 (41.74)     2:37.28 (42.38)
        3:19.78 (42.50)     4:02.74 (42.96)     4:45.75 (43.01)     5:27.73 (41.98)
        6:07.03 (39.30)     6:48.04 (41.01)                                        
  5 Cardenas, Christina       14 Warren                    NT    7:03.43  
                  36.66     1:18.67 (42.01)     2:02.55 (43.88)     2:46.25 (43.70)
        3:29.69 (43.44)     4:12.99 (43.30)     4:55.86 (42.87)     5:40.52 (44.66)
        6:24.21 (43.69)     7:03.43 (39.22)                                        
  6 Madrid, Alyssa G          16 Warren               7:02.26    7:16.62  
                  36.29     1:18.62 (42.33)     2:02.22 (43.60)     2:46.55 (44.33)
        3:30.85 (44.30)     4:15.92 (45.07)     5:01.82 (45.90)     5:47.90 (46.08)
        6:32.50 (44.60)     7:16.62 (44.12)                                        
  7 Martinez, Aliyah S        17 Taft                 6:15.00    7:59.80  
                  37.12     1:22.54 (45.42)     2:09.87 (47.33)     2:58.18 (48.31)
        3:48.24 (50.06)     4:39.56 (51.32)     5:30.00 (50.44)     6:21.83 (51.83)
        7:12.10 (50.27)     7:59.80 (47.70)                                        
  8 Castelhano, Sophia R      18 Taft                 6:25.76    8:16.41  
                  42.79     1:29.43 (46.64)     2:19.67 (50.24)     3:10.30 (50.63)
        4:01.31 (51.01)     4:52.26 (50.95)     5:44.28 (52.02)     6:36.89 (52.61)
        7:26.27 (49.38)     8:16.41 (50.14)                                        
  9 Pasayan, Danielle J       17 Taft                 6:14.04    8:50.02  
                  42.80     1:34.28 (51.48)     2:27.32 (53.04)     3:22.56 (55.24)
        4:18.77 (56.21)     5:14.37 (55.60)     6:09.17 (54.80)     7:04.20 (55.03)
        7:58.27 (54.07)     8:50.02 (51.75)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delostrinos, Johnny A     14 Taft                 5:25.13    5:28.44  
                  28.79     1:01.20 (32.41)     1:34.49 (33.29)     2:07.54 (33.05)
        2:41.04 (33.50)     3:14.70 (33.66)     3:48.41 (33.71)     4:21.93 (33.52)
        4:55.56 (33.63)     5:28.44 (32.88)                                        
  2 Halstead, Wes C           14 O'Connor             5:51.95    5:31.11  
                  28.61     1:00.90 (32.29)     1:34.56 (33.66)     2:08.61 (34.05)
        2:43.02 (34.41)     3:16.93 (33.91)     3:51.68 (34.75)     4:25.89 (34.21)
        4:59.59 (33.70)     5:31.11 (31.52)                                        
  3 Medina, Justin X          14 O'Connor             5:38.09    5:35.05  
                  30.41     1:04.09 (33.68)     1:37.44 (33.35)     2:11.05 (33.61)
        2:45.18 (34.13)     3:19.44 (34.26)     3:53.02 (33.58)     4:27.38 (34.36)
        5:01.75 (34.37)     5:35.05 (33.30)                                        
  4 Cruz, Anthony R           16 Taft                 6:09.37    5:38.36  
                  27.08       58.46 (31.38)     1:32.58 (34.12)     2:07.05 (34.47)
        2:42.56 (35.51)     3:17.43 (34.87)     3:52.42 (34.99)     4:28.26 (35.84)
        5:04.25 (35.99)     5:38.36 (34.11)                                        
  5 Price, Ean C              14 O'Connor             6:05.18    6:11.75  
                  33.68     1:10.49 (36.81)     1:48.13 (37.64)     2:26.57 (38.44)
        3:05.10 (38.53)     3:43.53 (38.43)     4:21.89 (38.36)     4:59.62 (37.73)
        5:36.55 (36.93)     6:11.75 (35.20)                                        
  6 Gamboa, Cameron           16 Stevens              6:38.10    6:17.11  
                  33.33     1:09.26 (35.93)     1:46.81 (37.55)     2:25.45 (38.64)
        3:03.99 (38.54)     3:43.12 (39.13)     4:22.21 (39.09)     5:00.69 (38.48)
      6:17.11 (1:16.42)                                                            
  7 LeBlanc, Bryce B          17 SCP                  5:38.23    6:17.16  
                  31.07     1:06.04 (34.97)     1:43.19 (37.15)     2:21.09 (37.90)
        2:59.90 (38.81)     3:39.15 (39.25)     4:18.71 (39.56)     4:58.33 (39.62)
        5:38.32 (39.99)     6:17.16 (38.84)                                        
  8 Clinton, Mateo            14 Warren                    NT    6:28.78  
                  32.79     1:13.00 (40.21)     1:54.31 (41.31)     2:35.93 (41.62)
                                3:58.81 ( )     4:39.89 (41.08)     5:20.07 (40.18)
        5:55.23 (35.16)     6:28.78 (33.55)                                        
  9 Jacob, Ty                 16 Taft                      NT    7:07.20  
                  30.86     1:09.74 (38.88)     1:52.05 (42.31)     2:36.32 (44.27)
        3:21.91 (45.59)     4:08.39 (46.48)     4:55.78 (47.39)     5:42.37 (46.59)
        6:28.23 (45.86)     7:07.20 (38.97)                                        
 10 Cano, Andres A            17 SCP                  6:45.36    7:30.41  
                  35.76     1:16.00 (40.24)     1:59.17 (43.17)     2:44.77 (45.60)
        3:32.11 (47.34)     4:20.26 (48.15)     5:08.47 (48.21)     5:57.25 (48.78)
        6:45.84 (48.59)     7:30.41 (44.57)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         1:41.98    1:49.30  
     1) Fite, Chloe E 16                2) Flores, De C 17                
     3) Narez, Lali 17                  4) Skeen, Tina M 17               
                  25.85       53.11 (27.26)     1:21.30 (28.19)     1:49.30 (28.00)
  2 San Antonio Brennan  'A'                          1:47.30    1:54.66  
     1) Delostrinos, Marissa J 17       2) McShane, Erin S 15             
     3) Venturella, Meaghan D 15        4) Vasko, Katherine G 17          
                  27.28       58.17 (30.89)     1:29.21 (31.04)     1:54.66 (25.45)
  3 San Antonio Warren  'A'                           1:57.63    1:56.91  
     1) Flores, Jessyka R 15            2) Vasquez, Chelsea A 16          
     3) Royster, Kennedy 16             4) Cardenas, Christina 14         
                  29.72       59.69 (29.97)     1:28.86 (29.17)     1:56.91 (28.05)
  4 San Antonio Taft  'A'                             1:59.81    2:00.23  
     1) Pasayan, Danielle J 17          2) Hooge, Gillian 16              
     3) Craig, Lauren P 15              4) Goins, Johnna 15               
                  29.98       59.09 (29.11)     1:30.81 (31.72)     2:00.23 (29.42)
  5 Central Catholic  'A'                             1:57.69    2:04.28  
     1) Bruce, Julia C 18               2) Bruce, Faith 14                
     3) Calpito, Abigail 15             4) de la Pena, Bianca R 16        
                  30.78     1:02.22 (31.44)     1:35.21 (32.99)     2:04.28 (29.07)
  6 San Antonio O'Connor  'B'                              NT    2:05.10  
     1) Flores, Abigail 14              2) Ibanez, Davan 16               
     3) Davis, Camryn 17                4) Stiles, Nikki N 16             
                  35.60     1:10.18 (34.58)     1:35.34 (25.16)     2:05.10 (29.76)
  7 San Antonio Warren  'B'                           2:06.94    2:10.23  
     1) Gonzalez, Maya C 17             2) Rosas, Katheryne N 15          
     3) Davis, Danielle D 17            4) Madrid, Alyssa G 16            
                  30.61     1:05.64 (35.03)     1:38.11 (32.47)     2:10.23 (32.12)
  8 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               2:10.81    2:12.66  
     1) Herrera, Molly 15               2) East, Lindsay N 15             
     3) Fischer, Paige M                4) Miller, Chloe D 15             
                  30.00     1:03.50 (33.50)     1:49.63 (46.13)     2:12.66 (23.03)
  9 San Antonio Taft  'B'                             2:05.00    2:16.27  
     1) McCray, Makenna                 2) Cotton, Haley                  
     3) Rhinehart, Mackenzie R 15       4) Haigood, Lynnzie 14            
                  33.84     1:06.72 (32.88)     1:42.57 (35.85)     2:16.27 (33.70)
 10 San Antonio Stevens  'A'                          2:10.01    2:22.25  
     1) Valenzuela, Kayla 17            2) Dominguez, Juliette 14         
     3) Lujano, Jasmine 16              4) Ratta, Grace 14                
                  36.51     1:12.24 (35.73)     1:50.21 (37.97)     2:22.25 (32.04)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio Taft  'A'                             1:30.70    1:41.62  
     1) Alfrido, Cross I 18             2) Cornell, Brendan 14            
     3) Gallagher, Josh A 15            4) Fehlinger, Connery M 15        
                  25.17       50.08 (24.91)     1:15.21 (25.13)     1:41.62 (26.41)
  2 San Antonio O'Connor  'A'                         1:30.80    1:41.73  
     1) Ferrer, Ross P 17               2) Jeppson, Damien D 17           
     3) Hulme, Clayson 14               4) Kesselring, Paxton D 16        
                  24.67       49.21 (24.54)     1:17.05 (27.84)     1:41.73 (24.68)
  3 San Antonio Warren  'A'                           1:40.91    1:41.97  
     1) Bucholz, Treadway B 18          2) DeNeergaard, Steve C 17        
     3) Conder, Caleb A 17              4) Alcala, Seby R 15              
                  25.62       51.79 (26.17)     1:16.94 (25.15)     1:41.97 (25.03)
  4 Central Catholic  'A'                             1:47.55    1:42.15  
     1) Wiatrek, Abram 16               2) Cantrell, Jamie A 16           
     3) Rowland, Michael 15             4) Tondre, William A 16           
                  25.25       48.87 (23.62)     1:15.52 (26.65)     1:42.15 (26.63)
  5 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               2:04.31    1:49.74  
     1) Pagiotas, Orion A               2) Munroe, Ash/Ashton S           
     3) Bascos, Gregg W                 4) Luke - County, Jaylin A        
                  27.69       55.36 (27.67)     1:21.74 (26.38)     1:49.74 (28.00)
  6 Central Catholic  'B'                             1:56.71    1:50.62  
     1) Lemoine, Zachary A 16           2) Courtines, Alain 16            
     3) De Novo, Sergio 16              4) Mattews, Andrew J 16           
                  25.59       56.61 (31.02)     1:23.57 (26.96)     1:50.62 (27.05)
  7 Judson High School-ST  'A'                        1:49.30    1:52.21  
     1) Santizo, Nestor                 2) Hille, Sam                     
     3) Lozoya, Josh                    4) Cruickshank, Brad              
                  26.60       55.45 (28.85)     1:24.75 (29.30)     1:52.21 (27.46)
  8 San Antonio Warren  'B'                           1:43.57    1:52.74  
     1) Anderson, Christopher D 16      2) Anderson, Nicholas 14          
     3) Bartlett, Cooper R 16           4) Bush, Alexander 15             
                  26.52       51.74 (25.22)     1:20.04 (28.30)     1:52.74 (32.70)
  9 San Antonio O'Connor  'B'                         1:52.77    1:55.09  
     1) Medina, Justin X 14             2) Price, Ean C 14                
     3) Roodettes, Nicolas 14           4) White, Nathan 17               
                  28.39       57.90 (29.51)     1:28.09 (30.19)     1:55.09 (27.00)
 10 San Antonio Taft  'B'                                  NT    1:55.93  
     1) Jacob, Ty 16                    2) Williams, Alexander J 16       
     3) Leyva, David E 17               4) Lopez, John 16                 
                  29.45       55.96 (26.51)     1:24.45 (28.49)     1:55.93 (31.48)
 11 San Antonio Brennan  'A'                          1:33.90    1:56.72  
     1) Moore, Jacob J 17               2) Bradley, McCain P 16           
     3) Tremillo, Julian                4) Wallis, Jacob T 16             
                  25.78       51.35 (25.57)   1:56.72 (1:05.37)                    
 12 San Antonio Stevens  'A'                          1:49.66    1:57.54  
     1) Kaulukukui, Alex 17             2) Donald, Donovan 14             
     3) Gamboa, Cameron 16              4) Tejeda, Seth A 16              
                  28.33     1:04.80 (36.47)     1:34.93 (30.13)     1:57.54 (22.61)
 -- Judson High School-ST  'B'                        1:59.03         DQ  
     1) Silva, Sergio                   2) Cosme-Ortiz, Jose              
     3) Meloni, Ian                     4) Dilworth, Cameron              
                  29.44       58.88 (29.44)     1:27.80 (28.92)          DQ (27.65)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawler, Faith                Judson-ST            1:07.19    1:07.97  
                  32.79     1:07.97 (35.18)                                        
  2 Valenzuela, Kayla         17 Stevens              1:05.91    1:09.84  
                  34.31     1:09.84 (35.53)                                        
  3 Vasquez, Chelsea A        16 Warren               1:10.14    1:10.76  
                  34.32     1:10.76 (36.44)                                        
  4 Ruiz, Sarah E             14 Taft                 1:13.96    1:12.97  
                  35.34     1:12.97 (37.63)                                        
  5 Ayers, Courtney C         16 SCCL                 1:25.54    1:13.84  
                1:24.83         1:13.84 ( )                                        
  6 Eash, Karlee R            17 Taft                 1:14.18    1:13.95  
                  35.19     1:13.95 (38.76)                                        
  7 Venturella, Meaghan D     15 Brennan              1:13.81    1:15.95  
                  37.33     1:15.95 (38.62)                                        
  8 Sanchez Hernandez, Maddi  16 SCP                  1:31.27    1:15.97  
  9 Royster, Kennedy          16 Warren               1:16.27    1:16.09  
                  36.99     1:16.09 (39.10)                                        
 10 Greer, Sophie C           16 Taft                 1:16.14    1:16.32  
                  36.51     1:16.32 (39.81)                                        
 11 Bodily, Julia A           15 O'Connor             1:15.45    1:17.53  
                  37.52     1:17.53 (40.01)                                        
 12 Harper, Helena E          17 Stevens              1:22.44    1:18.15  
                  38.55     1:18.15 (39.60)                                        
 13 Bruce, Julia C            18 SCP                  1:13.89    1:18.34  
                  37.41     1:18.34 (40.93)                                        
 14 Madrid, Alyssa G          16 Warren               1:18.65    1:19.31  
                  37.60     1:19.31 (41.71)                                        
 15 Clements, Madison         15 Taft                 1:21.60    1:22.25  
                  40.13     1:22.25 (42.12)                                        
 16 Herren, Lauren C             SCCL                 1:45.54    1:27.22  
                  41.33     1:27.22 (45.89)                                        
 17 Vargas-Rios, Aaliah          Judson-ST            1:42.64    1:40.60  
                  46.60     1:40.60 (54.00)                                        
 18 Flores, Morgan            15 Stevens              1:45.01    1:44.60  
                  50.75     1:44.60 (53.85)                                        
 19 East, Lindsay N           15 SCCL                 1:32.17    1:46.44  
                1:28.07     1:46.44 (18.37)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thurman, Kyle                Judson-ST            1:01.03    1:00.79  
                  29.45     1:00.79 (31.34)                                        
  2 Anderson, Christopher D   16 Warren               1:03.01    1:06.40  
                  32.16     1:06.40 (34.24)                                        
  3 Blough, John C            14 O'Connor             1:08.03    1:06.46  
                  32.59     1:06.46 (33.87)                                        
  4 Jeppson, Damien D         17 O'Connor             1:13.33    1:06.79  
                  32.46     1:06.79 (34.33)                                        
  5 Casillas, Alexander H     16 Warren               1:09.85    1:10.72  
                  33.34     1:10.72 (37.38)                                        
  6 Castaneda, Tito           16 Warren               1:17.47    1:16.08  
                  37.12     1:16.08 (38.96)                                        
  7 Santizo, Nestor              Judson-ST            1:17.76    1:17.39  
                  38.23     1:17.39 (39.16)                                        
  8 Acord, Trevor A           18 Taft                 1:17.73    1:19.17  
                  38.01     1:19.17 (41.16)                                        
  9 Freudenrich, Johnny          Judson-ST            1:20.15    1:20.45  
 10 Roodettes, Nicolas        14 O'Connor             1:20.72    1:22.96  
                  40.75     1:22.96 (42.21)                                        
 11 Lozoya, Josh                 Judson-ST            1:20.77    1:23.28  
                  37.29     1:23.28 (45.99)                                        
 12 Williams, Alexander J     16 Taft                 1:25.69    1:27.52  
                  42.02     1:27.52 (45.50)                                        
 13 Munroe, Ash/Ashton S         SCCL                 1:25.54    1:29.99  
                  43.04     1:29.99 (46.95)                                        
 14 Long, Matt W                 SCCL                 1:20.54    1:43.61  
                  47.26     1:43.61 (56.35)                                        
 -- Bush, Alexander           15 Warren               1:38.42         DQ  
                  51.03          DQ (54.78)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawler, Faith                Judson-ST            1:14.70    1:17.02  
                  36.31     1:17.02 (40.71)                                        
  2 Allen, Lexi A             17 Taft                 1:18.33    1:17.72  
                  36.67     1:17.72 (41.05)                                        
  3 Castelhano, Sophia R      18 Taft                 1:21.29    1:27.67  
                  41.47     1:27.67 (46.20)                                        
  4 Elliott, Gabby               SCCL                 1:28.92    1:28.02  
                  41.37     1:28.02 (46.65)                                        
  5 Dunston, Zanika N         15 Brennan              1:29.69    1:28.15  
  6 Stiles, Nikki N           16 O'Connor             1:29.45    1:29.14  
                  41.93     1:29.14 (47.21)                                        
  7 Glover, Aaliyah           15 Stevens              1:36.61    1:29.42  
                  41.63     1:29.42 (47.79)                                        
  8 Landin, Lauren E          16 Stevens              1:38.61    1:30.41  
                  42.57     1:30.41 (47.84)                                        
  9 Ortiz, Victoria              Judson-ST            1:28.20    1:31.43  
                  42.59     1:31.43 (48.84)                                        
 10 Rodriguez, Amorette          Judson-ST            1:33.03    1:32.29  
                  43.84     1:32.29 (48.45)                                        
 11 Pasayan, Danielle J       17 Taft                 1:25.21    1:33.96  
 12 Brown, Alana J               SCCL                 1:40.54    1:35.52  
                  43.04     1:35.52 (52.48)                                        
 13 Bruce, Faith              14 SCP                  1:34.29    1:38.23  
                  45.22     1:38.23 (53.01)                                        
 14 Hose, Sierra              14 Brennan              1:39.39    1:40.54  
                  45.45     1:40.54 (55.09)                                        
 15 Cook, Olivia              14 Stevens              1:49.01    1:46.87  
                  49.54     1:46.87 (57.33)                                        
 16 Trevino, Sarah A          17 SCP                  1:54.87    1:52.75  
                  52.59   1:52.75 (1:00.16)                                        
 17 Stark, Victoria              Judson-ST            1:51.59    1:56.56  
                  52.56   1:56.56 (1:04.00)                                        
 18 Fischer, Paige M             SCCL                 1:40.54    2:09.09  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delostrinos, Johnny A     14 Taft                 1:08.53    1:08.67  
                  32.72     1:08.67 (35.95)                                        
  2 Cruz, Anthony R           16 Taft                 1:13.19    1:09.94  
                  32.99     1:09.94 (36.95)                                        
  3 Conder, Caleb A           17 Warren               1:13.37    1:11.90  
                  34.28     1:11.90 (37.62)                                        
  4 DeNeergaard, Steve C      17 Warren               1:11.72    1:12.43  
                  33.01     1:12.43 (39.42)                                        
  5 Wallis, Jacob T           16 Brennan              1:14.52    1:16.32  
                  35.60     1:16.32 (40.72)                                        
  6 Hille, Sam                   Judson-ST            1:18.92    1:16.44  
                  35.36     1:16.44 (41.08)                                        
  7 Silva, Sergio                Judson-ST            1:21.95    1:20.23  
                  37.39     1:20.23 (42.84)                                        
  8 Fehlinger, Connery M      15 Taft                 1:19.35    1:20.50  
                  38.66     1:20.50 (41.84)                                        
  9 Meloni, Ian                  Judson-ST            1:24.77    1:21.76  
                  37.33     1:21.76 (44.43)                                        
 10 Anderson, Nicholas        14 Warren               1:19.67    1:23.21  
                  38.59     1:23.21 (44.62)                                        
 11 Luke - County, Jaylin A      SCCL                 1:21.61    1:23.32  
                  37.87     1:23.32 (45.45)                                        
 12 Munroe, Ash/Ashton S         SCCL                 1:19.47    1:24.12  
                  38.58     1:24.12 (45.54)                                        
 13 Cosme-Ortiz, Jose            Judson-ST            1:28.98    1:26.11  
 14 Cano, Andres A            17 SCP                  1:22.84    1:30.51  
                  39.74     1:30.51 (50.77)                                        
 -- Hulme, Clayson            14 O'Connor             1:25.69         DQ  
                  40.71          DQ (48.98)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         3:41.11    4:11.05  
     1) Cuellar, Kaila R 16             2) Lozano, Hannah M 14            
     3) Miller, Jillian L 16            4) Bendrey, Elizabeth J 16        
                  29.28   1:02.88 (1:02.88)     1:32.48 (29.60)   2:04.48 (1:01.60)
        2:36.23 (31.75)   3:12.00 (1:07.52)     3:39.80 (27.80)     4:11.05 (59.05)
  2 San Antonio Brennan  'A'                          3:53.14    4:12.91  
     1) Delostrinos, Marissa J 17       2) Vasko, Katherine G 17          
     3) Venturella, Meaghan D 15        4) McShane, Megan G 16            
                  28.37       58.55 (58.55)     1:25.83 (27.28)     1:56.02 (57.47)
        2:29.09 (33.07)   3:05.40 (1:09.38)     3:37.16 (31.76)   4:12.91 (1:07.51)
  3 San Antonio Stevens  'A'                          4:18.55    4:21.10  
     1) Glover, Aaliyah 15              2) Harper, Helena E 17            
     3) Landin, Lauren E 16             4) Valenzuela, Kayla 17           
                  30.85   1:05.20 (1:05.20)     1:37.09 (31.89)   2:12.44 (1:07.24)
        2:44.68 (32.24)   3:19.72 (1:07.28)     3:49.29 (29.57)   4:21.10 (1:01.38)
  4 San Antonio Taft  'A'                             4:07.44    4:24.63  
     1) Owen, Judith K 16               2) Martinez, Aliyah S 17          
     3) Macias, Yamile A 16             4) Eash, Karlee R 17              
                  31.21   1:08.25 (1:08.25)     1:36.07 (27.82)   2:08.67 (1:00.42)
        2:39.94 (31.27)   3:14.07 (1:05.40)     3:46.82 (32.75)   4:24.63 (1:10.56)
  5 San Antonio Taft  'B'                             4:30.67    4:34.88  
     1) Clements, Madison 15            2) Hooge, Gillian 16              
     3) Jackson, Topanga 14             4) Ruiz, Sarah E 14               
                  32.80   1:08.83 (1:08.83)     1:41.16 (32.33)   2:17.07 (1:08.24)
        2:50.00 (32.93)   3:25.94 (1:08.87)     3:58.86 (32.92)   4:34.88 (1:08.94)
  6 Judson High School-ST  'A'                        4:30.09    4:40.07  
     1) Ortiz, Victoria                 2) Rodriguez, Amorette            
     3) Hitchens, Danielle              4) Lawler, Faith                  
                  32.70   1:08.98 (1:08.98)     1:45.24 (36.26)   2:23.12 (1:14.14)
        2:58.94 (35.82)   3:38.21 (1:15.09)     4:07.93 (29.72)   4:40.07 (1:01.86)
  7 Central Catholic  'A'                             4:33.30    4:51.19  
     1) Bruce, Julia C 18               2) Bruce, Faith 14                
     3) Calpito, Abigail 15             4) de la Pena, Bianca R 16        
                  34.10   1:11.96 (1:11.96)     1:48.42 (36.46)   2:29.08 (1:17.12)
        3:04.52 (35.44)   3:46.37 (1:17.29)     4:16.64 (30.27)   4:51.19 (1:04.82)
  8 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               5:02.01    5:01.57  
     1) Miller, Chloe D 15              2) East, Lindsay N 15             
     3) Richardson, Holly 15            4) Brown, Alana J                 
                  35.73   1:15.94 (1:15.94)     1:31.00 (15.06)     1:53.56 (37.62)
        2:36.91 (43.35)   3:10.20 (1:16.64)     3:47.48 (37.28)   5:01.57 (1:51.37)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Judson High School-ST  'A'                        3:46.76    3:43.52  
     1) Smith, Chris                    2) Santizo, Nestor                
     3) Thurman, Paul                   4) Thurman, Kyle                  
                  26.56       56.29 (56.29)     1:23.91 (27.62)     1:55.58 (59.29)
        2:22.10 (26.52)     2:51.12 (55.54)     3:15.94 (24.82)     3:43.52 (52.40)
  2 San Antonio O'Connor  'A'                         3:13.63    3:44.45  
     1) Blough, John C 14               2) Halstead, Wes C 14             
     3) Ferrer, Ross P 17               4) Camacho Santos, Joseph A 17    
                  28.38   1:00.27 (1:00.27)     1:27.13 (26.86)     1:55.69 (55.42)
        2:20.51 (24.82)     2:48.60 (52.91)     3:04.63 (16.03)     3:44.45 (55.85)
  3 Central Catholic  'A'                             3:43.66    3:50.47  
     1) Perez, Austin R 16              2) LeBlanc, Bryce B 17            
     3) Manasco, Cade A 16              4) Perry, Nathaniel J 18          
                  27.21       57.03 (57.03)     1:25.77 (28.74)   1:58.71 (1:01.68)
        2:25.32 (26.61)     2:56.31 (57.60)     3:21.46 (25.15)     3:50.47 (54.16)
  4 San Antonio Taft  'A'                             3:29.24    3:55.14  
     1) Cruz, Anthony R 16              2) Delostrinos, Johnny A 14       
     3) Shaw, Brandon R 17              4) Acord, Trevor A 18             
                  26.10       54.23 (54.23)     1:20.12 (25.89)     1:48.58 (54.35)
        2:15.78 (27.20)     2:46.67 (58.09)     3:17.40 (30.73)   3:55.14 (1:08.47)
  5 San Antonio Brennan  'A'                          3:28.88    4:06.40  
     1) Wallis, Jacob T 16              2) Guajardo, Lucio 14             
     3) Bradley, McCain P 16            4) Moore, Jacob J 17              
                  26.06       55.46 (55.46)     1:23.50 (28.04)   1:55.65 (1:00.19)
        2:26.09 (30.44)   3:01.33 (1:05.68)     3:32.17 (30.84)   4:06.40 (1:05.07)
  6 Central Catholic  'B'                             4:06.87    4:30.28  
     1) Tondre, William A 16            2) Mattews, Andrew J 16           
     3) Cano, Andres A 17               4) Holzman, Thomas 17             
                  28.63   1:00.01 (1:00.01)     1:37.39 (37.38)   2:18.45 (1:18.44)
        2:47.10 (28.65)   3:18.92 (1:00.47)     3:50.95 (32.03)   4:30.28 (1:11.36)
  7 Judson High School-ST  'B'                        4:45.62    4:47.97  
     1) Freudenrich, Johnny             2) Jones, Jeffrey                 
     3) Cosme-Ortiz, Jose               4) Silva, Sergio                  
                  32.33   1:10.39 (1:10.39)     1:27.06 (16.67)   2:23.78 (1:13.39)
        2:57.54 (33.76)   3:39.82 (1:16.04)     4:11.26 (31.44)   4:47.97 (1:08.15)
 
Event 107  Girls 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Camryn             17 O'Connor               33.06      30.50  
  2 Blevins, Megan E          15 Taft                   31.34      30.91  
  3 Craig, Lauren P           15 Taft                   31.07      31.60  
  4 Van Noord, Katelyn        15 O'Connor               32.89      32.14  
  5 Cotton, Haley                Taft                      NT      32.72  
  6 Ranjbar, Nahal            14 O'Connor               35.76      34.53  
  7 Laurel, Aleena               O'Connor                  NT      35.20  
  8 Holderby, Riley              O'Connor                  NT      37.44  
  9 Schulz, Genevieve         14 SCP                    40.76      40.68  
 10 Delgado, Breanna          15 Stevens                46.89      43.95  
 
Event 108  Boys 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacob, Ty                 16 Taft                   28.16      26.75  
  2 Puchi, John               14 Taft                      NT      29.83  
  3 Lopez, John               16 Taft                      NT      33.34  
  4 Manasco, Ty               14 SCP                    31.18      34.41  
 
Event 113  Girls 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Camryn             17 O'Connor             1:14.31    1:07.95  
                  32.43     1:07.95 (35.52)                                        
  2 Van Noord, Katelyn        15 O'Connor             1:13.44    1:11.38  
                  34.06     1:11.38 (37.32)                                        
  3 Flores, Abigail           14 O'Connor             1:14.95    1:14.13  
                  35.07     1:14.13 (39.06)                                        
  4 Trevino, Sarah A          17 SCP                  1:17.74    1:17.33  
                  36.33     1:17.33 (41.00)                                        
  5 Rhinehart, Mackenzie R    15 Taft                 1:18.19    1:17.53  
                  35.50     1:17.53 (42.03)                                        
  6 Rosas, Katheryne N        15 Warren               1:15.15    1:19.11  
                  39.18     1:19.11 (39.93)                                        
  7 Laurel, Aleena               O'Connor                  NT    1:19.55  
                  37.05     1:19.55 (42.50)                                        
  8 Schulz, Genevieve         14 SCP                  1:31.20    1:33.45  
                  43.39     1:33.45 (50.06)                                        
  9 Delgado, Breanna          15 Stevens              1:58.37    1:36.77  
 
Event 114  Boys 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tondre, William A         16 SCP                    59.07      59.34  
                  28.63       59.34 (30.71)                                        
  2 Lopez, John               16 Taft                      NT    1:13.37  
  3 Bush, Alexander           15 Warren               1:14.92    1:15.60  
                  35.84     1:15.60 (39.76)                                        
 
                   Combined Team Scores - Through Event 114                    
 
  1. San Antonio O'Connor                291   2. San Antonio Taft                    273
  3. San Antonio Warren                  133   4. Central Catholic                    113
  5. San Antonio Brennan                  99   6. Judson High School                   95
  7. San Antonio Stevens                  74   8. Samuel Clemens High School Aqu       39
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 114                   
 
  1. San Antonio O'Connor                174   2. San Antonio Taft                    148
  3. San Antonio Brennan                  67   4. San Antonio Warren                   55
  5. San Antonio Stevens                  48   6. Samuel Clemens High School Aqu       31
  7. Central Catholic                     27   8. Judson High School                   26
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 114                    
 
  1. San Antonio Taft                    125   2. San Antonio O'Connor                117
  3. Central Catholic                     86   4. San Antonio Warren                   78
  5. Judson High School                   69   6. San Antonio Brennan                  32
  7. San Antonio Stevens                  26   8. Samuel Clemens High School Aqu        8