2020 AAHSSL Dual + / BL-07
NISD Aquatic Complex - 12/12/2020             
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Health Careers  'A'                   2:05.00    1:59.64   18  
     1) Makilan, Franke P 11            2) Chancey, Elainey C 11          
     3) Garza, Dana R 12                4) Copes, Jenna E 12              
                  29.79     1:04.85 (35.06)     1:34.65 (29.80)     1:59.64 (24.99)
  2 San Antonio Clark  'A'                            2:03.89    2:01.37   14  
     1) Correa, Catherine T 10          2) Faux, Avery M 11               
     3) Engel, Jessica E 12             4) Morison, Syd R 09              
                  30.49     1:06.29 (35.80)     1:34.82 (28.53)     2:01.37 (26.55)
  3 Louis D. Brandeis High School  'A'                1:58.34    2:02.28   12  
     1) Bentley, Ally J 12              2) Goldhammer, Grace E 09         
     3) Gianotti, Emily J 12            4) Barickman, Chloe R 12          
                  30.65     1:07.12 (36.47)     1:35.36 (28.24)     2:02.28 (26.92)
  4 Louis D. Brandeis High School  'B'                2:06.68   x2:06.94  
     1) Ramirez Meza, Ana V 09          2) Lai, Joyce Y 11                
     3) Orozco, Alyssa M 12             4) Dessouky, Samar S 10           
                  38.95     1:09.98 (31.03)     1:39.69 (29.71)     2:06.94 (27.25)
  5 San Antonio Clark  'B'                            2:16.41   x2:15.97  
     1) DeArmond, Mallory M 09          2) Sommer, Elizabeth A 10         
     3) Garza, Camryn E 11              4) Mclaren, Rachel S 12           
                  34.75     1:14.33 (39.58)     1:46.52 (32.19)     2:15.97 (29.45)
  6 Louis D. Brandeis High School  'C'                2:16.49   x2:19.17  
     1) Lloyd, Megan E 12               2) Sanchez, Reeve A 10            
     3) Chudej, Haley A 10              4) Rodgers, Emily G 10            
                  32.91     1:13.62 (40.71)     1:49.61 (35.99)     2:19.17 (29.56)
  7 San Antonio Clark  'C'                            2:26.92   x2:22.59  
     1) Morataya, Madeleine K 10        2) McNary, Sofia G 12             
     3) Wilson, Sophia A 11             4) Sanchez, Gilian A 10           
                  34.85     1:14.10 (39.25)     1:51.24 (37.14)     2:22.59 (31.35)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Clark  'A'                            1:52.67    1:43.72   18  
     1) Almaraz, Ayden M 09             2) Mandacina, Brayden J 10        
     3) Calderon, Benjamin D 11         4) Stallworth, Lane M 11          
                  26.85       54.85 (28.00)     1:21.16 (26.31)     1:43.72 (22.56)
  2 Louis D. Brandeis High School  'A'                1:46.32    1:44.34   14  
     1) Presses, Nikolas G 11           2) Yetter, Monty S 11             
     3) Wood, AJ J 11                   4) Healey, Alan O 12              
                  26.69       54.84 (28.15)     1:20.44 (25.60)     1:44.34 (23.90)
  3 Louis D. Brandeis High School  'B'                1:54.76   x1:53.70  
     1) Ning, Zack Z 09                 2) Zorrilla, Diego A 11           
     3) Douphrate, Nathan H 10          4) North, Bobby A 11              
                  28.97     1:00.12 (31.15)     1:27.34 (27.22)     1:53.70 (26.36)
  4 Louis D. Brandeis High School  'C'                     NT   x2:02.66  
     1) Nelms, Josh F 10                2) Dial, Caleb B 09               
     3) Jordan, Thomas C 10             4) Burdette, Zachary E 11         
                  30.99     1:05.67 (34.68)     1:36.23 (30.56)     2:02.66 (26.43)
  5 San Antonio Clark  'B'                                 NT   x2:06.98  
     1) Mochel, William E 10            2) Randazzo Patino, Gianfranco 10 
     3) Grotewold, Zachary K 09         4) Schneider, Andrew E 11         
                  34.74     1:08.91 (34.17)     1:40.93 (32.02)     2:06.98 (26.05)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            12 Health Careers       1:57.02    2:00.58    9  
                  27.37       57.27 (29.90)     1:28.98 (31.71)     2:00.58 (31.60)
  2 Gianotti, Emily J         12 Brandeis             2:00.23    2:08.01    7  
                  28.27     1:00.28 (32.01)     1:34.41 (34.13)     2:08.01 (33.60)
  3 Correa, Elizabeth R       10 Clark                2:00.37    2:11.62    6  
                  31.16     1:03.87 (32.71)     1:37.79 (33.92)     2:11.62 (33.83)
  4 Orozco, Alyssa M          12 Brandeis             2:06.12    2:12.62    5  
                  30.19     1:03.34 (33.15)     1:37.89 (34.55)     2:12.62 (34.73)
  5 DeArmond, Mallory M       09 Clark                2:22.57    2:14.35    4  
                  31.30     1:05.55 (34.25)     1:40.88 (35.33)     2:14.35 (33.47)
  6 Terrones, Natasha L       10 Health Careers       2:12.92    2:14.38    3  
                  30.47     1:03.51 (33.04)     1:39.20 (35.69)     2:14.38 (35.18)
  7 Baldinell, Isabelle M     12 Health Careers       2:18.24    2:21.16    2  
                  32.69     1:08.71 (36.02)     1:45.55 (36.84)     2:21.16 (35.61)
  8 Su, Michelle H            09 Brandeis             2:21.29    2:21.63    1  
                  31.97     1:07.44 (35.47)     1:44.27 (36.83)     2:21.63 (37.36)
  9 Sanchez, Reeve A          10 Brandeis             2:24.76    2:25.09  
                  32.47     1:08.63 (36.16)     1:46.69 (38.06)     2:25.09 (38.40)
 10 Pomeroy, Audrey A         09 Clark                2:29.79    2:25.94  
                  32.20     1:09.23 (37.03)     1:48.39 (39.16)     2:25.94 (37.55)
 11 Morataya, Madeleine K     10 Clark                2:39.48    2:29.66  
                  32.39     1:10.09 (37.70)   2:29.66 (1:19.57)                    
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jardenil, Kyle L          12 Brandeis             1:46.02    1:49.15    9  
                  25.09       52.66 (27.57)     1:20.79 (28.13)     1:49.15 (28.36)
  2 Moore, Trevor J           11 Brandeis             1:49.69    1:52.48    7  
                  25.73       55.23 (29.50)     1:24.36 (29.13)     1:52.48 (28.12)
  3 Briones, Trace H          10 Health Careers       2:03.32    1:57.85    6  
                  26.44       56.20 (29.76)     1:27.35 (31.15)     1:57.85 (30.50)
  4 Estes, Nolan K            12 Brandeis             1:54.33    1:59.46    5  
                  27.02       56.64 (29.62)     1:27.77 (31.13)     1:59.46 (31.69)
  5 Nelms, Josh F             10 Brandeis             2:01.75    2:04.06    4  
                  28.52       59.32 (30.80)     1:31.88 (32.56)     2:04.06 (32.18)
  6 Stallworth, Lane M        11 Clark                1:59.10    2:08.96    3  
                  26.99     1:00.55 (33.56)     1:36.99 (36.44)     2:08.96 (31.97)
  7 Salazar, Mateo C          10 Clark                2:10.39    2:14.28    2  
                  29.05     1:02.97 (33.92)     1:38.59 (35.62)     2:14.28 (35.69)
  8 Grotewold, Zachary K      09 Clark                2:23.92    2:20.04    1  
                  31.75     1:06.84 (35.09)     1:44.11 (37.27)     2:20.04 (35.93)
  9 Nouneh, John              11 Clark                2:32.11    2:29.37  
                  30.92     1:09.88 (38.96)     1:49.63 (39.75)     2:29.37 (39.74)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Correa, Catherine T       10 Clark                2:14.12    2:18.44    9  
                  30.73     1:05.66 (34.93)     1:48.23 (42.57)     2:18.44 (30.21)
  2 Engel, Jessica E          12 Clark                2:06.62    2:18.70    7  
                  30.12     1:06.18 (36.06)     1:48.05 (41.87)     2:18.70 (30.65)
  3 Makilan, Franke P         11 Health Careers       2:15.74    2:20.35    6  
                  29.91     1:05.94 (36.03)     1:46.69 (40.75)     2:20.35 (33.66)
  4 Faux, Avery M             11 Clark                2:21.42    2:25.16    5  
                  30.97     1:07.54 (36.57)     1:50.86 (43.32)     2:25.16 (34.30)
  5 Bentley, Ally J           12 Brandeis             2:16.06    2:25.17    4  
                  31.57     1:07.82 (36.25)     1:50.32 (42.50)     2:25.17 (34.85)
  6 Ramirez Meza, Ana V       09 Brandeis             2:27.56    2:30.42    3  
                  34.28     1:12.27 (37.99)     1:58.38 (46.11)     2:30.42 (32.04)
  7 Lai, Joyce Y              11 Brandeis             2:28.02    2:33.34    2  
                  33.56     1:10.35 (36.79)     1:55.70 (45.35)     2:33.34 (37.64)
  8 Torres, Sophia E          09 Health Careers       2:43.95    2:35.17    1  
                  33.15     1:12.69 (39.54)     1:57.39 (44.70)     2:35.17 (37.78)
  9 Mclaren, Rachel S         12 Clark                2:53.97    2:58.75  
                  37.60     1:23.58 (45.98)     2:20.41 (56.83)     2:58.75 (38.34)
 -- Easley, Ashley C          10 Brandeis             2:55.67         DQ  
                  38.46     1:19.67 (41.21)     2:07.35 (47.68)          DQ (38.47)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robertson, Michael J      11 Brandeis             1:59.71    2:00.88    9  
                  25.33       56.38 (31.05)     1:33.17 (36.79)     2:00.88 (27.71)
  2 Zorrilla, Diego A         11 Brandeis             2:05.75    2:11.83    7  
                  28.44     1:02.64 (34.20)     1:40.91 (38.27)     2:11.83 (30.92)
  3 Lockhart, Will W          10 Brandeis             2:31.71    2:20.66    6  
                  31.47     1:06.38 (34.91)     1:48.92 (42.54)     2:20.66 (31.74)
  4 Calderon, Benjamin D      11 Clark                2:14.73    2:21.33    5  
                  27.68     1:03.47 (35.79)     1:46.46 (42.99)     2:21.33 (34.87)
  5 North, Bobby A            11 Brandeis             2:20.62    2:27.40    4  
                  29.11     1:04.01 (34.90)     1:53.30 (49.29)     2:27.40 (34.10)
  6 Curbow, Kayden M          09 Clark                2:42.02    2:34.75    3  
                  30.73     1:12.70 (41.97)     2:00.05 (47.35)     2:34.75 (34.70)
  7 Thurman, Bexar B          10 Clark                2:37.74    2:35.21    2  
                  32.48     1:12.59 (40.11)     1:59.91 (47.32)     2:35.21 (35.30)
  8 Clark, Tristan R          09 Clark                2:43.27    2:40.52    1  
                  34.05     1:13.87 (39.82)     2:04.40 (50.53)     2:40.52 (36.12)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Ava G          12 Brandeis               27.61      28.14    9  
  2 Dessouky, Samar S         10 Brandeis               27.22      28.16    7  
  3 Marks, Savannah J         10 Clark                  28.54      28.46    6  
  4 Morataya, Madeleine K     10 Clark                  29.27      28.95    5  
  5 Sommer, Elizabeth A       10 Clark                  29.97      28.97    4  
  6 Lloyd, Megan E            12 Brandeis               28.55      29.00    3  
  7 Garza, Camryn E           11 Clark                  31.15      29.76    2  
  8 Madson, Avery C           12 Brandeis               28.09      30.43    1  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mandacina, Brayden J      10 Clark                  23.22      23.12    9  
  2 Wood, AJ J                11 Brandeis               23.79      23.24    7  
  3 Almaraz, Ayden M          09 Clark                  23.55      24.05    6  
  4 Presses, Nikolas G        11 Brandeis               23.94      24.22    5  
  5 Ning, Zack Z              09 Brandeis               24.72      24.94    4  
  6 Douphrate, Nathan H       10 Brandeis               25.40      25.41    3  
  7 Saporsky, Ethan R         09 Health Careers         26.89      25.81    2  
  8 Schneider, Andrew E       11 Clark                  27.89      25.89    1  
  9 Samuel, Charles M         09 Clark                  30.27      27.50  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Correa, Catherine T       10 Clark                1:00.69    1:02.10    9  
                  30.24     1:02.10 (31.86)                                        
  2 Gianotti, Emily J         12 Brandeis               57.80    1:03.46    7  
                  29.59     1:03.46 (33.87)                                        
  3 Chancey, Elainey C        11 Health Careers       1:03.39    1:07.24    6  
                  30.78     1:07.24 (36.46)                                        
  4 Garza, Dana R             12 Health Careers       1:07.40    1:09.77    5  
                  31.53     1:09.77 (38.24)                                        
  5 Rodriguez, Ava G          12 Brandeis             1:10.63    1:11.58    4  
                  34.31     1:11.58 (37.27)                                        
  6 Su, Michelle H            09 Brandeis             1:14.05    1:12.99    3  
                  33.26     1:12.99 (39.73)                                        
  7 Garza, Camryn E           11 Clark                1:15.05    1:15.44    2  
  8 Morison, Syd R            09 Clark                1:13.25    1:15.59    1  
  9 Gillispie, Kamryn A       11 Brandeis             1:18.62    1:23.44  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yetter, Monty S           11 Brandeis               57.77      56.61    9  
                  26.70       56.61 (29.91)                                        
  2 Douphrate, Nathan H       10 Brandeis             1:01.56      59.26    7  
                  27.29       59.26 (31.97)                                        
  3 Briones, Trace H          10 Health Careers       1:03.00      59.32    6  
                  26.84       59.32 (32.48)                                        
  4 Calderon, Benjamin D      11 Clark                  57.68    1:01.21    5  
                  28.45     1:01.21 (32.76)                                        
  5 Zorrilla, Diego A         11 Brandeis               59.76    1:01.44    4  
                  29.42     1:01.44 (32.02)                                        
  6 Schneider, Andrew E       11 Clark                1:06.91    1:08.22    3  
                  29.85     1:08.22 (38.37)                                        
  7 Jordan, Thomas C          10 Brandeis             1:12.41    1:09.36    2  
                  32.20     1:09.36 (37.16)                                        
  8 Cooper, Russell R         09 Clark                1:23.27    1:16.15    1  
                  34.48     1:16.15 (41.67)                                        
 -- Almaraz, Ayden M          09 Clark                  58.13         DQ  
                  26.54          DQ (30.71)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barickman, Chloe R        12 Brandeis               55.52      59.26    9  
                  28.18       59.26 (31.08)                                        
  2 Dessouky, Samar S         10 Brandeis               59.03    1:00.27    7  
                  29.01     1:00.27 (31.26)                                        
  3 Marks, Savannah J         10 Clark                1:02.33    1:02.46    6  
                  29.49     1:02.46 (32.97)                                        
  4 Clauss, Kendall N         11 Health Careers       1:00.01    1:02.80    5  
                  29.48     1:02.80 (33.32)                                        
  5 McNary, Lindsay E         10 Health Careers       1:03.00    1:03.38    4  
                  30.35     1:03.38 (33.03)                                        
  6 Goldhammer, Grace E       09 Brandeis             1:01.41    1:03.95    3  
                  30.60     1:03.95 (33.35)                                        
  7 Baldinell, Isabelle M     12 Health Careers       1:04.00    1:04.11    2  
                  30.46     1:04.11 (33.65)                                        
  8 Valdez, Amanda A          09 Clark                1:06.12    1:06.02    1  
                  32.53     1:06.02 (33.49)                                        
  9 Sanchez, Gilian A         10 Clark                1:03.12    1:06.92  
                  31.98     1:06.92 (34.94)                                        
 10 Madson, Avery C           12 Brandeis             1:07.04    1:07.14  
                  32.11     1:07.14 (35.03)                                        
 11 McNary, Sofia G           12 Clark                1:14.95    1:14.65  
                  34.95     1:14.65 (39.70)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mandacina, Brayden J      10 Clark                  50.10      50.41    9  
                  24.59       50.41 (25.82)                                        
  2 Presses, Nikolas G        11 Brandeis               51.41      51.75    7  
                  24.95       51.75 (26.80)                                        
  3 Stallworth, Lane M        11 Clark                  50.72      52.23    6  
                  24.59       52.23 (27.64)                                        
  4 Healey, Alan O            12 Brandeis               55.22      54.53    5  
                  25.72       54.53 (28.81)                                        
  5 Estes, Nolan K            12 Brandeis               51.74      54.89    4  
                  26.69       54.89 (28.20)                                        
  6 Logan, Garrett R          12 Health Careers         52.91      55.70    3  
                  26.55       55.70 (29.15)                                        
  7 Lockhart, Will W          10 Brandeis               56.79      55.91    2  
                  27.11       55.91 (28.80)                                        
  8 Faux, Cole F              09 Clark                1:01.99      58.49    1  
                  27.32       58.49 (31.17)                                        
  9 Mochel, William E         10 Clark                1:16.38    1:02.36  
                  29.11     1:02.36 (33.25)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            12 Health Careers       5:24.24    5:20.75    9  
                  27.33       58.27 (30.94)     1:30.44 (32.17)     2:02.97 (32.53)
        2:35.89 (32.92)     3:09.01 (33.12)     3:42.21 (33.20)     4:15.59 (33.38)
        4:48.62 (33.03)     5:20.75 (32.13)                                        
  2 Engel, Jessica E          12 Clark                5:19.35    5:32.71    7  
                  28.77     1:01.26 (32.49)     1:34.79 (33.53)     2:08.88 (34.09)
        2:43.11 (34.23)     3:17.44 (34.33)     3:51.41 (33.97)     4:25.69 (34.28)
        4:59.60 (33.91)     5:32.71 (33.11)                                        
  3 Correa, Elizabeth R       10 Clark                5:20.99    5:45.30    6  
                  31.40     1:04.95 (33.55)     1:39.49 (34.54)     2:14.38 (34.89)
        2:49.57 (35.19)     3:24.90 (35.33)     4:00.12 (35.22)     4:35.50 (35.38)
        5:10.78 (35.28)     5:45.30 (34.52)                                        
  4 Ramirez Meza, Ana V       09 Brandeis             5:39.37    5:46.26    5  
                  31.24     1:05.25 (34.01)     1:40.33 (35.08)     2:15.69 (35.36)
        2:51.22 (35.53)     3:26.57 (35.35)     4:02.23 (35.66)     4:38.07 (35.84)
        5:13.70 (35.63)     5:46.26 (32.56)                                        
  5 Terrones, Natasha L       10 Health Careers       6:04.05    6:09.85    4  
                  33.60     1:09.28 (35.68)     1:46.23 (36.95)     2:23.55 (37.32)
        3:01.12 (37.57)     3:39.04 (37.92)     4:17.25 (38.21)     4:55.49 (38.24)
        5:33.44 (37.95)     6:09.85 (36.41)                                        
  6 Pomeroy, Audrey A         09 Clark                6:35.27    6:32.84    3  
                  32.44     1:09.36 (36.92)     1:48.89 (39.53)     2:29.14 (40.25)
        3:09.81 (40.67)     3:50.49 (40.68)     4:31.60 (41.11)     5:12.84 (41.24)
        5:53.16 (40.32)     6:32.84 (39.68)                                        
  7 Easley, Ashley C          10 Brandeis             6:44.38    6:33.36    2  
                  33.76     1:11.42 (37.66)     1:51.53 (40.11)     2:32.38 (40.85)
        3:13.62 (41.24)     3:54.51 (40.89)     4:35.05 (40.54)     5:16.48 (41.43)
        5:56.53 (40.05)     6:33.36 (36.83)                                        
  8 Rodgers, Emily G          10 Brandeis             7:10.21    6:45.05    1  
                  33.99     1:11.77 (37.78)     1:52.35 (40.58)     2:33.60 (41.25)
        3:15.22 (41.62)     3:55.79 (40.57)     4:37.57 (41.78)     5:19.58 (42.01)
        6:02.67 (43.09)     6:45.05 (42.38)                                        
  9 Wilson, Sophia A          11 Clark                6:39.46    6:45.58  
                  35.15     1:13.85 (38.70)     1:54.42 (40.57)     2:35.85 (41.43)
        3:17.39 (41.54)     3:59.20 (41.81)     4:40.96 (41.76)     5:22.97 (42.01)
        6:04.79 (41.82)     6:45.58 (40.79)                                        
 10 Chudej, Haley A           10 Brandeis             7:01.72    7:02.31  
                  36.20     1:15.92 (39.72)     1:58.49 (42.57)     2:42.19 (43.70)
        3:25.45 (43.26)     4:08.61 (43.16)     4:53.09 (44.48)     5:36.91 (43.82)
        6:20.32 (43.41)     7:02.31 (41.99)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robertson, Michael J      11 Brandeis             4:51.53    4:54.91    9  
                  24.97       53.56 (28.59)     1:22.93 (29.37)     1:52.50 (29.57)
        2:22.76 (30.26)     2:53.18 (30.42)     3:23.33 (30.15)     3:54.11 (30.78)
        4:25.04 (30.93)     4:54.91 (29.87)                                        
  2 Moore, Trevor J           11 Brandeis             4:54.32    5:07.13    7  
                  28.29       59.53 (31.24)     1:31.62 (32.09)     2:03.30 (31.68)
        2:34.78 (31.48)     3:05.67 (30.89)     3:36.72 (31.05)     4:07.97 (31.25)
        4:38.00 (30.03)     5:07.13 (29.13)                                        
  3 Nelms, Josh F             10 Brandeis             5:28.87    5:37.12    6  
                  29.96     1:03.69 (33.73)     1:37.84 (34.15)     2:11.72 (33.88)
        2:45.81 (34.09)     3:20.22 (34.41)     3:54.73 (34.51)     4:29.75 (35.02)
        5:03.89 (34.14)     5:37.12 (33.23)                                        
  4 Saporsky, Ethan R         09 Health Careers       5:57.34    5:44.20    5  
                  29.98     1:04.12 (34.14)     1:38.62 (34.50)     2:14.18 (35.56)
        2:49.41 (35.23)     3:24.56 (35.15)     3:59.90 (35.34)   5:44.20 (1:44.30)
  5 Dial, Caleb B             09 Brandeis             5:51.93    5:55.36    4  
                  30.24     1:04.13 (33.89)     1:39.20 (35.07)     2:15.48 (36.28)
        2:52.65 (37.17)     3:30.52 (37.87)     4:08.32 (37.80)     4:44.58 (36.26)
        5:20.12 (35.54)     5:55.36 (35.24)                                        
  6 Curbow, Kayden M          09 Clark                6:26.03    6:02.66    3  
                  31.78     1:07.75 (35.97)     1:44.07 (36.32)     2:21.55 (37.48)
        2:59.59 (38.04)     3:37.70 (38.11)     4:14.78 (37.08)     4:51.82 (37.04)
        5:28.91 (37.09)     6:02.66 (33.75)                                        
  7 Randazzo Patino, Gianfra  10 Clark                6:23.44    6:21.20    2  
                  33.19     1:09.48 (36.29)     1:47.11 (37.63)     2:25.77 (38.66)
        3:04.42 (38.65)     3:44.06 (39.64)     4:24.37 (40.31)     5:04.49 (40.12)
        5:44.60 (40.11)     6:21.20 (36.60)                                        
  8 Grotewold, Zachary K      09 Clark                6:25.27    6:22.59    1  
                  35.11     1:13.58 (38.47)     1:52.97 (39.39)     2:33.05 (40.08)
        3:12.00 (38.95)     3:51.60 (39.60)     4:30.24 (38.64)     5:08.12 (37.88)
        5:45.30 (37.18)     6:22.59 (37.29)                                        
  9 Clark, Tristan R          09 Clark                6:50.27    6:46.78  
                  34.78     1:15.29 (40.51)     1:56.88 (41.59)     2:37.72 (40.84)
        3:19.71 (41.99)     4:02.24 (42.53)     4:44.39 (42.15)     5:26.59 (42.20)
        6:06.81 (40.22)     6:46.78 (39.97)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Health Careers  'A'                   1:48.00    1:47.23   18  
     1) Makilan, Franke P 11            2) Clauss, Kendall N 11           
     3) Chancey, Elainey C 11           4) Copes, Jenna E 12              
                  26.52       54.58 (28.06)     1:22.45 (27.87)     1:47.23 (24.78)
  2 Louis D. Brandeis High School  'A'                1:46.41    1:47.55   14  
     1) Barickman, Chloe R 12           2) Dessouky, Samar S 10           
     3) Rodriguez, Ava G 12             4) Gianotti, Emily J 12           
                  27.15       54.41 (27.26)     1:21.87 (27.46)     1:47.55 (25.68)
  3 San Antonio Clark  'A'                            1:47.86    1:52.15   12  
     1) Faux, Avery M 11                2) DeArmond, Mallory M 09         
     3) Correa, Elizabeth R 10          4) Engel, Jessica E 12            
                  26.72       55.35 (28.63)     1:24.50 (29.15)     1:52.15 (27.65)
  4 Louis D. Brandeis High School  'B'                1:55.91   x1:56.93  
     1) Sanchez, Reeve A 10             2) Lloyd, Megan E 12              
     3) Su, Michelle H 09               4) Madson, Avery C 12             
                  30.04       57.86 (27.82)     1:27.24 (29.38)     1:56.93 (29.69)
  5 San Antonio Clark  'B'                            1:56.40   x1:57.83  
     1) Marks, Savannah J 10            2) Valdez, Amanda A 09            
     3) Sanchez, Gilian A 10            4) Morison, Syd R 09              
                  29.51       59.08 (29.57)     1:30.85 (31.77)     1:57.83 (26.98)
  6 San Antonio Clark  'C'                            2:02.06   x2:00.37  
     1) Sommer, Elizabeth A 10          2) Morataya, Madeleine K 10       
     3) Wilson, Sophia A 11             4) Pomeroy, Audrey A 09           
                  29.17       57.93 (28.76)     1:30.61 (32.68)     2:00.37 (29.76)
  7 Louis D. Brandeis High School  'C'                2:06.80   x2:05.68  
     1) Easley, Ashley C 10             2) Gillispie, Kamryn A 11         
     3) Rodgers, Emily G 10             4) Chudej, Haley A 10             
                  30.27     1:03.05 (32.78)     1:33.80 (30.75)     2:05.68 (31.88)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D. Brandeis High School  'A'                1:33.99    1:33.17   18  
     1) Robertson, Michael J 11         2) Healey, Alan O 12              
     3) Moore, Trevor J 11              4) Jardenil, Kyle L 12            
                  23.25       46.94 (23.69)     1:10.19 (23.25)     1:33.17 (22.98)
  2 San Antonio Clark  'A'                            1:37.31    1:34.37   14  
     1) Mandacina, Brayden J 10         2) Salazar, Mateo C 10            
     3) Stallworth, Lane M 11           4) Almaraz, Ayden M 09            
                  22.98       48.28 (25.30)     1:11.11 (22.83)     1:34.37 (23.26)
  3 Louis D. Brandeis High School  'B'                1:41.23   x1:41.13  
     1) Estes, Nolan K 12               2) Lockhart, Will W 10            
     3) Douphrate, Nathan H 10          4) Ning, Zack Z 09                
                  24.75       50.44 (25.69)     1:16.13 (25.69)     1:41.13 (25.00)
  4 Louis D. Brandeis High School  'C'                1:46.48   x1:48.84  
     1) Burdette, Zachary E 11          2) Dial, Caleb B 09               
     3) Jordan, Thomas C 10             4) Morrow, Spenser W 11           
                  27.14       54.60 (27.46)     1:21.52 (26.92)     1:48.84 (27.32)
  5 San Antonio Clark  'B'                            1:49.74   x1:48.88  
     1) Thurman, Bexar B 10             2) Clark, Tristan R 09            
     3) Nouneh, John 11                 4) Faux, Cole F 09                
                  27.08       55.13 (28.05)     1:22.28 (27.15)     1:48.88 (26.60)
  6 San Antonio Clark  'C'                                 NT   x1:52.49  
     1) Samuel, Charles M 09            2) Curbow, Kayden M 09            
     3) Cooper, Russell R 09            4) Mochel, William E 10           
                  27.88       55.36 (27.48)     1:24.59 (29.23)     1:52.49 (27.90)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orozco, Alyssa M          12 Brandeis             1:04.81    1:06.73    9  
                  32.35     1:06.73 (34.38)                                        
  2 Barickman, Chloe R        12 Brandeis             1:02.09    1:06.78    7  
                  32.82     1:06.78 (33.96)                                        
  3 Garza, Dana R             12 Health Careers       1:06.37    1:08.13    6  
                  33.25     1:08.13 (34.88)                                        
  4 Faux, Avery M             11 Clark                1:05.92    1:08.32    5  
                  32.83     1:08.32 (35.49)                                        
  5 Lai, Joyce Y              11 Brandeis             1:07.21    1:10.38    4  
                  34.26     1:10.38 (36.12)                                        
  6 Valdez, Amanda A          09 Clark                1:12.09    1:13.90    3  
                  36.99     1:13.90 (36.91)                                        
  7 McNary, Lindsay E         10 Health Careers       1:16.97    1:14.14    2  
                  36.14     1:14.14 (38.00)                                        
  8 Wilson, Sophia A          11 Clark                1:09.92    1:17.96    1  
                  38.14     1:17.96 (39.82)                                        
  9 Gillispie, Kamryn A       11 Brandeis             1:18.68    1:18.07  
                  37.58     1:18.07 (40.49)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, AJ J                11 Brandeis               56.02      55.77    9  
                  26.87       55.77 (28.90)                                        
  2 Yetter, Monty S           11 Brandeis               57.14      56.01    7  
                  27.94       56.01 (28.07)                                        
  3 Jardenil, Kyle L          12 Brandeis               57.91      59.88    6  
                  29.19       59.88 (30.69)                                        
  4 North, Bobby A            11 Brandeis               59.57    1:04.11    5  
                  31.04     1:04.11 (33.07)                                        
  5 Salazar, Mateo C          10 Clark                1:08.80    1:07.17    4  
                  31.28     1:07.17 (35.89)                                        
  6 Thurman, Bexar B          10 Clark                1:08.27    1:12.90    3  
                  35.39     1:12.90 (37.51)                                        
  7 Samuel, Charles M         09 Clark                1:22.27    1:18.36    2  
                  38.07     1:18.36 (40.29)                                        
  8 Nouneh, John              11 Clark                1:19.67    1:19.61    1  
                  38.32     1:19.61 (41.29)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Makilan, Franke P         11 Health Careers       1:09.57    1:12.69    9  
                  34.42     1:12.69 (38.27)                                        
  2 Chancey, Elainey C        11 Health Careers       1:10.93    1:14.90    7  
                  35.69     1:14.90 (39.21)                                        
  3 Torres, Sophia E          09 Health Careers       1:16.56    1:16.13    6  
                  36.11     1:16.13 (40.02)                                        
  4 Clauss, Kendall N         11 Health Careers       1:13.50    1:16.52    5  
                  35.83     1:16.52 (40.69)                                        
  5 Bentley, Ally J           12 Brandeis             1:13.67    1:17.56    4  
                  36.49     1:17.56 (41.07)                                        
  6 Goldhammer, Grace E       09 Brandeis             1:19.29    1:22.05    3  
                  38.86     1:22.05 (43.19)                                        
  7 Lloyd, Megan E            12 Brandeis             1:19.94    1:23.70    2  
                  38.62     1:23.70 (45.08)                                        
  8 Sanchez, Gilian A         10 Clark                1:22.65    1:26.55    1  
                  41.66     1:26.55 (44.89)                                        
  9 Sanchez, Reeve A          10 Brandeis             1:22.91    1:28.17  
                  42.01     1:28.17 (46.16)                                        
 10 McNary, Sofia G           12 Clark                1:28.31    1:28.37  
                  40.91     1:28.37 (47.46)                                        
 11 Mclaren, Rachel S         12 Clark                1:29.09    1:33.86  
                  43.30     1:33.86 (50.56)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Logan, Garrett R          12 Health Careers       1:04.84    1:08.84    9  
                  32.94     1:08.84 (35.90)                                        
  2 Healey, Alan O            12 Brandeis             1:09.67    1:09.73    7  
                  32.22     1:09.73 (37.51)                                        
  3 Ning, Zack Z              09 Brandeis             1:10.94    1:10.29    6  
                  33.36     1:10.29 (36.93)                                        
  4 Randazzo Patino, Gianfra  10 Clark                1:15.29    1:13.71    5  
                  35.05     1:13.71 (38.66)                                        
  5 Dial, Caleb B             09 Brandeis             1:27.18    1:18.89    4  
                  37.32     1:18.89 (41.57)                                        
  6 Faux, Cole F              09 Clark                1:23.55    1:21.29    3  
                  38.82     1:21.29 (42.47)                                        
  7 Mochel, William E         10 Clark                1:22.01    1:21.40    2  
                  37.21     1:21.40 (44.19)                                        
  8 Morrow, Spenser W         11 Brandeis             1:22.53    1:23.66    1  
                  39.68     1:23.66 (43.98)                                        
  9 Cooper, Russell R         09 Clark                1:28.27    1:30.29  
                  43.06     1:30.29 (47.23)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D. Brandeis High School  'A'                3:54.32    4:01.04   18  
     1) Rodriguez, Ava G 12             2) Orozco, Alyssa M 12            
     3) Ramirez Meza, Ana V 09          4) Bentley, Ally J 12             
                  28.67       59.61 (59.61)     1:28.14 (28.53)   1:59.71 (1:00.10)
        2:29.41 (29.70)   3:00.57 (1:00.86)     3:29.48 (28.91)   4:01.04 (1:00.47)
  2 San Antonio Clark  'A'                            4:09.56    4:05.05   14  
     1) Correa, Elizabeth R 10          2) DeArmond, Mallory M 09         
     3) Morison, Syd R 09               4) Correa, Catherine T 10         
                  30.58   1:02.61 (1:02.61)     1:32.56 (29.95)   2:05.05 (1:02.44)
        2:34.08 (29.03)   3:06.61 (1:01.56)     3:34.78 (28.17)     4:05.05 (58.44)
  3 San Antonio Health Careers  'A'                   4:10.00    4:13.15   12  
     1) Terrones, Natasha L 10          2) Garza, Dana R 12               
     3) Torres, Sophia E 09             4) Baldinell, Isabelle M 12       
                  29.38   1:01.44 (1:01.44)     1:30.90 (29.46)   2:03.44 (1:02.00)
        2:34.60 (31.16)   3:07.53 (1:04.09)     3:38.33 (30.80)   4:13.15 (1:05.62)
  4 Louis D. Brandeis High School  'B'                4:12.29   x4:20.37  
     1) Lai, Joyce Y 11                 2) Su, Michelle H 09              
     3) Easley, Ashley C 10             4) Goldhammer, Grace E 09         
                  30.57   1:03.92 (1:03.92)     1:34.32 (30.40)   2:09.02 (1:05.10)
        2:42.57 (33.55)   3:16.50 (1:07.48)     3:46.96 (30.46)   4:20.37 (1:03.87)
  5 San Antonio Clark  'B'                            4:18.94   x4:26.99  
     1) Sommer, Elizabeth A 10          2) Garza, Camryn E 11             
     3) Valdez, Amanda A 09             4) Marks, Savannah J 10           
                  30.56   1:03.74 (1:03.74)     1:36.20 (32.46)   2:12.11 (1:08.37)
        2:44.66 (32.55)   3:19.26 (1:07.15)     3:50.39 (31.13)   4:26.99 (1:07.73)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis D. Brandeis High School  'A'                3:23.48    3:28.51   18  
     1) Robertson, Michael J 11         2) Wood, AJ J 11                  
     3) Presses, Nikolas G 11           4) Jardenil, Kyle L 12            
                  24.76       51.92 (51.92)     1:16.65 (24.73)     1:44.29 (52.37)
        2:09.76 (25.47)     2:36.90 (52.61)     3:01.38 (24.48)     3:28.51 (51.61)
  2 Louis D. Brandeis High School  'B'                3:27.77   x3:29.70  
     1) Yetter, Monty S 11              2) Estes, Nolan K 12              
     3) Moore, Trevor J 11              4) Zorrilla, Diego A 11           
                  25.02       51.02 (51.02)     1:16.90 (25.88)     1:45.12 (54.10)
        2:09.47 (24.35)     2:35.77 (50.65)     3:02.24 (26.47)     3:29.70 (53.93)
  3 San Antonio Clark  'A'                            3:50.77    3:55.55   14  
     1) Faux, Cole F 09                 2) Schneider, Andrew E 11         
     3) Calderon, Benjamin D 11         4) Salazar, Mateo C 10            
                  28.29   1:00.21 (1:00.21)     1:27.11 (26.90)     1:58.03 (57.82)
        2:24.77 (26.74)     2:54.87 (56.84)     3:23.15 (28.28)   3:55.55 (1:00.68)
  4 Louis D. Brandeis High School  'C'                3:50.27   x3:56.51  
     1) Burdette, Zachary E 11          2) Lockhart, Will W 10            
     3) North, Bobby A 11               4) Nelms, Josh F 10               
                  28.76   1:01.11 (1:01.11)     1:28.21 (27.10)     1:58.52 (57.41)
        2:25.79 (27.27)     2:56.35 (57.83)     3:24.91 (28.56)   3:56.51 (1:00.16)
  5 San Antonio Clark  'B'                            4:13.91   x4:06.90  
     1) Thurman, Bexar B 10             2) Randazzo Patino, Gianfranco 10 
     3) Nouneh, John 11                 4) Clark, Tristan R 09            
                  29.71   1:01.57 (1:01.57)     1:30.93 (29.36)   2:03.10 (1:01.53)
        2:33.23 (30.13)   3:06.13 (1:03.03)     3:34.96 (28.83)   4:06.90 (1:00.77)
  6 San Antonio Clark  'C'                            4:15.27   x4:14.31  
     1) Curbow, Kayden M 09             2) Cooper, Russell R 09           
     3) Samuel, Charles M 09            4) Grotewold, Zachary K 09        
                  28.05       59.26 (59.26)     1:31.31 (32.05)   2:07.31 (1:08.05)
        2:37.92 (30.61)   3:11.67 (1:04.36)     3:40.94 (29.27)   4:14.31 (1:02.64)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. Louis D. Brandeis High School       387   2. San Antonio Clark                   263
  3. San Antonio Health Careers          170                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Louis D. Brandeis High School       156   2. San Antonio Health Careers          139
  3. San Antonio Clark                   133                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Louis D. Brandeis High School       231   2. San Antonio Clark                   130
  3. San Antonio Health Careers           31