2019 ST AAAA-NS November Intra-squad / 19-107cm
NISD Aquatic Center  - 11/16/2019            
Final Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Sydney J            10 AAAA-ST                33.29      34.90  
  2 Hughes, Sophia A          10 AAAA-ST                41.04      36.69  
  3 Amann, Danielle N          9 AAAA-ST                41.49      41.77  
  4 Merrell, Laney A           9 AAAA-ST                49.24      46.62  
  5 Demaree, Ezra P           10 AAAA-ST                55.19      51.61  
  6 Young, Nydia M             9 AAAA-ST              1:30.00      51.91  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigman, Julianna C       10 AAAA-ST              1:20.52    1:20.86  
                  38.61     1:20.86 (42.25)                                        
  2 Cooper, Marlowe V          9 AAAA-ST              1:22.56    1:22.59  
                  41.04     1:22.59 (41.55)                                        
  3 Solis, Sam C              10 AAAA-ST              1:21.98    1:24.21  
                  39.12     1:24.21 (45.09)                                        
  4 Camarillo, Shia G         10 AAAA-ST              1:39.41    1:27.83  
                  41.94     1:27.83 (45.89)                                        
  5 Amann, Danielle N          9 AAAA-ST                   NT    1:33.47  
  6 Svatek, Reese R            9 AAAA-ST              1:41.15    1:36.13  
                  44.43     1:36.13 (51.70)                                        
  7 Merrell, Laney A           9 AAAA-ST              2:05.00    1:40.79  
                  48.09     1:40.79 (52.70)                                        
  8 Hughes, Audrey R           8 AAAA-ST              1:56.78    1:49.43  
                  53.18     1:49.43 (56.25)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Sydney J            10 AAAA-ST              2:39.98    2:35.80  
                  35.63     1:16.05 (40.42)     1:57.09 (41.04)     2:35.80 (38.71)
  2 Hughes, Sophia A          10 AAAA-ST              3:16.69    3:03.03  
                  39.89     1:28.13 (48.24)     2:17.10 (48.97)     3:03.03 (45.93)
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Gemma C              9 AAAA-ST                47.08      41.47  
  2 Brigman, Julianna C       10 AAAA-ST                42.89      42.02  
  3 Hughes, Sophia A          10 AAAA-ST                46.93      43.62  
  4 Hughes, Audrey R           8 AAAA-ST              1:02.56      50.73  
  5 Young, Nydia M             9 AAAA-ST              1:40.00      59.85  
  6 Metwally, Saga A           7 AAAA-ST              1:38.00    1:06.24  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Marlowe V          9 AAAA-ST              1:29.65    1:27.36  
                  43.37     1:27.36 (43.99)                                        
  2 Solis, Sam C              10 AAAA-ST              1:36.75    1:35.51  
                  46.35     1:35.51 (49.16)                                        
  3 Camarillo, Shia G         10 AAAA-ST              1:52.52    1:36.49  
                  47.72     1:36.49 (48.77)                                        
  4 Amann, Danielle N          9 AAAA-ST              2:00.90    1:39.99  
                  49.44     1:39.99 (50.55)                                        
  5 Demaree, Ezra P           10 AAAA-ST              2:24.51    2:06.12  
                1:01.62   2:06.12 (1:04.50)                                        
 -- Svatek, Reese R            9 AAAA-ST              1:49.96         DQ  
                  48.58          DQ (55.15)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camarillo, Shia G         10 AAAA-ST              1:03.07      56.97  
  2 Metwally, Saga A           7 AAAA-ST              1:45.00    1:07.76  
  3 Young, Nydia M             9 AAAA-ST              1:50.00    1:09.40  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Marlowe V          9 AAAA-ST              1:43.16    1:41.22  
                  49.14     1:41.22 (52.08)                                        
  2 Cruz, Gemma C              9 AAAA-ST              1:43.17    1:41.64  
                  49.10     1:41.64 (52.54)                                        
  3 Brigman, Julianna C       10 AAAA-ST              1:42.78    1:49.19  
  4 Solis, Sam C              10 AAAA-ST              1:55.43    1:51.85  
                  53.60     1:51.85 (58.25)                                        
  5 Svatek, Reese R            9 AAAA-ST              2:04.20    1:55.69  
                  56.12     1:55.69 (59.57)                                        
  6 Camarillo, Shia G         10 AAAA-ST              2:11.00    2:07.08  
  7 Hughes, Audrey R           8 AAAA-ST              2:15.00    2:09.54  
                1:04.04   2:09.54 (1:05.50)                                        
  8 Demaree, Ezra P           10 AAAA-ST              2:32.00    2:11.56  
                1:01.93   2:11.56 (1:09.63)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Sydney J            10 AAAA-ST              4:20.00    3:10.02  
                  43.76     1:32.35 (48.59)     2:22.12 (49.77)     3:10.02 (47.90)
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigman, Julianna C       10 AAAA-ST                40.79      40.07  
  2 Amann, Danielle N          9 AAAA-ST                   NT      44.55  
  3 Cooper, Marlowe V          9 AAAA-ST                43.31      45.01  
  4 Solis, Sam C              10 AAAA-ST                48.77      46.71  
  5 Cruz, Gemma C              9 AAAA-ST                51.35      47.80  
 
Girls 10 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Sydney J            10 AAAA-ST              3:20.00    3:10.93  
                  43.66     1:33.67 (50.01)     2:24.73 (51.06)     3:10.93 (46.20)
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Gemma C              9 AAAA-ST              1:35.88    1:31.97  
                  44.82     1:31.97 (47.15)                                        
  2 Hughes, Sophia A          10 AAAA-ST              1:41.44    1:40.35  
                  48.61     1:40.35 (51.74)                                        
  3 Hughes, Audrey R           8 AAAA-ST              2:11.98    1:55.35  
                1:01.02     1:55.35 (54.33)                                        
  4 Demaree, Ezra P           10 AAAA-ST              2:40.00    2:14.32  
                1:09.64   2:14.32 (1:04.68)                                        
 -- Merrell, Laney A           9 AAAA-ST              2:15.00         DQ  
                  57.34        DQ (1:06.32)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quesada, Braelynn A       12 AAAA-ST                31.73      31.25  
  2 Svatek, Jordan P          12 AAAA-ST                31.96      33.49  
  3 Mucker, Audrey M          12 AAAA-ST                34.44      34.24  
  4 Kidder, Montana J         11 AAAA-ST                33.34      34.63  
  5 Roberson Gibbs, Ava S     12 AAAA-ST                36.44      37.38  
  6 Roy, Ryane R              11 AAAA-ST                38.61      39.76  
  7 Bourquin, Kylie G         11 AAAA-ST                45.59      40.60  
  8 Gonzales, Alexa S         12 AAAA-ST                44.59      41.35  
  9 Montgomery, Alexandra K   11 AAAA-ST                43.22      44.29  
 10 Ceballos, Marleny         11 AAAA-ST                45.49      45.33  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quesada, Braelynn A       12 AAAA-ST              1:10.51    1:08.13  
                  32.90     1:08.13 (35.23)                                        
  2 Owens, Charlie M          12 AAAA-ST              1:13.65    1:12.07  
                  34.94     1:12.07 (37.13)                                        
  3 Mucker, Audrey M          12 AAAA-ST              1:23.41    1:16.71  
                  35.94     1:16.71 (40.77)                                        
  4 Hidalgo, Cami V           11 AAAA-ST              1:20.97    1:21.44  
                  39.45     1:21.44 (41.99)                                        
  5 Flores, Fernanda F        11 AAAA-ST              1:18.50    1:23.34  
  6 Pakala, Niv               11 AAAA-ST              1:38.52    1:30.80  
                  43.56     1:30.80 (47.24)                                        
  7 Moore, Payton M           11 AAAA-ST              1:38.12    1:31.01  
                  42.66     1:31.01 (48.35)                                        
  8 Montgomery, Alexandra K   11 AAAA-ST              2:10.00    1:38.40  
                  44.78     1:38.40 (53.62)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hidalgo, Cami V           11 AAAA-ST              3:02.10    2:53.90  
                  37.38     1:20.21 (42.83)     2:08.47 (48.26)     2:53.90 (45.43)
  2 Ceballos, Marleny         11 AAAA-ST              3:37.59    3:32.36  
                  40.60     1:34.40 (53.80)   2:36.16 (1:01.76)     3:32.36 (56.20)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Sophie M           12 AAAA-ST                36.05      33.87  
  2 Solis, Kiara M            11 AAAA-ST                40.94      38.31  
  3 Owens, Charlie M          12 AAAA-ST                46.85      38.81  
  4 Roberson Gibbs, Ava S     12 AAAA-ST                49.15      44.18  
  5 Marcum, Alley R           12 AAAA-ST                55.00      44.70  
  6 Benitez, Isabella A       12 AAAA-ST              1:05.00      47.17  
  7 Montgomery, Alexandra K   11 AAAA-ST                49.61      47.24  
  8 Burch, Parker E           11 AAAA-ST              1:00.00      47.72  
  9 Bourquin, Kylie G         11 AAAA-ST                55.14      48.39  
 -- Roy, Ryane R              11 AAAA-ST                51.90         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quesada, Braelynn A       12 AAAA-ST              1:17.30    1:17.15  
                  37.51     1:17.15 (39.64)                                        
  2 Mucker, Audrey M          12 AAAA-ST              1:38.39    1:31.29  
                  43.00     1:31.29 (48.29)                                        
  3 Kidder, Montana J         11 AAAA-ST              1:33.16    1:33.23  
                  46.09     1:33.23 (47.14)                                        
  4 Marcum, Alley R           12 AAAA-ST              2:00.00    1:37.45  
                  47.58     1:37.45 (49.87)                                        
  5 Flores, Fernanda F        11 AAAA-ST              1:31.55    1:37.46  
                  47.91     1:37.46 (49.55)                                        
  6 Sandoval, Celeste I       11 AAAA-ST              1:47.77    1:39.15  
                  46.60     1:39.15 (52.55)                                        
  7 Roy, Ryane R              11 AAAA-ST              2:22.00    1:42.83  
                  49.48     1:42.83 (53.35)                                        
  8 Pakala, Niv               11 AAAA-ST              1:49.76    1:43.68  
                  50.71     1:43.68 (52.97)                                        
  9 Burch, Parker E           11 AAAA-ST              2:22.00    1:47.73  
                  50.15     1:47.73 (57.58)                                        
 10 Ceballos, Marleny         11 AAAA-ST              2:04.70    1:48.51  
                  52.40     1:48.51 (56.11)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Svatek, Jordan P          12 AAAA-ST              2:50.58    2:50.81  
                  41.11     1:24.38 (43.27)     2:08.17 (43.79)     2:50.81 (42.64)
  2 Roberson Gibbs, Ava S     12 AAAA-ST              4:30.00         DQ  
                  47.89     1:41.97 (54.08)     2:37.14 (55.17)          DQ (51.41)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Sophie M           12 AAAA-ST                44.16      39.75  
  2 Roy, Ryane R              11 AAAA-ST                43.04      41.92  
  3 Kidder, Montana J         11 AAAA-ST                47.66      46.73  
  4 Solis, Kiara M            11 AAAA-ST                47.87      47.62  
  5 Sandoval, Celeste I       11 AAAA-ST              1:03.00      50.97  
  6 Benitez, Isabella A       12 AAAA-ST              1:13.00      51.24  
  7 Hidalgo, Cami V           11 AAAA-ST                57.21      51.62  
  8 Pakala, Niv               11 AAAA-ST              1:01.10      55.76  
  9 Gonzales, Alexa S         12 AAAA-ST              1:09.00    1:08.58  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Svatek, Jordan P          12 AAAA-ST              1:38.70    1:37.53  
                  46.14     1:37.53 (51.39)                                        
  2 Solis, Kiara M            11 AAAA-ST              1:39.12    1:39.46  
                  47.19     1:39.46 (52.27)                                        
  3 Roberson Gibbs, Ava S     12 AAAA-ST              1:47.18    1:40.60  
                  47.74     1:40.60 (52.86)                                        
  4 Owens, Charlie M          12 AAAA-ST              1:41.33    1:40.71  
                  48.21     1:40.71 (52.50)                                        
  5 Kidder, Montana J         11 AAAA-ST              1:49.21    1:47.22  
                  52.63     1:47.22 (54.59)                                        
  6 Flores, Fernanda F        11 AAAA-ST              1:52.67    1:47.85  
                  51.29     1:47.85 (56.56)                                        
  7 Mucker, Audrey M          12 AAAA-ST              1:53.33    1:51.57  
                  52.04     1:51.57 (59.53)                                        
  8 Sandoval, Celeste I       11 AAAA-ST              2:10.00    1:54.82  
                  56.22     1:54.82 (58.60)                                        
  9 Bourquin, Kylie G         11 AAAA-ST              2:20.00    2:14.56  
                1:00.55   2:14.56 (1:14.01)                                        
 -- Moore, Payton M           11 AAAA-ST              1:36.82         DQ  
                  46.52          DQ (50.17)                                        
 -- Marcum, Alley R           12 AAAA-ST              2:02.00         DQ  
                  51.83          DQ (57.07)                                        
 -- Burch, Parker E           11 AAAA-ST              2:33.00         DQ  
                  54.30          DQ (59.64)                                        
 -- Gonzales, Alexa S         12 AAAA-ST              2:27.00         DQ  
                1:05.57        DQ (1:16.26)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Sophie M           12 AAAA-ST              3:09.28    3:02.75  
                  41.12     1:28.94 (47.82)     2:15.84 (46.90)     3:02.75 (46.91)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Sophie M           12 AAAA-ST                32.61      31.50  
  2 Quesada, Braelynn A       12 AAAA-ST                47.15      36.28  
  3 Hidalgo, Cami V           11 AAAA-ST                49.55      43.03  
  4 Pakala, Niv               11 AAAA-ST                58.85      45.44  
  5 Moore, Payton M           11 AAAA-ST                51.53      46.16  
  6 Bourquin, Kylie G         11 AAAA-ST              1:03.63      49.08  
 -- Benitez, Isabella A       12 AAAA-ST              1:06.00         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solis, Kiara M            11 AAAA-ST              1:35.82    1:26.31  
                  39.39     1:26.31 (46.92)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Svatek, Jordan P          12 AAAA-ST              3:40.00    3:09.06  
                  42.37     1:32.58 (50.21)     2:21.72 (49.14)     3:09.06 (47.34)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Charlie M          12 AAAA-ST              1:36.24    1:23.80  
                  37.08     1:23.80 (46.72)                                        
  2 Moore, Payton M           11 AAAA-ST              1:40.09    1:34.30  
                  45.69     1:34.30 (48.61)                                        
  3 Flores, Fernanda F        11 AAAA-ST              1:37.73    1:35.92  
                  46.59     1:35.92 (49.33)                                        
  4 Benitez, Isabella A       12 AAAA-ST              2:28.00    1:46.92  
                  53.55     1:46.92 (53.37)                                        
  5 Ceballos, Marleny         11 AAAA-ST              1:50.31    1:51.14  
                  54.76     1:51.14 (56.38)                                        
  6 Burch, Parker E           11 AAAA-ST              2:36.00    1:51.86  
                  54.68     1:51.86 (57.18)                                        
 -- Marcum, Alley R           12 AAAA-ST              2:26.00         DQ  
                  45.21          DQ (51.28)                                        
 -- Gonzales, Alexa S         12 AAAA-ST              2:29.00         DQ  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kreipe, Kamryn G          14 AAAA-ST                29.15      28.50  
  2 O'Brien, Pauline A        14 AAAA-ST                28.36      28.89  
  3 Quesada, Brynn E          13 AAAA-ST                28.26      29.42  
  4 du Preez, Dominique E     13 AAAA-ST                   NT      32.09  
  5 Bello, Olivia M           13 AAAA-ST                32.12      32.17  
  6 Martinez, Meva M          14 AAAA-ST                36.16      33.71  
  7 Garcia, Samantha M        14 AAAA-ST                32.40      33.85  
  8 Zurawski, Beth R          13 AAAA-ST                38.54      35.37  
  9 Divecha, Ritu U           13 AAAA-ST                34.71      37.54  
 10 Pfoutz, Grace I           13 AAAA-ST                45.00      37.58  
 11 Ponce Gutierrez, Aitana   14 AAAA-ST                40.77      41.03  
 -- Warren, Cassie P          14 AAAA-ST                33.44         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quesada, Brynn E          13 AAAA-ST              1:02.85    1:03.81  
                  30.89     1:03.81 (32.92)                                        
  2 Kreipe, Kamryn G          14 AAAA-ST              1:03.52    1:03.97  
                  30.59     1:03.97 (33.38)                                        
  3 Garcia, Samantha M        14 AAAA-ST              1:11.45    1:12.06  
                  34.60     1:12.06 (37.46)                                        
  4 du Preez, Dominique E     13 AAAA-ST              1:14.69    1:12.11  
                  33.44     1:12.11 (38.67)                                        
  5 Arizmendi, Tatyana G      13 AAAA-ST              1:09.16    1:13.86  
                  34.18     1:13.86 (39.68)                                        
  6 Warren, Cassie P          14 AAAA-ST              1:14.50    1:14.45  
                  34.52     1:14.45 (39.93)                                        
  7 Divecha, Ritu U           13 AAAA-ST              1:25.56    1:20.17  
                  38.53     1:20.17 (41.64)                                        
  8 Pfoutz, Grace I           13 AAAA-ST              1:55.00    1:24.29  
                  37.88     1:24.29 (46.41)                                        
  9 Ponce Gutierrez, Aitana   14 AAAA-ST              1:41.77    1:32.55  
                  42.81     1:32.55 (49.74)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kreipe, Kamryn G          14 AAAA-ST              2:20.41    2:14.65  
                  30.20     1:04.29 (34.09)     1:40.09 (35.80)     2:14.65 (34.56)
  2 Arizmendi, Mikayla R      13 AAAA-ST              2:35.64    2:35.54  
                  35.07     1:14.16 (39.09)     1:55.87 (41.71)     2:35.54 (39.67)
  3 Arizmendi, Tatyana G      13 AAAA-ST              2:35.00    2:43.28  
                  34.23     1:17.59 (43.36)     2:02.78 (45.19)     2:43.28 (40.50)
  4 Bello, Olivia M           13 AAAA-ST              2:54.74    2:45.03  
                  37.05     1:19.15 (42.10)     2:03.90 (44.75)     2:45.03 (41.13)
  5 Reynolds, Ayla J          13 AAAA-ST              3:08.82    2:48.92  
                  39.40     1:23.24 (43.84)     2:07.65 (44.41)     2:48.92 (41.27)
  6 Zurawski, Beth R          13 AAAA-ST              3:15.21    2:54.35  
                  39.39     1:23.93 (44.54)     2:10.51 (46.58)     2:54.35 (43.84)
  7 Divecha, Ritu U           13 AAAA-ST              3:07.19    2:55.46  
                  39.23     1:25.00 (45.77)     2:13.22 (48.22)     2:55.46 (42.24)
 -- Martinez, Meva M          14 AAAA-ST              3:45.00         DQ  
                  38.95     1:25.52 (46.57)          DQ (16.24)                    
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Pauline A        14 AAAA-ST                40.37      34.25  
  2 Kreipe, Kamryn G          14 AAAA-ST                   NT      34.49  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quesada, Brynn E          13 AAAA-ST              1:11.58    1:13.76  
                  36.04     1:13.76 (37.72)                                        
  2 du Preez, Dominique E     13 AAAA-ST              1:22.59    1:18.62  
                  38.01     1:18.62 (40.61)                                        
  3 Reynolds, Ayla J          13 AAAA-ST              1:33.04    1:30.78  
                  44.44     1:30.78 (46.34)                                        
  4 Martinez, Meva M          14 AAAA-ST              1:38.55    1:33.71  
  5 Pfoutz, Grace I           13 AAAA-ST              2:20.00    1:42.30  
  6 Ponce Gutierrez, Aitana   14 AAAA-ST              1:53.61    1:50.56  
                  51.20     1:50.56 (59.36)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arizmendi, Tatyana G      13 AAAA-ST              2:45.00    2:40.89  
                  36.35     1:19.31 (42.96)     2:02.42 (43.11)     2:40.89 (38.47)
  2 Warren, Cassie P          14 AAAA-ST              3:20.00    3:11.23  
                  42.98     1:32.37 (49.39)     2:23.28 (50.91)     3:11.23 (47.95)
  3 Martinez, Meva M          14 AAAA-ST              3:45.00    3:24.95  
                                                    1:40.65 ( )     2:34.16 (53.51)
        3:24.95 (50.79)                                                            
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Pauline A        14 AAAA-ST                43.61      36.66  
  2 Zurawski, Beth R          13 AAAA-ST                57.21      46.82  
 -- Ponce Gutierrez, Aitana   14 AAAA-ST              1:05.12         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warren, Cassie P          14 AAAA-ST              1:40.88    1:35.91  
                  45.05     1:35.91 (50.86)                                        
  2 Pfoutz, Grace I           13 AAAA-ST                58.00    1:41.38  
                  46.75     1:41.38 (54.63)                                        
  3 Divecha, Ritu U           13 AAAA-ST              2:00.29    1:50.11  
                  52.69     1:50.11 (57.42)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Samantha M        14 AAAA-ST              3:22.92    3:05.42  
                  44.54     1:31.79 (47.25)     2:18.96 (47.17)     3:05.42 (46.46)
  2 Arizmendi, Mikayla R      13 AAAA-ST              3:25.08    3:15.65  
                  44.24     1:33.71 (49.47)     2:25.03 (51.32)     3:15.65 (50.62)
  3 Bello, Olivia M           13 AAAA-ST              3:50.39    3:42.56  
                  50.45     1:47.26 (56.81)     2:45.00 (57.74)     3:42.56 (57.56)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arizmendi, Mikayla R      13 AAAA-ST              1:24.14    1:21.52  
                  38.50     1:21.52 (43.02)                                        
  2 Arizmendi, Tatyana G      13 AAAA-ST              1:22.75    1:23.33  
                  36.04     1:23.33 (47.29)                                        
  3 Garcia, Samantha M        14 AAAA-ST              1:31.91    1:28.01  
                  41.74     1:28.01 (46.27)                                        
  4 Reynolds, Ayla J          13 AAAA-ST              1:49.07    1:36.51  
                  45.97     1:36.51 (50.54)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Pauline A        14 AAAA-ST              3:35.12    2:43.13  
                  35.86     1:16.63 (40.77)     2:00.44 (43.81)     2:43.13 (42.69)
 
Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quesada, Brynn E          13 AAAA-ST              1:14.33    1:14.51  
                  34.10     1:14.51 (40.41)                                        
  2 Bello, Olivia M           13 AAAA-ST              1:30.80    1:25.95  
                  38.21     1:25.95 (47.74)                                        
  3 Zurawski, Beth R          13 AAAA-ST              1:35.21    1:33.17  
                  44.49     1:33.17 (48.68)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arizmendi, Mikayla R      13 AAAA-ST              2:55.59    2:56.17  
                  38.44     1:28.12 (49.68)     2:19.14 (51.02)     2:56.17 (37.03)
  2 du Preez, Dominique E     13 AAAA-ST              4:13.00    2:56.77  
                  40.36     1:23.38 (43.02)     2:16.31 (52.93)     2:56.77 (40.46)
  3 Reynolds, Ayla J          13 AAAA-ST              3:54.71    3:13.66  
                  44.64     1:31.98 (47.34)     2:30.21 (58.23)     3:13.66 (43.45)
 
Women 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verma, Karisma            15 AAAA-ST                30.14      30.35  
 
Women 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Victoria V        16 AAAA-ST              1:02.99    1:05.86  
                  31.56     1:05.86 (34.30)                                        
  2 Dopp, Nichole F           15 AAAA-ST              1:09.97    1:09.40  
                  31.95     1:09.40 (37.45)                                        
 
Women 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dopp, Nichole F           15 AAAA-ST              2:28.89    2:28.81  
                  32.49     1:09.95 (37.46)     1:49.44 (39.49)     2:28.81 (39.37)
 
Women 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verma, Karisma            15 AAAA-ST                46.38      36.50  
 
Women 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vazquez, Bella I          15 AAAA-ST              1:24.73    1:21.92  
                  40.14     1:21.92 (41.78)                                        
 
Women 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Victoria V        16 AAAA-ST              2:33.31    2:41.77  
                  38.61     1:18.76 (40.15)     2:00.73 (41.97)     2:41.77 (41.04)
 
Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verma, Karisma            15 AAAA-ST              1:34.21    1:29.54  
  2 Vazquez, Bella I          15 AAAA-ST              1:38.05    1:37.68  
                  46.36     1:37.68 (51.32)                                        
 
Women 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Victoria V        16 AAAA-ST                34.77      32.30  
  2 Vazquez, Bella I          15 AAAA-ST                42.14      35.39  
 
Women 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dopp, Nichole F           15 AAAA-ST              1:23.63    1:25.33  
                  37.82     1:25.33 (47.51)                                        
 
Women 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Victoria V        16 AAAA-ST              1:15.25    1:15.35  
                  33.90     1:15.35 (41.45)                                        
  2 Verma, Karisma            15 AAAA-ST              1:31.17    1:19.85  
  3 Vazquez, Bella I          15 AAAA-ST              1:45.12    1:20.83  
                  37.06     1:20.83 (43.77)                                        
 
Women 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dopp, Nichole F           15 AAAA-ST              2:51.57    2:49.01  
                  37.16     1:20.79 (43.63)     2:10.24 (49.45)     2:49.01 (38.77)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corona, Santiago P         8 AAAA-ST                36.85      35.25  
  2 Copes, Braeden H           8 AAAA-ST                37.95      35.64  
  3 Barcelon, Joshua D        10 AAAA-ST                40.00      40.08  
  4 Svatek, Miles R            8 AAAA-ST                41.28      40.62  
  5 Xu, Bryan Z                9 AAAA-ST                45.31      41.30  
  6 Sanchez, Ricky E           9 AAAA-ST                43.92      42.03  
  7 Perez, Simeon D           10 AAAA-ST                55.00      42.16  
  8 Duncan, Boden W            8 AAAA-ST                41.37      42.35  
  9 Nicholl, River M           6 AAAA-ST                50.00      47.31  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caldera, David A          10 AAAA-ST              1:29.55    1:23.36  
                  40.61     1:23.36 (42.75)                                        
  2 Duncan, Boden W            8 AAAA-ST              1:39.00    1:30.62  
                  45.39     1:30.62 (45.23)                                        
  3 Svatek, Miles R            8 AAAA-ST              1:36.17    1:32.92  
                  43.91     1:32.92 (49.01)                                        
  4 Nicholl, River M           6 AAAA-ST              2:32.00    1:42.17  
  5 Bahr, Wesley D             7 AAAA-ST              2:09.42    1:47.96  
                  50.81     1:47.96 (57.15)                                        
  6 Duncan, Braxton W         10 AAAA-ST              1:56.82    1:50.55  
                  52.46     1:50.55 (58.09)                                        
  7 Uppiliyappan, Sarvesh      9 AAAA-ST                   NT    1:51.17  
                  53.17     1:51.17 (58.00)                                        
  8 Moore, Marcus S            9 AAAA-ST              2:10.00    1:56.59  
                  50.81   1:56.59 (1:05.78)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Copes, Braeden H           8 AAAA-ST              4:00.00    3:02.18  
                  38.54     1:26.51 (47.97)     2:14.00 (47.49)     3:02.18 (48.18)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corona, Santiago P         8 AAAA-ST                48.49      42.28  
  2 Svatek, Miles R            8 AAAA-ST                48.95      47.06  
  3 Copes, Braeden H           8 AAAA-ST                54.65      47.75  
  4 Nicholl, River M           6 AAAA-ST              1:03.00      51.63  
  5 Uppiliyappan, Sarvesh      9 AAAA-ST                   NT      56.04  
  6 Duncan, Braxton W         10 AAAA-ST              1:01.33      56.08  
  7 Moore, Marcus S            9 AAAA-ST              1:10.00    1:00.34  
 -- Perez, Simeon D           10 AAAA-ST              1:03.00         DQ  
 -- Sanchez, Ricky E           9 AAAA-ST                55.54         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Simeon D           10 AAAA-ST              2:23.00    1:43.71  
                  50.32     1:43.71 (53.39)                                        
  2 Caldera, David A          10 AAAA-ST              2:03.00    1:49.97  
                  53.30     1:49.97 (56.67)                                        
  3 Bahr, Wesley D             7 AAAA-ST              2:05.43    1:55.71  
                  56.62     1:55.71 (59.09)                                        
  4 Duncan, Braxton W         10 AAAA-ST              2:14.22    1:59.88  
                  57.41   1:59.88 (1:02.47)                                        
 -- Barcelon, Joshua D        10 AAAA-ST              1:55.12         DQ  
                  46.63          DQ (50.41)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholl, River M           6 AAAA-ST              1:11.00      51.62  
  2 Moore, Marcus S            9 AAAA-ST              1:18.00      52.52  
  3 Xu, Bryan Z                9 AAAA-ST              1:09.00      55.31  
  4 Copes, Braeden H           8 AAAA-ST              1:14.16      56.88  
  5 Davis, Jadon S            10 AAAA-ST              1:30.00    1:04.42  
  6 Bahr, Wesley D             7 AAAA-ST              1:14.50    1:05.52  
  7 Sanchez, Ricky E           9 AAAA-ST              1:05.83    1:06.61  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barcelon, Joshua D        10 AAAA-ST              1:49.55    1:45.58  
                  51.53     1:45.58 (54.05)                                        
  2 Corona, Santiago P         8 AAAA-ST              1:50.00    1:48.76  
  3 Moore, Marcus S            9 AAAA-ST              2:40.00    1:52.32  
                  51.66   1:52.32 (1:00.66)                                        
  4 Xu, Bryan Z                9 AAAA-ST              2:25.00    1:59.55  
                  57.31   1:59.55 (1:02.24)                                        
  5 Svatek, Miles R            8 AAAA-ST              2:08.63    2:06.30  
                1:00.84   2:06.30 (1:05.46)                                        
  6 Duncan, Boden W            8 AAAA-ST              2:28.00    2:15.60  
                1:06.04   2:15.60 (1:09.56)                                        
  7 Sanchez, Ricky E           9 AAAA-ST              2:24.53    2:20.71  
                1:06.20   2:20.71 (1:14.51)                                        
 -- Perez, Simeon D           10 AAAA-ST              2:39.00         DQ  
                  59.96        DQ (1:04.82)                                        
 -- Davis, Jadon S            10 AAAA-ST              2:50.00         DQ  
                1:06.25        DQ (1:07.12)                                        
 -- Caldera, David A          10 AAAA-ST              1:10.00         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duncan, Boden W            8 AAAA-ST                51.04      49.13  
  2 Barcelon, Joshua D        10 AAAA-ST              1:03.07      50.12  
  3 Bahr, Wesley D             7 AAAA-ST              1:24.53      53.54  
  4 Duncan, Braxton W         10 AAAA-ST              1:13.97    1:05.10  
 -- Uppiliyappan, Sarvesh      9 AAAA-ST                   NT         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corona, Santiago P         8 AAAA-ST              1:36.75    1:34.98  
                  43.42     1:34.98 (51.56)                                        
  2 Xu, Bryan Z                9 AAAA-ST              2:36.00    1:51.44  
  2 Caldera, David A          10 AAAA-ST              2:28.00    1:51.44  
                  55.28     1:51.44 (56.16)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Dylan J            12 AAAA-ST                39.47      28.79  
  2 Bahr, Lucas B             12 AAAA-ST                34.47      33.86  
  3 Peterson, Sarp G          12 AAAA-ST                37.33      36.54  
  4 Keiser, Daniel C          11 AAAA-ST                39.78      40.97  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Dylan J            12 AAAA-ST              1:29.17    1:08.57  
                  31.54     1:08.57 (37.03)                                        
  2 Moncada, Ricardo U        11 AAAA-ST              1:32.57    1:17.46  
  3 Rohde, Aiden J            12 AAAA-ST              1:33.21    1:22.20  
                  39.92     1:22.20 (42.28)                                        
  4 Montgomery, Ben J         12 AAAA-ST              2:05.00    1:23.22  
  5 Peterson, Sarp G          12 AAAA-ST              1:25.76    1:23.25  
                  37.24     1:23.25 (46.01)                                        
  6 Makilan, Jadon P          11 AAAA-ST              1:22.83    1:28.93  
                  42.28     1:28.93 (46.65)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Lucas B             12 AAAA-ST              2:50.08    2:49.45  
                  36.68     1:19.02 (42.34)     2:04.95 (45.93)     2:49.45 (44.50)
  2 Rohde, Aiden J            12 AAAA-ST              3:20.21    3:01.62  
                  40.01     1:26.28 (46.27)     2:14.66 (48.38)     3:01.62 (46.96)
  3 Basurto, Jude N           11 AAAA-ST              3:33.00    3:54.75  
                  45.31     1:45.09 (59.78)   2:50.82 (1:05.73)   3:54.75 (1:03.93)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Dylan J            12 AAAA-ST                44.13      35.44  
  2 Amann, Patrick M          12 AAAA-ST                40.18      36.73  
  3 Peterson, Sarp G          12 AAAA-ST                52.29      41.25  
  4 Montgomery, Ben J         12 AAAA-ST                45.18      43.99  
  5 Keiser, Daniel C          11 AAAA-ST                50.76      47.59  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moncada, Ricardo U        11 AAAA-ST              1:46.28    1:27.27  
                  42.20     1:27.27 (45.07)                                        
  2 Rohde, Aiden J            12 AAAA-ST              1:40.21    1:33.00  
                  44.32     1:33.00 (48.68)                                        
  3 Makilan, Jadon P          11 AAAA-ST              1:29.02    1:33.90  
                  45.19     1:33.90 (48.71)                                        
  4 Basurto, Jude N           11 AAAA-ST              2:28.00    1:46.10  
                  49.52     1:46.10 (56.58)                                        
 -- Amann, Patrick M          12 AAAA-ST              1:22.55         DQ  
                  39.21          DQ (42.62)                                        
 -- Keiser, Daniel C          11 AAAA-ST              1:48.53         DQ  
                  49.86          DQ (50.08)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Makilan, Jadon P          11 AAAA-ST              3:14.33    3:10.32  
                  46.29     1:35.29 (49.00)     2:24.26 (48.97)     3:10.32 (46.06)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amann, Patrick M          12 AAAA-ST                47.69      42.82  
  2 Basurto, Jude N           11 AAAA-ST              1:01.00    1:01.28  
  3 Keiser, Daniel C          11 AAAA-ST              1:08.00    1:10.40  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moncada, Ricardo U        11 AAAA-ST              1:41.15    1:36.96  
                  44.92     1:36.96 (52.04)                                        
  2 Montgomery, Ben J         12 AAAA-ST              2:15.00    1:40.87  
                  46.71     1:40.87 (54.16)                                        
  3 Makilan, Jadon P          11 AAAA-ST              1:40.07    1:41.54  
                  49.93     1:41.54 (51.61)                                        
  4 Peterson, Sarp G          12 AAAA-ST              1:47.03    1:43.12  
                  47.98     1:43.12 (55.14)                                        
 -- Basurto, Jude N           11 AAAA-ST              2:32.00         DQ  
                1:02.45        DQ (1:08.63)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Lucas B             12 AAAA-ST              3:44.42    3:39.95  
                  49.06     1:44.60 (55.54)     2:41.72 (57.12)     3:39.95 (58.23)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Dylan J            12 AAAA-ST                54.11      32.67  
  2 Rohde, Aiden J            12 AAAA-ST                52.21      38.51  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amann, Patrick M          12 AAAA-ST              1:46.11    1:28.59  
                  39.58     1:28.59 (49.01)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moncada, Ricardo U        11 AAAA-ST              1:31.06    1:24.01  
 -- Bahr, Lucas B             12 AAAA-ST              1:32.41         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haby, Alexander L         14 AAAA-ST                   NT      27.14  
  2 Wasmus, Andrew G          14 AAAA-ST                27.19      27.56  
  3 Sandoval, Marcus D        13 AAAA-ST                30.54      28.81  
  4 Pham, Huy H               14 AAAA-ST                28.76      28.96  
  5 Elias, Mark D             14 AAAA-ST                28.56      29.01  
  6 Olmo, Dario J             14 AAAA-ST                29.25      29.29  
  7 Focil, Alejandro A        13 AAAA-ST                30.94      29.35  
  8 Saporsky, Ethan R         13 AAAA-ST                30.01      29.63  
  9 Flores, Zack W            14 AAAA-ST                32.14      30.85  
 10 Zorrilla, Joaquin         13 AAAA-ST                32.43      31.80  
 11 Keany, Noah C             13 AAAA-ST                30.67      32.38  
 12 Tavarez-Carrasquillo, Gi  14 AAAA-ST                43.00      34.02  
 13 Newcomer, David J         14 AAAA-ST                29.63      34.13  
 14 Kist, Andrew M            13 AAAA-ST                39.90      38.42  
 15 Moncivais, Joaquin E      13 AAAA-ST                39.32      42.18  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ning, Zack Z              13 AAAA-ST                56.72      57.19  
                  27.89       57.19 (29.30)                                        
  2 Nelms, Josh F             14 AAAA-ST              1:00.85    1:00.35  
                  28.97     1:00.35 (31.38)                                        
  3 Amann, Nicholas M         14 AAAA-ST              1:01.50    1:00.82  
                  28.18     1:00.82 (32.64)                                        
  4 Wasmus, Andrew G          14 AAAA-ST              1:04.26    1:01.12  
                  29.13     1:01.12 (31.99)                                        
  5 Saporsky, Ethan R         13 AAAA-ST              1:04.38    1:05.52  
                  30.80     1:05.52 (34.72)                                        
  6 Winkler, Jonah L          13 AAAA-ST              1:06.67    1:06.07  
                  30.91     1:06.07 (35.16)                                        
  7 Flores, Zack W            14 AAAA-ST              1:11.52    1:06.52  
                  32.06     1:06.52 (34.46)                                        
  8 Elias, Mark D             14 AAAA-ST              1:00.00    1:06.80  
                  29.40     1:06.80 (37.40)                                        
  9 Sandoval, Marcus D        13 AAAA-ST              1:20.00    1:06.88  
                  31.75     1:06.88 (35.13)                                        
 10 Jardenil, Kenneth L       13 AAAA-ST              1:08.54    1:07.86  
                  32.49     1:07.86 (35.37)                                        
 11 Keany, Noah C             13 AAAA-ST              1:08.05    1:12.57  
                  34.19     1:12.57 (38.38)                                        
 12 Wellman, Calvin H         13 AAAA-ST              1:15.51    1:13.66  
                  36.06     1:13.66 (37.60)                                        
 13 Zorrilla, Joaquin         13 AAAA-ST              1:11.86    1:13.76  
                  35.08     1:13.76 (38.68)                                        
 14 Fritz, Nicholas A         13 AAAA-ST              1:13.36    1:14.36  
                  34.84     1:14.36 (39.52)                                        
 15 Tavarez-Carrasquillo, Gi  14 AAAA-ST              2:00.00    1:15.28  
                  35.48     1:15.28 (39.80)                                        
 16 De La Cerda, Gianni D     13 AAAA-ST              1:15.94    1:18.10  
                  36.93     1:18.10 (41.17)                                        
 17 Moncivais, Joaquin E      13 AAAA-ST              1:55.00    1:32.26  
                  43.47     1:32.26 (48.79)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olmo, Dario J             14 AAAA-ST              2:16.65    2:23.51  
                  31.97     1:08.57 (36.60)     1:46.28 (37.71)     2:23.51 (37.23)
  2 Winkler, Jonah L          13 AAAA-ST              2:28.85    2:23.89  
                  31.35     1:07.38 (36.03)     1:46.36 (38.98)     2:23.89 (37.53)
  3 Pham, Huy H               14 AAAA-ST              2:28.00    2:24.09  
                  31.65     1:07.52 (35.87)     1:45.80 (38.28)     2:24.09 (38.29)
  4 Jardenil, Kenneth L       13 AAAA-ST              2:24.24    2:25.66  
                  32.74     1:10.15 (37.41)     1:48.76 (38.61)     2:25.66 (36.90)
  5 Haby, Alexander L         14 AAAA-ST                   NT    2:28.25  
                  30.76     1:05.19 (34.43)     1:38.98 (33.79)     2:28.25 (49.27)
  6 Keany, Noah C             13 AAAA-ST              2:39.27    2:39.58  
                  35.03     1:14.83 (39.80)     1:56.93 (42.10)     2:39.58 (42.65)
  7 De La Cerda, Gianni D     13 AAAA-ST              2:43.17    2:45.54  
                  35.85     1:17.96 (42.11)   2:45.54 (1:27.58)                    
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elias, Mark D             14 AAAA-ST                42.92      36.91  
  2 Guevara, Deven M          13 AAAA-ST                55.00      40.03  
  3 Wellman, Calvin H         13 AAAA-ST                47.05      42.60  
  4 Kist, Andrew M            13 AAAA-ST                55.00      50.92  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wasmus, Andrew G          14 AAAA-ST              1:33.43    1:11.69  
                  34.57     1:11.69 (37.12)                                        
  2 Olmo, Dario J             14 AAAA-ST              1:17.14    1:12.63  
                  35.46     1:12.63 (37.17)                                        
  3 Pham, Huy H               14 AAAA-ST              1:17.27    1:13.48  
  4 Flores, Zack W            14 AAAA-ST              1:21.05    1:15.12  
                  36.19     1:15.12 (38.93)                                        
  5 Saporsky, Ethan R         13 AAAA-ST              1:20.77    1:19.57  
  6 Focil, Alejandro A        13 AAAA-ST              1:55.00    1:21.88  
                  39.73     1:21.88 (42.15)                                        
  7 Elias, Mark D             14 AAAA-ST              2:01.00    1:25.38  
                  43.53     1:25.38 (41.85)                                        
  8 Sandoval, Marcus D        13 AAAA-ST              1:55.00    1:26.28  
                  42.18     1:26.28 (44.10)                                        
  9 Tavarez-Carrasquillo, Gi  14 AAAA-ST              2:15.00    1:26.32  
                  41.28     1:26.32 (45.04)                                        
 10 Zorrilla, Joaquin         13 AAAA-ST              1:27.78    1:27.69  
                  43.04     1:27.69 (44.65)                                        
 11 Wellman, Calvin H         13 AAAA-ST              1:33.15    1:31.52  
                1:32.47         1:31.52 ( )                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nelms, Josh F             14 AAAA-ST              2:37.43    2:21.14  
                  33.50     1:08.83 (35.33)     1:45.55 (36.72)     2:21.14 (35.59)
  2 Amann, Nicholas M         14 AAAA-ST              2:48.29    2:28.04  
                  34.21     1:11.92 (37.71)     1:50.69 (38.77)     2:28.04 (37.35)
  3 Ning, Zack Z              13 AAAA-ST              2:42.19    2:32.45  
                  35.11     1:13.80 (38.69)     1:54.04 (40.24)     2:32.45 (38.41)
  4 Pham, Huy H               14 AAAA-ST              2:50.00    2:39.64  
                  36.54                             2:39.65 ( )         2:39.64 ( )
  5 Olmo, Dario J             14 AAAA-ST              2:48.05    2:39.82  
                  38.01     1:18.49 (40.48)     2:00.57 (42.08)     2:39.82 (39.25)
  6 Flores, Zack W            14 AAAA-ST              4:02.96    2:46.41  
                  38.75     1:22.36 (43.61)     2:06.51 (44.15)     2:46.41 (39.90)
  7 Sandoval, Marcus D        13 AAAA-ST              3:15.00    3:15.88  
                  46.31     1:38.79 (52.48)     2:29.32 (50.53)     3:15.88 (46.56)
 -- Focil, Alejandro A        13 AAAA-ST              3:50.00         DQ  
                  44.23                             1:29.50 ( )        DQ (1:15.64)
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wasmus, Andrew G          14 AAAA-ST                49.40      37.81  
  2 Guevara, Deven M          13 AAAA-ST                42.62      41.80  
  3 Kist, Andrew M            13 AAAA-ST              1:05.00      49.78  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ning, Zack Z              13 AAAA-ST              1:19.14    1:20.60  
                  39.13     1:20.60 (41.47)                                        
  2 Wellman, Calvin H         13 AAAA-ST              1:33.67    1:26.42  
                  41.64     1:26.42 (44.78)                                        
  3 Saporsky, Ethan R         13 AAAA-ST              1:30.86    1:31.29  
                  42.22     1:31.29 (49.07)                                        
  4 Winkler, Jonah L          13 AAAA-ST              1:37.51    1:31.68  
                  42.93     1:31.68 (48.75)                                        
  5 Fritz, Nicholas A         13 AAAA-ST              1:31.24    1:32.06  
                  43.12     1:32.06 (48.94)                                        
  6 Zorrilla, Joaquin         13 AAAA-ST              1:36.56    1:34.15  
                  45.05     1:34.15 (49.10)                                        
  7 De La Cerda, Gianni D     13 AAAA-ST              1:42.48    1:41.39  
                  50.74     1:41.39 (50.65)                                        
 -- Guevara, Deven M          13 AAAA-ST              2:00.00         DQ  
                  43.58          DQ (49.96)                                        
 -- Tavarez-Carrasquillo, Gi  14 AAAA-ST              2:36.00         DQ  
                  47.57        DQ (1:01.51)                                        
 -- Focil, Alejandro A        13 AAAA-ST              2:01.00         DQ  
                  46.34          DQ (51.65)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nelms, Josh F             14 AAAA-ST              3:08.49    2:53.08  
                  38.53     1:22.65 (44.12)     2:08.10 (45.45)     2:53.08 (44.98)
  2 Fritz, Nicholas A         13 AAAA-ST              3:18.32    3:18.18  
                  43.97     1:34.50 (50.53)     2:26.70 (52.20)     3:18.18 (51.48)
  3 De La Cerda, Gianni D     13 AAAA-ST              3:47.28    3:32.82  
                  48.62     1:43.93 (55.31)     2:38.51 (54.58)     3:32.82 (54.31)
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haby, Alexander L         14 AAAA-ST                   NT      30.72  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amann, Nicholas M         14 AAAA-ST              1:29.81    1:11.52  
                  32.10     1:11.52 (39.42)                                        
  2 Winkler, Jonah L          13 AAAA-ST              1:31.74    1:18.97  
                  36.08     1:18.97 (42.89)                                        
  3 Jardenil, Kenneth L       13 AAAA-ST              1:19.72    1:19.64  
                  36.24     1:19.64 (43.40)                                        
  4 Newcomer, David J         14 AAAA-ST              1:29.59    1:23.26  
                  38.78     1:23.26 (44.48)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haby, Alexander L         14 AAAA-ST                   NT    1:08.39  
                  31.26     1:08.39 (37.13)                                        
  2 Newcomer, David J         14 AAAA-ST              1:24.52    1:20.62  
                  38.30     1:20.62 (42.32)                                        
 -- Kist, Andrew M            13 AAAA-ST              2:33.00         DQ  
                  48.81          DQ (49.43)                                        
 -- Moncivais, Joaquin E      13 AAAA-ST              1:37.20         DQ  
                  46.17          DQ (50.74)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ning, Zack Z              13 AAAA-ST              2:29.13    2:26.26  
                  32.39     1:09.00 (36.61)     1:54.35 (45.35)     2:26.26 (31.91)
  2 Amann, Nicholas M         14 AAAA-ST              2:51.08    2:34.56  
                  32.80     1:13.86 (41.06)     2:01.72 (47.86)     2:34.56 (32.84)
  3 Jardenil, Kenneth L       13 AAAA-ST              2:50.96    2:46.32  
                  37.64     1:19.25 (41.61)     2:10.31 (51.06)     2:46.32 (36.01)
  4 Fritz, Nicholas A         13 AAAA-ST              2:52.05    2:56.15  
                  36.70     1:22.32 (45.62)     2:16.85 (54.53)     2:56.15 (39.30)
  5 Keany, Noah C             13 AAAA-ST              3:32.00    3:12.16  
                  38.12     1:26.91 (48.79)   2:29.61 (1:02.70)     3:12.16 (42.55)
 
Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Trevor H           16 AAAA-ST                   NT      22.01  
  2 Colacino, Max C           17 AAAA-ST                28.97      28.71  
  3 Conder, Jake T            15 AAAA-ST                29.38      28.78  
  4 Mendoza, Benjamin E       15 AAAA-ST                33.19      30.29  
  5 Preece, Ethan M           15 AAAA-ST                32.57      31.21  
  6 Hen, Daniel               15 AAAA-ST                   NT      33.90  
 
Men 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Trevor H           16 AAAA-ST                   NT      47.28  
                  22.54       47.28 (24.74)                                        
  2 Nino, James V             18 AAAA-ST                51.62      51.46  
                  24.84       51.46 (26.62)                                        
  3 Conder, Jake T            15 AAAA-ST              1:06.20    1:00.81  
                  29.99     1:00.81 (30.82)                                        
  4 Hupp, Aidan C             16 AAAA-ST              1:03.37    1:03.93  
  5 Preece, Ethan M           15 AAAA-ST              1:12.74    1:10.47  
                  35.11     1:10.47 (35.36)                                        
  6 Ortega Lopez, Jose Luis   15 AAAA-ST              1:12.01    1:11.08  
                  33.16     1:11.08 (37.92)                                        
 
Men 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nino, James V             18 AAAA-ST              1:55.48    1:54.29  
                  26.43       54.94 (28.51)     1:24.58 (29.64)     1:54.29 (29.71)
  2 Colacino, Max C           17 AAAA-ST              2:14.58    2:15.30  
                  31.59     1:05.72 (34.13)     1:40.90 (35.18)     2:15.30 (34.40)
  3 Hupp, Aidan C             16 AAAA-ST              2:22.47    2:27.74  
                  33.62                             1:51.21 ( )     2:27.74 (36.53)
 
Men 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hen, Daniel               15 AAAA-ST                55.12      41.32  
 
Men 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colacino, Max C           17 AAAA-ST              1:13.14    1:11.81  
                  34.91     1:11.81 (36.90)                                        
 -- Preece, Ethan M           15 AAAA-ST              1:25.72         DQ  
                  44.24          DQ (46.14)                                        
 
Men 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elms, Keith T             17 AAAA-ST              2:16.41    2:14.53  
                  31.32     1:06.10 (34.78)     1:41.99 (35.89)     2:14.53 (32.54)
  2 Zorrilla, Diego A         15 AAAA-ST              2:18.80    2:16.57  
                  32.85     1:06.63 (33.78)     1:41.64 (35.01)     2:16.57 (34.93)
  3 Colacino, Max C           17 AAAA-ST              2:47.98    2:40.16  
                  38.19     1:18.42 (40.23)     1:59.73 (41.31)     2:40.16 (40.43)
 
Men 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hen, Daniel               15 AAAA-ST              1:05.12      43.70  
  2 Mendoza, Benjamin E       15 AAAA-ST              1:10.12      45.49  
 
Men 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elms, Keith T             17 AAAA-ST              1:09.89    1:09.91  
                  33.75     1:09.91 (36.16)                                        
  2 Zorrilla, Diego A         15 AAAA-ST              1:09.73    1:11.48  
                  33.76     1:11.48 (37.72)                                        
  3 Conder, Jake T            15 AAAA-ST              1:19.55    1:19.36  
                  36.57     1:19.36 (42.79)                                        
 -- Calderon, Benjamin D      15 AAAA-ST              1:19.78         DQ  
                  36.10          DQ (39.84)                                        
 
Men 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elms, Keith T             17 AAAA-ST              2:39.35    2:34.54  
                  35.34     1:15.22 (39.88)     1:55.83 (40.61)     2:34.54 (38.71)
  2 Nino, James V             18 AAAA-ST              2:32.91    2:36.72  
                  35.25     1:14.42 (39.17)     1:55.54 (41.12)     2:36.72 (41.18)
 
Men 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Benjamin D      15 AAAA-ST                34.94      27.67  
  2 Ortega Lopez, Jose Luis   15 AAAA-ST                55.12      31.98  
  3 Conder, Jake T            15 AAAA-ST                55.12      32.12  
 -- Hen, Daniel               15 AAAA-ST                55.12         DQ  
 -- Mendoza, Benjamin E       15 AAAA-ST                55.12         DQ  
 
Men 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elms, Keith T             17 AAAA-ST                55.04      58.77  
                  27.53       58.77 (31.24)                                        
  2 Calderon, Benjamin D      15 AAAA-ST              1:00.97    1:00.84  
                  28.16     1:00.84 (32.68)                                        
  3 Nino, James V             18 AAAA-ST                58.96    1:01.71  
                  29.01     1:01.71 (32.70)                                        
  4 Zorrilla, Diego A         15 AAAA-ST              1:04.23    1:03.77  
                  30.50     1:03.77 (33.27)                                        
  5 Ortega Lopez, Jose Luis   15 AAAA-ST              1:24.02    1:14.24  
                  33.46     1:14.24 (40.78)                                        
  6 Hupp, Aidan C             16 AAAA-ST              1:10.45    1:15.59  
                  33.80     1:15.59 (41.79)                                        
 
Men 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Benjamin E       15 AAAA-ST              1:45.12    1:22.26  
                  36.96     1:22.26 (45.30)                                        
  2 Preece, Ethan M           15 AAAA-ST              1:36.81    1:27.08  
                  41.45     1:27.08 (45.63)                                        
 
Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zorrilla, Diego A         15 AAAA-ST              2:14.25    2:16.49  
                  31.74     1:07.67 (35.93)     1:47.33 (39.66)     2:16.49 (29.16)
  2 Calderon, Benjamin D      15 AAAA-ST              2:20.56    2:20.77  
                  28.42     1:05.82 (37.40)     1:49.36 (43.54)     2:20.77 (31.41)