2019 AAAA ST AAAA-NE Developmental Meet / 19-13cm
Davis Natatorium - 1/20/2019                   
Final Results                                    
 
Mixed 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Biehl, Alyson H           11 AAAA-ST                   NT      38.35  
  2 Minette, Izzy M           11 AAAA-ST                   NT      38.70  
  3 Walljasper, Shiloh K      11 AAAA-ST                   NT      39.00  
  4 Boatright, Sydney D       11 AAAA-ST                   NT      40.22  
  5 Gray, Cooper M            10 AAAA-ST                   NT      40.47  
  6 Turpin, Erik W            10 AAAA-ST                   NT      40.48  
  7 Smith, Kamryn E           10 AAAA-ST                   NT      41.42  
  8 Harris, Makayla D          8 AAAA-ST                   NT      41.56  
  9 Ramirez Remond, Ana C      9 AAAA-ST                53.01      42.02  
 10 Schultz, JoJo E           11 AAAA-ST                   NT      42.46  
 11 Evans, Mimi M              8 AAAA-ST                   NT      42.68  
 12 Betson, Laila A           11 AAAA-ST                   NT      43.00  
 13 Landa, Natalia C           8 AAAA-ST                   NT      43.63  
 14 Nichols, Avery C           8 AAAA-ST                   NT      43.67  
 15 Kay, Amalia S              9 AAAA-ST                   NT      44.35  
 16 Freires Katoski, Laia E    9 AAAA-ST                   NT      45.09  
 17 Kim, Siyoon               11 AAAA-ST                   NT      45.24  
 18 Anderson, West W           9 AAAA-ST                   NT      45.70  
 19 Huffaker, Gregory          9 AAAA-ST                   NT      45.80  
 20 Herbert, Nicholas J       10 AAAA-ST                   NT      46.52  
 21 Gray, Molly M              8 AAAA-ST                   NT      47.45  
 22 Rogers, Livy B             6 AAAA-ST                   NT      47.47  
 23 Martinez, Abby N           9 AAAA-ST                   NT      47.91  
 24 Wang, Iverson              8 AAAA-ST                   NT      48.82  
 25 Lee, Justin H              7 AAAA-ST                   NT      50.51  
 26 Jones, Poppy P             8 AAAA-ST                   NT      52.68  
 27 Mandacina, Ashtyn F        6 AAAA-ST                   NT      56.13  
 28 Gadsby, Grace K            6 Unattached-ST             NT      56.37  
 29 Lopez, Braulio             8 AAAA-ST                   NT      57.75  
 30 Torres, Monica O           7 AAAA-ST                   NT      57.84  
 31 Allen, Thomas W            9 AAAA-ST                   NT      58.03  
 32 Canseco, Nicolas I        10 AAAA-ST                   NT      58.72  
 33 Cantor, Camila I           8 AAAA-ST                   NT      59.08  
 34 Arenas Bernal, Alberto B   9 AAAA-ST                   NT    1:04.42  
 35 Kim, Joshua                8 AAAA-ST                   NT    1:14.15  
 
Mixed 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boatright, Sydney D       11 AAAA-ST                   NT    1:33.75  
                  46.17     1:33.75 (47.58)                                        
  2 Gray, Cooper M            10 AAAA-ST                   NT    1:37.77  
                  45.18     1:37.77 (52.59)                                        
  3 Schultz, JoJo E           11 AAAA-ST                   NT    1:38.68  
                  47.17     1:38.68 (51.51)                                        
  4 Turpin, Erik W            10 AAAA-ST                   NT    1:39.56  
                  47.65     1:39.56 (51.91)                                        
  5 Lopez, Roberta            10 AAAA-ST                   NT    1:39.93  
                  47.20     1:39.93 (52.73)                                        
  6 Minette, Izzy M           11 AAAA-ST                   NT    1:41.01  
                  47.63     1:41.01 (53.38)                                        
  7 Nichols, Avery C           8 AAAA-ST                   NT    1:42.22  
                  47.91     1:42.22 (54.31)                                        
  8 Harris, Makayla D          8 AAAA-ST                   NT    1:42.70  
  9 Anderson, West W           9 AAAA-ST                   NT    1:45.54  
                  49.38     1:45.54 (56.16)                                        
 10 Biehl, Alyson H           11 AAAA-ST                   NT    1:45.90  
                  49.46     1:45.90 (56.44)                                        
 11 Kim, Siyoon               11 AAAA-ST                   NT    1:46.23  
                  49.26     1:46.23 (56.97)                                        
 12 Smith, Kamryn E           10 AAAA-ST                   NT    1:46.34  
                  48.39     1:46.34 (57.95)                                        
 13 Kay, Amalia S              9 AAAA-ST                   NT    1:47.38  
                  49.73     1:47.38 (57.65)                                        
 14 Walljasper, Shiloh K      11 AAAA-ST                   NT    1:47.95  
                  48.85     1:47.95 (59.10)                                        
 15 Huffaker, Gregory          9 AAAA-ST                   NT    1:48.46  
                  48.25   1:48.46 (1:00.21)                                        
 16 Seaberg, Lauren L          7 AAAA-ST                   NT    1:53.50  
                  53.08   1:53.50 (1:00.42)                                        
 17 Freires Katoski, Laia E    9 AAAA-ST                   NT    1:55.29  
                  54.33   1:55.29 (1:00.96)                                        
 18 Gray, Molly M              8 AAAA-ST                   NT    1:56.28  
                  53.17   1:56.28 (1:03.11)                                        
 19 Martinez, Abby N           9 AAAA-ST                   NT    1:56.50  
                  56.03   1:56.50 (1:00.47)                                        
 20 Herbert, Nicholas J       10 AAAA-ST                   NT    1:57.62  
                  56.07   1:57.62 (1:01.55)                                        
 21 Wang, Iverson              8 AAAA-ST                   NT    1:59.73  
                  55.14   1:59.73 (1:04.59)                                        
 22 Mandacina, Ashtyn F        6 AAAA-ST                   NT    2:01.45  
                1:01.22   2:01.45 (1:00.23)                                        
 23 Jones, Poppy P             8 AAAA-ST                   NT    2:08.69  
                  59.83   2:08.69 (1:08.86)                                        
 24 Gadsby, Grace K            6 Unattached-ST             NT    2:11.64  
                1:00.93   2:11.64 (1:10.71)                                        
 25 Canseco, Nicolas I        10 AAAA-ST                   NT    2:17.50  
                1:05.93   2:17.50 (1:11.57)                                        
 26 Allen, Thomas W            9 AAAA-ST                   NT    2:22.09  
                1:06.00   2:22.09 (1:16.09)                                        
 27 Cantor, Camila I           8 AAAA-ST                   NT    2:26.15  
                1:08.41   2:26.15 (1:17.74)                                        
 -- Arenas Bernal, Alberto B   9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Landa, Natalia C           8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Mixed 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boatright, Sydney D       11 AAAA-ST                   NT    3:29.31  
                  47.47     1:42.93 (55.46)     2:38.73 (55.80)     3:29.31 (50.58)
  2 Lopez, Roberta            10 AAAA-ST                   NT    3:31.16  
                  47.98     1:40.76 (52.78)   3:31.16 (1:50.40)                    
  3 Betson, Laila A           11 AAAA-ST                   NT    3:36.82  
                  44.25                             2:40.07 ( )     3:36.82 (56.75)
  4 Smith, Kamryn E           10 AAAA-ST                   NT    3:39.90  
                  47.24     1:44.49 (57.25)     2:43.92 (59.43)     3:39.90 (55.98)
  5 Ramirez Remond, Ana C      9 AAAA-ST                   NT    3:40.09  
                  48.89     1:48.49 (59.60)     2:46.27 (57.78)     3:40.09 (53.82)
  6 Walljasper, Shiloh K      11 AAAA-ST                   NT    3:41.49  
                  46.98     1:44.94 (57.96)   2:45.50 (1:00.56)     3:41.49 (55.99)
  7 Seaberg, Lauren L          7 AAAA-ST                   NT    3:53.21  
                  51.57     1:50.75 (59.18)   2:52.29 (1:01.54)   3:53.21 (1:00.92)
  8 Kay, Amalia S              9 AAAA-ST                   NT    3:53.32  
                  47.30     1:46.49 (59.19)   2:51.22 (1:04.73)   3:53.32 (1:02.10)
  9 Wang, Iverson              8 AAAA-ST                   NT    4:05.55  
                  50.47   1:52.87 (1:02.40)   2:57.30 (1:04.43)   4:05.55 (1:08.25)
 
Mixed 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Mimi M              8 AAAA-ST                   NT      47.00  
  2 Gray, Cooper M            10 AAAA-ST                   NT      48.78  
  3 Minette, Izzy M           11 AAAA-ST                   NT      48.83  
  4 Boatright, Sydney D       11 AAAA-ST                   NT      48.85  
  5 Schultz, JoJo E           11 AAAA-ST                   NT      50.01  
  6 Harris, Makayla D          8 AAAA-ST                   NT      50.41  
  7 Nichols, Avery C           8 AAAA-ST                   NT      50.62  
  8 Kim, Siyoon               11 AAAA-ST                   NT      51.09  
  9 Seaberg, Lauren L          7 AAAA-ST                58.30      51.82  
 10 Martinez, Abby N           9 AAAA-ST                   NT      52.04  
 11 Kay, Amalia S              9 AAAA-ST                   NT      52.17  
 12 Biehl, Alyson H           11 AAAA-ST                   NT      52.85  
 13 Herbert, Nicholas J       10 AAAA-ST                   NT      53.48  
 14 Wang, Iverson              8 AAAA-ST                   NT      54.35  
 15 Gray, Molly M              8 AAAA-ST                   NT      55.03  
 15 Anderson, West W           9 AAAA-ST                   NT      55.03  
 17 Turpin, Erik W            10 AAAA-ST                   NT      55.26  
 18 Smith, Kamryn E           10 AAAA-ST                   NT      55.30  
 19 Freires Katoski, Laia E    9 AAAA-ST                   NT      56.11  
 20 Jones, Poppy P             8 AAAA-ST                   NT      57.40  
 21 Huffaker, Gregory          9 AAAA-ST                   NT      58.93  
 22 Gadsby, Grace K            6 Unattached-ST             NT      59.49  
 23 Ramirez Remond, Ana C      9 AAAA-ST                57.24    1:00.03  
 24 Cantor, Camila I           8 AAAA-ST                   NT    1:00.33  
 25 Mandacina, Ashtyn F        6 AAAA-ST                   NT    1:02.26  
 26 Rogers, Livy B             6 AAAA-ST                   NT    1:03.27  
 27 Canseco, Nicolas I        10 AAAA-ST                   NT    1:05.68  
 28 Lopez, Braulio             8 AAAA-ST                   NT    1:07.23  
 29 Lee, Justin H              7 AAAA-ST                   NT    1:11.98  
 30 Allen, Thomas W            9 AAAA-ST                   NT    1:14.24  
 31 Arenas Bernal, Alberto B   9 AAAA-ST                   NT    1:20.23  
 -- Kim, Joshua                8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Landa, Natalia C           8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Torres, Monica O           7 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Betson, Laila A           11 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Mixed 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Mimi M              8 AAAA-ST                   NT      53.77  
  2 Kim, Siyoon               11 AAAA-ST                   NT      54.06  
  3 Lopez, Roberta            10 AAAA-ST              1:13.91      55.13  
  4 Turpin, Erik W            10 AAAA-ST                   NT      55.52  
  5 Harris, Makayla D          8 AAAA-ST                   NT      55.72  
  6 Schultz, JoJo E           11 AAAA-ST                   NT      56.94  
  7 Smith, Kamryn E           10 AAAA-ST                   NT      57.11  
  8 Landa, Natalia C           8 AAAA-ST                   NT      58.32  
  9 Herbert, Nicholas J       10 AAAA-ST                   NT      58.52  
 10 Anderson, West W           9 AAAA-ST                   NT    1:00.14  
 11 Kay, Amalia S              9 AAAA-ST                   NT    1:01.63  
 12 Minette, Izzy M           11 AAAA-ST                   NT    1:01.76  
 13 Gray, Cooper M            10 AAAA-ST                   NT    1:02.61  
 14 Biehl, Alyson H           11 AAAA-ST                   NT    1:04.33  
 15 Seaberg, Lauren L          7 AAAA-ST                   NT    1:04.34  
 16 Ramirez Remond, Ana C      9 AAAA-ST              1:17.04    1:05.26  
 17 Nichols, Avery C           8 AAAA-ST                   NT    1:05.36  
 18 Wang, Iverson              8 AAAA-ST                   NT    1:06.30  
 19 Jones, Poppy P             8 AAAA-ST                   NT    1:08.22  
 20 Gadsby, Grace K            6 Unattached-ST             NT    1:11.32  
 21 Lopez, Braulio             8 AAAA-ST                   NT    1:12.29  
 22 Freires Katoski, Laia E    9 AAAA-ST                   NT    1:12.37  
 23 Martinez, Abby N           9 AAAA-ST                   NT    1:14.13  
 -- Canseco, Nicolas I        10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Huffaker, Gregory          9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Rogers, Livy B             6 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Arenas Bernal, Alberto B   9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Walljasper, Shiloh K      11 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Betson, Laila A           11 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Lee, Justin H              7 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Torres, Monica O           7 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Kim, Joshua                8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Mixed 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boatright, Sydney D       11 AAAA-ST                   NT      50.54  
  2 Betson, Laila A           11 AAAA-ST                   NT      52.12  
  3 Evans, Mimi M              8 AAAA-ST                   NT      52.48  
  4 Gray, Cooper M            10 AAAA-ST                   NT      54.68  
  5 Minette, Izzy M           11 AAAA-ST                   NT      54.89  
  6 Anderson, West W           9 AAAA-ST                   NT      56.53  
  7 Schultz, JoJo E           11 AAAA-ST                   NT      57.17  
  8 Lopez, Roberta            10 AAAA-ST              1:06.63      58.09  
  9 Turpin, Erik W            10 AAAA-ST                   NT      58.53  
 10 Ramirez Remond, Ana C      9 AAAA-ST              1:07.32      59.96  
 11 Biehl, Alyson H           11 AAAA-ST                   NT    1:00.03  
 12 Nichols, Avery C           8 AAAA-ST                   NT    1:01.64  
 13 Freires Katoski, Laia E    9 AAAA-ST                   NT    1:02.32  
 14 Jones, Poppy P             8 AAAA-ST                   NT    1:03.04  
 15 Herbert, Nicholas J       10 AAAA-ST                   NT    1:06.25  
 16 Landa, Natalia C           8 AAAA-ST                   NT    1:07.95  
 17 Seaberg, Lauren L          7 AAAA-ST                   NT    1:08.64  
 18 Harris, Makayla D          8 AAAA-ST                   NT    1:10.53  
 19 Gadsby, Grace K            6 Unattached-ST             NT    1:11.70  
 20 Mandacina, Ashtyn F        6 AAAA-ST                   NT    1:16.38  
 21 Martinez, Abby N           9 AAAA-ST                   NT    1:16.61  
 22 Rogers, Livy B             6 AAAA-ST                   NT    1:18.46  
 23 Lee, Justin H              7 AAAA-ST                   NT    1:19.50  
 24 Cantor, Camila I           8 AAAA-ST                   NT    1:26.74  
 -- Gray, Molly M              8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Canseco, Nicolas I        10 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Walljasper, Shiloh K      11 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Kim, Siyoon               11 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Lopez, Braulio             8 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Torres, Monica O           7 AAAA-ST                   NT         DQ  
 -- Kim, Joshua                8 AAAA-ST                   NT         DQ