2016 ST AAAA Nadadores Unclassified Number One / STA-16-74
San Antonio Natatorium - 9/24/2016 and 9/25/2016          
Final Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Olivia M            8 LIFE-ST              1:06.00      35.16  
  2 Bahr, Sydney J             7 AAAA-ST                55.00      46.88  
  3 Townley, Daphney R         8 AAAA-ST                55.00      48.47  
  4 Hutchinson, Alexa L        8 AAAA-ST                43.00      51.13  
  5 Crane, Reena R             8 UN-ST                  52.01      51.93  
  6 Cordero, Carly A           8 AAAA-ST                45.00      57.17  
  7 Derosier, Shasta R         7 AAAA-ST              1:05.01      58.76  
 -- Ramirez Remond, Ana P      6 LIFE-ST                   NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Olivia M            8 LIFE-ST              1:25.96    1:17.58  
                  37.34     1:17.58 (40.24)                                        
  2 Bahr, Sydney J             7 AAAA-ST              2:00.00    1:41.92  
                  47.78     1:41.92 (54.14)                                        
  3 Townley, Daphney R         8 AAAA-ST              1:43.12    1:45.29  
                  47.91     1:45.29 (57.38)                                        
  4 Hutchinson, Alexa L        8 AAAA-ST              1:50.00    1:52.30  
                  51.81   1:52.30 (1:00.49)                                        
  5 Cordero, Carly A           8 AAAA-ST              1:35.00    2:03.40  
  6 Crane, Reena R             8 UN-ST                2:02.02    2:10.33  
                1:03.44   2:10.33 (1:06.89)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Sydney J             7 AAAA-ST              1:01.00      51.74  
  2 Townley, Daphney R         8 AAAA-ST              1:05.00      56.72  
  3 Hutchinson, Alexa L        8 AAAA-ST                55.00      58.40  
  4 Crane, Reena R             8 UN-ST                1:10.01    1:01.81  
  5 Cordero, Carly A           8 AAAA-ST                40.00    1:02.18  
  6 Derosier, Shasta R         7 AAAA-ST              1:10.01    1:04.25  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Sydney J             7 AAAA-ST              2:10.00    1:48.75  
                  55.12     1:48.75 (53.63)                                        
  2 Townley, Daphney R         8 AAAA-ST              1:56.28    1:51.19  
                  54.25     1:51.19 (56.94)                                        
  3 Hutchinson, Alexa L        8 AAAA-ST              1:50.00    1:56.39  
                  58.80     1:56.39 (57.59)                                        
  4 Crane, Reena R             8 UN-ST                2:25.03    2:15.08  
                1:06.09   2:15.08 (1:08.99)                                        
 -- Cordero, Carly A           8 AAAA-ST              1:45.00         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Olivia M            8 LIFE-ST                51.79      50.11  
  2 Townley, Daphney R         8 AAAA-ST              1:00.00      56.02  
  3 Hutchinson, Alexa L        8 AAAA-ST              1:00.00    1:02.78  
  4 Cordero, Carly A           8 AAAA-ST              1:10.00    1:04.61  
  5 Bahr, Sydney J             7 AAAA-ST              1:20.00    1:08.37  
  6 Crane, Reena R             8 UN-ST                1:20.02    1:14.01  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Olivia M            8 LIFE-ST              1:52.65    1:45.19  
                  50.41     1:45.19 (54.78)                                        
  2 Townley, Daphney R         8 AAAA-ST              2:00.00    1:58.21  
  3 Hutchinson, Alexa L        8 AAAA-ST              1:50.00    2:20.05  
                1:09.35   2:20.05 (1:10.70)                                        
  4 Bahr, Sydney J             7 AAAA-ST              2:45.00    2:21.65  
                1:09.01   2:21.65 (1:12.64)                                        
 -- Cordero, Carly A           8 AAAA-ST              2:15.00         DQ  
                1:04.12        DQ (1:10.78)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Olivia M            8 LIFE-ST              1:16.00      40.27  
 -- Crane, Reena R             8 UN-ST                1:15.01         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morison, Sydney R         10 AAAA-ST                35.76      32.69  
  2 Celestine, Jacinda S      10 AAAA-ST                39.00      33.74  
  3 Platt, Harmony R          10 AAAA-ST                46.44      34.26  
  4 Ramirez Meza, Ana V        9 AAAA-ST                34.97      34.63  
  5 Arzave Villarreal, Ale    10 AAAA-ST                36.06      35.29  
  6 Townley, Dakota R         10 AAAA-ST                40.00      35.76  
  7 Iyinbor, Sophia A         10 AAAA-ST                54.11      36.23  
  8 Wilson, Addy R             9 AAAA-ST                41.74      37.00  
  9 Mandacina, Parker R        9 AAAA-ST                37.89      37.12  
 10 Ramirez Remond, Maria P   10 LIFE-ST                41.43      37.39  
 11 Gonzales, Mia F           10 AAAA-ST                58.01      38.17  
 12 Ochoa, Sophie M            9 AAAA-ST                45.00      38.88  
 13 Xu, Isabel                 9 AAAA-ST                48.64      39.94  
 14 Bello, Olivia M           10 AAAA-ST                43.49      40.20  
 15 Toll, Addy S              10 AAAA-ST                44.67      40.34  
 15 Robinson, Ashley A        10 AAAA-ST                39.34      40.34  
 17 Su, Michelle H            10 AAAA-ST                45.00      40.66  
 18 Garcia Nunez, Julieta     10 AAAA-ST                44.07      41.07  
 19 Thomas, Emma B            10 AAAA-ST                41.91      41.29  
 20 Hayes, Ethel L             9 AAAA-ST                52.72      41.86  
 21 Xu, Sophia                 9 AAAA-ST                50.00      42.32  
 22 Duckworth, Adalia R        9 AAAA-ST                39.94      42.57  
 23 Gillispie, Kierstyn R      9 AAAA-ST                39.57      43.36  
 24 Prasad, Ishani             9 AAAA-ST                45.27      43.64  
 25 Madsen, Ellie K            9 AAAA-ST                55.11      43.91  
 26 Callihan, Cassidy P        9 AAAA-ST                40.00      44.58  
 27 Barickman, Sofia R         9 AAAA-ST                52.11      44.89  
 28 Reese, Gaby E             10 AAAA-ST                48.49      45.73  
 29 Crane, Sydney D           10 UN-ST                  52.00      48.98  
 30 Gutierrez, Mia G           9 AAAA-ST                45.00      53.31  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Celestine, Jacinda S      10 AAAA-ST              1:25.00    1:12.70  
  2 Platt, Harmony R          10 AAAA-ST              1:45.79    1:16.44  
  3 Townley, Dakota R         10 AAAA-ST              1:25.52    1:22.49  
                  40.02     1:22.49 (42.47)                                        
  4 Gonzales, Mia F           10 AAAA-ST              1:10.01    1:24.51  
                  39.75     1:24.51 (44.76)                                        
  5 Mandacina, Parker R        9 AAAA-ST              1:26.03    1:25.09  
                  39.96     1:25.09 (45.13)                                        
  6 Wilson, Addy R             9 AAAA-ST              1:41.47    1:26.64  
                  41.45     1:26.64 (45.19)                                        
  7 Ramirez Remond, Maria P   10 LIFE-ST              1:30.88    1:26.69  
                  41.04     1:26.69 (45.65)                                        
  8 Valdez, Amanda A          10 AAAA-ST              1:30.00    1:26.81  
  9 Robinson, Ashley A        10 AAAA-ST              1:35.22    1:29.00  
 10 Duckworth, Adalia R        9 AAAA-ST              1:32.58    1:32.35  
                  43.01     1:32.35 (49.34)                                        
 11 Iyinbor, Sophia A         10 AAAA-ST              1:58.11    1:33.12  
 12 Gillispie, Kierstyn R      9 AAAA-ST              1:32.71    1:34.98  
                  45.94     1:34.98 (49.04)                                        
 13 de la Garza, Marifer       9 AAAA-ST              1:35.00    1:36.20  
                  42.97     1:36.20 (53.23)                                        
 14 Thomas, Emma B            10 AAAA-ST              1:34.07    1:36.79  
 15 Su, Michelle H            10 AAAA-ST              1:45.00    1:37.20  
 16 Hayes, Ethel L             9 AAAA-ST              2:18.05    1:38.15  
 17 Callihan, Cassidy P        9 AAAA-ST              1:35.00    1:39.40  
                  46.89     1:39.40 (52.51)                                        
 18 Barickman, Sofia R         9 AAAA-ST              1:55.11    1:43.42  
                  47.85     1:43.42 (55.57)                                        
 19 Reese, Gaby E             10 AAAA-ST              1:57.53    1:50.57  
                  52.33     1:50.57 (58.24)                                        
 20 Crane, Sydney D           10 UN-ST                1:48.00    1:57.49  
                  55.26   1:57.49 (1:02.23)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzales, Mia F           10 AAAA-ST              2:15.55    2:15.39  
                  41.19     1:28.85 (47.66)     2:15.39 (46.54)                    
  2 Platt, Harmony R          10 AAAA-ST              2:37.43    2:42.19  
  3 Ramirez Meza, Ana V        9 AAAA-ST              2:56.96    2:49.28  
                  38.61   2:49.28 (2:10.67)                                        
  4 Morison, Sydney R         10 AAAA-ST              3:11.29    2:57.76  
                  39.70     1:26.18 (46.48)     2:13.69 (47.51)     2:57.76 (44.07)
  5 Mandacina, Parker R        9 AAAA-ST              3:01.63    2:59.32  
                  39.95     1:27.92 (47.97)     2:16.58 (48.66)     2:59.32 (42.74)
  6 Robinson, Ashley A        10 AAAA-ST              3:45.00    3:30.05  
                                1:40.30 ( )   3:30.05 (1:49.75)                    
  7 Bello, Olivia M           10 AAAA-ST              3:54.30    3:30.31  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morison, Sydney R         10 AAAA-ST                39.51      38.86  
  2 Ramirez Meza, Ana V        9 AAAA-ST                40.33      40.45  
  3 Mandacina, Parker R        9 AAAA-ST                41.02      41.50  
  4 Townley, Dakota R         10 AAAA-ST                45.00      41.67  
  5 Platt, Harmony R          10 AAAA-ST                58.37      43.43  
  6 Ramirez Remond, Maria P   10 LIFE-ST                44.10      43.48  
  6 Celestine, Jacinda S      10 AAAA-ST                45.00      43.48  
  8 Robinson, Ashley A        10 AAAA-ST                44.88      43.80  
  9 Arzave Villarreal, Ale    10 AAAA-ST                52.61      43.97  
 10 Wilson, Addy R             9 AAAA-ST                50.95      45.27  
 11 Gonzales, Mia F           10 AAAA-ST              1:05.01      46.46  
 12 Xu, Sophia                 9 AAAA-ST              1:05.00      46.77  
 13 Toll, Addy S              10 AAAA-ST                53.10      46.98  
 14 Garcia Nunez, Julieta     10 AAAA-ST                53.17      47.28  
 15 Gutierrez, Mia G           9 AAAA-ST                55.00      47.71  
 16 Bello, Olivia M           10 AAAA-ST                45.19      47.78  
 17 Su, Michelle H            10 AAAA-ST                55.00      48.05  
 18 Xu, Isabel                 9 AAAA-ST                55.00      48.12  
 19 Iyinbor, Sophia A         10 AAAA-ST              1:02.11      49.07  
 20 Madsen, Ellie K            9 AAAA-ST              1:03.11      51.16  
 21 Gillispie, Kierstyn R      9 AAAA-ST                48.63      52.83  
 22 Barickman, Sofia R         9 AAAA-ST              1:04.11      53.43  
 23 Callihan, Cassidy P        9 AAAA-ST                45.00      53.45  
 24 Thomas, Emma B            10 AAAA-ST                52.42      53.87  
 25 Duckworth, Adalia R        9 AAAA-ST                49.64      54.50  
 26 Prasad, Ishani             9 AAAA-ST              1:11.32      58.34  
 27 Reese, Gaby E             10 AAAA-ST                56.81    1:00.96  
 28 Hayes, Ethel L             9 AAAA-ST              1:10.86    1:01.42  
 29 Crane, Sydney D           10 UN-ST                1:06.00    1:01.68  
 -- Ochoa, Sophie M            9 AAAA-ST                55.00         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Celestine, Jacinda S      10 AAAA-ST              1:35.00    1:25.18  
  2 Townley, Dakota R         10 AAAA-ST              1:31.05    1:25.49  
  3 Mandacina, Parker R        9 AAAA-ST              1:30.91    1:26.59  
                  42.32     1:26.59 (44.27)                                        
  4 Platt, Harmony R          10 AAAA-ST              1:27.97    1:28.59  
                  43.62     1:28.59 (44.97)                                        
  5 Ramirez Remond, Maria P   10 LIFE-ST              1:38.59    1:33.53  
                  46.65     1:33.53 (46.88)                                        
  6 Wilson, Addy R             9 AAAA-ST              1:54.01    1:35.76  
                  48.97     1:35.76 (46.79)                                        
  7 Valdez, Amanda A          10 AAAA-ST              1:40.00    1:36.63  
  8 Robinson, Ashley A        10 AAAA-ST              1:40.00    1:39.06  
                  48.21     1:39.06 (50.85)                                        
  9 Gonzales, Mia F           10 AAAA-ST              1:15.01    1:40.94  
                  49.09     1:40.94 (51.85)                                        
 10 Su, Michelle H            10 AAAA-ST              1:50.00    1:41.68  
 11 Bello, Olivia M           10 AAAA-ST              1:44.96    1:43.89  
 12 Gillispie, Kierstyn R      9 AAAA-ST              2:00.06    1:54.62  
                  56.65     1:54.62 (57.97)                                        
 13 Duckworth, Adalia R        9 AAAA-ST              1:54.37    1:56.61  
                  56.89     1:56.61 (59.72)                                        
 14 Thomas, Emma B            10 AAAA-ST              1:51.02    1:57.61  
 15 Callihan, Cassidy P        9 AAAA-ST              1:40.00    2:01.26  
 16 Hayes, Ethel L             9 AAAA-ST              2:30.01    2:03.50  
 17 Crane, Sydney D           10 UN-ST                2:20.00    2:12.75  
                1:05.02   2:12.75 (1:07.73)                                        
 18 Reese, Gaby E             10 AAAA-ST              2:00.00    2:14.34  
 -- de la Garza, Marifer       9 AAAA-ST              1:50.00         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Celestine, Jacinda S      10 AAAA-ST                45.00      45.59  
  2 Valdez, Amanda A          10 AAAA-ST                50.00      45.80  
  3 Mandacina, Parker R        9 AAAA-ST                49.13      46.22  
  4 Townley, Dakota R         10 AAAA-ST                55.64      46.25  
  5 Robinson, Ashley A        10 AAAA-ST              1:01.00      48.49  
  6 Platt, Harmony R          10 AAAA-ST              1:05.22      49.68  
  7 Iyinbor, Sophia A         10 AAAA-ST              1:16.11      51.59  
  8 Solorzano, Alaina N        9 AAAA-ST                49.20      51.79  
  9 Su, Michelle H            10 AAAA-ST              1:10.00      55.43  
 10 Thomas, Emma B            10 AAAA-ST                59.39      56.55  
 11 Bello, Olivia M           10 AAAA-ST                59.70      57.00  
 12 Wilson, Addy R             9 AAAA-ST              1:00.86      57.72  
 13 Gillispie, Kierstyn R      9 AAAA-ST                57.79    1:00.75  
 14 Callihan, Cassidy P        9 AAAA-ST                55.00    1:02.15  
 15 Reese, Gaby E             10 AAAA-ST              1:19.61    1:03.24  
 16 Barickman, Sofia R         9 AAAA-ST              1:18.11    1:05.86  
 17 Hayes, Ethel L             9 AAAA-ST              1:20.01    1:06.14  
 18 Duckworth, Adalia R        9 AAAA-ST              1:19.15    1:09.09  
 19 Crane, Sydney D           10 UN-ST                1:16.00    1:16.84  
 -- de la Garza, Marifer       9 AAAA-ST                55.00         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arzave Villarreal, Ale    10 AAAA-ST              1:50.50    1:34.71  
                  45.37     1:34.71 (49.34)                                        
  2 Townley, Dakota R         10 AAAA-ST              1:55.00    1:38.42  
                  47.83     1:38.42 (50.59)                                        
  3 Mandacina, Parker R        9 AAAA-ST              1:47.89    1:39.77  
                  47.62     1:39.77 (52.15)                                        
  4 Valdez, Amanda A          10 AAAA-ST              1:50.00    1:41.06  
                  49.16     1:41.06 (51.90)                                        
  5 Robinson, Ashley A        10 AAAA-ST              1:45.00    1:41.16  
                  47.43     1:41.16 (53.73)                                        
  6 Celestine, Jacinda S      10 AAAA-ST              1:46.00    1:41.62  
                  48.26     1:41.62 (53.36)                                        
  7 Morison, Sydney R         10 AAAA-ST              1:51.86    1:47.59  
                  51.07     1:47.59 (56.52)                                        
  8 Ramirez Meza, Ana V        9 AAAA-ST              1:48.61    1:47.92  
                  51.78     1:47.92 (56.14)                                        
  9 Xu, Isabel                 9 AAAA-ST              2:10.00    1:48.86  
                  52.13     1:48.86 (56.73)                                        
 10 Platt, Harmony R          10 AAAA-ST              1:54.73    1:48.94  
 11 Toll, Addy S              10 AAAA-ST              1:55.60    1:54.01  
                  54.57     1:54.01 (59.44)                                        
 12 Ochoa, Sophie M            9 AAAA-ST              2:00.00    1:56.91  
                  55.94   1:56.91 (1:00.97)                                        
 13 Wilson, Addy R             9 AAAA-ST              2:10.43    1:58.28  
                  56.70   1:58.28 (1:01.58)                                        
 14 Garcia Nunez, Julieta     10 AAAA-ST              1:46.00    1:58.36  
                  57.14   1:58.36 (1:01.22)                                        
 15 Thomas, Emma B            10 AAAA-ST              2:06.93    2:01.96  
 16 Bello, Olivia M           10 AAAA-ST              2:13.61    2:02.08  
                  58.80   2:02.08 (1:03.28)                                        
 17 Su, Michelle H            10 AAAA-ST              2:00.00    2:04.65  
                  57.12   2:04.65 (1:07.53)                                        
 18 Xu, Sophia                 9 AAAA-ST              2:10.00    2:06.77  
                  58.59   2:06.77 (1:08.18)                                        
 19 Gillispie, Kierstyn R      9 AAAA-ST              2:12.06    2:13.81  
                1:05.31   2:13.81 (1:08.50)                                        
 20 Callihan, Cassidy P        9 AAAA-ST              2:00.00    2:15.29  
                1:02.61   2:15.29 (1:12.68)                                        
 21 Gutierrez, Mia G           9 AAAA-ST              2:10.00    2:20.10  
 22 Reese, Gaby E             10 AAAA-ST              2:30.00    2:21.74  
                1:05.97   2:21.74 (1:15.77)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Celestine, Jacinda S      10 AAAA-ST                50.00      38.15  
  2 Platt, Harmony R          10 AAAA-ST                59.22      38.87  
  3 Townley, Dakota R         10 AAAA-ST                48.25      41.01  
  4 Ramirez Remond, Maria P   10 LIFE-ST                49.63      43.30  
  5 Mandacina, Parker R        9 AAAA-ST                50.50      44.54  
  6 Wilson, Addy R             9 AAAA-ST              1:04.32      50.14  
  7 Gillispie, Kierstyn R      9 AAAA-ST                53.10      54.31  
  8 Bello, Olivia M           10 AAAA-ST                53.22      54.84  
  9 Hayes, Ethel L             9 AAAA-ST              1:15.85      59.22  
 -- Crane, Sydney D           10 UN-ST                1:05.00         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Harmony R          10 AAAA-ST              1:27.73    1:30.59  
                  42.69     1:30.59 (47.90)                                        
  2 Ramirez Meza, Ana V        9 AAAA-ST              1:38.94    1:32.89  
                  42.63     1:32.89 (50.26)                                        
  3 Gonzales, Mia F           10 AAAA-ST              1:18.01    1:39.40  
                  43.47     1:39.40 (55.93)                                        
  4 Morison, Sydney R         10 AAAA-ST              1:53.97    1:39.76  
                  42.86     1:39.76 (56.90)                                        
  5 Mandacina, Parker R        9 AAAA-ST              1:55.50    1:44.85  
                  45.83     1:44.85 (59.02)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Harmony R          10 AAAA-ST              3:38.65    3:07.04  
                  41.80     1:28.94 (47.14)     2:27.42 (58.48)     3:07.04 (39.62)
  2 Mandacina, Parker R        9 AAAA-ST              3:40.70    3:13.43  
                  47.41     1:33.32 (45.91)     2:28.97 (55.65)     3:13.43 (44.46)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tong, Gaby S              11 AAAA-ST                27.69      27.25  
  2 Vaishnani, Sonia S        11 AAAA-ST                28.42      27.34  
  3 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST                27.75      27.55  
  4 Clevenger, Grace I        12 AAAA-ST                28.00      27.70  
  5 Ziemba, Tess E            12 AAAA-ST                27.94      28.29  
  6 Bahr, Kaylee M            12 AAAA-ST                29.35      28.51  
  7 Chancey, Elainey C        12 UN-ST                  27.76      28.64  
  8 Pangburn, Janci J         11 AAAA-ST                28.42      29.53  
  9 Crisp, Becca A            11 AAAA-ST                30.57      30.55  
 10 Logsdon, Amber M          11 AAAA-ST                32.18      30.61  
 11 Kerzic, Alex A            12 AAAA-ST                31.20      31.65  
 12 Hibbetts, Haley A         11 AAAA-ST                31.47      31.68  
 13 Allen, Shelby S           12 LIFE-ST              1:06.00      31.72  
 14 Batiz, Francesca G        11 AAAA-ST                33.29      32.16  
 15 Barnes, Shay B            11 AAAA-ST                45.00      32.54  
 16 Webb, Holly J             12 AAAA-ST                44.31      32.76  
 16 Barnes, Riley S           11 AAAA-ST                45.00      32.76  
 18 Williamson, Madi G        12 AAAA-ST                31.83      33.29  
 19 Bishop, Annika D          12 AAAA-ST                36.88      33.36  
 20 Xu, Grace                 11 AAAA-ST                38.99      33.43  
 21 O'Brien, Pauline A        11 AAAA-ST                39.47      33.86  
 22 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                  35.78      34.41  
 23 Spindel, Lindsay R        12 AAAA-ST                42.20      35.64  
 24 Brewer, Chloe E           11 AAAA-ST                36.29      35.84  
 25 Gillispie, Kamryn A       12 AAAA-ST                37.39      35.86  
 26 Moreno, Maya A            12 AAAA-ST                40.00      36.35  
 27 Boehme, Jenna A           12 AAAA-ST                39.18      36.47  
 28 Hernandez, Gabriella R    11 AAAA-ST                40.00      36.68  
 29 Hickman, Madison M        12 AAAA-ST                40.01      37.20  
 30 Tong, Vivy G              11 AAAA-ST                42.60      38.31  
 31 Barnes, Brenna R          11 AAAA-ST                50.00      38.64  
 32 McCormick, Isabella R     12 LIFE-ST              1:06.00      38.76  
 33 Rawls, Ansley D           12 AAAA-ST                42.31      39.16  
 34 Goff, Jessica M           11 AAAA-ST                40.00      39.22  
 35 Xie, Lucy X               11 AAAA-ST                43.88      40.56  
 36 Ales, Addison B           12 AAAA-ST                45.00      41.26  
 37 Ontiveros, Xianna L       11 AAAA-ST                44.11      43.57  
 38 Hamilton, Sidney O        11 AAAA-ST                47.75      45.97  
 39 Garcia, Samantha M        11 AAAA-ST                58.11      46.84  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Paige M            12 AAAA-ST              1:05.27      59.08  
                  28.93       59.08 (30.15)                                        
  2 Tong, Gaby S              11 AAAA-ST                58.56      59.85  
                  29.86       59.85 (29.99)                                        
  3 Ziemba, Tess E            12 AAAA-ST              1:00.68    1:00.49  
                  29.59     1:00.49 (30.90)                                        
  4 Vaishnani, Sonia S        11 AAAA-ST              1:01.78    1:00.85  
                  29.59     1:00.85 (31.26)                                        
  5 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST              1:00.45    1:01.13  
                  29.44     1:01.13 (31.69)                                        
  6 Clevenger, Grace I        12 AAAA-ST              1:01.14    1:01.28  
                  29.70     1:01.28 (31.58)                                        
  7 Bahr, Kaylee M            12 AAAA-ST              1:05.53    1:01.43  
                  29.26     1:01.43 (32.17)                                        
  8 Chancey, Elainey C        12 UN-ST                  59.63    1:02.82  
                  30.77     1:02.82 (32.05)                                        
  9 Makilan, Francesca P      12 AAAA-ST              1:06.81    1:05.39  
                  31.32     1:05.39 (34.07)                                        
 10 Pangburn, Janci J         11 AAAA-ST              1:04.74    1:05.55  
                  32.22     1:05.55 (33.33)                                        
 11 Crisp, Becca A            11 AAAA-ST              1:09.34    1:05.75  
                  31.89     1:05.75 (33.86)                                        
 12 Nguyen, Theresa T         12 AAAA-ST              1:11.35    1:06.52  
 13 Allen, Shelby S           12 LIFE-ST              1:11.14    1:07.65  
 14 Guinan, Emma L            11 AAAA-ST              1:11.43    1:09.46  
                  34.35     1:09.46 (35.11)                                        
 15 Batiz, Francesca G        11 AAAA-ST              1:13.97    1:11.30  
                  33.86     1:11.30 (37.44)                                        
 16 Logsdon, Amber M          11 AAAA-ST              1:11.19    1:11.59  
                  34.32     1:11.59 (37.27)                                        
 17 Landin, Madeleine J       12 AAAA-ST              1:20.33    1:14.39  
 18 Smith, Abby L             11 AAAA-ST              1:21.50    1:15.71  
 19 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                1:25.23    1:16.79  
 20 Gillispie, Kamryn A       12 AAAA-ST              1:22.33    1:23.21  
 21 Hope, Lindsay E           11 AAAA-ST              1:19.10    1:24.87  
 22 Tong, Vivy G              11 AAAA-ST              1:24.17    1:25.82  
 23 Hickman, Madison M        12 AAAA-ST              1:05.01    1:28.81  
                  41.09     1:28.81 (47.72)                                        
 24 Hamilton, Sidney O        11 AAAA-ST              1:48.18    1:45.95  
 25 Ontiveros, Xianna L       11 AAAA-ST              1:48.11    1:46.31  
                  48.35     1:46.31 (57.96)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ziemba, Tess E            12 AAAA-ST              2:08.87    2:08.09  
                  29.98     1:01.93 (31.95)     1:35.72 (33.79)     2:08.09 (32.37)
  2 Tong, Gaby S              11 AAAA-ST              2:09.69    2:10.71  
                  31.26     1:04.43 (33.17)     1:38.42 (33.99)     2:10.71 (32.29)
  3 Clevenger, Grace I        12 AAAA-ST              2:14.73    2:11.50  
                                1:04.18 ( )     1:38.34 (34.16)     2:11.50 (33.16)
  4 Vaishnani, Sonia S        11 AAAA-ST              2:16.57    2:13.61  
                  31.17     1:05.21 (34.04)     1:39.98 (34.77)     2:13.61 (33.63)
  5 Bahr, Kaylee M            12 AAAA-ST              2:21.61    2:15.52  
                  31.59     1:05.98 (34.39)     1:41.12 (35.14)     2:15.52 (34.40)
  6 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST              2:13.28    2:17.34  
                  30.75     1:05.76 (35.01)     1:41.87 (36.11)     2:17.34 (35.47)
  7 Makilan, Francesca P      12 AAAA-ST              2:23.69    2:19.28  
                  32.62     1:07.79 (35.17)     1:44.22 (36.43)     2:19.28 (35.06)
  8 Chancey, Elainey C        12 UN-ST                2:13.55    2:19.42  
                  32.18     1:07.13 (34.95)     1:43.58 (36.45)     2:19.42 (35.84)
  9 Pangburn, Janci J         11 AAAA-ST              2:17.55    2:22.79  
                  33.86     1:11.14 (37.28)     1:48.00 (36.86)     2:22.79 (34.79)
 10 Crisp, Becca A            11 AAAA-ST              2:22.83    2:23.61  
                  33.26     1:10.15 (36.89)     1:47.91 (37.76)     2:23.61 (35.70)
 11 Delostrinos, Stephie L    12 AAAA-ST              2:26.20    2:26.49  
                  35.52     1:13.70 (38.18)     1:51.24 (37.54)     2:26.49 (35.25)
 12 Hibbetts, Haley A         11 AAAA-ST              2:31.04    2:27.62  
                  34.76     1:12.81 (38.05)     1:51.34 (38.53)     2:27.62 (36.28)
 13 Nguyen, Theresa T         12 AAAA-ST              2:40.48    2:28.24  
                  34.52     1:11.84 (37.32)     1:50.70 (38.86)     2:28.24 (37.54)
 14 Logsdon, Amber M          11 AAAA-ST              2:32.75    2:28.74  
                  34.70     1:13.54 (38.84)     1:51.13 (37.59)     2:28.74 (37.61)
 15 Kerzic, Alex A            12 AAAA-ST              2:48.19    2:41.64  
                  36.56     1:17.83 (41.27)     2:00.74 (42.91)     2:41.64 (40.90)
 16 Williamson, Madi G        12 AAAA-ST              2:40.00    2:48.48  
                  37.80     1:22.06 (44.26)     2:07.94 (45.88)     2:48.48 (40.54)
 17 Bishop, Annika D          12 AAAA-ST              3:20.95    2:50.03  
                                2:50.08 ( )         2:50.03 ( )                    
 18 Xu, Grace                 11 AAAA-ST              3:09.12    2:51.36  
                  39.25     1:22.32 (43.07)   2:51.36 (1:29.04)                    
 19 O'Brien, Pauline A        11 AAAA-ST              3:02.91    2:51.44  
                1:21.97   2:51.44 (1:29.47)                                        
 20 Spindel, Lindsay R        12 AAAA-ST              3:15.00    3:00.86  
                  41.84     1:28.02 (46.18)     2:15.56 (47.54)     3:00.86 (45.30)
 21 Gillispie, Kamryn A       12 AAAA-ST              3:06.12    3:04.51  
 22 Brewer, Chloe E           11 AAAA-ST              3:16.95    3:11.52  
                  42.97   3:11.52 (2:28.55)                                        
 23 Boehme, Jenna A           12 AAAA-ST              3:36.11    3:11.78  
 24 Tong, Vivy G              11 AAAA-ST              3:17.18    3:13.58  
                  44.09   2:24.90 (1:40.81)     3:13.58 (48.68)                    
 25 Hickman, Madison M        12 AAAA-ST              2:50.01    3:14.37  
                  42.06     1:31.75 (49.69)     2:22.03 (50.28)     3:14.37 (52.34)
 26 Rawls, Ansley D           12 AAAA-ST              3:45.00    3:18.32  
                  43.44     1:33.26 (49.82)     2:26.30 (53.04)     3:18.32 (52.02)
 27 Xie, Lucy X               11 AAAA-ST              3:49.66    3:32.03  
                  44.95     1:38.96 (54.01)     2:32.50 (53.54)     3:32.03 (59.53)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Abby L             11 AAAA-ST              7:45.11    7:32.33  
                                1:23.01 ( )   7:32.33 (6:09.32)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST                31.10      31.59  
  2 Clevenger, Grace I        12 AAAA-ST                31.37      31.86  
  3 Tong, Gaby S              11 AAAA-ST                33.31      32.19  
  4 Bahr, Kaylee M            12 AAAA-ST                33.86      32.37  
  5 Vaishnani, Sonia S        11 AAAA-ST                32.70      32.39  
  6 Ziemba, Tess E            12 AAAA-ST                32.43      32.93  
  7 Makilan, Francesca P      12 AAAA-ST                34.00      33.38  
  8 Chancey, Elainey C        12 UN-ST                  33.26      33.49  
  9 Xu, Grace                 11 AAAA-ST                39.46      35.81  
 10 Delostrinos, Stephie L    12 AAAA-ST                36.26      35.82  
 11 Pangburn, Janci J         11 AAAA-ST                35.08      36.06  
 12 Hibbetts, Haley A         11 AAAA-ST                35.52      36.22  
 13 Crisp, Becca A            11 AAAA-ST                37.19      37.17  
 14 Kerzic, Alex A            12 AAAA-ST                37.33      37.29  
 15 Gillispie, Kamryn A       12 AAAA-ST                41.02      39.72  
 16 Barnes, Shay B            11 AAAA-ST                50.00      39.80  
 17 Spindel, Lindsay R        12 AAAA-ST                47.94      40.22  
 18 Webb, Holly J             12 AAAA-ST                55.65      40.26  
 19 O'Brien, Pauline A        11 AAAA-ST                48.41      41.12  
 20 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                  45.12      41.35  
 21 Batiz, Francesca G        11 AAAA-ST                43.59      41.42  
 22 Hickman, Madison M        12 AAAA-ST                58.01      42.31  
 23 Xie, Lucy X               11 AAAA-ST                50.06      43.19  
 24 Brewer, Chloe E           11 AAAA-ST                44.37      44.47  
 25 Goff, Jessica M           11 AAAA-ST                45.00      44.95  
 26 Rawls, Ansley D           12 AAAA-ST                45.77      45.39  
 27 Barnes, Riley S           11 AAAA-ST                50.00      45.85  
 28 Tong, Vivy G              11 AAAA-ST                42.38      46.93  
 29 Barnes, Brenna R          11 AAAA-ST              1:00.00      47.86  
 30 Hernandez, Gabriella R    11 AAAA-ST                46.00      48.77  
 31 Boehme, Jenna A           12 AAAA-ST                50.18      49.92  
 32 Hamilton, Sidney O        11 AAAA-ST                51.45      50.47  
 33 McCormick, Isabella R     12 LIFE-ST              1:12.00      50.89  
 34 Ales, Addison B           12 AAAA-ST                50.00      50.91  
 35 Moreno, Maya A            12 AAAA-ST                45.00      51.22  
 36 Ontiveros, Xianna L       11 AAAA-ST                53.11      51.27  
 37 Garcia, Samantha M        11 AAAA-ST              1:01.11      56.12  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ziemba, Tess E            12 AAAA-ST              1:09.62    1:06.02  
                  32.73     1:06.02 (33.29)                                        
  2 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST              1:06.07    1:07.71  
                  32.89     1:07.71 (34.82)                                        
  3 Clevenger, Grace I        12 AAAA-ST              1:08.96    1:07.80  
                  32.42     1:07.80 (35.38)                                        
  4 Vaishnani, Sonia S        11 AAAA-ST              1:09.53    1:08.74  
  5 Tong, Gaby S              11 AAAA-ST              1:13.70    1:09.11  
                  34.01     1:09.11 (35.10)                                        
  6 Bahr, Kaylee M            12 AAAA-ST              1:12.68    1:09.75  
                  33.56     1:09.75 (36.19)                                        
  7 Chancey, Elainey C        12 UN-ST                1:10.20    1:09.83  
                  34.58     1:09.83 (35.25)                                        
  8 Nguyen, Theresa T         12 AAAA-ST              1:19.03    1:12.15  
                  35.28     1:12.15 (36.87)                                        
  9 Clark, Paige M            12 AAAA-ST              1:15.99    1:12.83  
                  36.27     1:12.83 (36.56)                                        
 10 Guinan, Emma L            11 AAAA-ST              1:16.82    1:14.45  
                  36.94     1:14.45 (37.51)                                        
 11 Delostrinos, Stephie L    12 AAAA-ST              1:18.61    1:15.19  
                  36.99     1:15.19 (38.20)                                        
 12 Makilan, Francesca P      12 AAAA-ST              1:12.33    1:15.24  
                  36.30     1:15.24 (38.94)                                        
 13 Pangburn, Janci J         11 AAAA-ST              1:16.91    1:15.59  
                  37.64     1:15.59 (37.95)                                        
 14 Crisp, Becca A            11 AAAA-ST              1:19.23    1:19.16  
                  38.86     1:19.16 (40.30)                                        
 15 Logsdon, Amber M          11 AAAA-ST              1:27.18    1:22.10  
                  39.69     1:22.10 (42.41)                                        
 16 Smith, Abby L             11 AAAA-ST              1:28.85    1:23.95  
                  39.84     1:23.95 (44.11)                                        
 17 Gillispie, Kamryn A       12 AAAA-ST              1:28.73    1:24.23  
                  41.43     1:24.23 (42.80)                                        
 18 Landin, Madeleine J       12 AAAA-ST              1:36.85    1:25.03  
 19 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                1:38.09    1:27.33  
 20 Tong, Vivy G              11 AAAA-ST              1:34.32    1:32.30  
 21 Hickman, Madison M        12 AAAA-ST              1:20.01    1:33.13  
                  44.39     1:33.13 (48.74)                                        
 22 Hope, Lindsay E           11 AAAA-ST              1:31.81    1:33.73  
                  45.81     1:33.73 (47.92)                                        
 23 Hamilton, Sidney O        11 AAAA-ST              2:03.13    1:46.45  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Theresa T         12 AAAA-ST              2:43.43    2:36.50  
                  37.95     1:17.33 (39.38)     1:57.52 (40.19)     2:36.50 (38.98)
  2 Williamson, Madi G        12 AAAA-ST              3:00.00    3:02.38  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ziemba, Tess E            12 AAAA-ST                36.88      35.91  
  2 Vaishnani, Sonia S        11 AAAA-ST                34.68      35.96  
  3 Chancey, Elainey C        12 UN-ST                  36.75      36.14  
  4 Tong, Gaby S              11 AAAA-ST                38.43      37.42  
  5 Makilan, Francesca P      12 AAAA-ST                36.87      37.57  
  6 Crisp, Becca A            11 AAAA-ST                40.81      38.53  
  7 Clevenger, Grace I        12 AAAA-ST                38.18      38.72  
  8 Bahr, Kaylee M            12 AAAA-ST                41.49      38.82  
  9 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST                38.58      39.05  
 10 Guinan, Emma L            11 AAAA-ST                41.48      39.52  
 11 Clark, Paige M            12 AAAA-ST                43.10      40.06  
 12 Pangburn, Janci J         11 AAAA-ST                41.58      40.59  
 13 Batiz, Francesca G        11 AAAA-ST                43.75      41.46  
 14 Hope, Lindsay E           11 AAAA-ST                45.03      44.13  
 15 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                  50.09      44.91  
 16 Tong, Vivy G              11 AAAA-ST                48.94      47.29  
 17 Smith, Abby L             11 AAAA-ST                52.62      48.64  
 18 Gillispie, Kamryn A       12 AAAA-ST                49.68      50.16  
 19 Hamilton, Sidney O        11 AAAA-ST                57.79      53.14  
 20 McCormick, Isabella R     12 LIFE-ST              1:21.00      53.45  
 21 Hickman, Madison M        12 AAAA-ST                58.02      59.64  
 -- Ontiveros, Xianna L       11 AAAA-ST              1:05.11         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaishnani, Sonia S        11 AAAA-ST              1:17.10    1:15.02  
                  36.15     1:15.02 (38.87)                                        
  2 Ziemba, Tess E            12 AAAA-ST              1:20.96    1:18.31  
                  36.76     1:18.31 (41.55)                                        
  3 Chancey, Elainey C        12 UN-ST                1:15.80    1:18.88  
                  37.17     1:18.88 (41.71)                                        
  4 Tong, Gaby S              11 AAAA-ST              1:20.63    1:18.99  
                  37.97     1:18.99 (41.02)                                        
  5 Makilan, Francesca P      12 AAAA-ST              1:21.03    1:19.90  
                  38.95     1:19.90 (40.95)                                        
  6 Clevenger, Grace I        12 AAAA-ST              1:24.34    1:22.48  
                  38.42     1:22.48 (44.06)                                        
  7 Crisp, Becca A            11 AAAA-ST              1:25.13    1:23.49  
                  41.20     1:23.49 (42.29)                                        
  8 Bahr, Kaylee M            12 AAAA-ST              1:25.87    1:23.79  
                  40.23     1:23.79 (43.56)                                        
  9 Delostrinos, Stephie L    12 AAAA-ST              1:26.19    1:24.20  
                  41.32     1:24.20 (42.88)                                        
 10 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST              1:23.96    1:25.86  
                  40.59     1:25.86 (45.27)                                        
 11 Pangburn, Janci J         11 AAAA-ST              1:31.65    1:28.19  
                  42.66     1:28.19 (45.53)                                        
 12 Batiz, Francesca G        11 AAAA-ST              1:44.72    1:29.28  
                  41.54     1:29.28 (47.74)                                        
 13 Hibbetts, Haley A         11 AAAA-ST              1:31.97    1:32.07  
                  43.46     1:32.07 (48.61)                                        
 14 Kerzic, Alex A            12 AAAA-ST              1:37.83    1:33.13  
                  43.92     1:33.13 (49.21)                                        
 15 Xu, Grace                 11 AAAA-ST              1:56.32    1:35.21  
                  44.66     1:35.21 (50.55)                                        
 16 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                1:54.34    1:36.00  
                  44.94     1:36.00 (51.06)                                        
 17 Webb, Holly J             12 AAAA-ST              1:50.00    1:36.62  
                  45.13     1:36.62 (51.49)                                        
 18 Bishop, Annika D          12 AAAA-ST              1:55.78    1:37.10  
                  45.37     1:37.10 (51.73)                                        
 19 O'Brien, Pauline A        11 AAAA-ST              1:52.06    1:39.60  
                  46.42     1:39.60 (53.18)                                        
 20 Boehme, Jenna A           12 AAAA-ST              2:07.11    1:40.92  
                  47.33     1:40.92 (53.59)                                        
 21 Logsdon, Amber M          11 AAAA-ST              1:44.90    1:42.57  
 22 Barnes, Shay B            11 AAAA-ST              2:00.00    1:43.53  
                  47.72     1:43.53 (55.81)                                        
 23 Tong, Vivy G              11 AAAA-ST              1:42.17    1:45.09  
                  48.75     1:45.09 (56.34)                                        
 24 Gillispie, Kamryn A       12 AAAA-ST              1:50.44    1:45.46  
                  49.62     1:45.46 (55.84)                                        
 25 Brewer, Chloe E           11 AAAA-ST              2:02.06    1:46.21  
                  49.70     1:46.21 (56.51)                                        
 26 Eager, Stephanie T        11 AAAA-ST              1:55.00    1:46.52  
                  50.98     1:46.52 (55.54)                                        
 27 Barnes, Riley S           11 AAAA-ST              2:00.00    1:46.65  
                  48.45     1:46.65 (58.20)                                        
 28 Spindel, Lindsay R        12 AAAA-ST              1:40.00    1:46.89  
                  50.37     1:46.89 (56.52)                                        
 29 Rawls, Ansley D           12 AAAA-ST              2:07.57    1:47.79  
                  50.73     1:47.79 (57.06)                                        
 30 Ales, Addison B           12 AAAA-ST              2:00.00    1:49.46  
 31 Goff, Jessica M           11 AAAA-ST              1:40.00    1:56.07  
                  52.52   1:56.07 (1:03.55)                                        
 32 Moreno, Maya A            12 AAAA-ST              1:55.00    1:56.16  
                  54.78   1:56.16 (1:01.38)                                        
 33 Hernandez, Gabriella R    11 AAAA-ST              1:40.00    1:57.60  
                  53.62   1:57.60 (1:03.98)                                        
 34 Hamilton, Sidney O        11 AAAA-ST              2:07.90    2:00.49  
                  58.66   2:00.49 (1:01.83)                                        
 35 Xie, Lucy X               11 AAAA-ST              1:58.58    2:03.45  
                  58.14   2:03.45 (1:05.31)                                        
 36 Barnes, Brenna R          11 AAAA-ST              2:00.00    2:12.56  
                  56.46   2:12.56 (1:16.10)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaishnani, Sonia S        11 AAAA-ST                31.58      29.86  
  2 Tong, Gaby S              11 AAAA-ST                30.56      30.41  
  3 Bahr, Kaylee M            12 AAAA-ST                31.54      30.76  
  4 Clevenger, Grace I        12 AAAA-ST                34.71      30.80  
  5 Ziemba, Tess E            12 AAAA-ST                32.65      30.97  
  6 Chancey, Elainey C        12 UN-ST                  31.17      31.09  
  7 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST                30.60      31.82  
  8 Crisp, Becca A            11 AAAA-ST                33.71      33.26  
  9 Clark, Paige M            12 AAAA-ST                37.54      33.71  
 10 Delostrinos, Stephie L    12 AAAA-ST                36.31      34.59  
 11 Allen, Shelby S           12 LIFE-ST                38.85      35.60  
 12 Guinan, Emma L            11 AAAA-ST                39.11      35.67  
 13 Pangburn, Janci J         11 AAAA-ST                35.89      36.23  
 14 Batiz, Francesca G        11 AAAA-ST                38.52      36.39  
 15 Cisneros, Xytali S        11 UN-ST                  40.50      38.52  
 16 Hope, Lindsay E           11 AAAA-ST                40.27      39.19  
 17 Tong, Vivy G              11 AAAA-ST                45.01      43.84  
 18 Hickman, Madison M        12 AAAA-ST                50.01      44.08  
 19 Gillispie, Kamryn A       12 AAAA-ST                43.97      44.47  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaishnani, Sonia S        11 AAAA-ST              1:12.28    1:07.45  
                  31.59     1:07.45 (35.86)                                        
  2 Tong, Gaby S              11 AAAA-ST              1:07.31    1:07.85  
                  33.01     1:07.85 (34.84)                                        
  3 Bahr, Kaylee M            12 AAAA-ST              1:12.03    1:08.54  
                  32.72     1:08.54 (35.82)                                        
  4 Ziemba, Tess E            12 AAAA-ST              1:11.62    1:09.65  
                  33.37     1:09.65 (36.28)                                        
  5 Chancey, Elainey C        12 UN-ST                1:07.59    1:09.89  
                  32.89     1:09.89 (37.00)                                        
  6 Clevenger, Grace I        12 AAAA-ST              1:13.76    1:10.97  
                  33.17     1:10.97 (37.80)                                        
  7 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST              1:11.90    1:14.49  
                  34.05     1:14.49 (40.44)                                        
  8 Crisp, Becca A            11 AAAA-ST              1:17.51    1:17.62  
                  35.87     1:17.62 (41.75)                                        
  9 Pangburn, Janci J         11 AAAA-ST              1:20.28    1:17.79  
                  36.39     1:17.79 (41.40)                                        
 10 Makilan, Francesca P      12 AAAA-ST              1:21.98    1:19.30  
                  36.49     1:19.30 (42.81)                                        
 11 Hibbetts, Haley A         11 AAAA-ST              1:21.34    1:20.40  
                  36.77     1:20.40 (43.63)                                        
 12 Kerzic, Alex A            12 AAAA-ST              1:36.24    1:29.55  
                  40.22     1:29.55 (49.33)                                        
 13 Bishop, Annika D          12 AAAA-ST              2:01.17    1:35.86  
                  41.67     1:35.86 (54.19)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaishnani, Sonia S        11 AAAA-ST              2:31.29    2:24.71  
                  31.86     1:09.89 (38.03)     1:50.68 (40.79)     2:24.71 (34.03)
  2 Ziemba, Tess E            12 AAAA-ST              2:31.22    2:24.76  
                  31.85     1:09.96 (38.11)     1:50.99 (41.03)     2:24.76 (33.77)
  3 Tong, Gaby S              11 AAAA-ST              2:31.41    2:29.89  
                  33.70     1:13.11 (39.41)     1:58.64 (45.53)     2:29.89 (31.25)
  4 Clevenger, Grace I        12 AAAA-ST              2:33.99    2:30.19  
                  31.61     1:08.47 (36.86)     1:54.64 (46.17)     2:30.19 (35.55)
  5 Bahr, Kaylee M            12 AAAA-ST              2:36.08    2:31.51  
                  33.07     1:10.56 (37.49)     1:56.27 (45.71)     2:31.51 (35.24)
  6 Chancey, Elainey C        12 UN-ST                2:26.26    2:33.08  
                  33.37     1:12.28 (38.91)     1:57.78 (45.50)     2:33.08 (35.30)
  7 Pagadala, Suchi           12 AAAA-ST              2:34.25    2:35.33  
                  34.31     1:13.11 (38.80)     2:00.07 (46.96)     2:35.33 (35.26)
  8 Makilan, Francesca P      12 AAAA-ST              2:44.29    2:38.70  
                  36.76     1:16.11 (39.35)     2:02.30 (46.19)     2:38.70 (36.40)
  9 Guinan, Emma L            11 AAAA-ST              2:47.53    2:39.02  
                  34.94     1:15.67 (40.73)     2:02.70 (47.03)     2:39.02 (36.32)
 10 Delostrinos, Stephie L    12 AAAA-ST              2:43.34    2:40.27  
                  37.81     1:19.16 (41.35)     2:06.07 (46.91)     2:40.27 (34.20)
 11 Crisp, Becca A            11 AAAA-ST              2:41.62    2:40.75  
                  36.13     1:19.40 (43.27)     2:05.08 (45.68)     2:40.75 (35.67)
 12 Pangburn, Janci J         11 AAAA-ST              2:46.29    2:41.30  
                  36.83     1:16.92 (40.09)     2:07.29 (50.37)     2:41.30 (34.01)
 13 Clark, Paige M            12 AAAA-ST              2:35.12    2:43.91  
                  34.52     1:15.29 (40.77)     2:05.24 (49.95)     2:43.91 (38.67)
 14 Logsdon, Amber M          11 AAAA-ST              3:10.10    2:59.64  
                  41.30     1:26.14 (44.84)     2:21.64 (55.50)     2:59.64 (38.00)
 -- Landin, Madeleine J       12 AAAA-ST              3:18.10         DQ  
                  44.30     1:31.22 (46.92)     2:23.21 (51.99)          DQ (41.38)
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swider, Sydney J          15 LIFE-ST                28.05      27.53  
  2 Barickman, Chloe R        13 AAAA-ST                29.11      27.83  
  3 Torralva Villa, Cianna Y  20 AAAA-ST                31.45      29.04  
  4 Alvarado, Bethani C       15 AAAA-ST                32.50      29.28  
  5 Robinson, Erin M          13 AAAA-ST                30.59      29.36  
  6 Barrera, Annika S         13 AAAA-ST                29.68      29.48  
  7 Lloyd, Megan E            13 AAAA-ST                31.06      30.30  
  8 Clark, Maya A             15 AAAA-ST                31.42      30.48  
  9 Harris, Lauren E          14 AAAA-ST                29.94      30.71  
 10 Luna, Solei A             15 AAAA-ST                31.56      32.14  
 11 Austin, Allie M           16 AAAA-ST                34.85      32.48  
 12 Mclaren, Rachel S         13 AAAA-ST                29.74      32.58  
 13 Rodriguez, Andrea S       15 AAAA-ST                30.80      32.89  
 14 Henson, Liz D             13 AAAA-ST                32.73      33.02  
 15 Davis, Kaitlyn E          14 AAAA-ST                39.99      37.52  
 16 Rodriguez, Adrianna M     13 AAAA-ST                42.11      37.86  
 17 Henderson, Templey M      13 AAAA-ST                40.00      37.90  
 18 Rendon, Natasha G         13 AAAA-ST                40.00      38.18  
 19 Gutierrez, Bella I        13 AAAA-ST                40.00      39.31  
 20 Krepelka, Natalia K       13 AAAA-ST                44.86      39.62  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decker, Georgia Y         13 AAAA-ST                58.80      59.79  
                  29.33       59.79 (30.46)                                        
  2 Bentley, Ally J           13 AAAA-ST                57.89    1:00.64  
                  29.38     1:00.64 (31.26)                                        
  3 Robertson, Lindsay C      13 AAAA-ST              1:02.67    1:01.62  
                  29.66     1:01.62 (31.96)                                        
  4 Barickman, Chloe R        13 AAAA-ST              1:03.42    1:01.72  
                  29.49     1:01.72 (32.23)                                        
  5 Martin, Beatrice E        13 AAAA-ST                59.47    1:02.45  
                  30.40     1:02.45 (32.05)                                        
  6 Swift, Allison C          13 UN-ST                1:01.40    1:02.46  
                  30.48     1:02.46 (31.98)                                        
  7 Swider, Sydney J          15 LIFE-ST              1:02.13    1:03.22  
                  29.84     1:03.22 (33.38)                                        
  8 Rutledge, Miko H          13 AAAA-ST              1:02.75    1:03.23  
                  30.41     1:03.23 (32.82)                                        
  9 Richardson, Ellie V       15 AAAA-ST              1:04.45    1:03.94  
                  30.64     1:03.94 (33.30)                                        
 10 Flores, Jessyka R         15 AAAA-ST              1:04.17    1:04.68  
                  31.09     1:04.68 (33.59)                                        
 11 Wallace, Lula S           16 AAAA-ST              1:07.79    1:04.79  
 12 Barrera, Annika S         13 AAAA-ST              1:04.89    1:05.43  
                  31.43     1:05.43 (34.00)                                        
 13 Robinson, Erin M          13 AAAA-ST              1:08.39    1:05.72  
                  30.62     1:05.72 (35.10)                                        
 14 Muniz, Sevilla A          17 AAAA-ST              1:09.29    1:07.21  
                  32.08     1:07.21 (35.13)                                        
 15 Mow, Lorin R              13 AAAA-ST              1:08.83    1:07.69  
                  32.43     1:07.69 (35.26)                                        
 16 Harris, Lauren E          14 AAAA-ST              1:04.92    1:07.82  
                  32.64     1:07.82 (35.18)                                        
 17 Munoz, Andrea C           13 AAAA-ST              1:07.09    1:08.28  
 18 Alvarado, Bethani C       15 AAAA-ST              1:12.78    1:08.34  
 19 Pangburn, Payton G        13 AAAA-ST              1:05.98    1:08.95  
                  33.13     1:08.95 (35.82)                                        
 20 Garcia, Victoria V        13 AAAA-ST              1:10.19    1:12.87  
                  34.03     1:12.87 (38.84)                                        
 21 Stubbs-Guerra, Anari N    14 AAAA-ST              1:11.64    1:13.18  
                  33.53     1:13.18 (39.65)                                        
 22 Martell, Viviana R        15 AAAA-ST              1:14.65    1:16.40  
                  36.20     1:16.40 (40.20)                                        
 23 Henson, Liz D             13 AAAA-ST              1:18.44    1:17.47  
                  36.47     1:17.47 (41.00)                                        
 24 Davis, Kaitlyn E          14 AAAA-ST              1:32.42    1:25.15  
 25 Rodriguez, Adrianna M     13 AAAA-ST              1:37.11    1:28.69  
 26 Henderson, Templey M      13 AAAA-ST              1:35.00    1:28.96  
                  43.40     1:28.96 (45.56)                                        
 27 Krepelka, Natalia K       13 AAAA-ST              1:43.92    1:41.93  
                  50.79     1:41.93 (51.14)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swift, Allison C          13 UN-ST                2:14.98    2:10.74  
                  31.01     1:04.27 (33.26)     1:38.23 (33.96)     2:10.74 (32.51)
  2 Bentley, Ally J           13 AAAA-ST              2:06.01    2:11.71  
                  30.95     1:04.43 (33.48)     1:38.38 (33.95)     2:11.71 (33.33)
  3 Decker, Georgia Y         13 AAAA-ST              2:07.02    2:12.89  
                  31.55     1:05.38 (33.83)     1:39.71 (34.33)     2:12.89 (33.18)
  4 Barickman, Chloe R        13 AAAA-ST              2:16.63    2:14.07  
                  30.64     1:05.16 (34.52)     1:39.84 (34.68)     2:14.07 (34.23)
  5 Robertson, Lindsay C      13 AAAA-ST              2:16.37    2:16.63  
                  31.81     1:06.27 (34.46)     1:42.00 (35.73)     2:16.63 (34.63)
  6 Martin, Beatrice E        13 AAAA-ST              2:15.35    2:17.68  
                                1:06.66 ( )     1:42.50 (35.84)     2:17.68 (35.18)
  7 Barrera, Annika S         13 AAAA-ST              2:20.59    2:19.00  
                  32.93     1:09.25 (36.32)     1:44.46 (35.21)     2:19.00 (34.54)
  8 Robinson, Erin M          13 AAAA-ST              2:27.31    2:22.21  
                  31.83     1:07.68 (35.85)     1:45.28 (37.60)     2:22.21 (36.93)
  9 Harris, Lauren E          14 AAAA-ST              2:20.92    2:25.31  
                  33.50     1:10.58 (37.08)     1:48.54 (37.96)     2:25.31 (36.77)
 10 Munoz, Andrea C           13 AAAA-ST              2:22.62    2:26.04  
                  32.71     1:09.38 (36.67)     1:47.50 (38.12)     2:26.04 (38.54)
 11 Harrell, Layla R          14 AAAA-ST              2:38.36    2:26.70  
                  33.29     1:10.09 (36.80)     1:48.88 (38.79)     2:26.70 (37.82)
 12 Mow, Lorin R              13 AAAA-ST              2:30.56    2:29.73  
                  34.58     1:13.35 (38.77)     1:52.07 (38.72)     2:29.73 (37.66)
 13 Pangburn, Payton G        13 AAAA-ST              2:23.94    2:30.92  
                  34.37     1:13.65 (39.28)     1:52.99 (39.34)     2:30.92 (37.93)
 14 Lloyd, Megan E            13 AAAA-ST              2:29.01    2:32.68  
                  34.02     1:12.83 (38.81)     1:54.39 (41.56)     2:32.68 (38.29)
 15 Garcia, Victoria V        13 AAAA-ST              2:42.52    2:34.69  
                  34.61     1:14.12 (39.51)     1:55.76 (41.64)     2:34.69 (38.93)
 16 Luna, Solei A             15 AAAA-ST              2:25.67    2:35.82  
                  34.95     1:14.91 (39.96)     1:55.79 (40.88)     2:35.82 (40.03)
 17 Henson, Liz D             13 AAAA-ST              2:45.00    2:45.88  
                  36.04     1:17.90 (41.86)     2:01.90 (44.00)     2:45.88 (43.98)
 18 Davis, Kaitlyn E          14 AAAA-ST              3:10.88    3:04.28  
                  41.09     1:26.27 (45.18)   3:04.28 (1:38.01)                    
 19 Henderson, Templey M      13 AAAA-ST              3:45.00    3:11.37  
                  44.24     1:32.43 (48.19)     2:21.51 (49.08)     3:11.37 (49.86)
 20 Rendon, Natasha G         13 AAAA-ST              3:30.00    3:24.11  
 21 Gutierrez, Bella I        13 AAAA-ST              3:45.00    3:35.07  
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muniz, Sevilla A          17 AAAA-ST              6:17.68    6:09.83  
                                1:09.84 ( )     1:46.26 (36.42)     2:22.59 (36.33)
        3:00.04 (37.45)                             4:16.56 ( )                    
            5:33.06 ( )     6:09.83 (36.77)                                        
  2 Robinson, Erin M          13 AAAA-ST              6:28.46    6:33.16  
                  32.24     1:09.17 (36.93)     1:47.43 (38.26)     2:27.14 (39.71)
        3:06.74 (39.60)     3:47.63 (40.89)     4:28.70 (41.07)     5:09.73 (41.03)
        5:52.28 (42.55)     6:33.16 (40.88)                                        
  3 Luna, Solei A             15 AAAA-ST              7:15.34    6:56.63  
                  36.57     1:15.77 (39.20)                             2:41.06 ( )
        3:24.67 (43.61)     4:08.27 (43.60)                             5:34.26 ( )
      6:56.63 (1:22.37)                                                            
 
Girls 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torralva Villa, Cianna Y  20 AAAA-ST                35.67      33.39  
  2 Rodriguez, Adrianna M     13 AAAA-ST                52.11      43.55  
  3 Gutierrez, Bella I        13 AAAA-ST                45.00      46.59  
  4 Krepelka, Natalia K       13 AAAA-ST              1:03.35      49.73  
  5 Henderson, Templey M      13 AAAA-ST                45.00      49.80  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barickman, Chloe R        13 AAAA-ST              1:09.94    1:07.68  
  2 Bentley, Ally J           13 AAAA-ST              1:05.52    1:07.95  
                  32.28     1:07.95 (35.67)                                        
  3 Robertson, Lindsay C      13 AAAA-ST              1:10.77    1:09.12  
                  34.13     1:09.12 (34.99)                                        
  4 Orozco, Alyssa M          14 AAAA-ST              1:09.90    1:11.73  
  5 Swider, Sydney J          15 LIFE-ST              1:16.37    1:11.81  
  6 Richardson, Ellie V       15 AAAA-ST              1:13.12    1:12.27  
                  34.87     1:12.27 (37.40)                                        
  7 Decker, Georgia Y         13 AAAA-ST              1:12.14    1:12.49  
                  35.51     1:12.49 (36.98)                                        
  8 Martin, Beatrice E        13 AAAA-ST              1:09.55    1:12.63  
  9 Swift, Allison C          13 UN-ST                1:09.59    1:13.42  
                  36.61     1:13.42 (36.81)                                        
 10 Barrera, Annika S         13 AAAA-ST              1:14.93    1:13.83  
                  36.67     1:13.83 (37.16)                                        
 11 Rutledge, Miko H          13 AAAA-ST              1:17.64    1:15.27  
                  37.65     1:15.27 (37.62)                                        
 12 Garcia, Victoria V        13 AAAA-ST              1:24.61    1:17.18  
                  37.25     1:17.18 (39.93)                                        
 13 Robinson, Erin M          13 AAAA-ST              1:19.37    1:17.34  
                  36.69     1:17.34 (40.65)                                        
 14 Flores, Jessyka R         15 AAAA-ST              1:17.65    1:17.82  
                  38.49     1:17.82 (39.33)                                        
 15 Harris, Lauren E          14 AAAA-ST              1:17.44    1:17.90  
                  38.08     1:17.90 (39.82)                                        
 16 Munoz, Andrea C           13 AAAA-ST              1:18.93    1:18.72  
                  38.31     1:18.72 (40.41)                                        
 17 Mow, Lorin R              13 AAAA-ST              1:19.11    1:21.27  
 18 Pangburn, Payton G        13 AAAA-ST              1:18.16    1:21.77  
 19 Stubbs-Guerra, Anari N    14 AAAA-ST              1:21.99    1:23.46  
 20 Henson, Liz D             13 AAAA-ST              1:35.00    1:26.82  
                  41.97     1:26.82 (44.85)                                        
 21 Davis, Kaitlyn E          14 AAAA-ST              1:45.19    1:40.90  
 22 Krepelka, Natalia K       13 AAAA-ST              2:11.57    1:45.42  
                  50.85     1:45.42 (54.57)                                        
 -- Rodriguez, Adrianna M     13 AAAA-ST              1:48.11         DQ  
 -- Henderson, Templey M      13 AAAA-ST              1:40.00         DQ  
                  51.20          DQ (56.39)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bentley, Ally J           13 AAAA-ST              2:20.35    2:23.89  
                  33.64     1:09.78 (36.14)     1:46.47 (36.69)     2:23.89 (37.42)
  2 Robertson, Lindsay C      13 AAAA-ST              2:28.61    2:27.70  
                  35.40     1:12.49 (37.09)     1:50.35 (37.86)     2:27.70 (37.35)
  3 Swift, Allison C          13 UN-ST                2:35.06    2:28.89  
                  36.13     1:13.68 (37.55)     1:52.18 (38.50)     2:28.89 (36.71)
  4 Martin, Beatrice E        13 AAAA-ST              2:35.61    2:38.70  
                  38.26     1:18.16 (39.90)     1:58.68 (40.52)     2:38.70 (40.02)
  5 Decker, Georgia Y         13 AAAA-ST              2:32.65    2:38.82  
                  38.14     1:18.65 (40.51)     1:59.06 (40.41)     2:38.82 (39.76)
  6 Munoz, Andrea C           13 AAAA-ST              2:38.62    2:42.42  
                  38.18     1:18.38 (40.20)     2:00.53 (42.15)     2:42.42 (41.89)
  7 Harrell, Layla R          14 AAAA-ST              2:54.20    2:43.50  
  8 Garcia, Victoria V        13 AAAA-ST              2:53.34    2:43.89  
                                1:20.41 ( )     2:02.47 (42.06)     2:43.89 (41.42)
  9 Austin, Allie M           16 AAAA-ST              3:15.31    2:44.73  
                  39.03                             2:02.99 ( )     2:44.73 (41.74)
 10 Lloyd, Megan E            13 AAAA-ST              2:47.73    2:50.00  
                  39.70     1:22.38 (42.68)     2:08.38 (46.00)     2:50.00 (41.62)
 11 Pangburn, Payton G        13 AAAA-ST              2:42.77    2:55.47  
 12 Mclaren, Rachel S         13 AAAA-ST              3:01.38    2:56.66  
                  40.17     1:24.48 (44.31)   2:56.66 (1:32.18)                    
 
Girls 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Maya A             15 AAAA-ST                38.79      38.23  
  2 Rodriguez, Adrianna M     13 AAAA-ST                56.11      46.51  
  3 Henderson, Templey M      13 AAAA-ST                50.00      56.26  
 -- Davis, Kaitlyn E          14 AAAA-ST                50.50         DQ  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decker, Georgia Y         13 AAAA-ST              1:13.17    1:17.19  
                  36.75     1:17.19 (40.44)                                        
  2 Trevino De La Pena, Miro  15 AAAA-ST              1:15.57    1:18.38  
                  37.75     1:18.38 (40.63)                                        
  3 Robertson, Lindsay C      13 AAAA-ST              1:21.42    1:19.44  
                  37.65     1:19.44 (41.79)                                        
  4 Swift, Allison C          13 UN-ST                1:18.42    1:20.57  
                  39.18     1:20.57 (41.39)                                        
  5 Martin, Beatrice E        13 AAAA-ST              1:15.98    1:20.66  
                  38.33     1:20.66 (42.33)                                        
  6 Robinson, Erin M          13 AAAA-ST              1:25.83    1:21.61  
                  38.30     1:21.61 (43.31)                                        
  7 Swider, Sydney J          15 LIFE-ST              1:22.58    1:22.14  
                  37.97     1:22.14 (44.17)                                        
  8 Munoz, Andrea C           13 AAAA-ST              1:23.70    1:23.28  
                  39.29     1:23.28 (43.99)                                        
  9 Clark, Maya A             15 AAAA-ST              1:26.10    1:23.50  
                  39.40     1:23.50 (44.10)                                        
 10 Bentley, Ally J           13 AAAA-ST              1:21.61    1:23.63  
                  39.06     1:23.63 (44.57)                                        
 11 Barickman, Chloe R        13 AAAA-ST              1:29.31    1:25.22  
                  39.24     1:25.22 (45.98)                                        
 12 Mow, Lorin R              13 AAAA-ST              1:31.21    1:30.88  
                  42.78     1:30.88 (48.10)                                        
 13 Mclaren, Rachel S         13 AAAA-ST              1:31.40    1:33.22  
                  42.49     1:33.22 (50.73)                                        
 14 Henson, Liz D             13 AAAA-ST              1:33.70    1:33.48  
                  45.04     1:33.48 (48.44)                                        
 15 Austin, Allie M           16 AAAA-ST              1:53.19    1:34.87  
 16 Garcia, Victoria V        13 AAAA-ST              1:39.36    1:35.23  
                  44.91     1:35.23 (50.32)                                        
 17 Lloyd, Megan E            13 AAAA-ST              1:33.39    1:36.48  
                  45.63     1:36.48 (50.85)                                        
 18 Rodriguez, Andrea S       15 AAAA-ST              1:31.67    1:36.99  
                  45.63     1:36.99 (51.36)                                        
 19 Harrell, Layla R          14 AAAA-ST              1:35.28    1:37.03  
                  45.57     1:37.03 (51.46)                                        
 20 Davis, Kaitlyn E          14 AAAA-ST              1:44.01    1:37.49  
                  44.91     1:37.49 (52.58)                                        
 21 Barrera, Annika S         13 AAAA-ST              1:40.92    1:38.69  
                  48.06     1:38.69 (50.63)                                        
 22 Harris, Lauren E          14 AAAA-ST              1:35.32    1:39.34  
                  45.43     1:39.34 (53.91)                                        
 23 Pangburn, Payton G        13 AAAA-ST              1:44.08    1:40.87  
                  46.30     1:40.87 (54.57)                                        
 24 Rodriguez, Adrianna M     13 AAAA-ST              1:58.11    1:47.02  
                  48.70     1:47.02 (58.32)                                        
 25 Rendon, Natasha G         13 AAAA-ST              1:55.00    1:50.48  
                  50.34   1:50.48 (1:00.14)                                        
 26 Gutierrez, Bella I        13 AAAA-ST              1:40.00    1:53.39  
                  50.81   1:53.39 (1:02.58)                                        
 27 Krepelka, Natalia K       13 AAAA-ST              2:00.00    1:54.38  
                  55.50     1:54.38 (58.88)                                        
 28 Henderson, Templey M      13 AAAA-ST              1:55.00    1:57.94  
                  54.97   1:57.94 (1:02.97)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Erin M          13 AAAA-ST              3:02.52    2:54.73  
                  39.91     1:23.82 (43.91)     2:09.31 (45.49)     2:54.73 (45.42)
  2 Flores, Jessyka R         15 AAAA-ST              2:57.87    2:56.82  
                  41.08     1:26.69 (45.61)     2:12.37 (45.68)     2:56.82 (44.45)
  3 Clark, Maya A             15 AAAA-ST              3:09.53    2:58.94  
                  40.84     1:26.45 (45.61)     2:12.38 (45.93)     2:58.94 (46.56)
  4 Richardson, Ellie V       15 AAAA-ST              3:15.09    3:05.18  
                  41.16     1:29.05 (47.89)     2:17.78 (48.73)     3:05.18 (47.40)
  5 Stubbs-Guerra, Anari N    14 AAAA-ST              3:20.31    3:38.11  
                  47.89     1:43.29 (55.40)     2:40.66 (57.37)     3:38.11 (57.45)
 
Girls 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Lula S           16 AAAA-ST                34.78      33.15  
  2 Alvarado, Bethani C       15 AAAA-ST                36.56      33.46  
  3 Clark, Maya A             15 AAAA-ST                36.54      35.18  
  4 Martell, Viviana R        15 AAAA-ST                   NT      36.69  
  5 Krepelka, Natalia K       13 AAAA-ST              1:00.00      47.73  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubio, Zuni-ire V         15 AAAA-ST              1:08.76    1:08.40  
                  31.66     1:08.40 (36.74)                                        
  2 Trevino De La Pena, Fern  16 AAAA-ST              1:03.64    1:10.92  
                  33.44     1:10.92 (37.48)                                        
  3 Glover, Aaliyah M         15 AAAA-ST              1:17.88    1:14.81  
                  33.94     1:14.81 (40.87)                                        
  4 Mow, Lorin R              13 AAAA-ST              1:17.76    1:16.36  
                  35.50     1:16.36 (40.86)                                        
  5 Robinson, Erin M          13 AAAA-ST              1:21.98    1:20.71  
                  36.98     1:20.71 (43.73)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubio, Zuni-ire V         15 AAAA-ST              2:29.00    2:27.32  
                  31.64                             1:53.35 ( )     2:27.32 (33.97)
  2 Decker, Georgia Y         13 AAAA-ST              2:23.70    2:27.74  
                  33.32     1:12.00 (38.68)     1:56.21 (44.21)     2:27.74 (31.53)
  3 Trevino De La Pena, Miro  15 AAAA-ST              2:32.39    2:29.69  
                  31.87     1:12.91 (41.04)     1:54.42 (41.51)     2:29.69 (35.27)
  4 Swift, Allison C          13 UN-ST                2:33.46    2:32.53  
                  34.14     1:12.72 (38.58)     1:58.34 (45.62)     2:32.53 (34.19)
  5 Martin, Beatrice E        13 AAAA-ST              2:27.88    2:32.67  
                  33.70     1:13.91 (40.21)     1:57.24 (43.33)     2:32.67 (35.43)
  6 Bentley, Ally J           13 AAAA-ST              2:24.83    2:32.86  
                  34.21     1:12.03 (37.82)     1:58.34 (46.31)     2:32.86 (34.52)
  7 Trevino De La Pena, Fern  16 AAAA-ST              2:25.60    2:33.37  
                  31.74     1:10.90 (39.16)     1:57.20 (46.30)     2:33.37 (36.17)
  8 Barickman, Chloe R        13 AAAA-ST              2:36.52    2:33.81  
                  31.81     1:09.96 (38.15)     1:59.34 (49.38)     2:33.81 (34.47)
  9 Robertson, Lindsay C      13 AAAA-ST              2:37.06    2:34.22  
                  36.04     1:14.14 (38.10)     1:59.35 (45.21)     2:34.22 (34.87)
 10 Rutledge, Miko H          13 AAAA-ST              2:32.91    2:36.91  
                  33.28     1:14.28 (41.00)     2:00.08 (45.80)     2:36.91 (36.83)
 11 Robinson, Erin M          13 AAAA-ST              2:43.69    2:40.27  
                  37.38     1:20.14 (42.76)     2:03.88 (43.74)     2:40.27 (36.39)
 12 Munoz, Andrea C           13 AAAA-ST              2:41.75    2:41.73  
                  35.21     1:16.57 (41.36)     2:02.97 (46.40)     2:41.73 (38.76)
 13 Mow, Lorin R              13 AAAA-ST              2:49.86    2:45.30  
                  35.00     1:18.11 (43.11)     2:07.46 (49.35)     2:45.30 (37.84)
 14 Barrera, Annika S         13 AAAA-ST              2:46.81    2:46.81  
                  37.49                             2:11.97 ( )     2:46.81 (34.84)
 15 Garcia, Victoria V        13 AAAA-ST              2:56.81    2:48.14  
                  36.41     1:17.76 (41.35)     2:09.08 (51.32)     2:48.14 (39.06)
 16 Glover, Aaliyah M         15 AAAA-ST              2:39.89    2:52.06  
                  33.64     1:16.25 (42.61)     2:10.18 (53.93)     2:52.06 (41.88)
 17 Harris, Lauren E          14 AAAA-ST              2:49.79    2:56.22  
                  37.75     1:21.84 (44.09)     2:17.00 (55.16)     2:56.22 (39.22)
 18 Pangburn, Payton G        13 AAAA-ST              2:55.89    2:58.77  
                  41.05     1:25.63 (44.58)     2:20.86 (55.23)     2:58.77 (37.91)
 19 Henson, Liz D             13 AAAA-ST              3:00.00    3:11.51  
                  46.39     1:33.12 (46.73)     2:27.81 (54.69)     3:11.51 (43.70)
 20 Rodriguez, Andrea S       15 AAAA-ST              3:09.87    3:14.94  
                  42.18     1:31.13 (48.95)     2:28.68 (57.55)     3:14.94 (46.26)
 -- Wallace, Lula S           16 AAAA-ST              2:48.98         DQ  
                  34.38     1:17.47 (43.09)     2:07.16 (49.69)          DQ (36.56)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurst, Hagen F             8 AAAA-ST                38.77      36.47  
  2 Smith, Christopher J       8 LIFE-ST                42.15      38.93  
  3 Pangburn, Reece R          8 AAAA-ST                52.56      41.25  
  4 Moncrief, Moses O          8 AAAA-ST                54.44      41.65  
  5 Makilan, Jadon P           8 UN-ST                  50.28      49.23  
  6 Altermatt, Ethan J         7 AAAA-ST              1:02.34      51.62  
  7 Gutierrez, Michael L       7 AAAA-ST              1:10.89      56.14  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurst, Hagen F             8 AAAA-ST              1:23.40    1:22.66  
  2 Smith, Christopher J       8 LIFE-ST              1:27.90    1:26.25  
                  42.19     1:26.25 (44.06)                                        
  3 Pangburn, Reece R          8 AAAA-ST              1:52.37    1:34.35  
                                1:34.26 ( )      1:34.35 (0.09)                    
  4 Makilan, Jadon P           8 UN-ST                1:52.94    1:55.23  
                                1:55.46 ( )         1:55.23 ( )                    
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pangburn, Reece R          8 AAAA-ST                55.14      45.22  
  2 Hurst, Hagen F             8 AAAA-ST                43.32      45.53  
  3 Smith, Christopher J       8 LIFE-ST                52.92      48.54  
 -- Makilan, Jadon P           8 UN-ST                  56.37         DQ  
                  55.66           DQ (0.03)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pangburn, Reece R          8 AAAA-ST              2:00.00    1:37.68  
                  46.87     1:37.65 (50.78)      1:37.68 (0.03)                    
  2 Hurst, Hagen F             8 AAAA-ST              1:33.70    1:40.32  
                  48.77     1:40.32 (51.55)                                        
  3 Makilan, Jadon P           8 UN-ST                2:10.00    1:56.12  
                1:00.30     1:56.14 (55.84)         1:56.12 ( )                    
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurst, Hagen F             8 AAAA-ST                55.20      51.53  
  2 Pangburn, Reece R          8 AAAA-ST              1:05.00      56.03  
  3 Smith, Christopher J       8 LIFE-ST              1:04.33      57.84  
  4 Makilan, Jadon P           8 UN-ST                1:02.03      59.46  
 -- Altermatt, Ethan J         7 AAAA-ST              1:12.45         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurst, Hagen F             8 AAAA-ST              1:51.77    1:54.70  
                  54.47   1:54.70 (1:00.23)                                        
  2 Pangburn, Reece R          8 AAAA-ST              2:15.00    1:59.49  
                  59.50     1:59.49 (59.99)                                        
  3 Makilan, Jadon P           8 UN-ST                2:16.06    2:05.64  
                1:01.63   2:05.64 (1:04.01)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Christopher J       8 LIFE-ST                59.06      49.32  
  2 Hurst, Hagen F             8 AAAA-ST                52.34      58.27  
  3 Moncrief, Moses O          8 AAAA-ST              1:04.55      58.50  
                  58.40        58.50 (0.10)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Christopher J       8 LIFE-ST              2:10.02    1:51.82  
                  51.16   1:51.82 (1:00.66)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            10 AAAA-ST                30.60      30.79  
  2 Altermatt, Owen C          9 AAAA-ST                30.97      30.85  
  3 Smith, Benjamin C         10 LIFE-ST                35.05      32.95  
  4 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST                32.97      33.14  
  5 Pollack, Jacob M           9 LIFE-ST                38.17      36.10  
  6 Saporsky, Ethan R         10 AAAA-ST                37.98      38.22  
  7 Huang, Ryan S              9 AAAA-ST                41.44      38.66  
  8 Amann, Patrick M           9 AAAA-ST                45.74      38.79  
  9 Kotb, Mohamad A           10 AAAA-ST                39.00      39.94  
 10 Chavez, Seth Javanmardi   10 AAAA-ST                44.20      40.12  
 11 Maldonado, Patrick J       9 UN-ST                  45.00      40.14  
 12 Wardlow-Gomez, Jase W      9 AAAA-ST                40.00      40.54  
 13 Bahr, Lucas B              9 AAAA-ST                44.16      40.67  
 14 Jardenil, Kenneth L        9 UN-ST                  46.14      43.36  
 15 Gonzalez, Diego G         10 AAAA-ST                49.11      43.90  
 16 Winkler, Jonah L           9 AAAA-ST                50.11      48.84  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Altermatt, Owen C          9 AAAA-ST              1:11.57    1:09.32  
  2 Manzo, Jason R            10 AAAA-ST              1:07.44    1:10.30  
                  33.66     1:10.30 (36.64)                                        
  3 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST              1:12.27    1:15.23  
                  36.81     1:15.23 (38.42)                                        
  4 Pollack, Jacob M           9 LIFE-ST              1:25.40    1:17.11  
                  37.11     1:17.11 (40.00)                                        
  5 Rutledge, Ian K           10 AAAA-ST              1:27.39    1:20.48  
  6 Saporsky, Ethan R         10 AAAA-ST              1:25.03    1:24.44  
                  41.06     1:24.44 (43.38)                                        
  7 Huang, Ryan S              9 AAAA-ST              1:36.01    1:25.80  
                  41.33     1:25.80 (44.47)                                        
  8 Kotb, Mohamad A           10 AAAA-ST              1:20.00    1:26.71  
  9 Hardeman, Zach N          10 AAAA-ST              1:25.00    1:27.55  
                  41.36     1:27.55 (46.19)                                        
 10 Maldonado, Patrick J       9 UN-ST                1:35.00    1:29.31  
 11 Montgomery, Gabe B        10 AAAA-ST              1:35.00    1:34.42  
 12 Gutierrez, Mateo L        10 AAAA-ST              1:43.67    1:37.13  
                  45.66     1:37.13 (51.47)                                        
 13 Bahr, Lucas B              9 AAAA-ST              1:43.73    1:38.29  
                  43.25     1:38.29 (55.04)                                        
 14 Brackett, Jack L          10 AAAA-ST              1:35.00    1:44.12  
                  48.76     1:44.12 (55.36)                                        
 15 Winkler, Jonah L           9 AAAA-ST              1:48.11    1:47.15  
                  51.81     1:47.05 (55.24)      1:47.15 (0.10)                    
 16 Burris, Hunter A          10 AAAA-ST              1:50.11    1:48.05  
                  49.39   1:50.58 (1:01.19)         1:48.05 ( )                    
 17 Gonzalez, Diego G         10 AAAA-ST              1:47.11    1:49.15  
                                1:48.99 ( )      1:49.15 (0.16)                    
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            10 AAAA-ST              2:28.11    2:35.35  
                  36.02     1:15.83 (39.81)     1:56.29 (40.46)     2:35.35 (39.06)
  2 Pollack, Jacob M           9 LIFE-ST              2:58.35    2:40.33  
                  37.86     1:18.90 (41.04)     2:00.44 (41.54)     2:40.33 (39.89)
  3 Saporsky, Ethan R         10 AAAA-ST              3:04.53    2:58.21  
                  40.13                             2:11.33 ( )     2:58.21 (46.88)
  4 Kotb, Mohamad A           10 AAAA-ST              3:30.00    3:10.93  
                                                    2:24.20 ( )     3:10.92 (46.72)
         3:10.93 (0.01)                                                            
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Altermatt, Owen C          9 AAAA-ST              6:42.48    6:40.37  
                                                                        2:37.98 ( )
        3:19.42 (41.44)                             4:41.83 ( )   6:40.37 (1:58.54)
  2 Smith, Benjamin C         10 LIFE-ST              7:06.00    6:48.95  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            10 AAAA-ST                35.19      34.85  
  2 Altermatt, Owen C          9 AAAA-ST                36.24      36.84  
  3 Kotb, Mohamad A           10 AAAA-ST                43.00      43.13  
  4 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST                40.10      43.60  
  5 Saporsky, Ethan R         10 AAAA-ST                42.84      44.87  
  6 Huang, Ryan S              9 AAAA-ST                45.76      46.52  
  7 Chavez, Seth Javanmardi   10 AAAA-ST                50.88      47.59  
  8 Bahr, Lucas B              9 AAAA-ST                48.69      47.63  
  9 Wardlow-Gomez, Jase W      9 AAAA-ST                45.00      47.94  
 10 Maldonado, Patrick J       9 UN-ST                  55.00      48.47  
 11 Gutierrez, Mateo L        10 AAAA-ST                55.55      50.36  
 12 Winkler, Jonah L           9 AAAA-ST                59.11      54.61  
                1:10.80           54.61 ( )                                        
 13 Gonzalez, Diego G         10 AAAA-ST                58.11      54.63  
                  57.37           54.63 ( )                                        
 14 Jardenil, Kenneth L        9 UN-ST                  46.07      55.76  
 -- Amann, Patrick M           9 AAAA-ST                58.81         DQ  
                  47.92              DQ ( )                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            10 AAAA-ST              1:12.55    1:14.69  
                  37.29     1:14.69 (37.40)                                        
  2 Altermatt, Owen C          9 AAAA-ST              1:21.79    1:18.41  
  3 Rutledge, Ian K           10 AAAA-ST              1:30.87    1:25.91  
  4 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST              1:29.58    1:30.05  
                  43.58     1:30.05 (46.47)                                        
  5 Huang, Ryan S              9 AAAA-ST              1:41.07    1:31.89  
                  45.72     1:31.89 (46.17)                                        
  6 Hardeman, Zach N          10 AAAA-ST              1:30.00    1:32.08  
  7 Saporsky, Ethan R         10 AAAA-ST              1:30.59    1:32.17  
                  45.67     1:32.17 (46.50)                                        
  8 Kotb, Mohamad A           10 AAAA-ST              1:25.00    1:32.96  
                  44.54     1:32.96 (48.42)                                        
  9 Maldonado, Patrick J       9 UN-ST                1:40.00    1:43.00  
                  50.88     1:43.00 (52.12)                                        
 10 Bahr, Lucas B              9 AAAA-ST              1:48.14    1:46.09  
                  50.66     1:45.89 (55.23)      1:46.09 (0.20)                    
 11 Montgomery, Gabe B        10 AAAA-ST              1:45.00    1:50.68  
                  51.33     1:50.68 (59.35)                                        
 12 Brackett, Jack L          10 AAAA-ST              1:40.00    1:53.15  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            10 AAAA-ST                42.24      41.44  
  2 Altermatt, Owen C          9 AAAA-ST                47.16      43.29  
  3 Hardeman, Zach N          10 AAAA-ST                50.00      44.83  
  4 Smith, Benjamin C         10 LIFE-ST                48.39      45.49  
  5 Rutledge, Ian K           10 AAAA-ST                52.28      47.66  
  6 Huang, Ryan S              9 AAAA-ST                55.93      49.97  
  7 Pollack, Jacob M           9 LIFE-ST              1:07.42      50.17  
  8 Kotb, Mohamad A           10 AAAA-ST                50.00      50.65  
  9 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST                54.40      51.34  
 10 Saporsky, Ethan R         10 AAAA-ST                56.67      53.83  
 11 Gonzalez, Diego G         10 AAAA-ST              1:13.11      54.25  
 12 Burris, Hunter A          10 AAAA-ST              1:14.11      57.95  
                  57.85        57.95 (0.10)                                        
 13 Bahr, Lucas B              9 AAAA-ST              1:11.05      58.32  
 14 Montgomery, Gabe B        10 AAAA-ST                55.00      59.01  
 15 Maldonado, Patrick J       9 UN-ST                1:00.00      59.30  
 16 Brackett, Jack L          10 AAAA-ST                55.00    1:03.78  
 17 Winkler, Jonah L           9 AAAA-ST              1:12.11    1:05.24  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            10 AAAA-ST              1:36.01    1:27.81  
                  41.95     1:27.81 (45.86)                                        
  2 Altermatt, Owen C          9 AAAA-ST              1:42.06    1:30.19  
                  43.17     1:30.19 (47.02)                                        
  3 Smith, Benjamin C         10 LIFE-ST              1:52.08    1:40.35  
                  46.53     1:40.35 (53.82)                                        
  4 Pollack, Jacob M           9 LIFE-ST              2:31.00    1:42.73  
                  48.34     1:42.73 (54.39)                                        
  5 Kotb, Mohamad A           10 AAAA-ST              1:35.00    1:51.48  
  6 Huang, Ryan S              9 AAAA-ST              2:04.45    1:53.04  
                  53.56     1:53.04 (59.48)                                        
  7 Chavez, Seth Javanmardi   10 AAAA-ST              1:45.00    1:55.12  
                  54.03   1:55.12 (1:01.09)                                        
  8 Saporsky, Ethan R         10 AAAA-ST              1:53.52    1:56.06  
                  54.51   1:56.06 (1:01.55)                                        
  9 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST              2:04.16    1:56.61  
                  53.61   1:56.61 (1:03.00)                                        
 10 Wardlow-Gomez, Jase W      9 AAAA-ST              1:50.00    1:59.90  
                  55.32   1:59.90 (1:04.58)                                        
 11 Bahr, Lucas B              9 AAAA-ST              2:23.60    2:05.45  
                  57.86   2:05.45 (1:07.59)                                        
 12 Amann, Patrick M           9 AAAA-ST              2:14.11    2:05.85  
                  59.82   2:05.85 (1:06.03)                                        
 13 Jardenil, Kenneth L        9 UN-ST                1:55.00    2:13.96  
                1:03.27   2:13.96 (1:10.69)                                        
 -- Maldonado, Patrick J       9 UN-ST                1:50.00         DQ  
                  58.65        DQ (1:05.49)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Pollack, Jacob M           9 LIFE-ST              3:05.00         DQ  
                  49.32     1:45.22 (55.90)                             3:35.01 ( )
              DQ (0.01)                                                            
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            10 AAAA-ST                32.81      33.25  
  2 Altermatt, Owen C          9 AAAA-ST                33.80      33.40  
  3 Villanueva-Delaney, Fint  10 AAAA-ST                37.37      36.36  
  4 Pollack, Jacob M           9 LIFE-ST                52.14      44.20  
  5 Rutledge, Ian K           10 AAAA-ST                46.51      45.21  
  6 Huang, Ryan S              9 AAAA-ST                55.37      46.37  
  7 Saporsky, Ethan R         10 AAAA-ST                47.21      46.90  
  8 Bahr, Lucas B              9 AAAA-ST              1:01.48      58.41  
                  58.34        58.41 (0.07)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            10 AAAA-ST              1:20.46    1:16.10  
                  36.05     1:16.10 (40.05)                                        
  2 Altermatt, Owen C          9 AAAA-ST              1:20.67    1:18.48  
                  36.51     1:18.48 (41.97)                                        
  3 Smith, Benjamin C         10 LIFE-ST              1:39.33    1:31.49  
                  42.71     1:31.49 (48.78)                                        
  4 Pollack, Jacob M           9 LIFE-ST              2:11.00    1:37.16  
                  44.17     1:37.16 (52.99)                                        
  5 Saporsky, Ethan R         10 AAAA-ST              1:43.55    1:48.53  
                  48.41   1:48.53 (1:00.12)                                        
  6 Huang, Ryan S              9 AAAA-ST              2:07.08    2:02.37  
                  54.98   2:02.37 (1:07.39)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            10 AAAA-ST              2:46.95    2:44.43  
                  36.11     1:16.20 (40.09)     2:06.62 (50.42)     2:44.43 (37.81)
  2 Rutledge, Ian K           10 AAAA-ST              3:11.54    3:09.39  
                  44.00                             2:28.68 ( )     3:09.39 (40.71)
  3 Pollack, Jacob M           9 LIFE-ST              3:31.00    3:15.91  
  4 Saporsky, Ethan R         10 AAAA-ST              3:30.12    3:21.35  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           12 AAAA-ST                25.79      25.14  
  2 Presses, Nikolas G        12 AAAA-ST                26.77      27.37  
  3 Mandacina, Brayden J      11 AAAA-ST                28.22      28.45  
  4 Salinas, Isaiah J         11 AAAA-ST                27.71      29.06  
  5 Gluck, Ethan S            11 AAAA-ST                30.10      29.45  
  6 Bumanglag, ZL J           12 AAAA-ST                29.90      30.18  
  7 Robertson, Michael J      12 AAAA-ST                30.26      30.37  
  8 Calderon, Benjamin D      12 AAAA-ST                39.90      30.58  
  9 Barnhart, Brayden W       12 AAAA-ST                33.40      31.80  
 10 Pollack, Ethan C          12 LIFE-ST                32.39      32.41  
 11 Zorrilla, Diego A         12 AAAA-ST                35.48      32.46  
 12 Jones, George L           12 AAAA-ST                33.31      32.61  
 13 Amann, Nicholas M         11 AAAA-ST                34.88      34.29  
 14 Burdette, Zac E           12 AAAA-ST                40.00      38.14  
 15 Elliott, Dylan M          12 AAAA-ST                40.00      38.21  
 16 Sizemore, Henry W         11 AAAA-ST                40.00      38.51  
 17 Chen, Jimmy J             11 AAAA-ST                46.31      39.05  
 18 Carroll, Brady O          11 AAAA-ST                40.00      39.85  
 19 Cleveland, Devin A        11 AAAA-ST                40.00      39.89  
 20 Newcomer, David J         11 AAAA-ST                54.11      41.98  
 21 Garcia Nunez, Arturo      12 AAAA-ST                46.30      42.23  
 22 Robison, Cole J           11 AAAA-ST                46.69      43.29  
 23 Lucian, Matheus           12 LIFE-ST              1:11.00      44.37  
 24 Burrus, John A            11 AAAA-ST                45.00      46.84  
 25 Weintraub, Nate P         11 AAAA-ST                40.00      52.37  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           12 AAAA-ST                55.74      56.81  
                  26.78       56.81 (30.03)                                        
  2 Presses, Nikolas G        12 AAAA-ST              1:00.58      59.09  
                  29.08       59.09 (30.01)                                        
  3 Salinas, Isaiah J         11 AAAA-ST                59.77    1:01.89  
                  29.18     1:01.89 (32.71)                                        
  4 Mandacina, Brayden J      11 AAAA-ST              1:01.45    1:02.48  
                  29.90     1:02.48 (32.58)                                        
  5 Gluck, Ethan S            11 AAAA-ST              1:05.08    1:03.63  
                  30.18     1:03.63 (33.45)                                        
  6 Bumanglag, ZL J           12 AAAA-ST              1:04.74    1:04.63  
                  30.80     1:04.63 (33.83)                                        
  7 Robertson, Michael J      12 AAAA-ST              1:03.82    1:05.17  
  8 Slater, Malcolm R         11 AAAA-ST              1:07.12    1:07.47  
                  32.52     1:07.47 (34.95)                                        
  9 Calderon, Benjamin D      12 AAAA-ST              1:18.21    1:09.21  
 10 Barnhart, Brayden W       12 AAAA-ST              1:13.05    1:09.88  
                  33.77     1:09.88 (36.11)                                        
 11 Pollack, Ethan C          12 LIFE-ST              1:12.20    1:11.83  
                  34.46     1:11.83 (37.37)                                        
 12 Nelms, Josh F             11 AAAA-ST              1:19.21    1:13.83  
                  35.62     1:13.83 (38.21)                                        
 13 Jones, George L           12 AAAA-ST              1:12.01    1:14.27  
                  35.77     1:14.27 (38.50)                                        
 14 Winkler, Jett K           12 AAAA-ST              1:17.62    1:14.60  
                  35.76     1:14.60 (38.84)                                        
 15 Jaramillo, Anthony F      11 AAAA-ST              1:35.23    1:20.00  
                  37.42     1:20.00 (42.58)                                        
 16 Stubbs-Guerra, Zorin O    12 AAAA-ST              1:38.50    1:28.16  
 17 Newlin, Kyle W            12 AAAA-ST              1:36.05    1:29.54  
 18 Carroll, Brady O          11 AAAA-ST              1:35.00    1:32.81  
                  42.24     1:32.81 (50.57)                                        
 19 Robison, Cole J           11 AAAA-ST              1:52.33    1:33.53  
                  44.02     1:33.35 (49.33)      1:33.53 (0.18)                    
 20 Cleveland, Devin A        11 AAAA-ST              1:35.00    1:33.90  
                  43.18     1:33.90 (50.72)                                        
 21 Burrus, John A            11 AAAA-ST              1:35.00    1:43.02  
                  44.48     1:43.02 (58.54)                                        
 22 Flores, Zack W            11 AAAA-ST              1:41.28    1:44.57  
                  48.94     1:44.57 (55.63)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           12 AAAA-ST              2:06.43    2:06.07  
                  27.53       58.96 (31.43)     1:32.61 (33.65)     2:06.07 (33.46)
  2 Presses, Nikolas G        12 AAAA-ST              2:18.03    2:12.94  
                  31.70   1:40.32 (1:08.62)     2:13.04 (32.72)         2:12.94 ( )
  3 Mandacina, Brayden J      11 AAAA-ST              2:13.90    2:13.52  
                  31.22     1:05.93 (34.71)     1:40.30 (34.37)     2:13.52 (33.22)
  4 Gluck, Ethan S            11 AAAA-ST              2:17.57    2:16.69  
                  30.83     1:06.42 (35.59)     1:42.03 (35.61)     2:16.69 (34.66)
  5 Salinas, Isaiah J         11 AAAA-ST              2:15.50    2:16.96  
                  31.94     1:07.61 (35.67)     1:42.94 (35.33)     2:16.96 (34.02)
  6 Robertson, Michael J      12 AAAA-ST              2:16.78    2:19.50  
                  33.06     1:09.25 (36.19)     1:45.40 (36.15)     2:19.50 (34.10)
  7 Bumanglag, ZL J           12 AAAA-ST              2:21.17    2:22.56  
                  33.72     1:10.56 (36.84)     1:46.94 (36.38)     2:22.56 (35.62)
  8 Solorzano, Caleb J        12 AAAA-ST              2:26.34    2:25.11  
                  32.14     1:09.61 (37.47)     1:48.64 (39.03)     2:25.11 (36.47)
  9 Barnhart, Brayden W       12 AAAA-ST              2:42.86    2:28.41  
                  34.20     1:12.07 (37.87)     1:50.59 (38.52)     2:28.41 (37.82)
 10 Pollack, Ethan C          12 LIFE-ST              2:32.67    2:29.18  
                  34.32     1:13.05 (38.73)     1:52.98 (39.93)     2:29.18 (36.20)
 11 Jones, George L           12 AAAA-ST              2:36.38    2:36.64  
                  36.71     1:16.42 (39.71)   2:36.64 (1:20.22)                    
 12 Winkler, Jett K           12 AAAA-ST              2:57.89    2:40.07  
                  35.65   2:40.07 (2:04.42)                                        
 13 Amann, Nicholas M         11 AAAA-ST              3:09.00    2:59.87  
                  40.11     1:26.24 (46.13)     2:15.19 (48.95)     2:59.87 (44.68)
 14 Zorrilla, Diego A         12 AAAA-ST              3:16.32    3:13.21  
                  44.52                             2:25.04 ( )     3:13.21 (48.17)
 15 Garcia Nunez, Arturo      12 AAAA-ST              3:03.00    3:19.79  
                  43.87     1:33.90 (50.03)     2:25.17 (51.27)     3:19.79 (54.62)
 16 Burdette, Zac E           12 AAAA-ST              3:45.00    3:44.99  
                  44.64                             2:45.24 ( )   3:48.25 (1:03.01)
            3:44.99 ( )                                                            
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pollack, Ethan C          12 LIFE-ST              7:05.35    6:39.50  
                  33.91                             1:54.41 ( )     2:35.10 (40.69)
        3:18.02 (42.92)     3:58.76 (40.74)     4:40.88 (42.12)     5:21.69 (40.81)
        6:02.40 (40.71)     6:39.50 (37.10)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Presses, Nikolas G        12 AAAA-ST                30.69      30.85  
  2 Manzo, Joseph J           12 AAAA-ST                31.27      31.25  
  3 Gluck, Ethan S            11 AAAA-ST                33.85      33.60  
  4 Salinas, Isaiah J         11 AAAA-ST                31.85      33.67  
  5 Bumanglag, ZL J           12 AAAA-ST                34.07      34.09  
  6 Mandacina, Brayden J      11 AAAA-ST                34.11      34.42  
  7 Robertson, Michael J      12 AAAA-ST                34.17      34.88  
  8 Barnhart, Brayden W       12 AAAA-ST                38.31      38.14  
  9 Zorrilla, Diego A         12 AAAA-ST                41.50      38.35  
 10 Winkler, Jett K           12 AAAA-ST                43.34      38.39  
 11 Calderon, Benjamin D      12 AAAA-ST                53.67      38.60  
 12 Jones, George L           12 AAAA-ST                38.49      40.69  
 13 Amann, Nicholas M         11 AAAA-ST                48.16      40.99  
 14 Garcia Nunez, Arturo      12 AAAA-ST                54.10      44.71  
 15 Elliott, Dylan M          12 AAAA-ST                45.00      46.59  
 16 Carroll, Brady O          11 AAAA-ST                45.00      49.80  
 17 Cleveland, Devin A        11 AAAA-ST                45.00      49.94  
 18 Robison, Cole J           11 AAAA-ST                51.59      50.61  
 19 Sizemore, Henry W         11 AAAA-ST                50.00      51.42  
 20 Newcomer, David J         11 AAAA-ST                59.11      52.09  
                  52.03        52.09 (0.06)                                        
 21 Burrus, John A            11 AAAA-ST                50.00      53.23  
 22 Weintraub, Nate P         11 AAAA-ST                45.00      59.66  
 23 Lucian, Matheus           12 LIFE-ST              1:00.00    1:00.99  
                1:00.86      1:00.99 (0.13)                                        
 -- Burdette, Zac E           12 AAAA-ST                45.00         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           12 AAAA-ST              1:05.28    1:03.51  
                  30.92     1:03.51 (32.59)                                        
  2 Presses, Nikolas G        12 AAAA-ST              1:08.99    1:05.42  
  3 Bumanglag, ZL J           12 AAAA-ST              1:13.59    1:11.15  
                  34.81     1:11.15 (36.34)                                        
  4 Robertson, Michael J      12 AAAA-ST              1:13.63    1:11.32  
                  35.58     1:11.32 (35.74)                                        
  5 Gluck, Ethan S            11 AAAA-ST              1:14.72    1:12.13  
                  34.92     1:12.13 (37.21)                                        
  6 Salinas, Isaiah J         11 AAAA-ST              1:10.57    1:12.76  
                  35.42     1:12.76 (37.34)                                        
  7 Mandacina, Brayden J      11 AAAA-ST              1:16.14    1:14.19  
                  36.98     1:14.19 (37.21)                                        
  8 Slater, Malcolm R         11 AAAA-ST              1:17.39    1:16.91  
                  37.73     1:16.91 (39.18)                                        
  9 Barnhart, Brayden W       12 AAAA-ST              1:19.77    1:19.81  
                  39.16     1:19.81 (40.65)                                        
 10 Calderon, Benjamin D      12 AAAA-ST              1:34.86    1:24.36  
 11 Jones, George L           12 AAAA-ST              1:27.04    1:24.98  
                  41.43     1:24.98 (43.55)                                        
 12 Winkler, Jett K           12 AAAA-ST              1:31.87    1:25.28  
                  41.47     1:25.28 (43.81)                                        
 13 Nelms, Josh F             11 AAAA-ST              1:34.34    1:27.09  
                  42.48     1:27.09 (44.61)                                        
 14 Stubbs-Guerra, Zorin O    12 AAAA-ST              1:45.07    1:29.60  
                  42.82     1:29.60 (46.78)                                        
 15 Newlin, Kyle W            12 AAAA-ST              1:49.96    1:44.33  
                                1:44.95 ( )         1:44.33 ( )                    
 16 Carroll, Brady O          11 AAAA-ST              1:45.00    1:46.64  
 17 Cleveland, Devin A        11 AAAA-ST              1:40.00    1:48.06  
                  50.32     1:48.06 (57.74)                                        
 18 Robison, Cole J           11 AAAA-ST              2:20.00    1:49.62  
                  53.07     1:49.53 (56.46)      1:49.62 (0.09)                    
 19 Burrus, John A            11 AAAA-ST              1:40.00    1:53.48  
 20 Flores, Zack W            11 AAAA-ST              2:21.66    1:55.62  
                                1:55.41 ( )      1:55.62 (0.21)                    
 -- Jaramillo, Anthony F      11 AAAA-ST              1:43.47         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandacina, Brayden J      11 AAAA-ST                33.97      33.25  
  2 Manzo, Joseph J           12 AAAA-ST                38.59      34.48  
  3 Salinas, Isaiah J         11 AAAA-ST                39.07      37.49  
  4 Robertson, Michael J      12 AAAA-ST                39.77      38.27  
  5 Bumanglag, ZL J           12 AAAA-ST                38.73      38.38  
  6 Gluck, Ethan S            11 AAAA-ST                40.48      38.98  
  7 Calderon, Benjamin D      12 AAAA-ST              1:06.75      41.22  
  8 Slater, Malcolm R         11 AAAA-ST                46.53      42.25  
  9 Barnhart, Brayden W       12 AAAA-ST                44.60      42.50  
 10 Jones, George L           12 AAAA-ST                43.26      43.56  
 11 Winkler, Jett K           12 AAAA-ST                52.14      43.87  
 12 Jaramillo, Anthony F      11 AAAA-ST                50.95      44.87  
 13 Newlin, Kyle W            12 AAAA-ST                53.87      50.28  
 14 Nelms, Josh F             11 AAAA-ST                49.31      50.85  
 15 Cleveland, Devin A        11 AAAA-ST                59.00      51.03  
 16 Burrus, John A            11 AAAA-ST              1:00.00      51.46  
 17 Carroll, Brady O          11 AAAA-ST              1:00.00      52.32  
 18 Stubbs-Guerra, Zorin O    12 AAAA-ST              1:07.40    1:01.51  
 19 Flores, Zack W            11 AAAA-ST              1:07.58    1:01.62  
 -- Pollack, Ethan C          12 LIFE-ST              1:15.00         DQ  
                  47.23           DQ (0.08)                                        
 -- Robison, Cole J           11 AAAA-ST                55.00         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandacina, Brayden J      11 AAAA-ST              1:13.41    1:14.19  
                  35.59     1:14.19 (38.60)                                        
  2 Manzo, Joseph J           12 AAAA-ST              1:23.67    1:15.70  
                  34.85     1:15.70 (40.85)                                        
  3 Solorzano, Caleb J        12 AAAA-ST              1:20.05    1:19.36  
                  37.54     1:19.36 (41.82)                                        
  4 Salinas, Isaiah J         11 AAAA-ST              1:30.47    1:22.87  
                  38.68     1:22.87 (44.19)                                        
  5 Gluck, Ethan S            11 AAAA-ST              1:28.45    1:22.99  
                  38.96     1:22.99 (44.03)                                        
  6 Robertson, Michael J      12 AAAA-ST              1:25.88    1:23.80  
                  39.52     1:23.80 (44.28)                                        
  7 Bumanglag, ZL J           12 AAAA-ST              1:24.51    1:24.07  
                  39.24     1:24.07 (44.83)                                        
  8 Barnhart, Brayden W       12 AAAA-ST              1:36.57    1:29.20  
                  41.83     1:29.20 (47.37)                                        
  9 Winkler, Jett K           12 AAAA-ST              1:52.27    1:31.23  
                  43.38     1:31.23 (47.85)                                        
 10 Calderon, Benjamin D      12 AAAA-ST              1:49.17    1:32.01  
                  42.91     1:32.01 (49.10)                                        
 11 Jones, George L           12 AAAA-ST              1:35.91    1:34.95  
                  44.40     1:34.95 (50.55)                                        
 12 Zorrilla, Diego A         12 AAAA-ST              2:00.00    1:38.02  
                  45.83     1:38.02 (52.19)                                        
 13 Pollack, Ethan C          12 LIFE-ST              2:31.00    1:39.77  
                  47.56     1:39.77 (52.21)                                        
 14 Amann, Nicholas M         11 AAAA-ST              2:01.87    1:51.00  
                  51.17     1:51.00 (59.83)                                        
 15 Nelms, Josh F             11 AAAA-ST              1:50.89    1:54.38  
                  52.93   1:54.38 (1:01.45)                                        
 16 Cleveland, Devin A        11 AAAA-ST              2:00.00    1:55.00  
                  49.83   1:55.00 (1:05.17)                                        
 17 Elliott, Dylan M          12 AAAA-ST              1:50.00    1:57.99  
                  55.51   1:57.99 (1:02.48)                                        
 18 Carroll, Brady O          11 AAAA-ST              2:00.00    1:58.88  
 19 Burrus, John A            11 AAAA-ST              1:45.00    2:02.08  
                  58.08   2:02.08 (1:04.00)                                        
 20 Burdette, Zac E           12 AAAA-ST              2:00.00    2:13.33  
                1:03.04   2:13.33 (1:10.29)                                        
 21 Robison, Cole J           11 AAAA-ST              1:55.00    2:32.99  
                1:12.83   2:32.99 (1:20.16)                                        
 -- Garcia Nunez, Arturo      12 AAAA-ST              1:45.00         DQ  
                1:01.58        DQ (1:09.50)                                        
 -- Sizemore, Henry W         11 AAAA-ST              2:00.00         DQ  
                  54.41        DQ (1:05.03)                                        
 -- Chen, Jimmy J             11 AAAA-ST              1:46.50         DQ  
                  47.15          DQ (55.14)                                        
 -- Weintraub, Nate P         11 AAAA-ST              2:10.00         DQ  
                1:10.41        DQ (1:14.81)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solorzano, Caleb J        12 AAAA-ST              2:52.17    2:55.47  
                  40.28     1:25.44 (45.16)     2:10.79 (45.35)     2:55.37 (44.58)
         2:55.47 (0.10)                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           12 AAAA-ST                28.65      27.38  
  2 Presses, Nikolas G        12 AAAA-ST                30.02      29.62  
  3 Mandacina, Brayden J      11 AAAA-ST                32.49      30.99  
  4 Salinas, Isaiah J         11 AAAA-ST                29.99      31.14  
  5 Gluck, Ethan S            11 AAAA-ST                32.97      32.20  
  6 Slater, Malcolm R         11 AAAA-ST                33.34      33.99  
  7 Bumanglag, ZL J           12 AAAA-ST                34.28      34.20  
  8 Robertson, Michael J      12 AAAA-ST                36.35      34.77  
  9 Calderon, Benjamin D      12 AAAA-ST                44.27      35.80  
 10 Barnhart, Brayden W       12 AAAA-ST                38.12      37.45  
 11 Winkler, Jett K           12 AAAA-ST                48.35      37.57  
 12 Jaramillo, Anthony F      11 AAAA-ST                50.45      39.05  
 13 Pollack, Ethan C          12 LIFE-ST                38.64      39.41  
 14 Jones, George L           12 AAAA-ST                39.00      39.59  
 15 Nelms, Josh F             11 AAAA-ST                48.17      47.56  
 16 Stubbs-Guerra, Zorin O    12 AAAA-ST              1:09.12    1:27.05  
                1:26.90      1:27.05 (0.15)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           12 AAAA-ST              1:07.20    1:03.90  
                  28.81     1:03.90 (35.09)                                        
  2 Presses, Nikolas G        12 AAAA-ST              1:12.53    1:08.06  
                  31.89     1:08.06 (36.17)                                        
  3 Salinas, Isaiah J         11 AAAA-ST              1:05.46    1:09.63  
                  32.42     1:09.63 (37.21)                                        
  4 Mandacina, Brayden J      11 AAAA-ST              1:12.70    1:10.46  
                  33.15     1:10.46 (37.31)                                        
  5 Gluck, Ethan S            11 AAAA-ST              1:19.79    1:12.75  
                  33.13     1:12.75 (39.62)                                        
  6 Robertson, Michael J      12 AAAA-ST              1:21.10    1:16.37  
  7 Winkler, Jett K           12 AAAA-ST              1:38.95    1:20.72  
                  35.96     1:20.72 (44.76)                                        
  8 Barnhart, Brayden W       12 AAAA-ST              1:39.63    1:24.96  
                  38.07     1:24.96 (46.89)                                        
  9 Pollack, Ethan C          12 LIFE-ST              1:27.30    1:31.06  
                  41.45     1:31.06 (49.61)                                        
 10 Jones, George L           12 AAAA-ST              1:33.80    1:32.31  
                  42.75     1:32.31 (49.56)                                        
 11 Amann, Nicholas M         11 AAAA-ST              1:52.07    1:46.37  
                  45.46   1:46.37 (1:00.91)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Presses, Nikolas G        12 AAAA-ST              2:30.33    2:27.63  
                  32.13     1:08.90 (36.77)     1:55.65 (46.75)     2:27.63 (31.98)
  2 Mandacina, Brayden J      11 AAAA-ST              2:29.06    2:29.74  
                  33.05     1:13.57 (40.52)     1:55.07 (41.50)     2:29.74 (34.67)
  3 Salinas, Isaiah J         11 AAAA-ST              2:34.71    2:31.17  
                  32.93     1:11.55 (38.62)     1:56.95 (45.40)     2:31.17 (34.22)
  4 Gluck, Ethan S            11 AAAA-ST              2:44.89    2:31.75  
                  32.97     1:11.94 (38.97)     1:57.34 (45.40)     2:31.75 (34.41)
  5 Robertson, Michael J      12 AAAA-ST              2:34.07    2:31.99  
                  36.37     1:14.33 (37.96)     1:59.62 (45.29)     2:31.99 (32.37)
  6 Solorzano, Caleb J        12 AAAA-ST              2:37.89    2:39.42  
                  34.28     1:17.02 (42.74)     2:02.41 (45.39)     2:39.42 (37.01)
  7 Slater, Malcolm R         11 AAAA-ST              2:49.62    2:43.05  
                  35.90     1:15.90 (40.00)     2:07.43 (51.53)     2:43.05 (35.62)
  8 Barnhart, Brayden W       12 AAAA-ST              2:59.64    2:49.25  
                  37.21     1:20.06 (42.85)     2:11.07 (51.01)     2:49.25 (38.18)
  9 Winkler, Jett K           12 AAAA-ST              3:20.11    2:58.40  
                  37.64     1:24.35 (46.71)     2:17.94 (53.59)     2:58.40 (40.46)
 10 Pollack, Ethan C          12 LIFE-ST              3:31.00    2:58.87  
 -- Manzo, Joseph J           12 AAAA-ST              2:29.48         DQ  
                  30.18     1:05.27 (35.09)     1:50.18 (44.91)          DQ (32.10)
 -- Jones, George L           12 AAAA-ST              3:10.44         DQ  
                  44.81     1:34.19 (49.38)     2:23.01 (48.82)          DQ (42.50)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schluter, Boris A         16 AAAA-ST                31.97      25.06  
  2 Gonzalez, Gerardo D       16 TYES-GU                24.61      25.12  
  3 Tajbakhsh, Donovan N      14 AAAA-ST                26.18      25.28  
  4 Moncrieft, Isaac E        15 AAAA-ST                26.86      26.84  
  5 Garcia, Evan M            15 AAAA-ST                38.36      27.95  
  6 Perales Jr, Mark A        13 AAAA-ST                28.33      28.19  
  7 Woodard, Greg N           13 AAAA-ST                32.77      28.43  
  8 Setliff, Christopher J    16 AAAA-ST                40.01      28.78  
  9 Moncrieft, Noah M         13 AAAA-ST                31.50      29.74  
 10 Adams, Brandon M          16 AAAA-ST                31.86      29.76  
 11 Fears, John S             16 AAAA-ST                31.24      29.84  
 12 Cleveland, Zack R         13 AAAA-ST                40.00      32.25  
 13 Cantwell, Aidan Z         13 AAAA-ST                42.89      33.44  
 14 Goff, Christian D         13 AAAA-ST                40.00      33.95  
 15 Villarreal, Jaden R       14 AAAA-ST                39.27      35.99  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Trevor H           13 AAAA-ST                59.94      53.47  
                  25.12       53.47 (28.35)                                        
  2 Gonzalez, German U        16 TYES-GU                52.83      53.94  
                  26.80       53.94 (27.14)                                        
  3 Gonzalez, Gerardo D       16 TYES-GU                53.28      54.15  
                  26.56       54.15 (27.59)                                        
  4 Schluter, Boris A         16 AAAA-ST              1:13.85      54.34  
                  26.05       54.34 (28.29)                                        
  4 Tajbakhsh, Donovan N      14 AAAA-ST                57.43      54.34  
                  26.43       54.34 (27.91)                                        
  6 Elliott, Jeffery D        15 AAAA-ST                56.13      55.47  
                  26.62       55.47 (28.85)                                        
  7 Moncrieft, Isaac E        15 AAAA-ST                57.96      58.17  
  8 Wilfong, Foster C         14 AAAA-ST                58.17      58.45  
                  27.93       58.45 (30.52)                                        
  9 Perales Jr, Mark A        13 AAAA-ST              1:01.90      59.40  
                  28.24       59.40 (31.16)                                        
 10 Setliff, Christopher J    16 AAAA-ST              1:05.01    1:05.09  
 11 Garza, Cristian X         14 AAAA-ST              1:10.85    1:06.24  
                  32.15     1:06.24 (34.09)                                        
 12 Adams, Brandon M          16 AAAA-ST              1:10.89    1:07.48  
                  31.79     1:07.48 (35.69)                                        
 13 Moncrieft, Noah M         13 AAAA-ST              1:11.93    1:08.64  
 14 Guinan, Mitch J           13 AAAA-ST              1:10.99    1:09.58  
                  33.14     1:09.58 (36.44)                                        
 15 Cleveland, Zack R         13 AAAA-ST              1:30.00    1:14.10  
                  34.59     1:14.10 (39.51)                                        
 16 Estrada, Ethaniel         13 AAAA-ST              1:25.00    1:22.60  
                  40.01     1:22.60 (42.59)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Gerardo D       16 TYES-GU              1:55.17    1:56.66  
                  27.06       56.52 (29.46)     1:26.73 (30.21)     1:56.66 (29.93)
  2 Logsdon, Andrew T         16 AAAA-ST              2:12.21    2:09.46  
                  29.55     1:01.69 (32.14)     1:35.69 (34.00)     2:09.46 (33.77)
  3 Schluter, Boris A         16 AAAA-ST              2:18.29    2:10.12  
                  28.54     1:01.14 (32.60)     1:35.80 (34.66)     2:10.12 (34.32)
  4 Moncrieft, Isaac E        15 AAAA-ST              2:06.49    2:11.27  
  5 Perales Jr, Mark A        13 AAAA-ST              2:12.83    2:15.08  
                  31.92     1:07.26 (35.34)     1:41.49 (34.23)     2:15.08 (33.59)
  6 Jardenil, Kyle L          13 AAAA-ST              2:29.76    2:21.21  
                  33.10     1:11.08 (37.98)     1:47.60 (36.52)     2:21.21 (33.61)
  7 Garcia, Evan M            15 AAAA-ST              3:10.11    2:23.08  
                                                    2:22.60 ( )      2:23.08 (0.48)
  8 Bakri, Adam A             14 AAAA-ST              2:29.23    2:30.51  
                  31.83     1:10.29 (38.46)     1:50.45 (40.16)     2:30.51 (40.06)
  9 Setliff, Christopher J    16 AAAA-ST              2:50.01    2:33.19  
                                1:14.00 ( )   2:33.19 (1:19.19)                    
 10 Adams, Brandon M          16 AAAA-ST              2:44.04    2:33.74  
 11 Cleveland, Zack R         13 AAAA-ST              3:45.00    2:49.36  
                  36.28     1:18.85 (42.57)     2:04.09 (45.24)     2:49.17 (45.08)
         2:49.36 (0.19)                                                            
 12 Cantwell, Aidan Z         13 AAAA-ST              3:10.00    2:57.92  
                  37.38     1:22.25 (44.87)     2:07.89 (45.64)     2:57.92 (50.03)
 13 Goff, Christian D         13 AAAA-ST              3:50.00    3:01.73  
                  41.85     1:29.95 (48.10)                             3:01.68 ( )
         3:01.73 (0.05)                                                            
 14 Villarreal, Jaden R       14 AAAA-ST              3:45.00    3:12.70  
                  41.67     1:31.02 (49.35)                             3:12.71 ( )
            3:12.70 ( )                                                            
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logsdon, Andrew T         16 AAAA-ST              6:01.34    5:55.58  
                  30.48     1:03.81 (33.33)     1:38.87 (35.06)     2:14.66 (35.79)
        2:50.73 (36.07)     3:27.45 (36.72)     4:05.08 (37.63)     4:42.31 (37.23)
        5:19.91 (37.60)     5:55.58 (35.67)                                        
  2 Fears, John S             16 AAAA-ST              6:52.85    6:11.55  
                                                                        2:26.17 ( )
                                3:41.59 ( )     4:20.27 (38.68)     4:58.42 (38.15)
        5:35.80 (37.38)     6:11.55 (35.75)                                        
  3 Swider, Adam J            13 LIFE-ST              7:06.00    6:28.72  
                  32.65                             1:50.37 ( )     2:31.51 (41.14)
        3:11.77 (40.26)     3:52.85 (41.08)     4:33.39 (40.54)     5:13.63 (40.24)
        5:52.60 (38.97)     6:28.72 (36.12)                                        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, German U        16 TYES-GU                26.86      27.18  
  2 Swider, Adam J            13 LIFE-ST                37.25      31.82  
  3 Garcia, Evan M            15 AAAA-ST                46.07      35.43  
  4 Moncrieft, Noah M         13 AAAA-ST                39.23      37.29  
  5 Cantwell, Aidan Z         13 AAAA-ST                50.79      39.63  
  6 Cleveland, Zack R         13 AAAA-ST                45.00      41.58  
  7 Goff, Christian D         13 AAAA-ST                50.00      41.95  
  8 Villarreal, Jaden R       14 AAAA-ST                47.59      45.40  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, German U        16 TYES-GU                56.96      57.85  
                  27.58       57.85 (30.27)                                        
  2 Smith, Trevor H           13 AAAA-ST              1:03.37    1:00.27  
                1:00.52         1:00.27 ( )                                        
  3 Calderon, Joshua F        16 AAAA-ST              1:06.60    1:04.08  
                  31.19     1:04.08 (32.89)                                        
  4 Wilfong, Foster C         14 AAAA-ST              1:17.23    1:04.42  
                  30.96     1:04.42 (33.46)                                        
  5 Moncrieft, Isaac E        15 AAAA-ST              1:10.98    1:06.77  
  6 Elliott, Jeffery D        15 AAAA-ST              1:07.60    1:07.05  
                  32.82     1:07.05 (34.23)                                        
  7 Tajbakhsh, Donovan N      14 AAAA-ST              1:12.36    1:07.36  
                  33.43     1:07.36 (33.93)                                        
  8 Perales Jr, Mark A        13 AAAA-ST              1:15.43    1:08.54  
                  34.13     1:08.54 (34.41)                                        
  9 Swider, Adam J            13 LIFE-ST              1:20.46    1:09.95  
                  33.86     1:09.95 (36.09)                                        
 10 Garza, Cristian X         14 AAAA-ST              1:20.35    1:16.70  
                  38.01     1:16.70 (38.69)                                        
 11 Moncrieft, Noah M         13 AAAA-ST              1:24.11    1:18.07  
 12 Guinan, Mitch J           13 AAAA-ST              1:25.09    1:21.40  
                  40.05     1:21.40 (41.35)                                        
 13 Adams, Brandon M          16 AAAA-ST              1:31.28    1:21.53  
 14 Cleveland, Zack R         13 AAAA-ST              1:35.00    1:27.93  
 15 Estrada, Ethaniel         13 AAAA-ST              1:35.00    1:34.65  
 -- Setliff, Christopher J    16 AAAA-ST              1:20.01         DQ  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, German U        16 TYES-GU              2:04.53    2:06.92  
  2 Calderon, Joshua F        16 AAAA-ST              2:31.62    2:23.17  
  3 Jardenil, Kyle L          13 AAAA-ST              3:04.11    2:35.39  
  4 Woodard, Greg N           13 AAAA-ST              2:35.00    2:47.16  
  5 Bakri, Adam A             14 AAAA-ST              3:05.31    2:49.67  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schluter, Boris A         16 AAAA-ST                39.24      32.03  
  2 Gonzalez, German U        16 TYES-GU                39.93      39.36  
  3 Setliff, Christopher J    16 AAAA-ST                58.02      41.99  
  4 Cleveland, Zack R         13 AAAA-ST                50.00      44.33  
  5 Estrada, Ethaniel         13 AAAA-ST                50.00      44.94  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schluter, Boris A         16 AAAA-ST              1:29.32    1:09.89  
                  32.64     1:09.89 (37.25)                                        
  2 Tajbakhsh, Donovan N      14 AAAA-ST              1:26.92    1:18.51  
                  37.42     1:18.51 (41.09)                                        
  3 Logsdon, Andrew T         16 AAAA-ST              1:18.06    1:18.65  
                  37.10     1:18.65 (41.55)                                        
  4 Perales Jr, Mark A        13 AAAA-ST              1:26.21    1:19.87  
                  37.58     1:19.87 (42.29)                                        
  5 Woodard, Greg N           13 AAAA-ST              1:21.12    1:20.13  
                  38.66     1:20.13 (41.47)                                        
  6 Gonzalez, Gerardo D       16 TYES-GU              1:12.54    1:20.53  
                  39.04     1:20.53 (41.49)                                        
  7 Bakri, Adam A             14 AAAA-ST              1:26.15    1:22.20  
                  37.41     1:22.20 (44.79)                                        
  8 Adams, Brandon M          16 AAAA-ST              1:26.45    1:23.03  
                  39.24     1:23.03 (43.79)                                        
  9 Swider, Adam J            13 LIFE-ST              1:42.16    1:25.43  
                  39.38     1:25.43 (46.05)                                        
 10 Fears, John S             16 AAAA-ST              1:33.96    1:25.90  
                  40.45     1:25.90 (45.45)                                        
 11 Cleveland, Zack R         13 AAAA-ST              1:50.00    1:38.39  
                  44.25     1:38.39 (54.14)                                        
 12 Cantwell, Aidan Z         13 AAAA-ST              2:30.33    1:43.00  
                  47.82     1:43.00 (55.18)                                        
 13 Garcia, Evan M            15 AAAA-ST              2:15.11    1:44.41  
                  49.61     1:44.41 (54.80)                                        
 14 Villarreal, Jaden R       14 AAAA-ST              1:55.96    1:45.60  
                  49.11     1:45.60 (56.49)                                        
 -- Goff, Christian D         13 AAAA-ST              1:45.00         DQ  
                  47.84        DQ (1:01.41)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schluter, Boris A         16 AAAA-ST              2:52.79    2:37.22  
                  34.05     1:13.47 (39.42)     1:56.20 (42.73)     2:37.01 (40.81)
         2:37.22 (0.21)                                                            
  2 Adams, Brandon M          16 AAAA-ST              3:04.71    3:02.10  
                  40.66     1:27.21 (46.55)     2:15.17 (47.96)     3:01.90 (46.73)
         3:02.10 (0.20)                                                            
 
Boys 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Gerardo D       16 TYES-GU                27.81      25.77  
  2 Gonzalez, German U        16 TYES-GU                29.07      26.52  
  3 Moncrieft, Isaac E        15 AAAA-ST                37.04      27.96  
  4 Setliff, Christopher J    16 AAAA-ST                50.01      35.29  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Gerardo D       16 TYES-GU                56.78      57.00  
                  27.30       57.00 (29.70)                                        
  2 Salvador, Bryan A         17 AAAA-ST                55.51      57.45  
                  27.05       57.45 (30.40)                                        
  3 Moncrieft, Isaac E        15 AAAA-ST              1:04.47    1:03.29  
                  29.81     1:03.29 (33.48)                                        
  4 Logsdon, Andrew T         16 AAAA-ST              1:05.27    1:04.38  
                  31.14     1:04.38 (33.24)                                        
  5 Tajbakhsh, Donovan N      14 AAAA-ST              1:25.00    1:11.75  
                  32.33     1:11.75 (39.42)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Gerardo D       16 TYES-GU              2:08.86    2:06.86  
  2 Salvador, Bryan A         17 AAAA-ST              2:03.47    2:08.52  
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Trevor H           13 AAAA-ST              2:21.38    2:14.80  
                  28.00     1:01.04 (33.04)     1:42.87 (41.83)     2:14.80 (31.93)
  2 Wilfong, Foster C         14 AAAA-ST              2:25.45    2:21.56  
                  30.70     1:06.12 (35.42)     1:48.92 (42.80)     2:21.56 (32.64)
  3 Logsdon, Andrew T         16 AAAA-ST              2:28.61    2:25.15  
                  30.58     1:09.89 (39.31)     1:51.74 (41.85)     2:25.15 (33.41)
  4 Perales Jr, Mark A        13 AAAA-ST              2:34.02    2:27.78  
                  30.79     1:07.88 (37.09)     1:52.31 (44.43)     2:27.78 (35.47)
  5 Garza, Cristian X         14 AAAA-ST              2:45.88    2:38.49  
                  35.19     1:16.53 (41.34)     2:02.49 (45.96)     2:38.49 (36.00)
  6 Guinan, Mitch J           13 AAAA-ST              2:53.58    2:59.00  
                  40.54     1:28.35 (47.81)     2:20.16 (51.81)     2:59.00 (38.84)
 -- Tajbakhsh, Donovan N      14 AAAA-ST              2:34.26         DQ  
                  32.48     1:08.73 (36.25)     1:52.01 (43.28)          DQ (31.29)