2021 ST AAAA-NS Mothers Day Splash / 21-59cm
NISD Aquatic Center - 5/7/2021 and 5/8/2021           
Final Results                                    
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaver, Calyssa C          9 AAAA-ST              2:02.50    1:48.47  
  2 Saenz, Laila A             9 AAAA-ST              2:30.00    1:59.75  
  3 Gray, Ever L              10 AAAA-ST              2:00.00    2:02.72  
  4 Metwally, Saga A           8 AAAA-ST              2:04.93    2:06.57  
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaver, Calyssa C          9 AAAA-ST              4:23.96    3:45.17  
            1:46.96   3:45.17 (1:58.21)                                        
  2 Metwally, Saga A           8 AAAA-ST              4:30.60    4:27.93  
            2:12.48   4:27.93 (2:15.45)                                        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meredith, Bailey A         9 AAAA-ST                58.96      57.09  
  2 Gray, Ever L              10 AAAA-ST              1:20.00    1:04.00  
  3 Saenz, Laila A             9 AAAA-ST              1:10.00    1:09.57  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaver, Calyssa C          9 AAAA-ST              1:11.04    1:09.90  
  2 Metwally, Saga A           8 AAAA-ST              1:10.92    1:13.38  
  3 Gray, Ever L              10 AAAA-ST              1:26.31    1:14.81  
  4 Ruiz, Gianna M             8 AAAA-ST              1:11.75    1:16.22  
 -- Saenz, Laila A             9 AAAA-ST              1:30.00         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Gianna M             8 AAAA-ST              2:33.56    2:37.68  
  2 Shaver, Calyssa C          9 AAAA-ST              2:34.40    2:38.60  
  3 Metwally, Saga A           8 AAAA-ST              2:31.13    2:38.94  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gray, Ever L              10 AAAA-ST              1:15.20      58.41  
  2 Shaver, Calyssa C          9 AAAA-ST              1:07.16    1:03.13  
  3 Saenz, Laila A             9 AAAA-ST              1:15.37    1:09.67  
  4 Metwally, Saga A           8 AAAA-ST              1:08.33    1:11.75  
  5 Ruiz, Gianna M             8 AAAA-ST              1:14.40    1:12.49  
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gray, Ever L              10 AAAA-ST              5:00.00    4:46.90  
 -- Saenz, Laila A             9 AAAA-ST              5:30.00         DQ  
 -- Meredith, Bailey A         9 AAAA-ST              6:00.00         DQ  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grimaud, Kaidence E       12 AAAA-ST              2:58.89    2:59.70  
            1:28.27   2:59.70 (1:31.43)                                        
  2 Cruz, Gemma C             11 AAAA-ST              3:07.58    3:13.68  
            1:36.42   3:13.68 (1:37.26)                                        
  3 Montgomery, Alexandra K   12 AAAA-ST              3:21.31    3:18.19  
            1:39.98   3:18.19 (1:38.21)                                        
  4 Bardin, Addy T            12 AAAA-ST              3:42.15    3:27.03  
            1:39.12   3:27.03 (1:47.91)                                        
  5 Dalley, Bailey A          12 AAAA-ST              3:29.36    3:29.04  
            1:40.32   3:29.04 (1:48.72)                                        
  6 Jia, Alex M               11 AAAA-ST              4:04.38    3:36.32  
            1:42.34   3:36.32 (1:53.98)                                        
  7 Shields, Kate T           11 AAAA-ST              3:39.15    3:38.29  
            1:46.49   3:38.29 (1:51.80)                                        
 -- Salak, Kate A             12 AAAA-ST              3:08.85         DQ  
            1:33.62        DQ (1:32.21)                                        
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clements-Vargas, Persey   12 AAAA-ST              5:48.08    5:41.14  
  2 Palomares, Victoria E     12 AAAA-ST              5:44.67    5:42.10  
  3 Camarillo, Shia G         11 AAAA-ST              6:13.41    6:13.46  
  4 Brigman, Julianna C       12 AAAA-ST              6:05.00    6:16.07  
  5 Hempton, Breanna L        11 AAAA-ST              6:45.20    6:16.26  
  6 Svatek, Reese R           11 AAAA-ST              6:45.00    6:54.69  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grimaud, Kaidence E       12 AAAA-ST                47.00      44.59  
  2 Salak, Kate A             12 AAAA-ST                43.99      44.86  
  3 Montgomery, Alexandra K   12 AAAA-ST                53.04      47.45  
  4 Bardin, Addy T            12 AAAA-ST                55.26      50.26  
  5 Shields, Kate T           11 AAAA-ST                55.00      55.12  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clements-Vargas, Persey   12 AAAA-ST              1:21.69    1:25.34  
  2 Palomares, Victoria E     12 AAAA-ST              1:29.90    1:26.15  
  3 Camarillo, Shia G         11 AAAA-ST              1:29.46    1:31.07  
  4 Brigman, Julianna C       12 AAAA-ST              1:30.04    1:33.01  
  5 Hempton, Breanna L        11 AAAA-ST              1:31.20    1:41.73  
  6 Svatek, Reese R           11 AAAA-ST              1:49.96    1:53.49  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grimaud, Kaidence E       12 AAAA-ST                48.87      48.21  
  2 Cruz, Gemma C             11 AAAA-ST                52.32      54.48  
  3 Shields, Kate T           11 AAAA-ST                55.97      55.09  
  4 Jia, Alex M               11 AAAA-ST                57.28      55.71  
  5 Bardin, Addy T            12 AAAA-ST                59.91      57.03  
  6 Montgomery, Alexandra K   12 AAAA-ST              1:03.45      57.96  
  7 Dalley, Bailey A          12 AAAA-ST              1:01.23    1:04.60  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clements-Vargas, Persey   12 AAAA-ST              1:37.90    1:42.14  
  2 Brigman, Julianna C       12 AAAA-ST              1:48.73    1:49.42  
  3 Salak, Kate A             12 AAAA-ST              1:53.63    1:50.88  
  4 Svatek, Reese R           11 AAAA-ST              1:59.63    1:52.55  
  5 Hempton, Breanna L        11 AAAA-ST              1:52.21    1:52.87  
  6 Camarillo, Shia G         11 AAAA-ST              2:02.20    1:54.18  
  7 Cruz, Gemma C             11 AAAA-ST              1:54.12    1:54.21  
  8 Palomares, Victoria E     12 AAAA-ST              2:05.71    1:58.44  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salak, Kate A             12 AAAA-ST                42.95      43.57  
  2 Grimaud, Kaidence E       12 AAAA-ST                45.84      46.08  
  3 Dalley, Bailey A          12 AAAA-ST                48.79      48.41  
  4 Jia, Alex M               11 AAAA-ST                55.72      48.74  
  5 Cruz, Gemma C             11 AAAA-ST                48.64      49.67  
  6 Bardin, Addy T            12 AAAA-ST                54.87      52.34  
  7 Montgomery, Alexandra K   12 AAAA-ST                53.32      53.73  
  8 Shields, Kate T           11 AAAA-ST                51.96      56.25  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clements-Vargas, Persey   12 AAAA-ST              1:22.84    1:26.66  
  2 Brigman, Julianna C       12 AAAA-ST              1:33.35    1:33.46  
  3 Camarillo, Shia G         11 AAAA-ST              1:55.00    1:35.48  
  4 Palomares, Victoria E     12 AAAA-ST              1:58.53    1:42.73  
  5 Hempton, Breanna L        11 AAAA-ST              1:58.00    2:03.82  
  6 Svatek, Reese R           11 AAAA-ST              2:20.00    2:12.55  
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salak, Kate A             12 AAAA-ST              3:27.84    3:21.07  
            1:37.07   3:21.07 (1:44.00)                                        
  2 Grimaud, Kaidence E       12 AAAA-ST              3:25.00    3:23.99  
            1:39.39   3:23.99 (1:44.60)                                        
  3 Montgomery, Alexandra K   12 AAAA-ST              4:15.01    3:47.86  
  4 Bardin, Addy T            12 AAAA-ST              3:50.00    3:48.29  
            1:52.83   3:48.29 (1:55.46)                                        
  5 Shields, Kate T           11 AAAA-ST              4:30.00    3:59.93  
            2:04.10   3:59.93 (1:55.83)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clements-Vargas, Persey   12 AAAA-ST              3:04.63    2:59.11  
            1:23.74   2:59.11 (1:35.37)                                        
  2 Brigman, Julianna C       12 AAAA-ST              3:19.13    3:14.37  
            1:33.20   3:14.37 (1:41.17)                                        
  3 Camarillo, Shia G         11 AAAA-ST              3:10.74    3:17.57  
            1:33.22   3:17.57 (1:44.35)                                        
  4 Palomares, Victoria E     12 AAAA-ST              3:27.67    3:24.53  
            1:37.79   3:24.53 (1:46.74)                                        
  5 Hempton, Breanna L        11 AAAA-ST              3:24.11    3:30.12  
            1:46.12   3:30.12 (1:44.00)                                        
  6 Svatek, Reese R           11 AAAA-ST              3:50.97    3:53.79  
            1:58.25   3:53.79 (1:55.54)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Svatek, Jordan P          13 AAAA-ST              2:39.38    2:39.32  
            1:18.11   2:39.32 (1:21.21)                                        
  2 Ochoa, Sophie M           14 AAAA-ST              2:31.70    2:39.61  
            1:15.87   2:39.61 (1:23.74)                                        
  3 Rangel Alfaro, Victoria   14 AAAA-ST              2:58.08    2:58.38  
            1:28.94   2:58.38 (1:29.44)                                        
  4 Legion, Rolleen C         13 AAAA-ST              3:14.76    2:59.02  
            1:25.40   2:59.02 (1:33.62)                                        
  5 Ruiz, Gabby M             13 AAAA-ST              3:03.89    3:00.32  
            1:29.37   3:00.32 (1:30.95)                                        
  6 Owens, Charlie M          13 AAAA-ST              2:59.50    3:01.17  
            1:29.54   3:01.17 (1:31.63)                                        
  7 Esquivel, Natalia Y       14 AAAA-ST              3:07.23    3:02.98  
            1:31.18   3:02.98 (1:31.80)                                        
  8 Callihan, Cassidy P       13 AAAA-ST              2:55.03    3:06.75  
            1:26.34   3:06.75 (1:40.41)                                        
  9 Clauss, Ashlynn R         13 AAAA-ST              3:10.00    3:16.96  
            1:31.63   3:16.96 (1:45.33)                                        
 10 Fiegel, Abby G            14 AAAA-ST              3:21.67    3:17.28  
            1:31.48   3:17.28 (1:45.80)                                        
 11 Masters, Jamie N          13 AAAA-ST              3:23.88    3:18.25  
 12 Burch, Parker E           13 AAAA-ST              3:38.46    3:19.45  
            1:34.60   3:19.45 (1:44.85)                                        
 13 Delgado, Annastazia O     14 AAAA-ST              3:42.36    3:42.83  
            1:47.99   3:42.83 (1:54.84)                                        
 14 Schermerhorn, Lyla L      13 AAAA-ST              4:00.85    3:53.07  
            1:55.34   3:53.07 (1:57.73)                                        
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whatley, Abi F            14 AAAA-ST              5:26.47    5:45.10  
            1:23.07   2:52.25 (1:29.18)   4:20.65 (1:28.40)   5:45.10 (1:24.45)
  2 Hutchinson, Alexa L       13 AAAA-ST              5:31.79    5:48.30  
            1:26.19   2:57.41 (1:31.22)   4:25.44 (1:28.03)   5:48.30 (1:22.86)
  3 Black, Kate E             14 AAAA-ST              5:57.58    5:57.86  
            1:20.98   2:54.21 (1:33.23)   4:27.87 (1:33.66)   5:57.86 (1:29.99)
  4 Rangel Alfaro, Victoria   14 AAAA-ST              6:54.99    6:18.86  
            1:28.38   3:05.91 (1:37.53)   4:41.54 (1:35.63)   6:18.86 (1:37.32)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Sophie M           14 AAAA-ST              1:17.04    1:22.46  
  2 du Preez, Dominique E     14 AAAA-ST              1:24.59    1:28.52  
  3 Ruiz, Gabby M             13 AAAA-ST              1:55.01    1:32.51  
  4 Legion, Rolleen C         13 AAAA-ST              1:37.29    1:32.81  
  5 Esquivel, Natalia Y       14 AAAA-ST              1:31.38    1:33.55  
  6 Owens, Charlie M          13 AAAA-ST              1:30.37    1:36.62  
  7 Abbott, Mandi R           13 AAAA-ST              1:43.24    1:37.15  
  8 Callihan, Cassidy P       13 AAAA-ST              1:30.32    1:37.40  
  9 Burch, Parker E           13 AAAA-ST              1:45.50    1:40.49  
 10 Clauss, Ashlynn R         13 AAAA-ST              1:40.00    1:49.48  
 11 Saenz, Sarah Grace G      13 AAAA-ST              2:45.00    2:14.11  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Black, Kate E             14 AAAA-ST              2:50.23    2:53.21  
            1:25.32   2:53.21 (1:27.89)                                        
  2 Hutchinson, Alexa L       13 AAAA-ST              2:53.77    3:03.77  
            1:33.05   3:03.77 (1:30.72)                                        
  3 Whatley, Abi F            14 AAAA-ST              2:49.98    3:05.10  
            1:32.81   3:05.10 (1:32.29)                                        
  4 Washburn, Sarah N         14 AAAA-ST              2:56.29    3:06.76  
            1:32.73   3:06.76 (1:34.03)                                        
  5 du Preez, Dominique E     14 AAAA-ST              3:09.99    3:07.51  
            1:30.62   3:07.51 (1:36.89)                                        
  6 Callihan, Cassidy P       13 AAAA-ST              3:14.56    3:24.18  
            1:39.93   3:24.18 (1:44.25)                                        
  7 Rangel Alfaro, Victoria   14 AAAA-ST              3:24.68    3:26.15  
            1:39.71   3:26.15 (1:46.44)                                        
  8 Esquivel, Natalia Y       14 AAAA-ST              3:30.00    3:29.87  
            1:49.02   3:29.87 (1:40.85)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Sophie M           14 AAAA-ST              1:32.18    1:40.60  
  2 Svatek, Jordan P          13 AAAA-ST              1:39.94    1:44.89  
  3 Burch, Parker E           13 AAAA-ST              1:56.14    1:46.03  
  4 Legion, Rolleen C         13 AAAA-ST              1:45.53    1:46.20  
  5 Callihan, Cassidy P       13 AAAA-ST              1:46.95    1:51.47  
  6 Masters, Jamie N          13 AAAA-ST              1:55.69    1:51.74  
  7 Rangel Alfaro, Victoria   14 AAAA-ST              1:43.80    1:54.05  
  8 Clauss, Ashlynn R         13 AAAA-ST              2:00.00    1:54.62  
  9 Owens, Charlie M          13 AAAA-ST              1:53.79    1:58.39  
 10 Fiegel, Abby G            14 AAAA-ST              2:06.72    2:02.33  
 11 Ruiz, Gabby M             13 AAAA-ST              2:05.51    2:06.36  
 12 Saenz, Sarah Grace G      13 AAAA-ST              2:43.70    2:47.40  
 -- Schermerhorn, Lyla L      13 AAAA-ST              2:16.25         DQ  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Black, Kate E             14 AAAA-ST              3:18.45    3:24.92  
            1:38.71   3:24.92 (1:46.21)                                        
  2 Whatley, Abi F            14 AAAA-ST              3:21.98    3:33.30  
            1:42.11   3:33.30 (1:51.19)                                        
  3 Washburn, Sarah N         14 AAAA-ST              3:33.39    3:41.12  
            1:48.39   3:41.12 (1:52.73)                                        
  4 Callihan, Cassidy P       13 AAAA-ST              3:47.89    3:54.76  
            1:52.31   3:54.76 (2:02.45)                                        
 -- Fiegel, Abby G            14 AAAA-ST              4:22.52         DQ  
            2:03.84        DQ (2:21.71)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Sophie M           14 AAAA-ST              1:21.41    1:25.17  
  2 Svatek, Jordan P          13 AAAA-ST              1:31.30    1:36.36  
  3 Owens, Charlie M          13 AAAA-ST              1:41.89    1:46.01  
  4 Legion, Rolleen C         13 AAAA-ST              1:41.18    1:47.48  
  5 Saenz, Sarah Grace G      13 AAAA-ST              2:45.00    2:41.04  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whatley, Abi F            14 AAAA-ST              3:08.63    3:22.90  
            1:34.87   3:22.90 (1:48.03)                                        
  2 Hutchinson, Alexa L       13 AAAA-ST              3:40.05    3:27.78  
            1:40.99   3:27.78 (1:46.79)                                        
  3 Washburn, Sarah N         14 AAAA-ST              3:14.64    3:27.80  
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whatley, Abi F            14 AAAA-ST              2:54.88    3:08.77  
            1:34.47   3:08.77 (1:34.30)                                        
  2 Washburn, Sarah N         14 AAAA-ST              3:01.30    3:09.79  
            1:32.41   3:09.79 (1:37.38)                                        
  3 Rangel Alfaro, Victoria   14 AAAA-ST              3:23.42    3:28.55  
            1:42.12   3:28.55 (1:46.43)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Sophie M           14 AAAA-ST              2:47.30    2:58.65  
            1:22.15   2:58.65 (1:36.50)                                        
  2 du Preez, Dominique E     14 AAAA-ST              3:09.41    3:08.40  
            1:28.59   3:08.40 (1:39.81)                                        
  3 Legion, Rolleen C         13 AAAA-ST              3:32.92    3:22.12  
            1:34.78   3:22.12 (1:47.34)                                        
  4 Ruiz, Gabby M             13 AAAA-ST              3:30.74    3:26.86  
            1:33.11   3:26.86 (1:53.75)                                        
  5 Owens, Charlie M          13 AAAA-ST              3:25.10    3:28.54  
            1:37.86   3:28.54 (1:50.68)                                        
  6 Burch, Parker E           13 AAAA-ST              3:45.00    3:34.95  
            1:45.58   3:34.95 (1:49.37)                                        
  7 Abbott, Mandi R           13 AAAA-ST              4:00.00    3:35.78  
            1:41.16   3:35.78 (1:54.62)                                        
  8 Clauss, Ashlynn R         13 AAAA-ST              3:50.00    3:38.88  
            1:48.40   3:38.88 (1:50.48)                                        
  9 Esquivel, Natalia Y       14 AAAA-ST              3:32.37    3:39.22  
 10 Saenz, Sarah Grace G      13 AAAA-ST              5:00.00    4:51.98  
            2:25.16   4:51.98 (2:26.82)                                        
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Black, Kate E             14 AAAA-ST              6:27.91    6:24.14  
            1:29.61   3:03.39 (1:33.78)   4:50.73 (1:47.34)   6:24.14 (1:33.41)
  2 Hutchinson, Alexa L       13 AAAA-ST              6:46.00    6:25.88  
            1:31.89   3:12.34 (1:40.45)   5:04.99 (1:52.65)   6:25.88 (1:20.89)
  3 Whatley, Abi F            14 AAAA-ST              6:08.07    6:25.93  
            1:29.45   3:09.12 (1:39.67)   4:56.94 (1:47.82)   6:25.93 (1:28.99)
  4 Washburn, Sarah N         14 AAAA-ST              6:20.29    6:31.11  
            1:32.32   3:12.59 (1:40.27)   5:04.57 (1:51.98)   6:31.11 (1:26.54)
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            16 AAAA-ST              2:17.48    2:25.19  
            1:08.34   2:25.19 (1:16.85)                                        
  2 Arizmendi, Mikayla R      15 AAAA-ST              2:41.86    2:45.11  
            1:20.68   2:45.11 (1:24.43)                                        
  3 Clauss, Kendall N         17 AAAA-ST              2:47.09    2:53.42  
            1:17.41   2:53.42 (1:36.01)                                        
  4 Reynolds, Ayla J          15 AAAA-ST              2:48.87    2:58.21  
            1:27.24   2:58.21 (1:30.97)                                        
  5 Inman, Natalie A          17 AAAA-ST              3:37.36    3:38.20  
            1:43.70   3:38.20 (1:54.50)                                        
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munoz, Andrea C           17 AAAA-ST              4:44.74    5:01.21  
            1:09.35   2:26.74 (1:17.39)   3:45.14 (1:18.40)   5:01.21 (1:16.07)
  2 Boehme, Jenna A           16 AAAA-ST              5:39.45    5:49.75  
            1:24.29   2:55.58 (1:31.29)   4:25.33 (1:29.75)   5:49.75 (1:24.42)
  3 Reynolds, Ayla J          15 AAAA-ST              5:47.22    6:11.97  
            1:28.38   3:05.17 (1:36.79)   4:41.85 (1:36.68)   6:11.97 (1:30.12)
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            16 AAAA-ST              1:11.97    1:15.02  
  2 Clauss, Kendall N         17 AAAA-ST              1:21.72    1:29.84  
  3 Arizmendi, Mikayla R      15 AAAA-ST              1:29.38    1:32.39  
  4 Inman, Natalie A          17 AAAA-ST              1:50.80    1:51.53  
 -- Frerich, Allison K        16 AAAA-ST              1:50.37         DQ  
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez Cantu, Edith Y   17 AAAA-ST              3:05.57    2:49.61  
            1:23.23   2:49.61 (1:26.38)                                        
  2 Arizmendi, Tatyana G      15 AAAA-ST              2:50.04    2:50.40  
            1:27.66   2:50.40 (1:22.74)                                        
  3 Inman, Natalie A          17 AAAA-ST              3:58.83    3:57.69  
            1:57.03   3:57.69 (2:00.66)                                        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clauss, Kendall N         17 AAAA-ST              1:22.91    1:31.40  
  2 Boehme, Jenna A           16 AAAA-ST              1:26.07    1:37.49  
  3 Inman, Natalie A          17 AAAA-ST              2:47.28    2:37.27  
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munoz, Andrea C           17 AAAA-ST              3:04.08    3:19.66  
            1:35.25   3:19.66 (1:44.41)                                        
  2 Arizmendi, Tatyana G      15 AAAA-ST              3:45.51    3:27.40  
            1:41.19   3:27.40 (1:46.21)                                        
  3 Boehme, Jenna A           16 AAAA-ST              3:27.85    3:29.31  
            1:42.68   3:29.31 (1:46.63)                                        
  4 Arizmendi, Mikayla R      15 AAAA-ST              3:39.40    3:35.90  
            1:43.92   3:35.90 (1:51.98)                                        
  5 Inman, Natalie A          17 AAAA-ST              5:00.00    5:17.69  
            2:33.71   5:17.69 (2:43.98)                                        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            16 AAAA-ST              1:09.37    1:11.99  
  2 Clauss, Kendall N         17 AAAA-ST              1:25.99    1:31.17  
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munoz, Andrea C           17 AAAA-ST              2:31.75    2:50.40  
            1:19.01   2:50.40 (1:31.39)                                        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            16 AAAA-ST              2:40.45    2:36.85  
            1:12.87   2:36.85 (1:23.98)                                        
  2 Clauss, Kendall N         17 AAAA-ST              3:20.99    3:01.22  
            1:26.94   3:01.22 (1:34.28)                                        
  3 Boehme, Jenna A           16 AAAA-ST              3:00.21    3:04.68  
            1:29.38   3:04.68 (1:35.30)                                        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munoz, Andrea C           17 AAAA-ST              2:33.34    2:44.91  
            1:19.16   2:44.91 (1:25.75)                                        
  2 Arizmendi, Tatyana G      15 AAAA-ST              2:59.29    2:55.39  
            1:23.32   2:55.39 (1:32.07)                                        
  3 Arizmendi, Mikayla R      15 AAAA-ST              3:05.95    3:09.72  
            1:30.96   3:09.72 (1:38.76)                                        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Svatek, Miles R            9 AAAA-ST              1:20.76    1:18.81  
  2 Duncan, Boden W           10 AAAA-ST              1:23.94    1:23.12  
  3 Hempton, Braden J          9 AAAA-ST              1:29.95    1:30.01  
  4 Dessouky, Samy S          10 AAAA-ST              1:34.97    1:32.01  
  5 Nicholl, River M           8 AAAA-ST              1:36.93    1:39.96  
  6 Cummings, Augie A          9 AAAA-ST              1:44.12    1:42.33  
  7 Frandsen, Noah J          10 AAAA-ST              2:00.00    1:56.43  
  8 Clinger, Nathan J          8 AAAA-ST              2:04.28    1:56.44  
  9 Lange, Kentaro O           7 AAAA-ST              2:35.00    2:36.16  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Svatek, Miles R            9 AAAA-ST                42.81      43.34  
  2 Hempton, Braden J          9 AAAA-ST                44.37      43.50  
  3 Duncan, Boden W           10 AAAA-ST                46.47      45.30  
  4 Dessouky, Samy S          10 AAAA-ST                48.65      48.57  
  5 Cummings, Augie A          9 AAAA-ST                55.38      54.86  
  6 Nicholl, River M           8 AAAA-ST                50.13      55.99  
  7 Frandsen, Noah J          10 AAAA-ST              1:20.00      58.07  
  8 Clinger, Nathan J          8 AAAA-ST              1:07.67      59.21  
  9 Lange, Kentaro O           7 AAAA-ST              1:11.80    1:00.67  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Svatek, Miles R            9 AAAA-ST                53.20      52.31  
  2 Hempton, Braden J          9 AAAA-ST                52.62      54.36  
  3 Nicholl, River M           8 AAAA-ST                53.96      54.97  
  3 Duncan, Boden W           10 AAAA-ST                58.80      54.97  
  5 Cummings, Augie A          9 AAAA-ST              1:02.89      59.99  
  6 Dessouky, Samy S          10 AAAA-ST              1:05.42    1:01.14  
  7 Frandsen, Noah J          10 AAAA-ST              1:30.00    1:09.80  
  8 Lange, Kentaro O           7 AAAA-ST              1:45.00    1:26.23  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duncan, Boden W           10 AAAA-ST                43.35      41.66  
  2 Hempton, Braden J          9 AAAA-ST                49.05      44.71  
  3 Svatek, Miles R            9 AAAA-ST                47.64      45.12  
  4 Dessouky, Samy S          10 AAAA-ST              1:04.99      58.73  
  5 Nicholl, River M           8 AAAA-ST                55.23    1:01.85  
  6 Frandsen, Noah J          10 AAAA-ST              1:20.00    1:09.56  
  7 Clinger, Nathan J          8 AAAA-ST              1:11.42    1:10.46  
 -- Cummings, Augie A          9 AAAA-ST              1:01.50         DQ  
 -- Lange, Kentaro O           7 AAAA-ST              2:00.00         DQ  
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Svatek, Miles R            9 AAAA-ST              3:21.74    3:16.59  
            1:37.51   3:16.59 (1:39.08)                                        
  2 Duncan, Boden W           10 AAAA-ST              3:34.01    3:17.82  
            1:34.86   3:17.82 (1:42.96)                                        
  3 Hempton, Braden J          9 AAAA-ST              3:31.78    3:28.04  
            1:39.71   3:28.04 (1:48.33)                                        
  4 Nicholl, River M           8 AAAA-ST              3:55.00    3:55.42  
            2:05.31   3:55.42 (1:50.11)                                        
  5 Dessouky, Samy S          10 AAAA-ST              4:30.00    3:55.74  
            1:58.09   3:55.74 (1:57.65)                                        
  6 Cummings, Augie A          9 AAAA-ST              4:30.00    4:12.37  
            2:05.58   4:12.37 (2:06.79)                                        
 -- Clinger, Nathan J          8 AAAA-ST              5:40.00         DQ  
            2:26.98        DQ (2:23.74)                                        
 -- Frandsen, Noah J          10 AAAA-ST              5:00.00         DQ  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rangel-Alfaro, Aldo       12 AAAA-ST              3:18.17    3:11.38  
            1:33.43   3:11.38 (1:37.95)                                        
  2 Martinez, Alex            12 AAAA-ST              3:56.51    3:15.09  
            1:33.15   3:15.09 (1:41.94)                                        
  3 Noveroske, Ryker K        12 AAAA-ST              3:15.00    3:18.65  
            1:35.15   3:18.65 (1:43.50)                                        
  4 Sanchez, Ricky E          11 AAAA-ST              3:39.01    3:26.15  
            1:41.18   3:26.15 (1:44.97)                                        
  5 Duncan, Braxton W         12 AAAA-ST              3:28.17    3:32.49  
            1:43.20   3:32.49 (1:49.29)                                        
  6 Trevino, Jake M           11 AAAA-ST              4:30.00    3:56.86  
            1:55.06   3:56.86 (2:01.80)                                        
  7 Bichon, Bryant J          11 AAAA-ST              4:24.09    4:03.75  
            1:58.48   4:03.75 (2:05.27)                                        
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muenchow, Carson J        12 AAAA-ST              5:27.55    5:32.51  
            1:19.09   2:43.47 (1:24.38)   4:10.09 (1:26.62)   5:32.51 (1:22.42)
  2 Moncada, Ricardo U        12 AAAA-ST              6:15.01    5:39.69  
            1:15.93   2:43.74 (1:27.81)   4:12.44 (1:28.70)   5:39.69 (1:27.25)
  3 Keiser, Daniel C          12 AAAA-ST              6:14.72    6:07.10  
            1:25.02   3:02.39 (1:37.37)   4:39.06 (1:36.67)   6:07.10 (1:28.04)
  4 Jiang, Liam S             12 AAAA-ST              6:29.99    6:07.22  
         125.:509993:01.42 (135.:91001)   4:37.87 (1:36.45)   6:07.22 (1:29.35)
  5 Walters, William H        12 AAAA-ST              6:37.99    6:27.50  
            1:31.12   3:09.69 (1:38.57)   4:48.69 (1:39.00)   6:27.50 (1:38.81)
  6 Capps, Clark D            11 AAAA-ST              6:53.82    6:54.52  
            1:32.91   3:20.76 (1:47.85)   5:09.43 (1:48.67)   6:54.52 (1:45.09)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rangel-Alfaro, Aldo       12 AAAA-ST                49.30      47.62  
  2 Martinez, Alex            12 AAAA-ST                57.60      52.34  
  3 Duncan, Braxton W         12 AAAA-ST                50.66      52.57  
  4 Krieger, Landon P         12 AAAA-ST                55.91      56.10  
  5 Trevino, Jake M           11 AAAA-ST              1:20.00      56.86  
  6 Bichon, Bryant J          11 AAAA-ST                56.31      56.90  
  7 Fiegel, Micah D           12 AAAA-ST              1:10.26    1:00.93  
 -- Herrera, Tristen A        12 AAAA-ST                53.99         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moncada, Ricardo U        12 AAAA-ST              1:21.14    1:24.91  
  2 Muenchow, Carson J        12 AAAA-ST              1:20.07    1:26.49  
  3 Keiser, Daniel C          12 AAAA-ST              1:32.02    1:34.19  
  4 Capps, Clark D            11 AAAA-ST              1:32.68    1:35.33  
  5 Jiang, Liam S             12 AAAA-ST              1:39.51    1:38.95  
  6 Walters, William H        12 AAAA-ST              1:40.59    1:42.90  
  7 Noveroske, Ryker K        12 AAAA-ST              2:00.00    1:54.15  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rangel-Alfaro, Aldo       12 AAAA-ST                56.41      54.86  
  2 Martinez, Alex            12 AAAA-ST              1:00.63      59.96  
  3 Duncan, Braxton W         12 AAAA-ST                56.58    1:03.43  
  4 Sanchez, Ricky E          11 AAAA-ST              1:03.39    1:03.52  
  5 Bichon, Bryant J          11 AAAA-ST              1:11.72    1:04.79  
 -- Trevino, Jake M           11 AAAA-ST              1:30.00         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moncada, Ricardo U        12 AAAA-ST              1:35.68    1:41.63  
  2 Keiser, Daniel C          12 AAAA-ST              1:39.25    1:43.91  
  3 Muenchow, Carson J        12 AAAA-ST              1:50.86    1:44.74  
  4 Jiang, Liam S             12 AAAA-ST              2:03.83    1:49.57  
  5 Walters, William H        12 AAAA-ST              1:52.57    1:56.21  
  6 Capps, Clark D            11 AAAA-ST              1:54.76    2:05.84  
  7 Noveroske, Ryker K        12 AAAA-ST              2:17.33    2:12.34  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rangel-Alfaro, Aldo       12 AAAA-ST                47.26      45.22  
  2 Sanchez, Ricky E          11 AAAA-ST              1:00.88      57.61  
  3 Trevino, Jake M           11 AAAA-ST              1:20.00      59.93  
  4 Duncan, Braxton W         12 AAAA-ST                52.87    1:00.31  
  5 Bichon, Bryant J          11 AAAA-ST              1:13.84    1:09.32  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muenchow, Carson J        12 AAAA-ST              1:23.15    1:28.96  
  2 Jiang, Liam S             12 AAAA-ST              1:27.14    1:30.82  
  3 Keiser, Daniel C          12 AAAA-ST              1:39.82    1:36.20  
  4 Walters, William H        12 AAAA-ST              1:33.40    1:41.62  
  5 Capps, Clark D            11 AAAA-ST              1:45.94    1:58.28  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rangel-Alfaro, Aldo       12 AAAA-ST              4:08.01    3:41.81  
            1:48.52   3:41.81 (1:53.29)                                        
  2 Martinez, Alex            12 AAAA-ST              4:26.59    3:58.18  
            1:59.57   3:58.18 (1:58.61)                                        
  3 Duncan, Braxton W         12 AAAA-ST              3:45.00    4:00.38  
            1:59.84   4:00.38 (2:00.54)                                        
  4 Herrera, Tristen A        12 AAAA-ST              3:45.00    4:01.41  
  5 Krieger, Landon P         12 AAAA-ST              3:45.00    4:08.10  
  6 Trevino, Jake M           11 AAAA-ST              4:40.00    4:16.91  
            2:06.10   4:16.91 (2:10.81)                                        
  7 Bichon, Bryant J          11 AAAA-ST              4:35.00    4:26.16  
  8 Fiegel, Micah D           12 AAAA-ST              4:35.00    4:29.51  
            2:11.59   4:29.51 (2:17.92)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muenchow, Carson J        12 AAAA-ST              3:05.64    3:03.87  
            1:25.20   3:03.87 (1:38.67)                                        
  2 Jiang, Liam S             12 AAAA-ST              3:06.76    3:07.77  
            1:27.19   3:07.77 (1:40.58)                                        
  3 Keiser, Daniel C          12 AAAA-ST              3:14.15    3:15.09  
            1:33.26   3:15.09 (1:41.83)                                        
  4 Walters, William H        12 AAAA-ST              3:29.74    3:30.73  
  5 Capps, Clark D            11 AAAA-ST              3:25.46    3:33.55  
            1:38.32   3:33.55 (1:55.23)                                        
  6 Noveroske, Ryker K        12 AAAA-ST              4:15.00    3:57.62  
            1:50.52   3:57.62 (2:07.10)                                        
 -- Moncada, Ricardo U        12 AAAA-ST              2:58.52         DQ  
            1:22.06        DQ (1:35.14)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jardenil, Kenneth L       14 AAAA-ST              2:32.32    2:28.38  
            1:10.99   2:28.38 (1:17.39)                                        
  2 Wellman, Calvin H         14 AAAA-ST              2:31.12    2:31.04  
            1:12.46   2:31.04 (1:18.58)                                        
  3 Zorrilla, Joaquin         14 AAAA-ST              2:30.66    2:32.24  
            1:13.65   2:32.24 (1:18.59)                                        
  4 Ramos Fraticelli, Jan G   14 AAAA-ST              2:42.14    2:34.69  
            1:11.42   2:34.69 (1:23.27)                                        
  5 Rohde, Aiden J            14 AAAA-ST              2:44.31    2:45.05  
            1:18.64   2:45.05 (1:26.41)                                        
  6 Hernandez, Joshua M       13 AAAA-ST              3:02.68    2:47.56  
            1:20.32   2:47.56 (1:27.24)                                        
  7 Bentley, Elijah J         14 AAAA-ST              2:46.89    2:50.83  
            1:21.37   2:50.83 (1:29.46)                                        
  8 Bradford, Zach M          13 AAAA-ST              3:07.29    2:52.74  
            1:23.70   2:52.74 (1:29.04)                                        
  9 Montgomery, Ben J         14 AAAA-ST              3:03.30    2:57.56  
            1:25.90   2:57.56 (1:31.66)                                        
 10 Gilbert, Kyle E           14 AAAA-ST              2:59.73    3:00.82  
            1:24.60   3:00.82 (1:36.22)                                        
 11 Weaver, Austin S          13 AAAA-ST              3:12.48    3:01.95  
            1:26.30   3:01.95 (1:35.65)                                        
 12 Lai, Austin               13 AAAA-ST              4:20.61    3:31.28  
            1:46.39   3:31.28 (1:44.89)                                        
 13 Jia, Will X               13 AAAA-ST              3:41.79    3:31.50  
            1:46.76   3:31.50 (1:44.74)                                        
 14 Kapoor, Siddhant          14 AAAA-ST              3:59.85    3:39.34  
            1:42.52   3:39.34 (1:56.82)                                        
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lu, Siyu B                13 AAAA-ST              5:05.67    5:11.64  
            1:13.82   2:34.38 (1:20.56)   3:54.14 (1:19.76)   5:11.64 (1:17.50)
  2 Robles, Andre M           13 AAAA-ST              5:16.90    5:19.84  
            1:16.26   2:39.19 (1:22.93)   4:00.67 (1:21.48)   5:19.84 (1:19.17)
  3 Dalley, David A           14 AAAA-ST              5:30.64    5:28.71  
            1:15.55   2:40.14 (1:24.59)   4:06.03 (1:25.89)   5:28.71 (1:22.68)
  4 Dalley, Jonathan R        14 AAAA-ST              5:15.99    5:33.26  
            1:16.98   2:44.32 (1:27.34)   4:12.07 (1:27.75)   5:33.26 (1:21.19)
  5 Ramos Fraticelli, Jan G   14 AAAA-ST              5:45.28    5:39.51  
            1:16.94   2:44.59 (1:27.65)   4:15.62 (1:31.03)   5:39.51 (1:23.89)
  6 Wooten-Cortez, Bryce J    13 AAAA-ST              5:00.00    6:18.26  
            1:20.52   2:57.00 (1:36.48)   4:37.30 (1:40.30)   6:18.26 (1:40.96)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Joshua M       13 AAAA-ST              1:21.42    1:21.27  
  2 Zorrilla, Joaquin         14 AAAA-ST              1:23.44    1:21.68  
  3 Gilbert, Kyle E           14 AAAA-ST              1:21.34    1:22.51  
  4 Brown, Dax S              13 AAAA-ST              1:30.50    1:24.73  
  5 Rohde, Aiden J            14 AAAA-ST              1:23.91    1:28.64  
  6 Weaver, Austin S          13 AAAA-ST              1:32.56    1:31.63  
  7 Montgomery, Ben J         14 AAAA-ST              1:33.99    1:33.37  
  8 Lai, Austin               13 AAAA-ST              2:00.50    1:55.17  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalley, Jonathan R        14 AAAA-ST              2:47.50    2:48.80  
            1:23.34   2:48.80 (1:25.46)                                        
  2 Dalley, David A           14 AAAA-ST              2:40.59    2:53.73  
            1:24.44   2:53.73 (1:29.29)                                        
  3 Brown, Dax S              13 AAAA-ST              3:23.70    3:01.53  
            1:29.05   3:01.53 (1:32.48)                                        
  4 Gilbert, Kyle E           14 AAAA-ST              3:10.00    3:12.03  
            1:32.87   3:12.03 (1:39.16)                                        
  5 Weaver, Austin S          13 AAAA-ST              3:20.00    3:16.33  
            1:35.16   3:16.33 (1:41.17)                                        
  6 Zhang, Evan               13 AAAA-ST              3:20.00    3:36.12  
  7 Salak, James M            13 AAAA-ST              3:57.35    3:41.01  
            1:50.70   3:41.01 (1:50.31)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jardenil, Kenneth L       14 AAAA-ST              1:33.32    1:32.67  
  2 Zorrilla, Joaquin         14 AAAA-ST              1:29.93    1:33.68  
  3 Wellman, Calvin H         14 AAAA-ST              1:28.98    1:33.77  
  4 Bentley, Elijah J         14 AAAA-ST              1:30.38    1:34.12  
  5 Hernandez, Joshua M       13 AAAA-ST              1:54.22    1:42.41  
  6 Montgomery, Ben J         14 AAAA-ST              1:44.55    1:45.26  
  7 Gilbert, Kyle E           14 AAAA-ST              1:40.15    1:48.04  
  8 Weaver, Austin S          13 AAAA-ST              1:57.88    1:49.87  
  9 Bradford, Zach M          13 AAAA-ST              1:52.07    1:50.62  
 10 Kapoor, Siddhant          14 AAAA-ST              2:12.52    2:00.12  
 -- Lai, Austin               13 AAAA-ST              1:57.88         DQ  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lu, Siyu B                13 AAAA-ST              3:04.26    3:16.81  
            1:36.78   3:16.81 (1:40.03)                                        
  2 Cottrill, Ben A           13 AAAA-ST              3:22.00    3:26.55  
            1:39.10   3:26.55 (1:47.45)                                        
  3 Wooten-Cortez, Bryce J    13 AAAA-ST              3:00.00    3:35.61  
            1:41.38   3:35.61 (1:54.23)                                        
  4 Dalley, Jonathan R        14 AAAA-ST              3:29.99    3:36.66  
            1:42.31   3:36.66 (1:54.35)                                        
  5 Rohde, Aiden J            14 AAAA-ST              3:36.99    3:39.43  
            1:44.98   3:39.43 (1:54.45)                                        
  6 Gilbert, Kyle E           14 AAAA-ST              3:30.00    3:53.82  
            1:50.87   3:53.82 (2:02.95)                                        
  7 Weaver, Austin S          13 AAAA-ST              4:10.00    3:55.27  
            1:54.37   3:55.27 (2:00.90)                                        
  8 Salak, James M            13 AAAA-ST              4:06.79    4:08.56  
            2:01.63   4:08.56 (2:06.93)                                        
 -- Dalley, David A           14 AAAA-ST              3:20.87         DQ  
            1:35.19        DQ (1:39.59)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramos Fraticelli, Jan G   14 AAAA-ST              1:29.03    1:21.10  
  2 Hernandez, Joshua M       13 AAAA-ST              1:29.33    1:24.54  
  3 Rohde, Aiden J            14 AAAA-ST              1:27.54    1:28.60  
  4 Bentley, Elijah J         14 AAAA-ST              1:36.84    1:30.91  
  5 Montgomery, Ben J         14 AAAA-ST              1:39.99    1:39.36  
  6 Bradford, Zach M          13 AAAA-ST              1:40.00    1:42.72  
  7 Jia, Will X               13 AAAA-ST              2:00.00    2:08.83  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lu, Siyu B                13 AAAA-ST              3:15.99    3:04.28  
            1:27.96   3:04.28 (1:36.32)                                        
  2 Dalley, Jonathan R        14 AAAA-ST              3:09.36    3:13.74  
            1:25.20   3:13.74 (1:48.54)                                        
  3 Robles, Andre M           13 AAAA-ST              3:22.43    3:17.95  
 -- Dalley, David A           14 AAAA-ST              3:00.30         DQ  
            1:19.18        DQ (1:29.94)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cottrill, Ben A           13 AAAA-ST              2:38.64    2:40.29  
            1:16.39   2:40.29 (1:23.90)                                        
  2 Dalley, David A           14 AAAA-ST              2:45.84    2:48.27  
            1:21.71   2:48.27 (1:26.56)                                        
  3 Lu, Siyu B                13 AAAA-ST              2:46.38    2:51.71  
            1:24.71   2:51.71 (1:27.00)                                        
  4 Dalley, Jonathan R        14 AAAA-ST              2:39.69    2:54.36  
            1:18.91   2:54.36 (1:35.45)                                        
 -- Wellman, Calvin H         14 AAAA-ST              3:28.54         DQ  
            1:25.82        DQ (1:32.29)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zorrilla, Joaquin         14 AAAA-ST              2:52.56    2:48.39  
            1:22.31   2:48.39 (1:26.08)                                        
  2 Jardenil, Kenneth L       14 AAAA-ST              2:50.94    2:50.59  
            1:18.02   2:50.59 (1:32.57)                                        
  3 Ramos Fraticelli, Jan G   14 AAAA-ST              2:58.46    2:56.65  
            1:20.94   2:56.65 (1:35.71)                                        
  4 Bentley, Elijah J         14 AAAA-ST              3:08.30    3:01.31  
            1:23.55   3:01.31 (1:37.76)                                        
  5 Hernandez, Joshua M       13 AAAA-ST              3:02.25    3:01.32  
            1:23.49   3:01.32 (1:37.83)                                        
  6 Rohde, Aiden J            14 AAAA-ST              3:04.66    3:04.98  
            1:26.82   3:04.98 (1:38.16)                                        
  7 Wooten-Cortez, Bryce J    13 AAAA-ST              3:07.30    3:05.58  
            1:24.53   3:05.58 (1:41.05)                                        
  8 Montgomery, Ben J         14 AAAA-ST              3:24.11    3:18.33  
            1:38.04   3:18.33 (1:40.29)                                        
  9 Lai, Austin               13 AAAA-ST              3:45.00    3:38.36  
            1:47.86   3:38.36 (1:50.50)                                        
 10 Zhang, Evan               13 AAAA-ST              3:00.00    3:44.20  
            1:40.55   3:44.20 (2:03.65)                                        
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalley, David A           14 AAAA-ST              5:40.70    5:59.14  
            1:17.37   2:53.08 (1:35.71)   4:35.80 (1:42.72)   5:59.14 (1:23.34)
  2 Dalley, Jonathan R        14 AAAA-ST              6:09.43    6:10.75  
            1:23.24   2:58.87 (1:35.63)   4:49.56 (1:50.69)   6:10.75 (1:21.19)
  3 Wooten-Cortez, Bryce J    13 AAAA-ST              6:20.00    6:42.44  
            1:28.53   3:14.30 (1:45.77)   5:09.79 (1:55.49)   6:42.44 (1:32.65)
 -- Ramos Fraticelli, Jan G   14 AAAA-ST              6:39.88         DQ  
            1:25.30   3:06.39 (1:41.09)   5:03.56 (1:57.17)        DQ (1:38.14)
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Villanueva-Delaney, Fint  15 AAAA-ST              2:17.50    2:19.79  
            1:06.34   2:19.79 (1:13.45)                                        
  2 Calef IV, John C          15 AAAA-ST              2:27.17    2:27.86  
            1:10.08   2:27.86 (1:17.78)                                        
  3 Munoz, Christopher A      16 AAAA-ST              2:38.08    2:35.31  
            1:14.61   2:35.31 (1:20.70)                                        
  4 Roberts, Riley L          15 AAAA-ST              2:26.09    2:42.59  
            1:17.25   2:42.59 (1:25.34)                                        
  5 Keany, Noah C             15 AAAA-ST              2:55.52    2:56.37  
            1:21.43   2:56.37 (1:34.94)                                        
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zorrilla, Diego A         17 AAAA-ST              4:23.07    4:41.35  
            1:07.41   2:18.80 (1:11.39)   3:31.29 (1:12.49)   4:41.35 (1:10.06)
  2 Manzo, Joseph J           17 AAAA-ST              4:31.52    4:44.91  
            1:08.38   2:21.97 (1:13.59)   3:34.92 (1:12.95)   4:44.91 (1:09.99)
  3 Nelms, Josh F             16 AAAA-ST              4:48.26    4:47.57  
            1:07.55   2:20.54 (1:12.99)   3:34.64 (1:14.10)   4:47.57 (1:12.93)
  4 Presses, Nikolas G        16 AAAA-ST              4:56.40    4:49.95  
            1:09.53   2:24.02 (1:14.49)   3:38.49 (1:14.47)   4:49.95 (1:11.46)
  5 Manzo, Jason R            15 AAAA-ST              4:55.13    4:56.56  
            1:10.11   2:26.01 (1:15.90)   3:42.09 (1:16.08)   4:56.56 (1:14.47)
  6 Dalley, Daniel A          17 AAAA-ST              5:05.40    5:04.52  
            1:14.01   2:34.68 (1:20.67)   3:53.76 (1:19.08)   5:04.52 (1:10.76)
  7 Torres, Diego J           16 AAAA-ST              5:20.31    5:12.34  
            1:12.70   2:31.85 (1:19.15)   3:53.16 (1:21.31)   5:12.34 (1:19.18)
  8 Saporsky, Ethan R         15 AAAA-ST              4:52.57    5:19.97  
            1:15.08   2:36.51 (1:21.43)   3:59.54 (1:23.03)   5:19.97 (1:20.43)
  9 Gurr, Joey P              15 AAAA-ST              5:18.99    5:25.44  
            1:18.18   2:44.59 (1:26.41)   4:09.50 (1:24.91)   5:25.44 (1:15.94)
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calef IV, John C          15 AAAA-ST              1:14.84    1:14.33  
  2 Villanueva-Delaney, Fint  15 AAAA-ST              1:18.59    1:17.91  
  3 Munoz, Christopher A      16 AAAA-ST              1:20.59    1:22.67  
  4 Keany, Noah C             15 AAAA-ST              1:34.35    1:30.52  
  5 Sanchez, Gabe E           15 AAAA-ST              1:42.66    1:36.77  
  6 Castillo, Cameron P       15 AAAA-ST              1:40.80    1:43.30  
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           17 AAAA-ST              2:15.69    2:25.55  
            1:10.52   2:25.55 (1:15.03)                                        
  2 Nelms, Josh F             16 AAAA-ST              2:26.29    2:31.54  
            1:14.87   2:31.54 (1:16.67)                                        
  3 Manzo, Jason R            15 AAAA-ST              2:22.08    2:36.33  
            1:16.64   2:36.33 (1:19.69)                                        
  4 Zorrilla, Diego A         17 AAAA-ST              2:25.08    2:40.71  
            1:19.06   2:40.71 (1:21.65)                                        
  5 Dalley, Daniel A          17 AAAA-ST              2:46.99    2:52.49  
            1:24.45   2:52.49 (1:28.04)                                        
  6 Gurr, Joey P              15 AAAA-ST              2:48.99    2:58.67  
  7 Munoz, Christopher A      16 AAAA-ST              3:00.40    3:05.16  
            1:32.16   3:05.16 (1:33.00)                                        
  8 Keany, Noah C             15 AAAA-ST              3:38.83    3:11.07  
            1:31.91   3:11.07 (1:39.16)                                        
  9 Randazzo Patino, Gianfra  15 AAAA-ST              3:11.33    3:16.89  
            1:39.43   3:16.89 (1:37.46)                                        
 -- Presses, Nikolas G        16 AAAA-ST              2:16.99         DQ  
            1:12.88        DQ (1:15.56)                                        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schermerhorn, Kace M      17 AAAA-ST              1:23.23    1:26.47  
  2 White, Jacob G            16 AAAA-ST              1:39.16    1:27.19  
  3 Roberts, Riley L          15 AAAA-ST              1:23.49    1:30.66  
  4 Saporsky, Ethan R         15 AAAA-ST              1:39.40    1:30.74  
  5 Villanueva-Delaney, Fint  15 AAAA-ST              1:35.45    1:37.06  
  6 Munoz, Christopher A      16 AAAA-ST              1:50.34    1:47.89  
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            15 AAAA-ST              2:41.22    2:56.40  
            1:26.58   2:56.40 (1:29.82)                                        
  2 Gurr, Joey P              15 AAAA-ST              3:05.99    2:58.85  
            1:28.03   2:58.85 (1:30.82)                                        
  3 White, Jacob G            16 AAAA-ST              3:33.66    3:00.07  
            1:27.59   3:00.07 (1:32.48)                                        
  4 Zorrilla, Diego A         17 AAAA-ST              2:46.10    3:00.51  
            1:27.46   3:00.51 (1:33.05)                                        
  5 Nelms, Josh F             16 AAAA-ST              3:01.40    3:12.83  
            1:32.18   3:12.83 (1:40.65)                                        
  6 Presses, Nikolas G        16 AAAA-ST              3:12.16    3:12.93  
            1:34.62   3:12.93 (1:38.31)                                        
  7 Perales Jr, Mark A        18 AAAA-ST              3:00.80    3:14.04  
            1:34.64   3:14.04 (1:39.40)                                        
  8 Roberts, Riley L          15 AAAA-ST              3:01.39    3:17.70  
            1:36.18   3:17.70 (1:41.52)                                        
  9 Randazzo Patino, Gianfra  15 AAAA-ST              3:12.82    3:19.55  
            1:35.98   3:19.55 (1:43.57)                                        
 10 Dalley, Daniel A          17 AAAA-ST              3:21.10    3:36.77  
            1:43.77   3:36.77 (1:53.00)                                        
 11 Munoz, Christopher A      16 AAAA-ST              3:51.69    4:01.99  
            1:56.31   4:01.99 (2:05.68)                                        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calef IV, John C          15 AAAA-ST              1:18.01    1:14.51  
  2 Villanueva-Delaney, Fint  15 AAAA-ST              1:15.13    1:15.11  
  3 Saporsky, Ethan R         15 AAAA-ST              1:14.77    1:18.63  
  4 White, Jacob G            16 AAAA-ST              1:40.71    1:22.15  
  5 Roberts, Riley L          15 AAAA-ST              1:11.79    1:24.88  
 -- Keany, Noah C             15 AAAA-ST              1:36.06         DQ  
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            15 AAAA-ST              2:17.96    2:26.48  
            1:09.23   2:26.48 (1:17.25)                                        
  2 Zorrilla, Diego A         17 AAAA-ST              2:30.02    2:40.80  
            1:15.88   2:40.80 (1:24.92)                                        
  3 Presses, Nikolas G        16 AAAA-ST              2:45.07    2:44.50  
            1:18.45   2:44.50 (1:26.05)                                        
  4 Nelms, Josh F             16 AAAA-ST              3:09.99    2:51.33  
            1:19.72   2:51.33 (1:31.61)                                        
  5 Dalley, Daniel A          17 AAAA-ST              2:41.75    2:52.02  
            1:17.71   2:52.02 (1:34.31)                                        
 -- Gurr, Joey P              15 AAAA-ST              3:01.99        DNF  
            1:30.16                                                            
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM IMR
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calef IV, John C          15 AAAA-ST              2:43.12    2:42.54  
            1:18.44   2:42.54 (1:24.10)                                        
  2 Villanueva-Delaney, Fint  15 AAAA-ST              2:54.48    2:43.05  
            1:16.23   2:43.05 (1:26.82)                                        
  3 Truesdell, Aaron C        16 AAAA-ST              3:00.34    2:43.15  
            1:17.31   2:43.15 (1:25.84)                                        
  4 Perales Jr, Mark A        18 AAAA-ST              2:37.45    2:47.31  
            1:17.49   2:47.31 (1:29.82)                                        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           17 AAAA-ST              2:17.18    2:30.22  
            1:08.39   2:30.22 (1:21.83)                                        
  2 Zorrilla, Diego A         17 AAAA-ST              2:19.73    2:32.68  
            1:12.39   2:32.68 (1:20.29)                                        
  3 Presses, Nikolas G        16 AAAA-ST              2:24.26    2:39.55  
            1:13.22   2:39.55 (1:26.33)                                        
  4 Nelms, Josh F             16 AAAA-ST              2:31.64    2:40.00  
            1:15.92   2:40.00 (1:24.08)                                        
  5 Torres, Diego J           16 AAAA-ST              2:48.81    2:47.24  
            1:18.50   2:47.24 (1:28.74)                                        
  6 Dalley, Daniel A          17 AAAA-ST              2:39.37    2:48.20  
            1:20.92   2:48.20 (1:27.28)                                        
  7 Perales Jr, Mark A        18 AAAA-ST              2:37.45    2:49.01  
            1:21.25   2:49.01 (1:27.76)                                        
  8 White, Jacob G            16 AAAA-ST              3:14.29    2:49.56  
            1:26.69   2:49.56 (1:22.87)                                        
  9 Randazzo Patino, Gianfra  15 AAAA-ST              2:49.60    3:01.42  
            1:29.60   3:01.42 (1:31.82)                                        
 -- Roberts, Riley L          15 AAAA-ST              2:43.99         DQ  
            1:27.63        DQ (1:28.77)                                        
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter IM IMX
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            15 AAAA-ST              5:11.54    5:15.39  
            1:08.65   2:34.47 (1:25.82)   4:05.70 (1:31.23)   5:15.39 (1:09.69)
  2 Zorrilla, Diego A         17 AAAA-ST              5:08.76    5:21.34  
            1:11.88   2:36.49 (1:24.61)   4:10.74 (1:34.25)   5:21.34 (1:10.60)
  3 Presses, Nikolas G        16 AAAA-ST              5:37.74    5:29.41  
            1:11.35   2:35.39 (1:24.04)   4:17.97 (1:42.58)   5:29.41 (1:11.44)
  4 Nelms, Josh F             16 AAAA-ST              5:22.51    5:32.41  
            1:13.26   2:34.99 (1:21.73)   4:18.46 (1:43.47)   5:32.41 (1:13.95)
  5 Dalley, Daniel A          17 AAAA-ST              6:04.47    5:47.12  
            1:13.02   2:50.00 (1:36.98)   4:32.48 (1:42.48)   5:47.12 (1:14.64)
  6 Gurr, Joey P              15 AAAA-ST              5:50.99    6:07.05  
                            3:07.31 ( )   4:42.09 (1:34.78)   6:07.05 (1:24.96)
  7 Randazzo Patino, Gianfra  15 AAAA-ST              5:47.29    6:37.71  
            1:29.95   3:21.57 (1:51.62)   5:07.11 (1:45.54)   6:37.71 (1:30.60)