2018 ST AAAA Nadadores November Unclassified / STA-18-91
San Antonio Natatorium - 11/10/2018 and 11/11/2018       
Final Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST          36.86      33.36  
  2 Torres, Olivia G           8 WAVE-ST                42.40      40.83  
  3 Hogue, Hallie L            8 Alamo Area-ST          51.13      43.73  
  4 Wong, Ayva N               8 WAVE-ST                49.07      43.83  
  5 Cepparo, Sofia R           7 UN-ST                  43.20      45.49  
  6 Martinez, Constanza        8 Alamo Area-ST          54.33      46.36  
  7 Amann, Danielle N          8 Alamo Area-ST          46.30      46.50  
  8 Cooper, Marlowe V          8 Alamo Area-ST          50.00      46.52  
  9 Wasmus, Lauren R           8 Alamo Area-ST          49.06      47.00  
 10 Andreasen, Cassie M        8 WAVE-ST              1:00.11      47.45  
 11 Stevens, Kendra A          8 WAVE-ST              1:15.99      50.35  
 12 Shields, Kate T            8 Alamo Area-ST          58.57      52.85  
 13 Annillo, Alania S          8 WAVE-ST                55.12      57.44  
 14 Cepparo, Natalia A         5 UN-ST                1:01.04      58.23  
 15 Torres, Sophia F           8 Alamo Area-ST        1:00.00      58.72  
 16 Buckner, Kaleena M         7 WAVE-ST              1:08.26    1:04.27  
 17 Stevens, Krysta A          6 WAVE-ST              1:25.12    1:05.57  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST        1:21.85    1:14.74  
                  35.90     1:14.74 (38.84)                                        
  2 Pagadala, Vini             8 UN-ST                1:30.19    1:21.14  
                  38.16     1:21.14 (42.98)                                        
  3 Robles, Andrea             8 Alamo Area-ST        1:33.80    1:26.05  
                  40.43     1:26.05 (45.62)                                        
  4 Torres, Olivia G           8 WAVE-ST              1:42.43    1:30.81  
                  44.24     1:30.81 (46.57)                                        
  5 Broughton, Hannah S        8 WAVE-ST              1:27.89    1:31.81  
                  43.46     1:31.81 (48.35)                                        
  6 Wong, Ayva N               8 WAVE-ST              2:00.11    1:34.38  
                  45.71     1:34.38 (48.67)                                        
  7 Cepparo, Sofia R           7 UN-ST                1:39.98    1:35.76  
                  46.46     1:35.76 (49.30)                                        
  8 Hogue, Hallie L            8 Alamo Area-ST        1:56.47    1:41.11  
                  46.27     1:41.11 (54.84)                                        
  9 O'Banion, Allison P        8 WAVE-ST              1:30.12    1:43.23  
                  47.01     1:43.23 (56.22)                                        
 10 Cooper, Marlowe V          8 Alamo Area-ST        2:22.00    1:43.62  
 11 Svatek, Reese R            8 Alamo Area-ST        1:57.25    1:51.35  
                  51.49     1:51.35 (59.86)                                        
 12 Propper, Talia E           8 Alamo Area-ST        1:49.47    1:52.77  
                  57.45     1:52.77 (55.32)                                        
 13 Wasmus, Lauren R           8 Alamo Area-ST        1:55.71    1:53.99  
                  51.20   1:53.99 (1:02.79)                                        
 14 Stevens, Kendra A          8 WAVE-ST              2:30.99    1:59.78  
                  52.26   1:59.78 (1:07.52)                                        
 15 Buckner, Kaleena M         7 WAVE-ST              2:15.12    2:23.70  
                1:02.89   2:23.70 (1:20.81)                                        
 -- Menchey, Zoe G             7 Alamo Area-ST        2:13.77         DQ  
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST        2:34.69    2:33.30  
                  34.47     1:13.89 (39.42)     1:54.91 (41.02)     2:33.30 (38.39)
  2 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST        2:49.06    2:39.07  
                  36.58     1:17.34 (40.76)     1:58.34 (41.00)     2:39.07 (40.73)
 
Girls 8 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST        6:58.90    6:41.32  
                  35.00     1:14.19 (39.19)     1:55.01 (40.82)     2:36.26 (41.25)
        3:18.00 (41.74)     3:59.54 (41.54)     4:41.19 (41.65)     5:22.53 (41.34)
        6:02.95 (40.42)     6:41.32 (38.37)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST          39.28      40.30  
  2 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST          42.99      41.55  
  3 Pagadala, Vini             8 UN-ST                  35.19      42.65  
  4 Cooper, Marlowe V          8 Alamo Area-ST          55.00      49.09  
  5 Amann, Danielle N          8 Alamo Area-ST          57.27      51.17  
  6 Martinez, Constanza        8 Alamo Area-ST          59.78      51.38  
  7 Wong, Ayva N               8 WAVE-ST                50.16      53.76  
  8 Torres, Olivia G           8 WAVE-ST                49.48      54.20  
  9 Cepparo, Sofia R           7 UN-ST                  50.68      55.03  
 10 Andreasen, Cassie M        8 WAVE-ST              1:15.11      59.31  
 11 Wasmus, Lauren R           8 Alamo Area-ST          57.13    1:01.47  
 12 Torres, Sophia F           8 Alamo Area-ST        1:15.00    1:02.45  
 13 Cepparo, Natalia A         5 UN-ST                1:08.27    1:09.70  
 14 Stevens, Krysta A          6 WAVE-ST              1:35.12    1:09.83  
 15 Buckner, Kaleena M         7 WAVE-ST              1:07.97    1:10.03  
 16 Annillo, Alania S          8 WAVE-ST              1:03.36    1:10.46  
 -- Scholes, Jewel             8 Alamo Area-ST          51.89         DQ  
 -- Shields, Kate T            8 Alamo Area-ST        1:00.00         DQ  
 -- Hogue, Hallie L            8 Alamo Area-ST          57.45         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST        1:25.73    1:26.03  
                  41.81     1:26.03 (44.22)                                        
  2 Robles, Andrea             8 Alamo Area-ST        1:45.18    1:39.92  
  3 Cooper, Marlowe V          8 Alamo Area-ST        2:30.00    1:48.97  
  4 Propper, Talia E           8 Alamo Area-ST        2:00.92    1:55.37  
                  57.12     1:55.37 (58.25)                                        
  5 Svatek, Reese R            8 Alamo Area-ST        2:00.58    1:59.90  
  6 Wasmus, Lauren R           8 Alamo Area-ST        2:07.90    2:00.46  
                  58.45   2:00.46 (1:02.01)                                        
  7 Cepparo, Natalia A         5 UN-ST                2:21.82    2:27.70  
 -- Torres, Olivia G           8 WAVE-ST              3:45.99         DQ  
                  52.20          DQ (57.14)                                        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pagadala, Vini             8 UN-ST                3:20.45    3:11.77  
                  46.39     1:36.27 (49.88)   3:11.77 (1:35.50)                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST          44.04      43.82  
  2 Pagadala, Vini             8 UN-ST                  48.21      48.16  
  3 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST          51.29      49.07  
  4 Robles, Andrea             8 Alamo Area-ST        1:10.46      52.18  
  5 Cepparo, Sofia R           7 UN-ST                  52.18      52.98  
  6 Torres, Olivia G           8 WAVE-ST                58.59      55.29  
  7 Cooper, Marlowe V          8 Alamo Area-ST        1:10.00      58.66  
  8 Broughton, Hannah S        8 WAVE-ST                59.41      59.28  
  9 O'Banion, Allison P        8 WAVE-ST              1:03.09    1:00.91  
 10 Wong, Ayva N               8 WAVE-ST              1:04.01    1:04.55  
 11 Propper, Talia E           8 Alamo Area-ST        1:03.86    1:06.02  
 12 Cepparo, Natalia A         5 UN-ST                1:09.45    1:10.94  
 13 Wasmus, Lauren R           8 Alamo Area-ST        1:16.82    1:14.06  
 -- Svatek, Reese R            8 Alamo Area-ST          57.68         DQ  
 -- Buckner, Kaleena M         7 WAVE-ST              1:25.12         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST        1:35.63    1:35.12  
                  45.24     1:35.12 (49.88)                                        
  2 Pagadala, Vini             8 UN-ST                1:53.42    1:43.57  
                  48.91     1:43.57 (54.66)                                        
  3 Cooper, Marlowe V          8 Alamo Area-ST        2:28.00    2:03.81  
  4 Shields, Kate T            8 Alamo Area-ST        2:22.42    2:09.47  
  5 Andreasen, Cassie M        8 WAVE-ST              1:45.11    2:13.26  
                1:03.06   2:13.26 (1:10.20)                                        
  6 Cepparo, Natalia A         5 UN-ST                2:33.08    2:34.78  
  7 Wasmus, Lauren R           8 Alamo Area-ST        2:35.00    2:35.70  
                1:11.93   2:35.70 (1:23.77)                                        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pagadala, Vini             8 UN-ST                3:50.30    3:40.78  
                  51.24     1:50.13 (58.89)     2:46.13 (56.00)     3:40.78 (54.65)
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST          38.01      38.78  
  2 Robles, Andrea             8 Alamo Area-ST          52.19      43.27  
  3 Cepparo, Sofia R           7 UN-ST                  47.12      53.88  
  4 Stevens, Kendra A          8 WAVE-ST              1:50.99      54.31  
  5 Wong, Ayva N               8 WAVE-ST                57.03      54.80  
  6 O'Banion, Allison P        8 WAVE-ST                58.27      55.15  
  7 Svatek, Reese R            8 Alamo Area-ST        1:16.00      57.00  
  8 Hogue, Hallie L            8 Alamo Area-ST             NT    1:02.64  
  9 Cepparo, Natalia A         5 UN-ST                1:08.62    1:05.75  
 10 Propper, Talia E           8 Alamo Area-ST        1:15.00    1:06.19  
 11 Menchey, Zoe G             7 Alamo Area-ST        1:49.89    1:09.13  
 -- Wasmus, Lauren R           8 Alamo Area-ST        1:17.00         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cepparo, Sofia R           7 UN-ST                2:07.39    2:02.20  
                  56.42   2:02.20 (1:05.78)                                        
 -- Andreasen, Cassie M        8 WAVE-ST              1:30.11         DQ  
                1:14.96        DQ (1:25.53)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST        1:22.19    1:22.02  
                  38.74     1:22.02 (43.28)                                        
  2 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST        1:27.78    1:28.72  
                  41.47     1:28.72 (47.25)                                        
  3 Pagadala, Vini             8 UN-ST                1:40.19    1:32.24  
                  44.37     1:32.24 (47.87)                                        
  4 Torres, Olivia G           8 WAVE-ST              1:53.36    1:47.26  
                  50.75     1:47.26 (56.51)                                        
  5 Cepparo, Sofia R           7 UN-ST                1:50.29    1:52.32  
                  56.81     1:52.32 (55.51)                                        
  6 Wong, Ayva N               8 WAVE-ST              1:58.30    1:56.75  
  7 Cooper, Marlowe V          8 Alamo Area-ST        2:30.00    1:56.80  
                  58.79     1:56.80 (58.01)                                        
  8 Amann, Danielle N          8 Alamo Area-ST        2:05.11    2:01.35  
                  56.16   2:01.35 (1:05.19)                                        
  9 Wasmus, Lauren R           8 Alamo Area-ST        2:30.00    2:14.40  
                1:04.91   2:14.40 (1:09.49)                                        
 10 Cepparo, Natalia A         5 UN-ST                2:18.13    2:22.71  
                1:07.87   2:22.71 (1:14.84)                                        
 11 Torres, Sophia F           8 Alamo Area-ST        2:30.00    2:24.89  
                1:05.23   2:24.89 (1:19.66)                                        
 -- Stevens, Kendra A          8 WAVE-ST              3:35.99         DQ  
                  57.10                                                            
 -- Shields, Kate T            8 Alamo Area-ST        2:33.30         DQ  
 
Girls 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST        2:53.32    2:49.48  
                  38.35                             2:12.53 ( )     2:49.48 (36.95)
  2 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST        3:20.11    3:03.52  
                  39.47     1:27.33 (47.86)     2:24.04 (56.71)     3:03.52 (39.48)
  3 Pagadala, Vini             8 UN-ST                3:30.43    3:12.17  
                  43.85     1:32.37 (48.52)     2:30.80 (58.43)     3:12.17 (41.37)
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST          32.62      32.41  
  2 Perkins, Amelia C         10 WAVE-ST                35.61      34.19  
  3 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST          35.41      34.33  
  4 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST          37.64      34.70  
  5 Dawson, Brynlee S          9 UN-ST                  33.44      34.76  
  6 Clements-Vargas, Persey   10 Alamo Area-ST          36.97      35.73  
  7 Porter, Isabella N         9 Alamo Area-ST          39.23      35.90  
  8 Rodeffer, Nyah A          10 Alamo Area-ST          38.42      35.94  
  9 McGinnis, Logan E         10 WAVE-ST                57.88      36.89  
 10 Harroff, Finley or Fin G   9 WAVE-ST                37.59      36.98  
 11 Miller, Amelia R           9 UN-ST                  35.69      37.05  
 12 Scott, Mia V              10 WAVE-ST                44.19      37.52  
 13 Acosta, Ali A             10 Alamo Area-ST          38.95      37.64  
 14 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST          38.65      37.66  
 15 Flores, Fernanda F        10 Alamo Area-ST          39.26      38.26  
 16 Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST          39.54      38.60  
 17 Porto, Isabella Y         10 WAVE-ST                36.82      38.95  
 18 Leverenz, Katelyn M       10 Alamo Area-ST          38.32      39.25  
 19 Solis, Kiara M            10 Alamo Area-ST          55.00      39.52  
 20 Trader, Maddie G           9 WAVE-ST                39.96      40.41  
 21 Hernandez, Katherine P    10 Alamo Area-ST          41.87      40.65  
 22 Flores, Camila I           9 WAVE-ST                40.97      41.04  
 23 DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST          42.43      41.43  
 24 Choi, Bori *               9 Alamo Area-ST          50.18      42.76  
 25 Meucci, Audie M            9 WAVE-ST                47.77      45.60  
 26 Gonzalez, Jade G          10 Alamo Area-ST          48.65      46.43  
 27 Allred, Emmy R             9 WAVE-ST                50.12      47.66  
 28 Wilmot, Evie V            10 WAVE-ST                53.70      47.84  
 29 Moore, Payton M           10 Alamo Area-ST          48.98      50.28  
 30 Kim, Leah N                9 WAVE-ST              1:05.96      56.92  
 31 Ceballos, Marleny         10 Alamo Area-ST          50.00      58.80  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST        1:19.75    1:16.30  
                  37.76     1:16.30 (38.54)                                        
  2 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST        1:31.44    1:19.38  
                  38.80     1:19.38 (40.58)                                        
  3 Perkins, Amelia C         10 WAVE-ST              1:21.92    1:19.75  
                  36.74     1:19.75 (43.01)                                        
  4 Porto, Isabella Y         10 WAVE-ST              1:23.78    1:23.27  
                  40.30     1:23.27 (42.97)                                        
  5 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST        1:24.83    1:23.52  
                  40.43     1:23.52 (43.09)                                        
  6 Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST        1:24.60    1:24.45  
                  41.28     1:24.45 (43.17)                                        
  7 Harroff, Finley or Fin G   9 WAVE-ST              1:27.43    1:26.14  
                  40.90     1:26.14 (45.24)                                        
  8 Hernandez, Katherine P    10 Alamo Area-ST        1:40.18    1:26.35  
  9 Osborn, Brynna M          10 Alamo Area-ST             NT    1:26.96  
                  41.73     1:26.96 (45.23)                                        
 10 Barrett, Lydia M          10 UN-ST                1:34.29    1:27.64  
                  40.98     1:27.64 (46.66)                                        
 11 Scott, Mia V              10 WAVE-ST              3:05.99    1:28.32  
 12 Miller, Amelia R           9 UN-ST                1:18.49    1:29.21  
                  41.50     1:29.21 (47.71)                                        
 13 Ott, Isabella R           10 Alamo Area-ST        1:26.53    1:29.66  
                  44.40     1:29.66 (45.26)                                        
 14 DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST        1:29.33    1:29.74  
                  42.12     1:29.74 (47.62)                                        
 15 Moya, Scarlet D            9 Alamo Area-ST        1:40.72    1:32.53  
 16 Trader, Maddie G           9 WAVE-ST              1:39.80    1:35.44  
                  42.79     1:35.44 (52.65)                                        
 17 Sweeney, Kate M            9 Alamo Area-ST        1:41.15    1:36.64  
                  45.29     1:36.64 (51.35)                                        
 18 Flores, Camila I           9 WAVE-ST              2:45.99    1:37.72  
 19 Flores, Fernanda F        10 Alamo Area-ST        1:36.16    1:38.43  
 20 Hughes, Sophia A           9 Alamo Area-ST        1:43.22    1:40.27  
                  46.75     1:40.27 (53.52)                                        
 21 Solis, Sam C               9 Alamo Area-ST        1:50.00    1:47.17  
                  48.85     1:47.17 (58.32)                                        
 22 Moore, Payton M           10 Alamo Area-ST        1:56.15    1:48.81  
                  50.99     1:48.81 (57.82)                                        
 23 Crouch, Presley A         10 Alamo Area-ST        1:51.12    1:48.98  
                  50.38     1:48.98 (58.60)                                        
 24 Wilmot, Evie V            10 WAVE-ST              1:52.12    1:50.95  
 25 Meucci, Audie M            9 WAVE-ST              2:00.11    1:51.30  
                  50.84   1:51.30 (1:00.46)                                        
 26 Wilson, Phoenix J          9 Alamo Area-ST        2:01.86    1:53.66  
                  50.49   1:53.66 (1:03.17)                                        
 27 Ceballos, Marleny         10 Alamo Area-ST        2:08.65    2:01.09  
                  56.57   2:01.09 (1:04.52)                                        
 28 Demaree, Ezra P            9 WAVE-ST              1:30.12    2:04.16  
                  58.30   2:04.16 (1:05.86)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST        3:08.27    2:55.88  
                  40.26     1:25.96 (45.70)     2:11.25 (45.29)     2:55.88 (44.63)
  2 Miller, Amelia R           9 UN-ST                2:38.19    2:58.73  
                  39.03     1:26.07 (47.04)     2:14.23 (48.16)     2:58.73 (44.50)
  3 Dawson, Brynlee S          9 UN-ST                3:28.00    3:02.50  
                  40.60     1:27.48 (46.88)     2:16.90 (49.42)     3:02.50 (45.60)
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clements-Vargas, Persey   10 Alamo Area-ST        7:20.00    7:26.80  
                  39.16     1:25.06 (45.90)     2:10.49 (45.43)     2:55.92 (45.43)
        3:41.06 (45.14)     4:27.21 (46.15)     5:13.44 (46.23)     5:58.24 (44.80)
      7:26.80 (1:28.56)                                                            
  2 Ott, Isabella R           10 Alamo Area-ST        7:30.19    8:24.59  
                  46.16     1:39.19 (53.03)     2:32.54 (53.35)     3:25.70 (53.16)
        4:17.55 (51.85)                             5:10.33 ( )     6:02.73 (52.40)
        6:51.64 (48.91)   8:24.59 (1:32.95)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST          44.67      40.22  
  2 Clements-Vargas, Persey   10 Alamo Area-ST          43.76      41.24  
  3 Miller, Amelia R           9 UN-ST                  38.17      41.32  
  4 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST          43.07      42.39  
  5 Leverenz, Katelyn M       10 Alamo Area-ST          49.18      42.55  
  6 Harris, Haley E            9 WAVE-ST                45.13      42.87  
  7 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST          43.97      45.02  
  8 DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST          47.10      45.32  
  8 Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST          53.39      45.32  
 10 Porto, Isabella Y         10 WAVE-ST                45.28      48.10  
 11 Harroff, Finley or Fin G   9 WAVE-ST                54.88      48.13  
 12 McGinnis, Logan E         10 WAVE-ST              1:04.88      48.23  
 13 Choi, Bori *               9 Alamo Area-ST        1:00.18      49.41  
 14 Hernandez, Katherine P    10 Alamo Area-ST          51.06      49.78  
 15 Moya, Scarlet D            9 Alamo Area-ST          48.60      50.48  
 16 Wilmot, Evie V            10 WAVE-ST                56.12      51.70  
 17 Allred, Emmy R             9 WAVE-ST                56.12      51.77  
 18 Scott, Mia V              10 WAVE-ST                55.90      51.97  
 19 Solis, Sam C               9 Alamo Area-ST          55.00      52.44  
 20 Meucci, Audie M            9 WAVE-ST                54.16      53.37  
 21 Trader, Maddie G           9 WAVE-ST                49.46      54.23  
 22 Crouch, Presley A         10 Alamo Area-ST          57.45      58.47  
 23 Moore, Payton M           10 Alamo Area-ST          57.19      58.52  
 24 Demaree, Ezra P            9 WAVE-ST              1:15.12    1:03.54  
 25 Gonzalez, Jade G          10 Alamo Area-ST          57.21    1:03.61  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Amelia R           9 UN-ST                1:26.46    1:24.93  
                  40.58     1:24.93 (44.35)                                        
  2 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST        1:43.23    1:25.13  
  3 Perkins, Amelia C         10 WAVE-ST              1:31.35    1:27.61  
                  41.26     1:27.61 (46.35)                                        
  4 Clements-Vargas, Persey   10 Alamo Area-ST        1:32.46    1:28.66  
                  43.27     1:28.66 (45.39)                                        
  5 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST        1:32.84    1:30.17  
                  44.62     1:30.17 (45.55)                                        
  6 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST        1:51.05    1:30.32  
                  44.88     1:30.32 (45.44)                                        
  7 Porter, Isabella N         9 Alamo Area-ST        1:36.05    1:32.70  
                  44.57     1:32.70 (48.13)                                        
  8 Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST        1:34.12    1:33.69  
                  45.89     1:33.69 (47.80)                                        
  9 DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST        1:52.94    1:36.57  
                  47.30     1:36.57 (49.27)                                        
 10 Rodeffer, Nyah A          10 Alamo Area-ST        1:46.59    1:37.97  
                  46.63     1:37.97 (51.34)                                        
 11 Choi, Bori *               9 Alamo Area-ST        2:00.18    1:45.56  
                  52.54     1:45.56 (53.02)                                        
 12 Solis, Kiara M            10 Alamo Area-ST        1:55.00    1:45.98  
 13 Sweeney, Kate M            9 Alamo Area-ST        2:26.00    1:50.40  
                  55.55     1:50.40 (54.85)                                        
 14 Scott, Mia V              10 WAVE-ST              3:15.99    1:51.95  
 15 Moore, Payton M           10 Alamo Area-ST        2:24.00    2:00.99  
                  59.27   2:00.99 (1:01.72)                                        
 16 Wilson, Phoenix J          9 Alamo Area-ST        2:13.28    2:07.23  
                  59.74   2:07.23 (1:07.49)                                        
 -- Viramontes Perez, Vero     9 WAVE-ST              1:55.12         DQ  
                  55.17        DQ (1:05.04)                                        
 -- Hughes, Sophia A           9 Alamo Area-ST        1:54.25         DQ  
                  55.56          DQ (59.91)                                        
 -- Flores, Fernanda F        10 Alamo Area-ST        1:50.00        DNF  
 
Girls 9-10 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST        3:18.00    2:52.45  
                                1:27.03 ( )     2:10.57 (43.54)     2:52.45 (41.88)
 -- Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST        3:15.19         DQ  
                  48.34        DQ (2:29.36)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST          47.76      44.21  
  2 Osborn, Brynna M          10 Alamo Area-ST             NT      47.71  
  3 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST          50.56      47.84  
  4 Miles, Sophia P           10 Alamo Area-ST          48.45      47.92  
  5 Clements-Vargas, Persey   10 Alamo Area-ST          52.44      48.62  
  6 Miller, Amelia R           9 UN-ST                  49.16      48.83  
  7 Choi, Bori *               9 Alamo Area-ST        1:15.18      51.18  
  8 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST          53.69      51.71  
  9 Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST          56.25      53.71  
 10 Leverenz, Katelyn M       10 Alamo Area-ST        1:00.18      54.22  
 11 Ott, Isabella R           10 Alamo Area-ST          55.76      55.29  
 12 Flores, Camila I           9 WAVE-ST              1:01.72      55.94  
 13 Wilmot, Evie V            10 WAVE-ST              1:01.12      56.07  
 14 Porto, Isabella Y         10 WAVE-ST                55.16      56.95  
 15 Crouch, Presley A         10 Alamo Area-ST          59.64      58.15  
 16 Sweeney, Kate M            9 Alamo Area-ST        1:00.68      58.34  
 17 Hernandez, Katherine P    10 Alamo Area-ST        1:00.31      59.59  
 18 Ceballos, Marleny         10 Alamo Area-ST          59.13    1:01.79  
 19 Trader, Maddie G           9 WAVE-ST              1:00.26    1:01.86  
 20 Hughes, Sophia A           9 Alamo Area-ST        1:07.35    1:05.26  
 21 Solis, Sam C               9 Alamo Area-ST        1:00.00    1:05.87  
 22 Wilson, Phoenix J          9 Alamo Area-ST        1:08.96    1:11.95  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST        1:44.01    1:39.80  
                  47.90     1:39.80 (51.90)                                        
  2 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST        1:39.74    1:41.14  
                  48.84     1:41.14 (52.30)                                        
  3 Porter, Isabella N         9 Alamo Area-ST        1:51.08    1:44.10  
                  51.23     1:44.10 (52.87)                                        
  4 Rodeffer, Nyah A          10 Alamo Area-ST        1:50.25    1:44.81  
                  48.37     1:44.81 (56.44)                                        
  5 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST        1:55.51    1:45.58  
                  51.28     1:45.58 (54.30)                                        
  6 Harris, Haley E            9 WAVE-ST              2:10.88    1:50.86  
                  50.27   1:50.86 (1:00.59)                                        
  7 Dawson, Brynlee S          9 UN-ST                2:31.00    1:53.35  
                  53.20   1:53.35 (1:00.15)                                        
  8 Perkins, Amelia C         10 WAVE-ST              2:04.88    1:53.43  
                  51.75   1:53.43 (1:01.68)                                        
  9 Moore, Payton M           10 Alamo Area-ST        2:28.00    1:53.52  
                  55.05     1:53.52 (58.47)                                        
 10 Solis, Kiara M            10 Alamo Area-ST        1:55.00    1:56.71  
                  53.32   1:56.71 (1:03.39)                                        
 11 Wilmot, Evie V            10 WAVE-ST              2:01.12    2:00.29  
                  58.35   2:00.29 (1:01.94)                                        
 12 Ceballos, Marleny         10 Alamo Area-ST        1:55.00    2:14.64  
                1:06.20   2:14.64 (1:08.44)                                        
 -- Solis, Sam C               9 Alamo Area-ST        1:55.00         DQ  
                1:07.62        DQ (1:19.30)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Isabella N         9 Alamo Area-ST        3:50.19    3:38.84  
                  51.00     1:49.72 (58.72)     2:45.94 (56.22)     3:38.84 (52.90)
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST          40.69      37.68  
  2 Clements-Vargas, Persey   10 Alamo Area-ST          43.96      40.47  
  3 Miller, Amelia R           9 UN-ST                  41.06      40.60  
  4 Perkins, Amelia C         10 WAVE-ST                41.34      40.67  
  5 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST          42.62      42.51  
  6 Solis, Kiara M            10 Alamo Area-ST        1:00.00      44.54  
  7 Rodeffer, Nyah A          10 Alamo Area-ST          55.49      45.11  
  8 Leverenz, Katelyn M       10 Alamo Area-ST          52.05      45.82  
  9 Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST          47.73      45.87  
 10 Osborn, Brynna M          10 Alamo Area-ST             NT      46.18  
 11 Barrett, Lydia M          10 UN-ST                  56.52      47.09  
 12 Harroff, Finley or Fin G   9 WAVE-ST                57.25      47.95  
 13 Miles, Sophia P           10 Alamo Area-ST          51.16      48.16  
 14 Hernandez, Katherine P    10 Alamo Area-ST          51.24      48.23  
 15 Porter, Isabella N         9 Alamo Area-ST          48.31      49.13  
 16 Viramontes Perez, Vero     9 WAVE-ST              1:00.45      49.65  
 17 Sweeney, Kate M            9 Alamo Area-ST        1:07.00      49.68  
 18 Ott, Isabella R           10 Alamo Area-ST          56.71      50.88  
 19 DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST          51.92      51.33  
 20 Hughes, Sophia A           9 Alamo Area-ST        1:02.00      52.30  
 21 Moya, Scarlet D            9 Alamo Area-ST          56.34      52.86  
 22 Flores, Fernanda F        10 Alamo Area-ST          54.54      53.46  
 23 Moore, Payton M           10 Alamo Area-ST        1:11.00    1:05.05  
 -- Crouch, Presley A         10 Alamo Area-ST          59.83         DQ  
 -- Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST          42.55         DQ  
 -- Wilson, Phoenix J          9 Alamo Area-ST        1:05.86         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST        1:38.79    1:27.42  
                  41.68     1:27.42 (45.74)                                        
  2 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST        1:28.87    1:31.00  
                  42.44     1:31.00 (48.56)                                        
  3 Clements-Vargas, Persey   10 Alamo Area-ST        1:44.63    1:35.77  
                  42.55     1:35.77 (53.22)                                        
  4 Miller, Amelia R           9 UN-ST                1:38.06    1:37.22  
                  44.86     1:37.22 (52.36)                                        
  5 Acosta, Ali A             10 Alamo Area-ST        1:54.01    1:39.24  
                  45.84     1:39.24 (53.40)                                        
  6 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST        1:37.75    1:41.32  
                  45.62     1:41.32 (55.70)                                        
 -- Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST        1:40.19         DQ  
                  46.23          DQ (54.58)                                        
 -- Gonzalez, Jade G          10 Alamo Area-ST        2:25.41         DQ  
                1:09.98        DQ (1:16.10)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST        1:31.57    1:28.84  
                  42.23     1:28.84 (46.61)                                        
  2 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST        1:30.89    1:31.39  
                  45.20     1:31.39 (46.19)                                        
  3 Perkins, Amelia C         10 WAVE-ST              1:33.00    1:31.46  
                  40.86     1:31.46 (50.60)                                        
  4 Rodeffer, Nyah A          10 Alamo Area-ST        2:09.68    1:33.55  
                  45.81     1:33.55 (47.74)                                        
  5 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST        1:36.43    1:33.98  
                  43.90     1:33.98 (50.08)                                        
  6 Dawson, Brynlee S          9 UN-ST                1:29.53    1:34.00  
                  42.30     1:34.00 (51.70)                                        
  7 Harris, Haley E            9 WAVE-ST              1:36.99    1:35.76  
                  45.97     1:35.76 (49.79)                                        
  8 Acosta, Ali A             10 Alamo Area-ST        1:37.64    1:37.69  
                  49.40     1:37.69 (48.29)                                        
  9 McGinnis, Logan E         10 WAVE-ST              2:22.88    1:38.37  
                  44.26     1:38.37 (54.11)                                        
 10 Harroff, Finley or Fin G   9 WAVE-ST              1:41.82    1:39.35  
                  48.18     1:39.35 (51.17)                                        
 11 Moya, Scarlet D            9 Alamo Area-ST        1:59.84    1:41.34  
                  44.33     1:41.34 (57.01)                                        
 12 Hernandez, Katherine P    10 Alamo Area-ST        2:00.18    1:42.41  
                  49.71     1:42.41 (52.70)                                        
 13 Choi, Bori *               9 Alamo Area-ST        2:00.18    1:42.64  
                  48.55     1:42.64 (54.09)                                        
 14 Porto, Isabella Y         10 WAVE-ST              1:44.55    1:43.08  
                  45.73     1:43.08 (57.35)                                        
 15 Solis, Kiara M            10 Alamo Area-ST        1:50.00    1:45.91  
                  48.04     1:45.91 (57.87)                                        
 16 Flores, Camila I           9 WAVE-ST              3:45.99    1:46.17  
                  49.28     1:46.17 (56.89)                                        
 17 Flores, Fernanda F        10 Alamo Area-ST        1:50.00    1:49.88  
                  49.86   1:49.88 (1:00.02)                                        
 18 Trader, Maddie G           9 WAVE-ST              1:54.39    1:53.37  
                  53.59     1:53.37 (59.78)                                        
 19 Wilmot, Evie V            10 WAVE-ST              1:59.12    1:59.21  
 20 Moore, Payton M           10 Alamo Area-ST        1:56.28    2:02.10  
                1:02.50     2:02.10 (59.60)                                        
 21 Crouch, Presley A         10 Alamo Area-ST        2:10.45    2:03.07  
 22 Solis, Sam C               9 Alamo Area-ST        1:50.00    2:10.52  
                1:03.05   2:10.52 (1:07.47)                                        
 23 Ceballos, Marleny         10 Alamo Area-ST        2:00.00    2:21.68  
                1:16.86   2:21.68 (1:04.82)                                        
 -- Allred, Emmy R             9 WAVE-ST              2:10.12         DQ  
                  54.02        DQ (1:10.59)                                        
 -- Kim, Leah N                9 WAVE-ST              3:45.99         DQ  
 -- DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST        1:45.55         DQ  
                  47.14          DQ (55.66)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST        3:19.19    3:17.66  
                  49.49     1:39.74 (50.25)     2:34.18 (54.44)     3:17.66 (43.48)
  2 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST        3:14.19    3:19.68  
                  47.12     1:35.55 (48.43)     2:34.36 (58.81)     3:19.68 (45.32)
  3 Miles, Sophia P           10 Alamo Area-ST        3:45.20    3:20.06  
                  46.92     1:35.30 (48.38)     2:33.67 (58.37)     3:20.06 (46.39)
  4 Miller, Amelia R           9 UN-ST                3:04.19    3:21.64  
                  43.70     1:31.95 (48.25)   2:34.68 (1:02.73)     3:21.64 (46.96)
  5 Osborn, Brynna M          10 Alamo Area-ST             NT    3:26.04  
                  44.91     1:37.20 (52.29)   2:37.67 (1:00.47)     3:26.04 (48.37)
  6 Moya, Scarlet D            9 Alamo Area-ST        4:09.35    3:47.01  
                  50.48     1:43.85 (53.37)   2:56.08 (1:12.23)     3:47.01 (50.93)
  7 Trader, Maddie G           9 WAVE-ST                   NT    4:01.69  
                1:00.74     1:58.92 (58.18)   3:09.77 (1:10.85)     4:01.69 (51.92)
 -- Ott, Isabella R           10 Alamo Area-ST        3:30.19         DQ  
                  55.32     1:50.57 (55.25)   2:54.29 (1:03.72)          DQ (46.94)
 -- Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST        3:17.19         DQ  
                  46.80     1:40.57 (53.77)   2:42.46 (1:01.89)          DQ (48.54)
 
Girls 9-10 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Isabella N         9 Alamo Area-ST        7:00.19    7:03.18  
                  50.91   2:47.68 (1:56.77)                             3:42.07 ( )
        4:36.78 (54.71)                             6:18.72 ( )     7:03.18 (44.46)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Cameron E         11 WAVE-ST                34.14      31.45  
  2 Terrones, Jaz A           12 WAVE-ST                32.20      31.48  
  3 Vanderweele, Holly E      11 WAVE-ST                30.70      32.11  
  4 Zorn, Leyna B             12 Alamo Area-ST          32.91      32.50  
  5 Cuellar, Pao              12 Alamo Area-ST          32.95      32.59  
  6 Allen, Isabelle A         12 Alamo Area-ST          33.35      32.65  
  7 Murgo, Sophie E           11 WAVE-ST                34.71      32.73  
  8 Walker, Gabi C            11 WAVE-ST                34.42      32.89  
  9 Gomez, Cassie J           11 Alamo Area-ST          37.39      33.32  
 10 Benavides, Ava G          11 WAVE-ST                36.56      33.36  
 11 Nwaeze, KC C              12 Alamo Area-ST          35.46      33.46  
 12 Fleming, Addison M        12 WAVE-ST                34.85      33.89  
 13 Sosa, Brianna L           11 Alamo Area-ST          36.20      34.23  
 14 Torres, Milla K           12 Alamo Area-ST             NT      34.31  
 15 Choi, Boyeon *            12 Alamo Area-ST          38.19      35.03  
 16 Herbert, Sofia I          12 Alamo Area-ST          39.19      35.33  
 17 Lovern, Claire C          12 WAVE-ST                33.29      36.02  
 18 Lawrence, Emily J         12 WAVE-ST                35.20      36.60  
 19 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST          36.39      37.11  
 20 Nguyen, Nati T            11 Alamo Area-ST          37.64      37.22  
 21 Owens, Charlie M          11 Alamo Area-ST          37.28      37.61  
 22 Kim, Katie                11 Alamo Area-ST          41.19      37.68  
 23 Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST                44.36      37.90  
 24 Li, Anika G               11 Alamo Area-ST          41.78      38.17  
 25 Hughes, Victoria          11 Alamo Area-ST          39.61      38.46  
 26 Washburn, Sarah N         12 Alamo Area-ST          36.79      38.60  
 27 Stow, Katie E             11 Alamo Area-ST          45.18      38.84  
 28 Navarro, Ebril N          11 Alamo Area-ST          42.33      41.06  
 29 Morataya, Kait A          11 WAVE-ST              1:10.99      41.22  
 30 LeBlanc, Sophie A         11 Alamo Area-ST          39.53      41.90  
 31 Fernandez, Sarah N        11 Alamo Area-ST          42.33      42.20  
 32 Reynolds, Ayla J          12 Alamo Area-ST        1:03.44      44.21  
 33 Mussi, Naylin             11 Alamo Area-ST          50.00      44.96  
 34 Miller, Katie R           11 Alamo Area-ST          43.88      45.48  
 35 Trexler, Kylie E          11 WAVE-ST              1:05.11      45.94  
 36 Ortiz, Natalia M          11 Alamo Area-ST          49.86      47.98  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Tessa L     11 WAVE-ST              1:04.28    1:02.99  
                  31.04     1:02.99 (31.95)                                        
  2 Vanderweele, Holly E      11 WAVE-ST              1:06.99    1:08.15  
                  32.52     1:08.15 (35.63)                                        
  3 Dorn, Carly P             11 WAVE-ST              1:10.64    1:08.83  
                  31.27     1:08.83 (37.56)                                        
  4 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST        1:11.27    1:09.22  
                  32.97     1:09.22 (36.25)                                        
  5 Pretli, Amelia E          12 Alamo Area-ST        1:14.70    1:10.97  
  6 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST        1:09.29    1:11.27  
                  34.59     1:11.27 (36.68)                                        
  7 Walters, Anna V           12 Alamo Area-ST        1:12.82    1:12.48  
                  35.46     1:12.48 (37.02)                                        
  8 Gorman, Parker P          12 Alamo Area-ST        1:21.01    1:14.30  
  9 Allen, Isabelle A         12 Alamo Area-ST        1:14.79    1:14.32  
 10 Colville, Emma T          12 Alamo Area-ST        1:24.34    1:15.14  
                  35.88     1:15.14 (39.26)                                        
 11 Scovel, Lauren A          12 Alamo Area-ST        1:19.60    1:15.22  
 12 Arizmendi, Mikayla R      12 Alamo Area-ST        1:15.00    1:15.23  
                  34.36     1:15.23 (40.87)                                        
 13 Torres, Sophie E          11 WAVE-ST              1:16.90    1:15.38  
                  36.20     1:15.38 (39.18)                                        
 14 Solorzano, Alaina N       11 Alamo Area-ST        1:16.93    1:15.44  
 15 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST        1:17.47    1:15.63  
                  36.11     1:15.63 (39.52)                                        
 16 Lamb, Elizabeth S         12 Alamo Area-ST        1:11.83    1:15.64  
                  35.54     1:15.64 (40.10)                                        
 17 Jensen, Briana N          11 Alamo Area-ST        1:25.42    1:15.77  
                  35.47     1:15.77 (40.30)                                        
 18 Arizmendi, Tatyana G      12 Alamo Area-ST        1:15.00    1:16.39  
                  36.02     1:16.39 (40.37)                                        
 19 Broughton, Becca C        11 WAVE-ST              1:14.73    1:16.48  
                  36.88     1:16.48 (39.60)                                        
 20 Nackos, Ella A            12 Alamo Area-ST        1:18.17    1:16.52  
                  37.14     1:16.52 (39.38)                                        
 21 Benavides, Ava G          11 WAVE-ST              1:16.90    1:16.95  
                  36.01     1:16.95 (40.94)                                        
 22 Barickman, Sofia R        11 Alamo Area-ST        1:13.60    1:17.53  
 23 Lawrence, Emily J         12 WAVE-ST              1:17.90    1:17.60  
                  36.93     1:17.60 (40.67)                                        
 24 Robbins, Sarah P          11 Alamo Area-ST        1:17.25    1:18.91  
                  38.07     1:18.91 (40.84)                                        
 25 Sosa, Brianna L           11 Alamo Area-ST        1:24.32    1:19.73  
                  36.42     1:19.73 (43.31)                                        
 26 Choi, Boyeon *            12 Alamo Area-ST        1:29.19    1:20.73  
                  39.40     1:20.73 (41.33)                                        
 27 Viramontes Perez, Ale     12 WAVE-ST              1:31.72    1:20.92  
 28 Kim, Katie                11 Alamo Area-ST        1:30.18    1:21.04  
                  38.17     1:21.04 (42.87)                                        
 29 Esquivel, Natalia Y       11 WAVE-ST              2:45.99    1:21.08  
                  39.71     1:21.08 (41.37)                                        
 30 Herbert, Sofia I          12 Alamo Area-ST        1:45.19    1:21.26  
                1:21.14      1:21.26 (0.12)                                        
 31 Hartnett, Caroline C      12 WAVE-ST              1:35.65    1:22.53  
 32 Nwaeze, KC C              12 Alamo Area-ST        1:22.57    1:22.89  
                  38.64     1:22.89 (44.25)                                        
 33 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST        1:22.21    1:22.90  
                  39.58     1:22.90 (43.32)                                        
 34 Escobedo, Ellie E         11 Alamo Area-ST        1:40.18    1:23.83  
                  38.21     1:23.83 (45.62)                                        
 35 Owens, Charlie M          11 Alamo Area-ST        1:34.06    1:24.61  
                  38.83     1:24.61 (45.78)                                        
 36 Washburn, Sarah N         12 Alamo Area-ST        1:20.00    1:25.92  
 37 Crouch, Kendal R          12 Alamo Area-ST        1:27.11    1:26.42  
 38 Li, Anika G               11 Alamo Area-ST        1:45.26    1:27.82  
                  39.34     1:27.82 (48.48)                                        
 39 Stow, Katie E             11 Alamo Area-ST        1:45.18    1:29.50  
                  42.18     1:29.50 (47.32)                                        
 40 LeBlanc, Sophie A         11 Alamo Area-ST        1:37.91    1:31.69  
                  44.78     1:31.69 (46.91)                                        
 41 Navarro, Ebril N          11 Alamo Area-ST        1:54.97    1:31.91  
                  43.79     1:31.91 (48.12)                                        
 42 Rios, Camilla B           11 Alamo Area-ST        1:36.77    1:33.52  
                  44.46     1:33.52 (49.06)                                        
 43 Miller, Katie R           11 Alamo Area-ST        1:43.18    1:38.45  
 44 Cadena, Allison M         11 Alamo Area-ST        1:55.21    1:46.93  
                  49.64     1:46.93 (57.29)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zorn, Leyna B             12 Alamo Area-ST        2:47.45    2:43.98  
                  37.97     1:18.43 (40.46)     2:01.47 (43.04)     2:43.98 (42.51)
  2 Kilpatrick, Juliana E     11 Alamo Area-ST        2:54.63    2:44.15  
                  37.73     1:21.43 (43.70)     2:04.89 (43.46)     2:44.15 (39.26)
  3 Walters, Anna V           12 Alamo Area-ST        2:40.00    2:44.88  
                  38.47     1:20.46 (41.99)     2:04.28 (43.82)     2:44.88 (40.60)
  4 Allen, Isabelle A         12 Alamo Area-ST        2:44.01    2:44.93  
                1:19.63     2:04.04 (44.41)     2:44.93 (40.89)                    
  5 Pruetz, Faith E           12 Alamo Area-ST        3:01.19    2:47.47  
                  36.69     1:19.94 (43.25)     2:04.45 (44.51)     2:47.47 (43.02)
  6 Herbert, Sofia I          12 Alamo Area-ST        2:47.19    2:58.10  
                1:27.51   2:58.10 (1:30.59)                                        
  6 Nwaeze, KC C              12 Alamo Area-ST        2:56.17    2:58.10  
                  38.40     1:23.83 (45.43)     2:13.43 (49.60)     2:58.10 (44.67)
  8 Benavides, Ava G          11 WAVE-ST                   NT    2:58.83  
                  38.56                             2:10.71 ( )     2:58.83 (48.12)
  9 Nguyen, Nati T            11 Alamo Area-ST        3:20.18    3:11.84  
                  43.37     1:35.22 (51.85)     2:26.70 (51.48)     3:11.84 (45.14)
 10 Reynolds, Ayla J          12 Alamo Area-ST        3:34.00    3:20.64  
                  43.64     1:35.35 (51.71)   3:20.64 (1:45.29)                    
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellogg, Cameron K        11 UN-ST                6:58.00    6:38.21  
                  36.63     1:16.47 (39.84)     1:57.77 (41.30)     2:38.94 (41.17)
        3:19.55 (40.61)     3:59.57 (40.02)     4:39.84 (40.27)     5:20.46 (40.62)
        6:01.05 (40.59)     6:38.21 (37.16)                                        
  2 Svatek, Jordan P          11 Alamo Area-ST        6:56.29    7:18.65  
                  38.87     1:23.60 (44.73)     2:09.76 (46.16)     2:54.18 (44.42)
        3:39.14 (44.96)     4:23.46 (44.32)     5:08.81 (45.35)     5:53.91 (45.10)
        6:35.87 (41.96)     7:18.65 (42.78)                                        
  3 Lamb, Elizabeth S         12 Alamo Area-ST        8:20.19    7:19.78  
                  37.13     1:21.21 (44.08)     2:07.21 (46.00)                    
            3:38.33 ( )                             5:08.82 ( )                    
            6:38.51 ( )     7:19.78 (41.27)                                        
  4 Robbins, Sarah P          11 Alamo Area-ST        6:45.19    7:24.31  
                                1:27.39 ( )     2:12.36 (44.97)     2:58.60 (46.24)
        3:42.89 (44.29)     4:27.47 (44.58)                             5:13.74 ( )
        5:59.15 (45.41)   7:24.31 (1:25.16)                                        
  5 Broughton, Becca C        11 WAVE-ST              9:00.00    7:25.00  
                  38.19     1:22.39 (44.20)     2:09.16 (46.77)     2:54.99 (45.83)
        3:40.76 (45.77)     4:27.89 (47.13)     5:14.96 (47.07)     6:01.59 (46.63)
        6:45.14 (43.55)     7:25.00 (39.86)                                        
  6 Pretli, Amelia E          12 Alamo Area-ST        8:24.19    7:25.62  
                  37.49                             2:07.31 ( )                    
                                4:27.34 ( )                             6:01.44 ( )
      7:25.62 (1:24.18)                                                            
  7 Nwaeze, KC C              12 Alamo Area-ST        7:45.19    7:51.00  
                  38.86                             2:14.07 ( )                    
            3:54.21 ( )                             4:45.20 ( )     5:32.75 (47.55)
        6:22.19 (49.44)   7:51.00 (1:28.81)                                        
  8 Colville, Emma T          12 Alamo Area-ST        8:14.19    7:52.23  
                  37.54     1:22.22 (44.68)                                        
                                4:39.02 ( )     5:28.85 (49.83)   7:52.23 (2:23.38)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Tessa L     11 WAVE-ST                33.03      33.72  
  2 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST          37.05      36.15  
  3 Zorn, Leyna B             12 Alamo Area-ST          37.62      37.04  
  4 Vanderweele, Holly E      11 WAVE-ST                35.43      37.37  
  5 Black, Kate E             11 Alamo Area-ST          36.30      37.43  
  6 Kellogg, Cameron K        11 UN-ST                  36.89      38.31  
  7 Walters, Anna V           12 Alamo Area-ST          38.41      38.49  
  8 Barrus, Ella L            12 Alamo Area-ST          40.68      38.50  
  9 Cuellar, Pao              12 Alamo Area-ST          38.65      38.51  
 10 Barrus, Nina M            12 Alamo Area-ST          42.61      38.76  
 11 Broughton, Becca C        11 WAVE-ST                38.34      38.84  
 12 Gorman, Parker P          12 Alamo Area-ST          44.38      39.11  
 13 Pruetz, Faith E           12 Alamo Area-ST          45.92      40.05  
 14 Sosa, Brianna L           11 Alamo Area-ST          41.79      40.51  
 15 Murgo, Sophie E           11 WAVE-ST                42.26      40.97  
 16 Kilpatrick, Juliana E     11 Alamo Area-ST          40.47      41.75  
 17 Gomez, Cassie J           11 Alamo Area-ST          50.42      42.41  
 18 Torres, Milla K           12 Alamo Area-ST             NT      42.45  
 19 Herbert, Sofia I          12 Alamo Area-ST          48.19      42.79  
 20 Li, Anika G               11 Alamo Area-ST          43.81      43.16  
 21 Lovern, Claire C          12 WAVE-ST                40.12      43.22  
 22 LeBlanc, Sophie A         11 Alamo Area-ST          46.49      45.33  
 23 Washburn, Sarah N         12 Alamo Area-ST          49.51      46.63  
 24 Owens, Charlie M          11 Alamo Area-ST          47.55      46.85  
 25 Kim, Katie                11 Alamo Area-ST          48.17      46.92  
 26 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST          44.41      47.68  
 27 Navarro, Ebril N          11 Alamo Area-ST          51.59      49.33  
 28 Stow, Katie E             11 Alamo Area-ST          50.18      49.43  
 29 Fernandez, Sarah N        11 Alamo Area-ST          49.87      49.71  
 30 Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST                52.99      50.91  
 31 Reynolds, Ayla J          12 Alamo Area-ST        1:11.30      51.69  
 32 Ortiz, Natalia M          11 Alamo Area-ST          57.37      53.31  
 33 Miller, Katie R           11 Alamo Area-ST          53.13      54.87  
 34 Mussi, Naylin             11 Alamo Area-ST        1:00.00      56.25  
 35 Trexler, Kylie E          11 WAVE-ST              1:15.11      59.85  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Tessa L     11 WAVE-ST              1:09.15    1:09.29  
                  34.12     1:09.29 (35.17)                                        
  2 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST        1:19.83    1:17.54  
                  37.48     1:17.54 (40.06)                                        
  3 Vanderweele, Holly E      11 WAVE-ST              1:18.65    1:17.75  
                  37.49     1:17.75 (40.26)                                        
  4 Lamb, Elizabeth S         12 Alamo Area-ST        1:16.60    1:18.86  
                  37.63     1:18.86 (41.23)                                        
  5 Pretli, Amelia E          12 Alamo Area-ST        1:21.51    1:19.62  
  6 Arizmendi, Tatyana G      12 Alamo Area-ST        1:36.00    1:21.11  
  7 Dorn, Carly P             11 WAVE-ST              1:20.12    1:21.44  
                  38.34     1:21.44 (43.10)                                        
  8 Allen, Isabelle A         12 Alamo Area-ST        1:27.01    1:21.64  
                  40.38     1:21.64 (41.26)                                        
  9 Nackos, Ella A            12 Alamo Area-ST        1:30.98    1:21.78  
                  40.07     1:21.78 (41.71)                                        
 10 Zorn, Leyna B             12 Alamo Area-ST        1:23.41    1:22.22  
                  39.98     1:22.22 (42.24)                                        
 11 Walters, Anna V           12 Alamo Area-ST        1:22.12    1:22.25  
 12 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST        1:22.37    1:23.28  
                  41.02     1:23.28 (42.26)                                        
 13 Barickman, Sofia R        11 Alamo Area-ST        1:25.58    1:26.37  
                  43.14     1:26.37 (43.23)                                        
 14 Sosa, Brianna L           11 Alamo Area-ST        1:43.15    1:26.68  
 15 Torres, Sophie E          11 WAVE-ST                   NT    1:26.85  
                  42.94     1:26.85 (43.91)                                        
 16 Colville, Emma T          12 Alamo Area-ST        1:31.19    1:26.93  
                  42.56     1:26.93 (44.37)                                        
 17 Nwaeze, KC C              12 Alamo Area-ST        2:23.48    1:27.52  
                  42.12     1:27.52 (45.40)                                        
 18 Murgo, Sophie E           11 WAVE-ST              1:37.49    1:28.06  
 19 Svatek, Jordan P          11 Alamo Area-ST        1:26.94    1:28.23  
                  43.47     1:28.23 (44.76)                                        
 20 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST        1:25.44    1:28.62  
                  44.07     1:28.62 (44.55)                                        
 21 Kim, Katie                11 Alamo Area-ST        1:40.18    1:30.21  
 22 Robbins, Sarah P          11 Alamo Area-ST        1:24.59    1:30.41  
                  44.32     1:30.41 (46.09)                                        
 23 Benavides, Ava G          11 WAVE-ST              1:32.90    1:30.86  
 24 Solorzano, Alaina N       11 Alamo Area-ST        1:28.98    1:32.31  
                  43.67     1:32.31 (48.64)                                        
 25 Scovel, Lauren A          12 Alamo Area-ST        1:32.89    1:33.24  
 26 Li, Anika G               11 Alamo Area-ST        1:40.88    1:33.54  
                  44.52     1:33.54 (49.02)                                        
 27 Choi, Boyeon *            12 Alamo Area-ST        1:43.19    1:33.77  
 28 Herbert, Sofia I          12 Alamo Area-ST        1:49.19    1:33.89  
 29 Escobedo, Ellie E         11 Alamo Area-ST        2:00.18    1:36.58  
                  45.13     1:36.58 (51.45)                                        
 30 Washburn, Sarah N         12 Alamo Area-ST        1:55.00    1:36.74  
 31 Esquivel, Natalia Y       11 WAVE-ST              1:44.36    1:36.76  
                  45.56     1:36.76 (51.20)                                        
 32 Arizmendi, Mikayla R      12 Alamo Area-ST        1:37.00    1:39.69  
 33 Crouch, Kendal R          12 Alamo Area-ST        1:45.07    1:40.17  
 34 Stow, Katie E             11 Alamo Area-ST        2:00.18    1:42.29  
                  46.65     1:42.29 (55.64)                                        
 35 Owens, Charlie M          11 Alamo Area-ST        1:39.54    1:43.93  
                  46.48     1:43.93 (57.45)                                        
 36 Navarro, Ebril N          11 Alamo Area-ST        2:00.18    1:46.46  
 37 Miller, Katie R           11 Alamo Area-ST        2:10.18    1:49.95  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Black, Kate E             11 Alamo Area-ST        2:48.01    2:44.76  
  2 Kellogg, Cameron K        11 UN-ST                2:35.00    2:49.08  
                  40.48     1:23.12 (42.64)     2:06.80 (43.68)     2:49.08 (42.28)
  3 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST        2:50.64    2:51.44  
                  40.79     1:25.05 (44.26)     2:09.21 (44.16)     2:51.44 (42.23)
  4 Barrus, Ella L            12 Alamo Area-ST        3:21.19    2:58.18  
                  44.46   2:58.18 (2:13.72)                                        
  5 Kilpatrick, Juliana E     11 Alamo Area-ST        3:31.00    3:05.32  
                  44.92     1:33.94 (49.02)     2:21.88 (47.94)     3:05.32 (43.44)
  6 Pruetz, Faith E           12 Alamo Area-ST        3:22.19    3:05.66  
                                1:29.70 ( )     2:18.15 (48.45)     3:05.66 (47.51)
  7 Barrus, Nina M            12 Alamo Area-ST        3:19.19    3:07.71  
                                1:31.95 ( )   3:07.71 (1:35.76)                    
  8 Wheeler, Annie L          12 Alamo Area-ST        3:00.19    3:15.80  
  9 Pimentel, Leilene N       11 Alamo Area-ST        3:30.07    3:29.16  
                                1:39.84 ( )   3:29.16 (1:49.32)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST          42.40      40.31  
  2 Pretli, Amelia E          12 Alamo Area-ST          43.45      40.51  
  3 Torres, Sophie E          11 WAVE-ST                42.70      40.76  
  4 Kellogg, Cameron K        11 UN-ST                  40.21      41.13  
  5 Lamb, Elizabeth S         12 Alamo Area-ST          43.22      41.40  
  6 Christiansen, Tessa L     11 WAVE-ST                39.96      41.80  
  7 Vanderweele, Holly E      11 WAVE-ST                44.49      42.36  
  8 Zorn, Leyna B             12 Alamo Area-ST          45.78      43.18  
  9 Colville, Emma T          12 Alamo Area-ST          48.53      43.51  
 10 Solorzano, Alaina N       11 Alamo Area-ST          45.59      43.67  
 11 Murgo, Sophie E           11 WAVE-ST                53.30      44.07  
 12 Barickman, Sofia R        11 Alamo Area-ST          43.60      44.17  
 13 Choi, Boyeon *            12 Alamo Area-ST          50.19      44.53  
 14 Arizmendi, Mikayla R      12 Alamo Area-ST          44.22      45.17  
 15 Walters, Anna V           12 Alamo Area-ST          45.41      45.74  
 16 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST          44.81      46.76  
 17 Arizmendi, Tatyana G      12 Alamo Area-ST          46.26      47.01  
 18 Scovel, Lauren A          12 Alamo Area-ST          46.85      47.04  
 19 Gorman, Parker P          12 Alamo Area-ST          49.01      47.37  
 20 Herbert, Sofia I          12 Alamo Area-ST          58.19      48.87  
 21 Svatek, Jordan P          11 Alamo Area-ST          48.43      49.20  
 22 Miller, Katie R           11 Alamo Area-ST        1:03.62      49.92  
 23 Escobedo, Ellie E         11 Alamo Area-ST        1:05.18      50.69  
 24 Li, Anika G               11 Alamo Area-ST          56.39      52.45  
 25 Washburn, Sarah N         12 Alamo Area-ST          58.00      52.57  
 26 Hartnett, Caroline C      12 WAVE-ST              1:02.01      52.67  
 27 Owens, Charlie M          11 Alamo Area-ST          58.03      52.80  
 28 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST          55.36      53.42  
 29 Broughton, Becca C        11 WAVE-ST                51.86      53.58  
 30 Sosa, Brianna L           11 Alamo Area-ST        1:04.56      53.71  
 31 Lawrence, Emily J         12 WAVE-ST              1:00.43      55.48  
 32 Stow, Katie E             11 Alamo Area-ST        1:05.18      55.80  
 33 Esquivel, Natalia Y       11 WAVE-ST              1:00.99      55.86  
 34 Navarro, Ebril N          11 Alamo Area-ST        1:04.68      56.81  
 35 LeBlanc, Sophie A         11 Alamo Area-ST        1:00.18    1:03.47  
 -- Cadena, Allison M         11 Alamo Area-ST        1:30.21         DQ  
 -- Rios, Camilla B           11 Alamo Area-ST          54.33         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellogg, Cameron K        11 UN-ST                1:27.61    1:29.00  
                  41.65     1:29.00 (47.35)                                        
  2 Christiansen, Tessa L     11 WAVE-ST              1:26.84    1:31.46  
                  22.71   1:31.46 (1:08.75)                                        
  3 Black, Kate E             11 Alamo Area-ST        1:34.55    1:34.51  
                  45.61     1:34.51 (48.90)                                        
  4 Choi, Boyeon *            12 Alamo Area-ST        1:50.19    1:35.67  
                  46.07     1:35.67 (49.60)                                        
  5 Lovern, Claire C          12 WAVE-ST              1:40.12    1:36.98  
                  45.46     1:36.98 (51.52)                                        
  6 Benavides, Ava G          11 WAVE-ST              1:38.85    1:38.23  
                  46.05     1:38.23 (52.18)                                        
  7 Walters, Anna V           12 Alamo Area-ST        1:39.72    1:38.56  
                  47.18     1:38.56 (51.38)                                        
  8 Walker, Gabi C            11 WAVE-ST              1:54.32    1:39.70  
                  47.73     1:39.70 (51.97)                                        
  9 Barrus, Ella L            12 Alamo Area-ST        1:40.10    1:39.79  
                  48.10     1:39.79 (51.69)                                        
 10 Barrus, Nina M            12 Alamo Area-ST        1:36.06    1:40.72  
                  48.31     1:40.72 (52.41)                                        
 11 Kilpatrick, Juliana E     11 Alamo Area-ST        1:41.00    1:41.64  
                  48.35     1:41.64 (53.29)                                        
 12 Gomez, Cassie J           11 Alamo Area-ST        2:15.18    1:42.51  
                  48.92     1:42.51 (53.59)                                        
 13 Terrones, Jaz A           12 WAVE-ST              1:41.28    1:43.67  
                  48.82     1:43.67 (54.85)                                        
 14 Nguyen, Nati T            11 Alamo Area-ST        1:46.90    1:43.87  
                  48.36     1:43.87 (55.51)                                        
 15 Pimentel, Leilene N       11 Alamo Area-ST        2:14.07    1:46.17  
                  51.97     1:46.17 (54.20)                                        
 16 Pruetz, Faith E           12 Alamo Area-ST        1:49.75    1:48.49  
                  51.22     1:48.49 (57.27)                                        
 17 Herbert, Sofia I          12 Alamo Area-ST        2:01.19    1:49.25  
                  51.59     1:49.25 (57.66)                                        
 18 Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST              1:52.97    1:51.18  
 19 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST        2:01.01    1:54.08  
                  53.89   1:54.08 (1:00.19)                                        
 20 Broughton, Becca C        11 WAVE-ST              1:50.01    1:54.42  
                  54.99     1:54.42 (59.43)                                        
 21 Owens, Charlie M          11 Alamo Area-ST        1:55.00    1:54.53  
                  52.95   1:54.53 (1:01.58)                                        
 22 Crouch, Kendal R          12 Alamo Area-ST        1:50.23    1:55.65  
                  52.95   1:55.65 (1:02.70)                                        
 23 Washburn, Sarah N         12 Alamo Area-ST        2:17.00    1:57.08  
                  53.80   1:57.08 (1:03.28)                                        
 24 Reynolds, Ayla J          12 Alamo Area-ST        2:10.00    2:01.73  
                  57.78   2:01.73 (1:03.95)                                        
 25 Ortiz, Natalia M          11 Alamo Area-ST        2:15.18    2:02.24  
                  56.69   2:02.24 (1:05.55)                                        
 26 Lawrence, Emily J         12 WAVE-ST              2:17.18    2:10.54  
                1:02.30   2:10.54 (1:08.24)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST        3:00.55    3:06.94  
                  42.85     1:30.28 (47.43)     2:19.24 (48.96)     3:06.94 (47.70)
  2 Kellogg, Cameron K        11 UN-ST                3:12.15    3:07.83  
                  42.76     1:31.29 (48.53)     2:19.71 (48.42)     3:07.83 (48.12)
  3 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST        3:25.11    3:15.47  
                  43.02     1:33.85 (50.83)     2:26.19 (52.34)     3:15.47 (49.28)
  4 Jensen, Briana N          11 Alamo Area-ST        3:50.21    3:21.35  
                  46.75     1:39.07 (52.32)     2:30.42 (51.35)     3:21.35 (50.93)
  5 Scovel, Lauren A          12 Alamo Area-ST        3:39.24    3:35.25  
                  48.69     1:43.75 (55.06)     2:41.35 (57.60)     3:35.25 (53.90)
  6 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST        3:28.01    3:38.50  
                  49.89     1:47.40 (57.51)     2:44.13 (56.73)     3:38.50 (54.37)
  7 Robbins, Sarah P          11 Alamo Area-ST        3:45.19    3:49.43  
                  53.94     1:52.69 (58.75)     2:51.66 (58.97)     3:49.43 (57.77)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST          35.55      34.59  
  2 Kellogg, Cameron K        11 UN-ST                  35.15      36.21  
  3 Jensen, Briana N          11 Alamo Area-ST          43.38      36.27  
  4 Zorn, Leyna B             12 Alamo Area-ST          39.25      37.09  
  5 Murgo, Sophie E           11 WAVE-ST                39.99      37.28  
  6 Nwaeze, KC C              12 Alamo Area-ST          41.60      38.13  
  7 Svatek, Jordan P          11 Alamo Area-ST          39.10      38.26  
  8 Walters, Anna V           12 Alamo Area-ST        1:05.10      39.20  
  9 Nackos, Ella A            12 Alamo Area-ST          47.84      40.15  
 10 Arizmendi, Tatyana G      12 Alamo Area-ST          42.51      40.35  
 11 Herbert, Sofia I          12 Alamo Area-ST          42.19      40.85  
 12 Barickman, Sofia R        11 Alamo Area-ST          41.32      41.61  
 13 Choi, Boyeon *            12 Alamo Area-ST          42.19      41.65  
 14 Escobedo, Ellie E         11 Alamo Area-ST          50.18      41.81  
 15 Arizmendi, Mikayla R      12 Alamo Area-ST          42.10      42.10  
 16 Owens, Charlie M          11 Alamo Area-ST          48.48      42.60  
 17 Hartnett, Caroline C      12 WAVE-ST                51.01      44.01  
 18 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST          46.96      45.13  
 19 Kim, Katie                11 Alamo Area-ST          53.91      45.59  
 20 LeBlanc, Sophie A         11 Alamo Area-ST          51.97      47.31  
 21 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST          47.75      49.42  
 22 Washburn, Sarah N         12 Alamo Area-ST          53.00      49.93  
 23 Crouch, Kendal R          12 Alamo Area-ST          57.61      51.88  
 24 Cadena, Allison M         11 Alamo Area-ST        1:20.21    1:01.38  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Tessa L     11 WAVE-ST              1:07.67    1:13.52  
                  33.54     1:13.52 (39.98)                                        
  2 Hughes, Cameron E         11 WAVE-ST              1:55.99    1:23.39  
                  36.37     1:23.39 (47.02)                                        
  3 Kellogg, Cameron K        11 UN-ST                1:26.18    1:24.46  
                  37.91     1:24.46 (46.55)                                        
  4 Black, Kate E             11 Alamo Area-ST        1:28.77    1:25.04  
                  38.48     1:25.04 (46.56)                                        
  5 Barrus, Nina M            12 Alamo Area-ST        1:36.20    1:26.57  
                  39.35     1:26.57 (47.22)                                        
  6 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST        1:28.53    1:28.40  
                  38.31     1:28.40 (50.09)                                        
  7 Nwaeze, KC C              12 Alamo Area-ST        1:30.19    1:34.62  
                  41.89     1:34.62 (52.73)                                        
  8 Fleming, Addison M        12 WAVE-ST              1:30.11    1:35.12  
                  44.52     1:35.12 (50.60)                                        
  9 Pruetz, Faith E           12 Alamo Area-ST        1:42.19    1:37.62  
                  42.07     1:37.62 (55.55)                                        
 10 Barrus, Ella L            12 Alamo Area-ST        1:42.19    1:38.07  
 11 Kilpatrick, Juliana E     11 Alamo Area-ST        1:48.00    1:44.93  
                  48.31     1:44.93 (56.62)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vanderweele, Holly E      11 WAVE-ST              1:19.76    1:15.94  
                  35.58     1:15.94 (40.36)                                        
  2 Barrus, Ella L            12 Alamo Area-ST        2:02.73    1:21.67  
                  39.18     1:21.67 (42.49)                                        
  3 Zorn, Leyna B             12 Alamo Area-ST        1:25.05    1:21.88  
                  37.17     1:21.88 (44.71)                                        
  4 Barrus, Nina M            12 Alamo Area-ST        1:26.34    1:24.87  
                  39.36     1:24.87 (45.51)                                        
  5 Walters, Anna V           12 Alamo Area-ST        1:25.49    1:25.57  
                  40.88     1:25.57 (44.69)                                        
  6 Cuellar, Pao              12 Alamo Area-ST        1:27.06    1:25.77  
                  37.91     1:25.77 (47.86)                                        
  7 Murgo, Sophie E           11 WAVE-ST              1:35.01    1:26.28  
                  39.39     1:26.28 (46.89)                                        
  8 Gomez, Cassie J           11 Alamo Area-ST        2:00.18    1:27.84  
                  42.29     1:27.84 (45.55)                                        
  9 Lovern, Claire C          12 WAVE-ST              1:30.12    1:28.73  
                  42.94     1:28.73 (45.79)                                        
 10 Broughton, Becca C        11 WAVE-ST              1:33.43    1:29.72  
                  40.92     1:29.72 (48.80)                                        
 11 Choi, Boyeon *            12 Alamo Area-ST        2:03.19    1:31.58  
                  46.35     1:31.58 (45.23)                                        
 12 Nwaeze, KC C              12 Alamo Area-ST        1:52.56    1:32.94  
                  42.83     1:32.94 (50.11)                                        
 13 Herbert, Sofia I          12 Alamo Area-ST        2:00.19    1:33.70  
 14 Sosa, Brianna L           11 Alamo Area-ST        1:49.75    1:33.97  
                  39.62     1:33.97 (54.35)                                        
 15 Nguyen, Nati T            11 Alamo Area-ST        1:43.87    1:35.08  
                  48.87     1:35.08 (46.21)                                        
 16 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST        1:41.01    1:37.40  
                  44.00     1:37.40 (53.40)                                        
 17 Lawrence, Emily J         12 WAVE-ST              1:37.22    1:37.50  
                  44.20     1:37.50 (53.30)                                        
 18 Kim, Katie                11 Alamo Area-ST        1:40.18    1:37.52  
                  44.08     1:37.52 (53.44)                                        
 19 Owens, Charlie M          11 Alamo Area-ST        1:51.98    1:40.93  
                  46.84     1:40.93 (54.09)                                        
 20 Washburn, Sarah N         12 Alamo Area-ST        1:37.55    1:41.76  
                  46.46     1:41.76 (55.30)                                        
 21 Navarro, Ebril N          11 Alamo Area-ST        2:00.18    1:42.18  
                  47.23     1:42.18 (54.95)                                        
 22 Crouch, Kendal R          12 Alamo Area-ST        1:57.62    1:42.35  
                  48.19     1:42.35 (54.16)                                        
 23 Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST              1:55.26    1:42.46  
                  50.35     1:42.46 (52.11)                                        
 24 Stow, Katie E             11 Alamo Area-ST        2:00.18    1:42.75  
                  45.19     1:42.75 (57.56)                                        
 25 LeBlanc, Sophie A         11 Alamo Area-ST        1:48.75    1:43.30  
                  47.42     1:43.30 (55.88)                                        
 26 Miller, Katie R           11 Alamo Area-ST        2:10.18    1:47.54  
                  52.67     1:47.54 (54.87)                                        
 27 Trexler, Kylie E          11 WAVE-ST              2:00.11    1:54.20  
                  58.52     1:54.20 (55.68)                                        
 28 Ortiz, Natalia M          11 Alamo Area-ST        2:00.18    1:56.78  
                  53.79   1:56.78 (1:02.99)                                        
 29 Mussi, Naylin             11 Alamo Area-ST        1:55.00    2:06.27  
                  57.49   2:06.27 (1:08.78)                                        
 -- Morataya, Kait A          11 WAVE-ST              3:15.99         DQ  
                  49.02          DQ (59.47)                                        
 -- Li, Anika G               11 Alamo Area-ST        1:45.18         DQ  
                  42.72          DQ (52.93)                                        
 -- Reynolds, Ayla J          12 Alamo Area-ST        2:20.00         DQ  
                  50.71          DQ (54.77)                                        
 -- Walker, Gabi C            11 WAVE-ST              1:32.08         DQ  
                  39.66          DQ (43.91)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Tessa L     11 WAVE-ST              2:34.74    2:38.75  
                  34.36     1:14.05 (39.69)     2:03.30 (49.25)     2:38.75 (35.45)
  2 Vanderweele, Holly E      11 WAVE-ST                   NT    2:46.88  
                  35.29     1:18.90 (43.61)     2:10.09 (51.19)     2:46.88 (36.79)
  3 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST        2:51.01    2:58.10  
                  43.57     1:31.24 (47.67)     2:18.28 (47.04)     2:58.10 (39.82)
  4 Nackos, Ella A            12 Alamo Area-ST        3:09.88    2:59.71  
                  40.41     1:23.73 (43.32)     2:17.65 (53.92)     2:59.71 (42.06)
  5 Colville, Emma T          12 Alamo Area-ST        3:14.19    3:04.86  
                  38.73     1:26.99 (48.26)     2:21.31 (54.32)     3:04.86 (43.55)
  6 Lamb, Elizabeth S         12 Alamo Area-ST        3:00.37    3:07.99  
                  44.60     1:28.77 (44.17)     2:26.94 (58.17)     3:07.99 (41.05)
  7 Scovel, Lauren A          12 Alamo Area-ST        3:33.83    3:12.17  
                  45.10     1:34.00 (48.90)     2:32.08 (58.08)     3:12.17 (40.09)
  8 Robbins, Sarah P          11 Alamo Area-ST        3:25.00    3:13.28  
                  45.22     1:33.18 (47.96)     2:31.48 (58.30)     3:13.28 (41.80)
  9 Nwaeze, KC C              12 Alamo Area-ST        3:45.19    3:16.27  
                  43.36                             2:33.90 ( )     3:16.27 (42.37)
 10 Viramontes Perez, Ale     12 WAVE-ST                   NT    3:18.87  
                  42.51                             2:35.12 ( )     3:18.87 (43.75)
 -- Pretli, Amelia E          12 Alamo Area-ST        3:24.19         DQ  
                  40.63     1:25.64 (45.01)     2:24.78 (59.14)          DQ (40.86)
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST        6:05.19    6:14.91  
                  42.76     1:35.09 (52.33)     2:22.09 (47.00)     3:09.57 (47.48)
        4:02.71 (53.14)     4:55.67 (52.96)   6:14.91 (1:19.24)                    
 
Women 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beach, Leyna              13 Alamo Area-ST          28.94      25.85  
  2 Pagadala, Suchi           14 UN-ST                  28.67      26.94  
  3 Frantz, Amber N           14 WAVE-ST                27.45      26.97  
  4 VanderWeele, Lizzy G      17 WAVE-ST                26.91      27.09  
  5 Barickman, Chloe R        15 Alamo Area-ST          26.68      27.38  
  6 Correa, Catie T           14 WAVE-ST                28.08      27.63  
  7 Petersen, Kari N          17 Alamo Area-ST          26.59      27.84  
  8 Houlahan, Brinna M        16 UN-ST                  27.53      27.99  
  9 Hegner, Cathryn J         14 Alamo Area-ST          28.85      28.45  
 10 Palmisano, Mary G         14 WAVE-ST                28.32      28.72  
 11 Lloyd, Megan E            15 WAVE-ST                28.64      28.83  
 12 Batiz, Francesca G        13 Alamo Area-ST          28.48      29.00  
 13 Hernandez, Olivia C       14 Alamo Area-ST          28.59      29.12  
 14 Lujan-Jaeger, Belicia I   15 Alamo Area-ST          30.37      29.14  
 15 O'Brien, Pauline A        13 Alamo Area-ST          28.36      29.21  
 16 Bourquin, Paige E         14 Alamo Area-ST          28.37      29.32  
 17 Bookout, Brenna R         15 Alamo Area-ST          32.66      29.35  
 18 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST          28.70      29.42  
 19 Herrera, Molly E          17 Alamo Area-ST          29.09      29.58  
 20 Oates, Gracie L           14 Alamo Area-ST          29.28      29.75  
 21 Ochoa, Abigail V          17 Alamo Area-ST          29.85      29.94  
 22 Martinez-Barbour, Ana P   13 Alamo Area-ST          33.76      30.04  
 23 Chinchay, Cecilia L       17 Alamo Area-ST          31.32      30.07  
 24 VanderWeele, Natalie J    13 WAVE-ST                29.99      30.15  
 25 Ashworth, Brooke E        14 Alamo Area-ST          30.44      30.16  
 26 Correa, Lilie P           17 WAVE-ST                29.32      30.18  
 27 Garcia, Victoria V        15 Alamo Area-ST          29.97      30.41  
 28 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST          31.69      30.64  
 29 Bishop, Addie L           13 WAVE-ST                31.76      30.88  
 30 del Olmo, Allie           15 Alamo Area-ST          32.62      31.03  
 31 Cardon, Ciara J           13 Alamo Area-ST          30.73      31.24  
 32 Buentello, Isabella M     14 Alamo Area-ST          31.83      31.40  
 33 Kinney, Payton E          13 WAVE-ST                31.78      31.43  
 34 Nichols, Kaelin R         13 Alamo Area-ST          32.27      32.16  
 35 Frandsen, McKenna M       14 Alamo Area-ST          32.93      32.33  
 36 Hardin, Aniston           15 Alamo Area-ST          33.44      32.74  
 37 Boehme, Jenna A           14 Alamo Area-ST          32.54      32.79  
 38 Dopp, Nichole F           14 UN-ST                  33.19      32.83  
 39 Sullivan, Francie C       14 Alamo Area-ST          33.13      33.19  
 40 Medrano, Jesi A           16 Alamo Area-ST          33.25      33.34  
 41 Morataya, Maddi K         13 WAVE-ST                32.12      33.46  
 42 Knauer, Ellie M           14 WAVE-ST                36.18      33.84  
 43 Mayes, Jamie B            15 Alamo Area-ST          34.72      34.04  
 44 Hernandez, Alex J         14 Alamo Area-ST          33.02      34.21  
 45 Goar, Trisha R            20 Alamo Area-ST          31.49      34.33  
 46 Kamenick, Jordyn E        15 WAVE-ST                33.55      34.80  
 47 Gault, Megan F            13 Alamo Area-ST          39.19      35.52  
 48 Bauernfeind, Addy         13 Alamo Area-ST          40.18      35.63  
 49 Dehle, Kenzie A           13 WAVE-ST                37.97      35.67  
 50 Valdez, Dreya V           14 Alamo Area-ST          41.40      37.63  
 51 Inman, Natalie A          14 Alamo Area-ST          43.53      40.31  
 
Women 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            14 Alamo Area-ST          55.36      56.60  
                  27.09       56.60 (29.51)                                        
  2 Beach, Leyna              13 Alamo Area-ST        1:02.82      57.81  
                  28.30       57.81 (29.51)                                        
  3 Voos, Aly N               17 Alamo Area-ST          56.28      58.06  
                  28.58       58.06 (29.48)                                        
  4 Troyer, Megan L           16 WAVE-ST                57.92      58.64  
                  28.60       58.64 (30.04)                                        
  5 Petersen, Kari N          17 Alamo Area-ST          56.41      58.67  
                  28.60       58.67 (30.07)                                        
  6 Barickman, Chloe R        15 Alamo Area-ST          56.09      59.03  
                  28.31       59.03 (30.72)                                        
  7 Frantz, Amber N           14 WAVE-ST              1:01.09      59.48  
                  28.13       59.48 (31.35)                                        
  8 Pagadala, Suchi           14 UN-ST                1:00.67      59.96  
                  28.49       59.96 (31.47)                                        
  9 Correa, Catie T           14 WAVE-ST                59.33    1:00.08  
                  29.20     1:00.08 (30.88)                                        
 10 Houlahan, Brinna M        16 UN-ST                1:00.45    1:00.25  
                  28.90     1:00.25 (31.35)                                        
 11 Batiz, Francesca G        13 Alamo Area-ST        1:02.14    1:01.26  
                  29.23     1:01.26 (32.03)                                        
 12 Faux, Ava M               14 WAVE-ST              1:00.68    1:01.48  
                  28.98     1:01.48 (32.50)                                        
 13 Hegner, Cathryn J         14 Alamo Area-ST        1:01.90    1:01.56  
                  29.98     1:01.56 (31.58)                                        
 14 Lloyd, Megan E            15 WAVE-ST              1:02.68    1:02.17  
                  29.56     1:02.17 (32.61)                                        
 15 Rubio, Zuni-ire V         17 Alamo Area-ST        1:01.24    1:02.37  
                  30.03     1:02.37 (32.34)                                        
 16 Bravo, Alyssa R           15 Alamo Area-ST        1:04.16    1:02.41  
                  29.22     1:02.41 (33.19)                                        
 17 Correa, Libby R           14 WAVE-ST              1:00.59    1:03.29  
                  30.61     1:03.29 (32.68)                                        
 18 Palmisano, Mary G         14 WAVE-ST              1:03.59    1:03.55  
                  29.92     1:03.55 (33.63)                                        
 19 Oates, Gracie L           14 Alamo Area-ST        1:05.95    1:03.89  
 20 Miller, Abby M            13 WAVE-ST              1:03.17    1:04.09  
                  30.74     1:04.09 (33.35)                                        
 21 Hernandez, Olivia C       14 Alamo Area-ST        1:03.88    1:04.36  
 22 Shrestha, Mizla           15 WAVE-ST              1:02.24    1:04.80  
                  31.28     1:04.80 (33.52)                                        
 23 Lai, Joyce Y              14 Alamo Area-ST        1:04.12    1:04.87  
                  30.97     1:04.87 (33.90)                                        
 24 Bourquin, Paige E         14 Alamo Area-ST        1:03.99    1:05.22  
                  31.23     1:05.22 (33.99)                                        
 25 Robbins, Hannah E         13 Alamo Area-ST        1:03.99    1:05.40  
                  31.82     1:05.40 (33.58)                                        
 26 Bookout, Brenna R         15 Alamo Area-ST        1:06.14    1:05.74  
                  31.16     1:05.74 (34.58)                                        
 27 Lozano, Lauren O          14 WAVE-ST              1:04.72    1:05.81  
                  31.47     1:05.81 (34.34)                                        
 28 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        1:02.69    1:06.18  
                  30.60     1:06.18 (35.58)                                        
 29 Medellin, Mina A          13 WAVE-ST              1:06.04    1:06.60  
                  31.93     1:06.60 (34.67)                                        
 30 Ashworth, Brooke E        14 Alamo Area-ST        1:06.14    1:06.85  
                  32.88     1:06.85 (33.97)                                        
 31 Beck, Gabby C             14 UN-ST                1:05.91    1:06.90  
                  32.66     1:06.90 (34.24)                                        
 32 Kreipe, Kamryn G          13 UN-ST                1:08.26    1:07.38  
                  32.44     1:07.38 (34.94)                                        
 33 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        1:09.69    1:07.39  
                  31.99     1:07.39 (35.40)                                        
 34 Bishop, Addie L           13 WAVE-ST              1:05.22    1:07.42  
                  31.93     1:07.42 (35.49)                                        
 35 Chinchay, Cecilia L       17 Alamo Area-ST        1:07.82    1:07.89  
                  32.42     1:07.89 (35.47)                                        
 36 del Olmo, Allie           15 Alamo Area-ST        1:14.48    1:07.97  
                  32.84     1:07.97 (35.13)                                        
 37 VanderWeele, Natalie J    13 WAVE-ST              1:07.41    1:08.34  
                  32.01     1:08.34 (36.33)                                        
 38 Bloomer, Zoe M            13 Alamo Area-ST        1:12.89    1:08.64  
                  32.41     1:08.64 (36.23)                                        
 39 Buentello, Isabella M     14 Alamo Area-ST        1:11.71    1:09.09  
                  33.02     1:09.09 (36.07)                                        
 40 Asher, Abigail M          13 Alamo Area-ST        1:08.75    1:09.46  
                  33.48     1:09.46 (35.98)                                        
 41 Goldsmith, Savaiah S      13 Alamo Area-ST        1:12.27    1:12.23  
                  35.37     1:12.23 (36.86)                                        
 42 Nichols, Kaelin R         13 Alamo Area-ST        1:21.79    1:12.57  
 43 Sullivan, Francie C       14 Alamo Area-ST        1:15.91    1:15.05  
                  34.04     1:15.05 (41.01)                                        
 44 Hernandez, Alex J         14 Alamo Area-ST        1:14.40    1:16.91  
 45 Molina, Dolores M         13 Alamo Area-ST        1:23.45    1:19.20  
                  37.19     1:19.20 (42.01)                                        
 46 Mayes, Jamie B            15 Alamo Area-ST        1:18.78    1:20.01  
                  35.87     1:20.01 (44.14)                                        
 47 Spivey, Jaycee C          13 WAVE-ST              1:24.27    1:20.46  
                  38.76     1:20.46 (41.70)                                        
 48 Dehle, Kenzie A           13 WAVE-ST              1:23.85    1:21.19  
                  39.29     1:21.19 (41.90)                                        
 49 Costa Arevalo, Ana T      13 Alamo Area-ST        1:53.19    1:21.71  
                  39.61     1:21.71 (42.10)                                        
 50 Gault, Megan F            13 Alamo Area-ST        1:31.19    1:23.59  
                  39.00     1:23.59 (44.59)                                        
 51 Valdez, Dreya V           14 Alamo Area-ST        1:33.07    1:27.36  
                  39.59     1:27.36 (47.77)                                        
 52 Magee, Sophia I           13 Alamo Area-ST        1:45.00    1:29.75  
                  43.62     1:29.75 (46.13)                                        
 53 Inman, Natalie A          14 Alamo Area-ST        1:37.64    1:32.54  
                  42.66     1:32.54 (49.88)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Alicia K            30 Alamo Area-ST        1:51.60    1:56.34  
                  27.17       56.32 (29.15)     1:26.41 (30.09)     1:56.34 (29.93)
  2 Voos, Aly N               17 Alamo Area-ST        1:57.51    2:03.32  
                  29.16     1:00.29 (31.13)     1:31.96 (31.67)     2:03.32 (31.36)
  3 Petersen, Kari N          17 Alamo Area-ST        1:59.54    2:03.95  
                  29.84     1:01.15 (31.31)     1:32.74 (31.59)     2:03.95 (31.21)
  4 Herrera, Molly E          17 Alamo Area-ST        2:04.89    2:08.01  
                  30.49     1:02.55 (32.06)     1:35.73 (33.18)     2:08.01 (32.28)
  5 Barickman, Chloe R        15 Alamo Area-ST        2:00.94    2:09.66  
                  30.47     1:03.62 (33.15)     1:37.54 (33.92)     2:09.66 (32.12)
  6 Hegner, Cathryn J         14 Alamo Area-ST        2:12.18    2:10.20  
                  30.28     1:03.61 (33.33)     1:37.87 (34.26)     2:10.20 (32.33)
  7 Correa, Catie T           14 WAVE-ST              2:07.73    2:10.60  
                  29.64     1:02.95 (33.31)     1:37.16 (34.21)     2:10.60 (33.44)
  8 Weiss, Sophia G           16 WAVE-ST              2:15.97    2:14.92  
                  30.94     1:05.45 (34.51)     1:40.38 (34.93)     2:14.92 (34.54)
  9 Henderson, Sofia N        15 WAVE-ST              2:13.41    2:15.09  
                  30.65     1:04.64 (33.99)     1:40.19 (35.55)     2:15.09 (34.90)
 10 Pagadala, Suchi           14 UN-ST                2:12.67    2:16.10  
                  30.10     1:04.42 (34.32)     1:40.47 (36.05)     2:16.10 (35.63)
 11 Beach, Leyna              13 Alamo Area-ST        2:21.60    2:16.43  
                  30.38     1:04.44 (34.06)     1:41.19 (36.75)     2:16.43 (35.24)
 12 Correa, Libby R           14 WAVE-ST              2:11.02    2:17.18  
                  31.22     1:05.55 (34.33)     1:41.68 (36.13)     2:17.18 (35.50)
 13 Oates, Gracie L           14 Alamo Area-ST        2:18.40    2:18.41  
                  32.80                             1:43.32 ( )     2:18.41 (35.09)
 14 Frantz, Amber N           14 WAVE-ST              2:16.35    2:20.67  
                  30.85     1:05.89 (35.04)     1:43.28 (37.39)     2:20.67 (37.39)
 15 Lozano, Lauren O          14 WAVE-ST              2:22.02    2:22.37  
                                1:47.52 ( )     2:22.37 (34.85)                    
 16 Medellin, Mina A          13 WAVE-ST              2:25.35    2:23.56  
                  32.32     1:08.94 (36.62)     1:46.97 (38.03)     2:23.56 (36.59)
 17 Garcia, Victoria V        15 Alamo Area-ST        2:18.49    2:24.54  
                  32.24     1:08.43 (36.19)     1:47.22 (38.79)     2:24.54 (37.32)
 18 Cardon, Ciara J           13 Alamo Area-ST        2:19.94    2:26.27  
                  33.95     1:11.59 (37.64)     1:49.31 (37.72)     2:26.27 (36.96)
 19 VanderWeele, Lizzy G      17 WAVE-ST              2:14.45    2:26.61  
                  31.40     1:08.99 (37.59)     1:47.25 (38.26)     2:26.61 (39.36)
 20 Bishop, Addie L           13 WAVE-ST              2:31.59    2:26.79  
                  33.12     1:11.04 (37.92)     1:50.02 (38.98)     2:26.79 (36.77)
 21 Scholes, Josi             15 Alamo Area-ST        2:38.98    2:29.77  
 22 Martinez-Barbour, Ana P   13 Alamo Area-ST        2:50.19    2:32.30  
                  34.06     1:12.49 (38.43)     1:52.85 (40.36)     2:32.30 (39.45)
 23 Frandsen, McKenna M       14 Alamo Area-ST        3:27.30    2:33.01  
                  35.02     1:13.86 (38.84)     1:53.83 (39.97)     2:33.01 (39.18)
 24 del Olmo, Allie           15 Alamo Area-ST        2:34.48    2:33.71  
                  35.86     1:15.13 (39.27)     1:56.19 (41.06)     2:33.71 (37.52)
 25 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        2:31.52    2:34.48  
                  33.36                             1:53.15 ( )     2:34.48 (41.33)
 26 Kinney, Payton E          13 WAVE-ST              2:37.32    2:35.62  
                  35.90   2:35.62 (1:59.72)                                        
 27 Goldsmith, Savaiah S      13 Alamo Area-ST        2:41.18    2:38.94  
                  36.73   2:38.94 (2:02.21)                                        
 28 Kamenick, Jordyn E        15 WAVE-ST              2:34.00    2:43.13  
                  36.51     1:18.94 (42.43)     2:02.64 (43.70)     2:43.13 (40.49)
 29 Boehme, Jenna A           14 Alamo Area-ST        2:43.34    2:43.54  
                  37.86     1:21.66 (43.80)     2:04.84 (43.18)     2:43.54 (38.70)
 30 Nichols, Kaelin R         13 Alamo Area-ST        2:41.72    2:43.72  
                  37.40     1:20.72 (43.32)     2:04.10 (43.38)     2:43.72 (39.62)
 31 Medrano, Jesi A           16 Alamo Area-ST        2:48.04    2:47.27  
                  36.48   2:47.27 (2:10.79)                                        
 32 Morataya, Maddi K         13 WAVE-ST              3:18.12    2:54.27  
                  40.17     1:24.54 (44.37)     2:10.51 (45.97)     2:54.27 (43.76)
 33 Knauer, Ellie M           14 WAVE-ST              2:59.25    2:54.64  
                  38.45     1:22.89 (44.44)   2:54.64 (1:31.75)                    
 34 Dehle, Kenzie A           13 WAVE-ST              2:51.48    2:59.33  
                  41.39     1:27.43 (46.04)   2:59.33 (1:31.90)                    
 35 Gault, Megan F            13 Alamo Area-ST        2:59.19    3:12.72  
                  41.39     1:30.31 (48.92)     2:21.63 (51.32)     3:12.72 (51.09)
 
Women 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petersen, Kari N          17 Alamo Area-ST        5:18.95    5:31.57  
                  30.30     1:03.09 (32.79)     1:36.74 (33.65)     2:10.26 (33.52)
        2:44.15 (33.89)     3:17.72 (33.57)     3:51.39 (33.67)     4:24.99 (33.60)
        4:58.56 (33.57)     5:31.57 (33.01)                                        
  2 Houlahan, Brinna M        16 UN-ST                6:18.80    5:47.64  
                  31.10     1:05.43 (34.33)     1:40.45 (35.02)     2:15.34 (34.89)
        2:50.80 (35.46)     3:26.33 (35.53)     4:01.90 (35.57)     4:37.37 (35.47)
        5:12.74 (35.37)     5:47.64 (34.90)                                        
  3 Correa, Lilie P           17 WAVE-ST              5:43.93    6:04.64  
                  32.44     1:07.52 (35.08)     1:43.44 (35.92)     2:20.33 (36.89)
        2:57.43 (37.10)     3:34.84 (37.41)     4:12.47 (37.63)     4:50.12 (37.65)
        5:27.64 (37.52)     6:04.64 (37.00)                                        
  4 Beck, Gabby C             14 UN-ST                6:50.00    6:45.17  
                  36.60     1:16.61 (40.01)     1:58.09 (41.48)     2:39.45 (41.36)
        3:20.29 (40.84)     4:02.25 (41.96)     4:43.09 (40.84)     5:24.81 (41.72)
        6:05.97 (41.16)     6:45.17 (39.20)                                        
  5 Bloomer, Zoe M            13 Alamo Area-ST        7:10.19    6:50.40  
                                1:17.23 ( )   6:50.40 (5:33.17)                    
  6 del Olmo, Allie           15 Alamo Area-ST        6:59.77    6:51.93  
                  37.51                                                 2:43.19 ( )
        3:25.17 (41.98)     4:08.12 (42.95)     4:50.14 (42.02)     5:32.86 (42.72)
        6:14.30 (41.44)     6:51.93 (37.63)                                        
  7 Gunn, Delaney K           13 Alamo Area-ST        7:26.47    7:07.06  
                  37.13                                                            
                                                    5:43.92 ( )                    
            7:07.06 ( )         7:07.06 ( )                                        
  8 Martinez-Barbour, Ana P   13 Alamo Area-ST        7:57.19    7:08.75  
                  35.22     1:16.05 (40.83)                             2:43.95 ( )
                                4:13.23 ( )     4:58.30 (45.07)     5:43.01 (44.71)
        6:26.74 (43.73)     7:08.75 (42.01)                                        
  9 Asher, Abigail M          13 Alamo Area-ST        7:44.19    7:10.26  
                  37.29     1:21.33 (44.04)     2:04.72 (43.39)     2:47.99 (43.27)
        3:32.49 (44.50)                             5:02.42 ( )     5:45.76 (43.34)
        6:29.65 (43.89)     7:10.26 (40.61)                                        
 
Women 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henderson, Sofia N        15 WAVE-ST                30.11      30.71  
  2 VanderWeele, Lizzy G      17 WAVE-ST                   NT      31.32  
  3 McMurry, Sarah K          16 Alamo Area-ST          33.03      32.17  
  4 Hernandez, Olivia C       14 Alamo Area-ST          37.61      35.47  
  5 Frantz, Amber N           14 WAVE-ST                38.47      35.67  
  6 Morataya, Maddi K         13 WAVE-ST                45.12      38.58  
  7 Buentello, Isabella M     14 Alamo Area-ST          45.29      38.78  
  8 Asher, Abigail M          13 Alamo Area-ST          40.34      38.94  
  9 Sullivan, Francie C       14 Alamo Area-ST          40.36      39.11  
 10 Mayes, Jamie B            15 Alamo Area-ST          43.22      41.32  
 11 Gault, Megan F            13 Alamo Area-ST          45.19      43.36  
 12 Goar, Trisha R            20 Alamo Area-ST          42.43      43.55  
 
Women 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mai, Aubrey E             17 Alamo Area-ST          59.34    1:02.51  
                  30.77     1:02.51 (31.74)                                        
  2 Copes, Jenna E            14 Alamo Area-ST        1:03.05    1:04.15  
                  31.02     1:04.15 (33.13)                                        
  3 Voos, Aly N               17 Alamo Area-ST        1:01.49    1:05.57  
                  32.48     1:05.57 (33.09)                                        
  4 Pagadala, Suchi           14 UN-ST                1:06.67    1:06.17  
                  32.20     1:06.17 (33.97)                                        
  5 Bravo, Alyssa R           15 Alamo Area-ST        1:07.70    1:06.83  
                  31.84     1:06.83 (34.99)                                        
  6 Barickman, Chloe R        15 Alamo Area-ST        1:03.24    1:06.90  
                  33.44     1:06.90 (33.46)                                        
  7 Correa, Catie T           14 WAVE-ST              1:05.92    1:08.03  
                  33.83     1:08.03 (34.20)                                        
  8 Lai, Joyce Y              14 Alamo Area-ST        1:10.23    1:08.67  
                  33.59     1:08.67 (35.08)                                        
  9 Hegner, Cathryn J         14 Alamo Area-ST        1:10.63    1:08.91  
                  33.97     1:08.91 (34.94)                                        
 10 Houlahan, Brinna M        16 UN-ST                1:12.40    1:09.66  
                  33.36     1:09.66 (36.30)                                        
 11 Faux, Ava M               14 WAVE-ST              1:08.41    1:10.12  
                1:10.12         1:10.12 ( )                                        
 12 Bourquin, Paige E         14 Alamo Area-ST        1:10.93    1:10.31  
                  34.07     1:10.31 (36.24)                                        
 13 Beach, Leyna              13 Alamo Area-ST        1:17.14    1:11.41  
                  34.11     1:11.41 (37.30)                                        
 14 Viramontes Perez, Maria   16 WAVE-ST              1:11.19    1:12.08  
                  34.45     1:12.08 (37.63)                                        
 15 Bishop, Addie L           13 WAVE-ST              1:11.60    1:12.15  
                  35.04     1:12.15 (37.11)                                        
 16 Mow, Lorin R              16 WAVE-ST              1:12.82    1:12.28  
                  34.88     1:12.28 (37.40)                                        
 17 McMurry, Sarah K          16 Alamo Area-ST        1:12.13    1:12.30  
                  35.59     1:12.30 (36.71)                                        
 18 Palmisano, Mary G         14 WAVE-ST              1:15.47    1:13.58  
                  36.00     1:13.58 (37.58)                                        
 19 Ashworth, Brooke E        14 Alamo Area-ST        1:13.55    1:14.51  
                  35.99     1:14.51 (38.52)                                        
 20 Oates, Gracie L           14 Alamo Area-ST        1:16.35    1:14.52  
                  37.30     1:14.52 (37.22)                                        
 21 Correa, Libby R           14 WAVE-ST              1:12.88    1:14.85  
                  36.45     1:14.85 (38.40)                                        
 22 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        1:16.19    1:15.22  
                  35.91     1:15.22 (39.31)                                        
 23 Miller, Abby M            13 WAVE-ST              1:19.99    1:15.50  
                  37.69     1:15.50 (37.81)                                        
 24 Medellin, Mina A          13 WAVE-ST              1:15.87    1:15.60  
                  36.14     1:15.60 (39.46)                                        
 25 Kreipe, Kamryn G          13 UN-ST                1:29.23    1:16.31  
 26 Robbins, Hannah E         13 Alamo Area-ST        1:15.22    1:16.37  
                  37.91     1:16.37 (38.46)                                        
 27 Frantz, Amber N           14 WAVE-ST              1:15.50    1:16.40  
                  36.86     1:16.40 (39.54)                                        
 28 Martinez-Barbour, Ana P   13 Alamo Area-ST        1:29.19    1:18.68  
 29 Goldsmith, Savaiah S      13 Alamo Area-ST        1:21.25    1:19.32  
                  39.09     1:19.32 (40.23)                                        
 30 Bloomer, Zoe M            13 Alamo Area-ST        1:31.65    1:22.53  
                  39.94     1:22.53 (42.59)                                        
 31 Beck, Gabby C             14 UN-ST                1:23.42    1:22.76  
                  40.51     1:22.76 (42.25)                                        
 32 Lozano, Lauren O          14 WAVE-ST              1:23.28    1:22.85  
 33 Verma, Karisma            14 Alamo Area-ST        1:26.23    1:23.51  
 34 Nichols, Kaelin R         13 Alamo Area-ST        1:24.84    1:23.98  
                  39.40     1:23.98 (44.58)                                        
 35 Asher, Abigail M          13 Alamo Area-ST        1:31.19    1:26.04  
 36 Hernandez, Alex J         14 Alamo Area-ST        1:27.01    1:27.74  
                  42.55     1:27.74 (45.19)                                        
 37 Gunn, Delaney K           13 Alamo Area-ST        1:26.62    1:28.13  
 38 Dehle, Kenzie A           13 WAVE-ST              1:37.57    1:31.39  
                  44.93     1:31.39 (46.46)                                        
 39 Magee, Sophia I           13 Alamo Area-ST        2:10.00    1:34.07  
 40 Gault, Megan F            13 Alamo Area-ST        1:35.19    1:34.26  
                  45.00     1:34.26 (49.26)                                        
 41 Spivey, Jaycee C          13 WAVE-ST              1:38.57    1:36.01  
                  45.87     1:36.01 (50.14)                                        
 42 Costa Arevalo, Ana T      13 Alamo Area-ST        1:45.19    1:39.96  
                  49.72     1:39.96 (50.24)                                        
 43 Inman, Natalie A          14 Alamo Area-ST        1:51.77    1:46.86  
 -- Goar, Trisha R            20 Alamo Area-ST        1:26.70         DQ  
                  44.59          DQ (48.64)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mai, Aubrey E             17 Alamo Area-ST        2:11.63    2:18.47  
                  33.07     1:08.27 (35.20)     1:43.50 (35.23)     2:18.47 (34.97)
  2 Barickman, Chloe R        15 Alamo Area-ST        2:15.94    2:20.00  
                  33.75     1:09.70 (35.95)   2:20.00 (1:10.30)                    
  3 Pagadala, Suchi           14 UN-ST                2:36.67    2:25.09  
                  33.03     1:09.27 (36.24)     1:47.10 (37.83)     2:25.09 (37.99)
  4 Copes, Jenna E            14 Alamo Area-ST        2:21.05    2:25.28  
                  33.38     1:11.05 (37.67)     1:49.54 (38.49)     2:25.28 (35.74)
  5 O'Brien, Pauline A        13 Alamo Area-ST        2:29.00    2:30.25  
                  35.53     1:13.73 (38.20)     1:52.13 (38.40)     2:30.25 (38.12)
  6 Correa, Lilie P           17 WAVE-ST              2:24.75    2:31.55  
                  36.22     1:14.43 (38.21)     1:53.23 (38.80)     2:31.55 (38.32)
  7 McMurry, Sarah K          16 Alamo Area-ST        2:38.89    2:31.57  
                  35.41     1:13.98 (38.57)     1:53.51 (39.53)     2:31.57 (38.06)
  8 Bourquin, Paige E         14 Alamo Area-ST        2:32.29    2:32.57  
                  37.47     1:16.61 (39.14)     1:55.13 (38.52)     2:32.57 (37.44)
  9 Fuhrman, Hannah E         14 WAVE-ST              2:38.83    2:32.93  
                  36.05     1:14.97 (38.92)     1:54.32 (39.35)     2:32.93 (38.61)
 10 Weiss, Sophia G           16 WAVE-ST              2:32.44    2:33.46  
                  37.45     1:15.90 (38.45)     1:55.05 (39.15)     2:33.46 (38.41)
 11 Cardon, Ciara J           13 Alamo Area-ST        2:36.24    2:35.63  
                  38.47     1:18.28 (39.81)     1:57.51 (39.23)     2:35.63 (38.12)
 12 Correa, Libby R           14 WAVE-ST              2:29.05    2:37.51  
                  37.55     1:16.74 (39.19)     1:57.32 (40.58)     2:37.51 (40.19)
 13 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        2:46.84    2:44.26  
                  38.83     1:20.03 (41.20)     2:02.16 (42.13)     2:44.26 (42.10)
 14 Medellin, Mina A          13 WAVE-ST              2:50.99    2:44.39  
                  36.91     1:18.19 (41.28)     2:02.70 (44.51)     2:44.39 (41.69)
 15 Outon-Gorozpe, Ceci C     14 Alamo Area-ST        2:52.64    2:48.19  
                  39.28     1:21.44 (42.16)     2:05.33 (43.89)     2:48.19 (42.86)
 16 Goldsmith, Savaiah S      13 Alamo Area-ST        2:52.53    2:51.66  
                  42.24     1:26.41 (44.17)     2:09.61 (43.20)     2:51.66 (42.05)
 17 Lozano, Lauren O          14 WAVE-ST              3:02.99    2:54.37  
 18 Bloomer, Zoe M            13 Alamo Area-ST        3:21.56    2:57.30  
                  41.20     1:26.71 (45.51)   2:57.30 (1:30.59)                    
 19 Kamenick, Jordyn E        15 WAVE-ST              3:10.99    3:02.34  
                                                    2:18.46 ( )     3:02.34 (43.88)
 20 Nichols, Kaelin R         13 Alamo Area-ST        3:01.19    3:03.86  
                  42.99   3:03.86 (2:20.87)                                        
 21 Hernandez, Alex J         14 Alamo Area-ST        3:00.19    3:05.94  
 22 Asher, Abigail M          13 Alamo Area-ST        3:08.19    3:06.05  
 23 Kinney, Payton E          13 WAVE-ST              2:58.99    3:07.52  
 -- Martinez-Barbour, Ana P   13 Alamo Area-ST        3:14.19         DQ  
                                                    2:07.27 ( )          DQ (48.17)
 
Women 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Batiz, Francesca G        13 Alamo Area-ST          35.37      36.40  
                  36.40           36.40 ( )                                        
  2 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST          36.81      37.34  
  3 Bookout, Brenna R         15 Alamo Area-ST          41.01      37.57  
  4 Hegner, Cathryn J         14 Alamo Area-ST          36.49      37.98  
                  37.98           37.98 ( )                                        
  5 Hernandez, Olivia C       14 Alamo Area-ST          41.62      38.54  
  6 Barickman, Chloe R        15 Alamo Area-ST          43.28      39.55  
  7 Mayes, Jamie B            15 Alamo Area-ST          47.88      41.75  
  8 Buentello, Isabella M     14 Alamo Area-ST          52.00      45.87  
  9 Molina, Dolores M         13 Alamo Area-ST          48.77      47.50  
 10 Costa Arevalo, Ana T      13 Alamo Area-ST          56.19      48.58  
 11 Goar, Trisha R            20 Alamo Area-ST          46.08      49.21  
 12 Gault, Megan F            13 Alamo Area-ST          51.19      53.60  
 -- Valdez, Dreya V           14 Alamo Area-ST          42.44         DQ  
 
Women 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henderson, Sofia N        15 WAVE-ST              1:15.74    1:19.36  
                  36.65     1:19.36 (42.71)                                        
  2 Batiz, Francesca G        13 Alamo Area-ST        1:18.37    1:19.92  
                  37.39     1:19.92 (42.53)                                        
  3 Fuhrman, Hannah E         14 WAVE-ST              1:22.41    1:21.03  
                  38.54     1:21.03 (42.49)                                        
  4 Weiss, Sophia G           16 WAVE-ST              1:26.07    1:21.05  
                  38.60     1:21.05 (42.45)                                        
  5 Beach, Leyna              13 Alamo Area-ST        1:23.24    1:21.43  
                  37.08     1:21.43 (44.35)                                        
  6 Hegner, Cathryn J         14 Alamo Area-ST        1:22.03    1:21.55  
                  38.23     1:21.55 (43.32)                                        
  7 Correa, Catie T           14 WAVE-ST              1:30.11    1:22.02  
                  38.54     1:22.02 (43.48)                                        
  8 McMurry, Sarah K          16 Alamo Area-ST        1:23.75    1:22.63  
                  38.97     1:22.63 (43.66)                                        
  9 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        1:18.82    1:23.06  
                  38.73     1:23.06 (44.33)                                        
 10 Lozano, Lauren O          14 WAVE-ST              1:23.84    1:23.40  
 11 Beck, Gabby C             14 UN-ST                1:24.78    1:24.66  
                  40.64     1:24.66 (44.02)                                        
 12 Lujan-Jaeger, Belicia I   15 Alamo Area-ST        1:28.82    1:24.71  
 13 Hernandez, Olivia C       14 Alamo Area-ST             NT    1:24.88  
                  39.47     1:24.88 (45.41)                                        
 14 Pagadala, Suchi           14 UN-ST                1:17.67    1:25.47  
                  40.40     1:25.47 (45.07)                                        
 15 Medellin, Mina A          13 WAVE-ST              1:28.75    1:26.61  
                  40.26     1:26.61 (46.35)                                        
 16 Lloyd, Megan E            15 WAVE-ST              1:23.66    1:26.97  
                  40.21     1:26.97 (46.76)                                        
 17 Correa, Libby R           14 WAVE-ST              1:29.66    1:27.31  
                  41.71     1:27.31 (45.60)                                        
 18 Herrera, Molly E          17 Alamo Area-ST        1:27.25    1:28.11  
 19 Cardon, Ciara J           13 Alamo Area-ST        1:29.85    1:28.72  
                  43.72     1:28.72 (45.00)                                        
 20 Bourquin, Paige E         14 Alamo Area-ST        1:08.13    1:28.86  
                  40.85     1:28.86 (48.01)                                        
 21 Goldsmith, Savaiah S      13 Alamo Area-ST        1:29.05    1:29.70  
                  42.41     1:29.70 (47.29)                                        
 22 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        1:29.32    1:30.34  
                  42.86     1:30.34 (47.48)                                        
 23 Bloomer, Zoe M            13 Alamo Area-ST        1:27.69    1:30.50  
                  42.88     1:30.50 (47.62)                                        
 24 Chinchay, Cecilia L       17 Alamo Area-ST        1:30.42    1:30.58  
                  42.09     1:30.58 (48.49)                                        
 25 Garcia, Victoria V        15 Alamo Area-ST        1:28.98    1:31.13  
                  43.14     1:31.13 (47.99)                                        
 26 Dopp, Nichole F           14 UN-ST                1:33.34    1:31.14  
                  43.00     1:31.14 (48.14)                                        
 27 Nichols, Kaelin R         13 Alamo Area-ST        1:35.76    1:32.27  
                  44.17     1:32.27 (48.10)                                        
 28 Outon-Gorozpe, Ceci C     14 Alamo Area-ST        1:33.55    1:34.70  
                  43.92     1:34.70 (50.78)                                        
 29 Boehme, Jenna A           14 Alamo Area-ST        1:33.67    1:35.72  
                  46.01     1:35.72 (49.71)                                        
 30 Frandsen, McKenna M       14 Alamo Area-ST        1:36.47    1:35.87  
                  45.49     1:35.87 (50.38)                                        
 31 VanderWeele, Natalie J    13 WAVE-ST              1:33.38    1:36.07  
                  44.90     1:36.07 (51.17)                                        
 32 Kinney, Payton E          13 WAVE-ST              1:40.48    1:37.10  
                  46.26     1:37.10 (50.84)                                        
 33 Bauernfeind, Addy         13 Alamo Area-ST        2:10.18    1:37.71  
                  45.31     1:37.71 (52.40)                                        
 34 Kamenick, Jordyn E        15 WAVE-ST              1:35.17    1:38.40  
                  47.66     1:38.40 (50.74)                                        
 35 Martinez-Barbour, Ana P   13 Alamo Area-ST        1:43.89    1:39.79  
                  47.54     1:39.79 (52.25)                                        
 36 Asher, Abigail M          13 Alamo Area-ST        1:41.19    1:46.60  
                  49.30     1:46.60 (57.30)                                        
 37 Dehle, Kenzie A           13 WAVE-ST              1:50.97    1:46.90  
                  51.71     1:46.90 (55.19)                                        
 38 Gault, Megan F            13 Alamo Area-ST        2:01.19    2:01.05  
                  55.50   2:01.05 (1:05.55)                                        
 39 Inman, Natalie A          14 Alamo Area-ST        2:27.31    2:28.90  
                1:08.09   2:28.90 (1:20.81)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carroll, Sophia S         15 WAVE-ST              2:36.01    2:44.90  
                  36.81     1:19.14 (42.33)     2:01.77 (42.63)     2:44.90 (43.13)
  2 Faux, Ava M               14 WAVE-ST              3:15.99    2:55.83  
                  41.26     1:26.43 (45.17)     2:11.18 (44.75)     2:55.83 (44.65)
  3 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        2:51.66    3:01.24  
                  39.66     1:25.69 (46.03)     2:14.10 (48.41)     3:01.24 (47.14)
  4 Robbins, Hannah E         13 Alamo Area-ST        3:08.81    3:03.06  
                  43.27     1:29.07 (45.80)     2:15.93 (46.86)     3:03.06 (47.13)
  5 Beck, Gabby C             14 UN-ST                3:06.84    3:05.28  
                  43.11     1:30.41 (47.30)     2:18.67 (48.26)     3:05.28 (46.61)
  6 Mow, Lorin R              16 WAVE-ST              3:08.51    3:06.30  
                  43.48     1:31.67 (48.19)     2:19.42 (47.75)     3:06.30 (46.88)
  7 Kreipe, Kamryn G          13 UN-ST                3:35.00    3:08.95  
                  42.51     1:31.36 (48.85)     2:20.85 (49.49)     3:08.95 (48.10)
  8 Gunn, Delaney K           13 Alamo Area-ST        3:12.04    3:11.25  
                  44.28     1:33.16 (48.88)     2:22.95 (49.79)     3:11.25 (48.30)
  9 Bloomer, Zoe M            13 Alamo Area-ST        3:08.22    3:15.15  
                  45.48     1:35.48 (50.00)     2:25.54 (50.06)     3:15.15 (49.61)
 10 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        3:20.33    3:19.75  
                  43.41     1:33.22 (49.81)     2:25.49 (52.27)     3:19.75 (54.26)
 11 Nichols, Kaelin R         13 Alamo Area-ST        3:13.19    3:25.87  
                  47.00     1:39.21 (52.21)     2:34.51 (55.30)     3:25.87 (51.36)
 12 Verma, Karisma            14 Alamo Area-ST        3:32.86    3:37.70  
                  50.82     1:46.88 (56.06)     2:43.49 (56.61)     3:37.70 (54.21)
 13 Martinez-Barbour, Ana P   13 Alamo Area-ST        3:31.19    3:42.10  
                  47.99     1:43.80 (55.81)   2:43.87 (1:00.07)     3:42.10 (58.23)
 
Women 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Batiz, Francesca G        13 Alamo Area-ST          30.00      30.23  
  2 McMurry, Sarah K          16 Alamo Area-ST          38.01      30.89  
  3 Asher, Abigail M          13 Alamo Area-ST          32.82      32.57  
  4 Chinchay, Cecilia L       17 Alamo Area-ST          40.13      32.94  
  4 Martinez-Barbour, Ana P   13 Alamo Area-ST          35.50      32.94  
  4 Hernandez, Olivia C       14 Alamo Area-ST          41.18      32.94  
  7 Buentello, Isabella M     14 Alamo Area-ST          41.05      34.90  
  8 Goar, Trisha R            20 Alamo Area-ST          38.27      39.66  
  9 Gault, Megan F            13 Alamo Area-ST          41.19      41.46  
 10 Goldsmith, Savaiah S      13 Alamo Area-ST          52.20      41.51  
 11 Costa Arevalo, Ana T      13 Alamo Area-ST          41.19      44.95  
 
Women 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Alicia K            30 Alamo Area-ST          58.70    1:01.24  
                  28.75     1:01.24 (32.49)                                        
  2 Mai, Aubrey E             17 Alamo Area-ST          58.22    1:03.17  
                  29.35     1:03.17 (33.82)                                        
  3 Voos, Aly N               17 Alamo Area-ST        1:01.77    1:03.80  
                  29.63     1:03.80 (34.17)                                        
  4 Copes, Jenna E            14 Alamo Area-ST        1:03.28    1:04.47  
                  29.05     1:04.47 (35.42)                                        
  5 VanderWeele, Lizzy G      17 WAVE-ST              1:08.25    1:06.02  
                  31.01     1:06.02 (35.01)                                        
  6 Houlahan, Brinna M        16 UN-ST                1:04.27    1:06.53  
                  30.49     1:06.53 (36.04)                                        
  7 Petersen, Kari N          17 Alamo Area-ST        1:06.59    1:07.80  
                  32.15     1:07.80 (35.65)                                        
  8 Oates, Gracie L           14 Alamo Area-ST        1:14.11    1:12.30  
                  33.61     1:12.30 (38.69)                                        
  9 Garcia, Victoria V        15 Alamo Area-ST        1:14.70    1:12.66  
                  33.71     1:12.66 (38.95)                                        
 10 Palmisano, Mary G         14 WAVE-ST              1:19.59    1:13.52  
                  33.97     1:13.52 (39.55)                                        
 11 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        1:15.80    1:15.68  
                  34.29     1:15.68 (41.39)                                        
 12 O'Brien, Pauline A        13 Alamo Area-ST        1:14.65    1:15.98  
                  34.09     1:15.98 (41.89)                                        
 13 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        1:16.05    1:16.13  
                  34.89     1:16.13 (41.24)                                        
 14 Bishop, Addie L           13 WAVE-ST              1:44.24    1:17.39  
                  34.75     1:17.39 (42.64)                                        
 15 Asher, Abigail M          13 Alamo Area-ST        1:18.88    1:17.43  
                  35.86     1:17.43 (41.57)                                        
 16 Ashworth, Brooke E        14 Alamo Area-ST        1:21.89    1:20.70  
                  36.62     1:20.70 (44.08)                                        
 17 Dopp, Nichole F           14 UN-ST                1:27.53    1:23.63  
                  38.28     1:23.63 (45.35)                                        
 18 Bloomer, Zoe M            13 Alamo Area-ST        1:34.75    1:24.98  
                  38.32     1:24.98 (46.66)                                        
 19 Outon-Gorozpe, Ceci C     14 Alamo Area-ST        1:24.15    1:25.20  
                  37.06     1:25.20 (48.14)                                        
 20 Nichols, Kaelin R         13 Alamo Area-ST        1:45.19    1:28.67  
                  39.25     1:28.67 (49.42)                                        
 21 Beck, Gabby C             14 UN-ST                1:27.79    1:28.70  
                  38.65     1:28.70 (50.05)                                        
 22 Hernandez, Alex J         14 Alamo Area-ST        1:30.19    1:34.98  
                  41.56     1:34.98 (53.42)                                        
 23 Boehme, Jenna A           14 Alamo Area-ST        1:57.51    1:45.58  
                  45.77     1:45.58 (59.81)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubio, Zuni-ire V         17 Alamo Area-ST        2:26.71    2:30.95  
                  32.86   2:30.95 (1:58.09)         2:30.95 ( )                    
 
Women 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Batiz, Francesca G        13 Alamo Area-ST        1:11.53    1:12.42  
                  34.78     1:12.42 (37.64)                                        
  2 Bookout, Brenna R         15 Alamo Area-ST        1:25.01    1:13.48  
                  34.32     1:13.48 (39.16)                                        
  3 Lujan-Jaeger, Belicia I   15 Alamo Area-ST        1:15.72    1:13.86  
                  34.30     1:13.86 (39.56)                                        
  4 Scholes, Josi             15 Alamo Area-ST        1:22.33    1:14.15  
                  34.26     1:14.15 (39.89)                                        
  5 Hernandez, Olivia C       14 Alamo Area-ST        1:13.60    1:14.26  
                  34.11     1:14.26 (40.15)                                        
  6 Lozano, Lauren O          14 WAVE-ST              1:20.55    1:16.04  
                  36.53     1:16.04 (39.51)                                        
  7 Buentello, Isabella M     14 Alamo Area-ST        1:31.81    1:20.60  
                  35.98     1:20.60 (44.62)                                        
  8 Hardin, Aniston           15 Alamo Area-ST        1:24.77    1:20.95  
                  36.96     1:20.95 (43.99)                                        
  9 Goldsmith, Savaiah S      13 Alamo Area-ST        1:35.01    1:23.21  
                  40.22     1:23.21 (42.99)                                        
 10 Dopp, Nichole F           14 UN-ST                1:22.31    1:23.43  
                  37.49     1:23.43 (45.94)                                        
 11 Morataya, Maddi K         13 WAVE-ST              1:38.12    1:26.85  
                  38.97     1:26.85 (47.88)                                        
 12 Goar, Trisha R            20 Alamo Area-ST        1:24.31    1:28.55  
                  41.21     1:28.55 (47.34)                                        
 13 Bauernfeind, Addy         13 Alamo Area-ST        1:50.18    1:30.26  
                  41.67     1:30.26 (48.59)                                        
 -- Valdez, Dreya V           14 Alamo Area-ST        1:29.98         DQ  
                  43.36          DQ (51.75)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mai, Aubrey E             17 Alamo Area-ST        2:12.39    2:20.45  
                  29.63     1:04.53 (34.90)     1:47.41 (42.88)     2:20.45 (33.04)
  2 Carroll, Sophia S         15 WAVE-ST              2:17.47    2:22.37  
                  29.93     1:06.30 (36.37)     1:49.21 (42.91)     2:22.37 (33.16)
  3 Copes, Jenna E            14 Alamo Area-ST        2:19.93    2:22.67  
                  29.48     1:05.04 (35.56)     1:51.83 (46.79)     2:22.67 (30.84)
  4 Correa, Catie T           14 WAVE-ST              2:25.86    2:25.34  
                  31.84     1:09.42 (37.58)     1:53.78 (44.36)     2:25.34 (31.56)
  5 Petersen, Kari N          17 Alamo Area-ST        2:20.34    2:25.45  
                  32.11     1:10.48 (38.37)     1:53.38 (42.90)     2:25.45 (32.07)
  6 Troyer, Megan L           16 WAVE-ST              2:27.01    2:28.39  
                  30.08     1:07.75 (37.67)     1:54.17 (46.42)     2:28.39 (34.22)
  7 Faux, Ava M               14 WAVE-ST              2:32.78    2:31.29  
                  33.40     1:10.40 (37.00)     1:55.55 (45.15)     2:31.29 (35.74)
  8 Pagadala, Suchi           14 UN-ST                2:32.67    2:33.27  
                  31.61     1:10.10 (38.49)     1:58.11 (48.01)     2:33.27 (35.16)
  9 Mow, Lorin R              16 WAVE-ST              2:32.14    2:33.63  
                  32.12     1:12.34 (40.22)     1:59.31 (46.97)     2:33.63 (34.32)
 10 Lai, Joyce Y              14 Alamo Area-ST        2:30.99    2:33.90  
                  34.09     1:12.57 (38.48)     1:57.72 (45.15)     2:33.90 (36.18)
 11 Oates, Gracie L           14 Alamo Area-ST        2:40.57    2:38.08  
                  34.12     1:15.26 (41.14)     2:03.53 (48.27)     2:38.08 (34.55)
 12 Lloyd, Megan E            15 WAVE-ST              2:46.90    2:39.35  
                  34.92     1:14.57 (39.65)     2:02.63 (48.06)     2:39.35 (36.72)
 13 Viramontes Perez, Maria   16 WAVE-ST              2:37.73    2:39.64  
                  34.05     1:13.55 (39.50)     2:04.25 (50.70)     2:39.64 (35.39)
 14 Miller, Abby M            13 WAVE-ST              2:53.99    2:40.10  
                  34.75     1:15.48 (40.73)     2:02.79 (47.31)     2:40.10 (37.31)
 15 Robbins, Hannah E         13 Alamo Area-ST        2:39.28    2:40.43  
                  38.12     1:17.94 (39.82)     2:03.37 (45.43)     2:40.43 (37.06)
 16 Correa, Lilie P           17 WAVE-ST              2:27.09    2:40.58  
                  34.57     1:15.67 (41.10)     2:05.17 (49.50)     2:40.58 (35.41)
 17 Bourquin, Paige E         14 Alamo Area-ST        2:37.90    2:40.77  
                  35.67     1:14.39 (38.72)     2:05.12 (50.73)     2:40.77 (35.65)
 18 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        2:32.31    2:40.94  
                  34.76     1:16.91 (42.15)     2:03.34 (46.43)     2:40.94 (37.60)
 19 Medellin, Mina A          13 WAVE-ST              2:46.27    2:42.34  
                  34.11     1:18.14 (44.03)     2:05.49 (47.35)     2:42.34 (36.85)
 20 Lozano, Lauren O          14 WAVE-ST              2:46.90    2:43.33  
                  35.22     1:19.77 (44.55)     2:07.85 (48.08)     2:43.33 (35.48)
 21 Ashworth, Brooke E        14 Alamo Area-ST        2:44.12    2:45.37  
                  36.50     1:17.29 (40.79)     2:07.48 (50.19)     2:45.37 (37.89)
 22 Bishop, Addie L           13 WAVE-ST              3:00.99    2:46.76  
                  36.11     1:18.38 (42.27)     2:09.79 (51.41)     2:46.76 (36.97)
 23 Shrestha, Mizla           15 WAVE-ST              2:40.67    2:46.85  
                  35.11     1:18.82 (43.71)     2:10.37 (51.55)     2:46.85 (36.48)
 24 Kreipe, Kamryn G          13 UN-ST                2:53.25    2:47.14  
                  37.82     1:21.29 (43.47)     2:10.42 (49.13)     2:47.14 (36.72)
 25 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        2:46.51    2:49.79  
                  35.30                             2:07.92 ( )     2:49.79 (41.87)
 26 Goldsmith, Savaiah S      13 Alamo Area-ST        2:56.89    2:52.95  
                  41.50     1:25.65 (44.15)     2:14.75 (49.10)     2:52.95 (38.20)
 27 Nichols, Kaelin R         13 Alamo Area-ST        2:59.85    2:57.89  
                  40.26     1:26.30 (46.04)     2:17.91 (51.61)     2:57.89 (39.98)
 28 Gunn, Delaney K           13 Alamo Area-ST        3:01.23    3:03.35  
                  40.79     1:30.65 (49.86)     2:21.35 (50.70)     3:03.35 (42.00)
 29 Verma, Karisma            14 Alamo Area-ST        3:01.45    3:06.48  
                  39.21     1:28.85 (49.64)     2:26.54 (57.69)     3:06.48 (39.94)
 30 Hernandez, Alex J         14 Alamo Area-ST        3:20.19    3:13.89  
                  41.74     1:31.68 (49.94)     2:31.00 (59.32)     3:13.89 (42.89)
 31 Spivey, Jaycee C          13 WAVE-ST                   NT    3:15.05  
                  45.18     1:36.01 (50.83)     2:31.73 (55.72)     3:15.05 (43.32)
 32 Dehle, Kenzie A           13 WAVE-ST              3:21.68    3:27.68  
                  50.16     1:41.23 (51.07)   2:42.01 (1:00.78)     3:27.68 (45.67)
 -- Magee, Sophia I           13 Alamo Area-ST        3:33.00         DQ  
                  48.05   1:48.38 (1:00.33)                                        
 -- Molina, Dolores M         13 Alamo Area-ST        3:12.45         DQ  
                  42.26     1:37.23 (54.97)   2:39.05 (1:01.82)          DQ (48.40)
 
Women 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mai, Aubrey E             17 Alamo Area-ST        4:58.31    5:01.72  
                  31.29     1:07.48 (36.19)     1:45.92 (38.44)     2:23.55 (37.63)
        3:08.10 (44.55)     3:54.11 (46.01)     4:29.00 (34.89)     5:01.72 (32.72)
  2 O'Brien, Pauline A        13 Alamo Area-ST        5:20.00    5:17.91  
                  34.79     1:17.44 (42.65)     1:57.12 (39.68)     2:36.59 (39.47)
        3:22.07 (45.48)     4:08.69 (46.62)     4:43.46 (34.77)     5:17.91 (34.45)
  3 Henderson, Sofia N        15 WAVE-ST              5:08.99    5:23.27  
                  33.92     1:15.55 (41.63)     1:55.54 (39.99)     2:35.05 (39.51)
        3:20.89 (45.84)     4:07.49 (46.60)     4:46.08 (38.59)     5:23.27 (37.19)
  4 Correa, Lilie P           17 WAVE-ST              5:06.88    5:25.59  
                  33.83     1:13.18 (39.35)                             2:35.53 ( )
        3:24.63 (49.10)     4:14.28 (49.65)     4:50.44 (36.16)     5:25.59 (35.15)
  5 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        5:37.81    5:44.83  
                  37.09     1:21.79 (44.70)     2:06.38 (44.59)     2:50.39 (44.01)
        3:38.14 (47.75)     4:27.90 (49.76)     5:06.63 (38.73)     5:44.83 (38.20)
  6 Outon-Gorozpe, Ceci C     14 Alamo Area-ST        6:48.19    6:08.48  
                  38.60     1:28.40 (49.80)     2:15.26 (46.86)     3:01.49 (46.23)
        3:54.34 (52.85)     4:47.48 (53.14)     5:28.74 (41.26)     6:08.48 (39.74)
  7 Bloomer, Zoe M            13 Alamo Area-ST        6:21.19    6:14.15  
                  41.99     1:35.32 (53.33)     2:23.83 (48.51)     3:11.49 (47.66)
        4:04.28 (52.79)     4:57.00 (52.72)     5:36.24 (39.24)     6:14.15 (37.91)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lockett, Cai J             7 WAVE-ST                42.99      40.38  
  2 Zigrang, Adrian G          8 Alamo Area-ST          58.46      41.86  
  3 Townsend, Tait M           8 Alamo Area-ST        1:02.95      42.49  
  4 Corona, Santiago P         7 Alamo Area-ST          55.00      42.51  
  5 Copes, Braeden H           7 Alamo Area-ST          55.65      49.85  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Field, Liam A              8 Alamo Area-ST        1:34.21    1:31.59  
                  41.85     1:31.59 (49.74)                                        
  2 Zigrang, Adrian G          8 Alamo Area-ST        2:10.18    1:34.05  
                  44.05     1:34.05 (50.00)                                        
  3 Wood, Cooper M             8 WAVE-ST              1:37.57    1:42.63  
  4 Svatek, Miles R            7 Alamo Area-ST        1:57.23    1:43.92  
  5 Copes, Braeden H           7 Alamo Area-ST        2:04.18    1:52.85  
                  52.60   1:52.85 (1:00.25)                                        
  6 Reynolds, Ian              6 WAVE-ST              1:59.12    2:02.07  
  7 Reynolds, Edmond           8 WAVE-ST              1:55.12    2:13.06  
                  59.05   2:13.06 (1:14.01)                                        
 -- Corona, Santiago P         7 Alamo Area-ST        1:32.52         DQ  
                  45.50          DQ (52.36)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lockett, Cai J             7 WAVE-ST                52.99      51.21  
  2 Corona, Santiago P         7 Alamo Area-ST        1:00.00      54.22  
  3 Zigrang, Adrian G          8 Alamo Area-ST        1:08.53      54.81  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Field, Liam A              8 Alamo Area-ST        1:51.06    1:45.64  
                  48.24     1:45.64 (57.40)                                        
  2 Zigrang, Adrian G          8 Alamo Area-ST        2:20.18    1:47.68  
  3 Wood, Cooper M             8 WAVE-ST              2:25.99    1:57.32  
                  55.76   1:57.32 (1:01.56)                                        
  4 Corona, Santiago P         7 Alamo Area-ST        1:50.00    2:00.09  
                  56.49   2:00.09 (1:03.60)                                        
  5 Reynolds, Edmond           8 WAVE-ST              2:00.12    2:09.37  
 -- Svatek, Miles R            7 Alamo Area-ST        1:55.20         DQ  
                  53.35          DQ (57.02)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Field, Liam A              8 Alamo Area-ST          58.26      56.50  
  2 Wood, Cooper M             8 WAVE-ST              1:12.49    1:02.99  
  3 Svatek, Miles R            7 Alamo Area-ST        1:15.00    1:06.72  
  4 Reynolds, Ian              6 WAVE-ST              1:28.41    1:07.61  
  5 Corona, Santiago P         7 Alamo Area-ST          55.00    1:08.84  
  6 Copes, Braeden H           7 Alamo Area-ST        1:19.40    1:14.16  
 -- Townsend, Tait M           8 Alamo Area-ST        1:15.47         DQ  
 -- Reynolds, Edmond           8 WAVE-ST              1:10.83         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lockett, Cai J             7 WAVE-ST              2:10.00    2:06.46  
                  59.14   2:06.46 (1:07.32)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Field, Liam A              8 Alamo Area-ST          50.42      46.48  
  2 Zigrang, Adrian G          8 Alamo Area-ST        1:10.18      54.47  
  3 Wood, Cooper M             8 WAVE-ST              1:00.88      59.84  
  4 Reynolds, Ian              6 WAVE-ST                55.12    1:09.15  
  5 Reynolds, Edmond           8 WAVE-ST              1:28.98    1:13.55  
  6 Copes, Braeden H           7 Alamo Area-ST        1:08.66    1:20.71  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zigrang, Adrian G          8 Alamo Area-ST        2:30.18    1:48.25  
                  51.55     1:48.25 (56.70)                                        
  2 Lockett, Cai J             7 WAVE-ST              2:30.99    1:53.98  
  3 Corona, Santiago P         7 Alamo Area-ST        1:55.00    1:54.62  
                  50.52   1:54.62 (1:04.10)                                        
  4 Copes, Braeden H           7 Alamo Area-ST        2:00.00    2:19.79  
                1:08.50   2:19.79 (1:11.29)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, RC C              10 Alamo Area-ST          40.18      32.51  
  2 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST          35.26      35.82  
  3 Algea, Austin J           10 Alamo Area-ST          37.93      36.87  
  4 Abraham, Stephen           9 WAVE-ST                41.31      37.57  
  5 Womack, Nathan J          10 Alamo Area-ST          45.18      38.79  
  6 Walters, William H        10 Alamo Area-ST          40.95      40.19  
  7 Solis, Justin R            9 Alamo Area-ST          46.92      40.26  
  8 Colegrove, Kenley E        9 Alamo Area-ST          40.74      40.39  
  9 Dial, Carson J             9 WAVE-ST                45.39      40.52  
 10 Hogue, Cass V             10 Alamo Area-ST          42.22      40.84  
 11 Harris, Brady             10 WAVE-ST                44.58      41.17  
 12 Solis, Jason P            10 Alamo Area-ST          50.18      41.20  
 13 Seaberg, Cayden J          9 Alamo Area-ST          46.23      41.30  
 14 Allred, George F          10 WAVE-ST                50.12      42.01  
 15 Gutierrez, Michael L       9 Alamo Area-ST          56.14      42.68  
 16 Figueroa, Bryan J         10 WAVE-ST                47.17      42.92  
 17 Shahriari, Kayarmin        9 WAVE-ST              1:00.99      44.03  
 18 Brothers, Nash R           9 WAVE-ST              1:01.17      46.25  
 19 Martinez, Luciano A        9 WAVE-ST              1:00.12      58.91  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 UN-ST                1:04.01    1:01.81  
                  30.78     1:01.81 (31.03)                                        
  2 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST              1:12.35    1:09.75  
                  34.31     1:09.75 (35.44)                                        
  3 Culli, Cayden D           10 Alamo Area-ST        1:18.23    1:16.76  
                  36.51     1:16.76 (40.25)                                        
  4 Wagner, RC C              10 Alamo Area-ST        1:30.18    1:17.82  
  5 Purtell, Kai M            10 Alamo Area-ST        1:16.18    1:19.77  
  6 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST        1:22.01    1:20.82  
  7 Algea, Austin J           10 Alamo Area-ST        1:28.25    1:24.40  
                  42.54     1:24.40 (41.86)                                        
  8 Abraham, Stephen           9 WAVE-ST              1:33.08    1:24.42  
                  40.29     1:24.42 (44.13)                                        
  9 Harris, Brady             10 WAVE-ST              1:45.12    1:25.33  
                  38.95     1:25.33 (46.38)                                        
 10 Walters, William H        10 Alamo Area-ST        1:30.66    1:26.75  
                  41.84     1:26.75 (44.91)                                        
 11 Womack, Nathan J          10 Alamo Area-ST        1:40.18    1:27.31  
                  41.05     1:27.31 (46.26)                                        
 12 Barnes, Cooper J          10 Alamo Area-ST        1:39.09    1:29.28  
                  42.03     1:29.28 (47.25)                                        
 13 Colegrove, Kenley E        9 Alamo Area-ST        1:27.72    1:29.58  
                  43.01     1:29.58 (46.57)                                        
 14 Aguirre, Ryan C            9 WAVE-ST              2:20.99    1:29.71  
                  41.50     1:29.71 (48.21)                                        
 15 Scovel, James B           10 Alamo Area-ST        1:26.88    1:30.97  
                  41.93     1:30.97 (49.04)                                        
 16 Seaberg, Cayden J          9 Alamo Area-ST        1:40.18    1:32.34  
                  43.85     1:32.34 (48.49)                                        
 17 Hogue, Cass V             10 Alamo Area-ST        1:39.19    1:33.62  
                  18.19   1:33.62 (1:15.43)                                        
 18 Gutierrez, Michael L       9 Alamo Area-ST        1:55.20    1:34.23  
                  44.53     1:34.23 (49.70)                                        
 19 Zepeda, Sebastian M        9 Alamo Area-ST        1:39.88    1:35.71  
 20 Solis, Jason P            10 Alamo Area-ST        1:45.18    1:39.32  
                  45.51     1:39.32 (53.81)                                        
 21 Solis, Justin R            9 Alamo Area-ST        1:39.67    1:40.55  
                  47.18     1:40.55 (53.37)                                        
 22 Shahriari, Kayarmin        9 WAVE-ST              2:10.99    1:45.79  
                  49.08     1:45.79 (56.71)                                        
 23 Cantu, Jareth M            9 Alamo Area-ST        2:33.48    1:56.45  
                  55.47   1:56.45 (1:00.98)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purtell, Kai M            10 Alamo Area-ST        2:44.58    2:48.61  
                                                    2:48.56 ( )      2:48.61 (0.05)
  2 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST        3:15.12    2:52.87  
                  39.75     1:23.69 (43.94)     2:10.13 (46.44)     2:52.87 (42.74)
  3 Colegrove, Kenley E        9 Alamo Area-ST        3:15.03    3:19.19  
                  45.51     1:40.03 (54.52)     2:32.32 (52.29)     3:19.19 (46.87)
  4 Hogue, Cass V             10 Alamo Area-ST        3:23.23    3:23.87  
                  44.61     1:38.90 (54.29)   3:23.87 (1:44.97)                    
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST              6:55.00    6:49.59  
                  36.53                                                            
            3:21.87 ( )     4:03.84 (41.97)                             5:29.69 ( )
        6:10.97 (41.28)     6:49.59 (38.62)                                        
  2 Culli, Cayden D           10 Alamo Area-ST        7:48.21    7:23.93  
                  37.94   7:23.93 (6:45.99)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muenchow, Carson J        10 Alamo Area-ST          43.76      40.03  
  2 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST                39.74      40.06  
  3 Purtell, Kai M            10 Alamo Area-ST          41.27      41.40  
  4 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST          44.53      42.44  
  5 Algea, Austin J           10 Alamo Area-ST          46.89      42.93  
  6 Hogue, Cass V             10 Alamo Area-ST          49.27      46.68  
  7 Dial, Carson J             9 WAVE-ST                50.38      47.13  
  8 Solis, Jason P            10 Alamo Area-ST          55.18      49.48  
  9 Allred, George F          10 WAVE-ST                55.12      49.77  
 10 Walters, William H        10 Alamo Area-ST          57.09      51.28  
 11 Harris, Brady             10 WAVE-ST                48.32      52.04  
 12 Solis, Justin R            9 Alamo Area-ST          58.28      52.86  
 13 Zepeda, Sebastian M        9 Alamo Area-ST          53.99      54.44  
 14 Gutierrez, Michael L       9 Alamo Area-ST        1:04.55      58.06  
 15 Martinez, Luciano A        9 WAVE-ST              1:15.12      58.89  
 -- Womack, Nathan J          10 Alamo Area-ST          50.18         DQ  
 -- Figueroa, Bryan J         10 WAVE-ST                53.06         DQ  
 -- Brothers, Nash R           9 WAVE-ST                55.05         DQ  
 -- Wagner, RC C              10 Alamo Area-ST          45.18         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 UN-ST                1:12.79    1:11.96  
                  35.41     1:11.96 (36.55)                                        
  2 Robles, Andre M           10 Alamo Area-ST        1:24.32    1:21.84  
  3 Culli, Cayden D           10 Alamo Area-ST        1:24.79    1:23.36  
                  40.74     1:23.36 (42.62)                                        
  4 Purtell, Kai M            10 Alamo Area-ST        1:26.59    1:26.92  
                  42.11     1:26.92 (44.81)                                        
  5 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST        1:28.69    1:27.81  
  6 Muenchow, Carson J        10 Alamo Area-ST        1:29.08    1:27.83  
  7 Algea, Austin J           10 Alamo Area-ST        1:40.18    1:30.25  
                  45.72     1:30.25 (44.53)                                        
  8 Seaberg, Cayden J          9 Alamo Area-ST        1:45.18    1:37.23  
                  49.18     1:37.23 (48.05)                                        
  9 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST        1:36.00    1:38.10  
                  48.32     1:38.10 (49.78)                                        
 10 Hogue, Cass V             10 Alamo Area-ST        1:46.74    1:38.87  
 11 Colegrove, Kenley E        9 Alamo Area-ST        1:37.83    1:40.69  
                  49.85     1:40.69 (50.84)                                        
 12 Abraham, Stephen           9 WAVE-ST              1:50.00    1:41.32  
                  50.38     1:41.32 (50.94)                                        
 13 Womack, Nathan J          10 Alamo Area-ST        1:45.18    1:41.83  
 14 Scovel, James B           10 Alamo Area-ST        1:39.52    1:42.06  
                  49.73     1:42.06 (52.33)                                        
 15 Barnes, Cooper J          10 Alamo Area-ST        1:45.86    1:42.79  
 16 Walters, William H        10 Alamo Area-ST        1:51.56    1:46.49  
                  54.16     1:46.49 (52.33)                                        
 -- Cantu, Jareth M            9 Alamo Area-ST        2:15.18         DQ  
                1:04.87        DQ (1:06.90)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST        4:00.00    3:42.91  
                                1:51.81 ( )     2:51.22 (59.41)     3:42.91 (51.69)
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 UN-ST                  40.05      39.02  
  2 Robles, Andre M           10 Alamo Area-ST          43.27      42.12  
  3 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST                53.23      45.31  
  4 Wagner, RC C              10 Alamo Area-ST          55.18      45.36  
  5 Seaberg, Cayden J          9 Alamo Area-ST          54.17      49.23  
  6 Abraham, Stephen           9 WAVE-ST                59.13      51.11  
  7 Muenchow, Carson J        10 Alamo Area-ST          52.70      52.31  
  8 Brothers, Nash R           9 WAVE-ST                52.28      54.41  
  9 Womack, Nathan J          10 Alamo Area-ST        1:00.18      54.76  
 10 Barnes, Cooper J          10 Alamo Area-ST          55.67      55.14  
 11 Hogue, Cass V             10 Alamo Area-ST        1:02.99      55.94  
 12 Solis, Justin R            9 Alamo Area-ST          53.03      56.93  
 13 Solis, Jason P            10 Alamo Area-ST        1:05.18      57.23  
 14 Walters, William H        10 Alamo Area-ST        1:05.13    1:01.49  
 15 Zepeda, Sebastian M        9 Alamo Area-ST        1:12.33    1:03.64  
 16 Cantu, Jareth M            9 Alamo Area-ST        1:12.03    1:07.35  
 17 Shahriari, Kayarmin        9 WAVE-ST              1:10.99    1:09.51  
 -- Harris, Brady             10 WAVE-ST              1:01.12         DQ  
 -- Gutierrez, Michael L       9 Alamo Area-ST        1:12.34         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST              1:39.83    1:37.34  
                  46.26     1:37.34 (51.08)                                        
  2 Seaberg, Cayden J          9 Alamo Area-ST        2:05.18    1:46.72  
                  50.46     1:46.72 (56.26)                                        
  3 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST        1:51.97    1:51.32  
                  52.58     1:51.32 (58.74)                                        
  4 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST        1:50.24    1:51.33  
                  53.03     1:51.33 (58.30)                                        
  5 Abraham, Stephen           9 WAVE-ST              2:03.00    1:53.74  
                  54.66     1:53.74 (59.08)                                        
  6 Muenchow, Carson J        10 Alamo Area-ST        1:55.84    1:54.72  
  7 Dial, Carson J             9 WAVE-ST              2:08.74    1:56.15  
                  57.15     1:56.15 (59.00)                                        
  8 Brothers, Nash R           9 WAVE-ST              2:17.97    1:59.53  
                  53.12   1:59.53 (1:06.41)                                        
  9 Walters, William H        10 Alamo Area-ST        2:17.25    2:06.91  
                1:01.86   2:06.91 (1:05.05)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robles, Andre M           10 Alamo Area-ST        3:31.00    3:14.62  
                  45.07     1:36.77 (51.70)     2:27.79 (51.02)     3:14.62 (46.83)
  2 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST        3:30.07    3:45.70  
                  53.10   1:53.72 (1:00.62)     2:51.48 (57.76)     3:45.70 (54.22)
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, RC C              10 Alamo Area-ST          45.18      36.50  
  2 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST                48.61      39.12  
  3 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST          47.21      41.18  
  4 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST          44.31      43.11  
  5 Robles, Andre M           10 Alamo Area-ST          50.00      43.65  
  6 Aguirre, Ryan C            9 WAVE-ST              1:05.99      45.17  
  7 Muenchow, Carson J        10 Alamo Area-ST        1:01.78      45.68  
  8 Scovel, James B           10 Alamo Area-ST          47.45      47.58  
  9 Barnes, Cooper J          10 Alamo Area-ST          52.33      47.64  
 10 Walters, William H        10 Alamo Area-ST        1:10.00      48.42  
 11 Algea, Austin J           10 Alamo Area-ST          55.19      50.46  
 12 Colegrove, Kenley E        9 Alamo Area-ST          55.33      51.16  
 13 Harris, Brady             10 WAVE-ST                58.12      51.66  
 14 Solis, Jason P            10 Alamo Area-ST        1:00.18      54.38  
 -- Cantu, Jareth M            9 Alamo Area-ST        1:10.18         DQ  
 -- Solis, Justin R            9 Alamo Area-ST        1:00.37         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST              1:42.79    1:29.22  
                  42.56     1:29.22 (46.66)                                        
  2 Purtell, Kai M            10 Alamo Area-ST        1:40.21    1:34.28  
                  42.32     1:34.28 (51.96)                                        
  3 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST        1:50.00    1:44.20  
                  48.94     1:44.20 (55.26)                                        
  4 Muenchow, Carson J        10 Alamo Area-ST        2:33.00    1:45.42  
                  45.61     1:45.42 (59.81)                                        
  5 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST        1:47.23    1:51.12  
                  50.74   1:51.12 (1:00.38)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, RC C              10 Alamo Area-ST        1:45.18    1:27.33  
                  40.12     1:27.33 (47.21)                                        
  2 Purtell, Kai M            10 Alamo Area-ST        1:28.38    1:27.66  
                  41.06     1:27.66 (46.60)                                        
  3 Algea, Austin J           10 Alamo Area-ST        1:44.48    1:32.50  
                  45.37     1:32.50 (47.13)                                        
  4 Womack, Nathan J          10 Alamo Area-ST        2:00.18    1:38.82  
  5 Seaberg, Cayden J          9 Alamo Area-ST        1:52.92    1:42.62  
                  52.62     1:42.62 (50.00)                                        
  6 Colegrove, Kenley E        9 Alamo Area-ST        2:00.18    1:42.69  
                  50.69     1:42.69 (52.00)                                        
  7 Solis, Jason P            10 Alamo Area-ST        2:05.18    1:46.39  
  8 Dial, Carson J             9 WAVE-ST              1:47.92    1:46.69  
                  52.45     1:46.69 (54.24)                                        
  9 Solis, Justin R            9 Alamo Area-ST        2:00.18    1:49.80  
                  49.59   1:49.80 (1:00.21)                                        
 10 Walters, William H        10 Alamo Area-ST        1:52.52    1:50.48  
                  55.89     1:50.48 (54.59)                                        
 11 Harris, Brady             10 WAVE-ST              1:52.12    1:50.64  
                  51.22     1:50.64 (59.42)                                        
 12 Allred, George F          10 WAVE-ST              1:59.12    1:54.40  
                  52.73   1:54.40 (1:01.67)                                        
 13 Zepeda, Sebastian M        9 Alamo Area-ST        1:58.47    1:55.06  
                  55.22     1:55.06 (59.84)                                        
 14 Figueroa, Bryan J         10 WAVE-ST              1:55.12    2:01.57  
                  55.38   2:01.57 (1:06.19)                                        
 -- Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST        1:34.21         DQ  
                  42.86          DQ (52.35)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 UN-ST                2:35.47    2:31.66  
                  33.33     1:12.53 (39.20)     1:59.26 (46.73)     2:31.66 (32.40)
  2 Purtell, Kai M            10 Alamo Area-ST        3:10.16    3:06.74  
                  42.85     1:30.73 (47.88)     2:25.83 (55.10)     3:06.74 (40.91)
  3 Culli, Cayden D           10 Alamo Area-ST        3:15.37    3:11.54  
                  45.56     1:30.42 (44.86)     2:30.40 (59.98)     3:11.54 (41.14)
  4 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST        3:24.57    3:17.09  
                  44.68     1:32.94 (48.26)   2:33.96 (1:01.02)     3:17.09 (43.13)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST                25.41      26.03  
  2 Gruber, Ryan Y            12 Alamo Area-ST          30.55      28.92  
  3 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST                29.54      30.64  
  4 Mu, Philip M              12 WAVE-ST                36.23      30.88  
  5 Raike, Ellis D            12 WAVE-ST                32.63      31.53  
  6 Fox, Aidan A              12 Alamo Area-ST          44.19      32.51  
  7 Winkler, Jonah L          11 Alamo Area-ST          32.01      32.69  
  8 Smith, Christopher J      11 Alamo Area-ST          33.46      32.83  
  9 Moeller, Tyler J          11 Alamo Area-ST          40.18      33.35  
 10 Puri, Krish               12 WAVE-ST                33.38      33.45  
 11 Jardenil, Kenneth L       12 Alamo Area-ST          35.32      33.88  
 12 Jabbour, Kaisar J         12 Alamo Area-ST          41.07      33.92  
 13 Shenouda, Michael R       11 Alamo Area-ST          34.55      33.97  
 14 Gutierrez, Mateo L        12 Alamo Area-ST          38.43      34.78  
 15 Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST          37.81      35.23  
 16 Bordelon, Trevor J        11 Alamo Area-ST          50.18      35.26  
 17 Barr, Caden K             12 Alamo Area-ST          40.19      35.81  
 18 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST          36.26      36.62  
 19 Fritz, Nicholas A         12 Alamo Area-ST          34.68      36.71  
 20 Diaz, Matthew A           11 WAVE-ST                40.38      37.23  
 21 Lewis, Hudson C           11 Alamo Area-ST          36.74      37.30  
 22 Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST          36.69      37.84  
 23 Shenouda, David R         11 Alamo Area-ST          45.18      39.79  
 24 Bartolini, Carter R       12 Alamo Area-ST          39.19      40.73  
 25 Colegrove, Adlee G        11 Alamo Area-ST          43.64      42.23  
 26 Peterson, Sarp G          11 Alamo Area-ST          54.00      43.85  
 27 Shahriari, Kiarash        11 WAVE-ST              1:00.99      50.07  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST                55.76      57.22  
                  27.24       57.22 (29.98)                                        
  2 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST        1:06.22    1:02.88  
                  30.89     1:02.88 (31.99)                                        
  3 Gruber, Ryan Y            12 Alamo Area-ST        1:08.21    1:06.28  
                  32.17     1:06.28 (34.11)                                        
  4 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST        1:06.99    1:06.80  
                  31.79     1:06.80 (35.01)                                        
  5 Mu, Philip M              12 WAVE-ST              1:11.86    1:07.03  
                  31.78     1:07.03 (35.25)                                        
  6 Saporsky, Ethan R         12 Alamo Area-ST        1:10.97    1:11.27  
                  33.11     1:11.27 (38.16)                                        
  7 Mood, Manny A             11 Alamo Area-ST        1:16.25    1:11.97  
                  35.14     1:11.97 (36.83)                                        
  8 Shenouda, Michael R       11 Alamo Area-ST        1:16.79    1:12.91  
  9 Osborn, Nathaniel A       11 Alamo Area-ST             NT    1:14.55  
                  35.13     1:14.55 (39.42)                                        
 10 Smith, Christopher J      11 Alamo Area-ST        1:14.56    1:15.51  
                  36.98     1:15.51 (38.53)                                        
 11 Moeller, Tyler J          11 Alamo Area-ST        1:30.18    1:15.86  
 12 Fox, Aidan A              12 Alamo Area-ST        1:39.19    1:15.95  
                  36.75     1:15.95 (39.20)                                        
 13 Jabbour, Kaisar J         12 Alamo Area-ST        1:36.14    1:18.65  
                  36.25     1:18.65 (42.40)                                        
 14 Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST        1:28.75    1:18.74  
                  39.22     1:18.74 (39.52)                                        
 15 Zorrilla, Joaquin         12 Alamo Area-ST        1:18.90    1:19.53  
                  36.90     1:19.53 (42.63)                                        
 16 Shenouda, John R          11 Alamo Area-ST        1:25.33    1:19.73  
 17 Gutierrez, Mateo L        12 Alamo Area-ST        1:25.88    1:19.84  
 18 De Guzman, David          11 Alamo Area-ST        1:32.00    1:21.82  
 19 Lewis, Hudson C           11 Alamo Area-ST        1:22.24    1:22.02  
                  38.14     1:22.02 (43.88)                                        
 20 Jinna, Sathvik R          12 Alamo Area-ST        1:22.07    1:22.08  
                  38.45     1:22.08 (43.63)                                        
 21 Zepeda, Diego A           11 Alamo Area-ST        1:23.32    1:24.63  
                  39.03     1:24.63 (45.60)                                        
 22 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST        1:23.63    1:28.73  
                  41.93     1:28.73 (46.80)                                        
 23 Thetford, Walker W        11 Alamo Area-ST        1:35.18    1:35.45  
                  43.03     1:35.45 (52.42)                                        
 24 Colegrove, Adlee G        11 Alamo Area-ST        1:32.66    1:35.70  
                  44.47     1:35.70 (51.23)                                        
 25 Peterson, Sarp G          11 Alamo Area-ST        1:42.43    1:43.35  
                  48.68     1:43.35 (54.67)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winkler, Jonah L          11 Alamo Area-ST        2:39.93    2:28.85  
                  34.31     1:12.63 (38.32)     1:51.78 (39.15)     2:28.85 (37.07)
  2 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST        2:35.14    2:31.34  
                  33.85                             1:53.76 ( )     2:31.34 (37.58)
  3 Saporsky, Ethan R         12 Alamo Area-ST        2:37.63    2:35.59  
                  35.22   2:35.59 (2:00.37)                                        
  4 Smith, Christopher J      11 Alamo Area-ST        2:40.35    2:40.50  
                  36.96     1:19.82 (42.86)     2:02.24 (42.42)     2:40.50 (38.26)
  5 Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST        2:59.36    2:51.03  
                  40.62     1:25.01 (44.39)     2:10.73 (45.72)     2:51.03 (40.30)
  6 Fox, Aidan A              12 Alamo Area-ST        3:45.19    2:51.33  
                  39.76   2:08.47 (1:28.71)     2:51.33 (42.86)                    
  7 Jabbour, Kaisar J         12 Alamo Area-ST        3:10.19    2:54.31  
                  37.00     1:22.27 (45.27)   2:54.31 (1:32.04)                    
  8 Barr, Caden K             12 Alamo Area-ST        3:05.19    2:58.50  
  9 Fritz, Nicholas A         12 Alamo Area-ST        3:20.00    2:59.76  
                  41.12     1:28.28 (47.16)     2:15.88 (47.60)     2:59.76 (43.88)
 10 Ramos Fraticelli, Jan G   11 Alamo Area-ST        3:15.00    3:01.86  
                  39.57     1:28.47 (48.90)     2:18.93 (50.46)     3:01.86 (42.93)
 11 Lewis, Hudson C           11 Alamo Area-ST        3:30.37    3:03.62  
                  39.85     1:27.28 (47.43)     2:14.97 (47.69)     3:03.62 (48.65)
 12 Bartolini, Carter R       12 Alamo Area-ST        3:00.19    3:11.77  
                  44.26     1:33.83 (49.57)     2:24.37 (50.54)     3:11.77 (47.40)
 13 Colegrove, Adlee G        11 Alamo Area-ST        3:18.61    3:13.88  
                  43.50                             2:27.53 ( )     3:13.88 (46.35)
 14 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST        3:11.71    3:28.02  
                  44.35     1:38.56 (54.21)   3:28.02 (1:49.46)                    
 15 Shenouda, David R         11 Alamo Area-ST        3:30.18    3:52.10  
                  55.04   2:03.10 (1:08.06)   3:52.10 (1:49.00)                    
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST        6:22.92    6:24.76  
                                                                        2:29.30 ( )
        3:08.78 (39.48)     3:47.20 (38.42)                                        
            5:46.41 ( )     6:24.76 (38.35)                                        
  2 Mu, Philip M              12 WAVE-ST              6:45.00    6:37.29  
                  35.86     1:15.95 (40.09)     1:57.04 (41.09)     2:37.33 (40.29)
        3:18.52 (41.19)     3:59.24 (40.72)     4:40.37 (41.13)     5:20.98 (40.61)
        6:00.85 (39.87)     6:37.29 (36.44)                                        
  3 Gruber, Ryan Y            12 Alamo Area-ST        7:45.19    6:53.46  
                  34.05     1:14.22 (40.17)     1:57.25 (43.03)     2:41.18 (43.93)
        3:25.22 (44.04)     4:09.59 (44.37)     4:53.52 (43.93)     5:37.49 (43.97)
        6:19.41 (41.92)     6:53.46 (34.05)                                        
  4 Saporsky, Ethan R         12 Alamo Area-ST        6:59.28    7:00.73  
                  37.91     1:18.38 (40.47)     2:00.13 (41.75)                    
                                4:09.29 ( )     4:52.15 (42.86)                    
            6:18.49 ( )     7:00.73 (42.24)                                        
  5 Barnes, Colton G          12 Alamo Area-ST        7:18.62    7:05.13  
                  37.52     1:20.61 (43.09)     2:04.67 (44.06)     2:48.16 (43.49)
        3:33.31 (45.15)     4:17.86 (44.55)     5:01.58 (43.72)     5:44.06 (42.48)
        6:25.39 (41.33)     7:05.13 (39.74)                                        
  6 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST        6:45.00    7:17.39  
                  35.80     1:17.21 (41.41)     2:00.90 (43.69)     2:45.86 (44.96)
      4:16.87 (1:31.01)     5:03.16 (46.29)                             5:48.98 ( )
      7:17.39 (1:28.41)                                                            
  7 Mood, Manny A             11 Alamo Area-ST        8:09.02    7:22.19  
                  38.09                                                 2:53.44 ( )
        3:39.74 (46.30)     4:25.88 (46.14)     5:12.54 (46.66)     5:58.73 (46.19)
      7:22.19 (1:23.46)                                                            
  8 Jinna, Sathvik R          12 Alamo Area-ST        8:12.19    7:39.82  
                  38.07     1:22.80 (44.73)     2:10.94 (48.14)     2:58.55 (47.61)
        3:46.63 (48.08)     4:35.08 (48.45)     5:22.24 (47.16)     6:08.89 (46.65)
        6:56.47 (47.58)     7:39.82 (43.35)                                        
  9 Jabbour, Kaisar J         12 Alamo Area-ST        8:10.19    7:46.40  
                  36.39     1:21.43 (45.04)     2:09.86 (48.43)     2:59.46 (49.60)
        3:47.35 (47.89)                             5:24.47 ( )     6:14.42 (49.95)
        7:02.75 (48.33)     7:46.40 (43.65)                                        
 10 Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST        8:50.19    7:57.14  
                  41.89     1:30.56 (48.67)     2:19.19 (48.63)     3:09.71 (50.52)
        3:58.78 (49.07)     4:48.28 (49.50)     5:36.25 (47.97)     6:26.46 (50.21)
        7:14.42 (47.96)     7:57.14 (42.72)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST          38.43      34.70  
  2 Gruber, Ryan Y            12 Alamo Area-ST          33.83      35.11  
  3 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST          35.94      35.30  
  4 Cardon, Thane R           11 Alamo Area-ST          35.43      36.01  
  5 Raike, Ellis D            12 WAVE-ST                39.38      37.63  
  6 Smith, Benjamin C         12 Alamo Area-ST          41.47      38.10  
  7 Barr, Caden K             12 Alamo Area-ST          45.19      39.64  
  8 Jardenil, Kenneth L       12 Alamo Area-ST          44.75      40.06  
  9 Amann, Patrick M          11 Alamo Area-ST          40.18      40.54  
 10 Mood, Manny A             11 Alamo Area-ST          41.66      40.72  
 11 Barnes, Colton G          12 Alamo Area-ST          43.19      41.52  
 12 Moeller, Tyler J          11 Alamo Area-ST          50.18      41.61  
 13 Smith, Christopher J      11 Alamo Area-ST          41.43      42.04  
 14 Bordelon, Trevor J        11 Alamo Area-ST          55.18      42.23  
 15 Puri, Krish               12 WAVE-ST                   NT      43.12  
 16 Pollack, Jake M           12 Alamo Area-ST          42.27      43.73  
 17 Diaz, Matthew A           11 WAVE-ST                45.75      43.98  
 18 Gutierrez, Mateo L        12 Alamo Area-ST          50.36      46.75  
 19 Zepeda, Diego A           11 Alamo Area-ST          44.96      46.81  
 20 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST          52.96      47.16  
 21 Shenouda, David R         11 Alamo Area-ST          50.18      49.68  
 22 Peterson, Sarp G          11 Alamo Area-ST        1:01.00      52.29  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST        1:16.28    1:12.95  
                  35.49     1:12.95 (37.46)                                        
  2 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST        1:21.39    1:14.26  
                  36.02     1:14.26 (38.24)                                        
  3 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST              1:11.80    1:15.36  
                  36.63     1:15.36 (38.73)                                        
  4 Gruber, Ryan Y            12 Alamo Area-ST        1:18.09    1:18.58  
                  39.43     1:18.58 (39.15)                                        
  5 Mu, Philip M              12 WAVE-ST              1:19.34    1:18.91  
  6 Shenouda, Michael R       11 Alamo Area-ST        1:30.19    1:20.10  
  7 Smith, Benjamin C         12 Alamo Area-ST        1:27.10    1:23.29  
                  40.61     1:23.29 (42.68)                                        
  8 Saporsky, Ethan R         12 Alamo Area-ST        1:24.14    1:24.68  
  9 Shenouda, John R          11 Alamo Area-ST        1:30.67    1:27.95  
 10 Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST        1:28.24    1:29.40  
                  43.96     1:29.40 (45.44)                                        
 11 Moeller, Tyler J          11 Alamo Area-ST          50.18    1:31.15  
 12 Fritz, Nicholas A         12 Alamo Area-ST        1:20.00    1:31.16  
                  44.20     1:31.16 (46.96)                                        
 13 Lewis, Hudson C           11 Alamo Area-ST        1:35.96    1:31.63  
                  43.84     1:31.63 (47.79)                                        
 14 Fox, Aidan A              12 Alamo Area-ST        1:57.19    1:33.33  
 15 De Guzman, David          11 Alamo Area-ST        1:51.33    1:34.24  
 16 Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST        1:41.67    1:35.37  
                  50.62     1:35.37 (44.75)                                        
 17 Colegrove, Adlee G        11 Alamo Area-ST        1:40.41    1:38.94  
                  47.30     1:38.94 (51.64)                                        
 18 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST        2:00.19    1:40.16  
 19 Thetford, Walker W        11 Alamo Area-ST        1:40.18    1:40.43  
                  48.52     1:40.43 (51.91)                                        
 20 Zhang, Leo W              11 Alamo Area-ST        1:56.19    1:45.30  
 21 Peterson, Sarp G          11 Alamo Area-ST        2:15.00    1:52.88  
                  54.14     1:52.88 (58.74)                                        
 -- Shahriari, Kiarash        11 WAVE-ST              2:10.99         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST              2:23.36    2:18.12  
                  32.06     1:06.73 (34.67)     1:42.91 (36.18)     2:18.12 (35.21)
  2 Cardon, Thane R           11 Alamo Area-ST        2:45.99    2:31.00  
                  36.72     1:15.29 (38.57)     1:53.20 (37.91)     2:31.00 (37.80)
  3 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST        2:48.40    2:40.60  
                  38.92     1:19.94 (41.02)     2:01.54 (41.60)     2:40.60 (39.06)
  4 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST        2:58.35    2:41.22  
                  37.72                             2:01.61 ( )     2:41.22 (39.61)
  5 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST        2:48.75    2:41.64  
                  38.74     1:19.88 (41.14)     2:01.40 (41.52)     2:41.64 (40.24)
  6 Shenouda, Michael R       11 Alamo Area-ST        3:05.19    2:52.56  
  7 Smith, Benjamin C         12 Alamo Area-ST        3:04.38    2:57.06  
                  41.72                             2:10.54 ( )     2:57.06 (46.52)
  8 Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST        3:30.00    3:02.28  
                                1:29.58 ( )     2:17.03 (47.45)     3:02.28 (45.25)
  9 Amann, Patrick M          11 Alamo Area-ST        3:00.07    3:03.01  
                  44.37                             2:19.61 ( )     3:03.01 (43.40)
 10 Mood, Manny A             11 Alamo Area-ST        3:19.19    3:05.55  
                                1:32.52 ( )   3:05.55 (1:33.03)                    
 11 Shenouda, John R          11 Alamo Area-ST        3:02.19    3:05.64  
                                                    2:15.74 ( )     3:05.64 (49.90)
 12 Barnes, Colton G          12 Alamo Area-ST        3:14.19    3:06.92  
                  43.45     1:30.92 (47.47)     2:20.67 (49.75)     3:06.92 (46.25)
 13 Pollack, Jake M           12 Alamo Area-ST        3:12.19    3:09.69  
                                                    2:22.44 ( )     3:09.69 (47.25)
 14 Lewis, Hudson C           11 Alamo Area-ST        3:12.19    3:13.54  
                  47.15                             2:27.69 ( )     3:13.54 (45.85)
 15 Bartolini, Carter R       12 Alamo Area-ST        3:20.19    3:42.91  
                                1:49.83 ( )     2:45.62 (55.79)     3:42.91 (57.29)
 -- Winkler, Jonah L          11 Alamo Area-ST        3:00.21         DQ  
                  40.92     1:25.77 (44.85)     2:11.37 (45.60)          DQ (42.66)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mood, Manny A             11 Alamo Area-ST          39.83      37.63  
  2 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST          39.44      38.43  
  3 Smith, Benjamin C         12 Alamo Area-ST          39.77      40.22  
  4 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST          41.60      40.48  
  5 Gruber, Ryan Y            12 Alamo Area-ST          47.56      42.66  
  6 Fox, Aidan A              12 Alamo Area-ST          58.19      43.73  
  7 Zhang, Leo W              11 Alamo Area-ST          48.19      44.26  
  8 Barnes, Colton G          12 Alamo Area-ST          44.77      44.43  
  9 Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST          46.90      45.50  
 10 Osborn, Nathaniel A       11 Alamo Area-ST             NT      45.63  
 11 Fritz, Nicholas A         12 Alamo Area-ST          48.02      45.68  
 12 Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST          51.54      45.80  
 13 Zorrilla, Joaquin         12 Alamo Area-ST          44.69      46.07  
 14 Smith, Christopher J      11 Alamo Area-ST          47.74      47.04  
 15 Moeller, Tyler J          11 Alamo Area-ST        1:00.18      47.90  
 16 Zepeda, Diego A           11 Alamo Area-ST          54.33      48.05  
 17 Thetford, Walker W        11 Alamo Area-ST          52.08      48.22  
 18 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST          54.57      48.57  
 19 De Guzman, David          11 Alamo Area-ST        1:00.44      50.88  
 20 Jinna, Sathvik R          12 Alamo Area-ST          53.30      52.01  
 21 Peterson, Sarp G          11 Alamo Area-ST        1:08.00    1:01.44  
 -- Gutierrez, Mateo L        12 Alamo Area-ST          48.97         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mood, Manny A             11 Alamo Area-ST        1:26.66    1:21.73  
                  39.20     1:21.73 (42.53)                                        
  2 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST        1:25.67    1:24.89  
                  40.33     1:24.89 (44.56)                                        
  3 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST        1:27.62    1:27.81  
                  41.54     1:27.81 (46.27)                                        
  4 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST              1:32.84    1:29.97  
                  42.96     1:29.97 (47.01)                                        
  5 Shenouda, John R          11 Alamo Area-ST        1:36.27    1:32.00  
                  45.36     1:32.00 (46.64)                                        
  6 Gruber, Ryan Y            12 Alamo Area-ST        1:46.41    1:33.96  
                  44.50     1:33.96 (49.46)                                        
  7 Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST        1:39.30    1:35.57  
                  46.61     1:35.57 (48.96)                                        
  8 Zhang, Leo W              11 Alamo Area-ST        1:58.19    1:36.40  
                  44.55     1:36.40 (51.85)                                        
  9 Fox, Aidan A              12 Alamo Area-ST        2:10.19    1:37.14  
                  16.27   1:37.14 (1:20.87)                                        
 10 Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST        1:47.28    1:37.83  
                  47.74     1:37.83 (50.09)                                        
 11 Winkler, Jonah L          11 Alamo Area-ST        1:37.51    1:38.81  
 12 Barnes, Colton G          12 Alamo Area-ST        1:39.18    1:39.40  
                  46.66     1:39.40 (52.74)                                        
 13 Pollack, Jake M           12 Alamo Area-ST        1:40.93    1:40.66  
                  47.98     1:40.66 (52.68)                                        
 14 Fritz, Nicholas A         12 Alamo Area-ST        1:55.00    1:41.75  
                  49.18     1:41.75 (52.57)                                        
 15 Ramos Fraticelli, Jan G   11 Alamo Area-ST        2:22.00    1:41.80  
                  48.44     1:41.80 (53.36)                                        
 16 Shenouda, Michael R       11 Alamo Area-ST        1:48.41    1:41.98  
                  49.46     1:41.98 (52.52)                                        
 17 Lewis, Hudson C           11 Alamo Area-ST        1:43.74    1:42.15  
                  47.84     1:42.15 (54.31)                                        
 18 Jardenil, Kenneth L       12 Alamo Area-ST        1:50.69    1:44.50  
                  51.07     1:44.50 (53.43)                                        
 19 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST        1:46.79    1:45.38  
                  49.79     1:45.38 (55.59)                                        
 20 Amann, Patrick M          11 Alamo Area-ST        1:56.90    1:47.92  
                  51.57     1:47.92 (56.35)                                        
 21 Bordelon, Trevor J        11 Alamo Area-ST        2:15.18    1:48.32  
                  52.11     1:48.32 (56.21)                                        
 22 Bartolini, Carter R       12 Alamo Area-ST        2:00.19    1:49.75  
                  52.12     1:49.75 (57.63)                                        
 23 Peterson, Sarp G          11 Alamo Area-ST        2:20.00    2:09.13  
                  59.80   2:09.13 (1:09.33)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST              2:56.99    2:56.31  
                  40.02     1:24.99 (44.97)     2:10.75 (45.76)     2:56.31 (45.56)
  2 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST        3:08.99    3:04.52  
                  42.82     1:30.47 (47.65)     2:18.30 (47.83)     3:04.52 (46.22)
  3 Smith, Benjamin C         12 Alamo Area-ST        3:03.05    3:10.64  
                  44.51     1:33.46 (48.95)     2:22.49 (49.03)     3:10.64 (48.15)
  4 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST        3:22.19    3:13.71  
                  43.28     1:32.28 (49.00)     2:23.10 (50.82)     3:13.71 (50.61)
  5 Shenouda, John R          11 Alamo Area-ST        3:24.14    3:27.56  
                  49.49     1:42.95 (53.46)     2:36.29 (53.34)     3:27.56 (51.27)
  6 Lewis, Hudson C           11 Alamo Area-ST        3:30.19    3:28.94  
                  48.89     1:41.96 (53.07)     2:37.01 (55.05)     3:28.94 (51.93)
  7 Shenouda, Michael R       11 Alamo Area-ST        3:19.19    3:39.13  
                  50.88     1:46.82 (55.94)     2:43.88 (57.06)     3:39.13 (55.25)
  8 Barnes, Colton G          12 Alamo Area-ST        3:28.19    3:39.97  
                  48.16     1:46.16 (58.00)     2:43.56 (57.40)     3:39.97 (56.41)
 -- Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST        3:45.00         DQ  
                  48.33     1:43.00 (54.67)     2:38.56 (55.56)          DQ (53.68)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST          32.32      31.56  
  2 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST                33.50      34.66  
  3 Osborn, Nathaniel A       11 Alamo Area-ST             NT      35.39  
  4 Smith, Benjamin C         12 Alamo Area-ST          35.92      35.84  
  5 Smith, Christopher J      11 Alamo Area-ST          34.86      37.36  
  6 Barnes, Colton G          12 Alamo Area-ST          37.84      37.97  
  7 Fox, Aidan A              12 Alamo Area-ST          50.19      38.03  
  8 Mood, Manny A             11 Alamo Area-ST          40.27      38.28  
  9 Thetford, Walker W        11 Alamo Area-ST          46.77      41.59  
 10 Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST          42.51      42.57  
 11 Fritz, Nicholas A         12 Alamo Area-ST          40.41      43.61  
 12 Jinna, Sathvik R          12 Alamo Area-ST          41.36      44.01  
 13 Zorrilla, Joaquin         12 Alamo Area-ST          44.89      44.48  
 14 Colegrove, Adlee G        11 Alamo Area-ST          45.96      44.77  
 15 Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST          44.98      47.41  
 16 De Guzman, David          11 Alamo Area-ST          53.87      50.70  
 17 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST          40.19      51.78  
 18 Zhang, Leo W              11 Alamo Area-ST          48.19      52.08  
 19 Peterson, Sarp G          11 Alamo Area-ST        1:03.00      57.32  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST        1:18.61    1:15.88  
                  34.58     1:15.88 (41.30)                                        
  2 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST        1:14.92    1:17.95  
                  34.25     1:17.95 (43.70)                                        
  3 Raike, Ellis D            12 WAVE-ST              1:29.12    1:22.42  
                  38.48     1:22.42 (43.94)                                        
  4 Smith, Christopher J      11 Alamo Area-ST        1:20.20    1:23.12  
                  39.11     1:23.12 (44.01)                                        
  5 Saporsky, Ethan R         12 Alamo Area-ST        1:43.55    1:24.18  
                  37.09     1:24.18 (47.09)                                        
  6 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST        1:50.00    1:25.53  
                  23.43   1:25.53 (1:02.10)                                        
  7 Smith, Benjamin C         12 Alamo Area-ST        1:31.49    1:26.67  
                  39.26     1:26.67 (47.41)                                        
  8 Barnes, Colton G          12 Alamo Area-ST        1:25.19    1:27.65  
                  40.20     1:27.65 (47.45)                                        
  9 Mood, Manny A             11 Alamo Area-ST        1:28.78    1:30.70  
                  41.00     1:30.70 (49.70)                                        
 10 Shenouda, John R          11 Alamo Area-ST        1:35.19    1:31.89  
                  43.09     1:31.89 (48.80)                                        
 11 Puri, Krish               12 WAVE-ST              2:01.98    1:42.26  
                  45.58     1:42.26 (56.68)                                        
 12 Amann, Patrick M          11 Alamo Area-ST        1:59.66    1:46.11  
                  46.45     1:46.11 (59.66)                                        
 13 Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST        1:55.00    1:58.05  
                  50.39   1:58.05 (1:07.66)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST              2:40.99    2:27.49  
                  29.97     1:05.47 (35.50)     1:46.28 (40.81)     2:27.49 (41.21)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cardon, Thane R           11 Alamo Area-ST        1:14.98    1:15.64  
                  35.23     1:15.64 (40.41)                                        
  2 Gruber, Ryan Y            12 Alamo Area-ST        1:31.91    1:16.33  
                  36.38     1:16.33 (39.95)                                        
  3 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST              1:13.20    1:16.54  
                  35.35     1:16.54 (41.19)                                        
  4 Mu, Philip M              12 WAVE-ST              1:21.16    1:19.71  
                  36.66     1:19.71 (43.05)                                        
  5 Pollack, Jake M           12 Alamo Area-ST        1:21.77    1:25.17  
                  39.82     1:25.17 (45.35)                                        
  6 Fox, Aidan A              12 Alamo Area-ST        1:55.19    1:27.32  
                  40.57     1:27.32 (46.75)                                        
  7 Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST        1:44.49    1:32.17  
                  47.12     1:32.17 (45.05)                                        
  8 Fritz, Nicholas A         12 Alamo Area-ST        1:28.73    1:34.31  
                  44.78     1:34.31 (49.53)                                        
  9 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST        1:50.19    1:38.30  
                  48.78     1:38.30 (49.52)                                        
 10 Bordelon, Trevor J        11 Alamo Area-ST        2:00.18    1:38.51  
                  49.56     1:38.51 (48.95)                                        
 11 Gutierrez, Mateo L        12 Alamo Area-ST        1:38.98    1:39.62  
                  44.29     1:39.62 (55.33)                                        
 12 Shenouda, David R         11 Alamo Area-ST        2:10.18    1:41.82  
                  46.12     1:41.82 (55.70)                                        
 13 Peterson, Sarp G          11 Alamo Area-ST        2:33.00    1:53.96  
                  53.50   1:53.96 (1:00.46)                                        
 -- Barr, Caden K             12 Alamo Area-ST        2:05.19         DQ  
                  44.68          DQ (52.77)                                        
 -- Zepeda, Diego A           11 Alamo Area-ST        1:56.44         DQ  
                  15.20        DQ (1:22.99)                                        
 -- Shahriari, Kiarash        11 WAVE-ST              2:15.99         DQ  
                  57.43        DQ (1:04.17)                                        
 -- Colegrove, Adlee G        11 Alamo Area-ST        1:53.77         DQ  
                  43.66          DQ (59.08)                                        
 -- Diaz, Matthew A           11 WAVE-ST              1:35.60         DQ  
                  43.45          DQ (48.73)                                        
 -- Bartolini, Carter R       12 Alamo Area-ST        2:00.19         DQ  
                  51.02          DQ (52.62)                                        
 -- Moeller, Tyler J          11 Alamo Area-ST        1:45.18         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST              2:20.92    2:20.64  
                  29.00     1:03.29 (34.29)     1:48.34 (45.05)     2:20.64 (32.30)
  2 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST        2:39.08    2:38.73  
                  34.94     1:16.59 (41.65)     2:03.97 (47.38)     2:38.73 (34.76)
  3 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST        2:42.77    2:41.15  
                  34.72     1:15.00 (40.28)     2:04.19 (49.19)     2:41.15 (36.96)
  4 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST        3:40.37    2:48.50  
                  38.31     1:20.48 (42.17)     2:09.66 (49.18)     2:48.50 (38.84)
  5 Shenouda, Michael R       11 Alamo Area-ST        3:01.19    3:01.81  
                  42.37     1:26.89 (44.52)     2:23.38 (56.49)     3:01.81 (38.43)
  6 Shenouda, John R          11 Alamo Area-ST        3:07.63    3:09.52  
                  45.23     1:35.68 (50.45)     2:28.80 (53.12)     3:09.52 (40.72)
  7 Smith, Christopher J      11 Alamo Area-ST        3:03.87    3:10.87  
                  43.79                             2:29.64 ( )     3:10.87 (41.23)
  8 Fritz, Nicholas A         12 Alamo Area-ST        3:40.00    3:14.67  
                                1:34.33 ( )     2:30.87 (56.54)     3:14.67 (43.80)
  9 Jinna, Sathvik R          12 Alamo Area-ST        3:19.30    3:26.07  
                  45.48     1:37.40 (51.92)   2:39.60 (1:02.20)     3:26.07 (46.47)
 -- Lewis, Hudson C           11 Alamo Area-ST        3:35.88         DQ  
                                1:36.28 ( )     2:32.04 (55.76)          DQ (44.28)
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST              5:05.99    5:03.29  
                  30.76     1:06.64 (35.88)     1:45.82 (39.18)     2:23.09 (37.27)
        3:09.13 (46.04)     3:55.22 (46.09)     4:29.22 (34.00)     5:03.29 (34.07)
  2 Cardon, Thane R           11 Alamo Area-ST        5:35.99    5:39.09  
                  37.27     1:24.44 (47.17)     2:04.10 (39.66)     2:45.30 (41.20)
        3:33.83 (48.53)     4:23.61 (49.78)     5:01.69 (38.08)     5:39.09 (37.40)
  3 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST        6:31.19    5:50.91  
                  37.99     1:24.60 (46.61)     2:06.89 (42.29)     2:49.96 (43.07)
        3:39.86 (49.90)     4:31.01 (51.15)     5:11.13 (40.12)     5:50.91 (39.78)
  4 Mu, Philip M              12 WAVE-ST                   NT    5:58.52  
                  40.93     1:28.64 (47.71)     2:13.58 (44.94)     2:57.26 (43.68)
        3:48.47 (51.21)     4:39.56 (51.09)     5:20.58 (41.02)     5:58.52 (37.94)
  5 Smith, Benjamin C         12 Alamo Area-ST        5:57.52    5:59.06  
                  42.05     1:32.68 (50.63)                             3:06.24 ( )
        3:53.57 (47.33)     4:43.72 (50.15)     5:22.18 (38.46)     5:59.06 (36.88)
  6 Pollack, Jake M           12 Alamo Area-ST        6:45.19    6:05.85  
                  40.82     1:30.89 (50.07)                             3:04.11 ( )
        3:57.29 (53.18)     4:50.13 (52.84)     5:29.47 (39.34)     6:05.85 (36.38)
  7 Shenouda, Michael R       11 Alamo Area-ST        6:40.19    6:21.25  
                  45.16     1:35.74 (50.58)                             3:09.31 ( )
        4:04.96 (55.65)     5:01.22 (56.26)   6:21.25 (1:20.03)                    
 -- Jardenil, Kenneth L       12 Alamo Area-ST        6:30.00         DQ  
                  43.53     1:38.69 (55.16)     2:25.91 (47.22)     3:11.80 (45.89)
        4:07.26 (55.46)     5:02.68 (55.42)     5:42.72 (40.04)          DQ (38.65)
 -- Shenouda, John R          11 Alamo Area-ST        6:14.19         DQ  
                  45.58     1:40.04 (54.46)     2:31.57 (51.53)     3:19.89 (48.32)
        4:12.22 (52.33)     5:06.09 (53.87)        DQ (1:32.30)                    
 
Men 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elms, Keith T             16 Alamo Area-ST          23.63      23.61  
  2 Savage, Conley J          16 Alamo Area-ST          24.19      23.91  
  3 Starnes, Garrett R        14 UN-ST                  23.69      24.35  
  4 Garcia, Evan M            17 Alamo Area-ST          24.49      24.78  
  5 Davis, Dylan J            16 Alamo Area-ST          24.94      25.53  
  6 Patterson IV, McCoy M     17 WAVE-ST                26.73      25.78  
  7 Cooley, Matthew T         15 Alamo Area-ST          26.75      25.87  
  8 Winkler, Jett K           14 Alamo Area-ST          25.79      26.08  
  9 Blough, Christian C       16 UN-ST                  25.90      26.23  
 10 Poteet, Erick A           14 Alamo Area-ST          28.21      26.63  
 11 Brewer, Taber T           15 Alamo Area-ST          28.75      26.71  
 12 Puchi, John A             16 Alamo Area-ST          30.31      27.35  
 13 Lamm, Park D              18 Alamo Area-ST          27.68      27.54  
 14 Mason, Nick               14 Alamo Area-ST          28.82      27.94  
 15 Barnes, Cannan A          15 Alamo Area-ST          28.23      28.08  
 16 Hardin, Parker C          14 Alamo Area-ST          34.33      28.34  
 17 Cooper, Jared S           13 Alamo Area-ST          30.14      28.36  
 18 Reising, Cole D           15 Alamo Area-ST          27.72      28.49  
 19 Molina, Greg H            15 Alamo Area-ST          30.08      28.88  
 20 Villarreal, Diego A       13 Alamo Area-ST          33.24      29.16  
 21 Morton, Micah A           13 WAVE-ST                28.12      29.33  
 22 Haby, Alexander L         13 Alamo Area-ST          31.10      29.85  
 23 Henderson, Eli E          13 Alamo Area-ST          32.34      29.95  
 24 Amann, Nicholas M         13 Alamo Area-ST          30.58      30.14  
 25 Blair, Carson J           14 WAVE-ST                32.58      30.40  
 26 Nelms, Josh F             13 Alamo Area-ST          30.32      30.58  
 27 Curbow, Kayden M          13 WAVE-ST              1:00.99      30.77  
 28 Opoku-Mensah, Ashton A    15 Alamo Area-ST          30.24      31.06  
 29 De La Fuente, Dillon      13 Alamo Area-ST          40.29      31.27  
 30 Bauernfeind, Hunter S     13 Alamo Area-ST          35.19      31.50  
 31 Salinas, Phoenix P        13 WAVE-ST                32.68      32.09  
 32 De La Fuente, Aiden       13 Alamo Area-ST          41.21      32.11  
 33 Barr, Ty D                13 Alamo Area-ST          39.19      32.97  
 34 Shenouda, Tony R          13 Alamo Area-ST          33.19      33.19  
 35 Davis, Garrett R          13 Alamo Area-ST          38.73      33.70  
 36 Dela Cruz, Alfonso M      13 WAVE-ST                40.54      34.94  
 37 Branz, Derrick D          14 Alamo Area-ST          35.93      35.58  
 38 Almanza, Mikey A          14 Alamo Area-ST          45.02      37.08  
 
Men 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mickelson, Chris L        16 UN-ST                  50.01      50.90  
                  24.52       50.90 (26.38)                                        
  2 Savage, Conley J          16 Alamo Area-ST          51.75      51.06  
                  25.19       51.06 (25.87)                                        
  3 Sloan, Tate A             16 Alamo Area-ST          53.51      52.09  
                  15.77       52.09 (36.32)                                        
  4 Elms, Keith T             16 Alamo Area-ST          52.16      52.74  
                  25.42       52.74 (27.32)                                        
  5 Fears, John John S        18 Alamo Area-ST          58.84      55.49  
  6 Viramontes Perez, Octavi  18 WAVE-ST                54.77      55.57  
                  26.46       55.57 (29.11)                                        
  7 Blough, Christian C       16 UN-ST                  56.09      55.81  
  8 Terrill, Will B           17 WAVE-ST                55.31      56.56  
                  26.65       56.56 (29.91)                                        
  9 Zorrilla, Diego A         14 Alamo Area-ST          56.92      57.89  
                  28.57       57.89 (29.32)                                        
 10 Cooley, Matthew T         15 Alamo Area-ST          59.98      58.45  
                  26.98       58.45 (31.47)                                        
 11 North, Bobby A            15 Alamo Area-ST        1:02.26      59.06  
                  28.62       59.06 (30.44)                                        
 12 Barrett, Owen R           13 UN-ST                1:03.75      59.68  
 13 Lamm, Park D              18 Alamo Area-ST        1:02.33    1:00.23  
                  29.03     1:00.23 (31.20)                                        
 14 Green, Maddox T           13 Alamo Area-ST        1:01.26    1:00.70  
                  28.92     1:00.70 (31.78)                                        
 15 Hokenson, Will A          14 Alamo Area-ST        1:05.61    1:03.76  
                  30.88     1:03.76 (32.88)                                        
 16 Jimenez, Tiago M          13 Alamo Area-ST        1:05.48    1:05.39  
                  32.19     1:05.39 (33.20)                                        
 17 Blair, Carson J           14 WAVE-ST              1:08.62    1:06.20  
                  31.89     1:06.20 (34.31)                                        
 18 Opoku-Mensah, Ashton A    15 Alamo Area-ST        1:08.12    1:07.63  
                  30.64     1:07.63 (36.99)                                        
 19 Nelms, Josh F             13 Alamo Area-ST        1:06.57    1:07.79  
                  32.25     1:07.79 (35.54)                                        
 20 Zheng, Lucas Z            13 WAVE-ST              1:23.12    1:10.10  
                  33.68     1:10.10 (36.42)                                        
 21 Salinas, Phoenix P        13 WAVE-ST              1:10.15    1:10.15  
 22 Curbow, Kayden M          13 WAVE-ST              1:17.07    1:11.24  
                  35.15     1:11.24 (36.09)                                        
 23 De La Fuente, Dillon      13 Alamo Area-ST        1:25.63    1:11.30  
 24 Haby, Alexander L         13 Alamo Area-ST        1:12.97    1:11.70  
                  34.43     1:11.70 (37.27)                                        
 25 Opoku-Mensah, Spencer A   15 Alamo Area-ST        1:10.17    1:14.91  
                  34.96     1:14.91 (39.95)                                        
 26 Newcomer, David J         13 Alamo Area-ST        1:15.41    1:18.51  
                  37.24     1:18.51 (41.27)                                        
 27 Almanza, Mikey A          14 Alamo Area-ST        1:25.01    1:26.32  
                  38.97     1:26.32 (47.35)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mickelson, Chris L        16 UN-ST                1:49.02    1:49.88  
                  25.32       52.93 (27.61)     1:21.74 (28.81)     1:49.88 (28.14)
  2 Starnes, Garrett R        14 UN-ST                1:58.11    1:59.73  
                                  57.13 ( )   1:59.73 (1:02.60)                    
  3 Martinez, Efren F         17 Alamo Area-ST        2:03.69    2:01.47  
                  28.03       58.99 (30.96)     1:30.06 (31.07)     2:01.47 (31.41)
  4 Brewer, Taber T           15 Alamo Area-ST        2:22.66    2:05.91  
                  28.37     1:01.07 (32.70)     1:33.99 (32.92)     2:05.91 (31.92)
  5 Elms, Keith T             16 Alamo Area-ST        2:04.88    2:06.59  
                  28.75     1:01.59 (32.84)     1:34.83 (33.24)     2:06.59 (31.76)
  6 Garcia, Evan M            17 Alamo Area-ST        1:57.17    2:06.89  
                  28.55     1:01.11 (32.56)     1:34.24 (33.13)     2:06.89 (32.65)
  7 Steinle, Owen D           16 WAVE-ST              2:10.62    2:07.09  
                                1:02.13 ( )     1:35.35 (33.22)     2:07.09 (31.74)
  8 Terrill, Will B           17 WAVE-ST              2:12.13    2:08.38  
                  28.47     1:01.41 (32.94)     1:36.38 (34.97)     2:08.38 (32.00)
  9 Winkler, Jett K           14 Alamo Area-ST        2:08.93    2:11.53  
                  29.87                             1:37.53 ( )     2:11.53 (34.00)
 10 Barnes, Cannan A          15 Alamo Area-ST        2:19.29    2:13.36  
                  29.90     1:03.02 (33.12)     1:38.61 (35.59)     2:13.36 (34.75)
 11 Poteet, Erick A           14 Alamo Area-ST        2:05.18    2:14.30  
                  29.87     1:04.03 (34.16)     1:39.23 (35.20)     2:14.30 (35.07)
 12 Mason, Nick               14 Alamo Area-ST        2:19.32    2:14.45  
                  30.77     1:04.47 (33.70)     1:39.92 (35.45)     2:14.45 (34.53)
 13 Green, Maddox T           13 Alamo Area-ST        2:38.19    2:14.94  
                  32.41     1:07.73 (35.32)     1:41.30 (33.57)     2:14.94 (33.64)
 14 Cooley, Matthew T         15 Alamo Area-ST        2:19.78    2:16.03  
                  29.55   2:16.03 (1:46.48)                                        
 15 Reising, Cole D           15 Alamo Area-ST        2:17.68    2:16.91  
                  30.67                             1:41.81 ( )     2:16.91 (35.10)
 16 Molina, Greg H            15 Alamo Area-ST        2:25.05    2:19.53  
                  32.12     1:07.56 (35.44)     1:44.19 (36.63)     2:19.53 (35.34)
 17 Smith, Blake W            13 Alamo Area-ST        2:26.32    2:20.01  
                  31.85     1:07.87 (36.02)     1:45.21 (37.34)     2:20.01 (34.80)
 18 Blair, Carson J           14 WAVE-ST              2:24.99    2:23.66  
                  32.26   2:23.66 (1:51.40)                                        
 19 Hokenson, Will A          14 Alamo Area-ST        2:18.14    2:24.04  
                  32.37     1:09.08 (36.71)     1:47.90 (38.82)     2:24.04 (36.14)
 20 Nelms, Josh F             13 Alamo Area-ST        2:26.17    2:26.44  
                  33.24   2:26.44 (1:53.20)                                        
 21 Jimenez, Tiago M          13 Alamo Area-ST        2:23.70    2:27.13  
                  31.32                             1:49.25 ( )     2:27.13 (37.88)
 22 Salinas, Phoenix P        13 WAVE-ST              2:39.70    2:32.45  
                  35.30   2:32.45 (1:57.15)                                        
 23 Cooper, Jared S           13 Alamo Area-ST        2:41.42    2:39.00  
                  36.96     1:18.17 (41.21)     1:55.39 (37.22)     2:39.00 (43.61)
 24 Clarno, Kager J           13 Alamo Area-ST        2:35.01    2:43.45  
                  37.38     1:19.72 (42.34)   2:43.45 (1:23.73)                    
 25 Shenouda, Tony R          13 Alamo Area-ST        2:50.19    2:44.74  
 26 Barr, Ty D                13 Alamo Area-ST        3:01.19    2:55.34  
                  40.73     1:25.70 (44.97)   2:55.34 (1:29.64)                    
 27 Newcomer, David J         13 Alamo Area-ST        2:59.21    3:01.37  
                                1:28.34 ( )     2:15.86 (47.52)     3:01.37 (45.51)
 
Men 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Starnes, Garrett R        14 UN-ST                5:20.00    5:22.33  
                                                    1:32.05 ( )     2:06.47 (34.42)
                                3:13.88 ( )   4:19.86 (1:05.98)                    
            4:53.01 ( )     5:22.33 (29.32)                                        
  2 Brewer, Taber T           15 Alamo Area-ST        6:15.18    5:46.71  
                  31.49     1:06.68 (35.19)     1:42.86 (36.18)     2:19.19 (36.33)
        2:55.00 (35.81)     3:30.80 (35.80)     4:06.06 (35.26)     4:40.84 (34.78)
        5:14.54 (33.70)     5:46.71 (32.17)                                        
  3 Elms, Keith T             16 Alamo Area-ST        5:50.00    5:54.05  
                  30.88     1:05.88 (35.00)     1:41.29 (35.41)     2:16.82 (35.53)
        2:52.96 (36.14)   4:05.17 (1:12.21)                             5:18.91 ( )
        5:54.05 (35.14)                                                            
  4 Miles, Cubby R            15 Alamo Area-ST        6:15.18    5:59.47  
                  32.95     1:09.15 (36.20)     1:45.84 (36.69)     2:21.08 (35.24)
        2:57.09 (36.01)     3:33.93 (36.84)     4:10.91 (36.98)   5:23.18 (1:12.27)
        5:59.47 (36.29)                                                            
  5 Reising, Cole D           15 Alamo Area-ST        6:12.01    6:11.02  
                  29.74     1:04.20 (34.46)     1:41.79 (37.59)     2:20.06 (38.27)
        2:59.63 (39.57)     3:37.89 (38.26)     4:17.29 (39.40)     4:56.09 (38.80)
        5:35.17 (39.08)     6:11.02 (35.85)                                        
  6 Smith, Blake W            13 Alamo Area-ST        6:53.34    6:24.08  
                  33.07     1:12.01 (38.94)     1:52.43 (40.42)     2:32.58 (40.15)
        3:12.01 (39.43)     3:51.35 (39.34)     4:30.66 (39.31)     5:10.12 (39.46)
      6:24.08 (1:13.96)                                                            
  7 Nelms, Josh F             13 Alamo Area-ST        6:23.86    6:38.81  
                                1:10.84 ( )     1:49.76 (38.92)   6:38.81 (4:49.05)
  8 Hokenson, Will A          14 Alamo Area-ST        6:44.29    6:46.46  
                  34.77     1:14.05 (39.28)     1:55.53 (41.48)     2:38.19 (42.66)
        3:20.90 (42.71)     4:03.02 (42.12)     4:45.22 (42.20)     5:27.84 (42.62)
        6:09.34 (41.50)     6:46.46 (37.12)                                        
  9 Jimenez, Tiago M          13 Alamo Area-ST        7:48.19    6:49.06  
                  33.66     1:13.00 (39.34)     1:54.60 (41.60)     2:38.10 (43.50)
        3:20.18 (42.08)     4:03.59 (43.41)     4:47.27 (43.68)     5:30.95 (43.68)
        6:13.43 (42.48)     6:49.06 (35.63)                                        
 10 Olmo, Dario J             13 UN-ST                6:50.00    7:00.47  
                                                                        2:47.33 ( )
        3:31.69 (44.36)                             4:58.68 ( )     5:42.34 (43.66)
      7:00.47 (1:18.13)                                                            
 11 White, Jacob G            13 Alamo Area-ST        6:49.00    7:24.59  
                                                                        2:55.66 ( )
            6:42.23 ( )     7:24.59 (42.36)                                        
 12 Newcomer, David J         13 Alamo Area-ST        7:30.21    8:27.16  
                                1:32.08 ( )     2:24.18 (52.10)                    
            4:08.50 ( )                             5:01.63 ( )   6:50.01 (1:48.38)
      8:27.16 (1:37.15)                                                            
 
Men 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Taber T           15 Alamo Area-ST          30.18      31.68  
  2 Lamm, Park D              18 Alamo Area-ST          33.54      32.47  
  3 Barnes, Cannan A          15 Alamo Area-ST          36.68      34.35  
  4 Poteet, Erick A           14 Alamo Area-ST          32.18      34.59  
  5 Zheng, Lucas Z            13 WAVE-ST                38.12      36.31  
  6 Villarreal, Diego A       13 Alamo Area-ST          39.87      39.05  
  7 Barr, Ty D                13 Alamo Area-ST          43.19      39.84  
  8 Bauernfeind, Hunter S     13 Alamo Area-ST          41.19      41.36  
  9 Clarno, Kager J           13 Alamo Area-ST          45.01      43.16  
 10 Branz, Derrick D          14 Alamo Area-ST          47.01      44.00  
 11 De La Fuente, Dillon      13 Alamo Area-ST          46.85      44.27  
 
Men 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Starnes, Garrett R        14 UN-ST                  55.31      54.50  
                  26.84       54.50 (27.66)                                        
  2 Savage, Conley J          16 Alamo Area-ST          56.23      58.60  
                  28.90       58.60 (29.70)                                        
  3 Elms, Keith T             16 Alamo Area-ST          59.25      59.58  
                  28.89       59.58 (30.69)                                        
  4 Sloan, Tate A             16 Alamo Area-ST        1:03.00    1:00.79  
                  29.50     1:00.79 (31.29)                                        
  5 Viramontes Perez, Octavi  18 WAVE-ST                57.27    1:02.33  
                  30.91     1:02.33 (31.42)                                        
  6 Zorrilla, Diego A         14 Alamo Area-ST        1:05.61    1:07.53  
                  33.67     1:07.53 (33.86)                                        
  7 Viramontes Perez, Santia  14 WAVE-ST              1:06.34    1:09.06  
                  33.31     1:09.06 (35.75)                                        
  8 North, Bobby A            15 Alamo Area-ST        1:11.04    1:10.82  
  9 Lamm, Park D              18 Alamo Area-ST        1:14.33    1:11.18  
                  34.46     1:11.18 (36.72)                                        
 10 Jimenez, Tiago M          13 Alamo Area-ST        1:14.58    1:11.60  
                  35.25     1:11.60 (36.35)                                        
 11 Green, Maddox T           13 Alamo Area-ST        1:20.19    1:12.68  
                  35.53     1:12.68 (37.15)                                        
 12 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              1:12.68    1:12.76  
                  35.97     1:12.76 (36.79)                                        
 13 Smith, Blake W            13 Alamo Area-ST        1:15.51    1:14.14  
                  37.06     1:14.14 (37.08)                                        
 14 Hokenson, Will A          14 Alamo Area-ST        1:21.44    1:15.52  
                  38.80     1:15.52 (36.72)                                        
 15 Nelms, Josh F             13 Alamo Area-ST        1:16.43    1:16.86  
                  38.35     1:16.86 (38.51)                                        
 16 Reising, Cole D           15 Alamo Area-ST        1:22.08    1:16.97  
                  37.48     1:16.97 (39.49)                                        
 17 Blair, Carson J           14 WAVE-ST              1:18.15    1:16.98  
                  37.88     1:16.98 (39.10)                                        
 18 Haby, Alexander L         13 Alamo Area-ST        1:30.28    1:24.75  
 19 Salinas, Phoenix P        13 WAVE-ST              1:28.84    1:25.37  
 20 Opoku-Mensah, Spencer A   15 Alamo Area-ST        1:24.26    1:25.74  
 21 Montgomery, Gabe B        13 Alamo Area-ST        1:29.19    1:26.67  
 22 Newcomer, David J         13 Alamo Area-ST        1:31.21    1:29.54  
                  44.96     1:29.54 (44.58)                                        
 23 White, Jacob G            13 Alamo Area-ST        1:35.36    1:35.84  
 24 Wasmus, Andrew G          13 Alamo Area-ST        2:19.00    1:42.54  
                  50.97     1:42.54 (51.57)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          16 Alamo Area-ST        2:05.54    2:07.29  
                  29.81     1:01.53 (31.72)     1:34.40 (32.87)     2:07.29 (32.89)
  2 Davis, Dylan J            16 Alamo Area-ST        2:10.77    2:10.63  
                  31.47     1:04.51 (33.04)     1:38.72 (34.21)     2:10.63 (31.91)
  3 Blough, Christian C       16 UN-ST                2:22.38    2:24.24  
                  35.09     1:11.19 (36.10)     1:47.81 (36.62)     2:24.24 (36.43)
  4 Patterson, Mitchell V     15 WAVE-ST              2:21.74    2:24.25  
                  34.25     1:10.82 (36.57)     1:47.99 (37.17)     2:24.25 (36.26)
  5 Terrill, Will B           17 WAVE-ST              3:05.11    2:28.92  
                  32.57                             1:48.64 ( )     2:28.92 (40.28)
  6 Jimenez, Tiago M          13 Alamo Area-ST        3:04.40    2:37.14  
                  36.76     1:17.07 (40.31)     1:58.57 (41.50)     2:37.14 (38.57)
  7 Hokenson, Will A          14 Alamo Area-ST        2:55.19    2:38.27  
                                1:20.15 ( )     1:59.45 (39.30)     2:38.27 (38.82)
  8 Poteet, Erick A           14 Alamo Area-ST        2:30.18    2:39.21  
                  37.01     1:16.26 (39.25)   2:39.21 (1:22.95)                    
  9 Green, Maddox T           13 Alamo Area-ST        2:44.18    2:40.05  
                  37.82     1:18.69 (40.87)     2:00.00 (41.31)     2:40.05 (40.05)
 10 Smith, Blake W            13 Alamo Area-ST        3:10.19    2:40.68  
                  38.39                             2:01.40 ( )     2:40.68 (39.28)
 11 Blair, Carson J           14 WAVE-ST              2:56.99    2:43.76  
                                                    2:45.51 ( )         2:43.76 ( )
 12 Nelms, Josh F             13 Alamo Area-ST        2:49.97    2:44.95  
                  39.11     1:20.82 (41.71)   2:44.83 (1:24.01)      2:44.95 (0.12)
 13 Amann, Nicholas M         13 Alamo Area-ST        3:05.65    2:48.29  
                  39.33     1:22.04 (42.71)     2:03.75 (41.71)     2:48.29 (44.54)
 14 Puchi, John A             16 Alamo Area-ST        3:00.31    2:49.98  
                  37.97     1:19.91 (41.94)     2:05.92 (46.01)     2:49.98 (44.06)
 15 Haby, Alexander L         13 Alamo Area-ST        3:33.00    3:09.86  
                                                    2:24.12 ( )     3:09.86 (45.74)
 16 Bauernfeind, Hunter S     13 Alamo Area-ST        3:07.19    3:19.30  
 17 Barr, Ty D                13 Alamo Area-ST        3:06.19    3:19.83  
                  47.87     1:40.77 (52.90)   3:19.83 (1:39.06)                    
 18 Newcomer, David J         13 Alamo Area-ST        3:58.06    3:27.03  
                  49.10     1:42.35 (53.25)     2:36.19 (53.84)     3:27.03 (50.84)
 -- Shenouda, Tony R          13 Alamo Area-ST        3:01.19         DQ  
                                                    2:09.99 ( )          DQ (47.28)
 
Men 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Efren F         17 Alamo Area-ST          30.59      30.52  
                  30.52           30.52 ( )                                        
  2 Solorzano, Caleb J        14 Alamo Area-ST          32.68      32.91  
                  32.91           32.91 ( )                                        
  3 Miles, Cubby R            15 Alamo Area-ST          42.98      34.68  
  4 Cooley, Matthew T         15 Alamo Area-ST          34.55      34.80  
                  34.80           34.80 ( )                                        
  5 Barnes, Cannan A          15 Alamo Area-ST          40.26      35.05  
  6 Sloan, Tate A             16 Alamo Area-ST          35.01      35.14  
                  35.14           35.14 ( )                                        
  7 Brewer, Taber T           15 Alamo Area-ST          35.18      36.67  
                  36.67           36.67 ( )                                        
  8 Villarreal, Diego A       13 Alamo Area-ST          43.22      39.19  
  9 Jimenez, Tiago M          13 Alamo Area-ST          44.19      41.51  
 10 Zheng, Lucas Z            13 WAVE-ST                51.12      42.03  
 11 Curbow, Kayden M          13 WAVE-ST              1:00.99      43.16  
 12 Wasmus, Andrew G          13 Alamo Area-ST          50.00      49.40  
 
Men 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mickelson, Chris L        16 UN-ST                1:03.00    1:02.91  
                  29.80     1:02.91 (33.11)                                        
  2 Savage, Conley J          16 Alamo Area-ST        1:03.52    1:05.68  
                  31.38     1:05.68 (34.30)                                        
  3 Martinez, Efren F         17 Alamo Area-ST        1:02.24    1:07.03  
                  31.48     1:07.03 (35.55)                                        
  4 Terrill, Will B           17 WAVE-ST              1:05.22    1:07.85  
                  31.48     1:07.85 (36.37)                                        
  5 Steinle, Owen D           16 WAVE-ST              1:14.62    1:13.83  
  6 Cooley, Matthew T         15 Alamo Area-ST        1:21.11    1:15.35  
  7 Patterson, Mitchell V     15 WAVE-ST              1:19.37    1:16.23  
                  35.22     1:16.23 (41.01)                                        
  8 Opoku-Mensah, Ashton A    15 Alamo Area-ST        1:18.10    1:17.70  
                  36.67     1:17.70 (41.03)                                        
  9 Mason, Nick               14 Alamo Area-ST        1:20.69    1:19.20  
                  37.23     1:19.20 (41.97)                                        
 10 Winkler, Jett K           14 Alamo Area-ST        1:22.43    1:21.39  
                  38.19     1:21.39 (43.20)                                        
 11 Hardin, Parker C          14 Alamo Area-ST        1:28.77    1:22.73  
                  38.60     1:22.73 (44.13)                                        
 12 Hokenson, Will A          14 Alamo Area-ST        1:26.25    1:23.69  
                  39.73     1:23.69 (43.96)                                        
 13 Puchi, John A             16 Alamo Area-ST        1:45.31    1:24.19  
                  39.86     1:24.19 (44.33)                                        
 14 Smith, Blake W            13 Alamo Area-ST        1:24.79    1:24.29  
 15 Kandikayala, Pranav       14 WAVE-ST              1:22.14    1:25.16  
                  39.26     1:25.16 (45.90)                                        
 16 Molina, Greg H            15 Alamo Area-ST        1:29.69    1:26.14  
                  40.59     1:26.14 (45.55)                                        
 17 Morton, Micah A           13 WAVE-ST              1:30.12    1:29.10  
 18 Newcomer, David J         13 Alamo Area-ST        1:26.18    1:29.57  
 19 Nelms, Josh F             13 Alamo Area-ST        1:31.09    1:29.62  
                  42.32     1:29.62 (47.30)                                        
 20 Blair, Carson J           14 WAVE-ST              1:32.50    1:30.72  
                  42.40     1:30.72 (48.32)                                        
 21 Jimenez, Tiago M          13 Alamo Area-ST        1:31.66    1:31.57  
                  42.50     1:31.57 (49.07)                                        
 22 Barr, Ty D                13 Alamo Area-ST        1:45.19    1:33.06  
 23 Clarno, Kager J           13 Alamo Area-ST        1:46.01    1:34.12  
                  44.36     1:34.12 (49.76)                                        
 24 Amann, Nicholas M         13 Alamo Area-ST        1:34.89    1:34.59  
 25 Davis, Garrett R          13 Alamo Area-ST        1:40.94    1:34.85  
                  45.81     1:34.85 (49.04)                                        
 26 Bauernfeind, Hunter S     13 Alamo Area-ST        1:50.19    1:36.83  
                  47.24     1:36.83 (49.59)                                        
 27 Green, Maddox T           13 Alamo Area-ST        1:42.73    1:39.73  
                  49.71     1:39.73 (50.02)                                        
 28 Cooper, Jared S           13 Alamo Area-ST        2:07.74    1:40.15  
 29 Shenouda, Tony R          13 Alamo Area-ST        1:30.19    1:40.83  
                  47.00     1:40.83 (53.83)                                        
 30 Dela Cruz, Alfonso M      13 WAVE-ST              2:02.46    1:43.10  
                  48.39     1:43.10 (54.71)                                        
 31 Branz, Derrick D          14 Alamo Area-ST        1:41.01    1:44.31  
                  47.98     1:44.31 (56.33)                                        
 32 Almanza, Mikey A          14 Alamo Area-ST        1:40.01    1:46.15  
                  47.75     1:46.15 (58.40)                                        
 -- Scholes, Johnny R         15 Alamo Area-ST        1:28.77         DQ  
                  38.17          DQ (43.74)                                        
 -- Curbow, Kayden M          13 WAVE-ST              2:00.99         DQ  
                  49.02          DQ (59.55)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Efren F         17 Alamo Area-ST        2:17.12    2:23.58  
                  32.68     1:08.72 (36.04)     1:45.59 (36.87)     2:23.58 (37.99)
  2 Terrill, Will B           17 WAVE-ST              2:23.36    2:35.03  
                  34.86     1:15.09 (40.23)     1:55.20 (40.11)     2:35.03 (39.83)
  3 Solorzano, Caleb J        14 Alamo Area-ST        2:32.68    2:35.60  
                  35.39     1:16.37 (40.98)     1:56.72 (40.35)     2:35.60 (38.88)
  4 Blough, Christian C       16 UN-ST                2:43.19    2:41.40  
                  36.81     1:18.22 (41.41)     1:59.75 (41.53)     2:41.40 (41.65)
  5 Barnes, Cannan A          15 Alamo Area-ST        2:50.46    2:44.95  
                  36.13     1:17.74 (41.61)     2:01.22 (43.48)     2:44.95 (43.73)
  6 Cooley, Matthew T         15 Alamo Area-ST        2:58.77    2:49.20  
                  37.09     1:19.55 (42.46)     2:05.15 (45.60)     2:49.20 (44.05)
  7 Zorrilla, Diego A         14 Alamo Area-ST        2:43.16    2:50.15  
                  38.80     1:22.62 (43.82)     2:07.34 (44.72)     2:50.15 (42.81)
  8 Smith, Blake W            13 Alamo Area-ST        3:07.61    2:56.15  
                  41.34     1:25.64 (44.30)     2:11.79 (46.15)     2:56.15 (44.36)
  9 Hokenson, Will A          14 Alamo Area-ST        3:14.19    2:56.59  
                  41.08     1:26.33 (45.25)     2:11.51 (45.18)     2:56.59 (45.08)
 10 Olmo, Dario J             13 UN-ST                3:15.00    3:18.75  
                  47.55     1:38.09 (50.54)     2:29.57 (51.48)     3:18.75 (49.18)
 11 Blair, Carson J           14 WAVE-ST              3:41.45    3:27.41  
                  45.80     1:39.24 (53.44)     2:34.47 (55.23)     3:27.41 (52.94)
 -- Viramontes Perez, Santia  14 WAVE-ST              2:36.03         DQ  
                  35.89     1:15.38 (39.49)     1:56.27 (40.89)          DQ (42.29)
 
Men 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sloan, Tate A             16 Alamo Area-ST          29.01      26.57  
  2 Brewer, Taber T           15 Alamo Area-ST          30.18      28.13  
  3 Reising, Cole D           15 Alamo Area-ST          29.01      29.08  
  4 Barrett, Owen R           13 UN-ST                  33.67      29.85  
  5 Henderson, Eli E          13 Alamo Area-ST          39.80      30.97  
  6 Barnes, Cannan A          15 Alamo Area-ST          34.67      32.20  
  7 Miles, Cubby R            15 Alamo Area-ST          45.88      32.82  
  8 Villarreal, Diego A       13 Alamo Area-ST          41.22      34.24  
  9 Zheng, Lucas Z            13 WAVE-ST                35.12      34.33  
 10 De La Fuente, Aiden       13 Alamo Area-ST        1:01.10      37.98  
 
Men 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          16 Alamo Area-ST          53.90      55.34  
                  26.64       55.34 (28.70)                                        
  2 Mickelson, Chris L        16 UN-ST                  54.82      55.58  
                  26.43       55.58 (29.15)                                        
  3 Starnes, Garrett R        14 UN-ST                1:01.24      58.96  
                  27.87       58.96 (31.09)                                        
  4 Patterson IV, McCoy M     17 WAVE-ST              1:00.91    1:00.93  
                  28.28     1:00.93 (32.65)                                        
  5 Elms, Keith T             16 Alamo Area-ST        1:01.40    1:01.09  
                  28.12     1:01.09 (32.97)                                        
  6 Blough, Christian C       16 UN-ST                  58.63    1:01.53  
                  28.49     1:01.53 (33.04)                                        
  7 Davis, Dylan J            16 Alamo Area-ST          59.50    1:01.58  
                  29.02     1:01.58 (32.56)                                        
  8 Garcia, Evan M            17 Alamo Area-ST        1:01.32    1:02.81  
                  29.03     1:02.81 (33.78)                                        
  9 Reising, Cole D           15 Alamo Area-ST        1:07.83    1:11.36  
                  30.81     1:11.36 (40.55)                                        
 10 Mason, Nick               14 Alamo Area-ST        1:15.89    1:12.61  
                  33.32     1:12.61 (39.29)                                        
 11 Opoku-Mensah, Spencer A   15 Alamo Area-ST        1:12.37    1:13.60  
                  32.98     1:13.60 (40.62)                                        
 12 Smith, Blake W            13 Alamo Area-ST        1:24.31    1:13.81  
                  35.14     1:13.81 (38.67)                                        
 13 Jimenez, Tiago M          13 Alamo Area-ST        1:40.60    1:17.84  
                  34.42     1:17.84 (43.42)                                        
 14 Hokenson, Will A          14 Alamo Area-ST        1:18.88    1:19.14  
                  34.30     1:19.14 (44.84)                                        
 15 Green, Maddox T           13 Alamo Area-ST        1:25.19    1:21.47  
                  36.85     1:21.47 (44.62)                                        
 16 Salinas, Phoenix P        13 WAVE-ST              1:25.12    1:22.23  
                  36.37     1:22.23 (45.86)                                        
 17 Morton, Micah A           13 WAVE-ST              1:22.12    1:25.48  
                  39.32     1:25.48 (46.16)                                        
 18 Newcomer, David J         13 Alamo Area-ST        1:31.01    1:31.59  
                  40.54     1:31.59 (51.05)                                        
 19 Shenouda, Tony R          13 Alamo Area-ST        1:25.19    1:36.19  
                  42.16     1:36.19 (54.03)                                        
 20 Cooper, Jared S           13 Alamo Area-ST        1:44.82    1:38.35  
                  44.89     1:38.35 (53.46)                                        
 -- Haby, Alexander L         13 Alamo Area-ST        2:24.00         DQ  
                  41.67        DQ (1:02.90)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          16 Alamo Area-ST        1:57.07    2:00.76  
                  27.85       58.54 (30.69)     1:29.76 (31.22)     2:00.76 (31.00)
  2 Mickelson, Chris L        16 UN-ST                2:01.04    2:02.43  
                  28.15       59.61 (31.46)     1:31.07 (31.46)     2:02.43 (31.36)
  3 Viramontes Perez, Octavi  18 WAVE-ST              2:12.81    2:10.61  
                  28.57     1:01.50 (32.93)     1:35.53 (34.03)     2:10.61 (35.08)
  4 Blough, Christian C       16 UN-ST                2:57.33    2:17.60  
                  29.27     1:03.27 (34.00)     1:39.99 (36.72)     2:17.60 (37.61)
  5 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              2:19.84    2:23.87  
                  32.01     1:08.79 (36.78)     1:46.46 (37.67)     2:23.87 (37.41)
  6 Steinle, Owen D           16 WAVE-ST              2:45.99    2:38.25  
                  32.10   2:38.25 (2:06.15)         2:38.25 ( )                    
 
Men 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winkler, Jett K           14 Alamo Area-ST        1:17.61    1:07.07  
                  30.21     1:07.07 (36.86)                                        
  2 Hardin, Parker C          14 Alamo Area-ST        1:27.98    1:12.54  
  3 Scholes, Johnny R         15 Alamo Area-ST        1:27.63    1:12.87  
                  33.06     1:12.87 (39.81)                                        
 -- Davis, Garrett R          13 Alamo Area-ST        1:36.16         DQ  
 -- Dela Cruz, Alfonso M      13 WAVE-ST              2:15.99         DQ  
                  42.63          DQ (49.98)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mickelson, Chris L        16 UN-ST                1:59.35    2:02.54  
                  27.07       58.57 (31.50)     1:34.43 (35.86)     2:02.54 (28.11)
  2 Elms, Keith T             16 Alamo Area-ST        2:22.05    2:17.07  
                  28.44     1:04.49 (36.05)     1:46.61 (42.12)     2:17.07 (30.46)
  3 Sloan, Tate A             16 Alamo Area-ST        2:26.21    2:17.19  
                  28.40     1:03.13 (34.73)     1:47.12 (43.99)     2:17.19 (30.07)
  4 Solorzano, Caleb J        14 Alamo Area-ST        2:19.04    2:18.29  
                  29.53     1:05.48 (35.95)     1:46.10 (40.62)     2:18.29 (32.19)
  5 Viramontes Perez, Santia  14 WAVE-ST              2:20.66    2:19.91  
                  30.25     1:06.13 (35.88)     1:47.14 (41.01)     2:19.91 (32.77)
  6 Terrill, Will B           17 WAVE-ST              2:25.41    2:22.95  
                  30.92     1:09.64 (38.72)     1:49.60 (39.96)     2:22.95 (33.35)
  7 Zorrilla, Diego A         14 Alamo Area-ST        2:21.33    2:25.07  
                  31.61     1:09.91 (38.30)     1:52.28 (42.37)     2:25.07 (32.79)
  8 Steinle, Owen D           16 WAVE-ST              2:26.97    2:25.14  
                  31.03     1:10.05 (39.02)     1:52.21 (42.16)     2:25.14 (32.93)
  9 North, Bobby A            15 Alamo Area-ST        2:38.90    2:32.20  
                  33.08     1:11.89 (38.81)     1:59.64 (47.75)     2:32.20 (32.56)
 10 Smith, Blake W            13 Alamo Area-ST        2:42.30    2:36.79  
                  34.98     1:15.91 (40.93)     2:02.58 (46.67)     2:36.79 (34.21)
 11 Opoku-Mensah, Ashton A    15 Alamo Area-ST        2:47.69    2:46.62  
                  37.32     1:20.31 (42.99)     2:05.65 (45.34)     2:46.62 (40.97)
 12 Olmo, Dario J             13 UN-ST                2:53.16    2:47.53  
                  38.01     1:21.23 (43.22)     2:10.86 (49.63)     2:47.53 (36.67)
 13 Green, Maddox T           13 Alamo Area-ST        2:53.43    2:49.23  
                  37.50     1:18.76 (41.26)     2:14.38 (55.62)     2:49.23 (34.85)
 14 Nelms, Josh F             13 Alamo Area-ST        2:58.91    2:50.06  
                  41.06     1:23.09 (42.03)     2:12.40 (49.31)     2:50.06 (37.66)
 15 Salinas, Phoenix P        13 WAVE-ST              3:04.42    2:53.11  
                  35.21     1:21.02 (45.81)     2:15.48 (54.46)     2:53.11 (37.63)
 16 White, Jacob G            13 Alamo Area-ST        3:12.03    3:03.13  
                                1:33.47 ( )     2:24.08 (50.61)     3:03.13 (39.05)
 17 Opoku-Mensah, Spencer A   15 Alamo Area-ST        2:57.42    3:03.88  
                  37.32     1:26.00 (48.68)     2:19.71 (53.71)     3:03.88 (44.17)
 18 Haby, Alexander L         13 Alamo Area-ST        3:08.52    3:05.71  
                  43.13     1:29.90 (46.77)     2:25.93 (56.03)     3:05.71 (39.78)
 -- Blair, Carson J           14 WAVE-ST              3:02.99         DQ  
                  34.16     1:16.36 (42.20)     2:09.32 (52.96)          DQ (38.24)
 -- Wasmus, Andrew G          13 Alamo Area-ST        3:26.00         DQ  
                  59.02   2:00.74 (1:01.72)   3:08.86 (1:08.12)          DQ (57.97)
 
Men 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fears, John John S        18 Alamo Area-ST        5:07.51    5:04.11  
                  31.37     1:09.40 (38.03)   2:29.39 (1:19.99)                    
            3:13.92 ( )     3:57.87 (43.95)   5:04.11 (1:06.24)         5:04.11 ( )
  2 Amann, Nicholas M         13 Alamo Area-ST        6:00.21    6:03.72  
                  42.67     1:32.50 (49.83)                             2:59.37 ( )
        3:52.84 (53.47)     4:45.09 (52.25)     5:25.44 (40.35)     6:03.72 (38.28)