2022 ST AAAA LCM STAGS Championships /22-46
NEISD Aquatic Center - 7/14/2022 through 7/17/2022             
Final Results and Scores                                   
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kallus, Bella G           10 Victoria Texas A-ST    33.20      32.29  
  2 Rogers, Olivia B           9 Alamo Area Aquat-ST    33.32      32.54  
  3 Brown, Naomi V            10 Nitro Swimming-ST      33.55      32.67  
  4 Coxe, Katherine M         10 Waterloo Swimmin-ST    33.45      33.13  
  5 Robinson, Addilynn G      10 Waterloo Swimmin-ST    33.75      33.23  
  5 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST    33.52      33.23  
  7 Gaertner, Genevieve E     10 Waterloo Swimmin-ST    33.47      33.36  
  8 Thiede, Madeleine H       10 Austin Swim Club-ST    34.57      35.04  
B - Final
  9 Mendez, Angelica K        10 Waterloo Swimmin-ST    37.54      34.60  
 10 Wenglar, Reagan E         10 Nitro Swimming-ST      34.87      34.95  
 11 Griego, Lucy L             9 Waterloo Swimmin-ST    35.60      35.22  
 12 Mefford, Emma R           10 Nitro Swimming-ST      36.36      35.35  
 13 Bertha, Evangeline G       9 Alamo Area Aquat-ST    36.15      36.51  
 14 Hrncir, Iris E             8 San Antonio Wave-ST    36.35      36.68  
 15 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST    35.24      36.74  
 16 Wang, Joyce W             10 Waterloo Swimmin-ST    36.07      36.83  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kallus, Bella G           10 Victoria Texas A-ST    32.65      33.20  
  2 Rogers, Olivia B           9 Alamo Area Aquat-ST    33.55      33.32  
  3 Coxe, Katherine M         10 Waterloo Swimmin-ST    34.60      33.45  
  4 Gaertner, Genevieve E     10 Waterloo Swimmin-ST    33.71      33.47  
  5 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST    34.01      33.52  
  6 Brown, Naomi V            10 Nitro Swimming-ST      35.11      33.55  
  7 Robinson, Addilynn G      10 Waterloo Swimmin-ST    33.89      33.75  
  8 Thiede, Madeleine H       10 Austin Swim Club-ST    34.92      34.57  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wenglar, Reagan E         10 Nitro Swimming-ST      35.15      34.87  
 10 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST    33.06      35.24  
 11 Griego, Lucy L             9 Waterloo Swimmin-ST    34.84      35.60  
 12 Moran, Ainsley S          10 Nitro Swimming-ST      34.59      36.02  
 13 Wang, Joyce W             10 Waterloo Swimmin-ST    35.20      36.07  
 14 Bertha, Evangeline G       9 Alamo Area Aquat-ST    35.58      36.15  
 15 Hrncir, Iris E             8 San Antonio Wave-ST    35.59      36.35  
 16 Mefford, Emma R           10 Nitro Swimming-ST      35.50      36.36  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mendez, Angelica K        10 Waterloo Swimmin-ST    35.48      37.54  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Koeppel, Ridgley K        10 Nitro Swimming-ST    1:10.90    1:09.46  
                  34.11     1:09.46 (35.35)                                        
  2 Gunn, Pepper A            10 Nitro Swimming-ST    1:09.47    1:09.69  
                  34.46     1:09.69 (35.23)                                        
  3 Kallus, Bella G           10 Victoria Texas A-ST  1:11.82    1:11.05  
                  35.17     1:11.05 (35.88)                                        
  4 Rogers, Olivia B           9 Alamo Area Aquat-ST  1:14.32    1:11.43  
                  34.13     1:11.43 (37.30)                                        
  5 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST  1:15.04    1:12.18  
                  35.61     1:12.18 (36.57)                                        
  6 Robinson, Addilynn G      10 Waterloo Swimmin-ST  1:14.64    1:13.06  
                  35.41     1:13.06 (37.65)                                        
  7 Morris, Camdan N          10 Longhorn Aquatic-ST  1:15.43    1:13.18  
                  35.52     1:13.18 (37.66)                                        
  8 Jakhangirova, Aidakhon    10 Nitro Swimming-ST    1:15.52    1:13.53  
                  35.74     1:13.53 (37.79)                                        
B - Final
  9 Franks, Brooke A          10 Nitro Swimming-ST    1:16.75    1:13.11  
                  35.57     1:13.11 (37.54)                                        
 10 Coxe, Katherine M         10 Waterloo Swimmin-ST  1:15.60    1:14.83  
                  36.98     1:14.83 (37.85)                                        
 11 Gaertner, Genevieve E     10 Waterloo Swimmin-ST  1:16.72    1:15.61  
                  36.53     1:15.61 (39.08)                                        
 12 Wenglar, Reagan E         10 Nitro Swimming-ST    1:16.53    1:16.58  
                  36.89     1:16.58 (39.69)                                        
 13 Steber, Alexandra L       10 Waterloo Swimmin-ST  1:17.58    1:16.90  
                  37.14     1:16.90 (39.76)                                        
 14 Griego, Lucy L             9 Waterloo Swimmin-ST  1:17.63    1:17.13  
                  38.95     1:17.13 (38.18)                                        
 15 Mefford, Emma R           10 Nitro Swimming-ST    1:19.29    1:17.21  
                  37.71     1:17.21 (39.50)                                        
 16 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST  1:19.32    1:17.60  
                  36.71     1:17.60 (40.89)                                        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gunn, Pepper A            10 Nitro Swimming-ST    1:09.51    1:09.47  
  2 Koeppel, Ridgley K        10 Nitro Swimming-ST    1:11.74    1:10.90  
  3 Kallus, Bella G           10 Victoria Texas A-ST  1:10.27    1:11.82  
  4 Rogers, Olivia B           9 Alamo Area Aquat-ST  1:15.32    1:14.32  
  5 Robinson, Addilynn G      10 Waterloo Swimmin-ST  1:13.92    1:14.64  
  6 Brown, Naomi V            10 Nitro Swimming-ST    1:15.36    1:14.91  
  7 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST  1:20.00    1:15.04  
  8 Morris, Camdan N          10 Longhorn Aquatic-ST  1:14.21    1:15.43  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jakhangirova, Aidakhon    10 Nitro Swimming-ST    1:16.83    1:15.52  
 10 Coxe, Katherine M         10 Waterloo Swimmin-ST  1:18.77    1:15.60  
 11 Wenglar, Reagan E         10 Nitro Swimming-ST    1:16.97    1:16.53  
 12 Gaertner, Genevieve E     10 Waterloo Swimmin-ST  1:14.68    1:16.72  
 13 Franks, Brooke A          10 Nitro Swimming-ST    1:15.91    1:16.75  
 14 Steber, Alexandra L       10 Waterloo Swimmin-ST  1:18.74    1:17.58  
 15 Griego, Lucy L             9 Waterloo Swimmin-ST  1:18.19    1:17.63  
 16 Bertha, Evangeline G       9 Alamo Area Aquat-ST  1:19.46    1:18.86  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mefford, Emma R           10 Nitro Swimming-ST    1:18.84    1:19.29  
 18 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST  1:17.26    1:19.32  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Brandl, Ellen M           10 Whitecaps of Wes-ST  1:20.22    1:19.82  
 20 Whitehurst, Lyla G        10 High Performance-ST  1:18.67    1:20.26  
 21 Fenton, Eliza H           10 Capital of Texas-ST  1:18.94    1:20.29  
 22 Moran, Ainsley S          10 Nitro Swimming-ST    1:17.58    1:20.96  
 23 Cepparo, Natalia A         9 Unattached-ST        1:20.23    1:21.16  
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST  2:39.98    2:33.43  
                  35.54     1:14.56 (39.02)     1:55.22 (40.66)     2:33.43 (38.21)
  2 Franks, Brooke A          10 Nitro Swimming-ST    2:41.11    2:33.45  
                  35.80     1:14.64 (38.84)     1:55.09 (40.45)     2:33.45 (38.36)
  3 Robinson, Addilynn G      10 Waterloo Swimmin-ST  2:38.69    2:33.99  
                  35.68     1:15.53 (39.85)     1:56.20 (40.67)     2:33.99 (37.79)
  4 Rogers, Olivia B           9 Alamo Area Aquat-ST  2:40.34    2:36.15  
                  35.60     1:15.42 (39.82)     1:56.03 (40.61)     2:36.15 (40.12)
  5 Wenglar, Reagan E         10 Nitro Swimming-ST    2:43.85    2:41.88  
                  37.35     1:20.29 (42.94)     2:02.31 (42.02)     2:41.88 (39.57)
  6 Mefford, Emma R           10 Nitro Swimming-ST    2:46.59    2:45.90  
                  38.18     1:20.74 (42.56)     2:03.59 (42.85)     2:45.90 (42.31)
  7 Deaton, Emilie S          10 Nitro Swimming-ST    2:46.54    2:46.78  
                  37.23     1:18.46 (41.23)     2:03.84 (45.38)     2:46.78 (42.94)
  8 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST  2:47.75    2:47.13  
                  37.84     1:20.51 (42.67)     2:04.42 (43.91)     2:47.13 (42.71)
B - Final
  9 Cepparo, Natalia A         9 Unattached-ST        2:47.81    2:42.70  
                  37.21     1:18.29 (41.08)     2:01.72 (43.43)     2:42.70 (40.98)
 10 Griego, Lucy L             9 Waterloo Swimmin-ST  2:53.31    2:44.30  
                  39.24     1:21.97 (42.73)     2:04.76 (42.79)     2:44.30 (39.54)
 11 Bertha, Evangeline G       9 Alamo Area Aquat-ST  2:52.19    2:48.42  
                  39.23     1:22.60 (43.37)     2:07.13 (44.53)     2:48.42 (41.29)
 12 Whitehurst, Lyla G        10 High Performance-ST  2:52.99    2:48.64  
                  39.93     1:23.77 (43.84)     2:07.67 (43.90)     2:48.64 (40.97)
 13 Helm, Paige S             10 Nitro Swimming-ST    2:52.06    2:50.38  
                  39.52     1:24.10 (44.58)     2:07.38 (43.28)     2:50.38 (43.00)
 14 Mandacina, Ashtyn F       10 Alamo Area Aquat-ST  2:53.28    2:50.50  
                  39.81     1:22.90 (43.09)     2:07.11 (44.21)     2:50.50 (43.39)
 15 Leibowitz, Collins B       9 Nitro Swimming-ST    2:53.26    2:53.56  
                  39.42     1:23.42 (44.00)     2:08.74 (45.32)     2:53.56 (44.82)
 16 Brandl, Ellen M           10 Whitecaps of Wes-ST  2:52.82    2:53.80  
                  38.30     1:22.68 (44.38)     2:08.16 (45.48)     2:53.80 (45.64)
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gaertner, Genevieve E     10 Waterloo Swimmin-ST  2:47.05    2:38.21  
                1:18.41   2:38.21 (1:19.80)                                        
  2 Robinson, Addilynn G      10 Waterloo Swimmin-ST  2:44.27    2:38.69  
                1:17.88   2:38.69 (1:20.81)                                        
  3 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST  2:41.04    2:39.98  
                1:20.09   2:39.98 (1:19.89)                                        
  4 Rogers, Olivia B           9 Alamo Area Aquat-ST  2:45.71    2:40.34  
                1:18.75   2:40.34 (1:21.59)                                        
  5 Franks, Brooke A          10 Nitro Swimming-ST    2:41.97    2:41.11  
                1:17.16   2:41.11 (1:23.95)                                        
  6 Wenglar, Reagan E         10 Nitro Swimming-ST    2:42.53    2:43.85  
  7 Deaton, Emilie S          10 Nitro Swimming-ST    2:53.97    2:46.54  
                1:19.69   2:46.54 (1:26.85)                                        
  8 Mefford, Emma R           10 Nitro Swimming-ST    2:54.41    2:46.59  
                1:20.64   2:46.59 (1:25.95)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST  2:49.95    2:47.75  
                1:19.16   2:47.75 (1:28.59)                                        
 10 Cepparo, Natalia A         9 Unattached-ST        2:51.34    2:47.81  
                1:23.30   2:47.81 (1:24.51)                                        
 11 Helm, Paige S             10 Nitro Swimming-ST    2:56.10    2:52.06  
                1:24.57   2:52.06 (1:27.49)                                        
 12 Bertha, Evangeline G       9 Alamo Area Aquat-ST  2:54.35    2:52.19  
                1:25.90   2:52.19 (1:26.29)                                        
 13 Brandl, Ellen M           10 Whitecaps of Wes-ST  2:53.23    2:52.82  
                1:21.73   2:52.82 (1:31.09)                                        
 14 Whitehurst, Lyla G        10 High Performance-ST  2:55.10    2:52.99  
                1:25.06   2:52.99 (1:27.93)                                        
 15 Leibowitz, Collins B       9 Nitro Swimming-ST    2:55.53    2:53.26  
                1:25.31   2:53.26 (1:27.95)                                        
 16 Mandacina, Ashtyn F       10 Alamo Area Aquat-ST  2:55.97    2:53.28  
                1:26.08   2:53.28 (1:27.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Griego, Lucy L             9 Waterloo Swimmin-ST  2:50.82    2:53.31  
                1:26.91   2:53.31 (1:26.40)                                        
 18 Campbell, Savannah F      10 Capital Area Aqu-ST  2:55.01    2:53.65  
                1:25.37   2:53.65 (1:28.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chang, Emma               10 Texas Gold-ST        2:55.15    2:54.43  
                1:28.51   2:54.43 (1:25.92)                                        
 
Women 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Brooke A          10 Nitro Swimming-ST    5:56.35    5:26.46  
                1:17.23   2:39.60 (1:22.37)   4:03.77 (1:24.17)   5:26.46 (1:22.69)
  2 Robinson, Addilynn G      10 Waterloo Swimmin-ST  6:00.04    5:29.94  
                1:17.66   2:43.06 (1:25.40)   4:08.15 (1:25.09)   5:29.94 (1:21.79)
  3 Wenglar, Reagan E         10 Nitro Swimming-ST    5:40.02    5:32.13  
                1:19.51   2:44.14 (1:24.63)   4:10.35 (1:26.21)   5:32.13 (1:21.78)
  4 Cepparo, Natalia A         9 Unattached-ST        5:55.34    5:47.12  
                1:23.39   2:51.35 (1:27.96)   4:21.38 (1:30.03)   5:47.12 (1:25.74)
  5 Steber, Alexandra L       10 Waterloo Swimmin-ST  6:34.05Y   5:48.34  
                1:23.60   2:54.54 (1:30.94)   4:22.63 (1:28.09)   5:48.34 (1:25.71)
  6 Helm, Paige S             10 Nitro Swimming-ST    5:54.36    5:50.82  
                1:24.99   2:54.05 (1:29.06)   4:24.04 (1:29.99)   5:50.82 (1:26.78)
  7 Deaton, Emilie S          10 Nitro Swimming-ST    5:56.00    5:53.51  
                1:21.60   2:51.67 (1:30.07)   4:22.47 (1:30.80)   5:53.51 (1:31.04)
  7 Whitehurst, Lyla G        10 High Performance-ST  5:54.22    5:53.51  
                1:23.91   2:54.87 (1:30.96)   4:27.12 (1:32.25)   5:53.51 (1:26.39)
  9 Bertha, Evangeline G       9 Alamo Area Aquat-ST  5:54.66    5:55.32  
                1:24.63   2:57.80 (1:33.17)   4:30.05 (1:32.25)   5:55.32 (1:25.27)
 10 Chang, Emma               10 Texas Gold-ST        6:01.08    6:03.69  
                1:25.68   2:59.71 (1:34.03)   4:34.18 (1:34.47)   6:03.69 (1:29.51)
 11 Yun, Grace M              10 Nitro Swimming-ST    6:03.00    6:04.72  
                1:25.84   2:58.67 (1:32.83)   4:32.33 (1:33.66)   6:04.72 (1:32.39)
 12 Campbell, Savannah F      10 Capital Area Aqu-ST  6:01.48    6:05.37  
                1:27.25   3:01.48 (1:34.23)   4:36.28 (1:34.80)   6:05.37 (1:29.09)
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lowe, Rita C              10 Waterloo Swimmin-ST    39.44      39.26  
  2 Carter, Sawyer L          10 Waterloo Swimmin-ST    40.68      39.36  
  3 Rogers, Olivia B           9 Alamo Area Aquat-ST    41.04      39.67  
  4 Steber, Alexandra L       10 Waterloo Swimmin-ST    40.79      39.82  
  5 Liu, Mila W               10 Waterloo Swimmin-ST    40.59      40.08  
  6 Albaugh, Ella A           10 Waterloo Swimmin-ST    41.29      40.15  
  7 Chang, Emma               10 Texas Gold-ST          39.87      40.18  
  8 Campbell, Savannah F      10 Capital Area Aqu-ST    40.99      40.70  
B - Final
  9 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST    41.84      41.14  
 10 Avery, Brielle C          10 Waterloo Swimmin-ST    43.00      41.49  
 11 Chen, Sophia Y            10 Waterloo Swimmin-ST    42.33      41.95  
 12 Griego, Lucy L             9 Waterloo Swimmin-ST    43.36      42.10  
 13 Bertha, Evangeline G       9 Alamo Area Aquat-ST    42.63      42.15  
 14 Bearden, Hallie J         10 Austin Swim Club-ST    43.31      42.77  
 15 Yun, Grace M              10 Nitro Swimming-ST      42.88      43.15  
 16 Mendez, Angelica K        10 Waterloo Swimmin-ST    41.50      43.28  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jakhangirova, Aidakhon    10 Nitro Swimming-ST      42.79      38.88  
  2 Lowe, Rita C              10 Waterloo Swimmin-ST    41.92      39.44  
  3 Chang, Emma               10 Texas Gold-ST          39.50      39.87  
  4 Robinson, Addilynn G      10 Waterloo Swimmin-ST    39.17      40.05  
  5 Liu, Mila W               10 Waterloo Swimmin-ST    42.83      40.59  
  6 Moran, Ainsley S          10 Nitro Swimming-ST      42.85      40.61  
  7 Carter, Sawyer L          10 Waterloo Swimmin-ST    42.34      40.68  
  8 Steber, Alexandra L       10 Waterloo Swimmin-ST    41.57      40.79  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Campbell, Savannah F      10 Capital Area Aqu-ST    42.79      40.99  
 10 Rogers, Olivia B           9 Alamo Area Aquat-ST    40.77      41.04  
 11 Albaugh, Ella A           10 Waterloo Swimmin-ST    41.41      41.29  
 12 Mendez, Angelica K        10 Waterloo Swimmin-ST    40.55      41.50  
 13 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST    41.99      41.84  
 14 Chen, Sophia Y            10 Waterloo Swimmin-ST    42.57      42.33  
 15 Bertha, Evangeline G       9 Alamo Area Aquat-ST    41.06      42.63  
 16 Yun, Grace M              10 Nitro Swimming-ST      42.77      42.88  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Avery, Brielle C          10 Waterloo Swimmin-ST    42.17      43.00  
 18 Bearden, Hallie J         10 Austin Swim Club-ST    42.87      43.31  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Griego, Lucy L             9 Waterloo Swimmin-ST    42.49      43.36  
 -- Mefford, Emma R           10 Nitro Swimming-ST      41.46         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Coxe, Katherine M         10 Waterloo Swimmin-ST  1:24.12    1:22.32  
                  41.52     1:22.32 (40.80)                                        
  2 Robinson, Addilynn G      10 Waterloo Swimmin-ST  1:24.99    1:24.93  
                  41.77     1:24.93 (43.16)                                        
  3 Moran, Ainsley S          10 Nitro Swimming-ST    1:28.46    1:25.16  
                  41.49     1:25.16 (43.67)                                        
  4 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST  1:26.99    1:25.44  
                  41.84     1:25.44 (43.60)                                        
  5 Steber, Alexandra L       10 Waterloo Swimmin-ST  1:28.51    1:26.45  
                  41.88     1:26.45 (44.57)                                        
  6 Rogers, Olivia B           9 Alamo Area Aquat-ST  1:26.93    1:26.74  
                  41.97     1:26.74 (44.77)                                        
  7 Liu, Mila W               10 Waterloo Swimmin-ST  1:27.59    1:28.02  
                  42.54     1:28.02 (45.48)                                        
  8 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST  1:27.87    1:28.60  
                  41.67     1:28.60 (46.93)                                        
B - Final
  9 Chang, Emma               10 Texas Gold-ST        1:29.00    1:25.56  
                  42.44     1:25.56 (43.12)                                        
 10 Mefford, Emma R           10 Nitro Swimming-ST    1:28.67    1:27.62  
                  43.18     1:27.62 (44.44)                                        
 11 Gaertner, Genevieve E     10 Waterloo Swimmin-ST  1:30.87    1:28.92  
                  42.69     1:28.92 (46.23)                                        
 12 Carter, Sawyer L          10 Waterloo Swimmin-ST  1:29.98    1:29.46  
                  43.38     1:29.46 (46.08)                                        
 13 Campbell, Savannah F      10 Capital Area Aqu-ST  1:30.18    1:30.37  
                  44.42     1:30.37 (45.95)                                        
 14 Yun, Grace M              10 Nitro Swimming-ST    1:31.31    1:30.39  
                  44.22     1:30.39 (46.17)                                        
 15 Bertha, Evangeline G       9 Alamo Area Aquat-ST  1:29.62    1:30.93  
                  44.65     1:30.93 (46.28)                                        
 16 Albaugh, Ella A           10 Waterloo Swimmin-ST  1:30.43    1:31.06  
                  43.84     1:31.06 (47.22)                                        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Coxe, Katherine M         10 Waterloo Swimmin-ST  1:28.00    1:24.12  
  2 Robinson, Addilynn G      10 Waterloo Swimmin-ST  1:24.63    1:24.99  
  3 Rogers, Olivia B           9 Alamo Area Aquat-ST  1:27.63    1:26.93  
  4 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST  1:31.68    1:26.99  
  5 Liu, Mila W               10 Waterloo Swimmin-ST  1:30.09    1:27.59  
  6 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST  1:27.96    1:27.87  
  7 Moran, Ainsley S          10 Nitro Swimming-ST    1:31.07    1:28.46  
  8 Steber, Alexandra L       10 Waterloo Swimmin-ST  1:29.81    1:28.51  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mefford, Emma R           10 Nitro Swimming-ST    1:29.76    1:28.67  
 10 Chang, Emma               10 Texas Gold-ST        1:28.40    1:29.00  
 11 Bertha, Evangeline G       9 Alamo Area Aquat-ST  1:28.79    1:29.62  
 12 Carter, Sawyer L          10 Waterloo Swimmin-ST  1:30.57    1:29.98  
 13 Campbell, Savannah F      10 Capital Area Aqu-ST  1:30.33    1:30.18  
 14 Albaugh, Ella A           10 Waterloo Swimmin-ST  1:32.64    1:30.43  
 15 Gaertner, Genevieve E     10 Waterloo Swimmin-ST  1:32.20    1:30.87  
 16 Yun, Grace M              10 Nitro Swimming-ST    1:30.32    1:31.31  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cepparo, Natalia A         9 Unattached-ST        1:31.65    1:32.54  
 18 Chen, Sophia Y            10 Waterloo Swimmin-ST  1:32.02    1:32.82  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Griego, Lucy L             9 Waterloo Swimmin-ST  1:31.74    1:33.82  
 20 Helm, Paige S             10 Nitro Swimming-ST    1:31.89    1:35.39  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kallus, Bella G           10 Victoria Texas A-ST    43.70      43.11  
  2 Jakhangirova, Aidakhon    10 Nitro Swimming-ST      46.14      44.15  
  3 Moran, Ainsley S          10 Nitro Swimming-ST      47.68      45.92  
  4 Brown, Naomi V            10 Nitro Swimming-ST      46.89      46.19  
  5 Liang, May                10 Nitro Swimming-ST      47.16      46.32  
  6 Whorton, Katherine F      10 Nitro Swimming-ST      47.29      48.87  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kallus, Bella G           10 Victoria Texas A-ST    46.82      43.70  
  2 Jakhangirova, Aidakhon    10 Nitro Swimming-ST      44.07      46.14  
  3 Brown, Naomi V            10 Nitro Swimming-ST      46.10      46.89  
  4 Liang, May                10 Nitro Swimming-ST      47.28      47.16  
  5 Whorton, Katherine F      10 Nitro Swimming-ST      40.44Y     47.29  
  6 Moran, Ainsley S          10 Nitro Swimming-ST      45.67      47.68  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Coxe, Katherine M         10 Waterloo Swimmin-ST  1:33.36    1:31.54  
                  43.64     1:31.54 (47.90)                                        
  2 Morris, Camdan N          10 Longhorn Aquatic-ST  1:41.44    1:43.25  
                  49.16     1:43.25 (54.09)                                        
  3 Frushour, Ashley E         9 Nitro Swimming-ST    1:46.16    1:43.59  
                  49.49     1:43.59 (54.10)                                        
  4 Whorton, Katherine F      10 Nitro Swimming-ST    1:43.08    1:43.67  
                  49.17     1:43.67 (54.50)                                        
  5 Costello, Giana C         10 Waterloo Swimmin-ST  1:42.29    1:43.71  
                  48.61     1:43.71 (55.10)                                        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Coxe, Katherine M         10 Waterloo Swimmin-ST  1:35.50    1:33.36  
  2 Morris, Camdan N          10 Longhorn Aquatic-ST  1:40.95    1:41.44  
  3 Moran, Ainsley S          10 Nitro Swimming-ST    1:41.83    1:41.73  
  4 Costello, Giana C         10 Waterloo Swimmin-ST  1:44.18    1:42.29  
  5 Whorton, Katherine F      10 Nitro Swimming-ST    1:42.81    1:43.08  
  6 Frushour, Ashley E         9 Nitro Swimming-ST    1:43.76    1:46.16  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gaertner, Genevieve E     10 Waterloo Swimmin-ST    37.17      34.81  
  2 Robinson, Addilynn G      10 Waterloo Swimmin-ST    36.92      36.01  
  3 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST    37.26      36.48  
  4 Franks, Brooke A          10 Nitro Swimming-ST      38.32      36.90  
  5 Griego, Lucy L             9 Waterloo Swimmin-ST    37.18      37.11  
  6 Deaton, Emilie S          10 Nitro Swimming-ST      37.97      37.91  
  7 Mefford, Emma R           10 Nitro Swimming-ST      38.11      38.36  
  8 Cepparo, Natalia A         9 Unattached-ST          38.31      38.55  
B - Final
  9 Steber, Alexandra L       10 Waterloo Swimmin-ST    39.14      37.49  
 10 Cowart, Abigail G          9 Alamo Area Aquat-ST    39.15      38.23  
 11 Costello, Giana C         10 Waterloo Swimmin-ST    39.66      38.34  
 12 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST    39.56      39.26  
 13 Mandacina, Ashtyn F       10 Alamo Area Aquat-ST    39.96      39.34  
 14 Morris, Camdan N          10 Longhorn Aquatic-ST    39.21      39.49  
 15 Brandl, Ellen M           10 Whitecaps of Wes-ST    39.34      39.77  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Koeppel, Ridgley K        10 Nitro Swimming-ST      35.91      35.20  
  2 Jakhangirova, Aidakhon    10 Nitro Swimming-ST      36.56      36.91  
  3 Robinson, Addilynn G      10 Waterloo Swimmin-ST    37.36      36.92  
  4 Gaertner, Genevieve E     10 Waterloo Swimmin-ST    36.45      37.17  
  5 Griego, Lucy L             9 Waterloo Swimmin-ST    37.85      37.18  
  6 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST    37.57      37.26  
  7 Deaton, Emilie S          10 Nitro Swimming-ST      40.59      37.97  
  8 Mefford, Emma R           10 Nitro Swimming-ST      40.13      38.11  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cepparo, Natalia A         9 Unattached-ST          38.75      38.31  
 10 Franks, Brooke A          10 Nitro Swimming-ST      40.21      38.32  
 11 Steber, Alexandra L       10 Waterloo Swimmin-ST    39.73      39.14  
 12 Cowart, Abigail G          9 Alamo Area Aquat-ST    40.26      39.15  
 13 Morris, Camdan N          10 Longhorn Aquatic-ST    38.38      39.21  
 14 Brandl, Ellen M           10 Whitecaps of Wes-ST    38.30      39.34  
 15 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST    38.60      39.56  
 16 Costello, Giana C         10 Waterloo Swimmin-ST    35.14Y     39.66  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mandacina, Ashtyn F       10 Alamo Area Aquat-ST    40.50      39.96  
 18 Moran, Ainsley S          10 Nitro Swimming-ST      40.24      40.73  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wenglar, Reagan E         10 Nitro Swimming-ST      40.78      40.85  
 20 Liu, Mila W               10 Waterloo Swimmin-ST    40.25      41.59  
 21 Quinteros, Daizi A         9 Tiger Shark of T-ST    40.64      42.38  
 22 Carter, Sawyer L          10 Waterloo Swimmin-ST    35.69Y     44.32  
 -- Fenton, Eliza H           10 Capital of Texas-ST    40.68         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST  1:23.38    1:21.65  
                  39.51     1:21.65 (42.14)                                        
  2 Cepparo, Natalia A         9 Unattached-ST        1:26.60    1:22.86  
                  38.91     1:22.86 (43.95)                                        
  3 Gaertner, Genevieve E     10 Waterloo Swimmin-ST  1:25.53    1:22.94  
                  39.06     1:22.94 (43.88)                                        
  4 Mefford, Emma R           10 Nitro Swimming-ST    1:24.37    1:23.77  
                  39.49     1:23.77 (44.28)                                        
  5 Steber, Alexandra L       10 Waterloo Swimmin-ST  1:27.32    1:26.06  
                  39.56     1:26.06 (46.50)                                        
  6 Fenton, Eliza H           10 Capital of Texas-ST  1:36.27    1:31.33  
                  43.04     1:31.33 (48.29)                                        
  7 Whorton, Katherine F      10 Nitro Swimming-ST    1:36.82    1:34.62  
                  44.19     1:34.62 (50.43)                                        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST  1:24.92    1:23.38  
  2 Mefford, Emma R           10 Nitro Swimming-ST    1:28.67    1:24.37  
  3 Gaertner, Genevieve E     10 Waterloo Swimmin-ST  1:28.10    1:25.53  
  4 Cepparo, Natalia A         9 Unattached-ST        1:26.68    1:26.60  
  5 Steber, Alexandra L       10 Waterloo Swimmin-ST  1:30.60    1:27.32  
  6 Fenton, Eliza H           10 Capital of Texas-ST  1:35.65    1:36.27  
  7 Whorton, Katherine F      10 Nitro Swimming-ST    1:31.13    1:36.82  
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST  3:01.49    2:56.83  
                  38.71     1:26.24 (47.53)     2:19.70 (53.46)     2:56.83 (37.13)
  2 Cowart, Abigail G          9 Alamo Area Aquat-ST  2:59.95    2:57.28  
                  41.16     1:23.65 (42.49)     2:20.18 (56.53)     2:57.28 (37.10)
  3 Jakhangirova, Aidakhon    10 Nitro Swimming-ST    3:00.93    2:59.39  
                  38.47     1:24.17 (45.70)     2:19.91 (55.74)     2:59.39 (39.48)
  4 Gaertner, Genevieve E     10 Waterloo Swimmin-ST  3:06.48    3:02.83  
                  38.32     1:25.91 (47.59)     2:24.38 (58.47)     3:02.83 (38.45)
  5 Cepparo, Natalia A         9 Unattached-ST        3:04.53    3:05.85  
                  41.03     1:32.83 (51.80)     2:25.62 (52.79)     3:05.85 (40.23)
  6 Deaton, Emilie S          10 Nitro Swimming-ST    3:11.33    3:11.50  
                  39.69     1:27.74 (48.05)   2:28.78 (1:01.04)     3:11.50 (42.72)
  7 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST  3:12.46    3:11.58  
                  45.02     1:34.85 (49.83)     2:28.16 (53.31)     3:11.58 (43.42)
 -- Wenglar, Reagan E         10 Nitro Swimming-ST    3:07.26         DQ  
                  40.66     1:27.17 (46.51)     2:25.35 (58.18)          DQ (40.58)
B - Final
  9 Steber, Alexandra L       10 Waterloo Swimmin-ST  3:15.10    3:11.54  
                  41.10     1:29.61 (48.51)   2:29.70 (1:00.09)     3:11.54 (41.84)
 10 Bertha, Evangeline G       9 Alamo Area Aquat-ST  3:31.13    3:18.20  
                  45.47     1:34.45 (48.98)   2:37.61 (1:03.16)     3:18.20 (40.59)
 11 Costello, Giana C         10 Waterloo Swimmin-ST  3:17.68    3:19.29  
                  41.92     1:36.82 (54.90)     2:34.59 (57.77)     3:19.29 (44.70)
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Coxe, Katherine M         10 Waterloo Swimmin-ST  3:00.56    2:55.71  
                1:27.79   2:55.71 (1:27.92)                                        
  2 Cowart, Abigail G          9 Alamo Area Aquat-ST  3:03.13    2:59.95  
                1:25.82   2:59.95 (1:34.13)                                        
  3 Jakhangirova, Aidakhon    10 Nitro Swimming-ST    3:07.13    3:00.93  
                1:24.69   3:00.93 (1:36.24)                                        
  4 Pacheco, Patricia H       10 Alamo Area Aquat-ST  3:03.92    3:01.49  
                1:28.46   3:01.49 (1:33.03)                                        
  5 Brown, Naomi V            10 Nitro Swimming-ST    3:04.37    3:03.32  
                1:23.32   3:03.32 (1:40.00)                                        
  6 Cepparo, Natalia A         9 Unattached-ST        3:08.72    3:04.53  
                1:28.03   3:04.53 (1:36.50)                                        
  7 Franks, Brooke A          10 Nitro Swimming-ST    3:14.98    3:05.25  
                1:28.32   3:05.25 (1:36.93)                                        
  8 Gaertner, Genevieve E     10 Waterloo Swimmin-ST  3:06.38    3:06.48  
                1:31.68   3:06.48 (1:34.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wenglar, Reagan E         10 Nitro Swimming-ST    3:06.63    3:07.26  
                1:27.69   3:07.26 (1:39.57)                                        
 10 Deaton, Emilie S          10 Nitro Swimming-ST    3:15.64    3:11.33  
                1:28.12   3:11.33 (1:43.21)                                        
 11 King, Evelyn J            10 Alamo Area Aquat-ST  3:09.65    3:12.46  
                1:37.04   3:12.46 (1:35.42)                                        
 12 Whorton, Katherine F      10 Nitro Swimming-ST    3:13.66    3:13.16  
                1:30.54   3:13.16 (1:42.62)                                        
 13 Steber, Alexandra L       10 Waterloo Swimmin-ST  3:11.02    3:15.10  
                1:31.97   3:15.10 (1:43.13)                                        
 14 Campbell, Savannah F      10 Capital Area Aqu-ST  3:15.67    3:17.64  
                1:34.86   3:17.64 (1:42.78)                                        
 15 Costello, Giana C         10 Waterloo Swimmin-ST  3:13.78    3:17.68  
                1:39.40   3:17.68 (1:38.28)                                        
 16 Bertha, Evangeline G       9 Alamo Area Aquat-ST  3:15.14    3:31.13  
                1:42.75   3:31.13 (1:48.38)                                        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:10.69    2:14.98  
     1) King, Evelyn J 10               2) Pacheco, Patricia H 10         
     3) Rogers, Olivia B 9              4) Cowart, Abigail G 9            
                  34.63     1:08.82 (34.19)     1:43.07 (34.25)     2:14.98 (31.91)
  2 Waterloo Swimming-ST  'B'                         2:22.15    2:19.24  
     1) Robinson, Addilynn G 10         2) Wang, Joyce W 10               
     3) Avery, Brielle C 10             4) Coxe, Katherine M 10           
                  33.84     1:10.08 (36.24)     1:46.49 (36.41)     2:19.24 (32.75)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                            2:04.72    2:21.50  
     1) Franks, Brooke A 10             2) Deaton, Emilie S 10            
     3) Wenglar, Reagan E 10            4) Mefford, Emma R 10             
                  34.42                             1:46.53 ( )     2:21.50 (34.97)
  4 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:21.40    2:23.65  
     1) Gaertner, Genevieve E 10        2) Griego, Lucy L 9               
     3) Steber, Alexandra L 10          4) Carter, Sawyer L 10            
                  34.03     1:07.82 (33.79)     1:44.54 (36.72)     2:23.65 (39.11)
  5 Waterloo Swimming-ST  'C'                         2:32.52   x2:28.61  
     1) Costello, Giana C 10            2) Liu, Mila W 10                 
     3) Chen, Sophia Y 10               4) Albaugh, Ella A 10             
                  37.13     1:14.54 (37.41)     1:52.56 (38.02)     2:28.61 (36.05)
  6 Nitro Swimming-ST  'B'                            2:05.75    2:31.46  
     1) Moran, Ainsley S 10             2) Leibowitz, Collins B 9         
     3) Yun, Grace M 10                 4) Helm, Paige S 10               
                  36.62     1:14.43 (37.81)     1:54.62 (40.19)     2:31.46 (36.84)
 
Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            5:02.79    5:06.91  
     1) Rogers, Olivia B 9              2) Bertha, Evangeline G 9         
     3) King, Evelyn J 10               4) Cowart, Abigail G 9            
                  34.74   1:14.46 (1:14.46)     1:51.33 (36.87)   2:33.13 (1:18.67)
        3:10.28 (37.15)   3:55.74 (1:22.61)     4:29.47 (33.73)   5:06.91 (1:11.17)
  2 Waterloo Swimming-ST  'A'                         5:07.00    5:11.54  
     1) Gaertner, Genevieve E 10        2) Carter, Sawyer L 10            
     3) Griego, Lucy L 9                4) Robinson, Addilynn G 10        
                  35.67   1:14.05 (1:14.05)     1:55.30 (41.25)   2:41.90 (1:27.85)
        3:19.12 (37.22)   3:58.56 (1:16.66)     4:33.53 (34.97)   5:11.54 (1:12.98)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                            4:39.69    5:12.73  
     1) Wenglar, Reagan E 10            2) Moran, Ainsley S 10            
     3) Mefford, Emma R 10              4) Deaton, Emilie S 10            
                  35.62   1:16.03 (1:16.03)     1:54.05 (38.02)   2:35.89 (1:19.86)
                          3:56.33 (1:20.44)     4:30.56 (34.23)   5:12.73 (1:16.40)
  4 Waterloo Swimming-ST  'B'                         5:30.49    5:25.04  
     1) Coxe, Katherine M 10            2) Albaugh, Ella A 10             
     3) Avery, Brielle C 10             4) Wang, Joyce W 10               
                  35.43   1:14.93 (1:14.93)     1:53.05 (38.12)   2:38.47 (1:23.54)
        3:16.43 (37.96)   4:03.75 (1:25.28)     4:41.79 (38.04)   5:25.04 (1:21.29)
  5 Waterloo Swimming-ST  'C'                         5:45.10   x5:32.04  
     1) Steber, Alexandra L 10          2) Costello, Giana C 10           
     3) Mendez, Angelica K 10           4) Chen, Sophia Y 10              
                  37.36   1:20.06 (1:20.06)     1:58.95 (38.89)   2:42.28 (1:22.22)
        3:20.88 (38.60)                             4:47.79 ( )         5:32.04 ( )
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:34.18    2:32.94  
     1) Cowart, Abigail G 9             2) King, Evelyn J 10              
     3) Pacheco, Patricia H 10          4) Rogers, Olivia B 9             
                  43.07     1:21.34 (38.27)     1:59.94 (38.60)     2:32.94 (33.00)
  2 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:34.80    2:33.34  
     1) Robinson, Addilynn G 10         2) Coxe, Katherine M 10           
     3) Gaertner, Genevieve E 10        4) Griego, Lucy L 9               
                  39.48     1:22.53 (43.05)     1:58.61 (36.08)     2:33.34 (34.73)
  3 Waterloo Swimming-ST  'C'                         2:50.24    2:45.54  
     1) Lowe, Rita C 10                 2) Wang, Joyce W 10               
     3) Costello, Giana C 10            4) Avery, Brielle C 10            
                                1:30.42 ( )   2:45.54 (1:15.12)                    
  4 Nitro Swimming-ST  'B'                            2:24.13    2:49.79  
     1) Yun, Grace M 10                 2) Wenglar, Reagan E 10           
     3) Deaton, Emilie S 10             4) Leibowitz, Collins B 9         
                  48.93     1:33.35 (44.42)     2:16.50 (43.15)     2:49.79 (33.29)
  5 Waterloo Swimming-ST  'B'                         2:49.33   x2:54.34  
     1) Albaugh, Ella A 10              2) Chen, Sophia Y 10              
     3) Steber, Alexandra L 10          4) Carter, Sawyer L 10            
                  44.30     1:36.00 (51.70)     2:15.55 (39.55)     2:54.34 (38.79)
 -- Nitro Swimming-ST  'A'                            2:22.57         DQ  
     1) Mefford, Emma R 10              2) Frushour, Ashley E 9           
     3) Franks, Brooke A 10             4) Moran, Ainsley S 10            
                  40.14                             2:05.28 ( )          DQ (36.37)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pagadala, Vineetha        12 Aqua Swift Aquat-ST    29.26      29.26  
  2 Williamson, Sophia M      12 Alamo Area Aquat-ST    30.12      30.00  
  3 Brown, Lucienne D         12 Whitecaps of Wes-ST    30.57      30.07  
  4 Preocanin, Anastasia      12 Nitro Swimming-ST      30.60      30.12  
  5 Jones, Sophie S           12 Nitro Swimming-ST      30.59      30.23  
  6 Broughton, Hannah S       12 San Antonio Wave-ST    30.26      30.25  
  7 Walker, Campbell M        12 Nitro Swimming-ST      30.37      30.36  
  8 Cavazos, Cameryn A        12 Una Srg-ST             30.59      30.37  
B - Final
  9 Mize, Kaylinn S           12 Capital Area Aqu-ST    30.65      30.60  
 10 Mandacina, Ellison L      12 Alamo Area Aquat-ST    30.94      30.75  
 11 Rich, Celia K             12 Nitro Swimming-ST      31.10      30.78  
 12 Connally, Claire M        11 Victoria Texas A-ST    30.99      30.82  
 13 Griffeth, Madeline J      12 Alamo Area Aquat-ST    31.14      30.91  
 14 Hochard, Marjorie J       12 Nitro Swimming-ST      31.14      30.95  
 15 Higgins, Lauren K         11 Nitro Swimming-ST      30.65      30.98  
 16 Flores, Camila I          12 San Antonio Wave-ST    30.99      31.39  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pagadala, Vineetha        12 Aqua Swift Aquat-ST    29.96      29.26  
  2 Williamson, Sophia M      12 Alamo Area Aquat-ST    29.99      30.12  
  3 Broughton, Hannah S       12 San Antonio Wave-ST    31.00      30.26  
  4 Walker, Campbell M        12 Nitro Swimming-ST      29.78      30.37  
  5 Gilbreath, Lucy E         12 Longhorn Aquatic-ST    29.64      30.55  
  6 Brown, Lucienne D         12 Whitecaps of Wes-ST    30.01      30.57  
  7 Jones, Sophie S           12 Nitro Swimming-ST      30.17      30.59  
  7 Cavazos, Cameryn A        12 Una Srg-ST             31.69      30.59  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Preocanin, Anastasia      12 Nitro Swimming-ST      31.18      30.60  
 10 Mize, Kaylinn S           12 Capital Area Aqu-ST    30.89      30.65  
 10 Higgins, Lauren K         11 Nitro Swimming-ST      31.47      30.65  
 12 Mandacina, Ellison L      12 Alamo Area Aquat-ST    31.13      30.94  
 13 Connally, Claire M        11 Victoria Texas A-ST    31.84      30.99  
 13 Flores, Camila I          12 San Antonio Wave-ST    31.45      30.99  
 15 Rich, Celia K             12 Nitro Swimming-ST      31.96      31.10  
 16 Xia, Emma X               12 Waterloo Swimmin-ST    31.15      31.11  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hochard, Marjorie J       12 Nitro Swimming-ST      31.51      31.14  
 17 Griffeth, Madeline J      12 Alamo Area Aquat-ST    31.72      31.14  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 19 Whitehead, Karly J        12 Aqua Swift Aquat-ST    31.09      31.15  
 20 Wong, Ayva N              12 Alamo Area Aquat-ST    31.38      31.20  
 21 Higgs, Charissa J         11 Nitro Swimming-ST      31.28      31.23  
 22 Hornburg, Elise M         12 Una Srg-ST             32.66      31.30  
 23 Rine, Paisley E           12 Nitro Swimming-ST      32.47      31.46  
 24 Yahin, Sophia A           12 Nitro Swimming-ST      32.56      31.47  
 24 Bynum, Fairlane A         12 Unattached-ST          31.88      31.47  
 26 Camarillo, Shia G         12 Alamo Area Aquat-ST    32.00      31.56  
 27 Rich, Lily P              12 Longhorn Aquatic-ST    31.72      31.69  
 28 Berry, Lucy L             12 Longhorn Aquatic-ST    31.60      31.73  
 29 Petersen, Addison M       12 Texas Gold-ST          31.94      31.87  
 30 Hempton, Breanna L        12 Alamo Area Aquat-ST    32.18      31.89  
 31 Meyers, Campbell R        12 Surge Aquatics-ST      32.30      31.97  
 32 Robles, Andrea            12 Alamo Area Aquat-ST    31.99      32.00  
 33 Shields, Phyllis A        12 Capital of Texas-ST    31.53      32.03  
 34 Desireddi, Reena C        12 Longhorn Aquatic-ST    31.91      32.08  
 35 Lowman, Renee J           12 Nitro Swimming-ST      31.42      32.11  
 35 Shavulsky, Delaney R      12 Nitro Swimming-ST      32.24      32.11  
 37 Zhang, Alice X            12 Waterloo Swimmin-ST    32.70      32.12  
 38 Bonakchi, Elina N         11 Life Time Swim T-ST    28.95Y     32.21  
 39 Sitter, Gianna G          11 Nitro Swimming-ST      31.75      32.23  
 40 Geng, Ellen               12 Alamo Area Aquat-ST    32.03      32.29  
 41 Harrison, Tinley A        11 Nitro Swimming-ST      32.95      32.32  
 42 Crawford, Kaycee A        12 Austin Swim Club-ST    32.05      32.51  
 43 Clark, Gweneth P          12 Tiger Shark of T-ST    31.69      32.66  
 44 Avery, Ashlyn N           12 Waterloo Swimmin-ST    32.83      32.84  
 44 Kristo-Reinking, Katya Y  11 Lone Star Aquati-ST    28.58Y     32.84  
 46 Ramirez, Angel A          12 Streamline Aquat-ST    32.98      32.87  
 47 Gardner, Katherine M      11 Waterloo Swimmin-ST    32.46      32.90  
 48 Belousov, Elizabeth       12 Nitro Swimming-ST      32.77      32.94  
 49 Richards, Evelyn V        12 Capital Area Aqu-ST    32.34      33.08  
 50 Tharp, Natalie G          12 Austin Swim Club-ST    32.62      33.14  
 50 Hartono, Mallory A        12 Nitro Swimming-ST      32.10      33.14  
 52 Inglehart, Jessalyn C     11 San Antonio Wave-ST    32.62      33.56  
 53 Griego, Lainey L          11 Waterloo Swimmin-ST    32.50      33.67  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 House, Scout A            12 Surge Aquatics-ST    1:03.77    1:02.58  
                  30.08     1:02.58 (32.50)                                        
  2 Mandacina, Ellison L      12 Alamo Area Aquat-ST  1:06.27    1:05.24  
                  31.86     1:05.24 (33.38)                                        
  3 Whitehead, Karly J        12 Aqua Swift Aquat-ST  1:04.83    1:06.10  
                  31.85     1:06.10 (34.25)                                        
  4 Preocanin, Anastasia      12 Nitro Swimming-ST    1:05.96    1:06.44  
                  31.91     1:06.44 (34.53)                                        
  5 Brown, Lucienne D         12 Whitecaps of Wes-ST  1:05.84    1:06.65  
                  32.16     1:06.65 (34.49)                                        
  6 Jones, Sophie S           12 Nitro Swimming-ST    1:06.40    1:06.68  
                  31.93     1:06.68 (34.75)                                        
  7 Williamson, Sophia M      12 Alamo Area Aquat-ST  1:05.89    1:06.78  
                  32.16     1:06.78 (34.62)                                        
  8 Valle, Brylee E           12 Schertz YMCA Swi-ST  1:06.41    1:07.41  
                  33.35     1:07.41 (34.06)                                        
B - Final
  9 Rich, Celia K             12 Nitro Swimming-ST    1:07.35    1:07.29  
                  31.99     1:07.29 (35.30)                                        
 10 Hochard, Marjorie J       12 Nitro Swimming-ST    1:08.20    1:07.65  
                  32.63     1:07.65 (35.02)                                        
 11 Xia, Emma X               12 Waterloo Swimmin-ST  1:06.93    1:07.66  
                  32.32     1:07.66 (35.34)                                        
 12 Flores, Camila I          12 San Antonio Wave-ST  1:07.04    1:07.78  
                  32.59     1:07.78 (35.19)                                        
 13 Graham, Addison L         12 Aqua Swift Aquat-ST  1:08.13    1:07.81  
                  32.54     1:07.81 (35.27)                                        
 14 Foertsch, Julia K         12 Capital of Texas-ST  1:08.19    1:08.32  
                  33.18     1:08.32 (35.14)                                        
 15 Sitter, Gianna G          11 Nitro Swimming-ST    1:07.96    1:08.90  
                  33.34     1:08.90 (35.56)                                        
 16 Connally, Claire M        11 Victoria Texas A-ST  1:07.06    1:09.29  
                  32.93     1:09.29 (36.36)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nahidi, Ariana            12 Waterloo Swimmin-ST  1:04.67    1:03.52  
  2 House, Scout A            12 Surge Aquatics-ST    1:04.32    1:03.77  
  3 Whitehead, Karly J        12 Aqua Swift Aquat-ST  1:07.67    1:04.83  
  4 Brown, Lucienne D         12 Whitecaps of Wes-ST  1:05.36    1:05.84  
  5 Williamson, Sophia M      12 Alamo Area Aquat-ST  1:07.67    1:05.89  
  6 Preocanin, Anastasia      12 Nitro Swimming-ST    1:06.19    1:05.96  
  7 Mandacina, Ellison L      12 Alamo Area Aquat-ST  1:06.05    1:06.27  
  8 Jones, Sophie S           12 Nitro Swimming-ST    1:07.86    1:06.40  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Valle, Brylee E           12 Schertz YMCA Swi-ST  1:07.52    1:06.41  
 10 Gilbreath, Lucy E         12 Longhorn Aquatic-ST  1:06.31    1:06.53  
 11 Xia, Emma X               12 Waterloo Swimmin-ST  1:07.05    1:06.93  
 12 Flores, Camila I          12 San Antonio Wave-ST  1:09.00    1:07.04  
 13 Connally, Claire M        11 Victoria Texas A-ST  1:07.53    1:07.06  
 14 Rich, Celia K             12 Nitro Swimming-ST    1:01.40Y   1:07.35  
 15 Sitter, Gianna G          11 Nitro Swimming-ST    1:07.95    1:07.96  
 16 Graham, Addison L         12 Aqua Swift Aquat-ST  1:08.21    1:08.13  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Foertsch, Julia K         12 Capital of Texas-ST  1:10.34    1:08.19  
 18 Hochard, Marjorie J       12 Nitro Swimming-ST    1:07.89    1:08.20  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Poordod, Riley S          11 Aqua Swift Aquat-ST  1:06.21    1:08.32  
 20 Pagadala, Vineetha        12 Aqua Swift Aquat-ST  1:08.33    1:08.35  
 21 Cavazos, Cameryn A        12 Una Srg-ST           1:11.53    1:08.54  
 22 Broughton, Hannah S       12 San Antonio Wave-ST  1:07.51    1:08.56  
 23 Higgs, Charissa J         11 Nitro Swimming-ST    1:09.30    1:08.86  
 24 Mize, Kaylinn S           12 Capital Area Aqu-ST  1:07.81    1:09.28  
 25 Geng, Ellen               12 Alamo Area Aquat-ST  1:11.67    1:09.38  
 26 Desireddi, Reena C        12 Longhorn Aquatic-ST  1:09.78    1:09.49  
 27 Bynum, Fairlane A         12 Unattached-ST        1:10.46    1:09.68  
 28 Meyers, Campbell R        12 Surge Aquatics-ST    1:11.11    1:09.84  
 29 Berry, Lucy L             12 Longhorn Aquatic-ST  1:11.20    1:10.00  
 30 Robles, Andrea            12 Alamo Area Aquat-ST  1:11.91    1:10.01  
 31 Higgins, Lauren K         11 Nitro Swimming-ST    1:10.24    1:10.09  
 32 Richards, Evelyn V        12 Capital Area Aqu-ST  1:08.48    1:10.12  
 33 Peeters, Hanne            11 Nitro Swimming-ST    1:11.06    1:10.44  
 33 Sciaraffia, Alessia M     11 Nitro Swimming-ST    1:11.95    1:10.44  
 35 Zhang, Alice X            12 Waterloo Swimmin-ST  1:11.49    1:10.57  
 36 Yahin, Sophia A           12 Nitro Swimming-ST    1:11.85    1:10.84  
 37 Shields, Phyllis A        12 Capital of Texas-ST  1:09.56    1:10.92  
 38 Hartono, Mallory A        12 Nitro Swimming-ST    1:10.31    1:10.99  
 39 Lowman, Renee J           12 Nitro Swimming-ST    1:10.08    1:11.23  
 40 Wong, Ayva N              12 Alamo Area Aquat-ST  1:10.70    1:11.37  
 41 Leibowitz, Sutton D       12 Nitro Swimming-ST    1:10.64    1:11.48  
 42 Rich, Lily P              12 Longhorn Aquatic-ST  1:10.16    1:11.49  
 43 Ramirez, Angel A          12 Streamline Aquat-ST  1:02.43Y   1:11.56  
 44 Avery, Ashlyn N           12 Waterloo Swimmin-ST  1:10.60    1:11.69  
 45 Bordelon, Kaitlyn O       12 Alamo Area Aquat-ST  1:10.81    1:11.78  
 46 Crawford, Kaycee A        12 Austin Swim Club-ST  1:11.66    1:12.01  
 47 Clark, Gweneth P          12 Tiger Shark of T-ST  1:10.88    1:12.06  
 48 Tat, Angie T              11 Nitro Swimming-ST    1:11.90    1:12.16  
 49 Maciarz, Maya G           11 Nitro Swimming-ST    1:11.95    1:12.49  
 50 Tharp, Natalie G          12 Austin Swim Club-ST  1:11.82    1:12.50  
 51 Rine, Paisley E           12 Nitro Swimming-ST    1:11.77    1:12.73  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 House, Scout A            12 Surge Aquatics-ST    2:19.74    2:18.59  
                  30.66     1:05.22 (34.56)     1:42.33 (37.11)     2:18.59 (36.26)
  2 Brown, Lucienne D         12 Whitecaps of Wes-ST  2:26.71    2:22.13  
                  33.44     1:09.07 (35.63)     1:46.08 (37.01)     2:22.13 (36.05)
  3 Preocanin, Anastasia      12 Nitro Swimming-ST    2:25.41    2:24.13  
                  32.31     1:08.56 (36.25)     1:46.56 (38.00)     2:24.13 (37.57)
  4 Sitter, Gianna G          11 Nitro Swimming-ST    2:26.05    2:24.37  
                  32.91     1:09.51 (36.60)     1:47.48 (37.97)     2:24.37 (36.89)
  5 Foertsch, Julia K         12 Capital of Texas-ST  2:26.21    2:25.98  
                  33.28     1:10.42 (37.14)     1:48.59 (38.17)     2:25.98 (37.39)
  6 Jones, Sophie S           12 Nitro Swimming-ST    2:27.01    2:26.54  
                  33.56     1:10.85 (37.29)     1:49.28 (38.43)     2:26.54 (37.26)
  7 Higgs, Charissa J         11 Nitro Swimming-ST    2:27.03    2:27.54  
                  33.44     1:10.46 (37.02)     1:49.16 (38.70)     2:27.54 (38.38)
  8 Connally, Claire M        11 Victoria Texas A-ST  2:25.95    2:29.00  
                  33.40     1:10.87 (37.47)     1:50.89 (40.02)     2:29.00 (38.11)
B - Final
  9 Valle, Brylee E           12 Schertz YMCA Swi-ST  2:28.65    2:25.65  
                  35.49     1:13.21 (37.72)     1:50.95 (37.74)     2:25.65 (34.70)
 10 Graham, Addison L         12 Aqua Swift Aquat-ST  2:28.23    2:26.07  
                  33.81     1:11.72 (37.91)     1:50.50 (38.78)     2:26.07 (35.57)
 11 Pagadala, Vineetha        12 Aqua Swift Aquat-ST  2:31.33    2:28.00  
                  33.50     1:11.38 (37.88)     1:50.36 (38.98)     2:28.00 (37.64)
 12 Bynum, Fairlane A         12 Unattached-ST        2:30.62    2:28.69  
                  34.13     1:12.08 (37.95)     1:51.06 (38.98)     2:28.69 (37.63)
 13 Geng, Ellen               12 Alamo Area Aquat-ST  2:29.95    2:30.85  
                  34.95     1:13.48 (38.53)     1:52.24 (38.76)     2:30.85 (38.61)
 14 Cavazos, Cameryn A        12 Una Srg-ST           2:31.35    2:30.89  
                  34.22     1:13.01 (38.79)     1:53.05 (40.04)     2:30.89 (37.84)
 15 Richards, Evelyn V        12 Capital Area Aqu-ST  2:29.63    2:30.98  
                  33.98     1:12.77 (38.79)     1:52.21 (39.44)     2:30.98 (38.77)
 16 Mize, Kaylinn S           12 Capital Area Aqu-ST  2:28.76    2:35.88  
                  34.35     1:13.71 (39.36)     1:55.14 (41.43)     2:35.88 (40.74)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 House, Scout A            12 Surge Aquatics-ST    2:19.38    2:19.74  
                1:07.58   2:19.74 (1:12.16)                                        
  2 Gutierrez Paredes, Maria  12 Waterloo Swimmin-ST  2:22.41    2:20.88  
                1:08.51   2:20.88 (1:12.37)                                        
  3 Preocanin, Anastasia      12 Nitro Swimming-ST    2:28.09    2:25.41  
                1:10.30   2:25.41 (1:15.11)                                        
  4 Nahidi, Ariana            12 Waterloo Swimmin-ST  2:27.57    2:25.91  
                1:09.83   2:25.91 (1:16.08)                                        
  5 Connally, Claire M        11 Victoria Texas A-ST  2:35.21    2:25.95  
                1:11.19   2:25.95 (1:14.76)                                        
  6 Sitter, Gianna G          11 Nitro Swimming-ST    2:25.32    2:26.05  
                1:10.28   2:26.05 (1:15.77)                                        
  7 Foertsch, Julia K         12 Capital of Texas-ST  2:31.77    2:26.21  
                1:11.05   2:26.21 (1:15.16)                                        
  8 Brown, Lucienne D         12 Whitecaps of Wes-ST  2:24.22    2:26.71  
                1:10.94   2:26.71 (1:15.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jones, Sophie S           12 Nitro Swimming-ST    2:25.69    2:27.01  
                1:10.57   2:27.01 (1:16.44)                                        
 10 Higgs, Charissa J         11 Nitro Swimming-ST    2:29.71    2:27.03  
                1:10.84   2:27.03 (1:16.19)                                        
 11 Graham, Addison L         12 Aqua Swift Aquat-ST  2:24.61    2:28.23  
                1:11.75   2:28.23 (1:16.48)                                        
 12 Valle, Brylee E           12 Schertz YMCA Swi-ST  2:31.24    2:28.65  
                1:13.92   2:28.65 (1:14.73)                                        
 13 Mize, Kaylinn S           12 Capital Area Aqu-ST  2:29.31    2:28.76  
                1:10.40   2:28.76 (1:18.36)                                        
 14 Peeters, Hanne            11 Nitro Swimming-ST    2:33.72    2:29.60  
                1:11.55   2:29.60 (1:18.05)                                        
 15 Richards, Evelyn V        12 Capital Area Aqu-ST  2:29.29    2:29.63  
                1:11.41   2:29.63 (1:18.22)                                        
 16 Geng, Ellen               12 Alamo Area Aquat-ST  2:16.59Y   2:29.95  
                1:12.16   2:29.95 (1:17.79)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bynum, Fairlane A         12 Unattached-ST        2:31.61    2:30.62  
                1:13.21   2:30.62 (1:17.41)                                        
 18 Pagadala, Vineetha        12 Aqua Swift Aquat-ST  2:32.79    2:31.33  
                1:12.48   2:31.33 (1:18.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cavazos, Cameryn A        12 Una Srg-ST           2:33.58    2:31.35  
                1:13.12   2:31.35 (1:18.23)                                        
 20 Sciaraffia, Alessia M     11 Nitro Swimming-ST    2:35.03    2:32.23  
                1:13.47   2:32.23 (1:18.76)                                        
 21 Lowman, Renee J           12 Nitro Swimming-ST    2:28.51    2:32.27  
                1:12.66   2:32.27 (1:19.61)                                        
 22 Clark, Gweneth P          12 Tiger Shark of T-ST  2:31.80    2:32.45  
                1:13.55   2:32.45 (1:18.90)                                        
 23 Flores, Camila I          12 San Antonio Wave-ST  2:34.26    2:33.39  
                1:16.87   2:33.39 (1:16.52)                                        
 24 Avery, Ashlyn N           12 Waterloo Swimmin-ST  2:35.10    2:33.44  
                1:14.13   2:33.44 (1:19.31)                                        
 25 Meyers, Campbell R        12 Surge Aquatics-ST    2:33.40    2:33.67  
                1:13.36   2:33.67 (1:20.31)                                        
 26 Ramirez, Angel A          12 Streamline Aquat-ST  2:17.04Y   2:34.11  
                1:13.21   2:34.11 (1:20.90)                                        
 27 Berry, Lucy L             12 Longhorn Aquatic-ST  2:32.33    2:34.58  
                1:15.40   2:34.58 (1:19.18)                                        
 28 Robles, Andrea            12 Alamo Area Aquat-ST  2:33.94    2:35.90  
                1:16.33   2:35.90 (1:19.57)                                        
 29 Cepparo, Sofia R          11 Aqua Swift Aquat-ST  2:33.27    2:36.40  
                1:15.80   2:36.40 (1:20.60)                                        
 30 Hartono, Mallory A        12 Nitro Swimming-ST    2:35.26    2:37.45  
                1:15.70   2:37.45 (1:21.75)                                        
 31 Tharp, Natalie G          12 Austin Swim Club-ST  2:30.54    2:38.89  
                1:16.93   2:38.89 (1:21.96)                                        
 32 Ferguson, Jentry L        11 Tiger Shark of T-ST  2:36.01    2:40.58  
                1:17.42   2:40.58 (1:23.16)                                        
 -- Broughton, Hannah S       12 San Antonio Wave-ST  2:34.43         DQ  
                1:16.83        DQ (1:16.59)                                        
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bisque, Wynne J           12 Whitecaps of Wes-ST  5:00.97    4:56.14  
                  34.00     1:10.87 (36.87)     1:49.14 (38.27)     2:26.91 (37.77)
        3:04.99 (38.08)     3:43.12 (38.13)     4:20.84 (37.72)     4:56.14 (35.30)
  2 Gutierrez Paredes, Maria  12 Waterloo Swimmin-ST  5:06.03    4:58.74  
                  33.61     1:11.09 (37.48)     1:49.09 (38.00)     2:27.63 (38.54)
        3:05.90 (38.27)     3:44.84 (38.94)     4:22.77 (37.93)     4:58.74 (35.97)
  3 Sitter, Gianna G          11 Nitro Swimming-ST    5:04.94    5:04.07  
                  34.25     1:12.11 (37.86)     1:51.21 (39.10)     2:29.99 (38.78)
        3:09.96 (39.97)     3:48.79 (38.83)     4:26.98 (38.19)     5:04.07 (37.09)
  4 Griffeth, Madeline J      12 Alamo Area Aquat-ST  5:08.06    5:07.10  
                  34.04     1:12.09 (38.05)     1:51.36 (39.27)     2:30.11 (38.75)
        3:10.16 (40.05)     3:49.64 (39.48)     4:29.35 (39.71)     5:07.10 (37.75)
  5 Jones, Sophie S           12 Nitro Swimming-ST    5:13.18    5:09.27  
                  34.65     1:13.21 (38.56)     1:52.48 (39.27)     2:32.91 (40.43)
        3:12.53 (39.62)     3:53.10 (40.57)     4:32.29 (39.19)     5:09.27 (36.98)
  6 Preocanin, Anastasia      12 Nitro Swimming-ST    5:08.55    5:09.48  
                  34.56     1:12.59 (38.03)     1:51.92 (39.33)     2:31.79 (39.87)
        3:11.71 (39.92)     3:52.08 (40.37)     4:31.92 (39.84)     5:09.48 (37.56)
  7 Valle, Brylee E           12 Schertz YMCA Swi-ST  5:12.08    5:10.66  
                  36.19     1:15.99 (39.80)     1:55.86 (39.87)     2:35.94 (40.08)
        3:15.69 (39.75)     3:55.21 (39.52)     4:34.47 (39.26)     5:10.66 (36.19)
  8 Leibowitz, Sutton D       12 Nitro Swimming-ST    5:13.31    5:14.94  
                  36.52     1:16.02 (39.50)     1:56.27 (40.25)     2:36.27 (40.00)
        3:16.58 (40.31)     3:56.39 (39.81)     4:36.78 (40.39)     5:14.94 (38.16)
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bisque, Wynne J           12 Whitecaps of Wes-ST  5:01.93    5:00.97  
                1:10.57   2:27.60 (1:17.03)   3:45.28 (1:17.68)   5:00.97 (1:15.69)
  2 Sitter, Gianna G          11 Nitro Swimming-ST    5:06.76    5:04.94  
                1:12.49   2:31.07 (1:18.58)   3:49.52 (1:18.45)   5:04.94 (1:15.42)
  3 Gutierrez Paredes, Maria  12 Waterloo Swimmin-ST  5:04.57    5:06.03  
                1:10.78   2:29.12 (1:18.34)   3:47.74 (1:18.62)   5:06.03 (1:18.29)
  3 Miller, Amelia R          12 Alamo Area Aquat-ST  5:53.75Y   5:06.03  
                1:12.19   2:30.35 (1:18.16)   3:49.39 (1:19.04)   5:06.03 (1:16.64)
  5 Griffeth, Madeline J      12 Alamo Area Aquat-ST  5:18.63    5:08.06  
                1:12.12   2:31.23 (1:19.11)   3:51.20 (1:19.97)   5:08.06 (1:16.86)
  6 Preocanin, Anastasia      12 Nitro Swimming-ST    5:14.88    5:08.55  
                1:12.58   2:31.65 (1:19.07)   3:50.81 (1:19.16)   5:08.55 (1:17.74)
  7 Valle, Brylee E           12 Schertz YMCA Swi-ST  5:15.50    5:12.08  
                1:15.37   2:35.57 (1:20.20)   3:55.76 (1:20.19)   5:12.08 (1:16.32)
  8 Jones, Sophie S           12 Nitro Swimming-ST    5:16.51    5:13.18  
                1:12.72   2:33.45 (1:20.73)   3:55.16 (1:21.71)   5:13.18 (1:18.02)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Leibowitz, Sutton D       12 Nitro Swimming-ST    5:14.89    5:13.31  
                1:13.21   2:33.16 (1:19.95)   3:53.91 (1:20.75)   5:13.31 (1:19.40)
 10 Bynum, Fairlane A         12 Unattached-ST        5:19.56    5:14.44  
                1:13.48   2:34.89 (1:21.41)   3:55.80 (1:20.91)   5:14.44 (1:18.64)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Richards, Evelyn V        12 Capital Area Aqu-ST  5:13.71    5:15.99  
                1:13.61   2:34.93 (1:21.32)   3:57.31 (1:22.38)   5:15.99 (1:18.68)
 12 Clark, Gweneth P          12 Tiger Shark of T-ST  5:19.88    5:19.77  
                1:15.46   2:37.47 (1:22.01)   4:00.19 (1:22.72)   5:19.77 (1:19.58)
 13 Sciaraffia, Alessia M     11 Nitro Swimming-ST    5:25.88    5:23.22  
                1:14.94   2:36.00 (1:21.06)   4:00.07 (1:24.07)   5:23.22 (1:23.15)
 14 Tharp, Natalie G          12 Austin Swim Club-ST  5:22.60    5:29.86  
                1:20.02   2:43.68 (1:23.66)   4:08.02 (1:24.34)   5:29.86 (1:21.84)
 15 Cepparo, Sofia R          11 Aqua Swift Aquat-ST  6:03.72Y   5:31.50  
                1:20.72   2:46.72 (1:26.00)   4:12.60 (1:25.88)   5:31.50 (1:18.90)
 16 Hartono, Mallory A        12 Nitro Swimming-ST    5:24.77    5:32.29  
                1:17.76   2:44.73 (1:26.97)   4:11.08 (1:26.35)   5:32.29 (1:21.21)
 17 Mize, Kaylinn S           12 Capital Area Aqu-ST  5:23.55    5:36.09  
                1:18.89   2:45.01 (1:26.12)   4:12.34 (1:27.33)   5:36.09 (1:23.75)
 
Girls 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leibowitz, Sutton D       12 Nitro Swimming-ST   12:13.64Y  10:41.78  
                1:14.55   2:35.40 (1:20.85)   3:56.97 (1:21.57)   5:18.72 (1:21.75)
      6:40.09 (1:21.37)   8:01.19 (1:21.10)   9:22.82 (1:21.63)  10:41.78 (1:18.96)
  2 Jones, Sophie S           12 Nitro Swimming-ST   11:12.37   10:50.13  
                1:13.19   2:33.25 (1:20.06)   3:56.36 (1:23.11)   5:20.07 (1:23.71)
      6:43.65 (1:23.58)   8:07.36 (1:23.71)   9:31.19 (1:23.83)  10:50.13 (1:18.94)
 
Girls 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandacina, Ellison L      12 Alamo Area Aquat-ST 19:21.24   18:35.26  
                1:09.94   2:23.75 (1:13.81)   3:38.50 (1:14.75)   4:53.27 (1:14.77)
      6:08.02 (1:14.75)   7:23.32 (1:15.30)   8:38.02 (1:14.70)   9:53.27 (1:15.25)
     11:08.64 (1:15.37)  12:24.10 (1:15.46)  13:38.42 (1:14.32)  14:53.76 (1:15.34)
     16:08.91 (1:15.15)  17:24.21 (1:15.30)  18:35.26 (1:11.05)                    
  2 Valle, Brylee E           12 Schertz YMCA Swi-ST 20:15.55Y  20:45.02  
                1:17.50   2:40.44 (1:22.94)   4:04.89 (1:24.45)   5:28.94 (1:24.05)
      6:53.68 (1:24.74)   8:18.19 (1:24.51)   9:42.66 (1:24.47)  11:06.58 (1:23.92)
     12:30.16 (1:23.58)  13:53.70 (1:23.54)  15:17.37 (1:23.67)  16:40.32 (1:22.95)
     18:03.94 (1:23.62)  19:27.07 (1:23.13)  20:45.02 (1:17.95)                    
  3 Avery, Ashlyn N           12 Waterloo Swimmin-ST 21:27.89   20:58.09  
                1:18.27   2:43.11 (1:24.84)   4:07.49 (1:24.38)   5:31.44 (1:23.95)
      6:55.63 (1:24.19)   8:19.81 (1:24.18)   9:43.66 (1:23.85)  11:07.74 (1:24.08)
     12:32.00 (1:24.26)  13:56.65 (1:24.65)  15:21.37 (1:24.72)  16:45.97 (1:24.60)
     18:11.05 (1:25.08)  19:36.06 (1:25.01)  20:58.09 (1:22.03)                    
  4 Cepparo, Sofia R          11 Aqua Swift Aquat-ST 21:21.84   21:10.65  
                1:17.62   2:41.74 (1:24.12)   4:07.53 (1:25.79)   5:31.62 (1:24.09)
      6:57.88 (1:26.26)   8:23.45 (1:25.57)   9:48.89 (1:25.44)  11:13.33 (1:24.44)
     12:37.75 (1:24.42)  14:03.08 (1:25.33)  15:29.67 (1:26.59)  16:57.30 (1:27.63)
     18:24.25 (1:26.95)  19:49.54 (1:25.29)  21:10.65 (1:21.11)                    
  5 Short, Skyler A           12 Surge Aquatics-ST   21:44.16   21:35.24  
                1:17.80   2:41.80 (1:24.00)   4:06.50 (1:24.70)   5:31.80 (1:25.30)
      6:57.96 (1:26.16)   8:23.62 (1:25.66)   9:49.27 (1:25.65)  11:13.72 (1:24.45)
     12:38.52 (1:24.80)  14:08.43 (1:29.91)  15:39.09 (1:30.66)  17:10.90 (1:31.81)
     18:41.62 (1:30.72)  20:11.27 (1:29.65)  21:35.24 (1:23.97)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Miller, Amelia R          12 Alamo Area Aquat-ST    32.97      32.13  
  2 Walker, Campbell M        12 Nitro Swimming-ST      34.91      33.67  
  3 Griffeth, Madeline J      12 Alamo Area Aquat-ST    33.92      33.70  
  4 Bisque, Wynne J           12 Whitecaps of Wes-ST    34.23      33.92  
  5 Whitehead, Karly J        12 Aqua Swift Aquat-ST    34.02      34.39  
  6 Cavazos, Cameryn A        12 Una Srg-ST             35.69      35.08  
  7 Petersen, Addison M       12 Texas Gold-ST          34.83      35.10  
  8 Sitter, Gianna G          11 Nitro Swimming-ST      35.00      35.23  
B - Final
  9 Higgs, Charissa J         11 Nitro Swimming-ST      36.33      35.90  
 10 Wong, Ayva N              12 Alamo Area Aquat-ST    37.03      36.30  
 11 Richards, Evelyn V        12 Capital Area Aqu-ST    36.84      36.50  
 12 Higgins, Lauren K         11 Nitro Swimming-ST      36.93      36.61  
 13 Shields, Phyllis A        12 Capital of Texas-ST    36.47      37.20  
 14 Broughton, Hannah S       12 San Antonio Wave-ST    36.50      37.27  
 15 Lowman, Renee J           12 Nitro Swimming-ST      36.65      37.54  
 16 Williamson, Sophia M      12 Alamo Area Aquat-ST    36.86      39.34  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Miller, Amelia R          12 Alamo Area Aquat-ST    33.90      32.97  
  2 Griffeth, Madeline J      12 Alamo Area Aquat-ST    33.47      33.92  
  3 Whitehead, Karly J        12 Aqua Swift Aquat-ST    34.83      34.02  
  4 Nahidi, Ariana            12 Waterloo Swimmin-ST    35.13      34.23  
  4 Bisque, Wynne J           12 Whitecaps of Wes-ST    34.87      34.23  
  6 Petersen, Addison M       12 Texas Gold-ST          35.45      34.83  
  7 Walker, Campbell M        12 Nitro Swimming-ST      35.94      34.91  
  8 Sitter, Gianna G          11 Nitro Swimming-ST      35.07      35.00  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cavazos, Cameryn A        12 Una Srg-ST             36.80      35.69  
 10 Gilbreath, Lucy E         12 Longhorn Aquatic-ST    34.34      35.70  
 11 Higgs, Charissa J         11 Nitro Swimming-ST      36.94      36.33  
 12 Shields, Phyllis A        12 Capital of Texas-ST    37.36      36.47  
 13 Yahin, Sophia A           12 Nitro Swimming-ST      37.26      36.48  
 14 Broughton, Hannah S       12 San Antonio Wave-ST    36.39      36.50  
 15 Lowman, Renee J           12 Nitro Swimming-ST      36.85      36.65  
 16 Richards, Evelyn V        12 Capital Area Aqu-ST    37.01      36.84  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Williamson, Sophia M      12 Alamo Area Aquat-ST    37.38      36.86  
 18 Higgins, Lauren K         11 Nitro Swimming-ST      37.05      36.93  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wong, Ayva N              12 Alamo Area Aquat-ST    35.98      37.03  
 20 Robles, Andrea            12 Alamo Area Aquat-ST    37.58     J37.03  
 21 Meyers, Campbell R        12 Surge Aquatics-ST      37.15      37.50  
 22 Modak, Emory A            12 Nitro Swimming-ST      37.21      37.62  
 23 Ramirez, Angel A          12 Streamline Aquat-ST    37.45      38.97  
 24 Griego, Lainey L          11 Waterloo Swimmin-ST    37.50      39.30  
 25 Rich, Celia K             12 Nitro Swimming-ST      37.42      40.78  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bisque, Wynne J           12 Whitecaps of Wes-ST  1:15.11    1:11.77  
                  35.41     1:11.77 (36.36)                                        
  2 Gilbreath, Lucy E         12 Longhorn Aquatic-ST  1:13.60    1:12.27  
                  36.13     1:12.27 (36.14)                                        
  3 Griffeth, Madeline J      12 Alamo Area Aquat-ST  1:13.21    1:12.57  
                  35.26     1:12.57 (37.31)                                        
  4 Nahidi, Ariana            12 Waterloo Swimmin-ST  1:15.59    1:14.04  
                  35.38     1:14.04 (38.66)                                        
  5 House, Scout A            12 Surge Aquatics-ST    1:16.09    1:16.86  
                  36.28     1:16.86 (40.58)                                        
  6 Meyers, Campbell R        12 Surge Aquatics-ST    1:18.22    1:17.12  
                  37.26     1:17.12 (39.86)                                        
  7 Higgs, Charissa J         11 Nitro Swimming-ST    1:17.62    1:17.16  
                  37.12     1:17.16 (40.04)                                        
  8 Richards, Evelyn V        12 Capital Area Aqu-ST  1:18.03    1:19.74  
                  38.40     1:19.74 (41.34)                                        
B - Final
  9 Robles, Andrea            12 Alamo Area Aquat-ST  1:19.66    1:17.74  
                  38.64     1:17.74 (39.10)                                        
 10 Modak, Emory A            12 Nitro Swimming-ST    1:18.65    1:18.55  
                  38.72     1:18.55 (39.83)                                        
 11 Cavazos, Cameryn A        12 Una Srg-ST           1:19.86    1:19.10  
                  37.47     1:19.10 (41.63)                                        
 12 Wong, Ayva N              12 Alamo Area Aquat-ST  1:19.21    1:19.77  
                  38.68     1:19.77 (41.09)                                        
 13 Preocanin, Anastasia      12 Nitro Swimming-ST    1:20.23    1:19.80  
                  39.11     1:19.80 (40.69)                                        
 14 Geng, Ellen               12 Alamo Area Aquat-ST  1:18.44    1:19.89  
                  38.33     1:19.89 (41.56)                                        
 15 Shields, Phyllis A        12 Capital of Texas-ST  1:18.91    1:20.19  
                  38.06     1:20.19 (42.13)                                        
 16 Ferguson, Jentry L        11 Tiger Shark of T-ST  1:20.63    1:20.62  
                  39.15     1:20.62 (41.47)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Griffeth, Madeline J      12 Alamo Area Aquat-ST  1:12.77    1:13.21  
  2 Ancheta, Leilani Maye P   12 Surge Aquatics-ST    1:16.81    1:13.45  
  3 Gilbreath, Lucy E         12 Longhorn Aquatic-ST  1:16.10    1:13.60  
  4 Walker, Campbell M        12 Nitro Swimming-ST    1:18.26    1:15.08  
  5 Bisque, Wynne J           12 Whitecaps of Wes-ST  1:14.31    1:15.11  
  6 Nahidi, Ariana            12 Waterloo Swimmin-ST  1:16.79    1:15.59  
  7 House, Scout A            12 Surge Aquatics-ST    1:15.58    1:16.09  
  8 Higgs, Charissa J         11 Nitro Swimming-ST    1:18.76    1:17.62  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yahin, Sophia A           12 Nitro Swimming-ST    1:20.24    1:18.00  
 10 Richards, Evelyn V        12 Capital Area Aqu-ST  1:19.22    1:18.03  
 11 Meyers, Campbell R        12 Surge Aquatics-ST    1:19.22    1:18.22  
 12 Geng, Ellen               12 Alamo Area Aquat-ST  1:18.51    1:18.44  
 13 Modak, Emory A            12 Nitro Swimming-ST    1:19.96    1:18.65  
 14 Shields, Phyllis A        12 Capital of Texas-ST  1:17.46    1:18.91  
 15 Wong, Ayva N              12 Alamo Area Aquat-ST  1:18.74    1:19.21  
 16 Robles, Andrea            12 Alamo Area Aquat-ST  1:21.75    1:19.66  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cavazos, Cameryn A        12 Una Srg-ST           1:22.20    1:19.86  
 18 Preocanin, Anastasia      12 Nitro Swimming-ST    1:18.85    1:20.23  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ferguson, Jentry L        11 Tiger Shark of T-ST  1:21.67    1:20.63  
 20 Foertsch, Julia K         12 Capital of Texas-ST  1:22.83    1:21.02  
 21 Lowman, Renee J           12 Nitro Swimming-ST    1:19.37    1:21.07  
 22 Flores, Camila I          12 San Antonio Wave-ST  1:22.84    1:21.29  
 23 Bynum, Fairlane A         12 Unattached-ST        1:20.75    1:21.47  
 24 Broughton, Hannah S       12 San Antonio Wave-ST  1:19.99    1:22.04  
 25 Sciaraffia, Alessia M     11 Nitro Swimming-ST    1:22.58    1:22.26  
 26 Mize, Kaylinn S           12 Capital Area Aqu-ST  1:21.98    1:23.74  
 27 Tharp, Natalie G          12 Austin Swim Club-ST  1:22.97    1:23.96  
 28 Connally, Claire M        11 Victoria Texas A-ST  1:20.76    1:24.60  
 -- Higgins, Lauren K         11 Nitro Swimming-ST    1:20.87         DQ  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bisque, Wynne J           12 Whitecaps of Wes-ST  2:36.26    2:35.12  
                  36.22     1:16.04 (39.82)     1:55.97 (39.93)     2:35.12 (39.15)
  2 Gilbreath, Lucy E         12 Longhorn Aquatic-ST  2:41.16    2:35.98  
                  36.75     1:17.24 (40.49)     1:58.54 (41.30)     2:35.98 (37.44)
  3 House, Scout A            12 Surge Aquatics-ST    2:42.30    2:41.19  
                  36.21     1:16.90 (40.69)     1:59.70 (42.80)     2:41.19 (41.49)
  4 Higgs, Charissa J         11 Nitro Swimming-ST    2:45.28    2:41.42  
                  38.45     1:19.48 (41.03)     2:01.27 (41.79)     2:41.42 (40.15)
  5 Hale, Saylor Z            12 Nitro Swimming-ST    2:41.62    2:42.40  
                  37.96     1:19.53 (41.57)     2:01.70 (42.17)     2:42.40 (40.70)
  6 Nahidi, Ariana            12 Waterloo Swimmin-ST  2:48.82    2:43.65  
                  37.08     1:19.06 (41.98)     2:01.66 (42.60)     2:43.65 (41.99)
  7 Valle, Brylee E           12 Schertz YMCA Swi-ST  2:51.74    2:51.79  
                  42.52     1:25.75 (43.23)     2:09.74 (43.99)     2:51.79 (42.05)
  8 Foertsch, Julia K         12 Capital of Texas-ST  2:51.11    2:52.83  
                  38.98     1:22.82 (43.84)     2:08.57 (45.75)     2:52.83 (44.26)
B - Final
  9 Greenwood, Emma J         11 Waterloo Swimmin-ST  2:55.87    2:46.96  
                  40.34     1:23.23 (42.89)     2:04.82 (41.59)     2:46.96 (42.14)
 10 Flores, Camila I          12 San Antonio Wave-ST  2:53.27    2:47.82  
                  40.70     1:24.26 (43.56)     2:06.92 (42.66)     2:47.82 (40.90)
 11 Ferguson, Jentry L        11 Tiger Shark of T-ST  2:54.77    2:48.39  
                  40.26     1:23.22 (42.96)     2:05.82 (42.60)     2:48.39 (42.57)
 12 Wong, Ayva N              12 Alamo Area Aquat-ST  2:54.68    2:50.14  
                  37.70     1:20.99 (43.29)     2:07.23 (46.24)     2:50.14 (42.91)
 13 Higgins, Lauren K         11 Nitro Swimming-ST    2:56.29    2:52.10  
                  40.83     1:23.57 (42.74)     2:08.91 (45.34)     2:52.10 (43.19)
 14 Griego, Lainey L          11 Waterloo Swimmin-ST  2:55.60    2:56.07  
                  43.66     1:29.30 (45.64)     2:14.91 (45.61)     2:56.07 (41.16)
 15 Gunn, Adeline R           12 Nitro Swimming-ST    3:03.91    3:00.49  
                  42.20     1:28.45 (46.25)     2:15.82 (47.37)     3:00.49 (44.67)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bisque, Wynne J           12 Whitecaps of Wes-ST  2:37.49    2:36.26  
                1:15.45   2:36.26 (1:20.81)                                        
  2 Gilbreath, Lucy E         12 Longhorn Aquatic-ST  2:40.11    2:41.16  
                1:20.48   2:41.16 (1:20.68)                                        
  3 Hale, Saylor Z            12 Nitro Swimming-ST    2:44.31    2:41.62  
                1:19.89   2:41.62 (1:21.73)                                        
  4 House, Scout A            12 Surge Aquatics-ST    2:24.17Y   2:42.30  
                1:18.57   2:42.30 (1:23.73)                                        
  5 Higgs, Charissa J         11 Nitro Swimming-ST    2:44.60    2:45.28  
                1:21.89   2:45.28 (1:23.39)                                        
  6 Nahidi, Ariana            12 Waterloo Swimmin-ST  2:44.26    2:48.82  
                1:21.76   2:48.82 (1:27.06)                                        
  7 Foertsch, Julia K         12 Capital of Texas-ST  2:52.68    2:51.11  
                1:22.92   2:51.11 (1:28.19)                                        
  8 Valle, Brylee E           12 Schertz YMCA Swi-ST  2:50.70    2:51.74  
                1:26.28   2:51.74 (1:25.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Flores, Camila I          12 San Antonio Wave-ST  2:55.05    2:53.27  
                1:26.99   2:53.27 (1:26.28)                                        
 10 Wong, Ayva N              12 Alamo Area Aquat-ST  2:49.20    2:54.68  
                1:25.79   2:54.68 (1:28.89)                                        
 11 Ferguson, Jentry L        11 Tiger Shark of T-ST  2:28.22Y   2:54.77  
                1:25.70   2:54.77 (1:29.07)                                        
 12 Griego, Lainey L          11 Waterloo Swimmin-ST  2:55.29    2:55.60  
                1:27.05   2:55.60 (1:28.55)                                        
 13 Greenwood, Emma J         11 Waterloo Swimmin-ST  2:53.76    2:55.87  
                1:25.55   2:55.87 (1:30.32)                                        
 14 Higgins, Lauren K         11 Nitro Swimming-ST    2:54.05    2:56.29  
                1:26.77   2:56.29 (1:29.52)                                        
 15 Gunn, Adeline R           12 Nitro Swimming-ST    2:54.37    3:03.91  
                1:28.73   3:03.91 (1:35.18)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Graham, Addison L         12 Aqua Swift Aquat-ST    37.41      37.67  
  2 Harrison, Tinley A        11 Nitro Swimming-ST      38.61      38.42  
  3 Miller, Amelia R          12 Alamo Area Aquat-ST    39.91      38.80  
  4 Hochard, Marjorie J       12 Nitro Swimming-ST      40.15      39.29  
  5 Xia, Emma X               12 Waterloo Swimmin-ST    39.83      39.87  
  6 Zhang, Alice X            12 Waterloo Swimmin-ST    40.32      40.13  
  7 Neumann, Abigail E        12 Waterloo Swimmin-ST    41.93      41.53  
  8 Valle, Brylee E           12 Schertz YMCA Swi-ST    41.80      41.80  
B - Final
  9 Higgins, Lauren K         11 Nitro Swimming-ST      42.60      42.36  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Graham, Addison L         12 Aqua Swift Aquat-ST    38.01      37.41  
  2 Harrison, Tinley A        11 Nitro Swimming-ST      39.11      38.61  
  3 Xia, Emma X               12 Waterloo Swimmin-ST    39.81      39.83  
  4 Miller, Amelia R          12 Alamo Area Aquat-ST    39.69      39.91  
  5 Hochard, Marjorie J       12 Nitro Swimming-ST      39.64      40.15  
  6 Zhang, Alice X            12 Waterloo Swimmin-ST    41.01      40.32  
  7 Valle, Brylee E           12 Schertz YMCA Swi-ST    40.43      41.80  
  8 Neumann, Abigail E        12 Waterloo Swimmin-ST    40.93      41.93  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Higgins, Lauren K         11 Nitro Swimming-ST      41.74      42.60  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Graham, Addison L         12 Aqua Swift Aquat-ST  1:24.98    1:23.44  
                  39.43     1:23.44 (44.01)                                        
  2 Harrison, Tinley A        11 Nitro Swimming-ST    1:26.77    1:24.23  
                  39.68     1:24.23 (44.55)                                        
  3 Xia, Emma X               12 Waterloo Swimmin-ST  1:26.72    1:27.54  
                  41.21     1:27.54 (46.33)                                        
  4 Zhang, Alice X            12 Waterloo Swimmin-ST  1:29.52    1:29.03  
                  41.94     1:29.03 (47.09)                                        
  5 Hochard, Marjorie J       12 Nitro Swimming-ST    1:30.32    1:30.79  
                  43.71     1:30.79 (47.08)                                        
  6 Neumann, Abigail E        12 Waterloo Swimmin-ST  1:30.64    1:31.37  
                  42.55     1:31.37 (48.82)                                        
  7 Jones, Sophie S           12 Nitro Swimming-ST    1:34.16    1:33.91  
                  44.19     1:33.91 (49.72)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Graham, Addison L         12 Aqua Swift Aquat-ST  1:24.00    1:24.98  
  2 Xia, Emma X               12 Waterloo Swimmin-ST  1:26.48    1:26.72  
  3 Harrison, Tinley A        11 Nitro Swimming-ST    1:25.00    1:26.77  
  4 Miller, Amelia R          12 Alamo Area Aquat-ST  1:28.36    1:28.02  
  5 Zhang, Alice X            12 Waterloo Swimmin-ST  1:31.70    1:29.52  
  6 Hochard, Marjorie J       12 Nitro Swimming-ST    1:27.99    1:30.32  
  7 Neumann, Abigail E        12 Waterloo Swimmin-ST  1:32.57    1:30.64  
  8 Jones, Sophie S           12 Nitro Swimming-ST    1:19.56Y   1:34.16  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Harrison, Tinley A        11 Nitro Swimming-ST    3:08.00    3:02.77  
                  41.68     1:28.70 (47.02)     2:17.30 (48.60)     3:02.77 (45.47)
  2 Foertsch, Julia K         12 Capital of Texas-ST  3:14.20    3:09.37  
                  43.58     1:31.82 (48.24)     2:21.49 (49.67)     3:09.37 (47.88)
  3 Zhang, Alice X            12 Waterloo Swimmin-ST  3:15.89    3:12.65  
                  43.30     1:31.85 (48.55)     2:22.01 (50.16)     3:12.65 (50.64)
  4 Valle, Brylee E           12 Schertz YMCA Swi-ST  3:18.74    3:13.79  
                  45.80     1:36.85 (51.05)     2:26.86 (50.01)     3:13.79 (46.93)
  5 Neumann, Abigail E        12 Waterloo Swimmin-ST  3:15.48    3:14.38  
                  42.91     1:32.33 (49.42)     2:23.75 (51.42)     3:14.38 (50.63)
  6 Modak, Emory A            12 Nitro Swimming-ST    3:21.79    3:19.38  
                  45.59     1:35.84 (50.25)     2:27.65 (51.81)     3:19.38 (51.73)
  7 Timm, Emily K             11 Waterloo Swimmin-ST  3:24.38    3:20.70  
                  46.38     1:37.48 (51.10)     2:30.03 (52.55)     3:20.70 (50.67)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Harrison, Tinley A        11 Nitro Swimming-ST    3:03.97    3:08.00  
                1:29.03   3:08.00 (1:38.97)                                        
  2 Foertsch, Julia K         12 Capital of Texas-ST  3:16.10    3:14.20  
                1:34.51   3:14.20 (1:39.69)                                        
  3 Neumann, Abigail E        12 Waterloo Swimmin-ST  3:16.33    3:15.48  
                1:32.81   3:15.48 (1:42.67)                                        
  4 Zhang, Alice X            12 Waterloo Swimmin-ST  2:49.90Y   3:15.89  
                1:31.92   3:15.89 (1:43.97)                                        
  5 Valle, Brylee E           12 Schertz YMCA Swi-ST  3:13.23    3:18.74  
                1:38.66   3:18.74 (1:40.08)                                        
  6 Modak, Emory A            12 Nitro Swimming-ST    3:17.97    3:21.79  
                1:37.24   3:21.79 (1:44.55)                                        
  7 Timm, Emily K             11 Waterloo Swimmin-ST  3:17.86    3:24.38  
                1:40.38   3:24.38 (1:44.00)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Miller, Amelia R          12 Alamo Area Aquat-ST    31.15      30.80  
  2 Brown, Lucienne D         12 Whitecaps of Wes-ST    31.61      31.03  
  3 Williamson, Sophia M      12 Alamo Area Aquat-ST    31.80      31.68  
  4 Bisque, Wynne J           12 Whitecaps of Wes-ST    32.70      32.28  
  5 Graham, Addison L         12 Aqua Swift Aquat-ST    32.56      32.51  
  6 Gilbreath, Lucy E         12 Longhorn Aquatic-ST    32.86      32.53  
  7 Desireddi, Reena C        12 Longhorn Aquatic-ST    32.94      32.65  
  8 Broughton, Hannah S       12 San Antonio Wave-ST    32.65      32.87  
B - Final
  9 Poordod, Riley S          11 Aqua Swift Aquat-ST    33.40      32.19  
 10 Shields, Phyllis A        12 Capital of Texas-ST    33.26      32.29  
 11 Peeters, Hanne            11 Nitro Swimming-ST      33.29      33.00  
 12 Robles, Andrea            12 Alamo Area Aquat-ST    33.28      33.11  
 13 Griffeth, Madeline J      12 Alamo Area Aquat-ST    33.54      33.28  
 14 Mandacina, Ellison L      12 Alamo Area Aquat-ST    34.20      33.54  
 15 Lowman, Renee J           12 Nitro Swimming-ST      33.85      34.14  
 16 Clark, Gweneth P          12 Tiger Shark of T-ST    33.88      34.63  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Miller, Amelia R          12 Alamo Area Aquat-ST    30.95      31.15  
  2 Brown, Lucienne D         12 Whitecaps of Wes-ST    31.57      31.61  
  3 Williamson, Sophia M      12 Alamo Area Aquat-ST    31.88      31.80  
  4 Hale, Saylor Z            12 Nitro Swimming-ST      32.67      32.42  
  5 Graham, Addison L         12 Aqua Swift Aquat-ST    32.69      32.56  
  6 Broughton, Hannah S       12 San Antonio Wave-ST    34.07      32.65  
  7 Bisque, Wynne J           12 Whitecaps of Wes-ST    32.60      32.70  
  8 Gilbreath, Lucy E         12 Longhorn Aquatic-ST    33.51      32.86  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Desireddi, Reena C        12 Longhorn Aquatic-ST    33.92      32.94  
 10 Shields, Phyllis A        12 Capital of Texas-ST    32.93      33.26  
 11 Robles, Andrea            12 Alamo Area Aquat-ST    33.31      33.28  
 12 Peeters, Hanne            11 Nitro Swimming-ST      33.54      33.29  
 13 Poordod, Riley S          11 Aqua Swift Aquat-ST    32.40      33.40  
 14 Griffeth, Madeline J      12 Alamo Area Aquat-ST    34.13      33.54  
 15 Lowman, Renee J           12 Nitro Swimming-ST      33.70      33.85  
 16 Clark, Gweneth P          12 Tiger Shark of T-ST    33.77      33.88  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mandacina, Ellison L      12 Alamo Area Aquat-ST    34.86      34.20  
 18 Connally, Claire M        11 Victoria Texas A-ST    34.76      34.27  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Avery, Ashlyn N           12 Waterloo Swimmin-ST    34.19      34.50  
 20 Richards, Evelyn V        12 Capital Area Aqu-ST    35.07      34.52  
 21 Pagadala, Vineetha        12 Aqua Swift Aquat-ST    34.53      34.56  
 22 Rine, Paisley E           12 Nitro Swimming-ST      35.01      34.59  
 23 Hochard, Marjorie J       12 Nitro Swimming-ST      34.13      34.61  
 24 Berry, Lucy L             12 Longhorn Aquatic-ST    33.82      34.75  
 25 Ferron, Araiya P          11 Capital Area Aqu-ST    34.97      34.97  
 26 Cutbirth, Blayne N        11 Tiger Shark of T-ST    34.74      35.11  
 27 Cavazos, Cameryn A        12 Una Srg-ST             35.08      35.16  
 28 Petersen, Addison M       12 Texas Gold-ST          30.71Y     35.55  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brown, Lucienne D         12 Whitecaps of Wes-ST  1:12.47    1:10.58  
                  34.22     1:10.58 (36.36)                                        
  2 Williamson, Sophia M      12 Alamo Area Aquat-ST  1:14.87    1:12.30  
                  34.44     1:12.30 (37.86)                                        
  3 Poordod, Riley S          11 Aqua Swift Aquat-ST  1:14.37    1:12.36  
                  33.57     1:12.36 (38.79)                                        
  4 Peeters, Hanne            11 Nitro Swimming-ST    1:16.23    1:12.80  
                  33.68     1:12.80 (39.12)                                        
  5 Mandacina, Ellison L      12 Alamo Area Aquat-ST  1:16.50    1:13.97  
                  35.70     1:13.97 (38.27)                                        
  6 Avery, Ashlyn N           12 Waterloo Swimmin-ST  1:16.92    1:16.28  
                  36.55     1:16.28 (39.73)                                        
  7 Desireddi, Reena C        12 Longhorn Aquatic-ST  1:16.79    1:18.36  
                  35.55     1:18.36 (42.81)                                        
  8 Clark, Gweneth P          12 Tiger Shark of T-ST  1:17.24    1:19.19  
                  35.46     1:19.19 (43.73)                                        
B - Final
  9 Shields, Phyllis A        12 Capital of Texas-ST  1:17.71    1:13.43  
                  34.03     1:13.43 (39.40)                                        
 10 Xia, Emma X               12 Waterloo Swimmin-ST  1:17.46    1:15.25  
                  35.11     1:15.25 (40.14)                                        
 11 Cutbirth, Blayne N        11 Tiger Shark of T-ST  1:21.13    1:16.63  
                  36.66     1:16.63 (39.97)                                        
 12 Connally, Claire M        11 Victoria Texas A-ST  1:20.03    1:19.32  
                  35.56     1:19.32 (43.76)                                        
 13 Hochard, Marjorie J       12 Nitro Swimming-ST    1:17.79    1:20.11  
                  34.69     1:20.11 (45.42)                                        
 14 Lowman, Renee J           12 Nitro Swimming-ST    1:20.86    1:21.67  
                  37.92     1:21.67 (43.75)                                        
 15 Camarillo, Shia G         12 Alamo Area Aquat-ST  1:21.84    1:22.96  
                  38.59     1:22.96 (44.37)                                        
 16 Cepparo, Sofia R          11 Aqua Swift Aquat-ST  1:22.87    1:24.90  
                  40.54     1:24.90 (44.36)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ancheta, Leilani Maye P   12 Surge Aquatics-ST    1:13.35    1:11.52  
  2 Brown, Lucienne D         12 Whitecaps of Wes-ST  1:13.07    1:12.47  
  3 Walker, Campbell M        12 Nitro Swimming-ST    1:12.42    1:14.34  
  4 Poordod, Riley S          11 Aqua Swift Aquat-ST  1:12.53    1:14.37  
  5 Williamson, Sophia M      12 Alamo Area Aquat-ST  1:20.54    1:14.87  
  6 Peeters, Hanne            11 Nitro Swimming-ST    1:18.10    1:16.23  
  7 Mandacina, Ellison L      12 Alamo Area Aquat-ST  1:16.46    1:16.50  
  8 Desireddi, Reena C        12 Longhorn Aquatic-ST  1:18.54    1:16.79  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Avery, Ashlyn N           12 Waterloo Swimmin-ST  1:18.77    1:16.92  
 10 Clark, Gweneth P          12 Tiger Shark of T-ST  1:20.08    1:17.24  
 11 Xia, Emma X               12 Waterloo Swimmin-ST  1:16.58    1:17.46  
 12 Shields, Phyllis A        12 Capital of Texas-ST  1:14.73    1:17.71  
 13 Hochard, Marjorie J       12 Nitro Swimming-ST    1:18.64    1:17.79  
 14 Connally, Claire M        11 Victoria Texas A-ST  1:16.39    1:20.03  
 15 Lowman, Renee J           12 Nitro Swimming-ST    1:18.92    1:20.86  
 16 Cutbirth, Blayne N        11 Tiger Shark of T-ST  1:08.55Y   1:21.13  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Camarillo, Shia G         12 Alamo Area Aquat-ST  1:09.86Y   1:21.84  
 18 Cepparo, Sofia R          11 Aqua Swift Aquat-ST  1:10.46Y   1:22.87  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Robles, Andrea            12 Alamo Area Aquat-ST  1:20.05    1:23.86  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Graham, Addison L         12 Aqua Swift Aquat-ST  2:43.91    2:41.93  
                  34.43     1:16.13 (41.70)     1:59.62 (43.49)     2:41.93 (42.31)
  2 Peeters, Hanne            11 Nitro Swimming-ST    2:46.94    2:42.87  
                  35.52     1:16.30 (40.78)     2:01.08 (44.78)     2:42.87 (41.79)
  3 Shields, Phyllis A        12 Capital of Texas-ST  2:58.50    2:54.31  
                  34.55     1:18.09 (43.54)     2:06.85 (48.76)     2:54.31 (47.46)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Graham, Addison L         12 Aqua Swift Aquat-ST  2:47.35    2:43.91  
                1:16.47   2:43.91 (1:27.44)                                        
  2 Peeters, Hanne            11 Nitro Swimming-ST    2:48.32    2:46.94  
                1:17.09   2:46.94 (1:29.85)                                        
  3 Shields, Phyllis A        12 Capital of Texas-ST  2:54.62    2:58.50  
                1:22.18   2:58.50 (1:36.32)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bisque, Wynne J           12 Whitecaps of Wes-ST  2:39.91    2:39.08  
                  33.74     1:15.03 (41.29)     2:04.05 (49.02)     2:39.08 (35.03)
  2 Brown, Lucienne D         12 Whitecaps of Wes-ST  2:43.80    2:42.44  
                  33.60     1:16.54 (42.94)     2:06.54 (50.00)     2:42.44 (35.90)
  3 Mandacina, Ellison L      12 Alamo Area Aquat-ST  2:48.04    2:44.55  
                  35.58     1:20.72 (45.14)     2:10.63 (49.91)     2:44.55 (33.92)
  4 Hochard, Marjorie J       12 Nitro Swimming-ST    2:45.68    2:46.04  
                  36.61     1:21.28 (44.67)     2:10.04 (48.76)     2:46.04 (36.00)
  5 Flores, Camila I          12 San Antonio Wave-ST  2:46.11    2:46.33  
                  35.43     1:19.43 (44.00)     2:09.85 (50.42)     2:46.33 (36.48)
  6 Peeters, Hanne            11 Nitro Swimming-ST    2:47.26    2:47.11  
                  35.12     1:18.35 (43.23)     2:10.32 (51.97)     2:47.11 (36.79)
  7 Higgs, Charissa J         11 Nitro Swimming-ST    2:49.44    2:49.10  
                  35.11     1:16.85 (41.74)     2:12.28 (55.43)     2:49.10 (36.82)
  8 Foertsch, Julia K         12 Capital of Texas-ST  2:49.75    2:50.59  
                  37.44     1:22.98 (45.54)     2:15.09 (52.11)     2:50.59 (35.50)
B - Final
  9 Harrison, Tinley A        11 Nitro Swimming-ST    2:51.12    2:50.79  
                  38.39     1:24.61 (46.22)     2:12.54 (47.93)     2:50.79 (38.25)
 10 Desireddi, Reena C        12 Longhorn Aquatic-ST  2:54.68    2:51.22  
                  36.96     1:22.51 (45.55)     2:13.74 (51.23)     2:51.22 (37.48)
 11 Jones, Sophie S           12 Nitro Swimming-ST    2:56.07    2:53.91  
                  36.39     1:24.50 (48.11)     2:15.04 (50.54)     2:53.91 (38.87)
 12 Zhang, Alice X            12 Waterloo Swimmin-ST  2:56.27    2:54.53  
                  38.18     1:23.99 (45.81)     2:14.33 (50.34)     2:54.53 (40.20)
 13 Cepparo, Sofia R          11 Aqua Swift Aquat-ST  2:58.00    2:58.12  
                  37.24     1:24.69 (47.45)     2:18.66 (53.97)     2:58.12 (39.46)
 14 Broughton, Hannah S       12 San Antonio Wave-ST  2:55.99    3:00.66  
                  33.76     1:22.09 (48.33)     2:21.99 (59.90)     3:00.66 (38.67)
 15 Timm, Emily K             11 Waterloo Swimmin-ST  2:58.47    3:01.25  
                  40.97     1:27.89 (46.92)     2:21.58 (53.69)     3:01.25 (39.67)
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Poordod, Riley S          11 Aqua Swift Aquat-ST  2:41.01    2:39.90  
                1:17.50   2:39.90 (1:22.40)                                        
  2 Bisque, Wynne J           12 Whitecaps of Wes-ST  2:41.06    2:39.91  
                1:15.82   2:39.91 (1:24.09)                                        
  3 Brown, Lucienne D         12 Whitecaps of Wes-ST  2:43.10    2:43.80  
                1:17.36   2:43.80 (1:26.44)                                        
  4 Griffeth, Madeline J      12 Alamo Area Aquat-ST  2:48.68    2:44.66  
                1:16.52   2:44.66 (1:28.14)                                        
  5 Gutierrez Paredes, Maria  12 Waterloo Swimmin-ST  2:43.02    2:44.95  
                1:17.82   2:44.95 (1:27.13)                                        
  6 Hochard, Marjorie J       12 Nitro Swimming-ST    2:51.25    2:45.68  
                1:22.02   2:45.68 (1:23.66)                                        
  7 Flores, Camila I          12 San Antonio Wave-ST  2:46.87    2:46.11  
                1:19.41   2:46.11 (1:26.70)                                        
  8 Ancheta, Leilani Maye P   12 Surge Aquatics-ST    2:47.30    2:46.99  
                1:15.72   2:46.99 (1:31.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Peeters, Hanne            11 Nitro Swimming-ST    2:52.08    2:47.26  
                1:17.64   2:47.26 (1:29.62)                                        
 10 Mandacina, Ellison L      12 Alamo Area Aquat-ST  2:42.96    2:48.04  
                1:22.67   2:48.04 (1:25.37)                                        
 11 Xia, Emma X               12 Waterloo Swimmin-ST  2:48.21    2:48.46  
                1:21.51   2:48.46 (1:26.95)                                        
 12 Higgs, Charissa J         11 Nitro Swimming-ST    2:53.31    2:49.44  
                1:18.01   2:49.44 (1:31.43)                                        
 13 Foertsch, Julia K         12 Capital of Texas-ST  2:51.49    2:49.75  
                1:21.95   2:49.75 (1:27.80)                                        
 14 Preocanin, Anastasia      12 Nitro Swimming-ST    2:49.25    2:50.71  
                1:21.23   2:50.71 (1:29.48)                                        
 15 Harrison, Tinley A        11 Nitro Swimming-ST    2:55.99    2:51.12  
                1:25.28   2:51.12 (1:25.84)                                        
 16 Nahidi, Ariana            12 Waterloo Swimmin-ST  2:50.97    2:52.13  
                1:19.00   2:52.13 (1:33.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Yahin, Sophia A           12 Nitro Swimming-ST    2:52.49    2:52.34  
                1:19.69   2:52.34 (1:32.65)                                        
 18 Geng, Ellen               12 Alamo Area Aquat-ST  2:54.32    2:54.32  
                1:22.26   2:54.32 (1:32.06)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Desireddi, Reena C        12 Longhorn Aquatic-ST  2:54.28    2:54.68  
                1:22.69   2:54.68 (1:31.99)                                        
 20 Modak, Emory A            12 Nitro Swimming-ST    2:31.97Y   2:55.90  
                1:21.22   2:55.90 (1:34.68)                                        
 21 Broughton, Hannah S       12 San Antonio Wave-ST  2:55.58    2:55.99  
                1:19.68   2:55.99 (1:36.31)                                        
 22 Jones, Sophie S           12 Nitro Swimming-ST    2:54.89    2:56.07  
                1:24.85   2:56.07 (1:31.22)                                        
 23 Zhang, Alice X            12 Waterloo Swimmin-ST  2:33.50Y   2:56.27  
                1:24.38   2:56.27 (1:31.89)                                        
 24 Higgins, Lauren K         11 Nitro Swimming-ST    2:55.05    2:57.46  
                1:26.79   2:57.46 (1:30.67)                                        
 25 Cepparo, Sofia R          11 Aqua Swift Aquat-ST  2:53.37    2:58.00  
                1:24.06   2:58.00 (1:33.94)                                        
 26 Timm, Emily K             11 Waterloo Swimmin-ST  2:55.68    2:58.47  
                1:24.51   2:58.47 (1:33.96)                                        
 27 Tharp, Natalie G          12 Austin Swim Club-ST  2:55.72    2:59.69  
                1:27.70   2:59.69 (1:31.99)                                        
 28 Wong, Ayva N              12 Alamo Area Aquat-ST  2:55.55    3:00.86  
                1:23.08   3:00.86 (1:37.78)                                        
 29 Hartono, Mallory A        12 Nitro Swimming-ST    2:32.96Y   3:05.22  
                1:27.49   3:05.22 (1:37.73)                                        
 
Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Addison L         12 Aqua Swift Aquat-ST  5:41.37    5:35.73  
                1:15.24   2:44.37 (1:29.13)   4:16.74 (1:32.37)   5:35.73 (1:18.99)
  2 House, Scout A            12 Surge Aquatics-ST    5:15.99Y   5:39.13  
                1:21.68   2:48.49 (1:26.81)   4:27.23 (1:38.74)   5:39.13 (1:11.90)
  3 Gutierrez Paredes, Maria  12 Waterloo Swimmin-ST  6:08.50    5:49.76  
                1:16.34   2:50.50 (1:34.16)   4:33.77 (1:43.27)   5:49.76 (1:15.99)
  4 Peeters, Hanne            11 Nitro Swimming-ST    5:27.97Y   5:52.11  
                1:19.78   2:51.02 (1:31.24)   4:34.52 (1:43.50)   5:52.11 (1:17.59)
  5 Foertsch, Julia K         12 Capital of Texas-ST  5:59.01    5:58.01  
                1:23.11   2:54.66 (1:31.55)   4:36.93 (1:42.27)   5:58.01 (1:21.08)
  6 Xia, Emma X               12 Waterloo Swimmin-ST  6:01.87    6:06.67  
                1:21.19   2:58.66 (1:37.47)   4:42.53 (1:43.87)   6:06.67 (1:24.14)
  7 Cutbirth, Blayne N        11 Tiger Shark of T-ST  6:16.47    6:10.91  
                1:23.02   2:57.04 (1:34.02)   4:49.55 (1:52.51)   6:10.91 (1:21.36)
  8 Cepparo, Sofia R          11 Aqua Swift Aquat-ST  6:14.26    6:17.07  
                1:28.99   3:03.14 (1:34.15)   4:53.21 (1:50.07)   6:17.07 (1:23.86)
  9 Tharp, Natalie G          12 Austin Swim Club-ST  6:13.08    6:31.80  
                1:34.59   3:12.59 (1:38.00)   5:06.37 (1:53.78)   6:31.80 (1:25.43)
 -- Timm, Emily K             11 Waterloo Swimmin-ST  6:16.81         DQ  
                1:26.40   3:03.30 (1:36.90)   4:48.33 (1:45.03)        DQ (1:24.20)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:03.83    2:00.87  
     1) Xia, Emma X 12                  2) Nahidi, Ariana 12              
     3) Gardner, Katherine M 11         4) Gutierrez Paredes, Maria E 12  
                  30.84       59.29 (28.45)     1:31.38 (32.09)     2:00.87 (29.49)
  2 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:00.69    2:02.01  
     1) Mandacina, Ellison L 12         2) Wong, Ayva N 12                
     3) Williamson, Sophia M 12         4) Miller, Amelia R 12            
                  30.85     1:02.11 (31.26)     1:32.46 (30.35)     2:02.01 (29.55)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:52.77    2:02.20  
     1) Preocanin, Anastasia 12         2) Higgs, Charissa J 11           
     3) Lowman, Renee J 12              4) Jones, Sophie S 12             
                  30.17     1:01.60 (31.43)     1:32.70 (31.10)     2:02.20 (29.50)
  4 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         2:04.87    2:02.50  
     1) Berry, Lucy L 12                2) Rich, Lily P 12                
     3) Desireddi, Reena C 12           4) Gilbreath, Lucy E 12           
                  31.34     1:02.56 (31.22)     1:34.19 (31.63)     2:02.50 (28.31)
  5 Aqua Swift Aquatics-ST  'A'                       2:13.51    2:03.35  
     1) Pagadala, Vineetha 12           2) Poordod, Riley S 11            
     3) Whitehead, Karly J 12           4) Cepparo, Sofia R 11            
                  29.39       59.51 (30.12)     1:30.05 (30.54)     2:03.35 (33.30)
  6 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:53.87    2:05.50  
     1) Hochard, Marjorie J 12          2) Sitter, Gianna G 11            
     3) Peeters, Hanne 11               4) Higgins, Lauren K 11           
                  31.75     1:02.69 (30.94)     1:33.83 (31.14)     2:05.50 (31.67)
  7 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            2:06.69    2:06.81  
     1) Robles, Andrea 12               2) Geng, Ellen 12                 
     3) Bordelon, Kaitlyn O 12          4) Camarillo, Shia G 12           
                  31.03     1:02.10 (31.07)   2:06.81 (1:04.71)                    
  8 Waterloo Swimming-ST  'B'                         2:16.65    2:10.96  
     1) Zhang, Alice X 12               2) Griego, Lainey L 11            
     3) Greenwood, Emma J 11            4) Avery, Ashlyn N 12             
                  32.10     1:05.37 (33.27)     1:38.32 (32.95)     2:10.96 (32.64)
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:25.50    4:24.48  
     1) Zhang, Alice X 12               2) Nahidi, Ariana 12              
     3) Xia, Emma X 12                  4) Gutierrez Paredes, Maria E 12  
                  32.91   1:09.89 (1:09.89)     1:39.98 (30.09)   2:12.77 (1:02.88)
        2:44.80 (32.03)   3:20.71 (1:07.94)     3:51.52 (30.81)   4:24.48 (1:03.77)
  2 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:25.86    4:26.88  
     1) Mandacina, Ellison L 12         2) Williamson, Sophia M 12        
     3) Griffeth, Madeline J 12         4) Miller, Amelia R 12            
                  31.79   1:06.48 (1:06.48)     1:38.55 (32.07)   2:13.93 (1:07.45)
        2:46.25 (32.32)   3:22.36 (1:08.43)     3:52.29 (29.93)   4:26.88 (1:04.52)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                            4:07.91    4:27.40  
     1) Jones, Sophie S 12              2) Hochard, Marjorie J 12         
     3) Sitter, Gianna G 11             4) Preocanin, Anastasia 12        
                  31.87   1:07.12 (1:07.12)     1:38.57 (31.45)   2:13.52 (1:06.40)
        2:45.33 (31.81)   3:20.52 (1:07.00)     3:52.30 (31.78)   4:27.40 (1:06.88)
  4 Aqua Swift Aquatics-ST  'A'                       3:53.90Y   4:34.92  
     1) Whitehead, Karly J 12           2) Poordod, Riley S 11            
     3) Cepparo, Sofia R 11             4) Pagadala, Vineetha 12          
                  31.94   1:07.04 (1:07.04)     1:38.87 (31.83)   2:14.38 (1:07.34)
        2:49.12 (34.74)   3:26.79 (1:12.41)     3:58.27 (31.48)   4:34.92 (1:08.13)
  5 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         4:37.45    4:38.54  
     1) Gilbreath, Lucy E 12            2) Rich, Lily P 12                
     3) Berry, Lucy L 12                4) Desireddi, Reena C 12          
                  32.47   1:08.03 (1:08.03)     1:43.54 (35.51)   2:20.77 (1:12.74)
        2:54.39 (33.62)   3:30.44 (1:09.67)     4:03.28 (32.84)   4:38.54 (1:08.10)
  6 Nitro Swimming-ST  'B'                            4:41.88    4:38.85  
     1) Lowman, Renee J 12              2) Higgins, Lauren K 11           
     3) Hartono, Mallory A 12           4) Higgs, Charissa J 11           
                  33.19   1:10.11 (1:10.11)     1:44.34 (34.23)   2:20.89 (1:10.78)
        2:53.99 (33.10)   3:31.07 (1:10.18)     4:03.57 (32.50)   4:38.85 (1:07.78)
  7 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            4:46.60    4:41.51  
     1) Camarillo, Shia G 12            2) Wong, Ayva N 12                
     3) Robles, Andrea 12               4) Geng, Ellen 12                 
                  34.33   1:11.78 (1:11.78)     1:45.19 (33.41)   2:22.85 (1:11.07)
        2:56.77 (33.92)   3:33.45 (1:10.60)     4:05.57 (32.12)   4:41.51 (1:08.06)
  8 Waterloo Swimming-ST  'B'                         4:53.77    4:53.18  
     1) Avery, Ashlyn N 12              2) Gardner, Katherine M 11        
     3) Timm, Emily K 11                4) Griego, Lainey L 11            
                  33.64   1:10.16 (1:10.16)     1:46.03 (35.87)   2:24.27 (1:14.11)
                          3:39.79 (1:15.52)     4:15.82 (36.03)   4:53.18 (1:13.39)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            2:07.58    2:15.57  
     1) Sitter, Gianna G 11             2) Harrison, Tinley A 11          
     3) Peeters, Hanne 11               4) Jones, Sophie S 12             
                  35.06     1:13.00 (37.94)     1:45.76 (32.76)     2:15.57 (29.81)
  2 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:16.41    2:17.61  
     1) Griffeth, Madeline J 12         2) Miller, Amelia R 12            
     3) Williamson, Sophia M 12         4) Mandacina, Ellison L 12        
                  33.75     1:13.03 (39.28)     1:45.49 (32.46)     2:17.61 (32.12)
  3 Aqua Swift Aquatics-ST  'A'                       2:44.07    2:17.64  
     1) Whitehead, Karly J 12           2) Poordod, Riley S 11            
     3) Cepparo, Sofia R 11             4) Pagadala, Vineetha 12          
                  35.61     1:10.83 (35.22)     1:48.46 (37.63)     2:17.64 (29.18)
  4 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:17.12    2:18.16  
     1) Griego, Lainey L 11             2) Xia, Emma X 12                 
     3) Gutierrez Paredes, Maria E 12   4) Nahidi, Ariana 12              
                  41.91     1:19.36 (37.45)     1:49.72 (30.36)     2:18.16 (28.44)
  5 Nitro Swimming-ST  'B'                            2:09.32    2:20.20  
     1) Higgs, Charissa J 11            2) Hochard, Marjorie J 12         
     3) Lowman, Renee J 12              4) Preocanin, Anastasia 12        
                  36.16     1:16.03 (39.87)     1:50.45 (34.42)     2:20.20 (29.75)
  6 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         2:22.23    2:23.43  
     1) Gilbreath, Lucy E 12            2) Desireddi, Reena C 12          
     3) Berry, Lucy L 12                4) Rich, Lily P 12                
                  34.69     1:16.31 (41.62)     1:51.09 (34.78)     2:23.43 (32.34)
  7 Waterloo Swimming-ST  'B'                         2:25.00    2:24.29  
     1) Greenwood, Emma J 11            2) Neumann, Abigail E 12          
     3) Avery, Ashlyn N 12              4) Zhang, Alice X 12              
                  37.70                             1:53.32 ( )     2:24.29 (30.97)
  8 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            2:26.32    2:27.53  
     1) Wong, Ayva N 12                 2) Bordelon, Kaitlyn O 12         
     3) Robles, Andrea 12               4) Camarillo, Shia G 12           
                  36.86     1:22.01 (45.15)     1:55.99 (33.98)     2:27.53 (31.54)
 
Women 12 & Under 50 LC Meter Backstroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Wong, Ayva N              12 Alamo Area Aquat-ST    37.03      36.00  
  2 Robles, Andrea            12 Alamo Area Aquat-ST    37.03      36.61  
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Canales, Kate E           13 Aqua Swift Aquat-ST    28.13      27.48  
  2 Hager, Averie F           14 Streamline Aquat-ST    27.99      27.89  
  3 Hager, Jaylee G           14 Streamline Aquat-ST    28.05      27.90  
  4 Skoog, Cora M             14 Aqua Swift Aquat-ST    28.60      28.12  
  5 Allison, Lillian J        14 Longhorn Aquatic-ST    28.62      28.36  
  6 Orris, Alexandra E        13 Austin Swim Club-ST    28.75      28.39  
  7 Klocek, Lila C            13 Whitecaps of Wes-ST    28.68      28.47  
  8 Christiansen, Tessa L     14 San Antonio Wave-ST    28.64      28.52  
B - Final
  9 Pozhenko, Elizaveta       14 Austin Swim Club-ST    28.80      28.47  
 10 Truong, Namanh            14 Aquatex Swim Tea-ST    29.13      28.58  
 11 Defranco, Sabrina P       14 Nitro Swimming-ST      28.99      28.93  
 12 Gunn, Liberty N           14 Nitro Swimming-ST      29.17      29.04  
 13 Borick, Jamie M           13 Waterloo Swimmin-ST    29.29      29.13  
 14 Kim, Christine J          14 Tiger Shark of T-ST    29.08      29.14  
 15 Schneider, Ava B          14 Winning Waters A-ST    29.36      29.26  
 16 Gamez, Iyla C             13 Nitro Swimming-ST      29.15      29.53  
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hager, Averie F           14 Streamline Aquat-ST    28.38      27.99  
  2 Hager, Jaylee G           14 Streamline Aquat-ST    28.27      28.05  
  3 Canales, Kate E           13 Aqua Swift Aquat-ST    27.98      28.13  
  4 Nahidi, Isabella          14 Waterloo Swimmin-ST    28.34      28.40  
  5 Skoog, Cora M             14 Aqua Swift Aquat-ST    28.57      28.60  
  6 Allison, Lillian J        14 Longhorn Aquatic-ST    28.16      28.62  
  7 Christiansen, Tessa L     14 San Antonio Wave-ST    28.35      28.64  
  8 Klocek, Lila C            13 Whitecaps of Wes-ST    29.04      28.68  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Orris, Alexandra E        13 Austin Swim Club-ST    28.59      28.75  
 10 Pozhenko, Elizaveta       14 Austin Swim Club-ST    29.49      28.80  
 11 Defranco, Sabrina P       14 Nitro Swimming-ST      29.05      28.99  
 12 Kim, Christine J          14 Tiger Shark of T-ST    30.32      29.08  
 13 Truong, Namanh            14 Aquatex Swim Tea-ST    28.50      29.13  
 14 Gamez, Iyla C             13 Nitro Swimming-ST      29.27      29.15  
 15 Gunn, Liberty N           14 Nitro Swimming-ST      28.74      29.17  
 16 Frushour, Brooke M        13 Nitro Swimming-ST      29.75      29.22  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Borick, Jamie M           13 Waterloo Swimmin-ST    29.88      29.29  
 18 Schneider, Ava B          14 Winning Waters A-ST    29.03      29.36  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lusk, Lyla R              13 Nitro Swimming-ST      28.74      29.48  
 20 Pemberton, Siri L         14 Waterloo Swimmin-ST    28.82      29.52  
 21 Kallus, Gianna F          14 Victoria Texas A-ST    29.80      29.57  
 22 Adams, Kaitlyn E          14 Alamo Area Aquat-ST    31.71      29.66  
 23 Guidry, Savanna R         13 Lone Star Aquati-ST    29.77      29.71  
 24 Ferguson, Summer E        14 Austin Swim Club-ST    29.10      29.85  
 25 Brown, Olivia S           14 Nitro Swimming-ST      30.53      29.86  
 26 Denison, Abigail Y        14 Waterloo Swimmin-ST    30.38      29.97  
 27 Nichols, Brittan L        14 Streamline Aquat-ST    30.31      29.98  
 28 Welch, Taryn R            14 Surge Aquatics-ST      30.26      30.00  
 29 Walker, Allison J         14 Sailfish-ST            30.97      30.03  
 30 Crail, Addison G          13 Sailfish-ST            27.15Y     30.06  
 31 Sanders, Alexa B          14 Austin Swim Club-ST    29.99      30.09  
 32 Massey, Claire E          14 Waterloo Swimmin-ST    29.74      30.12  
 33 Brunton, Molly K          13 Nitro Swimming-ST      31.13      30.13  
 34 Vandermeer, Caitlyn B     14 Nitro Swimming-ST      31.03      30.14  
 35 Reeves, Aubrey R          13 Whitecaps of Wes-ST    26.94Y     30.17  
 36 Mota, Camila R            14 Nitro Swimming-ST      31.22      30.18  
 37 Taylor, Kiersten A        14 Austin Swim Club-ST    29.92      30.21  
 38 Noel, Marjorie S          13 Longhorn Aquatic-ST    30.44      30.22  
 39 Bodenstab, Mikayla A      13 Longhorn Aquatic-ST    30.12      30.23  
 40 Harroff, Finley G         13 Surge Aquatics-ST      29.90      30.27  
 40 Horton, Scotia L          13 Nitro Swimming-ST      31.72      30.27  
 42 Boldrick, Isabel M        13 Nitro Swimming-ST      29.80      30.29  
 43 Lenard, Avalee G          14 Surge Aquatics-ST      30.56      30.34  
 44 Zhang, Leah Q             14 Waterloo Swimmin-ST    30.18      30.41  
 45 Pifer, Lillian K          14 Schertz YMCA Swi-ST    30.93      30.42  
 46 Delarue, Daniela          13 Alamo Area Aquat-ST    30.32      30.44  
 47 Costello, Eliana C        13 Waterloo Swimmin-ST    30.71      30.50  
 47 Shepherd, Elsbeth J       14 Nitro Swimming-ST      30.27      30.50  
 49 Schroeder, Amanda K       14 Alamo Area Aquat-ST    30.73      30.54  
 49 Harris, Audri G           14 Hays Swim Club-ST      27.60Y     30.54  
 51 Steber, Gretchen I        13 Waterloo Swimmin-ST    30.38      30.55  
 52 Garza, Valeria            13 Mc Allen Swim Cl-ST    26.49Y     30.59  
 53 Elammari, Soleil J        13 Streamline Aquat-ST    31.09      30.60  
 54 Alford, Cadence E         14 Alamo Area Aquat-ST    31.12      30.62  
 55 Fu, Angela                14 Waterloo Swimmin-ST    30.24      30.66  
 55 Watson, Samantha          14 Lone Star Aquati-ST    31.72      30.66  
 55 Hoskovec, Laurel E        14 Nitro Swimming-ST      30.21      30.66  
 58 Jones, Logan P            13 Austin Swim Club-ST    30.05      30.67  
 58 King, Teagan G            13 Alamo Area Aquat-ST    30.32      30.67  
 60 Vogan, Adeline B          14 Waterloo Swimmin-ST    30.51      30.71  
 61 Chozick, Sienna L         13 Austin Swim Club-ST    30.53      30.74  
 62 Govin, Kate E             14 Una Srg-ST             31.51      30.91  
 63 Douglas, Khloe R          14 Nitro Swimming-ST      31.00      30.94  
 64 Borick, Jordyn M          14 Waterloo Swimmin-ST    31.41      30.96  
 64 Pituch, Kaleigh L         14 Capital Area Aqu-ST    31.18      30.96  
 64 Cho, Leah H               13 Waterloo Swimmin-ST    31.04      30.96  
 67 Erwin, Margaret K         14 Alamo Area Aquat-ST    31.46      30.98  
 68 Attaway, Abigail B        14 Austin Swim Club-ST    31.21      31.05  
 69 Harris, Haley E           13 San Antonio Wave-ST    31.71      31.06  
 70 Morgan, Lindsay S         14 Nitro Swimming-ST      26.53Y     31.19  
 71 Derdeyn, Audrey A         14 Waterloo Swimmin-ST    27.60Y     31.25  
 72 Sweeney, Channing R       14 Whitecaps of Wes-ST    31.15      31.33  
 73 Kim, Seoyeon              14 Alamo Area Aquat-ST    31.23      31.34  
 73 Casey, Nell M             14 Aquatex Swim Tea-ST    26.52Y     31.34  
 75 Tyler, Madelyn G          13 Winning Waters A-ST    31.67      31.37  
 76 Castro, Daniela M         14 Hays Swim Club-ST      30.96      31.39  
 77 Gamboa Garcia, Karla M    14 Mc Allen Swim Cl-ST    31.61      31.41  
 78 Micklos, Lyla C           14 Alamo Area Aquat-ST    31.72      31.45  
 78 Grover, Kaitlyn A         14 Una Srg-ST             31.77      31.45  
 80 Wang, Iris W              14 Waterloo Swimmin-ST    31.10      31.54  
 81 Stover, Kathleen G        13 Winning Waters A-ST    31.71      31.68  
 82 Sanchez, Pia J            14 Mission Marlins-ST     31.76      31.71  
 83 Ruiz, Gabriella M         14 Alamo Area Aquat-ST    31.68      31.72  
 84 Revis, Alanna R           14 Schertz YMCA Swi-ST    31.63      31.73  
 85 Inglehart, Abigail R      13 San Antonio Wave-ST    30.96      31.79  
 86 Garza, Emilya M           14 Capital Area Aqu-ST    31.19      31.82  
 87 Mize, Kiersten M          14 Capital Area Aqu-ST    31.63      31.85  
 88 Bode, Joy A               14 Alamo Area Aquat-ST    31.73      31.87  
 89 Low, Naomi L              13 High Performance-ST    31.70      31.96  
 90 Cooke, Emma G             14 Nitro Swimming-ST      31.60      31.97  
 91 Roberts, Eliza R          13 Waterloo Swimmin-ST    31.77      32.00  
 92 Sansano, Glory L          14 San Antonio Wave-ST    31.01      32.01  
 93 Jones, Sydney M           14 Whitecaps of Wes-ST    31.38      32.08  
 94 Jones, Payton L           13 Austin Swim Club-ST    31.73      32.13  
 95 Morris, Teagan S          13 Longhorn Aquatic-ST    31.52      32.17  
 96 Sims, Abigail C           14 Streamline Aquat-ST    31.78      32.24  
 97 Niclair, Lyse M           13 Whitecaps of Wes-ST    31.48      32.39  
 98 Spencer, Brooke E         14 Nitro Swimming-ST      31.76      32.52  
 99 Boswell, Sadie K          14 Texas Gold-ST          27.56Y     32.57  
100 Aschenbeck, Anna R        14 Victoria Texas A-ST    30.99      32.78  
 -- Leggate, Anna L           14 Nitro Swimming-ST      30.84         DQ  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hager, Jaylee G           14 Streamline Aquat-ST  1:00.35    1:00.38  
                  29.12     1:00.38 (31.26)                                        
  2 Christiansen, Tessa L     14 San Antonio Wave-ST  1:01.01    1:00.69  
                  29.80     1:00.69 (30.89)                                        
  3 Hager, Averie F           14 Streamline Aquat-ST  1:00.84    1:00.72  
                  28.96     1:00.72 (31.76)                                        
  4 Pozhenko, Elizaveta       14 Austin Swim Club-ST  1:02.36    1:01.44  
                  30.12     1:01.44 (31.32)                                        
  5 Nguyen, Elise K           13 Nitro Swimming-ST    1:02.63    1:01.47  
                  29.43     1:01.47 (32.04)                                        
  6 Ferguson, Summer E        14 Austin Swim Club-ST  1:03.33    1:02.48  
                  30.17     1:02.48 (32.31)                                        
  7 Frushour, Brooke M        13 Nitro Swimming-ST    1:02.55    1:03.01  
                  30.03     1:03.01 (32.98)                                        
  8 Nahidi, Isabella          14 Waterloo Swimmin-ST  1:01.97    1:03.09  
                  29.62     1:03.09 (33.47)                                        
B - Final
  9 O'Leary, Megan C          14 Austin Swim Club-ST  1:03.95    1:02.01  
                  30.25     1:02.01 (31.76)                                        
 10 Gunn, Liberty N           14 Nitro Swimming-ST    1:03.63    1:02.64  
                  30.28     1:02.64 (32.36)                                        
 10 Shepherd, Elsbeth J       14 Nitro Swimming-ST    1:03.40    1:02.64  
                  30.74     1:02.64 (31.90)                                        
 12 Allison, Lillian J        14 Longhorn Aquatic-ST  1:03.95    1:03.08  
                  30.68     1:03.08 (32.40)                                        
 13 Nguyen, Sophia M          13 Nitro Swimming-ST    1:03.70    1:03.27  
                  30.56     1:03.27 (32.71)                                        
 14 Klocek, Lila C            13 Whitecaps of Wes-ST  1:03.55    1:03.40  
                  30.71     1:03.40 (32.69)                                        
 15 Glasgow, Lillian D        14 Alamo Area Aquat-ST  1:03.69    1:03.92  
                  30.62     1:03.92 (33.30)                                        
 16 Gamez, Iyla C             13 Nitro Swimming-ST    1:03.88    1:03.93  
                  31.07     1:03.93 (32.86)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hager, Jaylee G           14 Streamline Aquat-ST  1:01.00    1:00.35  
  2 Hager, Averie F           14 Streamline Aquat-ST  1:01.28    1:00.84  
  3 Christiansen, Tessa L     14 San Antonio Wave-ST  1:00.73    1:01.01  
  4 Nahidi, Isabella          14 Waterloo Swimmin-ST  1:02.51    1:01.97  
  5 Pozhenko, Elizaveta       14 Austin Swim Club-ST  1:02.19    1:02.36  
  6 Frushour, Brooke M        13 Nitro Swimming-ST    1:02.44    1:02.55  
  7 Nguyen, Elise K           13 Nitro Swimming-ST    1:01.62    1:02.63  
  8 Ferguson, Summer E        14 Austin Swim Club-ST  1:03.85    1:03.33  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shepherd, Elsbeth J       14 Nitro Swimming-ST    1:03.34    1:03.40  
 10 Klocek, Lila C            13 Whitecaps of Wes-ST  1:03.60    1:03.55  
 11 Gunn, Liberty N           14 Nitro Swimming-ST    1:02.43    1:03.63  
 12 Glasgow, Lillian D        14 Alamo Area Aquat-ST  1:04.23    1:03.69  
 13 Nguyen, Sophia M          13 Nitro Swimming-ST    1:03.32    1:03.70  
 14 Gamez, Iyla C             13 Nitro Swimming-ST    1:04.52    1:03.88  
 15 Allison, Lillian J        14 Longhorn Aquatic-ST  1:03.38    1:03.95  
 15 O'Leary, Megan C          14 Austin Swim Club-ST  1:03.93    1:03.95  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Estipona, Stella R        14 Nitro Swimming-ST    1:05.07    1:04.07  
 18 Maciarz, Lola M           13 Nitro Swimming-ST    1:03.77    1:04.09  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gonzalez, Olivia L        14 San Antonio Wave-ST  1:05.53    1:04.12  
 20 Orris, Alexandra E        13 Austin Swim Club-ST  1:03.83    1:04.13  
 21 Truong, Namanh            14 Aquatex Swim Tea-ST  1:03.44    1:04.29  
 22 Schneider, Ava B          14 Winning Waters A-ST  1:05.56    1:04.51  
 23 Teeters, Ruby Rose S      13 Nitro Swimming-ST    1:04.31    1:04.87  
 24 Pemberton, Siri L         14 Waterloo Swimmin-ST  1:05.49    1:04.88  
 25 Defranco, Sabrina P       14 Nitro Swimming-ST    1:04.20    1:04.91  
 26 Borick, Jamie M           13 Waterloo Swimmin-ST  1:04.40    1:04.93  
 27 Mota, Camila R            14 Nitro Swimming-ST    1:07.41    1:04.96  
 28 Hoskovec, Laurel E        14 Nitro Swimming-ST    1:04.91    1:04.98  
 29 Jones, Logan P            13 Austin Swim Club-ST  1:05.28    1:05.01  
 30 Bodenstab, Mikayla A      13 Longhorn Aquatic-ST  1:05.73    1:05.02  
 31 Merkin, Isabella G        14 Waterloo Swimmin-ST  1:08.05    1:05.08  
 32 Welch, Taryn R            14 Surge Aquatics-ST    1:04.59    1:05.10  
 33 Brusseau, Charlotte J     14 Lone Star Aquati-ST  1:06.25    1:05.12  
 34 Taylor, Kiersten A        14 Austin Swim Club-ST  1:06.05    1:05.16  
 35 Noel, Marjorie S          13 Longhorn Aquatic-ST  1:06.00    1:05.24  
 36 Adams, Kaitlyn E          14 Alamo Area Aquat-ST  1:07.79    1:05.27  
 37 Leggate, Anna L           14 Nitro Swimming-ST    1:06.01    1:05.40  
 38 Alford, Cadence E         14 Alamo Area Aquat-ST  1:06.40    1:05.50  
 39 Denison, Abigail Y        14 Waterloo Swimmin-ST  1:06.46    1:05.58  
 40 Cho, Leah H               13 Waterloo Swimmin-ST  1:06.11    1:05.59  
 41 Harroff, Finley G         13 Surge Aquatics-ST    1:04.77    1:05.75  
 42 Reeves, Aubrey R          13 Whitecaps of Wes-ST  1:06.13    1:05.79  
 43 King, Teagan G            13 Alamo Area Aquat-ST  1:05.43    1:05.83  
 44 Sanders, Alexa B          14 Austin Swim Club-ST  1:05.45    1:05.86  
 44 Vandermeer, Caitlyn B     14 Nitro Swimming-ST    1:05.90    1:05.86  
 46 Brown, Olivia S           14 Nitro Swimming-ST    1:04.10    1:06.03  
 47 Schroeder, Amanda K       14 Alamo Area Aquat-ST  1:06.65    1:06.19  
 48 Vogan, Adeline B          14 Waterloo Swimmin-ST  1:06.31    1:06.23  
 49 Boldrick, Isabel M        13 Nitro Swimming-ST    1:05.14    1:06.24  
 50 Harkin, Norah L           13 Nitro Swimming-ST    1:07.24    1:06.34  
 51 Steber, Gretchen I        13 Waterloo Swimmin-ST  1:06.07    1:06.37  
 52 Walker, Allison J         14 Sailfish-ST          1:08.43    1:06.47  
 53 Nichols, Brittan L        14 Streamline Aquat-ST  1:07.99    1:06.55  
 54 Zhang, Leah Q             14 Waterloo Swimmin-ST  1:07.24    1:06.58  
 55 Smith, Savina R           13 Lone Star Aquati-ST  1:05.58    1:06.59  
 56 Horton, Scotia L          13 Nitro Swimming-ST    1:06.12    1:06.69  
 57 Harris, Audri G           14 Hays Swim Club-ST    1:06.69    1:06.70  
 58 Pifer, Lillian K          14 Schertz YMCA Swi-ST  1:07.84    1:06.71  
 59 Kallus, Gianna F          14 Victoria Texas A-ST  1:06.37    1:06.91  
 60 Delarue, Daniela          13 Alamo Area Aquat-ST  1:06.85    1:07.02  
 61 Garza, Valeria            13 Mc Allen Swim Cl-ST    58.03Y   1:07.04  
 62 Elammari, Soleil J        13 Streamline Aquat-ST  1:08.33    1:07.22  
 63 Boswell, Sadie K          14 Texas Gold-ST        1:07.53    1:07.24  
 64 Lenard, Avalee G          14 Surge Aquatics-ST    1:06.68    1:07.38  
 65 Derdeyn, Audrey A         14 Waterloo Swimmin-ST    59.90Y   1:07.48  
 66 Costello, Eliana C        13 Waterloo Swimmin-ST  1:07.01    1:07.58  
 67 Tyler, Madelyn G          13 Winning Waters A-ST  1:08.85    1:07.65  
 68 Attaway, Abigail B        14 Austin Swim Club-ST  1:07.08    1:07.79  
 69 Brunton, Molly K          13 Nitro Swimming-ST    1:08.15    1:07.88  
 70 Guidry, Savanna R         13 Lone Star Aquati-ST  1:06.23    1:07.96  
 71 Erwin, Margaret K         14 Alamo Area Aquat-ST  1:07.04    1:08.04  
 72 Morgan, Lindsay S         14 Nitro Swimming-ST    1:07.41    1:08.06  
 73 Massey, Claire E          14 Waterloo Swimmin-ST  1:05.69    1:08.07  
 74 Hasson, Hannah H          14 Nitro Swimming-ST    1:06.90    1:08.08  
 75 Fitzgerald, Emerson J     13 Una Asc-ST           1:08.05    1:08.14  
 76 Watson, Samantha          14 Lone Star Aquati-ST  1:07.77    1:08.34  
 77 Nguyen, Trinity B         14 Waterloo Swimmin-ST  1:08.04    1:08.40  
 78 Minus, Fynn E             14 Surge Aquatics-ST    1:06.08    1:08.45  
 79 Kim, Seoyeon              14 Alamo Area Aquat-ST  1:07.15    1:08.51  
 80 Ott, Isabella R           13 Alamo Area Aquat-ST  1:08.60    1:08.56  
 81 Gamboa Garcia, Karla M    14 Mc Allen Swim Cl-ST  1:08.21    1:08.59  
 82 Casey, Nell M             14 Aquatex Swim Tea-ST  1:08.42    1:08.73  
 83 Crail, Addison G          13 Sailfish-ST          1:08.37    1:08.86  
 84 Bode, Joy A               14 Alamo Area Aquat-ST  1:08.96    1:08.92  
 85 Fu, Angela                14 Waterloo Swimmin-ST  1:07.75    1:09.02  
 86 Moran, Rian S             14 Nitro Swimming-ST      59.52Y   1:09.18  
 87 Morris, Teagan S          13 Longhorn Aquatic-ST  1:08.89    1:09.19  
 88 Jones, Mollie B           14 Austin Swim Club-ST  1:08.52    1:09.36  
 89 Govin, Kate E             14 Una Srg-ST           1:07.37    1:09.38  
 90 Aschenbeck, Anna R        14 Victoria Texas A-ST    59.96Y   1:09.41  
 91 Douglas, Khloe R          14 Nitro Swimming-ST    1:08.10    1:09.54  
 92 Wang, Iris W              14 Waterloo Swimmin-ST  1:08.99    1:09.72  
 93 Borick, Jordyn M          14 Waterloo Swimmin-ST  1:07.94    1:09.76  
 94 O'Leary, Hayden G         13 Aquatex Swim Tea-ST  1:00.41Y   1:09.82  
 95 Pecze, Samantha J         13 Nitro Swimming-ST    1:08.68    1:09.89  
 96 Stover, Kathleen G        13 Winning Waters A-ST  1:08.53    1:10.21  
 97 Roberts, Eliza R          13 Waterloo Swimmin-ST  1:07.89    1:10.35  
 98 Seal, Rachel L            13 Waterloo Swimmin-ST  1:08.38    1:10.53  
 99 Butler, Cassidy C         14 Austin Swim Club-ST  1:08.81    1:10.89  
100 Castro, Daniela M         14 Hays Swim Club-ST    1:07.71    1:11.23  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Christiansen, Tessa L     14 San Antonio Wave-ST  2:14.18    2:11.67  
                  30.81     1:04.45 (33.64)     1:38.56 (34.11)     2:11.67 (33.11)
  2 Hager, Jaylee G           14 Streamline Aquat-ST  2:14.16    2:11.76  
                  30.68     1:04.29 (33.61)     1:38.14 (33.85)     2:11.76 (33.62)
  3 Hager, Averie F           14 Streamline Aquat-ST  2:13.76    2:12.35  
                  30.62     1:04.34 (33.72)     1:38.71 (34.37)     2:12.35 (33.64)
  4 Simmons, Alexa B          14 Nitro Swimming-ST    2:12.27    2:14.96  
                  31.05     1:04.67 (33.62)     1:40.13 (35.46)     2:14.96 (34.83)
  5 Estipona, Stella R        14 Nitro Swimming-ST    2:16.73    2:15.41  
                  31.99     1:05.81 (33.82)     1:41.11 (35.30)     2:15.41 (34.30)
  6 Pozhenko, Elizaveta       14 Austin Swim Club-ST  2:16.24    2:15.52  
                  31.55     1:05.78 (34.23)     1:40.56 (34.78)     2:15.52 (34.96)
  7 Frushour, Brooke M        13 Nitro Swimming-ST    2:16.87    2:17.59  
                  31.65     1:05.92 (34.27)     1:41.52 (35.60)     2:17.59 (36.07)
  8 McCurry, Macie M          14 Austin Swim Club-ST  2:16.51    2:18.59  
                  31.24     1:05.52 (34.28)     1:41.52 (36.00)     2:18.59 (37.07)
B - Final
  9 Orris, Alexandra E        13 Austin Swim Club-ST  2:18.66    2:15.32  
                  31.54     1:05.05 (33.51)     1:40.48 (35.43)     2:15.32 (34.84)
 10 Gamez, Iyla C             13 Nitro Swimming-ST    2:17.07    2:15.44  
                  31.74     1:06.06 (34.32)     1:41.76 (35.70)     2:15.44 (33.68)
 11 Teeters, Ruby Rose S      13 Nitro Swimming-ST    2:17.48    2:15.63  
                  31.79     1:06.46 (34.67)     1:41.57 (35.11)     2:15.63 (34.06)
 12 Ferguson, Summer E        14 Austin Swim Club-ST  2:17.62    2:16.68  
                  31.72     1:07.25 (35.53)     1:42.19 (34.94)     2:16.68 (34.49)
 13 Maciarz, Lola M           13 Nitro Swimming-ST    2:18.62    2:18.65  
                  31.89     1:06.46 (34.57)     1:42.26 (35.80)     2:18.65 (36.39)
 14 Skoog, Cora M             14 Aqua Swift Aquat-ST  2:18.48    2:18.92  
                  32.01     1:07.86 (35.85)     1:43.94 (36.08)     2:18.92 (34.98)
 15 O'Leary, Megan C          14 Austin Swim Club-ST  2:18.38    2:21.18  
                  33.13     1:09.68 (36.55)     1:46.24 (36.56)     2:21.18 (34.94)
 16 Nahidi, Isabella          14 Waterloo Swimmin-ST  2:19.83    2:22.60  
                  32.11     1:07.98 (35.87)     1:46.23 (38.25)     2:22.60 (36.37)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Simmons, Alexa B          14 Nitro Swimming-ST    2:13.63    2:12.27  
                1:04.98   2:12.27 (1:07.29)                                        
  2 Hager, Averie F           14 Streamline Aquat-ST  2:14.94    2:13.76  
                1:04.21   2:13.76 (1:09.55)                                        
  3 Hager, Jaylee G           14 Streamline Aquat-ST  2:12.74    2:14.16  
                1:04.98   2:14.16 (1:09.18)                                        
  4 Christiansen, Tessa L     14 San Antonio Wave-ST  2:17.24    2:14.18  
                1:05.19   2:14.18 (1:08.99)                                        
  5 Pozhenko, Elizaveta       14 Austin Swim Club-ST  2:16.65    2:16.24  
                1:06.59   2:16.24 (1:09.65)                                        
  6 McCurry, Macie M          14 Austin Swim Club-ST  2:17.39    2:16.51  
                1:05.82   2:16.51 (1:10.69)                                        
  7 Estipona, Stella R        14 Nitro Swimming-ST    2:20.65    2:16.73  
                1:07.07   2:16.73 (1:09.66)                                        
  8 Frushour, Brooke M        13 Nitro Swimming-ST    2:18.67    2:16.87  
                1:06.49   2:16.87 (1:10.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gamez, Iyla C             13 Nitro Swimming-ST    2:14.22    2:17.07  
                1:06.83   2:17.07 (1:10.24)                                        
 10 Teeters, Ruby Rose S      13 Nitro Swimming-ST    2:15.46    2:17.48  
                1:06.91   2:17.48 (1:10.57)                                        
 11 Ferguson, Summer E        14 Austin Swim Club-ST  2:17.32    2:17.62  
                1:06.73   2:17.62 (1:10.89)                                        
 12 O'Leary, Megan C          14 Austin Swim Club-ST  2:16.87    2:18.38  
                1:06.72   2:18.38 (1:11.66)                                        
 13 Skoog, Cora M             14 Aqua Swift Aquat-ST  2:18.87    2:18.48  
                1:05.69   2:18.48 (1:12.79)                                        
 14 Maciarz, Lola M           13 Nitro Swimming-ST    2:16.48    2:18.62  
                1:07.88   2:18.62 (1:10.74)                                        
 15 Orris, Alexandra E        13 Austin Swim Club-ST  2:23.50    2:18.66  
                1:06.41   2:18.66 (1:12.25)                                        
 16 Nahidi, Isabella          14 Waterloo Swimmin-ST  2:19.05    2:19.83  
                1:06.11   2:19.83 (1:13.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gonzalez, Olivia L        14 San Antonio Wave-ST  2:20.84    2:19.98  
                1:07.94   2:19.98 (1:12.04)                                        
 18 Harroff, Finley G         13 Surge Aquatics-ST    2:21.73    2:20.08  
                1:06.83   2:20.08 (1:13.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Leggate, Anna L           14 Nitro Swimming-ST    2:21.56    2:20.62  
                1:06.17   2:20.62 (1:14.45)                                        
 20 Gunn, Liberty N           14 Nitro Swimming-ST    2:18.95    2:20.82  
                1:08.18   2:20.82 (1:12.64)                                        
 21 Mota, Camila R            14 Nitro Swimming-ST    2:25.47    2:20.92  
                1:08.60   2:20.92 (1:12.32)                                        
 22 Welch, Taryn R            14 Surge Aquatics-ST    2:25.12    2:21.19  
                1:07.59   2:21.19 (1:13.60)                                        
 23 Noel, Marjorie S          13 Longhorn Aquatic-ST  2:22.94    2:21.41  
                1:08.47   2:21.41 (1:12.94)                                        
 24 Steber, Gretchen I        13 Waterloo Swimmin-ST  2:25.21    2:21.78  
                1:08.67   2:21.78 (1:13.11)                                        
 25 Taylor, Kiersten A        14 Austin Swim Club-ST  2:24.91    2:21.85  
                1:08.52   2:21.85 (1:13.33)                                        
 26 Glasgow, Lillian D        14 Alamo Area Aquat-ST  2:22.63    2:21.90  
                1:09.13   2:21.90 (1:12.77)                                        
 27 Merkin, Isabella G        14 Waterloo Swimmin-ST  2:27.70    2:22.27  
                1:08.88   2:22.27 (1:13.39)                                        
 28 Jones, Logan P            13 Austin Swim Club-ST  2:23.55    2:22.46  
                1:08.00   2:22.46 (1:14.46)                                        
 29 Alford, Cadence E         14 Alamo Area Aquat-ST  2:22.23    2:22.57  
                1:08.65   2:22.57 (1:13.92)                                        
 30 Bodenstab, Mikayla A      13 Longhorn Aquatic-ST  2:22.93    2:22.75  
                1:09.11   2:22.75 (1:13.64)                                        
 31 Kallus, Gianna F          14 Victoria Texas A-ST  2:25.15    2:22.79  
                1:08.53   2:22.79 (1:14.26)                                        
 32 Ott, Isabella R           13 Alamo Area Aquat-ST  2:26.35    2:23.39  
                1:10.20   2:23.39 (1:13.19)                                        
 33 Vogan, Adeline B          14 Waterloo Swimmin-ST  2:29.29    2:23.41  
                1:08.95   2:23.41 (1:14.46)                                        
 34 Hoskovec, Laurel E        14 Nitro Swimming-ST    2:22.98    2:23.83  
                1:09.42   2:23.83 (1:14.41)                                        
 35 Boldrick, Isabel M        13 Nitro Swimming-ST    2:23.40    2:24.04  
                1:09.57   2:24.04 (1:14.47)                                        
 36 Brown, Olivia S           14 Nitro Swimming-ST    2:26.26    2:24.18  
                1:10.87   2:24.18 (1:13.31)                                        
 37 Schneider, Ava B          14 Winning Waters A-ST  2:29.11    2:24.43  
                1:09.68   2:24.43 (1:14.75)                                        
 38 Denison, Abigail Y        14 Waterloo Swimmin-ST  2:28.27    2:24.51  
                1:10.22   2:24.51 (1:14.29)                                        
 39 Pemberton, Siri L         14 Waterloo Swimmin-ST  2:21.23    2:24.64  
                1:08.36   2:24.64 (1:16.28)                                        
 40 Pifer, Lillian K          14 Schertz YMCA Swi-ST  2:08.13Y   2:24.83  
                1:12.02   2:24.83 (1:12.81)                                        
 41 Adams, Kaitlyn E          14 Alamo Area Aquat-ST  2:28.38    2:25.34  
                1:10.59   2:25.34 (1:14.75)                                        
 42 Brusseau, Charlotte J     14 Lone Star Aquati-ST  2:24.79    2:25.91  
                1:09.67   2:25.91 (1:16.24)                                        
 43 Schroeder, Amanda K       14 Alamo Area Aquat-ST  2:25.51    2:25.96  
                1:10.84   2:25.96 (1:15.12)                                        
 44 Defranco, Sabrina P       14 Nitro Swimming-ST    2:21.51    2:26.11  
                1:09.47   2:26.11 (1:16.64)                                        
 45 Harris, Audri G           14 Hays Swim Club-ST    2:27.89    2:26.17  
                1:09.72   2:26.17 (1:16.45)                                        
 46 King, Teagan G            13 Alamo Area Aquat-ST  2:23.28    2:26.24  
                1:11.36   2:26.24 (1:14.88)                                        
 47 Horton, Scotia L          13 Nitro Swimming-ST    2:28.62    2:26.27  
                1:10.34   2:26.27 (1:15.93)                                        
 48 Delarue, Daniela          13 Alamo Area Aquat-ST  2:24.06    2:26.68  
                1:10.50   2:26.68 (1:16.18)                                        
 49 Hasson, Hannah H          14 Nitro Swimming-ST    2:24.75    2:26.75  
                1:11.54   2:26.75 (1:15.21)                                        
 50 Sanders, Alexa B          14 Austin Swim Club-ST  2:08.46Y   2:26.76  
                1:11.62   2:26.76 (1:15.14)                                        
 51 De Fex, Maria J           13 Nitro Swimming-ST    2:25.21    2:26.89  
                1:09.71   2:26.89 (1:17.18)                                        
 52 Attaway, Abigail B        14 Austin Swim Club-ST  2:26.16    2:27.01  
                1:11.73   2:27.01 (1:15.28)                                        
 53 Minus, Fynn E             14 Surge Aquatics-ST    2:26.09    2:27.10  
                1:12.28   2:27.10 (1:14.82)                                        
 54 Nguyen, Trinity B         14 Waterloo Swimmin-ST  2:24.82    2:27.24  
                1:10.96   2:27.24 (1:16.28)                                        
 55 Derdeyn, Audrey A         14 Waterloo Swimmin-ST  2:26.47    2:27.67  
                1:11.85   2:27.67 (1:15.82)                                        
 56 Erwin, Margaret K         14 Alamo Area Aquat-ST  2:27.11    2:27.71  
                1:11.79   2:27.71 (1:15.92)                                        
 57 Costello, Eliana C        13 Waterloo Swimmin-ST  2:26.98    2:28.39  
                1:10.15   2:28.39 (1:18.24)                                        
 58 Harkin, Norah L           13 Nitro Swimming-ST    2:26.29    2:28.45  
                1:10.29   2:28.45 (1:18.16)                                        
 59 Vandermeer, Caitlyn B     14 Nitro Swimming-ST    2:18.18    2:28.86  
                1:11.12   2:28.86 (1:17.74)                                        
 60 Lenard, Avalee G          14 Surge Aquatics-ST    2:08.49Y   2:29.08  
                1:11.68   2:29.08 (1:17.40)                                        
 61 Klocek, Lila C            13 Whitecaps of Wes-ST  2:25.76    2:29.43  
                1:10.58   2:29.43 (1:18.85)                                        
 62 Jones, Mollie B           14 Austin Swim Club-ST  2:29.34    2:29.98  
                1:11.49   2:29.98 (1:18.49)                                        
 63 Smith, Savina R           13 Lone Star Aquati-ST  2:25.60    2:30.27  
                1:12.89   2:30.27 (1:17.38)                                        
 64 Massey, Claire E          14 Waterloo Swimmin-ST  2:23.48    2:30.53  
                1:11.30   2:30.53 (1:19.23)                                        
 65 Guidry, Savanna R         13 Lone Star Aquati-ST  2:27.61    2:30.95  
                1:13.66   2:30.95 (1:17.29)                                        
 66 Kim, Christine J          14 Tiger Shark of T-ST  2:29.36    2:31.41  
                1:08.17   2:31.41 (1:23.24)                                        
 67 Watson, Samantha          14 Lone Star Aquati-ST  2:08.84Y   2:31.47  
                1:14.94   2:31.47 (1:16.53)                                        
 68 O'Leary, Hayden G         13 Aquatex Swim Tea-ST  2:29.02    2:31.94  
                1:13.56   2:31.94 (1:18.38)                                        
 69 Kim, Seoyeon              14 Alamo Area Aquat-ST  2:24.76    2:32.49  
                1:12.35   2:32.49 (1:20.14)                                        
 70 Boswell, Sadie K          14 Texas Gold-ST        2:29.39    2:32.77  
                1:13.65   2:32.77 (1:19.12)                                        
 71 Cho, Leah H               13 Waterloo Swimmin-ST  2:27.92    2:34.64  
                1:11.56   2:34.64 (1:23.08)                                        
 -- Shepherd, Elsbeth J       14 Nitro Swimming-ST    2:14.71         DQ  
                1:06.15        DQ (1:09.83)                                        
 -- Reeves, Aubrey R          13 Whitecaps of Wes-ST  2:28.65         DQ  
                1:09.41        DQ (1:14.73)                                        
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gamez, Iyla C             13 Nitro Swimming-ST    4:49.30    4:43.64  
                  31.97     1:07.17 (35.20)     1:42.96 (35.79)     2:19.15 (36.19)
        2:55.33 (36.18)     3:31.83 (36.50)     4:08.38 (36.55)     4:43.64 (35.26)
  2 Pozhenko, Elizaveta       14 Austin Swim Club-ST  4:52.28    4:43.79  
                  32.06     1:07.50 (35.44)     1:43.58 (36.08)     2:20.25 (36.67)
        2:56.46 (36.21)     3:33.60 (37.14)     4:09.61 (36.01)     4:43.79 (34.18)
  3 Ott, Isabella R           13 Alamo Area Aquat-ST  4:53.54    4:48.63  
                  32.82     1:09.25 (36.43)     1:45.93 (36.68)     2:22.73 (36.80)
        2:59.70 (36.97)     3:36.32 (36.62)     4:13.02 (36.70)     4:48.63 (35.61)
  3 Mota, Camila R            14 Nitro Swimming-ST    4:54.91    4:48.63  
                  32.52     1:07.89 (35.37)     1:44.60 (36.71)     2:21.52 (36.92)
        2:59.42 (37.90)     3:36.96 (37.54)     4:14.54 (37.58)     4:48.63 (34.09)
  5 Vogan, Adeline B          14 Waterloo Swimmin-ST  5:00.98    4:52.90  
                  33.42     1:09.48 (36.06)     1:47.19 (37.71)     2:24.54 (37.35)
        3:02.36 (37.82)     3:39.32 (36.96)     4:16.70 (37.38)     4:52.90 (36.20)
  6 Steber, Gretchen I        13 Waterloo Swimmin-ST  4:58.17    4:53.26  
                  32.50     1:08.93 (36.43)     1:46.01 (37.08)     2:23.96 (37.95)
        3:02.03 (38.07)     3:40.05 (38.02)     4:17.36 (37.31)     4:53.26 (35.90)
  7 Harroff, Finley G         13 Surge Aquatics-ST    5:00.87    4:56.82  
                  31.90     1:08.61 (36.71)     1:46.22 (37.61)     2:24.60 (38.38)
        3:03.00 (38.40)     3:41.21 (38.21)     4:19.21 (38.00)     4:56.82 (37.61)
  8 Hoskovec, Laurel E        14 Nitro Swimming-ST    4:58.87    4:58.24  
                  33.21     1:08.79 (35.58)     1:45.99 (37.20)     2:23.73 (37.74)
        3:02.25 (38.52)     3:41.19 (38.94)     4:20.22 (39.03)     4:58.24 (38.02)
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hager, Averie F           14 Streamline Aquat-ST  4:44.90    4:38.64  
                1:05.71   2:17.16 (1:11.45)   3:28.57 (1:11.41)   4:38.64 (1:10.07)
  2 Simmons, Alexa B          14 Nitro Swimming-ST    4:43.77    4:39.98  
                1:09.09   2:21.11 (1:12.02)   3:32.82 (1:11.71)   4:39.98 (1:07.16)
  3 Nguyen, Elise K           13 Nitro Swimming-ST    4:47.82    4:43.13  
                1:06.75   2:18.79 (1:12.04)   3:31.90 (1:13.11)   4:43.13 (1:11.23)
  4 Estipona, Stella R        14 Nitro Swimming-ST    4:52.20    4:49.19  
                1:09.49   2:23.05 (1:13.56)   3:36.26 (1:13.21)   4:49.19 (1:12.93)
  5 Gamez, Iyla C             13 Nitro Swimming-ST    4:44.73    4:49.30  
                1:08.26   2:21.81 (1:13.55)   3:35.85 (1:14.04)   4:49.30 (1:13.45)
  6 Pozhenko, Elizaveta       14 Austin Swim Club-ST  4:54.99    4:52.28  
                1:09.95   2:25.47 (1:15.52)   3:40.65 (1:15.18)   4:52.28 (1:11.63)
  7 Ott, Isabella R           13 Alamo Area Aquat-ST  4:55.98    4:53.54  
                1:10.71   2:25.59 (1:14.88)   3:40.50 (1:14.91)   4:53.54 (1:13.04)
  8 Mota, Camila R            14 Nitro Swimming-ST    5:05.10    4:54.91  
                1:10.94   2:27.25 (1:16.31)   3:43.35 (1:16.10)   4:54.91 (1:11.56)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Leggate, Anna L           14 Nitro Swimming-ST    4:55.77    4:56.92  
                1:09.03   2:24.80 (1:15.77)   3:41.84 (1:17.04)   4:56.92 (1:15.08)
 10 Gonzalez, Olivia L        14 San Antonio Wave-ST  4:56.13    4:57.49  
                1:11.95   2:28.91 (1:16.96)   3:45.35 (1:16.44)   4:57.49 (1:12.14)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Steber, Gretchen I        13 Waterloo Swimmin-ST  4:59.77    4:58.17  
                1:10.52   2:26.46 (1:15.94)   3:43.37 (1:16.91)   4:58.17 (1:14.80)
 12 Hoskovec, Laurel E        14 Nitro Swimming-ST    4:55.84    4:58.87  
                1:10.36   2:25.52 (1:15.16)   3:43.21 (1:17.69)   4:58.87 (1:15.66)
 13 De Fex, Maria J           13 Nitro Swimming-ST    5:00.64    4:59.00  
                1:10.52   2:26.15 (1:15.63)   3:43.72 (1:17.57)   4:59.00 (1:15.28)
 14 Harroff, Finley G         13 Surge Aquatics-ST    5:00.57    5:00.87  
                1:09.38   2:26.05 (1:16.67)   3:43.73 (1:17.68)   5:00.87 (1:17.14)
 15 Vogan, Adeline B          14 Waterloo Swimmin-ST  5:01.97    5:00.98  
                1:11.45   2:28.84 (1:17.39)   3:46.08 (1:17.24)   5:00.98 (1:14.90)
 16 Orris, Alexandra E        13 Austin Swim Club-ST  5:03.64    5:01.33  
                1:10.84   2:27.85 (1:17.01)   3:45.22 (1:17.37)   5:01.33 (1:16.11)
 16 Alford, Cadence E         14 Alamo Area Aquat-ST  5:02.58    5:01.33  
                1:10.58   2:28.47 (1:17.89)   3:46.36 (1:17.89)   5:01.33 (1:14.97)
 18 Noel, Marjorie S          13 Longhorn Aquatic-ST  4:59.02    5:03.38  
                1:11.74   2:29.41 (1:17.67)   3:47.67 (1:18.26)   5:03.38 (1:15.71)
 19 Pifer, Lillian K          14 Schertz YMCA Swi-ST  5:12.96    5:03.59  
                1:13.81   2:32.10 (1:18.29)   3:50.46 (1:18.36)   5:03.59 (1:13.13)
 20 Skoog, Cora M             14 Aqua Swift Aquat-ST  4:55.60    5:04.09  
                                2:30.21 ( )   3:47.57 (1:17.36)   5:04.09 (1:16.52)
 21 Kallus, Gianna F          14 Victoria Texas A-ST  5:10.78    5:04.68  
                1:12.63   2:30.78 (1:18.15)   3:49.42 (1:18.64)   5:04.68 (1:15.26)
 22 King, Teagan G            13 Alamo Area Aquat-ST  5:01.21    5:04.71  
                1:12.34   2:31.08 (1:18.74)   3:48.98 (1:17.90)   5:04.71 (1:15.73)
 23 Zhang, Leah Q             14 Waterloo Swimmin-ST  5:07.63    5:06.57  
                1:12.00   2:30.70 (1:18.70)   3:49.51 (1:18.81)   5:06.57 (1:17.06)
 24 Welch, Taryn R            14 Surge Aquatics-ST    4:57.43    5:06.94  
                1:11.47   2:29.83 (1:18.36)   3:49.36 (1:19.53)   5:06.94 (1:17.58)
 25 Schroeder, Amanda K       14 Alamo Area Aquat-ST  5:13.13    5:07.96  
                1:12.67   2:31.21 (1:18.54)   3:50.40 (1:19.19)   5:07.96 (1:17.56)
 26 Nguyen, Trinity B         14 Waterloo Swimmin-ST  5:10.58    5:08.65  
                1:14.02   2:31.34 (1:17.32)   3:50.64 (1:19.30)   5:08.65 (1:18.01)
 27 Horton, Scotia L          13 Nitro Swimming-ST    5:10.23    5:08.88  
                1:12.48   2:31.83 (1:19.35)   3:51.64 (1:19.81)   5:08.88 (1:17.24)
 28 Jones, Logan P            13 Austin Swim Club-ST  5:10.22    5:10.09  
                1:12.11   2:31.08 (1:18.97)   3:52.28 (1:21.20)   5:10.09 (1:17.81)
 29 Delarue, Daniela          13 Alamo Area Aquat-ST  4:59.92    5:10.71  
                1:11.53   2:31.98 (1:20.45)   3:53.61 (1:21.63)   5:10.71 (1:17.10)
 30 Attaway, Abigail B        14 Austin Swim Club-ST  5:09.75    5:10.90  
                1:15.39   2:36.40 (1:21.01)   3:55.86 (1:19.46)   5:10.90 (1:15.04)
 31 Erwin, Margaret K         14 Alamo Area Aquat-ST  5:08.62    5:10.93  
                1:13.02   2:31.87 (1:18.85)   3:52.28 (1:20.41)   5:10.93 (1:18.65)
 32 Pecze, Samantha J         13 Nitro Swimming-ST    5:11.64    5:11.44  
                1:14.59   2:33.57 (1:18.98)   3:53.45 (1:19.88)   5:11.44 (1:17.99)
 33 Denison, Abigail Y        14 Waterloo Swimmin-ST  5:43.21Y   5:11.62  
                1:14.08   2:34.37 (1:20.29)   3:54.42 (1:20.05)   5:11.62 (1:17.20)
 34 Costello, Eliana C        13 Waterloo Swimmin-ST  5:09.91    5:12.38  
                1:12.71   2:33.15 (1:20.44)   3:53.67 (1:20.52)   5:12.38 (1:18.71)
 35 O'Leary, Hayden G         13 Aquatex Swim Tea-ST  5:45.36Y   5:12.82  
                1:14.69   2:34.46 (1:19.77)   3:55.26 (1:20.80)   5:12.82 (1:17.56)
 36 Harkin, Norah L           13 Nitro Swimming-ST    5:08.40    5:13.84  
                1:14.12   2:34.23 (1:20.11)   3:55.14 (1:20.91)   5:13.84 (1:18.70)
 37 Massey, Claire E          14 Waterloo Swimmin-ST  5:01.00    5:17.69  
                1:14.96   2:36.70 (1:21.74)   3:58.72 (1:22.02)   5:17.69 (1:18.97)
 38 Kim, Seoyeon              14 Alamo Area Aquat-ST  5:09.39    5:18.33  
                1:15.14   2:35.76 (1:20.62)   3:58.46 (1:22.70)   5:18.33 (1:19.87)
 39 Boswell, Sadie K          14 Texas Gold-ST        5:35.54Y   5:25.25  
                1:17.77   2:42.41 (1:24.64)   4:03.82 (1:21.41)   5:25.25 (1:21.43)
 40 Guidry, Savanna R         13 Lone Star Aquati-ST  5:13.70    5:29.92  
                1:17.23   2:40.24 (1:23.01)   4:04.87 (1:24.63)   5:29.92 (1:25.05)
 
Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Olivia L        14 San Antonio Wave-ST 10:46.61    9:55.86  
                1:11.38   2:28.16 (1:16.78)   3:43.77 (1:15.61)   4:58.75 (1:14.98)
      6:14.27 (1:15.52)   7:29.95 (1:15.68)   8:45.40 (1:15.45)   9:55.86 (1:10.46)
  2 Nguyen, Sophia M          13 Nitro Swimming-ST    9:53.43    9:58.83  
                1:11.50   2:27.97 (1:16.47)   3:44.94 (1:16.97)   5:01.19 (1:16.25)
      6:17.07 (1:15.88)   7:32.10 (1:15.03)   8:47.23 (1:15.13)   9:58.83 (1:11.60)
  3 Vogan, Adeline B          14 Waterloo Swimmin-ST 10:13.90   10:07.72  
                1:11.64   2:27.59 (1:15.95)   3:44.53 (1:16.94)   5:01.08 (1:16.55)
      6:17.66 (1:16.58)   7:34.87 (1:17.21)   8:51.98 (1:17.11)  10:07.72 (1:15.74)
  4 Leggate, Anna L           14 Nitro Swimming-ST   10:25.87   10:15.19  
                1:09.82   2:26.07 (1:16.25)   3:44.79 (1:18.72)   5:03.15 (1:18.36)
      6:21.67 (1:18.52)   7:39.89 (1:18.22)   8:58.06 (1:18.17)  10:15.19 (1:17.13)
  5 Welch, Taryn R            14 Surge Aquatics-ST   11:13.80Y  10:34.32  
                1:13.37   2:33.47 (1:20.10)   3:54.34 (1:20.87)   5:15.61 (1:21.27)
      6:36.89 (1:21.28)   7:57.16 (1:20.27)   9:16.88 (1:19.72)  10:34.32 (1:17.44)
  6 Delarue, Daniela          13 Alamo Area Aquat-ST 10:47.18   10:37.56  
                1:14.26   2:35.45 (1:21.19)   3:57.24 (1:21.79)   5:19.48 (1:22.24)
      6:40.22 (1:20.74)   8:01.40 (1:21.18)   9:22.36 (1:20.96)  10:37.56 (1:15.20)
 
Girls 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mauldin, Carolina R       14 Alamo Area Aquat-ST 17:57.83   18:06.90  
                1:11.17   2:25.63 (1:14.46)   3:40.89 (1:15.26)   4:54.75 (1:13.86)
      6:08.23 (1:13.48)   7:22.10 (1:13.87)   8:35.86 (1:13.76)   9:48.85 (1:12.99)
     11:01.26 (1:12.41)  12:14.02 (1:12.76)  13:25.79 (1:11.77)  14:37.10 (1:11.31)
     15:48.11 (1:11.01)  16:58.64 (1:10.53)  18:06.90 (1:08.26)                    
  2 Simmons, Alexa B          14 Nitro Swimming-ST   19:04.64   18:26.50  
                1:10.82   2:26.57 (1:15.75)   3:40.91 (1:14.34)   4:55.91 (1:15.00)
      6:09.98 (1:14.07)   7:24.24 (1:14.26)   8:38.56 (1:14.32)   9:51.98 (1:13.42)
     11:06.54 (1:14.56)  12:21.08 (1:14.54)  13:36.12 (1:15.04)  14:50.95 (1:14.83)
     16:03.99 (1:13.04)  17:16.24 (1:12.25)  18:26.50 (1:10.26)                    
  3 Ott, Isabella R           13 Alamo Area Aquat-ST 19:36.30   18:56.75  
                1:10.57   2:24.40 (1:13.83)   3:39.36 (1:14.96)   4:54.69 (1:15.33)
      6:10.67 (1:15.98)   7:26.69 (1:16.02)   8:42.66 (1:15.97)   9:58.91 (1:16.25)
     11:15.69 (1:16.78)  12:32.37 (1:16.68)  13:48.96 (1:16.59)  15:05.71 (1:16.75)
     16:23.19 (1:17.48)  17:40.08 (1:16.89)  18:56.75 (1:16.67)                    
  4 Steber, Gretchen I        13 Waterloo Swimmin-ST 19:52.87   19:25.59  
                1:11.80   2:29.18 (1:17.38)   3:46.84 (1:17.66)   5:05.24 (1:18.40)
      6:23.18 (1:17.94)   7:41.66 (1:18.48)   9:00.38 (1:18.72)  10:19.73 (1:19.35)
     11:38.87 (1:19.14)  12:58.25 (1:19.38)  14:16.99 (1:18.74)  15:34.69 (1:17.70)
     16:53.34 (1:18.65)  18:11.30 (1:17.96)  19:25.59 (1:14.29)                    
  5 McCurry, Macie M          14 Austin Swim Club-ST 20:36.43   19:50.61  
                1:14.24   2:31.78 (1:17.54)   3:51.10 (1:19.32)   5:10.27 (1:19.17)
      6:28.65 (1:18.38)   7:49.43 (1:20.78)   9:10.39 (1:20.96)  10:30.74 (1:20.35)
     11:52.11 (1:21.37)  13:13.69 (1:21.58)  14:34.48 (1:20.79)  15:54.19 (1:19.71)
     17:14.83 (1:20.64)  18:35.42 (1:20.59)  19:50.61 (1:15.19)                    
  6 De Fex, Maria J           13 Nitro Swimming-ST   20:02.32   19:57.85  
                1:12.44   2:30.22 (1:17.78)   3:48.44 (1:18.22)   5:08.20 (1:19.76)
      6:29.90 (1:21.70)   7:51.09 (1:21.19)   9:12.41 (1:21.32)  10:32.41 (1:20.00)
     11:53.87 (1:21.46)  13:14.38 (1:20.51)  14:36.61 (1:22.23)  15:55.63 (1:19.02)
     17:17.65 (1:22.02)  18:39.61 (1:21.96)  19:57.85 (1:18.24)                    
  7 Nguyen, Trinity B         14 Waterloo Swimmin-ST 20:30.10   20:18.55  
                1:16.78   2:39.04 (1:22.26)   4:01.36 (1:22.32)   5:23.71 (1:22.35)
      6:45.78 (1:22.07)   8:07.63 (1:21.85)   9:29.73 (1:22.10)  10:51.26 (1:21.53)
     12:13.40 (1:22.14)  13:35.02 (1:21.62)  14:56.67 (1:21.65)  16:17.24 (1:20.57)
     17:38.62 (1:21.38)  18:59.22 (1:20.60)  20:18.55 (1:19.33)                    
  8 Harkin, Norah L           13 Nitro Swimming-ST   19:28.13Y  20:23.61  
                1:13.98   2:34.64 (1:20.66)   3:56.96 (1:22.32)   5:19.29 (1:22.33)
      6:41.50 (1:22.21)   8:04.50 (1:23.00)   9:26.94 (1:22.44)  10:49.47 (1:22.53)
     12:12.49 (1:23.02)  13:34.97 (1:22.48)  14:56.81 (1:21.84)  16:19.26 (1:22.45)
     17:40.87 (1:21.61)  19:03.46 (1:22.59)  20:23.61 (1:20.15)                    
  9 Massey, Claire E          14 Waterloo Swimmin-ST 19:28.04   21:01.47  
                1:14.42   2:37.18 (1:22.76)   4:01.58 (1:24.40)   5:25.96 (1:24.38)
      6:50.49 (1:24.53)   8:14.79 (1:24.30)   9:40.10 (1:25.31)  11:05.47 (1:25.37)
     12:31.19 (1:25.72)  13:56.13 (1:24.94)  15:22.58 (1:26.45)  16:47.86 (1:25.28)
     18:13.50 (1:25.64)  19:38.39 (1:24.89)  21:01.47 (1:23.08)                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Christiansen, Tessa L     14 San Antonio Wave-ST  1:09.86    1:08.27  
                  33.80     1:08.27 (34.47)                                        
  2 Ferguson, Summer E        14 Austin Swim Club-ST  1:10.06    1:09.11  
                  33.92     1:09.11 (35.19)                                        
  3 Masri, Violet G           14 Waterloo Swimmin-ST  1:12.50    1:10.95  
                  34.34     1:10.95 (36.61)                                        
  4 Truong, Namanh            14 Aquatex Swim Tea-ST  1:11.84    1:11.83  
                  33.88     1:11.83 (37.95)                                        
  5 Gonzalez, Olivia L        14 San Antonio Wave-ST  1:11.58    1:11.84  
                  34.31     1:11.84 (37.53)                                        
  6 Fong, Michelle H          14 Nitro Swimming-ST    1:11.55    1:11.92  
                  35.18     1:11.92 (36.74)                                        
  7 Borick, Jamie M           13 Waterloo Swimmin-ST  1:11.16    1:12.16  
                  33.64     1:12.16 (38.52)                                        
 -- Nahidi, Isabella          14 Waterloo Swimmin-ST  1:12.48         DQ  
                  33.76          DQ (39.12)                                        
B - Final
  9 Nguyen, Elise K           13 Nitro Swimming-ST    1:13.95    1:11.57  
                  34.43     1:11.57 (37.14)                                        
 10 Morgan, Lindsay S         14 Nitro Swimming-ST    1:13.40    1:11.68  
                  34.46     1:11.68 (37.22)                                        
 11 Canales, Kate E           13 Aqua Swift Aquat-ST  1:13.53    1:12.12  
                  34.93     1:12.12 (37.19)                                        
 12 Fitzgerald, Emerson J     13 Una Asc-ST           1:13.10    1:12.35  
                  35.49     1:12.35 (36.86)                                        
 13 Boldrick, Isabel M        13 Nitro Swimming-ST    1:13.61    1:12.98  
                  35.38     1:12.98 (37.60)                                        
 14 Frushour, Brooke M        13 Nitro Swimming-ST    1:13.82    1:13.19  
                  34.76     1:13.19 (38.43)                                        
 15 Gunn, Liberty N           14 Nitro Swimming-ST    1:14.72    1:13.50  
                  35.70     1:13.50 (37.80)                                        
 16 Brown, Olivia S           14 Nitro Swimming-ST    1:14.62    1:13.52  
                  35.72     1:13.52 (37.80)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Christiansen, Tessa L     14 San Antonio Wave-ST  1:09.48    1:09.86  
  2 Ferguson, Summer E        14 Austin Swim Club-ST  1:09.07    1:10.06  
  3 Borick, Jamie M           13 Waterloo Swimmin-ST  1:16.31    1:11.16  
  4 Fong, Michelle H          14 Nitro Swimming-ST    1:12.46    1:11.55  
  5 Gonzalez, Olivia L        14 San Antonio Wave-ST  1:13.29    1:11.58  
  6 Truong, Namanh            14 Aquatex Swim Tea-ST  1:10.97    1:11.84  
  7 Nahidi, Isabella          14 Waterloo Swimmin-ST  1:11.36    1:12.48  
  8 Masri, Violet G           14 Waterloo Swimmin-ST  1:12.74    1:12.50  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fitzgerald, Emerson J     13 Una Asc-ST           1:12.94    1:13.10  
 10 Morgan, Lindsay S         14 Nitro Swimming-ST    1:11.70    1:13.40  
 11 Canales, Kate E           13 Aqua Swift Aquat-ST  1:15.55    1:13.53  
 12 Boldrick, Isabel M        13 Nitro Swimming-ST    1:14.41    1:13.61  
 13 Frushour, Brooke M        13 Nitro Swimming-ST    1:11.75    1:13.82  
 14 Nguyen, Elise K           13 Nitro Swimming-ST    1:13.61    1:13.95  
 15 Brown, Olivia S           14 Nitro Swimming-ST    1:16.70    1:14.62  
 16 Gunn, Liberty N           14 Nitro Swimming-ST    1:13.41    1:14.72  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wang, Iris W              14 Waterloo Swimmin-ST  1:14.20    1:14.85  
 18 Orris, Alexandra E        13 Austin Swim Club-ST  1:15.62    1:15.26  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Erwin, Margaret K         14 Alamo Area Aquat-ST  1:16.67    1:15.30  
 20 Gamez, Iyla C             13 Nitro Swimming-ST    1:13.80    1:15.36  
 21 Glasgow, Lillian D        14 Alamo Area Aquat-ST  1:14.92    1:15.51  
 22 Chozick, Sienna L         13 Austin Swim Club-ST  1:15.88    1:15.61  
 23 Lenard, Avalee G          14 Surge Aquatics-ST    1:16.80    1:16.28  
 24 McCurry, Macie M          14 Austin Swim Club-ST  1:14.79    1:16.32  
 25 Harris, Audri G           14 Hays Swim Club-ST    1:16.40    1:16.39  
 26 Jones, Logan P            13 Austin Swim Club-ST  1:16.03    1:16.51  
 27 Harkin, Norah L           13 Nitro Swimming-ST    1:17.08    1:17.00  
 28 Schneider, Ava B          14 Winning Waters A-ST  1:16.17    1:17.12  
 29 Martin, Kirra A           13 Tiger Shark of T-ST  1:15.43    1:17.16  
 30 Borick, Jordyn M          14 Waterloo Swimmin-ST  1:03.39Y   1:17.35  
 31 Hasson, Hannah H          14 Nitro Swimming-ST    1:16.58    1:18.36  
 32 Watson, Samantha          14 Lone Star Aquati-ST  1:16.30    1:18.48  
 -- Jaroszewski, Mia B        14 Streamline Aquat-ST  1:16.06         DQ  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Christiansen, Tessa L     14 San Antonio Wave-ST  2:31.26    2:29.38  
                  35.71     1:13.39 (37.68)     1:51.90 (38.51)     2:29.38 (37.48)
  2 Gonzalez, Olivia L        14 San Antonio Wave-ST  2:36.30    2:34.16  
                  35.36     1:14.59 (39.23)     1:55.83 (41.24)     2:34.16 (38.33)
  3 Fong, Michelle H          14 Nitro Swimming-ST    2:34.47    2:34.73  
                  36.05     1:14.22 (38.17)     1:54.52 (40.30)     2:34.73 (40.21)
  4 Nahidi, Isabella          14 Waterloo Swimmin-ST  2:36.01    2:35.13  
                  35.62     1:15.35 (39.73)     1:55.56 (40.21)     2:35.13 (39.57)
  5 Masri, Violet G           14 Waterloo Swimmin-ST  2:36.04    2:35.20  
                  35.68     1:14.64 (38.96)     1:55.71 (41.07)     2:35.20 (39.49)
  6 Glasgow, Lillian D        14 Alamo Area Aquat-ST  2:38.04    2:35.35  
                  36.88     1:15.81 (38.93)     1:55.92 (40.11)     2:35.35 (39.43)
  7 Boldrick, Isabel M        13 Nitro Swimming-ST    2:36.89    2:35.76  
                  36.17     1:16.05 (39.88)     1:57.07 (41.02)     2:35.76 (38.69)
  8 Morgan, Lindsay S         14 Nitro Swimming-ST    2:37.96    2:37.98  
                  35.96     1:15.58 (39.62)     1:57.35 (41.77)     2:37.98 (40.63)
B - Final
  9 Frushour, Brooke M        13 Nitro Swimming-ST    2:38.24    2:35.12  
                  36.19     1:15.04 (38.85)     1:55.46 (40.42)     2:35.12 (39.66)
 10 Ott, Isabella R           13 Alamo Area Aquat-ST  2:39.85    2:38.45  
                  37.76     1:18.12 (40.36)     1:58.86 (40.74)     2:38.45 (39.59)
 10 Erwin, Margaret K         14 Alamo Area Aquat-ST  2:38.55    2:38.45  
                  37.40     1:16.84 (39.44)     1:57.92 (41.08)     2:38.45 (40.53)
 12 Defranco, Sabrina P       14 Nitro Swimming-ST    2:41.12    2:38.65  
                  36.86     1:16.97 (40.11)     1:58.43 (41.46)     2:38.65 (40.22)
 13 Hasson, Hannah H          14 Nitro Swimming-ST    2:41.75    2:39.57  
                  37.97     1:18.07 (40.10)     1:58.82 (40.75)     2:39.57 (40.75)
 14 Smith, Savina R           13 Lone Star Aquati-ST  2:41.71    2:39.72  
                  37.93     1:18.34 (40.41)     1:59.81 (41.47)     2:39.72 (39.91)
 15 Nguyen, Sophia M          13 Nitro Swimming-ST    2:41.79    2:41.74  
                  38.66     1:20.11 (41.45)     2:01.95 (41.84)     2:41.74 (39.79)
 16 Gunn, Liberty N           14 Nitro Swimming-ST    2:42.00    2:42.35  
                  37.12     1:18.05 (40.93)     2:00.76 (42.71)     2:42.35 (41.59)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Christiansen, Tessa L     14 San Antonio Wave-ST  2:30.14    2:31.26  
                1:14.46   2:31.26 (1:16.80)                                        
  2 Fong, Michelle H          14 Nitro Swimming-ST    2:35.31    2:34.47  
                1:15.91   2:34.47 (1:18.56)                                        
  3 Nahidi, Isabella          14 Waterloo Swimmin-ST  2:35.03    2:36.01  
                1:16.62   2:36.01 (1:19.39)                                        
  4 Masri, Violet G           14 Waterloo Swimmin-ST  2:34.79    2:36.04  
                1:15.55   2:36.04 (1:20.49)                                        
  5 Gonzalez, Olivia L        14 San Antonio Wave-ST  2:38.88    2:36.30  
                1:14.68   2:36.30 (1:21.62)                                        
  6 Boldrick, Isabel M        13 Nitro Swimming-ST    2:36.72    2:36.89  
                1:17.32   2:36.89 (1:19.57)                                        
  7 Morgan, Lindsay S         14 Nitro Swimming-ST    2:30.83    2:37.96  
                1:17.20   2:37.96 (1:20.76)                                        
  8 Glasgow, Lillian D        14 Alamo Area Aquat-ST  2:41.63    2:38.04  
                1:18.16   2:38.04 (1:19.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Frushour, Brooke M        13 Nitro Swimming-ST    2:32.94    2:38.24  
                1:15.53   2:38.24 (1:22.71)                                        
 10 Erwin, Margaret K         14 Alamo Area Aquat-ST  2:41.62    2:38.55  
                1:18.06   2:38.55 (1:20.49)                                        
 11 Ott, Isabella R           13 Alamo Area Aquat-ST  2:42.64    2:39.85  
                1:19.00   2:39.85 (1:20.85)                                        
 12 Defranco, Sabrina P       14 Nitro Swimming-ST    2:39.51    2:41.12  
                1:19.01   2:41.12 (1:22.11)                                        
 13 Smith, Savina R           13 Lone Star Aquati-ST  2:43.97    2:41.71  
                1:18.74   2:41.71 (1:22.97)                                        
 14 Hasson, Hannah H          14 Nitro Swimming-ST    2:41.58    2:41.75  
                1:19.62   2:41.75 (1:22.13)                                        
 15 Nguyen, Sophia M          13 Nitro Swimming-ST    2:41.36    2:41.79  
                1:19.86   2:41.79 (1:21.93)                                        
 16 Gunn, Liberty N           14 Nitro Swimming-ST    2:40.00    2:42.00  
                1:19.63   2:42.00 (1:22.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chozick, Sienna L         13 Austin Swim Club-ST  2:42.90    2:44.13  
                1:18.43   2:44.13 (1:25.70)                                        
 18 Borick, Jamie M           13 Waterloo Swimmin-ST  2:41.65    2:44.46  
                1:19.10   2:44.46 (1:25.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Reeves, Aubrey R          13 Whitecaps of Wes-ST  2:21.55Y   2:46.11  
                1:21.28   2:46.11 (1:24.83)                                        
 20 Harris, Audri G           14 Hays Swim Club-ST    2:44.11    2:46.28  
                1:20.27   2:46.28 (1:26.01)                                        
 21 Wang, Iris W              14 Waterloo Swimmin-ST  2:42.49    2:47.45  
                1:19.47   2:47.45 (1:27.98)                                        
 22 Harroff, Finley G         13 Surge Aquatics-ST    2:21.09Y   2:49.96  
                1:23.05   2:49.96 (1:26.91)                                        
 23 Kallus, Gianna F          14 Victoria Texas A-ST  2:44.33    2:51.08  
                1:24.52   2:51.08 (1:26.56)                                        
 24 Welch, Taryn R            14 Surge Aquatics-ST    2:42.93    2:51.22  
                1:22.98   2:51.22 (1:28.24)                                        
 -- Martin, Kirra A           13 Tiger Shark of T-ST  2:40.73         DQ  
                1:20.35        DQ (1:23.62)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Canales, Kate E           13 Aqua Swift Aquat-ST  1:16.08    1:14.90  
                  35.21     1:14.90 (39.69)                                        
  2 Sanders, Alexa B          14 Austin Swim Club-ST  1:16.89    1:15.76  
                  36.60     1:15.76 (39.16)                                        
  3 Pozhenko, Elizaveta       14 Austin Swim Club-ST  1:20.32    1:17.93  
                  36.41     1:17.93 (41.52)                                        
  4 Allison, Lillian J        14 Longhorn Aquatic-ST  1:19.19    1:18.14  
                  37.06     1:18.14 (41.08)                                        
  5 Ferguson, Summer E        14 Austin Swim Club-ST  1:21.43    1:19.96  
                  37.13     1:19.96 (42.83)                                        
  6 Roberts, Eliza R          13 Waterloo Swimmin-ST  1:20.88    1:20.84  
                  38.44     1:20.84 (42.40)                                        
  7 Nguyen, Elise K           13 Nitro Swimming-ST    1:21.60    1:20.86  
                  37.88     1:20.86 (42.98)                                        
  8 Zhang, Leah Q             14 Waterloo Swimmin-ST  1:20.43    1:20.99  
                  38.41     1:20.99 (42.58)                                        
B - Final
  9 Pecze, Samantha J         13 Nitro Swimming-ST    1:21.96    1:20.19  
                  39.27     1:20.19 (40.92)                                        
 10 Masri, Violet G           14 Waterloo Swimmin-ST  1:21.99    1:21.70  
                  38.11     1:21.70 (43.59)                                        
 11 King, Teagan G            13 Alamo Area Aquat-ST  1:23.04    1:22.00  
                  39.09     1:22.00 (42.91)                                        
 12 Steber, Gretchen I        13 Waterloo Swimmin-ST  1:23.44    1:22.35  
                  38.62     1:22.35 (43.73)                                        
 13 Casey, Nell M             14 Aquatex Swim Tea-ST  1:22.47    1:22.72  
                  39.21     1:22.72 (43.51)                                        
 14 Neuman, Madilynne N       14 Aqua Swift Aquat-ST  1:24.68    1:23.40  
                  39.08     1:23.40 (44.32)                                        
 15 Vogan, Adeline B          14 Waterloo Swimmin-ST  1:24.74    1:24.24  
                  39.32     1:24.24 (44.92)                                        
 16 Vandermeer, Caitlyn B     14 Nitro Swimming-ST    1:24.69    1:26.48  
                  40.27     1:26.48 (46.21)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Canales, Kate E           13 Aqua Swift Aquat-ST  1:15.36    1:16.08  
  2 Sanders, Alexa B          14 Austin Swim Club-ST  1:17.44    1:16.89  
  3 Allison, Lillian J        14 Longhorn Aquatic-ST  1:19.16    1:19.19  
  4 Pozhenko, Elizaveta       14 Austin Swim Club-ST  1:19.11    1:20.32  
  5 Zhang, Leah Q             14 Waterloo Swimmin-ST  1:19.76    1:20.43  
  6 Roberts, Eliza R          13 Waterloo Swimmin-ST  1:24.59    1:20.88  
  7 Ferguson, Summer E        14 Austin Swim Club-ST  1:18.62    1:21.43  
  8 Nguyen, Elise K           13 Nitro Swimming-ST    1:25.25    1:21.60  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pecze, Samantha J         13 Nitro Swimming-ST    1:21.12    1:21.96  
 10 Masri, Violet G           14 Waterloo Swimmin-ST  1:23.39    1:21.99  
 11 Casey, Nell M             14 Aquatex Swim Tea-ST  1:25.20    1:22.47  
 12 Sun, Shou Wei             13 Nitro Swimming-ST    1:24.99    1:22.61  
 13 King, Teagan G            13 Alamo Area Aquat-ST  1:22.95    1:23.04  
 14 Steber, Gretchen I        13 Waterloo Swimmin-ST  1:12.91Y   1:23.44  
 15 Neuman, Madilynne N       14 Aqua Swift Aquat-ST  1:27.17    1:24.68  
 16 Vandermeer, Caitlyn B     14 Nitro Swimming-ST    1:21.33    1:24.69  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Vogan, Adeline B          14 Waterloo Swimmin-ST  1:24.20    1:24.74  
 18 Brunton, Molly K          13 Nitro Swimming-ST    1:24.56    1:24.76  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Morris, Teagan S          13 Longhorn Aquatic-ST  1:26.44    1:25.17  
 20 O'Leary, Megan C          14 Austin Swim Club-ST  1:24.18    1:25.73  
 21 Nichols, Brittan L        14 Streamline Aquat-ST  1:26.99    1:26.00  
 22 Truong, Namanh            14 Aquatex Swim Tea-ST  1:23.14    1:26.13  
 23 Minus, Fynn E             14 Surge Aquatics-ST    1:25.01    1:26.41  
 24 Nguyen, Sophia M          13 Nitro Swimming-ST    1:24.70    1:26.45  
 25 Aschenbeck, Anna R        14 Victoria Texas A-ST  1:23.43    1:26.55  
 26 Fu, Angela                14 Waterloo Swimmin-ST  1:15.23Y   1:27.18  
 27 King, Kathryn E           13 Alamo Area Aquat-ST  1:25.66    1:27.48  
 28 Chozick, Sienna L         13 Austin Swim Club-ST  1:25.29    1:28.42  
 29 Guidry, Savanna R         13 Lone Star Aquati-ST  1:14.60Y   1:30.01  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pecze, Samantha J         13 Nitro Swimming-ST    2:52.91    2:49.03  
                  39.07     1:21.26 (42.19)     2:05.30 (44.04)     2:49.03 (43.73)
  2 Masri, Violet G           14 Waterloo Swimmin-ST  2:52.82    2:50.21  
                  39.05     1:22.51 (43.46)     2:06.69 (44.18)     2:50.21 (43.52)
  3 Zhang, Leah Q             14 Waterloo Swimmin-ST  2:57.79    2:54.17  
                  39.91     1:23.53 (43.62)     2:09.02 (45.49)     2:54.17 (45.15)
  4 Roberts, Eliza R          13 Waterloo Swimmin-ST  2:57.56    2:55.01  
                  39.99     1:24.63 (44.64)     2:09.88 (45.25)     2:55.01 (45.13)
  5 Sun, Shou Wei             13 Nitro Swimming-ST    3:00.25    2:55.62  
                  41.19     1:26.09 (44.90)     2:12.04 (45.95)     2:55.62 (43.58)
  6 Ferguson, Summer E        14 Austin Swim Club-ST  2:57.00    2:55.83  
                  39.78     1:24.71 (44.93)     2:10.59 (45.88)     2:55.83 (45.24)
  7 Morris, Teagan S          13 Longhorn Aquatic-ST  2:58.63    2:56.80  
                  40.63     1:25.94 (45.31)     2:11.97 (46.03)     2:56.80 (44.83)
  8 Allison, Lillian J        14 Longhorn Aquatic-ST  2:56.42    2:57.31  
                  38.71     1:23.59 (44.88)     2:10.89 (47.30)     2:57.31 (46.42)
B - Final
  9 Vogan, Adeline B          14 Waterloo Swimmin-ST  3:02.83    2:56.24  
                  40.05     1:25.22 (45.17)     2:10.83 (45.61)     2:56.24 (45.41)
 10 Aschenbeck, Anna R        14 Victoria Texas A-ST  3:03.26    3:00.38  
                  41.36     1:28.65 (47.29)     2:14.94 (46.29)     3:00.38 (45.44)
 11 Casey, Nell M             14 Aquatex Swim Tea-ST  3:04.53    3:00.59  
                  40.48     1:27.35 (46.87)     2:14.69 (47.34)     3:00.59 (45.90)
 12 King, Teagan G            13 Alamo Area Aquat-ST  3:01.72    3:01.17  
                  40.50     1:26.01 (45.51)     2:14.10 (48.09)     3:01.17 (47.07)
 13 Fitzgerald, Emerson J     13 Una Asc-ST           3:01.59    3:01.70  
                  42.89     1:28.92 (46.03)     2:15.61 (46.69)     3:01.70 (46.09)
 14 King, Kathryn E           13 Alamo Area Aquat-ST  3:05.76    3:02.48  
                  41.87     1:27.90 (46.03)     2:15.53 (47.63)     3:02.48 (46.95)
 15 Minus, Fynn E             14 Surge Aquatics-ST    3:04.17    3:05.66  
                  42.04     1:29.18 (47.14)     2:18.77 (49.59)     3:05.66 (46.89)
 16 Neuman, Madilynne N       14 Aqua Swift Aquat-ST  3:03.85    3:06.19  
                  42.71     1:31.02 (48.31)     2:18.48 (47.46)     3:06.19 (47.71)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Masri, Violet G           14 Waterloo Swimmin-ST  2:56.21    2:52.82  
                1:24.14   2:52.82 (1:28.68)                                        
  2 Pecze, Samantha J         13 Nitro Swimming-ST    2:53.97    2:52.91  
                1:23.66   2:52.91 (1:29.25)                                        
  3 Allison, Lillian J        14 Longhorn Aquatic-ST  2:56.98    2:56.42  
                1:26.37   2:56.42 (1:30.05)                                        
  4 Ferguson, Summer E        14 Austin Swim Club-ST  2:56.01    2:57.00  
                1:26.16   2:57.00 (1:30.84)                                        
  5 Roberts, Eliza R          13 Waterloo Swimmin-ST  3:01.39    2:57.56  
                1:25.87   2:57.56 (1:31.69)                                        
  6 Zhang, Leah Q             14 Waterloo Swimmin-ST  2:52.20    2:57.79  
                1:26.09   2:57.79 (1:31.70)                                        
  7 Morris, Teagan S          13 Longhorn Aquatic-ST  3:03.85    2:58.63  
                1:25.97   2:58.63 (1:32.66)                                        
  8 Mauldin, Carolina R       14 Alamo Area Aquat-ST  3:01.46    2:59.60  
                1:27.42   2:59.60 (1:32.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sun, Shou Wei             13 Nitro Swimming-ST    3:00.73    3:00.25  
                1:27.32   3:00.25 (1:32.93)                                        
 10 Fitzgerald, Emerson J     13 Una Asc-ST           3:07.50    3:01.59  
                1:29.28   3:01.59 (1:32.31)                                        
 11 King, Teagan G            13 Alamo Area Aquat-ST  3:01.75    3:01.72  
                1:27.12   3:01.72 (1:34.60)                                        
 12 Vogan, Adeline B          14 Waterloo Swimmin-ST  3:03.18    3:02.83  
                1:27.47   3:02.83 (1:35.36)                                        
 13 Aschenbeck, Anna R        14 Victoria Texas A-ST  3:05.59    3:03.26  
                1:28.86   3:03.26 (1:34.40)                                        
 13 O'Leary, Megan C          14 Austin Swim Club-ST  3:00.96    3:03.26  
                1:28.54   3:03.26 (1:34.72)                                        
 15 Neuman, Madilynne N       14 Aqua Swift Aquat-ST  3:05.97    3:03.85  
                1:29.73   3:03.85 (1:34.12)                                        
 16 Minus, Fynn E             14 Surge Aquatics-ST    3:07.13    3:04.17  
                1:30.16   3:04.17 (1:34.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Casey, Nell M             14 Aquatex Swim Tea-ST  2:38.92Y   3:04.53  
                1:31.56   3:04.53 (1:32.97)                                        
 18 King, Kathryn E           13 Alamo Area Aquat-ST  3:05.61    3:05.76  
                1:30.14   3:05.76 (1:35.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chozick, Sienna L         13 Austin Swim Club-ST  3:06.76    3:11.13  
                1:30.74   3:11.13 (1:40.39)                                        
 20 Fu, Angela                14 Waterloo Swimmin-ST  2:43.23Y   3:12.48  
                1:30.42   3:12.48 (1:42.06)                                        
 21 Seal, Rachel L            13 Waterloo Swimmin-ST  3:04.45    3:15.21  
                1:34.90   3:15.21 (1:40.31)                                        
 22 Alford, Kealin N          13 Nitro Swimming-ST    3:07.33    3:15.90  
                1:36.02   3:15.90 (1:39.88)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Simmons, Alexa B          14 Nitro Swimming-ST    1:10.20    1:07.08  
                  31.63     1:07.08 (35.45)                                        
  2 Hager, Averie F           14 Streamline Aquat-ST  1:07.99    1:07.41  
                  31.07     1:07.41 (36.34)                                        
  3 Christiansen, Tessa L     14 San Antonio Wave-ST  1:09.33    1:07.61  
                  31.95     1:07.61 (35.66)                                        
  4 Truong, Namanh            14 Aquatex Swim Tea-ST  1:09.20    1:08.41  
                  31.98     1:08.41 (36.43)                                        
  5 Orris, Alexandra E        13 Austin Swim Club-ST  1:07.97    1:08.84  
                  31.11     1:08.84 (37.73)                                        
  6 Hager, Jaylee G           14 Streamline Aquat-ST  1:10.45    1:09.39  
                  32.78     1:09.39 (36.61)                                        
  7 Maciarz, Lola M           13 Nitro Swimming-ST    1:11.03    1:10.31  
                  33.07     1:10.31 (37.24)                                        
  8 Pemberton, Siri L         14 Waterloo Swimmin-ST  1:10.18    1:10.43  
                  32.29     1:10.43 (38.14)                                        
B - Final
  9 Merkin, Isabella G        14 Waterloo Swimmin-ST  1:11.96    1:09.46  
                  32.28     1:09.46 (37.18)                                        
 10 Lusk, Lyla R              13 Nitro Swimming-ST    1:12.03    1:11.27  
                  32.99     1:11.27 (38.28)                                        
 11 Glasgow, Lillian D        14 Alamo Area Aquat-ST  1:11.64    1:11.86  
                  33.07     1:11.86 (38.79)                                        
 12 Jones, Logan P            13 Austin Swim Club-ST  1:11.59    1:12.05  
                  32.91     1:12.05 (39.14)                                        
 13 Shepherd, Elsbeth J       14 Nitro Swimming-ST    1:13.66    1:12.35  
                  34.61     1:12.35 (37.74)                                        
 14 Morrison, Elise P         13 Nitro Swimming-ST    1:11.25    1:12.36  
                  33.30     1:12.36 (39.06)                                        
 15 Costello, Eliana C        13 Waterloo Swimmin-ST  1:12.82    1:13.37  
                  33.50     1:13.37 (39.87)                                        
 16 Harris, Audri G           14 Hays Swim Club-ST    1:13.69    1:13.88  
                  34.28     1:13.88 (39.60)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Frushour, Brooke M        13 Nitro Swimming-ST    1:09.34    1:07.64  
  2 Orris, Alexandra E        13 Austin Swim Club-ST  1:09.78    1:07.97  
  3 Hager, Averie F           14 Streamline Aquat-ST  1:12.63    1:07.99  
  4 Truong, Namanh            14 Aquatex Swim Tea-ST  1:07.92    1:09.20  
  5 Christiansen, Tessa L     14 San Antonio Wave-ST  1:07.01    1:09.33  
  6 Pemberton, Siri L         14 Waterloo Swimmin-ST  1:08.35    1:10.18  
  7 Simmons, Alexa B          14 Nitro Swimming-ST    1:09.63    1:10.20  
  8 Hager, Jaylee G           14 Streamline Aquat-ST  1:12.76    1:10.45  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nahidi, Isabella          14 Waterloo Swimmin-ST  1:11.32    1:10.98  
 10 Maciarz, Lola M           13 Nitro Swimming-ST    1:10.26    1:11.03  
 11 McCurry, Macie M          14 Austin Swim Club-ST  1:03.68Y   1:11.05  
 12 Morrison, Elise P         13 Nitro Swimming-ST    1:09.75    1:11.25  
 13 Jones, Logan P            13 Austin Swim Club-ST  1:11.00    1:11.59  
 14 Glasgow, Lillian D        14 Alamo Area Aquat-ST  1:11.65    1:11.64  
 15 Merkin, Isabella G        14 Waterloo Swimmin-ST  1:10.47    1:11.96  
 16 Lusk, Lyla R              13 Nitro Swimming-ST    1:11.57    1:12.03  
 16 Smith, Savina R           13 Lone Star Aquati-ST  1:13.24    1:12.03  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Costello, Eliana C        13 Waterloo Swimmin-ST  1:13.50    1:12.82  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Shepherd, Elsbeth J       14 Nitro Swimming-ST    1:13.10    1:13.66  
 20 Harris, Audri G           14 Hays Swim Club-ST    1:13.96    1:13.69  
 21 Vandermeer, Caitlyn B     14 Nitro Swimming-ST    1:10.96    1:14.37  
 22 Estipona, Stella R        14 Nitro Swimming-ST    1:12.25    1:14.44  
 23 Taylor, Kiersten A        14 Austin Swim Club-ST  1:13.40    1:14.55  
 24 Fong, Michelle H          14 Nitro Swimming-ST    1:13.46    1:14.57  
 25 Brusseau, Charlotte J     14 Lone Star Aquati-ST  1:12.84    1:15.08  
 26 Kallus, Gianna F          14 Victoria Texas A-ST  1:13.99    1:15.54  
 27 Gamez, Iyla C             13 Nitro Swimming-ST    1:13.75    1:16.22  
 28 Schroeder, Amanda K       14 Alamo Area Aquat-ST  1:13.67    1:16.30  
 29 Welch, Taryn R            14 Surge Aquatics-ST    1:13.96    1:16.60  
 30 Boswell, Sadie K          14 Texas Gold-ST        1:12.65    1:17.15  
 -- Derdeyn, Audrey A         14 Waterloo Swimmin-ST  1:04.74Y        DQ  
 -- Bodenstab, Mikayla A      13 Longhorn Aquatic-ST  1:13.32         DQ  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 O'Leary, Megan C          14 Austin Swim Club-ST  2:35.38    2:29.24  
                  34.32     1:12.24 (37.92)     1:50.93 (38.69)     2:29.24 (38.31)
  2 Merkin, Isabella G        14 Waterloo Swimmin-ST  2:37.21    2:33.48  
                  33.40     1:11.19 (37.79)     1:53.27 (42.08)     2:33.48 (40.21)
  3 Shepherd, Elsbeth J       14 Nitro Swimming-ST    2:41.14    2:39.04  
                  35.32     1:16.02 (40.70)     1:57.50 (41.48)     2:39.04 (41.54)
  4 Taylor, Kiersten A        14 Austin Swim Club-ST  2:43.72    2:41.00  
                  34.12     1:14.39 (40.27)     1:57.69 (43.30)     2:41.00 (43.31)
  5 Boswell, Sadie K          14 Texas Gold-ST        2:55.43    2:49.94  
                  36.46     1:20.13 (43.67)     2:04.63 (44.50)     2:49.94 (45.31)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Leary, Megan C          14 Austin Swim Club-ST  2:37.23    2:35.38  
                1:15.37   2:35.38 (1:20.01)                                        
  2 Merkin, Isabella G        14 Waterloo Swimmin-ST  2:42.78    2:37.21  
                1:15.03   2:37.21 (1:22.18)                                        
  3 Shepherd, Elsbeth J       14 Nitro Swimming-ST    2:42.36    2:41.14  
                1:16.10   2:41.14 (1:25.04)                                        
  4 Taylor, Kiersten A        14 Austin Swim Club-ST  2:42.51    2:43.72  
                1:16.28   2:43.72 (1:27.44)                                        
  5 Boswell, Sadie K          14 Texas Gold-ST        2:21.07Y   2:55.43  
                1:23.68   2:55.43 (1:31.75)                                        
  6 Pemberton, Siri L         14 Waterloo Swimmin-ST  2:39.29    2:57.74  
                1:21.79   2:57.74 (1:35.95)                                        
 -- Vandermeer, Caitlyn B     14 Nitro Swimming-ST    2:38.68         DQ  
                1:15.43        DQ (1:33.44)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Glasgow, Lillian D        14 Alamo Area Aquat-ST  2:32.22    2:32.12  
                  33.04     1:13.28 (40.24)     1:56.88 (43.60)     2:32.12 (35.24)
  2 Estipona, Stella R        14 Nitro Swimming-ST    2:37.51    2:33.43  
                  32.76     1:12.89 (40.13)     1:58.51 (45.62)     2:33.43 (34.92)
  3 Pozhenko, Elizaveta       14 Austin Swim Club-ST  2:36.11    2:33.73  
                  33.76     1:16.74 (42.98)     1:59.48 (42.74)     2:33.73 (34.25)
  4 Ferguson, Summer E        14 Austin Swim Club-ST  2:34.31    2:34.31  
                  34.39     1:12.07 (37.68)     1:57.96 (45.89)     2:34.31 (36.35)
  5 Shepherd, Elsbeth J       14 Nitro Swimming-ST    2:37.24    2:35.59  
                  34.17     1:15.87 (41.70)     2:01.86 (45.99)     2:35.59 (33.73)
  6 Zhang, Leah Q             14 Waterloo Swimmin-ST  2:40.02    2:35.62  
                  34.34     1:14.96 (40.62)     1:59.93 (44.97)     2:35.62 (35.69)
  7 Merkin, Isabella G        14 Waterloo Swimmin-ST  2:38.52    2:37.08  
                  32.99     1:12.83 (39.84)     2:03.51 (50.68)     2:37.08 (33.57)
  8 Masri, Violet G           14 Waterloo Swimmin-ST  2:39.27    2:38.29  
                  34.37     1:14.97 (40.60)     2:01.14 (46.17)     2:38.29 (37.15)
B - Final
  9 Jones, Logan P            13 Austin Swim Club-ST  2:42.35    2:39.49  
                  33.15     1:14.91 (41.76)     2:03.95 (49.04)     2:39.49 (35.54)
 10 Vandermeer, Caitlyn B     14 Nitro Swimming-ST    2:41.98    2:40.09  
                  33.53     1:16.22 (42.69)     2:03.23 (47.01)     2:40.09 (36.86)
 11 Steber, Gretchen I        13 Waterloo Swimmin-ST  2:42.80    2:40.56  
                  34.67     1:18.86 (44.19)     2:04.23 (45.37)     2:40.56 (36.33)
 12 Skoog, Cora M             14 Aqua Swift Aquat-ST  2:43.65    2:43.05  
                  33.69     1:16.96 (43.27)     2:07.07 (50.11)     2:43.05 (35.98)
 13 Fitzgerald, Emerson J     13 Una Asc-ST           2:41.61    2:44.02  
                  36.14     1:17.35 (41.21)     2:05.31 (47.96)     2:44.02 (38.71)
 14 Costello, Eliana C        13 Waterloo Swimmin-ST  2:43.76    2:44.56  
                  34.50     1:17.46 (42.96)     2:06.99 (49.53)     2:44.56 (37.57)
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Glasgow, Lillian D        14 Alamo Area Aquat-ST  2:35.25    2:32.22  
                1:15.22   2:32.22 (1:17.00)                                        
  2 Christiansen, Tessa L     14 San Antonio Wave-ST  2:32.50    2:33.97  
                1:11.42   2:33.97 (1:22.55)                                        
  3 Nahidi, Isabella          14 Waterloo Swimmin-ST  2:36.83    2:34.01  
                1:12.40   2:34.01 (1:21.61)                                        
  4 Ferguson, Summer E        14 Austin Swim Club-ST  2:30.13    2:34.31  
                1:12.46   2:34.31 (1:21.85)                                        
  5 Pozhenko, Elizaveta       14 Austin Swim Club-ST  2:36.08    2:36.11  
                1:18.21   2:36.11 (1:17.90)                                        
  6 Lusk, Lyla R              13 Nitro Swimming-ST    2:31.36    2:36.37  
                1:11.65   2:36.37 (1:24.72)                                        
  7 Shepherd, Elsbeth J       14 Nitro Swimming-ST    2:38.61    2:37.24  
                1:17.09   2:37.24 (1:20.15)                                        
  8 Estipona, Stella R        14 Nitro Swimming-ST    2:41.25    2:37.51  
                1:15.88   2:37.51 (1:21.63)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fong, Michelle H          14 Nitro Swimming-ST    2:36.50    2:38.21  
                1:12.76   2:38.21 (1:25.45)                                        
 10 Morrison, Elise P         13 Nitro Swimming-ST    2:35.20    2:38.39  
                1:12.49   2:38.39 (1:25.90)                                        
 11 Teeters, Ruby Rose S      13 Nitro Swimming-ST    2:35.74    2:38.44  
                1:13.41   2:38.44 (1:25.03)                                        
 12 Merkin, Isabella G        14 Waterloo Swimmin-ST  2:38.92    2:38.52  
                1:14.44   2:38.52 (1:24.08)                                        
 13 Simmons, Alexa B          14 Nitro Swimming-ST    2:23.24Y   2:38.59  
                1:13.91   2:38.59 (1:24.68)                                        
 14 Brusseau, Charlotte J     14 Lone Star Aquati-ST  2:36.76    2:38.68  
                1:12.05   2:38.68 (1:26.63)                                        
 15 Maciarz, Lola M           13 Nitro Swimming-ST    2:38.29    2:38.69  
                1:15.06   2:38.69 (1:23.63)                                        
 16 Masri, Violet G           14 Waterloo Swimmin-ST  2:41.95    2:39.27  
                1:15.30   2:39.27 (1:23.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Zhang, Leah Q             14 Waterloo Swimmin-ST  2:39.09    2:40.02  
                1:17.22   2:40.02 (1:22.80)                                        
 18 Fitzgerald, Emerson J     13 Una Asc-ST           2:44.67    2:41.61  
                1:15.61   2:41.61 (1:26.00)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Roberts, Eliza R          13 Waterloo Swimmin-ST  2:44.76    2:41.69  
                1:18.69   2:41.69 (1:23.00)                                        
 20 Vandermeer, Caitlyn B     14 Nitro Swimming-ST    2:36.69    2:41.98  
                1:17.29   2:41.98 (1:24.69)                                        
 20 Truong, Namanh            14 Aquatex Swim Tea-ST  2:37.84    2:41.98  
                1:14.45   2:41.98 (1:27.53)                                        
 22 Smith, Savina R           13 Lone Star Aquati-ST  2:41.32    2:42.07  
                1:15.27   2:42.07 (1:26.80)                                        
 23 Jones, Logan P            13 Austin Swim Club-ST  2:45.22    2:42.35  
                1:14.89   2:42.35 (1:27.46)                                        
 24 Steber, Gretchen I        13 Waterloo Swimmin-ST  2:42.54    2:42.80  
                1:19.90   2:42.80 (1:22.90)                                        
 25 Boldrick, Isabel M        13 Nitro Swimming-ST    2:41.38    2:43.24  
                1:15.95   2:43.24 (1:27.29)                                        
 26 McCurry, Macie M          14 Austin Swim Club-ST  2:37.37    2:43.43  
                1:16.38   2:43.43 (1:27.05)                                        
 27 Skoog, Cora M             14 Aqua Swift Aquat-ST  2:46.62    2:43.65  
                1:17.26   2:43.65 (1:26.39)                                        
 28 Sanders, Alexa B          14 Austin Swim Club-ST  2:41.24    2:43.69  
                1:20.67   2:43.69 (1:23.02)                                        
 29 Orris, Alexandra E        13 Austin Swim Club-ST  2:43.92    2:43.70  
                1:16.15   2:43.70 (1:27.55)                                        
 30 Costello, Eliana C        13 Waterloo Swimmin-ST  2:42.30    2:43.76  
                1:16.05   2:43.76 (1:27.71)                                        
 31 King, Teagan G            13 Alamo Area Aquat-ST  2:38.87    2:43.90  
                1:18.41   2:43.90 (1:25.49)                                        
 32 Morgan, Lindsay S         14 Nitro Swimming-ST    2:43.07    2:43.93  
                1:14.99   2:43.93 (1:28.94)                                        
 33 Ott, Isabella R           13 Alamo Area Aquat-ST  2:45.29    2:44.20  
                1:19.37   2:44.20 (1:24.83)                                        
 34 Schneider, Ava B          14 Winning Waters A-ST  2:43.42    2:44.34  
                1:17.13   2:44.34 (1:27.21)                                        
 35 Delarue, Daniela          13 Alamo Area Aquat-ST  2:45.84    2:44.87  
                1:19.13   2:44.87 (1:25.74)                                        
 36 Martin, Kirra A           13 Tiger Shark of T-ST  2:47.47    2:44.88  
                1:17.20   2:44.88 (1:27.68)                                        
 37 Gamez, Iyla C             13 Nitro Swimming-ST    2:38.00    2:45.09  
                1:18.27   2:45.09 (1:26.82)                                        
 38 Morris, Teagan S          13 Longhorn Aquatic-ST  2:44.62    2:45.37  
                1:21.34   2:45.37 (1:24.03)                                        
 39 Hoskovec, Laurel E        14 Nitro Swimming-ST    2:40.32    2:45.89  
                1:17.52   2:45.89 (1:28.37)                                        
 40 Kallus, Gianna F          14 Victoria Texas A-ST  2:43.35    2:46.49  
                1:18.81   2:46.49 (1:27.68)                                        
 41 Minus, Fynn E             14 Surge Aquatics-ST    2:41.99    2:46.65  
                1:20.82   2:46.65 (1:25.83)                                        
 42 Harroff, Finley G         13 Surge Aquatics-ST    2:44.72    2:46.98  
                1:22.13   2:46.98 (1:24.85)                                        
 43 O'Leary, Megan C          14 Austin Swim Club-ST  2:41.89    2:47.32  
                1:23.35   2:47.32 (1:23.97)                                        
 44 Boswell, Sadie K          14 Texas Gold-ST        2:45.18    2:48.01  
                1:20.11   2:48.01 (1:27.90)                                        
 45 Pecze, Samantha J         13 Nitro Swimming-ST    2:45.63    2:48.02  
                1:25.19   2:48.02 (1:22.83)                                        
 46 Leggate, Anna L           14 Nitro Swimming-ST    2:45.86    2:48.88  
                1:22.66   2:48.88 (1:26.22)                                        
 47 Taylor, Kiersten A        14 Austin Swim Club-ST  2:45.85    2:48.89  
                1:18.26   2:48.89 (1:30.63)                                        
 48 Chozick, Sienna L         13 Austin Swim Club-ST  2:44.60    2:50.14  
                1:19.35   2:50.14 (1:30.79)                                        
 49 Attaway, Abigail B        14 Austin Swim Club-ST  2:47.68    2:50.84  
                1:22.94   2:50.84 (1:27.90)                                        
 50 Jones, Mollie B           14 Austin Swim Club-ST  2:45.79    2:53.24  
                1:23.88   2:53.24 (1:29.36)                                        
 51 Seal, Rachel L            13 Waterloo Swimmin-ST  2:47.37    2:54.96  
                1:26.27   2:54.96 (1:28.69)                                        
 52 Guidry, Savanna R         13 Lone Star Aquati-ST  2:47.38    2:57.69  
                1:21.99   2:57.69 (1:35.70)                                        
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Elise K           13 Nitro Swimming-ST    5:29.36    5:21.78  
                1:14.27   2:35.17 (1:20.90)   4:09.66 (1:34.49)   5:21.78 (1:12.12)
  2 Estipona, Stella R        14 Nitro Swimming-ST    5:30.11    5:23.46  
                1:14.92   2:37.67 (1:22.75)   4:10.74 (1:33.07)   5:23.46 (1:12.72)
  3 Merkin, Isabella G        14 Waterloo Swimmin-ST  5:29.24    5:25.18  
                1:10.52   2:34.45 (1:23.93)   4:13.61 (1:39.16)   5:25.18 (1:11.57)
  4 Nguyen, Sophia M          13 Nitro Swimming-ST    5:26.53    5:28.52  
                1:16.85   2:41.83 (1:24.98)   4:15.96 (1:34.13)   5:28.52 (1:12.56)
  5 Shepherd, Elsbeth J       14 Nitro Swimming-ST    5:32.52    5:29.36  
                1:16.63   2:41.98 (1:25.35)   4:18.00 (1:36.02)   5:29.36 (1:11.36)
  6 Teeters, Ruby Rose S      13 Nitro Swimming-ST    5:33.12    5:31.23  
                1:14.79   2:38.08 (1:23.29)   4:18.97 (1:40.89)   5:31.23 (1:12.26)
  7 Glasgow, Lillian D        14 Alamo Area Aquat-ST  5:38.66    5:32.29  
                1:15.49   2:42.74 (1:27.25)   4:14.72 (1:31.98)   5:32.29 (1:17.57)
  8 Masri, Violet G           14 Waterloo Swimmin-ST  5:33.66    5:36.61  
                1:17.94   2:41.51 (1:23.57)   4:17.61 (1:36.10)   5:36.61 (1:19.00)
  9 O'Leary, Megan C          14 Austin Swim Club-ST  5:32.11    5:37.10  
                1:16.17   2:48.92 (1:32.75)   4:22.66 (1:33.74)   5:37.10 (1:14.44)
 10 Brusseau, Charlotte J     14 Lone Star Aquati-ST  5:48.41    5:38.12  
                1:14.95   2:41.28 (1:26.33)   4:19.03 (1:37.75)   5:38.12 (1:19.09)
 11 Hoskovec, Laurel E        14 Nitro Swimming-ST    5:52.10    5:40.52  
                1:16.20   2:42.65 (1:26.45)   4:25.47 (1:42.82)   5:40.52 (1:15.05)
 12 Delarue, Daniela          13 Alamo Area Aquat-ST  5:04.93Y   5:42.69  
                1:17.10   2:45.40 (1:28.30)   4:27.31 (1:41.91)   5:42.69 (1:15.38)
 13 Sanders, Alexa B          14 Austin Swim Club-ST  5:37.10    5:44.02  
                1:15.53   2:49.68 (1:34.15)   4:23.70 (1:34.02)   5:44.02 (1:20.32)
 14 Pecze, Samantha J         13 Nitro Swimming-ST    5:52.29    5:44.49  
                1:19.63   2:53.51 (1:33.88)   4:27.38 (1:33.87)   5:44.49 (1:17.11)
 15 Smith, Savina R           13 Lone Star Aquati-ST  5:00.45Y   5:47.01  
                1:15.86   2:42.81 (1:26.95)   4:25.52 (1:42.71)   5:47.01 (1:21.49)
 16 Costello, Eliana C        13 Waterloo Swimmin-ST  5:04.44Y   5:47.31  
                1:16.47   2:46.37 (1:29.90)   4:27.08 (1:40.71)   5:47.31 (1:20.23)
 17 Roberts, Eliza R          13 Waterloo Swimmin-ST  5:47.78    5:49.50  
                1:20.44   2:47.91 (1:27.47)   4:24.47 (1:36.56)   5:49.50 (1:25.03)
 18 Harroff, Finley G         13 Surge Aquatics-ST    5:10.05Y   5:51.62  
                1:20.83   2:53.94 (1:33.11)   4:34.81 (1:40.87)   5:51.62 (1:16.81)
 19 Martin, Kirra A           13 Tiger Shark of T-ST  5:52.14    5:54.59  
                1:24.06   2:50.79 (1:26.73)   4:34.72 (1:43.93)   5:54.59 (1:19.87)
 20 Pifer, Lillian K          14 Schertz YMCA Swi-ST  5:54.69    5:55.96  
                1:19.09   2:52.00 (1:32.91)   4:38.51 (1:46.51)   5:55.96 (1:17.45)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:55.15    1:54.94  
     1) Orris, Alexandra E 13           2) Ferguson, Summer E 14          
     3) Pozhenko, Elizaveta 14          4) McCurry, Macie M 14            
                  28.49       57.50 (29.01)     1:26.57 (29.07)     1:54.94 (28.37)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:48.18    1:55.58  
     1) Lusk, Lyla R 13                 2) Gunn, Liberty N 14             
     3) Defranco, Sabrina P 14          4) Simmons, Alexa B 14            
                  28.47       58.13 (29.66)     1:27.19 (29.06)     1:55.58 (28.39)
  3 Streamline Aquatics-ST  'A'                       1:58.05    1:56.16  
     1) Hager, Averie F 14              2) Elammari, Soleil J 13          
     3) Nichols, Brittan L 14           4) Hager, Jaylee G 14             
                  28.71       58.55 (29.84)     1:28.30 (29.75)     1:56.16 (27.86)
  4 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:51.27    1:56.22  
     1) Frushour, Brooke M 13           2) Boldrick, Isabel M 13          
     3) Hoskovec, Laurel E 14           4) Gamez, Iyla C 13               
                  29.25       58.73 (29.48)     1:27.95 (29.22)     1:56.22 (28.27)
  5 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:57.72    1:56.79  
     1) Pemberton, Siri L 14            2) Zhang, Leah Q 14               
     3) Steber, Gretchen I 13           4) Nahidi, Isabella 14            
                  29.42       58.94 (29.52)     1:28.83 (29.89)     1:56.79 (27.96)
  6 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         2:00.24    1:58.83  
     1) Bodenstab, Mikayla A 13         2) Morris, Teagan S 13            
     3) Noel, Marjorie S 13             4) Allison, Lillian J 14          
                  30.04     1:01.29 (31.25)     1:30.95 (29.66)     1:58.83 (27.88)
  6 Austin Swim Club-ST  'B'                          1:59.45    1:58.83  
     1) O'Leary, Megan C 14             2) Sanders, Alexa B 14            
     3) Jones, Logan P 13               4) Taylor, Kiersten A 14          
                  29.54       59.11 (29.57)     1:29.28 (30.17)     1:58.83 (29.55)
  8 Waterloo Swimming-ST  'B'                         2:01.31    1:58.93  
     1) Denison, Abigail Y 14           2) Cho, Leah H 13                 
     3) Vogan, Adeline B 14             4) Borick, Jamie M 13             
                  29.71       59.58 (29.87)     1:29.85 (30.27)     1:58.93 (29.08)
  9 Lone Star Aquatic Club-ST  'A'                    1:58.14    2:00.03  
     1) Guidry, Savanna R 13            2) Brusseau, Charlotte J 14       
     3) Watson, Samantha 14             4) Smith, Savina R 13             
                  29.73       59.48 (29.75)     1:30.20 (30.72)     2:00.03 (29.83)
 10 Waterloo Swimming-ST  'C'                         2:01.76   x2:00.23  
     1) Merkin, Isabella G 14           2) Fu, Angela 14                  
     3) Massey, Claire E 14             4) Costello, Eliana C 13          
                  30.63     1:00.28 (29.65)     1:30.38 (30.10)     2:00.23 (29.85)
 11 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:02.49    2:00.57  
     1) King, Teagan G 13               2) Schroeder, Amanda K 14         
     3) Delarue, Daniela 13             4) Alford, Cadence E 14           
                  30.23     1:00.41 (30.18)     1:30.46 (30.05)     2:00.57 (30.11)
 12 San Antonio Wave-ST  'A'                          2:01.01    2:00.79  
     1) Christiansen, Tessa L 14        2) Inglehart, Abigail R 13        
     3) Sansano, Glory L 14             4) Harris, Haley E 13             
                  28.47       59.31 (30.84)     1:31.11 (31.80)     2:00.79 (29.68)
 13 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            2:06.08    2:02.41  
     1) Erwin, Margaret K 14            2) Ruiz, Gabriella M 14           
     3) King, Kathryn E 13              4) Adams, Kaitlyn E 14            
                  31.35     1:03.27 (31.92)     1:33.81 (30.54)     2:02.41 (28.60)
 14 Whitecaps of Westlake-ST  'A'                     1:54.74    2:02.48  
     1) Klocek, Lila C 13               2) Reeves, Aubrey R 13            
     3) Jones, Sydney M 14              4) Sweeney, Channing R 14         
                  29.05       58.61 (29.56)     1:30.30 (31.69)     2:02.48 (32.18)
 15 Waterloo Swimming-ST  'D'                         2:05.78   x2:03.92  
     1) Masri, Violet G 14              2) Seal, Rachel L 13              
     3) Borick, Jordyn M 14             4) Wang, Iris W 14                
                  30.42     1:03.05 (32.63)     1:33.16 (30.11)     2:03.92 (30.76)
 -- Surge Aquatics-ST  'A'                            2:16.00         DQ  
     1) Welch, Taryn R 14               2) Minus, Fynn E 14               
     3) Lenard, Avalee G 14             4) Harroff, Finley G 13           
                  30.13       59.94 (29.81)     1:30.35 (30.41)          DQ (29.99)
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          4:11.40    4:11.16  
     1) Pozhenko, Elizaveta 14          2) Orris, Alexandra E 13          
     3) Ferguson, Summer E 14           4) McCurry, Macie M 14            
                  30.23   1:02.60 (1:02.60)     1:32.19 (29.59)   2:05.48 (1:02.88)
        2:35.34 (29.86)   3:09.12 (1:03.64)     3:39.01 (29.89)   4:11.16 (1:02.04)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:56.11    4:14.38  
     1) Nguyen, Elise K 13              2) Gunn, Liberty N 14             
     3) Frushour, Brooke M 13           4) Simmons, Alexa B 14            
                  29.52   1:02.55 (1:02.55)                       2:09.11 (1:06.56)
        2:38.55 (29.44)   3:12.54 (1:03.43)     3:41.87 (29.33)   4:14.38 (1:01.84)
  3 Nitro Swimming-ST  'B'                            4:03.04    4:14.85  
     1) Maciarz, Lola M 13              2) Brown, Olivia S 14             
     3) Defranco, Sabrina P 14          4) Shepherd, Elsbeth J 14         
                  31.06   1:04.30 (1:04.30)     1:34.29 (29.99)   2:07.97 (1:03.67)
        2:38.56 (30.59)   3:12.24 (1:04.27)     3:42.18 (29.94)   4:14.85 (1:02.61)
  4 Austin Swim Club-ST  'B'                          4:20.71    4:16.71  
     1) O'Leary, Megan C 14             2) Sanders, Alexa B 14            
     3) Jones, Logan P 13               4) Taylor, Kiersten A 14          
                  29.85   1:01.95 (1:01.95)     1:33.29 (31.34)   2:07.43 (1:05.48)
        2:37.65 (30.22)   3:11.98 (1:04.55)     3:41.83 (29.85)   4:16.71 (1:04.73)
  5 Streamline Aquatics-ST  'A'                       4:14.60    4:18.34  
     1) Hager, Averie F 14              2) Elammari, Soleil J 13          
     3) Nichols, Brittan L 14           4) Hager, Jaylee G 14             
                  29.68   1:03.19 (1:03.19)     1:34.94 (31.75)   2:09.87 (1:06.68)
        2:41.21 (31.34)   3:16.81 (1:06.94)     3:45.47 (28.66)   4:18.34 (1:01.53)
  6 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:18.09    4:18.86  
     1) Pemberton, Siri L 14            2) Borick, Jamie M 13             
     3) Denison, Abigail Y 14           4) Nahidi, Isabella 14            
                  30.35   1:04.19 (1:04.19)     1:35.38 (31.19)   2:10.66 (1:06.47)
        2:41.61 (30.95)   3:16.21 (1:05.55)     3:45.52 (29.31)   4:18.86 (1:02.65)
  7 Waterloo Swimming-ST  'B'                         4:24.57    4:20.59  
     1) Merkin, Isabella G 14           2) Zhang, Leah Q 14               
     3) Cho, Leah H 13                  4) Vogan, Adeline B 14            
                  31.00   1:04.24 (1:04.24)     1:35.03 (30.79)   2:09.92 (1:05.68)
        2:40.44 (30.52)   3:14.88 (1:04.96)     3:46.17 (31.29)   4:20.59 (1:05.71)
  8 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         4:24.00    4:21.23  
     1) Allison, Lillian J 14           2) Noel, Marjorie S 13            
     3) Morris, Teagan S 13             4) Bodenstab, Mikayla A 13        
                  30.13   1:02.96 (1:02.96)     1:34.36 (31.40)   2:08.31 (1:05.35)
        2:40.83 (32.52)   3:16.52 (1:08.21)     3:47.45 (30.93)   4:21.23 (1:04.71)
  9 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:22.35    4:23.37  
     1) King, Teagan G 13               2) Schroeder, Amanda K 14         
     3) Alford, Cadence E 14            4) Glasgow, Lillian D 14          
                  31.98   1:07.17 (1:07.17)     1:38.87 (31.70)   2:13.98 (1:06.81)
        2:45.31 (31.33)   3:20.00 (1:06.02)     3:49.81 (29.81)   4:23.37 (1:03.37)
 10 Lone Star Aquatic Club-ST  'A'                    4:22.67    4:24.08  
     1) Guidry, Savanna R 13            2) Brusseau, Charlotte J 14       
     3) Watson, Samantha 14             4) Smith, Savina R 13             
                  30.90   1:07.10 (1:07.10)     1:38.02 (30.92)   2:12.40 (1:05.30)
        2:44.43 (32.03)   3:19.31 (1:06.91)     3:50.31 (31.00)   4:24.08 (1:04.77)
 11 Surge Aquatics-ST  'B'                            4:50.00    4:25.40  
     1) Lenard, Avalee G 14             2) Minus, Fynn E 14               
     3) Welch, Taryn R 14               4) Harroff, Finley G 13           
                  31.81   1:07.17 (1:07.17)     1:38.94 (31.77)   2:14.77 (1:07.60)
                          3:20.26 (1:05.49)     3:50.65 (30.39)   4:25.40 (1:05.14)
 12 Waterloo Swimming-ST  'C'                         4:30.23   x4:26.71  
     1) Steber, Gretchen I 13           2) Derdeyn, Audrey A 14           
     3) Massey, Claire E 14             4) Costello, Eliana C 13          
                  31.32   1:05.37 (1:05.37)     1:37.60 (32.23)   2:12.77 (1:07.40)
        2:44.44 (31.67)                             3:51.59 ( )         4:26.71 ( )
 13 Waterloo Swimming-ST  'D'                         4:34.12   x4:32.28  
     1) Masri, Violet G 14              2) Borick, Jordyn M 14            
     3) Roberts, Eliza R 13             4) Nguyen, Trinity B 14           
                  31.72   1:06.84 (1:06.84)     1:38.96 (32.12)   2:15.70 (1:08.86)
        2:48.08 (32.38)   3:24.37 (1:08.67)     3:56.67 (32.30)   4:32.28 (1:07.91)
 14 San Antonio Wave-ST  'A'                          4:27.74    4:36.97  
     1) Gonzalez, Olivia L 14           2) Inglehart, Abigail R 13        
     3) Sansano, Glory L 14             4) Harris, Haley E 13             
                  31.83   1:05.36 (1:05.36)     1:38.82 (33.46)   2:16.76 (1:11.40)
        2:50.31 (33.55)   3:27.56 (1:10.80)     4:00.05 (32.49)   4:36.97 (1:09.41)
 15 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            4:28.85    4:37.52  
     1) King, Kathryn E 13              2) Adams, Kaitlyn E 14            
     3) Erwin, Margaret K 14            4) Delarue, Daniela 13            
                  35.66   1:16.83 (1:16.83)     1:47.00 (30.17)   2:21.90 (1:05.07)
        2:54.71 (32.81)   3:30.54 (1:08.64)     4:01.96 (31.42)   4:37.52 (1:06.98)
 
Girls 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          4:39.88    4:42.40  
     1) Ferguson, Summer E 14           2) Sanders, Alexa B 14            
     3) Orris, Alexandra E 13           4) McCurry, Macie M 14            
                  34.49   1:11.68 (1:11.68)     1:49.47 (37.79)   2:31.59 (1:19.91)
        3:02.65 (31.06)   3:40.10 (1:08.51)     4:09.41 (29.31)   4:42.40 (1:02.30)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            4:25.20    4:44.30  
     1) Teeters, Ruby Rose S 13         2) Pecze, Samantha J 13           
     3) Frushour, Brooke M 13           4) Nguyen, Elise K 13             
                  35.41   1:13.20 (1:13.20)                                        
                                2:34.47 ( )     3:04.83 (30.36)   4:44.30 (2:09.83)
  3 Waterloo Swimming-ST  'B'                         4:51.63    4:49.70  
     1) Merkin, Isabella G 14           2) Vogan, Adeline B 14            
     3) Nahidi, Isabella 14             4) Steber, Gretchen I 13          
                  34.56   1:10.40 (1:10.40)                       2:35.12 (1:24.72)
        3:05.51 (30.39)   3:44.92 (1:09.80)     4:15.65 (30.73)   4:49.70 (1:04.78)
  4 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:40.66    4:50.94  
     1) Masri, Violet G 14              2) Zhang, Leah Q 14               
     3) Pemberton, Siri L 14            4) Borick, Jamie M 13             
                  34.91   1:13.35 (1:13.35)     1:51.09 (37.74)   2:33.56 (1:20.21)
        3:04.90 (31.34)   3:44.56 (1:11.00)   4:50.94 (1:06.38)                    
  5 Austin Swim Club-ST  'B'                          4:53.16    4:55.69  
     1) Chozick, Sienna L 13            2) Pozhenko, Elizaveta 14         
     3) Taylor, Kiersten A 14           4) O'Leary, Megan C 14            
                  36.94   1:17.17 (1:17.17)     1:54.74 (37.57)   2:39.50 (1:22.33)
        3:11.54 (32.04)   3:50.68 (1:11.18)     4:21.48 (30.80)   4:55.69 (1:05.01)
  6 Nitro Swimming-ST  'B'                            4:26.31    4:56.50  
     1) Morgan, Lindsay S 14            2) Vandermeer, Caitlyn B 14       
     3) Maciarz, Lola M 13              4) Gunn, Liberty N 14             
                  34.94   1:14.30 (1:14.30)     1:54.16 (39.86)                    
                                2:40.78 ( )     3:13.76 (32.98)   4:56.50 (2:15.72)
  7 Longhorn Aquatics-ST  'A'                              NT    4:57.54  
     1) Morris, Teagan S 13             2) Allison, Lillian J 14          
     3) Bodenstab, Mikayla A 13         4) Noel, Marjorie S 13            
                  38.44   1:18.52 (1:18.52)     1:55.52 (37.00)   2:38.10 (1:19.58)
        3:11.83 (33.73)                             4:23.69 ( )         4:57.54 ( )
  8 Waterloo Swimming-ST  'C'                         4:57.98   x5:01.53  
     1) Wang, Iris W 14                 2) Roberts, Eliza R 13            
     3) Costello, Eliana C 13           4) Massey, Claire E 14            
                  35.87   1:15.86 (1:15.86)     1:55.68 (39.82)   2:39.38 (1:23.52)
        3:12.24 (32.86)   3:52.92 (1:13.54)     4:24.60 (31.68)   5:01.53 (1:08.61)
  9 Lone Star Aquatic Club-ST  'A'                    5:04.82    5:04.44  
     1) Watson, Samantha 14             2) Guidry, Savanna R 13           
     3) Smith, Savina R 13              4) Brusseau, Charlotte J 14       
                  39.40   1:18.81 (1:18.81)     2:00.07 (41.26)   2:46.82 (1:28.01)
        3:20.00 (33.18)   3:58.66 (1:11.84)     4:30.00 (31.34)   5:04.44 (1:05.78)
 10 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            5:00.69    5:04.87  
     1) Erwin, Margaret K 14            2) King, Teagan G 13              
     3) Schroeder, Amanda K 14          4) Alford, Cadence E 14           
                  36.87   1:14.39 (1:14.39)     1:55.19 (40.80)   2:40.54 (1:26.15)
        3:16.07 (35.53)   4:00.03 (1:19.49)     4:30.90 (30.87)   5:04.87 (1:04.84)
 11 Surge Aquatics-ST  'A'                            5:21.19    5:06.11  
     1) Lenard, Avalee G 14             2) Minus, Fynn E 14               
     3) Welch, Taryn R 14               4) Harroff, Finley G 13           
                  36.96   1:16.05 (1:16.05)     1:56.71 (40.66)   2:45.05 (1:29.00)
        3:19.14 (34.09)   4:00.64 (1:15.59)     4:31.33 (30.69)   5:06.11 (1:05.47)
 12 Waterloo Swimming-ST  'D'                         5:13.11   x5:08.97  
     1) Borick, Jordyn M 14             2) Seal, Rachel L 13              
     3) Derdeyn, Audrey A 14            4) Denison, Abigail Y 14          
                  36.86   1:17.76 (1:17.76)     1:59.84 (42.08)   2:49.01 (1:31.25)
        3:22.84 (33.83)   4:03.69 (1:14.68)     4:34.27 (30.58)   5:08.97 (1:05.28)
 13 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            5:10.69    5:09.26  
     1) Ott, Isabella R 13              2) King, Kathryn E 13             
     3) Delarue, Daniela 13             4) Kim, Seoyeon 14                
                  37.84   1:17.70 (1:17.70)     1:59.10 (41.40)   2:45.88 (1:28.18)
        3:19.39 (33.51)   4:00.85 (1:14.97)     4:32.53 (31.68)   5:09.26 (1:08.41)
 14 San Antonio Wave-ST  'A'                          4:45.97    5:25.70  
     1) Gonzalez, Olivia L 14           2) Inglehart, Abigail R 13        
     3) Sansano, Glory L 14             4) Harris, Haley E 13             
                  34.30   1:11.69 (1:11.69)     1:55.74 (44.05)   2:50.82 (1:39.13)
        3:27.31 (36.49)   4:18.40 (1:27.58)     4:48.31 (29.91)   5:25.70 (1:07.30)
 -- Streamline Aquatics-ST  'B'                            NT         DQ  
     1) Jaroszewski, Mia B 14           2) Nichols, Brittan L 14          
     3) Hager, Averie F 14              4) Hager, Jaylee G 14             
                  37.52   1:19.18 (1:19.18)     2:00.72 (41.54)   2:54.12 (1:34.94)
        3:19.60 (25.48)   3:58.77 (1:04.65)     4:27.75 (28.98)        DQ (1:01.12)
 
Women 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 O'Leary, Hannah K         17 Aquatex Swim Tea-ST    28.25      27.47  
  2 Robinson, Cyrah J         15 Victoria Texas A-ST    27.95      27.48  
  3 Brehmer, Peyton M         18 Aqua Swift Aquat-ST    28.34      27.64  
  4 Karacz, Avery J           15 Whitecaps of Wes-ST    28.36      27.93  
  5 Freelon, Harmonee E       15 Streamline Aquat-ST    27.93      28.17  
  6 Tuhabonye, Grace R        16 Whitecaps of Wes-ST    28.59      28.18  
  7 Ifill, Alyssa S           16 Tiger Shark of T-ST    28.31      28.28  
  8 Holmes, Natalie F         15 Waterloo Swimmin-ST    28.22      28.39  
B - Final
  9 Mills, Ryan W             17 Aquatex Swim Tea-ST    28.69      27.79  
 10 Borick, Sydney M          16 Waterloo Swimmin-ST    28.68      28.15  
 11 Koret, Simone L           15 Nitro Swimming-ST      28.82      28.30  
 12 Phegley, Victoria L       16 Nitro Swimming-ST      29.04      28.34  
 13 Elzayat, Hana H           16 Nitro Swimming-ST      28.77      28.80  
 14 Travis, Shelby E          16 Victoria Texas A-ST    28.83      28.83  
 15 Nwaeze, Kelechi C         15 Streamline Aquat-ST    29.04      28.96  
 16 Struck, Sophie L          15 Whitecaps of Wes-ST    28.89      29.07  
 
Women 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Freelon, Harmonee E       15 Streamline Aquat-ST    28.06      27.93  
  2 Robinson, Cyrah J         15 Victoria Texas A-ST    27.39      27.95  
  3 Holmes, Natalie F         15 Waterloo Swimmin-ST    28.53      28.22  
  4 O'Leary, Hannah K         17 Aquatex Swim Tea-ST    27.32      28.25  
  5 Ifill, Alyssa S           16 Tiger Shark of T-ST    28.54      28.31  
  6 Brehmer, Peyton M         18 Aqua Swift Aquat-ST    27.01      28.34  
  7 Karacz, Avery J           15 Whitecaps of Wes-ST    28.61      28.36  
  8 Tuhabonye, Grace R        16 Whitecaps of Wes-ST    29.13      28.59  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Borick, Sydney M          16 Waterloo Swimmin-ST    28.52      28.68  
 10 Mills, Ryan W             17 Aquatex Swim Tea-ST    27.66      28.69  
 11 Elzayat, Hana H           16 Nitro Swimming-ST      31.05      28.77  
 12 Koret, Simone L           15 Nitro Swimming-ST      28.68      28.82  
 13 Travis, Shelby E          16 Victoria Texas A-ST    28.54      28.83  
 14 Struck, Sophie L          15 Whitecaps of Wes-ST    29.65      28.89  
 15 Nwaeze, Kelechi C         15 Streamline Aquat-ST    30.16      29.04  
 15 Phegley, Victoria L       16 Nitro Swimming-ST      28.88      29.04  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Seal, Hannah M            15 Waterloo Swimmin-ST    29.20      29.07  
 18 Lilly, Caroline L         17 Alamo Area Aquat-ST    28.93      29.19  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lunsford, Isabel L        17 Texas Gold-ST          30.02      29.20  
 20 Clevenger, Grace I        17 Alamo Area Aquat-ST    28.88      29.24  
 20 Legere, Jocelyn S         16 Nitro Swimming-ST      29.69      29.24  
 20 Frankson, Catherine G     16 Winning Waters A-ST    29.59      29.24  
 23 Mills, Mcclane C          15 Aquatex Swim Tea-ST    30.08      29.26  
 23 Vanderweele, Holly E      15 San Antonio Wave-ST    29.95      29.26  
 25 Deykin, Kate S            15 Una Sasa-ST            29.08      29.38  
 26 Alamein, Sydney N         17 Tiger Shark of T-ST    29.37      29.44  
 27 Hoskovec, Anna E          16 Austin Swim Club-ST    29.29      29.48  
 28 Yonezawa, Juliette M      15 Waterloo Swimmin-ST    26.33Y     29.61  
 28 Huerta, Averly J          15 Alamo Area Aquat-ST    29.94      29.61  
 28 Breton, Amelie            15 Waterloo Swimmin-ST    29.48      29.61  
 31 Karas, Savannah G         17 Longhorn Aquatic-ST    29.08      29.65  
 32 Salas Gomez, Xaviera      16 Alamo Area Aquat-ST    29.03      29.68  
 32 Avestruz, Zaria A         15 Nitro Swimming-ST      26.80Y     29.68  
 34 Davis, Madeleine E        17 Nitro Swimming-ST      29.32      29.70  
 35 Anderson, Elizabeth A     15 Austin Swim Club-ST    29.31      29.73  
 35 O'Banion, Ashleigh D      15 Nitro Swimming-ST      29.94      29.73  
 37 Logsdon, Amber M          17 Alamo Area Aquat-ST    30.37      29.77  
 38 Yung, Natalie T           15 Nitro Swimming-ST      29.67      29.78  
 39 Gore, Shireen R           17 Nitro Swimming-ST      29.57      29.84  
 40 Reichert, Hope C          16 Surge Aquatics-ST      29.91      29.85  
 41 Fuchs, Maia P             15 Surge Aquatics-ST      29.66      29.94  
 41 Pickett, Katherine E      16 Surge Aquatics-ST      28.45      29.94  
 43 Whittle, Claire E         15 Nitro Swimming-ST      30.06      29.95  
 44 Robinson, Anaya P         16 Victoria Texas A-ST    29.53      29.98  
 44 Boyle, Abigail F          17 Nitro Swimming-ST      29.58      29.98  
 46 Spevak, Mary E            16 Austin Swim Club-ST    29.86      30.00  
 47 Doyle, Cara G             16 Winning Waters A-ST    30.44      30.03  
 48 Boutin, Hayley M          15 Alamo Area Aquat-ST    29.91      30.05  
 48 Masgras, Sidney P         16 Nitro Swimming-ST      29.91      30.05  
 48 Klaas, Adriana L          16 Nitro Swimming-ST      29.76      30.05  
 51 Banister, Ava R           16 Lone Star Aquati-ST    30.29      30.10  
 52 Siddapureddy, Megha R     18 Whitecaps of Wes-ST    29.59      30.11  
 53 Pickens, Virginia C       15 High Performance-ST    30.29      30.12  
 54 Garcia-Rivas, Hailey      17 Mission Marlins-ST     30.82      30.15  
 55 Nobles, Angelica M        16 Austin Swim Club-ST    30.93      30.16  
 55 Goldhammer, Grace E       16 Alamo Area Aquat-ST    27.08Y     30.16  
 57 Tisdale, Haley M          17 Nitro Swimming-ST      28.59      30.20  
 57 Ochoa, Sophie M           15 Alamo Area Aquat-ST    30.00      30.20  
 59 Berkaw, Keira A           17 Waterloo Swimmin-ST    29.40      30.21  
 60 Dai, Melinda M            15 Nitro Swimming-ST      29.58      30.23  
 61 Baroni, Macie C           15 Surge Aquatics-ST      30.06      30.26  
 62 Nelson, Liliana J         15 Tiger Shark of T-ST    31.10      30.30  
 63 Flores, Penelope A        17 Streamline Aquat-ST    30.27      30.31  
 63 Morales, Emily I          16 Lone Star Aquati-ST    30.59      30.31  
 65 Tisdale, Madison T        15 Nitro Swimming-ST      30.18      30.37  
 65 Goodson, Anna K           16 Surge Aquatics-ST      30.56      30.37  
 67 Arizmendi, Tatyana G      16 Alamo Area Aquat-ST    30.63      30.41  
 68 Ward, Carissa M           16 Hays Swim Club-ST      30.84      30.42  
 68 Wagner, Bailee M          17 Victoria Texas A-ST    30.27      30.42  
 70 Boles, Presley L          15 Alamo Area Aquat-ST    30.56      30.43  
 71 Mueller, Bethany M        17 Hays Swim Club-ST      30.14      30.45  
 72 Buentello, Lola R         15 Streamline Aquat-ST    30.45      30.53  
 72 Gingerich, Mackenzie K    15 Tiger Shark of T-ST    30.77      30.53  
 74 McLarty, Caitlyn E        15 Sailfish-ST            26.75Y     30.54  
 75 Murray, Rebecca G         17 Longhorn Aquatic-ST    30.30      30.56  
 76 Bishop, Addison L         17 Alamo Area Aquat-ST    30.98      30.59  
 77 Roberts, Lauren E         16 Nitro Swimming-ST      29.90      30.62  
 78 Singletary, Helen G       16 Nitro Swimming-ST      30.92      30.63  
 79 Kanaskar, Samika M        15 Streamline Aquat-ST    30.52      30.66  
 80 Ralph, Addison M          16 Schertz YMCA Swi-ST    30.35      30.68  
 81 Horvath, Sophia M         15 Waterloo Swimmin-ST    30.53      30.69  
 82 Seaton, Sienna R          15 Nitro Swimming-ST      30.57      30.76  
 83 Berntsen, Katherine A     16 Waterloo Swimmin-ST    31.03      30.78  
 84 Desanno, Sonja P          15 Victoria Texas A-ST    30.93      30.81  
 85 Leese, Antonia F          17 Lone Star Aquati-ST    27.01Y     30.83  
 86 Drummond, Olivia G        16 Sailfish-ST            30.20      30.84  
 86 Maldonado, Rikilyn S      17 San Antonio Wave-ST    30.71      30.84  
 88 Dessouky, Samar S         17 Alamo Area Aquat-ST    30.82      30.88  
 89 Gamboa, Natalie S         16 Mc Allen Swim Cl-ST    26.91Y     30.93  
 89 Killeen, Kara G           16 Whitecaps of Wes-ST    30.66      30.93  
 91 Guinan, Emma L            17 Alamo Area Aquat-ST    30.47      30.94  
 91 Utama, Abigail J          17 Waterloo Swimmin-ST    30.18      30.94  
 93 Garza, Daniela            17 Laredo Vortex Aq-ST    30.63      31.07  
 94 Harton, Aryanna K         15 Longhorn Aquatic-ST    30.49      31.08  
 94 Flynt, Natalie M          17 Alamo Area Aquat-ST    31.19      31.08  
 96 Crouch, Kendal R          16 Streamline Aquat-ST    31.00      31.20  
 97 McNeill, Madelyn R        15 Alamo Area Aquat-ST    31.17      31.27  
 97 Martinez Cantu, Edith Y   18 Alamo Area Aquat-ST    30.07      31.27  
 99 Stalbaum, Sydney P        15 Austin Swim Club-ST    30.83      31.35  
100 Donofrio, Madison D       15 Alamo Area Aquat-ST    26.77Y     31.73  
101 Whatley, Abigail F        15 Alamo Area Aquat-ST    31.11      31.74  
102 Williams, Megan E         16 Austin Swim Club-ST    31.18      32.09  
103 Barrus, Nina M            16 Alamo Area Aquat-ST    30.87      32.31  
 
Women 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 O'Leary, Hannah K         17 Aquatex Swim Tea-ST  1:00.09      58.86  
                  28.36       58.86 (30.50)                                        
  2 Tuhabonye, Grace R        16 Whitecaps of Wes-ST  1:00.22    1:00.43  
                  29.14     1:00.43 (31.29)                                        
  3 McQuinn, Ella G           15 Sailfish-ST          1:01.03    1:01.05  
                  29.28     1:01.05 (31.77)                                        
  4 Mills, Ryan W             17 Aquatex Swim Tea-ST  1:01.64    1:01.07  
                  29.66     1:01.07 (31.41)                                        
  5 He, Sophia Y              15 Waterloo Swimmin-ST  1:01.76    1:01.18  
                  29.43     1:01.18 (31.75)                                        
  6 Karacz, Avery J           15 Whitecaps of Wes-ST  1:01.56    1:01.37  
                  29.48     1:01.37 (31.89)                                        
  7 Lilly, Caroline L         17 Alamo Area Aquat-ST  1:01.82    1:01.54  
                  29.71     1:01.54 (31.83)                                        
  8 Ifill, Alyssa S           16 Tiger Shark of T-ST  1:01.40    1:02.81  
                  29.49     1:02.81 (33.32)                                        
B - Final
  9 Borick, Sydney M          16 Waterloo Swimmin-ST  1:01.89    1:00.64  
                  28.78     1:00.64 (31.86)                                        
 10 Wilson, Addison R         15 Alamo Area Aquat-ST  1:02.78    1:01.88  
                  29.86     1:01.88 (32.02)                                        
 11 Koret, Simone L           15 Nitro Swimming-ST    1:02.57    1:02.01  
                  30.21     1:02.01 (31.80)                                        
 12 Legere, Jocelyn S         16 Nitro Swimming-ST    1:02.49    1:02.17  
                  30.27     1:02.17 (31.90)                                        
 13 Lunsford, Isabel L        17 Texas Gold-ST        1:02.66    1:02.21  
                  29.82     1:02.21 (32.39)                                        
 14 Travis, Shelby E          16 Victoria Texas A-ST  1:02.71    1:02.29  
                  30.25     1:02.29 (32.04)                                        
 15 Bingham, Ella J           16 Lone Star Aquati-ST  1:02.52    1:02.54  
                  30.86     1:02.54 (31.68)                                        
 16 Seal, Hannah M            15 Waterloo Swimmin-ST  1:02.11    1:03.49  
                  30.39     1:03.49 (33.10)                                        
 
Women 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Leary, Hannah K         17 Aquatex Swim Tea-ST    58.93    1:00.09  
  2 Tuhabonye, Grace R        16 Whitecaps of Wes-ST    59.87    1:00.22  
  3 McQuinn, Ella G           15 Sailfish-ST            59.63    1:01.03  
  4 Ifill, Alyssa S           16 Tiger Shark of T-ST  1:02.17    1:01.40  
  5 Karacz, Avery J           15 Whitecaps of Wes-ST  1:00.18    1:01.56  
  6 Mills, Ryan W             17 Aquatex Swim Tea-ST  1:00.10    1:01.64  
  7 He, Sophia Y              15 Waterloo Swimmin-ST  1:02.13    1:01.76  
  8 Lilly, Caroline L         17 Alamo Area Aquat-ST  1:01.82    1:01.82  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Borick, Sydney M          16 Waterloo Swimmin-ST  1:01.88    1:01.89  
 10 Seal, Hannah M            15 Waterloo Swimmin-ST  1:01.25    1:02.11  
 11 Legere, Jocelyn S         16 Nitro Swimming-ST    1:05.72    1:02.49  
 12 Bingham, Ella J           16 Lone Star Aquati-ST  1:03.98    1:02.52  
 13 Koret, Simone L           15 Nitro Swimming-ST    1:02.28    1:02.57  
 14 Lunsford, Isabel L        17 Texas Gold-ST        1:02.01    1:02.66  
 15 Travis, Shelby E          16 Victoria Texas A-ST  1:02.02    1:02.71  
 16 Wilson, Addison R         15 Alamo Area Aquat-ST  1:02.08    1:02.78  
-------------------------------------------------------------------------
 17 O'Banion, Ashleigh D      15 Nitro Swimming-ST    1:04.25    1:03.07  
 18 Hoskovec, Anna E          16 Austin Swim Club-ST  1:02.77    1:03.20  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Phegley, Victoria L       16 Nitro Swimming-ST    1:02.87    1:03.29  
 20 Davis, Eva T              16 Whitecaps of Wes-ST  1:02.66    1:03.31  
 21 Struck, Sophie L          15 Whitecaps of Wes-ST  1:03.79    1:03.32  
 22 Clevenger, Grace I        17 Alamo Area Aquat-ST  1:02.05    1:03.34  
 23 Vanderweele, Holly E      15 San Antonio Wave-ST  1:06.47    1:03.39  
 24 Salas Gomez, Xaviera      16 Alamo Area Aquat-ST  1:02.90    1:03.53  
 25 Klaas, Adriana L          16 Nitro Swimming-ST    1:03.64    1:03.59  
 26 Anderson, Elizabeth A     15 Austin Swim Club-ST  1:03.43    1:03.66  
 27 Davis, Madeleine E        17 Nitro Swimming-ST    1:03.42    1:03.67  
 28 Chang, Annabelle J        17 Nitro Swimming-ST      57.87Y   1:03.73  
 29 Deykin, Kate S            15 Una Sasa-ST          1:02.39    1:03.79  
 30 Tisdale, Haley M          17 Nitro Swimming-ST    1:01.73    1:03.81  
 31 Spevak, Mary E            16 Austin Swim Club-ST  1:03.82    1:03.82  
 32 Ward, Carissa M           16 Hays Swim Club-ST    1:04.69    1:04.00  
 33 Nwaeze, Kelechi C         15 Streamline Aquat-ST  1:06.36    1:04.04  
 34 Pickens, Virginia C       15 High Performance-ST  1:04.23    1:04.09  
 35 Mills, Mcclane C          15 Aquatex Swim Tea-ST  1:02.13    1:04.10  
 36 Logsdon, Amber M          17 Alamo Area Aquat-ST  1:04.98    1:04.25  
 37 Purtell, Grace E          15 Alamo Area Aquat-ST  1:04.26    1:04.33  
 38 Alamein, Sydney N         17 Tiger Shark of T-ST  1:03.39    1:04.46  
 39 Reichert, Hope C          16 Surge Aquatics-ST    1:04.34    1:04.50  
 40 Merkin, Natalie E         16 Aquatex Swim Tea-ST  1:05.12    1:04.56  
 40 Elzayat, Hana H           16 Nitro Swimming-ST    1:02.86    1:04.56  
 42 Gore, Shireen R           17 Nitro Swimming-ST    1:04.51    1:04.57  
 42 Yonezawa, Juliette M      15 Waterloo Swimmin-ST  1:07.62    1:04.57  
 44 Freelon, Harmonee E       15 Streamline Aquat-ST  1:05.17    1:04.58  
 45 Santor, Laylah E          16 Lone Star Aquati-ST    57.86Y   1:04.67  
 46 Boutin, Hayley M          15 Alamo Area Aquat-ST  1:04.95    1:04.71  
 47 Martinez Cantu, Edith Y   18 Alamo Area Aquat-ST  1:04.59    1:04.86  
 48 Klaas, Natalie A          18 Nitro Swimming-ST    1:06.19    1:04.88  
 49 Boles, Presley L          15 Alamo Area Aquat-ST  1:07.00    1:05.11  
 50 Alt, Delaney M            16 Aquatex Swim Tea-ST  1:06.55    1:05.12  
 50 Nelson, Liliana J         15 Tiger Shark of T-ST  1:06.30    1:05.12  
 50 Murray, Rebecca G         17 Longhorn Aquatic-ST  1:06.03    1:05.12  
 53 Guinan, Emma L            17 Alamo Area Aquat-ST  1:06.22    1:05.19  
 54 Tisdale, Madison T        15 Nitro Swimming-ST    1:05.33    1:05.20  
 54 Dai, Melinda M            15 Nitro Swimming-ST    1:04.27    1:05.20  
 56 Avestruz, Zaria A         15 Nitro Swimming-ST    1:05.50    1:05.24  
 57 Bishop, Addison L         17 Alamo Area Aquat-ST  1:07.26    1:05.29  
 58 Fuchs, Maia P             15 Surge Aquatics-ST    1:06.89    1:05.55  
 59 Sullivan, Caroline G      18 Whitecaps of Wes-ST  1:03.59    1:05.56  
 60 Doyle, Cara G             16 Winning Waters A-ST  1:06.75    1:05.58  
 61 Yung, Natalie T           15 Nitro Swimming-ST    1:05.65    1:05.59  
 62 Munoz, Andrea C           18 Alamo Area Aquat-ST  1:04.28    1:05.65  
 63 Ramirez Meza, Ana V       15 Alamo Area Aquat-ST  1:06.65    1:05.66  
 64 Talbert, Chloe M          16 Longhorn Aquatic-ST  1:07.08    1:05.75  
 65 Stalbaum, Sydney P        15 Austin Swim Club-ST  1:05.71    1:05.78  
 66 Purtell, Zoe A            15 Alamo Area Aquat-ST  1:06.58    1:05.92  
 67 Kanaskar, Samika M        15 Streamline Aquat-ST  1:07.53    1:05.96  
 67 Harton, Aryanna K         15 Longhorn Aquatic-ST  1:04.81    1:05.96  
 69 Garcia-Rivas, Hailey      17 Mission Marlins-ST   1:06.60    1:06.03  
 70 Masgras, Sidney P         16 Nitro Swimming-ST    1:06.46    1:06.12  
 71 Flores, Penelope A        17 Streamline Aquat-ST  1:06.59    1:06.36  
 72 Gonce, Victoria M         16 Longhorn Aquatic-ST  1:06.77    1:06.42  
 73 Barrus, Ella L            16 Alamo Area Aquat-ST    57.11Y   1:06.49  
 74 Loschke, Zoe N            16 Great Hills Aqua-ST  1:06.86    1:06.65  
 75 Boyle, Abigail F          17 Nitro Swimming-ST    1:05.83    1:06.66  
 76 Singletary, Helen G       16 Nitro Swimming-ST    1:05.35    1:06.71  
 77 Drummond, Olivia G        16 Sailfish-ST          1:06.06    1:06.73  
 78 Gingerich, Mackenzie K    15 Tiger Shark of T-ST  1:06.82    1:06.92  
 79 Maldonado, Rikilyn S      17 San Antonio Wave-ST  1:07.15    1:06.94  
 80 Rausch, Macy L            17 Austin Swim Club-ST  1:05.78    1:06.95  
 81 Baroni, Macie C           15 Surge Aquatics-ST    1:07.01    1:07.02  
 82 Flynt, Natalie M          17 Alamo Area Aquat-ST  1:06.79    1:07.09  
 82 Nobles, Angelica M        16 Austin Swim Club-ST  1:04.93    1:07.09  
 84 Huerta, Averly J          15 Alamo Area Aquat-ST  1:06.10    1:07.18  
 85 Goodson, Anna K           16 Surge Aquatics-ST    1:07.21    1:07.20  
 86 McLarty, Caitlyn E        15 Sailfish-ST            58.60Y   1:07.24  
 87 Gamboa, Natalie S         16 Mc Allen Swim Cl-ST  1:06.67    1:07.32  
 88 Banister, Ava R           16 Lone Star Aquati-ST    56.61Y   1:07.34  
 89 Hasson, Isabella R        15 Nitro Swimming-ST    1:07.53    1:07.38  
 90 Ralph, Addison M          16 Schertz YMCA Swi-ST  1:06.42    1:07.39  
 91 Horvath, Sophia M         15 Waterloo Swimmin-ST  1:07.61    1:07.40  
 92 Ochoa, Sophie M           15 Alamo Area Aquat-ST  1:07.27    1:07.46  
 93 Smith, Kate G             16 Texas Gold-ST        1:05.95    1:07.50  
 94 Pickens, Rachel S         16 Nitro Swimming-ST    1:07.05    1:07.56  
 95 Park, Si Woo              15 Nitro Swimming-ST      58.87Y   1:07.63  
 96 Morales, Emily I          16 Lone Star Aquati-ST  1:07.31    1:07.72  
 97 Killeen, Kara G           16 Whitecaps of Wes-ST    57.33Y   1:07.84  
 98 Dessouky, Samar S         17 Alamo Area Aquat-ST    57.21Y   1:08.12  
 99 Garza, Daniela            17 Laredo Vortex Aq-ST  1:06.96    1:08.23  
100 Whatley, Abigail F        15 Alamo Area Aquat-ST  1:07.85    1:08.27  
101 Jones, Emilie K           17 Austin Swim Club-ST  1:05.60    1:08.28  
102 Barrus, Nina M            16 Alamo Area Aquat-ST  1:07.62    1:08.32  
103 Arizmendi, Tatyana G      16 Alamo Area Aquat-ST  1:06.56    1:08.56  
104 Utama, Abigail J          17 Waterloo Swimmin-ST    57.14Y   1:09.79  
105 Leese, Antonia F          17 Lone Star Aquati-ST    58.70Y   1:10.04  
106 Desanno, Sonja P          15 Victoria Texas A-ST  1:06.75    1:10.74  
107 Donofrio, Madison D       15 Alamo Area Aquat-ST  1:07.38    1:13.26  
 
Women 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bodenstab, Amelia N       16 Longhorn Aquatic-ST  2:04.52    2:06.90  
                  30.52     1:03.04 (32.52)     1:35.42 (32.38)     2:06.90 (31.48)
  2 O'Leary, Hannah K         17 Aquatex Swim Tea-ST  2:11.23    2:07.36  
                  30.25     1:02.87 (32.62)     1:35.53 (32.66)     2:07.36 (31.83)
  3 Holmes, Natalie F         15 Waterloo Swimmin-ST  2:11.37    2:10.51  
                  30.90     1:04.03 (33.13)     1:37.31 (33.28)     2:10.51 (33.20)
  4 Tuhabonye, Grace R        16 Whitecaps of Wes-ST  2:12.32    2:12.09  
                  30.80     1:04.10 (33.30)     1:38.29 (34.19)     2:12.09 (33.80)
  5 Hoskovec, Anna E          16 Austin Swim Club-ST  2:12.52    2:12.49  
                  31.72     1:05.44 (33.72)     1:39.35 (33.91)     2:12.49 (33.14)
  6 Weatherford, Vanessa B    16 Winning Waters A-ST  2:13.86    2:12.69  
                  31.03     1:04.96 (33.93)     1:39.81 (34.85)     2:12.69 (32.88)
  7 Stromberger, Elizabeth A  17 Longhorn Aquatic-ST  2:13.97    2:13.88  
                  30.39     1:04.28 (33.89)     1:39.86 (35.58)     2:13.88 (34.02)
  8 Lilly, Caroline L         17 Alamo Area Aquat-ST  2:13.48    2:14.20  
                  31.20     1:05.26 (34.06)     1:40.15 (34.89)     2:14.20 (34.05)
B - Final
  9 He, Sophia Y              15 Waterloo Swimmin-ST  2:16.27    2:13.73  
                  30.83     1:04.07 (33.24)     1:38.80 (34.73)     2:13.73 (34.93)
 10 McQuinn, Ella G           15 Sailfish-ST          2:16.64    2:14.65  
                  30.48     1:04.56 (34.08)     1:39.91 (35.35)     2:14.65 (34.74)
 11 O'Banion, Ashleigh D      15 Nitro Swimming-ST    2:14.66    2:15.29  
                  31.37     1:05.37 (34.00)     1:40.44 (35.07)     2:15.29 (34.85)
 12 Wilson, Addison R         15 Alamo Area Aquat-ST  2:16.75    2:16.19  
                  31.38     1:05.77 (34.39)     1:41.57 (35.80)     2:16.19 (34.62)
 13 Clevenger, Grace I        17 Alamo Area Aquat-ST  2:17.08    2:16.25  
                  31.93     1:06.49 (34.56)     1:41.86 (35.37)     2:16.25 (34.39)
 14 Lunsford, Isabel L        17 Texas Gold-ST        2:16.74    2:16.42  
                  31.14     1:05.38 (34.24)     1:41.17 (35.79)     2:16.42 (35.25)
 15 Guinan, Emma L            17 Alamo Area Aquat-ST  2:15.50    2:16.71  
                  31.38     1:06.02 (34.64)     1:41.76 (35.74)     2:16.71 (34.95)
 15 Travis, Shelby E          16 Victoria Texas A-ST  2:16.55    2:16.71  
                  31.21     1:05.98 (34.77)     1:41.80 (35.82)     2:16.71 (34.91)
 
Women 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bodenstab, Amelia N       16 Longhorn Aquatic-ST  2:05.03    2:04.52  
                1:01.38   2:04.52 (1:03.14)                                        
  2 O'Leary, Hannah K         17 Aquatex Swim Tea-ST  2:06.85    2:11.23  
                1:04.12   2:11.23 (1:07.11)                                        
  3 Holmes, Natalie F         15 Waterloo Swimmin-ST  2:11.23    2:11.37  
                1:04.81   2:11.37 (1:06.56)                                        
  4 Tuhabonye, Grace R        16 Whitecaps of Wes-ST  2:10.51    2:12.32  
                1:03.80   2:12.32 (1:08.52)                                        
  5 Hoskovec, Anna E          16 Austin Swim Club-ST  2:12.44    2:12.52  
                1:05.16   2:12.52 (1:07.36)                                        
  6 Lilly, Caroline L         17 Alamo Area Aquat-ST  2:13.00    2:13.48  
                1:04.75   2:13.48 (1:08.73)                                        
  7 Weatherford, Vanessa B    16 Winning Waters A-ST  2:15.32    2:13.86  
                1:05.25   2:13.86 (1:08.61)                                        
  8 Stromberger, Elizabeth A  17 Longhorn Aquatic-ST  2:14.17    2:13.97  
                1:04.33   2:13.97 (1:09.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Banion, Ashleigh D      15 Nitro Swimming-ST    2:13.99    2:14.66  
                1:05.04   2:14.66 (1:09.62)                                        
 10 Guinan, Emma L            17 Alamo Area Aquat-ST  2:20.57    2:15.50  
                1:05.61   2:15.50 (1:09.89)                                        
 11 Seal, Hannah M            15 Waterloo Swimmin-ST  2:10.52    2:15.53  
                1:05.10   2:15.53 (1:10.43)                                        
 12 Legere, Jocelyn S         16 Nitro Swimming-ST    2:17.92    2:16.12  
                1:06.10   2:16.12 (1:10.02)                                        
 13 He, Sophia Y              15 Waterloo Swimmin-ST  2:17.56    2:16.27  
                1:06.08   2:16.27 (1:10.19)                                        
 14 Travis, Shelby E          16 Victoria Texas A-ST  2:18.32    2:16.55  
                1:06.92   2:16.55 (1:09.63)                                        
 15 McQuinn, Ella G           15 Sailfish-ST          2:20.92    2:16.64  
                1:05.55   2:16.64 (1:11.09)                                        
 16 Lunsford, Isabel L        17 Texas Gold-ST        2:18.99    2:16.74  
                1:04.96   2:16.74 (1:11.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wilson, Addison R         15 Alamo Area Aquat-ST  2:16.39    2:16.75  
                1:07.09   2:16.75 (1:09.66)                                        
 18 Clevenger, Grace I        17 Alamo Area Aquat-ST  2:14.64    2:17.08  
                1:07.10   2:17.08 (1:09.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Carter, Julia C           17 Austin Swim Club-ST  2:15.63    2:17.25  
                1:06.82   2:17.25 (1:10.43)                                        
 20 Trim, Izabella L          15 Waterloo Swimmin-ST  2:17.59    2:17.26  
                1:05.67   2:17.26 (1:11.59)                                        
 21 Phegley, Victoria L       16 Nitro Swimming-ST    2:15.06    2:17.62  
                1:07.36   2:17.62 (1:10.26)                                        
 22 Purtell, Grace E          15 Alamo Area Aquat-ST  2:17.29    2:17.79  
                1:06.98   2:17.79 (1:10.81)                                        
 23 Salas Gomez, Xaviera      16 Alamo Area Aquat-ST  2:18.22    2:17.84  
                1:06.05   2:17.84 (1:11.79)                                        
 24 Klaas, Adriana L          16 Nitro Swimming-ST    2:16.97    2:18.21  
                1:06.04   2:18.21 (1:12.17)                                        
 25 Ward, Carissa M           16 Hays Swim Club-ST    2:19.33    2:18.38  
                1:07.18   2:18.38 (1:11.20)                                        
 26 Martinez Cantu, Edith Y   18 Alamo Area Aquat-ST  2:14.69    2:18.53  
                1:07.21   2:18.53 (1:11.32)                                        
 27 Tisdale, Madison T        15 Nitro Swimming-ST    2:19.78    2:18.58  
                1:07.57   2:18.58 (1:11.01)                                        
 28 Spevak, Mary E            16 Austin Swim Club-ST  2:20.88    2:18.76  
                1:07.57   2:18.76 (1:11.19)                                        
 29 Mills, Mcclane C          15 Aquatex Swim Tea-ST  2:16.41    2:19.00  
                1:06.63   2:19.00 (1:12.37)                                        
 30 Nelson, Liliana J         15 Tiger Shark of T-ST  2:23.67    2:19.02  
                1:06.34   2:19.02 (1:12.68)                                        
 31 Borick, Sydney M          16 Waterloo Swimmin-ST  2:18.29    2:19.29  
                1:06.11   2:19.29 (1:13.18)                                        
 32 Klaas, Natalie A          18 Nitro Swimming-ST    2:17.83    2:19.32  
                1:07.14   2:19.32 (1:12.18)                                        
 33 Deykin, Kate S            15 Una Sasa-ST          2:14.84    2:19.50  
                1:06.67   2:19.50 (1:12.83)                                        
 34 Harton, Aryanna K         15 Longhorn Aquatic-ST  2:19.53    2:19.65  
                1:06.26   2:19.65 (1:13.39)                                        
 35 Ramirez Meza, Ana V       15 Alamo Area Aquat-ST  2:22.07    2:19.85  
                1:09.02   2:19.85 (1:10.83)                                        
 36 Tisdale, Haley M          17 Nitro Swimming-ST    2:13.40    2:20.02  
                1:06.37   2:20.02 (1:13.65)                                        
 37 Alamein, Sydney N         17 Tiger Shark of T-ST  2:15.79    2:20.39  
                1:07.00   2:20.39 (1:13.39)                                        
 38 Jaggers, Phoebe E         16 Great Hills Aqua-ST  2:20.96    2:20.43  
                1:08.53   2:20.43 (1:11.90)                                        
 39 Karacz, Avery J           15 Whitecaps of Wes-ST  2:19.59    2:20.51  
                1:07.74   2:20.51 (1:12.77)                                        
 40 Purtell, Zoe A            15 Alamo Area Aquat-ST  2:23.46    2:20.73  
                1:08.80   2:20.73 (1:11.93)                                        
 41 Gonce, Victoria M         16 Longhorn Aquatic-ST  2:24.93    2:20.97  
                1:09.18   2:20.97 (1:11.79)                                        
 42 Frankson, Catherine G     16 Winning Waters A-ST  2:25.99    2:21.03  
                1:06.45   2:21.03 (1:14.58)                                        
 43 Anderson, Elizabeth A     15 Austin Swim Club-ST  2:22.46    2:21.05  
                1:08.45   2:21.05 (1:12.60)                                        
 44 Talbert, Chloe M          16 Longhorn Aquatic-ST  2:01.66Y   2:21.16  
                1:07.12   2:21.16 (1:14.04)                                        
 45 Freeman, Hailey A         17 Nitro Swimming-ST    2:24.89    2:21.19  
                1:07.69   2:21.19 (1:13.50)                                        
 46 Davis, Madeleine E        17 Nitro Swimming-ST    2:14.94    2:21.30  
                1:07.80   2:21.30 (1:13.50)                                        
 47 Merkin, Natalie E         16 Aquatex Swim Tea-ST  2:25.01    2:21.51  
                1:08.58   2:21.51 (1:12.93)                                        
 48 Eldredge, Beth V          15 Alamo Area Aquat-ST  2:24.04    2:21.70  
                1:08.83   2:21.70 (1:12.87)                                        
 49 Elzayat, Hana H           16 Nitro Swimming-ST    2:22.43    2:21.71  
                1:08.95   2:21.71 (1:12.76)                                        
 50 Buentello, Lola R         15 Streamline Aquat-ST  2:22.97    2:21.83  
                1:08.87   2:21.83 (1:12.96)                                        
 51 Ifill, Alyssa S           16 Tiger Shark of T-ST  2:18.25    2:21.95  
                1:06.42   2:21.95 (1:15.53)                                        
 52 Munoz, Andrea C           18 Alamo Area Aquat-ST  2:19.61    2:22.26  
                1:07.86   2:22.26 (1:14.40)                                        
 53 Stalbaum, Sydney P        15 Austin Swim Club-ST  2:18.63    2:22.29  
                1:09.19   2:22.29 (1:13.10)                                        
 54 Murray, Rebecca G         17 Longhorn Aquatic-ST  2:23.07    2:22.52  
                1:09.42   2:22.52 (1:13.10)                                        
 55 Mealey, Madeline G        17 Streamline Aquat-ST  2:23.16    2:22.59  
                1:09.33   2:22.59 (1:13.26)                                        
 56 Smith, Kate G             16 Texas Gold-ST        2:22.84    2:22.62  
                1:10.90   2:22.62 (1:11.72)                                        
 57 Dai, Melinda M            15 Nitro Swimming-ST    2:21.03    2:22.78  
                1:09.60   2:22.78 (1:13.18)                                        
 58 Boles, Presley L          15 Alamo Area Aquat-ST  2:23.75    2:23.32  
                1:08.31   2:23.32 (1:15.01)                                        
 59 Koret, Simone L           15 Nitro Swimming-ST    2:17.21    2:23.34  
                1:08.91   2:23.34 (1:14.43)                                        
 60 Alt, Delaney M            16 Aquatex Swim Tea-ST  2:00.64Y   2:23.43  
                1:08.12   2:23.43 (1:15.31)                                        
 61 Bingham, Ella J           16 Lone Star Aquati-ST  2:21.40    2:23.47  
                1:10.32   2:23.47 (1:13.15)                                        
 62 Logsdon, Amber M          17 Alamo Area Aquat-ST  2:25.29    2:23.57  
                1:08.70   2:23.57 (1:14.87)                                        
 63 Chavez, Chelsea S         15 Laredo Vortex Aq-ST  2:22.40    2:23.92  
                1:09.27   2:23.92 (1:14.65)                                        
 64 Reichert, Hope C          16 Surge Aquatics-ST    2:19.96    2:24.62  
                1:07.53   2:24.62 (1:17.09)                                        
 65 Boyle, Abigail F          17 Nitro Swimming-ST    2:25.90    2:24.72  
                1:10.81   2:24.72 (1:13.91)                                        
 66 Barrus, Ella L            16 Alamo Area Aquat-ST  2:04.56Y   2:24.82  
 67 Drummond, Olivia G        16 Sailfish-ST          2:22.02    2:24.92  
                1:10.61   2:24.92 (1:14.31)                                        
 68 Flynt, Natalie M          17 Alamo Area Aquat-ST  2:24.32    2:25.59  
                1:10.22   2:25.59 (1:15.37)                                        
 69 Shapley, Savannah E       16 Nitro Swimming-ST    2:07.45Y   2:26.38  
                1:11.79   2:26.38 (1:14.59)                                        
 70 Cui, Cynthia Y            15 Una Wow-ST           2:24.98    2:26.80  
                1:10.47   2:26.80 (1:16.33)                                        
 71 Tharp, Anna K             16 Austin Swim Club-ST  2:26.16    2:27.21  
                1:10.63   2:27.21 (1:16.58)                                        
 72 Baroni, Macie C           15 Surge Aquatics-ST    2:25.52    2:27.33  
                1:09.67   2:27.33 (1:17.66)                                        
 73 Maldonado, Rikilyn S      17 San Antonio Wave-ST  2:03.02Y   2:27.38  
                1:09.29   2:27.38 (1:18.09)                                        
 74 Nwaeze, Kelechi C         15 Streamline Aquat-ST  2:07.17Y   2:28.43  
                1:11.61   2:28.43 (1:16.82)                                        
 75 Barrus, Nina M            16 Alamo Area Aquat-ST  2:07.71Y   2:28.48  
                1:12.59   2:28.48 (1:15.89)                                        
 76 Masgras, Sidney P         16 Nitro Swimming-ST    2:05.76Y   2:28.58  
                1:11.50   2:28.58 (1:17.08)                                        
 77 Nobles, Angelica M        16 Austin Swim Club-ST  2:21.52    2:29.27  
                1:11.81   2:29.27 (1:17.46)                                        
 78 Goodson, Anna K           16 Surge Aquatics-ST    2:07.23Y   2:29.70  
                1:11.21   2:29.70 (1:18.49)                                        
 79 Horvath, Sophia M         15 Waterloo Swimmin-ST  2:26.06    2:29.92  
                1:11.45   2:29.92 (1:18.47)                                        
 80 Garcia-Rivas, Hailey      17 Mission Marlins-ST   2:07.79Y   2:31.08  
                1:12.10   2:31.08 (1:18.98)                                        
 81 Jones, Emilie K           17 Austin Swim Club-ST  2:24.12    2:32.81  
                1:12.30   2:32.81 (1:20.51)                                        
 82 Attaway, Avery A          17 Austin Swim Club-ST  2:07.10Y   2:39.15  
                1:14.21   2:39.15 (1:24.94)                                        
 
Women 15-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tuhabonye, Grace R        16 Whitecaps of Wes-ST  4:38.73    4:39.59  
                  32.39     1:07.53 (35.14)     1:43.19 (35.66)     2:19.28 (36.09)
        2:54.22 (34.94)     3:29.97 (35.75)     4:05.22 (35.25)     4:39.59 (34.37)
  2 Purtell, Grace E          15 Alamo Area Aquat-ST  4:44.39    4:40.53  
                  32.44     1:07.73 (35.29)     1:43.66 (35.93)     2:19.40 (35.74)
        2:54.91 (35.51)     3:30.88 (35.97)     4:06.53 (35.65)     4:40.53 (34.00)
  3 Stalbaum, Sydney P        15 Austin Swim Club-ST  4:50.28    4:44.95  
                  32.68     1:08.05 (35.37)     1:43.69 (35.64)     2:20.01 (36.32)
        2:56.11 (36.10)     3:32.70 (36.59)     4:09.12 (36.42)     4:44.95 (35.83)
  4 Lilly, Caroline L         17 Alamo Area Aquat-ST  4:46.48    4:47.41  
                  32.42     1:08.09 (35.67)     1:44.92 (36.83)     2:22.27 (37.35)
        2:59.32 (37.05)     3:35.83 (36.51)     4:12.39 (36.56)     4:47.41 (35.02)
  5 Klaas, Adriana L          16 Nitro Swimming-ST    4:49.46    4:47.51  
                  33.18     1:08.97 (35.79)     1:45.47 (36.50)     2:22.10 (36.63)
        2:59.54 (37.44)     3:35.97 (36.43)     4:12.87 (36.90)     4:47.51 (34.64)
  6 Purtell, Zoe A            15 Alamo Area Aquat-ST  4:50.59    4:47.60  
                  33.44     1:09.46 (36.02)     1:45.77 (36.31)     2:22.23 (36.46)
        2:59.32 (37.09)     3:36.09 (36.77)     4:12.83 (36.74)     4:47.60 (34.77)
  7 Guinan, Emma L            17 Alamo Area Aquat-ST  4:44.26    4:48.30  
                  31.97     1:07.75 (35.78)     1:45.07 (37.32)     2:22.30 (37.23)
        2:59.83 (37.53)     3:37.05 (37.22)     4:13.65 (36.60)     4:48.30 (34.65)
  8 Martinez Cantu, Edith Y   18 Alamo Area Aquat-ST  4:48.11    4:53.65  
                  33.37     1:09.13 (35.76)     1:45.85 (36.72)     2:23.33 (37.48)
        3:01.11 (37.78)     3:38.78 (37.67)     4:16.43 (37.65)     4:53.65 (37.22)
 
Women 15-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tuhabonye, Grace R        16 Whitecaps of Wes-ST  4:43.38    4:38.73  
                1:07.32   2:18.82 (1:11.50)   3:29.11 (1:10.29)   4:38.73 (1:09.62)
  2 O'Banion, Ashleigh D      15 Nitro Swimming-ST    4:44.51    4:40.51  
                1:07.93   2:19.66 (1:11.73)   3:30.64 (1:10.98)   4:40.51 (1:09.87)
  3 Weatherford, Vanessa B    16 Winning Waters A-ST  4:52.39    4:44.08  
                1:08.47   2:20.28 (1:11.81)   3:32.67 (1:12.39)   4:44.08 (1:11.41)
  4 Guinan, Emma L            17 Alamo Area Aquat-ST  4:46.77    4:44.26  
                1:07.84   2:20.60 (1:12.76)   3:33.37 (1:12.77)   4:44.26 (1:10.89)
  5 Purtell, Grace E          15 Alamo Area Aquat-ST  4:44.12    4:44.39  
                1:08.88   2:21.89 (1:13.01)   3:33.96 (1:12.07)   4:44.39 (1:10.43)
  6 Lilly, Caroline L         17 Alamo Area Aquat-ST  4:48.16    4:46.48  
                1:08.92   2:22.75 (1:13.83)   3:35.40 (1:12.65)   4:46.48 (1:11.08)
  7 Martinez Cantu, Edith Y   18 Alamo Area Aquat-ST  4:39.88    4:48.11  
                1:08.88   2:21.59 (1:12.71)   3:34.67 (1:13.08)   4:48.11 (1:13.44)
  8 Klaas, Adriana L          16 Nitro Swimming-ST    4:39.30    4:49.46  
                1:06.42   2:18.99 (1:12.57)   3:34.29 (1:15.30)   4:49.46 (1:15.17)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ramirez Meza, Ana V       15 Alamo Area Aquat-ST  4:58.81    4:49.75  
                1:10.34   2:24.40 (1:14.06)   3:38.77 (1:14.37)   4:49.75 (1:10.98)
 10 Stalbaum, Sydney P        15 Austin Swim Club-ST  4:52.67    4:50.28  
                1:10.35   2:24.53 (1:14.18)   3:38.48 (1:13.95)   4:50.28 (1:11.80)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Purtell, Zoe A            15 Alamo Area Aquat-ST  4:55.17    4:50.59  
                1:10.59   2:24.46 (1:13.87)   3:38.06 (1:13.60)   4:50.59 (1:12.53)
 12 Salas Gomez, Xaviera      16 Alamo Area Aquat-ST  4:49.32    4:50.71  
                1:08.69   2:22.93 (1:14.24)   3:38.02 (1:15.09)   4:50.71 (1:12.69)
 13 Carter, Julia C           17 Austin Swim Club-ST  4:57.94    4:50.99  
                1:09.54   2:24.18 (1:14.64)   3:39.14 (1:14.96)   4:50.99 (1:11.85)
 14 Lunsford, Isabel L        17 Texas Gold-ST        4:53.60    4:51.31  
                1:07.67   2:22.08 (1:14.41)   3:37.54 (1:15.46)   4:51.31 (1:13.77)
 15 Eldredge, Beth V          15 Alamo Area Aquat-ST  4:55.79    4:52.13  
                1:09.74   2:24.17 (1:14.43)   3:39.03 (1:14.86)   4:52.13 (1:13.10)
 16 Harton, Aryanna K         15 Longhorn Aquatic-ST  4:49.54    4:52.18  
                1:09.42   2:24.11 (1:14.69)   3:38.37 (1:14.26)   4:52.18 (1:13.81)
 17 Tisdale, Haley M          17 Nitro Swimming-ST    4:40.85    4:52.44  
                1:09.37   2:23.37 (1:14.00)   3:38.20 (1:14.83)   4:52.44 (1:14.24)
 18 Freeman, Hailey A         17 Nitro Swimming-ST    5:01.15    4:52.92  
                1:10.27   2:24.92 (1:14.65)   3:39.94 (1:15.02)   4:52.92 (1:12.98)
 19 Wilkins, Chloe E          17 Nitro Swimming-ST    4:52.12    4:53.58  
                1:10.40   2:25.41 (1:15.01)   3:40.77 (1:15.36)   4:53.58 (1:12.81)
 20 Nelson, Liliana J         15 Tiger Shark of T-ST  5:02.38    4:54.31  
                1:09.38   2:24.72 (1:15.34)   3:40.90 (1:16.18)   4:54.31 (1:13.41)
 21 Koret, Simone L           15 Nitro Swimming-ST    4:48.59    4:54.49  
                1:09.61   2:24.86 (1:15.25)   3:40.36 (1:15.50)   4:54.49 (1:14.13)
 22 Travis, Shelby E          16 Victoria Texas A-ST  5:02.35    4:55.33  
                1:10.47   2:25.44 (1:14.97)   3:41.14 (1:15.70)   4:55.33 (1:14.19)
 23 Alamein, Sydney N         17 Tiger Shark of T-ST  4:46.68    4:56.35  
                1:09.29   2:23.93 (1:14.64)   3:39.90 (1:15.97)   4:56.35 (1:16.45)
 24 Phegley, Victoria L       16 Nitro Swimming-ST    4:54.35    4:58.12  
                1:10.68   2:24.94 (1:14.26)   3:41.62 (1:16.68)   4:58.12 (1:16.50)
 24 Tisdale, Madison T        15 Nitro Swimming-ST    4:53.73    4:58.12  
                1:11.79   2:27.17 (1:15.38)   3:42.81 (1:15.64)   4:58.12 (1:15.31)
 26 Gonce, Victoria M         16 Longhorn Aquatic-ST  5:04.68    4:59.06  
                1:11.13   2:27.01 (1:15.88)   3:44.04 (1:17.03)   4:59.06 (1:15.02)
 27 Buentello, Lola R         15 Streamline Aquat-ST  4:59.34    4:59.91  
                1:08.73   2:25.25 (1:16.52)   3:43.47 (1:18.22)   4:59.91 (1:16.44)
 28 McQuinn, Ella G           15 Sailfish-ST          4:51.13    4:59.98  
                1:08.10   2:22.89 (1:14.79)   3:41.30 (1:18.41)   4:59.98 (1:18.68)
 28 Chozick, Ava K            15 Austin Swim Club-ST  5:00.80    4:59.98  
                1:10.73   2:27.95 (1:17.22)   3:45.04 (1:17.09)   4:59.98 (1:14.94)
 30 Rausch, Macy L            17 Austin Swim Club-ST  5:26.97Y   5:00.19  
                1:12.18   2:29.68 (1:17.50)   3:47.40 (1:17.72)   5:00.19 (1:12.79)
 31 Smith, Kate G             16 Texas Gold-ST        4:53.08    5:01.49  
                1:12.44   2:30.06 (1:17.62)   3:46.72 (1:16.66)   5:01.49 (1:14.77)
 32 Elzayat, Hana H           16 Nitro Swimming-ST    4:59.48    5:02.38  
                1:11.55   2:29.36 (1:17.81)   3:46.90 (1:17.54)   5:02.38 (1:15.48)
 33 Flynt, Natalie M          17 Alamo Area Aquat-ST  5:34.77Y   5:02.50  
                1:12.40   2:30.01 (1:17.61)   3:47.38 (1:17.37)   5:02.50 (1:15.12)
 34 Dai, Melinda M            15 Nitro Swimming-ST    5:01.49    5:02.63  
                1:10.64   2:27.56 (1:16.92)   3:45.81 (1:18.25)   5:02.63 (1:16.82)
 35 Anderson, Elizabeth A     15 Austin Swim Club-ST  4:59.29    5:02.86  
                1:11.97   2:29.69 (1:17.72)   3:47.80 (1:18.11)   5:02.86 (1:15.06)
 36 Barrus, Ella L            16 Alamo Area Aquat-ST  5:00.93    5:02.89  
                1:12.70   2:29.83 (1:17.13)   3:47.69 (1:17.86)   5:02.89 (1:15.20)
 37 Dasso, Clare Anne E       16 Surge Aquatics-ST    5:06.52    5:04.02  
                1:12.69   2:31.09 (1:18.40)   3:49.37 (1:18.28)   5:04.02 (1:14.65)
 38 Shapley, Savannah E       16 Nitro Swimming-ST    5:35.76Y   5:05.67  
                1:14.24   2:32.82 (1:18.58)   3:51.13 (1:18.31)   5:05.67 (1:14.54)
 39 Gore, Shireen R           17 Nitro Swimming-ST    5:35.01Y   5:06.14  
                1:09.54   2:28.14 (1:18.60)   3:49.00 (1:20.86)   5:06.14 (1:17.14)
 40 Maldonado, Rikilyn S      17 San Antonio Wave-ST  5:07.10    5:06.96  
                1:11.35   2:29.40 (1:18.05)   3:48.77 (1:19.37)   5:06.96 (1:18.19)
 41 Cui, Cynthia Y            15 Una Wow-ST           5:06.72    5:07.75  
                1:12.20   2:30.64 (1:18.44)   3:49.40 (1:18.76)   5:07.75 (1:18.35)
 42 Chavez, Chelsea S         15 Laredo Vortex Aq-ST  5:02.56    5:07.80  
                1:12.18   2:28.76 (1:16.58)   3:47.93 (1:19.17)   5:07.80 (1:19.87)
 43 Lilly, Paige E            17 Alamo Area Aquat-ST  5:36.34Y   5:09.68  
                1:14.89   2:33.94 (1:19.05)   3:52.17 (1:18.23)   5:09.68 (1:17.51)
 44 Svatek, Jordan P          15 Alamo Area Aquat-ST  5:42.09Y   5:12.67  
                1:14.52   2:34.74 (1:20.22)   3:55.28 (1:20.54)   5:12.67 (1:17.39)
 45 Reichert, Hope C          16 Surge Aquatics-ST    5:33.87Y   5:13.17  
                1:13.90   2:31.49 (1:17.59)   3:52.69 (1:21.20)   5:13.17 (1:20.48)
 46 Boles, Presley L          15 Alamo Area Aquat-ST  5:35.63Y   5:14.11  
                1:14.01   2:33.99 (1:19.98)   3:54.60 (1:20.61)   5:14.11 (1:19.51)
 47 Masgras, Sidney P         16 Nitro Swimming-ST    4:57.12    5:16.86  
                1:12.95   2:33.39 (1:20.44)   3:55.35 (1:21.96)   5:16.86 (1:21.51)
 
Women 15-18 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoskovec, Anna E          16 Austin Swim Club-ST  9:29.85    9:31.65  
                1:07.40   2:18.48 (1:11.08)   3:29.63 (1:11.15)   4:41.66 (1:12.03)
      5:53.84 (1:12.18)   7:06.97 (1:13.13)   8:20.40 (1:13.43)   9:31.65 (1:11.25)
  2 Purtell, Grace E          15 Alamo Area Aquat-ST  9:46.26    9:37.88  
                1:08.61   2:20.79 (1:12.18)   3:32.89 (1:12.10)   4:46.17 (1:13.28)
      5:58.89 (1:12.72)   7:12.91 (1:14.02)   8:26.62 (1:13.71)   9:37.88 (1:11.26)
  3 Eldredge, Beth V          15 Alamo Area Aquat-ST 10:01.41    9:49.30  
                1:08.95   2:22.46 (1:13.51)   3:37.04 (1:14.58)   4:52.43 (1:15.39)
      6:07.16 (1:14.73)   7:21.87 (1:14.71)   8:35.88 (1:14.01)   9:49.30 (1:13.42)
  4 Purtell, Zoe A            15 Alamo Area Aquat-ST 10:04.64    9:49.50  
                1:10.73   2:25.69 (1:14.96)   3:40.44 (1:14.75)   4:54.41 (1:13.97)
      6:08.09 (1:13.68)   7:22.56 (1:14.47)   8:36.39 (1:13.83)   9:49.50 (1:13.11)
  5 Guinan, Emma L            17 Alamo Area Aquat-ST  9:55.90    9:55.54  
                1:08.69   2:22.53 (1:13.84)   3:37.35 (1:14.82)   4:52.64 (1:15.29)
      6:08.30 (1:15.66)   7:24.25 (1:15.95)   8:40.69 (1:16.44)   9:55.54 (1:14.85)
  6 Trim, Izabella L          15 Waterloo Swimmin-ST 10:32.84   10:02.29  
                1:09.70   2:25.14 (1:15.44)   3:41.47 (1:16.33)   4:57.63 (1:16.16)
      6:14.19 (1:16.56)   7:31.24 (1:17.05)   8:48.44 (1:17.20)  10:02.29 (1:13.85)
  7 Harton, Aryanna K         15 Longhorn Aquatic-ST 10:29.24   10:03.58  
                1:11.14   2:26.74 (1:15.60)   3:43.41 (1:16.67)   4:59.75 (1:16.34)
      6:15.57 (1:15.82)   7:32.09 (1:16.52)   8:47.75 (1:15.66)  10:03.58 (1:15.83)
  8 Munoz, Andrea C           18 Alamo Area Aquat-ST  9:58.08   10:04.11  
                1:10.31   2:25.12 (1:14.81)   3:41.34 (1:16.22)   4:58.07 (1:16.73)
      6:15.05 (1:16.98)   7:32.52 (1:17.47)   8:48.61 (1:16.09)  10:04.11 (1:15.50)
  9 Smith, Kate G             16 Texas Gold-ST       11:21.90Y  10:06.02  
                1:12.11   2:28.40 (1:16.29)   3:45.91 (1:17.51)   5:03.17 (1:17.26)
      6:20.13 (1:16.96)   7:36.23 (1:16.10)   8:51.93 (1:15.70)  10:06.02 (1:14.09)
 10 Buentello, Lola R         15 Streamline Aquat-ST 10:29.44   10:18.43  
                1:11.67   2:29.29 (1:17.62)   3:47.96 (1:18.67)   5:06.36 (1:18.40)
      6:24.74 (1:18.38)   7:42.83 (1:18.09)   9:01.32 (1:18.49)  10:18.43 (1:17.11)
 11 Dasso, Clare Anne E       16 Surge Aquatics-ST   11:42.94Y  10:33.36  
                1:15.22   2:36.36 (1:21.14)   3:57.87 (1:21.51)   5:18.55 (1:20.68)
      6:39.00 (1:20.45)   7:58.70 (1:19.70)   9:17.76 (1:19.06)  10:33.36 (1:15.60)
 12 Alt, Delaney M            16 Aquatex Swim Tea-ST 10:06.01   10:39.52  
                1:10.87   2:27.43 (1:16.56)   3:46.99 (1:19.56)   5:09.08 (1:22.09)
      6:32.33 (1:23.25)   7:56.05 (1:23.72)   9:17.89 (1:21.84)  10:39.52 (1:21.63)
 13 Gingerich, Mackenzie K    15 Tiger Shark of T-ST 11:46.40Y  10:40.24  
                1:13.68   2:34.05 (1:20.37)   3:55.47 (1:21.42)   5:18.04 (1:22.57)
      6:39.76 (1:21.72)   8:00.99 (1:21.23)   9:22.64 (1:21.65)  10:40.24 (1:17.60)
 14 Gonce, Victoria M         16 Longhorn Aquatic-ST 11:33.61Y  10:48.67  
                1:15.87   2:37.01 (1:21.14)   3:59.33 (1:22.32)   5:21.98 (1:22.65)
      6:44.59 (1:22.61)   8:06.89 (1:22.30)   9:28.33 (1:21.44)  10:48.67 (1:20.34)
 
Women 15-18 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Banion, Ashleigh D      15 Nitro Swimming-ST   18:45.32   18:32.27  
                1:08.87   2:22.50 (1:13.63)   3:36.34 (1:13.84)   4:50.87 (1:14.53)
      6:05.55 (1:14.68)   7:20.40 (1:14.85)   8:35.14 (1:14.74)   9:49.09 (1:13.95)
     11:03.90 (1:14.81)  12:18.44 (1:14.54)  13:33.58 (1:15.14)  14:48.52 (1:14.94)
     16:03.88 (1:15.36)  17:18.68 (1:14.80)  18:32.27 (1:13.59)                    
  2 Ramirez Meza, Ana V       15 Alamo Area Aquat-ST 19:06.14   18:35.39  
                1:10.07   2:23.95 (1:13.88)   3:38.10 (1:14.15)   4:53.20 (1:15.10)
      6:07.85 (1:14.65)   7:22.88 (1:15.03)   8:37.80 (1:14.92)   9:52.54 (1:14.74)
     11:08.15 (1:15.61)  12:23.35 (1:15.20)  13:38.12 (1:14.77)  14:53.28 (1:15.16)
     16:08.48 (1:15.20)  17:23.21 (1:14.73)  18:35.39 (1:12.18)                    
  3 Nelson, Liliana J         15 Tiger Shark of T-ST 19:49.17   18:55.66  
                1:08.16   2:21.69 (1:13.53)   3:36.58 (1:14.89)   4:52.29 (1:15.71)
      6:08.41 (1:16.12)   7:24.78 (1:16.37)   8:41.24 (1:16.46)   9:57.97 (1:16.73)
     11:15.25 (1:17.28)  12:32.92 (1:17.67)  13:50.28 (1:17.36)  15:07.03 (1:16.75)
     16:24.96 (1:17.93)  17:42.10 (1:17.14)  18:55.66 (1:13.56)                    
  4 Lunsford, Isabel L        17 Texas Gold-ST       19:28.74Y  19:43.15  
                1:13.01   2:32.94 (1:19.93)   3:53.02 (1:20.08)   5:13.68 (1:20.66)
      6:34.31 (1:20.63)   7:54.54 (1:20.23)   9:14.75 (1:20.21)  10:34.60 (1:19.85)
     11:54.49 (1:19.89)  13:13.89 (1:19.40)  14:33.53 (1:19.64)  15:52.87 (1:19.34)
     17:11.38 (1:18.51)  18:29.40 (1:18.02)  19:43.15 (1:13.75)                    
  5 Whittle, Claire E         15 Nitro Swimming-ST   20:03.57   19:50.26  
                1:12.55   2:32.14 (1:19.59)   3:50.62 (1:18.48)   5:10.41 (1:19.79)
      6:30.36 (1:19.95)   7:50.71 (1:20.35)   9:10.66 (1:19.95)  10:30.71 (1:20.05)
     11:51.02 (1:20.31)  13:10.56 (1:19.54)  14:31.64 (1:21.08)  15:52.22 (1:20.58)
     17:12.07 (1:19.85)  18:32.03 (1:19.96)  19:50.26 (1:18.23)                    
  6 Freeman, Hailey A         17 Nitro Swimming-ST   19:51.64   20:00.40  
                1:08.12   2:23.99 (1:15.87)   3:42.65 (1:18.66)   5:02.81 (1:20.16)
      6:24.27 (1:21.46)   7:46.94 (1:22.67)   9:07.90 (1:20.96)  10:30.43 (1:22.53)
     11:52.80 (1:22.37)  13:15.28 (1:22.48)  14:38.07 (1:22.79)  15:59.63 (1:21.56)
     17:21.37 (1:21.74)  18:41.30 (1:19.93)  20:00.40 (1:19.10)                    
  7 Cardon, Ciara J           17 Alamo Area Aquat-ST 20:07.78   20:06.85  
                1:14.51   2:33.28 (1:18.77)   3:53.17 (1:19.89)   5:13.92 (1:20.75)
      6:34.79 (1:20.87)   7:55.53 (1:20.74)   9:16.62 (1:21.09)  10:37.51 (1:20.89)
     11:58.97 (1:21.46)  13:21.05 (1:22.08)  14:43.06 (1:22.01)  16:04.73 (1:21.67)
     17:26.80 (1:22.07)  18:48.21 (1:21.41)  20:06.85 (1:18.64)                    
  8 Alamein, Sydney N         17 Tiger Shark of T-ST 19:09.95   20:08.85  
                1:11.22   2:27.17 (1:15.95)   3:44.37 (1:17.20)   5:04.17 (1:19.80)
      6:24.60 (1:20.43)   7:46.66 (1:22.06)   9:08.91 (1:22.25)  10:31.48 (1:22.57)
     11:54.11 (1:22.63)  13:16.27 (1:22.16)  14:39.75 (1:23.48)  16:03.11 (1:23.36)
     17:26.12 (1:23.01)  18:47.88 (1:21.76)  20:08.85 (1:20.97)                    
  9 Lilly, Paige E            17 Alamo Area Aquat-ST 20:05.64   20:29.27  
                1:17.73   2:39.90 (1:22.17)   4:02.22 (1:22.32)   5:24.82 (1:22.60)
      6:46.91 (1:22.09)   8:08.49 (1:21.58)   9:30.22 (1:21.73)  10:52.20 (1:21.98)
     12:14.43 (1:22.23)  13:36.65 (1:22.22)  14:59.32 (1:22.67)  16:21.89 (1:22.57)
     17:45.40 (1:23.51)  19:07.82 (1:22.42)  20:29.27 (1:21.45)                    
 10 Tharp, Anna K             16 Austin Swim Club-ST 20:16.40   20:32.53  
                1:14.60   2:36.36 (1:21.76)   3:59.64 (1:23.28)   5:23.89 (1:24.25)
      6:46.54 (1:22.65)   8:08.47 (1:21.93)   9:30.62 (1:22.15)  10:53.21 (1:22.59)
     12:15.00 (1:21.79)  13:37.97 (1:22.97)  15:01.56 (1:23.59)  16:24.79 (1:23.23)
     17:49.89 (1:25.10)  19:12.81 (1:22.92)  20:32.53 (1:19.72)                    
 11 Svatek, Jordan P          15 Alamo Area Aquat-ST 20:10.96   20:33.77  
                1:15.77   2:37.88 (1:22.11)   4:00.08 (1:22.20)   5:23.58 (1:23.50)
      6:45.88 (1:22.30)   8:07.78 (1:21.90)   9:29.49 (1:21.71)  10:51.16 (1:21.67)
     12:13.27 (1:22.11)  13:35.30 (1:22.03)  14:57.08 (1:21.78)  16:19.56 (1:22.48)
     17:44.92 (1:25.36)  19:11.12 (1:26.20)  20:33.77 (1:22.65)                    
 12 Anderson, Elizabeth A     15 Austin Swim Club-ST 20:10.30   20:45.38  
                1:14.18   2:33.71 (1:19.53)   3:54.40 (1:20.69)   5:18.77 (1:24.37)
      6:43.81 (1:25.04)   8:08.98 (1:25.17)   9:32.57 (1:23.59)  10:57.10 (1:24.53)
     12:21.75 (1:24.65)  13:46.31 (1:24.56)  15:11.05 (1:24.74)  16:35.68 (1:24.63)
     18:00.43 (1:24.75)  19:23.72 (1:23.29)  20:45.38 (1:21.66)                    
 
Women 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Holmes, Natalie F         15 Waterloo Swimmin-ST  1:09.38    1:07.74  
                  32.99     1:07.74 (34.75)                                        
  2 Legere, Jocelyn S         16 Nitro Swimming-ST    1:10.94    1:08.11  
                  33.43     1:08.11 (34.68)                                        
  3 Ward, Carissa M           16 Hays Swim Club-ST    1:08.97    1:08.61  
                  33.30     1:08.61 (35.31)                                        
  4 Deykin, Kate S            15 Una Sasa-ST          1:11.62    1:08.82  
                  33.60     1:08.82 (35.22)                                        
  5 Avestruz, Zaria A         15 Nitro Swimming-ST    1:10.13    1:09.98  
                  33.91     1:09.98 (36.07)                                        
  6 Clevenger, Grace I        17 Alamo Area Aquat-ST  1:11.18    1:10.35  
                  34.66     1:10.35 (35.69)                                        
  7 Gore, Shireen R           17 Nitro Swimming-ST    1:10.04    1:10.51  
                  33.96     1:10.51 (36.55)                                        
  8 Mueller, Bethany M        17 Hays Swim Club-ST    1:11.82    1:11.19  
                  34.51     1:11.19 (36.68)                                        
B - Final
  9 O'Leary, Hannah K         17 Aquatex Swim Tea-ST  1:12.23    1:10.97  
                  34.79     1:10.97 (36.18)                                        
 10 Bishop, Addison L         17 Alamo Area Aquat-ST  1:13.01    1:11.60  
                  35.20     1:11.60 (36.40)                                        
 11 Jaggers, Phoebe E         16 Great Hills Aqua-ST  1:12.30    1:11.61  
                  35.08     1:11.61 (36.53)                                        
 12 Wilkins, Chloe E          17 Nitro Swimming-ST    1:13.05    1:12.31  
                  35.38     1:12.31 (36.93)                                        
 13 Yung, Natalie T           15 Nitro Swimming-ST    1:12.56    1:12.95  
                  35.61     1:12.95 (37.34)                                        
 14 Berntsen, Katherine A     16 Waterloo Swimmin-ST  1:13.27    1:13.07  
                  35.58     1:13.07 (37.49)                                        
 15 Merkin, Natalie E         16 Aquatex Swim Tea-ST  1:12.68    1:13.20  
                  35.33     1:13.20 (37.87)                                        
 16 Salas Gomez, Xaviera      16 Alamo Area Aquat-ST  1:12.61    1:13.36  
                  35.51     1:13.36 (37.85)                                        
 
Women 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ward, Carissa M           16 Hays Swim Club-ST    1:08.72    1:08.97  
  2 Holmes, Natalie F         15 Waterloo Swimmin-ST  1:09.05    1:09.38  
  3 Gore, Shireen R           17 Nitro Swimming-ST    1:10.32    1:10.04  
  4 Avestruz, Zaria A         15 Nitro Swimming-ST    1:08.66    1:10.13  
  5 Legere, Jocelyn S         16 Nitro Swimming-ST    1:07.56    1:10.94  
  6 Clevenger, Grace I        17 Alamo Area Aquat-ST  1:08.77    1:11.18  
  7 Deykin, Kate S            15 Una Sasa-ST          1:08.14    1:11.62  
  8 Mueller, Bethany M        17 Hays Swim Club-ST    1:14.31    1:11.82  
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Leary, Hannah K         17 Aquatex Swim Tea-ST  1:09.80    1:12.23  
 10 Jaggers, Phoebe E         16 Great Hills Aqua-ST  1:11.69    1:12.30  
 11 Yung, Natalie T           15 Nitro Swimming-ST    1:12.87    1:12.56  
 12 Salas Gomez, Xaviera      16 Alamo Area Aquat-ST  1:11.98    1:12.61  
 13 Merkin, Natalie E         16 Aquatex Swim Tea-ST  1:12.98    1:12.68  
 14 Bishop, Addison L         17 Alamo Area Aquat-ST  1:12.12    1:13.01  
 15 Wilkins, Chloe E          17 Nitro Swimming-ST    1:14.08    1:13.05  
 16 Berntsen, Katherine A     16 Waterloo Swimmin-ST  1:13.56    1:13.27  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Borick, Sydney M          16 Waterloo Swimmin-ST  1:14.19    1:13.44  
 18 He, Sophia Y              15 Waterloo Swimmin-ST  1:14.12    1:13.58  
 18 Banister, Ava R           16 Lone Star Aquati-ST  1:13.08    1:13.58  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 20 Nobles, Angelica M        16 Austin Swim Club-ST  1:11.42    1:13.64  
 21 Frankson, Catherine G     16 Winning Waters A-ST  1:00.25Y   1:13.67  
 22 Chozick, Ava K            15 Austin Swim Club-ST  1:14.56    1:14.18  
 22 Whittle, Claire E         15 Nitro Swimming-ST    1:12.81    1:14.18  
 24 Wagner, Bailee M          17 Victoria Texas A-ST  1:12.34    1:14.26  
 25 Arizmendi, Tatyana G      16 Alamo Area Aquat-ST  1:14.04    1:14.60  
 26 McQuinn, Ella G           15 Sailfish-ST            59.86Y   1:14.77  
 27 Boyle, Abigail F          17 Nitro Swimming-ST    1:01.70Y   1:14.86  
 28 Roberts, Lauren E         16 Nitro Swimming-ST    1:12.59    1:15.07  
 29 Brehmer, Peyton M         18 Aqua Swift Aquat-ST  1:13.41    1:15.11  
 30 Mills, Ryan W             17 Aquatex Swim Tea-ST  1:12.92    1:15.38  
 31 Chang, Annabelle J        17 Nitro Swimming-ST    1:01.57Y   1:15.52  
 32 Kellogg, Cameron K        15 Aqua Swift Aquat-ST  1:13.21    1:15.86  
 33 Havener, Hayden E         16 Una Aqtx-ST          1:13.79    1:15.96  
 34 Goodson, Anna K           16 Surge Aquatics-ST    1:14.19    1:15.97  
 35 Garcia-Rivas, Hailey      17 Mission Marlins-ST   1:03.55Y   1:16.84  
 36 Ralph, Addison M          16 Schertz YMCA Swi-ST  1:02.98Y   1:16.93  
 37 Singletary, Helen G       16 Nitro Swimming-ST    1:14.43    1:16.98  
 
Women 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Holmes, Natalie F         15 Waterloo Swimmin-ST  2:24.73    2:24.04  
                  33.79     1:09.83 (36.04)     1:47.22 (37.39)     2:24.04 (36.82)
  2 Deykin, Kate S            15 Una Sasa-ST          2:27.38    2:24.11  
                  33.87     1:10.70 (36.83)     1:47.75 (37.05)     2:24.11 (36.36)
  3 Park, Jasmine P           16 Longhorn Aquatic-ST  2:26.34    2:25.66  
                  33.58     1:10.61 (37.03)     1:48.51 (37.90)     2:25.66 (37.15)
  4 Ward, Carissa M           16 Hays Swim Club-ST    2:30.13    2:29.93  
                  35.02     1:12.59 (37.57)     1:51.91 (39.32)     2:29.93 (38.02)
  5 Wilson, Addison R         15 Alamo Area Aquat-ST  2:32.67    2:33.21  
                  35.98     1:14.55 (38.57)     1:54.05 (39.50)     2:33.21 (39.16)
  6 Avestruz, Zaria A         15 Nitro Swimming-ST    2:33.24    2:34.62  
                  34.73     1:13.85 (39.12)     1:54.86 (41.01)     2:34.62 (39.76)
  7 Salas Gomez, Xaviera      16 Alamo Area Aquat-ST  2:34.85    2:36.34  
                  35.59     1:14.98 (39.39)     1:55.77 (40.79)     2:36.34 (40.57)
  8 Stromberger, Elizabeth A  17 Longhorn Aquatic-ST  2:33.46    2:36.69  
                  35.93     1:14.47 (38.54)     1:55.84 (41.37)     2:36.69 (40.85)
B - Final
  9 Nobles, Angelica M        16 Austin Swim Club-ST  2:37.45    2:29.07  
                  35.14     1:13.21 (38.07)     1:51.66 (38.45)     2:29.07 (37.41)
 10 Chozick, Ava K            15 Austin Swim Club-ST  2:37.01    2:35.33  
                  36.59     1:15.78 (39.19)     1:56.20 (40.42)     2:35.33 (39.13)
 11 Gore, Shireen R           17 Nitro Swimming-ST    2:38.09    2:35.97  
                  35.75     1:14.42 (38.67)     1:55.68 (41.26)     2:35.97 (40.29)
 12 Borick, Sydney M          16 Waterloo Swimmin-ST  2:37.19    2:36.51  
                  36.42     1:16.41 (39.99)     1:57.38 (40.97)     2:36.51 (39.13)
 13 Seal, Hannah M            15 Waterloo Swimmin-ST  2:39.30    2:36.69  
                  36.10     1:14.93 (38.83)     1:55.71 (40.78)     2:36.69 (40.98)
 14 Koret, Simone L           15 Nitro Swimming-ST    2:37.84    2:37.65  
                  37.42     1:16.97 (39.55)     1:57.66 (40.69)     2:37.65 (39.99)
 15 Barrus, Ella L            16 Alamo Area Aquat-ST  2:37.94    2:38.94  
                  37.35     1:16.93 (39.58)     1:57.84 (40.91)     2:38.94 (41.10)
 16 Freeman, Hailey A         17 Nitro Swimming-ST    2:37.66    2:50.00  
                  39.27     1:22.12 (42.85)     2:06.47 (44.35)     2:50.00 (43.53)
 
Women 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Holmes, Natalie F         15 Waterloo Swimmin-ST  2:26.84    2:24.73  
                1:10.48   2:24.73 (1:14.25)                                        
  2 Park, Jasmine P           16 Longhorn Aquatic-ST  2:26.40    2:26.34  
                1:12.69   2:26.34 (1:13.65)                                        
  3 Deykin, Kate S            15 Una Sasa-ST          2:24.21    2:27.38  
                1:11.88   2:27.38 (1:15.50)                                        
  4 Ward, Carissa M           16 Hays Swim Club-ST    2:31.26    2:30.13  
                1:13.49   2:30.13 (1:16.64)                                        
  5 Wilson, Addison R         15 Alamo Area Aquat-ST  2:32.77    2:32.67  
                1:14.47   2:32.67 (1:18.20)                                        
  6 Wilkins, Chloe E          17 Nitro Swimming-ST    2:35.13    2:32.97  
                1:14.43   2:32.97 (1:18.54)                                        
  7 Avestruz, Zaria A         15 Nitro Swimming-ST    2:29.26    2:33.24  
                1:14.07   2:33.24 (1:19.17)                                        
  8 Stromberger, Elizabeth A  17 Longhorn Aquatic-ST  2:32.59    2:33.46  
                1:14.82   2:33.46 (1:18.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Salas Gomez, Xaviera      16 Alamo Area Aquat-ST  2:35.15    2:34.85  
 10 Chozick, Ava K            15 Austin Swim Club-ST  2:37.70    2:37.01  
                1:16.25   2:37.01 (1:20.76)                                        
 11 Borick, Sydney M          16 Waterloo Swimmin-ST  2:17.86Y   2:37.19  
                1:15.83   2:37.19 (1:21.36)                                        
 12 Nobles, Angelica M        16 Austin Swim Club-ST  2:33.57    2:37.45  
                1:16.91   2:37.45 (1:20.54)                                        
 13 Freeman, Hailey A         17 Nitro Swimming-ST    2:39.69    2:37.66  
                1:14.97   2:37.66 (1:22.69)                                        
 14 Koret, Simone L           15 Nitro Swimming-ST    2:13.53Y   2:37.84  
                1:17.94   2:37.84 (1:19.90)                                        
 15 Barrus, Ella L            16 Alamo Area Aquat-ST  2:41.25    2:37.94  
                1:17.40   2:37.94 (1:20.54)                                        
 16 Gore, Shireen R           17 Nitro Swimming-ST    2:31.01    2:38.09  
                1:16.53   2:38.09 (1:21.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Berntsen, Katherine A     16 Waterloo Swimmin-ST  2:39.92    2:38.34  
                1:16.79   2:38.34 (1:21.55)                                        
 18 Seal, Hannah M            15 Waterloo Swimmin-ST  2:30.73    2:39.30  
                1:16.47   2:39.30 (1:22.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Roberts, Lauren E         16 Nitro Swimming-ST    2:35.05    2:40.20  
                1:16.99   2:40.20 (1:23.21)                                        
 20 Whittle, Claire E         15 Nitro Swimming-ST    2:37.42    2:40.43  
                1:18.59   2:40.43 (1:21.84)                                        
 21 Guinan, Emma L            17 Alamo Area Aquat-ST  2:39.15    2:40.68  
                1:17.76   2:40.68 (1:22.92)                                        
 22 Yung, Natalie T           15 Nitro Swimming-ST    2:40.14    2:40.77  
                1:17.96   2:40.77 (1:22.81)                                        
 23 Goodson, Anna K           16 Surge Aquatics-ST    2:19.61Y   2:41.42  
                1:16.82   2:41.42 (1:24.60)                                        
 24 Boyle, Abigail F          17 Nitro Swimming-ST    2:39.74    2:41.45  
                1:18.73   2:41.45 (1:22.72)                                        
 25 Kellogg, Cameron K        15 Aqua Swift Aquat-ST  2:36.45    2:42.45  
                1:16.84   2:42.45 (1:25.61)                                        
 26 Tisdale, Madison T        15 Nitro Swimming-ST    2:39.27    2:42.55  
                1:20.47   2:42.55 (1:22.08)                                        
 27 Tisdale, Haley M          17 Nitro Swimming-ST    2:13.03Y   2:44.27  
                1:18.62   2:44.27 (1:25.65)                                        
 28 Klaas, Adriana L          16 Nitro Swimming-ST    2:41.06    2:44.85  
                1:19.81   2:44.85 (1:25.04)                                        
 29 Flynt, Natalie M          17 Alamo Area Aquat-ST  2:38.68    2:45.37  
                1:20.40   2:45.37 (1:24.97)                                        
 30 Bingham, Ella J           16 Lone Star Aquati-ST  2:15.32Y   2:46.54  
                1:21.75   2:46.54 (1:24.79)                                        
 31 Jones, Emilie K           17 Austin Swim Club-ST  2:40.46    2:48.51  
                1:21.38   2:48.51 (1:27.13)                                        
 32 Ralph, Addison M          16 Schertz YMCA Swi-ST  2:18.46Y   2:51.99  
                1:23.76   2:51.99 (1:28.23)                                        
 -- Singletary, Helen G       16 Nitro Swimming-ST    2:35.99         DQ  
                1:18.63        DQ (1:22.11)                                        
 
Women 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Wilkins, Chloe E          17 Nitro Swimming-ST    1:17.94    1:18.82  
                  36.17     1:18.82 (42.65)                                        
  2 Leese, Antonia F          17 Lone Star Aquati-ST  1:19.29    1:19.05  
                  37.09     1:19.05 (41.96)                                        
  3 Talbert, Chloe M          16 Longhorn Aquatic-ST  1:20.10    1:19.21  
                  37.00     1:19.21 (42.21)                                        
  4 Sullivan, Caroline G      18 Whitecaps of Wes-ST  1:20.15    1:19.62  
                  37.18     1:19.62 (42.44)                                        
  5 Rautaneva, Julia O        17 Nitro Swimming-ST    1:21.19    1:19.75  
                  37.35     1:19.75 (42.40)                                        
  6 Legere, Jocelyn S         16 Nitro Swimming-ST    1:21.11    1:19.84  
                  38.13     1:19.84 (41.71)                                        
  7 He, Sophia Y              15 Waterloo Swimmin-ST  1:21.15    1:20.74  
                  37.33     1:20.74 (43.41)                                        
  8 Williams, Megan E         16 Austin Swim Club-ST  1:20.88    1:22.06  
                  38.28     1:22.06 (43.78)                                        
B - Final
  9 Chang, Annabelle J        17 Nitro Swimming-ST    1:21.67    1:19.53  
                  36.85     1:19.53 (42.68)                                        
 10 Rausch, Macy L            17 Austin Swim Club-ST  1:21.26    1:21.07  
                  37.82     1:21.07 (43.25)                                        
 11 Holmes, Natalie F         15 Waterloo Swimmin-ST  1:21.24    1:21.11  
                  38.27     1:21.11 (42.84)                                        
 12 Purtell, Grace E          15 Alamo Area Aquat-ST  1:21.61    1:21.53  
                  38.63     1:21.53 (42.90)                                        
 13 McKinney, Lindsay D       18 Victoria Texas A-ST  1:22.42    1:21.99  
                  37.86     1:21.99 (44.13)                                        
 14 Clevenger, Grace I        17 Alamo Area Aquat-ST  1:22.34    1:22.62  
                  37.26     1:22.62 (45.36)                                        
 15 Purtell, Zoe A            15 Alamo Area Aquat-ST  1:23.28    1:23.92  
                  39.48     1:23.92 (44.44)                                        
 16 Flores, Penelope A        17 Streamline Aquat-ST  1:22.59    1:24.45  
                  39.35     1:24.45 (45.10)                                        
 
Women 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wilkins, Chloe E          17 Nitro Swimming-ST    1:19.75    1:17.94  
  2 Leese, Antonia F          17 Lone Star Aquati-ST  1:18.02    1:19.29  
  3 Talbert, Chloe M          16 Longhorn Aquatic-ST  1:19.09    1:20.10  
  4 Sullivan, Caroline G      18 Whitecaps of Wes-ST  1:16.90    1:20.15  
  5 Williams, Megan E         16 Austin Swim Club-ST  1:22.66    1:20.88  
  6 Legere, Jocelyn S         16 Nitro Swimming-ST    1:20.48    1:21.11  
  7 He, Sophia Y              15 Waterloo Swimmin-ST  1:20.00    1:21.15  
  8 Rautaneva, Julia O        17 Nitro Swimming-ST    1:17.18    1:21.19  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Holmes, Natalie F         15 Waterloo Swimmin-ST  1:23.13    1:21.24  
 10 Rausch, Macy L            17 Austin Swim Club-ST  1:20.52    1:21.26  
 11 Purtell, Grace E          15 Alamo Area Aquat-ST  1:20.67    1:21.61  
 12 Chang, Annabelle J        17 Nitro Swimming-ST    1:21.26    1:21.67  
 13 Clevenger, Grace I        17 Alamo Area Aquat-ST  1:19.03    1:22.34  
 14 McKinney, Lindsay D       18 Victoria Texas A-ST  1:20.60    1:22.42  
 15 Flores, Penelope A        17 Streamline Aquat-ST  1:24.69    1:22.59  
 16 Stromberger, Elizabeth A  17 Longhorn Aquatic-ST  1:20.88    1:22.89  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Purtell, Zoe A            15 Alamo Area Aquat-ST  1:22.00    1:23.28  
 18 Robinson, Anaya P         16 Victoria Texas A-ST  1:23.10    1:23.55  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Attaway, Avery A          17 Austin Swim Club-ST  1:21.38    1:23.88  
 20 Kellogg, Cameron K        15 Aqua Swift Aquat-ST  1:21.64    1:24.06  
 21 Gamiz, Liliana M          17 Alamo Area Aquat-ST  1:24.17    1:24.35  
 22 Eldredge, Beth V          15 Alamo Area Aquat-ST  1:23.57    1:25.13  
 23 Park, Jasmine P           16 Longhorn Aquatic-ST  1:24.93    1:25.23  
 24 Stalbaum, Sydney P        15 Austin Swim Club-ST  1:23.07    1:25.41  
 25 Santor, Laylah E          16 Lone Star Aquati-ST  1:23.95    1:25.44  
 26 McQuinn, Ella G           15 Sailfish-ST          1:23.08    1:25.86  
 27 Pickens, Rachel S         16 Nitro Swimming-ST    1:24.88    1:26.12  
 28 Mills, Ryan W             17 Aquatex Swim Tea-ST  1:23.52    1:26.26  
 29 Dai, Melinda M            15 Nitro Swimming-ST    1:13.30Y   1:26.58  
 30 Grot-Lopp, Peyton J       17 YMCA of Austin-ST    1:09.85Y   1:27.75  
 31 Boehme, Jenna A           17 Alamo Area Aquat-ST  1:13.21Y   1:28.22  
 32 Killeen, Kara G           16 Whitecaps of Wes-ST  1:13.18Y   1:28.42  
 
Women 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 O'Leary, Hannah K         17 Aquatex Swim Tea-ST  2:47.16    2:42.31  
                  36.46     1:17.49 (41.03)     2:00.31 (42.82)     2:42.31 (42.00)
  2 Talbert, Chloe M          16 Longhorn Aquatic-ST  2:53.55    2:50.44  
                  38.74     1:21.65 (42.91)     2:05.77 (44.12)     2:50.44 (44.67)
  3 Purtell, Grace E          15 Alamo Area Aquat-ST  2:51.13    2:51.37  
                  39.81     1:23.35 (43.54)     2:07.59 (44.24)     2:51.37 (43.78)
  4 Leese, Antonia F          17 Lone Star Aquati-ST  2:53.44    2:54.86  
                  40.22     1:25.86 (45.64)     2:11.27 (45.41)     2:54.86 (43.59)
  5 Williams, Megan E         16 Austin Swim Club-ST  2:57.95    2:55.10  
                  38.81     1:22.84 (44.03)     2:08.40 (45.56)     2:55.10 (46.70)
  6 Purtell, Zoe A            15 Alamo Area Aquat-ST  2:57.95    2:55.62  
                  40.49     1:25.47 (44.98)     2:10.69 (45.22)     2:55.62 (44.93)
  7 Rausch, Macy L            17 Austin Swim Club-ST  2:59.16    2:56.62  
                  40.57     1:26.22 (45.65)     2:11.90 (45.68)     2:56.62 (44.72)
  8 McKinney, Lindsay D       18 Victoria Texas A-ST  2:58.78    2:58.98  
                  41.95     1:26.63 (44.68)     2:13.11 (46.48)     2:58.98 (45.87)
B - Final
  9 Klaas, Natalie A          18 Nitro Swimming-ST    3:04.26    2:52.46  
                  40.32     1:24.07 (43.75)     2:08.96 (44.89)     2:52.46 (43.50)
 10 Eldredge, Beth V          15 Alamo Area Aquat-ST  3:04.40    3:03.86  
                  41.55     1:28.41 (46.86)     2:15.71 (47.30)     3:03.86 (48.15)
 11 Robinson, Anaya P         16 Victoria Texas A-ST  3:03.29    3:04.10  
                  39.68     1:25.93 (46.25)     2:14.75 (48.82)     3:04.10 (49.35)
 12 Pickens, Rachel S         16 Nitro Swimming-ST    3:07.70    3:04.47  
                  42.58     1:29.37 (46.79)     2:17.19 (47.82)     3:04.47 (47.28)
 13 Flores, Penelope A        17 Streamline Aquat-ST  3:07.11    3:08.00  
                  41.74     1:28.16 (46.42)     2:18.74 (50.58)     3:08.00 (49.26)
 
Women 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Leary, Hannah K         17 Aquatex Swim Tea-ST  2:42.62    2:47.16  
                1:20.46   2:47.16 (1:26.70)                                        
  2 Purtell, Grace E          15 Alamo Area Aquat-ST  2:54.41    2:51.13  
                1:24.17   2:51.13 (1:26.96)                                        
  3 Leese, Antonia F          17 Lone Star Aquati-ST  2:53.12    2:53.44  
                1:23.83   2:53.44 (1:29.61)                                        
  4 Talbert, Chloe M          16 Longhorn Aquatic-ST  2:52.67    2:53.55  
                1:22.92   2:53.55 (1:30.63)                                        
  5 Wilkins, Chloe E          17 Nitro Swimming-ST    2:57.90    2:55.99  
                1:25.30   2:55.99 (1:30.69)                                        
  6 Williams, Megan E         16 Austin Swim Club-ST  3:01.10    2:57.95  
                1:24.26   2:57.95 (1:33.69)                                        
  6 Purtell, Zoe A            15 Alamo Area Aquat-ST  2:54.84    2:57.95  
                1:26.34   2:57.95 (1:31.61)                                        
  8 Rautaneva, Julia O        17 Nitro Swimming-ST    2:44.35    2:58.03  
                1:24.99   2:58.03 (1:33.04)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 McKinney, Lindsay D       18 Victoria Texas A-ST  2:56.33    2:58.78  
                1:26.53   2:58.78 (1:32.25)                                        
 10 Rausch, Macy L            17 Austin Swim Club-ST  3:03.86    2:59.16  
                1:27.25   2:59.16 (1:31.91)                                        
 11 Chang, Annabelle J        17 Nitro Swimming-ST    3:01.24    3:01.11  
                1:26.87   3:01.11 (1:34.24)                                        
 12 Stalbaum, Sydney P        15 Austin Swim Club-ST  2:58.35    3:01.21  
                1:25.71   3:01.21 (1:35.50)                                        
 13 Robinson, Anaya P         16 Victoria Texas A-ST  2:36.26Y   3:03.29  
                1:26.49   3:03.29 (1:36.80)                                        
 14 Klaas, Natalie A          18 Nitro Swimming-ST    2:58.84    3:04.26  
                1:29.23   3:04.26 (1:35.03)                                        
 15 Eldredge, Beth V          15 Alamo Area Aquat-ST  2:58.42    3:04.40  
                1:26.89   3:04.40 (1:37.51)                                        
 16 Flores, Penelope A        17 Streamline Aquat-ST  3:04.90    3:07.11  
                1:29.39   3:07.11 (1:37.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pickens, Rachel S         16 Nitro Swimming-ST    3:01.27    3:07.70  
                1:32.11   3:07.70 (1:35.59)                                        
 18 McQuinn, Ella G           15 Sailfish-ST          2:34.08Y   3:08.26  
                1:30.18   3:08.26 (1:38.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Grot-Lopp, Peyton J       17 YMCA of Austin-ST    2:32.96Y   3:08.88  
                1:29.89   3:08.88 (1:38.99)                                        
 20 Attaway, Avery A          17 Austin Swim Club-ST  2:58.03    3:11.03  
                1:29.27   3:11.03 (1:41.76)                                        
 21 Schwartz, Mia B           16 Austin Swim Club-ST  3:04.56    3:15.97  
                1:35.36   3:15.97 (1:40.61)                                        
 22 Fuchs, Maia P             15 Surge Aquatics-ST    3:02.46    3:17.30  
                1:33.34   3:17.30 (1:43.96)                                        
 
Women 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mills, Ryan W             17 Aquatex Swim Tea-ST  1:06.67    1:05.27  
                  30.72     1:05.27 (34.55)                                        
  2 Park, Si Woo              15 Nitro Swimming-ST    1:07.40    1:06.83  
                  31.06     1:06.83 (35.77)                                        
  3 Frankson, Catherine G     16 Winning Waters A-ST  1:07.55    1:07.13  
                  30.97     1:07.13 (36.16)                                        
  4 Weatherford, Vanessa B    16 Winning Waters A-ST  1:07.84    1:07.33  
                  31.46     1:07.33 (35.87)                                        
  5 Trim, Izabella L          15 Waterloo Swimmin-ST  1:07.80    1:07.39  
                  31.28     1:07.39 (36.11)                                        
  6 Chang, Annabelle J        17 Nitro Swimming-ST    1:07.93    1:07.91  
                  31.32     1:07.91 (36.59)                                        
  7 Davis, Madeleine E        17 Nitro Swimming-ST    1:07.50    1:08.11  
                  31.58     1:08.11 (36.53)                                        
  8 Murray, Rebecca G         17 Longhorn Aquatic-ST  1:07.56    1:08.20  
                  31.93     1:08.20 (36.27)                                        
B - Final
  9 Mandacina, Parker R       15 Alamo Area Aquat-ST  1:08.96    1:06.84  
                  31.35     1:06.84 (35.49)                                        
 10 Spevak, Mary E            16 Austin Swim Club-ST  1:08.07    1:07.27  
                  31.50     1:07.27 (35.77)                                        
 11 Siddapureddy, Megha R     18 Whitecaps of Wes-ST  1:07.97    1:07.40  
                  31.68     1:07.40 (35.72)                                        
 12 Davis, Eva T              16 Whitecaps of Wes-ST  1:08.38    1:07.85  
                  32.02     1:07.85 (35.83)                                        
 13 Tuhabonye, Grace R        16 Whitecaps of Wes-ST  1:08.52    1:08.18  
                  32.43     1:08.18 (35.75)                                        
 14 Holmes, Natalie F         15 Waterloo Swimmin-ST  1:09.22    1:08.52  
                  32.12     1:08.52 (36.40)                                        
 15 Legere, Jocelyn S         16 Nitro Swimming-ST    1:09.55    1:08.73  
                  32.51     1:08.73 (36.22)                                        
 16 Purtell, Grace E          15 Alamo Area Aquat-ST  1:08.88    1:09.40  
                  32.57     1:09.40 (36.83)                                        
 
Women 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mills, Ryan W             17 Aquatex Swim Tea-ST  1:04.12    1:06.67  
  2 Park, Si Woo              15 Nitro Swimming-ST    1:06.42    1:07.40  
  3 Davis, Madeleine E        17 Nitro Swimming-ST    1:07.97    1:07.50  
  4 Frankson, Catherine G     16 Winning Waters A-ST  1:08.51    1:07.55  
  5 Murray, Rebecca G         17 Longhorn Aquatic-ST  1:09.16    1:07.56  
  6 Trim, Izabella L          15 Waterloo Swimmin-ST  1:08.74    1:07.80  
  7 Weatherford, Vanessa B    16 Winning Waters A-ST  1:10.86    1:07.84  
  8 Chang, Annabelle J        17 Nitro Swimming-ST    1:10.74    1:07.93  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Siddapureddy, Megha R     18 Whitecaps of Wes-ST  1:06.76    1:07.97  
 10 Spevak, Mary E            16 Austin Swim Club-ST  1:07.43    1:08.07  
 11 Davis, Eva T              16 Whitecaps of Wes-ST  1:07.85    1:08.38  
 12 Tuhabonye, Grace R        16 Whitecaps of Wes-ST  1:07.46    1:08.52  
 13 Purtell, Grace E          15 Alamo Area Aquat-ST  1:09.63    1:08.88  
 14 Mandacina, Parker R       15 Alamo Area Aquat-ST  1:08.73    1:08.96  
 15 Holmes, Natalie F         15 Waterloo Swimmin-ST  1:12.46    1:09.22  
 16 Legere, Jocelyn S         16 Nitro Swimming-ST    1:11.06    1:09.55  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Koret, Simone L           15 Nitro Swimming-ST    1:07.76    1:09.86  
 18 Mealey, Madeline G        17 Streamline Aquat-ST  1:09.59    1:09.94  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Anderson, Elizabeth A     15 Austin Swim Club-ST  1:09.02    1:09.98  
 20 Boutin, Hayley M          15 Alamo Area Aquat-ST  1:09.95    1:10.31  
 21 Hoskovec, Anna E          16 Austin Swim Club-ST  1:10.24    1:10.34  
 22 Whittle, Claire E         15 Nitro Swimming-ST    1:09.21    1:10.43  
 23 Phegley, Victoria L       16 Nitro Swimming-ST    1:08.96    1:10.60  
 24 Karacz, Avery J           15 Whitecaps of Wes-ST  1:10.35    1:10.74  
 25 Struck, Sophie L          15 Whitecaps of Wes-ST  1:08.86    1:10.79  
 26 Lunsford, Isabel L        17 Texas Gold-ST        1:11.02    1:10.89  
 27 Munoz, Andrea C           18 Alamo Area Aquat-ST  1:13.08    1:11.02  
 28 Wilson, Addison R         15 Alamo Area Aquat-ST  1:12.38    1:11.03  
 29 Mills, Mcclane C          15 Aquatex Swim Tea-ST  1:09.56    1:11.05  
 30 Yung, Natalie T           15 Nitro Swimming-ST    1:10.29    1:11.27  
 31 Buentello, Lola R         15 Streamline Aquat-ST  1:12.99    1:11.56  
 32 Logsdon, Amber M          17 Alamo Area Aquat-ST  1:13.11    1:11.57  
 33 Morales, Emily I          16 Lone Star Aquati-ST  1:12.22    1:12.02  
 34 Seaton, Sienna R          15 Nitro Swimming-ST    1:10.58    1:12.41  
 35 Doyle, Cara G             16 Winning Waters A-ST  1:03.06Y   1:12.58  
 36 Harris, Arwen M           17 Longhorn Aquatic-ST  1:11.33    1:12.62  
 37 Merkin, Natalie E         16 Aquatex Swim Tea-ST  1:10.82    1:12.67  
 38 Drummond, Olivia G        16 Sailfish-ST          1:10.72    1:12.78  
 39 Kellogg, Cameron K        15 Aqua Swift Aquat-ST  1:10.86    1:12.82  
 40 Gonce, Victoria M         16 Longhorn Aquatic-ST  1:11.48    1:13.01  
 41 Ward, Carissa M           16 Hays Swim Club-ST    1:11.88    1:13.25  
 42 Garcia-Rivas, Hailey      17 Mission Marlins-ST   1:02.19Y   1:13.26  
 43 Martinez Cantu, Edith Y   18 Alamo Area Aquat-ST  1:12.01    1:13.30  
 44 Chozick, Ava K            15 Austin Swim Club-ST  1:12.78    1:13.52  
 45 Klaas, Adriana L          16 Nitro Swimming-ST    1:12.78    1:14.00  
 46 Pickens, Rachel S         16 Nitro Swimming-ST    1:12.72    1:14.08  
 47 Gore, Shireen R           17 Nitro Swimming-ST    1:12.34    1:14.23  
 48 Masgras, Sidney P         16 Nitro Swimming-ST    1:11.40    1:14.70  
 49 Desanno, Sonja P          15 Victoria Texas A-ST  1:03.64Y   1:15.35  
 50 Avestruz, Zaria A         15 Nitro Swimming-ST    1:12.45    1:15.84  
 51 Barrus, Nina M            16 Alamo Area Aquat-ST  1:02.52Y   1:16.07  
 52 Lilly, Paige E            17 Alamo Area Aquat-ST  1:03.09Y   1:17.05  
 
Women 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mills, Ryan W             17 Aquatex Swim Tea-ST  2:29.63    2:27.07  
                  31.22     1:07.68 (36.46)     1:46.95 (39.27)     2:27.07 (40.12)
  2 Park, Si Woo              15 Nitro Swimming-ST    2:32.88    2:30.68  
                  33.13     1:10.34 (37.21)     1:49.63 (39.29)     2:30.68 (41.05)
  3 Davis, Eva T              16 Whitecaps of Wes-ST  2:33.74    2:32.62  
                  34.68     1:13.30 (38.62)     1:52.00 (38.70)     2:32.62 (40.62)
  4 Hoskovec, Anna E          16 Austin Swim Club-ST  2:36.20    2:33.84  
                  34.51     1:13.10 (38.59)     1:53.74 (40.64)     2:33.84 (40.10)
  5 Chang, Annabelle J        17 Nitro Swimming-ST    2:34.74    2:34.50  
                  32.80     1:10.99 (38.19)     1:52.13 (41.14)     2:34.50 (42.37)
  6 Murray, Rebecca G         17 Longhorn Aquatic-ST  2:34.69    2:34.51  
                  36.44     1:16.45 (40.01)     1:54.66 (38.21)     2:34.51 (39.85)
  7 Klaas, Natalie A          18 Nitro Swimming-ST    2:34.60    2:34.70  
                  33.42     1:12.41 (38.99)     1:53.79 (41.38)     2:34.70 (40.91)
  8 Wilson, Addison R         15 Alamo Area Aquat-ST  2:35.53    2:35.88  
                  34.34     1:12.99 (38.65)     1:53.64 (40.65)     2:35.88 (42.24)
B - Final
  9 Whittle, Claire E         15 Nitro Swimming-ST    2:41.82    2:35.56  
                  34.46     1:14.44 (39.98)     1:55.53 (41.09)     2:35.56 (40.03)
 10 Mills, Mcclane C          15 Aquatex Swim Tea-ST  2:41.04    2:39.89  
                  35.34     1:15.68 (40.34)     1:57.39 (41.71)     2:39.89 (42.50)
 11 Harris, Arwen M           17 Longhorn Aquatic-ST  2:45.41    2:41.03  
                  36.31     1:16.20 (39.89)     1:57.88 (41.68)     2:41.03 (43.15)
 12 Struck, Sophie L          15 Whitecaps of Wes-ST  2:43.84    2:47.88  
                  36.04     1:17.51 (41.47)     2:02.18 (44.67)     2:47.88 (45.70)
 
Women 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mills, Ryan W             17 Aquatex Swim Tea-ST  2:23.82    2:29.63  
                1:10.96   2:29.63 (1:18.67)                                        
  2 Park, Si Woo              15 Nitro Swimming-ST    2:32.85    2:32.88  
                1:11.46   2:32.88 (1:21.42)                                        
  3 Davis, Eva T              16 Whitecaps of Wes-ST  2:29.88    2:33.74  
                1:14.24   2:33.74 (1:19.50)                                        
  4 Klaas, Natalie A          18 Nitro Swimming-ST    2:23.33    2:34.60  
                1:12.46   2:34.60 (1:22.14)                                        
  5 Murray, Rebecca G         17 Longhorn Aquatic-ST  2:40.21    2:34.69  
                1:15.45   2:34.69 (1:19.24)                                        
  6 Chang, Annabelle J        17 Nitro Swimming-ST    2:39.56    2:34.74  
                1:11.47   2:34.74 (1:23.27)                                        
  7 Wilson, Addison R         15 Alamo Area Aquat-ST  2:36.74    2:35.53  
                1:12.30   2:35.53 (1:23.23)                                        
  8 Hoskovec, Anna E          16 Austin Swim Club-ST  2:36.14    2:36.20  
                1:14.70   2:36.20 (1:21.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Munoz, Andrea C           18 Alamo Area Aquat-ST  2:35.95    2:40.14  
                1:13.38   2:40.14 (1:26.76)                                        
 10 Chavez, Chelsea S         15 Laredo Vortex Aq-ST  2:16.47Y   2:40.76  
                1:14.52   2:40.76 (1:26.24)                                        
 11 Mills, Mcclane C          15 Aquatex Swim Tea-ST  2:35.44    2:41.04  
                1:15.08   2:41.04 (1:25.96)                                        
 12 Whittle, Claire E         15 Nitro Swimming-ST    2:20.62Y   2:41.82  
                1:17.24   2:41.82 (1:24.58)                                        
 13 Struck, Sophie L          15 Whitecaps of Wes-ST  2:36.44    2:43.84  
                1:13.53   2:43.84 (1:30.31)                                        
 14 Harris, Arwen M           17 Longhorn Aquatic-ST  2:39.14    2:45.41  
                1:20.19   2:45.41 (1:25.22)                                        
 15 Yung, Natalie T           15 Nitro Swimming-ST    2:21.11Y   2:47.17  
                1:17.82   2:47.17 (1:29.35)                                        
 16 Bingham, Ella J           16 Lone Star Aquati-ST  2:17.73Y   2:48.46  
                1:17.53   2:48.46 (1:30.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kellogg, Cameron K        15 Aqua Swift Aquat-ST  2:18.20Y   2:49.99  
                1:14.14   2:49.99 (1:35.85)                                        
 
Women 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Deykin, Kate S            15 Una Sasa-ST          2:29.67    2:28.85  
                  32.16     1:09.49 (37.33)     1:54.31 (44.82)     2:28.85 (34.54)
  2 Wilkins, Chloe E          17 Nitro Swimming-ST    2:32.40    2:29.42  
                  32.64     1:10.08 (37.44)     1:54.13 (44.05)     2:29.42 (35.29)
  3 Mills, Ryan W             17 Aquatex Swim Tea-ST  2:32.45    2:30.83  
                  31.40     1:10.94 (39.54)     1:56.79 (45.85)     2:30.83 (34.04)
  4 Koret, Simone L           15 Nitro Swimming-ST    2:33.20    2:32.06  
                  32.19     1:11.65 (39.46)     1:57.81 (46.16)     2:32.06 (34.25)
  5 He, Sophia Y              15 Waterloo Swimmin-ST  2:32.11    2:32.51  
                  31.81     1:12.10 (40.29)     1:57.07 (44.97)     2:32.51 (35.44)
  6 Davis, Eva T              16 Whitecaps of Wes-ST  2:35.40    2:32.71  
                  33.23     1:12.17 (38.94)     1:58.10 (45.93)     2:32.71 (34.61)
  7 Ward, Carissa M           16 Hays Swim Club-ST    2:34.52    2:35.50  
                  33.37     1:10.87 (37.50)     1:59.13 (48.26)     2:35.50 (36.37)
  8 Vanderweele, Holly E      15 San Antonio Wave-ST  2:36.84    2:36.12  
                  32.97     1:11.56 (38.59)     2:01.83 (50.27)     2:36.12 (34.29)
B - Final
  9 McQuinn, Ella G           15 Sailfish-ST          2:37.22    2:33.74  
                  31.27     1:11.21 (39.94)     1:58.35 (47.14)     2:33.74 (35.39)
 10 Wilson, Addison R         15 Alamo Area Aquat-ST  2:38.24    2:36.05  
                  33.12     1:12.11 (38.99)     2:00.94 (48.83)     2:36.05 (35.11)
 11 Harton, Aryanna K         15 Longhorn Aquatic-ST  2:37.40    2:36.77  
                  33.41     1:12.81 (39.40)     2:00.82 (48.01)     2:36.77 (35.95)
 12 Salas Gomez, Xaviera      16 Alamo Area Aquat-ST  2:39.25    2:36.97  
                  34.22     1:13.60 (39.38)     2:01.02 (47.42)     2:36.97 (35.95)
 13 Kellogg, Cameron K        15 Aqua Swift Aquat-ST  2:38.37    2:38.41  
                  32.91     1:14.14 (41.23)     2:00.30 (46.16)     2:38.41 (38.11)
 14 Alamein, Sydney N         17 Tiger Shark of T-ST  2:39.25    2:39.02  
                  33.51     1:16.06 (42.55)     2:03.47 (47.41)     2:39.02 (35.55)
 15 Purtell, Zoe A            15 Alamo Area Aquat-ST  2:39.19    2:39.65  
                  33.59     1:18.29 (44.70)     2:03.85 (45.56)     2:39.65 (35.80)
 -- Nobles, Angelica M        16 Austin Swim Club-ST  2:37.01         DQ  
                  32.50     1:10.60 (38.10)     1:58.68 (48.08)          DQ (35.13)
 
Women 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Deykin, Kate S            15 Una Sasa-ST          2:25.04    2:29.67  
                1:09.94   2:29.67 (1:19.73)                                        
  2 He, Sophia Y              15 Waterloo Swimmin-ST  2:29.39    2:32.11  
                1:11.90   2:32.11 (1:20.21)                                        
  3 Wilkins, Chloe E          17 Nitro Swimming-ST    2:34.94    2:32.40  
                1:11.99   2:32.40 (1:20.41)                                        
  4 Mills, Ryan W             17 Aquatex Swim Tea-ST  2:29.28    2:32.45  
                1:12.70   2:32.45 (1:19.75)                                        
  5 Koret, Simone L           15 Nitro Swimming-ST    2:34.72    2:33.20  
                1:12.63   2:33.20 (1:20.57)                                        
  6 Weatherford, Vanessa B    16 Winning Waters A-ST  2:33.88    2:34.10  
                1:12.85   2:34.10 (1:21.25)                                        
  7 Ward, Carissa M           16 Hays Swim Club-ST    2:37.83    2:34.52  
                1:11.94   2:34.52 (1:22.58)                                        
  8 Davis, Eva T              16 Whitecaps of Wes-ST  2:34.47    2:35.40  
                1:13.18   2:35.40 (1:22.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Clevenger, Grace I        17 Alamo Area Aquat-ST  2:28.88    2:35.73  
                1:13.18   2:35.73 (1:22.55)                                        
 10 Talbert, Chloe M          16 Longhorn Aquatic-ST  2:36.62    2:36.26  
                1:14.55   2:36.26 (1:21.71)                                        
 11 Vanderweele, Holly E      15 San Antonio Wave-ST  2:42.41    2:36.84  
                1:12.98   2:36.84 (1:23.86)                                        
 12 Nobles, Angelica M        16 Austin Swim Club-ST  2:37.47    2:37.01  
                1:12.04   2:37.01 (1:24.97)                                        
 13 McQuinn, Ella G           15 Sailfish-ST          2:40.53    2:37.22  
                1:12.72   2:37.22 (1:24.50)                                        
 14 Harton, Aryanna K         15 Longhorn Aquatic-ST  2:36.29    2:37.40  
                1:12.63   2:37.40 (1:24.77)                                        
 15 Freeman, Hailey A         17 Nitro Swimming-ST    2:38.95    2:37.75  
                1:14.39   2:37.75 (1:23.36)                                        
 16 Wilson, Addison R         15 Alamo Area Aquat-ST  2:38.00    2:38.24  
                1:12.20   2:38.24 (1:26.04)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kellogg, Cameron K        15 Aqua Swift Aquat-ST  2:33.58    2:38.37  
                1:14.68   2:38.37 (1:23.69)                                        
 18 Davis, Madeleine E        17 Nitro Swimming-ST    2:36.43    2:38.87  
                1:14.02   2:38.87 (1:24.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Purtell, Zoe A            15 Alamo Area Aquat-ST  2:42.79    2:39.19  
                1:17.34   2:39.19 (1:21.85)                                        
 20 Salas Gomez, Xaviera      16 Alamo Area Aquat-ST  2:37.45    2:39.25  
                1:14.75   2:39.25 (1:24.50)                                        
 20 Alamein, Sydney N         17 Tiger Shark of T-ST  2:37.81    2:39.25  
                1:15.58   2:39.25 (1:23.67)                                        
 22 Munoz, Andrea C           18 Alamo Area Aquat-ST  2:40.04    2:39.36  
                1:14.87   2:39.36 (1:24.49)                                        
 23 Merkin, Natalie E         16 Aquatex Swim Tea-ST  2:38.67    2:39.81  
                1:17.26   2:39.81 (1:22.55)                                        
 24 Rausch, Macy L            17 Austin Swim Club-ST  2:41.20    2:39.86  
                1:17.95   2:39.86 (1:21.91)                                        
 25 Chozick, Ava K            15 Austin Swim Club-ST  2:40.76    2:40.12  
                1:14.36   2:40.12 (1:25.76)                                        
 26 Spevak, Mary E            16 Austin Swim Club-ST  2:42.55    2:40.92  
                1:16.04   2:40.92 (1:24.88)                                        
 27 Berntsen, Katherine A     16 Waterloo Swimmin-ST  2:42.83    2:40.98  
                1:12.51   2:40.98 (1:28.47)                                        
 28 Rautaneva, Julia O        17 Nitro Swimming-ST    2:31.94    2:41.05  
                1:18.15   2:41.05 (1:22.90)                                        
 29 Seaton, Sienna R          15 Nitro Swimming-ST    2:40.18    2:41.21  
                1:18.86   2:41.21 (1:22.35)                                        
 30 Yung, Natalie T           15 Nitro Swimming-ST    2:41.91    2:41.45  
                1:14.29   2:41.45 (1:27.16)                                        
 31 Tisdale, Madison T        15 Nitro Swimming-ST    2:38.76    2:41.51  
                1:20.52   2:41.51 (1:20.99)                                        
 32 Klaas, Natalie A          18 Nitro Swimming-ST    2:33.15    2:41.73  
                1:14.29   2:41.73 (1:27.44)                                        
 33 Mueller, Bethany M        17 Hays Swim Club-ST    2:44.35    2:42.36  
                1:16.06   2:42.36 (1:26.30)                                        
 34 Park, Si Woo              15 Nitro Swimming-ST    2:21.33Y   2:42.45  
                1:14.90   2:42.45 (1:27.55)                                        
 35 Bishop, Addison L         17 Alamo Area Aquat-ST  2:41.83    2:42.71  
                1:15.17   2:42.71 (1:27.54)                                        
 36 Lilly, Caroline L         17 Alamo Area Aquat-ST  2:36.51    2:42.85  
                1:18.03   2:42.85 (1:24.82)                                        
 37 Gore, Shireen R           17 Nitro Swimming-ST    2:41.81    2:42.90  
                1:14.83   2:42.90 (1:28.07)                                        
 38 Murray, Rebecca G         17 Longhorn Aquatic-ST  2:41.71    2:42.93  
                1:17.20   2:42.93 (1:25.73)                                        
 39 Dai, Melinda M            15 Nitro Swimming-ST    2:44.22    2:43.20  
                1:18.26   2:43.20 (1:24.94)                                        
 40 Mills, Mcclane C          15 Aquatex Swim Tea-ST  2:36.77    2:43.45  
                1:17.44   2:43.45 (1:26.01)                                        
 41 Pickens, Rachel S         16 Nitro Swimming-ST    2:42.41    2:43.78  
                1:19.49   2:43.78 (1:24.29)                                        
 42 Doyle, Cara G             16 Winning Waters A-ST  2:20.79Y   2:44.32  
                1:16.05   2:44.32 (1:28.27)                                        
 43 McKinney, Lindsay D       18 Victoria Texas A-ST  2:42.07    2:44.42  
                1:19.06   2:44.42 (1:25.36)                                        
 44 Guinan, Emma L            17 Alamo Area Aquat-ST  2:43.25    2:44.49  
                1:16.91   2:44.49 (1:27.58)                                        
 45 Ramirez Meza, Ana V       15 Alamo Area Aquat-ST  2:22.10Y   2:44.58  
                1:17.54   2:44.58 (1:27.04)                                        
 46 Singletary, Helen G       16 Nitro Swimming-ST    2:34.62    2:44.95  
                1:17.71   2:44.95 (1:27.24)                                        
 47 Struck, Sophie L          15 Whitecaps of Wes-ST  2:41.54    2:45.22  
                1:15.91   2:45.22 (1:29.31)                                        
 48 Alt, Delaney M            16 Aquatex Swim Tea-ST  2:21.42Y   2:46.15  
                1:16.54   2:46.15 (1:29.61)                                        
 49 Jones, Emilie K           17 Austin Swim Club-ST  2:40.45    2:47.10  
                1:19.36   2:47.10 (1:27.74)                                        
 50 Ochoa, Sophie M           15 Alamo Area Aquat-ST  2:44.14    2:47.21  
                1:17.17   2:47.21 (1:30.04)                                        
 51 Williams, Megan E         16 Austin Swim Club-ST  2:42.51    2:47.80  
                1:23.21   2:47.80 (1:24.59)                                        
 52 Barrus, Ella L            16 Alamo Area Aquat-ST  2:21.65Y   2:48.54  
                1:17.99   2:48.54 (1:30.55)                                        
 53 Klaas, Adriana L          16 Nitro Swimming-ST    2:41.77    2:49.37  
                1:18.98   2:49.37 (1:30.39)                                        
 -- Mealey, Madeline G        17 Streamline Aquat-ST  2:43.07         DQ  
                1:14.74        DQ (1:26.73)                                        
 -- Tisdale, Haley M          17 Nitro Swimming-ST    2:36.52         DQ  
                1:20.20        DQ (1:28.86)                                        
 
Women 15-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 O'Leary, Hannah K         17 Aquatex Swim Tea-ST  5:12.45    5:07.25  
                  31.08     1:07.03 (35.95)     1:48.32 (41.29)     2:28.13 (39.81)
        3:11.94 (43.81)     3:55.46 (43.52)     4:31.98 (36.52)     5:07.25 (35.27)
  2 Klaas, Natalie A          18 Nitro Swimming-ST    5:18.98    5:17.71  
                  32.52     1:10.64 (38.12)     1:51.74 (41.10)     2:31.42 (39.68)
        3:19.06 (47.64)     4:05.80 (46.74)     4:42.87 (37.07)     5:17.71 (34.84)
  3 Deykin, Kate S            15 Una Sasa-ST          5:22.40    5:21.76  
                  32.85     1:12.02 (39.17)     1:54.17 (42.15)     2:34.49 (40.32)
        3:21.13 (46.64)     4:08.21 (47.08)     4:45.92 (37.71)     5:21.76 (35.84)
  4 Bishop, Addison L         17 Alamo Area Aquat-ST  5:34.72    5:34.75  
                  34.10     1:13.49 (39.39)     1:55.33 (41.84)     2:37.33 (42.00)
        3:27.88 (50.55)     4:18.88 (51.00)     4:57.91 (39.03)     5:34.75 (36.84)
  5 Davis, Madeleine E        17 Nitro Swimming-ST    5:27.16    5:35.59  
                  33.66     1:14.91 (41.25)     1:59.71 (44.80)     2:43.74 (44.03)
        3:31.81 (48.07)     4:21.34 (49.53)     4:58.41 (37.07)     5:35.59 (37.18)
  6 Merkin, Natalie E         16 Aquatex Swim Tea-ST  5:35.73    5:37.62  
                  34.05     1:14.68 (40.63)     1:59.72 (45.04)     2:43.80 (44.08)
        3:33.62 (49.82)     4:22.70 (49.08)     5:01.54 (38.84)     5:37.62 (36.08)
  7 Park, Si Woo              15 Nitro Swimming-ST    5:36.91    5:39.81  
                  33.66     1:10.97 (37.31)     1:56.24 (45.27)     2:40.09 (43.85)
        3:30.61 (50.52)     4:21.40 (50.79)     5:00.98 (39.58)     5:39.81 (38.83)
 -- Seal, Hannah M            15 Waterloo Swimmin-ST  5:24.98         DQ  
                  33.90     1:14.37 (40.47)     1:56.84 (42.47)     2:38.50 (41.66)
        3:25.81 (47.31)     4:14.37 (48.56)     4:48.64 (34.27)          DQ (33.49)
 
Women 15-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Leary, Hannah K         17 Aquatex Swim Tea-ST  5:04.02    5:12.45  
                1:08.64   2:31.01 (1:22.37)   4:00.04 (1:29.03)   5:12.45 (1:12.41)
  2 Klaas, Natalie A          18 Nitro Swimming-ST    5:14.79    5:18.98  
                1:11.88   2:33.82 (1:21.94)   4:07.08 (1:33.26)   5:18.98 (1:11.90)
  3 Trim, Izabella L          15 Waterloo Swimmin-ST  5:29.44    5:21.45  
                1:11.41   2:37.02 (1:25.61)   4:07.54 (1:30.52)   5:21.45 (1:13.91)
  4 Deykin, Kate S            15 Una Sasa-ST          5:09.40    5:22.40  
                1:12.97   2:33.95 (1:20.98)   4:06.93 (1:32.98)   5:22.40 (1:15.47)
  5 Seal, Hannah M            15 Waterloo Swimmin-ST  5:15.89    5:24.98  
                1:15.83   2:39.19 (1:23.36)   4:15.58 (1:36.39)   5:24.98 (1:09.40)
  6 Davis, Madeleine E        17 Nitro Swimming-ST    5:26.23    5:27.16  
                1:11.82   2:37.61 (1:25.79)   4:12.57 (1:34.96)   5:27.16 (1:14.59)
  7 Harton, Aryanna K         15 Longhorn Aquatic-ST  5:23.40    5:28.31  
                1:15.02   2:37.50 (1:22.48)   4:14.43 (1:36.93)   5:28.31 (1:13.88)
  8 Bishop, Addison L         17 Alamo Area Aquat-ST  5:37.69    5:34.72  
                1:14.40   2:38.28 (1:23.88)   4:20.31 (1:42.03)   5:34.72 (1:14.41)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Merkin, Natalie E         16 Aquatex Swim Tea-ST  5:39.81    5:35.73  
                1:13.41   2:42.76 (1:29.35)   4:21.05 (1:38.29)   5:35.73 (1:14.68)
 10 Park, Si Woo              15 Nitro Swimming-ST    5:44.69    5:36.91  
                1:10.66   2:37.82 (1:27.16)   4:18.59 (1:40.77)   5:36.91 (1:18.32)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lilly, Caroline L         17 Alamo Area Aquat-ST  5:40.71    5:37.91  
                1:17.82   2:48.64 (1:30.82)   4:27.68 (1:39.04)   5:37.91 (1:10.23)
 12 O'Banion, Ashleigh D      15 Nitro Swimming-ST    5:48.52    5:38.44  
                1:17.37   2:45.58 (1:28.21)   4:24.78 (1:39.20)   5:38.44 (1:13.66)
 13 Murray, Rebecca G         17 Longhorn Aquatic-ST  5:00.24Y   5:39.41  
                1:14.40   2:43.06 (1:28.66)   4:22.36 (1:39.30)   5:39.41 (1:17.05)
 14 Munoz, Andrea C           18 Alamo Area Aquat-ST  5:37.66    5:39.74  
                1:13.89   2:44.41 (1:30.52)   4:24.57 (1:40.16)   5:39.74 (1:15.17)
 15 Mealey, Madeline G        17 Streamline Aquat-ST  4:49.12Y   5:40.92  
                1:13.37   2:40.86 (1:27.49)   4:21.96 (1:41.10)   5:40.92 (1:18.96)
 16 Freeman, Hailey A         17 Nitro Swimming-ST    5:43.42    5:42.26  
                1:19.17   2:47.49 (1:28.32)   4:27.27 (1:39.78)   5:42.26 (1:14.99)
 17 Alamein, Sydney N         17 Tiger Shark of T-ST  5:34.24    5:42.28  
                1:17.17   2:46.88 (1:29.71)   4:25.70 (1:38.82)   5:42.28 (1:16.58)
 18 Chozick, Ava K            15 Austin Swim Club-ST  5:43.74    5:44.77  
                1:17.13   2:43.94 (1:26.81)   4:28.55 (1:44.61)   5:44.77 (1:16.22)
 19 Martinez Cantu, Edith Y   18 Alamo Area Aquat-ST  5:31.65    5:47.00  
                1:14.63   2:44.40 (1:29.77)   4:30.90 (1:46.50)   5:47.00 (1:16.10)
 20 Morales, Emily I          16 Lone Star Aquati-ST  5:49.28    5:47.98  
                1:15.57   2:42.91 (1:27.34)   4:28.56 (1:45.65)   5:47.98 (1:19.42)
 21 Shapley, Savannah E       16 Nitro Swimming-ST    5:00.94Y   5:48.36  
                1:18.33   2:46.52 (1:28.19)   4:31.53 (1:45.01)   5:48.36 (1:16.83)
 22 Masgras, Sidney P         16 Nitro Swimming-ST    5:02.30Y   5:55.09  
                1:17.02   2:49.14 (1:32.12)   4:34.20 (1:45.06)   5:55.09 (1:20.89)
 23 Bingham, Ella J           16 Lone Star Aquati-ST  5:40.58    5:56.15  
                1:15.35   2:48.31 (1:32.96)   4:35.87 (1:47.56)   5:56.15 (1:20.28)
 24 Lilly, Paige E            17 Alamo Area Aquat-ST  4:57.72Y   5:57.85  
                1:19.81   2:53.54 (1:33.73)   4:37.37 (1:43.83)   5:57.85 (1:20.48)
 25 Eldredge, Beth V          15 Alamo Area Aquat-ST  5:44.72    6:09.98  
                1:25.64   3:05.49 (1:39.85)   4:48.82 (1:43.33)   6:09.98 (1:21.16)
 
Women 15-18 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:54.91    1:53.32  
     1) Borick, Sydney M 16             2) Breton, Amelie 15              
     3) Trim, Izabella L 15             4) Holmes, Natalie F 15           
                  28.45       57.44 (28.99)     1:26.14 (28.70)     1:53.32 (27.18)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:46.83    1:53.95  
     1) Tisdale, Haley M 17             2) Koret, Simone L 15             
     3) Phegley, Victoria L 16          4) Davis, Madeleine E 17          
                  29.77       57.83 (28.06)     1:25.73 (27.90)     1:53.95 (28.22)
  3 Aquatex Swim Team-ST  'A'                         1:55.30    1:54.46  
     1) Mills, Ryan W 17                2) Mills, Mcclane C 15            
     3) Merkin, Natalie E 16            4) O'Leary, Hannah K 17           
                  28.33       57.61 (29.28)     1:26.71 (29.10)     1:54.46 (27.75)
  4 Whitecaps of Westlake-ST  'A'                     1:59.03    1:55.48  
     1) Killeen, Kara G 16              2) Karacz, Avery J 15             
     3) Struck, Sophie L 15             4) Tuhabonye, Grace R 16          
                  34.92                             1:27.87 ( )     1:55.48 (27.61)
  5 Streamline Aquatics-ST  'A'                       1:57.88    1:55.52  
     1) Mealey, Madeline G 17           2) Flores, Penelope A 17          
     3) Nwaeze, Kelechi C 15            4) Freelon, Harmonee E 15         
                  29.51       59.58 (30.07)     1:28.05 (28.47)     1:55.52 (27.47)
  6 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            1:56.08    1:55.64  
     1) Clevenger, Grace I 17           2) Wilson, Addison R 15           
     3) Salas Gomez, Xaviera 16         4) Lilly, Caroline L 17           
                  29.17       58.20 (29.03)     1:26.87 (28.67)     1:55.64 (28.77)
  7 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:53.70    1:57.67  
     1) Gore, Shireen R 17              2) Boyle, Abigail F 17            
     3) Dai, Melinda M 15               4) Avestruz, Zaria A 15           
                  29.53       59.44 (29.91)     1:28.73 (29.29)     1:57.67 (28.94)
  8 Victoria Texas Aquatic Club-ST  'A'               1:59.27    1:57.95  
     1) Travis, Shelby E 16             2) Robinson, Anaya P 16           
     3) Wagner, Bailee M 17             4) Desanno, Sonja P 15            
                  28.81       57.81 (29.00)     1:27.74 (29.93)     1:57.95 (30.21)
  9 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:59.06    1:58.02  
     1) Anderson, Elizabeth A 15        2) Spevak, Mary E 16              
     3) Rausch, Macy L 17               4) Hoskovec, Anna E 16            
                  29.35       58.54 (29.19)     1:29.41 (30.87)     1:58.02 (28.61)
 10 Waterloo Swimming-ST  'B'                         1:58.26    1:58.77  
     1) He, Sophia Y 15                 2) Berkaw, Keira A 17             
     3) Utama, Abigail J 17             4) Seal, Hannah M 15              
                  28.77       59.21 (30.44)     1:35.67 (36.46)     1:58.77 (23.10)
 11 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         1:51.20    1:59.57  
     1) Gonce, Victoria M 16            2) Murray, Rebecca G 17           
     3) Karas, Savannah G 17            4) Harton, Aryanna K 15           
                  30.15     1:00.41 (30.26)     1:29.42 (29.01)     1:59.57 (30.15)
 12 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            2:00.42    2:00.87  
     1) Huerta, Averly J 15             2) Logsdon, Amber M 17            
     3) Martinez Cantu, Edith Y 18      4) Ochoa, Sophie M 15             
                  29.95     1:00.94 (30.99)     1:31.80 (30.86)     2:00.87 (29.07)
 13 Austin Swim Club-ST  'B'                          2:03.87    2:02.75  
     1) Nobles, Angelica M 16           2) Chozick, Ava K 15              
     3) Williams, Megan E 16            4) Stalbaum, Sydney P 15          
                  31.09     1:01.49 (30.40)     1:32.58 (31.09)     2:02.75 (30.17)
 -- Surge Aquatics-ST  'A'                            2:00.70         DQ  
     1) Baroni, Macie C 15              2) Fuchs, Maia P 15               
     3) Pickett, Katherine E 16         4) Reichert, Hope C 16            
                  30.32       59.43 (29.11)     1:29.42 (29.99)          DQ (29.81)
 
Women 15-18 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:07.16    4:08.95  
     1) Borick, Sydney M 16             2) Holmes, Natalie F 15           
     3) He, Sophia Y 15                 4) Seal, Hannah M 15              
                  29.41   1:02.13 (1:02.13)     1:31.08 (28.95)   2:03.26 (1:01.13)
        2:32.82 (29.56)   3:05.48 (1:02.22)     3:36.09 (30.61)   4:08.95 (1:03.47)
  2 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:07.89    4:11.17  
     1) Wilson, Addison R 15            2) Clevenger, Grace I 17          
     3) Salas Gomez, Xaviera 16         4) Lilly, Caroline L 17           
                  30.03   1:02.47 (1:02.47)     1:32.57 (30.10)   2:04.81 (1:02.34)
        2:35.39 (30.58)   3:08.39 (1:03.58)     3:38.23 (29.84)   4:11.17 (1:02.78)
  3 Austin Swim Club-ST  'A'                          4:11.62    4:11.38  
     1) Hoskovec, Anna E 16             2) Anderson, Elizabeth A 15       
     3) Spevak, Mary E 16               4) Carter, Julia C 17             
                  30.43   1:02.83 (1:02.83)     1:32.74 (29.91)   2:06.16 (1:03.33)
        2:36.40 (30.24)   3:09.43 (1:03.27)     3:39.03 (29.60)   4:11.38 (1:01.95)
  4 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:53.91    4:11.63  
     1) Koret, Simone L 15              2) Elzayat, Hana H 16             
     3) Phegley, Victoria L 16          4) Davis, Madeleine E 17          
                  29.88   1:02.23 (1:02.23)                       2:07.07 (1:04.84)
        2:37.13 (30.06)   3:09.52 (1:02.45)     3:38.52 (29.00)   4:11.63 (1:02.11)
  5 Aquatex Swim Team-ST  'A'                         4:06.28    4:12.76  
     1) O'Leary, Hannah K 17            2) Alt, Delaney M 16              
     3) Mills, Mcclane C 15             4) Mills, Ryan W 17               
                  29.56   1:01.40 (1:01.40)                       2:07.46 (1:06.06)
        2:37.94 (30.48)   3:11.95 (1:04.49)     3:40.56 (28.61)   4:12.76 (1:00.81)
  6 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:55.96    4:15.36  
     1) Klaas, Adriana L 16             2) Freeman, Hailey A 17           
     3) Dai, Melinda M 15               4) O'Banion, Ashleigh D 15        
                  30.50   1:03.98 (1:03.98)     1:34.82 (30.84)   2:09.25 (1:05.27)
        2:39.96 (30.71)   3:13.86 (1:04.61)     3:43.01 (29.15)   4:15.36 (1:01.50)
  7 Victoria Texas Aquatic Club-ST  'A'               4:16.89    4:20.41  
     1) Robinson, Anaya P 16            2) Desanno, Sonja P 15            
     3) Robinson, Cyrah J 15            4) Travis, Shelby E 16            
                  31.31   1:06.73 (1:06.73)     1:39.01 (32.28)   2:15.98 (1:09.25)
        2:45.24 (29.26)   3:17.67 (1:01.69)     3:47.69 (30.02)   4:20.41 (1:02.74)
  8 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            4:18.11    4:25.83  
     1) Purtell, Grace E 15             2) Logsdon, Amber M 17            
     3) Huerta, Averly J 15             4) Munoz, Andrea C 18             
                  31.58   1:04.87 (1:04.87)     1:37.63 (32.76)   2:13.02 (1:08.15)
        2:45.07 (32.05)   3:20.32 (1:07.30)     3:51.50 (31.18)   4:25.83 (1:05.51)
  9 Lone Star Aquatic Club-ST  'A'                    4:14.03    4:25.96  
     1) Bingham, Ella J 16              2) Banister, Ava R 16             
     3) Morales, Emily I 16             4) Leese, Antonia F 17            
                  30.52   1:02.58 (1:02.58)     1:33.74 (31.16)   2:09.67 (1:07.09)
        2:41.77 (32.10)   3:16.36 (1:06.69)     3:48.26 (31.90)   4:25.96 (1:09.60)
 10 Streamline Aquatics-ST  'A'                       4:22.62    4:26.00  
     1) Buentello, Lola R 15            2) Flores, Penelope A 17          
     3) Nwaeze, Kelechi C 15            4) Freelon, Harmonee E 15         
                  31.09   1:05.49 (1:05.49)     1:38.34 (32.85)   2:16.12 (1:10.63)
        2:46.78 (30.66)   3:21.28 (1:05.16)     3:50.88 (29.60)   4:26.00 (1:04.72)
 11 Surge Aquatics-ST  'A'                            4:34.48    4:29.25  
     1) Baroni, Macie C 15              2) Dasso, Clare Anne E 16         
     3) Goodson, Anna K 16              4) Reichert, Hope C 16            
                  31.63   1:07.34 (1:07.34)     1:40.24 (32.90)   2:16.87 (1:09.53)
        2:48.84 (31.97)   3:24.54 (1:07.67)     3:55.02 (30.48)   4:29.25 (1:04.71)
 12 Austin Swim Club-ST  'B'                          4:20.02    4:35.75  
     1) Jones, Emilie K 17              2) Stalbaum, Sydney P 15          
     3) Rausch, Macy L 17               4) Nobles, Angelica M 16          
                  31.60   1:07.84 (1:07.84)     1:39.92 (32.08)   2:15.02 (1:07.18)
        2:47.87 (32.85)   3:24.19 (1:09.17)     3:57.90 (33.71)   4:35.75 (1:11.56)
 
Women 15-18 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:34.60    4:38.33  
     1) Holmes, Natalie F 15            2) Trim, Izabella L 15            
     3) He, Sophia Y 15                 4) Seal, Hannah M 15              
                  33.30   1:08.28 (1:08.28)     1:45.54 (37.26)                    
                                2:28.56 ( )     3:00.43 (31.87)   4:38.33 (2:09.77)
  2 Aquatex Swim Team-ST  'A'                         4:33.41    4:40.12  
     1) Merkin, Natalie E 16            2) O'Leary, Hannah K 17           
     3) Mills, Ryan W 17                4) Mills, Mcclane C 15            
                  34.93   1:12.67 (1:12.67)     1:48.88 (36.21)                    
                                2:30.18 ( )     3:00.88 (30.70)   4:40.12 (2:09.94)
  3 Nitro Swimming-ST  'B'                            4:19.90    4:41.09  
     1) Avestruz, Zaria A 15            2) Wilkins, Chloe E 17            
     3) Klaas, Natalie A 18             4) Koret, Simone L 15             
                  34.30   1:11.07 (1:11.07)     1:46.60 (35.53)                    
                                2:29.54 ( )     3:01.99 (32.45)   4:41.09 (2:11.55)
  4 Nitro Swimming-ST  'A'                            4:18.74    4:42.49  
     1) Legere, Jocelyn S 16            2) Rautaneva, Julia O 17          
     3) Park, Si Woo 15                 4) Tisdale, Haley M 17            
                  33.47   1:08.65 (1:08.65)     1:45.81 (37.16)                    
                                2:29.38 ( )     3:00.73 (31.35)   4:42.49 (2:13.11)
  5 Whitecaps of Westlake-ST  'A'                     4:34.95    4:45.16  
     1) Davis, Eva T 16                 2) Sullivan, Caroline G 18        
     3) Tuhabonye, Grace R 16           4) Karacz, Avery J 15             
                  35.31   1:12.88 (1:12.88)     1:50.55 (37.67)                    
                                2:33.18 ( )   4:45.16 (2:11.98)                    
  6 Austin Swim Club-ST  'A'                          4:42.28    4:46.03  
     1) Nobles, Angelica M 16           2) Rausch, Macy L 17              
     3) Spevak, Mary E 16               4) Hoskovec, Anna E 16            
                  35.23   1:12.83 (1:12.83)     1:51.28 (38.45)   2:35.72 (1:22.89)
        3:07.01 (31.29)   3:43.55 (1:07.83)     4:13.62 (30.07)   4:46.03 (1:02.48)
  7 Lone Star Aquatic Club-ST  'A'                    4:42.62    4:48.39  
     1) Banister, Ava R 16              2) Leese, Antonia F 17            
     3) Bingham, Ella J 16              4) Morales, Emily I 16            
                  35.36   1:14.56 (1:14.56)                       2:33.28 (1:18.72)
        3:05.25 (31.97)   3:41.85 (1:08.57)     4:13.04 (31.19)   4:48.39 (1:06.54)
  8 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:46.69    4:50.16  
     1) Clevenger, Grace I 17           2) Purtell, Grace E 15            
     3) Martinez Cantu, Edith Y 18      4) Lilly, Caroline L 17           
                  34.71   1:10.80 (1:10.80)     1:50.30 (39.50)   2:34.07 (1:23.27)
        3:07.20 (33.13)   3:46.92 (1:12.85)     4:17.30 (30.38)   4:50.16 (1:03.24)
  9 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            4:50.69    4:51.04  
     1) Wilson, Addison R 15            2) Purtell, Zoe A 15              
     3) Whatley, Abigail F 15           4) Salas Gomez, Xaviera 16        
                  34.44   1:11.87 (1:11.87)     1:50.70 (38.83)   2:35.70 (1:23.83)
        3:08.30 (32.60)   3:47.81 (1:12.11)     4:18.17 (30.36)   4:51.04 (1:03.23)
 10 Austin Swim Club-ST  'B'                          4:50.56    4:53.06  
     1) Chozick, Ava K 15               2) Williams, Megan E 16           
     3) Anderson, Elizabeth A 15        4) Jones, Emilie K 17             
                  36.73   1:18.86 (1:18.86)     1:52.55 (33.69)   2:35.77 (1:16.91)
        3:07.63 (31.86)   3:46.35 (1:10.58)     4:16.83 (30.48)   4:53.06 (1:06.71)
 11 Victoria Texas Aquatic Club-ST  'A'               4:45.62    4:55.49  
     1) Wagner, Bailee M 17             2) McKinney, Lindsay D 18         
     3) Robinson, Anaya P 16            4) Travis, Shelby E 16            
                  36.19   1:15.89 (1:15.89)     1:52.93 (37.04)   2:38.30 (1:22.41)
        3:10.03 (31.73)   3:52.08 (1:13.78)     4:22.44 (30.36)   4:55.49 (1:03.41)
 12 Streamline Aquatics-ST  'A'                       4:55.62    4:56.81  
     1) Freelon, Harmonee E 15          2) Flores, Penelope A 17          
     3) Mealey, Madeline G 17           4) Buentello, Lola R 15           
                  36.17   1:16.01 (1:16.01)                       2:41.15 (1:25.14)
        3:14.29 (33.14)   3:52.23 (1:11.08)     4:22.54 (30.31)   4:56.81 (1:04.58)
 13 Surge Aquatics-ST  'A'                            5:10.00    5:02.14  
     1) Goodson, Anna K 16              2) Fuchs, Maia P 15               
     3) Baroni, Macie C 15              4) Reichert, Hope C 16            
                  35.79   1:13.88 (1:13.88)     1:54.32 (40.44)   2:42.16 (1:28.28)
        3:15.47 (33.31)   3:57.58 (1:15.42)     4:27.36 (29.78)   5:02.14 (1:04.56)
 14 Waterloo Swimming-ST  'B'                         5:04.98    5:07.91  
     1) Berntsen, Katherine A 16        2) Yonezawa, Juliette M 15        
     3) Berkaw, Keira A 17              4) Horvath, Sophia M 15           
                  36.27   1:15.59 (1:15.59)     1:56.50 (40.91)   2:45.22 (1:29.63)
        3:19.26 (34.04)   3:59.19 (1:13.97)     4:30.99 (31.80)   5:07.91 (1:08.72)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lobdell, Alexander P      10 Nitro Swimming-ST      32.06      31.92  
  2 Svatek, Miles R           10 Alamo Area Aquat-ST    33.64      33.11  
  3 Bellar, Reed A            10 Nitro Swimming-ST      33.33      33.29  
  4 Crawford, Leffie          10 Austin Swim Club-ST    33.48      33.76  
  5 Crisp, William C           9 Streamline Aquat-ST    34.26      34.36  
  6 Eklund, Kai A             10 Aquatex Swim Tea-ST    35.53      34.83  
  7 Prokazov, Daniil          10 Nitro Swimming-ST      35.17      35.93  
  8 Derdeyn, Cade J           10 Waterloo Swimmin-ST    35.24      36.77  
B - Final
  9 Hempton, Braden J         10 Alamo Area Aquat-ST    35.68      35.63  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lobdell, Alexander P      10 Nitro Swimming-ST      31.79      32.06  
  2 Jones, Oliver E            9 Longhorn Aquatic-ST    32.57      33.30  
  3 Bellar, Reed A            10 Nitro Swimming-ST      33.74      33.33  
  4 Elcock, Kaleb J           10 Longhorn Aquatic-ST    33.14      33.34  
  5 Nguyen, Evan C            10 Nitro Swimming-ST      33.40      33.38  
  6 Crawford, Leffie          10 Austin Swim Club-ST    34.36      33.48  
  7 Svatek, Miles R           10 Alamo Area Aquat-ST    32.16      33.64  
  8 Crisp, William C           9 Streamline Aquat-ST    34.15      34.26  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nahidi, Charlie M         10 Waterloo Swimmin-ST    34.04      34.97  
 10 Prokazov, Daniil          10 Nitro Swimming-ST      32.75      35.17  
 11 Derdeyn, Cade J           10 Waterloo Swimmin-ST    35.27      35.24  
 12 Eklund, Kai A             10 Aquatex Swim Tea-ST    34.28      35.53  
 13 Hempton, Braden J         10 Alamo Area Aquat-ST    34.80      35.68  
 14 Ollestad, Graham L         9 Lone Star Aquati-ST    35.16      37.12  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 You, Kaiser L             10 Alamo Area Aquat-ST  1:09.91    1:09.43  
                  33.44     1:09.43 (35.99)                                        
  2 Elcock, Kaleb J           10 Longhorn Aquatic-ST  1:09.53    1:10.06  
                  33.63     1:10.06 (36.43)                                        
  3 Svatek, Miles R           10 Alamo Area Aquat-ST  1:10.08    1:10.21  
                  33.74     1:10.21 (36.47)                                        
  4 Nguyen, Evan C            10 Nitro Swimming-ST    1:14.98    1:13.29  
                  34.74     1:13.29 (38.55)                                        
  5 Bellar, Reed A            10 Nitro Swimming-ST    1:14.98    1:13.76  
                  35.65     1:13.76 (38.11)                                        
  6 Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST  1:15.97    1:13.93  
                  36.51     1:13.93 (37.42)                                        
  7 Eklund, Kai A             10 Aquatex Swim Tea-ST  1:15.04    1:14.94  
                  35.56     1:14.94 (39.38)                                        
  8 Fagg, Weston A            10 Nitro Swimming-ST    1:16.71    1:15.23  
                  35.67     1:15.23 (39.56)                                        
B - Final
  9 Crisp, William C           9 Streamline Aquat-ST  1:25.07    1:14.81  
                  36.49     1:14.81 (38.32)                                        
 10 Nahidi, Charlie M         10 Waterloo Swimmin-ST  1:17.11    1:15.14  
                  34.61     1:15.14 (40.53)                                        
 11 May, Jacob R              10 Nitro Swimming-ST    1:18.24    1:17.03  
                  36.81     1:17.03 (40.22)                                        
 12 Gilbreath, Nicholas G     10 Longhorn Aquatic-ST  1:17.48    1:17.32  
                  37.32     1:17.32 (40.00)                                        
 13 Crawford, Leffie          10 Austin Swim Club-ST  1:18.67    1:17.58  
                  37.91     1:17.58 (39.67)                                        
 14 Nicholl, River M           9 Alamo Area Aquat-ST  1:20.20    1:18.48  
                  37.00     1:18.48 (41.48)                                        
 15 Ognoskie, Marcus T         9 Nitro Swimming-ST    1:19.19    1:18.62  
                  36.89     1:18.62 (41.73)                                        
 16 Brown, Dalton P           10 Hays Swim Club-ST    1:21.80    1:19.33  
                  38.00     1:19.33 (41.33)                                        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lockett, Cai J            10 Nitro Swimming-ST    1:08.01    1:09.22  
  2 Elcock, Kaleb J           10 Longhorn Aquatic-ST  1:12.51    1:09.53  
  3 You, Kaiser L             10 Alamo Area Aquat-ST  1:13.51    1:09.91  
  4 Svatek, Miles R           10 Alamo Area Aquat-ST  1:12.23    1:10.08  
  5 Lutfi, Daniel M           10 Nitro Swimming-ST    1:16.35    1:12.75  
  6 Bellar, Reed A            10 Nitro Swimming-ST    1:15.94    1:14.98  
  6 Nguyen, Evan C            10 Nitro Swimming-ST    1:14.89    1:14.98  
  8 Eklund, Kai A             10 Aquatex Swim Tea-ST  1:18.90    1:15.04  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Prokazov, Daniil          10 Nitro Swimming-ST    1:12.13    1:15.54  
 10 Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST  1:14.69    1:15.97  
 11 Fagg, Weston A            10 Nitro Swimming-ST    1:15.70    1:16.71  
 12 Nahidi, Charlie M         10 Waterloo Swimmin-ST  1:18.18    1:17.11  
 13 Gilbreath, Nicholas G     10 Longhorn Aquatic-ST  1:16.50    1:17.48  
 14 May, Jacob R              10 Nitro Swimming-ST    1:18.70    1:18.24  
 15 Crawford, Leffie          10 Austin Swim Club-ST  1:15.86    1:18.67  
 16 Ognoskie, Marcus T         9 Nitro Swimming-ST    1:19.40    1:19.19  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nicholl, River M           9 Alamo Area Aquat-ST  1:18.00    1:20.20  
 18 Brown, Dalton P           10 Hays Swim Club-ST    1:19.27    1:21.80  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Crisp, William C           9 Streamline Aquat-ST  1:16.47    1:25.07  
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Svatek, Miles R           10 Alamo Area Aquat-ST  2:34.54    2:34.26  
                  35.82     1:15.75 (39.93)     1:56.18 (40.43)     2:34.26 (38.08)
  2 Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST  2:40.69    2:40.57  
                  37.24     1:18.86 (41.62)     2:01.09 (42.23)     2:40.57 (39.48)
  3 Prokazov, Daniil          10 Nitro Swimming-ST    2:41.23    2:40.81  
                  37.04     1:18.84 (41.80)     2:00.72 (41.88)     2:40.81 (40.09)
  4 Nguyen, Evan C            10 Nitro Swimming-ST    2:43.53    2:42.69  
                  37.26     1:19.06 (41.80)     2:01.63 (42.57)     2:42.69 (41.06)
  5 Gilbreath, Nicholas G     10 Longhorn Aquatic-ST  2:46.90    2:43.63  
                                  35.93 ( )   2:04.13 (1:28.20)     2:43.63 (39.50)
  6 Ognoskie, Marcus T         9 Nitro Swimming-ST    2:47.70    2:47.55  
                  37.58     1:20.46 (42.88)     2:05.24 (44.78)     2:47.55 (42.31)
  7 May, Jacob R              10 Nitro Swimming-ST    2:51.25    2:47.60  
                  38.06     1:21.99 (43.93)     2:05.64 (43.65)     2:47.60 (41.96)
  8 Nicholl, River M           9 Alamo Area Aquat-ST  2:55.05    2:50.33  
                  38.51     1:22.11 (43.60)     2:07.37 (45.26)     2:50.33 (42.96)
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lockett, Cai J            10 Nitro Swimming-ST    2:29.44    2:24.67  
                1:11.18   2:24.67 (1:13.49)                                        
  2 Svatek, Miles R           10 Alamo Area Aquat-ST  2:35.00    2:34.54  
                1:15.79   2:34.54 (1:18.75)                                        
  3 Elcock, Kaleb J           10 Longhorn Aquatic-ST  2:48.60    2:39.86  
                1:18.40   2:39.86 (1:21.46)                                        
  4 Jones, Oliver E            9 Longhorn Aquatic-ST  2:40.74    2:40.62  
                1:19.40   2:40.62 (1:21.22)                                        
  5 Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST  2:42.31    2:40.69  
                1:20.10   2:40.69 (1:20.59)                                        
  6 Prokazov, Daniil          10 Nitro Swimming-ST    2:36.74    2:41.23  
                1:19.14   2:41.23 (1:22.09)                                        
  7 Nguyen, Evan C            10 Nitro Swimming-ST    2:45.94    2:43.53  
                1:19.29   2:43.53 (1:24.24)                                        
  8 Gilbreath, Nicholas G     10 Longhorn Aquatic-ST  2:42.58    2:46.90  
                1:21.81   2:46.90 (1:25.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ognoskie, Marcus T         9 Nitro Swimming-ST    2:48.91    2:47.70  
                1:20.01   2:47.70 (1:27.69)                                        
 10 May, Jacob R              10 Nitro Swimming-ST    2:49.97    2:51.25  
                1:22.94   2:51.25 (1:28.31)                                        
 11 Nicholl, River M           9 Alamo Area Aquat-ST  2:49.64    2:55.05  
 
Men 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Svatek, Miles R           10 Alamo Area Aquat-ST  5:38.88    5:25.40  
                1:20.52   2:45.10 (1:24.58)   4:09.40 (1:24.30)   5:25.40 (1:16.00)
  2 Elcock, Kaleb J           10 Longhorn Aquatic-ST  5:30.71    5:30.39  
                1:19.48   2:45.98 (1:26.50)   4:09.61 (1:23.63)   5:30.39 (1:20.78)
  3 Nguyen, Evan C            10 Nitro Swimming-ST    5:50.26    5:47.11  
                1:21.06   2:48.89 (1:27.83)   4:17.52 (1:28.63)   5:47.11 (1:29.59)
  4 Nicholl, River M           9 Alamo Area Aquat-ST  5:57.52    5:48.43  
                1:24.62   2:54.55 (1:29.93)   4:23.22 (1:28.67)   5:48.43 (1:25.21)
  5 Prokazov, Daniil          10 Nitro Swimming-ST    5:43.31    5:49.43  
                1:26.18   2:56.73 (1:30.55)   4:23.09 (1:26.36)   5:49.43 (1:26.34)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST          37.49      36.20  
  2 Svatek, Miles R           10 Alamo Area Aquat-ST    38.93      38.83  
  3 Lobdell, Alexander P      10 Nitro Swimming-ST      39.72      38.86  
  4 Eklund, Kai A             10 Aquatex Swim Tea-ST    39.10      39.14  
  5 Gilbreath, Nicholas G     10 Longhorn Aquatic-ST    41.24      40.23  
  6 Hempton, Braden J         10 Alamo Area Aquat-ST    41.37      40.81  
  7 Brown, Dalton P           10 Hays Swim Club-ST      41.72      41.04  
  8 Crisp, William C           9 Streamline Aquat-ST    42.49      41.65  
B - Final
  9 Denison, Zachary D        10 Waterloo Swimmin-ST    44.55      42.80  
 10 Carmichael, Matthew P     10 Waterloo Swimmin-ST    43.62      43.40  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST          37.04      37.49  
  2 Svatek, Miles R           10 Alamo Area Aquat-ST    38.94      38.93  
  3 Nahidi, Charlie M         10 Waterloo Swimmin-ST    40.01      39.00  
  4 Elcock, Kaleb J           10 Longhorn Aquatic-ST    38.64      39.06  
  5 Eklund, Kai A             10 Aquatex Swim Tea-ST    41.11      39.10  
  6 Nguyen, Evan C            10 Nitro Swimming-ST      42.25      39.16  
  7 Lobdell, Alexander P      10 Nitro Swimming-ST      39.13      39.72  
  8 Lutfi, Daniel M           10 Nitro Swimming-ST      42.72      40.61  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gilbreath, Nicholas G     10 Longhorn Aquatic-ST    40.64      41.24  
 10 Grundy, Jeter M           10 Lone Star Aquati-ST    42.09      41.28  
 11 Hempton, Braden J         10 Alamo Area Aquat-ST    39.83      41.37  
 12 Brown, Dalton P           10 Hays Swim Club-ST      41.28      41.72  
 13 Crisp, William C           9 Streamline Aquat-ST    42.95      42.49  
 14 Smith, Sawyer M           10 Una Wow-ST             40.41      43.04  
 15 Carmichael, Matthew P     10 Waterloo Swimmin-ST    41.89      43.62  
 16 May, Jacob R              10 Nitro Swimming-ST      42.60      43.68  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Denison, Zachary D        10 Waterloo Swimmin-ST    42.49      44.55  
 -- Jones, Oliver E            9 Longhorn Aquatic-ST    40.13         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST        1:20.55    1:17.16  
                  37.52     1:17.16 (39.64)                                        
  2 Fagg, Weston A            10 Nitro Swimming-ST    1:23.33    1:19.48  
                  38.15     1:19.48 (41.33)                                        
  3 Svatek, Miles R           10 Alamo Area Aquat-ST  1:22.41    1:21.85  
                  40.09     1:21.85 (41.76)                                        
  4 Ognoskie, Marcus T         9 Nitro Swimming-ST    1:24.68    1:23.38  
                  40.70     1:23.38 (42.68)                                        
  5 Zhao, Yuelei              10 Nitro Swimming-ST    1:23.78    1:23.47  
                  40.06     1:23.47 (43.41)                                        
  6 Nahidi, Charlie M         10 Waterloo Swimmin-ST  1:25.32    1:24.82  
                  41.16     1:24.82 (43.66)                                        
  7 Eklund, Kai A             10 Aquatex Swim Tea-ST  1:27.44    1:25.15  
                  41.81     1:25.15 (43.34)                                        
  8 Brown, Dalton P           10 Hays Swim Club-ST    1:26.65    1:27.38  
                  42.05     1:27.38 (45.33)                                        
B - Final
  9 Hempton, Braden J         10 Alamo Area Aquat-ST  1:30.42    1:26.96  
                  41.49     1:26.96 (45.47)                                        
 10 Gilbreath, Nicholas G     10 Longhorn Aquatic-ST  1:27.83    1:27.93  
                  43.46     1:27.93 (44.47)                                        
 11 Smith, Sawyer M           10 Una Wow-ST           1:34.19    1:30.95  
                  45.52     1:30.95 (45.43)                                        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST        1:18.03    1:20.55  
  2 Lockett, Cai J            10 Nitro Swimming-ST    1:20.84    1:20.89  
  3 Svatek, Miles R           10 Alamo Area Aquat-ST  1:25.33    1:22.41  
  4 Fagg, Weston A            10 Nitro Swimming-ST    1:21.08    1:23.33  
  5 Elcock, Kaleb J           10 Longhorn Aquatic-ST  1:26.38    1:23.77  
  6 Zhao, Yuelei              10 Nitro Swimming-ST    1:15.42Y   1:23.78  
  7 Ognoskie, Marcus T         9 Nitro Swimming-ST    1:27.55    1:24.68  
  8 Nahidi, Charlie M         10 Waterloo Swimmin-ST  1:26.25    1:25.32  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brown, Dalton P           10 Hays Swim Club-ST    1:28.79    1:26.65  
 10 Eklund, Kai A             10 Aquatex Swim Tea-ST  1:16.29Y   1:27.44  
 11 Gilbreath, Nicholas G     10 Longhorn Aquatic-ST  1:25.93    1:27.83  
 12 Hempton, Braden J         10 Alamo Area Aquat-ST  1:27.08    1:30.42  
 13 Smith, Sawyer M           10 Una Wow-ST           1:30.94    1:34.19  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST          41.56      40.25  
  2 Jones, Oliver E            9 Longhorn Aquatic-ST    44.08      43.22  
  3 May, Jacob R              10 Nitro Swimming-ST      45.00      43.92  
  4 Zhao, Yuelei              10 Nitro Swimming-ST      42.82      43.94  
  5 O'Banion, Jacob W         10 Nitro Swimming-ST      43.15      44.05  
  6 Prokazov, Daniil          10 Nitro Swimming-ST      44.45      44.37  
  7 Nicholl, River M           9 Alamo Area Aquat-ST    44.71      45.03  
  8 Wilkinson, Nixon J        10 Capital Area Aqu-ST    44.23      46.37  
B - Final
  9 Eklund, Kai A             10 Aquatex Swim Tea-ST    46.53      44.93  
 10 Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST    45.94      45.51  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST          41.84      41.56  
  2 Zhao, Yuelei              10 Nitro Swimming-ST      44.64      42.82  
  3 O'Banion, Jacob W         10 Nitro Swimming-ST      42.94      43.15  
  4 Jones, Oliver E            9 Longhorn Aquatic-ST    44.79      44.08  
  5 Wilkinson, Nixon J        10 Capital Area Aqu-ST    46.62      44.23  
  6 Prokazov, Daniil          10 Nitro Swimming-ST      43.93      44.45  
  7 Nicholl, River M           9 Alamo Area Aquat-ST    44.36      44.71  
  8 May, Jacob R              10 Nitro Swimming-ST      46.70      45.00  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST    45.90      45.94  
 10 Eklund, Kai A             10 Aquatex Swim Tea-ST    46.58      46.53  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST        1:32.05    1:29.82  
                  42.78     1:29.82 (47.04)                                        
  2 Prokazov, Daniil          10 Nitro Swimming-ST    1:34.08    1:33.79  
                  44.32     1:33.79 (49.47)                                        
  3 Jones, Oliver E            9 Longhorn Aquatic-ST  1:34.97    1:35.86  
                  45.46     1:35.86 (50.40)                                        
  4 Wilkinson, Nixon J        10 Capital Area Aqu-ST  1:34.56    1:37.69  
                  45.79     1:37.69 (51.90)                                        
  5 Nicholl, River M           9 Alamo Area Aquat-ST  1:38.65    1:37.82  
                  46.09     1:37.82 (51.73)                                        
  6 May, Jacob R              10 Nitro Swimming-ST    1:36.21    1:38.44  
                  47.22     1:38.44 (51.22)                                        
  7 Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST  1:40.95    1:40.81  
                  48.45     1:40.81 (52.36)                                        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST        1:34.12    1:32.05  
  2 Prokazov, Daniil          10 Nitro Swimming-ST    1:33.33    1:34.08  
  3 Wilkinson, Nixon J        10 Capital Area Aqu-ST  1:41.08    1:34.56  
  4 Jones, Oliver E            9 Longhorn Aquatic-ST  1:37.30    1:34.97  
  5 May, Jacob R              10 Nitro Swimming-ST    1:40.79    1:36.21  
  6 Nicholl, River M           9 Alamo Area Aquat-ST  1:37.37    1:38.65  
  7 Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST  1:39.61    1:40.95  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST          33.69      33.23  
  2 Jones, Oliver E            9 Longhorn Aquatic-ST    36.60      35.75  
  3 Fagg, Weston A            10 Nitro Swimming-ST      37.66      35.87  
  4 Nahidi, Charlie M         10 Waterloo Swimmin-ST    36.92      36.01  
  5 Brown, Dalton P           10 Hays Swim Club-ST      37.36      36.97  
  6 Ognoskie, Marcus T         9 Nitro Swimming-ST      38.66      38.34  
  7 Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST    38.54      38.48  
  8 Gilbreath, Nicholas G     10 Longhorn Aquatic-ST    38.17      39.34  
B - Final
  9 Grundy, Jeter M           10 Lone Star Aquati-ST    38.75      38.25  
 10 Crawford, Leffie          10 Austin Swim Club-ST    38.71      39.33  
 11 Shapiro, Ezrah L           8 Capital of Texas-ST    39.11      39.68  
 12 Derdeyn, Cade J           10 Waterloo Swimmin-ST    40.31      39.87  
 13 Henneke, Jonathan B       10 Nitro Swimming-ST      40.42      41.02  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST          34.88      33.69  
  2 Seay, Joaquin E           10 Alamo Area Aquat-ST    36.64      36.13  
  3 Jones, Oliver E            9 Longhorn Aquatic-ST    36.57      36.60  
  4 Nahidi, Charlie M         10 Waterloo Swimmin-ST    38.19      36.92  
  5 Brown, Dalton P           10 Hays Swim Club-ST      38.49      37.36  
  6 Fagg, Weston A            10 Nitro Swimming-ST      36.84      37.66  
  7 Gilbreath, Nicholas G     10 Longhorn Aquatic-ST    38.57      38.17  
  8 Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST    38.94      38.54  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ognoskie, Marcus T         9 Nitro Swimming-ST      36.75      38.66  
 10 Crawford, Leffie          10 Austin Swim Club-ST    39.59      38.71  
 11 Grundy, Jeter M           10 Lone Star Aquati-ST    39.81      38.75  
 12 Shapiro, Ezrah L           8 Capital of Texas-ST    40.13      39.11  
 13 Derdeyn, Cade J           10 Waterloo Swimmin-ST    39.90      40.31  
 14 Henneke, Jonathan B       10 Nitro Swimming-ST      39.44      40.42  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST        1:17.60    1:15.67  
                  36.75     1:15.67 (38.92)                                        
  2 Brown, Dalton P           10 Hays Swim Club-ST    1:28.34    1:24.71  
                  40.57     1:24.71 (44.14)                                        
  3 Bellar, Reed A            10 Nitro Swimming-ST    1:34.27    1:31.47  
                  43.06     1:31.47 (48.41)                                        
  4 Mueller, Jacob T           9 Nitro Swimming-ST    1:32.44    1:32.43  
                  43.00     1:32.43 (49.43)                                        
 -- Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST  1:30.58         DQ  
                  40.49          DQ (46.52)                                        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST        1:16.28    1:17.60  
  2 Brown, Dalton P           10 Hays Swim Club-ST    1:26.43    1:28.34  
  3 Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST  1:28.55    1:30.58  
  4 Mueller, Jacob T           9 Nitro Swimming-ST    1:34.15    1:32.44  
  5 Bellar, Reed A            10 Nitro Swimming-ST    1:30.71    1:34.27  
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST        2:47.95    2:44.19  
                  35.49     1:18.16 (42.67)     2:07.48 (49.32)     2:44.19 (36.71)
  2 Svatek, Miles R           10 Alamo Area Aquat-ST  2:59.78    2:58.85  
                  41.61     1:25.66 (44.05)     2:19.68 (54.02)     2:58.85 (39.17)
  3 Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST  3:05.78    2:58.97  
                  39.69     1:25.80 (46.11)     2:20.41 (54.61)     2:58.97 (38.56)
  4 Lobdell, Alexander P      10 Nitro Swimming-ST    3:02.47    3:01.48  
                  40.35     1:25.23 (44.88)     2:23.74 (58.51)     3:01.48 (37.74)
  5 Prokazov, Daniil          10 Nitro Swimming-ST    3:01.92    3:02.46  
                  43.62     1:31.89 (48.27)     2:21.97 (50.08)     3:02.46 (40.49)
  6 Brown, Dalton P           10 Hays Swim Club-ST    3:11.04    3:05.29  
                  40.30     1:26.52 (46.22)     2:22.80 (56.28)     3:05.29 (42.49)
  7 Bellar, Reed A            10 Nitro Swimming-ST    3:10.31    3:07.37  
                  43.36     1:32.62 (49.26)     2:27.18 (54.56)     3:07.37 (40.19)
  8 Nicholl, River M           9 Alamo Area Aquat-ST  3:13.07    3:10.51  
                  44.54     1:35.38 (50.84)     2:29.18 (53.80)     3:10.51 (41.33)
B - Final
  9 Eklund, Kai A             10 Aquatex Swim Tea-ST  3:14.48    3:08.64  
                  41.98     1:28.52 (46.54)     2:27.34 (58.82)     3:08.64 (41.30)
 10 Hempton, Braden J         10 Alamo Area Aquat-ST  3:17.03    3:17.91  
                  42.22     1:30.20 (47.98)   2:33.54 (1:03.34)     3:17.91 (44.37)
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Ian             10 Unattached-ST        2:50.54    2:47.95  
                1:20.25   2:47.95 (1:27.70)                                        
  2 Svatek, Miles R           10 Alamo Area Aquat-ST  3:12.55    2:59.78  
                1:26.20   2:59.78 (1:33.58)                                        
  3 Prokazov, Daniil          10 Nitro Swimming-ST    2:56.98    3:01.92  
                1:31.32   3:01.92 (1:30.60)                                        
  4 Lobdell, Alexander P      10 Nitro Swimming-ST    3:06.84    3:02.47  
                1:27.26   3:02.47 (1:35.21)                                        
  5 Schrock, Logan J          10 Longhorn Aquatic-ST  3:05.50    3:05.78  
                1:31.38   3:05.78 (1:34.40)                                        
  6 Lutfi, Daniel M           10 Nitro Swimming-ST    3:12.05    3:09.14  
                1:28.69   3:09.14 (1:40.45)                                        
  7 Bellar, Reed A            10 Nitro Swimming-ST    3:09.02    3:10.31  
                1:34.95   3:10.31 (1:35.36)                                        
  8 Brown, Dalton P           10 Hays Swim Club-ST    3:08.33    3:11.04  
                1:30.42   3:11.04 (1:40.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 May, Jacob R              10 Nitro Swimming-ST    3:10.66    3:11.74  
                1:36.60   3:11.74 (1:35.14)                                        
 10 Gilbreath, Nicholas G     10 Longhorn Aquatic-ST  3:05.54    3:11.83  
                1:29.95   3:11.83 (1:41.88)                                        
 11 Nicholl, River M           9 Alamo Area Aquat-ST  3:11.38    3:13.07  
                1:36.51   3:13.07 (1:36.56)                                        
 12 Eklund, Kai A             10 Aquatex Swim Tea-ST  3:05.86    3:14.48  
                1:33.90   3:14.48 (1:40.58)                                        
 13 Hempton, Braden J         10 Alamo Area Aquat-ST  3:15.31    3:17.03  
                1:30.91   3:17.03 (1:46.12)                                        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:08.69    2:10.86  
     1) You, Kaiser L 10                2) Hempton, Braden J 10           
     3) Svatek, Miles R 10              4) Seay, Joaquin E 10             
                  31.99     1:07.46 (35.47)     1:44.44 (36.98)     2:10.86 (26.42)
  2 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         2:12.30    2:15.13  
     1) Jones, Oliver E 9               2) Schrock, Logan J 10            
     3) Gilbreath, Nicholas G 10        4) Elcock, Kaleb J 10             
                  33.48     1:08.22 (34.74)     1:42.51 (34.29)     2:15.13 (32.62)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                                 NT    2:20.88  
     1) Bellar, Reed A 10               2) Ognoskie, Marcus T 9           
     3) Henneke, Jonathan B 10          4) May, Jacob R 10                
                  33.82     1:09.00 (35.18)     1:46.13 (37.13)     2:20.88 (34.75)
  4 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:28.87    2:29.59  
     1) Nahidi, Charlie M 10            2) Carmichael, Matthew P 10       
     3) Denison, Zachary D 10           4) Derdeyn, Cade J 10             
                  34.94     1:13.43 (38.49)     1:53.05 (39.62)     2:29.59 (36.54)
 
Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:52.16    4:49.13  
     1) Svatek, Miles R 10              2) Nicholl, River M 9             
     3) You, Kaiser L 10                4) Seay, Joaquin E 10             
                  34.71   1:11.88 (1:11.88)     1:48.87 (36.99)   2:30.34 (1:18.46)
        3:05.32 (34.98)   3:42.44 (1:12.10)     4:13.41 (30.97)   4:49.13 (1:06.69)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            4:36.02    5:16.74  
     1) Bellar, Reed A 10               2) May, Jacob R 10                
     3) Mueller, Jacob T 9              4) O'Banion, Jacob W 10           
                  36.70   1:16.94 (1:16.94)     1:53.96 (37.02)   2:35.49 (1:18.55)
        3:15.32 (39.83)   4:01.89 (1:26.40)     4:37.52 (35.63)   5:16.74 (1:14.85)
  3 Waterloo Swimming-ST  'A'                         5:49.42    5:41.69  
     1) Denison, Zachary D 10           2) Carmichael, Matthew P 10       
     3) Derdeyn, Cade J 10              4) Nahidi, Charlie M 10           
                  42.52   1:35.89 (1:35.89)     2:16.18 (40.29)   3:03.08 (1:27.19)
        3:41.01 (37.93)   4:25.38 (1:22.30)     5:00.86 (35.48)   5:41.69 (1:16.31)
 -- Longhorn Aquatics-ST  'A'                         4:56.05         DQ  
     1) Elcock, Kaleb J 10              2) Schrock, Logan J 10            
     3) Jones, Oliver E 9               4) Gilbreath, Nicholas G 10       
                  34.61   1:11.82 (1:11.82)     1:48.05 (36.23)   2:27.33 (1:15.51)
        3:02.11 (34.78)   3:40.99 (1:13.66)     4:15.78 (34.79)        DQ (1:16.14)
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:28.99    2:32.16  
     1) Seay, Joaquin E 10              2) Nicholl, River M 9             
     3) You, Kaiser L 10                4) Svatek, Miles R 10             
                  35.83     1:22.62 (46.79)     2:00.13 (37.51)     2:32.16 (32.03)
  2 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         2:32.79    2:35.42  
     1) Schrock, Logan J 10             2) Jones, Oliver E 9              
     3) Gilbreath, Nicholas G 10        4) Elcock, Kaleb J 10             
                  46.25     1:25.42 (39.17)     2:03.02 (37.60)     2:35.42 (32.40)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                            2:22.61    2:37.04  
     1) Fagg, Weston A 10               2) May, Jacob R 10                
     3) Henneke, Jonathan B 10          4) Bellar, Reed A 10              
                  37.34     1:22.07 (44.73)     2:03.53 (41.46)     2:37.04 (33.51)
  4 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:50.23    2:54.57  
     1) Denison, Zachary D 10           2) Derdeyn, Cade J 10             
     3) Nahidi, Charlie M 10            4) Carmichael, Matthew P 10       
                  44.76     1:38.02 (53.26)     2:14.68 (36.66)     2:54.57 (39.89)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sefcik, Elias M           12 Austin Swim Club-ST    28.84      29.07  
  2 Mulligan, Kevin J         11 Nitro Swimming-ST      29.89      29.48  
  3 Utama, Zechariah M        12 Nitro Swimming-ST      30.00      29.59  
  4 Ognoskie, Graceson T      12 Nitro Swimming-ST      30.15      29.72  
  5 Wei, Derek Z              12 Nitro Swimming-ST      30.09      29.80  
  6 Altermatt, Ethan J        12 Alamo Area Aquat-ST    30.16      29.85  
  7 Fong, Marcus H            12 Nitro Swimming-ST      30.49      30.26  
  8 Hernandez-Ojeda, Derek    12 Aquatex Swim Tea-ST    30.39      30.52  
B - Final
  9 Capps, Clark D            12 Alamo Area Aquat-ST    30.65      30.27  
 10 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST          31.13      30.53  
 11 Ewan, Holden M            12 Circle C Select-ST     30.80      30.63  
 12 Kang, Elijah H            12 Nitro Swimming-ST      30.91      31.34  
 13 Bedo, Andrew C            12 San Antonio Wave-ST    30.50      31.40  
 14 Anand, Atharva            12 Waterloo Swimmin-ST    31.10      31.47  
 15 Morales, Jose             11 High Performance-ST    31.03      31.59  
 16 Nguyen, Kyan V            12 Nitro Swimming-ST      31.02      31.61  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sefcik, Elias M           12 Austin Swim Club-ST    29.25      28.84  
  2 Liu, Kai M                12 Waterloo Swimmin-ST    29.26      28.91  
  3 Mulligan, Kevin J         11 Nitro Swimming-ST      30.63      29.89  
  4 Utama, Zechariah M        12 Nitro Swimming-ST      29.88      30.00  
  5 Wei, Derek Z              12 Nitro Swimming-ST      30.08      30.09  
  6 Ognoskie, Graceson T      12 Nitro Swimming-ST      30.27      30.15  
  7 Altermatt, Ethan J        12 Alamo Area Aquat-ST    30.84      30.16  
  8 Hernandez-Ojeda, Derek    12 Aquatex Swim Tea-ST    30.15      30.39  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fong, Marcus H            12 Nitro Swimming-ST      31.16      30.49  
 10 Bedo, Andrew C            12 San Antonio Wave-ST    31.05      30.50  
 11 Capps, Clark D            12 Alamo Area Aquat-ST    30.60      30.65  
 12 Ewan, Holden M            12 Circle C Select-ST     31.85      30.80  
 13 Kang, Elijah H            12 Nitro Swimming-ST      30.95      30.91  
 14 Nguyen, Kyan V            12 Nitro Swimming-ST      30.67      31.02  
 15 Morales, Jose             11 High Performance-ST    31.95      31.03  
 16 Anand, Atharva            12 Waterloo Swimmin-ST    31.22      31.10  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST          31.30      31.13  
 18 Reynolds, Edmond          11 Unattached-ST          31.25      31.15  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Morrison, Beck M          12 Aquatex Swim Tea-ST    27.82Y     31.18  
 20 Kaplan, Caleb P           12 Capital Area Aqu-ST    31.46      31.29  
 21 Funaro, Aarez M           12 Nitro Swimming-ST      31.39      31.37  
 22 Barichovich, Adrian       12 High Performance-ST    31.50      31.53  
 23 Wang, Ryan D              12 Capital Area Aqu-ST    31.79      31.62  
 24 Dessouky, Samy S          11 Alamo Area Aquat-ST    31.71      31.69  
 25 Alisangco, Jason T        12 Alamo Area Aquat-ST    31.63      31.72  
 26 Cox, Aydan L              12 Texas Gold-ST          31.02      31.76  
 27 Castel, Jean K            11 Aquatex Swim Tea-ST    31.38      31.80  
 28 Ozanus, William J         12 Nitro Swimming-ST      31.12      31.82  
 29 Wenglar, Liam T           12 Nitro Swimming-ST      31.68      31.95  
 30 Gallus, Zarek K           11 Hays Swim Club-ST      31.85      32.04  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Clarno, Tavern J          12 Alamo Area Aquat-ST  1:01.97    1:01.24  
                  29.41     1:01.24 (31.83)                                        
  2 Liu, Kai M                12 Waterloo Swimmin-ST  1:02.81    1:02.52  
                  30.13     1:02.52 (32.39)                                        
  3 Ognoskie, Graceson T      12 Nitro Swimming-ST    1:05.32    1:03.75  
                  30.86     1:03.75 (32.89)                                        
  4 Utama, Zechariah M        12 Nitro Swimming-ST    1:06.26    1:05.21  
                  31.83     1:05.21 (33.38)                                        
  4 Fong, Marcus H            12 Nitro Swimming-ST    1:05.17    1:05.21  
                  31.17     1:05.21 (34.04)                                        
  6 Mulligan, Kevin J         11 Nitro Swimming-ST    1:05.76    1:05.66  
                  31.49     1:05.66 (34.17)                                        
  7 Moreno, Matthew O         12 Streamline Aquat-ST  1:06.11    1:06.34  
                  32.20     1:06.34 (34.14)                                        
  8 Wei, Derek Z              12 Nitro Swimming-ST    1:05.74    1:06.63  
                  31.86     1:06.63 (34.77)                                        
B - Final
  9 Anand, Atharva            12 Waterloo Swimmin-ST  1:07.01    1:06.92  
                  32.38     1:06.92 (34.54)                                        
 10 Kang, Elijah H            12 Nitro Swimming-ST    1:07.00    1:07.39  
                  32.48     1:07.39 (34.91)                                        
 11 Kaplan, Caleb P           12 Capital Area Aqu-ST  1:08.42    1:07.73  
                  32.67     1:07.73 (35.06)                                        
 12 Ewan, Holden M            12 Circle C Select-ST   1:08.19    1:08.21  
                  31.86     1:08.21 (36.35)                                        
 13 Altermatt, Ethan J        12 Alamo Area Aquat-ST  1:07.72    1:08.31  
                  31.98     1:08.31 (36.33)                                        
 14 Wenglar, Liam T           12 Nitro Swimming-ST    1:08.22    1:08.67  
                  33.19     1:08.67 (35.48)                                        
 15 Larsen, Dean A            12 Lone Star Aquati-ST  1:07.78    1:09.07  
                  32.52     1:09.07 (36.55)                                        
 16 Castel, Jean K            11 Aquatex Swim Tea-ST  1:07.88    1:10.94  
                  33.03     1:10.94 (37.91)                                        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clarno, Tavern J          12 Alamo Area Aquat-ST  1:02.20    1:01.97  
  2 Liu, Kai M                12 Waterloo Swimmin-ST  1:03.94    1:02.81  
  3 Fong, Marcus H            12 Nitro Swimming-ST    1:06.97    1:05.17  
  4 Ognoskie, Graceson T      12 Nitro Swimming-ST    1:04.11    1:05.32  
  5 Wei, Derek Z              12 Nitro Swimming-ST    1:06.12    1:05.74  
  6 Mulligan, Kevin J         11 Nitro Swimming-ST    1:06.17    1:05.76  
  7 Moreno, Matthew O         12 Streamline Aquat-ST  1:06.46    1:06.11  
  8 Utama, Zechariah M        12 Nitro Swimming-ST    1:07.53    1:06.26  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kang, Elijah H            12 Nitro Swimming-ST    1:06.44    1:07.00  
 10 Anand, Atharva            12 Waterloo Swimmin-ST  1:07.58    1:07.01  
 11 Altermatt, Ethan J        12 Alamo Area Aquat-ST  1:09.06    1:07.72  
 12 Larsen, Dean A            12 Lone Star Aquati-ST  1:00.17Y   1:07.78  
 13 Castel, Jean K            11 Aquatex Swim Tea-ST  1:08.61    1:07.88  
 14 Ewan, Holden M            12 Circle C Select-ST   1:08.19    1:08.19  
 15 Wenglar, Liam T           12 Nitro Swimming-ST    1:09.48    1:08.22  
 16 Kaplan, Caleb P           12 Capital Area Aqu-ST  1:08.44    1:08.42  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Masri, Austin G           12 Waterloo Swimmin-ST  1:07.53    1:08.81  
 18 Morales, Jose             11 High Performance-ST  1:08.99    1:08.84  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Capps, Clark D            12 Alamo Area Aquat-ST  1:09.63    1:08.99  
 20 Hernandez-Ojeda, Derek    12 Aquatex Swim Tea-ST  1:06.50    1:09.17  
 21 Yaksh, Aarush             11 Waterloo Swimmin-ST  1:09.66    1:09.41  
 22 Cox, Aydan L              12 Texas Gold-ST        1:08.07    1:09.50  
 23 Nguyen, Kyan V            12 Nitro Swimming-ST    1:08.47    1:09.64  
 24 Gallus, Zarek K           11 Hays Swim Club-ST    1:09.38    1:10.39  
 25 Ozanus, William J         12 Nitro Swimming-ST    1:09.00    1:12.13  
 -- Sefcik, Elias M           12 Austin Swim Club-ST  1:04.22         DQ  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Clarno, Tavern J          12 Alamo Area Aquat-ST  2:14.17    2:13.86  
                  30.75     1:04.66 (33.91)     1:39.91 (35.25)     2:13.86 (33.95)
  2 Sefcik, Elias M           12 Austin Swim Club-ST  2:21.61    2:18.10  
                  31.77     1:06.86 (35.09)     1:43.51 (36.65)     2:18.10 (34.59)
  3 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST        2:20.96    2:20.10  
                  32.40     1:08.12 (35.72)     1:44.91 (36.79)     2:20.10 (35.19)
  4 Wenglar, Liam T           12 Nitro Swimming-ST    2:26.08    2:21.60  
                  32.63     1:08.79 (36.16)     1:45.72 (36.93)     2:21.60 (35.88)
  5 Wei, Derek Z              12 Nitro Swimming-ST    2:22.65    2:21.78  
                  32.68     1:09.00 (36.32)     1:45.83 (36.83)     2:21.78 (35.95)
  6 Moreno, Matthew O         12 Streamline Aquat-ST  2:22.65    2:22.94  
                  33.08     1:09.51 (36.43)     1:47.02 (37.51)     2:22.94 (35.92)
  7 Kang, Elijah H            12 Nitro Swimming-ST    2:24.15    2:23.67  
                  33.26     1:09.89 (36.63)     1:47.41 (37.52)     2:23.67 (36.26)
  8 Mulligan, Kevin J         11 Nitro Swimming-ST    2:26.83    2:25.65  
                  33.92     1:11.20 (37.28)     1:50.08 (38.88)     2:25.65 (35.57)
B - Final
  9 Kaplan, Caleb P           12 Capital Area Aqu-ST  2:27.18    2:24.93  
                  34.14     1:11.88 (37.74)     1:50.24 (38.36)     2:24.93 (34.69)
 10 Anand, Atharva            12 Waterloo Swimmin-ST  2:26.96    2:24.99  
                  32.95     1:09.57 (36.62)     1:47.81 (38.24)     2:24.99 (37.18)
 11 Qian, Marvin Z            11 Waterloo Swimmin-ST  2:27.85    2:27.48  
                  33.68     1:10.99 (37.31)     1:49.44 (38.45)     2:27.48 (38.04)
 12 Funaro, Aarez M           12 Nitro Swimming-ST    2:32.27    2:31.28  
                  34.35     1:13.33 (38.98)     1:53.84 (40.51)     2:31.28 (37.44)
 13 Morris, Rowan L           12 Longhorn Aquatic-ST  2:30.08    2:32.42  
                  34.88     1:14.01 (39.13)     1:54.45 (40.44)     2:32.42 (37.97)
 14 Ozanus, William J         12 Nitro Swimming-ST    2:31.91    2:32.69  
                  33.09     1:10.75 (37.66)     1:51.98 (41.23)     2:32.69 (40.71)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clarno, Tavern J          12 Alamo Area Aquat-ST  2:15.65    2:14.17  
                1:05.61   2:14.17 (1:08.56)                                        
  2 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST        2:20.50    2:20.96  
                1:08.66   2:20.96 (1:12.30)                                        
  3 Sefcik, Elias M           12 Austin Swim Club-ST  2:24.63    2:21.61  
                1:07.76   2:21.61 (1:13.85)                                        
  4 Wei, Derek Z              12 Nitro Swimming-ST    2:25.81    2:22.65  
                1:08.81   2:22.65 (1:13.84)                                        
  4 Moreno, Matthew O         12 Streamline Aquat-ST  2:24.96    2:22.65  
                1:08.78   2:22.65 (1:13.87)                                        
  6 Kang, Elijah H            12 Nitro Swimming-ST    2:22.22    2:24.15  
                1:09.73   2:24.15 (1:14.42)                                        
  7 Wenglar, Liam T           12 Nitro Swimming-ST    2:26.23    2:26.08  
                1:11.47   2:26.08 (1:14.61)                                        
  8 Mulligan, Kevin J         11 Nitro Swimming-ST    2:27.35    2:26.83  
                1:10.25   2:26.83 (1:16.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Anand, Atharva            12 Waterloo Swimmin-ST  2:29.54    2:26.96  
                1:11.69   2:26.96 (1:15.27)                                        
 10 Kaplan, Caleb P           12 Capital Area Aqu-ST  2:28.57    2:27.18  
                1:13.04   2:27.18 (1:14.14)                                        
 11 Qian, Marvin Z            11 Waterloo Swimmin-ST  2:30.21    2:27.85  
                1:11.40   2:27.85 (1:16.45)                                        
 12 Utama, Zechariah M        12 Nitro Swimming-ST    2:28.52    2:28.34  
                1:12.68   2:28.34 (1:15.66)                                        
 13 Efimov, Luke M            12 Alamo Area Aquat-ST  2:27.90    2:29.69  
                1:12.01   2:29.69 (1:17.68)                                        
 14 Morris, Rowan L           12 Longhorn Aquatic-ST  2:31.10    2:30.08  
                1:12.98   2:30.08 (1:17.10)                                        
 15 Ozanus, William J         12 Nitro Swimming-ST    2:31.62    2:31.91  
                1:12.35   2:31.91 (1:19.56)                                        
 16 Funaro, Aarez M           12 Nitro Swimming-ST    2:31.62    2:32.27  
                1:13.59   2:32.27 (1:18.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hasson, Colton D          11 Nitro Swimming-ST    2:31.89    2:32.28  
                1:14.54   2:32.28 (1:17.74)                                        
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Wenglar, Liam T           12 Nitro Swimming-ST    5:10.82    4:55.03  
                  33.80     1:10.82 (37.02)     1:49.24 (38.42)     2:26.12 (36.88)
        3:04.08 (37.96)     3:41.64 (37.56)     4:19.46 (37.82)     4:55.03 (35.57)
  2 Kang, Elijah H            12 Nitro Swimming-ST    4:58.22    4:59.97  
                  33.97     1:11.09 (37.12)     1:50.05 (38.96)     2:28.34 (38.29)
        3:06.73 (38.39)     3:45.49 (38.76)     4:23.93 (38.44)     4:59.97 (36.04)
  3 Wei, Derek Z              12 Nitro Swimming-ST    4:57.98    5:02.44  
                  33.46     1:10.82 (37.36)     1:49.72 (38.90)     2:28.20 (38.48)
        3:07.84 (39.64)     3:46.97 (39.13)     4:26.39 (39.42)     5:02.44 (36.05)
  4 Mulligan, Kevin J         11 Nitro Swimming-ST    5:09.63    5:02.60  
                  33.84     1:11.37 (37.53)     1:50.45 (39.08)     2:29.86 (39.41)
        3:09.47 (39.61)     3:48.50 (39.03)     4:27.09 (38.59)     5:02.60 (35.51)
  5 Qian, Marvin Z            11 Waterloo Swimmin-ST  5:13.75    5:10.74  
                  33.56     1:11.26 (37.70)     1:50.28 (39.02)     2:29.98 (39.70)
        3:09.76 (39.78)     3:50.70 (40.94)     4:30.85 (40.15)     5:10.74 (39.89)
  6 Kaplan, Caleb P           12 Capital Area Aqu-ST  5:10.88    5:15.26  
                  34.90     1:14.85 (39.95)     1:55.79 (40.94)     2:35.87 (40.08)
        3:17.07 (41.20)     3:58.16 (41.09)     4:38.48 (40.32)     5:15.26 (36.78)
  7 Funaro, Aarez M           12 Nitro Swimming-ST    5:14.20    5:15.39  
                  35.01     1:15.08 (40.07)     1:55.98 (40.90)     2:36.89 (40.91)
        3:17.38 (40.49)     3:58.71 (41.33)     4:38.62 (39.91)     5:15.39 (36.77)
  8 Hasson, Colton D          11 Nitro Swimming-ST    5:21.63    5:22.69  
                  35.51     1:15.61 (40.10)     1:56.94 (41.33)     2:38.50 (41.56)
        3:20.42 (41.92)     4:01.71 (41.29)     4:43.57 (41.86)     5:22.69 (39.12)
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wei, Derek Z              12 Nitro Swimming-ST    4:57.70    4:57.98  
                1:10.85   2:27.73 (1:16.88)   3:44.05 (1:16.32)   4:57.98 (1:13.93)
  2 Kang, Elijah H            12 Nitro Swimming-ST    4:59.46    4:58.22  
                1:10.89   2:27.86 (1:16.97)   3:44.39 (1:16.53)   4:58.22 (1:13.83)
  3 Mulligan, Kevin J         11 Nitro Swimming-ST    5:20.29    5:09.63  
                1:14.66   2:34.85 (1:20.19)   3:54.51 (1:19.66)   5:09.63 (1:15.12)
  4 Wenglar, Liam T           12 Nitro Swimming-ST    5:03.56    5:10.82  
                1:14.42   2:35.29 (1:20.87)   3:56.32 (1:21.03)   5:10.82 (1:14.50)
  5 Kaplan, Caleb P           12 Capital Area Aqu-ST  5:15.28    5:10.88  
                1:14.66   2:36.03 (1:21.37)   3:56.85 (1:20.82)   5:10.88 (1:14.03)
  6 Efimov, Luke M            12 Alamo Area Aquat-ST  5:13.81    5:12.87  
                1:12.49   2:33.33 (1:20.84)   3:54.07 (1:20.74)   5:12.87 (1:18.80)
  7 Qian, Marvin Z            11 Waterloo Swimmin-ST  5:21.13    5:13.75  
                1:12.61   2:32.26 (1:19.65)   3:53.54 (1:21.28)   5:13.75 (1:20.21)
  8 Funaro, Aarez M           12 Nitro Swimming-ST    5:16.17    5:14.20  
                1:14.39   2:36.55 (1:22.16)   3:58.30 (1:21.75)   5:14.20 (1:15.90)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hasson, Colton D          11 Nitro Swimming-ST    5:17.45    5:21.63  
                1:16.88   2:39.73 (1:22.85)   4:01.39 (1:21.66)   5:21.63 (1:20.24)
 10 Magee, Odin S             11 Nitro Swimming-ST    5:17.64    5:30.61  
                1:17.49   2:41.96 (1:24.47)   4:06.74 (1:24.78)   5:30.61 (1:23.87)
 
Boys 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno, Matthew O         12 Streamline Aquat-ST 10:57.34   11:02.68  
                1:12.62   2:32.88 (1:20.26)   3:56.74 (1:23.86)   5:22.68 (1:25.94)
      6:48.64 (1:25.96)   8:14.38 (1:25.74)   9:40.48 (1:26.10)  11:02.68 (1:22.20)
 
Boys 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ozanus, William J         12 Nitro Swimming-ST   21:33.32   21:20.07  
                1:18.59   2:43.39 (1:24.80)   4:07.38 (1:23.99)   5:32.34 (1:24.96)
      6:58.92 (1:26.58)   8:23.70 (1:24.78)   9:49.60 (1:25.90)  11:15.23 (1:25.63)
     12:42.61 (1:27.38)  14:09.47 (1:26.86)  15:36.04 (1:26.57)  17:03.93 (1:27.89)
     18:31.57 (1:27.64)  19:57.32 (1:25.75)  21:20.07 (1:22.75)                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hernandez-Ojeda, Derek    12 Aquatex Swim Tea-ST    33.42      34.11  
  2 Fong, Marcus H            12 Nitro Swimming-ST      34.58      34.31  
  3 Reynolds, Edmond          11 Unattached-ST          34.20      34.49  
  4 Moreno, Matthew O         12 Streamline Aquat-ST    34.07      34.61  
  5 Nguyen, Kyan V            12 Nitro Swimming-ST      35.34      34.99  
  6 Coffey, Decker A          12 Waterloo Swimmin-ST    34.70      35.26  
  7 Tegtmeier, Philip A       12 Nitro Swimming-ST      36.01      35.50  
  8 Ewan, Holden M            12 Circle C Select-ST     35.70      36.57  
B - Final
  9 Capps, Clark D            12 Alamo Area Aquat-ST    36.10      35.57  
 10 Bugbee, Braden C          12 Waterloo Swimmin-ST    36.13      35.79  
 11 Hager, Braeden J          12 Streamline Aquat-ST    36.90      36.47  
 12 Todd, Jonathan L          12 Nitro Swimming-ST      37.16      36.69  
 13 Altermatt, Ethan J        12 Alamo Area Aquat-ST    37.87      36.78  
 14 Yaksh, Aarush             11 Waterloo Swimmin-ST    37.16      36.80  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hernandez-Ojeda, Derek    12 Aquatex Swim Tea-ST    33.84      33.42  
  2 Moreno, Matthew O         12 Streamline Aquat-ST    35.21      34.07  
  3 Reynolds, Edmond          11 Unattached-ST          35.03      34.20  
  4 Fong, Marcus H            12 Nitro Swimming-ST      31.67Y     34.58  
  5 Coffey, Decker A          12 Waterloo Swimmin-ST    35.95      34.70  
  6 Nguyen, Kyan V            12 Nitro Swimming-ST      35.43      35.34  
  7 Ewan, Holden M            12 Circle C Select-ST     35.56      35.70  
  8 Tegtmeier, Philip A       12 Nitro Swimming-ST      35.35      36.01  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Capps, Clark D            12 Alamo Area Aquat-ST    35.59      36.10  
 10 Bugbee, Braden C          12 Waterloo Swimmin-ST    36.36      36.13  
 11 Hager, Braeden J          12 Streamline Aquat-ST    36.98      36.90  
 12 Yaksh, Aarush             11 Waterloo Swimmin-ST    36.65      37.16  
 12 Todd, Jonathan L          12 Nitro Swimming-ST      35.37      37.16  
 14 Altermatt, Ethan J        12 Alamo Area Aquat-ST    36.73      37.87  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hernandez-Ojeda, Derek    12 Aquatex Swim Tea-ST  1:13.00    1:12.54  
                  35.24     1:12.54 (37.30)                                        
  2 Fong, Marcus H            12 Nitro Swimming-ST    1:13.57    1:12.66  
                  35.85     1:12.66 (36.81)                                        
  3 Coffey, Decker A          12 Waterloo Swimmin-ST  1:14.22    1:13.34  
                  35.96     1:13.34 (37.38)                                        
  4 Moreno, Matthew O         12 Streamline Aquat-ST  1:14.45    1:14.36  
                  35.98     1:14.36 (38.38)                                        
  5 Reynolds, Edmond          11 Unattached-ST        1:16.76    1:14.38  
                  35.77     1:14.38 (38.61)                                        
  6 Efimov, Luke M            12 Alamo Area Aquat-ST  1:15.22    1:15.83  
                  37.59     1:15.83 (38.24)                                        
  7 Bugbee, Braden C          12 Waterloo Swimmin-ST  1:17.89    1:17.28  
                  36.93     1:17.28 (40.35)                                        
  8 Nguyen, Kyan V            12 Nitro Swimming-ST    1:17.49    1:18.30  
                  37.24     1:18.30 (41.06)                                        
B - Final
  9 Tegtmeier, Philip A       12 Nitro Swimming-ST    1:18.74    1:17.56  
                  38.01     1:17.56 (39.55)                                        
 10 Ozanus, William J         12 Nitro Swimming-ST    1:18.85    1:18.05  
                  38.30     1:18.05 (39.75)                                        
 11 Hager, Braeden J          12 Streamline Aquat-ST  1:17.90    1:18.30  
                  37.52     1:18.30 (40.78)                                        
 12 Todd, Jonathan L          12 Nitro Swimming-ST    1:19.11    1:18.32  
                  38.27     1:18.32 (40.05)                                        
 13 Qian, Marvin Z            11 Waterloo Swimmin-ST  1:20.52    1:19.15  
                  37.63     1:19.15 (41.52)                                        
 14 Ewan, Holden M            12 Circle C Select-ST   1:19.50    1:20.28  
                  39.34     1:20.28 (40.94)                                        
 15 Alisangco, Jason T        12 Alamo Area Aquat-ST  1:20.67    1:20.77  
                  39.88     1:20.77 (40.89)                                        
 16 Funaro, Aarez M           12 Nitro Swimming-ST    1:20.73    1:20.88  
                  38.58     1:20.88 (42.30)                                        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hernandez-Ojeda, Derek    12 Aquatex Swim Tea-ST  1:15.43    1:13.00  
  2 Fong, Marcus H            12 Nitro Swimming-ST    1:16.67    1:13.57  
  3 Coffey, Decker A          12 Waterloo Swimmin-ST  1:15.80    1:14.22  
  4 Moreno, Matthew O         12 Streamline Aquat-ST  1:17.40    1:14.45  
  5 Efimov, Luke M            12 Alamo Area Aquat-ST  1:15.79    1:15.22  
  6 Masri, Austin G           12 Waterloo Swimmin-ST  1:19.63    1:16.57  
  7 Reynolds, Edmond          11 Unattached-ST        1:17.36    1:16.76  
  8 Nguyen, Kyan V            12 Nitro Swimming-ST    1:17.29    1:17.49  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bugbee, Braden C          12 Waterloo Swimmin-ST  1:19.74    1:17.89  
 10 Hager, Braeden J          12 Streamline Aquat-ST  1:08.46Y   1:17.90  
 11 Tegtmeier, Philip A       12 Nitro Swimming-ST    1:18.33    1:18.74  
 12 Ozanus, William J         12 Nitro Swimming-ST    1:19.11    1:18.85  
 13 Todd, Jonathan L          12 Nitro Swimming-ST    1:19.73    1:19.11  
 14 Ewan, Holden M            12 Circle C Select-ST   1:20.42    1:19.50  
 15 Qian, Marvin Z            11 Waterloo Swimmin-ST  1:19.99    1:20.52  
 16 Alisangco, Jason T        12 Alamo Area Aquat-ST  1:19.01    1:20.67  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Funaro, Aarez M           12 Nitro Swimming-ST    1:18.29    1:20.73  
 18 Capps, Clark D            12 Alamo Area Aquat-ST  1:20.04    1:21.09  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Utama, Zechariah M        12 Nitro Swimming-ST    1:19.98    1:21.30  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST        2:42.05    2:39.63  
                  37.68     1:18.43 (40.75)     1:59.69 (41.26)     2:39.63 (39.94)
  2 Efimov, Luke M            12 Alamo Area Aquat-ST  2:42.99    2:41.25  
                  38.40     1:18.86 (40.46)     2:00.20 (41.34)     2:41.25 (41.05)
  3 Masri, Austin G           12 Waterloo Swimmin-ST  2:53.46    2:45.85  
                  38.39     1:21.76 (43.37)     2:05.58 (43.82)     2:45.85 (40.27)
  4 Nguyen, Kyan V            12 Nitro Swimming-ST    2:47.34    2:46.29  
                  37.55     1:19.57 (42.02)     2:03.63 (44.06)     2:46.29 (42.66)
  5 Ozanus, William J         12 Nitro Swimming-ST    2:49.94    2:48.37  
                  38.57     1:21.22 (42.65)     2:05.58 (44.36)     2:48.37 (42.79)
  6 Bugbee, Braden C          12 Waterloo Swimmin-ST  2:47.86    2:49.04  
                  39.31     1:21.24 (41.93)     2:05.68 (44.44)     2:49.04 (43.36)
 -- Hernandez-Ojeda, Derek    12 Aquatex Swim Tea-ST  2:39.79         DQ  
                  37.01     1:17.67 (40.66)     1:59.12 (41.45)          DQ (40.09)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hernandez-Ojeda, Derek    12 Aquatex Swim Tea-ST  2:41.21    2:39.79  
                1:18.80   2:39.79 (1:20.99)                                        
  2 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST        2:43.33    2:42.05  
                1:19.00   2:42.05 (1:23.05)                                        
  3 Efimov, Luke M            12 Alamo Area Aquat-ST  2:47.90    2:42.99  
                1:17.52   2:42.99 (1:25.47)                                        
  4 Nguyen, Kyan V            12 Nitro Swimming-ST    2:48.80    2:47.34  
                1:21.47   2:47.34 (1:25.87)                                        
  5 Bugbee, Braden C          12 Waterloo Swimmin-ST  2:47.60    2:47.86  
                1:20.57   2:47.86 (1:27.29)                                        
  6 Ozanus, William J         12 Nitro Swimming-ST    2:44.61    2:49.94  
                1:24.12   2:49.94 (1:25.82)                                        
  7 Masri, Austin G           12 Waterloo Swimmin-ST  2:47.20    2:53.46  
                1:25.08   2:53.46 (1:28.38)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Edmond          11 Unattached-ST          36.29      36.31  
  2 Liu, Kai M                12 Waterloo Swimmin-ST    38.28      37.65  
  3 Yaksh, Aarush             11 Waterloo Swimmin-ST    38.64      38.36  
  4 Gopal, Suhaan S           12 Waterloo Swimmin-ST    39.70      39.91  
  5 Marti, Carl M             12 Longhorn Aquatic-ST    41.02      40.69  
  6 Funaro, Aarez M           12 Nitro Swimming-ST      40.63      40.92  
  7 Alisangco, Jason T        12 Alamo Area Aquat-ST    41.80      42.41  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Edmond          11 Unattached-ST          37.70      36.29  
  2 Liu, Kai M                12 Waterloo Swimmin-ST    40.57      38.28  
  3 Yaksh, Aarush             11 Waterloo Swimmin-ST    39.10      38.64  
  4 Gopal, Suhaan S           12 Waterloo Swimmin-ST    41.05      39.70  
  5 Funaro, Aarez M           12 Nitro Swimming-ST      40.14      40.63  
  6 Marti, Carl M             12 Longhorn Aquatic-ST    40.87      41.02  
  7 Alisangco, Jason T        12 Alamo Area Aquat-ST    41.08      41.80  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Edmond          11 Unattached-ST        1:20.37    1:19.42  
                  37.82     1:19.42 (41.60)                                        
  2 Yaksh, Aarush             11 Waterloo Swimmin-ST  1:24.48    1:22.29  
                  38.16     1:22.29 (44.13)                                        
  3 Sefcik, Elias M           12 Austin Swim Club-ST  1:24.16    1:23.22  
                  39.48     1:23.22 (43.74)                                        
  4 Gopal, Suhaan S           12 Waterloo Swimmin-ST  1:27.20    1:27.77  
                  40.49     1:27.77 (47.28)                                        
  5 Wenglar, Liam T           12 Nitro Swimming-ST    1:29.20    1:29.19  
                  41.79     1:29.19 (47.40)                                        
  6 Funaro, Aarez M           12 Nitro Swimming-ST    1:31.69    1:31.52  
                  41.41     1:31.52 (50.11)                                        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Edmond          11 Unattached-ST        1:24.47    1:20.37  
  2 Sefcik, Elias M           12 Austin Swim Club-ST  1:28.55    1:24.16  
  3 Yaksh, Aarush             11 Waterloo Swimmin-ST  1:27.08    1:24.48  
  4 Gopal, Suhaan S           12 Waterloo Swimmin-ST  1:30.24    1:27.20  
  5 Wenglar, Liam T           12 Nitro Swimming-ST    1:29.61    1:29.20  
  6 Funaro, Aarez M           12 Nitro Swimming-ST    1:28.88    1:31.69  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Edmond          11 Unattached-ST        2:56.93    2:55.61  
                  39.57     1:26.15 (46.58)     2:12.16 (46.01)     2:55.61 (43.45)
  2 Wenglar, Liam T           12 Nitro Swimming-ST    3:08.01    3:07.70  
                  42.64     1:30.95 (48.31)     2:19.80 (48.85)     3:07.70 (47.90)
  3 Phan, Dylan T             11 Nitro Swimming-ST    3:18.42    3:15.31  
                  44.67     1:36.18 (51.51)     2:27.61 (51.43)     3:15.31 (47.70)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Edmond          11 Unattached-ST        3:01.68    2:56.93  
                1:25.84   2:56.93 (1:31.09)                                        
  2 Yaksh, Aarush             11 Waterloo Swimmin-ST  3:09.46    3:00.34  
                1:25.82   3:00.34 (1:34.52)                                        
  3 Wenglar, Liam T           12 Nitro Swimming-ST    3:08.81    3:08.01  
                1:30.22   3:08.01 (1:37.79)                                        
  4 Phan, Dylan T             11 Nitro Swimming-ST    3:12.51    3:18.42  
                1:35.93   3:18.42 (1:42.49)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liu, Kai M                12 Waterloo Swimmin-ST    31.33      30.96  
  2 Moreno, Matthew O         12 Streamline Aquat-ST    31.61      31.09  
  3 Masri, Austin G           12 Waterloo Swimmin-ST    32.04      31.63  
  4 Utama, Zechariah M        12 Nitro Swimming-ST      32.05      31.90  
  5 Hernandez-Ojeda, Derek    12 Aquatex Swim Tea-ST    32.49      32.17  
  6 Alisangco, Jason T        12 Alamo Area Aquat-ST    31.93      32.20  
  7 Gallus, Zarek K           11 Hays Swim Club-ST      32.57      32.35  
  8 Yaksh, Aarush             11 Waterloo Swimmin-ST    32.91      34.17  
B - Final
  9 Altermatt, Ethan J        12 Alamo Area Aquat-ST    32.94      32.48  
 10 Morrison, Beck M          12 Aquatex Swim Tea-ST    33.40      32.75  
 11 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST          33.42      33.16  
 12 Anand, Atharva            12 Waterloo Swimmin-ST    33.46      33.25  
 13 Nguyen, Kyan V            12 Nitro Swimming-ST      33.65      33.27  
 14 Reynolds, Edmond          11 Unattached-ST          33.04      33.36  
 15 Coffey, Decker A          12 Waterloo Swimmin-ST    33.63      34.09  
 16 Condron, Kellen J         11 Nitro Swimming-ST      33.89      34.39  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Kai M                12 Waterloo Swimmin-ST    32.52      31.33  
  2 Moreno, Matthew O         12 Streamline Aquat-ST    32.03      31.61  
  3 Alisangco, Jason T        12 Alamo Area Aquat-ST    32.23      31.93  
  4 Masri, Austin G           12 Waterloo Swimmin-ST    32.96      32.04  
  5 Utama, Zechariah M        12 Nitro Swimming-ST      32.24      32.05  
  6 Hernandez-Ojeda, Derek    12 Aquatex Swim Tea-ST    32.45      32.49  
  7 Gallus, Zarek K           11 Hays Swim Club-ST      33.04      32.57  
  8 Yaksh, Aarush             11 Waterloo Swimmin-ST    34.09      32.91  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Altermatt, Ethan J        12 Alamo Area Aquat-ST    33.64      32.94  
 10 Reynolds, Edmond          11 Unattached-ST          35.03      33.04  
 11 Morrison, Beck M          12 Aquatex Swim Tea-ST    28.91Y     33.40  
 12 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST          33.89      33.42  
 13 Anand, Atharva            12 Waterloo Swimmin-ST    33.69      33.46  
 14 Coffey, Decker A          12 Waterloo Swimmin-ST    34.82      33.63  
 15 Nguyen, Kyan V            12 Nitro Swimming-ST      33.59      33.65  
 16 Condron, Kellen J         11 Nitro Swimming-ST      35.08      33.89  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Capps, Clark D            12 Alamo Area Aquat-ST    34.83      34.25  
 18 Ewan, Holden M            12 Circle C Select-ST     35.03      34.54  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cox, Aydan L              12 Texas Gold-ST          31.09Y     35.02  
 20 Hasson, Colton D          11 Nitro Swimming-ST      35.19      36.54  
 -- Ognoskie, Graceson T      12 Nitro Swimming-ST      33.61         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liu, Kai M                12 Waterloo Swimmin-ST  1:11.07    1:09.35  
                  31.91     1:09.35 (37.44)                                        
  2 Moreno, Matthew O         12 Streamline Aquat-ST  1:11.46    1:10.18  
                  33.20     1:10.18 (36.98)                                        
  3 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST        1:13.87    1:12.45  
                  35.11     1:12.45 (37.34)                                        
  4 Kang, Elijah H            12 Nitro Swimming-ST    1:13.23    1:12.46  
                  35.02     1:12.46 (37.44)                                        
  5 Sefcik, Elias M           12 Austin Swim Club-ST  1:12.51    1:13.03  
                  33.91     1:13.03 (39.12)                                        
  6 Gallus, Zarek K           11 Hays Swim Club-ST    1:14.24    1:13.30  
                  32.64     1:13.30 (40.66)                                        
  7 Utama, Zechariah M        12 Nitro Swimming-ST    1:15.28    1:14.28  
                  34.60     1:14.28 (39.68)                                        
  8 Coffey, Decker A          12 Waterloo Swimmin-ST  1:15.21    1:15.76  
                  35.27     1:15.76 (40.49)                                        
B - Final
  9 Ognoskie, Graceson T      12 Nitro Swimming-ST    1:16.11    1:12.64  
                  34.23     1:12.64 (38.41)                                        
 10 Hernandez-Ojeda, Derek    12 Aquatex Swim Tea-ST  1:17.77    1:15.04  
                  33.93     1:15.04 (41.11)                                        
 11 Anand, Atharva            12 Waterloo Swimmin-ST  1:16.05    1:15.15  
                  35.47     1:15.15 (39.68)                                        
 12 Condron, Kellen J         11 Nitro Swimming-ST    1:19.22    1:18.17  
                  36.23     1:18.17 (41.94)                                        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Kai M                12 Waterloo Swimmin-ST  1:16.36    1:11.07  
  2 Moreno, Matthew O         12 Streamline Aquat-ST  1:13.45    1:11.46  
  3 Sefcik, Elias M           12 Austin Swim Club-ST  1:15.27    1:12.51  
  4 Kang, Elijah H            12 Nitro Swimming-ST    1:11.95    1:13.23  
  5 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST        1:13.64    1:13.87  
  6 Gallus, Zarek K           11 Hays Swim Club-ST    1:15.05    1:14.24  
  7 Coffey, Decker A          12 Waterloo Swimmin-ST  1:17.29    1:15.21  
  8 Utama, Zechariah M        12 Nitro Swimming-ST    1:16.55    1:15.28  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Anand, Atharva            12 Waterloo Swimmin-ST  1:18.00    1:16.05  
 10 Ognoskie, Graceson T      12 Nitro Swimming-ST    1:14.48    1:16.11  
 11 Hernandez-Ojeda, Derek    12 Aquatex Swim Tea-ST  1:14.68    1:17.77  
 12 Condron, Kellen J         11 Nitro Swimming-ST    1:17.76    1:19.22  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST        2:43.01    2:41.17  
                  34.37     1:14.56 (40.19)     1:58.06 (43.50)     2:41.17 (43.11)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Kai M                12 Waterloo Swimmin-ST  2:47.22    2:38.28  
                1:13.99   2:38.28 (1:24.29)                                        
  2 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST        2:46.32    2:43.01  
                1:16.12   2:43.01 (1:26.89)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST        2:44.33    2:39.48  
                  34.06     1:14.91 (40.85)     2:05.03 (50.12)     2:39.48 (34.45)
  2 Sefcik, Elias M           12 Austin Swim Club-ST  2:43.07    2:40.84  
                  34.69     1:17.29 (42.60)     2:07.19 (49.90)     2:40.84 (33.65)
  3 Yaksh, Aarush             11 Waterloo Swimmin-ST  2:43.42    2:42.85  
                  34.72     1:17.71 (42.99)     2:04.73 (47.02)     2:42.85 (38.12)
  4 Coffey, Decker A          12 Waterloo Swimmin-ST  2:43.38    2:43.34  
                  35.44     1:16.61 (41.17)     2:05.69 (49.08)     2:43.34 (37.65)
  5 Todd, Jonathan L          12 Nitro Swimming-ST    2:46.63    2:45.04  
                  35.78     1:16.69 (40.91)     2:08.08 (51.39)     2:45.04 (36.96)
  6 Wenglar, Liam T           12 Nitro Swimming-ST    2:44.71    2:45.60  
                  38.54     1:22.96 (44.42)     2:10.32 (47.36)     2:45.60 (35.28)
  7 Funaro, Aarez M           12 Nitro Swimming-ST    2:49.36    2:47.22  
                  36.47     1:20.50 (44.03)     2:10.00 (49.50)     2:47.22 (37.22)
  8 Gopal, Suhaan S           12 Waterloo Swimmin-ST  2:48.64    2:52.50  
                  36.66     1:22.09 (45.43)     2:11.85 (49.76)     2:52.50 (40.65)
B - Final
  9 Efimov, Luke M            12 Alamo Area Aquat-ST  2:52.13    2:48.50  
                  37.17     1:19.79 (42.62)     2:13.00 (53.21)     2:48.50 (35.50)
 10 Qian, Marvin Z            11 Waterloo Swimmin-ST  2:49.42    2:48.75  
                  35.93     1:19.37 (43.44)     2:11.55 (52.18)     2:48.75 (37.20)
 11 Capps, Clark D            12 Alamo Area Aquat-ST  2:57.19    2:52.90  
                  37.79     1:21.68 (43.89)     2:18.12 (56.44)     2:52.90 (34.78)
 12 Morris, Rowan L           12 Longhorn Aquatic-ST  2:52.09    2:52.98  
                  39.33     1:25.25 (45.92)     2:17.06 (51.81)     2:52.98 (35.92)
 13 Mulligan, Kevin J         11 Nitro Swimming-ST    2:49.88    2:53.14  
                  40.35     1:25.54 (45.19)     2:17.44 (51.90)     2:53.14 (35.70)
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fong, Marcus H            12 Nitro Swimming-ST    2:39.01    2:35.51  
                1:11.20   2:35.51 (1:24.31)                                        
  2 Liu, Kai M                12 Waterloo Swimmin-ST  2:40.46    2:37.35  
                1:14.39   2:37.35 (1:22.96)                                        
  3 Ognoskie, Graceson T      12 Nitro Swimming-ST    2:41.53    2:42.37  
                1:17.94   2:42.37 (1:24.43)                                        
  4 Sefcik, Elias M           12 Austin Swim Club-ST  2:49.08    2:43.07  
                1:18.98   2:43.07 (1:24.09)                                        
  5 Coffey, Decker A          12 Waterloo Swimmin-ST  2:48.21    2:43.38  
                1:16.57   2:43.38 (1:26.81)                                        
  6 Yaksh, Aarush             11 Waterloo Swimmin-ST  2:43.30    2:43.42  
                1:19.33   2:43.42 (1:24.09)                                        
  7 Kang, Elijah H            12 Nitro Swimming-ST    2:45.58    2:44.16  
                1:17.62   2:44.16 (1:26.54)                                        
  8 Bennett, Winston J        11 Texas Gold-ST        2:39.96    2:44.33  
                1:17.13   2:44.33 (1:27.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wenglar, Liam T           12 Nitro Swimming-ST    2:51.60    2:44.71  
                1:22.01   2:44.71 (1:22.70)                                        
 10 Todd, Jonathan L          12 Nitro Swimming-ST    2:50.78    2:46.63  
                1:19.31   2:46.63 (1:27.32)                                        
 11 Anand, Atharva            12 Waterloo Swimmin-ST  2:47.64    2:46.83  
                1:18.81   2:46.83 (1:28.02)                                        
 12 Utama, Zechariah M        12 Nitro Swimming-ST    2:50.83    2:47.04  
                1:20.93   2:47.04 (1:26.11)                                        
 13 Gopal, Suhaan S           12 Waterloo Swimmin-ST  2:52.23    2:48.64  
                1:20.72   2:48.64 (1:27.92)                                        
 14 Funaro, Aarez M           12 Nitro Swimming-ST    2:49.35    2:49.36  
                1:23.18   2:49.36 (1:26.18)                                        
 15 Qian, Marvin Z            11 Waterloo Swimmin-ST  2:50.03    2:49.42  
                1:18.89   2:49.42 (1:30.53)                                        
 16 Mulligan, Kevin J         11 Nitro Swimming-ST    2:52.43    2:49.88  
                1:23.22   2:49.88 (1:26.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gallus, Zarek K           11 Hays Swim Club-ST    2:51.71    2:50.20  
                1:21.07   2:50.20 (1:29.13)                                        
 18 Morris, Rowan L           12 Longhorn Aquatic-ST  2:50.60    2:52.09  
                1:22.77   2:52.09 (1:29.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Efimov, Luke M            12 Alamo Area Aquat-ST  2:52.50    2:52.13  
                1:20.98   2:52.13 (1:31.15)                                        
 20 Condron, Kellen J         11 Nitro Swimming-ST    2:51.38    2:54.03  
                1:22.30   2:54.03 (1:31.73)                                        
 21 Capps, Clark D            12 Alamo Area Aquat-ST  2:49.31    2:57.19  
                1:21.92   2:57.19 (1:35.27)                                        
 -- Nguyen, Kyan V            12 Nitro Swimming-ST    2:49.55         DQ  
                1:21.79        DQ (1:26.57)                                        
 -- Wei, Derek Z              12 Nitro Swimming-ST    2:45.86         DQ  
                1:23.60        DQ (1:19.70)                                        
 
Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mulligan, Kevin J         11 Nitro Swimming-ST    5:52.40    5:51.75  
                1:21.07   2:49.15 (1:28.08)   4:34.42 (1:45.27)   5:51.75 (1:17.33)
  2 Condron, Kellen J         11 Nitro Swimming-ST    6:05.60    5:58.59  
                1:20.62   2:53.45 (1:32.83)   4:40.76 (1:47.31)   5:58.59 (1:17.83)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:02.52    1:59.34  
     1) Liu, Kai M 12                   2) Anand, Atharva 12              
     3) Yaksh, Aarush 11                4) Masri, Austin G 12             
                  28.79       58.80 (30.01)     1:29.97 (31.17)     1:59.34 (29.37)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            2:05.37    2:00.31  
     1) Wei, Derek Z 12                 2) Ognoskie, Graceson T 12        
     3) Mulligan, Kevin J 11            4) Nguyen, Kyan V 12              
                  29.91     1:00.09 (30.18)     1:29.79 (29.70)     2:00.31 (30.52)
  3 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:01.69    2:01.16  
     1) Clarno, Tavern J 12             2) Altermatt, Ethan J 12          
     3) Kitchen, Evan R 12              4) Capps, Clark D 12              
                  28.62   2:01.16 (1:32.54)                                        
  4 Nitro Swimming-ST  'B'                            2:05.63    2:02.82  
     1) Utama, Zechariah M 12           2) Ozanus, William J 12           
     3) Kang, Elijah H 12               4) Fong, Marcus H 12              
                  29.76     1:01.65 (31.89)     1:33.16 (31.51)     2:02.82 (29.66)
  5 Waterloo Swimming-ST  'B'                         2:10.26    2:08.69  
     1) Bugbee, Braden C 12             2) Qian, Marvin Z 11              
     3) Gopal, Suhaan S 12              4) Coffey, Decker A 12            
                  31.79   2:08.69 (1:36.90)                                        
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'B'                            4:06.48    4:24.53  
     1) Ognoskie, Graceson T 12         2) Nguyen, Kyan V 12              
     3) Funaro, Aarez M 12              4) Fong, Marcus H 12              
                  31.03   1:04.44 (1:04.44)     1:36.20 (31.76)   2:12.16 (1:07.72)
        2:44.56 (32.40)   3:20.10 (1:07.94)     3:50.57 (30.47)   4:24.53 (1:04.43)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            4:01.26    4:24.88  
     1) Wei, Derek Z 12                 2) Mulligan, Kevin J 11           
     3) Kang, Elijah H 12               4) Utama, Zechariah M 12          
                  32.17   1:06.45 (1:06.45)     1:38.41 (31.96)   2:13.65 (1:07.20)
        2:45.10 (31.45)   3:19.87 (1:06.22)     3:50.70 (30.83)   4:24.88 (1:05.01)
  3 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:28.71    4:28.84  
     1) Coffey, Decker A 12             2) Anand, Atharva 12              
     3) Yaksh, Aarush 11                4) Liu, Kai M 12                  
                  32.88   1:08.57 (1:08.57)     1:40.88 (32.31)   2:16.00 (1:07.43)
        2:48.30 (32.30)   3:26.19 (1:10.19)     3:55.77 (29.58)   4:28.84 (1:02.65)
  4 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:39.55    4:37.37  
     1) Capps, Clark D 12               2) Kitchen, Evan R 12             
     3) Efimov, Luke M 12               4) Altermatt, Ethan J 12          
                  32.86   1:10.90 (1:10.90)     1:44.76 (33.86)   2:21.02 (1:10.12)
        2:54.01 (32.99)   3:29.85 (1:08.83)     4:01.70 (31.85)   4:37.37 (1:07.52)
  5 Waterloo Swimming-ST  'B'                         4:46.18    4:54.98  
     1) Qian, Marvin Z 11               2) Gopal, Suhaan S 12             
     3) Bugbee, Braden C 12             4) Masri, Austin G 12             
                  33.37   1:10.72 (1:10.72)     1:45.23 (34.51)   2:23.94 (1:13.22)
        2:57.41 (33.47)   3:35.67 (1:11.73)     4:13.85 (38.18)   4:54.98 (1:19.31)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            2:02.23    2:13.43  
     1) Tegtmeier, Philip A 12          2) Wei, Derek Z 12                
     3) Fong, Marcus H 12               4) Utama, Zechariah M 12          
                  36.53     1:13.25 (36.72)     1:44.45 (31.20)     2:13.43 (28.98)
  2 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:12.27    2:13.52  
     1) Coffey, Decker A 12             2) Yaksh, Aarush 11               
     3) Masri, Austin G 12              4) Liu, Kai M 12                  
                  34.73     1:13.45 (38.72)     1:45.14 (31.69)     2:13.52 (28.38)
  3 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            2:16.35    2:15.84  
     1) Capps, Clark D 12               2) Clarno, Tavern J 12            
     3) Alisangco, Jason T 12           4) Altermatt, Ethan J 12          
                  36.87                             1:46.43 ( )     2:15.84 (29.41)
  4 Nitro Swimming-ST  'B'                            2:04.73    2:19.61  
     1) Nguyen, Kyan V 12               2) Funaro, Aarez M 12             
     3) Kang, Elijah H 12               4) Ognoskie, Graceson T 12        
                  35.66     1:15.38 (39.72)     1:51.97 (36.59)     2:19.61 (27.64)
  5 Waterloo Swimming-ST  'B'                         2:23.91    2:24.71  
     1) Bugbee, Braden C 12             2) Gopal, Suhaan S 12             
     3) Anand, Atharva 12               4) Qian, Marvin Z 11              
                  37.57     1:17.46 (39.89)     1:51.92 (34.46)     2:24.71 (32.79)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rusk, Julian M            13 Waterloo Swimmin-ST    26.64      25.94  
  2 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST    26.35      26.02  
  3 Eklund, Cruz A            14 Aquatex Swim Tea-ST    26.44      26.27  
  4 Lee, Hyunseung            14 Waterloo Swimmin-ST    26.82      26.47  
  5 Timm, Mathew A            14 Waterloo Swimmin-ST    26.67      26.49  
  5 Mowery, Joseph H          14 Longhorn Aquatic-ST    26.55      26.49  
  7 Bryan, Liam W             13 Sailfish-ST            26.38      26.52  
  8 Cervantes, Miguel A       14 Longhorn Aquatic-ST    26.82      26.68  
B - Final
  9 Skaistis, Levi B          14 Longhorn Aquatic-ST    26.99      26.68  
 10 Shi, Justin R             14 Longhorn Aquatic-ST    27.17      26.73  
 11 Farrens, Brandon A        14 Longhorn Aquatic-ST    27.30      26.76  
 12 Albaugh, Rylan C          14 Waterloo Swimmin-ST    27.66      26.95  
 13 Shapley, Tyler A          14 Longhorn Aquatic-ST    27.32      27.24  
 14 Broadwater, Josiah D      13 Schertz YMCA Swi-ST    27.56      27.34  
 15 Wooten-Cortez, Bryce J    14 Alamo Area Aquat-ST    27.21      27.40  
 15 Scarborough, Hayden A     14 Nitro Swimming-ST      27.42      27.40  
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST    27.08      26.35  
  2 Bryan, Liam W             13 Sailfish-ST            28.34      26.38  
  3 Eklund, Cruz A            14 Aquatex Swim Tea-ST    25.95      26.44  
  4 Mowery, Joseph H          14 Longhorn Aquatic-ST    26.84      26.55  
  5 Rusk, Julian M            13 Waterloo Swimmin-ST    26.51      26.64  
  6 Timm, Mathew A            14 Waterloo Swimmin-ST    26.72      26.67  
  7 Yount, Cody A             14 Nitro Swimming-ST      26.45      26.76  
  8 Lee, Hyunseung            14 Waterloo Swimmin-ST    27.14      26.82  
  8 Cervantes, Miguel A       14 Longhorn Aquatic-ST    27.43      26.82  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Skaistis, Levi B          14 Longhorn Aquatic-ST    27.66      26.99  
 11 Shi, Justin R             14 Longhorn Aquatic-ST    26.50      27.17  
 12 Wooten-Cortez, Bryce J    14 Alamo Area Aquat-ST    27.08      27.21  
 13 Farrens, Brandon A        14 Longhorn Aquatic-ST    27.12      27.30  
 14 Shapley, Tyler A          14 Longhorn Aquatic-ST    27.13      27.32  
 15 Scarborough, Hayden A     14 Nitro Swimming-ST      27.53      27.42  
 16 Broadwater, Josiah D      13 Schertz YMCA Swi-ST    28.10      27.56  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Albaugh, Rylan C          14 Waterloo Swimmin-ST    27.88      27.66  
 18 Gomez, David R            14 Alamo Area Aquat-ST    28.25      27.68  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ly, Tino T                14 Nitro Swimming-ST      27.19      27.84  
 20 Schoenbeck, Daxs S        14 Longhorn Aquatic-ST    28.00      27.85  
 21 Bennett, Brady M          14 Texas Gold-ST          27.72      27.88  
 22 Morales, Matthew W        13 Lone Star Aquati-ST    27.74      27.92  
 23 Cottrill, Benjamin A      14 Alamo Area Aquat-ST    26.94      27.93  
 24 Azuma-Hall, Maddox D      14 Texas Gold-ST          28.67      27.97  
 25 Lu, Siyu B                14 Alamo Area Aquat-ST    28.12      27.98  
 26 Ying, Evan J              14 Waterloo Swimmin-ST    28.09      28.06  
 27 Ackerman, James C         13 Waterloo Swimmin-ST    29.49      28.09  
 28 Jaggers, Benjamin M       14 Great Hills Aqua-ST    27.24      28.12  
 29 Cao, Vincent              13 Waterloo Swimmin-ST    28.22      28.14  
 30 Linkous, Matthew Q        14 Aquatex Swim Tea-ST    28.11      28.16  
 31 Henson, Roger D           13 Texas Gold-ST          28.91      28.25  
 32 Robles, Andre M           14 Alamo Area Aquat-ST    28.72      28.26  
 33 Childs, Parker A          13 Texas Gold-ST          29.08      28.30  
 34 Howell, Declan R          14 Nitro Swimming-ST      28.61      28.32  
 35 Schrock, Dylan F          14 Longhorn Aquatic-ST    28.67      28.34  
 35 Farrens, Tyler J          14 Longhorn Aquatic-ST    28.62      28.34  
 37 Chenault, William B       14 Aquatex Swim Tea-ST    28.90      28.38  
 37 Laine, Max A              13 Waterloo Swimmin-ST    29.22      28.38  
 39 Chor, Nathan S            14 Waterloo Swimmin-ST    28.31      28.42  
 40 Nguyen, Riley K           14 Nitro Swimming-ST      28.37      28.44  
 41 Garza, Zachary D          14 Longhorn Aquatic-ST    29.16      28.51  
 42 Phan, Jayden T            13 Nitro Swimming-ST      28.93      28.53  
 43 Stewart, David A          14 Tiger Shark of T-ST    29.06      28.54  
 44 Winterbottom, Calvin A    14 Austin Swim Club-ST    28.34      28.60  
 45 Hudson, George E          14 Waterloo Swimmin-ST    29.14      28.64  
 46 Gao, Joshua T             14 Nitro Swimming-ST      28.28      28.68  
 47 Amann, Patrick M          14 Alamo Area Aquat-ST    28.52      28.71  
 48 Sevilla Ruiz, Julian F    13 Waterloo Swimmin-ST    29.33      28.74  
 49 Pickens, Nicolas C        13 High Performance-ST    28.95      28.75  
 50 Piper, James W            13 Alamo Area Aquat-ST    29.32      28.79  
 51 McDonald, Kieran J        14 Whitecaps of Wes-ST    28.94      28.83  
 51 Lott, Augustus L          13 Great Hills Aqua-ST    28.35      28.83  
 53 De Vries, Chris K         13 Alamo Area Aquat-ST    29.08      28.84  
 54 Hooton, Charles R         13 Hays Swim Club-ST      29.28      28.87  
 55 Florea, Conner J          13 Tiger Shark of T-ST    28.98      28.90  
 56 Culli, Cayden D           14 Alamo Area Aquat-ST    29.20      28.93  
 57 Buckner, Tysen D          14 Alamo Area Aquat-ST    28.95      28.94  
 58 Peeters, Tijl             14 Nitro Swimming-ST      29.18      29.00  
 59 Parker, Griffin A         14 Aquatex Swim Tea-ST    28.43      29.06  
 60 Kundivich, Nikolas M      14 Nitro Swimming-ST      29.26      29.07  
 61 Estrada, Aaron R          14 Mission Marlins-ST     29.24      29.10  
 62 Judy, Jack K              14 Schertz YMCA Swi-ST    28.64      29.14  
 63 Lee, Elias J              13 Waterloo Swimmin-ST    29.36      29.16  
 64 Boyd, Jack R              14 Nitro Swimming-ST      28.85      29.33  
 65 Yacoub, Jude F            13 Nitro Swimming-ST      28.34      29.41  
 66 Keiper, Matthew A         13 Nitro Swimming-ST      29.26      29.46  
 67 Hernandez, Joshua M       14 Alamo Area Aquat-ST    29.03      29.48  
 68 Fowler, Gabriel K         14 Longhorn Aquatic-ST    29.37      29.66  
 69 Fuegner, Magnus F         14 Waterloo Swimmin-ST    29.33      29.83  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rusk, Julian M            13 Waterloo Swimmin-ST    58.01      57.17  
                  27.88       57.17 (29.29)                                        
  2 Stolarczyk, Sawyer J      14 Una Aaaa-ST            58.05      57.25  
                  27.91       57.25 (29.34)                                        
  3 Gray, Jamison A           14 Tiger Shark of T-ST    58.54      57.63  
                  27.34       57.63 (30.29)                                        
  4 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST    58.17      57.65  
                  27.52       57.65 (30.13)                                        
  5 Saltsman, Parker J        14 Whitecaps of Wes-ST    58.14      57.73  
                  27.80       57.73 (29.93)                                        
  6 Shapley, Tyler A          14 Longhorn Aquatic-ST    58.22      57.90  
                  27.85       57.90 (30.05)                                        
  7 Bennett, Brady M          14 Texas Gold-ST          58.91      57.94  
                  28.19       57.94 (29.75)                                        
  8 Yount, Cody A             14 Nitro Swimming-ST      58.10      58.20  
                  27.91       58.20 (30.29)                                        
B - Final
  9 Albaugh, Rylan C          14 Waterloo Swimmin-ST    59.57      58.34  
                  27.94       58.34 (30.40)                                        
 10 Cottrill, Benjamin A      14 Alamo Area Aquat-ST    58.98      58.39  
                  28.62       58.39 (29.77)                                        
 11 Cervantes, Miguel A       14 Longhorn Aquatic-ST    59.69      58.60  
                  28.50       58.60 (30.10)                                        
 12 Shi, Justin R             14 Longhorn Aquatic-ST    59.07      58.84  
                  28.09       58.84 (30.75)                                        
 13 Mowery, Joseph H          14 Longhorn Aquatic-ST    59.86      58.93  
                  28.16       58.93 (30.77)                                        
 14 Cardon, Thane R           14 Alamo Area Aquat-ST    59.40      59.18  
                  28.28       59.18 (30.90)                                        
 15 Lewis, Liam M             14 Waterloo Swimmin-ST    59.72      59.47  
                  28.43       59.47 (31.04)                                        
 16 Lee, Hyunseung            14 Waterloo Swimmin-ST    59.55      59.93  
                  28.37       59.93 (31.56)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rusk, Julian M            13 Waterloo Swimmin-ST    59.22      58.01  
  2 Skaistis, Levi B          14 Longhorn Aquatic-ST  1:00.73      58.02  
  3 Stolarczyk, Sawyer J      14 Una Aaaa-ST            57.38      58.05  
  4 Yount, Cody A             14 Nitro Swimming-ST      57.23      58.10  
  5 Saltsman, Parker J        14 Whitecaps of Wes-ST    57.45      58.14  
  6 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST    58.79      58.17  
  7 Shapley, Tyler A          14 Longhorn Aquatic-ST    57.83      58.22  
  8 Gray, Jamison A           14 Tiger Shark of T-ST    56.72      58.54  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bennett, Brady M          14 Texas Gold-ST          57.84      58.91  
 10 Cottrill, Benjamin A      14 Alamo Area Aquat-ST    59.08      58.98  
 11 Shi, Justin R             14 Longhorn Aquatic-ST    58.56      59.07  
 12 Cardon, Thane R           14 Alamo Area Aquat-ST    59.21      59.40  
 13 Lee, Hyunseung            14 Waterloo Swimmin-ST    58.97      59.55  
 14 Albaugh, Rylan C          14 Waterloo Swimmin-ST    59.75      59.57  
 15 Cervantes, Miguel A       14 Longhorn Aquatic-ST  1:00.47      59.69  
 16 Lewis, Liam M             14 Waterloo Swimmin-ST  1:00.25      59.72  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mowery, Joseph H          14 Longhorn Aquatic-ST    58.08      59.86  
 18 Lilly, Grant J            14 Alamo Area Aquat-ST  1:00.84    1:00.01  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Broadwater, Josiah D      13 Schertz YMCA Swi-ST  1:01.79    1:00.27  
 20 Gomez, David R            14 Alamo Area Aquat-ST  1:00.98    1:00.32  
 21 Linkous, Matthew Q        14 Aquatex Swim Tea-ST  1:00.43    1:00.44  
 22 Bryan, Liam W             13 Sailfish-ST          1:02.50    1:00.69  
 23 Scarborough, Hayden A     14 Nitro Swimming-ST      59.68    1:00.94  
 24 Jaggers, Benjamin M       14 Great Hills Aqua-ST  1:01.58    1:00.98  
 25 Schoenbeck, Daxs S        14 Longhorn Aquatic-ST  1:00.26    1:01.06  
 26 Farrens, Brandon A        14 Longhorn Aquatic-ST  1:01.35    1:01.17  
 27 Schrock, Dylan F          14 Longhorn Aquatic-ST  1:01.40    1:01.36  
 27 Wooten-Cortez, Bryce J    14 Alamo Area Aquat-ST  1:03.08    1:01.36  
 29 Bell, Grady M             13 Nitro Swimming-ST    1:00.72    1:01.38  
 30 Azuma-Hall, Maddox D      14 Texas Gold-ST          55.26Y   1:01.45  
 31 Stewart, David A          14 Tiger Shark of T-ST  1:02.66    1:01.57  
 32 De Vries, Chris K         13 Alamo Area Aquat-ST  1:02.11    1:01.70  
 33 Lu, Siyu B                14 Alamo Area Aquat-ST  1:00.71    1:01.87  
 34 Childs, Parker A          13 Texas Gold-ST        1:03.96    1:01.92  
 35 Ying, Evan J              14 Waterloo Swimmin-ST  1:04.07    1:01.98  
 36 Martin, Duncan M          14 Lone Star Aquati-ST  1:02.06    1:01.99  
 37 Zhang, Vincent S          14 Waterloo Swimmin-ST  1:02.10    1:02.14  
 38 Hudson, George E          14 Waterloo Swimmin-ST  1:03.84    1:02.25  
 39 Piper, James W            13 Alamo Area Aquat-ST  1:04.27    1:02.33  
 40 Nguyen, Riley K           14 Nitro Swimming-ST    1:02.72    1:02.42  
 41 Cao, Vincent              13 Waterloo Swimmin-ST  1:04.03    1:02.54  
 41 Keiper, Matthew A         13 Nitro Swimming-ST    1:02.61    1:02.54  
 43 Morales, Matthew W        13 Lone Star Aquati-ST  1:03.48    1:02.58  
 44 Phan, Jayden T            13 Nitro Swimming-ST    1:01.51    1:02.67  
 45 McDonald, Kieran J        14 Whitecaps of Wes-ST  1:03.01    1:02.81  
 46 Amann, Patrick M          14 Alamo Area Aquat-ST  1:04.37    1:02.82  
 47 Gao, Joshua T             14 Nitro Swimming-ST    1:02.41    1:02.90  
 48 Laine, Max A              13 Waterloo Swimmin-ST  1:03.11    1:02.98  
 49 Robles, Andre M           14 Alamo Area Aquat-ST  1:03.62    1:03.05  
 50 Winterbottom, Calvin A    14 Austin Swim Club-ST  1:03.18    1:03.14  
 51 Henson, Roger D           13 Texas Gold-ST          55.99Y   1:03.29  
 52 Ackerman, James C         13 Waterloo Swimmin-ST  1:04.37    1:03.30  
 53 Farrens, Tyler J          14 Longhorn Aquatic-ST  1:01.64    1:03.31  
 54 Estrada, Aaron R          14 Mission Marlins-ST   1:04.47    1:03.33  
 55 Garza, Zachary D          14 Longhorn Aquatic-ST  1:03.72    1:03.55  
 56 Lee, Elias J              13 Waterloo Swimmin-ST  1:03.56    1:03.64  
 56 Helmcamp, Haydn S         14 Lone Star Aquati-ST  1:04.07    1:03.64  
 58 Purtell, Kai M            13 Alamo Area Aquat-ST  1:04.26    1:03.77  
 59 Moser, Levi T             13 Schertz YMCA Swi-ST  1:03.58    1:03.78  
 60 Yacoub, Jude F            13 Nitro Swimming-ST    1:03.25    1:03.79  
 61 Sevilla Ruiz, Julian F    13 Waterloo Swimmin-ST  1:04.23    1:03.87  
 62 Smith, Christopher J      14 Alamo Area Aquat-ST  1:03.62    1:03.89  
 63 Lott, Augustus L          13 Great Hills Aqua-ST  1:03.17    1:03.91  
 64 Pickens, Nicolas C        13 High Performance-ST    55.82Y   1:04.06  
 65 Culli, Cayden D           14 Alamo Area Aquat-ST  1:03.81    1:04.13  
 66 Peeters, Tijl             14 Nitro Swimming-ST    1:00.94    1:04.31  
 67 Boughaleb Hassani, Rayya  13 Nitro Swimming-ST    1:04.49    1:04.65  
 68 Boyd, Jack R              14 Nitro Swimming-ST    1:03.69    1:04.79  
 69 Mason, Dane T             13 Capital Area Aqu-ST  1:04.17    1:05.39  
 70 Nielsen, Nigel L          14 Longhorn Aquatic-ST  1:04.24    1:07.66  
 71 Chenault, William B       14 Aquatex Swim Tea-ST  1:03.62    1:13.53  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liang, Ben                13 Nitro Swimming-ST    2:01.84    2:01.51  
                  28.20       58.23 (30.03)     1:29.81 (31.58)     2:01.51 (31.70)
  2 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST  2:05.55    2:04.50  
                  28.78     1:00.27 (31.49)     1:32.60 (32.33)     2:04.50 (31.90)
  3 Shapley, Tyler A          14 Longhorn Aquatic-ST  2:06.07    2:04.98  
                  28.44     1:00.38 (31.94)     1:33.27 (32.89)     2:04.98 (31.71)
  4 Gray, Jamison A           14 Tiger Shark of T-ST  2:05.11    2:05.12  
                  28.70     1:00.36 (31.66)     1:33.22 (32.86)     2:05.12 (31.90)
  5 Cottrill, Benjamin A      14 Alamo Area Aquat-ST  2:06.74    2:05.91  
                  28.74     1:00.43 (31.69)     1:33.64 (33.21)     2:05.91 (32.27)
  6 Timm, Mathew A            14 Waterloo Swimmin-ST  2:09.25    2:05.98  
                  28.86     1:01.24 (32.38)     1:33.94 (32.70)     2:05.98 (32.04)
  7 Stolarczyk, Sawyer J      14 Una Aaaa-ST          2:04.81    2:07.36  
                  29.04     1:01.19 (32.15)     1:34.49 (33.30)     2:07.36 (32.87)
  8 Rusk, Julian M            13 Waterloo Swimmin-ST  2:08.30    2:09.38  
                  28.69     1:01.49 (32.80)     1:35.13 (33.64)     2:09.38 (34.25)
B - Final
  9 Yount, Cody A             14 Nitro Swimming-ST    2:10.05    2:07.88  
                  28.57     1:00.26 (31.69)     1:33.62 (33.36)     2:07.88 (34.26)
 10 Cardon, Thane R           14 Alamo Area Aquat-ST  2:10.04    2:08.55  
                  29.79     1:02.01 (32.22)     1:36.31 (34.30)     2:08.55 (32.24)
 11 Wong, Alexander L         14 Nitro Swimming-ST    2:11.97    2:09.24  
                  29.95     1:02.74 (32.79)     1:36.64 (33.90)     2:09.24 (32.60)
 12 Lewis, Liam M             14 Waterloo Swimmin-ST  2:10.65    2:10.29  
                  29.39     1:02.38 (32.99)     1:36.75 (34.37)     2:10.29 (33.54)
 13 Lilly, Grant J            14 Alamo Area Aquat-ST  2:12.28    2:10.96  
                  31.13     1:04.16 (33.03)     1:38.28 (34.12)     2:10.96 (32.68)
 14 Bell, Grady M             13 Nitro Swimming-ST    2:12.00    2:11.18  
                  31.13     1:04.71 (33.58)     1:38.50 (33.79)     2:11.18 (32.68)
 15 Albaugh, Rylan C          14 Waterloo Swimmin-ST  2:12.08    2:12.09  
                  30.19     1:03.93 (33.74)     1:38.60 (34.67)     2:12.09 (33.49)
 16 Howell, Declan R          14 Nitro Swimming-ST    2:10.80    2:13.48  
                  30.17     1:03.87 (33.70)     1:38.69 (34.82)     2:13.48 (34.79)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liang, Ben                13 Nitro Swimming-ST    2:05.21    2:01.84  
                  58.94   2:01.84 (1:02.90)                                        
  2 Jiampietro, Matthew J     14 Nitro Swimming-ST    2:03.84    2:04.02  
                1:01.13   2:04.02 (1:02.89)                                        
  3 Stolarczyk, Sawyer J      14 Una Aaaa-ST          2:05.32    2:04.81  
                1:00.86   2:04.81 (1:03.95)                                        
  4 Gray, Jamison A           14 Tiger Shark of T-ST  2:05.74    2:05.11  
                1:00.00   2:05.11 (1:05.11)                                        
  5 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST  2:07.57    2:05.55  
                1:00.36   2:05.55 (1:05.19)                                        
  6 Shapley, Tyler A          14 Longhorn Aquatic-ST  2:08.57    2:06.07  
                1:01.09   2:06.07 (1:04.98)                                        
  7 Cottrill, Benjamin A      14 Alamo Area Aquat-ST  2:06.25    2:06.74  
                1:02.24   2:06.74 (1:04.50)                                        
  8 Rusk, Julian M            13 Waterloo Swimmin-ST  2:15.43    2:08.30  
                1:02.47   2:08.30 (1:05.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Timm, Mathew A            14 Waterloo Swimmin-ST  2:08.34    2:09.25  
                1:01.61   2:09.25 (1:07.64)                                        
 10 Shi, Justin R             14 Longhorn Aquatic-ST  2:08.71    2:09.27  
                1:02.16   2:09.27 (1:07.11)                                        
 11 Cardon, Thane R           14 Alamo Area Aquat-ST  2:09.42    2:10.04  
                1:03.13   2:10.04 (1:06.91)                                        
 12 Yount, Cody A             14 Nitro Swimming-ST    2:06.90    2:10.05  
                1:03.47   2:10.05 (1:06.58)                                        
 13 Lewis, Liam M             14 Waterloo Swimmin-ST  2:16.54    2:10.65  
                1:03.01   2:10.65 (1:07.64)                                        
 14 Howell, Declan R          14 Nitro Swimming-ST    2:13.59    2:10.80  
                1:02.60   2:10.80 (1:08.20)                                        
 15 Mowery, Joseph H          14 Longhorn Aquatic-ST  2:10.98    2:11.73  
                1:02.70   2:11.73 (1:09.03)                                        
 16 Wong, Alexander L         14 Nitro Swimming-ST    2:10.75    2:11.97  
                1:04.31   2:11.97 (1:07.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bell, Grady M             13 Nitro Swimming-ST    2:12.00    2:12.00  
                1:04.64   2:12.00 (1:07.36)                                        
 18 Albaugh, Rylan C          14 Waterloo Swimmin-ST  2:11.48    2:12.08  
                1:02.73   2:12.08 (1:09.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lilly, Grant J            14 Alamo Area Aquat-ST  2:14.22    2:12.28  
                1:05.24   2:12.28 (1:07.04)                                        
 20 Linkous, Matthew Q        14 Aquatex Swim Tea-ST  2:12.61    2:12.60  
                1:02.77   2:12.60 (1:09.83)                                        
 21 Stewart, David A          14 Tiger Shark of T-ST  2:14.43    2:12.72  
                1:04.33   2:12.72 (1:08.39)                                        
 22 Carmichael, Joshua R      13 Waterloo Swimmin-ST  2:16.57    2:12.99  
                1:04.76   2:12.99 (1:08.23)                                        
 23 Scarborough, Hayden A     14 Nitro Swimming-ST    2:13.31    2:13.09  
                1:04.01   2:13.09 (1:09.08)                                        
 24 Cervantes, Miguel A       14 Longhorn Aquatic-ST  2:09.70    2:13.12  
                1:03.81   2:13.12 (1:09.31)                                        
 25 Keiper, Matthew A         13 Nitro Swimming-ST    2:13.91    2:14.56  
                1:05.08   2:14.56 (1:09.48)                                        
 26 Schrock, Dylan F          14 Longhorn Aquatic-ST  2:16.40    2:14.83  
                1:04.94   2:14.83 (1:09.89)                                        
 27 Caldera, David A          13 Alamo Area Aquat-ST  2:20.56    2:15.14  
                1:05.53   2:15.14 (1:09.61)                                        
 28 Childs, Parker A          13 Texas Gold-ST        2:17.12    2:15.38  
                1:06.05   2:15.38 (1:09.33)                                        
 29 Gomez, David R            14 Alamo Area Aquat-ST  2:17.51    2:15.40  
                1:05.68   2:15.40 (1:09.72)                                        
 30 Jaggers, Benjamin M       14 Great Hills Aqua-ST  2:14.41    2:15.41  
                1:06.19   2:15.41 (1:09.22)                                        
 31 Guzman, Daryl             14 Nitro Swimming-ST    2:18.17    2:16.10  
                1:05.39   2:16.10 (1:10.71)                                        
 32 Nguyen, Riley K           14 Nitro Swimming-ST    2:20.05    2:16.32  
                1:06.54   2:16.32 (1:09.78)                                        
 33 De Vries, Chris K         13 Alamo Area Aquat-ST  2:14.53    2:16.47  
                1:06.30   2:16.47 (1:10.17)                                        
 34 Zhang, Vincent S          14 Waterloo Swimmin-ST  2:16.18    2:16.54  
                1:04.99   2:16.54 (1:11.55)                                        
 35 Hudson, George E          14 Waterloo Swimmin-ST  2:17.70    2:16.72  
                1:06.29   2:16.72 (1:10.43)                                        
 36 Gao, Joshua T             14 Nitro Swimming-ST    2:14.74    2:16.89  
                1:05.89   2:16.89 (1:11.00)                                        
 37 Henson, Roger D           13 Texas Gold-ST        2:19.25    2:17.09  
                1:06.54   2:17.09 (1:10.55)                                        
 38 Purtell, Kai M            13 Alamo Area Aquat-ST  2:19.22    2:17.41  
                1:06.93   2:17.41 (1:10.48)                                        
 39 Wooten-Cortez, Bryce J    14 Alamo Area Aquat-ST  2:19.99    2:17.53  
                1:04.70   2:17.53 (1:12.83)                                        
 40 Estrada, Aaron R          14 Mission Marlins-ST   2:19.83    2:18.42  
                1:06.38   2:18.42 (1:12.04)                                        
 41 Lu, Siyu B                14 Alamo Area Aquat-ST  2:14.34    2:18.58  
                1:07.51   2:18.58 (1:11.07)                                        
 42 Moser, Levi T             13 Schertz YMCA Swi-ST  2:20.30    2:18.92  
                1:07.07   2:18.92 (1:11.85)                                        
 43 Schaefer, Luke A          13 Nitro Swimming-ST    2:18.97    2:18.94  
                1:07.99   2:18.94 (1:10.95)                                        
 44 Martin, Duncan M          14 Lone Star Aquati-ST  2:19.19    2:18.96  
                1:05.97   2:18.96 (1:12.99)                                        
 45 Mason, Dane T             13 Capital Area Aqu-ST  2:19.27    2:19.14  
                1:07.23   2:19.14 (1:11.91)                                        
 46 Chor, Nathan S            14 Waterloo Swimmin-ST  2:18.53    2:19.23  
                1:07.41   2:19.23 (1:11.82)                                        
 47 Muenchow, Carson J        14 Alamo Area Aquat-ST  2:19.01    2:21.16  
                1:07.15   2:21.16 (1:14.01)                                        
 48 Chou, Ronald              13 Nitro Swimming-ST    2:20.37    2:21.53  
                1:06.88   2:21.53 (1:14.65)                                        
 49 Robles, Andre M           14 Alamo Area Aquat-ST  2:02.49Y   2:22.13  
                1:07.82   2:22.13 (1:14.31)                                        
 50 McDonald, Kieran J        14 Whitecaps of Wes-ST  2:19.61    2:22.54  
                1:08.11   2:22.54 (1:14.43)                                        
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST  4:28.98    4:27.74  
                  30.45     1:04.47 (34.02)     1:38.78 (34.31)     2:13.26 (34.48)
        2:47.67 (34.41)     3:21.91 (34.24)     3:56.16 (34.25)     4:27.74 (31.58)
  2 Cardon, Thane R           14 Alamo Area Aquat-ST  4:31.14    4:28.12  
                  30.44     1:04.14 (33.70)     1:38.45 (34.31)     2:13.00 (34.55)
        2:47.53 (34.53)     3:21.90 (34.37)     3:56.13 (34.23)     4:28.12 (31.99)
  3 Timm, Mathew A            14 Waterloo Swimmin-ST  4:30.40    4:31.64  
                  30.44     1:05.37 (34.93)     1:40.16 (34.79)     2:15.55 (35.39)
        2:49.50 (33.95)     3:24.71 (35.21)     3:59.07 (34.36)     4:31.64 (32.57)
  4 Rusk, Julian M            13 Waterloo Swimmin-ST  4:35.19    4:37.30  
                  30.52     1:05.73 (35.21)     1:40.75 (35.02)     2:16.12 (35.37)
        2:50.52 (34.40)     3:26.54 (36.02)     4:01.90 (35.36)     4:37.30 (35.40)
  5 Childs, Parker A          13 Texas Gold-ST        4:45.05    4:41.00  
                  31.29     1:05.94 (34.65)     1:41.30 (35.36)     2:17.30 (36.00)
        2:53.60 (36.30)     3:30.11 (36.51)     4:06.35 (36.24)     4:41.00 (34.65)
  6 Keiper, Matthew A         13 Nitro Swimming-ST    4:41.63    4:41.56  
                  31.20     1:05.70 (34.50)     1:41.18 (35.48)     2:17.43 (36.25)
        2:53.92 (36.49)     3:30.08 (36.16)     4:06.09 (36.01)     4:41.56 (35.47)
  7 Carmichael, Joshua R      13 Waterloo Swimmin-ST  4:44.95    4:43.43  
                  31.37     1:05.56 (34.19)     1:40.52 (34.96)     2:16.39 (35.87)
        2:52.74 (36.35)     3:29.45 (36.71)     4:06.85 (37.40)     4:43.43 (36.58)
  8 Linkous, Matthew Q        14 Aquatex Swim Tea-ST  4:44.12    4:45.79  
                  30.09     1:03.86 (33.77)     1:40.11 (36.25)     2:17.20 (37.09)
        2:55.01 (37.81)     3:33.09 (38.08)     4:10.61 (37.52)     4:45.79 (35.18)
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gray, Jamison A           14 Tiger Shark of T-ST  4:25.83    4:23.81  
                1:02.21   2:09.12 (1:06.91)   3:17.26 (1:08.14)   4:23.81 (1:06.55)
  2 Stolarczyk, Sawyer J      14 Una Aaaa-ST          4:30.86    4:27.69  
                1:03.28   2:11.40 (1:08.12)   3:19.99 (1:08.59)   4:27.69 (1:07.70)
  3 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST  4:35.69    4:28.98  
                1:03.98   2:12.79 (1:08.81)   3:21.93 (1:09.14)   4:28.98 (1:07.05)
  4 Allen, Kyan S             14 Nitro Swimming-ST    4:33.07    4:30.25  
                1:05.50   2:15.15 (1:09.65)   3:24.18 (1:09.03)   4:30.25 (1:06.07)
  5 Timm, Mathew A            14 Waterloo Swimmin-ST  4:30.84    4:30.40  
                1:02.73   2:12.95 (1:10.22)   3:22.81 (1:09.86)   4:30.40 (1:07.59)
  6 Cardon, Thane R           14 Alamo Area Aquat-ST  4:34.43    4:31.14  
                1:04.16   2:14.50 (1:10.34)   3:23.95 (1:09.45)   4:31.14 (1:07.19)
  7 Rusk, Julian M            13 Waterloo Swimmin-ST  4:37.63    4:35.19  
                1:05.50   2:16.34 (1:10.84)   3:27.99 (1:11.65)   4:35.19 (1:07.20)
  8 Lewis, Liam M             14 Waterloo Swimmin-ST  4:38.64    4:35.24  
                1:05.26   2:15.99 (1:10.73)   3:27.41 (1:11.42)   4:35.24 (1:07.83)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yount, Cody A             14 Nitro Swimming-ST    4:33.62    4:36.17  
                1:05.72   2:16.91 (1:11.19)   3:27.33 (1:10.42)   4:36.17 (1:08.84)
 10 Bell, Grady M             13 Nitro Swimming-ST    4:37.32    4:37.98  
                1:07.01   2:18.15 (1:11.14)   3:29.35 (1:11.20)   4:37.98 (1:08.63)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Howell, Declan R          14 Nitro Swimming-ST    4:40.87    4:39.84  
                1:06.56   2:17.51 (1:10.95)   3:30.17 (1:12.66)   4:39.84 (1:09.67)
 12 Keiper, Matthew A         13 Nitro Swimming-ST    4:43.62    4:41.63  
                1:07.06   2:19.49 (1:12.43)   3:30.52 (1:11.03)   4:41.63 (1:11.11)
 13 Linkous, Matthew Q        14 Aquatex Swim Tea-ST  4:37.64    4:44.12  
                1:06.04   2:19.49 (1:13.45)   3:33.46 (1:13.97)   4:44.12 (1:10.66)
 14 Carmichael, Joshua R      13 Waterloo Swimmin-ST  4:51.63    4:44.95  
                1:08.33   2:20.25 (1:11.92)   3:33.10 (1:12.85)   4:44.95 (1:11.85)
 15 Childs, Parker A          13 Texas Gold-ST        4:47.18    4:45.05  
                1:07.87   2:20.29 (1:12.42)   3:33.24 (1:12.95)   4:45.05 (1:11.81)
 16 Caldera, David A          13 Alamo Area Aquat-ST  4:48.05   J4:45.05  
                1:08.76   2:21.38 (1:12.62)   3:35.96 (1:14.58)   4:45.05 (1:09.09)
 17 Schrock, Dylan F          14 Longhorn Aquatic-ST  4:49.69    4:45.51  
                1:07.45   2:20.53 (1:13.08)   3:34.53 (1:14.00)   4:45.51 (1:10.98)
 18 Stewart, David A          14 Tiger Shark of T-ST  4:58.78    4:46.83  
                1:07.99   2:21.74 (1:13.75)   3:35.96 (1:14.22)   4:46.83 (1:10.87)
 19 Broadwater, Josiah D      13 Schertz YMCA Swi-ST  4:46.55    4:46.98  
                1:07.89   2:21.08 (1:13.19)   3:35.73 (1:14.65)   4:46.98 (1:11.25)
 20 Schaefer, Luke A          13 Nitro Swimming-ST    4:58.07    4:50.14  
                1:09.75   2:24.63 (1:14.88)   3:39.40 (1:14.77)   4:50.14 (1:10.74)
 21 Mason, Dane T             13 Capital Area Aqu-ST  4:58.21    4:50.69  
                1:08.31   2:23.87 (1:15.56)   3:38.55 (1:14.68)   4:50.69 (1:12.14)
 22 Kundivich, Nikolas M      14 Nitro Swimming-ST    4:58.60    4:50.88  
                1:09.50   2:23.65 (1:14.15)   3:37.99 (1:14.34)   4:50.88 (1:12.89)
 23 De Vries, Chris K         13 Alamo Area Aquat-ST  4:45.92    4:50.91  
                1:08.29   2:21.97 (1:13.68)   3:37.61 (1:15.64)   4:50.91 (1:13.30)
 24 Henson, Roger D           13 Texas Gold-ST        4:54.35    4:51.96  
                1:09.94   2:25.40 (1:15.46)   3:41.04 (1:15.64)   4:51.96 (1:10.92)
 25 Purtell, Kai M            13 Alamo Area Aquat-ST  4:51.67    4:52.60  
                1:10.06   2:25.25 (1:15.19)   3:40.85 (1:15.60)   4:52.60 (1:11.75)
 26 Muenchow, Carson J        14 Alamo Area Aquat-ST  4:50.51    4:54.71  
                1:07.92   2:21.42 (1:13.50)   3:37.55 (1:16.13)   4:54.71 (1:17.16)
 27 Peeters, Tijl             14 Nitro Swimming-ST    4:52.50    4:55.09  
                1:10.20   2:25.50 (1:15.30)   3:40.80 (1:15.30)   4:55.09 (1:14.29)
 28 Moser, Levi T             13 Schertz YMCA Swi-ST  4:57.89    4:55.88  
                1:10.15   2:26.02 (1:15.87)   3:41.99 (1:15.97)   4:55.88 (1:13.89)
 29 Helmcamp, Haydn S         14 Lone Star Aquati-ST  5:24.40Y   4:58.10  
                1:10.58   2:27.84 (1:17.26)   3:44.30 (1:16.46)   4:58.10 (1:13.80)
 30 Laine, Max A              13 Waterloo Swimmin-ST  4:49.80    4:59.66  
                1:10.80   2:26.53 (1:15.73)   3:44.38 (1:17.85)   4:59.66 (1:15.28)
 31 Nielsen, Nigel L          14 Longhorn Aquatic-ST  4:51.25    5:02.88  
                1:12.13   2:29.98 (1:17.85)   3:47.86 (1:17.88)   5:02.88 (1:15.02)
 32 Cao, Vincent              13 Waterloo Swimmin-ST  5:31.18Y   5:06.06  
                1:10.83   2:29.20 (1:18.37)   3:48.79 (1:19.59)   5:06.06 (1:17.27)
 33 Chang, Asher J            13 Nitro Swimming-ST    4:58.27    5:15.95  
                1:12.34   2:31.61 (1:19.27)   3:53.52 (1:21.91)   5:15.95 (1:22.43)
 
Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Timm, Mathew A            14 Waterloo Swimmin-ST 10:37.14Y   9:20.45  
                1:02.71   2:12.64 (1:09.93)   3:23.56 (1:10.92)   4:35.81 (1:12.25)
      5:47.70 (1:11.89)   7:00.58 (1:12.88)   8:12.60 (1:12.02)   9:20.45 (1:07.85)
  2 Keiper, Matthew A         13 Nitro Swimming-ST    9:42.60    9:41.56  
                1:06.81   2:19.06 (1:12.25)   3:32.10 (1:13.04)   4:46.38 (1:14.28)
      6:00.09 (1:13.71)   7:14.59 (1:14.50)   8:28.93 (1:14.34)   9:41.56 (1:12.63)
  3 Schrock, Dylan F          14 Longhorn Aquatic-ST 10:01.86    9:51.98  
                1:07.44   2:22.56 (1:15.12)   3:38.10 (1:15.54)   4:52.78 (1:14.68)
      6:08.38 (1:15.60)   7:24.46 (1:16.08)   8:38.97 (1:14.51)   9:51.98 (1:13.01)
  4 De Vries, Chris K         13 Alamo Area Aquat-ST 10:01.68    9:53.39  
                1:08.79   2:22.61 (1:13.82)   3:37.34 (1:14.73)   4:52.33 (1:14.99)
      6:08.16 (1:15.83)   7:24.00 (1:15.84)   8:40.07 (1:16.07)   9:53.39 (1:13.32)
  5 Purtell, Kai M            13 Alamo Area Aquat-ST 10:13.23   10:00.78  
                1:10.13   2:26.39 (1:16.26)   3:42.21 (1:15.82)   4:58.59 (1:16.38)
      6:14.69 (1:16.10)   7:31.19 (1:16.50)   8:47.08 (1:15.89)  10:00.78 (1:13.70)
  6 Nielsen, Nigel L          14 Longhorn Aquatic-ST 10:11.24   10:17.94  
                1:13.08   2:31.40 (1:18.32)   3:50.46 (1:19.06)   5:09.05 (1:18.59)
      6:28.08 (1:19.03)   7:46.83 (1:18.75)   9:03.69 (1:16.86)  10:17.94 (1:14.25)
 
Boys 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gray, Jamison A           14 Tiger Shark of T-ST 17:48.67   17:31.52  
                1:05.95   2:16.84 (1:10.89)   3:27.60 (1:10.76)   4:38.69 (1:11.09)
      5:50.15 (1:11.46)   7:01.33 (1:11.18)   8:12.34 (1:11.01)   9:22.67 (1:10.33)
     10:33.07 (1:10.40)  11:42.69 (1:09.62)  12:52.32 (1:09.63)  14:02.29 (1:09.97)
     15:12.47 (1:10.18)  16:22.72 (1:10.25)  17:31.52 (1:08.80)                    
  2 Cottrill, Benjamin A      14 Alamo Area Aquat-ST 17:43.97   17:51.63  
                1:04.04   2:12.72 (1:08.68)   3:22.45 (1:09.73)   4:33.62 (1:11.17)
      5:45.44 (1:11.82)   6:56.23 (1:10.79)   8:09.32 (1:13.09)   9:21.14 (1:11.82)
     10:36.07 (1:14.93)  11:49.58 (1:13.51)  13:02.31 (1:12.73)  14:15.38 (1:13.07)
     15:28.25 (1:12.87)  16:40.59 (1:12.34)  17:51.63 (1:11.04)                    
  3 Rusk, Julian M            13 Waterloo Swimmin-ST 18:34.65   18:03.85  
                1:08.44   2:20.79 (1:12.35)   3:33.25 (1:12.46)   4:45.65 (1:12.40)
      5:58.85 (1:13.20)   7:11.74 (1:12.89)   8:24.36 (1:12.62)   9:38.01 (1:13.65)
     10:50.99 (1:12.98)  12:03.56 (1:12.57)  13:16.07 (1:12.51)  14:29.31 (1:13.24)
     15:42.00 (1:12.69)  16:54.14 (1:12.14)  18:03.85 (1:09.71)                    
  4 Carmichael, Joshua R      13 Waterloo Swimmin-ST 19:44.55   18:44.10  
                1:12.57   2:28.61 (1:16.04)   3:44.69 (1:16.08)   5:01.43 (1:16.74)
      6:18.07 (1:16.64)   7:33.76 (1:15.69)   8:48.18 (1:14.42)  10:01.95 (1:13.77)
     11:16.01 (1:14.06)  12:30.91 (1:14.90)  13:45.13 (1:14.22)  15:00.49 (1:15.36)
     16:15.39 (1:14.90)  17:30.49 (1:15.10)  18:44.10 (1:13.61)                    
  5 Howell, Declan R          14 Nitro Swimming-ST   17:44.50Y  18:53.90  
                1:05.26   2:15.91 (1:10.65)   3:28.61 (1:12.70)   4:43.62 (1:15.01)
      5:57.62 (1:14.00)   7:11.10 (1:13.48)   8:24.30 (1:13.20)   9:37.64 (1:13.34)
     11:09.76 (1:32.12)  12:27.36 (1:17.60)  13:45.44 (1:18.08)  15:05.06 (1:19.62)
     16:22.71 (1:17.65)  17:40.59 (1:17.88)  18:53.90 (1:13.31)                    
  6 Childs, Parker A          13 Texas Gold-ST       18:51.82   18:54.82  
                1:10.88   2:26.40 (1:15.52)   3:41.90 (1:15.50)   4:57.95 (1:16.05)
      6:14.14 (1:16.19)   7:30.14 (1:16.00)   8:46.12 (1:15.98)  10:01.54 (1:15.42)
     11:17.68 (1:16.14)  12:34.65 (1:16.97)  13:51.78 (1:17.13)  15:09.80 (1:18.02)
     16:28.32 (1:18.52)  17:44.40 (1:16.08)  18:54.82 (1:10.42)                    
  7 Peeters, Tijl             14 Nitro Swimming-ST   18:37.34Y  19:26.84  
                1:12.14   2:29.14 (1:17.00)   3:47.66 (1:18.52)   5:05.93 (1:18.27)
      6:23.50 (1:17.57)   7:42.08 (1:18.58)   9:00.06 (1:17.98)  10:18.63 (1:18.57)
     11:38.48 (1:19.85)  12:56.57 (1:18.09)  14:15.45 (1:18.88)  15:34.12 (1:18.67)
     16:52.40 (1:18.28)  18:10.54 (1:18.14)  19:26.84 (1:16.30)                    
  8 Muenchow, Carson J        14 Alamo Area Aquat-ST 19:18.27   19:27.47  
                1:11.64   2:28.88 (1:17.24)   3:46.05 (1:17.17)   5:04.20 (1:18.15)
      6:23.16 (1:18.96)   7:41.42 (1:18.26)   9:00.72 (1:19.30)  10:19.79 (1:19.07)
     11:38.10 (1:18.31)  12:56.60 (1:18.50)  14:15.66 (1:19.06)  15:34.44 (1:18.78)
     16:53.54 (1:19.10)  18:12.25 (1:18.71)  19:27.47 (1:15.22)                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Eklund, Cruz A            14 Aquatex Swim Tea-ST  1:04.10    1:02.00  
                  30.23     1:02.00 (31.77)                                        
  2 Shi, Justin R             14 Longhorn Aquatic-ST  1:05.64    1:03.22  
                  30.79     1:03.22 (32.43)                                        
  3 Jaggers, Benjamin M       14 Great Hills Aqua-ST  1:06.67    1:03.73  
                  31.22     1:03.73 (32.51)                                        
  4 Timm, Mathew A            14 Waterloo Swimmin-ST  1:06.30    1:05.70  
                  31.67     1:05.70 (34.03)                                        
  5 Phan, Jayden T            13 Nitro Swimming-ST    1:07.25    1:05.81  
                  32.18     1:05.81 (33.63)                                        
  6 Bennett, Brady M          14 Texas Gold-ST        1:08.22    1:06.51  
                  32.62     1:06.51 (33.89)                                        
  7 Peeters, Tijl             14 Nitro Swimming-ST    1:08.02    1:06.96  
                  32.83     1:06.96 (34.13)                                        
  8 Bell, Grady M             13 Nitro Swimming-ST    1:07.80    1:07.04  
                  32.45     1:07.04 (34.59)                                        
B - Final
  9 Wong, Alexander L         14 Nitro Swimming-ST    1:09.26    1:07.08  
                  33.21     1:07.08 (33.87)                                        
 10 Cervantes, Miguel A       14 Longhorn Aquatic-ST  1:08.45    1:07.39  
                  32.93     1:07.39 (34.46)                                        
 11 Martin, Duncan M          14 Lone Star Aquati-ST  1:09.51    1:08.12  
                  33.23     1:08.12 (34.89)                                        
 12 Kundivich, Nikolas M      14 Nitro Swimming-ST    1:08.42    1:08.95  
                  33.10     1:08.95 (35.85)                                        
 13 Broadwater, Josiah D      13 Schertz YMCA Swi-ST  1:10.40    1:09.44  
                  34.29     1:09.44 (35.15)                                        
 14 Chor, Nathan S            14 Waterloo Swimmin-ST  1:09.42    1:09.46  
                  33.65     1:09.46 (35.81)                                        
 15 Rusk, Julian M            13 Waterloo Swimmin-ST  1:09.27    1:09.82  
                  33.10     1:09.82 (36.72)                                        
 16 Florea, Conner J          13 Tiger Shark of T-ST  1:12.14    1:11.81  
                  33.98     1:11.81 (37.83)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eklund, Cruz A            14 Aquatex Swim Tea-ST  1:00.63    1:04.10  
  2 Shi, Justin R             14 Longhorn Aquatic-ST  1:06.90    1:05.64  
  3 Timm, Mathew A            14 Waterloo Swimmin-ST  1:07.04    1:06.30  
  4 Jaggers, Benjamin M       14 Great Hills Aqua-ST  1:05.94    1:06.67  
  5 Phan, Jayden T            13 Nitro Swimming-ST    1:06.25    1:07.25  
  6 Bell, Grady M             13 Nitro Swimming-ST    1:08.18    1:07.80  
  7 Peeters, Tijl             14 Nitro Swimming-ST    1:08.22    1:08.02  
  8 Bennett, Brady M          14 Texas Gold-ST        1:08.48    1:08.22  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kundivich, Nikolas M      14 Nitro Swimming-ST    1:08.12    1:08.42  
 10 Cervantes, Miguel A       14 Longhorn Aquatic-ST  1:10.05    1:08.45  
 11 Wong, Alexander L         14 Nitro Swimming-ST    1:06.98    1:09.26  
 12 Rusk, Julian M            13 Waterloo Swimmin-ST  1:00.54Y   1:09.27  
 13 Chor, Nathan S            14 Waterloo Swimmin-ST  1:11.84    1:09.42  
 14 Martin, Duncan M          14 Lone Star Aquati-ST  1:10.73    1:09.51  
 15 Broadwater, Josiah D      13 Schertz YMCA Swi-ST  1:11.80    1:10.40  
 16 Stolarczyk, Sawyer J      14 Una Aaaa-ST          1:08.53    1:10.75  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mowery, Joseph H          14 Longhorn Aquatic-ST  1:09.17    1:11.23  
 18 Florea, Conner J          13 Tiger Shark of T-ST  1:11.48    1:12.14  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nguyen, Riley K           14 Nitro Swimming-ST    1:10.79    1:12.46  
 20 Helmcamp, Haydn S         14 Lone Star Aquati-ST  1:00.51Y   1:13.40  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Eklund, Cruz A            14 Aquatex Swim Tea-ST  2:19.05    2:14.65  
                  31.16     1:05.24 (34.08)     1:40.16 (34.92)     2:14.65 (34.49)
  2 Bennett, Brady M          14 Texas Gold-ST        2:22.72    2:20.92  
                  33.28     1:08.57 (35.29)     1:45.11 (36.54)     2:20.92 (35.81)
  3 Phan, Jayden T            13 Nitro Swimming-ST    2:25.29    2:21.79  
                  33.22     1:08.85 (35.63)     1:45.93 (37.08)     2:21.79 (35.86)
  4 Bell, Grady M             13 Nitro Swimming-ST    2:25.03    2:22.37  
                  33.54     1:10.17 (36.63)     1:47.48 (37.31)     2:22.37 (34.89)
  5 Jaggers, Benjamin M       14 Great Hills Aqua-ST  2:25.94    2:22.56  
                  33.13     1:09.55 (36.42)     1:47.02 (37.47)     2:22.56 (35.54)
  6 Timm, Mathew A            14 Waterloo Swimmin-ST  2:23.34    2:23.38  
                  31.83     1:08.03 (36.20)     1:45.85 (37.82)     2:23.38 (37.53)
  7 Peeters, Tijl             14 Nitro Swimming-ST    2:26.08    2:24.81  
                  33.77     1:10.00 (36.23)     1:47.91 (37.91)     2:24.81 (36.90)
  8 Kundivich, Nikolas M      14 Nitro Swimming-ST    2:27.73    2:27.06  
                  34.27     1:11.48 (37.21)     1:49.51 (38.03)     2:27.06 (37.55)
B - Final
  9 Martin, Duncan M          14 Lone Star Aquati-ST  2:30.11    2:27.70  
                  34.77     1:12.21 (37.44)     1:50.66 (38.45)     2:27.70 (37.04)
 10 Broadwater, Josiah D      13 Schertz YMCA Swi-ST  2:29.63    2:28.55  
                  35.46     1:12.92 (37.46)     1:51.40 (38.48)     2:28.55 (37.15)
 11 Nguyen, Riley K           14 Nitro Swimming-ST    2:31.40    2:30.98  
                  36.08     1:14.22 (38.14)     1:52.90 (38.68)     2:30.98 (38.08)
 12 Albaugh, Rylan C          14 Waterloo Swimmin-ST  2:32.93    2:34.38  
                  35.61     1:14.42 (38.81)     1:54.68 (40.26)     2:34.38 (39.70)
 13 Schrock, Dylan F          14 Longhorn Aquatic-ST  2:42.81    2:35.07  
                  36.71     1:16.03 (39.32)     1:56.07 (40.04)     2:35.07 (39.00)
 14 Florea, Conner J          13 Tiger Shark of T-ST  2:38.57    2:35.32  
                  35.71     1:14.36 (38.65)     1:55.28 (40.92)     2:35.32 (40.04)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eklund, Cruz A            14 Aquatex Swim Tea-ST  2:12.31    2:19.05  
                1:06.44   2:19.05 (1:12.61)                                        
  2 Bennett, Brady M          14 Texas Gold-ST        2:23.38    2:22.72  
                1:09.41   2:22.72 (1:13.31)                                        
  3 Timm, Mathew A            14 Waterloo Swimmin-ST  2:27.32    2:23.34  
                1:08.77   2:23.34 (1:14.57)                                        
  4 Bell, Grady M             13 Nitro Swimming-ST    2:25.78    2:25.03  
                1:11.08   2:25.03 (1:13.95)                                        
  5 Phan, Jayden T            13 Nitro Swimming-ST    2:23.37    2:25.29  
                1:11.33   2:25.29 (1:13.96)                                        
  6 Jaggers, Benjamin M       14 Great Hills Aqua-ST  2:24.05    2:25.94  
                1:12.54   2:25.94 (1:13.40)                                        
  7 Peeters, Tijl             14 Nitro Swimming-ST    2:25.65    2:26.08  
                1:11.34   2:26.08 (1:14.74)                                        
  8 Kundivich, Nikolas M      14 Nitro Swimming-ST    2:27.48    2:27.73  
                1:11.95   2:27.73 (1:15.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lee, Kyle L               13 Nitro Swimming-ST    2:30.57    2:29.04  
                1:10.84   2:29.04 (1:18.20)                                        
 10 Broadwater, Josiah D      13 Schertz YMCA Swi-ST  2:34.26    2:29.63  
                1:13.87   2:29.63 (1:15.76)                                        
 11 Martin, Duncan M          14 Lone Star Aquati-ST  2:33.74    2:30.11  
                1:13.45   2:30.11 (1:16.66)                                        
 12 Nguyen, Riley K           14 Nitro Swimming-ST    2:34.91    2:31.40  
                1:14.55   2:31.40 (1:16.85)                                        
 13 Albaugh, Rylan C          14 Waterloo Swimmin-ST  2:34.31    2:32.93  
                1:14.22   2:32.93 (1:18.71)                                        
 14 Cervantes, Miguel A       14 Longhorn Aquatic-ST  2:06.57Y   2:37.41  
                1:16.46   2:37.41 (1:20.95)                                        
 15 Florea, Conner J          13 Tiger Shark of T-ST  2:35.57    2:38.57  
                1:14.81   2:38.57 (1:23.76)                                        
 16 Schrock, Dylan F          14 Longhorn Aquatic-ST  2:34.46    2:42.81  
                1:18.60   2:42.81 (1:24.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Helmcamp, Haydn S         14 Lone Star Aquati-ST  2:12.61Y   2:44.71  
                1:20.28   2:44.71 (1:24.43)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Schoenbeck, Daxs S        14 Longhorn Aquatic-ST  1:10.59    1:10.74  
                  33.24     1:10.74 (37.50)                                        
  2 Skaistis, Levi B          14 Longhorn Aquatic-ST  1:11.25    1:11.06  
                  32.74     1:11.06 (38.32)                                        
  3 Laine, Max A              13 Waterloo Swimmin-ST  1:12.13    1:12.65  
                  33.61     1:12.65 (39.04)                                        
  4 Cardon, Thane R           14 Alamo Area Aquat-ST  1:14.41    1:12.68  
                  34.12     1:12.68 (38.56)                                        
  5 Saltsman, Parker J        14 Whitecaps of Wes-ST  1:15.53    1:13.74  
                  34.79     1:13.74 (38.95)                                        
  6 Lewis, Liam M             14 Waterloo Swimmin-ST  1:16.18    1:15.78  
                  35.27     1:15.78 (40.51)                                        
  7 Meinen, Nikolay A         13 Nitro Swimming-ST    1:15.81    1:16.98  
                  36.63     1:16.98 (40.35)                                        
  8 Linkous, Matthew Q        14 Aquatex Swim Tea-ST  1:16.65    1:17.34  
                  36.28     1:17.34 (41.06)                                        
B - Final
  9 Lee, Kyle L               13 Nitro Swimming-ST    1:17.97    1:18.23  
                  36.81     1:18.23 (41.42)                                        
 10 Robles, Andre M           14 Alamo Area Aquat-ST  1:17.87    1:18.24  
                  37.07     1:18.24 (41.17)                                        
 11 Stolarczyk, Sawyer J      14 Una Aaaa-ST          1:19.77    1:18.89  
                  37.50     1:18.89 (41.39)                                        
 12 Hudson, George E          14 Waterloo Swimmin-ST  1:19.38    1:19.58  
                  37.27     1:19.58 (42.31)                                        
 13 Carmichael, Joshua R      13 Waterloo Swimmin-ST  1:21.15    1:19.71  
                  37.91     1:19.71 (41.80)                                        
 14 Gao, Joshua T             14 Nitro Swimming-ST    1:20.21    1:20.17  
                  38.12     1:20.17 (42.05)                                        
 15 Lee, Hyunseung            14 Waterloo Swimmin-ST  1:20.28    1:20.90  
                  37.42     1:20.90 (43.48)                                        
 16 Sevilla Ruiz, Julian F    13 Waterloo Swimmin-ST  1:20.91    1:21.39  
                  37.86     1:21.39 (43.53)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schoenbeck, Daxs S        14 Longhorn Aquatic-ST  1:10.75    1:10.59  
  2 Skaistis, Levi B          14 Longhorn Aquatic-ST  1:12.81    1:11.25  
  3 Laine, Max A              13 Waterloo Swimmin-ST  1:18.96    1:12.13  
  4 Cardon, Thane R           14 Alamo Area Aquat-ST  1:16.40    1:14.41  
  5 Saltsman, Parker J        14 Whitecaps of Wes-ST  1:14.00    1:15.53  
  6 Meinen, Nikolay A         13 Nitro Swimming-ST    1:16.29    1:15.81  
  7 Lewis, Liam M             14 Waterloo Swimmin-ST  1:17.26    1:16.18  
  8 Linkous, Matthew Q        14 Aquatex Swim Tea-ST  1:16.95    1:16.65  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Robles, Andre M           14 Alamo Area Aquat-ST  1:18.13    1:17.87  
 10 Lee, Kyle L               13 Nitro Swimming-ST    1:18.32    1:17.97  
 11 Hudson, George E          14 Waterloo Swimmin-ST  1:21.29    1:19.38  
 12 Stolarczyk, Sawyer J      14 Una Aaaa-ST          1:18.32    1:19.77  
 13 Chafigoulline, Emil A     14 Austin Swim Club-ST  1:18.30    1:20.06  
 14 De Vries, Chris K         13 Alamo Area Aquat-ST  1:19.77    1:20.19  
 15 Gao, Joshua T             14 Nitro Swimming-ST    1:19.60    1:20.21  
 16 Lee, Hyunseung            14 Waterloo Swimmin-ST  1:19.70    1:20.28  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sevilla Ruiz, Julian F    13 Waterloo Swimmin-ST  1:20.24    1:20.91  
 18 Carmichael, Joshua R      13 Waterloo Swimmin-ST  1:21.13    1:21.15  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chou, Ronald              13 Nitro Swimming-ST    1:20.08    1:21.45  
 20 Wooten-Cortez, Bryce J    14 Alamo Area Aquat-ST  1:20.52    1:21.72  
 21 Winterbottom, Calvin A    14 Austin Swim Club-ST  1:19.27    1:22.11  
 22 Eklund, Cruz A            14 Aquatex Swim Tea-ST  1:09.13Y   1:24.92  
 23 Cao, Vincent              13 Waterloo Swimmin-ST  1:20.37    1:37.29  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Schoenbeck, Daxs S        14 Longhorn Aquatic-ST  2:32.00    2:33.27  
                  34.69     1:13.00 (38.31)     1:54.04 (41.04)     2:33.27 (39.23)
  2 Laine, Max A              13 Waterloo Swimmin-ST  2:38.14    2:38.14  
                  35.05     1:15.41 (40.36)     1:56.96 (41.55)     2:38.14 (41.18)
  3 Lewis, Liam M             14 Waterloo Swimmin-ST  2:44.10    2:44.31  
                  37.37     1:20.11 (42.74)     2:02.52 (42.41)     2:44.31 (41.79)
  4 Meinen, Nikolay A         13 Nitro Swimming-ST    2:47.29    2:44.64  
                  37.33     1:19.87 (42.54)     2:02.99 (43.12)     2:44.64 (41.65)
  5 Linkous, Matthew Q        14 Aquatex Swim Tea-ST  2:50.88    2:48.98  
                  37.84     1:21.40 (43.56)     2:05.40 (44.00)     2:48.98 (43.58)
  6 Carmichael, Joshua R      13 Waterloo Swimmin-ST  2:52.36    2:51.26  
                  39.39     1:23.58 (44.19)     2:07.70 (44.12)     2:51.26 (43.56)
  7 Robles, Andre M           14 Alamo Area Aquat-ST  2:51.83    2:51.27  
                  38.84     1:22.50 (43.66)     2:07.48 (44.98)     2:51.27 (43.79)
  8 Hudson, George E          14 Waterloo Swimmin-ST  2:51.35    2:51.59  
                  38.46     1:22.44 (43.98)     2:07.22 (44.78)     2:51.59 (44.37)
B - Final
  9 Wong, Alexander L         14 Nitro Swimming-ST    2:52.51    2:50.38  
                  38.72     1:22.95 (44.23)     2:06.86 (43.91)     2:50.38 (43.52)
 10 Gao, Joshua T             14 Nitro Swimming-ST    2:57.35    2:51.37  
                  39.24     1:23.13 (43.89)     2:07.48 (44.35)     2:51.37 (43.89)
 11 Howell, Declan R          14 Nitro Swimming-ST    2:56.72    2:52.87  
                  39.98     1:24.15 (44.17)     2:08.76 (44.61)     2:52.87 (44.11)
 12 Southern, Jackson C       14 Victoria Texas A-ST  2:59.54    2:53.57  
                  39.26     1:23.48 (44.22)     2:07.50 (44.02)     2:53.57 (46.07)
 13 Sevilla Ruiz, Julian F    13 Waterloo Swimmin-ST  2:58.20    2:54.03  
                  38.56     1:22.41 (43.85)     2:08.78 (46.37)     2:54.03 (45.25)
 14 Winterbottom, Calvin A    14 Austin Swim Club-ST  2:56.94    2:55.29  
                  40.09     1:24.82 (44.73)     2:10.38 (45.56)     2:55.29 (44.91)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schoenbeck, Daxs S        14 Longhorn Aquatic-ST  2:32.51    2:32.00  
                1:12.93   2:32.00 (1:19.07)                                        
  2 Laine, Max A              13 Waterloo Swimmin-ST  2:53.42    2:38.14  
                1:15.30   2:38.14 (1:22.84)                                        
  3 Lewis, Liam M             14 Waterloo Swimmin-ST  2:48.07    2:44.10  
                1:18.44   2:44.10 (1:25.66)                                        
  4 Meinen, Nikolay A         13 Nitro Swimming-ST    2:44.90    2:47.29  
                1:20.85   2:47.29 (1:26.44)                                        
  5 Linkous, Matthew Q        14 Aquatex Swim Tea-ST  2:53.81    2:50.88  
                1:21.67   2:50.88 (1:29.21)                                        
  6 Hudson, George E          14 Waterloo Swimmin-ST  2:52.51    2:51.35  
                1:22.65   2:51.35 (1:28.70)                                        
  7 Robles, Andre M           14 Alamo Area Aquat-ST  2:52.86    2:51.83  
                1:22.67   2:51.83 (1:29.16)                                        
  8 Carmichael, Joshua R      13 Waterloo Swimmin-ST  2:55.30    2:52.36  
                1:23.94   2:52.36 (1:28.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wong, Alexander L         14 Nitro Swimming-ST    2:46.31    2:52.51  
                1:20.98   2:52.51 (1:31.53)                                        
 10 Howell, Declan R          14 Nitro Swimming-ST    2:30.36Y   2:56.72  
                1:27.58   2:56.72 (1:29.14)                                        
 11 Winterbottom, Calvin A    14 Austin Swim Club-ST  2:55.30    2:56.94  
                1:25.48   2:56.94 (1:31.46)                                        
 12 Gao, Joshua T             14 Nitro Swimming-ST    2:51.53    2:57.35  
                1:19.95   2:57.35 (1:37.40)                                        
 13 Sevilla Ruiz, Julian F    13 Waterloo Swimmin-ST  2:52.31    2:58.20  
                1:24.48   2:58.20 (1:33.72)                                        
 14 Southern, Jackson C       14 Victoria Texas A-ST  2:54.16    2:59.54  
                1:25.78   2:59.54 (1:33.76)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bennett, Brady M          14 Texas Gold-ST        1:03.83    1:02.32  
                  29.71     1:02.32 (32.61)                                        
  2 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST  1:02.92    1:02.38  
                  29.05     1:02.38 (33.33)                                        
  3 Allen, Kyan S             14 Nitro Swimming-ST    1:03.61    1:02.46  
                  30.44     1:02.46 (32.02)                                        
  3 Cottrill, Benjamin A      14 Alamo Area Aquat-ST  1:02.58    1:02.46  
                  29.57     1:02.46 (32.89)                                        
  5 Bell, Grady M             13 Nitro Swimming-ST    1:05.07    1:05.04  
                  31.87     1:05.04 (33.17)                                        
  6 Stolarczyk, Sawyer J      14 Una Aaaa-ST          1:05.05    1:05.14  
                  30.08     1:05.14 (35.06)                                        
  7 Albaugh, Rylan C          14 Waterloo Swimmin-ST  1:03.60    1:05.17  
                  29.90     1:05.17 (35.27)                                        
 -- Wooten-Cortez, Bryce J    14 Alamo Area Aquat-ST  1:05.17         DQ  
                  29.48          DQ (34.89)                                        
B - Final
  9 Eklund, Cruz A            14 Aquatex Swim Tea-ST  1:05.86    1:04.32  
                  29.83     1:04.32 (34.49)                                        
 10 Garza, Zachary D          14 Longhorn Aquatic-ST  1:05.58    1:05.28  
                  30.87     1:05.28 (34.41)                                        
 11 Gomez, David R            14 Alamo Area Aquat-ST  1:07.59    1:06.94  
                  30.21     1:06.94 (36.73)                                        
 12 Yount, Cody A             14 Nitro Swimming-ST    1:06.91    1:07.06  
                  30.53     1:07.06 (36.53)                                        
 13 Zhang, Vincent S          14 Waterloo Swimmin-ST  1:06.76    1:07.33  
                  31.24     1:07.33 (36.09)                                        
 14 Scarborough, Hayden A     14 Nitro Swimming-ST    1:07.17    1:07.64  
                  31.80     1:07.64 (35.84)                                        
 15 Piper, James W            13 Alamo Area Aquat-ST  1:07.81    1:07.91  
                  31.47     1:07.91 (36.44)                                        
 16 Lilly, Grant J            14 Alamo Area Aquat-ST  1:07.78    1:08.24  
                  31.90     1:08.24 (36.34)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cottrill, Benjamin A      14 Alamo Area Aquat-ST  1:06.92    1:02.58  
  2 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST  1:03.80    1:02.92  
  3 Albaugh, Rylan C          14 Waterloo Swimmin-ST  1:04.71    1:03.60  
  4 Allen, Kyan S             14 Nitro Swimming-ST    1:03.35    1:03.61  
  5 Bennett, Brady M          14 Texas Gold-ST        1:03.44    1:03.83  
  6 Shapley, Tyler A          14 Longhorn Aquatic-ST  1:05.53    1:04.61  
  7 Stolarczyk, Sawyer J      14 Una Aaaa-ST          1:03.41    1:05.05  
  8 Bell, Grady M             13 Nitro Swimming-ST    1:05.11    1:05.07  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wooten-Cortez, Bryce J    14 Alamo Area Aquat-ST  1:07.88    1:05.17  
 10 Garza, Zachary D          14 Longhorn Aquatic-ST  1:08.29    1:05.58  
 11 Eklund, Cruz A            14 Aquatex Swim Tea-ST  1:02.60    1:05.86  
 12 Zhang, Vincent S          14 Waterloo Swimmin-ST  1:07.43    1:06.76  
 13 Yount, Cody A             14 Nitro Swimming-ST    1:06.18    1:06.91  
 14 Scarborough, Hayden A     14 Nitro Swimming-ST    1:07.51    1:07.17  
 15 Gomez, David R            14 Alamo Area Aquat-ST  1:09.09    1:07.59  
 16 Lilly, Grant J            14 Alamo Area Aquat-ST  1:06.26    1:07.78  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Piper, James W            13 Alamo Area Aquat-ST  1:08.41    1:07.81  
 18 Helmcamp, Haydn S         14 Lone Star Aquati-ST  1:00.82Y   1:07.96  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ly, Tino T                14 Nitro Swimming-ST    1:08.92    1:08.14  
 20 Farrens, Brandon A        14 Longhorn Aquatic-ST  1:09.09    1:08.38  
 21 Shi, Justin R             14 Longhorn Aquatic-ST  1:05.57    1:08.70  
 22 Jaggers, Benjamin M       14 Great Hills Aqua-ST  1:09.56    1:09.27  
 23 Nielsen, Nigel L          14 Longhorn Aquatic-ST  1:08.77    1:09.65  
 24 Ying, Evan J              14 Waterloo Swimmin-ST  1:00.42Y   1:11.00  
 25 Parker, Griffin A         14 Aquatex Swim Tea-ST  1:09.53    1:14.00  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lee, Kyle L               13 Nitro Swimming-ST    2:24.89    2:21.06  
                  31.51     1:07.68 (36.17)     1:44.26 (36.58)     2:21.06 (36.80)
  2 Cottrill, Benjamin A      14 Alamo Area Aquat-ST  2:25.00    2:22.31  
                  31.21     1:06.86 (35.65)     1:45.93 (39.07)     2:22.31 (36.38)
  3 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST  2:27.90    2:22.32  
                  31.69     1:07.56 (35.87)     1:44.57 (37.01)     2:22.32 (37.75)
  4 Lilly, Grant J            14 Alamo Area Aquat-ST  2:29.66    2:28.57  
                  32.90     1:11.17 (38.27)     1:49.55 (38.38)     2:28.57 (39.02)
  5 Albaugh, Rylan C          14 Waterloo Swimmin-ST  2:29.60    2:29.41  
                  31.77     1:09.38 (37.61)     1:49.94 (40.56)     2:29.41 (39.47)
  6 Scarborough, Hayden A     14 Nitro Swimming-ST    2:34.35    2:32.89  
                  33.22     1:12.58 (39.36)     1:52.92 (40.34)     2:32.89 (39.97)
  7 Nielsen, Nigel L          14 Longhorn Aquatic-ST  2:42.78    2:32.91  
                  34.04     1:12.74 (38.70)     1:53.79 (41.05)     2:32.91 (39.12)
  8 Zhang, Vincent S          14 Waterloo Swimmin-ST  2:35.98    2:33.12  
                  32.79     1:11.51 (38.72)     1:51.31 (39.80)     2:33.12 (41.81)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Kyle L               13 Nitro Swimming-ST    2:24.37    2:24.89  
                1:09.67   2:24.89 (1:15.22)                                        
  2 Cottrill, Benjamin A      14 Alamo Area Aquat-ST  2:20.83    2:25.00  
                1:10.03   2:25.00 (1:14.97)                                        
  3 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST  2:35.03    2:27.90  
                1:10.98   2:27.90 (1:16.92)                                        
  4 Albaugh, Rylan C          14 Waterloo Swimmin-ST  2:28.37    2:29.60  
                1:09.78   2:29.60 (1:19.82)                                        
  5 Lilly, Grant J            14 Alamo Area Aquat-ST  2:24.94    2:29.66  
                1:11.66   2:29.66 (1:18.00)                                        
  6 Scarborough, Hayden A     14 Nitro Swimming-ST    2:32.41    2:34.35  
                1:13.40   2:34.35 (1:20.95)                                        
  7 Zhang, Vincent S          14 Waterloo Swimmin-ST  2:34.12    2:35.98  
                1:11.21   2:35.98 (1:24.77)                                        
  8 Nielsen, Nigel L          14 Longhorn Aquatic-ST  2:14.12Y   2:42.78  
                1:15.26   2:42.78 (1:27.52)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Shapley, Tyler A          14 Longhorn Aquatic-ST  2:20.39    2:19.27  
                  29.85     1:06.92 (37.07)     1:46.52 (39.60)     2:19.27 (32.75)
  2 Skaistis, Levi B          14 Longhorn Aquatic-ST  2:23.03    2:20.59  
                  30.80     1:07.85 (37.05)     1:47.98 (40.13)     2:20.59 (32.61)
  3 Timm, Mathew A            14 Waterloo Swimmin-ST  2:21.74    2:21.74  
                  29.72     1:05.79 (36.07)     1:49.28 (43.49)     2:21.74 (32.46)
  4 Lee, Kyle L               13 Nitro Swimming-ST    2:22.75    2:22.04  
                  30.00     1:05.51 (35.51)     1:47.55 (42.04)     2:22.04 (34.49)
  5 Gray, Jamison A           14 Tiger Shark of T-ST  2:25.42    2:23.12  
                  29.16     1:05.84 (36.68)     1:49.84 (44.00)     2:23.12 (33.28)
  6 Stolarczyk, Sawyer J      14 Una Aaaa-ST          2:27.78    2:26.95  
                  30.71     1:09.12 (38.41)     1:54.38 (45.26)     2:26.95 (32.57)
  7 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST  2:25.44    2:28.58  
                  30.33     1:08.42 (38.09)     1:56.27 (47.85)     2:28.58 (32.31)
  8 Lewis, Liam M             14 Waterloo Swimmin-ST  2:25.56    2:29.23  
                  31.79     1:09.60 (37.81)     1:53.30 (43.70)     2:29.23 (35.93)
B - Final
  9 Shi, Justin R             14 Longhorn Aquatic-ST  2:29.95    2:22.40  
                  30.78     1:06.01 (35.23)     1:50.07 (44.06)     2:22.40 (32.33)
 10 Carmichael, Joshua R      13 Waterloo Swimmin-ST  2:30.85    2:30.76  
                  32.66     1:14.39 (41.73)     1:57.85 (43.46)     2:30.76 (32.91)
 11 Laine, Max A              13 Waterloo Swimmin-ST  2:30.57    2:31.39  
                  33.53     1:16.35 (42.82)     1:57.40 (41.05)     2:31.39 (33.99)
 12 Phan, Jayden T            13 Nitro Swimming-ST    2:29.49    2:31.71  
                  32.48     1:10.85 (38.37)     1:57.74 (46.89)     2:31.71 (33.97)
 13 Linkous, Matthew Q        14 Aquatex Swim Tea-ST  2:31.85    2:31.99  
                  32.19     1:14.66 (42.47)     1:57.84 (43.18)     2:31.99 (34.15)
 14 Lilly, Grant J            14 Alamo Area Aquat-ST  2:32.49    2:32.97  
                  32.72     1:13.78 (41.06)     1:58.56 (44.78)     2:32.97 (34.41)
 15 Howell, Declan R          14 Nitro Swimming-ST    2:31.82    2:33.66  
                  32.05     1:14.69 (42.64)     2:00.96 (46.27)     2:33.66 (32.70)
 16 Gao, Joshua T             14 Nitro Swimming-ST    2:32.31    2:34.11  
                  34.34     1:15.98 (41.64)     1:59.24 (43.26)     2:34.11 (34.87)
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shapley, Tyler A          14 Longhorn Aquatic-ST  2:19.37    2:20.39  
                1:08.81   2:20.39 (1:11.58)                                        
  2 Timm, Mathew A            14 Waterloo Swimmin-ST  2:22.02    2:21.74  
                1:05.65   2:21.74 (1:16.09)                                        
  3 Lee, Kyle L               13 Nitro Swimming-ST    2:24.47    2:22.75  
                1:07.29   2:22.75 (1:15.46)                                        
  4 Skaistis, Levi B          14 Longhorn Aquatic-ST  2:27.99    2:23.03  
                1:07.63   2:23.03 (1:15.40)                                        
  5 Schoenbeck, Daxs S        14 Longhorn Aquatic-ST  2:09.31Y   2:24.14  
                1:09.94   2:24.14 (1:14.20)                                        
  6 Gray, Jamison A           14 Tiger Shark of T-ST  2:21.90    2:25.42  
                1:06.97   2:25.42 (1:18.45)                                        
  7 Tater, Harrison A         13 Waterloo Swimmin-ST  2:27.03    2:25.44  
                1:08.55   2:25.44 (1:16.89)                                        
  8 Lewis, Liam M             14 Waterloo Swimmin-ST  2:25.69    2:25.56  
                1:08.24   2:25.56 (1:17.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stolarczyk, Sawyer J      14 Una Aaaa-ST          2:30.20    2:27.78  
                1:10.21   2:27.78 (1:17.57)                                        
 10 Allen, Kyan S             14 Nitro Swimming-ST    2:23.33    2:29.24  
                1:11.49   2:29.24 (1:17.75)                                        
 11 Phan, Jayden T            13 Nitro Swimming-ST    2:28.44    2:29.49  
                1:10.61   2:29.49 (1:18.88)                                        
 12 Shi, Justin R             14 Longhorn Aquatic-ST  2:24.41    2:29.95  
                1:09.02   2:29.95 (1:20.93)                                        
 13 Laine, Max A              13 Waterloo Swimmin-ST  2:30.52    2:30.57  
                1:13.26   2:30.57 (1:17.31)                                        
 14 Carmichael, Joshua R      13 Waterloo Swimmin-ST  2:32.06    2:30.85  
                1:13.25   2:30.85 (1:17.60)                                        
 15 Howell, Declan R          14 Nitro Swimming-ST    2:32.24    2:31.82  
                1:13.81   2:31.82 (1:18.01)                                        
 16 Linkous, Matthew Q        14 Aquatex Swim Tea-ST  2:35.59    2:31.85  
                1:14.69   2:31.85 (1:17.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 De Vries, Chris K         13 Alamo Area Aquat-ST  2:33.46    2:32.02  
                1:12.98   2:32.02 (1:19.04)                                        
 18 Mowery, Joseph H          14 Longhorn Aquatic-ST  2:32.15    2:32.15  
                1:11.73   2:32.15 (1:20.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gao, Joshua T             14 Nitro Swimming-ST    2:32.00    2:32.31  
                1:13.69   2:32.31 (1:18.62)                                        
 20 Lilly, Grant J            14 Alamo Area Aquat-ST  2:33.32    2:32.49  
                1:13.22   2:32.49 (1:19.27)                                        
 21 Cervantes, Miguel A       14 Longhorn Aquatic-ST  2:28.85    2:33.15  
                1:11.77   2:33.15 (1:21.38)                                        
 22 Childs, Parker A          13 Texas Gold-ST        2:32.93    2:33.34  
                1:14.61   2:33.34 (1:18.73)                                        
 23 Gomez, David R            14 Alamo Area Aquat-ST  2:36.25    2:33.65  
                1:10.96   2:33.65 (1:22.69)                                        
 24 Ly, Tino T                14 Nitro Swimming-ST    2:35.20    2:34.03  
                1:14.28   2:34.03 (1:19.75)                                        
 25 Chou, Ronald              13 Nitro Swimming-ST    2:36.63    2:34.21  
                1:13.88   2:34.21 (1:20.33)                                        
 26 Schrock, Dylan F          14 Longhorn Aquatic-ST  2:33.77    2:34.32  
                1:14.63   2:34.32 (1:19.69)                                        
 27 Robles, Andre M           14 Alamo Area Aquat-ST  2:35.58    2:34.42  
                1:14.22   2:34.42 (1:20.20)                                        
 28 Chor, Nathan S            14 Waterloo Swimmin-ST  2:34.87    2:34.75  
                1:13.03   2:34.75 (1:21.72)                                        
 29 Scarborough, Hayden A     14 Nitro Swimming-ST    2:31.54    2:35.05  
                1:13.70   2:35.05 (1:21.35)                                        
 29 Garza, Zachary D          14 Longhorn Aquatic-ST  2:36.23    2:35.05  
                1:11.22   2:35.05 (1:23.83)                                        
 31 Aitchison, Walker B       13 Austin Swim Club-ST  2:37.55    2:35.20  
                1:14.32   2:35.20 (1:20.88)                                        
 32 Winterbottom, Calvin A    14 Austin Swim Club-ST  2:32.12    2:35.24  
                1:14.50   2:35.24 (1:20.74)                                        
 33 Zhang, Vincent S          14 Waterloo Swimmin-ST  2:36.09    2:35.30  
                1:11.24   2:35.30 (1:24.06)                                        
 34 Wooten-Cortez, Bryce J    14 Alamo Area Aquat-ST  2:36.95    2:35.61  
                1:12.65   2:35.61 (1:22.96)                                        
 35 Peeters, Tijl             14 Nitro Swimming-ST    2:37.18    2:35.99  
                1:11.06   2:35.99 (1:24.93)                                        
 36 Stewart, David A          14 Tiger Shark of T-ST  2:37.55    2:36.13  
                1:12.42   2:36.13 (1:23.71)                                        
 37 Sevilla Ruiz, Julian F    13 Waterloo Swimmin-ST  2:33.61    2:36.18  
                1:16.00   2:36.18 (1:20.18)                                        
 38 Helmcamp, Haydn S         14 Lone Star Aquati-ST  2:37.47    2:37.55  
                1:13.36   2:37.55 (1:24.19)                                        
 39 Purtell, Kai M            13 Alamo Area Aquat-ST  2:37.38    2:38.09  
                1:13.78   2:38.09 (1:24.31)                                        
 40 Farrens, Brandon A        14 Longhorn Aquatic-ST  2:36.36    2:38.50  
                1:14.65   2:38.50 (1:23.85)                                        
 41 Meinen, Nikolay A         13 Nitro Swimming-ST    2:36.76    2:38.56  
                1:19.46   2:38.56 (1:19.10)                                        
 42 Lu, Siyu B                14 Alamo Area Aquat-ST  2:35.01    2:38.67  
                1:17.13   2:38.67 (1:21.54)                                        
 43 Nguyen, Riley K           14 Nitro Swimming-ST    2:37.30    2:39.70  
                1:14.21   2:39.70 (1:25.49)                                        
 -- Guzman, Daryl             14 Nitro Swimming-ST    2:35.80         DQ  
                1:13.28        DQ (1:19.13)                                        
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cardon, Thane R           14 Alamo Area Aquat-ST  5:05.11    4:54.14  
                1:06.14   2:21.61 (1:15.47)   3:45.36 (1:23.75)   4:54.14 (1:08.78)
  2 Lee, Kyle L               13 Nitro Swimming-ST    5:07.31    5:01.42  
                1:09.98   2:25.46 (1:15.48)   3:49.69 (1:24.23)   5:01.42 (1:11.73)
  3 Shi, Justin R             14 Longhorn Aquatic-ST  5:08.26    5:12.07  
                1:07.73   2:22.91 (1:15.18)   4:00.55 (1:37.64)   5:12.07 (1:11.52)
  4 Lewis, Liam M             14 Waterloo Swimmin-ST  5:13.75    5:12.78  
                1:08.97   2:28.51 (1:19.54)   3:57.84 (1:29.33)   5:12.78 (1:14.94)
  5 Lilly, Grant J            14 Alamo Area Aquat-ST  5:20.71    5:13.04  
                1:10.13   2:32.01 (1:21.88)   4:02.90 (1:30.89)   5:13.04 (1:10.14)
  6 Bell, Grady M             13 Nitro Swimming-ST    5:18.00    5:16.73  
                1:08.21   2:26.31 (1:18.10)   4:07.32 (1:41.01)   5:16.73 (1:09.41)
  7 Cervantes, Miguel A       14 Longhorn Aquatic-ST  4:47.76Y   5:17.96  
                1:12.96   2:35.09 (1:22.13)   4:10.01 (1:34.92)   5:17.96 (1:07.95)
  8 Carmichael, Joshua R      13 Waterloo Swimmin-ST  5:19.92    5:18.67  
                1:11.12   2:35.55 (1:24.43)   4:06.70 (1:31.15)   5:18.67 (1:11.97)
  9 Aitchison, Walker B       13 Austin Swim Club-ST  5:34.73    5:20.46  
                1:13.23   2:37.77 (1:24.54)   4:09.01 (1:31.24)   5:20.46 (1:11.45)
 10 Phan, Jayden T            13 Nitro Swimming-ST    5:26.54    5:21.51  
                1:12.70   2:32.87 (1:20.17)   4:08.28 (1:35.41)   5:21.51 (1:13.23)
 11 Laine, Max A              13 Waterloo Swimmin-ST  5:19.87    5:23.58  
                1:13.26   2:44.71 (1:31.45)   4:12.95 (1:28.24)   5:23.58 (1:10.63)
 12 Gao, Joshua T             14 Nitro Swimming-ST    5:25.39    5:23.77  
                1:14.99   2:41.18 (1:26.19)   4:11.07 (1:29.89)   5:23.77 (1:12.70)
 13 Scarborough, Hayden A     14 Nitro Swimming-ST    5:21.20    5:25.38  
                1:11.44   2:38.13 (1:26.69)   4:13.43 (1:35.30)   5:25.38 (1:11.95)
 14 Sevilla Ruiz, Julian F    13 Waterloo Swimmin-ST  5:29.69    5:32.60  
                1:17.67   2:43.42 (1:25.75)   4:15.11 (1:31.69)   5:32.60 (1:17.49)
 15 Robles, Andre M           14 Alamo Area Aquat-ST  4:52.56Y   5:46.93  
                1:21.68   2:47.57 (1:25.89)   4:24.93 (1:37.36)   5:46.93 (1:22.00)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:47.45    1:44.05  
     1) Rusk, Julian M 13               2) Lee, Hyunseung 14              
     3) Tater, Harrison A 13            4) Timm, Mathew A 14              
                  26.30       52.37 (26.07)     1:18.25 (25.88)     1:44.05 (25.80)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:39.61    1:44.54  
     1) Allen, Kyan S 14                2) Yount, Cody A 14               
     3) Ly, Tino T 14                   4) Wong, Alexander L 14           
                  25.81       52.11 (26.30)     1:18.81 (26.70)     1:44.54 (25.73)
  3 Longhorn Aquatics-ST  'B'                         1:47.59    1:46.16  
     1) Shi, Justin R 14                2) Farrens, Brandon A 14          
     3) Skaistis, Levi B 14             4) Shapley, Tyler A 14            
                  27.01       53.99 (26.98)     1:20.01 (26.02)     1:46.16 (26.15)
  4 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         1:51.71    1:49.21  
     1) Mowery, Joseph H 14             2) Schoenbeck, Daxs S 14          
     3) Farrens, Tyler J 14             4) Garza, Zachary D 14            
                  26.72       53.79 (27.07)     1:21.90 (28.11)     1:49.21 (27.31)
  5 Waterloo Swimming-ST  'B'                         1:52.05    1:49.47  
     1) Lewis, Liam M 14                2) Cao, Vincent 13                
     3) Ying, Evan J 14                 4) Albaugh, Rylan C 14            
                  27.61       55.46 (27.85)     1:23.07 (27.61)     1:49.47 (26.40)
  6 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            1:50.32    1:49.53  
     1) Cottrill, Benjamin A 14         2) Lilly, Grant J 14              
     3) Lu, Siyu B 14                   4) Wooten-Cortez, Bryce J 14      
                  27.41       55.49 (28.08)     1:22.99 (27.50)     1:49.53 (26.54)
  7 Texas Gold-ST  'A'                                1:54.38    1:50.35  
     1) Bennett, Brady M 14             2) Azuma-Hall, Maddox D 14        
     3) Henson, Roger D 13              4) Childs, Parker A 13            
                  27.45       54.77 (27.32)     1:24.87 (30.10)     1:50.35 (25.48)
  8 Waterloo Swimming-ST  'C'                         1:56.21   x1:51.14  
     1) Zhang, Vincent S 14             2) Laine, Max A 13                
     3) Hudson, George E 14             4) Chor, Nathan S 14              
                  27.77       56.22 (28.45)     1:24.05 (27.83)     1:51.14 (27.09)
  9 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            1:54.44    1:51.26  
     1) Amann, Patrick M 14             2) Buckner, Tysen D 14            
     3) Gomez, David R 14               4) Robles, Andre M 14             
                  28.47       56.50 (28.03)     1:23.88 (27.38)     1:51.26 (27.38)
 10 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:40.82    1:52.50  
     1) Scarborough, Hayden A 14        2) Gao, Joshua T 14               
     3) Yacoub, Jude F 13               4) Bell, Grady M 13               
                  27.76       56.20 (28.44)     1:25.01 (28.81)     1:52.50 (27.49)
 11 Waterloo Swimming-ST  'D'                         1:58.73   x1:53.86  
     1) Carmichael, Joshua R 13         2) Ackerman, James C 13           
     3) Lee, Elias J 13                 4) Sevilla Ruiz, Julian F 13      
                  29.48       57.37 (27.89)     1:26.15 (28.78)     1:53.86 (27.71)
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Longhorn Aquatics-ST  'B'                         4:03.95    3:54.70  
     1) Shapley, Tyler A 14             2) Shi, Justin R 14               
     3) Mowery, Joseph H 14             4) Skaistis, Levi B 14            
                  27.63       57.94 (57.94)     1:25.99 (28.05)     1:57.12 (59.18)
        2:25.43 (28.31)     2:56.39 (59.27)     3:24.56 (28.17)     3:54.70 (58.31)
  2 Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:53.91    3:55.38  
     1) Timm, Mathew A 14               2) Tater, Harrison A 13           
     3) Zhang, Vincent S 14             4) Rusk, Julian M 13              
                  27.44       57.62 (57.62)     1:25.05 (27.43)     1:55.00 (57.38)
        2:23.59 (28.59)   2:55.19 (1:00.19)     3:23.35 (28.16)   3:55.38 (1:00.19)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:39.19    3:56.64  
     1) Allen, Kyan S 14                2) Scarborough, Hayden A 14       
     3) Wong, Alexander L 14            4) Liang, Ben 13                  
                  27.19       57.29 (57.29)     1:25.85 (28.56)   1:57.95 (1:00.66)
        2:26.69 (28.74)   2:58.31 (1:00.36)     3:25.86 (27.55)     3:56.64 (58.33)
  4 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            3:59.71    3:59.93  
     1) Cardon, Thane R 14              2) Lu, Siyu B 14                  
     3) Cottrill, Benjamin A 14         4) Lilly, Grant J 14              
                  28.68       59.81 (59.81)     1:28.90 (29.09)   2:01.02 (1:01.21)
        2:28.22 (27.20)     2:58.47 (57.45)     3:27.49 (29.02)   3:59.93 (1:01.46)
  5 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:41.96    4:00.02  
     1) Jiampietro, Matthew J 14        2) Lee, Kyle L 13                 
     3) Bell, Grady M 13                4) Yount, Cody A 14               
                  27.16       56.91 (56.91)     1:26.66 (29.75)   2:00.37 (1:03.46)
        2:29.56 (29.19)   3:02.12 (1:01.75)     3:29.80 (27.68)     4:00.02 (57.90)
  6 Waterloo Swimming-ST  'B'                         4:03.94    4:01.32  
     1) Chor, Nathan S 14               2) Lee, Hyunseung 14              
     3) Lewis, Liam M 14                4) Albaugh, Rylan C 14            
                  29.05   1:01.91 (1:01.91)     1:29.86 (27.95)   2:01.94 (1:00.03)
        2:30.20 (28.26)     3:01.67 (59.73)     3:29.47 (27.80)     4:01.32 (59.65)
  7 Texas Gold-ST  'A'                                3:54.78    4:04.03  
     1) Bennett, Brady M 14             2) Henson, Roger D 13             
     3) Childs, Parker A 13             4) Azuma-Hall, Maddox D 14        
                  28.26       58.86 (58.86)     1:28.28 (29.42)   2:01.04 (1:02.18)
        2:30.58 (29.54)   3:02.61 (1:01.57)     3:32.03 (29.42)   4:04.03 (1:01.42)
  8 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            4:08.70    4:11.44  
     1) Gomez, David R 14               2) Wooten-Cortez, Bryce J 14      
     3) Purtell, Kai M 13               4) De Vries, Chris K 13           
                  29.02   1:02.27 (1:02.27)     1:31.12 (28.85)   2:05.03 (1:02.76)
        2:35.95 (30.92)   3:09.50 (1:04.47)     3:39.00 (29.50)   4:11.44 (1:01.94)
  9 Waterloo Swimming-ST  'C'                         4:14.54   x4:13.93  
     1) Carmichael, Joshua R 13         2) Hudson, George E 14            
     3) Lee, Elias J 13                 4) Laine, Max A 13                
                  31.40   1:03.01 (1:03.01)     1:32.43 (29.42)   2:05.01 (1:02.00)
        2:35.56 (30.55)   3:09.23 (1:04.22)     3:39.71 (30.48)   4:13.93 (1:04.70)
 
Boys 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:29.93    4:21.42  
     1) Timm, Mathew A 14               2) Laine, Max A 13                
     3) Albaugh, Rylan C 14             4) Rusk, Julian M 13              
                  31.91   1:06.05 (1:06.05)     1:40.15 (34.10)   2:19.87 (1:13.82)
        2:48.65 (28.78)   3:23.48 (1:03.61)     3:50.89 (27.41)     4:21.42 (57.94)
  2 Longhorn Aquatics-ST  'C'                              NT    4:23.84  
     1) Shi, Justin R 14                2) Shapley, Tyler A 14            
     3) Mowery, Joseph H 14             4) Skaistis, Levi B 14            
                  31.34   1:05.83 (1:05.83)     1:38.72 (32.89)   2:16.76 (1:10.93)
        2:48.83 (32.07)   3:25.37 (1:08.61)     3:52.86 (27.49)     4:23.84 (58.47)
  3 Waterloo Swimming-ST  'B'                         4:30.96    4:25.72  
     1) Tater, Harrison A 13            2) Lewis, Liam M 14               
     3) Zhang, Vincent S 14             4) Lee, Hyunseung 14              
                  31.82   1:06.18 (1:06.18)     1:40.57 (34.39)   2:20.90 (1:14.72)
        2:50.74 (29.84)   3:26.39 (1:05.49)     3:53.44 (27.05)     4:25.72 (59.33)
  4 Longhorn Aquatics-ST  'B'                         4:30.44    4:26.14  
     1) Cervantes, Miguel A 14          2) Schoenbeck, Daxs S 14          
     3) Garza, Zachary D 14             4) Farrens, Brandon A 14          
                  33.33   1:13.26 (1:13.26)     1:43.35 (30.09)   2:20.79 (1:07.53)
        2:49.78 (28.99)   3:25.59 (1:04.80)     3:53.96 (28.37)   4:26.14 (1:00.55)
  5 Nitro Swimming-ST  'A'                            4:05.30    4:26.79  
     1) Phan, Jayden T 13               2) Meinen, Nikolay A 13           
     3) Bell, Grady M 13                4) Yount, Cody A 14               
                  32.97   1:07.12 (1:07.12)     1:43.43 (36.31)   2:24.21 (1:17.09)
        2:54.59 (30.38)   3:29.23 (1:05.02)     3:56.65 (27.42)     4:26.79 (57.56)
  6 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            4:50.69    4:32.99  
     1) Culli, Cayden D 14              2) Robles, Andre M 14             
     3) Cottrill, Benjamin A 14         4) De Vries, Chris K 13           
                  35.57   1:14.25 (1:14.25)     1:49.29 (35.04)   2:30.11 (1:15.86)
        2:59.39 (29.28)   3:32.66 (1:02.55)     4:01.37 (28.71)   4:32.99 (1:00.33)
  7 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:40.69    4:35.15  
     1) Gomez, David R 14               2) Cardon, Thane R 14             
     3) Lilly, Grant J 14               4) Lu, Siyu B 14                  
                  34.47   1:13.15 (1:13.15)     1:47.14 (33.99)   2:27.10 (1:13.95)
        2:57.63 (30.53)   3:33.27 (1:06.17)     4:02.84 (29.57)   4:35.15 (1:01.88)
  8 Nitro Swimming-ST  'B'                            4:06.28    4:39.66  
     1) Kundivich, Nikolas M 14         2) Gao, Joshua T 14               
     3) Lee, Kyle L 13                  4) Scarborough, Hayden A 14       
                  32.61   1:08.29 (1:08.29)     1:46.18 (37.89)   2:28.83 (1:20.54)
        3:00.37 (31.54)   3:39.03 (1:10.20)     4:07.59 (28.56)   4:39.66 (1:00.63)
  9 Waterloo Swimming-ST  'C'                         4:48.52   x4:46.06  
     1) Ackerman, James C 13            2) Sevilla Ruiz, Julian F 13      
     3) Carmichael, Joshua R 13         4) Lee, Elias J 13                
                  33.98   1:11.68 (1:11.68)     1:49.10 (37.42)   2:32.52 (1:20.84)
        3:04.28 (31.76)   3:41.47 (1:08.95)     4:11.64 (30.17)   4:46.06 (1:04.59)
 -- Texas Gold-ST  'A'                                4:26.10         DQ  
     1) Henson, Roger D 13              2) Childs, Parker A 13            
     3) Bennett, Brady M 14             4) Azuma-Hall, Maddox D 14        
                  35.55   1:14.73 (1:14.73)                       2:39.14 (1:24.41)
        3:09.27 (30.13)   3:44.36 (1:05.22)     4:13.61 (29.25)        DQ (1:02.37)
 
Men 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Foote, Connor M           18 Streamline Aquat-ST    23.95      23.80  
  2 Croley, Evan M            16 Streamline Aquat-ST    24.77      23.83  
  3 Pozhenko, Leonid          17 Austin Swim Club-ST    24.60      24.47  
  4 Funaro, Kair A            16 Nitro Swimming-ST      24.88      24.54  
  5 Briones, Rolando H        17 Alamo Area Aquat-ST    25.05      24.88  
  6 England, Dylan H          16 Austin Swim Club-ST    25.23      24.94  
  7 Hays, Chase A             17 Waterloo Swimmin-ST    24.89      25.00  
  8 Herceg, Luka              16 Nitro Swimming-ST      25.18      25.39  
B - Final
  9 Blair, Carson J           17 Alamo Area Aquat-ST    25.29      24.84  
 10 Noel, Campbell M          15 Longhorn Aquatic-ST    25.38      24.94  
 11 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST    25.31      25.11  
 12 Doyle, Colin B            17 Winning Waters A-ST    25.26      25.13  
 13 Hussain, Charlie C        17 Austin Swim Club-ST    25.43      25.20  
 14 Tegtmeier, Roland P       16 Nitro Swimming-ST      25.41      25.54  
 15 Armstrong, Walter J       15 Longhorn Aquatic-ST    25.56      25.80  
 -- Maroney, Parker H         17 Winning Waters A-ST    25.69         DQ  
 
Men 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Foote, Connor M           18 Streamline Aquat-ST    23.37      23.95  
  2 Pozhenko, Leonid          17 Austin Swim Club-ST    24.83      24.60  
  3 Croley, Evan M            16 Streamline Aquat-ST    23.33      24.77  
  4 Funaro, Kair A            16 Nitro Swimming-ST      24.20      24.88  
  5 Hays, Chase A             17 Waterloo Swimmin-ST    24.89      24.89  
  6 Briones, Rolando H        17 Alamo Area Aquat-ST    25.74      25.05  
  7 Herceg, Luka              16 Nitro Swimming-ST      25.61      25.18  
  8 England, Dylan H          16 Austin Swim Club-ST    24.90      25.23  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Doyle, Colin B            17 Winning Waters A-ST    25.28      25.26  
 10 Blair, Carson J           17 Alamo Area Aquat-ST    25.16      25.29  
 11 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST    24.92      25.31  
 12 Noel, Campbell M          15 Longhorn Aquatic-ST    26.12      25.38  
 13 Tegtmeier, Roland P       16 Nitro Swimming-ST      26.59      25.41  
 14 Hussain, Charlie C        17 Austin Swim Club-ST    25.72      25.43  
 15 Armstrong, Walter J       15 Longhorn Aquatic-ST    25.61      25.56  
 16 McClelland, Ian J         18 High Performance-ST    25.41      25.68  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Maroney, Parker H         17 Winning Waters A-ST    25.84      25.69  
 18 Green, Maddox T           17 Winning Waters A-ST    26.12      25.72  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Espericueta, Brannan J    16 Sailfish-ST            27.65      25.75  
 19 Hawkins, Gabriel L        18 Aqua Swift Aquat-ST    24.79      25.75  
 21 Ganser, John A            15 Alamo Area Aquat-ST    25.89      25.76  
 22 Johnson, Wyatt E          17 YMCA of Austin-ST      22.68Y     25.78  
 23 Calef, John C             16 Alamo Area Aquat-ST    25.76      25.82  
 24 Barrett, Owen R           17 Alamo Area Aquat-ST    26.88      25.84  
 25 Ayers, Travis W           15 Longhorn Aquatic-ST    25.56      25.85  
 25 Maguire, Cayden Y         16 Nitro Swimming-ST      26.72      25.85  
 27 Gonzalez, Aidan J         16 Whitecaps of Wes-ST    25.53      25.89  
 28 Sefcik, Augustus J        15 Austin Swim Club-ST    25.87      25.91  
 29 Jimenez, Tiago M          16 Streamline Aquat-ST    25.90      25.96  
 30 Isiofia, Dabeluchi C      16 High Performance-ST    25.66      25.97  
 31 Stabler, Joshua D         17 Whitecaps of Wes-ST    22.62Y     25.98  
 32 McGrath, Nathan C         17 Alamo Area Aquat-ST    26.44      25.99  
 33 Zapata, Joaquin A         17 Hays Swim Club-ST      22.58Y     26.00  
 34 Sullivan, Cade K          15 Whitecaps of Wes-ST    25.64      26.05  
 35 Aleman, Jose G            15 Austin Swim Club-ST    25.97      26.07  
 36 Cheng, Oliver I           16 Nitro Swimming-ST      25.97      26.20  
 37 Dalley, Daniel A          18 Alamo Area Aquat-ST    25.60      26.23  
 38 Mielcarek, Phoenix R      15 Waterloo Swimmin-ST    26.78      26.27  
 39 Molloy, Daniel T          15 Waterloo Swimmin-ST    26.00      26.31  
 39 Qian, Kevin Z             15 Waterloo Swimmin-ST    26.88      26.31  
 41 Betancour, Tomas          17 High Performance-ST    25.84      26.32  
 41 Dalley, Jonathan R        16 Alamo Area Aquat-ST    26.51      26.32  
 43 Gonzalez, Hector J        18 Mission Marlins-ST     22.66Y     26.38  
 44 Propst, Preston C         16 Waterloo Swimmin-ST    26.39      26.41  
 44 Teeters, Victor V         15 Nitro Swimming-ST      26.41      26.41  
 46 Lacombe, Logan M          15 Sailfish-ST            27.37      26.43  
 46 Browne, Grantley A        16 Texas Gold-ST          26.56      26.43  
 48 Trevino Aguilera, Alejan  15 Alamo Area Aquat-ST    26.58      26.49  
 49 Hoang, Kiefer A           16 Lone Star Aquati-ST    26.38      26.50  
 49 Darg De Lira, Ian A       16 Aquatex Swim Tea-ST    27.34      26.50  
 51 Poupart, Zachary D        17 Streamline Aquat-ST    22.98Y     26.51  
 52 Winkler, Jett K           18 Alamo Area Aquat-ST    27.35      26.55  
 53 Robbins, Stephen A        15 Alamo Area Aquat-ST    26.35      26.56  
 53 Roybal, Andrew K          17 Alamo Area Aquat-ST    26.69      26.56  
 55 Eklund, Zane H            17 Aquatex Swim Tea-ST    27.07      26.62  
 55 Yacoub, Zane T            16 Nitro Swimming-ST      26.68      26.62  
 57 Propst, Pierce W          16 Waterloo Swimmin-ST    26.94      26.64  
 58 Isaac, Nathan N           15 Waterloo Swimmin-ST    27.83      26.65  
 59 Nelson, Thomas C          17 Tiger Shark of T-ST    27.27      26.71  
 59 Fox, Aidan A              15 Alamo Area Aquat-ST    27.72      26.71  
 61 Scott, Luke L             17 Alamo Area Aquat-ST    26.64      26.72  
 61 Hester, Jimmie O          15 Whitecaps of Wes-ST    26.79      26.72  
 63 Stone, Samuel E           15 Nitro Swimming-ST      27.69      26.80  
 64 Yang, Samuel A            15 Nitro Swimming-ST      27.10      26.81  
 65 Bennett, Colton B         17 Texas Gold-ST          26.93      26.82  
 65 Spielmann, Diego I        18 Alamo Area Aquat-ST    26.43      26.82  
 67 Ritter, Jackson C         16 Austin Swim Club-ST    27.29      26.84  
 67 Urquiola, Ian E           16 Austin Swim Club-ST    26.41      26.84  
 69 Singh, Amani E            15 Mc Allen Swim Cl-ST    27.48      26.95  
 70 Mastrian, Luke T          17 Nitro Swimming-ST      26.97      26.97  
 71 Adams, Benjamin H         17 Longhorn Aquatic-ST    26.74      26.99  
 71 Arevalos, Nick R          15 Alamo Area Aquat-ST    27.72      26.99  
 73 Francis, James T          16 San Antonio Wave-ST    26.21      27.01  
 74 Cruz, Noah C              17 Sailfish-ST            23.56Y     27.02  
 75 Cookson, Blake W          16 Waterloo Swimmin-ST    23.12Y     27.06  
 76 Paiz, Aiden J             16 Nitro Swimming-ST      26.51      27.10  
 77 McNamara, Julian A        15 Mc Allen Swim Cl-ST    27.41      27.11  
 78 Nosko, Saveli             16 Sailfish-ST            24.25Y     27.13  
 78 Spaulding, Colton T       15 Waterloo Swimmin-ST    27.41      27.13  
 80 Galvez, Gabriel A         17 Aquatex Swim Tea-ST    27.88      27.15  
 81 Wolbert, Carson M         16 Schertz YMCA Swi-ST    27.76      27.16  
 82 Goh, Zachary M            15 Waterloo Swimmin-ST    27.50      27.18  
 82 Logan, Luke A             18 Austin Swim Club-ST    27.28      27.18  
 84 Ognoskie, Maika A         15 Nitro Swimming-ST      27.16      27.19  
 85 Charles, Gabriel M        15 Nitro Swimming-ST      26.92      27.20  
 85 Thornton, Henry G         17 Sailfish-ST            27.02      27.20  
 87 Smith, Matthew K          16 Una Aaaa-ST            27.49      27.21  
 88 Fohn, Jacob E             17 Longhorn Aquatic-ST    27.48      27.22  
 88 Whitworth, John T         17 Waterloo Swimmin-ST    27.64      27.22  
 90 Amann, Nicholas M         16 Alamo Area Aquat-ST    27.30      27.27  
 91 Dalley, David A           16 Alamo Area Aquat-ST    27.06      27.28  
 92 Clark, Tristan R          15 Alamo Area Aquat-ST    23.79Y     27.32  
 92 Lee, Aaron C              16 Waterloo Swimmin-ST    26.73      27.32  
 94 Gupta, Arsh               17 Waterloo Swimmin-ST    26.95      27.35  
 95 Quimby, Jackson T         15 Victoria Texas A-ST    27.70      27.38  
 96 Biggs, Kampten W          16 Alamo Area Aquat-ST    24.31Y     27.42  
 97 He, Benjamin S            17 Waterloo Swimmin-ST    26.63      27.43  
 98 Diaz, Philippe L          15 Una Txla-ST            27.46      27.45  
 99 Sierralta, Jesus A        17 Tiger Shark of T-ST    23.72Y     27.56  
 99 Schaefer, Logan R         15 Nitro Swimming-ST      27.38      27.56  
101 Ward, Jakob M             15 Victoria Texas A-ST    27.36      27.57  
102 Hardy, Cooper D           16 Nitro Swimming-ST      27.75      27.58  
103 Padurean, Robert          16 Waterloo Swimmin-ST    27.22      27.61  
104 Aitchison, Austin T       15 Austin Swim Club-ST    27.26      27.62  
104 Phillips, Wilson L        15 Nitro Swimming-ST      27.74      27.62  
106 Christiansen, Harold V    17 San Antonio Wave-ST    27.51      27.69  
107 Smith, Daniel R           16 Alamo Area Aquat-ST    27.82      27.73  
108 Lavania, Sarthak          17 Waterloo Swimmin-ST    27.50      27.75  
109 Li, Song Yue D            15 Whitecaps of Wes-ST    27.62      27.78  
110 Robles Basalo, Santiago   17 Alamo Area Aquat-ST    27.70      27.82  
111 Goltzman, Jake A          18 Nitro Swimming-ST      27.17      27.95  
112 Fenton, Jack H            16 Capital of Texas-ST    27.58      28.01  
113 Williams, Nicholas R      16 Tiger Shark of T-ST    27.77      28.02  
114 Ddungu, Hashir I          16 Aquatex Swim Tea-ST    27.70      28.08  
115 Sampson, James A          16 Austin Swim Club-ST    24.30Y     28.21  
116 Schwartz, Zachary G       18 Hays Swim Club-ST      23.91Y     28.23  
117 Rivera, Jack H            15 Nitro Swimming-ST      27.89      28.25  
118 Yahin, Andrew C           15 Nitro Swimming-ST      27.43      28.35  
119 Tsukerman, Isaac          16 Aquatex Swim Tea-ST    27.82      28.78  
 -- Endres, Nathaniel R       17 Whitecaps of Wes-ST    25.33         DQ  
 
Men 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brown, Anderson C         17 Hays Swim Club-ST      55.34      54.04  
                  26.30       54.04 (27.74)                                        
  2 Blair, Carson J           17 Alamo Area Aquat-ST    54.94      54.43  
                  26.40       54.43 (28.03)                                        
  3 McCain, Tristan C         15 Longhorn Aquatic-ST    55.51      54.52  
                  26.39       54.52 (28.13)                                        
  4 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST    55.39      54.81  
                  26.39       54.81 (28.42)                                        
  5 Lackey, Seth J            18 Streamline Aquat-ST    55.29      54.91  
                  26.53       54.91 (28.38)                                        
  6 Endres, Nathaniel R       17 Whitecaps of Wes-ST    54.37      55.16  
                  26.04       55.16 (29.12)                                        
  7 England, Dylan H          16 Austin Swim Club-ST    55.86      55.32  
                  26.78       55.32 (28.54)                                        
  8 Hussain, Charlie C        17 Austin Swim Club-ST    55.33      55.99  
                  26.24       55.99 (29.75)                                        
B - Final
  9 Funaro, Kair A            16 Nitro Swimming-ST      56.35      54.47  
                  25.87       54.47 (28.60)                                        
 10 Herceg, Luka              16 Nitro Swimming-ST      56.32      55.32  
                  27.20       55.32 (28.12)                                        
 11 Noel, Campbell M          15 Longhorn Aquatic-ST    56.10      55.60  
                  26.93       55.60 (28.67)                                        
 12 Tegtmeier, Roland P       16 Nitro Swimming-ST      56.33      55.86  
                  26.79       55.86 (29.07)                                        
 13 Briones, Rolando H        17 Alamo Area Aquat-ST    56.49      56.20  
                  26.63       56.20 (29.57)                                        
 14 Hays, Chase A             17 Waterloo Swimmin-ST    56.24      56.33  
                  27.03       56.33 (29.30)                                        
 15 McClelland, Ian J         18 High Performance-ST    56.26      56.47  
                  26.84       56.47 (29.63)                                        
 16 Bingham, Samuel M         18 Lone Star Aquati-ST    56.33      56.62  
                  27.07       56.62 (29.55)                                        
 
Men 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Endres, Nathaniel R       17 Whitecaps of Wes-ST    55.79      54.37  
  2 Blair, Carson J           17 Alamo Area Aquat-ST    54.84      54.94  
  3 Lackey, Seth J            18 Streamline Aquat-ST    47.42Y     55.29  
  4 Hussain, Charlie C        17 Austin Swim Club-ST    58.03      55.33  
  5 Brown, Anderson C         17 Hays Swim Club-ST      54.85      55.34  
  6 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST    53.98      55.39  
  7 McCain, Tristan C         15 Longhorn Aquatic-ST    54.73      55.51  
  8 Doyle, Colin B            17 Winning Waters A-ST    55.61      55.63  
-------------------------------------------------------------------------
  9 England, Dylan H          16 Austin Swim Club-ST    55.20      55.86  
 10 Noel, Campbell M          15 Longhorn Aquatic-ST    55.57      56.10  
 11 Hays, Chase A             17 Waterloo Swimmin-ST    55.07      56.24  
 12 McClelland, Ian J         18 High Performance-ST    55.37      56.26  
 13 Herceg, Luka              16 Nitro Swimming-ST      54.81      56.32  
 14 Bingham, Samuel M         18 Lone Star Aquati-ST    48.67Y     56.33  
 14 Tegtmeier, Roland P       16 Nitro Swimming-ST      55.55      56.33  
 16 Funaro, Kair A            16 Nitro Swimming-ST      54.29      56.35  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Briones, Rolando H        17 Alamo Area Aquat-ST    47.83Y     56.49  
 18 Cheng, Oliver I           16 Nitro Swimming-ST      56.65      56.64  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Teeters, Victor V         15 Nitro Swimming-ST      56.41      56.69  
 20 Zapata, Joaquin A         17 Hays Swim Club-ST      56.56      56.75  
 21 Pozhenko, Leonid          17 Austin Swim Club-ST    55.56      56.76  
 22 Propst, Preston C         16 Waterloo Swimmin-ST    56.59      56.88  
 23 Ganser, John A            15 Alamo Area Aquat-ST    56.20      56.98  
 24 Zorrilla, Diego A         18 Alamo Area Aquat-ST    57.00      57.09  
 25 Hawkins, Gabriel L        18 Aqua Swift Aquat-ST    55.19      57.11  
 26 Armstrong, Walter J       15 Longhorn Aquatic-ST    56.34      57.17  
 27 Green, Maddox T           17 Winning Waters A-ST    58.58      57.19  
 28 Betancour, Tomas          17 High Performance-ST    58.18      57.21  
 29 Sefcik, Augustus J        15 Austin Swim Club-ST    56.94      57.28  
 30 Barrett, Owen R           17 Alamo Area Aquat-ST    57.33      57.33  
 30 Stabler, Joshua D         17 Whitecaps of Wes-ST    56.65      57.33  
 32 Johnson, Wyatt E          17 YMCA of Austin-ST      48.82Y     57.42  
 33 Mu, Philip M              16 San Antonio Wave-ST    58.75      57.47  
 34 Sullivan, Cade K          15 Whitecaps of Wes-ST    56.83      57.54  
 34 Hoang, Kiefer A           16 Lone Star Aquati-ST    58.41      57.54  
 36 Fusti-Molnar, Alex        15 Longhorn Aquatic-ST    58.89      57.59  
 37 Spielmann, Diego I        18 Alamo Area Aquat-ST    57.13      57.60  
 37 Roybal, Andrew K          17 Alamo Area Aquat-ST    57.22      57.60  
 39 Calef, John C             16 Alamo Area Aquat-ST    56.79      57.63  
 40 Maroney, Parker H         17 Winning Waters A-ST    51.37Y     57.73  
 41 Lee, Aaron C              16 Waterloo Swimmin-ST    58.00      57.74  
 42 Maguire, Cayden Y         16 Nitro Swimming-ST      47.37Y     57.76  
 43 Dalley, Daniel A          18 Alamo Area Aquat-ST    57.03      57.78  
 44 Cooke, Dylan T            16 Nitro Swimming-ST      57.91      57.83  
 44 Gurr, Joseph P            17 Alamo Area Aquat-ST    59.40      57.83  
 46 Whitworth, John T         17 Waterloo Swimmin-ST    59.22      57.90  
 47 Gonzalez, Aidan J         16 Whitecaps of Wes-ST    56.68      57.97  
 48 Espericueta, Brannan J    16 Sailfish-ST          1:00.86      57.98  
 48 Qian, Kevin Z             15 Waterloo Swimmin-ST    59.26      57.98  
 48 Aleman, Jose G            15 Austin Swim Club-ST    56.58      57.98  
 51 Fox, Aidan A              15 Alamo Area Aquat-ST  1:00.27      58.07  
 52 Isiofia, Dabeluchi C      16 High Performance-ST    57.44      58.11  
 53 Spaulding, Colton T       15 Waterloo Swimmin-ST    58.91      58.21  
 54 Charles, Gabriel M        15 Nitro Swimming-ST      58.92      58.23  
 55 Trevino Aguilera, Alejan  15 Alamo Area Aquat-ST    57.28      58.28  
 56 Paiz, Aiden J             16 Nitro Swimming-ST      58.98      58.29  
 57 Darg De Lira, Ian A       16 Aquatex Swim Tea-ST    58.34      58.30  
 58 Arevalos, Nick R          15 Alamo Area Aquat-ST  1:00.80      58.36  
 59 Mastrian, Luke T          17 Nitro Swimming-ST      58.56      58.38  
 60 Molloy, Daniel T          15 Waterloo Swimmin-ST    58.17      58.50  
 61 Jimenez, Tiago M          16 Streamline Aquat-ST    58.71      58.54  
 62 Lacombe, Logan M          15 Sailfish-ST          1:00.03      58.60  
 63 Young, Hayden C           15 Alamo Area Aquat-ST    59.70      58.61  
 63 Kawakami-Lynd, Kai L      15 Waterloo Swimmin-ST    57.59      58.61  
 65 Robbins, Stephen A        15 Alamo Area Aquat-ST  1:00.58      58.66  
 65 Goltzman, Jake A          18 Nitro Swimming-ST      58.86      58.66  
 67 Cookson, Blake W          16 Waterloo Swimmin-ST    58.93      58.68  
 68 Dalley, Jonathan R        16 Alamo Area Aquat-ST    58.96      58.73  
 69 Smith, Daniel R           16 Alamo Area Aquat-ST  1:00.98      58.77  
 70 Ognoskie, Maika A         15 Nitro Swimming-ST      58.40      58.78  
 71 Hardy, Cooper D           16 Nitro Swimming-ST      58.48      58.79  
 72 Yang, Samuel A            15 Nitro Swimming-ST      59.46      59.09  
 73 Browne, Grantley A        16 Texas Gold-ST        1:00.39      59.12  
 74 Scott, Luke L             17 Alamo Area Aquat-ST    59.06      59.17  
 75 Nelson, Thomas C          17 Tiger Shark of T-ST    59.54      59.24  
 76 Isaac, Nathan N           15 Waterloo Swimmin-ST  1:00.82      59.35  
 77 Adams, Benjamin H         17 Longhorn Aquatic-ST    58.35      59.40  
 78 Stone, Samuel E           15 Nitro Swimming-ST      59.11      59.41  
 79 Perez, Nathaniel R        18 Alamo Area Aquat-ST    59.59      59.46  
 79 Schneider, Konner L       16 Winning Waters A-ST    59.15      59.46  
 81 Schaefer, Logan R         15 Nitro Swimming-ST      59.18      59.47  
 81 Mielcarek, Phoenix R      15 Waterloo Swimmin-ST    59.61      59.47  
 83 Cruz, Noah C              17 Sailfish-ST            49.55Y     59.52  
 84 Ward, Elias G             16 Austin Swim Club-ST  1:00.20      59.53  
 85 Gonzalez, Hector J        18 Mission Marlins-ST   1:00.56      59.62  
 86 McNamara, Julian A        15 Mc Allen Swim Cl-ST  1:00.98      59.65  
 87 Nelms, Joshua F           17 Alamo Area Aquat-ST    58.87      59.66  
 88 Smith, Matthew K          16 Una Aaaa-ST            51.20Y     59.71  
 89 Singh, Amani E            15 Mc Allen Swim Cl-ST  1:00.66      59.77  
 90 He, Benjamin S            17 Waterloo Swimmin-ST    58.89      59.88  
 91 Clark, Tristan R          15 Alamo Area Aquat-ST    58.74      59.90  
 91 Hester, Jimmie O          15 Whitecaps of Wes-ST    58.82      59.90  
 93 Li, Song Yue D            15 Whitecaps of Wes-ST  1:00.19      59.93  
 93 Stephenson, Samuel K      15 Alamo Area Aquat-ST    59.52      59.93  
 95 Canales, Jake A           16 Aqua Swift Aquat-ST  1:00.00    1:00.01  
 96 Hagenau, Dietrich W       18 Whitecaps of Wes-ST    58.11    1:00.09  
 97 Reasoner, Rylan K         16 Tiger Shark of T-ST    59.61    1:00.17  
 98 Stewart, Colin A          16 Alamo Area Aquat-ST  1:00.52    1:00.19  
 98 Gune, Ishan M             17 Streamline Aquat-ST    51.59Y   1:00.19  
100 Sabuda, Matthew L         17 Austin Swim Club-ST    51.60Y   1:00.25  
101 Sampson, James A          16 Austin Swim Club-ST    59.32    1:00.30  
102 Aitchison, Austin T       15 Austin Swim Club-ST  1:00.84    1:00.37  
103 Biggs, Kampten W          16 Alamo Area Aquat-ST  1:00.62    1:00.42  
104 Gupta, Arsh               17 Waterloo Swimmin-ST  1:01.19    1:00.48  
105 Duggan, Blake D           15 San Antonio Wave-ST  1:01.55    1:00.51  
106 Eklund, Zane H            17 Aquatex Swim Tea-ST    58.20    1:00.68  
107 Phillips, Wilson L        15 Nitro Swimming-ST    1:00.59    1:00.71  
108 Ward, Jakob M             15 Victoria Texas A-ST  1:00.85    1:00.76  
109 Diaz, Philippe L          15 Una Txla-ST            58.38    1:00.79  
109 Lowenborg, Casey O        15 Alamo Area Aquat-ST    52.38Y   1:00.79  
111 Galvez, Gabriel A         17 Aquatex Swim Tea-ST  1:00.91    1:00.82  
112 Williams, Nicholas R      16 Tiger Shark of T-ST    59.72    1:00.83  
113 Jardenil, Kenneth L       15 Alamo Area Aquat-ST    53.35Y   1:00.86  
114 Logan, Luke A             18 Austin Swim Club-ST    59.68    1:00.97  
115 Wetzel, Ehren J           16 Tiger Shark of T-ST  1:01.49    1:01.02  
116 Gonzalez, Luke E          16 Alamo Area Aquat-ST  1:01.65    1:01.04  
117 Brown, Coleman T          15 Hays Swim Club-ST      59.88    1:01.07  
118 Leowe, Charles D          17 High Performance-ST  1:00.60    1:01.13  
119 Judy, James S             17 Alamo Area Aquat-ST    59.66    1:01.20  
119 Tellez, Travis            15 Lone Star Aquati-ST  1:00.99    1:01.20  
121 Robles Basalo, Santiago   17 Alamo Area Aquat-ST  1:00.20    1:01.21  
122 Altermatt, Owen C         15 Alamo Area Aquat-ST  1:00.32    1:01.29  
123 Yacoub, Zane T            16 Nitro Swimming-ST    1:01.18    1:01.30  
124 Benard, Theodore A        15 Texas Gold-ST        1:01.08    1:01.45  
125 Ybarbo, Daniel A          15 Nitro Swimming-ST    1:00.39    1:01.49  
125 Shamma, Samir A           17 Victoria Texas A-ST  1:00.13    1:01.49  
127 Dalley, David A           16 Alamo Area Aquat-ST  1:01.44    1:01.52  
128 Puri, Krish               16 Alamo Area Aquat-ST  1:01.46    1:01.55  
129 Mantorval, Gustavo F      16 Lone Star Aquati-ST  1:00.73    1:01.60  
130 Yahin, Andrew C           15 Nitro Swimming-ST    1:01.12    1:01.66  
131 Taylor, Michael A         17 Austin Swim Club-ST  1:01.37    1:01.77  
132 Fenton, Jack H            16 Capital of Texas-ST  1:01.16    1:01.80  
133 Moore, Austin L           15 Alamo Area Aquat-ST  1:01.02    1:01.91  
134 Staunton, Declan J        15 Alamo Area Aquat-ST  1:01.36    1:01.93  
135 Sierralta, Jesus A        17 Tiger Shark of T-ST    52.17Y   1:02.24  
136 Pollack, Ethan C          18 Alamo Area Aquat-ST  1:00.92    1:02.50  
137 Lavania, Sarthak          17 Waterloo Swimmin-ST  1:01.45    1:02.53  
138 Breckenridge, James-xavi  17 Alamo Area Aquat-ST  1:00.71    1:02.61  
139 Didier, Noah T            15 Streamline Aquat-ST  1:01.56    1:02.73  
140 Padurean, Robert          16 Waterloo Swimmin-ST    53.11Y   1:03.04  
141 Stinson, Alexander A      17 YMCA of Austin-ST      53.24Y   1:03.11  
142 Bordelon, Trevor J        15 Alamo Area Aquat-ST  1:01.47    1:03.20  
143 Schwartz, Zachary G       18 Hays Swim Club-ST    1:00.92    1:04.24  
144 Villanueva-Delaney, Fint  16 Alamo Area Aquat-ST    53.12Y   1:05.38  
 
Men 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Robertson, Michael J      18 Alamo Area Aquat-ST  1:58.28    1:58.16  
                  26.81       56.11 (29.30)     1:26.94 (30.83)     1:58.16 (31.22)
  2 Blair, Carson J           17 Alamo Area Aquat-ST  2:01.67    2:00.06  
                  27.83       57.96 (30.13)     1:29.26 (31.30)     2:00.06 (30.80)
  3 Maldonado, Patrick J      15 Alamo Area Aquat-ST  2:01.38    2:00.42  
                  28.24       58.53 (30.29)     1:29.75 (31.22)     2:00.42 (30.67)
  4 Herceg, Luka              16 Nitro Swimming-ST    2:02.35    2:01.72  
                  27.60       58.08 (30.48)     1:29.97 (31.89)     2:01.72 (31.75)
  5 Endres, Nathaniel R       17 Whitecaps of Wes-ST  2:01.75    2:02.47  
                  27.91       59.03 (31.12)     1:30.73 (31.70)     2:02.47 (31.74)
  6 Ayers, Travis W           15 Longhorn Aquatic-ST  2:01.60    2:02.92  
                  27.93       58.91 (30.98)     1:31.29 (32.38)     2:02.92 (31.63)
  7 Zorrilla, Diego A         18 Alamo Area Aquat-ST  2:02.93    2:02.94  
                  28.55       59.24 (30.69)     1:31.85 (32.61)     2:02.94 (31.09)
  8 Kawakami-Lynd, Kai L      15 Waterloo Swimmin-ST  2:02.23    2:03.02  
                  28.48       59.74 (31.26)     1:32.19 (32.45)     2:03.02 (30.83)
B - Final
  9 Lackey, Seth J            18 Streamline Aquat-ST  2:04.59    2:00.37  
                  27.58       58.33 (30.75)     1:30.13 (31.80)     2:00.37 (30.24)
 10 Noel, Campbell M          15 Longhorn Aquatic-ST  2:03.78    2:02.46  
                  28.37       59.34 (30.97)     1:31.63 (32.29)     2:02.46 (30.83)
 11 Barrett, Owen R           17 Alamo Area Aquat-ST  2:03.23    2:02.70  
                  27.83       58.17 (30.34)     1:30.66 (32.49)     2:02.70 (32.04)
 12 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST  2:04.77    2:02.71  
                  28.21       58.99 (30.78)     1:31.22 (32.23)     2:02.71 (31.49)
 13 Ganser, John A            15 Alamo Area Aquat-ST  2:05.34    2:04.29  
                  28.38       59.49 (31.11)     1:32.33 (32.84)     2:04.29 (31.96)
 14 Lee, Aaron C              16 Waterloo Swimmin-ST  2:05.14    2:07.92  
                  28.67     1:00.73 (32.06)     1:33.92 (33.19)     2:07.92 (34.00)
 15 Roybal, Andrew K          17 Alamo Area Aquat-ST  2:03.75    2:08.43  
                  29.07     1:00.71 (31.64)     1:34.64 (33.93)     2:08.43 (33.79)
 -- Teeters, Victor V         15 Nitro Swimming-ST    2:04.12         DQ  
                  28.18       59.05 (30.87)     1:31.27 (32.22)          DQ (30.69)
 
Men 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Robertson, Michael J      18 Alamo Area Aquat-ST  1:59.00    1:58.28  
                  57.68   1:58.28 (1:00.60)                                        
  2 Maldonado, Patrick J      15 Alamo Area Aquat-ST  1:58.94    2:01.38  
                  59.31   2:01.38 (1:02.07)                                        
  3 Ayers, Travis W           15 Longhorn Aquatic-ST  2:03.81    2:01.60  
                  58.79   2:01.60 (1:02.81)                                        
  4 Blair, Carson J           17 Alamo Area Aquat-ST  1:59.47    2:01.67  
                  58.91   2:01.67 (1:02.76)                                        
  5 Endres, Nathaniel R       17 Whitecaps of Wes-ST  2:07.53    2:01.75  
                  58.96   2:01.75 (1:02.79)                                        
  6 Kawakami-Lynd, Kai L      15 Waterloo Swimmin-ST  1:59.33    2:02.23  
                  57.80   2:02.23 (1:04.43)                                        
  7 Herceg, Luka              16 Nitro Swimming-ST    2:01.60    2:02.35  
                  59.20   2:02.35 (1:03.15)                                        
  8 Zorrilla, Diego A         18 Alamo Area Aquat-ST  2:03.84    2:02.93  
                  59.49   2:02.93 (1:03.44)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barrett, Owen R           17 Alamo Area Aquat-ST  2:07.06    2:03.23  
                1:00.01   2:03.23 (1:03.22)                                        
 10 Roybal, Andrew K          17 Alamo Area Aquat-ST  2:06.21    2:03.75  
                1:00.47   2:03.75 (1:03.28)                                        
 11 Noel, Campbell M          15 Longhorn Aquatic-ST  2:05.26    2:03.78  
                1:00.17   2:03.78 (1:03.61)                                        
 12 Teeters, Victor V         15 Nitro Swimming-ST    2:01.98    2:04.12  
                1:00.60   2:04.12 (1:03.52)                                        
 13 Lackey, Seth J            18 Streamline Aquat-ST  1:48.93Y   2:04.59  
                1:01.62   2:04.59 (1:02.97)                                        
 14 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST  2:01.25    2:04.77  
                  59.66   2:04.77 (1:05.11)                                        
 15 Lee, Aaron C              16 Waterloo Swimmin-ST  2:08.23    2:05.14  
                  58.98   2:05.14 (1:06.16)                                        
 16 Ganser, John A            15 Alamo Area Aquat-ST  2:04.54    2:05.34  
                1:00.47   2:05.34 (1:04.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sefcik, Augustus J        15 Austin Swim Club-ST  2:10.18    2:05.39  
                1:00.77   2:05.39 (1:04.62)                                        
 18 Darg De Lira, Ian A       16 Aquatex Swim Tea-ST  2:04.29    2:05.48  
                  59.44   2:05.48 (1:06.04)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ognoskie, Maika A         15 Nitro Swimming-ST    2:10.93    2:05.59  
                1:00.44   2:05.59 (1:05.15)                                        
 20 Propst, Preston C         16 Waterloo Swimmin-ST  2:05.03    2:05.86  
 21 Zapata, Joaquin A         17 Hays Swim Club-ST    2:12.47    2:05.95  
                1:01.32   2:05.95 (1:04.63)                                        
 22 Spaulding, Colton T       15 Waterloo Swimmin-ST  2:07.89    2:06.33  
                1:00.98   2:06.33 (1:05.35)                                        
 23 Armstrong, Walter J       15 Longhorn Aquatic-ST  2:05.86    2:06.35  
                1:01.17   2:06.35 (1:05.18)                                        
 24 Aleman, Jose G            15 Austin Swim Club-ST  2:08.47    2:06.77  
                1:02.03   2:06.77 (1:04.74)                                        
 25 Young, Hayden C           15 Alamo Area Aquat-ST  2:12.20    2:06.79  
                1:01.38   2:06.79 (1:05.41)                                        
 26 Croley, Evan M            16 Streamline Aquat-ST  2:00.78    2:06.86  
                  59.06   2:06.86 (1:07.80)                                        
 27 Fox, Aidan A              15 Alamo Area Aquat-ST  2:08.46    2:07.16  
                1:01.10   2:07.16 (1:06.06)                                        
 28 Hardy, Cooper D           16 Nitro Swimming-ST    2:07.35    2:07.51  
                1:02.48   2:07.51 (1:05.03)                                        
 29 Hays, Chase A             17 Waterloo Swimmin-ST  2:07.52    2:07.53  
                1:00.69   2:07.53 (1:06.84)                                        
 30 Mastrian, Luke T          17 Nitro Swimming-ST    2:07.51    2:07.56  
                1:01.49   2:07.56 (1:06.07)                                        
 31 Stabler, Joshua D         17 Whitecaps of Wes-ST  2:06.86    2:07.71  
                1:01.25   2:07.71 (1:06.46)                                        
 32 Pozhenko, Leonid          17 Austin Swim Club-ST  2:09.12    2:07.81  
                1:02.94   2:07.81 (1:04.87)                                        
 33 Funaro, Kair A            16 Nitro Swimming-ST    2:01.62    2:07.84  
                  59.92   2:07.84 (1:07.92)                                        
 34 Hussain, Charlie C        17 Austin Swim Club-ST  2:13.89    2:08.06  
                1:01.12   2:08.06 (1:06.94)                                        
 35 Bingham, Samuel M         18 Lone Star Aquati-ST  2:06.08    2:08.14  
                1:00.85   2:08.14 (1:07.29)                                        
 36 Schaefer, Logan R         15 Nitro Swimming-ST    2:09.82    2:08.37  
                1:01.40   2:08.37 (1:06.97)                                        
 37 Wolbert, Carson M         16 Schertz YMCA Swi-ST  2:08.71    2:08.42  
                1:01.49   2:08.42 (1:06.93)                                        
 38 Smith, Daniel R           16 Alamo Area Aquat-ST  2:12.73    2:08.56  
                1:01.54   2:08.56 (1:07.02)                                        
 39 Charles, Gabriel M        15 Nitro Swimming-ST    2:10.38    2:08.71  
                1:01.39   2:08.71 (1:07.32)                                        
 40 Nelms, Joshua F           17 Alamo Area Aquat-ST  2:08.95    2:09.12  
                1:01.57   2:09.12 (1:07.55)                                        
 41 Hoang, Kiefer A           16 Lone Star Aquati-ST  2:09.94    2:09.20  
                1:03.22   2:09.20 (1:05.98)                                        
 42 Maroney, Parker H         17 Winning Waters A-ST  2:10.22    2:09.22  
                1:03.02   2:09.22 (1:06.20)                                        
 42 Ybarbo, Daniel A          15 Nitro Swimming-ST    2:08.12    2:09.22  
                1:02.41   2:09.22 (1:06.81)                                        
 44 England, Dylan H          16 Austin Swim Club-ST  2:13.26    2:09.35  
                1:02.39   2:09.35 (1:06.96)                                        
 45 Whitworth, John T         17 Waterloo Swimmin-ST  2:11.30    2:09.59  
                1:02.18   2:09.59 (1:07.41)                                        
 46 He, Benjamin S            17 Waterloo Swimmin-ST  2:08.39    2:09.62  
                1:03.08   2:09.62 (1:06.54)                                        
 47 Qian, Kevin Z             15 Waterloo Swimmin-ST  2:07.05    2:09.71  
                1:01.23   2:09.71 (1:08.48)                                        
 48 Mielcarek, Phoenix R      15 Waterloo Swimmin-ST  2:13.79    2:09.73  
                1:02.44   2:09.73 (1:07.29)                                        
 49 Ward, Elias G             16 Austin Swim Club-ST  2:09.51    2:09.82  
                1:01.98   2:09.82 (1:07.84)                                        
 50 Diaz, Philippe L          15 Una Txla-ST          2:09.67    2:10.19  
                1:03.74   2:10.19 (1:06.45)                                        
 51 Williams, Nicholas R      16 Tiger Shark of T-ST  2:11.89    2:10.41  
                1:01.35   2:10.41 (1:09.06)                                        
 52 Paiz, Aiden J             16 Nitro Swimming-ST    2:12.95    2:10.59  
                1:03.63   2:10.59 (1:06.96)                                        
 53 Stone, Samuel E           15 Nitro Swimming-ST    2:13.19    2:11.05  
                1:03.81   2:11.05 (1:07.24)                                        
 54 Gonzalez, Aidan J         16 Whitecaps of Wes-ST  2:11.55    2:11.21  
                1:02.47   2:11.21 (1:08.74)                                        
 55 Isaac, Nathan N           15 Waterloo Swimmin-ST  2:12.49    2:11.42  
                1:01.95   2:11.42 (1:09.47)                                        
 56 Rodriguez Vallejo, Dayan  18 Mission Marlins-ST   1:48.83Y   2:11.50  
                1:03.10   2:11.50 (1:08.40)                                        
 57 Stewart, Colin A          16 Alamo Area Aquat-ST  2:12.09    2:11.56  
                1:03.71   2:11.56 (1:07.85)                                        
 58 Trevino Aguilera, Alejan  15 Alamo Area Aquat-ST  2:12.81    2:11.67  
                1:01.29   2:11.67 (1:10.38)                                        
 59 Reasoner, Rylan K         16 Tiger Shark of T-ST  2:09.76    2:11.78  
                1:02.39   2:11.78 (1:09.39)                                        
 60 Nelson, Thomas C          17 Tiger Shark of T-ST  2:12.53    2:11.95  
                1:01.14   2:11.95 (1:10.81)                                        
 61 Schneider, Konner L       16 Winning Waters A-ST  2:14.08    2:12.07  
                1:04.36   2:12.07 (1:07.71)                                        
 62 Yang, Samuel A            15 Nitro Swimming-ST    2:13.36    2:12.20  
                1:03.03   2:12.20 (1:09.17)                                        
 63 Canales, Jake A           16 Aqua Swift Aquat-ST  2:11.99    2:12.30  
                1:03.00   2:12.30 (1:09.30)                                        
 64 Scott, Luke L             17 Alamo Area Aquat-ST  2:13.05    2:12.45  
                1:03.46   2:12.45 (1:08.99)                                        
 65 Sampson, James A          16 Austin Swim Club-ST  2:09.54    2:12.49  
                1:03.88   2:12.49 (1:08.61)                                        
 66 Goltzman, Jake A          18 Nitro Swimming-ST    2:13.38    2:12.51  
                1:03.05   2:12.51 (1:09.46)                                        
 67 McNamara, Julian A        15 Mc Allen Swim Cl-ST  1:55.36Y   2:12.81  
                1:04.99   2:12.81 (1:07.82)                                        
 68 Cruz, Noah C              17 Sailfish-ST          1:49.82Y   2:12.86  
                1:03.49   2:12.86 (1:09.37)                                        
 69 Jimenez, Tiago M          16 Streamline Aquat-ST  2:11.41    2:12.96  
                1:03.40   2:12.96 (1:09.56)                                        
 70 Tellez, Travis            15 Lone Star Aquati-ST  2:10.52    2:13.05  
                1:03.11   2:13.05 (1:09.94)                                        
 71 Biggs, Kampten W          16 Alamo Area Aquat-ST  2:12.54    2:13.08  
                1:03.92   2:13.08 (1:09.16)                                        
 72 Sabuda, Matthew L         17 Austin Swim Club-ST  1:54.91Y   2:13.32  
                1:03.79   2:13.32 (1:09.53)                                        
 73 Johnson, Wyatt E          17 YMCA of Austin-ST    1:49.47Y   2:13.64  
                1:01.99   2:13.64 (1:11.65)                                        
 74 Smith, Matthew K          16 Una Aaaa-ST          1:51.66Y   2:13.80  
                1:03.33   2:13.80 (1:10.47)                                        
 75 Breckenridge, James-xavi  17 Alamo Area Aquat-ST  2:11.96    2:14.28  
                1:07.13   2:14.28 (1:07.15)                                        
 76 Kolecki, Ace L            17 Waterloo Swimmin-ST  2:13.76    2:14.50  
                1:03.04   2:14.50 (1:11.46)                                        
 77 Singh, Amani E            15 Mc Allen Swim Cl-ST  1:55.39Y   2:14.58  
                1:06.72   2:14.58 (1:07.86)                                        
 78 Moore, Austin L           15 Alamo Area Aquat-ST  1:56.34Y   2:14.85  
                1:05.52   2:14.85 (1:09.33)                                        
 79 Mantorval, Gustavo F      16 Lone Star Aquati-ST  1:54.94Y   2:16.04  
                1:07.14   2:16.04 (1:08.90)                                        
 80 Adams, Benjamin H         17 Longhorn Aquatic-ST  2:11.24    2:16.13  
                1:04.51   2:16.13 (1:11.62)                                        
 81 Phillips, Wilson L        15 Nitro Swimming-ST    2:14.69    2:16.24  
                1:05.33   2:16.24 (1:10.91)                                        
 82 Tegtmeier, Roland P       16 Nitro Swimming-ST    2:06.31    2:16.69  
                1:04.22   2:16.69 (1:12.47)                                        
 83 Lacombe, Logan M          15 Sailfish-ST          1:51.71Y   2:16.77  
                1:04.72   2:16.77 (1:12.05)                                        
 84 Wetzel, Ehren J           16 Tiger Shark of T-ST  2:09.40    2:16.97  
                1:03.42   2:16.97 (1:13.55)                                        
 85 Robbins, Stephen A        15 Alamo Area Aquat-ST  1:54.96Y   2:17.37  
                1:04.95   2:17.37 (1:12.42)                                        
 86 Nosko, Saveli             16 Sailfish-ST          1:56.59Y   2:18.48  
                1:06.56   2:18.48 (1:11.92)                                        
 87 Villanueva-Delaney, Fint  16 Alamo Area Aquat-ST  1:56.55Y   2:18.73  
                1:05.96   2:18.73 (1:12.77)                                        
 88 Eklund, Zane H            17 Aquatex Swim Tea-ST  2:12.75    2:21.06  
                1:07.40   2:21.06 (1:13.66)                                        
 89 Schwartz, Zachary G       18 Hays Swim Club-ST    2:13.95    2:21.27  
                1:05.93   2:21.27 (1:15.34)                                        
 90 Sierralta, Jesus A        17 Tiger Shark of T-ST  1:56.21Y   2:21.34  
                1:07.69   2:21.34 (1:13.65)                                        
 91 Thornton, Henry G         17 Sailfish-ST          1:56.13Y   2:24.25  
                1:09.27   2:24.25 (1:14.98)                                        
 
Men 15-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Maldonado, Patrick J      15 Alamo Area Aquat-ST  4:16.09    4:12.40  
                  29.38     1:01.17 (31.79)     1:33.08 (31.91)     2:05.49 (32.41)
        2:37.51 (32.02)     3:09.68 (32.17)     3:41.71 (32.03)     4:12.40 (30.69)
  2 Kawakami-Lynd, Kai L      15 Waterloo Swimmin-ST  4:15.74    4:16.16  
                  29.35     1:01.77 (32.42)     1:34.63 (32.86)     2:07.79 (33.16)
        2:40.89 (33.10)     3:13.30 (32.41)     3:46.01 (32.71)     4:16.16 (30.15)
  3 Teeters, Victor V         15 Nitro Swimming-ST    4:19.06    4:16.39  
                  29.14     1:01.81 (32.67)     1:34.68 (32.87)     2:07.64 (32.96)
        2:40.76 (33.12)     3:13.24 (32.48)     3:45.83 (32.59)     4:16.39 (30.56)
  4 Cooke, Dylan T            16 Nitro Swimming-ST    4:28.63    4:22.48  
                  29.64     1:02.15 (32.51)     1:35.82 (33.67)     2:09.81 (33.99)
        2:44.00 (34.19)     3:17.76 (33.76)     3:52.03 (34.27)     4:22.48 (30.45)
  5 Hardy, Cooper D           16 Nitro Swimming-ST    4:29.04    4:23.20  
                  29.61     1:00.88 (31.27)     1:33.34 (32.46)     2:06.07 (32.73)
        2:39.95 (33.88)     3:14.12 (34.17)     3:48.84 (34.72)     4:23.20 (34.36)
  6 Zorrilla, Diego A         18 Alamo Area Aquat-ST  4:26.78    4:24.31  
                  30.29     1:02.84 (32.55)     1:36.11 (33.27)     2:09.91 (33.80)
        2:44.03 (34.12)     3:18.22 (34.19)     3:52.12 (33.90)     4:24.31 (32.19)
  7 Ybarbo, Daniel A          15 Nitro Swimming-ST    4:26.43    4:25.01  
                  29.77     1:02.47 (32.70)     1:36.00 (33.53)     2:09.76 (33.76)
        2:43.67 (33.91)     3:18.00 (34.33)     3:51.92 (33.92)     4:25.01 (33.09)
  8 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST  4:26.46    4:32.27  
                  29.31     1:01.99 (32.68)     1:35.21 (33.22)     2:09.84 (34.63)
        2:44.92 (35.08)     3:20.56 (35.64)     3:56.80 (36.24)     4:32.27 (35.47)
 
Men 15-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kawakami-Lynd, Kai L      15 Waterloo Swimmin-ST  4:13.76    4:15.74  
                1:01.29   2:07.07 (1:05.78)   3:12.35 (1:05.28)   4:15.74 (1:03.39)
  2 Maldonado, Patrick J      15 Alamo Area Aquat-ST  4:12.19    4:16.09  
                1:01.94   2:07.17 (1:05.23)   3:12.10 (1:04.93)   4:16.09 (1:03.99)
  3 Teeters, Victor V         15 Nitro Swimming-ST    4:15.58    4:19.06  
                1:02.16   2:09.18 (1:07.02)   3:15.24 (1:06.06)   4:19.06 (1:03.82)
  4 Barrett, Owen R           17 Alamo Area Aquat-ST  4:29.20    4:23.15  
                1:02.16   2:09.52 (1:07.36)   3:17.56 (1:08.04)   4:23.15 (1:05.59)
  5 Blair, Carson J           17 Alamo Area Aquat-ST  4:22.44    4:23.50  
                1:02.51   2:10.48 (1:07.97)   3:17.51 (1:07.03)   4:23.50 (1:05.99)
  6 Ybarbo, Daniel A          15 Nitro Swimming-ST    4:24.23    4:26.43  
                1:03.38   2:10.58 (1:07.20)   3:18.94 (1:08.36)   4:26.43 (1:07.49)
  7 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST  4:26.85    4:26.46  
                1:02.55   2:10.12 (1:07.57)   3:18.49 (1:08.37)   4:26.46 (1:07.97)
  8 Zorrilla, Diego A         18 Alamo Area Aquat-ST  4:21.16    4:26.78  
                1:04.00   2:12.12 (1:08.12)   3:20.84 (1:08.72)   4:26.78 (1:05.94)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cooke, Dylan T            16 Nitro Swimming-ST    4:26.47    4:28.63  
                1:02.88   2:11.59 (1:08.71)   3:20.63 (1:09.04)   4:28.63 (1:08.00)
 10 Hardy, Cooper D           16 Nitro Swimming-ST    4:33.56    4:29.04  
                1:04.16   2:13.20 (1:09.04)   3:21.76 (1:08.56)   4:29.04 (1:07.28)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Spaulding, Colton T       15 Waterloo Swimmin-ST  4:32.07    4:29.43  
                1:04.37   2:13.55 (1:09.18)   3:23.41 (1:09.86)   4:29.43 (1:06.02)
 12 Ganser, John A            15 Alamo Area Aquat-ST  4:27.37    4:30.46  
                1:03.90   2:12.74 (1:08.84)   3:22.03 (1:09.29)   4:30.46 (1:08.43)
 13 Charles, Gabriel M        15 Nitro Swimming-ST    4:32.95    4:31.18  
                1:03.51   2:13.01 (1:09.50)   3:22.81 (1:09.80)   4:31.18 (1:08.37)
 14 Lee, Aaron C              16 Waterloo Swimmin-ST  4:37.55    4:31.38  
                1:04.05   2:14.10 (1:10.05)   3:24.28 (1:10.18)   4:31.38 (1:07.10)
 15 Ward, Elias G             16 Austin Swim Club-ST  4:32.90    4:32.03  
                1:04.16   2:14.06 (1:09.90)   3:23.85 (1:09.79)   4:32.03 (1:08.18)
 16 Reasoner, Rylan K         16 Tiger Shark of T-ST  4:32.28    4:32.93  
                1:02.50   2:11.63 (1:09.13)   3:22.71 (1:11.08)   4:32.93 (1:10.22)
 17 Mielcarek, Phoenix R      15 Waterloo Swimmin-ST  4:40.09    4:34.00  
                1:04.14   2:13.14 (1:09.00)   3:23.96 (1:10.82)   4:34.00 (1:10.04)
 18 Wolbert, Carson M         16 Schertz YMCA Swi-ST  4:38.78    4:34.92  
                1:05.53   2:16.29 (1:10.76)   3:27.53 (1:11.24)   4:34.92 (1:07.39)
 18 Mu, Philip M              16 San Antonio Wave-ST  4:42.10    4:34.92  
                1:04.69   2:16.53 (1:11.84)   3:26.85 (1:10.32)   4:34.92 (1:08.07)
 20 Young, Hayden C           15 Alamo Area Aquat-ST  4:36.27    4:35.08  
                1:05.19   2:14.94 (1:09.75)   3:25.56 (1:10.62)   4:35.08 (1:09.52)
 21 Schaefer, Logan R         15 Nitro Swimming-ST    4:37.25    4:35.62  
                1:05.82   2:16.46 (1:10.64)   3:26.91 (1:10.45)   4:35.62 (1:08.71)
 22 Mastrian, Luke T          17 Nitro Swimming-ST    5:01.06Y   4:36.00  
                1:06.22   2:16.64 (1:10.42)   3:28.17 (1:11.53)   4:36.00 (1:07.83)
 23 Pozhenko, Leonid          17 Austin Swim Club-ST  4:40.33    4:36.04  
                1:07.18   2:20.11 (1:12.93)   3:30.47 (1:10.36)   4:36.04 (1:05.57)
 24 Propst, Preston C         16 Waterloo Swimmin-ST  4:35.22    4:36.14  
                1:04.86   2:16.44 (1:11.58)   3:27.35 (1:10.91)   4:36.14 (1:08.79)
 25 Diaz, Philippe L          15 Una Txla-ST          4:41.02    4:36.81  
                1:06.58   2:18.48 (1:11.90)   3:29.58 (1:11.10)   4:36.81 (1:07.23)
 26 Whitworth, John T         17 Waterloo Swimmin-ST  4:30.87    4:37.27  
                1:04.25   2:14.39 (1:10.14)   3:26.71 (1:12.32)   4:37.27 (1:10.56)
 27 Goldhammer, Jonathan A    17 Alamo Area Aquat-ST  4:41.91    4:39.40  
                1:06.23   2:16.90 (1:10.67)   3:28.05 (1:11.15)   4:39.40 (1:11.35)
 28 Stone, Samuel E           15 Nitro Swimming-ST    5:04.78Y   4:40.05  
                1:07.03   2:17.47 (1:10.44)   3:29.23 (1:11.76)   4:40.05 (1:10.82)
 29 Smith, Daniel R           16 Alamo Area Aquat-ST  4:40.28    4:40.39  
                1:07.43   2:18.09 (1:10.66)   3:32.92 (1:14.83)   4:40.39 (1:07.47)
 30 Sampson, James A          16 Austin Swim Club-ST  4:39.02    4:41.43  
                1:06.94   2:19.54 (1:12.60)   3:31.90 (1:12.36)   4:41.43 (1:09.53)
 31 Tellez, Travis            15 Lone Star Aquati-ST  4:41.74    4:43.16  
                1:06.04   2:18.83 (1:12.79)   3:32.76 (1:13.93)   4:43.16 (1:10.40)
 32 Schneider, Konner L       16 Winning Waters A-ST  4:42.91    4:43.55  
                1:06.83   2:19.82 (1:12.99)   3:33.28 (1:13.46)   4:43.55 (1:10.27)
 33 Pollack, Jacob M          15 Alamo Area Aquat-ST  4:45.42    4:44.14  
                1:07.45   2:19.81 (1:12.36)   3:33.29 (1:13.48)   4:44.14 (1:10.85)
 34 Williams, Nicholas R      16 Tiger Shark of T-ST  4:41.45    4:44.74  
                1:05.80   2:18.72 (1:12.92)   3:32.64 (1:13.92)   4:44.74 (1:12.10)
 35 Wetzel, Ehren J           16 Tiger Shark of T-ST  5:14.03Y   4:46.24  
                1:08.66   2:22.90 (1:14.24)   3:36.09 (1:13.19)   4:46.24 (1:10.15)
 36 Darg De Lira, Ian A       16 Aquatex Swim Tea-ST  4:28.31    4:46.44  
                1:04.09   2:15.92 (1:11.83)   3:31.28 (1:15.36)   4:46.44 (1:15.16)
 37 McNamara, Julian A        15 Mc Allen Swim Cl-ST  5:09.70Y   4:46.90  
                1:07.67   2:20.24 (1:12.57)   3:33.79 (1:13.55)   4:46.90 (1:13.11)
 38 Canales, Jake A           16 Aqua Swift Aquat-ST  5:14.29Y   4:56.50  
                1:08.47   2:23.87 (1:15.40)   3:40.97 (1:17.10)   4:56.50 (1:15.53)
 
Men 15-18 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herceg, Luka              16 Nitro Swimming-ST    9:03.85    9:02.16  
                1:02.66   2:10.12 (1:07.46)   3:18.30 (1:08.18)   4:27.55 (1:09.25)
      5:36.57 (1:09.02)   6:44.85 (1:08.28)   7:53.45 (1:08.60)   9:02.16 (1:08.71)
  2 Zorrilla, Diego A         18 Alamo Area Aquat-ST 10:22.62Y   9:06.33  
                1:04.81   2:13.90 (1:09.09)   3:23.53 (1:09.63)   4:33.38 (1:09.85)
      5:42.82 (1:09.44)   6:51.64 (1:08.82)   8:00.11 (1:08.47)   9:06.33 (1:06.22)
  3 Altermatt, Owen C         15 Alamo Area Aquat-ST  9:25.93    9:25.95  
                1:05.09   2:15.35 (1:10.26)   3:25.99 (1:10.64)   4:37.08 (1:11.09)
      5:49.67 (1:12.59)   7:02.23 (1:12.56)   8:15.58 (1:13.35)   9:25.95 (1:10.37)
  4 Young, Hayden C           15 Alamo Area Aquat-ST  9:57.95    9:40.87  
                1:08.28   2:21.77 (1:13.49)   3:36.88 (1:15.11)   4:51.31 (1:14.43)
      6:04.82 (1:13.51)   7:18.39 (1:13.57)   8:31.55 (1:13.16)   9:40.87 (1:09.32)
  5 Kolecki, Ace L            17 Waterloo Swimmin-ST 11:00.14Y  10:03.72  
                1:03.54   2:16.80 (1:13.26)   3:32.89 (1:16.09)   4:51.58 (1:18.69)
      6:11.26 (1:19.68)   7:30.40 (1:19.14)   8:49.29 (1:18.89)  10:03.72 (1:14.43)
  6 Villanueva-Delaney, Fint  16 Alamo Area Aquat-ST 11:01.18Y  10:21.94  
                1:08.38   2:27.12 (1:18.74)   3:45.13 (1:18.01)   5:04.19 (1:19.06)
      6:22.69 (1:18.50)   7:43.72 (1:21.03)   9:03.60 (1:19.88)  10:21.94 (1:18.34)
 
Men 15-18 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ybarbo, Daniel A          15 Nitro Swimming-ST   17:27.14   17:40.24  
                1:04.75   2:13.94 (1:09.19)   3:22.68 (1:08.74)   4:33.42 (1:10.74)
      5:44.69 (1:11.27)   6:56.06 (1:11.37)   8:07.48 (1:11.42)   9:19.34 (1:11.86)
     10:31.41 (1:12.07)  11:42.71 (1:11.30)  12:53.95 (1:11.24)  14:05.57 (1:11.62)
     15:17.29 (1:11.72)  16:29.46 (1:12.17)  17:40.24 (1:10.78)                    
  2 Lowenborg, Casey O        15 Alamo Area Aquat-ST 18:02.33   17:47.25  
                1:06.18   2:17.57 (1:11.39)   3:29.08 (1:11.51)   4:41.25 (1:12.17)
      5:53.32 (1:12.07)   7:05.15 (1:11.83)   8:17.38 (1:12.23)   9:29.34 (1:11.96)
     10:41.10 (1:11.76)  11:52.69 (1:11.59)  13:03.96 (1:11.27)  14:15.76 (1:11.80)
     15:26.79 (1:11.03)  16:38.08 (1:11.29)  17:47.25 (1:09.17)                    
  3 Wolbert, Carson M         16 Schertz YMCA Swi-ST 18:06.27   17:47.39  
                1:06.41   2:16.99 (1:10.58)   3:28.54 (1:11.55)   4:40.11 (1:11.57)
      5:53.04 (1:12.93)   7:03.93 (1:10.89)   8:15.32 (1:11.39)   9:27.75 (1:12.43)
     10:40.16 (1:12.41)  11:51.76 (1:11.60)  13:03.78 (1:12.02)  14:15.90 (1:12.12)
     15:27.19 (1:11.29)  16:38.96 (1:11.77)  17:47.39 (1:08.43)                    
  4 Spaulding, Colton T       15 Waterloo Swimmin-ST 18:05.71   17:54.46  
                1:05.61   2:14.95 (1:09.34)   3:24.41 (1:09.46)   4:34.92 (1:10.51)
      5:46.14 (1:11.22)   6:57.30 (1:11.16)   8:09.46 (1:12.16)   9:22.21 (1:12.75)
     10:34.09 (1:11.88)  11:47.39 (1:13.30)  13:00.43 (1:13.04)  14:13.85 (1:13.42)
     15:28.19 (1:14.34)  16:42.31 (1:14.12)  17:54.46 (1:12.15)                    
  5 Hardy, Cooper D           16 Nitro Swimming-ST   18:32.58   18:11.65  
                1:07.44   2:19.80 (1:12.36)   3:33.18 (1:13.38)   4:48.05 (1:14.87)
      6:00.59 (1:12.54)   7:13.61 (1:13.02)   8:28.22 (1:14.61)   9:41.89 (1:13.67)
     10:54.52 (1:12.63)  12:06.23 (1:11.71)  13:19.04 (1:12.81)  14:32.94 (1:13.90)
     15:46.30 (1:13.36)  17:00.59 (1:14.29)  18:11.65 (1:11.06)                    
  6 Reasoner, Rylan K         16 Tiger Shark of T-ST 18:00.23   18:22.55  
                1:05.07   2:14.81 (1:09.74)   3:26.17 (1:11.36)   4:39.36 (1:13.19)
      5:53.24 (1:13.88)   7:06.88 (1:13.64)   8:21.65 (1:14.77)   9:36.23 (1:14.58)
     10:49.76 (1:13.53)  12:05.04 (1:15.28)  13:19.48 (1:14.44)  14:35.79 (1:16.31)
     15:52.19 (1:16.40)  17:08.31 (1:16.12)  18:22.55 (1:14.24)                    
  7 Pollack, Jacob M          15 Alamo Area Aquat-ST 18:24.22Y  18:43.81  
                1:11.32   2:27.91 (1:16.59)   3:43.96 (1:16.05)   4:59.54 (1:15.58)
      6:15.68 (1:16.14)   7:30.51 (1:14.83)   8:45.32 (1:14.81)   9:59.60 (1:14.28)
     11:14.49 (1:14.89)  12:29.38 (1:14.89)  13:43.32 (1:13.94)  14:58.45 (1:15.13)
     16:15.21 (1:16.76)  17:30.30 (1:15.09)  18:43.81 (1:13.51)                    
  8 Sampson, James A          16 Austin Swim Club-ST 18:28.04   18:49.71  
                1:09.11   2:21.83 (1:12.72)   3:36.06 (1:14.23)   4:50.90 (1:14.84)
      6:05.65 (1:14.75)   7:20.74 (1:15.09)   8:36.17 (1:15.43)   9:52.38 (1:16.21)
     11:08.52 (1:16.14)  12:23.98 (1:15.46)  13:40.91 (1:16.93)  14:57.92 (1:17.01)
     16:15.59 (1:17.67)  17:32.37 (1:16.78)  18:49.71 (1:17.34)                    
  9 Alexander, Reid C         15 Texas Gold-ST       18:30.89   19:01.63  
                1:07.62   2:21.01 (1:13.39)   3:35.24 (1:14.23)   4:50.53 (1:15.29)
      6:07.63 (1:17.10)   7:24.65 (1:17.02)   8:41.02 (1:16.37)   9:58.10 (1:17.08)
     11:15.87 (1:17.77)  12:33.85 (1:17.98)  13:51.87 (1:18.02)  15:09.74 (1:17.87)
     16:27.43 (1:17.69)  17:45.40 (1:17.97)  19:01.63 (1:16.23)                    
 10 Pollack, Ethan C          18 Alamo Area Aquat-ST 18:45.50   19:18.32  
                1:09.42   2:24.22 (1:14.80)   3:40.17 (1:15.95)   4:56.84 (1:16.67)
      6:13.85 (1:17.01)   7:31.13 (1:17.28)   8:47.86 (1:16.73)  10:05.16 (1:17.30)
     11:23.18 (1:18.02)  12:42.09 (1:18.91)  14:01.04 (1:18.95)  15:20.89 (1:19.85)
     16:40.01 (1:19.12)  17:59.32 (1:19.31)  19:18.32 (1:19.00)                    
 
Men 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Croley, Evan M            16 Streamline Aquat-ST  1:03.44      58.94  
                  28.73       58.94 (30.21)                                        
  2 Fusti-Molnar, Alex        15 Longhorn Aquatic-ST  1:02.20    1:01.66  
                  29.79     1:01.66 (31.87)                                        
  3 Olsen, Karsten E          18 Longhorn Aquatic-ST  1:02.91    1:03.45  
                  30.18     1:03.45 (33.27)                                        
  4 Cheng, Oliver I           16 Nitro Swimming-ST    1:04.74    1:03.70  
                  31.05     1:03.70 (32.65)                                        
  5 Hays, Chase A             17 Waterloo Swimmin-ST  1:04.66    1:04.11  
                  31.19     1:04.11 (32.92)                                        
  6 Clark, Tristan R          15 Alamo Area Aquat-ST  1:03.60    1:04.18  
                  31.11     1:04.18 (33.07)                                        
  7 Ganser, John A            15 Alamo Area Aquat-ST  1:03.81    1:04.27  
                  31.17     1:04.27 (33.10)                                        
  8 Molloy, Daniel T          15 Waterloo Swimmin-ST  1:04.43    1:04.59  
                  30.42     1:04.59 (34.17)                                        
B - Final
  9 Funaro, Kair A            16 Nitro Swimming-ST    1:06.47    1:04.52  
                  31.11     1:04.52 (33.41)                                        
 10 Propst, Pierce W          16 Waterloo Swimmin-ST  1:04.88    1:04.79  
                  31.33     1:04.79 (33.46)                                        
 11 Qian, Kevin Z             15 Waterloo Swimmin-ST  1:05.48    1:04.94  
                  31.15     1:04.94 (33.79)                                        
 12 Gupta, Arsh               17 Waterloo Swimmin-ST  1:05.15    1:05.06  
                  31.83     1:05.06 (33.23)                                        
 13 Mu, Philip M              16 San Antonio Wave-ST  1:05.99    1:05.27  
                  32.04     1:05.27 (33.23)                                        
 14 Smith, Daniel R           16 Alamo Area Aquat-ST  1:06.03    1:06.56  
                  31.98     1:06.56 (34.58)                                        
 15 Schneider, Konner L       16 Winning Waters A-ST  1:06.45    1:06.66  
                  32.51     1:06.66 (34.15)                                        
 16 Goldhammer, Jonathan A    17 Alamo Area Aquat-ST  1:06.62    1:06.94  
                  32.81     1:06.94 (34.13)                                        
 
Men 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fusti-Molnar, Alex        15 Longhorn Aquatic-ST  1:01.58    1:02.20  
  2 Olsen, Karsten E          18 Longhorn Aquatic-ST  1:01.26    1:02.91  
  3 Croley, Evan M            16 Streamline Aquat-ST    57.83    1:03.44  
  4 Clark, Tristan R          15 Alamo Area Aquat-ST  1:04.11    1:03.60  
  5 Ganser, John A            15 Alamo Area Aquat-ST  1:04.23    1:03.81  
  6 Molloy, Daniel T          15 Waterloo Swimmin-ST  1:03.86    1:04.43  
  7 Hays, Chase A             17 Waterloo Swimmin-ST  1:05.66    1:04.66  
  8 Cheng, Oliver I           16 Nitro Swimming-ST    1:05.11    1:04.74  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Propst, Pierce W          16 Waterloo Swimmin-ST  1:03.70    1:04.88  
 10 Gupta, Arsh               17 Waterloo Swimmin-ST  1:06.07    1:05.15  
 11 Qian, Kevin Z             15 Waterloo Swimmin-ST  1:04.59    1:05.48  
 12 Mu, Philip M              16 San Antonio Wave-ST  1:08.52    1:05.99  
 13 Smith, Daniel R           16 Alamo Area Aquat-ST  1:07.89    1:06.03  
 14 Mastrian, Luke T          17 Nitro Swimming-ST    1:08.52    1:06.23  
 15 Zapata, Joaquin A         17 Hays Swim Club-ST      55.76Y   1:06.29  
 16 Schneider, Konner L       16 Winning Waters A-ST  1:07.01    1:06.45  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Funaro, Kair A            16 Nitro Swimming-ST    1:06.27    1:06.47  
 18 Goldhammer, Jonathan A    17 Alamo Area Aquat-ST  1:07.02    1:06.62  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hawkins, Gabriel L        18 Aqua Swift Aquat-ST    54.58Y   1:06.77  
 20 Yue, Skyler J             16 Lone Star Aquati-ST  1:07.59    1:06.89  
 21 Cookson, Blake W          16 Waterloo Swimmin-ST    56.04Y   1:07.25  
 22 Zambrano, Victor A        16 Schertz YMCA Swi-ST  1:08.19    1:07.39  
 23 Schaefer, Logan R         15 Nitro Swimming-ST    1:06.23    1:07.44  
 24 Lowenborg, Casey O        15 Alamo Area Aquat-ST  1:08.47    1:07.50  
 25 Armstrong, Walter J       15 Longhorn Aquatic-ST  1:06.46    1:08.16  
 26 Jimenez, Tiago M          16 Streamline Aquat-ST  1:07.42    1:08.18  
 27 Hussain, Charlie C        17 Austin Swim Club-ST    56.28Y   1:08.25  
 28 Ybarbo, Daniel A          15 Nitro Swimming-ST    1:07.38    1:08.36  
 29 Brown, Coleman T          15 Hays Swim Club-ST    1:07.13    1:08.50  
 30 Dalley, Jonathan R        16 Alamo Area Aquat-ST  1:07.46    1:08.55  
 31 Singh, Amani E            15 Mc Allen Swim Cl-ST    56.36Y   1:09.10  
 32 McGrath, Nathan C         17 Alamo Area Aquat-ST  1:05.04    1:09.29  
 33 Lacombe, Logan M          15 Sailfish-ST            56.57Y   1:09.30  
 34 Nelms, Joshua F           17 Alamo Area Aquat-ST  1:07.04    1:09.49  
 35 Paiz, Aiden J             16 Nitro Swimming-ST    1:08.26    1:09.51  
 36 Aleman, Jose G            15 Austin Swim Club-ST  1:06.48    1:09.61  
 37 Kolecki, Ace L            17 Waterloo Swimmin-ST    58.35Y   1:09.65  
 38 Moore, Austin L           15 Alamo Area Aquat-ST  1:07.39    1:09.73  
 39 Tegtmeier, Roland P       16 Nitro Swimming-ST    1:07.52    1:10.00  
 40 Adams, Benjamin H         17 Longhorn Aquatic-ST  1:07.64    1:10.30  
 41 Ritter, Jackson C         16 Austin Swim Club-ST  1:08.25    1:10.41  
 42 Robles Basalo, Santiago   17 Alamo Area Aquat-ST    57.71Y   1:10.89  
 43 Gonzalez, Aidan J         16 Whitecaps of Wes-ST  1:07.92    1:11.88  
 
Men 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fusti-Molnar, Alex        15 Longhorn Aquatic-ST  2:18.57    2:12.95  
                  31.03     1:04.56 (33.53)     1:39.47 (34.91)     2:12.95 (33.48)
  2 Ayers, Travis W           15 Longhorn Aquatic-ST  2:17.46    2:13.65  
                  31.18     1:04.81 (33.63)     1:39.53 (34.72)     2:13.65 (34.12)
  3 Ganser, John A            15 Alamo Area Aquat-ST  2:22.33    2:18.83  
                  31.81     1:06.12 (34.31)     1:43.02 (36.90)     2:18.83 (35.81)
  4 Wolbert, Carson M         16 Schertz YMCA Swi-ST  2:21.13    2:20.16  
                  32.05     1:06.74 (34.69)     1:44.13 (37.39)     2:20.16 (36.03)
  5 Propst, Pierce W          16 Waterloo Swimmin-ST  2:21.08    2:21.07  
                  32.34     1:07.39 (35.05)     1:44.56 (37.17)     2:21.07 (36.51)
  6 Mu, Philip M              16 San Antonio Wave-ST  2:23.25    2:22.13  
                  33.60     1:09.40 (35.80)     1:45.98 (36.58)     2:22.13 (36.15)
  7 Goldhammer, Jonathan A    17 Alamo Area Aquat-ST  2:21.64    2:22.37  
                  33.83     1:09.97 (36.14)     1:46.19 (36.22)     2:22.37 (36.18)
  8 Ybarbo, Daniel A          15 Nitro Swimming-ST    2:24.25    2:23.72  
                  33.27     1:08.99 (35.72)     1:46.10 (37.11)     2:23.72 (37.62)
B - Final
  9 Qian, Kevin Z             15 Waterloo Swimmin-ST  2:25.16    2:21.36  
                  31.35     1:06.78 (35.43)     1:44.21 (37.43)     2:21.36 (37.15)
 10 Aleman, Jose G            15 Austin Swim Club-ST  2:28.21    2:21.77  
                  32.95     1:09.00 (36.05)     1:45.60 (36.60)     2:21.77 (36.17)
 11 Smith, Daniel R           16 Alamo Area Aquat-ST  2:24.52    2:23.39  
                  32.90     1:08.49 (35.59)     1:46.38 (37.89)     2:23.39 (37.01)
 12 Mastrian, Luke T          17 Nitro Swimming-ST    2:27.89    2:25.44  
                  33.43     1:10.36 (36.93)     1:49.02 (38.66)     2:25.44 (36.42)
 13 Schaefer, Logan R         15 Nitro Swimming-ST    2:26.98    2:25.63  
                  32.86     1:08.73 (35.87)     1:46.90 (38.17)     2:25.63 (38.73)
 14 Stewart, Colin A          16 Alamo Area Aquat-ST  2:28.15    2:25.81  
                  33.51     1:09.42 (35.91)     1:47.12 (37.70)     2:25.81 (38.69)
 15 Ritter, Jackson C         16 Austin Swim Club-ST  2:29.07    2:29.19  
                  34.21     1:11.57 (37.36)     1:50.47 (38.90)     2:29.19 (38.72)
 -- Hays, Chase A             17 Waterloo Swimmin-ST  2:25.82         DQ  
                  33.07     1:09.92 (36.85)     1:48.57 (38.65)          DQ (36.87)
 
Men 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ayers, Travis W           15 Longhorn Aquatic-ST  2:12.13    2:17.46  
                1:05.84   2:17.46 (1:11.62)                                        
  2 Fusti-Molnar, Alex        15 Longhorn Aquatic-ST  2:13.47    2:18.57  
                1:07.42   2:18.57 (1:11.15)                                        
  3 Propst, Pierce W          16 Waterloo Swimmin-ST  2:19.55    2:21.08  
                1:07.95   2:21.08 (1:13.13)                                        
  4 Wolbert, Carson M         16 Schertz YMCA Swi-ST  2:27.22    2:21.13  
                1:08.28   2:21.13 (1:12.85)                                        
  5 Goldhammer, Jonathan A    17 Alamo Area Aquat-ST  2:23.10    2:21.64  
                1:07.95   2:21.64 (1:13.69)                                        
  6 Ganser, John A            15 Alamo Area Aquat-ST  2:19.11    2:22.33  
                1:08.06   2:22.33 (1:14.27)                                        
  7 Mu, Philip M              16 San Antonio Wave-ST  2:28.72    2:23.25  
                1:09.73   2:23.25 (1:13.52)                                        
  8 Ybarbo, Daniel A          15 Nitro Swimming-ST    2:22.82    2:24.25  
                1:10.44   2:24.25 (1:13.81)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smith, Daniel R           16 Alamo Area Aquat-ST  2:25.67    2:24.52  
                1:10.49   2:24.52 (1:14.03)                                        
 10 Qian, Kevin Z             15 Waterloo Swimmin-ST  2:19.23    2:25.16  
                1:10.30   2:25.16 (1:14.86)                                        
 11 Hays, Chase A             17 Waterloo Swimmin-ST  2:24.58    2:25.82  
                1:10.95   2:25.82 (1:14.87)                                        
 12 Schaefer, Logan R         15 Nitro Swimming-ST    2:24.74    2:26.98  
                1:10.76   2:26.98 (1:16.22)                                        
 13 Mastrian, Luke T          17 Nitro Swimming-ST    2:27.72    2:27.89  
                1:10.10   2:27.89 (1:17.79)                                        
 14 Stewart, Colin A          16 Alamo Area Aquat-ST  2:25.03    2:28.15  
                1:11.47   2:28.15 (1:16.68)                                        
 15 Aleman, Jose G            15 Austin Swim Club-ST  2:03.16Y   2:28.21  
                1:11.58   2:28.21 (1:16.63)                                        
 16 Ritter, Jackson C         16 Austin Swim Club-ST  2:28.28    2:29.07  
                1:11.95   2:29.07 (1:17.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Williams, Nicholas R      16 Tiger Shark of T-ST  2:26.14    2:29.43  
                1:13.10   2:29.43 (1:16.33)                                        
 18 Molloy, Daniel T          15 Waterloo Swimmin-ST  2:28.38    2:30.43  
                1:10.49   2:30.43 (1:19.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lacombe, Logan M          15 Sailfish-ST          2:04.44Y   2:31.99  
                1:14.04   2:31.99 (1:17.95)                                        
 20 Adams, Benjamin H         17 Longhorn Aquatic-ST  2:24.76    2:33.10  
                1:12.89   2:33.10 (1:20.21)                                        
 21 Hagenau, Dietrich W       18 Whitecaps of Wes-ST  2:18.05    2:35.66  
                1:00.80   2:35.66 (1:34.86)                                        
 
Men 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rodriguez Vallejo, Dayan  18 Mission Marlins-ST   1:09.22    1:08.60  
                  32.05     1:08.60 (36.55)                                        
  2 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST  1:10.59    1:09.84  
                  33.07     1:09.84 (36.77)                                        
  3 Mielcarek, Phoenix R      15 Waterloo Swimmin-ST  1:09.27    1:10.26  
                  32.26     1:10.26 (38.00)                                        
  4 Lackey, Seth J            18 Streamline Aquat-ST  1:09.46    1:10.38  
                  32.55     1:10.38 (37.83)                                        
  5 Arevalos, Nick R          15 Alamo Area Aquat-ST  1:11.64    1:11.03  
                  33.59     1:11.03 (37.44)                                        
  6 Roybal, Andrew K          17 Alamo Area Aquat-ST  1:11.26    1:11.10  
                  33.33     1:11.10 (37.77)                                        
  7 Fox, Aidan A              15 Alamo Area Aquat-ST  1:10.82    1:11.22  
                  33.67     1:11.22 (37.55)                                        
  8 Gurr, Joseph P            17 Alamo Area Aquat-ST  1:11.77    1:12.30  
                  34.18     1:12.30 (38.12)                                        
B - Final
  9 Scott, Luke L             17 Alamo Area Aquat-ST  1:12.49    1:10.32  
                  32.94     1:10.32 (37.38)                                        
 10 Hoang, Kiefer A           16 Lone Star Aquati-ST  1:12.67    1:10.91  
                  33.85     1:10.91 (37.06)                                        
 11 Skinner, Benjamin W       17 Surge Aquatics-ST    1:11.84    1:11.09  
                  33.30     1:11.09 (37.79)                                        
 12 Elbert, Alexander I       17 Whitecaps of Wes-ST  1:12.85    1:11.24  
                  33.94     1:11.24 (37.30)                                        
 13 Mouton, Channing D        16 Austin Swim Club-ST  1:12.59    1:11.49  
                  34.53     1:11.49 (36.96)                                        
 14 Aitchison, Austin T       15 Austin Swim Club-ST  1:12.46    1:12.19  
                  33.95     1:12.19 (38.24)                                        
 15 Reasoner, Rylan K         16 Tiger Shark of T-ST  1:11.87    1:12.37  
                  33.37     1:12.37 (39.00)                                        
 16 Cooke, Dylan T            16 Nitro Swimming-ST    1:12.06    1:12.82  
                  35.00     1:12.82 (37.82)                                        
 
Men 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rodriguez Vallejo, Dayan  18 Mission Marlins-ST   1:08.30    1:09.22  
  2 Mielcarek, Phoenix R      15 Waterloo Swimmin-ST  1:09.95    1:09.27  
  3 Lackey, Seth J            18 Streamline Aquat-ST  1:12.42    1:09.46  
  4 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST  1:11.30    1:10.59  
  5 Fox, Aidan A              15 Alamo Area Aquat-ST  1:11.51    1:10.82  
  6 Roybal, Andrew K          17 Alamo Area Aquat-ST  1:09.22    1:11.26  
  7 Arevalos, Nick R          15 Alamo Area Aquat-ST  1:16.80    1:11.64  
  8 Gurr, Joseph P            17 Alamo Area Aquat-ST  1:09.33    1:11.77  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Skinner, Benjamin W       17 Surge Aquatics-ST    1:10.42    1:11.84  
 10 Reasoner, Rylan K         16 Tiger Shark of T-ST  1:13.05    1:11.87  
 11 Cooke, Dylan T            16 Nitro Swimming-ST    1:12.81    1:12.06  
 12 Brooks, Andres A          16 Waterloo Swimmin-ST  1:13.80    1:12.13  
 13 Aitchison, Austin T       15 Austin Swim Club-ST  1:13.11    1:12.46  
 14 Scott, Luke L             17 Alamo Area Aquat-ST  1:09.34    1:12.49  
 15 Mouton, Channing D        16 Austin Swim Club-ST  1:10.32    1:12.59  
 16 Hoang, Kiefer A           16 Lone Star Aquati-ST  1:11.45    1:12.67  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Elbert, Alexander I       17 Whitecaps of Wes-ST  1:10.12    1:12.85  
 18 Urquiola, Ian E           16 Austin Swim Club-ST  1:14.07    1:13.14  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ognoskie, Maika A         15 Nitro Swimming-ST    1:13.84    1:13.28  
 20 Hawkins, Gabriel L        18 Aqua Swift Aquat-ST  1:09.85    1:13.30  
 21 Taylor, Michael A         17 Austin Swim Club-ST  1:11.24    1:13.59  
 22 Trevino Aguilera, Alejan  15 Alamo Area Aquat-ST  1:14.05    1:13.73  
 23 Poupart, Zachary D        17 Streamline Aquat-ST  1:00.83Y   1:13.84  
 24 Ward, Elias G             16 Austin Swim Club-ST  1:16.76    1:14.00  
 25 Endres, Nathaniel R       17 Whitecaps of Wes-ST  1:13.63    1:14.19  
 26 Clewett, John T           18 YMCA of Austin-ST    1:16.90    1:14.29  
 27 Makwana, Sohan V          17 Waterloo Swimmin-ST  1:04.51Y   1:14.43  
 28 Rivas Cardona, Diego A    18 Waterloo Swimmin-ST  1:14.96    1:14.47  
 29 Leese, Josiah M           15 Lone Star Aquati-ST  1:15.57    1:14.62  
 30 Pozhenko, Leonid          17 Austin Swim Club-ST  1:10.93    1:15.20  
 31 He, Benjamin S            17 Waterloo Swimmin-ST  1:13.48    1:15.24  
 32 Hardeman, Zachary N       16 Alamo Area Aquat-ST  1:15.49    1:15.60  
 33 Zapata, Joaquin A         17 Hays Swim Club-ST    1:15.72    1:15.92  
 34 Lain, Max J               16 Whitecaps of Wes-ST  1:16.98    1:16.01  
 35 Mastrian, Ty F            16 Nitro Swimming-ST    1:15.81    1:16.07  
 36 Lee, Aaron C              16 Waterloo Swimmin-ST  1:15.09    1:16.10  
 37 Yang, Samuel A            15 Nitro Swimming-ST    1:16.23    1:16.13  
 38 Benard, Theodore A        15 Texas Gold-ST        1:14.24    1:16.30  
 38 Maguire, Cayden Y         16 Nitro Swimming-ST    1:01.11Y   1:16.30  
 40 Yue, Skyler J             16 Lone Star Aquati-ST  1:03.62Y   1:16.42  
 41 Doyle, Colin B            17 Winning Waters A-ST  1:16.72    1:16.62  
 42 Ward, Jakob M             15 Victoria Texas A-ST  1:04.22Y   1:16.76  
 43 Brown, Coleman T          15 Hays Swim Club-ST    1:16.91    1:16.80  
 43 Canales, Jake A           16 Aqua Swift Aquat-ST  1:14.71    1:16.80  
 45 Leowe, Charles D          17 High Performance-ST  1:15.48    1:17.00  
 46 Li, Song Yue D            15 Whitecaps of Wes-ST  1:14.46    1:17.11  
 47 Darg De Lira, Ian A       16 Aquatex Swim Tea-ST  1:14.24    1:17.23  
 48 Bingham, Samuel M         18 Lone Star Aquati-ST  1:05.22Y   1:17.26  
 49 Shamma, Samir A           17 Victoria Texas A-ST  1:16.64    1:17.79  
 50 Garcia, Dylan R           16 Waterloo Swimmin-ST  1:15.79    1:19.51  
 51 Gonzalez, Aidan J         16 Whitecaps of Wes-ST  1:02.96Y   1:19.65  
 52 Molloy, Daniel T          15 Waterloo Swimmin-ST  1:16.14    1:19.94  
 53 Smith, Matthew K          16 Una Aaaa-ST          1:05.22Y   1:20.08  
 54 Perez, Nathaniel R        18 Alamo Area Aquat-ST  1:03.90Y   1:20.24  
 55 Sabuda, Matthew L         17 Austin Swim Club-ST  1:04.82Y   1:22.05  
 -- Zorrilla, Diego A         18 Alamo Area Aquat-ST  1:04.76Y        DQ  
 
Men 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brown, Anderson C         17 Hays Swim Club-ST    2:32.08    2:28.70  
                  33.60     1:10.83 (37.23)     1:50.18 (39.35)     2:28.70 (38.52)
  2 Lackey, Seth J            18 Streamline Aquat-ST  2:33.15    2:32.44  
                  34.75     1:13.14 (38.39)     1:52.44 (39.30)     2:32.44 (40.00)
  3 Mouton, Channing D        16 Austin Swim Club-ST  2:34.19    2:34.00  
                  35.32     1:14.33 (39.01)     1:54.22 (39.89)     2:34.00 (39.78)
  4 Aitchison, Austin T       15 Austin Swim Club-ST  2:38.59    2:35.13  
                  34.09     1:13.64 (39.55)     1:54.30 (40.66)     2:35.13 (40.83)
  5 Skinner, Benjamin W       17 Surge Aquatics-ST    2:35.84    2:35.27  
                  34.53     1:14.18 (39.65)     1:55.19 (41.01)     2:35.27 (40.08)
  6 Arevalos, Nick R          15 Alamo Area Aquat-ST  2:40.49    2:37.14  
                  36.57     1:17.95 (41.38)     1:57.81 (39.86)     2:37.14 (39.33)
  7 Reasoner, Rylan K         16 Tiger Shark of T-ST  2:40.49    2:37.46  
                  35.22     1:15.69 (40.47)     1:57.24 (41.55)     2:37.46 (40.22)
  8 Cooke, Dylan T            16 Nitro Swimming-ST    2:37.54    2:37.93  
                  36.17     1:16.63 (40.46)     1:58.35 (41.72)     2:37.93 (39.58)
B - Final
  9 Hoang, Kiefer A           16 Lone Star Aquati-ST  2:42.62    2:35.09  
                  34.94     1:14.55 (39.61)     1:55.13 (40.58)     2:35.09 (39.96)
 10 Elbert, Alexander I       17 Whitecaps of Wes-ST  2:41.09    2:38.13  
                  36.22     1:16.05 (39.83)     1:57.91 (41.86)     2:38.13 (40.22)
 11 Poupart, Zachary D        17 Streamline Aquat-ST  2:43.56    2:40.66  
                  37.45     1:18.98 (41.53)     2:01.05 (42.07)     2:40.66 (39.61)
 12 Ward, Elias G             16 Austin Swim Club-ST  2:42.49    2:42.10  
                  37.53     1:18.43 (40.90)     2:00.90 (42.47)     2:42.10 (41.20)
 13 Lain, Max J               16 Whitecaps of Wes-ST  2:43.64    2:42.34  
                  36.88     1:17.61 (40.73)     1:59.69 (42.08)     2:42.34 (42.65)
 14 Leese, Josiah M           15 Lone Star Aquati-ST  2:45.01    2:44.00  
                  36.87     1:18.67 (41.80)     2:01.81 (43.14)     2:44.00 (42.19)
 15 He, Benjamin S            17 Waterloo Swimmin-ST  2:45.54    2:44.35  
                  37.03     1:18.95 (41.92)     2:02.09 (43.14)     2:44.35 (42.26)
 16 Brown, Coleman T          15 Hays Swim Club-ST    2:53.20    2:49.99  
                  36.32     1:19.56 (43.24)     2:05.14 (45.58)     2:49.99 (44.85)
 
Men 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rodriguez Vallejo, Dayan  18 Mission Marlins-ST   2:28.87    2:30.46  
                1:11.51   2:30.46 (1:18.95)                                        
  2 Brown, Anderson C         17 Hays Swim Club-ST    2:31.30    2:32.08  
                1:12.27   2:32.08 (1:19.81)                                        
  3 Lackey, Seth J            18 Streamline Aquat-ST  2:13.53Y   2:33.15  
                1:13.53   2:33.15 (1:19.62)                                        
  4 Mouton, Channing D        16 Austin Swim Club-ST  2:32.54    2:34.19  
                1:14.32   2:34.19 (1:19.87)                                        
  5 Skinner, Benjamin W       17 Surge Aquatics-ST    2:41.43    2:35.84  
                1:14.57   2:35.84 (1:21.27)                                        
  6 Cooke, Dylan T            16 Nitro Swimming-ST    2:40.27    2:37.54  
                1:16.59   2:37.54 (1:20.95)                                        
  7 Aitchison, Austin T       15 Austin Swim Club-ST  2:41.70    2:38.59  
                1:17.22   2:38.59 (1:21.37)                                        
  8 Mielcarek, Phoenix R      15 Waterloo Swimmin-ST  2:36.28    2:39.41  
                1:13.45   2:39.41 (1:25.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Reasoner, Rylan K         16 Tiger Shark of T-ST  2:36.56    2:40.49  
                1:15.44   2:40.49 (1:25.05)                                        
  9 Arevalos, Nick R          15 Alamo Area Aquat-ST  2:32.99    2:40.49  
                1:17.13   2:40.49 (1:23.36)                                        
 11 Elbert, Alexander I       17 Whitecaps of Wes-ST  2:40.28    2:41.09  
                1:18.07   2:41.09 (1:23.02)                                        
 12 Brooks, Andres A          16 Waterloo Swimmin-ST  2:39.82    2:42.29  
                1:16.90   2:42.29 (1:25.39)                                        
 13 Ward, Elias G             16 Austin Swim Club-ST  2:44.70    2:42.49  
                1:16.48   2:42.49 (1:26.01)                                        
 14 Hoang, Kiefer A           16 Lone Star Aquati-ST  2:36.03    2:42.62  
                1:17.52   2:42.62 (1:25.10)                                        
 15 Poupart, Zachary D        17 Streamline Aquat-ST  2:12.78Y   2:43.56  
                1:20.31   2:43.56 (1:23.25)                                        
 16 Lain, Max J               16 Whitecaps of Wes-ST  2:46.05    2:43.64  
                1:17.94   2:43.64 (1:25.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Leese, Josiah M           15 Lone Star Aquati-ST  2:23.66Y   2:45.01  
                1:16.82   2:45.01 (1:28.19)                                        
 18 He, Benjamin S            17 Waterloo Swimmin-ST  2:40.76    2:45.54  
                1:19.13   2:45.54 (1:26.41)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Taylor, Michael A         17 Austin Swim Club-ST  2:40.56    2:46.12  
                1:18.20   2:46.12 (1:27.92)                                        
 20 Benard, Theodore A        15 Texas Gold-ST        2:43.11    2:50.07  
                1:20.00   2:50.07 (1:30.07)                                        
 21 Trevino Aguilera, Alejan  15 Alamo Area Aquat-ST  2:46.07    2:50.12  
                1:19.52   2:50.12 (1:30.60)                                        
 22 Yahin, Andrew C           15 Nitro Swimming-ST    2:47.40    2:50.14  
                1:21.41   2:50.14 (1:28.73)                                        
 23 Clewett, John T           18 YMCA of Austin-ST    2:41.26    2:52.13  
                1:23.66   2:52.13 (1:28.47)                                        
 24 Lemuel, Patrick B         15 Waterloo Swimmin-ST  2:45.41    2:52.45  
                1:22.78   2:52.45 (1:29.67)                                        
 25 Brown, Coleman T          15 Hays Swim Club-ST    2:46.19    2:53.20  
                1:21.44   2:53.20 (1:31.76)                                        
 
Men 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Foote, Connor M           18 Streamline Aquat-ST    54.69      54.71  
                  25.22       54.71 (29.49)                                        
  2 Brown, Anderson C         17 Hays Swim Club-ST      57.58      56.23  
                  26.63       56.23 (29.60)                                        
  3 Brooks, Andres A          16 Waterloo Swimmin-ST    59.27      58.53  
                  27.37       58.53 (31.16)                                        
  4 Bennett, Colton B         17 Texas Gold-ST        1:00.76    1:00.08  
                  28.15     1:00.08 (31.93)                                        
  5 Blair, Carson J           17 Alamo Area Aquat-ST  1:00.70    1:00.21  
                  28.28     1:00.21 (31.93)                                        
  6 Olsen, Karsten E          18 Longhorn Aquatic-ST  1:00.48    1:00.59  
                  28.34     1:00.59 (32.25)                                        
  7 Sefcik, Augustus J        15 Austin Swim Club-ST  1:00.81    1:00.62  
                  28.65     1:00.62 (31.97)                                        
  8 Briones, Rolando H        17 Alamo Area Aquat-ST    59.96    1:00.70  
                  28.64     1:00.70 (32.06)                                        
B - Final
  9 Croley, Evan M            16 Streamline Aquat-ST  1:00.91      57.49  
                  26.38       57.49 (31.11)                                        
 10 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST  1:00.98    1:00.21  
                  28.20     1:00.21 (32.01)                                        
 11 Hays, Chase A             17 Waterloo Swimmin-ST  1:01.65    1:00.43  
                  28.22     1:00.43 (32.21)                                        
 12 Cheng, Oliver I           16 Nitro Swimming-ST    1:00.86    1:00.52  
                  28.81     1:00.52 (31.71)                                        
 13 Ognoskie, Maika A         15 Nitro Swimming-ST    1:01.25    1:00.64  
                  28.28     1:00.64 (32.36)                                        
 14 Betancour, Tomas          17 High Performance-ST  1:01.39    1:01.14  
                  28.22     1:01.14 (32.92)                                        
 15 Shahmir, Shawn            16 Nitro Swimming-ST    1:01.34    1:01.21  
                  29.27     1:01.21 (31.94)                                        
 16 Doyle, Colin B            17 Winning Waters A-ST  1:01.33    1:01.61  
                  28.16     1:01.61 (33.45)                                        
 
Men 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Foote, Connor M           18 Streamline Aquat-ST    53.91      54.69  
  2 Brown, Anderson C         17 Hays Swim Club-ST      57.81      57.58  
  3 Brooks, Andres A          16 Waterloo Swimmin-ST    58.72      59.27  
  4 McClelland, Ian J         18 High Performance-ST    58.37      59.28  
  5 Briones, Rolando H        17 Alamo Area Aquat-ST  1:04.56      59.96  
  6 Olsen, Karsten E          18 Longhorn Aquatic-ST  1:00.06    1:00.48  
  7 Blair, Carson J           17 Alamo Area Aquat-ST    59.91    1:00.70  
  8 Bennett, Colton B         17 Texas Gold-ST        1:00.06    1:00.76  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sefcik, Augustus J        15 Austin Swim Club-ST  1:00.32    1:00.81  
 10 Cheng, Oliver I           16 Nitro Swimming-ST    1:00.84    1:00.86  
 11 Croley, Evan M            16 Streamline Aquat-ST    57.21    1:00.91  
 12 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST  1:00.96    1:00.98  
 13 Ognoskie, Maika A         15 Nitro Swimming-ST    1:01.34    1:01.25  
 14 Doyle, Colin B            17 Winning Waters A-ST  1:01.25    1:01.33  
 15 Shahmir, Shawn            16 Nitro Swimming-ST    1:01.79    1:01.34  
 16 Betancour, Tomas          17 High Performance-ST  1:00.30    1:01.39  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hays, Chase A             17 Waterloo Swimmin-ST  1:01.67    1:01.65  
 18 Hawkins, Gabriel L        18 Aqua Swift Aquat-ST  1:01.29    1:01.77  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Stabler, Joshua D         17 Whitecaps of Wes-ST  1:03.96    1:02.37  
 20 Zapata, Joaquin A         17 Hays Swim Club-ST    1:01.01    1:02.48  
 21 Van Otterloo, Luke E      16 Longhorn Aquatic-ST  1:01.13    1:02.51  
 22 McNamara, Julian A        15 Mc Allen Swim Cl-ST    57.09Y   1:02.58  
 23 Eklund, Zane H            17 Aquatex Swim Tea-ST  1:02.37    1:02.72  
 24 Ayers, Travis W           15 Longhorn Aquatic-ST  1:02.33    1:02.76  
 25 Endres, Nathaniel R       17 Whitecaps of Wes-ST  1:02.92    1:02.79  
 26 Tegtmeier, Roland P       16 Nitro Swimming-ST    1:03.32    1:02.80  
 27 Winkler, Jett K           18 Alamo Area Aquat-ST  1:02.20    1:03.01  
 28 Lacombe, Logan M          15 Sailfish-ST            53.25Y   1:03.19  
 29 Valladares, Isaac A       15 Laredo Nadadores-ST  1:04.66    1:03.25  
 30 Fox, Aidan A              15 Alamo Area Aquat-ST  1:04.70    1:03.34  
 30 Kawakami-Lynd, Kai L      15 Waterloo Swimmin-ST  1:03.87    1:03.34  
 32 Paiz, Aiden J             16 Nitro Swimming-ST    1:03.76    1:03.53  
 32 Sabuda, Matthew L         17 Austin Swim Club-ST  1:03.14    1:03.53  
 34 Noel, Campbell M          15 Longhorn Aquatic-ST  1:03.72    1:03.62  
 35 Gianan, Gio Luigi V       17 Alamo Area Aquat-ST    55.51Y   1:03.64  
 36 Dalley, Daniel A          18 Alamo Area Aquat-ST  1:02.11    1:03.79  
 37 Roybal, Andrew K          17 Alamo Area Aquat-ST  1:04.47    1:03.86  
 38 Gonzalez, Hector J        18 Mission Marlins-ST     56.24Y   1:04.28  
 39 Cookson, Blake W          16 Waterloo Swimmin-ST  1:05.86    1:04.41  
 40 Mu, Philip M              16 San Antonio Wave-ST  1:05.87    1:04.46  
 40 Hussain, Charlie C        17 Austin Swim Club-ST  1:04.31    1:04.46  
 42 He, Benjamin S            17 Waterloo Swimmin-ST  1:04.78    1:04.68  
 43 Taylor, Michael A         17 Austin Swim Club-ST  1:03.69    1:04.78  
 44 Lowenborg, Casey O        15 Alamo Area Aquat-ST  1:04.93    1:04.81  
 45 Jimenez, Tiago M          16 Streamline Aquat-ST  1:06.02    1:04.97  
 46 Isiofia, Dabeluchi C      16 High Performance-ST  1:05.21    1:05.05  
 47 Gonzalez, Aidan J         16 Whitecaps of Wes-ST  1:04.66    1:05.13  
 48 Charles, Gabriel M        15 Nitro Swimming-ST    1:05.27    1:05.20  
 49 Schneider, Konner L       16 Winning Waters A-ST  1:05.59    1:05.48  
 50 Nosko, Saveli             16 Sailfish-ST            56.14Y   1:05.66  
 51 Thornton, Henry G         17 Sailfish-ST            53.84Y   1:05.68  
 52 Fusti-Molnar, Alex        15 Longhorn Aquatic-ST  1:04.06    1:05.74  
 53 Scott, Luke L             17 Alamo Area Aquat-ST  1:01.69    1:05.77  
 54 England, Dylan H          16 Austin Swim Club-ST    57.33Y   1:05.86  
 55 Williams, Nicholas R      16 Tiger Shark of T-ST  1:06.06    1:05.91  
 55 Stewart, Colin A          16 Alamo Area Aquat-ST  1:05.44    1:05.91  
 57 Espericueta, Brannan J    16 Sailfish-ST            56.62Y   1:05.92  
 58 Smith, Matthew K          16 Una Aaaa-ST            56.10Y   1:05.96  
 59 Herceg, Luka              16 Nitro Swimming-ST    1:03.92    1:06.00  
 60 Logan, Luke A             18 Austin Swim Club-ST  1:04.28    1:06.05  
 61 Yang, Samuel A            15 Nitro Swimming-ST    1:05.95    1:06.25  
 62 Stephenson, Samuel K      15 Alamo Area Aquat-ST  1:05.64    1:06.38  
 63 Brown, Coleman T          15 Hays Swim Club-ST    1:06.15    1:06.70  
 64 Maroney, Parker H         17 Winning Waters A-ST  1:04.71    1:06.78  
 65 Ddungu, Hashir I          16 Aquatex Swim Tea-ST  1:05.60    1:07.16  
 66 Schwartz, Zachary G       18 Hays Swim Club-ST      56.66Y   1:08.24  
 67 Mantorval, Gustavo F      16 Lone Star Aquati-ST    57.56Y   1:08.36  
 68 Lee, Aaron C              16 Waterloo Swimmin-ST    54.67Y   1:08.49  
 69 Clewett, John T           18 YMCA of Austin-ST    1:04.20    1:10.56  
 -- Van Otterloo, Connor J    16 Longhorn Aquatic-ST    59.00         DQ  
 
Men 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brooks, Andres A          16 Waterloo Swimmin-ST  2:17.19    2:11.76  
                  29.72     1:03.58 (33.86)     1:38.02 (34.44)     2:11.76 (33.74)
  2 Sefcik, Augustus J        15 Austin Swim Club-ST  2:22.57    2:17.53  
                  30.66     1:05.33 (34.67)     1:41.86 (36.53)     2:17.53 (35.67)
  3 Ayers, Travis W           15 Longhorn Aquatic-ST  2:20.44    2:17.82  
                  30.06     1:04.39 (34.33)     1:41.02 (36.63)     2:17.82 (36.80)
  4 Wolbert, Carson M         16 Schertz YMCA Swi-ST  2:22.25    2:20.23  
                  30.24     1:05.43 (35.19)     1:42.76 (37.33)     2:20.23 (37.47)
  5 Lowenborg, Casey O        15 Alamo Area Aquat-ST  2:25.30    2:20.83  
                  30.86     1:06.99 (36.13)     1:43.56 (36.57)     2:20.83 (37.27)
  6 Shahmir, Shawn            16 Nitro Swimming-ST    2:19.39    2:21.24  
                  31.09     1:06.07 (34.98)     1:43.06 (36.99)     2:21.24 (38.18)
  7 Stewart, Colin A          16 Alamo Area Aquat-ST  2:23.51    2:21.95  
                  31.38     1:06.97 (35.59)     1:43.97 (37.00)     2:21.95 (37.98)
  8 Eklund, Zane H            17 Aquatex Swim Tea-ST  2:23.77    2:25.50  
                  31.03     1:06.05 (35.02)     1:44.31 (38.26)     2:25.50 (41.19)
B - Final
  9 Alexander, Reid C         15 Texas Gold-ST        2:26.72    2:28.96  
                  32.95     1:09.70 (36.75)     1:48.63 (38.93)     2:28.96 (40.33)
 
Men 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zapata, Joaquin A         17 Hays Swim Club-ST    2:00.90Y   2:17.09  
                1:03.45   2:17.09 (1:13.64)                                        
  2 Brooks, Andres A          16 Waterloo Swimmin-ST  2:11.77    2:17.19  
                1:06.46   2:17.19 (1:10.73)                                        
  3 Shahmir, Shawn            16 Nitro Swimming-ST    2:20.66    2:19.39  
                1:05.47   2:19.39 (1:13.92)                                        
  4 Ayers, Travis W           15 Longhorn Aquatic-ST  2:08.34Y   2:20.44  
                1:06.65   2:20.44 (1:13.79)                                        
  5 Olsen, Karsten E          18 Longhorn Aquatic-ST  2:12.72    2:22.03  
                1:06.71   2:22.03 (1:15.32)                                        
  6 Wolbert, Carson M         16 Schertz YMCA Swi-ST  2:25.61    2:22.25  
                1:06.27   2:22.25 (1:15.98)                                        
  7 Sefcik, Augustus J        15 Austin Swim Club-ST  2:27.20    2:22.57  
                1:07.99   2:22.57 (1:14.58)                                        
  8 Stewart, Colin A          16 Alamo Area Aquat-ST  2:22.85    2:23.51  
                1:08.02   2:23.51 (1:15.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Eklund, Zane H            17 Aquatex Swim Tea-ST  2:19.30    2:23.77  
                1:06.18   2:23.77 (1:17.59)                                        
 10 Noel, Campbell M          15 Longhorn Aquatic-ST  2:24.91    2:24.95  
                1:09.28   2:24.95 (1:15.67)                                        
 11 Lowenborg, Casey O        15 Alamo Area Aquat-ST  2:21.82    2:25.30  
                1:09.30   2:25.30 (1:16.00)                                        
 12 Alexander, Reid C         15 Texas Gold-ST        2:26.41    2:26.72  
                1:10.31   2:26.72 (1:16.41)                                        
 13 Roybal, Andrew K          17 Alamo Area Aquat-ST  2:08.02Y   2:28.26  
                1:09.98   2:28.26 (1:18.28)                                        
 14 Breckenridge, James-xavi  17 Alamo Area Aquat-ST  2:26.71    2:31.55  
                1:12.69   2:31.55 (1:18.86)                                        
 
Men 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brooks, Andres A          16 Waterloo Swimmin-ST  2:17.60    2:14.08  
                  28.49     1:03.80 (35.31)     1:42.77 (38.97)     2:14.08 (31.31)
  2 Bennett, Colton B         17 Texas Gold-ST        2:17.46    2:16.23  
                  28.20     1:02.83 (34.63)     1:44.63 (41.80)     2:16.23 (31.60)
  3 Fox, Aidan A              15 Alamo Area Aquat-ST  2:20.32    2:18.87  
                  29.53     1:06.06 (36.53)     1:46.41 (40.35)     2:18.87 (32.46)
  4 Endres, Nathaniel R       17 Whitecaps of Wes-ST  2:21.71    2:19.41  
                  29.35     1:06.75 (37.40)     1:48.81 (42.06)     2:19.41 (30.60)
  5 Fusti-Molnar, Alex        15 Longhorn Aquatic-ST  2:22.43    2:19.47  
                  29.99     1:06.23 (36.24)     1:47.00 (40.77)     2:19.47 (32.47)
  6 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST  2:18.98    2:20.53  
                  28.65     1:06.73 (38.08)     1:47.80 (41.07)     2:20.53 (32.73)
  7 Noel, Campbell M          15 Longhorn Aquatic-ST  2:22.67    2:23.24  
                  30.19     1:05.97 (35.78)     1:51.56 (45.59)     2:23.24 (31.68)
  8 Qian, Kevin Z             15 Waterloo Swimmin-ST  2:23.00    2:23.45  
                  30.86     1:07.19 (36.33)     1:51.71 (44.52)     2:23.45 (31.74)
B - Final
  9 Arevalos, Nick R          15 Alamo Area Aquat-ST  2:23.81    2:20.83  
                  30.71     1:09.07 (38.36)     1:48.72 (39.65)     2:20.83 (32.11)
 10 Ganser, John A            15 Alamo Area Aquat-ST  2:24.85    2:21.46  
                  30.46     1:05.18 (34.72)     1:49.94 (44.76)     2:21.46 (31.52)
 11 Hoang, Kiefer A           16 Lone Star Aquati-ST  2:23.37    2:22.29  
                  30.09     1:09.15 (39.06)     1:49.83 (40.68)     2:22.29 (32.46)
 12 Mastrian, Luke T          17 Nitro Swimming-ST    2:23.42    2:22.40  
                  31.13     1:07.28 (36.15)     1:50.67 (43.39)     2:22.40 (31.73)
 13 Reasoner, Rylan K         16 Tiger Shark of T-ST  2:23.97    2:23.40  
                  31.17     1:09.59 (38.42)     1:49.59 (40.00)     2:23.40 (33.81)
 14 Lowenborg, Casey O        15 Alamo Area Aquat-ST  2:25.10    2:24.07  
                  30.29     1:06.59 (36.30)     1:51.03 (44.44)     2:24.07 (33.04)
 15 Spaulding, Colton T       15 Waterloo Swimmin-ST  2:25.50    2:25.50  
                  31.44     1:07.49 (36.05)     1:53.46 (45.97)     2:25.50 (32.04)
 16 Stewart, Colin A          16 Alamo Area Aquat-ST  2:24.89    2:25.88  
                  30.89     1:08.16 (37.27)     1:51.31 (43.15)     2:25.88 (34.57)
 
Men 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bennett, Colton B         17 Texas Gold-ST        2:18.38    2:17.46  
                1:03.52   2:17.46 (1:13.94)                                        
  2 Brooks, Andres A          16 Waterloo Swimmin-ST  2:13.47    2:17.60  
                1:06.14   2:17.60 (1:11.46)                                        
  3 Kawakami-Lynd, Kai L      15 Waterloo Swimmin-ST  2:18.88    2:18.44  
                1:07.56   2:18.44 (1:10.88)                                        
  4 Blair, Carson J           17 Alamo Area Aquat-ST  2:16.35    2:18.48  
                1:05.43   2:18.48 (1:13.05)                                        
  5 Hays, Zachary J           15 Waterloo Swimmin-ST  2:19.22    2:18.98  
                1:06.09   2:18.98 (1:12.89)                                        
  6 Olsen, Karsten E          18 Longhorn Aquatic-ST  2:16.95    2:19.05  
                1:04.68   2:19.05 (1:14.37)                                        
  7 Fox, Aidan A              15 Alamo Area Aquat-ST  2:20.48    2:20.32  
                1:07.19   2:20.32 (1:13.13)                                        
  8 Doyle, Colin B            17 Winning Waters A-ST  2:24.60    2:21.33  
                1:05.40   2:21.33 (1:15.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Endres, Nathaniel R       17 Whitecaps of Wes-ST  2:22.69    2:21.71  
                1:07.12   2:21.71 (1:14.59)                                        
 10 Fusti-Molnar, Alex        15 Longhorn Aquatic-ST  2:06.20Y   2:22.43  
                1:07.97   2:22.43 (1:14.46)                                        
 11 Cooke, Dylan T            16 Nitro Swimming-ST    2:23.18    2:22.50  
                1:10.19   2:22.50 (1:12.31)                                        
 12 Noel, Campbell M          15 Longhorn Aquatic-ST  2:23.94    2:22.67  
                1:06.35   2:22.67 (1:16.32)                                        
 13 Qian, Kevin Z             15 Waterloo Swimmin-ST  2:23.22    2:23.00  
                1:07.00   2:23.00 (1:16.00)                                        
 14 Hoang, Kiefer A           16 Lone Star Aquati-ST  2:04.90    2:23.37  
                1:09.34   2:23.37 (1:14.03)                                        
 15 Mastrian, Luke T          17 Nitro Swimming-ST    2:24.64    2:23.42  
                1:07.03   2:23.42 (1:16.39)                                        
 16 Aleman, Jose G            15 Austin Swim Club-ST  2:29.05    2:23.52  
                1:07.82   2:23.52 (1:15.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Arevalos, Nick R          15 Alamo Area Aquat-ST  2:06.79Y   2:23.81  
                1:09.05   2:23.81 (1:14.76)                                        
 18 Propst, Pierce W          16 Waterloo Swimmin-ST  2:22.12    2:23.90  
                1:06.72   2:23.90 (1:17.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Darg De Lira, Ian A       16 Aquatex Swim Tea-ST  2:25.42    2:23.96  
                1:10.04   2:23.96 (1:13.92)                                        
 20 Reasoner, Rylan K         16 Tiger Shark of T-ST  2:21.89    2:23.97  
                1:09.97   2:23.97 (1:14.00)                                        
 21 Hawkins, Gabriel L        18 Aqua Swift Aquat-ST  2:19.28    2:24.08  
                1:06.71   2:24.08 (1:17.37)                                        
 22 Mu, Philip M              16 San Antonio Wave-ST  2:28.77    2:24.84  
                1:06.71   2:24.84 (1:18.13)                                        
 23 Ganser, John A            15 Alamo Area Aquat-ST  2:30.32    2:24.85  
                1:07.61   2:24.85 (1:17.24)                                        
 24 Stewart, Colin A          16 Alamo Area Aquat-ST  2:26.49    2:24.89  
                1:07.81   2:24.89 (1:17.08)                                        
 25 Lowenborg, Casey O        15 Alamo Area Aquat-ST  2:26.26    2:25.10  
                1:07.42   2:25.10 (1:17.68)                                        
 26 Spaulding, Colton T       15 Waterloo Swimmin-ST  2:26.49    2:25.50  
                1:09.24   2:25.50 (1:16.26)                                        
 27 Yang, Samuel A            15 Nitro Swimming-ST    2:28.15    2:26.11  
                1:10.55   2:26.11 (1:15.56)                                        
 28 Schneider, Konner L       16 Winning Waters A-ST  2:28.44    2:26.16  
                1:07.49   2:26.16 (1:18.67)                                        
 29 Roybal, Andrew K          17 Alamo Area Aquat-ST  2:23.58    2:26.30  
                1:10.54   2:26.30 (1:15.76)                                        
 30 Stone, Samuel E           15 Nitro Swimming-ST    2:30.89    2:26.33  
                1:08.76   2:26.33 (1:17.57)                                        
 31 Ward, Elias G             16 Austin Swim Club-ST  2:26.04    2:27.03  
                1:12.45   2:27.03 (1:14.58)                                        
 32 Paiz, Aiden J             16 Nitro Swimming-ST    2:25.95    2:27.16  
                1:09.77   2:27.16 (1:17.39)                                        
 33 Schaefer, Logan R         15 Nitro Swimming-ST    2:26.84    2:27.23  
                1:08.12   2:27.23 (1:19.11)                                        
 34 Gianan, Gio Luigi V       17 Alamo Area Aquat-ST  2:04.05Y   2:27.36  
                1:09.58   2:27.36 (1:17.78)                                        
 35 Propst, Preston C         16 Waterloo Swimmin-ST  2:27.32    2:27.74  
                1:12.36   2:27.74 (1:15.38)                                        
 36 Goldhammer, Jonathan A    17 Alamo Area Aquat-ST  2:31.15    2:27.88  
                1:08.42   2:27.88 (1:19.46)                                        
 37 Pozhenko, Leonid          17 Austin Swim Club-ST  2:26.22    2:28.43  
                1:15.01   2:28.43 (1:13.42)                                        
 38 Valladares, Isaac A       15 Laredo Nadadores-ST  2:29.63    2:28.45  
                1:11.47   2:28.45 (1:16.98)                                        
 39 Christiansen, Harold V    17 San Antonio Wave-ST  2:28.88    2:28.65  
                1:11.80   2:28.65 (1:16.85)                                        
 40 Brown, Coleman T          15 Hays Swim Club-ST    2:29.11    2:28.92  
                1:09.97   2:28.92 (1:18.95)                                        
 41 Lee, Aaron C              16 Waterloo Swimmin-ST  2:25.72    2:28.96  
                1:11.42   2:28.96 (1:17.54)                                        
 42 Clark, Tristan R          15 Alamo Area Aquat-ST  2:08.87Y   2:29.04  
                1:06.70   2:29.04 (1:22.34)                                        
 43 Wetzel, Ehren J           16 Tiger Shark of T-ST  2:27.87    2:29.21  
                1:11.64   2:29.21 (1:17.57)                                        
 44 Zinzer, Travis C          15 Nitro Swimming-ST    2:28.24    2:29.53  
                1:11.09   2:29.53 (1:18.44)                                        
 44 Ritter, Jackson C         16 Austin Swim Club-ST  2:26.16    2:29.53  
                1:09.86   2:29.53 (1:19.67)                                        
 46 Smith, Matthew K          16 Una Aaaa-ST          2:05.76Y   2:29.54  
                1:09.93   2:29.54 (1:19.61)                                        
 47 Duggan, Blake D           15 San Antonio Wave-ST  2:30.46    2:29.62  
                1:08.16   2:29.62 (1:21.46)                                        
 48 Altermatt, Owen C         15 Alamo Area Aquat-ST  2:30.98    2:30.47  
                1:10.92   2:30.47 (1:19.55)                                        
 49 Yahin, Andrew C           15 Nitro Swimming-ST    2:30.54    2:30.60  
                1:12.41   2:30.60 (1:18.19)                                        
 50 Scott, Luke L             17 Alamo Area Aquat-ST  2:21.93    2:30.67  
                1:11.27   2:30.67 (1:19.40)                                        
 51 Cruz, Noah C              17 Sailfish-ST          2:06.27Y   2:30.84  
                1:11.80   2:30.84 (1:19.04)                                        
 52 Gonzalez, Hector J        18 Mission Marlins-ST   2:29.38    2:31.02  
                1:10.00   2:31.02 (1:21.02)                                        
 53 Moore, Austin L           15 Alamo Area Aquat-ST  2:07.45Y   2:31.25  
                1:10.27   2:31.25 (1:20.98)                                        
 54 Mielcarek, Phoenix R      15 Waterloo Swimmin-ST  2:25.83    2:31.38  
                1:12.05   2:31.38 (1:19.33)                                        
 55 Canales, Jake A           16 Aqua Swift Aquat-ST  2:30.77    2:32.05  
                1:12.94   2:32.05 (1:19.11)                                        
 55 Hardeman, Zachary N       16 Alamo Area Aquat-ST  2:30.10    2:32.05  
                1:12.63   2:32.05 (1:19.42)                                        
 57 Diaz, Philippe L          15 Una Txla-ST          2:07.48Y   2:33.01  
                1:14.33   2:33.01 (1:18.68)                                        
 58 Goh, Zachary M            15 Waterloo Swimmin-ST  2:06.04Y   2:33.10  
                1:13.47   2:33.10 (1:19.63)                                        
 59 Adams, Benjamin H         17 Longhorn Aquatic-ST  2:29.27    2:33.96  
                1:10.32   2:33.96 (1:23.64)                                        
 60 Dalley, Daniel A          18 Alamo Area Aquat-ST  2:05.45Y   2:34.39  
                1:11.69   2:34.39 (1:22.70)                                        
 61 Singh, Amani E            15 Mc Allen Swim Cl-ST  2:09.23Y   2:34.51  
                1:10.94   2:34.51 (1:23.57)                                        
 62 Sabuda, Matthew L         17 Austin Swim Club-ST  2:29.71    2:35.15  
                1:13.10   2:35.15 (1:22.05)                                        
 63 Thornton, Henry G         17 Sailfish-ST          2:09.90Y   2:37.45  
                1:13.59   2:37.45 (1:23.86)                                        
 -- Schwartz, Zachary G       18 Hays Swim Club-ST    2:31.39         DQ  
                1:13.69        DQ (1:24.49)                                        
 
Men 15-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brooks, Andres A          16 Waterloo Swimmin-ST  4:56.22    4:48.08  
                  29.96     1:03.87 (33.91)     1:42.61 (38.74)     2:20.27 (37.66)
        3:01.16 (40.89)     3:43.38 (42.22)     4:16.93 (33.55)     4:48.08 (31.15)
  2 Olsen, Karsten E          18 Longhorn Aquatic-ST  4:56.89    4:48.40  
                  30.02     1:03.34 (33.32)     1:40.79 (37.45)     2:16.51 (35.72)
        2:58.93 (42.42)     3:42.69 (43.76)     4:16.91 (34.22)     4:48.40 (31.49)
  3 Kawakami-Lynd, Kai L      15 Waterloo Swimmin-ST  4:53.69    4:51.43  
                  29.90     1:03.49 (33.59)     1:42.34 (38.85)     2:19.23 (36.89)
        3:02.91 (43.68)     3:46.02 (43.11)     4:18.34 (32.32)     4:51.43 (33.09)
  4 Noel, Campbell M          15 Longhorn Aquatic-ST  5:06.87    5:04.12  
                  31.15     1:08.07 (36.92)     1:47.41 (39.34)     2:26.14 (38.73)
        3:13.11 (46.97)     3:59.49 (46.38)     4:31.85 (32.36)     5:04.12 (32.27)
  5 Spaulding, Colton T       15 Waterloo Swimmin-ST  5:07.06    5:04.48  
                  31.86     1:08.81 (36.95)     1:48.14 (39.33)     2:25.39 (37.25)
        3:11.93 (46.54)     3:57.55 (45.62)     4:31.45 (33.90)     5:04.48 (33.03)
  6 Wolbert, Carson M         16 Schertz YMCA Swi-ST  5:03.59    5:06.80  
                  30.58     1:06.63 (36.05)     1:45.63 (39.00)     2:24.02 (38.39)
        3:11.18 (47.16)     3:58.55 (47.37)     4:33.27 (34.72)     5:06.80 (33.53)
  7 Ward, Elias G             16 Austin Swim Club-ST  5:12.80    5:08.03  
                  31.59     1:08.97 (37.38)     1:50.79 (41.82)     2:32.35 (41.56)
        3:14.68 (42.33)     3:58.56 (43.88)     4:34.10 (35.54)     5:08.03 (33.93)
 -- Arevalos, Nick R          15 Alamo Area Aquat-ST  5:10.38         DQ  
                  32.77     1:09.13 (36.36)     1:50.42 (41.29)     2:31.20 (40.78)
        3:12.52 (41.32)     3:55.99 (43.47)     4:31.34 (35.35)          DQ (33.77)
 
Men 15-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kawakami-Lynd, Kai L      15 Waterloo Swimmin-ST  4:49.78    4:53.69  
                1:03.88   2:20.14 (1:16.26)   3:47.64 (1:27.50)   4:53.69 (1:06.05)
  2 Brooks, Andres A          16 Waterloo Swimmin-ST  4:50.80    4:56.22  
                1:06.00   2:24.23 (1:18.23)   3:50.36 (1:26.13)   4:56.22 (1:05.86)
  3 Olsen, Karsten E          18 Longhorn Aquatic-ST  4:50.01    4:56.89  
                1:04.31   2:20.49 (1:16.18)   3:47.68 (1:27.19)   4:56.89 (1:09.21)
  4 Wolbert, Carson M         16 Schertz YMCA Swi-ST  5:03.87    5:03.59  
                1:05.64   2:25.29 (1:19.65)   3:55.17 (1:29.88)   5:03.59 (1:08.42)
  5 Noel, Campbell M          15 Longhorn Aquatic-ST  5:16.26    5:06.87  
                1:07.85   2:26.58 (1:18.73)   4:00.47 (1:33.89)   5:06.87 (1:06.40)
  6 Spaulding, Colton T       15 Waterloo Swimmin-ST  5:14.12    5:07.06  
                1:09.87   2:28.18 (1:18.31)   4:00.77 (1:32.59)   5:07.06 (1:06.29)
  7 Arevalos, Nick R          15 Alamo Area Aquat-ST  5:19.22    5:10.38  
                1:10.85   2:33.94 (1:23.09)   3:59.87 (1:25.93)   5:10.38 (1:10.51)
  8 Ward, Elias G             16 Austin Swim Club-ST  5:15.22    5:12.80  
                1:12.09   2:36.27 (1:24.18)   4:03.02 (1:26.75)   5:12.80 (1:09.78)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lacombe, Logan M          15 Sailfish-ST          4:30.52Y   5:13.65  
                1:06.41   2:26.68 (1:20.27)   3:59.47 (1:32.79)   5:13.65 (1:14.18)
 10 Mu, Philip M              16 San Antonio Wave-ST  4:22.40Y   5:15.40  
                1:08.94   2:28.71 (1:19.77)   4:02.37 (1:33.66)   5:15.40 (1:13.03)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sefcik, Augustus J        15 Austin Swim Club-ST  4:38.43Y   5:15.52  
                1:09.32   2:27.97 (1:18.65)   4:06.85 (1:38.88)   5:15.52 (1:08.67)
 12 Nelms, Joshua F           17 Alamo Area Aquat-ST  4:34.18Y   5:16.52  
                1:09.64   2:28.58 (1:18.94)   4:07.27 (1:38.69)   5:16.52 (1:09.25)
 13 Bingham, Samuel M         18 Lone Star Aquati-ST  4:29.01Y   5:18.10  
                1:11.22   2:36.75 (1:25.53)   4:10.17 (1:33.42)   5:18.10 (1:07.93)
 14 Brown, Coleman T          15 Hays Swim Club-ST    5:16.84    5:18.13  
                1:10.64   2:34.13 (1:23.49)   4:06.05 (1:31.92)   5:18.13 (1:12.08)
 15 Zinzer, Travis C          15 Nitro Swimming-ST    5:14.67    5:18.97  
                1:10.40   2:34.26 (1:23.86)   4:06.69 (1:32.43)   5:18.97 (1:12.28)
 16 Propst, Preston C         16 Waterloo Swimmin-ST  4:29.94Y   5:19.56  
                1:14.23   2:40.33 (1:26.10)   4:11.37 (1:31.04)   5:19.56 (1:08.19)
 17 Stewart, Colin A          16 Alamo Area Aquat-ST  5:09.83    5:19.66  
                1:09.38   2:29.89 (1:20.51)   4:05.00 (1:35.11)   5:19.66 (1:14.66)
 18 Wetzel, Ehren J           16 Tiger Shark of T-ST  5:18.87    5:21.01  
                1:12.65   2:36.93 (1:24.28)   4:10.49 (1:33.56)   5:21.01 (1:10.52)
 19 Schneider, Konner L       16 Winning Waters A-ST  5:18.75    5:23.90  
                1:09.45   2:32.80 (1:23.35)   4:10.40 (1:37.60)   5:23.90 (1:13.50)
 20 Dalley, Daniel A          18 Alamo Area Aquat-ST  4:34.63Y   5:39.22  
                1:10.40   2:43.55 (1:33.15)   4:25.64 (1:42.09)   5:39.22 (1:13.58)
 -- Goldhammer, Jonathan A    17 Alamo Area Aquat-ST  5:17.26         DQ  
                1:11.76   2:30.02 (1:18.26)   4:02.65 (1:32.63)        DQ (1:10.23)
 -- Lowenborg, Casey O        15 Alamo Area Aquat-ST  5:01.65         DQ  
                1:08.14   2:26.46 (1:18.32)   3:59.01 (1:32.55)        DQ (1:09.68)
 
Men 15-18 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            1:42.26    1:40.32  
     1) Blair, Carson J 17              2) Dalley, Daniel A 18            
     3) Briones, Rolando H 17           4) Calef, John C 16               
                  25.04       50.43 (25.39)     1:14.87 (24.44)     1:40.32 (25.45)
  2 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:41.89    1:40.43  
     1) England, Dylan H 16             2) Sefcik, Augustus J 15          
     3) Hussain, Charlie C 17           4) Pozhenko, Leonid 17            
                  25.12       50.44 (25.32)     1:15.54 (25.10)     1:40.43 (24.89)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:35.60    1:40.65  
     1) Herceg, Luka 16                 2) Cheng, Oliver I 16             
     3) Cooke, Dylan T 16               4) Funaro, Kair A 16              
                  25.35       50.45 (25.10)     1:16.40 (25.95)     1:40.65 (24.25)
  4 Whitecaps of Westlake-ST  'A'                     1:43.29    1:40.92  
     1) Endres, Nathaniel R 17          2) Sullivan, Cade K 15            
     3) Gonzalez, Aidan J 16            4) Hester, Jimmie O 15            
                  24.78       50.22 (25.44)     1:15.33 (25.11)     1:40.92 (25.59)
  5 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:42.20    1:41.24  
     1) Hays, Zachary J 15              2) Molloy, Daniel T 15            
     3) Propst, Preston C 16            4) Hays, Chase A 17               
                  25.18       50.92 (25.74)     1:17.11 (26.19)     1:41.24 (24.13)
  6 Winning Waters Aquatics Club-ST  'A'              1:44.70    1:42.21  
     1) Maroney, Parker H 17            2) Green, Maddox T 17             
     3) Schneider, Konner L 16          4) Doyle, Colin B 17              
                  25.59       50.87 (25.28)     1:17.53 (26.66)     1:42.21 (24.68)
  7 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:37.71    1:42.79  
     1) Paiz, Aiden J 16                2) Tegtmeier, Roland P 16         
     3) Yacoub, Zane T 16               4) Teeters, Victor V 15           
                  26.35       50.97 (24.62)     1:17.35 (26.38)     1:42.79 (25.44)
  8 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         1:44.03    1:43.10  
     1) Armstrong, Walter J 15          2) Noel, Campbell M 15            
     3) Adams, Benjamin H 17            4) Ayers, Travis W 15             
                  25.38       50.81 (25.43)     1:18.04 (27.23)     1:43.10 (25.06)
  9 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            1:45.04    1:43.69  
     1) Ganser, John A 15               2) Dalley, Jonathan R 16          
     3) Scott, Luke L 17                4) Robbins, Stephen A 15          
                  25.99       52.05 (26.06)     1:18.04 (25.99)     1:43.69 (25.65)
 10 Waterloo Swimming-ST  'C'                         1:48.29    1:44.62  
     1) Brooks, Andres A 16             2) Gupta, Arsh 17                 
     3) Spaulding, Colton T 15          4) Propst, Pierce W 16            
                  26.48       52.85 (26.37)     1:18.93 (26.08)     1:44.62 (25.69)
 11 Sailfish-ST  'A'                                  1:29.02Y   1:44.64  
     1) Espericueta, Brannan J 16       2) Lacombe, Logan M 15            
     3) Nosko, Saveli 16                4) Thornton, Henry G 17           
                  25.56       51.34 (25.78)     1:17.65 (26.31)     1:44.64 (26.99)
 12 Waterloo Swimming-ST  'B'                         1:47.02   x1:44.94  
     1) He, Benjamin S 17               2) Mielcarek, Phoenix R 15        
     3) Qian, Kevin Z 15                4) Lee, Aaron C 16                
                  26.99       53.21 (26.22)     1:19.11 (25.90)     1:44.94 (25.83)
 13 Hays Swim Club-ST  'A'                            1:47.31    1:46.09  
     1) Zapata, Joaquin A 17            2) Brown, Coleman T 15            
     3) Schwartz, Zachary G 18          4) Brown, Anderson C 17           
                  26.30       52.95 (26.65)     1:20.75 (27.80)     1:46.09 (25.34)
 14 Aquatex Swim Team-ST  'A'                         1:49.99    1:46.91  
     1) Darg De Lira, Ian A 16          2) Ddungu, Hashir I 16            
     3) Galvez, Gabriel A 17            4) Eklund, Zane H 17              
                  26.98       54.04 (27.06)     1:20.82 (26.78)     1:46.91 (26.09)
 15 San Antonio Wave-ST  'A'                          1:38.65    1:47.91  
     1) Christiansen, Harold V 17       2) Duggan, Blake D 15             
     3) Mu, Philip M 16                 4) Francis, James T 16            
                  27.29       54.74 (27.45)     1:20.56 (25.82)     1:47.91 (27.35)
 16 Austin Swim Club-ST  'B'                          1:47.44    1:49.27  
     1) Sampson, James A 16             2) Ritter, Jackson C 16           
     3) Logan, Luke A 18                4) Aleman, Jose G 15              
                  28.90       55.72 (26.82)     1:22.09 (26.37)     1:49.27 (27.18)
 -- High Performance Aquatic Club-ST  'A'             1:42.86         DQ  
     1) Pickens, Nicolas C 13           2) Isiofia, Dabeluchi C 16        
     3) Betancour, Tomas 17             4) McClelland, Ian J 18           
                  28.50       53.90 (25.40)     1:19.96 (26.06)          DQ (24.69)
 
Men 15-18 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:27.92    3:42.59  
     1) Herceg, Luka 16                 2) Tegtmeier, Roland P 16         
     3) Teeters, Victor V 15            4) Funaro, Kair A 16              
                  26.53       55.47 (55.47)                         1:17.59 (22.12)
      2:19.21 (1:01.62)   2:47.87 (1:30.28)     3:13.93 (26.06)     3:42.59 (54.72)
  2 Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:42.18    3:42.75  
     1) Hays, Chase A 17                2) Brooks, Andres A 16            
     3) Propst, Preston C 16            4) Hays, Zachary J 15             
                  26.72       55.87 (55.87)     1:22.44 (26.57)     1:52.18 (56.31)
        2:18.65 (26.47)     2:47.92 (55.74)     3:42.75 (54.83)                    
  3 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         3:44.56    3:45.45  
     1) Armstrong, Walter J 15          2) Noel, Campbell M 15            
     3) Van Otterloo, Luke E 16         4) Ayers, Travis W 15             
                  26.89       56.45 (56.45)                         1:11.49 (15.04)
      2:20.74 (1:09.25)   2:50.75 (1:39.26)     3:16.95 (26.20)     3:45.45 (54.70)
  4 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            3:44.65    3:47.20  
     1) Blair, Carson J 17              2) Calef, John C 16               
     3) Dalley, Daniel A 18             4) Ganser, John A 15              
                  26.56       55.08 (55.08)     1:22.44 (27.36)     1:53.14 (58.06)
        2:21.12 (27.98)     2:51.38 (58.24)     3:18.32 (26.94)     3:47.20 (55.82)
  5 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            3:55.16    3:48.68  
     1) Barrett, Owen R 17              2) Arevalos, Nick R 15            
     3) Trevino Aguilera, Alejandro 15  4) Spielmann, Diego I 18          
                  27.11       56.52 (56.52)     1:23.80 (27.28)     1:54.48 (57.96)
        2:21.98 (27.50)     2:52.53 (58.05)     3:19.46 (26.93)     3:48.68 (56.15)
  6 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:45.77    3:49.07  
     1) England, Dylan H 16             2) Aleman, Jose G 15              
     3) Sefcik, Augustus J 15           4) Pozhenko, Leonid 17            
                  26.76       56.64 (56.64)     1:24.51 (27.87)     1:56.43 (59.79)
        2:22.11 (25.68)     2:52.03 (55.60)     3:19.08 (27.05)     3:49.07 (57.04)
  7 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:28.14    3:49.49  
     1) Cooke, Dylan T 16               2) Ognoskie, Maika A 15           
     3) Shahmir, Shawn 16               4) Cheng, Oliver I 16             
                  28.06       57.81 (57.81)                         1:18.01 (20.20)
      2:23.01 (1:05.00)   2:53.28 (1:35.27)     3:20.74 (27.46)     3:49.49 (56.21)
  8 Waterloo Swimming-ST  'B'                         3:53.81    3:52.24  
     1) Molloy, Daniel T 15             2) Propst, Pierce W 16            
     3) He, Benjamin S 17               4) Lee, Aaron C 16                
                  27.61       59.20 (59.20)     1:26.57 (27.37)     1:56.50 (57.30)
                            2:55.95 (59.45)     3:22.50 (26.55)     3:52.24 (56.29)
  9 Hays Swim Club-ST  'A'                            3:52.21    3:52.88  
     1) Zapata, Joaquin A 17            2) Brown, Coleman T 15            
     3) Schwartz, Zachary G 18          4) Brown, Anderson C 17           
                  27.33       57.29 (57.29)     1:25.71 (28.42)   1:57.61 (1:00.32)
        2:26.76 (29.15)   2:59.66 (1:02.05)     3:24.92 (25.26)     3:52.88 (53.22)
 10 Sailfish-ST  'A'                                  4:13.81    3:54.45  
     1) Espericueta, Brannan J 16       2) Lacombe, Logan M 15            
     3) Cruz, Noah C 17                 4) Thornton, Henry G 17           
                  27.32       57.85 (57.85)     1:25.16 (27.31)     1:56.63 (58.78)
        2:24.54 (27.91)     2:56.04 (59.41)     3:24.89 (28.85)     3:54.45 (58.41)
 11 Lone Star Aquatic Club-ST  'A'                    4:08.96    3:54.47  
     1) Bingham, Samuel M 18            2) Tellez, Travis 15              
     3) Yue, Skyler J 16                4) Hoang, Kiefer A 16             
                  27.33       56.38 (56.38)     1:25.14 (28.76)   1:56.59 (1:00.21)
        2:25.34 (28.75)   2:56.60 (1:00.01)     3:24.09 (27.49)     3:54.47 (57.87)
 12 Austin Swim Club-ST  'B'                          3:56.96    3:54.59  
     1) Hussain, Charlie C 17           2) Ward, Elias G 16               
     3) Sampson, James A 16             4) Ritter, Jackson C 16           
                  27.07       56.85 (56.85)     1:24.45 (27.60)     1:54.75 (57.90)
        2:23.42 (28.67)   2:55.47 (1:00.72)     3:23.68 (28.21)     3:54.59 (59.12)
 13 Waterloo Swimming-ST  'C'                         3:56.32   x3:54.74  
     1) Cookson, Blake W 16             2) Whitworth, John T 17           
     3) Qian, Kevin Z 15                4) Spaulding, Colton T 15         
                  28.04       58.64 (58.64)     1:27.57 (28.93)   1:59.24 (1:00.60)
        2:26.28 (27.04)     2:56.82 (57.58)     3:24.29 (27.47)     3:54.74 (57.92)
 14 Streamline Aquatics-ST  'A'                       4:09.18    3:55.76  
     1) Jimenez, Tiago M 16             2) Poupart, Zachary D 17          
     3) Didier, Noah T 15               4) Lackey, Seth J 18              
                  28.00       58.25 (58.25)     1:26.60 (28.35)   1:58.47 (1:00.22)
        2:27.46 (28.99)   3:00.78 (1:02.31)     3:27.18 (26.40)     3:55.76 (54.98)
 
Men 15-18 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:06.35    4:07.95  
     1) Propst, Pierce W 16             2) Mielcarek, Phoenix R 15        
     3) Brooks, Andres A 16             4) Hays, Zachary J 15             
                  31.27   1:04.97 (1:04.97)                       2:14.67 (1:09.70)
        2:41.98 (27.31)     3:13.24 (58.57)     4:07.95 (54.71)                    
  2 Alamo Area Aquatic Association-ST  'A'            4:02.69    4:11.48  
     1) Clark, Tristan R 15             2) Gurr, Joseph P 17              
     3) Blair, Carson J 17              4) Ganser, John A 15              
                  30.82   1:04.14 (1:04.14)     1:36.29 (32.15)   2:14.98 (1:10.84)
                          3:15.72 (1:00.74)     3:42.05 (26.33)     4:11.48 (55.76)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:48.75    4:12.45  
     1) Cheng, Oliver I 16              2) Cooke, Dylan T 16              
     3) Ognoskie, Maika A 15            4) Funaro, Kair A 16              
                  31.57   1:05.30 (1:05.30)     1:39.26 (33.96)   2:16.09 (1:10.79)
        2:44.86 (28.77)   3:17.98 (1:01.89)     3:43.15 (25.17)     4:12.45 (54.47)
  4 Alamo Area Aquatic Association-ST  'B'            4:05.69    4:14.06  
     1) Zorrilla, Diego A 18            2) Scott, Luke L 17               
     3) Spielmann, Diego I 18           4) Calef, John C 16               
                  31.42   1:04.75 (1:04.75)     1:37.22 (32.47)   2:15.05 (1:10.30)
        2:44.14 (29.09)   3:16.72 (1:01.67)     3:43.34 (26.62)     4:14.06 (57.34)
  5 Whitecaps of Westlake-ST  'A'                     4:13.07    4:15.04  
     1) Hagenau, Dietrich W 18          2) Elbert, Alexander I 17         
     3) Gonzalez, Aidan J 16            4) Endres, Nathaniel R 17         
                  30.67   1:02.52 (1:02.52)     1:36.63 (34.11)   2:15.35 (1:12.83)
                            2:27.03 (11.68)   3:46.26 (1:19.23)   4:15.04 (1:48.01)
  6 Austin Swim Club-ST  'A'                          4:13.23    4:19.94  
     1) Aleman, Jose G 15               2) Mouton, Channing D 16          
     3) Sefcik, Augustus J 15           4) Pozhenko, Leonid 17            
                  32.59   1:08.48 (1:08.48)                       2:22.40 (1:13.92)
        2:50.98 (28.58)   3:23.64 (1:01.24)     3:50.79 (27.15)     4:19.94 (56.30)
  7 Hays Swim Club-ST  'A'                            4:17.51    4:20.00  
     1) Brown, Coleman T 15             2) Brown, Anderson C 17           
     3) Zapata, Joaquin A 17            4) Schwartz, Zachary G 18         
                  32.80   1:07.77 (1:07.77)     1:39.84 (32.07)   2:16.38 (1:08.61)
        2:44.46 (28.08)   3:17.87 (1:01.49)     3:46.70 (28.83)   4:20.00 (1:02.13)
  8 Waterloo Swimming-ST  'B'                         4:15.60    4:20.06  
     1) Molloy, Daniel T 15             2) He, Benjamin S 17              
     3) Hays, Chase A 17                4) Propst, Preston C 16           
                  30.46   1:04.96 (1:04.96)                       2:21.08 (1:16.12)
                            2:37.04 (15.96)   3:50.00 (1:12.96)   4:20.06 (1:43.02)
  9 Streamline Aquatics-ST  'A'                       4:34.08    4:21.25  
     1) Jimenez, Tiago M 16             2) Poupart, Zachary D 17          
     3) Lackey, Seth J 18               4) Didier, Noah T 15              
                  31.93   1:06.47 (1:06.47)     1:40.72 (34.25)   2:20.94 (1:14.47)
        2:47.90 (26.96)     3:19.68 (58.74)     3:47.50 (27.82)   4:21.25 (1:01.57)
 10 Winning Waters Aquatics Club-ST  'A'              4:27.02    4:22.67  
     1) Schneider, Konner L 16          2) Doyle, Colin B 17              
     3) Maroney, Parker H 17            4) Green, Maddox T 17             
                  31.89   1:06.45 (1:06.45)     1:40.53 (34.08)   2:21.39 (1:14.94)
        2:49.64 (28.25)   3:25.79 (1:04.40)     4:22.67 (56.88)                    
 11 Austin Swim Club-ST  'B'                          4:18.77    4:23.42  
     1) Ritter, Jackson C 16            2) Taylor, Michael A 17           
     3) Sabuda, Matthew L 17            4) England, Dylan H 16            
                  33.41   1:09.90 (1:09.90)                       2:23.82 (1:13.92)
                            2:36.01 (12.19)   3:54.58 (1:18.57)   4:23.42 (1:47.41)
 12 Waterloo Swimming-ST  'C'                         4:23.41   x4:24.06  
     1) Qian, Kevin Z 15                2) Makwana, Sohan V 17            
     3) Cookson, Blake W 16             4) Lee, Aaron C 16                
                  31.95   1:07.41 (1:07.41)     1:42.46 (35.05)   2:22.51 (1:15.10)
                                                    3:54.43 ( )         4:24.06 ( )
 13 Lone Star Aquatic Club-ST  'A'                    4:09.93    4:24.23  
     1) Yue, Skyler J 16                2) Hoang, Kiefer A 16             
     3) Mantorval, Gustavo F 16         4) Tellez, Travis 15              
                  32.10   1:12.06 (1:12.06)     1:40.40 (28.34)   2:17.58 (1:05.52)
        2:48.57 (30.99)   3:24.67 (1:07.09)     3:52.97 (28.30)     4:24.23 (59.56)
 14 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:52.06    4:25.37  
     1) Schaefer, Logan R 15            2) Mastrian, Ty F 16              
     3) Tegtmeier, Roland P 16          4) Herceg, Luka 16                
                  32.54   1:07.98 (1:07.98)                       2:21.75 (1:13.77)
        2:52.10 (30.35)   3:28.23 (1:06.48)     3:54.97 (26.74)     4:25.37 (57.14)
 15 Whitecaps of Westlake-ST  'B'                     4:31.74    4:29.74  
     1) Hester, Jimmie O 15             2) Lain, Max J 16                 
     3) Li, Song Yue D 15               4) Stabler, Joshua D 17           
                  33.65   1:09.68 (1:09.68)     1:44.81 (35.13)   2:24.92 (1:15.24)
        2:55.58 (30.66)   3:32.57 (1:07.65)     3:59.95 (27.38)     4:29.74 (57.17)
 16 Sailfish-ST  'A'                                  4:29.83    4:31.41  
     1) Lacombe, Logan M 15             2) Espericueta, Brannan J 16      
     3) Nosko, Saveli 16                4) Cruz, Noah C 17                
                  32.34   1:08.02 (1:08.02)     1:43.35 (35.33)   2:26.35 (1:18.33)
        2:56.00 (29.65)   3:32.38 (1:06.03)     3:59.98 (27.60)     4:31.41 (59.03)
 17 Aquatex Swim Team-ST  'A'                         4:33.57    4:34.36  
     1) Galvez, Gabriel A 17            2) Darg De Lira, Ian A 16         
     3) Eklund, Zane H 17               4) Ddungu, Hashir I 16            
                  34.53   1:11.60 (1:11.60)                       2:27.86 (1:16.26)
        2:56.02 (28.16)   3:30.34 (1:02.48)     3:58.25 (27.91)   4:34.36 (1:04.02)
 -- High Performance Aquatic Club-ST  'A'             4:27.60         DQ  
     1) Isiofia, Dabeluchi C 16         2) Leowe, Charles D 17            
     3) McClelland, Ian J 18            4) Betancour, Tomas 17            
                  32.28   1:10.02 (1:10.02)     1:43.63 (33.61)   2:24.85 (1:14.83)
        2:51.23 (26.38)     3:23.73 (58.88)     3:50.75 (27.02)          DQ (56.28)
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle initial split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Qian, Marvin Z            11 Waterloo Swimmin-ST       NT    1:10.99  
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle initial split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Hailey A         17 Nitro Swimming-ST         NT    2:23.99  
  2 Ott, Isabella R           13 Alamo Area Aquat-ST       NT    2:24.40  
 
Mixed 800 LC Meter Freestyle initial split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cottrill, Benjamin A      14 Alamo Area Aquat-ST       NT    9:21.14  
  2 Spaulding, Colton T       15 Waterloo Swimmin-ST       NT    9:22.21  
  3 Howell, Declan R          14 Nitro Swimming-ST         NT    9:37.64  
  4 Rusk, Julian M            13 Waterloo Swimmin-ST       NT    9:38.01  
  5 Mandacina, Ellison L      12 Alamo Area Aquat-ST       NT    9:53.27  
  6 Ott, Isabella R           13 Alamo Area Aquat-ST       NT    9:58.91  
  7 Childs, Parker A          13 Texas Gold-ST             NT   10:01.54  
  8 Carmichael, Joshua R      13 Waterloo Swimmin-ST       NT   10:01.95  
  9 Nguyen, Trinity B         14 Waterloo Swimmin-ST       NT   10:51.26  
 10 Avery, Ashlyn N           12 Waterloo Swimmin-ST       NT   11:07.74  
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke initial split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagenau, Dietrich W       18 Whitecaps of Wes-ST       NT    1:00.80  
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke initial split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yaksh, Aarush             11 Waterloo Swimmin-ST       NT      38.16  
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly initial split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broughton, Hannah S       12 San Antonio Wave-ST       NT      32.69  
  2 Cepparo, Sofia R          11 Aqua Swift Aquat-ST       NT      37.24  
  3 Cepparo, Natalia A         9 Unattached-ST             NT      38.12  
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly initial split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spaulding, Colton T       15 Waterloo Swimmin-ST       NT    1:08.81  
  2 Lewis, Liam M             14 Waterloo Swimmin-ST       NT    1:08.97  
  3 Carmichael, Joshua R      13 Waterloo Swimmin-ST       NT    1:11.12  
  4 Laine, Max A              13 Waterloo Swimmin-ST       NT    1:13.26  
  5 Sevilla Ruiz, Julian F    13 Waterloo Swimmin-ST       NT    1:17.67  
  6 Masri, Violet G           14 Waterloo Swimmin-ST       NT    1:17.94  
  7 Roberts, Eliza R          13 Waterloo Swimmin-ST       NT    1:20.44  
 
                   Combined Team Scores - Through Event 943                    
 
  1. Nitro Swimming                     5059   2. Waterloo Swimming                  3958
  3. Alamo Area Aquatic Association   3271.5   4. Longhorn Aquatics                1509.5
  5. Austin Swim Club                   1186   6. Aquatex Swim Team                   630
  7. Whitecaps of Westlake               603   8. Streamline Aquatics                 600
  9. Aqua Swift Aquatics                 400  10. Texas Gold                          377
 11. San Antonio Wave                    285  12. Hays Swim Club                      258
 13. Lone Star Aquatic Club              216  14. Surge Aquatics                      214
 15. Tiger Shark of Texas                197  16. Victoria Texas Aquatic Club       193.5
 17. Schertz YMCA Swim Team              160  18. Unattached                          140
 19. Capital of Texas Aquatics           127  20. Capital Area Aquatics               103
 21. Winning Waters Aquatics Club         94  22. Unattached                           93
 23. Sailfish                             74  24. Unattached Sasa                      68
 25. Unattached                           66  26. Unattached Aaaa                      61
 27. Great Hills Aquatics Rush            36  28. Unattached Srg                       33
 29. Circle C Select Swimming             25  30. High Performance Aquatic Club      23.5
 31. Mission Marlins Aquatics             20  32. Unattached Asc                       13
 33. Unattached Wow                        6  34. Unattached                            5
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 943                   
 
  1. Nitro Swimming                     2643   2. Waterloo Swimming                1950.5
  3. Alamo Area Aquatic Association   1623.5   4. Austin Swim Club                    792
  5. Longhorn Aquatics                   477   6. Whitecaps of Westlake               453
  7. Aqua Swift Aquatics                 400   8. Aquatex Swim Team                   354
  9. Streamline Aquatics                 272  10. San Antonio Wave                    258
 11. Surge Aquatics                      194  12. Victoria Texas Aquatic Club       188.5
 13. Lone Star Aquatic Club              142  14. Capital of Texas Aquatics           121
 15. Tiger Shark of Texas                 97  16. Schertz YMCA Swim Team               87
 17. Texas Gold                           85  18. Unattached Sasa                      68
 19. Unattached                           66  20. Hays Swim Club                       55
 21. Capital Area Aquatics                49  22. Winning Waters Aquatics Club         46
 23. Unattached Srg                       33  24. Sailfish                             32
 25. High Performance Aquatic Club      16.5  26. Unattached Asc                       13
 27. Great Hills Aquatics Rush             6  28. Unattached                            5
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 943                    
 
  1. Nitro Swimming                     2416   2. Waterloo Swimming                2007.5
  3. Alamo Area Aquatic Association     1648   4. Longhorn Aquatics                1032.5
  5. Austin Swim Club                    394   6. Streamline Aquatics                 328
  7. Texas Gold                          292   8. Aquatex Swim Team                   276
  9. Hays Swim Club                      203  10. Whitecaps of Westlake               150
 11. Unattached                          140  12. Tiger Shark of Texas                100
 13. Unattached                           93  14. Lone Star Aquatic Club               74
 15. Schertz YMCA Swim Team               73  16. Unattached Aaaa                      61
 17. Capital Area Aquatics                54  18. Winning Waters Aquatics Club         48
 19. Sailfish                             42  20. Great Hills Aquatics Rush            30
 21. San Antonio Wave                     27  22. Circle C Select Swimming             25
 23. Surge Aquatics                       20  23. Mission Marlins Aquatics             20
 25. High Performance Aquatic Club         7  26. Capital of Texas Aquatics             6
 26. Unattached Wow                        6  28. Victoria Texas Aquatic Club           5