2019 ST AQSA Short Course Junior STAGS / ST-19-04
Palo Alto College Natatorium - 2/1/2019 to 2/3/2019           
Final Results and Scores                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle 50 split on 100 free
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirschner, Mazie           9 Lost Creek Aquat          NT      32.95  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Canales, Kate              9 Aqua Swift Aquat       31.42      30.28   20  
  2 Brock, Lila               10 Una Hpac               31.57      30.44   17  
  3 Borick, Jamie             10 Waterloo Swimmin       31.41      30.55   16  
  4 Gamez, Iyla                9 Nitro Swimming         31.99      30.85   15  
  5 Costello, Eliana          10 Waterloo Swimmin       31.84      31.19   14  
  6 Erwin, Margaret           10 San Antonio Wave       31.61      31.23   13  
  7 Chandler, Victoria        10 Unattached             32.82      31.46   12  
  8 Adams, Kaitlyn            10 Unattached             33.16      31.56   11  
  9 Daguet, Citlali           10 Lone Star Aquati       32.61      31.79    9  
 10 Harkin, Norah             10 Nitro Swimming         33.07      31.97    7  
 11 Schneider, Ava            10 Winning Waters A       31.42      32.00    6  
 12 Mandacina, Ellison         9 Alamo Area Aquat       33.19      32.19    5  
 13 Guidry, Savanna           10 Lone Star Aquati       32.06      32.21    4  
 14 Smith, Savina              9 Lone Star Aquati       31.82      32.23    3  
 15 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area Aquat       32.41      32.38    2  
 16 Hale, Saylor               8 Alamo Area Aquat       32.47      32.41    1  
 17 Boswell, Sadie            10 Austin Trinity A       31.54      32.55  
 18 Hofkamp, Daphne           10 Lone Star Aquati       31.82      32.71  
 19 O'Leary, Hayden            9 Aquatex Swim Tea       33.34      32.73  
 20 Simmons, Alexa            10 Nitro Swimming         32.55      32.85  
 21 Kirschner, Mazie           9 Lost Creek Aquat       34.28      33.16  
 22 Reeves, Aubrey            10 Austin Swim Club       34.34      33.35  
 23 Mehok, Emery              10 Nitro Swimming         33.45      33.36  
 24 Morrison, Elise           10 Nitro Swimming         33.27      33.38  
 25 Bodenstab, Mikayla         9 Austin Swim Club       34.72      33.53  
 26 Dehay, Charlotte           9 Lost Creek Aquat       32.54      33.72  
 27 Horton, Scotia            10 Nitro Swimming         32.84      33.88  
 28 Harroff, Finley           10 San Antonio Wave       34.34      33.90  
 29 Harris, Haley              9 San Antonio Wave       34.59      33.92  
 30 Stoner, Reese             10 Nitro Swimming         34.90      34.25  
 30 Sansano, Glory            10 Alamo Area Aquat       33.95      34.25  
 32 Noel, Marjorie             9 Lost Creek Aquat       33.44      34.32  
 33 Galvan, Amarissa          10 Austin Swim Club       35.02      34.35  
 34 Norris, Shilah             9 Texas Gold             35.19      34.38  
 35 Clements-Vargas, Perseph  10 Alamo Area Aquat       34.78      34.42  
 36 Mize, Kaylinn              9 Nitro Swimming         34.24      34.44  
 37 Dawson, Brynlee            9 Alamo Area Aquat       33.44      34.46  
 38 Landry-Mclauchlan, Mia    10 Western Hills At       34.26      34.48  
 39 Gutierrez Paredes, Maria   8 Lost Creek Aquat       33.89      34.49  
 40 Osborn, Brynna            10 Alamo Area Aquat          NT      34.57  
 41 Miyashita, Melissa        10 Nitro Swimming         33.85      34.70  
 42 Higgins, Sophia           10 Nitro Swimming         35.18      34.81  
 43 King, Teagan              10 Alamo Area Aquat       34.99      34.83  
 44 Nguyen, Giana             10 Alamo Area Aquat       34.33      34.84  
 45 Thomas, Jane              10 Austin Swim Club       33.98      34.88  
 46 Carpenter, Addison        10 Unattached             33.32      35.44  
 47 Bahr, Sydney               9 Alamo Area Aquat       35.18      35.70  
 48 Aleman, Michelle           9 Nitro Swimming         33.03      35.99  
 49 Acosta, Alexandria        10 Alamo Area Aquat       35.10      37.29  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fralic, Eden              10 Streamline Aquat     1:11.96    1:05.25   20  
                  30.77     1:05.25 (34.48)                                        
  2 Canales, Kate              9 Aqua Swift Aquat     1:11.66    1:06.74   17  
                  32.21     1:06.74 (34.53)                                        
  3 Gamez, Iyla                9 Nitro Swimming       1:11.14    1:08.18   16  
                  32.95     1:08.18 (35.23)                                        
  4 Schneider, Ava            10 Winning Waters A     1:12.59    1:08.54   15  
                  31.19     1:08.54 (37.35)                                        
  5 Adams, Kaitlyn            10 Unattached           1:13.09    1:09.26   14  
  6 Hale, Saylor               8 Alamo Area Aquat     1:10.24    1:09.57   12.5
                  33.48     1:09.57 (36.09)                                        
  6 Liu, Kylie                10 Austin Swim Club     1:14.64    1:09.57   12.5
                  33.79     1:09.57 (35.78)                                        
  8 Mandacina, Ellison         9 Alamo Area Aquat     1:11.36    1:09.60   11  
                  33.39     1:09.60 (36.21)                                        
  9 Harkin, Norah             10 Nitro Swimming       1:11.72    1:09.80    9  
                  33.24     1:09.80 (36.56)                                        
 10 Smith, Savina              9 Lone Star Aquati     1:11.30    1:10.21    7  
                1:10.21         1:10.21 ( )                                        
 11 Costello, Eliana          10 Waterloo Swimmin     1:13.15    1:10.98    5.5
                  33.48     1:10.98 (37.50)                                        
 11 O'Leary, Hayden            9 Aquatex Swim Tea     1:11.41    1:10.98    5.5
                  34.09     1:10.98 (36.89)                                        
 13 Daguet, Citlali           10 Lone Star Aquati     1:15.62    1:11.06    4  
 14 Noel, Marjorie             9 Lost Creek Aquat     1:13.66    1:11.19    3  
                  33.96     1:11.19 (37.23)                                        
 15 Erwin, Margaret           10 San Antonio Wave     1:14.38    1:11.65    2  
                  34.07     1:11.65 (37.58)                                        
 16 Borick, Jamie             10 Waterloo Swimmin     1:12.29    1:12.11    1  
                  32.98     1:12.11 (39.13)                                        
 17 Reeves, Aubrey            10 Austin Swim Club     1:14.41    1:12.69  
                  35.01     1:12.69 (37.68)                                        
 18 Teeters, Ruby Rose         9 Nitro Swimming       1:13.76    1:12.73  
                  34.77     1:12.73 (37.96)                                        
 19 Schroeder, Amanda         10 Alamo Area Aquat     1:13.48    1:12.84  
                  35.65     1:12.84 (37.19)                                        
 20 Simmons, Alexa            10 Nitro Swimming       1:16.83    1:13.18  
                  34.75     1:13.18 (38.43)                                        
 21 Chandler, Victoria        10 Unattached           1:18.33    1:13.77  
                  34.54     1:13.77 (39.23)                                        
 22 Pagadala, Vineetha         9 Alamo Area Aquat     1:16.80    1:13.87  
                  34.84     1:13.87 (39.03)                                        
 23 Geng, Ellen                9 Alamo Area Aquat     1:15.61    1:13.94  
                  34.92     1:13.94 (39.02)                                        
 24 Gutierrez Paredes, Maria   8 Lost Creek Aquat     1:15.11    1:14.24  
                  35.43     1:14.24 (38.81)                                        
 25 Miller, Amelia             9 Alamo Area Aquat     1:13.33    1:14.36  
                  34.53     1:14.36 (39.83)                                        
 26 Gilbreath, Lucy            9 Nitro Swimming       1:19.82    1:14.44  
                  36.28     1:14.44 (38.16)                                        
 27 Landry-Mclauchlan, Mia    10 Western Hills At     1:15.82    1:14.61  
                  37.16     1:14.61 (37.45)                                        
 28 Carpenter, Addison        10 Unattached           1:17.68    1:15.03  
                  35.84     1:15.03 (39.19)                                        
 29 Mehok, Emery              10 Nitro Swimming       1:15.14    1:15.12  
                  35.98     1:15.12 (39.14)                                        
 30 Bodenstab, Mikayla         9 Austin Swim Club     1:15.06    1:15.17  
                  36.44     1:15.17 (38.73)                                        
 31 Clements-Vargas, Perseph  10 Alamo Area Aquat     1:14.75    1:15.21  
                  34.74     1:15.21 (40.47)                                        
 32 Bahr, Sydney               9 Alamo Area Aquat     1:19.67    1:15.29  
                  36.92     1:15.29 (38.37)                                        
 33 Galvan, Amarissa          10 Austin Swim Club     1:16.07    1:15.36  
                  35.80     1:15.36 (39.56)                                        
 34 Norris, Shilah             9 Texas Gold           1:15.48    1:15.42  
                  36.94     1:15.42 (38.48)                                        
 35 Sanders, Alexa            10 Austin Swim Club     1:18.91    1:15.75  
                  34.89     1:15.75 (40.86)                                        
 36 Stromberger, Margaret     10 Longhorn Aquatic     1:14.58    1:16.04  
 37 Sansano, Glory            10 Alamo Area Aquat     1:17.17    1:16.37  
 38 Guo, Sophia               10 Waterloo Swimmin     1:18.59    1:16.58  
                  35.58     1:16.58 (41.00)                                        
 39 Osborn, Brynna            10 Alamo Area Aquat     1:17.97    1:16.71  
                  36.54     1:16.71 (40.17)                                        
 40 Nguyen, Giana             10 Alamo Area Aquat     1:16.30    1:16.76  
                  37.94     1:16.76 (38.82)                                        
 41 Choi, Helen                9 Alamo Area Aquat     1:16.07    1:17.22  
                  36.94     1:17.22 (40.28)                                        
 42 Acosta, Alexandria        10 Alamo Area Aquat     1:17.71    1:17.29  
                  38.30     1:17.29 (38.99)                                        
 43 Mize, Kaylinn              9 Nitro Swimming       1:31.17L   1:18.74  
                  37.36     1:18.74 (41.38)                                        
 43 Miyashita, Melissa        10 Nitro Swimming       1:18.27    1:18.74  
                  37.58     1:18.74 (41.16)                                        
 45 Aleman, Michelle           9 Nitro Swimming       1:18.46    1:18.75  
                  37.50     1:18.75 (41.25)                                        
 46 Dawson, Brynlee            9 Alamo Area Aquat     1:17.62    1:19.62  
                  37.64     1:19.62 (41.98)                                        
 46 Kirschner, Mazie           9 Lost Creek Aquat     1:15.75    1:19.62  
                  32.95     1:19.62 (46.67)                                        
 48 Hofkamp, Daphne           10 Lone Star Aquati     1:17.31    1:20.83  
                  37.75     1:20.83 (43.08)                                        
 49 Welder, Alice             10 Heart Of Texas S     1:18.97    1:21.95  
                  39.92     1:21.95 (42.03)                                        
 -- Akana, Malia              10 Alamo Area Aquat     1:18.16         DQ  
                  37.84          DQ (40.59)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fralic, Eden              10 Streamline Aquat     2:39.70    2:25.06   20  
                  31.19     1:07.67 (36.48)     1:48.22 (40.55)     2:25.06 (36.84)
  2 Brock, Lila               10 Una Hpac             2:38.95    2:27.84   17  
                  34.38     1:13.99 (39.61)     1:52.48 (38.49)     2:27.84 (35.36)
  3 Liu, Kylie                10 Austin Swim Club     2:43.27    2:29.03   16  
                  35.01     1:13.85 (38.84)     1:52.16 (38.31)     2:29.03 (36.87)
  4 Boswell, Sadie            10 Austin Trinity A     2:36.97    2:33.18   15  
                  36.00     1:16.65 (40.65)     1:55.95 (39.30)     2:33.18 (37.23)
  5 Erwin, Margaret           10 San Antonio Wave     2:38.12    2:35.33   14  
                  35.47     1:15.86 (40.39)     1:56.33 (40.47)     2:35.33 (39.00)
  6 Costello, Eliana          10 Waterloo Swimmin     2:36.51    2:35.44   13  
                  34.63     1:15.24 (40.61)     1:56.68 (41.44)     2:35.44 (38.76)
  7 Nguyen, Elise              9 Nitro Swimming       2:41.69    2:36.41   12  
                  36.50     1:17.16 (40.66)     1:58.18 (41.02)     2:36.41 (38.23)
  8 Pagadala, Vineetha         9 Alamo Area Aquat     2:47.90    2:38.52   11  
                  35.59     1:16.30 (40.71)     1:58.86 (42.56)     2:38.52 (39.66)
  9 Reeves, Aubrey            10 Austin Swim Club     2:43.57    2:38.86    9  
                  35.64     1:15.84 (40.20)     1:58.01 (42.17)     2:38.86 (40.85)
 10 Norris, Shilah             9 Texas Gold           2:42.35    2:39.37    7  
                  36.78     1:17.62 (40.84)     1:59.10 (41.48)     2:39.37 (40.27)
 11 Schroeder, Amanda         10 Alamo Area Aquat     2:38.95    2:39.99    6  
                  36.55     1:17.74 (41.19)     1:59.37 (41.63)     2:39.99 (40.62)
 12 Bodenstab, Mikayla         9 Austin Swim Club     2:45.56    2:40.30    5  
                  37.20     1:18.97 (41.77)     2:01.74 (42.77)     2:40.30 (38.56)
 13 Noel, Marjorie             9 Lost Creek Aquat     2:41.92    2:40.51    4  
                  36.11     1:17.50 (41.39)     2:00.62 (43.12)     2:40.51 (39.89)
 14 Galvan, Amarissa          10 Austin Swim Club     2:46.99    2:42.37    3  
                  37.08     1:18.69 (41.61)     2:01.80 (43.11)     2:42.37 (40.57)
 15 Seal, Rachel              10 Nitro Swimming       2:46.83    2:44.71    2  
                  35.76     1:17.78 (42.02)     2:02.19 (44.41)     2:44.71 (42.52)
 16 Harroff, Finley           10 San Antonio Wave     2:53.47    2:45.09    1  
                  36.90     1:19.00 (42.10)     2:04.19 (45.19)     2:45.09 (40.90)
 17 Akana, Malia              10 Alamo Area Aquat     2:54.55    2:45.90  
                  40.00     1:22.56 (42.56)     2:06.16 (43.60)     2:45.90 (39.74)
 17 Geng, Ellen                9 Alamo Area Aquat     2:44.48    2:45.90  
                  37.21     1:18.84 (41.63)     2:03.34 (44.50)     2:45.90 (42.56)
 19 Sansano, Glory            10 Alamo Area Aquat     2:44.82    2:46.99  
                  36.54     1:19.57 (43.03)     2:03.80 (44.23)     2:46.99 (43.19)
 20 Ott, Isabella             10 Alamo Area Aquat     2:52.67    2:47.35  
                  39.39     1:22.94 (43.55)     2:06.67 (43.73)     2:47.35 (40.68)
 21 Sanders, Alexa            10 Austin Swim Club     2:53.13    2:47.63  
                  37.01     1:21.68 (44.67)     2:06.61 (44.93)     2:47.63 (41.02)
 22 Webber, Marissa           10 Waterloo Swimmin     2:56.01    2:50.27  
                  37.91     1:21.20 (43.29)     2:06.33 (45.13)     2:50.27 (43.94)
 23 Osborn, Brynna            10 Alamo Area Aquat          NT    2:51.46  
                  40.45     1:25.40 (44.95)     2:11.84 (46.44)     2:51.46 (39.62)
 24 Stromberger, Margaret     10 Longhorn Aquatic     2:42.41    2:53.55  
                  38.86     1:22.82 (43.96)     2:08.39 (45.57)     2:53.55 (45.16)
 25 Carpenter, Addison        10 Unattached           2:44.47    2:55.86  
                  40.52     1:26.32 (45.80)     2:12.44 (46.12)     2:55.86 (43.42)
 26 King, Teagan              10 Alamo Area Aquat     2:53.13    3:00.72  
                  39.22     1:27.59 (48.37)     2:14.93 (47.34)     3:00.72 (45.79)
 27 Vo, Kerry                 10 Sailfish             2:57.07    3:01.22  
                  40.57     1:27.78 (47.21)   3:01.22 (1:33.44)                    
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Olivia          10 San Antonio Wave     6:51.69    6:17.48   20  
                  34.17     1:12.42 (38.25)     1:51.62 (39.20)     2:30.75 (39.13)
        3:09.68 (38.93)     3:48.75 (39.07)     4:27.53 (38.78)     5:05.93 (38.40)
        5:43.62 (37.69)     6:17.48 (33.86)                                        
  2 Liu, Kylie                10 Austin Swim Club     6:51.80    6:34.05   17  
                  36.25     1:16.18 (39.93)     1:56.86 (40.68)     2:38.30 (41.44)
        3:18.54 (40.24)     4:00.27 (41.73)     4:39.81 (39.54)     5:19.62 (39.81)
        5:57.97 (38.35)     6:34.05 (36.08)                                        
  3 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area Aquat     6:45.81    6:34.06   16  
                  35.75     1:16.38 (40.63)     1:57.33 (40.95)     2:37.49 (40.16)
        3:18.36 (40.87)     3:58.21 (39.85)     4:38.06 (39.85)     5:18.03 (39.97)
        5:57.35 (39.32)     6:34.06 (36.71)                                        
  4 Fralic, Eden              10 Streamline Aquat     7:24.48    6:43.89   15  
                  32.14     1:11.36 (39.22)     1:51.70 (40.34)     2:32.80 (41.10)
        3:15.31 (42.51)     3:57.68 (42.37)     4:39.46 (41.78)     5:22.82 (43.36)
        6:03.39 (40.57)     6:43.89 (40.50)                                        
  5 O'Leary, Hayden            9 Aquatex Swim Tea     6:54.35    6:48.85   14  
                  35.86     1:16.54 (40.68)     1:57.79 (41.25)     2:39.97 (42.18)
        3:21.63 (41.66)     4:03.78 (42.15)     4:45.47 (41.69)     5:27.24 (41.77)
        6:08.44 (41.20)     6:48.85 (40.41)                                        
  6 Sansano, Glory            10 Alamo Area Aquat     7:20.03    7:03.92   13  
                  36.85     1:19.40 (42.55)     2:02.80 (43.40)     2:46.17 (43.37)
        3:29.52 (43.35)     4:13.25 (43.73)     4:56.37 (43.12)     5:39.65 (43.28)
        6:22.97 (43.32)     7:03.92 (40.95)                                        
  7 Seal, Rachel              10 Nitro Swimming       7:08.49    7:04.71   12  
                  34.78   2:00.91 (1:26.13)     2:45.28 (44.37)     3:28.71 (43.43)
                                4:12.41 ( )     4:56.31 (43.90)     5:40.17 (43.86)
        6:23.41 (43.24)     7:04.71 (41.30)                                        
  8 Pagadala, Vineetha         9 Alamo Area Aquat     7:21.06    7:04.78   11  
                  34.76     1:16.50 (41.74)     2:01.93 (45.43)     2:45.38 (43.45)
        3:30.41 (45.03)     4:14.67 (44.26)     4:58.69 (44.02)     5:42.71 (44.02)
        6:26.29 (43.58)     7:04.78 (38.49)                                        
  9 Clements-Vargas, Perseph  10 Alamo Area Aquat     7:06.34    7:06.84    9  
                  36.20     1:18.50 (42.30)     2:01.25 (42.75)     2:44.15 (42.90)
        3:27.09 (42.94)     4:11.14 (44.05)     4:55.52 (44.38)     5:39.59 (44.07)
        6:23.82 (44.23)     7:06.84 (43.02)                                        
 10 Akana, Malia              10 Alamo Area Aquat     7:18.90    7:09.11    7  
                  38.32     1:20.31 (41.99)     2:04.20 (43.89)     2:47.66 (43.46)
        3:31.12 (43.46)     4:14.52 (43.40)     4:58.80 (44.28)     5:42.43 (43.63)
        6:27.09 (44.66)     7:09.11 (42.02)                                        
 11 Schroeder, Amanda         10 Alamo Area Aquat     7:20.65    7:14.02    6  
                  36.73     1:20.33 (43.60)     2:04.36 (44.03)     2:49.52 (45.16)
        3:34.78 (45.26)     4:19.68 (44.90)     5:04.44 (44.76)     5:48.85 (44.41)
        6:32.63 (43.78)     7:14.02 (41.39)                                        
 12 Bahr, Sydney               9 Alamo Area Aquat     7:19.40    7:22.52    5  
                  36.49     1:19.91 (43.42)     2:06.18 (46.27)     2:51.81 (45.63)
        3:36.81 (45.00)     4:23.06 (46.25)     5:07.41 (44.35)     5:53.09 (45.68)
        6:39.60 (46.51)     7:22.52 (42.92)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor               8 Alamo Area Aquat          NT      38.29  
  2 Mandacina, Ellison         9 Alamo Area Aquat          NT      38.82  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Amelia             9 Alamo Area Aquat       37.80      36.49   20  
  2 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area Aquat       36.84      36.57   17  
  3 Brock, Lila               10 Una Hpac               36.74      36.68   16  
  4 Teeters, Ruby Rose         9 Nitro Swimming         39.19      37.40   15  
  5 Guo, Sophia               10 Waterloo Swimmin       38.49      37.42   14  
  6 Harkin, Norah             10 Nitro Swimming         39.17      37.50   13  
  7 Erwin, Margaret           10 San Antonio Wave       37.79      37.60   12  
  8 Nguyen, Elise              9 Nitro Swimming         37.95      37.65   11  
  9 Mandacina, Ellison         9 Alamo Area Aquat       39.49      37.67    9  
 10 Almanza, Nathalie         10 Aquatex Swim Tea       39.84      37.75    7  
 11 Canales, Kate              9 Aqua Swift Aquat       38.42      37.95    6  
 12 Gamez, Iyla                9 Nitro Swimming         38.66      37.97    5  
 13 Hale, Saylor               8 Alamo Area Aquat       38.50      38.03    4  
 14 Horton, Scotia            10 Nitro Swimming         37.78      38.09    2.5
 14 Adams, Kaitlyn            10 Unattached             38.40      38.09    2.5
 16 Tse, Kaitlyn              10 Austin Swim Club       38.61      38.22    1  
 17 Dawson, Brynlee            9 Alamo Area Aquat       41.41      38.27  
 18 Reeves, Aubrey            10 Austin Swim Club       39.34      38.30  
 19 Palmer, Catherine          9 Nitro Swimming         40.59      38.40  
 20 Mehok, Emery              10 Nitro Swimming         37.55      38.63  
 20 Bodenstab, Mikayla         9 Austin Swim Club       39.76      38.63  
 22 Sanders, Alexa            10 Austin Swim Club       39.92      38.64  
 23 Bahr, Sydney               9 Alamo Area Aquat       39.30      38.83  
 24 Borick, Jamie             10 Waterloo Swimmin       38.93      38.95  
 24 Costello, Eliana          10 Waterloo Swimmin       38.37      38.95  
 26 Ott, Isabella             10 Alamo Area Aquat       41.70      39.02  
 27 Chandler, Victoria        10 Unattached             39.22      39.03  
 28 Stromberger, Margaret     10 Longhorn Aquatic       37.94      39.04  
 29 Robles, Andrea             9 Alamo Area Aquat       40.93      39.13  
 30 Clements-Vargas, Perseph  10 Alamo Area Aquat       37.94      39.14  
 31 Liu, Kylie                10 Austin Swim Club       48.52L     39.23  
 32 Wiegert, Gwendolyn        10 Waterloo Swimmin       40.09      39.36  
 33 Angie, Karis              10 Waterloo Swimmin       39.24      39.46  
 34 Pagadala, Vineetha         9 Alamo Area Aquat       41.11      39.61  
 35 Gutierrez Paredes, Maria   8 Lost Creek Aquat       48.80L     39.63  
 36 Galvan, Amarissa          10 Austin Swim Club       40.31      39.77  
 37 Akana, Malia              10 Alamo Area Aquat       40.66      39.85  
 38 Carpenter, Addison        10 Unattached             40.86      39.97  
 39 Gilbreath, Lucy            9 Nitro Swimming         39.49      40.02  
 40 Geng, Ellen                9 Alamo Area Aquat       45.43L     40.03  
 41 Propper, Ella             10 Alamo Area Aquat       41.09      40.04  
 42 Chozick, Sienna           10 Nitro Swimming         39.77      40.30  
 42 Broughton, Hannah          9 San Antonio Wave       40.41      40.30  
 44 Zelinski, Abigail         10 Capital of Texas       38.25      40.38  
 45 Mize, Kaylinn              9 Nitro Swimming         41.83      40.58  
 46 Jin, Irene                10 Longhorn Aquatic       38.58      40.60  
 47 Stoner, Reese             10 Nitro Swimming         41.70      40.65  
 48 Miyashita, Melissa        10 Nitro Swimming         41.83      40.87  
 49 Harroff, Finley           10 San Antonio Wave       41.82      41.14  
 50 Aleman, Michelle           9 Nitro Swimming         41.65      41.15  
 51 Carpenter, Anna           10 Nitro Swimming         41.74      41.38  
 52 Rodriguez, Ariana          9 Nitro Swimming         40.59      41.65  
 53 Noel, Marjorie             9 Lost Creek Aquat       47.07L     41.76  
 54 Welder, Alice             10 Heart Of Texas S       40.13      41.84  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fralic, Eden              10 Streamline Aquat     1:21.67    1:15.19   20  
                  36.90     1:15.19 (38.29)                                        
  2 Morrison, Elise           10 Nitro Swimming       1:25.10    1:18.51   17  
                  38.15     1:18.51 (40.36)                                        
  3 Hale, Saylor               8 Alamo Area Aquat     1:21.72    1:18.76   16  
                  38.29     1:18.76 (40.47)                                        
  4 Teeters, Ruby Rose         9 Nitro Swimming       1:22.89    1:19.29   15  
                  38.33     1:19.29 (40.96)                                        
  5 Mandacina, Ellison         9 Alamo Area Aquat     1:20.93    1:19.46   14  
                  38.82     1:19.46 (40.64)                                        
  6 Allison, Lillian          10 Lost Creek Aquat     1:21.94    1:19.93   13  
                  38.20     1:19.93 (41.73)                                        
  7 Brock, Lila               10 Una Hpac             1:23.68    1:20.65   12  
                  40.01     1:20.65 (40.64)                                        
  8 Smith, Savina              9 Lone Star Aquati     1:20.35    1:20.74   11  
                  40.60     1:20.74 (40.14)                                        
  9 Adams, Kaitlyn            10 Unattached           1:23.57    1:20.91    9  
                  38.99     1:20.91 (41.92)                                        
 10 Sanders, Alexa            10 Austin Swim Club     1:28.92    1:21.11    7  
                  40.14     1:21.11 (40.97)                                        
 11 Wiegert, Gwendolyn        10 Waterloo Swimmin     1:25.81    1:22.12    6  
                  39.49     1:22.12 (42.63)                                        
 12 Frushour, Brooke          10 Nitro Swimming       1:23.79    1:22.78    5  
                  40.25     1:22.78 (42.53)                                        
 13 Horton, Scotia            10 Nitro Swimming       1:20.00    1:22.82    4  
                  40.46     1:22.82 (42.36)                                        
 14 Almanza, Nathalie         10 Aquatex Swim Tea     1:26.65    1:23.25    3  
                  39.83     1:23.25 (43.42)                                        
 15 Miller, Amelia             9 Alamo Area Aquat     1:22.29    1:23.38    2  
                  40.53     1:23.38 (42.85)                                        
 16 Canales, Kate              9 Aqua Swift Aquat     1:24.88    1:23.40    1  
                  41.09     1:23.40 (42.31)                                        
 17 Bahr, Sydney               9 Alamo Area Aquat     1:24.63    1:23.76  
                  41.18     1:23.76 (42.58)                                        
 18 Guo, Sophia               10 Waterloo Swimmin     1:28.09    1:23.87  
                  40.25     1:23.87 (43.62)                                        
 19 Galvan, Amarissa          10 Austin Swim Club     1:24.67    1:24.11  
                  41.38     1:24.11 (42.73)                                        
 20 Gamez, Iyla                9 Nitro Swimming       1:27.23    1:24.28  
                  41.48     1:24.28 (42.80)                                        
 21 Guidry, Savanna           10 Lone Star Aquati     1:42.47L   1:24.38  
                  40.70     1:24.38 (43.68)                                        
 22 Sansano, Glory            10 Alamo Area Aquat     1:26.25    1:24.41  
                  40.97     1:24.41 (43.44)                                        
 23 Stromberger, Margaret     10 Longhorn Aquatic     1:25.13    1:24.66  
                  41.27     1:24.66 (43.39)                                        
 24 Mehok, Emery              10 Nitro Swimming       1:22.47    1:24.84  
                  42.33     1:24.84 (42.51)                                        
 25 Ott, Isabella             10 Alamo Area Aquat     1:44.39L   1:25.20  
                  42.25     1:25.20 (42.95)                                        
 26 Bodenstab, Mikayla         9 Austin Swim Club     1:23.77    1:25.40  
                  42.60     1:25.40 (42.80)                                        
 27 Pagadala, Vineetha         9 Alamo Area Aquat     1:27.31    1:25.44  
                  41.83     1:25.44 (43.61)                                        
 28 Akana, Malia              10 Alamo Area Aquat     1:28.43    1:25.72  
                  41.93     1:25.72 (43.79)                                        
 29 Maralla, Nikita           10 Waterloo Swimmin     1:26.94    1:25.76  
                  42.28     1:25.76 (43.48)                                        
 30 Angie, Karis              10 Waterloo Swimmin     1:27.61    1:25.96  
                  40.47     1:25.96 (45.49)                                        
 31 Clements-Vargas, Perseph  10 Alamo Area Aquat     1:24.30    1:25.99  
                  41.74     1:25.99 (44.25)                                        
 32 Schroeder, Amanda         10 Alamo Area Aquat     1:27.81    1:26.11  
                  42.27     1:26.11 (43.84)                                        
 33 Gilbreath, Lucy            9 Nitro Swimming       1:30.51    1:26.19  
                  41.37     1:26.19 (44.82)                                        
 34 Zelinski, Abigail         10 Capital of Texas     1:29.54    1:26.63  
                  42.83     1:26.63 (43.80)                                        
 35 Borick, Jamie             10 Waterloo Swimmin     1:23.19    1:26.75  
                  40.36     1:26.75 (46.39)                                        
 36 Norris, Shilah             9 Texas Gold           1:27.94    1:26.77  
                  43.07     1:26.77 (43.70)                                        
 37 Dawson, Brynlee            9 Alamo Area Aquat     1:26.88    1:27.48  
                  53.52     1:27.48 (33.96)                                        
 38 Palmer, Catherine          9 Nitro Swimming       1:30.47    1:27.76  
                  42.75     1:27.76 (45.01)                                        
 39 Welder, Alice             10 Heart Of Texas S     1:28.00    1:27.87  
 40 Nguyen, Sophia            10 Nitro Swimming       1:27.79    1:28.37  
                  43.41     1:28.37 (44.96)                                        
 41 Chozick, Sienna           10 Nitro Swimming       1:27.06    1:28.40  
                  42.72     1:28.40 (45.68)                                        
 42 Geng, Ellen                9 Alamo Area Aquat     1:29.46    1:28.62  
                  42.95     1:28.62 (45.67)                                        
 43 Hofkamp, Daphne           10 Lone Star Aquati     1:23.14    1:28.64  
                  43.20     1:28.64 (45.44)                                        
 44 Cui, Katherine             9 Nitro Swimming       1:26.97    1:28.93  
                  42.65     1:28.93 (46.28)                                        
 45 Broughton, Hannah          9 San Antonio Wave     1:30.65    1:29.63  
                  41.69     1:29.63 (47.94)                                        
 46 Aleman, Michelle           9 Nitro Swimming       1:29.44    1:29.81  
                  45.02     1:29.81 (44.79)                                        
 46 Thomas, Jane              10 Austin Swim Club     1:27.67    1:29.81  
                1:29.53      1:29.81 (0.28)                                        
 48 Carpenter, Anna           10 Nitro Swimming       1:30.33    1:32.83  
                  44.63     1:32.83 (48.20)                                        
 49 Rodriguez, Ariana          9 Nitro Swimming       1:30.01    1:35.76  
                  47.93     1:35.76 (47.83)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harkin, Norah             10 Nitro Swimming         42.30      41.30   20  
  2 Chozick, Sienna           10 Nitro Swimming         42.60      41.31   17  
  3 Costello, Eliana          10 Waterloo Swimmin       42.49      41.79   16  
  4 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area Aquat       43.44      41.96   15  
  5 Fisher, Alexandra         10 Waterloo Swimmin       47.22      42.25   14  
  6 Wiegert, Gwendolyn        10 Waterloo Swimmin       43.87      42.32   13  
  7 Estipona, Stella          10 Nitro Swimming         42.03      42.73   12  
  8 Angie, Karis              10 Waterloo Swimmin       43.87      43.24   11  
  9 Seal, Rachel              10 Nitro Swimming         45.50      43.42    9  
 10 Daguet, Citlali           10 Lone Star Aquati       46.97      43.46    7  
 11 Guo, Sophia               10 Waterloo Swimmin       43.82      43.49    6  
 12 Adams, Kaitlyn            10 Unattached             44.89      43.86    5  
 13 Frushour, Brooke          10 Nitro Swimming         45.89      43.94    4  
 14 Erwin, Margaret           10 San Antonio Wave       44.39      44.22    3  
 15 Liu, Kylie                10 Austin Swim Club       44.08      44.65    2  
 16 Dehay, Charlotte           9 Lost Creek Aquat       46.00      44.66    1  
 17 Mize, Kaylinn              9 Nitro Swimming         45.54      45.01  
 18 Harroff, Finley           10 San Antonio Wave       47.41      45.30  
 19 Welder, Alice             10 Heart Of Texas S       45.81      45.46  
 20 Borick, Jamie             10 Waterloo Swimmin       46.43      45.88  
 21 Simmons, Alexa            10 Nitro Swimming         45.76      46.09  
 22 Landry-Mclauchlan, Mia    10 Western Hills At          NT      46.17  
 23 Chamberlin, Hailey        10 Hays Swim Club         47.16      46.19  
 24 Maralla, Nikita           10 Waterloo Swimmin       46.29      46.48  
 24 Zelinski, Abigail         10 Capital of Texas       45.30      46.48  
 26 Modak, Emory               9 Nitro Swimming         47.13      47.15  
 26 Valle, Brylee              9 Schertz YMCA Swi       44.96      47.15  
 28 Fink, Georgia             10 Western Hills At       46.96      47.51  
 29 Nguyen, Elise              9 Nitro Swimming         44.69      47.61  
 30 Harrison, Tinley           8 Sailfish               47.18      47.80  
 31 Hochard, Marjorie          8 Nitro Swimming         47.48      47.83  
 32 Choi, Bori                10 Alamo Area Aquat       45.60      47.97  
 33 Cui, Katherine             9 Nitro Swimming         46.40      48.67  
 34 Webber, Marissa           10 Waterloo Swimmin       46.81      50.47  
 -- Nguyen, Sophia            10 Nitro Swimming         45.10         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Olivia          10 San Antonio Wave     1:36.88    1:29.40   20  
                  43.41     1:29.40 (45.99)                                        
  2 Allison, Lillian          10 Lost Creek Aquat     1:35.31    1:29.55   17  
                  42.54     1:29.55 (47.01)                                        
  3 Chozick, Sienna           10 Nitro Swimming       1:35.92    1:30.35   16  
                  42.32     1:30.35 (48.03)                                        
  4 Estipona, Stella          10 Nitro Swimming       1:33.69    1:30.47   15  
                  42.74     1:30.47 (47.73)                                        
  5 Seal, Rachel              10 Nitro Swimming       1:34.29    1:31.35   14  
                  43.19     1:31.35 (48.16)                                        
  6 Schneider, Ava            10 Winning Waters A     1:35.64    1:31.40   13  
                  42.29     1:31.40 (49.11)                                        
  7 Morrison, Elise           10 Nitro Swimming       1:35.25    1:32.83   12  
                  44.73     1:32.83 (48.10)                                        
  8 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area Aquat     1:39.74    1:34.81   11  
                  45.40     1:34.81 (49.41)                                        
  9 Liu, Kylie                10 Austin Swim Club     1:36.25    1:35.11    9  
                  46.25     1:35.11 (48.86)                                        
 10 Wiegert, Gwendolyn        10 Waterloo Swimmin     1:36.51    1:35.31    7  
                  45.63     1:35.31 (49.68)                                        
 11 Welder, Alice             10 Heart Of Texas S     1:39.74    1:35.59    6  
                  46.01     1:35.59 (49.58)                                        
 12 Adams, Kaitlyn            10 Unattached           1:34.79    1:35.66    5  
                  43.80     1:35.66 (51.86)                                        
 13 Clements-Vargas, Perseph  10 Alamo Area Aquat     1:37.64    1:35.98    4  
                  44.60     1:35.98 (51.38)                                        
 14 Nguyen, Elise              9 Nitro Swimming       1:38.43    1:36.02    3  
                  44.69     1:36.02 (51.33)                                        
 15 Angie, Karis              10 Waterloo Swimmin     1:35.49    1:37.02    2  
                  45.35     1:37.02 (51.67)                                        
 16 Bahr, Sydney               9 Alamo Area Aquat     2:01.08L   1:37.26    1  
                  47.82     1:37.26 (49.44)                                        
 17 Tse, Kaitlyn              10 Austin Swim Club     1:39.38    1:38.00  
                  46.60     1:38.00 (51.40)                                        
 18 Stoner, Reese             10 Nitro Swimming       1:41.43    1:38.19  
                  47.55     1:38.19 (50.64)                                        
 19 O'Leary, Hayden            9 Aquatex Swim Tea     1:41.83    1:38.35  
                  45.55     1:38.35 (52.80)                                        
 20 Jin, Irene                10 Longhorn Aquatic     1:34.10    1:38.87  
                  46.14     1:38.87 (52.73)                                        
 21 Montgomery, Mayla         10 Great Hills Aqua     1:40.85    1:39.61  
                  47.15     1:39.61 (52.46)                                        
 22 Chase, Sarah              10 Waterloo Swimmin     1:39.43    1:40.31  
                  48.44     1:40.31 (51.87)                                        
 23 Choi, Helen                9 Alamo Area Aquat     1:37.45    1:40.32  
                  46.69     1:40.32 (53.63)                                        
 24 Landry-Mclauchlan, Mia    10 Western Hills At     1:40.90    1:40.45  
                  49.24     1:40.45 (51.21)                                        
 25 Dysart, Madison           10 Lost Creek Aquat     1:43.17    1:40.54  
                  47.84     1:40.54 (52.70)                                        
 26 Gilbreath, Lucy            9 Nitro Swimming       1:41.77    1:40.82  
                  48.26     1:40.82 (52.56)                                        
 27 Valle, Brylee              9 Schertz YMCA Swi     1:44.42    1:41.20  
                  47.77     1:41.20 (53.43)                                        
 28 Borick, Jamie             10 Waterloo Swimmin     1:44.31    1:41.42  
                  45.87     1:41.42 (55.55)                                        
 29 Johnson, Josslyn          10 Nitro Swimming       1:42.35    1:42.06  
                  48.08     1:42.06 (53.98)                                        
 30 Acosta, Alexandria        10 Alamo Area Aquat     1:43.16    1:42.24  
                  48.52     1:42.24 (53.72)                                        
 31 Osborn, Brynna            10 Alamo Area Aquat     1:43.96    1:42.27  
                  48.30     1:42.27 (53.97)                                        
 32 Miller, Amelia             9 Alamo Area Aquat     1:41.31    1:43.57  
                  47.18     1:43.57 (56.39)                                        
 33 Hochard, Marjorie          8 Nitro Swimming       1:43.85    1:43.63  
                  50.92     1:43.63 (52.71)                                        
 34 Mize, Kaylinn              9 Nitro Swimming       1:57.62L   1:49.09  
                  50.69     1:49.09 (58.40)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daguet, Citlali           10 Lone Star Aquati       36.63      34.47   20  
  2 Nguyen, Giana             10 Alamo Area Aquat       37.68      34.94   17  
  3 Gonzalez, Olivia          10 San Antonio Wave       44.72L     35.01   16  
  4 Fralic, Eden              10 Streamline Aquat       38.57      35.93   14.5
  4 Pagadala, Vineetha         9 Alamo Area Aquat       38.42      35.93   14.5
  6 Dawson, Brynlee            9 Alamo Area Aquat       37.39      36.16   13  
  7 Smith, Savina              9 Lone Star Aquati       36.26      36.25   12  
  8 Estipona, Stella          10 Nitro Swimming         38.21      36.81   11  
  9 Schroeder, Amanda         10 Alamo Area Aquat       36.61      36.90    9  
 10 Erwin, Margaret           10 San Antonio Wave       38.82      37.01    7  
 11 Morrison, Elise           10 Nitro Swimming         37.66      37.18    6  
 12 Teeters, Ruby Rose         9 Nitro Swimming         38.90      37.36    5  
 13 Chozick, Sienna           10 Nitro Swimming         41.30      37.61    4  
 14 Norris, Shilah             9 Texas Gold             38.45      37.63    3  
 15 Bodenstab, Mikayla         9 Austin Swim Club       39.01      37.87    2  
 16 Guo, Sophia               10 Waterloo Swimmin       38.08      38.05    1  
 17 Angie, Karis              10 Waterloo Swimmin       39.44      38.19  
 18 Miyashita, Melissa        10 Nitro Swimming         37.81      38.65  
 19 Reeves, Aubrey            10 Austin Swim Club       41.47      38.75  
 20 Zelinski, Abigail         10 Capital of Texas       38.66      38.87  
 21 Cueva, Gabriella          10 High Performance       40.62      38.92  
 22 Christman, Keelan          9 Western Hills At       39.12      39.10  
 23 Walker, Allison           10 Sailfish               41.36      39.11  
 24 Mehok, Emery              10 Nitro Swimming         37.08      39.18  
 25 Landry-Mclauchlan, Mia    10 Western Hills At       39.51      39.57  
 26 Schumann, Lilah           10 Lost Creek Aquat       40.38      39.80  
 27 Acosta, Alexandria        10 Alamo Area Aquat       40.10      39.91  
 28 Seal, Rachel              10 Nitro Swimming         41.13      39.97  
 29 Tse, Kaitlyn              10 Austin Swim Club       40.43      40.09  
 30 Jin, Irene                10 Longhorn Aquatic       38.23      40.24  
 31 Simmons, Alexa            10 Nitro Swimming         41.27      40.55  
 32 Higgins, Sophia           10 Nitro Swimming         41.07      40.70  
 33 Palmer, Catherine          9 Nitro Swimming         39.26      40.96  
 34 Hartlage, Savannah         8 Life Time Swim T       39.45      40.99  
 35 Horton, Scotia            10 Nitro Swimming         39.66      41.08  
 36 Propper, Ella             10 Alamo Area Aquat       41.10      41.31  
 37 Ott, Isabella             10 Alamo Area Aquat       41.18      41.72  
 38 Aleman, Michelle           9 Nitro Swimming         41.71      41.95  
 39 Elammari, Soleil          10 San Antonio Swim       41.58      42.15  
 40 Rodriguez, Ariana          9 Nitro Swimming         40.15      42.72  
 -- Mandacina, Ellison         9 Alamo Area Aquat       37.88         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Canales, Kate              9 Aqua Swift Aquat     1:28.75    1:18.65   20  
                  38.53     1:18.65 (40.12)                                        
  2 Gonzalez, Olivia          10 San Antonio Wave     1:30.65    1:19.01   17  
                  37.13     1:19.01 (41.88)                                        
  3 Schroeder, Amanda         10 Alamo Area Aquat     1:27.29    1:22.66   16  
                  39.06     1:22.66 (43.60)                                        
  4 Allison, Lillian          10 Lost Creek Aquat     1:33.38    1:25.59   15  
                  38.40     1:25.59 (47.19)                                        
  5 Miyashita, Melissa        10 Nitro Swimming       1:27.17    1:26.58   14  
                  40.69     1:26.58 (45.89)                                        
  6 Miller, Amelia             9 Alamo Area Aquat     1:27.50    1:28.28   13  
                  39.46     1:28.28 (48.82)                                        
  7 Clements-Vargas, Perseph  10 Alamo Area Aquat     1:27.05    1:29.06   12  
                  40.20     1:29.06 (48.86)                                        
  8 Bahr, Sydney               9 Alamo Area Aquat     1:34.52    1:34.60   11  
                  42.66     1:34.60 (51.94)                                        
  9 Akana, Malia              10 Alamo Area Aquat     1:37.75    1:36.54    9  
                  42.96     1:36.54 (53.58)                                        
 10 Rodriguez, Ariana          9 Nitro Swimming       1:35.88    1:37.70    7  
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Olivia          10 San Antonio Wave     1:21.26    1:15.23   20  
                  34.99     1:15.23 (40.24)                                        
  2 Fralic, Eden              10 Streamline Aquat     1:21.03    1:16.21   17  
                  35.04     1:16.21 (41.17)                                        
  3 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area Aquat     1:22.54    1:17.80   16  
                  35.77     1:17.80 (42.03)                                        
  4 Smith, Savina              9 Lone Star Aquati     1:23.41    1:19.21   15  
                  36.28     1:19.21 (42.93)                                        
  5 Estipona, Stella          10 Nitro Swimming       1:22.20    1:19.96   14  
                  37.40     1:19.96 (42.56)                                        
  6 Zelinski, Abigail         10 Capital of Texas     1:24.80    1:19.99   13  
                  36.79     1:19.99 (43.20)                                        
  7 Schneider, Ava            10 Winning Waters A     1:23.88    1:20.33   12  
                  37.62     1:20.33 (42.71)                                        
  8 Liu, Kylie                10 Austin Swim Club     1:23.66    1:20.70   11  
                  38.42     1:20.70 (42.28)                                        
  9 Mandacina, Ellison         9 Alamo Area Aquat     1:27.16    1:21.20    9  
                  38.86     1:21.20 (42.34)                                        
 10 Morrison, Elise           10 Nitro Swimming       1:22.83    1:21.38    7  
                  37.77     1:21.38 (43.61)                                        
 11 Guidry, Savanna           10 Lone Star Aquati     1:21.89    1:22.05    6  
 12 Guo, Sophia               10 Waterloo Swimmin     1:24.59    1:22.09    5  
                  37.78     1:22.09 (44.31)                                        
 13 Harkin, Norah             10 Nitro Swimming       1:26.20    1:22.49    4  
                  39.33     1:22.49 (43.16)                                        
 14 Boswell, Sadie            10 Austin Trinity A     1:22.60    1:22.68    3  
                  37.78     1:22.68 (44.90)                                        
 15 Wiegert, Gwendolyn        10 Waterloo Swimmin     1:28.02    1:23.06    2  
                  39.11     1:23.06 (43.95)                                        
 16 Teeters, Ruby Rose         9 Nitro Swimming       1:27.43    1:23.14    1  
                  37.69     1:23.14 (45.45)                                        
 17 Dehay, Charlotte           9 Lost Creek Aquat     1:23.72    1:23.46  
                  40.39     1:23.46 (43.07)                                        
 18 Miller, Amelia             9 Alamo Area Aquat     1:29.16    1:23.48  
                  37.50     1:23.48 (45.98)                                        
 19 Daguet, Citlali           10 Lone Star Aquati     1:26.13    1:24.13  
                  38.95     1:24.13 (45.18)                                        
 20 Gamez, Iyla                9 Nitro Swimming       1:28.12    1:24.16  
                  39.38     1:24.16 (44.78)                                        
 21 O'Leary, Hayden            9 Aquatex Swim Tea     1:27.28    1:24.41  
                  40.24     1:24.41 (44.17)                                        
 22 Reeves, Aubrey            10 Austin Swim Club     1:28.67    1:24.62  
                  39.86     1:24.62 (44.76)                                        
 23 Pagadala, Vineetha         9 Alamo Area Aquat     1:28.26    1:24.68  
                  38.37     1:24.68 (46.31)                                        
 24 Landry-Mclauchlan, Mia    10 Western Hills At     1:27.06    1:24.71  
                  39.61     1:24.71 (45.10)                                        
 25 Frushour, Brooke          10 Nitro Swimming       1:28.59    1:24.76  
                  37.43     1:24.76 (47.33)                                        
 26 Seal, Rachel              10 Nitro Swimming       1:24.90    1:24.92  
                  40.59     1:24.92 (44.33)                                        
 27 Simmons, Alexa            10 Nitro Swimming       1:26.30    1:25.21  
                  38.21     1:25.21 (47.00)                                        
 28 Sanders, Alexa            10 Austin Swim Club     1:25.61    1:25.56  
                  39.88     1:25.56 (45.68)                                        
 29 Chandler, Victoria        10 Unattached           1:30.65    1:25.79  
                  42.12     1:25.79 (43.67)                                        
 30 Nguyen, Giana             10 Alamo Area Aquat     1:26.15    1:25.87  
                  38.96     1:25.87 (46.91)                                        
 31 Carpenter, Addison        10 Unattached           1:28.59    1:26.25  
                  39.51     1:26.25 (46.74)                                        
 32 Horton, Scotia            10 Nitro Swimming       1:24.17    1:26.81  
                  39.83     1:26.81 (46.98)                                        
 33 Chen, Iris                10 Waterloo Swimmin     1:29.84    1:26.91  
                  39.42     1:26.91 (47.49)                                        
 34 Osborn, Brynna            10 Alamo Area Aquat          NT    1:27.40  
                  41.62     1:27.40 (45.78)                                        
 35 Angie, Karis              10 Waterloo Swimmin     1:29.88    1:27.42  
                  40.22     1:27.42 (47.20)                                        
 36 Hofkamp, Daphne           10 Lone Star Aquati     1:25.19    1:27.61  
                  36.96     1:27.61 (50.65)                                        
 37 Chamberlin, Hailey        10 Hays Swim Club       1:30.77    1:27.68  
                  40.65     1:27.68 (47.03)                                        
 37 Palmer, Catherine          9 Nitro Swimming       1:30.12    1:27.68  
                  40.18     1:27.68 (47.50)                                        
 39 Geng, Ellen                9 Alamo Area Aquat     1:28.79    1:27.85  
                  40.95     1:27.85 (46.90)                                        
 40 Miyashita, Melissa        10 Nitro Swimming       1:26.94    1:27.94  
                  40.42     1:27.94 (47.52)                                        
 41 Noel, Marjorie             9 Lost Creek Aquat     1:28.96    1:27.98  
                  39.63     1:27.98 (48.35)                                        
 42 Kirschner, Mazie           9 Lost Creek Aquat     1:31.57    1:28.26  
                  38.90     1:28.26 (49.36)                                        
 43 Thomas, Jane              10 Austin Swim Club     1:30.77    1:28.66  
                  40.51     1:28.66 (48.15)                                        
 44 Dawson, Brynlee            9 Alamo Area Aquat     1:29.53    1:28.83  
                  41.02     1:28.83 (47.81)                                        
 45 Nguyen, Sophia            10 Nitro Swimming       1:29.62    1:29.07  
                  43.09     1:29.07 (45.98)                                        
 46 Acosta, Alexandria        10 Alamo Area Aquat     1:30.31    1:29.43  
                  43.17     1:29.43 (46.26)                                        
 47 Stoner, Reese             10 Nitro Swimming       1:27.45    1:29.54  
                  44.38     1:29.54 (45.16)                                        
 48 Gilbreath, Lucy            9 Nitro Swimming       1:30.12    1:29.82  
                  41.00     1:29.82 (48.82)                                        
 49 Welder, Alice             10 Heart Of Texas S     1:29.93    1:31.09  
                  45.02     1:31.09 (46.07)                                        
 50 Stromberger, Margaret     10 Longhorn Aquatic     1:26.23    1:31.57  
                  42.44     1:31.57 (49.13)                                        
 51 Mize, Kaylinn              9 Nitro Swimming       1:30.44    1:31.74  
                  42.67     1:31.74 (49.07)                                        
 52 King, Teagan              10 Alamo Area Aquat     1:29.70    1:33.39  
                  44.50     1:33.39 (48.89)                                        
 -- Nguyen, Elise              9 Nitro Swimming       1:26.23         DQ  
                  39.27          DQ (43.81)                                        
 -- Aleman, Michelle           9 Nitro Swimming       1:30.44         DQ  
                  41.94          DQ (50.45)                                        
 -- Gutierrez Paredes, Maria   8 Lost Creek Aquat     1:29.03         DQ  
                  41.23          DQ (46.76)                                        
 -- Chozick, Sienna           10 Nitro Swimming       1:29.10        DNF  
                  40.59                                                            
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Olivia          10 San Antonio Wave     3:09.07    2:43.58   20  
                  35.94     1:15.73 (39.79)     2:07.22 (51.49)     2:43.58 (36.36)
  2 Brock, Lila               10 Una Hpac             3:23.59L   2:46.71   17  
                  39.43     1:22.96 (43.53)     2:11.54 (48.58)     2:46.71 (35.17)
  3 Smith, Savina              9 Lone Star Aquati     2:52.86    2:50.29   16  
                  37.56     1:20.43 (42.87)     2:12.40 (51.97)     2:50.29 (37.89)
  4 Morrison, Elise           10 Nitro Swimming       2:58.81    2:51.06   15  
                  40.17     1:22.78 (42.61)     2:15.24 (52.46)     2:51.06 (35.82)
  5 Hutchinson, Alexa         10 Alamo Area Aquat     2:55.15    2:52.34   14  
                  37.90     1:22.86 (44.96)     2:14.28 (51.42)     2:52.34 (38.06)
  6 Allison, Lillian          10 Lost Creek Aquat     2:56.25    2:52.41   13  
  7 Harkin, Norah             10 Nitro Swimming       2:56.72    2:52.93   12  
                  39.88     1:22.48 (42.60)     2:14.75 (52.27)     2:52.93 (38.18)
  8 Costello, Eliana          10 Waterloo Swimmin     2:56.87    2:57.36   11  
                  39.22     1:23.52 (44.30)     2:15.35 (51.83)     2:57.36 (42.01)
  9 Daguet, Citlali           10 Lone Star Aquati     3:04.93    2:58.30    9  
                  39.66     1:26.79 (47.13)     2:20.19 (53.40)     2:58.30 (38.11)
 10 Schroeder, Amanda         10 Alamo Area Aquat     3:01.80    2:59.57    7  
                  39.48     1:27.24 (47.76)     2:21.30 (54.06)     2:59.57 (38.27)
 11 Sanders, Alexa            10 Austin Swim Club     3:12.21    2:59.79    6  
 12 Seal, Rachel              10 Nitro Swimming       3:04.90    3:00.18    5  
                  41.69     1:29.23 (47.54)     2:19.70 (50.47)     3:00.18 (40.48)
 13 Wiegert, Gwendolyn        10 Waterloo Swimmin     3:06.17    3:02.83    4  
                  43.09     1:27.82 (44.73)     2:21.25 (53.43)     3:02.83 (41.58)
 14 O'Leary, Hayden            9 Aquatex Swim Tea     3:11.13    3:03.59    3  
                  42.11     1:29.51 (47.40)     2:24.70 (55.19)     3:03.59 (38.89)
 15 Noel, Marjorie             9 Lost Creek Aquat     3:06.42    3:07.06    2  
                  41.72     1:29.86 (48.14)     2:27.07 (57.21)     3:07.06 (39.99)
 16 Geng, Ellen                9 Alamo Area Aquat     3:41.81L   3:07.48    1  
                  39.02     1:23.66 (44.64)   2:26.09 (1:02.43)     3:07.48 (41.39)
 17 Norris, Shilah             9 Texas Gold           3:07.07    3:08.29  
                  40.56     1:27.14 (46.58)   2:28.84 (1:01.70)     3:08.29 (39.45)
 18 Nguyen, Giana             10 Alamo Area Aquat     3:04.50    3:08.71  
                  40.30     1:28.48 (48.18)   2:28.62 (1:00.14)     3:08.71 (40.09)
 19 Osborn, Brynna            10 Alamo Area Aquat     3:12.41    3:09.82  
                  45.59     1:33.76 (48.17)     2:28.61 (54.85)     3:09.82 (41.21)
 20 Akana, Malia              10 Alamo Area Aquat     3:13.08    3:10.25  
                  43.83     1:29.23 (45.40)     2:27.42 (58.19)     3:10.25 (42.83)
 21 Chandler, Victoria        10 Unattached           3:14.95    3:10.64  
                  43.94     1:31.09 (47.15)     2:27.21 (56.12)     3:10.64 (43.43)
 22 Hofkamp, Daphne           10 Lone Star Aquati     3:09.12    3:11.22  
                  38.97     1:27.23 (48.26)   2:28.30 (1:01.07)     3:11.22 (42.92)
 23 Stromberger, Margaret     10 Longhorn Aquatic     3:10.99    3:15.71  
                  43.93     1:32.36 (48.43)     2:31.76 (59.40)     3:15.71 (43.95)
 -- Nguyen, Elise              9 Nitro Swimming       3:05.23         DQ  
                                1:26.83 ( )        DQ (1:30.86)                    
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Wave  'A'                             2:12.22    2:07.55   40  
     1) Gonzalez, Olivia 10             2) Harroff, Finley 10             
     3) Harris, Haley 9                 4) Erwin, Margaret 10             
                  29.93     1:02.79 (32.86)     1:36.34 (33.55)     2:07.55 (31.21)
  2 Nitro Swimming  'A'                               2:09.99    2:07.84   34  
     1) Simmons, Alexa 10               2) Estipona, Stella 10            
     3) Horton, Scotia 10               4) Gamez, Iyla 9                  
                  32.07     1:03.71 (31.64)     1:38.67 (34.96)     2:07.84 (29.17)
  3 Nitro Swimming  'B'                               2:12.60    2:08.06   32  
     1) Harkin, Norah 10                2) Nguyen, Elise 9                
     3) Morrison, Elise 10              4) Aleman, Michelle 9             
                  31.43     1:02.65 (31.22)     1:34.94 (32.29)     2:08.06 (33.12)
  4 Western Hills Athletic Club  'A'                  2:24.93    2:13.63   30  
     1) Niclair, Lyse 9                 2) Fink, Georgia 10               
     3) Christman, Keelan 9             4) Landry-Mclauchlan, Mia 10      
                  36.10     1:10.12 (34.02)     1:40.00 (29.88)     2:13.63 (33.63)
  5 Lost Creek Aquatics  'A'                          2:14.15    2:13.97   28  
     1) Dehay, Charlotte 9              2) Kirschner, Mazie 9             
     3) Gutierrez Paredes, Maria 8      4) Noel, Marjorie 9               
                  33.11     1:06.91 (33.80)     1:39.96 (33.05)     2:13.97 (34.01)
  6 Waterloo Swimming  'A'                            2:15.64    2:14.90   26  
     1) Costello, Eliana 10             2) Fisher, Alexandra 10           
     3) Webber, Marissa 10              4) Wiegert, Gwendolyn 10          
                  31.82     1:05.46 (33.64)     1:41.02 (35.56)     2:14.90 (33.88)
  7 Waterloo Swimming  'B'                            2:43.20    2:15.53   24  
     1) Borick, Jamie 10                2) Angie, Karis 10                
     3) Guo, Sophia 10                  4) Maralla, Nikita 10             
                  32.00     1:06.37 (34.37)     1:39.81 (33.44)     2:15.53 (35.72)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming  'B'                               2:30.75    2:25.41   40  
     1) Nguyen, Elise 9                 2) Harkin, Norah 10               
     3) Morrison, Elise 10              4) Horton, Scotia 10              
                  36.64     1:16.70 (40.06)     1:52.18 (35.48)     2:25.41 (33.23)
  2 Nitro Swimming  'A'                               2:28.43    2:26.17   34  
     1) Simmons, Alexa 10               2) Estipona, Stella 10            
     3) Mehok, Emery 10                 4) Gamez, Iyla 9                  
                  36.12     1:17.10 (40.98)     1:55.49 (38.39)     2:26.17 (30.68)
  3 San Antonio Wave  'A'                             2:36.18    2:27.25   32  
     1) Erwin, Margaret 10              2) Gonzalez, Olivia 10            
     3) Harris, Haley 9                 4) Harroff, Finley 10             
                  37.79     1:17.37 (39.58)     1:55.20 (37.83)     2:27.25 (32.05)
  4 Waterloo Swimming  'A'                            2:32.72    2:34.79   30  
     1) Borick, Jamie 10                2) Wiegert, Gwendolyn 10          
     3) Guo, Sophia 10                  4) Costello, Eliana 10            
                  40.20     1:23.67 (43.47)     2:03.86 (40.19)     2:34.79 (30.93)
  5 Western Hills Athletic Club  'A'                  2:40.56    2:37.00   28  
     1) Landry-Mclauchlan, Mia 10       2) Niclair, Lyse 9                
     3) Christman, Keelan 9             4) Fink, Georgia 10               
                  35.31     1:22.72 (47.41)     2:03.26 (40.54)     2:37.00 (33.74)
  6 Lost Creek Aquatics  'A'                          2:43.94    2:38.53   26  
     1) Kirschner, Mazie 9              2) Dysart, Madison 10             
     3) Noel, Marjorie 9                4) Gutierrez Paredes, Maria 8     
                  39.36     1:24.96 (45.60)     2:12.69 (47.73)     2:38.53 (25.84)
 
Girls 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purtell, Zoe              12 Alamo Area Aquat     5:33.67    5:16.87   20  
                  34.43     1:16.82 (42.39)     1:59.93 (43.11)     2:41.85 (41.92)
        3:24.72 (42.87)     4:09.01 (44.29)     4:43.02 (34.01)     5:16.87 (33.85)
  2 Donofrio, Madison         12 Alamo Area Aquat     5:30.12    5:16.93   17  
                  32.41     1:09.40 (36.99)     1:50.63 (41.23)     2:30.75 (40.12)
        3:17.24 (46.49)     4:04.99 (47.75)     4:42.25 (37.26)     5:16.93 (34.68)
  3 Hartman, Dez Rae          12 Streamline Aquat     5:27.42    5:23.21   16  
                  35.00     1:16.64 (41.64)     1:58.26 (41.62)     2:38.47 (40.21)
        3:28.33 (49.86)     4:14.70 (46.37)     4:51.60 (36.90)     5:23.21 (31.61)
  4 Schiffelbein, Lilly       12 Aqua Swift Aquat     5:26.41    5:23.30   15  
                  34.10     1:14.11 (40.01)     1:58.76 (44.65)     2:41.38 (42.62)
        3:26.41 (45.03)     4:10.73 (44.32)     4:48.95 (38.22)     5:23.30 (34.35)
  5 Ramirez Meza, Ana         12 Alamo Area Aquat     5:39.42    5:24.70   14  
                  36.41     1:18.33 (41.92)     2:00.13 (41.80)     2:39.81 (39.68)
        3:29.80 (49.99)     4:17.94 (48.14)     4:52.61 (34.67)     5:24.70 (32.09)
  6 Stokes, Madeleine         12 Nitro Swimming       5:35.98    5:31.72   13  
                  35.39     1:17.47 (42.08)     1:59.91 (42.44)     2:41.97 (42.06)
        3:27.72 (45.75)     4:13.89 (46.17)     4:53.39 (39.50)     5:31.72 (38.33)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Xue, Wenchan              12 Nitro Swimming         28.19      27.78   20  
  2 Purtell, Grace            12 Alamo Area Aquat       28.37      27.80   17  
  3 Goldhammer, Grace         12 Alamo Area Aquat       28.20      27.87   16  
  4 Jenkins, Sora             12 Longhorn Aquatic       27.90      27.99   15  
  5 Lin, Shannon              12 Nitro Swimming         27.96      28.03   14  
  6 Finley, Brigid            12 Austin Swim Club       27.90      28.05   13  
  7 Wilson, Addison           11 Alamo Area Aquat       27.91      28.18   12  
  8 Christiansen, Tessa       11 San Antonio Wave       29.42      28.27   11  
  9 Donofrio, Madison         12 Alamo Area Aquat       28.68      28.28    9  
 10 Fuchs, Maia               12 Heart Of Texas S       29.37      28.36    7  
 11 Holmes, Natalie           11 Mc Allen Swim Cl       29.52      28.37    6  
 12 Breton, Amelie            12 Nitro Swimming         28.74      28.41    5  
 13 Koret, Simone             12 Nitro Swimming         29.88      28.43    4  
 14 Loewe, Emily              12 Austin Swim Club       28.57      28.46    3  
 15 Pemberton, Siri           11 Waterloo Swimmin       28.80      28.55    2  
 16 Saldana, Zoe              11 Alamo Area Aquat       28.67      28.56    1  
 17 Fong, Michelle            11 Nitro Swimming         28.91      28.66  
 17 Massey, Claire            11 Waterloo Swimmin       30.38      28.66  
 17 Bzibziak, Alexandria      12 Unattached             28.86      28.66  
 20 Freelon, Harmonee         12 Streamline Aquat       28.17      28.67  
 21 Whatley, Abigail          12 Streamline Aquat       28.85      28.68  
 21 He, Sophia                11 Waterloo Swimmin       28.56      28.68  
 23 Savens, Madilynn          11 Aquatex Swim Tea       28.41      28.73  
 24 Fu, Angela                11 Nitro Swimming         29.81      28.74  
 25 Lewis, Harriet            11 Austin Swim Club       29.12      28.76  
 26 Bloss, Hailey             12 Waterloo Swimmin       29.33      29.00  
 27 Bautista Amaro, Valeria   12 Unattached             28.94      29.08  
 27 Seal, Hannah              12 Nitro Swimming         29.30      29.08  
 29 Buentello, Lola           12 Streamline Aquat       29.52      29.10  
 30 Lane, Jennifer            12 Sailfish               30.81      29.23  
 31 Spevak, Mary              12 Capital of Texas       28.07      29.29  
 32 Shanahan, Madison         12 Nitro Swimming         29.59      29.30  
 33 Kanaskar, Samika          12 Streamline Aquat       28.90      29.37  
 33 Grim, Charlotte           12 Longhorn Aquatic       28.99      29.37  
 35 Kellogg, Cameron          11 Alamo Area Aquat       30.67      29.43  
 36 Dinwiddie, Dacee          12 Austin Swim Club       30.09      29.44  
 37 Ramirez Meza, Ana         12 Alamo Area Aquat       29.85      29.47  
 37 Griebel, Madeleine        12 Longhorn Aquatic       29.74      29.47  
 39 Seaton, Sienna            12 Nitro Swimming         29.03      29.56  
 40 Castillo, Kylie           12 Life Time Swim T       29.66      29.57  
 41 Jacops, Roxanna           11 Austin Swim Club       30.23      29.58  
 42 Roach, Annaliese          11 Western Hills At       29.90      29.71  
 42 Cummins, Riley            12 Sailfish               29.77      29.71  
 44 Barrus, Ella              12 Alamo Area Aquat       31.30      29.80  
 45 Huerta, Averly            12 Alamo Area Aquat       29.89      29.83  
 46 Anderson, Elizabeth       12 Longhorn Aquatic       29.57      29.92  
 47 Dorn, Carly               11 San Antonio Wave       30.17      29.93  
 48 Shraga, Yarden            12 Capital of Texas       29.96      29.94  
 49 McCurry, Macie            11 Austin Swim Club       30.59      29.97  
 50 Hewett, Violet            12 Waterloo Swimmin       30.11      29.98  
 51 Chalasani, Sriya          12 Waterloo Swimmin       31.07      30.01  
 52 Simmons, Addisyn          12 Life Time Swim T       30.11      30.03  
 52 Boutin, Hayley            11 Alamo Area Aquat       30.14      30.03  
 54 Condon, Kendall           12 Nitro Swimming         30.19      30.05  
 55 Tisdale, Madison          11 Nitro Swimming         30.03      30.10  
 56 Delk, Rachel              11 Heart of Texas A       30.90      30.13  
 57 Deviney, Ava              12 Capital of Texas       30.99      30.18  
 58 Barron, Yessenia          11 Longhorn Aquatic       30.47      30.22  
 59 Rivera, Jaea              12 Waterloo Swimmin       30.38      30.26  
 60 Schoening, Emma           12 Sailfish               30.98      30.28  
 61 Kopplin, Phoebe           12 Streamline Aquat       31.19      30.30  
 62 Marrou, Kathleen          12 Schertz YMCA Swi       29.41      30.34  
 63 Nguyen, Vy                12 Waterloo Swimmin       31.00      30.38  
 64 Kim, Christine            11 Ft. Hood Area Do       31.02      30.39  
 65 Linton, Sarah             12 Waterloo Swimmin       30.45      30.44  
 66 Sorensen, Abigail         11 San Antonio Wave       31.17      30.48  
 67 Dieckert, Elizabeth       12 Aquatex Swim Tea       30.34      30.54  
 67 Olivo, Audrey             11 Aqua Swift Aquat       30.56      30.54  
 67 O'Leary, Megan            11 Austin Swim Club       30.72      30.54  
 70 Partridge, Emily          12 Waterloo Swimmin       30.31      30.56  
 71 Wiegand, Lillian          11 Aquatex Swim Tea       30.44      30.59  
 72 Zorn, Leyna               12 Alamo Area Aquat       31.13      30.63  
 73 Ochoa, Sophie             12 Alamo Area Aquat       30.76      30.64  
 74 Bernero, Abigail          12 Sailfish               30.89      30.65  
 75 Wuest, Taylor             11 Waterloo Swimmin       30.44      30.66  
 76 Stivers, Hope             12 Lost Creek Aquat       30.64      30.67  
 77 Shepherd, Elsbeth         11 Sailfish               30.98      30.70  
 78 Valdez, Amanda            12 Alamo Area Aquat       31.10      30.73  
 79 Hughes, Cameron           12 San Antonio Wave       31.45      30.74  
 80 Yung, Natalie             12 Nitro Swimming         30.05      30.76  
 81 Thompto, Maia             12 Nitro Swimming         30.92      30.80  
 82 Modak, Anila              12 Nitro Swimming         30.31      30.98  
 83 Barrus, Nina              12 Alamo Area Aquat       31.15      31.08  
 84 Gottsman, Charlotte       12 Austin Swim Club       30.89      31.12  
 85 Bethke, Ella              12 Lost Creek Aquat       30.47      31.17  
 86 Eldredge, Beth            11 Alamo Area Aquat       31.01      31.18  
 87 Berry, Eva                12 Nitro Swimming         31.43      31.22  
 88 Terrones, Jasmine         12 San Antonio Wave       31.48      31.30  
 89 O'Banion, Ashleigh        11 Nitro Swimming         31.02      31.34  
 90 Ligarde, Mary             11 Nitro Swimming         31.44      31.53  
 91 Fayad, Amaya              11 Nitro Swimming         31.38      31.55  
 92 Nwaeze, Kelechi           12 Alamo Area Aquat       31.39      33.36  
 -- Oyler, Gabrielle          11 Heart of Texas A       30.95         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jiampietro, Alexandra     12 Nitro Swimming       1:00.50      58.70   20  
                  28.03       58.70 (30.67)                                        
  2 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area Aquat     1:02.94      59.88   17  
                  29.33       59.88 (30.55)                                        
  3 Donofrio, Madison         12 Alamo Area Aquat     1:01.20      59.95   16  
                  28.50       59.95 (31.45)                                        
  4 Kimball, Dru              11 Lone Star Aquati     1:00.33      59.96   15  
                  28.57       59.96 (31.39)                                        
  5 Seal, Hannah              12 Nitro Swimming       1:01.58    1:00.57   14  
                  29.18     1:00.57 (31.39)                                        
  6 Lin, Shannon              12 Nitro Swimming       1:01.33    1:00.74   13  
                  28.54     1:00.74 (32.20)                                        
  7 Xue, Wenchan              12 Nitro Swimming       1:00.90    1:00.88   12  
                  29.22     1:00.88 (31.66)                                        
  8 Goldhammer, Grace         12 Alamo Area Aquat     1:01.63    1:01.04   11  
                  29.24     1:01.04 (31.80)                                        
  9 Loewe, Emily              12 Austin Swim Club     1:01.04    1:01.14    9  
                  29.28     1:01.14 (31.86)                                        
 10 Spevak, Mary              12 Capital of Texas     1:01.71    1:01.22    7  
                  29.07     1:01.22 (32.15)                                        
 11 Holmes, Natalie           11 Mc Allen Swim Cl     1:01.21    1:01.23    6  
                  29.28     1:01.23 (31.95)                                        
 12 Christiansen, Tessa       11 San Antonio Wave     1:02.99    1:01.32    5  
                  30.04     1:01.32 (31.28)                                        
 13 Phillips-Duncan, Cassidy  11 Hays Swim Club       1:03.42    1:01.33    4  
                  29.35     1:01.33 (31.98)                                        
 14 Schiffelbein, Lilly       12 Aqua Swift Aquat     1:02.79    1:01.41    3  
                  29.97     1:01.41 (31.44)                                        
 15 Brusseau, Charlotte       11 Lone Star Aquati     1:03.71    1:01.85    2  
                  29.72     1:01.85 (32.13)                                        
 16 Grim, Charlotte           12 Longhorn Aquatic     1:02.57    1:01.98    1  
                  30.27     1:01.98 (31.71)                                        
 17 Jenkins, Sora             12 Longhorn Aquatic     1:01.35    1:02.06  
                  29.59     1:02.06 (32.47)                                        
 18 Struck, Sophie            12 Nitro Swimming       1:01.78    1:02.22  
                  28.85     1:02.22 (33.37)                                        
 19 Upshaw, Meredith          12 Austin Swim Club     1:03.08    1:02.37  
                  29.66     1:02.37 (32.71)                                        
 20 Purtell, Zoe              12 Alamo Area Aquat     1:05.63    1:02.51  
                  30.75     1:02.51 (31.76)                                        
 21 Mandacina, Parker         11 Alamo Area Aquat     1:04.53    1:02.56  
                  30.50     1:02.56 (32.06)                                        
 22 Stalbaum, Sydney          12 Austin Swim Club     1:03.33    1:02.63  
                  30.27     1:02.63 (32.36)                                        
 23 Adams, Morgan             12 Austin Swim Club     1:02.51    1:02.69  
                  30.20     1:02.69 (32.49)                                        
 24 Bautista Amaro, Valeria   12 Unattached           1:04.40    1:02.71  
                  30.43     1:02.71 (32.28)                                        
 25 Rizk, Chloe               12 Longhorn Aquatic     1:02.40    1:02.82  
                  30.47     1:02.82 (32.35)                                        
 26 Breton, Amelie            12 Nitro Swimming       1:04.81    1:02.88  
                  30.29     1:02.88 (32.59)                                        
 27 Saldana, Zoe              11 Alamo Area Aquat     1:06.62    1:03.03  
                  30.08     1:03.03 (32.95)                                        
 28 He, Sophia                11 Waterloo Swimmin     1:03.50    1:03.04  
                  29.84     1:03.04 (33.20)                                        
 29 Wiegert, Stella           12 Waterloo Swimmin     1:03.62    1:03.18  
                  30.03     1:03.18 (33.15)                                        
 30 Ramirez Meza, Ana         12 Alamo Area Aquat     1:03.39    1:03.37  
                  30.70     1:03.37 (32.67)                                        
 31 Hollinger, Liliana        12 Austin Swim Club     1:04.86    1:03.43  
                  29.93     1:03.43 (33.50)                                        
 32 Griebel, Madeleine        12 Longhorn Aquatic     1:04.01    1:03.47  
                  30.64     1:03.47 (32.83)                                        
 33 Buentello, Lola           12 Streamline Aquat     1:04.83    1:03.52  
                  30.66     1:03.52 (32.86)                                        
 34 McGlathery, Hannah        11 Texas Gold           1:05.10    1:03.56  
                  30.68     1:03.56 (32.88)                                        
 35 Metzger, Marlee           12 Streamline Aquat     1:03.05    1:03.70  
                  29.90     1:03.70 (33.80)                                        
 36 Mills, Mcclane            11 Aquatex Swim Tea     1:04.60    1:03.84  
                  30.60     1:03.84 (33.24)                                        
 37 Desanno, Sonja            12 Victoria Texas A     1:05.35    1:03.88  
                  31.09     1:03.88 (32.79)                                        
 38 Fuchs, Maia               12 Heart Of Texas S     1:07.27    1:03.90  
                  30.21     1:03.90 (33.69)                                        
 39 Kellogg, Cameron          11 Alamo Area Aquat     1:05.48    1:03.98  
                  30.63     1:03.98 (33.35)                                        
 40 Bzibziak, Alexandria      12 Unattached           1:06.33    1:04.03  
                  30.24     1:04.03 (33.79)                                        
 41 Deviney, Ava              12 Capital of Texas     1:06.41    1:04.14  
                  30.77     1:04.14 (33.37)                                        
 42 Dai, Melinda              11 Nitro Swimming       1:03.91    1:04.18  
                  31.16     1:04.18 (33.02)                                        
 43 Guan, Anna                11 Lost Creek Aquat     1:04.85    1:04.28  
                  30.89     1:04.28 (33.39)                                        
 44 Lewis, Harriet            11 Austin Swim Club     1:04.27    1:04.49  
                  31.09     1:04.49 (33.40)                                        
 45 Dieckert, Elizabeth       12 Aquatex Swim Tea     1:06.60    1:04.56  
                  31.15     1:04.56 (33.41)                                        
 46 Cummins, Riley            12 Sailfish             1:05.58    1:04.58  
                  31.48     1:04.58 (33.10)                                        
 47 Huerta, Averly            12 Alamo Area Aquat     1:07.97    1:05.07  
                  30.54     1:05.07 (34.53)                                        
 48 Grazioplene, Kate         11 Texas Gold           1:05.48    1:05.08  
                1:05.08         1:05.08 ( )                                        
 49 Bloss, Hailey             12 Waterloo Swimmin     1:05.86    1:05.20  
                  30.83     1:05.20 (34.37)                                        
 50 Seaton, Sienna            12 Nitro Swimming       1:05.09    1:05.29  
                  31.46     1:05.29 (33.83)                                        
 51 Shanahan, Madison         12 Nitro Swimming       1:06.13    1:05.45  
                  31.13     1:05.45 (34.32)                                        
 52 Castillo, Kylie           12 Life Time Swim T     1:06.30    1:05.46  
                  31.33     1:05.46 (34.13)                                        
 53 Jacops, Roxanna           11 Austin Swim Club     1:06.04    1:05.47  
                  31.71     1:05.47 (33.76)                                        
 54 Bratton, Madison          12 Tigershark Swim      1:07.78    1:05.48  
                  31.69     1:05.48 (33.79)                                        
 55 Mann, Violet              12 Longhorn Aquatic     1:07.22    1:05.59  
                  30.97     1:05.59 (34.62)                                        
 56 Massey, Claire            11 Waterloo Swimmin     1:06.87    1:05.95  
                  31.95     1:05.95 (34.00)                                        
 57 Chavez, Chelsea           12 Laredo Swim Club     1:16.57L   1:06.17  
                  32.26     1:06.17 (33.91)                                        
 58 Fu, Angela                11 Nitro Swimming       1:06.59    1:06.22  
                  31.66     1:06.22 (34.56)                                        
 59 Stokes, Madeleine         12 Nitro Swimming       1:07.16    1:06.46  
                  32.01     1:06.46 (34.45)                                        
 60 Harris, Audri             11 Hays Swim Club       1:07.75    1:06.58  
                  31.58     1:06.58 (35.00)                                        
 61 Kim, Christine            11 Ft. Hood Area Do     1:06.41    1:06.63  
                  31.63     1:06.63 (35.00)                                        
 62 Su, Michelle              12 Alamo Area Aquat     1:08.29    1:06.68  
                  32.24     1:06.68 (34.44)                                        
 63 Modak, Anila              12 Nitro Swimming       1:06.85    1:06.72  
                  31.69     1:06.72 (35.03)                                        
 64 Field, Sydney             12 Alamo Area Aquat     1:07.32    1:06.73  
                  32.16     1:06.73 (34.57)                                        
 65 Simmons, Addisyn          12 Life Time Swim T     1:07.91    1:06.81  
                  31.94     1:06.81 (34.87)                                        
 66 Rivera, Jaea              12 Waterloo Swimmin     1:07.81    1:06.87  
                  31.39     1:06.87 (35.48)                                        
 67 Lane, Jennifer            12 Sailfish             1:07.72    1:06.94  
                  31.99     1:06.94 (34.95)                                        
 68 Jones, Caroline           12 Longhorn Aquatic     1:07.82    1:07.17  
                  32.13     1:07.17 (35.04)                                        
 69 Condon, Kendall           12 Nitro Swimming       1:07.35    1:07.21  
                  32.63     1:07.21 (34.58)                                        
 70 Olivo, Audrey             11 Aqua Swift Aquat     1:08.15    1:07.25  
                  32.71     1:07.25 (34.54)                                        
 71 Sierra, Sofia             11 Texas Gold           1:08.19    1:07.28  
                  32.47     1:07.28 (34.81)                                        
 71 Chabane, Ahlam            11 Nitro Swimming       1:08.09    1:07.28  
                  32.00     1:07.28 (35.28)                                        
 73 Adair, Gertrude           12 Austin Swim Club     1:16.43L   1:07.30  
                  31.85     1:07.30 (35.45)                                        
 74 Ochoa, Sophie             12 Alamo Area Aquat     1:08.05    1:07.56  
                  31.96     1:07.56 (35.60)                                        
 75 Ligarde, Mary             11 Nitro Swimming       1:08.11    1:08.10  
                  32.62     1:08.10 (35.48)                                        
 76 Hughes, Cameron           12 San Antonio Wave     1:07.27    1:08.41  
                  31.66     1:08.41 (36.75)                                        
 77 Normandin, Ava            12 Schertz YMCA Swi     1:07.81    1:08.70  
                  32.95     1:08.70 (35.75)                                        
 78 Valdez, Amanda            12 Alamo Area Aquat     1:07.56    1:08.88  
                  33.01     1:08.88 (35.87)                                        
 79 Merkin, Isabella          11 Austin Trinity A     1:07.02    1:09.84  
                  32.72     1:09.84 (37.12)                                        
 80 Stivers, Hope             12 Lost Creek Aquat     1:07.80    1:10.17  
                  33.29     1:10.17 (36.88)                                        
 -- Shraga, Yarden            12 Capital of Texas     1:06.72         DQ  
                  30.74          DQ (33.67)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle 200 split from 500
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sierra, Sofia             11 Texas Gold                NT    2:24.45  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartman, Dez Rae          12 Streamline Aquat     2:13.91    2:09.89   20  
                  29.74     1:03.05 (33.31)     1:36.74 (33.69)     2:09.89 (33.15)
  2 Donofrio, Madison         12 Alamo Area Aquat     2:15.58    2:11.21   17  
                  30.90     1:05.28 (34.38)     1:38.73 (33.45)     2:11.21 (32.48)
  3 Kortekaas, Lisa           12 Nitro Swimming       2:18.53    2:11.42   16  
                  30.31     1:05.53 (35.22)     1:40.18 (34.65)     2:11.42 (31.24)
  4 Kimball, Dru              11 Lone Star Aquati     2:16.24    2:11.93   15  
                  30.36     1:04.40 (34.04)     1:38.01 (33.61)     2:11.93 (33.92)
  5 Holmes, Natalie           11 Mc Allen Swim Cl     2:12.86    2:12.16   14  
                  30.15     1:03.82 (33.67)     1:38.34 (34.52)     2:12.16 (33.82)
  6 Goldhammer, Grace         12 Alamo Area Aquat     2:13.58    2:12.24   13  
                  29.92     1:03.87 (33.95)     1:38.27 (34.40)     2:12.24 (33.97)
  7 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area Aquat     2:19.39    2:12.66   12  
                  31.44     1:05.42 (33.98)     1:39.41 (33.99)     2:12.66 (33.25)
  8 Purtell, Zoe              12 Alamo Area Aquat     2:17.59    2:12.96   11  
                  31.18     1:06.13 (34.95)     1:40.23 (34.10)     2:12.96 (32.73)
  9 McLaughlin, Aubrey        12 Nitro Swimming       2:12.47    2:13.21    9  
                  30.51     1:04.96 (34.45)     1:39.80 (34.84)     2:13.21 (33.41)
 10 Stalbaum, Sydney          12 Austin Swim Club     2:12.67    2:13.68    7  
                  31.20     1:05.31 (34.11)     1:40.03 (34.72)     2:13.68 (33.65)
 11 McQuinn, Ella             12 Sailfish             2:21.16    2:13.87    6  
                  30.09     1:04.78 (34.69)     1:40.12 (35.34)     2:13.87 (33.75)
 12 Xue, Wenchan              12 Nitro Swimming       2:14.17    2:14.63    5  
                  30.69     1:05.37 (34.68)     1:41.20 (35.83)     2:14.63 (33.43)
 13 Bautista Amaro, Valeria   12 Unattached           2:14.86    2:14.71    4  
                  31.66     1:05.52 (33.86)     1:40.71 (35.19)     2:14.71 (34.00)
 14 Mills, Mcclane            11 Aquatex Swim Tea     2:15.36    2:16.06    3  
                  31.65     1:05.80 (34.15)     1:41.05 (35.25)     2:16.06 (35.01)
 15 Spevak, Mary              12 Capital of Texas     2:15.82    2:16.16    2  
                  30.71     1:04.82 (34.11)     1:40.18 (35.36)     2:16.16 (35.98)
 16 Mandal, Akriti            12 Nitro Swimming       2:18.05    2:16.53    1  
                  31.67     1:06.88 (35.21)     1:42.29 (35.41)     2:16.53 (34.24)
 17 Koret, Simone             12 Nitro Swimming       2:18.46    2:16.85  
                  31.58     1:07.77 (36.19)     1:43.72 (35.95)     2:16.85 (33.13)
 18 Upshaw, Meredith          12 Austin Swim Club     2:20.21    2:17.17  
                  31.37     1:06.55 (35.18)     1:42.35 (35.80)     2:17.17 (34.82)
 19 Christiansen, Tessa       11 San Antonio Wave     2:18.51    2:17.20  
                  32.25     1:07.39 (35.14)     1:43.18 (35.79)     2:17.20 (34.02)
 20 Wiegert, Stella           12 Waterloo Swimmin     2:17.12    2:17.91  
                  32.09     1:07.25 (35.16)     1:42.27 (35.02)     2:17.91 (35.64)
 21 Phillips-Duncan, Cassidy  11 Hays Swim Club       2:19.33    2:18.28  
                  31.34     1:06.18 (34.84)     1:42.74 (36.56)     2:18.28 (35.54)
 22 Shraga, Yarden            12 Capital of Texas     2:25.94    2:18.39  
                  31.86     1:06.83 (34.97)     1:42.13 (35.30)     2:18.39 (36.26)
 23 Saldana, Zoe              11 Alamo Area Aquat     2:23.92    2:19.26  
                  32.80     1:09.07 (36.27)     1:45.24 (36.17)     2:19.26 (34.02)
 24 Brusseau, Charlotte       11 Lone Star Aquati     2:22.80    2:19.33  
                  32.00     1:08.27 (36.27)     1:45.47 (37.20)     2:19.33 (33.86)
 25 Desanno, Sonja            12 Victoria Texas A     2:25.53    2:19.81  
                  32.46     1:07.59 (35.13)     1:44.29 (36.70)     2:19.81 (35.52)
 26 Griebel, Madeleine        12 Longhorn Aquatic     2:18.70    2:19.86  
                  32.83     1:08.20 (35.37)     1:44.90 (36.70)     2:19.86 (34.96)
 27 Chavez, Chelsea           12 Laredo Swim Club     2:19.95    2:20.65  
                  33.00     1:08.49 (35.49)     1:45.54 (37.05)     2:20.65 (35.11)
 28 Deviney, Ava              12 Capital of Texas     2:27.53    2:21.00  
                  32.33     1:08.35 (36.02)     1:45.20 (36.85)     2:21.00 (35.80)
 29 Seaton, Sienna            12 Nitro Swimming       2:22.24    2:21.19  
                  32.45     1:08.05 (35.60)     1:45.30 (37.25)     2:21.19 (35.89)
 30 Buentello, Lola           12 Streamline Aquat     2:21.44    2:21.95  
                  31.65     1:07.66 (36.01)     1:45.45 (37.79)     2:21.95 (36.50)
 31 McGlathery, Hannah        11 Texas Gold           2:20.37    2:22.01  
                  32.85     1:09.38 (36.53)     1:46.70 (37.32)     2:22.01 (35.31)
 32 Kellogg, Cameron          11 Alamo Area Aquat     2:22.17    2:22.55  
                  32.51     1:08.95 (36.44)     1:46.62 (37.67)     2:22.55 (35.93)
 33 Nader, Cloe               11 Alamo Area Aquat     2:23.59    2:23.12  
                  32.75     1:09.01 (36.26)     1:46.03 (37.02)     2:23.12 (37.09)
 34 Chabane, Ahlam            11 Nitro Swimming       2:23.97    2:23.18  
                  32.51     1:08.57 (36.06)     1:45.98 (37.41)     2:23.18 (37.20)
 35 Rizk, Chloe               12 Longhorn Aquatic     2:25.03    2:23.87  
                  32.36     1:09.00 (36.64)     1:47.42 (38.42)     2:23.87 (36.45)
 36 Shapley, Savannah         12 Austin Swim Club     2:29.60    2:24.32  
                  32.63     1:09.55 (36.92)     1:47.32 (37.77)     2:24.32 (37.00)
 37 Cummins, Riley            12 Sailfish             2:22.06    2:24.46  
                  32.57     1:09.44 (36.87)     1:47.75 (38.31)     2:24.46 (36.71)
 38 Huerta, Averly            12 Alamo Area Aquat     2:28.06    2:24.60  
                  33.04     1:10.07 (37.03)     1:47.60 (37.53)     2:24.60 (37.00)
 39 Sierra, Sofia             11 Texas Gold           2:26.98    2:25.35  
                  33.59     1:11.11 (37.52)     1:48.38 (37.27)     2:25.35 (36.97)
 40 Oyler, Gabrielle          11 Heart of Texas A     2:27.20    2:25.56  
                  34.31     1:12.32 (38.01)     1:50.47 (38.15)     2:25.56 (35.09)
 41 O'Leary, Megan            11 Austin Swim Club     2:27.72    2:25.60  
                  33.39     1:10.74 (37.35)     1:48.66 (37.92)     2:25.60 (36.94)
 42 Adair, Gertrude           12 Austin Swim Club     2:21.14    2:25.61  
                  33.51     1:11.06 (37.55)     1:49.29 (38.23)     2:25.61 (36.32)
 43 Castillo, Kylie           12 Life Time Swim T     2:26.74    2:26.17  
                  33.67     1:11.69 (38.02)     1:49.66 (37.97)     2:26.17 (36.51)
 43 Wuest, Taylor             11 Waterloo Swimmin     2:28.98    2:26.17  
                  33.91     1:12.22 (38.31)     1:50.80 (38.58)     2:26.17 (35.37)
 45 Guan, Anna                11 Lost Creek Aquat     2:24.37    2:27.14  
                  32.21     1:10.02 (37.81)     1:49.51 (39.49)     2:27.14 (37.63)
 46 Ochoa, Sophie             12 Alamo Area Aquat     2:28.61    2:27.36  
                  33.19     1:12.24 (39.05)     1:51.41 (39.17)     2:27.36 (35.95)
 47 Kanaskar, Samika          12 Streamline Aquat     2:28.65    2:27.73  
                  33.47     1:11.60 (38.13)     1:51.68 (40.08)     2:27.73 (36.05)
 48 Massey, Claire            11 Waterloo Swimmin     2:28.66    2:28.03  
                  34.30     1:12.68 (38.38)     1:51.33 (38.65)     2:28.03 (36.70)
 49 Berry, Eva                12 Nitro Swimming       2:29.59    2:30.55  
                  33.60     1:13.32 (39.72)     1:53.41 (40.09)     2:30.55 (37.14)
 50 Chang, Katherine          12 Nitro Swimming       2:29.34    2:31.83  
                  34.55     1:13.52 (38.97)     1:53.66 (40.14)     2:31.83 (38.17)
 51 Kim, Christine            11 Ft. Hood Area Do     2:27.61    2:31.86  
                  34.33     1:14.01 (39.68)     1:54.49 (40.48)     2:31.86 (37.37)
 52 Shepherd, Elsbeth         11 Sailfish             2:28.51    3:01.34  
                  34.15   1:46.24 (1:12.09)     2:24.02 (37.78)     3:01.34 (37.32)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purtell, Zoe              12 Alamo Area Aquat     6:01.30    5:53.44   20  
                  32.65     1:08.31 (35.66)     1:44.84 (36.53)     2:21.49 (36.65)
        2:57.54 (36.05)     3:33.56 (36.02)     4:09.17 (35.61)     4:45.01 (35.84)
        5:20.55 (35.54)     5:53.44 (32.89)                                        
  2 Lewis, Harriet            11 Austin Swim Club     6:04.75    5:56.98   17  
                  32.16     1:07.80 (35.64)     1:43.83 (36.03)     2:20.20 (36.37)
        2:56.91 (36.71)     3:33.38 (36.47)     4:09.89 (36.51)     4:46.60 (36.71)
        5:22.61 (36.01)     5:56.98 (34.37)                                        
  3 Mandacina, Parker         11 Alamo Area Aquat     6:09.61    6:01.42   16  
                  32.40     1:07.99 (35.59)     1:44.50 (36.51)     2:21.08 (36.58)
        2:57.80 (36.72)     3:34.95 (37.15)     4:11.95 (37.00)     4:49.10 (37.15)
        5:25.92 (36.82)     6:01.42 (35.50)                                        
  4 Ramirez Meza, Ana         12 Alamo Area Aquat     5:59.19    6:02.46   15  
                  32.67     1:09.19 (36.52)     1:46.76 (37.57)     2:24.63 (37.87)
        3:02.19 (37.56)     3:39.11 (36.92)     4:16.17 (37.06)     4:53.28 (37.11)
        5:29.28 (36.00)     6:02.46 (33.18)                                        
  5 Upshaw, Meredith          12 Austin Swim Club     6:07.27    6:05.04   14  
                  31.36     1:07.60 (36.24)     1:44.69 (37.09)     2:21.40 (36.71)
        2:58.28 (36.88)     3:34.93 (36.65)     4:12.38 (37.45)     4:50.11 (37.73)
        5:28.29 (38.18)     6:05.04 (36.75)                                        
  6 Sierra, Sofia             11 Texas Gold           6:15.96    6:08.33   13  
                  33.32     1:09.51 (36.19)     1:46.94 (37.43)     2:24.45 (37.51)
        3:02.11 (37.66)     3:40.06 (37.95)     4:18.61 (38.55)     4:56.50 (37.89)
        5:33.26 (36.76)     6:08.33 (35.07)                                        
  7 Adair, Gertrude           12 Austin Swim Club     6:10.02    6:08.37   12  
                  33.91     1:11.03 (37.12)     1:48.41 (37.38)     2:26.18 (37.77)
        3:04.69 (38.51)     3:42.27 (37.58)     4:19.69 (37.42)     4:56.43 (36.74)
        5:33.81 (37.38)     6:08.37 (34.56)                                        
  8 McGlathery, Hannah        11 Texas Gold           6:15.82    6:11.41   11  
                  33.71     1:11.39 (37.68)     1:49.58 (38.19)     2:27.28 (37.70)
        3:05.29 (38.01)     3:42.83 (37.54)     4:20.28 (37.45)     4:57.84 (37.56)
        5:36.04 (38.20)     6:11.41 (35.37)                                        
  9 Nader, Cloe               11 Alamo Area Aquat     6:15.97    6:12.29    9  
                  32.63     1:08.75 (36.12)     1:46.26 (37.51)     2:23.86 (37.60)
        3:01.45 (37.59)     3:39.44 (37.99)     4:17.51 (38.07)     4:56.16 (38.65)
        5:33.83 (37.67)     6:12.29 (38.46)                                        
 10 Mandal, Akriti            12 Nitro Swimming       6:13.74    6:13.90    7  
                  32.79     1:09.38 (36.59)     1:46.60 (37.22)     2:24.28 (37.68)
        3:01.76 (37.48)     3:39.49 (37.73)     4:17.91 (38.42)     4:57.27 (39.36)
        5:36.36 (39.09)     6:13.90 (37.54)                                        
 11 O'Banion, Ashleigh        11 Nitro Swimming       6:19.54    6:14.10    6  
                  32.71     1:08.92 (36.21)     1:47.96 (39.04)     2:26.27 (38.31)
        3:04.81 (38.54)     3:43.66 (38.85)     4:22.36 (38.70)     5:01.22 (38.86)
        5:38.67 (37.45)     6:14.10 (35.43)                                        
 12 Bratton, Madison          12 Tigershark Swim      6:14.18    6:14.47    5  
                  34.08     1:10.61 (36.53)     1:47.77 (37.16)     2:25.30 (37.53)
        3:03.56 (38.26)     3:41.87 (38.31)     4:20.60 (38.73)     5:00.09 (39.49)
        5:38.30 (38.21)     6:14.47 (36.17)                                        
 13 Harris, Audri             11 Hays Swim Club       6:38.03    6:17.93    4  
                  35.01     1:12.62 (37.61)     1:51.09 (38.47)     2:29.20 (38.11)
        3:07.43 (38.23)     3:45.89 (38.46)     4:24.25 (38.36)     5:02.79 (38.54)
        5:41.03 (38.24)     6:17.93 (36.90)                                        
 14 Aleman, Diara             12 Unattached           6:33.91    6:23.96    3  
                  33.39     1:10.66 (37.27)     1:49.44 (38.78)     2:29.26 (39.82)
        3:09.22 (39.96)     3:49.06 (39.84)     4:28.92 (39.86)     5:09.02 (40.10)
        5:48.91 (39.89)     6:23.96 (35.05)                                        
 15 Phillips-Duncan, Cassidy  11 Hays Swim Club       6:16.98    6:24.94    2  
                  34.30     1:11.06 (36.76)     1:49.57 (38.51)     2:27.86 (38.29)
        3:06.75 (38.89)     3:45.71 (38.96)     4:25.59 (39.88)     5:06.37 (40.78)
        5:46.65 (40.28)     6:24.94 (38.29)                                        
 16 Vanderweele, Holly        12 San Antonio Wave     6:28.48    6:25.34    1  
                  35.01     1:14.06 (39.05)     1:53.56 (39.50)     2:33.09 (39.53)
        3:12.82 (39.73)     3:52.83 (40.01)     4:32.27 (39.44)     5:11.31 (39.04)
        5:49.55 (38.24)     6:25.34 (35.79)                                        
 17 Wuest, Taylor             11 Waterloo Swimmin     6:25.56    6:27.58  
                  35.22     1:13.92 (38.70)     1:54.07 (40.15)     2:32.94 (38.87)
        3:13.03 (40.09)     3:52.65 (39.62)     4:31.88 (39.23)     5:11.68 (39.80)
        5:51.02 (39.34)     6:27.58 (36.56)                                        
 18 Chabane, Ahlam            11 Nitro Swimming       6:26.08    6:28.48  
                  33.66     1:10.80 (37.14)     1:50.06 (39.26)     2:29.63 (39.57)
        3:09.84 (40.21)     3:50.00 (40.16)     4:29.96 (39.96)     5:09.75 (39.79)
        5:49.12 (39.37)     6:28.48 (39.36)                                        
 19 Pavel, Anna               11 Waterloo Swimmin     6:37.54    6:29.12  
                  34.19     1:13.09 (38.90)     1:53.81 (40.72)     2:33.73 (39.92)
        3:12.73 (39.00)     3:52.37 (39.64)     4:32.35 (39.98)     5:11.09 (38.74)
        5:50.53 (39.44)     6:29.12 (38.59)                                        
 20 Berry, Eva                12 Nitro Swimming       6:32.35    6:31.96  
                  34.74     1:14.87 (40.13)     1:55.75 (40.88)     2:36.59 (40.84)
        3:16.43 (39.84)     3:55.73 (39.30)     4:35.45 (39.72)     5:15.55 (40.10)
        5:54.92 (39.37)     6:31.96 (37.04)                                        
 21 Chang, Katherine          12 Nitro Swimming       6:28.46    6:32.38  
                  34.08     1:12.12 (38.04)     1:51.90 (39.78)     2:31.93 (40.03)
        3:11.84 (39.91)     3:52.21 (40.37)     4:32.58 (40.37)     5:13.00 (40.42)
        5:52.84 (39.84)     6:32.38 (39.54)                                        
 22 Boutin, Hayley            11 Alamo Area Aquat     6:16.15    6:33.20  
                  34.27     1:13.50 (39.23)     1:53.98 (40.48)     2:33.93 (39.95)
        3:14.32 (40.39)     3:55.13 (40.81)     4:34.44 (39.31)     5:14.71 (40.27)
        5:53.86 (39.15)     6:33.20 (39.34)                                        
 23 Stokes, Madeleine         12 Nitro Swimming       6:34.13    6:35.79  
                  33.95     1:12.55 (38.60)     1:52.96 (40.41)     2:33.55 (40.59)
        3:14.68 (41.13)     3:55.64 (40.96)     4:36.38 (40.74)     5:17.30 (40.92)
        5:57.53 (40.23)     6:35.79 (38.26)                                        
 24 Barron, Yessenia          11 Longhorn Aquatic     6:33.25    6:41.79  
                  34.19     1:16.80 (42.61)     1:59.19 (42.39)     2:40.96 (41.77)
        3:21.39 (40.43)     4:03.50 (42.11)     4:45.36 (41.86)     5:26.80 (41.44)
        6:05.86 (39.06)     6:41.79 (35.93)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruner, Sienna            12 Lost Creek Aquat       32.68      31.34   20  
  2 Breton, Amelie            12 Nitro Swimming         32.42      31.77   17  
  3 He, Sophia                11 Waterloo Swimmin       32.43      31.99   16  
  4 Kimball, Dru              11 Lone Star Aquati       33.44      32.20   15  
  5 Lin, Shannon              12 Nitro Swimming         33.56      32.42   14  
  6 Barron, Yessenia          11 Longhorn Aquatic       33.17      32.62   13  
  7 Holmes, Natalie           11 Mc Allen Swim Cl       35.37      32.84   12  
  8 Mandal, Akriti            12 Nitro Swimming         32.81      32.87   10  
  8 Wiegert, Stella           12 Waterloo Swimmin       32.59      32.87   10  
 10 Donofrio, Madison         12 Alamo Area Aquat       33.82      32.93    7  
 11 Grazioplene, Kate         11 Texas Gold             33.11      32.98    6  
 12 Doyle, Cara               12 Winning Waters A       34.15      33.06    4.5
 12 Kelner, Calista           12 Streamline Aquat       33.83      33.06    4.5
 14 Kortekaas, Lisa           12 Nitro Swimming         33.27      33.30    2.5
 14 Dinwiddie, Dacee          12 Austin Swim Club       35.17      33.30    2.5
 16 Fong, Michelle            11 Nitro Swimming         33.46      33.34    1  
 17 Duarte, Anna              12 Texas Gold             34.87      33.45  
 17 Carlson, Jenna            11 Alamo Area Aquat       33.89      33.45  
 19 Purtell, Grace            12 Alamo Area Aquat       33.32      33.51  
 20 Jacops, Roxanna           11 Austin Swim Club       33.52      33.54  
 21 Ramirez Meza, Ana         12 Alamo Area Aquat       34.61      33.68  
 22 Morgan, Lindsay           11 Nitro Swimming         34.41      33.72  
 23 Metzger, Marlee           12 Streamline Aquat       32.79      33.80  
 24 Huerta, Averly            12 Alamo Area Aquat       34.77      33.83  
 25 Bethke, Ella              12 Lost Creek Aquat       35.20      33.94  
 26 Hewett, Violet            12 Waterloo Swimmin       34.19      33.97  
 27 Shanahan, Madison         12 Nitro Swimming         34.08      34.01  
 28 Brusseau, Charlotte       11 Lone Star Aquati       33.30      34.02  
 29 Savens, Madilynn          11 Aquatex Swim Tea       34.18      34.10  
 30 Morales, Emily            12 Lone Star Aquati       41.06L     34.12  
 31 Merkin, Isabella          11 Austin Trinity A       34.04      34.17  
 32 Lane, Jennifer            12 Sailfish               34.00      34.29  
 33 Buentello, Lola           12 Streamline Aquat       35.28      34.41  
 34 Lamb, Elizabeth           12 Alamo Area Aquat       34.15      34.43  
 35 Bautista Amaro, Valeria   12 Unattached             34.86      34.45  
 36 Marrou, Kathleen          12 Schertz YMCA Swi       34.23      34.50  
 37 Griebel, Madeleine        12 Longhorn Aquatic       34.05      34.53  
 38 Desanno, Sonja            12 Victoria Texas A       34.56      34.71  
 39 Bloss, Hailey             12 Waterloo Swimmin       33.89      34.74  
 40 Anderson, Elizabeth       12 Longhorn Aquatic       34.69      34.76  
 41 Roach, Annaliese          11 Western Hills At       34.94      35.04  
 42 Freelon, Harmonee         12 Streamline Aquat       34.08      35.21  
 43 Kim, Christine            11 Ft. Hood Area Do       35.55      35.24  
 44 Dorn, Carly               11 San Antonio Wave       35.08      35.33  
 45 McGlathery, Hannah        11 Texas Gold             41.02L     35.39  
 46 Modak, Anila              12 Nitro Swimming         35.44      35.44  
 47 Castillo, Kylie           12 Life Time Swim T       34.40      35.49  
 48 Tisdale, Madison          11 Nitro Swimming         35.34      35.59  
 49 Partridge, Emily          12 Waterloo Swimmin       34.93      35.73  
 50 Gunn, Liberty             11 Nitro Swimming         40.97L     35.88  
 51 Vanderweele, Holly        12 San Antonio Wave       35.43      36.15  
 52 Bratton, Madison          12 Tigershark Swim        35.01      36.17  
 53 Shapley, Savannah         12 Austin Swim Club       35.36      36.18  
 53 Wuest, Taylor             11 Waterloo Swimmin       41.19L     36.18  
 55 Boutin, Hayley            11 Alamo Area Aquat       34.99      36.34  
 56 Stalbaum, Sydney          12 Austin Swim Club       40.51L     36.78  
 57 Ochoa, Sophie             12 Alamo Area Aquat       40.92L     37.08  
 58 Stivers, Hope             12 Lost Creek Aquat       35.32      37.36  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shannon              12 Nitro Swimming       1:10.97    1:08.28   20  
                  33.24     1:08.28 (35.04)                                        
  2 Kelner, Calista           12 Streamline Aquat     1:12.03    1:08.80   17  
                  34.30     1:08.80 (34.50)                                        
  3 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area Aquat     1:12.23    1:09.11   16  
                  34.26     1:09.11 (34.85)                                        
  4 Struck, Sophie            12 Nitro Swimming       1:10.06    1:09.18   15  
  5 Holmes, Natalie           11 Mc Allen Swim Cl     1:11.12    1:09.76   14  
                  33.92     1:09.76 (35.84)                                        
  6 Purtell, Grace            12 Alamo Area Aquat     1:12.51    1:10.00   13  
                  34.55     1:10.00 (35.45)                                        
  7 Duarte, Anna              12 Texas Gold           1:10.23    1:10.17   12  
                  34.39     1:10.17 (35.78)                                        
  8 Whatley, Abigail          12 Streamline Aquat     1:13.93    1:10.24   11  
                  33.87     1:10.24 (36.37)                                        
  9 He, Sophia                11 Waterloo Swimmin     1:13.52    1:10.25    9  
                  34.01     1:10.25 (36.24)                                        
 10 Chozick, Ava              12 Nitro Swimming       1:12.54    1:10.56    7  
                  34.82     1:10.56 (35.74)                                        
 11 Dinwiddie, Dacee          12 Austin Swim Club     1:11.77    1:10.67    6  
                  34.87     1:10.67 (35.80)                                        
 12 Loewe, Emily              12 Austin Swim Club     1:11.80    1:10.84    5  
                  34.38     1:10.84 (36.46)                                        
 13 Doyle, Cara               12 Winning Waters A     1:10.21    1:11.26    4  
                  34.70     1:11.26 (36.56)                                        
 14 Jacops, Roxanna           11 Austin Swim Club     1:13.88    1:11.49    2.5
                  35.13     1:11.49 (36.36)                                        
 14 Breton, Amelie            12 Nitro Swimming       1:11.37    1:11.49    2.5
                  35.30     1:11.49 (36.19)                                        
 16 Bruner, Sienna            12 Lost Creek Aquat     1:13.64    1:11.73    1  
                  34.11     1:11.73 (37.62)                                        
 17 McQuinn, Ella             12 Sailfish             1:15.95    1:11.79  
                  34.21     1:11.79 (37.58)                                        
 18 Carlson, Jenna            11 Alamo Area Aquat     1:12.74    1:12.09  
                  35.28     1:12.09 (36.81)                                        
 19 Seal, Hannah              12 Nitro Swimming       1:15.16    1:12.17  
                  35.41     1:12.17 (36.76)                                        
 20 Metzger, Marlee           12 Streamline Aquat     1:12.32    1:12.36  
                  34.87     1:12.36 (37.49)                                        
 21 Kortekaas, Lisa           12 Nitro Swimming       1:12.79    1:12.64  
                  34.84     1:12.64 (37.80)                                        
 22 Bautista Amaro, Valeria   12 Unattached           1:13.86    1:12.73  
                  35.65     1:12.73 (37.08)                                        
 23 Goldhammer, Grace         12 Alamo Area Aquat     1:17.58    1:13.00  
                  35.77     1:13.00 (37.23)                                        
 24 Marrou, Kathleen          12 Schertz YMCA Swi     1:14.25    1:13.02  
                  36.46     1:13.02 (36.56)                                        
 25 Fong, Michelle            11 Nitro Swimming       1:10.41    1:13.21  
                  34.64     1:13.21 (38.57)                                        
 26 Barron, Yessenia          11 Longhorn Aquatic     1:14.67    1:13.28  
                  34.61     1:13.28 (38.67)                                        
 27 Fuchs, Maia               12 Heart Of Texas S     1:11.72    1:13.45  
                  34.91     1:13.45 (38.54)                                        
 28 Ramirez Meza, Ana         12 Alamo Area Aquat     1:14.62    1:13.56  
                  36.59     1:13.56 (36.97)                                        
 29 Savens, Madilynn          11 Aquatex Swim Tea     1:16.66    1:13.97  
                  36.32     1:13.97 (37.65)                                        
 29 Jones, Caroline           12 Longhorn Aquatic     1:13.99    1:13.97  
                  36.88     1:13.97 (37.09)                                        
 31 Bratton, Madison          12 Tigershark Swim      1:14.60    1:14.12  
                  36.19     1:14.12 (37.93)                                        
 32 Bloss, Hailey             12 Waterloo Swimmin     1:12.97    1:14.45  
                  36.42     1:14.45 (38.03)                                        
 33 Boutin, Hayley            11 Alamo Area Aquat     1:13.24    1:14.51  
                  36.59     1:14.51 (37.92)                                        
 34 Lamb, Elizabeth           12 Alamo Area Aquat          NT    1:14.59  
                  35.80     1:14.59 (38.79)                                        
 35 Cui, Cynthia              11 Nitro Swimming       1:16.63    1:14.84  
                  35.94     1:14.84 (38.90)                                        
 36 Morales, Emily            12 Lone Star Aquati     1:14.64    1:15.06  
                  36.53     1:15.06 (38.53)                                        
 37 Field, Sydney             12 Alamo Area Aquat     1:17.54    1:15.17  
                  36.85     1:15.17 (38.32)                                        
 38 Tisdale, Madison          11 Nitro Swimming       1:14.67    1:15.30  
                  37.48     1:15.30 (37.82)                                        
 39 Huerta, Averly            12 Alamo Area Aquat     1:14.89    1:15.41  
                  36.71     1:15.41 (38.70)                                        
 40 Desanno, Sonja            12 Victoria Texas A     1:15.69    1:15.73  
                  37.06     1:15.73 (38.67)                                        
 40 Valdez, Amanda            12 Alamo Area Aquat     1:15.33    1:15.73  
                  37.49     1:15.73 (38.24)                                        
 42 Chabane, Ahlam            11 Nitro Swimming       1:16.96    1:15.74  
                  36.78     1:15.74 (38.96)                                        
 43 Lane, Jennifer            12 Sailfish             1:15.13    1:15.82  
                  37.51     1:15.82 (38.31)                                        
 44 Crosnoe, Caroline         12 Longhorn Aquatic     1:17.85    1:15.85  
 45 Morgan, Lindsay           11 Nitro Swimming       1:12.89    1:16.10  
                  36.54     1:16.10 (39.56)                                        
 46 Bethke, Ella              12 Lost Creek Aquat     1:17.72    1:16.22  
                  35.31     1:16.22 (40.91)                                        
 47 Bzibziak, Alexandria      12 Unattached           1:14.10    1:16.42  
                  36.72     1:16.42 (39.70)                                        
 48 Modak, Anila              12 Nitro Swimming       1:17.75    1:16.44  
                  36.27     1:16.44 (40.17)                                        
 49 Zorn, Leyna               12 Alamo Area Aquat     1:17.54    1:16.70  
                  37.16     1:16.70 (39.54)                                        
 50 Wang, Iris                11 Waterloo Swimmin     1:17.42    1:16.81  
                  37.03     1:16.81 (39.78)                                        
 51 Shapley, Savannah         12 Austin Swim Club     1:16.47    1:17.05  
                  37.14     1:17.05 (39.91)                                        
 52 McGlathery, Hannah        11 Texas Gold           1:15.44    1:17.08  
                  38.08     1:17.08 (39.00)                                        
 53 Burns, Tahlia             11 Nitro Swimming       1:18.09    1:17.55  
                  38.04     1:17.55 (39.51)                                        
 54 Merkin, Isabella          11 Austin Trinity A     1:15.18    1:17.77  
                  37.53     1:17.77 (40.24)                                        
 55 Dieckert, Elizabeth       12 Aquatex Swim Tea     1:16.88    1:17.82  
                  37.52     1:17.82 (40.30)                                        
 56 Partridge, Emily          12 Waterloo Swimmin     1:17.48    1:17.90  
                  37.45     1:17.90 (40.45)                                        
 57 Ochoa, Sophie             12 Alamo Area Aquat     1:15.87    1:18.55  
                  38.15     1:18.55 (40.40)                                        
 58 Berntsen, Katherine       12 Nitro Swimming       1:18.49    1:18.80  
                  38.75     1:18.80 (40.05)                                        
 59 Yung, Natalie             12 Nitro Swimming       1:16.39    1:19.71  
                  39.25     1:19.71 (40.46)                                        
 60 Chang, Katherine          12 Nitro Swimming       1:17.29    1:21.45  
                  39.80     1:21.45 (41.65)                                        
 -- Schiffelbein, Lilly       12 Aqua Swift Aquat     1:16.21         DQ  
                  35.84          DQ (36.79)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loewe, Emily              12 Austin Swim Club     2:30.43    2:26.15   20  
                  34.86     1:12.11 (37.25)     1:49.52 (37.41)     2:26.15 (36.63)
  2 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area Aquat     2:32.62    2:26.55   17  
                  35.78     1:12.71 (36.93)     1:50.83 (38.12)     2:26.55 (35.72)
  3 Dinwiddie, Dacee          12 Austin Swim Club     2:34.40    2:29.88   16  
                  35.57     1:13.57 (38.00)     1:52.42 (38.85)     2:29.88 (37.46)
  4 Mandacina, Parker         11 Alamo Area Aquat     2:37.16    2:31.67   15  
                  36.69     1:15.01 (38.32)     1:53.56 (38.55)     2:31.67 (38.11)
  5 Metzger, Marlee           12 Streamline Aquat     2:32.92    2:31.90   14  
                  34.92     1:13.17 (38.25)     1:52.95 (39.78)     2:31.90 (38.95)
  6 Griebel, Madeleine        12 Longhorn Aquatic     2:30.83    2:32.82   13  
                  37.36     1:16.35 (38.99)     1:55.48 (39.13)     2:32.82 (37.34)
  7 Goldhammer, Grace         12 Alamo Area Aquat     2:42.35    2:34.02   12  
                  37.89     1:16.82 (38.93)     1:55.86 (39.04)     2:34.02 (38.16)
  8 Marrou, Kathleen          12 Schertz YMCA Swi     2:36.33    2:34.10   11  
                  36.48     1:15.99 (39.51)     1:56.29 (40.30)     2:34.10 (37.81)
  9 Breton, Amelie            12 Nitro Swimming       2:34.26    2:34.43    9  
                  36.84     1:16.97 (40.13)     1:57.04 (40.07)     2:34.43 (37.39)
 10 Christiansen, Tessa       11 San Antonio Wave     2:34.37    2:35.07    7  
                  36.44     1:16.36 (39.92)     1:57.85 (41.49)     2:35.07 (37.22)
 11 Morgan, Lindsay           11 Nitro Swimming       2:36.88    2:35.32    6  
                                1:17.73 ( )     1:57.11 (39.38)     2:35.32 (38.21)
 12 Boutin, Hayley            11 Alamo Area Aquat     2:32.96    2:35.91    5  
                  36.62     1:16.31 (39.69)     1:57.36 (41.05)     2:35.91 (38.55)
 13 Bautista Amaro, Valeria   12 Unattached           2:37.73    2:36.38    4  
                  38.13     1:17.52 (39.39)     1:57.78 (40.26)     2:36.38 (38.60)
 14 Chabane, Ahlam            11 Nitro Swimming       2:31.38    2:36.59    3  
                                                    1:57.03 ( )     2:36.59 (39.56)
 15 Dieckert, Elizabeth       12 Aquatex Swim Tea     2:42.95    2:36.62    2  
                  37.62     1:17.24 (39.62)     1:57.95 (40.71)     2:36.62 (38.67)
 16 Huerta, Averly            12 Alamo Area Aquat     2:37.04    2:37.14    1  
                  36.93     1:16.92 (39.99)     1:57.91 (40.99)     2:37.14 (39.23)
 17 Tisdale, Madison          11 Nitro Swimming       2:42.79    2:40.16  
                  39.04     1:20.45 (41.41)     2:01.69 (41.24)     2:40.16 (38.47)
 18 Su, Michelle              12 Alamo Area Aquat     2:42.70    2:40.68  
                  38.31     1:18.56 (40.25)     2:00.34 (41.78)     2:40.68 (40.34)
 19 Bloss, Hailey             12 Waterloo Swimmin     2:39.09    2:41.91  
                  39.02     1:20.30 (41.28)     2:01.55 (41.25)     2:41.91 (40.36)
 20 Bzibziak, Alexandria      12 Unattached           2:42.98    2:42.47  
                  38.16     1:18.98 (40.82)     2:01.78 (42.80)     2:42.47 (40.69)
 21 Vanderweele, Holly        12 San Antonio Wave     2:42.27    2:43.79  
                  38.80     1:20.50 (41.70)     2:03.56 (43.06)     2:43.79 (40.23)
 22 Castillo, Kylie           12 Life Time Swim T     2:39.39    2:43.86  
                  39.07     1:20.41 (41.34)     2:02.97 (42.56)     2:43.86 (40.89)
 23 Burns, Tahlia             11 Nitro Swimming       2:42.32    2:45.35  
                  39.07     1:20.96 (41.89)     2:04.37 (43.41)     2:45.35 (40.98)
 24 Lane, Jennifer            12 Sailfish             2:39.36    2:46.68  
                  38.83     1:22.51 (43.68)     2:06.93 (44.42)     2:46.68 (39.75)
 -- Ochoa, Sophie             12 Alamo Area Aquat     2:42.62         DQ  
                  38.70     1:20.80 (42.10)     2:02.90 (42.10)          DQ (40.18)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hewett, Violet            12 Waterloo Swimmin       37.07      35.89   20  
  2 Saldana, Zoe              11 Alamo Area Aquat       37.40      36.18   17  
  3 Fu, Angela                11 Nitro Swimming         37.82      36.21   16  
  4 Stalbaum, Sydney          12 Austin Swim Club       37.30      36.68   15  
  5 Kimball, Dru              11 Lone Star Aquati       37.52      37.40   14  
  6 Ortega, Payton            11 Waterloo Swimmin       39.18      37.46   13  
  7 Linton, Sarah             12 Waterloo Swimmin       37.37      37.52   12  
  8 Thompto, Maia             12 Nitro Swimming         39.58      37.60   11  
  9 Shanahan, Madison         12 Nitro Swimming         38.27      37.75    9  
 10 Stokes, Madeleine         12 Nitro Swimming         38.65      37.83    7  
 11 Hartman, Dez Rae          12 Streamline Aquat       37.83      37.91    6  
 12 Niclair, Lauren           11 Western Hills At       39.75      38.05    5  
 13 Eldredge, Beth            11 Alamo Area Aquat       38.18      38.24    4  
 14 Kapoor, Rachel            12 Alamo Area Aquat       38.64      38.40    3  
 15 Fong, Michelle            11 Nitro Swimming         38.47      38.57    1.5
 15 Duarte, Anna              12 Texas Gold             38.98      38.57    1.5
 17 Pozhenko, Elizaveta       11 Nitro Swimming         38.42      38.66  
 18 Field, Sydney             12 Alamo Area Aquat       39.43      38.78  
 18 McLaughlin, Aubrey        12 Nitro Swimming         45.36L     38.78  
 20 Metzger, Marlee           12 Streamline Aquat       39.16      38.89  
 21 O'Leary, Megan            11 Austin Swim Club       38.71      38.99  
 22 Doyle, Cara               12 Winning Waters A       38.61      39.05  
 23 Dinwiddie, Dacee          12 Austin Swim Club       39.74      39.09  
 24 Torres, Sophia            11 San Antonio Wave       39.85      39.28  
 25 Bernero, Abigail          12 Sailfish               39.44      39.32  
 26 White, Madison            12 Nitro Swimming         39.11      39.34  
 27 Koret, Simone             12 Nitro Swimming         38.73      39.40  
 28 Brusseau, Charlotte       11 Lone Star Aquati       39.77      39.45  
 29 Sorensen, Abigail         11 San Antonio Wave       39.93      39.84  
 30 Fisher, Addison           12 Waterloo Swimmin       37.77      39.98  
 31 Lin, Shannon              12 Nitro Swimming         38.89      40.03  
 32 Tisdale, Madison          11 Nitro Swimming         39.40      40.11  
 33 Roach, Annaliese          11 Western Hills At       39.31      40.35  
 -- Wang, Iris                11 Waterloo Swimmin       39.70         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 He, Sophia                11 Waterloo Swimmin     1:21.60    1:18.22   20  
                  36.93     1:18.22 (41.29)                                        
  2 McQuinn, Ella             12 Sailfish             1:21.25    1:18.40   17  
                1:18.40         1:18.40 ( )                                        
  3 Kortekaas, Lisa           12 Nitro Swimming       1:20.42    1:18.69   16  
                  37.46     1:18.69 (41.23)                                        
  4 Fu, Angela                11 Nitro Swimming       1:22.09    1:18.75   15  
                  37.23     1:18.75 (41.52)                                        
  5 Duarte, Anna              12 Texas Gold           1:23.24    1:19.13   14  
                  38.31     1:19.13 (40.82)                                        
  6 Linton, Sarah             12 Waterloo Swimmin     1:23.60    1:19.34   13  
                  37.28     1:19.34 (42.06)                                        
  7 Stokes, Madeleine         12 Nitro Swimming       1:20.90    1:20.21   12  
                  38.22     1:20.21 (41.99)                                        
  8 Hewett, Violet            12 Waterloo Swimmin     1:22.05    1:20.72   11  
                  37.71     1:20.72 (43.01)                                        
  9 Jiampietro, Alexandra     12 Nitro Swimming       1:24.69    1:21.09    9  
                  37.53     1:21.09 (43.56)                                        
 10 Saldana, Zoe              11 Alamo Area Aquat     1:21.40    1:21.41    7  
                  38.63     1:21.41 (42.78)                                        
 11 Jones, Caroline           12 Longhorn Aquatic     1:24.23    1:21.50    6  
                  39.16     1:21.50 (42.34)                                        
 12 Fong, Michelle            11 Nitro Swimming       1:21.84    1:21.75    5  
                  38.34     1:21.75 (43.41)                                        
 13 Aleman, Diara             12 Unattached           1:26.25    1:21.78    4  
                  38.81     1:21.78 (42.97)                                        
 14 Hartman, Dez Rae          12 Streamline Aquat     1:24.22    1:22.63    3  
                  39.14     1:22.63 (43.49)                                        
 15 Phillips-Duncan, Cassidy  11 Hays Swim Club       1:24.75    1:22.67    2  
                  39.40     1:22.67 (43.27)                                        
 16 Whatley, Abigail          12 Streamline Aquat     1:22.64    1:23.45    1  
                  39.10     1:23.45 (44.35)                                        
 17 Kimball, Dru              11 Lone Star Aquati     1:21.29    1:23.49  
                  39.12     1:23.49 (44.37)                                        
 18 Torres, Sophia            11 San Antonio Wave     1:27.17    1:23.50  
                  40.60     1:23.50 (42.90)                                        
 19 Thompto, Maia             12 Nitro Swimming       1:26.77    1:23.79  
                  38.98     1:23.79 (44.81)                                        
 20 Pozhenko, Elizaveta       11 Nitro Swimming       1:24.12    1:23.99  
                  39.48     1:23.99 (44.51)                                        
 21 Kellogg, Cameron          11 Alamo Area Aquat     1:24.44    1:24.16  
                  40.38     1:24.16 (43.78)                                        
 22 Shanahan, Madison         12 Nitro Swimming       1:24.71    1:24.39  
                  40.36     1:24.39 (44.03)                                        
 23 Lin, Shannon              12 Nitro Swimming       1:38.85L   1:24.52  
                  39.59     1:24.52 (44.93)                                        
 24 Mann, Violet              12 Longhorn Aquatic     1:25.64    1:24.55  
                  39.94     1:24.55 (44.61)                                        
 25 O'Leary, Megan            11 Austin Swim Club     1:26.99    1:24.65  
                  40.34     1:24.65 (44.31)                                        
 26 Brusseau, Charlotte       11 Lone Star Aquati     1:25.05    1:24.69  
                  40.81     1:24.69 (43.88)                                        
 27 Dai, Melinda              11 Nitro Swimming       1:23.08    1:24.94  
                  40.81     1:24.94 (44.13)                                        
 28 Chozick, Ava              12 Nitro Swimming       1:23.30    1:25.17  
                  40.93     1:25.17 (44.24)                                        
 29 Fuchs, Maia               12 Heart Of Texas S     1:22.66    1:25.25  
                  38.95     1:25.25 (46.30)                                        
 30 McLaughlin, Aubrey        12 Nitro Swimming       1:25.54    1:25.81  
                  40.28     1:25.81 (45.53)                                        
 31 Christiansen, Tessa       11 San Antonio Wave     1:26.84    1:26.16  
                  41.72     1:26.16 (44.44)                                        
 32 Sorensen, Abigail         11 San Antonio Wave     1:26.42    1:26.35  
                  41.51     1:26.35 (44.84)                                        
 33 Wilson, Addison           11 Alamo Area Aquat     1:25.58    1:26.46  
                  40.89     1:26.46 (45.57)                                        
 34 Rizk, Chloe               12 Longhorn Aquatic     1:23.18    1:26.82  
                  41.86     1:26.82 (44.96)                                        
 35 Spevak, Mary              12 Capital of Texas     1:24.38    1:27.30  
                  41.76     1:27.30 (45.54)                                        
 36 Modak, Anila              12 Nitro Swimming       1:25.60    1:27.88  
                  41.97     1:27.88 (45.91)                                        
 37 Niclair, Lauren           11 Western Hills At     1:27.38    1:27.99  
                  40.59     1:27.99 (47.40)                                        
 38 Koret, Simone             12 Nitro Swimming       1:26.09    1:28.35  
 39 Valdez, Amanda            12 Alamo Area Aquat     1:25.51    1:31.81  
                  44.53     1:31.81 (47.28)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schiffelbein, Lilly       12 Aqua Swift Aquat     2:56.60    2:52.30   20  
                  40.24     1:23.54 (43.30)     2:09.09 (45.55)     2:52.30 (43.21)
  2 Grim, Charlotte           12 Longhorn Aquatic     2:55.27    2:53.52   17  
                  40.85     1:25.24 (44.39)     2:09.91 (44.67)     2:53.52 (43.61)
  3 Benke, Bella              12 Austin Trinity A     3:24.39L   2:54.18   16  
                  39.19     1:23.29 (44.10)     2:08.89 (45.60)     2:54.18 (45.29)
  4 Linton, Sarah             12 Waterloo Swimmin     3:00.12    2:55.63   15  
                  40.87     1:26.13 (45.26)     2:11.20 (45.07)     2:55.63 (44.43)
  5 Jones, Caroline           12 Longhorn Aquatic     3:03.53    2:58.15   14  
                  40.59     1:25.93 (45.34)     2:13.72 (47.79)     2:58.15 (44.43)
  6 Bloss, Hailey             12 Waterloo Swimmin     3:01.97    2:58.32   13  
                  39.40     1:24.64 (45.24)   2:58.32 (1:33.68)                    
  7 Boyd, Gitanjali           12 Waterloo Swimmin     3:04.42    3:00.97   12  
                  41.81     1:28.01 (46.20)     2:14.87 (46.86)     3:00.97 (46.10)
  8 Kapoor, Rachel            12 Alamo Area Aquat     3:00.55    3:01.12   11  
                  42.18     1:27.84 (45.66)     2:14.79 (46.95)     3:01.12 (46.33)
  9 Rizk, Chloe               12 Longhorn Aquatic     3:00.13    3:01.52    9  
                  40.17     1:27.30 (47.13)     2:16.38 (49.08)     3:01.52 (45.14)
 10 White, Madison            12 Nitro Swimming       3:04.61    3:02.55    7  
                  42.16     1:28.64 (46.48)     2:15.66 (47.02)     3:02.55 (46.89)
 11 Harris, Audri             11 Hays Swim Club       3:04.64    3:02.57    6  
                  42.35     1:28.97 (46.62)     2:16.24 (47.27)     3:02.57 (46.33)
 12 Castillo, Kylie           12 Life Time Swim T     3:00.91    3:03.04    5  
                  42.38     1:28.52 (46.14)     2:16.84 (48.32)     3:03.04 (46.20)
 13 Pozhenko, Elizaveta       11 Nitro Swimming       3:00.48    3:03.10    4  
                  40.77     1:27.83 (47.06)     2:16.01 (48.18)     3:03.10 (47.09)
 14 Hewett, Violet            12 Waterloo Swimmin     3:00.61    3:03.14    3  
                  40.77     1:28.31 (47.54)     2:16.98 (48.67)     3:03.14 (46.16)
 15 Eldredge, Beth            11 Alamo Area Aquat     3:04.16    3:03.27    2  
                  41.94     1:28.41 (46.47)     2:15.85 (47.44)     3:03.27 (47.42)
 16 Wang, Iris                11 Waterloo Swimmin     3:04.44    3:03.29    1  
                  41.08     1:27.88 (46.80)     2:15.34 (47.46)     3:03.29 (47.95)
 17 Fuchs, Maia               12 Heart Of Texas S     3:07.92    3:03.93  
                  39.95     1:26.73 (46.78)     2:16.37 (49.64)     3:03.93 (47.56)
 18 Adair, Gertrude           12 Austin Swim Club     3:08.06    3:05.84  
                  41.23     1:29.11 (47.88)     2:19.00 (49.89)     3:05.84 (46.84)
 19 Rafalowski, Gracie        11 Sailfish                  NT    3:08.48  
                  42.14     1:30.10 (47.96)     2:20.76 (50.66)     3:08.48 (47.72)
 20 Ligarde, Mary             11 Nitro Swimming       3:08.17    3:08.50  
                  43.94     1:32.09 (48.15)     2:20.85 (48.76)     3:08.50 (47.65)
 21 Guan, Anna                11 Lost Creek Aquat     3:02.67    3:08.58  
                  43.49     1:31.95 (48.46)     2:20.36 (48.41)     3:08.58 (48.22)
 22 Berntsen, Katherine       12 Nitro Swimming       3:06.26    3:11.43  
                  42.87     1:31.59 (48.72)     2:21.27 (49.68)     3:11.43 (50.16)
 23 Valdez, Amanda            12 Alamo Area Aquat     3:01.86    3:15.83  
                  45.54     1:34.98 (49.44)     2:24.16 (49.18)     3:15.83 (51.67)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kortekaas, Lisa           12 Nitro Swimming         30.62      29.73   20  
  2 Upshaw, Meredith          12 Austin Swim Club       30.85      29.96   17  
  3 Purtell, Grace            12 Alamo Area Aquat       31.95      30.12   16  
  4 Desanno, Sonja            12 Victoria Texas A       30.75      30.14   15  
  5 Schiffelbein, Lilly       12 Aqua Swift Aquat       31.43      30.31   14  
  6 Kelner, Calista           12 Streamline Aquat       31.70      30.35   13  
  7 Bzibziak, Alexandria      12 Unattached             30.92      30.70   12  
  8 Pemberton, Siri           11 Waterloo Swimmin       31.54      30.75   11  
  9 Fong, Michelle            11 Nitro Swimming         31.99      30.76    9  
 10 Xue, Wenchan              12 Nitro Swimming         30.84      31.03    7  
 11 Duarte, Anna              12 Texas Gold             30.99      31.06    6  
 12 Lewis, Harriet            11 Austin Swim Club       31.05      31.11    5  
 13 Jenkins, Sora             12 Longhorn Aquatic       30.83      31.18    4  
 14 Whatley, Abigail          12 Streamline Aquat       33.04      31.36    3  
 15 Spevak, Mary              12 Capital of Texas       32.34      31.40    2  
 16 Carlson, Jenna            11 Alamo Area Aquat       32.50      31.50    1  
 17 Saldana, Zoe              11 Alamo Area Aquat       31.29      31.52  
 18 Anderson, Elizabeth       12 Longhorn Aquatic       31.87      31.54  
 19 Mandacina, Parker         11 Alamo Area Aquat       31.69      31.58  
 20 Koret, Simone             12 Nitro Swimming         31.78      31.65  
 21 Guan, Anna                11 Lost Creek Aquat       33.47      31.67  
 22 Olivo, Audrey             11 Aqua Swift Aquat       31.70      31.72  
 23 Seaton, Sienna            12 Nitro Swimming         33.41      31.88  
 24 Fu, Angela                11 Nitro Swimming         33.36      31.96  
 25 McLaughlin, Aubrey        12 Nitro Swimming         32.38      32.19  
 25 Purtell, Zoe              12 Alamo Area Aquat       33.55      32.19  
 27 Adams, Morgan             12 Austin Swim Club       33.19      32.40  
 28 Roach, Annaliese          11 Western Hills At       33.51      32.41  
 28 Savens, Madilynn          11 Aquatex Swim Tea       31.94      32.41  
 30 Cummins, Riley            12 Sailfish               33.73      32.45  
 30 Wilson, Addison           11 Alamo Area Aquat       32.76      32.45  
 32 O'Banion, Ashleigh        11 Nitro Swimming         32.49      32.48  
 33 Merkin, Isabella          11 Austin Trinity A       32.34      32.52  
 34 Buentello, Lola           12 Streamline Aquat       33.32      32.53  
 35 Boutin, Hayley            11 Alamo Area Aquat       33.10      32.57  
 36 Mills, Mcclane            11 Aquatex Swim Tea       34.08      32.58  
 37 Field, Sydney             12 Alamo Area Aquat       33.14      32.66  
 38 Jacops, Roxanna           11 Austin Swim Club       32.69      32.79  
 38 Morales, Emily            12 Lone Star Aquati       33.66      32.79  
 40 Tisdale, Madison          11 Nitro Swimming         33.28      32.83  
 41 Grazioplene, Kate         11 Texas Gold             33.80      32.94  
 42 Mandal, Akriti            12 Nitro Swimming         32.93      33.17  
 43 Vanderweele, Holly        12 San Antonio Wave       32.79      33.23  
 44 Massey, Claire            11 Waterloo Swimmin       33.69      33.25  
 45 Chavez, Chelsea           12 Laredo Swim Club       33.90      33.31  
 46 Sorensen, Abigail         11 San Antonio Wave       33.57      33.48  
 47 Ligarde, Mary             11 Nitro Swimming         33.90      33.51  
 48 Stivers, Hope             12 Lost Creek Aquat       33.06      33.54  
 49 Condon, Kendall           12 Nitro Swimming         32.81      33.59  
 50 Nader, Cloe               11 Alamo Area Aquat       36.89L     33.62  
 51 Morgan, Lindsay           11 Nitro Swimming         33.11      33.64  
 52 Dai, Melinda              11 Nitro Swimming         34.08      33.74  
 53 Kopplin, Phoebe           12 Streamline Aquat       33.82      33.85  
 54 Marrou, Kathleen          12 Schertz YMCA Swi       33.93      33.93  
 55 Barron, Yessenia          11 Longhorn Aquatic       34.00      34.09  
 56 Wuest, Taylor             11 Waterloo Swimmin       34.06      34.34  
 57 O'Leary, Megan            11 Austin Swim Club       33.04      34.42  
 58 Yung, Natalie             12 Nitro Swimming         33.44      34.48  
 59 Hernandez, Maia           12 Nitro Swimming         34.04      35.72  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doyle, Cara               12 Winning Waters A     1:10.46    1:06.13   20  
                  30.89     1:06.13 (35.24)                                        
  2 McQuinn, Ella             12 Sailfish             1:16.33    1:06.21   17  
                  28.66     1:06.21 (37.55)                                        
  3 Finley, Brigid            12 Austin Swim Club     1:09.23    1:07.61   16  
                  32.59     1:07.61 (35.02)                                        
  4 Fisher, Addison           12 Waterloo Swimmin     1:09.63    1:08.10   15  
                  30.04     1:08.10 (38.06)                                        
  5 Seal, Hannah              12 Nitro Swimming       1:09.66    1:08.68   14  
                  32.12     1:08.68 (36.56)                                        
  6 Desanno, Sonja            12 Victoria Texas A     1:09.90    1:09.17   13  
                  30.83     1:09.17 (38.34)                                        
  7 Spevak, Mary              12 Capital of Texas     1:09.39    1:09.68   12  
                  32.39     1:09.68 (37.29)                                        
  8 Mandacina, Parker         11 Alamo Area Aquat     1:11.38    1:09.92   11  
                  32.65     1:09.92 (37.27)                                        
  9 Chozick, Ava              12 Nitro Swimming       1:09.95    1:09.94    9  
                  32.97     1:09.94 (36.97)                                        
 10 Hartman, Dez Rae          12 Streamline Aquat     1:12.31    1:10.38    7  
                  33.15     1:10.38 (37.23)                                        
 11 He, Sophia                11 Waterloo Swimmin     1:11.32    1:10.55    6  
                  32.39     1:10.55 (38.16)                                        
 12 Pemberton, Siri           11 Waterloo Swimmin     1:10.76    1:10.79    5  
                  33.46     1:10.79 (37.33)                                        
 13 Xue, Wenchan              12 Nitro Swimming       1:10.42    1:10.85    4  
                  32.82     1:10.85 (38.03)                                        
 14 Kelner, Calista           12 Streamline Aquat     1:10.05    1:11.52    3  
                  33.11     1:11.52 (38.41)                                        
 15 Wilson, Addison           11 Alamo Area Aquat     1:11.99    1:11.90    2  
                  33.72     1:11.90 (38.18)                                        
 16 Chavez, Chelsea           12 Laredo Swim Club     1:15.76    1:11.94    1  
 17 Olivo, Audrey             11 Aqua Swift Aquat     1:16.49    1:12.93  
                  33.88     1:12.93 (39.05)                                        
 18 Jenkins, Sora             12 Longhorn Aquatic     1:09.37    1:13.36  
                  33.65     1:13.36 (39.71)                                        
 18 Whatley, Abigail          12 Streamline Aquat     1:16.68    1:13.36  
                  33.18     1:13.36 (40.18)                                        
 20 Aleman, Diara             12 Unattached           1:16.28    1:14.22  
                  34.00     1:14.22 (40.22)                                        
 21 Nader, Cloe               11 Alamo Area Aquat     1:13.21    1:14.52  
                  34.22     1:14.52 (40.30)                                        
 22 Merkin, Isabella          11 Austin Trinity A     1:12.04    1:14.57  
                  34.47     1:14.57 (40.10)                                        
 22 Seaton, Sienna            12 Nitro Swimming       1:16.89    1:14.57  
                  35.39     1:14.57 (39.18)                                        
 24 Carlson, Jenna            11 Alamo Area Aquat     1:15.04    1:14.76  
                  35.18     1:14.76 (39.58)                                        
 25 Bzibziak, Alexandria      12 Unattached           1:14.76    1:14.89  
                  32.70     1:14.89 (42.19)                                        
 26 Anderson, Elizabeth       12 Longhorn Aquatic     1:11.93    1:15.27  
                  35.38     1:15.27 (39.89)                                        
 27 Mills, Mcclane            11 Aquatex Swim Tea     1:15.31    1:16.04  
                  35.17     1:16.04 (40.87)                                        
 28 Vanderweele, Holly        12 San Antonio Wave     1:14.76    1:17.34  
                  36.42     1:17.34 (40.92)                                        
 29 Morales, Emily            12 Lone Star Aquati     1:16.63    1:17.46  
                  35.17     1:17.46 (42.29)                                        
 30 Condon, Kendall           12 Nitro Swimming       1:17.21    1:19.30  
                  35.84     1:19.30 (43.46)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seal, Hannah              12 Nitro Swimming       2:37.11    2:33.36   20  
                  33.23     1:11.99 (38.76)     1:53.05 (41.06)     2:33.36 (40.31)
  2 Wilson, Addison           11 Alamo Area Aquat     2:47.01    2:35.69   17  
                  32.73     1:12.27 (39.54)     1:53.83 (41.56)     2:35.69 (41.86)
  3 Pemberton, Siri           11 Waterloo Swimmin     2:40.96    2:39.11   16  
                  33.88     1:14.26 (40.38)     1:57.78 (43.52)     2:39.11 (41.33)
  4 Chozick, Ava              12 Nitro Swimming       2:40.15    2:39.35   15  
                  33.13     1:12.85 (39.72)     1:55.86 (43.01)     2:39.35 (43.49)
  5 Nader, Cloe               11 Alamo Area Aquat     2:40.32    2:41.22   14  
                  35.11     1:15.69 (40.58)     1:58.58 (42.89)     2:41.22 (42.64)
  6 Kelner, Calista           12 Streamline Aquat     2:38.04    2:45.97   13  
                  34.12     1:14.91 (40.79)     2:00.19 (45.28)     2:45.97 (45.78)
  7 Burns, Tahlia             11 Nitro Swimming       2:46.22    2:50.61   12  
                  38.28     1:22.70 (44.42)     2:08.02 (45.32)     2:50.61 (42.59)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area Aquat     1:12.43    1:08.18   20  
                  31.87     1:08.18 (36.31)                                        
  2 Schiffelbein, Lilly       12 Aqua Swift Aquat     1:12.78    1:09.46   17  
                  32.11     1:09.46 (37.35)                                        
  3 Kimball, Dru              11 Lone Star Aquati     1:11.30    1:09.57   16  
                  32.20     1:09.57 (37.37)                                        
  4 Donofrio, Madison         12 Alamo Area Aquat     1:13.90    1:09.99   15  
                  31.87     1:09.99 (38.12)                                        
  5 Wilson, Addison           11 Alamo Area Aquat     1:11.28    1:10.07   14  
                  32.25     1:10.07 (37.82)                                        
  6 Kelner, Calista           12 Streamline Aquat     1:12.87    1:10.20   13  
                  32.46     1:10.20 (37.74)                                        
  7 Jenkins, Sora             12 Longhorn Aquatic     1:11.31    1:11.00   12  
                  32.61     1:11.00 (38.39)                                        
  8 McLaughlin, Aubrey        12 Nitro Swimming       1:12.55    1:11.03   11  
                  32.61     1:11.03 (38.42)                                        
  9 Christiansen, Tessa       11 San Antonio Wave     1:13.31    1:11.15    9  
                  32.88     1:11.15 (38.27)                                        
 10 Breton, Amelie            12 Nitro Swimming       1:12.95    1:11.17    7  
                  33.04     1:11.17 (38.13)                                        
 11 Bruner, Sienna            12 Lost Creek Aquat     1:12.22    1:11.31    6  
                  33.02     1:11.31 (38.29)                                        
 12 Phillips-Duncan, Cassidy  11 Hays Swim Club       1:12.97    1:11.52    5  
                  33.66     1:11.52 (37.86)                                        
 13 Shanahan, Madison         12 Nitro Swimming       1:14.21    1:11.82    3.5
                  33.21     1:11.82 (38.61)                                        
 13 Stalbaum, Sydney          12 Austin Swim Club     1:13.84    1:11.82    3.5
                  35.20     1:11.82 (36.62)                                        
 15 Mandacina, Parker         11 Alamo Area Aquat     1:11.69    1:12.01    2  
                  34.09     1:12.01 (37.92)                                        
 16 Grim, Charlotte           12 Longhorn Aquatic     1:13.89    1:12.08    1  
                  34.01     1:12.08 (38.07)                                        
 17 Savens, Madilynn          11 Aquatex Swim Tea     1:10.78    1:12.14  
                  34.77     1:12.14 (37.37)                                        
 18 Chozick, Ava              12 Nitro Swimming       1:13.32    1:12.17  
                  33.50     1:12.17 (38.67)                                        
 19 Fu, Angela                11 Nitro Swimming       1:16.49    1:12.26  
                  34.93     1:12.26 (37.33)                                        
 20 Struck, Sophie            12 Nitro Swimming       1:10.94    1:12.63  
                  31.67     1:12.63 (40.96)                                        
 21 Benke, Bella              12 Austin Trinity A     1:13.23    1:12.76  
                  34.74     1:12.76 (38.02)                                        
 22 Brusseau, Charlotte       11 Lone Star Aquati     1:12.35    1:13.41  
                  34.35     1:13.41 (39.06)                                        
 23 Jones, Caroline           12 Longhorn Aquatic     1:13.70    1:13.43  
                  34.89     1:13.43 (38.54)                                        
 24 Purtell, Zoe              12 Alamo Area Aquat     1:12.31    1:13.49  
                  35.16     1:13.49 (38.33)                                        
 25 Rizk, Chloe               12 Longhorn Aquatic     1:14.81    1:13.64  
                  34.83     1:13.64 (38.81)                                        
 26 Metzger, Marlee           12 Streamline Aquat     1:17.88    1:13.75  
                  34.14     1:13.75 (39.61)                                        
 27 Lewis, Harriet            11 Austin Swim Club     1:15.58    1:13.99  
                  33.65     1:13.99 (40.34)                                        
 28 Stokes, Madeleine         12 Nitro Swimming       1:15.42    1:14.06  
                  36.32     1:14.06 (37.74)                                        
 29 Anderson, Elizabeth       12 Longhorn Aquatic     1:16.76    1:14.09  
                  35.68     1:14.09 (38.41)                                        
 30 Buentello, Lola           12 Streamline Aquat     1:14.99    1:14.11  
                  33.71     1:14.11 (40.40)                                        
 31 Kellogg, Cameron          11 Alamo Area Aquat     1:16.54    1:14.29  
                  34.39     1:14.29 (39.90)                                        
 32 Bratton, Madison          12 Tigershark Swim      1:15.84    1:14.62  
                  35.12     1:14.62 (39.50)                                        
 33 Aleman, Diara             12 Unattached           1:13.45    1:14.78  
                  34.34     1:14.78 (40.44)                                        
 34 Dieckert, Elizabeth       12 Aquatex Swim Tea     1:16.33    1:14.81  
                  34.94     1:14.81 (39.87)                                        
 35 Kanaskar, Samika          12 Streamline Aquat     1:16.09    1:14.84  
                  35.42     1:14.84 (39.42)                                        
 35 Mills, Mcclane            11 Aquatex Swim Tea     1:16.16    1:14.84  
                  35.22     1:14.84 (39.62)                                        
 37 Morales, Emily            12 Lone Star Aquati     1:15.94    1:15.00  
                  35.44     1:15.00 (39.56)                                        
 38 Jacops, Roxanna           11 Austin Swim Club     1:16.21    1:15.18  
                  35.25     1:15.18 (39.93)                                        
 39 Lane, Jennifer            12 Sailfish             1:16.07    1:15.28  
                  34.33     1:15.28 (40.95)                                        
 40 Morgan, Lindsay           11 Nitro Swimming       1:15.47    1:15.32  
                  34.23     1:15.32 (41.09)                                        
 41 Harris, Audri             11 Hays Swim Club       1:17.30    1:15.46  
                  34.96     1:15.46 (40.50)                                        
 42 Guan, Anna                11 Lost Creek Aquat     1:16.00    1:15.67  
                  34.42     1:15.67 (41.25)                                        
 43 Modak, Anila              12 Nitro Swimming       1:18.18    1:16.01  
                  34.79     1:16.01 (41.22)                                        
 44 Shapley, Savannah         12 Austin Swim Club     1:17.62    1:16.24  
                  35.32     1:16.24 (40.92)                                        
 45 Vanderweele, Holly        12 San Antonio Wave     1:15.94    1:16.33  
                  34.61     1:16.33 (41.72)                                        
 46 Carlson, Jenna            11 Alamo Area Aquat     1:15.78    1:16.45  
                  35.45     1:16.45 (41.00)                                        
 47 Shraga, Yarden            12 Capital of Texas     1:18.31    1:16.50  
                  36.11     1:16.50 (40.39)                                        
 48 O'Banion, Ashleigh        11 Nitro Swimming       1:14.63    1:16.53  
                  35.47     1:16.53 (41.06)                                        
 49 Cummins, Riley            12 Sailfish             1:18.28    1:16.55  
                  36.82     1:16.55 (39.73)                                        
 50 Griebel, Madeleine        12 Longhorn Aquatic     1:15.69    1:16.56  
                  35.25     1:16.56 (41.31)                                        
 51 Gottsman, Charlotte       12 Austin Swim Club     1:18.03    1:16.86  
                  36.79     1:16.86 (40.07)                                        
 52 Ligarde, Mary             11 Nitro Swimming       1:17.97    1:16.96  
                  35.88     1:16.96 (41.08)                                        
 53 Kim, Christine            11 Ft. Hood Area Do     1:17.37    1:17.08  
                  37.63     1:17.08 (39.45)                                        
 54 Marrou, Kathleen          12 Schertz YMCA Swi     1:17.23    1:17.11  
                  34.08     1:17.11 (43.03)                                        
 55 Wiegand, Lillian          11 Aquatex Swim Tea     1:18.13    1:17.27  
                  36.81     1:17.27 (40.46)                                        
 56 Dorn, Carly               11 San Antonio Wave     1:17.24    1:17.91  
                  35.96     1:17.91 (41.95)                                        
 57 Bethke, Ella              12 Lost Creek Aquat     1:18.26    1:18.47  
                  35.45     1:18.47 (43.02)                                        
 58 Merkin, Isabella          11 Austin Trinity A     1:16.03    1:18.95  
                  35.08     1:18.95 (43.87)                                        
 59 Yung, Natalie             12 Nitro Swimming       1:15.89    1:19.48  
                  36.64     1:19.48 (42.84)                                        
 60 Fayad, Amaya              11 Nitro Swimming       1:18.22    1:21.08  
                  36.70     1:21.08 (44.38)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daigneault, Juliette      11 Alamo Area Aquat     2:33.76    2:27.34   20  
                  34.44     1:11.82 (37.38)     1:55.41 (43.59)     2:27.34 (31.93)
  2 Donofrio, Madison         12 Alamo Area Aquat     2:31.63    2:27.66   17  
                  30.85     1:08.25 (37.40)     1:53.88 (45.63)     2:27.66 (33.78)
  3 Seal, Hannah              12 Nitro Swimming       2:46.67    2:28.14   16  
                  32.61     1:11.22 (38.61)     1:55.69 (44.47)     2:28.14 (32.45)
  4 McQuinn, Ella             12 Sailfish             2:38.86    2:30.19   15  
                  31.03     1:10.89 (39.86)     1:57.59 (46.70)     2:30.19 (32.60)
  5 Schiffelbein, Lilly       12 Aqua Swift Aquat     2:38.75    2:30.67   14  
                  32.47     1:12.94 (40.47)     1:57.46 (44.52)     2:30.67 (33.21)
  6 Grim, Charlotte           12 Longhorn Aquatic     2:31.23    2:30.77   13  
                  31.96     1:12.12 (40.16)     1:56.21 (44.09)     2:30.77 (34.56)
  7 Purtell, Zoe              12 Alamo Area Aquat     2:33.72    2:32.22   12  
                  34.00     1:16.02 (42.02)     1:59.27 (43.25)     2:32.22 (32.95)
  8 Adams, Morgan             12 Austin Swim Club     2:32.04    2:33.89   11  
  9 Wiegert, Stella           12 Waterloo Swimmin     2:32.17    2:34.15    9  
                  35.47     1:11.80 (36.33)     1:59.68 (47.88)     2:34.15 (34.47)
 10 Xue, Wenchan              12 Nitro Swimming       2:33.28    2:34.29    7  
                  32.49     1:12.14 (39.65)     1:59.92 (47.78)     2:34.29 (34.37)
 11 Benke, Bella              12 Austin Trinity A     3:10.77L   2:34.44    6  
                  33.59     1:15.93 (42.34)     2:01.29 (45.36)     2:34.44 (33.15)
 12 Holmes, Natalie           11 Mc Allen Swim Cl     2:33.53    2:34.64    5  
                  34.62     1:13.84 (39.22)     1:58.88 (45.04)     2:34.64 (35.76)
 13 Savens, Madilynn          11 Aquatex Swim Tea     2:39.58    2:34.73    4  
                  33.47     1:14.37 (40.90)     1:59.21 (44.84)     2:34.73 (35.52)
 14 Stalbaum, Sydney          12 Austin Swim Club     2:37.37    2:35.40    3  
                  35.29     1:16.98 (41.69)     2:00.88 (43.90)     2:35.40 (34.52)
 15 Struck, Sophie            12 Nitro Swimming       2:36.95    2:35.44    2  
                  30.65     1:08.86 (38.21)     1:59.46 (50.60)     2:35.44 (35.98)
 16 Bratton, Madison          12 Tigershark Swim      2:37.06    2:35.49    1  
                  34.76     1:14.27 (39.51)     2:01.07 (46.80)     2:35.49 (34.42)
 17 O'Banion, Ashleigh        11 Nitro Swimming       2:40.93    2:35.88  
                  34.44     1:14.32 (39.88)     2:00.10 (45.78)     2:35.88 (35.78)
 18 Phillips-Duncan, Cassidy  11 Hays Swim Club       2:36.10    2:36.29  
                  34.22     1:13.94 (39.72)     2:02.12 (48.18)     2:36.29 (34.17)
 19 Mandal, Akriti            12 Nitro Swimming       2:37.10    2:37.03  
                  33.84     1:12.74 (38.90)     2:02.43 (49.69)     2:37.03 (34.60)
 20 Whatley, Abigail          12 Streamline Aquat     2:45.40    2:37.40  
                  33.53     1:15.33 (41.80)     2:03.03 (47.70)     2:37.40 (34.37)
 21 Goldhammer, Grace         12 Alamo Area Aquat     2:45.11    2:37.43  
                  36.88     1:18.66 (41.78)     2:03.09 (44.43)     2:37.43 (34.34)
 22 Stokes, Madeleine         12 Nitro Swimming       2:38.80    2:37.53  
                  35.27     1:15.08 (39.81)     2:01.10 (46.02)     2:37.53 (36.43)
 23 Jones, Caroline           12 Longhorn Aquatic     2:41.12    2:37.96  
                  36.41     1:15.49 (39.08)     2:02.09 (46.60)     2:37.96 (35.87)
 24 Lewis, Harriet            11 Austin Swim Club     2:45.66    2:38.56  
                  34.21     1:15.14 (40.93)     2:04.34 (49.20)     2:38.56 (34.22)
 25 Loewe, Emily              12 Austin Swim Club     2:35.32    2:38.74  
                  35.50     1:14.95 (39.45)     2:03.60 (48.65)     2:38.74 (35.14)
 26 Hollinger, Liliana        12 Austin Swim Club     2:42.62    2:39.55  
                  31.66     1:14.87 (43.21)     2:03.99 (49.12)     2:39.55 (35.56)
 27 Ramirez Meza, Ana         12 Alamo Area Aquat          NT    2:39.87  
                  36.86     1:15.81 (38.95)     2:06.04 (50.23)     2:39.87 (33.83)
 28 Seaton, Sienna            12 Nitro Swimming       2:41.40    2:40.86  
                  34.94     1:17.57 (42.63)     2:04.70 (47.13)     2:40.86 (36.16)
 29 Aleman, Diara             12 Unattached           2:47.65    2:41.16  
                  33.59     1:16.26 (42.67)     2:03.63 (47.37)     2:41.16 (37.53)
 30 McGlathery, Hannah        11 Texas Gold           2:44.39    2:41.20  
                                                    2:07.32 ( )     2:41.20 (33.88)
 31 Koret, Simone             12 Nitro Swimming       2:40.06    2:41.31  
                  34.36     1:17.84 (43.48)     2:06.99 (49.15)     2:41.31 (34.32)
 32 Kellogg, Cameron          11 Alamo Area Aquat     2:41.22    2:41.44  
                                1:17.79 ( )   2:41.44 (1:23.65)                    
 33 Shapley, Savannah         12 Austin Swim Club     2:43.83    2:41.45  
                  34.96     1:16.55 (41.59)     2:05.16 (48.61)     2:41.45 (36.29)
 34 Rizk, Chloe               12 Longhorn Aquatic     2:40.23    2:41.79  
                  34.68     1:19.03 (44.35)     2:05.22 (46.19)     2:41.79 (36.57)
 35 Mills, Mcclane            11 Aquatex Swim Tea     2:40.32    2:41.81  
                  34.83     1:17.52 (42.69)     2:06.36 (48.84)     2:41.81 (35.45)
 36 Nader, Cloe               11 Alamo Area Aquat     2:40.03    2:41.91  
                  34.57     1:16.04 (41.47)     2:05.43 (49.39)     2:41.91 (36.48)
 37 Harris, Audri             11 Hays Swim Club       2:46.37    2:41.98  
                  35.41     1:17.56 (42.15)     2:05.46 (47.90)     2:41.98 (36.52)
 38 Adair, Gertrude           12 Austin Swim Club     2:42.73    2:44.39  
                  38.89     1:19.54 (40.65)     2:09.30 (49.76)     2:44.39 (35.09)
 39 Carlson, Jenna            11 Alamo Area Aquat     2:47.38    2:45.15  
                  34.27     1:14.38 (40.11)     2:07.19 (52.81)     2:45.15 (37.96)
 40 Miller, Rachel            12 Nitro Swimming       2:44.36    2:45.16  
                  38.39     1:20.30 (41.91)     2:08.24 (47.94)     2:45.16 (36.92)
 41 Chabane, Ahlam            11 Nitro Swimming       2:41.66    2:45.51  
                  36.47     1:17.86 (41.39)     2:08.49 (50.63)     2:45.51 (37.02)
 42 Su, Michelle              12 Alamo Area Aquat     2:46.42    2:46.07  
                  36.66                             2:08.34 ( )     2:46.07 (37.73)
 43 Hewett, Violet            12 Waterloo Swimmin     2:46.71    2:46.71  
                  37.96     1:20.90 (42.94)     2:07.91 (47.01)     2:46.71 (38.80)
 44 Sierra, Sofia             11 Texas Gold           2:45.57    2:46.92  
                  38.35     1:20.56 (42.21)     2:09.68 (49.12)     2:46.92 (37.24)
 45 O'Leary, Megan            11 Austin Swim Club     2:46.22    2:48.66  
                  36.31     1:22.81 (46.50)     2:10.55 (47.74)     2:48.66 (38.11)
 46 Yung, Natalie             12 Nitro Swimming       3:10.80L   2:49.81  
 47 Fuchs, Maia               12 Heart Of Texas S     2:42.29    2:53.68  
                  33.96     1:18.01 (44.05)     2:12.40 (54.39)     2:53.68 (41.28)
 48 Valdez, Amanda            12 Alamo Area Aquat     2:45.62    2:54.21  
                  41.14     1:21.85 (40.71)     2:13.28 (51.43)     2:54.21 (40.93)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming  'B'                               1:55.98    1:53.70   40  
     1) McLaughlin, Aubrey 12           2) Seaton, Sienna 12              
     3) Seal, Hannah 12                 4) Fong, Michelle 11              
                  28.88       57.93 (29.05)     1:25.60 (27.67)     1:53.70 (28.10)
  2 San Antonio Wave  'A'                             2:02.17    1:57.08   34  
     1) Vanderweele, Holly 12           2) Sorensen, Abigail 11           
     3) Hughes, Cameron 12              4) Christiansen, Tessa 11         
                  29.06     1:00.02 (30.96)     1:29.54 (29.52)     1:57.08 (27.54)
  3 Streamline Aquatics  'A'                          1:48.55    1:57.35   32  
     1) Whatley, Abigail 12             2) Buentello, Lola 12             
     3) Kanaskar, Samika 12             4) Freelon, Harmonee 12           
                  29.77       58.51 (28.74)     1:28.30 (29.79)     1:57.35 (29.05)
  4 Waterloo Swimming  'A'                            1:58.31    1:58.28   30  
     1) He, Sophia 11                   2) Hewett, Violet 12              
     3) Partridge, Emily 12             4) Bloss, Hailey 12               
                  28.51       58.63 (30.12)     1:28.43 (29.80)     1:58.28 (29.85)
  5 Waterloo Swimming  'B'                            2:00.07    1:59.34   28  
     1) Pemberton, Siri 11              2) Massey, Claire 11              
     3) Linton, Sarah 12                4) Wuest, Taylor 11               
                  28.83       57.97 (29.14)     1:27.49 (29.52)     1:59.34 (31.85)
  6 Waterloo Swimming  'C'                            2:07.60   x2:01.51  
     1) Wiegert, Stella 12              2) Nguyen, Vy 12                  
     3) Boyd, Gitanjali 12              4) Chalasani, Sriya 12            
                  29.37     1:00.44 (31.07)     1:32.11 (31.67)     2:01.51 (29.40)
  7 Sailfish  'A'                                     2:02.45    2:01.81   26  
     1) Cummins, Riley 12               2) Lane, Jennifer 12              
     3) Bernero, Abigail 12             4) Shepherd, Elsbeth 11           
                  30.85     1:00.65 (29.80)     1:31.13 (30.48)     2:01.81 (30.68)
 -- Nitro Swimming  'A'                               1:53.26         DQ  
     1) Xue, Wenchan 12                 2) Mandal, Akriti 12              
     3) Breton, Amelie 12               4) Lin, Shannon 12                
                  28.10       56.65 (28.55)     1:24.66 (28.01)          DQ (27.21)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming  'A'                               2:09.16    2:06.39   40  
     1) Breton, Amelie 12               2) Wolfe, Meredith 11             
     3) Kortekaas, Lisa 12              4) Lin, Shannon 12                
                  31.93     1:08.05 (36.12)     1:38.72 (30.67)     2:06.39 (27.67)
  2 Waterloo Swimming  'A'                            2:09.76    2:08.19   34  
     1) He, Sophia 11                   2) Hewett, Violet 12              
     3) Pemberton, Siri 11              4) Bloss, Hailey 12               
                  31.92     1:08.38 (36.46)     1:39.11 (30.73)     2:08.19 (29.08)
  3 Nitro Swimming  'B'                               2:09.61    2:10.08   32  
     1) Vujosevic, Victoria 11          2) Fu, Angela 11                  
     3) Xue, Wenchan 12                 4) Ligarde, Mary 11               
                  33.22     1:10.59 (37.37)     1:41.09 (30.50)     2:10.08 (28.99)
  4 Streamline Aquatics  'A'                          1:57.28    2:10.96   30  
     1) Metzger, Marlee 12              2) Hartman, Dez Rae 12            
     3) Kelner, Calista 12              4) Freelon, Harmonee 12           
                  33.22     1:10.29 (37.07)     1:41.15 (30.86)     2:10.96 (29.81)
  5 Waterloo Swimming  'B'                            2:15.39    2:11.38   28  
     1) Wiegert, Stella 12              2) Linton, Sarah 12               
     3) Massey, Claire 11               4) Wuest, Taylor 11               
                  32.71     1:09.05 (36.34)     1:41.00 (31.95)     2:11.38 (30.38)
  6 Lost Creek Aquatics  'A'                          2:20.46    2:19.57   26  
     1) Bruner, Sienna 12               2) Bethke, Ella 12                
     3) Stivers, Hope 12                4) Guan, Anna 11                  
                  30.70     1:14.21 (43.51)     1:49.06 (34.85)     2:19.57 (30.51)
  7 San Antonio Wave  'A'                             2:18.10    2:19.64   24  
     1) Sorensen, Abigail 11            2) Christiansen, Tessa 11         
     3) Vanderweele, Holly 12           4) Hughes, Cameron 12             
                  38.46     1:17.26 (38.80)     1:49.40 (32.14)     2:19.64 (30.24)
 -- Sailfish  'A'                                     2:18.25         DQ  
     1) Lane, Jennifer 12               2) Whittle, Claire 11             
     3) Cummins, Riley 12               4) Schoening, Emma 12             
                  35.26     1:13.43 (38.17)     1:45.08 (31.65)          DQ (29.71)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyle, Abigail            14 Waterloo Swimmin       26.88      25.78   20  
  2 Kurowski, Kendal          13 Lone Star Aquati       26.41      25.94   17  
  3 Zadel, Elizabeth          13 Streamline Aquat       26.68      25.99   16  
  4 O'Leary, Hannah           13 Aquatex Swim Tea       26.76      26.01   15  
  5 Nutter, Sophie            13 Lost Creek Aquat       26.67      26.11   14  
  6 Davis, Madeleine          13 Nitro Swimming         26.91      26.23   13  
  7 Hewett, Grace             13 Waterloo Swimmin       26.68      26.30   12  
  8 Tisdale, Haley            13 Nitro Swimming         26.65      26.36   11  
  9 Clements, Sydney          14 Capital of Texas       26.70      26.51    9  
 10 Lampert, Brynn            14 Longhorn Aquatic       26.73      26.53    7  
 11 Frankson, Catherine       13 Winning Waters A       27.74      26.65    6  
 12 Bloss, Tyler              14 Waterloo Swimmin       27.21      26.66    5  
 13 Kanary, Karina            13 Hays Swim Club         27.88      26.78    4  
 14 Grossman, Kaylee          14 Sailfish               27.06      26.80    3  
 15 Estes, Allison            13 Sailfish               28.27      26.85    2  
 16 Temple, Anna              13 Austin Swim Club       27.10      26.86    1  
 17 Li, Irena                 13 Longhorn Aquatic       27.99      26.91  
 18 Brehmer, Peyton           14 Aqua Swift Aquat       28.42      26.93  
 19 Jaggers, Phoebe           13 Great Hills Aqua       27.53      27.06  
 20 Pimm, Allison             14 Sailfish               27.78      27.08  
 21 Eyre, Gwyneth             14 Victoria Texas A       28.08      27.11  
 22 Murray, Rebecca           13 Lost Creek Aquat       27.12      27.13  
 23 Wells, Suzannah           14 Waterloo Swimmin       27.17      27.16  
 24 Borick, Sydney            13 Waterloo Swimmin       27.49      27.19  
 25 Velagapudi, Anjali        14 Nitro Swimming         27.58      27.22  
 26 Spooner, Morgan           13 Sailfish               27.83      27.24  
 27 Attaway, Avery            13 Austin Swim Club       29.69      27.25  
 28 Benardete, Chloe          13 Lost Creek Aquat       27.56      27.32  
 28 Cutbirth, Trinity         13 Ft. Hood Area Do       28.56      27.32  
 30 Lilly, Caroline           13 Alamo Area Aquat       27.63      27.37  
 31 Reaves, Katherine         14 Alamo Area Aquat       27.87      27.38  
 32 Stivers, Abigail          14 Lost Creek Aquat       27.72      27.41  
 33 Gonce, Victoria           13 Lost Creek Aquat       27.65      27.42  
 34 Singletary, Helen         13 Nitro Swimming         27.64      27.49  
 35 Culp, Rian                13 Alamo Area Aquat       28.02      27.57  
 36 Goodson, Anna             13 Heart Of Texas S       27.99      27.64  
 37 Stogner, Mackenzie        13 Capital of Texas       28.60      27.65  
 38 Boutin, Gala              13 Alamo Area Aquat       28.07      27.70  
 38 Beller, Mallory           14 Austin Swim Club       28.34      27.70  
 38 Wilkins, Chloe            13 Nitro Swimming         27.44      27.70  
 41 Kelley, Kate              13 Lost Creek Aquat       26.79      27.72  
 42 Capitani, Tatum           14 Longhorn Aquatic       28.16      27.74  
 43 Crisp, Rebecca            14 Streamline Aquat       27.77      27.82  
 44 Almanza, Valeska          13 Aquatex Swim Tea       28.66      27.83  
 45 Phegley, Victoria         13 Austin Trinity A       27.06      27.86  
 46 Harris, Arwen             13 Texas Gold             28.44      27.95  
 47 Mieskoski, Ava            13 Waterloo Swimmin       28.11      28.01  
 48 Zimmerman, Ann            13 Life Time Swim T       28.29      28.03  
 49 Logsdon, Amber            13 Alamo Area Aquat       28.17      28.05  
 50 Payton, Lillian           13 Streamline Aquat       27.76      28.06  
 51 Richmond, Carolyn         14 Nitro Swimming         29.29      28.11  
 52 Palmisano, Mary           14 San Antonio Wave       28.32      28.12  
 53 Eager, Stephanie          14 Alamo Area Aquat       27.98      28.13  
 54 Miller, Abigail           13 San Antonio Wave       28.74      28.21  
 55 Ramones, Rhiannon         13 Alamo Area Aquat       28.31      28.24  
 56 Batiz, Francesca          13 Alamo Area Aquat       28.48      28.39  
 57 Rieder, Kendall           14 Nitro Swimming         28.89      28.40  
 58 Fowler, Gabrielle         13 Nitro Swimming         28.64      28.41  
 59 Chambers, Joy             13 Texas Gold             28.07      28.44  
 60 Siddapureddy, Neha        14 Nitro Swimming         27.77      28.45  
 61 Ahlgren, Macy             13 Nitro Swimming         30.19      28.48  
 62 Medellin, Mina            14 Una Aqsa               29.41      28.50  
 63 Li, Jessica               13 Nitro Swimming         28.84      28.54  
 64 Hernandez, Olivia         14 Alamo Area Aquat       28.56      28.55  
 65 Leese, Antonia            13 Lone Star Aquati       28.52      28.58  
 66 Roberts, Lauren           13 Nitro Swimming         28.35      28.60  
 67 Mehok, Ashlyn             13 Nitro Swimming         29.30      28.62  
 68 Johnson, Alaya            13 Nitro Swimming         29.80      28.65  
 69 Webb, Mallory             13 Lost Creek Aquat          NT      28.70  
 69 Rychlikova, Natalie       13 Waterloo Swimmin       34.13L     28.70  
 71 Moffett, Alexandra        13 Texas Gold             28.74      28.77  
 71 Ulian Vilanova, Beatriz   14 Longhorn Aquatic       28.69      28.77  
 73 Singh, Aanya              13 Nitro Swimming         28.78      28.79  
 74 Guinan, Emma              14 Alamo Area Aquat       29.11      28.92  
 75 Gottsman, Eve             13 Austin Swim Club       28.40      28.94  
 76 Terrones, Natasha         13 San Antonio Wave       29.60      28.96  
 77 Robbins, Hannah           14 Alamo Area Aquat       29.01      28.99  
 78 Anderson, Mackenzie       14 Heart of Texas A       28.77      29.17  
 79 Roecker, Emily            14 Aqua Swift Aquat          NT      29.21  
 80 Bucher, Nora              13 Austin Swim Club       30.18      29.24  
 81 Sanford, Kara             13 Sailfish               30.24      29.30  
 81 Peterson, Claire          14 Tigershark Swim        28.93      29.30  
 83 Ambraz, Lauren            14 Waterloo Swimmin       29.34      29.33  
 84 Bilakhia, Anya            13 Waterloo Swimmin       30.02      29.34  
 85 Oates, Gracie             14 Alamo Area Aquat       29.28      29.35  
 86 Raica, Cheyenne           13 Sailfish               28.92      29.43  
 87 Edwards, Madelyn          13 Sailfish               30.03      29.47  
 88 Kidney, Mikayla           13 Paragon Training       29.99      29.51  
 89 Utama, Abigial            14 Waterloo Swimmin       30.20      29.53  
 90 Dearmond, Mallory         13 Alamo Area Aquat       30.23      29.56  
 91 Boisvert, Karah           14 Aqua Swift Aquat       29.73      29.75  
 92 Longbons, Eden            13 Texas Gold             29.57      29.78  
 93 Stockli, Alice            13 Nitro Swimming         29.62      29.85  
 94 Choung, Chloe             13 Heart of Texas A       30.28      29.88  
 95 Castillo, Lyriq           14 Alamo Area Aquat       29.33      29.90  
 96 Blinchevsky, Netta        13 Waterloo Swimmin       34.13L     29.94  
 96 Garza, Eliana             13 Lost Creek Aquat       29.30      29.94  
 98 Roberts, Katelyn          13 Lost Creek Aquat       29.88      29.99  
 99 Hirsch, Alyson            13 Austin Swim Club       29.01      30.02  
100 Beck, Gabrielle           14 Alamo Area Aquat       29.38      30.10  
101 Tripp, Brynna             13 Sailfish               29.72      30.21  
102 Tracy, Giselle            14 Great Hills Aqua       28.60      30.60  
103 Soto, Xiomara             13 Lone Star Aquati       29.98      30.82  
 -- Li, Jennifer              13 Nitro Swimming         28.82         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perucca, Haley            13 Hays Swim Club         57.59      55.51   20  
                  26.80       55.51 (28.71)                                        
  2 Beach, Leyna              13 Alamo Area Aquat       57.45      56.02   17  
                  26.54       56.02 (29.48)                                        
  3 Nguyen, Adrienne          14 Nitro Swimming         57.30      56.05   16  
                  27.08       56.05 (28.97)                                        
  4 Dinwiddie, Emma           14 Austin Swim Club       57.25      56.44   15  
                  27.17       56.44 (29.27)                                        
  5 Baylor, Madison           14 Longhorn Aquatic       57.16      56.73   14  
                  27.56       56.73 (29.17)                                        
  6 Boyle, Abigail            14 Waterloo Swimmin       57.62      56.80   13  
                  27.06       56.80 (29.74)                                        
  7 Zadel, Elizabeth          13 Streamline Aquat       59.54      56.85   12  
                  27.34       56.85 (29.51)                                        
  8 Mueller, Bethany          14 Hays Swim Club         58.86      57.09   11  
                  27.31       57.09 (29.78)                                        
  9 Nutter, Sophie            13 Lost Creek Aquat       57.59      57.26    9  
                  27.19       57.26 (30.07)                                        
 10 Lampert, Brynn            14 Longhorn Aquatic       57.13      57.74    7  
                  27.46       57.74 (30.28)                                        
 11 Davis, Madeleine          13 Nitro Swimming         58.53      57.89    6  
                  27.62       57.89 (30.27)                                        
 12 Clements, Sydney          14 Capital of Texas       58.87      57.98    5  
                  27.46       57.98 (30.52)                                        
 13 Correa, Catherine         14 San Antonio Wave       58.60      58.02    4  
                  27.95       58.02 (30.07)                                        
 14 Wilkins, Chloe            13 Nitro Swimming       1:00.14      58.17    3  
                  27.66       58.17 (30.51)                                        
 15 Kanary, Karina            13 Hays Swim Club         59.23      58.20    2  
                  27.98       58.20 (30.22)                                        
 16 Frankson, Catherine       13 Winning Waters A       59.08      58.21    1  
                  27.84       58.21 (30.37)                                        
 17 Hewett, Halli             13 Waterloo Swimmin       58.78      58.27  
                  27.23       58.27 (31.04)                                        
 18 Spooner, Morgan           13 Sailfish             1:00.29      58.30  
                  27.73       58.30 (30.57)                                        
 19 Wells, Suzannah           14 Waterloo Swimmin       59.61      58.38  
                  28.02       58.38 (30.36)                                        
 20 Pool, Macy                14 Lone Star Aquati       59.55      58.46  
                  28.56       58.46 (29.90)                                        
 21 Salas Gomez, Xaviera      13 Alamo Area Aquat       57.97      58.49  
                  27.76       58.49 (30.73)                                        
 22 Hegner, Cathryn           14 Alamo Area Aquat       58.61      58.53  
                  28.41       58.53 (30.12)                                        
 23 Kurowski, Kendal          13 Lone Star Aquati       57.73      58.55  
                  27.90       58.55 (30.65)                                        
 24 Estes, Allison            13 Sailfish               58.25      58.57  
                  28.08       58.57 (30.49)                                        
 25 Brehmer, Peyton           14 Aqua Swift Aquat     1:00.22      58.64  
                  28.13       58.64 (30.51)                                        
 26 Jaggers, Phoebe           13 Great Hills Aqua       59.98      58.66  
                  27.95       58.66 (30.71)                                        
 27 Lilly, Caroline           13 Alamo Area Aquat     1:00.15      58.85  
                  28.03       58.85 (30.82)                                        
 28 Grossman, Kaylee          14 Sailfish             1:00.52      58.90  
                  27.70       58.90 (31.20)                                        
 29 Singletary, Helen         13 Nitro Swimming       1:00.36      59.05  
                  28.04       59.05 (31.01)                                        
 30 Bloss, Tyler              14 Waterloo Swimmin     1:00.16      59.11  
                  28.03       59.11 (31.08)                                        
 31 Attaway, Avery            13 Austin Swim Club       59.39      59.21  
                  28.71       59.21 (30.50)                                        
 32 Reaves, Katherine         14 Alamo Area Aquat     1:00.62      59.22  
                  28.06       59.22 (31.16)                                        
 33 Flores, Penelope          14 Streamline Aquat       58.35      59.37  
                  28.04       59.37 (31.33)                                        
 34 Eyre, Gwyneth             14 Victoria Texas A       58.83      59.39  
                  27.87       59.39 (31.52)                                        
 35 Murray, Rebecca           13 Lost Creek Aquat       58.54      59.44  
                  28.32       59.44 (31.12)                                        
 36 Faux, Avery               14 San Antonio Wave     1:00.68      59.46  
                  27.83       59.46 (31.63)                                        
 37 Crisp, Rebecca            14 Streamline Aquat     1:00.20      59.59  
                  28.58       59.59 (31.01)                                        
 38 Stivers, Abigail          14 Lost Creek Aquat     1:00.90      59.62  
                  28.94       59.62 (30.68)                                        
 39 Miller, Abigail           13 San Antonio Wave     1:03.17      59.94  
                  28.99       59.94 (30.95)                                        
 40 Pimm, Allison             14 Sailfish             1:01.39    1:00.00  
                  28.62     1:00.00 (31.38)                                        
 41 Goodson, Anna             13 Heart Of Texas S     1:00.92    1:00.01  
                  28.83     1:00.01 (31.18)                                        
 42 Payton, Lillian           13 Streamline Aquat     1:02.03    1:00.02  
                  28.24     1:00.02 (31.78)                                        
 43 Logsdon, Amber            13 Alamo Area Aquat     1:00.75    1:00.04  
                  28.82     1:00.04 (31.22)                                        
 44 Townley, Dakota           13 Alamo Area Aquat     1:02.09    1:00.17  
                  29.21     1:00.17 (30.96)                                        
 44 Laechelin, Amy            14 Alamo Area Aquat     1:00.98    1:00.17  
                  29.24     1:00.17 (30.93)                                        
 46 Phegley, Victoria         13 Austin Trinity A       59.91    1:00.19  
                  28.54     1:00.19 (31.65)                                        
 47 Boutin, Gala              13 Alamo Area Aquat     1:00.99    1:00.26  
                  28.67     1:00.26 (31.59)                                        
 48 Temple, Anna              13 Austin Swim Club     1:00.27    1:00.30  
                  28.64     1:00.30 (31.66)                                        
 49 Yocum, Lillie             14 Nitro Swimming       1:00.85    1:00.31  
                  28.77     1:00.31 (31.54)                                        
 50 Hewett, Grace             13 Waterloo Swimmin       59.86    1:00.33  
                  28.44     1:00.33 (31.89)                                        
 51 Stogner, Mackenzie        13 Capital of Texas     1:03.10    1:00.36  
                  28.51     1:00.36 (31.85)                                        
 52 O'Brien, Pauline          14 Alamo Area Aquat     1:01.09    1:00.41  
                  29.21     1:00.41 (31.20)                                        
 53 Borick, Sydney            13 Waterloo Swimmin     1:01.55    1:00.43  
                  28.79     1:00.43 (31.64)                                        
 54 Rieder, Kendall           14 Nitro Swimming       1:02.18    1:00.44  
                  29.13     1:00.44 (31.31)                                        
 55 Benardete, Chloe          13 Lost Creek Aquat     1:01.10    1:00.52  
                  28.52     1:00.52 (32.00)                                        
 56 Beller, Mallory           14 Austin Swim Club     1:01.51    1:00.57  
                  28.78     1:00.57 (31.79)                                        
 56 Harris, Arwen             13 Texas Gold           1:01.36    1:00.57  
                  29.01     1:00.57 (31.56)                                        
 58 Li, Irena                 13 Longhorn Aquatic     1:00.02    1:00.58  
                  28.31     1:00.58 (32.27)                                        
 59 Delk, Sarah               13 Heart of Texas A     1:03.97    1:00.64  
                  28.79     1:00.64 (31.85)                                        
 60 Mueller, Riley            14 Hays Swim Club       1:00.56    1:00.78  
                  29.14     1:00.78 (31.64)                                        
 61 Li, Jennifer              13 Nitro Swimming         59.89    1:00.81  
                  28.94     1:00.81 (31.87)                                        
 62 Gonce, Victoria           13 Lost Creek Aquat     1:00.06    1:00.90  
                  29.03     1:00.90 (31.87)                                        
 63 Velagapudi, Anjali        14 Nitro Swimming       1:01.19    1:00.94  
                  28.73     1:00.94 (32.21)                                        
 64 Chambers, Joy             13 Texas Gold           1:00.34    1:01.03  
                  29.51     1:01.03 (31.52)                                        
 65 Moffett, Alexandra        13 Texas Gold           1:01.10    1:01.09  
                  29.91     1:01.09 (31.18)                                        
 66 Correa, Elizabeth         14 San Antonio Wave     1:00.59    1:01.19  
                  29.46     1:01.19 (31.73)                                        
 67 Roberts, Lauren           13 Nitro Swimming       1:02.09    1:01.21  
                  28.87     1:01.21 (32.34)                                        
 68 Palmisano, Mary           14 San Antonio Wave     1:03.55    1:01.36  
                  29.32     1:01.36 (32.04)                                        
 69 Batiz, Francesca          13 Alamo Area Aquat     1:01.26    1:01.45  
                  29.03     1:01.45 (32.42)                                        
 70 Smith, Kate               13 Texas Gold           1:03.52    1:01.53  
                  29.24     1:01.53 (32.29)                                        
 71 Johnson, Alaya            13 Nitro Swimming       1:03.20    1:01.63  
                  29.87     1:01.63 (31.76)                                        
 72 Schneider, Cailyn         13 Austin Swim Club     1:04.01    1:01.68  
                  29.33     1:01.68 (32.35)                                        
 73 Mieskoski, Ava            13 Waterloo Swimmin     1:02.03    1:01.71  
                  29.08     1:01.71 (32.63)                                        
 74 Fowler, Gabrielle         13 Nitro Swimming       1:00.37    1:01.83  
                  29.75     1:01.83 (32.08)                                        
 75 Kelley, Kate              13 Lost Creek Aquat     1:00.26    1:01.93  
                  28.83     1:01.93 (33.10)                                        
 75 Siddapureddy, Neha        14 Nitro Swimming       1:01.85    1:01.93  
                  29.65     1:01.93 (32.28)                                        
 77 Sloan, Gabrielle          14 Aqua Swift Aquat     1:03.96    1:01.94  
                  30.25     1:01.94 (31.69)                                        
 78 Hernandez, Olivia         14 Alamo Area Aquat     1:02.62    1:01.96  
                  29.79     1:01.96 (32.17)                                        
 78 Tetzlaff, Gillian         14 Nitro Swimming       1:01.78    1:01.96  
                  29.39     1:01.96 (32.57)                                        
 80 Zimmerman, Ann            13 Life Time Swim T     1:02.63    1:01.97  
                  29.94     1:01.97 (32.03)                                        
 81 Capitani, Tatum           14 Longhorn Aquatic     1:04.38    1:02.07  
                  29.81     1:02.07 (32.26)                                        
 82 Fosbenner, Emily          13 Paragon Training     1:04.33    1:02.12  
                  29.88     1:02.12 (32.24)                                        
 83 Robinson, Sylvia          14 Alamo Area Aquat     1:04.37    1:02.17  
                  29.87     1:02.17 (32.30)                                        
 83 Eager, Stephanie          14 Alamo Area Aquat     1:03.61    1:02.17  
                  29.58     1:02.17 (32.59)                                        
 85 Webb, Mallory             13 Lost Creek Aquat          NT    1:02.30  
                  29.48     1:02.30 (32.82)                                        
 86 Brehm, Taylor             14 Alamo Area Aquat     1:01.15    1:02.44  
                  29.81     1:02.44 (32.63)                                        
 87 Leese, Antonia            13 Lone Star Aquati     1:02.19    1:02.45  
                  30.57     1:02.45 (31.88)                                        
 88 Mehok, Ashlyn             13 Nitro Swimming       1:03.67    1:02.65  
                  29.90     1:02.65 (32.75)                                        
 89 Ahlgren, Macy             13 Nitro Swimming       1:05.55    1:02.85  
                  29.63     1:02.85 (33.22)                                        
 90 Oates, Gracie             14 Alamo Area Aquat     1:03.89    1:02.94  
                  30.34     1:02.94 (32.60)                                        
 91 Cutbirth, Trinity         13 Ft. Hood Area Do     1:02.31    1:03.01  
                  30.76     1:03.01 (32.25)                                        
 92 Robbins, Hannah           14 Alamo Area Aquat     1:03.99    1:03.10  
                  30.15     1:03.10 (32.95)                                        
 93 Celestine, Jacinda        13 Alamo Area Aquat     1:02.44    1:03.16  
                  30.16     1:03.16 (33.00)                                        
 94 Ramones, Rhiannon         13 Alamo Area Aquat     1:03.89    1:03.17  
                  29.68     1:03.17 (33.49)                                        
 95 Terrones, Natasha         13 San Antonio Wave     1:04.32    1:03.19  
                  30.17     1:03.19 (33.02)                                        
 96 Singh, Aanya              13 Nitro Swimming       1:02.31    1:03.22  
                  30.54     1:03.22 (32.68)                                        
 97 Bourquin, Paige           14 Alamo Area Aquat     1:03.74    1:03.24  
                  30.20     1:03.24 (33.04)                                        
 98 Almanza, Valeska          13 Aquatex Swim Tea     1:02.55    1:03.25  
                  30.53     1:03.25 (32.72)                                        
 99 Peterson, Claire          14 Tigershark Swim      1:02.88    1:03.31  
                  30.41     1:03.31 (32.90)                                        
100 Jimenez, Isabella         14 Alamo Area Aquat     1:01.39    1:03.44  
                  30.29     1:03.44 (33.15)                                        
101 Scott, Deani              14 Aquatex Swim Tea          NT    1:03.52  
                  30.01     1:03.52 (33.51)                                        
102 Richmond, Carolyn         14 Nitro Swimming       1:04.62    1:03.68  
                  30.08     1:03.68 (33.60)                                        
103 Culp, Rian                13 Alamo Area Aquat     1:01.08    1:03.71  
                  30.51     1:03.71 (33.20)                                        
104 Medellin, Mina            14 Una Aqsa             1:05.39    1:03.74  
                  30.01     1:03.74 (33.73)                                        
105 Garza, Eliana             13 Lost Creek Aquat     1:13.61L   1:03.84  
                  30.07     1:03.84 (33.77)                                        
106 Rimel, Madelyn            13 Longhorn Aquatic     1:02.96    1:03.93  
                  31.31     1:03.93 (32.62)                                        
107 Hirsch, Alyson            13 Austin Swim Club     1:02.66    1:04.20  
                  31.15     1:04.20 (33.05)                                        
108 Carvalho, Katherine       13 Nitro Swimming       1:03.54    1:04.32  
                  30.44     1:04.32 (33.88)                                        
109 Kester, Kathryn           14 Westwood Country     1:04.99    1:04.38  
                  31.14     1:04.38 (33.24)                                        
110 Beck, Gabrielle           14 Alamo Area Aquat     1:03.99    1:04.46  
                  30.85     1:04.46 (33.61)                                        
111 Longbons, Eden            13 Texas Gold           1:03.54    1:04.72  
                  30.68     1:04.72 (34.04)                                        
112 Dearmond, Mallory         13 Alamo Area Aquat     1:05.65    1:04.76  
                  30.49     1:04.76 (34.27)                                        
113 Castillo, Lyriq           14 Alamo Area Aquat     1:03.79    1:04.77  
                  30.44     1:04.77 (34.33)                                        
114 Miller, Maria             14 Tigershark Swim      1:05.36    1:04.78  
                  31.36     1:04.78 (33.42)                                        
115 Oyler, Katriel            13 Heart of Texas A     1:05.23    1:04.88  
                  31.28     1:04.88 (33.60)                                        
116 Choung, Chloe             13 Heart of Texas A     1:05.76    1:04.93  
                  30.82     1:04.93 (34.11)                                        
117 Ambraz, Lauren            14 Waterloo Swimmin     1:03.25    1:04.95  
                  30.75     1:04.95 (34.20)                                        
118 Legere, Jocelyn           13 Nitro Swimming       1:04.44    1:05.01  
                  31.48     1:05.01 (33.53)                                        
119 Tobias, Claire            14 Waterloo Swimmin     1:04.74    1:05.06  
                  31.01     1:05.06 (34.05)                                        
120 Anderson, Mackenzie       14 Heart of Texas A     1:05.22    1:05.55  
                  30.56     1:05.55 (34.99)                                        
121 Soto, Xiomara             13 Lone Star Aquati     1:04.48    1:06.13  
                  31.55     1:06.13 (34.58)                                        
122 Horvath, Lily             13 Aquatex Swim Tea     1:05.39    1:06.57  
                  31.49     1:06.57 (35.08)                                        
123 Ralph, Addison            13 Schertz YMCA Swi     1:05.49    1:08.16  
                  32.43     1:08.16 (35.73)                                        
 -- Raica, Cheyenne           13 Sailfish             1:05.07         DQ  
                  43.15                                                            
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyle, Abigail            14 Waterloo Swimmin     2:06.50    2:01.64   20  
                  27.76       58.31 (30.55)     1:30.38 (32.07)     2:01.64 (31.26)
  2 Nutter, Sophie            13 Lost Creek Aquat     2:06.15    2:05.01   17  
                  27.61       58.95 (31.34)     1:32.39 (33.44)     2:05.01 (32.62)
  3 Weatherford, Vanessa      13 Winning Waters A     2:09.59    2:05.15   16  
                  28.28     1:00.18 (31.90)     1:33.13 (32.95)     2:05.15 (32.02)
  4 Nguyen, Adrienne          14 Nitro Swimming       2:08.31    2:05.22   15  
                  28.97     1:00.59 (31.62)     1:33.20 (32.61)     2:05.22 (32.02)
  5 Eyre, Gwyneth             14 Victoria Texas A     2:07.30    2:05.54   14  
                  28.41       59.89 (31.48)     1:32.50 (32.61)     2:05.54 (33.04)
  6 Kanary, Karina            13 Hays Swim Club       2:09.73    2:05.60   13  
                  29.22     1:01.34 (32.12)     1:34.01 (32.67)     2:05.60 (31.59)
  7 Correa, Catherine         14 San Antonio Wave     2:07.73    2:05.73   12  
                  29.21     1:01.47 (32.26)     1:33.65 (32.18)     2:05.73 (32.08)
  8 Perucca, Haley            13 Hays Swim Club       2:07.40    2:06.78   11  
                  28.18     1:00.78 (32.60)     1:34.46 (33.68)     2:06.78 (32.32)
  9 Lampert, Brynn            14 Longhorn Aquatic     2:08.47    2:06.88    9  
                  29.01     1:01.61 (32.60)     1:34.84 (33.23)     2:06.88 (32.04)
 10 Wilkins, Chloe            13 Nitro Swimming       2:12.14    2:06.98    7  
                  30.25     1:02.52 (32.27)     1:35.08 (32.56)     2:06.98 (31.90)
 11 O'Brien, Pauline          14 Alamo Area Aquat     2:10.92    2:07.74    6  
                  28.88     1:01.03 (32.15)     1:34.93 (33.90)     2:07.74 (32.81)
 12 Attaway, Avery            13 Austin Swim Club     2:09.38    2:08.08    5  
                  29.61     1:02.19 (32.58)     1:35.80 (33.61)     2:08.08 (32.28)
 13 Estes, Allison            13 Sailfish             2:10.14    2:08.45    4  
                  29.02     1:01.11 (32.09)     1:35.01 (33.90)     2:08.45 (33.44)
 14 Moffett, Alexandra        13 Texas Gold           2:08.23    2:08.83    3  
                  30.10     1:03.08 (32.98)     1:36.24 (33.16)     2:08.83 (32.59)
 15 Crisp, Rebecca            14 Streamline Aquat     2:10.31    2:08.97    2  
                  28.86     1:01.21 (32.35)     1:35.11 (33.90)     2:08.97 (33.86)
 16 Singletary, Helen         13 Nitro Swimming       2:09.21    2:09.19    1  
                  30.53     1:03.07 (32.54)     1:36.63 (33.56)     2:09.19 (32.56)
 17 Brehmer, Peyton           14 Aqua Swift Aquat     2:11.63    2:09.43  
                  29.92     1:03.50 (33.58)     1:37.00 (33.50)     2:09.43 (32.43)
 18 Clements, Sydney          14 Capital of Texas     2:11.90    2:09.45  
                  29.06     1:02.12 (33.06)     1:35.93 (33.81)     2:09.45 (33.52)
 19 Li, Jennifer              13 Nitro Swimming       2:13.02    2:09.61  
                  29.69     1:02.35 (32.66)     1:36.17 (33.82)     2:09.61 (33.44)
 20 Hewett, Halli             13 Waterloo Swimmin     2:12.62    2:09.71  
                  29.34     1:01.07 (31.73)     1:33.95 (32.88)     2:09.71 (35.76)
 21 Zadel, Elizabeth          13 Streamline Aquat     2:12.68    2:10.32  
                  29.47     1:03.75 (34.28)     1:38.33 (34.58)     2:10.32 (31.99)
 22 Frankson, Catherine       13 Winning Waters A     2:12.76    2:10.36  
                  30.18     1:04.17 (33.99)     1:38.26 (34.09)     2:10.36 (32.10)
 23 Harris, Arwen             13 Texas Gold           2:11.82    2:10.38  
                  30.28     1:03.23 (32.95)     1:37.22 (33.99)     2:10.38 (33.16)
 24 Grossman, Kaylee          14 Sailfish             2:14.03    2:10.56  
                  29.50     1:02.46 (32.96)     1:36.55 (34.09)     2:10.56 (34.01)
 25 Jaggers, Phoebe           13 Great Hills Aqua     2:14.48    2:10.86  
                  28.94     1:02.58 (33.64)     1:36.76 (34.18)     2:10.86 (34.10)
 26 Lilly, Caroline           13 Alamo Area Aquat     2:15.15    2:10.88  
                  29.58     1:02.77 (33.19)     1:37.27 (34.50)     2:10.88 (33.61)
 27 Correa, Elizabeth         14 San Antonio Wave     2:11.02    2:11.23  
                  30.45     1:03.37 (32.92)     1:37.63 (34.26)     2:11.23 (33.60)
 28 Temple, Anna              13 Austin Swim Club     2:13.99    2:11.88  
                  30.11     1:03.57 (33.46)     1:38.20 (34.63)     2:11.88 (33.68)
 29 Salas Gomez, Xaviera      13 Alamo Area Aquat     2:08.04    2:11.93  
                  28.88     1:02.39 (33.51)     1:37.35 (34.96)     2:11.93 (34.58)
 30 Guinan, Emma              14 Alamo Area Aquat     2:09.23    2:12.06  
                  31.43     1:05.48 (34.05)     1:39.33 (33.85)     2:12.06 (32.73)
 31 Kurowski, Kendal          13 Lone Star Aquati     2:10.05    2:12.19  
                  30.05     1:03.16 (33.11)     1:37.69 (34.53)     2:12.19 (34.50)
 32 Logsdon, Amber            13 Alamo Area Aquat     2:11.02    2:12.77  
                  30.30     1:04.24 (33.94)     1:38.47 (34.23)     2:12.77 (34.30)
 33 Delk, Sarah               13 Heart of Texas A     2:17.61    2:12.78  
                  30.86     1:04.79 (33.93)     1:38.78 (33.99)     2:12.78 (34.00)
 34 Chambers, Joy             13 Texas Gold           2:09.50    2:12.79  
                  29.99     1:03.58 (33.59)     1:38.65 (35.07)     2:12.79 (34.14)
 35 Oyler, Katriel            13 Heart of Texas A     2:17.25    2:13.03  
                  31.19     1:04.53 (33.34)     1:38.62 (34.09)     2:13.03 (34.41)
 36 Flores, Penelope          14 Streamline Aquat     2:14.21    2:13.05  
                  30.60     1:05.43 (34.83)     1:39.66 (34.23)     2:13.05 (33.39)
 37 Ahlgren, Macy             13 Nitro Swimming       2:22.01    2:13.50  
                  31.32     1:05.25 (33.93)     1:39.21 (33.96)     2:13.50 (34.29)
 38 Frederick, Arianna        14 Lone Star Aquati     2:06.60    2:13.70  
                  28.49     1:01.44 (32.95)     1:37.84 (36.40)     2:13.70 (35.86)
 39 Spooner, Morgan           13 Sailfish             2:16.86    2:14.14  
                  29.39     1:03.78 (34.39)     1:39.49 (35.71)     2:14.14 (34.65)
 40 Li, Irena                 13 Longhorn Aquatic     2:20.32    2:14.53  
                  30.15     1:03.37 (33.22)     1:38.62 (35.25)     2:14.53 (35.91)
 41 Benardete, Chloe          13 Lost Creek Aquat     2:16.23    2:14.54  
                  28.98     1:02.44 (33.46)     1:38.75 (36.31)     2:14.54 (35.79)
 42 Palmisano, Mary           14 San Antonio Wave     2:17.21    2:14.61  
                  31.39     1:05.99 (34.60)     1:41.31 (35.32)     2:14.61 (33.30)
 43 Pimm, Allison             14 Sailfish             2:16.56    2:14.65  
                  30.68     1:04.51 (33.83)     1:39.72 (35.21)     2:14.65 (34.93)
 44 Stogner, Mackenzie        13 Capital of Texas     2:17.36    2:14.69  
                  30.35     1:04.07 (33.72)     1:39.22 (35.15)     2:14.69 (35.47)
 45 Murray, Rebecca           13 Lost Creek Aquat     2:10.13    2:14.73  
                  29.84     1:03.49 (33.65)     1:39.09 (35.60)     2:14.73 (35.64)
 46 Leese, Antonia            13 Lone Star Aquati     2:17.29    2:15.02  
                  30.22     1:04.51 (34.29)     1:40.19 (35.68)     2:15.02 (34.83)
 47 Culp, Rian                13 Alamo Area Aquat     2:16.44    2:15.29  
                  31.91     1:07.18 (35.27)     1:43.23 (36.05)     2:15.29 (32.06)
 48 Oates, Gracie             14 Alamo Area Aquat     2:18.40    2:15.32  
                                1:06.39 ( )     1:41.60 (35.21)     2:15.32 (33.72)
 49 Hernandez, Olivia         14 Alamo Area Aquat     2:20.20    2:15.34  
                  30.63     1:05.54 (34.91)     1:40.62 (35.08)     2:15.34 (34.72)
 50 Galliver, Grace           14 Lost Creek Aquat     2:19.32    2:15.78  
                  31.40     1:05.82 (34.42)     1:41.33 (35.51)     2:15.78 (34.45)
 51 Singh, Aanya              13 Nitro Swimming       2:17.95    2:16.27  
                  32.36     1:06.70 (34.34)     1:41.19 (34.49)     2:16.27 (35.08)
 52 Hirsch, Alyson            13 Austin Swim Club     2:15.46    2:16.29  
                  31.30     1:05.58 (34.28)     1:40.86 (35.28)     2:16.29 (35.43)
 53 Cates, Paige              14 Austin Trinity A     2:12.73    2:16.39  
                  31.00     1:05.28 (34.28)     1:40.86 (35.58)     2:16.39 (35.53)
 54 Peterson, Claire          14 Tigershark Swim      2:16.14    2:16.41  
                  31.08     1:06.39 (35.31)     1:42.61 (36.22)     2:16.41 (33.80)
 55 Mieskoski, Ava            13 Waterloo Swimmin     2:19.00    2:16.48  
                  31.60     1:06.37 (34.77)     1:42.33 (35.96)     2:16.48 (34.15)
 56 Yocum, Lillie             14 Nitro Swimming       2:08.36    2:16.77  
                  31.52     1:06.19 (34.67)     1:41.54 (35.35)     2:16.77 (35.23)
 57 Rieder, Kendall           14 Nitro Swimming       2:18.46    2:17.41  
                  31.33     1:06.03 (34.70)     1:42.01 (35.98)     2:17.41 (35.40)
 58 Bucher, Nora              13 Austin Swim Club     2:20.59    2:17.82  
                  31.52     1:05.86 (34.34)     1:41.78 (35.92)     2:17.82 (36.04)
 59 Tetzlaff, Gillian         14 Nitro Swimming       2:13.56    2:17.92  
                  30.68     1:05.93 (35.25)     1:41.98 (36.05)     2:17.92 (35.94)
 60 Robbins, Hannah           14 Alamo Area Aquat     2:21.20    2:18.23  
                  32.21     1:07.08 (34.87)     1:42.65 (35.57)     2:18.23 (35.58)
 61 Capitani, Tatum           14 Longhorn Aquatic     2:17.40    2:18.93  
                  30.87     1:06.03 (35.16)     1:42.32 (36.29)     2:18.93 (36.61)
 62 Carvalho, Katherine       13 Nitro Swimming       2:19.81    2:19.27  
                  31.88     1:07.63 (35.75)     1:44.37 (36.74)     2:19.27 (34.90)
 63 Siddapureddy, Neha        14 Nitro Swimming       2:15.18    2:19.33  
                  31.55     1:07.51 (35.96)     1:43.68 (36.17)     2:19.33 (35.65)
 64 Cardon, Ciara             13 Alamo Area Aquat     2:19.94    2:20.56  
                  32.63     1:08.84 (36.21)     1:45.21 (36.37)     2:20.56 (35.35)
 65 Medellin, Mina            14 Una Aqsa             2:21.92    2:21.29  
                  31.19     1:07.36 (36.17)     1:45.04 (37.68)     2:21.29 (36.25)
 66 Castillo, Lyriq           14 Alamo Area Aquat     2:19.83    2:21.61  
                  31.90     1:07.30 (35.40)     1:44.51 (37.21)     2:21.61 (37.10)
 67 Longbons, Eden            13 Texas Gold           2:18.70    2:21.69  
                  32.28     1:08.27 (35.99)     1:45.68 (37.41)     2:21.69 (36.01)
 68 Garza, Eliana             13 Lost Creek Aquat     2:21.39    2:22.86  
                  33.14     1:10.08 (36.94)     1:46.60 (36.52)     2:22.86 (36.26)
 69 Miller, Maria             14 Tigershark Swim      2:41.54L   2:23.38  
                  32.53     1:08.06 (35.53)     1:45.38 (37.32)     2:23.38 (38.00)
 70 Kelley, Kate              13 Lost Creek Aquat     2:14.08    2:23.45  
                  31.28     1:07.45 (36.17)     1:45.38 (37.93)     2:23.45 (38.07)
 71 Terrones, Natasha         13 San Antonio Wave     2:40.46L   2:24.09  
                  32.19     1:08.98 (36.79)     1:47.05 (38.07)     2:24.09 (37.04)
 72 Blinchevsky, Netta        13 Waterloo Swimmin     2:20.72    2:24.77  
                  31.85     1:08.07 (36.22)     1:46.29 (38.22)     2:24.77 (38.48)
 73 Eager, Stephanie          14 Alamo Area Aquat     2:21.23    2:25.51  
                  32.47     1:10.30 (37.83)     1:48.39 (38.09)     2:25.51 (37.12)
 74 Lewis, Jordan             13 Austin Swim Club     2:19.75    2:26.86  
                  32.34     1:10.67 (38.33)     1:49.24 (38.57)     2:26.86 (37.62)
 75 Anderson, Mackenzie       14 Heart of Texas A     2:40.14L   2:30.20  
                  33.38     1:10.52 (37.14)     1:49.50 (38.98)     2:30.20 (40.70)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle 500 split on 1650
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Arwen             13 Texas Gold                NT    5:48.30  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Paige              14 Alamo Area Aquat     5:38.52    5:35.60   20  
                  29.56     1:02.64 (33.08)     1:36.47 (33.83)     2:10.66 (34.19)
        2:45.02 (34.36)     3:19.62 (34.60)     3:53.99 (34.37)     4:28.13 (34.14)
        5:02.36 (34.23)     5:35.60 (33.24)                                        
  2 O'Brien, Pauline          14 Alamo Area Aquat     5:45.49    5:39.25   17  
                  30.16     1:03.70 (33.54)     1:38.35 (34.65)     2:12.53 (34.18)
        2:46.62 (34.09)     3:21.16 (34.54)     3:56.36 (35.20)     4:31.02 (34.66)
        5:05.91 (34.89)     5:39.25 (33.34)                                        
  3 Yocum, Lillie             14 Nitro Swimming       5:39.97    5:42.31   16  
                  31.15     1:05.30 (34.15)     1:40.52 (35.22)     2:15.84 (35.32)
        2:50.56 (34.72)     3:25.45 (34.89)     4:00.55 (35.10)     4:35.44 (34.89)
        5:09.48 (34.04)     5:42.31 (32.83)                                        
  4 Townley, Dakota           13 Alamo Area Aquat     5:44.56    5:43.35   15  
                  31.36     1:06.10 (34.74)     1:41.30 (35.20)     2:16.79 (35.49)
        2:51.78 (34.99)     3:26.41 (34.63)     4:01.47 (35.06)     4:36.10 (34.63)
        5:10.30 (34.20)     5:43.35 (33.05)                                        
  5 Attaway, Avery            13 Austin Swim Club     5:43.88    5:43.59   14  
                  31.17     1:05.98 (34.81)     1:40.99 (35.01)     2:16.23 (35.24)
        2:51.42 (35.19)     3:27.64 (36.22)     4:02.52 (34.88)     4:37.46 (34.94)
        5:11.80 (34.34)     5:43.59 (31.79)                                        
  6 Crisp, Rebecca            14 Streamline Aquat     5:52.11    5:45.50   13  
                  30.40     1:04.04 (33.64)     1:38.33 (34.29)     2:13.28 (34.95)
        2:48.58 (35.30)     3:23.75 (35.17)     3:59.32 (35.57)     4:35.24 (35.92)
        5:11.23 (35.99)     5:45.50 (34.27)                                        
  7 Tetzlaff, Gillian         14 Nitro Swimming       5:51.35    5:50.31   12  
                  30.84     1:05.13 (34.29)     1:40.95 (35.82)     2:17.18 (36.23)
        2:52.98 (35.80)     3:29.18 (36.20)     4:05.23 (36.05)     4:41.92 (36.69)
        5:16.47 (34.55)     5:50.31 (33.84)                                        
  8 Grossman, Kaylee          14 Sailfish             5:51.80    5:52.50   11  
                  30.93     1:05.16 (34.23)     1:40.59 (35.43)     2:16.18 (35.59)
        2:52.16 (35.98)     3:28.23 (36.07)     4:04.57 (36.34)     4:41.05 (36.48)
        5:17.52 (36.47)     5:52.50 (34.98)                                        
  9 Fowler, Gabrielle         13 Nitro Swimming       5:50.12    5:53.04    9  
                  30.84     1:05.82 (34.98)     1:41.65 (35.83)     2:17.80 (36.15)
        2:54.00 (36.20)     3:30.31 (36.31)     4:06.50 (36.19)     4:42.67 (36.17)
        5:18.41 (35.74)     5:53.04 (34.63)                                        
 10 Li, Jennifer              13 Nitro Swimming       5:54.82    5:55.56    7  
                  31.33     1:06.55 (35.22)     1:42.85 (36.30)     2:19.51 (36.66)
        2:55.69 (36.18)     3:31.88 (36.19)     4:08.00 (36.12)     4:44.44 (36.44)
        5:20.28 (35.84)     5:55.56 (35.28)                                        
 11 Goodson, Anna             13 Heart Of Texas S     6:15.66    5:55.61    6  
                  31.72     1:07.39 (35.67)     1:43.97 (36.58)     2:20.77 (36.80)
        2:57.11 (36.34)     3:33.44 (36.33)     4:09.86 (36.42)     4:45.98 (36.12)
        5:21.64 (35.66)     5:55.61 (33.97)                                        
 12 Lilly, Caroline           13 Alamo Area Aquat     6:00.89    5:57.18    5  
                  31.37     1:07.46 (36.09)     1:44.20 (36.74)     2:20.83 (36.63)
        2:57.39 (36.56)     3:33.92 (36.53)     4:10.46 (36.54)     4:47.11 (36.65)
        5:23.11 (36.00)     5:57.18 (34.07)                                        
 13 Gonce, Victoria           13 Lost Creek Aquat     6:02.91    6:00.83    4  
                  30.59     1:05.73 (35.14)     1:42.05 (36.32)     2:18.73 (36.68)
        2:55.50 (36.77)     3:32.86 (37.36)     4:10.45 (37.59)     4:47.66 (37.21)
        5:24.96 (37.30)     6:00.83 (35.87)                                        
 14 Hirsch, Alyson            13 Austin Swim Club     6:07.76    6:00.87    3  
                  32.86     1:09.11 (36.25)     1:45.38 (36.27)     2:22.72 (37.34)
        2:59.04 (36.32)     3:35.89 (36.85)     4:12.07 (36.18)     4:48.05 (35.98)
        5:24.62 (36.57)     6:00.87 (36.25)                                        
 15 Oates, Gracie             14 Alamo Area Aquat     5:39.74L   6:03.45    2  
                  32.31     1:08.08 (35.77)     1:45.51 (37.43)     2:23.26 (37.75)
        3:00.91 (37.65)     3:39.04 (38.13)     4:16.48 (37.44)     4:53.14 (36.66)
        5:29.83 (36.69)     6:03.45 (33.62)                                        
 16 Culp, Rian                13 Alamo Area Aquat     5:59.92    6:03.77    1  
                  33.46     1:10.65 (37.19)     1:48.73 (38.08)     2:26.03 (37.30)
        3:02.83 (36.80)     3:40.15 (37.32)     4:16.54 (36.39)     4:53.88 (37.34)
        5:29.97 (36.09)     6:03.77 (33.80)                                        
 17 Rose, Kathryn             13 Tigershark Swim      5:39.95L   6:03.83  
                  33.52     1:09.54 (36.02)     1:46.35 (36.81)     2:22.85 (36.50)
        2:59.76 (36.91)     3:36.89 (37.13)     4:14.39 (37.50)     4:51.72 (37.33)
        5:28.71 (36.99)     6:03.83 (35.12)                                        
 18 Oyler, Katriel            13 Heart of Texas A     6:04.48    6:03.94  
                  34.83     1:12.75 (37.92)     1:49.87 (37.12)     2:26.59 (36.72)
        3:03.58 (36.99)     3:41.24 (37.66)     4:17.92 (36.68)     4:53.00 (35.08)
        5:28.45 (35.45)     6:03.94 (35.49)                                        
 19 Schneider, Cailyn         13 Austin Swim Club     6:04.30    6:04.30  
                  32.04     1:08.01 (35.97)     1:44.94 (36.93)     2:21.91 (36.97)
        2:58.65 (36.74)     3:35.67 (37.02)     4:12.79 (37.12)     4:50.89 (38.10)
        5:28.54 (37.65)     6:04.30 (35.76)                                        
 20 Mieskoski, Ava            13 Waterloo Swimmin     6:13.82    6:04.43  
                  32.20     1:09.18 (36.98)     1:46.92 (37.74)     2:24.27 (37.35)
        3:01.44 (37.17)     3:38.73 (37.29)     4:16.08 (37.35)     4:53.31 (37.23)
        5:29.20 (35.89)     6:04.43 (35.23)                                        
 21 Delk, Sarah               13 Heart of Texas A     5:56.44    6:05.50  
                  31.02     1:06.60 (35.58)     1:43.93 (37.33)     2:20.82 (36.89)
        2:58.14 (37.32)     3:35.94 (37.80)     4:14.42 (38.48)     4:51.93 (37.51)
        5:29.04 (37.11)     6:05.50 (36.46)                                        
 22 Palmisano, Mary           14 San Antonio Wave     6:08.16    6:07.09  
                  32.50     1:09.06 (36.56)     1:46.60 (37.54)     2:24.45 (37.85)
        3:02.54 (38.09)     3:40.31 (37.77)     4:18.75 (38.44)     4:57.45 (38.70)
        5:33.89 (36.44)     6:07.09 (33.20)                                        
 23 Stockli, Alice            13 Nitro Swimming       6:08.76    6:07.10  
                  31.76     1:07.23 (35.47)     1:43.94 (36.71)     2:21.66 (37.72)
        2:59.34 (37.68)     3:38.60 (39.26)     4:16.68 (38.08)     4:54.85 (38.17)
        5:31.68 (36.83)     6:07.10 (35.42)                                        
 24 Bloss, Tyler              14 Waterloo Swimmin     6:14.23    6:07.20  
                  32.79     1:09.18 (36.39)     1:46.43 (37.25)     2:24.06 (37.63)
        3:01.66 (37.60)     3:39.57 (37.91)     4:17.42 (37.85)     4:55.02 (37.60)
        5:31.92 (36.90)     6:07.20 (35.28)                                        
 25 Longbons, Eden            13 Texas Gold           6:04.49    6:07.29  
                  32.13     1:06.65 (34.52)     1:43.11 (36.46)     2:20.05 (36.94)
        2:57.44 (37.39)     3:34.80 (37.36)     4:12.63 (37.83)     4:51.22 (38.59)
        5:29.71 (38.49)     6:07.29 (37.58)                                        
 26 Miller, Maria             14 Tigershark Swim      6:06.71    6:07.42  
                  32.82     1:09.22 (36.40)     1:46.51 (37.29)     2:24.52 (38.01)
        3:01.95 (37.43)     3:39.78 (37.83)     4:17.42 (37.64)     4:53.97 (36.55)
        5:31.02 (37.05)     6:07.42 (36.40)                                        
 27 Payton, Lillian           13 Streamline Aquat     6:00.48    6:07.96  
                  31.90     1:07.72 (35.82)     1:45.35 (37.63)     2:22.75 (37.40)
        3:00.09 (37.34)     3:38.63 (38.54)     4:15.85 (37.22)     4:53.81 (37.96)
        5:31.88 (38.07)     6:07.96 (36.08)                                        
 28 Capitani, Tatum           14 Longhorn Aquatic     6:13.63    6:09.22  
                  30.92     1:06.70 (35.78)     1:42.92 (36.22)     2:19.11 (36.19)
        2:57.33 (38.22)     3:36.12 (38.79)     4:14.77 (38.65)     4:53.74 (38.97)
        5:32.38 (38.64)     6:09.22 (36.84)                                        
 29 Cardon, Ciara             13 Alamo Area Aquat     6:07.89    6:14.10  
                  33.58     1:11.38 (37.80)     1:49.96 (38.58)     2:28.31 (38.35)
        3:06.30 (37.99)     3:44.23 (37.93)     4:22.20 (37.97)     5:00.10 (37.90)
        5:37.87 (37.77)     6:14.10 (36.23)                                        
 
Girls 13-14 1000 Yard Freestyle 1000 split on 1650
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Arwen             13 Texas Gold                NT   11:59.43  
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Paige              14 Alamo Area Aquat    20:03.66   19:21.59   20  
                  30.34     1:04.61 (34.27)     1:40.17 (35.56)     2:15.97 (35.80)
        2:51.58 (35.61)     3:27.19 (35.61)     4:02.48 (35.29)     4:38.03 (35.55)
        5:14.13 (36.10)     5:49.82 (35.69)     6:25.67 (35.85)     7:00.70 (35.03)
        7:36.51 (35.81)     8:12.21 (35.70)     8:47.97 (35.76)     9:23.26 (35.29)
        9:58.65 (35.39)    10:33.92 (35.27)    11:08.77 (34.85)    11:44.31 (35.54)
       12:19.74 (35.43)    12:55.25 (35.51)    13:30.76 (35.51)    14:06.61 (35.85)
       14:42.17 (35.56)    15:17.80 (35.63)    15:53.22 (35.42)    16:28.72 (35.50)
       17:04.56 (35.84)    17:39.36 (34.80)    18:14.11 (34.75)    18:48.55 (34.44)
       19:21.59 (33.04)
  2 Attaway, Avery            13 Austin Swim Club    20:03.47   19:32.55   17  
                  30.95     1:05.87 (34.92)     1:41.64 (35.77)     2:16.95 (35.31)
        2:53.15 (36.20)     3:28.88 (35.73)     4:04.77 (35.89)     4:40.89 (36.12)
        5:16.70 (35.81)     5:53.06 (36.36)     6:28.80 (35.74)     7:05.11 (36.31)
        7:41.38 (36.27)     8:16.89 (35.51)     8:52.61 (35.72)     9:28.34 (35.73)
       10:04.65 (36.31)    10:40.73 (36.08)    11:16.74 (36.01)    11:52.66 (35.92)
       12:28.34 (35.68)    13:04.02 (35.68)    13:40.12 (36.10)    14:16.68 (36.56)
       14:51.68 (35.00)    15:27.29 (35.61)    16:03.70 (36.41)    16:39.73 (36.03)
       17:15.77 (36.04)    17:51.46 (35.69)    18:26.83 (35.37)    19:01.02 (34.19)
       19:32.55 (31.53)
  3 Harris, Arwen             13 Texas Gold          22:16.04L  20:03.61   16  
                  30.59     1:04.25 (33.66)     1:39.33 (35.08)     2:13.90 (34.57)
        2:49.09 (35.19)     3:24.73 (35.64)     4:00.39 (35.66)     4:36.25 (35.86)
        5:11.78 (35.53)     5:48.30 (36.52)     6:24.62 (36.32)     7:01.12 (36.50)
        7:37.95 (36.83)     8:14.78 (36.83)     8:52.03 (37.25)     9:29.04 (37.01)
       10:06.56 (37.52)    10:44.10 (37.54)    11:21.98 (37.88)    11:59.43 (37.45)
       12:36.25 (36.82)    13:13.47 (37.22)    13:50.63 (37.16)    14:28.21 (37.58)
       15:05.81 (37.60)    15:42.74 (36.93)    16:20.85 (38.11)    16:58.89 (38.04)
       17:36.68 (37.79)    18:14.87 (38.19)    18:52.54 (37.67)    19:29.56 (37.02)
       20:03.61 (34.05)
  4 Lilly, Caroline           13 Alamo Area Aquat    22:02.68L  20:24.58   15  
                  32.01     1:08.01 (36.00)     1:44.94 (36.93)     2:21.62 (36.68)
        2:58.68 (37.06)     3:35.96 (37.28)     4:13.04 (37.08)     4:50.64 (37.60)
        5:28.20 (37.56)     6:05.74 (37.54)     6:43.53 (37.79)     7:21.17 (37.64)
        7:58.93 (37.76)     8:36.29 (37.36)     9:13.64 (37.35)     9:51.19 (37.55)
       10:28.46 (37.27)    11:05.88 (37.42)    11:43.31 (37.43)    12:20.60 (37.29)
       12:58.46 (37.86)    13:35.94 (37.48)    14:13.36 (37.42)    14:51.29 (37.93)
       15:28.77 (37.48)    16:06.53 (37.76)    16:44.33 (37.80)    17:21.79 (37.46)
       17:59.00 (37.21)    18:36.55 (37.55)    19:13.34 (36.79)    19:49.93 (36.59)
       20:24.58 (34.65)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyle, Abigail            14 Waterloo Swimmin     1:05.45    1:03.52   20  
                  31.06     1:03.52 (32.46)                                        
  2 Weatherford, Vanessa      13 Winning Waters A     1:07.37    1:04.06   17  
                  30.97     1:04.06 (33.09)                                        
  3 Kanary, Karina            13 Hays Swim Club       1:06.73    1:04.65   16  
                  31.60     1:04.65 (33.05)                                        
  4 Salas Gomez, Xaviera      13 Alamo Area Aquat     1:05.06    1:04.92   15  
                  31.28     1:04.92 (33.64)                                        
  5 O'Leary, Hannah           13 Aquatex Swim Tea     1:07.73    1:05.04   14  
                  31.79     1:05.04 (33.25)                                        
  6 Tisdale, Haley            13 Nitro Swimming       1:06.88    1:05.12   13  
                  32.35     1:05.12 (32.77)                                        
  7 Wilkins, Chloe            13 Nitro Swimming       1:08.24    1:05.43   12  
                  31.98     1:05.43 (33.45)                                        
  8 Stivers, Abigail          14 Lost Creek Aquat     1:08.74    1:05.83   11  
                  32.61     1:05.83 (33.22)                                        
  9 Correa, Catherine         14 San Antonio Wave     1:05.63    1:05.87    9  
                  32.70     1:05.87 (33.17)                                        
 10 Eyre, Gwyneth             14 Victoria Texas A     1:08.59    1:06.25    7  
                  32.31     1:06.25 (33.94)                                        
 11 Taylor, Michelle          13 Nitro Swimming       1:06.59    1:06.30    6  
                  32.56     1:06.30 (33.74)                                        
 12 Goodson, Anna             13 Heart Of Texas S     1:06.93    1:06.38    5  
                  32.29     1:06.38 (34.09)                                        
 13 Beller, Mallory           14 Austin Swim Club     1:07.36    1:06.53    4  
                  32.44     1:06.53 (34.09)                                        
 14 Almanza, Valeska          13 Aquatex Swim Tea     1:07.03    1:06.62    3  
                  32.69     1:06.62 (33.93)                                        
 15 Clark, Paige              14 Alamo Area Aquat     1:05.44    1:06.68    2  
                  32.32     1:06.68 (34.36)                                        
 16 Gottsman, Eve             13 Austin Swim Club     1:06.72    1:06.73    1  
                  32.64     1:06.73 (34.09)                                        
 17 Bloss, Tyler              14 Waterloo Swimmin     1:07.93    1:06.76  
                  32.76     1:06.76 (34.00)                                        
 18 Mehok, Ashlyn             13 Nitro Swimming       1:07.53    1:06.89  
                  32.64     1:06.89 (34.25)                                        
 19 Galliver, Grace           14 Lost Creek Aquat     1:10.03    1:07.64  
                  33.23     1:07.64 (34.41)                                        
 20 Phegley, Victoria         13 Austin Trinity A     1:06.93    1:07.84  
                  33.13     1:07.84 (34.71)                                        
 21 Jaggers, Phoebe           13 Great Hills Aqua     1:07.45    1:07.87  
                  32.72     1:07.87 (35.15)                                        
 22 Boutin, Gala              13 Alamo Area Aquat     1:10.16    1:07.90  
                  33.31     1:07.90 (34.59)                                        
 23 Wells, Suzannah           14 Waterloo Swimmin     1:09.12    1:08.13  
                  33.03     1:08.13 (35.10)                                        
 24 Velagapudi, Anjali        14 Nitro Swimming       1:08.52    1:08.29  
                  32.55     1:08.29 (35.74)                                        
 25 Frederick, Arianna        14 Lone Star Aquati     1:06.26    1:08.50  
                  33.06     1:08.50 (35.44)                                        
 26 Johnson, Alaya            13 Nitro Swimming       1:11.02    1:08.66  
                  34.12     1:08.66 (34.54)                                        
 27 O'Brien, Pauline          14 Alamo Area Aquat     1:10.41    1:08.94  
                  33.48     1:08.94 (35.46)                                        
 28 Hewett, Grace             13 Waterloo Swimmin     1:07.12    1:09.07  
                  32.80     1:09.07 (36.27)                                        
 29 Guinan, Emma              14 Alamo Area Aquat     1:09.70    1:10.01  
                  34.63     1:10.01 (35.38)                                        
 30 Townley, Dakota           13 Alamo Area Aquat     1:10.08    1:10.07  
                  34.27     1:10.07 (35.80)                                        
 31 Stogner, Mackenzie        13 Capital of Texas     1:09.93    1:10.28  
                  34.15     1:10.28 (36.13)                                        
 32 Li, Jessica               13 Nitro Swimming       1:23.14L   1:10.51  
                  34.88     1:10.51 (35.63)                                        
 33 Leese, Antonia            13 Lone Star Aquati     1:09.86    1:10.57  
                  34.17     1:10.57 (36.40)                                        
 34 Cates, Paige              14 Austin Trinity A     1:08.17    1:10.61  
                  33.95     1:10.61 (36.66)                                        
 35 Schultze, Isabelle        14 Aquatex Swim Tea     1:10.76    1:10.65  
                  34.68     1:10.65 (35.97)                                        
 36 Fowler, Gabrielle         13 Nitro Swimming       1:09.27    1:11.09  
                  34.39     1:11.09 (36.70)                                        
 37 Eager, Stephanie          14 Alamo Area Aquat     1:10.93    1:11.22  
                  35.62     1:11.22 (35.60)                                        
 38 Garza, Eliana             13 Lost Creek Aquat     1:11.45    1:11.35  
                  35.03     1:11.35 (36.32)                                        
 39 Temple, Anna              13 Austin Swim Club     1:10.49    1:11.88  
                  35.20     1:11.88 (36.68)                                        
 40 Weiss, Madison            14 Austin Swim Club     1:10.29    1:11.96  
                  35.68     1:11.96 (36.28)                                        
 41 Borick, Sydney            13 Waterloo Swimmin     1:20.00L   1:12.05  
                  34.90     1:12.05 (37.15)                                        
 42 Correa, Elizabeth         14 San Antonio Wave     1:22.86L   1:12.67  
                  35.72     1:12.67 (36.95)                                        
 43 Peterson, Claire          14 Tigershark Swim      1:23.36L   1:14.91  
                  36.83     1:14.91 (38.08)                                        
 44 Pimm, Allison             14 Sailfish             1:23.04L   1:15.84  
                  37.21     1:15.84 (38.63)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Leary, Hannah           13 Aquatex Swim Tea     2:26.80    2:17.56   20  
                  32.70     1:07.99 (35.29)     1:43.56 (35.57)     2:17.56 (34.00)
  2 Singletary, Helen         13 Nitro Swimming       2:21.60    2:18.07   17  
                  32.38     1:06.91 (34.53)     1:42.28 (35.37)     2:18.07 (35.79)
  3 Weatherford, Vanessa      13 Winning Waters A     2:22.30    2:18.80   16  
                  31.76     1:06.68 (34.92)     1:43.10 (36.42)     2:18.80 (35.70)
  4 Wilkins, Chloe            13 Nitro Swimming       2:23.30    2:19.81   15  
                  33.45     1:08.33 (34.88)     1:44.64 (36.31)     2:19.81 (35.17)
  5 Gottsman, Eve             13 Austin Swim Club     2:22.12    2:20.38   14  
                  33.68     1:09.12 (35.44)     1:45.00 (35.88)     2:20.38 (35.38)
  6 Kanary, Karina            13 Hays Swim Club       2:24.29    2:20.69   13  
                  33.00     1:08.91 (35.91)     1:44.98 (36.07)     2:20.69 (35.71)
  7 Nguyen, Adrienne          14 Nitro Swimming       2:22.50    2:20.76   12  
                  32.89     1:08.95 (36.06)     1:45.90 (36.95)     2:20.76 (34.86)
  8 Goodson, Anna             13 Heart Of Texas S     2:23.57    2:21.84   11  
                  33.38     1:08.92 (35.54)     1:45.95 (37.03)     2:21.84 (35.89)
  9 Stivers, Abigail          14 Lost Creek Aquat     2:25.43    2:22.07    9  
                  34.04     1:10.14 (36.10)     1:46.66 (36.52)     2:22.07 (35.41)
 10 Mueller, Riley            14 Hays Swim Club       2:25.58    2:22.43    7  
                  32.97     1:09.02 (36.05)     1:45.86 (36.84)     2:22.43 (36.57)
 11 Frankson, Catherine       13 Winning Waters A     2:24.37    2:22.68    6  
                  33.64     1:09.49 (35.85)     1:46.59 (37.10)     2:22.68 (36.09)
 12 Taylor, Michelle          13 Nitro Swimming       2:26.02    2:22.74    5  
                  33.84     1:10.18 (36.34)     1:47.01 (36.83)     2:22.74 (35.73)
 13 Laechelin, Amy            14 Alamo Area Aquat     2:29.26    2:22.97    4  
                  34.45     1:10.99 (36.54)     1:47.48 (36.49)     2:22.97 (35.49)
 14 Gonzalez, Gabriela        14 Mc Allen Swim Cl     2:29.56    2:23.05    3  
                  34.27     1:10.19 (35.92)     1:47.12 (36.93)     2:23.05 (35.93)
 15 Baylor, Madison           14 Longhorn Aquatic     2:24.36    2:23.33    2  
                  33.72     1:09.84 (36.12)     1:46.85 (37.01)     2:23.33 (36.48)
 16 Mehok, Ashlyn             13 Nitro Swimming       2:24.22    2:23.41    1  
                  34.52     1:11.42 (36.90)     1:47.83 (36.41)     2:23.41 (35.58)
 17 Jaggers, Phoebe           13 Great Hills Aqua     2:29.04    2:23.46  
                  33.33     1:09.85 (36.52)     1:46.85 (37.00)     2:23.46 (36.61)
 18 Phegley, Victoria         13 Austin Trinity A     2:28.22    2:25.14  
                  33.49     1:10.44 (36.95)     1:47.72 (37.28)     2:25.14 (37.42)
 19 Beller, Mallory           14 Austin Swim Club     2:26.72    2:25.22  
                  34.49     1:11.13 (36.64)     1:48.81 (37.68)     2:25.22 (36.41)
 20 Wells, Suzannah           14 Waterloo Swimmin     2:25.76    2:26.83  
                  34.18     1:10.73 (36.55)     1:48.87 (38.14)     2:26.83 (37.96)
 21 Bloss, Tyler              14 Waterloo Swimmin     2:31.31    2:27.00  
                  35.62     1:12.49 (36.87)     1:50.44 (37.95)     2:27.00 (36.56)
 22 O'Brien, Pauline          14 Alamo Area Aquat     2:29.00    2:27.04  
                  34.94     1:11.79 (36.85)     1:49.50 (37.71)     2:27.04 (37.54)
 23 Leese, Antonia            13 Lone Star Aquati     2:53.80L   2:27.49  
                  34.45     1:11.71 (37.26)     1:50.57 (38.86)     2:27.49 (36.92)
 24 Faux, Avery               14 San Antonio Wave     2:23.05    2:27.67  
                  34.22     1:11.83 (37.61)     1:50.28 (38.45)     2:27.67 (37.39)
 25 Bourquin, Paige           14 Alamo Area Aquat     2:29.13    2:27.78  
                  34.48     1:12.06 (37.58)     1:50.74 (38.68)     2:27.78 (37.04)
 26 Chang, Annabelle          13 Nitro Swimming       2:30.52    2:28.28  
                  34.73     1:12.42 (37.69)     1:51.11 (38.69)     2:28.28 (37.17)
 27 Almanza, Valeska          13 Aquatex Swim Tea     2:26.06    2:28.89  
                  35.08     1:13.47 (38.39)     1:51.83 (38.36)     2:28.89 (37.06)
 28 Stogner, Mackenzie        13 Capital of Texas     2:34.33    2:29.03  
                  34.52     1:12.32 (37.80)     1:51.22 (38.90)     2:29.03 (37.81)
 29 Cates, Paige              14 Austin Trinity A     2:23.59    2:30.45  
                  34.72     1:12.06 (37.34)     1:51.03 (38.97)     2:30.45 (39.42)
 30 Rose, Kathryn             13 Tigershark Swim      2:56.85L   2:30.53  
                  36.31     1:14.05 (37.74)     1:53.10 (39.05)     2:30.53 (37.43)
 31 Mieskoski, Ava            13 Waterloo Swimmin     2:32.00    2:30.67  
                  35.89     1:14.64 (38.75)     1:53.37 (38.73)     2:30.67 (37.30)
 32 Schultze, Isabelle        14 Aquatex Swim Tea     2:30.90    2:30.80  
                  36.38     1:14.33 (37.95)     1:52.81 (38.48)     2:30.80 (37.99)
 33 Peterson, Claire          14 Tigershark Swim      2:31.15    2:31.12  
                  36.28     1:14.49 (38.21)     1:52.98 (38.49)     2:31.12 (38.14)
 34 Logsdon, Amber            13 Alamo Area Aquat     2:30.94    2:31.31  
                  35.23     1:13.01 (37.78)     1:52.20 (39.19)     2:31.31 (39.11)
 35 Culp, Rian                13 Alamo Area Aquat     2:30.49    2:31.68  
                  37.06     1:15.59 (38.53)     1:54.35 (38.76)     2:31.68 (37.33)
 36 Fowler, Gabrielle         13 Nitro Swimming       2:26.35    2:31.70  
                  35.59     1:14.18 (38.59)     1:53.17 (38.99)     2:31.70 (38.53)
 37 Palmisano, Mary           14 San Antonio Wave     2:33.18    2:33.33  
                  36.17     1:15.10 (38.93)     1:54.54 (39.44)     2:33.33 (38.79)
 38 Hernandez, Olivia         14 Alamo Area Aquat     2:58.62L   2:33.49  
                  35.77     1:14.09 (38.32)     1:54.32 (40.23)     2:33.49 (39.17)
 39 Correa, Elizabeth         14 San Antonio Wave     2:29.05    2:33.54  
                  36.18     1:14.93 (38.75)     1:54.48 (39.55)     2:33.54 (39.06)
 40 Garza, Eliana             13 Lost Creek Aquat     2:33.17    2:33.74  
                  36.38     1:15.24 (38.86)     1:54.76 (39.52)     2:33.74 (38.98)
 41 Chore, Angelina           13 Waterloo Swimmin          NT    2:33.94  
                  36.62     1:16.13 (39.51)     1:55.06 (38.93)     2:33.94 (38.88)
 42 Longbons, Eden            13 Texas Gold           2:57.64L   2:35.11  
                  37.27     1:16.77 (39.50)     1:56.70 (39.93)     2:35.11 (38.41)
 43 Dearmond, Mallory         13 Alamo Area Aquat     2:34.83    2:35.19  
                  36.82     1:16.46 (39.64)     1:57.25 (40.79)     2:35.19 (37.94)
 -- Galliver, Grace           14 Lost Creek Aquat     2:28.92         DQ  
                  34.08     1:10.22 (36.14)     1:48.05 (37.83)          DQ (35.82)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dinwiddie, Emma           14 Austin Swim Club     1:15.43    1:13.05   20  
                  34.66     1:13.05 (38.39)                                        
  2 McCafferty, Rachel        14 Alamo Area Aquat     1:15.49    1:13.53   17  
                  34.38     1:13.53 (39.15)                                        
  3 Baker, Kira               14 Nitro Swimming       1:16.84    1:14.27   16  
                  35.29     1:14.27 (38.98)                                        
  4 Lampert, Brynn            14 Longhorn Aquatic     1:15.03    1:14.55   15  
                  35.84     1:14.55 (38.71)                                        
  5 Payton, Lillian           13 Streamline Aquat     1:20.77    1:15.19   14  
                  35.75     1:15.19 (39.44)                                        
  6 O'Leary, Hannah           13 Aquatex Swim Tea     1:18.86    1:15.57   13  
                  35.87     1:15.57 (39.70)                                        
  7 Gottsman, Eve             13 Austin Swim Club     1:15.32    1:15.95   12  
                  35.76     1:15.95 (40.19)                                        
  8 Chang, Annabelle          13 Nitro Swimming       1:17.25    1:16.26   11  
                  35.41     1:16.26 (40.85)                                        
  9 Townley, Dakota           13 Alamo Area Aquat     1:15.51    1:16.35    9  
                  36.66     1:16.35 (39.69)                                        
 10 Horvath, Lily             13 Aquatex Swim Tea     1:15.16    1:16.55    7  
                  36.06     1:16.55 (40.49)                                        
 11 Gonzalez, Gabriela        14 Mc Allen Swim Cl     1:20.05    1:16.57    6  
                  36.27     1:16.57 (40.30)                                        
 12 Brehmer, Peyton           14 Aqua Swift Aquat     1:19.06    1:16.62    5  
                  36.49     1:16.62 (40.13)                                        
 13 Clements, Sydney          14 Capital of Texas     1:18.78    1:17.01    4  
                  36.21     1:17.01 (40.80)                                        
 14 Grossman, Kaylee          14 Sailfish             1:20.37    1:17.27    3  
                  35.94     1:17.27 (41.33)                                        
 15 Beach, Leyna              13 Alamo Area Aquat     1:21.43    1:17.38    2  
                  36.53     1:17.38 (40.85)                                        
 16 Boutin, Gala              13 Alamo Area Aquat     1:17.83    1:18.22    0.5
                  37.24     1:18.22 (40.98)                                        
 16 Faux, Avery               14 San Antonio Wave     1:20.42    1:18.22    0.5
                  36.98     1:18.22 (41.24)                                        
 18 Johnson, Alaya            13 Nitro Swimming       1:16.72    1:18.23  
                  37.42     1:18.23 (40.81)                                        
 19 Miller, Abigail           13 San Antonio Wave     1:21.76    1:18.44  
                  36.77     1:18.44 (41.67)                                        
 20 Chambers, Joy             13 Texas Gold           1:21.50    1:18.64  
                  37.70     1:18.64 (40.94)                                        
 21 Lewis, Jordan             13 Austin Swim Club     1:18.38    1:19.13  
                  36.11     1:19.13 (43.02)                                        
 22 Quirk, Sydney             13 Waterloo Swimmin     1:19.90    1:19.49  
                  37.58     1:19.49 (41.91)                                        
 23 Borick, Sydney            13 Waterloo Swimmin     1:21.75    1:19.52  
                  37.10     1:19.52 (42.42)                                        
 24 Batiz, Francesca          13 Alamo Area Aquat     1:18.37    1:19.53  
                  37.05     1:19.53 (42.48)                                        
 25 Sloan, Gabrielle          14 Aqua Swift Aquat     1:22.39    1:19.80  
                  37.64     1:19.80 (42.16)                                        
 26 Moffett, Alexandra        13 Texas Gold           1:22.14    1:20.15  
                  38.80     1:20.15 (41.35)                                        
 27 Velagapudi, Anjali        14 Nitro Swimming       1:16.81    1:20.28  
                  37.99     1:20.28 (42.29)                                        
 28 Correa, Catherine         14 San Antonio Wave     1:22.02    1:20.37  
                  37.93     1:20.37 (42.44)                                        
 29 Li, Jennifer              13 Nitro Swimming       1:21.19    1:20.48  
                  37.76     1:20.48 (42.72)                                        
 30 Ward, Carissa             13 Hays Swim Club       1:32.33L   1:20.49  
                  38.92     1:20.49 (41.57)                                        
 31 Hegner, Cathryn           14 Alamo Area Aquat     1:21.55    1:20.80  
                  37.63     1:20.80 (43.17)                                        
 32 Siddapureddy, Megha       14 Nitro Swimming       1:17.85    1:20.84  
                  38.88     1:20.84 (41.96)                                        
 33 Weatherford, Vanessa      13 Winning Waters A     1:17.93    1:20.91  
                  37.43     1:20.91 (43.48)                                        
 34 Grot-Lopp, Peyton         14 Austin Swim Club     1:22.37    1:20.92  
                  38.22     1:20.92 (42.70)                                        
 35 Galliver, Grace           14 Lost Creek Aquat     1:21.91    1:20.94  
                  38.46     1:20.94 (42.48)                                        
 36 Carvalho, Katherine       13 Nitro Swimming       1:19.80    1:21.14  
                  37.75     1:21.14 (43.39)                                        
 37 Zimmerman, Ann            13 Life Time Swim T     1:21.12    1:21.17  
                  38.59     1:21.17 (42.58)                                        
 38 Reaves, Katherine         14 Alamo Area Aquat     1:22.33    1:22.03  
                  38.13     1:22.03 (43.90)                                        
 39 Taylor, Michelle          13 Nitro Swimming       1:21.64    1:22.71  
                  38.46     1:22.71 (44.25)                                        
 40 Beck, Gabrielle           14 Alamo Area Aquat     1:34.51L   1:24.05  
                  39.49     1:24.05 (44.56)                                        
 41 Guinan, Emma              14 Alamo Area Aquat     1:20.93    1:24.54  
                  40.82     1:24.54 (43.72)                                        
 -- Legere, Jocelyn           13 Nitro Swimming       1:17.61         DQ  
                  36.94          DQ (39.34)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Leary, Hannah           13 Aquatex Swim Tea     2:45.52    2:39.57   20  
                  36.75     1:17.52 (40.77)     1:57.82 (40.30)     2:39.57 (41.75)
  2 Gottsman, Eve             13 Austin Swim Club     2:44.68    2:42.24   17  
                  37.88     1:17.94 (40.06)     2:00.64 (42.70)     2:42.24 (41.60)
  3 McCafferty, Rachel        14 Alamo Area Aquat     2:45.09    2:42.31   16  
  4 Lewis, Jordan             13 Austin Swim Club     2:51.26    2:42.84   15  
                  36.38                             2:00.68 ( )     2:42.84 (42.16)
  5 Chang, Annabelle          13 Nitro Swimming       3:13.50L   2:43.86   14  
                  36.81     1:17.87 (41.06)     2:01.17 (43.30)     2:43.86 (42.69)
  6 Payton, Lillian           13 Streamline Aquat     2:52.45    2:44.89   13  
                  37.03     1:19.48 (42.45)     2:03.12 (43.64)     2:44.89 (41.77)
  7 Legere, Jocelyn           13 Nitro Swimming       2:47.68    2:45.94   12  
                  38.31     1:20.15 (41.84)     2:03.35 (43.20)     2:45.94 (42.59)
  8 Johnson, Alaya            13 Nitro Swimming       2:44.93    2:46.94   11  
                  39.13     1:20.75 (41.62)     2:03.33 (42.58)     2:46.94 (43.61)
  9 Moffett, Alexandra        13 Texas Gold           2:51.17    2:47.52    9  
                  38.63     1:20.69 (42.06)     2:05.25 (44.56)     2:47.52 (42.27)
 10 Chambers, Joy             13 Texas Gold           2:46.44    2:47.98    7  
                  38.00     1:21.09 (43.09)     2:04.75 (43.66)     2:47.98 (43.23)
 11 Ward, Carissa             13 Hays Swim Club       2:51.29    2:48.23    6  
                  39.47     1:22.50 (43.03)     2:06.03 (43.53)     2:48.23 (42.20)
 12 Schneider, Cailyn         13 Austin Swim Club     2:53.44    2:51.43    5  
                  38.17     1:20.51 (42.34)     2:05.69 (45.18)     2:51.43 (45.74)
 13 Miller, Abigail           13 San Antonio Wave     2:57.90    2:51.98    4  
                  37.42     1:20.95 (43.53)     2:06.78 (45.83)     2:51.98 (45.20)
 14 Tetzlaff, Gillian         14 Nitro Swimming       2:50.18    2:52.37    3  
                  38.02     1:21.81 (43.79)     2:06.91 (45.10)     2:52.37 (45.46)
 15 Grot-Lopp, Peyton         14 Austin Swim Club     2:55.69    2:53.64    2  
                  39.70     1:23.45 (43.75)     2:08.79 (45.34)     2:53.64 (44.85)
 16 Borick, Sydney            13 Waterloo Swimmin     2:56.83    2:53.95    1  
                  38.15     1:22.05 (43.90)     2:09.42 (47.37)     2:53.95 (44.53)
 17 Carvalho, Katherine       13 Nitro Swimming       2:49.36    2:54.01  
                  39.06     1:23.47 (44.41)     2:09.16 (45.69)     2:54.01 (44.85)
 18 Arguello, Mia             13 Paragon Training     2:56.63    2:55.05  
                                                    2:11.13 ( )     2:55.05 (43.92)
 19 Blinchevsky, Netta        13 Waterloo Swimmin     2:52.12    2:55.85  
                  39.42     1:23.32 (43.90)     2:08.81 (45.49)     2:55.85 (47.04)
 20 Batiz, Francesca          13 Alamo Area Aquat     2:56.50    2:58.00  
                  38.89     1:23.39 (44.50)     2:09.87 (46.48)     2:58.00 (48.13)
 21 Perucca, Haley            13 Hays Swim Club       3:23.65L   3:00.59  
                  40.77     1:27.50 (46.73)     2:13.90 (46.40)     3:00.59 (46.69)
 22 Beck, Gabrielle           14 Alamo Area Aquat     3:23.61L   3:02.01  
                  41.14     1:27.69 (46.55)     2:14.85 (47.16)     3:02.01 (47.16)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Madeleine          13 Nitro Swimming       1:04.35    1:03.03   20  
                  29.40     1:03.03 (33.63)                                        
  2 Ward, Carissa             13 Hays Swim Club       1:07.70    1:04.16   17  
                  29.77     1:04.16 (34.39)                                        
  3 Taylor, Michelle          13 Nitro Swimming       1:05.30    1:04.24   16  
                  30.74     1:04.24 (33.50)                                        
  4 Murray, Rebecca           13 Lost Creek Aquat     1:05.39    1:04.33   15  
                  29.59     1:04.33 (34.74)                                        
  5 Correa, Catherine         14 San Antonio Wave     1:04.92    1:04.45   14  
                  30.09     1:04.45 (34.36)                                        
  6 Frankson, Catherine       13 Winning Waters A     1:06.97    1:04.60   13  
                  31.12     1:04.60 (33.48)                                        
  7 Weiss, Madison            14 Austin Swim Club     1:05.18    1:05.01   12  
                  30.65     1:05.01 (34.36)                                        
  8 Weatherford, Vanessa      13 Winning Waters A     1:07.99    1:05.18   11  
                  29.93     1:05.18 (35.25)                                        
  9 Lampert, Brynn            14 Longhorn Aquatic     1:05.94    1:05.81    9  
                  30.06     1:05.81 (35.75)                                        
 10 Salas Gomez, Xaviera      13 Alamo Area Aquat     1:07.63    1:05.93    7  
                  30.40     1:05.93 (35.53)                                        
 11 Estes, Allison            13 Sailfish             1:06.75    1:05.99    6  
 12 Harris, Arwen             13 Texas Gold           1:05.99    1:06.28    5  
                  30.93     1:06.28 (35.35)                                        
 13 Boutin, Gala              13 Alamo Area Aquat     1:09.04    1:06.29    4  
                  30.94     1:06.29 (35.35)                                        
 14 Chang, Annabelle          13 Nitro Swimming       1:06.95    1:06.33    3  
                  30.65     1:06.33 (35.68)                                        
 15 Spooner, Morgan           13 Sailfish             1:09.46    1:06.43    2  
                  30.93     1:06.43 (35.50)                                        
 16 Logsdon, Amber            13 Alamo Area Aquat     1:06.24    1:06.44    1  
                  31.46     1:06.44 (34.98)                                        
 17 Wells, Suzannah           14 Waterloo Swimmin     1:05.01    1:06.62  
 18 Perucca, Haley            13 Hays Swim Club       1:07.32    1:06.63  
                  29.76     1:06.63 (36.87)                                        
 19 Gonce, Victoria           13 Lost Creek Aquat     1:05.98    1:06.92  
                  30.81     1:06.92 (36.11)                                        
 20 Kurowski, Kendal          13 Lone Star Aquati     1:07.90    1:07.11  
                  30.65     1:07.11 (36.46)                                        
 21 Carvalho, Katherine       13 Nitro Swimming       1:10.37    1:07.62  
                  30.89     1:07.62 (36.73)                                        
 22 Phegley, Victoria         13 Austin Trinity A     1:07.25    1:08.00  
                  31.58     1:08.00 (36.42)                                        
 23 Clements, Sydney          14 Capital of Texas     1:07.47    1:08.18  
                  31.39     1:08.18 (36.79)                                        
 24 Almanza, Valeska          13 Aquatex Swim Tea     1:10.97    1:08.21  
                  31.66     1:08.21 (36.55)                                        
 25 Stivers, Abigail          14 Lost Creek Aquat     1:10.13    1:08.72  
                  30.83     1:08.72 (37.89)                                        
 26 Brehmer, Peyton           14 Aqua Swift Aquat     1:10.08    1:08.76  
                  32.46     1:08.76 (36.30)                                        
 27 Cates, Paige              14 Austin Trinity A     1:06.71    1:09.12  
                  31.92     1:09.12 (37.20)                                        
 28 Li, Jessica               13 Nitro Swimming       1:08.97    1:09.26  
                  33.18     1:09.26 (36.08)                                        
 29 Flores, Penelope          14 Streamline Aquat     1:08.36    1:09.29  
                  31.37     1:09.29 (37.92)                                        
 30 Correa, Elizabeth         14 San Antonio Wave     1:07.16    1:09.99  
                  32.50     1:09.99 (37.49)                                        
 31 Townley, Dakota           13 Alamo Area Aquat     1:10.36    1:10.18  
                  31.97     1:10.18 (38.21)                                        
 31 Clark, Paige              14 Alamo Area Aquat     1:10.23    1:10.18  
                  31.38     1:10.18 (38.80)                                        
 33 Siddapureddy, Neha        14 Nitro Swimming       1:09.07    1:11.53  
                  33.16     1:11.53 (38.37)                                        
 34 Castillo, Lyriq           14 Alamo Area Aquat     1:09.34    1:12.90  
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Kira               14 Nitro Swimming       2:31.12    2:16.54   20  
                  29.74     1:03.79 (34.05)     1:40.38 (36.59)     2:16.54 (36.16)
  2 Nutter, Sophie            13 Lost Creek Aquat     2:32.49    2:21.30   17  
                  31.46     1:07.57 (36.11)     1:44.80 (37.23)     2:21.30 (36.50)
  3 Davis, Madeleine          13 Nitro Swimming       2:36.97    2:21.78   16  
                  30.83     1:06.91 (36.08)     1:44.85 (37.94)     2:21.78 (36.93)
  4 Ward, Carissa             13 Hays Swim Club       2:29.62    2:25.19   15  
                  30.06     1:05.51 (35.45)     1:45.15 (39.64)     2:25.19 (40.04)
  5 Harris, Arwen             13 Texas Gold           2:55.64L   2:27.09   14  
                  32.15     1:08.77 (36.62)     1:48.19 (39.42)     2:27.09 (38.90)
  6 Murray, Rebecca           13 Lost Creek Aquat     2:29.67    2:29.30   13  
                  31.73     1:09.12 (37.39)     1:48.80 (39.68)     2:29.30 (40.50)
  7 Cates, Paige              14 Austin Trinity A     2:26.80    2:31.93   12  
                  31.67     1:09.46 (37.79)     1:50.37 (40.91)     2:31.93 (41.56)
  8 Salas Gomez, Xaviera      13 Alamo Area Aquat     2:34.61    2:32.13   11  
                  31.84     1:09.94 (38.10)     1:50.04 (40.10)     2:32.13 (42.09)
  9 Mueller, Bethany          14 Hays Swim Club       2:37.12    2:36.32    9  
                  31.53     1:09.87 (38.34)     1:53.53 (43.66)     2:36.32 (42.79)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dinwiddie, Emma           14 Austin Swim Club     2:24.37    2:19.84   20  
                  31.47     1:06.39 (34.92)     1:48.32 (41.93)     2:19.84 (31.52)
  2 Perucca, Haley            13 Hays Swim Club       2:25.46    2:21.85   17  
                  29.54     1:04.63 (35.09)     1:51.74 (47.11)     2:21.85 (30.11)
  3 Correa, Catherine         14 San Antonio Wave     2:25.34    2:23.08   16  
                  30.40     1:07.29 (36.89)     1:51.75 (44.46)     2:23.08 (31.33)
  4 Boyle, Abigail            14 Waterloo Swimmin     2:24.82    2:23.19   15  
                  29.82     1:04.73 (34.91)     1:50.89 (46.16)     2:23.19 (32.30)
  5 Gonzalez, Gabriela        14 Mc Allen Swim Cl     2:30.52    2:24.24   14  
                  31.05     1:09.09 (38.04)     1:53.13 (44.04)     2:24.24 (31.11)
  6 Crisp, Rebecca            14 Streamline Aquat     2:26.42    2:24.39   13  
                  31.67     1:09.74 (38.07)     1:51.74 (42.00)     2:24.39 (32.65)
  7 Boutin, Gala              13 Alamo Area Aquat     2:23.68    2:24.47   12  
                  30.40     1:07.87 (37.47)     1:51.46 (43.59)     2:24.47 (33.01)
  8 Clark, Paige              14 Alamo Area Aquat     2:26.38    2:24.54   11  
                  30.47     1:06.28 (35.81)     1:50.90 (44.62)     2:24.54 (33.64)
  9 Mueller, Bethany          14 Hays Swim Club       2:25.59    2:24.89    9  
                  31.30     1:07.15 (35.85)     1:51.04 (43.89)     2:24.89 (33.85)
 10 Pool, Macy                14 Lone Star Aquati     2:25.73    2:25.24    7  
                  31.17     1:07.78 (36.61)     1:52.27 (44.49)     2:25.24 (32.97)
 11 Lampert, Brynn            14 Longhorn Aquatic     2:24.08    2:25.73    6  
                  31.82     1:10.06 (38.24)     1:52.42 (42.36)     2:25.73 (33.31)
 12 Townley, Dakota           13 Alamo Area Aquat          NT    2:26.28    5  
                  32.25     1:10.42 (38.17)     1:53.34 (42.92)     2:26.28 (32.94)
 13 Grossman, Kaylee          14 Sailfish             2:33.90    2:26.30    4  
                  30.70     1:08.95 (38.25)     1:52.32 (43.37)     2:26.30 (33.98)
 14 Salas Gomez, Xaviera      13 Alamo Area Aquat     2:24.98    2:26.47    3  
                  31.66                             1:52.08 ( )     2:26.47 (34.39)
 15 Brehmer, Peyton           14 Aqua Swift Aquat     2:33.48    2:26.58    2  
                  31.99     1:10.28 (38.29)     1:53.91 (43.63)     2:26.58 (32.67)
 16 Harris, Arwen             13 Texas Gold           2:27.84    2:26.91    1  
                  31.77     1:10.24 (38.47)     1:53.85 (43.61)     2:26.91 (33.06)
 17 Chambers, Joy             13 Texas Gold           2:32.73    2:26.92  
                  33.13     1:11.96 (38.83)     1:54.49 (42.53)     2:26.92 (32.43)
 18 Estes, Allison            13 Sailfish             2:34.98    2:27.33  
                  31.18     1:08.35 (37.17)     1:55.59 (47.24)     2:27.33 (31.74)
 19 Almanza, Valeska          13 Aquatex Swim Tea     2:28.64    2:27.35  
                  32.19     1:10.42 (38.23)     1:55.74 (45.32)     2:27.35 (31.61)
 20 Yocum, Lillie             14 Nitro Swimming       2:28.29    2:27.50  
                  31.92     1:09.95 (38.03)     1:54.94 (44.99)     2:27.50 (32.56)
 21 Laechelin, Amy            14 Alamo Area Aquat     2:31.71    2:28.00  
                  32.59     1:10.21 (37.62)     1:55.88 (45.67)     2:28.00 (32.12)
 22 Li, Irena                 13 Longhorn Aquatic     2:33.84    2:28.07  
                  32.36     1:09.78 (37.42)     1:52.66 (42.88)     2:28.07 (35.41)
 23 Gottsman, Eve             13 Austin Swim Club     2:26.35    2:28.52  
                  33.84     1:10.15 (36.31)     1:53.38 (43.23)     2:28.52 (35.14)
 24 Eyre, Gwyneth             14 Victoria Texas A     2:30.54    2:28.84  
                  33.11     1:09.89 (36.78)     1:55.05 (45.16)     2:28.84 (33.79)
 25 Mueller, Riley            14 Hays Swim Club       2:30.02    2:29.05  
                  31.70     1:07.81 (36.11)     1:54.15 (46.34)     2:29.05 (34.90)
 26 Clements, Sydney          14 Capital of Texas     2:33.21    2:29.25  
                  31.16     1:09.47 (38.31)     1:54.28 (44.81)     2:29.25 (34.97)
 27 Moffett, Alexandra        13 Texas Gold           2:29.67    2:29.50  
                  34.11     1:13.48 (39.37)     1:57.15 (43.67)     2:29.50 (32.35)
 28 Galliver, Grace           14 Lost Creek Aquat     2:35.16    2:29.65  
                  32.97     1:09.83 (36.86)     1:55.24 (45.41)     2:29.65 (34.41)
 29 Attaway, Avery            13 Austin Swim Club     2:31.01    2:29.78  
                  33.63     1:13.80 (40.17)     1:55.65 (41.85)     2:29.78 (34.13)
 30 O'Brien, Pauline          14 Alamo Area Aquat     2:25.47    2:29.97  
                  34.01     1:11.20 (37.19)     1:56.75 (45.55)     2:29.97 (33.22)
 31 Stivers, Abigail          14 Lost Creek Aquat     2:32.87    2:30.24  
                  31.72     1:09.03 (37.31)     1:56.01 (46.98)     2:30.24 (34.23)
 32 Johnson, Alaya            13 Nitro Swimming       2:32.49    2:30.55  
                  34.31     1:12.98 (38.67)     1:56.08 (43.10)     2:30.55 (34.47)
 33 Murray, Rebecca           13 Lost Creek Aquat     2:31.30    2:30.67  
                  30.74     1:10.93 (40.19)     1:57.26 (46.33)     2:30.67 (33.41)
 34 Goodson, Anna             13 Heart Of Texas S     2:31.92    2:30.89  
                  33.06     1:10.68 (37.62)     1:57.35 (46.67)     2:30.89 (33.54)
 35 Temple, Anna              13 Austin Swim Club     2:33.94    2:30.93  
                  31.99     1:10.11 (38.12)     1:57.53 (47.42)     2:30.93 (33.40)
 36 Correa, Elizabeth         14 San Antonio Wave     2:31.37    2:31.01  
                  32.44     1:11.42 (38.98)     1:57.56 (46.14)     2:31.01 (33.45)
 37 Brehm, Taylor             14 Alamo Area Aquat     2:35.14    2:31.66  
                  33.41     1:11.62 (38.21)     1:56.85 (45.23)     2:31.66 (34.81)
 38 Siddapureddy, Neha        14 Nitro Swimming       2:33.88    2:32.52  
                  32.43     1:11.00 (38.57)     1:57.31 (46.31)     2:32.52 (35.21)
 39 Mieskoski, Ava            13 Waterloo Swimmin     2:34.61    2:32.60  
                  34.11     1:12.17 (38.06)     1:59.37 (47.20)     2:32.60 (33.23)
 40 Zadel, Elizabeth          13 Streamline Aquat     3:02.11L   2:32.64  
                  32.98     1:10.87 (37.89)     1:59.64 (48.77)     2:32.64 (33.00)
 41 Mehok, Ashlyn             13 Nitro Swimming       2:32.51    2:32.80  
                  34.07     1:11.73 (37.66)     1:57.61 (45.88)     2:32.80 (35.19)
 42 Guinan, Emma              14 Alamo Area Aquat     2:28.31    2:33.21  
                  34.63     1:12.90 (38.27)     1:58.40 (45.50)     2:33.21 (34.81)
 43 Logsdon, Amber            13 Alamo Area Aquat     2:36.74    2:33.27  
                  31.06     1:09.66 (38.60)     2:00.44 (50.78)     2:33.27 (32.83)
 44 Miller, Abigail           13 San Antonio Wave     2:35.64    2:33.34  
                  32.27     1:12.87 (40.60)     1:56.98 (44.11)     2:33.34 (36.36)
 45 Cates, Paige              14 Austin Trinity A     2:59.43L   2:33.63  
                  31.44     1:10.72 (39.28)     1:59.21 (48.49)     2:33.63 (34.42)
 46 Hirsch, Alyson            13 Austin Swim Club     2:33.43    2:33.67  
                  35.60     1:17.30 (41.70)     1:58.29 (40.99)     2:33.67 (35.38)
 47 Payton, Lillian           13 Streamline Aquat     2:36.30    2:33.71  
                  30.89     1:10.12 (39.23)     1:58.43 (48.31)     2:33.71 (35.28)
 48 Lilly, Caroline           13 Alamo Area Aquat     2:35.14    2:34.52  
                  33.99     1:13.31 (39.32)     1:59.07 (45.76)     2:34.52 (35.45)
 49 Carvalho, Katherine       13 Nitro Swimming       2:33.87    2:34.65  
                  32.09     1:11.87 (39.78)     1:58.16 (46.29)     2:34.65 (36.49)
 50 Legere, Jocelyn           13 Nitro Swimming       2:34.48    2:35.04  
                  32.76     1:14.61 (41.85)     1:58.47 (43.86)     2:35.04 (36.57)
 51 Palmisano, Mary           14 San Antonio Wave     2:37.84    2:35.16  
                  32.74     1:10.94 (38.20)     2:01.47 (50.53)     2:35.16 (33.69)
 52 Capitani, Tatum           14 Longhorn Aquatic     3:02.02L   2:35.18  
                  34.30     1:14.53 (40.23)     2:01.17 (46.64)     2:35.18 (34.01)
 53 Schneider, Cailyn         13 Austin Swim Club     2:37.69    2:35.41  
                  34.10     1:15.47 (41.37)     2:01.21 (45.74)     2:35.41 (34.20)
 54 Culp, Rian                13 Alamo Area Aquat     2:55.20L   2:35.48  
                  35.74     1:16.72 (40.98)     2:02.64 (45.92)     2:35.48 (32.84)
 55 Spooner, Morgan           13 Sailfish             2:36.96    2:35.55  
                  31.83     1:12.06 (40.23)     2:01.47 (49.41)     2:35.55 (34.08)
 56 Gonce, Victoria           13 Lost Creek Aquat     2:36.09    2:35.79  
                  31.06     1:11.69 (40.63)     2:00.79 (49.10)     2:35.79 (35.00)
 57 Reaves, Katherine         14 Alamo Area Aquat     2:37.49    2:36.41  
                  33.34     1:14.98 (41.64)     2:00.89 (45.91)     2:36.41 (35.52)
 58 Velagapudi, Anjali        14 Nitro Swimming       2:30.73    2:36.82  
                  33.61     1:11.94 (38.33)     1:59.18 (47.24)     2:36.82 (37.64)
 59 Oates, Gracie             14 Alamo Area Aquat     2:38.08    2:37.08  
                  34.19     1:14.18 (39.99)     2:02.58 (48.40)     2:37.08 (34.50)
 60 Zimmerman, Ann            13 Life Time Swim T     2:36.54    2:37.42  
                  35.09     1:16.25 (41.16)     2:03.31 (47.06)     2:37.42 (34.11)
 61 Hernandez, Olivia         14 Alamo Area Aquat     3:01.68L   2:37.45  
                  33.82     1:14.38 (40.56)     2:01.15 (46.77)     2:37.45 (36.30)
 62 Stogner, Mackenzie        13 Capital of Texas     2:36.28    2:38.86  
                  33.59     1:14.90 (41.31)     2:02.89 (47.99)     2:38.86 (35.97)
 63 Castillo, Lyriq           14 Alamo Area Aquat     3:02.56L   2:40.00  
                  33.73     1:14.33 (40.60)     2:02.69 (48.36)     2:40.00 (37.31)
 64 Lilly, Paige              13 Alamo Area Aquat     2:39.13    2:40.19  
                  35.61     1:16.96 (41.35)     2:03.18 (46.22)     2:40.19 (37.01)
 65 Horvath, Lily             13 Aquatex Swim Tea     2:39.08    2:43.89  
                  36.34     1:21.01 (44.67)     2:04.58 (43.57)     2:43.89 (39.31)
 -- Singletary, Helen         13 Nitro Swimming       2:23.05         DQ  
                  32.25     1:07.26 (35.01)     1:47.96 (40.70)          DQ (32.41)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perucca, Haley            13 Hays Swim Club       5:09.22    5:00.59   20  
                  29.08     1:06.24 (37.16)     1:43.26 (37.02)     2:20.81 (37.55)
        3:05.98 (45.17)     3:52.81 (46.83)     4:27.57 (34.76)     5:00.59 (33.02)
  2 Taylor, Michelle          13 Nitro Swimming       5:55.36L   5:05.06   17  
                  31.62     1:07.80 (36.18)     1:46.68 (38.88)     2:24.98 (38.30)
        3:10.58 (45.60)     3:58.07 (47.49)     4:31.28 (33.21)     5:05.06 (33.78)
  3 Townley, Dakota           13 Alamo Area Aquat     5:11.87    5:05.46   16  
                  32.78     1:12.01 (39.23)     1:49.94 (37.93)     2:29.24 (39.30)
        3:13.50 (44.26)     3:58.06 (44.56)     4:32.29 (34.23)     5:05.46 (33.17)
  4 Yocum, Lillie             14 Nitro Swimming       5:08.11    5:05.84   15  
                  32.36     1:12.04 (39.68)     1:50.12 (38.08)     2:28.02 (37.90)
        3:12.46 (44.44)     3:58.55 (46.09)     4:32.80 (34.25)     5:05.84 (33.04)
  5 Guinan, Emma              14 Alamo Area Aquat     5:09.60    5:06.18   14  
                  33.59     1:11.24 (37.65)     1:49.56 (38.32)     2:27.09 (37.53)
        3:12.61 (45.52)     3:58.43 (45.82)     4:33.57 (35.14)     5:06.18 (32.61)
  6 Moffett, Alexandra        13 Texas Gold           5:12.00    5:08.64   13  
                  33.76     1:13.78 (40.02)     1:53.41 (39.63)     2:32.12 (38.71)
        3:16.74 (44.62)     4:01.64 (44.90)     4:35.16 (33.52)     5:08.64 (33.48)
  7 O'Brien, Pauline          14 Alamo Area Aquat     5:10.52    5:08.65   12  
                  33.22     1:14.36 (41.14)     1:52.03 (37.67)     2:29.65 (37.62)
        3:15.44 (45.79)     4:02.14 (46.70)     4:36.19 (34.05)     5:08.65 (32.46)
  8 Brehmer, Peyton           14 Aqua Swift Aquat     5:38.70    5:09.16   11  
                  32.69     1:10.31 (37.62)     1:50.21 (39.90)     2:29.78 (39.57)
        3:14.79 (45.01)     4:00.03 (45.24)     4:35.55 (35.52)     5:09.16 (33.61)
  9 Grossman, Kaylee          14 Sailfish             5:22.89    5:14.21    9  
                  32.26     1:09.81 (37.55)     1:50.12 (40.31)     2:30.64 (40.52)
        3:16.68 (46.04)     4:01.76 (45.08)     4:38.00 (36.24)     5:14.21 (36.21)
 10 Salas Gomez, Xaviera      13 Alamo Area Aquat     5:14.57    5:14.27    7  
                  31.95     1:10.12 (38.17)     1:49.05 (38.93)     2:29.03 (39.98)
        3:14.88 (45.85)     4:00.69 (45.81)     4:37.21 (36.52)     5:14.27 (37.06)
 11 Boyle, Abigail            14 Waterloo Swimmin     5:15.38    5:15.64    6  
                  32.41     1:11.92 (39.51)     1:51.14 (39.22)     2:29.40 (38.26)
        3:17.33 (47.93)     4:06.19 (48.86)     4:41.65 (35.46)     5:15.64 (33.99)
 12 Wells, Suzannah           14 Waterloo Swimmin     5:07.91    5:16.23    5  
                  30.68     1:07.17 (36.49)     1:47.02 (39.85)     2:26.91 (39.89)
        3:16.07 (49.16)     4:04.33 (48.26)     4:40.70 (36.37)     5:16.23 (35.53)
 13 Goodson, Anna             13 Heart Of Texas S     5:38.85    5:18.76    4  
                  33.48     1:14.54 (41.06)     1:53.67 (39.13)     2:32.27 (38.60)
        3:20.13 (47.86)     4:07.51 (47.38)     4:43.98 (36.47)     5:18.76 (34.78)
 14 Logsdon, Amber            13 Alamo Area Aquat     5:22.29    5:19.23    3  
                  32.05     1:08.70 (36.65)     1:48.84 (40.14)     2:29.44 (40.60)
        3:18.67 (49.23)     4:08.58 (49.91)     4:44.15 (35.57)     5:19.23 (35.08)
 15 Hirsch, Alyson            13 Austin Swim Club     5:29.79    5:19.74    2  
                  36.82     1:19.55 (42.73)     2:01.54 (41.99)     2:43.42 (41.88)
        3:24.90 (41.48)     4:07.42 (42.52)     4:44.71 (37.29)     5:19.74 (35.03)
 16 Rose, Kathryn             13 Tigershark Swim      5:37.30    5:27.33    1  
                  35.48     1:17.10 (41.62)     1:57.83 (40.73)     2:39.35 (41.52)
        3:24.75 (45.40)     4:11.88 (47.13)     4:50.94 (39.06)     5:27.33 (36.39)
 17 Palmisano, Mary           14 San Antonio Wave     5:39.12    5:28.69  
                  33.97     1:14.64 (40.67)     1:55.92 (41.28)     2:36.59 (40.67)
        3:28.11 (51.52)     4:18.36 (50.25)     4:55.46 (37.10)     5:28.69 (33.23)
 18 Lilly, Paige              13 Alamo Area Aquat     5:31.71    5:32.25  
                  35.82     1:18.29 (42.47)     2:00.28 (41.99)     2:41.47 (41.19)
        3:28.94 (47.47)     4:16.59 (47.65)     4:54.86 (38.27)     5:32.25 (37.39)
 19 Payton, Lillian           13 Streamline Aquat     5:39.14    5:33.14  
                  33.48     1:15.08 (41.60)     1:56.64 (41.56)     2:38.29 (41.65)
        3:27.42 (49.13)     4:16.96 (49.54)     4:55.86 (38.90)     5:33.14 (37.28)
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming  'A'                               3:53.25    3:55.32   40  
     1) Davis, Madeleine 13             2) Chang, Annabelle 13            
     3) Li, Jennifer 13                 4) Wilkins, Chloe 13              
                  28.04       59.03 (59.03)     1:26.76 (27.73)     1:57.62 (58.59)
        2:26.87 (29.25)   2:58.29 (1:00.67)     3:25.80 (27.51)     3:55.32 (57.03)
  2 Waterloo Swimming  'A'                            3:55.87    3:55.88   34  
     1) Boyle, Abigail 14               2) Borick, Sydney 13              
     3) Bloss, Tyler 14                 4) Wells, Suzannah 14             
                  27.30       57.36 (57.36)     1:25.84 (28.48)   1:57.56 (1:00.20)
        2:26.10 (28.54)   2:58.41 (1:00.85)     3:26.04 (27.63)     3:55.88 (57.47)
  3 Streamline Aquatics  'A'                          4:00.45    3:59.10   32  
     1) Zadel, Elizabeth 13             2) Payton, Lillian 13             
     3) Crisp, Rebecca 14               4) Flores, Penelope 14            
                  27.58       58.00 (58.00)     1:26.28 (28.28)   1:58.49 (1:00.49)
        2:27.13 (28.64)     2:58.48 (59.99)     3:26.66 (28.18)   3:59.10 (1:00.62)
  4 Lost Creek Aquatics  'A'                          4:03.27    3:59.60   30  
     1) Nutter, Sophie 13               2) Murray, Rebecca 13             
     3) Stivers, Abigail 14             4) Garza, Eliana 13               
                  27.68       58.77 (58.77)     1:26.94 (28.17)     1:58.75 (59.98)
        2:26.67 (27.92)     2:58.48 (59.73)     3:26.64 (28.16)   3:59.60 (1:01.12)
  5 Sailfish  'A'                                     4:00.94    4:01.51   28  
     1) Pimm, Allison 14                2) Spooner, Morgan 13             
     3) Grossman, Kaylee 14             4) Estes, Allison 13              
                  29.93   1:02.03 (1:02.03)     1:29.60 (27.57)     2:01.40 (59.37)
        2:30.00 (28.60)   3:02.51 (1:01.11)     3:30.39 (27.88)     4:01.51 (59.00)
  6 San Antonio Wave  'A'                             4:06.68    4:02.84   26  
     1) Correa, Elizabeth 14            2) Miller, Abigail 13             
     3) Terrones, Natasha 13            4) Correa, Catherine 14           
                  29.64   1:00.94 (1:00.94)     1:29.93 (28.99)   2:01.87 (1:00.93)
        2:31.42 (29.55)   3:05.11 (1:03.24)     3:32.39 (27.28)     4:02.84 (57.73)
  7 Nitro Swimming  'B'                               4:00.76    4:05.29   24  
     1) Singletary, Helen 13            2) Yocum, Lillie 14               
     3) Velagapudi, Anjali 14           4) Tetzlaff, Gillian 14           
                  28.24       59.93 (59.93)     1:28.69 (28.76)   2:02.22 (1:02.29)
        2:30.47 (28.25)   3:03.13 (1:00.91)     3:31.74 (28.61)   4:05.29 (1:02.16)
  8 Waterloo Swimming  'B'                            4:06.99    4:09.96   22  
     1) Hewett, Halli 13                2) Ambraz, Lauren 14              
     3) Blinchevsky, Netta 13           4) Mieskoski, Ava 13              
                  27.73       58.39 (58.39)     1:28.77 (30.38)   2:03.15 (1:04.76)
        2:34.01 (30.86)   3:09.02 (1:05.87)     3:37.80 (28.78)   4:09.96 (1:00.94)
  9 Waterloo Swimming  'C'                            4:26.56   x4:18.28  
     1) Hewett, Grace 13                2) Rychlikova, Natalie 13         
     3) Bilakhia, Anya 13               4) Cheng, Flora 14                
                  27.92       59.00 (59.00)     1:30.32 (31.32)   2:05.62 (1:06.62)
        2:36.71 (31.09)   3:11.72 (1:06.10)     3:42.10 (30.38)   4:18.28 (1:06.56)
 10 Sailfish  'B'                                     4:27.39    4:33.08   18  
     1) Edwards, Madelyn 13             2) Tripp, Brynna 13               
     3) Sanford, Kara 13                4) Raica, Cheyenne 13             
                  31.07   1:05.99 (1:05.99)     1:39.03 (33.04)   2:16.03 (1:10.04)
        2:49.51 (33.48)   3:25.88 (1:09.85)     3:56.97 (31.09)   4:33.08 (1:07.20)
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming  'A'                               4:23.18    4:19.51   40  
     1) Baker, Kira 14                  2) Johnson, Alaya 13              
     3) Davis, Madeleine 13             4) Nguyen, Adrienne 14            
                  30.16   1:01.03 (1:01.03)     1:37.02 (35.99)   2:18.07 (1:17.04)
        2:47.79 (29.72)   3:22.94 (1:04.87)     3:50.29 (27.35)     4:19.51 (56.57)
  2 Waterloo Swimming  'A'                            4:28.64    4:29.14   34  
     1) Boyle, Abigail 14               2) Borick, Sydney 13              
     3) Wells, Suzannah 14              4) Bloss, Tyler 14                
                  32.24   1:06.25 (1:06.25)     1:42.28 (36.03)   2:23.42 (1:17.17)
        2:52.96 (29.54)   3:29.99 (1:06.57)     3:57.76 (27.77)     4:29.14 (59.15)
  3 Nitro Swimming  'B'                               4:30.81    4:31.47   32  
     1) Taylor, Michelle 13             2) Legere, Jocelyn 13             
     3) Siddapureddy, Neha 14           4) Chang, Annabelle 13            
                  32.39   1:07.98 (1:07.98)     1:43.14 (35.16)   2:22.87 (1:14.89)
        2:53.81 (30.94)   3:31.94 (1:09.07)     3:59.55 (27.61)     4:31.47 (59.53)
  4 Aquatex Swim Team  'A'                            4:21.24    4:31.80   30  
     1) O'Leary, Hannah 13              2) Horvath, Lily 13               
     3) Almanza, Valeska 13             4) Schultze, Isabelle 14          
                  30.49   1:03.18 (1:03.18)     1:20.12 (16.94)     1:39.42 (36.24)
      2:50.74 (1:11.32)   3:25.84 (1:46.42)     3:57.61 (31.77)   4:31.80 (1:05.96)
  5 San Antonio Wave  'A'                             4:34.77    4:31.86   28  
     1) Faux, Avery 14                  2) Miller, Abigail 13             
     3) Correa, Catherine 14            4) Correa, Elizabeth 14           
                  32.90   1:08.63 (1:08.63)     1:44.72 (36.09)   2:27.61 (1:18.98)
        2:57.58 (29.97)   3:31.02 (1:03.41)     4:00.47 (29.45)   4:31.86 (1:00.84)
  6 Streamline Aquatics  'A'                          3:59.66    4:33.74   26  
     1) Crisp, Rebecca 14               2) Payton, Lillian 13             
     3) Flores, Penelope 14             4) Zadel, Elizabeth 13            
                  33.23   1:10.07 (1:10.07)     1:43.72 (33.65)   2:24.09 (1:14.02)
        2:56.15 (32.06)   3:36.94 (1:12.85)     4:03.52 (26.58)     4:33.74 (56.80)
  7 Sailfish  'A'                                     4:41.34    4:34.64   24  
     1) Spooner, Morgan 13              2) Grossman, Kaylee 14            
     3) Estes, Allison 13               4) Pimm, Allison 14               
                  33.23   1:09.78 (1:09.78)     1:45.20 (35.42)   2:27.14 (1:17.36)
        2:57.60 (30.46)   3:34.85 (1:07.71)     4:03.10 (28.25)     4:34.64 (59.79)
  8 Lost Creek Aquatics  'A'                          4:39.34    4:41.60   22  
     1) Stivers, Abigail 14             2) Nutter, Sophie 13              
     3) Murray, Rebecca 13              4) Gonce, Victoria 13             
                  32.82   1:07.74 (1:07.74)     1:46.83 (39.09)   2:32.93 (1:25.19)
        3:02.49 (29.56)   3:39.34 (1:06.41)     4:08.43 (29.09)   4:41.60 (1:02.26)
  9 Waterloo Swimming  'B'                            4:48.87    4:55.67   18  
     1) Blinchevsky, Netta 13           2) Quirk, Sydney 13               
     3) Tobias, Claire 14               4) Ambraz, Lauren 14              
                  34.56   1:10.75 (1:10.75)     1:47.92 (37.17)   2:30.85 (1:20.10)
        3:06.48 (35.63)   3:54.94 (1:24.09)     4:20.93 (25.99)   4:55.67 (1:00.73)
 10 Sailfish  'B'                                     5:09.44    5:13.25   14  
     1) Sanford, Kara 13                2) Raica, Cheyenne 13             
     3) Edwards, Madelyn 13             4) Tripp, Brynna 13               
                  37.20   1:18.16 (1:18.16)     1:56.71 (38.55)   2:45.73 (1:27.57)
        3:00.66 (14.93)     3:19.26 (33.53)     4:03.55 (44.29)   5:13.25 (1:53.99)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Isabel            16 Victoria Texas A       26.09      25.70   20  
  2 Labardini, Lara           15 Nitro Swimming         26.70      25.91   17  
  3 Criddle, Chaeli           16 Winning Waters A       26.39      26.39   16  
  4 Sansano, Rachel           18 Alamo Area Aquat       26.10      26.48   15  
  5 Perucca, Hannah           15 Hays Swim Club         26.63      26.68   14  
  6 Baliaris, Irene           17 Western Hills At       26.67      26.70   13  
  7 Bahr, Kaylee              15 Alamo Area Aquat       26.92      27.05   11.5
  7 Desanno, Isabel           16 Victoria Texas A       26.86      27.05   11.5
  9 Vujosevic, Kristina       16 Nitro Swimming         27.06      27.30    9  
 10 Porch, Addison            15 Nitro Swimming         26.91      27.32    7  
 11 Grossman, Alexis          15 Nitro Swimming         28.49      27.34    6  
 12 Sears, Alexandra          15 Capital of Texas       28.28      27.54    5  
 13 Hesters, Felicity         15 Nitro Swimming         28.20      27.64    4  
 14 Tobias, Rebecca           17 Longhorn Aquatic       26.80      27.65    2.5
 14 Verastegui, Clarissa      16 Una Aaaa               27.57      27.65    2.5
 16 Navarro Gonzalez, Paola   15 Alamo Area Aquat       27.37      27.75    1  
 17 McKinney, Lindsay         15 Victoria Texas A       28.02      27.76  
 18 Ross, Alexis              17 Lost Creek Aquat       28.26      27.94  
 19 Leal, Abigail             15 Alamo Area Aquat       27.85      28.07  
 20 Christiansen, Sophia      16 San Antonio Wave       26.81      28.19  
 21 Gomez, Gabriela           15 Nitro Swimming         27.82      28.25  
 22 Baldwin, Marlys           18 Schertz YMCA Swi       28.53      28.31  
 22 Flores, Isabel            15 Mc Allen Swim Cl       28.47      28.31  
 24 Schmitt, Megan            15 Lost Creek Aquat       28.75      28.35  
 25 Moskovitz, Amanda         16 Western Hills At       28.51      28.42  
 26 Guerra, Destiny           15 Nitro Swimming         29.01      28.47  
 27 Robinson, Erin            16 Alamo Area Aquat       28.62      28.73  
 27 Phelps, Avalon            15 Mc Allen Swim Cl       28.76      28.73  
 29 Reddy, Pooja              16 Lost Creek Aquat       29.76      28.75  
 30 Shrestha, Mizla           15 San Antonio Wave       28.78      28.83  
 31 Claudio, Ada              15 Una Asc                28.57      28.85  
 32 Garcia, Victoria          15 Alamo Area Aquat       29.63      29.07  
 33 Kent, Charlee             15 Hays Swim Club         28.70      29.09  
 34 Graber, Meimei            16 Western Hills At       28.39      29.46  
 35 Vogel, Gracie             15 Great Hills Aqua       29.00      29.48  
 36 Ross, Olivia              17 Lost Creek Aquat       29.62      29.81  
 37 Moomaw, Lisa              18 Austin Swim Club       29.74      29.96  
 38 Gonce, Alexsandria        16 Lost Creek Aquat       29.26      30.20  
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Labeau, Sophia            15 Alamo Area Aquat       57.44      54.70   20  
                  26.07       54.70 (28.63)                                        
  2 Turner, Isabel            16 Victoria Texas A       57.24      56.24   17  
                  26.79       56.24 (29.45)                                        
  3 Romero, Isabella          15 Longhorn Aquatic       56.81      56.98   16  
                  27.74       56.98 (29.24)                                        
  4 Bose, Ariana              16 Austin Trinity A       57.35      57.66   15  
                  27.09       57.66 (30.57)                                        
  5 Graves, Fiona             15 Aquatex Swim Tea     1:00.33      58.08   14  
                  27.99       58.08 (30.09)                                        
  6 Perucca, Hannah           15 Hays Swim Club         59.48      58.65   13  
                  27.56       58.65 (31.09)                                        
  7 Robles Basalo, Natalia    15 Alamo Area Aquat       59.13      58.76   12  
                  27.93       58.76 (30.83)                                        
  8 Galan, Ana                16 Alamo Area Aquat     1:00.37      58.84   11  
                  28.08       58.84 (30.76)                                        
  9 Porch, Addison            15 Nitro Swimming         59.05      58.93    8  
                  27.99       58.93 (30.94)                                        
  9 Leese, Lauren             18 Lone Star Aquati       58.86      58.93    8  
                  27.94       58.93 (30.99)                                        
 11 Baliaris, Irene           17 Western Hills At     1:00.26      59.04    6  
                  28.45       59.04 (30.59)                                        
 12 Bahr, Kaylee              15 Alamo Area Aquat       57.96      59.14    5  
                  28.36       59.14 (30.78)                                        
 13 Navarro Gonzalez, Paola   15 Alamo Area Aquat       59.82      59.20    4  
                  28.68       59.20 (30.52)                                        
 14 Stokes, Emily             15 Waterloo Swimmin       59.30      59.21    3  
                  28.57       59.21 (30.64)                                        
 15 Sansano, Rachel           18 Alamo Area Aquat       58.82      59.43    2  
                  28.38       59.43 (31.05)                                        
 16 Desanno, Isabel           16 Victoria Texas A       58.34      59.59    1  
                  28.16       59.59 (31.43)                                        
 17 Vujosevic, Kristina       16 Nitro Swimming         59.39      59.62  
                  28.11       59.62 (31.51)                                        
 18 Henderson, Sofia          15 San Antonio Wave       59.06      59.71  
                  28.07       59.71 (31.64)                                        
 18 Lujan-Jaeger, Belicia     15 Alamo Area Aquat     1:03.22      59.71  
                  28.17       59.71 (31.54)                                        
 20 Christiansen, Sophia      16 San Antonio Wave       57.76      59.83  
                  28.48       59.83 (31.35)                                        
 21 Hesters, Felicity         15 Nitro Swimming         58.90      59.84  
                  28.78       59.84 (31.06)                                        
 22 Grossman, Alexis          15 Nitro Swimming         59.68      59.91  
                  29.17       59.91 (30.74)                                        
 23 Faller, Aisha             16 Streamline Aquat     1:02.28    1:00.43  
                  27.92     1:00.43 (32.51)                                        
 24 McKinney, Lindsay         15 Victoria Texas A     1:01.88    1:00.51  
                  28.92     1:00.51 (31.59)                                        
 25 Flores, Isabel            15 Mc Allen Swim Cl     1:01.72    1:00.72  
                  29.79     1:00.72 (30.93)                                        
 26 Russell, Samantha         15 Aqua Swift Aquat     1:01.98    1:00.74  
                  29.25     1:00.74 (31.49)                                        
 27 Claudio, Ada              15 Una Asc              1:01.08    1:01.16  
                  29.93     1:01.16 (31.23)                                        
 28 Stokes, Abigail           17 Waterloo Swimmin     1:01.14    1:01.17  
                  29.51     1:01.17 (31.66)                                        
 29 McGrath, Libby            16 Winning Waters A     1:04.51    1:01.21  
                  28.98     1:01.21 (32.23)                                        
 30 Labardini, Lara           15 Nitro Swimming         57.97    1:01.43  
                  29.02     1:01.43 (32.41)                                        
 31 Yao, Nell                 15 Nitro Swimming       1:01.01    1:01.48  
                  29.15     1:01.48 (32.33)                                        
 32 Verastegui, Clarissa      16 Una Aaaa             1:03.99    1:01.55  
                  29.91     1:01.55 (31.64)                                        
 33 Guerra, Destiny           15 Nitro Swimming       1:01.02    1:01.69  
                  29.43     1:01.69 (32.26)                                        
 34 Schmitt, Megan            15 Lost Creek Aquat     1:03.23    1:02.15  
                  29.39     1:02.15 (32.76)                                        
 35 Rouse, Faith              15 Austin Swim Club     1:02.46    1:02.48  
                  30.54     1:02.48 (31.94)                                        
 36 Shrestha, Mizla           15 San Antonio Wave     1:02.24    1:02.63  
                  30.22     1:02.63 (32.41)                                        
 37 McGrath, Riley            17 Winning Waters A     1:03.72    1:02.65  
                  29.42     1:02.65 (33.23)                                        
 38 Ross, Alexis              17 Lost Creek Aquat     1:02.81    1:02.81  
                  29.36     1:02.81 (33.45)                                        
 39 Garcia, Victoria          15 Alamo Area Aquat     1:03.08    1:02.99  
                  29.81     1:02.99 (33.18)                                        
 40 Correa, Liliana           17 San Antonio Wave       58.96    1:03.12  
                  30.36     1:03.12 (32.76)                                        
 41 Phelps, Avalon            15 Mc Allen Swim Cl     1:04.33    1:03.43  
                  30.34     1:03.43 (33.09)                                        
 42 Reddy, Pooja              16 Lost Creek Aquat     1:02.75    1:03.53  
                  30.33     1:03.53 (33.20)                                        
 43 Robinson, Erin            16 Alamo Area Aquat     1:02.69    1:03.63  
                  29.96     1:03.63 (33.67)                                        
 44 Dibrell, Lundon           16 Hays Swim Club       1:04.55    1:04.11  
                  30.65     1:04.11 (33.46)                                        
 45 Gonce, Alexsandria        16 Lost Creek Aquat     1:04.54    1:04.48  
                  30.94     1:04.48 (33.54)                                        
 46 Kent, Charlee             15 Hays Swim Club       1:03.57    1:04.93  
                  30.83     1:04.93 (34.10)                                        
 47 Cicherski, Victoria       16 Schertz YMCA Swi     1:03.50    1:05.11  
                  30.97     1:05.11 (34.14)                                        
 48 Miller, Lilyanne          16 Hays Swim Club       1:02.61    1:05.12  
                  30.20     1:05.12 (34.92)                                        
 49 Moomaw, Lisa              18 Austin Swim Club     1:04.27    1:05.39  
                  31.56     1:05.39 (33.83)                                        
 -- Tobias, Rebecca           17 Longhorn Aquatic       58.43         DQ  
                  28.37          DQ (30.82)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cochran, Kennedy          15 Sailfish             2:05.16    2:03.22   20  
                  29.13     1:01.18 (32.05)     1:32.58 (31.40)     2:03.22 (30.64)
  2 Tobias, Rebecca           17 Longhorn Aquatic     2:05.24    2:06.89   17  
                  29.07     1:00.96 (31.89)     1:33.89 (32.93)     2:06.89 (33.00)
  3 Graves, Fiona             15 Aquatex Swim Tea     2:09.14    2:07.31   16  
                  29.04     1:01.30 (32.26)     1:34.84 (33.54)     2:07.31 (32.47)
  4 Bahr, Kaylee              15 Alamo Area Aquat     2:05.81    2:07.95   15  
                  29.21     1:01.17 (31.96)     1:34.46 (33.29)     2:07.95 (33.49)
  5 Leese, Lauren             18 Lone Star Aquati     2:07.46    2:08.15   14  
                  29.12     1:01.86 (32.74)     1:35.16 (33.30)     2:08.15 (32.99)
  6 Gomez, Gabriela           15 Nitro Swimming       2:11.41    2:09.90   13  
                  30.11     1:03.14 (33.03)     1:36.81 (33.67)     2:09.90 (33.09)
  7 Labardini, Lara           15 Nitro Swimming       2:10.73    2:10.01   12  
                  30.54     1:03.93 (33.39)     1:37.25 (33.32)     2:10.01 (32.76)
  8 Leal, Abigail             15 Alamo Area Aquat     2:09.84    2:10.66   11  
                  30.30     1:03.28 (32.98)     1:37.33 (34.05)     2:10.66 (33.33)
  9 Grossman, Alexis          15 Nitro Swimming       2:15.59    2:10.83    9  
                  30.29     1:03.65 (33.36)     1:37.91 (34.26)     2:10.83 (32.92)
 10 Pavel, Francesca          15 Waterloo Swimmin     2:09.75    2:11.11    7  
                  30.87     1:04.25 (33.38)     1:38.16 (33.91)     2:11.11 (32.95)
 11 Porch, Addison            15 Nitro Swimming       2:09.52    2:11.23    6  
                  29.59     1:03.16 (33.57)     1:37.22 (34.06)     2:11.23 (34.01)
 12 Baliaris, Irene           17 Western Hills At     2:14.14    2:11.37    5  
                  29.49     1:02.12 (32.63)     1:36.49 (34.37)     2:11.37 (34.88)
 13 Rubio, Zuni-ire           18 Alamo Area Aquat     2:12.83    2:13.22    4  
                  29.95     1:03.59 (33.64)     1:38.92 (35.33)     2:13.22 (34.30)
 14 Moskovitz, Amanda         16 Western Hills At     2:15.91    2:13.83    3  
                  30.16     1:03.44 (33.28)     1:38.57 (35.13)     2:13.83 (35.26)
 15 Rouse, Faith              15 Austin Swim Club     2:12.85    2:14.21    2  
                  32.39     1:06.07 (33.68)     1:40.32 (34.25)     2:14.21 (33.89)
 16 Yao, Nell                 15 Nitro Swimming       2:16.70    2:16.61    1  
                  30.76     1:05.58 (34.82)     1:41.18 (35.60)     2:16.61 (35.43)
 17 Vogel, Gracie             15 Great Hills Aqua     2:13.54    2:16.99  
                  31.14     1:05.64 (34.50)     1:41.48 (35.84)     2:16.99 (35.51)
 18 Claudio, Ada              15 Una Asc              2:11.68    2:17.06  
                  31.16     1:05.95 (34.79)     1:41.80 (35.85)     2:17.06 (35.26)
 19 Verastegui, Clarissa      16 Una Aaaa             2:11.66    2:17.99  
                  30.96     1:05.95 (34.99)     1:42.45 (36.50)     2:17.99 (35.54)
 20 Flores, Isabel            15 Mc Allen Swim Cl     2:19.03    2:18.06  
                  32.75     1:07.92 (35.17)     1:44.97 (37.05)     2:18.06 (33.09)
 21 Garcia, Victoria          15 Alamo Area Aquat     2:17.96    2:18.95  
                  31.08     1:05.00 (33.92)     1:42.35 (37.35)     2:18.95 (36.60)
 22 Lerma, Sofia              15 Unattached           2:18.82    2:19.44  
                  31.54     1:06.81 (35.27)     1:44.19 (37.38)     2:19.44 (35.25)
 23 Moomaw, Lisa              18 Austin Swim Club     2:18.52    2:21.27  
                  33.13     1:09.17 (36.04)     1:45.45 (36.28)     2:21.27 (35.82)
 24 Desanno, Isabel           16 Victoria Texas A     2:09.82    2:21.37  
                  31.35     1:06.68 (35.33)     1:44.47 (37.79)     2:21.37 (36.90)
 25 Robinson, Erin            16 Alamo Area Aquat     2:15.70    2:23.48  
                  30.79     1:07.91 (37.12)     1:45.98 (38.07)     2:23.48 (37.50)
 -- Lozano, Lauren            15 San Antonio Wave     2:16.30        DNF  
                  31.50     1:06.66 (35.16)     1:30.39 (23.73)                    
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moumouris, Evyenia        16 Western Hills At     5:28.02    5:23.05   20  
                  28.62       59.62 (31.00)     1:31.48 (31.86)     2:03.84 (32.36)
        2:36.63 (32.79)     3:09.64 (33.01)     3:42.76 (33.12)     4:16.35 (33.59)
        4:50.47 (34.12)     5:23.05 (32.58)                                        
  2 Graves, Fiona             15 Aquatex Swim Tea     5:35.14    5:34.88   17  
                  29.88     1:03.02 (33.14)     1:36.89 (33.87)     2:10.68 (33.79)
        2:45.09 (34.41)     3:19.00 (33.91)     3:53.44 (34.44)     4:27.63 (34.19)
        5:02.07 (34.44)     5:34.88 (32.81)                                        
  3 Cochran, Kennedy          15 Sailfish             5:45.87    5:36.97   16  
                  29.81     1:03.58 (33.77)     1:38.33 (34.75)     2:12.78 (34.45)
        2:48.08 (35.30)     3:22.92 (34.84)     3:57.32 (34.40)     4:31.75 (34.43)
        5:05.25 (33.50)     5:36.97 (31.72)                                        
  4 Tobias, Rebecca           17 Longhorn Aquatic     5:28.64    5:37.65   15  
                  29.56     1:02.46 (32.90)     1:36.27 (33.81)     2:10.77 (34.50)
        2:45.76 (34.99)     3:20.91 (35.15)     3:55.37 (34.46)     4:30.52 (35.15)
        5:04.86 (34.34)     5:37.65 (32.79)                                        
  5 Robles Basalo, Natalia    15 Alamo Area Aquat     5:44.70    5:47.71   13.5
                  29.79     1:03.30 (33.51)     1:38.29 (34.99)     2:13.67 (35.38)
        2:49.39 (35.72)     3:24.99 (35.60)     4:00.96 (35.97)     4:37.07 (36.11)
        5:12.81 (35.74)     5:47.71 (34.90)                                        
  5 Gomez, Gabriela           15 Nitro Swimming       5:46.50    5:47.71   13.5
                  30.85     1:04.37 (33.52)     1:38.55 (34.18)     2:14.20 (35.65)
        2:49.44 (35.24)     3:25.29 (35.85)     4:01.38 (36.09)     4:37.33 (35.95)
        5:13.47 (36.14)     5:47.71 (34.24)                                        
  7 Sansano, Rachel           18 Alamo Area Aquat     5:37.59    5:49.96   12  
                  29.46     1:03.26 (33.80)     1:37.47 (34.21)     2:12.41 (34.94)
        2:47.95 (35.54)     3:24.12 (36.17)     4:00.64 (36.52)     4:37.94 (37.30)
        5:14.40 (36.46)     5:49.96 (35.56)                                        
  8 Perucca, Hannah           15 Hays Swim Club       5:49.13    5:50.14   11  
                  28.74     1:01.44 (32.70)     1:36.06 (34.62)     2:11.63 (35.57)
        2:47.85 (36.22)     3:24.79 (36.94)     4:01.80 (37.01)     4:39.26 (37.46)
        5:15.53 (36.27)     5:50.14 (34.61)                                        
  9 Pavel, Francesca          15 Waterloo Swimmin     5:48.10    5:50.59    9  
                  30.91     1:05.51 (34.60)     1:40.90 (35.39)     2:16.98 (36.08)
        2:52.40 (35.42)     3:28.27 (35.87)     4:03.79 (35.52)     4:39.90 (36.11)
        5:15.90 (36.00)     5:50.59 (34.69)                                        
 10 McKinney, Lindsay         15 Victoria Texas A     5:59.24    5:52.99    7  
                  31.98     1:07.44 (35.46)     1:42.27 (34.83)     2:17.92 (35.65)
        2:53.81 (35.89)     3:29.44 (35.63)     4:05.24 (35.80)     4:41.75 (36.51)
        5:17.91 (36.16)     5:52.99 (35.08)                                        
 11 Porch, Addison            15 Nitro Swimming       5:49.87    5:54.65    6  
                  31.02     1:05.65 (34.63)     1:41.52 (35.87)     2:18.01 (36.49)
        2:55.07 (37.06)     3:31.02 (35.95)     4:06.72 (35.70)     4:43.03 (36.31)
        5:19.79 (36.76)     5:54.65 (34.86)                                        
 12 Rouse, Faith              15 Austin Swim Club     5:49.62    5:57.20    5  
                  32.18     1:07.47 (35.29)     1:44.17 (36.70)     2:20.95 (36.78)
        2:57.54 (36.59)     3:34.30 (36.76)     4:10.95 (36.65)     4:47.37 (36.42)
        5:23.44 (36.07)     5:57.20 (33.76)                                        
 13 Claudio, Ada              15 Una Asc              5:48.65    5:57.40    4  
                  31.67     1:07.34 (35.67)     1:43.78 (36.44)     2:20.54 (36.76)
        2:57.18 (36.64)     3:33.88 (36.70)     4:10.61 (36.73)     4:47.60 (36.99)
        5:23.79 (36.19)     5:57.40 (33.61)                                        
 14 Hesters, Felicity         15 Nitro Swimming       5:49.66    5:58.34    3  
                  31.78     1:07.75 (35.97)     1:44.29 (36.54)     2:21.25 (36.96)
        2:58.43 (37.18)     3:35.47 (37.04)     4:11.61 (36.14)     4:48.30 (36.69)
        5:23.84 (35.54)     5:58.34 (34.50)                                        
 15 Vogel, Gracie             15 Great Hills Aqua     5:59.95    6:04.42    2  
                  32.29     1:08.35 (36.06)     1:44.80 (36.45)     2:21.65 (36.85)
        2:58.80 (37.15)     3:35.81 (37.01)     4:13.29 (37.48)     4:51.07 (37.78)
        5:28.22 (37.15)     6:04.42 (36.20)                                        
 16 Moomaw, Lisa              18 Austin Swim Club     6:06.75    6:16.26    1  
                  34.39     1:11.20 (36.81)     1:50.27 (39.07)     2:29.49 (39.22)
        3:08.56 (39.07)     3:46.96 (38.40)     4:25.38 (38.42)     5:03.42 (38.04)
        5:40.70 (37.28)     6:16.26 (35.56)                                        
 
Girls 15-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guerra, Destiny           15 Nitro Swimming      19:51.52   20:16.81   20  
                  30.86     1:05.82 (34.96)     1:41.89 (36.07)     2:18.09 (36.20)
        2:54.38 (36.29)     3:31.05 (36.67)     4:08.01 (36.96)     4:44.99 (36.98)
        5:21.89 (36.90)     5:59.21 (37.32)     6:36.07 (36.86)     7:13.41 (37.34)
        7:50.79 (37.38)     8:27.63 (36.84)     9:04.59 (36.96)     9:41.50 (36.91)
       10:19.14 (37.64)    10:56.50 (37.36)    11:33.53 (37.03)    12:10.68 (37.15)
       12:48.20 (37.52)    13:25.49 (37.29)    14:02.90 (37.41)    14:40.25 (37.35)
       15:17.72 (37.47)    15:55.35 (37.63)    16:32.77 (37.42)    17:10.53 (37.76)
       17:48.06 (37.53)    18:25.65 (37.59)    19:03.35 (37.70)    19:40.66 (37.31)
       20:16.81 (36.15)
  2 Robinson, Erin            16 Alamo Area Aquat    20:59.40   20:50.90   17  
                  32.02     1:08.63 (36.61)     1:46.25 (37.62)     2:23.51 (37.26)
        3:01.47 (37.96)     3:39.83 (38.36)     4:18.20 (38.37)     4:56.71 (38.51)
        5:35.63 (38.92)     6:14.63 (39.00)     6:53.45 (38.82)     7:31.89 (38.44)
        8:10.65 (38.76)     8:49.04 (38.39)     9:27.35 (38.31)    10:06.14 (38.79)
       10:44.92 (38.78)    11:23.58 (38.66)    12:02.17 (38.59)    12:41.22 (39.05)
       13:18.72 (37.50)    13:56.85 (38.13)    14:35.52 (38.67)    15:13.23 (37.71)
       15:51.17 (37.94)    16:29.25 (38.08)    17:06.33 (37.08)    17:43.50 (37.17)
       18:21.43 (37.93)    18:59.59 (38.16)    19:36.82 (37.23)    20:13.74 (36.92)
       20:50.90 (37.16)
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Isabel            16 Victoria Texas A     1:05.09    1:04.66   20  
                  31.83     1:04.66 (32.83)                                        
  2 Leese, Lauren             18 Lone Star Aquati     1:06.10    1:05.22   17  
                  31.73     1:05.22 (33.49)                                        
  3 Graber, Meimei            16 Western Hills At          NT    1:06.98   16  
                  31.84     1:06.98 (35.14)                                        
  4 Vujosevic, Kristina       16 Nitro Swimming       1:06.66    1:07.10   15  
                  32.11     1:07.10 (34.99)                                        
  5 Robles Basalo, Natalia    15 Alamo Area Aquat     1:09.37    1:07.85   14  
                  33.04     1:07.85 (34.81)                                        
  6 Sears, Alexandra          15 Capital of Texas     1:06.78    1:09.09   13  
                  33.27     1:09.09 (35.82)                                        
  7 Leal, Abigail             15 Alamo Area Aquat     1:19.81L   1:09.12   12  
                  33.68     1:09.12 (35.44)                                        
  8 Labardini, Lara           15 Nitro Swimming       1:08.81    1:09.93   11  
                  33.46     1:09.93 (36.47)                                        
  9 Schmitt, Megan            15 Lost Creek Aquat     1:09.92    1:11.80    9  
                  34.38     1:11.80 (37.42)                                        
 10 Christiansen, Sophia      16 San Antonio Wave     1:07.69    1:12.85    7  
                  34.55     1:12.85 (38.30)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henderson, Sofia          15 San Antonio Wave     2:21.21    2:19.21   20  
                  32.44     1:06.99 (34.55)     1:42.78 (35.79)     2:19.21 (36.43)
  2 Leese, Lauren             18 Lone Star Aquati     2:22.57    2:20.59   17  
                  32.46     1:07.79 (35.33)     1:44.02 (36.23)     2:20.59 (36.57)
  3 Romero, Isabella          15 Longhorn Aquatic     2:27.04    2:22.10   16  
                  34.64     1:10.71 (36.07)     1:47.74 (37.03)     2:22.10 (34.36)
  4 Tobias, Rebecca           17 Longhorn Aquatic     2:23.83    2:22.29   15  
                  33.35     1:09.38 (36.03)     1:46.05 (36.67)     2:22.29 (36.24)
  5 Sansano, Rachel           18 Alamo Area Aquat     2:21.55    2:22.42   14  
                  32.13     1:08.30 (36.17)     1:45.72 (37.42)     2:22.42 (36.70)
  6 Bose, Ariana              16 Austin Trinity A     2:27.77    2:22.69   13  
                  34.06     1:10.28 (36.22)     1:47.58 (37.30)     2:22.69 (35.11)
  7 McMurry, Sarah            17 Alamo Area Aquat     2:31.57    2:22.93   12  
                  34.78     1:11.10 (36.32)     1:47.84 (36.74)     2:22.93 (35.09)
  8 Perucca, Hannah           15 Hays Swim Club       2:30.16    2:23.52   11  
                  32.96     1:08.79 (35.83)     1:46.70 (37.91)     2:23.52 (36.82)
  9 Graves, Fiona             15 Aquatex Swim Tea     2:26.40    2:24.80    9  
                  33.47     1:10.09 (36.62)     1:47.87 (37.78)     2:24.80 (36.93)
 10 Cochran, Kennedy          15 Sailfish             2:31.95    2:29.94    7  
                  34.50     1:12.37 (37.87)     1:51.50 (39.13)     2:29.94 (38.44)
 11 Correa, Liliana           17 San Antonio Wave     2:24.75    2:31.76    6  
                  35.44     1:13.19 (37.75)     1:52.40 (39.21)     2:31.76 (39.36)
 12 Miller, Lilyanne          16 Hays Swim Club       2:29.57    2:33.78    5  
                  35.81     1:14.66 (38.85)     1:54.32 (39.66)     2:33.78 (39.46)
 13 Christiansen, Sophia      16 San Antonio Wave     2:22.45    2:35.88    4  
                  36.35     1:15.39 (39.04)     1:55.78 (40.39)     2:35.88 (40.10)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGrath, Libby            16 Winning Waters A     1:17.61    1:13.37   20  
                  34.44     1:13.37 (38.93)                                        
  2 Cochran, Kennedy          15 Sailfish             1:17.35    1:13.71   17  
                  34.74     1:13.71 (38.97)                                        
  3 Leese, Lauren             18 Lone Star Aquati     1:14.81    1:16.22   16  
                  35.90     1:16.22 (40.32)                                        
  4 Hesters, Felicity         15 Nitro Swimming       1:15.19    1:16.64   15  
                  36.61     1:16.64 (40.03)                                        
  5 Flores, Isabel            15 Mc Allen Swim Cl     1:16.74    1:17.65   14  
                  37.31     1:17.65 (40.34)                                        
  6 Yao, Nell                 15 Nitro Swimming       1:16.84    1:17.86   13  
                  36.56     1:17.86 (41.30)                                        
  7 Schmitt, Megan            15 Lost Creek Aquat     1:17.25    1:18.41   12  
                  37.00     1:18.41 (41.41)                                        
  8 McGrath, Riley            17 Winning Waters A     1:16.48    1:18.68   11  
                  37.89     1:18.68 (40.79)                                        
  9 Bahr, Kaylee              15 Alamo Area Aquat     1:19.86    1:18.76    9  
                  37.38     1:18.76 (41.38)                                        
 10 Rouse, Faith              15 Austin Swim Club     1:19.77    1:19.97    7  
                  38.36     1:19.97 (41.61)                                        
 11 Robinson, Erin            16 Alamo Area Aquat     1:18.82    1:21.45    6  
                  37.33     1:21.45 (44.12)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grossman, Alexis          15 Nitro Swimming       2:46.11    2:43.28   20  
                                                    2:01.87 ( )     2:43.28 (41.41)
  2 McKinney, Lindsay         15 Victoria Texas A     2:44.19    2:44.69   17  
                  37.27     1:17.02 (39.75)     2:00.03 (43.01)     2:44.69 (44.66)
  3 Guerra, Destiny           15 Nitro Swimming       2:51.76    2:44.98   16  
                  37.71     1:18.86 (41.15)     2:01.74 (42.88)     2:44.98 (43.24)
  4 Schmitt, Megan            15 Lost Creek Aquat     2:45.88    2:46.54   15  
                  38.77     1:21.77 (43.00)     2:04.07 (42.30)     2:46.54 (42.47)
  5 Rouse, Faith              15 Austin Swim Club     2:49.74    2:47.30   14  
                  38.63     1:21.05 (42.42)     2:04.34 (43.29)     2:47.30 (42.96)
  6 Flores, Isabel            15 Mc Allen Swim Cl     2:49.74    2:51.76   13  
                  39.06     1:23.48 (44.42)     2:08.05 (44.57)     2:51.76 (43.71)
  7 Robinson, Erin            16 Alamo Area Aquat     2:51.66    2:59.37   12  
                  38.39     1:23.22 (44.83)     2:11.57 (48.35)     2:59.37 (47.80)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cochran, Kennedy          15 Sailfish             1:04.53    1:02.70   20  
                  29.71     1:02.70 (32.99)                                        
  2 Navarro Gonzalez, Paola   15 Alamo Area Aquat     1:06.13    1:03.51   17  
                  29.96     1:03.51 (33.55)                                        
  3 Desanno, Isabel           16 Victoria Texas A     1:04.58    1:04.33   16  
                  29.79     1:04.33 (34.54)                                        
  4 Reddy, Pooja              16 Lost Creek Aquat     1:04.79    1:04.57   15  
                  30.38     1:04.57 (34.19)                                        
  5 Graves, Fiona             15 Aquatex Swim Tea     1:07.93    1:04.87   14  
                  30.47     1:04.87 (34.40)                                        
  6 Bahr, Kaylee              15 Alamo Area Aquat     1:03.84    1:06.19   13  
                  30.40     1:06.19 (35.79)                                        
  7 Leese, Lauren             18 Lone Star Aquati     1:05.76    1:06.29   12  
                  30.70     1:06.29 (35.59)                                        
  8 Turner, Isabel            16 Victoria Texas A     1:05.95    1:07.24   11  
                  30.60     1:07.24 (36.64)                                        
  9 Rubio, Zuni-ire           18 Alamo Area Aquat     1:06.39    1:07.34    9  
 10 Yao, Nell                 15 Nitro Swimming       1:05.04    1:07.83    7  
                  32.39     1:07.83 (35.44)                                        
 11 Perucca, Hannah           15 Hays Swim Club       1:07.26    1:08.36    6  
                  29.97     1:08.36 (38.39)                                        
 12 Hesters, Felicity         15 Nitro Swimming       1:09.29    1:09.47    5  
                  32.99     1:09.47 (36.48)                                        
 13 Pavel, Francesca          15 Waterloo Swimmin     1:07.16    1:09.50    4  
                  31.70     1:09.50 (37.80)                                        
 14 Vujosevic, Kristina       16 Nitro Swimming       1:08.11    1:09.76    3  
                  31.21     1:09.76 (38.55)                                        
 15 Kent, Charlee             15 Hays Swim Club       1:08.95    1:10.39    2  
 16 Shrestha, Mizla           15 San Antonio Wave     1:08.12    1:10.55    1  
                  32.34     1:10.55 (38.21)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Labeau, Sophia            15 Alamo Area Aquat     2:28.05    2:17.61   20  
                  29.67     1:03.49 (33.82)     1:39.77 (36.28)     2:17.61 (37.84)
  2 Galan, Ana                16 Alamo Area Aquat     2:30.87    2:25.49   17  
                  31.71     1:07.87 (36.16)     1:45.93 (38.06)     2:25.49 (39.56)
  3 Bahr, Kaylee              15 Alamo Area Aquat     2:27.59    2:28.72   16  
                  32.33     1:09.43 (37.10)     1:48.44 (39.01)     2:28.72 (40.28)
  4 Rubio, Zuni-ire           18 Alamo Area Aquat     2:26.71    2:34.49   15  
                  31.96     1:09.27 (37.31)     1:49.81 (40.54)     2:34.49 (44.68)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cochran, Kennedy          15 Sailfish             2:24.54    2:21.74   20  
                  30.61     1:08.53 (37.92)     1:52.59 (44.06)     2:21.74 (29.15)
  2 Bose, Ariana              16 Austin Trinity A     2:25.30    2:22.50   17  
                  29.20     1:06.95 (37.75)     1:51.21 (44.26)     2:22.50 (31.29)
  3 Graves, Fiona             15 Aquatex Swim Tea     2:27.85    2:22.73   16  
                  30.28     1:06.79 (36.51)     1:50.16 (43.37)     2:22.73 (32.57)
  4 Turner, Isabel            16 Victoria Texas A     2:25.14    2:23.14   15  
                  30.88     1:06.36 (35.48)     1:49.84 (43.48)     2:23.14 (33.30)
  5 McKinney, Lindsay         15 Victoria Texas A     2:25.95    2:25.65   14  
                  31.55     1:08.68 (37.13)     1:50.92 (42.24)     2:25.65 (34.73)
  6 Perucca, Hannah           15 Hays Swim Club       2:27.62    2:26.45   13  
                  29.93     1:07.44 (37.51)     1:53.40 (45.96)     2:26.45 (33.05)
  7 Yao, Nell                 15 Nitro Swimming       2:24.10    2:26.81   12  
                  31.54     1:09.09 (37.55)     1:51.48 (42.39)     2:26.81 (35.33)
  8 Galan, Ana                16 Alamo Area Aquat     2:33.18    2:27.41   11  
                  30.97     1:07.96 (36.99)     1:52.41 (44.45)     2:27.41 (35.00)
  9 Baliaris, Irene           17 Western Hills At     2:29.27    2:27.97    9  
                  32.34     1:10.38 (38.04)     1:53.22 (42.84)     2:27.97 (34.75)
 10 Grossman, Alexis          15 Nitro Swimming       2:57.32L   2:28.10    7  
                  33.39     1:13.99 (40.60)     1:54.92 (40.93)     2:28.10 (33.18)
 11 Lujan-Jaeger, Belicia     15 Alamo Area Aquat     2:30.70    2:28.77    5.5
                  31.22     1:08.84 (37.62)     1:53.32 (44.48)     2:28.77 (35.45)
 11 Vujosevic, Kristina       16 Nitro Swimming       2:25.48    2:28.77    5.5
                  31.30     1:09.65 (38.35)     1:53.25 (43.60)     2:28.77 (35.52)
 13 Hesters, Felicity         15 Nitro Swimming       2:30.20    2:28.89    4  
                  32.43     1:13.18 (40.75)     1:55.59 (42.41)     2:28.89 (33.30)
 14 Stokes, Emily             15 Waterloo Swimmin     2:30.91    2:29.99    3  
                  30.76     1:10.74 (39.98)     1:55.98 (45.24)     2:29.99 (34.01)
 15 Schmitt, Megan            15 Lost Creek Aquat     2:32.66    2:31.45    2  
                  33.17     1:13.17 (40.00)     1:56.50 (43.33)     2:31.45 (34.95)
 16 Porch, Addison            15 Nitro Swimming       2:30.01    2:31.97    1  
                  31.44     1:10.00 (38.56)     1:57.32 (47.32)     2:31.97 (34.65)
 17 McGrath, Riley            17 Winning Waters A     2:34.71    2:32.04  
                  33.16     1:12.56 (39.40)     1:57.01 (44.45)     2:32.04 (35.03)
 18 Rouse, Faith              15 Austin Swim Club     2:32.43    2:34.12  
                  34.23     1:15.71 (41.48)     1:59.45 (43.74)     2:34.12 (34.67)
 19 Claudio, Ada              15 Una Asc              2:31.99    2:34.95  
                  34.26     1:15.54 (41.28)     2:01.32 (45.78)     2:34.95 (33.63)
 20 Ross, Alexis              17 Lost Creek Aquat     2:58.54L   2:34.96  
                  32.30     1:12.28 (39.98)     1:59.59 (47.31)     2:34.96 (35.37)
 21 Guerra, Destiny           15 Nitro Swimming       2:27.65    2:35.17  
                  32.46     1:12.58 (40.12)     1:56.91 (44.33)     2:35.17 (38.26)
 22 Garcia, Victoria          15 Alamo Area Aquat     2:59.30L   2:36.11  
                  32.39     1:12.32 (39.93)     1:59.94 (47.62)     2:36.11 (36.17)
 23 Christiansen, Sophia      16 San Antonio Wave     2:31.34    2:37.41  
                  31.05     1:09.85 (38.80)     2:03.00 (53.15)     2:37.41 (34.41)
 24 Flores, Isabel            15 Mc Allen Swim Cl     2:35.44    2:38.69  
                  36.22     1:19.72 (43.50)     2:02.68 (42.96)     2:38.69 (36.01)
 25 Robinson, Erin            16 Alamo Area Aquat     2:31.47    2:40.66  
                  34.98     1:17.17 (42.19)     2:05.23 (48.06)     2:40.66 (35.43)
 26 Miller, Lilyanne          16 Hays Swim Club       2:35.16    2:43.28  
                  34.65     1:15.81 (41.16)     2:04.94 (49.13)     2:43.28 (38.34)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Fiona             15 Aquatex Swim Tea     5:06.84    5:00.78   20  
                  30.83     1:06.23 (35.40)     1:44.12 (37.89)     2:21.85 (37.73)
        3:07.43 (45.58)     3:52.85 (45.42)     4:27.41 (34.56)     5:00.78 (33.37)
  2 Cochran, Kennedy          15 Sailfish             5:13.69    5:08.27   17  
                  31.29     1:09.36 (38.07)     1:47.22 (37.86)     2:26.27 (39.05)
        3:11.04 (44.77)     3:56.31 (45.27)     4:32.39 (36.08)     5:08.27 (35.88)
  3 Garcia, Victoria          15 Alamo Area Aquat     5:31.51    5:28.81   16  
                  32.58     1:11.09 (38.51)     1:52.43 (41.34)     2:33.30 (40.87)
        3:21.31 (48.01)     4:11.57 (50.26)     4:50.83 (39.26)     5:28.81 (37.98)
  4 Claudio, Ada              15 Una Asc              5:26.52    5:35.84   15  
                  35.18     1:17.78 (42.60)     2:00.59 (42.81)     2:43.29 (42.70)
        3:31.90 (48.61)     4:20.97 (49.07)     4:59.06 (38.09)     5:35.84 (36.78)
 
Girls 15-18 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming  'A'                               3:55.31    3:59.65   40  
     1) Hesters, Felicity 15            2) Porch, Addison 15              
     3) Vujosevic, Kristina 16          4) Labardini, Lara 15             
                  29.20   1:00.89 (1:00.89)     1:28.97 (28.08)   2:01.09 (1:00.20)
        2:28.64 (27.55)     3:00.80 (59.71)     3:28.21 (27.41)     3:59.65 (58.85)
  2 Nitro Swimming  'B'                               4:01.84    4:04.26   34  
     1) Gomez, Gabriela 15              2) Yao, Nell 15                   
     3) Guerra, Destiny 15              4) Grossman, Alexis 15            
                  29.24       59.90 (59.90)     1:14.55 (14.65)   2:04.89 (1:04.99)
        2:31.62 (26.73)   3:04.97 (1:00.08)     3:33.39 (28.42)     4:04.26 (59.29)
  3 Western Hills Athletic Club  'A'                  3:48.33    4:10.04   32  
     1) Silva, Marissa 15               2) McWhorter, Saylor 15           
     3) Baliaris, Irene 17              4) Moumouris, Evyenia 16          
                  29.86   1:02.38 (1:02.38)     1:30.67 (28.29)     2:02.16 (59.78)
        2:29.85 (27.69)     2:58.56 (56.40)     3:30.42 (31.86)   4:10.04 (1:11.48)
  4 Lost Creek Aquatics  'A'                          4:13.33    4:16.68   30  
     1) Ross, Alexis 17                 2) Gonce, Alexsandria 16          
     3) Schmitt, Megan 15               4) Reddy, Pooja 16                
                  28.49   1:00.53 (1:00.53)     1:30.73 (30.20)   2:05.06 (1:04.53)
        2:19.99 (14.93)   3:11.86 (1:06.80)     3:42.07 (30.21)   4:16.68 (1:04.82)
 
Girls 15-18 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Wave  'A'                             4:25.42    4:43.00   40  
     1) Christiansen, Sophia 16         2) Henderson, Sofia 15            
     3) Shrestha, Mizla 15              4) Correa, Liliana 17             
                  36.01   1:14.07 (1:14.07)     1:50.03 (35.96)   2:31.65 (1:17.58)
        3:03.13 (31.48)   3:40.07 (1:08.42)     4:10.24 (30.17)   4:43.00 (1:02.93)
  2 Hays Swim Club  'A'                               4:36.99    4:47.50   34  
     1) Miller, Lilyanne 16             2) Perucca, Hannah 15             
     3) Kent, Charlee 15                4) Dibrell, Lundon 16             
                  35.57   1:12.98 (1:12.98)     1:50.59 (37.61)   2:46.45 (1:33.47)
        3:06.24 (19.79)     3:43.94 (57.49)     4:14.32 (30.38)   4:47.50 (1:03.56)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saltsman, Parker          10 Nitro Swimming         31.00      29.02   20  
  2 Gomez, Miguel              9 Nitro Swimming         31.65      30.47   17  
  3 Henson, Roger              9 Texas Gold             31.13      30.95   16  
  4 Ackerman, James           10 Waterloo Swimmin       32.25      31.03   15  
  5 Sewell, Shepherd          10 Austin Swim Club       32.28      31.39   14  
  6 Huber, Landon             10 Waterloo Swimmin       33.24      31.51   13  
  7 Selvakumar, Rhithvik      10 Nitro Swimming         31.65      31.54   12  
  8 Morales, Matthew          10 Lone Star Aquati       33.84      31.66   11  
  9 Garcia, Emilio            10 Alamo Area Aquat       32.91      31.70    9  
 10 Rusk, Julian              10 Waterloo Swimmin       31.96      31.74    7  
 11 Albaugh, Rylan            10 Nitro Swimming         31.79      31.75    6  
 12 Culli, Cayden             10 Alamo Area Aquat       32.37      31.76    5  
 13 Wells, Camden              9 Capital of Texas       31.63      31.78    4  
 14 Robles, Andre             10 Alamo Area Aquat       32.68      31.98    3  
 15 Bury, Joseph              10 Sailfish               31.94      32.07    2  
 16 Bryan, Liam               10 Sailfish               31.40      32.19    0.5
 16 Thode, David              10 Winning Waters A       32.47      32.19    0.5
 18 Marquez, Luis             10 Lost Creek Aquat       33.09      32.74  
 19 Giroux, Aiden             10 Nitro Swimming         34.36      32.75  
 20 Muenchow, Carson          10 Alamo Area Aquat       31.96      32.97  
 21 Lee, Kyle                  9 Nitro Swimming         32.58      32.99  
 22 Radcliff, Hudson          10 Waterloo Swimmin       34.21      33.09  
 23 Burguete, Rodrigo         10 Alamo Area Aquat       33.99      33.34  
 24 Savens, Philip             9 Aquatex Swim Tea       33.64      33.55  
 24 Brown, Luke               10 Lost Creek Aquat       33.86      33.55  
 26 Berrios, Ricardo          10 Aqua Swift Aquat       34.12      33.57  
 27 Ognoskie, Graceson         9 Nitro Swimming         33.44      33.60  
 28 Laine, Max                10 Waterloo Swimmin       34.12      33.93  
 29 Wadley, Chase             10 Waterloo Swimmin       34.24      34.67  
 30 Carmichael, Joshua         9 Waterloo Swimmin       32.79      34.90  
 31 Mason, Dane                9 Nitro Swimming         32.68      35.12  
 32 Nowell, Heath             10 Waterloo Swimmin       34.41      36.00  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Alexander           10 Nitro Swimming       1:10.66    1:06.93   20  
                  32.77     1:06.93 (34.16)                                        
  2 Henson, Roger              9 Texas Gold           1:10.34    1:08.58   17  
                  32.35     1:08.58 (36.23)                                        
  3 Yount, Cody               10 Nitro Swimming       1:11.20    1:08.64   16  
                  33.11     1:08.64 (35.53)                                        
  4 Lee, Kyle                  9 Nitro Swimming       1:13.01    1:08.87   15  
                  34.01     1:08.87 (34.86)                                        
  5 Albaugh, Rylan            10 Nitro Swimming       1:10.91    1:10.10   14  
                  32.89     1:10.10 (37.21)                                        
  6 Gomez, Miguel              9 Nitro Swimming       1:09.83    1:10.31   13  
                  32.58     1:10.31 (37.73)                                        
  7 Culli, Cayden             10 Alamo Area Aquat     1:13.60    1:11.28   12  
                  33.85     1:11.28 (37.43)                                        
  8 Cleaver, Eli              10 Longhorn Aquatic     1:14.61    1:11.59   11  
                  34.10     1:11.59 (37.49)                                        
  9 Aitchison, Walker         10 Austin Swim Club     1:14.04    1:11.96    8  
                  34.45     1:11.96 (37.51)                                        
  9 Radcliff, Hudson          10 Waterloo Swimmin     1:14.22    1:11.96    8  
                  35.02     1:11.96 (36.94)                                        
 11 Muenchow, Carson          10 Alamo Area Aquat     1:12.38    1:11.98    6  
                  34.02     1:11.98 (37.96)                                        
 12 Boyer, Maxton             10 Nitro Swimming       1:12.56    1:11.99    5  
                  33.05     1:11.99 (38.94)                                        
 13 Rusk, Julian              10 Waterloo Swimmin     1:13.90    1:12.14    4  
                  33.34     1:12.14 (38.80)                                        
 14 Peterson, Nathan           9 Alamo Area Aquat     1:13.22    1:12.43    3  
                  34.33     1:12.43 (38.10)                                        
 15 Selvakumar, Rhithvik      10 Nitro Swimming       1:11.22    1:12.45    2  
                  34.66     1:12.45 (37.79)                                        
 16 Bryan, Liam               10 Sailfish             1:17.16    1:12.97    1  
                  34.97     1:12.97 (38.00)                                        
 17 Burguete, Rodrigo         10 Alamo Area Aquat     1:12.91    1:13.19  
                  34.41     1:13.19 (38.78)                                        
 18 Thode, David              10 Winning Waters A     1:12.01    1:13.37  
                  34.22     1:13.37 (39.15)                                        
 19 Purtell, Kai              10 Alamo Area Aquat     1:16.18    1:13.44  
                  35.01     1:13.44 (38.43)                                        
 20 Carmichael, Joshua         9 Waterloo Swimmin     1:16.73    1:13.67  
                  35.58     1:13.67 (38.09)                                        
 21 Ackerman, James           10 Waterloo Swimmin     1:15.62    1:13.88  
                  33.70     1:13.88 (40.18)                                        
 22 Bury, Joseph              10 Sailfish             1:16.97    1:14.02  
                  35.82     1:14.02 (38.20)                                        
 23 Bennett, Winston           7 Austin Trinity A     1:14.92    1:14.07  
                  34.61     1:14.07 (39.46)                                        
 24 Bonner, Joseph            10 Alamo Area Aquat     1:16.73    1:14.62  
                  35.54     1:14.62 (39.08)                                        
 25 Fox, Cooper               10 Aqua Swift Aquat     1:15.51    1:14.89  
                  36.02     1:14.89 (38.87)                                        
 26 Marquez, Luis             10 Lost Creek Aquat     1:14.28    1:15.13  
                  34.61     1:15.13 (40.52)                                        
 27 Wadley, Chase             10 Waterloo Swimmin     1:15.69    1:15.21  
                  35.48     1:15.21 (39.73)                                        
 28 Fairris, Cade             10 Aqua Swift Aquat     1:18.64    1:15.83  
                  36.09     1:15.83 (39.74)                                        
 29 Savens, Philip             9 Aquatex Swim Tea     1:14.50    1:15.84  
                  36.00     1:15.84 (39.84)                                        
 30 Mason, Dane                9 Nitro Swimming       1:14.80    1:16.19  
                  35.87     1:16.19 (40.32)                                        
 31 Lee, Elias                 9 Longhorn Aquatic     1:18.34    1:16.76  
                  37.59     1:16.76 (39.17)                                        
 32 Laine, Max                10 Waterloo Swimmin     1:16.29    1:17.31  
                  36.44     1:17.31 (40.87)                                        
 33 Carmichael, Zachary       10 Schertz YMCA Swi     1:16.27    1:17.44  
                  36.93     1:17.44 (40.51)                                        
 34 Morales, Matthew          10 Lone Star Aquati     1:18.62    1:18.48  
                  36.67     1:18.48 (41.81)                                        
 35 Garcia, Elias              8 Alamo Area Aquat     1:29.37L   1:18.60  
                  36.56     1:18.60 (42.04)                                        
 36 Lavania, Parth            10 Waterloo Swimmin     1:18.03    1:19.77  
                  37.54     1:19.77 (42.23)                                        
 37 Ognoskie, Graceson         9 Nitro Swimming       1:16.05    1:20.55  
                  36.25     1:20.55 (44.30)                                        
 38 Wood, Perry               10 Lone Star Aquati     1:18.77    1:20.87  
                  37.95     1:20.87 (42.92)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saltsman, Parker          10 Nitro Swimming       2:32.58    2:22.88   20  
                  33.61     1:10.80 (37.19)     1:48.17 (37.37)     2:22.88 (34.71)
  2 Ewan, Holden               9 Longhorn Aquatic     2:29.75    2:25.91   17  
                  32.46     1:10.17 (37.71)     1:48.21 (38.04)     2:25.91 (37.70)
  3 Henson, Roger              9 Texas Gold           2:33.04    2:33.43   16  
                  33.91     1:13.90 (39.99)     1:54.94 (41.04)     2:33.43 (38.49)
  4 Helm, Cael                 9 Nitro Swimming       2:47.88    2:36.00   15  
                  35.97     1:15.51 (39.54)     1:55.58 (40.07)     2:36.00 (40.42)
  5 Cleaver, Eli              10 Longhorn Aquatic     2:39.94    2:36.45   14  
                  35.05     1:15.23 (40.18)     1:57.19 (41.96)     2:36.45 (39.26)
  6 Purtell, Kai              10 Alamo Area Aquat     2:43.76    2:37.77   13  
                  36.18     1:17.93 (41.75)     1:59.35 (41.42)     2:37.77 (38.42)
  7 Culli, Cayden             10 Alamo Area Aquat     2:39.87    2:39.06   12  
                  34.67     1:16.39 (41.72)     1:59.19 (42.80)     2:39.06 (39.87)
  8 Bennett, Winston           7 Austin Trinity A     2:35.94    2:40.96   11  
                  36.70     1:17.95 (41.25)     2:01.89 (43.94)     2:40.96 (39.07)
  9 Wadley, Chase             10 Waterloo Swimmin     2:46.39    2:44.01    9  
                  36.17     1:18.50 (42.33)     2:02.63 (44.13)     2:44.01 (41.38)
 10 Burguete, Rodrigo         10 Alamo Area Aquat     2:38.45    2:46.52    7  
                  36.21     1:19.28 (43.07)     2:03.94 (44.66)     2:46.52 (42.58)
 11 Mason, Dane                9 Nitro Swimming       2:43.42    2:47.09    6  
                  37.93     1:22.66 (44.73)     2:06.30 (43.64)     2:47.09 (40.79)
 12 Abraham, Stephen           9 San Antonio Wave     2:47.50    2:48.02    5  
                  39.27     1:22.41 (43.14)     2:06.98 (44.57)     2:48.02 (41.04)
 13 Lee, Elias                 9 Longhorn Aquatic     2:46.80    2:48.24    4  
                  38.42     1:20.69 (42.27)     2:05.10 (44.41)     2:48.24 (43.14)
 14 Garcia, Elias              8 Alamo Area Aquat     3:09.00L   2:50.18    3  
                                2:05.98 ( )     2:50.18 (44.20)                    
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Jamison             10 Tigershark Swim      6:42.06    6:16.94   20  
                  33.71     1:11.49 (37.78)     1:49.84 (38.35)     2:28.64 (38.80)
        3:07.50 (38.86)     3:46.22 (38.72)     4:25.44 (39.22)     5:04.13 (38.69)
        5:42.46 (38.33)     6:16.94 (34.48)                                        
  2 Henson, Roger              9 Texas Gold           6:48.13    6:27.09   17  
                  33.92     1:12.38 (38.46)     1:51.72 (39.34)     2:31.65 (39.93)
        3:11.17 (39.52)     3:50.97 (39.80)     4:31.14 (40.17)     5:11.54 (40.40)
        5:50.17 (38.63)     6:27.09 (36.92)                                        
  3 Lee, Kyle                  9 Nitro Swimming       6:50.40    6:30.25   16  
                  36.51     1:16.73 (40.22)     1:56.90 (40.17)     2:37.14 (40.24)
        3:16.78 (39.64)     3:55.48 (38.70)     4:36.71 (41.23)     5:16.98 (40.27)
        5:55.30 (38.32)     6:30.25 (34.95)                                        
  4 Cleaver, Eli              10 Longhorn Aquatic     6:26.74L   6:45.32   15  
                  35.77     1:17.55 (41.78)     1:59.12 (41.57)     2:40.18 (41.06)
        3:21.98 (41.80)     4:02.63 (40.65)     4:43.10 (40.47)     5:23.91 (40.81)
        6:05.00 (41.09)     6:45.32 (40.32)                                        
  5 Efimov, Luke               9 Streamline Aquat     6:57.06    6:51.39   14  
                  35.16     1:15.42 (40.26)     1:55.83 (40.41)     2:38.19 (42.36)
        3:21.07 (42.88)     4:04.28 (43.21)     4:46.45 (42.17)     5:28.43 (41.98)
        6:11.86 (43.43)     6:51.39 (39.53)                                        
  6 Culli, Cayden             10 Alamo Area Aquat     7:23.93    6:53.32   13  
                  33.74     1:13.19 (39.45)   2:37.36 (1:24.17)     3:20.91 (43.55)
                                4:03.48 ( )     4:46.63 (43.15)     5:30.05 (43.42)
        6:13.14 (43.09)     6:53.32 (40.18)                                        
  7 Purtell, Kai              10 Alamo Area Aquat     6:52.86    6:56.97   12  
                  35.88     1:18.44 (42.56)     2:02.35 (43.91)     2:46.01 (43.66)
        3:28.86 (42.85)     4:11.40 (42.54)     4:53.37 (41.97)     5:36.28 (42.91)
        6:18.00 (41.72)     6:56.97 (38.97)                                        
  8 Helm, Cael                 9 Nitro Swimming       7:13.03    7:01.00   11  
                  36.80     1:18.96 (42.16)     2:01.93 (42.97)     2:45.47 (43.54)
        3:28.32 (42.85)     4:11.69 (43.37)     4:55.15 (43.46)     5:38.13 (42.98)
        6:20.03 (41.90)     7:01.00 (40.97)                                        
  9 Mason, Dane                9 Nitro Swimming       7:09.22    7:02.20    9  
                  35.29     1:18.73 (43.44)     2:02.10 (43.37)     2:45.45 (43.35)
        3:28.56 (43.11)     4:11.81 (43.25)     4:55.60 (43.79)     5:38.64 (43.04)
        6:20.43 (41.79)     7:02.20 (41.77)                                        
 10 Peterson, Nathan           9 Alamo Area Aquat     7:11.00    7:17.01    7  
                  37.11     1:19.63 (42.52)     2:03.50 (43.87)     2:47.68 (44.18)
        3:33.26 (45.58)   5:03.56 (1:30.30)                             5:47.86 ( )
        6:32.93 (45.07)     7:17.01 (44.08)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Culli, Cayden             10 Alamo Area Aquat       37.11      34.66   20  
  2 Wong, Alexander           10 Nitro Swimming         38.25      35.12   17  
  3 Gray, Jamison             10 Tigershark Swim        39.19      36.16   16  
  4 Aitchison, Walker         10 Austin Swim Club       37.70      36.66   15  
  5 Albaugh, Rylan            10 Nitro Swimming         37.65      36.82   14  
  6 Lee, Kyle                  9 Nitro Swimming         38.69      37.22   13  
  7 Peterson, Nathan           9 Alamo Area Aquat       37.91      37.56   12  
  8 Muenchow, Carson          10 Alamo Area Aquat       38.78      37.59   11  
  9 Elder, Philip             10 Heart of Texas A       38.50      37.87    9  
 10 Rusk, Julian              10 Waterloo Swimmin       39.04      37.94    7  
 11 Le, David                 10 Nitro Swimming         38.08      38.08    6  
 12 Wells, Camden              9 Capital of Texas       38.16      38.54    5  
 13 Savens, Philip             9 Aquatex Swim Tea       39.58      38.55    4  
 14 Yount, Cody               10 Nitro Swimming         39.37      38.60    3  
 15 Henson, Roger              9 Texas Gold             39.74      38.81    2  
 16 Radcliff, Hudson          10 Waterloo Swimmin       38.25      38.83    1  
 17 Berrios, Ricardo          10 Aqua Swift Aquat       42.28      39.15  
 18 Ackerman, James           10 Waterloo Swimmin       39.88      39.20  
 19 Noel, Gear                 8 Lost Creek Aquat       41.83      39.51  
 20 Fitzpatrick, Caden         9 Waterloo Swimmin       42.03      39.73  
 21 Dennie, Zachary           10 Nitro Swimming         41.78      39.92  
 22 Simpson, Greysen          10 Lone Star Aquati       40.91      40.02  
 23 Pool, Elijah              10 Lone Star Aquati       41.90      40.11  
 24 Gopal, Suhaan              9 Waterloo Swimmin       38.31      40.13  
 25 Helm, Cael                 9 Nitro Swimming         41.72      40.17  
 26 Purtell, Kai              10 Alamo Area Aquat       40.07      40.42  
 27 Fox, Cooper               10 Aqua Swift Aquat       39.91      40.45  
 28 Cleaver, Eli              10 Longhorn Aquatic       40.58      40.48  
 29 Bryan, Liam               10 Sailfish               41.94      40.60  
 30 Daniel, Sawyer             9 Austin Swim Club       41.92      40.95  
 31 Wadley, Chase             10 Waterloo Swimmin       40.95      40.97  
 32 Garcia, Elias              8 Alamo Area Aquat       39.88      41.09  
 33 Sykora, Justin             9 Lone Star Aquati       42.37      41.17  
 34 Ognoskie, Graceson         9 Nitro Swimming         41.59      41.23  
 35 Capps, Clark               9 San Antonio Swim       41.20      41.24  
 36 Martin, Duncan            10 Lone Star Aquati       39.97      41.48  
 37 Morales, Matthew          10 Lone Star Aquati       41.81      41.58  
 38 Fairris, Cade             10 Aqua Swift Aquat       41.71      41.72  
 39 Garcia, Joseph            10 Coastal Bend All       42.08      41.83  
 40 Woertink, Carson           9 Nitro Swimming         41.90      41.85  
 41 Douglas, Nicholas         10 Lone Star Aquati       41.17      41.92  
 42 Staffel, David            10 Nitro Swimming         42.37      42.89  
 43 Benoit, David              9 Lone Star Aquati       41.77      43.11  
 44 Burchett, Tyler           10 Austin Trinity A       48.82L     44.64  
 45 Lavania, Parth            10 Waterloo Swimmin       48.52L     44.68  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Jamison             10 Tigershark Swim      1:22.85    1:16.89   20  
                  38.55     1:16.89 (38.34)                                        
  2 Wong, Alexander           10 Nitro Swimming       1:33.38L   1:18.73   17  
                  38.24     1:18.73 (40.49)                                        
  3 McGill, Jacob             10 Lone Star Aquati     1:25.12    1:19.02   16  
                  38.86     1:19.02 (40.16)                                        
  4 Albaugh, Rylan            10 Nitro Swimming       1:27.76    1:19.23   15  
                  38.10     1:19.23 (41.13)                                        
  5 Efimov, Luke               9 Streamline Aquat     1:20.07    1:19.38   14  
                  39.38     1:19.38 (40.00)                                        
  6 Radcliff, Hudson          10 Waterloo Swimmin     1:20.41    1:20.69   13  
                  39.99     1:20.69 (40.70)                                        
  7 Culli, Cayden             10 Alamo Area Aquat     1:23.36    1:21.09   12  
                  40.35     1:21.09 (40.74)                                        
  8 Elder, Philip             10 Heart of Texas A     1:27.80    1:21.52   11  
                  40.29     1:21.52 (41.23)                                        
  9 Boyer, Maxton             10 Nitro Swimming       1:26.63    1:21.92    9  
 10 Le, David                 10 Nitro Swimming       1:21.57    1:22.55    7  
                  38.86     1:22.55 (43.69)                                        
 11 Selvakumar, Rhithvik      10 Nitro Swimming       1:27.33    1:22.66    6  
                  40.77     1:22.66 (41.89)                                        
 12 Peterson, Nathan           9 Alamo Area Aquat     1:24.99    1:22.68    5  
                  40.72     1:22.68 (41.96)                                        
 13 Purtell, Kai              10 Alamo Area Aquat     1:26.53    1:23.38    4  
                  40.76     1:23.38 (42.62)                                        
 14 Savens, Philip             9 Aquatex Swim Tea     1:27.41    1:24.24    3  
                  42.08     1:24.24 (42.16)                                        
 15 Muenchow, Carson          10 Alamo Area Aquat     1:23.99    1:24.27    2  
                  40.33     1:24.27 (43.94)                                        
 16 Huber, Landon             10 Waterloo Swimmin     1:27.42    1:24.69    1  
                  40.82     1:24.69 (43.87)                                        
 17 Gopal, Suhaan              9 Waterloo Swimmin     1:25.28    1:25.26  
                  41.36     1:25.26 (43.90)                                        
 18 Wadley, Chase             10 Waterloo Swimmin     1:26.27    1:25.29  
                  41.63     1:25.29 (43.66)                                        
 19 Ackerman, James           10 Waterloo Swimmin     1:26.75    1:25.83  
                  41.43     1:25.83 (44.40)                                        
 20 Carmichael, Joshua         9 Waterloo Swimmin     1:26.69    1:26.47  
                  42.59     1:26.47 (43.88)                                        
 21 Fox, Cooper               10 Aqua Swift Aquat     1:29.47    1:26.54  
                  42.17     1:26.54 (44.37)                                        
 22 Cleaver, Eli              10 Longhorn Aquatic     1:23.66    1:26.75  
                  42.75     1:26.75 (44.00)                                        
 23 Ognoskie, Graceson         9 Nitro Swimming       1:26.59    1:26.94  
                  42.03     1:26.94 (44.91)                                        
 24 Wells, Camden              9 Capital of Texas     1:26.32    1:27.74  
                  42.11     1:27.74 (45.63)                                        
 25 Simpson, Greysen          10 Lone Star Aquati     1:27.75    1:28.63  
                  42.38     1:28.63 (46.25)                                        
 26 Garcia, Elias              8 Alamo Area Aquat     1:26.57    1:30.33  
                  45.56     1:30.33 (44.77)                                        
 -- Noel, Gear                 8 Lost Creek Aquat     1:29.56         DQ  
                  43.90          DQ (45.62)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Kyle                  9 Nitro Swimming         41.00      39.48   20  
  2 Laine, Max                10 Waterloo Swimmin       41.31      40.33   17  
  3 Lilly, Grant              10 Alamo Area Aquat       41.33      40.68   16  
  4 Aitchison, Walker         10 Austin Swim Club       43.61      40.92   15  
  5 Gomez, Miguel              9 Nitro Swimming         42.92      41.01   14  
  6 Ross, Austin              10 Lost Creek Aquat       42.16      42.35   13  
  7 Ewan, Holden               9 Longhorn Aquatic       42.06      42.45   12  
  8 Burchett, Tyler           10 Austin Trinity A       42.49      42.53   11  
  9 Gopal, Suhaan              9 Waterloo Swimmin       42.10      42.68    9  
 10 Bautista Tueme, Kamil     10 Mc Allen Swim Cl       44.71      43.33    7  
 11 Yount, Cody               10 Nitro Swimming         46.05      44.12    6  
 12 Jaggers, Benjamin         10 Great Hills Aqua       45.93      44.59    5  
 13 Elder, Philip             10 Heart of Texas A       43.92      44.66    4  
 14 Berrios, Ricardo          10 Aqua Swift Aquat       44.79      44.67    3  
 15 Baek, Jordan              10 Waterloo Swimmin       45.04      45.51    2  
 16 Marshall, Zach            10 Nitro Swimming         45.94      45.64    1  
 17 Seaberg, Cayden            9 Alamo Area Aquat       45.66      45.78  
 18 Bryan, Liam               10 Sailfish               46.35      46.11  
 19 Prokazov, Daniil           7 Nitro Swimming         46.50      46.52  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laine, Max                10 Waterloo Swimmin     1:32.84    1:27.39   20  
                  42.17     1:27.39 (45.22)                                        
  2 Aitchison, Walker         10 Austin Swim Club     1:32.61    1:28.54   17  
                  41.41     1:28.54 (47.13)                                        
  3 Gopal, Suhaan              9 Waterloo Swimmin     1:32.13    1:29.36   16  
                  42.49     1:29.36 (46.87)                                        
  4 Ward, Oliver              10 Nitro Swimming       1:31.46    1:29.47   15  
                  42.42     1:29.47 (47.05)                                        
  5 Selvakumar, Rhithvik      10 Nitro Swimming       1:30.55    1:30.15   14  
                  42.65     1:30.15 (47.50)                                        
  6 Gray, Jamison             10 Tigershark Swim      1:37.69    1:30.96   13  
                  42.93     1:30.96 (48.03)                                        
  7 Burchett, Tyler           10 Austin Trinity A     1:33.57    1:31.44   12  
                  43.94     1:31.44 (47.50)                                        
  8 Elder, Philip             10 Heart of Texas A     1:37.81    1:32.12   11  
                  43.41     1:32.12 (48.71)                                        
  9 Bautista Tueme, Kamil     10 Mc Allen Swim Cl     1:33.93    1:32.42    9  
                  44.88     1:32.42 (47.54)                                        
 10 Ewan, Holden               9 Longhorn Aquatic     1:35.82    1:33.75    7  
                  44.23     1:33.75 (49.52)                                        
 11 Baek, Jordan              10 Waterloo Swimmin     1:39.93    1:36.10    6  
                  45.85     1:36.10 (50.25)                                        
 12 Le, David                 10 Nitro Swimming       1:39.76    1:36.57    5  
                  46.70     1:36.57 (49.87)                                        
 13 Carmichael, Joshua         9 Waterloo Swimmin     1:36.24    1:36.85    4  
                  45.96     1:36.85 (50.89)                                        
 14 Woertink, Carson           9 Nitro Swimming       1:41.62    1:37.03    3  
                  45.60     1:37.03 (51.43)                                        
 15 Berrios, Ricardo          10 Aqua Swift Aquat     1:40.18    1:37.40    2  
                  44.91     1:37.40 (52.49)                                        
 16 Daniel, Sawyer             9 Austin Swim Club     1:39.13    1:37.97    1  
                  47.87     1:37.97 (50.10)                                        
 17 Bugbee, Braden             9 Waterloo Swimmin     1:37.75    1:39.03  
                  46.23     1:39.03 (52.80)                                        
 18 Carmichael, Zachary       10 Schertz YMCA Swi     1:41.54    1:39.66  
                  48.77     1:39.66 (50.89)                                        
 19 Mason, Dane                9 Nitro Swimming       1:37.08    1:41.24  
                  47.97     1:41.24 (53.27)                                        
 20 Prokazov, Daniil           7 Nitro Swimming       1:41.47    1:42.56  
                  49.21     1:42.56 (53.35)                                        
 21 Banks, Doyle               9 Hays Swim Club       1:41.81    1:42.78  
                  49.76     1:42.78 (53.02)                                        
 22 Wood, Perry               10 Lone Star Aquati     1:39.24    1:43.60  
                  49.12     1:43.60 (54.48)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saltsman, Parker          10 Nitro Swimming         36.80      32.86   20  
  2 Jaggers, Benjamin         10 Great Hills Aqua       35.80      33.88   17  
  3 Selvakumar, Rhithvik      10 Nitro Swimming         36.35      34.28   16  
  4 Peterson, Nathan           9 Alamo Area Aquat       35.80      34.37   15  
  5 Lee, Kyle                  9 Nitro Swimming         36.00      34.75   14  
  6 Morales, Matthew          10 Lone Star Aquati       37.06      35.40   13  
  7 Bryan, Liam               10 Sailfish               38.08      35.50   12  
  8 Le, David                 10 Nitro Swimming         35.65      36.20   11  
  9 Carmichael, Joshua         9 Waterloo Swimmin       36.97      36.67    9  
 10 Bennett, Winston           7 Austin Trinity A       39.12      36.80    7  
 11 Savens, Philip             9 Aquatex Swim Tea       39.16      37.32    6  
 12 Thode, David              10 Winning Waters A       36.82      37.50    5  
 13 Ewan, Holden               9 Longhorn Aquatic       36.20      37.79    4  
 14 Bonner, Joseph            10 Alamo Area Aquat       39.88      37.83    3  
 15 Purtell, Kai              10 Alamo Area Aquat       39.47      37.93    2  
 16 Ward, Oliver              10 Nitro Swimming         39.76      38.33    1  
 17 Yount, Cody               10 Nitro Swimming         39.36      38.42  
 18 Henson, Roger              9 Texas Gold             39.70      38.56  
 19 Radcliff, Hudson          10 Waterloo Swimmin       40.31      38.81  
 20 Robles, Andre             10 Alamo Area Aquat       38.03      38.83  
 21 Simpson, Greysen          10 Lone Star Aquati       38.87      39.91  
 22 Lee, Elias                 9 Longhorn Aquatic       39.94      40.05  
 23 Elder, Philip             10 Heart of Texas A       37.50      40.15  
 24 Benoit, David              9 Lone Star Aquati       40.37      40.45  
 25 Jin, Oscar                10 Longhorn Aquatic       40.28      40.58  
 26 Bautista Tueme, Kamil     10 Mc Allen Swim Cl       39.62      40.76  
 27 Wood, Perry               10 Lone Star Aquati       38.57      42.29  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Miguel              9 Nitro Swimming       1:23.54    1:15.88   20  
                  33.18     1:15.88 (42.70)                                        
  2 Gray, Jamison             10 Tigershark Swim      1:24.65    1:17.30   17  
                  35.40     1:17.30 (41.90)                                        
  3 Garcia, Emilio            10 Alamo Area Aquat     1:24.91    1:17.62   16  
                  36.75     1:17.62 (40.87)                                        
  4 Aitchison, Walker         10 Austin Swim Club     1:24.22    1:21.25   15  
                  37.81     1:21.25 (43.44)                                        
  5 McGill, Jacob             10 Lone Star Aquati     1:28.87    1:21.64   14  
                  37.51     1:21.64 (44.13)                                        
  6 Ross, Austin              10 Lost Creek Aquat     1:27.16    1:22.98   13  
                  38.27     1:22.98 (44.71)                                        
  7 Bennett, Winston           7 Austin Trinity A     1:28.89    1:24.35   12  
                  39.04     1:24.35 (45.31)                                        
  8 Efimov, Luke               9 Streamline Aquat     1:37.59    1:29.89   11  
  9 Peterson, Nathan           9 Alamo Area Aquat     1:30.16    1:30.09    9  
                  41.09     1:30.09 (49.00)                                        
 10 Bautista Tueme, Kamil     10 Mc Allen Swim Cl     1:32.28    1:30.39    7  
                  41.76     1:30.39 (48.63)                                        
 11 Fox, Cooper               10 Aqua Swift Aquat     1:44.38L   1:32.33    6  
                  43.55     1:32.33 (48.78)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Austin              10 Lost Creek Aquat     1:23.55    1:16.44   20  
                  34.89     1:16.44 (41.55)                                        
  2 Wong, Alexander           10 Nitro Swimming       1:19.93    1:16.67   17  
                  36.68     1:16.67 (39.99)                                        
  3 Gray, Jamison             10 Tigershark Swim      1:21.93    1:17.84   16  
                  37.24     1:17.84 (40.60)                                        
  4 Selvakumar, Rhithvik      10 Nitro Swimming       1:24.02    1:17.92   15  
                  36.74     1:17.92 (41.18)                                        
  5 Aitchison, Walker         10 Austin Swim Club     1:20.69    1:18.15   14  
                  35.64     1:18.15 (42.51)                                        
  6 Robles, Andre             10 Alamo Area Aquat     1:19.71    1:18.42   13  
                  38.36     1:18.42 (40.06)                                        
  7 Lee, Kyle                  9 Nitro Swimming       1:20.80    1:18.70   12  
                  38.68     1:18.70 (40.02)                                        
  8 Albaugh, Rylan            10 Nitro Swimming       1:21.71    1:20.06   11  
                  36.31     1:20.06 (43.75)                                        
  9 Gopal, Suhaan              9 Waterloo Swimmin     1:25.97    1:21.30    9  
                  39.16     1:21.30 (42.14)                                        
 10 Sewell, Shepherd          10 Austin Swim Club     1:27.19    1:22.54    7  
                  38.89     1:22.54 (43.65)                                        
 11 Ewan, Holden               9 Longhorn Aquatic     1:21.85    1:22.74    6  
                  38.88     1:22.74 (43.86)                                        
 12 Yount, Cody               10 Nitro Swimming       1:24.10    1:23.26    5  
                  39.87     1:23.26 (43.39)                                        
 13 Purtell, Kai              10 Alamo Area Aquat     1:24.90    1:24.13    4  
                  37.29     1:24.13 (46.84)                                        
 14 Carmichael, Joshua         9 Waterloo Swimmin     1:26.43    1:24.18    3  
                  39.61     1:24.18 (44.57)                                        
 15 Rusk, Julian              10 Waterloo Swimmin     1:24.60    1:24.50    2  
                  38.82     1:24.50 (45.68)                                        
 16 Elder, Philip             10 Heart of Texas A     1:27.96    1:24.57    1  
                  38.09     1:24.57 (46.48)                                        
 17 Bryan, Liam               10 Sailfish             1:27.03    1:24.66  
                  38.06     1:24.66 (46.60)                                        
 18 Fox, Cooper               10 Aqua Swift Aquat     1:29.18    1:24.96  
                  38.94     1:24.96 (46.02)                                        
 19 Savens, Philip             9 Aquatex Swim Tea     1:22.58    1:25.00  
                  39.12     1:25.00 (45.88)                                        
 20 Muenchow, Carson          10 Alamo Area Aquat     1:27.81    1:25.14  
                  37.56     1:25.14 (47.58)                                        
 21 Henson, Roger              9 Texas Gold           1:27.13    1:25.15  
                  39.10     1:25.15 (46.05)                                        
 22 Peterson, Nathan           9 Alamo Area Aquat     1:23.77    1:25.28  
                  38.27     1:25.28 (47.01)                                        
 23 Ackerman, James           10 Waterloo Swimmin     1:27.47    1:25.52  
                  39.72     1:25.52 (45.80)                                        
 24 Bautista Tueme, Kamil     10 Mc Allen Swim Cl     1:27.74    1:26.01  
                  42.30     1:26.01 (43.71)                                        
 25 Bonner, Joseph            10 Alamo Area Aquat     1:28.56    1:26.29  
                  40.61     1:26.29 (45.68)                                        
 26 Le, David                 10 Nitro Swimming       1:25.61    1:26.30  
                  39.04     1:26.30 (47.26)                                        
 27 Bury, Joseph              10 Sailfish             1:27.26    1:26.55  
                  40.61     1:26.55 (45.94)                                        
 28 Radcliff, Hudson          10 Waterloo Swimmin     1:28.68    1:26.78  
                  39.54     1:26.78 (47.24)                                        
 29 Mason, Dane                9 Nitro Swimming       1:21.33    1:27.18  
                  40.15     1:27.18 (47.03)                                        
 30 Cleaver, Eli              10 Longhorn Aquatic     1:27.00    1:27.62  
                  43.40     1:27.62 (44.22)                                        
 31 Lee, Elias                 9 Longhorn Aquatic     1:28.43    1:27.80  
 32 Bennett, Winston           7 Austin Trinity A     1:27.66    1:27.81  
                  40.83     1:27.81 (46.98)                                        
 33 Boyer, Maxton             10 Nitro Swimming       1:25.82    1:27.92  
                  36.37     1:27.92 (51.55)                                        
 34 Simpson, Greysen          10 Lone Star Aquati     1:27.35    1:28.49  
                  40.83     1:28.49 (47.66)                                        
 35 Laine, Max                10 Waterloo Swimmin     1:25.93    1:28.76  
                  43.94     1:28.76 (44.82)                                        
 36 Chou, Ronald              10 Nitro Swimming       1:28.40    1:30.05  
                  41.86     1:30.05 (48.19)                                        
 37 Daniel, Sawyer             9 Austin Swim Club     1:29.20    1:30.59  
                  42.89     1:30.59 (47.70)                                        
 38 Ognoskie, Graceson         9 Nitro Swimming       1:28.49    1:30.91  
                  42.79     1:30.91 (48.12)                                        
 39 Burguete, Rodrigo         10 Alamo Area Aquat     1:29.17    1:31.94  
                  43.88     1:31.94 (48.06)                                        
 40 Burchett, Tyler           10 Austin Trinity A     1:29.04    1:43.24  
                  49.46     1:43.24 (53.78)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ewan, Holden               9 Longhorn Aquatic     2:55.86    2:54.40   20  
                  39.93     1:27.53 (47.60)     2:19.98 (52.45)     2:54.40 (34.42)
  2 Gopal, Suhaan              9 Waterloo Swimmin     3:02.01    2:54.87   17  
                  39.73     1:26.94 (47.21)     2:17.22 (50.28)     2:54.87 (37.65)
  3 Bennett, Winston           7 Austin Trinity A     3:35.29L   2:59.32   16  
                1:24.45     2:20.69 (56.24)     2:59.32 (38.63)                    
  4 Thode, David              10 Winning Waters A     3:00.03    3:01.32   15  
                  41.01     1:26.17 (45.16)     2:22.97 (56.80)     3:01.32 (38.35)
  5 Bautista Tueme, Kamil     10 Mc Allen Swim Cl     3:05.07    3:03.14   14  
                1:31.22     2:22.97 (51.75)     3:03.14 (40.17)         3:03.14 ( )
  6 Ward, Oliver              10 Nitro Swimming       3:02.20    3:03.76   13  
                  44.11   2:22.00 (1:37.89)     3:03.76 (41.76)         3:03.76 ( )
  7 Laine, Max                10 Waterloo Swimmin     3:02.73    3:07.75   12  
                  45.70     1:37.29 (51.59)     2:25.89 (48.60)     3:07.75 (41.86)
  8 Garcia, Elias              8 Alamo Area Aquat     3:10.39    3:13.80   11  
                  44.02     1:30.29 (46.27)     2:30.20 (59.91)     3:13.80 (43.60)
 -- Mason, Dane                9 Nitro Swimming       2:55.81         DQ  
                  41.63     1:28.27 (46.64)     2:23.78 (55.51)          DQ (39.67)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming  'A'                               2:06.19    2:01.21   40  
     1) Gomez, Miguel 9                 2) Selvakumar, Rhithvik 10        
     3) Wong, Alexander 10              4) Saltsman, Parker 10            
                  31.62     1:01.87 (30.25)     1:32.36 (30.49)     2:01.21 (28.85)
  2 Waterloo Swimming  'A'                            2:10.24    2:10.58   34  
     1) Rusk, Julian 10                 2) Huber, Landon 10               
     3) Carmichael, Joshua 9            4) Gopal, Suhaan 9                
                  31.31     1:03.08 (31.77)     1:37.37 (34.29)     2:10.58 (33.21)
 -- Waterloo Swimming  'B'                            2:16.03         DQ  
     1) Ackerman, James 10              2) Radcliff, Hudson 10            
     3) Wadley, Chase 10                4) Laine, Max 10                  
                  31.65     1:04.86 (33.21)     1:39.68 (34.82)          DQ (34.89)
 -- Nitro Swimming  'B'                               2:12.23         DQ  
     1) Mason, Dane 9                   2) Ognoskie, Graceson 9           
     3) Le, David 10                    4) Lee, Kyle 9                    
                  33.25     1:06.51 (33.26)     1:39.84 (33.33)          DQ (30.92)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming  'A'                               2:25.90    2:21.67   40  
     1) Wong, Alexander 10              2) Lee, Kyle 9                    
     3) Le, David 10                    4) Saltsman, Parker 10            
                  37.70     1:16.73 (39.03)     1:54.02 (37.29)     2:21.67 (27.65)
  2 Nitro Swimming  'B'                               2:30.57    2:26.25   34  
     1) Yount, Cody 10                  2) Gomez, Miguel 9                
     3) Mason, Dane 9                   4) Selvakumar, Rhithvik 10        
                  38.73     1:20.20 (41.47)     1:56.54 (36.34)     2:26.25 (29.71)
  3 Waterloo Swimming  'A'                            2:28.47    2:29.15   32  
     1) Radcliff, Hudson 10             2) Laine, Max 10                  
     3) Ackerman, James 10              4) Rusk, Julian 10                
                  38.13     1:18.42 (40.29)     1:58.43 (40.01)     2:29.15 (30.72)
  4 Waterloo Swimming  'B'                            2:34.56    2:34.89   30  
     1) Gopal, Suhaan 9                 2) Baek, Jordan 10                
     3) Carmichael, Joshua 9            4) Wadley, Chase 10               
                  39.09     1:23.90 (44.81)     2:00.98 (37.08)     2:34.89 (33.91)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenfield, Talon           12 High Performance       27.81      27.38   20  
  2 Zhang, Joseph             12 Nitro Swimming         28.45      27.39   17  
  3 Stevens, Harvey           12 Sailfish               28.62      27.42   16  
  4 Hardeman, Zachary         12 Alamo Area Aquat       28.90      27.55   15  
  5 Fox, Luke                 12 Aqua Swift Aquat       28.84      27.56   14  
  6 Armstrong, Walter         12 Austin Swim Club       27.93      27.59   13  
  7 Altermatt, Owen           12 Alamo Area Aquat       28.09      27.60   12  
  8 Li, Aaron                 12 Nitro Swimming         28.03      27.62   11  
  9 Ning, Zack                12 Alamo Area Aquat       29.49      27.63    9  
 10 Dalley, Jonathan          12 Paragon Training       29.72      27.73    7  
 11 Pineiro, Marcus           12 Nitro Swimming         28.11      27.74    6  
 12 Wei, Casey                12 Nitro Swimming         28.09      27.85    5  
 13 Hewett, Peter             12 Waterloo Swimmin       28.48      27.88    4  
 14 Molloy, Daniel            12 Sailfish               28.46      27.92    3  
 15 Gruber, Ryan              12 Alamo Area Aquat       28.56      27.99    2  
 16 Scott, Lionel             12 Alamo Area Aquat       28.35      28.04    1  
 17 Echols, Hayden            12 Alamo Area Aquat       29.01      28.06  
 18 Bose, Noah                11 Lone Star Aquati       28.18      28.10  
 19 Ma, Steven                12 Nitro Swimming         29.14      28.17  
 20 Carlson, Jones            11 Alamo Area Aquat       28.57      28.31  
 21 Qian, Kevin               11 Waterloo Swimmin       28.92      28.33  
 22 Morgan, Conner            12 Heart of Texas A       29.20      28.40  
 23 Ward, Jakob               12 Victoria Texas A       28.27      28.42  
 24 Garcia, Sabastian         11 Alamo Area Aquat       29.42      28.44  
 25 Schneider, Konner         12 Winning Waters A       28.67      28.57  
 26 Robbins, Stephen          11 Alamo Area Aquat       29.41      28.81  
 27 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area Aquat       29.61      28.82  
 28 Tolar, William            11 Aqua Swift Aquat       29.80      28.84  
 29 Ward, Elias               12 Nitro Swimming         33.07L     28.94  
 30 Fosbenner, Christian      12 Paragon Training       29.29      28.96  
 31 Ybarbo, Daniel            11 Nitro Swimming         29.39      28.98  
 32 Smith, Daniel             12 Streamline Aquat       29.98      29.02  
 33 Teeters, Victor           11 Nitro Swimming         28.78      29.03  
 34 Buckner, Tysen            11 San Antonio Wave       29.85      29.12  
 35 Redmond, Ian              11 Nitro Swimming         29.15      29.16  
 36 Brown, Brian              11 Longhorn Aquatic       28.61      29.18  
 37 Dalley, David             12 Paragon Training       29.90      29.20  
 38 Bisang, Max               12 Westwood Country       29.78      29.35  
 38 Turner, Nicholas          11 Victoria Texas A       29.71      29.35  
 40 Schrock, Dylan            11 Lost Creek Aquat       29.87      29.36  
 41 Kheni, Arnav              12 Nitro Swimming         29.45      29.41  
 42 Harrison, William         11 Aqua Swift Aquat       28.74      29.50  
 43 Duggan, Blake             11 San Antonio Wave       29.54      29.53  
 44 Singh, Amani              11 Mc Allen Swim Cl       29.36      29.60  
 45 Spaulding, Colton         11 Waterloo Swimmin       29.36      29.61  
 46 Nielsen, Nigel            11 Austin Trinity A       30.15      29.66  
 46 Auditore, Christopher     12 Lone Star Aquati       29.79      29.66  
 48 Sapinoro, Colton          11 Nitro Swimming         28.96      29.69  
 49 Groszek, Cameron          12 Nitro Swimming         29.10      29.74  
 50 Ledbetter, Jordan         12 Nitro Swimming         30.04      29.75  
 51 Meyer, Chance             12 Lost Creek Aquat       29.86      29.77  
 52 Herb, Garrett             12 Austin Swim Club       30.28      29.93  
 53 Nan, Kaiyuan              12 Unattached             29.99      29.94  
 54 Aitchison, Austin         12 Austin Swim Club       29.87      29.96  
 55 Grimm, Tyler              12 Una Asc                33.45L     30.14  
 56 Tedrow, Landon            12 Alamo Area Aquat       29.94      30.16  
 57 Scarborough, Hayden       11 Nitro Swimming         30.14      30.17  
 58 Ognoskie, Maika           11 Nitro Swimming         29.58      30.19  
 59 Mu, Philip                12 San Antonio Wave       29.83      30.27  
 60 Schaefer, Logan           12 Nitro Swimming         29.85      30.37  
 61 Allen, Kyan               11 Nitro Swimming         29.74      30.46  
 62 Smith, Benjamin           12 Alamo Area Aquat       30.13      30.63  
 63 Shapley, Tyler            11 Austin Swim Club       29.79      30.71  
 64 Cabrera Cuza, Denzel      11 Texas Gold             29.95      32.23  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wean, Jesse               12 Winning Waters A     1:03.65    1:00.23   20  
                  28.58     1:00.23 (31.65)                                        
  2 Linkous, Matthew          11 Aquatex Swim Tea     1:01.16    1:00.34   17  
                  29.05     1:00.34 (31.29)                                        
  3 Ortiz Carrion, Nicolas    12 Alamo Area Aquat     1:02.94    1:00.35   16  
                  29.05     1:00.35 (31.30)                                        
  4 Hardeman, Zachary         12 Alamo Area Aquat          NT    1:00.42   15  
                  28.64     1:00.42 (31.78)                                        
  5 Yount, Tyler              12 Nitro Swimming       1:01.42    1:00.44   14  
                  29.17     1:00.44 (31.27)                                        
  6 Zhang, Joseph             12 Nitro Swimming       1:01.77    1:00.71   13  
                  29.41     1:00.71 (31.30)                                        
  7 Diaz, Philippe            11 Nitro Swimming       1:01.15    1:00.83   12  
                  29.55     1:00.83 (31.28)                                        
  8 Bose, Noah                11 Lone Star Aquati     1:01.12    1:01.15   11  
                  29.17     1:01.15 (31.98)                                        
  9 Li, Aaron                 12 Nitro Swimming       1:02.88    1:01.46    9  
                  29.84     1:01.46 (31.62)                                        
 10 Stephenson, Samuel        11 San Antonio Wave     1:03.16    1:01.75    7  
                  29.22     1:01.75 (32.53)                                        
 11 Schneider, Konner         12 Winning Waters A     1:04.08    1:01.83    6  
                  30.24     1:01.83 (31.59)                                        
 12 Fox, Luke                 12 Aqua Swift Aquat     1:03.97    1:01.98    5  
                  29.40     1:01.98 (32.58)                                        
 13 Teeters, Victor           11 Nitro Swimming       1:02.61    1:02.34    4  
                  30.06     1:02.34 (32.28)                                        
 14 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area Aquat     1:04.51    1:02.36    3  
                  29.81     1:02.36 (32.55)                                        
 15 Turner, Nicholas          11 Victoria Texas A     1:05.54    1:02.45    2  
                  29.62     1:02.45 (32.83)                                        
 16 Garcia, Sabastian         11 Alamo Area Aquat     1:05.66    1:02.51    1  
                  29.79     1:02.51 (32.72)                                        
 17 Hewett, Peter             12 Waterloo Swimmin     1:04.28    1:02.80  
                  30.06     1:02.80 (32.74)                                        
 18 Schrock, Dylan            11 Lost Creek Aquat     1:03.55    1:03.11  
                  30.44     1:03.11 (32.67)                                        
 19 Ybarbo, Daniel            11 Nitro Swimming       1:04.15    1:03.35  
                  30.39     1:03.35 (32.96)                                        
 20 Pineiro, Marcus           12 Nitro Swimming       1:02.50    1:03.45  
                  30.26     1:03.45 (33.19)                                        
 21 Molloy, Daniel            12 Sailfish             1:04.04    1:03.49  
                  30.49     1:03.49 (33.00)                                        
 22 Morgan, Conner            12 Heart of Texas A     1:03.00    1:03.54  
                  31.57     1:03.54 (31.97)                                        
 23 Ward, Elias               12 Nitro Swimming       1:03.25    1:03.69  
                  30.61     1:03.69 (33.08)                                        
 24 Gonzalez, Saul            12 Mc Allen Swim Cl     1:05.28    1:03.81  
                  30.94     1:03.81 (32.87)                                        
 25 Buckner, Tysen            11 San Antonio Wave     1:15.46L   1:03.90  
                  30.63     1:03.90 (33.27)                                        
 26 Qian, Kevin               11 Waterloo Swimmin     1:03.82    1:03.93  
                  29.71     1:03.93 (34.22)                                        
 26 Spaulding, Colton         11 Waterloo Swimmin     1:03.61    1:03.93  
                  30.09     1:03.93 (33.84)                                        
 28 Echols, Hayden            12 Alamo Area Aquat     1:02.95    1:03.98  
                  30.65     1:03.98 (33.33)                                        
 29 Tolar, William            11 Aqua Swift Aquat     1:05.48    1:04.04  
                  31.33     1:04.04 (32.71)                                        
 30 Redmond, Ian              11 Nitro Swimming       1:04.18    1:04.17  
                  31.22     1:04.17 (32.95)                                        
 31 Gruber, Ryan              12 Alamo Area Aquat     1:03.33    1:04.32  
                  30.42     1:04.32 (33.90)                                        
 32 Auditore, Christopher     12 Lone Star Aquati     1:05.44    1:04.66  
                  31.33     1:04.66 (33.33)                                        
 33 Carlson, Jones            11 Alamo Area Aquat     1:14.74L   1:04.71  
                  32.74     1:04.71 (31.97)                                        
 34 Ward, Jakob               12 Victoria Texas A     1:04.93    1:04.80  
                  32.01     1:04.80 (32.79)                                        
 35 Brown, Brian              11 Longhorn Aquatic     1:03.96    1:04.86  
                  31.27     1:04.86 (33.59)                                        
 36 Goh, Zachary              12 Waterloo Swimmin     1:05.46    1:05.04  
                  30.38     1:05.04 (34.66)                                        
 37 Allen, Kyan               11 Nitro Swimming       1:04.85    1:05.05  
                  31.18     1:05.05 (33.87)                                        
 38 Ognoskie, Maika           11 Nitro Swimming       1:02.98    1:05.09  
                  31.19     1:05.09 (33.90)                                        
 39 Groszek, Cameron          12 Nitro Swimming       1:04.92    1:05.37  
                  31.17     1:05.37 (34.20)                                        
 40 Mu, Philip                12 San Antonio Wave     1:05.66    1:05.39  
                  31.30     1:05.39 (34.09)                                        
 41 Robbins, Stephen          11 Alamo Area Aquat     1:05.17    1:05.43  
                  31.78     1:05.43 (33.65)                                        
 42 Kheni, Arnav              12 Nitro Swimming       1:05.24    1:05.52  
                  31.87     1:05.52 (33.65)                                        
 43 Singh, Amani              11 Mc Allen Swim Cl     1:04.76    1:05.64  
                  31.53     1:05.64 (34.11)                                        
 44 Sapinoro, Colton          11 Nitro Swimming       1:05.58    1:05.72  
                  31.36     1:05.72 (34.36)                                        
 45 Kundivich, Nikolas        11 Nitro Swimming       1:05.63    1:06.02  
                  32.68     1:06.02 (33.34)                                        
 46 Nan, Kaiyuan              12 Unattached           1:05.54    1:06.32  
                  31.21     1:06.32 (35.11)                                        
 47 Grimm, Tyler              12 Una Asc              1:13.83L   1:06.39  
                  31.96     1:06.39 (34.43)                                        
 48 Shapley, Tyler            11 Austin Swim Club     1:04.29    1:06.54  
                  31.84     1:06.54 (34.70)                                        
 49 Smith, Benjamin           12 Alamo Area Aquat     1:14.59L   1:06.56  
                  31.96     1:06.56 (34.60)                                        
 50 Stevens, Harvey           12 Sailfish             1:05.59    1:07.57  
                  31.97     1:07.57 (35.60)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenfield, Talon           12 High Performance     2:20.75    2:09.02   20  
                  29.42     1:01.90 (32.48)     1:35.96 (34.06)     2:09.02 (33.06)
  2 Hardeman, Zachary         12 Alamo Area Aquat     2:15.97    2:12.03   17  
                  30.79     1:04.31 (33.52)     1:38.67 (34.36)     2:12.03 (33.36)
  3 Linkous, Matthew          11 Aquatex Swim Tea     2:15.51    2:12.74   16  
                  30.17     1:04.36 (34.19)     1:39.88 (35.52)     2:12.74 (32.86)
  4 Teeters, Victor           11 Nitro Swimming       2:17.70    2:13.57   15  
                  31.68     1:06.19 (34.51)     1:40.47 (34.28)     2:13.57 (33.10)
  5 Li, Song Yue              12 Austin Swim Club     2:18.40    2:15.20   14  
                  31.70     1:06.00 (34.30)     1:41.01 (35.01)     2:15.20 (34.19)
  6 Shen, Kevin               12 Longhorn Aquatic     2:14.59    2:15.26   13  
                  31.22     1:05.85 (34.63)     1:40.87 (35.02)     2:15.26 (34.39)
  7 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area Aquat     2:21.49    2:15.53   12  
                  30.48     1:05.33 (34.85)     1:41.17 (35.84)     2:15.53 (34.36)
  8 Ybarbo, Daniel            11 Nitro Swimming       2:20.91    2:15.99   11  
                  30.79     1:06.21 (35.42)     1:41.70 (35.49)     2:15.99 (34.29)
  9 Yount, Tyler              12 Nitro Swimming       2:19.55    2:16.64    9  
                  30.78     1:04.67 (33.89)     1:41.24 (36.57)     2:16.64 (35.40)
 10 Schrock, Dylan            11 Lost Creek Aquat     2:15.92    2:16.93    7  
                  31.39     1:06.46 (35.07)     1:42.24 (35.78)     2:16.93 (34.69)
 11 Armstrong, Walter         12 Austin Swim Club     2:15.54    2:17.11    6  
                  30.95     1:05.70 (34.75)     1:42.15 (36.45)     2:17.11 (34.96)
 12 Nielsen, Nigel            11 Austin Trinity A     2:17.87    2:17.35    5  
                  31.10     1:06.08 (34.98)     1:42.47 (36.39)     2:17.35 (34.88)
 13 Fox, Luke                 12 Aqua Swift Aquat     2:17.64    2:17.58    4  
                  30.19     1:04.85 (34.66)     1:40.91 (36.06)     2:17.58 (36.67)
 14 Lowenborg, Casey          11 Alamo Area Aquat     2:21.36    2:19.21    3  
                  32.82     1:09.23 (36.41)     1:44.90 (35.67)     2:19.21 (34.31)
 15 Spaulding, Colton         11 Waterloo Swimmin     2:24.07    2:19.67    2  
                  31.62     1:08.48 (36.86)     1:46.09 (37.61)     2:19.67 (33.58)
 16 Shapley, Tyler            11 Austin Swim Club     2:20.96    2:19.80    1  
                  31.45     1:07.26 (35.81)     1:44.57 (37.31)     2:19.80 (35.23)
 17 Smith, Daniel             12 Streamline Aquat     2:18.39    2:20.43  
                  32.56     1:08.36 (35.80)     1:45.47 (37.11)     2:20.43 (34.96)
 18 Ognoskie, Maika           11 Nitro Swimming       2:21.04    2:21.13  
                  32.31     1:08.81 (36.50)     1:46.19 (37.38)     2:21.13 (34.94)
 19 Rutledge, Ian             12 Una Aqsa             2:42.87L   2:21.78  
                  33.15     1:09.04 (35.89)     1:46.04 (37.00)     2:21.78 (35.74)
 20 Kheni, Arnav              12 Nitro Swimming       2:23.61    2:21.83  
                  32.65     1:07.99 (35.34)     1:46.64 (38.65)     2:21.83 (35.19)
 21 Buckner, Tysen            11 San Antonio Wave     2:20.88    2:22.42  
                  33.74     1:09.24 (35.50)     1:45.93 (36.69)     2:22.42 (36.49)
 22 Brown, Brian              11 Longhorn Aquatic     2:20.85    2:22.50  
                  32.45     1:09.04 (36.59)     1:46.77 (37.73)     2:22.50 (35.73)
 23 Tedrow, Landon            12 Alamo Area Aquat     2:23.81    2:23.22  
                  32.53     1:09.00 (36.47)     1:46.59 (37.59)     2:23.22 (36.63)
 24 Duggan, Blake             11 San Antonio Wave     2:23.69    2:23.56  
                  33.14     1:10.62 (37.48)     1:48.40 (37.78)     2:23.56 (35.16)
 25 Allen, Kyan               11 Nitro Swimming       2:21.85    2:23.77  
                  32.50     1:09.68 (37.18)     1:46.61 (36.93)     2:23.77 (37.16)
 26 Echols, Hayden            12 Alamo Area Aquat     2:24.24    2:24.26  
                  33.09     1:10.76 (37.67)     1:48.74 (37.98)     2:24.26 (35.52)
 27 Morgan, Conner            12 Heart of Texas A     2:21.63    2:24.43  
                  33.05     1:10.02 (36.97)     1:48.73 (38.71)     2:24.43 (35.70)
 28 Groszek, Cameron          12 Nitro Swimming       2:39.68L   2:24.52  
                  33.58     1:10.20 (36.62)     1:48.49 (38.29)     2:24.52 (36.03)
 29 Kundivich, Nikolas        11 Nitro Swimming       2:22.85    2:24.74  
                  34.09     1:11.25 (37.16)     1:48.38 (37.13)     2:24.74 (36.36)
 30 Aitchison, Austin         12 Austin Swim Club     2:22.53    2:25.00  
                  32.69     1:10.22 (37.53)     1:48.52 (38.30)     2:25.00 (36.48)
 31 Schaefer, Logan           12 Nitro Swimming       2:22.40    2:25.24  
                  31.96     1:09.13 (37.17)     1:47.67 (38.54)     2:25.24 (37.57)
 32 Ebeier, Jack              11 Waterloo Swimmin     2:24.09    2:25.74  
                  33.76     1:10.60 (36.84)     1:48.91 (38.31)     2:25.74 (36.83)
 33 Mu, Philip                12 San Antonio Wave     2:21.36    2:26.23  
                  34.55     1:11.60 (37.05)     1:48.78 (37.18)     2:26.23 (37.45)
 34 Smith, Benjamin           12 Alamo Area Aquat     2:39.28L   2:26.45  
                  33.98     1:10.65 (36.67)     1:49.14 (38.49)     2:26.45 (37.31)
 35 Cabrera Cuza, Denzel      11 Texas Gold           2:23.89    2:26.90  
                  32.94     1:10.54 (37.60)     1:49.68 (39.14)     2:26.90 (37.22)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hays, Zachary             12 Austin Trinity A     6:09.64    5:41.00   20  
                  30.14     1:03.42 (33.28)     1:37.94 (34.52)     2:12.82 (34.88)
        2:48.16 (35.34)     3:23.06 (34.90)     3:58.62 (35.56)     4:33.74 (35.12)
        5:08.64 (34.90)     5:41.00 (32.36)                                        
  2 Kenfield, Talon           12 High Performance     6:09.85    5:55.14   17  
                  30.75     1:04.90 (34.15)     1:40.27 (35.37)     2:16.39 (36.12)
        2:53.47 (37.08)     3:30.03 (36.56)     4:07.55 (37.52)     4:43.05 (35.50)
        5:19.90 (36.85)     5:55.14 (35.24)                                        
  3 Linkous, Matthew          11 Aquatex Swim Tea     6:01.08    5:56.71   16  
                  30.97     1:05.85 (34.88)     1:42.81 (36.96)     2:19.85 (37.04)
        2:56.08 (36.23)     3:33.37 (37.29)     4:10.20 (36.83)     4:47.46 (37.26)
        5:23.09 (35.63)     5:56.71 (33.62)                                        
  4 Teeters, Victor           11 Nitro Swimming       6:06.57    5:57.07   15  
                  32.53     1:08.97 (36.44)     1:45.68 (36.71)     2:22.47 (36.79)
        2:59.36 (36.89)     3:35.74 (36.38)     4:12.01 (36.27)     4:47.70 (35.69)
        5:23.20 (35.50)     5:57.07 (33.87)                                        
  5 Ybarbo, Daniel            11 Nitro Swimming       6:12.63    5:58.66   14  
                  32.41     1:08.02 (35.61)     1:44.66 (36.64)     2:20.94 (36.28)
        2:56.82 (35.88)     3:34.20 (37.38)     4:11.21 (37.01)     4:47.73 (36.52)
        5:24.59 (36.86)     5:58.66 (34.07)                                        
  6 Hardeman, Zachary         12 Alamo Area Aquat     6:05.00    6:02.38   13  
                  31.47     1:06.96 (35.49)     1:44.21 (37.25)     2:21.62 (37.41)
        2:58.86 (37.24)     3:36.55 (37.69)     4:13.94 (37.39)     4:51.85 (37.91)
        5:27.76 (35.91)     6:02.38 (34.62)                                        
  7 Smith, Daniel             12 Streamline Aquat     6:06.07    6:02.71   12  
                  32.43     1:07.61 (35.18)     1:44.49 (36.88)     2:22.04 (37.55)
        2:59.09 (37.05)     3:36.66 (37.57)     4:14.29 (37.63)     4:51.17 (36.88)
        5:27.66 (36.49)     6:02.71 (35.05)                                        
  8 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area Aquat     6:18.36    6:03.75   11  
                  32.25     1:08.35 (36.10)     1:45.11 (36.76)     2:22.66 (37.55)
        3:00.10 (37.44)     3:37.44 (37.34)     4:14.78 (37.34)     4:52.28 (37.50)
        5:29.65 (37.37)     6:03.75 (34.10)                                        
  9 Armstrong, Walter         12 Austin Swim Club     6:07.96    6:08.79    9  
                  31.44     1:07.57 (36.13)     1:45.31 (37.74)     2:22.41 (37.10)
        3:00.37 (37.96)     3:38.14 (37.77)     4:16.04 (37.90)     4:54.53 (38.49)
        5:32.99 (38.46)     6:08.79 (35.80)                                        
 10 Ebeier, Jack              11 Waterloo Swimmin     6:18.93    6:14.65    7  
                  34.06     1:11.62 (37.56)     1:50.03 (38.41)     2:27.77 (37.74)
        3:05.91 (38.14)     3:43.94 (38.03)     4:22.64 (38.70)     5:00.51 (37.87)
        5:38.73 (38.22)     6:14.65 (35.92)                                        
 11 Li, Song Yue              12 Austin Swim Club     5:45.61L   6:14.69    6  
                  31.44     1:07.43 (35.99)     1:44.74 (37.31)     2:22.92 (38.18)
        3:01.29 (38.37)     3:40.27 (38.98)     4:19.45 (39.18)     4:58.74 (39.29)
        5:37.54 (38.80)     6:14.69 (37.15)                                        
 12 Buckner, Tysen            11 San Antonio Wave     6:22.86    6:15.20    5  
                  34.16     1:11.21 (37.05)     1:48.96 (37.75)     2:27.33 (38.37)
        3:06.04 (38.71)     3:44.13 (38.09)     4:22.48 (38.35)     5:00.67 (38.19)
        5:38.99 (38.32)     6:15.20 (36.21)                                        
 13 Mu, Philip                12 San Antonio Wave     6:18.28    6:18.36    4  
                  34.51     1:13.57 (39.06)     1:52.09 (38.52)     2:30.73 (38.64)
        3:09.74 (39.01)     3:47.21 (37.47)     4:25.37 (38.16)     5:03.29 (37.92)
        5:41.60 (38.31)     6:18.36 (36.76)                                        
 14 Tedrow, Landon            12 Alamo Area Aquat     6:25.14    6:22.14    3  
                  33.53     1:10.83 (37.30)     1:49.05 (38.22)     2:28.22 (39.17)
        3:07.67 (39.45)     3:47.53 (39.86)     4:26.52 (38.99)     5:06.27 (39.75)
        5:44.43 (38.16)     6:22.14 (37.71)                                        
 15 Zhang, Vincent            11 Waterloo Swimmin     6:23.33    6:23.42    2  
                  32.63     1:10.20 (37.57)     1:49.05 (38.85)     2:28.38 (39.33)
        3:06.70 (38.32)     3:47.09 (40.39)     4:26.30 (39.21)     5:06.54 (40.24)
        5:45.23 (38.69)     6:23.42 (38.19)                                        
 16 Fralic, Judah             12 Streamline Aquat     6:19.68    6:25.95    1  
                  32.39     1:09.38 (36.99)     1:47.93 (38.55)     2:27.35 (39.42)
        3:06.71 (39.36)     3:46.44 (39.73)     4:26.87 (40.43)     5:07.31 (40.44)
        5:47.70 (40.39)     6:25.95 (38.25)                                        
 -- Kheni, Arnav              12 Nitro Swimming       6:22.52         DQ  
                                                    1:50.98 ( )     2:29.42 (38.44)
        3:07.59 (38.17)     3:46.43 (38.84)     4:24.55 (38.12)     5:02.61 (38.06)
        5:39.85 (37.24)          DQ (35.91)                                        
 
Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ybarbo, Daniel            11 Nitro Swimming      21:59.69   21:03.87   20  
                  32.53     1:09.12 (36.59)     1:47.36 (38.24)     2:25.88 (38.52)
        3:05.04 (39.16)     3:43.29 (38.25)     4:21.57 (38.28)     5:00.57 (39.00)
        5:39.63 (39.06)     6:18.68 (39.05)     6:57.12 (38.44)     7:36.61 (39.49)
        8:14.91 (38.30)     8:53.45 (38.54)     9:33.58 (40.13)    10:12.58 (39.00)
       10:51.07 (38.49)    11:30.88 (39.81)    12:09.93 (39.05)    12:48.94 (39.01)
       13:27.20 (38.26)    14:05.60 (38.40)    14:44.47 (38.87)    15:22.88 (38.41)
       16:01.79 (38.91)    16:40.59 (38.80)    17:19.57 (38.98)    17:58.42 (38.85)
       18:36.07 (37.65)    19:14.20 (38.13)    19:52.36 (38.16)    20:29.45 (37.09)
       21:03.87 (34.42)
  2 Groszek, Cameron          12 Nitro Swimming      22:14.48   21:49.97   17  
                  33.25     1:10.67 (37.42)     1:49.91 (39.24)     2:29.25 (39.34)
        3:08.58 (39.33)     3:48.51 (39.93)     4:28.60 (40.09)     5:08.49 (39.89)
        5:49.37 (40.88)     6:30.50 (41.13)     7:11.96 (41.46)     7:52.20 (40.24)
        8:32.49 (40.29)     9:13.04 (40.55)     9:53.11 (40.07)    10:33.71 (40.60)
       11:14.43 (40.72)    11:54.54 (40.11)    12:34.04 (39.50)    13:14.52 (40.48)
       13:54.64 (40.12)    14:34.72 (40.08)    15:14.86 (40.14)    15:55.86 (41.00)
       16:35.77 (39.91)    17:15.79 (40.02)    17:55.65 (39.86)    18:35.32 (39.67)
       19:14.53 (39.21)    19:54.30 (39.77)    20:33.21 (38.91)    21:12.22 (39.01)
       21:49.97 (37.75)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardeman, Zachary         12 Alamo Area Aquat          NT      30.81   20  
  2 Molloy, Daniel            12 Sailfish               32.59      31.17   17  
  3 Qian, Kevin               11 Waterloo Swimmin       32.40      31.97   16  
  4 Garcia, Sabastian         11 Alamo Area Aquat       33.44      32.38   15  
  5 Jiampietro, Matthew       11 Nitro Swimming         33.46      32.47   14  
  6 Li, Aaron                 12 Nitro Swimming         34.70      32.55   13  
  7 Yount, Tyler              12 Nitro Swimming         32.86      32.61   12  
  8 Wean, Jesse               12 Winning Waters A       39.64L     32.73   11  
  9 Smith, Daniel             12 Streamline Aquat       33.46      32.85    8  
  9 Fosbenner, Christian      12 Paragon Training       34.27      32.85    8  
 11 Sefcik, Augustus          11 Nitro Swimming         33.60      32.87    6  
 12 Spaulding, Colton         11 Waterloo Swimmin       34.14      32.90    4.5
 12 Turner, Nicholas          11 Victoria Texas A       32.91      32.90    4.5
 14 Wei, Casey                12 Nitro Swimming         33.50      33.21    3  
 15 Lacombe, Logan            12 Sailfish               34.76      33.22    2  
 16 Dalley, David             12 Paragon Training       34.63      33.23    1  
 17 Harrison, Bexon           12 Aqua Swift Aquat       32.37      33.24  
 18 Pineiro, Marcus           12 Nitro Swimming         33.02      33.29  
 19 Duggan, Blake             11 San Antonio Wave       34.40      33.36  
 20 Fox, Luke                 12 Aqua Swift Aquat       34.27      33.68  
 21 Rutledge, Ian             12 Una Aqsa               34.13      33.97  
 22 Redmond, Ian              11 Nitro Swimming         33.20      34.09  
 23 Carlson, Jones            11 Alamo Area Aquat       39.97L     34.15  
 24 Meeks, Christopher        12 Nitro Swimming         39.47L     34.21  
 25 Gruber, Ryan              12 Alamo Area Aquat       33.83      34.22  
 26 Stephenson, Samuel        11 San Antonio Wave       39.28L     34.57  
 27 Nguyen, Riley             11 Nitro Swimming         34.35      34.59  
 27 Goh, Zachary              12 Waterloo Swimmin       35.12      34.59  
 29 Schaefer, Logan           12 Nitro Swimming         34.12      34.63  
 30 Zinzer, Travis            12 Nitro Swimming         34.54      35.42  
 31 Silva, Ryan               11 Sailfish               35.14      35.72  
 32 Groszek, Cameron          12 Nitro Swimming         40.33L     36.99  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Joseph             12 Nitro Swimming       1:09.57    1:08.14   20  
                  33.69     1:08.14 (34.45)                                        
  2 Ning, Zack                12 Alamo Area Aquat     1:09.73    1:08.89   17  
                  33.61     1:08.89 (35.28)                                        
  3 Sefcik, Augustus          11 Nitro Swimming       1:11.44    1:10.20   16  
                  34.23     1:10.20 (35.97)                                        
  4 Echols, Hayden            12 Alamo Area Aquat     1:13.81    1:10.33   15  
                  35.22     1:10.33 (35.11)                                        
  5 Dalley, Jonathan          12 Paragon Training     1:12.18    1:10.41   14  
                  34.39     1:10.41 (36.02)                                        
  6 Ma, Steven                12 Nitro Swimming       1:11.92    1:10.75   13  
                  34.88     1:10.75 (35.87)                                        
  7 Molloy, Daniel            12 Sailfish             1:15.63    1:10.76   12  
                  34.38     1:10.76 (36.38)                                        
  8 Yount, Tyler              12 Nitro Swimming       1:11.67    1:10.86   11  
                  34.28     1:10.86 (36.58)                                        
  9 Turner, Nicholas          11 Victoria Texas A     1:11.48    1:10.87    9  
                  34.42     1:10.87 (36.45)                                        
 10 Harrison, Bexon           12 Aqua Swift Aquat     1:10.71    1:10.98    7  
                  34.35     1:10.98 (36.63)                                        
 11 Jiampietro, Matthew       11 Nitro Swimming       1:11.62    1:11.00    6  
                  35.07     1:11.00 (35.93)                                        
 12 Fox, Luke                 12 Aqua Swift Aquat     1:12.38    1:11.22    5  
                  34.66     1:11.22 (36.56)                                        
 13 Rutledge, Ian             12 Una Aqsa             1:15.57    1:11.31    4  
                  34.47     1:11.31 (36.84)                                        
 14 Lowenborg, Casey          11 Alamo Area Aquat     1:12.66    1:11.35    3  
                  34.84     1:11.35 (36.51)                                        
 15 Schneider, Konner         12 Winning Waters A     1:10.43    1:11.36    2  
                  35.48     1:11.36 (35.88)                                        
 16 Redmond, Ian              11 Nitro Swimming       1:12.27    1:11.48    1  
                  34.72     1:11.48 (36.76)                                        
 17 Ybarbo, Daniel            11 Nitro Swimming       1:13.19    1:11.53  
                  35.53     1:11.53 (36.00)                                        
 18 Wean, Jesse               12 Winning Waters A     1:14.74    1:11.76  
                  35.61     1:11.76 (36.15)                                        
 19 Smith, Daniel             12 Streamline Aquat     1:13.68    1:11.77  
                  34.75     1:11.77 (37.02)                                        
 20 Auditore, Christopher     12 Lone Star Aquati     1:11.32    1:11.82  
                  35.58     1:11.82 (36.24)                                        
 21 Fosbenner, Christian      12 Paragon Training     1:14.50    1:12.28  
                  35.00     1:12.28 (37.28)                                        
 22 Pineiro, Marcus           12 Nitro Swimming       1:13.73    1:12.33  
                  35.12     1:12.33 (37.21)                                        
 23 Li, Kevin                 11 Waterloo Swimmin     1:14.32    1:12.42  
                  35.14     1:12.42 (37.28)                                        
 24 Armstrong, Walter         12 Austin Swim Club     1:10.83    1:12.56  
                  35.36     1:12.56 (37.20)                                        
 25 Nguyen, Riley             11 Nitro Swimming       1:15.51    1:12.79  
                  35.28     1:12.79 (37.51)                                        
 26 Hays, Zachary             12 Austin Trinity A     1:15.17    1:12.80  
                  35.38     1:12.80 (37.42)                                        
 27 Singh, Amani              11 Mc Allen Swim Cl     1:13.49    1:12.94  
                  36.11     1:12.94 (36.83)                                        
 28 Stephenson, Samuel        11 San Antonio Wave     1:15.33    1:13.00  
                  35.19     1:13.00 (37.81)                                        
 29 Bose, Noah                11 Lone Star Aquati     1:27.35L   1:13.06  
                  35.47     1:13.06 (37.59)                                        
 29 Noel, Campbell            11 Lost Creek Aquat     1:10.26    1:13.06  
                  35.66     1:13.06 (37.40)                                        
 31 Spaulding, Colton         11 Waterloo Swimmin     1:12.99    1:13.07  
                  36.10     1:13.07 (36.97)                                        
 32 Lowe, Nathan              12 Nitro Swimming       1:14.07    1:13.20  
                  35.78     1:13.20 (37.42)                                        
 33 Garcia, Sabastian         11 Alamo Area Aquat     1:12.28    1:14.27  
                  35.89     1:14.27 (38.38)                                        
 34 Zinzer, Travis            12 Nitro Swimming       1:14.75    1:15.83  
                  37.31     1:15.83 (38.52)                                        
 35 Leese, Josiah             11 Lone Star Aquati     1:13.70    1:16.08  
                  37.50     1:16.08 (38.58)                                        
 36 Grimm, Tyler              12 Una Asc              1:14.34    1:16.75  
                  37.42     1:16.75 (39.33)                                        
 37 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area Aquat     1:28.33L   1:16.99  
                  37.96     1:16.99 (39.03)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Cade            12 Lost Creek Aquat     2:39.59    2:22.96   20  
                  33.43     1:10.08 (36.65)     1:47.11 (37.03)     2:22.96 (35.85)
  2 Qian, Kevin               11 Waterloo Swimmin     2:28.27    2:25.68   17  
                  33.89     1:11.23 (37.34)     1:49.78 (38.55)     2:25.68 (35.90)
  3 Smith, Daniel             12 Streamline Aquat     2:35.45    2:25.96   16  
                  35.08     1:11.57 (36.49)     1:49.42 (37.85)     2:25.96 (36.54)
  4 Noel, Campbell            11 Lost Creek Aquat     3:06.23L   2:25.98   15  
                  34.97     1:12.56 (37.59)     1:50.73 (38.17)     2:25.98 (35.25)
  5 Turner, Nicholas          11 Victoria Texas A     2:36.05    2:27.51   14  
                  34.94     1:12.49 (37.55)     1:50.66 (38.17)     2:27.51 (36.85)
  6 Ybarbo, Daniel            11 Nitro Swimming       2:31.73    2:29.18   13  
                  36.11     1:14.47 (38.36)     1:52.35 (37.88)     2:29.18 (36.83)
  7 Auditore, Christopher     12 Lone Star Aquati     2:33.25    2:30.95   12  
                  35.89     1:13.43 (37.54)     1:53.07 (39.64)     2:30.95 (37.88)
  8 Lowenborg, Casey          11 Alamo Area Aquat     2:31.73    2:31.22   11  
                  35.96     1:14.73 (38.77)     1:53.70 (38.97)     2:31.22 (37.52)
  9 Echols, Hayden            12 Alamo Area Aquat     2:35.57    2:32.25    9  
                  36.64     1:15.39 (38.75)     1:54.43 (39.04)     2:32.25 (37.82)
 10 Spaulding, Colton         11 Waterloo Swimmin     2:38.61    2:32.58    7  
                  36.45     1:15.36 (38.91)     1:54.96 (39.60)     2:32.58 (37.62)
 11 Duggan, Blake             11 San Antonio Wave     2:34.33    2:33.17    6  
                  36.17     1:15.64 (39.47)     1:55.24 (39.60)     2:33.17 (37.93)
 12 Fox, Luke                 12 Aqua Swift Aquat     2:35.71    2:33.65    5  
                  35.79     1:14.42 (38.63)     1:54.33 (39.91)     2:33.65 (39.32)
 13 Schneider, Konner         12 Winning Waters A     2:36.53    2:34.81    4  
                  37.68     1:18.36 (40.68)     1:59.45 (41.09)     2:34.81 (35.36)
 14 Lowe, Nathan              12 Nitro Swimming       2:37.63    2:35.74    3  
                  36.32     1:16.78 (40.46)     1:58.29 (41.51)     2:35.74 (37.45)
 15 Leese, Josiah             11 Lone Star Aquati     2:39.05    2:36.42    2  
                  37.21     1:16.00 (38.79)     1:56.48 (40.48)     2:36.42 (39.94)
 16 Singh, Amani              11 Mc Allen Swim Cl     2:36.09    2:37.91    1  
                  37.85     1:17.98 (40.13)     1:59.29 (41.31)     2:37.91 (38.62)
 17 Rutledge, Ian             12 Una Aqsa             2:36.53    2:38.29  
                  37.65     1:18.40 (40.75)     1:58.93 (40.53)     2:38.29 (39.36)
 18 Nan, Kaiyuan              12 Unattached           2:37.39    2:40.47  
                  37.06     1:18.28 (41.22)     2:00.01 (41.73)     2:40.47 (40.46)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Altermatt, Owen           12 Alamo Area Aquat       37.54      35.77   20  
  2 Li, Aaron                 12 Nitro Swimming         37.33      35.93   17  
  3 Ward, Elias               12 Nitro Swimming         37.19      36.03   16  
  4 Embestro, Aidan           11 Nitro Swimming         36.20      36.09   15  
  5 Goh, Zachary              12 Waterloo Swimmin       36.34      36.15   14  
  6 Maldonado, Patrick        11 Alamo Area Aquat       37.71      36.33   13  
  7 Molloy, Daniel            12 Sailfish               37.52      36.43   12  
  8 Sampson, James            12 Life Time Swim T       37.31      36.94   11  
  9 Harrison, Bexon           12 Aqua Swift Aquat       36.56      36.95    9  
 10 Harrison, William         11 Aqua Swift Aquat       37.66      37.11    7  
 11 Mood, Emanuel             12 Alamo Area Aquat       37.24      37.14    6  
 12 Diaz, Philippe            11 Nitro Swimming         37.16      37.28    4.5
 12 Benard, Theodore          12 Texas Gold             39.45      37.28    4.5
 14 Shen, Kevin               12 Longhorn Aquatic       36.91      37.54    3  
 15 Garner, Levi              12 Hays Swim Club         38.24      37.67    2  
 16 Carlson, Jones            11 Alamo Area Aquat       39.10      37.90    1  
 17 Leese, Josiah             11 Lone Star Aquati       38.05      38.46  
 18 Fosbenner, Christian      12 Paragon Training       38.90      38.57  
 19 Linkous, Matthew          11 Aquatex Swim Tea       38.42      38.82  
 20 Schoenbeck, Daxs          11 Lost Creek Aquat       39.12      38.98  
 21 Brown, Coleman            11 Hays Swim Club         38.57      39.18  
 22 Smith, Benjamin           12 Alamo Area Aquat       39.38      39.39  
 23 Aitchison, Austin         12 Austin Swim Club       38.65      40.14  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Altermatt, Owen           12 Alamo Area Aquat     1:19.82    1:16.23   20  
                  35.67     1:16.23 (40.56)                                        
  2 Ward, Jakob               12 Victoria Texas A     1:19.72    1:16.81   17  
                  36.99     1:16.81 (39.82)                                        
  3 Li, Aaron                 12 Nitro Swimming       1:22.09    1:18.78   16  
                  37.76     1:18.78 (41.02)                                        
  4 Maldonado, Patrick        11 Alamo Area Aquat     1:19.79    1:18.95   15  
                  37.50     1:18.95 (41.45)                                        
  5 Goh, Zachary              12 Waterloo Swimmin     1:19.54    1:19.10   14  
                  37.53     1:19.10 (41.57)                                        
  6 Harrison, Bexon           12 Aqua Swift Aquat     1:21.20    1:19.13   13  
                  37.29     1:19.13 (41.84)                                        
  7 Ward, Elias               12 Nitro Swimming       1:20.89    1:19.58   12  
                  38.91     1:19.58 (40.67)                                        
  8 Hudson, Grant             12 Winning Waters A     1:19.82    1:19.63   11  
                  38.64     1:19.63 (40.99)                                        
  9 Sampson, James            12 Life Time Swim T     1:20.02    1:19.85    9  
                  37.88     1:19.85 (41.97)                                        
 10 Mood, Emanuel             12 Alamo Area Aquat     1:21.18    1:19.92    7  
                  38.02     1:19.92 (41.90)                                        
 11 Shen, Kevin               12 Longhorn Aquatic     1:20.68    1:20.99    6  
                  38.73     1:20.99 (42.26)                                        
 12 King, Daniel              12 Alamo Area Aquat     1:24.65    1:21.30    5  
                  38.46     1:21.30 (42.84)                                        
 13 Bawduniak, Hudson         12 Heart of Texas A     1:23.47    1:21.67    4  
                  38.39     1:21.67 (43.28)                                        
 14 Leese, Josiah             11 Lone Star Aquati     1:22.52    1:22.08    3  
                  39.66     1:22.08 (42.42)                                        
 15 Scott, Lionel             12 Alamo Area Aquat     1:22.02    1:22.27    2  
                  38.96     1:22.27 (43.31)                                        
 16 Linkous, Matthew          11 Aquatex Swim Tea     1:23.61    1:22.37    1  
                  39.62     1:22.37 (42.75)                                        
 17 Horton, Sheamus           12 Nitro Swimming       1:23.23    1:22.66  
                  39.85     1:22.66 (42.81)                                        
 18 Harrison, William         11 Aqua Swift Aquat     1:21.97    1:22.85  
                  39.50     1:22.85 (43.35)                                        
 19 Benard, Theodore          12 Texas Gold           1:24.36    1:24.18  
                  38.82     1:24.18 (45.36)                                        
 20 Ning, Zack                12 Alamo Area Aquat     1:25.49    1:24.21  
                  40.13     1:24.21 (44.08)                                        
 21 Fosbenner, Christian      12 Paragon Training     1:24.86    1:25.69  
                  39.40     1:25.69 (46.29)                                        
 22 Shapley, Tyler            11 Austin Swim Club     1:23.99    1:25.93  
                  40.97     1:25.93 (44.96)                                        
 23 Smith, Benjamin           12 Alamo Area Aquat     1:24.87    1:27.80  
                  42.80     1:27.80 (45.00)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maldonado, Patrick        11 Alamo Area Aquat     2:54.05    2:45.64   20  
                  38.34     1:19.98 (41.64)     2:03.29 (43.31)     2:45.64 (42.35)
  2 Altermatt, Owen           12 Alamo Area Aquat     2:55.43    2:46.85   17  
                  37.62     1:20.28 (42.66)     2:04.40 (44.12)     2:46.85 (42.45)
  3 Ward, Elias               12 Nitro Swimming       2:57.53    2:49.25   16  
                  38.78     1:22.08 (43.30)     2:07.72 (45.64)     2:49.25 (41.53)
  4 Ward, Jakob               12 Victoria Texas A     2:55.69    2:49.51   15  
                  39.52     1:24.80 (45.28)     2:06.35 (41.55)     2:49.51 (43.16)
  5 Shen, Kevin               12 Longhorn Aquatic     2:49.15    2:49.68   14  
                  38.43     1:22.71 (44.28)     2:06.91 (44.20)     2:49.68 (42.77)
  6 Goh, Zachary              12 Waterloo Swimmin     2:52.57    2:50.01   13  
                  38.04     1:22.08 (44.04)     2:06.46 (44.38)     2:50.01 (43.55)
  7 Sampson, James            12 Life Time Swim T     3:26.14L   2:52.44   12  
                  39.29     1:21.94 (42.65)     2:08.37 (46.43)     2:52.44 (44.07)
  8 Mood, Emanuel             12 Alamo Area Aquat     2:58.30    2:55.59   11  
                  39.88     1:25.44 (45.56)     2:12.04 (46.60)     2:55.59 (43.55)
  9 Leese, Josiah             11 Lone Star Aquati     2:56.84    2:57.34    9  
                  41.35     1:26.30 (44.95)     2:13.00 (46.70)     2:57.34 (44.34)
 10 Tobon, David              12 Life Time Swim T     2:59.04    3:06.26    7  
                  41.48     1:28.28 (46.80)     2:17.64 (49.36)     3:06.26 (48.62)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Cade            12 Lost Creek Aquat       31.17      28.70   20  
  2 Sefcik, Augustus          11 Nitro Swimming         30.90      30.10   17  
  3 Ning, Zack                12 Alamo Area Aquat       32.92      30.36   16  
  4 Wei, Casey                12 Nitro Swimming         34.18      30.53   15  
  5 Diaz, Philippe            11 Nitro Swimming         32.84      30.80   14  
  6 Gruber, Ryan              12 Alamo Area Aquat       32.51      30.89   12.5
  6 Ortiz Carrion, Nicolas    12 Alamo Area Aquat       32.34      30.89   12.5
  8 Sampson, James            12 Life Time Swim T       31.17      31.00   11  
  9 Sapinoro, Colton          11 Nitro Swimming         32.02      31.01    9  
 10 Zhang, Joseph             12 Nitro Swimming         32.66      31.11    7  
 11 Nielsen, Nigel            11 Austin Trinity A       31.75      31.13    6  
 12 Kenfield, Talon           12 High Performance       31.72      31.14    5  
 13 Li, Song Yue              12 Austin Swim Club       31.51      31.16    4  
 14 Noel, Campbell            11 Lost Creek Aquat       31.05      31.21    3  
 15 Nan, Kaiyuan              12 Unattached             31.50      31.40    2  
 16 Ozuna, Dax                12 Hays Swim Club         33.61      31.43    1  
 17 Scott, Lionel             12 Alamo Area Aquat       31.48      31.54  
 18 Molloy, Daniel            12 Sailfish               32.03      31.55  
 19 Carlson, Jones            11 Alamo Area Aquat       32.87      31.57  
 20 Lowenborg, Casey          11 Alamo Area Aquat       32.79      31.64  
 21 Horton, Sheamus           12 Nitro Swimming         32.10      31.83  
 22 Harrison, William         11 Aqua Swift Aquat       32.43      31.85  
 23 Jiampietro, Matthew       11 Nitro Swimming         32.53      32.02  
 24 Silva, Ryan               11 Sailfish               32.25      32.25  
 25 Singh, Amani              11 Mc Allen Swim Cl       33.00      32.26  
 26 Tolar, William            11 Aqua Swift Aquat       33.55      32.43  
 26 Dalley, Jonathan          12 Paragon Training       32.90      32.43  
 28 Echols, Hayden            12 Alamo Area Aquat       33.16      32.49  
 29 Grimm, Tyler              12 Una Asc                32.62      32.53  
 29 Gonzalez, Saul            12 Mc Allen Swim Cl       34.02      32.53  
 31 Aleman, Jose              12 Nitro Swimming         33.18      32.55  
 32 Ognoskie, Maika           11 Nitro Swimming         33.48      32.61  
 33 Kundivich, Nikolas        11 Nitro Swimming         33.51      32.62  
 34 Schaefer, Logan           12 Nitro Swimming         32.33      32.80  
 35 Robbins, Stephen          11 Alamo Area Aquat       34.10      32.91  
 36 Redmond, Ian              11 Nitro Swimming         32.18      32.95  
 37 Brown, Brian              11 Longhorn Aquatic       34.10      33.08  
 38 Woertink, Brock           12 Nitro Swimming         34.17      33.20  
 39 Schrock, Dylan            11 Lost Creek Aquat       38.44L     33.34  
 40 Duggan, Blake             11 San Antonio Wave       33.50      34.06  
 41 Horvath, Joshua           11 Aquatex Swim Tea       32.79      34.10  
 42 Bisang, Max               12 Westwood Country       33.06      34.14  
 43 Dalley, David             12 Paragon Training       33.08      34.19  
 44 Zhang, Vincent            11 Waterloo Swimmin       33.81      34.25  
 45 Allen, Kyan               11 Nitro Swimming         32.72      34.49  
 46 Kheni, Arnav              12 Nitro Swimming         33.79      34.63  
 47 Fosbenner, Christian      12 Paragon Training       33.95      34.68  
 48 Zinzer, Travis            12 Nitro Swimming         34.19      35.11  
 49 Stevens, Harvey           12 Sailfish               33.26      35.83  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hays, Zachary             12 Austin Trinity A     1:12.30    1:06.30   20  
                  31.76     1:06.30 (34.54)                                        
  2 Sampson, James            12 Life Time Swim T     1:09.65    1:08.11   17  
                  31.42     1:08.11 (36.69)                                        
  3 Eklund, Cruz              11 Aquatex Swim Tea     1:10.52    1:08.87   16  
                  31.48     1:08.87 (37.39)                                        
  4 Wei, Casey                12 Nitro Swimming       1:12.71    1:10.32   15  
                  32.94     1:10.32 (37.38)                                        
  5 Ning, Zack                12 Alamo Area Aquat     1:14.42    1:10.67   14  
                  33.73     1:10.67 (36.94)                                        
  6 Sapinoro, Colton          11 Nitro Swimming       1:13.50    1:10.83   13  
                  33.10     1:10.83 (37.73)                                        
  7 Lowenborg, Casey          11 Alamo Area Aquat     1:14.20    1:11.06   12  
                  33.83     1:11.06 (37.23)                                        
  8 Li, Kevin                 11 Waterloo Swimmin     1:12.81    1:11.32   11  
                  33.71     1:11.32 (37.61)                                        
  9 Li, Song Yue              12 Austin Swim Club     1:14.42    1:11.48    9  
                  33.55     1:11.48 (37.93)                                        
 10 Stephenson, Samuel        11 San Antonio Wave     1:15.81    1:11.80    7  
                  33.03     1:11.80 (38.77)                                        
 11 Scott, Lionel             12 Alamo Area Aquat     1:10.61    1:11.83    6  
                  33.53     1:11.83 (38.30)                                        
 12 Wean, Jesse               12 Winning Waters A     1:14.07    1:12.86    5  
                  34.71     1:12.86 (38.15)                                        
 13 Ozuna, Dax                12 Hays Swim Club       1:15.24    1:12.98    4  
                  34.28     1:12.98 (38.70)                                        
 14 Allen, Kyan               11 Nitro Swimming       1:12.46    1:13.18    3  
                  35.02     1:13.18 (38.16)                                        
 15 Silva, Ryan               11 Sailfish             1:15.81    1:13.82    2  
                  33.53     1:13.82 (40.29)                                        
 16 Jiampietro, Matthew       11 Nitro Swimming       1:15.75    1:14.14    1  
                  37.08     1:14.14 (37.06)                                        
 17 Garcia, Sabastian         11 Alamo Area Aquat     1:10.97    1:14.17  
                  34.30     1:14.17 (39.87)                                        
 18 Noel, Campbell            11 Lost Creek Aquat     1:12.02    1:15.03  
                  34.56     1:15.03 (40.47)                                        
 19 Schrock, Dylan            11 Lost Creek Aquat     1:15.98    1:15.85  
                  35.74     1:15.85 (40.11)                                        
 20 Kundivich, Nikolas        11 Nitro Swimming       1:15.58    1:15.87  
                  35.18     1:15.87 (40.69)                                        
 21 Brown, Coleman            11 Hays Swim Club       1:16.41    1:16.13  
                  36.77     1:16.13 (39.36)                                        
 22 Harrison, William         11 Aqua Swift Aquat     1:14.28    1:18.63  
                  34.95     1:18.63 (43.68)                                        
 -- Nan, Kaiyuan              12 Unattached           1:15.67         DQ  
                  35.46          DQ (38.84)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sampson, James            12 Life Time Swim T     2:35.62    2:33.82   20  
                  32.40     1:11.10 (38.70)     1:53.41 (42.31)     2:33.82 (40.41)
  2 Rutledge, Ian             12 Una Aqsa             2:39.21    2:36.22   17  
                  36.86     1:15.57 (38.71)     1:56.37 (40.80)     2:36.22 (39.85)
  3 Hudson, Grant             12 Winning Waters A     2:33.91    2:39.50   16  
                  34.75     1:15.21 (40.46)     1:56.90 (41.69)     2:39.50 (42.60)
  4 Nielsen, Nigel            11 Austin Trinity A     2:35.39    2:58.35   15  
                  42.13     1:32.73 (50.60)     2:15.50 (42.77)     2:58.35 (42.85)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hays, Zachary             12 Austin Trinity A     1:11.87    1:07.03   20  
                  32.94     1:07.03 (34.09)                                        
  2 Kenfield, Talon           12 High Performance     1:10.09    1:08.10   17  
                  33.48     1:08.10 (34.62)                                        
  3 Ma, Steven                12 Nitro Swimming       1:10.47    1:08.29   16  
                  32.17     1:08.29 (36.12)                                        
  4 Li, Kevin                 11 Waterloo Swimmin     1:11.02    1:08.47   15  
                  31.95     1:08.47 (36.52)                                        
  5 Li, Aaron                 12 Nitro Swimming       1:09.80    1:09.09   14  
                  32.74     1:09.09 (36.35)                                        
  6 Sullivan, Cade            12 Lost Creek Aquat     1:13.39    1:10.35   13  
                  30.86     1:10.35 (39.49)                                        
  7 Grimm, Tyler              12 Una Asc              1:14.80    1:11.18   12  
                  34.56     1:11.18 (36.62)                                        
  8 Scott, Lionel             12 Alamo Area Aquat     1:11.56    1:11.22   11  
                  34.37     1:11.22 (36.85)                                        
  9 Stephenson, Samuel        11 San Antonio Wave     1:12.48    1:11.45    9  
                  32.26     1:11.45 (39.19)                                        
 10 Noel, Campbell            11 Lost Creek Aquat     1:13.82    1:11.59    6.5
                  32.31     1:11.59 (39.28)                                        
 10 Yount, Tyler              12 Nitro Swimming       1:13.69    1:11.59    6.5
                  31.75     1:11.59 (39.84)                                        
 12 Wean, Jesse               12 Winning Waters A     1:13.27    1:11.71    5  
                  31.95     1:11.71 (39.76)                                        
 13 Qian, Kevin               11 Waterloo Swimmin     1:11.93    1:12.05    4  
                  32.58     1:12.05 (39.47)                                        
 14 Diaz, Philippe            11 Nitro Swimming       1:10.86    1:12.35    3  
                  33.61     1:12.35 (38.74)                                        
 15 Sefcik, Augustus          11 Nitro Swimming       1:12.46    1:12.57    2  
                  33.97     1:12.57 (38.60)                                        
 16 Linkous, Matthew          11 Aquatex Swim Tea     1:13.47    1:12.72    1  
                  34.93     1:12.72 (37.79)                                        
 17 Ognoskie, Maika           11 Nitro Swimming       1:13.41    1:13.25  
                  34.06     1:13.25 (39.19)                                        
 18 Goh, Zachary              12 Waterloo Swimmin     1:13.76    1:13.59  
                  35.00     1:13.59 (38.59)                                        
 19 Duggan, Blake             11 San Antonio Wave     1:13.20    1:13.70  
                  34.22     1:13.70 (39.48)                                        
 20 Auditore, Christopher     12 Lone Star Aquati     1:14.30    1:13.85  
                  34.38     1:13.85 (39.47)                                        
 21 Aleman, Jose              12 Nitro Swimming       1:13.19    1:14.24  
                  32.93     1:14.24 (41.31)                                        
 22 Embestro, Aidan           11 Nitro Swimming       1:14.63    1:14.34  
                  35.71     1:14.34 (38.63)                                        
 23 Shapley, Tyler            11 Austin Swim Club     1:14.16    1:14.96  
                  33.92     1:14.96 (41.04)                                        
 24 Ward, Jakob               12 Victoria Texas A     1:14.45    1:15.20  
                  35.72     1:15.20 (39.48)                                        
 25 Schaefer, Logan           12 Nitro Swimming       1:14.87    1:15.63  
                  35.95     1:15.63 (39.68)                                        
 26 Cabrera Cuza, Denzel      11 Texas Gold           1:14.84    1:16.38  
                  35.83     1:16.38 (40.55)                                        
 27 Singh, Amani              11 Mc Allen Swim Cl     1:14.87    1:17.19  
 -- Li, Song Yue              12 Austin Swim Club     1:10.18         DQ  
                  34.78          DQ (36.05)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eklund, Cruz              11 Aquatex Swim Tea     2:31.52    2:24.24   20  
                  30.81     1:06.06 (35.25)     1:51.04 (44.98)     2:24.24 (33.20)
  2 Kenfield, Talon           12 High Performance     2:33.71    2:26.46   17  
                  31.63     1:10.24 (38.61)     1:53.98 (43.74)     2:26.46 (32.48)
  3 Ning, Zack                12 Alamo Area Aquat     2:38.94    2:29.13   16  
                  32.48     1:08.76 (36.28)     1:55.28 (46.52)     2:29.13 (33.85)
  4 Grimm, Tyler              12 Una Asc              2:36.72    2:30.57   15  
                  33.80     1:12.98 (39.18)     1:55.90 (42.92)     2:30.57 (34.67)
  5 Harrison, Bexon           12 Aqua Swift Aquat     2:31.10    2:31.35   14  
                  31.20     1:09.92 (38.72)     1:56.91 (46.99)     2:31.35 (34.44)
  6 Diaz, Philippe            11 Nitro Swimming       2:31.70    2:32.02   13  
                  33.06     1:11.80 (38.74)     1:59.13 (47.33)     2:32.02 (32.89)
  7 Aleman, Jose              12 Nitro Swimming       2:35.64    2:32.61   11.5
                  33.33     1:11.64 (38.31)     2:00.86 (49.22)     2:32.61 (31.75)
  7 Ortiz Carrion, Nicolas    12 Alamo Area Aquat     2:36.81    2:32.61   11.5
                  33.69     1:12.79 (39.10)     1:58.11 (45.32)     2:32.61 (34.50)
  9 Armstrong, Walter         12 Austin Swim Club     2:34.71    2:33.05    9  
                  34.89     1:12.86 (37.97)     2:00.11 (47.25)     2:33.05 (32.94)
 10 Bose, Noah                11 Lone Star Aquati     3:01.42L   2:33.30    7  
                  33.44     1:13.42 (39.98)     2:00.83 (47.41)     2:33.30 (32.47)
 11 Shen, Kevin               12 Longhorn Aquatic     2:33.65    2:33.58    6  
                  36.15     1:15.43 (39.28)     1:58.55 (43.12)     2:33.58 (35.03)
 12 Scott, Lionel             12 Alamo Area Aquat     2:35.81    2:33.59    5  
                  33.89     1:15.06 (41.17)     1:59.54 (44.48)     2:33.59 (34.05)
 13 Li, Song Yue              12 Austin Swim Club     2:33.62    2:34.04    4  
                  33.60     1:16.69 (43.09)     1:59.32 (42.63)     2:34.04 (34.72)
 14 Garcia, Sabastian         11 Alamo Area Aquat     2:39.29    2:34.51    3  
                  32.99     1:12.06 (39.07)     1:59.19 (47.13)     2:34.51 (35.32)
 15 Ward, Elias               12 Nitro Swimming       2:34.53    2:34.62    2  
                  34.02     1:15.61 (41.59)     1:59.80 (44.19)     2:34.62 (34.82)
 16 Lowenborg, Casey          11 Alamo Area Aquat     2:33.33    2:35.78    1  
                  35.13     1:14.21 (39.08)     2:02.31 (48.10)     2:35.78 (33.47)
 17 Ognoskie, Maika           11 Nitro Swimming       2:35.58    2:36.07  
                  35.68     1:15.64 (39.96)     2:03.14 (47.50)     2:36.07 (32.93)
 18 Pineiro, Marcus           12 Nitro Swimming       3:02.61L   2:36.22  
                  32.06     1:13.16 (41.10)     2:01.11 (47.95)     2:36.22 (35.11)
 19 Stephenson, Samuel        11 San Antonio Wave     2:42.08    2:38.39  
                  33.07     1:12.69 (39.62)     2:02.59 (49.90)     2:38.39 (35.80)
 20 Noel, Campbell            11 Lost Creek Aquat     2:31.61    2:38.87  
                  35.09     1:15.33 (40.24)     2:04.25 (48.92)     2:38.87 (34.62)
 21 Schrock, Dylan            11 Lost Creek Aquat     2:40.70    2:38.88  
                  34.90     1:16.95 (42.05)     2:05.24 (48.29)     2:38.88 (33.64)
 22 Schaefer, Logan           12 Nitro Swimming       2:41.38    2:39.39  
                  35.43     1:15.76 (40.33)     2:04.87 (49.11)     2:39.39 (34.52)
 23 Embestro, Aidan           11 Nitro Swimming       2:36.87    2:39.74  
                  36.21     1:20.09 (43.88)     2:02.82 (42.73)     2:39.74 (36.92)
 24 Nielsen, Nigel            11 Austin Trinity A     2:41.28    2:41.27  
                  32.62     1:14.76 (42.14)     2:06.02 (51.26)     2:41.27 (35.25)
 25 Mu, Philip                12 San Antonio Wave     2:42.21    2:42.22  
                  34.32     1:14.80 (40.48)     2:06.60 (51.80)     2:42.22 (35.62)
 26 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area Aquat     3:05.04L   2:42.34  
                  34.68     1:16.20 (41.52)     2:07.39 (51.19)     2:42.34 (34.95)
 27 Auditore, Christopher     12 Lone Star Aquati     3:08.83L   2:42.70  
                  37.29     1:17.14 (39.85)     2:06.08 (48.94)     2:42.70 (36.62)
 28 Harrison, William         11 Aqua Swift Aquat     2:36.52    2:43.05  
                  34.77     1:19.75 (44.98)     2:05.83 (46.08)     2:43.05 (37.22)
 29 Groszek, Cameron          12 Nitro Swimming       3:08.47L   2:43.70  
                  37.40     1:19.51 (42.11)     2:07.29 (47.78)     2:43.70 (36.41)
 30 Shapley, Tyler            11 Austin Swim Club     2:42.14    2:43.88  
                  37.19     1:19.00 (41.81)     2:08.72 (49.72)     2:43.88 (35.16)
 31 Smith, Benjamin           12 Alamo Area Aquat     3:08.09L   2:52.55  
                  39.84     1:26.88 (47.04)     2:14.76 (47.88)     2:52.55 (37.79)
 -- Sefcik, Augustus          11 Nitro Swimming       3:09.13L        DQ  
                  33.04     1:10.51 (37.47)     1:59.85 (49.34)          DQ (34.33)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming  'A'                               1:52.46    1:50.13   40  
     1) Wei, Casey 12                   2) Pineiro, Marcus 12             
     3) Zhang, Joseph 12                4) Li, Aaron 12                   
                  27.77       56.21 (28.44)     1:23.33 (27.12)     1:50.13 (26.80)
  2 Waterloo Swimming  'A'                            1:56.23    1:51.63   34  
     1) Qian, Kevin 11                  2) Spaulding, Colton 11           
     3) Li, Kevin 11                    4) Hewett, Peter 12               
                  28.84       57.86 (29.02)     1:24.59 (26.73)     1:51.63 (27.04)
  3 Nitro Swimming  'B'                               1:55.29    1:52.74   32  
     1) Sapinoro, Colton 11             2) Redmond, Ian 11                
     3) Groszek, Cameron 12             4) Teeters, Victor 11             
                  28.44       57.12 (28.68)     1:24.82 (27.70)     1:52.74 (27.92)
  4 Sailfish  'A'                                     1:59.46    1:54.74   30  
     1) Stevens, Harvey 12              2) Silva, Ryan 11                 
     3) Lacombe, Logan 12               4) Molloy, Daniel 12              
                  28.14       57.84 (29.70)     1:27.45 (29.61)     1:54.74 (27.29)
  5 San Antonio Wave  'A'                             1:57.98    1:58.45   28  
     1) Duggan, Blake 11                2) Mu, Philip 12                  
     3) Buckner, Tysen 11               4) Stephenson, Samuel 11          
                  31.72     1:01.35 (29.63)     1:31.18 (29.83)     1:58.45 (27.27)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming  'A'                               2:10.13    2:07.16   40  
     1) Yount, Tyler 12                 2) Diaz, Philippe 11              
     3) Sapinoro, Colton 11             4) Wei, Casey 12                  
                  32.31     1:09.58 (37.27)     1:40.45 (30.87)     2:07.16 (26.71)
  2 Nitro Swimming  'B'                               2:07.74    2:07.83   34  
     1) Aleman, Jose 12                 2) Embestro, Aidan 11             
     3) Sefcik, Augustus 11             4) Li, Aaron 12                   
                  33.70     1:09.65 (35.95)     1:40.15 (30.50)     2:07.83 (27.68)
  3 Waterloo Swimming  'A'                            2:18.61    2:08.32   32  
     1) Spaulding, Colton 11            2) Goh, Zachary 12                
     3) Qian, Kevin 11                  4) Hewett, Peter 12               
                  33.13     1:08.41 (35.28)     1:41.30 (32.89)     2:08.32 (27.02)
  4 Aqua Swift Aquatics  'A'                          2:12.42    2:12.68   30  
     1) Tolar, William 11               2) Harrison, William 11           
     3) Harrison, Bexon 12              4) Fox, Luke 12                   
                  36.42     1:13.89 (37.47)     1:43.08 (29.19)     2:12.68 (29.60)
  5 Sailfish  'A'                                     2:14.92    2:12.74   28  
     1) Molloy, Daniel 12               2) Lacombe, Logan 12              
     3) Silva, Ryan 11                  4) Stevens, Harvey 12             
                  32.48     1:10.36 (37.88)     1:43.77 (33.41)     2:12.74 (28.97)
  6 San Antonio Wave  'A'                             2:16.82    2:16.33   26  
     1) Stephenson, Samuel 11           2) Duggan, Blake 11               
     3) Mu, Philip 12                   4) Buckner, Tysen 11              
                  33.70     1:13.99 (40.29)     1:47.49 (33.50)     2:16.33 (28.84)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Macgregor, Jan            14 Lost Creek Aquat       24.85      24.09   20  
  2 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area Aquat       24.95      24.20   17  
  3 Roybal, Andrew            14 Alamo Area Aquat       24.81      24.36   16  
  4 He, Benjamin              14 Waterloo Swimmin       25.52      24.47   15  
  5 Peterson, Luke            13 Alamo Area Aquat       25.11      24.60   14  
  6 Peter, Kyle               14 San Antonio Wave       25.98      24.65   13  
  7 English, Garrett          14 San Antonio Swim       25.90      24.67   11.5
  7 Sidhipong, Bodhi          14 Western Hills At       24.77      24.67   11.5
  9 Herceg, Luka              13 Nitro Swimming         24.81      24.73    9  
 10 Gordon, Luke              14 Westwood Country       25.78      24.76    7  
 11 McGrath, Nathan           13 Winning Waters A       25.27      24.79    6  
 12 Shadowen, Dillon          13 Nitro Swimming         25.44      24.88    5  
 13 Stephenson, Matthew       14 Longhorn Aquatic       25.19      24.89    4  
 14 Spradling, Riley          14 Alamo Area Aquat       25.69      24.92    3  
 15 Gamboa, Esteban           14 Nitro Swimming         25.52      24.93    2  
 16 Ruiz-Esparza, Ian         14 Streamline Aquat       25.04      24.94    0.5
 16 Solorzano, Caleb          14 Alamo Area Aquat       26.01      24.94    0.5
 18 Jones, George             14 Longhorn Aquatic       25.10      24.96  
 18 Ronquillo, Maximus        14 Austin Swim Club       25.33      24.96  
 20 Turner, William           13 Life Time Swim T       25.04      25.03  
 21 Frazier, Gregory          13 Nitro Swimming         25.35      25.04  
 22 Goldreyer, Elijah         13 Lost Creek Aquat       25.46      25.12  
 22 Almaraz, Ayden            13 San Antonio Wave       25.41      25.12  
 24 Guzman, Marco             13 Lone Star Aquati       25.04      25.15  
 25 Kitchen, Max              14 Sailfish               26.23      25.25  
 26 Middleton, Tristin        14 Sailfish               26.13      25.26  
 27 Perez, Nathaniel          14 Alamo Area Aquat       25.42      25.28  
 28 Vohra, Dhruv              14 Nitro Swimming         25.71      25.30  
 29 Montesinos, Santiago      14 Austin Swim Club       25.09      25.33  
 30 Giandinoto, Chase         14 Alamo Area Aquat       25.78      25.35  
 31 Sundararaman, Harshithra  14 Nitro Swimming         25.91      25.38  
 32 Gupta, Arsh               14 Waterloo Swimmin       25.60      25.41  
 33 Zhou, Allan               14 Nitro Swimming         25.89      25.44  
 34 Cline, Bennett            14 Waterloo Swimmin       25.61      25.47  
 34 Ruiz, Roberto             13 Austin Swim Club       25.37      25.47  
 36 Isiofia, Dabeluchi        13 High Performance       25.99      25.48  
 37 Gonzalez, Aidan           13 Austin Swim Club       26.12      25.53  
 38 Boettiger, Owen           14 Austin Swim Club       26.33      25.59  
 39 Tippur, Sankirth          14 Mc Allen Swim Cl       26.29      25.66  
 40 Erwin, Thomas             14 San Antonio Wave       26.01      25.67  
 41 Spooner, Cameron          14 Sailfish               26.37      25.73  
 42 Riojas, Roman             14 Sailfish               25.80      25.75  
 43 Hagan, Augustus           13 Western Hills At       25.79      25.77  
 43 Hinz, William             13 Nitro Swimming         26.48      25.77  
 45 Hoard, William            14 Western Hills At       26.22      25.80  
 45 Damalcheruvu, Taran       14 Waterloo Swimmin       25.94      25.80  
 47 O'Connor, Colin           14 Austin Swim Club       26.09      25.82  
 48 Andrew Guzman, Michael    13 Nitro Swimming         24.98      25.92  
 49 Bui, Caleb                13 Nitro Swimming         26.40      25.94  
 50 Taylor, Michael           13 Nitro Swimming         26.38      25.95  
 51 Postelnicu, David         13 Waterloo Swimmin       27.11      25.98  
 52 Moore, Jack               13 Alamo Area Aquat       26.67      26.01  
 53 Hussain, Charlie          14 Longhorn Aquatic       25.51      26.02  
 54 Salazar, Mateo            14 Paragon Training       27.29      26.14  
 55 Baxley, James             13 Waterloo Swimmin       26.52      26.16  
 56 Orloff, Griffith          13 Nitro Swimming         26.34      26.18  
 57 Minter, Perrin            14 Great Hills Aqua       26.89      26.26  
 58 Mastrian, Luke            14 Waterloo Swimmin       27.32      26.29  
 59 Roberts, Daniel           14 Austin Swim Club       27.22      26.30  
 60 Propst, Pierce            13 Longhorn Aquatic       26.49      26.38  
 61 Leowe, Charles            14 High Performance       24.93      26.40  
 62 Leong, Ivan               13 Waterloo Swimmin       26.98      26.43  
 63 Pozhenko, Leonid          14 Nitro Swimming         26.06      26.44  
 64 Tegtmeier, Roland         13 Nitro Swimming         26.68      26.49  
 65 Ritter, Jackson           13 Nitro Swimming         26.65      26.53  
 66 Ledbetter, Jackson        14 Nitro Swimming         25.61      26.55  
 67 Silva, Connor             14 Sailfish               27.02      26.59  
 68 Pineiro, Julian           14 Nitro Swimming         26.76      26.63  
 69 Jimenez, Tiago            13 Alamo Area Aquat       26.77      26.69  
 69 Jenke, Logan              13 Alamo Area Aquat       26.48      26.69  
 71 Shearin, Zack             14 Corpus Christi A       27.52      26.84  
 72 Wu, Yifei                 14 Western Hills At       27.11      26.85  
 73 Padurean, Robert          13 Waterloo Swimmin       27.17      26.90  
 74 McDonald, Liam            13 Great Hills Aqua       27.69      26.92  
 75 Goldhammer, Jonathan      14 Alamo Area Aquat       27.67      26.98  
 76 Duarte, Daniel            13 Texas Gold             27.24      27.11  
 76 Kauffman, Luke            13 Austin Swim Club       27.30      27.11  
 78 Bried, Walker             13 Nitro Swimming         26.79      27.13  
 79 Butler, Keegan            14 Austin Trinity A       26.51      27.14  
 80 Cox, Connor               13 Longhorn Aquatic       27.40      27.26  
 81 Galan, Angel              14 Aqua Swift Aquat       27.01      27.30  
 82 Wiegand, Lucas            14 Aquatex Swim Tea       27.71      27.31  
 83 Fohn, Jacob               13 Longhorn Aquatic       27.79      27.32  
 84 Barron, Antonio           14 Longhorn Aquatic       26.79      27.38  
 85 Lain, Max                 13 Capital of Texas       27.74      27.39  
 86 Trout, Gabriel            13 Austin Trinity A       27.20      27.48  
 87 Albaugh, Aidan            13 Nitro Swimming         27.77      27.65  
 88 Hart, Jackson             14 Lost Creek Aquat       27.28      27.66  
 89 Polk, Isaiah              13 Alamo Area Aquat       27.70      27.67  
 90 Lopez, Ricardo            14 Mc Allen Swim Cl       27.65      27.68  
 91 Clayton, Bryce            14 Nitro Swimming         26.42      27.69  
 92 Propst, Preston           13 Longhorn Aquatic       27.09      27.71  
 93 Herb, Ryan                14 Austin Swim Club       31.64L     27.83  
 94 Hokenson, William         14 Alamo Area Aquat       30.56L     27.86  
 94 Blood, Matthew            13 Sailfish               27.47      27.86  
 96 Williams, Jaylen          14 Aquatex Swim Tea       27.88      28.18  
 97 Pitkanen, Kai             14 Nitro Swimming         31.47L     28.33  
 98 Angie, Braydon            13 Waterloo Swimmin       27.87      28.92  
 -- Robertson, Michael        14 Alamo Area Aquat       26.29         DQ  
 -- Green, Maddox             14 Alamo Area Aquat       27.05         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle 200 Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lax, David                13 Austin Swim Club          NT      25.89  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prins, Ethan              14 Longhorn Aquatic       53.56      52.09   20  
                  25.55       52.09 (26.54)                                        
  2 Radcliff, Grady           14 Waterloo Swimmin       53.35      52.68   17  
                  25.64       52.68 (27.04)                                        
  3 Peterson, Luke            13 Alamo Area Aquat       55.09      52.91   16  
                  25.47       52.91 (27.44)                                        
  4 Orris, Gavin              14 Nitro Swimming         53.33      53.00   15  
                  25.48       53.00 (27.52)                                        
  5 Hays, Chase               14 Austin Trinity A       53.51      53.02   14  
                  25.60       53.02 (27.42)                                        
  6 He, Benjamin              14 Waterloo Swimmin       54.64      53.16   13  
                  25.68       53.16 (27.48)                                        
  7 Sidhipong, Bodhi          14 Western Hills At       54.68      53.43   12  
                  25.98       53.43 (27.45)                                        
  8 Peter, Kyle               14 San Antonio Wave       55.85      53.78   11  
                  25.82       53.78 (27.96)                                        
  9 Spradling, Riley          14 Alamo Area Aquat       55.51      54.03    9  
                  26.19       54.03 (27.84)                                        
 10 Erwin, Thomas             14 San Antonio Wave       56.17      54.06    7  
                  25.82       54.06 (28.24)                                        
 11 McGrath, Nathan           13 Winning Waters A       54.99      54.19    6  
                  25.92       54.19 (28.27)                                        
 12 Robertson, Michael        14 Alamo Area Aquat       54.40      54.20    5  
                  25.93       54.20 (28.27)                                        
 13 Merriman, Benjamin        14 Austin Swim Club       55.55      54.22    4  
                  26.05       54.22 (28.17)                                        
 14 Perez, Nathaniel          14 Alamo Area Aquat       54.82      54.28    3  
                  26.50       54.28 (27.78)                                        
 15 Zhou, Allan               14 Nitro Swimming         57.00      54.30    2  
                  26.23       54.30 (28.07)                                        
 16 Bennett, Colton           14 Austin Trinity A       54.59      54.32    1  
                  26.02       54.32 (28.30)                                        
 17 Sabuda, Matthew           14 Nitro Swimming         54.42      54.48  
                  25.67       54.48 (28.81)                                        
 18 Maese, Jaden              14 Streamline Aquat          NT      54.61  
                  24.99       54.61 (29.62)                                        
 19 Herceg, Luka              13 Nitro Swimming         54.14      54.62  
                  26.37       54.62 (28.25)                                        
 20 Coward, Grant             14 Aqua Swift Aquat       59.05      54.69  
                  25.53       54.69 (29.16)                                        
 21 Montesinos, Santiago      14 Austin Swim Club       54.98      54.73  
                  26.56       54.73 (28.17)                                        
 22 Almaraz, Ayden            13 San Antonio Wave       55.76      55.12  
                  25.86       55.12 (29.26)                                        
 23 Ronquillo, Maximus        14 Austin Swim Club       56.01      55.21  
                  26.65       55.21 (28.56)                                        
 24 Middleton, Tristin        14 Sailfish               56.66      55.22  
                  26.21       55.22 (29.01)                                        
 25 Gupta, Arsh               14 Waterloo Swimmin       57.26      55.24  
                  26.56       55.24 (28.68)                                        
 25 Damalcheruvu, Taran       14 Waterloo Swimmin       56.74      55.24  
                  26.52       55.24 (28.72)                                        
 27 Sundararaman, Harshithra  14 Nitro Swimming         55.82      55.27  
                  26.34       55.27 (28.93)                                        
 28 Goldreyer, Elijah         13 Lost Creek Aquat       56.08      55.46  
                  26.61       55.46 (28.85)                                        
 29 Gass, Nathan              14 Aquatex Swim Tea       56.72      55.61  
                  26.57       55.61 (29.04)                                        
 30 Vohra, Dhruv              14 Nitro Swimming         56.13      55.63  
                  26.34       55.63 (29.29)                                        
 31 Frazier, Gregory          13 Nitro Swimming         56.83      55.76  
                  26.31       55.76 (29.45)                                        
 31 Gamboa, Esteban           14 Nitro Swimming         56.27      55.76  
                  26.33       55.76 (29.43)                                        
 33 Spooner, Cameron          14 Sailfish               58.73      55.84  
                  26.45       55.84 (29.39)                                        
 34 Jones, George             14 Longhorn Aquatic       55.44      55.89  
                  26.04       55.89 (29.85)                                        
 35 Turner, William           13 Life Time Swim T       55.40      55.91  
                  26.91       55.91 (29.00)                                        
 36 Shadowen, Dillon          13 Nitro Swimming         57.42      55.93  
                  26.40       55.93 (29.53)                                        
 37 Manzo, Jason              13 Alamo Area Aquat       57.34      56.01  
                  27.00       56.01 (29.01)                                        
 38 English, Garrett          14 San Antonio Swim       59.64      56.08  
                  26.53       56.08 (29.55)                                        
 39 Boettiger, Owen           14 Austin Swim Club       57.95      56.13  
                  26.93       56.13 (29.20)                                        
 40 Moore, Jack               13 Alamo Area Aquat       57.30      56.27  
                  27.05       56.27 (29.22)                                        
 41 Kitchen, Max              14 Sailfish               57.33      56.28  
                  26.77       56.28 (29.51)                                        
 42 Minter, Perrin            14 Great Hills Aqua       58.45      56.29  
                  27.02       56.29 (29.27)                                        
 43 Baxley, James             13 Waterloo Swimmin       59.24      56.31  
                  26.67       56.31 (29.64)                                        
 44 Propst, Pierce            13 Longhorn Aquatic       56.77      56.37  
                  27.04       56.37 (29.33)                                        
 45 Isiofia, Dabeluchi        13 High Performance       57.68      56.52  
                  27.03       56.52 (29.49)                                        
 46 Gonzalez, Aidan           13 Austin Swim Club       59.01      56.76  
                  26.46       56.76 (30.30)                                        
 47 O'Connor, Colin           14 Austin Swim Club       57.33      56.80  
                  27.23       56.80 (29.57)                                        
 48 Orloff, Griffith          13 Nitro Swimming         56.86      56.88  
                  27.37       56.88 (29.51)                                        
 49 Pineiro, Julian           14 Nitro Swimming         57.18      57.00  
                  27.12       57.00 (29.88)                                        
 50 Hoard, William            14 Western Hills At       57.53      57.03  
                  27.23       57.03 (29.80)                                        
 51 Ledbetter, Jackson        14 Nitro Swimming         57.32      57.08  
                  27.22       57.08 (29.86)                                        
 52 Pozhenko, Leonid          14 Nitro Swimming         56.80      57.11  
                  27.74       57.11 (29.37)                                        
 52 Riojas, Roman             14 Sailfish               58.28      57.11  
                  26.62       57.11 (30.49)                                        
 54 Schweizer, Aiydan         13 Nitro Swimming         55.77      57.22  
                  27.46       57.22 (29.76)                                        
 55 Roberts, Daniel           14 Austin Swim Club       57.47      57.25  
                  27.03       57.25 (30.22)                                        
 56 Hagan, Augustus           13 Western Hills At       57.07      57.27  
                  27.20       57.27 (30.07)                                        
 57 Bates, Seth               14 Hays Swim Club         58.48      57.36  
                  26.33       57.36 (31.03)                                        
 58 Hussain, Charlie          14 Longhorn Aquatic       57.46      57.41  
                  26.89       57.41 (30.52)                                        
 59 Bui, Caleb                13 Nitro Swimming         57.85      57.48  
                  26.86       57.48 (30.62)                                        
 60 Ruiz, Roberto             13 Austin Swim Club       57.87      57.55  
                  27.47       57.55 (30.08)                                        
 60 Robles Basalo, Santiago   13 Alamo Area Aquat     1:00.29      57.55  
                  27.26       57.55 (30.29)                                        
 62 Cline, Bennett            14 Waterloo Swimmin       58.29      57.68  
                  27.45       57.68 (30.23)                                        
 63 Tippur, Sankirth          14 Mc Allen Swim Cl       58.90      57.75  
                  27.76       57.75 (29.99)                                        
 64 Ritter, Jackson           13 Nitro Swimming         57.65      57.81  
                  27.97       57.81 (29.84)                                        
 65 Andrew Guzman, Michael    13 Nitro Swimming         56.70      57.84  
                  26.70       57.84 (31.14)                                        
 66 Taylor, Michael           13 Nitro Swimming         57.71      57.85  
                  27.57       57.85 (30.28)                                        
 67 Bried, Walker             13 Nitro Swimming         57.48      57.86  
                  27.72       57.86 (30.14)                                        
 68 Leong, Ivan               13 Waterloo Swimmin       57.62      57.88  
                  27.49       57.88 (30.39)                                        
 69 Salazar, Mateo            14 Paragon Training       59.42      57.91  
                  27.19       57.91 (30.72)                                        
 69 Postelnicu, David         13 Waterloo Swimmin       59.39      57.91  
                  27.18       57.91 (30.73)                                        
 71 Duarte, Daniel            13 Texas Gold             58.18      57.97  
                  28.10       57.97 (29.87)                                        
 72 McDonald, Liam            13 Great Hills Aqua     1:00.20      57.99  
                  27.65       57.99 (30.34)                                        
 73 Turchiano, Evan           13 Austin Swim Club       58.57      58.21  
                  27.37       58.21 (30.84)                                        
 74 Cookson, Blake            13 Lost Creek Aquat     1:00.11      58.24  
                  27.93       58.24 (30.31)                                        
 74 Pollack, Ethan            14 Alamo Area Aquat       59.75      58.24  
                  27.76       58.24 (30.48)                                        
 76 Silva, Connor             14 Sailfish             1:00.02      58.28  
                  28.23       58.28 (30.05)                                        
 77 Green, Maddox             14 Alamo Area Aquat     1:00.33      58.37  
                  27.29       58.37 (31.08)                                        
 78 Goldhammer, Jonathan      14 Alamo Area Aquat       59.85      58.39  
                  28.27       58.39 (30.12)                                        
 79 Eklund, Zane              13 Aquatex Swim Tea       58.26      58.45  
                  27.64       58.45 (30.81)                                        
 80 Tegtmeier, Roland         13 Nitro Swimming         58.66      58.62  
                  27.94       58.62 (30.68)                                        
 81 Lucas, Nathan             13 Una Wloo             1:00.87      58.63  
                  27.64       58.63 (30.99)                                        
 82 Kapoor, Alexander         14 Alamo Area Aquat     1:00.16      58.72  
                  28.11       58.72 (30.61)                                        
 83 Barron, Antonio           14 Longhorn Aquatic       58.70      58.85  
                  27.89       58.85 (30.96)                                        
 84 Franco, William           13 Nitro Swimming         59.25      58.88  
                  28.29       58.88 (30.59)                                        
 85 Wu, Yifei                 14 Western Hills At       58.53      58.94  
                  28.87       58.94 (30.07)                                        
 86 Burner, Matthew           14 Alamo Area Aquat     1:00.22      59.02  
                  28.33       59.02 (30.69)                                        
 87 Pitkanen, Kai             14 Nitro Swimming         58.69      59.03  
                  28.06       59.03 (30.97)                                        
 88 Lain, Max                 13 Capital of Texas       59.69      59.11  
                  28.10       59.11 (31.01)                                        
 89 Lopez, Ricardo            14 Mc Allen Swim Cl     1:00.06      59.28  
                  28.43       59.28 (30.85)                                        
 90 Hinz, William             13 Nitro Swimming         59.92      59.31  
                  28.02       59.31 (31.29)                                        
 91 Garcia, Dylan             13 Lost Creek Aquat     1:00.16      59.34  
                  28.38       59.34 (30.96)                                        
 92 Butler, Keegan            14 Austin Trinity A       59.25      59.36  
                  28.61       59.36 (30.75)                                        
 93 Cox, Connor               13 Longhorn Aquatic       58.76      59.53  
                  28.18       59.53 (31.35)                                        
 94 Hart, Jackson             14 Lost Creek Aquat     1:00.06      59.54  
                  28.73       59.54 (30.81)                                        
 95 Padurean, Robert          13 Waterloo Swimmin     1:00.33      59.77  
                  28.72       59.77 (31.05)                                        
 96 Polk, Isaiah              13 Alamo Area Aquat       59.88      59.82  
                  28.77       59.82 (31.05)                                        
 96 Wang, Qi                  13 Nitro Swimming         59.61      59.82  
                  28.83       59.82 (30.99)                                        
 98 Albaugh, Aidan            13 Nitro Swimming       1:00.52      59.90  
                  28.99       59.90 (30.91)                                        
 99 Trout, Gabriel            13 Austin Trinity A       58.46    1:00.02  
                  28.43     1:00.02 (31.59)                                        
100 Stewart, Colin            13 Alamo Area Aquat     1:09.75L   1:00.05  
                  28.43     1:00.05 (31.62)                                        
101 Carney, Jonathan          14 Nitro Swimming            NT    1:00.07  
                  28.38     1:00.07 (31.69)                                        
102 Mastrian, Luke            14 Waterloo Swimmin     1:00.57    1:00.28  
                  27.87     1:00.28 (32.41)                                        
103 Galan, Angel              14 Aqua Swift Aquat       59.75    1:00.29  
                  29.26     1:00.29 (31.03)                                        
104 Smith, Blake              14 Alamo Area Aquat     1:00.65    1:00.54  
                  28.83     1:00.54 (31.71)                                        
105 Propst, Preston           13 Longhorn Aquatic       58.90    1:00.55  
                  28.68     1:00.55 (31.87)                                        
106 Herb, Ryan                14 Austin Swim Club     1:09.88L   1:00.67  
                  28.91     1:00.67 (31.76)                                        
107 Maguire, Cayden           13 Sailfish               57.61    1:01.25  
                  28.13     1:01.25 (33.12)                                        
108 Wiegand, Lucas            14 Aquatex Swim Tea     1:00.69    1:02.16  
                  29.86     1:02.16 (32.30)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Colton           14 Austin Trinity A     1:58.27    1:55.88   20  
                  26.51       55.54 (29.03)     1:25.63 (30.09)     1:55.88 (30.25)
  2 Robertson, Michael        14 Alamo Area Aquat     1:58.46    1:56.05   17  
                  26.58       56.28 (29.70)     1:26.51 (30.23)     1:56.05 (29.54)
  3 Peterson, Luke            13 Alamo Area Aquat     1:57.86    1:56.63   16  
                  26.96       56.51 (29.55)     1:26.99 (30.48)     1:56.63 (29.64)
  4 He, Benjamin              14 Waterloo Swimmin     2:03.20    1:56.77   15  
                  25.97       55.75 (29.78)     1:26.43 (30.68)     1:56.77 (30.34)
  5 Giandinoto, Chase         14 Alamo Area Aquat     1:57.76    1:57.65   14  
                  27.10       56.88 (29.78)     1:27.58 (30.70)     1:57.65 (30.07)
  6 Adams, Benjamin           14 Austin Swim Club     1:58.06    1:57.74   13  
                  26.82       56.85 (30.03)     1:27.97 (31.12)     1:57.74 (29.77)
  7 Prins, Ethan              14 Longhorn Aquatic     2:01.28    1:58.40   12  
                  27.02       56.87 (29.85)     1:28.27 (31.40)     1:58.40 (30.13)
  8 Peter, Kyle               14 San Antonio Wave     2:05.09    1:58.66   11  
                  26.89       57.44 (30.55)     1:28.78 (31.34)     1:58.66 (29.88)
  9 Sundararaman, Harshithra  14 Nitro Swimming       2:04.72    1:58.86    9  
                  27.14       57.55 (30.41)     1:28.67 (31.12)     1:58.86 (30.19)
 10 Sabuda, Matthew           14 Nitro Swimming       2:00.06    1:59.03    7  
                  26.39       56.09 (29.70)     1:27.15 (31.06)     1:59.03 (31.88)
 11 Erwin, Thomas             14 San Antonio Wave     2:02.40    1:59.46    6  
                  27.55       58.50 (30.95)     1:29.93 (31.43)     1:59.46 (29.53)
 12 Solorzano, Caleb          14 Alamo Area Aquat     2:04.38    1:59.77    5  
                  27.55       58.91 (31.36)     1:29.78 (30.87)     1:59.77 (29.99)
 13 Spradling, Riley          14 Alamo Area Aquat     2:03.32    2:00.03    4  
                  27.49       57.82 (30.33)     1:29.18 (31.36)     2:00.03 (30.85)
 14 Montesinos, Santiago      14 Austin Swim Club     2:01.07    2:00.58    3  
                  27.56       58.20 (30.64)     1:29.75 (31.55)     2:00.58 (30.83)
 15 England, Dylan            13 Capital of Texas     1:59.78    2:00.84    2  
                  28.07       58.91 (30.84)     1:29.09 (30.18)     2:00.84 (31.75)
 16 Ruiz-Esparza, Ian         14 Streamline Aquat     2:02.75    2:01.54    1  
                  28.09       59.21 (31.12)     1:30.57 (31.36)     2:01.54 (30.97)
 17 Goldreyer, Elijah         13 Lost Creek Aquat     2:01.06    2:01.68  
                  27.46       58.94 (31.48)     1:31.19 (32.25)     2:01.68 (30.49)
 18 Woodley, Thomas           14 Sailfish             2:04.38    2:02.25  
                  28.32     1:00.16 (31.84)     1:32.55 (32.39)     2:02.25 (29.70)
 19 Herceg, Luka              13 Nitro Swimming       2:00.22    2:02.48  
                  27.29       58.48 (31.19)     1:30.97 (32.49)     2:02.48 (31.51)
 20 Jones, George             14 Longhorn Aquatic     2:01.44    2:02.54  
                  26.96       58.11 (31.15)     1:30.77 (32.66)     2:02.54 (31.77)
 21 Bried, Walker             13 Nitro Swimming       2:03.24    2:02.81  
                  27.52       58.15 (30.63)     1:30.32 (32.17)     2:02.81 (32.49)
 22 Spooner, Cameron          14 Sailfish             2:06.61    2:03.04  
                  27.81       58.73 (30.92)     1:31.14 (32.41)     2:03.04 (31.90)
 23 Orloff, Griffith          13 Nitro Swimming       2:02.01    2:03.32  
                  28.36       59.69 (31.33)     1:31.88 (32.19)     2:03.32 (31.44)
 24 Kitchen, Max              14 Sailfish             2:06.22    2:03.44  
                  27.28       59.14 (31.86)     1:31.43 (32.29)     2:03.44 (32.01)
 25 Schweizer, Aiydan         13 Nitro Swimming       2:03.11    2:03.85  
                  28.58     1:00.43 (31.85)     1:32.65 (32.22)     2:03.85 (31.20)
 26 Ronquillo, Maximus        14 Austin Swim Club     2:04.07    2:03.89  
                  27.04       58.38 (31.34)     1:31.85 (33.47)     2:03.89 (32.04)
 27 Moore, Jack               13 Alamo Area Aquat     2:04.49    2:03.90  
                  27.91       59.56 (31.65)     1:32.05 (32.49)     2:03.90 (31.85)
 27 Trout, Gabriel            13 Austin Trinity A     2:04.34    2:03.90  
                  28.11       59.91 (31.80)     1:32.42 (32.51)     2:03.90 (31.48)
 29 Damalcheruvu, Taran       14 Waterloo Swimmin     2:04.66    2:04.03  
                  28.11       59.79 (31.68)     1:32.05 (32.26)     2:04.03 (31.98)
 30 Clayton, Bryce            14 Nitro Swimming       2:06.92    2:04.09  
                  29.05     1:00.32 (31.27)     1:32.35 (32.03)     2:04.09 (31.74)
 30 Ledbetter, Jackson        14 Nitro Swimming       2:01.62    2:04.09  
                  28.02       59.32 (31.30)     1:31.91 (32.59)     2:04.09 (32.18)
 32 Minter, Perrin            14 Great Hills Aqua     2:07.39    2:04.27  
                  29.05     1:00.54 (31.49)     1:33.20 (32.66)     2:04.27 (31.07)
 33 Perez, Nathaniel          14 Alamo Area Aquat     2:04.60    2:04.62  
                  29.34     1:01.96 (32.62)     1:34.52 (32.56)     2:04.62 (30.10)
 34 O'Connor, Colin           14 Austin Swim Club     2:11.80    2:04.71  
                  28.10     1:00.10 (32.00)     1:32.99 (32.89)     2:04.71 (31.72)
 34 Roberts, Daniel           14 Austin Swim Club     2:07.57    2:04.71  
                  28.29       59.85 (31.56)     1:32.30 (32.45)     2:04.71 (32.41)
 36 Robles Basalo, Santiago   13 Alamo Area Aquat     2:10.01    2:04.72  
                  28.81     1:00.47 (31.66)     1:32.87 (32.40)     2:04.72 (31.85)
 37 Propst, Pierce            13 Longhorn Aquatic     2:04.12    2:05.01  
                  28.14       59.00 (30.86)     1:31.43 (32.43)     2:05.01 (33.58)
 38 Duarte, Daniel            13 Texas Gold           2:05.12    2:05.47  
                  28.97     1:00.45 (31.48)     1:33.04 (32.59)     2:05.47 (32.43)
 39 Shadowen, Dillon          13 Nitro Swimming       2:10.82    2:05.78  
                  28.68     1:00.92 (32.24)     1:34.03 (33.11)     2:05.78 (31.75)
 40 Silva, Connor             14 Sailfish             2:12.39    2:06.30  
                  28.25     1:00.28 (32.03)   2:06.30 (1:06.02)                    
 41 Goldhammer, Jonathan      14 Alamo Area Aquat     2:05.52    2:06.35  
                  28.65     1:00.09 (31.44)     1:32.96 (32.87)     2:06.35 (33.39)
 42 Wu, Yifei                 14 Western Hills At     2:06.77    2:06.44  
                  29.61     1:02.85 (33.24)     1:35.79 (32.94)     2:06.44 (30.65)
 43 Gamboa, Esteban           14 Nitro Swimming       2:04.86    2:06.81  
                  28.34     1:00.34 (32.00)     1:34.31 (33.97)     2:06.81 (32.50)
 44 Vohra, Dhruv              14 Nitro Swimming       2:06.55    2:07.02  
                  28.33     1:00.29 (31.96)     1:33.77 (33.48)     2:07.02 (33.25)
 45 Leowe, Charles            14 High Performance     2:00.12    2:07.03  
                  28.30       59.01 (30.71)     1:31.88 (32.87)     2:07.03 (35.15)
 46 Middleton, Tristin        14 Sailfish             2:08.59    2:07.04  
                  29.35     1:02.55 (33.20)     1:35.32 (32.77)     2:07.04 (31.72)
 47 Merriman, Benjamin        14 Austin Swim Club     2:08.87    2:07.25  
                  27.55     1:00.62 (33.07)     1:33.43 (32.81)     2:07.25 (33.82)
 48 Pollack, Ethan            14 Alamo Area Aquat     2:10.00    2:07.59  
                  28.52     1:00.39 (31.87)     1:33.82 (33.43)     2:07.59 (33.77)
 49 Cox, Connor               13 Longhorn Aquatic     2:08.31    2:07.75  
                  28.92     1:01.72 (32.80)     1:34.93 (33.21)     2:07.75 (32.82)
 50 Franco, William           13 Nitro Swimming       2:09.37    2:07.98  
                  29.75     1:02.25 (32.50)     1:36.32 (34.07)     2:07.98 (31.66)
 51 Ritter, Jackson           13 Nitro Swimming       2:09.66    2:08.01  
                  29.25     1:01.75 (32.50)     1:35.55 (33.80)     2:08.01 (32.46)
 52 Leong, Ivan               13 Waterloo Swimmin     2:07.12    2:08.13  
                  29.15     1:01.71 (32.56)     1:35.02 (33.31)     2:08.13 (33.11)
 53 Carney, Jonathan          14 Nitro Swimming       2:09.81    2:08.47  
                  28.94     1:01.20 (32.26)     1:34.96 (33.76)     2:08.47 (33.51)
 54 Ruiz, Roberto             13 Austin Swim Club     2:10.38    2:09.50  
                  29.28     1:01.89 (32.61)     1:36.18 (34.29)     2:09.50 (33.32)
 55 Thomason, Nathaniel       13 Waterloo Swimmin     2:11.69    2:09.55  
                  29.07     1:01.33 (32.26)     1:35.39 (34.06)     2:09.55 (34.16)
 56 Hart, Jackson             14 Lost Creek Aquat     2:06.56    2:09.90  
                  29.12     1:02.28 (33.16)     1:36.89 (34.61)     2:09.90 (33.01)
 57 Albaugh, Aidan            13 Nitro Swimming       2:07.69    2:09.91  
                  29.81     1:02.27 (32.46)     1:36.52 (34.25)     2:09.91 (33.39)
 57 Postelnicu, David         13 Waterloo Swimmin     2:11.84    2:09.91  
                  29.35     1:03.02 (33.67)     1:37.37 (34.35)     2:09.91 (32.54)
 59 Turner, William           13 Life Time Swim T     2:02.88    2:09.99  
                  28.74     1:01.62 (32.88)     1:35.61 (33.99)     2:09.99 (34.38)
 60 Frazier, Gregory          13 Nitro Swimming       2:12.68    2:10.11  
                  27.02       58.13 (31.11)     1:30.00 (31.87)     2:10.11 (40.11)
 61 Turchiano, Evan           13 Austin Swim Club     2:07.66    2:10.29  
                  29.00     1:01.96 (32.96)     1:36.21 (34.25)     2:10.29 (34.08)
 62 Stewart, Colin            13 Alamo Area Aquat     2:10.72    2:10.31  
                  29.65     1:02.59 (32.94)     1:36.10 (33.51)     2:10.31 (34.21)
 63 Barron, Antonio           14 Longhorn Aquatic     2:10.73    2:10.58  
                  29.49     1:03.01 (33.52)     1:37.62 (34.61)     2:10.58 (32.96)
 64 McDonald, Liam            13 Great Hills Aqua     2:09.77    2:10.73  
                  29.14     1:02.21 (33.07)     1:37.10 (34.89)     2:10.73 (33.63)
 65 Pozhenko, Leonid          14 Nitro Swimming       2:07.30    2:10.96  
                  29.89     1:04.01 (34.12)     1:38.11 (34.10)     2:10.96 (32.85)
 66 Green, Maddox             14 Alamo Area Aquat     2:10.62    2:10.99  
                  29.41     1:02.74 (33.33)     1:37.13 (34.39)     2:10.99 (33.86)
 67 English, Garrett          14 San Antonio Swim     2:07.84    2:11.26  
                  27.52     1:01.42 (33.90)     1:36.37 (34.95)     2:11.26 (34.89)
 68 Riojas, Roman             14 Sailfish             2:10.83    2:11.27  
                  28.31     1:01.63 (33.32)     1:36.69 (35.06)     2:11.27 (34.58)
 69 Boettiger, Owen           14 Austin Swim Club     2:11.25    2:11.28  
                  28.85     1:01.91 (33.06)     1:36.36 (34.45)     2:11.28 (34.92)
 70 Lopez, Ricardo            14 Mc Allen Swim Cl     2:11.35    2:11.33  
                  30.20     1:03.47 (33.27)     1:37.61 (34.14)     2:11.33 (33.72)
 71 Macgregor, Jan            14 Lost Creek Aquat     2:06.95    2:11.75  
                  28.52     1:02.72 (34.20)     1:38.09 (35.37)     2:11.75 (33.66)
 72 Butler, Keegan            14 Austin Trinity A     2:10.33    2:11.78  
                  29.81     1:02.97 (33.16)     1:37.79 (34.82)     2:11.78 (33.99)
 73 Bui, Caleb                13 Nitro Swimming       2:09.58    2:12.03  
                  28.36     1:02.31 (33.95)     1:37.53 (35.22)     2:12.03 (34.50)
 74 Salazar, Mateo            14 Paragon Training     2:11.46    2:12.77  
                  28.61     1:01.44 (32.83)     1:37.12 (35.68)     2:12.77 (35.65)
 75 Polk, Isaiah              13 Alamo Area Aquat     2:12.67    2:12.82  
                  30.09     1:04.49 (34.40)     1:39.42 (34.93)     2:12.82 (33.40)
 76 Tippur, Sankirth          14 Mc Allen Swim Cl     2:12.28    2:12.83  
                  30.16     1:03.65 (33.49)     1:38.77 (35.12)     2:12.83 (34.06)
 77 Gonzalez, Aidan           13 Austin Swim Club     2:05.62    2:12.98  
                  28.05     1:01.07 (33.02)     1:36.12 (35.05)     2:12.98 (36.86)
 78 Hussain, Charlie          14 Longhorn Aquatic     2:09.24    2:13.29  
                  29.32     1:03.60 (34.28)     1:39.15 (35.55)     2:13.29 (34.14)
 79 Hokenson, William         14 Alamo Area Aquat     2:12.41    2:13.41  
                  30.31     1:04.63 (34.32)     1:39.48 (34.85)     2:13.41 (33.93)
 80 Propst, Preston           13 Longhorn Aquatic     2:10.94    2:13.53  
                  30.32     1:04.42 (34.10)     1:39.06 (34.64)     2:13.53 (34.47)
 81 Lax, David                13 Austin Swim Club     2:01.61    2:20.77  
                  25.89     1:10.64 (44.75)   2:20.77 (1:10.13)                    
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trevino, Andros           14 Alamo Area Aquat     5:44.78    5:13.75   20  
                  25.70       55.25 (29.55)     1:26.39 (31.14)     1:58.30 (31.91)
        2:31.30 (33.00)     3:04.25 (32.95)     3:37.56 (33.31)     4:11.67 (34.11)
        4:44.68 (33.01)     5:13.75 (29.07)                                        
  2 He, Benjamin              14 Waterloo Swimmin     5:40.92    5:20.26   17  
                  27.62       59.45 (31.83)     1:31.97 (32.52)     2:03.98 (32.01)
        2:37.35 (33.37)     3:10.13 (32.78)     3:43.13 (33.00)     4:16.34 (33.21)
        4:49.58 (33.24)     5:20.26 (30.68)                                        
  3 Sabuda, Matthew           14 Nitro Swimming       5:27.90    5:20.28   16  
                  28.49     1:00.89 (32.40)     1:34.25 (33.36)     2:07.35 (33.10)
        2:39.81 (32.46)     3:12.10 (32.29)     3:44.71 (32.61)     4:16.88 (32.17)
        4:49.84 (32.96)     5:20.28 (30.44)                                        
  4 Erwin, Thomas             14 San Antonio Wave     5:39.54    5:22.49   15  
                  28.64     1:01.02 (32.38)     1:34.33 (33.31)     2:07.92 (33.59)
        2:41.07 (33.15)     3:14.43 (33.36)     3:47.88 (33.45)     4:20.75 (32.87)
        4:52.83 (32.08)     5:22.49 (29.66)                                        
  5 Trout, Gabriel            13 Austin Trinity A     5:23.30    5:23.02   14  
                  28.42     1:00.45 (32.03)     1:33.27 (32.82)     2:06.46 (33.19)
        2:39.74 (33.28)     3:12.99 (33.25)     3:46.14 (33.15)     4:19.20 (33.06)
        4:52.02 (32.82)     5:23.02 (31.00)                                        
  6 Herceg, Luka              13 Nitro Swimming       5:21.93    5:23.57   13  
                  28.06     1:00.01 (31.95)     1:33.00 (32.99)     2:06.23 (33.23)
        2:39.30 (33.07)     3:12.21 (32.91)     3:45.50 (33.29)     4:18.20 (32.70)
        4:51.28 (33.08)     5:23.57 (32.29)                                        
  7 Goldreyer, Elijah         13 Lost Creek Aquat     5:22.71    5:26.77   12  
                  29.35     1:02.38 (33.03)     1:35.68 (33.30)     2:09.31 (33.63)
        2:42.61 (33.30)     3:15.86 (33.25)     3:49.11 (33.25)     4:22.37 (33.26)
        4:55.10 (32.73)     5:26.77 (31.67)                                        
  8 Robles Basalo, Santiago   13 Alamo Area Aquat     5:47.77    5:33.37   11  
                  29.49     1:02.13 (32.64)     1:35.43 (33.30)     2:10.03 (34.60)
        2:43.98 (33.95)     3:18.53 (34.55)     3:52.92 (34.39)     4:26.76 (33.84)
        5:01.46 (34.70)     5:33.37 (31.91)                                        
  9 Peter, Kyle               14 San Antonio Wave     5:42.76    5:33.94    9  
                  28.27     1:01.26 (32.99)     1:35.64 (34.38)     2:09.95 (34.31)
        2:44.56 (34.61)     3:18.77 (34.21)     3:53.15 (34.38)     4:27.95 (34.80)
        5:01.57 (33.62)     5:33.94 (32.37)                                        
 10 Pollack, Ethan            14 Alamo Area Aquat     5:51.13    5:34.00    7  
                  29.35     1:02.07 (32.72)     1:35.19 (33.12)     2:08.91 (33.72)
        2:42.89 (33.98)     3:17.37 (34.48)     3:51.99 (34.62)     4:26.42 (34.43)
        5:00.52 (34.10)     5:34.00 (33.48)                                        
 11 Spooner, Cameron          14 Sailfish             5:33.22    5:35.04    6  
                  28.81     1:01.41 (32.60)     1:35.18 (33.77)     2:09.22 (34.04)
        2:43.93 (34.71)     3:18.61 (34.68)     3:53.57 (34.96)     4:28.57 (35.00)
        5:02.92 (34.35)     5:35.04 (32.12)                                        
 12 Duarte, Daniel            13 Texas Gold           5:36.39    5:35.29    5  
                  29.95     1:02.47 (32.52)     1:35.17 (32.70)     2:08.16 (32.99)
        2:41.76 (33.60)     3:16.05 (34.29)     3:51.03 (34.98)     4:25.97 (34.94)
        5:01.20 (35.23)     5:35.29 (34.09)                                        
 13 Damalcheruvu, Taran       14 Waterloo Swimmin     5:36.98    5:36.81    4  
                  29.84     1:02.53 (32.69)     1:35.99 (33.46)     2:10.69 (34.70)
        2:44.61 (33.92)     3:18.89 (34.28)     3:53.83 (34.94)     4:28.82 (34.99)
        5:03.07 (34.25)     5:36.81 (33.74)                                        
 14 McDonald, Liam            13 Great Hills Aqua     5:47.55    5:37.85    3  
                  29.48     1:02.85 (33.37)     1:37.11 (34.26)     2:11.20 (34.09)
        2:45.93 (34.73)     3:20.63 (34.70)     3:55.28 (34.65)     4:30.46 (35.18)
        5:04.66 (34.20)     5:37.85 (33.19)                                        
 15 Goldhammer, Jonathan      14 Alamo Area Aquat     5:41.60    5:38.41    2  
                  29.64     1:03.24 (33.60)     1:37.30 (34.06)     2:11.79 (34.49)
        2:45.84 (34.05)     3:20.56 (34.72)     3:55.66 (35.10)     4:30.27 (34.61)
        5:04.48 (34.21)     5:38.41 (33.93)                                        
 16 Silva, Connor             14 Sailfish             5:50.91    5:39.62    1  
                  29.04     1:01.61 (32.57)     1:35.44 (33.83)     2:10.11 (34.67)
        2:45.18 (35.07)     3:20.23 (35.05)     3:55.37 (35.14)   5:05.58 (1:10.21)
        5:39.62 (34.04)                                                            
 17 Leong, Ivan               13 Waterloo Swimmin     5:37.96    5:39.98  
                  29.82     1:03.85 (34.03)     1:38.66 (34.81)     2:13.30 (34.64)
        2:48.49 (35.19)     3:23.63 (35.14)     3:58.67 (35.04)     4:33.76 (35.09)
        5:07.58 (33.82)     5:39.98 (32.40)                                        
 18 Minter, Perrin            14 Great Hills Aqua     5:44.41    5:40.22  
                  29.23     1:02.63 (33.40)     1:37.15 (34.52)     2:11.88 (34.73)
        2:47.19 (35.31)     3:22.31 (35.12)     3:58.50 (36.19)     4:33.19 (34.69)
        5:08.03 (34.84)     5:40.22 (32.19)                                        
 19 Hart, Jackson             14 Lost Creek Aquat     5:37.10    5:41.01  
                  30.09     1:04.16 (34.07)     1:39.00 (34.84)     2:14.07 (35.07)
        2:49.30 (35.23)     3:24.85 (35.55)     4:00.71 (35.86)     4:35.05 (34.34)
        5:08.93 (33.88)     5:41.01 (32.08)                                        
 20 Carney, Jonathan          14 Nitro Swimming       5:37.59    5:42.19  
                  29.32     1:02.51 (33.19)     1:37.13 (34.62)     2:12.46 (35.33)
        2:47.53 (35.07)     3:23.21 (35.68)     3:57.84 (34.63)     4:34.03 (36.19)
        5:08.43 (34.40)     5:42.19 (33.76)                                        
 21 Ritter, Jackson           13 Nitro Swimming       5:43.80    5:42.38  
                  30.12     1:03.59 (33.47)     1:38.65 (35.06)     2:13.87 (35.22)
        2:49.20 (35.33)     3:24.64 (35.44)     3:59.83 (35.19)     4:34.23 (34.40)
        5:09.29 (35.06)     5:42.38 (33.09)                                        
 22 Cox, Connor               13 Longhorn Aquatic     5:36.51    5:42.96  
                  29.92     1:03.67 (33.75)     1:37.70 (34.03)     2:12.00 (34.30)
        2:46.66 (34.66)     3:21.98 (35.32)     3:57.20 (35.22)     4:32.83 (35.63)
        5:08.53 (35.70)     5:42.96 (34.43)                                        
 23 Bui, Caleb                13 Nitro Swimming       5:44.20    5:43.15  
                  29.48     1:03.38 (33.90)     1:38.77 (35.39)     2:14.01 (35.24)
        2:49.60 (35.59)     3:24.99 (35.39)     3:59.49 (34.50)     4:34.67 (35.18)
        5:09.70 (35.03)     5:43.15 (33.45)                                        
 24 Propst, Preston           13 Longhorn Aquatic     5:43.15    5:45.26  
                  30.27     1:05.13 (34.86)     1:40.47 (35.34)     2:16.53 (36.06)
        2:51.75 (35.22)     3:27.20 (35.45)     4:02.61 (35.41)     4:37.45 (34.84)
        5:12.18 (34.73)     5:45.26 (33.08)                                        
 25 Lopez, Ricardo            14 Mc Allen Swim Cl     5:57.20    5:45.33  
                  31.16     1:04.48 (33.32)     1:39.08 (34.60)     2:14.01 (34.93)
        2:48.88 (34.87)     3:24.09 (35.21)     3:59.49 (35.40)     4:35.62 (36.13)
        5:10.49 (34.87)     5:45.33 (34.84)                                        
 26 Wang, Qi                  13 Nitro Swimming       5:43.23    5:45.36  
                  30.59     1:04.76 (34.17)     1:40.40 (35.64)     2:16.08 (35.68)
        2:51.10 (35.02)     3:25.80 (34.70)     4:00.86 (35.06)     4:36.29 (35.43)
        5:11.50 (35.21)     5:45.36 (33.86)                                        
 27 English, Garrett          14 San Antonio Swim     5:57.08    5:45.66  
                  30.49     1:05.32 (34.83)     1:40.08 (34.76)     2:15.23 (35.15)
        2:50.10 (34.87)     3:25.68 (35.58)     4:02.23 (36.55)     4:38.75 (36.52)
        5:15.77 (37.02)     5:45.66 (29.89)                                        
 28 Stewart, Colin            13 Alamo Area Aquat     5:55.90    5:47.18  
                  31.23     1:06.00 (34.77)     1:41.31 (35.31)     2:16.53 (35.22)
        2:51.81 (35.28)     3:26.99 (35.18)     4:02.48 (35.49)     4:37.93 (35.45)
        5:13.03 (35.10)     5:47.18 (34.15)                                        
 29 Hussain, Charlie          14 Longhorn Aquatic     5:58.10    5:47.41  
                  30.00     1:04.62 (34.62)     1:39.18 (34.56)     2:14.37 (35.19)
        2:49.90 (35.53)     3:26.21 (36.31)     4:02.46 (36.25)     4:39.12 (36.66)
        5:14.92 (35.80)     5:47.41 (32.49)                                        
 30 Postelnicu, David         13 Waterloo Swimmin     5:53.92    5:47.63  
                  29.45     1:03.18 (33.73)     1:38.03 (34.85)     2:13.60 (35.57)
        2:49.66 (36.06)     3:25.88 (36.22)     4:02.46 (36.58)     4:38.58 (36.12)
        5:14.21 (35.63)     5:47.63 (33.42)                                        
 31 Hoang, Alan               14 Waterloo Swimmin     5:58.11    5:50.60  
                  29.83     1:03.57 (33.74)     1:38.55 (34.98)     2:14.06 (35.51)
        2:49.33 (35.27)     3:25.75 (36.42)     4:01.94 (36.19)     4:39.04 (37.10)
        5:16.73 (37.69)     5:50.60 (33.87)                                        
 32 Barron, Antonio           14 Longhorn Aquatic     5:46.04    5:52.42  
                  30.29     1:05.09 (34.80)     1:41.11 (36.02)     2:16.89 (35.78)
        2:52.70 (35.81)     3:28.15 (35.45)     4:04.08 (35.93)     4:41.07 (36.99)
        5:17.34 (36.27)     5:52.42 (35.08)                                        
 33 Middleton, Tristin        14 Sailfish             5:51.57    5:55.45  
                  31.21     1:06.37 (35.16)     1:42.86 (36.49)     2:19.32 (36.46)
        2:56.69 (37.37)     3:34.53 (37.84)     4:10.01 (35.48)     4:44.64 (34.63)
        5:21.43 (36.79)     5:55.45 (34.02)                                        
 34 Pozhenko, Leonid          14 Nitro Swimming       5:48.80    5:58.00  
                  30.95     1:06.27 (35.32)     1:43.02 (36.75)     2:21.10 (38.08)
        2:58.16 (37.06)     3:35.31 (37.15)     4:12.32 (37.01)     4:48.65 (36.33)
        5:24.64 (35.99)     5:58.00 (33.36)                                        
 35 Makwana, Sohan            13 Waterloo Swimmin     5:56.28    5:59.52  
                  31.87     1:06.97 (35.10)     1:43.65 (36.68)     2:20.05 (36.40)
        2:56.53 (36.48)     3:33.78 (37.25)     4:10.47 (36.69)     4:47.87 (37.40)
        5:24.75 (36.88)     5:59.52 (34.77)                                        
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clayton, Bryce            14 Nitro Swimming      19:19.01   19:11.10   20  
                  29.21     1:02.45 (33.24)     1:36.44 (33.99)     2:11.03 (34.59)
        2:46.27 (35.24)     3:20.48 (34.21)     3:55.64 (35.16)     4:31.24 (35.60)
        5:05.52 (34.28)     5:39.88 (34.36)     6:14.85 (34.97)     6:49.35 (34.50)
        7:23.89 (34.54)     7:59.00 (35.11)     8:33.66 (34.66)     9:08.41 (34.75)
        9:43.05 (34.64)    10:17.83 (34.78)    10:52.55 (34.72)    11:27.79 (35.24)
       12:03.51 (35.72)    12:39.32 (35.81)    13:15.45 (36.13)    13:51.12 (35.67)
       14:27.16 (36.04)    15:03.19 (36.03)    15:37.93 (34.74)    16:12.93 (35.00)
       16:47.78 (34.85)    17:23.30 (35.52)    17:59.31 (36.01)    18:35.62 (36.31)
       19:11.10 (35.48)
  2 Robles Basalo, Santiago   13 Alamo Area Aquat    20:15.54   19:21.54   17  
                  31.10     1:05.20 (34.10)     1:40.14 (34.94)     2:16.28 (36.14)
        2:51.94 (35.66)     3:27.27 (35.33)     4:02.31 (35.04)     4:38.24 (35.93)
        5:13.87 (35.63)     5:49.62 (35.75)     6:26.19 (36.57)     7:01.89 (35.70)
        7:37.73 (35.84)     8:12.90 (35.17)     8:48.57 (35.67)     9:24.65 (36.08)
       10:00.22 (35.57)    10:35.74 (35.52)    11:11.11 (35.37)    11:46.38 (35.27)
       12:21.18 (34.80)    12:56.25 (35.07)    13:32.06 (35.81)    14:07.02 (34.96)
       14:42.60 (35.58)    15:17.37 (34.77)    15:52.86 (35.49)    16:28.43 (35.57)
       17:03.92 (35.49)    17:38.77 (34.85)    18:13.73 (34.96)    18:49.73 (36.00)
       19:21.54 (31.81)
  3 Pollack, Ethan            14 Alamo Area Aquat    19:41.61   19:22.37   16  
                  30.75     1:05.66 (34.91)     1:41.44 (35.78)     2:16.98 (35.54)
        2:52.36 (35.38)     3:27.61 (35.25)     4:03.19 (35.58)     4:38.07 (34.88)
        5:13.77 (35.70)     5:49.30 (35.53)     6:25.00 (35.70)     7:00.81 (35.81)
        7:36.27 (35.46)     8:12.08 (35.81)     8:47.80 (35.72)     9:23.93 (36.13)
       10:00.24 (36.31)    10:36.24 (36.00)    11:11.41 (35.17)    11:47.28 (35.87)
       12:22.71 (35.43)    12:57.69 (34.98)    13:32.93 (35.24)    14:07.54 (34.61)
       14:42.59 (35.05)    15:17.67 (35.08)    15:52.93 (35.26)    16:28.20 (35.27)
       17:03.06 (34.86)    17:38.00 (34.94)    18:12.77 (34.77)    18:48.25 (35.48)
       19:22.37 (34.12)
  4 Damalcheruvu, Taran       14 Waterloo Swimmin    19:45.49   19:28.37   15  
                  28.82     1:00.61 (31.79)     1:33.48 (32.87)     2:06.76 (33.28)
        2:40.62 (33.86)     3:14.31 (33.69)     3:48.94 (34.63)     4:23.74 (34.80)
        4:58.84 (35.10)   6:09.63 (1:10.79)                             6:45.03 ( )
        7:20.70 (35.67)     7:56.94 (36.24)     8:32.85 (35.91)     9:08.87 (36.02)
        9:45.11 (36.24)    10:21.52 (36.41)    10:57.95 (36.43)    11:34.49 (36.54)
       12:11.47 (36.98)    12:48.22 (36.75)    13:24.88 (36.66)    14:01.48 (36.60)
       14:38.13 (36.65)    15:14.86 (36.73)    15:51.42 (36.56)    16:28.46 (37.04)
       17:05.57 (37.11)    17:41.92 (36.35)    18:17.93 (36.01)    18:54.25 (36.32)
       19:28.37 (34.12)
  5 McDonald, Liam            13 Great Hills Aqua    19:32.47   19:28.78   14  
                  29.84     1:03.33 (33.49)     1:38.10 (34.77)     2:13.40 (35.30)
        2:49.03 (35.63)     3:24.66 (35.63)     4:00.40 (35.74)     4:36.23 (35.83)
        5:12.00 (35.77)     5:47.56 (35.56)     6:23.63 (36.07)     6:59.76 (36.13)
        7:36.39 (36.63)     8:12.45 (36.06)     8:49.05 (36.60)     9:25.67 (36.62)
       10:01.70 (36.03)    10:37.92 (36.22)    11:14.27 (36.35)    11:50.74 (36.47)
       12:26.78 (36.04)    13:03.66 (36.88)    13:37.98 (34.32)    14:13.44 (35.46)
       14:48.62 (35.18)    15:23.64 (35.02)    15:59.02 (35.38)    16:34.88 (35.86)
       17:10.58 (35.70)    17:46.20 (35.62)    18:21.49 (35.29)    18:56.24 (34.75)
       19:28.78 (32.54)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Anderson           13 Hays Swim Club       1:03.09      58.37   20  
                  28.73       58.37 (29.64)                                        
  2 Bishop, Daniel            13 Nitro Swimming       1:01.20    1:00.47   17  
                  29.38     1:00.47 (31.09)                                        
  3 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area Aquat     1:05.12    1:00.67   16  
                  29.76     1:00.67 (30.91)                                        
  4 Shadowen, Dillon          13 Nitro Swimming       1:02.96    1:01.08   15  
                  29.26     1:01.08 (31.82)                                        
  5 He, Benjamin              14 Waterloo Swimmin     1:05.90    1:01.57   14  
                  30.23     1:01.57 (31.34)                                        
  6 Bennett, Colton           14 Austin Trinity A     1:02.50    1:01.77   13  
                  29.73     1:01.77 (32.04)                                        
  7 Almaraz, Ayden            13 San Antonio Wave     1:02.85    1:02.02   12  
                  29.89     1:02.02 (32.13)                                        
  8 Erwin, Thomas             14 San Antonio Wave     1:03.05    1:02.11   11  
                  30.95     1:02.11 (31.16)                                        
  9 McGrath, Nathan           13 Winning Waters A     1:03.22    1:02.24    9  
                  30.28     1:02.24 (31.96)                                        
 10 Robertson, Michael        14 Alamo Area Aquat     1:02.83    1:02.45    6.5
                  30.84     1:02.45 (31.61)                                        
 10 Goldreyer, Elijah         13 Lost Creek Aquat     1:01.96    1:02.45    6.5
                  30.05     1:02.45 (32.40)                                        
 12 Macgregor, Jan            14 Lost Creek Aquat     1:06.66    1:02.61    5  
                  30.45     1:02.61 (32.16)                                        
 13 Pitkanen, Kai             14 Nitro Swimming       1:03.80    1:03.44    4  
                  30.80     1:03.44 (32.64)                                        
 14 Ruiz-Esparza, Ian         14 Streamline Aquat     1:04.06    1:03.55    3  
                  30.79     1:03.55 (32.76)                                        
 15 Propst, Pierce            13 Longhorn Aquatic     1:02.27    1:03.61    2  
                  31.15     1:03.61 (32.46)                                        
 16 Orris, Gavin              14 Nitro Swimming       1:05.13    1:03.90    1  
                  31.02     1:03.90 (32.88)                                        
 17 Gupta, Arsh               14 Waterloo Swimmin     1:04.51    1:03.92  
                  30.96     1:03.92 (32.96)                                        
 18 Zhou, Allan               14 Nitro Swimming       1:04.36    1:03.99  
                  31.04     1:03.99 (32.95)                                        
 19 Roybal, Andrew            14 Alamo Area Aquat     1:04.80    1:04.21  
                  31.51     1:04.21 (32.70)                                        
 20 Manzo, Jason              13 Alamo Area Aquat     1:05.61    1:04.27  
                  31.64     1:04.27 (32.63)                                        
 21 Orloff, Griffith          13 Nitro Swimming       1:03.78    1:04.80  
                  31.88     1:04.80 (32.92)                                        
 22 O'Connor, Colin           14 Austin Swim Club     1:05.16    1:04.86  
                  32.08     1:04.86 (32.78)                                        
 23 Montesinos, Santiago      14 Austin Swim Club     1:04.75    1:05.23  
                  31.98     1:05.23 (33.25)                                        
 24 Kitchen, Max              14 Sailfish             1:06.17    1:05.59  
                  32.10     1:05.59 (33.49)                                        
 25 Moore, Jack               13 Alamo Area Aquat     1:06.35    1:05.67  
                  32.22     1:05.67 (33.45)                                        
 26 England, Dylan            13 Capital of Texas     1:05.63    1:06.13  
                  31.48     1:06.13 (34.65)                                        
 27 Vohra, Dhruv              14 Nitro Swimming       1:05.43    1:06.16  
                  32.06     1:06.16 (34.10)                                        
 28 Middleton, Tristin        14 Sailfish             1:06.86    1:06.51  
                  32.64     1:06.51 (33.87)                                        
 29 Lain, Max                 13 Capital of Texas     1:05.78    1:06.87  
                  32.63     1:06.87 (34.24)                                        
 30 Pineiro, Julian           14 Nitro Swimming       1:06.78    1:07.11  
                  33.03     1:07.11 (34.08)                                        
 31 Albaugh, Aidan            13 Nitro Swimming       1:05.71    1:08.17  
                  33.34     1:08.17 (34.83)                                        
 32 Andrew Guzman, Michael    13 Nitro Swimming       1:05.65    1:08.48  
                  32.45     1:08.48 (36.03)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area Aquat     2:16.38    2:10.47   20  
                  31.15     1:04.39 (33.24)     1:38.09 (33.70)     2:10.47 (32.38)
  2 He, Benjamin              14 Waterloo Swimmin     2:16.29    2:11.26   17  
                  31.26     1:04.77 (33.51)     1:38.38 (33.61)     2:11.26 (32.88)
  3 Sabuda, Matthew           14 Nitro Swimming       2:20.38    2:12.16   16  
                  31.81     1:05.75 (33.94)     1:39.41 (33.66)     2:12.16 (32.75)
  4 Shadowen, Dillon          13 Nitro Swimming       2:15.40    2:13.04   15  
                  30.45     1:04.64 (34.19)     1:39.71 (35.07)     2:13.04 (33.33)
  5 Orloff, Griffith          13 Nitro Swimming       2:14.93    2:13.98   14  
                  32.36     1:06.45 (34.09)     1:40.77 (34.32)     2:13.98 (33.21)
  6 Hays, Chase               14 Austin Trinity A     2:43.94L   2:14.13   13  
                  31.92     1:06.90 (34.98)     1:41.32 (34.42)     2:14.13 (32.81)
  7 Manzo, Jason              13 Alamo Area Aquat     2:22.37    2:14.87   12  
                  32.50     1:06.74 (34.24)     1:41.33 (34.59)     2:14.87 (33.54)
  8 Almaraz, Ayden            13 San Antonio Wave     2:18.12    2:15.00   11  
                  30.66     1:03.88 (33.22)     1:39.12 (35.24)     2:15.00 (35.88)
  9 Peterson, Luke            13 Alamo Area Aquat     2:17.85    2:16.38    9  
                  32.01     1:06.48 (34.47)     1:42.29 (35.81)     2:16.38 (34.09)
 10 Montesinos, Santiago      14 Austin Swim Club     2:18.77    2:16.49    7  
                  33.24     1:08.12 (34.88)     1:43.38 (35.26)     2:16.49 (33.11)
 11 Gamboa, Esteban           14 Nitro Swimming       2:18.59    2:16.59    6  
                  31.45     1:06.09 (34.64)     1:41.65 (35.56)     2:16.59 (34.94)
 12 Spradling, Riley          14 Alamo Area Aquat     2:19.07    2:16.75    5  
                  32.36     1:07.16 (34.80)     1:42.36 (35.20)     2:16.75 (34.39)
 13 Wang, Qi                  13 Nitro Swimming       2:19.83    2:18.46    4  
                  33.22     1:07.92 (34.70)     1:43.33 (35.41)     2:18.46 (35.13)
 14 Hoang, Alan               14 Waterloo Swimmin     2:24.25    2:18.80    3  
                  32.42     1:07.40 (34.98)     1:43.93 (36.53)     2:18.80 (34.87)
 15 Roybal, Andrew            14 Alamo Area Aquat     2:46.06L   2:18.89    2  
                  33.08     1:08.16 (35.08)     1:43.87 (35.71)     2:18.89 (35.02)
 16 Moore, Jack               13 Alamo Area Aquat     2:22.97    2:18.95    1  
                  33.18     1:08.12 (34.94)     1:43.81 (35.69)     2:18.95 (35.14)
 17 Robles Basalo, Santiago   13 Alamo Area Aquat     2:24.61    2:20.54  
                  32.45     1:08.23 (35.78)     1:44.89 (36.66)     2:20.54 (35.65)
 18 Spooner, Cameron          14 Sailfish             2:25.29    2:24.03  
                  33.34     1:10.27 (36.93)     1:48.31 (38.04)     2:24.03 (35.72)
 19 Albaugh, Aidan            13 Nitro Swimming       2:21.53    2:24.81  
                  35.32     1:11.46 (36.14)     1:48.04 (36.58)     2:24.81 (36.77)
 20 Kitchen, Max              14 Sailfish             2:25.28    2:25.74  
                  33.41     1:10.37 (36.96)     1:48.22 (37.85)     2:25.74 (37.52)
 21 Padurean, Robert          13 Waterloo Swimmin     2:25.85    2:27.60  
                  35.22     1:13.13 (37.91)     1:51.94 (38.81)     2:27.60 (35.66)
 22 Stewart, Colin            13 Alamo Area Aquat     2:49.61L   2:28.81  
                  35.70     1:12.90 (37.20)     1:50.78 (37.88)     2:28.81 (38.03)
 -- McGrath, Nathan           13 Winning Waters A     2:18.05         DQ  
                  32.35     1:06.51 (34.16)     1:41.17 (34.66)          DQ (35.21)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomason, Nathaniel       13 Waterloo Swimmin     1:11.47    1:08.82   20  
                  33.30     1:08.82 (35.52)                                        
  2 Bishop, Daniel            13 Nitro Swimming       1:11.55    1:08.84   17  
                  32.23     1:08.84 (36.61)                                        
  3 Roybal, Andrew            14 Alamo Area Aquat     1:13.18    1:10.08   16  
                  32.82     1:10.08 (37.26)                                        
  4 Sundararaman, Harshithra  14 Nitro Swimming       1:13.29    1:10.32   15  
                  33.16     1:10.32 (37.16)                                        
  5 Zhou, Allan               14 Nitro Swimming       1:11.42    1:10.43   14  
                  33.00     1:10.43 (37.43)                                        
  6 Woodley, Thomas           14 Sailfish             1:12.87    1:10.54   13  
                  32.94     1:10.54 (37.60)                                        
  7 Turchiano, Evan           13 Austin Swim Club     1:12.62    1:10.83   12  
                  34.97     1:10.83 (35.86)                                        
  8 Robertson, Michael        14 Alamo Area Aquat     1:13.69    1:11.10   11  
                  33.85     1:11.10 (37.25)                                        
  9 Lain, Max                 13 Capital of Texas     1:12.96    1:11.81    9  
                  34.50     1:11.81 (37.31)                                        
 10 Burner, Matthew           14 Alamo Area Aquat     1:14.76    1:12.06    7  
                  34.16     1:12.06 (37.90)                                        
 11 Perez, Nathaniel          14 Alamo Area Aquat     1:14.85    1:12.07    6  
                  34.51     1:12.07 (37.56)                                        
 12 Gass, Nathan              14 Aquatex Swim Tea     1:10.90    1:12.17    5  
                  33.62     1:12.17 (38.55)                                        
 13 Taylor, Michael           13 Nitro Swimming       1:12.75    1:12.38    4  
                  33.95     1:12.38 (38.43)                                        
 14 Hoard, William            14 Western Hills At     1:12.34    1:12.69    3  
                  33.84     1:12.69 (38.85)                                        
 15 Hagan, Augustus           13 Western Hills At     1:12.91    1:13.20    2  
                  34.90     1:13.20 (38.30)                                        
 16 England, Dylan            13 Capital of Texas     1:14.07    1:13.22    1  
                  33.85     1:13.22 (39.37)                                        
 17 Roberts, Daniel           14 Austin Swim Club     1:14.93    1:13.62  
                  34.37     1:13.62 (39.25)                                        
 18 Tippur, Sankirth          14 Mc Allen Swim Cl     1:13.91    1:13.69  
                  33.83     1:13.69 (39.86)                                        
 19 Makwana, Sohan            13 Waterloo Swimmin     1:15.29    1:14.25  
                  35.42     1:14.25 (38.83)                                        
 20 Pozhenko, Leonid          14 Nitro Swimming       1:12.88    1:14.93  
                  35.65     1:14.93 (39.28)                                        
 21 Riojas, Roman             14 Sailfish             1:14.22    1:15.06  
                  34.76     1:15.06 (40.30)                                        
 22 Schweizer, Aiydan         13 Nitro Swimming       1:15.43    1:15.25  
                  36.38     1:15.25 (38.87)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solis, Nickolas           14 Alamo Area Aquat     3:10.45L   2:25.01   20  
                  32.26     1:09.84 (37.58)     1:48.18 (38.34)     2:25.01 (36.83)
  2 Bishop, Daniel            13 Nitro Swimming       2:34.58    2:31.75   17  
                  34.02     1:12.91 (38.89)     1:52.64 (39.73)     2:31.75 (39.11)
  3 Lain, Max                 13 Capital of Texas     2:39.32    2:32.87   16  
                  34.71     1:13.37 (38.66)     1:52.46 (39.09)     2:32.87 (40.41)
  4 Manzo, Jason              13 Alamo Area Aquat     2:44.51    2:33.06   15  
                  35.12     1:14.33 (39.21)     1:54.06 (39.73)     2:33.06 (39.00)
  5 Turchiano, Evan           13 Austin Swim Club     2:34.37    2:35.33   14  
                  35.13     1:14.10 (38.97)     1:55.27 (41.17)     2:35.33 (40.06)
  6 Merriman, Benjamin        14 Austin Swim Club     2:36.43    2:35.84   13  
                  34.21     1:13.41 (39.20)     1:53.91 (40.50)     2:35.84 (41.93)
  7 Stephenson, Matthew       14 Longhorn Aquatic     2:39.29    2:36.72   12  
                  36.37     1:16.75 (40.38)     1:57.01 (40.26)     2:36.72 (39.71)
  8 Roybal, Andrew            14 Alamo Area Aquat     2:41.85    2:36.93   11  
                  35.77     1:16.45 (40.68)     1:56.90 (40.45)     2:36.93 (40.03)
  9 Zhou, Allan               14 Nitro Swimming       2:36.68    2:38.07    9  
                  35.33     1:15.97 (40.64)     1:56.69 (40.72)     2:38.07 (41.38)
 10 Taylor, Michael           13 Nitro Swimming       2:36.11    2:40.74    7  
                  35.75     1:16.59 (40.84)     1:58.37 (41.78)     2:40.74 (42.37)
 11 Schweizer, Aiydan         13 Nitro Swimming       2:39.70    2:40.98    6  
                  37.32     1:18.08 (40.76)     2:00.16 (42.08)     2:40.98 (40.82)
 12 Pozhenko, Leonid          14 Nitro Swimming       2:40.07    2:42.77    5  
                  36.92     1:18.41 (41.49)     2:01.52 (43.11)     2:42.77 (41.25)
 13 Woodley, Thomas           14 Sailfish             2:43.37    2:43.24    4  
                  35.77     1:16.60 (40.83)     2:00.16 (43.56)     2:43.24 (43.08)
 14 Makwana, Sohan            13 Waterloo Swimmin     2:43.05    2:46.41    3  
                  36.92     1:19.52 (42.60)     2:03.40 (43.88)     2:46.41 (43.01)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woodley, Thomas           14 Sailfish             1:04.90      59.15   20  
                  27.76       59.15 (31.39)                                        
  2 Peterson, Luke            13 Alamo Area Aquat     1:00.77      59.78   17  
                  28.54       59.78 (31.24)                                        
  3 Giandinoto, Chase         14 Alamo Area Aquat     1:00.62    1:00.24   16  
                  28.38     1:00.24 (31.86)                                        
  4 Schweizer, Aiydan         13 Nitro Swimming       1:00.80    1:00.48   15  
                  28.61     1:00.48 (31.87)                                        
  5 Almaraz, Ayden            13 San Antonio Wave     1:03.24    1:00.59   14  
                  28.01     1:00.59 (32.58)                                        
  6 Bennett, Colton           14 Austin Trinity A     1:01.35    1:00.64   13  
                  27.98     1:00.64 (32.66)                                        
  7 Merriman, Benjamin        14 Austin Swim Club     1:01.29    1:00.71   12  
                  27.99     1:00.71 (32.72)                                        
  8 Manzo, Jason              13 Alamo Area Aquat     1:00.71    1:00.96   11  
                  28.74     1:00.96 (32.22)                                        
  9 Bishop, Daniel            13 Nitro Swimming       1:04.20    1:02.15    9  
                  28.65     1:02.15 (33.50)                                        
 10 Stephenson, Matthew       14 Longhorn Aquatic     1:01.94    1:02.19    7  
                  28.82     1:02.19 (33.37)                                        
 11 Turner, William           13 Life Time Swim T     1:04.05    1:02.40    6  
                  29.08     1:02.40 (33.32)                                        
 12 Lax, David                13 Austin Swim Club     1:03.99    1:02.50    5  
                  29.33     1:02.50 (33.17)                                        
 13 Spradling, Riley          14 Alamo Area Aquat     1:02.10    1:02.51    4  
                  29.44     1:02.51 (33.07)                                        
 14 Guzman, Marco             13 Lone Star Aquati     1:00.68    1:02.54    3  
                  29.21     1:02.54 (33.33)                                        
 15 Gupta, Arsh               14 Waterloo Swimmin     1:02.02    1:03.67    2  
                  30.04     1:03.67 (33.63)                                        
 16 Prins, Ethan              14 Longhorn Aquatic     1:02.96    1:03.77    1  
                  29.17     1:03.77 (34.60)                                        
 17 Wu, Yifei                 14 Western Hills At     1:06.20    1:04.15  
                  29.40     1:04.15 (34.75)                                        
 18 Butler, Keegan            14 Austin Trinity A     1:03.46    1:04.20  
                  30.05     1:04.20 (34.15)                                        
 19 Leowe, Charles            14 High Performance     1:05.73    1:04.32  
                  29.81     1:04.32 (34.51)                                        
 20 Pineiro, Julian           14 Nitro Swimming       1:05.34    1:04.54  
                  30.46     1:04.54 (34.08)                                        
 21 Orris, Gavin              14 Nitro Swimming       1:05.42    1:04.67  
                  29.44     1:04.67 (35.23)                                        
 22 Ruiz, Roberto             13 Austin Swim Club     1:04.09    1:04.69  
                  30.69     1:04.69 (34.00)                                        
 23 Franco, William           13 Nitro Swimming       1:05.23    1:04.70  
                  30.39     1:04.70 (34.31)                                        
 24 Andrew Guzman, Michael    13 Nitro Swimming       1:01.13    1:04.95  
                  28.93     1:04.95 (36.02)                                        
 24 Baxley, James             13 Waterloo Swimmin     1:04.72    1:04.95  
                  30.07     1:04.95 (34.88)                                        
 26 Bui, Caleb                13 Nitro Swimming       1:04.46    1:05.40  
                  29.88     1:05.40 (35.52)                                        
 27 Hussain, Charlie          14 Longhorn Aquatic     1:06.24    1:06.74  
                  30.10     1:06.74 (36.64)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solis, Nickolas           14 Alamo Area Aquat     2:16.57    2:04.21   20  
                  27.94       59.41 (31.47)     1:31.68 (32.27)     2:04.21 (32.53)
  2 Sundararaman, Harshithra  14 Nitro Swimming       2:22.34    2:10.40   17  
                  30.16     1:03.85 (33.69)     1:36.70 (32.85)     2:10.40 (33.70)
  3 Mandacina, Brayden        14 Alamo Area Aquat     2:39.85L   2:10.45   16  
                  27.78     1:00.32 (32.54)     1:34.92 (34.60)     2:10.45 (35.53)
  4 Robertson, Michael        14 Alamo Area Aquat     2:16.85    2:15.14   15  
                  29.81     1:04.86 (35.05)     1:40.39 (35.53)     2:15.14 (34.75)
  5 Peterson, Luke            13 Alamo Area Aquat     2:17.24    2:16.28   14  
                  29.75     1:03.77 (34.02)     1:39.78 (36.01)     2:16.28 (36.50)
  6 Bennett, Colton           14 Austin Trinity A     2:16.71    2:19.61   13  
                  28.82     1:02.35 (33.53)     1:39.12 (36.77)     2:19.61 (40.49)
  7 Eklund, Zane              13 Aquatex Swim Tea     2:25.99    2:24.52   12  
                  31.72     1:09.48 (37.76)     1:46.28 (36.80)     2:24.52 (38.24)
  8 Wu, Yifei                 14 Western Hills At     2:25.18    2:26.90   11  
                  31.19     1:08.60 (37.41)     1:47.47 (38.87)     2:26.90 (39.43)
  9 Andrew Guzman, Michael    13 Nitro Swimming       2:26.16    2:31.86    9  
                  31.04     1:11.20 (40.16)     1:52.90 (41.70)     2:31.86 (38.96)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gupta, Arsh               14 Waterloo Swimmin     2:16.30    2:14.59   20  
                  29.30     1:02.47 (33.17)     1:43.02 (40.55)     2:14.59 (31.57)
  2 Erwin, Thomas             14 San Antonio Wave     2:17.73    2:14.68   17  
                  29.39     1:02.62 (33.23)     1:44.39 (41.77)     2:14.68 (30.29)
  3 Bennett, Colton           14 Austin Trinity A     2:15.45    2:15.38   16  
                  28.55     1:02.64 (34.09)     1:44.79 (42.15)     2:15.38 (30.59)
  4 Schweizer, Aiydan         13 Nitro Swimming       2:17.04    2:15.73   15  
                  29.16     1:04.21 (35.05)     1:45.81 (41.60)     2:15.73 (29.92)
  5 Baxley, James             13 Waterloo Swimmin     2:20.83    2:16.14   14  
                  29.64     1:05.81 (36.17)     1:44.23 (38.42)     2:16.14 (31.91)
  6 Zhou, Allan               14 Nitro Swimming       2:16.60    2:16.20   13  
                  30.09     1:05.80 (35.71)     1:44.74 (38.94)     2:16.20 (31.46)
  7 Orris, Gavin              14 Nitro Swimming       2:22.80    2:17.04   12  
                  29.72     1:03.83 (34.11)     1:46.93 (43.10)     2:17.04 (30.11)
  8 McGrath, Nathan           13 Winning Waters A     2:19.87    2:17.74   10  
                1:04.50     1:47.33 (42.83)     2:17.74 (30.41)                    
  8 Shadowen, Dillon          13 Nitro Swimming       2:22.58    2:17.74   10  
                  29.93     1:04.06 (34.13)     1:46.00 (41.94)     2:17.74 (31.74)
 10 Jones, George             14 Longhorn Aquatic     2:17.03    2:18.13    7  
                  29.27     1:05.66 (36.39)     1:45.13 (39.47)     2:18.13 (33.00)
 11 England, Dylan            13 Capital of Texas     2:25.27    2:18.16    6  
                  30.26     1:05.58 (35.32)     1:47.98 (42.40)     2:18.16 (30.18)
 12 Pineiro, Julian           14 Nitro Swimming       2:21.88    2:18.98    5  
                  30.67     1:05.45 (34.78)     1:47.28 (41.83)     2:18.98 (31.70)
 13 Taylor, Michael           13 Nitro Swimming       2:21.25    2:19.19    4  
                  30.74     1:08.06 (37.32)     1:47.26 (39.20)     2:19.19 (31.93)
 14 Woodley, Thomas           14 Sailfish             2:27.41    2:19.95    3  
                  28.39     1:06.30 (37.91)     1:48.49 (42.19)     2:19.95 (31.46)
 15 Turchiano, Evan           13 Austin Swim Club     2:23.56    2:20.08    2  
                  30.80     1:08.44 (37.64)     1:47.68 (39.24)     2:20.08 (32.40)
 16 Almaraz, Ayden            13 San Antonio Wave     2:20.64    2:20.31    1  
                  28.64     1:02.50 (33.86)     1:48.13 (45.63)     2:20.31 (32.18)
 17 Moore, Jack               13 Alamo Area Aquat     2:24.20    2:20.52  
                  31.21     1:05.90 (34.69)     1:49.37 (43.47)     2:20.52 (31.15)
 18 Lain, Max                 13 Capital of Texas     2:24.71    2:20.88  
                  30.62     1:06.94 (36.32)     1:48.24 (41.30)     2:20.88 (32.64)
 19 Goldreyer, Elijah         13 Lost Creek Aquat     2:17.45    2:21.10  
                  29.31     1:04.53 (35.22)     1:49.44 (44.91)     2:21.10 (31.66)
 20 Turner, William           13 Life Time Swim T     2:21.78    2:21.28  
                  30.00     1:06.45 (36.45)     1:50.94 (44.49)     2:21.28 (30.34)
 21 Propst, Pierce            13 Longhorn Aquatic     2:24.64    2:21.40  
                  31.80     1:05.11 (33.31)     1:48.91 (43.80)     2:21.40 (32.49)
 22 Prins, Ethan              14 Longhorn Aquatic     2:25.04    2:21.58  
                  30.28     1:07.38 (37.10)     1:51.09 (43.71)     2:21.58 (30.49)
 23 Goldhammer, Jonathan      14 Alamo Area Aquat     2:24.44    2:21.71  
                  30.70     1:05.40 (34.70)     1:49.23 (43.83)     2:21.71 (32.48)
 24 Hart, Jackson             14 Lost Creek Aquat     2:23.34    2:21.81  
                  32.20     1:10.57 (38.37)     1:48.20 (37.63)     2:21.81 (33.61)
 25 Burner, Matthew           14 Alamo Area Aquat     2:24.56    2:22.02  
                  31.35     1:10.07 (38.72)     1:49.97 (39.90)     2:22.02 (32.05)
 26 Thomason, Nathaniel       13 Waterloo Swimmin     2:26.58    2:22.29  
                  33.18     1:08.68 (35.50)     1:48.98 (40.30)     2:22.29 (33.31)
 27 Gamboa, Esteban           14 Nitro Swimming       2:23.85    2:23.01  
                  30.29     1:06.27 (35.98)     1:50.20 (43.93)     2:23.01 (32.81)
 28 Frazier, Gregory          13 Nitro Swimming       2:28.46    2:23.20  
                  27.57     1:03.48 (35.91)     1:50.65 (47.17)     2:23.20 (32.55)
 29 Roberts, Daniel           14 Austin Swim Club     2:26.45    2:23.40  
                  32.04     1:09.17 (37.13)     1:51.08 (41.91)     2:23.40 (32.32)
 30 Peter, Kyle               14 San Antonio Wave     2:26.85    2:23.45  
                  30.13     1:07.89 (37.76)     1:53.19 (45.30)     2:23.45 (30.26)
 31 Hoang, Alan               14 Waterloo Swimmin     2:23.01    2:23.55  
                  31.35     1:07.65 (36.30)     1:49.58 (41.93)     2:23.55 (33.97)
 32 Leong, Ivan               13 Waterloo Swimmin     2:23.17    2:23.57  
                  31.80     1:11.01 (39.21)     1:51.50 (40.49)     2:23.57 (32.07)
 33 Silva, Connor             14 Sailfish             2:24.91    2:24.46  
                  31.34     1:08.96 (37.62)     1:51.60 (42.64)     2:24.46 (32.86)
 34 Ruiz, Roberto             13 Austin Swim Club     2:27.91    2:25.53  
                  30.87     1:08.60 (37.73)     1:52.76 (44.16)     2:25.53 (32.77)
 35 Herceg, Luka              13 Nitro Swimming       2:20.47    2:25.81  
                  30.67     1:09.67 (39.00)     1:54.56 (44.89)     2:25.81 (31.25)
 36 Butler, Keegan            14 Austin Trinity A     2:27.75    2:27.24  
                  29.79     1:08.12 (38.33)     1:54.35 (46.23)     2:27.24 (32.89)
 37 Boettiger, Owen           14 Austin Swim Club     2:51.25L   2:27.48  
                  30.62     1:09.05 (38.43)     1:54.20 (45.15)     2:27.48 (33.28)
 38 Kitchen, Max              14 Sailfish             2:28.18    2:27.55  
                  30.74     1:07.91 (37.17)     1:54.70 (46.79)     2:27.55 (32.85)
 39 Ledbetter, Jackson        14 Nitro Swimming       2:44.01L   2:27.67  
                  31.76     1:08.67 (36.91)     1:56.31 (47.64)     2:27.67 (31.36)
 40 Isiofia, Dabeluchi        13 High Performance     2:27.33    2:27.81  
                  29.77     1:07.84 (38.07)     1:52.55 (44.71)     2:27.81 (35.26)
 41 Barron, Antonio           14 Longhorn Aquatic     2:27.89    2:27.85  
                  31.32     1:11.91 (40.59)     1:55.06 (43.15)     2:27.85 (32.79)
 42 Vohra, Dhruv              14 Nitro Swimming       2:27.49    2:28.20  
                  31.22     1:07.87 (36.65)     1:54.16 (46.29)     2:28.20 (34.04)
 43 Padurean, Robert          13 Waterloo Swimmin     2:27.27    2:28.30  
                  33.30     1:10.85 (37.55)     1:54.66 (43.81)     2:28.30 (33.64)
 44 McDonald, Liam            13 Great Hills Aqua     2:28.19    2:28.64  
                  32.02     1:11.48 (39.46)     1:56.44 (44.96)     2:28.64 (32.20)
 45 Hagan, Augustus           13 Western Hills At     2:27.55    2:29.12  
                  33.74     1:11.87 (38.13)     1:56.07 (44.20)     2:29.12 (33.05)
 46 Gass, Nathan              14 Aquatex Swim Tea     2:24.81    2:29.39  
                  30.29     1:10.82 (40.53)     1:53.24 (42.42)     2:29.39 (36.15)
 47 Wu, Yifei                 14 Western Hills At     2:28.38    2:30.44  
                  30.65     1:09.84 (39.19)     1:56.96 (47.12)     2:30.44 (33.48)
 48 Carney, Jonathan          14 Nitro Swimming       2:28.59    2:30.52  
                  30.79     1:08.31 (37.52)     1:56.80 (48.49)     2:30.52 (33.72)
 49 Trout, Gabriel            13 Austin Trinity A     2:49.78L   2:30.70  
                  32.54     1:10.47 (37.93)     1:58.30 (47.83)     2:30.70 (32.40)
 50 Andrew Guzman, Michael    13 Nitro Swimming       2:22.67    2:30.97  
                  30.00     1:08.68 (38.68)     1:55.88 (47.20)     2:30.97 (35.09)
 51 Cox, Connor               13 Longhorn Aquatic     2:51.60L   2:31.02  
                  32.43     1:11.19 (38.76)     1:58.22 (47.03)     2:31.02 (32.80)
 52 Propst, Preston           13 Longhorn Aquatic     2:27.98    2:31.99  
                  34.48     1:12.65 (38.17)     1:58.13 (45.48)     2:31.99 (33.86)
 53 Middleton, Tristin        14 Sailfish             2:28.13    2:32.51  
                  33.50     1:11.69 (38.19)     1:58.62 (46.93)     2:32.51 (33.89)
 54 Eklund, Zane              13 Aquatex Swim Tea     2:28.40    2:33.30  
                  30.51     1:09.41 (38.90)     1:59.68 (50.27)     2:33.30 (33.62)
 -- Bates, Seth               14 Hays Swim Club       2:25.84         DQ  
                  28.89     1:04.89 (36.00)     1:52.17 (47.28)          DQ (39.41)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Thomas             14 San Antonio Wave     4:52.70    4:45.77   20  
                  30.39     1:06.42 (36.03)     1:41.15 (34.73)     2:15.64 (34.49)
        3:00.74 (45.10)     3:43.51 (42.77)     4:15.84 (32.33)     4:45.77 (29.93)
  2 Gupta, Arsh               14 Waterloo Swimmin     4:52.49    4:47.49   17  
                  30.59     1:06.66 (36.07)     1:42.36 (35.70)     2:18.14 (35.78)
        2:59.76 (41.62)     3:42.06 (42.30)     4:15.89 (33.83)     4:47.49 (31.60)
  3 Roybal, Andrew            14 Alamo Area Aquat     5:02.95    4:47.69   16  
                  30.51     1:06.01 (35.50)     1:44.10 (38.09)     2:21.73 (37.63)
        3:03.15 (41.42)     3:44.58 (41.43)     4:16.54 (31.96)     4:47.69 (31.15)
  4 Baxley, James             13 Waterloo Swimmin     5:03.87    4:52.10   15  
                  31.22     1:07.57 (36.35)     1:46.21 (38.64)     2:24.42 (38.21)
        3:04.22 (39.80)     3:44.31 (40.09)     4:18.76 (34.45)     4:52.10 (33.34)
  5 Duarte, Daniel            13 Texas Gold           5:01.73    4:55.46   14  
                  31.04     1:05.13 (34.09)     1:43.22 (38.09)     2:21.11 (37.89)
        3:03.87 (42.76)     3:46.14 (42.27)     4:20.46 (34.32)     4:55.46 (35.00)
  6 Goldreyer, Elijah         13 Lost Creek Aquat     5:00.25    4:55.89   13  
                  28.99     1:03.60 (34.61)     1:41.71 (38.11)     2:20.39 (38.68)
        3:05.11 (44.72)     3:49.85 (44.74)     4:23.21 (33.36)     4:55.89 (32.68)
  7 Goldhammer, Jonathan      14 Alamo Area Aquat     5:12.12    4:59.59   12  
                  32.44     1:09.87 (37.43)     1:47.33 (37.46)     2:22.55 (35.22)
        3:06.64 (44.09)     3:51.35 (44.71)     4:26.14 (34.79)     4:59.59 (33.45)
  8 Turner, William           13 Life Time Swim T     5:04.66    5:05.90   11  
                  30.09     1:05.57 (35.48)     1:46.78 (41.21)     2:27.53 (40.75)
        3:15.04 (47.51)     4:01.59 (46.55)     4:35.83 (34.24)     5:05.90 (30.07)
  9 Silva, Connor             14 Sailfish             5:12.41    5:08.11    9  
                  31.17     1:08.66 (37.49)     1:48.12 (39.46)     2:26.97 (38.85)
        3:12.45 (45.48)     3:57.64 (45.19)   5:08.10 (1:10.46)      5:08.11 (0.01)
 10 Ruiz-Esparza, Ian         14 Streamline Aquat     5:04.19    5:08.14    7  
                  31.06     1:08.70 (37.64)     1:47.72 (39.02)     2:26.03 (38.31)
        3:11.04 (45.01)     3:58.07 (47.03)     4:33.46 (35.39)     5:08.14 (34.68)
 11 Stewart, Colin            13 Alamo Area Aquat     5:09.02    5:09.12    6  
                  33.09     1:10.85 (37.76)     1:49.21 (38.36)     2:27.34 (38.13)
        3:13.15 (45.81)     4:00.83 (47.68)     4:35.25 (34.42)     5:09.12 (33.87)
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waterloo Swimming  'A'                            3:46.26    3:39.53   40  
     1) He, Benjamin 14                 2) Damalcheruvu, Taran 14         
     3) Leong, Ivan 13                  4) Gupta, Arsh 14                 
                  25.92       53.65 (53.65)     1:19.74 (26.09)     1:48.34 (54.69)
        2:15.08 (26.74)     2:46.03 (57.69)     3:10.95 (24.92)     3:39.53 (53.50)
  2 Nitro Swimming  'A'                               3:37.66    3:39.92   34  
     1) Herceg, Luka 13                 2) Sabuda, Matthew 14             
     3) Schweizer, Aiydan 13            4) Orris, Gavin 14                
                  26.27       55.15 (55.15)     1:20.96 (25.81)     1:49.09 (53.94)
        2:16.09 (27.00)     2:45.92 (56.83)     3:11.60 (25.68)     3:39.92 (54.00)
  3 Sailfish  'A'                                     3:46.05    3:40.12   32  
     1) Middleton, Tristin 14           2) Kitchen, Max 14                
     3) Spooner, Cameron 14             4) Woodley, Thomas 14             
                  26.99       56.73 (56.73)     1:23.48 (26.75)     1:53.22 (56.49)
        2:19.81 (26.59)     2:50.00 (56.78)     3:13.73 (23.73)     3:40.12 (50.12)
  4 Nitro Swimming  'B'                               3:44.92    3:42.59   30  
     1) Vohra, Dhruv 14                 2) Gamboa, Esteban 14             
     3) Andrew Guzman, Michael 13       4) Sundararaman, Harshithram 14   
                  26.73       56.95 (56.95)     1:22.08 (25.13)     1:50.94 (53.99)
        2:16.84 (25.90)     2:47.03 (56.09)     3:12.97 (25.94)     3:42.59 (55.56)
  5 Western Hills Athletic Club  'A'                  3:47.81    3:45.24   28  
     1) Hagan, Augustus 13              2) Hoard, William 14              
     3) Wu, Yifei 14                    4) Sidhipong, Bodhi 14            
                  27.43       57.13 (57.13)     1:24.07 (26.94)     1:54.04 (56.91)
        2:21.31 (27.27)     2:50.82 (56.78)     3:17.67 (26.85)     3:45.24 (54.42)
  6 Waterloo Swimming  'B'                            3:58.48    3:52.26   26  
     1) Baxley, James 13                2) Mastrian, Luke 14              
     3) Thomason, Nathaniel 13          4) Cline, Bennett 14              
                  26.73       56.57 (56.57)     1:23.84 (27.27)     1:55.35 (58.78)
        2:23.40 (28.05)   2:57.33 (1:01.98)     3:21.85 (24.52)     3:52.26 (54.93)
  7 Sailfish  'B'                                     4:05.83    4:00.38   24  
     1) Blood, Matthew 13               2) Riojas, Roman 14               
     3) Silva, Connor 14                4) Maguire, Cayden 13             
                  29.08   1:02.53 (1:02.53)     1:29.21 (26.68)     2:01.28 (58.75)
        2:28.80 (27.52)     2:59.79 (58.51)     3:27.63 (27.84)   4:00.38 (1:00.59)
  8 Waterloo Swimming  'C'                            4:09.25   x4:07.42  
     1) Postelnicu, David 13            2) Angie, Braydon 13              
     3) Makwana, Sohan 13               4) Padurean, Robert 13            
                  27.68       59.08 (59.08)     1:16.00 (16.92)   2:04.61 (1:05.53)
        2:34.73 (30.12)   3:07.52 (1:02.91)     3:35.56 (28.04)     4:07.42 (59.90)
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming  'A'                               4:06.75    4:03.83   40  
     1) Bishop, Daniel 13               2) Zhou, Allan 14                 
     3) Schweizer, Aiydan 13            4) Orris, Gavin 14                
                  28.99   1:00.29 (1:00.29)     1:32.54 (32.25)   2:09.49 (1:09.20)
        2:27.64 (18.15)   3:09.60 (1:00.11)     3:35.14 (25.54)     4:03.83 (54.23)
  2 Waterloo Swimming  'A'                            4:15.32    4:09.45   34  
     1) Gupta, Arsh 14                  2) Thomason, Nathaniel 13         
     3) Baxley, James 13                4) Radcliff, Grady 14             
                  30.49   1:03.65 (1:03.65)     1:35.88 (32.23)   2:13.19 (1:09.54)
        2:42.39 (29.20)   3:16.83 (1:03.64)     3:42.26 (25.43)     4:09.45 (52.62)
  3 Waterloo Swimming  'B'                            4:33.43    4:15.78   32  
     1) He, Benjamin 14                 2) Padurean, Robert 13            
     3) Hoang, Alan 14                  4) Damalcheruvu, Taran 14         
                  29.68   1:01.07 (1:01.07)     1:34.77 (33.70)   2:13.97 (1:12.90)
        2:43.71 (29.74)   3:20.59 (1:06.62)     3:46.51 (25.92)     4:15.78 (55.19)
  4 Western Hills Athletic Club  'A'                  4:11.97    4:16.96   30  
     1) Hoard, William 14               2) Hagan, Augustus 13             
     3) Wu, Yifei 14                    4) Sidhipong, Bodhi 14            
                  32.12   1:06.65 (1:06.65)     1:40.40 (33.75)   2:19.90 (1:13.25)
        2:49.01 (29.11)   3:23.92 (1:04.02)     3:49.28 (25.36)     4:16.96 (53.04)
  5 Sailfish  'A'                                     4:49.11    4:21.01   28  
     1) Middleton, Tristin 14           2) Woodley, Thomas 14             
     3) Spooner, Cameron 14             4) Kitchen, Max 14                
                  30.90   1:04.77 (1:04.77)     1:38.72 (33.95)   2:17.00 (1:12.23)
        2:47.09 (30.09)   3:25.11 (1:08.11)     3:51.24 (26.13)     4:21.01 (55.90)
  6 Lost Creek Aquatics  'A'                          4:34.90    4:27.08   26  
     1) Cookson, Blake 13               2) Garcia, Dylan 13               
     3) Goldreyer, Elijah 13            4) Hart, Jackson 14               
                  32.59   1:09.29 (1:09.29)     1:44.20 (34.91)   2:24.43 (1:15.14)
        2:52.81 (28.38)   3:27.70 (1:03.27)     3:55.71 (28.01)     4:27.08 (59.38)
  7 Waterloo Swimming  'C'                            4:55.98   x4:41.17  
     1) Leong, Ivan 13                  2) Makwana, Sohan 13              
     3) Mastrian, Luke 14               4) Cline, Bennett 14              
                  33.81   1:09.24 (1:09.24)     1:44.98 (35.74)   2:25.53 (1:16.29)
        2:59.77 (34.24)   3:42.64 (1:17.11)     4:09.68 (27.04)     4:41.17 (58.53)
 -- Nitro Swimming  'B'                               4:10.06         DQ  
     1) Gamboa, Esteban 14              2) Taylor, Michael 13             
     3) Andrew Guzman, Michael 13       4) Herceg, Luka 13                
                  30.48   1:02.59 (1:02.59)     1:35.51 (32.92)   2:13.80 (1:11.21)
        2:42.26 (28.46)   3:16.40 (1:02.60)     3:43.82 (27.42)          DQ (59.75)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seale, Andrew             16 Western Hills At       23.63      23.10   20  
  2 Wilson, William           15 Sailfish               26.08      23.28   17  
  3 Blackman, Thomas          15 Lost Creek Aquat       23.93      23.43   16  
  4 Taffinder, Andrew         17 Longhorn Aquatic       23.76      23.79   15  
  5 Shay, David               15 Nitro Swimming         24.04      23.81   13.5
  5 Moran, Brendan            15 Sailfish               24.72      23.81   13.5
  7 Field, Hunter             15 Alamo Area Aquat       25.48      23.87   12  
  8 Wood, Zachary             15 Sailfish               25.31      24.08   11  
  9 Foote, Alexander          16 Nitro Swimming         23.79      24.09    9  
 10 Zapalac, Cameron          16 Sailfish               25.56      24.10    7  
 11 Akers, Conor              17 Hays Swim Club         25.96      24.19    6  
 12 Cooley, Matthew           16 Alamo Area Aquat       25.86      24.33    5  
 13 Criddle, Alan             18 Winning Waters A       23.85      24.40    3.5
 13 Lenci, Carlos             15 Austin Trinity A       24.24      24.40    3.5
 15 Medina, Angel             15 Nitro Swimming         25.39      24.43    2  
 16 Eilers, Zachary           16 Austin Swim Club       24.96      24.45    1  
 17 Britva, Tomer             15 Nitro Swimming         25.04      24.60  
 18 Cheng, Paul               16 Longhorn Aquatic       24.46      24.67  
 19 Vinnik, Daniel            15 Nitro Swimming         25.85      24.69  
 20 Manifold, Caleb           16 Paragon Training       26.28      24.73  
 21 Russell, Joshua           15 High Performance       25.59      24.82  
 22 Stogner, Connor           15 Capital of Texas       24.96      24.85  
 23 Gutierrez, Luke           15 Lost Creek Aquat       24.40      24.88  
 24 Shraga, Gal               16 Capital of Texas       24.57      25.01  
 25 Cagle, Charles            16 Great Hills Aqua       25.69      25.10  
 26 Bruce, Jacob              17 Lost Creek Aquat       25.66      25.12  
 27 Parks, Mason              16 Sailfish               25.15      25.15  
 28 Zorrilla, Diego           15 Alamo Area Aquat       25.78      25.16  
 29 Brewer, Leo               15 Alamo Area Aquat       26.71      25.17  
 30 Alcorta, Victor           15 Western Hills At       25.80      25.39  
 31 Amblard, Nolan            15 Austin Swim Club       25.88      25.42  
 32 Lee, Ryan                 15 Nitro Swimming         25.78      25.71  
 33 Poteet, Erick             15 Alamo Area Aquat       26.63      25.86  
 34 Avila, Alexander          16 Mc Allen Swim Cl       26.70      26.03  
 35 Jones, Devin              16 Austin Trinity A       25.51      26.06  
 36 Clarke, Gregory           16 Longhorn Aquatic       26.58      26.13  
 37 Crowley, Bennett          17 Waterloo Swimmin       26.14      26.17  
 38 Lopez, Alex               16 Mc Allen Swim Cl       26.33      26.35  
 39 Bohannon, Thomas          15 Alamo Area Aquat       26.79      26.50  
 40 Kjallbring, Lukas         15 Western Hills At       26.65      26.95  
 41 Dalley, Daniel            15 Paragon Training       26.62      27.00  
 42 Neill, Adam               16 Lost Creek Aquat       26.21      27.01  
 -- Wallace, William          15 Austin Swim Club       26.21         DQ  
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sloan, Tate               16 Alamo Area Aquat       50.93      50.48   20  
                  24.05       50.48 (26.43)                                        
  2 Reyes, Michael            16 Hays Swim Club         52.94      50.51   17  
                  24.20       50.51 (26.31)                                        
  3 Blackman, Thomas          15 Lost Creek Aquat       50.86      50.60   16  
                  24.00       50.60 (26.60)                                        
  4 Mason, Aleksei            15 Aqua Swift Aquat       53.71      50.88   15  
                  23.80       50.88 (27.08)                                        
  5 Wilson, William           15 Sailfish               53.80      51.09   14  
                  24.40       51.09 (26.69)                                        
  6 Cardwell, Seth            18 Sailfish               50.69      51.24   13  
                  24.02       51.24 (27.22)                                        
  7 Jorgenson, Devon          16 Longhorn Aquatic       51.95      51.69   12  
                  24.59       51.69 (27.10)                                        
  8 Von Aspe, Erich           17 Corpus Christi A       52.63      51.83   11  
                  24.57       51.83 (27.26)                                        
  9 Seale, Andrew             16 Western Hills At       54.15      51.91    9  
                  25.01       51.91 (26.90)                                        
 10 Peter, Kendal             16 San Antonio Wave       53.78      51.97    7  
                  25.26       51.97 (26.71)                                        
 11 Foote, Alexander          16 Nitro Swimming         53.83      52.14    6  
                  25.25       52.14 (26.89)                                        
 12 Wilfong, Foster           16 Aqua Swift Aquat       53.27      52.26    5  
                  24.70       52.26 (27.56)                                        
 13 Moran, Brendan            15 Sailfish               53.64      52.30    4  
                  24.98       52.30 (27.32)                                        
 14 Taffinder, Andrew         17 Longhorn Aquatic       52.93      52.51    3  
                  25.23       52.51 (27.28)                                        
 15 Wood, Zachary             15 Sailfish               55.68      52.66    2  
                  25.44       52.66 (27.22)                                        
 16 Field, Hunter             15 Alamo Area Aquat       54.17      52.74    1  
                  25.27       52.74 (27.47)                                        
 17 Shay, David               15 Nitro Swimming         52.55      52.77  
                  25.33       52.77 (27.44)                                        
 18 Worley, Jacob             17 Longhorn Aquatic       52.45      52.78  
                  25.47       52.78 (27.31)                                        
 19 Akers, Conor              17 Hays Swim Club         54.52      53.18  
                  25.23       53.18 (27.95)                                        
 20 Balderas, Thomas          15 Aqua Swift Aquat       56.20      53.29  
                  25.86       53.29 (27.43)                                        
 21 Stogner, Connor           15 Capital of Texas       53.45      53.41  
                  25.35       53.41 (28.06)                                        
 22 Correa, Carlos            16 San Antonio Wave       51.76      53.49  
                  25.41       53.49 (28.08)                                        
 23 Vinnik, Daniel            15 Nitro Swimming         53.28      53.59  
                  25.40       53.59 (28.19)                                        
 24 Schwartz, Zachary         15 Hays Swim Club         56.95      53.72  
                  25.83       53.72 (27.89)                                        
 25 Jeffery, Andrew           15 Aqua Swift Aquat       55.11      53.85  
                  26.09       53.85 (27.76)                                        
 26 Terrill, William          17 San Antonio Wave       55.04      54.17  
                  25.75       54.17 (28.42)                                        
 27 Conkin, Brayden           15 Streamline Aquat       56.84      54.32  
                  26.11       54.32 (28.21)                                        
 28 Medina, Angel             15 Nitro Swimming         54.64      54.38  
                  25.67       54.38 (28.71)                                        
 29 Britva, Tomer             15 Nitro Swimming         55.32      54.52  
                  26.04       54.52 (28.48)                                        
 30 Davis, Dylan              16 Alamo Area Aquat       53.36      54.70  
                  25.99       54.70 (28.71)                                        
 31 Crowley, Bennett          17 Waterloo Swimmin       56.10      54.74  
                  26.19       54.74 (28.55)                                        
 32 Cagle, Charles            16 Great Hills Aqua       55.96      55.01  
                  25.91       55.01 (29.10)                                        
 33 Cooley, Matthew           16 Alamo Area Aquat       56.81      55.02  
                  26.02       55.02 (29.00)                                        
 34 Amblard, Nolan            15 Austin Swim Club       55.90      55.18  
                  26.25       55.18 (28.93)                                        
 35 Lee, Ryan                 15 Nitro Swimming         56.11      55.27  
                  26.07       55.27 (29.20)                                        
 36 Ambati, Karthikeya        16 Nitro Swimming         55.26      55.28  
                  26.28       55.28 (29.00)                                        
 37 Avila, Alexander          16 Mc Allen Swim Cl       56.52      55.39  
                  27.03       55.39 (28.36)                                        
 38 Parks, Mason              16 Sailfish               57.54      55.54  
                  26.32       55.54 (29.22)                                        
 39 Hawkins, Gabe             15 Aqua Swift Aquat       57.13      55.56  
                  26.70       55.56 (28.86)                                        
 40 Lenci, Carlos             15 Austin Trinity A       55.98      55.79  
                  26.59       55.79 (29.20)                                        
 41 Fiedler, Ethan            15 Aqua Swift Aquat       56.83      56.03  
                  26.89       56.03 (29.14)                                        
 42 Manifold, Caleb           16 Paragon Training       56.47      56.04  
                  26.30       56.04 (29.74)                                        
 43 Bruce, Jacob              17 Lost Creek Aquat       56.27      56.17  
                  26.72       56.17 (29.45)                                        
 44 Jones, Devin              16 Austin Trinity A       56.18      56.21  
                  26.91       56.21 (29.30)                                        
 45 Walker, Jesse             15 Hays Swim Club         54.46      56.34  
                  26.99       56.34 (29.35)                                        
 46 Alcorta, Victor           15 Western Hills At       57.89      57.15  
                  27.35       57.15 (29.80)                                        
 47 Trimyer, Jordan           17 Longhorn Aquatic       56.95      57.88  
                  27.64       57.88 (30.24)                                        
 48 Steinle, Owen             16 San Antonio Wave       58.20      58.05  
                  28.34       58.05 (29.71)                                        
 49 Lopez, Alex               16 Mc Allen Swim Cl       58.15      58.66  
                  28.20       58.66 (30.46)                                        
 50 Wallace, William          15 Austin Swim Club       57.92    1:00.04  
                  27.52     1:00.04 (32.52)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seale, Andrew             16 Western Hills At     1:58.01    1:51.51   20  
                  25.59       53.29 (27.70)     1:22.63 (29.34)     1:51.51 (28.88)
  2 Shay, David               15 Nitro Swimming       1:55.26    1:54.36   17  
                  25.89       55.53 (29.64)     1:25.46 (29.93)     1:54.36 (28.90)
  3 Moran, Brendan            15 Sailfish             1:54.84    1:55.43   16  
                  26.97       56.53 (29.56)     1:26.74 (30.21)     1:55.43 (28.69)
  4 Wilson, William           15 Sailfish             1:54.55    1:56.42   15  
                  25.95       55.81 (29.86)     1:26.75 (30.94)     1:56.42 (29.67)
  5 Foote, Alexander          16 Nitro Swimming       1:56.71    1:57.02   14  
                  27.20       56.73 (29.53)     1:26.93 (30.20)     1:57.02 (30.09)
  6 Gutierrez, Luke           15 Lost Creek Aquat     1:56.54    1:57.27   13  
                  26.24       55.39 (29.15)     1:26.20 (30.81)     1:57.27 (31.07)
  7 Vinnik, Daniel            15 Nitro Swimming       1:59.45    1:57.66   12  
                  26.96       56.41 (29.45)     1:27.11 (30.70)     1:57.66 (30.55)
  8 Field, Hunter             15 Alamo Area Aquat     1:58.19    1:58.03   11  
                  27.25       57.34 (30.09)     1:28.55 (31.21)     1:58.03 (29.48)
  9 Crowley, Bennett          17 Waterloo Swimmin     1:58.33    1:58.76    9  
                  26.53       56.32 (29.79)     1:27.16 (30.84)     1:58.76 (31.60)
 10 Milushev, Justin          16 Nitro Swimming       2:00.96    1:59.30    7  
                  27.76       58.13 (30.37)     1:29.04 (30.91)     1:59.30 (30.26)
 11 Shraga, Gal               16 Capital of Texas     1:55.59    1:59.77    6  
                  27.77       58.54 (30.77)     1:29.19 (30.65)     1:59.77 (30.58)
 12 Stogner, Connor           15 Capital of Texas     2:00.60    1:59.78    4.5
                  27.82       58.71 (30.89)     1:30.23 (31.52)     1:59.78 (29.55)
 12 Avila, Alexander          16 Mc Allen Swim Cl     1:59.45    1:59.78    4.5
                  27.65       57.40 (29.75)     1:28.76 (31.36)     1:59.78 (31.02)
 14 Brewer, Leo               15 Alamo Area Aquat     2:04.54    2:00.17    3  
                  26.99       57.96 (30.97)     1:29.31 (31.35)     2:00.17 (30.86)
 15 Eilers, Zachary           16 Austin Swim Club     1:55.19    2:00.29    2  
                  27.62       57.21 (29.59)     1:29.25 (32.04)     2:00.29 (31.04)
 16 Ellett, Bo                15 Victoria Texas A     2:01.20    2:01.08    1  
                  27.91       58.66 (30.75)     1:30.56 (31.90)     2:01.08 (30.52)
 17 Arnold, Duncan            16 Longhorn Aquatic     2:00.14    2:01.38  
                  28.14       58.82 (30.68)     1:30.37 (31.55)     2:01.38 (31.01)
 18 Britva, Tomer             15 Nitro Swimming       2:02.12    2:01.50  
                  27.52       59.21 (31.69)     1:31.38 (32.17)     2:01.50 (30.12)
 19 Jones, Devin              16 Austin Trinity A     2:01.04    2:02.09  
                  27.49                             1:30.99 ( )     2:02.09 (31.10)
 20 Jones, Christopher        15 Western Hills At     1:59.89    2:02.72  
                  26.80       57.60 (30.80)     1:30.17 (32.57)     2:02.72 (32.55)
 21 Cooley, Matthew           16 Alamo Area Aquat     2:05.66    2:02.96  
                  26.83       57.91 (31.08)     1:29.85 (31.94)     2:02.96 (33.11)
 22 Zorrilla, Diego           15 Alamo Area Aquat     2:03.01    2:03.61  
                  28.22       59.59 (31.37)     1:32.04 (32.45)     2:03.61 (31.57)
 23 Wallace, William          15 Austin Swim Club     2:02.70    2:03.64  
                  27.12       58.60 (31.48)     1:31.20 (32.60)     2:03.64 (32.44)
 24 Clarke, Gregory           16 Longhorn Aquatic     2:03.28    2:05.04  
                  28.93     1:00.86 (31.93)     1:33.24 (32.38)     2:05.04 (31.80)
 25 Steinle, Owen             16 San Antonio Wave     2:07.09    2:05.84  
                  29.12     1:01.28 (32.16)     1:33.94 (32.66)     2:05.84 (31.90)
 26 Russell, Joshua           15 High Performance     2:04.52    2:07.36  
                  28.06       59.29 (31.23)     1:33.52 (34.23)     2:07.36 (33.84)
 27 Parks, Mason              16 Sailfish             2:06.29    2:08.44  
                  27.31       58.61 (31.30)     1:33.47 (34.86)     2:08.44 (34.97)
 28 Lenci, Carlos             15 Austin Trinity A     2:07.18    2:08.85  
                  28.97     1:02.75 (33.78)     1:36.73 (33.98)     2:08.85 (32.12)
 29 Cantwell, Aidan           15 Alamo Area Aquat     2:06.92    2:10.42  
                  29.94     1:02.39 (32.45)     1:36.60 (34.21)     2:10.42 (33.82)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peter, Kendal             16 San Antonio Wave     5:18.72    5:11.24   20  
                  27.22       58.25 (31.03)     1:29.81 (31.56)     2:00.78 (30.97)
        2:32.54 (31.76)     3:04.72 (32.18)     3:36.33 (31.61)     4:08.55 (32.22)
        4:40.52 (31.97)     5:11.24 (30.72)                                        
  2 Milushev, Justin          16 Nitro Swimming       5:24.45    5:17.27   17  
                  28.65     1:00.14 (31.49)     1:32.03 (31.89)     2:04.41 (32.38)
        2:36.72 (32.31)     3:09.07 (32.35)     3:41.53 (32.46)     4:13.97 (32.44)
        4:46.28 (32.31)     5:17.27 (30.99)                                        
  3 Crowley, Bennett          17 Waterloo Swimmin     5:16.51    5:17.46   16  
                  27.99       59.27 (31.28)     1:31.35 (32.08)     2:03.92 (32.57)
        2:36.55 (32.63)     3:09.40 (32.85)     3:42.50 (33.10)     4:14.75 (32.25)
        4:47.00 (32.25)     5:17.46 (30.46)                                        
  4 Foote, Alexander          16 Nitro Swimming       5:35.89    5:20.78   15  
                  28.84       59.96 (31.12)     1:32.46 (32.50)     2:04.71 (32.25)
        2:37.90 (33.19)     3:11.10 (33.20)     3:44.53 (33.43)     4:17.04 (32.51)
        4:49.42 (32.38)     5:20.78 (31.36)                                        
  5 Jeffery, Andrew           15 Aqua Swift Aquat     5:15.56    5:24.89   14  
                  28.38       59.71 (31.33)     1:31.87 (32.16)     2:04.83 (32.96)
        2:38.08 (33.25)     3:11.08 (33.00)     3:45.33 (34.25)     4:19.51 (34.18)
        4:53.23 (33.72)     5:24.89 (31.66)                                        
  6 Trimyer, Jordan           17 Longhorn Aquatic     5:22.70    5:25.25   13  
                  28.83     1:01.22 (32.39)     1:34.04 (32.82)     2:07.40 (33.36)
        2:40.41 (33.01)     3:13.62 (33.21)     3:47.00 (33.38)     4:20.59 (33.59)
        4:53.85 (33.26)     5:25.25 (31.40)                                        
  7 Wilson, William           15 Sailfish             5:20.15    5:29.24   12  
                  29.05     1:00.78 (31.73)     1:34.44 (33.66)     2:07.66 (33.22)
        2:41.94 (34.28)     3:14.94 (33.00)     3:48.30 (33.36)     4:22.45 (34.15)
        4:55.91 (33.46)     5:29.24 (33.33)                                        
  8 Moran, Brendan            15 Sailfish             5:42.05    5:32.17   11  
                  29.03     1:02.34 (33.31)     1:36.01 (33.67)     2:09.73 (33.72)
        2:44.06 (34.33)     3:18.29 (34.23)     3:52.97 (34.68)     4:27.19 (34.22)
        5:00.92 (33.73)     5:32.17 (31.25)                                        
  9 Cardwell, Seth            18 Sailfish             5:31.44    5:33.22    9  
                  28.15     1:00.26 (32.11)     1:33.58 (33.32)     2:07.53 (33.95)
        2:41.37 (33.84)     3:15.90 (34.53)     3:51.30 (35.40)     4:26.40 (35.10)
        5:01.16 (34.76)     5:33.22 (32.06)                                        
 10 Wood, Zachary             15 Sailfish             5:40.69    5:37.49    7  
                  30.13     1:03.91 (33.78)     1:38.90 (34.99)     2:14.85 (35.95)
        2:50.03 (35.18)     3:24.69 (34.66)     3:59.43 (34.74)     4:33.80 (34.37)
        5:06.61 (32.81)     5:37.49 (30.88)                                        
 11 Galvan, Andres            15 Austin Swim Club     5:37.02    5:37.88    6  
                  29.18     1:01.66 (32.48)     1:35.91 (34.25)     2:10.37 (34.46)
        2:45.09 (34.72)     3:20.13 (35.04)     3:55.23 (35.10)     4:29.79 (34.56)
        5:04.86 (35.07)     5:37.88 (33.02)                                        
 12 Bohannon, Thomas          15 Alamo Area Aquat     5:36.23    5:39.80    5  
                  28.73     1:01.18 (32.45)     1:34.38 (33.20)     2:08.43 (34.05)
        2:43.47 (35.04)     3:19.13 (35.66)     3:54.94 (35.81)     4:30.74 (35.80)
        5:06.17 (35.43)     5:39.80 (33.63)                                        
 13 Wallace, William          15 Austin Swim Club     5:35.42    5:43.88    4  
                  29.58     1:03.70 (34.12)     1:38.43 (34.73)     2:14.09 (35.66)
        2:48.71 (34.62)     3:24.09 (35.38)     3:59.37 (35.28)     4:34.24 (34.87)
        5:09.33 (35.09)     5:43.88 (34.55)                                        
 14 Steinle, Owen             16 San Antonio Wave     5:45.70    5:44.54    3  
                  29.94     1:03.10 (33.16)     1:36.67 (33.57)     2:11.36 (34.69)
        2:46.82 (35.46)     3:23.16 (36.34)     3:58.95 (35.79)     4:34.24 (35.29)
        5:09.66 (35.42)     5:44.54 (34.88)                                        
 15 Cantwell, Aidan           15 Alamo Area Aquat     5:35.34    5:46.55    2  
                  29.52     1:01.20 (31.68)     1:34.44 (33.24)     2:07.94 (33.50)
        2:42.75 (34.81)     3:18.78 (36.03)     3:54.94 (36.16)     4:31.77 (36.83)
      5:46.55 (1:14.78)                                                            
 16 Ambati, Karthikeya        16 Nitro Swimming       5:45.02    5:53.99    1  
                  30.46     1:04.14 (33.68)     1:39.98 (35.84)     2:15.97 (35.99)
        2:52.51 (36.54)     3:29.71 (37.20)     4:07.48 (37.77)     4:43.06 (35.58)
        5:20.72 (37.66)     5:53.99 (33.27)                                        
 
Boys 15-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milushev, Justin          16 Nitro Swimming      19:01.56L  18:04.96   20  
                  28.03       59.29 (31.26)     1:31.30 (32.01)     2:03.78 (32.48)
        2:36.76 (32.98)     3:09.26 (32.50)     3:42.34 (33.08)     4:15.76 (33.42)
        4:49.35 (33.59)     5:22.46 (33.11)     5:55.28 (32.82)     6:28.96 (33.68)
        7:02.40 (33.44)     7:35.81 (33.41)     8:09.25 (33.44)     8:42.56 (33.31)
        9:16.00 (33.44)     9:49.32 (33.32)    10:23.06 (33.74)    10:56.41 (33.35)
       11:29.03 (32.62)    12:02.50 (33.47)    12:35.42 (32.92)    13:08.50 (33.08)
       13:41.45 (32.95)    14:14.35 (32.90)    14:47.63 (33.28)    15:21.29 (33.66)
       15:54.64 (33.35)    16:27.19 (32.55)    17:00.55 (33.36)    17:33.57 (33.02)
       18:04.96 (31.39)
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vinnik, Daniel            15 Nitro Swimming         59.67      58.94   20  
                  28.43       58.94 (30.51)                                        
  2 Field, Hunter             15 Alamo Area Aquat       58.61      59.35   17  
                  29.06       59.35 (30.29)                                        
  3 Wilson, William           15 Sailfish             1:01.74      59.82   16  
                  29.85       59.82 (29.97)                                        
  4 Britva, Tomer             15 Nitro Swimming       1:01.17    1:01.70   15  
                  29.01     1:01.70 (32.69)                                        
  5 Wood, Zachary             15 Sailfish             1:02.40    1:01.73   14  
                  30.56     1:01.73 (31.17)                                        
  6 Avila, Alexander          16 Mc Allen Swim Cl     1:03.23    1:02.13   13  
                  30.57     1:02.13 (31.56)                                        
  7 Travis, Westley           17 Alamo Area Aquat     1:02.39    1:03.04   12  
                  30.74     1:03.04 (32.30)                                        
  8 Zorrilla, Diego           15 Alamo Area Aquat     1:03.01    1:03.79   11  
                  31.71     1:03.79 (32.08)                                        
  9 Cheng, Paul               16 Longhorn Aquatic     1:01.56    1:05.56    9  
                  30.87     1:05.56 (34.69)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vinnik, Daniel            15 Nitro Swimming       2:09.98    2:07.33   20  
                  29.48     1:02.00 (32.52)     1:34.85 (32.85)     2:07.33 (32.48)
  2 Davis, Dylan              16 Alamo Area Aquat     2:10.63    2:09.51   17  
                  29.65     1:01.97 (32.32)     1:35.74 (33.77)     2:09.51 (33.77)
  3 Worley, Jacob             17 Longhorn Aquatic     2:15.23    2:09.60   16  
                  30.70     1:03.71 (33.01)   2:09.60 (1:05.89)                    
  4 Wilfong, Foster           16 Aqua Swift Aquat     2:12.21    2:11.57   15  
                  29.33     1:02.82 (33.49)     1:37.78 (34.96)     2:11.57 (33.79)
  5 Avila, Alexander          16 Mc Allen Swim Cl     2:15.16    2:11.85   14  
                  31.44     1:04.67 (33.23)     1:38.27 (33.60)     2:11.85 (33.58)
  6 Campbell, Spencer         17 Sailfish             2:13.24    2:14.38   13  
                  31.12     1:04.88 (33.76)     1:40.49 (35.61)     2:14.38 (33.89)
  7 Britva, Tomer             15 Nitro Swimming       2:11.14    2:16.28   12  
                  30.05     1:04.26 (34.21)     1:40.04 (35.78)     2:16.28 (36.24)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Partipilo, Christopher    16 Alamo Area Aquat     1:07.64    1:05.16   20  
                  30.13     1:05.16 (35.03)                                        
  2 Ellett, Bo                15 Victoria Texas A     1:07.60    1:05.76   17  
                  30.61     1:05.76 (35.15)                                        
  3 Shay, David               15 Nitro Swimming       1:08.44    1:06.31   16  
                  31.85     1:06.31 (34.46)                                        
  4 Stogner, Connor           15 Capital of Texas     1:06.28    1:07.40   15  
                  31.49     1:07.40 (35.91)                                        
  5 Bruce, Jacob              17 Lost Creek Aquat     1:07.85    1:07.72   14  
                  31.70     1:07.72 (36.02)                                        
  6 Field, Hunter             15 Alamo Area Aquat     1:11.62    1:07.98   13  
                  32.07     1:07.90 (35.83)     1:23.42 (15.52)         1:07.98 ( )
  7 Medina, Angel             15 Nitro Swimming       1:10.61    1:08.19   12  
                  31.54     1:08.19 (36.65)                                        
  8 Schwartz, Zachary         15 Hays Swim Club       1:07.77    1:08.90   11  
                  32.27     1:08.90 (36.63)                                        
  9 Gruver, Michael           17 Longhorn Aquatic     1:09.11    1:09.48    9  
                  32.41     1:09.48 (37.07)                                        
 10 Campbell, Spencer         17 Sailfish             1:11.52    1:09.49    7  
                  32.42     1:09.49 (37.07)         1:09.49 ( )                    
 11 Elms, Keith               16 Alamo Area Aquat     1:10.57    1:09.89    6  
                  32.01     1:09.89 (37.88)                                        
 12 Jeffery, Andrew           15 Aqua Swift Aquat     1:11.18    1:09.95    5  
                  32.88     1:09.95 (37.07)                                        
 13 Cagle, Charles            16 Great Hills Aqua     1:11.48    1:10.75    4  
                  32.98     1:10.75 (37.77)         1:10.75 ( )                    
 14 Zorrilla, Diego           15 Alamo Area Aquat     1:11.32    1:11.00    3  
                  33.97     1:11.00 (37.03)                                        
 15 Kjallbring, Lukas         15 Western Hills At     1:11.38    1:11.80    2  
                  33.74     1:11.80 (38.06)         1:11.80 ( )                    
 16 Hawkins, Gabe             15 Aqua Swift Aquat     1:12.02    1:12.23    1  
                  33.85     1:12.23 (38.38)         1:12.23 ( )                    
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foote, Alexander          16 Nitro Swimming       2:48.52L   2:24.15   20  
                  32.62     1:09.11 (36.49)     1:46.59 (37.48)     2:24.15 (37.56)
  2 Ellett, Bo                15 Victoria Texas A     2:29.10    2:25.57   17  
                  32.68     1:09.57 (36.89)     1:47.97 (38.40)     2:25.57 (37.60)
  3 Bruce, Jacob              17 Lost Creek Aquat     2:34.14    2:26.83   16  
                  32.42     1:09.32 (36.90)     1:47.56 (38.24)     2:26.83 (39.27)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seale, Andrew             16 Western Hills At       58.96      55.99   20  
                  26.39       55.99 (29.60)                                        
  2 Ross, Gabe                16 Aqua Swift Aquat       58.59      56.29   17  
                  26.10       56.29 (30.19)                                        
  3 Travis, Westley           17 Alamo Area Aquat       59.05      57.69   16  
                  26.74       57.69 (30.95)                                        
  4 Shay, David               15 Nitro Swimming       1:00.04      58.23   15  
                  27.69       58.23 (30.54)                                        
  5 Wood, Zachary             15 Sailfish               57.20      58.30   14  
                  27.34       58.30 (30.96)                                        
  6 Stogner, Connor           15 Capital of Texas       58.96      59.66   13  
                  27.69       59.66 (31.97)                                        
  7 Eilers, Zachary           16 Austin Swim Club       58.43      59.87   11.5
                  27.46       59.87 (32.41)                                        
  7 Taffinder, Andrew         17 Longhorn Aquatic       59.39      59.87   11.5
                  28.47       59.87 (31.40)                                        
  9 Cheng, Paul               16 Longhorn Aquatic       59.29    1:00.26    9  
                  27.21     1:00.26 (33.05)                                        
 10 Jones, Christopher        15 Western Hills At     1:11.44L   1:00.48    7  
                  28.77     1:00.48 (31.71)                                        
 11 Milushev, Justin          16 Nitro Swimming       1:01.56    1:00.70    6  
                  28.28     1:00.70 (32.42)                                        
 12 Cagle, Charles            16 Great Hills Aqua       59.15    1:01.07    4.5
                  27.83     1:01.07 (33.24)                                        
 12 Arnold, Duncan            16 Longhorn Aquatic     1:00.34    1:01.07    4.5
                  29.39     1:01.07 (31.68)                                        
 14 Brewer, Leo               15 Alamo Area Aquat     1:02.07    1:01.19    3  
                  28.45     1:01.19 (32.74)                                        
 15 Akers, Conor              17 Hays Swim Club       1:02.96    1:01.21    2  
                  27.69     1:01.21 (33.52)                                        
 16 Russell, Joshua           15 High Performance     1:02.58    1:01.41    1  
                  28.42     1:01.41 (32.99)                                        
 17 Moran, Brendan            15 Sailfish             1:01.26    1:01.46  
                  28.26     1:01.46 (33.20)                                        
 18 Zapalac, Cameron          16 Sailfish             1:01.96    1:01.53  
                  28.44     1:01.53 (33.09)                                        
 19 Shraga, Gal               16 Capital of Texas     1:00.68    1:03.58  
                  28.99     1:03.58 (34.59)                                        
 20 Cantwell, Aidan           15 Alamo Area Aquat     1:02.58    1:05.08  
                  30.19     1:05.08 (34.89)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Von Aspe, Erich           17 Corpus Christi A     2:11.68    2:08.92   20  
                  26.98       59.26 (32.28)     1:34.52 (35.26)     2:08.92 (34.40)
  2 Arnold, Duncan            16 Longhorn Aquatic     2:11.36    2:08.97   17  
                  28.83     1:01.35 (32.52)     1:35.21 (33.86)     2:08.97 (33.76)
  3 Milushev, Justin          16 Nitro Swimming       2:14.95    2:12.45   16  
                  29.25     1:02.42 (33.17)     1:36.34 (33.92)     2:12.45 (36.11)
  4 Cardwell, Seth            18 Sailfish             2:10.25    2:21.49   15  
                  31.21     1:08.29 (37.08)     1:46.86 (38.57)     2:21.49 (34.63)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Partipilo, Christopher    16 Alamo Area Aquat     2:10.14    2:03.45   20  
                  26.58       58.06 (31.48)     1:34.84 (36.78)     2:03.45 (28.61)
  2 Shay, David               15 Nitro Swimming       2:09.49    2:08.79   17  
                  27.84     1:01.55 (33.71)     1:40.33 (38.78)     2:08.79 (28.46)
  3 Elms, Keith               16 Alamo Area Aquat     2:17.07    2:09.07   16  
                  25.84       58.25 (32.41)     1:40.08 (41.83)     2:09.07 (28.99)
  4 Jorgenson, Devon          16 Longhorn Aquatic     2:08.50    2:09.21   15  
                  28.59     1:00.71 (32.12)     1:40.03 (39.32)     2:09.21 (29.18)
  5 Foote, Alexander          16 Nitro Swimming       2:17.97    2:09.33   14  
                  28.36     1:02.47 (34.11)     1:39.68 (37.21)     2:09.33 (29.65)
  6 Moran, Brendan            15 Sailfish             2:14.51    2:11.67   13  
                  28.31     1:01.73 (33.42)     1:41.99 (40.26)     2:11.67 (29.68)
  7 Arnold, Duncan            16 Longhorn Aquatic     2:16.18    2:11.76   12  
                  28.96     1:03.11 (34.15)     1:41.93 (38.82)     2:11.76 (29.83)
  8 Field, Hunter             15 Alamo Area Aquat     2:20.27    2:13.21   11  
                  29.02     1:02.46 (33.44)     1:42.59 (40.13)     2:13.21 (30.62)
  9 Von Aspe, Erich           17 Corpus Christi A     2:13.78    2:13.31    9  
                  26.81     1:00.63 (33.82)     1:42.31 (41.68)     2:13.31 (31.00)
 10 Davis, Dylan              16 Alamo Area Aquat     2:29.22L   2:13.42    7  
                  28.96     1:02.07 (33.11)     1:41.83 (39.76)     2:13.42 (31.59)
 11 Sloan, Tate               16 Alamo Area Aquat     2:13.10    2:14.22    6  
                  27.88     1:01.16 (33.28)     1:44.42 (43.26)     2:14.22 (29.80)
 12 Vinnik, Daniel            15 Nitro Swimming       2:11.96    2:14.46    5  
                  28.27     1:02.56 (34.29)     1:42.10 (39.54)     2:14.46 (32.36)
 13 Taffinder, Andrew         17 Longhorn Aquatic     2:16.04    2:14.93    4  
                  28.75     1:04.19 (35.44)     1:44.94 (40.75)     2:14.93 (29.99)
 14 Cagle, Charles            16 Great Hills Aqua     2:19.14    2:15.30    3  
                  28.89     1:02.25 (33.36)     1:42.72 (40.47)     2:15.30 (32.58)
 15 Campbell, Spencer         17 Sailfish             2:13.29    2:16.32    1.5
                  27.77     1:02.01 (34.24)     1:43.92 (41.91)     2:16.32 (32.40)
 15 Terrill, William          17 San Antonio Wave     2:19.43    2:16.32    1.5
                  30.48     1:06.78 (36.30)     1:46.34 (39.56)     2:16.32 (29.98)
 17 Wood, Zachary             15 Sailfish             2:17.20    2:16.72  
                  28.30     1:03.70 (35.40)     1:46.65 (42.95)     2:16.72 (30.07)
 18 Wilson, William           15 Sailfish             2:17.18    2:16.95  
                  29.33     1:02.83 (33.50)     1:47.40 (44.57)     2:16.95 (29.55)
 19 Avila, Alexander          16 Mc Allen Swim Cl     2:17.23    2:17.52  
                  30.32     1:05.42 (35.10)     1:48.04 (42.62)     2:17.52 (29.48)
 20 Jones, Devin              16 Austin Trinity A     2:17.97    2:17.78  
                  29.82     1:06.23 (36.41)     1:47.12 (40.89)     2:17.78 (30.66)
 21 Schwartz, Zachary         15 Hays Swim Club       2:19.84    2:18.14  
                  29.31     1:04.19 (34.88)     1:44.57 (40.38)     2:18.14 (33.57)
 22 Ellett, Bo                15 Victoria Texas A     2:17.88    2:18.17  
                  30.37     1:08.28 (37.91)     1:46.61 (38.33)     2:18.17 (31.56)
 23 Balderas, Thomas          15 Aqua Swift Aquat     2:18.06    2:18.73  
                  27.82     1:04.19 (36.37)     1:48.54 (44.35)     2:18.73 (30.19)
 24 Zorrilla, Diego           15 Alamo Area Aquat     2:14.25    2:18.81  
                  31.28     1:08.30 (37.02)     1:48.80 (40.50)     2:18.81 (30.01)
 25 Mason, Aleksei            15 Aqua Swift Aquat     2:17.57    2:20.23  
                  29.41     1:05.68 (36.27)     1:50.25 (44.57)     2:20.23 (29.98)
 26 Stogner, Connor           15 Capital of Texas     2:19.13    2:20.40  
                  28.17     1:05.11 (36.94)     1:47.01 (41.90)     2:20.40 (33.39)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Duncan            16 Longhorn Aquatic     4:46.63    4:36.67   20  
                  28.92     1:01.77 (32.85)     1:37.16 (35.39)     2:11.93 (34.77)
        2:51.82 (39.89)     3:32.86 (41.04)     4:05.50 (32.64)     4:36.67 (31.17)
  2 Shraga, Gal               16 Capital of Texas     5:03.98    4:54.75   17  
                  29.28     1:04.11 (34.83)     1:39.76 (35.65)     2:15.10 (35.34)
        3:02.97 (47.87)     3:49.78 (46.81)     4:22.32 (32.54)     4:54.75 (32.43)
  3 Moran, Brendan            15 Sailfish             5:05.31    4:55.66   16  
                  30.18     1:05.53 (35.35)     1:42.96 (37.43)     2:18.68 (35.72)
        3:02.19 (43.51)     3:46.08 (43.89)     4:21.21 (35.13)     4:55.66 (34.45)
 
Boys 15-18 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sailfish  'A'                                     3:34.62    3:33.53   40  
     1) Wilson, William 15              2) Zapalac, Cameron 16            
     3) Wood, Zachary 15                4) Moran, Brendan 15              
                  25.88       54.14 (54.14)     1:19.80 (25.66)     1:48.44 (54.30)
        2:14.33 (25.89)     2:42.96 (54.52)     3:07.04 (24.08)     3:33.53 (50.57)
  2 Nitro Swimming  'A'                               3:31.26    3:35.01   34  
     1) Shay, David 15                  2) Vinnik, Daniel 15              
     3) Foote, Alexander 16             4) Medina, Angel 15               
                  25.26       51.89 (51.89)     1:18.36 (26.47)     1:48.18 (56.29)
        2:13.73 (25.55)     2:40.81 (52.63)     3:05.92 (25.11)     3:35.01 (54.20)
  3 Western Hills Athletic Club  'A'                  3:42.34    3:42.98   32  
     1) Alcorta, Victor 15              2) Seale, Andrew 16               
     3) Jones, Christopher 15           4) Kjallbring, Lukas 15           
                  26.68       56.99 (56.99)     1:24.47 (27.48)     1:56.13 (59.14)
        2:22.58 (26.45)     2:51.22 (55.09)     3:16.05 (24.83)     3:42.98 (51.76)
 
Boys 15-18 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitro Swimming  'A'                               3:53.37    3:57.27   40  
     1) Vinnik, Daniel 15               2) Shay, David 15                 
     3) Milushev, Justin 16             4) Foote, Alexander 16            
                  28.66       58.94 (58.94)     1:30.02 (31.08)   2:11.51 (1:12.57)
        2:32.62 (21.11)     3:05.55 (54.04)     3:30.16 (24.61)     3:57.27 (51.72)
  2 Longhorn Aquatics  'A'                            4:01.55    3:57.77   34  
     1) Worley, Jacob 17                2) Jorgenson, Devon 16            
     3) Arnold, Duncan 16               4) Taffinder, Andrew 17           
                  28.05       57.34 (57.34)     1:29.94 (32.60)   2:05.51 (1:08.17)
        2:33.47 (27.96)     3:05.24 (59.73)     3:30.19 (24.95)     3:57.77 (52.53)
  3 Hays Swim Club  'A'                               4:01.99    4:02.64   32  
     1) Walker, Jesse 15                2) Schwartz, Zachary 15           
     3) Reyes, Michael 16               4) Akers, Conor 17                
                  30.65   1:03.18 (1:03.18)     1:35.81 (32.63)   2:13.53 (1:10.35)
        2:38.91 (25.38)     3:09.92 (56.39)     3:34.99 (25.07)     4:02.64 (52.72)
  4 Sailfish  'A'                                     3:58.32    4:05.14   30  
     1) Campbell, Spencer 17            2) Moran, Brendan 15              
     3) Wood, Zachary 15                4) Cardwell, Seth 18              
                  30.16   1:02.46 (1:02.46)     1:34.50 (32.04)   2:12.11 (1:09.65)
        2:39.84 (27.73)   3:12.14 (1:00.03)     3:36.71 (24.57)     4:05.14 (53.00)
  5 Nitro Swimming  'B'                               4:05.81    4:11.29   28  
     1) Britva, Tomer 15                2) Medina, Angel 15               
     3) Ambati, Karthikeya 16           4) Lee, Ryan 15                   
                  29.00   1:01.28 (1:01.28)     1:32.19 (30.91)   2:09.25 (1:07.97)
        2:38.95 (29.70)   3:16.79 (1:07.54)     3:42.23 (25.44)     4:11.29 (54.50)
  6 San Antonio Wave  'A'                             4:08.27    4:11.95   26  
     1) Terrill, William 17             2) Steinle, Owen 16               
     3) Correa, Carlos 16               4) Peter, Kendal 16               
                  33.76   1:09.93 (1:09.93)     1:43.51 (33.58)   2:22.50 (1:12.57)
        2:48.87 (26.37)     3:19.53 (57.03)     3:44.76 (25.23)     4:11.95 (52.42)
  7 Aqua Swift Aquatics  'A'                          4:03.19    4:17.41   24  
     1) Balderas, Thomas 15             2) Mason, Aleksei 15              
     3) Jeffery, Andrew 15              4) Fiedler, Ethan 15              
                  31.79   1:05.35 (1:05.35)     1:40.44 (35.09)   2:20.94 (1:15.59)
        2:48.26 (27.32)     3:20.22 (59.28)     3:47.12 (26.90)     4:17.41 (57.19)
 
                   Combined Team Scores - Through Event 233                    
 
  1. Nitro Swimming                   4193.5   2. Alamo Area Aquatic Association     2964
  3. Waterloo Swimming                  1719   4. Sailfish                          934.5
  5. San Antonio Wave                    832   6. Austin Swim Club                  796.5
  7. Lost Creek Aquatics                 707   8. Longhorn Aquatics                 689.5
  9. Streamline Aquatics               541.5  10. Hays Swim Club                      417
 11. Lone Star Aquatic Club              409  12. Aquatex Swim Team                 386.5
 13. Aqua Swift Aquatics                 385  14. Austin Trinity Aquatic Club       372.5
 15. Western Hills Athletic Club       363.5  16. Winning Waters Aquatics Club      342.5
 17. Victoria Texas Aquatic Club         295  18. Texas Gold                          233
 19. Mc Allen Swim Club                176.5  20. Capital of Texas Aquatics         170.5
 21. Life Time Swim Team - Central       109  21. Tigershark Swim Team                109
 23. High Performance Aquatic Club        97  24. Unattached Hpac                      79
 25. Great Hills Aquatics Rush          52.5  26. Unattached                         46.5
 27. Corpus Christi Aquatic Allianc       40  27. Heart of Texas Aquatics Team         40
 29. Heart Of Texas Swim Team             39  30. Paragon Training                     30
 31. Unattached Asc                       27  32. Unattached Aqsa                      21
 33. Unattached Asc                       19  34. Unattached                           12
 34. Unattached                           12  36. San Antonio Swim Academy Shark     11.5
 37. Schertz YMCA Swim Team               11  38. Unattached                            8
 39. Westwood Country Club Aquatics        7  39. Unattached                            7
 41. Unattached Aaaa                     2.5  42. Unattached                            2
 43. Laredo Swim Club                      1                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 233                   
 
  1. Nitro Swimming                   1929.5   2. Alamo Area Aquatic Association   1537.5
  3. Waterloo Swimming                 844.5   4. San Antonio Wave                  519.5
  5. Austin Swim Club                    506   6. Streamline Aquatics                 454
  7. Lost Creek Aquatics                 419   8. Sailfish                            326
  9. Hays Swim Club                      322  10. Lone Star Aquatic Club              308
 11. Aquatex Swim Team                 269.5  12. Longhorn Aquatics                 268.5
 13. Winning Waters Aquatics Club      207.5  14. Victoria Texas Aquatic Club       198.5
 15. Western Hills Athletic Club         167  16. Aqua Swift Aquatics                 165
 17. Texas Gold                        141.5  18. Mc Allen Swim Club                  107
 19. Austin Trinity Aquatic Club          97  20. Unattached Hpac                      79
 21. Capital of Texas Aquatics            72  22. Unattached                         46.5
 23. Heart Of Texas Swim Team             39  24. Unattached Asc                       19
 25. Unattached                           12  25. Unattached                           12
 27. Schertz YMCA Swim Team               11  28. Unattached                            8
 29. Unattached                            7  29. Tigershark Swim Team                  7
 31. Life Time Swim Team - Central         5  32. Unattached Aaaa                     2.5
 33. Great Hills Aquatics Rush             2  34. Laredo Swim Club                      1
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 233                    
 
  1. Nitro Swimming                     2264   2. Alamo Area Aquatic Association   1426.5
  3. Waterloo Swimming                 874.5   4. Sailfish                          608.5
  5. Longhorn Aquatics                   421   6. San Antonio Wave                  312.5
  7. Austin Swim Club                  290.5   8. Lost Creek Aquatics                 288
  9. Austin Trinity Aquatic Club       275.5  10. Aqua Swift Aquatics                 220
 11. Western Hills Athletic Club       196.5  12. Winning Waters Aquatics Club        135
 13. Aquatex Swim Team                   117  14. Life Time Swim Team - Central       104
 15. Tigershark Swim Team                102  16. Lone Star Aquatic Club              101
 17. Capital of Texas Aquatics          98.5  18. High Performance Aquatic Club        97
 19. Victoria Texas Aquatic Club        96.5  20. Hays Swim Club                       95
 21. Texas Gold                         91.5  22. Streamline Aquatics                87.5
 23. Mc Allen Swim Club                 69.5  24. Great Hills Aquatics Rush          50.5
 25. Heart of Texas Aquatics Team         40  25. Corpus Christi Aquatic Allianc       40
 27. Paragon Training                     30  28. Unattached Asc                       27
 29. Unattached Aqsa                      21  30. San Antonio Swim Academy Shark     11.5
 31. Westwood Country Club Aquatics        7  32. Unattached                            2