2019 ST AAAA STAGS Short Course Championships / 19-05
Palo Alto College Natatorium - 2/22/2019 through 2/24/2019        
Final Results and Scores                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST                28.12      27.13   20  
  2 Zelinski, Abby            10 COTA-ST                29.57      28.44   17  
  3 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST                 29.38      29.01   16  
  4 DeFranco, Sabrina         10 NTRO-ST                29.45      29.24   15  
  5 Jones, Kinley             10 SASA-ST                29.74      29.60   14  
  6 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST          30.21      29.61   13  
  7 Fralic, Eden              10 SASA-ST                29.66      29.86   12  
  8 Pena, Olivia              10 NTRO-ST                30.16      30.38   11  
B - Final
  9 Maciarz, Lola             10 NTRO-ST                30.97      29.90    9  
 10 Erwin, Maggie             10 WAVE-ST                31.76      30.76    7  
 11 Canales, Kate              9 AQSA-ST                31.12      30.81    6  
 12 Costello, Eliana          10 WLOO-ST                31.35      30.93    5  
 13 Gamez, Iyla                9 NTRO-ST                31.15      31.13    4  
 14 Borick, Jamie             10 WLOO-ST                32.17      31.17    3  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST                27.90      28.12  
  2 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST                 29.68      29.38  
  3 DeFranco, Sabrina         10 NTRO-ST                29.53      29.45  
  4 Zelinski, Abby            10 COTA-ST                29.70      29.57  
  5 Fralic, Eden              10 SASA-ST                31.22      29.66  
  6 Jones, Kinley             10 SASA-ST                29.39      29.74  
  7 Brock, Lila               10 UNAT-ST                30.44      29.94  
  8 Pena, Olivia              10 NTRO-ST                30.41      30.16  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST          31.37      30.21  
 10 Maciarz, Lola             10 NTRO-ST                30.47      30.97  
 11 Canales, Kate              9 AQSA-ST                30.28      31.12  
 12 Gamez, Iyla                9 NTRO-ST                30.85      31.15  
 13 Costello, Eliana          10 WLOO-ST                31.19      31.35  
 14 Erwin, Maggie             10 WAVE-ST                31.23      31.76  
 15 Borick, Jamie             10 WLOO-ST                30.55      32.17  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST              1:01.69    1:00.77   20  
                  28.59     1:00.77 (32.18)                                        
  2 Zelinski, Abby            10 COTA-ST              1:02.18    1:03.65   17  
                  30.96     1:03.65 (32.69)                                        
  3 Pena, Olivia              10 NTRO-ST              1:05.17    1:04.25   16  
                  30.74     1:04.25 (33.51)                                        
  4 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST        1:05.21    1:04.95   15  
                  31.04     1:04.95 (33.91)                                        
  5 Maciarz, Lola             10 NTRO-ST              1:06.77    1:05.67   14  
                  31.03     1:05.67 (34.64)                                        
  6 Fralic, Eden              10 SASA-ST              1:06.27    1:05.97   13  
                  31.45     1:05.97 (34.52)                                        
  7 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST               1:06.61    1:06.41   12  
                  30.70     1:06.41 (35.71)                                        
  8 Guidry, Savanna           10 LSAC-ST              1:06.72    1:07.46   11  
                  31.78     1:07.46 (35.68)                                        
B - Final
  9 Brock, Lila               10 UNAT-ST              1:07.57    1:06.10    9  
                  32.12     1:06.10 (33.98)                                        
 10 Lucas, Lauren             10 UNAT-ST              1:08.39    1:06.50    7  
                  32.11     1:06.50 (34.39)                                        
 11 Canales, Kate              9 AQSA-ST              1:07.11    1:07.09    6  
                  32.54     1:07.09 (34.55)                                        
 12 Gamez, Iyla                9 NTRO-ST              1:07.49    1:07.21    5  
                  31.61     1:07.21 (35.60)                                        
 13 Boswell, Sadie            10 ATAC-ST              1:06.97    1:07.52    4  
                  32.71     1:07.52 (34.81)                                        
 14 Mandacina, Ellison         9 Alamo Area-ST        1:09.73    1:08.54    3  
                  33.02     1:08.54 (35.52)                                        
 15 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area-ST        1:07.95    1:08.57    2  
                  32.99     1:08.57 (35.58)                                        
 16 Schneider, Ava            10 Winning Waters-ST    1:08.79    1:08.83    1  
                  32.43     1:08.83 (36.40)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST              1:00.71    1:01.69  
                  29.42     1:01.69 (32.27)                                        
  2 Zelinski, Abby            10 COTA-ST              1:07.82    1:02.18  
                  30.00     1:02.18 (32.18)                                        
  3 Pena, Olivia              10 NTRO-ST              1:07.25    1:05.17  
                  30.85     1:05.17 (34.32)                                        
  4 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST        1:07.98    1:05.21  
                  31.17     1:05.21 (34.04)                                        
  5 Fralic, Eden              10 SASA-ST              1:05.25    1:06.27  
                  30.87     1:06.27 (35.40)                                        
  6 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST               1:08.23    1:06.61  
                  30.80     1:06.61 (35.81)                                        
  7 Guidry, Savanna           10 LSAC-ST              1:09.03    1:06.72  
                  31.46     1:06.72 (35.26)                                        
  8 Maciarz, Lola             10 NTRO-ST              1:08.08    1:06.77  
                  32.18     1:06.77 (34.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boswell, Sadie            10 ATAC-ST              1:08.52    1:06.97  
                  32.65     1:06.97 (34.32)                                        
 10 Canales, Kate              9 AQSA-ST              1:06.74    1:07.11  
                  32.82     1:07.11 (34.29)                                        
 11 Gamez, Iyla                9 NTRO-ST              1:08.18    1:07.49  
                  31.96     1:07.49 (35.53)                                        
 12 Brock, Lila               10 UNAT-ST              1:09.85    1:07.57  
                  32.34     1:07.57 (35.23)                                        
 13 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area-ST        1:09.16    1:07.95  
                  33.03     1:07.95 (34.92)                                        
 14 Lucas, Lauren             10 UNAT-ST              1:08.44    1:08.39  
                  32.86     1:08.39 (35.53)                                        
 15 Schneider, Ava            10 Winning Waters-ST    1:08.54    1:08.79  
                  31.96     1:08.79 (36.83)                                        
 16 Mandacina, Ellison         9 Alamo Area-ST        1:09.60    1:09.73  
                  33.36     1:09.73 (36.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tripathi, Shreya          10 TXLA-ST              1:09.45    1:10.17  
                  33.88     1:10.17 (36.29)                                        
 18 Harkin, Norah             10 NTRO-ST              1:09.80    1:10.78  
                  33.64     1:10.78 (37.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Vopat, Payton             10 WLOO-ST              1:09.73    1:13.61  
                  37.05     1:13.61 (36.56)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST              2:13.06    2:15.16   20  
                  29.70     1:03.80 (34.10)     1:39.56 (35.76)     2:15.16 (35.60)
  2 Jones, Kinley             10 SASA-ST              2:17.21    2:17.32   17  
                  31.26     1:06.25 (34.99)     1:42.76 (36.51)     2:17.32 (34.56)
  3 Pena, Olivia              10 NTRO-ST              2:19.79    2:17.48   16  
                  31.07     1:07.10 (36.03)     1:43.47 (36.37)     2:17.48 (34.01)
  4 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST        2:21.47    2:17.84   15  
                  31.10     1:05.66 (34.56)     1:42.65 (36.99)     2:17.84 (35.19)
  5 DeFranco, Sabrina         10 NTRO-ST              2:26.09    2:21.97   14  
                  31.40     1:08.00 (36.60)     1:45.61 (37.61)     2:21.97 (36.36)
  6 Brock, Lila               10 UNAT-ST              2:27.31    2:24.14   13  
                  32.93     1:09.80 (36.87)     1:46.87 (37.07)     2:24.14 (37.27)
  7 Fralic, Eden              10 SASA-ST              2:23.28    2:24.34   12  
                  31.91     1:08.30 (36.39)     1:47.07 (38.77)     2:24.34 (37.27)
  8 Daguet, Citlali           10 LSAC-ST              2:27.70    2:24.74   11  
                  31.27     1:07.79 (36.52)     1:46.86 (39.07)     2:24.74 (37.88)
B - Final
  9 Boswell, Sadie            10 ATAC-ST              2:29.58    2:24.43    9  
                  33.20     1:10.98 (37.78)     1:48.76 (37.78)     2:24.43 (35.67)
 10 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area-ST        2:34.97    2:24.62    7  
                  33.96     1:10.85 (36.89)     1:48.48 (37.63)     2:24.62 (36.14)
 11 Liu, Kylie                10 ASC-ST               2:28.49    2:28.01    6  
                  33.66     1:12.12 (38.46)     1:50.83 (38.71)     2:28.01 (37.18)
 12 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST        2:29.22    2:28.05    5  
                  33.24     1:11.73 (38.49)     1:51.43 (39.70)     2:28.05 (36.62)
 13 Mandacina, Ellison         9 Alamo Area-ST        2:31.01    2:29.41    4  
                  33.30     1:10.54 (37.24)     1:51.21 (40.67)     2:29.41 (38.20)
 14 Nguyen, Elise              9 NTRO-ST              2:31.26    2:31.32    3  
                  34.99     1:13.33 (38.34)     1:53.37 (40.04)     2:31.32 (37.95)
 15 Harkin, Norah             10 NTRO-ST              2:32.55    2:32.06    2  
                  33.61     1:12.88 (39.27)     1:53.94 (41.06)     2:32.06 (38.12)
 16 Smith, Savina              9 LSAC-ST              2:30.53    2:32.25    1  
                  33.75     1:12.26 (38.51)     1:53.01 (40.75)     2:32.25 (39.24)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST              2:15.72    2:13.06  
                  30.86     1:05.16 (34.30)     1:39.52 (34.36)     2:13.06 (33.54)
  2 Jones, Kinley             10 SASA-ST              2:20.04    2:17.21  
                  31.78     1:06.67 (34.89)     1:42.48 (35.81)     2:17.21 (34.73)
  3 Pena, Olivia              10 NTRO-ST              2:25.36    2:19.79  
                  31.80     1:07.70 (35.90)     1:45.05 (37.35)     2:19.79 (34.74)
  4 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST        2:24.30    2:21.47  
                  32.67     1:07.99 (35.32)     1:44.72 (36.73)     2:21.47 (36.75)
  5 Fralic, Eden              10 SASA-ST              2:25.06    2:23.28  
                  31.83     1:08.54 (36.71)     1:46.80 (38.26)     2:23.28 (36.48)
  6 DeFranco, Sabrina         10 NTRO-ST              2:22.21    2:26.09  
                  32.91     1:10.22 (37.31)     1:48.64 (38.42)     2:26.09 (37.45)
  7 Brock, Lila               10 UNAT-ST              2:27.84    2:27.31  
                  33.64     1:11.79 (38.15)     1:51.16 (39.37)     2:27.31 (36.15)
  8 Daguet, Citlali           10 LSAC-ST              2:33.05    2:27.70  
                  32.39     1:10.06 (37.67)     1:49.16 (39.10)     2:27.70 (38.54)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Liu, Kylie                10 ASC-ST               2:29.03    2:28.49  
                  33.82     1:12.28 (38.46)     1:50.97 (38.69)     2:28.49 (37.52)
 10 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST        2:31.63    2:29.22  
                  34.04     1:11.97 (37.93)     1:51.50 (39.53)     2:29.22 (37.72)
 11 Boswell, Sadie            10 ATAC-ST              2:33.18    2:29.58  
                  34.72     1:14.60 (39.88)     1:54.62 (40.02)     2:29.58 (34.96)
 12 Smith, Savina              9 LSAC-ST              2:34.32    2:30.53  
                  34.38     1:12.42 (38.04)     1:52.35 (39.93)     2:30.53 (38.18)
 13 Mandacina, Ellison         9 Alamo Area-ST        2:31.54    2:31.01  
                  33.90     1:12.94 (39.04)     1:52.87 (39.93)     2:31.01 (38.14)
 14 Nguyen, Elise              9 NTRO-ST              2:33.65    2:31.26  
                  35.34     1:13.85 (38.51)     1:54.36 (40.51)     2:31.26 (36.90)
 15 Harkin, Norah             10 NTRO-ST              2:33.91    2:32.55  
                  33.63     1:13.52 (39.89)     1:54.41 (40.89)     2:32.55 (38.14)
 16 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area-ST        2:31.03    2:34.97  
                  35.80     1:15.62 (39.82)     1:55.48 (39.86)     2:34.97 (39.49)
-------------------------------------------------------------------------
 17 O'Leary, Hayden            9 AQTX-ST              2:33.13    2:36.69  
                  35.58     1:16.20 (40.62)     1:57.52 (41.32)     2:36.69 (39.17)
 18 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST               2:34.16    2:36.96  
                  34.03     1:13.52 (39.49)     1:55.68 (42.16)     2:36.96 (41.28)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Kinley             10 SASA-ST              6:10.89    5:59.76   20  
                  31.92     1:07.98 (36.06)     1:44.27 (36.29)     2:20.76 (36.49)
        2:57.48 (36.72)     3:34.83 (37.35)     4:11.46 (36.63)     4:48.59 (37.13)
        5:25.42 (36.83)     5:59.76 (34.34)                                        
  2 Liu, Kylie                10 ASC-ST               6:34.05    6:21.92   17  
                  33.47     1:11.72 (38.25)     1:51.00 (39.28)     2:31.00 (40.00)
        3:09.86 (38.86)     3:48.84 (38.98)     4:27.95 (39.11)     5:06.57 (38.62)
        5:45.02 (38.45)     6:21.92 (36.90)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST                31.62      31.83   20  
  2 Jones, Kinley             10 SASA-ST                32.65      32.73   17  
  3 Crosby, Coco              10 WHAC-ST                33.57      33.05   16  
  4 Fralic, Eden              10 SASA-ST                32.81      33.32   15  
  5 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST                 33.78      33.61   14  
  6 Vopat, Payton             10 WLOO-ST                35.40      34.56   13  
  7 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST          35.75      34.57   12  
  8 Zhang, Leah               10 WLOO-ST                35.70      35.58   11  
B - Final
  9 Maciarz, Lola             10 NTRO-ST                36.00      34.74    9  
 10 Simmons, Alexa            10 NTRO-ST                37.33      35.22    7  
 11 Nguyen, Elise              9 NTRO-ST                36.33      35.57    6  
 12 Schneider, Ava            10 Winning Waters-ST      36.42      35.70    5  
 13 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area-ST          36.34      35.88    4  
 14 Brock, Lila               10 UNAT-ST                36.50      36.47    3  
 15 Miller, Amelia             9 Alamo Area-ST          37.17      37.10    2  
 16 Smith, Savina              9 LSAC-ST                36.98      37.92    1  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST                32.38      31.62  
  2 Jones, Kinley             10 SASA-ST                34.20      32.65  
  3 Fralic, Eden              10 SASA-ST                35.40      32.81  
  4 Crosby, Coco              10 WHAC-ST                34.65      33.57  
  5 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST                 35.85      33.78  
  6 Vopat, Payton             10 WLOO-ST                36.52      35.40  
  7 Zhang, Leah               10 WLOO-ST                36.17      35.70  
  8 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST          35.25      35.75  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Maciarz, Lola             10 NTRO-ST                36.08      36.00  
 10 Nguyen, Elise              9 NTRO-ST                36.64      36.33  
 11 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area-ST          36.57      36.34  
 12 Schneider, Ava            10 Winning Waters-ST      42.42L     36.42  
 13 Brock, Lila               10 UNAT-ST                36.68      36.50  
 14 Smith, Savina              9 LSAC-ST                41.63L     36.98  
 15 Miller, Amelia             9 Alamo Area-ST          36.49      37.17  
 16 Simmons, Alexa            10 NTRO-ST                36.12      37.33  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gamez, Iyla                9 NTRO-ST                36.30      37.46  
 18 Hofkamp, Daphne           10 LSAC-ST                43.13L     39.41  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jones, Kinley             10 SASA-ST              1:10.72    1:10.03   20  
                  34.23     1:10.03 (35.80)                                        
  2 Fralic, Eden              10 SASA-ST              1:13.21    1:12.50   17  
                  34.78     1:12.50 (37.72)                                        
  3 Vopat, Payton             10 WLOO-ST              1:17.89    1:15.04   16  
                  36.82     1:15.04 (38.22)                                        
  4 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area-ST        1:16.38    1:15.11   15  
                  36.93     1:15.11 (38.18)                                        
  5 Simmons, Alexa            10 NTRO-ST              1:17.70    1:15.65   14  
                  37.08     1:15.65 (38.57)                                        
  6 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST        1:18.45    1:19.23   13  
                  37.64     1:19.23 (41.59)                                        
  7 Teeters, Ruby              9 NTRO-ST              1:18.31    1:19.63   12  
                  38.83     1:19.63 (40.80)                                        
  8 Morrison, Elise           10 NTRO-ST              1:20.98    1:19.97   11  
                  38.36     1:19.97 (41.61)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Kinley             10 SASA-ST              1:14.29    1:10.72  
                  34.87     1:10.72 (35.85)                                        
  2 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST              1:11.48    1:11.56  
                  34.34     1:11.56 (37.22)                                        
  3 Fralic, Eden              10 SASA-ST              1:15.19    1:13.21  
                  34.92     1:13.21 (38.29)                                        
  4 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area-ST        1:17.37    1:16.38  
                  38.59     1:16.38 (37.79)                                        
  5 Simmons, Alexa            10 NTRO-ST              1:15.08    1:17.70  
                  38.26     1:17.70 (39.44)                                        
  6 Vopat, Payton             10 WLOO-ST              1:18.66    1:17.89  
                  37.69     1:17.89 (40.20)                                        
  7 Teeters, Ruby              9 NTRO-ST              1:19.29    1:18.31  
                  37.73     1:18.31 (40.58)                                        
  8 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST        1:18.76    1:18.45  
                  38.10     1:18.45 (40.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morrison, Elise           10 NTRO-ST              1:18.51    1:20.98  
                  39.51     1:20.98 (41.47)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST                38.69      37.45   20  
  2 Zhang, Leah               10 WLOO-ST                38.99      37.69   17  
  3 Sanders, Alexa            10 ASC-ST                 39.18      38.25   16  
  4 Crosby, Coco              10 WHAC-ST                38.75      38.62   15  
  5 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST                 39.11      38.63   14  
  6 Pena, Olivia              10 NTRO-ST                38.98      38.70   13  
  7 Brock, Lila               10 UNAT-ST                39.73      39.20   12  
  8 Fralic, Eden              10 SASA-ST                39.68      39.56   11  
B - Final
  9 Lucas, Lauren             10 UNAT-ST                40.19      38.61    9  
 10 Canales, Kate              9 AQSA-ST                40.50      39.94    7  
 11 Schneider, Ava            10 Winning Waters-ST      40.91      40.07    6  
 12 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST          40.09      40.10    5  
 13 Nguyen, Nghi              10 WLOO-ST                40.04      41.03    4  
 14 Jones, Kinley             10 SASA-ST                41.33      41.76    3  
 15 Chozick, Sienna           10 NTRO-ST                41.90      42.27    2  
 16 Costello, Eliana          10 WLOO-ST                40.86      42.28    1  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST                37.08      38.69  
  2 Crosby, Coco              10 WHAC-ST                38.91      38.75  
  3 Pena, Olivia              10 NTRO-ST                38.30      38.98  
  4 Zhang, Leah               10 WLOO-ST                39.45      38.99  
  5 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST                 40.99      39.11  
  6 Sanders, Alexa            10 ASC-ST                 40.48      39.18  
  7 Fralic, Eden              10 SASA-ST                40.43      39.68  
  8 Brock, Lila               10 UNAT-ST                40.73      39.73  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nguyen, Nghi              10 WLOO-ST                41.51      40.04  
 10 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST          41.77      40.09  
 11 Lucas, Lauren             10 UNAT-ST                38.34      40.19  
 12 Canales, Kate              9 AQSA-ST                41.29      40.50  
 13 Costello, Eliana          10 WLOO-ST                41.79      40.86  
 14 Schneider, Ava            10 Winning Waters-ST      41.61      40.91  
 15 Jones, Kinley             10 SASA-ST                40.33      41.33  
 16 Chozick, Sienna           10 NTRO-ST                41.31      41.90  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Harkin, Norah             10 NTRO-ST                41.30      42.24  
 18 Guidry, Savanna           10 LSAC-ST                41.58      42.91  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Zhang, Leah               10 WLOO-ST              1:20.89    1:20.88   20  
                  39.07     1:20.88 (41.81)                                        
  2 Lucas, Lauren             10 UNAT-ST              1:24.56    1:23.22   17  
                  40.27     1:23.22 (42.95)                                        
  3 Sanders, Alexa            10 ASC-ST               1:25.61    1:23.32   16  
                  38.75     1:23.32 (44.57)                                        
  4 Fralic, Eden              10 SASA-ST              1:24.58    1:24.69   15  
                  40.11     1:24.69 (44.58)                                        
  5 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST        1:23.37    1:24.78   14  
                  39.63     1:24.78 (45.15)                                        
  6 Canales, Kate              9 AQSA-ST              1:24.28    1:24.89   13  
                  40.81     1:24.89 (44.08)                                        
  7 DeFranco, Sabrina         10 NTRO-ST              1:26.31    1:26.02   12  
                  39.98     1:26.02 (46.04)                                        
  8 Jones, Kinley             10 SASA-ST              1:26.33    1:27.76   11  
                  42.24     1:27.76 (45.52)                                        
B - Final
  9 Brock, Lila               10 UNAT-ST              1:26.59    1:25.60    9  
                  39.81     1:25.60 (45.79)                                        
 10 Estipona, Stella          10 NTRO-ST              1:27.84    1:27.23    7  
                  41.02     1:27.23 (46.21)                                        
 11 Chozick, Sienna           10 NTRO-ST              1:29.81    1:29.36    6  
                  42.50     1:29.36 (46.86)                                        
 12 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST               1:29.28    1:29.45    5  
                  41.50     1:29.45 (47.95)                                        
 13 Harkin, Norah             10 NTRO-ST              1:31.53    1:29.92    4  
                  42.14     1:29.92 (47.78)                                        
 14 Guo, Sophia               10 WLOO-ST              1:30.25    1:31.36    3  
                  42.36     1:31.36 (49.00)                                        
 15 Schneider, Ava            10 Winning Waters-ST    1:29.30    1:31.82    2  
                  42.13     1:31.82 (49.69)                                        
 16 Seal, Rachel              10 NTRO-ST              1:30.31    1:32.00    1  
                  43.45     1:32.00 (48.55)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhang, Leah               10 WLOO-ST              1:24.11    1:20.89  
                  38.61     1:20.89 (42.28)                                        
  2 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST        1:30.65    1:23.37  
                  39.50     1:23.37 (43.87)                                        
  3 Canales, Kate              9 AQSA-ST              1:28.75    1:24.28  
                  40.59     1:24.28 (43.69)                                        
  4 Lucas, Lauren             10 UNAT-ST              1:23.48    1:24.56  
                  40.16     1:24.56 (44.40)                                        
  5 Fralic, Eden              10 SASA-ST              1:29.08    1:24.58  
                  40.43     1:24.58 (44.15)                                        
  6 Sanders, Alexa            10 ASC-ST               1:28.49    1:25.61  
                  40.56     1:25.61 (45.05)                                        
  7 DeFranco, Sabrina         10 NTRO-ST              1:26.71    1:26.31  
                  39.68     1:26.31 (46.63)                                        
  8 Jones, Kinley             10 SASA-ST              1:28.24    1:26.33  
                  41.31     1:26.33 (45.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brock, Lila               10 UNAT-ST              1:29.48    1:26.59  
                  40.92     1:26.59 (45.67)                                        
 10 Estipona, Stella          10 NTRO-ST              1:30.47    1:27.84  
                  41.33     1:27.84 (46.51)                                        
 11 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST               1:29.55    1:29.28  
                  40.66     1:29.28 (48.62)                                        
 12 Schneider, Ava            10 Winning Waters-ST    1:31.40    1:29.30  
                  40.91     1:29.30 (48.39)                                        
 13 Chozick, Sienna           10 NTRO-ST              1:30.35    1:29.81  
                  41.79     1:29.81 (48.02)                                        
 14 Guo, Sophia               10 WLOO-ST              1:30.34    1:30.25  
                  40.95     1:30.25 (49.30)                                        
 15 Seal, Rachel              10 NTRO-ST              1:31.35    1:30.31  
                  43.39     1:30.31 (46.92)                                        
 16 Harkin, Norah             10 NTRO-ST              1:31.59    1:31.53  
                  43.28     1:31.53 (48.25)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Crosby, Coco              10 WHAC-ST                30.56      30.64   20  
  2 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST                 32.16      31.81   17  
  3 Zhang, Leah               10 WLOO-ST                33.13      32.40   16  
  4 Boswell, Sadie            10 ATAC-ST                32.86      32.42   15  
  5 Hofkamp, Daphne           10 LSAC-ST                33.54      32.54   14  
  6 Tripathi, Shreya          10 TXLA-ST                34.14      32.96   13  
  7 Canales, Kate              9 AQSA-ST                32.50      33.40   12  
  8 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST          33.75      33.46   11  
B - Final
  9 Doughty, Nora             10 NTRO-ST                34.96      32.56    9  
 10 Maciarz, Lola             10 NTRO-ST                34.31      33.45    7  
 11 Costello, Eliana          10 WLOO-ST                34.71      33.63    6  
 12 Brock, Lila               10 UNAT-ST                34.75      33.91    5  
 13 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST          34.55      34.17    4  
 14 Daguet, Citlali           10 LSAC-ST                34.75      34.60    3  
 15 Liu, Kylie                10 ASC-ST                 35.13      34.80    2  
 16 Kirschner, Mazie           9 LCA-ST                 35.43      35.17    1  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Crosby, Coco              10 WHAC-ST                31.69      30.56  
  2 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST                 33.61      32.16  
  3 Canales, Kate              9 AQSA-ST                35.23      32.50  
  4 Boswell, Sadie            10 ATAC-ST                35.70      32.86  
  5 Zhang, Leah               10 WLOO-ST                33.48      33.13  
  6 Hofkamp, Daphne           10 LSAC-ST                34.06      33.54  
  7 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST          32.99      33.75  
  8 Tripathi, Shreya          10 TXLA-ST                34.98      34.14  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Maciarz, Lola             10 NTRO-ST                34.96      34.31  
 10 DeHay, Charlotte          10 LCA-ST                 35.17      34.50  
 11 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST          34.88      34.55  
 12 Costello, Eliana          10 WLOO-ST                35.76      34.71  
 13 Daguet, Citlali           10 LSAC-ST                34.47      34.75  
 13 Brock, Lila               10 UNAT-ST                36.05      34.75  
 15 Doughty, Nora             10 NTRO-ST                35.32      34.96  
 16 Liu, Kylie                10 ASC-ST                 35.60      35.13  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kirschner, Mazie           9 LCA-ST                 35.66      35.43  
 18 Pagadala, Vini             9 Alamo Area-ST          35.93      35.95  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST          34.94      36.17  
 20 Miller, Amelia             9 Alamo Area-ST          36.10      36.68  
 21 Dawson, Brynlee            9 Alamo Area-ST          36.16      36.81  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jones, Kinley             10 SASA-ST              1:12.60    1:09.38   20  
                  33.30     1:09.38 (36.08)                                        
  2 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST              1:11.94    1:09.67   17  
                  32.64     1:09.67 (37.03)                                        
  3 Crosby, Coco              10 WHAC-ST              1:12.58    1:11.73   16  
                  33.71     1:11.73 (38.02)                                        
  4 Maciarz, Lola             10 NTRO-ST              1:17.02    1:15.89   15  
                  36.00     1:15.89 (39.89)                                        
  5 Liu, Kylie                10 ASC-ST               1:18.10    1:16.54   14  
                  35.83     1:16.54 (40.71)                                        
  6 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST        1:19.29    1:17.41   13  
                  36.18     1:17.41 (41.23)                                        
  7 Morrison, Elise           10 NTRO-ST              1:19.27    1:18.52   12  
                  37.16     1:18.52 (41.36)                                        
  8 Canales, Kate              9 AQSA-ST              1:21.06    1:19.23   11  
                  37.55     1:19.23 (41.68)                                        
B - Final
  9 Schroeder, Amanda         10 Alamo Area-ST        1:23.09    1:19.65    9  
                  37.49     1:19.65 (42.16)                                        
 10 Smith, Savina              9 LSAC-ST              1:23.53    1:22.21    7  
                  37.34     1:22.21 (44.87)                                        
 11 Norris, Shilah             9 GOLD-ST              1:27.82    1:26.06    6  
                  40.17     1:26.06 (45.89)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST              1:11.79    1:11.94  
                  33.47     1:11.94 (38.47)                                        
  2 Crosby, Coco              10 WHAC-ST              1:18.76    1:12.58  
                  34.05     1:12.58 (38.53)                                        
  3 Jones, Kinley             10 SASA-ST              1:11.58    1:12.60  
                  33.76     1:12.60 (38.84)                                        
  4 Maciarz, Lola             10 NTRO-ST              1:21.20    1:17.02  
                  36.46     1:17.02 (40.56)                                        
  5 Liu, Kylie                10 ASC-ST               1:20.75    1:18.10  
                  36.51     1:18.10 (41.59)                                        
  6 Morrison, Elise           10 NTRO-ST              1:22.41    1:19.27  
                  38.24     1:19.27 (41.03)                                        
  7 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST        1:19.66    1:19.29  
                  36.94     1:19.29 (42.35)                                        
  8 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST        1:21.67    1:19.68  
                  36.30     1:19.68 (43.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Canales, Kate              9 AQSA-ST              1:18.65    1:21.06  
                  38.84     1:21.06 (42.22)                                        
 10 Schroeder, Amanda         10 Alamo Area-ST        1:22.66    1:23.09  
                  37.81     1:23.09 (45.28)                                        
 11 Smith, Savina              9 LSAC-ST              1:22.84    1:23.53  
                  39.37     1:23.53 (44.16)                                        
 12 Norris, Shilah             9 GOLD-ST              1:22.79    1:27.82  
                  39.92     1:27.82 (47.90)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST              1:13.22    1:09.76   20  
                  31.75     1:09.76 (38.01)                                        
  2 Jones, Kinley             10 SASA-ST              1:15.59    1:12.03   17  
  3 Pena, Olivia              10 NTRO-ST              1:14.75    1:12.89   16  
                  34.27     1:12.89 (38.62)                                        
  4 Crosby, Coco              10 WHAC-ST              1:12.62    1:12.97   15  
                  32.48     1:12.97 (40.49)                                        
  5 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST        1:15.98    1:13.09   14  
                  35.16     1:13.09 (37.93)                                        
  6 Zhang, Leah               10 WLOO-ST              1:15.49    1:13.62   13  
                  34.27     1:13.62 (39.35)                                        
  7 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST        1:16.56    1:15.61   12  
                  35.99     1:15.61 (39.62)                                        
  8 Canales, Kate              9 AQSA-ST              1:16.32    1:16.26   11  
                  37.60     1:16.26 (38.66)                                        
B - Final
  9 Fralic, Eden              10 SASA-ST              1:18.55    1:15.01    9  
                  35.53     1:15.01 (39.48)                                        
 10 Smith, Savina              9 LSAC-ST              1:19.54    1:17.54    7  
                  34.83     1:17.54 (42.71)                                        
 11 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST               1:17.60    1:17.65    6  
                  33.70     1:17.65 (43.95)                                        
 12 Liu, Kylie                10 ASC-ST               1:20.53    1:17.80    5  
                  36.74     1:17.80 (41.06)                                        
 13 Zelinski, Abby            10 COTA-ST              1:21.85    1:19.14    4  
                  38.05     1:19.14 (41.09)                                        
 14 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area-ST        1:18.84    1:19.71    3  
                  37.12     1:19.71 (42.59)                                        
 15 Schneider, Ava            10 Winning Waters-ST    1:19.78    1:20.14    2  
                  38.48     1:20.14 (41.66)                                        
 16 Estipona, Stella          10 NTRO-ST              1:20.04    1:20.60    1  
                  38.46     1:20.60 (42.14)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Crosby, Coco              10 WHAC-ST              1:17.19    1:12.62  
                  32.19     1:12.62 (40.43)                                        
  2 Taylor, Kiersten          10 WHAC-ST              1:10.69    1:13.22  
  3 Pena, Olivia              10 NTRO-ST              1:17.34    1:14.75  
                  34.87     1:14.75 (39.88)                                        
  4 Zhang, Leah               10 WLOO-ST              1:15.96    1:15.49  
                  35.13     1:15.49 (40.36)                                        
  5 Jones, Kinley             10 SASA-ST              1:12.73    1:15.59  
                  34.76     1:15.59 (40.83)                                        
  6 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST        1:17.90    1:15.98  
                  36.40     1:15.98 (39.58)                                        
  7 Canales, Kate              9 AQSA-ST              1:19.29    1:16.32  
                  38.26     1:16.32 (38.06)                                        
  8 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST        1:19.86    1:16.56  
                  35.35     1:16.56 (41.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST               1:20.77    1:17.60  
                  34.07     1:17.60 (43.53)                                        
 10 Fralic, Eden              10 SASA-ST              1:16.21    1:18.55  
                  37.12     1:18.55 (41.43)                                        
 11 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area-ST        1:17.80    1:18.84  
                  37.21     1:18.84 (41.63)                                        
 12 Smith, Savina              9 LSAC-ST              1:19.21    1:19.54  
                  36.03     1:19.54 (43.51)                                        
 13 Schneider, Ava            10 Winning Waters-ST    1:20.33    1:19.78  
                  37.26     1:19.78 (42.52)                                        
 14 Estipona, Stella          10 NTRO-ST              1:19.96    1:20.04  
                  38.82     1:20.04 (41.22)                                        
 15 Liu, Kylie                10 ASC-ST               1:20.70    1:20.53  
                  38.02     1:20.53 (42.51)                                        
 16 Zelinski, Abby            10 COTA-ST              1:19.99    1:21.85  
                  40.22     1:21.85 (41.63)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Brock, Lila               10 UNAT-ST              1:19.34         DQ  
                  36.33          DQ (40.34)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Pena, Olivia              10 NTRO-ST              2:38.14    2:35.22   20  
                  35.16     1:14.37 (39.21)     2:01.25 (46.88)     2:35.22 (33.97)
  2 Zhang, Leah               10 WLOO-ST              2:41.51    2:36.47   17  
                  34.41     1:16.05 (41.64)     1:58.98 (42.93)     2:36.47 (37.49)
  3 DeFranco, Sabrina         10 NTRO-ST              2:37.92    2:36.86   16  
                  36.01     1:15.73 (39.72)     2:02.44 (46.71)     2:36.86 (34.42)
  4 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST        2:41.43    2:39.28   15  
                  35.54     1:17.15 (41.61)     2:02.38 (45.23)     2:39.28 (36.90)
  5 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST        2:43.46    2:40.23   14  
                  35.67     1:15.87 (40.20)     2:05.01 (49.14)     2:40.23 (35.22)
  6 Liu, Kylie                10 ASC-ST               2:46.67    2:42.94   13  
                  36.14     1:19.66 (43.52)     2:08.96 (49.30)     2:42.94 (33.98)
  7 Fralic, Eden              10 SASA-ST              2:41.58    2:43.30   12  
                  35.00     1:17.86 (42.86)     2:07.75 (49.89)     2:43.30 (35.55)
  8 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area-ST        2:49.18    2:43.70   11  
                  35.50     1:17.88 (42.38)     2:05.78 (47.90)     2:43.70 (37.92)
B - Final
  9 Harkin, Norah             10 NTRO-ST              2:50.40    2:46.84    9  
                  37.35     1:20.41 (43.06)     2:08.43 (48.02)     2:46.84 (38.41)
 10 Morrison, Elise           10 NTRO-ST              2:50.89    2:52.41    7  
                  37.16     1:22.23 (45.07)     2:14.03 (51.80)     2:52.41 (38.38)
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DeFranco, Sabrina         10 NTRO-ST              2:43.71    2:37.92  
                  36.12     1:16.54 (40.42)     2:02.98 (46.44)     2:37.92 (34.94)
  2 Pena, Olivia              10 NTRO-ST              2:43.81    2:38.14  
                1:17.36                             2:03.72 ( )     2:38.14 (34.42)
  3 Glasgow, Lily             10 Alamo Area-ST        2:46.28    2:41.43  
                  37.11     1:19.04 (41.93)     2:04.89 (45.85)     2:41.43 (36.54)
  4 Zhang, Leah               10 WLOO-ST              2:40.76    2:41.51  
                  35.08     1:17.63 (42.55)     2:02.55 (44.92)     2:41.51 (38.96)
  5 Fralic, Eden              10 SASA-ST              2:49.05    2:41.58  
                  35.98     1:19.01 (43.03)     2:07.20 (48.19)     2:41.58 (34.38)
  6 Brock, Lila               10 UNAT-ST              2:46.71    2:41.82  
                  37.64     1:22.35 (44.71)     2:07.63 (45.28)     2:41.82 (34.19)
  7 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST        2:49.48    2:43.46  
                  36.76     1:17.54 (40.78)     2:07.51 (49.97)     2:43.46 (35.95)
  8 Maciarz, Lola             10 NTRO-ST              2:47.19    2:43.94  
                  36.05     1:18.22 (42.17)     2:07.03 (48.81)     2:43.94 (36.91)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Liu, Kylie                10 ASC-ST               2:49.87    2:46.67  
                  38.40     1:23.21 (44.81)     2:11.57 (48.36)     2:46.67 (35.10)
 10 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area-ST        2:52.34    2:49.18  
                  37.33     1:21.38 (44.05)     2:10.43 (49.05)     2:49.18 (38.75)
 11 Harkin, Norah             10 NTRO-ST              2:52.65    2:50.40  
                  39.10     1:23.17 (44.07)     2:11.73 (48.56)     2:50.40 (38.67)
 12 Morrison, Elise           10 NTRO-ST              2:51.06    2:50.89  
                  39.15     1:21.89 (42.74)     2:13.71 (51.82)     2:50.89 (37.18)
 13 Allison, Lilly Jayne      10 LCA-ST               2:52.41    2:51.22  
                  37.10     1:19.40 (42.30)     2:13.55 (54.15)     2:51.22 (37.67)
 14 Smith, Savina              9 LSAC-ST              2:50.29    2:52.33  
                  38.17     1:22.67 (44.50)     2:16.41 (53.74)     2:52.33 (35.92)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            2:03.16    2:02.14   40  
     1) Maciarz, Lola 10                2) Gamez, Iyla 9                  
     3) Harkin, Norah 10                4) Pena, Olivia 10                
                  30.59     1:01.97 (31.38)     1:32.80 (30.83)     2:02.14 (29.34)
  2 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:03.66    2:03.83   34  
     1) Vopat, Payton 10                2) Zhang, Leah 10                 
     3) Costello, Eliana 10             4) Borick, Jamie 10               
                  30.80     1:01.43 (30.63)     1:32.16 (30.73)     2:03.83 (31.67)
  3 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       2:09.44    2:04.36   32  
     1) Glasgow, Lily 10                2) Mandacina, Ellison 9           
     3) Hutchinson, Alexa 10            4) Hale, Saylor 8                 
                  30.26     1:01.20 (30.94)     1:33.57 (32.37)     2:04.36 (30.79)
  4 Lone Star Aquatic Club-ST  'A'                    2:07.49    2:06.95   30  
     1) Daguet, Citlali 10              2) Smith, Savina 9                
     3) Hofkamp, Daphne 10              4) Guidry, Savanna 10             
                  31.34     1:03.25 (31.91)     1:37.00 (33.75)     2:06.95 (29.95)
  5 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       2:13.23    2:09.16   28  
     1) Schroeder, Amanda 10            2) Miller, Amelia 9               
     3) Pagadala, Vini 9                4) Dawson, Brynlee 9              
                  32.62     1:05.60 (32.98)     1:36.62 (31.02)     2:09.16 (32.54)
 
Girls 10 & Under 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            4:31.37    4:24.67   40  
     1) Pena, Olivia 10                 2) Maciarz, Lola 10               
     3) Harkin, Norah 10                4) DeFranco, Sabrina 10           
                  30.67   1:05.11 (1:05.11)     1:35.68 (30.57)   2:09.92 (1:04.81)
        2:42.37 (32.45)   3:20.23 (1:10.31)     3:50.62 (30.39)   4:24.67 (1:04.44)
  2 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       4:38.74    4:28.45   34  
     1) Glasgow, Lily 10                2) Hutchinson, Alexa 10           
     3) Hale, Saylor 8                  4) Mandacina, Ellison 9           
                  30.67   1:03.38 (1:03.38)     1:36.54 (33.16)   2:11.52 (1:08.14)
        2:44.50 (32.98)   3:21.03 (1:09.51)     3:53.91 (32.88)   4:28.45 (1:07.42)
  3 Lone Star Aquatic Club-ST  'A'                    4:47.61    4:43.30   32  
     1) Smith, Savina 9                 2) Daguet, Citlali 10             
     3) Guidry, Savanna 10              4) Hofkamp, Daphne 10             
                  33.45   1:11.43 (1:11.43)     1:42.70 (31.27)   2:19.20 (1:07.77)
        2:51.25 (32.05)   3:27.51 (1:08.31)     4:02.95 (35.44)   4:43.30 (1:15.79)
  4 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:46.51    4:53.19   30  
     1) Costello, Eliana 10             2) Vopat, Payton 10               
     3) Guo, Sophia 10                  4) Zhang, Leah 10                 
                  33.59   1:14.57 (1:14.57)     1:45.83 (31.26)   2:24.34 (1:09.77)
        3:00.77 (36.43)   3:43.45 (1:19.11)     4:15.98 (32.53)   4:53.19 (1:09.74)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            2:17.91    2:17.47   40  
     1) Pena, Olivia 10                 2) DeFranco, Sabrina 10           
     3) Maciarz, Lola 10                4) Gamez, Iyla 9                  
                  34.03     1:12.72 (38.69)     1:46.84 (34.12)     2:17.47 (30.63)
  2 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       2:21.22    2:19.94   34  
     1) Miller, Amelia 9                2) Glasgow, Lily 10               
     3) Hale, Saylor 8                  4) Mandacina, Ellison 9           
                  37.49     1:14.22 (36.73)     1:48.86 (34.64)     2:19.94 (31.08)
  3 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:23.99    2:22.83   32  
     1) Zhang, Leah 10                  2) Nguyen, Nghi 10                
     3) Costello, Eliana 10             4) Borick, Jamie 10               
                  35.93     1:17.36 (41.43)     1:50.73 (33.37)     2:22.83 (32.10)
  4 Lone Star Aquatic Club-ST  'A'                    2:25.02    2:24.04   30  
     1) Smith, Savina 9                 2) Guidry, Savanna 10             
     3) Hofkamp, Daphne 10              4) Daguet, Citlali 10             
                  37.82     1:19.45 (41.63)     1:53.18 (33.73)     2:24.04 (30.86)
  5 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       2:28.03    2:25.35   28  
     1) Dawson, Brynlee 9               2) Hutchinson, Alexa 10           
     3) Nguyen, Giana 10                4) Pagadala, Vini 9               
                  37.22     1:18.88 (41.66)     1:54.26 (35.38)     2:25.35 (31.09)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bruner, Sienna            12 LCA-ST                 25.66      25.15   20  
  2 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST          25.97      25.67   17  
  3 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST                25.96      25.79   16  
  4 Kelner, Calista           12 SASA-ST                26.31      26.03   15  
  5 Hartman, Zoee             12 SASA-ST                26.63      26.22   14  
  6 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST                 26.38      26.34   13  
  7 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST          26.51      26.39   12  
  8 McQuinn, Ella             12 FISH-ST                26.19      26.59   11  
B - Final
  9 Klaas, Adriana            12 NTRO-ST                26.66      26.42    9  
 10 Oiesen, Stephanie         11 TXLA-ST                26.84      26.68    7  
 11 Deykin, Kate              12 SASA-ST                27.07      26.69    6  
 12 Tuhabonye, Grace          12 WHAC-ST                27.19      26.94    5  
 13 Jiampietro, Alex          12 NTRO-ST                26.99      27.02    4  
 14 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST                27.25      27.07    3  
 15 Truong, NamAnh            11 WHAC-ST                27.37      27.25    2  
 -- Morison, Sydney           12 Alamo Area-ST          27.00         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bruner, Sienna            12 LCA-ST                 26.33      25.66  
  2 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST                26.18      25.96  
  3 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST          26.28      25.97  
  4 McQuinn, Ella             12 FISH-ST                26.96      26.19  
  5 Kelner, Calista           12 SASA-ST                26.65      26.31  
  6 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST                 26.08      26.38  
  7 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST          26.53      26.51  
  8 Hartman, Zoee             12 SASA-ST                27.37      26.63  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Klaas, Adriana            12 NTRO-ST                26.81      26.66  
 10 Oiesen, Stephanie         11 TXLA-ST                27.11      26.84  
 11 Kortekaas, Lisa           12 NTRO-ST                26.71      26.94  
 12 Mauldin, Carly            11 Alamo Area-ST          27.77      26.98  
 13 Jiampietro, Alex          12 NTRO-ST                26.30      26.99  
 14 Morison, Sydney           12 Alamo Area-ST          27.17      27.00  
 15 Deykin, Kate              12 SASA-ST                27.01      27.07  
 16 Tuhabonye, Grace          12 WHAC-ST                27.28      27.19  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST                27.11      27.25  
 18 Truong, NamAnh            11 WHAC-ST                27.60      27.37  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lee, Tamsyn               12 NTRO-ST                27.67      27.40  
 20 Park, Amy                 12 NTRO-ST                27.64      27.42  
 21 Aunspaugh, Briley         12 WHAC-ST                27.66      27.56  
 22 Fisher, Addie             12 WLOO-ST                27.17      27.68  
 23 Xue, Wenchan              12 NTRO-ST                27.78      27.79  
 24 Doyle, Cara               12 Winning Waters-ST      27.74      27.95  
 25 Struck, Sophie            12 NTRO-ST                27.29      28.14  
 26 Metzger, Marlee           12 SASA-ST                27.75      28.48  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bruner, Sienna            12 LCA-ST                 56.67      55.24   20  
                  26.70       55.24 (28.54)                                        
  2 Mauldin, Carly            11 Alamo Area-ST          57.44      55.83   17  
                  27.39       55.83 (28.44)                                        
  3 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST                 57.14      56.65   16  
                  27.15       56.65 (29.50)                                        
  4 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST                57.04      56.70   15  
                  27.25       56.70 (29.45)                                        
  5 Klaas, Adriana            12 NTRO-ST                57.59      57.00   14  
                  27.33       57.00 (29.67)                                        
  6 Wilson, Addy              11 Alamo Area-ST          58.82      58.23   13  
                  28.26       58.23 (29.97)                                        
  7 McQuinn, Ella             12 FISH-ST                59.04      58.52   12  
                  27.73       58.52 (30.79)                                        
  8 Kelner, Calista           12 SASA-ST                58.23      59.05   11  
                  28.21       59.05 (30.84)                                        
B - Final
  9 Tuhabonye, Grace          12 WHAC-ST                59.77      57.79    9  
                  27.94       57.79 (29.85)                                        
 10 Duarte, Anna              12 GOLD-ST                59.53      58.84    7  
                  28.29       58.84 (30.55)                                        
 11 Lee, Tamsyn               12 NTRO-ST                59.54      58.86    6  
                  28.34       58.86 (30.52)                                        
 12 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST              1:00.13      59.88    5  
                  29.10       59.88 (30.78)                                        
 13 Kortekaas, Lisa           12 NTRO-ST                59.85    1:00.12    4  
                  28.43     1:00.12 (31.69)                                        
 14 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST          59.74    1:00.26    3  
                  29.41     1:00.26 (30.85)                                        
 15 Doyle, Cara               12 Winning Waters-ST    1:00.11    1:00.46    2  
                  29.29     1:00.46 (31.17)                                        
 16 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST              1:00.16    1:00.72    1  
                  29.10     1:00.72 (31.62)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bruner, Sienna            12 LCA-ST                 58.32      56.67  
                  27.23       56.67 (29.44)                                        
  2 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST                56.94      57.04  
                  27.54       57.04 (29.50)                                        
  3 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST                 57.52      57.14  
                  27.72       57.14 (29.42)                                        
  4 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST          57.07      57.40  
                  28.02       57.40 (29.38)                                        
  5 Mauldin, Carly            11 Alamo Area-ST          56.89      57.44  
                  28.02       57.44 (29.42)                                        
  6 Klaas, Adriana            12 NTRO-ST                57.73      57.59  
                  27.46       57.59 (30.13)                                        
  7 Kelner, Calista           12 SASA-ST                58.50      58.23  
                  27.08       58.23 (31.15)                                        
  8 Wilson, Addy              11 Alamo Area-ST          59.80      58.82  
                  28.38       58.82 (30.44)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 McQuinn, Ella             12 FISH-ST                59.39      59.04  
                  28.12       59.04 (30.92)                                        
 10 Duarte, Anna              12 GOLD-ST                59.81      59.53  
                  28.50       59.53 (31.03)                                        
 11 Lee, Tamsyn               12 NTRO-ST                59.68      59.54  
                  28.61       59.54 (30.93)                                        
 12 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        1:00.18      59.74  
                  29.31       59.74 (30.43)                                        
 13 Tuhabonye, Grace          12 WHAC-ST                57.26      59.77  
                  28.43       59.77 (31.34)                                        
 14 Kortekaas, Lisa           12 NTRO-ST                58.87      59.85  
                  28.27       59.85 (31.58)                                        
 15 Doyle, Cara               12 Winning Waters-ST      59.80    1:00.11  
                  28.99     1:00.11 (31.12)                                        
 16 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST                59.25    1:00.13  
                  29.05     1:00.13 (31.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST              1:00.10    1:00.16  
                  29.01     1:00.16 (31.15)                                        
 18 Kimball, Dru              11 LSAC-ST                59.96    1:00.37  
                  29.05     1:00.37 (31.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Donofrio, Madison         12 Alamo Area-ST          59.95    1:00.71  
                  29.34     1:00.71 (31.37)                                        
 20 Mullen, Kate              12 ASC-ST                 59.47    1:00.78  
                  29.51     1:00.78 (31.27)                                        
 21 Finley, Brigid            12 ASC-ST               1:00.19    1:01.67  
                  29.30     1:01.67 (32.37)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Klaas, Adriana            12 NTRO-ST              2:03.81    2:03.00   20  
                  27.73       58.48 (30.75)     1:30.93 (32.45)     2:03.00 (32.07)
  2 Tuhabonye, Grace          12 WHAC-ST              2:04.38    2:04.20   17  
                  28.94     1:00.78 (31.84)     1:32.78 (32.00)     2:04.20 (31.42)
  3 Deykin, Kate              12 SASA-ST              2:07.47    2:05.22   16  
                  28.09     1:00.24 (32.15)     1:33.14 (32.90)     2:05.22 (32.08)
  4 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST        2:07.90    2:05.96   15  
                  29.07     1:01.32 (32.25)     1:34.86 (33.54)     2:05.96 (31.10)
  5 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST              2:06.34    2:06.28   14  
                  28.84     1:00.40 (31.56)     1:33.48 (33.08)     2:06.28 (32.80)
  6 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST              2:07.17    2:06.94   13  
                  28.88     1:01.04 (32.16)     1:34.87 (33.83)     2:06.94 (32.07)
  7 Doyle, Cara               12 Winning Waters-ST    2:07.98    2:07.08   12  
                  28.85     1:00.93 (32.08)     1:34.46 (33.53)     2:07.08 (32.62)
  8 Hartman, Zoee             12 SASA-ST              2:06.19    2:08.97   11  
                  27.68       58.83 (31.15)     1:33.86 (35.03)     2:08.97 (35.11)
B - Final
  9 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        2:08.14    2:04.93    9  
                  29.44     1:01.32 (31.88)     1:33.68 (32.36)     2:04.93 (31.25)
 10 Wilson, Addy              11 Alamo Area-ST        2:09.23    2:05.09    7  
                  29.02     1:00.21 (31.19)     1:32.88 (32.67)     2:05.09 (32.21)
 11 Bruner, Sienna            12 LCA-ST               2:08.38    2:06.29    6  
                  28.88     1:01.77 (32.89)     1:34.73 (32.96)     2:06.29 (31.56)
 12 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST               2:09.24    2:08.11    5  
                  29.00     1:01.15 (32.15)     1:34.58 (33.43)     2:08.11 (33.53)
 13 Oiesen, Stephanie         11 TXLA-ST              2:09.18    2:08.17    4  
                  29.04     1:02.13 (33.09)     1:35.95 (33.82)     2:08.17 (32.22)
 14 Donofrio, Madison         12 Alamo Area-ST        2:08.61    2:08.36    3  
                  29.42     1:01.57 (32.15)     1:34.49 (32.92)     2:08.36 (33.87)
 15 Jiampietro, Alex          12 NTRO-ST              2:10.17    2:10.21    2  
                  28.93     1:01.76 (32.83)     1:35.92 (34.16)     2:10.21 (34.29)
 -- Lee, Tamsyn               12 NTRO-ST              2:08.70         DQ  
                  29.85     1:01.71 (31.86)     1:34.93 (33.22)          DQ (33.99)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Klaas, Adriana            12 NTRO-ST              2:05.45    2:03.81  
                  28.00       59.14 (31.14)     1:31.48 (32.34)     2:03.81 (32.33)
  2 Tuhabonye, Grace          12 WHAC-ST              2:00.93    2:04.38  
                  28.98     1:00.62 (31.64)     1:32.93 (32.31)     2:04.38 (31.45)
  3 Hartman, Zoee             12 SASA-ST              2:09.89    2:06.19  
                  29.14     1:00.72 (31.58)     1:33.98 (33.26)     2:06.19 (32.21)
  4 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST              2:05.43    2:06.34  
                  28.24       59.67 (31.43)     1:32.89 (33.22)     2:06.34 (33.45)
  5 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST              2:09.54    2:07.17  
                  29.70     1:02.00 (32.30)     1:35.16 (33.16)     2:07.17 (32.01)
  6 Deykin, Kate              12 SASA-ST              2:05.71    2:07.47  
                  29.25     1:02.59 (33.34)     1:35.85 (33.26)     2:07.47 (31.62)
  7 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST        2:09.15    2:07.90  
                  29.91     1:02.96 (33.05)     1:36.58 (33.62)     2:07.90 (31.32)
  8 Doyle, Cara               12 Winning Waters-ST    2:11.00    2:07.98  
                  28.88     1:01.22 (32.34)     1:35.36 (34.14)     2:07.98 (32.62)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        2:08.25    2:08.14  
                  29.86     1:02.57 (32.71)     1:35.70 (33.13)     2:08.14 (32.44)
 10 Bruner, Sienna            12 LCA-ST               2:10.17    2:08.38  
                  29.27     1:01.98 (32.71)     1:36.04 (34.06)     2:08.38 (32.34)
 11 Donofrio, Madison         12 Alamo Area-ST        2:11.21    2:08.61  
                  30.08     1:03.13 (33.05)     1:36.20 (33.07)     2:08.61 (32.41)
 12 Lee, Tamsyn               12 NTRO-ST              2:08.70    2:08.70  
                  29.93     1:03.17 (33.24)     1:35.85 (32.68)     2:08.70 (32.85)
 13 Oiesen, Stephanie         11 TXLA-ST              2:09.47    2:09.18  
                  29.85     1:03.23 (33.38)     1:37.18 (33.95)     2:09.18 (32.00)
 14 Wilson, Addy              11 Alamo Area-ST        2:09.65    2:09.23  
                  30.26     1:03.30 (33.04)     1:36.71 (33.41)     2:09.23 (32.52)
 15 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST               2:05.91    2:09.24  
                  29.27     1:02.45 (33.18)     1:35.40 (32.95)     2:09.24 (33.84)
 16 Jiampietro, Alex          12 NTRO-ST              2:12.15    2:10.17  
                  29.72     1:02.85 (33.13)     1:36.87 (34.02)     2:10.17 (33.30)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mullen, Kate              12 ASC-ST               2:10.93    2:10.35  
                  30.60     1:03.71 (33.11)     1:37.53 (33.82)     2:10.35 (32.82)
 18 Seal, Hannah              12 NTRO-ST              2:12.09    2:11.91  
                  30.11     1:03.90 (33.79)     1:38.31 (34.41)     2:11.91 (33.60)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Adams, Morgan             12 ASC-ST               2:11.90    2:12.07  
                  30.70     1:04.09 (33.39)     1:38.55 (34.46)     2:12.07 (33.52)
 20 Duarte, Anna              12 GOLD-ST              2:12.05    2:12.30  
                  30.60     1:04.06 (33.46)     1:38.84 (34.78)     2:12.30 (33.46)
 21 Finley, Brigid            12 ASC-ST               2:12.25    2:12.94  
                  30.75     1:04.54 (33.79)     1:39.18 (34.64)     2:12.94 (33.76)
 22 Mills, Laney              11 AQTX-ST              2:11.07    2:13.14  
                  30.76     1:04.25 (33.49)     1:38.97 (34.72)     2:13.14 (34.17)
 23 Holmes, Natalie           11 MSC-ST               2:12.16    2:13.67  
                  30.22     1:04.05 (33.83)     1:39.11 (35.06)     2:13.67 (34.56)
 24 Kelner, Calista           12 SASA-ST              2:10.92    2:14.41  
                  30.17     1:04.04 (33.87)     1:39.46 (35.42)     2:14.41 (34.95)
 25 Kimball, Dru              11 LSAC-ST              2:11.93    2:15.98  
                  30.74     1:05.13 (34.39)     1:40.71 (35.58)     2:15.98 (35.27)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST        5:33.97    5:23.63   20  
                  28.78     1:01.14 (32.36)     1:34.68 (33.54)     2:08.68 (34.00)
        2:41.92 (33.24)     3:15.51 (33.59)     3:48.34 (32.83)     4:20.28 (31.94)
        4:52.51 (32.23)     5:23.63 (31.12)                                        
  2 Klaas, Adriana            12 NTRO-ST              5:30.91    5:26.55   17  
                  28.38     1:00.59 (32.21)     1:33.78 (33.19)     2:07.05 (33.27)
        2:40.26 (33.21)     3:13.90 (33.64)     3:47.71 (33.81)     4:21.20 (33.49)
        4:54.37 (33.17)     5:26.55 (32.18)                                        
  3 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        5:33.12    5:26.96   16  
                  30.19     1:02.98 (32.79)     1:36.10 (33.12)     2:09.41 (33.31)
        2:42.79 (33.38)     3:16.18 (33.39)     3:49.74 (33.56)     4:22.65 (32.91)
        4:55.92 (33.27)     5:26.96 (31.04)                                        
  4 Deykin, Kate              12 SASA-ST              5:38.84    5:40.40   15  
                  31.18     1:04.72 (33.54)     1:38.69 (33.97)     2:13.43 (34.74)
        2:48.61 (35.18)     3:23.51 (34.90)     3:58.68 (35.17)     4:33.18 (34.50)
        5:07.91 (34.73)     5:40.40 (32.49)                                        
  5 Seal, Hannah              12 NTRO-ST              5:40.44    5:40.60   14  
                  30.30     1:03.93 (33.63)     1:37.85 (33.92)     2:12.55 (34.70)
        2:47.10 (34.55)     3:21.62 (34.52)     3:56.15 (34.53)     4:31.22 (35.07)
        5:06.34 (35.12)     5:40.60 (34.26)                                        
  6 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST              5:40.18    5:43.83   13  
                  30.16     1:04.36 (34.20)     1:39.33 (34.97)     2:13.89 (34.56)
        2:48.65 (34.76)     3:24.13 (35.48)     3:59.53 (35.40)     4:34.25 (34.72)
        5:09.86 (35.61)     5:43.83 (33.97)                                        
  7 Adams, Morgan             12 ASC-ST               5:42.96    5:45.51   12  
                  30.41     1:04.50 (34.09)     1:39.87 (35.37)     2:15.48 (35.61)
        2:50.89 (35.41)     3:26.92 (36.03)     4:02.59 (35.67)     4:38.02 (35.43)
        5:12.42 (34.40)     5:45.51 (33.09)                                        
  8 Wilson, Addy              11 Alamo Area-ST        5:43.41    5:45.72   11  
                  31.06     1:05.17 (34.11)     1:39.36 (34.19)     2:14.65 (35.29)
        2:49.99 (35.34)     3:25.52 (35.53)     4:01.16 (35.64)     4:36.46 (35.30)
        5:11.84 (35.38)     5:45.72 (33.88)                                        
B - Final
  9 Mullen, Kate              12 ASC-ST               5:47.53    5:40.56    9  
                  30.27     1:04.29 (34.02)     1:39.41 (35.12)     2:14.29 (34.88)
        2:49.33 (35.04)     3:23.60 (34.27)     3:57.81 (34.21)     4:32.94 (35.13)
        5:07.68 (34.74)     5:40.56 (32.88)                                        
 10 Donofrio, Madison         12 Alamo Area-ST        5:48.76    5:46.02    7  
                  31.07     1:05.09 (34.02)     1:39.62 (34.53)     2:13.70 (34.08)
        2:48.18 (34.48)     3:23.11 (34.93)     3:58.93 (35.82)     4:35.29 (36.36)
        5:11.28 (35.99)     5:46.02 (34.74)                                        
 11 Purtell, Zoe              12 Alamo Area-ST        5:56.76    5:51.19    6  
                  31.09     1:06.28 (35.19)     1:42.21 (35.93)     2:17.60 (35.39)
        2:53.93 (36.33)     3:30.00 (36.07)     4:06.30 (36.30)     4:41.97 (35.67)
        5:17.49 (35.52)     5:51.19 (33.70)                                        
 12 Holmes, Natalie           11 MSC-ST               5:48.26    5:51.20    5  
                  31.54     1:06.88 (35.34)     1:41.55 (34.67)     2:16.35 (34.80)
        2:51.33 (34.98)     3:27.05 (35.72)     4:03.59 (36.54)     4:40.16 (36.57)
        5:16.12 (35.96)     5:51.20 (35.08)                                        
 13 Stalbaum, Sydney          12 ASC-ST               5:46.49    5:55.42    4  
                  31.42     1:06.34 (34.92)     1:42.66 (36.32)     2:18.89 (36.23)
        2:55.54 (36.65)     3:31.81 (36.27)     4:08.28 (36.47)     4:44.40 (36.12)
        5:20.63 (36.23)     5:55.42 (34.79)                                        
 14 Phan, Kaitlyn             11 NTRO-ST              5:55.96    5:55.93    3  
                  30.31     1:04.54 (34.23)     1:40.08 (35.54)     2:16.42 (36.34)
        2:52.92 (36.50)     3:29.52 (36.60)     4:06.24 (36.72)     4:43.27 (37.03)
        5:20.27 (37.00)     5:55.93 (35.66)                                        
 15 Dunn, Allie               11 NTRO-ST              5:58.89    6:02.57    2  
                  31.82     1:07.42 (35.60)     1:44.02 (36.60)     2:20.64 (36.62)
        2:58.33 (37.69)     3:35.34 (37.01)     4:12.15 (36.81)     4:50.22 (38.07)
        5:27.50 (37.28)     6:02.57 (35.07)                                        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Klaas, Adriana            12 NTRO-ST              5:38.69    5:30.91  
                  28.99     1:01.38 (32.39)     1:35.07 (33.69)     2:08.84 (33.77)
        2:43.15 (34.31)     3:17.04 (33.89)     3:51.34 (34.30)     4:25.14 (33.80)
        4:58.83 (33.69)     5:30.91 (32.08)                                        
  2 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        5:32.91    5:33.12  
                  30.84     1:04.46 (33.62)     1:38.22 (33.76)     2:12.22 (34.00)
        2:45.62 (33.40)     3:19.38 (33.76)     3:53.34 (33.96)     4:27.13 (33.79)
        5:00.85 (33.72)     5:33.12 (32.27)                                        
  3 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST        5:28.53    5:33.97  
                  28.79     1:01.64 (32.85)     1:35.39 (33.75)     2:09.71 (34.32)
        2:44.34 (34.63)     3:18.61 (34.27)     3:53.26 (34.65)     4:27.81 (34.55)
        5:01.35 (33.54)     5:33.97 (32.62)                                        
  4 Deykin, Kate              12 SASA-ST              5:27.22    5:38.84  
                  29.88     1:03.56 (33.68)     1:37.75 (34.19)     2:12.44 (34.69)
        2:47.10 (34.66)     3:21.83 (34.73)     3:56.78 (34.95)     4:31.44 (34.66)
        5:06.07 (34.63)     5:38.84 (32.77)                                        
  5 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST              5:44.18    5:40.18  
                  29.85     1:03.07 (33.22)     1:37.39 (34.32)     2:11.93 (34.54)
        2:46.92 (34.99)     3:21.36 (34.44)     3:56.39 (35.03)     4:31.35 (34.96)
        5:06.05 (34.70)     5:40.18 (34.13)                                        
  6 Seal, Hannah              12 NTRO-ST              5:40.54    5:40.44  
                  29.84     1:03.74 (33.90)     1:38.39 (34.65)     2:13.61 (35.22)
        2:48.40 (34.79)     3:23.60 (35.20)     3:57.95 (34.35)     4:33.26 (35.31)
        5:07.87 (34.61)     5:40.44 (32.57)                                        
  7 Duarte, Anna              12 GOLD-ST              5:46.11    5:41.09  
                  29.96     1:03.21 (33.25)     1:37.28 (34.07)     2:11.84 (34.56)
        2:46.93 (35.09)     3:22.19 (35.26)     3:57.72 (35.53)     4:33.07 (35.35)
        5:08.14 (35.07)     5:41.09 (32.95)                                        
  8 Adams, Morgan             12 ASC-ST               5:49.74    5:42.96  
                  30.76     1:04.81 (34.05)     1:40.10 (35.29)     2:14.92 (34.82)
        2:50.18 (35.26)     3:25.77 (35.59)     4:00.99 (35.22)     4:35.96 (34.97)
        5:09.96 (34.00)     5:42.96 (33.00)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wilson, Addy              11 Alamo Area-ST        5:50.79    5:43.41  
                  30.61     1:05.09 (34.48)     1:39.72 (34.63)     2:14.79 (35.07)
        2:49.85 (35.06)     3:24.82 (34.97)     4:00.92 (36.10)     4:36.43 (35.51)
        5:10.16 (33.73)     5:43.41 (33.25)                                        
 10 Stalbaum, Sydney          12 ASC-ST               5:55.15    5:46.49  
                  30.99     1:05.37 (34.38)     1:40.26 (34.89)     2:15.56 (35.30)
        2:50.82 (35.26)     3:26.58 (35.76)     4:01.70 (35.12)     4:37.29 (35.59)
        5:12.36 (35.07)     5:46.49 (34.13)                                        
 11 Doyle, Cara               12 Winning Waters-ST    5:48.52    5:46.52  
                  29.89     1:03.66 (33.77)     1:38.18 (34.52)     2:13.60 (35.42)
        2:49.28 (35.68)     3:25.11 (35.83)     4:01.55 (36.44)     4:37.36 (35.81)
        5:12.48 (35.12)     5:46.52 (34.04)                                        
 12 Mullen, Kate              12 ASC-ST               5:47.98    5:47.53  
                  30.64     1:03.87 (33.23)     1:38.63 (34.76)     2:13.76 (35.13)
        2:49.61 (35.85)     3:25.47 (35.86)     4:01.08 (35.61)     4:36.90 (35.82)
        5:12.93 (36.03)     5:47.53 (34.60)                                        
 13 Holmes, Natalie           11 MSC-ST               5:51.17    5:48.26  
                  31.07     1:05.65 (34.58)     1:40.27 (34.62)     2:15.05 (34.78)
        2:49.89 (34.84)     3:25.68 (35.79)     4:00.90 (35.22)     4:37.41 (36.51)
        5:13.52 (36.11)     5:48.26 (34.74)                                        
 14 Donofrio, Madison         12 Alamo Area-ST        5:55.93    5:48.76  
                  31.01     1:04.86 (33.85)     1:39.23 (34.37)     2:13.89 (34.66)
        2:49.03 (35.14)     3:24.93 (35.90)     4:01.19 (36.26)     4:36.87 (35.68)
        5:13.14 (36.27)     5:48.76 (35.62)                                        
 15 Kortekaas, Lisa           12 NTRO-ST              5:47.69    5:50.79  
                  29.24     1:02.46 (33.22)     1:36.74 (34.28)     2:11.85 (35.11)
        2:47.17 (35.32)     3:24.15 (36.98)     4:00.28 (36.13)     4:36.16 (35.88)
        5:14.13 (37.97)     5:50.79 (36.66)                                        
 16 Phan, Kaitlyn             11 NTRO-ST              5:56.10    5:55.96  
                  30.88     1:04.71 (33.83)     1:39.84 (35.13)     2:15.75 (35.91)
        2:51.87 (36.12)     3:28.86 (36.99)     4:05.82 (36.96)     4:42.99 (37.17)
        5:19.79 (36.80)     5:55.96 (36.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Purtell, Zoe              12 Alamo Area-ST        5:53.44    5:56.76  
                  32.16     1:08.36 (36.20)     1:44.64 (36.28)     2:20.94 (36.30)
        2:56.73 (35.79)     3:32.63 (35.90)     4:08.78 (36.15)     4:45.07 (36.29)
        5:21.61 (36.54)     5:56.76 (35.15)                                        
 18 Dunn, Allie               11 NTRO-ST              5:55.28    5:58.89  
                  32.48     1:07.25 (34.77)     1:43.40 (36.15)     2:20.01 (36.61)
        2:56.25 (36.24)     3:31.98 (35.73)     4:08.97 (36.99)     4:46.63 (37.66)
        5:23.55 (36.92)     5:58.89 (35.34)                                        
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deykin, Kate              12 SASA-ST             19:01.43   19:30.29   20  
                  29.92     1:03.63 (33.71)     1:38.51 (34.88)     2:13.78 (35.27)
        2:48.68 (34.90)     3:23.13 (34.45)     3:58.21 (35.08)     4:33.82 (35.61)
        5:09.77 (35.95)     5:45.80 (36.03)     6:20.60 (34.80)     6:56.39 (35.79)
        7:32.08 (35.69)     8:08.66 (36.58)     8:45.00 (36.34)     9:21.64 (36.64)
        9:57.28 (35.64)    10:33.71 (36.43)    11:09.82 (36.11)    11:46.02 (36.20)
       12:22.38 (36.36)    12:58.83 (36.45)    13:35.05 (36.22)    14:11.11 (36.06)
       14:47.63 (36.52)    15:24.24 (36.61)    16:00.39 (36.15)    16:36.98 (36.59)
       17:12.71 (35.73)    17:47.32 (34.61)    18:22.04 (34.72)    18:57.00 (34.96)
       19:30.29 (33.29)
  2 Holmes, Natalie           11 MSC-ST              20:41.09   19:43.47   17  
                  32.27     1:08.38 (36.11)     1:44.37 (35.99)     2:20.35 (35.98)
        2:56.18 (35.83)     3:31.82 (35.64)     4:07.95 (36.13)     4:43.86 (35.91)
        5:19.63 (35.77)     5:55.56 (35.93)     6:31.14 (35.58)     7:06.86 (35.72)
        7:42.74 (35.88)     8:18.49 (35.75)     8:54.33 (35.84)     9:30.05 (35.72)
       10:05.68 (35.63)    10:41.64 (35.96)    11:17.26 (35.62)    11:53.36 (36.10)
       12:29.90 (36.54)    13:06.28 (36.38)    13:42.14 (35.86)    14:18.02 (35.88)
       14:54.19 (36.17)    15:31.08 (36.89)    16:07.16 (36.08)    16:43.59 (36.43)
       17:19.98 (36.39)    17:56.33 (36.35)    18:32.75 (36.42)    19:09.13 (36.38)
       19:43.47 (34.34)
  3 Purtell, Zoe              12 Alamo Area-ST       20:10.83   20:10.12   16  
                  31.17     1:07.28 (36.11)     1:45.72 (38.44)     2:22.80 (37.08)
        3:00.03 (37.23)     3:36.23 (36.20)     4:13.58 (37.35)     4:50.58 (37.00)
        5:27.75 (37.17)     6:05.36 (37.61)     6:42.01 (36.65)     7:18.62 (36.61)
        7:55.38 (36.76)     8:32.51 (37.13)     9:09.29 (36.78)     9:45.87 (36.58)
       10:22.49 (36.62)    10:59.88 (37.39)    11:36.84 (36.96)    12:13.67 (36.83)
       12:50.76 (37.09)    13:26.69 (35.93)    14:02.21 (35.52)    14:38.97 (36.76)
       15:15.82 (36.85)    15:53.36 (37.54)    16:30.70 (37.34)    17:07.30 (36.60)
       17:44.08 (36.78)    18:21.74 (37.66)    18:58.59 (36.85)    19:35.57 (36.98)
       20:10.12 (34.55)
  4 Stalbaum, Sydney          12 ASC-ST              20:50.90   20:22.90   15  
                  32.63     1:09.37 (36.74)     1:46.39 (37.02)     2:23.93 (37.54)
        3:00.72 (36.79)     3:37.86 (37.14)     4:15.17 (37.31)     4:52.55 (37.38)
        5:29.71 (37.16)     6:06.05 (36.34)     6:42.98 (36.93)     7:20.18 (37.20)
        7:56.78 (36.60)     8:34.14 (37.36)     9:11.60 (37.46)     9:48.97 (37.37)
       10:26.77 (37.80)    11:04.26 (37.49)    11:41.50 (37.24)    12:19.44 (37.94)
       12:56.42 (36.98)                            13:34.00 ( )    14:11.59 (37.59)
       14:49.01 (37.42)    15:26.16 (37.15)    16:04.20 (38.04)    16:41.62 (37.42)
       17:18.63 (37.01)    17:55.75 (37.12)    18:33.06 (37.31)    19:10.13 (37.07)
     20:22.90 (1:12.77)
  5 Adair, Gertie Kate        12 ASC-ST              21:06.20   20:33.56   14  
                  33.24     1:10.11 (36.87)     1:47.10 (36.99)     2:24.13 (37.03)
        3:01.19 (37.06)     3:38.94 (37.75)     4:16.22 (37.28)     4:54.12 (37.90)
        5:31.67 (37.55)     6:09.57 (37.90)     6:47.20 (37.63)     7:24.94 (37.74)
        8:02.17 (37.23)     8:40.22 (38.05)     9:18.45 (38.23)     9:56.82 (38.37)
       10:34.50 (37.68)    11:12.73 (38.23)    11:49.99 (37.26)    12:27.37 (37.38)
       13:05.83 (38.46)    13:43.50 (37.67)    14:21.87 (38.37)    14:59.91 (38.04)
       15:37.69 (37.78)    16:15.60 (37.91)    16:53.84 (38.24)    17:31.11 (37.27)
       18:08.29 (37.18)    18:45.92 (37.63)    19:22.15 (36.23)    19:58.80 (36.65)
       20:33.56 (34.76)
  6 VanderMeer, Caitlyn       11 NTRO-ST             21:17.06   20:34.35   13  
                  33.87     1:11.08 (37.21)     1:49.59 (38.51)     2:28.09 (38.50)
        3:06.65 (38.56)     3:45.42 (38.77)     4:22.73 (37.31)     5:01.32 (38.59)
        5:39.57 (38.25)     6:17.27 (37.70)     6:55.10 (37.83)     7:33.25 (38.15)
        8:11.25 (38.00)     8:48.82 (37.57)     9:26.32 (37.50)    10:03.34 (37.02)
       10:40.62 (37.28)    11:18.19 (37.57)    11:55.57 (37.38)    12:33.72 (38.15)
       13:11.27 (37.55)    13:48.73 (37.46)    14:26.46 (37.73)    15:04.11 (37.65)
       15:41.29 (37.18)    16:18.90 (37.61)    16:56.19 (37.29)    17:33.60 (37.41)
       18:10.93 (37.33)    18:48.00 (37.07)    19:24.09 (36.09)    20:00.33 (36.24)
       20:34.35 (34.02)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST                29.55      29.45   20  
  2 Upshaw, Meredith          12 ASC-ST                 29.66      29.46   17  
  3 Mauldin, Carly            11 Alamo Area-ST          30.09      29.66   16  
  4 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST          30.25      29.83   15  
  5 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST                 30.23      30.27   14  
  6 Luna, Surrena             12 Alamo Area-ST          30.28      30.37   13  
  7 Hartman, Zoee             12 SASA-ST                30.07      30.55   12  
  8 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST                30.01      30.62   11  
B - Final
  9 Bruner, Sienna            12 LCA-ST                 30.38      29.61    9  
 10 Truong, NamAnh            11 WHAC-ST                30.61      29.90    7  
 11 Jiampietro, Alex          12 NTRO-ST                30.82      30.19    6  
 12 Park, Amy                 12 NTRO-ST                30.66      30.22    5  
 13 Straface, Samie           12 ASC-ST                 31.03      30.59    4  
 14 Morison, Sydney           12 Alamo Area-ST          30.59      30.69    3  
 15 Oiesen, Stephanie         11 TXLA-ST                31.00      30.81    2  
 16 Lee, Tamsyn               12 NTRO-ST                31.04      31.24    1  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST                29.82      29.55  
  2 Upshaw, Meredith          12 ASC-ST                 29.97      29.66  
  3 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST                36.44L     30.01  
  4 Hartman, Zoee             12 SASA-ST                30.08      30.07  
  5 Mauldin, Carly            11 Alamo Area-ST          30.95      30.09  
  6 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST                 30.85      30.23  
  7 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST          30.35      30.25  
  8 Luna, Surrena             12 Alamo Area-ST          30.46      30.28  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bruner, Sienna            12 LCA-ST                 30.70      30.38  
 10 Morison, Sydney           12 Alamo Area-ST          30.74      30.59  
 11 Truong, NamAnh            11 WHAC-ST                36.63L     30.61  
 12 Park, Amy                 12 NTRO-ST                29.42      30.66  
 13 Jiampietro, Alex          12 NTRO-ST                30.23      30.82  
 14 Oiesen, Stephanie         11 TXLA-ST                31.54      31.00  
 15 Straface, Samie           12 ASC-ST                 31.24      31.03  
 16 Lee, Tamsyn               12 NTRO-ST                32.36      31.04  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST          31.28      31.57  
 18 Wilson, Addy              11 Alamo Area-ST          32.00      31.58  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Christiansen, Tessa       11 WAVE-ST                36.46L     31.72  
 20 Struck, Sophie            12 NTRO-ST                31.84      31.95  
 21 Adams, Morgan             12 ASC-ST                 31.98      32.00  
 22 Kimball, Dru              11 LSAC-ST                32.20      32.03  
 23 Whatley, Abigail          12 SASA-ST                32.20      32.06  
 24 McQuinn, Ella             12 FISH-ST                32.29      32.26  
 25 He, Sophia                11 WLOO-ST                31.92      32.55  
 26 Carlson, Jenna            11 Alamo Area-ST          37.33L     33.30  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Upshaw, Meredith          12 ASC-ST               1:05.45    1:02.99   20  
                  30.56     1:02.99 (32.43)                                        
  2 Park, Amy                 12 NTRO-ST              1:04.65    1:03.48   17  
                  30.73     1:03.48 (32.75)                                        
  3 Straface, Samie           12 ASC-ST               1:04.52    1:03.73   16  
                  30.75     1:03.73 (32.98)                                        
  4 Luna, Surrena             12 Alamo Area-ST        1:05.02    1:04.23   15  
                  31.20     1:04.23 (33.03)                                        
  5 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST              1:04.56    1:05.36   14  
                  31.56     1:05.36 (33.80)                                        
  6 Wilson, Addy              11 Alamo Area-ST        1:06.16    1:05.72   13  
                  32.32     1:05.72 (33.40)                                        
  7 Hartman, Zoee             12 SASA-ST              1:05.32    1:06.66   12  
                  32.20     1:06.66 (34.46)                                        
  8 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST              1:04.88    1:06.96   11  
                  32.39     1:06.96 (34.57)                                        
B - Final
  9 Jiampietro, Alex          12 NTRO-ST              1:06.63    1:03.60    9  
                  30.86     1:03.60 (32.74)                                        
 10 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST        1:06.39    1:04.97    7  
                  31.35     1:04.97 (33.62)                                        
 11 Christiansen, Tessa       11 WAVE-ST              1:07.14    1:06.01    6  
                  32.31     1:06.01 (33.70)                                        
 12 Klaas, Adriana            12 NTRO-ST              1:07.88    1:06.38    5  
                  32.51     1:06.38 (33.87)                                        
 13 Oiesen, Stephanie         11 TXLA-ST              1:06.60    1:06.91    4  
                  32.49     1:06.91 (34.42)                                        
 14 Wiegert, Stella           12 WLOO-ST              1:07.68    1:07.74    3  
                  33.00     1:07.74 (34.74)                                        
 15 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area-ST        1:07.74    1:07.86    2  
                  33.37     1:07.86 (34.49)                                        
 16 Morison, Sydney           12 Alamo Area-ST        1:07.39    1:07.90    1  
                  32.70     1:07.90 (35.20)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Straface, Samie           12 ASC-ST               1:06.30    1:04.52  
                  31.63     1:04.52 (32.89)                                        
  2 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST              1:08.15    1:04.56  
                  31.60     1:04.56 (32.96)                                        
  3 Park, Amy                 12 NTRO-ST              1:03.99    1:04.65  
                  31.22     1:04.65 (33.43)                                        
  4 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST              1:05.60    1:04.88  
                  31.12     1:04.88 (33.76)                                        
  5 Luna, Surrena             12 Alamo Area-ST        1:05.43    1:05.02  
                  31.65     1:05.02 (33.37)                                        
  6 Hartman, Zoee             12 SASA-ST              1:07.38    1:05.32  
                  31.07     1:05.32 (34.25)                                        
  7 Upshaw, Meredith          12 ASC-ST               1:05.51    1:05.45  
                  31.66     1:05.45 (33.79)                                        
  8 Wilson, Addy              11 Alamo Area-ST        1:07.80    1:06.16  
                  32.47     1:06.16 (33.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST        1:05.10    1:06.39  
                  32.37     1:06.39 (34.02)                                        
 10 Oiesen, Stephanie         11 TXLA-ST              1:08.59    1:06.60  
                  32.62     1:06.60 (33.98)                                        
 11 Jiampietro, Alex          12 NTRO-ST              1:04.64    1:06.63  
                  32.06     1:06.63 (34.57)                                        
 12 Christiansen, Tessa       11 WAVE-ST              1:08.62    1:07.14  
                  33.00     1:07.14 (34.14)                                        
 13 Morison, Sydney           12 Alamo Area-ST        1:07.20    1:07.39  
                  32.64     1:07.39 (34.75)                                        
 14 Wiegert, Stella           12 WLOO-ST              1:08.92    1:07.68  
                  33.01     1:07.68 (34.67)                                        
 15 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area-ST        1:09.11    1:07.74  
                  33.21     1:07.74 (34.53)                                        
 16 Klaas, Adriana            12 NTRO-ST              1:08.35    1:07.88  
                  33.40     1:07.88 (34.48)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lee, Tamsyn               12 NTRO-ST              1:07.68    1:08.15  
                  32.86     1:08.15 (35.29)                                        
 18 Truong, NamAnh            11 WHAC-ST              1:08.24    1:08.37  
                  31.99     1:08.37 (36.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lin, Shannon              12 NTRO-ST              1:08.28    1:08.42  
                  33.03     1:08.42 (35.39)                                        
 20 Adams, Morgan             12 ASC-ST               1:09.08    1:08.69  
                  33.88     1:08.69 (34.81)                                        
 21 Mandal, Akriti            12 NTRO-ST              1:09.49    1:09.68  
                  33.86     1:09.68 (35.82)                                        
 22 Kimball, Dru              11 LSAC-ST              1:09.02    1:09.89  
                  34.27     1:09.89 (35.62)                                        
 23 Phan, Kaitlyn             11 NTRO-ST              1:09.33    1:10.21  
                  33.76     1:10.21 (36.45)                                        
 24 Struck, Sophie            12 NTRO-ST              1:09.18    1:10.80  
                  34.82     1:10.80 (35.98)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Luna, Surrena             12 Alamo Area-ST        2:18.44    2:16.14   20  
                  32.17     1:07.00 (34.83)     1:41.97 (34.97)     2:16.14 (34.17)
  2 Upshaw, Meredith          12 ASC-ST               2:21.67    2:17.63   17  
                  31.66     1:07.14 (35.48)     1:43.68 (36.54)     2:17.63 (33.95)
  3 Straface, Samie           12 ASC-ST               2:19.73    2:17.73   16  
                  32.64     1:07.86 (35.22)     1:43.59 (35.73)     2:17.73 (34.14)
  4 Deykin, Kate              12 SASA-ST              2:20.97    2:18.90   15  
                  32.35     1:07.93 (35.58)     1:44.45 (36.52)     2:18.90 (34.45)
  5 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST              2:22.46    2:19.45   14  
                  32.21     1:07.70 (35.49)     1:44.65 (36.95)     2:19.45 (34.80)
  6 Park, Amy                 12 NTRO-ST              2:22.34    2:19.71   13  
                  33.51     1:08.56 (35.05)     1:44.41 (35.85)     2:19.71 (35.30)
  7 Hartman, Zoee             12 SASA-ST              2:19.64    2:21.84   12  
                  33.40     1:08.46 (35.06)     1:45.31 (36.85)     2:21.84 (36.53)
  8 Jiampietro, Alex          12 NTRO-ST              2:23.16    2:21.89   11  
                  33.51     1:09.92 (36.41)     1:47.30 (37.38)     2:21.89 (34.59)
B - Final
  9 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST              2:25.02    2:20.42    9  
                  32.25     1:08.69 (36.44)     1:45.33 (36.64)     2:20.42 (35.09)
 10 Wiegert, Stella           12 WLOO-ST              2:24.72    2:21.23    7  
                  33.38     1:09.11 (35.73)     1:45.43 (36.32)     2:21.23 (35.80)
 11 Adams, Morgan             12 ASC-ST               2:26.74    2:23.06    6  
                  34.27     1:10.43 (36.16)     1:47.00 (36.57)     2:23.06 (36.06)
 12 Phan, Kaitlyn             11 NTRO-ST              2:26.36    2:23.69    5  
                  33.08     1:09.06 (35.98)     1:46.72 (37.66)     2:23.69 (36.97)
 13 Wilson, Addy              11 Alamo Area-ST        2:26.06    2:24.63    4  
                  34.59     1:11.76 (37.17)     1:48.22 (36.46)     2:24.63 (36.41)
 14 Holmes, Natalie           11 MSC-ST               2:26.30    2:26.07    3  
                  33.94     1:10.68 (36.74)     1:48.68 (38.00)     2:26.07 (37.39)
 15 Mandal, Akriti            12 NTRO-ST              2:27.60    2:27.76    2  
                  34.18     1:11.56 (37.38)     1:49.75 (38.19)     2:27.76 (38.01)
 16 Fong, Michelle            11 NTRO-ST              2:26.97    2:27.83    1  
                  35.26     1:12.39 (37.13)     1:50.54 (38.15)     2:27.83 (37.29)
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Luna, Surrena             12 Alamo Area-ST        2:18.84    2:18.44  
                  32.58     1:08.26 (35.68)     1:43.77 (35.51)     2:18.44 (34.67)
  2 Hartman, Zoee             12 SASA-ST              2:29.46    2:19.64  
                  33.11     1:08.19 (35.08)     1:44.00 (35.81)     2:19.64 (35.64)
  3 Straface, Samie           12 ASC-ST               2:21.29    2:19.73  
                  33.14     1:08.95 (35.81)     1:44.82 (35.87)     2:19.73 (34.91)
  4 Deykin, Kate              12 SASA-ST              2:18.33    2:20.97  
                  33.25     1:09.06 (35.81)     1:45.63 (36.57)     2:20.97 (35.34)
  5 Upshaw, Meredith          12 ASC-ST               2:24.33    2:21.67  
                  33.12     1:09.05 (35.93)     1:45.78 (36.73)     2:21.67 (35.89)
  6 Park, Amy                 12 NTRO-ST              2:19.86    2:22.34  
                  33.23     1:08.58 (35.35)     1:45.07 (36.49)     2:22.34 (37.27)
  7 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST              2:22.11    2:22.46  
                  33.51     1:09.39 (35.88)     1:46.38 (36.99)     2:22.46 (36.08)
  8 Jiampietro, Alex          12 NTRO-ST              2:20.83    2:23.16  
                  33.27     1:09.75 (36.48)     1:47.02 (37.27)     2:23.16 (36.14)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wiegert, Stella           12 WLOO-ST              2:22.86    2:24.72  
                  33.89     1:10.27 (36.38)     1:47.40 (37.13)     2:24.72 (37.32)
 10 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST              2:49.08L   2:25.02  
                  34.28     1:11.43 (37.15)     1:48.83 (37.40)     2:25.02 (36.19)
 11 Wilson, Addy              11 Alamo Area-ST        2:29.34    2:26.06  
                  35.03     1:11.88 (36.85)     1:49.92 (38.04)     2:26.06 (36.14)
 12 Holmes, Natalie           11 MSC-ST               2:28.03    2:26.30  
                  33.77     1:10.10 (36.33)     1:48.86 (38.76)     2:26.30 (37.44)
 13 Phan, Kaitlyn             11 NTRO-ST              2:26.36    2:26.36  
                  33.59     1:10.47 (36.88)     1:48.70 (38.23)     2:26.36 (37.66)
 14 Adams, Morgan             12 ASC-ST               2:25.33    2:26.74  
                  35.40     1:12.40 (37.00)     1:50.04 (37.64)     2:26.74 (36.70)
 15 Fong, Michelle            11 NTRO-ST              2:28.92    2:26.97  
                  34.19     1:10.91 (36.72)     1:49.09 (38.18)     2:26.97 (37.88)
 16 Mandal, Akriti            12 NTRO-ST              2:29.28    2:27.60  
                  34.35     1:12.10 (37.75)     1:49.71 (37.61)     2:27.60 (37.89)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chozick, Ava              12 NTRO-ST              2:51.13L   2:28.73  
                  35.29     1:12.53 (37.24)     1:50.81 (38.28)     2:28.73 (37.92)
 18 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area-ST        2:26.55    2:29.14  
                  35.72     1:13.19 (37.47)     1:51.62 (38.43)     2:29.14 (37.52)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Morison, Sydney           12 Alamo Area-ST        2:27.85    2:29.88  
                  33.80     1:11.89 (38.09)     1:51.38 (39.49)     2:29.88 (38.50)
 20 Dinwiddie, Dacee          12 ASC-ST               2:29.88    2:30.39  
                  35.63     1:13.64 (38.01)     1:52.71 (39.07)     2:30.39 (37.68)
 21 Jones, Caroline           12 TXLA-ST              2:29.88    2:30.97  
                  34.65     1:12.82 (38.17)     1:52.33 (39.51)     2:30.97 (38.64)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Aunspaugh, Briley         12 WHAC-ST                32.62      32.56   20  
  2 Castel, Effie             12 WLOO-ST                33.55      32.86   17  
  3 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST                33.80      32.97   16  
  4 Luna, Surrena             12 Alamo Area-ST          33.99      33.56   15  
  5 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST          34.97      34.17   14  
  6 Savens, Madi              11 AQTX-ST                34.64      34.48   13  
  7 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST          35.60      35.15   12  
  8 Saldana, Zoe              11 Alamo Area-ST          35.21      35.53   11  
B - Final
  9 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area-ST          35.80      35.17    9  
 10 Truong, NamAnh            11 WHAC-ST                35.65      35.50    7  
 11 He, Sophia                11 WLOO-ST                36.93      35.73    6  
 12 Anderson, Isabella        11 HSC-ST                 36.04      35.99    5  
 13 McQuinn, Ella             12 FISH-ST                36.11      36.12    4  
 14 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST                 36.07      36.48    3  
 15 Hewett, Violet            12 WLOO-ST                37.18      36.74    2  
 16 Purtell, Zoe              12 Alamo Area-ST          37.37      36.80    1  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aunspaugh, Briley         12 WHAC-ST                32.60      32.62  
  2 Castel, Effie             12 WLOO-ST                33.07      33.55  
  3 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST                33.74      33.80  
  4 Luna, Surrena             12 Alamo Area-ST          34.08      33.99  
  5 Savens, Madi              11 AQTX-ST                34.75      34.64  
  6 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST          35.08      34.97  
  7 Saldana, Zoe              11 Alamo Area-ST          36.18      35.21  
  8 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST          36.05      35.27  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST          35.08      35.60  
 10 Truong, NamAnh            11 WHAC-ST                35.73      35.65  
 11 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area-ST          36.89      35.80  
 12 Mauldin, Carly            11 Alamo Area-ST          35.05      35.86  
 13 Anderson, Isabella        11 HSC-ST                 41.71L     36.04  
 14 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST                 36.59      36.07  
 15 McQuinn, Ella             12 FISH-ST                36.83      36.11  
 15 Kortekaas, Lisa           12 NTRO-ST                36.07      36.11  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stalbaum, Sydney          12 ASC-ST                 36.68      36.91  
 18 He, Sophia                11 WLOO-ST                35.74      36.93  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hewett, Violet            12 WLOO-ST                35.89      37.18  
 20 Purtell, Zoe              12 Alamo Area-ST          36.75      37.37  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Castel, Effie             12 WLOO-ST              1:12.11    1:11.25   20  
                  33.30     1:11.25 (37.95)                                        
  2 Aunspaugh, Briley         12 WHAC-ST              1:13.01    1:11.33   17  
                  32.43     1:11.33 (38.90)                                        
  3 Luna, Surrena             12 Alamo Area-ST        1:13.93    1:11.39   16  
                  33.91     1:11.39 (37.48)                                        
  4 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST              1:14.52    1:13.71   15  
                  34.79     1:13.71 (38.92)                                        
  5 Mauldin, Carly            11 Alamo Area-ST        1:15.01    1:14.46   14  
                  35.57     1:14.46 (38.89)                                        
  6 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area-ST        1:15.86    1:14.68   12.5
                  36.22     1:14.68 (38.46)                                        
  6 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        1:16.19    1:14.68   12.5
                  35.55     1:14.68 (39.13)                                        
  8 Savens, Madi              11 AQTX-ST              1:16.14    1:15.62   11  
                  35.30     1:15.62 (40.32)                                        
B - Final
  9 McQuinn, Ella             12 FISH-ST              1:18.09    1:14.84    9  
                  35.61     1:14.84 (39.23)                                        
 10 Stalbaum, Sydney          12 ASC-ST               1:18.34    1:16.22    7  
                  36.10     1:16.22 (40.12)                                        
 11 He, Sophia                11 WLOO-ST              1:21.10    1:17.18    6  
                  36.31     1:17.18 (40.87)                                        
 12 Duarte, Anna              12 GOLD-ST              1:20.49    1:19.35    5  
                  38.36     1:19.35 (40.99)                                        
 13 Purtell, Zoe              12 Alamo Area-ST        1:20.10    1:19.63    4  
                  37.98     1:19.63 (41.65)                                        
 14 Mandacina, Parker         11 Alamo Area-ST        1:20.28    1:20.05    3  
                  38.13     1:20.05 (41.92)                                        
 15 Stokes, Madeleine         12 NTRO-ST              1:19.93    1:20.08    2  
                  38.43     1:20.08 (41.65)                                        
 16 Linton, Sarah             12 WLOO-ST              1:21.20    1:20.59    1  
                  36.72     1:20.59 (43.87)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Castel, Effie             12 WLOO-ST              1:13.46    1:12.11  
                  33.02     1:12.11 (39.09)                                        
  2 Aunspaugh, Briley         12 WHAC-ST              1:28.06L   1:13.01  
                  32.89     1:13.01 (40.12)                                        
  3 Luna, Surrena             12 Alamo Area-ST        1:13.71    1:13.93  
                  35.44     1:13.93 (38.49)                                        
  4 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST              1:15.56    1:14.52  
                  34.49     1:14.52 (40.03)                                        
  5 Mauldin, Carly            11 Alamo Area-ST        1:16.93    1:15.01  
                  36.24     1:15.01 (38.77)                                        
  6 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area-ST        1:18.12    1:15.86  
                  35.66     1:15.86 (40.20)                                        
  7 Savens, Madi              11 AQTX-ST              1:28.72L   1:16.14  
                  35.97     1:16.14 (40.17)                                        
  8 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        1:16.92    1:16.19  
                  36.33     1:16.19 (39.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 McQuinn, Ella             12 FISH-ST              1:18.40    1:18.09  
                  36.54     1:18.09 (41.55)                                        
 10 Stalbaum, Sydney          12 ASC-ST               1:30.47L   1:18.34  
                  36.70     1:18.34 (41.64)                                        
 11 Stokes, Madeleine         12 NTRO-ST              1:19.57    1:19.93  
                  39.23     1:19.93 (40.70)                                        
 12 Purtell, Zoe              12 Alamo Area-ST        1:19.08    1:20.10  
                  37.65     1:20.10 (42.45)                                        
 13 Mandacina, Parker         11 Alamo Area-ST        1:32.95L   1:20.28  
                  37.60     1:20.28 (42.68)                                        
 14 Duarte, Anna              12 GOLD-ST              1:19.13    1:20.49  
                  38.14     1:20.49 (42.35)                                        
 15 He, Sophia                11 WLOO-ST              1:18.22    1:21.10  
                  37.71     1:21.10 (43.39)                                        
 16 Linton, Sarah             12 WLOO-ST              1:19.34    1:21.20  
                  39.26     1:21.20 (41.94)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        2:38.71    2:37.88   20  
                  35.66     1:15.78 (40.12)     1:57.18 (41.40)     2:37.88 (40.70)
  2 Deykin, Kate              12 SASA-ST              2:43.58    2:39.04   17  
                  35.14     1:15.91 (40.77)     1:58.09 (42.18)     2:39.04 (40.95)
  3 Castel, Effie             12 WLOO-ST              2:41.85    2:39.43   16  
                  34.45     1:14.54 (40.09)     1:56.46 (41.92)     2:39.43 (42.97)
  4 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area-ST        2:43.43    2:40.48   15  
                  36.45     1:17.22 (40.77)     1:59.31 (42.09)     2:40.48 (41.17)
  5 Stalbaum, Sydney          12 ASC-ST               2:44.37    2:41.73   14  
                  36.88     1:17.92 (41.04)     2:00.45 (42.53)     2:41.73 (41.28)
  6 Purtell, Zoe              12 Alamo Area-ST        2:48.27    2:42.49   13  
                  37.00     1:18.89 (41.89)     2:01.03 (42.14)     2:42.49 (41.46)
  7 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST              2:46.25    2:45.09   12  
                  36.92     1:19.10 (42.18)     2:01.83 (42.73)     2:45.09 (43.26)
  8 Savens, Madi              11 AQTX-ST              2:48.55    2:45.21   11  
                  37.02     1:18.98 (41.96)     2:02.13 (43.15)     2:45.21 (43.08)
B - Final
  9 Mandacina, Parker         11 Alamo Area-ST        2:50.02    2:45.97    9  
                  37.84     1:21.34 (43.50)     2:04.16 (42.82)     2:45.97 (41.81)
 10 Stokes, Madeleine         12 NTRO-ST              2:49.49    2:47.14    7  
                  38.75     1:21.72 (42.97)     2:04.51 (42.79)     2:47.14 (42.63)
 11 Seal, Hannah              12 NTRO-ST              2:55.93    2:50.27    6  
                  38.54     1:22.31 (43.77)     2:06.35 (44.04)     2:50.27 (43.92)
 12 Phan, Kaitlyn             11 NTRO-ST              2:55.71    2:51.28    5  
                  37.57     1:21.65 (44.08)     2:06.01 (44.36)     2:51.28 (45.27)
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        2:41.74    2:38.71  
                  36.75     1:17.05 (40.30)     1:57.87 (40.82)     2:38.71 (40.84)
  2 Castel, Effie             12 WLOO-ST              2:41.84    2:41.85  
                  37.70     1:18.05 (40.35)     1:59.62 (41.57)     2:41.85 (42.23)
  3 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area-ST        2:50.17    2:43.43  
                  37.56     1:19.82 (42.26)     2:01.93 (42.11)     2:43.43 (41.50)
  4 Deykin, Kate              12 SASA-ST              2:40.39    2:43.58  
                  35.74     1:17.02 (41.28)     2:00.09 (43.07)     2:43.58 (43.49)
  5 Stalbaum, Sydney          12 ASC-ST               2:51.17    2:44.37  
                  37.94     1:19.61 (41.67)     2:02.65 (43.04)     2:44.37 (41.72)
  6 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST              2:48.75    2:46.25  
                  36.52     1:18.88 (42.36)     2:02.74 (43.86)     2:46.25 (43.51)
  7 Purtell, Zoe              12 Alamo Area-ST        2:47.92    2:48.27  
                  38.61     1:22.00 (43.39)     2:05.14 (43.14)     2:48.27 (43.13)
  8 Savens, Madi              11 AQTX-ST              2:51.18    2:48.55  
                  38.30     1:20.32 (42.02)     2:04.57 (44.25)     2:48.55 (43.98)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stokes, Madeleine         12 NTRO-ST              2:50.13    2:49.49  
                  38.14     1:21.46 (43.32)     2:05.72 (44.26)     2:49.49 (43.77)
 10 Mandacina, Parker         11 Alamo Area-ST        2:52.13    2:50.02  
                  37.83     1:20.30 (42.47)     2:05.12 (44.82)     2:50.02 (44.90)
 11 Phan, Kaitlyn             11 NTRO-ST              2:51.02    2:55.71  
                  39.74     1:24.12 (44.38)     2:09.55 (45.43)     2:55.71 (46.16)
 12 Seal, Hannah              12 NTRO-ST              2:48.62    2:55.93  
                  40.25     1:24.85 (44.60)     2:10.76 (45.91)     2:55.93 (45.17)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST                 27.78      27.46   20  
  2 Mauldin, Carly            11 Alamo Area-ST          28.09      27.80   16.5
  2 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST          28.43      27.80   16.5
  4 Park, Amy                 12 NTRO-ST                28.40      27.90   15  
  5 Truong, NamAnh            11 WHAC-ST                28.83      27.99   14  
  6 Bruner, Sienna            12 LCA-ST                 28.52      28.11   13  
  7 Tuhabonye, Grace          12 WHAC-ST                28.65      28.71   12  
  8 McQuinn, Ella             12 FISH-ST                29.04      29.12   11  
B - Final
  9 Hartman, Zoee             12 SASA-ST                29.40      28.46    9  
 10 Fisher, Addie             12 WLOO-ST                29.99      28.77    6.5
 10 Struck, Sophie            12 NTRO-ST                30.04      28.77    6.5
 12 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST                29.23      29.16    5  
 13 Doyle, Cara               12 Winning Waters-ST      29.61      29.18    4  
 14 Lee, Tamsyn               12 NTRO-ST                29.60      29.29    3  
 15 Hollinger, Liliana        12 ASC-ST                 29.98      29.54    2  
 16 Kortekaas, Lisa           12 NTRO-ST                29.90      29.87    1  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST                 27.63      27.78  
  2 Mauldin, Carly            11 Alamo Area-ST          28.91      28.09  
  3 Park, Amy                 12 NTRO-ST                27.02      28.40  
  4 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST          29.40      28.43  
  5 Bruner, Sienna            12 LCA-ST                 29.52      28.52  
  6 Tuhabonye, Grace          12 WHAC-ST                28.32      28.65  
  7 Truong, NamAnh            11 WHAC-ST                28.39      28.83  
  8 McQuinn, Ella             12 FISH-ST                29.71      29.04  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST                28.96      29.23  
 10 Hartman, Zoee             12 SASA-ST                30.56      29.40  
 11 Lee, Tamsyn               12 NTRO-ST                29.41      29.60  
 12 Doyle, Cara               12 Winning Waters-ST      30.38      29.61  
 13 Kortekaas, Lisa           12 NTRO-ST                29.73      29.90  
 14 Hollinger, Liliana        12 ASC-ST                 30.21      29.98  
 15 Fisher, Addie             12 WLOO-ST                29.13      29.99  
 16 Struck, Sophie            12 NTRO-ST                29.26      30.04  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Donofrio, Madison         12 Alamo Area-ST          30.20      30.06  
 18 Oiesen, Stephanie         11 TXLA-ST                30.56     J30.06  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Finley, Brigid            12 ASC-ST                 34.08L     30.11  
 20 Mullen, Kate              12 ASC-ST                 30.44      30.21  
 21 He, Sophia                11 WLOO-ST                30.54      30.25  
 22 Fong, Michelle            11 NTRO-ST                30.32      30.45  
 23 Desanno, Sonja            12 VTAC-ST                30.14      30.55  
 24 Jiampietro, Alex          12 NTRO-ST                29.87      30.56  
 25 Kelner, Calista           12 SASA-ST                30.35      30.57  
 26 Brusseau, Charlotte       11 LSAC-ST                30.58      30.78  
 27 Christiansen, Tessa       11 WAVE-ST                30.59      31.43  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kitayama, Emily           12 Alamo Area-ST          59.44      59.09   20  
                  28.82       59.09 (30.27)                                        
  2 Park, Amy                 12 NTRO-ST              1:00.67    1:00.29   17  
                  28.30     1:00.29 (31.99)                                        
  3 Mauldin, Carly            11 Alamo Area-ST        1:01.25    1:00.34   16  
                  28.55     1:00.34 (31.79)                                        
  4 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST        1:02.83    1:01.94   15  
                  28.63     1:01.94 (33.31)                                        
  5 Bruner, Sienna            12 LCA-ST               1:05.14    1:03.06   14  
                  29.40     1:03.06 (33.66)                                        
  6 Tuhabonye, Grace          12 WHAC-ST              1:04.89    1:03.44   13  
                  29.13     1:03.44 (34.31)                                        
  7 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST               1:05.33    1:05.36   12  
                  29.91     1:05.36 (35.45)                                        
  8 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST              1:05.81    1:05.55   11  
                  30.62     1:05.55 (34.93)                                        
B - Final
  9 Lee, Tamsyn               12 NTRO-ST              1:06.41    1:05.03    9  
                  31.28     1:05.03 (33.75)                                        
 10 Struck, Sophie            12 NTRO-ST              1:07.11    1:05.73    7  
                  31.63     1:05.73 (34.10)                                        
 11 Truong, NamAnh            11 WHAC-ST              1:07.33    1:06.12    6  
                  29.51     1:06.12 (36.61)                                        
 12 Donofrio, Madison         12 Alamo Area-ST        1:07.67    1:06.18    5  
                  30.65     1:06.18 (35.53)                                        
 13 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        1:06.72    1:06.24    4  
                  31.45     1:06.24 (34.79)                                        
 14 Hollinger, Liliana        12 ASC-ST               1:07.50    1:06.65    3  
                  30.60     1:06.65 (36.05)                                        
 15 Doyle, Cara               12 Winning Waters-ST    1:07.22    1:06.99    2  
                  31.29     1:06.99 (35.70)                                        
 16 Duarte, Anna              12 GOLD-ST              1:07.63    1:10.75    1  
                  32.92     1:10.75 (37.83)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kitayama, Emily           12 Alamo Area-ST        1:00.82      59.44  
                  28.86       59.44 (30.58)                                        
  2 Park, Amy                 12 NTRO-ST                59.06    1:00.67  
                  28.48     1:00.67 (32.19)                                        
  3 Mauldin, Carly            11 Alamo Area-ST        1:02.55    1:01.25  
                  29.30     1:01.25 (31.95)                                        
  4 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST        1:06.82    1:02.83  
                  29.08     1:02.83 (33.75)                                        
  5 Tuhabonye, Grace          12 WHAC-ST              1:02.93    1:04.89  
                  30.62     1:04.89 (34.27)                                        
  6 Bruner, Sienna            12 LCA-ST               1:06.69    1:05.14  
                  29.96     1:05.14 (35.18)                                        
  7 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST               1:04.66    1:05.33  
                  29.38     1:05.33 (35.95)                                        
  8 Nunziata, Corina          12 ATAC-ST              1:04.54    1:05.81  
                  31.79     1:05.81 (34.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lee, Tamsyn               12 NTRO-ST              1:05.67    1:06.41  
                  30.84     1:06.41 (35.57)                                        
 10 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        1:06.89    1:06.72  
                  31.93     1:06.72 (34.79)                                        
 11 Kortekaas, Lisa           12 NTRO-ST              1:07.82    1:06.81  
                  30.84     1:06.81 (35.97)                                        
 12 Struck, Sophie            12 NTRO-ST              1:07.96    1:07.11  
                  31.13     1:07.11 (35.98)                                        
 13 Doyle, Cara               12 Winning Waters-ST    1:06.13    1:07.22  
                  30.35     1:07.22 (36.87)                                        
 14 Truong, NamAnh            11 WHAC-ST              1:08.07    1:07.33  
                  30.21     1:07.33 (37.12)                                        
 15 Hollinger, Liliana        12 ASC-ST               1:06.69    1:07.50  
                  31.08     1:07.50 (36.42)                                        
 16 Duarte, Anna              12 GOLD-ST              1:08.61    1:07.63  
                  32.13     1:07.63 (35.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Donofrio, Madison         12 Alamo Area-ST        1:07.27    1:07.67  
                  30.97     1:07.67 (36.70)                                        
 18 Christiansen, Tessa       11 WAVE-ST              1:07.32    1:07.92  
                  33.10     1:07.92 (34.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mullen, Kate              12 ASC-ST               1:08.92    1:08.08  
                  31.08     1:08.08 (37.00)                                        
 20 Oiesen, Stephanie         11 TXLA-ST              1:08.36    1:08.58  
                  31.75     1:08.58 (36.83)                                        
 21 Brusseau, Charlotte       11 LSAC-ST              1:08.76    1:09.00  
                  31.02     1:09.00 (37.98)                                        
 22 Finley, Brigid            12 ASC-ST               1:07.61    1:09.10  
                  31.69     1:09.10 (37.41)                                        
 23 Klaas, Adriana            12 NTRO-ST              1:08.17    1:09.39  
                  32.04     1:09.39 (37.35)                                        
 24 Seal, Hannah              12 NTRO-ST              1:08.68    1:10.20  
                  32.23     1:10.20 (37.97)                                        
 25 Fong, Michelle            11 NTRO-ST              1:08.78    1:10.99  
                  32.68     1:10.99 (38.31)                                        
 26 Fisher, Addie             12 WLOO-ST              1:08.10    1:11.34  
                  32.01     1:11.34 (39.33)                                        
 27 Lewis, Harriet            11 ASC-ST               1:08.39    1:11.56  
                  32.96     1:11.56 (38.60)                                        
 28 McQuinn, Ella             12 FISH-ST              1:06.21    1:11.86  
                  32.95     1:11.86 (38.91)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Amy                 12 NTRO-ST              2:22.60    2:15.66   20  
                  30.29     1:04.23 (33.94)     1:39.35 (35.12)     2:15.66 (36.31)
  2 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST        2:25.57    2:17.48   17  
                  30.01     1:04.52 (34.51)     1:41.75 (37.23)     2:17.48 (35.73)
  3 Tuhabonye, Grace          12 WHAC-ST              2:23.59    2:19.23   16  
                  30.67     1:06.84 (36.17)     1:43.17 (36.33)     2:19.23 (36.06)
  4 Deykin, Kate              12 SASA-ST              2:22.45    2:19.92   15  
                  29.91     1:04.91 (35.00)     1:42.89 (37.98)     2:19.92 (37.03)
  5 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        2:25.68    2:21.49   14  
                  31.62     1:07.26 (35.64)     1:44.55 (37.29)     2:21.49 (36.94)
  6 Christiansen, Tessa       11 WAVE-ST              2:27.54    2:26.22   13  
                  32.57     1:07.64 (35.07)     1:47.29 (39.65)     2:26.22 (38.93)
  7 Duarte, Anna              12 GOLD-ST              2:27.95    2:26.97   12  
                  32.17     1:08.98 (36.81)     1:48.46 (39.48)     2:26.97 (38.51)
  8 Seal, Hannah              12 NTRO-ST              2:42.57    2:34.07   11  
                  33.59     1:13.13 (39.54)     1:53.81 (40.68)     2:34.07 (40.26)
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Deykin, Kate              12 SASA-ST              2:23.37    2:22.45  
                  30.37     1:06.07 (35.70)     1:44.03 (37.96)     2:22.45 (38.42)
  2 Park, Amy                 12 NTRO-ST              2:44.89L   2:22.60  
                  31.29     1:07.18 (35.89)     1:44.25 (37.07)     2:22.60 (38.35)
  3 Tuhabonye, Grace          12 WHAC-ST              2:21.56    2:23.59  
                  30.81     1:06.65 (35.84)     1:45.46 (38.81)     2:23.59 (38.13)
  4 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST        2:28.78    2:25.57  
                  31.19     1:07.83 (36.64)     1:47.00 (39.17)     2:25.57 (38.57)
  5 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        2:24.50    2:25.68  
                  32.06     1:07.75 (35.69)     1:46.50 (38.75)     2:25.68 (39.18)
  6 Christiansen, Tessa       11 WAVE-ST              2:34.22    2:27.54  
                  32.81     1:09.45 (36.64)     1:47.54 (38.09)     2:27.54 (40.00)
  7 Duarte, Anna              12 GOLD-ST              2:30.32    2:27.95  
                  31.93     1:08.78 (36.85)     1:49.83 (41.05)     2:27.95 (38.12)
  8 Seal, Hannah              12 NTRO-ST              2:33.36    2:42.57  
                  34.74     1:15.54 (40.80)     2:00.70 (45.16)     2:42.57 (41.87)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Luna, Surrena             12 Alamo Area-ST        1:04.54    1:03.97   20  
                  29.67     1:03.97 (34.30)                                        
  2 Deykin, Kate              12 SASA-ST              1:05.78    1:04.91   17  
                  29.90     1:04.91 (35.01)                                        
  3 Straface, Samie           12 ASC-ST               1:06.11    1:05.02   16  
                  29.76     1:05.02 (35.26)                                        
  4 Park, Amy                 12 NTRO-ST              1:06.64    1:05.46   15  
                  29.60     1:05.46 (35.86)                                        
  5 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST               1:08.01    1:05.95   14  
                  29.14     1:05.95 (36.81)                                        
  6 Jiampietro, Alex          12 NTRO-ST              1:07.57    1:06.60   13  
                  30.13     1:06.60 (36.47)                                        
  7 Truong, NamAnh            11 WHAC-ST              1:08.61    1:06.76   12  
                  29.34     1:06.76 (37.42)                                        
  8 Duarte, Anna              12 GOLD-ST              1:07.28    1:07.56   11  
                  31.85     1:07.56 (35.71)                                        
B - Final
  9 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST        1:09.56    1:04.68    9  
                  31.21     1:04.68 (33.47)                                        
 10 Hartman, Zoee             12 SASA-ST              1:09.09    1:07.39    7  
                  30.41     1:07.39 (36.98)                                        
 11 Oiesen, Stephanie         11 TXLA-ST              1:09.63    1:07.92    6  
                  30.99     1:07.92 (36.93)                                        
 12 Upshaw, Meredith          12 ASC-ST               1:10.45    1:08.10    5  
                  29.55     1:08.10 (38.55)                                        
 13 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area-ST        1:09.00    1:08.36    4  
                  31.67     1:08.36 (36.69)                                        
 14 McQuinn, Ella             12 FISH-ST              1:09.19    1:08.69    3  
                  32.33     1:08.69 (36.36)                                        
 15 Fong, Michelle            11 NTRO-ST              1:09.63    1:08.79    2  
                  31.94     1:08.79 (36.85)                                        
 16 Castel, Effie             12 WLOO-ST              1:09.99    1:10.08    1  
                  33.38     1:10.08 (36.70)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cronk, Carli              12 Alamo Area-ST        1:09.05    1:04.30  
                  29.47     1:04.30 (34.83)                                        
  2 Luna, Surrena             12 Alamo Area-ST        1:06.23    1:04.54  
                  30.64     1:04.54 (33.90)                                        
  3 Deykin, Kate              12 SASA-ST              1:05.82    1:05.78  
                  30.74     1:05.78 (35.04)                                        
  4 Straface, Samie           12 ASC-ST               1:08.04    1:06.11  
                  30.39     1:06.11 (35.72)                                        
  5 Park, Amy                 12 NTRO-ST              1:06.63    1:06.64  
                  29.80     1:06.64 (36.84)                                        
  6 Duarte, Anna              12 GOLD-ST              1:08.70    1:07.28  
                  32.77     1:07.28 (34.51)                                        
  7 Jiampietro, Alex          12 NTRO-ST              1:06.84    1:07.57  
                  30.57     1:07.57 (37.00)                                        
  8 Bodenstab, Amelia         12 ASC-ST               1:05.80    1:08.01  
                  30.41     1:08.01 (37.60)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Truong, NamAnh            11 WHAC-ST              1:08.97    1:08.61  
                  31.92     1:08.61 (36.69)                                        
 10 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area-ST        1:08.18    1:09.00  
                  32.15     1:09.00 (36.85)                                        
 11 Hartman, Zoee             12 SASA-ST              1:06.50    1:09.09  
                  31.15     1:09.09 (37.94)                                        
 12 McQuinn, Ella             12 FISH-ST              1:09.96    1:09.19  
                  32.57     1:09.19 (36.62)                                        
 13 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST        1:06.84    1:09.56  
                  33.14     1:09.56 (36.42)                                        
 14 Oiesen, Stephanie         11 TXLA-ST              1:09.96    1:09.63  
                  31.51     1:09.63 (38.12)                                        
 14 Fong, Michelle            11 NTRO-ST              1:09.89    1:09.63  
                  33.46     1:09.63 (36.17)                                        
 16 Castel, Effie             12 WLOO-ST              1:10.29    1:09.99  
                  34.36     1:09.99 (35.63)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Upshaw, Meredith          12 ASC-ST               1:09.46    1:10.45  
                  30.69     1:10.45 (39.76)                                        
 18 Struck, Sophie            12 NTRO-ST              1:10.15    1:10.55  
                  31.46     1:10.55 (39.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kimball, Dru              11 LSAC-ST              1:09.57    1:10.85  
                  33.12     1:10.85 (37.73)                                        
 20 Seal, Hannah              12 NTRO-ST              1:09.73    1:11.62  
                  33.86     1:11.62 (37.76)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kitayama, Emily           12 Alamo Area-ST        2:16.90    2:13.87   20  
                  28.63     1:02.02 (33.39)     1:41.99 (39.97)     2:13.87 (31.88)
  2 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST        2:21.81    2:20.00   17  
                  30.58     1:06.38 (35.80)     1:48.85 (42.47)     2:20.00 (31.15)
  3 Straface, Samie           12 ASC-ST               2:24.44    2:20.76   16  
                  30.13     1:04.94 (34.81)     1:48.10 (43.16)     2:20.76 (32.66)
  4 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        2:25.07    2:22.29   15  
                  31.01     1:09.73 (38.72)     1:49.96 (40.23)     2:22.29 (32.33)
  5 Mullen, Kate              12 ASC-ST               2:25.41    2:22.54   14  
                  30.31     1:07.50 (37.19)     1:50.05 (42.55)     2:22.54 (32.49)
  6 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST              2:26.68    2:24.62   13  
                  32.22     1:08.07 (35.85)     1:52.55 (44.48)     2:24.62 (32.07)
  7 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area-ST        2:25.90    2:26.21   12  
                  32.85     1:10.41 (37.56)     1:53.31 (42.90)     2:26.21 (32.90)
  8 Duarte, Anna              12 GOLD-ST              2:25.44    2:30.62   11  
                  31.90     1:10.12 (38.22)     1:55.05 (44.93)     2:30.62 (35.57)
B - Final
  9 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST              2:27.88    2:25.09    9  
                  31.94     1:11.48 (39.54)     1:53.81 (42.33)     2:25.09 (31.28)
 10 Christiansen, Tessa       11 WAVE-ST              2:31.98    2:25.25    7  
                  32.67     1:08.05 (35.38)     1:52.75 (44.70)     2:25.25 (32.50)
 11 Wilson, Addy              11 Alamo Area-ST        2:28.39    2:25.94    6  
                  32.20     1:07.84 (35.64)     1:53.43 (45.59)     2:25.94 (32.51)
 12 Seal, Hannah              12 NTRO-ST              2:29.82    2:27.91    5  
                  32.20     1:11.22 (39.02)     1:55.60 (44.38)     2:27.91 (32.31)
 13 Mandacina, Parker         11 Alamo Area-ST        2:31.21    2:29.79    4  
                  32.61     1:11.86 (39.25)     1:56.21 (44.35)     2:29.79 (33.58)
 14 Phan, Kaitlyn             11 NTRO-ST              2:31.76    2:29.92    3  
                  32.36     1:10.85 (38.49)     1:55.42 (44.57)     2:29.92 (34.50)
 15 Chozick, Ava              12 NTRO-ST              2:33.94    2:32.31    2  
                  32.59     1:10.38 (37.79)     1:58.20 (47.82)     2:32.31 (34.11)
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kitayama, Emily           12 Alamo Area-ST        2:14.27    2:16.90  
                  29.03     1:04.26 (35.23)     1:44.26 (40.00)     2:16.90 (32.64)
  2 Villatoro, Lindsay        11 Alamo Area-ST        2:24.72    2:21.81  
                  31.64     1:08.24 (36.60)     1:51.45 (43.21)     2:21.81 (30.36)
  3 Straface, Samie           12 ASC-ST               2:23.88    2:24.44  
                  30.48     1:06.96 (36.48)     1:50.60 (43.64)     2:24.44 (33.84)
  4 Purtell, Grace            12 Alamo Area-ST        2:22.07    2:25.07  
                  31.64     1:11.43 (39.79)     1:52.28 (40.85)     2:25.07 (32.79)
  5 Mullen, Kate              12 ASC-ST               2:28.37    2:25.41  
                  31.47     1:10.19 (38.72)     1:52.35 (42.16)     2:25.41 (33.06)
  6 Duarte, Anna              12 GOLD-ST              2:23.68    2:25.44  
                  32.33     1:09.14 (36.81)     1:52.40 (43.26)     2:25.44 (33.04)
  7 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area-ST        2:27.34    2:25.90  
                  32.39     1:09.77 (37.38)     1:52.41 (42.64)     2:25.90 (33.49)
  8 McLaughlin, Aubrey        12 NTRO-ST              2:27.25    2:26.68  
                  31.87     1:08.43 (36.56)     1:53.62 (45.19)     2:26.68 (33.06)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mongenel, Ella            12 ATAC-ST              2:30.42    2:27.88  
                  32.46     1:11.71 (39.25)     1:55.44 (43.73)     2:27.88 (32.44)
 10 Wilson, Addy              11 Alamo Area-ST        2:29.20    2:28.39  
                  33.76     1:09.36 (35.60)     1:56.27 (46.91)     2:28.39 (32.12)
 11 Klaas, Adriana            12 NTRO-ST              2:27.01    2:28.48  
                  32.15     1:09.72 (37.57)     1:55.83 (46.11)     2:28.48 (32.65)
 12 Seal, Hannah              12 NTRO-ST              2:28.14    2:29.82  
                  32.96     1:11.38 (38.42)     1:57.18 (45.80)     2:29.82 (32.64)
 13 Mandacina, Parker         11 Alamo Area-ST        2:29.33    2:31.21  
                  32.50     1:12.41 (39.91)     1:57.33 (44.92)     2:31.21 (33.88)
 14 Phan, Kaitlyn             11 NTRO-ST              2:29.86    2:31.76  
                  32.30     1:11.23 (38.93)     1:57.55 (46.32)     2:31.76 (34.21)
 15 Christiansen, Tessa       11 WAVE-ST              2:51.24L   2:31.98  
                  32.92     1:10.78 (37.86)     1:57.58 (46.80)     2:31.98 (34.40)
 16 Chozick, Ava              12 NTRO-ST              2:49.42L   2:33.94  
                  32.99     1:13.03 (40.04)     1:59.57 (46.54)     2:33.94 (34.37)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Donofrio, Madison         12 Alamo Area-ST        2:27.66    2:39.49  
                  32.21     1:11.77 (39.56)     2:02.03 (50.26)     2:39.49 (37.46)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:44.60    1:46.26   40  
     1) Morison, Sydney 12              2) Mauldin, Carly 11              
     3) Cronk, Carli 12                 4) Luna, Surrena 12               
                  27.48       53.89 (26.41)     1:19.69 (25.80)     1:46.26 (26.57)
  2 Streamline Aquatics-ST  'A'                       1:48.78    1:47.72   34  
     1) Kelner, Calista 12              2) Metzger, Marlee 12             
     3) Hartman, Zoee 12                4) Deykin, Kate 12                
                  26.10       53.73 (27.63)     1:21.14 (27.41)     1:47.72 (26.58)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:47.59    1:49.87   32  
     1) Klaas, Adriana 12               2) Struck, Sophie 12              
     3) Kortekaas, Lisa 12              4) Jiampietro, Alex 12            
                  26.86       55.34 (28.48)     1:23.16 (27.82)     1:49.87 (26.71)
  4 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:49.42    1:50.51   30  
     1) Finley, Brigid 12               2) Bodenstab, Amelia 12           
     3) Straface, Samie 12              4) Hollinger, Liliana 12          
                  28.46       54.65 (26.19)     1:22.17 (27.52)     1:50.51 (28.34)
  5 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:51.75    1:50.68   28  
     1) Lee, Tamsyn 12                  2) Lin, Shannon 12                
     3) Mandal, Akriti 12               4) Park, Amy 12                   
                  27.66       55.37 (27.71)     1:23.70 (28.33)     1:50.68 (26.98)
  6 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:53.96    1:51.10   26  
     1) Castel, Effie 12                2) Wiegert, Stella 12             
     3) He, Sophia 11                   4) Fisher, Addie 12               
                  27.99       56.24 (28.25)     1:24.22 (27.98)     1:51.10 (26.88)
  7 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       1:48.64    1:52.37   24  
     1) Purtell, Grace 12               2) Saldana, Zoe 11                
     3) Donofrio, Madison 12            4) Wilson, Addy 11                
                  28.10       56.50 (28.40)     1:24.57 (28.07)     1:52.37 (27.80)
  8 Austin Swim Club-ST  'B'                          1:55.08    1:54.65   22  
     1) Mullen, Kate 12                 2) Upshaw, Meredith 12            
     3) Adams, Morgan 12                4) Lewis, Harriet 11              
                  28.65       57.99 (29.34)     1:25.79 (27.80)     1:54.65 (28.86)
 
Girls 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:44.07    3:49.84   40  
     1) Luna, Surrena 12                2) Wilson, Addy 11                
     3) Cronk, Carli 12                 4) Mauldin, Carly 11              
                  28.04       58.86 (58.86)     1:27.31 (28.45)     1:58.20 (59.34)
        2:24.33 (26.13)     2:52.99 (54.79)     3:20.22 (27.23)     3:49.84 (56.85)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:55.77    3:53.88   34  
     1) Jiampietro, Alex 12             2) Park, Amy 12                   
     3) Lee, Tamsyn 12                  4) Klaas, Adriana 12              
                  28.09       58.90 (58.90)     1:26.62 (27.72)     1:58.24 (59.34)
        2:25.74 (27.50)     2:56.35 (58.11)     3:53.88 (57.53)                    
  3 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:56.03    3:58.51   32  
     1) Straface, Samie 12              2) Mullen, Kate 12                
     3) Finley, Brigid 12               4) Bodenstab, Amelia 12           
                  28.08       59.33 (59.33)                       2:00.09 (1:00.76)
                          3:01.54 (1:01.45)     3:28.34 (26.80)     3:58.51 (56.97)
  4 Streamline Aquatics-ST  'A'                       3:52.14    4:01.66   30  
     1) Deykin, Kate 12                 2) Whatley, Abigail 12            
     3) Hartman, Zoee 12                4) Kelner, Calista 12             
                  27.99       58.18 (58.18)     1:26.98 (28.80)   2:00.17 (1:01.99)
        2:29.43 (29.26)   3:01.45 (1:01.28)     3:28.72 (27.27)   4:01.66 (1:00.21)
  5 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:57.72    4:04.48   28  
     1) Daigneault, Juliette 11         2) Purtell, Grace 12              
     3) Donofrio, Madison 12            4) Purtell, Zoe 12                
                  29.15   1:02.61 (1:02.61)     1:29.37 (26.76)     2:00.59 (57.98)
        2:30.19 (29.60)   3:02.90 (1:02.31)     3:31.79 (28.89)   4:04.48 (1:01.58)
  6 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:12.02    4:07.01   26  
     1) Fisher, Addie 12                2) Castel, Effie 12               
     3) Wiegert, Stella 12              4) He, Sophia 11                  
                  28.66   1:01.44 (1:01.44)     1:30.03 (28.59)   2:02.45 (1:01.01)
        2:31.26 (28.81)   3:04.58 (1:02.13)     3:33.20 (28.62)   4:07.01 (1:02.43)
  7 Nitro Swimming-ST  'B'                            4:04.16    4:07.28   24  
     1) Seal, Hannah 12                 2) Stokes, Madeleine 12           
     3) Struck, Sophie 12               4) McLaughlin, Aubrey 12          
                  29.12   1:01.22 (1:01.22)     1:31.86 (30.64)   2:06.48 (1:05.26)
        2:35.16 (28.68)   3:08.39 (1:01.91)     4:07.28 (58.89)                    
  8 Austin Swim Club-ST  'B'                          4:10.94    4:14.83   22  
     1) Adams, Morgan 12                2) Stalbaum, Sydney 12            
     3) Hollinger, Liliana 12           4) Upshaw, Meredith 12            
                  29.59   1:01.54 (1:01.54)     1:30.71 (29.17)   2:03.02 (1:01.48)
        2:33.13 (30.11)   3:08.20 (1:05.18)     3:39.32 (31.12)   4:14.83 (1:06.63)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:57.55    1:59.50   40  
     1) Cronk, Carli 12                 2) Saldana, Zoe 11                
     3) Mauldin, Carly 11               4) Wilson, Addy 11                
                  30.07     1:05.35 (35.28)     1:32.23 (26.88)     1:59.50 (27.27)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            2:00.78    2:00.72   34  
     1) Jiampietro, Alex 12             2) Kortekaas, Lisa 12             
     3) Park, Amy 12                    4) Struck, Sophie 12              
                  30.56     1:07.44 (36.88)     1:34.29 (26.85)     2:00.72 (26.43)
  3 Austin Swim Club-ST  'A'                          2:01.78    2:01.62   32  
     1) Upshaw, Meredith 12             2) Stalbaum, Sydney 12            
     3) Bodenstab, Amelia 12            4) Straface, Samie 12             
                  29.83     1:05.93 (36.10)     1:34.21 (28.28)     2:01.62 (27.41)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       1:58.87    2:04.67   30  
     1) Morison, Sydney 12              2) Daigneault, Juliette 11        
     3) Donofrio, Madison 12            4) Purtell, Grace 12              
                  31.99     1:07.03 (35.04)     1:36.40 (29.37)     2:04.67 (28.27)
  5 Nitro Swimming-ST  'B'                            2:07.69    2:07.59   28  
     1) Phan, Kaitlyn 11                2) Fong, Michelle 11              
     3) Lee, Tamsyn 12                  4) Klaas, Adriana 12              
                  32.56     1:10.02 (37.46)     1:39.40 (29.38)     2:07.59 (28.19)
  6 Streamline Aquatics-ST  'A'                       2:03.21    2:08.43   26  
     1) Hartman, Zoee 12                2) Deykin, Kate 12                
     3) Kelner, Calista 12              4) Metzger, Marlee 12             
                  32.94     1:07.24 (34.30)     1:40.68 (33.44)     2:08.43 (27.75)
  7 Austin Swim Club-ST  'B'                          2:08.05    2:09.54   24  
     1) Adams, Morgan 12                2) Mullen, Kate 12                
     3) Hollinger, Liliana 12           4) Finley, Brigid 12              
                  32.82     1:11.03 (38.21)     1:41.16 (30.13)     2:09.54 (28.38)
 -- Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:03.30         DQ  
     1) Wiegert, Stella 12              2) Castel, Effie 12               
     3) Fisher, Addie 12                4) He, Sophia 11                  
                  32.42     1:05.54 (33.12)     1:35.09 (29.55)          DQ (27.06)
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Donofrio, Madison         12 Alamo Area-ST             NT      29.59  
  2 Oiesen, Stephanie         11 TXLA-ST                   NT      29.82  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Castel, Ayame             14 WLOO-ST                24.66      24.41   20  
  2 Beach, Leyna              14 Alamo Area-ST          24.99      24.76   17  
  3 Foxhoven, Kyla            13 ASC-ST                 25.02      24.94   16  
  4 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST                25.43      25.06   15  
  5 Michalski, Leah           14 NTRO-ST                25.53      25.19   14  
  6 Perucca, Haley            13 HSC-ST                 25.16      25.27   13  
  7 Stromberger, Elizabeth A  14 TXLA-ST                25.49      25.32   12  
  8 Clevenger, Grace          14 Alamo Area-ST          25.47      25.33   11  
B - Final
  9 Cullicott, Norah          13 NTRO-ST                25.70      24.92    9  
 10 Emata, Melissa            14 WLOO-ST                25.57      25.29    7  
 11 Carter, Julia             13 NTRO-ST                25.82      25.30    6  
 12 Waiwaiole, Edie           14 NTRO-ST                25.53      25.36    5  
 13 Baylor, Madi              14 TXLA-ST                25.68      25.38    4  
 14 Lovett, Lucia             14 NTRO-ST                25.62      25.46    3  
 15 Mills, Ryan               14 AQTX-ST                25.79      25.55    2  
 16 Pagadala, Suchi           14 Alamo Area-ST          25.84      26.09    1  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Castel, Ayame             14 WLOO-ST                24.29      24.66  
  2 Hoang, Trinity            13 NTRO-ST                24.37      24.89  
  3 Beach, Leyna              14 Alamo Area-ST          25.46      24.99  
  4 Foxhoven, Kyla            13 ASC-ST                 25.42      25.02  
  5 Mehok, Avery              13 NTRO-ST                25.20      25.03  
  6 Perucca, Haley            13 HSC-ST                 26.28      25.16  
  7 Copes, Jenna              14 Alamo Area-ST          25.05      25.37  
  8 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST                24.95      25.43  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Clevenger, Grace          14 Alamo Area-ST          25.53      25.47  
 10 Stromberger, Elizabeth A  14 TXLA-ST                25.32      25.49  
 11 Michalski, Leah           14 NTRO-ST                25.45      25.53  
 11 Waiwaiole, Edie           14 NTRO-ST                25.32      25.53  
 13 Emata, Melissa            14 WLOO-ST                25.77      25.57  
 14 Lovett, Lucia             14 NTRO-ST                25.06      25.62  
 15 Baylor, Madi              14 TXLA-ST                26.07      25.68  
 16 Cullicott, Norah          13 NTRO-ST                25.76      25.70  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mills, Ryan               14 AQTX-ST                26.14      25.79  
 18 Carter, Julia             13 NTRO-ST                25.72      25.82  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pagadala, Suchi           14 Alamo Area-ST          25.30      25.84  
 20 Weatherford, Vanessa      13 Winning Waters-ST      26.07      25.90  
 21 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST                25.88      25.91  
 21 Schaufelberger, Cammi     14 NTRO-ST                25.34      25.91  
 23 Clark, Paige              14 Alamo Area-ST          25.56      25.94  
 24 Edmonds, Callie           14 VTAC-ST                26.15      25.95  
 25 Baker, Kira               14 NTRO-ST                25.43      25.97  
 25 Nguyen, Adrienne          14 NTRO-ST                29.59L     25.97  
 27 Hewett, Halli             14 WLOO-ST                26.27      25.99  
 28 Taylor, Michelle          13 NTRO-ST                26.07      26.00  
 29 Frederick, Arianna        14 LSAC-ST                25.11      26.01  
 29 Doyal, Gracie             13 LCA-ST                 26.23      26.01  
 31 Naden, Abby               13 WLOO-ST                30.13L     26.06  
 31 Boyle, Abby               14 WLOO-ST                25.78      26.06  
 33 Park, Jasmine             13 NTRO-ST                25.51      26.08  
 34 Waiwaiole, Ruth           13 NTRO-ST                26.11      26.09  
 35 Black, Meriden            13 SASA-ST                26.10      26.13  
 35 Tisdale, Haley            13 NTRO-ST                26.36      26.13  
 37 Romine, Maren             14 Alamo Area-ST          25.79      26.15  
 38 Zadel, Lizzie             13 SASA-ST                25.99      26.16  
 39 Gore, Shireen             14 NTRO-ST                25.83      26.19  
 40 Tramp, Paisley            14 GOLD-ST                25.57      26.24  
 41 Schaedler, Shaelan        14 TXLA-ST                29.88L     26.28  
 42 Starnes, Emily            13 WAVE-ST                25.86      26.29  
 43 Watson, Alex              14 TXLA-ST                30.11L     26.39  
 44 Nutter, Sophie            13 LCA-ST                 26.11      26.41  
 45 O'Leary, Hannah           13 AQTX-ST                26.01      26.44  
 46 Trevino, Rosie            14 FISH-ST                25.94      26.51  
 47 Mueller, Beth             14 HSC-ST                 29.99L     26.52  
 48 Weeks, Sonya              14 ATAC-ST                26.35      26.55  
 49 Koltz, Michaela           13 NTRO-ST                26.39      26.56  
 49 Kurowski, Kendal          13 LSAC-ST                25.94      26.56  
 51 Hewett, Grace             14 WLOO-ST                26.30      26.57  
 52 Flores, Penelope          14 SASA-ST                30.04L     26.73  
 53 Vargas, Sofia             14 NTRO-ST                29.75L     26.78  
 54 Salas Gomez, Xaviera      13 Alamo Area-ST          26.02      26.94  
 55 Davis, Maddie             14 NTRO-ST                26.23      27.08  
 55 Ward, Carissa             13 HSC-ST                 29.93L     27.08  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Castel, Ayame             14 WLOO-ST                53.17      52.81   20  
                  25.29       52.81 (27.52)                                        
  2 Cullicott, Norah          13 NTRO-ST                54.60      53.12   17  
                  25.73       53.12 (27.39)                                        
  3 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST                54.73      53.51   16  
                  26.27       53.51 (27.24)                                        
  4 Foxhoven, Kyla            13 ASC-ST                 54.77      53.87   15  
                  25.70       53.87 (28.17)                                        
  5 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST                54.80      54.01   14  
                  26.32       54.01 (27.69)                                        
  6 Beach, Leyna              14 Alamo Area-ST          54.82      54.08   13  
                  25.80       54.08 (28.28)                                        
  7 Clevenger, Grace          14 Alamo Area-ST          54.85      54.64   12  
                  26.07       54.64 (28.57)                                        
  8 Mills, Ryan               14 AQTX-ST                54.84      56.00   11  
                  26.97       56.00 (29.03)                                        
B - Final
  9 Baker, Kira               14 NTRO-ST                55.59      54.51    9  
                  26.46       54.51 (28.05)                                        
 10 Emata, Melissa            14 WLOO-ST                55.25      54.54    7  
                  25.88       54.54 (28.66)                                        
 11 Stromberger, Elizabeth A  14 TXLA-ST                55.34      54.61    6  
                  26.38       54.61 (28.23)                                        
 12 Doyal, Gracie             13 LCA-ST                 54.95      54.63    5  
                  26.28       54.63 (28.35)                                        
 13 Schaufelberger, Cammi     14 NTRO-ST                54.88      54.66    4  
                  26.19       54.66 (28.47)                                        
 14 Nguyen, Tam-my            14 NTRO-ST                55.00      54.89    3  
                  26.52       54.89 (28.37)                                        
 15 Michalski, Leah           14 NTRO-ST                55.45      55.05    2  
                  26.68       55.05 (28.37)                                        
 16 Watson, Alex              14 TXLA-ST                55.35      55.44    1  
                  26.90       55.44 (28.54)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Castel, Ayame             14 WLOO-ST                52.97      53.17  
                  25.72       53.17 (27.45)                                        
  2 Cullicott, Norah          13 NTRO-ST                54.57      54.60  
                  26.36       54.60 (28.24)                                        
  3 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST                53.76      54.73  
                  26.56       54.73 (28.17)                                        
  4 Foxhoven, Kyla            13 ASC-ST                 55.05      54.77  
                  26.32       54.77 (28.45)                                        
  5 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST                55.49      54.80  
                  26.47       54.80 (28.33)                                        
  6 Beach, Leyna              14 Alamo Area-ST          56.02      54.82  
                  26.63       54.82 (28.19)                                        
  7 Mills, Ryan               14 AQTX-ST                54.96      54.84  
                  26.40       54.84 (28.44)                                        
  8 Clevenger, Grace          14 Alamo Area-ST          54.82      54.85  
                  26.32       54.85 (28.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schaufelberger, Cammi     14 NTRO-ST                54.36      54.88  
                  26.60       54.88 (28.28)                                        
 10 Doyal, Gracie             13 LCA-ST                 55.19      54.95  
                  26.45       54.95 (28.50)                                        
 11 Nguyen, Tam-my            14 NTRO-ST                55.31      55.00  
                  26.69       55.00 (28.31)                                        
 12 Emata, Melissa            14 WLOO-ST                54.89      55.25  
                  26.41       55.25 (28.84)                                        
 13 Stromberger, Elizabeth A  14 TXLA-ST                53.84      55.34  
                  26.32       55.34 (29.02)                                        
 14 Watson, Alex              14 TXLA-ST                55.82      55.35  
                  26.88       55.35 (28.47)                                        
 15 Michalski, Leah           14 NTRO-ST                55.02      55.45  
                  27.02       55.45 (28.43)                                        
 16 Baker, Kira               14 NTRO-ST                54.87      55.59  
                  27.08       55.59 (28.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shipps, Stella            14 NTRO-ST                55.68      55.68  
                  27.05       55.68 (28.63)                                        
 18 Weatherford, Vanessa      13 Winning Waters-ST      56.70      55.74  
                  26.35       55.74 (29.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Taylor, Michelle          13 NTRO-ST                56.85      55.98  
                  26.96       55.98 (29.02)                                        
 20 Clark, Paige              14 Alamo Area-ST          56.81      56.08  
                  26.67       56.08 (29.41)                                        
 21 Siddapureddy, Megha       14 NTRO-ST                56.10      56.09  
                  26.78       56.09 (29.31)                                        
 22 Lovett, Lucia             14 NTRO-ST                54.53      56.11  
                  26.61       56.11 (29.50)                                        
 23 Carter, Julia             13 NTRO-ST                56.38      56.14  
                  27.21       56.14 (28.93)                                        
 24 Tisdale, Haley            13 NTRO-ST              1:04.87L     56.19  
                  27.26       56.19 (28.93)                                        
 24 Baylor, Madi              14 TXLA-ST                56.73      56.19  
                  27.14       56.19 (29.05)                                        
 26 Waiwaiole, Edie           14 NTRO-ST                55.50      56.24  
                  26.90       56.24 (29.34)                                        
 27 Karas, Savannah           14 ASC-ST                 56.72      56.25  
                  26.96       56.25 (29.29)                                        
 28 Edmonds, Callie           14 VTAC-ST                55.98      56.31  
                  26.64       56.31 (29.67)                                        
 29 Gore, Shireen             14 NTRO-ST                56.73      56.33  
                  26.62       56.33 (29.71)                                        
 29 Romine, Maren             14 Alamo Area-ST          55.90      56.33  
                  27.25       56.33 (29.08)                                        
 31 Gettys, Emma              14 GOLD-ST                55.98      56.36  
                  27.38       56.36 (28.98)                                        
 32 Boyle, Abby               14 WLOO-ST                56.80      56.40  
                  27.01       56.40 (29.39)                                        
 33 Park, Jasmine             13 NTRO-ST                56.28      56.58  
                  26.74       56.58 (29.84)                                        
 34 Nguyen, Adrienne          14 NTRO-ST                56.05      56.59  
                  27.17       56.59 (29.42)                                        
 35 Mealey, Maddie            13 SASA-ST                56.50      56.79  
                  27.29       56.79 (29.50)                                        
 36 Tramp, Paisley            14 GOLD-ST                55.53      56.84  
                  27.21       56.84 (29.63)                                        
 37 O'Leary, Hannah           13 AQTX-ST                56.46      56.89  
                  27.66       56.89 (29.23)                                        
 38 Almstedt, Sophie          14 ASC-ST                 57.03      56.93  
                  27.55       56.93 (29.38)                                        
 39 Zadel, Lizzie             13 SASA-ST                56.85      56.94  
                  27.38       56.94 (29.56)                                        
 40 Pagadala, Suchi           14 Alamo Area-ST          56.59      57.17  
                  27.40       57.17 (29.77)                                        
 41 Ruan, Angela              14 WLOO-ST                56.89      57.33  
                  27.79       57.33 (29.54)                                        
 42 Vargas, Sofia             14 NTRO-ST              1:04.73L     57.43  
                  27.82       57.43 (29.61)                                        
 43 Ward, Carissa             13 HSC-ST               1:03.37L     57.46  
                  27.81       57.46 (29.65)                                        
 44 Perucca, Haley            13 HSC-ST                 55.51      57.69  
                  27.21       57.69 (30.48)                                        
 45 Black, Meriden            13 SASA-ST                56.28      57.70  
                  27.50       57.70 (30.20)                                        
 46 Mueller, Beth             14 HSC-ST                 57.09      57.82  
                  27.65       57.82 (30.17)                                        
 47 Montesinos, Elena         14 ASC-ST                 56.28      58.10  
                  27.79       58.10 (30.31)                                        
 48 Rautaneva, Julia          14 NTRO-ST                57.04      58.19  
                  28.13       58.19 (30.06)                                        
 49 Frederick, Arianna        14 LSAC-ST                55.89      58.63  
                  27.24       58.63 (31.39)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST              1:56.81    1:54.81   20  
                  27.16       56.47 (29.31)     1:26.10 (29.63)     1:54.81 (28.71)
  2 Schaufelberger, Cammi     14 NTRO-ST              1:57.45    1:55.87   17  
                  27.11       56.57 (29.46)     1:26.39 (29.82)     1:55.87 (29.48)
  3 Gettys, Emma              14 GOLD-ST              1:57.93    1:56.06   16  
                  27.15       56.68 (29.53)     1:26.69 (30.01)     1:56.06 (29.37)
  4 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST              1:56.68    1:56.07   15  
                  27.04       56.14 (29.10)     1:26.00 (29.86)     1:56.07 (30.07)
  5 Cullicott, Norah          13 NTRO-ST              1:58.05    1:56.51   14  
                  26.80       56.43 (29.63)     1:26.76 (30.33)     1:56.51 (29.75)
  6 Lofland, Maya             13 GOLD-ST              1:59.56    1:56.60   13  
                  27.13       56.20 (29.07)     1:26.91 (30.71)     1:56.60 (29.69)
  7 Michalski, Leah           14 NTRO-ST              1:58.66    1:58.04   12  
                  27.31       57.00 (29.69)     1:27.55 (30.55)     1:58.04 (30.49)
  8 Mehok, Avery              13 NTRO-ST              1:58.86    1:58.29   11  
                  26.88       56.81 (29.93)     1:27.19 (30.38)     1:58.29 (31.10)
B - Final
  9 Foxhoven, Kyla            13 ASC-ST               2:00.28    1:59.11    9  
                  27.21       57.29 (30.08)     1:28.90 (31.61)     1:59.11 (30.21)
 10 Howard, Melaina           13 LCA-ST               2:00.62    1:59.41    7  
                  27.98       58.30 (30.32)     1:29.54 (31.24)     1:59.41 (29.87)
 11 Clark, Paige              14 Alamo Area-ST        2:01.35    1:59.54    6  
                  27.05       56.93 (29.88)     1:27.94 (31.01)     1:59.54 (31.60)
 12 Clevenger, Grace          14 Alamo Area-ST        1:59.89    1:59.95    5  
                  27.16       57.19 (30.03)     1:28.60 (31.41)     1:59.95 (31.35)
 13 Nader, lea                14 Alamo Area-ST        2:00.34    2:00.25    4  
                  27.63       58.19 (30.56)     1:29.28 (31.09)     2:00.25 (30.97)
 14 Emata, Melissa            14 WLOO-ST              1:59.83    2:00.53    3  
                  27.19       57.67 (30.48)     1:29.10 (31.43)     2:00.53 (31.43)
 15 Mills, Ryan               14 AQTX-ST              2:01.75    2:00.75    2  
                  27.67       58.28 (30.61)     1:29.59 (31.31)     2:00.75 (31.16)
 16 Romine, Maren             14 Alamo Area-ST        1:59.84    2:01.02    1  
                  27.80       58.10 (30.30)     1:29.74 (31.64)     2:01.02 (31.28)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST              1:58.21    1:56.68  
                  27.07       56.49 (29.42)     1:26.71 (30.22)     1:56.68 (29.97)
  2 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST              1:55.36    1:56.81  
                  27.43       57.77 (30.34)     1:27.56 (29.79)     1:56.81 (29.25)
  3 Schaufelberger, Cammi     14 NTRO-ST              1:55.83    1:57.45  
                  27.45       57.20 (29.75)     1:27.31 (30.11)     1:57.45 (30.14)
  4 Gettys, Emma              14 GOLD-ST              1:58.05    1:57.93  
                  27.22       57.22 (30.00)     1:27.86 (30.64)     1:57.93 (30.07)
  5 Cullicott, Norah          13 NTRO-ST              2:01.37    1:58.05  
                  27.21       57.16 (29.95)     1:27.54 (30.38)     1:58.05 (30.51)
  6 Michalski, Leah           14 NTRO-ST              1:59.69    1:58.66  
                  27.69       57.61 (29.92)     1:28.24 (30.63)     1:58.66 (30.42)
  7 Mehok, Avery              13 NTRO-ST              1:58.20    1:58.86  
                  27.67       57.76 (30.09)     1:28.23 (30.47)     1:58.86 (30.63)
  8 Lofland, Maya             13 GOLD-ST              1:57.70    1:59.56  
                  27.91       58.28 (30.37)     1:29.05 (30.77)     1:59.56 (30.51)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Emata, Melissa            14 WLOO-ST              1:59.73    1:59.83  
                  27.35       57.76 (30.41)     1:29.15 (31.39)     1:59.83 (30.68)
 10 Romine, Maren             14 Alamo Area-ST        1:59.60    1:59.84  
                  27.97       57.92 (29.95)     1:29.09 (31.17)     1:59.84 (30.75)
 11 Clevenger, Grace          14 Alamo Area-ST        1:59.73    1:59.89  
                  27.59       58.12 (30.53)     1:29.01 (30.89)     1:59.89 (30.88)
 12 Foxhoven, Kyla            13 ASC-ST               2:00.89    2:00.28  
                  27.47       57.76 (30.29)     1:28.95 (31.19)     2:00.28 (31.33)
 13 Nader, lea                14 Alamo Area-ST        1:58.24    2:00.34  
                  27.92       58.43 (30.51)     1:29.65 (31.22)     2:00.34 (30.69)
 14 Howard, Melaina           13 LCA-ST               1:59.46    2:00.62  
                  28.28       58.82 (30.54)     1:30.32 (31.50)     2:00.62 (30.30)
 15 Copes, Jenna              14 Alamo Area-ST        1:59.90    2:00.82  
                  26.91       57.23 (30.32)     1:28.85 (31.62)     2:00.82 (31.97)
 16 Clark, Paige              14 Alamo Area-ST        2:04.88    2:01.35  
                  27.56       58.20 (30.64)     1:29.50 (31.30)     2:01.35 (31.85)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mills, Ryan               14 AQTX-ST              1:59.25    2:01.75  
                  28.19       58.52 (30.33)     1:30.11 (31.59)     2:01.75 (31.64)
 18 Carter, Julia             13 NTRO-ST              2:00.33    2:01.92  
                  27.17       57.94 (30.77)     1:30.28 (32.34)     2:01.92 (31.64)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dinwiddie, Emma           14 ASC-ST               2:01.49    2:02.11  
                  28.00       58.43 (30.43)     1:30.30 (31.87)     2:02.11 (31.81)
 20 Rautaneva, Julia          14 NTRO-ST              1:59.23    2:02.13  
                  28.08       58.80 (30.72)     1:30.88 (32.08)     2:02.13 (31.25)
 21 Rimel, Hanna              14 TXLA-ST              2:02.40    2:02.22  
                  28.38       58.94 (30.56)     1:30.66 (31.72)     2:02.22 (31.56)
 22 O'Leary, Hannah           13 AQTX-ST              2:00.25    2:02.32  
                  28.18       59.31 (31.13)     1:31.22 (31.91)     2:02.32 (31.10)
 23 Stromberger, Elizabeth A  14 TXLA-ST              1:57.22    2:02.56  
                  27.70       57.92 (30.22)     1:29.87 (31.95)     2:02.56 (32.69)
 23 Almstedt, Sophie          14 ASC-ST               2:03.60    2:02.56  
                  28.18       59.37 (31.19)     1:30.81 (31.44)     2:02.56 (31.75)
 25 Tisdale, Haley            13 NTRO-ST              2:04.46    2:02.59  
                  27.95       59.33 (31.38)     1:31.07 (31.74)     2:02.59 (31.52)
 26 Mealey, Maddie            13 SASA-ST              2:01.63    2:02.82  
                  28.73       59.32 (30.59)     1:31.30 (31.98)     2:02.82 (31.52)
 27 Shipps, Stella            14 NTRO-ST              1:59.54    2:03.05  
                  28.57       59.64 (31.07)     1:31.44 (31.80)     2:03.05 (31.61)
 28 Ruan, Angela              14 WLOO-ST              2:00.73    2:03.14  
                  28.64       59.40 (30.76)     1:31.34 (31.94)     2:03.14 (31.80)
 29 Boyle, Abby               14 WLOO-ST              2:01.64    2:03.29  
                  27.55       58.68 (31.13)     1:30.96 (32.28)     2:03.29 (32.33)
 29 Gore, Shireen             14 NTRO-ST              2:02.49    2:03.29  
                  27.31       58.46 (31.15)     1:31.15 (32.69)     2:03.29 (32.14)
 31 Waiwaiole, Edie           14 NTRO-ST              2:01.98    2:03.40  
                  27.92       59.27 (31.35)     1:31.64 (32.37)     2:03.40 (31.76)
 32 Baylor, Madi              14 TXLA-ST              2:04.71    2:04.25  
                  28.93     1:00.42 (31.49)     1:32.92 (32.50)     2:04.25 (31.33)
 33 Lovett, Lucia             14 NTRO-ST              1:59.55    2:04.39  
                  27.83       58.57 (30.74)     1:31.24 (32.67)     2:04.39 (33.15)
 34 Taylor, Michelle          13 NTRO-ST              2:03.81    2:04.40  
                  28.89     1:00.87 (31.98)     1:33.18 (32.31)     2:04.40 (31.22)
 35 Hegner, Cathryn           14 Alamo Area-ST        2:04.86    2:04.51  
                  28.82       59.82 (31.00)     1:32.35 (32.53)     2:04.51 (32.16)
 36 Ward, Carissa             13 HSC-ST               2:20.34L   2:04.59  
                  29.16     1:01.07 (31.91)     1:33.68 (32.61)     2:04.59 (30.91)
 37 Siddapureddy, Megha       14 NTRO-ST              2:02.60    2:04.62  
                  27.12       57.47 (30.35)     1:30.42 (32.95)     2:04.62 (34.20)
 38 Weiss, Madison            14 ASC-ST               2:04.45    2:04.82  
                  29.49     1:01.63 (32.14)     1:33.72 (32.09)     2:04.82 (31.10)
 39 Davis, Maddie             14 NTRO-ST              2:04.76    2:05.12  
                  28.78     1:01.28 (32.50)     1:34.11 (32.83)     2:05.12 (31.01)
 40 Montesinos, Elena         14 ASC-ST               2:05.31    2:05.14  
                  28.08       59.97 (31.89)     1:32.44 (32.47)     2:05.14 (32.70)
 41 Vopat, Morgan             13 WLOO-ST              2:04.51    2:05.17  
                  28.39     1:00.32 (31.93)     1:33.25 (32.93)     2:05.17 (31.92)
 42 Bina, Tory                14 NTRO-ST              2:05.47    2:05.26  
                  28.52     1:00.24 (31.72)     1:32.96 (32.72)     2:05.26 (32.30)
 43 Mauldin, Gabby            14 Alamo Area-ST        2:04.07    2:05.37  
                  29.46     1:00.97 (31.51)     1:33.23 (32.26)     2:05.37 (32.14)
 44 Eyre, Gwyn                14 VTAC-ST              2:05.54    2:05.89  
                  28.56       59.90 (31.34)     1:32.86 (32.96)     2:05.89 (33.03)
 45 Tramp, Paisley            14 GOLD-ST              1:59.13    2:06.46  
                  29.03     1:01.29 (32.26)     1:34.45 (33.16)     2:06.46 (32.01)
 45 Benke, Bella              13 ATAC-ST              2:04.68    2:06.46  
                  28.89     1:00.91 (32.02)     1:33.83 (32.92)     2:06.46 (32.63)
 47 Sanders, Abigail          13 ASC-ST               2:05.58    2:06.77  
                  29.94     1:01.51 (31.57)     1:34.81 (33.30)     2:06.77 (31.96)
 48 Wells, Suzannah           14 WLOO-ST              2:04.31    2:07.07  
                  27.98       59.44 (31.46)     1:32.78 (33.34)     2:07.07 (34.29)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gettys, Emma              14 GOLD-ST              5:09.92    5:02.06   20  
                  27.30       56.91 (29.61)     1:26.97 (30.06)     1:57.65 (30.68)
        2:28.51 (30.86)     2:59.22 (30.71)     3:30.23 (31.01)     4:01.62 (31.39)
        4:32.54 (30.92)     5:02.06 (29.52)                                        
  2 Lofland, Maya             13 GOLD-ST              5:06.22    5:02.19   17  
                  27.35       56.37 (29.02)     1:26.44 (30.07)     1:57.02 (30.58)
        2:27.69 (30.67)     2:58.99 (31.30)     3:30.45 (31.46)     4:01.76 (31.31)
        4:33.14 (31.38)     5:02.19 (29.05)                                        
  3 Watson, Alex              14 TXLA-ST              5:06.83    5:02.70   16  
                  27.03       56.58 (29.55)     1:26.66 (30.08)     1:57.47 (30.81)
        2:29.03 (31.56)     3:00.09 (31.06)     3:31.31 (31.22)     4:02.66 (31.35)
        4:33.60 (30.94)     5:02.70 (29.10)                                        
  4 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST              5:18.68    5:13.48   15  
                  27.54       57.70 (30.16)     1:28.45 (30.75)     1:59.98 (31.53)
        2:31.84 (31.86)     3:04.07 (32.23)     3:36.71 (32.64)     4:09.21 (32.50)
        4:41.83 (32.62)     5:13.48 (31.65)                                        
  5 Baker, Kira               14 NTRO-ST              5:19.87    5:13.97   14  
                  28.29       58.59 (30.30)     1:29.72 (31.13)     2:01.46 (31.74)
        2:33.61 (32.15)     3:05.92 (32.31)     3:38.84 (32.92)     4:11.63 (32.79)
        4:43.69 (32.06)     5:13.97 (30.28)                                        
  6 Howard, Melaina           13 LCA-ST               5:14.28    5:17.65   13  
                  28.22       58.80 (30.58)     1:30.50 (31.70)     2:02.37 (31.87)
        2:34.88 (32.51)     3:07.12 (32.24)     3:39.83 (32.71)     4:12.68 (32.85)
        4:45.78 (33.10)     5:17.65 (31.87)                                        
  7 O'Leary, Hannah           13 AQTX-ST              5:19.54    5:21.20   12  
                  27.80       58.29 (30.49)     1:30.01 (31.72)     2:02.31 (32.30)
        2:35.33 (33.02)     3:08.72 (33.39)     3:41.93 (33.21)     4:15.21 (33.28)
        4:48.95 (33.74)     5:21.20 (32.25)                                        
  8 Warren, Paula             13 NTRO-ST              5:19.44    5:22.29   11  
                  29.11     1:00.85 (31.74)     1:33.06 (32.21)     2:05.61 (32.55)
        2:38.40 (32.79)     3:11.20 (32.80)     3:44.09 (32.89)     4:17.36 (33.27)
        4:50.30 (32.94)     5:22.29 (31.99)                                        
B - Final
  9 Emata, Melissa            14 WLOO-ST              5:27.34    5:18.41    9  
                  27.64       58.77 (31.13)     1:31.48 (32.71)     2:04.39 (32.91)
        2:36.93 (32.54)     3:09.45 (32.52)     3:42.17 (32.72)     4:14.77 (32.60)
        4:47.27 (32.50)     5:18.41 (31.14)                                        
 10 Weiss, Madison            14 ASC-ST               5:22.57    5:21.01    7  
                  28.89     1:01.18 (32.29)     1:34.14 (32.96)     2:06.49 (32.35)
        2:39.58 (33.09)     3:12.37 (32.79)     3:45.12 (32.75)     4:17.86 (32.74)
        4:50.00 (32.14)     5:21.01 (31.01)                                        
 11 Rimel, Hanna              14 TXLA-ST              5:22.96    5:21.54    6  
                  29.27     1:01.16 (31.89)     1:33.97 (32.81)     2:07.09 (33.12)
        2:39.89 (32.80)     3:12.88 (32.99)     3:45.33 (32.45)     4:18.04 (32.71)
        4:50.40 (32.36)     5:21.54 (31.14)                                        
 12 Moser, Miranda            13 WLOO-ST              5:24.95    5:25.56    5  
                  29.45     1:01.33 (31.88)     1:34.32 (32.99)     2:07.08 (32.76)
        2:39.94 (32.86)     3:13.55 (33.61)     3:46.79 (33.24)     4:19.82 (33.03)
        4:52.99 (33.17)     5:25.56 (32.57)                                        
 13 McCafferty, Rachel        14 Alamo Area-ST        5:25.57    5:26.54    4  
                  28.68     1:00.06 (31.38)     1:32.61 (32.55)     2:05.47 (32.86)
        2:38.29 (32.82)     3:11.90 (33.61)     3:45.77 (33.87)     4:19.76 (33.99)
        4:53.53 (33.77)     5:26.54 (33.01)                                        
 14 Davis, Maddie             14 NTRO-ST              5:22.32    5:27.62    3  
                  29.88     1:02.22 (32.34)     1:35.26 (33.04)     2:08.29 (33.03)
        2:41.24 (32.95)     3:14.12 (32.88)     3:47.49 (33.37)     4:21.16 (33.67)
        4:54.82 (33.66)     5:27.62 (32.80)                                        
 15 Mills, Ryan               14 AQTX-ST              5:26.51    5:33.78    2  
                  29.38     1:01.32 (31.94)     1:34.66 (33.34)     2:08.54 (33.88)
        2:42.54 (34.00)     3:16.68 (34.14)     3:51.05 (34.37)     4:25.58 (34.53)
        5:00.04 (34.46)     5:33.78 (33.74)                                        
 16 Carter, Julia             13 NTRO-ST              5:24.40    5:35.93    1  
                  26.71       55.30 (28.59)     1:32.26 (36.96)     2:07.64 (35.38)
        2:43.11 (35.47)     3:18.38 (35.27)     3:53.42 (35.04)     4:28.53 (35.11)
        5:03.09 (34.56)     5:35.93 (32.84)                                        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lofland, Maya             13 GOLD-ST              5:05.23    5:06.22  
                  28.57       58.90 (30.33)     1:29.70 (30.80)     2:00.62 (30.92)
        2:31.72 (31.10)     3:02.75 (31.03)     3:34.06 (31.31)     4:05.50 (31.44)
        4:36.78 (31.28)     5:06.22 (29.44)                                        
  2 Watson, Alex              14 TXLA-ST              5:01.25    5:06.83  
                  27.46       57.58 (30.12)     1:28.89 (31.31)     2:00.12 (31.23)
        2:31.78 (31.66)     3:03.23 (31.45)     3:34.71 (31.48)     4:06.23 (31.52)
        4:37.13 (30.90)     5:06.83 (29.70)                                        
  3 Gettys, Emma              14 GOLD-ST              5:05.16    5:09.92  
                  27.80       57.98 (30.18)     1:29.12 (31.14)     2:00.58 (31.46)
        2:31.98 (31.40)     3:03.55 (31.57)     3:35.20 (31.65)     4:07.00 (31.80)
        4:39.07 (32.07)     5:09.92 (30.85)                                        
  4 Howard, Melaina           13 LCA-ST               5:10.83    5:14.28  
                  28.74       59.78 (31.04)     1:31.32 (31.54)     2:03.30 (31.98)
        2:35.43 (32.13)     3:07.74 (32.31)     3:40.10 (32.36)     4:11.99 (31.89)
        4:43.98 (31.99)     5:14.28 (30.30)                                        
  5 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST              5:21.02    5:14.38  
                  28.07       58.51 (30.44)     1:29.70 (31.19)     2:01.41 (31.71)
        2:33.84 (32.43)     3:06.11 (32.27)     3:37.99 (31.88)     4:10.75 (32.76)
        4:42.86 (32.11)     5:14.38 (31.52)                                        
  6 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST              5:10.75    5:18.68  
                  28.50     1:00.49 (31.99)     1:33.29 (32.80)     2:05.93 (32.64)
        2:38.84 (32.91)     3:11.28 (32.44)     3:43.97 (32.69)     4:16.17 (32.20)
        4:48.34 (32.17)     5:18.68 (30.34)                                        
  7 Warren, Paula             13 NTRO-ST              5:24.45    5:19.44  
                  28.82     1:00.28 (31.46)     1:32.49 (32.21)     2:05.01 (32.52)
        2:38.33 (33.32)     3:10.69 (32.36)     3:42.94 (32.25)     4:16.07 (33.13)
        4:48.73 (32.66)     5:19.44 (30.71)                                        
  8 O'Leary, Hannah           13 AQTX-ST              5:25.97    5:19.54  
                  28.87     1:00.56 (31.69)     1:32.74 (32.18)     2:05.25 (32.51)
        2:38.11 (32.86)     3:10.34 (32.23)     3:42.91 (32.57)     4:15.80 (32.89)
        4:48.15 (32.35)     5:19.54 (31.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Baker, Kira               14 NTRO-ST              5:19.84    5:19.87  
                  28.96     1:01.02 (32.06)     1:33.71 (32.69)     2:06.19 (32.48)
        2:39.03 (32.84)     3:11.47 (32.44)     3:44.36 (32.89)     4:16.91 (32.55)
        4:49.13 (32.22)     5:19.87 (30.74)                                        
 10 Davis, Maddie             14 NTRO-ST              5:26.88    5:22.32  
                  29.79     1:02.29 (32.50)     1:35.35 (33.06)     2:07.98 (32.63)
        2:40.26 (32.28)     3:12.81 (32.55)     3:45.67 (32.86)     4:18.73 (33.06)
        4:50.86 (32.13)     5:22.32 (31.46)                                        
 11 Weiss, Madison            14 ASC-ST               5:28.18    5:22.57  
                  29.64     1:02.26 (32.62)     1:35.47 (33.21)     2:08.70 (33.23)
        2:41.74 (33.04)     3:14.72 (32.98)     3:47.13 (32.41)     4:19.12 (31.99)
        4:51.53 (32.41)     5:22.57 (31.04)                                        
 12 Rimel, Hanna              14 TXLA-ST              5:21.35    5:22.96  
                  28.75     1:00.43 (31.68)     1:32.95 (32.52)     2:05.92 (32.97)
        2:38.91 (32.99)     3:11.90 (32.99)     3:45.04 (33.14)     4:18.07 (33.03)
        4:50.97 (32.90)     5:22.96 (31.99)                                        
 13 Carter, Julia             13 NTRO-ST              5:33.81    5:24.40  
                  27.81       59.05 (31.24)     1:31.67 (32.62)     2:04.87 (33.20)
        2:38.11 (33.24)     3:11.79 (33.68)     3:45.07 (33.28)     4:18.75 (33.68)
        4:52.38 (33.63)     5:24.40 (32.02)                                        
 14 Moser, Miranda            13 WLOO-ST              5:34.46    5:24.95  
                  29.10     1:01.87 (32.77)     1:34.39 (32.52)     2:07.59 (33.20)
        2:40.27 (32.68)     3:13.53 (33.26)     3:46.73 (33.20)     4:19.38 (32.65)
        4:52.82 (33.44)     5:24.95 (32.13)                                        
 15 McCafferty, Rachel        14 Alamo Area-ST        5:26.48    5:25.57  
                  29.74     1:01.81 (32.07)     1:33.87 (32.06)     2:06.56 (32.69)
        2:39.47 (32.91)     3:12.57 (33.10)     3:46.14 (33.57)     4:19.27 (33.13)
        4:52.96 (33.69)     5:25.57 (32.61)                                        
 16 Mills, Ryan               14 AQTX-ST              5:28.94    5:26.51  
                  28.35       59.78 (31.43)     1:32.41 (32.63)     2:05.32 (32.91)
        2:38.66 (33.34)     3:12.14 (33.48)     3:45.75 (33.61)     4:19.95 (34.20)
        4:53.50 (33.55)     5:26.51 (33.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Emata, Melissa            14 WLOO-ST              5:17.40    5:27.34  
                  28.66     1:00.07 (31.41)     1:32.64 (32.57)     2:05.79 (33.15)
        2:39.43 (33.64)     3:13.34 (33.91)     3:47.08 (33.74)     4:20.58 (33.50)
        4:54.38 (33.80)     5:27.34 (32.96)                                        
 18 Bina, Tory                14 NTRO-ST              5:32.59    5:28.37  
                  29.61     1:02.55 (32.94)     1:36.10 (33.55)     2:09.61 (33.51)
        2:43.11 (33.50)     3:16.61 (33.50)     3:49.81 (33.20)     4:23.11 (33.30)
        4:56.42 (33.31)     5:28.37 (31.95)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gore, Shireen             14 NTRO-ST              5:29.10    5:28.46  
                  28.96     1:01.34 (32.38)     1:34.93 (33.59)     2:08.94 (34.01)
        2:42.59 (33.65)     3:16.61 (34.02)     3:50.25 (33.64)     4:23.40 (33.15)
        4:56.34 (32.94)     5:28.46 (32.12)                                        
 20 Mealey, Maddie            13 SASA-ST              5:28.45    5:28.68  
                  28.99     1:01.27 (32.28)     1:34.58 (33.31)     2:08.15 (33.57)
        2:42.13 (33.98)     3:15.79 (33.66)     3:49.40 (33.61)     4:23.00 (33.60)
        4:56.48 (33.48)     5:28.68 (32.20)                                        
 21 Dinwiddie, Emma           14 ASC-ST               5:18.26    5:28.74  
                  28.49       59.24 (30.75)     1:31.35 (32.11)     2:04.54 (33.19)
        2:37.88 (33.34)     3:12.04 (34.16)     3:46.02 (33.98)     4:20.25 (34.23)
        4:54.54 (34.29)     5:28.74 (34.20)                                        
 22 Almstedt, Sophie          14 ASC-ST               4:51.50L   5:29.53  
                  28.96     1:01.22 (32.26)     1:34.42 (33.20)     2:07.10 (32.68)
        2:40.46 (33.36)     3:14.69 (34.23)     3:48.70 (34.01)     4:22.74 (34.04)
        4:56.85 (34.11)     5:29.53 (32.68)                                        
 23 Taylor, Michelle          13 NTRO-ST              5:33.17    5:29.71  
                  29.17     1:01.58 (32.41)     1:34.75 (33.17)     2:08.35 (33.60)
        2:41.96 (33.61)     3:15.87 (33.91)     3:49.43 (33.56)     4:23.14 (33.71)
        4:56.27 (33.13)     5:29.71 (33.44)                                        
 24 Moffett, Lexi             13 GOLD-ST              5:35.69    5:29.95  
                  30.04     1:02.48 (32.44)     1:35.22 (32.74)     2:08.12 (32.90)
        2:41.20 (33.08)     3:14.81 (33.61)     3:48.74 (33.93)     4:23.18 (34.44)
        4:57.02 (33.84)     5:29.95 (32.93)                                        
 25 Mauldin, Gabby            14 Alamo Area-ST        5:30.05    5:30.33  
                  29.75     1:02.04 (32.29)     1:35.09 (33.05)     2:08.68 (33.59)
        2:42.28 (33.60)     3:16.02 (33.74)     3:49.61 (33.59)     4:23.36 (33.75)
        4:57.16 (33.80)     5:30.33 (33.17)                                        
 26 Tisdale, Haley            13 NTRO-ST              5:34.99    5:30.70  
                  29.15     1:01.16 (32.01)     1:34.47 (33.31)     2:08.27 (33.80)
        2:42.16 (33.89)     3:16.44 (34.28)     3:50.31 (33.87)     4:24.31 (34.00)
        4:58.07 (33.76)     5:30.70 (32.63)                                        
 27 Romine, Maren             14 Alamo Area-ST        5:25.52    5:32.10  
                  28.78     1:00.91 (32.13)     1:33.91 (33.00)     2:06.97 (33.06)
        2:40.80 (33.83)     3:14.67 (33.87)     3:49.33 (34.66)     4:23.97 (34.64)
        4:58.61 (34.64)     5:32.10 (33.49)                                        
 28 Clark, Paige              14 Alamo Area-ST        5:35.60    5:32.30  
                  28.96     1:01.64 (32.68)     1:35.63 (33.99)     2:09.64 (34.01)
        2:43.91 (34.27)     3:18.26 (34.35)     3:52.49 (34.23)     4:26.37 (33.88)
        5:00.01 (33.64)     5:32.30 (32.29)                                        
 29 Boyle, Abby               14 WLOO-ST              5:34.82    5:32.73  
                  28.45     1:01.40 (32.95)     1:34.28 (32.88)     2:08.69 (34.41)
        2:42.92 (34.23)     3:17.25 (34.33)     3:50.80 (33.55)     4:25.69 (34.89)
        4:59.78 (34.09)     5:32.73 (32.95)                                        
 30 Naden, Abby               13 WLOO-ST              5:36.95    5:32.93  
                  29.66     1:02.74 (33.08)     1:36.40 (33.66)     2:09.70 (33.30)
        2:43.39 (33.69)     3:17.28 (33.89)     3:51.85 (34.57)     4:25.98 (34.13)
        5:00.20 (34.22)     5:32.93 (32.73)                                        
 31 Michalski, Leah           14 NTRO-ST              5:26.19    5:33.24  
                  29.36     1:02.44 (33.08)     1:36.32 (33.88)     2:10.08 (33.76)
        2:44.09 (34.01)     3:18.55 (34.46)     3:52.50 (33.95)     4:26.74 (34.24)
        5:00.53 (33.79)     5:33.24 (32.71)                                        
 32 Tramp, Paisley            14 GOLD-ST              5:15.47    5:33.37  
                  29.49     1:02.04 (32.55)     1:35.49 (33.45)     2:08.88 (33.39)
        2:42.45 (33.57)     3:15.65 (33.20)     3:49.90 (34.25)     4:24.09 (34.19)
        4:58.06 (33.97)     5:33.37 (35.31)                                        
 33 Alt, Delaney              13 WLOO-ST              5:33.41    5:33.60  
                  29.73     1:02.44 (32.71)     1:35.51 (33.07)     2:09.21 (33.70)
        2:42.62 (33.41)     3:16.43 (33.81)     3:50.92 (34.49)     4:26.02 (35.10)
        5:00.35 (34.33)     5:33.60 (33.25)                                        
 34 Blake, Lindsey            13 NTRO-ST              5:35.23    5:33.70  
                  29.13     1:01.93 (32.80)     1:35.50 (33.57)                    
            2:43.32 ( )     3:17.82 (34.50)     3:52.07 (34.25)     4:26.35 (34.28)
        5:00.30 (33.95)     5:33.70 (33.40)                                        
 35 Chambers, Joy             13 GOLD-ST              5:33.95    5:38.16  
                  30.20     1:03.80 (33.60)     1:37.80 (34.00)     2:12.16 (34.36)
        2:46.36 (34.20)     3:20.63 (34.27)     3:55.09 (34.46)     4:29.62 (34.53)
        5:04.27 (34.65)     5:38.16 (33.89)                                        
 36 Perucca, Haley            13 HSC-ST               5:00.37L   5:39.02  
                  30.81     1:04.81 (34.00)     1:38.27 (33.46)     2:12.38 (34.11)
        2:47.03 (34.65)     3:22.14 (35.11)     3:57.10 (34.96)     4:31.80 (34.70)
        5:06.82 (35.02)     5:39.02 (32.20)                                        
 37 Ward, Carissa             13 HSC-ST               5:36.81    5:39.22  
                  30.29     1:03.89 (33.60)     1:38.34 (34.45)     2:12.58 (34.24)
        2:46.67 (34.09)     3:21.41 (34.74)     3:56.79 (35.38)     4:31.21 (34.42)
        5:06.53 (35.32)     5:39.22 (32.69)                                        
 38 Kanary, Karina            13 HSC-ST               5:34.35    5:39.57  
                  29.88     1:03.47 (33.59)     1:38.35 (34.88)     2:12.75 (34.40)
        2:47.39 (34.64)     3:22.14 (34.75)     3:57.10 (34.96)     4:32.04 (34.94)
        5:06.64 (34.60)     5:39.57 (32.93)                                        
 39 Sanders, Abigail          13 ASC-ST               5:32.01    5:41.56  
                  30.60     1:05.62 (35.02)     1:39.99 (34.37)     2:15.06 (35.07)
        2:50.59 (35.53)     3:26.14 (35.55)     4:00.55 (34.41)     4:34.66 (34.11)
        5:09.61 (34.95)     5:41.56 (31.95)                                        
 40 Wells, Suzannah           14 WLOO-ST              5:28.14    5:42.13  
                  28.91     1:00.69 (31.78)     1:34.16 (33.47)     2:09.07 (34.91)
        2:43.97 (34.90)     3:19.97 (36.00)     3:55.45 (35.48)     4:31.50 (36.05)
        5:06.74 (35.24)     5:42.13 (35.39)                                        
 41 Nutter, Sophie            13 LCA-ST               5:29.68    5:42.41  
                  30.56     1:04.75 (34.19)     1:39.36 (34.61)     2:14.73 (35.37)
        2:49.32 (34.59)     3:24.83 (35.51)     3:59.82 (34.99)     4:34.53 (34.71)
        5:09.09 (34.56)     5:42.41 (33.32)                                        
 42 DuBose, Jaylin            14 NTRO-ST              5:28.59    5:43.15  
                  29.90     1:03.09 (33.19)     1:37.71 (34.62)     2:12.90 (35.19)
        2:48.02 (35.12)     3:23.09 (35.07)     3:58.61 (35.52)     4:33.40 (34.79)
        5:09.24 (35.84)     5:43.15 (33.91)                                        
 43 Williams, Megan           13 ASC-ST               5:36.60    5:43.40  
                  30.87     1:04.78 (33.91)     1:39.29 (34.51)     2:14.18 (34.89)
        2:49.56 (35.38)     3:24.79 (35.23)     4:00.08 (35.29)     4:34.59 (34.51)
        5:09.56 (34.97)     5:43.40 (33.84)                                        
 44 Guinan, Emma              14 Alamo Area-ST        5:35.85    5:44.58  
                  31.52     1:05.00 (33.48)     1:39.03 (34.03)     2:15.45 (36.42)
        2:53.50 (38.05)     3:27.70 (34.20)     4:02.61 (34.91)     4:37.47 (34.86)
        5:11.61 (34.14)     5:44.58 (32.97)                                        
 45 Stromberger, Elizabeth A  14 TXLA-ST              5:22.81    5:52.26  
                  27.34       58.17 (30.83)     1:29.98 (31.81)     2:01.79 (31.81)
        2:43.57 (41.78)     3:21.63 (38.06)     3:59.55 (37.92)     4:37.12 (37.57)
        5:15.87 (38.75)     5:52.26 (36.39)                                        
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lofland, Maya             13 GOLD-ST             17:14.21   17:15.40   20  
                  28.15       58.02 (29.87)     1:29.07 (31.05)     2:00.25 (31.18)
        2:31.50 (31.25)     3:02.43 (30.93)     3:33.92 (31.49)     4:05.06 (31.14)
        4:36.68 (31.62)     5:08.40 (31.72)     5:39.97 (31.57)     6:11.38 (31.41)
        6:43.05 (31.67)     7:14.87 (31.82)     7:46.50 (31.63)     8:18.17 (31.67)
        8:49.79 (31.62)     9:21.46 (31.67)     9:53.08 (31.62)    10:24.77 (31.69)
       10:56.05 (31.28)    11:28.00 (31.95)    11:59.78 (31.78)    12:31.75 (31.97)
       13:03.35 (31.60)    13:35.04 (31.69)    14:06.81 (31.77)    14:38.61 (31.80)
       15:10.14 (31.53)    15:42.28 (32.14)    16:14.33 (32.05)    16:45.79 (31.46)
       17:15.40 (29.61)
  2 Dunn, Madeleine           14 NTRO-ST             17:52.85   17:53.72   17  
                  28.51       59.17 (30.66)     1:30.85 (31.68)     2:02.46 (31.61)
        2:34.36 (31.90)     3:06.46 (32.10)     3:39.04 (32.58)     4:11.95 (32.91)
        4:44.72 (32.77)     5:17.69 (32.97)     5:50.56 (32.87)     6:23.33 (32.77)
        6:56.06 (32.73)     7:29.46 (33.40)     8:02.40 (32.94)     8:35.59 (33.19)
        9:08.56 (32.97)     9:41.71 (33.15)    10:14.99 (33.28)    10:48.57 (33.58)
       11:21.14 (32.57)    11:53.94 (32.80)    12:27.28 (33.34)    13:00.90 (33.62)
       13:33.71 (32.81)    14:06.81 (33.10)    14:40.19 (33.38)    15:12.61 (32.42)
       15:45.84 (33.23)    16:18.68 (32.84)    16:51.58 (32.90)    17:23.52 (31.94)
       17:53.72 (30.20)
  3 Howard, Melaina           13 LCA-ST              17:34.65   18:24.37   16  
                  29.42     1:01.38 (31.96)     1:33.83 (32.45)     2:06.34 (32.51)
        2:39.22 (32.88)     3:11.95 (32.73)     3:45.32 (33.37)     4:18.50 (33.18)
        4:51.42 (32.92)     5:24.64 (33.22)     5:57.91 (33.27)     6:31.61 (33.70)
        7:05.00 (33.39)     7:38.70 (33.70)     8:12.36 (33.66)     8:46.09 (33.73)
        9:19.53 (33.44)     9:53.33 (33.80)    10:27.28 (33.95)    11:01.09 (33.81)
       11:35.10 (34.01)    12:09.25 (34.15)    12:43.44 (34.19)    13:17.95 (34.51)
       13:52.67 (34.72)    14:27.08 (34.41)    15:01.22 (34.14)    15:35.52 (34.30)
       16:09.37 (33.85)    16:43.49 (34.12)    17:18.13 (34.64)    17:51.92 (33.79)
       18:24.37 (32.45)
  4 Moffett, Lexi             13 GOLD-ST             19:17.77   18:39.41   15  
                  29.97     1:02.96 (32.99)     1:36.39 (33.43)     2:10.09 (33.70)
        2:43.28 (33.19)     3:17.03 (33.75)     3:50.84 (33.81)     4:24.91 (34.07)
        4:59.19 (34.28)     5:33.13 (33.94)     6:06.69 (33.56)     6:40.80 (34.11)
        7:14.38 (33.58)     7:48.51 (34.13)     8:22.66 (34.15)     8:57.00 (34.34)
        9:30.85 (33.85)    10:04.87 (34.02)    10:38.89 (34.02)    11:12.90 (34.01)
       11:47.22 (34.32)    12:21.78 (34.56)    12:55.98 (34.20)    13:30.74 (34.76)
       14:05.15 (34.41)    14:39.42 (34.27)    15:14.57 (35.15)    15:49.42 (34.85)
       16:23.86 (34.44)    16:58.24 (34.38)    17:32.68 (34.44)    18:07.09 (34.41)
       18:39.41 (32.32)
  5 Weiss, Madison            14 ASC-ST              18:18.86   18:41.56   14  
                  30.24     1:03.14 (32.90)     1:36.45 (33.31)     2:10.19 (33.74)
        2:43.63 (33.44)     3:17.08 (33.45)     3:51.22 (34.14)     4:24.73 (33.51)
        4:58.34 (33.61)     5:32.36 (34.02)     6:06.31 (33.95)     6:39.93 (33.62)
        7:14.11 (34.18)     7:48.14 (34.03)     8:22.32 (34.18)     8:56.69 (34.37)
        9:30.82 (34.13)    10:05.19 (34.37)    10:39.46 (34.27)    11:13.94 (34.48)
       11:48.48 (34.54)    12:22.61 (34.13)    12:57.02 (34.41)    13:31.51 (34.49)
       14:06.33 (34.82)    14:40.77 (34.44)    15:15.39 (34.62)    15:50.33 (34.94)
       16:24.91 (34.58)    16:59.67 (34.76)    17:33.90 (34.23)    18:08.51 (34.61)
       18:41.56 (33.05)
  6 Gettys, Emma              14 GOLD-ST             17:30.48   18:41.86   13  
                  28.87     1:00.13 (31.26)     1:32.43 (32.30)     2:05.17 (32.74)
        2:37.93 (32.76)     3:11.23 (33.30)     3:44.45 (33.22)     4:17.81 (33.36)
        4:51.49 (33.68)     5:25.05 (33.56)     5:59.08 (34.03)     6:33.03 (33.95)
        7:07.08 (34.05)     7:41.39 (34.31)     8:15.69 (34.30)     8:50.57 (34.88)
        9:25.20 (34.63)     9:59.78 (34.58)    10:34.80 (35.02)    11:09.59 (34.79)
       11:44.42 (34.83)    12:18.81 (34.39)    12:53.83 (35.02)    13:28.48 (34.65)
       14:03.57 (35.09)    14:38.70 (35.13)    15:13.41 (34.71)    15:48.41 (35.00)
       16:23.33 (34.92)    16:58.52 (35.19)    17:33.35 (34.83)    18:07.77 (34.42)
       18:41.86 (34.09)
  7 Almstedt, Sophie          14 ASC-ST              19:10.58L  18:50.23   12  
                  30.01     1:03.16 (33.15)     1:36.40 (33.24)     2:09.61 (33.21)
        2:42.96 (33.35)     3:16.36 (33.40)     3:49.79 (33.43)     4:23.56 (33.77)
        4:57.92 (34.36)     5:31.90 (33.98)     6:06.65 (34.75)     6:41.33 (34.68)
        7:15.79 (34.46)     7:50.31 (34.52)     8:25.37 (35.06)     9:00.07 (34.70)
        9:34.79 (34.72)    10:09.37 (34.58)    10:43.79 (34.42)    11:18.47 (34.68)
       11:53.00 (34.53)    12:27.19 (34.19)    13:01.90 (34.71)    13:37.20 (35.30)
       14:12.81 (35.61)    14:48.09 (35.28)    15:23.18 (35.09)    15:58.38 (35.20)
       16:33.42 (35.04)    17:08.79 (35.37)    17:43.27 (34.48)    18:17.73 (34.46)
       18:50.23 (32.50)
  8 McCafferty, Rachel        14 Alamo Area-ST       18:49.42   18:59.82   11  
                  30.53     1:04.14 (33.61)     1:38.01 (33.87)     2:12.19 (34.18)
        2:46.51 (34.32)     3:20.74 (34.23)     3:54.96 (34.22)     4:29.45 (34.49)
        5:04.11 (34.66)     5:39.03 (34.92)     6:13.46 (34.43)     6:48.33 (34.87)
        7:22.67 (34.34)     7:57.44 (34.77)     8:32.34 (34.90)     9:07.00 (34.66)
        9:41.48 (34.48)    10:15.79 (34.31)    10:50.81 (35.02)    11:25.30 (34.49)
       12:00.17 (34.87)    12:35.07 (34.90)    13:09.81 (34.74)    13:44.80 (34.99)
       14:19.69 (34.89)    14:54.76 (35.07)    15:29.75 (34.99)    16:04.89 (35.14)
       16:40.04 (35.15)    17:15.26 (35.22)    17:50.72 (35.46)    18:25.50 (34.78)
       18:59.82 (34.32)
  9 Carter, Julia             13 NTRO-ST             19:39.61   18:59.87    9  
                  29.38     1:02.40 (33.02)     1:36.76 (34.36)     2:10.92 (34.16)
        2:45.74 (34.82)     3:20.64 (34.90)     3:55.18 (34.54)     4:29.64 (34.46)
        5:04.19 (34.55)     5:38.75 (34.56)     6:13.45 (34.70)     6:48.08 (34.63)
        7:23.15 (35.07)     7:58.70 (35.55)     8:33.66 (34.96)     9:08.52 (34.86)
        9:43.71 (35.19)    10:18.31 (34.60)    10:53.73 (35.42)    11:28.64 (34.91)
       12:03.51 (34.87)    12:38.37 (34.86)    13:13.49 (35.12)    13:48.56 (35.07)
       14:23.46 (34.90)    14:58.68 (35.22)    15:33.69 (35.01)    16:08.36 (34.67)
       16:43.39 (35.03)    17:18.01 (34.62)    17:52.83 (34.82)    18:27.00 (34.17)
       18:59.87 (32.87)
 10 Kanary, Karina            13 HSC-ST              19:09.41   19:02.01    7  
                  29.48     1:02.05 (32.57)     1:35.39 (33.34)     2:09.60 (34.21)
        2:43.85 (34.25)     3:18.45 (34.60)     3:53.06 (34.61)     4:27.89 (34.83)
        5:03.01 (35.12)     5:37.77 (34.76)     6:11.87 (34.10)     6:47.00 (35.13)
        7:22.74 (35.74)     7:58.30 (35.56)     8:33.52 (35.22)     9:09.00 (35.48)
        9:43.71 (34.71)    10:19.04 (35.33)    10:55.18 (36.14)    11:31.17 (35.99)
       12:07.02 (35.85)    12:42.83 (35.81)    13:18.43 (35.60)    13:53.07 (34.64)
       14:27.71 (34.64)    15:03.24 (35.53)    15:39.30 (36.06)    16:14.05 (34.75)
       16:48.81 (34.76)    17:23.35 (34.54)    17:56.95 (33.60)    18:30.84 (33.89)
       19:02.01 (31.17)
 11 Bina, Tory                14 NTRO-ST             19:33.45   19:03.03    6  
                  31.48     1:05.93 (34.45)     1:40.97 (35.04)     2:15.92 (34.95)
        2:50.65 (34.73)     3:24.41 (33.76)     3:59.44 (35.03)     4:33.98 (34.54)
        5:08.63 (34.65)     5:42.78 (34.15)     6:17.60 (34.82)     6:52.22 (34.62)
        7:26.66 (34.44)     8:01.70 (35.04)     8:37.48 (35.78)     9:13.03 (35.55)
        9:48.45 (35.42)    10:24.14 (35.69)    10:59.65 (35.51)    11:35.41 (35.76)
       12:12.00 (36.59)    12:46.45 (34.45)    13:21.44 (34.99)    13:55.53 (34.09)
       14:30.21 (34.68)    15:04.89 (34.68)    15:40.12 (35.23)    16:14.58 (34.46)
       16:48.34 (33.76)    17:22.22 (33.88)    17:55.97 (33.75)    18:30.38 (34.41)
       19:03.03 (32.65)
 12 Chambers, Joy             13 GOLD-ST             18:49.78   19:03.43    5  
                  31.39     1:05.44 (34.05)     1:39.20 (33.76)     2:12.96 (33.76)
        2:46.85 (33.89)     3:21.12 (34.27)     3:55.22 (34.10)     4:30.14 (34.92)
        5:04.98 (34.84)     5:39.67 (34.69)     6:14.40 (34.73)     6:49.31 (34.91)
        7:24.55 (35.24)     7:59.05 (34.50)     8:33.97 (34.92)     9:08.03 (34.06)
        9:42.29 (34.26)    10:17.19 (34.90)    10:51.91 (34.72)    11:26.59 (34.68)
       12:01.18 (34.59)    12:35.87 (34.69)    13:10.94 (35.07)    13:46.46 (35.52)
       14:22.08 (35.62)    14:57.63 (35.55)    15:32.71 (35.08)    16:08.30 (35.59)
       16:44.31 (36.01)    17:19.46 (35.15)    17:54.58 (35.12)    18:29.42 (34.84)
       19:03.43 (34.01)
 13 Alt, Delaney              13 WLOO-ST             19:06.83   19:10.04    4  
                  30.23     1:03.83 (33.60)     1:38.10 (34.27)     2:12.73 (34.63)
        2:46.54 (33.81)     3:21.10 (34.56)     3:55.17 (34.07)     4:29.72 (34.55)
        5:04.18 (34.46)     5:38.79 (34.61)     6:13.96 (35.17)     6:48.80 (34.84)
        7:23.76 (34.96)     7:58.86 (35.10)     8:33.51 (34.65)     9:08.88 (35.37)
        9:43.17 (34.29)    10:18.67 (35.50)    10:53.89 (35.22)    11:29.47 (35.58)
       12:04.67 (35.20)    12:39.95 (35.28)    13:15.67 (35.72)    13:51.11 (35.44)
       14:26.16 (35.05)    15:01.36 (35.20)    15:37.28 (35.92)    16:13.09 (35.81)
       16:48.77 (35.68)    17:24.85 (36.08)    18:00.35 (35.50)    18:35.28 (34.93)
       19:10.04 (34.76)
 14 Tisdale, Haley            13 NTRO-ST             19:44.50   19:16.22    3  
                  30.68     1:04.53 (33.85)     1:39.67 (35.14)     2:15.11 (35.44)
        2:50.83 (35.72)     3:26.19 (35.36)     4:01.75 (35.56)     4:37.15 (35.40)
        5:12.39 (35.24)     5:47.05 (34.66)     6:22.63 (35.58)     6:58.23 (35.60)
        7:33.68 (35.45)     8:09.25 (35.57)     8:44.34 (35.09)     9:20.19 (35.85)
        9:55.57 (35.38)    10:30.89 (35.32)    11:06.48 (35.59)    11:41.78 (35.30)
       12:17.12 (35.34)    12:52.44 (35.32)    13:28.17 (35.73)    14:03.71 (35.54)
       14:39.23 (35.52)    15:14.65 (35.42)    15:50.15 (35.50)    16:25.05 (34.90)
       17:00.66 (35.61)    17:35.97 (35.31)    18:10.49 (34.52)    18:44.40 (33.91)
       19:16.22 (31.82)
 15 Guinan, Emma              14 Alamo Area-ST       19:35.67   19:21.35    2  
                  31.28     1:05.94 (34.66)     1:41.00 (35.06)     2:16.06 (35.06)
        2:50.36 (34.30)     3:26.14 (35.78)     4:01.67 (35.53)     4:37.13 (35.46)
        5:13.06 (35.93)     5:48.16 (35.10)     6:23.88 (35.72)     7:00.04 (36.16)
        7:35.49 (35.45)     8:11.36 (35.87)     8:47.16 (35.80)     9:23.38 (36.22)
        9:58.97 (35.59)    10:34.31 (35.34)    11:09.35 (35.04)    11:45.25 (35.90)
       12:20.39 (35.14)    12:54.60 (34.21)    13:30.98 (36.38)    14:06.24 (35.26)
       14:41.85 (35.61)    15:18.33 (36.48)    15:53.86 (35.53)    16:28.57 (34.71)
       17:04.97 (36.40)    17:40.28 (35.31)    18:14.61 (34.33)    18:48.18 (33.57)
       19:21.35 (33.17)
 16 Naden, Abby               13 WLOO-ST             19:22.38   19:23.07    1  
                  31.58     1:06.20 (34.62)     1:40.74 (34.54)     2:15.59 (34.85)
        2:51.19 (35.60)     3:26.29 (35.10)     4:01.63 (35.34)     4:37.24 (35.61)
        5:12.90 (35.66)     5:48.20 (35.30)     6:23.98 (35.78)     6:59.08 (35.10)
        7:34.40 (35.32)     8:09.47 (35.07)     8:45.45 (35.98)     9:20.80 (35.35)
        9:56.36 (35.56)    10:31.57 (35.21)    11:07.51 (35.94)    11:43.06 (35.55)
       12:18.69 (35.63)    12:53.73 (35.04)    13:28.99 (35.26)    14:04.83 (35.84)
       14:40.77 (35.94)    15:16.85 (36.08)    15:52.15 (35.30)    16:27.56 (35.41)
       17:03.20 (35.64)    17:38.71 (35.51)    18:14.08 (35.37)    18:49.07 (34.99)
       19:23.07 (34.00)
 17 Townley, Dakota           13 Alamo Area-ST       19:35.30   19:31.78  
                  30.86     1:04.77 (33.91)     1:39.98 (35.21)     2:16.12 (36.14)
        2:51.54 (35.42)     3:27.12 (35.58)     4:03.21 (36.09)     4:39.51 (36.30)
        5:15.57 (36.06)     5:52.18 (36.61)     6:28.55 (36.37)     7:04.42 (35.87)
        7:40.59 (36.17)     8:16.21 (35.62)     8:51.57 (35.36)     9:27.73 (36.16)
       10:03.29 (35.56)    10:39.53 (36.24)    11:15.26 (35.73)    11:51.08 (35.82)
       12:26.39 (35.31)    13:02.49 (36.10)    13:38.49 (36.00)    14:15.18 (36.69)
       14:50.01 (34.83)    15:25.72 (35.71)    16:01.50 (35.78)    16:36.99 (35.49)
       17:12.00 (35.01)    17:47.45 (35.45)    18:22.78 (35.33)    18:58.26 (35.48)
       19:31.78 (33.52)
 18 Urbina, Anavelle          14 TXLA-ST             19:29.47   19:43.87  
                  32.21     1:08.20 (35.99)     1:44.06 (35.86)     2:19.41 (35.35)
        2:55.24 (35.83)     3:31.30 (36.06)     4:07.24 (35.94)     4:43.52 (36.28)
        5:19.50 (35.98)     5:55.15 (35.65)     6:31.25 (36.10)     7:06.98 (35.73)
        7:42.42 (35.44)     8:18.21 (35.79)     8:54.08 (35.87)     9:30.11 (36.03)
       10:06.36 (36.25)    10:42.19 (35.83)    11:17.80 (35.61)    11:53.94 (36.14)
       12:29.91 (35.97)    13:05.73 (35.82)    13:41.67 (35.94)    14:17.88 (36.21)
       14:54.09 (36.21)    15:30.32 (36.23)    16:06.75 (36.43)    16:43.37 (36.62)
       17:19.26 (35.89)    17:55.41 (36.15)    18:32.06 (36.65)    19:08.39 (36.33)
       19:43.87 (35.48)
 19 O'Brien, Pauline          14 Alamo Area-ST       19:57.93   19:49.14  
                  30.77     1:04.91 (34.14)     1:39.64 (34.73)     2:15.19 (35.55)
        2:50.22 (35.03)     3:25.63 (35.41)     4:01.25 (35.62)     4:36.41 (35.16)
        5:12.41 (36.00)     5:47.63 (35.22)     6:22.73 (35.10)     6:58.83 (36.10)
        7:34.54 (35.71)     8:10.63 (36.09)     8:46.85 (36.22)     9:23.77 (36.92)
       10:01.20 (37.43)    10:38.10 (36.90)    11:15.01 (36.91)    11:52.25 (37.24)
       12:29.76 (37.51)    13:06.89 (37.13)    13:44.15 (37.26)    14:21.51 (37.36)
       14:56.89 (35.38)    15:33.18 (36.29)    16:10.01 (36.83)    16:46.67 (36.66)
       17:23.51 (36.84)    18:00.19 (36.68)    18:36.70 (36.51)    19:12.85 (36.15)
       19:49.14 (36.29)
 20 Attaway, Avery            13 ASC-ST              19:32.55   19:52.94  
                  32.06     1:06.61 (34.55)     1:42.80 (36.19)     2:19.42 (36.62)
        2:55.37 (35.95)     3:31.78 (36.41)     4:08.14 (36.36)     4:44.08 (35.94)
        5:20.39 (36.31)     5:56.83 (36.44)     6:33.36 (36.53)     7:09.12 (35.76)
        7:45.57 (36.45)     8:21.52 (35.95)     8:57.98 (36.46)     9:34.68 (36.70)
       10:11.76 (37.08)    10:48.47 (36.71)    11:25.56 (37.09)    12:02.41 (36.85)
       12:38.95 (36.54)    13:15.81 (36.86)    13:53.05 (37.24)    14:30.24 (37.19)
       15:06.69 (36.45)    15:43.22 (36.53)    16:20.81 (37.59)    16:57.33 (36.52)
       17:33.22 (35.89)    18:10.44 (37.22)    18:46.83 (36.39)    19:21.62 (34.79)
       19:52.94 (31.32)
 21 Fuhrman, Hannah           14 WAVE-ST             19:57.79   19:56.56  
                  33.53     1:08.89 (35.36)     1:45.20 (36.31)     2:21.16 (35.96)
        2:57.09 (35.93)     3:33.17 (36.08)     4:09.05 (35.88)     4:45.38 (36.33)
        5:21.41 (36.03)     5:57.49 (36.08)     6:33.73 (36.24)     7:10.28 (36.55)
        7:47.24 (36.96)     8:23.95 (36.71)     9:00.52 (36.57)     9:36.88 (36.36)
       10:13.66 (36.78)    10:50.38 (36.72)    11:27.32 (36.94)    12:03.87 (36.55)
       12:40.23 (36.36)    13:16.91 (36.68)    13:53.51 (36.60)    14:29.97 (36.46)
       15:06.52 (36.55)    15:42.83 (36.31)    16:19.46 (36.63)    16:56.00 (36.54)
       17:32.27 (36.27)    18:08.63 (36.36)    18:45.80 (37.17)    19:22.49 (36.69)
       19:56.56 (34.07)
 22 Loewe, Emily              13 ASC-ST              20:33.62L  20:08.75  
                  33.39     1:09.69 (36.30)     1:46.14 (36.45)     2:22.81 (36.67)
        2:59.08 (36.27)     3:35.39 (36.31)     4:12.46 (37.07)     4:49.42 (36.96)
        5:25.55 (36.13)     6:02.02 (36.47)     6:38.68 (36.66)     7:16.15 (37.47)
        7:52.84 (36.69)     8:29.80 (36.96)     9:06.52 (36.72)     9:43.83 (37.31)
       10:20.80 (36.97)    10:58.27 (37.47)    11:36.08 (37.81)    12:13.32 (37.24)
       12:49.68 (36.36)    13:26.26 (36.58)    14:03.25 (36.99)    14:40.16 (36.91)
       15:16.94 (36.78)    15:54.57 (37.63)    16:31.94 (37.37)    17:08.86 (36.92)
       17:45.93 (37.07)    18:22.96 (37.03)    18:58.85 (35.89)    19:35.77 (36.92)
       20:08.75 (32.98)
 -- Williams, Megan           13 ASC-ST              19:23.32        DNF  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Scott, Jada               13 Alamo Area-ST          57.98      57.12   20  
                  27.86       57.12 (29.26)                                        
  2 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST                59.51      58.73   17  
                  28.83       58.73 (29.90)                                        
  3 Tramp, Paisley            14 GOLD-ST              1:01.14      59.50   16  
                  29.27       59.50 (30.23)                                        
  4 Siddapureddy, Megha       14 NTRO-ST              1:00.26      59.99   15  
                  29.32       59.99 (30.67)                                        
  5 Dunn, Madeleine           14 NTRO-ST              1:00.87    1:00.37   14  
                  29.89     1:00.37 (30.48)                                        
  6 Clevenger, Grace          14 Alamo Area-ST        1:00.90    1:00.57   13  
                  29.32     1:00.57 (31.25)                                        
  7 Vargas, Sofia             14 NTRO-ST              1:01.24    1:01.27   12  
                  29.78     1:01.27 (31.49)                                        
  8 Perucca, Haley            13 HSC-ST               1:01.04    1:01.49   11  
                  29.84     1:01.49 (31.65)                                        
B - Final
  9 Mehok, Avery              13 NTRO-ST              1:01.43    1:00.60    9  
                  29.34     1:00.60 (31.26)                                        
 10 Kurowski, Kendal          13 LSAC-ST              1:02.19    1:00.68    7  
                  29.29     1:00.68 (31.39)                                        
 11 Schaufelberger, Cammi     14 NTRO-ST              1:02.02    1:00.88    6  
                  29.73     1:00.88 (31.15)                                        
 12 Nguyen, Tam-my            14 NTRO-ST              1:02.05    1:00.93    5  
                  29.75     1:00.93 (31.18)                                        
 13 Ward, Carissa             13 HSC-ST               1:01.74    1:01.54    4  
                  29.59     1:01.54 (31.95)                                        
 14 Edmonds, Callie           14 VTAC-ST              1:02.05    1:01.64    3  
                  29.80     1:01.64 (31.84)                                        
 15 Sullivan, Caroline        14 TXLA-ST              1:01.78    1:01.69    2  
                  29.97     1:01.69 (31.72)                                        
 16 Gore, Shireen             14 NTRO-ST              1:01.99    1:02.54    1  
                  30.35     1:02.54 (32.19)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Jada               13 Alamo Area-ST          58.32      57.98  
                  27.99       57.98 (29.99)                                        
  2 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST                58.55      59.51  
                  29.05       59.51 (30.46)                                        
  3 Siddapureddy, Megha       14 NTRO-ST              1:00.39    1:00.26  
                  29.30     1:00.26 (30.96)                                        
  4 Dunn, Madeleine           14 NTRO-ST                59.76    1:00.87  
                  30.22     1:00.87 (30.65)                                        
  5 Clevenger, Grace          14 Alamo Area-ST        1:00.62    1:00.90  
                  29.39     1:00.90 (31.51)                                        
  6 Perucca, Haley            13 HSC-ST               1:03.72    1:01.04  
                  29.74     1:01.04 (31.30)                                        
  7 Tramp, Paisley            14 GOLD-ST                59.68    1:01.14  
                  29.83     1:01.14 (31.31)                                        
  8 Vargas, Sofia             14 NTRO-ST              1:02.23    1:01.24  
                  30.09     1:01.24 (31.15)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mehok, Avery              13 NTRO-ST              1:04.23    1:01.43  
                  29.77     1:01.43 (31.66)                                        
 10 Ward, Carissa             13 HSC-ST               1:03.13    1:01.74  
                  29.71     1:01.74 (32.03)                                        
 11 Sullivan, Caroline        14 TXLA-ST              1:02.94    1:01.78  
                  30.08     1:01.78 (31.70)                                        
 12 Gore, Shireen             14 NTRO-ST              1:04.07    1:01.99  
                  30.15     1:01.99 (31.84)                                        
 13 Schaufelberger, Cammi     14 NTRO-ST              1:01.70    1:02.02  
                  30.12     1:02.02 (31.90)                                        
 14 Nguyen, Tam-my            14 NTRO-ST              1:03.21    1:02.05  
                  30.24     1:02.05 (31.81)                                        
 14 Edmonds, Callie           14 VTAC-ST              1:01.27    1:02.05  
                  29.53     1:02.05 (32.52)                                        
 16 Kurowski, Kendal          13 LSAC-ST              1:00.37    1:02.19  
                  30.00     1:02.19 (32.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Blake, Lindsey            13 NTRO-ST              1:04.06    1:02.26  
                  30.73     1:02.26 (31.53)                                        
 18 Vopat, Morgan             13 WLOO-ST              1:02.66    1:02.27  
                  30.44     1:02.27 (31.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pagadala, Suchi           14 Alamo Area-ST        1:02.98    1:02.29  
                  29.96     1:02.29 (32.33)                                        
 20 Stromberger, Elizabeth A  14 TXLA-ST              1:02.20    1:02.52  
                  30.32     1:02.52 (32.20)                                        
 21 Michalski, Leah           14 NTRO-ST              1:02.28    1:02.56  
                  30.38     1:02.56 (32.18)                                        
 22 Karas, Savannah           14 ASC-ST               1:02.80    1:02.82  
                  30.52     1:02.82 (32.30)                                        
 23 Waiwaiole, Edie           14 NTRO-ST              1:01.63    1:02.92  
                  30.27     1:02.92 (32.65)                                        
 24 Starnes, Emily            13 WAVE-ST              1:00.94    1:02.96  
                  30.72     1:02.96 (32.24)                                        
 25 Nutter, Sophie            13 LCA-ST               1:03.65    1:03.32  
                  30.41     1:03.32 (32.91)                                        
 26 Carter, Julia             13 NTRO-ST              1:02.99    1:03.37  
                  30.93     1:03.37 (32.44)                                        
 27 Dinwiddie, Emma           14 ASC-ST               1:04.56    1:03.47  
                  31.17     1:03.47 (32.30)                                        
 28 Rimel, Hanna              14 TXLA-ST              1:03.68    1:03.49  
                  30.72     1:03.49 (32.77)                                        
 29 Mauldin, Gabby            14 Alamo Area-ST        1:03.18    1:03.56  
                  30.94     1:03.56 (32.62)                                        
 30 Black, Meriden            13 SASA-ST              1:03.72    1:04.18  
                  31.24     1:04.18 (32.94)                                        
 31 Weatherford, Vanessa      13 Winning Waters-ST    1:04.06    1:04.31  
                  30.99     1:04.31 (33.32)                                        
 32 Mueller, Beth             14 HSC-ST               1:04.26    1:04.32  
                  31.00     1:04.32 (33.32)                                        
 33 Planz, Liana              14 TST-ST               1:03.78    1:04.36  
                  31.39     1:04.36 (32.97)                                        
 34 Bina, Tory                14 NTRO-ST              1:04.12    1:04.47  
                  31.47     1:04.47 (33.00)                                        
 35 Kanary, Karina            13 HSC-ST               1:04.65    1:04.74  
                  31.67     1:04.74 (33.07)                                        
 36 Boyle, Abby               14 WLOO-ST              1:03.52    1:05.10  
                  31.61     1:05.10 (33.49)                                        
 37 Nguyen, Adrienne          14 NTRO-ST              1:15.38L   1:05.34  
                  31.84     1:05.34 (33.50)                                        
 38 Makilan, Francesca        14 Alamo Area-ST        1:04.08    1:05.62  
                  32.02     1:05.62 (33.60)                                        
 39 Montesinos, Elena         14 ASC-ST               1:04.69    1:05.75  
                  31.79     1:05.75 (33.96)                                        
 40 Bourquin, Paige           14 Alamo Area-ST        1:03.80    1:07.67  
                  32.31     1:07.67 (35.36)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST              2:08.25    2:05.89   20  
                  30.02     1:01.52 (31.50)     1:33.78 (32.26)     2:05.89 (32.11)
  2 Tramp, Paisley            14 GOLD-ST              2:10.25    2:06.04   17  
                  30.05     1:01.37 (31.32)     1:33.66 (32.29)     2:06.04 (32.38)
  3 Mehok, Avery              13 NTRO-ST              2:12.55    2:11.32   16  
                  30.93     1:03.81 (32.88)     1:37.61 (33.80)     2:11.32 (33.71)
  4 Blake, Lindsey            13 NTRO-ST              2:12.84    2:12.28   15  
                  31.38     1:04.67 (33.29)     1:39.24 (34.57)     2:12.28 (33.04)
  5 Nader, lea                14 Alamo Area-ST        2:11.84    2:13.66   14  
                  31.39     1:04.79 (33.40)     1:39.30 (34.51)     2:13.66 (34.36)
  6 Vopat, Morgan             13 WLOO-ST              2:13.90    2:14.95   13  
                  31.80     1:05.87 (34.07)     1:40.82 (34.95)     2:14.95 (34.13)
  7 Mauldin, Gabby            14 Alamo Area-ST        2:13.05    2:15.10   12  
                  31.24     1:04.88 (33.64)     1:40.01 (35.13)     2:15.10 (35.09)
  8 Edmonds, Callie           14 VTAC-ST              2:13.71    2:15.27   11  
                  31.55     1:05.35 (33.80)     1:40.47 (35.12)     2:15.27 (34.80)
B - Final
  9 Rimel, Hanna              14 TXLA-ST              2:15.54    2:12.40    9  
                  30.75     1:03.95 (33.20)     1:38.48 (34.53)     2:12.40 (33.92)
 10 Michalski, Leah           14 NTRO-ST              2:14.18    2:12.88    7  
                  31.42     1:04.67 (33.25)     1:38.77 (34.10)     2:12.88 (34.11)
 11 Vargas, Sofia             14 NTRO-ST              2:14.58    2:12.89    6  
                  31.13     1:04.75 (33.62)     1:39.42 (34.67)     2:12.89 (33.47)
 12 Karas, Savannah           14 ASC-ST               2:14.63    2:12.99    5  
                  31.81     1:05.97 (34.16)     1:39.85 (33.88)     2:12.99 (33.14)
 13 Carter, Julia             13 NTRO-ST              2:15.76    2:14.76    4  
                  32.02     1:06.57 (34.55)     1:41.31 (34.74)     2:14.76 (33.45)
 14 Bina, Tory                14 NTRO-ST              2:15.64    2:15.64    3  
                  32.10     1:06.14 (34.04)     1:41.42 (35.28)     2:15.64 (34.22)
 15 Perucca, Haley            13 HSC-ST               2:15.66    2:18.54    2  
                  31.92     1:06.69 (34.77)     1:42.93 (36.24)     2:18.54 (35.61)
 16 Pagadala, Suchi           14 Alamo Area-ST        2:16.21    2:22.91    1  
                  32.34     1:07.99 (35.65)     1:45.18 (37.19)     2:22.91 (37.73)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST              2:07.24    2:08.25  
                  29.87     1:01.97 (32.10)     1:35.12 (33.15)     2:08.25 (33.13)
  2 Tramp, Paisley            14 GOLD-ST              2:09.73    2:10.25  
                  30.93     1:03.68 (32.75)     1:37.06 (33.38)     2:10.25 (33.19)
  3 Nader, lea                14 Alamo Area-ST        2:15.67    2:11.84  
                  30.96     1:04.05 (33.09)     1:37.70 (33.65)     2:11.84 (34.14)
  4 Mehok, Avery              13 NTRO-ST              2:14.65    2:12.55  
                  30.66     1:04.22 (33.56)     1:38.74 (34.52)     2:12.55 (33.81)
  5 Blake, Lindsey            13 NTRO-ST              2:13.43    2:12.84  
                  31.46     1:05.30 (33.84)     1:39.34 (34.04)     2:12.84 (33.50)
  6 Doyal, Gracie             13 LCA-ST               2:14.30    2:12.89  
                  31.69     1:05.64 (33.95)     1:39.52 (33.88)     2:12.89 (33.37)
  7 Mauldin, Gabby            14 Alamo Area-ST        2:14.41    2:13.05  
                  31.49     1:04.43 (32.94)     1:38.81 (34.38)     2:13.05 (34.24)
  8 Edmonds, Callie           14 VTAC-ST              2:16.65    2:13.71  
                  30.97     1:04.18 (33.21)     1:39.25 (35.07)     2:13.71 (34.46)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Vopat, Morgan             13 WLOO-ST              2:12.58    2:13.90  
                  31.55     1:05.10 (33.55)     1:39.83 (34.73)     2:13.90 (34.07)
 10 Michalski, Leah           14 NTRO-ST              2:14.52    2:14.18  
                  31.65     1:05.24 (33.59)     1:39.55 (34.31)     2:14.18 (34.63)
 11 Vargas, Sofia             14 NTRO-ST              2:15.85    2:14.58  
                  32.00     1:06.43 (34.43)     1:40.04 (33.61)     2:14.58 (34.54)
 12 Karas, Savannah           14 ASC-ST               2:11.54    2:14.63  
                  31.71     1:05.06 (33.35)     1:39.98 (34.92)     2:14.63 (34.65)
 13 Rimel, Hanna              14 TXLA-ST              2:15.21    2:15.54  
                  31.40     1:05.10 (33.70)     1:40.19 (35.09)     2:15.54 (35.35)
 14 Bina, Tory                14 NTRO-ST              2:13.40    2:15.64  
                  31.42     1:05.17 (33.75)     1:40.23 (35.06)     2:15.64 (35.41)
 15 Perucca, Haley            13 HSC-ST               2:20.03    2:15.66  
                  30.79     1:04.93 (34.14)     1:40.81 (35.88)     2:15.66 (34.85)
 16 Carter, Julia             13 NTRO-ST              2:17.09    2:15.76  
                  32.00     1:06.46 (34.46)     1:41.58 (35.12)     2:15.76 (34.18)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pagadala, Suchi           14 Alamo Area-ST        2:17.75    2:16.21  
                  31.16     1:05.05 (33.89)     1:40.50 (35.45)     2:16.21 (35.71)
 18 Ward, Carissa             13 HSC-ST               2:18.33    2:16.86  
                  30.89     1:05.11 (34.22)     1:41.02 (35.91)     2:16.86 (35.84)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Salas Gomez, Xaviera      13 Alamo Area-ST        2:16.04    2:17.03  
                  31.59     1:06.04 (34.45)     1:41.58 (35.54)     2:17.03 (35.45)
 20 Nutter, Sophie            13 LCA-ST               2:17.47    2:17.32  
                  31.97     1:07.59 (35.62)     1:42.57 (34.98)     2:17.32 (34.75)
 21 Bui, Jenny                14 NTRO-ST              2:16.87    2:17.39  
                  32.49     1:06.80 (34.31)     1:42.31 (35.51)     2:17.39 (35.08)
 22 Watson, Alex              14 TXLA-ST              2:19.84    2:17.61  
                  32.10     1:07.22 (35.12)     1:43.10 (35.88)     2:17.61 (34.51)
 23 Stromberger, Elizabeth A  14 TXLA-ST              2:13.58    2:17.72  
                  31.98     1:06.20 (34.22)     1:41.69 (35.49)     2:17.72 (36.03)
 24 Starnes, Emily            13 WAVE-ST              2:11.52    2:17.75  
                  31.66     1:05.90 (34.24)     1:41.72 (35.82)     2:17.75 (36.03)
 25 Wilkins, Chloe            14 NTRO-ST              2:19.81    2:18.12  
                  32.59     1:07.87 (35.28)     1:44.28 (36.41)     2:18.12 (33.84)
 26 Kurowski, Kendal          13 LSAC-ST              2:14.34    2:18.58  
                  32.41     1:07.24 (34.83)     1:43.64 (36.40)     2:18.58 (34.94)
 27 Singletary, Helen         13 NTRO-ST              2:18.07    2:19.27  
                  32.90     1:08.24 (35.34)     1:43.79 (35.55)     2:19.27 (35.48)
 28 Boyle, Abby               14 WLOO-ST              2:18.99    2:19.34  
                  32.62     1:07.41 (34.79)     1:43.70 (36.29)     2:19.34 (35.64)
 29 Waiwaiole, Edie           14 NTRO-ST              2:13.99    2:19.46  
                  31.16     1:05.50 (34.34)     1:42.05 (36.55)     2:19.46 (37.41)
 30 Mueller, Beth             14 HSC-ST               2:19.70    2:19.47  
                  31.76     1:06.74 (34.98)     1:43.42 (36.68)     2:19.47 (36.05)
 31 Dinwiddie, Emma           14 ASC-ST               2:18.32    2:19.54  
                  32.36     1:07.59 (35.23)     1:43.84 (36.25)     2:19.54 (35.70)
 32 Nguyen, Adrienne          14 NTRO-ST              2:20.76    2:19.81  
                  33.08     1:07.91 (34.83)     1:43.87 (35.96)     2:19.81 (35.94)
 33 Pool, Macy                14 LSAC-ST              2:20.77    2:20.05  
                  33.05     1:08.91 (35.86)     1:45.57 (36.66)     2:20.05 (34.48)
 34 Makilan, Francesca        14 Alamo Area-ST        2:19.42    2:20.37  
                  33.11     1:08.10 (34.99)     1:44.31 (36.21)     2:20.37 (36.06)
 35 Lofland, Maya             13 GOLD-ST              2:15.84    2:20.89  
                  34.24     1:09.69 (35.45)     1:45.51 (35.82)     2:20.89 (35.38)
 36 Tisdale, Haley            13 NTRO-ST              2:21.28    2:21.06  
                  33.46     1:08.74 (35.28)     1:44.78 (36.04)     2:21.06 (36.28)
 37 Weatherford, Vanessa      13 Winning Waters-ST    2:18.80    2:21.45  
                  32.98     1:08.24 (35.26)     1:45.10 (36.86)     2:21.45 (36.35)
 38 Eyre, Gwyn                14 VTAC-ST              2:21.08    2:21.52  
                  33.24     1:08.80 (35.56)     1:44.87 (36.07)     2:21.52 (36.65)
 39 Gottsman, Eve             14 ASC-ST               2:20.38    2:23.26  
                  35.12     1:11.36 (36.24)     1:47.66 (36.30)     2:23.26 (35.60)
 -- Siddapureddy, Megha       14 NTRO-ST              2:12.28         DQ  
                  30.30     1:02.99 (32.69)     1:36.72 (33.73)          DQ (34.00)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Scott, Jada               13 Alamo Area-ST        1:08.34    1:06.33   20  
                  31.23     1:06.33 (35.10)                                        
  2 Foxhoven, Kyla            13 ASC-ST               1:06.05    1:06.48   17  
                  31.19     1:06.48 (35.29)                                        
  3 Koltz, Michaela           13 NTRO-ST              1:06.98    1:06.64   16  
                  31.62     1:06.64 (35.02)                                        
  4 Vaishnani, Sonia          13 Alamo Area-ST        1:08.71    1:06.67   15  
                  31.67     1:06.67 (35.00)                                        
  5 Kanary, Karina            13 HSC-ST               1:07.06    1:06.80   14  
                  31.92     1:06.80 (34.88)                                        
  6 Leese, Antonia            14 LSAC-ST              1:10.16    1:09.45   13  
                  32.87     1:09.45 (36.58)                                        
  7 Wilkins, Chloe            14 NTRO-ST              1:10.48    1:10.00   12  
                  32.63     1:10.00 (37.37)                                        
  8 Rautaneva, Julia          14 NTRO-ST              1:09.68    1:10.14   11  
                  33.50     1:10.14 (36.64)                                        
B - Final
  9 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST              1:11.21    1:09.42    9  
                  33.13     1:09.42 (36.29)                                        
 10 Sanders, Abigail          13 ASC-ST               1:11.73    1:09.49    7  
                  32.44     1:09.49 (37.05)                                        
 11 DuBose, Jaylin            14 NTRO-ST              1:11.43    1:09.78    6  
                  33.03     1:09.78 (36.75)                                        
 12 Singletary, Helen         13 NTRO-ST              1:12.15    1:10.58    5  
                  33.93     1:10.58 (36.65)                                        
 13 Montesinos, Elena         14 ASC-ST               1:12.00    1:11.18    4  
                  33.31     1:11.18 (37.87)                                        
 14 Bui, Jenny                14 NTRO-ST              1:11.17    1:11.23    3  
                  32.93     1:11.23 (38.30)                                        
 15 Williams, Megan           13 ASC-ST               1:12.08    1:11.88    2  
                  33.83     1:11.88 (38.05)                                        
 16 Castel, Ayame             14 WLOO-ST              1:11.27    1:12.06    1  
                  33.87     1:12.06 (38.19)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Foxhoven, Kyla            13 ASC-ST               1:07.50    1:06.05  
                  31.25     1:06.05 (34.80)                                        
  2 Koltz, Michaela           13 NTRO-ST              1:06.55    1:06.98  
                  31.60     1:06.98 (35.38)                                        
  3 Kanary, Karina            13 HSC-ST               1:08.76    1:07.06  
                  31.74     1:07.06 (35.32)                                        
  4 Scott, Jada               13 Alamo Area-ST        1:10.68    1:08.34  
                  32.01     1:08.34 (36.33)                                        
  5 Vaishnani, Sonia          13 Alamo Area-ST        1:07.82    1:08.71  
                  32.41     1:08.71 (36.30)                                        
  6 Rautaneva, Julia          14 NTRO-ST              1:09.53    1:09.68  
                  33.00     1:09.68 (36.68)                                        
  7 Leese, Antonia            14 LSAC-ST              1:09.83    1:10.16  
                  33.37     1:10.16 (36.79)                                        
  8 Wilkins, Chloe            14 NTRO-ST              1:11.27    1:10.48  
                  32.77     1:10.48 (37.71)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bui, Jenny                14 NTRO-ST              1:10.66    1:11.17  
                  33.71     1:11.17 (37.46)                                        
 10 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST              1:10.54    1:11.21  
                  34.15     1:11.21 (37.06)                                        
 11 Castel, Ayame             14 WLOO-ST              1:12.22    1:11.27  
                  33.65     1:11.27 (37.62)                                        
 12 DuBose, Jaylin            14 NTRO-ST              1:09.31    1:11.43  
                  34.44     1:11.43 (36.99)                                        
 13 Sanders, Abigail          13 ASC-ST               1:11.03    1:11.73  
                  33.29     1:11.73 (38.44)                                        
 14 Montesinos, Elena         14 ASC-ST               1:13.41    1:12.00  
                  33.69     1:12.00 (38.31)                                        
 15 Williams, Megan           13 ASC-ST               1:12.53    1:12.08  
                  34.11     1:12.08 (37.97)                                        
 16 Singletary, Helen         13 NTRO-ST              1:11.05    1:12.15  
                  33.80     1:12.15 (38.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Edmonds, Callie           14 VTAC-ST              1:13.60    1:12.28  
                  34.27     1:12.28 (38.01)                                        
 18 Dinwiddie, Emma           14 ASC-ST               1:13.05    1:12.63  
                  33.93     1:12.63 (38.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Vargas, Sofia             14 NTRO-ST              1:12.64    1:12.75  
                  34.52     1:12.75 (38.23)                                        
 20 Selman, Audrey            14 LCA-ST               1:13.34    1:12.79  
                  34.29     1:12.79 (38.50)                                        
 21 LI, Irena                 13 TXLA-ST              1:14.19    1:13.16  
                  34.55     1:13.16 (38.61)                                        
 22 Davis, Eva                13 LCA-ST               1:13.93    1:13.50  
                  34.93     1:13.50 (38.57)                                        
 23 Starnes, Emily            13 WAVE-ST              1:13.77    1:13.70  
                  34.60     1:13.70 (39.10)                                        
 24 Attaway, Avery            13 ASC-ST               1:14.31    1:14.59  
                  35.19     1:14.59 (39.40)                                        
 25 Stromberger, Elizabeth A  14 TXLA-ST              1:14.96    1:14.65  
                  34.69     1:14.65 (39.96)                                        
 26 Hirsch, Aly               13 ASC-ST               1:14.63    1:14.84  
                  35.98     1:14.84 (38.86)                                        
 27 Crisp, Becca              14 SASA-ST              1:14.21    1:15.43  
                  35.91     1:15.43 (39.52)                                        
 28 Flores, Penelope          14 SASA-ST              1:14.25    1:15.61  
                  35.62     1:15.61 (39.99)                                        
 29 McCafferty, Rachel        14 Alamo Area-ST        1:13.53    1:15.78  
                  35.36     1:15.78 (40.42)                                        
 30 Lampert, Brynn            14 TXLA-ST              1:14.55    1:16.51  
                  36.43     1:16.51 (40.08)                                        
 31 Schneider, Cailyn         13 ASC-ST               1:27.68L   1:17.29  
                  35.83     1:17.29 (41.46)                                        
 32 Freeman, Hailey           13 NTRO-ST              1:26.58L   1:17.35  
                  36.21     1:17.35 (41.14)                                        
 33 Shipps, Stella            14 NTRO-ST              1:14.63    1:17.96  
                  36.50     1:17.96 (41.46)                                        
 34 Roberts, Lauren           13 NTRO-ST              1:27.03L   1:20.11  
                  37.06     1:20.11 (43.05)                                        
 35 Blinchevsky, Netta        13 WLOO-ST              1:26.19L   1:23.76  
                  38.88     1:23.76 (44.88)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Foxhoven, Kyla            13 ASC-ST               2:27.40    2:24.55   20  
                  32.65     1:09.36 (36.71)     1:47.15 (37.79)     2:24.55 (37.40)
  2 Vaishnani, Sonia          13 Alamo Area-ST        2:26.59    2:24.58   17  
                  32.29     1:08.92 (36.63)     1:47.15 (38.23)     2:24.58 (37.43)
  3 Kanary, Karina            13 HSC-ST               2:29.48    2:27.49   16  
                  33.36     1:11.26 (37.90)     1:49.97 (38.71)     2:27.49 (37.52)
  4 Koltz, Michaela           13 NTRO-ST              2:32.02    2:27.99   15  
                  34.52     1:12.88 (38.36)     1:50.59 (37.71)     2:27.99 (37.40)
  5 Rautaneva, Julia          14 NTRO-ST              2:33.30    2:28.88   14  
                  34.47     1:11.33 (36.86)     1:50.02 (38.69)     2:28.88 (38.86)
  6 Park, Jasmine             13 NTRO-ST              2:31.77    2:32.00   13  
                  33.89     1:13.07 (39.18)     1:52.53 (39.46)     2:32.00 (39.47)
  7 Williams, Megan           13 ASC-ST               2:34.10    2:32.22   12  
                  34.33     1:12.66 (38.33)     1:52.15 (39.49)     2:32.22 (40.07)
  8 Biberdorf, Genevieve      14 HEAT-ST              2:34.20    2:32.77   11  
                  35.05     1:14.17 (39.12)     1:53.16 (38.99)     2:32.77 (39.61)
B - Final
  9 DuBose, Jaylin            14 NTRO-ST              2:34.99    2:26.03    9  
                  33.39     1:09.99 (36.60)     1:47.87 (37.88)     2:26.03 (38.16)
 10 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST              2:37.78    2:29.39    7  
                  34.60     1:12.38 (37.78)     1:51.58 (39.20)     2:29.39 (37.81)
 11 Leese, Antonia            14 LSAC-ST              2:35.79    2:31.78    6  
                  33.52     1:11.89 (38.37)     1:52.00 (40.11)     2:31.78 (39.78)
 12 Sanders, Abigail          13 ASC-ST               2:37.10    2:33.20    5  
                  33.23     1:12.11 (38.88)     1:52.74 (40.63)     2:33.20 (40.46)
 13 Vopat, Morgan             13 WLOO-ST              2:38.21    2:36.76    4  
                  35.68     1:15.94 (40.26)     1:57.39 (41.45)     2:36.76 (39.37)
 14 Moser, Miranda            13 WLOO-ST              2:38.12    2:37.52    3  
                  35.45     1:15.70 (40.25)     1:56.86 (41.16)     2:37.52 (40.66)
 15 Mills, Ryan               14 AQTX-ST              2:35.61    2:37.56    2  
                  35.62     1:15.03 (39.41)     1:56.13 (41.10)     2:37.56 (41.43)
 16 Makilan, Francesca        14 Alamo Area-ST        2:38.12    2:37.65    1  
                  34.72     1:14.17 (39.45)     1:55.45 (41.28)     2:37.65 (42.20)
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vaishnani, Sonia          13 Alamo Area-ST        2:26.61    2:26.59  
                  32.78     1:09.86 (37.08)     1:48.33 (38.47)     2:26.59 (38.26)
  2 Foxhoven, Kyla            13 ASC-ST               2:27.69    2:27.40  
                  33.03     1:10.96 (37.93)     1:49.77 (38.81)     2:27.40 (37.63)
  3 Scott, Jada               13 Alamo Area-ST        2:31.57    2:29.43  
                  33.91     1:11.39 (37.48)     1:50.81 (39.42)     2:29.43 (38.62)
  4 Kanary, Karina            13 HSC-ST               2:29.82    2:29.48  
                  33.55     1:11.57 (38.02)     1:50.91 (39.34)     2:29.48 (38.57)
  5 Park, Jasmine             13 NTRO-ST              2:39.84    2:31.77  
                  33.93     1:12.43 (38.50)     1:52.18 (39.75)     2:31.77 (39.59)
  6 Koltz, Michaela           13 NTRO-ST              2:24.78    2:32.02  
                  34.27     1:12.90 (38.63)     1:52.20 (39.30)     2:32.02 (39.82)
  7 Rautaneva, Julia          14 NTRO-ST              2:26.95    2:33.30  
                  34.43     1:13.60 (39.17)     1:53.51 (39.91)     2:33.30 (39.79)
  8 Williams, Megan           13 ASC-ST               2:33.66    2:34.10  
                  34.63     1:12.96 (38.33)     1:52.98 (40.02)     2:34.10 (41.12)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Biberdorf, Genevieve      14 HEAT-ST              2:32.83    2:34.20  
                  35.29     1:14.94 (39.65)     1:54.51 (39.57)     2:34.20 (39.69)
 10 DuBose, Jaylin            14 NTRO-ST              2:24.48    2:34.99  
                  34.79     1:12.97 (38.18)     1:54.29 (41.32)     2:34.99 (40.70)
 11 Mills, Ryan               14 AQTX-ST              2:39.91    2:35.61  
                  35.38     1:14.67 (39.29)     1:54.90 (40.23)     2:35.61 (40.71)
 12 Leese, Antonia            14 LSAC-ST              2:35.17    2:35.79  
                  34.17     1:14.14 (39.97)     1:55.14 (41.00)     2:35.79 (40.65)
 13 Baker, Kira               14 NTRO-ST              2:42.56    2:36.73  
                  35.57     1:15.02 (39.45)     1:56.01 (40.99)     2:36.73 (40.72)
 14 Sanders, Abigail          13 ASC-ST               2:30.47    2:37.10  
                  34.84     1:14.54 (39.70)     1:55.37 (40.83)     2:37.10 (41.73)
 15 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST              2:28.26    2:37.78  
                  36.56     1:17.20 (40.64)     1:57.98 (40.78)     2:37.78 (39.80)
 16 Makilan, Francesca        14 Alamo Area-ST        2:33.40    2:38.12  
                  35.78     1:15.79 (40.01)     1:56.92 (41.13)     2:38.12 (41.20)
 16 Moser, Miranda            13 WLOO-ST              2:40.31    2:38.12  
                  35.10     1:15.07 (39.97)     1:56.57 (41.50)     2:38.12 (41.55)
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Vopat, Morgan             13 WLOO-ST              2:39.35    2:38.21  
                  36.00     1:16.29 (40.29)     1:57.18 (40.89)     2:38.21 (41.03)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Montesinos, Elena         14 ASC-ST               2:36.06    2:38.56  
                  35.04     1:15.23 (40.19)     1:56.95 (41.72)     2:38.56 (41.61)
 20 Almstedt, Sophie          14 ASC-ST               2:41.78    2:38.68  
                  35.40     1:15.91 (40.51)     1:57.34 (41.43)     2:38.68 (41.34)
 21 Crisp, Becca              14 SASA-ST              2:39.93    2:38.77  
                  36.53     1:16.83 (40.30)     1:57.73 (40.90)     2:38.77 (41.04)
 22 Bui, Jenny                14 NTRO-ST              2:37.26    2:38.90  
                  34.94     1:15.02 (40.08)     1:56.51 (41.49)     2:38.90 (42.39)
 23 Singletary, Helen         13 NTRO-ST              2:35.94    2:39.54  
                  35.09     1:15.52 (40.43)     1:57.10 (41.58)     2:39.54 (42.44)
 24 O'Leary, Hannah           13 AQTX-ST              2:39.57    2:39.62  
                  35.93     1:16.08 (40.15)     1:57.78 (41.70)     2:39.62 (41.84)
 25 Gettys, Emma              14 GOLD-ST              2:34.39    2:39.69  
                  34.69     1:15.09 (40.40)     1:57.10 (42.01)     2:39.69 (42.59)
 26 Attaway, Avery            13 ASC-ST               2:41.51    2:40.67  
                  36.07     1:16.74 (40.67)     1:58.56 (41.82)     2:40.67 (42.11)
 26 Vargas, Sofia             14 NTRO-ST              2:41.33    2:40.67  
                  36.03     1:16.70 (40.67)     1:59.30 (42.60)     2:40.67 (41.37)
 28 Gottsman, Eve             14 ASC-ST               2:42.24    2:40.79  
                  35.97     1:16.91 (40.94)     1:58.65 (41.74)     2:40.79 (42.14)
 29 Wilkins, Chloe            14 NTRO-ST              2:35.14    2:41.29  
                  34.93     1:15.68 (40.75)     1:57.54 (41.86)     2:41.29 (43.75)
 30 LI, Irena                 13 TXLA-ST              2:41.47    2:41.74  
                  35.60     1:16.35 (40.75)     1:59.36 (43.01)     2:41.74 (42.38)
 31 Davis, Eva                13 LCA-ST               2:40.45    2:42.22  
                  36.49     1:17.27 (40.78)     1:59.08 (41.81)     2:42.22 (43.14)
 32 Hirsch, Aly               13 ASC-ST               2:42.61    2:42.36  
                  37.15     1:18.88 (41.73)     2:01.04 (42.16)     2:42.36 (41.32)
 33 McCafferty, Rachel        14 Alamo Area-ST        2:42.31    2:42.57  
                  36.92     1:18.38 (41.46)     2:00.29 (41.91)     2:42.57 (42.28)
 34 Blake, Lindsey            13 NTRO-ST              2:39.40    2:43.51  
                  35.67     1:17.92 (42.25)     2:00.43 (42.51)     2:43.51 (43.08)
 35 Flores, Penelope          14 SASA-ST              2:43.10    2:44.02  
                  37.10     1:18.87 (41.77)     2:01.79 (42.92)     2:44.02 (42.23)
 36 Boutin, Gala              13 Alamo Area-ST        2:43.54    2:44.48  
                  37.36     1:19.26 (41.90)     2:02.88 (43.62)     2:44.48 (41.60)
 37 Shipps, Stella            14 NTRO-ST              2:41.15    2:45.16  
                  36.81     1:18.27 (41.46)     2:01.79 (43.52)     2:45.16 (43.37)
 38 Freeman, Hailey           13 NTRO-ST              2:43.24    2:45.53  
                  37.19     1:20.01 (42.82)     2:03.19 (43.18)     2:45.53 (42.34)
 39 Lewis, Jordan             13 ASC-ST               2:42.84    2:49.25  
                  36.87     1:19.48 (42.61)     2:04.98 (45.50)     2:49.25 (44.27)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mills, Ryan               14 AQTX-ST              1:00.23      58.64   20  
                  27.41       58.64 (31.23)                                        
  2 Karas, Savannah           14 ASC-ST                 59.31      58.68   17  
                  27.73       58.68 (30.95)                                        
  3 Cullicott, Norah          13 NTRO-ST              1:00.33      59.19   16  
                  27.84       59.19 (31.35)                                        
  4 Moser, Miranda            13 WLOO-ST              1:00.78      59.35   15  
                  27.95       59.35 (31.40)                                        
  5 Baker, Kira               14 NTRO-ST              1:00.53    1:00.08   14  
                  27.85     1:00.08 (32.23)                                        
  6 Nguyen, Tam-my            14 NTRO-ST              1:00.68    1:00.59   13  
                  28.53     1:00.59 (32.06)                                        
  7 Black, Meriden            13 SASA-ST                59.80    1:01.19   12  
                  28.24     1:01.19 (32.95)                                        
  8 Castel, Ayame             14 WLOO-ST              1:00.44    1:01.66   11  
                  28.08     1:01.66 (33.58)                                        
B - Final
  9 Gettys, Emma              14 GOLD-ST              1:00.93      59.88    9  
                  28.08       59.88 (31.80)                                        
 10 Baylor, Madi              14 TXLA-ST              1:00.89      59.99    7  
                  27.80       59.99 (32.19)                                        
 11 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST              1:01.17    1:00.17    6  
                  28.56     1:00.17 (31.61)                                        
 12 Vargas, Sofia             14 NTRO-ST              1:01.27    1:00.61    5  
                  28.47     1:00.61 (32.14)                                        
 13 Lovett, Lucia             14 NTRO-ST              1:01.62    1:00.79    4  
                  28.90     1:00.79 (31.89)                                        
 14 Mealey, Maddie            13 SASA-ST              1:01.04    1:01.04    3  
                  28.28     1:01.04 (32.76)                                        
 15 Romine, Maren             14 Alamo Area-ST        1:01.84    1:01.22    2  
                  28.73     1:01.22 (32.49)                                        
 16 Clevenger, Grace          14 Alamo Area-ST        1:01.77    1:01.37    1  
                  28.40     1:01.37 (32.97)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Karas, Savannah           14 ASC-ST                 59.22      59.31  
                  27.92       59.31 (31.39)                                        
  2 Black, Meriden            13 SASA-ST              1:01.85      59.80  
                  27.95       59.80 (31.85)                                        
  3 Shipps, Stella            14 NTRO-ST                59.98    1:00.13  
                  28.25     1:00.13 (31.88)                                        
  4 Mills, Ryan               14 AQTX-ST                59.52    1:00.23  
                  28.44     1:00.23 (31.79)                                        
  5 Cullicott, Norah          13 NTRO-ST              1:00.62    1:00.33  
                  28.20     1:00.33 (32.13)                                        
  6 Castel, Ayame             14 WLOO-ST              1:00.20    1:00.44  
                  28.82     1:00.44 (31.62)                                        
  7 Baker, Kira               14 NTRO-ST              1:00.79    1:00.53  
                  28.62     1:00.53 (31.91)                                        
  8 Nguyen, Tam-my            14 NTRO-ST                59.55    1:00.68  
                  28.38     1:00.68 (32.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Moser, Miranda            13 WLOO-ST              1:01.92    1:00.78  
                  29.07     1:00.78 (31.71)                                        
 10 Baylor, Madi              14 TXLA-ST              1:03.40    1:00.89  
                  28.65     1:00.89 (32.24)                                        
 11 Gettys, Emma              14 GOLD-ST              1:00.49    1:00.93  
                  28.43     1:00.93 (32.50)                                        
 12 Mealey, Maddie            13 SASA-ST              1:02.30    1:01.04  
                  28.63     1:01.04 (32.41)                                        
 13 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST                59.73    1:01.17  
                  28.83     1:01.17 (32.34)                                        
 14 Vargas, Sofia             14 NTRO-ST              1:00.66    1:01.27  
                  28.45     1:01.27 (32.82)                                        
 15 Lovett, Lucia             14 NTRO-ST              1:00.80    1:01.62  
                  28.68     1:01.62 (32.94)                                        
 16 Clevenger, Grace          14 Alamo Area-ST        1:00.99    1:01.77  
                  28.65     1:01.77 (33.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Romine, Maren             14 Alamo Area-ST        1:01.44    1:01.84  
                  28.85     1:01.84 (32.99)                                        
 18 Nader, lea                14 Alamo Area-ST             NT    1:01.85  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Copes, Jenna              14 Alamo Area-ST        1:03.28    1:02.01  
                  28.47     1:02.01 (33.54)                                        
 20 Weeks, Sonya              14 ATAC-ST              1:01.79    1:02.20  
                  28.90     1:02.20 (33.30)                                        
 21 Kanary, Karina            13 HSC-ST               1:03.58    1:02.22  
                  29.13     1:02.22 (33.09)                                        
 22 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST              1:00.26    1:02.69  
                  30.35     1:02.69 (32.34)                                        
 23 Gore, Shireen             14 NTRO-ST              1:03.98    1:02.75  
                  29.08     1:02.75 (33.67)                                        
 24 O'Leary, Hannah           13 AQTX-ST              1:03.85    1:02.92  
                  29.57     1:02.92 (33.35)                                        
 25 Davis, Eva                13 LCA-ST               1:02.67    1:03.03  
                  29.02     1:03.03 (34.01)                                        
 26 Ruan, Angela              14 WLOO-ST              1:02.69    1:03.14  
                  29.56     1:03.14 (33.58)                                        
 27 Nutter, Sophie            13 LCA-ST               1:03.42    1:03.83  
                  29.79     1:03.83 (34.04)                                        
 28 Park, Jasmine             13 NTRO-ST              1:01.40    1:04.03  
                  30.12     1:04.03 (33.91)                                        
 29 DuBose, Jaylin            14 NTRO-ST              1:04.14    1:04.15  
                  29.51     1:04.15 (34.64)                                        
 30 Delostrinos, Stephie      14 Alamo Area-ST        1:04.02    1:04.29  
                  30.33     1:04.29 (33.96)                                        
 31 Davis, Maddie             14 NTRO-ST              1:03.03    1:04.62  
                  30.37     1:04.62 (34.25)                                        
 32 Rimel, Hanna              14 TXLA-ST              1:03.69    1:05.13  
                  30.33     1:05.13 (34.80)                                        
 33 Biberdorf, Genevieve      14 HEAT-ST              1:04.08    1:05.91  
                  31.10     1:05.91 (34.81)                                        
 34 Sanders, Abigail          13 ASC-ST               1:03.99    1:06.74  
                  30.30     1:06.74 (36.44)                                        
 35 Jimenez, Isabella         14 Alamo Area-ST        1:02.46    1:07.49  
                  31.68     1:07.49 (35.81)                                        
 36 Frederick, Arianna        14 LSAC-ST              1:03.68    1:09.50  
                  29.42     1:09.50 (40.08)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gettys, Emma              14 GOLD-ST              2:11.00    2:08.23   20  
                  28.29     1:00.66 (32.37)     1:34.91 (34.25)     2:08.23 (33.32)
  2 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST              2:10.06    2:09.05   17  
                  28.55     1:01.18 (32.63)     1:34.77 (33.59)     2:09.05 (34.28)
  3 Planz, Liana              14 TST-ST               2:10.97    2:09.62   16  
                  29.21     1:01.97 (32.76)     1:35.68 (33.71)     2:09.62 (33.94)
  4 Karas, Savannah           14 ASC-ST               2:11.17    2:10.55   15  
                  28.87     1:01.19 (32.32)     1:35.35 (34.16)     2:10.55 (35.20)
  5 Mills, Ryan               14 AQTX-ST              2:13.08    2:12.50   14  
                  28.47     1:02.11 (33.64)     1:37.08 (34.97)     2:12.50 (35.42)
  6 Shipps, Stella            14 NTRO-ST              2:13.80    2:12.83   13  
                  29.81     1:02.66 (32.85)     1:37.12 (34.46)     2:12.83 (35.71)
  7 Moser, Miranda            13 WLOO-ST              2:13.32    2:13.01   12  
                  29.38     1:03.07 (33.69)     1:37.88 (34.81)     2:13.01 (35.13)
  8 Siddapureddy, Megha       14 NTRO-ST              2:13.79    2:14.15   11  
                  28.62     1:00.60 (31.98)     1:35.39 (34.79)     2:14.15 (38.76)
B - Final
  9 Kanary, Karina            13 HSC-ST               2:16.89    2:11.91    9  
                  29.16     1:02.61 (33.45)     1:37.35 (34.74)     2:11.91 (34.56)
 10 Romine, Maren             14 Alamo Area-ST        2:14.10    2:12.07    7  
                  29.43     1:02.48 (33.05)     1:37.56 (35.08)     2:12.07 (34.51)
 11 Black, Meriden            13 SASA-ST              2:15.01    2:12.45    6  
                  29.25     1:01.86 (32.61)     1:36.16 (34.30)     2:12.45 (36.29)
 12 Mealey, Maddie            13 SASA-ST              2:14.39    2:16.00    5  
                  29.91     1:03.01 (33.10)     1:38.88 (35.87)     2:16.00 (37.12)
 13 Clevenger, Grace          14 Alamo Area-ST        2:17.21    2:16.54    4  
                  29.00     1:02.42 (33.42)     1:38.33 (35.91)     2:16.54 (38.21)
 14 Vargas, Sofia             14 NTRO-ST              2:19.45    2:16.68    3  
                  29.82     1:03.75 (33.93)     1:40.12 (36.37)     2:16.68 (36.56)
 15 O'Leary, Hannah           13 AQTX-ST              2:19.61    2:18.16    2  
                  30.34     1:05.48 (35.14)     1:41.92 (36.44)     2:18.16 (36.24)
 16 Davis, Maddie             14 NTRO-ST              2:17.59    2:18.29    1  
                  30.81     1:04.43 (33.62)     1:41.86 (37.43)     2:18.29 (36.43)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rodriguez, Morgan         14 NTRO-ST              2:11.27    2:10.06  
                  28.98     1:01.57 (32.59)     1:35.56 (33.99)     2:10.06 (34.50)
  2 Planz, Liana              14 TST-ST               2:16.22    2:10.97  
                  28.78     1:01.86 (33.08)     1:35.72 (33.86)     2:10.97 (35.25)
  3 Gettys, Emma              14 GOLD-ST              2:11.14    2:11.00  
                  28.41     1:01.33 (32.92)     1:35.82 (34.49)     2:11.00 (35.18)
  4 Karas, Savannah           14 ASC-ST               2:11.75    2:11.17  
                  28.83     1:01.79 (32.96)     1:36.25 (34.46)     2:11.17 (34.92)
  5 Scott, Jada               13 Alamo Area-ST        2:14.35    2:12.50  
                  29.54     1:02.35 (32.81)     1:37.19 (34.84)     2:12.50 (35.31)
  6 Mills, Ryan               14 AQTX-ST              2:13.84    2:13.08  
                  29.19     1:03.25 (34.06)     1:38.17 (34.92)     2:13.08 (34.91)
  7 Moser, Miranda            13 WLOO-ST              2:19.55    2:13.32  
                  29.66     1:02.67 (33.01)     1:37.26 (34.59)     2:13.32 (36.06)
  8 Siddapureddy, Megha       14 NTRO-ST              2:14.70    2:13.79  
                  29.45     1:03.04 (33.59)     1:38.34 (35.30)     2:13.79 (35.45)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shipps, Stella            14 NTRO-ST              2:12.04    2:13.80  
                  30.28     1:04.10 (33.82)     1:38.02 (33.92)     2:13.80 (35.78)
 10 Romine, Maren             14 Alamo Area-ST        2:14.33    2:14.10  
                  29.56     1:03.01 (33.45)     1:38.30 (35.29)     2:14.10 (35.80)
 11 Mealey, Maddie            13 SASA-ST              2:15.85    2:14.39  
                  29.21     1:02.25 (33.04)     1:37.71 (35.46)     2:14.39 (36.68)
 12 Black, Meriden            13 SASA-ST              2:14.56    2:15.01  
                  28.31     1:01.76 (33.45)     1:37.23 (35.47)     2:15.01 (37.78)
 13 Kanary, Karina            13 HSC-ST               2:25.14    2:16.89  
                  28.98     1:03.46 (34.48)     1:40.13 (36.67)     2:16.89 (36.76)
 14 Clevenger, Grace          14 Alamo Area-ST        2:14.75    2:17.21  
                  28.68     1:02.24 (33.56)     1:37.96 (35.72)     2:17.21 (39.25)
 15 Davis, Maddie             14 NTRO-ST              2:21.78    2:17.59  
                  31.32     1:04.92 (33.60)     1:41.38 (36.46)     2:17.59 (36.21)
 16 Vargas, Sofia             14 NTRO-ST              2:17.83    2:19.45  
                  30.04     1:04.24 (34.20)     1:41.41 (37.17)     2:19.45 (38.04)
-------------------------------------------------------------------------
 17 O'Leary, Hannah           13 AQTX-ST              2:20.85    2:19.61  
                  30.37     1:06.49 (36.12)     1:43.42 (36.93)     2:19.61 (36.19)
 18 Nutter, Sophie            13 LCA-ST               2:21.30    2:20.05  
                  30.57     1:04.95 (34.38)     1:42.83 (37.88)     2:20.05 (37.22)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Davis, Eva                13 LCA-ST               2:21.42    2:20.12  
                  30.70     1:05.62 (34.92)     1:41.77 (36.15)     2:20.12 (38.35)
 20 DuBose, Jaylin            14 NTRO-ST              2:20.22    2:21.50  
                  31.05     1:05.91 (34.86)     1:43.22 (37.31)     2:21.50 (38.28)
 21 Ruan, Angela              14 WLOO-ST              2:16.43    2:24.21  
                  30.14     1:05.38 (35.24)     1:43.21 (37.83)     2:24.21 (41.00)
 22 Jimenez, Isabella         14 Alamo Area-ST        2:21.54    2:24.63  
                  32.67     1:07.66 (34.99)     1:46.06 (38.40)     2:24.63 (38.57)
 23 Ward, Carissa             13 HSC-ST               2:25.19    2:26.81  
                  30.70     1:07.10 (36.40)     1:46.40 (39.30)     2:26.81 (40.41)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Foxhoven, Kyla            13 ASC-ST               2:12.58    2:10.75   20  
                  27.94     1:01.51 (33.57)     1:39.75 (38.24)     2:10.75 (31.00)
  2 Schaufelberger, Cammi     14 NTRO-ST              2:14.22    2:11.74   17  
                  28.59     1:01.55 (32.96)     1:41.06 (39.51)     2:11.74 (30.68)
  3 Mills, Ryan               14 AQTX-ST              2:15.87    2:11.99   16  
                  28.33     1:02.08 (33.75)     1:41.93 (39.85)     2:11.99 (30.06)
  4 Gettys, Emma              14 GOLD-ST              2:16.04    2:13.84   15  
                  28.41     1:03.55 (35.14)     1:43.78 (40.23)     2:13.84 (30.06)
  5 Blake, Lindsey            13 NTRO-ST              2:16.30    2:14.30   14  
                  29.39     1:02.98 (33.59)     1:43.73 (40.75)     2:14.30 (30.57)
  6 Koltz, Michaela           13 NTRO-ST              2:16.18    2:14.96   13  
                  30.14     1:04.87 (34.73)     1:42.84 (37.97)     2:14.96 (32.12)
  7 Baker, Kira               14 NTRO-ST              2:15.16    2:16.55   12  
                  29.10     1:03.93 (34.83)     1:45.23 (41.30)     2:16.55 (31.32)
  8 Nguyen, Tam-my            14 NTRO-ST              2:15.94    2:17.10   11  
                  29.11     1:04.27 (35.16)     1:45.49 (41.22)     2:17.10 (31.61)
B - Final
  9 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST              2:17.83    2:12.59    9  
                  28.15     1:03.48 (35.33)     1:43.57 (40.09)     2:12.59 (29.02)
 10 O'Leary, Hannah           13 AQTX-ST              2:16.95    2:13.02    7  
                  28.80     1:02.68 (33.88)     1:42.90 (40.22)     2:13.02 (30.12)
 11 Rautaneva, Julia          14 NTRO-ST              2:18.14    2:14.94    6  
                  29.69     1:04.50 (34.81)     1:43.57 (39.07)     2:14.94 (31.37)
 12 Ruan, Angela              14 WLOO-ST              2:18.10    2:16.18    5  
                  29.06     1:03.38 (34.32)     1:44.30 (40.92)     2:16.18 (31.88)
 13 Moser, Miranda            13 WLOO-ST              2:17.18    2:17.76    4  
                  29.54     1:05.23 (35.69)     1:45.95 (40.72)     2:17.76 (31.81)
 14 Karas, Savannah           14 ASC-ST               2:17.08    2:17.84    3  
                  29.10     1:04.72 (35.62)     1:46.15 (41.43)     2:17.84 (31.69)
 15 Mealey, Maddie            13 SASA-ST              2:18.70    2:21.47    2  
                  29.53     1:05.06 (35.53)     1:47.92 (42.86)     2:21.47 (33.55)
 16 Kanary, Karina            13 HSC-ST               2:17.98    2:23.29    1  
                  29.51     1:07.84 (38.33)     1:49.36 (41.52)     2:23.29 (33.93)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Jada               13 Alamo Area-ST        2:11.37    2:08.93  
                  28.37     1:01.00 (32.63)     1:38.12 (37.12)     2:08.93 (30.81)
  2 Foxhoven, Kyla            13 ASC-ST               2:14.46    2:12.58  
                  29.13     1:03.20 (34.07)     1:41.36 (38.16)     2:12.58 (31.22)
  3 Schaufelberger, Cammi     14 NTRO-ST              2:10.91    2:14.22  
                  29.25     1:03.16 (33.91)     1:43.17 (40.01)     2:14.22 (31.05)
  4 Baker, Kira               14 NTRO-ST              2:14.47    2:15.16  
                  28.99     1:02.72 (33.73)     1:44.14 (41.42)     2:15.16 (31.02)
  5 Mills, Ryan               14 AQTX-ST              2:17.24    2:15.87  
                  28.51     1:04.07 (35.56)     1:44.58 (40.51)     2:15.87 (31.29)
  6 Selman, Audrey            14 LCA-ST               2:18.01    2:15.90  
                  29.28     1:02.91 (33.63)     1:44.81 (41.90)     2:15.90 (31.09)
  7 Nguyen, Tam-my            14 NTRO-ST              2:15.28    2:15.94  
                  29.38     1:04.56 (35.18)     1:45.10 (40.54)     2:15.94 (30.84)
  8 Gettys, Emma              14 GOLD-ST              2:14.58    2:16.04  
                  28.53     1:03.75 (35.22)     1:44.63 (40.88)     2:16.04 (31.41)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Koltz, Michaela           13 NTRO-ST              2:17.64    2:16.18  
                  30.42     1:05.35 (34.93)     1:43.95 (38.60)     2:16.18 (32.23)
 10 Blake, Lindsey            13 NTRO-ST              2:18.65    2:16.30  
                  29.83     1:04.99 (35.16)     1:44.17 (39.18)     2:16.30 (32.13)
 11 O'Leary, Hannah           13 AQTX-ST              2:19.39    2:16.95  
                  29.47     1:04.10 (34.63)     1:44.90 (40.80)     2:16.95 (32.05)
 12 Karas, Savannah           14 ASC-ST               2:14.27    2:17.08  
                  29.00     1:04.38 (35.38)     1:45.12 (40.74)     2:17.08 (31.96)
 13 Moser, Miranda            13 WLOO-ST              2:20.50    2:17.18  
                  29.74     1:05.64 (35.90)     1:46.07 (40.43)     2:17.18 (31.11)
 14 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST              2:11.71    2:17.83  
                  29.52     1:05.82 (36.30)     1:46.80 (40.98)     2:17.83 (31.03)
 15 Kanary, Karina            13 HSC-ST               2:19.22    2:17.98  
                  29.43     1:07.21 (37.78)     1:45.46 (38.25)     2:17.98 (32.52)
 16 Ruan, Angela              14 WLOO-ST              2:17.25    2:18.10  
                  29.60     1:04.68 (35.08)     1:46.34 (41.66)     2:18.10 (31.76)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rautaneva, Julia          14 NTRO-ST              2:15.31    2:18.14  
                  30.01     1:06.33 (36.32)     1:46.09 (39.76)     2:18.14 (32.05)
 18 Hoang, Trinity            13 NTRO-ST              2:14.91    2:18.37  
                  29.42     1:03.10 (33.68)     1:45.93 (42.83)     2:18.37 (32.44)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mealey, Maddie            13 SASA-ST              2:16.62    2:18.70  
                  29.91     1:05.81 (35.90)     1:47.37 (41.56)     2:18.70 (31.33)
 20 Siddapureddy, Megha       14 NTRO-ST              2:18.64    2:18.74  
                  28.79     1:02.57 (33.78)     1:47.10 (44.53)     2:18.74 (31.64)
 21 Shipps, Stella            14 NTRO-ST              2:20.18    2:19.40  
                  29.03     1:05.80 (36.77)     1:48.30 (42.50)     2:19.40 (31.10)
 22 Davis, Eva                13 LCA-ST               2:19.54    2:19.52  
                  29.90     1:06.22 (36.32)     1:47.37 (41.15)     2:19.52 (32.15)
 23 Davis, Maddie             14 NTRO-ST              2:18.66    2:19.68  
                  29.85     1:05.76 (35.91)     1:47.65 (41.89)     2:19.68 (32.03)
 24 Vopat, Morgan             13 WLOO-ST              2:20.70    2:20.41  
                  31.51     1:06.44 (34.93)     1:48.78 (42.34)     2:20.41 (31.63)
 25 DuBose, Jaylin            14 NTRO-ST              2:13.84    2:20.42  
                  31.09     1:07.82 (36.73)     1:47.99 (40.17)     2:20.42 (32.43)
 26 Warren, Paula             13 NTRO-ST              2:43.87L   2:20.85  
                  31.44     1:05.54 (34.10)     1:50.67 (45.13)     2:20.85 (30.18)
 27 Rimel, Hanna              14 TXLA-ST              2:16.87    2:20.97  
                  30.24     1:05.17 (34.93)     1:48.21 (43.04)     2:20.97 (32.76)
 28 McCafferty, Rachel        14 Alamo Area-ST        2:19.51    2:21.10  
                  31.01     1:06.87 (35.86)     1:48.77 (41.90)     2:21.10 (32.33)
 29 Wilkins, Chloe            14 NTRO-ST              2:43.46L   2:21.40  
                  31.94     1:08.13 (36.19)     1:48.88 (40.75)     2:21.40 (32.52)
 30 Gore, Shireen             14 NTRO-ST              2:19.71    2:21.72  
                  31.07     1:06.12 (35.05)     1:51.34 (45.22)     2:21.72 (30.38)
 31 Bui, Jenny                14 NTRO-ST              2:19.37    2:22.29  
                  31.11     1:07.93 (36.82)     1:48.81 (40.88)     2:22.29 (33.48)
 32 Dinwiddie, Emma           14 ASC-ST               2:19.84    2:22.52  
                  31.75     1:08.74 (36.99)     1:51.41 (42.67)     2:22.52 (31.11)
 33 Taylor, Michelle          13 NTRO-ST              2:22.97    2:22.57  
                  30.23     1:06.84 (36.61)     1:52.12 (45.28)     2:22.57 (30.45)
 34 Ward, Carissa             13 HSC-ST               2:40.21L   2:22.79  
                  30.69     1:06.83 (36.14)     1:51.34 (44.51)     2:22.79 (31.45)
 35 Mauldin, Gabby            14 Alamo Area-ST        2:19.48    2:22.91  
                  31.66     1:06.56 (34.90)     1:50.06 (43.50)     2:22.91 (32.85)
 36 Edmonds, Callie           14 VTAC-ST              2:22.53    2:23.40  
                  31.92     1:06.17 (34.25)     1:48.65 (42.48)     2:23.40 (34.75)
 37 Makilan, Francesca        14 Alamo Area-ST        2:20.90    2:23.78  
                  31.81     1:07.77 (35.96)     1:49.82 (42.05)     2:23.78 (33.96)
 38 Sanders, Abigail          13 ASC-ST               2:18.78    2:24.12  
                  31.28     1:09.00 (37.72)     1:49.85 (40.85)     2:24.12 (34.27)
 39 Freeman, Hailey           13 NTRO-ST              2:22.82    2:24.26  
                  32.51     1:09.16 (36.65)     1:52.14 (42.98)     2:24.26 (32.12)
 40 Singletary, Helen         13 NTRO-ST              2:22.93    2:24.76  
                  32.87     1:08.55 (35.68)     1:50.86 (42.31)     2:24.76 (33.90)
 41 Howard, Melaina           13 LCA-ST               2:22.09    2:25.93  
                  32.97                             1:53.11 ( )     2:25.93 (32.82)
 -- Lofland, Maya             13 GOLD-ST              2:20.49         DQ  
                  30.97     1:06.11 (35.14)     1:47.95 (41.84)          DQ (30.32)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:40.19    1:38.78   40  
     1) Scott, Jada 13                  2) Copes, Jenna 14                
     3) Pagadala, Suchi 14              4) Beach, Leyna 14                
                  24.02       48.89 (24.87)     1:15.20 (26.31)     1:38.78 (23.58)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:40.55    1:39.89   34  
     1) Lovett, Lucia 14                2) Mehok, Avery 13                
     3) Schaufelberger, Cammi 14        4) Wu, Kaylee 13                  
                  25.56       49.92 (24.36)     1:39.89 (49.97)                    
  3 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       1:42.38    1:41.46   32  
     1) Vaishnani, Sonia 13             2) Clevenger, Grace 14            
     3) Clark, Paige 14                 4) Romine, Maren 14               
                  25.54       50.77 (25.23)     1:16.04 (25.27)     1:41.46 (25.42)
  4 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:42.25    1:41.48   30  
     1) Emata, Melissa 14               2) Vopat, Morgan 13               
     3) Boyle, Abby 14                  4) Castel, Ayame 14               
                  25.64       51.46 (25.82)     1:17.42 (25.96)     1:41.48 (24.06)
  5 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:42.33    1:43.28   28  
     1) Michalski, Leah 14              2) Carter, Julia 13               
     3) Gore, Shireen 14                4) Baker, Kira 14                 
                  25.64       51.50 (25.86)     1:17.56 (26.06)     1:43.28 (25.72)
  6 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       1:43.52    1:43.54   26  
     1) Howard, Melaina 13              2) Doyal, Gracie 13               
     3) Nutter, Sophie 13               4) Selman, Audrey 14              
                  27.20       52.64 (25.44)     1:19.18 (26.54)     1:43.54 (24.36)
  7 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:44.73    1:43.92   24  
     1) Foxhoven, Kyla 13               2) Montesinos, Elena 14           
     3) Karas, Savannah 14              4) Dinwiddie, Emma 14             
                  25.14       51.63 (26.49)     1:43.92 (52.29)                    
  8 Hays Swim Club-ST  'A'                            1:46.33    1:44.38   22  
     1) Ward, Carissa 13                2) Kanary, Karina 13              
     3) Mueller, Beth 14                4) Perucca, Haley 13              
                  26.21       52.79 (26.58)     1:19.82 (27.03)     1:44.38 (24.56)
  9 Streamline Aquatics-ST  'A'                       1:46.70    1:46.30   18  
     1) Mealey, Maddie 13               2) Crisp, Becca 14                
     3) Flores, Penelope 14             4) Black, Meriden 13              
                  26.32       53.67 (27.35)     1:20.35 (26.68)     1:46.30 (25.95)
 10 Austin Swim Club-ST  'B'                          1:49.62    1:47.53   14  
     1) Almstedt, Sophie 14             2) Attaway, Avery 13              
     3) Weiss, Madison 14               4) Sanders, Abigail 13            
                  26.18       53.54 (27.36)     1:20.46 (26.92)     1:47.53 (27.07)
 11 Waterloo Swimming-ST  'B'                         1:51.61    1:49.01   12  
     1) Wells, Suzannah 14              2) Blinchevsky, Netta 13          
     3) Ruan, Angela 14                 4) Moser, Miranda 13              
                  27.33       56.74 (29.41)     1:23.44 (26.70)     1:49.01 (25.57)
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:36.87    3:39.65   40  
     1) Mehok, Avery 13                 2) Schaufelberger, Cammi 14       
     3) Lovett, Lucia 14                4) Wu, Kaylee 13                  
                  25.70       53.86 (53.86)     1:20.23 (26.37)     1:48.73 (54.87)
        2:15.21 (26.48)     2:44.95 (56.22)     3:11.27 (26.32)     3:39.65 (54.70)
  2 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:39.77    3:41.73   34  
     1) Baker, Kira 14                  2) Michalski, Leah 14             
     3) Nguyen, Tam-my 14               4) Cullicott, Norah 13            
                  26.68       55.00 (55.00)     1:21.84 (26.84)     1:51.37 (56.37)
        2:17.73 (26.36)     2:46.72 (55.35)     3:41.73 (55.01)                    
  3 Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:41.55    3:42.98   32  
     1) Emata, Melissa 14               2) Ruan, Angela 14                
     3) Boyle, Abby 14                  4) Castel, Ayame 14               
                  26.76       55.71 (55.71)     1:22.46 (26.75)     1:51.74 (56.03)
        2:18.77 (27.03)     2:49.58 (57.84)     3:15.19 (25.61)     3:42.98 (53.40)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:34.35    3:44.55   30  
     1) Clevenger, Grace 14             2) Copes, Jenna 14                
     3) Romine, Maren 14                4) Beach, Leyna 14                
                  26.48       54.84 (54.84)     1:21.77 (26.93)     1:53.45 (58.61)
        2:19.69 (26.24)     2:51.11 (57.66)     3:15.28 (24.17)     3:44.55 (53.44)
  5 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:44.49    3:45.98   28  
     1) Karas, Savannah 14              2) Montesinos, Elena 14           
     3) Dinwiddie, Emma 14              4) Foxhoven, Kyla 13              
                  27.06       56.76 (56.76)     1:24.03 (27.27)     1:54.30 (57.54)
        2:21.26 (26.96)     2:51.02 (56.72)     3:17.27 (26.25)     3:45.98 (54.96)
  6 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       3:44.09    3:46.45   26  
     1) Doyal, Gracie 13                2) Nutter, Sophie 13              
     3) Davis, Eva 13                   4) Selman, Audrey 14              
                  26.63       54.93 (54.93)     1:22.56 (27.63)     1:54.74 (59.81)
        2:21.93 (27.19)     2:52.48 (57.74)     3:18.21 (25.73)     3:46.45 (53.97)
  7 Texas Gold Swimming-ST  'A'                       3:49.24    3:46.74   24  
     1) Lofland, Maya 13                2) Gettys, Emma 14                
     3) Tramp, Paisley 14               4) Chambers, Joy 13               
                  27.50       56.51 (56.51)     1:23.22 (26.71)     1:52.38 (55.87)
        2:18.94 (26.56)     2:47.74 (55.36)     3:15.54 (27.80)     3:46.74 (59.00)
  8 Waterloo Swimming-ST  'B'                         3:51.75    3:48.60   22  
     1) Vopat, Morgan 13                2) Wells, Suzannah 14             
     3) Naden, Abby 13                  4) Moser, Miranda 13              
                  27.31       56.48 (56.48)     1:24.15 (27.67)     1:54.96 (58.48)
        2:21.78 (26.82)     2:50.95 (55.99)     3:18.17 (27.22)     3:48.60 (57.65)
  9 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         3:52.94    3:48.67   18  
     1) Schaedler, Shaelan 14           2) Sullivan, Caroline 14          
     3) Lampert, Brynn 14               4) Baylor, Madi 14                
                  27.33       57.02 (57.02)     1:24.55 (27.53)     1:55.01 (57.99)
        2:22.20 (27.19)     2:53.14 (58.13)     3:20.01 (26.87)     3:48.67 (55.53)
 10 Hays Swim Club-ST  'A'                            3:48.70    3:50.91   14  
     1) Perucca, Haley 13               2) Ward, Carissa 13               
     3) Mueller, Beth 14                4) Kanary, Karina 13              
                  27.54       57.96 (57.96)     1:24.16 (26.20)     1:53.66 (55.70)
        2:21.27 (27.61)     2:52.43 (58.77)     3:20.40 (27.97)     3:50.91 (58.48)
 11 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:41.44    3:52.88   12  
     1) Boutin, Gala 13                 2) Clark, Paige 14                
     3) Mauldin, Gabby 14               4) Salas Gomez, Xaviera 13        
                  28.29       59.33 (59.33)     1:26.02 (26.69)     1:55.80 (56.47)
        2:24.36 (28.56)     2:55.22 (59.42)     3:22.76 (27.54)     3:52.88 (57.66)
 12 Austin Swim Club-ST  'B'                          3:53.43    3:53.57   10  
     1) Sanders, Abigail 13             2) Attaway, Avery 13              
     3) Weiss, Madison 14               4) Almstedt, Sophie 14            
                  28.46   1:00.74 (1:00.74)     1:28.26 (27.52)     1:58.93 (58.19)
        2:27.04 (28.11)     2:57.44 (58.51)     3:23.87 (26.43)     3:53.57 (56.13)
 13 Streamline Aquatics-ST  'A'                       3:47.98    3:53.76    8  
     1) Mealey, Maddie 13               2) Flores, Penelope 14            
     3) Zadel, Lizzie 13                4) Black, Meriden 13              
                  27.44       57.20 (57.20)     1:25.72 (28.52)   1:58.59 (1:01.39)
        2:25.79 (27.20)     2:56.66 (58.07)     3:23.99 (27.33)     3:53.76 (57.10)
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:56.58    4:04.01   40  
     1) Rodriguez, Morgan 14            2) Koltz, Michaela 13             
     3) Siddapureddy, Megha 14          4) Hoang, Trinity 13              
                  29.52       59.71 (59.71)     1:31.97 (32.26)   2:08.72 (1:09.01)
        2:36.65 (27.93)   3:09.40 (1:00.68)     3:35.72 (26.32)     4:04.01 (54.61)
  2 Austin Swim Club-ST  'A'                          4:07.56    4:09.44   34  
     1) Dinwiddie, Emma 14              2) Foxhoven, Kyla 13              
     3) Karas, Savannah 14              4) Almstedt, Sophie 14            
                  31.45   1:05.32 (1:05.32)     1:37.18 (31.86)   2:14.33 (1:09.01)
        2:41.29 (26.96)   3:23.47 (1:09.14)     3:39.84 (16.37)     4:09.44 (45.97)
  3 Nitro Swimming-ST  'B'                            4:02.11    4:09.76   32  
     1) Mehok, Avery 13                 2) Rautaneva, Julia 14            
     3) Nguyen, Tam-my 14               4) Park, Jasmine 13               
                  29.70   1:03.26 (1:03.26)     1:34.43 (31.17)   2:17.17 (1:13.91)
        2:41.81 (24.64)   3:23.64 (1:06.47)     3:40.78 (17.14)     4:09.76 (46.12)
  4 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       4:10.61    4:11.54   30  
     1) Nutter, Sophie 13               2) Davis, Eva 13                  
     3) Doyal, Gracie 13                4) Selman, Audrey 14              
                  30.57   1:03.99 (1:03.99)     1:37.87 (33.88)   2:16.89 (1:12.90)
        2:44.84 (27.95)     3:15.08 (58.19)     3:41.78 (26.70)     4:11.54 (56.46)
  5 Texas Gold Swimming-ST  'A'                       4:16.20    4:12.68   28  
     1) Tramp, Paisley 14               2) Chambers, Joy 13               
     3) Gettys, Emma 14                 4) Lofland, Maya 13               
                  30.18   1:01.50 (1:01.50)     1:36.99 (35.49)   2:16.92 (1:15.42)
        2:44.58 (27.66)     3:16.89 (59.97)     3:43.67 (26.78)     4:12.68 (55.79)
  6 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:57.80    4:13.18   26  
     1) Clevenger, Grace 14             2) Makilan, Francesca 14          
     3) Romine, Maren 14                4) Copes, Jenna 14                
                  29.72   1:01.31 (1:01.31)     1:35.58 (34.27)   2:14.71 (1:13.40)
        2:44.02 (29.31)   3:20.25 (1:05.54)     3:44.50 (24.25)     4:13.18 (52.93)
  7 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:11.69    4:14.78   24  
     1) Vopat, Morgan 13                2) Castel, Ayame 14               
     3) Moser, Miranda 13               4) Emata, Melissa 14              
                  30.72   1:03.19 (1:03.19)     1:37.30 (34.11)   2:17.37 (1:14.18)
        2:46.10 (28.73)   3:19.61 (1:02.24)     3:46.02 (26.41)     4:14.78 (55.17)
  8 Streamline Aquatics-ST  'A'                       4:17.12    4:15.93   22  
     1) Black, Meriden 13               2) Flores, Penelope 14            
     3) Mealey, Maddie 13               4) Zadel, Lizzie 13               
                  31.10   1:03.13 (1:03.13)     1:38.20 (35.07)   2:18.08 (1:14.95)
        2:46.85 (28.77)   3:19.91 (1:01.83)     3:46.39 (26.48)     4:15.93 (56.02)
  9 Lone Star Aquatic Club-ST  'A'                    4:12.34    4:20.74   18  
     1) Kurowski, Kendal 13             2) Leese, Antonia 14              
     3) Frederick, Arianna 14           4) Pool, Macy 14                  
                  29.94   1:02.30 (1:02.30)     1:21.89 (19.59)   2:11.22 (1:08.92)
        2:43.43 (32.21)   3:22.64 (1:11.42)     3:50.57 (27.93)     4:20.74 (58.10)
 10 Waterloo Swimming-ST  'B'                         4:23.23    4:20.99   14  
     1) Boyle, Abby 14                  2) Hewett, Halli 14               
     3) Ruan, Angela 14                 4) Naden, Abby 13                 
                  32.41   1:06.60 (1:06.60)     1:41.56 (34.96)   2:22.52 (1:15.92)
        2:50.85 (28.33)   3:23.86 (1:01.34)     3:50.80 (26.94)     4:20.99 (57.13)
 11 Austin Swim Club-ST  'B'                          4:20.27    4:23.91   12  
     1) Gottsman, Eve 14                2) Williams, Megan 13             
     3) Sanders, Abigail 13             4) Montesinos, Elena 14           
                  32.31   1:06.49 (1:06.49)     1:40.61 (34.12)   2:19.31 (1:12.82)
        2:49.12 (29.81)   3:25.73 (1:06.42)     3:53.59 (27.86)     4:23.91 (58.18)
 12 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         4:20.46    4:30.80   10  
     1) Schaedler, Shaelan 14           2) Rimel, Hanna 14                
     3) Baylor, Madi 14                 4) Urbina, Anavelle 14            
                  32.41   1:07.37 (1:07.37)     1:23.26 (15.89)   2:42.29 (1:34.92)
        2:58.18 (15.89)     3:32.05 (49.76)     3:50.22 (18.17)     4:30.80 (58.75)
 -- Hays Swim Club-ST  'A'                            4:12.69         DQ  
     1) Ward, Carissa 13                2) Kanary, Karina 13              
     3) Perucca, Haley 13               4) Mueller, Beth 14               
                  30.22   1:02.32 (1:02.32)     1:34.15 (31.83)   2:09.89 (1:07.57)
        2:39.20 (29.31)   3:14.18 (1:04.29)     3:40.76 (26.58)          DQ (56.90)
 -- Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:57.86        DNF  
     1) Pagadala, Suchi 14              2) McCafferty, Rachel 14          
     3) Jimenez, Isabella 14            4) Beach, Leyna 14                
                  31.04   1:05.10 (1:05.10)                                        
 
Girls 12-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST              4:40.78    4:37.39   20  
                  29.13     1:02.53 (33.40)     1:40.29 (37.76)     2:18.13 (37.84)
        2:58.17 (40.04)     3:38.18 (40.01)     4:08.36 (30.18)     4:37.39 (29.03)
  2 Kanary, Karina            13 HSC-ST               4:41.89    4:37.77   17  
                  29.10     1:02.80 (33.70)     1:40.91 (38.11)     2:18.55 (37.64)
        2:56.23 (37.68)     3:34.52 (38.29)     4:07.14 (32.62)     4:37.77 (30.63)
  3 Doyal, Gracie             13 LCA-ST               4:42.34    4:40.82   16  
                  28.22     1:00.80 (32.58)     1:36.55 (35.75)     2:11.82 (35.27)
        2:56.17 (44.35)     3:40.33 (44.16)     4:10.90 (30.57)     4:40.82 (29.92)
  4 Baker, Kira               14 NTRO-ST              4:43.51    4:42.84   15  
                  29.28     1:02.80 (33.52)     1:38.58 (35.78)     2:15.10 (36.52)
        2:56.92 (41.82)     3:38.60 (41.68)     4:11.93 (33.33)     4:42.84 (30.91)
  5 Moser, Miranda            13 WLOO-ST              4:44.12    4:44.07   14  
                  29.92     1:03.95 (34.03)     1:40.69 (36.74)     2:15.98 (35.29)
        2:56.81 (40.83)     3:38.45 (41.64)     4:12.08 (33.63)     4:44.07 (31.99)
  6 Lofland, Maya             13 GOLD-ST              4:42.49    4:45.22   13  
                  31.15     1:08.54 (37.39)     1:43.95 (35.41)     2:19.33 (35.38)
        3:01.00 (41.67)     3:43.43 (42.43)     4:15.13 (31.70)     4:45.22 (30.09)
  7 Nader, lea                14 Alamo Area-ST        4:43.06    4:46.65   12  
                  29.13     1:02.77 (33.64)     1:39.58 (36.81)     2:15.79 (36.21)
        2:59.59 (43.80)     3:44.07 (44.48)     4:15.66 (31.59)     4:46.65 (30.99)
  8 Koltz, Michaela           13 NTRO-ST              4:44.35    4:47.86   11  
                  31.20     1:08.30 (37.10)     1:45.55 (37.25)     2:23.10 (37.55)
        3:01.92 (38.82)     3:41.49 (39.57)     4:15.77 (34.28)     4:47.86 (32.09)
B - Final
  9 Tramp, Paisley            14 GOLD-ST              4:48.88    4:43.13    9  
                  30.25     1:05.20 (34.95)     1:41.26 (36.06)     2:16.97 (35.71)
        2:58.19 (41.22)     3:39.56 (41.37)     4:12.15 (32.59)     4:43.13 (30.98)
 10 Rautaneva, Julia          14 NTRO-ST              4:44.81    4:44.98    7  
                  29.47     1:05.33 (35.86)     1:43.00 (37.67)     2:20.56 (37.56)
        3:00.88 (40.32)     3:40.51 (39.63)     4:13.25 (32.74)     4:44.98 (31.73)
 11 Karas, Savannah           14 ASC-ST               4:49.73    4:45.55    6  
                  28.80     1:01.55 (32.75)     1:38.45 (36.90)     2:14.49 (36.04)
        2:56.44 (41.95)     3:39.50 (43.06)     4:12.71 (33.21)     4:45.55 (32.84)
 12 Blake, Lindsey            13 NTRO-ST              4:46.14    4:45.68    5  
                  29.97     1:04.47 (34.50)     1:40.27 (35.80)     2:16.60 (36.33)
        2:56.92 (40.32)     3:39.58 (42.66)     4:13.36 (33.78)     4:45.68 (32.32)
 13 DuBose, Jaylin            14 NTRO-ST              4:53.58    4:45.79    4  
                  30.02     1:04.74 (34.72)     1:43.37 (38.63)     2:20.91 (37.54)
        3:00.99 (40.08)     3:41.10 (40.11)     4:14.14 (33.04)     4:45.79 (31.65)
 14 O'Leary, Hannah           13 AQTX-ST              4:48.53    4:46.96    3  
                  30.31     1:05.77 (35.46)     1:41.82 (36.05)     2:18.22 (36.40)
        3:00.24 (42.02)     3:42.70 (42.46)     4:15.82 (33.12)     4:46.96 (31.14)
 15 Ruan, Angela              14 WLOO-ST              4:48.90    4:49.70    2  
                  30.18     1:05.73 (35.55)     1:42.44 (36.71)     2:19.85 (37.41)
        3:02.67 (42.82)     3:45.34 (42.67)     4:17.91 (32.57)     4:49.70 (31.79)
 16 Mauldin, Gabby            14 Alamo Area-ST        4:51.60    4:50.63    1  
                  31.81     1:08.63 (36.82)     1:45.06 (36.43)     2:20.69 (35.63)
        3:02.70 (42.01)     3:45.05 (42.35)     4:18.49 (33.44)     4:50.63 (32.14)
 
Girls 12-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gettys, Emma              14 GOLD-ST              4:41.26    4:39.46  
                  28.95     1:02.38 (33.43)     1:38.93 (36.55)     2:14.73 (35.80)
        2:55.40 (40.67)     3:36.49 (41.09)     4:08.83 (32.34)     4:39.46 (30.63)
  2 Wu, Kaylee                13 NTRO-ST              4:39.30    4:40.78  
                  30.18     1:03.58 (33.40)     1:41.67 (38.09)     2:18.15 (36.48)
        2:58.63 (40.48)     3:38.96 (40.33)     4:10.46 (31.50)     4:40.78 (30.32)
  3 Coffey, Kaylee            14 Alamo Area-ST        4:45.94    4:41.71  
                  29.26     1:04.72 (35.46)     1:41.98 (37.26)     2:17.49 (35.51)
        2:58.05 (40.56)     3:38.70 (40.65)     4:11.13 (32.43)     4:41.71 (30.58)
  4 Kanary, Karina            13 HSC-ST               4:49.88    4:41.89  
                  29.20     1:03.56 (34.36)     1:41.76 (38.20)     2:19.52 (37.76)
        2:58.24 (38.72)     3:36.97 (38.73)     4:10.29 (33.32)     4:41.89 (31.60)
  5 Doyal, Gracie             13 LCA-ST               4:46.51    4:42.34  
                  29.14     1:02.15 (33.01)     1:38.45 (36.30)     2:13.55 (35.10)
        2:57.75 (44.20)     3:41.81 (44.06)     4:12.70 (30.89)     4:42.34 (29.64)
  6 Lofland, Maya             13 GOLD-ST              4:45.76    4:42.49  
                  31.57     1:07.29 (35.72)     1:44.08 (36.79)     2:18.40 (34.32)
        3:00.40 (42.00)     3:41.00 (40.60)     4:12.79 (31.79)     4:42.49 (29.70)
  7 Nader, lea                14 Alamo Area-ST        4:46.77    4:43.06  
                  29.00     1:02.14 (33.14)     1:37.96 (35.82)     2:13.51 (35.55)
        2:56.22 (42.71)     3:39.94 (43.72)     4:11.64 (31.70)     4:43.06 (31.42)
  8 Baker, Kira               14 NTRO-ST              4:50.49    4:43.51  
                  29.51     1:03.19 (33.68)     1:38.94 (35.75)     2:13.96 (35.02)
        2:56.28 (42.32)     3:38.73 (42.45)     4:12.07 (33.34)     4:43.51 (31.44)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Moser, Miranda            13 WLOO-ST              4:51.01    4:44.12  
                  29.34     1:02.73 (33.39)     1:39.44 (36.71)     2:15.68 (36.24)
        2:56.16 (40.48)     3:37.88 (41.72)     4:11.97 (34.09)     4:44.12 (32.15)
 10 Koltz, Michaela           13 NTRO-ST              5:03.69    4:44.35  
                  30.76     1:06.08 (35.32)     1:42.09 (36.01)     2:18.50 (36.41)
        2:56.99 (38.49)     3:36.57 (39.58)     4:11.20 (34.63)     4:44.35 (33.15)
 11 Rautaneva, Julia          14 NTRO-ST              4:46.81    4:44.81  
                  30.41     1:06.02 (35.61)     1:43.01 (36.99)     2:19.76 (36.75)
        2:59.17 (39.41)     3:39.52 (40.35)     4:12.63 (33.11)     4:44.81 (32.18)
 12 Blake, Lindsey            13 NTRO-ST              4:46.63    4:46.14  
                  31.03     1:04.94 (33.91)     1:39.04 (34.10)     2:13.71 (34.67)
        2:57.40 (43.69)     3:40.34 (42.94)     4:13.45 (33.11)     4:46.14 (32.69)
 13 O'Leary, Hannah           13 AQTX-ST              4:57.78    4:48.53  
                  30.77     1:06.08 (35.31)     1:42.88 (36.80)     2:19.24 (36.36)
        3:00.94 (41.70)     3:43.22 (42.28)     4:16.37 (33.15)     4:48.53 (32.16)
 14 Tramp, Paisley            14 GOLD-ST              4:43.06    4:48.88  
                  30.33     1:06.07 (35.74)     1:41.90 (35.83)     2:16.51 (34.61)
        2:59.02 (42.51)     3:42.07 (43.05)     4:15.71 (33.64)     4:48.88 (33.17)
 15 Ruan, Angela              14 WLOO-ST              4:49.25    4:48.90  
                  31.30     1:06.75 (35.45)     1:44.05 (37.30)     2:20.73 (36.68)
        3:02.44 (41.71)     3:43.72 (41.28)     4:16.64 (32.92)     4:48.90 (32.26)
 16 Karas, Savannah           14 ASC-ST               4:41.29    4:49.73  
                  28.62     1:01.73 (33.11)     1:39.57 (37.84)     2:15.39 (35.82)
        2:57.69 (42.30)     3:40.94 (43.25)     4:16.11 (35.17)     4:49.73 (33.62)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mauldin, Gabby            14 Alamo Area-ST        4:55.19    4:51.60  
                  31.35     1:08.45 (37.10)     1:44.43 (35.98)     2:19.68 (35.25)
        3:02.22 (42.54)     3:45.79 (43.57)     4:18.95 (33.16)     4:51.60 (32.65)
 18 DuBose, Jaylin            14 NTRO-ST              4:50.51    4:53.58  
                  31.32     1:08.05 (36.73)     1:45.81 (37.76)     2:24.07 (38.26)
        3:04.40 (40.33)     3:45.00 (40.60)     4:19.55 (34.55)     4:53.58 (34.03)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nutter, Sophie            13 LCA-ST               4:59.18    4:54.89  
                  31.49     1:07.90 (36.41)     1:45.30 (37.40)     2:20.69 (35.39)
        3:07.34 (46.65)     3:53.53 (46.19)     4:24.65 (31.12)     4:54.89 (30.24)
 20 Vargas, Sofia             14 NTRO-ST              4:54.26    4:54.92  
                  29.78     1:05.01 (35.23)     1:42.47 (37.46)     2:19.33 (36.86)
        3:01.65 (42.32)     3:46.10 (44.45)     4:21.00 (34.90)     4:54.92 (33.92)
 21 Deykin, Kate              12 SASA-ST              4:54.31    4:55.08  
                  30.72     1:07.27 (36.55)     1:46.17 (38.90)     2:23.25 (37.08)
        3:05.70 (42.45)     3:48.49 (42.79)     4:22.75 (34.26)     4:55.08 (32.33)
 22 Mealey, Maddie            13 SASA-ST              4:49.84    4:55.13  
                  29.61     1:03.68 (34.07)     1:42.04 (38.36)     2:20.07 (38.03)
        3:03.34 (43.27)     3:46.86 (43.52)     4:22.00 (35.14)     4:55.13 (33.13)
 23 Weiss, Madison            14 ASC-ST               5:00.17    4:56.40  
                  31.66     1:07.12 (35.46)     1:45.68 (38.56)     2:22.48 (36.80)
        3:08.08 (45.60)     3:53.45 (45.37)     4:25.82 (32.37)     4:56.40 (30.58)
 24 Ward, Carissa             13 HSC-ST               5:03.34    4:57.35  
                  31.04     1:07.68 (36.64)     1:45.72 (38.04)     2:23.37 (37.65)
        3:08.02 (44.65)     3:52.50 (44.48)     4:26.27 (33.77)     4:57.35 (31.08)
 25 Bui, Jenny                14 NTRO-ST              5:01.84    4:57.38  
                  31.13     1:08.03 (36.90)     1:45.78 (37.75)     2:22.83 (37.05)
        3:05.68 (42.85)     3:49.04 (43.36)     4:23.88 (34.84)     4:57.38 (33.50)
 26 McCafferty, Rachel        14 Alamo Area-ST        5:00.24    4:58.95  
                  31.40     1:08.17 (36.77)     1:47.26 (39.09)     2:25.81 (38.55)
        3:08.66 (42.85)     3:52.26 (43.60)     4:26.05 (33.79)     4:58.95 (32.90)
 27 Davis, Eva                13 LCA-ST               4:56.85    4:59.13  
                  31.25     1:06.96 (35.71)     1:44.71 (37.75)     2:21.99 (37.28)
        3:04.49 (42.50)     3:48.27 (43.78)     4:23.97 (35.70)     4:59.13 (35.16)
 28 Williams, Megan           13 ASC-ST               5:03.68    4:59.57  
                  32.69     1:09.43 (36.74)     1:50.02 (40.59)     2:29.48 (39.46)
        3:09.88 (40.40)     3:50.77 (40.89)     4:26.12 (35.35)     4:59.57 (33.45)
 29 Makilan, Francesca        14 Alamo Area-ST        5:45.72L   5:01.63  
                  32.11     1:09.62 (37.51)     1:47.54 (37.92)     2:25.16 (37.62)
        3:07.54 (42.38)     3:51.13 (43.59)     4:26.73 (35.60)     5:01.63 (34.90)
 30 Sanders, Abigail          13 ASC-ST               4:52.16    5:02.10  
                  32.95     1:12.01 (39.06)     1:52.06 (40.05)     2:30.43 (38.37)
        3:11.07 (40.64)     3:53.13 (42.06)     4:28.28 (35.15)     5:02.10 (33.82)
 31 Guinan, Emma              14 Alamo Area-ST        5:06.18    5:03.76  
                  33.11     1:09.76 (36.65)     1:47.52 (37.76)     2:24.76 (37.24)
        3:09.58 (44.82)     3:55.46 (45.88)     4:30.73 (35.27)     5:03.76 (33.03)
 32 Copes, Jenna              14 Alamo Area-ST        4:52.39    5:04.72  
                  29.93     1:06.88 (36.95)     1:46.00 (39.12)     2:24.00 (38.00)
        3:10.45 (46.45)     3:57.30 (46.85)     4:31.72 (34.42)     5:04.72 (33.00)
 33 Boutin, Gala              13 Alamo Area-ST        5:02.12    5:04.87  
                  31.94     1:08.70 (36.76)     1:48.29 (39.59)     2:27.67 (39.38)
        3:11.31 (43.64)     3:55.38 (44.07)     4:30.98 (35.60)     5:04.87 (33.89)
 34 Townley, Dakota           13 Alamo Area-ST        5:05.46    5:05.92  
                  32.87     1:10.41 (37.54)     1:49.50 (39.09)     2:28.50 (39.00)
        3:13.55 (45.05)     3:57.11 (43.56)     4:31.55 (34.44)     5:05.92 (34.37)
 35 Freeman, Hailey           13 NTRO-ST              5:03.14    5:06.04  
                  32.79     1:12.00 (39.21)     1:51.07 (39.07)     2:31.01 (39.94)
        3:12.67 (41.66)     3:56.48 (43.81)     4:32.22 (35.74)     5:06.04 (33.82)
 36 Perucca, Haley            13 HSC-ST               5:00.59    5:08.07  
                  30.43     1:09.52 (39.09)     1:46.84 (37.32)     2:23.71 (36.87)
        3:11.59 (47.88)     3:59.34 (47.75)     4:33.94 (34.60)     5:08.07 (34.13)
 37 Mueller, Beth             14 HSC-ST               5:07.78    5:08.28  
                  32.55     1:11.70 (39.15)     1:48.35 (36.65)     2:24.83 (36.48)
        3:09.82 (44.99)     3:55.73 (45.91)     4:32.32 (36.59)     5:08.28 (35.96)
 38 Yocum, Gracie             14 NTRO-ST              5:05.84    5:11.61  
                  31.80     1:11.65 (39.85)     1:50.01 (38.36)     2:29.26 (39.25)
        3:14.95 (45.69)     4:02.01 (47.06)     4:37.10 (35.09)     5:11.61 (34.51)
 -- Stromberger, Elizabeth A  14 TXLA-ST              4:51.06        DFS  
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Annie               17 LSAC-ST                24.67      24.68   20  
  2 Hall, Kendall             15 ASC-ST                 25.03      24.75   17  
  3 Rogillio, Sarah           16 ASC-ST                 24.99      24.76   16  
  4 Kutz, Sarah               17 ASC-ST                 25.04      24.99   15  
  5 Aguillon, Sydney          17 NTRO-ST                25.22      25.16   13.5
  5 Murphy, Caitlin           17 NTRO-ST                24.93      25.16   13.5
  7 Orris, Addie              16 NTRO-ST                25.08      25.26   12  
  8 Simpson, Brookie          16 ASC-ST                 25.23      25.34   11  
B - Final
  9 Myers, Caroline           16 WHAC-ST                25.33      24.75    9  
 10 Cochran, Kennedy          15 FISH-ST                25.32      25.11    7  
 11 Kayser, Lindsay           15 ASC-ST                 25.43      25.16    6  
 12 Roberto, Julia            16 ASC-ST                 25.59      25.34    5  
 13 Nguyen, Madeleine         16 NTRO-ST                25.60      25.43    4  
 14 Maddux, Olivia            15 TST-ST                 25.30      25.52    3  
 15 Silva, Marissa            15 WHAC-ST                25.47      25.57    2  
 16 Leavitt, Addison          17 NTRO-ST                25.46      25.90    1  
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marvin, Payton            17 NTRO-ST                23.92      24.62  
  2 Wang, Annie               17 LSAC-ST                24.14      24.67  
  3 Murphy, Caitlin           17 NTRO-ST                24.86      24.93  
  4 Rogillio, Sarah           16 ASC-ST                 25.54      24.99  
  5 Hall, Kendall             15 ASC-ST                 25.36      25.03  
  6 Kutz, Sarah               17 ASC-ST                 24.61      25.04  
  7 Orris, Addie              16 NTRO-ST                24.61      25.08  
  8 Aguillon, Sydney          17 NTRO-ST                25.34      25.22  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Simpson, Brookie          16 ASC-ST                 25.71      25.23  
 10 Maddux, Olivia            15 TST-ST                 29.88L     25.30  
 11 Cochran, Kennedy          15 FISH-ST                25.49      25.32  
 12 Myers, Caroline           16 WHAC-ST                24.86      25.33  
 13 Kayser, Lindsay           15 ASC-ST                 25.68      25.43  
 14 Leavitt, Addison          17 NTRO-ST                25.15      25.46  
 15 Silva, Marissa            15 WHAC-ST                25.89      25.47  
 16 McAfee, Kayla             17 LCA-ST                 25.63      25.57  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Roberto, Julia            16 ASC-ST                 25.10      25.59  
 18 Nguyen, Madeleine         16 NTRO-ST                25.57      25.60  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Carr, Norah               15 LCA-ST                 25.22      25.63  
 19 Bates, Lorretta           16 FISH-ST                25.04      25.63  
 21 VanderMeer, Kylie         15 NTRO-ST                25.43      25.66  
 21 Moumouris, Evy            16 WHAC-ST                25.95      25.66  
 23 McDaniel, Kaitlyn         18 ASC-ST                 24.27      25.67  
 24 Turner, Isabel            16 VTAC-ST                25.70      25.68  
 25 Johannsen Marquez, Angel  17 MSC-ST                 25.90      25.79  
 26 Parsons, Michelle         15 Alamo Area-ST          25.60      25.84  
 27 O'Dwyer, Christina        16 ATAC-ST                25.37      25.86  
 28 McInturff, Gracen         18 Alamo Area-ST          25.01      25.89  
 29 Ringen, Elise             17 Alamo Area-ST          25.70      25.92  
 30 Langdon, Charlotte        16 WLOO-ST                25.63      25.93  
 30 Faust, Konner             16 TXLA-ST                25.67      25.93  
 32 Daize, Autumn             16 TXLA-ST                25.16      25.99  
 33 Amacher, Brynn            16 FISH-ST                25.78      26.01  
 34 Arkin, Claire             16 ASC-ST                 25.25      26.02  
 35 Gregg, Kati               15 LCA-ST                 25.72      26.16  
 36 Lin, Erin                 16 ASC-ST                 29.46L     26.21  
 37 Denison, Caroline         16 LCA-ST                 25.71      26.25  
 38 Barlage, Riley            18 ATAC-ST                25.60      26.27  
 39 Moreno, Samira            15 Alamo Area-ST          25.76      26.35  
 40 Petersen, Kari            17 Alamo Area-ST          29.94L     26.36  
 40 Perucca, Hannah           15 HSC-ST                 29.80L     26.36  
 42 Bowers, Annie             17 WLOO-ST                25.90      26.37  
 43 Pitkanen, Sabrina         17 NTRO-ST                29.91L     26.42  
 44 Bose, Ariana              17 ATAC-ST                29.61L     26.47  
 45 Garcia, Elena             16 Alamo Area-ST          25.27      26.49  
 46 Zolper, Anna              16 WLOO-ST                25.62      26.57  
 47 Coleman, Carly            16 LCA-ST                 25.86      26.62  
 48 Lambert, Nalani           15 Alamo Area-ST          25.81      26.68  
 49 Labardini, Lara           15 NTRO-ST                25.91      26.69  
 50 Stavrou, Bella            17 ASC-ST                 29.22L     26.73  
 51 Sahota, Riya              16 Alamo Area-ST          29.59L     26.78  
 52 Summers, Kelly            15 WLOO-ST                29.81L     26.79  
 53 Worley, Rylee             15 NTRO-ST                25.90      26.83  
 54 Freeman, Allie            17 ATAC-ST                25.79      26.89  
 55 Stephen, Cat              15 NTRO-ST                29.12L     26.94  
 56 Klinksiek, Kayleigh       15 Alamo Area-ST          29.90L     26.97  
 57 Harrell, Layla            16 Alamo Area-ST          29.97L     27.01  
 58 McAllister, Madison       16 Alamo Area-ST          29.76L     27.08  
 59 McWhorter, Saylor         15 WHAC-ST                25.51      27.10  
 60 Paratore, Lucy            18 AQTX-ST                29.22L     27.12  
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Marvin, Payton            17 NTRO-ST                52.42      51.52   20  
                  25.00       51.52 (26.52)                                        
  2 Lax, Arianna              15 ASC-ST                 52.93      52.07   17  
                  25.32       52.07 (26.75)                                        
  3 Hall, Kendall             15 ASC-ST                 53.19      52.17   16  
                  25.38       52.17 (26.79)                                        
  4 Birlin, Julianna          17 ASC-ST                 53.66      52.47   15  
                  25.41       52.47 (27.06)                                        
  5 Rausch, Malia             16 ASC-ST                 53.93      53.11   14  
                  25.77       53.11 (27.34)                                        
  6 McDaniel, Kaitlyn         18 ASC-ST                 53.64      53.45   12.5
                  25.98       53.45 (27.47)                                        
  6 Rogillio, Sarah           16 ASC-ST                 53.95      53.45   12.5
                  25.77       53.45 (27.68)                                        
  8 Orris, Addie              16 NTRO-ST                53.50      53.55   11  
                  25.70       53.55 (27.85)                                        
B - Final
  9 Murphy, Caitlin           17 NTRO-ST                54.02      53.40    9  
                  25.80       53.40 (27.60)                                        
 10 Guerra, Isabelle          18 ASC-ST                 54.17      53.54    7  
                  25.88       53.54 (27.66)                                        
 11 Robles, Samantha          15 Alamo Area-ST          54.15      53.86    6  
                  25.80       53.86 (28.06)                                        
 12 Anthony, Delaney          16 ASC-ST                 54.59      54.06    5  
                  25.72       54.06 (28.34)                                        
 13 Cochran, Kennedy          15 FISH-ST                54.74      54.44    4  
                  26.47       54.44 (27.97)                                        
 14 Greene, Emma              17 NTRO-ST                55.27      54.69    3  
                  26.60       54.69 (28.09)                                        
 15 Dieckert, Audrey          17 AQTX-ST                55.28      54.70    2  
                  26.30       54.70 (28.40)                                        
 16 VanderMeer, Kylie         15 NTRO-ST                55.28      54.80    1  
                  26.34       54.80 (28.46)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marvin, Payton            17 NTRO-ST                50.83      52.42  
                  25.34       52.42 (27.08)                                        
  2 Lax, Arianna              15 ASC-ST                 52.52      52.93  
                  25.66       52.93 (27.27)                                        
  3 Hall, Kendall             15 ASC-ST                 52.72      53.19  
                  25.76       53.19 (27.43)                                        
  4 Orris, Addie              16 NTRO-ST                53.08      53.50  
                  25.86       53.50 (27.64)                                        
  5 McDaniel, Kaitlyn         18 ASC-ST                 52.89      53.64  
                  26.09       53.64 (27.55)                                        
  6 Birlin, Julianna          17 ASC-ST                 51.65      53.66  
                  25.76       53.66 (27.90)                                        
  7 Rausch, Malia             16 ASC-ST                 53.62      53.93  
                  25.96       53.93 (27.97)                                        
  8 Rogillio, Sarah           16 ASC-ST                 53.11      53.95  
                  25.88       53.95 (28.07)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Murphy, Caitlin           17 NTRO-ST                52.73      54.02  
                  26.15       54.02 (27.87)                                        
 10 Robles, Samantha          15 Alamo Area-ST          54.60      54.15  
                  25.87       54.15 (28.28)                                        
 11 Guerra, Isabelle          18 ASC-ST                 53.32      54.17  
                  26.39       54.17 (27.78)                                        
 12 Anthony, Delaney          16 ASC-ST                 54.42      54.59  
                  26.05       54.59 (28.54)                                        
 13 Cochran, Kennedy          15 FISH-ST                54.18      54.74  
                  26.20       54.74 (28.54)                                        
 14 Greene, Emma              17 NTRO-ST                54.19      55.27  
                  26.81       55.27 (28.46)                                        
 15 Dieckert, Audrey          17 AQTX-ST                55.66      55.28  
                  26.88       55.28 (28.40)                                        
 15 VanderMeer, Kylie         15 NTRO-ST                55.63      55.28  
                  26.90       55.28 (28.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Roberto, Julia            16 ASC-ST                 53.96      55.38  
                  26.62       55.38 (28.76)                                        
 18 Wyman, Carlea             15 TXLA-ST                55.15      55.43  
                  27.00       55.43 (28.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Moumouris, Evy            16 WHAC-ST                55.30     J55.43  
                  26.66       55.43 (28.77)                                        
 20 Labeau, Sophia            15 Alamo Area-ST          54.70     J55.43  
                  26.71       55.43 (28.72)                                        
 21 Johannsen Marquez, Angel  17 MSC-ST                 55.39      55.53  
                  26.63       55.53 (28.90)                                        
 22 Shepherd, Adi             17 FISH-ST                55.56      55.64  
                  26.76       55.64 (28.88)                                        
 23 Newby, Brooke             18 NTRO-ST                55.97      55.65  
                  26.90       55.65 (28.75)                                        
 23 McAfee, Kayla             17 LCA-ST                 53.86      55.65  
                  26.57       55.65 (29.08)                                        
 25 Faust, Konner             16 TXLA-ST                55.02      55.70  
                  26.68       55.70 (29.02)                                        
 26 Evans, Lydia              18 ASC-ST                 55.83      55.75  
                  26.87       55.75 (28.88)                                        
 27 Zapata, Bella             17 NTRO-ST                54.73      55.85  
                  26.89       55.85 (28.96)                                        
 28 Johnson, Sydney           15 NTRO-ST              1:04.67L     55.89  
                  26.77       55.89 (29.12)                                        
 29 Kayser, Lindsay           15 ASC-ST                 55.37      55.92  
                  26.78       55.92 (29.14)                                        
 30 Myers, Caroline           16 WHAC-ST              1:03.93L     55.94  
                  26.47       55.94 (29.47)                                        
 31 Maddux, Olivia            15 TST-ST                 55.48      56.02  
                  26.94       56.02 (29.08)                                        
 32 Daize, Autumn             16 TXLA-ST                54.34      56.03  
                  26.65       56.03 (29.38)                                        
 33 Skrobanek, Laney          15 Alamo Area-ST          55.81      56.10  
                  26.34       56.10 (29.76)                                        
 34 Carter, Kathryn           16 Alamo Area-ST          53.18      56.27  
                  26.71       56.27 (29.56)                                        
 35 Parsons, Michelle         15 Alamo Area-ST          55.66      56.31  
                  27.03       56.31 (29.28)                                        
 36 LaJoie, Katelyn           18 Tex's Waves-ST         56.05      56.34  
                  27.28       56.34 (29.06)                                        
 37 Schaufelberger, Tailyn    16 NTRO-ST                54.61      56.39  
                  27.12       56.39 (29.27)                                        
 38 Stavrou, Bella            17 ASC-ST                 56.08      56.42  
                  26.96       56.42 (29.46)                                        
 38 Bates, Lorretta           16 FISH-ST                54.53      56.42  
                  26.35       56.42 (30.07)                                        
 40 Amacher, Brynn            16 FISH-ST                55.89      56.57  
                  27.60       56.57 (28.97)                                        
 41 Rousey, Tamia             16 Alamo Area-ST          55.98      56.58  
                  27.04       56.58 (29.54)                                        
 42 Petersen, Kari            17 Alamo Area-ST        1:04.41L     56.61  
                  27.56       56.61 (29.05)                                        
 43 Bradford, Grace           16 WLOO-ST                55.38      56.85  
                  27.02       56.85 (29.83)                                        
 44 Freeman, Allie            17 ATAC-ST                55.31      56.94  
                  27.12       56.94 (29.82)                                        
 45 Silva, Marissa            15 WHAC-ST                56.09      56.95  
                  27.16       56.95 (29.79)                                        
 46 O'Dwyer, Christina        16 ATAC-ST                55.00      56.97  
                  27.30       56.97 (29.67)                                        
 46 Guinan, Georgia           17 Alamo Area-ST          54.80      56.97  
                  27.83       56.97 (29.14)                                        
 48 Pitkanen, Sabrina         17 NTRO-ST                55.67      57.02  
                  27.19       57.02 (29.83)                                        
 49 Barlage, Riley            18 ATAC-ST                55.35      57.16  
                  27.08       57.16 (30.08)                                        
 50 Ringen, Elise             17 Alamo Area-ST          55.73      57.34  
                  27.64       57.34 (29.70)                                        
 51 McInturff, Gracen         18 Alamo Area-ST          54.97      57.40  
                  27.01       57.40 (30.39)                                        
 52 Robertson, Lindsay        16 Alamo Area-ST          56.06      57.41  
                  27.18       57.41 (30.23)                                        
 53 Barley, Ariel             15 ATAC-ST              1:04.62L     58.03  
                  27.91       58.03 (30.12)                                        
 54 Harrell, Layla            16 Alamo Area-ST        1:04.54L     58.36  
                  28.14       58.36 (30.22)                                        
 55 Weiss, Megan              17 ASC-ST               1:03.50L     58.45  
                  27.65       58.45 (30.80)                                        
 56 Jones, Kaylie             16 ASC-ST               1:04.55L     58.57  
                  27.96       58.57 (30.61)                                        
 57 Lin, Erin                 16 ASC-ST               1:03.88L     58.61  
                  28.44       58.61 (30.17)                                        
 58 Schield, Morgan           16 AQSA-ST                55.30      58.80  
                  27.66       58.80 (31.14)                                        
 59 Gamez, Bella              15 NTRO-ST              1:03.60L     59.21  
                  28.29       59.21 (30.92)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hall, Kendall             15 ASC-ST               1:51.58    1:51.56   20  
                  26.20       53.96 (27.76)     1:22.82 (28.86)     1:51.56 (28.74)
  2 Rausch, Malia             16 ASC-ST               1:54.80    1:52.32   17  
                  26.31       54.52 (28.21)     1:23.50 (28.98)     1:52.32 (28.82)
  3 Lax, Arianna              15 ASC-ST               1:54.13    1:52.54   16  
                  26.63       55.42 (28.79)     1:24.31 (28.89)     1:52.54 (28.23)
  4 Kutz, Sarah               17 ASC-ST               1:57.25    1:54.01   15  
                  26.15       54.88 (28.73)     1:24.61 (29.73)     1:54.01 (29.40)
  5 Birlin, Julianna          17 ASC-ST               1:56.45    1:55.21   14  
                  26.57       55.64 (29.07)     1:25.59 (29.95)     1:55.21 (29.62)
  6 Murphy, Caitlin           17 NTRO-ST              1:56.87    1:56.28   13  
                  26.67       56.11 (29.44)     1:26.34 (30.23)     1:56.28 (29.94)
  7 McDaniel, Kaitlyn         18 ASC-ST               1:56.63    1:57.21   12  
                  27.08       56.30 (29.22)     1:26.53 (30.23)     1:57.21 (30.68)
  8 Faust, Konner             16 TXLA-ST              1:57.59    1:58.28   11  
                  26.93                             1:27.10 ( )     1:58.28 (31.18)
B - Final
  9 Evans, Lydia              18 ASC-ST               1:57.89    1:56.48    9  
                  27.38       56.54 (29.16)     1:26.22 (29.68)     1:56.48 (30.26)
 10 Orris, Addie              16 NTRO-ST              1:58.07    1:57.05    7  
                  26.84       56.33 (29.49)     1:26.70 (30.37)     1:57.05 (30.35)
 11 Worley, Rylee             15 NTRO-ST              1:59.05    1:57.90    6  
                  28.26       58.79 (30.53)     1:28.85 (30.06)     1:57.90 (29.05)
 12 Cardenas Guerra, Ana      16 CCAA-ST              1:58.18    1:58.13    5  
                  27.89       57.79 (29.90)     1:27.55 (29.76)     1:58.13 (30.58)
 13 Anthony, Delaney          16 ASC-ST               1:58.65    1:59.69    4  
                  26.94       56.72 (29.78)     1:27.61 (30.89)     1:59.69 (32.08)
 14 Decker, Georgia           16 Alamo Area-ST        1:59.68    1:59.71    3  
                  27.56       57.71 (30.15)     1:28.92 (31.21)     1:59.71 (30.79)
 15 Stavrou, Bella            17 ASC-ST               2:00.39    1:59.80    2  
                  27.82       57.95 (30.13)     1:28.79 (30.84)     1:59.80 (31.01)
 16 Moumouris, Evy            16 WHAC-ST              2:00.48    1:59.92    1  
                  28.03       58.03 (30.00)     1:29.50 (31.47)     1:59.92 (30.42)
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hall, Kendall             15 ASC-ST               1:53.55    1:51.58  
                  26.36       54.14 (27.78)     1:22.82 (28.68)     1:51.58 (28.76)
  2 Lax, Arianna              15 ASC-ST               1:54.12    1:54.13  
                  26.89       56.25 (29.36)     1:25.51 (29.26)     1:54.13 (28.62)
  3 Rausch, Malia             16 ASC-ST               1:51.87    1:54.80  
                  26.61       55.47 (28.86)     1:25.26 (29.79)     1:54.80 (29.54)
  4 Birlin, Julianna          17 ASC-ST               1:51.80    1:56.45  
                  26.95       56.57 (29.62)     1:26.66 (30.09)     1:56.45 (29.79)
  5 McDaniel, Kaitlyn         18 ASC-ST               1:55.50    1:56.63  
                  27.12       56.40 (29.28)     1:26.47 (30.07)     1:56.63 (30.16)
  6 Murphy, Caitlin           17 NTRO-ST              1:55.43    1:56.87  
                  26.52       55.95 (29.43)     1:26.61 (30.66)     1:56.87 (30.26)
  7 Kutz, Sarah               17 ASC-ST               1:54.63    1:57.25  
                  26.99       56.51 (29.52)     1:26.90 (30.39)     1:57.25 (30.35)
  8 Faust, Konner             16 TXLA-ST              1:57.10    1:57.59  
                  27.06       56.62 (29.56)     1:27.13 (30.51)     1:57.59 (30.46)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Evans, Lydia              18 ASC-ST               1:57.38    1:57.89  
                  27.68       57.29 (29.61)     1:27.67 (30.38)     1:57.89 (30.22)
 10 Orris, Addie              16 NTRO-ST              1:54.14    1:58.07  
                  27.14       56.57 (29.43)     1:27.03 (30.46)     1:58.07 (31.04)
 11 Cardenas Guerra, Ana      16 CCAA-ST              1:58.17    1:58.18  
                  27.56       57.41 (29.85)     1:27.65 (30.24)     1:58.18 (30.53)
 12 Anthony, Delaney          16 ASC-ST               1:58.67    1:58.65  
                  27.15       56.53 (29.38)     1:27.35 (30.82)     1:58.65 (31.30)
 13 Dessouky, Salma           17 Alamo Area-ST        2:01.19    1:58.92  
                  28.11       57.85 (29.74)     1:28.57 (30.72)     1:58.92 (30.35)
 14 Worley, Rylee             15 NTRO-ST              1:58.51    1:59.05  
                  28.48       59.24 (30.76)     1:29.84 (30.60)     1:59.05 (29.21)
 15 Decker, Georgia           16 Alamo Area-ST        1:58.96    1:59.68  
                  28.02       58.40 (30.38)     1:29.22 (30.82)     1:59.68 (30.46)
 16 Stavrou, Bella            17 ASC-ST               2:02.25    2:00.39  
                  27.74       58.30 (30.56)     1:29.37 (31.07)     2:00.39 (31.02)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Moumouris, Evy            16 WHAC-ST              2:02.65    2:00.48  
                  27.83       58.39 (30.56)     1:29.91 (31.52)     2:00.48 (30.57)
 18 Daize, Autumn             16 TXLA-ST              1:57.51    2:00.54  
                  27.31       57.36 (30.05)     1:28.40 (31.04)     2:00.54 (32.14)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Freeman, Allie            17 ATAC-ST              1:59.46    2:00.71  
                  28.12       59.10 (30.98)     1:30.19 (31.09)     2:00.71 (30.52)
 20 Wyman, Carlea             15 TXLA-ST              2:00.73    2:00.91  
                  27.57       58.17 (30.60)     1:29.77 (31.60)     2:00.91 (31.14)
 21 Elzhowe, Acadia           16 GOLD-ST              2:01.45    2:01.01  
                  28.87       59.54 (30.67)     1:30.71 (31.17)     2:01.01 (30.30)
 22 Johannsen Marquez, Angel  17 MSC-ST               2:02.26    2:01.33  
                  27.07       56.72 (29.65)     1:28.91 (32.19)     2:01.33 (32.42)
 23 Hays, Julianna            16 ATAC-ST              2:01.36    2:01.43  
                  27.99       58.89 (30.90)     1:30.28 (31.39)     2:01.43 (31.15)
 24 Petersen, Kari            17 Alamo Area-ST        1:57.55    2:01.46  
                  28.30       59.07 (30.77)     1:30.20 (31.13)     2:01.46 (31.26)
 25 Wong, Avery               15 LCA-ST               2:03.87    2:01.53  
                  27.99       58.90 (30.91)     1:30.17 (31.27)     2:01.53 (31.36)
 26 Wendt, Jordan             17 ASC-ST               1:59.89    2:01.69  
                  27.52       58.02 (30.50)     1:29.58 (31.56)     2:01.69 (32.11)
 27 Sites, Bella              16 NTRO-ST              2:01.12    2:02.28  
                  28.76     1:00.29 (31.53)     1:31.98 (31.69)     2:02.28 (30.30)
 28 Bentley, Ally             16 Alamo Area-ST        2:01.76    2:02.46  
                  28.31       58.96 (30.65)     1:30.44 (31.48)     2:02.46 (32.02)
 29 Dysart, Alyse             16 NTRO-ST              2:01.09    2:03.02  
                  28.39       59.32 (30.93)     1:31.62 (32.30)     2:03.02 (31.40)
 30 Silva, Marissa            15 WHAC-ST              2:02.39    2:03.22  
                  27.71       58.24 (30.53)     1:30.71 (32.47)     2:03.22 (32.51)
 31 Kayser, Lindsay           15 ASC-ST               2:01.87    2:03.74  
                  28.31       59.79 (31.48)     1:31.95 (32.16)     2:03.74 (31.79)
 32 Barley, Ariel             15 ATAC-ST              2:03.35    2:03.75  
                  28.93     1:00.74 (31.81)     1:32.79 (32.05)     2:03.75 (30.96)
 33 Barlage, Riley            18 ATAC-ST              2:02.27    2:03.79  
                  28.00       59.22 (31.22)     1:31.46 (32.24)     2:03.79 (32.33)
 34 Robertson, Lindsay        16 Alamo Area-ST        2:02.75    2:03.98  
                  28.13       59.46 (31.33)     1:31.51 (32.05)     2:03.98 (32.47)
 35 Salter, Alyssa            17 Alamo Area-ST        2:03.56    2:04.01  
                  28.74       59.94 (31.20)     1:32.11 (32.17)     2:04.01 (31.90)
 36 Amacher, Brynn            16 FISH-ST              2:03.13    2:04.22  
                  29.65     1:01.57 (31.92)     1:33.85 (32.28)     2:04.22 (30.37)
 36 Pitkanen, Sabrina         17 NTRO-ST              2:01.35    2:04.22  
                  28.88     1:01.09 (32.21)     1:32.25 (31.16)     2:04.22 (31.97)
 38 Lin, Erin                 16 ASC-ST               2:03.21    2:04.26  
                  29.48     1:01.58 (32.10)     1:33.67 (32.09)     2:04.26 (30.59)
 39 LaJoie, Katelyn           18 Tex's Waves-ST       2:03.03    2:04.37  
                  28.84     1:00.62 (31.78)     1:32.00 (31.38)     2:04.37 (32.37)
 40 Behling, Trinity          15 SYS-ST               2:02.91    2:04.50  
                  28.17       59.51 (31.34)     1:32.15 (32.64)     2:04.50 (32.35)
 41 Carter, Kathryn           16 Alamo Area-ST        2:01.12    2:04.72  
                  28.42     1:00.04 (31.62)     1:32.22 (32.18)     2:04.72 (32.50)
 42 Shepherd, Adi             17 FISH-ST              2:01.31    2:04.73  
                  27.79       59.10 (31.31)     1:32.25 (33.15)     2:04.73 (32.48)
 43 Cochran, Kennedy          15 FISH-ST              2:03.22    2:04.76  
                  28.89     1:00.56 (31.67)     1:33.13 (32.57)     2:04.76 (31.63)
 44 Ringen, Elise             17 Alamo Area-ST        1:57.46    2:04.80  
                  28.61     1:00.27 (31.66)     1:32.53 (32.26)     2:04.80 (32.27)
 45 Schield, Morgan           16 AQSA-ST              1:58.29    2:05.80  
                  27.66       58.87 (31.21)     1:32.27 (33.40)     2:05.80 (33.53)
 46 McAllister, Madison       16 Alamo Area-ST        2:19.34L   2:05.90  
                  28.78     1:00.78 (32.00)     1:33.92 (33.14)     2:05.90 (31.98)
 47 Bates, Lorretta           16 FISH-ST              2:00.91    2:06.26  
                  27.85       59.67 (31.82)     1:32.49 (32.82)     2:06.26 (33.77)
 48 Herrera, Molly            17 Alamo Area-ST        2:02.21    2:06.29  
                  30.00     1:01.45 (31.45)     1:33.77 (32.32)     2:06.29 (32.52)
 49 Weiss, Megan              17 ASC-ST               2:00.15    2:06.88  
                  28.66     1:00.34 (31.68)     1:33.85 (33.51)     2:06.88 (33.03)
 50 Porter, Ella              15 Alamo Area-ST        2:01.67    2:07.65  
                  28.50     1:00.10 (31.60)     1:33.59 (33.49)     2:07.65 (34.06)
 51 Jones, Kaylie             16 ASC-ST               2:00.64    2:08.16  
                  28.33     1:00.67 (32.34)     1:34.59 (33.92)     2:08.16 (33.57)
 52 Piotrowski, Reaghan       17 LCA-ST               2:02.68    2:08.55  
                  29.26     1:01.40 (32.14)     1:35.08 (33.68)     2:08.55 (33.47)
 53 Summers, Kelly            15 WLOO-ST              2:20.82L   2:08.72  
                  29.64     1:02.37 (32.73)     1:36.96 (34.59)     2:08.72 (31.76)
 54 Simon, Miranda            17 ASC-ST               2:02.13    2:09.26  
                  29.77     1:02.72 (32.95)     1:36.50 (33.78)     2:09.26 (32.76)
 55 Christiansen, Sophia      16 WAVE-ST              2:02.26    2:13.12  
                  29.41     1:02.94 (33.53)     1:37.96 (35.02)     2:13.12 (35.16)
 -- Johnson, Sydney           15 NTRO-ST              2:02.23         DQ  
                  28.21       59.84 (31.63)     1:32.51 (32.67)          DQ (32.86)
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hall, Kendall             15 ASC-ST               5:12.02    5:01.07   20  
                  27.07       56.81 (29.74)     1:27.57 (30.76)     1:58.01 (30.44)
        2:29.01 (31.00)     2:59.91 (30.90)     3:30.70 (30.79)     4:01.15 (30.45)
        4:31.27 (30.12)     5:01.07 (29.80)                                        
  2 Kutz, Sarah               17 ASC-ST               5:05.79    5:02.83   17  
                  27.08       56.91 (29.83)     1:27.46 (30.55)     1:58.43 (30.97)
        2:29.19 (30.76)     2:59.99 (30.80)     3:31.24 (31.25)     4:02.67 (31.43)
        4:33.15 (30.48)     5:02.83 (29.68)                                        
  3 Lax, Arianna              15 ASC-ST               5:12.75    5:12.67   16  
                  28.25       59.33 (31.08)     1:31.19 (31.86)     2:02.92 (31.73)
        2:34.72 (31.80)     3:06.49 (31.77)     3:38.50 (32.01)     4:10.46 (31.96)
        4:42.17 (31.71)     5:12.67 (30.50)                                        
  4 Rogillio, Sarah           16 ASC-ST               5:16.14    5:15.19   15  
                  27.79       58.70 (30.91)     1:30.13 (31.43)     2:02.03 (31.90)
        2:34.26 (32.23)     3:06.60 (32.34)     3:39.23 (32.63)     4:11.25 (32.02)
        4:44.14 (32.89)     5:15.19 (31.05)                                        
  5 Faust, Konner             16 TXLA-ST              5:18.63    5:17.55   14  
                  28.65       59.97 (31.32)     1:32.05 (32.08)     2:04.02 (31.97)
        2:36.07 (32.05)     3:08.11 (32.04)     3:40.50 (32.39)     4:12.89 (32.39)
        4:45.53 (32.64)     5:17.55 (32.02)                                        
  6 Elzhowe, Acadia           16 GOLD-ST              5:20.37    5:18.63   13  
                  28.57       59.24 (30.67)     1:30.95 (31.71)     2:03.38 (32.43)
        2:36.08 (32.70)     3:08.96 (32.88)     3:41.95 (32.99)     4:14.87 (32.92)
        4:47.34 (32.47)     5:18.63 (31.29)                                        
  7 Dysart, Alyse             16 NTRO-ST              5:24.67    5:23.58   12  
                  28.26       59.98 (31.72)     1:32.35 (32.37)     2:04.91 (32.56)
        2:37.82 (32.91)     3:11.01 (33.19)     3:44.32 (33.31)     4:17.65 (33.33)
        4:51.32 (33.67)     5:23.58 (32.26)                                        
  8 Sites, Bella              16 NTRO-ST              5:25.33    5:30.27   11  
                  28.76     1:00.62 (31.86)     1:33.28 (32.66)     2:06.78 (33.50)
        2:40.53 (33.75)     3:13.97 (33.44)     3:48.20 (34.23)     4:22.50 (34.30)
        4:56.55 (34.05)     5:30.27 (33.72)                                        
B - Final
  9 Zapata, Bella             17 NTRO-ST              5:30.66    5:24.87    9  
                  28.24       59.85 (31.61)     1:32.17 (32.32)     2:04.76 (32.59)
        2:37.68 (32.92)     3:11.05 (33.37)     3:44.80 (33.75)     4:18.72 (33.92)
        4:52.14 (33.42)     5:24.87 (32.73)                                        
 10 Carr, Norah               15 LCA-ST               5:32.45    5:26.95    7  
                  29.27     1:01.59 (32.32)     1:34.41 (32.82)     2:07.75 (33.34)
        2:41.23 (33.48)     3:14.85 (33.62)     3:48.59 (33.74)     4:21.99 (33.40)
        4:55.07 (33.08)     5:26.95 (31.88)                                        
 11 Wendt, Jordan             17 ASC-ST               5:30.71    5:29.66    6  
                  28.31       59.81 (31.50)     1:32.05 (32.24)     2:05.46 (33.41)
        2:38.92 (33.46)     3:12.92 (34.00)     3:47.39 (34.47)     4:21.91 (34.52)
        4:56.47 (34.56)     5:29.66 (33.19)                                        
 12 Barley, Ariel             15 ATAC-ST              5:27.22    5:30.57    5  
                  28.78     1:01.24 (32.46)     1:34.64 (33.40)     2:08.45 (33.81)
        2:42.74 (34.29)     3:17.18 (34.44)     3:51.76 (34.58)     4:26.10 (34.34)
        5:00.29 (34.19)     5:30.57 (30.28)                                        
 13 Herrera, Molly            17 Alamo Area-ST        5:29.77    5:30.58    4  
                  30.93     1:03.19 (32.26)     1:36.39 (33.20)     2:09.56 (33.17)
        2:43.29 (33.73)     3:16.83 (33.54)     3:50.57 (33.74)     4:24.47 (33.90)
        4:58.34 (33.87)     5:30.58 (32.24)                                        
 14 Bentley, Ally             16 Alamo Area-ST        5:29.85    5:32.30    3  
                  29.74     1:02.73 (32.99)     1:36.12 (33.39)     2:09.86 (33.74)
        2:43.77 (33.91)     3:17.91 (34.14)     3:51.98 (34.07)     4:25.87 (33.89)
        4:59.33 (33.46)     5:32.30 (32.97)                                        
 15 Lin, Erin                 16 ASC-ST               5:30.52    5:39.04    2  
                  29.26     1:01.24 (31.98)     1:34.71 (33.47)     2:09.00 (34.29)
        2:43.83 (34.83)     3:19.31 (35.48)     3:54.37 (35.06)     4:29.95 (35.58)
        5:05.22 (35.27)     5:39.04 (33.82)                                        
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kutz, Sarah               17 ASC-ST               5:02.40    5:05.79  
                  27.42       57.50 (30.08)     1:28.26 (30.76)     1:59.60 (31.34)
        2:30.78 (31.18)     3:01.87 (31.09)     3:33.19 (31.32)     4:04.52 (31.33)
        4:35.56 (31.04)     5:05.79 (30.23)                                        
  2 Hall, Kendall             15 ASC-ST               5:03.10    5:12.02  
                  28.64     1:00.41 (31.77)     1:33.20 (32.79)     2:04.87 (31.67)
        2:36.40 (31.53)     3:07.67 (31.27)     3:39.14 (31.47)     4:10.30 (31.16)
        4:41.71 (31.41)     5:12.02 (30.31)                                        
  3 Lax, Arianna              15 ASC-ST               5:10.25    5:12.75  
                  28.56     1:00.69 (32.13)     1:33.23 (32.54)     2:05.48 (32.25)
        2:37.19 (31.71)     3:08.93 (31.74)     3:40.77 (31.84)     4:12.32 (31.55)
        4:43.22 (30.90)     5:12.75 (29.53)                                        
  4 Rogillio, Sarah           16 ASC-ST               4:54.45L   5:16.14  
                  26.99       57.19 (30.20)     1:28.24 (31.05)     1:59.80 (31.56)
        2:32.27 (32.47)     3:04.70 (32.43)     3:37.78 (33.08)     4:11.31 (33.53)
        4:44.37 (33.06)     5:16.14 (31.77)                                        
  5 Faust, Konner             16 TXLA-ST              5:11.24    5:18.63  
                  28.93     1:00.65 (31.72)     1:32.64 (31.99)     2:04.84 (32.20)
        2:36.81 (31.97)     3:08.75 (31.94)     3:41.03 (32.28)     4:13.61 (32.58)
        4:46.50 (32.89)     5:18.63 (32.13)                                        
  6 Elzhowe, Acadia           16 GOLD-ST              5:17.06    5:20.37  
                  29.04     1:00.89 (31.85)     1:33.35 (32.46)     2:06.02 (32.67)
        2:38.71 (32.69)     3:11.26 (32.55)     3:44.20 (32.94)     4:17.16 (32.96)
        4:49.41 (32.25)     5:20.37 (30.96)                                        
  7 Garcia, Elena             16 Alamo Area-ST        5:23.85    5:20.94  
                  28.56       59.62 (31.06)     1:31.28 (31.66)     2:03.49 (32.21)
        2:35.49 (32.00)     3:08.24 (32.75)     3:41.38 (33.14)     4:14.88 (33.50)
        4:48.26 (33.38)     5:20.94 (32.68)                                        
  8 Murphy, Caitlin           17 NTRO-ST              5:13.08    5:23.42  
                  28.20       59.23 (31.03)     1:31.70 (32.47)     2:04.99 (33.29)
        2:38.00 (33.01)     3:11.19 (33.19)     3:44.23 (33.04)     4:17.52 (33.29)
        4:50.81 (33.29)     5:23.42 (32.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cardenas Guerra, Ana      16 CCAA-ST              5:21.28    5:23.71  
                  29.20     1:00.67 (31.47)     1:32.99 (32.32)     2:05.61 (32.62)
        2:38.17 (32.56)     3:11.08 (32.91)     3:44.61 (33.53)     4:17.90 (33.29)
        4:51.36 (33.46)     5:23.71 (32.35)                                        
 10 Dysart, Alyse             16 NTRO-ST              5:21.11    5:24.67  
                  28.46     1:01.13 (32.67)     1:33.80 (32.67)     2:07.22 (33.42)
        2:40.19 (32.97)     3:13.51 (33.32)     3:47.03 (33.52)     4:20.29 (33.26)
        4:52.94 (32.65)     5:24.67 (31.73)                                        
 11 Sites, Bella              16 NTRO-ST              5:17.80    5:25.33  
                  29.57     1:01.81 (32.24)     1:34.10 (32.29)     2:06.34 (32.24)
        2:39.60 (33.26)     3:13.15 (33.55)     3:45.95 (32.80)     4:19.38 (33.43)
        4:53.79 (34.41)     5:25.33 (31.54)                                        
 12 Barley, Ariel             15 ATAC-ST              4:58.91L   5:27.22  
                  29.66     1:02.42 (32.76)     1:35.63 (33.21)     2:08.83 (33.20)
        2:42.51 (33.68)     3:16.19 (33.68)     3:49.89 (33.70)     4:23.61 (33.72)
        4:57.09 (33.48)     5:27.22 (30.13)                                        
 13 Salter, Alyssa            17 Alamo Area-ST        5:24.19    5:28.72  
                  29.49     1:02.17 (32.68)     1:35.75 (33.58)     2:09.38 (33.63)
        2:43.29 (33.91)                             3:50.34 ( )                    
            4:56.93 ( )     5:28.72 (31.79)                                        
 14 Rogillio, Claire          16 ASC-ST               5:19.38    5:29.63  
                  29.35     1:01.43 (32.08)     1:34.25 (32.82)     2:07.71 (33.46)
        2:40.98 (33.27)     3:14.51 (33.53)     3:48.11 (33.60)     4:21.98 (33.87)
        4:56.24 (34.26)     5:29.63 (33.39)                                        
 15 Herrera, Molly            17 Alamo Area-ST        5:23.21    5:29.77  
                  30.19     1:02.27 (32.08)     1:34.73 (32.46)     2:07.73 (33.00)
        2:41.34 (33.61)     3:15.12 (33.78)     3:48.95 (33.83)     4:22.87 (33.92)
        4:56.62 (33.75)     5:29.77 (33.15)                                        
 16 Bentley, Ally             16 Alamo Area-ST        4:57.08L   5:29.85  
                  29.45     1:01.58 (32.13)     1:34.39 (32.81)     2:07.81 (33.42)
        2:41.26 (33.45)     3:14.67 (33.41)     3:48.44 (33.77)     4:22.58 (34.14)
        4:56.62 (34.04)     5:29.85 (33.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lin, Erin                 16 ASC-ST               4:55.84L   5:30.52  
                  29.47     1:02.26 (32.79)     1:35.75 (33.49)     2:09.57 (33.82)
        2:43.67 (34.10)     3:17.51 (33.84)     3:51.67 (34.16)     4:25.38 (33.71)
        4:58.46 (33.08)     5:30.52 (32.06)                                        
 18 Zapata, Bella             17 NTRO-ST              4:55.83L   5:30.66  
                  27.25       57.53 (30.28)     1:29.57 (32.04)     2:02.79 (33.22)
        2:36.84 (34.05)     3:11.60 (34.76)     3:47.17 (35.57)     4:21.99 (34.82)
        4:56.90 (34.91)     5:30.66 (33.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wendt, Jordan             17 ASC-ST               5:18.98    5:30.71  
                  28.34     1:00.56 (32.22)     1:32.85 (32.29)     2:06.27 (33.42)
        2:40.21 (33.94)     3:14.25 (34.04)     3:48.23 (33.98)     4:22.71 (34.48)
        4:57.30 (34.59)     5:30.71 (33.41)                                        
 20 Carr, Norah               15 LCA-ST               5:23.72    5:32.45  
                  30.35     1:03.33 (32.98)     1:37.55 (34.22)     2:10.94 (33.39)
        2:44.70 (33.76)     3:18.85 (34.15)     3:51.95 (33.10)     4:26.62 (34.67)
        4:59.92 (33.30)     5:32.45 (32.53)                                        
 21 Jones, Kaylie             16 ASC-ST               5:24.72    5:33.48  
                  29.53     1:02.68 (33.15)     1:36.21 (33.53)     2:09.87 (33.66)
        2:44.16 (34.29)     3:18.61 (34.45)     3:52.88 (34.27)     4:27.10 (34.22)
        5:00.42 (33.32)     5:33.48 (33.06)                                        
 22 Summers, Kelly            15 WLOO-ST              4:58.91L   5:36.06  
                  28.90     1:01.31 (32.41)     1:33.88 (32.57)     2:08.08 (34.20)
        2:42.28 (34.20)     3:17.05 (34.77)     3:51.76 (34.71)     4:27.18 (35.42)
        5:01.85 (34.67)     5:36.06 (34.21)                                        
 23 McAllister, Madison       16 Alamo Area-ST        4:55.11L   5:36.86  
                  29.51     1:02.73 (33.22)     1:36.65 (33.92)     2:10.85 (34.20)
        2:45.25 (34.40)     3:19.90 (34.65)     3:54.42 (34.52)     4:28.66 (34.24)
        5:03.08 (34.42)     5:36.86 (33.78)                                        
 24 Moumouris, Evy            16 WHAC-ST              5:23.05    5:38.33  
                  30.31     1:03.41 (33.10)     1:37.18 (33.77)     2:11.60 (34.42)
        2:46.12 (34.52)     3:21.08 (34.96)     3:56.08 (35.00)     4:31.07 (34.99)
        5:05.64 (34.57)     5:38.33 (32.69)                                        
 25 Simon, Miranda            17 ASC-ST               4:56.84L   5:38.57  
                  30.55     1:04.13 (33.58)     1:38.48 (34.35)     2:12.90 (34.42)
        2:47.29 (34.39)     3:21.58 (34.29)     3:55.97 (34.39)     4:30.48 (34.51)
        5:04.94 (34.46)     5:38.57 (33.63)                                        
 26 Bahr, Kaylee              15 Alamo Area-ST        4:56.15L   5:39.87  
                  28.92     1:00.64 (31.72)     1:34.19 (33.55)     2:09.11 (34.92)
        2:44.63 (35.52)     3:20.18 (35.55)     3:55.64 (35.46)     4:30.88 (35.24)
        5:06.14 (35.26)     5:39.87 (33.73)                                        
 27 Piotrowski, Reaghan       17 LCA-ST               4:58.18L   5:40.82  
                  30.56     1:03.78 (33.22)     1:37.57 (33.79)     2:12.11 (34.54)
        2:47.36 (35.25)     3:22.56 (35.20)     3:57.93 (35.37)     4:32.90 (34.97)
        5:07.33 (34.43)     5:40.82 (33.49)                                        
 28 Silva, Marissa            15 WHAC-ST              4:51.68L   5:46.94  
                  30.67     1:04.07 (33.40)     1:38.59 (34.52)     2:14.04 (35.45)
        2:49.17 (35.13)     3:24.53 (35.36)     4:00.45 (35.92)     4:36.19 (35.74)
        5:11.95 (35.76)     5:46.94 (34.99)                                        
 29 Paratore, Lucy            18 AQTX-ST              5:23.67    5:48.91  
                  30.31     1:03.58 (33.27)     1:37.93 (34.35)     2:12.86 (34.93)
        2:48.50 (35.64)     3:24.34 (35.84)     4:00.55 (36.21)     4:36.67 (36.12)
        5:13.08 (36.41)     5:48.91 (35.83)                                        
 -- McAfee, Kayla             17 LCA-ST               5:14.75        DFS  
 -- Stavrou, Bella            17 ASC-ST               4:53.52L       DFS  
 
Girls 15-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rausch, Malia             16 ASC-ST              17:14.33   17:05.46   20  
                  26.70       56.55 (29.85)     1:27.26 (30.71)     1:58.32 (31.06)
        2:29.70 (31.38)     3:01.15 (31.45)     3:32.25 (31.10)     4:04.06 (31.81)
        4:35.57 (31.51)     5:07.19 (31.62)     5:38.09 (30.90)     6:09.54 (31.45)
        6:40.90 (31.36)     7:12.29 (31.39)     7:43.87 (31.58)     8:15.22 (31.35)
        8:46.19 (30.97)     9:17.40 (31.21)     9:48.61 (31.21)    10:18.57 (29.96)
       10:50.26 (31.69)    11:21.63 (31.37)    11:53.09 (31.46)    12:24.79 (31.70)
       12:56.11 (31.32)    13:27.40 (31.29)    13:59.04 (31.64)    14:30.49 (31.45)
       15:02.13 (31.64)    15:33.55 (31.42)    16:04.72 (31.17)    16:36.28 (31.56)
       17:05.46 (29.18)
  2 Rivers, Becca             17 GOLD-ST             17:26.11   17:46.21   17  
                  28.17       58.49 (30.32)     1:29.03 (30.54)     2:00.24 (31.21)
        2:31.47 (31.23)     3:02.73 (31.26)     3:34.40 (31.67)     4:06.09 (31.69)
        4:38.29 (32.20)     5:10.67 (32.38)     5:43.13 (32.46)     6:15.62 (32.49)
        6:48.34 (32.72)     7:21.42 (33.08)     7:54.16 (32.74)     8:27.17 (33.01)
        9:00.58 (33.41)     9:33.84 (33.26)    10:06.73 (32.89)    10:39.91 (33.18)
       11:12.73 (32.82)    11:45.94 (33.21)    12:18.57 (32.63)    12:51.47 (32.90)
       13:24.63 (33.16)    13:57.77 (33.14)    14:30.67 (32.90)    15:03.82 (33.15)
       15:36.45 (32.63)    16:09.34 (32.89)    16:41.99 (32.65)    17:14.25 (32.26)
       17:46.21 (31.96)
  3 Filimoehala, Trisha       15 NTRO-ST             17:55.41   18:10.08   16  
                  28.91     1:00.81 (31.90)     1:32.78 (31.97)     2:05.07 (32.29)
        2:37.58 (32.51)     3:10.68 (33.10)     3:43.64 (32.96)     4:16.62 (32.98)
        4:49.78 (33.16)     5:23.19 (33.41)     5:56.48 (33.29)     6:29.96 (33.48)
        7:03.18 (33.22)     7:36.54 (33.36)     8:10.13 (33.59)     8:43.78 (33.65)
        9:17.28 (33.50)     9:50.81 (33.53)    10:24.35 (33.54)    10:57.99 (33.64)
       11:31.52 (33.53)    12:05.46 (33.94)    12:39.05 (33.59)    13:12.33 (33.28)
       13:45.95 (33.62)    14:19.48 (33.53)    14:52.98 (33.50)    15:26.17 (33.19)
       15:59.72 (33.55)    16:33.23 (33.51)    17:06.49 (33.26)    17:39.40 (32.91)
       18:10.08 (30.68)
  4 Carroll, Sophia           16 WAVE-ST             18:17.73   18:22.25   15  
                  28.12       59.97 (31.85)     1:32.75 (32.78)     2:06.79 (34.04)
        2:40.74 (33.95)     3:14.83 (34.09)     3:48.71 (33.88)     4:22.28 (33.57)
        4:55.56 (33.28)     5:29.06 (33.50)     6:02.98 (33.92)     6:36.97 (33.99)
        7:10.73 (33.76)     7:43.96 (33.23)     8:17.49 (33.53)     8:50.79 (33.30)
        9:24.22 (33.43)     9:58.09 (33.87)    10:31.65 (33.56)    11:05.74 (34.09)
       11:39.62 (33.88)    12:13.54 (33.92)    12:47.81 (34.27)    13:21.83 (34.02)
       13:55.89 (34.06)    14:29.66 (33.77)    15:03.33 (33.67)    15:37.03 (33.70)
       16:10.75 (33.72)    16:44.40 (33.65)    17:18.32 (33.92)    17:51.46 (33.14)
       18:22.25 (30.79)
  5 Herrera, Molly            17 Alamo Area-ST       18:45.56   18:35.17   14  
                  31.39     1:04.71 (33.32)     1:38.33 (33.62)     2:12.26 (33.93)
        2:46.43 (34.17)     3:20.44 (34.01)     3:54.42 (33.98)     4:28.14 (33.72)
        5:02.00 (33.86)     5:35.74 (33.74)     6:09.75 (34.01)     6:43.66 (33.91)
        7:17.54 (33.88)     7:51.24 (33.70)     8:24.86 (33.62)     8:58.57 (33.71)
        9:32.57 (34.00)    10:06.32 (33.75)    10:39.71 (33.39)    11:13.10 (33.39)
       11:46.73 (33.63)    12:20.46 (33.73)    12:54.38 (33.92)    13:28.48 (34.10)
       14:02.45 (33.97)    14:36.68 (34.23)    15:11.14 (34.46)    15:45.59 (34.45)
       16:19.57 (33.98)    16:53.68 (34.11)    17:27.55 (33.87)    18:01.88 (34.33)
       18:35.17 (33.29)
  6 Dysart, Alyse             16 NTRO-ST             19:35.12   18:45.76   13  
                  30.22     1:04.03 (33.81)     1:37.98 (33.95)     2:11.89 (33.91)
        2:46.26 (34.37)     3:20.67 (34.41)     3:54.67 (34.00)     4:29.13 (34.46)
        5:03.34 (34.21)     5:37.89 (34.55)     6:11.79 (33.90)     6:46.25 (34.46)
        7:20.62 (34.37)     7:55.20 (34.58)     8:29.54 (34.34)     9:04.00 (34.46)
        9:38.21 (34.21)    10:12.44 (34.23)    10:46.47 (34.03)    11:21.35 (34.88)
       11:56.17 (34.82)    12:30.84 (34.67)    13:05.12 (34.28)    13:39.77 (34.65)
       14:14.26 (34.49)    14:48.83 (34.57)    15:23.05 (34.22)    15:57.44 (34.39)
       16:31.69 (34.25)    17:05.64 (33.95)    17:40.00 (34.36)    18:13.44 (33.44)
       18:45.76 (32.32)
  7 Munoz, Andrea             15 Alamo Area-ST       18:40.68   19:00.94   12  
                  29.90     1:03.35 (33.45)     1:37.27 (33.92)     2:11.24 (33.97)
        2:44.87 (33.63)     3:18.62 (33.75)     3:52.70 (34.08)     4:26.45 (33.75)
        5:00.69 (34.24)     5:34.62 (33.93)     6:08.77 (34.15)     6:43.09 (34.32)
        7:17.41 (34.32)     7:51.98 (34.57)     8:26.75 (34.77)     9:01.29 (34.54)
        9:36.37 (35.08)    10:11.41 (35.04)    10:46.81 (35.40)    11:22.01 (35.20)
       11:57.35 (35.34)    12:32.75 (35.40)    13:07.69 (34.94)    13:43.09 (35.40)
       14:18.47 (35.38)    14:53.91 (35.44)    15:29.74 (35.83)    16:05.06 (35.32)
       16:40.08 (35.02)    17:15.78 (35.70)    17:51.67 (35.89)    18:27.02 (35.35)
       19:00.94 (33.92)
  8 Bahr, Kaylee              15 Alamo Area-ST       19:44.42   19:10.60   11  
                  30.64     1:04.78 (34.14)     1:39.54 (34.76)     2:14.53 (34.99)
        2:49.48 (34.95)     3:24.53 (35.05)     3:59.23 (34.70)     4:33.87 (34.64)
        5:08.87 (35.00)     5:43.81 (34.94)     6:18.62 (34.81)     6:53.87 (35.25)
        7:28.80 (34.93)     8:03.91 (35.11)     8:38.60 (34.69)     9:13.94 (35.34)
        9:48.88 (34.94)    10:23.92 (35.04)    10:59.35 (35.43)    11:34.91 (35.56)
       12:10.50 (35.59)    12:45.66 (35.16)    13:20.81 (35.15)    13:56.02 (35.21)
       14:31.34 (35.32)    15:06.63 (35.29)    15:41.87 (35.24)    16:17.03 (35.16)
       16:52.30 (35.27)    17:27.88 (35.58)    18:02.96 (35.08)    18:37.96 (35.00)
       19:10.60 (32.64)
  9 Graves, Fiona             15 AQTX-ST             19:21.68   19:31.93    9  
                  31.06     1:05.54 (34.48)     1:40.20 (34.66)     2:15.13 (34.93)
        2:50.15 (35.02)     3:26.14 (35.99)     4:01.58 (35.44)     4:36.78 (35.20)
        5:12.32 (35.54)     5:48.03 (35.71)     6:23.52 (35.49)     6:59.21 (35.69)
        7:34.57 (35.36)     8:10.63 (36.06)     8:46.99 (36.36)     9:23.26 (36.27)
        9:58.72 (35.46)    10:35.82 (37.10)    11:11.22 (35.40)    11:47.91 (36.69)
       12:23.42 (35.51)    12:59.38 (35.96)    13:35.98 (36.60)    14:12.14 (36.16)
       14:48.10 (35.96)    15:24.00 (35.90)    16:00.13 (36.13)    16:36.96 (36.83)
       17:11.86 (34.90)    17:48.85 (36.99)    18:23.63 (34.78)    18:58.16 (34.53)
       19:31.93 (33.77)
 10 Amacher, Brynn            16 FISH-ST             19:39.88   19:45.28    7  
                  30.87     1:05.50 (34.63)     1:41.95 (36.45)     2:18.06 (36.11)
        2:54.30 (36.24)     3:30.18 (35.88)     4:06.70 (36.52)     4:42.58 (35.88)
        5:19.28 (36.70)     5:55.03 (35.75)     6:31.04 (36.01)     7:06.69 (35.65)
        7:43.43 (36.74)     8:18.06 (34.63)     8:54.87 (36.81)     9:30.17 (35.30)
       10:07.23 (37.06)    10:42.83 (35.60)    11:19.83 (37.00)    11:56.44 (36.61)
       12:32.82 (36.38)    13:09.30 (36.48)    13:45.22 (35.92)    14:21.49 (36.27)
       14:57.45 (35.96)    15:34.06 (36.61)    16:09.96 (35.90)    16:47.15 (37.19)
       17:24.74 (37.59)    18:01.35 (36.61)    18:36.82 (35.47)    19:11.73 (34.91)
       19:45.28 (33.55)
 11 Zolper, Anna              16 WLOO-ST             19:00.73   19:57.65    6  
                  30.86     1:06.15 (35.29)     1:42.09 (35.94)     2:18.10 (36.01)
        2:54.26 (36.16)     3:30.56 (36.30)     4:06.49 (35.93)     4:42.84 (36.35)
        5:19.21 (36.37)     5:55.37 (36.16)     6:31.49 (36.12)     7:08.30 (36.81)
        7:44.60 (36.30)     8:21.27 (36.67)     8:57.59 (36.32)     9:34.24 (36.65)
       10:10.83 (36.59)    10:47.23 (36.40)    11:24.26 (37.03)    12:01.25 (36.99)
       12:38.10 (36.85)    13:14.91 (36.81)    13:51.56 (36.65)    14:28.35 (36.79)
       15:04.94 (36.59)    15:41.85 (36.91)    16:19.16 (37.31)    16:56.30 (37.14)
       17:33.15 (36.85)    18:10.12 (36.97)    18:46.88 (36.76)    19:22.83 (35.95)
       19:57.65 (34.82)
 -- Elzhowe, Acadia           16 GOLD-ST             18:21.52        DFS  
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lax, Arianna              15 ASC-ST                 57.17      57.10   20  
                  27.37       57.10 (29.73)                                        
  2 Kutz, Sarah               17 ASC-ST                 58.20      57.67   17  
                  27.95       57.67 (29.72)                                        
  3 Rausch, Malia             16 ASC-ST                 59.41      57.84   16  
                  28.71       57.84 (29.13)                                        
  4 Murphy, Caitlin           17 NTRO-ST                57.73      57.86   15  
                  28.26       57.86 (29.60)                                        
  5 Birlin, Julianna          17 ASC-ST                 59.39      58.28   14  
                  28.36       58.28 (29.92)                                        
  6 Guerra, Isabelle          18 ASC-ST                 58.48      58.29   13  
                  28.49       58.29 (29.80)                                        
  7 Kayser, Lindsay           15 ASC-ST                 59.13      59.45   12  
                  28.54       59.45 (30.91)                                        
  8 Rogillio, Sarah           16 ASC-ST                 59.61      59.59   11  
                  28.84       59.59 (30.75)                                        
B - Final
  9 Arkin, Claire             16 ASC-ST                 59.99      58.86    9  
                  28.81       58.86 (30.05)                                        
 10 Anthony, Delaney          16 ASC-ST               1:00.38      59.45    7  
                  28.73       59.45 (30.72)                                        
 11 Maddux, Olivia            15 TST-ST               1:00.26      59.68    6  
                  29.13       59.68 (30.55)                                        
 12 Schield, Morgan           16 AQSA-ST              1:00.57      59.73    5  
                  29.02       59.73 (30.71)                                        
 13 Loewe, Christina          16 ASC-ST               1:00.63    1:00.84    4  
                  29.30     1:00.84 (31.54)                                        
 14 Aguillon, Sydney          17 NTRO-ST              1:00.47    1:01.10    3  
                  28.93     1:01.10 (32.17)                                        
 15 Stephen, Cat              15 NTRO-ST              1:00.49    1:01.17    2  
                  29.78     1:01.17 (31.39)                                        
 16 Orris, Addie              16 NTRO-ST                59.91    1:01.55    1  
                  29.95     1:01.55 (31.60)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lax, Arianna              15 ASC-ST                 58.25      57.17  
                  27.43       57.17 (29.74)                                        
  2 Foote, Lila               15 SASA-ST                56.39      57.28  
                  27.63       57.28 (29.65)                                        
  3 Murphy, Caitlin           17 NTRO-ST                56.91      57.73  
                  28.21       57.73 (29.52)                                        
  4 Kutz, Sarah               17 ASC-ST               1:01.69      58.20  
                  28.23       58.20 (29.97)                                        
  5 Guerra, Isabelle          18 ASC-ST                 56.82      58.48  
                  28.84       58.48 (29.64)                                        
  6 Kayser, Lindsay           15 ASC-ST                 59.41      59.13  
                  28.53       59.13 (30.60)                                        
  7 Birlin, Julianna          17 ASC-ST                 57.71      59.39  
                  28.70       59.39 (30.69)                                        
  8 Rausch, Malia             16 ASC-ST               1:00.50      59.41  
                  29.07       59.41 (30.34)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rogillio, Sarah           16 ASC-ST               1:00.75      59.61  
                  28.54       59.61 (31.07)                                        
 10 Orris, Addie              16 NTRO-ST              1:00.56      59.91  
                  29.40       59.91 (30.51)                                        
 11 Arkin, Claire             16 ASC-ST                 58.63      59.99  
                  29.17       59.99 (30.82)                                        
 12 Maddux, Olivia            15 TST-ST               1:00.35    1:00.26  
                  29.09     1:00.26 (31.17)                                        
 13 Anthony, Delaney          16 ASC-ST               1:00.21    1:00.38  
                  29.18     1:00.38 (31.20)                                        
 14 Aguillon, Sydney          17 NTRO-ST              1:02.77    1:00.47  
                  28.67     1:00.47 (31.80)                                        
 15 Stephen, Cat              15 NTRO-ST                59.41    1:00.49  
                  29.81     1:00.49 (30.68)                                        
 16 Schield, Morgan           16 AQSA-ST                57.15    1:00.57  
                  29.19     1:00.57 (31.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Loewe, Christina          16 ASC-ST               1:00.40    1:00.63  
                  29.34     1:00.63 (31.29)                                        
 18 Dieckert, Audrey          17 AQTX-ST              1:00.78    1:00.65  
                  29.17     1:00.65 (31.48)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wyman, Carlea             15 TXLA-ST              1:01.70    1:01.10  
                  29.68     1:01.10 (31.42)                                        
 20 Daize, Autumn             16 TXLA-ST              1:00.56    1:01.47  
                  29.51     1:01.47 (31.96)                                        
 21 Nguyen, Madeleine         16 NTRO-ST              1:00.70    1:01.50  
                  29.18     1:01.50 (32.32)                                        
 22 Hall, Kendall             15 ASC-ST               1:01.38    1:01.66  
                  29.95     1:01.66 (31.71)                                        
 22 Bradford, Grace           16 WLOO-ST              1:00.60    1:01.66  
                  29.94     1:01.66 (31.72)                                        
 24 Dessouky, Salma           17 Alamo Area-ST        1:00.30    1:01.81  
                  30.31     1:01.81 (31.50)                                        
 25 Barlage, Riley            18 ATAC-ST              1:03.84    1:01.86  
                  30.33     1:01.86 (31.53)                                        
 26 McDaniel, Kaitlyn         18 ASC-ST               1:00.69    1:02.20  
                  30.53     1:02.20 (31.67)                                        
 27 Klumpen, Alexa            15 COTA-ST              1:01.70    1:02.23  
                  29.53     1:02.23 (32.70)                                        
 28 Faust, Konner             16 TXLA-ST              1:03.53    1:02.26  
                  29.92     1:02.26 (32.34)                                        
 29 Wong, Avery               15 LCA-ST               1:02.51    1:02.32  
                  30.13     1:02.32 (32.19)                                        
 30 Bentley, Ally             16 Alamo Area-ST        1:01.72    1:02.40  
                  29.92     1:02.40 (32.48)                                        
 31 Zapata, Bella             17 NTRO-ST              1:00.06    1:02.90  
                  30.02     1:02.90 (32.88)                                        
 32 Moreno, Samira            15 Alamo Area-ST        1:04.11    1:02.98  
                  30.23     1:02.98 (32.75)                                        
 33 Helmer, Macy              16 WAVE-ST              1:01.51    1:03.06  
                  30.28     1:03.06 (32.78)                                        
 34 Coleman, Carly            16 LCA-ST               1:14.62L   1:03.36  
                  30.45     1:03.36 (32.91)                                        
 35 Carr, Norah               15 LCA-ST               1:03.77    1:03.65  
                  31.05     1:03.65 (32.60)                                        
 36 Gregg, Kati               15 LCA-ST               1:00.10    1:03.86  
                  30.32     1:03.86 (33.54)                                        
 37 Greene, Emma              17 NTRO-ST              1:03.90    1:03.99  
                  31.19     1:03.99 (32.80)                                        
 38 Robertson, Lindsay        16 Alamo Area-ST        1:02.03    1:04.02  
                  30.38     1:04.02 (33.64)                                        
 39 Sites, Bella              16 NTRO-ST              1:15.22L   1:04.20  
                  31.50     1:04.20 (32.70)                                        
 40 Summers, Kelly            15 WLOO-ST              1:14.25L   1:04.22  
                  30.60     1:04.22 (33.62)                                        
 41 Lopez, Kallie             17 LSAC-ST              1:01.56    1:04.28  
                  30.56     1:04.28 (33.72)                                        
 42 Smith, Maddie             18 SASA-ST              1:02.42    1:04.49  
                  31.09     1:04.49 (33.40)                                        
 43 Ringen, Elise             17 Alamo Area-ST        1:02.05    1:04.50  
                  30.55     1:04.50 (33.95)                                        
 44 Lambert, Nalani           15 Alamo Area-ST        1:02.92    1:04.96  
                  30.97     1:04.96 (33.99)                                        
 45 Straface, Josie           15 ASC-ST               1:15.29L   1:05.37  
                  31.69     1:05.37 (33.68)                                        
 46 Bahr, Kaylee              15 Alamo Area-ST        1:15.33L   1:05.42  
                  31.50     1:05.42 (33.92)                                        
 47 McCurley, Julia           16 UNAT-ST              1:03.71    1:05.75  
                  32.09     1:05.75 (33.66)                                        
 48 Orozco, Alyssa            16 Alamo Area-ST        1:14.42L   1:06.17  
                  32.15     1:06.17 (34.02)                                        
 49 O'Dwyer, Christina        16 ATAC-ST              1:14.74L   1:06.65  
                  32.72     1:06.65 (33.93)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kutz, Sarah               17 ASC-ST               2:04.90    2:02.47   20  
                  28.56       59.13 (30.57)     1:30.74 (31.61)     2:02.47 (31.73)
  2 Rausch, Malia             16 ASC-ST               2:07.10    2:03.35   17  
                  29.33     1:00.17 (30.84)     1:31.96 (31.79)     2:03.35 (31.39)
  3 Foote, Lila               15 SASA-ST              2:07.46    2:05.15   16  
                  28.80       59.58 (30.78)     1:32.29 (32.71)     2:05.15 (32.86)
  4 Murphy, Caitlin           17 NTRO-ST              2:06.58    2:07.17   15  
                  29.82     1:01.84 (32.02)     1:34.99 (33.15)     2:07.17 (32.18)
  5 Kayser, Lindsay           15 ASC-ST               2:10.91    2:08.83   14  
                  30.14     1:02.29 (32.15)     1:35.59 (33.30)     2:08.83 (33.24)
  6 Rogillio, Sarah           16 ASC-ST               2:10.70    2:08.92   13  
                  30.40     1:03.25 (32.85)     1:36.26 (33.01)     2:08.92 (32.66)
  7 Stephen, Cat              15 NTRO-ST              2:09.93    2:10.04   12  
                  31.15     1:04.14 (32.99)     1:37.03 (32.89)     2:10.04 (33.01)
  8 Orris, Addie              16 NTRO-ST              2:10.71    2:11.94   11  
                  31.77     1:05.08 (33.31)     1:38.50 (33.42)     2:11.94 (33.44)
B - Final
  9 Roberto, Julia            16 ASC-ST               2:11.65    2:07.94    9  
                  29.41     1:01.79 (32.38)     1:35.17 (33.38)     2:07.94 (32.77)
 10 Leavitt, Addison          17 NTRO-ST              2:11.49    2:08.66    7  
                  29.89     1:01.79 (31.90)     1:35.26 (33.47)     2:08.66 (33.40)
 11 Schield, Morgan           16 AQSA-ST              2:11.28    2:11.53    6  
                  30.16     1:02.48 (32.32)     1:36.60 (34.12)     2:11.53 (34.93)
 12 Dieckert, Audrey          17 AQTX-ST              2:13.12    2:12.21    5  
                  30.88     1:04.46 (33.58)     1:38.35 (33.89)     2:12.21 (33.86)
 13 Wong, Avery               15 LCA-ST               2:13.43    2:14.51    4  
                  31.58     1:05.58 (34.00)     1:39.70 (34.12)     2:14.51 (34.81)
 14 Loewe, Christina          16 ASC-ST               2:11.92    2:14.78    3  
                  30.97     1:04.94 (33.97)     1:40.13 (35.19)     2:14.78 (34.65)
 15 McCurley, Julia           16 UNAT-ST              2:14.68    2:17.01    2  
                  32.45     1:06.72 (34.27)     1:41.82 (35.10)     2:17.01 (35.19)
 16 Gregg, Kati               15 LCA-ST               2:12.83    2:18.41    1  
                  31.36     1:06.19 (34.83)     1:42.24 (36.05)     2:18.41 (36.17)
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marvin, Payton            17 NTRO-ST              2:01.86    2:03.59  
                  29.13       59.80 (30.67)     1:31.60 (31.80)     2:03.59 (31.99)
  2 Kutz, Sarah               17 ASC-ST               2:04.41    2:04.90  
                  29.49     1:00.83 (31.34)     1:32.51 (31.68)     2:04.90 (32.39)
  3 Murphy, Caitlin           17 NTRO-ST              2:05.18    2:06.58  
                  29.96     1:02.23 (32.27)     1:34.81 (32.58)     2:06.58 (31.77)
  4 Rausch, Malia             16 ASC-ST               2:05.98    2:07.10  
                  29.61     1:01.23 (31.62)     1:34.29 (33.06)     2:07.10 (32.81)
  5 Foote, Lila               15 SASA-ST              2:04.24    2:07.46  
                  29.24     1:00.95 (31.71)     1:34.02 (33.07)     2:07.46 (33.44)
  6 Dessouky, Salma           17 Alamo Area-ST        2:13.43    2:09.86  
                  31.03     1:03.88 (32.85)     1:37.04 (33.16)     2:09.86 (32.82)
  7 Stephen, Cat              15 NTRO-ST              2:10.93    2:09.93  
                  31.15     1:03.63 (32.48)     1:36.79 (33.16)     2:09.93 (33.14)
  8 Guerra, Isabelle          18 ASC-ST               2:05.08    2:10.39  
                  29.88     1:02.63 (32.75)     1:36.54 (33.91)     2:10.39 (33.85)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rogillio, Sarah           16 ASC-ST               2:10.28    2:10.70  
                  30.55     1:03.56 (33.01)     1:37.53 (33.97)     2:10.70 (33.17)
 10 Orris, Addie              16 NTRO-ST              2:11.67    2:10.71  
                  31.55     1:04.64 (33.09)     1:38.39 (33.75)     2:10.71 (32.32)
 11 Kayser, Lindsay           15 ASC-ST               2:10.17    2:10.91  
                  30.61     1:02.72 (32.11)     1:36.40 (33.68)     2:10.91 (34.51)
 12 Schield, Morgan           16 AQSA-ST              2:05.60    2:11.28  
                  30.19     1:02.59 (32.40)     1:36.01 (33.42)     2:11.28 (35.27)
 13 Leavitt, Addison          17 NTRO-ST              2:19.82    2:11.49  
                  30.31     1:03.37 (33.06)     1:37.32 (33.95)     2:11.49 (34.17)
 14 Roberto, Julia            16 ASC-ST               2:14.03    2:11.65  
                  30.47     1:03.80 (33.33)     1:38.10 (34.30)     2:11.65 (33.55)
 15 Loewe, Christina          16 ASC-ST               2:10.16    2:11.92  
                  30.73     1:04.02 (33.29)     1:38.32 (34.30)     2:11.92 (33.60)
 16 Guinan, Georgia           17 Alamo Area-ST        2:09.83    2:12.10  
                  31.52     1:04.75 (33.23)     1:38.62 (33.87)     2:12.10 (33.48)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gregg, Kati               15 LCA-ST               2:13.20    2:12.83  
                  30.51     1:04.04 (33.53)     1:38.61 (34.57)     2:12.83 (34.22)
 18 Dieckert, Audrey          17 AQTX-ST              2:20.27    2:13.12  
                  31.02     1:04.36 (33.34)     1:38.50 (34.14)     2:13.12 (34.62)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wong, Avery               15 LCA-ST               2:15.71    2:13.43  
                  31.18     1:05.03 (33.85)     1:39.35 (34.32)     2:13.43 (34.08)
 20 Daize, Autumn             16 TXLA-ST              2:11.63    2:13.77  
                  31.10     1:04.52 (33.42)     1:38.99 (34.47)     2:13.77 (34.78)
 21 Anthony, Delaney          16 ASC-ST               2:09.81    2:13.96  
                  30.38     1:03.58 (33.20)     1:38.50 (34.92)     2:13.96 (35.46)
 22 Robertson, Lindsay        16 Alamo Area-ST        2:11.76    2:14.09  
                  31.15     1:04.41 (33.26)     1:38.89 (34.48)     2:14.09 (35.20)
 23 McCurley, Julia           16 UNAT-ST              2:16.10    2:14.68  
                  32.50     1:06.70 (34.20)     1:41.22 (34.52)     2:14.68 (33.46)
 24 Worley, Rylee             15 NTRO-ST              2:14.37    2:14.76  
                  32.54     1:07.18 (34.64)     1:41.49 (34.31)     2:14.76 (33.27)
 25 Zapata, Bella             17 NTRO-ST              2:10.96    2:15.34  
                  31.33     1:04.86 (33.53)     1:39.67 (34.81)     2:15.34 (35.67)
 26 Walpole, Sarah            17 Alamo Area-ST        2:10.66    2:16.28  
                  31.69     1:05.03 (33.34)     1:40.15 (35.12)     2:16.28 (36.13)
 27 Labeau, Sophia            15 Alamo Area-ST        2:20.26    2:16.29  
                  31.70     1:06.12 (34.42)     1:41.37 (35.25)     2:16.29 (34.92)
 28 Greene, Emma              17 NTRO-ST              2:18.50    2:17.02  
                  32.31     1:06.81 (34.50)     1:41.95 (35.14)     2:17.02 (35.07)
 29 Klumpen, Alexa            15 COTA-ST              2:14.85    2:17.10  
                  32.16     1:06.45 (34.29)     1:41.66 (35.21)     2:17.10 (35.44)
 30 Carr, Norah               15 LCA-ST               2:17.39    2:17.23  
                  32.44     1:06.99 (34.55)     1:42.27 (35.28)     2:17.23 (34.96)
 31 Arkin, Claire             16 ASC-ST               2:16.64    2:17.82  
                  31.87     1:06.50 (34.63)     1:42.30 (35.80)     2:17.82 (35.52)
 32 Sites, Bella              16 NTRO-ST              2:15.90    2:17.90  
                  32.65     1:07.23 (34.58)     1:42.35 (35.12)     2:17.90 (35.55)
 33 Bahr, Kaylee              15 Alamo Area-ST        2:19.49    2:17.91  
                  31.85     1:06.63 (34.78)     1:42.34 (35.71)     2:17.91 (35.57)
 34 Bentley, Ally             16 Alamo Area-ST        2:15.31    2:18.46  
                  32.52     1:07.08 (34.56)     1:42.73 (35.65)     2:18.46 (35.73)
 35 Nguyen, Madeleine         16 NTRO-ST              2:18.82    2:19.13  
                  31.34     1:06.66 (35.32)     1:43.00 (36.34)     2:19.13 (36.13)
 36 Moreno, Samira            15 Alamo Area-ST        2:19.99    2:19.21  
                  31.84     1:06.43 (34.59)     1:42.80 (36.37)     2:19.21 (36.41)
 37 Jones, Kaylie             16 ASC-ST               2:19.02    2:19.29  
                  32.64     1:07.78 (35.14)     1:44.03 (36.25)     2:19.29 (35.26)
 38 Elzhowe, Acadia           16 GOLD-ST              2:16.08    2:19.50  
                  33.23     1:08.68 (35.45)     1:44.59 (35.91)     2:19.50 (34.91)
 39 Straface, Josie           15 ASC-ST               2:17.84    2:20.69  
                  32.74     1:08.02 (35.28)     1:44.10 (36.08)     2:20.69 (36.59)
 40 Leese, Lauren             18 LSAC-ST              2:20.59    2:20.87  
                  32.33     1:07.59 (35.26)     1:44.15 (36.56)     2:20.87 (36.72)
 41 Orozco, Alyssa            16 Alamo Area-ST        2:17.85    2:22.53  
                  33.10     1:09.23 (36.13)     1:45.99 (36.76)     2:22.53 (36.54)
 42 McAllister, Madison       16 Alamo Area-ST        2:38.97L   2:22.63  
                  33.01     1:08.75 (35.74)     1:45.99 (37.24)     2:22.63 (36.64)
 43 Smith, Maddie             18 SASA-ST              2:20.53    2:22.71  
                  33.01     1:09.14 (36.13)     1:46.08 (36.94)     2:22.71 (36.63)
 -- Cuenca, Kaili             15 Alamo Area-ST        2:15.74         DQ  
                  32.82     1:08.20 (35.38)     1:45.38 (37.18)          DQ (37.80)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Schaufelberger, Tailyn    16 NTRO-ST              1:06.81    1:05.95   20  
                  31.24     1:05.95 (34.71)                                        
  2 Birlin, Julianna          17 ASC-ST               1:07.81    1:06.39   17  
                  31.24     1:06.39 (35.15)                                        
  3 McInturff, Gracen         18 Alamo Area-ST        1:09.61    1:07.71   16  
                  31.48     1:07.71 (36.23)                                        
  4 Lelinski, Danielle        16 LCA-ST               1:09.94    1:08.97   15  
                  32.46     1:08.97 (36.51)                                        
  5 Romero, Izzy              15 TXLA-ST              1:09.83    1:09.33   14  
                  33.47     1:09.33 (35.86)                                        
  6 Jackson, Sydney           16 LCA-ST               1:09.44    1:09.45   13  
                  32.35     1:09.45 (37.10)                                        
  7 Sadlier, Camryn           16 ATAC-ST              1:09.84    1:09.49   12  
                  32.40     1:09.49 (37.09)                                        
  8 Carter, Kathryn           16 Alamo Area-ST        1:09.99    1:10.10   11  
                  32.85     1:10.10 (37.25)                                        
B - Final
  9 Lin, Erin                 16 ASC-ST               1:10.68    1:09.12    9  
                  32.74     1:09.12 (36.38)                                        
 10 Amacher, Brynn            16 FISH-ST              1:10.29    1:10.09    7  
                  32.90     1:10.09 (37.19)                                        
 11 Cornwell, Megan           16 NTRO-ST              1:10.40    1:10.11    6  
                  32.84     1:10.11 (37.27)                                        
 12 Parsons, Michelle         15 Alamo Area-ST        1:10.86    1:10.14    5  
                  32.78     1:10.14 (37.36)                                        
 13 Orris, Addie              16 NTRO-ST              1:10.21    1:10.41    4  
                  33.42     1:10.41 (36.99)                                        
 14 Rudik, Ella               15 Alamo Area-ST        1:10.36    1:10.50    3  
                  33.40     1:10.50 (37.10)                                        
 15 Summers, Kelly            15 WLOO-ST              1:11.52    1:11.45    2  
                  33.02     1:11.45 (38.43)                                        
 16 Baggerly, Madden          16 TST-ST               1:10.65    1:12.21    1  
                  33.40     1:12.21 (38.81)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schaufelberger, Tailyn    16 NTRO-ST              1:05.25    1:06.81  
                  31.55     1:06.81 (35.26)                                        
  2 Birlin, Julianna          17 ASC-ST               1:05.81    1:07.81  
                  31.77     1:07.81 (36.04)                                        
  3 Jackson, Sydney           16 LCA-ST               1:09.30    1:09.44  
                  32.68     1:09.44 (36.76)                                        
  4 McInturff, Gracen         18 Alamo Area-ST        1:05.92    1:09.61  
                  32.26     1:09.61 (37.35)                                        
  5 Romero, Izzy              15 TXLA-ST              1:09.21    1:09.83  
                  33.27     1:09.83 (36.56)                                        
  6 Sadlier, Camryn           16 ATAC-ST              1:10.28    1:09.84  
                  32.13     1:09.84 (37.71)                                        
  7 Lelinski, Danielle        16 LCA-ST               1:06.61    1:09.94  
                  32.68     1:09.94 (37.26)                                        
  8 Carter, Kathryn           16 Alamo Area-ST        1:07.96    1:09.99  
                  32.52     1:09.99 (37.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Orris, Addie              16 NTRO-ST              1:10.97    1:10.21  
                  33.14     1:10.21 (37.07)                                        
 10 Amacher, Brynn            16 FISH-ST              1:08.48    1:10.29  
                  33.06     1:10.29 (37.23)                                        
 11 Rudik, Ella               15 Alamo Area-ST        1:13.05    1:10.36  
                  33.29     1:10.36 (37.07)                                        
 12 Cornwell, Megan           16 NTRO-ST              1:09.91    1:10.40  
                  33.38     1:10.40 (37.02)                                        
 13 Baggerly, Madden          16 TST-ST               1:09.74    1:10.65  
                  32.83     1:10.65 (37.82)                                        
 14 Lin, Erin                 16 ASC-ST               1:10.34    1:10.68  
                  32.84     1:10.68 (37.84)                                        
 15 Parsons, Michelle         15 Alamo Area-ST        1:12.28    1:10.86  
                  32.98     1:10.86 (37.88)                                        
 16 Summers, Kelly            15 WLOO-ST              1:13.81    1:11.52  
                  33.24     1:11.52 (38.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dysart, Alyse             16 NTRO-ST              1:10.92    1:11.95  
                  33.96     1:11.95 (37.99)                                        
 18 Ruiz, Magaly              17 Alamo Area-ST        1:11.43    1:12.04  
                  33.71     1:12.04 (38.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Carroll, Sophia           16 WAVE-ST              1:13.18    1:12.19  
                  33.47     1:12.19 (38.72)                                        
 20 Wilson, Sarah             16 WLOO-ST              1:10.85    1:12.53  
                  34.45     1:12.53 (38.08)                                        
 21 Barley, Ariel             15 ATAC-ST              1:12.70    1:12.54  
                  34.28     1:12.54 (38.26)                                        
 22 Chancey, Elainey          15 Alamo Area-ST        1:12.20    1:13.14  
                  34.71     1:13.14 (38.43)                                        
 23 Robertson, Lindsay        16 Alamo Area-ST        1:11.72    1:13.15  
                  34.38     1:13.15 (38.77)                                        
 24 McKinney, Lindsay         15 VTAC-ST              1:14.46    1:13.22  
                  33.99     1:13.22 (39.23)                                        
 25 Desanno, Isabel           16 VTAC-ST              1:13.12    1:13.38  
                  33.96     1:13.38 (39.42)                                        
 26 Smith, Maddie             18 SASA-ST              1:12.26    1:13.56  
                  33.81     1:13.56 (39.75)                                        
 27 Bentley, Ally             16 Alamo Area-ST        1:14.44    1:13.67  
                  34.88     1:13.67 (38.79)                                        
 28 Grossman, Alexis          15 NTRO-ST              1:13.60    1:13.78  
                  35.17     1:13.78 (38.61)                                        
 29 Cox, Jessica              17 Alamo Area-ST        1:12.07    1:14.10  
                  34.74     1:14.10 (39.36)                                        
 30 Salter, Alyssa            17 Alamo Area-ST        1:12.75    1:14.37  
                  35.14     1:14.37 (39.23)                                        
 31 Hinds, Abbi               15 ATAC-ST              1:13.10    1:14.65  
                  34.99     1:14.65 (39.66)                                        
 32 McGrath, Libby            16 Winning Waters-ST    1:13.37    1:15.54  
                  35.04     1:15.54 (40.50)                                        
 33 Cochran, Kennedy          15 FISH-ST              1:13.71    1:16.19  
                  35.21     1:16.19 (40.98)                                        
 34 Baliaris, Irene           17 WHAC-ST              1:11.63    1:17.13  
                  35.73     1:17.13 (41.40)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Schaufelberger, Tailyn    16 NTRO-ST              2:25.91    2:22.29   20  
                  32.46     1:09.07 (36.61)     1:45.90 (36.83)     2:22.29 (36.39)
  2 Roberto, Julia            16 ASC-ST               2:28.33    2:23.58   16.5
                  32.26     1:08.75 (36.49)     1:46.30 (37.55)     2:23.58 (37.28)
  2 Evans, Lydia              18 ASC-ST               2:25.79    2:23.58   16.5
                  31.59     1:07.31 (35.72)     1:44.71 (37.40)     2:23.58 (38.87)
  4 Simpson, Brookie          16 ASC-ST               2:30.43    2:27.84   15  
                  33.60     1:09.65 (36.05)     1:48.25 (38.60)     2:27.84 (39.59)
  5 Jackson, Sydney           16 LCA-ST               2:31.37    2:28.78   14  
                  33.48     1:11.54 (38.06)     1:50.37 (38.83)     2:28.78 (38.41)
  6 Romero, Izzy              15 TXLA-ST              2:32.05    2:29.42   13  
                  33.95     1:11.77 (37.82)     1:51.18 (39.41)     2:29.42 (38.24)
  7 Lelinski, Danielle        16 LCA-ST               2:30.90    2:29.99   12  
                  33.08     1:11.15 (38.07)     1:50.97 (39.82)     2:29.99 (39.02)
  8 Robertson, Lindsay        16 Alamo Area-ST        2:32.26    2:31.86   11  
                  34.13     1:12.38 (38.25)     1:51.42 (39.04)     2:31.86 (40.44)
B - Final
  9 Freeman, Allie            17 ATAC-ST              2:34.33    2:32.23    9  
                  33.75     1:12.66 (38.91)     1:52.21 (39.55)     2:32.23 (40.02)
 10 Cornwell, Megan           16 NTRO-ST              2:32.84    2:32.25    7  
                                1:12.33 ( )     1:51.94 (39.61)     2:32.25 (40.31)
 11 Amacher, Brynn            16 FISH-ST              2:34.09    2:32.67    6  
                  34.16     1:12.97 (38.81)     1:53.32 (40.35)     2:32.67 (39.35)
 12 Baggerly, Madden          16 TST-ST               2:35.19    2:33.63    5  
                  33.78     1:12.64 (38.86)     1:52.88 (40.24)     2:33.63 (40.75)
 13 Sadlier, Camryn           16 ATAC-ST              2:33.64    2:33.89    4  
                  34.19     1:13.02 (38.83)     1:53.28 (40.26)     2:33.89 (40.61)
 14 VanderMeer, Kylie         15 NTRO-ST              2:32.99    2:34.22    3  
                  34.64     1:13.66 (39.02)     1:53.77 (40.11)     2:34.22 (40.45)
 15 Chancey, Elainey          15 Alamo Area-ST        2:34.65    2:34.43    2  
                  34.91     1:13.71 (38.80)     1:53.78 (40.07)     2:34.43 (40.65)
 16 Rudik, Ella               15 Alamo Area-ST        2:34.12    2:34.74    1  
                  34.54     1:12.99 (38.45)     1:53.11 (40.12)     2:34.74 (41.63)
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Evans, Lydia              18 ASC-ST               2:22.57    2:25.79  
                  32.40     1:09.10 (36.70)     1:46.83 (37.73)     2:25.79 (38.96)
  2 Lynch, Zoe                15 TXLA-ST              2:25.86    2:25.84  
                  32.75     1:09.81 (37.06)     1:47.61 (37.80)     2:25.84 (38.23)
  3 Schaufelberger, Tailyn    16 NTRO-ST              2:36.46    2:25.91  
                  33.06     1:09.30 (36.24)     1:48.31 (39.01)     2:25.91 (37.60)
  4 Roberto, Julia            16 ASC-ST               2:23.23    2:28.33  
                  33.18     1:11.19 (38.01)     1:49.93 (38.74)     2:28.33 (38.40)
  5 Simpson, Brookie          16 ASC-ST               2:28.04    2:30.43  
                  32.81     1:10.34 (37.53)     1:49.36 (39.02)     2:30.43 (41.07)
  6 Lelinski, Danielle        16 LCA-ST               2:33.96    2:30.90  
                  33.40     1:11.73 (38.33)     1:51.73 (40.00)     2:30.90 (39.17)
  7 Jackson, Sydney           16 LCA-ST               2:31.96    2:31.37  
                  33.61     1:11.67 (38.06)     1:51.84 (40.17)     2:31.37 (39.53)
  8 Romero, Izzy              15 TXLA-ST              2:30.82    2:32.05  
                  35.40     1:14.06 (38.66)     1:53.13 (39.07)     2:32.05 (38.92)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Robertson, Lindsay        16 Alamo Area-ST        2:31.92    2:32.26  
                  34.71     1:13.07 (38.36)     1:52.23 (39.16)     2:32.26 (40.03)
 10 Cornwell, Megan           16 NTRO-ST              2:37.29    2:32.84  
                  33.94     1:12.39 (38.45)     1:52.17 (39.78)     2:32.84 (40.67)
 11 VanderMeer, Kylie         15 NTRO-ST              2:35.03    2:32.99  
                  34.56     1:13.59 (39.03)     1:53.88 (40.29)     2:32.99 (39.11)
 12 Sadlier, Camryn           16 ATAC-ST              2:36.17    2:33.64  
                  34.48     1:13.47 (38.99)     1:52.85 (39.38)     2:33.64 (40.79)
 13 Amacher, Brynn            16 FISH-ST              2:35.78    2:34.09  
                  33.67     1:13.29 (39.62)     1:54.07 (40.78)     2:34.09 (40.02)
 14 Rudik, Ella               15 Alamo Area-ST        2:40.97    2:34.12  
                  34.33     1:12.78 (38.45)     1:53.15 (40.37)     2:34.12 (40.97)
 15 Freeman, Allie            17 ATAC-ST              2:32.98    2:34.33  
                  34.43     1:13.64 (39.21)     1:53.99 (40.35)     2:34.33 (40.34)
 16 Chancey, Elainey          15 Alamo Area-ST        2:40.82    2:34.65  
                  35.49     1:14.78 (39.29)     1:54.63 (39.85)     2:34.65 (40.02)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Baggerly, Madden          16 TST-ST               2:31.79    2:35.19  
                  33.98     1:13.02 (39.04)     1:53.53 (40.51)     2:35.19 (41.66)
 18 Lin, Erin                 16 ASC-ST               2:29.08    2:35.61  
                  35.28     1:13.63 (38.35)     1:54.46 (40.83)     2:35.61 (41.15)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Carroll, Sophia           16 WAVE-ST              2:36.01    2:35.85  
                  34.07     1:13.75 (39.68)     1:54.64 (40.89)     2:35.85 (41.21)
 20 Summers, Kelly            15 WLOO-ST              2:39.24    2:36.32  
                  35.33     1:15.42 (40.09)     1:54.88 (39.46)     2:36.32 (41.44)
 21 Parsons, Michelle         15 Alamo Area-ST        2:38.79    2:36.48  
                  34.45     1:13.52 (39.07)     1:54.32 (40.80)     2:36.48 (42.16)
 22 Guinan, Georgia           17 Alamo Area-ST        2:37.49    2:36.78  
                  35.95     1:15.40 (39.45)     1:55.80 (40.40)     2:36.78 (40.98)
 23 Barley, Ariel             15 ATAC-ST              2:38.30    2:37.48  
                  35.14     1:14.63 (39.49)     1:55.75 (41.12)     2:37.48 (41.73)
 24 Rogillio, Claire          16 ASC-ST               2:31.34    2:37.63  
                  35.67     1:15.55 (39.88)     1:56.18 (40.63)     2:37.63 (41.45)
 25 Salter, Alyssa            17 Alamo Area-ST        2:39.55    2:38.66  
                  35.32     1:15.11 (39.79)     1:56.68 (41.57)     2:38.66 (41.98)
 26 Dysart, Alyse             16 NTRO-ST              2:32.60    2:38.70  
                  35.57     1:16.17 (40.60)     1:57.49 (41.32)     2:38.70 (41.21)
 27 Coleman, Carly            16 LCA-ST               3:04.04L   2:39.41  
                  35.29     1:14.64 (39.35)     1:56.68 (42.04)     2:39.41 (42.73)
 28 Wilson, Sarah             16 WLOO-ST              2:35.06    2:39.56  
                  35.98     1:17.31 (41.33)     1:58.69 (41.38)     2:39.56 (40.87)
 29 Leese, Lauren             18 LSAC-ST              2:40.12    2:41.12  
                  35.76     1:16.81 (41.05)     1:58.73 (41.92)     2:41.12 (42.39)
 30 Quadrato, Anna Mei        15 Alamo Area-ST        2:39.80    2:41.78  
                  36.71     1:17.53 (40.82)     1:59.36 (41.83)     2:41.78 (42.42)
 31 Gamez, Bella              15 NTRO-ST              2:34.01    2:41.82  
                  34.48     1:14.42 (39.94)     1:57.39 (42.97)     2:41.82 (44.43)
 32 McWhorter, Saylor         15 WHAC-ST              2:37.97    2:42.93  
                  35.80     1:16.48 (40.68)     1:59.43 (42.95)     2:42.93 (43.50)
 33 Hinds, Abbi               15 ATAC-ST              2:40.99    2:43.10  
                  36.54     1:17.78 (41.24)     2:01.07 (43.29)     2:43.10 (42.03)
 34 Baliaris, Irene           17 WHAC-ST              2:39.93    2:43.76  
                  35.55     1:15.86 (40.31)     1:59.12 (43.26)     2:43.76 (44.64)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kutz, Sarah               17 ASC-ST                 56.58      55.33   20  
                  26.20       55.33 (29.13)                                        
  2 Truong, Kyanh             15 WHAC-ST                56.07      55.49   17  
                  26.26       55.49 (29.23)                                        
  3 Lax, Arianna              15 ASC-ST                 56.95      56.54   16  
                  27.21       56.54 (29.33)                                        
  4 Murphy, Caitlin           17 NTRO-ST                59.19      58.09   15  
                  27.35       58.09 (30.74)                                        
  5 Dieckert, Audrey          17 AQTX-ST                58.22      58.12   14  
                  27.00       58.12 (31.12)                                        
  6 Faust, Konner             16 TXLA-ST                59.08      58.23   13  
                  28.11       58.23 (30.12)                                        
  7 Maddux, Olivia            15 TST-ST                 59.21      58.96   12  
                  27.18       58.96 (31.78)                                        
  8 Newby, Brooke             18 NTRO-ST                59.72    1:00.84   11  
                  28.34     1:00.84 (32.50)                                        
B - Final
  9 Myers, Caroline           16 WHAC-ST                59.77      58.52    9  
                  28.03       58.52 (30.49)                                        
 10 Rogillio, Sarah           16 ASC-ST               1:00.60      59.12    7  
                  28.10       59.12 (31.02)                                        
 11 Schaufelberger, Tailyn    16 NTRO-ST                59.92      59.14    5.5
                  28.12       59.14 (31.02)                                        
 11 Evans, Lydia              18 ASC-ST                 59.78      59.14    5.5
                  27.62       59.14 (31.52)                                        
 13 Wang, Annie               17 LSAC-ST                59.80      59.77    4  
                  27.92       59.77 (31.85)                                        
 14 Langdon, Charlotte        16 WLOO-ST              1:00.40    1:00.05    3  
                  28.02     1:00.05 (32.03)                                        
 15 McDaniel, Kaitlyn         18 ASC-ST               1:00.43    1:00.67    2  
                  28.64     1:00.67 (32.03)                                        
 16 VanderMeer, Kylie         15 NTRO-ST              1:00.40    1:00.74    1  
                  28.77     1:00.74 (31.97)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Truong, Kyanh             15 WHAC-ST                   NT      56.07  
  2 Kutz, Sarah               17 ASC-ST                 56.90      56.58  
                  26.81       56.58 (29.77)                                        
  3 Lax, Arianna              15 ASC-ST                 56.59      56.95  
                  26.86       56.95 (30.09)                                        
  4 Dieckert, Audrey          17 AQTX-ST                56.67      58.22  
                  27.32       58.22 (30.90)                                        
  5 Faust, Konner             16 TXLA-ST                57.83      59.08  
                  27.41       59.08 (31.67)                                        
  6 Murphy, Caitlin           17 NTRO-ST              1:00.52      59.19  
                  27.39       59.19 (31.80)                                        
  7 Maddux, Olivia            15 TST-ST                 59.23      59.21  
                  27.19       59.21 (32.02)                                        
  8 Newby, Brooke             18 NTRO-ST              1:00.22      59.72  
                  27.77       59.72 (31.95)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Myers, Caroline           16 WHAC-ST                59.52      59.77  
                  27.59       59.77 (32.18)                                        
 10 Evans, Lydia              18 ASC-ST                 58.80      59.78  
                  27.82       59.78 (31.96)                                        
 11 Wang, Annie               17 LSAC-ST                58.50      59.80  
                  27.73       59.80 (32.07)                                        
 12 Schaufelberger, Tailyn    16 NTRO-ST              1:02.16      59.92  
                  28.23       59.92 (31.69)                                        
 13 Ringen, Elise             17 Alamo Area-ST          59.27    1:00.07  
                  28.08     1:00.07 (31.99)                                        
 14 VanderMeer, Kylie         15 NTRO-ST                58.84    1:00.40  
                  28.16     1:00.40 (32.24)                                        
 14 Langdon, Charlotte        16 WLOO-ST                59.49    1:00.40  
                  29.01     1:00.40 (31.39)                                        
 16 McDaniel, Kaitlyn         18 ASC-ST                 58.95    1:00.43  
                  28.34     1:00.43 (32.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rogillio, Sarah           16 ASC-ST               1:00.61    1:00.60  
                  28.40     1:00.60 (32.20)                                        
 18 Dessouky, Salma           17 Alamo Area-ST        1:02.27    1:00.76  
                  28.81     1:00.76 (31.95)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Zapata, Bella             17 NTRO-ST              1:02.56    1:00.94  
                  28.34     1:00.94 (32.60)                                        
 20 Pitkanen, Sabrina         17 NTRO-ST                59.35    1:01.20  
                  28.18     1:01.20 (33.02)                                        
 20 Salter, Alyssa            17 Alamo Area-ST        1:02.75    1:01.20  
                  28.70     1:01.20 (32.50)                                        
 22 Hays, Julianna            16 ATAC-ST              1:00.69    1:01.22  
                  29.05     1:01.22 (32.17)                                        
 22 Orris, Addie              16 NTRO-ST                59.96    1:01.22  
                  28.98     1:01.22 (32.24)                                        
 24 Simon, Miranda            17 ASC-ST               1:00.69    1:01.23  
                  28.82     1:01.23 (32.41)                                        
 25 Hall, Kendall             15 ASC-ST               1:00.61    1:01.28  
                  28.54     1:01.28 (32.74)                                        
 26 Johannsen Marquez, Angel  17 MSC-ST               1:01.00    1:01.65  
                  28.73     1:01.65 (32.92)                                        
 27 Birlin, Julianna          17 ASC-ST                 58.77    1:01.66  
                  28.57     1:01.66 (33.09)                                        
 28 Kayser, Lindsay           15 ASC-ST               1:00.08    1:01.74  
                  29.32     1:01.74 (32.42)                                        
 29 Simpson, Brookie          16 ASC-ST               1:01.42    1:01.82  
                  28.26     1:01.82 (33.56)                                        
 30 Carroll, Sophia           16 WAVE-ST              1:03.02    1:01.87  
                  28.52     1:01.87 (33.35)                                        
 31 Stavrou, Bella            17 ASC-ST               1:03.54    1:01.95  
                  28.79     1:01.95 (33.16)                                        
 32 Clarkson, Emma Cate       17 Alamo Area-ST        1:00.62    1:02.06  
                  29.54     1:02.06 (32.52)                                        
 33 Bose, Ariana              17 ATAC-ST              1:03.09    1:02.09  
                  28.54     1:02.09 (33.55)                                        
 34 Johnson, Sydney           15 NTRO-ST              1:02.00    1:02.28  
                  28.90     1:02.28 (33.38)                                        
 35 Karli, Jessica            16 WLOO-ST              1:02.23    1:02.48  
                  29.12     1:02.48 (33.36)                                        
 36 Coleman, Carly            16 LCA-ST               1:01.22    1:02.66  
                  29.01     1:02.66 (33.65)                                        
 37 Denison, Natalie          15 LCA-ST                 59.62    1:02.93  
                  29.61     1:02.93 (33.32)                                        
 38 Bentley, Ally             16 Alamo Area-ST        1:02.80    1:03.39  
                  30.32     1:03.39 (33.07)                                        
 39 Loewe, Christina          16 ASC-ST               1:00.76    1:03.44  
                  29.28     1:03.44 (34.16)                                        
 40 Barlage, Riley            18 ATAC-ST              1:03.24    1:03.47  
                  29.64     1:03.47 (33.83)                                        
 41 Rudik, Ella               15 Alamo Area-ST        1:03.09    1:03.52  
                  29.43     1:03.52 (34.09)                                        
 42 Wess, Nalani              16 NTRO-ST              1:02.45    1:03.60  
                  30.29     1:03.60 (33.31)                                        
 43 Klumpen, Alexa            15 COTA-ST              1:01.29    1:03.66  
                  29.00     1:03.66 (34.66)                                        
 44 Cochran, Kennedy          15 FISH-ST              1:02.70    1:03.70  
                  29.80     1:03.70 (33.90)                                        
 45 Tobias, Becca             18 TXLA-ST              1:03.15    1:03.79  
                  29.48     1:03.79 (34.31)                                        
 46 Barley, Ariel             15 ATAC-ST              1:03.42    1:03.96  
                  29.86     1:03.96 (34.10)                                        
 47 Jackson, Sydney           16 LCA-ST               1:02.90    1:04.07  
                  29.96     1:04.07 (34.11)                                        
 48 Moumouris, Evy            16 WHAC-ST              1:01.19    1:04.13  
                  30.14     1:04.13 (33.99)                                        
 49 Chancey, Elainey          15 Alamo Area-ST        1:03.39    1:04.34  
                  30.27     1:04.34 (34.07)                                        
 49 Behling, Trinity          15 SYS-ST               1:03.56    1:04.34  
                  29.60     1:04.34 (34.74)                                        
 51 Nguyen, Madeleine         16 NTRO-ST              1:02.67    1:04.60  
                  30.29     1:04.60 (34.31)                                        
 52 Christiansen, Sophia      16 WAVE-ST              1:02.62    1:05.07  
                  30.36     1:05.07 (34.71)                                        
 53 Paratore, Lucy            18 AQTX-ST                59.02    1:05.81  
                  31.02     1:05.81 (34.79)                                        
 54 Lopez, Kallie             17 LSAC-ST              1:02.23    1:06.07  
                  29.98     1:06.07 (36.09)                                        
 55 Garcia, Hannah            17 FISH-ST              1:03.12    1:06.23  
                  29.84     1:06.23 (36.39)                                        
 56 Harrell, Layla            16 Alamo Area-ST        1:11.41L   1:06.98  
 57 McWhorter, Saylor         15 WHAC-ST              1:03.21    1:08.07  
                  30.12     1:08.07 (37.95)                                        
 58 Rogillio, Claire          16 ASC-ST               1:12.39L   1:08.19  
 59 Weiss, Megan              17 ASC-ST               1:03.69    1:08.67  
                  31.45     1:08.67 (37.22)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kutz, Sarah               17 ASC-ST               2:03.76    2:01.12   20  
                  27.26       57.79 (30.53)     1:29.84 (32.05)     2:01.12 (31.28)
  2 Roberto, Julia            16 ASC-ST               2:09.65    2:06.01   17  
                  27.74       59.99 (32.25)     1:33.06 (33.07)     2:06.01 (32.95)
  3 Lax, Arianna              15 ASC-ST               2:06.99    2:06.07   16  
                  28.14     1:00.17 (32.03)     1:33.13 (32.96)     2:06.07 (32.94)
  4 Guerra, Isabelle          18 ASC-ST               2:09.68    2:08.38   15  
                  28.47     1:00.85 (32.38)     1:34.70 (33.85)     2:08.38 (33.68)
  5 Evans, Lydia              18 ASC-ST               2:11.02    2:11.86   14  
                  28.05     1:00.08 (32.03)     1:35.04 (34.96)     2:11.86 (36.82)
  6 Newby, Brooke             18 NTRO-ST              2:13.82    2:12.57   13  
                  28.88     1:02.65 (33.77)     1:37.33 (34.68)     2:12.57 (35.24)
  7 Simon, Miranda            17 ASC-ST               2:14.44    2:12.77   12  
                  30.09     1:04.00 (33.91)     1:38.57 (34.57)     2:12.77 (34.20)
  8 Decker, Georgia           16 Alamo Area-ST        2:14.12    2:16.47   11  
                  29.74     1:03.58 (33.84)     1:39.22 (35.64)     2:16.47 (37.25)
B - Final
  9 Myers, Caroline           16 WHAC-ST              2:15.94    2:11.21    9  
                  29.07     1:01.71 (32.64)     1:35.41 (33.70)     2:11.21 (35.80)
 10 Walpole, Sarah            17 Alamo Area-ST        2:17.30    2:11.36    7  
                  28.98     1:01.77 (32.79)     1:36.18 (34.41)     2:11.36 (35.18)
 11 VanderMeer, Kylie         15 NTRO-ST              2:14.93    2:12.44    6  
                  29.16     1:02.36 (33.20)     1:36.97 (34.61)     2:12.44 (35.47)
 12 Elzhowe, Acadia           16 GOLD-ST              2:15.40    2:13.41    5  
                  30.46     1:04.37 (33.91)     1:38.93 (34.56)     2:13.41 (34.48)
 13 Hays, Julianna            16 ATAC-ST              2:14.45    2:14.16    4  
                  29.94     1:02.95 (33.01)     1:38.59 (35.64)     2:14.16 (35.57)
 14 Pitkanen, Sabrina         17 NTRO-ST              2:15.26    2:14.69    3  
                  29.00     1:02.85 (33.85)     1:38.44 (35.59)     2:14.69 (36.25)
 15 Schield, Morgan           16 AQSA-ST              2:17.33    2:18.44    2  
                  28.71     1:02.90 (34.19)     1:40.40 (37.50)     2:18.44 (38.04)
 16 Chancey, Elainey          15 Alamo Area-ST        2:19.68    2:18.65    1  
                  30.78     1:05.48 (34.70)     1:41.66 (36.18)     2:18.65 (36.99)
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kutz, Sarah               17 ASC-ST               2:00.88    2:03.76  
                  28.02       59.31 (31.29)     1:31.05 (31.74)     2:03.76 (32.71)
  2 Lax, Arianna              15 ASC-ST               2:06.28    2:06.99  
                  27.79       59.16 (31.37)     1:32.59 (33.43)     2:06.99 (34.40)
  3 Roberto, Julia            16 ASC-ST               2:10.11    2:09.65  
                  28.70     1:01.30 (32.60)     1:35.46 (34.16)     2:09.65 (34.19)
  4 Guerra, Isabelle          18 ASC-ST               2:12.30    2:09.68  
                  27.60       59.92 (32.32)     1:33.94 (34.02)     2:09.68 (35.74)
  5 Evans, Lydia              18 ASC-ST               2:06.48    2:11.02  
                  28.29     1:00.88 (32.59)     1:35.09 (34.21)     2:11.02 (35.93)
  6 Newby, Brooke             18 NTRO-ST              2:15.90    2:13.82  
                  28.86     1:02.24 (33.38)     1:37.79 (35.55)     2:13.82 (36.03)
  7 Decker, Georgia           16 Alamo Area-ST        2:14.72    2:14.12  
                  29.57     1:03.15 (33.58)     1:37.94 (34.79)     2:14.12 (36.18)
  8 Simon, Miranda            17 ASC-ST               2:08.28    2:14.44  
                  30.42     1:04.28 (33.86)     1:39.28 (35.00)     2:14.44 (35.16)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hays, Julianna            16 ATAC-ST              2:14.78    2:14.45  
                  28.99     1:02.75 (33.76)     1:37.78 (35.03)     2:14.45 (36.67)
 10 VanderMeer, Kylie         15 NTRO-ST              2:14.80    2:14.93  
                  28.76     1:01.62 (32.86)     1:37.15 (35.53)     2:14.93 (37.78)
 11 Pitkanen, Sabrina         17 NTRO-ST              2:12.61    2:15.26  
                  29.01     1:02.08 (33.07)     1:38.16 (36.08)     2:15.26 (37.10)
 12 Ringen, Elise             17 Alamo Area-ST        2:08.97    2:15.27  
                  29.51     1:04.44 (34.93)     1:40.53 (36.09)     2:15.27 (34.74)
 13 Elzhowe, Acadia           16 GOLD-ST              2:13.44    2:15.40  
                  30.26     1:04.68 (34.42)     1:39.53 (34.85)     2:15.40 (35.87)
 14 Myers, Caroline           16 WHAC-ST              2:16.93    2:15.94  
                  29.79     1:04.48 (34.69)     1:38.86 (34.38)     2:15.94 (37.08)
 15 Dessouky, Salma           17 Alamo Area-ST        2:18.95    2:16.20  
                  29.79     1:03.69 (33.90)     1:39.71 (36.02)     2:16.20 (36.49)
 16 Walpole, Sarah            17 Alamo Area-ST        2:12.00    2:17.30  
                  29.60     1:03.94 (34.34)     1:40.16 (36.22)     2:17.30 (37.14)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Schield, Morgan           16 AQSA-ST              2:17.77    2:17.33  
                  29.24     1:03.65 (34.41)     1:40.77 (37.12)     2:17.33 (36.56)
 18 Chancey, Elainey          15 Alamo Area-ST        2:19.97    2:19.68  
                  31.24     1:07.46 (36.22)     1:43.64 (36.18)     2:19.68 (36.04)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Karli, Jessica            16 WLOO-ST              2:17.55    2:20.41  
                  30.11     1:04.21 (34.10)     1:40.95 (36.74)     2:20.41 (39.46)
 20 Jackson, Sydney           16 LCA-ST               2:21.20    2:20.42  
                  30.11     1:05.52 (35.41)     1:43.16 (37.64)     2:20.42 (37.26)
 21 Christiansen, Sophia      16 WAVE-ST              2:19.67    2:23.05  
                  30.37     1:06.04 (35.67)     1:43.94 (37.90)     2:23.05 (39.11)
 22 Tobias, Becca             18 TXLA-ST              2:21.80    2:24.16  
                  30.82     1:06.03 (35.21)     1:44.08 (38.05)     2:24.16 (40.08)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Birlin, Julianna          17 ASC-ST               2:12.67    2:07.63   20  
                  27.67       59.66 (31.99)     1:37.31 (37.65)     2:07.63 (30.32)
  2 Schaufelberger, Tailyn    16 NTRO-ST              2:13.10    2:10.92   17  
                  29.73     1:02.52 (32.79)     1:40.86 (38.34)     2:10.92 (30.06)
  3 Evans, Lydia              18 ASC-ST               2:12.33    2:11.31   16  
                  27.95     1:02.17 (34.22)     1:39.78 (37.61)     2:11.31 (31.53)
  4 Hall, Kendall             15 ASC-ST               2:14.35    2:13.41   15  
                  29.80     1:02.26 (32.46)     1:44.61 (42.35)     2:13.41 (28.80)
  5 Zapata, Bella             17 NTRO-ST              2:16.01    2:13.54   14  
                  28.24     1:02.26 (34.02)     1:42.76 (40.50)     2:13.54 (30.78)
  6 Carroll, Sophia           16 WAVE-ST              2:15.29    2:13.70   13  
                  28.22     1:02.23 (34.01)     1:42.86 (40.63)     2:13.70 (30.84)
  7 Sahota, Riya              16 Alamo Area-ST        2:15.80    2:15.08   12  
                  29.35     1:03.94 (34.59)     1:42.68 (38.74)     2:15.08 (32.40)
  8 Newby, Brooke             18 NTRO-ST              2:14.50    2:15.48   11  
                  28.25     1:03.63 (35.38)     1:44.15 (40.52)     2:15.48 (31.33)
B - Final
  9 Guerra, Isabelle          18 ASC-ST               2:16.82    2:12.90    9  
                  28.06     1:01.22 (33.16)     1:42.56 (41.34)     2:12.90 (30.34)
 10 Ferguson, Jaynie          15 TST-ST               2:16.24    2:13.94    7  
                  28.44     1:02.10 (33.66)     1:41.78 (39.68)     2:13.94 (32.16)
 11 Munoz, Andrea             15 Alamo Area-ST        2:16.88    2:16.29    6  
                  29.15     1:04.94 (35.79)     1:45.11 (40.17)     2:16.29 (31.18)
 12 Salter, Alyssa            17 Alamo Area-ST        2:18.85    2:16.42    5  
                  28.56     1:04.38 (35.82)     1:44.49 (40.11)     2:16.42 (31.93)
 13 Petersen, Kari            17 Alamo Area-ST        2:17.06    2:16.75    4  
                  29.60     1:04.81 (35.21)     1:45.80 (40.99)     2:16.75 (30.95)
 14 Freeman, Allie            17 ATAC-ST              2:16.12    2:17.11    3  
                  29.01     1:04.39 (35.38)     1:45.32 (40.93)     2:17.11 (31.79)
 15 Romero, Izzy              15 TXLA-ST              2:18.96    2:17.54    2  
                  30.45     1:06.75 (36.30)     1:46.08 (39.33)     2:17.54 (31.46)
 16 Rudik, Ella               15 Alamo Area-ST        2:18.68    2:19.38    1  
                  29.61     1:04.58 (34.97)     1:45.17 (40.59)     2:19.38 (34.21)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Evans, Lydia              18 ASC-ST               2:11.91    2:12.33  
                  28.25     1:03.70 (35.45)     1:41.24 (37.54)     2:12.33 (31.09)
  2 Birlin, Julianna          17 ASC-ST               2:06.06    2:12.67  
                  28.67     1:02.26 (33.59)     1:41.56 (39.30)     2:12.67 (31.11)
  3 Schaufelberger, Tailyn    16 NTRO-ST              2:07.46    2:13.10  
                  29.90     1:02.70 (32.80)     1:41.63 (38.93)     2:13.10 (31.47)
  4 Hall, Kendall             15 ASC-ST               2:17.05    2:14.35  
                  29.81     1:02.23 (32.42)     1:44.83 (42.60)     2:14.35 (29.52)
  5 Robertson, Lindsay        16 Alamo Area-ST        2:15.26    2:14.39  
                  29.16     1:03.57 (34.41)     1:43.02 (39.45)     2:14.39 (31.37)
  6 Newby, Brooke             18 NTRO-ST              2:13.14    2:14.50  
                  28.32     1:03.25 (34.93)     1:43.53 (40.28)     2:14.50 (30.97)
  7 Dessouky, Salma           17 Alamo Area-ST        2:15.95    2:14.54  
                  28.93     1:02.04 (33.11)     1:44.37 (42.33)     2:14.54 (30.17)
  8 Carroll, Sophia           16 WAVE-ST              2:17.47    2:15.29  
                  28.84     1:03.13 (34.29)     1:44.02 (40.89)     2:15.29 (31.27)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sahota, Riya              16 Alamo Area-ST        2:16.72    2:15.80  
                  29.83     1:05.09 (35.26)     1:43.96 (38.87)     2:15.80 (31.84)
 10 Zapata, Bella             17 NTRO-ST              2:12.20    2:16.01  
                  29.18     1:03.81 (34.63)     1:45.02 (41.21)     2:16.01 (30.99)
 11 Freeman, Allie            17 ATAC-ST              2:12.78    2:16.12  
                  29.16     1:04.01 (34.85)     1:45.05 (41.04)     2:16.12 (31.07)
 12 Ferguson, Jaynie          15 TST-ST               2:16.60    2:16.24  
                  28.94     1:04.55 (35.61)     1:44.35 (39.80)     2:16.24 (31.89)
 13 Guerra, Isabelle          18 ASC-ST               2:11.26    2:16.82  
                  29.18     1:03.80 (34.62)     1:45.67 (41.87)     2:16.82 (31.15)
 14 Munoz, Andrea             15 Alamo Area-ST        2:16.73    2:16.88  
                  29.34     1:05.30 (35.96)     1:45.75 (40.45)     2:16.88 (31.13)
 15 Petersen, Kari            17 Alamo Area-ST        2:20.34    2:17.06  
                  30.08     1:05.36 (35.28)     1:45.66 (40.30)     2:17.06 (31.40)
 16 Parsons, Michelle         15 Alamo Area-ST        2:42.79L   2:17.16  
                  29.87     1:05.36 (35.49)     1:45.09 (39.73)     2:17.16 (32.07)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Skrobanek, Laney          15 Alamo Area-ST        2:21.01    2:17.76  
                  28.29     1:01.93 (33.64)     1:44.74 (42.81)     2:17.76 (33.02)
 18 Guinan, Georgia           17 Alamo Area-ST        2:13.06    2:18.07  
                  30.29     1:04.95 (34.66)     1:46.12 (41.17)     2:18.07 (31.95)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lin, Erin                 16 ASC-ST               2:17.59    2:18.58  
                  30.50     1:06.29 (35.79)     1:45.96 (39.67)     2:18.58 (32.62)
 20 Rudik, Ella               15 Alamo Area-ST        2:19.48    2:18.68  
                  30.04     1:04.89 (34.85)     1:45.04 (40.15)     2:18.68 (33.64)
 21 Salter, Alyssa            17 Alamo Area-ST        2:19.51    2:18.85  
                  29.14     1:05.68 (36.54)     1:46.51 (40.83)     2:18.85 (32.34)
 22 Romero, Izzy              15 TXLA-ST              2:16.21    2:18.96  
                  31.35     1:08.38 (37.03)     1:47.10 (38.72)     2:18.96 (31.86)
 23 Wong, Avery               15 LCA-ST               2:20.99    2:19.18  
                  29.65     1:03.75 (34.10)     1:46.43 (42.68)     2:19.18 (32.75)
 24 Leese, Lauren             18 LSAC-ST              2:20.01    2:19.31  
                  29.57     1:04.47 (34.90)     1:46.36 (41.89)     2:19.31 (32.95)
 25 Labeau, Sophia            15 Alamo Area-ST        2:20.30    2:19.33  
                  29.33     1:04.82 (35.49)     1:47.91 (43.09)     2:19.33 (31.42)
 26 Gamez, Bella              15 NTRO-ST              2:15.15    2:19.52  
                  31.03     1:06.24 (35.21)     1:47.20 (40.96)     2:19.52 (32.32)
 27 Denison, Natalie          15 LCA-ST               2:19.48    2:19.67  
                  29.53     1:04.13 (34.60)     1:47.68 (43.55)     2:19.67 (31.99)
 28 Summers, Kelly            15 WLOO-ST              2:39.52L   2:19.88  
                  30.55     1:05.34 (34.79)     1:46.69 (41.35)     2:19.88 (33.19)
 29 Schield, Morgan           16 AQSA-ST              2:12.78    2:19.92  
                  29.89     1:02.40 (32.51)     1:47.18 (44.78)     2:19.92 (32.74)
 30 Hays, Julianna            16 ATAC-ST              2:16.10    2:20.04  
                  29.48     1:05.28 (35.80)     1:49.32 (44.04)     2:20.04 (30.72)
 31 Dieckert, Audrey          17 AQTX-ST              2:19.93    2:20.05  
                  27.92     1:03.70 (35.78)     1:46.96 (43.26)     2:20.05 (33.09)
 32 Chancey, Elainey          15 Alamo Area-ST        2:17.60    2:20.32  
                  31.87     1:07.06 (35.19)     1:48.29 (41.23)     2:20.32 (32.03)
 33 Dysart, Alyse             16 NTRO-ST              2:16.04    2:20.41  
                  29.90     1:06.53 (36.63)     1:47.26 (40.73)     2:20.41 (33.15)
 34 Amacher, Brynn            16 FISH-ST              2:15.04    2:20.53  
                  28.92     1:07.55 (38.63)     1:49.69 (42.14)     2:20.53 (30.84)
 35 Greene, Emma              17 NTRO-ST              2:20.24    2:20.68  
                  30.61     1:05.71 (35.10)     1:49.43 (43.72)     2:20.68 (31.25)
 36 Bahr, Kaylee              15 Alamo Area-ST        2:20.75    2:20.81  
                  30.82     1:06.98 (36.16)     1:49.44 (42.46)     2:20.81 (31.37)
 37 Bentley, Ally             16 Alamo Area-ST        2:16.06    2:20.89  
                  31.08     1:07.14 (36.06)     1:48.60 (41.46)     2:20.89 (32.29)
 38 Stavrou, Bella            17 ASC-ST               2:21.73    2:21.06  
                  29.64     1:07.49 (37.85)     1:48.78 (41.29)     2:21.06 (32.28)
 39 Jones, Kaylie             16 ASC-ST               2:21.46    2:21.28  
                  30.20     1:07.12 (36.92)     1:48.81 (41.69)     2:21.28 (32.47)
 40 Cox, Jessica              17 Alamo Area-ST        2:19.47    2:21.56  
                  31.69     1:08.31 (36.62)     1:49.06 (40.75)     2:21.56 (32.50)
 41 Stephen, Cat              15 NTRO-ST              2:17.90    2:21.70  
                  31.05     1:06.09 (35.04)     1:49.25 (43.16)     2:21.70 (32.45)
 42 Elzhowe, Acadia           16 GOLD-ST              2:19.78    2:21.77  
                  31.07     1:06.72 (35.65)     1:50.70 (43.98)     2:21.77 (31.07)
 43 Ruiz, Magaly              17 Alamo Area-ST        2:21.43    2:21.78  
                  30.03     1:07.03 (37.00)     1:48.49 (41.46)     2:21.78 (33.29)
 44 Johannsen Marquez, Angel  17 MSC-ST               2:21.21    2:21.90  
                  29.08     1:04.39 (35.31)     1:49.77 (45.38)     2:21.90 (32.13)
 45 Lelinski, Danielle        16 LCA-ST               2:18.46    2:22.67  
                  29.87     1:08.78 (38.91)     1:49.61 (40.83)     2:22.67 (33.06)
 46 Denison, Caroline         16 LCA-ST               2:21.38    2:22.79  
                  30.56     1:06.99 (36.43)     1:49.50 (42.51)     2:22.79 (33.29)
 47 Jackson, Sydney           16 LCA-ST               2:43.49L   2:22.84  
                  30.19     1:08.27 (38.08)     1:48.16 (39.89)     2:22.84 (34.68)
 48 Garcia, Elena             16 Alamo Area-ST        2:22.09    2:22.87  
                  29.58     1:04.99 (35.41)     1:48.36 (43.37)     2:22.87 (34.51)
 49 Lambert, Nalani           15 Alamo Area-ST        2:18.90    2:23.65  
                  30.66     1:06.96 (36.30)     1:48.89 (41.93)     2:23.65 (34.76)
 50 Smith, Maddie             18 SASA-ST              2:20.65    2:23.83  
                  31.88     1:08.42 (36.54)     1:50.30 (41.88)     2:23.83 (33.53)
 51 Quadrato, Anna Mei        15 Alamo Area-ST        2:22.07    2:24.29  
                  31.51     1:09.14 (37.63)     1:51.24 (42.10)     2:24.29 (33.05)
 52 Coleman, Carly            16 LCA-ST               2:41.49L   2:24.55  
                  30.70     1:05.93 (35.23)     1:49.11 (43.18)     2:24.55 (35.44)
 53 Cochran, Kennedy          15 FISH-ST              2:21.74    2:24.67  
                  31.24     1:10.73 (39.49)     1:54.60 (43.87)     2:24.67 (30.07)
 54 McAllister, Madison       16 Alamo Area-ST        2:20.17    2:25.38  
                  30.85     1:07.75 (36.90)     1:51.31 (43.56)     2:25.38 (34.07)
 55 Rogillio, Claire          16 ASC-ST               2:16.89    2:25.52  
                  32.82     1:10.33 (37.51)     1:51.92 (41.59)     2:25.52 (33.60)
 56 Orozco, Alyssa            16 Alamo Area-ST        2:42.05L   2:25.53  
                  31.18     1:08.02 (36.84)     1:52.44 (44.42)     2:25.53 (33.09)
 57 Helmer, Macy              16 WAVE-ST              2:19.65    2:25.58  
                  29.56     1:06.11 (36.55)     1:51.14 (45.03)     2:25.58 (34.44)
 58 Robles Basalo, Natalia    15 Alamo Area-ST        2:20.72    2:25.74  
                  30.06     1:07.26 (37.20)     1:50.73 (43.47)     2:25.74 (35.01)
 59 O'Dwyer, Christina        16 ATAC-ST              2:20.95    2:26.73  
                  32.96     1:10.23 (37.27)     1:53.43 (43.20)     2:26.73 (33.30)
 60 Simon, Miranda            17 ASC-ST               2:41.91L   2:26.77  
                  29.87     1:09.50 (39.63)     1:54.70 (45.20)     2:26.77 (32.07)
 61 Tobias, Becca             18 TXLA-ST              2:20.15    2:27.03  
                  30.88     1:07.84 (36.96)     1:52.58 (44.74)     2:27.03 (34.45)
 62 Sites, Bella              16 NTRO-ST              2:16.94    2:27.78  
                  31.23     1:08.25 (37.02)     1:54.25 (46.00)     2:27.78 (33.53)
 63 Cuenca, Kaili             15 Alamo Area-ST        2:19.65    2:30.50  
                  32.42     1:09.23 (36.81)     1:55.78 (46.55)     2:30.50 (34.72)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rausch, Malia             16 ASC-ST               4:34.40    4:28.50   20  
                  28.91     1:01.73 (32.82)     1:35.69 (33.96)     2:10.10 (34.41)
        2:48.10 (38.00)     3:27.44 (39.34)     3:58.15 (30.71)     4:28.50 (30.35)
  2 Roberto, Julia            16 ASC-ST               4:35.08    4:32.05   17  
                  28.26     1:01.04 (32.78)     1:36.69 (35.65)     2:10.98 (34.29)
        2:49.42 (38.44)     3:28.67 (39.25)     4:01.07 (32.40)     4:32.05 (30.98)
  3 Hall, Kendall             15 ASC-ST               4:40.45    4:38.03   16  
                  29.60     1:03.85 (34.25)     1:38.74 (34.89)     2:14.05 (35.31)
        2:56.30 (42.25)     3:39.13 (42.83)     4:08.86 (29.73)     4:38.03 (29.17)
  4 Newby, Brooke             18 NTRO-ST              4:44.21    4:41.46   15  
                  29.35     1:03.13 (33.78)     1:40.09 (36.96)     2:16.15 (36.06)
        2:56.37 (40.22)     3:37.50 (41.13)     4:10.09 (32.59)     4:41.46 (31.37)
  5 Munoz, Andrea             15 Alamo Area-ST        4:41.75    4:43.80   14  
                  29.02     1:03.04 (34.02)     1:40.41 (37.37)     2:17.61 (37.20)
        2:58.43 (40.82)     3:39.30 (40.87)     4:12.05 (32.75)     4:43.80 (31.75)
  6 Carroll, Sophia           16 WAVE-ST              4:41.84    4:44.42   13  
                  28.08     1:01.64 (33.56)     1:38.33 (36.69)     2:14.13 (35.80)
        2:55.93 (41.80)     3:39.34 (43.41)     4:12.95 (33.61)     4:44.42 (31.47)
  7 Lynch, Zoe                15 TXLA-ST              4:46.04    4:45.88   12  
                  28.49     1:02.38 (33.89)     1:41.15 (38.77)     2:18.29 (37.14)
        2:58.42 (40.13)     3:39.15 (40.73)     4:13.55 (34.40)     4:45.88 (32.33)
  8 Elzhowe, Acadia           16 GOLD-ST              4:48.58    4:49.73   11  
                  31.50     1:05.77 (34.27)     1:42.41 (36.64)     2:19.19 (36.78)
        3:03.65 (44.46)     3:47.12 (43.47)     4:19.07 (31.95)     4:49.73 (30.66)
B - Final
  9 Petersen, Kari            17 Alamo Area-ST        4:56.21    4:44.28    9  
                  31.53     1:05.73 (34.20)     1:42.08 (36.35)     2:17.92 (35.84)
        2:59.32 (41.40)     3:41.35 (42.03)     4:12.88 (31.53)     4:44.28 (31.40)
 10 Freeman, Allie            17 ATAC-ST              4:51.25    4:47.41    7  
                  29.52     1:04.69 (35.17)     1:41.72 (37.03)     2:18.87 (37.15)
        3:00.39 (41.52)     3:42.42 (42.03)     4:15.42 (33.00)     4:47.41 (31.99)
 11 Wong, Avery               15 LCA-ST               4:52.09    4:50.96    6  
                  29.97     1:04.53 (34.56)     1:41.62 (37.09)     2:17.79 (36.17)
        3:00.73 (42.94)     3:44.17 (43.44)     4:18.04 (33.87)     4:50.96 (32.92)
 12 Salter, Alyssa            17 Alamo Area-ST        4:51.17    4:52.85    5  
                  29.70     1:03.26 (33.56)     1:42.12 (38.86)     2:20.94 (38.82)
        3:02.93 (41.99)     3:46.06 (43.13)     4:19.51 (33.45)     4:52.85 (33.34)
 13 Chancey, Elainey          15 Alamo Area-ST        4:55.01    4:54.54    4  
                  31.13     1:07.05 (35.92)     1:44.89 (37.84)     2:23.03 (38.14)
        3:05.22 (42.19)     3:46.70 (41.48)     4:20.85 (34.15)     4:54.54 (33.69)
 14 Bahr, Kaylee              15 Alamo Area-ST        4:54.81    4:57.29    3  
                  30.47     1:06.19 (35.72)     1:44.53 (38.34)     2:21.79 (37.26)
        3:05.96 (44.17)     3:50.67 (44.71)     4:24.71 (34.04)     4:57.29 (32.58)
 15 Stavrou, Bella            17 ASC-ST               4:57.13    4:58.19    2  
                  30.48     1:06.91 (36.43)     1:46.42 (39.51)     2:26.70 (40.28)
        3:07.44 (40.74)     3:50.60 (43.16)     4:24.98 (34.38)     4:58.19 (33.21)
 16 Lin, Erin                 16 ASC-ST               4:57.25    5:01.19    1  
                  31.92     1:09.90 (37.98)     1:49.64 (39.74)     2:29.00 (39.36)
        3:09.48 (40.48)     3:51.93 (42.45)     4:27.81 (35.88)     5:01.19 (33.38)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rausch, Malia             16 ASC-ST               4:27.26    4:34.40  
                  29.25     1:02.23 (32.98)     1:37.24 (35.01)     2:12.65 (35.41)
        2:51.01 (38.36)     3:31.08 (40.07)     4:03.25 (32.17)     4:34.40 (31.15)
  2 Roberto, Julia            16 ASC-ST               4:27.59    4:35.08  
                  28.58     1:01.56 (32.98)     1:37.61 (36.05)     2:13.45 (35.84)
        2:51.44 (37.99)     3:31.00 (39.56)     4:04.03 (33.03)     4:35.08 (31.05)
  3 Hall, Kendall             15 ASC-ST               4:43.10    4:40.45  
                  29.43     1:02.58 (33.15)     1:38.37 (35.79)     2:13.63 (35.26)
        2:56.21 (42.58)     3:39.31 (43.10)     4:09.86 (30.55)     4:40.45 (30.59)
  4 Munoz, Andrea             15 Alamo Area-ST        4:56.27    4:41.75  
                  29.84     1:04.07 (34.23)     1:40.82 (36.75)     2:17.04 (36.22)
        2:57.24 (40.20)     3:37.69 (40.45)     4:09.98 (32.29)     4:41.75 (31.77)
  5 Carroll, Sophia           16 WAVE-ST              4:48.12    4:41.84  
                  28.63     1:01.78 (33.15)     1:38.17 (36.39)     2:13.55 (35.38)
        2:55.17 (41.62)     3:36.89 (41.72)     4:10.65 (33.76)     4:41.84 (31.19)
  6 Newby, Brooke             18 NTRO-ST              4:44.38    4:44.21  
                  29.08     1:02.72 (33.64)     1:40.16 (37.44)     2:16.66 (36.50)
        2:57.64 (40.98)     3:38.97 (41.33)     4:11.96 (32.99)     4:44.21 (32.25)
  7 Dessouky, Salma           17 Alamo Area-ST        4:50.33    4:44.30  
                  30.26     1:04.36 (34.10)     1:39.76 (35.40)     2:14.57 (34.81)
        2:57.65 (43.08)     3:40.96 (43.31)     4:12.78 (31.82)     4:44.30 (31.52)
  8 Lynch, Zoe                15 TXLA-ST              4:47.81    4:46.04  
                  28.82     1:02.43 (33.61)     1:40.45 (38.02)     2:17.22 (36.77)
        2:56.90 (39.68)     3:38.32 (41.42)     4:13.07 (34.75)     4:46.04 (32.97)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Elzhowe, Acadia           16 GOLD-ST              4:55.60    4:48.58  
                  30.39     1:05.47 (35.08)     1:41.78 (36.31)     2:17.80 (36.02)
        3:02.15 (44.35)     3:45.75 (43.60)     4:17.85 (32.10)     4:48.58 (30.73)
 10 Salter, Alyssa            17 Alamo Area-ST        4:52.17    4:51.17  
                  30.25     1:05.31 (35.06)     1:43.84 (38.53)     2:21.53 (37.69)
        3:02.97 (41.44)     3:45.16 (42.19)     4:18.57 (33.41)     4:51.17 (32.60)
 11 Freeman, Allie            17 ATAC-ST              4:46.31    4:51.25  
                  30.72     1:07.21 (36.49)     1:44.54 (37.33)     2:22.26 (37.72)
        3:02.78 (40.52)     3:44.55 (41.77)     4:18.14 (33.59)     4:51.25 (33.11)
 12 Wong, Avery               15 LCA-ST               4:57.89    4:52.09  
                  29.90     1:04.85 (34.95)     1:41.20 (36.35)     2:17.35 (36.15)
        3:00.43 (43.08)     3:43.80 (43.37)     4:18.37 (34.57)     4:52.09 (33.72)
 13 Carter, Kathryn           16 Alamo Area-ST        5:39.01L   4:53.90  
                  30.38     1:06.04 (35.66)     1:45.38 (39.34)     2:24.35 (38.97)
        3:03.03 (38.68)     3:43.13 (40.10)     4:18.90 (35.77)     4:53.90 (35.00)
 14 Bahr, Kaylee              15 Alamo Area-ST        4:58.67    4:54.81  
                  30.43     1:05.83 (35.40)     1:42.89 (37.06)     2:19.83 (36.94)
        3:03.80 (43.97)     3:48.53 (44.73)     4:22.58 (34.05)     4:54.81 (32.23)
 15 Chancey, Elainey          15 Alamo Area-ST        5:04.80    4:55.01  
                  31.51     1:06.14 (34.63)     1:43.42 (37.28)     2:21.34 (37.92)
        3:02.82 (41.48)     3:45.61 (42.79)     4:20.24 (34.63)     4:55.01 (34.77)
 16 Petersen, Kari            17 Alamo Area-ST        4:46.61    4:56.21  
                  31.34     1:08.27 (36.93)     1:45.95 (37.68)     2:24.10 (38.15)
        3:06.39 (42.29)     3:49.71 (43.32)     4:23.48 (33.77)     4:56.21 (32.73)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bentley, Ally             16 Alamo Area-ST        4:52.01    4:56.62  
                  30.96     1:06.56 (35.60)     1:44.79 (38.23)     2:22.20 (37.41)
        3:05.03 (42.83)     3:48.23 (43.20)     4:22.35 (34.12)     4:56.62 (34.27)
 18 Stavrou, Bella            17 ASC-ST               4:59.14    4:57.13  
                  29.94     1:05.44 (35.50)     1:44.99 (39.55)     2:24.49 (39.50)
        3:06.78 (42.29)     3:49.63 (42.85)     4:23.43 (33.80)     4:57.13 (33.70)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lin, Erin                 16 ASC-ST               5:01.24    4:57.25  
                  32.35     1:09.51 (37.16)     1:48.69 (39.18)     2:27.41 (38.72)
        3:08.57 (41.16)     3:49.95 (41.38)     4:24.83 (34.88)     4:57.25 (32.42)
 20 Rudik, Ella               15 Alamo Area-ST        5:03.24    4:57.43  
                  30.20     1:06.66 (36.46)     1:45.40 (38.74)     2:23.78 (38.38)
        3:04.69 (40.91)     3:46.56 (41.87)     4:23.24 (36.68)     4:57.43 (34.19)
 21 Leese, Lauren             18 LSAC-ST              4:53.88    4:58.66  
                  30.93     1:07.63 (36.70)     1:44.69 (37.06)     2:22.23 (37.54)
        3:05.13 (42.90)     3:48.04 (42.91)     4:24.42 (36.38)     4:58.66 (34.24)
 22 Quadrato, Anna Mei        15 Alamo Area-ST        5:02.02    5:00.92  
                  31.06     1:07.47 (36.41)     1:44.86 (37.39)     2:23.36 (38.50)
        3:07.69 (44.33)     3:51.20 (43.51)     4:26.07 (34.87)     5:00.92 (34.85)
 23 Amacher, Brynn            16 FISH-ST              5:00.09    5:01.67  
                  30.47     1:07.56 (37.09)     1:47.24 (39.68)     2:28.14 (40.90)
        3:09.97 (41.83)     3:53.16 (43.19)     4:28.51 (35.35)     5:01.67 (33.16)
 24 Gamez, Bella              15 NTRO-ST              4:51.21    5:03.47  
                  31.71     1:09.41 (37.70)     1:47.39 (37.98)     2:24.86 (37.47)
        3:08.67 (43.81)     3:53.65 (44.98)     4:29.19 (35.54)     5:03.47 (34.28)
 25 McCurley, Julia           16 UNAT-ST              5:04.61    5:04.05  
                  33.79     1:12.72 (38.93)     1:50.14 (37.42)     2:26.43 (36.29)
        3:10.62 (44.19)     3:55.08 (44.46)     4:30.50 (35.42)     5:04.05 (33.55)
 26 Tobias, Becca             18 TXLA-ST              4:54.62    5:04.35  
                  30.96     1:05.85 (34.89)     1:44.10 (38.25)     2:22.19 (38.09)
        3:07.51 (45.32)     3:53.65 (46.14)     4:29.51 (35.86)     5:04.35 (34.84)
 27 Graves, Fiona             15 AQTX-ST              5:00.78    5:04.72  
                  30.78     1:06.74 (35.96)     1:44.03 (37.29)     2:21.66 (37.63)
        3:07.42 (45.76)     3:54.55 (47.13)     4:30.04 (35.49)     5:04.72 (34.68)
 28 Ruiz, Magaly              17 Alamo Area-ST        5:05.54    5:09.30  
                  30.59     1:09.89 (39.30)     1:50.26 (40.37)     2:31.19 (40.93)
        3:13.44 (42.25)     3:56.72 (43.28)     4:33.64 (36.92)     5:09.30 (35.66)
 29 McAllister, Madison       16 Alamo Area-ST        5:01.59    5:10.00  
                  31.42     1:08.31 (36.89)     1:48.13 (39.82)     2:28.02 (39.89)
        3:12.79 (44.77)     3:58.73 (45.94)     4:35.02 (36.29)     5:10.00 (34.98)
 30 Straface, Josie           15 ASC-ST               5:05.32    5:12.71  
                  31.38     1:08.76 (37.38)     1:46.99 (38.23)     2:24.48 (37.49)
        3:10.73 (46.25)     3:58.46 (47.73)     4:35.97 (37.51)     5:12.71 (36.74)
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'B'                          1:40.27    1:38.96   40  
     1) Hall, Kendall 15                2) Anthony, Delaney 16            
     3) Rausch, Malia 16                4) Lax, Arianna 15                
                  24.68       49.38 (24.70)     1:14.40 (25.02)     1:38.96 (24.56)
  2 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:36.79    1:39.90   34  
     1) Birlin, Julianna 17             2) Guerra, Isabelle 18            
     3) McDaniel, Kaitlyn 18            4) Kutz, Sarah 17                 
                  25.29       49.60 (24.31)     1:14.81 (25.21)     1:39.90 (25.09)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:40.22    1:40.06   32  
     1) Murphy, Caitlin 17              2) Schaufelberger, Tailyn 16      
     3) VanderMeer, Kylie 15            4) Orris, Addie 16                
                  25.07       50.78 (25.71)     1:15.36 (24.58)     1:40.06 (24.70)
  4 Sailfish-ST  'A'                                  1:42.48    1:42.08   30  
     1) Cochran, Kennedy 15             2) Amacher, Brynn 16              
     3) Shepherd, Adi 17                4) Bates, Lorretta 16             
                  25.65       51.25 (25.60)     1:16.50 (25.25)     1:42.08 (25.58)
  5 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:44.16    1:44.27   28  
     1) Newby, Brooke 18                2) Gamez, Bella 15                
     3) Johnson, Sydney 15              4) Worley, Rylee 15               
                  26.13       51.89 (25.76)     1:18.07 (26.18)     1:44.27 (26.20)
  6 Western Hills Athletic Club-ST  'A'               1:43.37    1:44.54   26  
     1) Silva, Marissa 15               2) Moumouris, Evy 16              
     3) Baliaris, Irene 17              4) Myers, Caroline 16             
                  25.95       50.95 (25.00)     1:19.18 (28.23)     1:44.54 (25.36)
  7 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:36.46    1:45.41   24  
     1) McInturff, Gracen 18            2) Ringen, Elise 17               
     3) Carter, Kathryn 16              4) Decker, Georgia 16             
                  26.45       52.25 (25.80)     1:18.54 (26.29)     1:45.41 (26.87)
  8 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               1:42.94    1:45.82   22  
     1) Hays, Julianna 16               2) Barlage, Riley 18              
     3) Barley, Ariel 15                4) Freeman, Allie 17              
                  26.31       52.17 (25.86)     1:19.12 (26.95)     1:45.82 (26.70)
  9 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       1:38.39    1:45.90   18  
     1) Robertson, Lindsay 16           2) Ruiz, Magaly 17                
     3) Parsons, Michelle 15            4) Porter, Ella 15                
                  26.41       53.07 (26.66)     1:18.52 (25.45)     1:45.90 (27.38)
 10 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       1:45.44    1:46.23   14  
     1) Carr, Norah 15                  2) Wong, Avery 15                 
     3) Jackson, Sydney 16              4) Piotrowski, Reaghan 17         
                  25.84       51.91 (26.07)     1:18.82 (26.91)     1:46.23 (27.41)
 
Girls 15-18 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'B'                          3:32.09    3:35.15   40  
     1) Kutz, Sarah 17                  2) Hall, Kendall 15               
     3) Rausch, Malia 16                4) Lax, Arianna 15                
                  26.47       54.77 (54.77)     1:20.57 (25.80)     1:49.00 (54.23)
        2:14.80 (25.80)     2:42.95 (53.95)     3:08.06 (25.11)     3:35.15 (52.20)
  2 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:30.05    3:37.42   34  
     1) Evans, Lydia 18                 2) Birlin, Julianna 17            
     3) Guerra, Isabelle 18             4) McDaniel, Kaitlyn 18           
                  26.52       55.00 (55.00)     1:20.75 (25.75)     1:49.13 (54.13)
        2:14.78 (25.65)     2:42.87 (53.74)     3:08.93 (26.06)     3:37.42 (54.55)
  3 Austin Swim Club-ST  'C'                          3:38.00   x3:39.57  
     1) Simpson, Brookie 16             2) Anthony, Delaney 16            
     3) Rogillio, Sarah 16              4) Roberto, Julia 16              
                  26.45       55.82 (55.82)     1:21.75 (25.93)     1:50.44 (54.62)
        2:15.94 (25.50)     2:44.38 (53.94)     3:10.74 (26.36)     3:39.57 (55.19)
  4 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:31.39    3:43.82   32  
     1) Schaufelberger, Tailyn 16       2) Zapata, Bella 17               
     3) Greene, Emma 17                 4) Orris, Addie 16                
                  27.35                             1:23.86 ( )         1:53.83 ( )
        2:20.57 (26.74)     2:49.35 (55.52)     3:15.25 (25.90)     3:43.82 (54.47)
  5 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:40.64    3:44.71   30  
     1) Nguyen, Madeleine 16            2) Pitkanen, Sabrina 17           
     3) VanderMeer, Kylie 15            4) Johnson, Sydney 15             
                  26.69       56.40 (56.40)     1:23.50 (27.10)     1:53.20 (56.80)
        2:19.25 (26.05)     2:47.83 (54.63)     3:14.54 (26.71)     3:44.71 (56.88)
  6 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       3:44.72    3:46.15   28  
     1) McAfee, Kayla 17                2) Gregg, Kati 15                 
     3) Coleman, Carly 16               4) Carr, Norah 15                 
                  26.97                             1:22.73 ( )         1:53.18 ( )
        2:20.30 (27.12)     2:50.73 (57.55)     3:17.30 (26.57)     3:46.15 (55.42)
  7 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:26.29    3:46.79   26  
     1) Carter, Kathryn 16              2) Robles, Samantha 15            
     3) Labeau, Sophia 15               4) Guinan, Georgia 17             
                  27.06       56.76 (56.76)     1:23.02 (26.26)     1:52.03 (55.27)
        2:19.47 (27.44)     2:49.69 (57.66)     3:17.19 (27.50)     3:46.79 (57.10)
  8 Sailfish-ST  'A'                                  3:40.16    3:47.81   24  
     1) Bates, Lorretta 16              2) Shepherd, Adi 17               
     3) Amacher, Brynn 16               4) Cochran, Kennedy 15            
                  26.95       57.14 (57.14)     1:23.67 (26.53)     1:53.19 (56.05)
        2:20.28 (27.09)     2:50.58 (57.39)     3:17.18 (26.60)     3:47.81 (57.23)
  9 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:06.90    3:48.41   22  
     1) Langdon, Charlotte 16           2) Karli, Jessica 16              
     3) Bowers, Annie 17                4) Bradford, Grace 16             
                  27.26       57.38 (57.38)     1:25.14 (27.76)     1:54.61 (57.23)
        2:21.92 (27.31)     2:52.53 (57.92)     3:19.18 (26.65)     3:48.41 (55.88)
 10 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:30.20    3:51.29   18  
     1) McInturff, Gracen 18            2) Salter, Alyssa 17              
     3) Lambert, Nalani 15              4) Parsons, Michelle 15           
                  27.64       57.59 (57.59)     1:25.37 (27.78)     1:56.48 (58.89)
        2:24.34 (27.86)     2:55.17 (58.69)     3:22.26 (27.09)     3:51.29 (56.12)
 11 Western Hills Athletic Club-ST  'A'               3:44.40    3:53.06   14  
     1) Myers, Caroline 16              2) Silva, Marissa 15              
     3) McWhorter, Saylor 15            4) Moumouris, Evy 16              
                  26.32       55.63 (55.63)     1:22.71 (27.08)     1:52.59 (56.96)
        2:20.62 (28.03)   2:54.06 (1:01.47)     3:22.11 (28.05)     3:53.06 (59.00)
 12 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               3:42.46    3:53.11   12  
     1) Hays, Julianna 16               2) Freeman, Allie 17              
     3) Barlage, Riley 18               4) O'Dwyer, Christina 16          
                  27.29       57.09 (57.09)     1:25.21 (28.12)     1:56.08 (58.99)
        2:24.36 (28.28)     2:54.97 (58.89)     3:22.80 (27.83)     3:53.11 (58.14)
 13 Austin Swim Club-ST  'E'                          3:49.93   x3:53.25  
     1) Arkin, Claire 16                2) Loewe, Christina 16            
     3) Jones, Kaylie 16                4) Weiss, Megan 17                
                  27.35       57.71 (57.71)     1:25.09 (27.38)     1:55.56 (57.85)
        2:23.28 (27.72)     2:53.54 (57.98)     3:21.27 (27.73)     3:53.25 (59.71)
 14 Austin Swim Club-ST  'D'                          3:44.40   x3:53.59  
     1) Wendt, Jordan 17                2) Kayser, Lindsay 15             
     3) Stavrou, Bella 17               4) Straface, Josie 15             
                  27.40       57.49 (57.49)     1:23.99 (26.50)     1:53.44 (55.95)
        2:20.65 (27.21)     2:51.74 (58.30)     3:20.78 (29.04)   3:53.59 (1:01.85)
 15 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'B'               3:52.07    3:53.61   10  
     1) Bose, Ariana 17                 2) Hinds, Abbi 15                 
     3) Sadlier, Camryn 16              4) Barley, Ariel 15               
                  27.04       57.19 (57.19)     1:25.68 (28.49)   1:57.86 (1:00.67)
        2:24.99 (27.13)     2:56.19 (58.33)     3:23.86 (27.67)     3:53.61 (57.42)
 16 Lost Creek Aquatics-ST  'B'                       3:56.88    3:59.48    8  
     1) Wong, Avery 15                  2) Jackson, Sydney 16             
     3) Lelinski, Danielle 16           4) Piotrowski, Reaghan 17         
                  27.33       57.15 (57.15)     1:25.67 (28.52)   1:57.30 (1:00.15)
        2:25.77 (28.47)   2:58.47 (1:01.17)     3:27.74 (29.27)   3:59.48 (1:01.01)
 
Girls 15-18 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:52.62    4:01.31   40  
     1) Guerra, Isabelle 18             2) Simpson, Brookie 16            
     3) Roberto, Julia 16               4) Hall, Kendall 15               
                  29.78   1:04.79 (1:04.79)     1:32.80 (28.01)   2:08.45 (1:03.66)
        2:36.05 (27.60)     3:07.63 (59.18)     3:32.73 (25.10)     4:01.31 (53.68)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:51.00    4:03.33   34  
     1) Murphy, Caitlin 17              2) Schaufelberger, Tailyn 16      
     3) VanderMeer, Kylie 15            4) Orris, Addie 16                
                  28.61       58.80 (58.80)     1:31.04 (32.24)   2:08.71 (1:09.91)
        2:36.22 (27.51)   3:09.00 (1:00.29)     3:24.57 (15.57)     4:03.33 (54.33)
  3 Austin Swim Club-ST  'B'                          3:53.37    4:05.05   32  
     1) Arkin, Claire 16                2) Birlin, Julianna 17            
     3) Kutz, Sarah 17                  4) Lax, Arianna 15                
                  30.24   1:02.12 (1:02.12)     1:36.35 (34.23)   2:14.66 (1:12.54)
        2:41.90 (27.24)     3:12.38 (57.72)     3:37.54 (25.16)     4:05.05 (52.67)
  4 Austin Swim Club-ST  'C'                          4:00.66   x4:05.31  
     1) Loewe, Christina 16             2) Evans, Lydia 18                
     3) Simon, Miranda 17               4) McDaniel, Kaitlyn 18           
                  29.41   1:01.14 (1:01.14)     1:32.84 (31.70)   2:09.24 (1:08.10)
        2:37.92 (28.68)   3:11.28 (1:02.04)     3:37.11 (25.83)     4:05.31 (54.03)
  5 Austin Swim Club-ST  'D'                          4:03.52   x4:06.26  
     1) Kayser, Lindsay 15              2) Lin, Erin 16                   
     3) Rogillio, Sarah 16              4) Anthony, Delaney 16            
                  29.72   1:00.97 (1:00.97)     1:33.81 (32.84)   2:11.66 (1:10.69)
        2:39.16 (27.50)     3:11.38 (59.72)     3:37.09 (25.71)     4:06.26 (54.88)
  6 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:49.72    4:11.18   30  
     1) Dessouky, Salma 17              2) Rudik, Ella 15                 
     3) Salter, Alyssa 17               4) Parsons, Michelle 15           
                  30.12   1:01.34 (1:01.34)     1:35.73 (34.39)   2:14.10 (1:12.76)
        2:42.40 (28.30)   3:15.10 (1:01.00)     3:41.76 (26.66)     4:11.18 (56.08)
  7 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:59.14    4:12.29   28  
     1) Stephen, Cat 15                 2) Dysart, Alyse 16               
     3) Pitkanen, Sabrina 17            4) Greene, Emma 17                
                  30.49   1:02.31 (1:02.31)     1:35.81 (33.50)   2:14.82 (1:12.51)
        2:43.07 (28.25)   3:16.18 (1:01.36)     3:43.04 (26.86)     4:12.29 (56.11)
  8 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       4:00.19    4:12.30   26  
     1) Gregg, Kati 15                  2) Lelinski, Danielle 16          
     3) Denison, Natalie 15             4) McAfee, Kayla 17               
                  30.24   1:19.94 (1:19.94)     1:35.97 (16.03)     2:14.67 (54.73)
        2:43.76 (29.09)   3:17.21 (1:02.54)     3:43.23 (26.02)     4:12.30 (55.09)
  9 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:47.51    4:13.81   24  
     1) Guinan, Georgia 17              2) McInturff, Gracen 18           
     3) Labeau, Sophia 15               4) Clarkson, Emma Cate 17         
                  30.88   1:03.75 (1:03.75)     1:35.46 (31.71)   2:13.16 (1:09.41)
        2:42.44 (29.28)   3:14.92 (1:01.76)     3:43.15 (28.23)     4:13.81 (58.89)
 10 Lost Creek Aquatics-ST  'B'                       4:09.45    4:16.02   22  
     1) Wong, Avery 15                  2) Jackson, Sydney 16             
     3) Coleman, Carly 16               4) Carr, Norah 15                 
                  30.96   1:04.22 (1:04.22)     1:36.66 (32.44)   2:14.80 (1:10.58)
        2:43.99 (29.19)   3:18.22 (1:03.42)     3:34.38 (16.16)     4:16.02 (57.80)
 11 Western Hills Athletic Club-ST  'A'               4:13.00    4:16.10   18  
     1) Truong, Kyanh 15                2) McWhorter, Saylor 15           
     3) Myers, Caroline 16              4) Moumouris, Evy 16              
                  27.90       59.72 (59.72)     1:34.35 (34.63)   2:14.31 (1:14.59)
        2:43.78 (29.47)   3:18.37 (1:04.06)     3:45.39 (27.02)     4:16.10 (57.73)
 12 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:17.87    4:18.14   14  
     1) Langdon, Charlotte 16           2) Summers, Kelly 15              
     3) Karli, Jessica 16               4) Zolper, Anna 16                
                  31.97   1:06.13 (1:06.13)     1:39.64 (33.51)   2:17.88 (1:11.75)
        2:46.57 (28.69)   3:20.30 (1:02.42)     3:47.03 (26.73)     4:18.14 (57.84)
 13 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               4:09.62    4:18.78   12  
     1) Barlage, Riley 18               2) Freeman, Allie 17              
     3) Hays, Julianna 16               4) Bose, Ariana 17                
                  30.83   1:03.18 (1:03.18)     1:38.22 (35.04)   2:18.55 (1:15.37)
        2:47.56 (29.01)   3:21.42 (1:02.87)     3:48.45 (27.03)     4:18.78 (57.36)
 14 Sailfish-ST  'A'                                  4:11.70    4:19.21   10  
     1) Bates, Lorretta 16              2) Amacher, Brynn 16              
     3) Garcia, Hannah 17               4) Cochran, Kennedy 15            
                  31.30   1:06.16 (1:06.16)     1:38.83 (32.67)   2:17.18 (1:11.02)
        2:46.76 (29.58)   3:22.06 (1:04.88)     3:48.96 (26.90)     4:19.21 (57.15)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Chau, Ethan               10 WLOO-ST                28.70      28.04   20  
  2 Liang, Ben                 9 NTRO-ST                29.08      28.65   17  
  3 McGill, Jake              10 LSAC-ST                28.94      28.73   16  
  4 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST          29.67      29.02   15  
  5 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST                29.18      29.07   14  
  6 Shi, Justin               10 NTRO-ST                29.94      29.13   13  
  7 Yount, Cody               10 NTRO-ST                30.09      29.97   12  
  8 Tater, Harrison           10 WLOO-ST                30.16      30.02   11  
B - Final
  9 Cao, Vincent              10 ATAC-ST                30.98      29.65    9  
 10 Ewan, Holden               9 TXLA-ST                30.26      29.75    7  
 11 Gomez, Miguel              9 NTRO-ST                30.73      31.65    6  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chau, Ethan               10 WLOO-ST                29.00      28.70  
  2 McGill, Jake              10 LSAC-ST                28.94      28.94  
  3 Jaggers, Benjamin         10 RUSH-ST                30.66      29.00  
  4 Liang, Ben                 9 NTRO-ST                29.17      29.08  
  5 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST                29.02      29.18  
  6 Schmitt, Jake             10 NTRO-ST                29.60      29.19  
  7 Ross, Austin              10 LCA-ST                 29.93      29.28  
  8 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST          30.90      29.67  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shi, Justin               10 NTRO-ST                30.01      29.94  
 10 Yount, Cody               10 NTRO-ST                29.99      30.09  
 11 Boyer, Maxton             10 NTRO-ST                30.15      30.15  
 12 Tater, Harrison           10 WLOO-ST                30.72      30.16  
 13 Ewan, Holden               9 TXLA-ST                30.56      30.26  
 14 Gomez, Miguel              9 NTRO-ST                30.47      30.73  
 15 Henson, Roger              9 GOLD-ST                30.95      30.79  
 16 Cao, Vincent              10 ATAC-ST                30.74      30.98  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Chau, Ethan               10 WLOO-ST              1:04.02    1:00.95   20  
                  29.41     1:00.95 (31.54)                                        
  2 Shi, Justin               10 NTRO-ST              1:03.15    1:01.04   17  
                  29.47     1:01.04 (31.57)                                        
  3 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST        1:05.97    1:02.40   16  
                  29.92     1:02.40 (32.48)                                        
  4 Cao, Vincent              10 ATAC-ST              1:04.54    1:03.30   15  
                  30.11     1:03.30 (33.19)                                        
  5 McGill, Jake              10 LSAC-ST              1:04.01    1:03.38   14  
                  30.35     1:03.38 (33.03)                                        
  6 Stolarczyk, Sawyer        10 SASA-ST              1:04.26    1:03.46   13  
                  30.52     1:03.46 (32.94)                                        
  7 Jaggers, Benjamin         10 RUSH-ST              1:05.36    1:04.36   12  
                  31.30     1:04.36 (33.06)                                        
  8 Schmitt, Jake             10 NTRO-ST              1:04.68    1:04.87   11  
                  31.02     1:04.87 (33.85)                                        
B - Final
  9 Tater, Harrison           10 WLOO-ST              1:06.72    1:04.28    9  
                  31.52     1:04.28 (32.76)                                        
 10 Ewan, Holden               9 TXLA-ST              1:07.63    1:04.59    7  
                  31.52     1:04.59 (33.07)                                        
 11 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST        1:07.94    1:06.76    6  
                  32.35     1:06.76 (34.41)                                        
 12 Sewell, Sheppy            10 ASC-ST               1:07.88    1:07.43    5  
                  32.09     1:07.43 (35.34)                                        
 13 Yount, Cody               10 NTRO-ST              1:09.53    1:09.16    4  
                  32.50     1:09.16 (36.66)                                        
 14 Henson, Roger              9 GOLD-ST              1:10.66    1:09.88    3  
                  33.03     1:09.88 (36.85)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shi, Justin               10 NTRO-ST              1:03.88    1:03.15  
                  30.33     1:03.15 (32.82)                                        
  2 McGill, Jake              10 LSAC-ST              1:03.97    1:04.01  
                  30.76     1:04.01 (33.25)                                        
  3 Chau, Ethan               10 WLOO-ST              1:04.02    1:04.02  
                  30.62     1:04.02 (33.40)                                        
  4 Stolarczyk, Sawyer        10 SASA-ST              1:05.71    1:04.26  
                  30.69     1:04.26 (33.57)                                        
  5 Cao, Vincent              10 ATAC-ST              1:07.70    1:04.54  
                  30.63     1:04.54 (33.91)                                        
  6 Schmitt, Jake             10 NTRO-ST              1:06.75    1:04.68  
                  31.40     1:04.68 (33.28)                                        
  7 Jaggers, Benjamin         10 RUSH-ST              1:07.02    1:05.36  
                  31.54     1:05.36 (33.82)                                        
  8 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST             NT    1:05.97  
                  31.21     1:05.97 (34.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tater, Harrison           10 WLOO-ST              1:07.73    1:06.72  
                  32.66     1:06.72 (34.06)                                        
 10 Ewan, Holden               9 TXLA-ST              1:06.80    1:07.63  
                  32.84     1:07.63 (34.79)                                        
 11 Sewell, Sheppy            10 ASC-ST               1:08.48    1:07.88  
                  32.51     1:07.88 (35.37)                                        
 12 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST        1:07.64    1:07.94  
                  32.67     1:07.94 (35.27)                                        
 13 Yount, Cody               10 NTRO-ST              1:08.64    1:09.53  
                  33.78     1:09.53 (35.75)                                        
 14 Henson, Roger              9 GOLD-ST              1:08.58    1:10.66  
                  33.28     1:10.66 (37.38)                                        
 15 Wells, Camden              9 COTA-ST              1:09.31    1:11.33  
                  33.85     1:11.33 (37.48)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Liang, Ben                 9 NTRO-ST              2:17.95    2:12.36   20  
                  30.74     1:04.66 (33.92)     1:39.32 (34.66)     2:12.36 (33.04)
  2 Chau, Ethan               10 WLOO-ST              2:17.17    2:12.57   17  
                  29.92     1:03.73 (33.81)     1:38.78 (35.05)     2:12.57 (33.79)
  3 Stolarczyk, Sawyer        10 SASA-ST              2:20.41    2:17.08   16  
                  31.10     1:05.47 (34.37)     1:41.51 (36.04)     2:17.08 (35.57)
  4 Jaggers, Benjamin         10 RUSH-ST              2:23.60    2:17.37   15  
                  32.00     1:07.34 (35.34)     1:43.12 (35.78)     2:17.37 (34.25)
  5 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST        2:23.74    2:19.04   14  
                  31.82     1:07.40 (35.58)     1:42.81 (35.41)     2:19.04 (36.23)
  6 McGill, Jake              10 LSAC-ST              2:20.62    2:19.72   13  
                  31.53     1:06.92 (35.39)     1:44.08 (37.16)     2:19.72 (35.64)
  7 Schmitt, Jake             10 NTRO-ST              2:23.70    2:22.41   12  
                  30.96     1:07.04 (36.08)     1:44.89 (37.85)     2:22.41 (37.52)
  8 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        2:24.59    2:24.66   11  
                  33.82     1:10.55 (36.73)     1:48.69 (38.14)     2:24.66 (35.97)
B - Final
  9 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST              2:24.98    2:22.87    9  
                  32.43     1:09.46 (37.03)     1:46.40 (36.94)     2:22.87 (36.47)
 10 Cao, Vincent              10 ATAC-ST              2:25.03    2:23.36    7  
                  32.39     1:09.56 (37.17)     1:47.18 (37.62)     2:23.36 (36.18)
 11 Sewell, Sheppy            10 ASC-ST               2:25.39    2:23.80    6  
                  32.69     1:09.57 (36.88)     1:47.73 (38.16)     2:23.80 (36.07)
 12 Tater, Harrison           10 WLOO-ST              2:28.46    2:24.06    5  
                  33.24     1:09.77 (36.53)     1:47.41 (37.64)     2:24.06 (36.65)
 13 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST        2:27.47    2:28.33    4  
                  34.21     1:12.30 (38.09)     1:48.98 (36.68)     2:28.33 (39.35)
 14 Ewan, Holden               9 TXLA-ST              2:28.83    2:30.46    3  
                  35.89     1:14.83 (38.94)     1:51.72 (36.89)     2:30.46 (38.74)
 15 Wells, Camden              9 COTA-ST              2:31.38    2:33.82    2  
                  35.78     1:14.82 (39.04)     1:54.78 (39.96)     2:33.82 (39.04)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chau, Ethan               10 WLOO-ST              2:18.51    2:17.17  
                                1:05.13 ( )     1:41.93 (36.80)     2:17.17 (35.24)
  2 Liang, Ben                 9 NTRO-ST              2:16.53    2:17.95  
                  32.95     1:07.89 (34.94)     1:44.06 (36.17)     2:17.95 (33.89)
  3 Stolarczyk, Sawyer        10 SASA-ST              2:24.93    2:20.41  
                  32.34     1:07.59 (35.25)     1:44.90 (37.31)     2:20.41 (35.51)
  4 McGill, Jake              10 LSAC-ST              2:22.35    2:20.62  
                  31.25     1:07.63 (36.38)     1:44.79 (37.16)     2:20.62 (35.83)
  5 Jaggers, Benjamin         10 RUSH-ST              2:28.86    2:23.60  
                  33.89     1:10.90 (37.01)     1:49.72 (38.82)     2:23.60 (33.88)
  6 Schmitt, Jake             10 NTRO-ST              2:28.81    2:23.70  
                  33.64     1:10.60 (36.96)     1:48.25 (37.65)     2:23.70 (35.45)
  7 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST        2:19.85    2:23.74  
                  32.51     1:09.03 (36.52)     1:46.43 (37.40)     2:23.74 (37.31)
  8 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        2:28.53    2:24.59  
                  33.97     1:11.46 (37.49)     1:49.53 (38.07)     2:24.59 (35.06)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST              2:22.88    2:24.98  
                  33.19     1:10.35 (37.16)     1:48.18 (37.83)     2:24.98 (36.80)
 10 Cao, Vincent              10 ATAC-ST              2:28.34    2:25.03  
                  33.47     1:10.81 (37.34)     1:48.86 (38.05)     2:25.03 (36.17)
 11 Sewell, Sheppy            10 ASC-ST               2:27.14    2:25.39  
                  33.54     1:11.19 (37.65)     1:49.20 (38.01)     2:25.39 (36.19)
 12 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST        2:28.38    2:27.47  
                  33.97     1:11.77 (37.80)     1:50.06 (38.29)     2:27.47 (37.41)
 13 Tater, Harrison           10 WLOO-ST              2:27.84    2:28.46  
                  34.52     1:11.81 (37.29)     1:50.64 (38.83)     2:28.46 (37.82)
 14 Ewan, Holden               9 TXLA-ST              2:25.91    2:28.83  
                  33.66     1:11.78 (38.12)     1:51.18 (39.40)     2:28.83 (37.65)
 15 Wells, Camden              9 COTA-ST              2:28.97    2:31.38  
                  34.73     1:13.39 (38.66)     1:52.80 (39.41)     2:31.38 (38.58)
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shi, Justin               10 NTRO-ST              5:54.35    6:02.93   20  
                  31.52     1:07.60 (36.08)     1:43.69 (36.09)     2:20.76 (37.07)
        2:57.88 (37.12)     3:34.48 (36.60)     4:11.40 (36.92)     4:47.75 (36.35)
        5:24.21 (36.46)     6:02.93 (38.72)                                        
  2 Sewell, Sheppy            10 ASC-ST               6:24.50    6:12.64   17  
                  32.73     1:10.36 (37.63)     1:48.67 (38.31)     2:26.69 (38.02)
        3:04.25 (37.56)     3:42.00 (37.75)     4:20.07 (38.07)     4:58.05 (37.98)
        5:36.37 (38.32)     6:12.64 (36.27)                                        
  3 Lee, Kyle                 10 NTRO-ST              6:30.25    6:34.66   16  
                  35.61     1:17.17 (41.56)     1:58.26 (41.09)     2:38.94 (40.68)
        3:20.09 (41.15)     4:00.40 (40.31)     4:40.64 (40.24)     5:20.46 (39.82)
        5:58.93 (38.47)     6:34.66 (35.73)                                        
  4 Henson, Roger              9 GOLD-ST              6:27.09    6:37.25   15  
                  34.41     1:15.90 (41.49)     1:56.58 (40.68)     2:37.85 (41.27)
        3:18.11 (40.26)     3:58.80 (40.69)     4:39.51 (40.71)     5:19.40 (39.89)
        5:59.11 (39.71)     6:37.25 (38.14)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tater, Harrison           10 WLOO-ST                33.10      32.06   20  
  2 Chau, Ethan               10 WLOO-ST                32.50      32.32   16.5
  2 Jaggers, Benjamin         10 RUSH-ST                32.85      32.32   16.5
  4 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST                32.70      32.38   15  
  5 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST          33.67      33.19   14  
  6 Stolarczyk, Sawyer        10 SASA-ST                33.95      33.40   13  
  7 Ross, Austin              10 LCA-ST                 34.93      33.49   12  
  8 Schmitt, Jake             10 NTRO-ST                34.28      34.32   11  
B - Final
  9 Aitchison, Walker         10 ASC-ST                 35.31      34.57    9  
 10 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST          35.01      34.82    7  
 11 McGill, Jake              10 LSAC-ST                35.76      34.86    6  
 12 Culli, Cayden             10 Alamo Area-ST          35.60      35.31    5  
 13 Boyer, Maxton             10 NTRO-ST                35.44      35.67    4  
 14 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST          35.93      35.89    3  
 15 Sewell, Sheppy            10 ASC-ST                 36.07      36.52    2  
 16 Carmichael, Joshua         9 WLOO-ST                38.33      37.39    1  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chau, Ethan               10 WLOO-ST                33.74      32.50  
  2 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST                33.40      32.70  
  3 Jaggers, Benjamin         10 RUSH-ST                33.47      32.85  
  4 Tater, Harrison           10 WLOO-ST                33.95      33.10  
  5 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST          34.30      33.67  
  6 Stolarczyk, Sawyer        10 SASA-ST                33.41      33.95  
  7 Schmitt, Jake             10 NTRO-ST                34.81      34.28  
  8 Ross, Austin              10 LCA-ST                 34.08      34.93  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST          35.65      35.01  
 10 Aitchison, Walker         10 ASC-ST                 36.66      35.31  
 11 Boyer, Maxton             10 NTRO-ST                36.28      35.44  
 12 Culli, Cayden             10 Alamo Area-ST          34.66      35.60  
 13 McGill, Jake              10 LSAC-ST                36.50      35.76  
 14 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST          36.02      35.93  
 15 Sewell, Sheppy            10 ASC-ST                 36.15      36.07  
 16 Carmichael, Joshua         9 WLOO-ST                42.93L     38.33  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Albaugh, Rylan            10 NTRO-ST                36.82      38.47  
 18 Ewan, Holden               9 TXLA-ST                36.14      39.65  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Liang, Ben                 9 NTRO-ST                33.06         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Liang, Ben                 9 NTRO-ST              1:10.07    1:09.05   20  
                  33.42     1:09.05 (35.63)                                        
  2 Chau, Ethan               10 WLOO-ST              1:10.58    1:09.51   17  
                  33.84     1:09.51 (35.67)                                        
  3 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST              1:11.39    1:09.88   16  
                  33.57     1:09.88 (36.31)                                        
  4 Shi, Justin               10 NTRO-ST              1:10.59    1:10.31   15  
                  34.12     1:10.31 (36.19)                                        
  5 Jaggers, Benjamin         10 RUSH-ST              1:11.59    1:10.36   14  
                  35.07     1:10.36 (35.29)                                        
  6 Tater, Harrison           10 WLOO-ST              1:12.67    1:12.03   13  
                  34.84     1:12.03 (37.19)                                        
  7 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST        1:13.28    1:13.19   12  
                  36.40     1:13.19 (36.79)                                        
  8 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        1:13.71    1:13.85   11  
                  36.42     1:13.85 (37.43)                                        
B - Final
  9 Schmitt, Jake             10 NTRO-ST              1:13.95    1:14.15    9  
                  36.43     1:14.15 (37.72)                                        
 10 Sewell, Sheppy            10 ASC-ST               1:20.69    1:15.84    7  
                  36.45     1:15.84 (39.39)                                        
 11 Gomez, Miguel              9 NTRO-ST              1:15.18    1:16.82    6  
                  37.99     1:16.82 (38.83)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liang, Ben                 9 NTRO-ST              1:10.35    1:10.07  
                  33.85     1:10.07 (36.22)                                        
  2 Chau, Ethan               10 WLOO-ST              1:10.93    1:10.58  
                  34.73     1:10.58 (35.85)                                        
  3 Shi, Justin               10 NTRO-ST              1:12.56    1:10.59  
                  34.20     1:10.59 (36.39)                                        
  4 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST              1:10.71    1:11.39  
                  34.89     1:11.39 (36.50)                                        
  5 Jaggers, Benjamin         10 RUSH-ST              1:17.76    1:11.59  
                  34.97     1:11.59 (36.62)                                        
  6 Tater, Harrison           10 WLOO-ST              1:15.07    1:12.67  
                  35.41     1:12.67 (37.26)                                        
  7 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST        1:17.87    1:13.28  
                  36.51     1:13.28 (36.77)                                        
  8 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        1:15.53    1:13.71  
                  36.78     1:13.71 (36.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schmitt, Jake             10 NTRO-ST              1:15.29    1:13.95  
                  36.19     1:13.95 (37.76)                                        
 10 Gomez, Miguel              9 NTRO-ST              1:16.70    1:15.18  
                  36.78     1:15.18 (38.40)                                        
 11 Sewell, Sheppy            10 ASC-ST               1:17.53    1:20.69  
                  39.75     1:20.69 (40.94)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cao, Vincent              10 ATAC-ST                38.01      37.47   20  
  2 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST          38.36      37.51   17  
  3 McGill, Jake              10 LSAC-ST                40.33      38.48   16  
  4 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST          39.17      38.49   15  
  5 Laine, Max                10 WLOO-ST                40.29      39.26   14  
  6 Lee, Kyle                 10 NTRO-ST                40.73      39.43   13  
  7 Aitchison, Walker         10 ASC-ST                 41.42      40.30   12  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cao, Vincent              10 ATAC-ST                39.71      38.01  
  2 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST          39.19      38.36  
  3 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST          39.63      39.17  
  4 Laine, Max                10 WLOO-ST                40.33      40.29  
  5 McGill, Jake              10 LSAC-ST                39.91      40.33  
  6 Lee, Kyle                 10 NTRO-ST                39.48      40.73  
  7 Aitchison, Walker         10 ASC-ST                 40.92      41.42  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cao, Vincent              10 ATAC-ST              1:23.71    1:20.52   20  
                  38.02     1:20.52 (42.50)                                        
  2 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        1:25.61    1:22.10   17  
                  39.71     1:22.10 (42.39)                                        
  3 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST              1:25.69    1:22.34   16  
                  39.39     1:22.34 (42.95)                                        
  4 Laine, Max                10 WLOO-ST              1:24.59    1:23.29   15  
                  38.78     1:23.29 (44.51)                                        
  5 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST        1:26.81    1:23.83   14  
                  40.21     1:23.83 (43.62)                                        
  6 Lee, Kyle                 10 NTRO-ST              1:26.02    1:24.24   13  
                  40.21     1:24.24 (44.03)                                        
  7 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST        1:28.96    1:26.84   12  
                  40.25     1:26.84 (46.59)                                        
  8 Ward, Oli                 10 NTRO-ST              1:30.19    1:28.26   11  
                  42.55     1:28.26 (45.71)                                        
B - Final
  9 Selvakumar, Rhithvik      10 NTRO-ST              1:30.29    1:26.22    9  
                  40.54     1:26.22 (45.68)                                        
 10 Gopal, Suhaan              9 WLOO-ST              1:32.20    1:26.83    7  
                  41.04     1:26.83 (45.79)                                        
 11 Aitchison, Walker         10 ASC-ST               1:31.19    1:30.33    6  
                  42.84     1:30.33 (47.49)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cao, Vincent              10 ATAC-ST              1:27.69    1:23.71  
                  39.05     1:23.71 (44.66)                                        
  2 Laine, Max                10 WLOO-ST              1:27.39    1:24.59  
                  40.01     1:24.59 (44.58)                                        
  3 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        1:29.31    1:25.61  
                  41.48     1:25.61 (44.13)                                        
  4 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST                   NT    1:25.69  
                  40.61     1:25.69 (45.08)                                        
  5 Lee, Kyle                 10 NTRO-ST              1:26.36    1:26.02  
                  40.63     1:26.02 (45.39)                                        
  6 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST        1:26.18    1:26.81  
                  40.92     1:26.81 (45.89)                                        
  7 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST        1:30.04    1:28.96  
                  41.27     1:28.96 (47.69)                                        
  8 Ward, Oli                 10 NTRO-ST              1:29.47    1:30.19  
                  42.55     1:30.19 (47.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Selvakumar, Rhithvik      10 NTRO-ST              1:30.15    1:30.29  
                  42.40     1:30.29 (47.89)                                        
 10 Aitchison, Walker         10 ASC-ST               1:28.54    1:31.19  
                  44.24     1:31.19 (46.95)                                        
 11 Gopal, Suhaan              9 WLOO-ST              1:29.36    1:32.20  
                  44.71     1:32.20 (47.49)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST          32.17      30.73   20  
  2 McGill, Jake              10 LSAC-ST                32.37      31.43   17  
  3 Liang, Ben                 9 NTRO-ST                33.16      32.33   16  
  4 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST                33.41      32.41   15  
  5 Gomez, Miguel              9 NTRO-ST                33.49      32.55   14  
  6 Peterson, Nate             9 Alamo Area-ST          33.62      33.62   13  
  7 Aitchison, Walker         10 ASC-ST                 33.08      34.19   12  
 -- Ross, Austin              10 LCA-ST                 32.54         DQ  
B - Final
  9 Selvakumar, Rhithvik      10 NTRO-ST                33.80      32.98    9  
 10 Rusk, Julian              10 WLOO-ST                33.96      33.07    7  
 11 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST          33.63      33.20    6  
 12 Boyer, Maxton             10 NTRO-ST                34.48      33.64    5  
 13 Lee, Kyle                 10 NTRO-ST                35.24      34.83    4  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST          30.91      32.17  
  2 McGill, Jake              10 LSAC-ST                33.36      32.37  
  3 Ross, Austin              10 LCA-ST                 32.60      32.54  
  4 Aitchison, Walker         10 ASC-ST                 34.54      33.08  
  5 Liang, Ben                 9 NTRO-ST                33.24      33.16  
  6 Chau, Ethan               10 WLOO-ST                33.78      33.29  
  7 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST                32.86      33.41  
  8 Gomez, Miguel              9 NTRO-ST                33.39      33.49  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Peterson, Nate             9 Alamo Area-ST          34.37      33.62  
 10 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST          34.95      33.63  
 11 Selvakumar, Rhithvik      10 NTRO-ST                34.28      33.80  
 12 Rusk, Julian              10 WLOO-ST                34.86      33.96  
 13 Boyer, Maxton             10 NTRO-ST                35.14      34.48  
 14 Lee, Kyle                 10 NTRO-ST                34.75      35.24  
 15 Albaugh, Rylan            10 NTRO-ST                35.29      37.23  
 -- Mason, Dane                9 NTRO-ST                35.07         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST        1:10.89    1:08.79   20  
                  31.77     1:08.79 (37.02)                                        
  2 Liang, Ben                 9 NTRO-ST              1:16.41    1:12.23   17  
                  33.69     1:12.23 (38.54)                                        
  3 Gomez, Miguel              9 NTRO-ST              1:13.59    1:12.31   16  
                  34.46     1:12.31 (37.85)                                        
  4 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        1:15.19    1:14.57   15  
                  35.32     1:14.57 (39.25)                                        
  5 Shi, Justin               10 NTRO-ST              1:17.09    1:15.26   14  
                  33.77     1:15.26 (41.49)                                        
  6 Mason, Dane                9 NTRO-ST              1:18.40    1:16.62   13  
                  35.61     1:16.62 (41.01)                                        
  7 Lee, Kyle                 10 NTRO-ST              1:18.68    1:21.03   12  
                  36.73     1:21.03 (44.30)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST        1:09.69    1:10.89  
                  32.83     1:10.89 (38.06)                                        
  2 Gomez, Miguel              9 NTRO-ST              1:15.88    1:13.59  
                  34.18     1:13.59 (39.41)                                        
  3 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        1:17.62    1:15.19  
                  35.92     1:15.19 (39.27)                                        
  4 Liang, Ben                 9 NTRO-ST              1:12.99    1:16.41  
                  35.72     1:16.41 (40.69)                                        
  5 Shi, Justin               10 NTRO-ST              1:23.00    1:17.09  
                  34.75     1:17.09 (42.34)                                        
  6 Mason, Dane                9 NTRO-ST              1:23.03    1:18.40  
                  36.32     1:18.40 (42.08)                                        
  7 Lee, Kyle                 10 NTRO-ST              1:20.92    1:18.68  
                  35.99     1:18.68 (42.69)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST              1:14.21    1:11.53   20  
                  34.56     1:11.53 (36.97)                                        
  2 McGill, Jake              10 LSAC-ST              1:14.38    1:12.56   17  
                  33.75     1:12.56 (38.81)                                        
  3 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST        1:14.58    1:13.12   16  
                  32.88     1:13.12 (40.24)                                        
  4 Stolarczyk, Sawyer        10 SASA-ST              1:13.69    1:13.22   15  
                  33.73     1:13.22 (39.49)                                        
  5 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        1:15.42    1:13.99   14  
                  35.93     1:13.99 (38.06)                                        
  6 Schmitt, Jake             10 NTRO-ST              1:15.04    1:14.36   13  
                  35.83     1:14.36 (38.53)                                        
  7 Aitchison, Walker         10 ASC-ST               1:15.18    1:14.97   12  
                  34.14     1:14.97 (40.83)                                        
  8 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST        1:16.06    1:15.36   11  
                  36.08     1:15.36 (39.28)                                        
B - Final
  9 Liang, Ben                 9 NTRO-ST              1:16.22    1:14.66    9  
                  33.62     1:14.66 (41.04)                                        
 10 Selvakumar, Rhithvik      10 NTRO-ST              1:16.12    1:15.18    7  
                  34.96     1:15.18 (40.22)                                        
 11 Ross, Austin              10 LCA-ST               1:18.53    1:16.03    6  
                  34.30     1:16.03 (41.73)                                        
 12 Jaggers, Benjamin         10 RUSH-ST              1:18.64    1:17.52    5  
                  34.73     1:17.52 (42.79)                                        
 13 Gomez, Miguel              9 NTRO-ST              1:18.60    1:20.22    4  
                  38.65     1:20.22 (41.57)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stolarczyk, Sawyer        10 SASA-ST              1:16.06    1:13.69  
                  33.54     1:13.69 (40.15)                                        
  2 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST              1:13.85    1:14.21  
                  34.72     1:14.21 (39.49)                                        
  3 McGill, Jake              10 LSAC-ST              1:17.58    1:14.38  
                  34.43     1:14.38 (39.95)                                        
  4 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST        1:14.44    1:14.58  
                  33.28     1:14.58 (41.30)                                        
  5 Schmitt, Jake             10 NTRO-ST              1:15.72    1:15.04  
                  35.07     1:15.04 (39.97)                                        
  6 Aitchison, Walker         10 ASC-ST               1:18.15    1:15.18  
                  34.53     1:15.18 (40.65)                                        
  7 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        1:16.74    1:15.42  
                  34.91     1:15.42 (40.51)                                        
  8 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST        1:18.42    1:16.06  
                  36.41     1:16.06 (39.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Selvakumar, Rhithvik      10 NTRO-ST              1:17.92    1:16.12  
                  35.87     1:16.12 (40.25)                                        
 10 Liang, Ben                 9 NTRO-ST              1:15.81    1:16.22  
                  34.30     1:16.22 (41.92)                                        
 11 Ross, Austin              10 LCA-ST               1:16.44    1:18.53  
                  35.41     1:18.53 (43.12)                                        
 12 Gomez, Miguel              9 NTRO-ST              1:19.34    1:18.60  
                  36.66     1:18.60 (41.94)                                        
 13 Jaggers, Benjamin         10 RUSH-ST              1:18.28    1:18.64  
                  35.55     1:18.64 (43.09)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Shi, Justin               10 NTRO-ST              2:38.30    2:31.51   20  
                  34.73     1:10.99 (36.26)     1:58.64 (47.65)     2:31.51 (32.87)
  2 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST              2:37.62    2:34.33   17  
                                1:14.98 ( )     2:00.71 (45.73)     2:34.33 (33.62)
  3 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST        2:38.18    2:35.67   16  
                  32.58     1:10.75 (38.17)     1:59.34 (48.59)     2:35.67 (36.33)
  4 Chau, Ethan               10 WLOO-ST              2:39.80    2:36.94   15  
                  34.23     1:13.64 (39.41)     2:03.31 (49.67)     2:36.94 (33.63)
  5 Liang, Ben                 9 NTRO-ST              2:41.31    2:38.41   14  
                  35.82     1:14.21 (38.39)     2:03.64 (49.43)     2:38.41 (34.77)
  6 Aitchison, Walker         10 ASC-ST               2:43.51    2:38.54   13  
                  36.03     1:15.34 (39.31)     2:02.92 (47.58)     2:38.54 (35.62)
  7 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST        2:42.52    2:43.78   12  
                  38.77     1:19.68 (40.91)     2:07.93 (48.25)     2:43.78 (35.85)
  8 Gomez, Miguel              9 NTRO-ST              2:44.78    2:43.94   11  
                  35.21     1:19.16 (43.95)     2:08.95 (49.79)     2:43.94 (34.99)
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stolarczyk, Sawyer        10 SASA-ST              2:43.37    2:36.03  
                  33.39     1:13.91 (40.52)     2:01.55 (47.64)     2:36.03 (34.48)
  2 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        2:44.52    2:36.16  
                  35.15     1:15.61 (40.46)     2:00.08 (44.47)     2:36.16 (36.08)
  3 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST              2:39.62    2:37.62  
                                1:14.93 ( )     2:02.29 (47.36)     2:37.62 (35.33)
  4 Lilly, Grant              10 Alamo Area-ST        2:46.32    2:38.18  
                  33.11     1:14.39 (41.28)     2:02.59 (48.20)     2:38.18 (35.59)
  5 Shi, Justin               10 NTRO-ST              2:35.82    2:38.30  
                  36.45     1:16.96 (40.51)     2:05.02 (48.06)     2:38.30 (33.28)
  6 Chau, Ethan               10 WLOO-ST              2:38.31    2:39.80  
                  34.98     1:13.49 (38.51)     2:04.71 (51.22)     2:39.80 (35.09)
  7 Liang, Ben                 9 NTRO-ST              2:42.28    2:41.31  
                  35.88     1:15.67 (39.79)     2:03.65 (47.98)     2:41.31 (37.66)
  8 Schmitt, Jake             10 NTRO-ST              2:45.24    2:42.02  
                  36.43     1:16.29 (39.86)     2:06.34 (50.05)     2:42.02 (35.68)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Robles, Andre             10 Alamo Area-ST        2:48.32    2:42.52  
                  38.92     1:19.54 (40.62)     2:06.71 (47.17)     2:42.52 (35.81)
 10 Aitchison, Walker         10 ASC-ST               2:47.52    2:43.51  
                  36.47     1:17.17 (40.70)     2:05.64 (48.47)     2:43.51 (37.87)
 11 Gomez, Miguel              9 NTRO-ST              2:48.61    2:44.78  
                  37.07     1:20.49 (43.42)     2:10.31 (49.82)     2:44.78 (34.47)
 12 Cao, Vincent              10 ATAC-ST              2:49.34    2:46.49  
                  35.91     1:22.17 (46.26)     2:07.96 (45.79)     2:46.49 (38.53)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:57.78    1:57.67   40  
     1) Liang, Ben 9                    2) Schmitt, Jake 10               
     3) Yount, Cody 10                  4) Saltsman, Parker 10            
                  29.75       57.73 (27.98)     1:28.22 (30.49)     1:57.67 (29.45)
  2 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:03.82    2:03.07   34  
     1) Carmichael, Joshua 9            2) Tater, Harrison 10             
     3) Rusk, Julian 10                 4) Chau, Ethan 10                 
                  32.69     1:03.43 (30.74)     1:34.39 (30.96)     2:03.07 (28.68)
  3 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       2:07.91    2:03.37   32  
     1) Garcia, Emilio 10               2) Robles, Andre 10               
     3) Culli, Cayden 10                4) Lilly, Grant 10                
                  31.29     1:01.80 (30.51)     1:33.83 (32.03)     2:03.37 (29.54)
 
Boys 10 & Under 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming-ST  'A'                            4:28.14    4:22.71   40  
     1) Schmitt, Jake 10                2) Lee, Kyle 10                   
     3) Saltsman, Parker 10             4) Liang, Ben 9                   
                  30.77   1:04.02 (1:04.02)     1:37.37 (33.35)   2:13.24 (1:09.22)
        2:44.58 (31.34)   3:19.91 (1:06.67)     3:50.01 (30.10)   4:22.71 (1:02.80)
  2 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       4:31.81    4:29.05   34  
     1) Lilly, Grant 10                 2) Robles, Andre 10               
     3) Garcia, Emilio 10               4) Culli, Cayden 10               
                  32.24   1:07.67 (1:07.67)     1:38.51 (30.84)   2:13.61 (1:05.94)
        2:45.88 (32.27)   3:20.67 (1:07.06)     3:52.89 (32.22)   4:29.05 (1:08.38)
  3 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:37.56    4:39.10   32  
     1) Rusk, Julian 10                 2) Tater, Harrison 10             
     3) Carmichael, Joshua 9            4) Chau, Ethan 10                 
                  32.42   1:12.54 (1:12.54)     1:43.36 (30.82)   2:18.64 (1:06.10)
        2:53.96 (35.32)   3:35.31 (1:16.67)     4:05.09 (29.78)   4:39.10 (1:03.79)
  4 Nitro Swimming-ST  'B'                            4:49.76    4:46.39   30  
     1) Selvakumar, Rhithvik 10         2) Boyer, Maxton 10               
     3) Ward, Oli 10                    4) Albaugh, Rylan 10              
                  32.18   1:08.66 (1:08.66)     1:41.60 (32.94)   2:20.51 (1:11.85)
        2:55.76 (35.25)   3:34.50 (1:13.99)     4:07.35 (32.85)   4:46.39 (1:11.89)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:18.14    2:13.68   40  
     1) Tater, Harrison 10              2) Laine, Max 10                  
     3) Rusk, Julian 10                 4) Chau, Ethan 10                 
                  32.64     1:12.45 (39.81)     1:45.56 (33.11)     2:13.68 (28.12)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            2:14.95    2:14.37   34  
     1) Liang, Ben 9                    2) Lee, Kyle 10                   
     3) Gomez, Miguel 9                 4) Saltsman, Parker 10            
                  32.50     1:12.23 (39.73)     1:47.94 (35.71)     2:14.37 (26.43)
  3 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       2:16.46    2:14.54   32  
     1) Culli, Cayden 10                2) Robles, Andre 10               
     3) Lilly, Grant 10                 4) Garcia, Emilio 10              
                  34.52     1:11.64 (37.12)     1:43.48 (31.84)     2:14.54 (31.06)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sullivan, Cade            12 LCA-ST                 24.95      24.86   20  
  2 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST                25.51      25.50   17  
  3 Hudson, Grant             12 Winning Waters-ST      25.94      25.64   16  
  4 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST          26.02      26.15   15  
  5 Cox, Rowan                11 ASC-ST                 26.64      26.25   14  
  6 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST                26.65      26.53   13  
  7 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST                26.71      26.65   12  
 -- Ingram, Hudson            12 NTRO-ST                25.36         DQ  
B - Final
  9 Gamez, Christian          12 NTRO-ST                26.73      26.28    9  
 10 Hardy, Cooper             12 ATAC-ST                27.18      26.45    7  
 11 Noel, Campbell            11 LCA-ST                 26.84      26.55    6  
 12 Kawakami-Lynd, Kai        12 TXLA-ST                26.83      26.61    5  
 13 Aleman, Gabriel           12 NTRO-ST                26.89      26.65    4  
 14 Brooks, Andres            12 TXLA-ST                26.83      26.73    3  
 15 McCain, Tristan           11 LCA-ST                 27.13      26.85    2  
 16 Wean, Jesse               12 Winning Waters-ST      26.75      27.03    1  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sullivan, Cade            12 LCA-ST                 25.48      24.95  
  2 Ingram, Hudson            12 NTRO-ST                25.43      25.36  
  3 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST                26.06      25.51  
  4 Hudson, Grant             12 Winning Waters-ST      26.55      25.94  
  5 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST          26.31      26.02  
  6 Cox, Rowan                11 ASC-ST                 26.82      26.64  
  7 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST                26.87      26.65  
  8 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST                26.57      26.71  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gamez, Christian          12 NTRO-ST                26.70      26.73  
 10 Wean, Jesse               12 Winning Waters-ST      27.66      26.75  
 11 Brooks, Andres            12 TXLA-ST                26.68      26.83  
 11 Kawakami-Lynd, Kai        12 TXLA-ST                26.64      26.83  
 13 Noel, Campbell            11 LCA-ST                 27.24      26.84  
 14 Aleman, Gabriel           12 NTRO-ST                31.35L     26.89  
 15 Papi, Chicco              12 NTRO-ST                27.14      27.09  
 16 McCain, Tristan           11 LCA-ST                 27.61      27.13  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Diaz, Philippe            11 NTRO-ST                27.03      27.14  
 18 Hardy, Cooper             12 ATAC-ST                26.81      27.18  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ayers, Travis             12 TXLA-ST                27.24      27.24  
 20 Armstrong, Walter         12 ASC-ST                 27.59      27.25  
 21 Ning, Zack                12 Alamo Area-ST          27.63      27.28  
 22 Hardeman, Zach            12 Alamo Area-ST          27.55      27.33  
 23 Stevens, Harvey           12 FISH-ST                27.42      27.39  
 24 Li, David                 12 ASC-ST                 30.84L     27.40  
 25 Sefcik, Auggie            11 NTRO-ST                27.67      27.41  
 26 Sampson, Andrew           12 LIFE-ST                27.65      27.45  
 27 Wang, Raphael             12 WLOO-ST                26.69      27.47  
 28 Linkous, Quin             11 AQTX-ST                31.40L     27.55  
 28 Li, Aaron                 12 NTRO-ST                27.62      27.55  
 30 Yount, Tyler              12 NTRO-ST                26.88      27.67  
 31 Harrison, Bexon           12 AQSA-ST                27.54      27.79  
 32 Kenfield, Talon           12 HPAC-ST                27.38      28.25  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ingram, Hudson            12 NTRO-ST                54.69      53.92   20  
                  25.67       53.92 (28.25)                                        
  2 Deac, Stefan              12 ASC-ST                 57.06      54.86   17  
                  26.25       54.86 (28.61)                                        
  3 Sullivan, Cade            12 LCA-ST                 55.28      55.22   16  
                  26.25       55.22 (28.97)                                        
  4 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST                56.66      55.69   15  
                  26.82       55.69 (28.87)                                        
  5 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST          56.00      56.15   14  
                  27.23       56.15 (28.92)                                        
  6 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST                56.45      56.36   13  
                  27.03       56.36 (29.33)                                        
  7 Hudson, Grant             12 Winning Waters-ST      56.84      56.51   12  
                  26.97       56.51 (29.54)                                        
  8 Dennison II, Keith        12 ASC-ST                 57.17      56.57   11  
                  27.12       56.57 (29.45)                                        
B - Final
  9 Bennett, Brady            11 ATAC-ST                57.30      56.38    9  
                  26.93       56.38 (29.45)                                        
 10 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST                57.49      56.51    7  
                  27.22       56.51 (29.29)                                        
 11 Aleman, Gabriel           12 NTRO-ST                58.23      57.64    6  
                  27.67       57.64 (29.97)                                        
 12 Cox, Rowan                11 ASC-ST                 57.46      57.93    5  
                  27.80       57.93 (30.13)                                        
 13 Noel, Campbell            11 LCA-ST                 58.39      57.95    4  
                  28.23       57.95 (29.72)                                        
 14 Hays, Zachary             12 ATAC-ST                57.71      58.05    3  
                  28.03       58.05 (30.02)                                        
 15 Papi, Chicco              12 NTRO-ST                58.34      58.35    2  
                  28.38       58.35 (29.97)                                        
 -- Kawakami-Lynd, Kai        12 TXLA-ST                58.48         DQ  
                  26.90                                                            
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ingram, Hudson            12 NTRO-ST                54.24      54.69  
                  26.09       54.69 (28.60)                                        
  2 Sullivan, Cade            12 LCA-ST                 57.51      55.28  
                  26.53       55.28 (28.75)                                        
  3 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST          56.04      56.00  
                  27.07       56.00 (28.93)                                        
  4 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST                57.32      56.45  
                  27.09       56.45 (29.36)                                        
  5 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST                57.02      56.66  
                  27.35       56.66 (29.31)                                        
  6 Hudson, Grant             12 Winning Waters-ST      57.36      56.84  
                  27.69       56.84 (29.15)                                        
  7 Deac, Stefan              12 ASC-ST                 58.79      57.06  
                  27.16       57.06 (29.90)                                        
  8 Dennison II, Keith        12 ASC-ST                 57.55      57.17  
                  27.45       57.17 (29.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bennett, Brady            11 ATAC-ST                57.50      57.30  
                  27.18       57.30 (30.12)                                        
 10 Cox, Rowan                11 ASC-ST                 58.75      57.46  
                  27.71       57.46 (29.75)                                        
 11 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST                58.55      57.49  
                  27.35       57.49 (30.14)                                        
 12 Hays, Zachary             12 ATAC-ST                59.34      57.71  
                  27.73       57.71 (29.98)                                        
 13 Aleman, Gabriel           12 NTRO-ST              1:00.61      58.23  
                  28.36       58.23 (29.87)                                        
 14 Papi, Chicco              12 NTRO-ST                58.79      58.34  
                  27.83       58.34 (30.51)                                        
 15 Noel, Campbell            11 LCA-ST                 59.54      58.39  
                  28.20       58.39 (30.19)                                        
 16 Kawakami-Lynd, Kai        12 TXLA-ST                57.73      58.48  
                  28.05       58.48 (30.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sefcik, Auggie            11 NTRO-ST                59.62      58.50  
                  28.39       58.50 (30.11)                                        
 18 Kenfield, Talon           12 HPAC-ST                59.86      58.77  
                  28.58       58.77 (30.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ayers, Travis             12 TXLA-ST                59.24      58.80  
                  28.66       58.80 (30.14)                                        
 20 Ning, Zack                12 Alamo Area-ST        1:00.91      58.88  
                  28.81       58.88 (30.07)                                        
 21 Sampson, Andrew           12 LIFE-ST                59.41      58.92  
                  28.08       58.92 (30.84)                                        
 22 Scott, Lionel             12 Alamo Area-ST          59.70      58.99  
                  28.54       58.99 (30.45)                                        
 23 Hardeman, Zach            12 Alamo Area-ST        1:00.42      59.10  
                  28.42       59.10 (30.68)                                        
 24 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST          59.47      59.23  
                  28.03       59.23 (31.20)                                        
 25 McCain, Tristan           11 LCA-ST                 58.97      59.38  
                  28.53       59.38 (30.85)                                        
 26 Torres-Jimenez, Lorenzo   12 ASC-ST                 58.38      59.46  
                  28.20       59.46 (31.26)                                        
 27 Hardy, Cooper             12 ATAC-ST                57.94      59.77  
                  28.15       59.77 (31.62)                                        
 28 Guan, Timothy             12 NTRO-ST                59.48      59.95  
                  28.97       59.95 (30.98)                                        
 29 Diaz, Philippe            11 NTRO-ST              1:00.83    1:00.06  
                  29.16     1:00.06 (30.90)                                        
 30 Armstrong, Walter         12 ASC-ST               1:00.58    1:00.29  
                  28.87     1:00.29 (31.42)                                        
 31 Harrison, Bexon           12 AQSA-ST              1:00.15    1:01.27  
                  29.28     1:01.27 (31.99)                                        
 32 Wean, Jesse               12 Winning Waters-ST    1:00.23    1:01.33  
                  30.03     1:01.33 (31.30)                                        
 33 Yount, Tyler              12 NTRO-ST              1:00.44    1:01.51  
                  29.19     1:01.51 (32.32)                                        
 34 Linkous, Quin             11 AQTX-ST              1:00.34    1:01.65  
                  29.61     1:01.65 (32.04)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ingram, Hudson            12 NTRO-ST              1:58.83    1:57.82   20  
                  26.16       55.54 (29.38)     1:26.70 (31.16)     1:57.82 (31.12)
  2 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST              2:00.97    1:58.62   17  
                  27.23       57.08 (29.85)     1:28.10 (31.02)     1:58.62 (30.52)
  3 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST        2:00.26    2:00.82   16  
                  28.27       58.72 (30.45)     1:29.77 (31.05)     2:00.82 (31.05)
  4 Bennett, Brady            11 ATAC-ST              2:01.79    2:01.46   15  
                  28.01   2:01.46 (1:33.45)                                        
  5 Kawakami-Lynd, Kai        12 TXLA-ST              2:05.10    2:04.04   14  
                  29.19     1:00.99 (31.80)     1:32.69 (31.70)     2:04.04 (31.35)
  6 Sampson, Andrew           12 LIFE-ST              2:05.44    2:05.34   13  
                  28.26       59.98 (31.72)     1:32.99 (33.01)     2:05.34 (32.35)
  7 McCain, Tristan           11 LCA-ST               2:05.10    2:06.73   12  
                  28.25     1:00.18 (31.93)     1:33.48 (33.30)     2:06.73 (33.25)
  8 Dennison II, Keith        12 ASC-ST               2:04.72    2:08.58   11  
                  28.57     1:00.92 (32.35)     1:35.18 (34.26)     2:08.58 (33.40)
B - Final
  9 Wei, Casey                12 NTRO-ST              2:05.45    2:04.62    9  
                  29.09     1:01.25 (32.16)     1:33.67 (32.42)     2:04.62 (30.95)
 10 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST              2:06.15    2:04.65    7  
                  29.11     1:02.02 (32.91)     1:33.73 (31.71)     2:04.65 (30.92)
 11 Sullivan, Cade            12 LCA-ST               2:06.64    2:04.68    6  
                  27.62       59.20 (31.58)     1:32.30 (33.10)     2:04.68 (32.38)
 12 Wang, Raphael             12 WLOO-ST              2:07.02    2:05.18    5  
                  29.01     1:00.69 (31.68)     1:32.72 (32.03)     2:05.18 (32.46)
 13 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST              2:07.40    2:06.03    4  
                  28.74     1:01.17 (32.43)     1:33.88 (32.71)     2:06.03 (32.15)
 14 Guan, Timothy             12 NTRO-ST              2:07.63    2:06.56    3  
                  28.86     1:00.97 (32.11)     1:33.82 (32.85)     2:06.56 (32.74)
 15 Hardy, Cooper             12 ATAC-ST              2:07.41    2:08.75    2  
                  28.80     1:01.05 (32.25)     1:34.86 (33.81)     2:08.75 (33.89)
 16 Cox, Rowan                11 ASC-ST               2:07.25    2:09.20    1  
                  28.96     1:02.38 (33.42)     1:36.45 (34.07)     2:09.20 (32.75)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ingram, Hudson            12 NTRO-ST              2:01.92    1:58.83  
                  26.11       55.66 (29.55)     1:27.31 (31.65)     1:58.83 (31.52)
  2 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST        2:00.54    2:00.26  
                  28.40       59.56 (31.16)     1:31.02 (31.46)     2:00.26 (29.24)
  3 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST              1:58.19    2:00.97  
                  27.51       57.98 (30.47)     1:29.79 (31.81)     2:00.97 (31.18)
  4 Bennett, Brady            11 ATAC-ST              2:04.27    2:01.79  
                  28.01       58.94 (30.93)     1:30.71 (31.77)     2:01.79 (31.08)
  5 Dennison II, Keith        12 ASC-ST               2:05.44    2:04.72  
                  28.56     1:00.64 (32.08)     1:33.42 (32.78)     2:04.72 (31.30)
  6 McCain, Tristan           11 LCA-ST               2:04.16    2:05.10  
                  28.35       59.99 (31.64)     1:32.63 (32.64)     2:05.10 (32.47)
  6 Kawakami-Lynd, Kai        12 TXLA-ST              2:09.28    2:05.10  
                  29.03     1:02.26 (33.23)     1:34.31 (32.05)     2:05.10 (30.79)
  8 Sampson, Andrew           12 LIFE-ST              2:07.57    2:05.44  
                  27.92       58.84 (30.92)     1:32.00 (33.16)     2:05.44 (33.44)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wei, Casey                12 NTRO-ST              2:11.20    2:05.45  
                  29.63     1:02.06 (32.43)     1:34.26 (32.20)     2:05.45 (31.19)
 10 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST              2:08.05    2:06.15  
                  28.98     1:02.05 (33.07)     1:34.55 (32.50)     2:06.15 (31.60)
 11 Sullivan, Cade            12 LCA-ST               2:08.69    2:06.64  
                  28.93     1:01.05 (32.12)     1:34.34 (33.29)     2:06.64 (32.30)
 12 Wang, Raphael             12 WLOO-ST              2:07.43    2:07.02  
                  29.22     1:01.44 (32.22)     1:34.61 (33.17)     2:07.02 (32.41)
 13 Cox, Rowan                11 ASC-ST               2:07.27    2:07.25  
                  28.95     1:00.94 (31.99)     1:33.98 (33.04)     2:07.25 (33.27)
 14 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST              2:08.86    2:07.40  
                  29.53     1:02.22 (32.69)     1:35.67 (33.45)     2:07.40 (31.73)
 15 Hardy, Cooper             12 ATAC-ST              2:10.32    2:07.41  
                  29.01     1:01.47 (32.46)     1:34.64 (33.17)     2:07.41 (32.77)
 16 Guan, Timothy             12 NTRO-ST              2:09.16    2:07.63  
                  29.28     1:01.39 (32.11)     1:34.51 (33.12)     2:07.63 (33.12)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hays, Zachary             12 ATAC-ST              2:10.24    2:07.65  
                  29.92     1:03.16 (33.24)     1:36.72 (33.56)     2:07.65 (30.93)
 18 Kenfield, Talon           12 HPAC-ST              2:09.02    2:08.02  
                  28.86     1:01.30 (32.44)     1:35.15 (33.85)     2:08.02 (32.87)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bose, Noah                11 LSAC-ST              2:09.83    2:08.20  
                  28.82     1:01.20 (32.38)     1:34.87 (33.67)     2:08.20 (33.33)
 20 Brooks, Andres            12 TXLA-ST              2:13.13    2:08.21  
                  30.11     1:03.22 (33.11)     1:36.59 (33.37)     2:08.21 (31.62)
 21 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST        2:11.87    2:09.53  
                  29.77     1:03.10 (33.33)     1:37.11 (34.01)     2:09.53 (32.42)
 22 Sefcik, Auggie            11 NTRO-ST              2:10.59    2:10.00  
                  30.05     1:03.55 (33.50)     1:37.73 (34.18)     2:10.00 (32.27)
 23 Diaz, Philippe            11 NTRO-ST              2:13.32    2:10.22  
                  30.52     1:04.00 (33.48)     1:38.24 (34.24)     2:10.22 (31.98)
 24 Aleman, Gabriel           12 NTRO-ST              2:09.49    2:10.25  
                  28.56     1:01.49 (32.93)     1:35.74 (34.25)     2:10.25 (34.51)
 25 Noel, Campbell            11 LCA-ST               2:09.37    2:10.68  
                  29.87     1:03.17 (33.30)     1:37.08 (33.91)     2:10.68 (33.60)
 26 Hardeman, Zach            12 Alamo Area-ST        2:12.03    2:10.90  
                  30.74     1:04.26 (33.52)     1:38.19 (33.93)     2:10.90 (32.71)
 27 Scott, Lionel             12 Alamo Area-ST        2:12.05    2:12.18  
                  30.71     1:04.79 (34.08)     1:38.96 (34.17)     2:12.18 (33.22)
 28 Ward, Eli                 12 NTRO-ST              2:13.12    2:13.18  
                  31.03     1:05.22 (34.19)     1:40.13 (34.91)     2:13.18 (33.05)
 29 Torres-Jimenez, Lorenzo   12 ASC-ST               2:10.19    2:13.23  
                  29.88     1:03.91 (34.03)     1:39.31 (35.40)     2:13.23 (33.92)
 30 Harrison, Bexon           12 AQSA-ST              2:10.52    2:13.63  
                  30.17     1:03.74 (33.57)     1:39.32 (35.58)     2:13.63 (34.31)
 31 Linkous, Quin             11 AQTX-ST              2:12.74    2:15.10  
                  30.80     1:05.66 (34.86)     1:41.32 (35.66)     2:15.10 (33.78)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST              5:15.62    5:11.41   20  
                  27.55       57.65 (30.10)     1:29.18 (31.53)     2:00.69 (31.51)
        2:32.85 (32.16)     3:04.84 (31.99)     3:37.27 (32.43)     4:09.02 (31.75)
        4:41.08 (32.06)     5:11.41 (30.33)                                        
  2 Bennett, Brady            11 ATAC-ST              5:29.61    5:26.91   17  
                  27.74       58.68 (30.94)     1:31.76 (33.08)     2:05.27 (33.51)
        2:39.38 (34.11)     3:13.24 (33.86)     3:47.16 (33.92)     4:20.99 (33.83)
        4:54.71 (33.72)     5:26.91 (32.20)                                        
  3 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST        5:34.20    5:27.70   16  
                  29.19     1:01.46 (32.27)     1:34.90 (33.44)     2:08.12 (33.22)
        2:41.58 (33.46)     3:15.30 (33.72)     3:49.16 (33.86)     4:23.17 (34.01)
        4:56.79 (33.62)     5:27.70 (30.91)                                        
  4 Wei, Casey                12 NTRO-ST              5:35.04    5:28.99   15  
                  29.71     1:02.69 (32.98)     1:36.19 (33.50)     2:09.46 (33.27)
        2:43.23 (33.77)     3:16.75 (33.52)     3:50.81 (34.06)     4:24.74 (33.93)
        4:58.01 (33.27)     5:28.99 (30.98)                                        
  5 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST              5:37.35    5:35.94   14  
                  29.49     1:02.84 (33.35)     1:36.63 (33.79)     2:11.16 (34.53)
        2:45.82 (34.66)     3:20.06 (34.24)     3:54.23 (34.17)     4:29.31 (35.08)
        5:03.17 (33.86)     5:35.94 (32.77)                                        
  6 Kawakami-Lynd, Kai        12 TXLA-ST              5:37.64    5:37.05   13  
                  29.97     1:04.50 (34.53)     1:39.49 (34.99)     2:14.64 (35.15)
        2:49.62 (34.98)     3:24.02 (34.40)     3:58.54 (34.52)     4:33.08 (34.54)
        5:05.64 (32.56)     5:37.05 (31.41)                                        
  7 Sampson, Andrew           12 LIFE-ST              5:37.40    5:38.22   12  
                  28.74     1:01.71 (32.97)     1:35.65 (33.94)     2:09.89 (34.24)
        2:44.39 (34.50)     3:19.09 (34.70)     3:54.27 (35.18)     4:29.01 (34.74)
        5:04.15 (35.14)     5:38.22 (34.07)                                        
  8 Hardy, Cooper             12 ATAC-ST              5:38.10    5:39.02   11  
                  28.88     1:00.89 (32.01)     1:34.74 (33.85)     2:09.76 (35.02)
        2:44.79 (35.03)     3:19.60 (34.81)     3:55.24 (35.64)     4:30.74 (35.50)
        5:05.03 (34.29)     5:39.02 (33.99)                                        
B - Final
  9 Teeters, Victor           11 NTRO-ST              5:43.50    5:37.07    9  
                  30.12     1:03.59 (33.47)     1:37.75 (34.16)     2:12.25 (34.50)
        2:46.84 (34.59)     3:21.49 (34.65)     3:56.26 (34.77)     4:30.54 (34.28)
        5:04.26 (33.72)     5:37.07 (32.81)                                        
 10 Sefcik, Auggie            11 NTRO-ST              5:42.51    5:43.00    7  
                  30.68     1:05.51 (34.83)     1:40.61 (35.10)     2:15.57 (34.96)
        2:50.31 (34.74)     3:25.63 (35.32)     4:01.15 (35.52)     4:35.96 (34.81)
        5:10.31 (34.35)     5:43.00 (32.69)                                        
 11 Ward, Eli                 12 NTRO-ST              5:44.41    5:43.76    6  
                  30.45     1:05.14 (34.69)     1:40.06 (34.92)     2:14.96 (34.90)
        2:50.63 (35.67)     3:26.43 (35.80)     4:01.16 (34.73)     4:36.48 (35.32)
        5:10.99 (34.51)     5:43.76 (32.77)                                        
 12 Nielsen, Nigel            11 ATAC-ST              5:55.36    5:53.40    5  
                  32.05     1:06.80 (34.75)     1:42.79 (35.99)     2:18.83 (36.04)
        2:54.87 (36.04)     3:31.04 (36.17)     4:07.26 (36.22)     4:43.34 (36.08)
        5:19.67 (36.33)     5:53.40 (33.73)                                        
 13 Aleman, Gabriel           12 NTRO-ST              5:41.06    5:53.87    4  
                  27.65       58.74 (31.09)     1:39.02 (40.28)     2:15.69 (36.67)
        2:51.81 (36.12)     3:30.17 (38.36)     4:08.41 (38.24)     4:44.87 (36.46)
        5:21.01 (36.14)     5:53.87 (32.86)                                        
 14 Schrock, Dylan            11 LCA-ST               6:04.34    6:02.85    3  
                  31.28     1:07.15 (35.87)     1:42.70 (35.55)     2:19.68 (36.98)
        2:57.25 (37.57)     3:34.47 (37.22)     4:12.55 (38.08)     4:49.17 (36.62)
        5:26.33 (37.16)     6:02.85 (36.52)                                        
 -- Torres-Jimenez, Lorenzo   12 ASC-ST               5:51.60         DQ  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST              5:11.65    5:15.62  
                  28.45       59.57 (31.12)     1:31.30 (31.73)     2:03.90 (32.60)
        2:36.00 (32.10)     3:08.19 (32.19)     3:40.28 (32.09)     4:12.49 (32.21)
        4:44.51 (32.02)     5:15.62 (31.11)                                        
  2 Bennett, Brady            11 ATAC-ST              5:27.77    5:29.61  
                  28.21     1:01.01 (32.80)     1:34.38 (33.37)     2:07.21 (32.83)
        2:40.75 (33.54)     3:14.56 (33.81)     3:48.89 (34.33)     4:22.63 (33.74)
        4:56.31 (33.68)     5:29.61 (33.30)                                        
  3 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST        5:41.21    5:34.20  
                  29.27     1:02.26 (32.99)     1:36.11 (33.85)     2:10.14 (34.03)
        2:43.89 (33.75)     3:18.15 (34.26)     3:51.97 (33.82)     4:26.66 (34.69)
        5:01.77 (35.11)     5:34.20 (32.43)                                        
  4 Wei, Casey                12 NTRO-ST              5:46.89    5:35.04  
                  30.68     1:04.29 (33.61)     1:38.51 (34.22)     2:12.30 (33.79)
        2:46.98 (34.68)     3:21.51 (34.53)     3:55.92 (34.41)     4:29.68 (33.76)
        5:03.85 (34.17)     5:35.04 (31.19)                                        
  5 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST              5:40.10    5:37.35  
                  29.67     1:03.10 (33.43)     1:37.94 (34.84)     2:12.41 (34.47)
        2:47.33 (34.92)     3:21.78 (34.45)     3:56.57 (34.79)     4:30.72 (34.15)
        5:05.15 (34.43)     5:37.35 (32.20)                                        
  6 Sampson, Andrew           12 LIFE-ST              5:47.30    5:37.40  
                  29.56     1:03.51 (33.95)     1:37.87 (34.36)     2:12.68 (34.81)
        2:47.30 (34.62)     3:21.68 (34.38)     3:55.88 (34.20)     4:30.31 (34.43)
        5:05.04 (34.73)     5:37.40 (32.36)                                        
  7 Kawakami-Lynd, Kai        12 TXLA-ST              5:39.21    5:37.64  
                  31.37     1:06.39 (35.02)     1:42.06 (35.67)     2:16.69 (34.63)
        2:50.95 (34.26)     3:25.05 (34.10)     4:00.59 (35.54)     4:33.68 (33.09)
        5:07.03 (33.35)     5:37.64 (30.61)                                        
  8 Hardy, Cooper             12 ATAC-ST              5:46.12    5:38.10  
                  29.95     1:02.79 (32.84)     1:36.79 (34.00)     2:11.25 (34.46)
        2:46.16 (34.91)     3:22.05 (35.89)     3:56.54 (34.49)     4:31.15 (34.61)
        5:05.90 (34.75)     5:38.10 (32.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Aleman, Gabriel           12 NTRO-ST              5:49.03    5:41.06  
                  29.13     1:02.55 (33.42)     1:36.87 (34.32)     2:10.95 (34.08)
        2:45.62 (34.67)     3:21.70 (36.08)     3:57.18 (35.48)     4:32.87 (35.69)
        5:08.39 (35.52)     5:41.06 (32.67)                                        
 10 Sefcik, Auggie            11 NTRO-ST              5:52.57    5:42.51  
                  30.51     1:04.45 (33.94)     1:40.19 (35.74)     2:15.92 (35.73)
        2:50.78 (34.86)     3:26.54 (35.76)     4:00.33 (33.79)     4:35.52 (35.19)
        5:10.66 (35.14)     5:42.51 (31.85)                                        
 11 Shen, Kevin               12 TXLA-ST              5:51.11    5:42.76  
                  31.28     1:05.35 (34.07)     1:40.33 (34.98)     2:15.13 (34.80)
        2:50.01 (34.88)     3:25.60 (35.59)     4:00.62 (35.02)     4:35.12 (34.50)
        5:10.40 (35.28)     5:42.76 (32.36)                                        
 12 Teeters, Victor           11 NTRO-ST              5:57.07    5:43.50  
                  31.07     1:05.57 (34.50)     1:40.85 (35.28)     2:15.88 (35.03)
        2:49.90 (34.02)     3:25.32 (35.42)     4:00.61 (35.29)     4:35.67 (35.06)
        5:09.98 (34.31)     5:43.50 (33.52)                                        
 13 McCain, Tristan           11 LCA-ST               5:29.21    5:44.00  
                  29.36     1:02.57 (33.21)     1:37.31 (34.74)     2:11.58 (34.27)
        2:46.80 (35.22)     3:21.21 (34.41)     3:56.58 (35.37)     4:32.15 (35.57)
        5:08.46 (36.31)     5:44.00 (35.54)                                        
 14 Ward, Eli                 12 NTRO-ST              5:54.61    5:44.41  
                  30.51     1:04.61 (34.10)     1:40.14 (35.53)     2:15.76 (35.62)
        2:51.02 (35.26)     3:26.87 (35.85)     4:01.64 (34.77)     4:36.90 (35.26)
        5:11.88 (34.98)     5:44.41 (32.53)                                        
 15 Wang, Raphael             12 WLOO-ST              5:44.86    5:45.31  
                  30.61     1:05.67 (35.06)     1:41.83 (36.16)     2:17.82 (35.99)
        2:53.59 (35.77)     3:28.03 (34.44)     4:02.89 (34.86)     4:37.79 (34.90)
        5:12.46 (34.67)     5:45.31 (32.85)                                        
 16 Dennison II, Keith        12 ASC-ST               5:43.58    5:45.42  
                  30.61     1:05.12 (34.51)     1:40.26 (35.14)     2:15.89 (35.63)
        2:51.52 (35.63)     3:26.94 (35.42)     4:02.80 (35.86)     4:38.17 (35.37)
        5:13.00 (34.83)     5:45.42 (32.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST               5:42.78    5:47.15  
                  30.90     1:05.47 (34.57)     1:40.94 (35.47)     2:16.42 (35.48)
        2:52.26 (35.84)     3:28.12 (35.86)     4:03.87 (35.75)     4:39.01 (35.14)
        5:14.10 (35.09)     5:47.15 (33.05)                                        
 18 Torres-Jimenez, Lorenzo   12 ASC-ST               5:47.61    5:51.60  
                  29.76     1:03.77 (34.01)     1:38.29 (34.52)     2:13.34 (35.05)
        2:49.40 (36.06)     3:26.11 (36.71)     4:02.71 (36.60)     4:39.62 (36.91)
        5:16.05 (36.43)     5:51.60 (35.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nielsen, Nigel            11 ATAC-ST              5:52.71    5:55.36  
                  31.33     1:06.51 (35.18)     1:42.69 (36.18)     2:18.96 (36.27)
        2:55.79 (36.83)     3:32.77 (36.98)     4:08.76 (35.99)     4:45.24 (36.48)
        5:20.91 (35.67)     5:55.36 (34.45)                                        
 20 Scott, Lionel             12 Alamo Area-ST        5:19.03L   6:00.16  
                  32.25     1:07.29 (35.04)     1:43.17 (35.88)     2:20.16 (36.99)
        2:57.20 (37.04)     3:33.92 (36.72)     4:11.70 (37.78)     4:49.53 (37.83)
        5:25.73 (36.20)     6:00.16 (34.43)                                        
 21 Kenfield, Talon           12 HPAC-ST              5:55.14    6:03.45  
                  30.80     1:05.99 (35.19)     1:42.60 (36.61)     2:18.99 (36.39)
        2:56.56 (37.57)     3:34.48 (37.92)     4:12.60 (38.12)     4:50.67 (38.07)
        5:26.56 (35.89)     6:03.45 (36.89)                                        
 22 Schrock, Dylan            11 LCA-ST               5:57.00    6:04.34  
                  32.45     1:08.06 (35.61)     1:45.41 (37.35)     2:22.39 (36.98)
        2:59.05 (36.66)     3:35.70 (36.65)     4:12.95 (37.25)     4:50.23 (37.28)
        5:26.99 (36.76)     6:04.34 (37.35)                                        
 23 Noel, Campbell            11 LCA-ST               5:47.52    6:19.67  
                  31.24     1:05.99 (34.75)     1:42.66 (36.67)     2:21.15 (38.49)
        3:00.58 (39.43)     3:40.10 (39.52)     4:19.60 (39.50)     5:00.36 (40.76)
        5:40.34 (39.98)     6:19.67 (39.33)                                        
 24 Linkous, Quin             11 AQTX-ST              5:56.71    6:32.11  
                  32.73     1:09.99 (37.26)     1:50.49 (40.50)     2:29.67 (39.18)
        3:11.77 (42.10)     3:51.02 (39.25)     4:31.37 (40.35)     5:14.65 (43.28)
        5:55.55 (40.90)     6:32.11 (36.56)                                        
 
Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward, Eli                 12 NTRO-ST             20:46.05   20:09.73   20  
                  32.52     1:08.44 (35.92)     1:45.27 (36.83)     2:22.33 (37.06)
        2:59.13 (36.80)     3:36.17 (37.04)     4:13.52 (37.35)     4:50.67 (37.15)
        5:27.54 (36.87)     6:04.69 (37.15)     6:41.47 (36.78)     7:19.02 (37.55)
        7:55.59 (36.57)     8:32.67 (37.08)     9:10.16 (37.49)     9:47.92 (37.76)
       10:25.02 (37.10)    11:02.46 (37.44)    11:39.41 (36.95)    12:16.81 (37.40)
       12:54.36 (37.55)    13:30.98 (36.62)    14:08.36 (37.38)    14:45.18 (36.82)
       15:22.71 (37.53)    15:58.99 (36.28)    16:35.54 (36.55)    17:12.02 (36.48)
       17:48.85 (36.83)    18:24.99 (36.14)    19:01.08 (36.09)    19:36.37 (35.29)
       20:09.73 (33.36)
  2 Groszek, Cameron          12 NTRO-ST             20:52.92   20:42.45   17  
                  33.32     1:09.21 (35.89)     1:46.47 (37.26)     2:24.25 (37.78)
        3:01.47 (37.22)     3:39.08 (37.61)     4:16.98 (37.90)     4:54.52 (37.54)
        5:33.10 (38.58)     6:10.54 (37.44)     6:48.89 (38.35)     7:27.44 (38.55)
        8:05.97 (38.53)     8:44.25 (38.28)     9:21.99 (37.74)     9:59.58 (37.59)
       10:37.92 (38.34)    11:16.63 (38.71)    11:55.52 (38.89)    12:33.45 (37.93)
       13:12.74 (39.29)    13:50.58 (37.84)    14:28.96 (38.38)    15:06.93 (37.97)
       15:46.00 (39.07)    16:23.33 (37.33)    17:00.94 (37.61)    17:39.66 (38.72)
       18:16.53 (36.87)    18:54.21 (37.68)    19:30.19 (35.98)    20:06.88 (36.69)
       20:42.45 (35.57)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ingram, Hudson            12 NTRO-ST                28.68      28.21   20  
  2 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST                29.34      28.24   17  
  3 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST                29.06      28.88   16  
  4 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST                 30.49      29.73   15  
  5 Ayers, Travis             12 TXLA-ST                29.86      30.22   14  
  6 Cox, Rowan                11 ASC-ST                 30.23      30.42   13  
  7 Dennison II, Keith        12 ASC-ST                 29.85      30.45   12  
  8 Hardeman, Zach            12 Alamo Area-ST          30.26      30.89   11  
B - Final
  9 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST          30.83      30.46    9  
 10 Sullivan, Cade            12 LCA-ST                 30.72      30.52    7  
 11 Gamez, Christian          12 NTRO-ST                31.24      30.66    6  
 12 Molloy, Danny             12 FISH-ST                30.98      30.73    5  
 13 Aleman, Gabriel           12 NTRO-ST                31.17      30.91    4  
 14 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST          30.71      31.36    3  
 15 Kawakami-Lynd, Kai        12 TXLA-ST                30.97      31.64    2  
 16 Brooks, Andres            12 TXLA-ST                31.26      31.97    1  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ingram, Hudson            12 NTRO-ST                29.48      28.68  
  2 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST                29.78      29.06  
  3 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST                29.84      29.34  
  4 Wang, Raphael             12 WLOO-ST                31.41      29.80  
  5 Dennison II, Keith        12 ASC-ST                 29.87      29.85  
  6 Ayers, Travis             12 TXLA-ST                30.98      29.86  
  7 Cox, Rowan                11 ASC-ST                 31.04      30.23  
  8 Hardeman, Zach            12 Alamo Area-ST          30.81      30.26  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST                 30.23      30.49  
 10 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST          30.78      30.71  
 11 Sullivan, Cade            12 LCA-ST                 31.20      30.72  
 12 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST          31.35      30.83  
 13 Kawakami-Lynd, Kai        12 TXLA-ST                32.06      30.97  
 14 Molloy, Danny             12 FISH-ST                31.17      30.98  
 15 Aleman, Gabriel           12 NTRO-ST                36.40L     31.17  
 16 Gamez, Christian          12 NTRO-ST                30.89      31.24  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brooks, Andres            12 TXLA-ST                32.23      31.26  
 18 Yue, Jaden                11 LSAC-ST                32.16     J31.26  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dalley, Jonathan          12 PRGN-ST                32.24      31.53  
 20 Noel, Campbell            11 LCA-ST                 32.13      31.56  
 21 Guan, Timothy             12 NTRO-ST                31.73      31.74  
 22 Qian, Kevin               12 WLOO-ST                31.97      32.25  
 23 Fitzpatrick, Hudson       12 WLOO-ST                32.13      32.27  
 24 Schneider, Konner         12 Winning Waters-ST      37.42L     33.23  
 25 Yount, Tyler              12 NTRO-ST                32.17      33.40  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ingram, Hudson            12 NTRO-ST              1:01.39    1:00.84   20  
                  29.42     1:00.84 (31.42)                                        
  2 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST              1:01.52    1:01.53   17  
                  30.48     1:01.53 (31.05)                                        
  3 Wang, Raphael             12 WLOO-ST              1:04.16    1:04.10   16  
                  30.49     1:04.10 (33.61)                                        
  4 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST        1:04.99    1:04.47   15  
                  31.74     1:04.47 (32.73)                                        
  5 Dennison II, Keith        12 ASC-ST               1:03.32    1:04.86   14  
                  31.74     1:04.86 (33.12)                                        
  6 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST        1:06.04    1:05.17   13  
                  31.33     1:05.17 (33.84)                                        
  7 Cox, Rowan                11 ASC-ST               1:05.83    1:06.37   12  
                  32.46     1:06.37 (33.91)                                        
  8 Aleman, Gabriel           12 NTRO-ST              1:05.74    1:06.48   11  
                  32.42     1:06.48 (34.06)                                        
B - Final
  9 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST               1:06.36    1:05.13    9  
                  31.01     1:05.13 (34.12)                                        
 10 Ayers, Travis             12 TXLA-ST              1:06.24    1:05.24    7  
                  31.74     1:05.24 (33.50)                                        
 11 Sullivan, Cade            12 LCA-ST               1:08.31    1:05.70    6  
                  31.77     1:05.70 (33.93)                                        
 12 Guan, Timothy             12 NTRO-ST              1:06.13    1:05.79    5  
                  32.14     1:05.79 (33.65)                                        
 13 Yue, Jaden                11 LSAC-ST              1:06.74    1:06.81    4  
                  32.24     1:06.81 (34.57)                                        
 14 Ning, Zack                12 Alamo Area-ST        1:08.22    1:06.90    3  
                  32.76     1:06.90 (34.14)                                        
 15 Qian, Kevin               12 WLOO-ST              1:08.96    1:07.30    2  
                  32.94     1:07.30 (34.36)                                        
 16 Wei, Casey                12 NTRO-ST              1:07.06    1:07.65    1  
                  33.33     1:07.65 (34.32)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ingram, Hudson            12 NTRO-ST              1:05.72    1:01.39  
                  29.71     1:01.39 (31.68)                                        
  2 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST              1:03.78    1:01.52  
                  30.43     1:01.52 (31.09)                                        
  3 Dennison II, Keith        12 ASC-ST               1:03.89    1:03.32  
                  31.37     1:03.32 (31.95)                                        
  4 Wang, Raphael             12 WLOO-ST              1:04.81    1:04.16  
                  30.71     1:04.16 (33.45)                                        
  5 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST        1:06.51    1:04.99  
                  32.10     1:04.99 (32.89)                                        
  6 Aleman, Gabriel           12 NTRO-ST              1:08.51    1:05.74  
                  32.16     1:05.74 (33.58)                                        
  7 Cox, Rowan                11 ASC-ST               1:06.70    1:05.83  
                  31.90     1:05.83 (33.93)                                        
  8 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST        1:05.58    1:06.04  
                  31.74     1:06.04 (34.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Guan, Timothy             12 NTRO-ST              1:07.14    1:06.13  
                  32.12     1:06.13 (34.01)                                        
 10 Ayers, Travis             12 TXLA-ST              1:08.66    1:06.24  
                  31.90     1:06.24 (34.34)                                        
 11 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST               1:07.47    1:06.36  
                  31.20     1:06.36 (35.16)                                        
 12 Yue, Jaden                11 LSAC-ST              1:18.83L   1:06.74  
                  32.28     1:06.74 (34.46)                                        
 13 Wei, Casey                12 NTRO-ST              1:20.50L   1:07.06  
                  32.95     1:07.06 (34.11)                                        
 14 Ning, Zack                12 Alamo Area-ST        1:08.89    1:08.22  
                  33.40     1:08.22 (34.82)                                        
 15 Sullivan, Cade            12 LCA-ST               1:07.29    1:08.31  
                  32.88     1:08.31 (35.43)                                        
 16 Qian, Kevin               12 WLOO-ST              1:08.98    1:08.96  
                  33.65     1:08.96 (35.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fitzpatrick, Hudson       12 WLOO-ST              1:20.49L   1:09.80  
                  34.26     1:09.80 (35.54)                                        
 18 Duggan, Blake             11 WAVE-ST              1:21.06L   1:11.49  
                  34.95     1:11.49 (36.54)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST              2:14.85    2:13.12   20  
                  31.33     1:04.92 (33.59)     1:39.64 (34.72)     2:13.12 (33.48)
  2 Aleman, Gabriel           12 NTRO-ST              2:20.51    2:17.46   17  
                  32.40     1:07.26 (34.86)     1:43.13 (35.87)     2:17.46 (34.33)
  3 Guan, Timothy             12 NTRO-ST              2:20.11    2:17.74   16  
                  32.40     1:07.00 (34.60)     1:42.24 (35.24)     2:17.74 (35.50)
  4 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST        2:19.49    2:19.85   15  
                  32.49     1:08.61 (36.12)     1:44.88 (36.27)     2:19.85 (34.97)
  5 McCain, Tristan           11 LCA-ST               2:23.46    2:22.38   14  
                  33.21     1:09.53 (36.32)     1:46.50 (36.97)     2:22.38 (35.88)
  6 Qian, Kevin               12 WLOO-ST              2:27.98    2:26.29   13  
                  34.21     1:11.85 (37.64)     1:49.32 (37.47)     2:26.29 (36.97)
  7 Turner, Nico              11 VTAC-ST              2:28.09    2:26.38   12  
                  34.42     1:11.24 (36.82)     1:48.64 (37.40)     2:26.38 (37.74)
  8 Noel, Campbell            11 LCA-ST               2:27.06    2:29.61   11  
                  34.76     1:11.79 (37.03)     1:50.16 (38.37)     2:29.61 (39.45)
B - Final
  9 Smith, Daniel             12 SASA-ST              2:29.19    2:29.54    9  
                  35.78     1:14.90 (39.12)     1:53.30 (38.40)     2:29.54 (36.24)
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST              2:22.52    2:14.85  
                  32.03     1:06.62 (34.59)     1:41.77 (35.15)     2:14.85 (33.08)
  2 Deac, Stefan              12 ASC-ST               2:22.89    2:18.49  
                  33.26     1:08.62 (35.36)     1:44.04 (35.42)     2:18.49 (34.45)
  3 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST        2:22.90    2:19.49  
                  32.86     1:08.72 (35.86)     1:44.90 (36.18)     2:19.49 (34.59)
  4 Guan, Timothy             12 NTRO-ST              2:18.44    2:20.11  
                  33.85     1:09.31 (35.46)     1:44.87 (35.56)     2:20.11 (35.24)
  5 Aleman, Gabriel           12 NTRO-ST              2:21.89    2:20.51  
                  33.06     1:09.25 (36.19)     1:45.95 (36.70)     2:20.51 (34.56)
  6 Sullivan, Cade            12 LCA-ST               2:22.96    2:22.82  
                  34.29     1:10.63 (36.34)     1:47.64 (37.01)     2:22.82 (35.18)
  7 McCain, Tristan           11 LCA-ST               2:25.17    2:23.46  
                  33.82     1:10.40 (36.58)     1:48.27 (37.87)     2:23.46 (35.19)
  8 Wei, Casey                12 NTRO-ST              2:23.44    2:25.06  
                  34.78     1:11.19 (36.41)     1:48.79 (37.60)     2:25.06 (36.27)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST              2:18.50    2:25.15  
                  31.86     1:09.83 (37.97)     1:47.90 (38.07)     2:25.15 (37.25)
 10 Noel, Campbell            11 LCA-ST               2:25.98    2:27.06  
                  34.09     1:12.27 (38.18)     1:50.72 (38.45)     2:27.06 (36.34)
 11 Qian, Kevin               12 WLOO-ST              2:25.68    2:27.98  
                  34.50     1:10.86 (36.36)     1:48.77 (37.91)     2:27.98 (39.21)
 12 Turner, Nico              11 VTAC-ST              2:27.51    2:28.09  
                  34.52     1:11.49 (36.97)     1:49.79 (38.30)     2:28.09 (38.30)
 13 Smith, Daniel             12 SASA-ST              2:25.96    2:29.19  
                  35.00     1:13.43 (38.43)     1:52.19 (38.76)     2:29.19 (37.00)
 -- Hardeman, Zach            12 Alamo Area-ST        2:21.22         DQ  
                  33.90     1:09.26 (35.36)     1:44.83 (35.57)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Grimm, Tyler              12 ASC-ST                 33.67      32.58   20  
  2 Li, David                 12 ASC-ST                 33.17      32.95   17  
  3 Hays, Zachary             12 ATAC-ST                33.53      32.97   16  
  4 Wei, Casey                12 NTRO-ST                33.29      33.18   14.5
  4 Zhang, Joseph             12 NTRO-ST                34.06      33.18   14.5
  6 Ward, Jakob               12 VTAC-ST                33.95      33.57   13  
  7 Cox, Rowan                11 ASC-ST                 34.24      34.47   12  
  8 Mielcarek, Phoenix        12 WLOO-ST                34.93      35.16   11  
B - Final
  9 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST                35.28      34.44    9  
 10 Li, Aaron                 12 NTRO-ST                35.67      34.64    7  
 11 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST                 35.68      34.75    6  
 12 Gamez, Christian          12 NTRO-ST                35.79      35.01    5  
 13 Goh, Zach                 12 WLOO-ST                35.49      35.23    4  
 14 Molloy, Danny             12 FISH-ST                35.53      35.66    3  
 15 Embestro, Aidan           11 NTRO-ST                35.89      35.90    2  
 16 Ward, Eli                 12 NTRO-ST                37.42      36.76    1  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, David                 12 ASC-ST                 33.33      33.17  
  2 Wei, Casey                12 NTRO-ST                34.03      33.29  
  3 Hays, Zachary             12 ATAC-ST                34.03      33.53  
  4 Grimm, Tyler              12 ASC-ST                 35.39      33.67  
  5 Ward, Jakob               12 VTAC-ST                36.13      33.95  
  6 Zhang, Joseph             12 NTRO-ST                34.89      34.06  
  7 Cox, Rowan                11 ASC-ST                 35.67      34.24  
  8 Mielcarek, Phoenix        12 WLOO-ST                35.45      34.93  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST                34.63      35.28  
 10 Goh, Zach                 12 WLOO-ST                36.15      35.49  
 11 Molloy, Danny             12 FISH-ST                34.90      35.53  
 12 Li, Aaron                 12 NTRO-ST                35.93      35.67  
 13 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST                 35.17      35.68  
 14 Gamez, Christian          12 NTRO-ST                35.17      35.79  
 15 Embestro, Aidan           11 NTRO-ST                36.09      35.89  
 16 Ward, Eli                 12 NTRO-ST                36.03      37.42  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hays, Zachary             12 ATAC-ST              1:12.23    1:09.84   20  
                  33.31     1:09.84 (36.53)                                        
  2 Zhang, Joseph             12 NTRO-ST              1:11.19    1:10.16   17  
                  33.87     1:10.16 (36.29)                                        
  3 Wei, Casey                12 NTRO-ST              1:11.47    1:11.44   16  
                  33.41     1:11.44 (38.03)                                        
  4 Li, David                 12 ASC-ST               1:13.01    1:12.14   15  
                  33.91     1:12.14 (38.23)                                        
  5 Li, Kevin                 11 WLOO-ST              1:14.89    1:12.54   14  
                  34.05     1:12.54 (38.49)                                        
  6 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST              1:14.68    1:13.87   13  
                  35.35     1:13.87 (38.52)                                        
  7 Li, Aaron                 12 NTRO-ST              1:15.73    1:15.03   12  
                  35.29     1:15.03 (39.74)                                        
  8 Ward, Jakob               12 VTAC-ST              1:15.13    1:15.92   11  
                  35.54     1:15.92 (40.38)                                        
B - Final
  9 Grimm, Tyler              12 ASC-ST               1:16.06    1:13.66    9  
                  33.66     1:13.66 (40.00)                                        
 10 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST               1:16.45    1:14.26    7  
                  34.69     1:14.26 (39.57)                                        
 11 Embestro, Aidan           11 NTRO-ST              1:18.77    1:15.70    6  
                  35.71     1:15.70 (39.99)                                        
 12 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST        1:16.58    1:16.26    5  
                  35.67     1:16.26 (40.59)                                        
 13 Mielcarek, Phoenix        12 WLOO-ST              1:19.15    1:19.07    4  
                  37.07     1:19.07 (42.00)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhang, Joseph             12 NTRO-ST              1:13.42    1:11.19  
                  34.05     1:11.19 (37.14)                                        
  2 Wei, Casey                12 NTRO-ST              1:13.85    1:11.47  
                  33.99     1:11.47 (37.48)                                        
  3 Hays, Zachary             12 ATAC-ST              1:12.74    1:12.23  
                  34.35     1:12.23 (37.88)                                        
  4 Li, David                 12 ASC-ST               1:14.32    1:13.01  
                  34.26     1:13.01 (38.75)                                        
  5 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST              1:15.26    1:14.68  
                  35.21     1:14.68 (39.47)                                        
  6 Li, Kevin                 11 WLOO-ST              1:16.16    1:14.89  
                  35.24     1:14.89 (39.65)                                        
  7 Ward, Jakob               12 VTAC-ST              1:16.81    1:15.13  
                  34.87     1:15.13 (40.26)                                        
  8 Li, Aaron                 12 NTRO-ST              1:15.92    1:15.73  
                  36.55     1:15.73 (39.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Grimm, Tyler              12 ASC-ST               1:16.43    1:16.06  
                  35.62     1:16.06 (40.44)                                        
 10 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST               1:29.00L   1:16.45  
                  35.67     1:16.45 (40.78)                                        
 11 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST        1:16.23    1:16.58  
                  35.48     1:16.58 (41.10)                                        
 12 Embestro, Aidan           11 NTRO-ST              1:17.85    1:18.77  
                  37.12     1:18.77 (41.65)                                        
 13 Mielcarek, Phoenix        12 WLOO-ST              1:18.07    1:19.15  
                  37.58     1:19.15 (41.57)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Deac, Stefan              12 ASC-ST               2:33.79    2:30.14   20  
                  34.69     1:12.95 (38.26)     1:52.31 (39.36)     2:30.14 (37.83)
  2 Wei, Casey                12 NTRO-ST              2:36.52    2:30.45   17  
                  33.48     1:12.52 (39.04)     1:51.81 (39.29)     2:30.45 (38.64)
  3 Hays, Zachary             12 ATAC-ST              2:32.68    2:31.81   16  
                  34.50     1:13.21 (38.71)     1:53.40 (40.19)     2:31.81 (38.41)
  4 Zhang, Joseph             12 NTRO-ST              2:38.14    2:32.86   15  
                  35.08     1:14.77 (39.69)     1:54.26 (39.49)     2:32.86 (38.60)
  5 Hardeman, Zach            12 Alamo Area-ST        2:33.58    2:35.86   14  
                  34.71     1:13.97 (39.26)     1:54.68 (40.71)     2:35.86 (41.18)
  6 Li, Kevin                 11 WLOO-ST              2:43.25    2:38.70   13  
                  35.72     1:16.18 (40.46)     1:57.20 (41.02)     2:38.70 (41.50)
  7 Embestro, Aidan           11 NTRO-ST              2:47.17    2:41.05   12  
                  37.20     1:17.83 (40.63)     1:59.01 (41.18)     2:41.05 (42.04)
  8 Ma, Steven                12 NTRO-ST              2:45.97    2:44.16   11  
                  33.69     1:14.44 (40.75)     1:58.89 (44.45)     2:44.16 (45.27)
B - Final
  9 Mielcarek, Phoenix        12 WLOO-ST              2:51.80    2:50.72    9  
                  38.19     1:22.33 (44.14)     2:08.20 (45.87)     2:50.72 (42.52)
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hays, Zachary             12 ATAC-ST              2:36.20    2:32.68  
                  34.38     1:13.00 (38.62)     1:54.17 (41.17)     2:32.68 (38.51)
  2 Hardeman, Zach            12 Alamo Area-ST        2:36.77    2:33.58  
                  34.54     1:13.27 (38.73)     1:54.24 (40.97)     2:33.58 (39.34)
  3 Deac, Stefan              12 ASC-ST               2:31.59    2:33.79  
                  35.47     1:14.83 (39.36)     1:54.62 (39.79)     2:33.79 (39.17)
  4 Wei, Casey                12 NTRO-ST              2:37.32    2:36.52  
                  35.39     1:14.85 (39.46)     1:56.22 (41.37)     2:36.52 (40.30)
  5 Zhang, Joseph             12 NTRO-ST              2:42.81    2:38.14  
                  37.54     1:17.59 (40.05)     1:59.44 (41.85)     2:38.14 (38.70)
  6 Li, Kevin                 11 WLOO-ST              2:43.81    2:43.25  
                  36.64     1:18.12 (41.48)     2:00.13 (42.01)     2:43.25 (43.12)
  7 Ma, Steven                12 NTRO-ST              2:46.97    2:45.97  
                  35.32     1:16.73 (41.41)     2:02.85 (46.12)     2:45.97 (43.12)
  8 Embestro, Aidan           11 NTRO-ST              2:43.86    2:47.17  
                  37.38     1:19.77 (42.39)     2:03.55 (43.78)     2:47.17 (43.62)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mielcarek, Phoenix        12 WLOO-ST              2:46.60    2:51.80  
                  38.41     1:23.26 (44.85)     2:06.99 (43.73)     2:51.80 (44.81)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ingram, Hudson            12 NTRO-ST                27.19      27.41   20  
  2 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST                28.15      27.61   17  
  3 Sullivan, Cade            12 LCA-ST                 28.90      27.97   16  
  4 Brooks, Andres            12 TXLA-ST                28.35      28.55   15  
  5 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST                28.76      28.64   14  
  6 Bennett, Brady            11 ATAC-ST                29.56      28.78   13  
  7 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST                 29.62      29.10   12  
  8 Gamez, Christian          12 NTRO-ST                29.50      29.36   11  
B - Final
  9 Harrison, Bexon           12 AQSA-ST                29.91      29.28    9  
 10 Cox, Rowan                11 ASC-ST                 29.68      29.46    7  
 11 Wean, Jesse               12 Winning Waters-ST      29.85      29.53    6  
 12 Ning, Zack                12 Alamo Area-ST          30.30      29.84    5  
 13 Papi, Chicco              12 NTRO-ST                30.09      29.89    4  
 14 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST                29.99      30.01    3  
 15 Yount, Tyler              12 NTRO-ST                30.51      30.17    2  
 16 Sapinoro, Colton          11 NTRO-ST                31.28      30.77    1  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ingram, Hudson            12 NTRO-ST                27.51      27.19  
  2 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST                28.42      28.15  
  3 Hudson, Grant             12 Winning Waters-ST      29.09      28.16  
  4 Brooks, Andres            12 TXLA-ST                28.78      28.35  
  5 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST                28.82      28.76  
  6 Sullivan, Cade            12 LCA-ST                 28.70      28.90  
  7 Gamez, Christian          12 NTRO-ST                29.47      29.50  
  8 Bennett, Brady            11 ATAC-ST                29.51      29.56  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST                 29.74      29.62  
 10 Cox, Rowan                11 ASC-ST                 29.02      29.68  
 11 Wean, Jesse               12 Winning Waters-ST      30.85      29.85  
 12 Harrison, Bexon           12 AQSA-ST                29.71      29.91  
 13 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST                30.18      29.99  
 14 Papi, Chicco              12 NTRO-ST                30.25      30.09  
 15 Ning, Zack                12 Alamo Area-ST          30.36      30.30  
 16 Yount, Tyler              12 NTRO-ST                29.78      30.51  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Diaz, Philippe            11 NTRO-ST                30.80      30.68  
 18 Sapinoro, Colton          11 NTRO-ST                30.22      31.28  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fitzpatrick, Hudson       12 WLOO-ST                30.55      31.40  
 20 Kawakami-Lynd, Kai        12 TXLA-ST                30.66      31.47  
 21 Sefcik, Auggie            11 NTRO-ST                30.10      31.48  
 22 Gruber, Ryan              12 Alamo Area-ST          30.89      31.52  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Deac, Stefan              12 ASC-ST               1:01.86      59.55   20  
                  28.22       59.55 (31.33)                                        
  2 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST              1:02.66    1:01.35   17  
                  28.60     1:01.35 (32.75)                                        
  3 Ingram, Hudson            12 NTRO-ST              1:00.44    1:01.73   16  
                  27.42     1:01.73 (34.31)                                        
  4 Wang, Raphael             12 WLOO-ST              1:04.70    1:02.87   15  
                  29.41     1:02.87 (33.46)                                        
  5 Brooks, Andres            12 TXLA-ST              1:04.48    1:03.46   14  
                  29.81     1:03.46 (33.65)                                        
  6 Hudson, Grant             12 Winning Waters-ST    1:03.42    1:03.50   13  
                  29.05     1:03.50 (34.45)                                        
  7 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST              1:05.51    1:03.96   12  
                  30.01     1:03.96 (33.95)                                        
  8 Guan, Timothy             12 NTRO-ST              1:04.68    1:04.02   11  
                  31.03     1:04.02 (32.99)                                        
B - Final
  9 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST        1:06.47    1:03.98    9  
                  29.75     1:03.98 (34.23)                                        
 10 Harrison, Bexon           12 AQSA-ST              1:06.55    1:04.93    7  
                  30.21     1:04.93 (34.72)                                        
 11 Bennett, Brady            11 ATAC-ST              1:05.99    1:04.99    6  
                  30.21     1:04.99 (34.78)                                        
 12 Hays, Zachary             12 ATAC-ST              1:06.25    1:05.51    5  
                  30.95     1:05.51 (34.56)                                        
 13 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST               1:08.35    1:06.39    4  
                  30.02     1:06.39 (36.37)                                        
 14 Cox, Rowan                11 ASC-ST               1:08.07    1:06.42    3  
                  31.50     1:06.42 (34.92)                                        
 15 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST        1:07.84    1:08.35    2  
                  31.99     1:08.35 (36.36)                                        
 16 Sefcik, Auggie            11 NTRO-ST              1:08.25    1:08.58    1  
                  32.49     1:08.58 (36.09)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ingram, Hudson            12 NTRO-ST              1:01.10    1:00.44  
                  27.82     1:00.44 (32.62)                                        
  2 Deac, Stefan              12 ASC-ST               1:00.68    1:01.86  
                  29.72     1:01.86 (32.14)                                        
  3 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST              1:03.47    1:02.66  
                  29.25     1:02.66 (33.41)                                        
  4 Hudson, Grant             12 Winning Waters-ST    1:06.42    1:03.42  
                  29.97     1:03.42 (33.45)                                        
  5 Brooks, Andres            12 TXLA-ST              1:05.59    1:04.48  
                  30.38     1:04.48 (34.10)                                        
  6 Guan, Timothy             12 NTRO-ST              1:03.93    1:04.68  
                  31.37     1:04.68 (33.31)                                        
  7 Wang, Raphael             12 WLOO-ST              1:05.49    1:04.70  
                  30.53     1:04.70 (34.17)                                        
  8 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST              1:04.63    1:05.51  
                  30.82     1:05.51 (34.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bennett, Brady            11 ATAC-ST              1:06.15    1:05.99  
                  30.29     1:05.99 (35.70)                                        
 10 Hays, Zachary             12 ATAC-ST              1:06.30    1:06.25  
                  31.26     1:06.25 (34.99)                                        
 11 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST        1:04.45    1:06.47  
                  30.62     1:06.47 (35.85)                                        
 12 Harrison, Bexon           12 AQSA-ST              1:05.59    1:06.55  
                  30.92     1:06.55 (35.63)                                        
 13 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST        1:08.44    1:07.84  
                  32.20     1:07.84 (35.64)                                        
 14 Cox, Rowan                11 ASC-ST               1:08.64    1:08.07  
                  32.79     1:08.07 (35.28)                                        
 15 Sefcik, Auggie            11 NTRO-ST              1:08.89    1:08.25  
                  32.46     1:08.25 (35.79)                                        
 16 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST               1:05.47    1:08.35  
                  31.52     1:08.35 (36.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nielsen, Nigel            11 ATAC-ST              1:08.84    1:09.02  
                  32.10     1:09.02 (36.92)                                        
 18 Papi, Chicco              12 NTRO-ST              1:06.74    1:09.34  
                  32.60     1:09.34 (36.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST              1:05.53    1:09.56  
                  31.79     1:09.56 (37.77)                                        
 20 Sampson, Andrew           12 LIFE-ST              1:08.11    1:09.82  
                  32.38     1:09.82 (37.44)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST              2:17.58    2:14.54   20  
                  30.57     1:04.26 (33.69)     1:40.60 (36.34)     2:14.54 (33.94)
  2 Wang, Raphael             12 WLOO-ST              2:29.43    2:22.89   17  
                  30.52     1:06.38 (35.86)     1:44.20 (37.82)     2:22.89 (38.69)
  3 Bennett, Brady            11 ATAC-ST              2:27.31    2:26.06   16  
                  29.99     1:05.54 (35.55)     1:45.41 (39.87)     2:26.06 (40.65)
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST              2:19.75    2:17.58  
                  31.28     1:05.45 (34.17)     1:41.44 (35.99)     2:17.58 (36.14)
  2 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST              2:23.77    2:21.55  
                  31.01     1:07.86 (36.85)     1:45.30 (37.44)     2:21.55 (36.25)
  3 Bennett, Brady            11 ATAC-ST              2:30.29    2:27.31  
                  31.05     1:07.08 (36.03)     1:48.56 (41.48)     2:27.31 (38.75)
  4 Wang, Raphael             12 WLOO-ST              2:21.58    2:29.43  
                  31.82     1:09.93 (38.11)     1:50.30 (40.37)     2:29.43 (39.13)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Raphael             12 WLOO-ST              1:04.16    1:03.60   18.5
                  30.19     1:03.60 (33.41)                                        
  1 Hardeman, Zach            12 Alamo Area-ST        1:04.27    1:03.60   18.5
                  29.84     1:03.60 (33.76)                                        
  3 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST              1:05.31    1:03.99   16  
                  28.77     1:03.99 (35.22)                                        
  4 Gamez, Christian          12 NTRO-ST              1:05.73    1:05.30   15  
                  30.49     1:05.30 (34.81)                                        
  5 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST              1:05.22    1:05.37   14  
                  30.54     1:05.37 (34.83)                                        
  6 Zhang, Joseph             12 NTRO-ST              1:06.22    1:05.44   13  
                  31.79     1:05.44 (33.65)                                        
  7 Hudson, Grant             12 Winning Waters-ST    1:06.49    1:07.15   12  
                  30.70     1:07.15 (36.45)                                        
  8 Brooks, Andres            12 TXLA-ST              1:06.37    1:07.40   11  
                  32.07     1:07.40 (35.33)                                        
B - Final
  9 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST        1:06.84    1:05.76    9  
                  30.23     1:05.76 (35.53)                                        
 10 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST              1:06.83    1:07.02    7  
                  31.68     1:07.02 (35.34)                                        
 11 Li, Aaron                 12 NTRO-ST              1:07.02    1:07.27    6  
                  31.29     1:07.27 (35.98)                                        
 12 Harrison, Bexon           12 AQSA-ST              1:09.80    1:08.28    5  
                  30.97     1:08.28 (37.31)                                        
 13 Li, Kevin                 11 WLOO-ST              1:11.40    1:08.99    4  
                  32.06     1:08.99 (36.93)                                        
 14 Papi, Chicco              12 NTRO-ST              1:10.52    1:09.19    3  
                  31.90     1:09.19 (37.29)                                        
 15 Kenfield, Talon           12 HPAC-ST              1:09.23    1:09.27    2  
                  32.27     1:09.27 (37.00)                                        
 16 Ma, Steven                12 NTRO-ST              1:08.37    1:09.33    1  
                  32.82     1:09.33 (36.51)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Raphael             12 WLOO-ST              1:07.26    1:04.16  
                  29.93     1:04.16 (34.23)                                        
  2 Hardeman, Zach            12 Alamo Area-ST        1:05.71    1:04.27  
                  31.14     1:04.27 (33.13)                                        
  3 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST              1:06.76    1:05.22  
                  30.59     1:05.22 (34.63)                                        
  4 Gordon, Aaron             12 WLOO-ST              1:06.98    1:05.31  
                  29.28     1:05.31 (36.03)                                        
  5 Gamez, Christian          12 NTRO-ST              1:06.04    1:05.73  
                  31.67     1:05.73 (34.06)                                        
  6 Zhang, Joseph             12 NTRO-ST              1:07.04    1:06.22  
                  32.20     1:06.22 (34.02)                                        
  7 Brooks, Andres            12 TXLA-ST              1:08.20    1:06.37  
                  30.51     1:06.37 (35.86)                                        
  8 Hudson, Grant             12 Winning Waters-ST    1:08.02    1:06.49  
                  30.95     1:06.49 (35.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST              1:06.72    1:06.83  
                  32.17     1:06.83 (34.66)                                        
 10 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST        1:08.61    1:06.84  
                  30.53     1:06.84 (36.31)                                        
 11 Li, Aaron                 12 NTRO-ST              1:09.09    1:07.02  
                  30.91     1:07.02 (36.11)                                        
 12 Ma, Steven                12 NTRO-ST              1:08.29    1:08.37  
                  33.65     1:08.37 (34.72)                                        
 13 Kenfield, Talon           12 HPAC-ST              1:08.10    1:09.23  
                  32.93     1:09.23 (36.30)                                        
 14 Harrison, Bexon           12 AQSA-ST              1:08.02    1:09.80  
                  31.88     1:09.80 (37.92)                                        
 15 Papi, Chicco              12 NTRO-ST              1:07.75    1:10.52  
                  32.94     1:10.52 (37.58)                                        
 16 Li, Kevin                 11 WLOO-ST              1:08.47    1:11.40  
                  33.47     1:11.40 (37.93)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Deac, Stefan              12 ASC-ST               2:17.27    2:12.69   20  
                  29.06     1:03.54 (34.48)     1:42.50 (38.96)     2:12.69 (30.19)
  2 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST              2:17.90    2:16.35   17  
                  29.83     1:04.03 (34.20)     1:46.76 (42.73)     2:16.35 (29.59)
  3 Wang, Raphael             12 WLOO-ST              2:17.24    2:16.45   16  
                  29.88     1:04.75 (34.87)     1:44.84 (40.09)     2:16.45 (31.61)
  4 Wei, Casey                12 NTRO-ST              2:20.89    2:17.84   15  
                  30.78     1:07.35 (36.57)     1:46.69 (39.34)     2:17.84 (31.15)
  5 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST        2:20.05    2:20.33   14  
                  30.83     1:06.81 (35.98)     1:49.86 (43.05)     2:20.33 (30.47)
  6 Zhang, Joseph             12 NTRO-ST              2:20.80    2:20.63   13  
                  32.00     1:08.22 (36.22)     1:49.16 (40.94)     2:20.63 (31.47)
  7 Bennett, Brady            11 ATAC-ST              2:22.16    2:24.85   12  
                  30.45     1:09.28 (38.83)     1:52.35 (43.07)     2:24.85 (32.50)
B - Final
  9 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST              2:26.36    2:21.94    9  
                  32.06     1:09.49 (37.43)     1:50.82 (41.33)     2:21.94 (31.12)
 10 Hays, Zachary             12 ATAC-ST              2:24.95    2:21.96    7  
                  30.82     1:09.28 (38.46)     1:51.40 (42.12)     2:21.96 (30.56)
 11 Sampson, Andrew           12 LIFE-ST              2:27.18    2:26.05    6  
                  31.91     1:09.39 (37.48)     1:52.66 (43.27)     2:26.05 (33.39)
 12 McCain, Tristan           11 LCA-ST               2:30.33    2:31.56    5  
                  32.73     1:10.30 (37.57)     1:59.21 (48.91)     2:31.56 (32.35)
 13 Grimm, Tyler              12 ASC-ST               2:36.95    2:37.53    4  
                  34.33     1:17.11 (42.78)     1:59.45 (42.34)     2:37.53 (38.08)
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Raphael             12 WLOO-ST              2:19.48    2:17.24  
                  31.01     1:05.75 (34.74)     1:45.78 (40.03)     2:17.24 (31.46)
  2 Deac, Stefan              12 ASC-ST               2:12.83    2:17.27  
                  30.14     1:05.83 (35.69)     1:46.02 (40.19)     2:17.27 (31.25)
  3 Gettys, Bucky             12 GOLD-ST              2:18.08    2:17.90  
                  30.40     1:05.87 (35.47)     1:48.23 (42.36)     2:17.90 (29.67)
  4 Maldonado, Patrick        12 Alamo Area-ST        2:19.76    2:20.05  
                  31.17     1:07.06 (35.89)     1:50.46 (43.40)     2:20.05 (29.59)
  5 Zhang, Joseph             12 NTRO-ST              2:22.44    2:20.80  
                  31.79     1:09.39 (37.60)     1:49.83 (40.44)     2:20.80 (30.97)
  6 Wei, Casey                12 NTRO-ST              2:27.60    2:20.89  
                  32.11     1:09.15 (37.04)     1:48.96 (39.81)     2:20.89 (31.93)
  7 Bennett, Brady            11 ATAC-ST              2:25.83    2:22.16  
                  30.06     1:07.65 (37.59)     1:50.41 (42.76)     2:22.16 (31.75)
  8 Hardeman, Zach            12 Alamo Area-ST        2:24.10    2:22.51  
                  32.04     1:08.10 (36.06)     1:49.34 (41.24)     2:22.51 (33.17)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Eklund, Cruz              11 AQTX-ST              2:24.24    2:22.57  
                  29.96     1:04.32 (34.36)     1:51.18 (46.86)     2:22.57 (31.39)
 10 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST        2:26.91    2:23.87  
                  31.71     1:09.84 (38.13)     1:51.29 (41.45)     2:23.87 (32.58)
 11 Hays, Zachary             12 ATAC-ST              2:28.96    2:24.95  
                  31.95     1:11.06 (39.11)     1:52.08 (41.02)     2:24.95 (32.87)
 12 Flynn, Gannon             12 NTRO-ST              2:20.90    2:26.36  
                  29.16     1:07.83 (38.67)     1:51.37 (43.54)     2:26.36 (34.99)
 13 Sampson, Andrew           12 LIFE-ST              2:29.15    2:27.18  
                  32.10     1:10.48 (38.38)     1:53.90 (43.42)     2:27.18 (33.28)
 14 McCain, Tristan           11 LCA-ST               2:30.42    2:30.33  
                  33.50     1:09.72 (36.22)     1:59.80 (50.08)     2:30.33 (30.53)
 15 Ning, Zack                12 Alamo Area-ST        2:29.13    2:30.63  
                  32.22     1:08.88 (36.66)     1:57.01 (48.13)     2:30.63 (33.62)
 16 Kenfield, Talon           12 HPAC-ST              2:26.46    2:30.96  
                  33.03     1:11.75 (38.72)     1:57.29 (45.54)     2:30.96 (33.67)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fusti-Molnar, Alex        11 ASC-ST               2:27.22    2:31.05  
                  32.33     1:11.75 (39.42)     1:55.29 (43.54)     2:31.05 (35.76)
 18 Grimm, Tyler              12 ASC-ST               2:30.57    2:36.95  
                  35.03     1:17.46 (42.43)     1:59.91 (42.45)     2:36.95 (37.04)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Kawakami-Lynd, Kai        12 TXLA-ST              2:26.09         DQ  
                  32.64     1:09.61 (36.97)     1:54.44 (44.83)                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:46.06    1:43.31   40  
     1) Dennison II, Keith 12           2) Cox, Rowan 11                  
     3) Torres-Jimenez, Lorenzo 12      4) Deac, Stefan 12                
                  25.49       51.39 (25.90)     1:18.43 (27.04)     1:43.31 (24.88)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:45.96    1:44.99   34  
     1) Gamez, Christian 12             2) Yount, Tyler 12                
     3) Flynn, Gannon 12                4) Ingram, Hudson 12              
                  26.79       53.67 (26.88)     1:20.49 (26.82)     1:44.99 (24.50)
  3 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:49.09    1:46.09   32  
     1) Maldonado, Patrick 12           2) Hardeman, Zach 12              
     3) Altermatt, Owen 12              4) Ning, Zack 12                  
                  26.34       52.85 (26.51)     1:19.65 (26.80)     1:46.09 (26.44)
  4 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:49.94    1:47.01   30  
     1) Gordon, Aaron 12                2) Qian, Kevin 12                 
     3) Mielcarek, Phoenix 12           4) Wang, Raphael 12               
                  26.27       53.20 (26.93)     1:20.30 (27.10)     1:47.01 (26.71)
  5 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:49.18    1:47.93   28  
     1) Papi, Chicco 12                 2) Zhang, Joseph 12               
     3) Li, Aaron 12                    4) Diaz, Philippe 11              
                  27.20       53.89 (26.69)     1:21.16 (27.27)     1:47.93 (26.77)
  6 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       1:49.69    1:47.94   26  
     1) Schrock, Dylan 11               2) McCain, Tristan 11             
     3) Noel, Campbell 11               4) Sullivan, Cade 12              
                  28.93       55.95 (27.02)     1:23.02 (27.07)     1:47.94 (24.92)
  7 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         1:50.08    1:49.02   24  
     1) Brooks, Andres 12               2) Ayers, Travis 12               
     3) Kawakami-Lynd, Kai 12           4) Shen, Kevin 12                 
                  27.00       53.60 (26.60)     1:20.64 (27.04)     1:49.02 (28.38)
  8 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               1:50.67    1:49.34   22  
     1) Hays, Zachary 12                2) Hardy, Cooper 12               
     3) Nielsen, Nigel 11               4) Bennett, Brady 11              
                  26.49       54.04 (27.55)     1:22.58 (28.54)     1:49.34 (26.76)
 
Boys 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:53.47    3:46.32   40  
     1) Torres-Jimenez, Lorenzo 12      2) Cox, Rowan 11                  
     3) Deac, Stefan 12                 4) Dennison II, Keith 12          
                  27.90       59.06 (59.06)     1:26.04 (26.98)     1:55.32 (56.26)
        2:21.00 (25.68)     2:50.71 (55.39)     3:16.94 (26.23)     3:46.32 (55.61)
  2 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:56.12    3:51.00   34  
     1) Maldonado, Patrick 12           2) Scott, Lionel 12               
     3) Altermatt, Owen 12              4) Hardeman, Zach 12              
                  27.90       56.57 (56.57)     1:24.10 (27.53)     1:54.63 (58.06)
        2:21.83 (27.20)     2:52.79 (58.16)     3:20.25 (27.46)     3:51.00 (58.21)
  3 Nitro Swimming-ST  'B'                            4:02.30    3:53.58   32  
     1) Wei, Casey 12                   2) Yount, Tyler 12                
     3) Zhang, Joseph 12                4) Aleman, Gabriel 12             
                  27.79       57.19 (57.19)     1:25.25 (28.06)     1:56.88 (59.69)
        2:24.91 (28.03)     2:56.05 (59.17)     3:23.47 (27.42)     3:53.58 (57.53)
  4 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               3:58.20    3:54.01   30  
     1) Hardy, Cooper 12                2) Nielsen, Nigel 11              
     3) Hays, Zachary 12                4) Bennett, Brady 11              
                  28.16       59.44 (59.44)     1:28.95 (29.51)   2:01.50 (1:02.06)
        2:28.70 (27.20)     2:57.96 (56.46)     3:24.87 (26.91)     3:54.01 (56.05)
  5 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:51.41    3:57.17   28  
     1) Guan, Timothy 12                2) Sefcik, Auggie 11              
     3) Flynn, Gannon 12                4) Gamez, Christian 12            
                  28.70       59.21 (59.21)     1:27.81 (28.60)   2:00.27 (1:01.06)
        2:27.93 (27.66)     2:59.76 (59.49)     3:26.99 (27.23)     3:57.17 (57.41)
  6 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       3:59.13    3:59.79   26  
     1) Schrock, Dylan 11               2) McCain, Tristan 11             
     3) Noel, Campbell 11               4) Sullivan, Cade 12              
                  29.81   1:02.02 (1:02.02)     1:30.93 (28.91)   2:03.67 (1:01.65)
        2:32.19 (28.52)   3:03.89 (1:00.22)     3:30.28 (26.39)     3:59.79 (55.90)
  7 Waterloo Swimming-ST  'A'                         4:02.53    4:01.32   24  
     1) Mielcarek, Phoenix 12           2) Qian, Kevin 12                 
     3) Wang, Raphael 12                4) Gordon, Aaron 12               
                  28.83   1:01.93 (1:01.93)     1:31.44 (29.51)   2:05.63 (1:03.70)
        2:33.56 (27.93)     3:04.20 (58.57)     3:31.15 (26.95)     4:01.32 (57.12)
  8 Austin Swim Club-ST  'B'                          4:07.41    4:03.35   22  
     1) Fusti-Molnar, Alex 11           2) Armstrong, Walter 12           
     3) Li, David 12                    4) Grimm, Tyler 12                
                  28.15       59.32 (59.32)     1:27.78 (28.46)   1:59.99 (1:00.67)
        2:28.63 (28.64)     2:59.39 (59.40)     3:29.69 (30.30)   4:03.35 (1:03.96)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:58.37    1:54.66   40  
     1) Fusti-Molnar, Alex 11           2) Li, David 12                   
     3) Deac, Stefan 12                 4) Cox, Rowan 11                  
                  29.88     1:01.60 (31.72)     1:28.80 (27.20)     1:54.66 (25.86)
  2 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       2:00.21    1:56.43   34  
     1) Altermatt, Owen 12              2) Hardeman, Zach 12              
     3) Ning, Zack 12                   4) Maldonado, Patrick 12          
                  30.61     1:01.90 (31.29)     1:30.82 (28.92)     1:56.43 (25.61)
  3 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:59.89    1:58.07   32  
     1) Ingram, Hudson 12               2) Zhang, Joseph 12               
     3) Flynn, Gannon 12                4) Gamez, Christian 12            
                  29.18     1:02.17 (32.99)     1:32.08 (29.91)     1:58.07 (25.99)
  4 Waterloo Swimming-ST  'A'                         2:02.17    1:59.88   30  
     1) Wang, Raphael 12                2) Mielcarek, Phoenix 12          
     3) Gordon, Aaron 12                4) Qian, Kevin 12                 
                  30.12     1:04.61 (34.49)     1:32.23 (27.62)     1:59.88 (27.65)
  5 Nitro Swimming-ST  'B'                            2:03.23    2:02.70   28  
     1) Papi, Chicco 12                 2) Wei, Casey 12                  
     3) Guan, Timothy 12                4) Yount, Tyler 12                
                  33.73     1:05.78 (32.05)     1:35.07 (29.29)     2:02.70 (27.63)
  6 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               2:04.33    2:05.01   26  
     1) Bennett, Brady 11               2) Hays, Zachary 12               
     3) Nielsen, Nigel 11               4) Hardy, Cooper 12               
                  32.92     1:06.43 (33.51)     1:37.36 (30.93)     2:05.01 (27.65)
  7 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       2:11.39    2:09.79   24  
     1) Sullivan, Cade 12               2) Schrock, Dylan 11              
     3) Noel, Campbell 11               4) McCain, Tristan 11             
                  32.85     1:10.76 (37.91)     1:43.22 (32.46)     2:09.79 (26.57)
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Brooks, Andres            12 TXLA-ST                   NT      30.85  
  2 Yue, Jaden                11 LSAC-ST                   NT      31.05  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Croley, Ethan             14 SASA-ST                22.35      21.85   20  
  2 Akande, Toba              14 WLOO-ST                22.17      22.00   17  
  3 Wu, Thomas                14 WLOO-ST                22.66      22.45   16  
  4 Wang, Sonny               13 WLOO-ST                23.02      22.55   15  
  5 Roberts, Evan             13 WLOO-ST                22.86      22.69   14  
  6 England, Dylan            13 COTA-ST                23.38      22.92   13  
  7 Flynn, Kelson             14 NTRO-ST                23.44      23.04   12  
  8 Li, Daniel                14 ASC-ST                 23.24      23.12   11  
B - Final
  9 Croley, Evan              13 SASA-ST                23.52      22.78    9  
 10 Cai, Kevin                14 Alamo Area-ST          23.51      23.25    7  
 11 MacGregor, Jan            14 LCA-ST                 23.60      23.51    6  
 12 Blancaflor, Rance         14 NTRO-ST                23.67      23.56    5  
 13 Zou, Andrew               13 ASC-ST                 23.45      23.61    4  
 14 Starnes, Garrett          14 Alamo Area-ST          23.73      23.77    3  
 15 Betancour, Tomas          14 HPAC-ST                23.56      23.78    2  
 16 Galindo, Marc             14 ASC-ST                 23.70      23.90    1  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Akande, Toba              14 WLOO-ST                22.46      22.17  
  2 Croley, Ethan             14 SASA-ST                22.53      22.35  
  3 Wu, Thomas                14 WLOO-ST                22.66      22.66  
  4 Roberts, Evan             13 WLOO-ST                23.02      22.86  
  5 Manry, Anderson           14 NTRO-ST                23.64      22.95  
  6 Doyle, Colin              14 Winning Waters-ST      23.84      23.01  
  7 Wang, Sonny               13 WLOO-ST                23.03      23.02  
  8 Salinas, Isaiah           13 Alamo Area-ST          23.26      23.12  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Li, Daniel                14 ASC-ST                 28.10L     23.24  
 10 England, Dylan            13 COTA-ST                24.11      23.38  
 11 Flynn, Kelson             14 NTRO-ST                22.75      23.44  
 12 Zou, Andrew               13 ASC-ST                 23.78      23.45  
 13 Cai, Kevin                14 Alamo Area-ST          24.21      23.51  
 14 Croley, Evan              13 SASA-ST                23.60      23.52  
 15 Betancour, Tomas          14 HPAC-ST                23.52      23.56  
 16 MacGregor, Jan            14 LCA-ST                 24.09      23.60  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Blancaflor, Rance         14 NTRO-ST                23.89      23.67  
 18 Galindo, Marc             14 ASC-ST                 23.45      23.70  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Starnes, Garrett          14 Alamo Area-ST          23.69      23.73  
 20 Esslemont, Zander         14 NTRO-ST                23.91      23.83  
 21 Walker, Logan             14 NTRO-ST                23.80      23.90  
 21 Gonzalez, Diego           14 BAS-ST                 23.82      23.90  
 23 Bedford, Josh             14 ASC-ST                 23.72      23.94  
 24 Scott, Luke               13 Alamo Area-ST          24.31      24.05  
 25 Solis, Nickolas           14 Alamo Area-ST          23.83      24.10  
 26 Cao, Kellen               14 ATAC-ST                24.12      24.16  
 27 Prins, Ethan              14 TXLA-ST                24.10      24.32  
 27 English, Garrett          14 UNAT-ST                24.67      24.32  
 29 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area-ST          24.20      24.36  
 30 Orris, Gavin              14 NTRO-ST                28.19L     24.45  
 31 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST                24.45      24.46  
 32 Sidhipong, Bodhi          14 WHAC-ST                24.67      24.48  
 33 Adams, Ben                14 ASC-ST                 24.46      24.55  
 34 Bishop, Danny             13 NTRO-ST                24.53      24.61  
 35 Roybal, Kai               14 Alamo Area-ST          24.36      24.74  
 36 He, Benjamin              14 WLOO-ST                24.47      24.75  
 37 Peterson, Luke            13 Alamo Area-ST          24.60      24.77  
 38 Sabuda, Matthew           14 NTRO-ST                27.69L     24.97  
 39 Presses, Nikolas          14 Alamo Area-ST          24.28      24.98  
 40 Peter, Kyle               14 WAVE-ST                24.65      25.42  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Armstrong, Truman         14 ASC-ST                 48.36      48.17   20  
                  23.31       48.17 (24.86)                                        
  2 Wang, Sonny               13 WLOO-ST                50.22      49.09   17  
                  23.27       49.09 (25.82)                                        
  3 Manry, Anderson           14 NTRO-ST                49.61      49.39   16  
                  23.63       49.39 (25.76)                                        
  4 Bedford, Josh             14 ASC-ST                 50.77      49.98   15  
                  24.13       49.98 (25.85)                                        
  5 Akande, Toba              14 WLOO-ST                50.27      49.99   14  
                  23.46       49.99 (26.53)                                        
  6 Croley, Evan              13 SASA-ST                50.67      50.51   13  
                  24.09       50.51 (26.42)                                        
  7 Trevino, Andros           14 Alamo Area-ST          50.81      50.73   12  
                  24.51       50.73 (26.22)                                        
  8 Doyle, Colin              14 Winning Waters-ST      51.04      51.01   11  
                  24.60       51.01 (26.41)                                        
B - Final
  9 Croley, Ethan             14 SASA-ST                51.11      48.53    9  
                  23.09       48.53 (25.44)                                        
 10 Brown, Anderson           13 HSC-ST                 51.41      50.72    7  
                  24.59       50.72 (26.13)                                        
 11 England, Dylan            13 COTA-ST                51.67      50.74    6  
                  24.35       50.74 (26.39)                                        
 12 Esslemont, Zander         14 NTRO-ST                51.59      51.00    5  
                  24.57       51.00 (26.43)                                        
 13 Lackey, Seth              14 SASA-ST                51.61      51.05    4  
                  24.57       51.05 (26.48)                                        
 14 Blancaflor, Rance         14 NTRO-ST                51.38      51.32    3  
                  24.61       51.32 (26.71)                                        
 15 Galindo, Marc             14 ASC-ST                 51.37      52.34    2  
                  24.84       52.34 (27.50)                                        
 -- Snyder, Matthew           14 TST-ST                 52.18         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Armstrong, Truman         14 ASC-ST                 48.56      48.36  
                  23.38       48.36 (24.98)                                        
  2 Stewart, Ian              14 Alamo Area-ST          49.92      49.26  
                  23.42       49.26 (25.84)                                        
  3 Manry, Anderson           14 NTRO-ST                51.64      49.61  
                  23.67       49.61 (25.94)                                        
  4 Salinas, Isaiah           13 Alamo Area-ST          50.98      49.76  
                  24.02       49.76 (25.74)                                        
  5 Wang, Sonny               13 WLOO-ST                50.12      50.22  
                  23.89       50.22 (26.33)                                        
  6 Akande, Toba              14 WLOO-ST                50.77      50.27  
                  23.60       50.27 (26.67)                                        
  7 Croley, Evan              13 SASA-ST                51.82      50.67  
                  24.15       50.67 (26.52)                                        
  8 Bedford, Josh             14 ASC-ST                 50.15      50.77  
                  24.45       50.77 (26.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Trevino, Andros           14 Alamo Area-ST          52.26      50.81  
                  24.01       50.81 (26.80)                                        
 10 Doyle, Colin              14 Winning Waters-ST      51.70      51.04  
                  24.45       51.04 (26.59)                                        
 11 Croley, Ethan             14 SASA-ST                49.74      51.11  
                  24.31       51.11 (26.80)                                        
 12 Solis, Nickolas           14 Alamo Area-ST          50.97      51.25  
                  24.60       51.25 (26.65)                                        
 13 Galindo, Marc             14 ASC-ST                 52.28      51.37  
                  24.30       51.37 (27.07)                                        
 14 Blancaflor, Rance         14 NTRO-ST                52.09      51.38  
                  24.66       51.38 (26.72)                                        
 15 Brown, Anderson           13 HSC-ST               1:00.17L     51.41  
                  24.75       51.41 (26.66)                                        
 16 Esslemont, Zander         14 NTRO-ST                51.11      51.59  
                  24.73       51.59 (26.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lackey, Seth              14 SASA-ST                51.26      51.61  
                  24.83       51.61 (26.78)                                        
 18 England, Dylan            13 COTA-ST                52.20      51.67  
                  24.54       51.67 (27.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Snyder, Matthew           14 TST-ST                 51.24      52.18  
                  25.20       52.18 (26.98)                                        
 20 Roybal, Kai               14 Alamo Area-ST          52.61      52.39  
                  24.53       52.39 (27.86)                                        
 21 Peterson, Luke            13 Alamo Area-ST          52.91      52.42  
                  25.49       52.42 (26.93)                                        
 22 Ho, Evan                  14 LCA-ST                 51.84      52.57  
                  25.20       52.57 (27.37)                                        
 23 Cao, Kellen               14 ATAC-ST                51.48      52.62  
                  25.61       52.62 (27.01)                                        
 24 Hays, Chase               14 ATAC-ST                53.02      52.69  
                  25.65       52.69 (27.04)                                        
 25 Prins, Ethan              14 TXLA-ST                52.09      52.70  
                  25.07       52.70 (27.63)                                        
 26 Starnes, Garrett          14 Alamo Area-ST          52.80      52.76  
                  25.16       52.76 (27.60)                                        
 27 Bishop, Danny             13 NTRO-ST                53.13      52.90  
                  25.49       52.90 (27.41)                                        
 28 Betancour, Tomas          14 HPAC-ST                50.98      53.09  
                  26.64       53.09 (26.45)                                        
 29 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area-ST          53.01      53.19  
                  25.53       53.19 (27.66)                                        
 30 Scott, Luke               13 Alamo Area-ST          52.59      53.25  
                  24.91       53.25 (28.34)                                        
 31 Adams, Ben                14 ASC-ST                 52.99      53.46  
                  25.83       53.46 (27.63)                                        
 32 Orris, Gavin              14 NTRO-ST                53.00      53.53  
                  25.54       53.53 (27.99)                                        
 33 He, Benjamin              14 WLOO-ST                53.16      53.68  
                  25.73       53.68 (27.95)                                        
 34 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST                52.95      53.97  
                  25.79       53.97 (28.18)                                        
 35 O'Leary, Ryan             14 ASC-ST                 53.22      54.01  
                  26.18       54.01 (27.83)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Armstrong, Truman         14 ASC-ST               1:45.53    1:45.19   20  
                  23.94       50.17 (26.23)     1:17.79 (27.62)     1:45.19 (27.40)
  2 Wang, Sonny               13 WLOO-ST              1:51.57    1:48.99   17  
                  23.98       50.91 (26.93)     1:19.88 (28.97)     1:48.99 (29.11)
  3 Blancaflor, Rance         14 NTRO-ST              1:51.18    1:50.57   16  
                  24.91       52.56 (27.65)     1:21.48 (28.92)     1:50.57 (29.09)
  4 Stephenson, Matthew       14 TXLA-ST              1:51.96    1:51.37   15  
                  25.49       53.94 (28.45)     1:23.48 (29.54)     1:51.37 (27.89)
  5 Radcliff, Grady           14 WLOO-ST              1:51.52    1:51.68   14  
                  26.03       54.34 (28.31)     1:23.16 (28.82)     1:51.68 (28.52)
  6 Manry, Anderson           14 NTRO-ST              1:52.11    1:52.18   13  
                  24.81       52.79 (27.98)     1:22.48 (29.69)     1:52.18 (29.70)
  7 Peterson, Luke            13 Alamo Area-ST        1:53.10    1:52.34   12  
                  26.32       54.53 (28.21)     1:23.62 (29.09)     1:52.34 (28.72)
  8 Ho, Evan                  14 LCA-ST               1:53.54    1:55.66   11  
                  26.16       55.08 (28.92)     1:24.98 (29.90)     1:55.66 (30.68)
B - Final
  9 Croley, Evan              13 SASA-ST              1:53.96    1:49.34    9  
                  25.53       53.33 (27.80)     1:21.73 (28.40)     1:49.34 (27.61)
 10 Esslemont, Zander         14 NTRO-ST              1:53.67    1:51.14    7  
                  24.81       52.58 (27.77)     1:21.94 (29.36)     1:51.14 (29.20)
 11 Cao, Kellen               14 ATAC-ST              1:54.75    1:54.14    6  
                  26.27       54.81 (28.54)     1:24.60 (29.79)     1:54.14 (29.54)
 12 Doyle, Colin              14 Winning Waters-ST    1:55.32    1:54.51    5  
                  25.32       53.61 (28.29)     1:23.86 (30.25)     1:54.51 (30.65)
 13 O'Leary, Ryan             14 ASC-ST               1:54.96    1:54.93    4  
                  25.98       55.18 (29.20)     1:25.06 (29.88)     1:54.93 (29.87)
 14 Orris, Gavin              14 NTRO-ST              1:56.32    1:55.42    3  
                  26.03       55.10 (29.07)     1:25.41 (30.31)     1:55.42 (30.01)
 15 Hays, Chase               14 ATAC-ST              1:55.61    1:55.45    2  
                  26.69       56.19 (29.50)     1:26.38 (30.19)     1:55.45 (29.07)
 16 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST              1:54.55    1:55.95    1  
                  25.65       54.76 (29.11)     1:25.47 (30.71)     1:55.95 (30.48)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Armstrong, Truman         14 ASC-ST               1:44.80    1:45.53  
                  24.02       50.71 (26.69)     1:18.17 (27.46)     1:45.53 (27.36)
  2 Salinas, Isaiah           13 Alamo Area-ST        1:50.22    1:47.01  
                  25.19       52.58 (27.39)     1:20.04 (27.46)     1:47.01 (26.97)
  3 Li, Daniel                14 ASC-ST               1:50.84    1:48.53  
                  25.44       53.17 (27.73)     1:21.45 (28.28)     1:48.53 (27.08)
  4 Blancaflor, Rance         14 NTRO-ST              1:55.50    1:51.18  
                  25.71       53.98 (28.27)     1:22.87 (28.89)     1:51.18 (28.31)
  5 Radcliff, Grady           14 WLOO-ST              1:54.32    1:51.52  
                  26.06       54.79 (28.73)     1:23.53 (28.74)     1:51.52 (27.99)
  6 Wang, Sonny               13 WLOO-ST              1:49.41    1:51.57  
                  24.28       52.44 (28.16)     1:22.27 (29.83)     1:51.57 (29.30)
  7 Stephenson, Matthew       14 TXLA-ST              1:55.23    1:51.96  
                  25.57       54.02 (28.45)     1:23.17 (29.15)     1:51.96 (28.79)
  8 Manry, Anderson           14 NTRO-ST              1:55.88    1:52.11  
                  24.73       52.84 (28.11)     1:22.45 (29.61)     1:52.11 (29.66)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Trevino, Andros           14 Alamo Area-ST        1:51.60    1:53.00  
                  25.09       53.55 (28.46)     1:23.05 (29.50)     1:53.00 (29.95)
 10 Peterson, Luke            13 Alamo Area-ST        1:56.63    1:53.10  
                  26.22       55.04 (28.82)     1:24.24 (29.20)     1:53.10 (28.86)
 11 McGrath, Nathan           13 Winning Waters-ST    1:56.74    1:53.33  
                  25.75       54.84 (29.09)     1:24.31 (29.47)     1:53.33 (29.02)
 12 Ho, Evan                  14 LCA-ST               1:55.73    1:53.54  
                  26.57       55.23 (28.66)     1:24.42 (29.19)     1:53.54 (29.12)
 13 Esslemont, Zander         14 NTRO-ST              1:55.82    1:53.67  
                  25.47       53.69 (28.22)     1:23.76 (30.07)     1:53.67 (29.91)
 14 Croley, Evan              13 SASA-ST              1:51.55    1:53.96  
                  24.98       53.15 (28.17)     1:23.03 (29.88)     1:53.96 (30.93)
 15 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST              1:56.10    1:54.55  
                  25.85       54.75 (28.90)     1:24.97 (30.22)     1:54.55 (29.58)
 16 Cao, Kellen               14 ATAC-ST              1:51.74    1:54.75  
                  26.42       55.21 (28.79)     1:25.26 (30.05)     1:54.75 (29.49)
-------------------------------------------------------------------------
 17 O'Leary, Ryan             14 ASC-ST               1:56.37    1:54.96  
                  26.61       55.74 (29.13)     1:25.54 (29.80)     1:54.96 (29.42)
 18 Doyle, Colin              14 Winning Waters-ST    1:56.64    1:55.32  
                  26.41       55.62 (29.21)     1:25.69 (30.07)     1:55.32 (29.63)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hays, Chase               14 ATAC-ST              1:56.38    1:55.61  
                  26.90       56.65 (29.75)     1:26.90 (30.25)     1:55.61 (28.71)
 20 Orris, Gavin              14 NTRO-ST              1:56.55    1:56.32  
                  26.54       56.01 (29.47)     1:26.43 (30.42)     1:56.32 (29.89)
 21 Starnes, Garrett          14 Alamo Area-ST        1:56.28    1:56.38  
                  26.30       56.30 (30.00)     1:27.31 (31.01)     1:56.38 (29.07)
 22 Roybal, Kai               14 Alamo Area-ST        1:54.92    1:56.57  
                  26.09       54.80 (28.71)     1:25.17 (30.37)     1:56.57 (31.40)
 23 Bennett, Colton           14 ATAC-ST              1:55.88    1:56.59  
                  26.29       55.31 (29.02)     1:26.07 (30.76)     1:56.59 (30.52)
 24 Maese, Jaden              14 SASA-ST              1:56.77    1:57.52  
                  26.17       56.12 (29.95)     1:27.12 (31.00)     1:57.52 (30.40)
 25 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area-ST        1:55.69    1:57.90  
                  26.77       56.55 (29.78)     1:27.54 (30.99)     1:57.90 (30.36)
 26 Bishop, Danny             13 NTRO-ST              1:56.16    1:58.22  
                  26.53       56.78 (30.25)     1:27.97 (31.19)     1:58.22 (30.25)
 27 Robertson, Michael        14 Alamo Area-ST        1:56.05    1:58.46  
                  27.15       57.25 (30.10)     1:28.26 (31.01)     1:58.46 (30.20)
 28 Bose, Levi                13 ATAC-ST              1:55.78    1:58.63  
                  26.85       56.19 (29.34)     1:27.31 (31.12)     1:58.63 (31.32)
 29 Scott, Luke               13 Alamo Area-ST        1:57.30    1:59.39  
                  27.35       57.29 (29.94)     1:28.25 (30.96)     1:59.39 (31.14)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Roberts, Evan             13 WLOO-ST              4:57.68    4:49.38   18.5
                  25.85       54.70 (28.85)     1:23.88 (29.18)     1:53.31 (29.43)
        2:22.66 (29.35)     2:52.32 (29.66)     3:22.37 (30.05)     3:52.40 (30.03)
        4:22.11 (29.71)     4:49.38 (27.27)                                        
  1 Stephenson, Matthew       14 TXLA-ST              4:54.01    4:49.38   18.5
                  25.96       54.69 (28.73)     1:24.01 (29.32)     1:53.14 (29.13)
        2:22.66 (29.52)     2:52.65 (29.99)     3:22.48 (29.83)     3:52.51 (30.03)
        4:21.93 (29.42)     4:49.38 (27.45)                                        
  3 Zou, Andrew               13 ASC-ST               4:59.00    4:51.48   16  
                  26.56       55.22 (28.66)     1:24.73 (29.51)     1:54.49 (29.76)
        2:24.13 (29.64)     2:54.14 (30.01)     3:24.31 (30.17)     3:53.88 (29.57)
        4:23.42 (29.54)     4:51.48 (28.06)                                        
  4 Peterson, Luke            13 Alamo Area-ST        5:04.59    4:58.97   15  
                  26.50       55.34 (28.84)     1:24.77 (29.43)     1:54.97 (30.20)
        2:25.43 (30.46)     2:56.13 (30.70)     3:26.95 (30.82)     3:57.78 (30.83)
        4:28.84 (31.06)     4:58.97 (30.13)                                        
  5 Bedford, Josh             14 ASC-ST               5:01.66    5:01.37   14  
                  26.06       55.10 (29.04)     1:25.19 (30.09)     1:55.76 (30.57)
        2:26.70 (30.94)     2:57.51 (30.81)     3:28.67 (31.16)     4:00.16 (31.49)
        4:31.32 (31.16)     5:01.37 (30.05)                                        
  6 Radcliff, Grady           14 WLOO-ST              5:03.50    5:02.85   13  
                  26.90       56.40 (29.50)     1:26.57 (30.17)     1:57.08 (30.51)
        2:27.94 (30.86)     2:58.98 (31.04)     3:30.25 (31.27)     4:02.07 (31.82)
        4:33.02 (30.95)     5:02.85 (29.83)                                        
  7 Hays, Chase               14 ATAC-ST              5:07.28    5:03.92   12  
                  26.92       57.60 (30.68)     1:28.47 (30.87)     1:59.77 (31.30)
        2:30.57 (30.80)     3:01.63 (31.06)     3:32.78 (31.15)     4:03.97 (31.19)
        4:34.92 (30.95)     5:03.92 (29.00)                                        
  8 Jones, George             14 TXLA-ST              5:10.51    5:15.54   11  
                  28.06       57.78 (29.72)     1:29.13 (31.35)     2:01.19 (32.06)
        2:33.90 (32.71)     3:06.14 (32.24)     3:39.16 (33.02)     4:12.05 (32.89)
        4:44.68 (32.63)     5:15.54 (30.86)                                        
B - Final
  9 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST              5:15.30    5:06.54    9  
                  26.73       56.83 (30.10)     1:28.08 (31.25)     1:59.96 (31.88)
        2:32.44 (32.48)     3:04.43 (31.99)     3:34.70 (30.27)     4:05.98 (31.28)
        4:36.93 (30.95)     5:06.54 (29.61)                                        
 10 Robertson, Michael        14 Alamo Area-ST        5:13.78    5:08.17    7  
                  26.46       56.68 (30.22)     1:28.25 (31.57)     2:00.19 (31.94)
        2:31.84 (31.65)     3:03.82 (31.98)     3:35.64 (31.82)     4:07.55 (31.91)
        4:39.13 (31.58)     5:08.17 (29.04)                                        
 11 Orris, Gavin              14 NTRO-ST              5:11.08    5:08.50    6  
                  26.92       56.76 (29.84)     1:27.89 (31.13)     1:59.14 (31.25)
        2:30.56 (31.42)     3:02.43 (31.87)     3:34.69 (32.26)     4:06.63 (31.94)
        4:38.21 (31.58)     5:08.50 (30.29)                                        
 12 Trevino, Andros           14 Alamo Area-ST        5:14.32    5:08.52    5  
                  25.89       55.45 (29.56)     1:25.90 (30.45)     1:57.10 (31.20)
        2:29.19 (32.09)     3:02.16 (32.97)     3:34.95 (32.79)     4:07.13 (32.18)
        4:38.76 (31.63)     5:08.52 (29.76)                                        
 13 Bose, Levi                13 ATAC-ST              5:13.17    5:08.73    4  
                  27.10       57.15 (30.05)     1:28.02 (30.87)     1:59.23 (31.21)
        2:30.56 (31.33)     3:02.32 (31.76)     3:34.26 (31.94)     4:06.25 (31.99)
        4:38.28 (32.03)     5:08.73 (30.45)                                        
 14 Adams, Ben                14 ASC-ST               5:15.58    5:13.14    3  
                  27.01       57.29 (30.28)     1:28.34 (31.05)     2:00.31 (31.97)
        2:32.04 (31.73)     3:04.22 (32.18)     3:37.04 (32.82)     4:09.82 (32.78)
        4:42.41 (32.59)     5:13.14 (30.73)                                        
 15 Bennett, Colton           14 ATAC-ST              5:13.07    5:14.39    2  
                  26.08       55.19 (29.11)     1:25.94 (30.75)     1:57.86 (31.92)
        2:30.46 (32.60)     3:03.46 (33.00)     3:36.31 (32.85)     4:09.66 (33.35)
        4:42.65 (32.99)     5:14.39 (31.74)                                        
 16 Brown, Anderson           13 HSC-ST               5:14.09    5:14.58    1  
                  27.09       56.18 (29.09)     1:26.91 (30.73)     1:58.57 (31.66)
        2:31.05 (32.48)     3:03.72 (32.67)     3:37.56 (33.84)     4:10.41 (32.85)
        4:42.75 (32.34)     5:14.58 (31.83)                                        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Solis, Nickolas           14 Alamo Area-ST        4:56.23    4:51.59  
                  26.37       55.44 (29.07)     1:24.74 (29.30)     1:54.83 (30.09)
        2:24.91 (30.08)     2:54.99 (30.08)     3:24.98 (29.99)     3:54.59 (29.61)
        4:23.90 (29.31)     4:51.59 (27.69)                                        
  2 Stephenson, Matthew       14 TXLA-ST              5:00.73    4:54.01  
                  26.18       55.18 (29.00)     1:24.81 (29.63)     1:54.59 (29.78)
        2:24.32 (29.73)     2:54.08 (29.76)     3:24.54 (30.46)     3:54.56 (30.02)
        4:24.93 (30.37)     4:54.01 (29.08)                                        
  3 Flynn, Kelson             14 NTRO-ST              5:15.31    4:56.33  
                  25.21       53.48 (28.27)     1:23.19 (29.71)     1:53.75 (30.56)
        2:24.23 (30.48)     2:54.99 (30.76)     3:26.29 (31.30)     3:57.46 (31.17)
        4:28.23 (30.77)     4:56.33 (28.10)                                        
  4 Roberts, Evan             13 WLOO-ST              5:06.28    4:57.68  
                  25.53       53.74 (28.21)     1:23.16 (29.42)     1:53.26 (30.10)
        2:23.95 (30.69)     2:54.48 (30.53)     3:25.21 (30.73)     3:56.45 (31.24)
        4:27.57 (31.12)     4:57.68 (30.11)                                        
  5 Zou, Andrew               13 ASC-ST               5:02.71    4:59.00  
                  27.18       56.57 (29.39)     1:26.70 (30.13)     1:57.51 (30.81)
        2:28.55 (31.04)     2:59.16 (30.61)     3:29.80 (30.64)     3:59.92 (30.12)
        4:30.71 (30.79)     4:59.00 (28.29)                                        
  6 Bedford, Josh             14 ASC-ST               5:00.54    5:01.66  
                  26.99       56.45 (29.46)     1:27.23 (30.78)     1:58.27 (31.04)
        2:29.21 (30.94)     2:59.92 (30.71)     3:29.81 (29.89)     4:01.04 (31.23)
        4:31.81 (30.77)     5:01.66 (29.85)                                        
  7 Radcliff, Grady           14 WLOO-ST              5:10.88    5:03.50  
                  26.79       56.32 (29.53)     1:26.78 (30.46)     1:57.50 (30.72)
        2:28.35 (30.85)     2:59.64 (31.29)     3:30.97 (31.33)     4:02.31 (31.34)
        4:33.54 (31.23)     5:03.50 (29.96)                                        
  8 Peterson, Luke            13 Alamo Area-ST        5:16.11    5:04.59  
                  27.47       58.14 (30.67)     1:29.14 (31.00)     2:00.56 (31.42)
        2:31.91 (31.35)     3:03.02 (31.11)     3:33.81 (30.79)     4:04.45 (30.64)
        4:34.92 (30.47)     5:04.59 (29.67)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 McGrath, Nathan           13 Winning Waters-ST    5:21.33    5:05.11  
                  26.34       56.10 (29.76)     1:27.13 (31.03)     1:58.48 (31.35)
        2:30.04 (31.56)     3:02.13 (32.09)     3:33.19 (31.06)     4:04.90 (31.71)
        4:36.11 (31.21)     5:05.11 (29.00)                                        
 10 Hays, Chase               14 ATAC-ST              5:14.99    5:07.28  
                  26.94       57.07 (30.13)     1:28.32 (31.25)     1:59.80 (31.48)
        2:31.41 (31.61)     3:03.05 (31.64)     3:34.64 (31.59)     4:06.34 (31.70)
        4:37.55 (31.21)     5:07.28 (29.73)                                        
 11 Jones, George             14 TXLA-ST              5:10.20    5:10.51  
                  27.02       57.39 (30.37)     1:29.12 (31.73)     2:00.82 (31.70)
        2:32.41 (31.59)     3:04.68 (32.27)     3:36.77 (32.09)     4:08.37 (31.60)
        4:40.47 (32.10)     5:10.51 (30.04)                                        
 12 Orris, Gavin              14 NTRO-ST              5:13.62    5:11.08  
                  27.46       57.87 (30.41)     1:29.45 (31.58)     2:01.59 (32.14)
        2:33.47 (31.88)     3:05.07 (31.60)     3:37.41 (32.34)     4:08.72 (31.31)
        4:40.41 (31.69)     5:11.08 (30.67)                                        
 13 Giandinoto, Chase         14 Alamo Area-ST        5:20.94    5:12.49  
                  26.88       57.22 (30.34)     1:28.80 (31.58)     2:00.69 (31.89)
        2:32.86 (32.17)     3:05.01 (32.15)     3:37.15 (32.14)     4:09.47 (32.32)
        4:41.34 (31.87)     5:12.49 (31.15)                                        
 14 Bennett, Colton           14 ATAC-ST              5:11.36    5:13.07  
                  27.11       57.28 (30.17)     1:28.49 (31.21)     2:00.49 (32.00)
        2:33.04 (32.55)     3:05.53 (32.49)     3:38.12 (32.59)     4:10.61 (32.49)
        4:42.76 (32.15)     5:13.07 (30.31)                                        
 15 Bose, Levi                13 ATAC-ST              5:10.47    5:13.17  
                  27.42       57.37 (29.95)     1:28.84 (31.47)     2:00.81 (31.97)
        2:33.42 (32.61)     3:05.65 (32.23)     3:38.27 (32.62)     4:10.68 (32.41)
        4:42.97 (32.29)     5:13.17 (30.20)                                        
 16 Robertson, Michael        14 Alamo Area-ST        5:18.20    5:13.78  
                  27.29       58.21 (30.92)     1:29.38 (31.17)     2:01.15 (31.77)
        2:33.18 (32.03)     3:05.41 (32.23)     3:37.60 (32.19)     4:10.05 (32.45)
        4:41.89 (31.84)     5:13.78 (31.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brown, Anderson           13 HSC-ST               5:09.33    5:14.09  
                  26.62       56.26 (29.64)     1:26.58 (30.32)     1:57.95 (31.37)
        2:30.54 (32.59)     3:03.74 (33.20)     3:37.23 (33.49)     4:10.48 (33.25)
        4:42.95 (32.47)     5:14.09 (31.14)                                        
 18 Trevino, Andros           14 Alamo Area-ST        5:13.75    5:14.32  
                  27.30       57.86 (30.56)     1:29.40 (31.54)     2:01.79 (32.39)
        2:34.42 (32.63)     3:06.54 (32.12)     3:39.11 (32.57)     4:11.45 (32.34)
        4:43.08 (31.63)     5:14.32 (31.24)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST              5:09.35    5:15.30  
                  27.39       57.84 (30.45)     1:29.59 (31.75)     2:01.68 (32.09)
        2:33.90 (32.22)     3:06.85 (32.95)     3:39.86 (33.01)     4:12.16 (32.30)
        4:44.15 (31.99)     5:15.30 (31.15)                                        
 20 Adams, Ben                14 ASC-ST               5:15.84    5:15.58  
                  27.71       58.65 (30.94)     1:30.77 (32.12)     2:03.05 (32.28)
        2:35.61 (32.56)     3:07.98 (32.37)     3:40.41 (32.43)     4:13.52 (33.11)
        4:45.59 (32.07)     5:15.58 (29.99)                                        
 21 Orloff, Griff             13 NTRO-ST              5:17.12    5:18.44  
                  28.47       59.59 (31.12)     1:31.50 (31.91)     2:04.04 (32.54)
        2:36.64 (32.60)     3:09.54 (32.90)     3:41.65 (32.11)     4:14.11 (32.46)
        4:46.62 (32.51)     5:18.44 (31.82)                                        
 22 Spradling, Riley          14 Alamo Area-ST        5:12.20    5:19.99  
                  28.45       59.19 (30.74)     1:30.87 (31.68)     2:03.23 (32.36)
        2:36.54 (33.31)     3:09.62 (33.08)     3:42.48 (32.86)     4:15.04 (32.56)
        4:47.85 (32.81)     5:19.99 (32.14)                                        
 23 Petersen, Kole            14 TXLA-ST              5:14.31    5:20.08  
                  28.27       59.19 (30.92)     1:31.16 (31.97)     2:03.49 (32.33)
        2:36.24 (32.75)     3:09.16 (32.92)     3:41.97 (32.81)     4:14.78 (32.81)
        4:47.81 (33.03)     5:20.08 (32.27)                                        
 24 Montesinos, Santi         14 ASC-ST               5:15.16    5:20.63  
                  28.33       59.81 (31.48)     1:32.04 (32.23)     2:04.75 (32.71)
        2:37.67 (32.92)     3:10.87 (33.20)     3:43.94 (33.07)     4:16.79 (32.85)
        4:49.76 (32.97)     5:20.63 (30.87)                                        
 25 Schweizer, Aiydan         13 NTRO-ST              5:20.48    5:21.64  
                  28.51     1:00.47 (31.96)     1:33.22 (32.75)     2:06.01 (32.79)
        2:38.86 (32.85)     3:11.74 (32.88)     3:44.84 (33.10)     4:18.22 (33.38)
        4:51.15 (32.93)     5:21.64 (30.49)                                        
 26 Ledbetter, Jackson        14 NTRO-ST              5:19.49    5:21.79  
                  28.44     1:01.01 (32.57)     1:33.33 (32.32)     2:05.72 (32.39)
        2:38.57 (32.85)     3:12.00 (33.43)     3:44.35 (32.35)     4:17.60 (33.25)
        4:50.17 (32.57)     5:21.79 (31.62)                                        
 27 Bishop, Danny             13 NTRO-ST              5:12.78    5:25.52  
                  27.40       58.98 (31.58)     1:31.83 (32.85)     2:05.01 (33.18)
        2:38.41 (33.40)     3:11.78 (33.37)     3:45.54 (33.76)     4:19.28 (33.74)
        4:53.07 (33.79)     5:25.52 (32.45)                                        
 28 Bried, Walker             14 NTRO-ST              5:21.38    5:30.95  
                  28.74     1:00.36 (31.62)     1:33.33 (32.97)     2:06.59 (33.26)
        2:40.21 (33.62)     3:13.69 (33.48)     3:48.01 (34.32)     4:22.52 (34.51)
        4:56.82 (34.30)     5:30.95 (34.13)                                        
 29 Roybal, Kai               14 Alamo Area-ST        5:13.57    5:35.49  
                  28.06       59.57 (31.51)     1:32.94 (33.37)     2:07.58 (34.64)
        2:41.73 (34.15)     3:16.88 (35.15)     3:52.03 (35.15)     4:27.12 (35.09)
        5:02.36 (35.24)     5:35.49 (33.13)                                        
 30 Sabuda, Matthew           14 NTRO-ST              5:20.28    5:35.62  
                  27.99     1:00.22 (32.23)     1:33.41 (33.19)     2:07.84 (34.43)
        2:43.08 (35.24)     3:17.65 (34.57)     3:52.61 (34.96)     4:27.07 (34.46)
        5:01.68 (34.61)     5:35.62 (33.94)                                        
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Armstrong, Truman         14 ASC-ST              16:42.59   16:08.10   20  
                  25.79       53.97 (28.18)     1:23.09 (29.12)     1:52.26 (29.17)
        2:21.72 (29.46)     2:51.09 (29.37)     3:20.66 (29.57)     3:50.35 (29.69)
        4:19.69 (29.34)     4:49.65 (29.96)     5:19.51 (29.86)     5:49.38 (29.87)
        6:18.83 (29.45)     6:48.74 (29.91)     7:18.67 (29.93)     7:48.73 (30.06)
        8:18.33 (29.60)     8:47.73 (29.40)     9:17.35 (29.62)     9:46.95 (29.60)
       10:16.33 (29.38)    10:46.09 (29.76)    11:15.68 (29.59)    11:45.15 (29.47)
       12:14.84 (29.69)    12:44.23 (29.39)    13:13.37 (29.14)    13:42.45 (29.08)
       14:11.73 (29.28)    14:41.22 (29.49)    15:10.93 (29.71)    15:40.21 (29.28)
       16:08.10 (27.89)
  2 Stephenson, Matthew       14 TXLA-ST             17:05.63   16:47.71   17  
                  27.00       56.18 (29.18)     1:26.74 (30.56)     1:57.24 (30.50)
        2:27.84 (30.60)     2:58.52 (30.68)     3:29.56 (31.04)     3:59.85 (30.29)
        4:30.43 (30.58)     5:01.24 (30.81)     5:31.92 (30.68)     6:03.11 (31.19)
        6:33.79 (30.68)     7:04.57 (30.78)     7:35.02 (30.45)     8:05.98 (30.96)
        8:36.79 (30.81)     9:07.44 (30.65)     9:38.65 (31.21)    10:09.45 (30.80)
       10:39.95 (30.50)    11:11.20 (31.25)    11:42.19 (30.99)    12:12.82 (30.63)
       12:43.68 (30.86)    13:13.92 (30.24)    13:44.56 (30.64)    14:15.49 (30.93)
       14:46.11 (30.62)    15:16.92 (30.81)    15:47.57 (30.65)    16:18.11 (30.54)
       16:47.71 (29.60)
  3 Zou, Andrew               13 ASC-ST              18:16.89   17:08.08   16  
                  27.45       58.39 (30.94)     1:29.64 (31.25)     2:01.13 (31.49)
        2:32.37 (31.24)     3:04.04 (31.67)     3:36.12 (32.08)     4:07.65 (31.53)
        4:39.59 (31.94)     5:11.50 (31.91)     5:43.11 (31.61)     6:14.68 (31.57)
        6:46.65 (31.97)     7:18.48 (31.83)     7:50.27 (31.79)     8:21.66 (31.39)
        8:52.81 (31.15)     9:24.08 (31.27)     9:55.81 (31.73)    10:27.12 (31.31)
       10:58.20 (31.08)    11:29.87 (31.67)    12:00.66 (30.79)    12:31.84 (31.18)
       13:03.02 (31.18)    13:33.59 (30.57)    14:04.81 (31.22)    14:36.37 (31.56)
       15:07.38 (31.01)    15:38.15 (30.77)    16:08.51 (30.36)    16:39.25 (30.74)
       17:08.08 (28.83)
  4 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area-ST       17:54.63   17:22.65   15  
                  26.81       57.09 (30.28)     1:28.19 (31.10)     1:59.55 (31.36)
        2:31.18 (31.63)     3:02.59 (31.41)     3:34.21 (31.62)     4:06.16 (31.95)
        4:38.05 (31.89)     5:09.77 (31.72)     5:41.67 (31.90)     6:13.67 (32.00)
        6:45.72 (32.05)     7:17.99 (32.27)     7:49.86 (31.87)     8:21.78 (31.92)
        8:53.64 (31.86)     9:25.47 (31.83)     9:57.34 (31.87)    10:29.58 (32.24)
       11:01.57 (31.99)    11:33.44 (31.87)    12:05.73 (32.29)    12:37.87 (32.14)
       13:09.72 (31.85)    13:41.15 (31.43)    14:13.05 (31.90)    14:44.96 (31.91)
       15:16.93 (31.97)    15:48.86 (31.93)    16:20.47 (31.61)    16:52.30 (31.83)
       17:22.65 (30.35)
  5 Jones, George             14 TXLA-ST             18:33.59   17:47.54   14  
                  28.17     1:00.13 (31.96)     1:32.48 (32.35)     2:05.02 (32.54)
        2:37.97 (32.95)     3:10.60 (32.63)     3:43.19 (32.59)     4:16.21 (33.02)
        4:48.67 (32.46)     5:20.84 (32.17)     5:53.75 (32.91)     6:26.82 (33.07)
        6:59.71 (32.89)     7:32.30 (32.59)     8:04.83 (32.53)     8:38.08 (33.25)
        9:10.52 (32.44)     9:42.73 (32.21)    10:14.99 (32.26)    10:48.04 (33.05)
       11:20.18 (32.14)    11:52.91 (32.73)    12:25.20 (32.29)    12:58.57 (33.37)
       13:31.38 (32.81)    14:04.24 (32.86)    14:36.51 (32.27)    15:08.71 (32.20)
       15:41.17 (32.46)    16:13.76 (32.59)    16:45.91 (32.15)    17:17.54 (31.63)
       17:47.54 (30.00)
  6 Orloff, Griff             13 NTRO-ST             17:44.04   17:48.10   13  
                  28.26       59.30 (31.04)     1:30.65 (31.35)     2:02.81 (32.16)
        2:35.00 (32.19)     3:07.51 (32.51)     3:40.29 (32.78)     4:13.02 (32.73)
        4:45.40 (32.38)     5:18.27 (32.87)     5:51.58 (33.31)     6:23.86 (32.28)
        6:56.49 (32.63)     7:29.79 (33.30)     8:02.47 (32.68)     8:35.00 (32.53)
        9:07.99 (32.99)     9:39.41 (31.42)    10:12.33 (32.92)    10:45.12 (32.79)
       11:17.99 (32.87)    11:51.04 (33.05)    12:24.02 (32.98)    12:56.82 (32.80)
       13:29.43 (32.61)    14:02.00 (32.57)    14:34.10 (32.10)    15:06.71 (32.61)
       15:39.31 (32.60)    16:11.77 (32.46)    16:44.15 (32.38)    17:16.83 (32.68)
       17:48.10 (31.27)
  7 Bennett, Colton           14 ATAC-ST             19:46.32L  17:51.58   12  
                  28.10       59.50 (31.40)     1:31.61 (32.11)     2:04.36 (32.75)
        2:37.21 (32.85)     3:09.77 (32.56)     3:42.28 (32.51)     4:15.12 (32.84)
        4:47.86 (32.74)     5:20.37 (32.51)     5:53.39 (33.02)     6:25.52 (32.13)
        6:58.54 (33.02)     7:31.40 (32.86)     8:04.15 (32.75)     8:36.76 (32.61)
        9:09.84 (33.08)     9:42.39 (32.55)    10:15.35 (32.96)    10:48.36 (33.01)
       11:21.18 (32.82)    11:54.01 (32.83)    12:26.64 (32.63)    12:59.50 (32.86)
       13:32.45 (32.95)    14:05.64 (33.19)    14:38.54 (32.90)    15:11.45 (32.91)
       15:44.02 (32.57)    16:16.53 (32.51)    16:49.17 (32.64)    17:21.39 (32.22)
       17:51.58 (30.19)
  8 McGrath, Nathan           13 Winning Waters-ST   18:14.39   18:00.13   11  
                  26.95       57.80 (30.85)     1:29.79 (31.99)     2:02.38 (32.59)
        2:34.91 (32.53)     3:07.81 (32.90)     3:40.45 (32.64)     4:13.39 (32.94)
        4:46.36 (32.97)     5:19.45 (33.09)     5:53.04 (33.59)     6:26.15 (33.11)
        6:59.66 (33.51)     7:33.34 (33.68)     8:06.69 (33.35)     8:40.15 (33.46)
        9:13.42 (33.27)     9:46.54 (33.12)    10:20.26 (33.72)    10:53.60 (33.34)
       11:27.04 (33.44)    11:59.86 (32.82)    12:33.28 (33.42)    13:06.54 (33.26)
       13:39.69 (33.15)    14:11.81 (32.12)    14:45.11 (33.30)    15:19.28 (34.17)
       15:52.64 (33.36)    16:25.64 (33.00)    16:58.68 (33.04)    17:30.16 (31.48)
       18:00.13 (29.97)
  9 Montesinos, Santi         14 ASC-ST              18:35.45   18:17.54    9  
                  28.59     1:00.26 (31.67)     1:32.66 (32.40)     2:05.16 (32.50)
        2:38.23 (33.07)     3:11.41 (33.18)     3:44.36 (32.95)     4:17.44 (33.08)
        4:50.85 (33.41)     5:24.45 (33.60)     5:58.07 (33.62)     6:31.49 (33.42)
        7:05.37 (33.88)     7:39.18 (33.81)     8:12.81 (33.63)     8:46.64 (33.83)
        9:20.29 (33.65)     9:54.51 (34.22)    10:28.41 (33.90)    11:01.58 (33.17)
       11:35.69 (34.11)    12:09.58 (33.89)    12:42.43 (32.85)    13:16.66 (34.23)
       13:51.17 (34.51)    14:24.80 (33.63)    14:58.63 (33.83)    15:32.76 (34.13)
       16:06.76 (34.00)    16:39.64 (32.88)    17:13.06 (33.42)    17:46.16 (33.10)
       18:17.54 (31.38)
 10 Herceg, Luka              13 NTRO-ST             19:00.24   18:22.29    7  
                  28.66     1:00.50 (31.84)     1:33.10 (32.60)     2:06.06 (32.96)
        2:38.90 (32.84)     3:11.82 (32.92)     3:45.30 (33.48)     4:18.33 (33.03)
        4:51.57 (33.24)     5:25.42 (33.85)     5:59.02 (33.60)     6:33.09 (34.07)
        7:06.85 (33.76)     7:40.94 (34.09)     8:15.03 (34.09)     8:48.80 (33.77)
        9:22.77 (33.97)     9:56.86 (34.09)    10:30.79 (33.93)    11:04.78 (33.99)
       11:38.78 (34.00)    12:12.85 (34.07)    12:46.74 (33.89)    13:20.90 (34.16)
       13:55.03 (34.13)    14:28.46 (33.43)    15:02.42 (33.96)    15:36.44 (34.02)
       16:09.66 (33.22)    16:42.81 (33.15)    17:17.05 (34.24)    17:50.72 (33.67)
       18:22.29 (31.57)
 11 Schweizer, Aiydan         13 NTRO-ST             18:12.52   18:23.37    6  
                  29.63     1:01.95 (32.32)     1:35.50 (33.55)     2:09.25 (33.75)
        2:42.54 (33.29)     3:15.91 (33.37)     3:49.76 (33.85)     4:23.63 (33.87)
        4:57.11 (33.48)     5:31.21 (34.10)     6:05.16 (33.95)     6:39.24 (34.08)
        7:13.09 (33.85)     7:47.27 (34.18)     8:21.44 (34.17)     8:54.64 (33.20)
        9:28.40 (33.76)    10:01.77 (33.37)    10:35.97 (34.20)    11:08.89 (32.92)
       11:42.46 (33.57)    12:16.19 (33.73)    12:49.67 (33.48)    13:23.35 (33.68)
       13:57.12 (33.77)    14:30.48 (33.36)    15:04.44 (33.96)    15:38.28 (33.84)
       16:11.55 (33.27)    16:45.01 (33.46)    17:18.92 (33.91)    17:51.57 (32.65)
       18:23.37 (31.80)
 12 Bried, Walker             14 NTRO-ST             18:41.92   18:43.36    5  
                  29.24     1:01.53 (32.29)     1:34.22 (32.69)     2:07.21 (32.99)
        2:40.24 (33.03)     3:13.64 (33.40)     3:47.25 (33.61)     4:21.43 (34.18)
        4:55.74 (34.31)     5:30.04 (34.30)     6:04.31 (34.27)     6:38.75 (34.44)
        7:13.37 (34.62)     7:47.62 (34.25)     8:21.90 (34.28)     8:56.26 (34.36)
        9:31.02 (34.76)    10:05.76 (34.74)    10:40.02 (34.26)    11:14.91 (34.89)
       11:49.49 (34.58)    12:24.08 (34.59)    12:58.46 (34.38)    13:32.13 (33.67)
       14:06.46 (34.33)    14:41.40 (34.94)    15:16.42 (35.02)    15:51.07 (34.65)
       16:25.70 (34.63)    17:00.13 (34.43)    17:35.08 (34.95)    18:09.65 (34.57)
       18:43.36 (33.71)
 13 Brown, Anderson           13 HSC-ST              17:24.39   19:19.48    4  
                  28.10     1:00.28 (32.18)     1:33.92 (33.64)     2:07.73 (33.81)
        2:41.26 (33.53)     3:14.68 (33.42)     3:49.57 (34.89)     4:24.46 (34.89)
        4:59.50 (35.04)     5:34.48 (34.98)     6:10.16 (35.68)     6:45.24 (35.08)
        7:20.56 (35.32)     7:56.88 (36.32)     8:32.65 (35.77)     9:08.80 (36.15)
        9:44.27 (35.47)    10:19.79 (35.52)    10:55.44 (35.65)    11:31.12 (35.68)
       12:07.37 (36.25)    12:43.33 (35.96)    13:19.60 (36.27)    13:56.21 (36.61)
       14:33.21 (37.00)    15:10.36 (37.15)    15:47.04 (36.68)    16:24.24 (37.20)
       17:00.42 (36.18)    17:35.56 (35.14)    18:10.65 (35.09)    18:46.28 (35.63)
       19:19.48 (33.20)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Starnes, Garrett          14 Alamo Area-ST          53.25      52.54   20  
                  25.63       52.54 (26.91)                                        
  2 Armstrong, Truman         14 ASC-ST                 53.94      53.21   17  
                  26.09       53.21 (27.12)                                        
  3 Croley, Ethan             14 SASA-ST                56.22      54.33   16  
                  26.73       54.33 (27.60)                                        
  4 Solis, Nickolas           14 Alamo Area-ST          55.85      55.11   15  
                  27.04       55.11 (28.07)                                        
  5 Croley, Evan              13 SASA-ST                56.55      55.16   14  
                  26.91       55.16 (28.25)                                        
  6 Roberts, Evan             13 WLOO-ST                55.48      55.67   13  
                  27.01       55.67 (28.66)                                        
  7 Wang, Sonny               13 WLOO-ST                57.01      56.84   12  
                  27.76       56.84 (29.08)                                        
  8 Trevino, Andros           14 Alamo Area-ST          57.25      57.54   11  
                  28.09       57.54 (29.45)                                        
B - Final
  9 Scott, Luke               13 Alamo Area-ST          58.12      57.21    9  
                  27.72       57.21 (29.49)                                        
 10 Zou, Andrew               13 ASC-ST                 58.10      57.27    7  
                  27.90       57.27 (29.37)                                        
 11 Ho, Evan                  14 LCA-ST                 57.64      57.33    6  
                  27.96       57.33 (29.37)                                        
 12 Cai, Kevin                14 Alamo Area-ST          57.89      57.52    5  
                  28.26       57.52 (29.26)                                        
 13 Manry, Anderson           14 NTRO-ST                58.09      57.57    4  
                  28.08       57.57 (29.49)                                        
 14 Teeters, Stefen           13 NTRO-ST                58.17      57.75    3  
                  28.48       57.75 (29.27)                                        
 15 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST                57.92      58.54    2  
                  28.22       58.54 (30.32)                                        
 16 Flynn, Kelson             14 NTRO-ST                58.86      58.88    1  
                  28.36       58.88 (30.52)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Starnes, Garrett          14 Alamo Area-ST          54.50      53.25  
                  26.35       53.25 (26.90)                                        
  2 Armstrong, Truman         14 ASC-ST                 56.01      53.94  
                  26.31       53.94 (27.63)                                        
  3 Roberts, Evan             13 WLOO-ST                56.25      55.48  
                  27.24       55.48 (28.24)                                        
  4 Solis, Nickolas           14 Alamo Area-ST          57.09      55.85  
                  27.29       55.85 (28.56)                                        
  5 Croley, Ethan             14 SASA-ST                55.53      56.22  
                  27.13       56.22 (29.09)                                        
  6 Croley, Evan              13 SASA-ST                57.72      56.55  
                  27.62       56.55 (28.93)                                        
  7 Wang, Sonny               13 WLOO-ST                57.46      57.01  
                  27.40       57.01 (29.61)                                        
  8 Trevino, Andros           14 Alamo Area-ST        1:00.05      57.25  
                  27.68       57.25 (29.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ho, Evan                  14 LCA-ST                 58.43      57.64  
                  28.17       57.64 (29.47)                                        
 10 Cai, Kevin                14 Alamo Area-ST          57.66      57.89  
                  28.57       57.89 (29.32)                                        
 11 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST                57.50      57.92  
                  28.13       57.92 (29.79)                                        
 12 Manry, Anderson           14 NTRO-ST              1:11.45L     58.09  
                  28.06       58.09 (30.03)                                        
 13 Zou, Andrew               13 ASC-ST                 58.97      58.10  
                  28.15       58.10 (29.95)                                        
 14 Scott, Luke               13 Alamo Area-ST        1:00.06      58.12  
                  28.14       58.12 (29.98)                                        
 15 Teeters, Stefen           13 NTRO-ST                59.95      58.17  
                  28.36       58.17 (29.81)                                        
 16 Flynn, Kelson             14 NTRO-ST                57.54      58.86  
                  28.32       58.86 (30.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Esslemont, Zander         14 NTRO-ST                59.01      59.08  
                  28.92       59.08 (30.16)                                        
 18 Doyle, Colin              14 Winning Waters-ST      59.75      59.19  
                  28.67       59.19 (30.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Stephenson, Matthew       14 TXLA-ST              1:00.35      59.29  
                  28.59       59.29 (30.70)                                        
 20 Adams, Ben                14 ASC-ST                 59.22      59.42  
                  29.37       59.42 (30.05)                                        
 21 Snyder, Matthew           14 TST-ST                 59.89      59.50  
                  28.66       59.50 (30.84)                                        
 22 Presses, Nikolas          14 Alamo Area-ST          56.00      59.57  
                  29.13       59.57 (30.44)                                        
 23 Radcliff, Grady           14 WLOO-ST              1:01.18    1:00.47  
                  29.26     1:00.47 (31.21)                                        
 24 Shadowen, Dillon          13 NTRO-ST              1:01.08    1:00.48  
                  29.31     1:00.48 (31.17)                                        
 25 Bishop, Danny             13 NTRO-ST              1:00.29    1:00.90  
                  29.79     1:00.90 (31.11)                                        
 26 Peterson, Luke            13 Alamo Area-ST        1:11.91L   1:01.21  
                  29.29     1:01.21 (31.92)                                        
 27 Sabuda, Matthew           14 NTRO-ST              1:10.30L   1:01.52  
                  30.25     1:01.52 (31.27)                                        
 28 Hays, Chase               14 ATAC-ST              1:00.80    1:02.05  
                  30.57     1:02.05 (31.48)                                        
 29 Gamboa, Esteban           14 NTRO-ST              1:11.58L   1:02.40  
                  29.84     1:02.40 (32.56)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Li, Daniel                14 ASC-ST               1:59.69    1:57.62   20  
                  27.52       57.23 (29.71)     1:27.14 (29.91)     1:57.62 (30.48)
  2 Croley, Evan              13 SASA-ST              2:04.33    1:59.46   17  
                  28.30       58.57 (30.27)     1:29.80 (31.23)     1:59.46 (29.66)
  3 Roberts, Evan             13 WLOO-ST              1:59.70    1:59.92   16  
                  27.79       57.99 (30.20)     1:29.16 (31.17)     1:59.92 (30.76)
  4 Lackey, Seth              14 SASA-ST              2:01.18    2:00.08   15  
                  28.20       58.27 (30.07)     1:29.17 (30.90)     2:00.08 (30.91)
  5 Wang, Sonny               13 WLOO-ST              2:06.46    2:03.74   14  
                  28.51       59.80 (31.29)     1:32.42 (32.62)     2:03.74 (31.32)
  6 Teeters, Stefen           13 NTRO-ST              2:04.25    2:04.04   13  
                  29.31     1:00.86 (31.55)     1:32.75 (31.89)     2:04.04 (31.29)
  7 Stephenson, Matthew       14 TXLA-ST              2:06.27    2:04.79   12  
                  29.21     1:00.58 (31.37)     1:32.67 (32.09)     2:04.79 (32.12)
 -- Doyle, Colin              14 Winning Waters-ST    2:08.94         DQ  
                  29.89     1:02.24 (32.35)     1:36.62 (34.38)                    
B - Final
  9 Erwin, Tommy              14 WAVE-ST              2:09.98    2:07.06    9  
                  30.57     1:02.81 (32.24)     1:35.14 (32.33)     2:07.06 (31.92)
 10 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST              2:10.97    2:07.18    7  
                  29.56     1:01.61 (32.05)     1:34.42 (32.81)     2:07.18 (32.76)
 11 Adams, Ben                14 ASC-ST               2:09.09    2:09.16    6  
                  30.23     1:03.65 (33.42)     1:37.12 (33.47)     2:09.16 (32.04)
 12 Presses, Nikolas          14 Alamo Area-ST        2:09.94    2:09.47    5  
                  30.08     1:03.80 (33.72)     1:37.44 (33.64)     2:09.47 (32.03)
 13 Propst, Pierce            13 TXLA-ST              2:11.28    2:12.33    4  
                  31.41     1:04.78 (33.37)     1:38.66 (33.88)     2:12.33 (33.67)
 -- Hays, Chase               14 ATAC-ST              2:13.48        DFS  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, Daniel                14 ASC-ST               1:59.60    1:59.69  
                  27.23       57.44 (30.21)     1:28.65 (31.21)     1:59.69 (31.04)
  2 Roberts, Evan             13 WLOO-ST              2:01.61    1:59.70  
                  27.64       57.67 (30.03)     1:28.89 (31.22)     1:59.70 (30.81)
  3 Lackey, Seth              14 SASA-ST              2:05.04    2:01.18  
                  28.72       59.56 (30.84)     1:30.58 (31.02)     2:01.18 (30.60)
  4 Croley, Ethan             14 SASA-ST              2:02.62    2:02.20  
                  28.56       59.49 (30.93)     1:30.89 (31.40)     2:02.20 (31.31)
  5 Teeters, Stefen           13 NTRO-ST              2:06.41    2:04.25  
                  28.90     1:00.05 (31.15)     1:32.02 (31.97)     2:04.25 (32.23)
  6 Croley, Evan              13 SASA-ST              2:01.57    2:04.33  
                  28.58       59.42 (30.84)   2:04.33 (1:04.91)         2:04.33 ( )
  7 Stephenson, Matthew       14 TXLA-ST              2:10.80    2:06.27  
                  29.59     1:01.45 (31.86)     1:34.06 (32.61)     2:06.27 (32.21)
  8 Wang, Sonny               13 WLOO-ST              2:11.32    2:06.46  
                  29.27     1:00.95 (31.68)     1:33.82 (32.87)     2:06.46 (32.64)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Esslemont, Zander         14 NTRO-ST              2:09.44    2:08.80  
                  29.82     1:02.80 (32.98)     1:36.61 (33.81)     2:08.80 (32.19)
 10 Doyle, Colin              14 Winning Waters-ST    2:09.34    2:08.94  
                  29.96     1:02.36 (32.40)     1:35.97 (33.61)     2:08.94 (32.97)
 11 Adams, Ben                14 ASC-ST               2:08.95    2:09.09  
                  30.33     1:03.22 (32.89)     1:37.09 (33.87)     2:09.09 (32.00)
 12 Presses, Nikolas          14 Alamo Area-ST        2:10.25    2:09.94  
                  31.13     1:04.09 (32.96)     1:37.27 (33.18)     2:09.94 (32.67)
 13 Erwin, Tommy              14 WAVE-ST              2:14.35    2:09.98  
                  31.13     1:04.63 (33.50)     1:38.12 (33.49)     2:09.98 (31.86)
 14 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST              2:09.26    2:10.97  
                  30.22     1:03.16 (32.94)     1:37.14 (33.98)     2:10.97 (33.83)
 15 Propst, Pierce            13 TXLA-ST              2:14.01    2:11.28  
                  31.49     1:04.69 (33.20)     1:38.35 (33.66)     2:11.28 (32.93)
 16 Robertson, Michael        14 Alamo Area-ST        2:10.52    2:12.69  
                  30.32     1:04.23 (33.91)     1:38.81 (34.58)     2:12.69 (33.88)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shadowen, Dillon          13 NTRO-ST              2:13.04    2:12.97  
                  30.41     1:04.19 (33.78)     1:39.25 (35.06)     2:12.97 (33.72)
 18 Bishop, Danny             13 NTRO-ST              2:11.52    2:13.32  
                  31.44     1:05.29 (33.85)     1:39.40 (34.11)     2:13.32 (33.92)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hays, Chase               14 ATAC-ST              2:14.13    2:13.48  
                  31.41     1:06.47 (35.06)     1:41.58 (35.11)     2:13.48 (31.90)
 20 Pitkanen, Kai             14 NTRO-ST              2:14.52    2:15.79  
                  32.17     1:06.28 (34.11)     1:42.11 (35.83)     2:15.79 (33.68)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area-ST        1:02.07    1:01.42   20  
                  28.79     1:01.42 (32.63)                                        
  2 Manry, Anderson           14 NTRO-ST              1:02.88    1:02.30   17  
                  29.20     1:02.30 (33.10)                                        
  3 Sidhipong, Bodhi          14 WHAC-ST              1:03.37    1:03.34   16  
                  29.86     1:03.34 (33.48)                                        
  4 Kelly, Jeremy             13 NTRO-ST              1:04.11    1:04.12   15  
                  29.81     1:04.12 (34.31)                                        
  5 Hart, Jackson             14 LCA-ST               1:05.09    1:04.65   14  
                  30.53     1:04.65 (34.12)                                        
  6 O'Leary, Ryan             14 ASC-ST               1:04.76    1:04.66   13  
                  30.77     1:04.66 (33.89)                                        
  7 Stewart, Ian              14 Alamo Area-ST        1:04.91    1:04.72   12  
                  30.23     1:04.72 (34.49)                                        
  8 Ho, Evan                  14 LCA-ST               1:05.11    1:05.49   11  
                  30.66     1:05.49 (34.83)                                        
B - Final
  9 Scott, Luke               13 Alamo Area-ST        1:05.88    1:03.54    9  
                  29.47     1:03.54 (34.07)                                        
 10 Cao, Kellen               14 ATAC-ST              1:05.62    1:04.23    7  
                  30.30     1:04.23 (33.93)                                        
 11 Petersen, Kole            14 TXLA-ST              1:05.95    1:04.72    6  
                  30.74     1:04.72 (33.98)                                        
 12 Jones, George             14 TXLA-ST              1:05.22    1:04.83    5  
                  30.21     1:04.83 (34.62)                                        
 13 Blancaflor, Rance         14 NTRO-ST              1:06.09    1:05.99    4  
                  30.97     1:05.99 (35.02)                                        
 14 Rivas Cardona, Diego      14 WLOO-ST              1:05.69    1:06.06    3  
                  30.56     1:06.06 (35.50)                                        
 15 Brown, Anderson           13 HSC-ST               1:06.07    1:06.21    2  
                  31.13     1:06.21 (35.08)                                        
 16 Guzman, Marco             13 LSAC-ST              1:06.14    1:06.38    1  
                  31.34     1:06.38 (35.04)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area-ST        1:02.64    1:02.07  
                  28.96     1:02.07 (33.11)                                        
  2 Manry, Anderson           14 NTRO-ST              1:06.61    1:02.88  
                  28.68     1:02.88 (34.20)                                        
  3 Sidhipong, Bodhi          14 WHAC-ST              1:02.63    1:03.37  
                  29.84     1:03.37 (33.53)                                        
  4 Li, Daniel                14 ASC-ST               1:04.02    1:03.64  
                  30.37     1:03.64 (33.27)                                        
  5 Kelly, Jeremy             13 NTRO-ST              1:02.59    1:04.11  
                  30.79     1:04.11 (33.32)                                        
  6 O'Leary, Ryan             14 ASC-ST               1:04.94    1:04.76  
                  30.90     1:04.76 (33.86)                                        
  7 Stewart, Ian              14 Alamo Area-ST        1:08.94    1:04.91  
                  30.40     1:04.91 (34.51)                                        
  8 Hart, Jackson             14 LCA-ST               1:06.70    1:05.09  
                  30.46     1:05.09 (34.63)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ho, Evan                  14 LCA-ST               1:06.75    1:05.11  
                  30.50     1:05.11 (34.61)                                        
 10 Jones, George             14 TXLA-ST              1:05.71    1:05.22  
                  30.62     1:05.22 (34.60)                                        
 11 Cao, Kellen               14 ATAC-ST              1:04.27    1:05.62  
                  30.91     1:05.62 (34.71)                                        
 12 Rivas Cardona, Diego      14 WLOO-ST              1:06.59    1:05.69  
                  30.58     1:05.69 (35.11)                                        
 13 Scott, Luke               13 Alamo Area-ST        1:04.78    1:05.88  
                  30.42     1:05.88 (35.46)                                        
 14 Petersen, Kole            14 TXLA-ST              1:06.15    1:05.95  
                  31.34     1:05.95 (34.61)                                        
 15 Spradling, Riley          14 Alamo Area-ST        1:05.60    1:06.04  
                  31.33     1:06.04 (34.71)                                        
 16 Brown, Anderson           13 HSC-ST               1:06.71    1:06.07  
                  30.92     1:06.07 (35.15)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Blancaflor, Rance         14 NTRO-ST              1:05.47    1:06.09  
                  31.16     1:06.09 (34.93)                                        
 18 Guzman, Marco             13 LSAC-ST              1:07.27    1:06.14  
                  31.52     1:06.14 (34.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Orloff, Griff             13 NTRO-ST              1:07.20    1:07.57  
                  31.76     1:07.57 (35.81)                                        
 20 Doyle, Colin              14 Winning Waters-ST    1:09.73    1:07.79  
                  32.45     1:07.79 (35.34)                                        
 21 Thomason, Nate            13 WLOO-ST              1:08.82    1:08.30  
                  32.19     1:08.30 (36.11)                                        
 22 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST              1:08.51    1:08.70  
                  31.20     1:08.70 (37.50)                                        
 23 Gupta, Arsh               14 WLOO-ST              1:09.68    1:09.02  
                  32.84     1:09.02 (36.18)                                        
 24 Baxley, James             13 WLOO-ST              1:09.40    1:09.46  
                  32.58     1:09.46 (36.88)                                        
 25 Bishop, Danny             13 NTRO-ST              1:08.84    1:10.02  
                  32.20     1:10.02 (37.82)                                        
 26 Leong, Ivan               13 WLOO-ST              1:09.42    1:10.27  
                  33.80     1:10.27 (36.47)                                        
 27 Sabuda, Matthew           14 NTRO-ST              1:09.76    1:11.15  
                  32.84     1:11.15 (38.31)                                        
 28 Merriman, Ben             14 ASC-ST               1:09.22    1:11.89  
                  33.78     1:11.89 (38.11)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Petersen, Kole            14 TXLA-ST              2:17.88    2:16.58   20  
                  30.96     1:05.37 (34.41)     1:40.82 (35.45)     2:16.58 (35.76)
  2 Kelly, Jeremy             13 NTRO-ST              2:21.10    2:17.52   17  
                  30.96     1:05.82 (34.86)     1:41.97 (36.15)     2:17.52 (35.55)
  3 Lackey, Seth              14 SASA-ST              2:19.97    2:18.73   16  
                  30.64     1:05.45 (34.81)     1:41.76 (36.31)     2:18.73 (36.97)
  4 O'Leary, Ryan             14 ASC-ST               2:20.59    2:19.11   15  
                  31.53     1:06.59 (35.06)     1:42.37 (35.78)     2:19.11 (36.74)
  5 Cao, Kellen               14 ATAC-ST              2:22.06    2:20.33   14  
                  31.40     1:06.72 (35.32)     1:43.24 (36.52)     2:20.33 (37.09)
  6 Wang, Raymond             14 NTRO-ST              2:20.98    2:20.38   13  
                  31.67     1:07.05 (35.38)     1:44.10 (37.05)     2:20.38 (36.28)
  7 Guzman, Marco             13 LSAC-ST              2:21.88    2:21.83   12  
                  32.73     1:07.42 (34.69)     1:44.05 (36.63)     2:21.83 (37.78)
  8 Orloff, Griff             13 NTRO-ST              2:22.00    2:22.14   11  
                  31.99     1:07.75 (35.76)     1:44.66 (36.91)     2:22.14 (37.48)
B - Final
  9 Hart, Jackson             14 LCA-ST               2:24.25    2:19.12    9  
                  31.80     1:07.34 (35.54)     1:43.61 (36.27)     2:19.12 (35.51)
 10 Brown, Anderson           13 HSC-ST               2:23.71    2:20.94    7  
                  31.76     1:07.93 (36.17)     1:44.62 (36.69)     2:20.94 (36.32)
 11 Sidhipong, Bodhi          14 WHAC-ST              2:27.71    2:22.12    6  
                  31.42     1:07.20 (35.78)     1:44.58 (37.38)     2:22.12 (37.54)
 12 Thomason, Nate            13 WLOO-ST              2:28.43    2:26.15    5  
                  32.47     1:10.52 (38.05)     1:48.85 (38.33)     2:26.15 (37.30)
 13 Blancaflor, Rance         14 NTRO-ST              2:26.56    2:26.35    4  
                  32.18     1:09.42 (37.24)     1:47.97 (38.55)     2:26.35 (38.38)
 14 Jones, George             14 TXLA-ST              2:25.51    2:27.51    3  
                  32.54     1:09.35 (36.81)     1:48.83 (39.48)     2:27.51 (38.68)
 15 Scott, Luke               13 Alamo Area-ST        2:29.00    2:28.23    2  
                  32.29     1:10.72 (38.43)     1:49.63 (38.91)     2:28.23 (38.60)
 -- Leong, Ivan               13 WLOO-ST              2:29.65         DQ  
                  34.43     1:12.22 (37.79)     1:50.39 (38.17)          DQ (37.97)
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Petersen, Kole            14 TXLA-ST              2:18.52    2:17.88  
                  31.42     1:06.25 (34.83)     1:42.09 (35.84)     2:17.88 (35.79)
  2 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area-ST        2:18.29    2:18.26  
                  30.32     1:05.09 (34.77)     1:41.84 (36.75)     2:18.26 (36.42)
  3 Lackey, Seth              14 SASA-ST              2:29.41    2:19.97  
                  30.73     1:06.10 (35.37)     1:42.74 (36.64)     2:19.97 (37.23)
  4 O'Leary, Ryan             14 ASC-ST               2:20.08    2:20.59  
                  31.67     1:07.46 (35.79)     1:43.69 (36.23)     2:20.59 (36.90)
  5 Wang, Raymond             14 NTRO-ST              2:28.54    2:20.98  
                  31.42     1:07.00 (35.58)     1:43.43 (36.43)     2:20.98 (37.55)
  6 Kelly, Jeremy             13 NTRO-ST              2:14.85    2:21.10  
                  31.21     1:07.12 (35.91)     1:44.16 (37.04)     2:21.10 (36.94)
  7 Guzman, Marco             13 LSAC-ST              2:25.82    2:21.88  
                  32.41     1:08.97 (36.56)     1:45.58 (36.61)     2:21.88 (36.30)
  8 Orloff, Griff             13 NTRO-ST              2:23.78    2:22.00  
                  32.02     1:07.77 (35.75)     1:44.77 (37.00)     2:22.00 (37.23)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cao, Kellen               14 ATAC-ST              2:17.69    2:22.06  
                  32.22     1:08.18 (35.96)     1:45.50 (37.32)     2:22.06 (36.56)
 10 Brown, Anderson           13 HSC-ST               2:26.34    2:23.71  
                  31.74     1:09.08 (37.34)     1:46.81 (37.73)     2:23.71 (36.90)
 11 Spradling, Riley          14 Alamo Area-ST        2:26.53    2:24.03  
                  31.80     1:07.76 (35.96)     1:45.44 (37.68)     2:24.03 (38.59)
 12 Hart, Jackson             14 LCA-ST               2:26.16    2:24.25  
                  31.24     1:07.66 (36.42)     1:45.68 (38.02)     2:24.25 (38.57)
 13 Jones, George             14 TXLA-ST              2:31.62    2:25.51  
                  31.14     1:08.06 (36.92)     1:46.69 (38.63)     2:25.51 (38.82)
 14 Blancaflor, Rance         14 NTRO-ST              2:26.47    2:26.56  
                  32.52     1:10.24 (37.72)     1:48.32 (38.08)     2:26.56 (38.24)
 15 Sidhipong, Bodhi          14 WHAC-ST              2:22.44    2:27.71  
                  32.88     1:09.75 (36.87)     1:48.57 (38.82)     2:27.71 (39.14)
 16 Thomason, Nate            13 WLOO-ST              2:56.23L   2:28.43  
                                1:10.77 ( )     1:49.35 (38.58)     2:28.43 (39.08)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Scott, Luke               13 Alamo Area-ST        2:26.29    2:29.00  
                  32.52     1:10.77 (38.25)     1:49.48 (38.71)     2:29.00 (39.52)
 18 Leong, Ivan               13 WLOO-ST              2:30.74    2:29.65  
                  34.69     1:13.15 (38.46)     1:52.35 (39.20)     2:29.65 (37.30)
-------------------------------------------------------------------------
 19 He, Benjamin              14 WLOO-ST              2:32.84    2:32.70  
                  33.85     1:12.66 (38.81)     1:52.92 (40.26)     2:32.70 (39.78)
 20 Lain, Max                 13 COTA-ST              2:32.87    2:32.94  
                  34.04     1:12.84 (38.80)     1:52.45 (39.61)     2:32.94 (40.49)
 21 Gupta, Arsh               14 WLOO-ST              2:32.68    2:33.43  
                  34.76     1:13.79 (39.03)     1:53.70 (39.91)     2:33.43 (39.73)
 22 Baxley, James             13 WLOO-ST              2:32.16    2:33.52  
                  33.52     1:13.49 (39.97)     1:53.82 (40.33)     2:33.52 (39.70)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bedford, Josh             14 ASC-ST                 55.30      54.69   20  
                  25.58       54.69 (29.11)                                        
  2 Betancour, Tomas          14 HPAC-ST                56.13      55.13   17  
                  25.78       55.13 (29.35)                                        
  3 Solis, Nickolas           14 Alamo Area-ST          55.35      55.22   16  
                  26.26       55.22 (28.96)                                        
  4 Brown, Anderson           13 HSC-ST                 55.86      55.31   15  
                  26.34       55.31 (28.97)                                        
  5 Manry, Anderson           14 NTRO-ST                55.37      55.41   14  
                  26.00       55.41 (29.41)                                        
  6 Cai, Kevin                14 Alamo Area-ST          55.98      56.05   13  
                  26.43       56.05 (29.62)                                        
  7 Armstrong, Truman         14 ASC-ST                 56.76      56.14   12  
                  26.12       56.14 (30.02)                                        
  8 Starnes, Garrett          14 Alamo Area-ST          56.29      56.57   11  
                  26.76       56.57 (29.81)                                        
B - Final
  9 Scott, Luke               13 Alamo Area-ST          57.25      56.23    9  
                  25.37       56.23 (30.86)                                        
 10 Sabuda, Matthew           14 NTRO-ST                57.85      56.44    7  
                  26.49       56.44 (29.95)                                        
 11 Zou, Andrew               13 ASC-ST                 57.68      56.46    6  
                  26.58       56.46 (29.88)                                        
 12 Bose, Levi                13 ATAC-ST                57.55      57.00    5  
                  26.72       57.00 (30.28)                                        
 13 Radcliff, Grady           14 WLOO-ST                57.84      57.25    4  
                  27.28       57.25 (29.97)                                        
 14 He, Benjamin              14 WLOO-ST                57.98      57.52    3  
                  26.79       57.52 (30.73)                                        
 15 Galindo, Marc             14 ASC-ST                 59.46      57.75    2  
                  26.89       57.75 (30.86)                                        
 16 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area-ST          58.44      58.24    1  
                  27.47       58.24 (30.77)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stewart, Ian              14 Alamo Area-ST          56.35      54.92  
                  25.52       54.92 (29.40)                                        
  2 Bedford, Josh             14 ASC-ST                 55.12      55.30  
                  25.52       55.30 (29.78)                                        
  3 Solis, Nickolas           14 Alamo Area-ST          56.06      55.35  
                  26.45       55.35 (28.90)                                        
  4 Manry, Anderson           14 NTRO-ST                58.87      55.37  
                  25.64       55.37 (29.73)                                        
  5 Brown, Anderson           13 HSC-ST                 56.51      55.86  
                  26.17       55.86 (29.69)                                        
  6 Cai, Kevin                14 Alamo Area-ST          56.88      55.98  
                  26.17       55.98 (29.81)                                        
  7 Betancour, Tomas          14 HPAC-ST                58.56      56.13  
                  26.10       56.13 (30.03)                                        
  8 Starnes, Garrett          14 Alamo Area-ST          56.47      56.29  
                  26.21       56.29 (30.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Armstrong, Truman         14 ASC-ST                 55.94      56.76  
                  26.91       56.76 (29.85)                                        
 10 Flynn, Kelson             14 NTRO-ST                55.16      56.88  
                  26.06       56.88 (30.82)                                        
 11 Scott, Luke               13 Alamo Area-ST          57.84      57.25  
                  25.89       57.25 (31.36)                                        
 12 Bose, Levi                13 ATAC-ST                59.45      57.55  
                  26.71       57.55 (30.84)                                        
 13 Frazier, Scotty           13 NTRO-ST                59.33      57.65  
                  26.71       57.65 (30.94)                                        
 14 Zou, Andrew               13 ASC-ST                 58.45      57.68  
                  27.29       57.68 (30.39)                                        
 15 Radcliff, Grady           14 WLOO-ST                58.86      57.84  
                  26.97       57.84 (30.87)                                        
 16 Sabuda, Matthew           14 NTRO-ST                56.99      57.85  
                  27.30       57.85 (30.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hays, Chase               14 ATAC-ST                58.38      57.90  
                  27.59       57.90 (30.31)                                        
 18 He, Benjamin              14 WLOO-ST                57.29      57.98  
                  27.09       57.98 (30.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area-ST          59.27      58.44  
                  27.00       58.44 (31.44)                                        
 20 Ronquillo, Max            14 ASC-ST                 58.17      58.98  
                  27.78       58.98 (31.20)                                        
 21 Peterson, Luke            13 Alamo Area-ST          59.78      59.45  
                  28.19       59.45 (31.26)                                        
 22 Galindo, Marc             14 ASC-ST                 59.93      59.46  
                  27.62       59.46 (31.84)                                        
 23 Presses, Nikolas          14 Alamo Area-ST          58.80      59.50  
                  28.31       59.50 (31.19)                                        
 24 Doyle, Colin              14 Winning Waters-ST      59.26      59.65  
                  27.25       59.65 (32.40)                                        
 25 Kelly, Jeremy             13 NTRO-ST                57.45      59.72  
                  27.22       59.72 (32.50)                                        
 26 O'Leary, Ryan             14 ASC-ST                 59.99    1:00.17  
                  28.03     1:00.17 (32.14)                                        
 27 Giandinoto, Chase         14 Alamo Area-ST        1:00.24    1:00.19  
                  28.13     1:00.19 (32.06)                                        
 28 Schweizer, Aiydan         13 NTRO-ST              1:00.48    1:01.04  
                  29.54     1:01.04 (31.50)                                        
 29 Roybal, Kai               14 Alamo Area-ST        1:00.11    1:01.48  
                  28.46     1:01.48 (33.02)                                        
 30 Almaraz, Ayden            13 WAVE-ST              1:00.59    1:02.42  
                  27.90     1:02.42 (34.52)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brown, Anderson           13 HSC-ST               2:00.37    1:57.88   20  
                  26.10       56.23 (30.13)     1:26.76 (30.53)     1:57.88 (31.12)
  2 Lackey, Seth              14 SASA-ST              2:02.02    1:59.73   17  
                  26.29       56.29 (30.00)     1:27.35 (31.06)     1:59.73 (32.38)
  3 Bedford, Josh             14 ASC-ST               2:05.84    2:02.43   16  
                  27.12       58.48 (31.36)     1:30.38 (31.90)     2:02.43 (32.05)
  4 Armstrong, Truman         14 ASC-ST               2:06.11    2:03.96   15  
                  26.74       57.71 (30.97)     1:30.49 (32.78)     2:03.96 (33.47)
  5 Radcliff, Grady           14 WLOO-ST              2:04.32    2:04.39   14  
                  27.45       58.54 (31.09)     1:30.79 (32.25)     2:04.39 (33.60)
  6 Bose, Levi                13 ATAC-ST              2:06.31    2:06.24   13  
                  27.65       59.33 (31.68)     1:32.43 (33.10)     2:06.24 (33.81)
  7 He, Benjamin              14 WLOO-ST              2:10.47    2:11.43   12  
                  28.13     1:00.61 (32.48)     1:35.18 (34.57)     2:11.43 (36.25)
  8 Robertson, Michael        14 Alamo Area-ST        2:12.57    2:13.06   11  
                  29.16     1:02.93 (33.77)     1:38.45 (35.52)     2:13.06 (34.61)
B - Final
  9 Sabuda, Matthew           14 NTRO-ST              2:13.09    2:10.35    9  
                  28.69     1:02.02 (33.33)     1:36.16 (34.14)     2:10.35 (34.19)
 10 Giandinoto, Chase         14 Alamo Area-ST        2:16.43    2:12.08    7  
                  28.65     1:01.55 (32.90)     1:36.53 (34.98)     2:12.08 (35.55)
 11 Schweizer, Aiydan         13 NTRO-ST              2:14.58    2:12.98    6  
                  29.12     1:03.17 (34.05)     1:38.50 (35.33)     2:12.98 (34.48)
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Anderson           13 HSC-ST               1:59.57    2:00.37  
                  26.35       56.56 (30.21)     1:28.41 (31.85)     2:00.37 (31.96)
  2 Lackey, Seth              14 SASA-ST              2:03.62    2:02.02  
                  25.94       55.68 (29.74)     1:27.64 (31.96)     2:02.02 (34.38)
  3 Radcliff, Grady           14 WLOO-ST              2:08.37    2:04.32  
                  27.98       59.20 (31.22)     1:31.02 (31.82)     2:04.32 (33.30)
  4 Bedford, Josh             14 ASC-ST               2:06.08    2:05.84  
                  27.53       59.73 (32.20)     1:32.71 (32.98)     2:05.84 (33.13)
  5 Armstrong, Truman         14 ASC-ST               2:03.85    2:06.11  
                  27.39       58.70 (31.31)     1:32.13 (33.43)     2:06.11 (33.98)
  6 Bose, Levi                13 ATAC-ST              2:10.58    2:06.31  
                  27.91       59.58 (31.67)     1:32.27 (32.69)     2:06.31 (34.04)
  7 Li, Daniel                14 ASC-ST               2:07.86    2:07.57  
                  27.65       59.50 (31.85)     1:32.89 (33.39)     2:07.57 (34.68)
  8 He, Benjamin              14 WLOO-ST              2:11.28    2:10.47  
                  28.25     1:00.66 (32.41)     1:34.87 (34.21)     2:10.47 (35.60)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Robertson, Michael        14 Alamo Area-ST        2:15.14    2:12.57  
                  28.87     1:03.38 (34.51)     1:38.42 (35.04)     2:12.57 (34.15)
 10 Sabuda, Matthew           14 NTRO-ST              2:14.81    2:13.09  
                  28.43     1:01.86 (33.43)     1:37.58 (35.72)     2:13.09 (35.51)
 11 Schweizer, Aiydan         13 NTRO-ST              2:14.18    2:14.58  
                  29.57     1:04.39 (34.82)     1:39.32 (34.93)     2:14.58 (35.26)
 12 Giandinoto, Chase         14 Alamo Area-ST        2:13.08    2:16.43  
                  29.30     1:03.70 (34.40)     1:39.80 (36.10)     2:16.43 (36.63)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Li, Daniel                14 ASC-ST               2:01.78    2:01.47   20  
                  26.80       57.61 (30.81)     1:33.92 (36.31)     2:01.47 (27.55)
  2 Lackey, Seth              14 SASA-ST              2:03.99    2:01.80   17  
                  25.44       55.89 (30.45)     1:32.31 (36.42)     2:01.80 (29.49)
  3 Pena Hernandez, Luis      14 FHD-ST               2:06.32    2:05.49   16  
                  26.78       58.21 (31.43)     1:35.57 (37.36)     2:05.49 (29.92)
  4 Walker, Logan             14 NTRO-ST              2:08.97    2:06.54   15  
                  26.44       57.94 (31.50)     1:37.25 (39.31)     2:06.54 (29.29)
  5 Scott, Luke               13 Alamo Area-ST        2:08.47    2:08.53   14  
                  26.82     1:00.78 (33.96)     1:38.71 (37.93)     2:08.53 (29.82)
  6 Bedford, Josh             14 ASC-ST               2:07.93    2:09.83   13  
                  26.91     1:03.09 (36.18)     1:41.83 (38.74)     2:09.83 (28.00)
  7 Petersen, Kole            14 TXLA-ST              2:09.61    2:10.10   12  
                  29.69     1:03.63 (33.94)     1:39.74 (36.11)     2:10.10 (30.36)
 -- Radcliff, Grady           14 WLOO-ST              2:09.16         DQ  
                  27.71     1:02.00 (34.29)     1:42.88 (40.88)                    
B - Final
  9 Brown, Anderson           13 HSC-ST               2:10.69    2:06.03    9  
                  26.73       59.10 (32.37)     1:37.48 (38.38)     2:06.03 (28.55)
 10 O'Leary, Ryan             14 ASC-ST               2:09.72    2:06.44    7  
                  28.40     1:02.53 (34.13)     1:37.42 (34.89)     2:06.44 (29.02)
 11 Cao, Kellen               14 ATAC-ST              2:09.74    2:06.98    6  
                  27.77     1:01.25 (33.48)     1:37.45 (36.20)     2:06.98 (29.53)
 12 Croley, Evan              13 SASA-ST              2:13.36    2:09.02    5  
                  28.05     1:00.50 (32.45)     1:39.90 (39.40)     2:09.02 (29.12)
 13 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST              2:13.52    2:09.10    4  
                  28.96     1:00.75 (31.79)     1:39.45 (38.70)     2:09.10 (29.65)
 14 Blancaflor, Rance         14 NTRO-ST              2:10.87    2:11.36    3  
                  28.45     1:03.26 (34.81)     1:41.46 (38.20)     2:11.36 (29.90)
 15 Adams, Ben                14 ASC-ST               2:13.18    2:13.71    2  
                  28.80     1:02.22 (33.42)     1:43.78 (41.56)     2:13.71 (29.93)
 16 He, Benjamin              14 WLOO-ST              2:13.62    2:15.50    1  
                  28.02     1:03.79 (35.77)     1:44.11 (40.32)     2:15.50 (31.39)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, Daniel                14 ASC-ST               2:03.47    2:01.78  
                  27.43       58.15 (30.72)     1:33.67 (35.52)     2:01.78 (28.11)
  2 Lackey, Seth              14 SASA-ST              2:05.57    2:03.99  
                  25.63       56.96 (31.33)     1:33.58 (36.62)     2:03.99 (30.41)
  3 Kelly, Jeremy             13 NTRO-ST              2:05.19    2:06.06  
                  27.82       59.20 (31.38)     1:36.67 (37.47)     2:06.06 (29.39)
  4 Pena Hernandez, Luis      14 FHD-ST               2:06.81    2:06.32  
                  26.67       58.71 (32.04)     1:36.34 (37.63)     2:06.32 (29.98)
  5 Ho, Evan                  14 LCA-ST               2:05.87    2:07.73  
                  27.49       59.99 (32.50)     1:37.87 (37.88)     2:07.73 (29.86)
  6 Bedford, Josh             14 ASC-ST               2:09.30    2:07.93  
                  27.43     1:01.74 (34.31)     1:40.13 (38.39)     2:07.93 (27.80)
  7 Scott, Luke               13 Alamo Area-ST        2:08.26    2:08.47  
                  27.13     1:00.82 (33.69)     1:38.65 (37.83)     2:08.47 (29.82)
  8 Snyder, Matthew           14 TST-ST               2:10.89    2:08.73  
                  27.36       59.42 (32.06)     1:39.82 (40.40)     2:08.73 (28.91)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stephenson, Matthew       14 TXLA-ST              2:10.52    2:08.83  
                  28.60     1:00.73 (32.13)     1:40.00 (39.27)     2:08.83 (28.83)
 10 Walker, Logan             14 NTRO-ST              2:05.82    2:08.97  
                  26.67       58.87 (32.20)     1:38.06 (39.19)     2:08.97 (30.91)
 11 Radcliff, Grady           14 WLOO-ST              2:09.68    2:09.16  
                  27.66     1:00.67 (33.01)     1:40.66 (39.99)     2:09.16 (28.50)
 12 Petersen, Kole            14 TXLA-ST              2:09.17    2:09.61  
                  29.19     1:02.93 (33.74)     1:39.05 (36.12)     2:09.61 (30.56)
 13 O'Leary, Ryan             14 ASC-ST               2:09.93    2:09.72  
                  28.59     1:03.86 (35.27)     1:40.14 (36.28)     2:09.72 (29.58)
 14 Cao, Kellen               14 ATAC-ST              2:06.48    2:09.74  
                  28.32     1:03.15 (34.83)     1:40.14 (36.99)     2:09.74 (29.60)
 15 Brown, Anderson           13 HSC-ST               2:06.23    2:10.69  
                  27.46     1:00.42 (32.96)     1:39.84 (39.42)     2:10.69 (30.85)
 16 Blancaflor, Rance         14 NTRO-ST              2:13.86    2:10.87  
                  28.52     1:02.95 (34.43)     1:41.58 (38.63)     2:10.87 (29.29)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Flynn, Kelson             14 NTRO-ST              2:07.61    2:11.48  
                  26.72     1:00.91 (34.19)     1:40.95 (40.04)     2:11.48 (30.53)
 18 Robertson, Michael        14 Alamo Area-ST        2:11.54    2:12.37  
                  29.37     1:02.94 (33.57)     1:43.24 (40.30)     2:12.37 (29.13)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hays, Chase               14 ATAC-ST              2:12.88    2:12.78  
                  28.65     1:03.20 (34.55)     1:44.23 (41.03)     2:12.78 (28.55)
 20 Adams, Ben                14 ASC-ST               2:14.71    2:13.18  
                  28.38     1:02.36 (33.98)     1:43.43 (41.07)     2:13.18 (29.75)
 21 Croley, Evan              13 SASA-ST              2:07.33    2:13.36  
                  27.84     1:00.19 (32.35)     1:41.60 (41.41)     2:13.36 (31.76)
 22 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST              2:09.26    2:13.52  
                  29.34     1:02.47 (33.13)     1:43.40 (40.93)     2:13.52 (30.12)
 23 He, Benjamin              14 WLOO-ST              2:10.99    2:13.62  
                  28.43     1:03.06 (34.63)     1:42.95 (39.89)     2:13.62 (30.67)
 24 Orloff, Griff             13 NTRO-ST              2:13.56    2:13.76  
                  29.77     1:03.90 (34.13)     1:41.40 (37.50)     2:13.76 (32.36)
 25 Giandinoto, Chase         14 Alamo Area-ST        2:14.10    2:13.81  
                  29.54     1:04.01 (34.47)     1:43.75 (39.74)     2:13.81 (30.06)
 26 Sabuda, Matthew           14 NTRO-ST              2:11.21    2:13.98  
                  27.38     1:01.40 (34.02)     1:42.24 (40.84)     2:13.98 (31.74)
 27 Gupta, Arsh               14 WLOO-ST              2:14.59    2:14.40  
                  29.55     1:02.55 (33.00)     1:42.98 (40.43)     2:14.40 (31.42)
 28 Erwin, Tommy              14 WAVE-ST              2:14.68    2:15.18  
                  29.24     1:02.32 (33.08)     1:45.74 (43.42)     2:15.18 (29.44)
 29 Roybal, Kai               14 Alamo Area-ST        2:13.50    2:15.66  
                  28.51     1:03.63 (35.12)     1:43.84 (40.21)     2:15.66 (31.82)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:34.84    1:31.20   40  
     1) Li, Daniel 14                   2) Galindo, Marc 14               
     3) Bedford, Josh 14                4) Armstrong, Truman 14           
                  23.01       45.84 (22.83)     1:08.92 (23.08)     1:31.20 (22.28)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:34.03    1:33.15   34  
     1) Manry, Anderson 14              2) Blancaflor, Rance 14           
     3) Esslemont, Zander 14            4) Kelly, Jeremy 13               
                  23.40       47.21 (23.81)     1:10.87 (23.66)     1:33.15 (22.28)
  3 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:36.65    1:35.49   32  
     1) Spaulding, Aidan 13             2) Rivas Cardona, Diego 14        
     3) He, Benjamin 14                 4) Wang, Sonny 13                 
                  24.43       47.96 (23.53)     1:12.41 (24.45)     1:35.49 (23.08)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:34.42    1:36.45   30  
     1) Starnes, Garrett 14             2) Mandacina, Brayden 14          
     3) Scott, Luke 13                  4) Roybal, Kai 14                 
                  23.99       48.27 (24.28)     1:12.09 (23.82)     1:36.45 (24.36)
  5 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       1:38.28    1:36.90   28  
     1) Peterson, Luke 13               2) Spradling, Riley 14            
     3) Perez, Nathaniel 14             4) Giandinoto, Chase 14           
                  24.54       47.31 (22.77)     1:12.43 (25.12)     1:36.90 (24.47)
  6 Austin Swim Club-ST  'B'                          1:39.19    1:37.78   26  
     1) O'Leary, Ryan 14                2) Adams, Ben 14                  
     3) Montesinos, Santi 14            4) Merriman, Ben 14               
                  24.52       48.33 (23.81)     1:13.44 (25.11)     1:37.78 (24.34)
  7 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               1:40.88    1:37.87   24  
     1) Bennett, Colton 14              2) Hays, Chase 14                 
     3) Bose, Levi 13                   4) Cao, Kellen 14                 
                  25.35       49.08 (23.73)     1:14.04 (24.96)     1:37.87 (23.83)
  8 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:39.74    1:38.92   22  
     1) Orris, Gavin 14                 2) Sabuda, Matthew 14             
     3) Zhou, Allan 14                  4) Bishop, Danny 13               
                  24.81       49.63 (24.82)     1:14.33 (24.70)     1:38.92 (24.59)
  9 Waterloo Swimming-ST  'B'                         1:43.74    1:41.24   18  
     1) Radcliff, Grady 14              2) Leong, Ivan 13                 
     3) Baxley, James 13                4) Gupta, Arsh 14                 
                  24.62       50.71 (26.09)     1:16.64 (25.93)     1:41.24 (24.60)
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:23.69    3:18.42   40  
     1) Roberts, Evan 13                2) Wu, Thomas 14                  
     3) Akande, Toba 14                 4) Wang, Sonny 13                 
                  24.14       49.67 (49.67)     1:12.85 (23.18)     1:38.77 (49.10)
        2:01.83 (23.06)     2:28.73 (49.96)     2:52.22 (23.49)     3:18.42 (49.69)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:20.90    3:20.76   34  
     1) Blancaflor, Rance 14            2) Flynn, Kelson 14               
     3) Manry, Anderson 14              4) Kelly, Jeremy 13               
                  24.76       51.86 (51.86)     1:15.42 (23.56)     1:41.31 (49.45)
        2:04.68 (23.37)     2:30.80 (49.49)     2:54.86 (24.06)     3:20.76 (49.96)
  3 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:21.15    3:22.16   32  
     1) Zou, Andrew 13                  2) Galindo, Marc 14               
     3) Bedford, Josh 14                4) Armstrong, Truman 14           
                  24.79       51.49 (51.49)     1:15.80 (24.31)     1:43.13 (51.64)
        2:07.26 (24.13)     2:33.95 (50.82)     2:56.84 (22.89)     3:22.16 (48.21)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:23.15    3:29.13   30  
     1) Starnes, Garrett 14             2) Roybal, Kai 14                 
     3) Scott, Luke 13                  4) Trevino, Andros 14             
                  25.36       53.40 (53.40)     1:17.24 (23.84)     1:43.84 (50.44)
        2:08.66 (24.82)     2:36.03 (52.19)     3:00.90 (24.87)     3:29.13 (53.10)
  5 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               3:32.35    3:31.38   28  
     1) Bose, Levi 13                   2) Hays, Chase 14                 
     3) Bennett, Colton 14              4) Cao, Kellen 14                 
                  25.75       53.40 (53.40)     1:18.81 (25.41)     1:46.10 (52.70)
        2:11.28 (25.18)     2:39.36 (53.26)     3:04.55 (25.19)     3:31.38 (52.02)
  6 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:29.86    3:32.72   26  
     1) Esslemont, Zander 14            2) Sabuda, Matthew 14             
     3) Bishop, Danny 13                4) Orris, Gavin 14                
                  25.08       51.81 (51.81)     1:17.03 (25.22)     1:45.83 (54.02)
        2:11.26 (25.43)     2:39.33 (53.50)     3:04.57 (25.24)     3:32.72 (53.39)
  7 Waterloo Swimming-ST  'B'                         3:37.66    3:33.54   24  
     1) He, Benjamin 14                 2) Radcliff, Grady 14             
     3) Gupta, Arsh 14                  4) Spaulding, Aidan 13            
                  26.15       54.07 (54.07)     1:19.01 (24.94)     1:46.06 (51.99)
        2:11.81 (25.75)     2:40.70 (54.64)     3:05.43 (24.73)     3:33.54 (52.84)
  8 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:30.26    3:34.87   22  
     1) Peterson, Luke 13               2) Mandacina, Brayden 14          
     3) Presses, Nikolas 14             4) Robertson, Michael 14          
                  26.19       53.98 (53.98)     1:19.34 (25.36)     1:47.63 (53.65)
        2:12.94 (25.31)     2:40.38 (52.75)     3:06.27 (25.89)     3:34.87 (54.49)
  9 Austin Swim Club-ST  'B'                          3:36.15    3:36.68   18  
     1) O'Leary, Ryan 14                2) Montesinos, Santi 14           
     3) Ronquillo, Max 14               4) Adams, Ben 14                  
                  25.96       54.22 (54.22)     1:19.83 (25.61)     1:49.48 (55.26)
        2:15.12 (25.64)     2:44.09 (54.61)     3:08.95 (24.86)     3:36.68 (52.59)
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:41.93    3:41.81   40  
     1) Spaulding, Aidan 13             2) Wu, Thomas 14                  
     3) Roberts, Evan 13                4) Wang, Sonny 13                 
                  28.57       58.64 (58.64)     1:26.80 (28.16)   1:59.77 (1:01.13)
        2:24.03 (24.26)     2:51.59 (51.82)     3:15.18 (23.59)     3:41.81 (50.22)
  2 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:44.46    3:44.99   34  
     1) Kelly, Jeremy 13                2) Manry, Anderson 14             
     3) Walker, Logan 14                4) Flynn, Kelson 14               
                  27.19       55.87 (55.87)     1:24.39 (28.52)   1:58.66 (1:02.79)
        2:25.02 (26.36)     2:55.58 (56.92)     3:19.17 (23.59)     3:44.99 (49.41)
  3 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:39.66    3:48.89   32  
     1) Starnes, Garrett 14             2) Solis, Nickolas 14             
     3) Scott, Luke 13                  4) Roybal, Kai 14                 
                  26.85       55.01 (55.01)     1:24.61 (29.60)   1:59.41 (1:04.40)
        2:25.22 (25.81)     2:55.09 (55.68)     3:20.49 (25.40)     3:48.89 (53.80)
  4 Streamline Aquatics-ST  'A'                            NT    3:52.46   30  
     1) Croley, Evan 13                 2) Croley, Ethan 14               
     3) Lackey, Seth 14                 4) Maese, Jaden 14                
                  29.69   1:01.02 (1:01.02)     1:30.79 (29.77)   2:03.97 (1:02.95)
        2:29.55 (25.58)     2:59.52 (55.55)     3:23.80 (24.28)     3:52.46 (52.94)
  5 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:55.06    3:55.51   28  
     1) Teeters, Stefen 13              2) Blancaflor, Rance 14           
     3) Sabuda, Matthew 14              4) Esslemont, Zander 14           
                  28.34       58.32 (58.32)     1:13.10 (14.78)   2:05.26 (1:06.94)
        2:33.05 (27.79)     3:03.86 (58.60)     3:28.39 (24.53)     3:55.51 (51.65)
  6 Austin Trinity Aquatic Club-ST  'A'               3:57.95    3:56.27   26  
     1) Bennett, Colton 14              2) Cao, Kellen 14                 
     3) Bose, Levi 13                   4) Hays, Chase 14                 
                  29.65   1:01.57 (1:01.57)     1:31.96 (30.39)   2:06.56 (1:04.99)
        2:33.61 (27.05)     3:03.99 (57.43)     3:29.30 (25.31)     3:56.27 (52.28)
  7 Waterloo Swimming-ST  'B'                         3:58.92    3:56.46   24  
     1) Radcliff, Grady 14              2) Baxley, James 13               
     3) He, Benjamin 14                 4) Akande, Toba 14                
                  29.16   1:00.03 (1:00.03)     1:31.75 (31.72)   2:09.02 (1:08.99)
        2:35.91 (26.89)     3:06.50 (57.48)     3:29.82 (23.32)     3:56.46 (49.96)
  8 Austin Swim Club-ST  'B'                          3:54.61    3:58.82   22  
     1) Adams, Ben 14                   2) O'Leary, Ryan 14               
     3) Ronquillo, Max 14               4) Galindo, Marc 14               
                  29.80   1:01.29 (1:01.29)     1:32.39 (31.10)   2:07.71 (1:06.42)
        2:34.82 (27.11)     3:06.18 (58.47)     3:30.78 (24.60)     3:58.82 (52.64)
  9 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:42.99    4:06.90   18  
     1) Presses, Nikolas 14             2) Robertson, Michael 14          
     3) Peterson, Luke 13               4) Giandinoto, Chase 14           
                  29.15       59.23 (59.23)     1:32.48 (33.25)   2:11.30 (1:12.07)
        2:39.94 (28.64)   3:12.16 (1:00.86)     3:37.89 (25.73)     4:06.90 (54.74)
 -- Austin Swim Club-ST  'A'                          3:40.21         DQ  
     1) Li, Daniel 14                   2) Zou, Andrew 13                 
     3) Bedford, Josh 14                4) Armstrong, Truman 14           
                  26.74       55.63 (55.63)     1:23.70 (28.07)   1:55.65 (1:00.02)
        2:21.08 (25.43)     2:50.59 (54.94)     3:13.20 (22.61)          DQ (47.48)
 
Boys 12-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brown, Anderson           13 HSC-ST               4:31.79    4:20.42   20  
                  26.61       57.27 (30.66)     1:31.09 (33.82)     2:04.10 (33.01)
        2:41.46 (37.36)     3:19.79 (38.33)     3:50.86 (31.07)     4:20.42 (29.56)
  2 Bedford, Josh             14 ASC-ST               4:30.33    4:25.05   17  
                  27.27       58.76 (31.49)     1:33.93 (35.17)     2:10.14 (36.21)
        2:48.73 (38.59)     3:28.40 (39.67)     3:57.05 (28.65)     4:25.05 (28.00)
  3 Stephenson, Matthew       14 TXLA-ST              4:31.15    4:27.20   16  
                  28.85     1:03.11 (34.26)     1:37.28 (34.17)     2:10.02 (32.74)
        2:49.48 (39.46)     3:28.68 (39.20)     3:58.00 (29.32)     4:27.20 (29.20)
  4 Robertson, Michael        14 Alamo Area-ST        4:39.05    4:30.42   15  
                  28.57     1:02.35 (33.78)     1:36.84 (34.49)     2:10.59 (33.75)
        2:50.39 (39.80)     3:29.43 (39.04)     4:00.03 (30.60)     4:30.42 (30.39)
  5 Orloff, Griff             13 NTRO-ST              4:39.02    4:34.52   14  
                  30.83     1:04.76 (33.93)     1:39.53 (34.77)     2:14.80 (35.27)
        2:51.05 (36.25)     3:30.05 (39.00)     4:02.17 (32.12)     4:34.52 (32.35)
  6 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST              4:33.71    4:35.99   13  
                  30.36     1:06.31 (35.95)     1:39.54 (33.23)     2:13.63 (34.09)
        2:54.74 (41.11)     3:36.34 (41.60)     4:06.45 (30.11)     4:35.99 (29.54)
  7 Petersen, Kole            14 TXLA-ST              4:38.72    4:36.52   12  
                  29.57     1:03.99 (34.42)     1:39.96 (35.97)     2:16.35 (36.39)
        2:52.71 (36.36)     3:31.51 (38.80)     4:03.66 (32.15)     4:36.52 (32.86)
  8 Adams, Ben                14 ASC-ST               4:40.51    4:36.84   11  
                  29.26     1:03.01 (33.75)     1:38.54 (35.53)     2:12.44 (33.90)
        2:53.12 (40.68)                             4:06.69 ( )     4:36.84 (30.15)
B - Final
  9 Cao, Kellen               14 ATAC-ST              4:41.42    4:35.57    9  
                  29.30     1:02.68 (33.38)     1:40.07 (37.39)     2:16.74 (36.67)
        2:55.27 (38.53)     3:33.42 (38.15)     4:04.65 (31.23)     4:35.57 (30.92)
 10 Deac, Stefan              12 ASC-ST               4:45.63    4:36.84    7  
                  29.12     1:03.26 (34.14)     1:39.08 (35.82)     2:14.86 (35.78)
        2:54.67 (39.81)     3:34.15 (39.48)     4:06.25 (32.10)     4:36.84 (30.59)
 11 Giandinoto, Chase         14 Alamo Area-ST        4:47.76    4:40.16    6  
                  28.89     1:03.46 (34.57)     1:38.89 (35.43)     2:16.05 (37.16)
        2:55.66 (39.61)     3:36.67 (41.01)     4:08.82 (32.15)     4:40.16 (31.34)
 12 Erwin, Tommy              14 WAVE-ST              4:46.73    4:42.79    5  
                  30.42     1:05.44 (35.02)     1:39.91 (34.47)     2:13.82 (33.91)
        2:57.70 (43.88)     3:41.64 (43.94)     4:13.00 (31.36)     4:42.79 (29.79)
 13 He, Benjamin              14 WLOO-ST              4:43.85    4:42.87    4  
                  28.26     1:00.81 (32.55)     1:38.09 (37.28)     2:13.75 (35.66)
        2:54.78 (41.03)     3:36.60 (41.82)     4:10.35 (33.75)     4:42.87 (32.52)
 14 Bennett, Colton           14 ATAC-ST              4:47.34    4:45.14    3  
                  28.23     1:01.29 (33.06)     1:37.67 (36.38)     2:13.50 (35.83)
        2:58.11 (44.61)     3:42.40 (44.29)     4:14.21 (31.81)     4:45.14 (30.93)
 15 Gupta, Arsh               14 WLOO-ST              4:52.77    4:48.75    2  
                  30.35     1:05.30 (34.95)     1:41.41 (36.11)     2:18.68 (37.27)
        3:00.26 (41.58)     3:42.17 (41.91)     4:15.88 (33.71)     4:48.75 (32.87)
 16 Schweizer, Aiydan         13 NTRO-ST              4:52.97    4:55.27    1  
                  30.15     1:05.47 (35.32)     1:43.45 (37.98)     2:19.92 (36.47)
        3:05.03 (45.11)     3:50.20 (45.17)     4:23.35 (33.15)     4:55.27 (31.92)
 
Boys 12-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bedford, Josh             14 ASC-ST               4:26.19    4:30.33  
                  28.09     1:01.29 (33.20)     1:36.57 (35.28)     2:12.42 (35.85)
        2:52.12 (39.70)     3:32.85 (40.73)     4:01.92 (29.07)     4:30.33 (28.41)
  2 Stephenson, Matthew       14 TXLA-ST              4:41.65    4:31.15  
                  29.74     1:03.85 (34.11)     1:38.09 (34.24)     2:11.54 (33.45)
        2:50.60 (39.06)     3:30.98 (40.38)     4:00.81 (29.83)     4:31.15 (30.34)
  3 Brown, Anderson           13 HSC-ST               4:23.09    4:31.79  
                  27.15       59.16 (32.01)     1:33.35 (34.19)     2:07.00 (33.65)
        2:47.30 (40.30)     3:27.59 (40.29)     4:00.03 (32.44)     4:31.79 (31.76)
  4 Spaulding, Aidan          13 WLOO-ST              4:35.21    4:33.71  
                  28.53     1:03.02 (34.49)     1:35.96 (32.94)     2:09.74 (33.78)
        2:50.42 (40.68)     3:32.24 (41.82)     4:03.49 (31.25)     4:33.71 (30.22)
  5 Doyle, Colin              14 Winning Waters-ST    4:50.68    4:37.38  
                  27.78     1:02.24 (34.46)     1:38.17 (35.93)     2:12.69 (34.52)
        2:53.76 (41.07)     3:34.60 (40.84)     4:06.18 (31.58)     4:37.38 (31.20)
  6 Petersen, Kole            14 TXLA-ST              4:31.35    4:38.72  
                  30.81     1:05.51 (34.70)     1:41.40 (35.89)     2:17.18 (35.78)
        2:54.45 (37.27)     3:33.59 (39.14)     4:06.15 (32.56)     4:38.72 (32.57)
  7 Orloff, Griff             13 NTRO-ST              4:37.90    4:39.02  
                  30.19     1:05.83 (35.64)     1:42.18 (36.35)     2:18.03 (35.85)
        2:53.97 (35.94)     3:32.42 (38.45)     4:06.41 (33.99)     4:39.02 (32.61)
  8 Robertson, Michael        14 Alamo Area-ST        4:31.39    4:39.05  
                  30.06     1:05.28 (35.22)     1:40.15 (34.87)     2:15.82 (35.67)
        2:55.96 (40.14)     3:36.46 (40.50)     4:07.98 (31.52)     4:39.05 (31.07)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jones, George             14 TXLA-ST              4:49.76    4:39.91  
                  29.27     1:04.53 (35.26)     1:41.65 (37.12)     2:18.34 (36.69)
        2:55.63 (37.29)     3:34.70 (39.07)     4:08.45 (33.75)     4:39.91 (31.46)
 10 Adams, Ben                14 ASC-ST               4:45.60    4:40.51  
                  29.19     1:04.40 (35.21)     1:40.24 (35.84)     2:15.03 (34.79)
        2:56.64 (41.61)     3:37.55 (40.91)     4:09.79 (32.24)     4:40.51 (30.72)
 11 Cao, Kellen               14 ATAC-ST              4:32.69    4:41.42  
                  29.64     1:03.11 (33.47)     1:40.87 (37.76)     2:18.37 (37.50)
        2:57.04 (38.67)     3:36.09 (39.05)     4:09.69 (33.60)     4:41.42 (31.73)
 12 Spradling, Riley          14 Alamo Area-ST        5:32.62L   4:42.71  
                  31.30     1:06.14 (34.84)     1:42.09 (35.95)     2:18.43 (36.34)
        2:57.31 (38.88)     3:37.61 (40.30)     4:10.60 (32.99)     4:42.71 (32.11)
 13 Peterson, Luke            13 Alamo Area-ST        4:51.72    4:43.48  
                  30.57     1:04.45 (33.88)     1:41.52 (37.07)     2:17.03 (35.51)
        3:00.80 (43.77)     3:44.62 (43.82)     4:14.01 (29.39)     4:43.48 (29.47)
 14 He, Benjamin              14 WLOO-ST              4:40.35    4:43.85  
                  28.50     1:01.65 (33.15)     1:38.64 (36.99)     2:14.03 (35.39)
        2:55.77 (41.74)     3:37.78 (42.01)     4:11.62 (33.84)     4:43.85 (32.23)
 15 McGrath, Nathan           13 Winning Waters-ST    4:51.60    4:44.89  
                  29.74     1:06.91 (37.17)     1:40.31 (33.40)     2:14.99 (34.68)
        2:58.49 (43.50)     3:41.94 (43.45)     4:13.98 (32.04)     4:44.89 (30.91)
 16 Deac, Stefan              12 ASC-ST               4:40.81    4:45.63  
                  31.15     1:05.81 (34.66)     1:42.83 (37.02)     2:19.31 (36.48)
        3:00.32 (41.01)     3:40.50 (40.18)     4:13.39 (32.89)     4:45.63 (32.24)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Erwin, Tommy              14 WAVE-ST              4:45.77    4:46.73  
                  31.03     1:07.05 (36.02)     1:40.98 (33.93)     2:15.19 (34.21)
        2:59.00 (43.81)     3:43.78 (44.78)     4:16.32 (32.54)     4:46.73 (30.41)
 18 Bennett, Colton           14 ATAC-ST              4:51.65    4:47.34  
                  29.58     1:01.57 (31.99)     1:38.00 (36.43)     2:15.26 (37.26)
        2:59.55 (44.29)     3:44.23 (44.68)     4:16.16 (31.93)     4:47.34 (31.18)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Zhou, Allan               14 NTRO-ST              4:50.99    4:47.75  
                  30.78     1:06.29 (35.51)     1:42.40 (36.11)     2:19.05 (36.65)
        3:00.18 (41.13)     3:42.09 (41.91)     4:15.30 (33.21)     4:47.75 (32.45)
 20 Giandinoto, Chase         14 Alamo Area-ST        4:39.87    4:47.76  
                  29.53     1:04.41 (34.88)     1:42.02 (37.61)     2:19.23 (37.21)
        3:00.89 (41.66)     3:41.79 (40.90)     4:14.77 (32.98)     4:47.76 (32.99)
 21 Gupta, Arsh               14 WLOO-ST              4:47.49    4:52.77  
                  31.19     1:07.70 (36.51)     1:44.09 (36.39)     2:21.44 (37.35)
        3:03.23 (41.79)     3:44.72 (41.49)     4:19.06 (34.34)     4:52.77 (33.71)
 22 Schweizer, Aiydan         13 NTRO-ST              4:46.90    4:52.97  
                  29.98     1:04.72 (34.74)     1:42.37 (37.65)     2:19.90 (37.53)
        3:02.58 (42.68)     3:46.74 (44.16)     4:20.33 (33.59)     4:52.97 (32.64)
 23 Guzman, Marco             13 LSAC-ST              4:49.08    4:53.23  
                  30.62     1:05.98 (35.36)     1:44.73 (38.75)     2:24.11 (39.38)
        3:02.86 (38.75)     3:42.92 (40.06)     4:18.67 (35.75)     4:53.23 (34.56)
 24 Roybal, Kai               14 Alamo Area-ST        4:47.69    4:59.43  
                  30.85     1:07.82 (36.97)     1:45.86 (38.04)     2:24.04 (38.18)
        3:05.92 (41.88)     3:49.82 (43.90)     4:25.69 (35.87)     4:59.43 (33.74)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ross, Gabe                16 AQSA-ST                21.98      22.11   20  
  2 Munson, Trey              17 ASC-ST                 22.13      22.12   17  
  3 Naccarato, Thom           18 HSC-ST                 22.18      22.16   16  
  4 Haig, Adam                17 AQTX-ST                22.08      22.19   15  
  5 Elms, Keith               16 Alamo Area-ST          22.21      22.30   14  
  6 Farris, Caleb             16 WHAC-ST                22.20      22.31   13  
  7 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST                 22.34      22.76   12  
  8 Trevino IV, Mauri         17 FISH-ST                22.38      22.83   11  
B - Final
  9 McArthur, Jared           17 LCA-ST                 22.55      22.13    9  
 10 Del Valle, Ryan           18 WAVE-ST                22.42      22.20    7  
 11 Elizondo, Lane            15 ASC-ST                 22.52      22.33    6  
 12 Wu, Ethan                 17 FISH-ST                22.41      22.40    5  
 13 Louie, Joshua             16 WLOO-ST                22.51      22.60    4  
 14 Harris, Cole              16 TXLA-ST                22.50      22.73    3  
 15 Roberts, Justin           15 WLOO-ST                22.68      22.74    2  
 16 Sloan, Tate               16 Alamo Area-ST          22.69      22.90    1  
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Butler, Lance             16 COTA-ST                21.30      21.78  
  2 Ross, Gabe                16 AQSA-ST                21.92      21.98  
  3 Haig, Adam                17 AQTX-ST                22.14      22.08  
  4 Lambiase, Nicholas        17 ASC-ST                 22.18      22.10  
  5 Munson, Trey              17 ASC-ST                 22.40      22.13  
  6 Naccarato, Thom           18 HSC-ST                 22.11      22.18  
  7 Farris, Caleb             16 WHAC-ST                22.13      22.20  
  8 Elms, Keith               16 Alamo Area-ST          22.31      22.21  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Manzo, Joseph             15 Alamo Area-ST          22.52      22.30  
 10 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST                 23.02      22.34  
 11 Trevino IV, Mauri         17 FISH-ST                26.91L     22.38  
 11 Raper, Greg               18 TXLA-ST                22.20      22.38  
 13 Wu, Ethan                 17 FISH-ST                23.23      22.41  
 14 Del Valle, Ryan           18 WAVE-ST                22.13      22.42  
 15 Harris, Cole              16 TXLA-ST                22.33      22.50  
 16 Louie, Joshua             16 WLOO-ST                22.61      22.51  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Elizondo, Lane            15 ASC-ST                 23.28      22.52  
 18 McArthur, Jared           17 LCA-ST                 22.40      22.55  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Roberts, Justin           15 WLOO-ST                22.92      22.68  
 20 Sloan, Tate               16 Alamo Area-ST          22.79      22.69  
 21 Orloff, Joel              17 ASC-ST                 22.84      22.72  
 22 Liew, Vincent             16 GOLD-ST                22.96      22.78  
 23 Foote, Connor             15 SASA-ST                23.34      22.82  
 23 McCurley, James           18 ASC-ST                 22.46      22.82  
 25 Soria, Ryan               16 Alamo Area-ST          22.74      22.83  
 26 Cookson, Sean             18 LCA-ST                 23.12      22.86  
 27 Ho, Avery                 16 LCA-ST                 23.04      22.89  
 28 Lee, Hunter               18 LCA-ST                 22.11      22.90  
 29 Leeds, John               16 ASC-ST                 23.08      22.94  
 30 Phillips, Justin          17 AQTX-ST                22.89      22.95  
 31 Shahatit, Omar            18 ASC-ST                    NT      22.98  
 31 Boehmer, Terrin           17 Alamo Area-ST          22.24      22.98  
 33 Seale, Andrew             17 WHAC-ST                23.10      23.02  
 33 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST                22.86      23.02  
 35 McClelland, Ian           15 HPAC-ST                26.50L     23.06  
 36 Mar, Matthew              15 NTRO-ST                22.68      23.08  
 37 Pereira, Sergio           15 NTRO-ST                22.49      23.11  
 38 Mason, Aleksei            15 AQSA-ST                23.31      23.13  
 39 Fontenot, John            16 ASC-ST                 27.22L     23.16  
 40 Gilkey, Cooper            17 LCA-ST                 22.78      23.20  
 41 Torres-Jimenez, Leo       16 ASC-ST                 23.00      23.23  
 42 Offereins, Ben            17 NTRO-ST                23.08      23.24  
 43 Travis, Westley           17 Alamo Area-ST          27.10L     23.26  
 44 Bernal, Nic               18 Alamo Area-ST          23.24      23.27  
 45 Jardenil, Kyle            15 Alamo Area-ST          22.93      23.32  
 46 Khalil, Marco             15 WLOO-ST                22.90      23.33  
 47 Truong, Benji             15 WLOO-ST                22.81      23.44  
 48 Taylor, Brooks            18 WHAC-ST                23.35      23.47  
 49 Aimone, Kyle              17 SASA-ST                26.61L     23.50  
 50 Wilson, Brayden           15 FISH-ST                23.28      23.57  
 51 Wong, Brandon             16 NTRO-ST                27.17L     23.61  
 52 Von Aspe, Erich           17 CCAA-ST                22.77      23.65  
 53 Campbell, Ian             15 LSAC-ST                23.13      23.67  
 54 Cullicott, Ian            15 NTRO-ST                27.13L     23.68  
 55 Chappelear, Jake          17 TXLA-ST                23.36      23.77  
 56 Meyer, Clayton            16 ASC-ST                 27.22L     23.88  
 57 Cardwell, Seth            18 FISH-ST                23.15      24.22  
 58 Warren, Alex              16 NTRO-ST                27.15L     24.28  
 59 Hoang, Alex               16 NTRO-ST                22.70      24.43  
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Butler, Lance             16 COTA-ST                47.10      46.92   20  
                  22.78       46.92 (24.14)                                        
  2 Ross, Gabe                16 AQSA-ST                47.39      47.16   17  
                  22.70       47.16 (24.46)                                        
  3 Raper, Greg               18 TXLA-ST                48.02      47.48   16  
                  22.96       47.48 (24.52)                                        
  4 Lambiase, Nicholas        17 ASC-ST                 48.21      47.96   15  
                  23.11       47.96 (24.85)                                        
  5 Li, Brian                 16 ASC-ST                 48.03      48.11   13.5
                  23.16       48.11 (24.95)                                        
  5 Haig, Adam                17 AQTX-ST                48.09      48.11   13.5
                  22.94       48.11 (25.17)                                        
  7 Farris, Caleb             16 WHAC-ST                47.95      48.45   12  
                  23.36       48.45 (25.09)                                        
  8 Munson, Trey              17 ASC-ST                 48.23      48.46   11  
                  23.10       48.46 (25.36)                                        
B - Final
  9 Shahatit, Omar            18 ASC-ST                 48.28      47.40    9  
                  23.20       47.40 (24.20)                                        
 10 McArthur, Jared           17 LCA-ST                 48.42      48.13    7  
                  22.98       48.13 (25.15)                                        
 11 Crosley, Andrew           16 SASA-ST                48.27      48.20    6  
                  22.83       48.20 (25.37)                                        
 12 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST                 48.47      48.28    5  
                  23.40       48.28 (24.88)                                        
 13 Fusti-Molnar, Adam        16 ASC-ST                 48.85      48.42    3.5
                  23.50       48.42 (24.92)                                        
 13 Trevino IV, Mauri         17 FISH-ST                48.64      48.42    3.5
                  23.13       48.42 (25.29)                                        
 15 Kelly, Joseph             17 NTRO-ST                48.76      48.73    2  
                  23.61       48.73 (25.12)                                        
 16 Hunninghake, Joseph       16 NTRO-ST                48.93      49.12    1  
                  23.27       49.12 (25.85)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Butler, Lance             16 COTA-ST                46.26      47.10  
                  22.72       47.10 (24.38)                                        
  2 Ross, Gabe                16 AQSA-ST                47.33      47.39  
                  22.77       47.39 (24.62)                                        
  3 Farris, Caleb             16 WHAC-ST                49.70      47.95  
                  23.19       47.95 (24.76)                                        
  4 Raper, Greg               18 TXLA-ST                47.37      48.02  
                  23.17       48.02 (24.85)                                        
  5 Li, Brian                 16 ASC-ST                 48.43      48.03  
                  23.23       48.03 (24.80)                                        
  6 Haig, Adam                17 AQTX-ST                47.70      48.09  
                  23.00       48.09 (25.09)                                        
  7 Manzo, Joseph             15 Alamo Area-ST          48.80      48.20  
                  23.38       48.20 (24.82)                                        
  8 Lambiase, Nicholas        17 ASC-ST                 47.52      48.21  
                  23.53       48.21 (24.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Munson, Trey              17 ASC-ST                 48.55      48.23  
                  22.74       48.23 (25.49)                                        
 10 Crosley, Andrew           16 SASA-ST                49.18      48.27  
                  23.17       48.27 (25.10)                                        
 11 Shahatit, Omar            18 ASC-ST                 48.27      48.28  
                  23.04       48.28 (25.24)                                        
 12 McArthur, Jared           17 LCA-ST                 49.12      48.42  
                  23.38       48.42 (25.04)                                        
 13 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST                 49.84      48.47  
                  23.33       48.47 (25.14)                                        
 14 Trevino IV, Mauri         17 FISH-ST                50.43      48.64  
                  23.07       48.64 (25.57)                                        
 15 Kelly, Joseph             17 NTRO-ST                49.14      48.76  
                  23.39       48.76 (25.37)                                        
 16 Fusti-Molnar, Adam        16 ASC-ST                 48.96      48.85  
                  23.37       48.85 (25.48)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hunninghake, Joseph       16 NTRO-ST                50.23      48.93  
                  23.41       48.93 (25.52)                                        
 18 Vujosevic, Marko          16 AQTX-ST                49.55      48.99  
                  23.37       48.99 (25.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST                48.57     J48.99  
                  23.56       48.99 (25.43)                                        
 20 Leeds, John               16 ASC-ST                 50.19      49.04  
                  23.98       49.04 (25.06)                                        
 20 Lynch, Alex               17 TXLA-ST                49.68      49.04  
                  23.77       49.04 (25.27)                                        
 22 Roberts, Justin           15 WLOO-ST                49.46      49.07  
                  23.74       49.07 (25.33)                                        
 22 Giandinoto, Gavin         16 Alamo Area-ST          48.37      49.07  
                  23.84       49.07 (25.23)                                        
 24 Zhang, Tai Lun            17 WLOO-ST                49.79      49.13  
                  24.05       49.13 (25.08)                                        
 25 Orloff, Joel              17 ASC-ST                 49.20      49.19  
                  23.76       49.19 (25.43)                                        
 26 Nelms, Jake               18 Alamo Area-ST          49.13      49.29  
                  23.73       49.29 (25.56)                                        
 27 Boehmer, Terrin           17 Alamo Area-ST          48.42      49.30  
                  23.77       49.30 (25.53)                                        
 28 Elms, Keith               16 Alamo Area-ST          49.42      49.32  
                  23.56       49.32 (25.76)                                        
 29 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST                49.21      49.37  
                  24.42       49.37 (24.95)                                        
 30 Liew, Vincent             16 GOLD-ST                49.38      49.43  
                  23.93       49.43 (25.50)                                        
 31 Pereira, Sergio           15 NTRO-ST                49.23      49.55  
                  23.91       49.55 (25.64)                                        
 32 Ho, Avery                 16 LCA-ST                 48.94      49.65  
                  24.04       49.65 (25.61)                                        
 33 Yung, Julian              15 NTRO-ST                50.57      49.72  
                  23.63       49.72 (26.09)                                        
 34 Sloan, Tate               16 Alamo Area-ST          50.48      49.77  
                  23.92       49.77 (25.85)                                        
 34 Gilkey, Cooper            17 LCA-ST                 49.20      49.77  
                  23.67       49.77 (26.10)                                        
 36 Phillips, Justin          17 AQTX-ST                48.84      49.82  
                  23.74       49.82 (26.08)                                        
 37 Aimone, Kyle              17 SASA-ST                49.75      49.92  
                  24.17       49.92 (25.75)                                        
 37 Chappelear, Jake          17 TXLA-ST                49.66      49.92  
                  23.98       49.92 (25.94)                                        
 39 Lee, Hunter               18 LCA-ST                 49.45      49.96  
                  24.12       49.96 (25.84)                                        
 40 Cookson, Sean             18 LCA-ST                 49.64      49.97  
                  24.08       49.97 (25.89)                                        
 41 McClelland, Ian           15 HPAC-ST                57.39L     50.11  
                  24.29       50.11 (25.82)                                        
 42 Do, Austine               17 AQTX-ST                50.44      50.12  
                  24.08       50.12 (26.04)                                        
 43 Bernal, Nic               18 Alamo Area-ST          50.19      50.14  
                  24.15       50.14 (25.99)                                        
 44 Dittoe, Jacob             15 ASC-ST                 57.55L     50.15  
                  24.43       50.15 (25.72)                                        
 44 Del Valle, Ryan           18 WAVE-ST                49.35      50.15  
                  23.69       50.15 (26.46)                                        
 46 Wu, Ethan                 17 FISH-ST                50.34      50.16  
                  23.84       50.16 (26.32)                                        
 47 Foote, Ramsey             17 NTRO-ST                57.84L     50.17  
                  24.60       50.17 (25.57)                                        
 48 Cullicott, Ian            15 NTRO-ST                50.01      50.21  
                  24.12       50.21 (26.09)                                        
 49 Harris, Cole              16 TXLA-ST                49.51      50.23  
                  24.11       50.23 (26.12)                                        
 50 Torres-Jimenez, Leo       16 ASC-ST                 49.57      50.24  
                  23.94       50.24 (26.30)                                        
 50 Mar, Matthew              15 NTRO-ST                57.75L     50.24  
                  24.27       50.24 (25.97)                                        
 52 Mickelson, Chris          17 Alamo Area-ST          49.90      50.27  
                  23.95       50.27 (26.32)                                        
 53 Li, Eric                  16 NTRO-ST                50.35      50.32  
                  24.61       50.32 (25.71)                                        
 54 Wasserburger, Wes         16 ASC-ST                 50.15      50.42  
                  24.09       50.42 (26.33)                                        
 55 Partipilo, Chris          16 Alamo Area-ST          50.09      50.51  
                  24.34       50.51 (26.17)                                        
 56 Schaefer, Justin          16 GOLD-ST                58.16L     50.56  
                  24.41       50.56 (26.15)                                        
 57 Rivas Cardona, Mauro      18 WLOO-ST                50.19      50.68  
                  24.73       50.68 (25.95)                                        
 58 Soria, Ryan               16 Alamo Area-ST          49.15      50.75  
                  23.94       50.75 (26.81)                                        
 59 Jimenez, Lorenzo          16 Alamo Area-ST          50.02      51.05  
                  24.58       51.05 (26.47)                                        
 60 Hansen, Jack              18 AQTX-ST                58.32L     51.21  
                  24.34       51.21 (26.87)                                        
 61 Campbell, Spencer         17 FISH-ST                50.52      52.43  
                  24.61       52.43 (27.82)                                        
 62 Chen, Ethan               17 NTRO-ST                58.26L     52.66  
                  24.86       52.66 (27.80)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tao, David                17 Alamo Area-ST        1:46.08    1:42.17   20  
                  23.75       49.68 (25.93)     1:15.99 (26.31)     1:42.17 (26.18)
  2 Raper, Greg               18 TXLA-ST              1:44.32    1:42.74   17  
                  24.16       50.16 (26.00)     1:16.38 (26.22)     1:42.74 (26.36)
  3 Butler, Lance             16 COTA-ST              1:44.73    1:43.47   16  
                  23.99       50.62 (26.63)     1:17.42 (26.80)     1:43.47 (26.05)
  4 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST               1:44.82    1:44.06   15  
                  23.90       50.30 (26.40)     1:17.44 (27.14)     1:44.06 (26.62)
  5 Leeds, John               16 ASC-ST               1:45.32    1:45.35   14  
                  24.70       51.14 (26.44)     1:18.30 (27.16)     1:45.35 (27.05)
  6 Walters, Christian        16 Alamo Area-ST        1:46.80    1:45.50   13  
                  24.59       51.01 (26.42)     1:18.18 (27.17)     1:45.50 (27.32)
  7 Munson, Trey              17 ASC-ST               1:46.24    1:45.60   12  
                  24.40       51.17 (26.77)     1:18.47 (27.30)     1:45.60 (27.13)
  8 Manzo, Joseph             15 Alamo Area-ST        1:46.67    1:46.41   11  
                  24.82       52.15 (27.33)     1:19.41 (27.26)     1:46.41 (27.00)
B - Final
  9 Ross, Gabe                16 AQSA-ST              1:47.97    1:44.61    9  
                  23.61       49.88 (26.27)     1:17.52 (27.64)     1:44.61 (27.09)
 10 Fusti-Molnar, Adam        16 ASC-ST               1:48.04    1:44.84    7  
                  24.52       50.94 (26.42)     1:18.01 (27.07)     1:44.84 (26.83)
 11 Chappelear, Jake          17 TXLA-ST              1:47.42    1:45.95    6  
                  24.51       51.16 (26.65)     1:18.67 (27.51)     1:45.95 (27.28)
 12 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST              1:47.02    1:46.01    5  
                  24.75       51.72 (26.97)     1:19.01 (27.29)     1:46.01 (27.00)
 13 Lambiase, Nicholas        17 ASC-ST               1:48.40    1:46.51    4  
                  24.12       50.31 (26.19)     1:18.23 (27.92)     1:46.51 (28.28)
 14 Orloff, Joel              17 ASC-ST               1:47.13    1:46.58    3  
                  24.38       51.17 (26.79)     1:18.99 (27.82)     1:46.58 (27.59)
 15 Jahnke, Caleb             18 GOLD-ST              1:47.08    1:46.66    2  
                  24.78       51.68 (26.90)     1:19.58 (27.90)     1:46.66 (27.08)
 16 Yung, Julian              15 NTRO-ST              1:48.53    1:47.42    1  
                  25.03       52.05 (27.02)     1:19.75 (27.70)     1:47.42 (27.67)
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Raper, Greg               18 TXLA-ST              1:42.48    1:44.32  
                  24.18       50.18 (26.00)     1:16.93 (26.75)     1:44.32 (27.39)
  2 Butler, Lance             16 COTA-ST              1:45.06    1:44.73  
                  24.49       51.27 (26.78)     1:18.41 (27.14)     1:44.73 (26.32)
  3 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST               1:49.92    1:44.82  
                  24.36       50.91 (26.55)     1:18.00 (27.09)     1:44.82 (26.82)
  4 Leeds, John               16 ASC-ST               1:47.53    1:45.32  
                  24.85       51.40 (26.55)     1:18.47 (27.07)     1:45.32 (26.85)
  5 Tao, David                17 Alamo Area-ST        1:44.16    1:46.08  
                  25.25       52.61 (27.36)     1:19.33 (26.72)     1:46.08 (26.75)
  6 Munson, Trey              17 ASC-ST               1:47.62    1:46.24  
                  23.78       50.45 (26.67)     1:18.04 (27.59)     1:46.24 (28.20)
  7 Manzo, Joseph             15 Alamo Area-ST        1:47.22    1:46.67  
                  24.84       51.76 (26.92)     1:19.18 (27.42)     1:46.67 (27.49)
  8 Walters, Christian        16 Alamo Area-ST        1:48.85    1:46.80  
                  25.20       51.86 (26.66)     1:19.09 (27.23)     1:46.80 (27.71)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST              2:09.96L   1:47.02  
                  24.61       51.51 (26.90)     1:19.22 (27.71)     1:47.02 (27.80)
 10 Jahnke, Caleb             18 GOLD-ST              1:47.31    1:47.08  
                  24.97       52.06 (27.09)     1:19.75 (27.69)     1:47.08 (27.33)
 11 Orloff, Joel              17 ASC-ST               1:46.91    1:47.13  
                  24.57       51.59 (27.02)     1:19.28 (27.69)     1:47.13 (27.85)
 12 Chappelear, Jake          17 TXLA-ST              1:45.99    1:47.42  
                  24.39       50.89 (26.50)     1:19.44 (28.55)     1:47.42 (27.98)
 13 Ross, Gabe                16 AQSA-ST              1:48.75    1:47.97  
                  24.14       51.21 (27.07)     1:19.75 (28.54)     1:47.97 (28.22)
 14 Fusti-Molnar, Adam        16 ASC-ST               1:47.46    1:48.04  
                  25.10       52.35 (27.25)     1:20.40 (28.05)     1:48.04 (27.64)
 15 Lambiase, Nicholas        17 ASC-ST               1:43.57    1:48.40  
                  23.99       50.75 (26.76)     1:19.32 (28.57)     1:48.40 (29.08)
 16 Yung, Julian              15 NTRO-ST              1:47.33    1:48.53  
                  24.56       52.06 (27.50)     1:20.58 (28.52)     1:48.53 (27.95)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bernal, Nic               18 Alamo Area-ST        1:49.39    1:48.92  
                  24.75       51.63 (26.88)     1:20.43 (28.80)     1:48.92 (28.49)
 18 Copley, Kasey             15 WLOO-ST              1:51.87    1:48.98  
                  24.89       52.12 (27.23)     1:20.35 (28.23)     1:48.98 (28.63)
-------------------------------------------------------------------------
 19 McClelland, Ian           15 HPAC-ST              1:51.00    1:49.27  
                  24.64       52.38 (27.74)     1:21.08 (28.70)     1:49.27 (28.19)
 20 Farris, Caleb             16 WHAC-ST              1:51.48    1:49.35  
                  24.53       52.31 (27.78)     1:20.93 (28.62)     1:49.35 (28.42)
 21 Torres-Jimenez, Leo       16 ASC-ST               1:49.54    1:49.46  
                  24.90       52.73 (27.83)     1:21.28 (28.55)     1:49.46 (28.18)
 22 Schaefer, Justin          16 GOLD-ST              1:49.11    1:49.56  
                  25.52       52.77 (27.25)     1:21.20 (28.43)     1:49.56 (28.36)
 23 Foote, Ramsey             17 NTRO-ST              1:49.09    1:49.83  
                  25.82       53.51 (27.69)     1:21.81 (28.30)     1:49.83 (28.02)
 24 Sumner, Quentin           15 NTRO-ST              1:51.18    1:50.26  
                  24.98       52.55 (27.57)     1:21.20 (28.65)     1:50.26 (29.06)
 25 Dittoe, Jacob             15 ASC-ST               1:50.83    1:50.62  
                  25.35       53.20 (27.85)     1:22.09 (28.89)     1:50.62 (28.53)
 26 Jimenez, Lorenzo          16 Alamo Area-ST        1:48.77    1:50.83  
                  25.91       53.69 (27.78)     1:22.16 (28.47)     1:50.83 (28.67)
 27 Ho, Avery                 16 LCA-ST               1:49.37    1:51.08  
                  25.70       53.17 (27.47)     1:21.40 (28.23)     1:51.08 (29.68)
 28 Lee, Hunter               18 LCA-ST               1:50.10    1:51.68  
                  25.90       54.91 (29.01)     1:22.88 (27.97)     1:51.68 (28.80)
 29 Rodriguez-Coutino, Ricky  16 Alamo Area-ST        1:50.18    1:51.90  
                  26.14       54.07 (27.93)     1:23.02 (28.95)     1:51.90 (28.88)
 30 Wong, Brandon             16 NTRO-ST              1:52.27    1:52.22  
                  27.37       56.37 (29.00)     1:24.28 (27.91)     1:52.22 (27.94)
 31 Thomas, Jacob             18 ASC-ST               1:50.43    1:52.25  
                  26.25       54.84 (28.59)     1:24.10 (29.26)     1:52.25 (28.15)
 32 Mezokh, Aleksey           17 UNAT-ST              1:52.06    1:52.56  
                  25.70       54.13 (28.43)     1:23.20 (29.07)     1:52.56 (29.36)
 33 Nelson, Nikolai           16 Alamo Area-ST        1:48.65    1:52.60  
                  25.54       53.81 (28.27)     1:23.20 (29.39)     1:52.60 (29.40)
 34 Wadley, Josh              17 WLOO-ST              1:51.24    1:52.69  
                  25.13       53.50 (28.37)     1:23.33 (29.83)     1:52.69 (29.36)
 35 Blackman, Thomas          15 LCA-ST               1:52.26    1:53.50  
                  24.99       53.32 (28.33)     1:23.49 (30.17)     1:53.50 (30.01)
 36 Halstead, Wes             16 Alamo Area-ST        1:51.43    1:53.68  
                  25.83       54.22 (28.39)     1:23.99 (29.77)     1:53.68 (29.69)
 37 Hester, Jack              15 UNAT-ST              1:52.41    1:53.81  
                  26.58       55.48 (28.90)     1:24.37 (28.89)     1:53.81 (29.44)
 38 Rivas Cardona, Mauro      18 WLOO-ST              1:49.47    1:54.73  
                  25.50       53.36 (27.86)     1:23.94 (30.58)     1:54.73 (30.79)
 39 Olsen, Karsten            15 NTRO-ST              2:09.43L   1:55.21  
                  26.30       54.84 (28.54)     1:24.88 (30.04)     1:55.21 (30.33)
 40 Cullicott, Ian            15 NTRO-ST              2:09.63L   1:56.59  
                  25.54       54.96 (29.42)     1:25.61 (30.65)     1:56.59 (30.98)
 41 Cookson, Sean             18 LCA-ST               1:48.04    1:57.01  
                  25.89       55.49 (29.60)     1:26.34 (30.85)     1:57.01 (30.67)
 42 Peter, Kendal             16 WAVE-ST              1:51.26    1:57.14  
                  26.36       55.70 (29.34)     1:26.16 (30.46)     1:57.14 (30.98)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Shahatit, Omar            18 ASC-ST               4:46.72    4:39.61   20  
                  25.86       54.12 (28.26)     1:22.68 (28.56)     1:51.47 (28.79)
        2:19.55 (28.08)     2:48.21 (28.66)     3:16.96 (28.75)     3:45.69 (28.73)
        4:13.70 (28.01)     4:39.61 (25.91)                                        
  2 Chappelear, Jake          17 TXLA-ST              4:48.86    4:43.77   17  
                  25.06       52.70 (27.64)     1:19.77 (27.07)     1:47.39 (27.62)
        2:15.52 (28.13)     2:44.80 (29.28)     3:14.15 (29.35)     3:43.56 (29.41)
        4:13.93 (30.37)     4:43.77 (29.84)                                        
  3 Raper, Greg               18 TXLA-ST              4:49.58    4:44.08   16  
                  25.02       52.03 (27.01)     1:20.34 (28.31)     1:49.13 (28.79)
        2:18.25 (29.12)     2:47.20 (28.95)     3:16.50 (29.30)     3:46.05 (29.55)
        4:15.41 (29.36)     4:44.08 (28.67)                                        
  4 Leeds, John               16 ASC-ST               4:47.51    4:46.76   15  
                  25.78       53.68 (27.90)     1:22.27 (28.59)     1:51.26 (28.99)
        2:20.26 (29.00)     2:49.54 (29.28)     3:19.15 (29.61)     3:48.59 (29.44)
        4:18.34 (29.75)     4:46.76 (28.42)                                        
  5 McArthur, Jared           17 LCA-ST               4:48.61    4:46.96   14  
                  25.45       53.01 (27.56)     1:21.64 (28.63)     1:51.10 (29.46)
        2:20.52 (29.42)     2:50.16 (29.64)     3:19.80 (29.64)     3:49.47 (29.67)
        4:18.57 (29.10)     4:46.96 (28.39)                                        
  6 Caliandro, Emmanuel       17 Alamo Area-ST        4:48.20    4:49.45   13  
                  26.37       55.39 (29.02)     1:24.33 (28.94)     1:53.86 (29.53)
        2:23.26 (29.40)     2:53.26 (30.00)     3:23.64 (30.38)     3:53.19 (29.55)
        4:21.45 (28.26)     4:49.45 (28.00)                                        
  7 Sumner, Quentin           15 NTRO-ST              4:49.61    4:49.75   12  
                  25.38       53.02 (27.64)     1:21.63 (28.61)     1:50.77 (29.14)
        2:20.46 (29.69)     2:50.66 (30.20)     3:20.75 (30.09)     3:50.85 (30.10)
        4:20.66 (29.81)     4:49.75 (29.09)                                        
  8 Walters, Christian        16 Alamo Area-ST        4:48.15    4:57.70   11  
                  25.13       52.76 (27.63)     1:21.42 (28.66)     1:51.03 (29.61)
        2:21.40 (30.37)     2:53.07 (31.67)     3:23.35 (30.28)     3:54.70 (31.35)
        4:26.48 (31.78)     4:57.70 (31.22)                                        
B - Final
  9 Fusti-Molnar, Adam        16 ASC-ST               4:54.00    4:45.72    9  
                  25.40       53.41 (28.01)     1:22.00 (28.59)     1:51.22 (29.22)
        2:20.61 (29.39)     2:49.91 (29.30)     3:19.63 (29.72)     3:48.89 (29.26)
        4:17.94 (29.05)     4:45.72 (27.78)                                        
 10 Li, Bennett               15 ASC-ST               4:57.67    4:51.87    7  
                  24.18       51.17 (26.99)     1:19.32 (28.15)     1:48.13 (28.81)
        2:18.21 (30.08)     2:48.11 (29.90)     3:18.57 (30.46)     3:49.39 (30.82)
        4:20.84 (31.45)     4:51.87 (31.03)                                        
 11 Foote, Ramsey             17 NTRO-ST              4:51.53    4:53.00    6  
                  25.98       54.20 (28.22)     1:23.52 (29.32)     1:53.26 (29.74)
        2:23.50 (30.24)     2:53.51 (30.01)     3:23.22 (29.71)     3:53.68 (30.46)
        4:23.62 (29.94)     4:53.00 (29.38)                                        
 12 Liew, Vincent             16 GOLD-ST              4:54.24    4:53.73    5  
                  25.95       54.48 (28.53)     1:23.66 (29.18)     1:53.23 (29.57)
        2:23.40 (30.17)     2:53.69 (30.29)     3:23.79 (30.10)     3:54.05 (30.26)
        4:24.90 (30.85)     4:53.73 (28.83)                                        
 13 Gillett, Joe              16 NTRO-ST              4:55.87    4:53.83    4  
                  26.29       55.25 (28.96)     1:24.78 (29.53)     1:54.49 (29.71)
        2:24.39 (29.90)     2:54.16 (29.77)     3:24.36 (30.20)     3:54.61 (30.25)
        4:24.85 (30.24)     4:53.83 (28.98)                                        
 14 Offereins, Ben            17 NTRO-ST              4:57.80    4:57.20    3  
                  25.22       53.51 (28.29)     1:23.65 (30.14)     1:54.11 (30.46)
        2:24.01 (29.90)     2:54.78 (30.77)     3:25.71 (30.93)     3:56.88 (31.17)
        4:27.39 (30.51)     4:57.20 (29.81)                                        
 15 Thomas, Jacob             18 ASC-ST               4:58.76    4:58.37    2  
                  25.92       54.16 (28.24)     1:23.90 (29.74)     1:54.87 (30.97)
        2:25.51 (30.64)     2:56.49 (30.98)     3:27.47 (30.98)     3:58.19 (30.72)
        4:28.89 (30.70)     4:58.37 (29.48)                                        
 16 Mauck, Quinn              16 NTRO-ST              4:55.20    5:06.23    1  
                  25.94       55.31 (29.37)     1:25.85 (30.54)     1:56.56 (30.71)
        2:27.85 (31.29)     3:00.17 (32.32)     3:31.90 (31.73)     4:04.20 (32.30)
        4:35.64 (31.44)     5:06.23 (30.59)                                        
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lynch, Alex               17 TXLA-ST              4:49.13    4:44.33  
                  25.43       52.89 (27.46)     1:20.82 (27.93)     1:49.39 (28.57)
        2:18.42 (29.03)     2:47.42 (29.00)     3:16.83 (29.41)     3:46.25 (29.42)
        4:15.65 (29.40)     4:44.33 (28.68)                                        
  2 Shahatit, Omar            18 ASC-ST               5:05.53    4:46.72  
                  25.52       53.12 (27.60)     1:21.32 (28.20)     1:50.43 (29.11)
        2:19.52 (29.09)     2:48.91 (29.39)     3:18.80 (29.89)     3:48.96 (30.16)
        4:19.12 (30.16)     4:46.72 (27.60)                                        
  3 Leeds, John               16 ASC-ST               4:52.69    4:47.51  
                  25.66       53.82 (28.16)     1:22.61 (28.79)     1:52.01 (29.40)
        2:21.47 (29.46)     2:51.08 (29.61)     3:20.69 (29.61)     3:50.08 (29.39)
        4:19.38 (29.30)     4:47.51 (28.13)                                        
  4 Walters, Christian        16 Alamo Area-ST        4:47.20    4:48.15  
                  25.74       53.50 (27.76)     1:21.85 (28.35)     1:50.79 (28.94)
        2:20.17 (29.38)     2:50.09 (29.92)     3:19.87 (29.78)     3:49.79 (29.92)
        4:19.46 (29.67)     4:48.15 (28.69)                                        
  5 Caliandro, Emmanuel       17 Alamo Area-ST        4:52.00    4:48.20  
                  26.42       55.32 (28.90)     1:24.76 (29.44)     1:54.06 (29.30)
        2:23.42 (29.36)     2:52.80 (29.38)     3:22.57 (29.77)     3:52.63 (30.06)
        4:20.82 (28.19)     4:48.20 (27.38)                                        
  6 McArthur, Jared           17 LCA-ST               4:45.85    4:48.61  
                  25.05       53.27 (28.22)     1:22.20 (28.93)     1:51.87 (29.67)
        2:21.70 (29.83)     2:51.46 (29.76)     3:21.63 (30.17)     3:52.07 (30.44)
        4:20.47 (28.40)     4:48.61 (28.14)                                        
  7 Chappelear, Jake          17 TXLA-ST              4:47.61    4:48.86  
                  25.39       53.12 (27.73)     1:21.35 (28.23)     1:50.43 (29.08)
        2:19.62 (29.19)     2:49.23 (29.61)     3:18.61 (29.38)     3:49.00 (30.39)
        4:19.72 (30.72)     4:48.86 (29.14)                                        
  8 Raper, Greg               18 TXLA-ST              4:40.17    4:49.58  
                  25.83       54.00 (28.17)     1:23.18 (29.18)     1:53.02 (29.84)
        2:22.65 (29.63)     2:52.47 (29.82)     3:22.90 (30.43)     3:51.78 (28.88)
        4:21.12 (29.34)     4:49.58 (28.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sumner, Quentin           15 NTRO-ST              4:56.90    4:49.61  
                  25.54       53.94 (28.40)     1:22.99 (29.05)     1:52.14 (29.15)
        2:21.50 (29.36)     2:51.22 (29.72)     3:20.73 (29.51)     3:50.71 (29.98)
        4:20.59 (29.88)     4:49.61 (29.02)                                        
 10 Jahnke, Caleb             18 GOLD-ST              4:56.01    4:50.31  
                  25.53       53.82 (28.29)     1:22.51 (28.69)     1:52.05 (29.54)
        2:21.55 (29.50)     2:51.45 (29.90)     3:21.77 (30.32)     3:51.89 (30.12)
        4:21.43 (29.54)     4:50.31 (28.88)                                        
 11 Foote, Ramsey             17 NTRO-ST              4:52.51    4:51.53  
                  26.45       55.14 (28.69)     1:24.57 (29.43)     1:54.42 (29.85)
        2:24.34 (29.92)     2:54.27 (29.93)     3:24.33 (30.06)     3:53.93 (29.60)
        4:23.67 (29.74)     4:51.53 (27.86)                                        
 12 Hunninghake, Joseph       16 NTRO-ST              4:56.79    4:51.67  
                  25.49       53.96 (28.47)     1:22.79 (28.83)     1:52.52 (29.73)
        2:22.34 (29.82)     2:52.50 (30.16)     3:22.53 (30.03)     3:52.48 (29.95)
        4:22.18 (29.70)     4:51.67 (29.49)                                        
 13 Ross, Gabe                16 AQSA-ST              5:02.34    4:52.30  
                  25.86       54.93 (29.07)     1:24.30 (29.37)     1:54.34 (30.04)
        2:23.97 (29.63)     2:54.07 (30.10)     3:23.85 (29.78)     3:53.97 (30.12)
        4:23.89 (29.92)     4:52.30 (28.41)                                        
 14 Fusti-Molnar, Adam        16 ASC-ST               4:56.63    4:54.00  
                  25.91       54.58 (28.67)     1:23.79 (29.21)     1:53.57 (29.78)
        2:23.65 (30.08)     2:54.29 (30.64)     3:24.81 (30.52)     3:55.39 (30.58)
        4:25.23 (29.84)     4:54.00 (28.77)                                        
 15 Liew, Vincent             16 GOLD-ST              5:02.75    4:54.24  
                  25.85       55.31 (29.46)     1:24.74 (29.43)     1:54.67 (29.93)
        2:24.85 (30.18)     2:54.81 (29.96)     3:25.04 (30.23)     3:55.07 (30.03)
        4:25.26 (30.19)     4:54.24 (28.98)                                        
 16 Mauck, Quinn              16 NTRO-ST              5:06.41    4:55.20  
                  26.58       55.32 (28.74)     1:25.30 (29.98)     1:55.13 (29.83)
        2:25.22 (30.09)     2:55.43 (30.21)     3:25.79 (30.36)     3:56.31 (30.52)
        4:26.43 (30.12)     4:55.20 (28.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gillett, Joe              16 NTRO-ST              4:57.56    4:55.87  
                  26.27       55.34 (29.07)     1:24.93 (29.59)     1:55.13 (30.20)
        2:54.41 (59.28)                             3:24.64 ( )     3:54.89 (30.25)
        4:25.63 (30.74)     4:55.87 (30.24)                                        
 18 Crosley, Andrew           16 SASA-ST              5:02.21    4:57.20  
                  26.32       55.04 (28.72)     1:24.72 (29.68)     1:54.47 (29.75)
        2:24.40 (29.93)     2:54.80 (30.40)     3:25.47 (30.67)     3:56.36 (30.89)
        4:27.51 (31.15)     4:57.20 (29.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Li, Bennett               15 ASC-ST               4:48.81    4:57.67  
                  25.06       54.03 (28.97)     1:23.57 (29.54)     1:53.28 (29.71)
        2:22.41 (29.13)     2:52.49 (30.08)     3:22.93 (30.44)     3:54.12 (31.19)
        4:25.82 (31.70)     4:57.67 (31.85)                                        
 20 Offereins, Ben            17 NTRO-ST              4:53.29    4:57.80  
                  25.18       53.18 (28.00)     1:21.76 (28.58)     1:51.01 (29.25)
        2:20.94 (29.93)     2:51.02 (30.08)     3:21.90 (30.88)     3:54.00 (32.10)
        4:26.12 (32.12)     4:57.80 (31.68)                                        
 21 Thomas, Jacob             18 ASC-ST               4:49.95    4:58.76  
                  26.76       55.87 (29.11)     1:26.10 (30.23)     1:56.61 (30.51)
        2:27.26 (30.65)     2:58.34 (31.08)     3:28.56 (30.22)                    
            4:30.02 ( )     4:58.76 (28.74)                                        
 22 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST              4:45.17    4:59.59  
                  26.16       54.95 (28.79)     1:24.62 (29.67)     1:54.89 (30.27)
        2:25.52 (30.63)     2:56.18 (30.66)     3:27.16 (30.98)     3:58.34 (31.18)
        4:29.46 (31.12)     4:59.59 (30.13)                                        
 23 Roberts, Justin           15 WLOO-ST              5:07.25    5:00.81  
                  25.51       54.68 (29.17)     1:24.85 (30.17)     1:55.89 (31.04)
        2:26.94 (31.05)     2:57.92 (30.98)     3:28.92 (31.00)     3:59.97 (31.05)
        4:30.92 (30.95)     5:00.81 (29.89)                                        
 24 Schaefer, Justin          16 GOLD-ST              4:48.61    5:01.59  
                  26.08       54.61 (28.53)     1:24.12 (29.51)     1:54.26 (30.14)
        2:24.91 (30.65)     2:55.67 (30.76)     3:27.27 (31.60)     3:58.80 (31.53)
        4:30.50 (31.70)     5:01.59 (31.09)                                        
 25 Wadley, Josh              17 WLOO-ST              4:56.92    5:01.95  
                  26.29       55.18 (28.89)     1:25.65 (30.47)     1:57.06 (31.41)
        2:28.98 (31.92)     2:59.64 (30.66)     3:30.53 (30.89)     4:02.29 (31.76)
        4:32.93 (30.64)     5:01.95 (29.02)                                        
 26 Phillips, Justin          17 AQTX-ST              4:57.93    5:03.45  
                  26.24       55.71 (29.47)     1:26.13 (30.42)     1:57.01 (30.88)
        2:28.02 (31.01)     2:59.36 (31.34)     3:30.74 (31.38)     4:02.29 (31.55)
        4:33.41 (31.12)     5:03.45 (30.04)                                        
 27 Cookson, Sean             18 LCA-ST               4:56.09    5:04.19  
                  26.58       56.19 (29.61)     1:26.61 (30.42)     1:57.27 (30.66)
        2:28.32 (31.05)     2:59.31 (30.99)     3:31.15 (31.84)     4:02.30 (31.15)
        4:33.65 (31.35)     5:04.19 (30.54)                                        
 28 Olsen, Karsten            15 NTRO-ST              5:02.50    5:04.54  
                  26.54       55.97 (29.43)     1:26.32 (30.35)     1:56.87 (30.55)
        2:27.89 (31.02)     2:58.99 (31.10)     3:30.11 (31.12)     4:01.78 (31.67)
        4:33.56 (31.78)     5:04.54 (30.98)                                        
 29 Jackson, Carl             17 Alamo Area-ST        4:58.99    5:06.35  
                  27.04       57.51 (30.47)     1:28.69 (31.18)     1:59.98 (31.29)
        2:30.48 (30.50)     3:01.65 (31.17)     3:33.16 (31.51)     4:04.13 (30.97)
        4:36.25 (32.12)     5:06.35 (30.10)                                        
 30 McClelland, Ian           15 HPAC-ST              5:02.36    5:07.44  
                  25.84       55.01 (29.17)     1:25.34 (30.33)     1:56.06 (30.72)
        2:27.38 (31.32)     2:58.72 (31.34)     3:30.74 (32.02)     4:03.48 (32.74)
        4:36.47 (32.99)     5:07.44 (30.97)                                        
 31 Li, Eric                  16 NTRO-ST              4:49.82    5:07.96  
                  26.84       56.15 (29.31)     1:27.20 (31.05)     1:58.39 (31.19)
        2:30.11 (31.72)     3:01.97 (31.86)     3:33.86 (31.89)     4:05.56 (31.70)
        4:37.45 (31.89)     5:07.96 (30.51)                                        
 32 Bernal, Nic               18 Alamo Area-ST        4:56.24    5:07.97  
                  26.92       56.25 (29.33)     1:26.38 (30.13)     1:57.66 (31.28)
        2:29.42 (31.76)     3:01.18 (31.76)     3:32.96 (31.78)     4:05.14 (32.18)
        4:37.02 (31.88)     5:07.97 (30.95)                                        
 33 Mezokh, Aleksey           17 UNAT-ST              5:03.02    5:08.35  
                  26.72       56.57 (29.85)     1:26.87 (30.30)     1:57.85 (30.98)
        2:28.92 (31.07)     3:00.43 (31.51)     3:32.45 (32.02)     4:04.46 (32.01)
        4:37.05 (32.59)     5:08.35 (31.30)                                        
 34 Davis, Dylan              16 Alamo Area-ST        4:58.98    5:08.52  
                  28.15       58.76 (30.61)     1:30.26 (31.50)     2:01.49 (31.23)
        2:33.09 (31.60)     3:04.31 (31.22)     3:35.75 (31.44)     4:07.27 (31.52)
        4:38.94 (31.67)     5:08.52 (29.58)                                        
 35 Clennan, Ian              17 LSAC-ST              5:06.22    5:08.85  
                  27.07       57.18 (30.11)     1:27.78 (30.60)     1:58.75 (30.97)
        2:30.80 (32.05)     3:03.00 (32.20)     3:34.80 (31.80)     4:06.97 (32.17)
        4:38.64 (31.67)     5:08.85 (30.21)                                        
 36 Nester, Luke              17 SASA-ST              4:53.94    5:10.69  
                  27.51       57.92 (30.41)     1:29.18 (31.26)     1:59.99 (30.81)
        2:31.57 (31.58)     3:03.40 (31.83)     3:35.36 (31.96)     4:07.63 (32.27)
        4:40.00 (32.37)     5:10.69 (30.69)                                        
 37 Balderas, Wesley          15 AQSA-ST              5:07.08    5:10.77  
                  27.78       57.71 (29.93)     1:28.79 (31.08)     2:00.26 (31.47)
        2:31.92 (31.66)     3:03.93 (32.01)     3:36.85 (32.92)     4:08.27 (31.42)
        4:40.22 (31.95)     5:10.77 (30.55)                                        
 38 Luttrell, Isaac           15 WLOO-ST              5:06.44    5:12.78  
                  26.37       55.55 (29.18)     1:26.51 (30.96)     1:58.40 (31.89)
        2:30.61 (32.21)     3:03.21 (32.60)     3:35.76 (32.55)     4:08.54 (32.78)
        4:41.15 (32.61)     5:12.78 (31.63)                                        
 39 Shraga, Gal               16 COTA-ST              5:03.63    5:13.04  
                  26.44       55.64 (29.20)     1:26.36 (30.72)     1:58.07 (31.71)
        2:30.35 (32.28)     3:02.96 (32.61)     3:35.16 (32.20)     4:08.22 (33.06)
        4:41.13 (32.91)     5:13.04 (31.91)                                        
 40 Gordon, Gage              15 LCA-ST               5:06.60    5:16.84  
                  26.66       56.83 (30.17)     1:28.01 (31.18)     2:00.56 (32.55)
        2:33.07 (32.51)     3:06.27 (33.20)     3:39.28 (33.01)     4:12.30 (33.02)
        4:45.06 (32.76)     5:16.84 (31.78)                                        
 41 Woehrle, Ryan             16 Alamo Area-ST        4:59.61    5:17.64  
                  27.91       58.38 (30.47)     1:29.94 (31.56)     2:01.89 (31.95)
        2:34.44 (32.55)     3:06.99 (32.55)     3:40.03 (33.04)     4:12.99 (32.96)
        4:46.02 (33.03)     5:17.64 (31.62)                                        
 42 Gavin, Keegan             16 TXLA-ST              5:01.81    5:22.26  
                  26.35       56.38 (30.03)     1:27.92 (31.54)     2:00.45 (32.53)
        2:33.47 (33.02)     3:06.88 (33.41)     3:40.40 (33.52)     4:14.82 (34.42)
        4:48.55 (33.73)     5:22.26 (33.71)                                        
 
Boys 15-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelms, Jake               18 Alamo Area-ST       16:45.09   16:27.65   20  
                  25.22       52.83 (27.61)     1:21.08 (28.25)     1:49.99 (28.91)
        2:19.12 (29.13)     2:48.47 (29.35)     3:18.35 (29.88)     3:48.36 (30.01)
        4:18.46 (30.10)     4:48.55 (30.09)     5:18.97 (30.42)     5:49.32 (30.35)
        6:19.76 (30.44)     6:50.10 (30.34)     7:20.52 (30.42)     7:50.87 (30.35)
        8:21.17 (30.30)     8:51.64 (30.47)     9:22.28 (30.64)     9:52.72 (30.44)
       10:23.10 (30.38)    10:53.58 (30.48)    11:24.05 (30.47)    11:54.52 (30.47)
       12:25.40 (30.88)    12:56.20 (30.80)    13:26.96 (30.76)    13:57.77 (30.81)
       14:28.04 (30.27)    14:58.61 (30.57)    15:28.95 (30.34)    15:58.87 (29.92)
       16:27.65 (28.78)
  2 Caliandro, Emmanuel       17 Alamo Area-ST       17:11.99   16:48.68   17  
                  26.99       56.69 (29.70)     1:26.55 (29.86)     1:57.01 (30.46)
        2:27.35 (30.34)     2:57.70 (30.35)     3:28.36 (30.66)     3:59.06 (30.70)
        4:29.43 (30.37)     5:00.36 (30.93)     5:31.19 (30.83)     6:01.94 (30.75)
        6:32.99 (31.05)     7:04.04 (31.05)     7:35.04 (31.00)     8:06.27 (31.23)
        8:37.54 (31.27)     9:08.21 (30.67)     9:39.21 (31.00)    10:10.00 (30.79)
       10:41.14 (31.14)    11:11.71 (30.57)    11:42.63 (30.92)    12:13.86 (31.23)
       12:44.26 (30.40)    13:15.33 (31.07)    13:46.02 (30.69)    14:17.44 (31.42)
       14:48.32 (30.88)    15:18.86 (30.54)    15:48.79 (29.93)    16:19.15 (30.36)
       16:48.68 (29.53)
  3 Sumner, Quentin           15 NTRO-ST             17:11.86   16:51.11   16  
                  26.25       55.52 (29.27)     1:25.05 (29.53)     1:55.43 (30.38)
        2:25.67 (30.24)     2:56.19 (30.52)     3:27.23 (31.04)     3:57.92 (30.69)
        4:28.71 (30.79)     4:59.59 (30.88)     5:30.76 (31.17)     6:01.30 (30.54)
        6:32.44 (31.14)     7:03.09 (30.65)     7:33.80 (30.71)     8:04.50 (30.70)
        8:35.60 (31.10)     9:06.35 (30.75)     9:37.39 (31.04)    10:08.67 (31.28)
       10:39.44 (30.77)    11:10.43 (30.99)    11:41.35 (30.92)    12:12.29 (30.94)
       12:43.38 (31.09)    13:14.38 (31.00)    13:45.53 (31.15)    14:16.45 (30.92)
       14:47.44 (30.99)    15:18.61 (31.17)    15:49.93 (31.32)    16:21.16 (31.23)
       16:51.11 (29.95)
  4 Li, Eric                  16 NTRO-ST             16:48.66   17:00.21   15  
                  26.10       55.24 (29.14)     1:25.00 (29.76)     1:55.28 (30.28)
        2:25.64 (30.36)     2:55.61 (29.97)     3:25.99 (30.38)     3:56.62 (30.63)
        4:27.19 (30.57)     4:57.91 (30.72)     5:28.77 (30.86)     5:59.96 (31.19)
        6:31.09 (31.13)     7:02.52 (31.43)     7:34.27 (31.75)     8:06.10 (31.83)
        8:38.04 (31.94)     9:10.13 (32.09)     9:41.68 (31.55)    10:13.12 (31.44)
       10:44.85 (31.73)    11:16.77 (31.92)    11:48.48 (31.71)    12:20.52 (32.04)
       12:52.26 (31.74)    13:23.92 (31.66)    13:54.91 (30.99)    14:26.32 (31.41)
       14:57.71 (31.39)    15:28.76 (31.05)    16:00.16 (31.40)    16:30.75 (30.59)
       17:00.21 (29.46)
  5 Leeds, John               16 ASC-ST              18:16.39L  17:01.33   14  
                  27.92       58.39 (30.47)     1:29.37 (30.98)     2:00.83 (31.46)
        2:31.46 (30.63)     3:02.03 (30.57)     3:32.68 (30.65)     4:03.66 (30.98)
        4:34.62 (30.96)     5:05.57 (30.95)     5:36.78 (31.21)     6:08.52 (31.74)
        6:40.47 (31.95)     7:12.31 (31.84)     7:44.03 (31.72)     8:15.69 (31.66)
        8:47.05 (31.36)     9:18.21 (31.16)     9:49.66 (31.45)    10:20.91 (31.25)
       10:52.13 (31.22)    11:23.22 (31.09)    11:54.70 (31.48)    12:26.00 (31.30)
       12:57.39 (31.39)    13:28.91 (31.52)    14:00.46 (31.55)    14:31.72 (31.26)
       15:02.75 (31.03)    15:33.35 (30.60)    16:03.92 (30.57)    16:33.60 (29.68)
       17:01.33 (27.73)
  6 Clennan, Ian              17 LSAC-ST             17:27.15   17:33.39   13  
                  28.50       59.34 (30.84)     1:31.33 (31.99)     2:03.17 (31.84)
        2:35.20 (32.03)     3:07.45 (32.25)     3:39.68 (32.23)     4:12.22 (32.54)
        4:44.34 (32.12)     5:16.84 (32.50)     5:49.52 (32.68)     6:22.28 (32.76)
        6:54.74 (32.46)     7:27.03 (32.29)     7:59.36 (32.33)     8:31.78 (32.42)
        9:04.04 (32.26)     9:36.31 (32.27)    10:08.45 (32.14)    10:40.63 (32.18)
       11:12.99 (32.36)    11:45.27 (32.28)    12:17.12 (31.85)    12:48.95 (31.83)
       13:21.01 (32.06)    13:53.09 (32.08)    14:25.03 (31.94)    14:56.59 (31.56)
       15:28.58 (31.99)    16:00.17 (31.59)    16:31.93 (31.76)    17:03.83 (31.90)
       17:33.39 (29.56)
  7 Jackson, Carl             17 Alamo Area-ST       17:34.13   17:33.43   12  
                  28.10       59.07 (30.97)     1:30.56 (31.49)     2:02.28 (31.72)
        2:34.07 (31.79)     3:06.30 (32.23)     3:38.20 (31.90)     4:10.68 (32.48)
        4:42.80 (32.12)     5:16.03 (33.23)     5:47.40 (31.37)     6:19.75 (32.35)
        6:51.83 (32.08)     7:24.09 (32.26)     7:56.32 (32.23)     8:28.25 (31.93)
        9:00.01 (31.76)     9:32.11 (32.10)    10:04.04 (31.93)    10:36.21 (32.17)
       11:07.90 (31.69)    11:40.47 (32.57)    12:13.22 (32.75)    12:44.95 (31.73)
       13:17.25 (32.30)    13:50.13 (32.88)    14:23.36 (33.23)    14:56.62 (33.26)
       15:28.81 (32.19)    16:01.22 (32.41)    16:33.03 (31.81)    17:04.68 (31.65)
       17:33.43 (28.75)
  8 Wadley, Josh              17 WLOO-ST             17:29.05   17:38.07   11  
                  27.39       58.13 (30.74)     1:29.99 (31.86)     2:02.46 (32.47)
        2:34.29 (31.83)     3:06.12 (31.83)     3:38.42 (32.30)     4:10.30 (31.88)
        4:42.72 (32.42)     5:15.16 (32.44)     5:47.78 (32.62)     6:20.65 (32.87)
        6:52.37 (31.72)     7:24.81 (32.44)     7:57.67 (32.86)     8:29.95 (32.28)
        9:02.44 (32.49)     9:34.46 (32.02)    10:07.35 (32.89)    10:38.71 (31.36)
       11:10.98 (32.27)    11:43.13 (32.15)    12:15.75 (32.62)    12:48.70 (32.95)
       13:21.75 (33.05)    13:54.57 (32.82)    14:25.70 (31.13)    14:58.47 (32.77)
       15:31.52 (33.05)    16:04.21 (32.69)    16:36.52 (32.31)    17:08.60 (32.08)
       17:38.07 (29.47)
  9 Bernal, Nic               18 Alamo Area-ST       17:51.63   17:43.06    9  
                  27.94       58.35 (30.41)     1:29.81 (31.46)     2:02.03 (32.22)
        2:34.62 (32.59)     3:07.29 (32.67)     3:40.22 (32.93)     4:12.55 (32.33)
        4:45.11 (32.56)     5:17.67 (32.56)     5:50.15 (32.48)     6:22.91 (32.76)
        6:54.96 (32.05)     7:27.45 (32.49)     7:59.89 (32.44)     8:32.25 (32.36)
        9:04.50 (32.25)     9:36.79 (32.29)    10:09.02 (32.23)    10:41.57 (32.55)
       11:14.08 (32.51)    11:46.54 (32.46)    12:18.76 (32.22)    12:51.23 (32.47)
       13:23.48 (32.25)    13:56.13 (32.65)    14:28.69 (32.56)    15:01.25 (32.56)
       15:33.76 (32.51)    16:06.41 (32.65)    16:39.59 (33.18)    17:12.02 (32.43)
       17:43.06 (31.04)
 10 Luttrell, Isaac           15 WLOO-ST             17:41.01   17:44.83    7  
                  27.81       58.28 (30.47)     1:29.81 (31.53)     2:01.51 (31.70)
        2:33.58 (32.07)     3:05.67 (32.09)     3:38.18 (32.51)     4:10.41 (32.23)
        4:42.95 (32.54)     5:15.51 (32.56)     5:47.99 (32.48)     6:20.82 (32.83)
        6:53.95 (33.13)     7:26.83 (32.88)     7:59.56 (32.73)     8:32.47 (32.91)
        9:05.18 (32.71)     9:37.91 (32.73)    10:10.67 (32.76)    10:43.43 (32.76)
       11:16.16 (32.73)    11:49.10 (32.94)    12:21.94 (32.84)    12:54.52 (32.58)
       13:27.11 (32.59)    13:59.29 (32.18)    14:31.62 (32.33)    15:04.01 (32.39)
       15:36.77 (32.76)    16:09.08 (32.31)    16:41.51 (32.43)    17:13.66 (32.15)
       17:44.83 (31.17)
 11 Nassar, Salem             16 NTRO-ST             17:36.22   17:48.05    6  
                  27.61       58.09 (30.48)     1:29.33 (31.24)     2:01.10 (31.77)
        2:32.75 (31.65)     3:04.34 (31.59)     3:35.87 (31.53)     4:07.76 (31.89)
        4:39.90 (32.14)     5:12.20 (32.30)     5:44.54 (32.34)     6:16.99 (32.45)
        6:49.29 (32.30)     7:22.27 (32.98)     7:55.29 (33.02)     8:28.65 (33.36)
        9:01.74 (33.09)     9:34.88 (33.14)    10:08.26 (33.38)    10:40.99 (32.73)
       11:14.20 (33.21)    11:47.21 (33.01)    12:20.51 (33.30)    12:53.61 (33.10)
       13:26.80 (33.19)    13:59.84 (33.04)    14:32.84 (33.00)    15:05.89 (33.05)
       15:38.32 (32.43)    16:11.06 (32.74)    16:44.20 (33.14)    17:16.71 (32.51)
       17:48.05 (31.34)
 12 Eilers, Zachary           16 ASC-ST              18:19.14   18:18.82    5  
                  28.94     1:01.45 (32.51)     1:34.05 (32.60)     2:07.84 (33.79)
        2:41.88 (34.04)     3:15.00 (33.12)     3:48.75 (33.75)     4:22.46 (33.71)
        4:56.06 (33.60)     5:30.28 (34.22)     6:03.96 (33.68)     6:38.47 (34.51)
        7:12.57 (34.10)     7:46.66 (34.09)     8:20.19 (33.53)     8:54.13 (33.94)
        9:27.74 (33.61)    10:01.77 (34.03)    10:35.22 (33.45)    11:08.33 (33.11)
       11:41.95 (33.62)    12:15.68 (33.73)    12:49.20 (33.52)    13:23.15 (33.95)
       13:56.55 (33.40)    14:30.10 (33.55)    15:03.36 (33.26)    15:37.41 (34.05)
       16:10.48 (33.07)    16:44.22 (33.74)    17:17.02 (32.80)    17:48.37 (31.35)
       18:18.82 (30.45)
 13 Dale, Jackie              15 WLOO-ST             18:22.87   18:38.86    4  
                  26.92       57.50 (30.58)     1:29.23 (31.73)     2:01.68 (32.45)
        2:34.10 (32.42)     3:06.30 (32.20)     3:39.26 (32.96)     4:12.74 (33.48)
        4:46.41 (33.67)     5:20.07 (33.66)     5:54.13 (34.06)     6:28.11 (33.98)
        7:02.58 (34.47)     7:37.31 (34.73)     8:11.71 (34.40)     8:46.29 (34.58)
        9:21.08 (34.79)     9:56.04 (34.96)    10:31.33 (35.29)    11:06.57 (35.24)
       11:41.98 (35.41)    12:16.92 (34.94)    12:51.78 (34.86)    13:26.57 (34.79)
       14:01.76 (35.19)    14:36.47 (34.71)    15:10.96 (34.49)    15:45.46 (34.50)
       16:20.00 (34.54)    16:54.82 (34.82)    17:29.19 (34.37)    18:04.03 (34.84)
       18:38.86 (34.83)
 -- Walters, Christian        16 Alamo Area-ST       16:45.72         DQ  
                  26.48       55.64 (29.16)     1:25.76 (30.12)     1:56.85 (31.09)
        2:28.61 (31.76)     3:00.85 (32.24)     3:33.78 (32.93)   4:40.34 (1:06.56)
        5:13.70 (33.36)                             5:28.01 ( )                    
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tao, David                17 Alamo Area-ST          53.93      51.57   20  
                  24.82       51.57 (26.75)                                        
  2 Li, Brian                 16 ASC-ST                 52.89      52.49   17  
                  25.30       52.49 (27.19)                                        
  3 Zhang, Tai Lun            17 WLOO-ST                53.29      52.60   16  
                  25.64       52.60 (26.96)                                        
  4 Lambiase, Nicholas        17 ASC-ST                 53.37      52.85   15  
                  25.88       52.85 (26.97)                                        
  5 Foote, Connor             15 SASA-ST                53.51      53.39   14  
                  25.81       53.39 (27.58)                                        
  6 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST                53.78      53.70   13  
                  26.69       53.70 (27.01)                                        
  7 Aimone, Kyle              17 SASA-ST                54.51      54.65   12  
                  26.79       54.65 (27.86)                                        
  8 Munson, Trey              17 ASC-ST                 54.30      55.14   11  
                  26.43       55.14 (28.71)                                        
B - Final
  9 Butler, Lance             16 COTA-ST                54.98      53.84    9  
                  26.38       53.84 (27.46)                                        
 10 Orloff, Joel              17 ASC-ST                 55.15      54.70    7  
                  26.79       54.70 (27.91)                                        
 11 Schaefer, Justin          16 GOLD-ST                55.13      54.76    6  
                  26.62       54.76 (28.14)                                        
 12 Mauck, Quinn              16 NTRO-ST                55.90      55.35    5  
                  27.12       55.35 (28.23)                                        
 13 Olsen, Karsten            15 NTRO-ST                56.17      55.54    4  
                  26.97       55.54 (28.57)                                        
 14 Ross, Gabe                16 AQSA-ST                56.25      56.32    3  
                  26.80       56.32 (29.52)                                        
 15 Mar, Matthew              15 NTRO-ST                56.37      56.79    2  
                  26.85       56.79 (29.94)                                        
 16 Pereira, Sergio           15 NTRO-ST                56.17      57.05    1  
                  27.61       57.05 (29.44)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, Brian                 16 ASC-ST                 54.37      52.89  
                  25.45       52.89 (27.44)                                        
  2 Zhang, Tai Lun            17 WLOO-ST                54.06      53.29  
                  26.09       53.29 (27.20)                                        
  3 Crosley, Andrew           16 SASA-ST                56.11      53.33  
                  25.94       53.33 (27.39)                                        
  4 Lambiase, Nicholas        17 ASC-ST                 53.03      53.37  
                  25.95       53.37 (27.42)                                        
  5 Manzo, Joseph             15 Alamo Area-ST          54.44      53.43  
                  25.95       53.43 (27.48)                                        
  6 Foote, Connor             15 SASA-ST                52.97      53.51  
                  25.45       53.51 (28.06)                                        
  7 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST                54.96      53.78  
                  26.64       53.78 (27.14)                                        
  8 Tao, David                17 Alamo Area-ST          52.91      53.93  
                  27.02       53.93 (26.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Munson, Trey              17 ASC-ST                 55.21      54.30  
                  26.06       54.30 (28.24)                                        
 10 Aimone, Kyle              17 SASA-ST                55.20      54.51  
                  26.88       54.51 (27.63)                                        
 11 Butler, Lance             16 COTA-ST                54.51      54.98  
                  26.79       54.98 (28.19)                                        
 12 Schaefer, Justin          16 GOLD-ST                54.09      55.13  
                  26.45       55.13 (28.68)                                        
 13 Orloff, Joel              17 ASC-ST                 53.99      55.15  
                  26.70       55.15 (28.45)                                        
 14 Walters, Christian        16 Alamo Area-ST          55.43      55.23  
                  26.58       55.23 (28.65)                                        
 15 Mauck, Quinn              16 NTRO-ST                57.22      55.90  
                  27.50       55.90 (28.40)                                        
 16 Olsen, Karsten            15 NTRO-ST                56.00      56.17  
                  27.17       56.17 (29.00)                                        
 16 Pereira, Sergio           15 NTRO-ST              1:06.20L     56.17  
                  26.95       56.17 (29.22)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Ross, Gabe                16 AQSA-ST                57.42      56.25  
                  26.87       56.25 (29.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Suarez, CJ                16 ASC-ST                 56.12      56.26  
                  27.43       56.26 (28.83)                                        
 20 Mar, Matthew              15 NTRO-ST                56.40      56.37  
                  27.23       56.37 (29.14)                                        
 21 Davis, Dylan              16 Alamo Area-ST          56.76      56.47  
                  27.31       56.47 (29.16)                                        
 22 Soria, Ryan               16 Alamo Area-ST          54.48      56.88  
                  27.02       56.88 (29.86)                                        
 22 McArthur, Jared           17 LCA-ST                 56.17      56.88  
                  27.59       56.88 (29.29)                                        
 24 Yetter, Monty             15 Alamo Area-ST        1:06.45L     57.26  
                  28.29       57.26 (28.97)                                        
 25 Warren, Alex              16 NTRO-ST                56.96      57.56  
                  28.30       57.56 (29.26)                                        
 26 Shay, David               15 NTRO-ST                57.81      57.67  
                  28.26       57.67 (29.41)                                        
 27 Partipilo, Chris          16 Alamo Area-ST          58.03      57.96  
                  28.66       57.96 (29.30)                                        
 28 Gillett, Joe              16 NTRO-ST                58.14      58.05  
                  28.30       58.05 (29.75)                                        
 29 Helmbrecht, Will          15 TXLA-ST                57.84      58.39  
                  28.37       58.39 (30.02)                                        
 30 Shraga, Gal               16 COTA-ST              1:07.32L     58.79  
                  28.54       58.79 (30.25)                                        
 31 Larson, Kyle              15 TXLA-ST                58.04      59.20  
                  29.05       59.20 (30.15)                                        
 32 Bernal, Nic               18 Alamo Area-ST        1:08.51L     59.42  
                  28.90       59.42 (30.52)                                        
 33 Sundararaman, Harshith    15 NTRO-ST              1:07.96L     59.44  
                  28.97       59.44 (30.47)                                        
 34 Worley, Jacob             17 TXLA-ST                57.34    1:01.36  
                  29.04     1:01.36 (32.32)                                        
 35 Moran, Brendan            15 FISH-ST                57.98    1:02.69  
                  30.74     1:02.69 (31.95)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Naccarato, Thom           18 HSC-ST               1:58.71    1:53.45   20  
                  26.53       54.59 (28.06)     1:23.85 (29.26)     1:53.45 (29.60)
  2 Vujosevic, Marko          16 AQTX-ST              1:56.30    1:55.02   17  
                  26.40       55.90 (29.50)     1:25.86 (29.96)     1:55.02 (29.16)
  3 Li, Brian                 16 ASC-ST               1:57.25    1:55.71   16  
                  26.65       55.58 (28.93)     1:25.45 (29.87)     1:55.71 (30.26)
  4 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST              1:58.44    1:56.19   15  
                  27.65       56.96 (29.31)     1:26.67 (29.71)     1:56.19 (29.52)
  5 Schaefer, Justin          16 GOLD-ST              2:00.28    1:58.78   14  
                  27.54       57.50 (29.96)     1:28.06 (30.56)     1:58.78 (30.72)
  6 Olsen, Karsten            15 NTRO-ST              1:57.23    1:59.05   13  
                  27.39       56.85 (29.46)     1:27.55 (30.70)     1:59.05 (31.50)
  7 Orloff, Joel              17 ASC-ST               1:59.07    1:59.09   12  
                  27.49       57.44 (29.95)     1:28.51 (31.07)     1:59.09 (30.58)
  8 Seale, Andrew             17 WHAC-ST              2:01.41    2:08.19   11  
                  28.36       59.91 (31.55)     1:34.07 (34.16)     2:08.19 (34.12)
B - Final
  9 Aimone, Kyle              17 SASA-ST              2:01.89    1:58.70    9  
                  27.56       57.37 (29.81)     1:28.25 (30.88)     1:58.70 (30.45)
 10 McArthur, Jared           17 LCA-ST               2:03.78    2:01.00    7  
                  28.67       59.26 (30.59)     1:30.28 (31.02)     2:01.00 (30.72)
 11 Soria, Ryan               16 Alamo Area-ST        2:02.78    2:01.59    6  
                  27.49       57.03 (29.54)     1:28.41 (31.38)     2:01.59 (33.18)
 12 Louie, Joshua             16 WLOO-ST              2:02.29    2:03.55    5  
                  28.56       59.46 (30.90)     1:32.13 (32.67)     2:03.55 (31.42)
 13 Larson, Kyle              15 TXLA-ST              2:03.61    2:04.11    4  
                  28.88       59.90 (31.02)     1:31.89 (31.99)     2:04.11 (32.22)
 14 Jorgenson, Devon          16 TXLA-ST              2:07.25    2:06.29    3  
                  29.96     1:01.85 (31.89)     1:34.36 (32.51)     2:06.29 (31.93)
 15 Bernal, Nic               18 Alamo Area-ST        2:04.63    2:07.83    2  
                  30.11     1:02.13 (32.02)     1:35.25 (33.12)     2:07.83 (32.58)
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vujosevic, Marko          16 AQTX-ST              1:58.70    1:56.30  
                  26.74       55.86 (29.12)     1:25.83 (29.97)     1:56.30 (30.47)
  2 Olsen, Karsten            15 NTRO-ST              1:59.83    1:57.23  
                  27.89       57.11 (29.22)     1:26.96 (29.85)     1:57.23 (30.27)
  3 Li, Brian                 16 ASC-ST               1:57.56    1:57.25  
                  27.08       56.35 (29.27)     1:26.43 (30.08)     1:57.25 (30.82)
  4 Lambiase, Nicholas        17 ASC-ST                    NT    1:57.53  
                  27.47   1:57.53 (1:30.06)                                        
  5 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST              1:58.39    1:58.44  
                  28.38       58.65 (30.27)     1:29.07 (30.42)     1:58.44 (29.37)
  6 Naccarato, Thom           18 HSC-ST               1:57.86    1:58.71  
                  27.18       56.80 (29.62)     1:27.64 (30.84)     1:58.71 (31.07)
  7 Orloff, Joel              17 ASC-ST               2:02.39    1:59.07  
                  28.56       58.72 (30.16)     1:28.92 (30.20)     1:59.07 (30.15)
  8 Schaefer, Justin          16 GOLD-ST              1:56.32    2:00.28  
                  28.22       58.59 (30.37)     1:29.41 (30.82)     2:00.28 (30.87)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mauck, Quinn              16 NTRO-ST              2:01.84    2:00.29  
                  28.71       59.31 (30.60)     1:30.20 (30.89)     2:00.29 (30.09)
 10 Seale, Andrew             17 WHAC-ST              2:04.86    2:01.41  
                  27.80       58.32 (30.52)     1:29.90 (31.58)     2:01.41 (31.51)
 11 Aimone, Kyle              17 SASA-ST              1:59.55    2:01.89  
                  28.75       59.24 (30.49)     1:30.34 (31.10)     2:01.89 (31.55)
 12 Jahnke, Caleb             18 GOLD-ST              2:00.44    2:02.20  
                  27.44       58.16 (30.72)     1:30.25 (32.09)     2:02.20 (31.95)
 13 Louie, Joshua             16 WLOO-ST              2:06.99    2:02.29  
                  27.95       58.49 (30.54)     1:30.58 (32.09)     2:02.29 (31.71)
 14 Soria, Ryan               16 Alamo Area-ST        2:08.23    2:02.78  
                  28.63       58.81 (30.18)     1:29.97 (31.16)     2:02.78 (32.81)
 15 Manzo, Joseph             15 Alamo Area-ST        2:00.29    2:03.39  
                  28.76     1:00.03 (31.27)     1:31.65 (31.62)     2:03.39 (31.74)
 16 Larson, Kyle              15 TXLA-ST              2:05.36    2:03.61  
                  29.04       59.67 (30.63)     1:31.60 (31.93)     2:03.61 (32.01)
-------------------------------------------------------------------------
 17 McArthur, Jared           17 LCA-ST               2:01.76    2:03.78  
                  29.54     1:00.30 (30.76)     1:32.15 (31.85)     2:03.78 (31.63)
 18 Bernal, Nic               18 Alamo Area-ST        2:05.73    2:04.63  
                  29.70     1:00.71 (31.01)     1:32.65 (31.94)     2:04.63 (31.98)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Helmbrecht, Will          15 TXLA-ST              2:06.91    2:05.04  
                  29.49     1:00.99 (31.50)     1:33.33 (32.34)     2:05.04 (31.71)
 20 Caliandro, Emmanuel       17 Alamo Area-ST        2:05.04    2:05.72  
                  29.36     1:00.98 (31.62)     1:33.26 (32.28)     2:05.72 (32.46)
 21 Sundararaman, Harshith    15 NTRO-ST              2:03.59    2:06.78  
                  30.14     1:02.08 (31.94)     1:34.85 (32.77)     2:06.78 (31.93)
 22 Jorgenson, Devon          16 TXLA-ST              2:06.91    2:07.25  
                  29.44     1:01.09 (31.65)     1:34.01 (32.92)     2:07.25 (33.24)
 23 Shraga, Gal               16 COTA-ST              2:06.80    2:07.90  
                  29.56     1:01.19 (31.63)     1:34.16 (32.97)     2:07.90 (33.74)
 24 Shay, David               15 NTRO-ST              2:07.71    2:09.26  
                  29.74     1:02.84 (33.10)     1:36.38 (33.54)     2:09.26 (32.88)
 25 Hansen, Jack              18 AQTX-ST              2:07.82    2:09.55  
                  30.14     1:02.82 (32.68)     1:36.47 (33.65)     2:09.55 (33.08)
 26 Vinnik, Daniel            15 NTRO-ST                   NT    2:10.30  
                  28.90     1:01.01 (32.11)     1:35.62 (34.61)     2:10.30 (34.68)
 27 Pan, Larry                18 ASC-ST               2:07.75    2:10.96  
                  30.25     1:02.85 (32.60)     1:36.50 (33.65)     2:10.96 (34.46)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tao, David                17 Alamo Area-ST          58.78      56.00   20  
                  26.30       56.00 (29.70)                                        
  2 Fusti-Molnar, Adam        16 ASC-ST                 57.95      57.19   17  
                  27.22       57.19 (29.97)                                        
  3 Thomas, Jacob             18 ASC-ST                 59.55      57.82   16  
                  27.65       57.82 (30.17)                                        
  4 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST                59.67      59.06   15  
                  27.97       59.06 (31.09)                                        
  5 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST                 59.74      59.30   14  
                  27.88       59.30 (31.42)                                        
  6 Rausch, Jack              17 ASC-ST               1:00.14      59.60   13  
                  28.14       59.60 (31.46)                                        
  7 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST              1:00.28    1:00.60   12  
                  28.49     1:00.60 (32.11)                                        
  8 Stavrou, Jake             15 ASC-ST               1:00.71    1:01.05   11  
                  28.91     1:01.05 (32.14)                                        
B - Final
  9 Li, Brian                 16 ASC-ST               1:01.62      59.82    9  
                  28.10       59.82 (31.72)                                        
 10 Butler, Lance             16 COTA-ST              1:01.32      59.95    7  
                  27.90       59.95 (32.05)                                        
 11 Wong, Brandon             16 NTRO-ST              1:01.93    1:00.90    6  
                  28.65     1:00.90 (32.25)                                        
 12 Mickelson, Chris          17 Alamo Area-ST        1:01.57    1:01.61    5  
                  28.68     1:01.61 (32.93)                                        
 13 Wu, Ethan                 17 FISH-ST              1:01.99    1:01.73    4  
                  28.39     1:01.73 (33.34)                                        
 14 Elizondo, Lane            15 ASC-ST               1:01.99    1:01.99    3  
                  29.50     1:01.99 (32.49)                                        
 15 Martinez Jr, Oscar        15 CLUB-ST              1:02.01    1:02.25    2  
                  29.22     1:02.25 (33.03)                                        
 16 Criddle, Cade             18 Winning Waters-ST    1:02.26    1:02.74    1  
                  28.72     1:02.74 (34.02)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fusti-Molnar, Adam        16 ASC-ST                 56.85      57.95  
                  27.41       57.95 (30.54)                                        
  2 Tao, David                17 Alamo Area-ST          56.23      58.78  
                  28.02       58.78 (30.76)                                        
  3 Thomas, Jacob             18 ASC-ST                 57.30      59.55  
                  27.96       59.55 (31.59)                                        
  4 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST                58.83      59.67  
                  28.12       59.67 (31.55)                                        
  5 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST               1:02.28      59.74  
                  27.87       59.74 (31.87)                                        
  6 Rausch, Jack              17 ASC-ST               1:00.09    1:00.14  
                  28.24     1:00.14 (31.90)                                        
  7 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST              1:04.97    1:00.28  
                  28.79     1:00.28 (31.49)                                        
  8 Stavrou, Jake             15 ASC-ST               1:01.93    1:00.71  
                  28.66     1:00.71 (32.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Butler, Lance             16 COTA-ST              1:01.05    1:01.32  
                  28.69     1:01.32 (32.63)                                        
 10 Mickelson, Chris          17 Alamo Area-ST        1:02.91    1:01.57  
                  28.82     1:01.57 (32.75)                                        
 11 Li, Brian                 16 ASC-ST               1:00.88    1:01.62  
                  28.82     1:01.62 (32.80)                                        
 12 Wong, Brandon             16 NTRO-ST              1:00.96    1:01.93  
                  28.82     1:01.93 (33.11)                                        
 13 Wu, Ethan                 17 FISH-ST              1:00.88    1:01.99  
                  29.01     1:01.99 (32.98)                                        
 13 Elizondo, Lane            15 ASC-ST               1:03.48    1:01.99  
                  28.96     1:01.99 (33.03)                                        
 15 Martinez Jr, Oscar        15 CLUB-ST              1:01.98    1:02.01  
                  28.92     1:02.01 (33.09)                                        
 16 Criddle, Cade             18 Winning Waters-ST    1:02.83    1:02.26  
                  28.20     1:02.26 (34.06)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Thurman, Paul             17 Alamo Area-ST        1:02.89    1:02.53  
                  30.13     1:02.53 (32.40)                                        
 18 Luttrell, Isaac           15 WLOO-ST              1:02.38    1:02.65  
                  29.51     1:02.65 (33.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wilfong, Foster           16 AQSA-ST              1:03.31    1:02.84  
                  29.46     1:02.84 (33.38)                                        
 20 Do, Austine               17 AQTX-ST              1:03.37    1:02.91  
                  29.39     1:02.91 (33.52)                                        
 21 Ho, Avery                 16 LCA-ST               1:04.92    1:02.93  
                  29.79     1:02.93 (33.14)                                        
 22 Yung, Julian              15 NTRO-ST              1:03.36    1:03.05  
                  28.92     1:03.05 (34.13)                                        
 23 Walters, Christian        16 Alamo Area-ST        1:04.31    1:03.55  
                  30.43     1:03.55 (33.12)                                        
 24 Li, Nathaniel             17 ASC-ST               1:01.51    1:03.86  
                  29.51     1:03.86 (34.35)                                        
 25 Solorzano, Caleb          15 Alamo Area-ST             NT    1:03.92  
                  30.50     1:03.92 (33.42)                                        
 26 Kang, Joshua              16 WLOO-ST              1:04.92    1:04.08  
                  29.97     1:04.08 (34.11)                                        
 27 Zaplatar, Izak            15 TXLA-ST              1:04.31    1:04.12  
                  29.56     1:04.12 (34.56)                                        
 28 McCurley, James           18 ASC-ST               1:02.51    1:04.20  
                  29.66     1:04.20 (34.54)                                        
 29 Rivas Cardona, Mauro      18 WLOO-ST              1:03.16    1:04.29  
                  29.49     1:04.29 (34.80)                                        
 30 Jenkins, Kibou            16 TXLA-ST              1:04.78    1:04.45  
                  30.55     1:04.45 (33.90)                                        
 31 Carter, Kaleb             16 WLOO-ST              1:04.66    1:04.93  
                  29.71     1:04.93 (35.22)                                        
 32 Cullicott, Ian            15 NTRO-ST              1:03.32    1:05.24  
                  30.29     1:05.24 (34.95)                                        
 33 Foote, Alex               16 NTRO-ST              1:04.89    1:05.35  
                  30.91     1:05.35 (34.44)                                        
 34 Partipilo, Chris          16 Alamo Area-ST        1:05.16    1:06.11  
                  31.25     1:06.11 (34.86)                                        
 35 Nguyen, Dylan             18 WLOO-ST              1:03.42    1:06.32  
                  30.53     1:06.32 (35.79)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Thomas, Jacob             18 ASC-ST               2:09.82    2:06.64   20  
                  28.62     1:00.82 (32.20)     1:34.18 (33.36)     2:06.64 (32.46)
  2 Haig, Adam                17 AQTX-ST              2:09.52    2:07.22   17  
                  28.39     1:00.57 (32.18)     1:33.81 (33.24)     2:07.22 (33.41)
  3 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST              2:07.68    2:08.00   16  
                  29.14     1:02.31 (33.17)     1:34.74 (32.43)     2:08.00 (33.26)
  4 Taylor, Brooks            18 WHAC-ST              2:10.14    2:10.04   15  
                  29.44     1:02.18 (32.74)     1:35.69 (33.51)     2:10.04 (34.35)
  5 Li, Brian                 16 ASC-ST               2:13.70    2:11.06   14  
                  29.28     1:01.93 (32.65)     1:36.04 (34.11)     2:11.06 (35.02)
  6 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST               2:12.06    2:11.40   13  
                  29.08     1:02.19 (33.11)     1:36.63 (34.44)     2:11.40 (34.77)
  7 Rausch, Jack              17 ASC-ST               2:11.57    2:11.71   12  
                  29.38     1:02.30 (32.92)     1:36.96 (34.66)     2:11.71 (34.75)
  8 Copley, Kasey             15 WLOO-ST              2:13.89    2:14.18   11  
                  29.65     1:03.53 (33.88)     1:38.77 (35.24)     2:14.18 (35.41)
B - Final
  9 Vujosevic, Marko          16 AQTX-ST              2:15.01    2:12.31    9  
                  28.72     1:01.82 (33.10)     1:36.67 (34.85)     2:12.31 (35.64)
 10 Wasserburger, Wes         16 ASC-ST               2:14.95    2:13.88    7  
                  30.84     1:05.33 (34.49)     1:39.20 (33.87)     2:13.88 (34.68)
 11 Stavrou, Jake             15 ASC-ST               2:15.91    2:14.21    6  
                  30.27     1:03.93 (33.66)     1:39.14 (35.21)     2:14.21 (35.07)
 12 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST              2:16.84    2:14.29    5  
                  30.54     1:04.96 (34.42)     1:39.29 (34.33)     2:14.29 (35.00)
 13 Thurman, Paul             17 Alamo Area-ST        2:15.56    2:14.66    4  
                  30.79     1:04.79 (34.00)     1:39.92 (35.13)     2:14.66 (34.74)
 14 Patterson IV, McCoy       17 WAVE-ST              2:17.01    2:15.03    3  
                  29.16     1:04.05 (34.89)     1:38.78 (34.73)     2:15.03 (36.25)
 15 Li, Bennett               15 ASC-ST               2:16.69    2:15.64    2  
                  30.63     1:05.79 (35.16)     1:40.79 (35.00)     2:15.64 (34.85)
 16 McCurley, James           18 ASC-ST               2:17.92    2:18.83    1  
                  30.88     1:06.06 (35.18)     1:41.53 (35.47)     2:18.83 (37.30)
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST              2:10.25    2:07.68  
                  29.56     1:02.17 (32.61)     1:34.48 (32.31)     2:07.68 (33.20)
  2 Haig, Adam                17 AQTX-ST              2:10.12    2:09.52  
                  29.17     1:02.60 (33.43)     1:35.55 (32.95)     2:09.52 (33.97)
  3 Thomas, Jacob             18 ASC-ST               2:06.97    2:09.82  
                  29.17     1:01.57 (32.40)     1:35.48 (33.91)     2:09.82 (34.34)
  4 Taylor, Brooks            18 WHAC-ST              2:11.23    2:10.14  
                  29.72     1:02.66 (32.94)     1:36.27 (33.61)     2:10.14 (33.87)
  5 Rausch, Jack              17 ASC-ST               2:10.97    2:11.57  
                  28.57     1:01.40 (32.83)     1:35.57 (34.17)     2:11.57 (36.00)
  6 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST               2:19.34    2:12.06  
                  29.14     1:02.99 (33.85)     1:37.61 (34.62)     2:12.06 (34.45)
  7 Li, Brian                 16 ASC-ST               2:12.09    2:13.70  
                  29.77     1:03.43 (33.66)     1:37.96 (34.53)     2:13.70 (35.74)
  8 Copley, Kasey             15 WLOO-ST              2:15.36    2:13.89  
                  29.93     1:03.45 (33.52)     1:38.40 (34.95)     2:13.89 (35.49)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wasserburger, Wes         16 ASC-ST               2:17.23    2:14.95  
                  30.71     1:04.64 (33.93)     1:39.51 (34.87)     2:14.95 (35.44)
 10 Vujosevic, Marko          16 AQTX-ST              2:18.99    2:15.01  
                  28.90     1:02.68 (33.78)     1:38.09 (35.41)     2:15.01 (36.92)
 11 Thurman, Paul             17 Alamo Area-ST        2:17.43    2:15.56  
                  30.93     1:05.18 (34.25)     1:40.15 (34.97)     2:15.56 (35.41)
 12 Stavrou, Jake             15 ASC-ST               2:14.12    2:15.91  
                  30.88     1:04.91 (34.03)     1:40.14 (35.23)     2:15.91 (35.77)
 13 Li, Bennett               15 ASC-ST               2:17.73    2:16.69  
                  30.13     1:03.99 (33.86)     1:40.00 (36.01)     2:16.69 (36.69)
 14 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST              2:19.36    2:16.84  
                  30.87     1:05.42 (34.55)     1:41.10 (35.68)     2:16.84 (35.74)
 15 Yetter, Monty             15 Alamo Area-ST        2:14.29    2:16.99  
                  30.19     1:04.59 (34.40)     1:40.25 (35.66)     2:16.99 (36.74)
 16 Patterson IV, McCoy       17 WAVE-ST              2:17.40    2:17.01  
                  29.46     1:04.13 (34.67)     1:41.06 (36.93)     2:17.01 (35.95)
-------------------------------------------------------------------------
 17 McCurley, James           18 ASC-ST               2:20.18    2:17.92  
                  30.58     1:05.83 (35.25)     1:41.91 (36.08)     2:17.92 (36.01)
 18 Liew, Vincent             16 GOLD-ST              2:22.26    2:17.94  
                  30.44     1:05.59 (35.15)     1:42.61 (37.02)     2:17.94 (35.33)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Luttrell, Isaac           15 WLOO-ST              2:19.25    2:18.00  
                  30.22     1:05.01 (34.79)     1:41.28 (36.27)     2:18.00 (36.72)
 20 Kim, Taeyoon              15 WLOO-ST              2:16.67    2:18.77  
                  28.76     1:02.66 (33.90)     1:39.78 (37.12)     2:18.77 (38.99)
 21 Martinez Jr, Oscar        15 CLUB-ST              2:23.76    2:19.37  
                  30.50     1:06.68 (36.18)     1:43.88 (37.20)     2:19.37 (35.49)
 22 Giandinoto, Gavin         16 Alamo Area-ST        2:20.19    2:20.45  
                  31.73     1:07.41 (35.68)     1:44.02 (36.61)     2:20.45 (36.43)
 23 Zaplatar, Izak            15 TXLA-ST              2:23.75    2:21.11  
                  30.09     1:05.62 (35.53)     1:43.18 (37.56)     2:21.11 (37.93)
 24 Ho, Avery                 16 LCA-ST               2:22.29    2:21.17  
                  30.77     1:05.46 (34.69)     1:42.29 (36.83)     2:21.17 (38.88)
 25 Nguyen, Dylan             18 WLOO-ST              2:19.69    2:21.29  
                  31.00     1:05.61 (34.61)     1:42.38 (36.77)     2:21.29 (38.91)
 26 Wong, Brandon             16 NTRO-ST              2:23.22    2:21.73  
                  31.24     1:07.45 (36.21)     1:44.72 (37.27)     2:21.73 (37.01)
 27 Cullicott, Ian            15 NTRO-ST              2:22.36    2:22.36  
                  32.13     1:08.52 (36.39)     1:45.59 (37.07)     2:22.36 (36.77)
 28 Gavin, Keegan             16 TXLA-ST              2:21.37    2:24.99  
                  31.61     1:07.88 (36.27)     1:45.72 (37.84)     2:24.99 (39.27)
 29 Elizondo, Lane            15 ASC-ST               2:23.82    2:25.09  
                  30.76     1:06.40 (35.64)     1:45.21 (38.81)     2:25.09 (39.88)
 30 Warren, Alex              16 NTRO-ST              2:44.61L   2:25.82  
                  33.19     1:09.74 (36.55)     1:48.37 (38.63)     2:25.82 (37.45)
 31 Chen, Ethan               17 NTRO-ST              2:23.68    2:26.32  
                  32.08     1:08.51 (36.43)     1:46.69 (38.18)     2:26.32 (39.63)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Haig, Adam                17 AQTX-ST                52.49      51.43   20  
                  23.98       51.43 (27.45)                                        
  2 Shahatit, Omar            18 ASC-ST                 52.24      51.64   17  
                  24.38       51.64 (27.26)                                        
  3 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST                52.35      51.65   16  
                  24.50       51.65 (27.15)                                        
  4 Lee, Hunter               18 LCA-ST                 52.79      52.18   15  
                  24.55       52.18 (27.63)                                        
  5 Rausch, Jack              17 ASC-ST                 52.64      52.28   14  
                  24.48       52.28 (27.80)                                        
  6 Quinn, Patrick            17 FHD-ST                 53.28      52.36   13  
                  24.47       52.36 (27.89)                                        
  7 Fontenot, John            16 ASC-ST                 52.64      52.92   12  
                  24.70       52.92 (28.22)                                        
  8 Elizondo, Lane            15 ASC-ST                 52.81      53.33   11  
                  24.71       53.33 (28.62)                                        
B - Final
  9 Li, Brian                 16 ASC-ST                 53.79      52.63    9  
                  24.59       52.63 (28.04)                                        
 10 Trevino IV, Mauri         17 FISH-ST                53.39      52.70    7  
                  24.91       52.70 (27.79)                                        
 11 Kennedy, Jackson          16 Alamo Area-ST          53.34      53.05    6  
                  24.65       53.05 (28.40)                                        
 12 Wasserburger, Wes         16 ASC-ST                 53.72      53.08    5  
                  24.67       53.08 (28.41)                                        
 13 Jahnke, Caleb             18 GOLD-ST                53.67      53.28    4  
                  24.81       53.28 (28.47)                                        
 14 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST                 54.00      53.57    3  
                  25.03       53.57 (28.54)                                        
 15 Munson, Trey              17 ASC-ST                 53.60      53.83    2  
                  25.05       53.83 (28.78)                                        
 16 McClelland, Ian           15 HPAC-ST                53.95      54.51    1  
                  24.92       54.51 (29.59)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shahatit, Omar            18 ASC-ST                 51.76      52.24  
                  24.70       52.24 (27.54)                                        
  2 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST                54.39      52.35  
                  24.48       52.35 (27.87)                                        
  3 Haig, Adam                17 AQTX-ST                51.13      52.49  
                  24.32       52.49 (28.17)                                        
  4 Raper, Greg               18 TXLA-ST                52.03      52.55  
                  24.42       52.55 (28.13)                                        
  5 Fontenot, John            16 ASC-ST                 53.84      52.64  
                  24.61       52.64 (28.03)                                        
  5 Rausch, Jack              17 ASC-ST                 52.49      52.64  
                  24.73       52.64 (27.91)                                        
  7 Lee, Hunter               18 LCA-ST                 51.56      52.79  
                  24.70       52.79 (28.09)                                        
  8 Elizondo, Lane            15 ASC-ST                 53.20      52.81  
                  24.70       52.81 (28.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Quinn, Patrick            17 FHD-ST                 56.24      53.28  
                  24.81       53.28 (28.47)                                        
 10 Kennedy, Jackson          16 Alamo Area-ST          53.93      53.34  
                  24.47       53.34 (28.87)                                        
 11 Trevino IV, Mauri         17 FISH-ST                53.24      53.39  
                  24.96       53.39 (28.43)                                        
 12 Munson, Trey              17 ASC-ST                 53.82      53.60  
                  24.78       53.60 (28.82)                                        
 13 Jahnke, Caleb             18 GOLD-ST                52.37      53.67  
                  25.28       53.67 (28.39)                                        
 14 Wasserburger, Wes         16 ASC-ST                 55.20      53.72  
                  25.16       53.72 (28.56)                                        
 15 Li, Brian                 16 ASC-ST                 53.47      53.79  
                  25.24       53.79 (28.55)                                        
 16 McClelland, Ian           15 HPAC-ST              1:02.03L     53.95  
                  24.87       53.95 (29.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST                 55.21      54.00  
                  25.22       54.00 (28.78)                                        
 18 Dittoe, Jacob             15 ASC-ST                 54.50      54.12  
                  25.13       54.12 (28.99)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Foote, Connor             15 SASA-ST                54.75      54.17  
                  25.06       54.17 (29.11)                                        
 20 Hansen, Jack              18 AQTX-ST                52.51      54.18  
                  25.18       54.18 (29.00)                                        
 21 Walters, Christian        16 Alamo Area-ST          53.38      54.31  
                  25.00       54.31 (29.31)                                        
 22 Vujosevic, Marko          16 AQTX-ST                54.71      54.46  
                  24.98       54.46 (29.48)                                        
 23 Zhang, Tai Lun            17 WLOO-ST                54.25      54.93  
                  26.43       54.93 (28.50)                                        
 24 Thurman, Paul             17 Alamo Area-ST          56.01      55.09  
                  25.96       55.09 (29.13)                                        
 25 Naccarato, Thom           18 HSC-ST                 53.30      55.44  
                  25.49       55.44 (29.95)                                        
 26 Martinez Jr, Oscar        15 CLUB-ST              1:05.04L     55.51  
                  26.10       55.51 (29.41)                                        
 27 Chappelear, Jake          17 TXLA-ST                55.68      55.78  
                  25.75       55.78 (30.03)                                        
 28 Gillett, Joe              16 NTRO-ST                55.30      55.95  
                  26.36       55.95 (29.59)                                        
 29 Jimenez, Lorenzo          16 Alamo Area-ST          55.01      55.97  
                  25.87       55.97 (30.10)                                        
 30 Hoang, Alex               16 NTRO-ST                53.37      56.16  
                  25.87       56.16 (30.29)                                        
 31 Von Aspe, Erich           17 CCAA-ST                54.54      56.43  
                  25.61       56.43 (30.82)                                        
 32 Truong, Benji             15 WLOO-ST                56.38      56.46  
                  26.06       56.46 (30.40)                                        
 33 Phillips, Justin          17 AQTX-ST                55.54      56.88  
                  25.51       56.88 (31.37)                                        
 34 Lai, Huy                  16 WLOO-ST                55.44      56.91  
                  26.84       56.91 (30.07)                                        
 35 Blount, Kyle              16 LCA-ST                 55.78      57.04  
                  26.79       57.04 (30.25)                                        
 36 Jardenil, Kyle            15 Alamo Area-ST          56.28      57.07  
                  27.02       57.07 (30.05)                                        
 37 Rodriguez-Coutino, Ricky  16 Alamo Area-ST          56.23      57.48  
                  26.50       57.48 (30.98)                                        
 38 Cardwell, Seth            18 FISH-ST                54.98      58.12  
                  26.65       58.12 (31.47)                                        
 39 Olsen, Karsten            15 NTRO-ST                56.39      58.17  
                  27.12       58.17 (31.05)                                        
 40 Soria, Ryan               16 Alamo Area-ST          55.15      58.40  
                  27.10       58.40 (31.30)                                        
 41 Almon, Jared              17 TST-ST               1:05.32L     58.57  
                  27.10       58.57 (31.47)                                        
 42 Meyer, Clayton            16 ASC-ST               1:04.85L     58.67  
                  26.90       58.67 (31.77)                                        
 43 Manzo, Joseph             15 Alamo Area-ST        1:03.74L     59.60  
                  27.99       59.60 (31.61)                                        
 44 Orloff, Joel              17 ASC-ST               1:04.22L   1:01.27  
                  27.87     1:01.27 (33.40)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST              1:54.73    1:53.06   20  
                  25.74       54.71 (28.97)     1:23.93 (29.22)     1:53.06 (29.13)
  2 Raper, Greg               18 TXLA-ST              1:55.47    1:53.68   17  
                  24.78       53.40 (28.62)     1:22.33 (28.93)     1:53.68 (31.35)
  3 Jahnke, Caleb             18 GOLD-ST              1:56.14    1:54.48   16  
                  25.07       53.89 (28.82)     1:23.53 (29.64)     1:54.48 (30.95)
  4 Lee, Hunter               18 LCA-ST               1:58.71    1:57.03   15  
                  25.11       54.17 (29.06)     1:24.75 (30.58)     1:57.03 (32.28)
  5 Fontenot, John            16 ASC-ST               1:57.87    1:57.22   14  
                  26.00       55.07 (29.07)     1:25.76 (30.69)     1:57.22 (31.46)
  6 Hansen, Jack              18 AQTX-ST              1:59.58    1:57.38   13  
                  25.60       55.09 (29.49)     1:25.67 (30.58)     1:57.38 (31.71)
  7 Suarez, CJ                16 ASC-ST               2:00.07    1:59.70   12  
                  26.47       56.19 (29.72)     1:27.73 (31.54)     1:59.70 (31.97)
  8 Leeds, John               16 ASC-ST               2:03.01    2:02.37   11  
                  28.44       58.32 (29.88)     1:30.05 (31.73)     2:02.37 (32.32)
B - Final
  9 Dittoe, Jacob             15 ASC-ST               2:04.56    2:01.32    9  
                  26.45       57.24 (30.79)     1:29.20 (31.96)     2:01.32 (32.12)
 10 Olsen, Karsten            15 NTRO-ST              2:03.54    2:01.75    7  
                  27.20       57.62 (30.42)     1:29.24 (31.62)     2:01.75 (32.51)
 11 Torres-Jimenez, Leo       16 ASC-ST               2:07.06    2:05.08    6  
                  27.43       59.27 (31.84)     1:32.18 (32.91)     2:05.08 (32.90)
 12 Nguyen, Dylan             18 WLOO-ST              2:05.90    2:06.57    5  
                  26.59       57.54 (30.95)     1:30.34 (32.80)     2:06.57 (36.23)
 13 Manzo, Joseph             15 Alamo Area-ST        2:12.94    2:09.71    4  
                  28.90     1:01.92 (33.02)     1:35.44 (33.52)     2:09.71 (34.27)
 14 Arnold, Duncan            16 TXLA-ST              2:09.88    2:11.05    3  
                  28.78     1:01.82 (33.04)     1:36.30 (34.48)     2:11.05 (34.75)
 15 Von Aspe, Erich           17 CCAA-ST              2:16.82    2:11.99    2  
                  26.76       59.54 (32.78)     1:35.37 (35.83)     2:11.99 (36.62)
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST              1:59.01    1:54.73  
                  25.80       55.21 (29.41)     1:24.66 (29.45)     1:54.73 (30.07)
  2 Raper, Greg               18 TXLA-ST              1:54.34    1:55.47  
                  25.42       54.17 (28.75)     1:23.78 (29.61)     1:55.47 (31.69)
  3 Jahnke, Caleb             18 GOLD-ST              1:56.88    1:56.14  
                  25.32       54.57 (29.25)     1:24.85 (30.28)     1:56.14 (31.29)
  4 Fontenot, John            16 ASC-ST               2:02.80    1:57.87  
                  26.61       55.82 (29.21)     1:27.16 (31.34)     1:57.87 (30.71)
  5 Lee, Hunter               18 LCA-ST               1:57.51    1:58.71  
                  25.66       55.28 (29.62)     1:25.77 (30.49)     1:58.71 (32.94)
  6 Nelms, Jake               18 Alamo Area-ST        2:03.33    1:59.17  
                  25.63       55.37 (29.74)     1:26.83 (31.46)     1:59.17 (32.34)
  7 Hansen, Jack              18 AQTX-ST              1:57.70    1:59.58  
                  25.58       55.34 (29.76)     1:26.55 (31.21)     1:59.58 (33.03)
  8 Suarez, CJ                16 ASC-ST               1:58.59    2:00.07  
                  26.01       56.03 (30.02)     1:27.43 (31.40)     2:00.07 (32.64)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Giandinoto, Gavin         16 Alamo Area-ST        1:58.91    2:02.00  
                  26.96       57.75 (30.79)     1:29.37 (31.62)     2:02.00 (32.63)
 10 Leeds, John               16 ASC-ST               2:07.82    2:03.01  
                  28.67       59.03 (30.36)     1:31.72 (32.69)     2:03.01 (31.29)
 11 Olsen, Karsten            15 NTRO-ST              2:02.82    2:03.54  
                  27.49       57.92 (30.43)     1:30.55 (32.63)     2:03.54 (32.99)
 12 Dittoe, Jacob             15 ASC-ST               2:06.50    2:04.56  
                  26.28       57.09 (30.81)     1:29.87 (32.78)     2:04.56 (34.69)
 13 Rodriguez-Coutino, Ricky  16 Alamo Area-ST        2:05.59    2:05.88  
                  27.77       58.38 (30.61)     1:32.09 (33.71)     2:05.88 (33.79)
 14 Nguyen, Dylan             18 WLOO-ST              2:04.15    2:05.90  
                  26.61       57.18 (30.57)     1:29.15 (31.97)     2:05.90 (36.75)
 15 Torres-Jimenez, Leo       16 ASC-ST               2:08.48    2:07.06  
                  26.93       57.94 (31.01)     1:30.72 (32.78)     2:07.06 (36.34)
 16 Arnold, Duncan            16 TXLA-ST              2:08.97    2:09.88  
                  28.97     1:02.17 (33.20)     1:35.71 (33.54)     2:09.88 (34.17)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Manzo, Joseph             15 Alamo Area-ST        2:08.90    2:12.94  
                  28.67     1:01.36 (32.69)     1:36.37 (35.01)     2:12.94 (36.57)
 18 Von Aspe, Erich           17 CCAA-ST              2:08.92    2:16.82  
                  27.12     1:01.29 (34.17)     1:38.49 (37.20)     2:16.82 (38.33)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fusti-Molnar, Adam        16 ASC-ST               1:59.73    1:54.40   20  
                  26.05       55.33 (29.28)     1:26.70 (31.37)     1:54.40 (27.70)
  2 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST              1:59.69    1:55.66   17  
                  25.39       55.01 (29.62)     1:28.46 (33.45)     1:55.66 (27.20)
  3 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST              1:56.66    1:56.36   16  
                  25.13       54.62 (29.49)     1:29.27 (34.65)     1:56.36 (27.09)
  4 Rausch, Jack              17 ASC-ST               2:00.42    1:57.98   15  
                  24.51       54.99 (30.48)     1:29.28 (34.29)     1:57.98 (28.70)
  5 Shahatit, Omar            18 ASC-ST               1:59.87    1:58.24   14  
                  25.53       56.55 (31.02)     1:31.83 (35.28)     1:58.24 (26.41)
  6 Jahnke, Caleb             18 GOLD-ST              2:00.19    2:00.78   13  
                  25.51       56.42 (30.91)     1:32.75 (36.33)     2:00.78 (28.03)
  7 Suarez, CJ                16 ASC-ST               2:01.09    2:00.84   12  
                  25.87       57.18 (31.31)     1:32.46 (35.28)     2:00.84 (28.38)
  8 Roberts, Justin           15 WLOO-ST              2:00.72    2:01.96   11  
                  25.06       54.27 (29.21)     1:33.47 (39.20)     2:01.96 (28.49)
B - Final
  9 Aimone, Kyle              17 SASA-ST              2:03.60    1:59.01    9  
                  26.07       57.02 (30.95)     1:31.71 (34.69)     1:59.01 (27.30)
 10 Kennedy, Jackson          16 Alamo Area-ST        2:01.35    2:00.16    7  
                  25.07       53.25 (28.18)     1:32.51 (39.26)     2:00.16 (27.65)
 11 Pereira, Sergio           15 NTRO-ST              2:02.36    2:00.39    6  
                  26.17       57.45 (31.28)     1:32.52 (35.07)     2:00.39 (27.87)
 12 Thurman, Paul             17 Alamo Area-ST        2:02.09    2:01.97    5  
                  26.45       58.78 (32.33)     1:33.03 (34.25)     2:01.97 (28.94)
 13 Schaefer, Justin          16 GOLD-ST              2:01.91    2:02.25    4  
                  27.24       57.10 (29.86)     1:33.94 (36.84)     2:02.25 (28.31)
 14 Liew, Vincent             16 GOLD-ST              2:04.90    2:03.82    3  
                  25.87       58.27 (32.40)     1:34.52 (36.25)     2:03.82 (29.30)
 15 Gavin, Keegan             16 TXLA-ST              2:06.48    2:09.02    2  
                  27.63       59.41 (31.78)     1:37.92 (38.51)     2:09.02 (31.10)
 16 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST               2:02.47    2:12.40    1  
                  27.89     1:01.45 (33.56)     1:39.67 (38.22)     2:12.40 (32.73)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST              1:59.34    1:56.66  
                  25.57       55.59 (30.02)     1:30.08 (34.49)     1:56.66 (26.58)
  2 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST              1:55.34    1:59.69  
                  26.04       56.68 (30.64)     1:29.88 (33.20)     1:59.69 (29.81)
  3 Fusti-Molnar, Adam        16 ASC-ST               1:56.60    1:59.73  
                  26.37       57.03 (30.66)     1:30.28 (33.25)     1:59.73 (29.45)
  4 Shahatit, Omar            18 ASC-ST               1:57.72    1:59.87  
                  25.58       58.03 (32.45)     1:33.52 (35.49)     1:59.87 (26.35)
  5 Jahnke, Caleb             18 GOLD-ST              2:00.14    2:00.19  
                  25.13       55.47 (30.34)     1:31.53 (36.06)     2:00.19 (28.66)
  6 Thomas, Jacob             18 ASC-ST               1:58.73    2:00.36  
                  25.67       58.57 (32.90)     1:31.88 (33.31)     2:00.36 (28.48)
  7 Rausch, Jack              17 ASC-ST               2:01.46    2:00.42  
                  24.57       57.08 (32.51)     1:31.74 (34.66)     2:00.42 (28.68)
  8 Roberts, Justin           15 WLOO-ST              2:02.01    2:00.72  
                  24.91       53.82 (28.91)     1:32.66 (38.84)     2:00.72 (28.06)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Suarez, CJ                16 ASC-ST               1:59.16    2:01.09  
                  25.94       57.37 (31.43)     1:32.51 (35.14)     2:01.09 (28.58)
 10 Kennedy, Jackson          16 Alamo Area-ST        2:04.36    2:01.35  
                  25.45       54.17 (28.72)     1:32.53 (38.36)     2:01.35 (28.82)
 11 Schaefer, Justin          16 GOLD-ST              1:59.32    2:01.91  
                  26.78       56.71 (29.93)     1:33.89 (37.18)     2:01.91 (28.02)
 12 Thurman, Paul             17 Alamo Area-ST        2:01.51    2:02.09  
                  27.03       59.59 (32.56)     1:33.55 (33.96)     2:02.09 (28.54)
 13 Pereira, Sergio           15 NTRO-ST              2:00.51    2:02.36  
                  26.58       58.41 (31.83)     1:34.04 (35.63)     2:02.36 (28.32)
 14 Broeckelmann, Chase       17 ASC-ST               2:02.70    2:02.47  
                  26.35       58.47 (32.12)     1:34.39 (35.92)     2:02.47 (28.08)
 15 Vujosevic, Marko          16 AQTX-ST              2:00.12    2:03.36  
                  25.92       57.03 (31.11)     1:33.26 (36.23)     2:03.36 (30.10)
 16 Aimone, Kyle              17 SASA-ST              2:01.10    2:03.60  
                  27.01       57.78 (30.77)     1:34.20 (36.42)     2:03.60 (29.40)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Player, Beau              17 NTRO-ST              2:00.50    2:03.65  
                  26.57       57.08 (30.51)     1:33.40 (36.32)     2:03.65 (30.25)
 18 Offereins, Ben            17 NTRO-ST              2:03.85    2:03.94  
                  26.82       57.10 (30.28)     1:35.03 (37.93)     2:03.94 (28.91)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wasserburger, Wes         16 ASC-ST               2:01.76    2:04.28  
                  25.97       58.90 (32.93)     1:34.10 (35.20)     2:04.28 (30.18)
 20 Liew, Vincent             16 GOLD-ST              2:05.58    2:04.90  
                  26.13       57.75 (31.62)     1:35.22 (37.47)     2:04.90 (29.68)
 21 Martinez Jr, Oscar        15 CLUB-ST              2:03.96    2:05.16  
                  26.76       59.46 (32.70)     1:35.50 (36.04)     2:05.16 (29.66)
 22 Partipilo, Chris          16 Alamo Area-ST        2:03.45    2:05.30  
                  26.86       58.81 (31.95)     1:36.62 (37.81)     2:05.30 (28.68)
 22 Wilfong, Foster           16 AQSA-ST              2:04.12    2:05.30  
                  26.38       58.87 (32.49)     1:35.09 (36.22)     2:05.30 (30.21)
 24 Cullicott, Ian            15 NTRO-ST              2:04.24    2:06.37  
                  27.24       59.37 (32.13)     1:37.03 (37.66)     2:06.37 (29.34)
 25 Gavin, Keegan             16 TXLA-ST              2:06.49    2:06.48  
                  27.48     1:00.08 (32.60)     1:36.17 (36.09)     2:06.48 (30.31)
 26 Olsen, Karsten            15 NTRO-ST              2:05.23    2:06.53  
                  27.90       59.13 (31.23)     1:37.48 (38.35)     2:06.53 (29.05)
 27 Hansen, Jack              18 AQTX-ST              1:59.34    2:06.83  
                  26.29       59.33 (33.04)     1:36.86 (37.53)     2:06.83 (29.97)
 28 Taylor, Brooks            18 WHAC-ST              2:02.48    2:07.45  
                  26.87     1:01.92 (35.05)     1:36.71 (34.79)     2:07.45 (30.74)
 29 Jardenil, Kyle            15 Alamo Area-ST        2:04.77    2:07.56  
                  26.82       59.46 (32.64)     1:39.14 (39.68)     2:07.56 (28.42)
 30 Stavrou, Jake             15 ASC-ST               2:05.55    2:07.94  
                  28.13     1:02.11 (33.98)     1:37.66 (35.55)     2:07.94 (30.28)
 31 Warren, Alex              16 NTRO-ST              2:03.73    2:08.67  
                  28.41     1:00.58 (32.17)     1:38.81 (38.23)     2:08.67 (29.86)
 32 Mauck, Quinn              16 NTRO-ST              2:05.22    2:09.74  
                1:00.20                             1:41.26 ( )     2:09.74 (28.48)
 33 Gillett, Joe              16 NTRO-ST              2:02.06    2:10.14  
                  27.67       59.59 (31.92)     1:40.16 (40.57)     2:10.14 (29.98)
 34 Rodriguez-Coutino, Ricky  16 Alamo Area-ST        2:03.65    2:10.44  
                  26.95     1:00.06 (33.11)     1:40.11 (40.05)     2:10.44 (30.33)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST              4:06.81    4:06.87   20  
                  26.40       56.38 (29.98)     1:27.22 (30.84)     1:58.79 (31.57)
        2:34.32 (35.53)     3:10.57 (36.25)     3:39.46 (28.89)     4:06.87 (27.41)
  2 Li, Brian                 16 ASC-ST               4:12.66    4:09.06   17  
                  26.09       56.00 (29.91)     1:27.49 (31.49)     1:58.72 (31.23)
        2:34.56 (35.84)     3:11.27 (36.71)     3:40.76 (29.49)     4:09.06 (28.30)
  3 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST              4:14.25    4:11.84   16  
                  26.70       57.07 (30.37)     1:29.49 (32.42)     2:02.59 (33.10)
        2:37.99 (35.40)     3:13.79 (35.80)     3:43.61 (29.82)     4:11.84 (28.23)
  4 Suarez, CJ                16 ASC-ST               4:14.83    4:19.03   15  
                  27.29       58.17 (30.88)     1:31.07 (32.90)     2:03.87 (32.80)
        2:39.98 (36.11)     3:18.42 (38.44)     3:49.43 (31.01)     4:19.03 (29.60)
  5 Thurman, Paul             17 Alamo Area-ST        4:20.61    4:20.38   14  
                  27.40       59.38 (31.98)     1:34.10 (34.72)     2:09.16 (35.06)
        2:43.72 (34.56)     3:19.86 (36.14)     3:51.02 (31.16)     4:20.38 (29.36)
  6 Hansen, Jack              18 AQTX-ST              4:24.44    4:25.47   13  
                  26.42       58.34 (31.92)     1:32.60 (34.26)     2:07.34 (34.74)
        2:45.03 (37.69)     3:23.70 (38.67)     3:54.24 (30.54)     4:25.47 (31.23)
  7 Olsen, Karsten            15 NTRO-ST              4:22.74    4:26.94   12  
                  27.65       59.80 (32.15)     1:32.53 (32.73)     2:05.80 (33.27)
        2:45.68 (39.88)     3:25.53 (39.85)     3:56.50 (30.97)     4:26.94 (30.44)
 -- Thomas, Jacob             18 ASC-ST               4:12.89         DQ  
                  26.65       56.80 (30.15)     1:30.96 (34.16)     2:04.67 (33.71)
        2:37.80 (33.13)     3:11.80 (34.00)     3:42.17 (30.37)          DQ (28.42)
B - Final
  9 Aimone, Kyle              17 SASA-ST              4:25.44    4:15.70    9  
                  26.38       57.11 (30.73)     1:30.23 (33.12)     2:01.63 (31.40)
        2:38.49 (36.86)     3:16.54 (38.05)     3:47.53 (30.99)     4:15.70 (28.17)
 10 Copley, Kasey             15 WLOO-ST              4:24.65    4:15.77    7  
                  26.83       58.02 (31.19)     1:31.16 (33.14)     2:04.57 (33.41)
        2:40.45 (35.88)     3:17.13 (36.68)     3:47.12 (29.99)     4:15.77 (28.65)
 11 Sumner, Quentin           15 NTRO-ST              4:34.82    4:25.74    6  
                  27.50       59.10 (31.60)     1:35.03 (35.93)     2:10.10 (35.07)
        2:48.87 (38.77)     3:27.73 (38.86)     3:57.27 (29.54)     4:25.74 (28.47)
 12 McClelland, Ian           15 HPAC-ST              4:30.18    4:30.59    5  
                  25.89       57.30 (31.41)     1:31.88 (34.58)     2:06.19 (34.31)
        2:46.22 (40.03)     3:27.98 (41.76)     4:00.04 (32.06)     4:30.59 (30.55)
 13 Shay, David               15 NTRO-ST              4:37.14    4:40.58    4  
                  28.58     1:01.71 (33.13)     1:38.38 (36.67)     2:13.43 (35.05)
        2:55.79 (42.36)     3:38.14 (42.35)     4:09.57 (31.43)     4:40.58 (31.01)
 14 Arnold, Duncan            16 TXLA-ST              4:37.28    4:41.78    3  
                  28.87     1:02.15 (33.28)     1:38.34 (36.19)     2:14.13 (35.79)
        2:54.09 (39.96)     3:36.20 (42.11)     4:09.71 (33.51)     4:41.78 (32.07)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST              4:13.56    4:06.81  
                  26.63       57.07 (30.44)     1:28.81 (31.74)     2:00.50 (31.69)
        2:36.26 (35.76)     3:11.73 (35.47)     3:39.72 (27.99)     4:06.81 (27.09)
  2 Li, Brian                 16 ASC-ST               4:09.24    4:12.66  
                  26.17       56.51 (30.34)     1:28.99 (32.48)     2:00.39 (31.40)
        2:36.95 (36.56)     3:14.31 (37.36)     3:43.87 (29.56)     4:12.66 (28.79)
  3 Thomas, Jacob             18 ASC-ST               4:09.64    4:12.89  
                  26.55       56.82 (30.27)     1:31.04 (34.22)     2:04.54 (33.50)
        2:37.99 (33.45)     3:12.89 (34.90)     3:43.62 (30.73)     4:12.89 (29.27)
  4 Jahnke, Caleb             18 GOLD-ST              4:17.64    4:13.75  
                  26.13       56.32 (30.19)     1:28.61 (32.29)     2:01.02 (32.41)
        2:37.30 (36.28)     3:14.65 (37.35)     3:44.73 (30.08)     4:13.75 (29.02)
  5 Vargas, Camilo            15 NTRO-ST              4:10.89    4:14.25  
                  26.46       57.16 (30.70)     1:29.77 (32.61)     2:04.66 (34.89)
        2:39.10 (34.44)     3:15.14 (36.04)     3:46.18 (31.04)     4:14.25 (28.07)
  6 Suarez, CJ                16 ASC-ST               4:15.82    4:14.83  
                  26.59       56.71 (30.12)     1:29.33 (32.62)     2:01.83 (32.50)
        2:37.61 (35.78)     3:14.88 (37.27)     3:45.54 (30.66)     4:14.83 (29.29)
  7 Schaefer, Justin          16 GOLD-ST              4:12.40    4:19.78  
                  27.91     1:00.07 (32.16)     1:32.43 (32.36)     2:05.30 (32.87)
        2:43.49 (38.19)     3:21.59 (38.10)     3:51.08 (29.49)     4:19.78 (28.70)
  8 Thurman, Paul             17 Alamo Area-ST        4:35.05    4:20.61  
                  26.94       58.18 (31.24)     1:34.13 (35.95)     2:10.46 (36.33)
        2:43.76 (33.30)     3:19.31 (35.55)     3:50.76 (31.45)     4:20.61 (29.85)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Olsen, Karsten            15 NTRO-ST              4:26.22    4:22.74  
                  27.96       59.18 (31.22)     1:31.82 (32.64)     2:04.34 (32.52)
        2:42.48 (38.14)     3:22.03 (39.55)     3:52.50 (30.47)     4:22.74 (30.24)
 10 Hansen, Jack              18 AQTX-ST              4:21.30    4:24.44  
                  27.36       59.56 (32.20)     1:33.77 (34.21)     2:07.44 (33.67)
        2:45.46 (38.02)     3:23.80 (38.34)     3:53.66 (29.86)     4:24.44 (30.78)
 11 Copley, Kasey             15 WLOO-ST              4:20.95    4:24.65  
                  27.89     1:00.74 (32.85)     1:35.65 (34.91)     2:11.17 (35.52)
        2:47.07 (35.90)     3:24.80 (37.73)     3:55.43 (30.63)     4:24.65 (29.22)
 12 Aimone, Kyle              17 SASA-ST              4:22.26    4:25.44  
                  26.74       58.13 (31.39)     1:31.31 (33.18)     2:04.00 (32.69)
        2:42.21 (38.21)     3:20.26 (38.05)     3:53.65 (33.39)     4:25.44 (31.79)
 13 Mauck, Quinn              16 NTRO-ST              4:38.91    4:25.87  
                  27.97     1:01.29 (33.32)     1:33.87 (32.58)     2:06.66 (32.79)
        2:46.30 (39.64)     3:26.98 (40.68)     3:57.05 (30.07)     4:25.87 (28.82)
 14 Wilfong, Foster           16 AQSA-ST              4:35.37    4:27.61  
                  27.37       59.53 (32.16)     1:33.33 (33.80)     2:07.45 (34.12)
        2:45.60 (38.15)     3:24.36 (38.76)     3:56.61 (32.25)     4:27.61 (31.00)
 15 McClelland, Ian           15 HPAC-ST              4:36.20    4:30.18  
                  26.17       56.68 (30.51)     1:32.58 (35.90)     2:07.68 (35.10)
        2:47.37 (39.69)     3:27.43 (40.06)     3:59.73 (32.30)     4:30.18 (30.45)
 16 Cullicott, Ian            15 NTRO-ST              4:23.04    4:30.74  
                  28.14     1:00.81 (32.67)     1:36.30 (35.49)     2:11.28 (34.98)
        2:48.33 (37.05)     3:27.97 (39.64)     4:00.01 (32.04)     4:30.74 (30.73)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rodriguez-Coutino, Ricky  16 Alamo Area-ST        4:23.14    4:33.81  
                  27.46       58.83 (31.37)     1:34.42 (35.59)     2:09.85 (35.43)
        2:50.02 (40.17)     3:31.47 (41.45)     4:03.16 (31.69)     4:33.81 (30.65)
 18 Sumner, Quentin           15 NTRO-ST              4:38.12    4:34.82  
                  28.70     1:01.74 (33.04)     1:39.53 (37.79)     2:15.77 (36.24)
        2:55.92 (40.15)     3:36.46 (40.54)     4:06.16 (29.70)     4:34.82 (28.66)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Shay, David               15 NTRO-ST              4:41.74    4:37.14  
                  28.38     1:02.38 (34.00)     1:38.58 (36.20)     2:13.73 (35.15)
        2:54.38 (40.65)     3:35.24 (40.86)     4:06.68 (31.44)     4:37.14 (30.46)
 20 Arnold, Duncan            16 TXLA-ST              4:36.67    4:37.28  
                  28.82     1:01.59 (32.77)     1:37.31 (35.72)     2:12.89 (35.58)
        2:52.13 (39.24)     3:32.95 (40.82)     4:05.96 (33.01)     4:37.28 (31.32)
 21 McCusker, Aidan           15 WLOO-ST              4:35.33    4:38.61  
                  29.38     1:04.71 (35.33)     1:38.68 (33.97)     2:12.74 (34.06)
        2:56.06 (43.32)     3:39.27 (43.21)     4:09.06 (29.79)     4:38.61 (29.55)
 22 Halstead, Wes             16 Alamo Area-ST        4:35.36    4:44.92  
                  28.47     1:01.73 (33.26)     1:39.55 (37.82)     2:16.42 (36.87)
        2:58.12 (41.70)     3:40.43 (42.31)     4:13.31 (32.88)     4:44.92 (31.61)
 -- Stavrou, Jake             15 ASC-ST               4:35.76        DFS  
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          1:30.91    1:28.86   40  
     1) Fusti-Molnar, Adam 16           2) Lambiase, Nicholas 17          
     3) Shahatit, Omar 18               4) Li, Brian 16                   
                  22.98       44.78 (21.80)     1:06.65 (21.87)     1:28.86 (22.21)
  2 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       1:22.64    1:29.63   34  
     1) Giandinoto, Gavin 16            2) Tao, David 17                  
     3) Elms, Keith 16                  4) Manzo, Joseph 15               
                  23.08       44.87 (21.79)     1:06.91 (22.04)     1:29.63 (22.72)
  3 Austin Swim Club-ST  'B'                          1:30.88    1:31.10   32  
     1) McCurley, James 18              2) Munson, Trey 17                
     3) Broeckelmann, Chase 17          4) Orloff, Joel 17                
                  23.52       45.81 (22.29)     1:07.68 (21.87)     1:31.10 (23.42)
  4 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       1:25.40    1:32.06   30  
     1) Soria, Ryan 16                  2) Walters, Christian 16          
     3) Partipilo, Chris 16             4) Jimenez, Lorenzo 16            
                  23.06       45.72 (22.66)     1:08.15 (22.43)     1:32.06 (23.91)
  5 Nitro Swimming-ST  'A'                            1:32.57    1:32.44   28  
     1) Yung, Julian 15                 2) Foote, Ramsey 17               
     3) Cullicott, Ian 15               4) Vargas, Camilo 15              
                  23.17       46.52 (23.35)     1:09.61 (23.09)     1:32.44 (22.83)
  6 Aqua Swift Aquatics-ST  'A'                       1:34.74    1:33.32   26  
     1) Ross, Gabe 16                   2) Wilfong, Foster 16             
     3) Balderas, Wesley 15             4) Mason, Aleksei 15              
                  22.70       46.77 (24.07)     1:10.90 (24.13)     1:33.32 (22.42)
  7 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       1:31.70    1:33.49   24  
     1) Blackman, Thomas 15             2) Ho, Avery 16                   
     3) Lee, Hunter 18                  4) Cookson, Sean 18               
                  24.67       47.37 (22.70)     1:10.65 (23.28)     1:33.49 (22.84)
  8 Waterloo Swimming-ST  'A'                         1:37.45    1:35.01   22  
     1) Wadley, Josh 17                 2) Nguyen, Dylan 18               
     3) Carter, Kaleb 16                4) Rivas Cardona, Mauro 18        
                  24.53       48.18 (23.65)     1:11.82 (23.64)     1:35.01 (23.19)
  9 Nitro Swimming-ST  'B'                            1:35.10    1:35.11   18  
     1) Mauck, Quinn 16                 2) Foote, Alex 16                 
     3) Shay, David 15                  4) Sumner, Quentin 15             
                  23.89       47.91 (24.02)     1:11.76 (23.85)     1:35.11 (23.35)
 10 Waterloo Swimming-ST  'B'                         1:43.60    1:37.14   14  
     1) Luttrell, Isaac 15              2) Copley, Kasey 15               
     3) McCusker, Aidan 15              4) Kang, Joshua 16                
                  24.46       48.29 (23.83)     1:13.21 (24.92)     1:37.14 (23.93)
 
Boys 15-18 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:15.57    3:12.46   40  
     1) Li, Bennett 15                  2) Munson, Trey 17                
     3) Fusti-Molnar, Adam 16           4) Broeckelmann, Chase 17         
                  22.79       47.79 (47.79)     1:10.72 (22.93)     1:36.35 (48.56)
        1:59.74 (23.39)     2:27.87 (51.52)     2:47.70 (19.83)     3:12.46 (44.59)
  2 Austin Swim Club-ST  'B'                          3:15.47    3:13.33   34  
     1) Lambiase, Nicholas 17           2) Shahatit, Omar 18              
     3) Li, Brian 16                    4) Orloff, Joel 17                
                  23.00       47.84 (47.84)     1:10.47 (22.63)     1:35.35 (47.51)
        1:57.81 (22.46)     2:22.80 (47.45)     2:46.98 (24.18)     3:13.33 (50.53)
  3 Aquatex Swim & Water Polo Team-ST  'A'            3:14.86    3:16.61   32  
     1) Phillips, Justin 17             2) Olstad, Tristan 16             
     3) Vujosevic, Marko 16             4) Haig, Adam 17                  
                  23.65       49.78 (49.78)     1:13.59 (23.81)     1:39.49 (49.71)
        2:02.71 (23.22)     2:28.61 (49.12)     2:51.05 (22.44)     3:16.61 (48.00)
  4 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       3:16.71    3:18.11   30  
     1) Ho, Avery 16                    2) Gilkey, Cooper 17              
     3) Lee, Hunter 18                  4) McArthur, Jared 17             
                  23.90       49.63 (49.63)     1:12.98 (23.35)     1:39.28 (49.65)
        2:03.07 (23.79)     2:29.59 (50.31)     2:52.60 (23.01)     3:18.11 (48.52)
  5 Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:20.54    3:18.21   28  
     1) Zhang, Tai Lun 17               2) Rivas Cardona, Mauro 18        
     3) Kim, Taeyoon 15                 4) Roberts, Justin 15             
                  23.38       48.56 (48.56)     1:13.02 (24.46)     1:39.98 (51.42)
        2:03.52 (23.54)     2:29.79 (49.81)     2:53.22 (23.43)     3:18.21 (48.42)
  6 Austin Swim Club-ST  'C'                          3:22.11   x3:19.75  
     1) Wasserburger, Wes 16            2) Leeds, John 16                 
     3) Torres-Jimenez, Leo 16          4) McCurley, James 18             
                  24.33       50.98 (50.98)     1:14.74 (23.76)     1:39.54 (48.56)
        2:03.50 (23.96)     2:29.60 (50.06)     2:52.57 (22.97)     3:19.75 (50.15)
  7 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:17.54    3:20.34   26  
     1) Cullicott, Ian 15               2) Pereira, Sergio 15             
     3) Offereins, Ben 17               4) Vargas, Camilo 15              
                  24.15       50.95 (50.95)     1:14.74 (23.79)     1:40.98 (50.03)
        2:04.82 (23.84)     2:30.18 (49.20)     2:54.22 (24.04)     3:20.34 (50.16)
  8 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:21.16    3:21.05   24  
     1) Li, Eric 16                     2) Foote, Ramsey 17               
     3) Yung, Julian 15                 4) Mauck, Quinn 16                
                  24.30       56.43 (56.43)     1:15.21 (18.78)     1:41.56 (45.13)
        2:04.90 (23.34)     2:30.24 (48.68)     2:54.48 (24.24)     3:21.05 (50.81)
  9 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:07.06    3:22.08   22  
     1) Elms, Keith 16                  2) Soria, Ryan 16                 
     3) Nelms, Jake 18                  4) Walters, Christian 16          
                  23.89       49.88 (49.88)     1:13.55 (23.67)     1:41.13 (51.25)
        2:05.26 (24.13)     2:31.53 (50.40)     2:55.76 (24.23)     3:22.08 (50.55)
 10 Aqua Swift Aquatics-ST  'A'                       3:24.59    3:22.60   18  
     1) Mason, Aleksei 15               2) Wilfong, Foster 16             
     3) Balderas, Wesley 15             4) Ross, Gabe 16                  
                  23.83       50.64 (50.64)     1:15.12 (24.48)     1:42.26 (51.62)
        2:07.08 (24.82)     2:34.31 (52.05)     2:57.42 (23.11)     3:22.60 (48.29)
 11 Austin Swim Club-ST  'D'                          3:26.41   x3:24.04  
     1) Elizondo, Lane 15               2) Rausch, Jack 17                
     3) Dittoe, Jacob 15                4) Thomas, Jacob 18               
                  24.52       50.39 (50.39)     1:13.75 (23.36)     1:40.41 (50.02)
        2:04.71 (24.30)     2:32.02 (51.61)     2:56.97 (24.95)     3:24.04 (52.02)
 12 Sailfish-ST  'A'                                  3:23.59    3:24.32   14  
     1) Trevino IV, Mauri 17            2) Campbell, Spencer 17           
     3) Moran, Brendan 15               4) Wu, Ethan 17                   
                  23.83       48.75 (48.75)     1:13.37 (24.62)   1:49.36 (1:00.61)
        2:05.72 (16.36)     2:33.39 (44.03)     2:57.50 (24.11)     3:24.32 (50.93)
 13 Waterloo Swimming-ST  'B'                         3:39.94    3:28.23   12  
     1) Copley, Kasey 15                2) Carter, Kaleb 16               
     3) Luttrell, Isaac 15              4) Wadley, Josh 17                
                  24.57       50.73 (50.73)     1:15.26 (24.53)     1:43.38 (52.65)
        2:08.58 (25.20)     2:36.49 (53.11)     3:00.95 (24.46)     3:28.23 (51.74)
 14 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         3:26.94    3:28.43   10  
     1) Jorgenson, Devon 16             2) Harris, Cole 16                
     3) Zaplatar, Izak 15               4) Worley, Jacob 17               
                  24.46       51.77 (51.77)     1:16.40 (24.63)     1:44.12 (52.35)
        2:09.18 (25.06)     2:36.66 (52.54)     3:00.86 (24.20)     3:28.43 (51.77)
 -- Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:02.61        DFS  
     1) Manzo, Joseph 15                2) Jardenil, Kyle 15              
     3) Giandinoto, Gavin 16            4) Boehmer, Terrin 17             
 
Boys 15-18 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquatex Swim & Water Polo Team-ST  'A'            3:29.82    3:31.41   40  
     1) Haig, Adam 17                   2) Vujosevic, Marko 16            
     3) Hansen, Jack 18                 4) Olstad, Tristan 16             
                  24.59       50.55 (50.55)     1:18.24 (27.69)   1:51.38 (1:00.83)
        2:15.76 (24.38)     2:44.05 (52.67)     3:06.37 (22.32)     3:31.41 (47.36)
  2 Austin Swim Club-ST  'B'                          3:33.96    3:31.67   34  
     1) Lambiase, Nicholas 17           2) Fusti-Molnar, Adam 16          
     3) Shahatit, Omar 18               4) Leeds, John 16                 
                  26.25       53.48 (53.48)     1:20.76 (27.28)     1:51.29 (57.81)
        2:15.93 (24.64)     2:43.32 (52.03)     3:06.60 (23.28)     3:31.67 (48.35)
  3 Waterloo Swimming-ST  'A'                         3:33.78    3:33.25   32  
     1) Roberts, Justin 15              2) Truong, Benji 15               
     3) Louie, Joshua 16                4) Zhang, Tai Lun 17              
                  24.96       51.19 (51.19)     1:20.53 (29.34)   1:53.82 (1:02.63)
        2:17.26 (23.44)     2:44.86 (51.04)     3:08.10 (23.24)     3:33.25 (48.39)
  4 Austin Swim Club-ST  'A'                          3:34.24    3:35.50   30  
     1) Orloff, Joel 17                 2) Thomas, Jacob 18               
     3) Rausch, Jack 17                 4) Munson, Trey 17                
                  27.14       55.58 (55.58)     1:23.37 (27.79)     1:54.71 (59.13)
        2:18.95 (24.24)     2:47.47 (52.76)     3:09.98 (22.51)     3:35.50 (48.03)
  5 Austin Swim Club-ST  'D'                          3:39.51   x3:40.50  
     1) Suarez, CJ 16                   2) Wasserburger, Wes 16           
     3) Elizondo, Lane 15               4) Torres-Jimenez, Leo 16         
                  27.30       56.60 (56.60)     1:11.57 (14.97)   1:58.58 (1:01.98)
        2:22.72 (24.14)     2:51.37 (52.79)     3:14.83 (23.46)     3:40.50 (49.13)
  6 Austin Swim Club-ST  'C'                          3:39.93   x3:43.05  
     1) Fontenot, John 16               2) Broeckelmann, Chase 17         
     3) Dittoe, Jacob 15                4) Meyer, Clayton 16              
                  26.99       55.27 (55.27)     1:12.35 (17.08)   1:55.30 (1:00.03)
        2:20.34 (25.04)     2:50.18 (54.88)     3:14.63 (24.45)     3:43.05 (52.87)
  7 Lost Creek Aquatics-ST  'A'                       3:38.98    3:44.30   28  
     1) McArthur, Jared 17              2) Lee, Andrew 18                 
     3) Lee, Hunter 18                  4) Ho, Avery 16                   
                  27.89       57.45 (57.45)     1:26.29 (28.84)   2:00.37 (1:02.92)
        2:24.78 (24.41)     2:53.48 (53.11)     3:17.24 (23.76)     3:44.30 (50.82)
  8 Nitro Swimming-ST  'A'                            3:36.96    3:47.19   26  
     1) Player, Beau 17                 2) Wong, Brandon 16               
     3) Hoang, Alex 16                  4) Pereira, Sergio 15             
                          1:29.43 (1:29.43)                         1:59.70 (30.27)
        2:25.21 (25.51)     2:56.09 (56.39)     3:20.08 (23.99)     3:47.19 (51.10)
  9 Alamo Area Aquatics-ST  'A'                       3:19.40    3:48.24   24  
     1) Nelms, Jake 18                  2) Travis, Westley 17             
     3) Walters, Christian 16           4) Jardenil, Kyle 15              
                  27.45       56.79 (56.79)     1:26.77 (29.98)   2:02.38 (1:05.59)
        2:28.06 (25.68)                             3:22.03 ( )         3:48.24 ( )
 10 Sailfish-ST  'A'                                  3:43.13    3:48.83   22  
     1) Moran, Brendan 15               2) Wu, Ethan 17                   
     3) Trevino IV, Mauri 17            4) Cardwell, Seth 18              
                  29.17   1:00.85 (1:00.85)     1:28.91 (28.06)   2:02.61 (1:01.76)
        2:27.58 (24.97)     2:56.26 (53.65)     3:20.54 (24.28)     3:48.83 (52.57)
 11 Alamo Area Aquatics-ST  'B'                       3:22.51    3:50.49   18  
     1) Manzo, Joseph 15                2) Soria, Ryan 16                 
     3) Jimenez, Lorenzo 16             4) Partipilo, Chris 16            
                  26.84       55.42 (55.42)     1:26.95 (31.53)   2:02.91 (1:07.49)
        2:29.46 (26.55)     2:59.94 (57.03)     3:23.60 (23.66)     3:50.49 (50.55)
 12 Aqua Swift Aquatics-ST  'A'                       3:52.70    3:52.58   14  
     1) Ross, Gabe 16                   2) Wilfong, Foster 16             
     3) Balderas, Wesley 15             4) Mason, Aleksei 15              
                  27.39       56.92 (56.92)     1:27.19 (30.27)   2:02.10 (1:05.18)
        2:29.22 (27.12)     3:01.83 (59.73)     3:25.58 (23.75)     3:52.58 (50.75)
 13 Nitro Swimming-ST  'B'                            3:41.81    3:53.16   12  
     1) Olsen, Karsten 15               2) Sumner, Quentin 15             
     3) Cullicott, Ian 15               4) Offereins, Ben 17              
                  27.61       56.85 (56.85)     1:27.43 (30.58)   2:03.75 (1:06.90)
        2:30.70 (26.95)     3:01.58 (57.83)     3:26.35 (24.77)     3:53.16 (51.58)
 14 Longhorn Aquatics-ST  'A'                         3:51.17    3:54.52   10  
     1) Worley, Jacob 17                2) Gavin, Keegan 16               
     3) Helmbrecht, Will 15             4) Harris, Cole 16                
                  28.78   1:00.30 (1:00.30)     1:30.68 (30.38)   2:05.93 (1:05.63)
        2:32.96 (27.03)     3:04.34 (58.41)     3:28.15 (23.81)     3:54.52 (50.18)
 15 Waterloo Swimming-ST  'B'                         3:48.55    3:57.04    8  
     1) Dale, Jackie 15                 2) Luttrell, Isaac 15             
     3) Lai, Huy 16                     4) Rivas Cardona, Mauro 18        
                  30.43   1:03.36 (1:03.36)     1:32.92 (29.56)   2:07.49 (1:04.13)
        2:33.41 (25.92)     3:04.38 (56.89)     3:29.07 (24.69)     3:57.04 (52.66)
 
Boys 18 & Under 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Vujosevic, Marko          16 AQTX-ST                   NT      47.96  
                  22.77       47.96 (25.19)                                        
  2 Olstad, Tristan           16 AQTX-ST                   NT      48.22  
                  23.37       48.22 (24.85)                                        
 
Mixed 50 Yard Freestyle 50 free split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Brady            11 ATAC-ST                   NT      26.93  
  2 Whatley, Abigail          12 SASA-ST                   NT      28.59  
 
Mixed 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Michalski, Leah           14 NTRO-ST                   NT      25.15  
  2 Waiwaiole, Edie           14 NTRO-ST                   NT      25.42  
 
Mixed 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maese, Jaden              14 SASA-ST                   NT      53.47  
  2 Carter, Julia             13 NTRO-ST                   NT      55.30  
 
Mixed 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area-ST             NT    5:09.77  
 
Mixed 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Truman         14 ASC-ST                    NT    9:46.95  
  2 Rausch, Malia             16 ASC-ST                    NT   10:18.57  
  3 Zou, Andrew               13 ASC-ST                    NT   10:27.12  
  4 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area-ST             NT   10:29.58  
  5 Bennett, Colton           14 ATAC-ST                   NT   10:48.36  
 
Mixed 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST             NT      37.64  
 
Mixed 50 Yard Breaststroke 50 Breast Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Altermatt, Owen           12 Alamo Area-ST             NT      35.48  
  2 Mandacina, Parker         11 Alamo Area-ST             NT      37.84  
  3 Hale, Saylor               8 Alamo Area-ST             NT      39.50  
 
Mixed 100 Yard Breaststroke 100 breast split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Carly            16 LCA-ST                    NT    1:14.64  
 
Mixed 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saltsman, Parker          10 NTRO-ST                   NT      33.68  
 
Mixed 100 Yard Butterfly 100 fly split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Avery               15 LCA-ST                    NT    1:04.53  
  2 Rautaneva, Julia          14 NTRO-ST                   NT    1:06.02  
 
                   Combined Team Scores - Through Event 920                    
 
  1. Nitro Swimming                     4981   2. Austin Swim Club                 3986.5
  3. Alamo Area Aquatics              3526.5   4. Waterloo Swimming                  2036
  5. Streamline Aquatics                 997   6. Lost Creek Aquatics                 904
  7. Austin Trinity Aquatic Club         791   8. Longhorn Aquatics                 638.5
  9. Texas Gold Swimming                 581  10. Western Hills Athletic Club         554
 11. Aquatex Swim & Water Polo Team    530.5  12. Lone Star Aquatic Club              344
 13. Hays Swim Club                      256  14. Sailfish                          219.5
 15. Aqua Swift Aquatics                 207  16. Winning Waters Aquatics Club        124
 17. Capital of Texas Aquatics           111  18. San Antonio Wave                     98
 19. Unattached                           86  20. Great Hills Aquatics Rush          62.5
 21. Victoria Texas Aquatic Club          50  21. Tigershark Swim Team                 50
 23. Life Time Swim Team - Central        31  24. Fort Hood Area Dolphins              29
 25. High Performance Aquatic Club        27  26. McAllen Swim Club                    25
 27. Heart of Texas Aquatics Team         11  28. Ccaa - Del Rio Diamondbacks           7
 29. Laredo Tritons Swim Club              2                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 920                   
 
  1. Nitro Swimming                     2643   2. Austin Swim Club                 2030.5
  3. Alamo Area Aquatics                1977   4. Waterloo Swimming                 719.5
  5. Streamline Aquatics                 661   6. Western Hills Athletic Club         481
  7. Lost Creek Aquatics                 476   8. Texas Gold Swimming                 369
  9. Austin Trinity Aquatic Club         289  10. Lone Star Aquatic Club              215
 11. Longhorn Aquatics                   206  12. Aquatex Swim & Water Polo Team      158
 13. Sailfish                            145  14. Hays Swim Club                      135
 15. Unattached                           86  16. Aqua Swift Aquatics                  79
 17. San Antonio Wave                     74  18. Tigershark Swim Team                 50
 19. Capital of Texas Aquatics            38  20. Winning Waters Aquatics Club         36
 21. McAllen Swim Club                    25  22. Victoria Texas Aquatic Club          14
 23. Heart of Texas Aquatics Team         11  24. Ccaa - Del Rio Diamondbacks           5
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 920                    
 
  1. Nitro Swimming                     2338   2. Austin Swim Club                   1956
  3. Alamo Area Aquatics              1549.5   4. Waterloo Swimming                1316.5
  5. Austin Trinity Aquatic Club         502   6. Longhorn Aquatics                 432.5
  7. Lost Creek Aquatics                 428   8. Aquatex Swim & Water Polo Team    372.5
  9. Streamline Aquatics                 336  10. Texas Gold Swimming                 212
 11. Lone Star Aquatic Club              129  12. Aqua Swift Aquatics                 128
 13. Hays Swim Club                      121  14. Winning Waters Aquatics Club         88
 15. Sailfish                           74.5  16. Capital of Texas Aquatics            73
 16. Western Hills Athletic Club          73  18. Great Hills Aquatics Rush          62.5
 19. Victoria Texas Aquatic Club          36  20. Life Time Swim Team - Central        31
 21. Fort Hood Area Dolphins              29  22. High Performance Aquatic Club        27
 23. San Antonio Wave                     24  24. Laredo Tritons Swim Club              2
 24. Ccaa - Del Rio Diamondbacks           2