2016 AAHSSL Dual Meet Weekend  / BL-16-03
Block Aquatics Center - 10/29/2016              
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cibolo Steele-ST  'A'                             2:07.79    2:05.31  
     1) Fajota, Nia 10                  2) Smith, Madelaine 10            
     3) Bruner, Holly 11                4) Bruner, Evelyn 9               
                  32.03     1:07.39 (35.36)     1:39.01 (31.62)     2:05.31 (26.30)
  2 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               2:12.10    2:05.70  
     1) Sheridan, Paris R SO            2) Eberhard, Katarina L           
     3) Mai, Aubrey E SO                4) Voos, Aly N SO                 
                  34.42     1:10.39 (35.97)     1:39.00 (28.61)     2:05.70 (26.70)
  3 Samuel Clemens High School Aqu  'B'               2:20.95    2:17.98  
     1) Herrera, Molly SO               2) Mejia, Tori A JR               
     3) Herrera, Jessi SR               4) Gordon, Star A SR              
                  36.94     1:15.05 (38.11)     1:46.37 (31.32)     2:17.98 (31.61)
  4 Judson High School-ST  'A'                        2:21.44    2:19.90  
     1) Lawler, Faith JR                2) Ortiz, Victoria JR             
     3) Hitchens, Danielle FR           4) Gries, Amani FR                
                  32.56     1:12.87 (40.31)     1:48.77 (35.90)     2:19.90 (31.13)
  5 Samuel Clemens High School Aqu  'C'               2:23.42    2:21.09  
     1) Ryel, Sara JR                   2) Gutierrez, Jasmine L SO        
     3) Ayers, Courtney C               4) Flint, Emilie N                
                  35.82     1:22.51 (46.69)     1:50.72 (28.21)     2:21.09 (30.37)
  6 Cibolo Steele-ST  'B'                             2:29.19    2:21.59  
     1) Aimone, Isabelle 11             2) Hartman, DeAsia 11             
     3) Nestor, Sarah 9                 4) Sampson, Nikaylah 9            
                  38.45     1:21.13 (42.68)     1:51.10 (29.97)     2:21.59 (30.49)
  7 Samuel Clemens High School Aqu  'D'               2:51.26    2:54.66  
     1) Fischer, Paige M JR             2) Fischer, Sydney C SR           
     3) Ryel, Lucy R FR                 4) Martin, Grace E FR             
                  51.21     1:33.63 (42.42)     2:11.29 (37.66)     2:54.66 (43.37)
  8 Judson High School-ST  'B'                             NT    3:01.14  
     1) Ortiz, Yunuen SO                2) Rodriguez, Amorette SO         
     3) Fernandez, Faith JR             4) Stark, Victoria SO             
                  52.05     1:35.25 (43.20)     2:22.02 (46.77)     3:01.14 (39.12)
 -- Cibolo Steele-ST  'D'                             2:55.22         DQ  
     1) Swift, Kailey 9                 2) Daughetee, Kennedy 10          
     3) Candia, Samantha 11             4) James, Trinity 9               
                1:03.85     1:55.27 (51.42)          DQ (41.77)                    
 -- Cibolo Steele-ST  'C'                             2:44.25         DQ  
     1) Parker, Sydney 9                2) Hargis, Paige 11               
     3) Goar, Patricia 12               4) Deleon, Myranda 9              
                  37.29     1:20.12 (42.83)     1:58.39 (38.27)          DQ (32.89)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Clemens High School Aqu  'A'                    NT    1:51.31  
     1) Dziergowski, Steven S JR        2) Brehm, Jacob N FR              
     3) Savage, Conley J FR             4) Pagiotas, Orion A SO           
                  27.23       57.97 (30.74)     1:25.06 (27.09)     1:51.31 (26.25)
  2 Cibolo Steele-ST  'A'                             1:56.67    1:51.74  
     1) Martinez, Danilo 12             2) Hernandez, Samuel 9            
     3) Dowdy, Joshua 9                 4) Fricke, William 9              
                  31.46     1:00.91 (29.45)     1:27.63 (26.72)     1:51.74 (24.11)
  3 Judson High School-ST  'A'                        2:01.03    1:54.91  
     1) Thurman, Kyle SR                2) Thurman, Paul SO               
     3) Smith, Chris SO                 4) Santizo, Nestor JR             
                  28.50       59.66 (31.16)     1:28.57 (28.91)     1:54.91 (26.34)
  4 Cibolo Steele-ST  'B'                             2:00.81    2:04.38  
     1) Hartman, Asher 11               2) Hartman, Judah 12              
     3) Hernandez-Guzman, David 10      4) Lopez, Tristin 10              
                  31.25     1:01.57 (30.32)     1:32.48 (30.91)     2:04.38 (31.90)
 -- Judson High School-ST  'B'                             NT         DQ  
     1) Lozoya, Josh JR                 2) Hille, Sam SR                  
     3) Cruickshank, Brad JR            4) Silva, Sergio SO               
                  35.84                             1:43.82 ( )          DQ (23.12)
 -- Samuel Clemens High School Aqu  'B'                    NT         DQ  
     1) Kaiser, Preston S JR            2) Munroe, Ash/Ashton S JR        
     3) Long, Matt W SO                 4) Luke - County, Jaylin A SO     
                  39.76                             2:00.59 ( )          DQ (23.76)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn             9 CIST-ST              1:57.07    1:59.15  
                  28.18       59.03 (30.85)     1:29.91 (30.88)     1:59.15 (29.24)
  2 Voos, Aly N               SO SCCL                 2:02.51    2:04.47  
                  29.44     1:01.34 (31.90)     1:33.39 (32.05)     2:04.47 (31.08)
  3 Lawler, Faith             JR Judson-ST            2:09.79    2:12.10  
                  30.08     1:03.97 (33.89)     1:39.13 (35.16)     2:12.10 (32.97)
  4 Mai, Aubrey E             SO SCCL                 2:03.17    2:12.50  
                  29.36     1:02.59 (33.23)     1:38.42 (35.83)     2:12.50 (34.08)
  5 Herrera, Molly            SO SCCL                 2:13.87    2:13.08  
                  32.13     1:05.83 (33.70)     1:40.07 (34.24)     2:13.08 (33.01)
  6 Nestor, Sarah              9 CIST-ST              2:53.60    2:25.11  
                  31.50     1:07.28 (35.78)     1:46.08 (38.80)     2:25.11 (39.03)
  7 Aimone, Isabelle          11 CIST-ST              2:37.82    2:35.12  
                  35.16     1:14.87 (39.71)     1:55.61 (40.74)     2:35.12 (39.51)
  8 Vargas-Rios, Aaliah       JR Judson-ST            2:40.01    3:08.63  
                  39.76     1:27.93 (48.17)     2:20.71 (52.78)     3:08.63 (47.92)
  9 Vazquez, Brianna          12 CIST-ST              3:15.00    3:29.67  
                  42.16     1:35.75 (53.59)   2:38.78 (1:03.03)     3:29.67 (50.89)
 -- Brown, Alana J            SO SCCL                 2:25.54         DQ  
                  34.63     1:17.29 (42.66)     2:01.89 (44.60)          DQ (44.88)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartman, Judah            12 CIST-ST              2:05.00    2:02.56  
                  28.20       59.74 (31.54)     1:32.49 (32.75)     2:02.56 (30.07)
  2 Thurman, Paul             SO Judson-ST            2:05.01    2:03.94  
                  28.95     1:00.56 (31.61)     1:32.44 (31.88)     2:03.94 (31.50)
  3 Hernandez-Guzman, David   10 CIST-ST              2:10.00    2:07.54  
                  29.00     1:01.77 (32.77)     1:35.25 (33.48)     2:07.54 (32.29)
  4 Meloni, Ian               JR Judson-ST            2:25.01    2:33.47  
                  35.64     1:14.48 (38.84)     1:54.78 (40.30)     2:33.47 (38.69)
  5 Santizo, Nestor           JR Judson-ST            2:12.01    2:34.97  
                  32.81     1:12.19 (39.38)     1:54.04 (41.85)     2:34.97 (40.93)
  6 Lopez, Tristin            10 CIST-ST              2:30.00    2:39.23  
                  36.00     1:16.92 (40.92)     1:59.24 (42.32)     2:39.23 (39.99)
  7 Munroe, Ash/Ashton S      JR SCCL                 2:10.54    2:44.88  
                  33.60     1:12.54 (38.94)     1:56.13 (43.59)     2:44.88 (48.75)
  8 Lopez, Joseph             11 CIST-ST              3:15.00    3:13.94  
                  42.20     1:29.00 (46.80)     2:21.06 (52.06)     3:13.94 (52.88)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Holly             11 CIST-ST              2:29.78    2:25.71  
                  31.82     1:08.99 (37.17)     1:53.70 (44.71)     2:25.71 (32.01)
  2 Herrera, Jessi            SR SCCL                 2:28.19    2:27.58  
                  32.56     1:11.43 (38.87)     1:54.75 (43.32)     2:27.58 (32.83)
  3 Mejia, Tori A             JR SCCL                 2:29.70    2:35.02  
                  32.93     1:11.33 (38.40)     1:58.54 (47.21)     2:35.02 (36.48)
  4 Pearce, Julia             FR SCCL                 3:10.54    2:40.67  
                  36.16     1:13.50 (37.34)     2:05.09 (51.59)     2:40.67 (35.58)
  5 Miller, Chloe D           SO SCCL                 3:15.54    3:03.37  
                  37.49     1:26.46 (48.97)     2:18.94 (52.48)     3:03.37 (44.43)
  6 Amrein, Michaela          10 CIST-ST              3:45.00    3:56.68  
                  55.90     1:54.80 (58.90)   3:04.33 (1:09.53)     3:56.68 (52.35)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thurman, Kyle             SR Judson-ST            2:20.01    2:12.40  
                  27.82     1:01.28 (33.46)     1:43.02 (41.74)     2:12.40 (29.38)
  2 Brehm, Jacob N            FR SCCL                 2:14.05    2:14.97  
                  30.10     1:06.59 (36.49)     1:44.34 (37.75)     2:14.97 (30.63)
  3 Hernandez, Samuel          9 CIST-ST              2:23.77    2:20.72  
                  32.17     1:10.92 (38.75)     1:46.56 (35.64)     2:20.72 (34.16)
  4 Borja, Chris              12 CIST-ST              2:32.99    2:26.27  
                  28.58     1:05.66 (37.08)     1:49.23 (43.57)     2:26.27 (37.04)
  5 Smith, Chris              SO Judson-ST            2:30.01    2:43.10  
                  31.38     1:08.17 (36.79)     1:59.17 (51.00)     2:43.10 (43.93)
  6 Silva, Sergio             SO Judson-ST            2:35.01    2:44.30  
                  37.75     1:17.65 (39.90)     2:04.74 (47.09)     2:44.30 (39.56)
 -- Kaiser, Preston S         JR SCCL                 2:30.54         DQ  
                  36.36     1:22.18 (45.82)     2:12.68 (50.50)          DQ (36.72)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheridan, Paris R         SO SCCL                   29.10      27.77  
  2 Hartman, DeAsia           11 CIST-ST                28.72      28.70  
  3 Mejia, Tori A             JR SCCL                   27.59      29.47  
  4 Hitchens, Danielle        FR Judson-ST              31.43      29.62  
  5 Sampson, Nikaylah          9 CIST-ST                31.67      29.83  
  6 Gutierrez, Jasmine L      SO SCCL                   33.69      29.91  
  7 Ortiz, Victoria           JR Judson-ST              30.96      31.29  
  8 Gordon, Star A            SR SCCL                   29.65      32.00  
  9 Fernandez, Faith          JR Judson-ST              35.99      35.63  
 10 Ortiz, Yunuen             SO Judson-ST              40.00      38.88  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dowdy, Joshua              9 CIST-ST                25.53      24.94  
  2 Savage, Conley J          FR SCCL                   26.65      25.50  
  3 Cruickshank, Brad         JR Judson-ST              28.50      26.22  
  4 Martinez, Danilo          12 CIST-ST                27.03      26.36  
  5 Lozoya, Josh              JR Judson-ST              28.96      28.04  
  6 Luke - County, Jaylin A   SO SCCL                   29.19      28.84  
  7 Bridges, David            11 CIST-ST                30.78      30.92  
  8 Jones, Jeffrey            JR Judson-ST              35.01      31.00  
  9 Freudenrich, Johnny       JR Judson-ST              32.31      31.37  
 10 Long, Matt W              SO SCCL                   33.01      31.79  
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaVaille, Autumn          12 CIST-ST               310.45     189.70  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herrera, Jessi            SR SCCL                 1:07.59    1:07.30  
                  32.03     1:07.30 (35.27)                                        
  2 Bruner, Holly             11 CIST-ST              1:04.85    1:07.67  
                  31.71     1:07.67 (35.96)                                        
  3 Mai, Aubrey E             SO SCCL                 1:00.95    1:09.46  
                  31.87     1:09.46 (37.59)                                        
  4 Smith, Madelaine          10 CIST-ST              1:17.68    1:13.90  
                  33.52     1:13.90 (40.38)                                        
  5 Ayers, Courtney C            SCCL                 1:19.70    1:26.56  
                  40.80     1:26.56 (45.76)                                        
  6 Goar, Patricia            12 CIST-ST              1:37.81    1:29.96  
                  41.48     1:29.96 (48.48)                                        
  7 Parker, Sydney             9 CIST-ST              1:45.00    1:30.00  
                  39.76     1:30.00 (50.24)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          FR SCCL                 1:02.46      59.96  
                  28.75       59.96 (31.21)                                        
  2 Fricke, William            9 CIST-ST              1:02.48    1:02.29  
                  28.14     1:02.29 (34.15)                                        
  3 Thurman, Paul             SO Judson-ST            1:03.01    1:03.37  
                  30.24     1:03.37 (33.13)                                        
  4 Cruickshank, Brad         JR Judson-ST            1:12.01    1:08.75  
                  31.65     1:08.75 (37.10)                                        
  5 Pagiotas, Orion A         SO SCCL                 1:08.97    1:13.47  
                  33.27     1:13.47 (40.20)                                        
  6 Hartman, Asher            11 CIST-ST              1:18.90    1:14.00  
                  33.38     1:14.00 (40.62)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voos, Aly N               SO SCCL                   59.95      58.93  
                  28.85       58.93 (30.08)                                        
  2 Fajota, Nia               10 CIST-ST              1:01.56    1:00.99  
                  29.19     1:00.99 (31.80)                                        
  3 Eberhard, Katarina L         SCCL                 1:00.87    1:01.72  
                  29.91     1:01.72 (31.81)                                        
  4 Pearce, Julia             FR SCCL                 1:03.46    1:03.96  
                  30.48     1:03.96 (33.48)                                        
  5 Miller, Chloe D           SO SCCL                 1:16.56    1:12.97  
                  32.99     1:12.97 (39.98)                                        
  6 Rodriguez, Amorette       SO Judson-ST            1:15.93    1:12.99  
                  35.86     1:12.99 (37.13)                                        
  7 Hargis, Paige             11 CIST-ST              1:14.16    1:16.69  
                  36.29     1:16.69 (40.40)                                        
  8 Gries, Amani              FR Judson-ST            1:18.37    1:18.09  
                  35.25     1:18.09 (42.84)                                        
  9 Daughetee, Kennedy        10 CIST-ST              1:21.09    1:19.40  
                  38.34     1:19.40 (41.06)                                        
 10 Ortiz, Yunuen             SO Judson-ST            1:32.34    1:35.62  
 11 Stark, Victoria           SO Judson-ST            1:42.01    1:37.97  
                  48.03     1:37.97 (49.94)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dziergowski, Steven S     JR SCCL                   52.59      52.06  
                  25.15       52.06 (26.91)                                        
  2 Thurman, Kyle             SR Judson-ST              53.99      52.10  
                  25.49       52.10 (26.61)                                        
  3 Borja, Chris              12 CIST-ST                56.78      59.29  
                  28.05       59.29 (31.24)                                        
  4 Smith, Chris              SO Judson-ST              55.90    1:03.36  
                  30.42     1:03.36 (32.94)                                        
  5 Wingate, Chancelyn         9 CIST-ST              1:12.08    1:08.43  
                  32.62     1:08.43 (35.81)                                        
  6 Phan, Chris Q             JR SCCL                 1:12.02    1:09.82  
                  32.02     1:09.82 (37.80)                                        
  7 Cosme-Ortiz, Jose         JR Judson-ST            1:12.28    1:09.87  
                  31.49     1:09.87 (38.38)                                        
  8 Munroe, Ash/Ashton S      JR SCCL                 1:09.77    1:11.68  
                  33.00     1:11.68 (38.68)                                        
  9 Jones, Jeffrey            JR Judson-ST            1:26.30    1:19.18  
                  36.80     1:19.18 (42.38)                                        
 10 Allen, Hunter              9 CIST-ST              1:25.00    1:26.94  
                  39.06     1:26.94 (47.88)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herrera, Molly            SO SCCL                 5:49.28    5:48.51  
                  33.43     1:08.81 (35.38)     1:44.90 (36.09)     2:20.09 (35.19)
        2:55.52 (35.43)     3:31.14 (35.62)     4:06.47 (35.33)     4:41.44 (34.97)
        5:15.47 (34.03)     5:48.51 (33.04)                                        
  2 Nestor, Sarah              9 CIST-ST              6:37.74    6:22.43  
                  33.67     1:11.57 (37.90)     1:50.23 (38.66)     2:29.73 (39.50)
        3:08.34 (38.61)     3:47.46 (39.12)     4:26.97 (39.51)     5:06.01 (39.04)
        5:45.92 (39.91)     6:22.43 (36.51)                                        
  3 Gutierrez, Jasmine L      SO SCCL                 6:45.56    6:44.78  
                  34.11     1:12.07 (37.96)     1:52.57 (40.50)     2:32.53 (39.96)
        3:13.54 (41.01)     3:55.75 (42.21)     4:37.79 (42.04)     5:20.13 (42.34)
        6:03.22 (43.09)     6:44.78 (41.56)                                        
  4 Ryel, Sara                JR SCCL                 6:45.54    7:05.60  
                  37.94     1:20.92 (42.98)     2:05.85 (44.93)     2:50.69 (44.84)
        3:34.24 (43.55)     4:18.96 (44.72)     5:02.73 (43.77)     5:45.33 (42.60)
        6:27.24 (41.91)     7:05.60 (38.36)                                        
  5 Goar, Patricia            12 CIST-ST              7:13.30    7:20.88  
                  38.08     1:21.84 (43.76)     2:06.87 (45.03)     2:52.05 (45.18)
        3:36.08 (44.03)     4:21.36 (45.28)     5:06.44 (45.08)     5:51.55 (45.11)
        6:36.83 (45.28)     7:20.88 (44.05)                                        
  6 Ayers, Courtney C            SCCL                 7:21.98    7:29.11  
                  40.36     1:25.71 (45.35)     2:11.54 (45.83)     2:57.42 (45.88)
        3:43.97 (46.55)     4:30.20 (46.23)     5:16.72 (46.52)     6:01.95 (45.23)
        6:47.27 (45.32)     7:29.11 (41.84)                                        
  7 Candia, Samantha          11 CIST-ST              7:58.98    7:35.75  
                  40.38     1:26.55 (46.17)     2:13.56 (47.01)     3:01.32 (47.76)
        3:48.38 (47.06)     4:34.25 (45.87)     5:20.83 (46.58)     6:07.48 (46.65)
        6:53.45 (45.97)     7:35.75 (42.30)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dziergowski, Steven S     JR SCCL                 5:03.14    5:03.88  
                  26.70       56.17 (29.47)     1:27.22 (31.05)     1:58.12 (30.90)
        2:29.72 (31.60)     3:01.13 (31.41)     3:32.60 (31.47)     4:03.81 (31.21)
        4:34.91 (31.10)     5:03.88 (28.97)                                        
  2 Hernandez-Guzman, David   10 CIST-ST              5:30.00    5:53.42  
                  28.57     1:01.48 (32.91)     1:36.78 (35.30)     2:11.87 (35.09)
        2:47.59 (35.72)     3:24.26 (36.67)     4:01.55 (37.29)     4:39.62 (38.07)
        5:17.38 (37.76)     5:53.42 (36.04)                                        
  3 Hille, Sam                SR Judson-ST            6:30.01    6:52.59  
                  35.67     1:17.61 (41.94)     2:02.00 (44.39)     2:46.23 (44.23)
        3:29.14 (42.91)     4:11.15 (42.01)     4:53.75 (42.60)     5:37.31 (43.56)
        6:18.79 (41.48)     6:52.59 (33.80)                                        
  4 Lopez, Joseph             11 CIST-ST              9:00.00    9:03.06  
                  44.55     1:32.54 (47.99)     2:25.59 (53.05)     3:22.53 (56.94)
        4:17.98 (55.45)     5:15.56 (57.58)     6:14.55 (58.99)     7:13.31 (58.76)
      9:03.06 (1:49.75)                                                            
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cibolo Steele-ST  'A'                             1:49.94    1:50.93  
     1) Bruner, Holly 11                2) Smith, Madelaine 10            
     3) Fajota, Nia 10                  4) Bruner, Evelyn 9               
                  27.68       56.58 (28.90)     1:24.29 (27.71)     1:50.93 (26.64)
  2 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               2:05.27    2:02.17  
     1) Flint, Emilie N                 2) Ryel, Sara JR                  
     3) Miller, Chloe D SO              4) Pearce, Julia FR               
                  30.18     1:01.16 (30.98)     1:33.42 (32.26)     2:02.17 (28.75)
  3 Cibolo Steele-ST  'B'                                  NT    2:09.18  
     1) Hartman, DeAsia 11              2) Aimone, Isabelle 11            
     3) Deleon, Myranda 9               4) Candia, Samantha 11            
                  30.57     1:02.74 (32.17)     1:38.17 (35.43)     2:09.18 (31.01)
  4 Samuel Clemens High School Aqu  'B'               2:06.90    2:10.09  
     1) Gordon, Star A SR               2) Brown, Alana J SO              
     3) Ayers, Courtney C               4) Gutierrez, Jasmine L SO        
                  34.53     1:06.05 (31.52)     1:39.09 (33.04)     2:10.09 (31.00)
  5 Judson High School-ST  'A'                        2:12.75    2:30.45  
     1) Vargas-Rios, Aaliah JR          2) Ortiz, Yunuen SO               
     3) Stark, Victoria SO              4) Rodriguez, Amorette SO         
                  35.36     1:16.69 (41.33)     1:58.01 (41.32)     2:30.45 (32.44)
  6 Samuel Clemens High School Aqu  'C'               2:32.61    2:31.39  
     1) Fischer, Paige M JR             2) Martin, Grace E FR             
     3) Herren, Lauren C SO             4) Fischer, Sydney C SR           
                  37.53     1:22.17 (44.64)     1:57.13 (34.96)     2:31.39 (34.26)
 -- Cibolo Steele-ST  'D'                                  NT         DQ  
     1) Martinez, Jaylah 9              2) Wilson, Samantha 10            
     3) Swift, Kailey 9                 4) James, Trinity 9               
                  37.83     1:23.44 (45.61)     2:01.34 (37.90)          DQ (48.18)
 -- Cibolo Steele-ST  'C'                                  NT         DQ  
     1) Chalup, Natalia 11              2) Amrein, Michaela 10            
     3) Earle, Yasmine 10               4) Vazquez, Brianna 12            
                                1:22.68 ( )     2:03.04 (40.36)        DQ (1:33.50)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cibolo Steele-ST  'A'                             1:41.42    1:43.04  
     1) Borja, Chris 12                 2) Hartman, Judah 12              
     3) Dowdy, Joshua 9                 4) Martinez, Danilo 12            
                  26.45       52.08 (25.63)     1:17.27 (25.19)     1:43.04 (25.77)
  2 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               2:13.11    2:01.45  
     1) Long, Matt W SO                 2) Munroe, Ash/Ashton S JR        
     3) Luke - County, Jaylin A SO      4) Kaiser, Preston S JR           
                  31.03     1:01.41 (30.38)     1:29.47 (28.06)     2:01.45 (31.98)
  3 Judson High School-ST  'B'                        2:08.01    2:06.46  
     1) Meloni, Ian JR                  2) Jones, Jeffrey JR              
     3) Freudenrich, Johnny JR          4) Cosme-Ortiz, Jose JR           
                  30.51     1:02.44 (31.93)     1:34.87 (32.43)     2:06.46 (31.59)
  4 Cibolo Steele-ST  'B'                                  NT    2:22.52  
     1) Wingate, Chancelyn 9            2) Lopez, Joseph 11               
     3) Allen, Hunter 9                 4) Bridges, David 11              
                  34.05     1:15.06 (41.01)     1:52.15 (37.09)     2:22.52 (30.37)
 -- Judson High School-ST  'A'                        1:41.89         DQ  
     1) Cruickshank, Brad JR            2) Silva, Sergio SO               
     3) Lozoya, Josh JR                 4) Hille, Sam SR                  
                  28.91       57.98 (29.07)     1:25.68 (27.70)          DQ (28.42)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fajota, Nia               10 CIST-ST              1:09.36    1:10.96  
                  34.55     1:10.96 (36.41)                                        
  2 Ryel, Sara                JR SCCL                 1:18.36    1:19.25  
                  38.69     1:19.25 (40.56)                                        
  3 Sampson, Nikaylah          9 CIST-ST              1:25.00    1:20.20  
                  37.87     1:20.20 (42.33)                                        
  4 Ortiz, Victoria           JR Judson-ST            1:21.01    1:22.36  
                  39.27     1:22.36 (43.09)                                        
  5 Parker, Sydney             9 CIST-ST              1:30.00    1:24.56  
                1:24.42      1:24.56 (0.14)                                        
  6 Gries, Amani              FR Judson-ST            1:29.21    1:26.69  
  7 Vargas-Rios, Aaliah       JR Judson-ST            1:30.01    1:43.09  
                  48.94     1:43.09 (54.15)                                        
  8 Earle, Yasmine            10 CIST-ST              2:06.16    1:46.53  
                  51.24     1:46.53 (55.29)                                        
  9 Fischer, Paige M          JR SCCL                 1:35.54    1:54.32  
                  55.46     1:54.32 (58.86)                                        
 10 Fernandez, Faith          JR Judson-ST            1:40.01    1:56.36  
                  53.32   1:56.36 (1:03.04)                                        
 -- Flint, Emilie N              SCCL                 1:30.54         DQ  
                  40.55          DQ (46.23)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dowdy, Joshua              9 CIST-ST              1:02.19    1:01.79  
                  29.35     1:01.79 (32.44)                                        
  2 Hartman, Asher            11 CIST-ST              1:06.83    1:05.03  
                  31.98     1:05.03 (33.05)                                        
  3 Martinez, Danilo          12 CIST-ST              1:08.04    1:08.47  
                  32.18     1:08.47 (36.29)                                        
  4 Santizo, Nestor           JR Judson-ST            1:12.01    1:17.90  
                  37.83     1:17.90 (40.07)                                        
  5 Kaiser, Preston S         JR SCCL                 1:20.54    1:28.83  
                  44.40     1:28.83 (44.43)                                        
  6 Phan, Chris Q             JR SCCL                 1:36.38    1:38.37  
  7 Allen, Hunter              9 CIST-ST              1:30.00    1:49.60  
                  48.58   1:49.60 (1:01.02)                                        
 -- Freudenrich, Johnny       JR Judson-ST            1:22.44         DQ  
                1:19.86                                                            
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawler, Faith             JR Judson-ST            1:15.01    1:16.09  
                  35.98     1:16.09 (40.11)                                        
  2 Eberhard, Katarina L         SCCL                 1:19.36    1:18.69  
                  37.80     1:18.69 (40.89)                                        
  3 Smith, Madelaine          10 CIST-ST              1:18.94    1:19.73  
                  37.70     1:19.73 (42.03)                                        
  4 Sheridan, Paris R         SO SCCL                 1:25.87    1:23.74  
                  39.35     1:23.74 (44.39)                                        
  5 Hitchens, Danielle        FR Judson-ST            1:30.01    1:32.19  
                  43.15     1:32.19 (49.04)                                        
  6 Rodriguez, Amorette       SO Judson-ST            1:33.03    1:33.08  
                  44.55     1:33.08 (48.53)                                        
  7 Hargis, Paige             11 CIST-ST              1:37.74    1:34.98  
                  44.12     1:34.98 (50.86)                                        
  8 Fischer, Sydney C         SR SCCL                 1:37.93    1:38.99  
                  45.80     1:38.99 (53.19)                                        
  9 Stark, Victoria           SO Judson-ST            1:54.01    1:55.19  
                  56.89     1:55.19 (58.30)                                        
 10 Daughetee, Kennedy        10 CIST-ST              1:55.35    1:56.87  
                  54.13   1:56.87 (1:02.74)                                        
 11 Martin, Grace E           FR SCCL                 1:40.54    2:04.22  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Samuel          9 CIST-ST              1:05.93    1:05.03  
                  31.16     1:05.03 (33.87)                                        
  2 Brehm, Jacob N            FR SCCL                 1:11.04    1:06.43  
                  31.55     1:06.43 (34.88)                                        
  3 Hartman, Judah            12 CIST-ST              1:08.69    1:10.99  
                  33.12     1:10.99 (37.87)                                        
  4 Hille, Sam                SR Judson-ST            1:21.00    1:19.51  
                  36.34     1:19.51 (43.17)                                        
  5 Luke - County, Jaylin A   SO SCCL                 1:20.54    1:21.84  
                  38.83     1:21.84 (43.01)                                        
  6 Silva, Sergio             SO Judson-ST            1:24.22    1:21.95  
                  38.01     1:21.95 (43.94)                                        
  7 Meloni, Ian               JR Judson-ST            1:25.48    1:25.53  
                  41.77     1:25.53 (43.76)                                        
  8 Cosme-Ortiz, Jose         JR Judson-ST            1:30.24    1:28.98  
                  40.60     1:28.98 (48.38)                                        
  9 Lopez, Tristin            10 CIST-ST              1:51.80    1:38.79  
                  46.63     1:38.79 (52.16)                                        
 10 Long, Matt W              SO SCCL                 1:45.54    1:43.47  
                  48.12     1:43.47 (55.35)                                        
 -- Wingate, Chancelyn         9 CIST-ST              2:00.00         DQ  
                  41.26          DQ (48.32)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               4:04.26    4:02.91  
     1) Eberhard, Katarina L            2) Herrera, Molly SO              
     3) Voos, Aly N SO                  4) Mai, Aubrey E SO               
                  29.06   1:00.31 (1:00.31)     1:30.91 (30.60)   2:03.37 (1:03.06)
        2:31.47 (28.10)     3:01.53 (58.16)     3:31.36 (29.83)   4:02.91 (1:01.38)
  2 Samuel Clemens High School Aqu  'B'               4:08.50    4:13.14  
     1) Herrera, Jessi SR               2) Pearce, Julia FR               
     3) Sheridan, Paris R SO            4) Mejia, Tori A JR               
                  29.98   1:01.40 (1:01.40)     1:32.08 (30.68)   2:05.27 (1:03.87)
        2:35.48 (30.21)   3:09.86 (1:04.59)     3:39.89 (30.03)   4:13.14 (1:03.28)
  3 Cibolo Steele-ST  'A'                             4:02.68    4:38.10  
     1) Nestor, Sarah 9                 2) Hartman, DeAsia 11             
     3) Aimone, Isabelle 11             4) Sampson, Nikaylah 9            
                  30.29   1:04.21 (1:04.21)     1:20.01 (15.80)   2:07.65 (1:03.44)
        2:44.02 (36.37)   3:24.77 (1:17.12)     3:58.19 (33.42)   4:38.10 (1:13.33)
  4 Judson High School-ST  'A'                        5:13.88    4:41.02  
     1) Gries, Amani FR                 2) Ortiz, Victoria JR             
     3) Hitchens, Danielle FR           4) Lawler, Faith JR               
                  31.34   1:07.19 (1:07.19)     1:43.21 (36.02)   2:27.90 (1:20.71)
        3:01.84 (33.94)   3:40.65 (1:12.75)     4:09.73 (29.08)   4:41.02 (1:00.37)
  5 Samuel Clemens High School Aqu  'C'               4:58.68    5:06.42  
     1) Ryel, Lucy R FR                 2) Herren, Lauren C SO            
     3) Miller, Chloe D SO              4) Brown, Alana J SO              
                  35.77   1:13.98 (1:13.98)     1:53.20 (39.22)   2:38.69 (1:24.71)
        3:13.57 (34.88)   3:54.39 (1:15.70)   5:06.89 (1:12.50)   5:06.42 (1:12.03)
  6 Cibolo Steele-ST  'B'                                  NT    5:09.08  
     1) Goar, Patricia 12               2) Parker, Sydney 9               
     3) Hargis, Paige 11                4) Jones, Raven 12                
                  34.37   1:14.89 (1:14.89)     1:51.04 (36.15)   2:31.07 (1:16.18)
        3:08.97 (37.90)   3:50.16 (1:19.09)     4:27.87 (37.71)   5:09.08 (1:18.92)
  7 Cibolo Steele-ST  'C'                                  NT    6:17.63  
     1) Amrein, Michaela 10             2) Vazquez, Brianna 12            
     3) Chalup, Natalia 11              4) Wilson, Samantha 10            
                  46.41   1:40.65 (1:40.65)     2:20.10 (39.45)   3:10.76 (1:30.11)
        3:55.18 (44.42)   4:43.52 (1:32.76)   6:17.63 (1:34.11)                    
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Judson High School-ST  'A'                        3:44.37    3:43.52  
     1) Smith, Chris SO                 2) Thurman, Paul SO               
     3) Santizo, Nestor JR              4) Thurman, Kyle SR               
                  27.27       56.48 (56.48)     1:23.72 (27.24)     1:52.66 (56.18)
        2:20.74 (28.08)     2:52.26 (59.60)     3:16.87 (24.61)     3:43.52 (51.26)
  2 Samuel Clemens High School Aqu  'A'               3:59.77    3:49.28  
     1) Savage, Conley J FR             2) Pagiotas, Orion A SO           
     3) Brehm, Jacob N FR               4) Dziergowski, Steven S JR       
                  27.57       56.71 (56.71)     1:25.98 (29.27)   1:57.86 (1:01.15)
        2:25.69 (27.83)     2:56.10 (58.24)     3:21.68 (25.58)     3:49.28 (53.18)
  3 Judson High School-ST  'B'                        4:20.01    5:40.63  
     1) Cosme-Ortiz, Jose JR            2) Freudenrich, Johnny JR         
     3) Jones, Jeffrey JR               4) Meloni, Ian JR                 
                  36.63   1:25.62 (1:25.62)     2:00.52 (34.90)   2:40.21 (1:14.59)
        3:18.02 (37.81)   4:27.50 (1:47.29)     5:01.83 (34.33)   5:40.63 (1:13.13)
 
Event 107  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flint, Emilie N              SCCL                   29.72      30.42  
  2 Brown, Alana J            SO SCCL                   31.67      32.74  
  3 Fischer, Sydney C         SR SCCL                   33.94      33.54  
  4 Martinez, Jaylah           9 CIST-ST                37.38      40.27  
  5 Earle, Yasmine            10 CIST-ST                41.47      40.31  
  6 Bayer, Brooke A           FR SCCL                   42.54      40.56  
 
Event 113  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Star A            SR SCCL                 1:10.78    1:15.76  
                  37.25     1:15.76 (38.51)                                        
  2 Ryel, Lucy R              FR SCCL                 1:17.91    1:16.32  
                  36.61     1:16.32 (39.71)                                        
  3 Herren, Lauren C          SO SCCL                 1:13.54    1:23.93  
                  38.64     1:23.93 (45.29)                                        
  4 Martinez, Jaylah           9 CIST-ST                   NT    1:25.69  
                  38.74     1:25.69 (46.95)                                        
  5 Fischer, Paige M          JR SCCL                 1:20.54    1:25.79  
                  41.62     1:25.79 (44.17)                                        
  6 Chalup, Natalia           11 CIST-ST              1:40.03    1:29.16  
                  41.99     1:29.16 (47.17)                                        
  7 Amrein, Michaela          10 CIST-ST                   NT    1:33.49  
 
Event 122  Boys 50 Yard Breaststroke Initial split
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Samuel          9 CIST-ST                   NT      31.16  
 
                   Combined Team Scores - Through Event 122                    
 
  1. Samuel Clemens High School Aqu      369   2. Cibolo Steele                       349
  3. Judson High School                  218                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 122                   
 
  1. Samuel Clemens High School Aqu      251   2. Cibolo Steele                       180
  3. Judson High School                   74                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 122                    
 
  1. Cibolo Steele                       169   2. Judson High School                  144
  3. Samuel Clemens High School Aqu      118