2020 Toyota US Open LCM Championships San Antonio / 20-59
NEISD Aquatic Center - 11/12/2020 to 11/14/2020    
Final Results / Not Scored!                                    
 
Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyanh Truong              17 Western Hills At       22.70Y     26.16  
  2 Mykenzie Leehy            21 Univ of Houston        25.75      26.28  
  3 Grace Cooper              18 Univ of Texas          25.16      26.43  
  4 Cory Shanks               17 South Shore Sail       26.02      26.46  
  5 Anastasia Fleming         17 Western Hills At       26.48      26.96  
 -- Jada Scott                15 Alamo Area Aquat       23.27Y    X26.70  
 -- Kathryn Power             22 Univ of Houston        22.91Y    X26.97  
 -- Morgan Bartley            18 Alamo Area Aquat       23.29Y    X27.21  
 -- Isabella Alas             15 Dads Club Swim T       26.62     X27.29  
 -- Mikayla Moore             16 Alamo Area Aquat       23.41Y    X27.48  
 -- Elsa Musselman            16 Alamo Area Aquat       26.76     X27.61  
 
Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mykenzie Leehy            21 Univ of Houston        55.68      56.27  
  2 Kyla Leibel               19 Univ of Texas          49.39Y     56.40  
  3 Cory Shanks               17 South Shore Sail       56.07      56.86  
  4 Grace Cooper              18 Univ of Texas          55.52      57.08  
  5 Malia Rausch              17 Austin Swim Club       50.90Y     58.07  
  6 Anastasia Fleming         17 Western Hills At       57.85      58.63  
  7 Kyanh Truong              17 Western Hills At       50.26Y     59.45  
  8 Rylie Lopez               18 Austin Swim Club       57.38    1:00.23  
 -- Sydney Smith              15 Dads Club Swim T       57.70     X57.75  
 -- Kathryn Power             22 Univ of Houston        49.83Y    X57.76  
 -- Jada Scott                15 Alamo Area Aquat       50.63Y    X58.23  
 -- Isabella Alas             15 Dads Club Swim T       57.66     X59.04  
 -- Morgan Bartley            18 Alamo Area Aquat       51.66Y    X59.70  
 -- Mikayla Moore             16 Alamo Area Aquat       52.03Y    X59.84  
 -- Elsa Musselman            16 Alamo Area Aquat       52.48Y  X1:00.10  
 -- Madison Lloyd             18 Blue Tide Aquati       54.18Y  X1:04.01  
 
Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madisyn Cox               25 Longhorn Aquatic     1:58.93    1:58.97  
  2 Joanna Evans              23 Longhorn Aquatic     2:02.11    1:59.26  
  3 Kelly Pash                19 Univ of Texas        2:01.96    1:59.58  
  4 Mykenzie Leehy            21 Univ of Houston      1:44.90Y   2:03.33  
  5 Bridget Semenuk           19 Univ of Texas        2:02.02    2:04.28  
  6 Jillian Cox               15 Austin Swim Club     2:03.80    2:04.43  
  7 Hayden Miller             16 Cypress Fairbank     2:04.23    2:05.37  
  8 Laura Garcia Marin        18 Univ of Houston      2:04.20    2:05.63  
  9 Cory Shanks               17 South Shore Sail     1:48.20Y   2:07.14  
 10 Kylee Grafmiller          16 Blue Tide Aquati     2:04.68    2:07.49  
 11 Samantha Medlin           21 Univ of Houston      2:04.21    2:08.93  
 12 Rylie Lopez               18 Austin Swim Club     2:01.66    2:10.04  
 -- Sydney Smith              15 Dads Club Swim T     2:04.53   X2:04.45  
 -- Sonia Vaishnani           15 Alamo Area Aquat     2:07.83   X2:06.99  
 -- Madison Grafmiller        17 Blue Tide Aquati     2:10.17   X2:08.89  
 
Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joanna Evans              23 Longhorn Aquatic     4:11.06    4:11.28  
  2 Jillian Cox               15 Austin Swim Club     4:13.24    4:18.40  
  3 Malia Rausch              17 Austin Swim Club     4:47.01Y   4:18.66  
  4 Hayden Miller             16 Cypress Fairbank     4:14.91    4:24.60  
  5 Laura Garcia Marin        18 Univ of Houston      4:22.12    4:26.19  
  6 Samantha Medlin           21 Univ of Houston      4:47.38Y   4:30.05  
  7 Kylee Grafmiller          16 Blue Tide Aquati     4:21.24    4:31.10  
  8 Rylie Lopez               18 Austin Swim Club     4:18.57    4:31.37  
 -- Sydney Smith              15 Dads Club Swim T     4:30.72   X4:22.66  
 -- Sonia Vaishnani           15 Alamo Area Aquat     4:52.72Y  X4:28.35  
 
Women 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rylie Lopez               18 Austin Swim Club     8:55.94    9:00.33  
  2 Laura Garcia Marin        18 Univ of Houston      8:47.56    9:03.87  
  3 Kylee Grafmiller          16 Blue Tide Aquati     8:53.51    9:10.48  
 -- Madison Grafmiller        17 Blue Tide Aquati     9:01.09   X9:07.80  
 -- Samantha Medlin           21 Univ of Houston     10:01.20Y  X9:18.01  
 
Women 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jillian Cox               15 Austin Swim Club    17:02.49   17:05.63  
  2 Hayden Miller             16 Cypress Fairbank    17:01.84   17:18.87  
  3 Clare Vetkoetter          17 Texas Ford Aquat    16:58.86   17:40.66  
 -- Madison Grafmiller        17 Blue Tide Aquati    17:18.02  X17:35.60  
 
Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brynn Sproul              20 Brigham Young Un     1:03.83    1:03.97  
  2 Kathryn Power             22 Univ of Houston      1:03.55    1:04.00  
  3 Ioanna Sacha              21 Univ of Houston      1:03.86    1:04.71  
  4 Alexis Newman             16 Blue Tide Aquati       53.99Y   1:05.83  
  5 Cory Shanks               17 South Shore Sail     1:04.03    1:06.09  
 -- Madison Lloyd             18 Blue Tide Aquati       55.90Y  X1:05.95  
 -- Sadie Runeman             17 Western Hills At     1:04.24   X1:06.28  
 -- Mikayla Moore             16 Alamo Area Aquat     1:08.79   X1:08.68  
 
Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ioanna Sacha              21 Univ of Houston      2:12.84    2:16.38  
  2 Brynn Sproul              20 Brigham Young Un     2:16.11    2:18.38  
  3 Mckenna Debever           24 Aggie Swim Club      2:17.38    2:20.72  
 -- Madison Lloyd             18 Blue Tide Aquati     1:58.82Y  X2:25.56  
 -- Sadie Runeman             17 Western Hills At     2:20.10   X2:25.96  
 
Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anna Elendt               19 Univ of Texas        1:08.70    1:07.50  
  2 Lydia Jacoby              16 Seward Tsunami S     1:08.12    1:07.57  
  3 Ema Rajic                 20 Unattached           1:08.93    1:08.17  
  4 Malia Rausch              17 Austin Swim Club     1:04.28Y   1:13.88  
  5 Monika Gonzalez-Hermosil  25 Aggie Swim Club      1:12.92    1:13.96  
  6 Kyla Foxhoven             15 Austin Swim Club     1:02.74Y   1:14.49  
  7 Audrey McKinnon           19 Univ of Houston      1:12.85    1:14.67  
 -- Meredith Holcomb          15 Alamo Area Aquat     1:04.15Y  X1:15.06  
 -- Morgan Bartley            18 Alamo Area Aquat     1:03.30Y  X1:15.74  
 
Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madisyn Cox               25 Longhorn Aquatic     2:23.84    2:27.55  
  2 Lydia Jacoby              16 Seward Tsunami S     2:37.33    2:32.36  
  3 Ema Rajic                 20 Unattached           2:34.69    2:33.63  
  4 Ella Flowers              17 Rice Aquatics        2:36.42    2:38.80  
  5 Audrey McKinnon           19 Univ of Houston      2:36.15    2:41.36  
  6 Ella Smoker               15 Cypress Fairbank     2:35.88    2:41.80  
  7 Marina Ortega Bonilla     18 Univ of Houston      2:38.06    2:47.46  
 -- Meredith Holcomb          15 Alamo Area Aquat     2:17.85Y  X2:39.58  
 
Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Bray               18 Univ of Texas          58.41      58.95  
  2 Emma Sticklen             18 Univ of Texas        1:00.59    1:00.35  
  3 Katie Higgins             22 Una UH               1:00.70    1:02.08  
  4 Kyanh Truong              17 Western Hills At       53.72Y   1:02.92  
  5 Abby Jackson              18 Univ of Houston      1:02.27    1:03.37  
  6 Mckenna Debever           24 Aggie Swim Club      1:02.37    1:03.47  
  7 Alexis Newman             16 Blue Tide Aquati       54.84Y   1:06.41  
  8 Ella Flowers              17 Rice Aquatics        1:03.15    1:06.70  
  9 Lizzi Smith               24 Western Hills At     1:09.47    1:09.15  
 -- Isabella Alas             15 Dads Club Swim T     1:03.74   X1:04.34  
 -- Elsa Musselman            16 Alamo Area Aquat       57.57Y  X1:07.73  
 
Women 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Suarez             14 Cypress Fairbank     2:14.93    2:17.79  
  2 Abby Jackson              18 Univ of Houston      2:18.88    2:18.96  
 -- Katie Higgins             22 Una UH               1:59.47Y  X2:21.45  
 
Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madisyn Cox               25 Longhorn Aquatic     2:09.03    2:10.49  
  2 Kelly Pash                19 Univ of Texas        2:14.00    2:15.06  
  3 Ema Rajic                 20 Unattached           1:59.09Y   2:18.54  
  4 Monika Gonzalez-Hermosil  25 Aggie Swim Club      2:14.16    2:18.89  
  5 Mckenna Debever           24 Aggie Swim Club      2:15.48    2:19.34  
  6 Ioanna Sacha              21 Univ of Houston      1:57.23Y   2:21.30  
  7 Ella Flowers              17 Rice Aquatics        2:19.29    2:24.21  
  8 Marina Ortega Bonilla     18 Univ of Houston      2:20.01    2:26.41  
 -- Meredith Holcomb          15 Alamo Area Aquat     2:05.04Y  X2:22.79  
 -- Jada Scott                15 Alamo Area Aquat     2:02.85Y  X2:24.28  
 -- Sonia Vaishnani           15 Alamo Area Aquat     2:23.40   X2:26.73  
 
Women 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Genevieve Pfeifer         21 Univ of Texas        4:40.16    4:45.14  
  2 Monika Gonzalez-Hermosil  25 Aggie Swim Club      4:49.60    4:55.01  
  3 Ella Flowers              17 Rice Aquatics        4:54.24    5:01.99  
  4 Rylie Lopez               18 Austin Swim Club     4:55.32    5:06.35  
  5 Marina Ortega Bonilla     18 Univ of Houston      4:55.26    5:09.44  
 
Men 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Krueger            21 Univ of Texas          22.78      23.25  
  2 Jack Armstrong            19 Houston Bridge B       23.12      23.34  
  3 Cameron McAnany           23 Alamo Area Aquat       23.88      23.47  
  4 Adriel Sanes              22 Pearland Aquatic/IS    23.54      23.57  
  5 Seth Reno                 17 South Shore Sail       23.53      23.69  
  6 Peter Larson              19 Univ of Texas          23.37      23.79  
  7 Alvin Jiang               21 Univ of Texas          19.46Y     23.96  
  8 William Chavez            19 Unattached             23.97      23.99  
  9 Josue Dominguez           23 Brigham Young Un       20.37Y     24.00  
 10 George Glover             18 American Energy        24.37      24.02  
 11 Spyridon Kranias          19 Unattached ST          23.60      24.21  
 12 Clayton Conklin           18 South Shore Sail       23.90      24.30  
 13 Teo D'Alessandro          26 Lakeside Aquatic       23.75      24.53  
 14 Alec Dixon                20 Eagle Swimming A       20.49Y     24.94  
 -- Luke Prior                17 Alamo Area Aquat       24.01     X24.28  
 -- Jackson Stallworth        17 Unattached ST          21.69Y    X24.86  
 
Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Krueger            21 Univ of Texas          48.55      50.17  
  2 Jeffrey Newkirk           24 Longhorn Aquatic       49.46      50.40  
  3 Drew Kibler               20 Univ of Texas          42.15Y     50.54  
  4 Brett Pinfold             25 Swim Houston Aqu       49.69      50.75  
  5 Coby Carrozza             19 Univ of Texas          50.65      51.61  
  6 Seth Reno                 17 South Shore Sail       51.82      51.86  
  7 Peter Larson              19 Univ of Texas          50.74      52.00  
  8 Kyrylo Shvets             26 Streamline Aquat       51.26      52.06  
  9 Connor Foote              16 Alamo Area Aquat       52.37      52.07  
 10 Jack Armstrong            19 Houston Bridge B       50.05      52.61  
 11 Corby Furrer              18 Nitro Swimming         51.55      52.74  
 12 Clayton Conklin           18 South Shore Sail       52.54      52.90  
 13 George Glover             18 American Energy        52.03      53.40  
 14 Leonardo Sanchez          23 Desert Shark Swi       44.06Y     53.45  
 15 Teo D'Alessandro          26 Lakeside Aquatic       50.89      53.52  
 16 Christopher Staka         22 Univ of Texas          43.07Y     55.40  
 -- Luke Prior                17 Alamo Area Aquat       54.10     X54.65  
 
Men 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeffrey Newkirk           24 Longhorn Aquatic     1:48.31    1:48.72  
  2 Drew Kibler               20 Univ of Texas        1:47.16    1:50.15  
  3 Coby Carrozza             19 Univ of Texas        1:49.59    1:50.39  
  4 Manning Haskal            17 Una ASC              1:37.71Y   1:52.15  
  5 Truman Armstrong          16 Austin Swim Club     1:38.59Y   1:52.63  
  6 Kyrylo Shvets             26 Streamline Aquat     1:52.53    1:52.99  
  7 Nick Carlson              23 Pitchfork Aquati     1:36.46Y   1:53.16  
  8 Johnthomas Larson         21 Univ of Texas        1:34.91Y   1:53.72  
  9 Daniel Krueger            21 Univ of Texas        1:51.91    1:55.03  
 10 Tanner Nelson             17 Utah Valley Aqua     1:53.74    1:55.27  
 11 Jacques Rathle            17 Crawfish Aquatic     1:54.07    1:55.29  
 12 George Glover             18 American Energy      1:53.69    1:55.35  
 13 Cooper Lucas              15 Lakeside Aquatic     1:54.19    1:55.67  
 14 Peter Thompson            18 Billings Aquatic     1:39.76Y   1:55.76  
 15 Christopher Richardson    16 Crawfish Aquatic     1:39.19    1:55.97  
 16 Leonardo Sanchez          23 Desert Shark Swi     1:36.00Y   1:58.19  
 
Men 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coby Carrozza             19 Univ of Texas        3:52.70    3:54.34  
  2 Jeffrey Newkirk           24 Longhorn Aquatic     3:54.73    3:55.04  
  3 Manning Haskal            17 Una ASC              4:29.29Y   3:58.68  
  4 Drew Kibler               20 Univ of Texas        3:52.75    3:58.98  
  5 Johnthomas Larson         21 Univ of Texas        3:57.72    3:59.27  
  6 Alexander Zettle          21 Univ of Texas        3:57.07    3:59.38  
  7 Peter Thompson            18 Billings Aquatic     4:01.57    4:02.25  
  8 Trey Dickey               18 COR Swimming         4:23.93Y   4:02.44  
  9 Truman Armstrong          16 Austin Swim Club     4:27.20Y   4:03.01  
 10 Parker Neri               21 Univ of Texas        4:01.68    4:03.80  
 11 Cooper Lucas              15 Lakeside Aquatic     4:02.42    4:04.47  
 12 Nick Carlson              23 Pitchfork Aquati     4:22.05Y   4:04.71  
 13 Beck Parnham              17 Blue Tide Aquati     4:28.26Y   4:05.06  
 14 Halvor Borgstroem         23 Univ of Texas        4:02.54    4:05.08  
 15 Levi Sandidge             16 COR Swimming         4:27.50Y   4:08.91  
 16 Giovanni Linscheer        16 COR Swimming         4:28.24Y   4:08.92  
 
Men 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Thompson            18 Billings Aquatic          NT    8:31.13  
 
Men 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Collins              23 UN                   7:59.28    8:04.07  
  2 Alexander Zettle          21 Univ of Texas        8:21.45    8:16.00  
  3 Trey Dickey               18 COR Swimming         8:31.31    8:19.55  
  4 Peter Thompson            18 Billings Aquatic     8:17.84    8:19.96  
  5 Levi Sandidge             16 COR Swimming         8:21.08    8:26.96  
  6 Cooper Lucas              15 Lakeside Aquatic     8:17.05    8:27.34  
  7 Beck Parnham              17 Blue Tide Aquati     8:28.24    8:39.27  
 
Men 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Collins              23 UN                  15:15.75   15:22.05  
  2 Tanner Nelson             17 Utah Valley Aqua    16:02.44   15:48.70  
  3 Trey Dickey               18 COR Swimming        15:55.04   15:52.58  
  4 Parker Neri               21 Univ of Texas       14:55.01Y  16:05.29  
  5 Peter Thompson            18 Billings Aquatic    15:35.51   16:06.25  
  6 Cooper Lucas              15 Lakeside Aquatic    15:57.07   16:10.93  
  7 Beck Parnham              17 Blue Tide Aquati    15:53.65   16:18.62  
  8 Levi Sandidge             16 COR Swimming        15:12.67Y  16:19.70  
  9 Manning Haskal            17 Una ASC             15:46.71Y  16:26.76  
 10 David Forsyth             20 Alamo Area Aquat    15:57.82   16:27.54  
 
Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce Bohman              30 Pulling Water, L       56.19      56.58  
  2 Ethan Harder              20 Univ of Texas          56.69      57.10  
  3 Peter Larson              19 Univ of Texas          55.61      57.24  
  4 Christopher Staka         22 Univ of Texas          55.19      57.70  
  5 Cameron McAnany           23 Alamo Area Aquat       56.31      57.82  
  6 Brett Pinfold             25 Swim Houston Aqu       56.43      58.30  
  7 Fernando Ruvalcaba Cruz   19 Unattached ST          57.98      58.35  
  8 Samuel Jennings           18 Houston Bridge B       58.83      58.82  
  9 Aleksa Radjenovic         18 Dads Club Swim T       58.33      59.16  
 10 Connor Foote              16 Alamo Area Aquat       49.23Y     59.48  
 11 Christopher Richardson    16 Crawfish Aquatic       58.71      59.62  
 12 Riley Brown               18 Crawfish Aquatic       59.68    1:00.06  
 13 William Ingram            18 American Energy        50.02Y   1:00.23  
 14 Garret Green              17 Blue Tide Aquati       49.27Y   1:01.03  
 15 Clayton Conklin           18 South Shore Sail       49.46Y   1:01.73  
 16 Seth Reno                 17 South Shore Sail       50.16Y   1:02.21  
 -- Jackson Stallworth        17 Unattached ST          49.98Y  X1:01.79  
 
Men 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ethan Harder              20 Univ of Texas        2:02.34    2:03.91  
  2 Fernando Ruvalcaba Cruz   19 Unattached ST        2:03.68    2:06.10  
  3 Christopher Richardson    16 Crawfish Aquatic     2:08.07    2:08.00  
  4 Riley Brown               18 Crawfish Aquatic     2:04.38    2:08.63  
  5 Truman Armstrong          16 Austin Swim Club     1:47.84Y   2:10.21  
  6 Samuel Jennings           18 Houston Bridge B     2:05.38    2:10.60  
  7 Cameron McAnany           23 Alamo Area Aquat     1:43.71Y   2:16.17  
 
Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caspar Corbeau            19 Univ of Texas        1:00.68    1:01.77  
  2 Josue Dominguez           23 Brigham Young Un     1:01.28    1:01.80  
  3 Mauro Castillo Luna       25 Aggie Swim Club      1:01.04    1:03.42  
  4 Liam Kerns                17 Billings Aquatic     1:03.96    1:03.54  
  5 Adriel Sanes              22 Pearland Aquatic/IS  1:02.91    1:03.92  
  6 Zachary Nelson            22 Air Force Academ     1:03.27    1:04.13  
  7 Adam Fusti-Molnar         17 Austin Swim Club     1:04.55    1:04.65  
  8 Gavin Jones               17 Bellingham Bay S     1:07.24    1:05.41  
  9 Paul Degrado              19 Univ of Texas        1:03.68    1:05.42  
 10 Noah Beladi               17 Lakeside Aquatic     1:04.48    1:05.56  
 11 David Cooper              21 Unattached           1:05.06    1:06.13  
 12 Noah Czelusta             19 Dads Club Swim T     1:04.75    1:06.22  
 13 Benjamin Willetts         17 Eagle Swimming A     1:06.20    1:06.32  
 14 Spyridon Kranias          19 Unattached ST        1:03.34    1:06.69  
 15 Thomas Wu                 16 Waterloo Swimmin       55.21Y   1:06.78  
 16 Teo D'Alessandro          26 Lakeside Aquatic     1:03.59    1:06.85  
 17 James Fike                39 Unattached           1:05.81    1:06.91  
 18 Ethan Nguyen              19 Dallas Mustangs        55.60Y   1:07.41  
 
Men 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caspar Corbeau            19 Univ of Texas        2:11.41    2:14.37  
  2 Mauro Castillo Luna       25 Aggie Swim Club      2:12.21    2:16.69  
  3 Adam Fusti-Molnar         17 Austin Swim Club     2:16.93    2:16.86  
  4 Jacob Foster              20 Univ of Texas        2:11.01    2:17.66  
  5 Zachary Nelson            22 Air Force Academ     2:18.84    2:18.79  
  6 Adriel Sanes              22 Pearland Aquatic/IS  2:16.40    2:19.14  
  7 Jacques Rathle            17 Crawfish Aquatic     2:22.76    2:20.73  
  8 Gavin Jones               17 Bellingham Bay S     2:22.15    2:20.82  
  9 Liam Kerns                17 Billings Aquatic     2:20.11    2:21.66  
 10 Panagiotis Vlachogiannak  18 Unattached ST        2:22.05    2:22.82  
 11 Jorge Cardenas Reyes      19 Unattached ST        2:22.84    2:23.18  
 12 Paul Degrado              19 Univ of Texas        2:16.82    2:24.00  
 13 David Cooper              21 Unattached           1:59.66Y   2:24.05  
 14 Benjamin Willetts         17 Eagle Swimming A     2:21.44    2:24.94  
 15 Halvor Borgstroem         23 Univ of Texas        1:58.66Y   2:27.52  
 16 Noah Beladi               17 Lakeside Aquatic     2:19.87    2:29.35  
 17 Garret Green              17 Blue Tide Aquati     2:25.13    2:36.43  
 
Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce Bohman              30 Pulling Water, L       53.05      53.27  
  2 Alvin Jiang               21 Univ of Texas          53.38      54.50  
  3 Sterling Crane            19 Univ of Texas          54.31      54.78  
  4 William Ingram            18 American Energy        55.36      55.45  
  5 Aleksa Radjenovic         18 Dads Club Swim T       55.59      55.82  
  6 Noah Czelusta             19 Dads Club Swim T       55.82      56.02  
  7 Mateo Gonzalez Medina     24 Aggie Swim Club        54.07      56.10  
  8 Garret Green              17 Blue Tide Aquati       48.68Y     56.33  
  9 Armando Vegas             18 Univ of Texas          49.94Y     56.47  
 10 Clayton Conklin           18 South Shore Sail       48.64Y     56.61  
 11 Connor Foote              16 Alamo Area Aquat       49.11Y     56.86  
 12 Seth Reno                 17 South Shore Sail       56.74      57.27  
 13 Samuel Jennings           18 Houston Bridge B       49.63Y     57.31  
 14 Jared Wallace             21 Unattached ST          47.71Y     57.81  
 15 Luke Shaw                 27 Streamline Aquat       54.54      57.89  
 16 Jack Armstrong            19 Houston Bridge B       55.00      58.47  
 -- Jackson Stallworth        17 Unattached ST          56.87     X59.37  
 
Men 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carson Foster             19 Univ of Texas        1:58.61    1:59.26  
  2 Jose Martinez             23 Aggie Swim Club      1:59.23    2:01.11  
  3 Hector Ruvalcaba Cruz     23 Unattached           1:59.31    2:02.08  
  4 Sterling Crane            19 Univ of Texas        1:59.49    2:03.03  
  5 Armando Vegas             18 Univ of Texas        1:47.75Y   2:04.79  
  6 Trey Dickey               18 COR Swimming         2:02.09    2:05.79  
  7 William Ingram            18 American Energy      2:06.34    2:07.16  
  8 Collin Klingman           17 Crawfish Aquatic     2:05.09    2:08.21  
  9 Cooper Lucas              15 Lakeside Aquatic     1:47.34Y   2:09.12  
 10 Corby Furrer              18 Nitro Swimming       1:48.79Y   2:20.41  
 
Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carson Foster             19 Univ of Texas        1:57.59    1:59.82  
  2 Jacob Foster              20 Univ of Texas        1:59.15    2:02.43  
  3 Jose Martinez             23 Aggie Swim Club      2:01.70    2:04.04  
  4 Jacques Rathle            17 Crawfish Aquatic     2:05.27    2:04.50  
  5 Hector Ruvalcaba Cruz     23 Unattached           2:04.06    2:05.28  
  6 Munzer Kabbara            18 Cypress Fairbank/LB  2:05.48    2:05.52  
  7 Tanner Nelson             17 Utah Valley Aqua     2:06.39    2:05.72  
  8 Andrew Koustik            21 Univ of Texas        2:03.48    2:07.11  
  9 Panagiotis Vlachogiannak  18 Unattached ST        2:05.85    2:08.68  
 10 Noah Czelusta             19 Dads Club Swim T     2:07.54    2:10.51  
 11 Collin Klingman           17 Crawfish Aquatic     2:10.04    2:10.97  
 12 Riley Brown               18 Crawfish Aquatic     1:51.41Y   2:11.64  
 13 Garret Green              17 Blue Tide Aquati     2:08.80    2:11.85  
 14 Zachary Nelson            22 Air Force Academ     2:08.18    2:11.90  
 15 Noah Beladi               17 Lakeside Aquatic     1:51.07Y   2:14.51  
 
Men 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carson Foster             19 Univ of Texas        4:13.39    4:16.51  
  2 Jacob Foster              20 Univ of Texas        4:15.03    4:19.44  
  3 Jacques Rathle            17 Crawfish Aquatic     4:25.65    4:26.73  
  4 Munzer Kabbara            18 Cypress Fairbank/LB  4:27.45    4:29.45  
  5 Panagiotis Vlachogiannak  18 Unattached ST        4:25.29    4:29.75  
  6 Hector Ruvalcaba Cruz     23 Unattached           4:23.88    4:29.99  
  7 Tanner Nelson             17 Utah Valley Aqua     4:27.97    4:30.02  
  8 Cooper Lucas              15 Lakeside Aquatic     4:30.50    4:31.78  
  9 Trey Dickey               18 COR Swimming         4:31.60    4:31.86  
 10 Giovanni Linscheer        16 COR Swimming         3:53.89Y   4:32.99  
 11 Collin Klingman           17 Crawfish Aquatic     4:29.78    4:33.27  
 12 Beck Parnham              17 Blue Tide Aquati     4:32.99    4:35.93  
 13 Peter Thompson            18 Billings Aquatic     4:32.63    4:37.18